30.09 Kaupanger 2 vann
6-1 heime mot Balestrand
|
Pia Krosshaug scora eit av måla til Kaupanger 2 mot Balestrand.
Bildet er frå kretskampen mot Sunnmøre på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå
bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.
|
Kaupanger 2 vann i ettermiddag 6-1 heime mot
Balestrand på Kaupanger Stadion. Miriam Vilnes Mjåset (2), Anna
Myhre Nornes, Marta Dalaker og Pia Krosshaug scora for heimelaget,
medan Anne Aune sette inn laget til Balestrand. I tillegg scora
Balestrand ein gong i eige mål.
Kaupanger 2 - Balestrand 6-1 (2-1)
1-0 Anna Myhre Nornes (31. min)
2-0 Sjølvmål (32. min)
2-1 Anne Aune (59. min)
3-1 Marta Dalaker (66. min)
4-1 Miriam Vilnes Mjåset (74. min)
5-1 Miriam Vilnes Mjåset (76. min)
6-1 Pia Krosshaug (79. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 12 8 1 3 52-23 25
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Kaupanger 2 12 4 2 6 23-32 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 12 3 2 7 15-39 11
Balestrand 13 3 2 8 22-55 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6 |
|
30.09 Lefdal scora sitt
mål nummer 100 for Eid
|
Kristian Lefdal gav Eid leiinga 2-1 i bortekampen mot Tornado Måløy.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.
|
I laurdagens kamp mot
Tornado Måløy scora Kristian Lefdal sitt seniormål nummer 100 for
Eid. 21-åringen frå Leivdalen gav Eid leiinga 2-1 omlag midtvegs ut
i 1. omgang i kampen på Måløy Stadion.
Storscoraren som har slitt med å finne nettmaskene denne sesongen
scora laurdag sitt 6. mål denne sesongen. Med 92 seriemål og to
cupmål frå tidligare sesongar blir dette akkurat 100 seniormål for
Eid.
Fyrste scoringa til Kristian Lefdal kom i debuten for Eid i
bortekampen mot Skarbøvik 6. juni 2014.
Oversikt over scoringane til Kristian Lefdal:
2014, 3. divisjon avdeling 8: 8 mål
2015, 3. divisjon avdeling 8: 6 mål
2016, Kretsligaen: 35 mål
2017, Kretsligaen: 16 mål
2018, Kretsligaen: 27 mål
2019, Kretsligaen: 6 mål
I tillegg har Kristian Lefdal scora i Eid sin cupkamp mot Tornado
Måløy i 2015, og i Eid sin cupkamp mot Fjøra i 2016.
|
Kristian Lefdal scora 27 mål i Kretsligaen i 2018-sesongen.
Kristian Lefdal fastsette sluttresultatet til
4-1 mot Stryn 16. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå
ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.
Kristian Lefdal scora 16 mål i Kretsligaen i 2017-sesongen.
Lefdal scora to mål i 3-0 seieren heime mot Dale 25. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene i
Eid si garderobe.
Kristian Lefdal 35 seriemål i Kretsligaen i 2016-sesongen.
Lefdal scora seks mål i kampen mot Bremanger på Eid Stadion 21.
mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Kristian Lefdal scora seks mål i 3. divisjon avdeling 8 i
2015-sesongen.
Lefdal scora to mål i serieopninga mot Kristiansund BK 2.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Kristian Lefdal scora åtte mål i 3. divisjon avdeling 8 i
2014-sesongen.
Lefdal gav Eid leiinga 1-0 i heimekampen mot Aalesund 2 1.
september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
30.09 Stadlandet IL arrangerar Tine Fotballskule
|
Frå Tine Fotballskule på Stadlandet 2018.
Alle Foto: Stadlandet IL
|
Stadlandet IL arrangerar
frå torsdag 3. oktober til laurdag 5. oktober Tine Fotballskule på Stadlandet
Stadion.
Tine Fotballskule på Stadlandet er for spelarar i alderen 6 til 13
år.
Stadlandet er ein av 16 klubbar her i fylket
som arrangerar Tine Fotballskule denne sesongen.
Det er i år 22. året på rad at det blir arrangert Tine Fotballskule her
i landet.
|
|
|
30.09 Sindre Thue rundevinnar i Lokaltipset
|
|
John Søgnen og Sindre Thue prikka inn
ni rette i den
19. runden av Lokaltipset.
Etter loddtrekning stikk Sindre Thueav med premien på tre flax-lodd.
12 tipparar hadde åtte, 40 tipparar hadde sju rette, medan 33 tipparar hadde
seks rette.
9 rette:
John Søgnen
Sindre Thue
8 rette:
Reidar Balsnes
Odd Drabløs
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Vebjørn Høynes
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Jørn Kristian Engebø
Sveinung Frantzen
Kay Ove Hafsås
Jakob Haugen
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
John Arild Kvernevik
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Håvard Mjølkeråen
Gjert Nygård
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Odd Bjarte Rauset
Trond Vegard Ripe
Magnar Skaare
Knut Strand Løseth
Stig Torheim
Alf Tore Tvendeseter
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Frode Ølmheim
6 rette:
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Benjamin Frantzen
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Johan Hanssen
Tommy Totland Hauge
Helge Haugland
Christian Helgheim
Bente Hermansen
Idar Holen
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Janne-Kristin Leivdal
Even Melås Fåberg
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Edvard Nordang
Roger Nygård
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Jens Sagevik
Susanne Skogstad
Jan Taule
Øyvind Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen) B 0-1
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen) U 2-2
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 4-0
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen) H 4-3
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen) B 1-5
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner) B 0-3
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner) H 6-0
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon) H 5-0
|
|
30.09 Kampar i dag,
måndag 30. september
|
Siv R. Hickman og Kaupanger 2 møter i dag Balestrand på heimebane.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Sandane 7. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Kaupanger 2 - Balestrand
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 12 8 1 3 52-23 25
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 12 3 2 7 15-39 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6 |
|
29.09 Stadlandet
kretsmester 7. divisjon 7'ar 2019
|
Stadlandet jublar etter KM-tittel i klasse 7.
divisjon 7'ar.
Foto: Stadlandet IL
|
Den siste av i alt tre
turneringar i 7. divisjon 7'ar blei i går spelt på Stadlandet
Stadion. Før denne turneringa var nesten dødt løp mellom Svelgen og Stadlandet
i kampen om KM-tittelen i denne klassa.
Etter at den fyrste kampen mellom Stadlandet enda uavgjort 2-2, var
det spenning om kven som skulle stikke av med KM-tittelen heilt til
siste kamp var spelt.
Stadlandet vann sin kamp mot Balestrand 6-0, medan Svelgen spelte
uavgjort 3-3 i sin kamp mot Balestrand.
Stadlandet blei dermed kretsmester i klasse 7. divisjon 7'ar fire
poeng føre Svelgen.
Resultat 3. turnering 7. divisjon 7'ar:
Balestrand - Stadlandet 0-6
Stadlandet - Svelgen 2-2
Svelgen - Balestrand 3-3
Tabell 7. divisjon 7'ar
Stadlandet 6 4 1 1 23-15 13
Svelgen 6 3 2 1 25-16 11
Balestrand 6 0 1 5 11-28 1
|
Andreas Losnegard får pokalen av Haugland frå NFF Sogn og Fjordane.
Foto: Stadlandet IL |
|
29.09 Resultat kampar i dag,
søndag 29. september
|
Stryn vann i ettermiddag 5-1 borte mot Florø 2.
Bildet er frå 2-1
seieren heime mot Dale 21. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Sogndal - Nest Sotra 0-1 (0-0)
0-1 Jo Sondre Aas (61. min)
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 25 20 4 1 57 - 22 64
Sandefjord Fotball 25 15 8 2 43 - 25 53
Start 25 16 4 5 42 - 27 52
KFUM 25 11 7 7 53 - 40 40
Nest-Sotra 25 11 6 8 35 - 27 38
Kongsvinger 25 11 4 10 30 - 30 37
Raufoss 25 12 1 12 40 - 45 37
Sogndal 25 10 5 10 42 - 37 35
Jerv 25 8 9 8 33 - 39 33
Sandnes Ulf 25 9 5 11 41 - 39 32
Ullensaker/Kisa 25 9 5 11 42 - 42 32
HamKam 25 9 5 11 36 - 37 32
Notodden 25 6 4 15 30 - 43 22
Strømmen 24 4 9 11 24 - 38 20
Skeid 24 3 8 13 26 - 40 17
Tromsdalen 25 2 2 21 29 - 72 8
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster - Sogndal 2 4-0 (0-0)
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 22 17 2 3 88 - 17 53
Djerv 1919 22 16 1 5 67 - 28 49
Lysekloster 22 14 2 6 70 - 26 44
Fana 22 13 4 5 65 - 30 43
Fyllingsdalen 22 14 1 7 60 - 35 43
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Os 22 9 3 10 55 - 36 30
Sogndal 2 21 8 4 9 43 - 42 28
Brann 2 21 7 3 11 36 - 39 24
Fjøra 22 7 2 13 43 - 73 23
Vestfossen 22 6 3 13 31 - 59 21
Bergen Nord 22 4 1 17 18 - 66 13
Valdres 21 1 0 20 10 - 160 3
3. divisjon kvinner
Vik - Sandane 0-3 (0-2)
Førde - Sogndal 6-0 (5-0)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 12 8 1 3 52-23 25
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 12 3 2 7 15-39 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
Kretsligaen
Florø 2 - Stryn 1-5 (1-2)
Tabell Kretsligaen
Årdal 20 18 0 2 77 - 25 54
Førde 20 17 0 3 65 - 14 51
Eid 20 14 4 2 82 - 30 43
Studentspretten 20 11 4 5 35 - 24 37
Stryn 20 11 1 8 45 - 43 34
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 20 9 1 10 48 - 46 28
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 20 4 3 13 34 - 70 15
Bremanger 20 4 1 15 23 - 47 13
Florø 2 20 3 1 16 23 - 79 10
4. divisjon kvinner 7'ar
Syril - Tornado Måløy 3-1 (2-1)
Mål Tornado Måløy: Kaja-Malene Nykrem Hoddevik
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 10 10 0 0 83 - 15 30
Sogndal 10 7 1 2 55 - 21 22
Dale 10 4 1 5 44 - 46 13
Tornado Måløy 10 4 0 6 49 - 43 12
Syril 10 3 2 5 27 - 49 11
Svelgen/Leirgulen 10 0 0 10 11 - 95 0
5. divisjon
Vik - Selje 8-1 (5-0)
Sogndal 2/Fjøra 3 - Skavøypoll 5-0 (2-0)
Førde 2 - Studentspretten 0-1 (0-0)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 17 13 0 4 65-25 39
Skavøypoll 17 10 1 6 35-34 31
Førde 2 17 9 3 5 41-41 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 17 6 3 8 47-58 21
Sogndal 3/Fjøra 2 17 5 1 11 39-43 16
Studentspretten 2 17 5 0 12 25-54 15
Anga 17 2 1 14 26-69 7 |
|
29.09 Kampar i dag,
søndag 29. september
|
Sandane spelar i dag bortekamp mot Vik i 3. divisjon kvinner.
Laget jublar etter 4-2 seieren heime mot Studentspretten 22.
september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Nest Sotra
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 24 20 3 1 55 - 20 63
Start 25 16 4 5 42 - 27 52
Sandefjord Fotball 24 14 8 2 41 - 25 50
KFUM 24 11 7 6 53 - 39 40
Nest-Sotra 24 10 6 8 34 - 27 35
Sogndal 24 10 5 9 42 - 36 35
Kongsvinger 24 10 4 10 27 - 29 34
Raufoss 24 11 1 12 39 - 45 34
Sandnes Ulf 25 9 5 11 41 - 39 32
HamKam 24 9 5 10 36 - 35 32
Jerv 24 8 8 8 32 - 38 32
Ullensaker/Kisa 24 9 4 11 40 - 40 31
Notodden 24 6 3 15 29 - 42 21
Strømmen 24 4 9 11 24 - 38 20
Skeid 24 3 8 13 26 - 40 17
Tromsdalen 24 2 2 20 28 - 69 8
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.00 Lysekloster - Sogndal 2
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 22 17 2 3 88 - 17 53
Djerv 1919 22 16 1 5 67 - 28 49
Fana 22 13 4 5 65 - 30 43
Fyllingsdalen 22 14 1 7 60 - 35 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Os 22 9 3 10 55 - 36 30
Sogndal 2 21 8 4 9 43 - 42 28
Brann 2 21 7 3 11 36 - 39 24
Fjøra 22 7 2 13 43 - 73 23
Vestfossen 22 6 3 13 31 - 59 21
Bergen Nord 22 4 1 17 18 - 66 13
Valdres 21 1 0 20 10 - 160 3
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Vik - Sandane
Kl. 15.00 Førde - Sogndal
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 13 3 3 7 27-44 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
Kretsligaen
Kl. 16.00 Florø 2 - Stryn
Tabell Kretsligaen
Årdal 20 18 0 2 77 - 25 54
Førde 20 17 0 3 65 - 14 51
Eid 20 14 4 2 82 - 30 43
Studentspretten 20 11 4 5 35 - 24 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 20 9 1 10 48 - 46 28
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 20 4 3 13 34 - 70 15
Bremanger 20 4 1 15 23 - 47 13
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
5. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Selje
Kl. 15.00 Sogndal 2/Fjøra 3 - Skavøypoll
Kl. 17.00 Førde 2 - Studentspretten
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 16 12 0 4 57-24 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 16 9 3 4 41-40 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 17 2 1 14 26-69 7 |
|
28.09 Ni personar har
prikka inn fire av seks kampar
|
|
Etter at seks av dei 12 kampane i 19. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Ni tipparar har tippa rett på fire av dei seks kampane, medan 49
personar har tippa rett på tre av dei spelte kampane til no.
4 rette:
Kjell Bruland
Odd Drabløs
Jørn Kristian Engebø
Sveinung Frantzen
Rune Haugland
Elin Helgheim
Knut-Atle Krossøy
John Søgnen
Sindre Thue
3 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Gunnar Balsnes
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Benjamin Frantzen
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Eirik Kristoffersen
John Arild Kvernevik
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Janne-Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Edvard Nordang
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Odd Bjarte Rauset
Trond Vegard Ripe
Kai Henning Slinde
Knut Strand Løseth
Thomas Thaule
Alf Tore Tvendeseter
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Frode Ølmheim
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen) U 2-2
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen) H 4-3
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
|
|
28.09 Resultat kampar i
dag, laurdag 28. september
|
Tor-Erik Tvendeseter Kupen blei matchvinnar for Tornado Måløy mot
Eid
då han i dag sette inn 4-3 på frispark i kampens siste ordinære
minutt.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i
frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Alta 1-0 (1-0)
1-0 Lorent Callaku, straffe (28. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 22 13 5 4 38 - 26 44
Åsane 22 12 5 5 57 - 29 41
Kjelsås 22 11 7 4 44 - 25 40
Fram 21 11 5 5 45 - 25 38
Alta 22 10 4 8 34 - 34 34
Asker 21 8 7 6 27 - 26 31
Sotra 22 8 6 8 30 - 29 30
Florø 22 7 7 8 30 - 35 28
Bærum 22 7 7 8 36 - 46 28
Elverum 21 7 4 10 29 - 34 25
Odd 2 21 7 2 12 35 - 35 23
Senja 21 4 6 11 23 - 38 18
Oppsal 22 4 6 12 26 - 52 18
Mjølner 21 4 5 12 23 - 43 17
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Vard Haugesund 2-2 (0-1)
0-1 Morgan Karlsen (41. min)
0-2 Morgan Karlsen (47. min)
1-2 Malvin Gjerde (76. min)
2-2 Sindre Thue (89. min)
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 22 17 2 3 88 - 17 53
Djerv 1919 22 16 1 5 67 - 28 49
Fana 22 13 4 5 65 - 30 43
Fyllingsdalen 22 14 1 7 60 - 35 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Os 22 9 3 10 55 - 36 30
Sogndal 2 21 8 4 9 43 - 42 28
Brann 2 21 7 3 11 36 - 39 24
Fjøra 22 7 2 13 43 - 73 23
Vestfossen 22 6 3 13 31 - 59 21
Bergen Nord 22 4 1 17 18 - 66 13
Valdres 21 1 0 20 10 - 160 3
Kretsligaen
Tornado Måløy - Eid 4-3 (1-2)
1-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (1. min)
1-1 Mads Wie (10. min)
1-2 Kristian Lefdal (23. min)
2-2 Rasmus Gotteberg (48. min)
2-3 Mads Wie (57. min)
3-3 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (75. min)
4-3 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (90. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.
Bremanger - Årdal 1-2 (0-1)
Studentspretten - Førde 1-2
Dale - Syril 1-2
Tabell Kretsligaen
Årdal 20 18 0 2 77 - 25 54
Førde 20 17 0 3 65 - 14 51
Eid 20 14 4 2 82 - 30 43
Studentspretten 20 11 4 5 35 - 24 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 20 9 1 10 48 - 46 28
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 20 4 3 13 34 - 70 15
Bremanger 20 4 1 15 23 - 47 13
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
5. divisjon
Stryn 2 - Jølster 3-2 (2-0)
1-0 Håvard Kroken (15. min)
2-0 Johan Teigum-Ytreeide, straffe (42. min)
3-0 Stian Gjengedal Olsbø (73. min)
3-1 Geir Andre Erikstad (78. min)
3-2 Ola Weel Skram (84. min)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 16 12 0 4 57-24 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 16 9 3 4 41-40 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 17 2 1 14 26-69 7 |
|
28.09 Eid vann 12-0
heime mot Stryn |
Eid sitt jentelag før heimekampen mot Stryn 28.
september 2007.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 12 år sidan i dag vann Eid sitt jentelag 12-0 heime mot
Stryn.
Eid sitt jentelag vann i ettermiddag heile 12-0
mot Stryn på Eid Idrettspark. Eidajentene var det førande laget
gjennom heile kampen og Stryn hadde knapt nok ein einaste sjanse i
løpet heile kampen.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Onsdag spelar Eid "seriefinale" mot
Skavøypoll, og tapar ikkje Eid med meir enn tre mål i denne kampen
vinn Eid avdelinga.
J 15/16 2 div avd 2 haust
Eid- Stryn 12-0 (5-0)
1-0 Elise Hjelle (1. min)
2-0 Henriette Fonn Naustdal (21. min)
3-0 Elise Hjelle (22. min)
4-0 Elise Hjelle (25. min)
5-0 Kady Beate Gassama (37. min)
6-0 Henriette Fonn Naustdal (43. min)
7-0 Oda Espe (49. min)
8-0 Anniken Engeland (55. min)
9-0 Susanne Skogstad (61. min)
10-0 Mariel Starheim (66. min)
11-0 Merete Heggen (69. min)
12-0 Malene Nordnes (76. min)
Kort: Ingen
Dommar: Christoffer Hafsås, Haugen
Eid:
Malin Bjørhovde
Kristine Torheim
Elise Hjelle
Merete Heggen
Nina Rognes
Susanne Skogstad
Gina Sørland
Anniken Engeland
Stine Nord Jepsen
Oda Kristin Espe
Kady Beate Gassama
Mariel Starheim
Hanne Haraldsen
Rikke Myklebust
Malene Nordnes
Henriette Fonn Naustdal
Stryn:
Line Romsøe
Hege Flo
Mariell Nesje
Andrea B. Mardal
Marie Nygård
Maria Moen
Nina Hjelle
Sissel Anita Rand
Andrine Nesdal
Tora Tjensvold
Silje Træen
|
|
28.09 Bilder frå Miniputturneringa
på Loen Stadion
|
God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak)
og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Loen Stadion.
|
Forrige helg blei den
siste av i alt fire rundar med miniputturneringar arrangert rundt om
i fylket. Arrangørar for desse turneringane var Loen, Jotun,
Askvoll/Holmedal, Tornado Måløy, Førde og Balestrand.
På turneringa i Loen deltok totalt 73 lag frå klubbane Sandane, Breimsbygda, Stryn,
Loen, Hornindal, Vikane, Olden, Oppstryn og Veten/Hardbagg.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Loen Stadion.
Bilder frå tidligare miniputturneringar denne sesongen.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Stryn Stadion 1. september.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 1. september.
Sjå bilder
frå miniputturneringa under årets Seljecup 16. juni.
|
|
|
28.09 19. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 19. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 12.55.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 19. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
|
|
28.09 Kampar i dag,
laurdag 28. september
|
Mads Wie og Eid møter i dag Tornado Måløy på bortebane.
Bildet er frå Eid sin 2-0 seier heime mot Tornado Måløy 15. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Florø - Alta
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 21 13 5 3 38 - 22 44
Åsane 21 11 5 5 51 - 28 38
Fram 21 11 5 5 45 - 25 38
Kjelsås 21 10 7 4 40 - 25 37
Alta 21 10 4 7 34 - 33 34
Asker 21 8 7 6 27 - 26 31
Sotra 21 8 6 7 30 - 28 30
Bærum 21 7 7 7 35 - 40 28
Elverum 21 7 4 10 29 - 34 25
Florø 21 6 7 8 29 - 35 25
Odd 2 21 7 2 12 35 - 35 23
Senja 21 4 6 11 23 - 38 18
Mjølner 21 4 5 12 23 - 43 17
Oppsal 21 3 6 12 25 - 52 15
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Vard Haugesund
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 21 17 1 3 86 - 15 52
Djerv 1919 21 15 1 5 64 - 27 46
Fana 21 13 4 4 64 - 27 43
Fyllingsdalen 21 14 1 6 60 - 33 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Sogndal 2 21 8 4 9 43 - 42 28
Os 21 8 3 10 53 - 36 27
Brann 2 21 7 3 11 36 - 39 24
Fjøra 21 7 1 13 41 - 71 22
Vestfossen 21 6 3 12 29 - 56 21
Bergen Nord 21 3 1 17 15 - 64 10
Valdres 21 1 0 20 10 - 160 3
Kretsligaen
Kl. 15.00 Bremanger - Årdal
Kl. 15.00 Studentspretten - Førde
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Eid
Kl. 16.00 Dale - Syril
Tabell Kretsligaen
Årdal 19 17 0 2 75 - 24 51
Førde 19 16 0 3 63 - 13 48
Eid 19 13 4 2 79 - 26 43
Studentspretten 19 11 4 4 34 - 22 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 19 8 1 10 44 - 43 25
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 19 5 0 14 21 - 55 15
Bremanger 19 4 1 14 22 - 45 13
Syril 19 3 3 13 32 - 69 12
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
5. divisjon
Kl. 15.30 Stryn 2 - Jølster
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 16 12 1 3 61-19 37
Vik 16 12 0 4 57-24 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 16 9 3 4 41-40 30
Jølster 16 9 1 6 33-28 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 17 2 1 14 26-69 7 |
|
27.09 Resultat kampar i dag,
fredag 27. september
|
Kaja-Malene Nykrem Hoddevik scora sju mål for Tornado
Måløy
i dagens 19-0 seier mot Svelgen/Leirgulen på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Studentspretten - Stryn 0-2 (0-1)
0-1 Karoline Flo (32. min)
0-2 Kaisa Vollsnes Wemby (84. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 13 3 3 7 27-44 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Tornado Måløy - Svelgen/Leirgulen 19-0 (10-0)
1-0 Ida Apneseth (3. min)
2-0 Ida Apneseth, straffe (6. min)
3-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (7. min)
4-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (9. min)
5-0 Cathrine Eriksen Vedvik (12. min)
6-0 Emilie Volle (13. min)
7-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (23. min)
8-0 Christine Lothe Fjugstad (24. min)
9-0 Beate Lillestøl (29. min)
10-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (45. min)
11-0 Beate Lillestøl (46. min)
12-0 Cathrine Eriksen Vedvik (55. min)
13-0 Cecilie Vederhus Myklebust (65. min)
14-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (67. min)
15-0 Cecilie Vederhus Myklebust (68. min)
16-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (70. min)
17-0 Cecilie Vederhus Myklebust (84. min)
18-0 Cecilie Vederhus Myklebust (85. min)
19-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (90. min+1)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Syril - Dale 1-3
Sogndal - Høyang 2-3 (1-0)
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 10 10 0 0 83 - 15 30
Sogndal 10 7 1 2 55 - 21 22
Dale 10 4 1 5 44 - 46 13
Tornado Måløy 9 4 0 5 48 - 40 12
Syril 9 2 2 5 24 - 48 8
Svelgen/Leirgulen 10 0 0 10 11 - 95 0
Kretsligaen
Kaupanger - Høyang 5-2 (1-1)
0-1 Jacob Frøyen Bergset (7. min)
1-1 Sigvart Galborgen Stenehjem (8. min)
2-1 Sindre Rørvik (52. min)
2-2 Joakim Sjøthun Måren (57. min)
3-2 Kim Andre Dyrdal Stokke, straffe (67. min)
4-2 Sindre Rørvik (84. min)
5-2 Sindre Rørvik (87. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 19 17 0 2 75 - 24 51
Førde 19 16 0 3 63 - 13 48
Eid 19 13 4 2 79 - 26 43
Studentspretten 19 11 4 4 34 - 22 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 19 8 1 10 44 - 43 25
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 19 5 0 14 21 - 55 15
Bremanger 19 4 1 14 22 - 45 13
Syril 19 3 3 13 32 - 69 12
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
5. divisjon
Vik - Førde 2 9-1 (3-1)
1-0 Dag Einar Bøtun (9. min)
2-0 Svein Erik Saglien (11. min)
2-1 Norfinn Tonning (30. min)
3-1 Øystein Myrkaskog (31. min)
4-1 Aleksander Valsvik (53. min)
5-1 Endre Holstad (70. min)
6-1 Idar Holen (77. min)
7-1 Øystein Myrkaskog (79. min)
8-1 Øystein Myrkaskog (90. min)
9-1 Dag Einar Bøtun (90. min+1)
Anga - Sandane 1-3 (0-1)
0-1 Abraham Johnny (34. min)
0-2 Abraham Johnny (59. min)
0-3 Hallvard Bjotveit (75. min)
1-3 Sander Dvergsdal (87. min)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 16 12 1 3 61-19 37
Vik 16 12 0 4 57-24 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 16 9 3 4 41-40 30
Jølster 16 9 1 6 33-28 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 17 2 1 14 26-69 7
|
Vik har stø kurs mot opprykk etter dagens 9-1 seier
mot Førde 2.
Bildet er frå 4-3 seieren borte mot Tornado
Måløy 17. august 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
27.09 Skjerven dømmer
på Sarpsborg Stadion
|
Skjerven før kampen mellom Eid og Florø 2
i Kretsligaen 9. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom
Sarpsborg 08 og Stabæk.
Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå
Raufoss og Jan Erik Engan frå Loddefjord. 4. dommar er
Marius Lien frå Fossum.
Kampen blir spelt på Sarpsborg Stadion søndag 29. september klokka 18.00.
Kampen mellom Sarpsborg 08 og Stabæk er Tommy Skjerven sin 374. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
Dette er 56 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er
nestemann på den lista med 318 kampar. 52-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
27.09 Sogndal 1 vann
5-2 borte mot Eid 1
|
Filip Pleym Mardal og Jonas Torvanger scora i går to mål kvar mot
Eid 1.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal 1 vann i går ettermiddag 5-2 borte mot Eid 1 i sluttspelet i G15/17 1. divisjon.
Sogndal 1 stilte med eit sterkt lag der seks av spelarane har fått
speletid med Sogndal 2 sitt seniorlag i Norsk Tipping-ligaen denne
sesongen.
Filip Pleym Mardal (2), Jonas Torvanger (2) scora for Sogndal 1,
medan
Mohammad Mahmoud Almshout og August Sigdestad Lund scora for Eid 1.
I tillegg scora heimelaget eit sjølvmål.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Etter tre serierundar i sluttspelet er det close race mellom Stryn 1,
Førde og Sogndal 1 i kampen om
KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon. Alle laga stårbokført med
to seierar og eit tap på dei tre fyrste kampane. Eid 1 ligg sist på tabellen med tre strake tap.
Eid 1 - Sogndal 1 2-5 (0-3)
0-1 Sjølvmål (6. min)
0-2 Filip Pleym Mardal (20. min)
0-3 Filip Pleym Mardal (25. min)
1-3 Mohammad Mahmoud Almshout (45. min)
2-3 August Sigdestad Lund (50. min)
2-4 Jonas Torvanger (75. min)
2-5 Jonas Torvanger (80. min+1)
Dommar: Asle Magnar Nesdal, Vikane
Gult kort: Eskil Heggen Starheim, Eid 1
Eid 1:
Patrick Isene
Jon Kristian Rafshol
Eirik Nor Midthjell
Sindre Årskog
August Sigdestad Lund
Sondre Wik Leite
Kristoffer Vedvik Eikeset
Mohammad Mahmoud Almshout
Eskil Heggen Starheim
Fredrik Åshamar Taklo
William Hagen Brenden
Jon Ivar Myklebust Møll
Andreas Stokke Lillestøl
Trygve Myrold
Sondre Nor Midthjell
Sogndal 1:
Even Humlebrekke Nebb
Jonas Torvanger
Nikolai Bøthun Olsen
Henrik Kongelf
Iver Skorve
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Gøran Sælid Njøs
Marius Årøy
Per Michael Legria Thune
Filip Pleym Mardal
Johan Johanessen Bakke
Marius Ylvisåker
Christian Venes
Tabell sluttspel G15/17 1. divisjon
Stryn 1 3 2 0 1 13-6 6
Førde 1 3 2 0 1 10-6 6
Sogndal 1 3 2 0 1 9-9 6
Eid 1 3 0 0 3 4-15 0
Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon
1. serierunde
Stryn 1- Sogndal 1 5-1 (2-0)
Førde 1 - Eid 1 4-1 (2-1)
2. serierunde
Sogndal 1 - Førde 1 3-2 (1-1)
Eid 1 - Stryn 1 1-6 (0-3)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
3. serierunde
Førde 1 - Stryn 1 4-2 (1-2)
Eid 1 - Sogndal 1 2-5 (0-3)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
27.09 19. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 19. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 19. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
|
|
27.09 Kampar i dag,
fredag 27. september
|
Stryn spelar i dag toppkamp i 3. divisjon kvinner mot
Studentspretten.
Bildet er frå 6-0 seieren heime mot Selje/Åheim 20. september.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Stryn
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 13 8 1 4 41-19 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 13 3 3 7 27-44 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 18.00 Tornado Måløy - Svelgen
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang
Kl. 19.00 Syril - Dale
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 9 9 0 0 80 - 13 27
Sogndal 9 7 1 1 53 - 18 22
Dale 9 3 1 5 41 - 45 10
Tornado Måløy 8 3 0 5 29 - 40 9
Syril 8 2 2 4 23 - 45 8
Svelgen /Leirgulen 9 0 0 9 11 - 76 0
Kretsligaen
Kl. 19.00 Kaupanger - Høyang
Tabell Kretsligaen
Årdal 19 17 0 2 75 - 24 51
Førde 19 16 0 3 63 - 13 48
Eid 19 13 4 2 79 - 26 43
Studentspretten 19 11 4 4 34 - 22 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 19 8 3 8 37 - 47 27
Tornado Måløy 19 8 1 10 44 - 43 25
Høyang 19 5 4 10 34 - 43 19
Dale 19 5 0 14 21 - 55 15
Bremanger 19 4 1 14 22 - 45 13
Syril 19 3 3 13 32 - 69 12
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
5. divisjon
Kl. 18.00 Vik - Førde 2
Kl. 19.00 Anga - Sandane
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 16 12 1 3 61-19 37
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 15 9 3 3 40-31 30
Jølster 16 9 1 6 33-28 28
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 16 2 1 13 25-66 7 |
|
26.09 Resultat kampar i dag,
torsdag 26. september
|
Andrine Olsen Endestad scora to mål for Kaupanger 2
mot Sogndal.
Bildet er frå kampen
Kaupanger - Arna Bjørnar i NM J19 19. juni.
Sjå
nokre bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kaupanger 2 vann i kveld 5-1 heime mot Sogndal i
3. divisjon kvinner på Kaupanger Stadion. Andrine Olsen Endestad
(2), Siv Reagen Hickman, Marthe Skjerven og Miriam Vilnes Mjåset
scora for Kaupanger 2, medan Amalie Sjøvoll Hauglund sette inn målet
til Sogndal.
Kaupanger 2 - Sogndal 5-1 (1-0)
1-0 Marthe Skjerven (19. min)
2-0 Andrine Olsen Endestad (49. min)
3-0 Andrine Olsen Endestad (54. min)
4-0 Siv Reagen Hickman (63. min)
4-1 Amalie Sjøvoll Hauglund (71. min)
5-1 Miriam Vilnes Mjåset (78. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 13 8 1 4 41-19 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 13 3 3 7 27-44 12
Kaupanger 2 11 3 2 6 17-31 11
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6 |
|
26.09 Haugen ny
soneansvarlig jenter Nordfjord
|
Henning Haugen i Eid sin treningskamp mot Sogndal 2
31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
NFF Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at
Henning Haugen er ny soneansvarleg for jenter i Nordfjord. Haugen
tek dermed over etter Guttorm Sæbø som har hatt denne stillinga i ei
årrekke.
34-åringen frå Nordfjordeid har lang fartstid som spelar, og har
spelt fast for Eid sitt seniorlag sidan 2001-sesongen. Henning
Haugen er denne sesongen trenar for Eid sitt jentelag.
Haugen får no det overordna ansvaret for all sonelagsaktivitet i
Nordfjord på jentesida i alderen 12-14 år.
|
|
26.09 Eivind og Sivert
tekne ut på G18-landslaget
|
Eivind Helgesen i Sogndal sin 6-0 seier mot
Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eivind Helgesen og Sivert
Heggheim Mannsverk er tekne ut G18-landslaget som skal spele
EM-kvalifisering i Tsjekkia 8. til 15. oktober.
Motstandarar i den fyrste EM-kvalifiseringsrunden er Aserbajdsjan,
San Marino og Tsjekkia.
Troppen:
Rasmus Sandberg - Rosenborg
Oliver Petersen - Molde
Leo Cornic - Bærum
Eivind Helgesen - Sogndal
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Åsane
Bjørn Mæland - Odd
Josef Baccay - Lillestrøm
Fredrik Oppegård - PSV Eindoven
Kristoffer Askildsen - Stabæk
Sivert Mannsverk - Sogndal
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Thomas Rekdal - Mainz 05
Edvard Tagseth - Rosenborg
Einar Iversen - Everton
Emil K. Ceide - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Southampton
Noah Holm - RB Leipzig
Mustapha Fofana - Strømsgodset
|
Sivert Heggheim Mannsverk under treningsamlinga på Fagernes 1.
mars.
Foto: Elin Hæreid
|
|
26.09 19. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 19. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 19. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
|
|
26.09 Kampar i dag,
torsdag 26. september
|
Trude Kveane og Sogndal møter i dag Kaupanger 2 på bortebane.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 19. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Kaupanger 2 - Sogndal
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 13 8 1 4 41-19 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6 |
|
25.09 Heia vann 11-0
mot Sandane
|
Heia jublar etter dagens 11-0 seier mot Sandane på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Heia vann i ettermiddag
11-0 mot Sandane i klasse J13/14 9'ar 2. divisjon avdeling 3. Ida
Flatebø Holmøy (3), Renate Barvåg Leivdal (3), Victoria Marie Vedvik
Eikeset (2), Jenny Berteig Honningsvåg, Linnea Stokke Lillestøl og
Tilla Karoline Karlsen scora måla til Heia i kampen som blei spelt
Klenkarberget Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Etter dagens kamp toppar Heia tabellen med fem strake seierar av fem
mulige. Heia toppar tabellen seks poeng føre Loen/Vikane og ni poeng
føre Stryn 2 og Tornado Måløy. Sandane ligg heilt sist på tabellen
med null poeng på fem kampar.
Heia sin neste kamp er borte mot Tornado Måløy tysdag 1. oktober.
Heia - Sandane 11-0 (6-0)
1-0 Victoria Marie Vedvik Eikeset (3. min)
2-0 Victoria Marie Vedvik Eikeset (6. min)
3-0 Ida Flatebø Holmøy (20. min)
4-0 Ida Flatebø Holmøy (24. min)
5-0 Renate Barvåg Leivdal (28. min)
6-0 Renate Barvåg Leivdal (31. min)
7-0 Renate Barvåg Leivdal (37. min)
8-0 Ida Flatebø Holmøy (43. min)
9-0 Jenny Berteig Honningsvåg (52. min)
10-0 Linnea Stokke Lillestøl (65. min)
11-0 Tilla Karoline Karlsen (68. min)
Dommar: Ruben Petersen Heggen, Heia
Kort: Ingen
Heia:
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Andrea Vedvik
Tilla Karoline Karlsen
Linnea Stokke Lillestøl
Jenny Berteig Honningsvåg
Maria Honningsvåg Hjelle
Stefania Aivaliotis
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Ida Flatebø Holmøy
Øyvor Barvåg Leivdal
Renate Barvåg Leivdal
Victoria Marie Vedvik Eikeset
Celine Dale Haugland
Elise Engeland
Sarah-Sophia Aldema
Sandane:
Selma Rygg
Mathilde Onstad Takle
Olianna Felde
Andrea Evebø
Ester Helene Rauset Skogli
Åse Marie Fure Skinlo
Benedicte Hjartholm Denk
Sophie Koopmans
Kristina Eide
Torine Langeteig
Wiktoria Bujnicki
|
Heia jublar etter at Tilla Karoline Karlsen fastsette
sluttresultatet til 11-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
25.09 Resultat kampar i dag,
onsdag 25. september
|
Skavøypoll vann i kveld 2-1 i bortekampen mot Jølster på Reed
Stadion.
Foto: Skavøypoll Fotball
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM G19 Telenor Cup
Sogndal - Brann 1-0 (1-0)
1-0 Jonas Tillung Fredriksen (23. min)
5. divisjon
Jølster - Skavøypoll 1-2 (1-0)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 16 12 1 3 61-19 37
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Skavøypoll 16 10 1 5 35-29 31
Førde 2 15 9 3 3 40-31 30
Jølster 16 9 1 6 33-28 28
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 16 2 1 13 25-66 7
|
Jonas Tillung Fredriksen blei matchvinnar for Sogndal i dagens
kvartfinale mot Brann i NM G19 Telenor Cup.
Bildet er frå kampen Sogndal 2 - Fyllingsdalen 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
25.09 19. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 19. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 19. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
19. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Nest Sotra (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Alta (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Fjøra - Vard Haugesund (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Lysekloster - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Studentspretten - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Dale - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Førde - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Sogndal 3/Fjøra 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
|
|
25.09 Kampar i dag,
onsdag 25. september
|
Sogndal møter i dag Brann i kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup.
Bildet er frå Sogndal sin 6-0 seier mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM G19 Telenor Cup
Kl. 16.00 Sogndal - Brann
5. divisjon
Kl. 19.30 Jølster - Skavøypoll
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 16 12 1 3 61-19 37
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Førde 2 15 9 3 3 40-31 30
Jølster 15 9 1 5 32-26 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 16 4 0 12 24-54 12
Anga 16 2 1 13 25-66 7 |
|
24.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 24. september
|
Lars Guddal scora tre mål for Oppstryn i dagens 6-3 seier mot
Haugen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Fanaråk 3-1
Bjørn - Årdal 2/Jotun/ÅTIL 5-0
Kaupanger 2 - Balestrand 1-0
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 14 11 0 3 52-19 33
Bjørn 14 10 1 3 53-25 31
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 14 7 1 6 58-34 22
Hafslo 14 3 4 7 26-55 13
Kaupanger 2 14 4 1 9 21-57 13
Fanaråk 14 2 3 9 29-49 9
6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Eikefjord 0-4
Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar 3-3
Florø 3 - Førde 3 6-2
Hyllestad - Tempo 2-0
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 18 13 1 4 61 - 28 40
Fure 17 11 4 2 65 - 39 37
Florø 3 17 11 3 3 68 - 40 36
Askvoll/Holmedal 17 10 1 6 58 - 33 31
Tempo 17 10 1 6 66 - 47 31
Hyllestad 18 7 4 7 60 - 51 25
Gaular /Dale 2 17 6 3 8 40 - 50 21
Førde 3 18 5 3 10 38 - 64 18
Anga 2 17 4 2 11 41 - 51 14
Tambarskjelvar 17 3 2 12 39 - 60 11
Høyang 2 17 3 0 14 28 - 100 9
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Oppstryn 3-6 (2-2)
1-0 Mons-Arne Totland Gillesdal (19. min)
1-1 Terje Guddal (23. min)
2-1 Yngve Furnes, straffe (29. min)
2-2 Frode Hool Egge (45. min)
3-2 Mons-Arne Totland Gillesdal (54. min)
3-3 Lars Guddal (61. min)
3-4 Lars Guddal (78. min)
3-5 Eskil Sørum Olsen (83. min)
3-6 Lars Guddal (89. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Breimsbygda/Jølster 2 - Svelgen/Bremanger 2 2-2
Hyen - Hornindal 1-5
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 15 10 0 5 65 - 46 30
Hornindal 15 9 1 5 32 - 24 28
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 15 7 3 5 43 - 24 24
Tornado Måløy 2 15 6 3 6 44 - 31 21
Haugen 15 5 3 7 44 - 50 18
Breimsbygda /Jølster 2 15 5 3 7 33 - 52 18
Hyen 15 5 0 10 33 - 51 15
Svelgen/Bremanger 2 15 4 2 9 41 - 55 14 |
|
24.09
Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde
|
Stian Olsbø dunka ballen i krysset i Stryn sin 2-1
seier mot Dale.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Elias Rognebakke leiar framleis haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Rognebakke leiar
konkurransen føre Knut-Atle Krossøy, Nina Sofie Nor Midthjell,
Julian Hove, John Søgnen og Odd Gunnar Måren.
Neste gong det er premiering i konkurransen er ved sesongslutt.
Tabell Kretsligaen etter 19. serierunde:
Årdal 19 17 0 2 75 - 24 51
Førde 19 16 0 3 63 - 13 48
Eid 19 13 4 2 79 - 26 43
Studentspretten 19 11 4 4 34 - 22 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 19 8 3 8 37 - 47 27
Tornado Måløy 19 8 1 10 44 - 43 25
Høyang 19 5 4 10 34 - 43 19
Dale 19 5 0 14 21 - 55 15
Bremanger 19 4 1 14 22 - 45 13
Syril 19 3 3 13 32 - 69 12
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Elias Rognebakke 12 6
2. Knut-Atle Krossøy 14 3
3. Nina Sofie Nor Midthjell 16 6
4. Julian Hove 16 5
5. John Søgnen 16 4
6. Odd Gunnar Måren 16 4
7. Johan Skorge 18 5
8. Josefine Sannebro 18 5
9. Henri Kjødnes 18 4
10. Thor Aage Pleym 18 4
11. Håvard Folevåg Mjelleli 18 3
12. Kristian Aase 18 3
13. Ole Tom Myroldhaug 18 3
14. Olve Eide 18 3
15. Rune Midthjell 18 3
16. Stein Inge Strøm 18 3
17. Anders Frøyen 18 2
18. Arild Hjelmeland 18 2
19. Geir Igelkjøn 18 2
20. Odd Listhaug Drabløs 18 2
21. Atle Rake 18 1
22. Kai Henning Slinde 18 1
23. Per Inge Hjelmeland 18 1
24. Vegard Flatjord 18 1
25. Reidar Balsnes 20 6
26. Henriette Naustdal 20 5
27. John Os 20 5
28. Kay Ove Hafsås 20 5
29. Odd Rune Dvergsdal 20 5
30. Anny Balsnes 20 4
31. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
32. Idar Arne Kristiansen 20 4
33. Jan-Tore Løken 20 4
34. Kjell Nigardsøy 20 4
35. Kjetil Karlsen 20 4
36. Kåre Magne Moe 20 4
37. Marius Hellebust 20 4
38. Per Michael Frichsen 20 4
39. Rune Haugland 20 4
40. Shanjeevan Mohanarajah 20 4
41. Stein Roar Moheim 20 4
42. Vegard Lunde 20 4
43. Ahmad Abdullah 20 3
44. Dino Omerovic 20 3
45. Frank Nymark 20 3
46. Gunnar Balsnes 20 3
47. Idar Taklo 20 3
48. Jan Are Øvstetun 20 3
49. Jon Arild Halland 20 3
50. Jørund Nygård 20 3
51. Kjetil Myklebust 20 3
52. Magnus Sævik 20 3
53. Marcus Vedeler 20 3
54. Nils Morten Frislid 20 3
55. Terje Nybø 20 3
56. Geir Christensen 20 2
57. Jan Tore Slinde 20 2
58. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
59. Odd Eriksen 20 2
60. Rune Henden 20 2
61. Steinar Langedal 20 2
62. Eirik Nor Midthjell 20 1
63. Frank Torheim 20 1
64. Hans Egil Glomnes Øyen 20 1
65. Jo Arne Sætre 20 1
66. Harald Vartdal 20 0
Sjå heile lista etter
19. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
24.09 Kenneth Fosse
Elde leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset
samanlagt etter 18 rundar.
Fosse Elde har prikka inn 136 rette på dei 18 fyrste rundane, og
toppar
Kristian Lefdal (134 rette), Marcus Vedeler (134 rette) og Ole- Andreas Aarvik (133 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine. Det ser ut til at det kjem til å bli store endringar i
toppen av lista etter at dei tre dårligaste rundane er strokne.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 393 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 19. runde i Lokaltipset 2019.
136 rette:
Kenneth Fosse Elde
134 rette:
Kristian Lefdal
Marcus Vedeler
133 rette:
Ole- Andreas Aarvik
132 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Ole Morten Kvam
131 rette:
Oddmund Balsnes
Ørjan Igelkjøn
Roger Nygård
Odd Helge Vågseth
130 rette:
Rune Lefdal
Alf Tore Tvendeseter
129 rette:
Nils Morten Frislid
Rune Henjesand
Ole-Gunnar Midtbø
128 rette:
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Martha Karin Rauset
John Søgnen
127 rette:
Christian Helgheim
126 rette:
Mathias Helgheim
Asle Hopland
Øyvind Kristoffersen
Steinar Langedal
Odd Bjarte Rauset
125 rette:
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Arild Hjelmeland
Thomas Thaule
124 rette:
Adrian Helgheim
Jon Georg Rutledal
123 rette:
Vegard Flatjord
Knut Strand Løseth
Sujeevan Mohanarajah
122 rette:
Øyvind Hafsaas
Johan Sigmund Hanssen
Elin Helgheim
Jon Kåre Rauset
Sindre Thue
Harald Vartdal
121 rette:
Anny Balsnes
Frank Heggestad
120 rette:
Stig Nord
Magnar Skaare
119 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide
Torbjørn Ylvisåker
118 rette:
Sveinung Frantzen
Rune Hansen
Sissel Høynes
Knut-Atle Krossøy
Ole Tom Myroldhaug
117 rette:
Roy Atle Igland
Frode Ølmheim
116 rette:
Edvard Nordang
115 rette:
Malin Balsnes
Rune Haugland
Janne Kristin Leivdal
Gjert Nygård
Kenneth Rakkenes |
|
24.09 Kampar i dag,
tysdag 24. september
|
Haugen møter i ettermiddag Oppstryn på Eid Idrettspark.
Kai-Arne Nord Humborstad blei matchvinnar for Haugen i
4-3 seieren borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo - Fanaråk
Kl. 19.00 Bjørn - Årdal 2/Jotun/ÅTIL
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Balestrand
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 13 11 0 2 52-18 33
Bjørn 13 9 1 3 48-25 28
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 13 7 1 5 58-29 22
Hafslo 13 2 4 7 23-54 10
Kaupanger 2 13 3 1 9 20-57 10
Fanaråk 13 2 3 8 28-46 9
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Eikefjord
Kl. 19.00 Hyllestad - Tempo
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 17 12 1 4 57 - 28 37
Fure 17 11 4 2 65 - 39 37
Florø 3 16 10 3 3 62 - 38 33
Tempo 16 10 1 5 66 - 45 31
Askvoll/Holmedal 16 10 0 6 55 - 30 30
Hyllestad 17 6 4 7 58 - 51 22
Gaular /Dale 2 17 6 3 8 40 - 50 21
Førde 3 17 5 3 9 36 - 58 18
Anga 2 17 4 2 11 41 - 51 14
Tambarskjelvar 16 3 1 12 36 - 57 10
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Hyen - Hornindal
Kl. 19.00 Haugen - Oppstryn
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 15 10 0 5 65 - 46 30
Hornindal 14 8 1 5 27 - 23 25
Oppstryn 15 8 1 6 40 - 43 25
Flatraket /Skavøypoll 2 15 7 3 5 43 - 24 24
Tornado Måløy 2 15 6 3 6 44 - 31 21
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Breimsbygda /Jølster 2 14 5 2 7 31 - 50 17
Hyen 14 5 0 9 32 - 46 15
Svelgen/Bremanger 2 14 4 1 9 39 - 53 13 |
|
23.09 Sandane vann 5-3
heime mot Vik
|
Magnus Nikolai Bolseth scora to mål i Sandane sin 5-3 seier mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sandane vann søndag
ettermiddag 5-3 heime mot Vik på Sandane Idrettspark. Kristian Møll
(2), Magnus Nikolai Bolseth (2) og Aron Nikolai Rauset Skogli scora
for Sandane, medan Idar Holen, Erlend Fjærestad Aase og Isa Hamidi
sette inn måla til Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sandane - Vik 5-3 (3-1)
1-0 Kristian Møll (9. min)
2-0 Kristian Møll (16. min)
3-0 Aron Nikolai Rauset Skogli (21. min)
3-1 Idar Holen, straffe (42. min)
4-1 Magnus Nikolai Bolseth (56. min)
5-1 Magnus Nikolai Bolseth (66. min)
5-2 Erlend Fjærestad Aase (70. min)
5-3 Isa Hamidi (80. min)
Dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø
Assistentdommarar: Rolf Kåre Almenning, Florø og Stein Otto
Førde, Breimsbygda
Gult kort: Aron Nikolai Rauset Skogli og Kristoffer Hjelle,
Sandane
Erlend Fjærestad Aase, Vik
Sandane:
Sebastian Dainius Uribe
Aron Nikolai Rauset Skogli
Magnar Slagstad
Sivert Fure Skinlo
Egil Brekke
Kristian Møll
Tore Tveit
Kristoffer Hjelle
Magnus Nikolai Bolseth
Hallvard Bjotveit
Abraham Johnny
Innbyttarar:
Olve Ommedal Teigland
Almar Eli Færseth
Sondre Bruland
Melos Kibreab Yacob
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Vik:
Idar Andre Tenold-Saglien
Sindre Fosse
Ørjan Grov Tveit
Bengt William Abelsen-Øhlen
Joar Tryti
Aleksander Valsvik
Idar Holen
Dag Einar Bøtun
Erlend Fjærestad Aase
Martin Stadheim
Svein Erik Saglien
Innbyttarar:
Isa Hamidi
Torgeir Heimdal Aase
Imran Khan
|
Sivert Orheim frå Florø var hovuddommar i kampen Sandane - Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
23.09 Resultat kampar i dag,
måndag 23. september
|
Førde 2 vann i dag 8-3 heime mot Anga i Hafstadparken.
Alle foto: Kjell Norfinn Tonning
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Odd 2 - Florø 2-2 (1-2)
0-1 Lorent Callaku (8. min)
0-2 Brage Naustdal (17. min)
1-2 Sondre Aarrestad (34. min)
2-2 Filip Larsen Gripsgård (53. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 21 13 5 3 38 - 22 44
Åsane 21 11 5 5 51 - 28 38
Fram 21 11 5 5 45 - 25 38
Kjelsås 21 10 7 4 40 - 25 37
Alta 21 10 4 7 34 - 33 34
Asker 21 8 7 6 27 - 26 31
Sotra 21 8 6 7 30 - 28 30
Bærum 21 7 7 7 35 - 40 28
Elverum 21 7 4 10 29 - 34 25
Florø 21 6 7 8 29 - 35 25
Odd 2 21 7 2 12 35 - 35 23
Senja 21 4 6 11 23 - 38 18
Mjølner 21 4 5 12 23 - 43 17
Oppsal 21 3 6 12 25 - 52 15
5. divisjon
Førde 2 - Anga 8-3 (5-1)
1-0 Sander Hoff Vikum (13. min)
2-0 Spillemål Sander Aamelfot (22. min)
2-1 Sander Dvergsdal (24. min)
3-1 Stian Hellebust (26. min)
4-1 Christian Helgheim (33. min)
5-1 Kristian Bell (38. min)
5-2 Alen Arnautovic (50. min)
6-2 Eivind Frøholm (60. min)
6-3 Alexander Lambrechts Lekva (80. min)
7-3 Niklas Hillersøy (81. min)
8-3 Norfinn Tonning (85. min)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Førde 2 15 9 3 3 40-31 30
Jølster 15 9 1 5 32-26 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 15 4 0 11 24-51 12
Anga 16 2 1 13 25-66 7
|
Alle foto: Kjell Norfinn Tonning |
|
23.09 John Søgnen rundevinnar i Lokaltipset
|
|
John Søgnen prikka inn
9 rette i den
18. runden av Lokaltipset.
Som rundevinnar stikk John Søgnen av med premien på tre flax-lodd.
Åtte tipparar hadde åtte rette, 15 hadde sju rette, medan 35 tipparar hadde
seks rette.
NB! Kampen mellom Balestrand og Vik er utsett til 24. oktober.
Kampen blir dermed stroken i denne runden av Lokaltipset.
9 rette:
John Søgnen
8 rette:
Else Helene Abrahamsen
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Ørjan Eikevoll
Einar Hellem
Kristian Lefdal
Dag Olav Osen
Marcus Vedeler
7 rette:
Oddmund Balsnes
Reidar Balsnes
Magne Elde
Olaug Hatlenes
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Rune Henjesand
Asle Hopland
Ole Morten Kvam
Rune Lefdal
Torbjørn Leivdal
Øystein Nesse
Jon Georg Rutledal
Monday Solo
Knut Strand Løseth
6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Marita Berge
Steinar Christensen
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Benjamin Frantzen
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Arild Hjelmeland
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Knut-Atle Krossøy
Per Jakob Kyrkjeeide
Janne-Kristin Leivdal
Miguel Maureira
Even Melås Fåberg
Håvard Mjølkeråen
Edvard Nordang
Ole-Johan Nordeide
Geir Inge Rake
Kenneth Rakkenes
Martha karin Rauset
Benny Rivedal
Susanne Skogstad
Asmir Talovic
Øyvind Vågseth
Gudmund Wie
John Roar Øien
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen) H 2-0
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen) H 7-2
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 4-1
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner) H 4-2
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon) H 5-3
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon) H 2-0
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3) U 2-2
|
|
23.09 Kampar i dag,
måndag 23. september
|
Asbjørn K. G. Håre er dommar i dagens kamp mellom Førde 2 og Anga.
Bildet er frå kampen mellom Sandane og Selje 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 13.00 Odd 2 - Florø
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 21 13 5 3 38 - 22 44
Åsane 21 11 5 5 51 - 28 38
Fram 21 11 5 5 45 - 25 38
Kjelsås 21 10 7 4 40 - 25 37
Alta 21 10 4 7 34 - 33 34
Asker 21 8 7 6 27 - 26 31
Sotra 21 8 6 7 30 - 28 30
Bærum 21 7 7 7 35 - 40 28
Elverum 21 7 4 10 29 - 34 25
Florø 20 6 6 8 27 - 33 24
Odd 2 20 7 1 12 33 - 33 22
Senja 21 4 6 11 23 - 38 18
Mjølner 21 4 5 12 23 - 43 17
Oppsal 21 3 6 12 25 - 52 15
5. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Anga
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Jølster 15 9 1 5 32-26 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 15 4 0 11 24-51 12
Anga 15 2 1 12 22-58 7 |
|
22.09 Resultat kampar i dag,
søndag 22. september
|
Sandane jublar etter dagens 4-2 seier heime mot Studentspretten.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Byåsen 2-0 (0-0)
1-0 Miriam Vilnes Mjåseth (79. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåseth (88. min)
Tabell
1. divisjon kvinner
Fløya 18 12 2 4 50 - 26 38
Hønefoss BK 18 10 3 5 35 - 19 33
Amazon Grimstad 18 10 1 7 44 - 24 31
Øvrevoll Hosle 18 9 4 5 43 - 25 31
Medkila 18 9 4 5 32 - 31 31
Grei Kvinner Elite 18 7 5 6 33 - 31 26
Grand Bodø 18 8 2 8 29 - 34 26
Åsane 18 6 5 7 28 - 29 23
Byåsen KF 18 5 5 8 29 - 45 20
Kaupanger 18 4 6 8 13 - 28 18
Nanset 18 5 1 12 18 - 39 16
Snøgg 18 2 4 12 15 - 38 10
OBOS-ligaen
Strømmen - Sogndal 2-0 (0-0)
1-0 Lasse Bransdal (62. min)
2-0 Kjell Rune Sellin (70. min)
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 24 20 3 1 55 - 20 63
Sandefjord Fotball 24 14 8 2 41 - 25 50
Start 24 15 4 5 39 - 25 49
KFUM 24 11 7 6 53 - 39 40
Nest-Sotra 24 10 6 8 34 - 27 35
Sogndal 24 10 5 9 42 - 36 35
Kongsvinger 24 10 4 10 27 - 29 34
Raufoss 24 11 1 12 39 - 45 34
Sandnes Ulf 24 9 5 10 39 - 36 32
HamKam 24 9 5 10 36 - 35 32
Jerv 24 8 8 8 32 - 38 32
Ullensaker/Kisa 24 9 4 11 40 - 40 31
Notodden 24 6 3 15 29 - 42 21
Strømmen 24 4 9 11 24 - 38 20
Skeid 24 3 8 13 26 - 40 17
Tromsdalen 24 2 2 20 28 - 69 8
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Valdres 4-0 (1-0)
1-0 Ulrik Flo (31. min)
2-0 Ulrik Flo (68. min)
3-0 Ulrik Flo (76. min)
4-0 Per Michael Legria Thune (84. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 21 17 1 3 86 - 15 52
Djerv 1919 21 15 1 5 64 - 27 46
Fana 21 13 4 4 64 - 27 43
Fyllingsdalen 21 14 1 6 60 - 33 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Sogndal 2 21 8 4 9 43 - 42 28
Os 21 8 3 10 53 - 36 27
Brann 2 21 7 3 11 36 - 39 24
Fjøra 21 7 1 13 41 - 71 22
Vestfossen 21 6 3 12 29 - 56 21
Bergen Nord 21 3 1 17 15 - 64 10
Valdres 21 1 0 20 10 - 160 3
3. divisjon kvinner
Sandane - Studentspretten 4-2 (1-1)
0-1 Kristin Solås (9. min)
1-1 Marit Mardal (45. min+2)
1-2 Marit Mardal (58. min)
1-3 Marit Mardal (75. min)
1-4 Kristine Lothe Rustøen (82. min)
2-4 Malene Haugland Skadal (87. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
NB! Kampen mellom Balestrand og Vik er utsett til 24. oktober.
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Sandane 12 8 3 1 36-13 27
Studentspretten 13 8 1 4 41-19 25
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Svelgen/Leirgulen - Syril 2-7
Høyang - Tornado Måløy 13-0
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 9 9 0 0 80 - 13 27
Sogndal 9 7 1 1 53 - 18 22
Dale 8 3 1 5 41 - 45 10
Tornado Måløy 8 3 0 5 29 - 40 9
Syril 8 2 2 4 23 - 45 8
Svelgen /Leirgulen 9 0 0 9 11 - 76 0
5. divisjon
Sandane - Vik 5-3 (3-1)
Bilder og fakta frå denne kampen kjem måndag.
Selje - Sogndal 3/Fjøra 2 8-3 (3-1)
Studentspretten 2 - Jølster 2-0 (2-0)
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 15 11 0 4 48-23 33
Jølster 15 9 1 5 32-26 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 16 6 3 7 46-50 21
Sandane 16 6 1 9 42-45 19
Sogndal 3/Fjøra 2 16 4 1 11 34-43 13
Studentspretten 2 15 4 0 11 24-51 12
Anga 15 2 1 12 22-58 7
6. divisjon avdeling 3
Tornado Måløy 2 - Hornindal 2-2 (2-1)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 15 10 0 5 65 - 46 30
Hornindal 14 8 1 5 27 - 23 25
Oppstryn 15 8 1 6 40 - 43 25
Flatraket /Skavøypoll 2 15 7 3 5 43 - 24 24
Tornado Måløy 2 15 6 3 6 44 - 31 21
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Breimsbygda /Jølster 2 14 5 2 7 31 - 50 17
Hyen 14 5 0 9 32 - 46 15
Svelgen/Bremanger 2 14 4 1 9 39 - 53 13
|
Høyang er kretsmester i 4. divisjon kvinner 7'ar denne sesongen.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
22.09 106 tipparar har
prikka inn fire av fem kampar
|
|
Etter at fem av dei 12 kampane i 18. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
106 tipparar har tippa rett på fire av dei fem kampane som er spelt
til no. Resten av personane som har sendt inn svar har tre rette.
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen) H 7-2
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 4-1
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)
|
|
22.09 Kampar i dag,
søndag 22. september
|
Kaupanger møter i dag Byåsen i 1. divisjon kvinner.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Øvrevoll Hosle
22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Byåsen
Tabell
1. divisjon kvinner
Fløya 17 11 2 4 48 - 26 35
Hønefoss BK 18 10 3 5 35 - 19 33
Amazon Grimstad 18 10 1 7 44 - 24 31
Øvrevoll Hosle 17 9 4 4 43 - 23 31
Medkila 17 8 4 5 30 - 31 28
Grei Kvinner Elite 18 7 5 6 33 - 31 26
Grand Bodø 18 8 2 8 29 - 34 26
Åsane 18 6 5 7 28 - 29 23
Byåsen KF 17 5 5 7 29 - 43 20
Nanset 18 5 1 12 18 - 39 16
Kaupanger 17 3 6 8 11 - 28 15
Snøgg 17 2 4 11 15 - 36 10
OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Strømmen - Sogndal
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 23 19 3 1 52 - 19 60
Start 23 15 4 4 39 - 21 49
Sandefjord Fotball 23 14 7 2 38 - 22 49
KFUM 23 11 6 6 50 - 36 39
Sogndal 23 10 5 8 42 - 34 35
Kongsvinger 24 10 4 10 27 - 29 34
Raufoss 23 11 1 11 38 - 42 34
Nest-Sotra 23 9 6 8 32 - 26 32
Ullensaker/Kisa 24 9 4 11 40 - 40 31
Sandnes Ulf 23 8 5 10 36 - 35 29
HamKam 23 8 5 10 32 - 35 29
Jerv 23 7 8 8 31 - 38 29
Notodden 23 6 3 14 28 - 39 21
Skeid 23 3 8 12 25 - 38 17
Strømmen 23 3 9 11 22 - 38 17
Tromsdalen 23 2 2 19 28 - 68 8
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Valdres
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 21 17 1 3 86 - 15 52
Fana 21 13 4 4 64 - 27 43
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 21 14 1 6 60 - 33 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Os 21 8 3 10 53 - 36 27
Sogndal 2 20 7 4 9 39 - 42 25
Brann 2 20 7 3 10 35 - 37 24
Fjøra 21 7 1 13 41 - 71 22
Vestfossen 21 6 3 12 29 - 56 21
Bergen Nord 21 3 1 17 15 - 64 10
Valdres 20 1 0 19 10 - 156 3
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Sandane - Studentspretten
Kl. 18.00 Balestrand - Vik
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Studentspretten 12 8 1 3 39-15 25
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 13.00 Svelgen/Leirgulen - Syril
Kl. 15.00 Høyang - Tornado Måløy
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 9 7 1 1 53 - 18 22
Dale 8 3 1 5 41 - 45 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Sogndal 3/Fjøra 2
Kl. 15.00 Sandane - Vik
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Jølster
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 15 5 3 7 38-47 18
Sandane 15 5 1 9 37-42 16
Sogndal 3/Fjøra 2 15 4 1 10 31-35 13
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 15 10 0 5 65 - 46 30
Oppstryn 15 8 1 6 40 - 43 25
Flatraket /Skavøypoll 2 15 7 3 5 43 - 24 24
Hornindal 13 8 0 5 25 - 21 24
Tornado Måløy 2 14 6 2 6 42 - 29 20
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Breimsbygda /Jølster 2 14 5 2 7 31 - 50 17
Hyen 14 5 0 9 32 - 46 15
Svelgen/Bremanger 2 14 4 1 9 39 - 53 13 |
|
21.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 21. september
|
August Sigdestad Lund debuterte i dag for Eid sitt A-lag.
På bildet ser vi Signdestad Lund i lag med firemålsscorar Mads Wie
og tomålsscorar Kristian Lefdal etter at Lefdal fastsette
sluttresultatet til 7-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Strømsgodset 2 - Fjøra 2-4 (0-1)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (14. min)
1-1 Tobias Fjeld Gulliksen (57. min)
1-2 Malvin Gjerde (65. min)
1-3 Kenneth Blomseth Skjerven (79. min)
2-3 Noah Molvær Antonsen (81. min)
2-4 Malvin Gjerde (83. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 21 17 1 3 86 - 15 52
Fana 21 13 4 4 64 - 27 43
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 21 14 1 6 60 - 33 43
Lysekloster 21 13 2 6 66 - 26 41
Strømsgodset 2 21 11 2 8 52 - 39 35
Stord 21 10 2 9 56 - 40 32
Os 21 8 3 10 53 - 36 27
Sogndal 2 20 7 4 9 39 - 42 25
Brann 2 20 7 3 10 35 - 37 24
Fjøra 21 7 1 13 41 - 71 22
Vestfossen 21 6 3 12 29 - 56 21
Bergen Nord 21 3 1 17 15 - 64 10
Valdres 20 1 0 19 10 - 156 3
Kretsligaen
Eid - Kaupanger 7-2 (5-1)
1-0 Joakim Frislid Vedvik (6. min)
2-0 Mads Wie (22. min)
3-0 Mads Wie (30. min)
4-0 Mads Wie (32. min)
5-0 Mads Wie (37. min)
5-1 Sindre Rørvik (43. min)
5-2 Kim Andre Dyrdal Stokke (51. min)
6-2 Kristian Lefdal (80. min)
7-2 Kristian Lefdal (90. min+1)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Stryn - Dale 2-1 (2-0)
1-0 Stian Gjengedal Olsbø (3. min)
2-0 Håvard Kroken (42. min)
2-1 Hoah Rørvik Solheim (85. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Høyang - Bremanger 3-1 (2-1)
Syril - Studentspretten 1-1 (1-0)
Årdal - Florø 2 16-0 (5-0)
Førde - Tornado Måløy 4-1 (1-0)
Tabell Kretsligaen
Årdal 19 17 0 2 75 - 24 51
Førde 19 16 0 3 63 - 13 48
Eid 19 13 4 2 79 - 26 43
Studentspretten 19 11 4 4 34 - 22 37
Stryn 19 10 1 8 40 - 42 31
Kaupanger 19 8 3 8 37 - 47 27
Tornado Måløy 19 8 1 10 44 - 43 25
Høyang 19 5 4 10 34 - 43 19
Dale 19 5 0 14 21 - 55 15
Bremanger 19 4 1 14 22 - 45 13
Syril 19 3 3 13 32 - 69 12
Florø 2 19 3 1 15 22 - 74 10
|
Stian Olsbø dunka ballen i krysset i dagens 2-1
seier mot Dale.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen |
|
21.09 18. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 18. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 13.55.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)
|
|
21.09 Kampar i dag,
laurdag 21. september
|
Førde møter i ettermiddag Tornado Måløy på Førde
Stadion.
På bildet jublar Førde etter at Vegar Heggenes Gjermundstad gav
Førde leiinga
1-0 i 3-1 seieren heime mot Årdal på Førde Stadion 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Strømsgodset 2 - Fjøra
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 20 16 1 3 80 - 14 49
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 20 14 1 5 59 - 27 43
Lysekloster 20 13 2 5 63 - 21 41
Fana 20 12 4 4 59 - 24 40
Strømsgodset 2 20 11 2 7 50 - 35 35
Stord 20 10 2 8 55 - 37 32
Os 21 8 3 10 53 - 36 27
Sogndal 2 20 7 4 9 39 - 42 25
Brann 2 20 7 3 10 35 - 37 24
Fjøra 20 6 1 13 37 - 69 19
Vestfossen 20 5 3 12 26 - 55 18
Bergen Nord 21 3 1 17 15 - 64 10
Valdres 20 1 0 19 10 - 156 3
Kretsligaen
Kl. 14.00 Stryn - Dale
Kl. 14.00 Høyang - Bremanger
Kl. 15.00 Syril - Studentspretten
Kl. 15.00 Eid - Kaupanger
Kl. 15.00 Årdal - Florø 2
Kl. 16.00 Førde - Tornado Måløy
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 18 4 4 10 31 - 42 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 18 3 1 14 22 - 58 10 |
|
20.09 Resultat kampar i dag,
fredag 20. september
|
Stryn sitt damelag vann i dag 6-0 heime mot Selje/Åheim.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Stryn - Selje/Åheim 6-0 (3-0)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (6. min)
2-0 Marie Rekdal Johannsdottir (16. min)
3-0 Karoline Flo (28. min)
4-0 Karoline Flo (49. min)
5-0 Karoline Flo (54. min)
6-0 Kaisa Vollsnes Wemby (58. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 12 8 3 1 46-9 27
Studentspretten 12 8 1 3 39-15 25
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Dale - Sogndal 2-3 (2-0)
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 9 7 1 1 53 - 18 22
Dale 8 3 1 5 41 - 45 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
6. divisjon avdeling 2
Anga 2 - Fure 3-5 (3-1)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 17 12 1 4 57 - 28 37
Fure 17 11 4 2 65 - 39 37
Florø 3 16 10 3 3 62 - 38 33
Tempo 16 10 1 5 66 - 45 31
Askvoll/Holmedal 16 10 0 6 55 - 30 30
Hyllestad 17 6 4 7 58 - 51 22
Gaular /Dale 2 17 6 3 8 40 - 50 21
Førde 3 17 5 3 9 36 - 58 18
Anga 2 17 4 2 11 41 - 51 14
Tambarskjelvar 16 3 1 12 36 - 57 10
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9 |
|
20.09 Amble Haugen klar for semifinale i NM G19
|
Sander Amble Haugen i duell med Michael Barrantes i Stryn sin
cupkamp mot Aalesund på Stryn Stadion 22. april 2015.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Sander Amble Haugen og
Viking er klar for semifinale i NM G19 Telenor Cup.
19-åringen frå Innvik spelte nesten heile kampen då Viking i går slo
Lillestrøm i LSK-hallen. Viking henta opp ei 2-0 leiing til uavgjort
2-2, og etter to mållause ekstraomgangar måtte kampen avgjerast på
straffesparkkonkurranse.
Etter dagens trekning er det klart at Viking spelar heime mot
Rosenborg i semifinalen. I den andre semifinalen spelar vinnaren av
kampen mellom Sogndal og Brann heime mot Odd.
Semifinalane er terminfesta til torsdag 31. oktober.
Sogndal spelar kvartfinale heime mot Brann på Fosshaugane Campus
onsdag 25. september.
Resultat kvartfinalar NM G19 Telenor Cup
Lillestrøm - Viking 2-2 (2-0) 6-7 etter
straffesparkkonkurranse
Rosenborg - Kristiansund 6-1 (5-0)
Odd - Sarpsborg 08 3-0 (3-0)
Onsdag 25. september, kl. 16.00 Sogndal - Brann
Semifinalar NM G19 Telenor Cup, torsdag 31. oktober
Sogndal/Brann - Odd
Viking - Rosenborg
|
Sogndal får heimekamp mot Odd i semifinalen viss dei vinn mot
Brann.
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
20.09 18. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 18. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)
|
|
20.09 Kampar i dag,
fredag 20. september
|
Stryn sitt damelag møter i dag Selje/Åheim på Stryn Stadion.
Bildet er tatt seieren heime mot Studentspretten på Stryn Stadion
13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Selje/Åheim
Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 12 8 1 3 39-15 25
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 12 1 3 8 19-38 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 18.15 Dale - Sogndal
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 8 6 1 1 50 - 16 19
Dale 7 3 1 4 39 - 42 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga 2 - Fure
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 17 12 1 4 57 - 28 37
Fure 16 10 4 2 60 - 36 34
Florø 3 16 10 3 3 62 - 38 33
Tempo 16 10 1 5 66 - 45 31
Askvoll/Holmedal 16 10 0 6 55 - 30 30
Hyllestad 17 6 4 7 58 - 51 22
Gaular /Dale 2 17 6 3 8 40 - 50 21
Førde 3 17 5 3 9 36 - 58 18
Anga 2 16 4 2 10 38 - 46 14
Tambarskjelvar 16 3 1 12 36 - 57 10
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9 |
|
19.09 Kenneth Fosse
Elde leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset
samanlagt etter 17 rundar.
Fosse Elde har prikka inn 130 rette på dei 17 fyrste rundane, og
toppar med det lista føre Ole- Andreas Aarvik (127 rette), Kay Ove
Hafsås (127 rette), Arne Helgheim (126 rette), Kristian Lefdal (126
rette), Roger Nygård (126 rette), Marcus Vedeler (126 rette) og Odd
Helge Vågseth (126 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine. Det ser ut til at det kjem til å bli store endringar i
toppen av lista etter at dei tre dårligaste rundane er strokne.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 392 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
130 rette:
Kenneth Fosse Elde
127 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Kay Ove Hafsås
126 rette:
Arne Helgheim
Kristian Lefdal
Roger Nygård
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
125 rette:
Ørjan Igelkjøn
Ole Morten Kvam
Ole-Gunnar Midtbø
Alf Tore Tvendeseter
124 rette:
Oddmund Balsnes
Nils Morten Frislid
Eirik Kristoffersen
123 rette:
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
122 rette:
Christian Helgheim
Rune Henjesand
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
121 rette:
Øyvind Kristoffersen
Steinar Langedal
Thomas Thaule
120 rette:
Mathias Helgheim
119 rette:
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
John Søgnen
118 rette:
Reidar Balsnes
Sujeevan Mohanarajah
Jon Kåre Rauset
117 rette:
Ørjan Eikevoll
Vegard Flatjord
Øyvind Hafsaas
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Jon Georg Rutledal
Sindre Thue
Harald Vartdal
116 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Knut Strand Løseth
115 rette:
Frank Heggestad
Stig Nord
Magnar Skaare
114 rette:
Sissel Høynes
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
113 rette:
Anny Balsnes
Rune Hansen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole Tom Myroldhaug
112 rette:
Sveinung Frantzen
Roy Atle Igland
Knut-Atle Krossøy
110 rette:
Malin Balsnes
Kjell Bruland
Idar Arne Kristiansen
Edvard Nordang
Gjert Nygård |
|
19.09 Stryn 1 vann 6-1
borte mot Eid 1
|
Stryn 1 etter gårsdagens seier mot Eid 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn 1 vann i går ettermiddag 6-1 borte mot Eid 1 i
sluttspelet i G15/17 1. divisjon.
Sondre Holmlund Ørjasæter (3) og John-Erlend Bø (3) scora måla til
Stryn 1, medan Mohammad Mahmoud Almshout sette inn målet til
heimelaget.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Etter to serierundar i sluttspelet er Stryn 1 i føringa i kampen om
KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon. Stryn 1 har vunne begge
sine kampar, og toppar tabellen tre poeng føre Førde 1 og Sogndal 1.
Eid 1 ligg sist på tabellen med to strake tap.
Eid 1 - Stryn 1 1-6 (0-3)
0-1 John-Erlend Bø (5. min)
0-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (9. min)
0-3 Sondre Holmlund Ørjasæter (35. min)
1-3 Mohammad Mahmoud Almshout (49. min)
1-4 Sondre Holmlund Ørjasæter (58. min)
1-5 John-Erlend Bø (59. min)
1-6 John-Erlend Bø (65. min)
Dommar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll
Gult kort: August Sigdestad Lund og Andreas Stokke Lillestøl,
Eid 1
Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Henning Strøm Os
Patrick Isene
Eirik Nor Midthjell
Jon Kristian Rafshol
Jonas Heggen Trosdahl
Sindre Årskog
August Sigdestad Lund
William Hagen Brenden
Andreas Stokke Lillestøl
Mohammad Mahmoud Almshout
Innbyttarar:
Eskil Heggen Starheim
Oliver Holmøyvik
Hamse Mohamed Ahmed
Jon Ivar Myklebust Møll
Stryn 1:
Erik Paulsen
Saeed Tajik
Jørgen Trøsken
Lukas Roksvåg Leirgulen
Jens Aarnes Kleppe
Trym Vatn Øvreberg
Martin Sætre
Steinar Hauge
Sander Sande Tenden
John-Erlend Bø
Sondre Holmlund Ørjasæter
Innbyttarar:
Sven Bergset Langvik
Anders Svarstad Hole
Kasper Bjørkedal Eide
Johannes Konstali-Lødemel
Tabell sluttspel G15/17 1. divisjon
Stryn 1 2 2 0 0 11-2 6
Førde 1 2 1 0 1 6-4 3
Sogndal 1 2 1 0 1 4-7 3
Eid 1 2 0 0 2 2-10 0
Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon
1. serierunde
Stryn 1- Sogndal 1 5-1 (2-0)
Førde 1 - Eid 1 4-1 (2-1)
2. serierunde
Sogndal 1 - Førde 1 3-2 (1-1)
Eid 1 - Stryn 1 1-6 (0-3)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
18.09 Malin Balsnes rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Malin Balsnes prikka inn
10 rette i den
17. runden av Lokaltipset.
Som rundevinnar stikk Balsnes av med premien på tre flax-lodd.
13 tipparar hadde ni rette, 23 tipparar hadde åtte rette, medan 54 tipparar hadde
sju rette.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
10 rette:
Malin Balsnes
9 rette:
Ole Andreas Aarvik
Ronny Berg
Steinar Christensen
Øyvind Hafsaas
Jakob Haugen
Christian Helgheim
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Evert Tristan Olsen
Kai Henning Slinde
Odd Helge Vågseth
Mads Wie
8 rette:
Anny Balsnes
Kjell Bruland
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Elin Helgheim
Rune Henjesand
Henri Kjødnes
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Torbjørn Leivdal
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Martin Nesje Lindvik
Ole-Johan Nordeide
Odd Bjarte Rauset
Jon Georg Rutledal
Odd Magne Sjåstad
Thomas Thaule
Torbjørn Ylvisåker
7 rette:
Stian Aaland
Oddmund Balsnes
Ove Balsnes
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Johan Hanssen
Olaug Hatlnes
Henning Haugen
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Idar Arne Kristiansen
Knut-Atle Krossøy
Vidar Kvalvågnes
John Arild Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Janne Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Stig Nord
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Øystein Solheim
Knut Strand Løseth
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen) U 1-1
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen) U 3-3
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen) H 4-2
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen) H 6-1
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen) B 0-7
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner) B 0-7
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner) H 2-1 |
|
18.09 Resultat kampar i dag,
onsdag 18. september
|
Håvard N. Rosø scora begge måla til Florø 2 i dagens
seier mot Høyang.
Bildet er frå Florø 2 sin bortekamp mot Eid 9. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Skeid - Sogndal 2-2 (1-2)
0-1 Sivert Heggheim Mannsverk (15. min)
0-2 Eirik Wilberg Schulze (28. min)
1-2 Johannes Andres Nunez Godoy (29. min)
2-2 Johannes Andres Nunez Godoy (80. min)
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 23 19 3 1 52 - 19 60
Start 23 15 4 4 39 - 21 49
Sandefjord Fotball 23 14 7 2 38 - 22 49
KFUM 23 11 6 6 50 - 36 39
Sogndal 23 10 5 8 42 - 34 35
Kongsvinger 23 10 4 9 26 - 27 34
Raufoss 23 11 1 11 38 - 42 34
Nest-Sotra 23 9 6 8 32 - 26 32
Sandnes Ulf 23 8 5 10 36 - 35 29
HamKam 23 8 5 10 32 - 35 29
Jerv 23 7 8 8 31 - 38 29
Ullensaker/Kisa 23 8 4 11 38 - 39 28
Notodden 23 6 3 14 28 - 39 21
Skeid 23 3 8 12 25 - 38 17
Strømmen 23 3 9 11 22 - 38 17
Tromsdalen 23 2 2 19 28 - 68 8
Kretsligaen
Florø 2 - Høyang 2-1 ((2-1)
0-1 Sindre Ulvestad (12. min)
1-1 Håvard Nødset Rosø (19. min)
2-1 Håvard Nødset Rosø (26. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 18 4 4 10 31 - 42 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 18 3 1 14 22 - 58 10 |
|
18.09 EM-kvalifisering mot
Kviterussland og Færøyane
|
|
Elise Thorsnes er teken
ut på kvinnelandslaget som skal ut i EM-kvalifiseringskampar borte
mot Kviterussland og Færøyane.
Kampen mot Kviterussland blir spelt på Borisov-Arena fredag 4.
oktober, medan bortekampen mot Færøyane blir spelt på Tórsvøllur
Stadium tysdag 8. oktober.
Elise Thorsnes står bokført med 119 kampar og 19 mål for det norske
kvinnelandslaget.
Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Oda Maria Hove Bogstad, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Aurora Mikalsen, Manchester United Women FC
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Ina Gausdal, LSK Kvinner
Synne Skinnes Hansen, LSK Kvinner
Tuva Hansen, Klepp IL
Kristine Bjørdal Leine, Reading Women FC
Kristine Minde, VfL Wolfsburg
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg
Rikke Bogetveit Nygard, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Lisa Fjeldstad Naalsund, Sandviken, IL
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Guro Reiten, Chelsea FC
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Elise Hove Thorsnes, LSK Kvinner
Isabell Lehn Herlovsen, Kolbotn IL
Lisa-Marie Karlseng Utland, Reading Women FC |
|
18.09 Stryn 2 vann 6-1
heime mot Selje
|
Stryn 2 jublar etter at Johannes Garlid Tenden gav Stryn 2 leiinga
1-0.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann måndag ettermiddag 6-1 heime mot
Selje på Stryn Stadion.
Johannes Garlid Tenden (2), Rasmus Skaare Tjellaug (2), Sander Sande
Tenden og Håvard Kroken scora for Stryn 2, medan Joachim Refvik
sette inn Selje sitt trøstemål.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn 2 - Selje 6-1 (4-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (31. min)
2-0 Håvard Kroken (32. min)
3-0 Rasmus Skaare Tjellaug (41. min)
4-0 Johannes Garlid Tenden (45. min)
4-1 Joachim Refvik (50. min)
5-1 Sander Sande Tenden (53. min)
6-1 Rasmus Skaare Tjellaug (60. min)
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Assistentdommarar:
Stein Otto Førde, Breimsbygda og Sureskumar Kathiravel, Eid
Gult kort: Johannes Osmundsvåg, Selje
Stryn 2:
Erik Paulsen
Johan Teigum-Ytreeide
Jon-Terje Tjellaug
Aron Hogrenning Kristiansen
Bjørnar Lyslo
Rasmus Skaare Tjellaug
Lukas Roksvåg Leirgulen
John-Erlend Bø
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Håvard Kroken
Johannes Garlid Tenden
Innbyttarar:
Martin Sætre
Sondre Holmlund Ørjasæter
Mossie Melake
Sander Sande Tenden
Jens Aarnes Kleppe
Claudiu-Gabriel Bleortz
Selje:
Kevin Nybø Sjøberg
Jon Anders Helland Gulbransen
Alexander Hove
Mikal Osmundsvåg
Johannes Osmundsvåg
Johannes Grytting
Jonas Beitveit
Magne Krogenes Brobakke
Einar Tobias Hoddevik
Aleksander Kvernevik
Joachim Refvik
Innbyttar:
Jose Andres Alvarado Gonzalez
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 15 5 3 7 38-47 18
Sandane 15 5 1 9 37-42 16
Sogndal 3/Fjøra 2 15 4 1 10 31-35 13
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7 |
|
18.09 18. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 18. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)
|
|
18.09 Kampar i dag,
onsdag 18. september
|
Mathias Dyngeland og Sogndal møter i dag Skeid på
Intility Arena.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Brann i cupen 19. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Skeid - Sogndal
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 22 18 3 1 50 - 18 57
Start 22 14 4 4 37 - 21 46
Sandefjord Fotball 22 13 7 2 36 - 22 46
KFUM 22 11 6 5 49 - 34 39
Sogndal 22 10 4 8 40 - 32 34
Kongsvinger 22 10 4 8 26 - 25 34
Raufoss 22 11 1 10 37 - 40 34
Nest-Sotra 22 9 6 7 32 - 24 32
Jerv 22 7 8 7 31 - 37 29
Sandnes Ulf 22 7 5 10 32 - 34 26
HamKam 22 7 5 10 30 - 34 26
Ullensaker/Kisa 22 7 4 11 37 - 39 25
Notodden 22 5 3 14 26 - 39 18
Strømmen 22 3 9 10 22 - 36 17
Skeid 22 3 7 12 23 - 36 16
Tromsdalen 22 2 2 18 27 - 64 8
Kretsligaen
Kl. 19.00 Florø 2 - Høyang
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
17.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 17. september
|
Erlend Hove scora tre mål for Eikefjord i toppkampen mot Florø 3.
Bildet er frå Florø sin 7-0 seier mot Førde 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane 3-0
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 15 5 3 7 38-47 18
Sandane 15 5 1 9 37-42 16
Sogndal 3/Fjøra 2 15 4 1 10 31-35 13
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
6. divisjon avdeling 1
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Hafslo 12-3
Balestrand - Fanaråk 2-0
Kaupanger 2 - Bjørn 2-3
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 13 11 0 2 52-18 33
Bjørn 13 9 1 3 48-25 28
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 13 7 1 5 58-29 22
Hafslo 13 2 4 7 23-54 10
Kaupanger 2 13 3 1 9 20-57 10
Fanaråk 13 2 3 8 28-46 9
6. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Anga 2 4-1
Eikefjord - Florø 3 6-0
Tempo - Gaular/Dale 2 6-0
Førde 3 - Askvoll/Holmedal 2-5
Fure - Hyllestad 6-6
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 17 12 1 4 57 - 28 37
Fure 16 10 4 2 60 - 36 34
Florø 3 16 10 3 3 62 - 38 33
Tempo 16 10 1 5 66 - 45 31
Askvoll/Holmedal 16 10 0 6 55 - 30 30
Hyllestad 17 6 4 7 58 - 51 22
Gaular /Dale 2 17 6 3 8 40 - 50 21
Førde 3 17 5 3 9 36 - 58 18
Anga 2 16 4 2 10 38 - 46 14
Tambarskjelvar 16 3 1 12 36 - 57 10
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9
6. divisjon avdeling 3
Tornado Måløy 2 - Hyen 7-1 (1-1)
Hornindal - Breimsbygda/Jølster 2 6-1
Oppstryn - Flatraket/Skavøypoll 2 1-8
Svelgen/Bremanger 2 - Eid 2 4-7
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 15 10 0 5 65 - 46 30
Oppstryn 15 8 1 6 40 - 43 25
Flatraket /Skavøypoll 2 15 7 3 5 43 - 24 24
Hornindal 13 8 0 5 25 - 21 24
Tornado Måløy 2 14 6 2 6 42 - 29 20
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Breimsbygda /Jølster 2 14 5 2 7 31 - 50 17
Hyen 14 5 0 9 32 - 46 15
Svelgen/Bremanger 2 14 4 1 9 39 - 53 13 |
|
17.09 18. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 18. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 18. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
18. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Byåsen (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Stryn - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Førde - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Tornado Måløy 2 - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)
|
|
17.09 Kampar i dag,
tysdag 17. september
|
Flatraket/Skavøypoll 2 møter i dag Oppstryn på
Stryn Stadion.
Bildet er frå Flatraket/Skavøypoll 2 sin kamp mot Haugen 10.
september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 15 5 3 7 38-47 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.30 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Hafslo
Kl. 19.00 Balestrand - Fanaråk
Kl. 20.00 Kaupanger 2 - Bjørn
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 12 10 0 2 50-18 30
Bjørn 12 8 1 3 45-23 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 12 6 1 5 46-26 19
Hafslo 12 2 4 6 20-42 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 18-54 10
Fanaråk 12 2 3 7 28-44 9
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Anga 2
Kl. 19.00 Fure - Hyllestad
Kl. 19.00 Eikefjord - Florø 3
Kl. 19.00 Tempo - Gaular/Dale 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Askvoll/Holmedal
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 16 11 1 4 51 - 28 34
Florø 3 15 10 3 2 62 - 32 33
Fure 15 10 3 2 54 - 30 33
Tempo 15 9 1 5 60 - 45 28
Askvoll/Holmedal 15 9 0 6 50 - 28 27
Hyllestad 16 6 3 7 52 - 45 21
Gaular /Dale 2 16 6 3 7 40 - 44 21
Førde 3 16 5 3 8 34 - 53 18
Anga 2 15 4 2 9 37 - 42 14
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9
Tambarskjelvar 15 2 1 12 32 - 56 7
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Hyen
Kl. 19.00 Hornindal - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.30 Svelgen/Bremanger 2 - Eid 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 14 9 0 5 58 - 42 27
Oppstryn 14 8 1 5 39 - 35 25
Flatraket /Skavøypoll 2 14 6 3 5 35 - 23 21
Hornindal 12 7 0 5 19 - 20 21
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Tornado Måløy 2 13 5 2 6 35 - 28 17
Breimsbygda /Jølster 2 13 5 2 6 30 - 44 17
Hyen 13 5 0 8 31 - 39 15
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
16.09 Resultat Kampar i dag,
måndag 16. september
|
Rasmus Skaare Tjellaug og Johannes Garlid Tenden scora to mål
kvar for Stryn 2 i dagens 6-1 seier heime mot Selje.
Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før onsdag.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brann 2 - Sogndal 2 1-1 (0-1)
0-1 Alioune Ndour (23. min)
1-1 Thomas Grøgaard (90. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 20 16 1 3 80 - 14 49
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 20 14 1 5 59 - 27 43
Lysekloster 20 13 2 5 63 - 21 41
Fana 20 12 4 4 59 - 24 40
Strømsgodset 2 20 11 2 7 50 - 35 35
Stord 20 10 2 8 55 - 37 32
Sogndal 2 20 7 4 9 39 - 42 25
Os 20 7 3 10 51 - 36 24
Brann 2 20 7 3 10 35 - 37 24
Fjøra 20 6 1 13 37 - 69 19
Vestfossen 20 5 3 12 26 - 55 18
Bergen Nord 20 3 1 16 15 - 62 10
Valdres 20 1 0 19 10 - 156 3
3. divisjon kvinner
Studentspretten - Balestrand 3-0 (2-0)
1-0 Kristin Solås (10. min)
2-0 Kristin Solås (23. min)
3-0 Kristin Solås (58. min)
Kaupanger 2 - Førde UTSETT !
Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 12 8 1 3 39-15 25
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 12 3 2 7 21-49 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 12 1 3 8 19-38 6
5. divisjon
Stryn 2 - Selje 6-1 (4-0)
Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før
onsdag.
Tabell 5. divisjon
Stryn 2 15 11 1 3 58-19 34
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 15 5 3 7 38-47 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7 |
|
16.09 Elias Roko Eide debuterte i Kretsligaen
|
Elias Roko Eide var hovuddommar i 5. divisjonskampen mellom
Stryn 2 og Førde 2 på Stryn Stadion 2. septtember.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Elias Roko Eide debuterte
laurdag som hovuddommar i Kretsligaen.
18-åringen frå Jølster var hovuddommar i kampen mellom Kaupanger og
Førde på Kaupanger Stadion. Med seg på linjene hadde han Frederick
Nahayo Kwihangana frå Vik og Endre Stedje frå Sogndal.
Roko Eide har tidligare vore hovuddommar opp til i 5. divisjon menn
og opp til 1. divisjon kvinner. Som assistentdommar har den
talentfulle dommaren frå Jølster gått linja heilt opp til
PostNord-ligaen.
Roko Eide er ein av 12 dommarar som er med i NFF Sogn og Fjordane si
talentgruppe. Gruppa består av unge og talentfulle dommarar som får
ekstra oppfølging frå dommarrettleiarar på utviklingstiltak i regi
av krets.
Talentgruppe dommarar 2019:
Elias Roko Eide, Jølster IL
Idar Andre Tenold-Saglien, Vik IL
Andreas Ytredal Akse, Hyllestad IL
Torleif Straume, Hyen IL
Sivert Orheim, Florø Fotball
Vegard Albretsen Kaupanger IL
Frederich Nahayo Kwihangana Vik IL
Sverre Tangen, Sogndal IL
Torgeir Heimdal Aase, Vik IL
Jonas Sande Mossestad, Førde IL
Fredrik Stavø, Kaupanger IL
Raymond Mjømen, Hyllestad IL
|
Elias Roko Eide var assistentdommar i kampen mellom Kaupanger
og Øvrevoll Hosle på Kaupanger Stadion 22.
april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
16.09 Leander Øy klar for semifinale i NM G16
|
Leander Øy under KM futsal på Sandane 5. mars 2017.
Sjå
bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017. (NB Stor
fil)
Sjå
bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017. (NB Stor
fil)
|
Leander Øy og Sarpsborg
08 er klar for semifinale i NM G16 Telenor Cup.
15-åringen frå Årdal vokta målet til Sarpsborg 08 i laurdagens
kvartfinale mot Odd på Sarpsborg Stadion. Sarpsborg 08 vann til
slutt kampen 3-2, etter at stillinga til pause var uavgjort 1-1.
I semifinalen skal Sarpsborg 08 spele borte mot Viking. Kampen er
beramma til laurdag 12. eller søndag 13. oktober. Den andre
semifinalen går mellom Vålerenga og Kristiansund.
Finalen blir spelt i Telenor Arena fredag 22. november.
Sarpsborg 08 - Odd 3-2 (1-1)
0-1 Magnus Hafredal Løkken (9. min)
1-1 Sadir Mohammed Husse Abud (35. min)
1-2 Syver Aas (45. min)
2-2 Endre Handegard Bergsaker (60. min)
3-2 Leo Bech Hermansen (80. min)
Dommar: Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy
Assistentdommarar: Andreas Melleby, Sarpsborg FK og Hanne
Sjöqvist, Lervik
Gult kort: Nicolay Stenersrød Haug og Jesper Wichstrøm
Johansen, Sarpsborg 08
Sarpsborg 08:
Leander Øy
Nicolay Stenersrød Haug
Petter Carsten Eiken
Adhurim Mjekiqi
Markus Olsvik Welinder
Jesper Wichstrøm Johansen
Leo Bech Hermansen
Emir Derviskadic
Ibrahim Karouni
Simon Malterud Huseby
Sadir Mohammed Husse Abud
Innbyttarar:
Petter Bønøgård
Patrik Iliev
Martin Johnsrud Kristiansen
Endre Handegard Bergsaker
Kristian Isnes Høegh
Emil Brusevold
Odd:
Mathias Weholt Hansen
Samuel Skree Skjeldal
Jonas Nøklegård
Mats Bustgaard Larsen
Daniel Christopher Oustorp-Wilkins
Sebastian Rønningen Jørgensen
Syver Aas
Jonatan Ulsnes
Magnus Hafredal Løkken
Iker Carew Erazo Ormaza
Mikkel Hagen Fredriksen
Innbyttarar:
Isak Johansen
Herman Klippen Nilsen
Marius Skyer
Noreddin Raad Taher Amshatat
Markus Wines Østby
Lars Erik Tanche Nilssen
Adonis Vokshi
|
Leander Øy under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder
frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017.
|
|
16.09
Status tabellkonkurransen etter 18. serierunde
|
Årdal toppar Kretsligaen etter 18. serierunde.
Bildet er frå Årdal sin 4-2 seier borte mot Stryn 30. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Elias Rognebakke leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 18. serierunde. Rognebakke leiar
konkurransen føre Knut-Atle Krossøy, Nina Sofie Nor Midthjell,
Julian Hove, John Søgnen og Odd Gunnar Måren.
Det er premiering i tabellkonkurransen etter den 18. serierunden.
Elias Rognebakke som leiar tabellkonkurransen stikk av med 4 flax-lodd,
Neste gong det er premiering i konkurransen er ved sesongslutt.
Tabell Kretsligaen etter 18. serierunde:
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7
NB! Kampen Florø 2 - Høyang manglar på tabellen, men uansett
resultat i denne kampen blir rekkefølga på tabellen uendra.
Stilling tabellkonkurransen etter 18. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Elias Rognebakke 12 6
2. Knut-Atle Krossøy 14 3
3. Nina Sofie Nor Midthjell 16 6
4. Julian Hove 16 5
5. John Søgnen 16 4
6. Odd Gunnar Måren 16 4
7. Johan Skorge 18 5
8. Josefine Sannebro 18 5
9. Henri Kjødnes 18 4
10. Thor Aage Pleym 18 4
11. Håvard Folevåg Mjelleli 18 3
12. Kristian Aase 18 3
13. Ole Tom Myroldhaug 18 3
14. Olve Eide 18 3
15. Rune Midthjell 18 3
16. Stein Inge Strøm 18 3
17. Anders Frøyen 18 2
18. Arild Hjelmeland 18 2
19. Geir Igelkjøn 18 2
20. Odd Listhaug Drabløs 18 2
21. Atle Rake 18 1
22. Kai Henning Slinde 18 1
23. Per Inge Hjelmeland 18 1
24. Vegard Flatjord 18 1
25. Reidar Balsnes 20 6
26. Henriette Naustdal 20 5
27. John Os 20 5
28. Kay Ove Hafsås 20 5
29. Odd Rune Dvergsdal 20 5
30. Anny Balsnes 20 4
31. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
32. Idar Arne Kristiansen 20 4
33. Jan-Tore Løken 20 4
34. Kjell Nigardsøy 20 4
35. Kjetil Karlsen 20 4
36. Kåre Magne Moe 20 4
37. Marius Hellebust 20 4
38. Per Michael Frichsen 20 4
39. Rune Haugland 20 4
40. Shanjeevan Mohanarajah 20 4
41. Stein Roar Moheim 20 4
42. Vegard Lunde 20 4
43. Ahmad Abdullah 20 3
44. Dino Omerovic 20 3
45. Frank Nymark 20 3
46. Gunnar Balsnes 20 3
47. Idar Taklo 20 3
48. Jan Are Øvstetun 20 3
49. Jon Arild Halland 20 3
50. Jørund Nygård 20 3
51. Kjetil Myklebust 20 3
52. Magnus Sævik 20 3
53. Marcus Vedeler 20 3
54. Nils Morten Frislid 20 3
55. Terje Nybø 20 3
56. Geir Christensen 20 2
57. Jan Tore Slinde 20 2
58. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
59. Odd Eriksen 20 2
60. Rune Henden 20 2
61. Steinar Langedal 20 2
62. Eirik Nor Midthjell 20 1
63. Frank Torheim 20 1
64. Hans Egil Glomnes Øyen 20 1
65. Jo Arne Sætre 20 1
66. Harald Vartdal 20 0
Sjå heile lista etter
18. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
16.09 Kampar i dag,
måndag 16. september
|
Sogndal 2 møter i ettermiddag Brann 2 på kunstgraset på Nymark.
Anders Johannessen Nord heada inn vinnarmålet til Sogndal 2 fire
minutt
på overtid i 4-3 seieren heime mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Brann 2 - Sogndal 2
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 20 16 1 3 80 - 14 49
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 20 14 1 5 59 - 27 43
Lysekloster 20 13 2 5 63 - 21 41
Fana 20 12 4 4 59 - 24 40
Stord 20 10 2 8 55 - 37 32
Strømsgodset 2 19 10 2 7 47 - 35 32
Os 20 7 3 10 51 - 36 24
Sogndal 2 19 7 3 9 38 - 41 24
Brann 2 19 7 2 10 34 - 36 23
Fjøra 20 6 1 13 37 - 69 19
Vestfossen 20 5 3 12 26 - 55 18
Bergen Nord 20 3 1 16 15 - 62 10
Valdres 19 1 0 18 10 - 153 3
3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Studentspretten - Balestrand
Kl. 19.30 Kaupanger 2 - Førde UTSETT !
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 11 3 2 6 21-46 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 12 1 3 8 19-38 6
5. divisjon
Kl. 19.00 Stryn 2 - Selje
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7 |
|
15.09 Selje/Åheim tok
sin fyrste seier nokon sinne
|
Selje/Åheim jublar etter dagens seier heime mot
topplaget Sandane.
Foto: Selje Fotball.
|
Etter 11 kampar uten seier denne sesongen var det
få som trudde at Selje/Åheim sitt damelag skulle vinne dagens
heimekamp mot Sandane på Selje Idrettspark.
Sandane er ein av dei store favorittane til å bli kretsmester i 3.
divisjon kvinner. På sine ti fyrste kampar har Sandane vunne sju og
spelt tre uavgjort.
Selje/Åheim sitt nyoppstarta damelag tok leiinga i kampen allereie
etter fem minutt av 1. omgang. Tiril Hasund var iskald i avslutninga
og overlista Sandane sin gode keeper Jasmijn Koopmans. Drøye fem
minutt før pause auka Guro Lesto Larsen Selje/Åheim si leiing til
2-0, noko som også var pauseresultatet i kampen.
I bortekampen mot Sandane 15. mai leia Selje/Åheim både 1-0 og 2-1,
men tre kjappe scoringar av Marit Mardal gjorde at Sandane til slutt
vann komfortabelt 4-2.
(Sjå bilder og fakta frå denne kampen).
10 minutt ut i 2. omgang i dagens kamp var Marit Mardal frampå
igjen. Mardal scora sitt 15 mål denne sesongen, og gav Sandane nytt
håp om ein ny snuoperasjon mot Selje/Åheim. Men til tross for nokre
gode sjansar kom ikkje Sandane nermare seier i dagens kamp. Glade
spelarar frå Selje/Åheim kunne dermed juble for den fyrste seieren
nokon sinne for eit damelag frå Selje og Åheim.
Selje/Åheim - Sandane 2-1 (2-0)
1-0 Tiril Hasund (5. min)
2-0 Guro Lesto Larsen (39. min)
2-1 Marit Mardal (55. min)
Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid
Assistentdommarar: Sander Gangeskar Henden, Tornado Måløy og
Alexander Kupen Skram, Tornado Måløy
Gult kort: Lene Refsnes, Selje/Åheim
Selje /Åheim:
Emma Wold Haugland
Terese Lunde
Nora Wold Haugland
Susann Krogenes Brobakke
Anette Lunde
Jeanette Rundereim Taklo
Martine Refsnes Nøstdal
Sara Refvik Hove
Tiril Hasund
Guro Lesto Larsen
Lene Refsnes
Innbyttarar:
Sofie Refvik Hove
Madelene Hammerseth
Kaia Berit Trøen Bjørvik
Katrine Lunde
Celine Rundereim Taklo
Sandra Adelene Rundereim
Sandane:
Jasmijn Koopmans
Maja Isane Selsvik
Elin Varpe
Astrid Lovise Hilde
Emma Mellingen Lothe
Berit Leirgul
Martine Kvamme
Hilde Gulliksen
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen
Innbyttarar:
Mia Huus Fjellestad
Karoline Hjelle
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 11 3 2 6 21-46 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 12 1 3 8 19-38 6 |
|
15.09 Fem tipparar har prikka inn
ni rette
|
|
Etter at 11 av dei 12 kampane i 17. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Fem personar har tippa rett på ni av dei 11 kampane som er spelt
til no. 22 personar har åtte rette, medan 50 av dei som har sendt inn
tips har sju rette.
NB! Den siste kampen i denne runden av Lokaltipset mellom Florø 2 og
Høyang blei utsett. Mest truleg blir denne kampen spelt fyrstkomande
onsdag. Blir kampen spelt fyrstkomande onsdag blir den teljande i
Lokaltipset, men blir den utsett endå lenger blir denne kampen
stroken.
9 rette:
Ole Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Jakob Haugen
Christian Helgheim
Evert Tristan Olsen
8 rette:
Ronny Berg
Steinar Christensen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Elin Helgheim
Rune Henjesand
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Torbjørn Leivdal
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole-Johan Nordeide
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
Odd Helge Vågseth
Mads Wie
7 rette:
Anny Balsnes
Ove Balsnes
Kjell Bruland
Kenneth Fosse Elde
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Henning Haugen
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Arild Hjelmeland
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
John Arild Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Janne Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Stig Nord
Edvard Nordang
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jon Georg Rutledal
Odd Magne Sjåstad
Magnar Skaare
Kay Rune Solheim
Øystein Solheim
Knut Strand Løseth
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Harald Vartdal
Ørjan Vikum
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen) U 1-1
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen) U 3-3
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen) H 4-2
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen) H 6-1
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen) B 0-7
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner) B 0-7
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner) H 2-1
|
|
15.09 Resultat kampar i dag,
søndag 15. september
|
Guro Lesto Larsen blei matchvinnar då Selje/Åheim i
dag vann 2-1
heime mot topplaget Sandane på Selje Idrettspark.
Bildet er frå Selje/Åheim sin heimekamp mot Førde 28. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NB! Fleire av dagens kampar er blitt utsett på grunn av dårlig ver.
OBOS-ligaen
Sogndal - Sandefjord 1-1 (1-0)
1-0 Kristoffer Hoven, straffe (38. min)
1-1 Ruben Herraiz Alcaraz (71. min)
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 22 18 3 1 50 - 18 57
Start 22 14 4 4 37 - 21 46
Sandefjord Fotball 22 13 7 2 36 - 22 46
KFUM 22 11 6 5 49 - 34 39
Sogndal 22 10 4 8 40 - 32 34
Kongsvinger 22 10 4 8 26 - 25 34
Raufoss 22 11 1 10 37 - 40 34
Nest-Sotra 22 9 6 7 32 - 24 32
Jerv 22 7 8 7 31 - 37 29
Sandnes Ulf 22 7 5 10 32 - 34 26
HamKam 22 7 5 10 30 - 34 26
Ullensaker/Kisa 22 7 4 11 37 - 39 25
Notodden 22 5 3 14 26 - 39 18
Strømmen 22 3 9 10 22 - 36 17
Skeid 22 3 7 12 23 - 36 16
Tromsdalen 22 2 2 18 27 - 64 8
3. divisjon kvinner
Vik - Sogndal 0-7 (0-1)
0-1 Kristin Bergheim Lykkeslett (42. min)
0-2 Kristin Bergheim Lykkeslett (57. min)
0-3 Kristin Bergheim Lykkeslett (72. min)
0-4 Maria Fosshagen (75. min)
0-5 Sjølvmål, Oda Alice Stokkebø (80. min)
0-6 Kristin Bergheim Lykkeslett (82. min)
0-7 Irene Steig (87. min)
Selje/Åheim - Sandane 2-1 (2-0)
1-0 Tiril Hasund
2-0 Guro Lesto Larsen
2-1 Marit Mardal
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 11 7 3 1 32-11 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Sogndal 12 3 3 6 26-39 12
Vik 11 3 2 6 15-36 11
Balestrand 11 3 2 6 21-46 11
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 12 1 3 8 19-38 6
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 15.00 Syril - Tornado Måløy UTSETT !
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 8 6 1 1 50 - 16 19
Dale 7 3 1 4 39 - 42 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
5. divisjon
Kl. 15.00 Jølster - Skavøypoll UTSETT !
Kl. 15.00 Stryn 2 - Selje UTSETT !
Kl. 15.00 Vik - Førde 2 UTSETT !
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
Kretsligaen
Kl. 16.00 Florø 2 - Høyang UTSETT !
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
15.09 Kampar i dag,
søndag 15. september
|
Stryn 2 møter i dag Selje på Stryn Stadion. UTSATT !
Bildet er frå Stryn 2 sin 7-1 seier heime mot Førde 2 2. september.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NB! Fleire av dagens kampar er blitt utsett på grunn av dårlig ver.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Sandefjord
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 22 18 3 1 50 - 18 57
Start 21 14 3 4 37 - 21 45
Sandefjord Fotball 21 13 6 2 35 - 21 45
KFUM 21 10 6 5 47 - 33 36
Kongsvinger 22 10 4 8 26 - 25 34
Raufoss 21 11 1 9 37 - 39 34
Sogndal 21 10 3 8 39 - 31 33
Nest-Sotra 21 8 6 7 30 - 24 29
Jerv 21 6 8 7 30 - 37 26
Ullensaker/Kisa 21 7 4 10 37 - 37 25
Sandnes Ulf 21 6 5 10 31 - 34 23
HamKam 21 6 5 10 28 - 34 23
Notodden 21 5 3 13 26 - 38 18
Skeid 21 3 7 11 22 - 34 16
Strømmen 21 3 8 10 22 - 36 16
Tromsdalen 21 2 2 17 27 - 62 8
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Vik - Sogndal
Kl. 15.00 Selje/Åheim - Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 10 7 3 0 31-9 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Vik 10 3 2 5 15-29 11
Balestrand 11 3 2 6 21-46 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 11 0 3 8 17-37 3
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 15.00 Syril - Tornado Måløy UTSETT !
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 8 6 1 1 50 - 16 19
Dale 7 3 1 4 39 - 42 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
5. divisjon
Kl. 15.00 Jølster - Skavøypoll UTSETT !
Kl. 15.00 Stryn 2 - Selje UTSETT !
Kl. 15.00 Vik - Førde 2 UTSETT !
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
Kretsligaen
Kl. 16.00 Florø 2 - Høyang UTSETT !
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
14.09 Fire tipparar har prikka inn
alle åtte kampane
|
|
Etter at åtte av dei 12 kampane i 17. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Fire personar har tippa rett på alle dei åtte kampane som er spelt
til no. 43 personar har 7 rette, medan 50 av dei som har sendt inn
tips har seks rette.
8 rette:
Christian Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Evert Tristan Olsen
7 rette:
Ole Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Ronny Berg
Kjell Bruland
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Henning Haugen
Jakob Haugen
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Torbjørn Leivdal
Janne Kristin Leivdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Ole-Johan Nordeide
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Kai Henning Slinde
Jakob Søgnen
Thomas Thaule
Sindre Thue
Odd Helge Vågseth
Mads Wie
6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Oddmund Balsnes
Ove Balsnes
Reidar Balsnes
Marita Berge
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Jørn Kristian Engebø
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Olaug Hatlnes
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Asle Hopland
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Henri Kjødnes
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
John Arild Kvernevik
Steinar Langedal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Øystein Nesse
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Jon Georg Rutledal
Odd Magne Sjåstad
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Øystein Solheim
Knut Strand Løseth
Jan Taule
Alf Tore Tvendeseter
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen) U 3-3
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen) H 4-2
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen) H 6-1
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen) B 0-7
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
14.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 14. september
|
Mads Wie scora alle fire måla til Eid i dagens 4-1 seier mot
Bremanger.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Grei Kvinner Elite - Kaupanger 2-0 (1-0)
1-0 Dina Marie Nielsen, straffe (33. min)
2-0 Amanda Astrid Johanna Jolin (76. min)
Tabell
1. divisjon kvinner
Fløya 17 11 2 4 48 - 26 35
Amazon Grimstad 16 10 1 5 42 - 20 31
Øvrevoll Hosle 17 9 4 4 43 - 23 31
Hønefoss BK 17 9 3 5 33 - 18 30
Medkila 17 8 4 5 30 - 31 28
Grei Kvinner Elite 17 6 5 6 29 - 31 23
Grand Bodø 16 7 2 7 26 - 31 23
Åsane 17 5 5 7 26 - 28 20
Byåsen KF 17 5 5 7 29 - 43 20
Nanset 17 5 1 11 18 - 35 16
Kaupanger 17 3 6 8 11 - 28 15
Snøgg 17 2 4 11 15 - 36 10
PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Bærum 3-3 (1-1)
0-1 Jon Tveit Rønning (14. min)
1-1 Lorent Callaku (32. min)
1-2 Jon Tveit Rønning (57. min)
1-3 Brage Breivik (76. min)
2-3 Sebastian Pedersen (79. min)
3-3 Christer Husa (89. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 20 12 5 3 36 - 21 41
Kjelsås 20 10 7 3 39 - 23 37
Åsane 19 9 5 5 47 - 28 32
Fram 19 9 5 5 39 - 25 32
Sotra 19 8 6 5 30 - 24 30
Alta 19 9 3 7 32 - 32 30
Asker 20 7 7 6 25 - 26 28
Bærum 20 6 7 7 34 - 40 25
Florø 20 6 6 8 27 - 33 24
Odd 2 19 7 1 11 33 - 31 22
Elverum 19 6 4 9 28 - 33 22
Senja 19 4 6 9 23 - 35 18
Mjølner 19 4 4 11 22 - 41 16
Oppsal 20 3 6 11 25 - 48 15
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Vestfossen 4-2 (1-2)
0-1 Anders Torgersen (20. min)
1-1 Kenneth Blomseth Skjerven (24. min)
1-2 Trygve Andreassen (28. min)
2-2 Kenneth Blomseth Skjerven (60. min)
3-2 Mathias Hovland (75. min)
4-2 Mathias Hovland (82. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 20 16 1 3 80 - 14 49
Djerv 1919 20 14 1 5 62 - 26 43
Fyllingsdalen 20 14 1 5 59 - 27 43
Lysekloster 20 13 2 5 63 - 21 41
Fana 20 12 4 4 59 - 24 40
Stord 20 10 2 8 55 - 37 32
Strømsgodset 2 19 10 2 7 47 - 35 32
Os 20 7 3 10 51 - 36 24
Sogndal 2 19 7 3 9 38 - 41 24
Brann 2 19 7 2 10 34 - 36 23
Fjøra 20 6 1 13 37 - 69 19
Vestfossen 20 5 3 12 26 - 55 18
Bergen Nord 20 3 1 16 15 - 62 10
Valdres 19 1 0 18 10 - 153 3
Kretsligaen
Bremanger - Eid 1-4 (1-2)
1-0 Anders Frøyen (23. min)
1-1 Mads Wie (28. min)
1-2 Mads Wie (41. min)
1-3 Mads Wie (46. min)
1-4 Mads Wie (64. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Kaupanger - Førde 0-7 (0-4)
0-1 Ruben Digernes Holsæter (18. min)
0-2 Bernt Marifjæren Norevik (34. min)
0-3 Vegar Heggenes Gjermundstad (44. min)
0-4 Ruben Digernes Holsæter (59. min)
0-5 Bernt Marifjæren Norevik (61. min)
0-6 Kristian Bell (88. min)
0-7 Mathias Lambrechts Sagevik (90. min)
Tornado Måløy - Studentspretten 3-5 (3-2)
0-1 Øystein Østvik (19. min)
1-1 Marius Stavenæs Refvik (22. min)
1-2 Gaute Vedvik (24. min)
2-2 Benjamin Frantzen (30. min)
3-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (42. min)
3-3 Magnus Bjørvik (47. min)
3-4 Ruben Kvalsvik (68. min)
3-5 Øystein Østvik (71. min)
Stryn - Syril 6-1 (3-1)
1-0 Vegard Sæten Hopland (6. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (20. min)
3-0 Stian Gjengedal Olsbø (27. min)
3-1 Alexander Saltnes Slinde (43. min)
4-1 Sigurd Fotland Fænn (61. min)
5-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (73. min)
6-1 Petter Hammer (80. min)
Dale - Årdal 0-1 (0-1)
0-1 Terje Kvam Øvstetun (28. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 18 16 0 2 59 - 24 48
Førde 18 15 0 3 59 - 12 45
Eid 18 12 4 2 72 - 24 40
Studentspretten 18 11 3 4 33 - 21 36
Stryn 18 9 1 8 38 - 41 28
Kaupanger 18 8 3 7 35 - 40 27
Tornado Måløy 18 8 1 9 43 - 39 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 18 5 0 13 20 - 53 15
Bremanger 18 4 1 13 21 - 42 13
Syril 18 3 2 13 31 - 68 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
14.09 17. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 17. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN TIPS ER I DAG KLOKKA 12.55.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
14.09 Kampar i dag,
laurdag 14. september
|
Eid spelar i dag bortekamp mot Bremanger.
Bildet er frå 6-2 seieren borte mot Bremanger 26. august 2017.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Grei Kvinner Elite - Kaupanger
Tabell
1. divisjon kvinner
Fløya 16 10 2 4 43 - 26 32
Amazon Grimstad 16 10 1 5 42 - 20 31
Øvrevoll Hosle 16 8 4 4 37 - 23 28
Medkila 16 8 4 4 30 - 26 28
Hønefoss BK 16 8 3 5 30 - 18 27
Grand Bodø 16 7 2 7 26 - 31 23
Grei Kvinner Elite 16 5 5 6 27 - 31 20
Byåsen KF 16 5 5 6 29 - 37 20
Åsane 16 4 5 7 22 - 28 17
Nanset 16 5 1 10 18 - 32 16
Kaupanger 16 3 6 7 11 - 26 15
Snøgg 16 2 4 10 15 - 32 10
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Florø - Bærum
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 19 12 4 3 35 - 20 40
Kjelsås 19 10 7 2 38 - 21 37
Åsane 19 9 5 5 47 - 28 32
Fram 19 9 5 5 39 - 25 32
Sotra 19 8 6 5 30 - 24 30
Alta 19 9 3 7 32 - 32 30
Asker 19 6 7 6 23 - 25 25
Bærum 19 6 6 7 31 - 37 24
Florø 19 6 5 8 24 - 30 23
Odd 2 19 7 1 11 33 - 31 22
Elverum 19 6 4 9 28 - 33 22
Senja 19 4 6 9 23 - 35 18
Mjølner 19 4 4 11 22 - 41 16
Oppsal 19 3 5 11 24 - 47 14
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Fjøra - Vestfossen
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 19 15 1 3 76 - 13 46
Lysekloster 19 13 2 4 60 - 17 41
Fana 20 12 4 4 59 - 24 40
Djerv 1919 19 13 1 5 59 - 25 40
Fyllingsdalen 19 13 1 5 55 - 24 40
Stord 19 10 2 7 54 - 33 32
Strømsgodset 2 19 10 2 7 47 - 35 32
Os 19 7 3 9 50 - 33 24
Sogndal 2 19 7 3 9 38 - 41 24
Brann 2 19 7 2 10 34 - 36 23
Vestfossen 19 5 3 11 24 - 51 18
Fjøra 19 5 1 13 33 - 67 16
Bergen Nord 20 3 1 16 15 - 62 10
Valdres 19 1 0 18 10 - 153 3
Kretsligaen
Kl. 15.00 Bremanger - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Syril
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Studentspretten
Kl. 15.00 Dale - Årdal
Kl. 15.00 Kaupanger - Førde
Tabell Kretsligaen
Årdal 17 15 0 2 58 - 24 45
Førde 17 14 0 3 52 - 12 42
Eid 17 11 4 2 68 - 23 37
Studentspretten 17 10 3 4 28 - 18 33
Kaupanger 17 8 3 6 35 - 33 27
Tornado Måløy 17 8 1 8 40 - 34 25
Stryn 17 8 1 8 32 - 40 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 17 4 1 12 20 - 38 13
Syril 17 3 2 12 30 - 62 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
13.09 Resultat kampar i dag,
fredag 13. september
|
Mons-Arne Totland Gillesdal scora begge måla til Haugen då laget i
dag snudde 0-1 til seier 2-1 heime mot Hyen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Dale - Høyang 0-12 (0-5)
Mål Høyang: Linda Saltskår-Kalstad (4), Guro Sagen Knudsen (3),
Sandra Vågen, Miriam Isabella Meel Skår, Lise Marie Dønnem, Lina
Deisz Haugsbø og Agnete Hjelmeland Ørnehaug
Kampen Sogndal - Svelgen/Leirgulen er avlyst på grunn av at
Svelgen/Leirgulen ikkje kunne stille lag.
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 8 8 0 0 67 - 13 24
Sogndal 8 6 1 1 50 - 16 19
Dale 7 3 1 4 39 - 42 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 8 0 0 8 9 - 69 0
5. divisjon
Anga - Studentspretten 2 3-4 (1-2)
1-0 Martin Hukset (10. min)
1-1 Kristian Engerdal Fredriksen (28. min)
1-2 Magnus Heggestad Skjerven (37. min)
2-2 Marius Ion Ghirghita (56. min)
2-3 Magnus Nordstrand Tødenes (82. min)
3-3 Ørjan Øyren Harjo (86. min)
3-4 Magnus Nordstrand Tødenes (90. min)
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Studentspretten 2 14 3 0 11 22-51 9
Anga 15 2 1 12 22-58 7
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hyen 2-1 (0-0)
0-1 Ole Jakob Mjellem (62. min)
1-1 Mons-Arne Totland Gillesdal (73. min)
2-1 Mons-Arne Totland Gillesdal (78. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 14 9 0 5 58 - 42 27
Oppstryn 14 8 1 5 39 - 35 25
Flatraket /Skavøypoll 2 14 6 3 5 35 - 23 21
Hornindal 12 7 0 5 19 - 20 21
Haugen 14 5 3 6 41 - 44 18
Tornado Måløy 2 13 5 2 6 35 - 28 17
Breimsbygda /Jølster 2 13 5 2 6 30 - 44 17
Hyen 13 5 0 8 31 - 39 15
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
13.09 Eirik Bakke har
forlenga med Sogndal
|
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Eirik
Bakke har signert ein ny 2-års avtale som hovudtrenar for Sogndal
Fotball.
Bakke har vore hovudtrenar på Fosshaugane sidan 2015, og er no inne
i sin femte sesong.
Les meir på Sogndal sine nettsider. |
|
13.09 17. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 17. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
13.09 Kampar i dag,
fredag 13. september
|
Høyang møter i dag Dale i 4. divisjon kvinner 7'ar på Dingemoen.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 7. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 18.00 Dale - Høyang
Kl. 19.00 Sogndal - Svelgen/Leirgulen
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 7 7 0 0 55 - 13 21
Sogndal 7 5 1 1 47 - 16 16
Dale 7 3 1 3 39 - 30 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 7 0 0 7 9 - 66 0
5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Studentspretten 2
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Anga 14 2 1 11 19-54 7
Studentspretten 2 13 2 0 11 18-48 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Hyen (Eid Idrettspark)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 14 9 0 5 58 - 42 27
Oppstryn 14 8 1 5 39 - 35 25
Flatraket /Skavøypoll 2 14 6 3 5 35 - 23 21
Hornindal 12 7 0 5 19 - 20 21
Tornado Måløy 2 13 5 2 6 35 - 28 17
Breimsbygda /Jølster 2 13 5 2 6 30 - 44 17
Haugen 13 4 3 6 39 - 43 15
Hyen 12 5 0 7 30 - 37 15
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
12.09 Johan Hove debuterte på U21-landslaget
|
Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Johan Hove frå Sogndal
fekk tysdag sin debut på U21-landslaget i bortekampen mot Ungarn på
Pancho Arena i Ungarn. Strømsgodsetspelaren blei bytta inn Tobias
Heintz i 2. omgang i kampen der Norge til slutt vann 3-0.
Sogndalspelar Ulrik Tillung Fredriksen spelte heile kampen for
Norge.
Ungarn - Norge 0-3 (0-1)
0-1 Leo Skiri Østigård (31. min)
0-2 Ola Brynhildsen (54. min)
0-3 Tobias Christensen (57. min)
Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Fredrik André Bjørkan
Leo Skiri Østigård
Ulrik Tillung Fredriksen
Lars Mogstad Ranger (Tobias Christensen 46. min)
Hugo Vegard Vetlesen (Emil Bohinen 83. min)
Håkon Evjen (Kristian Thorstvedt 63. min)
Tobias Heintz (Johan Hove 46. min)
Gaute Høberg Vetti (Tord Johnsen Salte 63. min)
Aron Leonard Dønnum (Tobias Borchgrevink Børkeeiet 75. min)
Ola Brynhildsen (Dennis Tørset Johnsen 75. min)
|
Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
12.09 Eivind og Sivert
spelte turnering i Danmark
|
Eivind Helgesen i Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19
27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eivind Helgesen og Sivert
Heggheim Mannsverk har den siste veka spelt turnering med
G18-landslaget i Danmark.
Den fyrste kampen mot Sverige enda til slutt uavgjort 0-0. Her vann
Sverige straffesparkkonkurransen 4-2. I denne kampen spelte Sivert
Heggheim Mannsverk 1. omgang, medan Eivind Helgesen var ubenytta
reserve.
I kampen mot Wales leda Norge 2-0 til pause. Men etter to scoringar
til Wales i 2.omgang måtte også denne kampen avgjerast med
straffesparkkonkurranse. Her var Norge sikrast frå straffemerket og
vann til slutt 4-2. Både Eivind Helgesen og Sivert Heggheim
Mannsverk blei bytta inn knappe 10 minutt før full tid i denne
kampen.
Sverige - Norge 0-0 (0-0) 4-2 etter straffesparkkonkurranse
Wales - Norge 2-2 (0-2) 2-4 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Mustapha Fofana, straffe (34. min)
0-2 Einar Hjellestad Iversen (44. min)
1-2 Callum Watts (51. min)
2-2 Isaak Davies (64. min)
Troppen:
Rasmus Sandberg - Rosenborg
Andreas Smedplass - Kongsvinger
Leo Cornic - Bærum
Eivind Helgesen - Sogndal
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Åsane
Bjørn Mæland - Odd
Josef Baccay - Lillestrøm
Kristoffer Askildsen - Stabæk
Sivert Mannsverk - Sogndal
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Thomas Rekdal - Mainz 05
Einar Iversen - Everton
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Southampton
Edvard Tagseth - Rosenborg
Fredrik Oppegår - PSV Eindoven
Noah Holm - RB Leipzig
Mustapha Fofana - Strømsgodset
|
Sivert Heggheim Mannsverk under treningsamlinga på Fagernes 1.
mars.
Foto: Elin Hæreid
|
|
12.09 17. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 17. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
12.09 Elise Isolde og
Vilde spelte Nordic Tournament
|
Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn
13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Elise Isolde Stenevik frå
Florø og Vilde Hasund frå Åheim var med på U23-landslaget som
spelte Nordic Tournament i England.
Norge sine motstandarar i turneringa var USA, Sverige og England.
Vilde Hasund var på bana i alle tre kampane, og i 2-1 seieren mot
Sverige scora Hasund begge dei to norske måla.
Elise Isolde Stenevik spelte heile kampane mot Sverige og England,
medan ho var ubenytta reserve i opningskampen mot USA.
USA - Norge 2-0 (1-0)
1-0 Jordan DiBiasi (20. min)
2-0 Simone Charley (86. min)
Sverige - Norge 1-2 (0-1)
0-1 Vilde Hasund (6. min)
0-2 Vilde Hasund (49. min)
1-2 Tove Almqvist (90. min+4)
England - Norge 4-1 (2-1)
1-0 Hannah Cain (13. min)
1-1 Lisa Fjeldstad Naalsund (23. min)
2-1 Megan Finnigan (38. min)
3-1 Aimee Palmer, straffe (66. min)
4-1 Ella Toone (80. min)
Troppen:
Aurora Mikalsen - Kolbotn
Ida Norstrøm - LSK Kvinner
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Cecilie Redisch Kvamme - West Ham
Camilla Huseby - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Katrine Jørgensen - Røa
Vilde Birkeli - Røa
Marit B Lund - Kolbotn
Noor Eckhoff - Lyn
Therese Sessy Åsland - LSK
Nora Eide Lie - Kolbotn
Rikke Nygard - Arna Bjørnar
Olaug Tvedten - Avaldsnes
Vilde Hasund - Lyn
Andrea Wilmann - Arna-Bjørnar
Marie D. Markussen - Vålerenga
Rebecka W. Holum - Røa
Synne Jensen - Røa
Meryll Abrahamsen - LSK
Emilie Nautnes - LSK
|
Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen
2017.
Foto: privat
|
|
12.09 Selje Fotball arrangerte Tine Fotballskule
|
54 spelarar var med på Tine Fotballskule i Selje.
Foto: Selje Fotball
|
Selje Fotball arrangerte
sist helg Tine Fotballskule på
Selje Idrettspark. Som i fjor blei Tine Fotballskule i
Selje arrangert over tre dagar. Det er 15. året på rad at Selje
Fotball har arrangert Tine Fotballskule.
Arrangøren melder om ein svært vellukka fotballskule over tre dagar
(fredag, lørdag og søndag). Fint vær på lørdag og søndag sette ein
ekstra spiss på arrangementet.
Totalt 54 spelarar (27 jenter og 27 gutar) deltok på årets
fotballskule.
Mellom 15 og 20 trenarar/instruktørar deltok kvar av dagane. |
|
11.09 Hetle spelte to
kampar under Syrenka Cup
|
Filip Pleym Mardal og Håvard Hetle under kampen
mellom
Sogndal 2 og Fana på Fosshaugane Campus 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Håvard Hetle spelte to av tre kampar for Norge G16
under Syrenka Cup i Polen. Keeperen frå Breimsbygda vokta målet i
den fyrste kampen mot Sveits og i den siste kampen mot Finland.
Tottenhamspelar Isak Mittun Solberg spelte kampen mot Georgia.
Sveits - Norge 3-2 (1-1)
1-0 Momodou Jaiteh (11. min)
1-1 Tobias Fjeld Gulliksen, straffe (27. min)
2-1 Tyron Owusu (49. min)
3-1 Bryan Okoh (55. min)
3-2 Kristian Fredrik Malt Arnstad (68. min)
Georgia - Norge 1-0 (1-0)
1-0 Giorgi Gvishiani (44. min)
Finland - Norge 1-4 (1-2)
0-1 Kristian Fredrik Malt Arnstad (25. min)
1-1 Kai Meriluoto (27. min)
1-2 Bryan Solhaug Fiabema (29. min)
1-3 Nicolai Alexander Georgsen Skoglund (62. min)
1-4 Mathias Andreas Bauer(70. min)
Troppen:
Håvard Hetle - Sogndal
Henrik Kjeilen Steinseide - Brann
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Sondre Auklend - Viking
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Mathias Bauer - Augsburg
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Odin Thiago Holm - VIF
Shahram Jabari - LSK
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Audun Engen Vik - RBK
Oscar Bobb - Manchester City
Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Seedy Jatta - Skeid
Isak Solberg - Tottenham
Max Williamsen - Kristiansund BK
Christos Zafeiris - VIF |
|
11.09 Frå Eid
Idrettspark til SR-Bank Arena
|
Tommy Skjerven i måndagens kamp mellom Eid og Florø 2
i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom
Viking og Odd.
Med seg på linjene har han Anders Michael Velo frå Furuset og
Kristoffer Gullhav frå Imås. 4. dommar er
Jan Morten Tennøy frå Nore Neset.
Kampen blir spelt på SR-Bank Arena søndag 15. september klokka 18.00.
Kampen mellom Viking og Odd er Tommy Skjerven sin 373. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
Dette er 55 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er
nestemann på den lista med 318 kampar. 52-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
11.09 Kenneth Fosse
Elde leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset
samanlagt etter 16 rundar.
Fosse Elde har prikka inn 123 rette på dei 16 fyrste rundane, og
toppar med det lista føre Kay Ove Hafsås (120 rette), Roger Nygård
(120 rette),
Arne Helgheim (119 rette) og Marcus Vedeler (119 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 391 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
123 rette:
Kenneth Fosse Elde
120 rette:
Kay Ove Hafsås
Roger Nygård
119 rette:
Arne Helgheim
Marcus Vedeler
118 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Ørjan Igelkjøn
Alf Tore Tvendeseter
117 rette:
Oddmund Balsnes
Nils Morten Frislid
Ole Morten Kvam
Kristian Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Odd Helge Vågseth
116 rette:
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
115 rette:
Steinar Langedal
Martha Karin Rauset
114 rette:
Rune Henjesand
Rune Lefdal
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
113 rette:
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Øyvind Kristoffersen
Thomas Thaule
112 rette:
Sveinung Frantzen
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
111 rette:
Reidar Balsnes
Jon Kåre Rauset
110 rette:
Ørjan Eikevoll
Vegard Flatjord
Adrian Helgheim
Sujeevan Mohanarajah
Sindre Thue
Harald Vartdal
109 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Elin Helgheim
Knut Strand Løseth
Jon Georg Rutledal
108 rette:
Øyvind Hafsaas
Stig Nord
Magnar Skaare
107 rette:
Sissel Høynes
Frode Ølmheim
106 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole Tom Myroldhaug
Andreas Torvanger
Torbjørn Ylvisåker
105 rette:
Anny Balsnes
Rune Hansen
Roy Atle Igland
Knut-Atle Krossøy
104 rette:
Per Michael Frichsen
103 rette:
Idar Arne Kristiansen
Edvard Nordang
Gjert Nygård
102 rette:
Marius Midtun Aaberge
Kjell Bruland
Helge Haugland
Rune Haugland
Johnny Husevåg
Janne Kristin Leivdal
Kenneth Rakkenes
Magnus Reksnes
101 rette:
Jan Taule
100 rette:
Malin Balsnes
Svein Arne Hagen
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
John Rasmus Sæbø |
|
11.09 17. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 17. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
11.09
Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde
|
Eid vann 8-3 heime mot Florø 2 i den 17. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 17. serierunde. Krossøy leiar konkurransen
føre Elias Rognebakke, Josefine Sannebro, Thor Aage Pleym og Nina
Sofie Nor Midthjell.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 17. serierunde:
Årdal 17 15 0 2 58 - 24 45
Førde 17 14 0 3 52 - 12 42
Eid 17 11 4 2 68 - 23 37
Studentspretten 17 10 3 4 28 - 18 33
Kaupanger 17 8 3 6 35 - 33 27
Tornado Måløy 17 8 1 8 40 - 32 25
Stryn 17 8 1 8 32 - 40 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 17 4 1 12 20 - 38 13
Syril 17 3 2 12 29 - 62 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7
Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 16 4 (Rett lag på 3,4, 6 og 10. plass)
2. Elias Rognebakke 16 4 (Rett lag på 3,4, 8 og 9. plass)
3. Josefine Sannebro 20 6
4. Thor Aage Pleym 20 5
5. Nina Sofie Nor Midthjell 20 4
6. Julian Hove 20 3
7. Odd Gunnar Måren 20 3
8. Odd Listhaug Drabløs 20 3
9. Arild Hjelmeland 20 2
10. John Søgnen 20 2
11. Kai Henning Slinde 20 2
12. Per Inge Hjelmeland 20 2
13. Atle Rake 20 1
14. Odd Rune Dvergsdal 22 6
15. Idar Arne Kristiansen 22 5
16. Per Michael Frichsen 22 5
17. Ahmad Abdullah 22 4
18. Johan Skorge 22 4
19. Jørund Nygård 22 4
20. Kjetil Myklebust 22 4
21. Marcus Vedeler 22 4
22. Geir Christensen 22 3
23. Henri Kjødnes 22 3
24. Kristian Aase 22 3
25. Odd Eriksen 22 3
26. Vegard Lunde 22 3
27. Anders Frøyen 22 2
28. Frank Nymark 22 2
29. Jo Arne Sætre 22 2
30. Ole Tom Myroldhaug 22 2
31. Rune Midthjell 22 2
32. Stein Inge Strøm 22 2
33. Terje Nybø 22 2
34. Eirik Nor Midthjell 22 1
35. Geir Igelkjøn 22 1
36. Harald Vartdal 22 1
37. Håvard Folevåg Mjelleli 22 1
38. Olve Eide 22 1
39. Rune Henden 22 1
40. Vegard Flatjord 22 0
41. Birte Andersen 24 6
42. Ingvild Vatn Øvreberg 24 5
43. Reidar Balsnes 24 5
44. Hans-Petter Gilleshammer 24 4
45. Harald Sivertsen 24 4
46. Henning Haugen 24 4
47. Henriette Naustdal 24 4
48. John Os 24 4
49. Kay Ove Hafsås 24 4
50. Per-Magne Løken 24 4
51. Rune Haugland 24 4
52. Øyvind Hervik 24 4
53. Anny Balsnes 24 3
54. Else Helene Abrahamsen 24 3
55. Jan Are Øvstetun 24 3
56. Jan-Tore Løken 24 3
57. Jon Navarsete 24 3
58. Kjell Nigardsøy 24 3
59. Kjetil Karlsen 24 3
60. Kåre Magne Moe 24 3
61. Marius Hellebust 24 3
62. Nils Morten Frislid 24 3
63. Shanjeevan Mohanarajah 24 3
64. Stein Roar Moheim 24 3
65. Steinar Christensen 24 3
66. Dino Omerovic 24 2
67. Gunnar Balsnes 24 2
68. Idar Taklo 24 2
69. Jon Arild Halland 24 2
70. Knut Olav Halseth 24 2
71. Magnus Sævik 24 2
72. Nikolai Midtbø Heggedal 24 2
73. Steinar Langedal 24 2
74. Sveinung Frantzen 24 2
75. Øystein Solheim 24 2
76. Andrine Njøsen Helgås 24 1
77. Jan Tore Slinde 24 1
78. Nikolai Thorsen 24 1
79. Frank Torheim 24 0
80. Hans Egil Glomnes Øyen 24 0
Sjå heile lista etter
17. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
10.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 10. september
|
Geir Holtermann Holmen i duell mot Thomas Rikstad i
dagens kamp mellom Flatraket/Skavøypoll 2 og Haugen på Naustteigen
Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Fanaråk - Kaupanger 2 9-2
Hafslo - Bjørn 2-2
Balestrand - Årdal 2/Jotun/ÅTIL 6-2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 12 10 0 2 50-18 30
Bjørn 12 8 1 3 45-23 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 12 6 1 5 46-26 19
Hafslo 12 2 4 6 20-42 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 18-54 10
Fanaråk 12 2 3 7 28-44 9
6. divisjon avdeling 2
Hyllestad - Tambarskjelvar 4-4
Askvoll/Holmedal - Eikefjord 1-0
Florø 3 - Høyang 2 10-0
Gaular/Dale 2 - Fure 1-2 (0-2)
Anga 2 - Førde 3 1-3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 16 11 1 4 51 - 28 34
Florø 3 15 10 3 2 62 - 32 33
Fure 15 10 3 2 54 - 30 33
Tempo 15 9 1 5 60 - 45 28
Askvoll/Holmedal 15 9 0 6 50 - 28 27
Hyllestad 16 6 3 7 52 - 45 21
Gaular /Dale 2 16 6 3 7 40 - 44 21
Førde 3 16 5 3 8 34 - 53 18
Anga 2 15 4 2 9 37 - 42 14
Høyang 2 16 3 0 13 28 - 96 9
Tambarskjelvar 15 2 1 12 32 - 56 7
6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Skavøypoll 2 - Haugen 1-1 (0-1)
0-1 Eirik Bjarnastein Stave (13. min)
1-1 Martin Nygård (69. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Hornindal 2-0 (2-0)
1-0 Eirik Wik Leite
2-0 Petja Cink
Breimsbygda/Jølster 2 - Tornado Måløy 2 3-3 (1-1)
1-0 Kjetil Løkke Vie (30. min)
1-1 Oskar Gotteberg (36. min)
2-1 Kjetil Løkke Vie (56. min)
3-1 Andre Njøsen Norevik (70. min)
3-2 Nikolai Blålid Thorsen (75. min)
3-3 Mikal Flølo (87. min)
Hyen - Oppstryn 1-3 (0-1)
0-1 Håvard Nygård (45. min)
1-1 Magne-Johan Gjengedal (47. min)
1-2 Lasse Hjelle (58. min)
1-3 Lars Guddal (65. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 14 9 0 5 58 - 42 27
Oppstryn 14 8 1 5 39 - 35 25
Flatraket /Skavøypoll 2 14 6 3 5 35 - 23 21
Hornindal 12 7 0 5 19 - 20 21
Tornado Måløy 2 13 5 2 6 35 - 28 17
Breimsbygda /Jølster 2 13 5 2 6 30 - 44 17
Haugen 13 4 3 6 39 - 43 15
Hyen 12 5 0 7 30 - 37 15
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
10.09 Henning Haugen rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Henning Haugen prikka inn
ni rette i den
16. runden av Lokaltipset.
Som rundevinnar stikk Haugen av med premien på tre flax-lodd.
To tipparar hadde åtte rette, seks tipparar hadde sju rette, medan
36 tipparar hadde seks rette.
9 rette:
Henning Haugen
8 rette:
Else Helene Abrahamsen
Edvard Nordang
7 rette:
Reidar Balsnes
Øyvind Hafsaas
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Per-Magne Løken
Stig Nord
6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Marita Berge
Kjell Bruland
Odd Drabløs
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Knut Olav Halseth
Tommy Totland Hauge
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
John Søgnen
Idar Taklo
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Gudmund Wie
5 rette:
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Oddmund Balsnes
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Benjamin Frantzen
Nils Morten Frislid
Svein Arne Hagen
Olaug Hatlenes
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Einar Hellem
Kennet Hessvik
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Henri Kjødnes
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Torbjørn Leivdal
Leif Løvold
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Benny Rivedal
Knut S. Løseth
Jens Sagevik
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Jan Taule
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen) U 2-2
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen) H 6-0
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen) H 8-3
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner) U 1-1
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner) H 5-3
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon) H 2-1
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon) H 8-2
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon) B 0-4 |
|
10.09 Kampar i dag,
tysdag 10. september
|
Haugen møter i dag Flatraket/Skavøypoll 2 på
bortebane.
Bildet er frå kampen på Klenkarberget 28. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Fanaråk - Kaupanger 2
Kl. 18.30 Hafslo - Bjørn
Kl. 19.00 Balestrand - Årdal 2/Jotun/ÅTIL
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 11 9 0 2 46-15 27
Bjørn 11 8 0 3 43-21 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 11 6 1 4 43-22 19
Kaupanger 2 11 3 1 7 16-45 10
Hafslo 11 2 3 6 18-40 9
Fanaråk 11 1 3 7 19-42 6
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hyllestad - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Eikefjord
Kl. 19.00 Florø 3 - Høyang 2
Kl. 19.00 Gaular/Dale 2 - Fure
Kl. 20.00 Anga 2 - Førde 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 15 11 1 3 51 - 27 34
Fure 14 9 3 2 52 - 29 30
Florø 3 14 9 3 2 52 - 32 30
Tempo 15 9 1 5 60 - 45 28
Askvoll/Holmedal 14 8 0 6 49 - 28 24
Gaular /Dale 2 15 6 3 6 39 - 42 21
Hyllestad 15 6 2 7 48 - 41 20
Førde 3 15 4 3 8 31 - 52 15
Anga 2 14 4 2 8 36 - 39 14
Høyang 2 15 3 0 12 28 - 86 9
Tambarskjelvar 14 2 0 12 28 - 52 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Haugen
Kl. 19.00 Eid 2 - Hornindal
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 13 8 0 5 56 - 42 24
Oppstryn 13 7 1 5 36 - 34 22
Hornindal 11 7 0 4 19 - 18 21
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Tornado Måløy 2 12 5 1 6 32 - 25 16
Breimsbygda /Jølster 2 12 5 1 6 27 - 41 16
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 12 4 2 6 38 - 42 14
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
09.09 Stian Neset
blir ny trenar for Dale
|
Stian Neset i cupkampen borte mot Tornado Måløy 6. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Dale Fotball melder på
sine facebooksider at Stian Neset blir ny trenar for Dale. Neset tek
dermed over etter Benny Rivedal som har vore trenar for Dale i
2018-sesongen og til no i 2019-sesongen.
Stian Neset var også trenar for A-laget til Dale frå 2005 til
2013-sesongen, pluss haustsesongen 2017.
|
Stian Neset i kamp for Dale borte mot Eid 20. mai 2006.
Sjå kampfakta og
bilder frå kampen.
|
|
09.09 Eid vann 8-3
heime mot Florø 2
|
Espen Nødset Rosø utlikna til 1-1 i dagens kamp mot
Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Eid vann i ettermiddag 8-3 heime mot Florø 2 på
Eid Idrettspark. Eirik Wik Leite (2), Mads Wie (2), Espen Nødset
Rosø, Joakim Frislid Vedvik, Johan Pasit Skorge og Adrian Hagen
Henden scora for heimelaget, medan Toni Jakupovic, Anders Ulvik
Fleten og Mengasha Abel Aregay scora for Florø 2. Stillinga til
pause var 4-1 til Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Eid - Florø 2 8-3 (4-1)
0-1 Toni Jakupovic (11. min)
1-1 Espen Nødset Rosø (23. min)
2-1 Joakim Frislid Vedvik (32. min)
3-1 Johan Pasit Skorge (35. min)
4-1 Mads Wie (39. min)
5-1 Mads Wie (47. min)
5-2 Anders Ulvik Fleten (61. min)
6-2 Adrian Hagen Henden (64. min)
6-3 Mengasha Abel Aregay (72. min)
7-3 Eirik Wik Leite (89. min)
8-3 Eirik Wik Leite (90. min)
Dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger
Assistentdommarar: Elias Roko Eide, Jølster og Sverre
Fredheim Tangen, Sogndal
Gult kort: Oscar André Fanøy Nordal, Florø 2
Eid:
Simon Andre Gimmestad
Adrian Hagen Henden
Ove Andre Balsnes (Daniel Haus 65. min)
Thomas Holmøyvik Starheim
Ole-Andreas Aarvik (Sindre Hafsås 67. min)
Espen Nødset Rosø (Ole-Andreas Aarvik 88. min)
Johan Pasit Skorge
Kristian Lefdal (Eirik Wik Leite 75. min)
Henning Haugen (Petja Cink 75. min)
Joakim Frislid Vedvik
Mads Wie
Florø 2:
Oliver Æsøy Frimannslund
Oskar Gjervik
Pravin Parameswaran
Lars Andreas Saltnes Småbrekke
Kristoffer Stavang Magnussen
Oscar André Fanøy Nordal
Brage Naustdal
Håvard Nødset Rosø
Anders Ulvik Fleten
Toni Jakupovic (Mengasha Abel Aregay 69. min)
Daniel Sagen Sundal (Fredrik Humlestøl Døsen 46. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 17 15 0 2 58 - 24 45
Førde 17 14 0 3 52 - 12 42
Eid 17 11 4 2 68 - 23 37
Studentspretten 17 10 3 4 28 - 18 33
Kaupanger 17 8 3 6 35 - 33 27
Tornado Måløy 17 8 1 8 40 - 32 25
Stryn 17 8 1 8 32 - 40 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 17 4 1 12 20 - 38 13
Syril 17 3 2 12 29 - 62 11
Florø 2 17 2 1 14 20 - 57 7 |
|
09.09 Frøyen Reksten
skal spele for Eikefjord
|
Andre Frøyen Reksten i cupkampen borte mot Førde 27.
april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Florøspelar Andre Frøyen Reksten har meldt overgang til Eikefjord.
30-åringen har vore ein av Florø sine viktigaste spelarar på Florø
sin vei mot toppen i norsk fotball. Frøyen Reksten har denne
sesongen spelt fem kampar for Florø i PostNord-ligaen.
Andre Frøyen Reksten er speleklar for Eikefjord til morgendagens
viktige bortekamp mot Askvoll/Holmedal. Kampen blir spelt på
Skuleidrettsplassen i Askvoll klokka 19.00.
|
Andre Frøyen Reksten i Florø sin treningskamp mot
Brattvåg 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
09.09 17. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 17. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 17. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
17. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Sandefjord (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Grei - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Bærum (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Vestfossen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Stryn - Syril (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 8: Kaupanger - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 11: Vik - Sogndal (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sandane (3. divisjon kvinner)
|
|
09.09 Benny Rivedal gir
seg som trenar for Dale
|
Benny Rivedal i Dale sin bortekamp mot Eid på Eid
Idrettspark 26. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film
av eit par scoringar av dagens kamp på Eid Idrettspark.
|
Dale Fotball melder på sine facebooksider at Benny Rivedal gir seg
som trenar for A-laget til Dale.
Det har den siste tida svinga både resultat- og innsatsmessig for
Dale sitt A-lag. Hovudtrenar Benny Rivedal har reflektert over
dette, og har i lag med styret i Dale Fotball kome fram til at det
kan vere hensiktsmessig med litt endringar.
43-åringen frå nordsida av Dalsfjorden med lang spelarerfaring frå Sogndal, Førde, Saga og AHIL
har vore hovudtrenar for Dale sitt A-lag i Kretsligaen dei to siste
sesongane.
Dale ligg etter 17. serierunde på 9. plass i Kretsligaen med 15
poeng. Dei fire siste kampane har enda med fire tap og 0-17 i
målskilnad.
|
Benny Rivedal i Førde 2 sin bortekamp mot Eid 3. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå Eid si garderobe etter kampen. |
|
09.09 Eid møter Florø 2
på Eid Idrettspark
|
Tommy Skjerven er hovuddommar i dagens kamp på Eid
Idrettspark.
Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik
Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Kl. 19.00 Eid - Florø 2
Tabell Kretsligaen
Årdal 17 15 0 2 58 - 24 45
Førde 17 14 0 3 52 - 12 42
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 17 10 3 4 28 - 18 33
Kaupanger 17 8 3 6 35 - 33 27
Tornado Måløy 17 8 1 8 40 - 32 25
Stryn 17 8 1 8 32 - 40 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 17 4 1 12 20 - 38 13
Syril 17 3 2 12 29 - 62 11
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7 |
|
08.09 Haugen
har prikka inn åtte av 11 kampar
|
|
Etter at 11 av dei 12 kampane i 16. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Henning Haugen er i føringa etter å ha prikka inn åtte av dei 11
kampane som er spelt
til no. Else Helene Abrahamsen og Edvard Nordang har tippa rett på
sju av dei 11 kampane.
Den siste kampen i den 16. runden av Lokaltipset mellom Eid og Florø
2 blir spelt måndag klokka 19.00 på Eid Idrettspark.
8 rette:
Henning Haugen
7 rette:
Else Helene Abrahamsen
Edvard Nordang
6 rette:
Reidar Balsnes
Øyvind Hafsaas
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Per-Magne Løken
Stig Nord
5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Marita Berge
Kjell Bruland
Odd Drabløs
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Knut Olav Halseth
Tommy Totland Hauge
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
John Søgnen
Idar Taklo
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Gudmund Wie
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen) U 2-2
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen) H 6-0
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner) U 1-1
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner) H 5-3
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon) H 2-1
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon) H 8-2
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon) B 0-4
|
|
08.09 Resultat kampar i dag,
søndag 8. september
|
Joachim Refvik scora i dag seks mål i Selje sin 8-2
seier mot Jølster.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå Selje si garderobe etter seieren.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Senja - Florø 2-3 (1-2)
0-1 Vegard Savland (21. min)
0-2 Sebastian Pedersen (41. min)
1-2 Christer Johnsgård (45. min)
1-3 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (82. min)
2-3 Henrik Johnsgård (88. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 19 12 4 3 35 - 20 40
Kjelsås 19 10 7 2 38 - 21 37
Åsane 19 9 5 5 47 - 28 32
Fram 19 9 5 5 39 - 25 32
Alta 19 9 3 7 32 - 32 30
Sotra 18 8 5 5 29 - 23 29
Asker 19 6 7 6 23 - 25 25
Bærum 19 6 6 7 31 - 37 24
Florø 19 6 5 8 24 - 30 23
Odd 2 19 7 1 11 33 - 31 22
Elverum 18 6 3 9 27 - 32 21
Senja 19 4 6 9 23 - 35 18
Mjølner 19 4 4 11 22 - 41 16
Oppsal 19 3 5 11 24 - 47 14
3. divisjon kvinner
Balestrand - Selje/Åheim 5-3
Førde - Vik 6-1 (4-0)
1-0 Hege Gjesdal (18. min)
2-0 Hege Gjesdal (20. min)
3-0 Astrid Bolstad Blikra (28. min)
4-0 Astrid Bolstad Blikra, straffe (36. min)
5-0 Ida Kristine Rotnes (69. min)
6-0 Hege Gjesdal (78. min)
6-1 Thea Stadheim (85. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 10 7 3 0 31-9 24
Førde 11 7 1 3 46-23 22
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Vik 10 3 2 5 15-29 11
Balestrand 11 3 2 6 21-46 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Selje /Åheim 11 0 3 8 17-37 3
5. divisjon
Selje - Jølster 8-2 (1-0)
1-0 Joachim Refvik (30. min)
2-0 Joachim Refvik (48. min)
3-0 Joachim Refvik (50. min)
4-0 Oliver Kupen Skårbø (53. min)
5-0 Joachim Refvik (56. min)
5-1 Bård Sandnes, straffe (59. min)
6-1 Joachim Refvik (61. min)
7-1 Magne Krogenes Brobakke (74. min)
7-2 Kristoffer Flatjord Sunde (83. min)
8-2 Joachim Refvik (88. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå Selje si garderobe etter seieren.
Sandane - Stryn 2 0-4 (0-1)
0-1 Håvard Kroken (42. min)
0-2 Johannes Garlid Tenden, straffe (49. min)
0-3 Sondre Holmlund Ørjasæter (54. min)
0-4 Håvard kroken, straffe (57. min)
Anga - Vik 2-3 (2-2)
1-0 Alen Arnautovic (13. min)
1-1 Øystein Myrkaskog (31. min)
2-1 Ørjan Øyren Harjo (37. min)
2-2 Øystein Myrkaskog (43. min)
2-3 Bengt William Abelsen-Øhlen (87. min)
Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 5-1 (2-1)
0-1 Per Michael Legria Thune (33. min)
1-1 Lukas Bruland Gurvin (36. min)
2-1 Krister Smaadal (44. min)
3-1 Stian Hellebust (46. min)
4-1 Lukas Bruland Gurvin (48. min)
5-1 Kristian Bell (89. min)
Tabell 5. divisjon
Vik 14 11 0 3 45-18 33
Stryn 2 14 10 1 3 52-18 31
Jølster 14 9 1 4 32-24 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 14 8 3 3 32-28 27
Selje 14 5 3 6 37-41 18
Sandane 14 5 1 8 37-39 16
Sogndal 3/Fjøra 2 14 3 1 10 28-35 10
Anga 14 2 1 11 19-54 7
Studentspretten 2 13 2 0 11 18-48 6 |
|
08.09 Kampar i dag,
søndag 8. september
|
Selje spelar i dag heimekamp mot Jølster på Selje
Idrettspark.
Bildet er frå den elleville heimekampen mot Sandane 18. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 13.00 Senja - Florø
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 19 12 4 3 35 - 20 40
Kjelsås 19 10 7 2 38 - 21 37
Åsane 18 9 4 5 45 - 26 31
Fram 18 8 5 5 35 - 23 29
Sotra 18 8 5 5 29 - 23 29
Alta 18 9 2 7 30 - 30 29
Bærum 19 6 6 7 31 - 37 24
Odd 2 19 7 1 11 33 - 31 22
Asker 18 5 7 6 21 - 24 22
Elverum 18 6 3 9 27 - 32 21
Florø 18 5 5 8 21 - 28 20
Senja 18 4 6 8 21 - 32 18
Mjølner 18 4 4 10 20 - 37 16
Oppsal 18 3 5 10 23 - 45 14
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Balestrand - Selje/Åheim
Kl. 15.00 Førde - Vik
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 10 7 3 0 31-9 24
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Jølster
Kl. 15.00 Sandane - Stryn 2
Kl. 15.00 Anga - Vik
Kl. 15.00 Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Stryn 2 13 9 1 3 48-18 28
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 13 7 3 3 27-27 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 13 2 0 11 18-48 6 |
|
07.09 Haugen
har prikka inn fem av sju kampar
|
|
Etter at sju av dei 12 kampane i 16. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Henning Haugen har tippa rett på fem av dei sju kampane som er spelt
til no. Else Helene Abrahamsen, Øyvind Hafsaas, Per-Magne Løken og
Edvard Nordang har prikka inn fire av sju rette.
5 rette:
Henning Haugen
4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Øyvind Hafsaas
Per-Magne Løken
Edvard Nordang
3 rette:
Gunnar Balsnes
Marita Berge
Kjell Bruland
Odd Drabløs
Kenneth Fosse Elde
Sveinung Frantzen
Knut Olav Halseth
Tommy Totland Hauge
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Idar Arne Kristiansen
Knut-Atle Krossøy
Per Jakob Kyrkjeeide
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Øystein Solheim
John Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Kjell Norfinn Tonning
Harald Vartdal
2 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Kristian Aase
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Oddmund Balsnes
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Benjamin Frantzen
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Olaug Hatlenes
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Rune Haugland
Frank Heggestad
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Henri Kjødnes
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Torbjørn Leivdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Leif Løvold
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Stig Nord
Ole-Johan Nordeide
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Odd Bjarte Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Idar Taklo
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Gudmund Wie
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen) U 2-2
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen) H 6-0
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner) U 1-1
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon) H 2-1
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
07.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 7. september
|
Akor Jerome Adams utlikna til 2-2 like før slutt mot Stord.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Stord 2-2 (1-1)
0-1 Sander Landa Vik (31. min)
1-1 Erlend Hanssen Grov (45. min)
1-2 Sander Landa Vik (52. min)
2-2 Akor Jerome Adams (90. min)
Fyllingsdalen - Fjøra 5-1 (3-0)
1-0 Tobias Heltne Alme (13. min)
2-0 Tobias Heltne Alme (41. min)
3-0 Tobias Heltne Alme (45. min)
4-0 Johan Stormyr (61. min)
4-1 Malvin Gjerde, straffe (71. min)
5-1 Sjøvmål (85. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 19 15 1 3 76 - 13 46
Lysekloster 18 13 2 3 58 - 14 41
Djerv 1919 19 13 1 5 59 - 25 40
Fyllingsdalen 19 13 1 5 55 - 24 40
Fana 18 10 4 4 51 - 23 34
Stord 19 10 2 7 54 - 33 32
Strømsgodset 2 19 10 2 7 47 - 35 32
Os 19 7 3 9 50 - 33 24
Sogndal 2 19 7 3 9 38 - 41 24
Brann 2 18 7 2 9 33 - 34 23
Fjøra 19 5 1 13 33 - 67 16
Vestfossen 18 4 3 11 21 - 49 15
Bergen Nord 19 3 1 15 15 - 56 10
Valdres 19 1 0 18 10 - 153 3
Kretsligaen
Årdal - Stryn 4-2 (2-2)
Kaupanger - Studentspretten 1-1 (1-0)
1-0 Severin Knutson Halland (37 min)
1-1 Markus Sletteland Sigvaldsen (65. min)
Syril - Tornado Måløy 3-3 (1-1)
Førde - Bremanger 4-1 (2-0)
Tabell Kretsligaen
Årdal 17 15 0 2 58 - 24 45
Førde 17 14 0 3 52 - 12 42
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 17 10 3 4 28 - 18 33
Kaupanger 17 8 3 6 35 - 33 27
Tornado Måløy 17 8 1 8 40 - 32 25
Stryn 17 8 1 8 32 - 40 25
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 17 4 1 12 20 - 38 13
Syril 17 3 2 12 29 - 62 11
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7 |
|
07.09 17 personar har
prikka inn to av tre kampar
|
|
Etter at tre av dei 12 kampane i 16. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
17 personar har prikka inn to av dei tre kampane som blei spelt
fredag, medan 73 har
tippa rett på en av dei tre kampane.
2 rette:
Else Helene Abrahamsen
Sveinung Frantzen
Øyvind Hafsaas
Knut Olav Halseth
Henning Haugen
Rune Henjesand
Arild Hjelmeland
Idar Arne Kristiansen
Knut-Atle Krossøy
Per Jakob Kyrkjeeide
Per-Magne Løken
Edvard Nordang
Martha Karin Rauset
Jon Georg Rutledal
Øystein Solheim
John Søgnen
Kjell Norfinn Tonning
1 rett:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Oddmund Balsnes
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Odd Drabløs
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Benjamin Frantzen
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Olaug Hatlenes
Bjørn-Helge Haugen
Helge Haugland
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Henri Kjødnes
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Steinar Langedal
Torbjørn Leivdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Stig Nord
Ole-Johan Nordeide
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag olav Osen
Geir Inge Rake
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Odd Bjarte Rauset
Magnus Reksnes
Trond Vegard Ripe
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Jan Taule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Gudmund Wie
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen) H 6-0
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner) U 1-1
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon) H 2-1
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
07.09 Kampar i dag,
laurdag 7. september
|
Kaupanger spelar i dag heimekamp mot Studentspretten.
Trond Vegard Kim Ripe scora begge måla til Kaupanger, då laget
25. mai snudde 0-1 til seier 2-1 borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film
frå Kaupanger si garderobe etter seieren.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Stord
Kl. 15.00 Fyllingsdalen - Fjøra
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 18 14 1 3 71 - 13 43
Lysekloster 18 13 2 3 58 - 14 41
Djerv 1919 18 12 1 5 56 - 23 37
Fyllingsdalen 18 12 1 5 50 - 23 37
Fana 18 10 4 4 51 - 23 34
Strømsgodset 2 18 10 2 6 45 - 32 32
Stord 18 10 1 7 52 - 31 31
Brann 2 18 7 2 9 33 - 34 23
Sogndal 2 18 7 2 9 36 - 39 23
Os 18 6 3 9 40 - 33 21
Fjøra 18 5 1 12 32 - 62 16
Vestfossen 18 4 3 11 21 - 49 15
Bergen Nord 18 3 1 14 15 - 51 10
Valdres 18 1 0 17 10 - 143 3
Kretsligaen
Kl. 14.00 Årdal - Stryn
Kl. 15.00 Kaupanger - Studentspretten
Kl. 15.00 Syril - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Førde - Bremanger
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 16 13 0 3 48 - 11 39
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7 |
|
06.09 Resultat kampar i dag,
fredag 6. september
|
Hedda Vatn Øvreberg i duell mot Martine Kvamme i dagens toppkamp
i 3. divisjon kvinner mellom Sandane og Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Sandane - Stryn 1-1 (0-0)
1-0 Sara Lothe Rustøen (52. min)
1-1 Kaisa Vollsnes Wemby (72. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 11 7 3 1 40-9 24
Sandane 10 7 3 0 31-9 24
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
Kretsligaen
Høyang - Dale 6-0 (5-0)
1-0 Joakim Sjøthun Måren (10. min)
2-0 Jacob Frøyen Bergset (22. min)
3-0 Jacob Frøyen Bergset, straffe (27. min)
4-0 Michael Hansen Våge (35. min)
5-0 Jacob Frøyen Bergset (44. min)
6-0 Nikolas Gudvangen Trollebø (70. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 16 13 0 3 48 - 11 39
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Høyang 17 4 4 9 30 - 40 16
Dale 17 5 0 12 20 - 52 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7
5. divisjon
Studentspretten 2 - Skavøypoll 2-1
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Stryn 2 13 9 1 3 48-18 28
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 15 9 1 5 33-28 28
Førde 2 13 7 3 3 27-27 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 13 2 0 11 18-48 6 |
|
06.09 Siste frist 16. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
NB! Siste frist for å sende inn tips for 16. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips er i ettermiddag klokka 17.55.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 16. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
06.09 Kampar i dag,
fredag 6. september
|
Sandane spelar i dag toppkamp i 3. divisjon kvinner mot Stryn.
Bildet er frå Sandane sin 2-1 seier borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sandane - Stryn
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
Kretsligaen
Kl. 18.00 Høyang - Dale
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 16 13 0 3 48 - 11 39
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Dale 16 5 0 11 20 - 46 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Høyang 16 3 4 9 24 - 40 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7
5. divisjon
Kl. 19.30 Studentspretten 2 - Skavøypoll
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Stryn 2 13 9 1 3 48-18 28
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 14 9 1 4 32-26 28
Førde 2 13 7 3 3 27-27 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 12 1 0 11 16-47 3 |
|
05.09
Stryn vann 4-2 heime mot Årdal
|
Veteran Kjell Rune Flo og Marius Hagen starta på
benken mot Årdal.
Sjå fakta og
bilder frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 11 år sidan i dag vann Stryn 4-2 heime mot Årdal på
Stryn Stadion.
Stryn vann i ettermiddag 4-2 heime mot Årdal, i ein
kamp der Årdal leia 1-0 til pause.
Fyrste scoringa i kampen kom etter 40 minutt ved Preben Strypet.
Etter litt fram og tilbake inne i Stryn sin 16-meter enda ballen opp
hos Strypet som styrte ballen forbi Odd Helge Losnegard i Stryn sitt
mål. Stryn ville ha offside i denne situasjonen, men dommartrioen
godkjende målet. På overtid av fyrste 1. omgang sette Strypet nok
ein gong ballen i nettet, men denne gongen var assistentdommar
Ellingsund oppe med flagget og målet blei annullert for offside.
Dermed gjekk laga til pause på stillinga 1-0 til bortelaget, noko
som ein må seie var greit ut i frå spel og sjansar før
kvilen.
I andre omgang tok heimelaget meir tak i kampen, og allereie tre
minutt etter pause utlikna Asbjørn Tenden til 1-1. Tenden fekk stå
heilt upressa på 20 meter, og på lekkert vis prikka han ballen
lavt i lengste hjørnet.
Etter utlikninga hadde Årdal to store sjansar til å ta leiinga 2-1
, men med litt tur og ein dyktig keeper slapp Stryn baklengs i desse
situasjonane. Etter 57 minutt er Årdal nok ein gong for seine i
presset når ein spelar fekk ballen i mellomrommet mellom forsvaret
og midtbana. Kim Andre Molnes har litt tur i avslutninga, og ballen
går via ein Årdalspelar og i nettet bak ein utmanøvrert Preben
Gilleshammer.
Knappe ti minutt etter fekk vi sjå litt av farten til Eivind
Grodås. Grodås stakk gjennom Årdal sitt forsvar, og på vei ut
på kanten blei han felt av Christian Stedje. Dommar Olav Strømsøy
peika heilt korrekt på straffemerket, og Pål Holko sette straffa
sikkert i mål. Knappe fem minutt etter ville Årdal ha straffe då
Preben Strypet blei hindra inne i Stryn sin 16-meter. Strypet kom
fyrst på ballen på eit langt framspel, og like etter gjekk begge i
bakken etter duellen. Dommar Strømsøy var ikkje enig at det var
straffe, noko som han heilt klart fekk høyre av Årdaltrenar Nils
Tore Krosshaug både under og etter kampen. Underteikna sto godt
plassert bak mål omlag fem metter frå situasjonen, og er ikkje i
tvil om at kva dommaren burde gjort i denne situsjonen.
Drøye ti minutt før slutt reduserte Ole Gunnar Hunderi til 3-2.
Preben Strypet si avslutning gjekk over Losnegard og i stolpen.
Dette lukta selvfølgelig Hunderi og sette ballen i mål frå kort
hold. Minuttet etter fekk Hunderi ein god sjanse til å utlikne til
3-3, men headinga frå kort hold gjekk dessverre for Årdal utanfor
mål. Minuttet før slutt fastsette Asbjørn Tenden sluttresultatet
til 4-2. Tenden dribla ein mann før han kontrollert sette ballen i
lengste hjørnet.
Sjå fakta og
bilder frå denne kampen.
3. divisjon avdeling 16
Stryn - Årdal 4-2 (0-1)
0-1 Preben Strypet (40. min)
1-1 Asbjørn Tenden (48. min)
2-1 Kim Andre Molnes (57. min)
3-1 Pål Holko, straffe (64. min)
3-2 Ole Gunnar Hunderi (79. min)
4-2 Asbjørn Tenden (89. min)
Gule kort: Christian Stedje og Tim Teigen, Årdal og
Kåre Sigve Balsnes, Stryn.
Dommar: Olav Strømsøy, Florø
Assistentdommarar: Asgeir Ellingsund, Eikefjord og
Ståle Sandal, Breimsbygda
Stryn:
Odd Helge Losnegard
Kristian Brynestad
Pål Holko
Geir Hool Egge
Trond Leirgulen
Kim Andre Molnes (Kjell Rune Flo 86. min)
Jon Terje Tjellaug
Kåre Sigve Balsnes (Marius Hagen 90. min+2)
Jørgen Hopland (Erick Vhiestrox 76. min)
Asbjørn Tenden
Eivind Grodås (Johnny Myklebust 90. min+2)
Årdal:
Preben Gilleshammer
Ørjan Stedje Ylvisåker
Bernard Brons
Thomasz Malinowski
Edvin Hestetun (Brede Stedje Ylvisåker 46.
min)
Harald Lødemel
Tim Teigen
Roy Olsen (Ole Gunnar Hunderi 66. min)
Preben Strypet
Terje Andreas Jevnaker
Christian Stedje
|
|
05.09 Studentspretten
vann 3-2 borte mot Sogndal
|
Kristin Solås scora to mål for Studentspretten i dagens 3-0 seier.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 26. april 2018.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Studentspretten vann i kveld 3-2 borte mot Sogndal
i Sognahallen. Kristin Solås (2) og Linnea Johansson Thorset scora
for Studentspretten, medan Kristin Bergheim Lykkeslett og Vilde
Slåen Nornes sette inn måla til Sogndal. Stillinga til pause var
uavgjort 2-2.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Studentspretten 2-3 (2-2)
0-1 Kristin Solås (8. min)
1-1 Kristin Bergheim Lykkeslett (12. min)
2-1 Vilde Slåen Nornes, straffe (36. min)
2-2 Kristin Solås (42. min)
2-3 Linnea Johansson Thorset (69. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Studentspretten 11 7 1 3 36-15 22
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 11 2 3 6 19-39 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3 |
|
05.09 Fire lag klar for
sluttspel i G15/17 1. divisjon
|
Førde 1 jublar etter 3-2 seieren heime mot Eid 1 22. mai.
Foto: Jan Taule
|
Etter gårsdagens serierunde er det klart at Førde 1,
Stryn 1, Eid 1 og Sogndal 1 er klar for sluttspel om KM-tittelen i
klasse i G15/17 1. divisjon.
Førde 1 vann 4-1 heime mot Florø 1, medan Stryn 1 vann 5-1 heime mot
Eid 1. I den siste kampen mellom Sogndal 1 og Dale er resultatet
satt til 3-0 til heimelaget på grunn av at Dale ikkje møtte til
kampen.
Dei fire beste laga i denne avdelinga spelar no dobbel serie om
KM-tittel i klasse G15/17 1. divisjon.
Tabell G15/17 1. divisjon
Førde 1 14 13 0 1 64 - 15 39
Stryn 1 13 10 0 3 53 - 26 30
Eid 1 14 9 0 5 43 - 31 27
Sogndal 1 13 8 0 5 41 - 32 24
Dale 14 5 0 9 27 - 29 15
Florø 1 12 3 1 8 32 - 31 10
Førde 2 14 3 1 10 22 - 60 10
Tornado Måløy 14 2 0 12 21 - 79 6
Resterande kampar i G15/17 1. divisjon
Florø 1 - Sogndal 1, Fredag 6. september
Florø 1 - Stryn 1, ukjent dato
Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon
1. serierunde
Onsdag 11. september, Stryn 1- Sogndal 1
Onsdag 11. september, Førde 1 - Eid 1
2. serierunde
Tysdag 17. september, Sogndal 1 - Førde 1
Onsdag 18. september, Eid 1 - Stryn 1
|
Eid 1 sitt lag som vann 4-2 heime mot Florø 1
på Eid Idrettspark 5. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
05.09 16. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 16. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 16. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
05.09 Sogndal møter
Studentspretten
|
Jonas Sande Mossestad er hovuddommar i dagens kamp
i Sognahallen.
Bildet er frå kampen mellom Fjøra og Valdres på Fosshaugane 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal sitt damelag møter i dag Studentspretten
på heimebane. Kampen blir spelt i Sognahallen klokka 19.30.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Sogndal - Studentspretten
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Studentspretten 10 6 1 3 33-13 19
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 10 2 3 5 17-36 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3 |
|
04.09 3. runde i
Enivestserien U13
|
Kaja Bjelde Hjelmhaug for Sogn under 3. runde i Enivestserien
i 2018.
Sjå bilder og fakta frå
3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid 2018.
|
Laurdag 7. september går 3. runde
i Enivestserien U13 av stabelen på Kvåle Stadion i Sogndal.
Etter at ein dei to fyrste turneringane har spelt 9'ar blir denne
turneringa avvikla med 11'ar fotball.
Kampoppsett 3. runde i Enivestserien U13, Kvåle Stadion
Kl. 10.00 Jenter Sogn - Nordfjord
Kl. 11.00 Gutar Sogn - Nordfjord
Kl. 12.00 Jenter Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 13.00 Gutar Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 14.00 Jenter Sogn - Sunnfjord
Kl. 15.00 Gutar Sogn - Sunnfjord |
|
04.09 Resultat andre runde 7. divisjon 7'ar 2019
|
Frank Ommedal og Svelgen er for fullt med i
KM-tittelen i 7. divisjon 7'ar.
Bildet er frå kampen mellom Haugen mot Svelgen/Bremanger 2 30.
april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tre lag stiller i
7. divisjon 7'ar denne sesongen. Dette er Stadlandet, Balestrand og Svelgen.
Etter at dei to fyrste av i alt tre turneringar er spelt er det
nesten dødt løp mellom Svelgen og Stadlandet.
Den siste turneringa i 7. divisjon 7'ar blir spelt på Stadlandet
Stadion søndag 29. september.
Resultat 2. turnering 7. divisjon 7'ar:
Balestrand - Stadlandet 1-6
Stadlandet - Svelgen 4-2
Svelgen - Balestrand 3-2
Tabell 7. divisjon 7'ar
Svelgen 4 3 0 1 20-11 9
Stadlandet 4 3 0 1 15-13 9
Balestrand 4 0 0 4 8-19 0
|
Stadlandet/Åheim før heimekampen mot Hyen 18. mai 2018.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
04.09 Fosse Elde
og Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset
samanlagt etter 15 rundar.
Fosse Elde og Lefdal har begge prikka inn 117 rette på dei 15 fyrste rundane.
Fosse Elde og Lefdal toppar lista føre Kay Ove Hafsås (116 rette), Roger
Nygård (115 rette),
Rune Lefdal (114 rette) og Marcus Vedeler (114 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 391 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 16. runde i Lokaltipset 2019.
117 rette:
Kenneth Fosse Elde
Kristian Lefdal
116 rette:
Kay Ove Hafsås
115 rette:
Roger Nygård
114 rette:
Rune Lefdal
Marcus Vedeler
113 rette:
Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Odd Helge Vågseth
112 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Oddmund Balsnes
Nils Morten Frislid
Ole Morten Kvam
Ole-Gunnar Midtbø
Alf Tore Tvendeseter
111 rette:
Vidar Kvalvågnes
110 rette:
Eirik Kristoffersen
109 rette:
Christian Helgheim
Steinar Langedal
Martha Karin Rauset
Thomas Thaule
108 rette:
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
107 rette:
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Øyvind Kristoffersen
Jon Kåre Rauset
106 rette:
Sveinung Frantzen
Asle Hopland
Torbjørn Ylvisåker
105 rette:
Ørjan Eikevoll
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Adrian Helgheim
Arild Hjelmeland
Sujeevan Mohanarajah
Harald Vartdal
104 rette:
Reidar Balsnes
Vegard Flatjord
Elin Helgheim
Knut Strand Løseth
Magnar Skaare
Sindre Thue
103 rette:
Sissel Høynes
Jon Georg Rutledal
Frode Ølmheim
102 rette:
Ole Tom Myroldhaug
101 rette:
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Stig Nord
Andreas Torvanger
100 rette:
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
John Rasmus Sæbø |
|
03.09 Resultat kampar i
dag, tysdag 3. september
|
Hornindal vann i ettermiddag 2-0 heime mot Svelgen/Bremanger 2
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Studentspretten - Førde 3-1 (1-0)
1-0 Kristin Solås (9. min)
1-1 Ingebjørg Anette Strand (64. min)
2-1 Malene Haugland Skadal (70. min)
3-1 Stine Kvamsø (84. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Studentspretten 10 6 1 3 33-13 19
Førde 10 6 1 3 40-22 19
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 10 2 3 5 17-36 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
6. divisjon avdeling 1
Årdal/Jotun/ÅTIL - Fanaråk 2-2
Bjørn - Balestrand 4-0
Kaupanger 2 - Hafslo 1-4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 11 9 0 2 46-15 27
Bjørn 11 8 0 3 43-21 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 11 6 1 4 43-22 19
Kaupanger 2 11 3 1 7 16-45 10
Hafslo 11 2 3 6 18-40 9
Fanaråk 11 1 3 7 19-42 6
6. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Gaular/Dale 2 1-4
Fure - Tempo 4-3
Høyang 2 - Askvoll/Holmedal 1-8
Eikefjord - Anga 2 2-1 (0-1)
Førde 3 - Hyllestad 3-5
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 15 11 1 3 51 - 27 34
Fure 14 9 3 2 52 - 29 30
Florø 3 14 9 3 2 52 - 32 30
Tempo 15 9 1 5 60 - 45 28
Askvoll/Holmedal 14 8 0 6 49 - 28 24
Gaular /Dale 2 15 6 3 6 39 - 42 21
Hyllestad 15 6 2 7 48 - 41 20
Førde 3 15 4 3 8 31 - 52 15
Anga 2 14 4 2 8 36 - 39 14
Høyang 2 15 3 0 12 28 - 86 9
Tambarskjelvar 14 2 0 12 28 - 52 6
6. divisjon avdeling 3
Hornindal - Svelgen/Bremanger 2 2-0 (0-0)
1-0 Tom-Øyvind Espeseth Solheim (62. min)
2-0 Mathias Pacheco Valle Grodås (64. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Oppstryn - Breimsbygda/Jølster 2 1-2
Tornado Måløy 2 - Eid 2 2-1 (2-1)
1-0 Kristoffer Djuvik (2. min)
1-1 Sindre Hafsås (33. min)
2-1 Rikard Bigset Blaalid (41. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 13 8 0 5 56 - 42 24
Oppstryn 13 7 1 5 36 - 34 22
Hornindal 11 7 0 4 19 - 18 21
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Tornado Måløy 2 12 5 1 6 32 - 25 16
Breimsbygda /Jølster 2 12 5 1 6 27 - 41 16
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 12 4 2 6 38 - 42 14
Svelgen/Bremanger 2 13 4 1 8 35 - 46 13 |
|
03.09 16. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 16. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 16. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
03.09 Møter finsk
motstand i UEFA Youth League
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal møter det finske laget Honka i den fyrste
runden i årets UEFA Youth League.
Kampane mot det finske laget blir spelt på Fosshaugane Campus onsdag
2. oktober og i Finland onsdag 23. oktober.
Går Sogndal vidare frå fyrste runde møter dei i 2. runde vinnaren av
oppgjøret mellom Shkëndija Tiranë frå Albania og Sheriff Tiraspol
frå Moldovia. Kampane i 2. runde blir spelt onsdag 6. og onsdag 27.
november.
Sogndal (NOR) - Honka (FIN)
Gabala (AZE) - APOEL (CYP)
Shkëndija Tiranë (ALB) - Sheriff Tiraspol (MDA)
MTK Budapest (HUN) - HK Zrinjski (BIH)
Real Zaragoza (ESP) - Korona Kielce (POL)
FC Minsk (BLR) - Derby County (ENG)
Elfsborg (SWE) - Midtjylland (DEN)
ÍA Akranes (ISL) - Levadia Tallinn (EST)
Bohemians (IRL) - PAOK (GRE)
Rennes (FRA) - Brodarac (SRB)
Young Boys (SUI) - Rangers (SCO)
Porto (POR, holders) - Liepāja (LVA)
Viitorul (ROU) - Domale (SVN)
Ludogorets (BUL) - Slovan Bratislava (SVK)
Dynamo Kyiv (UKR) - KF Shkëndija (MKD)
Astana (KAZ) - Maccabi Petah Tikva (ISR) |
|
03.09 Kampar i dag,
tysdag 3. september
|
Erick Medina Vhiestrox og Oppstryn møter i dag Breimsbygda/Jølster
2.
Bildet er frå 2-1 seieren borte mot
Hornindal 13. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Førde
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 10 2 3 5 17-36 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Årdal/Jotun/ÅTIL - Fanaråk
Kl. 18.00 Bjørn - Balestrand
Kl. 20.00 Kaupanger 2 - Hafslo
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 10 9 0 1 46-11 27
Bjørn 10 7 0 3 39-21 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 10 6 0 4 41-20 18
Kaupanger 2 10 3 1 6 15-41 10
Hafslo 10 1 3 6 14-39 6
Fanaråk 10 1 2 7 17-40 5
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Gaular/Dale 2
Kl. 19.00 Fure - Tempo
Kl. 19.00 Høyang 2 - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Eikefjord - Anga 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Hyllestad
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 14 10 1 3 49 - 26 31
Florø 3 14 9 3 2 52 - 32 30
Tempo 14 9 1 4 57 - 41 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Askvoll/Holmedal 13 7 0 6 41 - 27 21
Gaular /Dale 2 14 5 3 6 35 - 41 18
Hyllestad 14 5 2 7 43 - 39 17
Førde 3 14 4 3 7 28 - 47 15
Anga 2 13 4 2 7 35 - 37 14
Høyang 2 14 3 0 11 27 - 78 9
Tambarskjelvar 13 2 0 11 27 - 48 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Oppstryn - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Hornindal - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Eid 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 12 8 0 4 55 - 40 24
Oppstryn 12 7 1 4 35 - 32 22
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 12 4 2 6 38 - 42 14
Tornado Måløy 2 11 4 1 6 30 - 24 13
Svelgen/Bremanger 2 12 4 1 7 35 - 44 13
Breimsbygda /Jølster 2 11 4 1 6 25 - 40 13 |
|
02.09 Resultat kampar i dag,
måndag 2. september
|
John Marius Myklebust Berger scora to mål for Stryn 2
i dagens 7-1 seier mot Førde 2 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brann 2 - Strømsgodset 2 5-1 (3-1)
Sogndal 2 - Os 2-0 (1-0)
1-0 Anders Johannessen Nord (6. min)
2-0 Alioune Ndour (84. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 18 14 1 3 71 - 13 43
Lysekloster 18 13 2 3 58 - 14 41
Djerv 1919 18 12 1 5 56 - 23 37
Fyllingsdalen 18 12 1 5 50 - 23 37
Fana 18 10 4 4 51 - 23 34
Strømsgodset 2 18 10 2 6 45 - 32 32
Stord 18 10 1 7 52 - 31 31
Brann 2 18 7 2 9 33 - 34 23
Sogndal 2 18 7 2 9 36 - 39 23
Os 18 6 3 9 40 - 33 21
Fjøra 18 5 1 12 32 - 62 16
Vestfossen 18 4 3 11 21 - 49 15
Bergen Nord 18 3 1 14 15 - 51 10
Valdres 18 1 0 17 10 - 143 3
5. divisjon
Stryn 2 - Førde 2 7-1 (3-0)
1-0 John Marius Myklebust Berger, straffe (24. min)
2-0 John Marius Myklebust Berger (32. min)
3-0 Ole-Ivan Glosvik Espeland (
3-1 Stian Hellebust (49. min)
4-1 Håvard Kroken (52. min)
5-1 Johannes Garlid Tenden (82. min)
6-1 Stian Gjengedal Olsbø (86. min)
7-1 Sondre Holmlund (90. min+6)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Stryn 2 13 9 1 3 48-18 28
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 14 9 1 4 32-26 28
Førde 2 13 7 3 3 27-27 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 12 1 0 11 16-47 3 |
|
02.09 Stryn Fotball arrangerar Alje me' turnering
|
Oppstryn gjekk heilt til topps i fjorårets Alje me' turnering.
Alle foto: Stryn Fotball
|
Stryn fotball inviterer
til Alje me`turnering på Stryn stadion søndag 8. september.
NB! Påmeldingsfrist er i dag måndag 2. september !
Det er fjerde året at Stryn fotball arrangerar denne turneringa.
Dette er ei sjuarturnering, der alle er velkomne til å delta.
(Turneringa er for vaksne, så ein bør vere 12-13 år om ein skal vere
med).
Stryn Fotball oppfordrar vennelag, skuleklassar, bedrifter,
grendalag, idrettslag og andre til å samle eit lag og stille.
Alje meŽ er ei uhøgtidleg turnering, men likevel arrangert seriøst
med dommarar, speaker, sekretæriat og kiosk.
Det vert innleiiande runde og finalespel, og alle lag er garantert
minst 3 kampar a 17 minutt.
Påmelding: post@stryn-fotball.com
Påmeldingsavgift: kr 700 pr lag
Påmeldingsfrist: 2. september
GLEDE - ENGASJEMENT - GODE OPPLEVINGAR
|
Blå spelte seg heilt fram til finale i fjorårets turnering.
Bøagjengen gjekk heilt til topps i Alje me' turneringa i 2017. |
|
02.09
Status tabellkonkurransen etter 16. serierunde
|
Stryn vann 3-2 heime mot Høyang i den 16. serierunden
i Kretsligaen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Odd Gunnar Måren leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 16. serierunde. Måren leiar konkurransen
føre Julian Hove, Odd Listhaug Drabløs, Olve Eide, Rune Henden,
Knut-Atle Krossøy og Harald Vartdal.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 16. serierunde:
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 16 13 0 3 48 - 11 39
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Dale 16 5 0 11 20 - 46 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Høyang 16 3 4 9 24 - 40 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7
Stilling tabellkonkurransen etter 16. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Odd Gunnar Måren 14 5
2. Julian Hove 16 4
3. Odd Listhaug Drabløs 16 4
4. Olve Eide 16 4
5. Rune Henden 16 4
6. Knut-Atle Krossøy 16 3
7. Harald Vartdal 16 2
8. Frank Nymark 18 5
9. Kjell Nigardsøy 18 5
10. Håvard Folevåg Mjelleli 18 4
11. Elias Rognebakke 18 3
12. Henri Kjødnes 18 3
13. Kai Henning Slinde 18 3
14. Nina Sofie Nor Midthjell 18 3
15. Atle Rake 18 2
16. Josefine Sannebro 20 5
17. Magne Elde 20 5
18. Håkon Kongshaug 20 4
19. Jørund Nygård 20 4
20. Thor Aage Pleym 20 4
21. Arild Hjelmeland 20 3
22. Henriette Naustdal 20 3
23. Jan Tore Slinde 20 3
24. Magnus Sævik 20 3
25. Anders Frøyen 20 2
26. Andrine Njøsen Helgås 20 2
27. Johan Skorge 20 2
28. Stein Inge Strøm 20 2
29. Vegard Lunde 20 2
30. Mathias Helgheim 22 7
31. Kjell Tore Lillestøl 22 6
32. Oddmund Balsnes 22 6
33. Sondre Solheim Langedal 22 6
34. Ingvild Vatn Øvreberg 22 5
35. Kjetil Karlsen 22 5
36. Øyvind Hervik 22 5
37. Elin Helgheim 22 4
38. Idar Holen 22 4
39. Jan-Tore Løken 22 4
40. Kay Ove Hafsås 22 4
41. Leif Løvold 22 4
42. Marius Hellebust 22 4
43. Rune Haugland 22 4
44. Cevilia Olofsson 22 3
45. Terje Nybø 22 3
46. Eirik Nor Midthjell 22 2
47. Geir Christensen 22 2
48. Geir Igelkjøn 22 2
49. Hans-Petter Gilleshammer 22 2
50. Idar Taklo 22 2
51. Jan Per Løken 22 2
52. Kristian Aase 22 2
53. Marius Valaker Frøyen 22 2
54. Per Inge Hjelmeland 22 2
55. Rune Midthjell 22 2
56. Dino Omerovic 22 1
57. Hans Egil Glomnes Øyen 22 1
58. Jan Are Øvstetun 22 1
59. John Søgnen 22 1
60. Kjetil Myklebust 22 1
61. Vegard Flatjord 22 1
62. Nikolai Midtbø Heggedal 22 0
63. Andreas Teigen 23 5
64. Kristoffer Haugen 23 3
Sjå heile lista etter
16. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
02.09 Bilder frå Miniputturneringa
på Stryn Stadion
|
Blide jenter frå Stryn under gårsdagens miniputturnering.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Stryn Stadion.
|
Stryn Fotball arrangerte i
går Miniputturnering på Stryn Stadion.
Laga som deltok i denne turneringa var Sandane, Breimsbygda, Stryn,
Loen, Hornindal, Vikane, Olden,Oppstryn, Veten og Hyen.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Stryn Stadion.
|
|
|
02.09 16. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 16. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 16. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
16. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Senja - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Høyang - Dale (Kretsligaen)
Kamp 4: Årdal - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 5: Syril - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Eid - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Balestrand - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Studentspretten 2 - Skavøypoll (5. divisjon)
Kamp 11: Selje - Jølster (5. divisjon)
Kamp 12: Sandane - Stryn 2 (5. divisjon)
|
|
02.09 Bilder frå Miniputturneringa
på Eid Idrettspark
|
Frå kampen mellom Svelgen og Bremanger i klasse Jenter 8 år.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Eid Idrettspark.
|
Eid Fotball arrangerte i
går Miniputturnering på Eid Idrettspark.
I tillegg til
arrangørklubben Eid har Heia, Haugen, Skavøypoll, Selje, Tornado
Måløy, Svelgen, Bremanger, Stadlandet, Stårheim, Kjølsdalen,
Flatraket og Ålfoten stilt med lag i turneringa.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Eid Idrettspark.
|
|
|
02.09 Per-Magne Løken rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Per-Magne Løken og Øyvind Vågseth prikka inn
11 rette i den
15. runden av Lokaltipset.
Etter loddtrekning stikk Per-Magne Løken av med premien på tre flax-lodd.
16 tipparar hadde 10 rette, medan 51 tipparar hadde ni rette.
11 rette:
Per-Magne Løken
Øyvind Vågseth
10 rette:
Magnus Nikolai Bolseth
Halfdan Faleide
Kay Ove Hafsås
Frank Heggestad
Christian Helgheim
Henri Kjødnes
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Øystein Nesse
Karl Martin Opseth Norbom
Magnus Reksnes
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Gudmund Wie
Frode Ølmheim
Øystein Østvik
9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Oddmund Balsnes
Reidar Balsnes
Marita Berge
Ørjan Eikevoll
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Helge Haugland
Rune Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Rune Henjesand
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Kim Christian Liset
Even Melås Fåberg
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Odd Magne Sjåstad
Magnar Skaare
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Knut Strand Løseth
John Sæbø
Thomas Thaule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Inge Matias Tvinnereim
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen) H 1-0
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) H 3-0
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen) H 3-2
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen) B 0-6
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon) H 3-0
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon) H 4-1
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner) B 2-5
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner) H 13-0
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner) U 0-0 |
|
02.09 Kampar i dag,
måndag 2. september
|
Sogndal 2 møter i dag Os på Fosshaugane Campus.
På bildet headar
Anders Johannessen Nord inn vinnarmålet til Sogndal 2
i 4-3 seieren heime mot Fana på Fosshaugane Campus 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.30 Brann 2 - Strømsgodset 2
Kl. 18.30 Sogndal 2 - Os
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 18 14 1 3 71 - 13 43
Lysekloster 18 13 2 3 58 - 14 41
Djerv 1919 18 12 1 5 56 - 23 37
Fyllingsdalen 18 12 1 5 50 - 23 37
Fana 18 10 4 4 51 - 23 34
Strømsgodset 2 17 10 2 5 44 - 27 32
Stord 18 10 1 7 52 - 31 31
Os 17 6 3 8 40 - 31 21
Sogndal 2 17 6 2 9 34 - 39 20
Brann 2 17 6 2 9 28 - 33 20
Fjøra 18 5 1 12 32 - 62 16
Vestfossen 18 4 3 11 21 - 49 15
Bergen Nord 18 3 1 14 15 - 51 10
Valdres 18 1 0 17 10 - 143 3
5. divisjon
Kl. 19.00 Stryn 2 - Førde 2
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 14 9 1 4 32-26 28
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Førde 2 12 7 3 2 26-20 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 12 1 0 11 16-47 3 |
|
01.09 Resultat kampar i dag,
søndag 1. september
|
Stryn vann i ettermiddag 13-0 heime mot Balestrand på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Stryn - Balestrand 13-0 (7-0)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (10. min)
2-0 Karoline Flo (25. min)
3-0 Hedda Vatn Øvreberg (28. min)
4-0 Kaisa Vollsnes Wemby (31. min)
5-0 Kaisa Vollsnes Wemby (39. min)
6-0 Karoline Flo (41. min)
7-0 Marie Rekdal Johannsdottir (45. min)
8-0 Marie Rekdal Johannsdottir (53. min)
9-0 Kaisa Vollsnes Wemby (58. min)
10-0 Hedda Vatn Øvreberg (63. min)
11-0 Marie Rekdal Johannsdottir (68. min)
12-0 Emma Sæbø (84. min)
13-0 Marie Rekdal Johannsdottir (87. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Vik - Kaupanger 2 2-5 (1-3)
0-1 Maja Kristine Nygård Rømma (17. min)
0-2 Silje Torvanger (21. min)
2-1 Margit Kristina Fjærestad Holmberg (24. min)
3-1 Tea Berteig (33. min)
3-2 Johanne Brudevoll (63. min)
2-4 Andrine Olsen Endestad (80. min)
2-5 Miriam Vilnes Mjåset (85. min)
Selje/Åheim - Sogndal 0-0 (0-0)
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 10 7 2 1 39-8 23
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 9 3 2 4 14-23 11
Sogndal 10 2 3 5 17-36 9
Kaupanger 2 10 2 2 6 12-30 8
Balestrand 10 2 2 6 16-43 8
Selje /Åheim 10 0 3 7 14-32 3
Kretsligaen
Florø 2 - Førde 0-6 (0-1)
0-1 Brage Sandvoll (26. min)
0-2 Brage Sandvoll (54. min)
0-3 Oskar Roti (68. min)
0-4 Kristian Hauståker (75. min)
0-5 Brage Sandvoll (81. min)
0-6 Mathias Lambrechts Sagevik (86. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 16 13 0 3 48 - 11 39
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Dale 16 5 0 11 20 - 46 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Høyang 16 3 4 9 24 - 40 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 16 2 1 13 17 - 49 7
5. divisjon
Skavøypoll - Selje 4-1 (3-1)
1-0 Marko Dodaj (5. min)
2-0 Kim Andre Gangeskar (9. min)
2-1 Jonas Beitveit, straffe (29. min)
3-1 Lars Eltvik Nygård (42. min)
4-1 Håvard Hagen (90. min)
Sogndal 3/Fjøra 2 - Anga 3-2 (3-0)
Vik - Studentspretten 2 8-2 (3-1)
Jølster - Sandane 3-0 (1-0)
Tabell 5. divisjon
Vik 13 10 0 3 42-16 30
Jølster 13 9 1 3 30-16 28
Skavøypoll 14 9 1 4 32-26 28
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Førde 2 12 7 3 2 26-20 24
Sandane 13 5 1 7 37-35 16
Selje 13 4 3 6 29-39 15
Sogndal 3/Fjøra 2 13 3 1 9 27-30 10
Anga 13 2 1 10 17-51 7
Studentspretten 2 12 1 0 11 16-47 3 |
|
01.09 3. runde i Kongleriket Miniputturneringar
2019
|
Frå kampen Eid - Skavøypoll under miniputturneringa i Selje 16.
juni.
Sjå bilder
frå miniputturneringa under årets Seljecup.
|
I dag går den 3. runden
av Kongleriket Miniputturneringane av stabelen rundt om i fylket.
Det blir arrangert turneringar i Stryn, Florø, Gaular, Gaupne,
Hafslo og på Nordfjordeid.
På miniputturneringane spelar 6 og 7-åringane 3'ar, medan 8 og
9-åringane spelar 5'ar.
Den fjerde og siste runden av årets Konglerike Miniputturneringar
blir avvikla søndag 22. september.
|
Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på
Hornindal Stadion.
Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.
Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa i under fjorårets Seljecup.
Sjå bilder
frå miniputturneringa under Seljecup 2018.
Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Eid Stadion.
Frå 2019-sesongen skal 10-åringane ikkje spele miniputturneringar.
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august
2017.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder
frå miniputturneringa på Eid Stadion.
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder
frå miniputturneringa under Seljecup 2017.
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy hausten
2016.
Sjå bilder
frå miniputturneringa i Måløy 25. september 2016.
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder
frå miniputturneringa i Stryn 28. august.
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.
Sjå bilder
frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.
Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7
år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015.
Sjå bilder
frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.
Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013.
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.
Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse
G/J 7år.
Sjå bilder frå
Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.
Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011.
Sjå bilder frå
denne miniputturneringa.
Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.
Sjå bilder frå
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.
Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget.
Sjå
bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.
Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.
Sjå
bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.
|
|
01.09 Kampar i dag,
søndag 1. september
|
Stryn sitt damelag møter i dag Balestrand på Stryn Stadion.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Vik - Kaupanger 2
Kl. 15.00 Stryn - Balestrand
Kl. 15.00 Selje/Åheim - Sogndal
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Stryn 9 6 2 1 26-8 20
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 9 2 2 5 17-36 8
Kaupanger 2 9 1 2 6 7-28 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
Kretsligaen
Kl. 18.00 Florø 2 - Førde
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Dale 16 5 0 11 20 - 46 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Høyang 16 3 4 9 24 - 40 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 15 2 1 12 17 - 43 7
5. divisjon
Kl. 13.00 Skavøypoll - Selje
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Anga
Kl. 15.00 Vik - Studentspretten 2
Kl. 17.30 Jølster - Sandane
Tabell 5. divisjon
Vik 12 9 0 3 34-14 27
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Jølster 12 8 1 3 27-16 25
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Førde 2 12 7 3 2 26-20 24
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 12 4 3 5 28-35 15
Sogndal 3/Fjøra 2 12 2 1 9 24-28 7
Anga 12 2 1 9 15-48 7
Studentspretten 2 11 1 0 10 14-39 3 |
|
31.08 14 personar har
prikka inn seks av seks kampar
|
|
Etter at seks av dei 12 kampane i 15. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Heile 14 personar har prikka inn alle seks kampane, medan 58 har
tippa rett på fem av dei seks kampane.
6 rette:
Halfdan Faleide
Sveinung Frantzen
Kay Ove Hafsås
Frank Heggestad
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Even Melås Fåberg
Magnus Reksnes
Odd Magne Sjåstad
Kai Henning Slinde
Øyvind Vågseth
Gudmund Wie
Frode Ølmheim
5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Oddmund Balsnes
Reidar Balsnes
Marita Berge
Magnus Nikolai Bolseth
Odd Drabløs
Ørjan Eikevoll
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Nils morten Frislid
Knut Olav Halseth
Helge Haugland
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Jørn Nord Jepsen
Henri Kjødnes
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Torbjørn Leivdal
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Johannes Myklebust
Ole Tom Myroldhaug
Øystein Nesse
Karl Martin Opseth Norbom
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Øystein Solheim
Knut Strand Løseth
John Sæbø
Idar Taklo
Sindre Thue
Kjell Norfinn Tonning
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Inge Matias Tvinnereim
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth
Øystein Østvik
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen) H 1-0
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) H 3-0
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen) H 3-2
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon)
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon)
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner)
|
|
31.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 31.
august
|
Justinas Busmic gav Stryn leiinga 2-1 i dagens 3-2
seier mot Høyang.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Start - Sogndal 1-0 (0-0)
1-0 Kasper Holmboe Skaanes (76. min)
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 20 17 2 1 45 - 17 53
Start 21 14 3 4 37 - 21 45
Sandefjord Fotball 20 12 6 2 32 - 20 42
KFUM 20 10 5 5 46 - 32 35
Sogndal 21 10 3 8 39 - 31 33
Kongsvinger 21 10 3 8 25 - 24 33
Raufoss 20 10 1 9 35 - 38 31
Nest-Sotra 20 8 6 6 29 - 22 29
Jerv 20 6 8 6 30 - 33 26
Ullensaker/Kisa 20 7 3 10 35 - 35 24
Sandnes Ulf 20 6 5 9 30 - 31 23
HamKam 20 5 5 10 23 - 32 20
Notodden 20 5 2 13 25 - 37 17
Skeid 21 3 7 11 22 - 34 16
Strømmen 20 3 7 10 20 - 34 15
Tromsdalen 20 2 2 16 25 - 57 8
PostNord-ligaen avdeling 2
Elverum - Florø 3-2 (2-1)
1-0 Magnus Solum (17. min)
2-0 Kristian Eriksen (22. min)
2-1 Lorent Callaku (44. min)
3-1 Magnus Solum (58. min)
3-2 Vegard Savland (88. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 18 12 3 3 34 - 19 39
Kjelsås 17 9 6 2 33 - 19 33
Åsane 18 9 4 5 45 - 26 31
Sotra 16 8 4 4 26 - 19 28
Fram 17 7 5 5 33 - 23 26
Alta 17 8 2 7 27 - 28 26
Bærum 18 6 6 6 30 - 33 24
Asker 17 5 7 5 21 - 22 22
Elverum 17 6 3 8 26 - 30 21
Florø 18 5 5 8 21 - 28 20
Odd 2 17 6 0 11 30 - 29 18
Mjølner 17 4 4 9 20 - 36 16
Senja 17 3 6 8 20 - 32 15
Oppsal 18 3 5 10 23 - 45 14
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Bergen Nord - Fjøra 3-0 (2-0)
1-0 Vebjørn Nord Haugland (30. min)
2-0 Karsten Samuelsen Østerbø (36. min)
3-0 Anders Stokka Meling (78. min)
Valdres - Fana 1-5 (1-3)
0-1 Martin Hummelvoll (4. min)
0-2 Lars Christian Moldestad (7. min)
1-2 Eskil Fugllien Hauge (14. min)
1-3 Lars Christian Moldestad, straffe (45. min)
1-4 Lars Christian Moldestad (52. min)
1-5 Vebjørn Høynes (63. min)
Stord - Djerv 1919 2-1 (1-0)
1-0 Emil Thorland Johnsen (40. min)
1-1 Fredrik Abrahamsen Deilkås (75. min)
2-1 Jonas Hilt Stoknes (78. min)
Lysekloster - Vard Haugesund 0-0 (0-0)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 18 14 1 3 71 - 13 43
Lysekloster 18 13 2 3 58 - 14 41
Djerv 1919 18 12 1 5 56 - 23 37
Fana 18 10 4 4 51 - 23 34
Fyllingsdalen 17 11 1 5 46 - 23 34
Strømsgodset 2 17 10 2 5 44 - 27 32
Stord 18 10 1 7 52 - 31 31
Os 17 6 3 8 40 - 31 21
Sogndal 2 17 6 2 9 34 - 39 20
Brann 2 17 6 2 9 28 - 33 20
Fjøra 18 5 1 12 32 - 62 16
Vestfossen 17 4 3 10 21 - 45 15
Bergen Nord 18 3 1 14 15 - 51 10
Valdres 18 1 0 17 10 - 143 3
Kretsligaen
Stryn - Høyang 3-2 (2-1)
1-0 Vegard Sæten Hopland (23. min)
1-1 Joakim Sjøthun Måren (29. min)
2-1 Justinas Busmic (41. min)
3-1 Vegard Sæten Hopland (49. min)
3-2 Michael Hansen Våge (62. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Årdal - Syril 4-1 (1-0)
1-0 Truls Hovland (12. min)
2-0 Johnny Aspeseter Hagen (55. min)
3-0 Truls Hovland (56. min)
3-1 Ole Morten Kvam (68. min)
4-1 Christian Stedje (83. min)
Bremanger - Studentspretten 1-2 (0-0)
0-1 Magnus Følling Bjør(59. min)
0-2 Markus Sletteland Sigvaldsen (66. min)
1-2 Martin Klakegg Hauge (87. min)
Dale - Eid 0-5 (0-3)
0-1 Mads Wie (5. min)
0-2 Espen Nødset Rosø (23. min)
0-3 Mads Wie (44. min)
0-4 Mads Wie (58. min)
0-5 Johan Skorge (90. min)
Kaupanger - Tornado Måløy 2-0 (1-0)
1-0 Trons Vegard Kim Ripe (39. min)
2-0 Kim Andre Stokke (88. min)
Kampfakta frå dei fire siste kampane i Kretsligaen er henta frå
Firda si Live-oppdatering.
Tabell Kretsligaen
Årdal 16 14 0 2 54 - 22 42
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 16 10 4 2 60 - 20 34
Studentspretten 16 10 2 4 27 - 17 32
Kaupanger 16 8 2 6 34 - 32 26
Stryn 16 8 1 7 30 - 36 25
Tornado Måløy 16 8 0 8 37 - 31 24
Dale 16 5 0 11 20 - 46 15
Bremanger 16 4 1 11 19 - 34 13
Høyang 16 3 4 9 24 - 40 13
Syril 16 3 1 12 26 - 59 10
Florø 2 15 2 1 12 17 - 43 7 |
|
31.08 Siste frist 15. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
NB! Siste frist for å sende inn tips på 15. runde
i Lokaltipset er i dag klokka 13.55.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon)
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon)
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner)
|
|
31.08 Kampar i dag,
laurdag 31.
august
|
Stryn spelar i dag heimekamp mot Høyang i
Kretsligaen.
Stryn sitt lag som blei kretsmester i herreklassa i
Futsal 2017.
Sjå bilder
og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 15.30 Start - Sogndal
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 20 17 2 1 45 - 17 53
Start 20 13 3 4 36 - 21 42
Sandefjord Fotball 20 12 6 2 32 - 20 42
KFUM 20 10 5 5 46 - 32 35
Sogndal 20 10 3 7 39 - 30 33
Raufoss 20 10 1 9 35 - 38 31
Kongsvinger 20 9 3 8 23 - 24 30
Nest-Sotra 20 8 6 6 29 - 22 29
Jerv 20 6 8 6 30 - 33 26
Ullensaker/Kisa 20 7 3 10 35 - 35 24
Sandnes Ulf 20 6 5 9 30 - 31 23
HamKam 20 5 5 10 23 - 32 20
Notodden 20 5 2 13 25 - 37 17
Skeid 20 3 7 10 22 - 32 16
Strømmen 20 3 7 10 20 - 34 15
Tromsdalen 20 2 2 16 25 - 57 8
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Elverum - Florø
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 17 11 3 3 30 - 16 36
Kjelsås 17 9 6 2 33 - 19 33
Åsane 17 9 4 4 42 - 22 31
Sotra 16 8 4 4 26 - 19 28
Fram 17 7 5 5 33 - 23 26
Alta 17 8 2 7 27 - 28 26
Bærum 17 6 5 6 28 - 31 23
Asker 17 5 7 5 21 - 22 22
Florø 17 5 5 7 19 - 25 20
Odd 2 17 6 0 11 30 - 29 18
Elverum 16 5 3 8 23 - 28 18
Mjølner 17 4 4 9 20 - 36 16
Senja 17 3 6 8 20 - 32 15
Oppsal 17 3 4 10 21 - 43 13
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Bergen Nord - Fjøra
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 17 14 0 3 71 - 13 42
Lysekloster 17 13 1 3 58 - 14 40
Djerv 1919 17 12 1 4 55 - 21 37
Fyllingsdalen 17 11 1 5 46 - 23 34
Strømsgodset 2 17 10 2 5 44 - 27 32
Fana 17 9 4 4 46 - 22 31
Stord 17 9 1 7 50 - 30 28
Os 17 6 3 8 40 - 31 21
Sogndal 2 17 6 2 9 34 - 39 20
Brann 2 17 6 2 9 28 - 33 20
Fjøra 17 5 1 11 32 - 59 16
Vestfossen 17 4 3 10 21 - 45 15
Bergen Nord 17 2 1 14 12 - 51 7
Valdres 17 1 0 16 9 - 138 3
Kretsligaen
Kl. 14.00 Årdal - Syril
Kl. 15.00 Stryn - Høyang
Kl. 15.00 Bremanger - Studentspretten
Kl. 16.00 Dale - Eid
Kl. 16.00 Kaupanger - Tornado Måløy
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 15 9 4 2 55 - 20 31a
Studentspretten 15 9 2 4 25 - 16 29
Tornado Måløy 15 8 0 7 37 - 29 24
Kaupanger 15 7 2 6 32 - 32 23
Stryn 15 7 1 7 27 - 34 22
Dale 15 5 0 10 20 - 41 15
Bremanger 15 4 1 10 18 - 32 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 15 3 1 11 25 - 55 10
Florø 2 15 2 1 12 17 - 43 7 |
|
30.08 Resultat kampar i dag,
fredag 30.
august
|
Tornado Måløy vann i kveld 4-2 heime mot Dale i Nordfjordhallen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Tornado Måløy - Dale 4-2 (1-1)
1-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (24. min)
1-1 Ida Håvåg (35. min)
2-1 Ida Apneseth (49. min)
2-2 Thea Salbu (53. min)
3-2 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (58. min)
4-2 Emilie Volle (78. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Svelgen/Leirgulen - Høyang 2-10 (1-0)
Mål Høyang: Linda Saltskår-Kalstad (6), Madelen Bjørndal Solibakke
(2), Helene Birkeland Søreide og Tonje Pedersen Nesse
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 7 7 0 0 55 - 13 21
Sogndal 7 5 1 1 47 - 16 16
Dale 7 3 1 3 39 - 30 10
Tornado Måløy 7 3 0 4 29 - 27 9
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 7 0 0 7 9 - 66 0 |
|
30.08 Bergum Skaasheim
tilbake på fotballbana
|
Eirik Bergum Skaasheim i Sogndal sin heimekamp mot
Vålerenga i 2012.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Omlag eit år og ni
månader etter sist spelte kamp er Eirik Bergum Skaasheim tilbake på
fotballbana.
26-åringen frå Balestrand spelar no for Norges Handelshøyskole (NHH)
i 4. divisjon avdeling 2 i Hordaland. Bergum Skaasheim la opp som
profesjonell fotballspelar etter Sogndal sin bortekamp mot Stabæk
19. november 2017.
Den tidligare Balestrand, Høyang, Hødd og Sogndalspelaren knytte på
seg fotballskoa igjen til NHH sin bortekamp mot Sandviken 17.
august. Veka etter var Bergum Skaasheim på bana i NHH sin 4-2 seier
heime mot Lyngbø.
NHH spelar i ettermiddag bortekamp mot Bremnes på
Sentralidrettsanlegget på Bremnes. NHH ligg føre dagens kamp midt på
tabellen i 4. divisjon avdeling 2 Hordaland.
|
Eirik Bergum Skaasheim for Sogndal 2 borte mot
Tornado Måløyi 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Bergum Skaasheim for Høyang borte mot Tornado Måløy 1. august 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
30.08 Haugen tapte 7-2
mot TMFK på Klenkarberget
|
Håvard Kjøsnes i duell med TMFK-spelar Emil Gjerde.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig sju år sidan i dag tapte Haugen 7-2 heime mot Tornado
Måløy i klasse G12.
Haugen sitt lag i klasse
G12 tapte i ettermiddag 7-2 heime mot Tornado Måløy på
Klenkarberget. Haugen spelte ein god kamp og var fullt på
høgde med Tornado Måløy. Men med fire mål på fem minutt like
før slutt avgjorde bortelaget kampen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Haugen - Tornado Måløy 2-7 (2-3)
0-1 Thomas Bakke (13. min)
0-2 Filip B. Øvrebø (18. min)
1-2 Jostein Haugland (24. min)
2-2 Håvard Kjøsnes (25. min)
2-3 Thomas Bakke (28. min)
2-4 Rasmus Gotteberg (49. min)
2-5 Thomas Bakke (50. min)
2-6 Rasmus Gotteberg (51. min)
2-7 Rasmus Gotteberg (53. min)
Dommar: Kay Rune Solheim, Haugen
Haugen:
Kevin Sørhaug
Adrian Hanebrekke
Jostein Haugland
Sara Haugland
Hanna Starheim
Håvard Kjøsnes
Trond Zachariassen
Bjørnar Remme Dale
Oddbjørn Strømmen
Henrik Hestenes
Tornado Måløy:
Jonas Oksholen
Ørjan Lunde
Andreas O. Hauge
Markus Refvik
Tobias Aarvik
Thomas Bakke
Filip B. Øvrebø
Jonas Sjåstad
Emil Gjerde
Rasmus Gotteberg
|
Rasmus Gotteberg og Thomas Bakke jublar etter
scoring mot Haugen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
30.08 15. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 15. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon)
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon)
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner)
|
|
30.08 Kampar i dag,
fredag 30.
august
|
Tornado Måløy møter i dag Dale i Nordfjordhallen.
Bildet er frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Høyang 7. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Dale NB! NORDFJORDHALLEN !
Kl. 19.00 Svelgen/Leirgulen - Høyang
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 6 6 0 0 45 - 11 18
Sogndal 7 5 1 1 47 - 16 16
Dale 6 3 1 2 37 - 26 10
Tornado Måløy 6 2 0 4 25 - 25 6
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 6 0 0 6 7 - 56 0 |
|
30.08 Førde klar for
semifinale i Adidas Cup
|
|
Førde sitt lag i klasse J15 er klar for semifinale i årets
Adidas Cup.
Førde vann sist laurdag 4-3 mot Asker i kvartfinalen, etter at
stillinga til pause var 2-1 til Førde. Kampen blei spelt på Tveit
Stadion på Vang.
Førde sin motstandar i semifinalen er vinnaren av kampen mellom
Åsane og Sandnes Ulf. Kvartfinalen mellom Åsane og Sandnes Ulf blir
spelt på Stord søndag 1. september.
Adidas Cup er uoffisielt NM for gutar 13-16 år og jenter
13-17 år.
Klasse J15, gruppe E
Førde - Åsane 3-3
Førde - Stord 7-1
Førde - Nordhordland 6-1
Tabell klasse J15, gruppe E
Førde 3 2 1 0 16-5 7
Nordhordland 3 2 0 1 7-9 6
Åsane 3 1 1 1 6-6 4
Stord 3 0 0 3 4-13 0
A-sluttspel klasse J15
1/8-finale, Førde - Brumunddal 6-1
Kvartfinale, Førde - Asker 4-3 (2-1)
Øvrige kvartfinalar:
Staal Jørpeland - Øvrevoll Hosle 2-0
Fredag 30. august, Fjellhamar - KFUM-Kam. Oslo
Søndag 1. september, Åsane - Sandnes Ulf
Semifinalar:
Førde - Vinnar av kampen Åsane - Sandnes Ulf
Staal Jørpeland - Vinnar av kampen Fjellhamar - KFUM-Kam. Oslo |
|
29.08 Fosse Elde
leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset
samanlagt etter 14 rundar.
Foss Elde har prikka inn 109 rette på dei 14 fyrste rundane.
Fosse Elde toppar lista føre Kristian Lefdal (108 rette), Kay Ove
Hafsås (106 rette), Roger
Nygård (106 rette),
Rune Lefdal (105 rette) og Marcus Vedeler (105 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 389 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
109 rette:
Kenneth Fosse Elde
108 rette:
Kristian Lefdal
106 rette:
Kay Ove Hafsås
Roger Nygård
105 rette:
Rune Lefdal
Marcus Vedeler
104 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Odd Helge Vågseth
103 rette:
Oddmund Balsnes
Nils Morten Frislid
Ole-Gunnar Midtbø
Alf Tore Tvendeseter
102 rette:
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
101 rette:
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
100 rette:
Jon Kåre Rauset
Martha Karin Rauset
John Søgnen
Thomas Thaule
99 rette:
Christian Helgheim
Odd Bjarte Rauset
98 rette:
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Asle Hopland
Øyvind Kristoffersen
Harald Vartdal
Torbjørn Ylvisåker
97 rette:
Sveinung Frantzen
Johan Sigmund Hanssen
Adrian Helgheim
Arild Hjelmeland
96 rette:
Ørjan Eikevoll
Vegard Flatjord
Elin Helgheim
Sujeevan Mohanarajah
95 rette:
Reidar Balsnes
Frank Heggestad
Knut Strand Løseth
Magnar Skaare
Sindre Thue
94 rette:
Øyvind Hafsaas
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Jon Georg Rutledal
93 rette:
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Frode Ølmheim
92 rette:
Anny Balsnes
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
Andreas Torvanger
91 rette:
Knut-Atle Krossøy
Martin Nesje Lindvik
John Rasmus Sæbø
90 rette:
Henning Haugen
Janne Kristin Leivdal
89 rette:
Kjell Bruland
Svein Arne Hagen
Rune Haugland
Idar Arne Kristiansen
Roger Nordal
Gjert Nygård
Kenneth Rakkenes
88 rette:
Malin Balsnes
Julie Fosse Førde
Johnny Husevåg
Magnus Reksnes
Jan Taule
87 rette:
Marius Midtun Aaberge
Morten Eriksen
Helge Haugland
Miguel Maureira
Geir Vindheim
86 rette:
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Jakob Haugen
Stein Roar Moheim
Edvard Nordang
Karl Martin Opseth Norbom
85 rette:
Dag Olav Osen
Kay Rune Solheim |
|
29.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule
|
Over 50 spelarar var med på Tine Fotballskule
i Selje 2018.
Alle foto: Selje Fotball
|
Selje Fotball arrangerar
fredag 6. til søndag 8. september Tine Fotballskule. Tine
Fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap,
trivsel, meistring og sunt kosthald.
Det er 15. året på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule.
- Fredag 6. september kl. 17.30 - 20.30
- Laurdag 7. september kl. 12.00 - 16.00
- Søndag 8. september kl. 10.00 - 12.00
Alder: for gutar og jenter i alderen 6 til 15 år. (Født 2013-2004)
Pris: kr. 400,- pr. deltakar (søskenmoderasjon pr. stk. kr. 300,-
for nr. 2 eller fleire)
Inkluderer: flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1
stk Umbro-fotball + mat/drikke.
Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og
jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar med
ball. Eigen keeperskule.
For meir informasjon og oppdateringar, sjå www.seljefotball.no
Påmelding til: Rita Hatlenes: ritahatlenes@hotmail.com
eller tlf./sms til: 95 23 56 27 Bindande påmelding, først til
mølla
.
Påmeldingsfrist: måndag 2.september!
|
|
|
29.08 Johan og Ulrik tekne ut på U21-landslaget
|
Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar
Ulrik Tillung Fredriksen
er tekne ut på U21-landslaget til EM-kvalifiseringskampen mot Kypros
og privatlandskampen mot Ungarn.
Norge spelar EM-kvalifiseringskamp mot Kypros på Marienlyst 6.
september, og privatlandskamp mot Ungarn i Ungarn 10. september.
Troppen:
Julian Faye Lund - Mjøndalen
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Fredrik Andre Bjørkan - Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård - St. Pauli
Ulrik Tillung Fredriksen - Sogndal
Lars Ranger - Ullensaker/Kisa
Birk Risa - Odd
Tord Johnsen Salte - Viking
Tobias Heintz - Kasimpasa
Tobias Borchgrevink Børkeeiet - Brøndby
Hugo Vegard Vetlesen - Stabæk
Emil Bohinen - Stabæk
Tobias Christensen - Molde
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Gaute Høberg Vetti - Sarpsborg 08
Johan Hove - Strømsgodset
Aron Dønnum - Vålerenga
Ola Brynhildsen - Stabæk
Rafik Zekhnini - Twente
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Dennis Johnsen - PEC Zwolle
Kristian Thorstvedt - Viking
|
Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
28.08 Kay Ove Hafsås rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Kay Ove Hafsås og Jakob Søgnen prikka inn
ni rette i den
14. runden av Lokaltipset.
Etter loddtrekning stikk Kay Ove Hafsås av med premien på tre flax-lodd.
14 tipparar hadde åtte rette, medan 61 tipparar hadde sju rette.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
9 rette:
Kay Ove Hafsås
Jakob Søgnen
8 rette:
Oddmund Balsnes
Odd Drabløs
Benjamin Frantzen
Øyvind Hafsaas
Knut Olav Halseth
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Janne-Kristin Leivdal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Thomas Steenslid
Knut Strand Løseth
Thomas Thaule
7 rette:
Ole Andreas Aarvik
Gunnar Balsnes
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Henning Haugen
Helge Haugland
Rune Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Alexander Gudni Jakobsson
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Roger Nordal
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Kay Rune Solheim
Sissel Svarstad
John Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Stig Torheim
Bjørn Totland
Inge Matias Tvinnereim
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
Øystein Østvik
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen) H 2-1
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner) H 2-1
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen) U 2-2
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen) H 4-0
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen) H 5-0
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen) H 3-0
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner) B 2-4
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner) U 1-1
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon) U 1-1 |
|
28.08 Eivind og Sivert
tekne ut på G18-landslaget
|
Eivind Helgesen i Sogndal sin 6-0 seier mot
Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eivind Helgesen og Sivert
Heggheim Mannsverk er tekne ut G18-landslaget som skal spele
turnering i Danmark i starten av september.
I den fyrste kampen i turneringa møter ein Sverige, medan motstandar
i den andre kampen blir enten Wales eller Danmark.
Troppen:
Rasmus Sandberg - Rosenborg
Andreas Smedplass - Kongsvinger
Leo Cornic - Bærum
Eivind Helgesen - Sogndal
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Åsane
Bjørn Mæland - Odd
Josef Baccay - Lillestrøm
Kristoffer Askildsen - Stabæk
Sivert Mannsverk - Sogndal
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Thomas Rekdal - Mainz 05
Einar Iversen - Everton
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Southampton
Edvard Tagseth - Rosenborg
Fredrik Oppegår - PSV Eindoven
Noah Holm - RB Leipzig
Mustapha Fofana - Strømsgodset
|
Sivert Heggheim Mannsverk under treningsamlinga på Fagernes 1.
mars.
Foto: Elin Hæreid
|
|
28.08 Hovland teken ut
til EM-kvalifiseringskampar
|
Even Hovland jublar etter å ha scora mål mot Follo 18. juli 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Even Hovland er teken ut på A-landlaget som skal ut i
EM-kvalifiseringskampar mot Malta og Sverige.
Norge spelar heimekamp mot Malta torsdag 5. september, medan Sverige
ventar på bortebane søndag 8. september.
Troppen:
Rune Almenning Jarstein, Hertha Berlin
Sten Michael Grytebust, FC København
Sondre Løvseth Rossbach, Odds Ballklubb
Kristoffer Vassbakk Ajer, Celtic FC
Haitam Aleesami, Amiens SC
Even Hovland, Rosenborg BK
Omar Elabdellaoui, Olympiacos FC
Birger Solberg Meling, Rosenborg BK
Håvard Nordtveit, Hoffenheim 1899
Tore Reginiussen, Rosenborg BK
Jonas Svensson, AZ Alkmaar
Sander Gard Bolin Berge, KRC Genk
Tarik Elyounoussi, AIK
Markus Henriksen, Hull City
Stefan Marius Johansen, Fulham FC
Fredrik Midtsjø, AZ Alkmaar
Mathias Antonsen Normann, FC Rostov
Ole Kristian Selnæs, Shenzhen FC
Martin Ødegaard, Real Sociedad
Erling Braut Haaland, Red Bull Salzburg
Bjørn Maars Johnsen, AZ Alkmaar
Joshua Christian Kojo King, AFC Bournemouth
Alexander Sørloth, Trabzonspor Futbol
|
|
27.08 Resultat kampar i dag, tysdag
27.
august
|
Eskil Heggen Starheim scora fire mål i Eid 2 sin 8-1 seier mot
Oppstryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Stryn 1-1 (1-0)
1-0 Kristin Bergheim Lykkeslett (43. min)
1-1 Hedda Vatn Øvreberg (59. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Stryn 9 6 2 1 26-8 20
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 9 2 2 5 17-36 8
Kaupanger 2 9 1 2 6 7-28 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Balestrand 2-1 (1-1)
Bjørn - Fanaråk 4-2 (1-0)
Kaupanger 2 - Årdal 2/Jotun/ÅTIL 0-4 (0-2)
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 10 9 0 1 46-11 27
Bjørn 10 7 0 3 39-21 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 10 6 0 4 41-20 18
Kaupanger 2 10 3 1 6 15-41 10
Hafslo 10 1 3 6 14-39 6
Fanaråk 10 1 2 7 17-40 5
6. divisjon avdeling 2
Askvoll/Holmedal - Florø 3 3-0 (1-0)
Gaular/Dale 2 - Førde 3 3-0 (2-0)
Hyllestad - Eikefjord 3-5 (1-2)
Tempo - Tambarskjelvar 5-2 (2-1)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Eikefjord 14 10 1 3 49 - 26 31
Florø 3 14 9 3 2 52 - 32 30
Tempo 14 9 1 4 57 - 41 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Askvoll/Holmedal 13 7 0 6 41 - 27 21
Gaular /Dale 2 14 5 3 6 35 - 41 18
Hyllestad 14 5 2 7 43 - 39 17
Førde 3 14 4 3 7 28 - 47 15
Anga 2 13 4 2 7 35 - 37 14
Høyang 2 14 3 0 11 27 - 78 9
Tambarskjelvar 13 2 0 11 27 - 48 6
6. divisjon avdeling 3
Eid 2 - Oppstryn 8-1 (2-0)
1-0 Mohammad Mahmoud Almshout (36. min)
2-0 Tore Årskog (41. min)
3-0 Dan Jøran Hafsås (55. min)
4-0 Eskil Heggen Starheim (64. min)
5-0 Eskil Heggen Starheim (65. min)
6-0 Dan Jøran Hafsås (69. min)
7-0 Eskil Heggen Starheim (79. min)
8-0 Eskil Heggen Starheim (83. min)
8-1 Eskil Sørum Olsen (84. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen 3-2 (0-1)
0-1 Eirik Bjarnastein Stave (27. min)
1-1 Kjetil Løkke Vie, straffe (60. min)
2-1 Kjetil Løkke Vie (64. min)
3-1 Vidar Bergheim (73. min)
3-2 Yngve Furnes, straffe (87. min)
Sjå fakta frå denne kampen
Svelgen/Bremanger 2 - Tornado Måløy 2 4-2 (1-0)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 12 8 0 4 55 - 40 24
Oppstryn 12 7 1 4 35 - 32 22
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 12 4 2 6 38 - 42 14
Tornado Måløy 2 11 4 1 6 30 - 24 13
Svelgen/Bremanger 2 12 4 1 7 35 - 44 13
Breimsbygda /Jølster 2 11 4 1 6 25 - 40 13 |
|
27.08 15. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 15. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon)
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon)
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner)
|
|
27.08 Kampar i dag, tysdag
27.
august
|
Erlend Hove er i troppen til Eikefjord i dagens kamp mot Hyllestad.
Bildet er frå Florø sin 7-0 seier mot Førde 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Sogndal - Stryn
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 9 1 2 6 7-28 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Balestrand
Kl. 19.00 Bjørn - Fanaråk
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2/Jotun/ÅTIL
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 9 0 0 45-9 27
Bjørn 9 6 0 3 35-19 18
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 5 0 4 37-20 15
Kaupanger 2 9 3 1 5 15-37 10
Fanaråk 9 1 2 6 15-36 5
Hafslo 9 0 3 6 12-38 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Florø 3
Kl. 19.00 Gaular/Dale 2 - Førde 3
Kl. 19.00 Hyllestad - Eikefjord
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 9 3 1 52 - 29 30
Eikefjord 13 9 1 3 44 - 23 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Tempo 13 8 1 4 52 - 39 25
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 13 5 2 6 40 - 34 17
Gaular /Dale 2 13 4 3 6 32 - 41 15
Førde 3 13 4 3 6 28 - 44 15
Anga 2 13 4 2 7 35 - 37 14
Høyang 2 14 3 0 11 27 - 78 9
Tambarskjelvar 12 2 0 10 25 - 43 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Eid 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 11 7 1 3 34 - 24 22
Eid 2 11 7 0 4 47 - 39 21
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 11 4 2 5 36 - 39 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 11 3 1 7 31 - 42 10
Breimsbygda /Jølster 2 10 3 1 6 22 - 38 10 |
|
26.08 Resultat kampar i dag, måndag
26.
august
|
Miriam Vilnes Mjåseth spelte i dag 15 minutt for
Kaupanger 2 mot
Studentspretten. Dette var fyrste gong Vilnes Mjåseth var på bana
sidan
ho skada seg 12. mai 2018. Bildet er frå treningskampen mot Fortuna.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Strømsgodset 2 - Sogndal 2 9-0 (5-0)
1-0 Mustapha Fofana (9. min)
2-0 Mustapha Fofana, straffe (25. min)
3-0 David Campher (29. min)
4-0 Alban Kadriu (34. min)
5-0 Aleksander Biermann Stenseth (43. min)
6-0 Tobias Fjeld Gulliksen (55. min)
7-0 Sebastian Pedersen (75. min)
8-0 Alban Kadriu (85. min)
9-0 Noah Molvær Antonsen (90. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 17 14 0 3 71 - 13 42
Lysekloster 17 13 1 3 58 - 14 40
Djerv 1919 17 12 1 4 55 - 21 37
Fyllingsdalen 17 11 1 5 46 - 23 34
Strømsgodset 2 17 10 2 5 44 - 27 32
Fana 17 9 4 4 46 - 22 31
Stord 17 9 1 7 50 - 30 28
Os 17 6 3 8 40 - 31 21
Sogndal 2 17 6 2 9 34 - 39 20
Brann 2 17 6 2 9 28 - 33 20
Fjøra 17 5 1 11 32 - 59 16
Vestfossen 17 4 3 10 21 - 45 15
Bergen Nord 17 2 1 14 12 - 51 7
Valdres 17 1 0 16 9 - 138 3
3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Studentspretten 2-6 (1-4)
0-1 Linnea Johansson Thorset (2. min)
1-1 Silje Torvanger (5. min)
1-2 Kristin Solås (21. min)
1-3 Lill Therese Sandvik (40. min)
1-4 Linnea Johansson Thorset (45. min)
1-5 Lill Therese Sandvik (48. min)
1-6 Kristin Solås (78. min)
2-6 Hanna Grindedal Ertesvåg (83. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Studentspretten 9 5 1 3 30-12 16
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 9 1 2 6 7-28 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
4. divisjon kvinner 7'ar
Syril - Sogndal 2-9 (1-5)
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 6 6 0 0 45 - 11 18
Sogndal 7 5 1 1 47 - 16 16
Dale 6 3 1 2 37 - 26 10
Tornado Måløy 6 2 0 4 25 - 25 6
Syril 7 1 2 4 16 - 43 5
Svelgen /Leirgulen 6 0 0 6 7 - 56 0
5. divisjon
Førde 2 - Jølster 1-1 (0-1)
0-1 Vegard Krøvel Flatjord (45. min)
1-1 Sander Aamelfot (48. min)
Tabell 5. divisjon
Vik 12 9 0 3 34-14 27
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Jølster 12 8 1 3 27-16 25
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Førde 2 12 7 3 2 26-20 24
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 12 4 3 5 28-35 15
Sogndal 3/Fjøra 2 12 2 1 9 24-28 7
Anga 12 2 1 9 15-48 7
Studentspretten 2 11 1 0 10 14-39 3 |
|
26.08 17 lag frå fylket
deltok på Hessa Cup
|
|
17 lag frå åtte forskjellige klubbar her i fylket har denne helga delteke på Hessa
Cup. Dei eldste laga spelte sluttspel, medan dei yngste laga spelte
serie.
Slik gjekk det med laga frå fylket som gjekk til A-sluttspel.
- Eid vann klasse G2006 7'ar
- Førde og Skavøypoll spelte seg fram til semifinale i klasse G2005
7'ar
- Loen tapte 2-1 mot Sykkylven i kvartfinalen i klasse J2005 9'ar
- Stryn tapte 3-2 mot Guard i semifinalen i klasse J2006 7'ar
- Eid tapte 2-1 mot Skåla i semifinalen i klasse J2006 7'ar
- Høyang spelte seg fram til kvartfinale i klasse G2003 11'ar
Oversikt over lag frå fylket som deltok på Hessa Cup.
G2003 11'ar: Høyang
G2005 7'ar: Førde og Skavøypoll
G2006 7'ar: Eid
G2007 7'ar: Heia, Stryn 1, Stryn 2, Sogndal 1, Sogndal 2 og
Skavøypoll
G2008 7'ar: Sogndal 1 og Sogndal 2
J2005 9'ar: Loen
J2006 7'ar: Eid og Stryn
J2007 7'ar: Stryn
J2006 7'ar: Stryn
Totalt 124 lag frå 42 forskjellige klubbar deltok på Hessa Cup denne
helga.
|
|
26.08 Kay Ove Hafsås
har prikka inn ni rette
|
|
Etter at 10 av dei 12 kampane i 14. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Kay Ove Hafsås har prikka inn ni av dei 10 kampane som er spelt
til no. Hafsås toppar lista føre 11 personar som har tippa rett på
åtte av 10 kampar. 58 tipparar har sju rette.
To kampar gjenstår av den 14. runden i Lokaltipset. Førde 2 spelar
heime mot Jølster i ettermiddag, medan Sogndal møter Stryn i 3.
divisjon kvinner tysdag.
Rundevinnar blir presentert etter damekampen tysdag.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
9 rette:
Kay Ove Hafsås
8 rette:
Oddmund Balsnes
Odd Drabløs
Benjamin Frantzen
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Thomas Steenslid
Knut Strand Løseth
Jakob Søgnen
Thomas Thaule
7 rette:
Ole Andreas Aarvik
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Vegard Flatjord
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Øyvind Hafsaas
Svein Arne Hagen
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Henning Haugen
Helge Haugland
Rune Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Einar Hellem
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Alexander Gudni Jakobsson
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Janne-Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Roger Nordal
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Kay Rune Solheim
Sissel Svarstad
John Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Stig Torheim
Bjørn Totland
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Malin Balsnes
Kjell Bruland
Magne Elde
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Halfdan Faleide
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Jakob Haugen
Adrian Helgheim
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Sissel Høynes
Torbjørn Leivdal
Kim Christian Liset
Ole Tom Myroldhaug
Kjell Nigardsøy
Karl Martin Opseth Norbom
Kenneth Rakkenes
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Andreas Torvanger
Inge Matias Tvinnereim
Øyvind Vågseth
Øystein Østvik
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen) H 2-1
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner) H 2-1
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen) U 2-2
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen) H 4-0
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen) H 5-0
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen) H 3-0
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner) B 2-4
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner) TYSDAG
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon) MÅNDAG |
|
26.08 15. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 15. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 15. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
15. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Start - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bergen Nord - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 4: Bremanger - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 5: Dale - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Florø 2 - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Jølster - Sandane (5. divisjon)
Kamp 9: Skavøypoll - Selje (5. divisjon)
Kamp 10: Vik - Kaupanger 2 (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Stryn - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Sogndal (3. divisjon kvinner)
|
|
26.08
Status tabellkonkurransen etter 15. serierunde
|
Eid vann 5-0 heime mot Stryn i den 15. serierunden.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.
|
Odd Gunnar Måren leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 15. serierunde. Måren leiar konkurransen
føre Knut-Atle Krossøy, Julian Hove, Olve Eide, Vegard Lunde og Kai
Henning Slinde.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 15. serierunde:
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 15 9 4 2 55 - 20 31a
Studentspretten 15 9 2 4 25 - 16 29
Tornado Måløy 15 8 0 7 37 - 29 24
Kaupanger 15 7 2 6 32 - 32 23
Stryn 15 7 1 7 27 - 34 22
Dale 15 5 0 10 20 - 41 15
Bremanger 15 4 1 10 18 - 32 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 15 3 1 11 25 - 55 10
Florø 2 15 2 1 12 17 - 43 7
Stilling tabellkonkurransen etter 15. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Odd Gunnar Måren 16 6
2. Knut-Atle Krossøy 16 3
3. Julian Hove 18 4
4. Olve Eide 18 4
5. Vegard Lunde 18 4
6. Kai Henning Slinde 18 3
7. Kjell Nigardsøy 20 6
8. Josefine Sannebro 20 5
9. Henri Kjødnes 20 4
10. Håvard Folevåg Mjelleli 20 4
11. Thor Aage Pleym 20 4
12. Elias Rognebakke 20 3
13. Nina Sofie Nor Midthjell 20 3
14. Odd Listhaug Drabløs 20 3
15. Rune Henden 20 3
16. Harald Vartdal 20 1
17. Magne Elde 22 6
18. Frank Nymark 22 4
19. Henriette Naustdal 22 4
20. Håkon Kongshaug 22 4
21. Idar Holen 22 4
22. Magnus Sævik 22 4
23. Johan Skorge 22 3
24. Stein Inge Strøm 22 3
25. Anders Frøyen 22 2
26. Geir Christensen 22 2
27. Jan Tore Slinde 22 2
28. Per Inge Hjelmeland 22 2
29. Steinar Christensen 22 2
30. Kjetil Myklebust 22 1
31. Atle Rake 22 0
32. Mathias Helgheim 24 6
33. Oddmund Balsnes 24 6
34. Jan-Tore Løken 24 5
35. Jon Navarsete 24 5
36. Kay Ove Hafsås 24 5
37. Kjell Tore Lillestøl 24 5
38. Marius Hellebust 24 5
39. Kjetil Karlsen 24 4
40. Rune Haugland 24 4
41. Elin Helgheim 24 3
42. Geir Igelkjøn 24 3
43. Idar Taklo 24 3
44. Jørund Nygård 24 3
45. Leif Løvold 24 3
46. Odd Eriksen 24 3
47. Rune Midthjell 24 3
48. Andrine Njøsen Helgås 24 2
49. Dino Omerovic 24 2
50. Hans Egil Glomnes Øyen 24 2
51. Hans-Petter Gilleshammer 24 2
52. Jan Per Løken 24 2
53. John Søgnen 24 2
54. Kristian Aase 24 2
55. Marius Valaker Frøyen 24 2
56. Vegard Flatjord 24 2
57. Arild Hjelmeland 24 1
58. Jan Are Øvstetun 24 1
59. Knut Olav Halseth 24 1
60. Sveinung Frantzen 24 1
61. Nikolai Midtbø Heggedal 24 0
Sjå heile lista etter
15. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
26.08 Førde tapte 3-1
borte mot Brann i NM G16
|
Førde jublar etter at Oscar Solheim gav Førde leiinga mot Brann.
Alle foto: Lena Årseth
|
Førde tapte i går 3-1
borte mot Brann i 1. runde i NM G16 Telenor Cup.
Førde tok leiinga i kampen ved Oscar Solheim etter tre minutt av 1.
omgang. Like før pause utlikna Brann til 1-1, noko som også var
resultatet etter ordinær tid.
For å kåre ein vinnar måtte laga dermed ut i ekstraomgangar. Her var
Brann det beste laget, og med ei scoring i kvar omgang er Brann klar
for neste runde.
Brann - Førde 1-1 (1-1) 3-1 etter ekstraomgangar
0-1 Oscar Solheim (3. min)
1-1 Brann (40. min)
2-1 Brann (82. min)
3-1 Brann (90. min+1)
Dommar: Christoffer Tveit, Bergen Nord
Assistentdommarar: Sander Nesbø Sælensminde, Fyllingsdalen og
Mathias Fremstad Nymo, Vestsiden-Askøy
Brann:
Olivier Andreas Madsen
Even Rasmussen
Morgan Ahmer
Henrik Kjeilen Steinseide
Casper Thorsen
Henrik Gjerde Ødemark
Marius Bendiksen Trengereid
Mikal Berg Kvinge
Erlend Ottem
Jonas Aleksander Osaland Toftesund
Lars Sollesnes
Håvard Vindenes Presthus
Henrik Leander Øvrebø Flagtvedt
Jonatan Reinertsen Monsen
Anders Walker Totland
Alen Bajrektarevic
Oscar Bakke Hodne
Magnus Heie
Førde:
Håvard Vanberg Folkestad
Johannes Nagan Hjelle
Andreas Tefre
Andreas Årseth
Mathias Helgheim
Edvin Dvergsdal Brattreit
Mathias Aanderud Sælen
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Henrik Flølo Nydal
Elias Solheimsnes Vindheim
Emil Turøy Berge
Tobias Holme
Oskar Andreas Solheim
Jarand Fitje
Øvrige resultat 1. runde NM G16 Telenor Cup
Odd - Start 5-0
Kristiansund BK - Molde 2-2, 7-5 etter straffesparkkonk.
Fredrikstad - Sarpsborg 08 0-2
Lillestrøm - Aalesund 2-1
Bryne - Viking 2-5
Tromsdalen - Vålerenga 1-3
Stabæk - Sandefjord Fotball 5-0
|
Alle foto: Lena Årseth |
|
26.08 Kampar i dag, måndag
26.
august
|
Andreas Y. Akse er dommar i dagens kamp mellom Førde
2 og Jølster.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Stryn 2 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Strømsgodset 2 - Sogndal 2
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 17 14 0 3 71 - 13 42
Lysekloster 17 13 1 3 58 - 14 40
Djerv 1919 17 12 1 4 55 - 21 37
Fyllingsdalen 17 11 1 5 46 - 23 34
Fana 17 9 4 4 46 - 22 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 17 9 1 7 50 - 30 28
Sogndal 2 16 6 2 8 34 - 30 20
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Fjøra 17 5 1 11 32 - 59 16
Vestfossen 17 4 3 10 21 - 45 15
Bergen Nord 17 2 1 14 12 - 51 7
Valdres 17 1 0 16 9 - 138 3
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Studentspretten
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 8 1 2 5 5-22 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 18.00 Syril - Sogndal
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 6 6 0 0 45 - 11 18
Sogndal 6 4 1 1 38 - 14 13
Dale 6 3 1 2 37 - 26 10
Tornado Måløy 6 2 0 4 25 - 25 6
Syril 6 1 2 3 14 - 34 5
Svelgen /Leirgulen 6 0 0 6 7 - 56 0
5. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Jølster
Tabell 5. divisjon
Vik 12 9 0 3 34-14 27
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 12 4 3 5 28-35 15
Sogndal 3/Fjøra 2 12 2 1 9 24-28 7
Anga 12 2 1 9 15-48 7
Studentspretten 2 11 1 0 10 14-39 3 |
|
25.08 Resultat kampar i dag, søndag
25.
august
|
Magnus Følling Bjørvik og Studentspretten vann i dag 3-1 mot Florø
2.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Eid 11. august 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM G16 Telenor Cup
Brann - Førde 1-1 (1-1) 3-1 etter ekstraomgangar
0-1 Oscar Solheim (3. min)
1-1 Brann (40. min)
2-1 Brann (82. min)
3-1 Brann (90. min+1)
OBOS-ligaen
Sogndal - Kongsvinger 2-1 (1-0)
1-0 Eirik Wilberg Schulze (19. min)
1-1 Adem Güven (58. min)
2-1 Kristoffer Hoven, straffe (87. min)
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 19 16 2 1 40 - 15 50
Start 20 13 3 4 36 - 21 42
Sandefjord Fotball 20 12 6 2 32 - 20 42
KFUM 20 10 5 5 46 - 32 35
Sogndal 20 10 3 7 39 - 30 33
Raufoss 20 10 1 9 35 - 38 31
Kongsvinger 20 9 3 8 23 - 24 30
Nest-Sotra 20 8 6 6 29 - 22 29
Jerv 20 6 8 6 30 - 33 26
Ullensaker/Kisa 20 7 3 10 35 - 35 24
Sandnes Ulf 20 6 5 9 30 - 31 23
HamKam 19 5 5 9 21 - 27 20
Notodden 20 5 2 13 25 - 37 17
Skeid 20 3 7 10 22 - 32 16
Strømmen 20 3 7 10 20 - 34 15
Tromsdalen 20 2 2 16 25 - 57 8
3. divisjon kvinner
Balestrand - Sandane 2-4 (1-2)
0-1 Marit Mardal (4. min)
0-2 Marit Mardal (9. min)
1-2 Anne Aune (10. min)
2-2 Vilde Thue (54. min)
2-3 Malene Utheim (75. min)
2-4 Martine Kvamme (90. min)
Førde - Selje/Åheim 6-4 (2-3)
1-0 Vilde Myklebust Sægrov (11. min)
1-1 Martine Refsnes Nøstdal (18. min)
1-2 Tiril Hasund (19. min)
2-2 Tonje Holme Ulleland (31. min)
2-3 Guro Lesto Larsen (34. min)
3-3 Hege Gjesdal (47. min)
4-3 Hege Gjesdal (58. min)
5-3 Tonje Holme Ulleland (68. min)
6-3 Hege Gjesdal (78. min)
6-4 Guro Lesto Larsen (89. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 9 7 2 0 30-8 23
Førde 9 6 1 2 39-19 19
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 9 2 2 5 16-30 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 8 1 2 5 5-22 5
Selje /Åheim 9 0 2 7 14-32 2
Kretsligaen
Studentspretten - Florø 2 3-1 (2-0)
1-0 Magnus Følling Bjørvik (17. min)
2-0 Steffen Årseth Ljosheim (45. min)
3-0 Erik Tønnesen (56. min)
3-1 Jonas Nikolai Hovland (72. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 15 9 4 2 55 - 20 31a
Studentspretten 15 9 2 4 25 - 16 29
Tornado Måløy 15 8 0 7 37 - 29 24
Kaupanger 15 7 2 6 32 - 32 23
Stryn 15 7 1 7 27 - 34 22
Dale 15 5 0 10 20 - 41 15
Bremanger 15 4 1 10 18 - 32 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 15 3 1 11 25 - 55 10
Florø 2 15 2 1 12 17 - 43 7
5. divisjon
Anga - Stryn 2 1-7 (0-1)
0-1 Sondre Erdal (33. min)
0-2 Trym Vatn Øvreberg (48. min)
0-3 John-Erlend Bø (56. min)
1-3 Alen Arnautovic (58. min)
1-4 John-Erlend Bø (71. min)
1-5 Sigurd Fotland Fænn (74. min)
1-6 John Marius Myklebust Berger (75. min)
1-7 Rasmus Skaare Tjellaug (87. min)
Studentspretten 2 - Selje 1-4 (0-0)
0-1 Einar Hoddevik
0-2 Einar Hoddevik
1-2 Bård Moldekleiv Dalen
1-3 Magne Brobakke
1-4 Joachim Refvik
Vik - Sogndal 3/Fjøra 2 4-1 (2-1)
0-1 Per Michael Legria Thune (8. min)
1-1 Idar Holen, straffe (15. min)
2-1 Aleksander Valsvik (44. min)
3-1 Idar Holen, straffe (55. min)
4-1 Øystein Myrkaskog (86. min)
Tabell 5. divisjon
Vik 12 9 0 3 34-14 27
Stryn 2 12 8 1 3 41-17 25
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 12 4 3 5 28-35 15
Sogndal 3/Fjøra 2 12 2 1 9 24-28 7
Anga 12 2 1 9 15-48 7
Studentspretten 2 11 1 0 10 14-39 3
|
Førde sitt lag før kampen mot Brann på Nymark
kunstgress i Bergen.
Foto: Arne Helgheim |
|
25.08 Ylinn Tennebø matchvinnar mot Røa
|
Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle
22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Ylinn Tennebø blei
matchvinnar for Avaldsnes i gårsdagens kamp mot Røa i Toppserien.
19-åringen frå Vågsøy scora kampens einaste mål halvtimen før full
tid.
Tennbø har spelt for Avaldsnes sidan ho kom til klubben i sommar.
Linn-Mari Nilsen frå Gaular vokta Røa sitt mål mot Avaldsnes.
Avaldsnes - Røa 1-0 (0-0)
1-0 Ylinn Tennebø (60. min)
Dommar: Aleksander Skjold Vermundsen, Kopervik
Assistentdommarar: Alf Olav Rossland, Åkra og Aksel Færevaag
Solberg, Djerv 1919
4. dommar: Johan Veland Kjellesvik, Haugar
Gult kort: Aivi Belinda Kerstin Luik, Avaldsnes
Avaldsnes:
Victoria Lucy Esson
Rebekah Ashley Stott
Nathalie Jøsang Utvik
Robyn Elizabeth Decker
Ana Jelencic (Maria Min Xiu Sørenes 88. min)
Olaug Tvedten
Aivi Belinda Kerstin Luik
Ylinn Tennebø
Giovanna de Oliveira
Hanna Dahl (Anna Langås Jøsendal 54. min)
Rasheedat Busayo Ajibade
Røa:
Linn-Mari Nilsen
Frida Berg Lyshoel
Kamilla Aabel
Katrine Emilie Winnem Jørgensen
Marita Holmen Iversen
Vilde Gullhaug Birkeli (Synne Masdal 90. min)
Rebecka Wanvik Holum
Justine Monique Vanhaevermaet
Ina Helen Levorsen Skaug (Ragne Hagen Svastuen 70. min)
Ochelle Anya de Courcy (Frida Dybvig Haugen 70. min)
Synne Sofie Kinden Jensen
|
Ylinn Tennebø i Tornado Måløy sin kamp mot Stryn
15. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
25.08 Kay Ove Hafsås
har prikka inn sju rette
|
|
Etter at åtte av dei 12 kampane i 14. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Kay Ove Hafsås har prikka inn sju av dei åtte kampane som er spelt
til no. Hafsås toppar lista føre 20 personar som har tippa rett på
seks av åtte kampar. 73 tipparar har fem rette.
7 rette:
Kay Ove Hafsås
6 rette:
Gunnar Balsnes
Oddmund Balsnes
Odd Drabløs
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Benjamin Frantzen
Sveinung Frantzen
Einar Hellem
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Dag Olav Osen
Thomas Steenslid
Knut Strand Løseth
Jakob Søgnen
Thomas Thaule
Bjørn Totland
Frode Ølmheim
5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Malin Balsnes
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Halfdan Faleide
Bente Fosse
Julie Fosse Førde
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Svein Arne Hagen
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Johan Hanssen
Henning Haugen
Helge Haugland
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Alexander Gudni Jakobsson
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Janne-Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Karl Martin Opseth Norbom
Stig Nord
Roger Nordal
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Roger Nygård
Brede Nymark
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Magnus Reksnes
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Sissel Svarstad
John Søgnen
Jan Taule
Sindre Thue
Stig Torheim
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Inge Matias Tvinnereim
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
Øystein Østvik
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen) SØNDAG
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner) H 2-1
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen) U 2-2
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen) H 4-0
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen) H 5-0
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen) H 3-0
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner) SØNDAG
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner) TYSDAG
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon) MÅNDAG |
|
25.08 Kampar i dag, søndag
25.
august
|
Sandane spelar i ettermiddag bortekamp mot Balestrand.
På bildet jublar Sandane etter seieren borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM G16 Telenor Cup
Kl. 14.00 Brann - Førde
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Kongsvinger
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 19 16 2 1 40 - 15 50
Sandefjord Fotball 19 12 5 2 31 - 19 41
Start 19 12 3 4 34 - 20 39
KFUM 19 9 5 5 41 - 31 32
Raufoss 19 10 1 8 34 - 36 31
Sogndal 19 9 3 7 37 - 29 30
Kongsvinger 19 9 3 7 22 - 22 30
Nest-Sotra 19 8 5 6 28 - 21 28
Ullensaker/Kisa 19 7 3 9 34 - 30 24
Sandnes Ulf 20 6 5 9 30 - 31 23
Jerv 19 5 8 6 25 - 32 23
HamKam 18 5 5 8 20 - 25 20
Skeid 19 3 7 9 21 - 27 16
Strømmen 19 3 7 9 20 - 30 15
Notodden 19 4 2 13 23 - 36 14
Tromsdalen 19 1 2 16 21 - 57 5
3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Sandane
Kl. 15.00 Førde - Selje/Åheim
Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Førde 8 5 1 2 33-15 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 8 1 2 5 5-22 5
Selje /Åheim 8 0 2 6 10-26 2
Kretsligaen
Kl. 13.00 Studentspretten - Florø 2
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 15 12 0 3 42 - 11 36
Eid 15 9 4 2 55 - 20 31
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Tornado Måløy 15 8 0 7 37 - 29 24
Kaupanger 15 7 2 6 32 - 32 23
Stryn 15 7 1 7 27 - 34 22
Dale 15 5 0 10 20 - 41 15
Bremanger 15 4 1 10 18 - 32 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 15 3 1 11 25 - 55 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7
5. divisjon
Kl. 15.00 Anga - Stryn 2
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Selje
Kl. 15.00 Vik - Sogndal 3/Fjøra 2
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Sogndal 3/Fjøra 2 11 2 1 8 23-24 7
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Studentspretten 2 10 1 0 9 13-35 3 |
|
24.08 Eid vann 5-0
heime mot Stryn
|
Eid jublar etter at Ole-Andreas Aarvik gav Eid
leiinga 2-0.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.
|
Eid vann i ettermiddag 5-0 heime mot Stryn på Eid
Stadion. Joakim Frislid Vedvik (2), Ole-Andreas Aarvik, Mads Wie og
Henning Haugen scora måla til heimelaget.
Dette var tredje gongen på rad at Eid vann heimekampen mot Stryn i
serien.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.
Eid - Stryn 5-0 (2-0)
1-0 Joakim Frislid Vedvik (3. min)
2-0 Ole-Andreas Aarvik (27. min)
3-0 Joakim Frislid Vedvik (51. min)
4-0 Mads Wie (68. min)
5-0 Henning Haugen (82. min)
Dommar:
Jonny Skjerven, Kaupanger
Assistentdommarar:
Jonas Sande Mossestad, Førde og Rune Haugland, Haugen
Gult kort:
Vegard Sæten Hopland og Stian Gjengedal Olsbø, Stryn
Eid:
Simon Andre Gimmestad
Adrian Hagen Henden
Espen Nødset Rosø
Ole-Andreas Aarvik (Daniel Haus 60. min)
Ove Andre Balsnes (Thomas Starheim 72. min)
Henning Haugen
Johan Pasit Skorge
Kristian Lefdal
Simen Lefdal (Muktar Ferej Yassin 85. min)
Mads Wie
Joakim Frislid Vedvik (Eskil Heggen Starheim 78. min)
Stryn:
Jakob Dypfest Holst
Vegard Vatn Øvreberg
Ruben Garlid
Justinas Busmic
Vegard Sæten Hopland (Trym Vatn Øvreberg 46. min)
Tanel Melts (Bjørnar Lyslo 83. min)
Håvard Kroken
Rasmus Skaare Tjellaug (John Marius Myklebust Berger 55. min)
Stian Gjengedal Olsbø
Ole-Ivan Glosvik Espeland (Sondre Erdal 69. min)
Johannes Garlid Tenden |
|
24.08 Resultat kampar i dag, laurdag
24.
august
|
Silje Torvanger blei matchvinnar for Kaupanger mot
Hønefoss.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM J16 Telenor Cup
Herd - Stryn 5-0
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Hønefoss 2-1 (0-1)
0-1 Silje Bekkåsen Nyhagen, straffe (27. min)
1-1 Kristi Fondenes Vangsnes (66. min)
2-1 Silje Torvanger (80. min)
Tabell
1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 16 10 1 5 42 - 20 31
Fløya 14 9 1 4 38 - 22 28
Medkila 16 8 4 4 30 - 26 28
Øvrevoll Hosle 14 8 3 3 33 - 18 27
Hønefoss BK 16 8 3 5 30 - 18 27
Grand Bodø 15 7 2 6 26 - 29 23
Byåsen KF 16 5 5 6 29 - 37 20
Grei Kvinner Elite 15 4 5 6 25 - 30 17
Åsane 15 4 5 6 21 - 26 17
Nanset 16 5 1 10 18 - 32 16
Kaupanger 16 3 6 7 11 - 26 15
Snøgg 15 1 4 10 13 - 32 7
PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Mjølner 2-2 (1-2)
1-0 Joe Kato Caletti (1. min)
1-1 William Arne Hanssen (12. min)
1-2 Nikita Kalinins (21. min)
2-2 Kasper Højvig Nissen (57. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 17 9 6 2 33 - 19 33
Grorud 16 10 3 3 28 - 15 33
Åsane 17 9 4 4 42 - 22 31
Sotra 16 8 4 4 26 - 19 28
Fram 17 7 5 5 33 - 23 26
Alta 16 7 2 7 24 - 26 23
Bærum 17 6 5 6 28 - 31 23
Asker 16 5 7 4 19 - 19 22
Florø 17 5 5 7 19 - 25 20
Odd 2 16 6 0 10 29 - 27 18
Elverum 16 5 3 8 23 - 28 18
Mjølner 17 4 4 9 20 - 36 16
Oppsal 16 3 4 9 20 - 40 13
Senja 16 2 6 8 17 - 31 12
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Stord 4-0 (0-0)
1-0 Malvin Gjerde (47. min)
2-0 Kenneth Blomseth Skjerven (63. min)
3-0 Andreas Lerheim Olsen (69. min)
4-0 Tor Håkon Sveen (90. min+3)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 17 14 0 3 71 - 13 42
Lysekloster 17 13 1 3 58 - 14 40
Djerv 1919 17 12 1 4 55 - 21 37
Fyllingsdalen 17 11 1 5 46 - 23 34
Fana 17 9 4 4 46 - 22 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 17 9 1 7 50 - 30 28
Sogndal 2 16 6 2 8 34 - 30 20
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Fjøra 17 5 1 11 32 - 59 16
Vestfossen 17 4 3 10 21 - 45 15
Bergen Nord 17 2 1 14 12 - 51 7
Valdres 17 1 0 16 9 - 138 3
Kretsligaen
Eid - Stryn 5-0 (2-0)
1-0 Joakim Frislid Vedvik (3. min)
2-0 Ole-Andreas Aarvik (27. min)
3-0 Joakim Frislid Vedvik (51. min)
4-0 Mads Wie (68. min)
5-0 Henning Haugen (82. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.
Tornado Måløy - Bremanger 2-1 (1-1)
Syril - Kaupanger 1-3 (1-2)
Førde - Dale 3-0 (2-0)
1-0 Kristian Hauståker (31. min)
2-0 Odin Elias Bauge Koskinen (45. min)
3-0 Oskar Roti (51. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 15 9 4 2 55 - 20 31
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Tornado Måløy 15 8 0 7 37 - 29 24
Kaupanger 15 7 2 6 32 - 32 23
Stryn 15 7 1 7 27 - 34 22
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 15 4 1 10 18 - 32 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 15 3 1 11 25 - 55 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7 |
|
24.08 Statistikk
seriekampar Eid - Stryn 2000-2019
|
Eid sin seier 16. mai var den fyrste seieren til Eid
i Stryn dette årtusenet.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå kampen mellom Stryn og Eid 16. mai.
|
Eid spelar i ettermiddag
heimekamp mot Stryn på Eid Stadion.
Det er i dag 32. gongen at desse laga møter kvarandre i serien i
dette årtusenet. I 2003, 2005, 2013 og 2016 spelte Eid og Stryn i
forskjellige divisjonar.
Av dei 31 kampane som har blitt spelt i serien har Stryn vunne 22,
Eid har vunne sju, medan berre to av kampane har enda med uavgjort.
Målforskjellen totalt på desse 31 kampane er 105-48 i Stryn sin
favør.
I seriekampane som har blitt spelt på Nordfjordeid har Eid vunne
seks kampar, medan Stryn har vunne ni kampar. Ingen av Eid sine
heimekampar mot Stryn dette årtusenet har enda uavgjort. Total
målforskjell på dei 15 kampane som er blitt spelt på Eid er 42-31 i
favør Stryn.
I seriekampane som har blitt spelt i Stryn har heimelaget vunne 13
av 16 kampar. To kampar har enda uavgjort, medan Eid står med sin
einaste seier frå 16. mai-kampen tidligare i år. Total målforskjell
på dei 16 kampane som er blitt spelt i Stryn er 63-17 i favør Stryn.
Verdt å merke seg at Stryn i alle dei fem siste seriekampane mot Eid
har fått straffespark. Av desse fem straffesparka har fire enda med
scoring, og to av desse er det Eidspelar Mads Wie som har scora på.
Underteikna har tatt bilder på 24 av dei 25 siste kampane mellom Eid
og Stryn. Under ligg det bilder med link til dei forskjellige
kampane underteikna har vore på.
|
Håvard Hetle blei kåra til Stryn sin beste spelar 1. september
2018
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå
ein filmsnutt frå Stryn si garderobe etter dagens seier.
På bildet jublar Eid i garderoba etter
4-1 seieren mot Stryn 16. mai 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå
ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.
Mads Wie scora fyrste målet i kampen 2. september
2017.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå
stemninga i Eid si garderobe etter seieren.
Mads Wie scora to mål i heimekampen mot Eid 16. mai 2017.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Karsten Bjelde scora to mål i kampen mot Eid 26.
september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Petter Hammer jublar etter å ha gitt Stryn leiinga
6. juni 2015.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn jublar etter ei av sine fire scoringar mot Eid
4. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn jublar etter at Vegard Hopland scora
vinnarmålet på overtid i
kampen mellom Eid og Stryn på Eid Stadion 13. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn vann 3-2 heime mot Eid på kunstgrasbana på Stryn
Stadion i 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn vann 4-0 borte mot Eid 16. mai 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Karl Erik Aarsheim og Stian Sandal jublar etter scoring i 2011.
Sjå bilder og fakta frå
denne kampen.
Stryn jublar etter at Petter Hammer punkterte kampen mellom
Stryn og Eid på Stryn Stadion 11. juni 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Kåre hadde mest grunn å glise av brødrene Balsnes etter
kampen mellom Eid og Stryn på Eid Stadion 28. august 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn jublar etter at Trond Leirgulen fastsette sluttresultatet til
3-0 i kampen mellom Stryn og Eid 16. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn kunne sleppe jubelen laus etter dramaet
på Stryn Stadion i 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Christoffer Hafsås blei helten på Eid Stadion i 2009.
På bildet sikrar han seieren 4-2 med ein lekker chipp.
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Asbjørn Tenden blei matchvinnar i kampen borte mot Eid i 2008.
På bildet gir Tenden Stryn leiinga 2-1 like før pause.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen.
Sindre Rise og Eid spelte uavgjort 2-2 borte mot Stryn i 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Geir Moldestad fortvilar etter å ha sett ballen i
eige mål 16. mai 2007.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Petter Hammer blei matchvinnar for Eid mot Stryn 26.
august 2006.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Jon Terje Tjellaug, Asbjørn Tenden og Mats Solheim
scora måla til
Stryn i 5-0 seieren heime mot Eid på Stryn Stadion 16. mai 2006.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Jan Otto Bustadmo og Eid vann 5-2 heime mot Stryn 10.
august 2004.
Kampfakta og bilder frå kampen.
Bjørn Totland og Per Ole Tenden på Stryn Stadion 16.
mai 2004.
Kampfakta og bilder
frå kampen.
|
|
24.08 Kampar i dag, laurdag
24.
august
|
Eid spelar i ettermiddag heimekamp mot Stryn.
Bildet er frå Eid sin 5-1 seier mot Stryn på Stryn
Stadion 16. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå kampen mellom Stryn og Eid 16. mai.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
NM J16 Telenor Cup
Kl. 16.00 Herd - Stryn
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Hønefoss
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 15 10 1 4 40 - 17 31
Fløya 14 9 1 4 38 - 22 28
Øvrevoll Hosle 14 8 3 3 33 - 18 27
Hønefoss BK 15 8 3 4 29 - 16 27
Medkila 15 7 4 4 27 - 25 25
Grand Bodø 15 7 2 6 26 - 29 23
Åsane 14 4 5 5 20 - 23 17
Grei Kvinner Elite 14 4 5 5 24 - 28 17
Byåsen KF 15 4 5 6 27 - 36 17
Nanset 15 4 1 10 15 - 30 13
Kaupanger 15 2 6 7 9 - 25 12
Snøgg 15 1 4 10 13 - 32 7
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Florø - Mjølner
Tabell
PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 16 9 6 1 31 - 16 33
Grorud 16 10 3 3 28 - 15 33
Åsane 16 8 4 4 40 - 21 28
Sotra 15 8 4 3 25 - 17 28
Fram 16 7 5 4 32 - 21 26
Alta 16 7 2 7 24 - 26 23
Asker 16 5 7 4 19 - 19 22
Bærum 16 5 5 6 26 - 30 20
Florø 16 5 4 7 17 - 23 19
Odd 2 16 6 0 10 29 - 27 18
Elverum 15 4 3 8 20 - 26 15
Mjølner 16 4 3 9 18 - 34 15
Oppsal 16 3 4 9 20 - 40 13
Senja 16 2 6 8 17 - 31 12
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Stord
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Fyllingsdalen 16 10 1 5 43 - 23 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 16 8 4 4 43 - 20 28
Sogndal 2 16 6 2 8 34 - 30 20
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 16 1 0 15 9 - 124 3
Kretsligaen
Kl. 15.30 Tornado Måløy - Bremanger
Kl. 15.30 Syril - Kaupanger
Kl. 16.00 Eid - Stryn
Kl. 16.00 Førde - Dale
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7 |
|
23.08 Resultat kampar i dag, fredag
23.
august
|
Sogndal snudde 0-2 til seier 4-2 i dagens heimekamp
mot Tornado Måløy.
Bildet er tatt etter 6-3 seieren borte mot TMFK i
Nordfjordhallen 3. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Sogndal - Tornado Måløy 4-2 (1-2)
Dale - Svelgen/Leirgulen 14-0 (6-0)
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 6 6 0 0 45 - 11 18
Sogndal 6 4 1 1 38 - 14 13
Dale 6 3 1 2 37 - 26 10
Tornado Måløy 6 2 0 4 25 - 25 6
Syril 6 1 2 3 14 - 34 5
Svelgen /Leirgulen 6 0 0 6 7 - 56 0
Kretsligaen
Høyang - Årdal 1-3 (0-0)
Tabell Kretsligaen
Årdal 15 13 0 2 50 - 21 39
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Høyang 15 3 4 8 22 - 37 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7
6. divisjon avdeling 2
Anga 2 - Høyang 2 12-0 (6-0)
1-0 Tristan Bergby Carlsen (11. min)
2-0 Iben Andre Munkvold (12. min)
3-0 Iben Andre Munkvold (26. min)
4-0 Adrian Apalset (37. min)
5-0 Nicolai Rinnan Knutson (39. min)
6-0 Adrian Apalset (40. min)
7-0 Tristan Bergby Carlsen (54. min)
8-0 Adrian Apalset (57. min)
9-0 Michael Kristiansen Johannessen, straffe (80. min)
10-0 Michael Kristiansen Johannessen, straffe (85. min)
11-0 Sander Østby Birkeland (88. min)
12-0 Tristan Bergby Carlsen (89. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 9 3 1 52 - 29 30
Eikefjord 13 9 1 3 44 - 23 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Tempo 13 8 1 4 52 - 39 25
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 13 5 2 6 40 - 34 17
Gaular /Dale 2 13 4 3 6 32 - 41 15
Førde 3 13 4 3 6 28 - 44 15
Anga 2 13 4 2 7 35 - 37 14
Høyang 2 14 3 0 11 27 - 78 9
Tambarskjelvar 12 2 0 10 25 - 43 6 |
|
23.08 Stryn møter Herd
i NM J16 Telenor Cup
|
Stryn jublar etter seieren borte mot Førde i kvalifiseringa.
Foto: privat
|
Etter å ha vunne kvalifiseringa i Sogn og Fjordane
er Stryn fylket sin representant i NM J16 Telenor Cup.
I 1. runde er jentene frå Stryn sett opp med bortekamp mot
fjorårsfinalist Herd. Kampen blir spelt på AMFI Moa Stadion laurdag
24. august klokka 16.00.
1. runde NM J16 Telenor Cup
Torsdag 22. august
Stord - Viking 0-6
Fredag 23. august
Kl. 19.00 Borre - Stabæk
Kl. 20.30 Lyn - Lillestrøm
Laurdag 24. november
Kl. 12.00 Mjølner - Tromsø
Kl. 15.00 Gimletroll - Storm
Kl. 16.00 Herd - Stryn
Søndag 25. august
Kl. 12.00 Arna-Bjørnar - Øvrevoll Hosle
Kl. 15.00 Strindheim - Åndalsnes |
|
23.08 Førde møter Brann
i NM G16 Telenor Cup
|
Førde kvalifiserte seg til 1. runde etter 6-3 seier borte mot Stryn
23. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Førde spelar fyrstkomande søndag bortekamp mot
Brann i 1. runde i NM G16 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Nymark
kunstgress klokka 14.00 (like ved Brann Stadion).
1. runde NM G16 Telenor Cup
Laurdag 24. november
Kl. 15.00 Odd - Start
Kl. 16.00 Kristiansund BK - Molde
Søndag 25. august
Kl. 12.00 Fredrikstad - Sarpsborg 08
Kl. 13.30 Lillestrøm - Aalesund
Kl. 14.00 Brann - Førde
kl. 15.00 Bryne - Viking
Kl. 15.00 Tromsdalen - Vålerenga
Kl. 18.00 Stabæk - Sandefjord Fotball |
|
23.08 14. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 14. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 18.25.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon)
|
|
23.08 Kampar i dag, fredag
23.
august
|
Årdal møter i ettermiddag Høyang på Sletta.
Bildet er frå Årdal sin bortekamp mot Stryn 30. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 19.00 Sogndal - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Dale - Svelgen/Leirgulen
Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 6 6 0 0 45 - 11 18
Sogndal 5 3 1 1 34 - 12 10
Dale 5 2 1 2 23 - 26 7
Tornado Måløy 5 2 0 3 23 - 21 6
Syril 6 1 2 3 14 - 34 5
Svelgen /Leirgulen 5 0 0 5 7 - 42 0
Kretsligaen
Kl. 18.30 Høyang - Årdal
Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga 2 - Høyang 2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 9 3 1 52 - 29 30
Eikefjord 13 9 1 3 44 - 23 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Tempo 13 8 1 4 52 - 39 25
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 13 5 2 6 40 - 34 17
Gaular /Dale 2 13 4 3 6 32 - 41 15
Førde 3 13 4 3 6 28 - 44 15
Anga 2 12 3 2 7 23 - 37 11
Høyang 2 13 3 0 10 27 - 66 9
Tambarskjelvar 12 2 0 10 25 - 43 6 |
|
22.08 To lag frå fylket
klar for kvartfinale i Adidas Cup
|
|
To lag frå fylket er klar for kvartfinale i årets
Adidas Cup.
Sogndal er klar for kvartfinale mot HSV Fotball i klasse Gutar 13
år, medan Førde er klar for kvartfinale mot Asker i klasse Jenter 15
år. Sogndal spelar sin kvartfinale på Gol Stadion, medan Førde sin
kvartfinale blir spelt på Tveit Stadion på Vang. Begge kvartfinalane
blir spelt søndag 25. august.
Adidas Cup er uoffisielt NM for gutar 13-16 år og jenter
13-17 år.
Klasse G13, gruppe H
Sogndal - Førde 10-3
Sogndal - Tertnes 9-4
Sogndal - Flaktveit 5-4
Tabell klasse G13, gruppe H
Sogndal 3 3 0 0 24 - 11 9
Førde 3 2 0 1 12 - 15 6
Flaktveit 3 1 0 2 13 - 11 3
Tertnes 3 0 0 3 6 - 18 0
A-sluttspel klasse G13
1/16-finale, Sogndal - Stord 2-0
1/8-finale, Sogndal - Skedsmo 5-5, 11-10 etter straffekonk.
Kvartfinale, søndag 25. august, Sogndal - HSV Fotball
Klasse J15, gruppe E
Førde - Åsane 3-3
Førde - Stord 7-1
Førde - Nordhordland 6-1
Tabell klasse J15, gruppe E
Førde 3 2 1 0 16-5 7
Nordhordland 3 2 0 1 7-9 6
Åsane 3 1 1 1 6-6 4
Stord 3 0 0 3 4-13 0
A-sluttspel klasse J15
1/8-finale, Førde - Brumunddal 6-1
Kvartfinale, søndag 25. august, Førde - Asker |
|
22.08 Tommy Skjerven dømmer
Brann - Tromsø
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom
Brann og Tromsø.
Med seg på linjene har han Eivin Christofer Møllerud frå Grorud og
Kim Andre Johnsen frå Frogner. 4. dommar er
Adrian Bjørkhaug Gjendemsjø frå Tertnes.
Kampen blir spelt på Brann Stadion søndag 25. august klokka 18.00.
Kampen mellom Brann og Tromsø er Tommy Skjerven sin 372. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
Dette er 54 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er
nestemann på den lista med 318 kampar. 51-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.
|
Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik
Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
22.08 Eid vann 6-2
heime mot Kaupanger
|
Christoffer Hafsås i duell med Sindre Tangedal i
kampen for 10 år sidan.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 10 år sidan i dag vann Eid 6-2 heime mot Kaupanger i 3.
divisjon avdeling 16.
Eid vann i ettermiddag
6-2 heime mot Kaupanger, og har med sine 22 poeng fått ei stor
luke ned til laga som kjempar om å unngå nedrykk. Med unntak av
ein liten periode heilt i starten av kampen og dei fyrste 20
minutta av 2. omgang hadde heimelaget full kontroll og vann til
slutt ein svært fortent seier.
Heimelaget hadde den fyrste sjansen i kampen etter knappe to
minutt. Christoffer Hafsås drog seg fri på venstrekanten og slo
eit godt innlegg i retning Kim Vik. Vik traff ikkje skikkelig på
headinga og ballen enda ute hos Hafsås som avslutta rett på
keeper. Tre minutt etter burde Kaupanger trulig hatt straffe då
Øystein Wilkensen blei lagt i bakken inne i Eid sin 16-meter.
Dommar Øyvind Grindheim var ikkje av samme oppfatning og vinka
spelet vidare. Like etter hadde Kjetil Myklebust ein god sjanse
etter ein corner frå Henrik Førde, men styringa frå Myklebust
gjekk rett på Eid sin keeper Jim Rune Hoddevik.
Eid tok leiinga 1-0 etter 12 minutt ved Christoffer Hafsås.
Hafsås slo tunnel på ein forsvarar før han tok ballen med seg
inn frå kanten og dunka ballen i mål via ein forsvarar. Ti
minutt etter fekk vi nesten ein tro kopi av scoringa, men denne
gongen var Kaupanger sin keeper Rune Loven med på notane og fekk
avverga med ei glimrande fotparade.
Eid var siste halvtimen av 1. omgang klart bedre enn bortelaget og
det var veldig fortent då Christoffer Hafsås auka Eid si leiing
til 2-0 knappe fem minutt før pause. Marius Hagen spelte fram
Hafsås som frå omlag 20 meter dunka ballen i mål på
halvspretten. To minutt etter var det Jonas Rye Tvendeseter sin
tur til å overliste Rune Loven i Kaupanger sitt mål. Rye
Tvendeseter var påpasselig framme på ein retur frå Loven, og
frå tre meter sette han ballen sikkert i nettet. Like før pause
fekk Kaupanger straffe etter at Kristoffer Slåtten blei lagt i
bakken inne i Eid sin 16-meter. Den tidligare Italia-proffen
Bjarte Vatlestad venta rutinert ut keeper Hoddevik og trilla
ballen i mål.
Fire minutt etter pause surra Eid det til for seg sjølv i eige
forsvar. Ein forsvarar sleiva ballen bak til keeper Jim Rune
Hoddevik som enkelt kunne plukke opp ballen. Hoddevik glapp av ein
eller annan grunn ballen og Kristoffer Slåtten kunne enkelt
trille ballen i tomt mål. På stillinga 3-2 virka Eid nervøse og
Kaupanger var det førande laget i denne perioden. Laget spelte
seg fram til nokre gode sjansar, men makta ikkje overliste Eid sin
unge lovande sisteskanse Jim Rune Hoddevik.
Drøye tjue minutt før slutt punkterte Eid kampen, då Thomas
Starheim auka Eid si leiing til 4-2 på straffespark. Høgreback
Torbjørn Aabrekk blei lagt i bakken av Henrik Førde, og sjølv
om dommar Øyvind Grindheim frå Svelgen strompla seg over i denne
situasjonen dømde han heilt riktig straffespark. Eid sin kaptein,
som også scora på straffespark i heimekampen mot Florø, sette
straffa sikkert i mål til høgre for Rune Loven. To minutt etter
fekk Eid krangla inn sitt femte mål i kampen. Etter ein del klabb
og babb ved eine stolpen trilla ballen inn til Henning Haugen som
skaut ballen i ope mål frå omlag 30 centimeter.
To minutt på overtid fastsette Øystein Aabrekk sluttresultatet
til 6-2. På ei kontring trilla Jonas Rye Tvendester gjennom
Aabrekk som åleine mot keeper sette balllen hardt i lengste
hjørnet. Aabrekk scora dermed sitt fyrste mål for Eid sitt 3.
divisjonslag.
Eid har vore det laget i vår lokale 3. divisjon som har overraska
underteikna mest til no denne sesongen. Laget har inntatt ein
plass på øvre del av tabellen, og har ei god luke ned til laga
som kjempar i nedrykksstriden. Med sju spelarar i alderen 15-17
år på bana i dagens kamp pluss endå fleire unge lovande
spelarar på benken kan det bli mykje moro på Eid i åra som
kjem.
Fyrstkommande fredag spelar Eid borte mot Stryn, medan Kaupanger
får besøk av Årdal.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Kaupanger 6-2 (3-1)
1-0 Christoffer Hafsås (12. min)
2-0 Christoffer Hafsås (41. min)
3-0 Jonas Rye Tvendeseter (43. min)
3-1 Bjarte Vatlestad, straffe (45. min)
3-2 Kristoffer Slåtten (49. min)
4-2 Thomas Starheim, straffe (68. min)
5-2 Henning Haugen (70. min)
6-2 Øystein Aabrekk (90. min+2)
Gult kort: Thomas Starheim, Eid. Øystein Wilkensen, Bjarte Breilid og Kenneth Teigen, Kaupanger.
Dommar: Øyvind Grindheim, Svelgen
Assistentdommarar: Rune Haugland, Haugen og Lars Magne
Taraldset, Hornindal
Eid:
Jim Rune Hoddevik
Torbjørn Aabrekk
Thomas Starheim
Henning Haugen
Espen Vadøy
Jonas Rye Tvendeseter
Håvard Bruvoll (Sondre Kullsveen 83. min)
Marius Hagen (Andreas Bjørhovde Heggedal 71. min)
Kay Even Risøy (Ove Balsnes 66. min)
Kim Vik (Øystein Aabrekk 75. min)
Christoffer Hafsås
Kaupanger:
Rune Loven
Bjarte Breilid
Sindre Tangedal
Kenneth Teigen
Henrik Førde
Dag Ådne Hatlevoll (Jostein Mo 90. min)
Vadim Petrenko
Øystein Wilkensen (Eirik Nedrehagen 78. min)
Kristoffer Slåtten
Kjetil Myklebust (Egil Timberlid 83. min)
Bjarte Vatlestad
|
|
22.08 14. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 14. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon)
|
|
21.08 Ni spelarar frå
Sogn og Fjordane i cupen
|
Elise Isolde Stenevik blei matchvinnar for Arna
Bjørnar mot Røa.
Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen
2017.
Foto: privat
|
Heile ni spelarar frå
Sogn og Fjordane har vore i aksjon under dagens kvartfinalar i NM
kvinner. Fire av dei kunne juble for seier og vidare avansement i
cupen.
Under ser du oversikten over spelarane frå Sogn og Fjordane og
korleis det gjekk i dei forskjellige kampane.
Kolbotn - LSK Kvinner 1-3 (0-2)
0-1 Emilie Nautnes (4. min)
0-2 Elise Thorsnes (39. min)
0-3 Emilie Nautnes (67. min)
1-3 Nora Eide Lie (90. min)
Sigrid Heien Hansen spelte heile kampen for Kolbotn.
Elise Thorsnes spelte heile kampen og scora eit mål for LSK Kvinner.
Vålerenga - Avaldsnes 3-0 (2-0)
1-0 Natasha Khalila Dowie (24. min)
2-0 Natasha Khalila Dowie (29. min)
3-0 Natasha Khalila Dowie (79. min)
Ylinn Tennebø spelte heile kampen for Avaldsnes.
Synne Sofie Christiansen var ubenytta reserve for Vålerenga
Trondheims Ørn - Sandviken 4-2 (4-1)
1-0 Cesilie Andreassen (8. min)
1-1 Maria Dybwad Brochmann (14. min)
2-1 Marit Clausen /19. min)
3-1 Marit Clausen (21. min)
4-1 Rakel Engesvik (45. min)
4-2 Lisa Fjeldstad Naalsund (80. min)
Camilla Ervik og Marte Bjelde Hjelmhaug var i startellevaren til
Sandviken. Ervik blei bytta ut i pausen, medan Bjelde Hjemhaug ble
bytta ut knappe 10 minutt før full tid.
Røa - Arna Bjørnar 0-1 (0-1)
0-1 Elise Isolde Stenevik, straffe (23. min)
Elise Isolde Stenevik spelte heile kampen og blei matchvinnar
for Arna Bjørnar. Ingrid Lovise Jåstad blei bytta inn for
Arna Bjørnar knappe kvarteret før slutt.
Linn-Mari Nilsen vokta målet til Røa heile kampen.
I semifinalane spelar Arna Bjørnar heime mot Vålerenga, medan
Trondheims Ørn har fått heimekamp mot LSK Kvinner.
|
Elise Thorsnes scora eit av måla til LSK Kvinner i 3-0 seieren mot
Kolbotn.
Bildet: Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30.
juni 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen. |
|
21.08 Sogndal vann 1-0
borte mot Tromsdalen
|
Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann i ettermiddag 1-0 borte mot
Tromsdalen på TUIL Arena. Ulrik Tillung Fredriksen blei matchvinnar
då han scora kampens einaste mål minuttet før full.
Sogndal ligg etter dagens seier framleis på 6. plass i
OBOS-ligaen.
Det offisielle tilskuarantallet på dagens kamp i Tromsdalen var 220.
Det er 10 meir enn snittet for Tromsdalen på heimebane denne
sesongen.
Tromsdalen - Sogndal 0-1 (0-0)
0-1 Ulrik Tillung Fredriksen (89. min)
Dommar:
Magnus Nicolai Koløy, Bjørndal
Assistentdommarar: Tom Egil Olsen, Tverrelvdalen og Kevin
Bakketun Hjelmseth, Sørreisa
4. dommar: Ragnar Brage Dahl, Kvaløya
Gult kort:
Gabriel Andersen, Tromsdalen og Steffen Ernemann, Sogndal
Tromsdalen:
Theodor Nilsen
Andreas Arntzen
Thomas Båtnes Braaten
Håvard Bergstedt Lysvoll
Henrik Malde Breimyr
Håkon Kjæve
Thomas Kind Bendiksen
Lasse Berg Johnsen (Lars Henrik Baal Andreassen 53. min)
Andreas Løvland (Sebastian Tounekti 80. min)
Sander Finjord Ringberg
Ørjan Isaksen Skallebø (Gabriel Andersen 71. min)
Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Ogbu Igoh
Eirik Lereng
Steffen Ernemann (Sixten Dalen Jensen 46. min)
Eirik Wilberg Schulze
Tomas Kristoffersen (Stefan Zelimir Antonijevic 64. min)
Andreas Hoven
Akor Jerome Adams (Ulrik Flo 64. min)
Joachim Soltvedt
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 18 15 2 1 38 - 14 47
Sandefjord Fotball 19 12 5 2 31 - 19 41
Start 18 12 2 4 33 - 19 38
KFUM 19 9 5 5 41 - 31 32
Raufoss 19 10 1 8 34 - 36 31
Sogndal 19 9 3 7 37 - 29 30
Kongsvinger 19 9 3 7 22 - 22 30
Nest-Sotra 19 8 5 6 28 - 21 28
Ullensaker/Kisa 19 7 3 9 34 - 30 24
Sandnes Ulf 19 6 5 8 29 - 29 23
Jerv 19 5 8 6 25 - 32 23
HamKam 18 5 5 8 20 - 25 20
Skeid 18 3 6 9 20 - 26 15
Strømmen 19 3 7 9 20 - 30 15
Notodden 19 4 2 13 23 - 36 14
Tromsdalen 19 1 2 16 21 - 57 5 |
|
21.08 Fosse Elde
leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset
samanlagt etter 13 rundar.
Keeperen til Bremanger har prikka inn 102 rette på dei 13 fyrste rundane.
Fosse Elde toppar lista føre Kristian Lefdal (101 rette), Roger
Nygård (99 rette),
Rune Henjesand (98 rette),
Alf Tore Tvendeseter (98 rette) og Marcus Vedeler (98 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 386 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
102 rette:
Kenneth Fosse Elde
101 rette:
Kristian Lefdal
99 rette:
Roger Nygård
98 rette:
Rune Henjesand
Alf Tore Tvendeseter
Marcus Vedeler
97 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Rune Lefdal
Odd Helge Vågseth
96 rette:
Nils Morten Frislid
Ole-Gunnar Midtbø
95 rette:
Oddmund Balsnes
Frank Heggestad
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
94 rette:
Eirik Kristoffersen
93 rette:
Christian Helgheim
Steinar Langedal
Jon Kåre Rauset
Martha Karin Rauset
John Søgnen
Harald Vartdal
92 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Asle Hopland
Odd Bjarte Rauset
Thomas Thaule
91 rette:
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Arild Hjelmeland
Øyvind Kristoffersen
Martin Nesje Lindvik
Torbjørn Ylvisåker
90 rette:
Sveinung Frantzen
Elin Helgheim
89 rette:
Ørjan Eikevoll
Vegard Flatjord
Sujeevan Mohanarajah
Magnar Skaare
88 rette:
Reidar Balsnes
Sindre Thue
87 rette:
Per Michael Frichsen
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Knut Strand Løseth
Jon Georg Rutledal
86 rette:
Anny Balsnes
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Knut-Atle Krossøy
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
John Rasmus Sæbø
Andreas Torvanger
Frode Ølmheim
85 rette:
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
83 rette:
Henning Haugen
Kenneth Rakkenes
Magnus Reksnes
Geir Vindheim 8
82 rette:
Malin Balsnes
Kjell Bruland
Svein Arne Hagen
Rune Haugland
Johnny Husevåg
Idar Arne Kristiansen
Janne Kristin Leivdal
Øystein Nesse
Roger Nordal
Gjert Nygård
81 rette:
Marius Midtun Aaberge
Morten Eriksen
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Øystein Solheim
Jan Taule
80 rette:
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Jakob Haugen
Helge Haugland
Karl Martin Opseth Norbom |
|
21.08 14. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 14. runde i Haugenfotball.no sitt
lokaltips 2019.
Klikk her for å sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon)
|
|
21.08 Kampar i dag, onsdag
21.
august
|
Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot
Tromsdalen.
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Tromsdalen - Sogndal
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 18 15 2 1 38 - 14 47
Start 18 12 2 4 33 - 19 38
Sandefjord Fotball 18 11 5 2 30 - 19 38
KFUM 18 9 4 5 39 - 29 31
Raufoss 18 10 1 7 34 - 35 31
Sogndal 18 8 3 7 36 - 29 27
Kongsvinger 18 8 3 7 19 - 20 27
Nest-Sotra 18 7 5 6 25 - 19 25
Sandnes Ulf 18 6 5 7 28 - 27 23
Jerv 18 5 7 6 23 - 30 22
Ullensaker/Kisa 18 6 3 9 32 - 29 21
HamKam 18 5 5 8 20 - 25 20
Skeid 18 3 6 9 20 - 26 15
Strømmen 18 3 7 8 18 - 27 15
Notodden 18 4 2 12 21 - 33 14
Tromsdalen 18 1 2 15 21 - 56 5 |
|
20.08 Resultat kampar i dag, tysdag
20.
august
|
Jonas Heggen Trosdahl scora tre mål for Eid 2 i dagens 4-1
seier borte mot Haugen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Studentspretten 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 1-9 (0-4)
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Sogndal 3/Fjøra 2 11 2 1 8 23-24 7
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Studentspretten 2 10 1 0 9 13-35 3
6. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Balestrand 1-4 (0-4)
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Bjørn 3-4
Fanaråk - Hafslo 4-4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 9 0 0 45-9 27
Bjørn 9 6 0 3 35-19 18
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 5 0 4 37-20 15
Kaupanger 2 9 3 1 5 15-37 10
Fanaråk 9 1 2 6 15-36 5
Hafslo 9 0 3 6 12-38 3
6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Anga 2 5-3
Tambarskjelvar - Fure 0-2
Høyang 2 - Hyllestad 3-1
Eikefjord - Gaular/Dale 2 5-0
Førde 3 - Tempo 5-5
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 9 3 1 52 - 29 30
Eikefjord 13 9 1 3 44 - 23 28
Fure 13 8 3 2 48 - 26 27
Tempo 13 8 1 4 52 - 39 25
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 13 5 2 6 40 - 34 17
Gaular /Dale 2 13 4 3 6 32 - 41 15
Førde 3 13 4 3 6 28 - 44 15
Anga 2 12 3 2 7 23 - 37 11
Høyang 2 13 3 0 10 27 - 66 9
Tambarskjelvar 12 2 0 10 25 - 43 6
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Eid 2 1-4 (0-1)
0-1 Daniel Haus (9. min)
0-2 Jonas Heggen Trosdahl (51. min)
0-3 Jonas Heggen Trosdahl (61. min)
0-4 Jonas Heggen Trosdahl (65. min)
1-4 Andreas Elias Nord Humborstad (82. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Oppstryn - Svelgen/Bremanger 2 4-1
Flatraket/Skavøypoll 2 - Breimsbygda/Jølster 2 4-3
NB! Kampen Tornado Måløy 2 - Hornindal er UTSETT !
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 11 7 1 3 34 - 24 22
Eid 2 11 7 0 4 47 - 39 21
Flatraket /Skavøypoll 2 13 6 2 5 34 - 22 20
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 11 4 2 5 36 - 39 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 11 3 1 7 31 - 42 10
Breimsbygda /Jølster 2 10 3 1 6 22 - 38 10 |
|
20.08 Håvard Hetle
teken ut på G16-landslaget
|
Filip Pleym Mardal og Håvard Hetle under gårsdagens kamp
mellom Sogndal 2 og Fana på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Håvard Hetle er teken ut på G16-landslaget som
skal spele Syrenka Cup i Polen i starten av september. Motstandar i
den fyrste kampen i turneringa fredag 6. september er Sveits.
Keeperen frå Breimsbygda står bokført med 11 aldersbestemte
landskampar.
Troppen:
Håvard Hetle - Sogndal
Henrik Kjeilen Steinseide - Brann
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Sondre Auklend - Viking
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Mathias Bauer - Augsburg
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Odin Thiago Holm - VIF
Shahram Jabari - LSK
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Audun Engen Vik - RBK
Oscar Bobb - Manchester City
Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Seedy Jatta - Skeid
Isak Solberg - Tottenham
Max Williamsen - Kristiansund BK
Christos Zafeiris - VIF |
|
20.08 Stig Torheim rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Marius Midtun Aaberge og Stig Torheim prikka inn
åtte rette i den
13. runden av Lokaltipset.
Etter loddtrekning stikk Stig Torheim av med premien på tre flax-lodd.
22 tipparar hadde sju rette, medan 25 tipparar hadde seks rette.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Stig Torheim
7 rette:
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arian Helgheim
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Torbjørn Leivdal
Miguel Maureira
Stig Nord
Magnar Skaare
John Sæbø
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
Øystein Østvik
6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Arild Hagen Bakke
Helge Haugland
Frank Heggestad
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Håkon Kongshaug
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Nesse
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Andreas Torvanger
Odd Helge Vågseth
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) H 4-3
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) B 2-4
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) U 6-6
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) B 0-1
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) B 1-4
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 |
|
20.08 Kampar i dag, tysdag
20.
august
|
Haugen møter i ettermiddag Eid 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 7. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Sogndal 3/Fjøra 2
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Fanaråk - Hafslo
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Bjørn
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Balestrand
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 8 8 0 0 41-8 24
Årdal 2 8 5 0 3 34-16 15
Bjørn 8 5 0 3 31-16 15
Kaupanger 2 8 3 1 4 14-33 10
Fanaråk 8 1 1 6 11-32 4
Hafslo 8 0 2 6 8-34 2
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Hyllestad
Kl. 19.00 Florø 3 - Anga 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Fure
Kl. 19.30 Eikefjord - Gaular/Dale 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Eikefjord 12 8 1 3 39 - 23 25
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Tempo 12 8 0 4 47 - 34 24
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Eid 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Breimsbygda/Jølster 2
NB! Kampen Tornado Måløy 2 - Hornindal er UTSETT !
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 10 6 1 3 30 - 23 19
Eid 2 10 6 0 4 43 - 38 18
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Flatraket /Skavøypoll 2 12 5 2 5 30 - 19 17
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 10 4 2 4 35 - 35 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 10 3 1 6 30 - 38 10
Breimsbygda /Jølster 2 9 3 1 5 19 - 34 10 |
|
19.08 Sogndal 2 snudde
2-3 til seier 4-3 på overtid
|
Anders Johannessen Nord headar inn vinnarmålet til Sogndal 2 fire
minutt
på overtid i dagens 4-3 seier heime mot Fana på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal 2 vann i ettermiddag 4-3 heime mot Fana på
Fosshaugane Campus. Tomas Kristoffersen, Ørjan Hippe Sørflaten,
Alioune Ndour og Anders Johannessen Nord scora for Sogndal 2, medan
Vebjørn Høynes, Herman Stang Stakset og Martin Hummelvoll sette inn
måla til bortelaget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sogndal 2 - Fana 4-3 (1-2)
0-1 Vebjørn Høynes (26. min)
0-2 Herman Stang Stakset (28. min)
1-2 Tomas Kristoffersen (41. min)
2-2 Ørjan Hippe Sørflaten (59. min)
2-3 Martin Hummervoll (64. min)
3-3 Alioune Ndour (90. min+1)
4-3 Anders Johannessen Nord (90. min+4)
Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra
Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Torgeir
Heimdal Aase, Vik
Gult kort: Sander Pettersen og Joachim Dankertsen, Fana
Sogndal 2:
Fartein Bøyum
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Stokkanes
Per-Magnus Steiring (Stefan Zelimir Antonijevic 46. min)
Eivind Helgesen
Elias Mittet (Johan Svedal Flo 80. min)
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Tomas Kristoffersen (Ørjan Hippe Sørflaten 46. min)
Erlend Hanssen Grov
Markus Dahlen Brændsrød (Alioune Ndour 62. min)
Anders Johannessen Nord
Fana:
Storm Sebastian Husebø
Fabian Filip Rimestad
Sivert Engh Øverby
Sander Pettersen
Anders Sørevik
Simen Brekkhus
Herman Stang Stakset
Anders Moe Lund (Martin Hummelvoll 54. min)
Vebjørn Høynes
Joachim Dankertsen
Lars Christian Moldestad
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Fyllingsdalen 16 10 1 5 43 - 23 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 16 8 4 4 43 - 20 28
Sogndal 2 16 6 2 8 34 - 30 20
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 16 1 0 15 9 - 124 3 |
|
19.08 Sogndal møter
Brann i kvartfinalen i NM G19
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal møter Brann i kvartfinalen i NM G19
Telenor Cup 2019. Sogndal har fått heimekamp på Fosshaugane Campus,
og kampen er terminfesta til torsdag 19. september.
Kvartfinalar NM G19 Telenor Cup 2019:
Sogndal - Brann
Odd - Sarpsborg 08
Rosenborg - Kristiansund
Lillestrøm - Vinnar av kampen Viking - Bryne *
* Viss Bryne vinn kampen mot Viking blir kampen Bryne - Lillestrøm
spelt på Bryne Stadion. Viss Viking vinn kampen mot Bryne blir
kampen Lillestrøm - Viking spelt på Åråsen Stadion. |
|
19.08 14. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 14. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon)
|
|
19.08
Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde
|
Stryn vann 2-1 heime mot Førde i den 14.
serierunden i Kretsligaen.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 14. serierunde. Krossøy leiar konkurransen
føre Kai Henning Slinde, Josefine Sannebro, Thor Aage Pleym, Julian
Hove og Odd Gunnar Måren.
Det er premiering i tabellkonkurransen etter den 14. serierunden.
Knut-Atle Krossøy som leiar tabellkonkurransen stikk av med 3
flax-lodd, medan Unni Helland som ligg sist får 2 flax-lodd.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 14. serierunde:
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7
Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 10 7
2. Kai Henning Slinde 14 4
3. Josefine Sannebro 16 6
4. Thor Aage Pleym 16 6
5. Julian Hove 16 4
6. Odd Gunnar Måren 16 4
7. Per Inge Hjelmeland 16 3
8. Elias Rognebakke 16 2
9. Rune Haugland 18 6
10. Kjetil Karlsen 18 5
11. Odd Eriksen 18 4
12. Kjetil Myklebust 18 3
13. Knut Olav Halseth 18 3
14. Kristian Aase 18 3
15. Nina Sofie Nor Midthjell 18 3
16. Anders Frøyen 18 2
17. Geir Christensen 18 2
18. Håvard Folevåg Mjelleli 18 2
19. Olve Eide 18 2
20. Jan Tore Slinde 18 1
21. Jon Georg Rutledal 20 6
22. Kay Ove Hafsås 20 6
23. Jan-Tore Løken 20 5
24. John Os 20 5
25. Marius Hellebust 20 5
26. Torbjørn Ylvisåker 20 5
27. Anne Mette Lillestøl 20 4
28. Arve Helle 20 4
29. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
30. Henriette Naustdal 20 4
31. Jon Navarsete 20 4
32. Kjell Tore Lillestøl 20 4
33. Kåre Magne Moe 20 4
34. Dino Omerovic 20 3
35. Frank Nymark 20 3
36. Idar Holen 20 3
37. Jan Are Øvstetun 20 3
38. Johan Skorge 20 3
39. Kjell Nigardsøy 20 3
40. Per Michael Frichsen 20 3
41. Rune Midthjell 20 3
42. Arild Hjelmeland 20 2
43. Geir Igelkjøn 20 2
44. Hans Egil Glomnes Øyen 20 2
45. Henri Kjødnes 20 2
46. Jan Per Løken 20 2
47. Jo Arne Sætre 20 2
48. John Søgnen 20 2
49. Magnus Sævik 20 2
50. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
51. Odd Listhaug Drabløs 20 2
52. Rune Henden 20 2
53. Sveinung Frantzen 20 2
54. Vegard Lunde 20 2
55. Atle Rake 20 1
56. Frank Torheim 20 1
57. Stein Inge Strøm 20 1
58. Vegard Flatjord 20 1
59. Harald Vartdal 20 0
Sjå heile lista etter
14. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
19.08 Kampar i dag, måndag
19.
august
|
Anders J. Nord og Sogndal 2 møter i dag Fana på Fosshaugane
Campus.
Bildet er frå
Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Fana
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Fyllingsdalen 16 10 1 5 43 - 23 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 16 1 0 15 9 - 124 3 |
|
18.08 To personar har
prikka inn åtte rette
|
|
Etter at 11 av dei 12 kampane i 13. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Marius Midtun Aaberge og Stig Torheim har begge prikka inn åtte av
dei 11 kampane som er spelt
til no. Midtun Aaberge og Torheim toppar lista føre 14 personar som har tippa rett på
sju av 11 kampar.
8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Stig Torheim
7 rette:
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arian Helgheim
Asle Hopland
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Magnar Skaare
John Sæbø
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Helge Haugland
Frank Heggestad
Kennet Hessvik
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Torbjørn Leivdal
Hilmar Lindskog
Miguel Maurera
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Nesse
Stig Nord
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Andreas Torvanger
Odd Helge Vågseth
Øystein Østvik
5 rette:
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Ronny Berg
Steinar Christensen
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Vegard Flatjord
Svein Arne Hagen
Arild Hagen Bakke
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Rune Henjesand
Sissel Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Håkon Kongshaug
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Steinar Langedal
Rolf Lefdal
Janne Kristin Leivdal
Per-Magne Løken
Even Melås Fåberg
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Simen Nilsen
Roger Nordal
Jon Rauset
Else Lindvik Remme
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Sissel Svarstad
Harald Vartdal
Ørjan Vikum
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) MÅNDAG
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) B 2-4
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) U 6-6
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) B 0-1
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) B 1-4
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 |
|
18.08 Resultat kampar i dag, søndag
18.
august
|
Hallvard Bjotveit scora ekte hat-trick på drøye
kvarteret mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Florø 2 - Tornado Måløy 2-4 (2-2)
0-1 Martin Flåten (11. min)
1-1 Toni Jakupovic (22. min)
1-2 Thor Aage Pleym Evensen (26. min)
2-2 Brage Naustdal, straffe (33. min)
2-3 Benjamin Daae Frantzen (61. min)
2-4 Thor Aage Pleym Evensen (83. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7
5. divisjon
Selje - Sandane 6-6 (3-1)
1-0 Josef Maximilian Husevåg (10. min)
2-0 Einar Tobias Hoddevik (16. min)
3-0 Einar Tobias Hoddevik (18. min)
3-1 Melos Kibreab Yacob (45. min)
3-2 Magnus Nikolai Bolseth (49. min)
3-3 Hallvard Bjotveit (52. min)
3-4 Hallvard Bjotveit (58. min)
3-5 Hallvard Bjotveit (68. min)
3-6 Magnus Nikolai Bolseth (70. min)
4-6 Jonas Beitveit (72. min)
5-6 Joachim Refvik (80. min)
6-6 Aleksander Kvernevik (85. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn 2 - Vik 0-1 (0-0)
0-1 Svein Erik Saglien (90. min+2)
Skavøypoll - Førde 2 1-4 (0-3)
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3 |
|
18.08 Hopland har
prikka inn alle sju kampane til no
|
|
Etter at sju dei 12 kampane i 13. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Asle Hopland har prikka inn alle sju kampane som er spelt
til no. Hopland toppar lista føre 11 personar som har tippa rett på
seks av sju kampar.
7 rette:
Asle Hopland
6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Bjørn-Helge Haugen
Arian Helgheim
Vidar Kvalvågnes
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal
Magnar Skaare
John Sæbø
Stig Torheim
Marcus Vedeler
5 rette:
Ole Andreas Aarvik
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Jakob Haugen
Helge Haugland
Vebjørn Høynes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Torbjørn Leivdal
Stig Nord
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) MÅNDAG
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) SØNDAG
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 |
|
18.08 Kampar i dag, søndag
18.
august
|
Selje møter i dag Sandane på Selje Idrettspark.
Bildet er frå Selje sin 3-2 seier heime mot Vik 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Kl. 14.00 Florø 2 - Tornado Måløy
Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7
5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Sandane
Kl. 13.00 Skavøypoll - Førde 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Vik
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3 |
|
17.08 Resultat kampar i dag, laurdag
17.
august
|
Stryn vann i ettermiddag 2-1 heime mot Førde.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad - Kaupanger 4-0 (1-0)
1-0 Mette Lorentzen (22. min)
2-0 Lisbeth Fredli Rotschild (65. min)
3-0 Cathrine Dyngvold (68. min)
4-0 Isabella Hayes, straffe (76. min)
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 15 10 1 4 40 - 17 31
Fløya 13 8 1 4 33 - 20 25
Øvrevoll Hosle 13 7 3 3 32 - 18 24
Hønefoss BK 14 7 3 4 27 - 16 24
Medkila 14 6 4 4 26 - 25 22
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Åsane 13 4 5 4 20 - 22 17
Grei Kvinner Elite 13 4 5 4 24 - 27 17
Byåsen KF 14 4 5 5 25 - 31 17
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 15 2 6 7 9 - 25 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7
OBOS-ligaen
Sogndal - Aalesund 2-3 (1-0)
1-0 Tomas Olai Totland (7. min)
1-1 Daniel Leo Gretarsson Schmidt (51
1-2 Aron Elis Thrandarson (70. min)
1-3 Pape Habib Gueye (83. min)
2-3 Akor Jerome Adams (90. min+4)
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 18 15 2 1 38 - 14 47
Sandefjord Fotball 18 11 5 2 30 - 19 38
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 18 8 3 7 36 - 29 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 18 3 6 9 20 - 26 15
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5
PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud - Florø 5-1 (1-0)
1-0 Kevin Mankowitz (17. min)
2-0 Oliver Valaker Edvardsen (61. min)
3-0 Thierry Dabove (77. min)
3-1 Thomas Hallstensen (84. min)
4-1 Kevin Mankowitz (86. min)
5-1 Thierry Dabove (90. min)
Tabell
PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 16 10 3 3 28 - 15 33
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Åsane 16 8 4 4 40 - 21 28
Sotra 15 8 4 3 25 - 17 28
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Asker 16 5 7 4 19 - 19 22
Bærum 16 5 5 6 26 - 30 20
Florø 16 5 4 7 17 - 23 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster - Fjøra 2-0 (1-0)
1-0 Even Hepsø Vetås (20. min)
2-0 Eskild Haugland Båsen (83. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3
Kretsligaen
Stryn - Førde 2-1 (1-0)
1-0 Håvard Kroken (44. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (50. min)
2-1 Brage Sandvoll (88. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Årdal - Eid 3-1 (2-0)
1-0 Truls Hovland, straffe (11. mål)
2-0 Johnny Aspeseter Hagen (33. min)
2-1 Mads Wie (46. min)
3-1 Truls Hovland (51. min)
Bremanger - Kaupanger 1-4 (1-2)
0-1 Kim Andre Dyrdal Stokke, straffe (10. min)
1-1 Kim-Christian Liset (21. min)
1-2 Sindre Rørvik (28. min)
1-3 Sindre Rørvik (78. min)
1-4 Kim Andre Dyrdal Stokke (88. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 |
|
17.08 Peter Aase klar
for Sotra Sportsklubb
|
Peter Aase i Florø sin kamp mot Bodø/Glimt 21. mai 2017.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Peter Aase forlet Florø
SK til fordel for divisjonskollega Sotra Sportsklubb.
24-åringen frå Florø står bokført med 51 kampar for Florø i
OBOS-ligaen. Aase har også OBOS-ligaerfaring med klubbane Sogndal og
Åsane.
Peter Aase har spelt totalt 25 aldersbestemte landskampar for Norge
G15, G16 G17 og G18 i perioden 2010 til 2013.
Sotra Sportsklubb er for alvor med i kampen om opprykk til
OBOS-ligaen. Laget ligg på 4. plass i PostNord-ligaen avdeling 2.
Med ein kamp mindre spelt er Sotra fem poeng bak serieleiar Kjelsås.
Sotra spelar i dag heimekamp mot Bærum på Straume Stadion klokka
14.00.
Tabell
PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Grorud 15 9 3 3 23 - 14 30
Åsane 15 8 4 3 37 - 17 28
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Bærum 15 5 5 5 24 - 27 20
Asker 15 4 7 4 15 - 16 19
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10
|
Florø twins fantastico etter kampen mot Lyn 13. juli
2014.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen. |
|
17.08 Teken ut til
kampar mot Nord Irland og England
|
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30.
juni 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Elise Thorsnes er teken
ut på kvinnelandslaget som skal spele kampar mot Nord Irland og
England.
Fyrst spelar Norge EM-kvalifiseringskamp borte Nord Irland i Belfast
30. august, og deretter ventar privatlandskamp heime mot England 3.
september.
Troppen:
Ingrid Hjelmseth, Stabæk Fotball
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Oda Maria Hove Bogstad, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Isabell Lehn Herlovsen, Kolbotn IL
Kristine Minde, VfL Wolfsburg
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Lisa-Marie Karlseng Utland, FC Rosengård Dam
Synne Skinnes Hansen, LSK Kvinner
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Amalie Vevle Eikeland, Sandviken, IL
Tuva Hansen, Klepp IL
Guro Reiten, Chelsea FC
Elise Hove Thorsnes, LSK Kvinner
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Kristine Bjørdal Leine, Reading Women FC
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg |
|
17.08 Kampar i dag, laurdag
17.
august
|
Eid møter i ettermiddag Årdal på Jotun Stadion.
Bildet er frå Eid sin 3-1 seier heime mot
Årdal 11. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå Eid si garderobe etter seieren.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Amazon Grimstad - Kaupanger
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 14 9 1 4 36 - 17 28
Fløya 13 8 1 4 33 - 20 25
Øvrevoll Hosle 13 7 3 3 32 - 18 24
Hønefoss BK 14 7 3 4 27 - 16 24
Medkila 14 6 4 4 26 - 25 22
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Åsane 13 4 5 4 20 - 22 17
Grei Kvinner Elite 13 4 5 4 24 - 27 17
Byåsen KF 14 4 5 5 25 - 31 17
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 14 2 6 6 9 - 21 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7
OBOS-ligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Aalesund
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 17 14 2 1 35 - 12 44
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 17 8 3 6 34 - 26 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 17 3 5 9 18 - 24 14
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Grorud - Florø
Tabell
PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Grorud 15 9 3 3 23 - 14 30
Åsane 15 8 4 3 37 - 17 28
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Bærum 15 5 5 5 24 - 27 20
Asker 15 4 7 4 15 - 16 19
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Lysekloster - Fjøra
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 15 8 2 5 32 - 25 26
Brann 2 15 6 2 7 28 - 29 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Fjøra 15 4 1 10 28 - 57 13
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3
Kretsligaen
Kl. 14.00 Årdal - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Bremanger - Kaupanger
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 |
|
16.08 Resultat kampar i dag, fredag 16.
august
|
Oddne Årdal hadde målgivande pasning på begge måla til Jølster
i dagens 2-0 seier heime mot Anga på Skei Stadion.
Bildet er frå Jølster sin heimekamp mot Årdal 12. juni 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Høyang - Syril 7-2 (2-1)
1-0 Jacob Frøyen Bergset (26. min)
1-1 Sondre Loftesnes (35. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (37. min)
3-1 Nikolas Gudvangen Trollebø (46. min)
4-1 Michael Hansen Våge (51. min)
5-1 Michael Hansen Våge (61. min)
5-2 Ole-Morten Søderholm (63. min)
6-2 Jacob Frøyen Bergset (70. min)
7-2 Michael Hansen Våge (88. min)
Dale - Studentspretten 0-3 (0-2)
0-1 Fredrik Vold (14. min)
0-2 Pål Madsen Gundegjerde (16. min)
0-3 Pål Madsen Gundegjerde (64. min)
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7
5. divisjon
Jølster - Anga 2-0 (1-0)
1-0 Bård Sandnes (21. min)
2-0 Jakob Gjesdal Eikås (52. min)
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3
6. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Tempo 6-1 (4-0)
1-0 Vegard Henriksen (9. min)
2-0 Lars Hermann Terøy (15. min)
3-0 Jakob Guddal Hansen (20. min)
4-0 Skjalg Are Lyngstad (35. min)
5-0 Øyvind Sørbø (46. min)
5-1 Tempo (64. min)
6-1 Håvard Redal Mjølkeråen (66. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Eikefjord 12 8 1 3 39 - 23 25
Tempo 12 8 0 4 47 - 34 24
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6 |
|
16.08 NB! Siste frist i
dag klokka 17.55
|
|
NB! Siste frist for å sende inn svar på denne
vekas Lokaltips er i dag klokka 17.55.
Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)
|
|
16.08 Førde Cup
utandørs 7.-8. september
|
KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.
|
Førde IL Fotball ønskjer
alle velkommen til Førde Cup i Hafstadparken 7.-8. september.
Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 12 år.
Aldersgruppa 9-10 år spelar 7'ar, medan laga i aldersgruppa 11-12 år
spelar 9'ar.
Det blir spelt kampar på 2x13 minutt, og alle laga får minimum 4
kampar.
Klikk her for meir info og for å melde
på lag på Førde Cup sine nettsider. |
|
16.08 Tommy Skjerven dømmer
Odd - Rosenborg
|
Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn -
Sogndal 2 i 2016.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Odd og Rosenborg.
Med seg på linjene har han Anders Michael Velo frå Furuset og Kim
Andre Johnsen frå Frogner. 4. dommar er Tom Harald Hagen frå
Brandval.
Kampen blir spelt på Skagerak Arena laurdag 17. august klokka 18.00.
|
Tommy Skjerven i kampen mellom Fjøra og Eid 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
16.08 Kampar i dag, fredag 16.
august
|
Jølster spelar i dag heimekamp mot Anga på Skei
Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane på Skei Stadion 22. juni 2017.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Kl. 18.45 Høyang - Syril
Kl. 19.00 Dale - Studentspretten
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7
5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Anga
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Eikefjord - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6 |
|
15.08 Elise Isolde og
Vilde tekne ut på U23-landslaget
|
Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen
2017.
Foto: privat
|
Elise Isolde Stenevik frå
Florø og Vilde Hasund frå Åheim er tekne ut på U23-landslaget som
skal spele Nordic Tournament i England i månadskiftet
august/september.
Norge sine motstandarar i turneringa er USA, Sverige og England.
Troppen:
Aurora Mikalsen - Kolbotn
Ida Norstrøm - LSK Kvinner
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Cecilie Redisch Kvamme - West Ham
Camilla Huseby - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Katrine Jørgensen - Røa
Vilde Birkeli - Røa
Marit B Lund - Kolbotn
Noor Eckhoff - Lyn
Therese Sessy Åsland - LSK
Nora Eide Lie - Kolbotn
Rikke Nygard - Arna Bjørnar
Olaug Tvedten - Avaldsnes
Vilde Hasund - Lyn
Andrea Wilmann - Arna-Bjørnar
Marie D. Markussen - Vålerenga
Rebecka W. Holum - Røa
Synne Jensen - Røa
Meryll Abrahamsen - LSK
Emilie Nautnes - LSK
|
Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn
13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
15.08 Sogndal klar for
kvartfinale i NM G19 Telenor Cup
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann i ettermiddag 2-1 borte mot Vålerenga
i 4. runde i NM G19 Telenor Cup på Intility Arena. Elias Mittet og
Akor Jerome Adams scora måla til Sogndal i starten av 2. omgang.
Vålerenga - Sogndal 1-2 (0-0)
0-1 Elias Mittet (47. min)
0-2 Akor Jerome Adams (55. min)
1-2 Hans Jacob Huun Thomsen (76. min)
Dommar: Martin Myrnes Bolstad, Bækkelaget
Assistentdommarar: Karwan Mamhassan, Abildsø og Théo Kvandal
Sevestre, Huk
Gult kort: Osame Sahraoui og Harald Martin Hauso, Vålerenga
Vålerenga:
Jørgen Johnsen
Brage Skaret
Hans Jacob Huun Thomsen
Ziké Joacim Sereba
Harald Martin Hauso
Brede Sandmoen
Christos Zafeiris
Osame Sahraoui
Sander Haugaard Werni
Yasir Abdiqadir Sa'Ad
Odin Thiago Holm
Innbyttarar:
Sander Nordby
Martin Bech Riisnæs
Trygve Solberg Aarstad
Mathias Øfsti Bråten
Fredrik Holmé
Jacob Blixt Flaten
Elias Taubo
Sogndal:
Håvard Hetle
Ogbu Igoh
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Lereng
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Sivert Heggheim Mannsverk
Halldor Østervold Stenevik
Eirik Stokkanes
Anders Johannessen Nord
Akor Jerome Adams
Innbyttarar:
Fartein Bøyum
Kasper Bordvik
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Filip Pleym Mardal
Daniel Navarsete Tonheim
Vegard Halset |
|
15.08 13. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)
|
|
15.08 Sogndal møter
Vålerenga i NM G19 Telenor Cup
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot
Vålerenga i
4. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Intility Arena
klokka 17.00.
Kampoppsett og resultat 4. runde NM G19 Telenor Cup
Onsdag 14. august
Lillestrøm - Tromsø 3-1 (3-0)
Torsdag 15. august
Kl. 17.00
Vålerenga - Sogndal
Kl. 18.00
Sarpsborg 08 - Mjøndalen
Kl. 18.00 Start - Odd
Kl. 18.00
Brann - Stord
Kl. 18.00
Kristiansund - Nardo
Kl. 18.00
Levanger - Rosenborg
Onsdag 21. august
Kl. 18.00
Viking - Bryne |
|
14.08 Stryn 2 vann 3-1
borte mot Skavøypoll
|
Johannes Garlid Tenden scora to mål for Stryn 2 mot
Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann i ettermiddag 3-1 borte mot
Skavøypoll på Skavøypoll Stadion. Børge Bø Yndestad gav Skavøypoll
leiinga 1-0, men scoringar av Johannes Garlid Tenden (2) og John
Marius Myklebust Berger gjorde at Stryn 2 tok med seg alle tre
poenga heim til Stryn. Stillinga til pause var uavgjort 0-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Skavøypoll - Stryn 2 1-3 (0-0)
1-0 Børge Bø Yndestad (48. min)
1-1 John Marius Myklebust Berger (49. min)
1-2 Johannes Garlid Tenden (66. min)
1-3 Johannes Garlid Tenden (71. min)
Dommar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad
Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Ruben
Petersen Heggen, Heia
Rødt kort: Nikolai Midtbø Heggedal, Skavøypoll (to gule 30.
og 56. min)
Gult kort: Lars Eltvik Nygård, Skavøypoll og Justinas Busmic,
Stryn
Skavøypoll:
Sondre Sørpoll
Lars Eltvik Nygård
Eivind-Rune Leikanger Flataker
Rune Kristian Myre
Markus Tvendeseter Kupen
Anders Ramsevik Kvalheim
Marko Dodaj
Kim Andre Gangeskar Kaptein
Nikolai Midtbø Heggedal
Per-Martin Bjørntvedt
Magnus Sivertsen Nore
Innbyttarar:
Mats Robbin Nygård Barmen
Børge Bø Yndestad
Sujeevan Mohanarajah
Rune Solvang
Shanjeevan Mohanarajah
Stryn 2:
Erik Paulsen
Justinas Busmic
Aron Hogrenning Kristiansen
Lukas Roksvåg Leirgulen
Sander Sande Tenden
Tanel Melts
Rasmus Skaare Tjellaug
John-Erlend Bø
Stian Gjengedal Olsbø
John Marius Myklebust Berger
Johannes Garlid Tenden
Innbyttarar:
Sigurd Fotland Fænn
Jørgen Trøsken
Johan Teigum-Ytreeide
Sondre Erdal
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3 |
|
14.08 Lereng har
signert A-lagskontrakt med Sogndal
|
Eirik Lereng i 6-0 seieren i NM G19 mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal Fotball melder på
sine nettsider at Eirik Lereng har signert A-lagskontrakt med
klubben ut 2021-sesongen.
Sogndal Fotball skriv følgande på sine nettsider om signeringa:
Eirik er med det nok ein lokal, ung spelar som tek steget opp frå
Sogndal 2. Eirik har allereie hatt debuten sin og står no med tre
kampar i OBOS-liagen. Han har levert svært godt i desse kampane.
Den nye midtstopparen vår har gått ein veldig god skule i Årdal, der
han har vore innom alle laga. Han starta fotballivet sitt i IL
Jotun, gjekk så til Årdalstangen IL, før han slutta seg til Årdal FK.
Før sesongen 2017 bestemte han seg for å satsa på fotballen, og
meldte overgang til Sogndal.
I Sogndal 2 har han vore ein av bærebjelkane det siste året, og i
fjor var han med på det allereie legendariske G19-laget vårt som
vann både NM og Skandinavisk Meisterskap.
Sjå
intervju med Eirik Bakke og Eirik Lereng på Sogndal Fotball sine
nettsider.
|
Eirik Lereng var med på Jotun sitt lag som
gjekk til topps under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2013.
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000),
Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og
Eirik Lereng (2001).
Sjå bilder og resultat frå kampane 18. januar 2013.
Eirik Lereng for Jotun under Sparebanken Vest Cup i
Nordfjordhallen i 2014.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup 17. januar 2014.
Eirik Lereng i kretsfinalen mot Eid i G14 7'ar 19.
oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
SFFK G14 etter kampen mot Sunnmøre
FK 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.
Eirik Lereng i G15-kretskampen mot Sunnmøre på Eid 2. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Eirik Lereng i Sogndal 2 sin kamp mot Eid på Fosshaugane
24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Eirik Lereng i Sogndal sin treningskamp mot Lillestrøm 27. januar
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
14.08 Fosse Elde og Lefdal
leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset
samanlagt etter 12 rundar.
Dei to tipparane har begge prikka inn 97
rette på dei 12 fyrste rundane. Fosse Elde og Lefdal toppar lista
føre Roger
Nygård (95 rette),
Alf Tore Tvendeseter (94 rette), Kay Ove Hafsås (93 rette), Rune Lefdal (93 rette)
og Rune Henjesand (93 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om
samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 11 fyrste rundane.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 385 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.
97 rette:
Kenneth Fosse Elde
Kristian Lefdal
95 rette:
Roger Nygård
94 rette:
Alf Tore Tvendeseter
93 rette:
Kay Ove Hafsås
Rune Henjesand
Rune Lefdal
92 rette:
Arne Helgheim
91 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Oddmund Balsnes
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
90 rette:
Christian Helgheim
Ørjan Igelkjøn
89 rette:
Nils Morten Frislid
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Odd Bjarte Rauset
88 rette:
Vidar Kvalvågnes
Steinar Langedal
Jon Kåre Rauset
John Søgnen
Thomas Thaule
Harald Vartdal
87 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Arild Hjelmeland
Martin Nesje Lindvik
Martha Karin Rauset
85 rette:
Reidar Balsnes
Elin Helgheim
Asle Hopland
Øyvind Kristoffersen
84 rette:
Ørjan Eikevoll
Adrian Helgheim
Knut Strand Løseth
Torbjørn Ylvisåker
83 rette:
Vegard Flatjord
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Magnus Reksnes
82 rette:
Øyvind Hafsaas
Sissel Høynes
Magnar Skaare
81 rette:
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Vebjørn Høynes
Jon Georg Rutledal
Sindre Thue
80 rette:
Anny Balsnes
Henning Haugen
Knut-Atle Krossøy
Kenneth Rakkenes
Andreas Torvanger
79 rette:
Stig Nord
John Rasmus Sæbø
Geir Vindheim
Frode Ølmheim
78 rette:
Rune Haugland
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
Gjert Nygård
Rune Sandal
Kay Rune Solheim
Jan Taule
77 rette:
Malin Balsnes
Kjell Bruland
Svein Arne Hagen
Janne Kristin Leivdal
Roger Nordal
Iren Sandal
76 rette:
Morten Eriksen
Johnny Husevåg
Idar Arne Kristiansen
Øystein Nesse
Karl Martin Opseth Norbom
Øystein Solheim
75 rette:
Jørn Kristian Engebø
Vebjørn Nord Haugland
Edvard Nordang |
|
14.08 Kampar i dag, onsdag 14.
august
|
Skavøypoll møter i ettermiddag Stryn 2 på
Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå 2-1 seieren mot Sogndal 3/Fjøra 2 13. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Kl. 19.00 Skavøypoll - Stryn 2
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3 |
|
13.08 Resultat kampar i dag, tysdag 13.
august
|
Erick Medina Vhiestrox og Oppstryn vann i dag 2-1 borte mot
Hornindal.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Sandane - Studentspretten 2 4-2 (0-1)
Mål Sandane: Abraham Johnny (3) og Kaare Flintegaard Rasmussen
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3
6. divisjon avdeling 2
Fure - Førde 3 11-1 (5-0)
Hyllestad - Florø 3 2-2 (1-2)
Gaular/Dale 2 - Høyang 2 5-2 (1-1)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6
6. divisjon avdeling 3
Hornindal - Oppstryn 1-2 (1-2)
0-1 Martin Sandbakk (15. min)
1-1 Mathias Pacheco Valle Grodås (34. min)
1-2 Lars Guddal (39. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Svelgen/Bremanger 2 - Haugen 5-3 (0-1)
Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2 5-2 (3-0)
Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen 4-1 (0-0)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 10 6 1 3 30 - 23 19
Eid 2 10 6 0 4 43 - 38 18
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Flatraket /Skavøypoll 2 12 5 2 5 30 - 19 17
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 10 4 2 4 35 - 35 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 10 3 1 6 30 - 38 10
Breimsbygda /Jølster 2 9 3 1 5 19 - 34 10 |
|
13.08 Knut Strand
Løseth rundevinnar i Lokaltipset
|
|
Knut Strand Løseth var den einaste som prikka inn
10 rette i den
12. runden av Lokaltipset.
Strand Løseth stikk dermed av med premien på tre flax-lodd.
11 tipparar hadde ni rette, medan 43 tipparar hadde åtte rette.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.
10 rette:
Knut Strand Løseth
9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Oddmund Balsnes
Ørjan Eikevoll
Frank Heggestad
Sondre Loftesnes
Stig Nord
Roger Nygård
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth
8 rette:
Malin Balsnes
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Morten Eriksen
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Henning Haugen
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Janne Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Edvard Nordang
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Susanne Skogstad
Sissel Svarstad
Thomas Thaule
Stig Torheim
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Tom Rene Ørnehaug
7 rette:
Abdinazir Abdi
Else Helene Abrahamsen
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Eirik Espe Stensvand
Vegard Flatjord
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Helge Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Idar Holen
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Ole Tom Myroldhaug
Jan Ove Møll
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Karl Martin Opseth Norbom
Gjert Nygård
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Benny Rivedal
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Thomas Steenslid
John Søgnen
Harald Vartdal
Geir Vindheim
Frode Ølmheim
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-3
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner) B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 2-1
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 4-3
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) H 3-0 |
|
13.08 Kampar i dag, tysdag 13.
august
|
Hornindal spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Oppstryn.
Bildet er frå heimekampen mot Haugen 23. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Studentspretten 2
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Fure - Førde 3
Kl. 19.00 Hyllestad - Florø 3
Kl. 19.00 Gaular/Dale 2 - Høyang 2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hornindal - Oppstryn
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Haugen
Kl. 19.00 Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 11 5 2 4 28 - 14 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Hyen 10 5 0 5 28 - 30 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7 |
|
12.08 Eid Fotball
arrangerar Tine Fotballskule
|
Glade fotballpelarar under årets Tine Fotballskule på
Nordfjordeid.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 12. august.
|
Eid IL Fotball arrangerar måndag
til onsdag denne veka Tine Fotballskule.
Omlag 150 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på
fotballbanene i Eid sentrum. Dette er ein auke i forhold til fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
I 2017 hadde Tine Fotballskule på Nordfjordeid omlag 110 deltakarar,
medan det i 2016 var 90 persnar som deltok på Tine Fotballskule.
Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn
lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 12. august.
|
|
|
12.08 Resultat kampar i dag, måndag 12.
august
|
Fjøra vann i ettermiddag 2-1 heime mot Brann 2 på Fosshaugane.
Bildet er frå fjorårets bortekamp mot Bremanger 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Brann 2 2-1 (0-0)
1-0 Håvard Stedje (60. min)
2-0 Malvin Gjerde (66. min)
2-1 Mikail Maden (75. min)
Fana Strømsgodset 2 2-2 (2-0)
1-0 Herman Stang Stakset (4. min)
2-0 Herman Stang Stakset (7. min)
2-1 Martin Rønning Ovenstad (66. min)
2-2 David Campher (77. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 15 8 2 5 32 - 25 26
Brann 2 15 6 2 7 28 - 29 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Fjøra 15 4 1 10 28 - 57 13
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3 |
|
12.08
Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde
|
Førde jublar etter at Vegar Heggenes Gjermundstad gav
Førde leiinga
1-0 i 3-1 seieren heime mot Årdal på Førde Stadion 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Krossøy leiar konkurransen
føre Kai Henning Slinde, Odd Gunnar Måren, Josefine Sannebro, Kjell
Nigardsøy og Odd Listhaug Drabløs.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 13. serierunde:
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7
Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 10 6
2. Kai Henning Slinde 12 6
3. Odd Gunnar Måren 12 6
4. Josefine Sannebro 16 6
5. Kjell Nigardsøy 16 6
6. Odd Listhaug Drabløs 16 5
7. Anders Frøyen 16 4
8. Geir Christensen 16 4
9. Håvard Folevåg Mjelleli 16 4
10. Per Inge Hjelmeland 16 4
11. Rune Henden 16 4
12. Thor Aage Pleym 16 4
13. Elias Rognebakke 16 3
14. Jan Tore Slinde 16 3
15. Kjetil Myklebust 16 3
16. Olve Eide 16 3
17. Harald Vartdal 16 2
18. Julian Hove 16 2
19. Mathias Helgheim 18 7
20. Kjell Tore Lillestøl 18 6
21. Elin Helgheim 18 4
22. Hans-Petter Gilleshammer 18 4
23. Idar Holen 18 4
24. Jan Per Løken 18 4
25. Kristian Aase 18 4
26. Marius Valaker Frøyen 18 4
27. Knut Olav Halseth 18 3
28. Stein Inge Strøm 18 3
29. Nikolai Midtbø Heggedal 18 2
30. Atle Rake 18 1
31. Nina Sofie Nor Midthjell 18 1
32. Vegard Lunde 18 1
33. Magnus Gilleshammer 20 6
34. Oddmund Balsnes 20 6
35. Ole Martin Bolset 20 6
36. Anders Lereng 20 5
37. Arne Helgheim 20 5
38. Einar Aase 20 5
39. Jon Georg Rutledal 20 5
40. Jon Navarsete 20 5
41. Ole-Gunnar Midtbø 20 5
42. Andreas Bjørkum Vereide 20 4
43. Christian Helgheim 20 4
44. Magne Elde 20 4
45. Odd Helge Vågseth 20 4
46. Rune Haugland 20 4
47. Tore Haraldsen 20 4
48. Alexander Slinde 20 3
49. Andrine Njøsen Helgås 20 3
50. Are Gunnar Korsvoll 20 3
51. Arve Helle 20 3
52. Frank Nymark 20 3
53. Geir Igelkjøn 20 3
54. Idar Taklo 20 3
55. John Søgnen 20 3
56. Kåre Magne Moe 20 3
57. Odd Eriksen 20 3
58. Rune Midthjell 20 3
59. Sveinung Frantzen 20 3
60. Arild Hjelmeland 20 2
61. Dino Omerovic 20 2
62. Halfdan Faleide 20 2
63. Hans Egil Glomnes Øyen 20 2
64. Henriette Naustdal 20 2
65. Håkon Kongshaug 20 2
66. Magnus Sævik 20 2
67. Vegard Flatjord 20 2
68. Frank Torheim 20 1
69. Henri Kjødnes 20 1
70. Jan Are Øvstetun 20 1
71. Johan Skorge 20 1
72. Rune Lefdal 20 1
Sjå heile lista etter
13. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
12.08 13. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)
|
|
12.08 Kampar i dag, måndag 12.
august
|
Fjøra møter i ettermiddag Brann 2 på Fosshaugane
Campus.
Bildet er frå Fjøra sin 2-0 seier mot
Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.00 Fjøra - Brann 2
Kl. 18.00 Fana Strømsgodset 2
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3 |
|
11.08 Vik vann klasse
G13 9'ar og G14 7'ar i Sandarcup
|
Fabrice Niyomwungere under KM Futsal aldersbestemt på
Sandane.
Sjå bilder
frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
Sjå bilder
frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
|
Vik gjekk til topps i
både klasse G13 9'ar og G14 7'ar under årets Sandarcup i Sandefjord.
I finalen i klasse G13 9'ar vann Vik 3-0 mot Sogndal, medan finalen
i klasse G14 7'ar enda med 2-1 seier til Vik mot Sannidal.
Fabrice Niyomwungere blei kåra til banas beste spelar i finalen i
klasse G13 9'ar, og Tomas Gebrezgi fekk bestemannsprisen i finalen i
klasse G14 7'ar.
Totalt 675 lag frå 209 forskjellige klubbar deltok på Sandarcupen
2019.
Klasse G13 9'ar pulje A
Innleiande kampar
Vik - Sandefjord 5-0
Vik - Tveit 6-0
Vik - Strømsgodset3 3-1
Vik - Vollen 3-2
Tabell klasse G13 9'ar pulje A
Vik 4 4 0 0 17-3 12
Vollen 4 3 0 1 12-4 9
Strømsgodset3 4 1 0 3 7-8 3
Sandefjord 4 1 0 3 5-12 3
Tveit 4 0 1 3 3-17 3
A-sluttspel G13 9'ar
1/16-finale, Vik - Kongsberg3 5-0
1/8-finale, Vik - Kapp/Lena 1-0
Kvartfinale, Vik - Trauma 1-0
Semifinale, Vik - Hønefoss 4-1
Finale, Vik - Sogndal 3-0
Klasse G14 7'ar pulje A
Innleiande kampar
Vik - Sannidal 3-1
Vik - Hånes 5-1
Vik - Gjekstad/Østerøya
Vik - Torsnes 3-3
Tabell klasse G14 7'ar pulje A
Vik 4 3 1 0 16-6 10
Sannidal 4 3 0 1 19-7 9
Hånes 4 2 0 2 12-12 6
Gjekstad/Østerøya 4 1 0 3 5-15 3
Torsnes 4 0 1 3 6-18 1
A-sluttspel G14 7'ar
Semifinale, Vik - Borg 4-0
Finale, Vik - Sannidal 2-1
|
Tomas Gebrezgi under KM Futsal 2018
på Sandane 3. mars.
Sjå
bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå
bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018. |
|
11.08 Førde gjekk heilt
til topps i Bergen Fotballcup
|
|
Førde gjekk heilt til topps i A-sluttspelet i
klasse J17 under årets Bergen Fotballcup.
Jentene frå Førde tok seg til A-sluttspelet med å vinne alle tre
innleiande kampane. I semifinalen vann Førde heile 6-0 mot Vestsiden
Askøy, medan finalen enda med 4-0 seier mot Sandviken.
Innleiande kampar klasse J17:
Førde - Lyngbø 3-2
Førde - Vestsiden/Askøy 5-0
Førde - Sandviken 2-0
Tabell klasse J17
Førde 3 3 0 0 10-2 9
Lyngbø 3 1 1 1 8-5 4
Sandviken 3 1 1 1 2-3 4
Vestsiden/Askøy 3 0 0 3 1-11 0
A-sluttspel:
Semifinale, Førde - Vestsiden/Askøy 6-0
Finale, Førde - Sandviken 4-0 |
|
11.08 Strand Løseth har
prikka inn 10 rette
|
|
Etter at 11 av dei 12 kampane i 12. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Knut Strand Løseth har prikka inn 10 av dei 11 kampane som er spelt
til no. Strand Løseth toppar lista føre fem personar som har tippa rett på
ni av 11 kampar.
10 rette:
Knut Strand Løseth
9 rette:
Ørjan Eikevoll
Roger Nygård
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth
8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Morten Eriksen
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Kennet Hessvik
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Hilmar Lindskog
Sondre Loftesnes
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Susanne Skogstad
Sindre Thue
Stig Torheim
Andreas Torvanger
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-3
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner) B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) Måndag
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 4-3
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) H 3-0 |
|
11.08 Resultat kampar i dag, søndag
11.
august
|
John Marius Myklebust Berger og Stryn 2 viste musklar i dagens
kamp.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot Kaupanger på Stryn Stadion 28. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Notodden - Sogndal 1-3 (1-1)
1-0 Steffen Jenssen (15. min)
1-1 Andreas Hoven (22. min)
1-2 Joachim Soltvedt, straffe 78. min)
1-3 Eirik Wilberg Schulze (81. min)
Tabell
OBOS-ligaen
Aalesund 17 14 2 1 35 - 12 44
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 17 8 3 6 34 - 26 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 17 3 5 9 18 - 24 14
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5
Kretsligaen
Kaupanger - Florø 2 4-3 (2-0)
1-0 Kim Andre Dyrdal Stokke, straffe (15. min)
2-0 Sindre Rørvik (45. min)
3-0 Kim Andre Dyrdal Stokke (50. min)
3-1 Even Johan Pereira Haslerud (53. min)
4-1 Severin Knutson Halland (59. min)
4-2 Even Johan Pereira Haslerud (75. min)
4-3 Thomas Hallstensen (90. min)
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7
5. divisjon
Vik - Jølster 3-0 (2-0)
1-0 Svein Erik Saglien (18. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (37. min)
3-0 Bengt William Abelsen-Øhlen (67. min)
Førde 2 - Selje 2-0 (1-0)
1-0 Stian Hellebust (18. min)
2-0 Eivind Frøholm (75. min)
Sogndal 3/Fjøra 2 - Stryn 2 1-3 (0-2)
Mål Stryn 2: John Marius Myklebust Berger, Sander Sande Tenden og
Trym Skåre Hogrenning
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3
6. divisjon avdeling 2
Anga 2 - Askvoll/Holmedal 3-1 (0-1)
0-1 Daniel Ulltang (23. min)
1-1 Marius Humlevåg Gjelsvik (58. min)
2-1 Tristan Bergby Carlsen (78. min)
3-1 Adrian Apalset (87. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6 |
|
11.08 Velkomen til
Lærdalsturneringa 2019
|
KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.
|
Årets Lærdalsturnering går av
stabelen frå fredag 6. til søndag 8. september.
Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 14 år.
Arrangøren har jobba med å få til ei turnering med mange tilbod
også utanom sjølve fotballen både for born og vaksne. Blant anna
har arrangøren booka triksekongen Brynjar i Fagerlibrothers til å
halda trikseshow og trikseskule for borna.
Av andre aktivitetar kan nemnast opningsarrangement på Lærdal
ferie- og fritidspark med pizzabuffet og musikk, aktivitetar rundt
fotballbanane som boblefotball og bruskassestabling, arrangert tur
med det lokale turlaget, kino, diskotek og turneringslotteri.
Les meir om Lærdalsturneringa 2019 på turneringa si internettside.
|
|
11.08 Jåstad scora sitt fyrste mål i Toppserien
|
Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Ingrid
Lovise Jåstad frå Hafslo scora i går sitt fyrste mål i Toppserien.
Scoringa kom i Arna Bjørnar sin 3-1 seier heime mot Fart på Arna
Idrettspark. Jåstad fastsette sluttresultatet til 3-1 knappe
halvtimen ut i 1. omgang.
Både Ingrid Lovise Jåstad og Elise Isolde Stenevik spelte heile
kampen for Arna Bjørnar, medan Martine Humlestøl Midtbø var ubenytta
reserve for heimelaget.
Arna Bjørnar - Fart 3-1 (3-1)
1-0 Milica Mijatovic (10. min)
2-0 Mimi Omosefe Asom (11. min)
2-1 Mina Kjørum (24. min)
3-1 Ingrid Lovise Jåstad (29. min)
Dommar: Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden
Assistentdommarar: Martin Røed Knudsen, Tertnes og Martin
Skagestad Akervold, Kalandseid
4. dommar: Dennis Stokseth, Djerv
Gult kort: Lais Dos Santos Araujo, Arna Bjørnar og Natalie
Granvang Nilsen, Fart
Arna-Bjørnar:
Oda Maria Hove Bogstad
Helene Lokøy Gloppen
Åsne Takle Eide (Ngozi Ebere 81. min)
Augustine Sylvia Ejangue Siliki
Elise Isolde Stenevik
Andrine Mo
Lais Dos Santos Araujo
Ingrid Lovise Jåstad
Milica Mijatovic (Kristin Jondahl Risnes 76. min)
Andrea Wilmann
Mimi Omosefe Asom (Kristina Borgenhaug Brudvik 63. min)
Fart:
Idun-Kristine Jørgensen
Sanna Marja Porali
Maren Kristine Andersen
Sigrid Bloch-Hansen
Mathilde Hauge Harviken
Natalie Granvang Nilsen
Julie Blakstad
Sara Johansen
Mina Kjørum
Åsa Emelie Helmvall
Lise Janbu Eide (Camilla Bekkevold 59. min) |
|
11.08 Skjerven dømmer
Strømsgodset - Vålerenga
|
Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik
Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i dagens eliteseriekamp mellom
Strømsgodset og Vålerenga.
Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og
Ivar Askeland frå Kvernbit. 4. dommar er
Sigurd Smehus Kringstad frå Valder.
Kampen blir spelt på Marienlyst Stadion klokka 20.00.
Kampen mellom Strømsgodset og Vålerenga er Tommy Skjerven sin 370. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
11.08 Kampar i dag, søndag
11.
august
|
Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Notodden.
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Notodden - Sogndal
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 16 9 1 6 30 - 32 28
Sogndal 16 7 3 6 31 - 25 24
Kongsvinger 16 7 3 6 18 - 17 24
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 16 6 4 6 21 - 18 21
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 29 - 24 20
HamKam 16 5 4 7 16 - 20 19
Jerv 16 3 7 6 19 - 28 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 16 3 6 7 16 - 23 14
Notodden 16 4 1 11 19 - 29 13
Tromsdalen 16 0 2 14 20 - 54 2
Kretsligaen
Kl. 15.00 Kaupanger - Florø 2
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
5. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Jølster
Kl. 15.00 Førde 2 - Selje
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Stryn 2
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga 2 - Askvoll/Holmedal
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 11 6 0 5 37 - 24 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6 |
|
10.08 Strand Løseth har
prikka inn sju rette
|
|
Etter at åtte av dei 12 kampane i 12. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Knut Strand Løseth har prikka inn sju av dei åtte kampane som er spelt
til no. Strand Løseth toppar lista føre 12 personar som har tippa rett på
seks av åtte kampar.
7 rette:
Knut Strand Løseth
6 rette:
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Øyvind Hafsaas
Idar Arne Kristiansen
Hilmar Lindskog
Stein Roar Moheim
Jan Ove Møll
Roger Nygård
Stig Torheim
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth
5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Abdinazir Abdi
Oddmund Balsnes
Kjell Bruland
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Kennet Hessvik
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Torbjørn Leivdal
Janne Kristin Leivdal
Sondre Loftesnes
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Sindre Thue
Andreas Torvanger
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) Søndag
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner) B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) Måndag
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen) Søndag
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) Søndag |
|
10.08 Resultat kampar i dag, laurdag
10.
august
|
Mads Wie var kampens store spelar med tre mål og fire målgivande
pasningar i Eid sin 9-1 seier heime mot Høyang på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film
av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Kjelsås 1-2 (0-0)
0-1 Winston Robin Yaw Paintsil (52. min)
0-2 Sturla Ottesen (65. min)
1-2 Moses John Dyer (71. min)
Tabell
PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Fram 14 6 4 4 29 - 20 22
Bærum 14 5 5 4 24 - 26 20
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Asker 14 3 7 4 14 - 16 16
Odd 2 14 5 0 9 24 - 24 15
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 14 4 2 8 15 - 28 14
Senja 14 2 6 6 17 - 25 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund - Sogndal 2 6-0 (1-0)
1-0 Erling Flotve Myklebust (23. min)
2-0 Daniel Aarås (62. min)
3-0 Sjølvmål, Mikkel Raunehaug Erlandsen (64. min)
4-0 Kjetil Vatland Olsen (67. min)
5-0 Kjetil Vatland Olsen (69. min)
6-0 Arent-Emil Klaussen Hauge (72. min)
Tabell
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Bergen Nord 15 2 1 12 des.42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3
Kretsligaen
Eid - Høyang 9-1 (4-1)
1-0 Mads Wie (12. min)
2-0 Ole-Andreas Aarvik (31. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (33. min)
3-1 Joakim Frislid Vedvik (37. min)
4-1 Mads Wie (45. min)
5-1 Simen Lefdal (64. min)
6-1 Joakim Frislid Vedvik (70. min)
7-1 Mads Wie, straffe (83. min)
8-1 Jonas Heggen Trosdahl (86. min)
9-1 Joakim Frislid Vedvik (90. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film
av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.
Bremanger - Syril 3-3 (1-1)
Studentspretten - Stryn 2-0 (0-0)
1-0 Pål Madsen Gundegjerde (50. min)
2-0 Eric Aarebrot Skorpen (80. min)
Tornado Måløy - Dale 1-2 (1-2)
0-1 Bendik Vik (18. min)
1-1 Espen Sandal (32. min)
1-2 Vegard Eikevik Dyrstad (42. min)
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 |
|
10.08 Førde vann
toppkampen heime mot Årdal
|
Per Øyvind Storevik og Gisle Isene var godt nøgd etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Førde vann i går
ettermiddag 3-1 heime mot Årdal i toppkampen i Kretsligaen. Vegar
Heggenes Gjermundstad (2) og Kristian Hauståker scora for Førde,
medan Fredrik Aspeseter Sørli sette inn målet til Årdal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Etter 13. serierunde er det kun fire mål som skiller desse to laga i
kampen om opprykk til Norsk Tipping-ligaen. Både Førde og Årdal kan
fort vinne resten av kampane sine, og opprykket blir i så fall
avgjort på målforskjell.
Førde - Årdal 3-1 (1-0)
1-0 Vegar Heggenes Gjermundstad (28. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (65. min)
2-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe (77. min)
3-1 Kristian Hauståker (90. min+4)
Dommar: Elias Åsebø, Haugen
Assistentdommarar: Elias Roko Eide, Jølster og Andreas
Ytredal Akse, Hyllestad
Gult kort: Sander Aamelfot, Ruben Digernes Holsæter og Oskar
Roti, Førde
Vegard Aafedt Bukve, Truls Hovland og Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Førde:
Knut Strand Løseth
Odin Elias Bauge Koskinen
Martin Moldskred Dvergsdal (Kristian Hauståker 81. min)
Eirik Flatjord
Vegar Heggenes Gjermundstad
Bernt Marifjæren Norevik (Mathias Lambrechts Sagevik 63. min)
Erlend Moen Taule
Oskar Roti
Ruben Digernes Holsæter
Sander Aamelfot
Brage Sandvoll (Bernt Marifjæren Norevik 81. min)
Årdal:
Sivert Larsson
Ørjan Skilbrei
Kjetil Karlsen
Christian Stedje (Marius Loftheim 74. min)
Brede Stedje Ylvisåker
Vegard Aafedt Bukve
Nicolai Laberg
Johnny Aspeseter Hagen
Truls Hovland
Terje Kvam Øvstetun (Anders Lereng 86. min)
Fredrik Aspeseter Sørli
|
|
|
10.08 Kampar i dag, laurdag
10.
august
|
Eid møter i ettermiddag Høyang på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Dale 26. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film
av eit par scoringar i kampen på Eid Idrettspark.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Florø - Kjelsås
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Kjelsås 14 7 6 1 25 - 15 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Fram 14 6 4 4 29 - 20 22
Sotra 13 6 4 3 20 - 14 22
Bærum 14 5 5 4 24 - 26 20
Alta 14 6 2 6 22 - 24 20
Florø 14 5 4 5 15 - 16 19
Asker 14 3 7 4 14 - 16 16
Odd 2 14 5 0 9 24 - 24 15
Elverum 13 4 2 7 18 - 23 14
Mjølner 14 4 2 8 15 - 28 14
Senja 14 2 6 6 17 - 25 12
Oppsal 14 2 4 8 19 - 38 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Vard Haugesund - Sogndal 2
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Djerv 1919 14 11 1 2 42 - 17 34
Vard Haugesund 14 11 0 3 48 - 13 33
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 14 8 1 5 42 - 23 25
Fyllingsdalen 14 8 1 5 31 - 21 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 14 5 3 6 37 - 27 18
Sogndal 2 14 5 2 7 30 - 21 17
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Vestfossen 14 2 3 9 16 - 41 9
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 14 1 0 13 9 - 103 3
Kretsligaen
Kl. 13.30 Bremanger - Syril
Kl. 15.00 Studentspretten - Stryn
Kl. 16.00 Eid - Høyang
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Dale
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 |
|
09.08 Resultat kampar i dag, fredag
9.
august
|
Førde jublar etter at Vegar Heggenes Gjermundstad gav
Førde leiinga
1-0 i dagens 3-1 seier heime mot Årdal på Førde Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Grand Bodø 0-1 (0-0)
0-1 Cecilie Noreng (50. min)
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 13 9 0 4 33 - 14 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 13 6 3 4 24 - 15 21
Medkila 13 6 3 4 23 - 22 21
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Byåsen KF 13 3 5 5 22 - 29 14
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 14 2 6 6 9 - 21 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7
Kretsligaen
Førde - Årdal 3-1 (1-0)
1-0 Vegar Heggenes Gjermundstad (28. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (65. min)
2-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe (77. min)
3-1 Kristian Hauståker (90. min+4)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
5. divisjon
Anga - Skavøypoll 3-5 (1-3)
0-1 Håvard Hagen (1. min)
1-1 Alen Arnautovic (8. min)
1-2 Rune Kristian Myre (22. min)
1-3 Marko Dodaj (42. min)
2-3 Alen Arnautovic (49. min)
3-3 Alexander Lambrechts Lekva (51. min)
3-4 Håvard Hagen (55. min)
3-5 Marko Dodaj (81. min)
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3 |
|
09.08 NB!
Siste frist å sende inn tips er klokka 15.15.
|
|
NB! Innleveringsfristen for å sende inn svar for 12. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips er i dag klokka 15.15.
Den korte innsendingsfristen er på grunn av at kampen mellom
Kaupanger og Grand Bodø har avspark allereie klokka 15.30.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)
|
|
09.08 Kampar i dag, fredag
9.
august
|
Førde spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Årdal.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Eid på Eid Stadion 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 15.30 Kaupanger - Grand Bodø
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 13 9 0 4 33 - 14 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 13 6 3 4 24 - 15 21
Medkila 13 6 3 4 23 - 22 21
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 13 5 2 6 21 - 29 17
Byåsen KF 13 3 5 5 22 - 29 14
Kaupanger 13 2 6 5 9 - 20 12
Nanset 13 3 1 9 13 - 26 10
Snøgg 13 1 4 8 13 - 28 7
Kretsligaen
Kl. 19.00 Førde - Årdal
Tabell Kretsligaen
Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Skavøypoll
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 10 7 1 2 21-15 22
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3 |
|
08.08 Bilder frå
Proffveka i Stryn
|
Roar Wold er ein av dei faste instruktørane under Proffveka i Stryn.
Sjå bilder
frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka.
|
Stryn Fotball arrangerar denne
veka Proffveka i Stryn.
Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som
ynskjer å satse på fotballen. Totalt 88
talentfulle spelarar frå nesten 30 forskjellige klubbar er med på årets
Proffveke i Stryn.
Det er 10. året på rad at Proffveka i Stryn blir arrangert.
Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre
bilder.
Sjå bilder
frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka.
|
|
|
08.08 Fotballseminar
under Proffveka i Stryn
|
Panelet under årets Fotballseminar under Proffveka i Stryn.
Jøri Gytre Horverak, Vidar Riseth og
Davy Wathne.
Sjå
nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.
|
Stryn Fotball arrangerte
i ettermiddag det årlige Fotballseminaret under Proffveka i Stryn.
I år var temaet Spelarutvikling - med eit spesielt fokus på mentale
utfordringar som mellom anna omstilling/tilpasning ved skifte av
miljø, prestasjonspress, relasjonsbygging o.l.
Leiar for seminaret var journalist Davy Wathne, og i panelet sat
tidlegare toppspelar Vidar Riseth og psykolog Jøri Gytre Horverak.
Det er i år 10. året at det blir
arrangert Proffveka i Stryn.
Sjå
nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.
|
Mr. Proffveka Johann Sigurdsson ønskte velkommen til
fotballseminaret.
Det var trangt om plassen i auditoriumet på Stryn vidaregåande
skule. |
|
08.08 Stryn Fotball arrangerar Alje me' turnering
|
Oppstryn gjekk heilt til topps i fjorårets Alje me' turnering.
Alle foto: Stryn Fotball
|
Stryn fotball inviterer
til Alje me`turnering på Stryn stadion søndag 8. september.
Det er fjerde året at Stryn fotball arrangerar denne turneringa.
Dette er ei sjuarturnering, der alle er velkomne til å delta.
(Turneringa er for vaksne, så ein bør vere 12-13 år om ein skal vere
med).
Stryn Fotball oppfordrar vennelag, skuleklassar, bedrifter,
grendalag, idrettslag og andre til å samle eit lag og stille.
Alje meŽ er ei uhøgtidleg turnering, men likevel arrangert seriøst
med dommarar, speaker, sekretæriat og kiosk.
Det vert innleiiande runde og finalespel, og alle lag er garantert
minst 3 kampar a 17 minutt.
Påmelding: post@stryn-fotball.com
Påmeldingsavgift: kr 700 pr lag
Påmeldingsfrist: 3. september
GLEDE - ENGASJEMENT - GODE OPPLEVINGAR
|
Blå spelte seg heilt fram til finale i fjorårets turnering.
Bøagjengen gjekk heilt til topps i Alje me' turneringa i 2017. |
|
08.08 NB!
Innleveringsfrist 12. runde i Lokaltipset
|
|
NB! Innleveringsfristen for å sende inn svar for 12. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips er fredag 9. august kl. 15.15.
Den korte innsendingsfristen er på grunn av at kampen mellom
Kaupanger og Grand Bodø fredag har avspark allereie klokka 15.30.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)
|
|
07.08 Håvard Hetle
vokta målet mot Sverige
|
Håvard Hetle etter Sogndal sin kamp mot Skeid 23.
juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Håvard Hetle spelte heile kampen då Norge G16 i
dag møtte Sverige under ope nordisk mesterskap i Danmark. Sverige
vann til slutt kampen 3-2, etter å ha vore i føringa 3-0 til pause.
I den fyrste kampen i turneringa vann Norge 5-0 mot Færøyane.
Sverige møter Danmark i finalen, medan Norge møter Mexico i kampen
om 3. plassen i Ope Nordisk mesterskap.
Sverige - Norge 3-2 (3-0)
1-0 Emil Roback (25. min)
2-0 Emil Roback (38. min)
3-0 Emil Roback (43. min)
3-1 Nicolai Alexander Georgsen Skoglund (51. min)
3-2 Christos Zafeiris (62. min)
Norge:
Håvard Hetle
Mathias Andreas Bauer (Leo Fuhr Hjelde 46. min)
Daniel Kubrom Hamde
Mathias Johan Fjørtoft Løvik (Audun Engen Vik 46. min)
Shahram Rashid Majid Jabari (Tobias Fjeld Gulliksen 80. min)
Christos Zafeiris
Sondre Auklend (Henrik Kjeilen Steinseide 46. min)
Kristian Fredrik Malt Arnstad (Keerat Singh Mann 88. min)
Oscar Bobb (Kristian Bernt Torgersen 46. min)
Nicolai Alexander Georgsen Skoglund
Bryan Solhaug Fiabema |
|
07.08 Harald Gjervik ny
daglig leiar i Strømmen
|
Harald Gjervik under Florø sin treningskamp mot
Brattvåg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Strømmen IF presenterte i kveld Harald Gjervik som
ny daglig leiar for Strømmen.
Gjervik, som tidligare har jobba i IT-bransjen, har dei to siste åra
vore daglig leiar i Florø Fotball.
52-åringen frå Måløy flyttar no til Oslo, der han tek til i jobben
som daglig leiar for Strømmen 1. september. |
|
07.08 Fosse Elde og Lefdal
leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kenneth Fosse Elde og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset
samanlagt etter 11 rundar.
Keeperen til Bremanger og angriparen til Eid har begge prikka inn 89
rette på dei 11 fyrste rundane. Fosse Elde og Lefdal toppar
lista føre Rune Lefdal (87 rette), Rune Henjesand (86 rette), Roger
Nygård (86 rette) og
Alf Tore Tvendeseter (86 rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om
samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 11 fyrste rundane.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane
vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også
der ser ein på nest beste enkeltrunde osv.
Totalt 381 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
89 rette:
Kenneth Fosse Elde
Kristian Lefdal
87 rette:
Rune Lefdal
86 rette:
Rune Henjesand
Roger Nygård
Alf Tore Tvendeseter
85 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
84 rette:
Mathias Helgheim
Torbjørn Ylvisåker
83 rette:
Ole-Gunnar Midtbø
Odd Bjarte Rauset
82 rette:
Oddmund Balsnes
Christian Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Steinar Langedal
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
81 rette:
Nils Morten Frislid
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Jon Kåre Rauset
John Søgnen
Harald Vartdal
80 rette:
Frank Heggestad
Martin Nesje Lindvik
Thomas Thaule
79 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Martha Karin Rauset
78 rette:
Reidar Balsnes
Per Michael Frichsen
Adrian Helgheim
Rune Sandal
77 rette:
Elin Helgheim
Øyvind Kristoffersen
Magnus Reksnes
Iren Sandal
76 rette:
Vegard Flatjord
Rune Hansen
Ole Tom Myroldhaug
Magnar Skaare
Øystein Solheim
75 rette:
Ørjan Eikevoll
Sveinung Frantzen
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal
74 rette:
Halfdan Faleide
Øyvind Hafsaas
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Knut Strand Løseth
John Rasmus Sæbø
73 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Kenneth Rakkenes
72 rette:
Henning Haugen
Rune Haugland
Knut-Atle Krossøy
Øystein Nesse
Jan Taule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Geir Vindheim
Frode Ølmheim
71 rette:
Svein Arne Hagen
Roy Atle Igland
Roger Nordal
Gjert Nygård
Kay Rune Solheim
70 rette:
Kjell Bruland
Odd Rune Dvergsdal
Johnny Husevåg
Per Jakob Kyrkjeeide
Stig Nord
69 rette:
Malin Balsnes
Ronny Berg
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Janne Kristin Leivdal
Vebjørn Nord Haugland
Karl Martin Opseth Norbom
68 rette:
Morten Eriksen
Idar Arne Kristiansen
67 rette:
Gunnar Balsnes
Odd Drabløs
Benjamin Frantzen
Jakob Haugen
Helge Haugland
Edvard Nordang
Dag Olav Osen
65 rette:
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Kai Henning Slinde
64 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Steinar Christensen
Rune Henden
Susanne Skogstad
63 rette:
Halldis Balsnes
Edvin Haugen
Aleksander Kvernevik
Håvard Mjølkeråen
Benny Rivedal
Håkon Skjerven
62 rette:
Einar Hellem
61 rette:
Dan Jøran Hafsås
Per-Magne Løken
60 rette:
Else Helene Abrahamsen
Odd Gunnar Måren
|
|
07.08 Har passert 130
påmelde til Tine og Fotballcamp
|
Glade fotballjenter under fjorårets Tine Fotballskule på
Nordfjordeid.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.
|
Eid IL Fotball arrangerar
neste veke Tine Fotballskule og Fotballcamp på Nordfjordeid.
Arrangøren melder om at ein har passert totalt 130 påmelde til årets
Tine Fotballskule og til årets Fotballcamp.
Men det er ikkje for seint for dei som enno ikkje har meldt seg på.
Eid Fotball utvidar påmeldingsfristen til ut veka.
Les alt om Tine Fotballskule
og Fotballcamp på Eid Fotball sine nettsider.
|
God stemning under Tine Fotballskule på
Nordfjordeid 2017.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.
Glade deltakarar under Tine Fotballskule på
Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.
Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule
2015.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.
Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av
instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.
God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid
11. august 2014.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.
Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 12. august 2013.
Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste
side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.
Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2012.
Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2011.
Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august
2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.
Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein
om
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 2006.
Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.
|
|
07.08 Fotballseminar
under Proffveka i Stryn
|
Panelet under fjorårets Fotballseminar under Proffveka i Stryn.
Davy Wathne, Jan Tore Jåstad, Roar Wold og Johann Sigurdsson.
Sjå
nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.
|
Eit fast innslag under
Proffveka er Fotballseminaret på Stryn Vidaregåande skule.
I år er temaet Spelarutvikling - med eit spesielt fokus på mentale
utfordringar som mellom anna omstilling/tilpasning ved skifte av
miljø, prestasjonspress, relasjonsbygging o.l.
Leiar for seminaret er journalist Davy Wathne, og i panelet sit
tidlegare toppspelar Vidar Riseth og psykolog Jøri Gytre Horverak.
Dette blir garantert ein interessant kveld så set av tid til å få
med deg dette.
Seminaret er gratis og ope for alle!
Vel møtt torsdag 8. august kl. 18.00 på Stryn Vidaregåande
Skule!
|
|
|
06.08 19 personar hadde
11 rette i Lokaltipset
|
|
Heile 19 personar prikka inn 11 rette i den
11. runden av Lokaltipset.
Etter
loddtrekning stikk Eirik Kristoffersen av med premien på tre flax-lodd.
30 tipparar hadde 10 rette, medan 36 tipparar hadde ni rette.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
11 rette:
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Nils Morten Frislid
Hans-Petter Gilleshammer
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Odd Helge Vågseth
10 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Halfdan Faleide
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Helge Haugland
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Asle Hopland
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
9 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Odd Rune Dvergsdal
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Christian Helgheim
Vebjørn Høynes
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Øystein Nesse
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Iren Sandal
Rune Sandal
Øystein Solheim
John Sæbø
John Søgnen
Thomas Thaule
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Geir Vindheim
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) H 3-0
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
H 5-1 |
|
06.08
Status tabellkonkurransen etter 12. serierunde
|
Johannes Garlid Tenden og Vegard Sæten Hopland scora Stryn sine
mål i laurdagens 2-0 seier heime mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
film av jubelen i garderoba etter kampen.
|
Thor Aage Pleym leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 12. serierunde. Pleym leiar konkurransen
føre Knut-Atle Krossøy, Odd Gunnar Måren, Josefine Sannebro, Henri
Kjødnes, Kai Henning Slinde og Vegard Lunde.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 12. serierunde:
Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
Stilling tabellkonkurransen etter 12. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Thor Aage Pleym 14 5
2. Knut-Atle Krossøy 14 4
3. Odd Gunnar Måren 14 4
4. Josefine Sannebro 16 8
5. Henri Kjødnes 16 5
6. Kai Henning Slinde 16 4
7. Vegard Lunde 16 4
8. Geir Christensen 18 4
9. Leif Løvold 18 4
10. Elias Rognebakke 18 3
11. Kjetil Myklebust 18 3
12. Nina Sofie Nor Midthjell 18 3
13. Julian Hove 18 2
14. Odd Listhaug Drabløs 18 2
15. Atle Rake 18 1
16. Olve Eide 18 1
17. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
18. Kjell Nigardsøy 20 4
19. Magne Elde 20 4
20. Sveinung Frantzen 20 4
21. Idar Holen 20 3
22. Jan Are Øvstetun 20 3
23. Johan Skorge 20 3
24. Jørund Nygård 20 3
25. Stein Inge Strøm 20 3
26. Anders Frøyen 20 2
27. Håvard Folevåg Mjelleli 20 2
28. Jan Tore Slinde 20 2
29. Marius Valaker Frøyen 20 2
30. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
31. Per Inge Hjelmeland 20 2
32. Rune Henden 20 1
33. Harald Vartdal 20 0
34. Jon Rauset 22 6
35. Ole Martin Bolset 22 6
36. Oddmund Balsnes 22 5
37. Ole-Gunnar Midtbø 22 5
38. Rune Haugland 22 5
39. Anders Lereng 22 4
40. Kjell Tore Lillestøl 22 4
41. Mathias Helgheim 22 4
42. Odd Helge Vågseth 22 4
43. Per Michael Frichsen 22 4
44. Frank Nymark 22 3
45. Henriette Naustdal 22 3
46. Idar Taklo 22 3
47. John Os 22 3
48. John Søgnen 22 3
49. Kjetil Karlsen 22 3
50. Kristian Aase 22 3
51. Magnus Sævik 22 3
52. Magnus Thor Magnusson 22 3
53. Markus Eide Nordbø 22 3
54. Monday Solo 22 3
55. Odd Eriksen 22 3
56. Steinar Christensen 22 3
57. Andreas Bjørkum Vereide 22 2
58. Håkon Kongshaug 22 2
59. Jan Per Løken 22 2
60. Knut Olav Halseth 22 2
61. Kristoffer Ryland 22 2
62. Kåre Magne Moe 22 2
63. Rune Midthjell 22 2
64. Arild Hjelmeland 22 1
65. Elin Helgheim 22 1
66. Jo Arne Sætre 22 1
67. Rune Lefdal 22 1
68. Frank Torheim 22 0
Sjå heile lista etter
12. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
06.08 Resultat kampar i dag, tysdag
6.
august
|
Årdal er serieleiar i Kretsligaen etter 2-1 seier
mot Studentspretten.
Bildet er frå 4-2 seieren borte mot Stryn 30. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Årdal - Studentspretten 2-1 (2-0)
1-0 Eirik Rode (7. min)
2-0 Terje Kvam Øvstetun (21. min)
2-1 Pål Madsen Gundegjerde (58. min)
Tabell Kretsligaen
Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Gaular/Dale 2 3-3 (3-0)
Mål Gaular/Dale 2: Sander Kapstad (2) og Brage Loftheim
(straffe)
Askvoll/Holmedal - Hyllestad 5-1
Høyang 2 - Tempo 2-3
Førde 3 - Tambarskjelvar 6-2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 11 6 0 5 37 - 24 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6 |
|
06.08 12. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 12. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)
|
|
06.08 22 personar har prikka inn
ni rette
|
|
Etter at 10 av dei 12 kampane i 11. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
22 personar har prikka inn ni av dei 10 kampane som er spelt
til no.
9 rette:
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Halfdan Faleide
Nils Morten Frislid
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Helge Haugland
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Odd Helge Vågseth
8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Abdinazir Abdi
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Knut Olav Halseth
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
John Søgnen
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
7 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Odd Rune Dvergsdal
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Henning Haugen
Christian Helgheim
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Øystein Nesse
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Georg Rutledal
Knut S. Løseth
Jens Sagevik
Iren Sandal
Rune Sandal
Øystein Solheim
John Sæbø
Thomas Thaule
Alf Tore Tvendeseter
Geir Vindheim
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) H 3-0
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) TYSDAG
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
TYSDAG |
|
06.08 Kampar i dag, tysdag
6.
august
|
Studentspretten spelar i ettermiddag kamp mot Årdal på Jotun
Stadion.
Øystein Riksheim Østvik utlikna for Studentspretten fire minutt
på overtid i heimekamp mot Eid på Kvåle Stadion 21. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Kl. 19.00 Årdal - Studentspretten
Tabell Kretsligaen
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Gaular/Dale 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tempo
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad
Kl. 20.00 Førde 3 - Tambarskjelvar
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 8 1 1 42 - 21 25
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Tempo 10 7 0 3 43 - 26 21
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Hyllestad 1 10 5 1 4 36 - 24 16
Askvoll/Holmedal 10 5 0 5 32 - 23 15
Gaular /Dale 2 10 3 2 5 24 - 31 11
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 10 2 0 8 23 - 35 6
Høyang 2 10 2 0 8 20 - 57 6 |
|
05.08 Bremanger vann
2-0 heime mot Florø 2
|
Martin Klakegg Hauge gav Bremanger leiinga 1-0 10
minutt før full tid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Bremanger vann i ettermiddag 2-0 heime mot Florø 2
på Bremanger Stadion. Martin Klakegg Hauge og Anders Midthjell scora
måla til Bremanger. Begge scoringane kom i slutten av 2. omgang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Bremanger - Florø 2 2-0 (0-0)
1-0 Martin Klakegg Hauge (80. min)
2-0 Anders Midthjell (86. min)
Dommer:
Andreas Sandal, Haugen
Assistentdommarar:
Ragnar Åmot, Jølster og Roger Skavøypoll, Skavøypoll
Gult kort:
Tore Førde Rylandsholm, Bremanger
Bremanger:
Kenneth Fosse Elde
Simen Svarstad
Martin Svarstad
Tore Førde Rylandsholm
Martin Igland Senneset (Henrik Holmøy 68. min)
Eirik Førde Rylandsholm
Anders Frøyen (Anders Midthjell 68. min)
Gøran Larsen
Simen Hamre (Kim-Christian Liset 81. min)
Martin Klakegg Hauge
Anders Midthjell (Håvard Nødset Rosø 46. min)
Florø 2:
Lars Martin Kvarekvål
Kristoffer Stavang Magnussen
Torkel Hammerseth Aarønes
Hans Hansen
Eirik Nekkøy Klokkernes (Pravin Parameswaran 20. min)
Oscar André Fanøy Nordal
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik (Toni Jakupovic 64. min)
Brage Naustdal
Even Johan Pereira Haslerud (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 87.
min)
Anders Ulvik Fleten
Oskar Gjervik (Oliver Æsøy Frimannslund 81. min)
Toni Jakupovic
Tabell Kretsligaen
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 |
|
05.08 Thue Stranden banas beste i finale i
Norway Cup
|
Vanylven jublar etter 2-1 seieren mot Nesodden i
finalen i Norway Cup.
Foto: Norway Cup
|
Kristoffer Thue Stranden
blei kåra til finalens beste spelar då Vanylven laurdag vann finalen
i klasse G16 7'ar i Norway Cup.
Den tidligare Skavøypollspelaren storspelte og var nest sist på
begge scoringane til Vanylven. Vanylven som også var i finalen i
fjorårets Norway Cup tok seg til årets finale med sju strake seierar
og imponerande 59-6 i målforskjell. I finalen mot Nesodden vann
Vanylven til slutt 2-1, etter to scoringar av Mats Hovden.
Kristoffer Thue Stranden, som har drøssevis med kampar for krets- og
sonelag i Sogn og Fjordane, har akkurat fullført ungdomsskulen på
Åheim. Til hausten tek 16-åringen frå Thue på Åheim til på Idrett på
Ulstein Vidaregåande Skule i Ulsteinvik.
Thue Stranden har i tillegg til aldersbestemte kampar for Skavøypoll
og Åheim spelt 12 kampar for Skavøypoll i Kretsligaen. Denne
sesongen har Thue Stranden spelt kampar for Vanylven G16 og for
Vanylven i 6. divisjon. I 6. divisjon står Thue Stranden bokført med
sju mål på seks kampar.
Vanylven - Nesodden 2-1
0-1 Noah Guanio (11. min)
1-1 Mats Hovden (17. min)
2-1 Mats Hovden (25. min)
Vanylven:
Marius Ersvåg
Kristoffer Thue Stranden
Simen Bellen
Mats Hovden
Andreas Flusund
Mahad Ushey
Josva Madsen
Marius Asklund
Torbjørn Baade
Vanylven sin vei til finalen:
Innleiande kampar:
Vanylven - Bryn/Bud 4-1
Vanylven - Ørje 15-0
Vanylven - Langhus 12-0
A-sluttspel:
1/16-finale, Vanylven - Vålerenga 8-0
1/8-finale, Vanylven - Lesja/Dombås 13-1
Kvartfinale, Vanylven - Røa 4-2
Semifinale, Vanylven - Tana 3-2
|
Før laurdagens finalen mot Nesodden i klasse G16
7'ar.
Foto: Norway Cup |
|
05.08 Kampar i dag, måndag
5.
august
|
Bremanger møter i dag Florø 2 på Bremanger Stadion.
Martin Klakegg Haugen blei matchvinnar for Bremanger
heime mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over dagens kampar
med lag her i frå fylket.
Kretsligaen
Kl. 19.00 Bremanger - Florø 2
Tabell Kretsligaen
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Bremanger 11 3 0 8 11 - 23 9
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 11 2 1 8 11 - 30 7 |
|
04.08 Sogndal vann 3-0
heime mot Ull/Kisa
|
Anders Johannessen Nord debuterte i dag for Sogndal sitt A-lag.
Bildet er frå
Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann i ettermiddag 3-0 heime mot
Ullensaker/Kisa på Fosshaugane Campus. Sogndal sin nye spelar
Andreas Hoven gav Sogndal leiinga før pause, medan Eirik Wilberg
Schulze og Sigurd Hauso Haugen sikra seieren med kvar si scoring i
2. omgang.
Sogndal er med dagens seier oppe på 6. plass på tabellen i
OBOS-ligaen. Det er fyrste gong denne sesongen at Sogndal er oppe på
ein av dei plassane på tabellen som gir kvalifisering om opprykk til
Eliteserien.
Anders Johannessen Nord fekk sin debut for Sogndal sitt A-lag då han
blei bytta inn for Sigurd Hauso Haugen like før full tid.
Sogndal - Ullensaker/Kisa 3-0 (1-0)
1-0 Andreas Hoven (30. min)
2-0 Eirik Wilberg Schulze (65. min)
3-0 Sigurd Hauso Haugen (89. min)
Dommar: Sivert Øksnes Amland, Fana
Assistentdommarar: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen, Ridabu og
Erland Hareland, Lesja
4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger
Gult kort: Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Andreas Hoven
Eirik Lereng
Steffen Ernemann
Joachim Soltvedt
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Sixten Dalen Jensen
Eirik Wilberg Schulze (Ogbu Igoh 86. min)
Sigurd Hauso Haugen (Anders Johannessen Nord 90. min)
Ullensaker/Kisa:
Stefan Hagerup
Vegard Kongsro (Sakarias Opsahl 65. min)
Nikolas Walstad
Sverre Martin Torp
Espen Bjørnsen Garnås
Eric Bugale Kitolano (Alfred Richard Scriven 53. min)
Sverre Hjelle Økland
Christian Aas
Ole Kristian Langås
Martin Wilhelmsen Trøen (Ciise Aden Abshir 75. min)
Henrik Loholt Kristiansen
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 16 11 3 2 28 - 17 36
Start 16 11 1 4 31 - 19 34
Raufoss 16 9 1 6 30 - 32 28
KFUM 16 8 3 5 32 - 25 27
Sogndal 16 7 3 6 31 - 25 24
Kongsvinger 16 7 3 6 18 - 17 24
Sandnes Ulf 16 6 5 5 26 - 21 23
Nest-Sotra 16 6 4 6 21 - 18 21
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 29 - 24 20
HamKam 16 5 4 7 16 - 20 19
Jerv 16 3 7 6 19 - 28 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 16 3 6 7 16 - 23 14
Notodden 16 4 1 11 19 - 29 13
Tromsdalen 16 0 2 14 20 - 54 2 |
|
04.08 12. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 12. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)
|
|
04.08 Tennebø og Jåstad debuterte i Toppserien
|
Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle
22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Ylinn Tennebø og Ingrid
Lovise Jåstad fekk i går sin debut i Toppserien i kampen mellom
Avaldsnes og Arna Bjørnar.
Tennebø spelte heile kampen for Avaldsnes, medan Jåstad blei bytta
inn for Arna Bjørnar knappe 10 minutt før full tid. Avaldsnes vann
til slutt kampen 2-1.
Både Tennebø og Jåstad har spelt fast for Kaupanger i 1. divisjon
dei to siste sesongane.
Avaldsnes - Arna Bjørnar 2-1 (1-1)
1-0 Olaug Tvedten (1. min)
1-1 Lais Dos Santos Araujo (12. min)
2-1 Anna Langås Jøsendal (78. min)
Dommar: Malin Frantzen Øiseth, Fet
Assistentdommarar: Johan Veland Kjellesvik, Haugar og
Stian Nord Sjursen, Djerv 1919
4. dommar: Bjørn Reidar Klingenberg Schaal, Ålgård
Rødt kort: Rikke Bogetveit Nygard, Arna Bjørnar
Gult kort: Maria Eduarda Francelino Da Silva, Avaldsnes
Avaldsnes:
Victoria Lucy Esson
Rebekah Ashley Stott
Nathalie Jøsang Utvik (Rasheedat Busayo Ajibade 70. min)
Robyn Elizabeth Decker
Hanna Dahl
Olaug Tvedten
Aivi Belinda Kerstin Luik
Ylinn Tennebø
Giovanna de Oliveira
Maria Eduarda Francelino Da Silva
Anna Langås Jøsendal
Arna-Bjørnar:
Oda Maria Hove Bogstad
Helene Lokøy Gloppen
Kristin Jondahl Risnes (Kristina Borgenhaug Brudvik 89. min)
Augustine Sylvia Ejangue Siliki (Åsne Takle Eide 79. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Elise Isolde Stenevik
Andrine Mo (Ingrid Lovise Jåstad 83. min)
Lais Dos Santos Araujo
Karoline Heimvik Haugland
Andrea Wilmann
Milica Mijatovic
|
Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
04.08 Kampar i dag, søndag
4. august
|
Sigurd Hauso Haugen og Sogndal møter i dag
Ullensaker/KIsa.
Bildet er frå heimekampen
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 15 10 3 2 27 - 17 33
Start 15 10 1 4 28 - 18 31
Raufoss 15 9 1 5 29 - 28 28
KFUM 15 8 2 5 30 - 23 26
Kongsvinger 15 7 3 5 17 - 14 24
Sandnes Ulf 15 6 5 4 26 - 19 23
Sogndal 15 6 3 6 28 - 25 21
Ullensaker/Kisa 15 6 2 7 29 - 21 20
Nest-Sotra 15 6 3 6 19 - 16 20
HamKam 15 4 4 7 14 - 20 16
Jerv 15 3 7 5 18 - 25 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 15 2 6 7 13 - 22 11
Notodden 15 3 1 11 15 - 28 10
Tromsdalen 15 0 2 13 20 - 53 2 |
|
03.08 Frislid har
prikka inn alle åtte kampane
|
|
Etter at åtte av dei 12 kampane i 11. runde i
Lokaltipset er spelt er status følgande.
Nils Morten Frislid har prikka inn alle åtte kampane som er spelt
til no. Frislid toppar lista føre 29 personar som har tippa rett på
sju av åtte kampar.
8 rette:
Nils Morten Frislid
7 rette:
Abdinazir Abdi
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Halfdan Faleide
Hans-Petter Gilleshammer
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Helge Haugland
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Miguel Maureira
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Odd Helge Vågseth
6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Per Michael Frichsen
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Øystein Lindesteg Rinde
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Brede Nymark
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Kai Henning Slinde
John Sæbø
John Søgnen
Thomas Thaule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) SØNDAG
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 2-0
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) MÅNDAG
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) TYSDAG
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
TYSDAG |
|
03.08 Resultat kampar i dag, laurdag
3.
august
|
Johannes Garlid Tenden og Vegard Sæten Hopland scora Stryn sine
mål i dagens 2-0 seier mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
film av jubelen i garderoba etter kampen.
|
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar
med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Nanset - Kaupanger 2-0 (0-0)
1-0 Hedda Minori Haugene (79. min)
2-0 Hedda Minori Haugene (85. min)
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 12 9 0 3 32 - 12 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Medkila 12 5 3 4 22 - 22 18
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Kaupanger 13 2 6 5 9 - 20 12
Byåsen KF 12 2 5 5 21 - 29 11
Nanset 13 3 1 9 13 - 26 10
Snøgg 12 0 4 8 11 - 27 4
PostNord-ligaen avdeling 2
Sotra - Florø 1-0 (1-0)
1-0 Frederic Doksæter Falck (38. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Sotra 13 6 4 3 20 - 14 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Florø 14 5 4 5 15 - 16 19
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Elverum 13 4 2 7 18 - 23 14
Mjølner 13 4 2 7 14 - 25 14
Asker 13 2 7 4 12 - 16 13
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Senja 13 2 6 5 17 - 23 12
Oppsal 14 2 4 8 19 - 38 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Djerv 1919 3-4 (3-0)
1-0 Johan Svedal Flo (7. min)
2-0 Akor Jerome Adams (18. min)
3-0 Akor Jerome Adams (33. min)
3-1 Jørgen Voilås (63. min)
3-2 Sander Abrahamsen Deilkås (70. min)
3-3 Sebastian Lie Haaland (72. min)
3-4 Vetle Worre Bråtveit (83. min)
Valdres - Fjøra 0-10 (0-4)
0-1 Malvin Gjerde (4. min)
0-2 Malvin Gjerde (10. min)
0-3 Andreas Lereim Olsen (33. min)
0-4 Malvin Gjerde (44. min)
0-5 Malvin Gjerde (56. min)
0-6 Malvin Gjerde (58. min)
0-7 Mathias Hovland (79. min)
0-8 Kenneth Blomseth Skjerven (81. min)
0-9 Mathias Hovland (88. min)
0-10 Mathias Hovland (90. min+ 2)
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 14 11 1 2 42 - 17 34
Lysekloster 14 10 1 3 47 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 14 8 1 5 42 - 23 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Os 14 5 3 6 37 - 27 18
Sogndal 2 14 5 2 7 30 - 21 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 14 2 1 11 12 - 35 7
Valdres 14 1 0 13 9 - 103 3
Kretsligaen
Stryn - Tornado Måløy 2-0 (0-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (71. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (90. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
film av jubelen i garderoba etter kampen.
Syril - Eid 1-7 (1-3)
0-1 Kristian Lefdal (10. min)
0-2 Sindre Hafsås (14. min)
1-2 Sondre Søderholm (30. min)
1-3 Sindre Hafsås (31. min)
1-4 Kristian Lefdal (68. min)
1-5 Mads Wie (73. min)
1-6 Jonas Heggen Trosdahl (87. min)
1-7 Joakim Frislid Vedvik (90. min)
Høyang - Førde 0-3 (0-2)
0-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe 23. min)
0-2 Bernt Marifjæren Norevik (28. min)
0-3 Brage Sandvoll (50. min)
Dale - Kaupanger 1-4 (1-2)
1-0 Bendik Vik (7. min)
1-1 Kim Andre Dyrdal Stokke (19. min)
1-2 Severin Knutson Halland (39. min)
1-3 Trond Vegard Kim Ripe, straffe (47. min)
1-4 Kim Andre Dyrdal Stokke (77. min)
Tabell Kretsligaen
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Bremanger 11 3 0 8 11 - 23 9
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 11 2 1 8 11 - 30 7 |
|
03.08 Siste frist for 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Siste frist for å sende inn tips til 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019 er i dag klokka 12.45.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
|
|
03.08 Kampar i dag, laurdag
3.
august
|
Johannes Garlid Tenden blei matchvinnar for Stryn i bortekampen
mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
film av vinnarmålet til Garlid Tenden og jubelen etter kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Nanset - Kaupanger
Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 12 9 0 3 32 - 12 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Medkila 12 5 3 4 22 - 22 18
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Kaupanger 12 2 6 4 9 - 18 12
Byåsen KF 12 2 5 5 21 - 29 11
Nanset 12 2 1 9 11 - 26 7
Snøgg 12 0 4 8 11 - 27 4
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Sotra - Florø
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 13 8 3 2 19 - 11 27
Åsane 13 7 3 3 31 - 14 24
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Sotra 12 5 4 3 19 - 14 19
Florø 13 5 4 4 15 - 15 19
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Mjølner 13 4 2 7 14 - 25 14
Asker 13 2 7 4 12 - 16 13
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Senja 13 2 6 5 17 - 23 12
Elverum 12 3 2 7 15 - 21 11
Oppsal 13 2 4 7 17 - 33 10
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Djerv 1919
Kl. 15.00 Valdres - Fjøra
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3
Kretsligaen
Kl. 15.00 Syril - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Høyang - Førde
Kl. 16.00 Dale - Kaupanger
Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7 |
|
02.08 Grinde Håre årets dommar under Norway Cup
|
Asbjørn K. G. Håre i kampen mellom Sandane og Selje 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Asbjørn Kjetil Grinde
Håre frå Fjøra blei i kveld kåra til årets dommar i Norway Cup.
Tildelinga skjedde under samankomsten for alle dommarane på
Brannfjell Skole.
På denne tilstellinga blei det også kunngjort kva dommarar som fekk
finalekampar i årets turnering. Sivert Orheim frå Florø og Asbjørn
Kjetil Grinde Håre frå Fjøra skal i aksjon i finalen i klasse G17,
medan Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad blir å finne i finalen i
klasse J14.
Finale G17 - Bergen Nord - Strindheim
Dommar: Kjetil Bakke Moen
Assistentdommarar: Sivert Orheim og Madjd Nabhani
4. dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre
Finale J14 - Fyllingsdalen - Lillestrøm
Dommar: Edward Rønning
Assistentdommarar: Andreas Ytredal Akse og Torjus Johansen
4. dommar: Tresor Dion
|
Sivert Orheim som assitentdommar i kampen TMFK -
Førde 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad i kampen Fjøra -
Eid 23. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampen Fjøra - Eid 23. februar.
|
|
02.08 Stefan Aase skal
spele for Lysekloster
|
Stefan Aase i treningskampen mot Åsane 17. februar
2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stefan Aase skal spele
for Lysekloster i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.
Aase går på lån frå Åsane ut denne sesongen, og blir dermed
lagkamerat med Dino Omerovic. 24-åringen frå Florø har kun spelt ein
kamp for Åsane i PostNord-ligaen denne sesongen.
Stefan Aase er ikkje den einaste forsterkninga Lysekloster har gjort
før helgas serierunde. Lysekloster har også signert kontrakter som
bind Andreas Kytiri og Joachim Westrheim til klubben ut
2020-sesongen.
Fyrste kamp for Stefan Aase i ny klubb kan bli allereie i
morgendagens kamp borte mot Stord. Lysekloster ligg på 3. plass på
tabellen, tre poeng bak serieleiar Djerv 1919.
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3 |
|
02.08 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
|
|
02.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
Sogndal tok sølv i B-sluttspelet i klasse J14 11'ar.
Etter ein litt trå start har laget spelt seg godt opp utover i
turneringa.
Heile laget består av jenter frå Sogndal født 2005.
Foto: Karianne Brøndbo Bergheim
|
I det ein er
ferdige med to dagar med sluttspel er fem lag frå fylket framleis med vidare i Norway Cup.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
Semifinale, kl. 10.50 Gaular - Nesodden 2-2, 5-6 etter
straffekonk.
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
Bronsefinale, kl. 10.00 Syril - Lyn 1-0
Klasse J14
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen 2-0
B-sluttspel
Finale, kl. 10.20 Sogndal - Nittedal 0-3
Klasse J16
B-sluttspel
Semifinale, kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint 1-0
Finale, kl. 17.20 Sogndal - Gimletroll 0-1
|
Syril tok bronse i A-sluttspelet i klasse J13/14
7'ar.
Foto: Jorunn Felde |
|
02.08 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
Fem lag frå fylket er
framleis med vidare i Norway Cup.
Her er oversikten over dagens kampar.
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
Semifinale, kl. 10.50 Gaular - Nesodden
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
Bronsefinale, kl. 10.00 Syril - Lyn
Klasse J14
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen
B-sluttspel
Finale, kl. 10.20 Sogndal - Nittedal
Klasse J16
B-sluttspel
Semifinale, kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint |
|
01.08 Status Norway Cup etter dagens kampar
|
|
Fem lag frå fylket er
med vidare i Norway Cup etter dagens sluttspelkampar.
Førde 1 er klar for kvartfinale i A-sluttspelet i klasse J14, medan
Sogndal har to lag og Gaular har eit lag med vidare i B-sluttspelet.
I tillegg skal Syril spele bronsefinale i A-sluttspelet i klasse
J13/14 7'ar.
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
Semifinale, fredag 2. august kl. 10.50 Gaular - Nesodden
Klasse J13/14 7'ar
Bronsefinale, fredag 2. august kl. 10.00 Syril - Lyn
Klasse J14
A-sluttspel
Kvartfinale, fredag 2. august kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen
B-sluttspel
Finale, fredag 2. august kl. 10.20 Sogndal - Nittedal
Klasse J16
B-sluttspel
Semifinale, fredag 2. august kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint |
|
01.08 Skavøypoll vann
4-0 borte mot Sandane
|
Skavøypoll vann 4-0 borte Sandane på Sandane
Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt
av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.
|
Skavøypoll vann i ettermiddag 4-0 borte mot
Sandane i den fyrste haustkampen i 5. divisjon. Håvard Hagen (2),
Børge Bø Yndestad og Shanjeevan Mohanarajah scora måla til
Skavøypoll. Stillinga til pause var 0-0.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt
av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.
Sandane - Skavøypoll 0-4 (0-0)
0-1 Håvard Hagen (46. min)
0-2 Håvard Hagen (77. min)
0-3 Børge Bø Yndestad (88. min)
0-4 Shanjeevan Mohanarajah (90. min+4)
Dommar:
Torleiv Straume, Hyen
Assistentdommarar:
Ragnar Åmot, Jølster og Leander Mulen Sunde, Jølster
Gult kort:
Egil Brekke, Torbjørn Gran og Nimrod Isaac-Habtemariam, Sandane
Markus Tvendeseter Kupen, Skavøypoll
Sandane:
Almar Eli Færseth
Aron Nikolai Rauset Skogli
Magnar Slagstad
Sivert Fure Skinlo
Sander Natanael Rauset Skogli
Egil Brekke
Tore Tveit
Kristian Møll
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Abraham Johnny
Magnus Nikolai Bolseth
Innbyttarar:
Kjetil Andre Moen Eide
Nimrod Isaac-Habtemariam
Melos Kibreab Yacob
Håvard Myklebust Hauge
Torbjørn Gran
Skavøypoll:
Sondre Sørpoll
Håvard Hagen
Rune Kristian Myre
Yngve Hagen
Børge Bø Yndestad
Markus Tvendeseter Kupen
Kim Andre Gangeskar
Nikolai Midtbø Heggedal
Kristoffer Rundereim
Anders Ramsevik Kvalheim
Emil Andreas Malmin Nordpoll
Innbyttarar:
Per-Martin Bjørntvedt
Jon Haukur Haraldsson
Sujeevan Mohanarajah
Shanjeevan Mohanarajah
Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 10 7 1 2 21-15 22
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3 |
|
01.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
|
Totalt 18 lag frå Sogn og
Fjordane var med vidare i sluttspelet i årets Norway Cup etter
onsdagens kampar. 12
lag var vidare i A-sluttspelet, medan seks lag var vidare i B-sluttspelet.
I tillegg spelar
Sogndal sine to lag i klasse J12 gruppespelkampar i dag.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar, og kven laga i
sine neste sluttspelkampar.
Klasse J12 7'ar
kl. 09.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Abildsø 0-0
kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 2 - KFUM-Kam Oslo 1 3-0
kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Hale-Løren Rød 2-8
Sluttspelkampar
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.00 Førde - Nest Sotra 2-4
Klasse G14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.45 Jotun - Skånland 2-1
1/8-finale, kl. 20.45 Jotun - Korsvoll 1-4
Klasse G16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.15 Førde 1 - Vigør 0-1
1/16-finale, kl. 09.15 Jotun - Nordhordland 1-2
1/16-finale, kl. 09.15 Eid - Djerv 1919 1-3
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.05 Florø - Fron 4-0
1/8-finale, kl. 14.45 Florø - Spjelkavik 1-1, Spjelkavik vidare
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle 4-0
1/16-finale, kl. 12.10 Gaular - Oppsal 3-2
1/8-finale, kl. 16.20 Heia - Sauland 1-3
1/8-finale, kl. 17.10 Gaular - Langhus 4-2
Kvartfinale, kl. 20.30 Gaular - Ullern 3-2
Semifinale, fredag 2. august kl. 10.50 Gaular - Nesodden
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.00 Syril - Gaular 4-1
Semifinale, kl. 18.15 Syril - Jinshan Shanghai 1-3
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.15 Førde 1 - Røa 5-0
1/8-finale, kl. 20.45 Førde 1 - Kolbotn 1-0
Kvartfinale, fredag 2. august kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen
B-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.00 Førde 2 - Andebu 0-1
1/8-finale, kl. 08.00 Sogndal - Fet 1-0
1/8-finale, kl. 08.00 Heia - Nordhordland 2-1
Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Heia 1-0
Semifinale, kl. 18.30 Sogndal - Kongsberg 2-0
Finale, fredag 2. august kl. 10.20 Sogndal - Nittedal
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1 3-5
1/16-finale, kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2 0-1
Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.15 Bjørn - Hødd 0-2
B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa 2-1
Semifinale, fredag 2. august kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint |
|
01.08 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
|
|
01.08 Sandane spelar
heimekamp mot Skavøypoll
|
Sandane vann 8-2 heime mot Selje på Sandane
Idrettspark 5. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sandane og Skavøypoll sparkar i ettermiddag i gong
haustsesongen i 5. divisjon.
Skavøypoll ligg på 2. plass på tabellen etter vårsesongen, medan
Sandane har inntatt ein plass midt på tabellen. Torleiv Straume frå
Hyen er dommar i kampen, og med seg på linjene har han med seg
jølstringane Ragnar Åmot og Leander Mulen Sunde.
Kampen blir spelt på Sandane Idrettspark klokka 19.00.
Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 9 4 0 5 27-21 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3 |
|
01.08 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
Totalt 18 lag frå Sogn og
Fjordane er framleis med vidare i sluttspelet i årets Norway Cup. 12
lag er vidare i A-sluttspelet, medan seks lag er vidare i
B-sluttspelet.
I tillegg spelar
Sogndal sine to lag i klasse J12 gruppespelkampar i dag.
Klasse J12 7'ar
kl. 09.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Abildsø
kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 2 - KFUM-Kam Oslo 1
kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Hale-Løren Rød
Sluttspelkampar
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.00 Førde - Nest Sotra
Klasse G14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.45 Jotun - Skånland
Klasse G16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, kl. 09.15 Eid - Djerv 1919
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.05 Florø - Fron
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, kl. 12.10 Gaular - Oppsal
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.00 Syril - Gaular
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.15 Førde 1 - Røa
B-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.00 Førde 2 - Andebu
1/8-finale, kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, kl. 08.00 Heia - Nordhordland
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2
Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.15 Bjørn - Hødd
B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa |
|
31.07 Ingrid Lovise Jåstad
debuterte for Arna Bjørnar
|
Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl
i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni.
Sjå
nokre bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Ingrid
Lovise Jåstad debuterte i dag for Arna Bjørnar i cupkampen heime mot
Stabæk på Myrdal Stadion.
17-åringen frå Hafslo blei bytta inn for Milica Mijatovic på
stillinga 2-2 like før full tid. Kampen måtte dermed avgjerast med
ekstraomgangar. Her scora Karoline Heimvik Haugland vinnarmålet til
Arna Bjørnar drøye 10 minutt før slutt i 2. ekstraomgang.
Arna Bjørnar - Stabæk 2-2 (1-0) 3-2 etter ekstraomgangar
1-0 Kristin Jondahl Risnes (15. min)
2-0 Kristin Jondahl Risnes (74. min)
2-1 Thea Loennecken (79. min)
2-2 Iris Omarsdottir (90. min)
3-2 Karoline Heimvik Haugland (108. min)
Øvrige resultat i 3. runde NM kvinner
Trondheims Ørn - Fløya 3-2
Kolbotn - Grand Bodø 11-0
LSK kvinner - Amazon Grimstad 4-0
Medkila - Røa 0-3
Resterande kampar 3. runde NM kvinner
Torsdag 1. august kl. 18.00 Sandviken - Grei
Onsdag 7. august kl. 18.00 Avaldsnes - Klepp
Onsdag 7. august kl. 18.30 Fortuna - Vålerenga
|
Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen for Røa borte
mot Medkila.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
31.07 Desse laga er vidare i Norway Cup
|
|
Totalt 55 lag frå Sogn og
Fjordane stiller i årets Norway Cup.
Etter dei innleiande kampane var 27 av desse klar for A-sluttspel, medan 26 lag gjekk til B-sluttspel.
Sogndal sine to lag i klasse J12 spelar ikkje sluttspel.
12 lag er vidare i A-sluttspelet, medan seks lag er vidare i
B-sluttspelet.
Her kan du sjå korleis det har gått med laga frå Sogn og Fjordane i
dagens sluttspelkampar.
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde - Nest Sotra
Klasse G14
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Jotun - Skånland
Klasse G16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Eid - Djerv 1919
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Oppsal
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.00 Syril - Gaular
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa
B-sluttspel
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde 2 - Andebu
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Heia - Nordhordland
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2
Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Bjørn - Hødd
B-sluttspel
Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa |
|
31.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
|
Totalt 55 lag frå Sogn og
Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er
det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.
Her kan du sjå korleis det har gått med laga frå Sogn og Fjordane i
dagens kampar.
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset 0-2
1/32-finale, kl. 12.10 Førde - Lier 7-0
1/32-finale, kl. 13.00 Jotun - Stag 2 3-0
1/16-finale, kl. 19.40 Førde - Jotun 4-3
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde - Nest Sotra
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog 0-2
Klasse G13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza Cannan 0-4
1/16-finale, kl. 09.00 Gaular - Stegaberg 3-1
1/16-finale, kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot 6-1
1/16-finale, kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru 1-8
1/8-finale, kl. 17.15 Gaular - Frei 3-14
1/8-finale, kl. 18.15 Svelgen - Rollon 2-3
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.00 Jotun - Dombås 0-9
Klasse G14
A-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Eid - Vålerenga 3 5-0
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa 0-1
1/32-finale, kl. 13.30 Syril - Frogner 0-4
1/32-finale, kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes 6-0
1/32-finale, kl. 13.30 Eid - Korsvoll 1-5
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Jotun - Skånland
B-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå 5-0
1/64-finale, kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3 6-2
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad 10-0
1/32-finale, kl. 12.30 Sandane - Nordre Fjell 2-0
1/32-finale, kl. 12.30 Bjørn - Haugar 0-8
1/32-finale, kl. 12.30 Førde - Lyn 0-2
1/32-finale, kl. 12.30 Kaupanger - Klemetsrud 1-3
1/32-finale, kl. 12.30 Hafslo - Falkeid 4-0
1/16-finale, kl. 19.00 Hafslo - Vålerenga 2 1-5
1/16-finale, kl. 19.00 Sandane - Vålerenga rekrutt 5-6
Klasse G15
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Førde - Strindheim 3-1
1/16-finale, kl. 20.15 Førde - Fet 1-4
Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Balestrand - Ørsta 5-1
1/16-finale, kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1 5-2
1/8-finale, kl. 18.15 Balestrand - Nesodden 5 0-4
1/8-finale, kl. 18.15 Gaular - Ørskog 0-2
Klasse G16
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 10.15 Eid - Hovding 2-0
1/32-finale, kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo 2-0
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Eid - Djerv 1919
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg Karmøy 3-1
1/32-finale, kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn 1-3
1/16-finale, kl. 19.00 Tornado Måløy - Langhus 1-3
1/16-finale, kl. 19.00 Bjørn - Rubbestadnes 1-5
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Jotun - Kjelsås 2-7
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Oppsal
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Gaular - Magnet Youth 7-3
1/16-finale, kl. 10.00 Syril - Førde 6-1
1/16-finale, kl. 10.00 Kaupanger - Aksla 3-4
1/8-finale, kl. 18.15 Loen - Syril 1-2
1/8-finale, kl. 18.15 Gaular - Avaldsnes/Kopervik 8-0
Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.00 Syril - Gaular
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Høyang - Berlevåg 3-0
1/16-finale, kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad 1-4
1/16-finale, kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom 1-2
1/16-finale, kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten 1-5
1/8-finale, kl. 15.15 Høyang - Krødsherad 1-2
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.45 Førde 2 - Radøy 2-0
1/16-finale, kl. 15.45 Sogndal - Strindheim 1-0
1/16-finale, kl. 15.45 Heia - Oppegård 3-2
1/16-finale, kl. 15.45 Jotun - Nittedal 0-1
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde 2 - Andebu
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Heia - Nordhordland
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2
Klasse J15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival 5-3
1/8-finale, kl. 19.15 Tambarskjelvar - Malvik 0-3
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.15 Tornado Måløy - Reinsfjell/Eidsvåg 3-1
1/8-finale, kl. 20.15 Tornado Måløy - Dombås 2-3
Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Bjørn - Hødd
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy 2-4
1/16-finale, kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg 2-1
1/8-finale, kl. 20.15 Sogndal - Gruben 3-1
Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa/Herd
Spj
Klasse J17
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.15 Gaular - Øvrevoll/Hosle 3-1
1/8-finale, kl. 17.30 Gaular - Sotra 2-5 |
|
31.07 Fardal Opseth klar for Adelaide United
|
Kristian Fardal Opseth i Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Kristian Fardal Opseth er
klar for den australske klubben Adelaide United. Det melder klubben
på sine heimesider.
Fardal Opseth har sidan i januar spelt for den tyrkiske klubben
BB Erzurumspor. 29-åringen frå Kaupanger har i tillegg til
moderklubben Kaupanger spelt for klubbane Sogndal, Førde, Bodø/Glimt
og BB Erzurumspor.
|
Kristian Fardal Opseth for Sogndal mot Bodø Glimt 24.
juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
31.07 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter 10 rundar.
Lefdal har på dei 10 fyrste rundane prikka inn 80 rette, og toppar
lista føre Kenneth Fosse Elde (78 rette) og Alf Tore Tvendeseter (77
rette).
NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre
dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om
samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 10
fyrste rundane.
Totalt 378 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no
i årets Lokaltips.
80 rette:
Kristian Lefdal
78 rette:
Kenneth Fosse Elde
77 rette:
Alf Tore Tvendeseter
76 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Rune Lefdal
75 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Rune Henjesand
Roger Nygård
74 rette:
Torbjørn Ylvisåker
73 rette:
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
72 rette:
Steinar Langedal
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
Marcus Vedeler
71 rette:
Oddmund Balsnes
Ørjan Igelkjøn
Ole morten Kvam
Jon Kåre Rauset
Magnus Reksnes
Thomas Thaule
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth
70 rette:
Reidar Balsnes
Nils Morten Frislid
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Martin Nesje Lindvik
|
|
31.07 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
Totalt 55 lag frå Sogn og
Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er
det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.
Her er oversikten over dagens sluttspelkampar.
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset
1/32-finale, kl. 12.10 Førde - Lier
1/32-finale, kl. 13.00 Jotun - Stag 2
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog
Klasse G13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza Cannan
1/16-finale, kl. 09.00 Gaular - Stegaberg
1/16-finale, kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot
1/16-finale, kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.00 Jotun - Dombås
Klasse G14
A-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Eid - Vålerenga 3
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa
1/32-finale, kl. 13.30 Syril - Frogner
1/32-finale, kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes
B-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå
1/64-finale, kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad
1/32-finale, kl. 12.30 Sandane - Villasanta/Nordre Fjell
1/32-finale, kl. 12.30 Bjørn - Haugar
Klasse G15
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Førde - Strindheim
Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Balestrand - Ørsta
1/16-finale, kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1
Klasse G16
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 10.15 Eid - Hovding
1/32-finale, kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør/Team Askøy
2
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg Karmøy
1/32-finale, kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Jotun - Kjelsås
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Vinnar
Oppsal/Kolbotn 2
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Gaular - Magnet Youth
1/16-finale, kl. 10.00 Syril - Førde
1/16-finale, kl. 10.00 Kaupanger - Aksla
1/8-finale, kl. 18.15 Loen - Vinnar Syril/Førde
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Høyang - Berlevåg
1/16-finale, kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad
1/16-finale, kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom
1/16-finale, kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.45 Førde 2 - Radøy
1/16-finale, kl. 15.45 Sogndal - Strindheim
1/16-finale, kl. 15.45 Heia - Oppegård
1/16-finale, kl. 15.45 Jotun - Nittedal
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2
Klasse J15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.15 Tornado Måløy - Reinsfjell/Eidsvåg
Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 14.45 Bjørn - Hødd
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy
1/16-finale, kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg
Klasse J17
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 11.15 Gaular - Øvrevoll/Hosle |
|
30.07 27 lag vidare til A-sluttspel i Norway Cup
|
|
Totalt 55 lag frå Sogn og
Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er
det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.
Sogndal sine to lag i klasse J12 spelar ikkje sluttspel.
Under ser du oversikten over kva lag som går til A-sluttspel og
B-sluttspel i dei forskjellige klassene, pluss kor tid og kven laga
skal møte i den fyrste sluttspelkampen.
Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.10 Førde - Lier
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.00 Jotun - Stag 2
B-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog
Klasse G13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza
Cannan
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Gaular - Stegaberg
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Jotun - Dombås
Klasse G14
A-sluttspel
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Eid - Vålerenga
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.30 Syril - Frogner
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes
B-sluttspel
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.30 Sandane - Villasanta/Nordre
Fjell
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.30 Bjørn - Haugar
Klasse G15
A-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Førde - Strindheim
Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Balestrand - Ørsta
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1
Klasse G16
A-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Eid - Hovding
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør/Team
Askøy 2
B-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg
Karmøy
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn
Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Jotun - Kjelsås
Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Vinnar
Oppsal/Kolbotn 2
Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Gaular - Magnet
Youth
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Syril - Førde
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Kaupanger - Aksla
1/8-finale, onsdag 31. juli kl. 18.15 Loen - Vinnar Syril/Førde
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Høyang - Berlevåg
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Førde 2 - Radøy
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Strindheim - Sogndal
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Heia - Oppegård
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Jotun - Nittedal
Klasse J15
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2
Klasse J15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 13.15 Tornado Måløy -
Reinsfjell/Eidsvåg
Klasse J16
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Bjørn - Odda
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg
Klasse J17
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.15 Bjørn - Odda |
|
30.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar.
Dagens 57 kampar enda med 26 seierar, 10 uavgjort og 21
tap.
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Bjørn - Åsane 1-1
Kl. 09.00 G14 Eid - Ulfstind 4-1
Kl. 09.00 G14 Førde - FC Reipas 0-4
Kl. 09.00 G14 Kaupanger - Ullensaker/Kisa 0-1
Kl. 09.00 G14 Hafslo - Gjøa SC 1-2
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Lom 1 4-2
Kl. 09.10 G14 Sogndal - Stoppen 1-0
Kl. 09.50 J15 Jølster - Ørnar 1-0
Kl. 09.50 J15 Førde - Bremnes 3-0
Kl. 09.50 J16 Florø - Aksla 1-3
Kl. 09.50 J16 Sogndal - Sykkylven 0-2
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - KFUM-kam Oslo 3 4-2
Kl. 10.50 G14 Sandane - HSV Fotball 2 1-2
Kl. 10.50 J14 Jotun - Kolbotn 2-2
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Nittedal 1-0
Kl. 10.50 J14 Førde 2 - Lørenskog 0-2
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Abildsø 0-4
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Høybråten og Stovner Rosa 8-0
Kl. 11.00 J13/14 7'ar Gaular - Lyn 2 4-4
Kl. 11.30 G13 9'ar Stadlandet - KFUM-Kam Oslo 1 1-7
Kl. 12.00 G15/16 7'ar Balestrand - Frei 4-0
Kl. 12.20 J13 9'ar Gaular - Øvrevoll Hosle 1 6-1
Kl. 12.40 G16 Bjørn - Kvernbit 1-2
Kl. 12.40 J16 Bjørn - Herd 0-10
Kl. 13.10 J13 9'ar Heia - Oppsal 4-2
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Magnet Youth 2-2
Kl. 13.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Korsgård 2-2
Kl. 13.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Gjerdrum 1-1
Kl. 13.55 G17 Jotun - Sund/Skogsvåg 0-6
Kl. 14.00 J12 7'ar Sogndal 1 - KFUM-Kam Oslo 2 2-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Herd 1-6
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Kvass/Ulvungen 2-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Lærdal - Ørsta 2-3
Kl. 14.50 G13 9'ar Jotun - Lindeberg 3-1
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Oppegård 2 2-0
Kl. 15.10 G14 Syril - Lørenskog 2 4-2
Kl. 15.10 G14 Jotun - Spydeberg 4-0
Kl. 15.10 G15 Førde - Elverum Hvit 3-0
Kl. 15.10 G16 Tornado Måløy - Team Askøy 1 0-2
Kl. 15.40 G13 9'ar Tornado Måløy - Sotra 2 8-2
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Valder 0-5
Kl. 16.10 G16 Eid - Mosjøen 1 2-2
Kl. 16.10 G16 Førde 1 - Åndalsnes 3-1
Kl. 16.10 G16 Førde 2 - Austevoll 0-2
Kl. 16.15 G15/16 7'ar Gaular - TuS Felde 2-1
Kl. 16.15 J13/14 7'ar Gaular - Njardar/Tysnes 2-2
Kl. 16.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Clausenengen 1-1
Kl. 17.10 G16 Jotun - Os 2 2-1
Kl. 17.10 J14 Heia - Ørsta 0-3
Kl. 17.10 J14 Jotun - Haugar 1 3-3
Kl. 17.15 J13/14 7'ar Førde - Stridsklev 3-0
Kl. 18.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Høybråten og Stovner Hvit
8-0
Kl. 18.10 J17 Gaular - Malvik 3-5
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Kaupanger - Nittedal 4-0
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Førde - Skåla 8-4
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Gaular - Bud 2-6
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Jotun - Heddal 2-0 |
|
30.07 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
NB!
I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
|
|
30.07 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Bjørn - Åsane
Kl. 09.00 G14 Eid - Ulfstind
Kl. 09.00 G14 Førde - FC Reipas
Kl. 09.00 G14 Kaupanger - Ullensaker/Kisa
Kl. 09.00 G14 Hafslo - Gjøa SC
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Lom 1
Kl. 09.10 G14 Sogndal - Stoppen
Kl. 09.50 J15 Jølster - Ørnar
Kl. 09.50 J15 Førde - Bremnes
Kl. 09.50 J16 Florø - Aksla
Kl. 09.50 J16 Sogndal - Sykkylven
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - KFUM-kam Oslo 3
Kl. 10.50 G14 Sandane - HSV Fotball 2
Kl. 10.50 J14 Jotun - Kolbotn
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Nittedal
Kl. 10.50 J14 Førde 2 - Lørenskog
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Abildsø
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Høybråten og Stovner Rosa
Kl. 11.00 J13/14 7'ar Gaular - Lyn 2
Kl. 11.30 G13 9'ar Stadlandet - KFUM-Kam Oslo 1
Kl. 12.00 G15/16 7'ar Balestrand - Frei
Kl. 12.20 J13 9'ar Gaular - Øvrevoll Hosle 1
Kl. 12.40 G16 Bjørn - Kvernbit
Kl. 12.40 J16 Bjørn - Herd
Kl. 13.10 J13 9'ar Heia - Oppsal
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Magnet Youth
Kl. 13.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Korsgård
Kl. 13.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Gjerdrum
Kl. 13.55 G17 Jotun - Sund/Skogsvåg
Kl. 14.00 J12 7'ar Sogndal 1 - KFUM-Kam Oslo 2
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Herd
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Kvass/Ulvungen
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Lærdal - Ørsta
Kl. 14.50 G13 9'ar Jotun - Lindeberg
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Oppegård 2
Kl. 15.10 G14 Syril - Lørenskog 2
Kl. 15.10 G14 Jotun - Spydeberg
Kl. 15.10 G15 Førde - Elverum Hvit
Kl. 15.10 G16 Tornado Måløy - Team Askøy 1
Kl. 15.40 G13 9'ar Tornado Måløy - Sotra 2
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Valder
Kl. 16.10 G16 Eid - Mosjøen 1
Kl. 16.10 G16 Førde 1 - Åndalsnes
Kl. 16.10 G16 Førde 2 - Austevoll
Kl. 16.15 G15/16 7'ar Gaular - TuS Felde
Kl. 16.15 J13/14 7'ar Gaular - Njardar/Tysnes
Kl. 16.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Clausenengen
Kl. 17.10 G16 Jotun - Os 2
Kl. 17.10 J14 Heia - Ørsta
Kl. 17.10 J14 Jotun - Haugar 1
Kl. 17.15 J13/14 7'ar Førde - Stridsklev
Kl. 18.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Høybråten og Stovner Hvit
Kl. 18.10 J17 Gaular - Malvik
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Kaupanger - Nittedal
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Førde - Skåla
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Gaular - Bud
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Jotun - Heddal |
|
29.07 Jølster vann 4-2
mot Kaupanger
|
Odd Rune Dvergsdal scora eit av måla til Jølster mot
Kaupanger.
Bildet er frå kampen mellom Sandane og Jølster 6. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Jølster vann i ettermiddag 4-2 borte mot Kaupanger
i ein treningskamp på Kaupanger Stadion.
Daniel Klakegg, Ola Weel Skram, Trond Arild Bolset og Odd Rune
Dvergsdal scora for Jølster, medan Trond Vegard Ripe og Kim Stokke
sette inn måla til heimelaget. Kampen blei spelt over 3x30 minutt.
Jølster spelar sin fyrste seriekamp i haust borte mot Vik søndag 11.
august. Jølster toppar 5. divisjon etter ni serierundar, medan Vik
ligg på 3. plass.
Kaupanger sparkar i gong sin haustsesong i Kretsligaen med bortekamp
mot Dale. Kampen blir spelt på Dingemoen laurdag 3. august. |
|
29.07 Bergen Nord vann
1-0 heime mot Sogndal 2
|
Vebjørn Nord Haugland og Bergen Nord vann i dag 1-0 mot Sogndal 2.
Bildet er frå Eid 2 sin 3-0 seier heime mot
Jølster 13. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal 2 tapte i
ettermiddag 1-0 borte mot Bergen Nord i Norsk Tipping-ligaen.
Hermann Mellesdal Haukeland scora Bergen Nord sitt vinnarmål like
før full tid.
Bergen Nord - Sogndal 2 1-0 (0-0)
1-0 Hermann Mellesdal Haukeland (88. min)
Bergen Nord:
Andreas Andersen
Andreas Drægebø Helland
Andreas Hopland Larsen
David Mkrtchyan
Dennis Møller Wolfe
Eric Andres Figueroa
Hermann Mellesdal Haukeland
Mathias Macody Lund
Mohaned Al-abdi
Morten Rasmussen Stenhjem
Ole Marius Cassidy Ones
Sander Genius Bjørndal
Simen Lindtner
Stefan Georg Johannessen
Vebjørn Nord Haugland
Ulrik Giving Hauge
Karsten Samuelsen Østerbø
Sogndal 2:
Kristian Bergheim Rutlin
Ulrik Tillung Fredriksen
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Stokkanes
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Erlend Hanssen Grov
Anders Johannessen Nord
Johan Svedal Flo
Akor Jerome Adams
Innbyttarar:
Per Michael Legria Thune
Ørjan Hippe Sørflaten
Daniel Navarsete Tonheim
Vegard Halset
Kasper Bordvik
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3
|
Kristian Rutlin spelte sin siste kamp for Sogndal før overgangen til
Fjøra.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Fyllingsdalen i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
29.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar.
Dagens 56 kampar enda med 25 seierar, ni uavgjort og 22
tap.
Jenter
kl. 09.00 J13 9'ar Heia - Frisk Asker 1-3
kl. 10.40 J13 9'ar Gaular - Grüner 7-0
kl. 10.00 J13/14 7'ar Førde - Vanylven 4-3
kl. 10.00 J13/14 7'ar Kaupanger - Flåværingen 7-2
kl. 10.00 J13/14 7'ar Bjørn - Jinshan Shanghai 0-11
kl. 10.00 J13/14 7'ar Gaular - Hødd Blå 4-3
kl. 11.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Lesja/Dombås 3-3
kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Bækkelaget 2-1
kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Varegg 7-2
kl. 14.15 J13/14 7'ar Loen - Vigra 7-0
kl. 17.15 J13/14 7'ar Bjørn - Steigen 2-2
kl. 17.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Sotra 2 0-8
kl. 17.15 J13/14 7'ar Lærdal - Høybråten og Stovner 2-2
kl. 09.00 J14 Førde 1 - Tertnes 9-0
kl. 09.00 J14 Førde 2 - KFUM-Kam Oslo 2 3-0
kl. 09.00 J14 Sogndal - Elnesvågen 1-2
kl. 09.00 J14 Heia - Molde 1-4
kl. 11.40 J14 Jotun - Åndalsnes 0-2
kl. 09.50 J15 Jølster - AIK 0-1
kl. 09.50 J15 Førde - Kolbotn Hvit 1-4
kl. 18.30 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Leirfjord 7-0
kl. 19.30 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Vanylven 1-0
kl. 09.50 J16 Sogndal - Lambertseter 0-1
kl. 13.55 J16 Bjørn - Otta 2-1
kl. 18.10 J16 Florø - Kolnes/Stegaberg 1-1
kl. 15.05 J17 Gaular - Osterøy 2-3
Gutar
kl. 09.00 G13/14 7'ar Gaular - Mysen 6-2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Stegaberg 2 2-2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Førde - Alrusifa Club Association 0-11
kl. 17.20 G13 9'ar Jotun - Landsås 0-1
kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Lyn 2 7-0
kl. 12.20 G13 9'ar Stadlandet - Vestre Akers 0-0
kl. 13.10 G13 9'ar Førde - Rælingen 2 3-1
kl. 18.30 G13/14 7'ar Svelgen - Tertnes 5-0
kl. 19.30 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Røa 7-0
kl. 10.50 G14 Sandane - Os 2 3-0
kl. 10.50 G14 Syril - Villasanta Cosov 1 3-1
kl. 10.50 G14 Jotun - Villasanta Cosov 2 3-1
kl. 15.10 G14 Bjørn - Nest Sotra 0-7
kl. 16.10 G14 Førde - Oppsal 1 1-5
kl. 16.10 G14 Sogndal - Gjekstad/Østerøya 0-1
kl. 16.10 G14 Eid - Kløfta 0-2
kl. 16.10 G14 Kaupanger - Asker 0-0
kl. 16.10 G14 Hafslo - Tertnes 2-4
kl. 15.10 G15 Førde - Byåsen 1 1-5
kl. 11.00 G15/16 7'ar Gaular - Furuset 4-0
kl. 17.15 G15/16 7'ar Balestrand - Torpa 16-1
kl. 15.10 G16 Førde 1 - Hegra 5-0
kl. 11.40 G16 Førde 2 - Flekkefjord 0-5
kl. 11.40 G16 Bjørn - Herd 1-2
kl. 11.40 G16 Jotun - Verdal 1-1
kl. 19.25 G16 Tornado Måløy - Giv Akt/Spangereid 2-1
kl. 19.25 G16 Eid - KFUM-Kam Oslo 1-1
Kl. 08.00 G17 Jotun - Varden 1-4
kl. 19.25 G17 Florø - Brattvåg 4-0
kl. 20.25 G17 Jotun - Seleccion Scandinavia de Chile 1-2 |
|
29.07 Bjørnar Hove
skal spele for Jerv
|
Bjørnar Hove i Florø sin bortekamp mot Førde 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Bjørnar Hove frå Sogndal
skal spele for Jerv i OBOS-ligaen.
Den tidligare Sogndal og Florøspelaren har dei siste sesongane spelt
for Stjørdals Blink i PostNord-ligaen. 24-åringen blei presentert
som Jerv-spelar i pausa under gårsdagens kamp mellom Jerv og Sogndal
på Levermyr Stadion.
Hove er klar for spel i Jerv når overgangsvinduet åpnar 1. august.
|
Bjørnar Hove for Sogndal 2 i bortekampen mot Sandane
30. juli 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
29.07 Kampar i dag, måndag
29.
juli
|
Ulrik Tillung Fredriksen i heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 19.00 Bergen Nord - Sogndal 2
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3 |
|
29.07 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 08.00 G17 Jotun - Varden
kl. 09.00 G13/14 7'ar Gaular - Mysen
kl. 09.00 J13 9'ar Heia - Frisk Asker
kl. 09.00 J14 Førde 1 - Tertnes
kl. 09.00 J14 Førde 2 - KFUM-Kam Oslo 2
kl. 09.00 J14 Sogndal - Elnesvågen
kl. 09.00 J14 Heia - Molde
kl. 09.50 J15 Jølster - AIK
kl. 09.50 J15 Førde - Kolbotn Hvit
kl. 09.50 J16 Sogndal - Lambertseter
kl. 10.00 J13/14 7'ar Førde - Vanylven
kl. 10.00 J13/14 7'ar Kaupanger - Flåværingen
kl. 10.00 J13/14 7'ar Bjørn - Jinshan Shanghai
kl. 10.00 J13/14 7'ar Gaular - Hødd Blå
kl. 10.40 J13 9'ar Gaular - Grüner
kl. 10.50 G14 Sandane - Os 2
kl. 10.50 G14 Syril - Villasanta Cosov 1
kl. 10.50 G14 Jotun - Villasanta Cosov 2
kl. 11.00 G15/16 7'ar Gaular - Furuset
kl. 11.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Lesja/Dombås
kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Lyn 2
kl. 11.40 G16 Førde 2 - Flekkefjord
kl. 11.40 J14 Jotun - Åndalsnes
kl. 11.40 G16 Bjørn - Herd
kl. 11.40 G16 Jotun - Verdal
kl. 12.20 G13 9'ar Stadlandet - Vestre Akers
kl. 13.10 G13 9'ar Førde - Rælingen 2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Stegaberg 2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Førde - Alrusifa Club Association
kl. 13.55 J16 Bjørn - Otta
kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Bækkelaget
kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Varegg
kl. 14.15 J13/14 7'ar Loen - Vigra
kl. 15.05 J17 Gaular - Osterøy
kl. 15.10 G14 Bjørn - Nest Sotra
kl. 15.10 G15 Førde - Byåsen 1
kl. 15.10 G16 Førde 1 - Hegra
kl. 16.10 G14 Førde - Oppsal 1
kl. 16.10 G14 Sogndal - Gjekstad/Østerøya
kl. 16.10 G14 Eid - Kløfta
kl. 16.10 G14 Kaupanger - Asker
kl. 16.10 G14 Hafslo - Tertnes
kl. 17.15 J13/14 7'ar Bjørn - Steigen
kl. 17.15 G15/16 7'ar Balestrand - Torpa
kl. 17.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Sotra 2
kl. 17.15 J13/14 7'ar Lærdal - Høybråten og Stovner
kl. 17.20 G13 9'ar Jotun - Landsås
kl. 18.10 J16 Florø - Kolnes/Stegaberg
kl. 18.30 G13/14 7'ar Svelgen - Tertnes
kl. 18.30 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Leirfjord
kl. 19.25 G16 Tornado Måløy - Giv Akt/Spangereid
kl. 19.25 G16 Eid - KFUM-Kam Oslo
kl. 19.25 G17 Florø - Brattvåg
kl. 19.30 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Røa
kl. 19.30 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Vanylven
kl. 20.25 G17 Jotun - Seleccion Scandinavia de Chile |
|
28.07 Sogndal spelte
uavgjort 1-1 borte mot Jerv
|
Sivert Mannsverk og Eirik Lereng var begge med på Jotun sitt lag som
gjekk til topps under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2013.
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000),
Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og
Eirik Lereng (2001).
Sjå bilder og resultat frå kampane 18. januar 2013.
|
Sogndal spelte i
ettermiddag uavgjort 1-1 borte mot Jerv på Levermyr Stadion. Ole
Amund Sveen gav Sogndal leiinga 1-0, men nesten fem minutt utlikna
Jerv til 1-1 ved Torje Wichne.
Eirik Lereng debuterte for Sogndal i OBOS-ligaen denne kampen.
Årdølen spelte heile kampen i Sogbndal sitt forsvar.
Neste kamp for Sogndal i OBOS-ligaen er heime mot Ullensaker/Kisa
søndag 4. august.
Jerv - Sogndal 1-1 (0-0)
0-1 Ole Amund Sveen (86. min)
1-1 Torje Wichne (90. min+5)
Dommar: Christian Moen, Løvenstad
Assistentdommarar: Steffen Tendvall Abrahamsen, Randesund og
Kjetil Nordmark, Orstad
4. dommar: Jon Romuld Håversen, Gimletroll
Gult kort: Anthony Achu Okachi, Daniel Aase og Vincent
Ferreira, Jerv
Per-Magnus Steiring, Sogndal
Jerv:
Øystein Øvretveit
Torje Wichne
Espen Ramse Knudsen
Peter Reinhardsen
Simon-Andreas Larsen
Mathias Wichmann Andersen
Daniel Aase
Jan Martin Hoel Andersen
Luke Vincent Ferreira (Ole Marius Håbestad 76. min)
Kristoffer Tønnessen
Anthony Achu Okachi (Aram Khalili 63. min)
Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Per-Magnus Steiring
Ole Amund Sveen (Jonas Tillung Fredriksen 90. min)
Eirik Lereng
Steffen Ernemann (Ole Martin Rindarøy 79. min)
Joachim Soltvedt
Sivert Heggheim Mannsverk
Sixten Dalen Jensen
Eirik Wilberg Schulze
Sigurd Hauso Haugen (Akor Jerome Adams 90. min) |
|
28.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Dagens 58 kampar enda med 26 seierar, fire uavgjort og 28
tap.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.
Kl. 09.00 G14 Eid - KFUM-Kam Oslo 3 5-0
Kl. 09.00 G14 Sandane - Høybråten og Stovner 0-3
Kl. 09.00 G14 Sogndal - Oppsal 3 4-0
Kl. 09.00 G14 Syril - Fron 1-2
Kl. 09.00 G14 Jotun - Kolbotn Kvit 4-1
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Averøy 0-4
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Holmlia 3-2
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Lærdal - Treungen 0-5
Kl. 09.50 J13 9'ar Gaular - Sotra 2-3
Kl. 09.50 J15 Førde - Vedavåg Karmøy 2-1
Kl. 10.00 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Stegaberg 2 3-3
Kl. 10.40 G13 9'ar Stadlandet - Stag 2 2-3
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - Ready 1 4-2
Kl. 10.50 G16 Bjørn - Koppang/Rendalen 1-1
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Avaldsnes/Koparvik 1-1
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Eik Tønsberg 2-3
Kl. 10.50 J14 Heia - Grue 0-5
Kl. 10.50 J14 Jotun - Nordhordland 2-0
Kl. 11.00 G15/16 7'ar Balestrand - Norild 7-1
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Kolbotn A 0-2
Kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Eik Tønsberg 1-5
Kl. 11.30 J13 9'ar Heia - Tjørvåg/Mil/Gil 1-2
Kl. 11.40 G16 Tornado Måløy - Club de Alfaz del Pi 0-3
Kl. 11.40 G16 Førde 1 - Lysekloster 5-1
Kl. 11.40 J16 Sogndal - Nord 0-2
Kl. 11.40 J15 Jølster - Kilkameratene 2-0
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Høyang - Osterøy 0-6
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Gaular - Lom 2 9-0
Kl. 12.40 G17 Florø - Vestsiden Askøy 5-1
Kl. 12.40 G16 Eid - Vestsiden Askøy 2 3-0
Kl. 13.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Ramnes Blå 2-1
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Torpa 3-7
Kl. 13.55 J16 Bjørn - Sverresborg 1 0-1
Kl. 14.00 J13 9'ar Gaular - Spjelkavik 2-3
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Kaupanger - Hødd Kvit 1-5
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Hareid 4-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Bjørn - Aksla 1-11
Kl. 14.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Eina 10-1
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Frigg Oslo 9-1
Kl. 15.10 G14 Førde - Vard Haugesund 1 0-1
Kl. 15.15 G13/14 7'ar Svelgen - Leik 3-2
Kl. 15.15 G14 Kaupanger - Raufoss 2 0-1
Kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Kolbotn C 2-1
Kl. 16.10 G14 Hafslo - Ullern 1 0-5
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Nordstrand 0-6
Kl. 16.10 J16 Florø - Sverresborg 2 0-4
Kl. 17.10 G15 Førde - Lille Tøyen 4-0
Kl. 17.10 J14 Førde 2 - Torvastad 1-0
Kl. 17.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Malvik 2-6
Kl. 18.10 G16 Førde 2 - Molde 1-5
Kl. 18.10 G16 Jotun - Ridabu 2-0
Kl. 18.10 J16 Sogndal - Surnadal 0-4
Kl. 18.10 J17 Gaular - Fagernes 0-0
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Førde - Haugar 7-0
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Gaular - Dombås 4-1
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Førde - SRBG Panda Girls 0-5
Kl. 19.30 G15/16 7'ar Gaular - Træff 3-1
Kl. 19.50 G13 9'ar Jotun - Oppsal 3 11-1 |
|
28.07 Filmsnutt frå Hyen
- Flatraket/Skavøypoll 2
|
Hyen jublar etter 4-3 seieren mot Flatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom
Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.
|
Hyen vann fredag ettermiddag
4-3 heime mot Flatraket/Skavøypoll 2 på Hyen
Sentralidrettsanlegg. Magne-Johan Gjengedal, Sindre Moritsgård
Flatjord, Nils Jøssang og Jens Inge Utheim Bakketun scora for Hyen,
medan Per Martin Bjørntvedt (2) og Martin Nygård sette inn måla til
Flatraket/Skavøypoll 2.
Ein liten filmsnutt frå denne kampen er no lagt ut på YouTube.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom
Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2 4-3 (0-0)
1-0 Magne-Johan Gjengedal (51. min)
1-1 Martin Nygård (60. min)
1-2 Per Martin Bjørntvedt (64. min)
2-2 Sindre Moritsgård Flatjord (67. min)
3-2 Nils Jøssang (77. min)
3-3 Per Martin Bjørntvedt (79. min)
4-3 Jens Inge Utheim Bakketun (87. min) |
|
|
28.07 11. runde i
Lokaltipset 2019
|
|
Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no
sitt lokaltips 2019.
Klikk her for å
sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.
Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her
i frå fylket.
I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med
flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det
loddtrekning om premien.
NB!
I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine.
11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)
|
|
28.07 Dagens kampar i Norway Cup
|
|
55 lag frå 21 forskjellige klubbar
i fylket deltek i årets Norway Cup.
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09.00 G14 Eid - KFUM-Kam Oslo 3
Kl. 09.00 G14 Sandane - Høybråten og Stovner
Kl. 09.00 G14 Sogndal - Oppsal 3
Kl. 09.00 G14 Syril - Fron
Kl. 09.00 G14 Jotun - Kolbotn Kvit
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Averøy
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Holmlia
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Lærdal - Treungen
Kl. 09.50 J13 9'ar Gaular - Sotra
Kl. 09.50 J15 Førde - Vedavåg Karmøy
Kl. 10.00 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Stegaberg 2
Kl. 10.40 G13 9'ar Stadlandet - Stag 2
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - Ready 1
Kl. 10.50 G16 Bjørn - Koppang/Rendalen
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Avaldsnes/Koparvik
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Eik Tønsberg
Kl. 10.50 J14 Heia - Grue
Kl. 10.50 J14 Jotun - Nordhordland
Kl. 11.00 G13/14 7'ar Førde - Svelgen
Kl. 11.00 G15/16 7'ar Balestrand - Norild
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Kolbotn A
Kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Eik Tønsberg
Kl. 11.30 J13 9'ar Heia - Tjørvåg/Mil/Gil
Kl. 11.40 G16 Tornado Måløy - Club de Alfaz del Pi
Kl. 11.40 G16 Førde 1 - Lysekloster
Kl. 11.40 J16 Sogndal - Nord
Kl. 11.40 J15 Jølster - Kilkameratene
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Høyang - Osterøy
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Gaular - Lom 2
Kl. 12.40 G16 Eid - Vestsiden Askøy 2
Kl. 12.40 G17 Florø - Vestsiden Askøy
Kl. 13.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Ramnes Blå
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Torpa
Kl. 13.55 J16 Bjørn - Sverresborg 1
Kl. 14.00 J13 9'ar Gaular - Spjelkavik
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Kaupanger - Hødd Kvit
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Hareid
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Bjørn - Aksla
Kl. 14.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Eina
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Frigg Oslo
Kl. 15.10 G14 Førde - Vard Haugesund 1
Kl. 15.15 G13/14 7'ar Svelgen - Leik
Kl. 15.15 G14 Kaupanger - Raufoss 2
Kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Kolbotn C
Kl. 16.10 G14 Hafslo - Ullern 1
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Nordstrand
Kl. 16.10 J16 Florø - Sverresborg 2
Kl. 17.10 G15 Førde - Lille Tøyen
Kl. 17.10 J14 Førde 2 - Torvastad
Kl. 17.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Malvik
Kl. 18.10 G16 Førde 2 - Molde
Kl. 18.10 G16 Jotun - Ridabu
Kl. 18.10 J16 Sogndal - Surnadal/Søya/Todalen
Kl. 18.10 J17 Gaular - Fagernes
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Gaular - Dombås
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Førde - SRBG Panda Girls
Kl. 19.30 G15/16 7'ar Gaular - Træff
Kl. 19.50 G13 9'ar Jotun - Oppsal 3
Kl. 19.55 G17 Jotun - Varden |
|
28.07 Sogndal møter
Jerv på bortebane
|
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal møter i
ettermiddag Jerv på bortebane i den 15. serierunden i OBOS-ligaen.
15. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 17.00 Tromsdalen - Strømmen
Kl. 18.00 Jerv - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Skeid
Kl. 18.00 Notodden - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Aalesund - Nest Sotra
Kl. 18.00 KFUM - Raufoss
Kl. 18.00 HamKam - Sandefjord
Kl. 20.00 Ullensaker/Kisa - Start
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Start 14 9 1 4 26 - 18 28
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 14 6 2 6 27 - 24 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2 |
|
27.07 Hornindalsvatnet
Maraton 2019
|
Inge Asbjørn Haugen, Louisa Sance og Signy Henden Rustlie
etter dagens Hornindalsvatnet Maraton i Hornindal.
Sjå bilder
frå Hornindalsvatnet Maraton
2019.
|
Årets Hornindalsvatnet
Maraton blei i dag avvikla ved Nord-Europas djupaste innsjø. Det
er 28. gongen Hornindalsvatnet Maraton blir arrangert.
Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.
Sjå bilder
frå Hornindalsvatnet Maraton
2019.
|
Svein Egil Sørland, Hanna Lovise Sørland og Andy Thiem i fint driv.
Helge Hafsås frå Olden vann maratondistansen på 3.10.14.
Helge Fuglseth frå Ålesund sprang i dag sin 200. maraton.
Inge Asbjørn Haugen har som som den einaste fullført
maratondistansen
alle 28. gongane Hornindalsvatnet Maraton har blitt arrangert.
Før starten på dagens maratondistanse.
|
|
27.07 Resultat kampar i dag, laurdag 27.
juli
|
Hasan Kurucay gav Florø leiinga 1-0 i dagens 2-0 seier mot Fram.
Bildet er frå cupkampen heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Fram 2-0 (1-0)
1-0 Hasan Kurucay (6. min)
2-0 Moses John Dyer (63. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Åsane 13 7 3 3 31 - 14 24
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Florø 13 5 4 4 15 - 15 19
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Asker 12 2 6 4 11 - 15 12
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Mjølner 12 3 2 7 13 - 25 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Oppsal 13 2 4 7 17 - 33 10
Fjøra - Strømsgodset 2 1-2 (1-1)
0-1 Andreas Rosendal Nyhagen (8. min)
1-1 Morten Knutsen (36. min)
1-2 Aleksander Biermann Stenseth (85. min)
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 12 10 1 1 37 - 11 31
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Os 12 4 3 5 34 - 23 15
Brann 2 12 4 2 6 22 - 25 14
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3 |
|
27.07 Kampar i dag, laurdag 27.
juli
|
Steffen Olsen og Fjøra møter i Strømsgodset 2 på heimebane.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Florø - Fram
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Fram 12 6 4 2 28 - 14 22
Åsane 12 6 3 3 28 - 13 21
Kjelsås 12 5 6 1 20 - 13 21
Alta 12 6 2 4 20 - 19 20
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Florø 12 4 4 4 13 - 15 16
Bærum 12 4 4 4 17 - 20 16
Odd 2 12 4 0 8 19 - 21 12
Asker 12 2 6 4 11 - 15 12
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Mjølner 12 3 2 7 13 - 25 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Oppsal 12 2 3 7 12 - 28 9
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Fjøra - Strømsgodset 2
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 12 10 1 1 37 - 11 31
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Lysekloster 12 8 1 3 24 - 11 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Fyllingsdalen 12 7 1 4 28 - 19 22
Strømsgodset 2 12 6 1 5 25 - 22 19
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Os 12 4 3 5 34 - 23 15
Brann 2 12 4 2 6 22 - 25 14
Vestfossen 12 2 3 7 16 - 37 9
Fjøra 12 2 1 9 15 - 54 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 12 1 0 11 9 - 74 3 |
|
26.07 Hyen vann 4-3 mot
Flatraket/Skavøypoll 2
|
Hyen jublar etter dagens seier mot Fatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Hyen vann i ettermiddag
4-3 heime mot Flatraket/Skavøypoll 2 på Hyen
Sentralidrettsanlegg. Magne-Johan Gjengedal, Sindre Moritsgård
Flatjord, Nils Jøssang og Jens Inge Utheim Bakketun scora for Hyen,
medan Per Martin Bjørntvedt (2) og Martin Nygård sette inn måla til
Flatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2 4-3 (0-0)
1-0 Magne-Johan Gjengedal (51. min)
1-1 Martin Nygård (60. min)
1-2 Per Martin Bjørntvedt (64. min)
2-2 Sindre Moritsgård Flatjord (67. min)
3-2 Nils Jøssang (77. min)
3-3 Per Martin Bjørntvedt (79. min)
4-3 Jens Inge Utheim Bakketun (87. min)
Dommar: Stein Otto Førde (Breimsbygda IL)
Gult kort: Jakob Straume, Øyvind Magnus Solheim og Nils Jøssang,
Hyen
Hyen:
Torleiv Straume
Øyvind Magnus Solheim
Are Gunnar Korsvoll
Vegard Moritsgård Flatjord
Sindre Moritsgård Flatjord
Jakob Straume
Magne-Johan Gjengedal
Ole Jakob Mjellem
Kjetil Husevåg Strømmen
Brede Mikal Seim
Ola Henning Ommedal
Innbyttarar:
Lars Magne Rønnekleiv
Mikael Nordal
Nils Jøssang
Øyvind Heimset Larsen
Jens Inge Utheim Bakketun
Flatraket /Skavøypoll 2:
John-Martin Vederhus
Stig André Lunde
Idar Helle
Ove Hovden Borgund
Lars-Petter Aarseth
Martin Nygård
Michal Hestenes Nygård
Steffen Helgås Brandsøy
Kristoffer Rundereim
Marcus Børseth
Per Martin Bjørntvedt
Innbyttarar:
Mathias Lexau
Runar Refvik
Jørgen Sundal
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 11 5 2 4 28 - 14 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Hyen 10 5 0 5 28 - 30 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7
|
|
|
26.07 Vik vann finalen
i Dana Cup
|
Vik gjekk til topps i klasse G16 under
årets KM Futsal.
Sjå bilder
frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
Sjå bilder
frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
|
Vik vann i dag 2-1 mot
Sverresborg i finalen i klasse G16 7'ar i Dana Cup.
Florø sitt lag i klasse G14 er klar for kvartfinale i B-sluttspelet.
Klasse G14
B-sluttspel
1/8-finale, Florø - Proskills Soccer 6-4
Kvartfinale, Florø - Vindbjart 0-2
Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Finale, Vik - Sverresborg 2-1 |
|
26.07 Kampar i dag,
fredag 26. juli
|
Hyen sitt lag før bortekampen mot Stadlandet/Åheim 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2 sparkar i
ettermiddag i gong haustsesongen her i fylket. Kampen mellom dei to
laga i 6. divisjon avdeling 3 blir spelt på Hyen
Sentralidrettsanlegg klokka 19.00.
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7
|
Flatraket/Skavøypoll 2 jublar etter scoring mot
Oppstryn 4. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
26.07 Vik spelar finale
i Dana Cup
|
Vik gjekk til topps i klasse G16 under
årets KM Futsal.
Sjå bilder
frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
Sjå bilder
frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
|
Vik spelar i dag finale i
klasse G16 7'ar i Dana Cup. Motstandar i finalen klokka 08.45 er
Sverresborg.
Florø sitt lag i klasse G14 spelar 1/8-finale i B-sluttspelet klokka
09.45. Motstandar er Proskills Soccer frå Sør Afrika.
Klasse G14
B-sluttspel
1/8-finale, kl. 09.45 Florø - Proskills Soccer
Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Finale, kl. 08.45, Vik - Sverresborg |
|
25.07 Seier og tap for
Studentspretten i EM i Spania
|
Kristin Solås scora to mål for Studentspretten i dagens 3-0 seier.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 26. april 2018.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Damelaget til
Studentspretten vann i dag 3-0 mot University of Basel under Student
EM i Spania. Kristin Solås (2) og Sigrid Moen scora måla til
Studentspretten. Dette var damelaget sin fyrste seier i
mesterskapet.
Herrelaget til Studentspretten tapte i dag 2-0 mot Ternopil
University frå Ukraina.
University of Basel - Studentspretten 0-3 (0-3)
0-1 Sigrid Moen (2. min)
0-2 Kristin Solås (6. min)
0-3 Kristin Solås (10. min)
Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solås
Johanna Skulstad Dregelid
Linnea Johansson Thorset
Sigrid Moen
Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Hedda Winnberg
Studentspretten - Ternopil University 0-2 (0-1)
0-1 Ihor Hatala (33. min)
0-2 Ihor Hatala (49. min)
Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Aleksander Belland Eriksen
Arvid Rabben
Thomas Gabriel Minde
Markus Sletteland Sigvaldsen
Øystein Riksheim Østvik
Vidar Eikeland Øvregard
Fredrik Vold
Adrian Lindstad
Innbyttarar:
Martin Svarstad
Pål Madsen Gundegjerde
Håvard Grøteide
Nikolai Bråta Strømstad
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Christopher Steensohn
Ådne Onarheim |
|
25.07 Syril vann 3-1
borte mot Årdal
|
Sondre Søderholm scora to mål for Syril i dagens 3-1 seier mot
Årdal.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 8. juni 2018.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Sandane og Syril.
|
Syril vann i ettermiddag
3-1 borte mot Årdal i ein treningskamp på Cuba Stadion.
Sondre Søderholm (2) og Alexander Saltnes Slinde scora for Syril,
medan Terje Kvam Øvstetun scora Årdal sitt mål på straffespark.
Kampen blei spelt over 3 x 30 minutt.
Syril sparkar i gong haustsesongen heime mot Eid laurdag 3. august,
medan Årdal spelar sin fyrste haustkamp heime mot Studentspretten
tysdag 6. august.
Årdal - Syril 1-3 (0-0, 1-2, 0-1)
1-0 Terje Kvam Øvstetun, straffe
1-1 Sondre Søderholm
1-2 Alexander Saltnes Slinde
1-3 Sondre Søderholm
Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7 |
|
25.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup
|
Mathias Stokkebø og Vik er klar for finale i klasse
G16 7'ar.
Bildet er frå bortekampen mot Vik på Selje Idrettspark 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar, og kven laga som
går vidare møter i neste runde.
Klasse G14
B-sluttspel
1/16-finale, Florø - Stathelle og Omegn 5-0
1/8-finale, fredag 26. juli kl. 09.45 Florø - Proskills Soccer/Rælingen
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, Stryn - Club Reforma 2-0
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0
Ingeborg Sofie Sætren
1/8-finale, Stryn - Stord 2 1-2 (0-1)
Mål Stryn: Marte Hovland
Klasse J16
A-sluttspel
1/8-finale, Stryn - Fortuna 0-1 (0-0)
Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Goals Football Academy 17-0 (11-0)
Semifinale, Vik - Enebakk 3-0 (1-0)
Finale, fredag 26. juli kl. 08.45, Vik - Sverresborg |
|
25.07 Tor Kåre Myhre
fyller 50 år
|
Tornado Myhre er trenar for Tornado Måløy sitt lag
som gjekk
heilt til topp i klasse G13/14 under årets Seljecup.
Sjå bilder frå kampane og premiutdelinga i klassene J13/14 og G13/14.
Sjå bilder
frå miniputturneringa under årets Seljecup.
|
Ei anonym legende fyller
i dag 50 år.
Tor Kåre Myhre har spelt aktiv fotball i fire forskjellige 10-år (80-tallet, 90-tallet og begge tiåra etter
tusenårsskiftet). Myhre har spelt for klubbane Flatraket, Tornado FK,
Måløy IL og Tornado Måløy FK.
I tillegg til å vere spelar har Myhre vore trenar for Tornado Måløy
2 sitt lag i 5. divisjon i fem sesongar.
Dei siste sesongane har Myhre vore trenar for aldersbestemte gute-
og jentelag i Tornado Måløy.
Dagen blir feira i lystig lag på Kreta.
GRATULERER MED DAGEN !
|
Tor Kåre Myhre i kampen mellom Bremanger og TMFK 2 13. juni 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Tor Kåre Myhre som betenkt trenar i bortekampen mot
Selje 18. juni 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
25.07 Dagens kampar i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Etter dei innleiande kampane er det klart at Stryn J14, Stryn J16 og
Vik G16 7'ar er klare for A-sluttspel, medan Florø G14 skal ut i
B-sluttspel.
Her er oversikten over dagens kampar med laga frå Sogn og Fjordane.
Klasse G14
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 19.10, Florø - Stathelle og Omegn
Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 07.30, Stryn - Club Reforma
Klasse J16
A-sluttspel
1/8-finale, kl. 17.55, Stryn - Vinnar Fortuna/Steinkjer
Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 11.15, Vik - Goals Football Academy |
|
24.07 Tap for begge
laga til Studentspretten i EM
|
Thomas Gabriel Minde scora Studentspretten sitt mål i dagens kamp.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Kvåle Stadion 21. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Begge laga til
Studentspretten tapte sine kampar i dag under Student EM i Spania.
Damelaget tapte 8-0 mot University of Frankfurt, medan herrelaget
tapte 3-1 mot det tyske laget
Karlsruhe Tech.
University of Frankfurt - Studentspretten 8-0 (3-0)
1-0 Lisa Mundt (11. min)
2-0 Asrun Sigurdardottir (23. min)
3-0 Caren Biermann (25. min)
4-0 Asrun Sigurdardottir (31. min)
5-0 Lisa Mundt (32. min)
6-0 Nina Warnecke (40. min)
7-0 Nina Warnecke (47. min)
8-0 Lisa Mundt (50. min)
Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Ingunn Dahl Larsen
Kristin Solaas
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Hedda Winnberg
Linnea Johansson Thorset
Innbyttarar:
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Johanna Skulstad Dregelid
Sigrid Moen
Studentspretten - Karlsruhe Tech 1-3 (0-2)
0-1 Philipp Engert (3. min)
0-2 Christof Leiss (9. min)
1-2 Thomas Gabriel Minde (62. min)
1-3 Yannick Rolf, straffe (65. min)
Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Martin Svarstad
Aleksander Belland Eriksen
Pål Madsen Gundegjerde
Arvid Rabben
Nikolai Bråta Strømstad
Thomas Gabriel Minde
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard
Innbyttarar:
Håvard Grøteide
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Øystein Riksheim Østvik
Fredrik Vold
Adrian Lindstad
Ådne Onarheim |
|
24.07 Sogndal tapte 1-0
heime mot Start
|
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal tapte i
ettermiddag 1-0 heime mot Start på Fosshaugane Campus. Scoringa kom
på eit sjølvmål frå Per-Magnus Steiring knappe kvarteret ut i 2.
omgang.
Start klatra med dagens seier opp på 3. plass på tabellen i
OBOS-ligaen, medan Sogndal blir liggande på ein skuffande 9. plass.
Sogndal - Start 0-1 (0-0)
0-1 Sjølvmål, Per-Magnus Steiring (59. min)
Dommar: Steinar Hauge, Bjarg
Assistentdommarar: Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter og Imran
Tariq, Furuset
4. dommar: Jonny Skjerven (Kaupanger IL)
Gult kort: Sixten Dalen Jensen og Ulrik Tillung Fredriksen,
Sogndal
Erlend Segberg og Aron Sigurdarson, Start
Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Per-Magnus Steiring
Ulrik Tillung Fredriksen
Eivind Helgesen (Sivert Heggheim Mannsverk 74. min)
Steffen Ernemann (Akor Jerome Adams 66. min)
Eirik Wilberg Schulze
Eirik Birkelund (Joachim Soltvedt 20. min)
Sixten Dalen Jensen
Sigurd Hauso Haugen
Ole Amund Sveen
Start:
Jonas Deumeland
Joackim Jørgensen
Henrik Robstad
Eirik Wichne
Damion Onandi Lowe
Afeez Olalekan Aremu
Tobias Christensen (Espen Hammer Berger 90. min+3)
Aron Sigurdarson
Kasper Holmboe Skaanes
Erlend Segberg (Isaac Twum 72. min)
Mathias Idsøe Bringaker (Kristjan Floki Finnbogason 77. min)
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Start 14 9 1 4 26 - 18 28
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 14 6 2 6 27 - 24 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2 |
|
24.07 Resultat Dagens kampar i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Her er oversikten over korleis det har gått med dei fire laga
frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.
Stryn J14, Stryn J16 og Vik G16 7'ar er klare for A-sluttspel som
gruppevinnarar. Florø G14 skal ut i B-sluttspel.
Klasse G14, gruppe 1
Florø - Våg 0-4
Florø - Voss 1 2-0
Tabell klasse G14, gruppe 1
Pequeninos do Jockey1 3 2 1 0 7-1 7
Våg 3 2 0 1 8-2 6
Florø 3 1 1 1 2-4 4
Voss1 3 0 0 3 0-10 0
B-sluttspel klasse G14
1/16-finale, torsdag 25. juli kl. 19.10, Florø - Vinnar Hamrun
Spartans Elite Academy/Stathelle og Omegn
Klasse J14, gruppe 6
Stryn - Vrå-Børglum 4-0
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Hermine Kjøsnes
3-0 Marte Hovland
4-0 Kaja Hjelmhaug
Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn 3 3 0 0 14-0 9
Ottestad 3 2 0 1 7-5 6
Bjarg 3 1 0 2 4-10 3
Vrå-Børglum 3 0 0 3 1-11 0
A-sluttspel J14
1/16-finale, torsdag 25. juli kl. 07.30, Stryn - Club Reforma
Klasse J16, gruppe 11
Stryn - Nymark 12-0
1-0 Joanna Øvre-Flo
2-0 Oda Stokkebø
3-0 Marie Johannsdottir
4-0 Andrine Olsen Endestad
5-0 Emma Sæbø
6-0 Marie Johannsdottir
7-0 Joanna Øvre-Flo
8-0 Nora Henjesand
9-0 Sjølvmål
10- Thea Stadheim
11-0 Nora Henjesand
12-0 Nora Henjesand
Stryn - Fet 4-0 (2-0)
1-0 Joanna Øvre-Flo
2-0 Oda Stokkebø
3-0 Andrine Olsen Endestad
4-0 Mathilde Erichsen Myklebust
Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn 4 4 0 0 26-0 12
Intercups C.A. 4 3 0 1 12-2 9
Fet 4 2 0 2 3-6 6
Borre 2 4 1 0 3 2-16 3
Nymark 4 0 0 4 1-20 0
A-sluttspel J16
1/8-finale, torsdag 25. juli kl. 17.55, Stryn - Vinnar kamp
25073701
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik - Rödemisser 4-0
Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik 3 3 0 0 22-2 9
Brodd 3 2 0 1 5-3 6
Stokke 3 1 0 2 3-18 3
Rödemisser 3 0 0 3 2-9 0
A-sluttspel G16 7'ar
Kvartfinale, torsdag 25. juli kl. 11.15, Vik - Goals Football
Academy |
|
24.07 Dagens kampar i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Her er dagens kampar for dei fire laga
frå Sogn og Fjordane.
Klasse G14, gruppe 1
Kl. 11:30 Florø - Våg
Kl. 18.00 Florø - Voss 1
Tabell klasse G14, gruppe 1
Våg 1 1 0 0 3-0 3
Florø 1 0 1 0 0-0 1
Pequeninos do Jockey1 1 0 1 0 0-0 1
Voss1 1 0 0 1 0-3 0
Klasse J14, gruppe 6
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum
Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn 2 2 0 0 10-0 6
Ottestad 2 1 0 1 4-4 3
Bjarg 2 1 0 1 3-7 3
Vrå-Børglum 2 0 0 2 1-7 0
Klasse J16, gruppe 11
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Fet
Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn 2 2 0 0 10-0 6
Intercups C.A. 2 1 0 1 2-1 3
Fet 2 1 0 1 1-2 3
Borre 2 2 1 0 1 2-9 3
Nymark 2 0 0 2 0-3 0
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser
Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik 2 2 0 0 18-2 6
Brodd 2 1 0 1 4-3 3
Stokke 2 1 0 1 3-17 3
Rödemisser 2 0 0 2 2-5 0 |
|
24.07 Sogndal møter
Start på Fosshaugane Campus
|
Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelar i
ettermiddag heimekamp mot Start i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på
Fosshaugane Campus klokka 18.00.
Kamper er ein utsett kamp frå den 9. serierunden.
Dommar i kampen er Steinar Hauge frå Bjarg. Med seg på linjene har
han Imran Tariq frå Furuset og Tom Kenneth Sandvold frå Hauerseter.
4. dommar Jonny Skjerven frå Kaupanger.
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Start 13 8 1 4 25 - 18 25
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 13 6 2 5 27 - 23 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2
|
Mathias Dyngeland i Sogndal sin heimekamp mot Brann i cupen 19. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
23.07 Studentspretten
tapte 2-0 i EM i Spania
|
|
Studentspretten sitt
damelag tapte i dag 2-0 mot University of Toulose under Student EM i Spania.
Stillinga til pause var uavgjort 0-0.
Damelaget sin neste kamp er mot University of Frankfurt onsdag 24.
juli klokka 09.00. Ein time seinare spelar herrelaget til
Studentspretten mot det tyske laget
Karlsruhe Tech.
University of Toulouse - Studentspretten 2-0 (0-0)
1-0 Marine Garcia (43. min)
2-0 Maeva Manuel (45. min)
Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solaas
Johanna Skulstad Dregelid
Elin Mohaugen Stensrud
Sigrid Moen
Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Elise Svaleng Johnsen Hedda Winnberg
Linnea Johansson Thorset |
|
23.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Her er oversikten over korleis det har gått med dei fire laga
frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.
Klasse G14, gruppe 1
Florø - Pequeninos do Jockey 1 0-0
Tabell klasse G14, gruppe 1
Våg 1 1 0 0 3-0 3
Florø 1 0 1 0 0-0 1
Pequeninos do Jockey1 1 0 1 0 0-0 1
Voss1 1 0 0 1 0-3 0
Klasse J14, gruppe 6
Stryn - Ottestad 4-0 (3-0)
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Malin Eikenes Tjellaug
3-0 Hermine Kjøsnes
4-0 Malin Eikenes Tjellaug
Stryn - Bjarg 6-0 (2-0)
1-0 Malin Eikenes Tjellaug
2-0 Marte Hovland
3-0 Marte Hovland
4-0 Hermine Kjøsnes
5-0 Malin Eikenes Tjellaug
6-0 Ingeborg Otterdal
Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn 2 2 0 0 10-0 6
Ottestad 2 1 0 1 4-4 3
Bjarg 2 1 0 1 3-7 3
Vrå-Børglum 2 0 0 2 1-7 0
Klasse J16, gruppe 11
Stryn - Borre 2 9-0 (5-0)
1-0 Emma Sæbø
2-0 Emma Sæbø
3-0 Andrine Olsen Endestad
4-0 Emma Sæbø
5-0 Marie Johannsdottir
6-0 Andrine Aase
7-0 Andrine Olsen Endestad
8-0 Andrine Olsen Endestad
9-0 Joanna Øvre-Flo
Stryn - Intercups C.A. 1-0 (0-0)
1-0 Kristine Hovland
Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn 2 2 0 0 10-0 6
Intercups C.A. 2 1 0 1 2-1 3
Fet 2 1 0 1 1-2 3
Borre 2 2 1 0 1 2-9 3
Nymark 2 0 0 2 0-3 0
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik - Stokke 15-0
Vik - Brodd 3-2
Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik 2 2 0 0 18-2 6
Brodd 2 1 0 1 4-3
Stokke 2 1 0 1 3-17 3
Rödemisser 2 0 0 2 2-5 0 |
|
23.07 Tre spelarar frå
Sogndal på rundens lag
|
Eirik Wilberg Schulze i Sogndal sin cupkamp mot Brann
19. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Tre spelarar frå Sogndal
er på rundens lag for den 14. serierunden i OBOS-ligaen.
Ole Amund Sveen og Eirik Wilberg Schulze har fått plass på midtbana,
medan Akor Jerome Adams er ein av to angriparar på rundens lag.
Det er NTB sine reporterar som har plukka ut spelarane på rundens
lag.
Rundens lag, 14. serierunde OBOS-ligaen
Keeper: Idar Nordby Lysgård, Skeid - 6
Forsvar: Axel Kryger, Sandnes Ulf - 7
Forsvar: Joackim Jørgensen, Start - 7
Forsvar: Lars Grorud, Sandefjord - 7
Midtbane: Ole Amund Sveen, Sogndal - 7
Midtbane: Eirik Wilberg Schulze, Sogndal - 8
Midtbane: Mikkel Maigaard, Raufoss - 7
Midtbane: David Kristjan Olafsson, Aalesund - 8
Midtbane: Angrep: Aron Sigurdarson, Start - 8
Angrep: Pape Habib Gueye, Aalesund - 7
Angrep: Akor Jerome Adams, Sogndal - 7
|
Akor Jerome Adams scora to mål for Sogndal mot Tromsdalen.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Ole Amund Sveen jublar etter scoring mot Bodø Glimt
24. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
23.07 Dagens kampar i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Her er dagens kampar for dei fire laga
frå Sogn og Fjordane.
Klasse G14, gruppe 1
Florø
Våg
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1
Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1
Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum
Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg
Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Fet
Intercups C.A.
Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Brodd
Rödemisser
Stokke
Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Brodd |
|
22.07 Seier og tap for Studentspretten
i EM i Spania
|
Aleksander Belland Eriksen scora eit av måla til Studentspretten i
dagens 2-0 seier mot University of Amsterdam frå Nederland.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn 4. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Både Studentspretten sitt
damelag og herrelag deltek i desse dagar på Student EM i Spania.
Begge laga gjekk til topps under NM for studentar tidligare i år, og
forvsvarar dermed Norge si ære under
fotballturneringa i mesterskapet.
I dei fyrste innleiande kampane i går spelte herrane uavgjort 0-0 mot Camilo Jose Cela University frå Spania, medan damene tapte 9-1 mot
Kharkiv State Academy of Physical Culture frå Ukraina.
I dag vann herrane 2-0 mot University of Amsterdam frå Nederland,
medan damene tapte 4-0 mot University of Lleida frå Spania.
Herrene sin neste kamp er onsdag 24. juli mot det tyske laget
Karlsruhe Tech. Jentene skal i elden i morgon mot University of
Toulouse frå Frankrike.
University of Lleida - Studentspretten 4-0 (3-0)
1-0 Marina Fernandez Muelas (14. min)
2-0 Laura Abad Riao (24. min)
3-0 Cristina Beltran Tena (25. min)
4-0 Iris Aixala Sala (38. min)
Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Johanna Skulstad Dregelid
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Linnea Johansson Thorset
Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Kristin Solaas
Hedda Winnberg
Sigrid Moen
University of Amsterdam - Studentspretten 0-2 (0-0)
0-1 Markus Sletteland Sigvaldsen (54. min)
0-2 Aleksander Belland Eriksen (67. min)
Studentspretten:
Tor Erik Eide
Ruben Kvalsvik
Martin Svarstad
Aleksander Belland Eriksen
Nikolai Bråta Strømstad
Thomas Gabriel Minde
Øystein Riksheim Østvik
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard
Fredrik Vold
Adrian Lindstad
Innbyttarar:
Rainer Pando
Håvard Grøteide
Pål Madsen Gundegjerde
Arvid Rabben
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Markus Sletteland Sigvaldsen
Ådne Onarheim |
|
22.07 Spelar seriekamp
under Friluftshelga 2019
|
Hyen sitt lag før bortekampen mot Stadlandet/Åheim 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Denne veka blir det
arrangert Friluftshelga 2019 i Hyen.
Eit fast innslag under friluftshelga i Hyen er at det blir spelt
fotballkamp fredag ettermiddag. Etter at det i fjor blei spelt
treningskamp mot Eikefjord, blir det i år alvor når Ole Sunde sine
friluftsgutar gjestar Hyen Sentralidrettsanlegg til seriekamp.
Kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2 blir sparka i gong
fredag 26. juli klokka 19.00. Dommar i kampen er sjølvsagt
friluftsentusiast Ståle Sandal frå Breimsbygda.
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7
|
Flatraket/Skavøypoll 2 jublar etter scoring mot
Oppstryn 4. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Ståle Sandal er som vanlig tett opp i situasjonane.
Bildet er frå guttekampen mellom Eid 1 og Florø 1 5. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
22.07 Florø, Stryn og
Vik stiller med
lag i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Dana Cup går av stabelen tysdag 23. juli til laurdag 27. juli.
Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for dei fire laga
frå Sogn og Fjordane.
Klasse G14, gruppe 1
Florø
Våg
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1
Tysdag 23. juli
Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1
Onsdag 24. juli
Kl. 11:30 Florø - Våg
Kl. 18.00 Florø - Voss 1
Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum
Tysdag 23. juli
Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg
Onsdag 24. juli
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum
Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Fet
Intercups C.A.
Tysdag 23. juli
Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.
Onsdag 24. juli
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Fet
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Brodd
Rödemisser
Stokke
Tysdag 23. juli
Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Brodd
Onsdag 24. juli
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser |
|
22.07 Byrkjeloleikane
2019
|
Frå opninga av Byrkjeloleikane på Byrkjelo Stadion 9. september.
Sjå bilder
frå Byrkjeloleikane 2017.
|
Laurdag 7. september blir
det arrangert Byrkjeloleikane 2019 på Byrkjelo Stadion.
Byrkjeloleikane er ein tilrettelagt aktivitetsdag for deltakarar i
alle aldersgrupper, og blir arrangert av Sogn og Fjordane
Friidrettskrins, NFF Sogn og Fjordane, Sogndal United og
Breimsbygda IL.
Deltakarane får prøve seg på 60 meter, 200 meter, kast (liten ball),
lengde, hesteskokasting, nær o-løp, boccia, bøtteblink med
tennisball og fotball.
Det er 8. årets at Byrkjeloleikane blir arrangert.
Sjå
meir om arrangementet på Byrkjeloleikane sine nettsider.
|
|
|
21.07 Norge G19 slått ut av EM-sluttspelet
|
|
Norge tapte i ettermiddag
1-0 mot Frankrike i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet
i Armenia. Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen, medan
Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen var ubenytta reserve.
I den andre kampen i Norge si gruppe vann Irland 2-1 mot Tsjekkia.
Frankrike og Irland er dermed vidare til semifinale i mesterskapet
etter å ha blitt nummer dei to beste laga i Norge si gruppe.
I den andre gruppa blei Portugal gruppevinnar føre Spania.
Frankrike møter Spania i den fyrste semifinalen, medan Portugal skal
ut i kamp om den siste finaleplassen mot Irland. Begge semifinalane
blir spelt onsdag 24. juli.
Frankrike - Norge 1-0 (0-0)
1-0 Nathan Ngoumou Minpole (61. min)
Gult kort: Noah Jean Holm, Norge
Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Philip Alexander Kolberg Slørdahl (Noah Jean Holm 79. min)
Markus Solbakken (Elias Kristoffersen Hagen 71. min)
Halldor Østervold Stenevik (Marcus Holmgren Pedersen 71. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano (Mikael Birk Giæver Ugland 57. min)
Edvard Sandvik Tagseth
Erik Botheim (Jakob Maslø Dunsby 71. min)
Jørgen Strand Larsen
Tabell Gruppe A
Portugal 3 2 1 0 8-1 7
Spania 3 2 1 0 7-3 7
Italia 3 1 0 2 5-5 3
Armenia 3 0 0 3 1-12 0
Tabell Gruppe B
Frankrike 3 3 0 0 5-0 9
Irland 3 1 1 1 3-3 4
Norge 3 0 2 1 1-2 2
Tsjekkia 3 0 1 2 1-5 1 |
|
21.07 Sogndal vann 5-2
heime mot Tromsdalen
|
Akor Jerome Adams scora to mål for Sogndal mot Tromsdalen.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann i ettermiddag 5-2 heime mot
Tromsdalen på Fosshaugane Campus. Eirik Wilberg Schulze (2),
Akor Jerome Adams (2) og Ole Amund Sveen scora for heimelaget, medan
Lars Henrik Baal Andreassen og Sander Finjord Ringberg sette inn
måla til Tromsdalen. Stillinga til pause var 3-1 til Sogndal.
Sogndal - Tromsdalen (3-1)
1-0 Ole Amund Sveen (15. min)
2-0 Eirik Wilberg Schulze (21. min)
2-1 Lars Henrik Baal Andreassen (26. min)
3-1 Akor Jerome Adams (31. min)
4-1 Eirik Wilberg Schulze (46. min)
4-2 Sander Finjord Ringberg (56. min)
5-2 Akor Jerome Adams (61. min)
Gult kort: Ulrik Tillung Fredriksen, Sogndal
Thomas Båtnes Braaten, Robin Edvardsen Lorentzen og ndreas Løvland,
Tromsdalen
Dommar: Mohammad Usman Aslam, Lier
Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy
og Erland Hareland, Lesja
4. dommar: Elias Åsebø, Haugen
Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Stefan Zelimir Antonijevic (Per-Magnus Steiring 77. min)
Ulrik Tillung Fredriksen
Martin Ove Roseth (Eivind Helgesen 90. min)
Eirik Wilberg Schulze
Eirik Birkelund
Ole Amund Sveen (Joachim Soltvedt 70. min)
Sixten Dalen Jensen
Akor Jerome Adams
Sigurd Hauso Haugen
Tromsdalen:
Erik-Johannes Thorsbye Arnebrott
Andreas Arntzen (Robin Edvardsen Lorentzen 57. min)
Thomas Båtnes Braaten
Kristoffer Hay
Andreas Løvland
Tomas Kristoffersen
Lasse Berg Johnsen (Adrian Sandbukt 62. min)
Lars Henrik Baal Andreassen
Håkon Kjæve
Gabriel Andersen (Harald Nilsen Tangen 68. min)
Sander Finjord Ringberg
Øvrige resultat 14. serierunde
OBOS-ligaen
Strømmen - Skeid 1-1 (1-0)
Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa 2-0 (2-0)
Raufoss - Jerv 4-2 (1-0)
KFUM - Aalesund 2-4 (1-0)
Nest Sotra - Notodden 2-1 (0-1)
Start - HamKam 4-1 (3-0)
Kl. 20.00 Sandefjord - Kongsvinger
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 13 9 3 1 26 - 16 30
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Start 13 8 1 4 25 - 18 25
Kongsvinger 13 7 3 3 17 - 11 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 13 6 2 5 27 - 23 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2 |
|
21.07 Studentspretten
deltek på EM i Spania
|
Kristin Solås scora Studentspretten sitt mål mot Kharkiv Academy.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 26. april 2018.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Både Studentspretten sitt
damelag og herrelag deltek i desse dagar på Student EM i Spania.
Begge laga gjekk til topps under NM for studentar tidligare i år, og
forvsvarar dermed Norge si ære under
fotballturneringa i mesterskapet.
I dei fyrste innleiande kampane i dag spelte herrane uavgjort mot
Camilo Jose Cela University frå Spania, medan damene tapte 9-1 mot
Kharkiv State Academy of Physical Culture frå Ukraina.
Herrene sin neste kamp er i morgon mot University of Amsterdam frå
Nederland. Eit lag som i den fyrste kampen tapte 2-0 mot Ternopil
Pedagogical University frå Ukraina.
Damene sin neste kamp er mot University of Lleida frå Spenia.
University of Lleida tapte 6-1 mot University of Frankfurt i sin
fyrste kamp.
Camilo Jose Cela University - Studentspretten 0-0 (0-0)
Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Aleksander Belland Eriksen
Pål Madsen Gundegjerde
Thomas Gabriel Minde
Markus Sletteland Sigvaldsen
Øystein Riksheim Østvik
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard
Ådne Onarheim
Innbyttarar:
Håvard Grøteide
Martin Svarstad
Arvid Rabben
Nikolai Bråta Strømstad
Lars Christian Lundhøj
Eric Skorpen
Fredrik Vold
Adrian Lindstad
Studentspretten - Kharkiv State Academy of Physical Culture
1-9 (0-7)
0-1 Yana Malakhova (5. min)
0-2 Veronika Andrukhiv (6. min)
0-3 Yana Malakhova (12. min)
0-4 Veronika Andrukhiv (20. min)
0-5 Yana Malakhova (23. min)
0-6 Yana Kalinina (24. min)
0-7 Yana Malakhova (25. min)
0-8 Iryna Podolska (29. min)
1-8 Kristin Solås (30. min)
1-9 Iryna Podolska (48. min)
Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solaas 1
Johanna Skulstad Dregelid
Hedda Winnberg
Linnea Johansson Thorset
Sigrid Moen
Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Jane Hustoft Svendsen
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen |
|
21.07 Kampar i dag, søndag 21.
juli
|
Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot
Tromsdalen.
Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Tromsdalen
Kl. 18.00 Strømmen - Skeid
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 KFUM - Aalesund
Kl. 18.00 Nest Sotra - Notodden
Kl. 18.00 Start - HamKam
Kl. 20.00 Sandefjord - Kongsvinger
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 10 2 1 25 - 9 32
Sandefjord Fotball 13 9 3 1 26 - 16 30
Raufoss 13 8 1 4 24 - 24 25
Kongsvinger 13 7 3 3 17 - 11 24
KFUM 13 7 2 4 26 - 18 23
Start 12 7 1 4 21 - 17 22
Ullensaker/Kisa 13 6 2 5 29 - 17 20
Nest-Sotra 13 5 3 5 17 - 13 17
Sogndal 12 5 2 5 22 - 21 17
Sandnes Ulf 13 4 5 4 20 - 19 17
Jerv 13 3 6 4 15 - 20 15
HamKam 13 3 4 6 12 - 16 13
Skeid 13 2 4 7 15 - 21 10
Notodden 13 3 1 9 14 - 22 10
Strømmen 13 1 5 7 10 - 21 7
Tromsdalen 13 0 2 11 18 - 46 2 |
|
20.07 Skjerven dømmer
Molde - Sarpsborg 08
|
Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik
Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom
Molde og Sarpsborg 08.
Med seg på linjene har han Jan Erik Engan frå Loddefjord og Anders
Olav Dale frå Nordre Holsnøy. 4. dommar er
Marius Hansen Grøtta frå Malmefjorden.
Kampen blir spelt på Aker Stadion i Molde søndag 21. juli klokka 20.00.
Kampen mellom Molde og Sarpsborg 08 er Tommy Skjerven sin 369. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
20.07 Resultat kampar i dag, laurdag 20.
juli
|
Oliver Rotihaug var tilbake på bana etter skade i dagens kamp mot
Alta.
Bildet er frå heimekampen mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Alta - Florø 3-0 (2-0)
1-0 Guyon Philips (25. min)
2-0 Guyon Philips (28. min)
3-0 Guyon Philips (62. min)
Sotra - Åsane 3-3 (1-3)
Kjelsås - Elverum 1-1 (0-1)
Grorud - Odd 2 2-0 (1-0)
Oppsal - Senja 1-0 (0-0)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Åsane 12 6 3 3 28 - 13 21
Kjelsås 12 5 6 1 20 - 13 21
Alta 12 6 2 4 20 - 19 20
Fram 11 5 4 2 25 - 14 19
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Bærum 11 4 4 3 17 - 17 16
Florø 12 4 4 4 13 - 15 16
Odd 2 12 4 0 8 19 - 21 12
Asker 11 2 5 4 sep.13 11
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Mjølner 11 3 1 7 11 - 23 10
Oppsal 12 2 3 7 12 - 28 9
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Valdres - Vard Haugesund 0-11 (0-4)
0-1 Robert Kling (2. min)
0-2 Arent-Emil Klaussen Hauge (22. min)
0-3 Roy André Miljeteig (26. min)
0-4 Roy André Miljeteig (37. min)
0-5 Robert Kling (46. min)
0-6 Håkon Fosen Jacobsen (56. min)
0-7 Stian Barane (71. min)
0-8 Roy André Miljeteig, straffe (81. min)
0-9 Stian Barane (85. min)
0-10 Roy André Miljeteig 88. min)
0-11 Kjetil Vatland Olsen (90. min+1)
Vestfossen - Bergen Nord 2-1 (1-0)
1-0 Hichem Bekkaoui (4. min)
1-1 David Mkrtchyan (61. min)
2-1 Anders Torgersen, straffe (72. min)
Sogndal 2 - Lysekloster 0-2 (0-2)
0-1 Simen August Næss (30. min)
0-2 Simen August Næss (45. min+1)
Fyllingsdalen - Fana 2-0 (2-0)
1-0 Ronny Rojas (1. min)
2-0 Eirik Kampenes (22. min)
Stord - Fjøra 12-1 (6-0)
1-0 Ole Kallevåg (7. min)
2-0 Malvin Ingebrigtsen (9. min)
3-0 Viktor Smari Segatta (10. min)
4-0 Jonas Tungeland (16. min)
5-0 Jonas Hilt Stoknes (20. min)
6-0 Malvin Ingebrigtsen (32. min)
7-0 Jonas Tungeland (48. min)
8-0 Viktor Helgi Benediktsson (66. min)
9-0 Mats Dale Valvatne (69. min)
10-0 Jonas Tungeland (80. min)
11-0 Jonas Tungeland (81. min)
12-0 Jonas Tungeland (82. min)
12-1 Eirik Kristoffersen (84. min)
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Djerv 1919 11 10 0 1 37 - 11 30
Lysekloster 12 8 1 3 24 - 11 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Fyllingsdalen 12 7 1 4 28 - 19 22
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Strømsgodset 2 11 5 1 5 21 - 21 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Vestfossen 12 2 3 7 16 - 37 9
Fjøra 12 2 1 9 15 - 54 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 12 1 0 11 9 - 74 3 |
|
20.07 Elias Åsebø 4.
dommar i OBOS-ligaen
|
Dommarkvartetten etter kampen mellom Sogndal og Skeid
23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Elias Åsebø er sett opp
som 4. dommar i kampen mellom Sogndal og Tromsdalen på Fosshaugane
Campus søndag 21. juli.
Dommar i kampen er Mohammad Usman Aslam frå Lier, og med seg på linjene har han Erland Hareland frå Lesja og
Lasse Johannes Skogstad Patrikainen frå Askøy.
20-åringen frå Haugen debuterte som 4. dommar i OBOS-ligaen under kampen mellom
Sogndal og Skeid på Fosshaugane Campus 23. juni.
Elias Åsebø er til daglig hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen.
|
Elias Åsebø skulle prøve å holde styr på Eirik Bakke
og Tom Nordli
under kampen mellom Sogndal og Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
20.07 Kampar i dag, laurdag 20.
juli
|
Halvor Solheim-Olsen og Florø spelar i dag bortekamp mot Alta.
Bildet er frå cupkampen heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Alta - Florø
Kl. 16.00 Sotra - Åsane
Kl. 16.00 Kjelsås - Elverum
Kl. 16.00 Grorud - Odd 2
Kl. 16.00 Oppsal - Senja
Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 11 7 3 1 17 - 10 24
Åsane 11 6 2 3 25 - 10 20
Kjelsås 11 5 5 1 19 - 12 20
Fram 11 5 4 2 25 - 14 19
Sotra 10 5 2 3 15 - 10 17
Alta 11 5 2 4 17 - 19 17
Florø 11 4 4 3 13 - 12 16
Bærum 11 4 4 3 17 - 17 16
Odd 2 11 4 0 7 19 - 19 12
Asker 11 2 5 4 9 - 13 11
Senja 11 2 5 4 16 - 21 11
Mjølner 11 3 1 7 11 - 23 10
Elverum 10 3 0 7 13 - 19 9
Oppsal 11 1 3 7 11 - 28 6
Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Valdres - Vard Haugesund
Kl. 13.00 Vestfossen - Bergen Nord
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Lysekloster
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Fana
Kl. 16.00 Stord - Fjøra
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 11 10 0 1 37 - 11 30
Vard Haugesund 11 9 0 2 33 - 10 27
Fana 11 7 3 1 35 - 10 24
Lysekloster 11 7 1 3 22 - 11 22
Stord 11 6 1 4 25 - 17 19
Fyllingsdalen 11 6 1 4 26 - 19 19
Sogndal 2 11 5 2 4 27 - 14 17
Strømsgodset 2 11 5 1 5 21 - 21 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 11 1 3 7 14 - 36 6
Bergen Nord 11 1 1 9 10 - 30 4
Valdres 11 1 0 10 9 - 63 3 |
|
19.07 Arna Bjørnar
tapte semifinalen i Gothia Cup
|
Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i
1/8-finalen.
Foto: privat
|
Arna Bjørnar tapte i ettermiddag 2-0 mot Lerums i
semifinalen i A-sluttspelet i klasse J16 i Gothia Cup.
Filippa Mellingsäter og Filippa Thunell scora måla til Lerums.
Begge scoringane kom i 1. omgang.
Lerums spelar finale i denne klassa mot det danske laget Viborg.
Finalen blir spelt på Gamla Ullevi laurdag 20. juli klokka 11.00.
Klasse J16, A-sluttspel
Semifinale, Arna Bjørnar - Lerums 0-2 (0-2)
0-1 Filippa Mellingsäter, straffe (9. min)
0-2 Filippa Thunell (24. min) |
|
19.07 Norge spelte uavgjort 0-0 mot Tsjekkia i G19 EM
|
Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Johan Hove frå Sogndal
spelte heile kampen då Norge G19 i går spelte uavgjort 0-0 mot
Tsjekkia under EM-sluttspelet
i Armenia. Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen var ubenytta
reserve.
Med to uavgjorte på dei to fyrste kampane ligg Norge på 2. plass i
Gruppe B. Den siste kampen i gruppespelet mot Frankrike blir spelt
søndag 21. juli klokka 19.00. Frankrike har vunne begge sine to
fyrste kampar, og er med det gruppevinnar allereie før kampen mot
Norge
Dei to beste laga i kvar gruppe er kvalifisert til semifinalar i
turneringa.
Tsjekkia - Norge 0-0 (0-0)
Gult kort: Václav Míka, Michal Kohút, Filip Kaloč og David
Píchal, Tsjekkia
Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Marcus Holmgren Pedersen (Halldor Østervold Stenevik 63. min)
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
Mikael Birk Giæver Ugland (Elias Kristoffersen Hagen 63. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano
Erik Botheim (Noah Jean Holm 76. min)
Jørgen Strand Larsen
Edvard Sandvik Tagseth
Tabell Gruppe A
Spania 2 1 1 0 5-2 4
Portugal 2 1 1 0 4-1 4
Italia 2 1 0 1 4-3 3
Armenia 2 0 0 2 1-8 0
Resterande kampar Gruppe A
Laurdag 20. juli
Kl. 19.00 Spania - Italia
Kl. 19.00 Portugal - Armenia
Tabell Gruppe B
Frankrike 2 2 0 0 4-0 6
Norge 2 0 2 0 1-1 2
Irland 2 0 1 1 1-2 1
Tsjekkia 2 0 1 1 0-3 1
Resterande kampar Gruppe B
Søndag 21. juli
Kl. 19.00 Frankrike - Norge
Kl. 19.00 Irland - Tsjekkia |
|
19.07 Arna Bjørnar klar
for semifinale i Gothia Cup
|
Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i
1/8-finalen.
Foto: privat
|
Arna Bjørnar J16, med fem jenter frå Sogn og
Fjordane i startoppstillinga, vann i dag 2-0 mot Hammarby i
kvartfinalen i Gothia Cup.
Sunniva Djønne Mathiassen og Ine Malene Næss scora måla til Arna
Bjørnar. Stillinga til pause var 0-0.
Arna Bjørnar sin motstandar i semifinalen er det svenske laget
Lerums. Semifinalen mellom Arna Bjørnar og Lerums blir spelt på
Heden 3 i ettermiddag klokka 16.40.
Klasse J16, A-sluttspel
Kvartfinale, Arna Bjørnar - Hammarby IF 2-0 (0-0)
1-0 Sunniva Djønne Mathiassen
2-0 Ine Malene Næss |
|
19.07 Stryn tapte
1/8-finalen i Gothia Cup
|
Stryn G13 etter 2-0 seieren mot Hamburg Eimsbütteler tidligare i
veka.
Foto: Stryn Fotball
|
Stryn sitt lag i klasse G13 tapte i dag tidlig
1/8-finalen i B-sluttspelet i Gothia Cup.
Stryn var i føringa både 2-1 og 3-2, men like før full tid utlikna
det svenske laget Hisingbacka FC til 3-3. Kampen måtte dermed
avgjerast med straffesparkkonkurranse.
Jesper Jepsen, Felix Solheim og Jonas Rand Hopland scora måla til
Stryn i ordinær tid. I straffesparkkonkurransen scora Felix Solheim,
Filip Roksvåg Leirgulen og Jesper Jensen.
1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC 3-3 (2-2) 6-7 etter
straffesparkkonk.
0-1 Ayub Hassan (5. min)
1-1 Jesper Jepsen (12. min)
2-1 Felix Solheim (15. min)
2-2 Iyobel Hadgu (18. min)
3-2 Jonas Rand Hopland (34. min)
3-3 Leon Farholt Koivisto (40. min) |
|
19.07 Håvard Hetle
teken ut på G16-landslaget
|
Håvard Hetle etter Sogndal sin kamp mot Skeid 23.
juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Håvard Hetle er teken ut på G16-landslaget som
skal spele opent nordisk mesterskap i Danmark 4. - 10. august.
Norge møter Færøyane i den fyrste kampen i turneringa.
Troppen:
Håvard Hetle - Sogndal
Henrik Kjeilen Steinseide - Brann
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Sondre Auklend - Viking
Bryan Fiabema - Tromsø
Mathias Bauer - Augsburg
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Odin Thiago Holm - Vålerenga
Shahram Jabari - Lillestrøm
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Audun Engen Vik - Rosenborg
Oscar Bobb - Manchester City
Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Andreas Endresen - Haugesund
Jasper Silva Torkildsen - Vigør
Rahul Sharma - KFUM |
|
19.07 Dagens kampar i
Gothia Cup
|
Stryn G13 spelar i dag 1/8-finale i B-sluttspelet i Gothia Cup.
Bildet er tatt etter 2-0 seieren mot Hamburg Eimsbütteler.
Foto: Stryn Fotball
|
Her er oversikten over dagens sluttspelkampar med
lokale lag og spelarar i Gothia Cup.
Stryn G13 spelar 1/8-finale i B-sluttspelet, medan Arna Bjørnar med
mange lokale spelarar skal ut i kvartfinale i A-sluttspelet i klasse
J16.
Klasse G13,
B-sluttspel
Kl. 08.00, 1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC
Klasse J16, A-sluttspel
Kl. 11.20, Kvartfinale, Arna Bjørnar - Hammarby IF
|
Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i
1/8-finalen.
Foto: privat |
|
18.07 Sogndal vann 4-3
i thrilleren mot Follo
|
Even Hovland jublar etter å ha scora årets mål på Fosshaugane
Campus.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig ni år sidan i dag vann Sogndal 4-3 heime mot Follo på
Fosshaugane Campus.
Sogndal vann i ettermiddag 4-3 i
heimekampen mot botnlaget Follo. Det såg lenge ut til å gå mot
ein komfortabel heimeseier, men på slutten surra Sogndal det til
for seg sjølv og Follo hadde sjansen til å utlikne til 4-4 like
før slutt. Tremålsscorar Eirik Markegård fekk sjansen frå
straffemerket, men Sogndal sin fantastiske keeper Piotr
Leciejewski redda det godt plasserte straffesparket.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sogndal - Follo 4-3 (3-1)
1-0 Barry Kader (18. min)
2-0 Ole Jørgen Halvorsen (20. min)
2-1 Eirik Markegård, straffe (24. min)
3-1 Even Hovland (32. min)
4-1 Even Hovland (53. min)
4-2 Eirik Markegård (59. min)
4-3 Eirik Markegård (87. min)
Dommar: Kai Erik Steen, Gneist
Assistentdommar 1: Tom Kenneth Sandvold, FK Hauerseter
Assistentdommar 2: Helge Myklebust, Asker SK
4. dommar: Joakim Knapstad, Eikefjord
Kort: Ingen
Sogndal:
Piotr Leciejewski
Isak Scheel
Even Hovland
Lars Grorud
Eivind Daniel Røed
Ole Jørgen Halvorsen
Henrik Furebotn
Ahyee Aye Elvis
Barry Kader
Espen Olsen
Ulrik Flo
Innbyttarar:
Håvard Flo
Ørjan Hopen
Tommy Øren
Follo:
Glenn Arne Hansen
Jens Kristian Skogmo
Benjamin Dahl Hagen
Øystein Grini
Edvard Skagestad
Anders Jahnsen
Patrik Karoliussen
Alexander Ruud Tveter
Boniventure Maruti
Jørgen Røssevøld
Eirik Markegård
Innbyttarar:
Alban Shipshani
Mads Clausen
|
|
18.07 Arna Bjørnar J16
klar for kvartfinale i Gothia Cup
|
Arna Bjørnar jublar etter dagens 4-3 seier mot Rosengård.
Foto: privat
|
Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16 er klar for
kvartfinale i Gothia Cup.
I dagens 1/8-finale mot FC Rosengård måtte ein ut i
straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Stillinga til ordinær
tid var 2-2. Astrid Bolstad Blikra og Martine Humlestøl Midtbø scora
for Arna Bjørnar.
I kvartfinalen møter Arna Bjørnar det svenske laget Hammarby IF.
Kampen blir spelt på Gröna Vallen fredag klokka 11.20.
1/8-finale, Arna Bjørnar - FC Rosengård 2-2 (2-1) 4-3 etter
straffekonk.
1-0 Astrid Bolstad Blikra (13. min)
1-1 Joanne Agbor Cronquist (28. min)
2-1 Martine Humlestøl Midtbø, straffe (30. min)
2-2 Hanna Cronquist (59. min)
Kvartfinale, fredag 19. juli kl. 11.20, Arna Bjørnar Hammarby IF
Arna Bjørnar sitt lag i klasse J15 tapte i ettermiddag 1/16-finalen
mot det amerikanske laget Lake Norman. Her var stillinga 3-3 etter
ordinær tid, men Arna Bjørnar tapte 8-7 etter
straffesparkkonkurranse.
Åtte spelarar frå fylket
hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.
Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og
Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma
Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby
(Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar
J16.
I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på
Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16.
|
Helena Navarsete, Emma Njøten, Marie Johannsdottir og
Olivia Vollsnes Wemby.
Foto: privat |
|
18.07 Steffen Olsen er
speleklar for Fjøra
|
Steffen Olsen i Fjøra sin bortekamp mot Eid på Eid Stadion 2. juni
2018.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Studentsprettenspelar Steffen Olsen er speleklar for
Fjøra. Olsen vender dermed tilbake til klubben han spelte for i fem
sesongar frå 2014 til 2018.
Steffen Olsen spelte denne sesongen ni seriekampar for
Studentspretten i Kretsligaen. For Fjøra står Olsen bokført med 85
kampar og 12 mål.
Fjøra sparkar i gong haustsesongen med bortekamp mot Stord. Kampen
blir spelt på Vikahaugane fyrstkomande laurdag klokka 16.00.
Fjøra vann 2-0 mot Sogndal 2 i ein treningskamp tidligare denne
veka. Malvin Gjerde scora begge måla til Fjøra, i ein kamp som blei
spelt over 3x20 minutt.
12. serierunde Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Laurdag 20. juli
Kl. 13.00 Valdres - Vard Haugesund
Kl. 13.00 Vestfossen - Bergen Nord
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Lysekloster
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Fana
Kl. 16.00 Stord - Fjøra
Søndag 21. juli
Kl. 14.00 Strømsgodset 2 - Brann 2
Kl. 18.00 Os - Djerv 1919
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 11 9 0 2 33 - 10 27
Fana 11 7 3 1 35 - 10 24
Lysekloster 11 7 1 3 22 - 11 22
Stord 11 6 1 4 25 - 17 19
Fyllingsdalen 11 6 1 4 26 - 19 19
Sogndal 2 11 5 2 4 27 - 14 17
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 11 1 3 7 14 - 36 6
Bergen Nord 11 1 1 9 10 - 30 4
Valdres 11 1 0 10 9 - 63 3
|
Steffen Olsen for Studentspretten heime mot Eid på Kvåle Stadion 21.
juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
18.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
G15 jublar etter seieren mot Euro Soccer Academy på
straffekonkurranse.
Foto: Stryn Fotball
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det
siste laget gjekk til B-sluttspel.
Her er oversikten over korleis det går med laga frå Stryn i dagens
sluttspelkampar.
Klasse G13
B-sluttspel
1/32-finale, Stryn - Häken
2 4-2 (0-2)
0-1 Elias Persson (14. min)
0-2 Johannes Mouki (22. min)
1-2 Felix Solheim (30. min)
2-2 Jesper Jepsen (31. min)
3-2 Jonas Rand Hopland (33. min)
4-2 Simen Reed Hopland (45. min)
1/16-finale, Stryn - Marin FC 4-1 (2-1)
1-0 Filip Roksvåg Leirgulen (5. min)
1-1 Marin FC (10. min)
2-1 Jesper Jepsen (18. min)
3-1 Jonas Rand Hopland (27. min)
4-1 Jonas Rand Hopland (30. min)
Fredag 19. juli kl. 08.00, 1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC
Klasse G14
A-sluttspel
1/32-finale, Stryn - Mexcales FC 0-3 (0-1)
0-1 Santiago Solis Camara (7. min)
0-2 Santiago Solis Camara (27. min)
0-3 Jeronimo Iparraguirre (50. min)
Klasse G15
1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy 0-0 (0-0) 3-4
etter straffekonk
1/16-finale, Stryn - IFK Lidingö 0-1 (0-1)
0-1 Hugo Widlund (16. min)
Klasse G16
A-sluttspel
1/32-finale, Stryn - InterClubes 0-5 (0-1)
0-1 (10. min)
0-2 (36. min)
0-3 (48. min)
0-4 (51. min)
0-5 (54. min) |
|
18.07 La Sportiva
Skåla Opp, laurdag 17. august
|
Jonathan Wyatt var raskaste herre med 1.08.42 under
Skåla Opp i 2008.
|
Laurdag 17. august går det 18. Skåla Opp av stabelen, og
arrangøren har sendt ut følgjande pressemelding.
Ein månad før årets La Sportiva Skåla Opp i Loen i Stryn kommune er
dei beste nasjonale og ein del topp internasjonale motbakkeløparar
påmeldt.
Blant kvinnene nevner vi Annie Bersagel (USA), Eli Anne Dvergsdal,
Karoline Holsen Kyte og May Britt Buer, og blant herrane
løyperekordhaldar Ahmet Arslan (Tyrkia), verdsmeister Stian
Angermund-Vik, Johan Bugge, Stian Øvergaard Aarvik, Torstein
Tengsareid, Øyvind Heiberg Sundby, Andrew Douglas, Torbjørn Thorsen
Ludvigsen og langrennsløparane Kristen Skjeldal og Jens Arne
Svartedal. Her blir det kniving om sigeren!
Det er framleis mogleg å melde seg på motbakkefesten både i
konkurranse og trimklasse, mosjonistane startar frå kl. 07.00 til
09.00 og løparane har fellesstart kl 10.00.
Velkommen !
Les meir på www.skaala.no
|
Antonella Confortola vann klasse kvinner 23-34 år i
2008.
Roger Lillestøl og Odd Bjørn Hjelmeseth i fint driv på
vei mot toppen.
|
|
18.07 Thea og Kaja klar
for 1/16-finale med Lyn
|
Thea Elle scora Lyn sitt mål i 1/32-finalen mot det
svenske laget
Bergums etter pasning frå Kaja Bjelde Hjelmhaug. Foto: privat.
|
Thea Elle og Kaja Bjelde
Hjelmhaug er med på Lyn sitt lag i klasse J14 under Gothia Cup. Både
Elle og Bjelde Hjelmhaug spelar til daglig på Sogndal J13.
Etter to seierar og eit tap i gruppespelet enda Lyn J14 på andre plass i si pulje,
tre poeng bak det islandske laget Breidablik 1.
Lyn vann i dag tidlig 1-0 mot det svenske laget Bergums i
1/32-finalen i A-sluttspelet. Thea Elle scora målet til Lyn etter
pasning frå Kaja Bjelde Hjelmhaug.
Seinare i dag spelar Lyn 1/16-finale mot det svenske laget Södra
Sandby.
Klasse J14 gruppe 16
Lyn - IF Warta 2-0 (0-0)
Lyn - Breidablik 1 0-2
Lyn - Färjestadens GoIF 1-0 (1-0)
Tabell klasse J15 gruppe 1
Breidblik 1 3 3 0 0 17-0 9
Lyn 3 2 0 1 3-2 6
Färjestadens GoIF 3 0 1 2 0-9 1
IF Warta IF 3 0 1 2 0-9 1
A-sluttspel
1/32-finale, Lyn - Bergums 1-0 (1-0)
Kl. 13.20, 1/16-finale, Lyn - Södra Sandby |
|
18.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det
siste laget skal ut i B-sluttspel.
Klasse G13
B-sluttspel
Kl. 12.00, 1/32-finale, Stryn - Häken
2
Klasse G14
A-sluttspel
Kl. 12.20, 1/32-finale, Stryn - Vinnar
Östersund/Mexcales
Klasse G15
Kl. 11.10, 1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy
Klasse G16
A-sluttspel
Kl. 10.00, 1/32-finale, Stryn - InterClubes |
|
17.07 Begge laga vidare
til Arna Bjørnar til A-sluttspel
|
Strynejentene Emma Njøten, Olivia Vollsnes Wemby, Marie
Johannsdottir og Emma Sæbø hospiterar med Arna Bjørnar J16 under
Gothia Cup.
Foto: privat
|
Begge laga til Arna
Bjørnar er klar for A-sluttspelet i Gothia Cup etter å ha blitt
gruppevinnar i si gruppe.
Arna Bjørnar stiller med eit lag i klasse J15 og eit lag i klasse
J16.
Begge desse laga skal ut i 1/16-finale i A-sluttspelet torsdag.
Åtte spelarar frå fylket
hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.
Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og
Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma
Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby
(Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar
J16.
I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på
Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16.
Klasse J15 gruppe 1
Arna Bjørnar - Tranås 1-1 (0-1)
Arna Bjørnar - Unik 2-0 (1-0)
Arna Bjørnar - Manstorps 6-1 (2-0)
Tabell klasse J15 gruppe 1
Arna-Bjørnar 3 2 1 0 9 2 7
Unik FK 3 2 0 1 6 3 6
Tranås FF 3 1 1 1 5 3 4
Gimonäs Umeå IF 3 0 0 3 1 13 0
A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 18.40, 1/16-finale, Arna Bjørnar - Vinnar
kampen Lake Norman/Eskilstuna
Klasse J16 gruppe 2
Arna Bjørnar - Umedalens 8-0 (6-0)
Arna Bjørnar - Mölnlycke 3-1 (2-1)
Arna Bjørnar - Manstorps 8-0 (3-0)
Tabell klasse J16 gruppe 2
Arna-Bjørnar 3 3 0 0 19 1 9
Mantorps FF 3 1 1 1 2 9 4
Mölnlycke IF 3 1 0 2 4 6 3
Umedalens IF 3 0 1 2 1 10 1
A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 10.10, 1/16-finale, Arna Bjørnar - TGK
Worcestershire |
|
17.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
Stryn G14 har vunne alle sine tre kampar i gruppespelet i Gothia
Cup.
Foto: Stryn Fotball
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det
siste laget skal ut i B-sluttspel.
Under ser du ein oversikt over korleis det har gått med Stryn sine
lag i gruppespelet, og kven laga skal møte i sin fyrste kamp i
sluttspelet.
Klasse G13
Stryn - CIFU 1-1 (0-0)
0-1 Alvaro Aldines Garrido (28. min)
1-1 Simen Reed Hopland (33. min)
Tabell klasse G13, gruppe 14
Hamburg Eimsbütteler BC 3 2 0 1 6 - 3 6
CIFU 3 1 1 1 5 - 4 4
Stryn TIL 3 1 1 1 4 - 3 4
IF Väster 3 1 0 2 4 - 9 3
B-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 12.00, 1/32-finale, Stryn-Vinnar Lillehammer 2/Häken
2
Klasse G14
Stryn - Danderyds SK Blå 3-1 (2-1)
1-0 Hubert Wdowiak (6. min)
2-0 Hubert Wdowiak (10. min)
2-1 Martin Rasiwala (19. min)
3-1 Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo (27. min)
Tabell klasse G14, gruppe 15
Stryn TIL 3 3 0 0 7 - 3 9
Brämhults IK 3 1 1 1 5 - 3 4
Marin FC 3 1 1 1 2 - 1 4
Danderyds SK Blå 3 0 0 3 1 - 8 0
A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 12.20, 1/32-finale, Stryn - Vinnar
Östersund/Mexcales
Klasse G15
Stryn - Bergums IF 1-2 (1-1)
0-1 Arin Naskina (13. min)
1-1 Mathias Helgheim (14. min)
1-2 Viktor Blomberg (38. min)
Tabell klasse G15, gruppe 16
Bergums IF 3 3 0 0 10 - 1 9
Stryn TIL 3 2 0 1 18 - 2 6
Juventus Academy 3 0 1 2 0 - 12 1
Dalstorp/Limmared/Grimsås 3 0 1 2 0 - 13 1
A-sluttspel
1/64-finale, Stryn - Ersmarks/Umeå 1-0 (1-0)
1-0 Kim-Christian Liset (12. min)
Torsdag 18. juli kl. 11.10, 1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy
Klasse G16
Stryn - Fässbergs IF 4-0 (2-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (14. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (21. min)
3-0 Marius Klopstad (27. min)
4-0 Trym Vatn Øvreberg (33. min)
Tabell klasse G16, gruppe 22
Stryn TIL 3 3 0 0 8 - 1 9
Colegio São João de Brito 3 2 0 1 6 - 2 6
Match Fit Academy 3 0 1 2 0 - 3 1
Fässbergs IF 3 0 1 2 0 - 8 1
A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 10.00, 1/32-finale, Stryn - InterClubes
|
|
17.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.
Kl. 08.00 Klasse G15 Stryn - Bergums IF
Kl. 09.40 Klasse G13 Stryn - CIFU
Kl. 11.00 Klasse G16 Stryn - Fässbergs IF
Kl. 13.50 Klasse G14 Stryn - Danderyds SK Blå |
|
16.07 Oransj vann
oppvisningskampen på Eid Stadion
|
Oransj og Ålfoten Rovers etter dagens kamp på Eid Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig to år sidan i dag blei det spelt oppvisningskamp mellom
Oransj og Ålfoten Rovers på Eid Stadion.
I forbindelse med at
Marius Hagen seinare i sommar fyller 25 år har det i ettermiddag
blitt spelt ein oppvisningskamp på Eid Stadion.
Marius Hagen sitt lag Oransj spelte kamp mot Anders Midthjell sitt
lag Ålfoten Rovers. Oransj vann til slutten kampen 8-3, etter at
stillinga til pause var 4-1. Torbjørn Aabrekk (2), Tobias Evebø,
Noah Taklo, Mats Stien Myrold, Dan Jøran Hafsås, Lukas Endal
Andersson og Emilian Hagen Henden scora måla til Oransj, medan
Anders Midthjell (2) og Bengt Kongsvoll sette inn måla til Ålfoten
Rovers.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.
Oransj - Ålfoten Rovers 8-3 (4-1)
1-0 Torbjørn Aabrekk (1. min)
1-1 Anders Midthjell (21. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (26. min)
3-1 Tobias Evebø (31. min)
4-1 Noah Taklo (45. min)
4-2 Bengt Kongsvoll (55. min)
4-3 Anders Midthjell (62. min)
5-3 Mats Stien Myrold (63. min)
6-3 Dan Jøran Hafsås (65. min)
7-3 Lukas Endal Andersson (70. min)
8-3 Emilian Hagen Henden (72. min)
Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid
Assistentdommarar: Jostein Haugland, Haugen og Steve
Sibondagara, Eid
Gult kort: Anders Midthjell, Ålfoten Rovers
Oransj:
Nikolai Brune Engeset
Stian Sandal
Stig Ose Bjørneset
Marius Ose Østgaard
Rasmus Aarflot
Marius Hagen
Tobias Evebø
Dan Jøran Hafsås
Torbjørn Aabrekk
Christoffer Hafsås
Mats Stien Myrold
Sivert Ose Bjørneset
Emilian Hagen Henden
Lukas Endal Andersson
Marius Åsebø
Tøres Nøstdal
Esekiel Hagen Henden
Noah Taklo
Ålfoten Rovers:
Stig Hermann Hagen
Vegar Granvold Bertntsen
Henning Haugen
Eivind Daniel Røed
Vegard Hellebust
Runar Lillestøl Naustdal
Yngve Furnes
Bengt Kongsvoll
Robin Hjelmeseth
Vebjørn Nord Haugland
Anders Midthjell
Frode Taklo
Kristian Kongsvoll (Coach)
|
|
|
16.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
Stryn G13 vann i dag 2-0 mot Hamburg Eimsbütteler.
Foto: Stryn Fotball
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Alle fire laga til Stryn vann sine kampar i dag.
Gutar 13
Stryn - Hamburg Eimsbütteler 2-0 (2-0)
1-0 Filip Roksvåg Leirgulen (6. min)
2-0 Oliver Bjørkedal Eide (16. min)
Gutar 14
Stryn - Marin FC 1-0 (0-0)
1-0 Hubert Wdowiak (34. min)
Gutar 15
Stryn - Juventus Academy 9-0 (4-0)
1-0 Kim-Christian Liset (1. min)
2-0 Ulrik Nielsen (8. min)
3-0 Ulrik Nielsen (11. min)
4-0 Kim-Christian Liset (24. min)
5-0 Joakim Kvellestad (37. min)
6-0 Martin Sætre (41. min)
7-0 Martin Sætre (43. min)
8-0 Kim-Christian Liset (45. min)
9-0 Mathias Sandal (46. min)
Gutar 16
Stryn - Colegio São João de Brito 2-1 (2-1)
1-0 Johannes Garlid Tenden (9. min)
1-1 João Rocha 16. min)
2-1 John Erlend Bø (22. min) |
|
16.07 Jåstad har
signert for Arna Bjørnar
|
Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl
i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni.
Sjå
nokre bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kaupangerspelar Ingrid
Lovise Jåstad har signert for toppserieklubben Arna Bjørnar.
17-åringen frå Hafslo flyttar til Bergen der ho skal gå Toppidrett
på Tertnes videregående skole. Planen er at Jåstad skal trene med
Arna Bjørnar sitt toppserielag, samtidig som ho utover hausten blir
lånt ut til Kaupanger for å spele kampar for dei. Jåstad har spelt
fast for Kaupanger sitt lag i 1. divisjon dei to siste sesongane.
Ingrid Lovise Jåstad står bokført med åtte aldersbestemte
landskampar.
|
Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august
2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
16.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.
Kl. 12.00 Klasse G16 Stryn - Colegio São João de Brito
Kl. 12.20 Klasse G13 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Kl. 12.30 Klasse G14 Stryn - Marin FC
Kl. 15.40 Klasse G15 Stryn - Juventus Academy |
|
15.07 Aalesund vann 3-0
over Brann i Florø
|
Sven Erik Midthjell, Diego Silva og Ramiro
Corrales i kampen
mellom Aalesund og Brann på Florø Stadion 15. juli 2007.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 12 år sidan i dag vann Aalesund 3-0 mot Brann i ein
treningskamp på Florø Stadion.
Aalesund vann i ettermiddag 3-0 mot Brann på Florø
Stadion. Brann var spelemessig det beste laget på ei
flottgrasbane i Florø i dag, men Aalesund var giftigast framfor
mål og vann dermed fortent 3-0.
Joakim Austnes gav Aalesund leiinga 1-0 etter 24 minutt. Austnes
vann ein løpsduell mot Jan Gunnar Solli, og avslutta kontrollert i
lengste hjørnet til Håkon Opdal. Knappe ti minutt før pause dobla
Amund Skiri Aafk si leiing til 2-0, etter ein stuss på eit frispark
frå Mattias Nylund. Også Brann hadde sine sjansar til å score
før pause, men enten gjekk skota utanfor, eller så blei dei redda
av Brann sin gode keeper Adin Brown.
I starten av andre omgang var Brann det klart beste laget og i
løpet av dei fyrste ti minutta spelte Brann seg fram til fire store
sjansar. Minuttet etter pause kom Erik Huseklepp seg heilt fri på
dødlinja. Innlegget gjekk ut til Ardian Gashi som breisida ballen
over. Tre minutt etter var det Bjørn Dahl sin tur til å komme
rundt på høgrekanten. Innlegget traff Benjamin Kibebe som skaut
ballen i retning eige mål, men innbyttar Andreas Lie i Aalesund
sitt mål var meisterleg nede og redda. Like etter var det Erik
Huseklepp som viste fram fart og teknikk. Huseklepp dribla seg fri i
fin posisjon, men skotet gjekk like utanfor. Åtte minutt etter
pause var driblefanten Huseklepp på ferde igjen. Denne gongen
avslutta han showet med å slå eit glimrande innlegg i retning
fyrste stolpe. Der dukka Ramiro Corrales opp og heada ballen
knallhardt i retning nermaste hjørnet. Nok ein gong var Andreas Lie
med på notane og fekk slått ballen til corner. Etter dette virka
det som at Brann hadde køyrt i frå seg for ei stund, og Aalesund
slapp litt meir inn i kampen igjen.
Knappe kvarteret før slutt burde innbyttar Torstein Helstad scora
og med det laga ny spenning i kampen for dei omlag 1500 tilskodarane
på Florø Stadion. Helstad sprang frå Aafk sitt forsvar, men
åleine mot keeper sette han ballen rett på Andreas Lie. Seks
minutt før slutt fastsette Diego Silva sluttresultatet til 3-0.
Åleine mot Håkon Opdal var Silva iskald og scora sikkert.
Sjå bilder og
fakta frå kampen.
Brann-Aalesund 0-3 (0-2)
0-1 Joakim Rune Austnes (24. min9)
0-2 Amund Skiri (36. min)
0-3 Diego Silva (84. min)
Gult kort: Mattias Nylund, Aalesund
Dommar: Stig Rune Krokdal, Nessegutten
Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell, Eid og Joakim Knapstad, Skeid
Brann:
Håkon Opdal
Cato Guntveit (Bjørn Dahl 46. min)
Ramiro Corrales
Olafur Ørn Bjarnason
Kristjan Ørn Sigurdsson
Jan Gunnar Solli (Erlend Hanstveit 46. min)
Martin Andresen
Erik Huseklepp
Ardian Gashi
Robbie Winters (Torstein Helstad (62. min)
Joakim Sjöhage (Armann Smari Bjørnsson 46. min)
Aalesund:
Adin Brown (Andreas Lie 46. min)
Enar Jääger
Mattias Nylund
Benjamin Kibebe
Haraldur Freyr Gudmundsson (Joakim Alexandersson 76. min)
Karl Oskar Fjørtoft (Dag Roar Ørsal 76. min)
Magnus Kihlberg (Trond Fredriksen 57. min)
Amund Skiri
Joakim Austnes (Lasse Olsen 46. min)
Diego Silva (Denis Selimovic 85. min)
Tor Hogne Aarøy (Jonathan Parr 46. min)
|
|
15.07 Norge spelte uavgjort 1-1 mot Irland i G19 EM
|
|
Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen
spelte heile kampen då Norge G19 spelte uavgjort 1-1 mot Irland
under EM-sluttspelet
i Armenia.
Erik Botheim gav Norge leiinga 1-0 etter knappe 10 minutt av fyrste
omgang, men dessverre for Norge utlikna Irland til 1-1 knappe 10
minutt før full tid.
Norge sin neste motstandar i turneringa er Tsjekkia. Denne kampen
blir spelt torsdag 18. juli. Tsjekkia tapte i dag 3-0 mot Frankrike.
I den andre gruppa i EM-sluttspelet vann Spania 4-1 mot Armenia,
medan Portugal vann 3-0 mot Italia.
Irland - Norge 1-1 (0-1)
0-1 Erik Botheim (8. min)
1-1 Joe Hodge (81. min)
Gult kort: Joe Hodge, Jonathan Afolabi og Lee O'Connor,
Irland
Halldor Østervold Stenevik og Noah Jean Holm, Norge
Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Jonas Tillung Fredriksen
Markus Solbakken (Mikael Birk Giæver Ugland 79. min)
Halldor Østervold Stenevik (Marcus Holmgren Pedersen 90. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano
Edvard Sandvik Tagseth
Erik Botheim (Noah Jean Holm 65. min)
Jørgen Strand Larsen |
|
15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
Stryn G15 vann i dag 8-0 mot Dalstorp/Limmared/Grimsås.
Foto: Stryn Fotball
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Her er oversikten over korleis det har gått med Stryn sine lag i
dagens kampar.
Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar
Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)
Stryn - IF Väster 1-2 (1-2)
1-0 Oliver Bjørkedal Eide (4. min)
1-1 Bennjamin Olsson (7. min)
1-2 Bennjamin Olsson (9. min)
Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.20 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Onsdag 17. juli kl. 09.40 Stryn - CIFU
Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar
Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)
Stryn - Brämhults 2-3 (1-1)
1-0 Hubert Wdowiak (13. min)
1-1 Eman Hajradinovic (21. min)
2-1 Johannes Konstali Lødemel (31. min)
3-1 Hubert Wdowiak (45. min)
3-2 Altin Jashari (47. min)
Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.30 Stryn - Marin FC
Onsdag 17. juli kl. 13.50 Stryn - Danderyds SK Blå
Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar
Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)
Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås 8-0 (7-0)
1-0 Steinar Hauge (7. min)
2-0 Saeed Tajik (10. min)
3-0 Ulrik Nielsen (15. min)
4-0 Martin Sætre (18. min)
5-0 Kim-Christian Liset (19. min)
6-0 Kim-Christian Liset (23. min)
7-0 Kim-Christian Liset (25. min+1)
8-0 Mathias Helgheim (27. min)
Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 15.40 Stryn - Juventus Academy
Onsdag 17. juli kl. 08.00 Stryn - Bergums IF
Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar
Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal)
Stryn - Match Fit Academy 2-0 (0-0)
1-0 Trym Skåre Hogrenning (35. min)
2-0 Trym Vatn Øvreberg (36. min)
Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.00 Stryn - Colegio São João de Brito
Onsdag 17. juli kl. 11.00 Stryn - Fässbergs IF
|
Abbas Tamimi er Sunnmøre sin representant under
Norcore #2.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Brattvåg
på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
15.07 Stine Hovland
klar for italiensk toppklubb
|
Stine Hovland og Camilla Ervik etter cupfinalen
2018 i Telenor Arena.
Foto: Susanne Skogstad
|
VG melder på sine nettsider at Stine Hovland er klar for den
italienske toppklubben Milan.
28-åringen frå Vadheim har spelt for Sandviken sidan starten av
2014-sesongen.
- Det er jeg veldig fornøyd med. Jeg har hatt seks fine år i
Sandviken. Nå kom muligheten til å oppleve noe ute, og jeg føler
tiden er inne. De har gode fasiliteter. Det er et eventyr, seier
Stine Hovland til VG.
Milan sitt damelag blei etablert i 2018, og kom i sin fyrste sesong
på 3. plass bak Juventus og Fiorentina.
|
Stine Hovland etter kvalifiseringskampen mot Urædd 27. oktober
2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
15.07 Norge møter Irland i G19 EM i Armenia
|
|
Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen
er med på Norge sitt lag som i dag sparkar i gong EM G19-sluttspelet
i Armenia.
Norge sin fyrste motstandar i turneringa er Irland. Kampen blir
spelt i ettermiddag klokka 16.45 på FFA Academy Stadium i Yerevan.
Norge sine andre motstandarar i dei innleiande kampane er Tsjekkia
og Frankrike.
Troppen:
Mads Hedenstad Christiansen, Lillestrøm
Kristoffer Klaesson, Vålerenga
Erik Tobias Sandberg, Lillestrøm
Colin Rösler, Manchester City
Sebastian Jarl, Sarpsborg 08
Edvard Sandvik Tagseth, Liverpool
Halldor Stenevik, Strømsgodset
Mikael Tørset Johnsen, Rosenborg
Mikael Ugland, Start
Johan Hove, Strømsgodset
Markus Solbakken, HamKam
Joshua Kitolano, Odd
Jørgen Strand Larsen, Sarpsborg 08
Marcus Holmgren Pedersen, Tromsø
Elias Hagen, Grorud
Erik Botheim, Rosenborg
Philip Slørdahl, Lillestrøm
Jakob Maslø Dunsby, HIFK
Noah Holm, Red Bull Leipzig
Jonas TillungFredriksen, Sogndal |
|
15.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.
Kl. 10.40 klasse G13 Stryn - IF Väster
Kl. 11.00 klasse G15 Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås
Kl. 12.00 klasse G16 Stryn - Match Fit Academy
Kl. 15.50 klasse G14 Stryn - Brämhults |
|
14.07 Lokale spelarar
hospiterar med Arna Bjørnar
|
Emilie Stadheim Skrede frå Eid er ei av jentene som skal
hospitere med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.
Bildet er frå Eid sin jentekamp mot Selje/Åheim 20. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Åtte spelarar frå fylket
hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.
Arna Bjørnar stiller med eit lag i klasse J15 og eit lag i klasse
J16.
Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og
Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma
Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby
(Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar
J16.
I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på
Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16.
Thea Bjelde og Helena Navarsete er i opptrening etter skade og
bidreg på Gothia Cup som lagleiarar.
Dersom folk vil følge Arna Bjørnar sine lag kan dei like
facebooksida Arna-Bjørnar Proffstien eller Arnabjornarproffstien på
Instagram. |
|
14.07 Fair Play-prisar
til Trøsken og Frøholm
|
Runar Walaker, Kornelia Trøsken, Bente Frøholm og Lars Sandbakk.
Tildelinga skjedde i pausa under Stryn sin 5-1 seier mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn Fotball delte onsdag 28. juni ut Fair
Play-prisar til Kornelia Trøsken frå Stryn J10 og til lagleiar og
eldsjel Bente Frøholm.
Tildelinga skjedde i pausa under Stryn sin kamp mot Kaupanger i
Kretsligaen. Medlem i Stryn Fotball sitt Fair Play-utval, Lars
Sandbakk, overrekte pokalane til dei to vinnarane.
Kornelia Trøsken
Kornelia Trøsken er spelar på Stryn Fotball sitt Jenter 10-lag.
Ho er alltid blid og glad og stiller alltid på alle treningar!
Kornelia er ei allsidig jente, og i tillegg til at ho er ein dyktig
fotballspelar hevder ho seg også særs godt i skiskyting og
orientering. Ho viser meget gode haldningar ovanfor lagkameratar,
vener og klubben!
Bente Frøholm
Bente Frøholm er ein av lagleiarane for gutar 2009 og ho er god som
gull! Bente stiller alltid på og hjelper til når andre av ulike
årsaker ikkje kan. Uansett kva oppgåve det skulle vere og uansett
kor kort frist det er, så stiller ho opp! Utan slike eldsjeler ville
det vore vanskeleg for Stryn fotball å lage til kamparrangement,
treningar og aktivitetar, for både store og små! Utan
kamparrangement, treningar og aktivitetar for barna, får vi heller
ikkje vist og brukt fair play! Med andre ord er Bente er eit
prakteksemplar for alle i klubben og ei vi alle set stor pris på!
|
|
13.07 Sande Søgnen teken
ut til Norcore #2 Norway Cup
|
Jakob Sande Søgnen i Eid sin heimekamp mot Kaupanger 21. juni 2018.
Sjå
film av Eid sitt fyrste mål og jubelen i garderoba etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Jakob Sande Søgnen frå
Gaular er
teken ut til Norcore #2 2019.
Norcore #2 er eit dommartiltak som blir gjennomført under årets
Norway Cup i månadskiftet juli/august. Kvar krets har innstilt både
jenter og gutar, og deretter har dommarseksjonen i Norges
Fotballforbund innstilt 12 jenter og 18 gutar til dette tiltaket.
Dommarane vil være saman ei veke der både kampar og ulike fagtema
står på programmet.
Ingen jenter frå NFF Sogn og Fjordane er med på årets Norcore #2.
Gutar
Jakob Sande Søgnen, Sogn og Fjordane
Abbas Tamimi, Sunnmøre
Johannes Guldahl Letting, Østfold
Sondre Biti Sandvik, Finnmark
Javi Mertens, Agder,
Mon Shagiri, Akershus
Per Oscar Grov Heiberg, Buskerud,
Amang Kanyi, Hordaland
Herman Bostad, Indre Østland
Henrik Gagnum, Nordland,
Stian Jensen Pettersen, Oslo
Amir Mohammed Ajjour, Rogaland
Georg Bårdsen, Telemark
Mats Thorsø Hansen, Trøndelag
Magnus Drag Lysø, Nordmøre og Romsdal
Faeik Ali Arshad, Vestfold
André Resvoll, Troms
Håkon Rinaldo Hansen, Hålogaland
Jenter
Vilde Kramer, Hålogaland
Mathea Havig Nordland
Jonida Hoxha, Vestfold
Erta Floxha, Vestfold
Ingrid Pettersen, Trøndelag
Nathalle Fuglestad Fuglset, Rogaland
Vilde Vistven Stenseth, Oslo
Ane Victoria Martinsen Kilskar, Oslo
Hanne Myhr, Indre østland
Nora Rognstad, Indre østland
Annika Øye Guddal, Hordaland
Vilde Sølverud Larsen, Buskerud
|
Abbas Tamimi er Sunnmøre sin representant under
Norcore #2.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Brattvåg
på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
13.07 Florø spelte
uavgjort 2-2 heime mot Lyn
|
Florø jublar etter at Simen Hamre utlikna til 2-2
fire minutt på overtid.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig fem år sidan i dag spelte Florø uavgjort 2-2 heime mot
Lyn på Florø Stadion. Simen Hamre utlikna til 2-2 fire minutt på
overtid.
2. divisjon avdeling 3
Florø - Lyn 2-2 (0-2)
0-1 Didrik Sereba (12. min)
0-2 Armin Sistek (22. min)
1-2 Ntege Cone (66. min)
2-2 Simen Hamre (90. min+4)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.
Førde - Fana 2-2 (2-2)
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Florø 13 7 4 2 26 - 17 25
Vidar 13 7 4 2 22 - 16 25
Åsane 13 7 3 3 25 - 17 24
Vard Haugesund 13 7 2 4 31 - 19 23
Egersunds 13 5 4 4 24 - 22 19
Fana 13 5 3 5 28 - 26 18
Fyllingsdalen 13 5 2 6 23 - 20 17
Stord Fotball 13 5 2 6 21 - 22 17
Lyn 13 5 2 6 17 - 19 17
Førde 13 5 2 6 15 - 20 17
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 13 4 3 6 21 - 24 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Ålgård 13 2 2 9 13 - 29 8 |
|
13.07 Vegard Savland
toppscorar for Florø
|
Vegard Savland i Florø sin treningskamp mot Brattvåg
på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Vegard Savland er med
fire mål toppscorar for Florø i PostNord-ligaen avdeling 2 etter 11.
serierundar.
Lorent Callaku (3), Moses John Dyer (2), Halvor Utkilen
Solheim-Olsen (2), Christer Husa og Kasper Højvig Nissen er dei
andre spelarane som har scora mål for Florø til no denne sesongen.
Joakim Vatle Hammersland frå Åsane er toppscorar i Post Nord-ligaen
avdeling 2 med ni scoringar.
9 mål:
Joakim Vatle Hammersland, Åsane
8 mål:
Magnus Solum, Elverum
6 mål:
Mame Mor Ndiaye, Fram
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane
Oliver Valaker Edvardsen, Grorud
Sindre Osestad, Fram
5 mål:
Joachim Skorpen Edvardsen, Sotra
4 mål:
Mathias Johnsen, Mjølner
Guyon Philips, Alta
Jens Bonde Aslaksrud, Kjelsås
Lasse Bransdal, Oppsal
Markus André Kaasa, Odd 2
Vegard Savland, Florø
Jan Christian Egseth Aubert, Bærum
Markus Johnsgård, Senja
Stian Bogetveit Nygard, Åsane
Tobias Lauritsen, Odd 2
3 mål:
André Södlund, Odd 2
Lars Ivar Slemdal, Bærum
Philip Sandvik Aukland, Fram
Lorent Callaku, Florø
Truls Torblå, Mjølner
Akinbola Olajide Akinyemi, Kjelsås
Attila Mark Markus, Bærum
Christian Reginiussen, Alta
Henrik Bredeli, Grorud
Magnus Aasarød, Kjelsås
Tor Martin Mienna, Senja
Alexander Mikkelsen, Senja
Filip Møller Delaveris, Odd 2
Jone Rugland, Sotra
Magnus Killingberg Nikolaisen, Alta
Sebastian Jensen, Senja
Walid Chafouk Idrissi, Kjelsås
2 mål: ,
Moses John Dyer, Florø
Halvor Utkilen Solheim-Olsen, Florø
1 mål:
Christer Husa, Florø
Kasper Højvig Nissen, Florø
|
Lorent Callku har scora tre mål til no denne sesongen.
Bildet er frå Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
12.07 Skjerven dømmer
Bodø Glimt - Ranheim
|
Tommy Skjerven i kampen mellom Fjøra og Eid 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom
Bodø Glimt og Ranheim.
Med seg på linjene har han Reidar Mørkestøl Gundersen frå Frisk
Asker og Ole Andreas Skogsrud Haukåsen frå Ridabu. 4. dommar er
Martin Berg frå Hunstad.
Kampen blir spelt på Aspmyra Stadion laurdag 13. juli klokka 21.00.
Kampen mellom Bodø Glimt og Ranheim er Tommy Skjerven sin 368. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
Dette er 50 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er
nestemann på den lista med 318 kampar. 51-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.
|
Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn -
Sogndal 2 i 2016.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
12.07 Sogndal vann 2-1
mot Førde
|
Tore Andre Flo spelte fyrste omgang i treningskampen på Osen Stadion.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig åtte år sidan i dag spelte Sogndal og Førde
treningskamp på Osen Stadion i Gaular.
Sogndal vann i ettermiddag 2-1 mot
Førde i ein treningskamp på Osen Stadion i Gaular. Det var lenge
vanskelig å sjå kven av dei to laga som spelar i Tippeligaen,
men siste kvarteret var Sogndal klart best og vann til slutt
fortent. Tore Andre Flo spelte sin fyrste kamp for Sogndal sidan
1994, og kanskje blir han å sjå fleire gongar på Sogndal sitt
lag denne haustsesongen. Edvin Noso frå Nigeria erstatta Flo
etter pause, og sjølv om det ikkje blei scoring i dag viste han
ved nokre høve at han kan vere spissen Sogndal er ute
etter.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Førde - Sogndal 1-2 (0-0)
1-0 Øystein Vetti, straffe (71. min)
1-1 Espen Olsen (77. min)
1-2 Ulrik Flo (90. min)
Kort: Ingen
Dommar: Asle Hammerseth, Tempo
Førde:
Vegard Skjeldestad (Fredrik Hanssen 72. min)
Jan Inge Dvergsdal (Tor Are Dvergsdal 46. min)
Christer Husa (Bernt Norevik 46. min)
Øystein Vetti
Are Gunnar Korsvoll (Kim Tangedal 46. min)
Eirik Fraas (Sander Solvik 60. min)
Gisle Isene
Ole Marius Gundersen (Øyvind Blikra 84. min)
Ruben Holsæter (Frode Fjørstad 72. min)
Thor-Jørgen Spurkeland (Tobias Evebø 46. min)
Christoffer Hafsås (Thor Erik Nygård 60. min)
Sogndal:
Joe Benedik
Per Egil Flo (Gustav Valsvik 60. min)
Isak Scheel
Vegar Gjermundstad
Mats Solheim
Ørjan Hopen
Espen Olsen
Cato Hansen
Ulrik Flo
Thomas Ness (Barry Kader 60. min)
Tore Andre Flo (Edvin Noso 46. min)
|
|
11.07 Hauso Haugen på
3. plass på NTB-Børsen
|
Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen
mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndalspelar Sigurd Hauso Haugen ligg på 3. plass på
spelarbørsen til NTB for spelarane i OBOS-ligaen. Hauso Haugen har
scora ni mål og står med to målgivande pasningar til no denne
sesongen.
Niklas Castro frå Aalesund toppar lista føre Kongsvingerspelar Ali
Ahamada.
For å vere med på denne lista må ein ha spelt over 30 obligatoriske
minutt i meir enn 60 prosent av seriekampane.
NTB-Børsen
1. Niklas Castro, Aalesund 6.22
2. Ali Ahamada, Kongsvinger 6.10
3. Sigurd Hauso Haugen, Sogndal 6.00
4. Stian Sortevik, KFUM Oslo 5.92
5. Pontus Engblom, Sandefjord 5.90
6. Moses Mawa, KFUM Oslo 5.77
7. Lars Olden Larsen, KFUM Oslo 5.75
8. Kristoffer Normann Hansen, Ull/Kisa 5.75
9. Ole Kristian Lauvli, Raufoss 5.69
10. Kachi, Sandnes Ulf 5.64
11. Robin Rasch, KFUM Oslo 5.63
12. Mikkel Maigaard, Raufoss 5.62
13. Christian Aas, Ull/Kisa 5.62
14. Daníel Leó Grétarsson, Aalesund 5.62
15. Tobias Christensen, Start 5.60
16. Izuchukwu Anthony, Nest-Sotra 5.58
17. Christian Røer, Kongsvinger 5.55
18. Martin Torp, Ull/Kisa 5.55
19. Eric Kitolano, Ull/Kisa 5.54
20. Brice Wembangomo, Sandefjord 5.54
21. Knut André Skjærstein, KFUM Oslo 5.54
22. Mohamed Ofkir, Sandefjord 5.50
23. Aron Sigurdarson, Start 5.50
24. William Kurtovic, Sandefjord 5.50
25. Olav Øby, KFUM Oslo 5.50
26. Chuma Anene, Jerv 5.46
27. Adem Güven, Kongsvinger 5.45
28. Jørgen Hammer, KFUM Oslo 5.42
29. Bjarte Haugsdal, Nest-Sotra 5.38
30. Simen Bolkan Nordli, HamKam 5.33
31. Oddbjørn Lie, Aalesund 5.33
32. Andreas Lie, Aalesund 5.33
33. Edvard Skagestad, Kongsvinger 5.31
34. Morten Sundli, Ull/Kisa 5.31
35. Victor Grodås, Strømmen 5.31
36. Aron Elís Thrándarson, Aalesund 5.31
37. Snorre Strand Nilsen, Raufoss 5.30
38. Jonas Deumeland, Start 5.27
39. Alexander Dang, Nest-Sotra 5.27
40. Damion Lowe, Start 5.25
41. Harald Holter, Kongsvinger 5.23
42. Jørgen Hatlehol, Aalesund 5.23
43. Renze Fij, Nest-Sotra 5.23
44. Kristian Jahr, Strømmen 5.22
45. Afeez Aremu, Start 5.22
46. Erlend Segberg, Start 5.17
47. Benjamin Gleditsch, HamKam 5.13
48. Marlinho, Kongsvinger 5.13
49. Mesüt Can, Skeid 5.11
50. Elmin Nurki?, Nest-Sotra 5.11
51. Pål Vestly Heigre, Sandnes Ulf 5.11
52. Tore André Sørås, KFUM Oslo 5.09
53. Anton Kralj, Sandefjord 5.09
54. Martin Trøen, Ull/Kisa 5.09
55. Mathias Bringaker, Start 5.09
56. Simon Marklund, Kongsvinger 5.08
57. Markus Solbakken, HamKam 5.08
58. Solomon Owusu, Raufoss 5.08
59. Kristoffer Stephensen, Nest-Sotra 5.08
60. Mathias Dyngeland, Sogndal 5.08
61. Hassan Mohamed Yusuf, Skeid 5.08
62. Kristoffer Tønnessen, Jerv 5.08
63. Emil Sildnes, HamKam 5.08
64. Enric Vallès, Sandefjord 5.08
65. Kristian Onsrud, HamKam 5.08
66. Emilie Noe Dadjo, Raufoss 5.00
67. Ingvald Sandvik Halgunset, Sandnes Ulf 5.00
68. Espen Garnås, Ull/Kisa 5.00
69. Alberto Ortiz Moreno Tito, Sandefjord 5.00
70. Emmanuel Troudart, KFUM Oslo 5.00
71. Ayoub Aleesami, Skeid 5.00
72. Sander Finjord Ringberg, Tromsdalen 5.00
73. Matias Belli Moldskred, Raufoss 5.00
74. Kristian Brix, KFUM Oslo 5.00
75. Håvard Storbæk, Sandefjord 5.00
76. Daniel Aase, Jerv 5.00
77. Jo Sondre Aas, Nest-Sotra 5.00
78. Tapio Heikkilä, Sandnes Ulf 5.00
79. Martin Holmen, Notodden 5.00
80. Mats André Kaland, Strømmen 5.00
81. Stian Pettersen, Skeid 5.00
82. Mathias Wichmann, Jerv 5.00
83. Iman Mafi, Kongsvinger 5.00
84. Ole Kristian Langås, Ull/Kisa 5.00
85. Lee Rochester Sørensen, Nest-Sotra 5.00
86. Marius Høibråten, Sandefjord 5.00
87. Shola Akinyemi, Sandnes Ulf 5.00
88. Odmar Færø, HamKam 5.00
89. Dadi Dodou Gaye, KFUM Oslo 5.00
90. Fredrik Pålerud, Kongsvinger 5.00
|
Mathias Dyngeland ligg på 60. plass på NTB-Børsen
for OBOS-ligaen.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Brann i cupen 19. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
11.07 10 strake seierar
i G15/17 1. divisjon
|
Førde 1 jublar etter 3-2 seieren heime mot Eid 1 22. mai.
Foto: Jan Taule
|
Førde 1 står med 10 strake seierar av 10 mulig til no
denne sesongen i G15/17 1. divisjon. Førde 1 toppar med det tabellen
ni poeng føre Stryn 1 og Eid 1 som ligg på dei to neste plassane.
Dei fire beste laga etter alle 14 serierundane er kvalifisert til
sluttspel om KM-tittelen i denne klassa.
Tabell G15/17 1. divisjon
Førde 1 10 10 0 0 48 - 11 30
Stryn 1 10 7 0 3 41 - 24 21
Eid 1 10 7 0 3 35 - 20 21
Sogndal 1 10 6 0 4 35 - 30 18
Dale 10 4 0 6 22 - 20 12
Førde 2 10 3 1 6 18 - 45 10
Florø 1 10 2 1 7 26 - 23 7
Tornado Måløy 10 0 0 10 10 - 62 0
Neste serierunde i denne klassa blir spelt onsdag 19. august.
11. serierunde G15/17 1. divisjon
Førde 1 - Tornado Måløy
Florø 1 - Stryn 1
Eid 1 - Sogndal 1
Dale - Førde 2
|
Eid 1 sitt lag som vann 4-2 heime mot Florø 1
på Eid Idrettspark 5. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
11.07 Manchester United
vann 3-1 mot Liverpool
|
Laga samla før kampen på Selje Idrettspark 11. juli 2015.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå Selje All Star Cup 2015.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig fire år sidan i dag blei det spelt kamp mellom Manchester United
og Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.
Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester
United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.
Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå film
frå Selje All Star Cup 2015.
Liverpool - Manchester United 1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)
|
Manchester United jublar etter 3-1 seieren mot
Liverpool.
Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i
kampen. |
|
10.07 Rosenborg vann
2-0 borte mot Linfield
|
Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Even Hovland spelte heile
kampen då Rosenborg i kveld vann 2-0 borte mot Linfield i
kvalifiseringa til Champions League. Mike Jensen og Alexander
Søderlund scora måla til Rosenborg.
Gustav Valsvik var ubenytta reserve for Rosenborg.
Returkampen blir spelt på Lerkendal Stadion onsdag 17. juli.
Linfield - Rosenborg 0-2 (0-1)
0-1 Mike Jensen (22. min)
0-2 Alexander Søderlund (69. min)
Rosenborg:
André Hansen
Vegar Eggen Hedenstad
Tore Reginiussen
Even Hovland
Birger Meling
Mike Jensen
Marius Lundemo
Anders Konradsen (Anders Trondsen 72. min)
David Akintola (Yann-Erik de Lanlay 61. min)
Alexander Søderlund
Gjermund Åsen (Pål André Helland 70. min)
|
Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
10.07 Oppsummering
Haugen vårsesongen 2019
|
Haugen vann i 5-1 heime mot serieleiar Hornindal 25. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen avslutta
vårsesongen 25. juni med å vinne 5-1 heime mot serieleiar Hornindal.
Haugen ligg med sine 14 poeng på ni kampar på 5. plass på tabellen i 6. divisjon avdeling 3.
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7
Her er ein liten oversikt over kven som spelte kampar, scora mål
og pådrog seg kort for Haugen denne vårsesongen.
Kai-Arne Nord Humborstad er toppscorar etter vårsesongen med åtte
mål.
Haugen scora totalt 32 mål på ni kampar, og
14 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista.
.
8 mål:
Kai-Arne Nord Humborstad
5 mål:
Yngve Furnes
3 mål:
Mats Ole Bakke
Mons-Arne Totland Gillesdal
2 mål:
Birger Osevoll Midthjell
Elias Åsebø
Geir Andreas Holtermann Holmen
1 mål:
Bjørnar Sletbak Rolland
Jo Inge Skålbones
Kay Rune Solheim
Kennet Starheim Remme
Lasse Rundereim Ødegård
Sivert Humborstad
Stig Tore Gilleshammer
Fem spelarar har vore på bana samtlige ni kampar denne vårsesongen. Totalt
23 forskjellige spelarar er blitt nytta i løpet av dei ni kampane.
9 kampar:
Birger Osevoll Midthjell
Jo Inge Skålbones
Kennet Starheim Remme
Mons-Arne Totland Gillesdal
Stian Aaland
8 kampar:
Geir Andreas Holtermann Holmen
Henrik Espelund Myklebust
Johannes Balsnes Lefdal
Yngve Furnes
7 kampar:
Elias Åsebø
Kay Rune Solheim
6 kampar:
Kai-Arne Nord Humborstad
Stig Tore Gilleshammer
4 kampar:
Arild Lote Henden
Lasse Rundereim Ødegård
3 kampar:
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland
2 kampar:
Jan Olav Humborstad
Magnus Leite Gilleshammer
Mats Ole Bakke
Sivert Humborstad
1 kamp:
Andreas Elias Nord Humborstad
Christoffer Skår
Haugen har pådratt seg ni gule kort denne vårsesongen.
3 gule kort:
Henrik Espelund Myklebust
2 gule kort:
Yngve Furnes
Kennet Starheim Remme
1 gult kort:
Elias Åsebø
Johannes Balsnes Lefdal
|
Kai-Arne Nord Humborstad blei matchvinnar for Haugen i
4-3 seieren borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
10.07 Bolstad Blikra
toppscorar i 3. divisjon kvinner
|
Astrid Bolstad Blikra scora fem mål for Førde
borte mot Selje/Åheim.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Astrid Bolstad Blikra frå
Førde er toppscorar i 3. divisjon kvinner.
Bolstad Blikra har scora heile 17 mål på åtte kampar, og toppar
lista føre Marit Mardal frå Sandane (12 mål) og Anne Aune frå
Balestrand (10 mål).
Det er blitt scora totalt 166 mål til no denne sesongen i 3.
divisjon kvinner, noko som gir eit snitt på 4,6 mål pr. kamp. Av desse
166 måla er 158 spelemål, fire straffemål, medan fire mål er sjølvmål.
17 mål:
Astrid Bolstad Blikra, Førde
12 mål:
Marit Mardal, Sandane
10 mål:
Anne Aune, Balestrand
6 mål:
Kristin Bergheim Lykkeslett, Sogndal
Kristin Solås, Studentspretten
5 mål:
Hedda Vatn Øvreberg, Stryn
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn
Kristine Hovland, Vik
4 mål:
Amalie Sjøvoll Hauglund, Sogndal
Guro Lesto Larsen, Selje/Åheim
Hege Gjesdal, Førde
Kristine Lothe Rustøen, Sandane
Marit Ova Bøyum, Studentspretten
Sara Lothe Rustøen, Sandane
|
Marit Mardal scora tre mål då Sandane vann 4-1 mot Førde 18. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Anne Aune har scora 10 mål på fire kampar denne sesongen.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 10.
juni 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
09.07 KM Futsal aldersbestemt 2020
|
Vik gjekk til topps i klasse G16 under
årets KM Futsal.
Sjå bilder
frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
Sjå bilder
frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.
|
Sluttspelet i KM Futsal
aldersbestemt 2020 blir arrangert i Trivselshagen på Sandane.
Arrangementet går av stabelen laurdag 29. februar og søndag 1. mars
2020.
Før sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt blir sparka i gong blir
det arrangert kvalifisering laurdag 1. og søndag 2. februar 2020.
Her vil det bli spelt kvalifiseringskampar rundt om i heile fylket.
Totalt 190 lag deltok i KM Futsal aldersbestemt 2019. Flest lag var det påmeldt i klasse
G14 med 29 lag. Under kan du sjå kor mange lag som var påmeldt i dei
forskjellige klassene, og kven som gjorde det best under sluttspelet
på Sandane fyrste helga i mars.
Påmelde lag KM Futsal aldersbestemt 2019:
G13: 27 lag
G14: 29 lag
G15: 22 lag
G16: 18 lag
G19: 16 lag
Totalt antall guttelag: 112 lag
J13: 17 lag
J14: 18 lag
J15: 18 lag
J16: 15 lag
J19: 10 lag
Totalt antall jentelag: 78 lag
Resultat klasse J13:
1. Syril
2. Førde 4
3. Førde 1
4. Jotun
Resultat klasse J14:
1. Kaupanger
2. Gaular
3. Stryn
4. Jølster
Resultat klasse J15:
1. Dale
2. Jølster
3. Førde
4. Sandane
Resultat klasse J16:
1. Tambarskjelvar
2. Vik
3. Sandane
4. Førde
Resultat klasse J19:
1. Kaupanger 1
2. Stryn 1
3. Førde
4. Stryn 2
Resultat klasse G13:
1. Førde 1
2. Sogndal
3. Florø
4. Høyang
Resultat klasse G14:
1. Jotun 1
2. Svelgen
3. Vik
4. Gaular
Resultat klasse G15:
1. Førde 1
2. Stryn
3. Førde 2
4. Sandane
Resultat klasse G16:
1. Vik
2. Florø
3. Sandane
4. Stryn
Resultat klasse G19:
1. Sandane 1
2. Dale
3. Vikane
4. Førde 3
|
Førde 1 vann klasse J15 under KM Futsal 2018
på Sandane.
Sjå
bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå
bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.
Stryn blei kretsmester i klasse G16 under KM futsal på Sandane
2017.
Sjå
bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017. (NB Stor
fil)
Sjå
bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017. (NB Stor
fil)
Tambarskjelvar/Eikefjord gjekk til topps i klasse J15
i KM Futsal 2016.
Sjå
bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2016.
Årdal vann klasse G19 for andre året på rad i 2015.
Sjå
bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå
bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Balestrand vann klasse J16 under KM-innandørs 2014.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sogndal tok dobbelseier i jenteklassa i KM-innandørs
2013.
Sjå bilder og
resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og
resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.
Sogndal blei kretsmester i smågutteklassa i Florø
2012.
Sjå bilder og resultat
frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og
resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.
Kaupanger blei kretsmester i klasse junior damer i
2012.
Sjå bilder og resultat
frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og
resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.
Martine Wolff Nesse og Balestrand vann jenteklassa i 2011.
Sjå bilder og resultat
frå innandørs-KM laurdag 5. mars.
Sjå bilder
og resultat frå innandørs-KM søndag 6. mars.
Florø gjorde reint bord i gutteklassa under KM-innandørs 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.
Førde junior herrer gjekk til topps under KM-sluttspelet i
Florø i 2009.
Sjå
bilder frå kampane i Florø Idrettssenter laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder
frå kampane i Florø Idrettssenter søndag 8. mars 2009.
Aurland jublar etter seieren i småjenteklassa i innandørs-KM
2008.
Sjå
bilder frå kampane i Nordfjordhallen laurdag 8. mars 2008.
Sjå bilder
frå kampane i Nordfjordhallen søndag 9. mars 2008.
Florø vann klassa for junior damer i innandørs-KM 2007.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 3. mars 2007.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 4. mars 2007.
Bremanger sitt lag som vann klasse junior damer i innandørs-KM 2006.
Sjå resultat og bilder frå
innandørs-KM 5. mars 2006.
Sjå resultat og bilder
frå innandørs-KM 4. mars 2006. |
|
09.07 Memic toppscorar
i Norsk Tipping-ligaen avd. 4
|
Maid Memic har scora 12 mål for Djerv 1919 denne
sesongen.
Bildet er frå Voss sin bortekamp mot Stryn 19. mai 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Maid Memic frå Djerv 1919
er toppscorar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.
Memic, som tidligare har spelt for klubbane Førde, Voss, Vard
Haugesund og Vedavåg Karmøy, har scora 12 mål til no denne sesongen,
og toppar lista føre på Roger Blokhus Ekeland (11 mål), Viktor Smari
Segatta (8 mål) og Stian Barane (8 mål).
Erlend Hanssen Grov er med sine fem mål toppscorar for Sogndal 2,
medan Andreas Lereim Olsen og Malvin Gjerde er toppscorarar for
Fjøra med fire mål kvar.
Det er blitt scora totalt 329 mål til no denne sesongen i Norsk
Tipping-ligaen avdeling 4. Av desse er 304 spelemål, 19 straffemål,
medan seks mål er sjølvmål.
12 mål:
Maid Memic, Djerv 1919
11 mål:
Roger Blokhus Ekeland, Os
8 mål:
Viktor Smari Segatta, Stord Fotball
Stian Barane, Vard Haugesund
7 mål:
Lars Christian Moldestad, Fana
6 mål:
Jørgen Voilås, Djerv 1919
Mats Cato Søvik Moldskred, Os
Aune Selland Heggebø, Brann 2
Vebjørn Høynes, Fana
5 mål:
Henrik Nyland, Fyllingsdalen
Mustapha Fofana, Strømsgodset
Robert Kling, Vard Haugesund
Erik Andre Huseklepp, Fyllingsdalen
Erlend Hanssen Grov, Sogndal 2
Fabian Bødtker, Os
Herman Stang Stakset, Fana
Roy André Miljeteig, Vard Haugesund
4 mål:
Anders Moe Lund, Fana
David Mkrtchyan, Bergen Nord
Andreas Lereim Olsen, Fjøra
Marius Haugland Mikkelsen, Os
Martin Hummervoll, Fana
Sivert Helgesen, Djerv 1919
Jonas Tungeland, Stord Fotball
Lennart Henriques, Djerv 1919
Malvin Gjerde, Fjøra
Ole Kallevåg, Stord Fotball
Simen August Næss, Lysekloster
Eirik Kampenes, Fyllingsdalen
Øvrige målscorarar frå Fjøra og Sogndal 2:
3 mål:
Adrian Nicolai Anhanger Solberg, Sogndal 2
Anders Johannessen Nord, Sogndal 2
Alioune Ndour, Sogndal 2
Johan Svedal Flo, Sogndal 2
2 mål:
Akor Jerome Adams, Sogndal 2
Mathias Sundberg, Sogndal 2
Nikolai Aas, Sogndal 2
Mathias Hovland, Fjøra
Mathias Sunde Årdal, Fjøra
1 mål:
Jonas Tillung Fredriksen, Sogndal 2
Eivind Helgesen, Sogndal 2
Elias Mittet, Sogndal 2
William Furnes Rakkenes, Sogndal 2
Morten Knutsen, Fjøra
Svenn Ove Gjøringbø, Fjøra
|
Erlend Hanssen Grov har scora fem mål for Sogndal 2.
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Førde 14. oktober 2017.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Malvin Gjerde har scora fire mål for Fjøra til no denne sesongen.
Bildet er frå fjorårets bortekamp mot Bremanger 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Andreas Lerheim Olsen har scora fire mål til no denne sesongen.
Bildet er frå 3-0 seieren heime mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tidligare Eidspelar Vebjørn Høynes har scora seks mål for Fana.
Bildet er frå Eid sin heimekamp mot Tornado Måløy 25. august 2018.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
08.07 Kampoppsett Stryn
sine lag i Gothia Cup
|
Stryn spelte seg fram til 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse
G14 under fjorårets Gothia Cup. Foto: privat
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Her er oversikten over Stryn sine kampar i gruppespelet.
Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar
Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)
Måndag 15. juli kl. 10.40 Stryn - IF Väster
Tysdag 16. juli kl. 12.20 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Onsdag 17. juli kl. 09.40 Stryn - CIFU
Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar
Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)
Måndag 15. juli kl. 15.50 Stryn - Brämhults
Tysdag 16. juli kl. 12.30 Stryn - Marin FC
Onsdag 17. juli kl. 13.50 Stryn - Danderyds SK Blå
Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar
Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)
Måndag 15. juli kl. 11.00 Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås
Tysdag 16. juli kl. 15.40 Stryn - Juventus Academy
Onsdag 17. juli kl. 08.00 Stryn - Bergums IF
Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar
Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal)
Måndag 15. juli kl. 12.00 Stryn - Match Fit Academy
Tysdag 16. juli kl. 12.00 Stryn - Colegio São João de Brito
Onsdag 17. juli kl. 11.00 Stryn - Fässbergs IF |
|
08.07 Seks lag
kvalifisert for G13/14 1. divisjon haust
|
Jotun er den store favoritten til å vinne KM-tittelen
i klasse G13/14 11'ar.
Jotun hadde sju gutar med på Sogn sitt lag under 3. runde
i Enivestserien på Eid Idrettspark 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå
3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.
|
18 lag har denne
vårsesongen spelt i klasse G13/14 11'ar.
Laga var fordelt på tre avdelingar, og dei to beste laga i kvar
avdeling er kvalifisert til 1. divisjon haust.
Jotun 1 og Sogndal er kvalifisert frå avdeling 1, Askvoll/Holmedal
og Førde 1 er kvalifisert frå avdeling 2, medan Stryn og Florø er
klar for 1. divisjon etter å ha blitt dei to beste laga i avdeling
3.
Fyrste serierunde i G13/14 1. divisjon haust blir spelt søndag 18.
august. Askvoll/Holmedal spelar heime mot Florø, Jotun 1 spelar
heime mot Stryn, medan Sogndal spelar heime mot Førde 1.
Tabell G13/14 11'ar avdeling 1 vår
Jotun 1 9 9 0 0 63 - 7 27
Sogndal 9 6 1 2 57 - 14 19
Vik 9 4 1 4 16 - 28 13
Kaupanger 13/14 11 9 3 1 5 32 - 24 10
Hafslo 8 3 1 4 27 - 49 10
Jotun 2 8 2 1 5 20 - 43 7
Bjørn 8 0 1 7 21 - 71 1
Tabell G13/14 11'ar avdeling 2 vår
Askvoll/Holmedal 10 7 1 2 40 - 25 22
Førde 1 10 7 0 3 56 - 21 21
Tambarskjelvar 10 7 0 3 44 - 20 21
Høyang 10 3 2 5 28 - 47 11
Førde 2 10 2 3 5 20 - 39 9
Dale 10 0 2 8 10 - 46 2
Tabell G13/14 11'ar avdeling 3 vår
Stryn 8 6 0 2 39 - 8 18
Florø 8 5 0 3 37 - 20 15
Tornado Måløy 8 4 1 3 26 - 20 13
Eid 8 4 1 3 25 - 20 13
Sandane 8 0 0 8 9 - 68 0 |
|
08.07 Rune Bolseth
runda 400 kampar for Sogndal
|
Rune Bolseth spelte sin 400. kamp for Sogndal i cupkampen mot Aafk.
Sjå
bilder frå cupkampen Sogndal - Aalesund 8. juli 2009.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 10 år sidan i dag spelte Sogndal cupkamp heime mot
Aalesund på Fosshaugane Campus.
Sjå
bilder frå cupkampen Sogndal - Aalesund 8. juli 2009.
Sogndal tapte i
ettermiddag 1-0 heime mot Aalesund og er dermed ute av
cupen. Sogndal anført av ein strålande opplagt Rune Bolseth
var det førande laget før kvilen og det hadde slett ikkje vore
ufortent om heimelaget hadde leia til pause. I andre omgang tok
Aalesund leiinga ved Alexander Mathisen etter 56 minutt, noko som
også skulle vise seg å bli sluttresultatet i kampen. Henrik
Furebotn var nærmast scoring for heimelaget, men skotet frå
Sogndal sin beste spelar gjekk i krysset der stolpen møter
tverrliggaren.
Sogndal-Aalesund 0-1 (0-0)
0-1 Alexsander Mathisen (56. min)
|
Tarjei Dale rasar mot dommar Tom Henning Øvrebø.
Alexander Mathisen blei matchvinnar i kampen mot Sogndal. |
|
07.07 Hammarby vann 6-2
heime mot Falkenberg
|
Mats Solheim i duell med Mikael Dorsin på Fosshaugane 30.
juli 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Mats Solheim
spelte heile kampen då Hammarby i dag vann 6-2 heime mot Falkenberg
i den 14. serierunden i Allsvenskan.
Alexander Kačaniklić (3), Nikola Djurdjić (2) og Vidar Örn
Kjartansson scora for Hammarby, medan Tibor Józa og Robin Östlind
sette inn måla til bortelaget. Stillinga til pause var 3-0 til
Hammarby.
Hammarby ligg etter dagens seier på 7. plass i Allsvenskan.
Hammarby - Falkenberg 6-2 (3-0)
1-0 Alexander Kačaniklić (8. min)
2-0 Vidar Örn Kjartansson (13. min)
3-0 Nikola Djurdjić (18. min)
4-0 Alexander Kačaniklić (56. min)
5-0 Alexander Kačaniklić (57. min)
6-0 Nikola Djurdjić (73. min)
6-1 Tibor Józa (78. min)
6-2 Robin Östlind (88. min)
Hammarby:
Davor Blaević
Simon Sandberg (Vladimir Rodić 64. min)
Mats Solheim
David Fällman
Dennis Widgren (Jean Carlos 63. min)
Jeppe Andersen
Nikola Djurdjić
Darijan Bojanić
Muamer Tanković (Leo Bengtsson70. min)
Vidar Örn Kjartansson
Alexander Kačaniklić
Tabell Allsvenskan
Malmö 15 10 4 1 27 - 10 34
AIK 15 8 4 3 17 - 11 28
Djurgården 13 8 3 2 23 - 10 27
IFK Göteborg 14 7 4 3 22 - 13 25
Häcken 14 7 3 4 20 - 12 24
Norrköping 15 6 6 3 22 - 17 24
Hammarby 14 6 4 4 26 - 20 22
Elfsborg 13 4 5 4 17 - 19 17
Sirius 14 5 2 7 18 - 22 17
Östersund 14 3 7 4 14 - 19 16
Örebro 14 4 2 8 16 - 23 14
Kalmar 14 2 7 5 10 - 15 13
Helsingborg 13 3 4 6 13 - 19 13
GIF Sundsvall 15 2 5 8 16 - 22 11
Falkenberg 14 2 4 8 13 - 28 10
AFC Eskilstuna 13 1 4 8 9 - 23 7 |
|
07.07 Fem lag klar for J15/17
1. divisjon haust
|
Eid blei kretsmester i klasse J15/17 11'ar i 2018-sesongen.
Bildet er tatt etter sluttspelkampen heime mot Stryn 23.
oktober 2018.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
10 lag har denne
vårsesongen spelt i klasse J15/17 11'ar.
Laga har vore fordelt på to avdelingar, og no er det klart kven som
skal spele 1. divisjon til hausten. Frå avdeling 1 er Førde og
Gaular kvalifisert, medan Tambarskjelvar, Eid og Hornindal er
kvalifisert for 1. divisjon frå avdeling 2.
Fyrste serierunde i J15/17 1. divisjon blir spelt måndag 19. august.
Førde spelar heime mot Gaular, medan Eid spelar heime mot
Tambarskjelvar.
Tabell J15/17 11'ar avdeling 1 vår
Førde 8 6 2 0 42 - 8 20
Gaular 8 6 1 1 32 - 10 19
Kaupanger 8 3 0 5 17 - 31 9
Bjørn 8 2 0 6 8 - 29 6
Sogndal 8 1 1 6 6 - 27 4
Tabell J15/17 11'ar avdeling 2 vår
Tambarskjelvar 8 5 1 2 48 - 23 16
Eid 8 5 1 2 36 - 17 16
Hornindal 8 5 0 3 32 - 18 15
Sandane 8 3 0 5 20 - 40 9
Stryn /Loen 8 1 0 7 14 - 52 3 |
|
07.07 Frå
Klenkarberget til dansk Superliga
|
Magnus L. Gilleshammer i Haugen sin kamp mot Sandane 2 19. juni
2018.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Haugenspelar Magnus Leite
Gilleshammer skal til hausten starte 3. året på Sport Management ved
Høgskolen i Molde.
I den anledning set Leite Gilleshammer kursen mot Danmark der han
skal fullføre ein bachelor i Sport Mangement. I tillegg til dette
skal 22-åringen frå Kjølsdalen jobbe med videoanalyse for A-laget
til FC Midtjylland.
FC Midtjylland spelar i dansk Superliga, og enda sist sesong på 2.
plass bak FC København. FC Midtjylland er frå Herning og
Ikast-området i Midtjylland, og klubben blei stifta i 1999 som ei
samanslåing av klubbane Herning Fremad og Ikast FS.
- Eg skal jobbe med videoanalyse for A-laget til FC Midtjylland, og
eg skal bu i Danmark og jobbe med trenerteamet på treningane og
kampane. Samtidig skal eg vere student og fullføre ein bachelor i
Sport Management, seier Magnus Leite Gilleshammer som denne sesongen
i tillegg til å vere student i Molde har vore referent for NTB på
Molde sine heimekampar i Eliteserien.
Magnus Leite Gilleshammer står bokført med 16 kampar og eit mål for
Haugen.
|
Frå Haugen sin bortekamp mot
Loen/Vikane 15. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Magnus Leite Gilleshammer i Haugen sin heimekamp mot Oppstryn i
2015.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
06.07 Bjørnar Hove
scora for Stjørdals Blink
|
Bjørnar Hove i Florø sin bortekamp mot Førde 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
Bjørnar Hove frå Sogndal
scora eit mål då Stjørdals Blink i ettermiddag vann 3-1 heime mot
Kvik Halden i toppkampen i PostNord-ligaen avdeling 1.
Den tidligare Sogndal og Florøspelaren auka Stjørdals Blink si
leiing til 2-0 knappe 20 minutt før full tid. Med dagens seier
toppar Stjørdals Blink tabellen i PostNord-ligaen avdeling 1 to
poeng føre Marius Hagen og Fredrikstad. Fredrikstad spelar sin kamp
denne runden heime mot Egersunds søndag klokka 17.00.
Stjørdals-Blink - Kvik Halden 3-1 (1-0)
1-0 Mats Størseth Lillebo, straffe (11. min)
2-0 Bjørnar Hove (72. min)
3-0 Mats Størseth Lillebo (78. min)
3-1 Youssef Chaib (84. min)
Dommer: Anders Bodding, Haga
Assistentdommarar: Monica Brun Løkkeberg, Freidig og Line
Cathrine Nymoen, Kolstad
4. dommar: Jonas Johnsen, Charlottenlund
Gult kort: Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals Blink
Ole Aleksander Strømsborg og Mathias Engebretsen, Kvik Halden
Stjørdals-Blink:
Thomas Lia
Lars Ramstad
Bjørnar Hove
Vegard Fiske
Robert Behson-Courage Williams
Fredrik Vinje
Sander Erik Kartum
Jakob Talmo Tromsdal (Anders Nygaard 86. min)
Sondre Hopmark Stokke (Jørgen Kjøsnes Valleraunet 90. min)
Sivert Solli (Ole Kristian Rødahl 78. min)
Mats Størseth Lillebo
Kvik Halden:
David Abidja Paulmin
Jakob Madsen Lund
Dardan Sæter-Mehmeti
Albert Antoine Alexis Norbert Makiadi
Ole Aleksander Strømsborg (Marcus Moberg 81. min)
Filip Johansen Westgaard
Kevin Stephane Jordan Krans
Mathias Engebretsen
Deni Hasanagic (Peder Nomell 75. min)
Øystein Lundblad Næsheim
Nii Noye Kodjo Samuel Nyarko Narh (Youssef Chaib 70. min)
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Stjørdals-Blink 13 8 4 1 29 - 8 28
Fredrikstad 12 8 2 2 26 - 12 26
Kvik Halden 12 7 2 3 24 - 15 23
Arendal 12 6 2 4 22 - 17 20
Egersunds 12 5 4 3 27 - 14 19
Hødd 12 5 4 3 23 - 18 19
Moss 12 5 1 6 15 - 22 16
Nardo 13 4 4 5 13 - 21 16
Brattvåg 13 4 3 6 18 - 22 15
Bryne 12 3 4 5 14 - 18 13
Levanger 11 4 1 6 11 - 18 13
Vidar 12 3 3 6 15 - 17 12
Sola 12 2 2 8 11 - 27 8
Byåsen TF 12 2 2 8 13 - 32 8
|
Bjørnar Hove for Sogndal 2 i bortekampen mot Sandane
30. juli 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
06.07 Florø, Stryn og
Vik stiller med
lag i Dana Cup
|
|
Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med
eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse
Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.
Dana Cup går av stabelen tysdag 23. juli til laurdag 27. juli.
Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for dei fire laga
frå Sogn og Fjordane.
Klasse G14, gruppe 1
Florø
Flint 2
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1
Tysdag 23. juli
Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1
Onsdag 24. juli
Kl. 11:30 Florø - Flint 2
Kl. 18.00 Florø - Voss 1
Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum
Tysdag 23. juli
Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg
Onsdag 24. juli
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum
Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Horsens
Intercups C.A.
Tysdag 23. juli
Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.
Onsdag 24. juli
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Horsens
Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Ottestad
Rödemisser
Stokke
Tysdag 23. juli
Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Ottestad
Onsdag 24. juli
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser |
|
06.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid
|
Glade fotballjenter under fjorårets Tine Fotballskule på
Nordfjordeid.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.
|
Velkomen til Tine
Fotballskule!
Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2007 - 2012 til Tine Fotballskule, 12. - 14. august.
Deltakarane vert delt inn i grupper som gjennomfører fleire treningsøkter kvar dag. Siste dagen av Tine
Fotballskule blir det
turnering og avslutning.
Instruktørar vil være trenarar frå Eid
Fotball, A-lagsspelarar og vi håpar også at nokre frå Sogndal
Fotball tek turen.
Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn
lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.
Fine deltakarpremiar til alle!
Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 28. juli 2019. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.
Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 900,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-
Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.
|
God stemning under fjorårets Tine Fotballskule på
Nordfjordeid.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.
Glade deltakarar under Tine Fotballskule på
Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.
Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule
2015.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.
Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av
instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.
God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid
11. august 2014.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.
Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 12. august 2013.
Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste
side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.
Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2012.
Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2011.
Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august
2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.
Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein
om
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 2006.
Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.
|
|
05.07 Florø G16
tapte kvartfinalen i Storsjöcup
|
Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Foto: privat
|
Florø spelte i kveld
kvartfinale i A-sluttspelet i klasse G16 under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Motstandarar i kveldens kvartfinale var Levanger.
Levanger starta kampen best og tok leiinga 1-0 omlag 10 minutt ut i
1. omgang. Men Florø gav seg ikkje og 11 minutt ut i 2. omgang
utlikna
Noah Forsberg for Florø på eit frispark frå langt hold.
Fleire mål blei det ikkje i ordinær tid, og kampen måtte dermed
avgjerast med straffesparkkonkurranse. Her trekte Levanger det
lengste strået etter å ha scora på alle fem straffene sine.
Kvartfinale
Florø - Levanger 1-1 (0-1) 4-6 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Levanger (11. min)
1-1 Noah Forsberg (36. min) |
|
05.07 Sputnik kom sist
i NM i Hesteskokasting
|
Sputnik flankert av norgesmesterane i single Alf Lindal frå
Ringeren HK (Arendal) og Audhild Sagosen, Nordhordland HK.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig 10 år sidan var underteikna på NM i Hesteskokasting på
Nordfjordeid.
I ei stille tid med
fotball har underteikna denne helga vore på NM i Hesteskokasting
på Nordfjordeid. TV2 med programleiar Sigurd Sollien var
tilstades og til vinteren kan ein sjå eit heilt program frå NM i
Hesteskokasting 2009.
Sjå
komplett resultatliste og bilder frå NM i X-kast fredag 3. juli.
Sjå
komplett resultatliste og bilder frå NM Par og Mix laurdag 4.
juli.
Sjå
komplett resultatliste og bilder frå NM Single laurdag 5. juli.
|
|
05.07 Florø G16
klar for kvartfinale i Storsjöcup
|
Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Foto: privat
|
Florø er klar for
kvartfinale i A-sluttspelet i klasse G16 under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø vann i dag 4-1 mot Varden i 1/8-finalen. Marius Klopstad (2),
Toni Jakupovic og Fredrik Døsen scora måla til Florø.
Kvartfinalen mot Levanger blir spelt i kveld klokka 22.00.
Florø sitt lag i klass G15 er ute av turneringa etter at laget tapte
2-1 mot Sørlia i 1/8-finalen.
A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, Florø - Sørlia 1-2 (1-1)
A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, Florø - Varden 4-1 (1-1)
0-1 Varden
1-1 Marius Klopstad
2-1 Marius Klopstad
3-1 Toni Jakupovic
4-1 Fredrik Døsen
kvartfinale, kl. 22.00 Florø - Levanger |
|
05.07 Hovland suveren
toppscorar i Kretsligaen
|
Truls Hovland scora Årdal sitt mål i bortekampen
mot Eid 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren.
|
Truls Hovland frå Årdal
er suveren toppscorar i Kretsligaen etter halvspelt sesongen.
Den tidligare Sogndal, Florø og Lyseklosterspelaren har scora 20 mål
på dei 11 kampane, og toppar lista soleklart føre Kristian Hauståker
(9 mål), Johan Pasit Skorge (8 mål) og Vegard Eikevik Dyrstad (8
mål).
Det er blitt scora totalt 257 mål til no denne sesongen i
Kretsligaen. Av desse er 235 spelemål, 18 straffemål, medan fire er
sjølvmål.
20 mål:
Truls Hovland, Årdal
9 mål:
Kristian Hauståker, Førde
8 mål:
Johan Pasit Skorge, Eid
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale
7 mål:
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy
6 mål:
André Thorsnes Talle, Syril
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Jonas Heggen Trosdahl, Eid
5 mål:
Anders Nilsen Midthjell, Bremanger
Joachim Furset, Årdal
Marius Rauset, Stryn
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Trond Vegard Kim Ripe, Kaupanger
4 mål:
Pål Madsen Gundegjerde, Studentspretten
Brage Sandvoll, Førde
Martin Klakegg Hauge, Bremanger
Thomas Holmøyvik Starheim, Eid
|
Kristian Hauståker blei matchvinnar for Førde borte
mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Eid på Eid
Idrettspark 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av eit par scoringar av dagens kamp på Eid Idrettspark.
Johan Pasit Skorge har scora åtte mål for Eid til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Thor-Aage Pleym Evensen har scora sju mål for Tornado Måløy.
Bildet er frå 5-0 seieren heime mot Dale 29. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå
eit filmklipp frå jubelen i Tornado Måløy si garderobe etter kampen.
|
|
05.07 Dagens
kampar i Storsjöcup 2019
|
Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Bak frå venstre: Fredrik Forsberg (trenar), Sondre Mowatt, Jonas
Hovland, Birk Kårstad, Nathaniel Grønsberg, Toni Jakupovic, Noah
Forsberg, Vetle Hansen, Knut Einar Grønsberg (bussjåfør og medisinsk
ansvarlig) og Christian Ravnøy (assistenttrener). Framme frå
venstre: Leander Høyvik, Mathias Ravnøy, Marius Klopstad, Sivert
Orheim, Tord Alden, Fredrik Døsen og Andreas Slack. Foto: privat
|
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Etter at dei har spelt dei innleiande kampane er det klart at begge
laga er klare for A-sluttspelet i si klasse.
A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 13.50, Florø - Sørlia
A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 15.00, Florø - Vinnar Ørland
2/Varden |
|
05.07 KM Futsal senior
blir arrangert på Sandane
|
Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM
Futsal 2018.
Sjå bilder
og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.
|
KM Futsal senior går
denne sesongen av stabelen laurdag 30. november.
Etter at KM Futsal senior har blitt arrangert i Førde dei fem siste
sesongane er det no klart at årets KM Futsal blir arrangert i
Trivselshagen på Sandane.
Stryn er tittelforsvarar i dameklassa, medan Førde gjekk til topps
i herreklassa under KM FUtsal senior 2018.
|
Førde blei kretsmester i herreklassa under KM Futsal
2018.
Sjå bilder
og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.
Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i 2017.
Sjå bilder
og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.
Stryn sitt lag som blei kretsmester i herreklassa i
2017.
Sjå bilder
og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.
|
|
04.07 Skjerven dømmer
Strømsgodset - Stabæk
|
Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tommy Skjerven er sett
opp som hovuddommar i morgendagens eliteseriekampen mellom
Strømsgodset og Stabæk.
Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og
Jim Andre Alnes Dyb frå Valder. 4. dommar er Trygve Kjensli frå
Nesodden.
Kampen blir spelt på Marienlyst Stadion klokka 19.00.
Kampen mellom Strømsgodset og Stabæk er Tommy Skjerven sin 367. kamp som hovuddommar på
høgast nivå her i Norge.
|
Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik
Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
04.07 Sogndal møter
Vålerenga i NM G19 Telenor Cup
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal er sett opp med bortekamp mot Vålerenga i
4. runde i NM G19 Telenor Cup.
4. runde i NM G19 Telenor er terminfesta til torsdag 15. august.
Kampoppsett 4. runde NM G19 Telenor Cup
Sarpsborg 08 - Mjøndalen
Vålerenga - Sogndal
Lillestrøm - Tromsø
Start - Odd
Viking - Bryne
Brann - Stord
Kristiansund - Nardo
Levanger - Rosenborg |
|
04.07 Florø klar
for A-sluttspel i Storsjöcup 2019
|
Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Bak frå venstre: Fredrik Forsberg (trenar), Sondre Mowatt, Jonas
Hovland, Birk Kårstad, Nathaniel Grønsberg, Toni Jakupovic, Noah
Forsberg, Vetle Hansen, Knut Einar Grønsberg (bussjåfør og medisinsk
ansvarlig) og Christian Ravnøy (assistenttrener). Framme frå
venstre: Leander Høyvik, Mathias Ravnøy, Marius Klopstad, Sivert
Orheim, Tord Alden, Fredrik Døsen og Andreas Slack. Foto: privat
|
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Etter at dei har spelt dei innleiande kampane er det klart at begge
laga er klare for A-sluttspelet i si klasse.
Florø sitt lag i Gutar 15 blei nummer to i si klasse, og skal i
1/8-finale fredag møte Sørlia som blei gruppevinnar i gruppe E.
Florø sitt lag i Gutar 16 vann gruppe J i si klasse, og får som
gruppevinnar walkover i 1/16-finalen. Florø sin motstandar i
1/8-finalen er vinnaren av kampen mellom laget som blei nummer to i
gruppe A og laget som blei nummer to i gruppe G. Denne kampen blir
spelt fredag ettermiddag.
Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Nationalkameratene 0-1
Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Nationalkameratene 3 2 1 0 4-2
7
Florø 3 2 0 1 6-2 6
Inderøy 3 0 2 1 3-6 2
Vuku 3 0 1 2 0-3 1
A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 13.50, Florø - Sørlia
Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Åfjord 1-1
Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø 4 3 1 0 14-5 10
Stjørdals-Blink 4 2 1 1 11-8 7
Orkla 4 2 0 2 8-8 6
Åfjord 4 1 2 1 8-7 5
Vinne 4 0 0 4 5-18 0
A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 15.00, Florø - Vinnar Ørland
2/Varden
|
Trioen Marius Klopstad, Sivert Orheim og Leander Høyvik er
strålande
fornøgde med Florø sine kampar i gruppespelet. Foto: privat
|
|
04.07 Brede Skahjem
Tokvam blir trenar i Chelsea
|
Brede Skahjem Tokvam i Lærdal sin bortekamp mot Selje 18. april
2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Brede Skahjem Tokvam blir
assistentrenar for Chelsea sitt damelag.
27-åringen frå Aurland i Sogn har vore ein del av trenarteamet til
Brann 2 sidan januar 2018. Skahjem Tokvam har tidligare mellom anna
vore trenar for Aalesund sitt guttelag, og vore ein del av
trenarteamet til Fyllingsdalen.
Aurlendingen tek til i jobben som assistenttrenar i Chelsea i
starten av august.
Manager for Chelsea, som sist sesong enda på 3. plass i FA Woman
Super League, er Emma Hayes.
Maren Mjelde, Maria Thorisdottir og Guro Reiten skal alle tre spele
for Chelsea neste sesong.
Tabell FA Women's Super League 18/19
Arsenal Women 20 18 0 2 70 13 54
Man City Women 20 14 5 1 53 17 47
Chelsea Women 20 12 6 2 46 14 42
B'ham City Women 20 13 1 6 29 17 40
Reading Women 20 8 3 9 33 30 27
Bristol City Women 20 7 4 9 17 34 25
West Ham Women 20 7 2 11 25 37 23
Liverpool Women 20 7 1 12 21 38 22
Brighton Women 20 4 4 12 16 38 16
Everton Ladies 20 3 3 14 15 38 12
Yeovil Town Ladies 20 2 1 7 11 60 7 |
|
04.07 Dagens kampar i
Storsjöcupen
|
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne
turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år.
Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.
Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 08.00 Florø - Nationalkameratene
Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Florø 2 2 0 0 6-1 6
Nationalkameratene 2 1 1 0 3-2 4
Inderøy 2 0 1 1 3-6 1
Vuku 2 0 0 2 0-3 0
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 09.00 Florø - Åfjord
Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø 3 3 0 0 13-4 9
Åfjord 2 1 1 0 6-3 4
Orkla 2 1 0 1 4-3 3
Stjørdals-Blink 2 0 1 1 3-6 1
Vinne 3 0 0 3 4-14 0 |
|
03.07 Resultat dagens kampar i Storsjöcupen
|
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år. Begge laga har stø kurs mot A-sluttspelet
etter å ha vunne alle sine kampar.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Florø.
Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Inderøy 4-1
Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Florø 2 2 0 0 6-1 6
Nationalkameratene 2 1 1 0 3-2 4
Inderøy 2 0 1 1 3-6 1
Vuku 2 0 0 2 0-3 0
Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Vinne 7-2
Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø 3 3 0 0 13-4 9
Åfjord 2 1 1 0 6-3 4
Orkla 2 1 0 1 4-3 3
Stjørdals-Blink 3 0 1 1 3-6 1
Vinne 3 0 0 3 4-14 0 |
|
03.07 Marius
Hagen med suksess i Fredrikstad
|
Marius Hagen i Hødd sin treningskamp mot Førde på Eid 14. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Marius Hagen og
Fredrikstad toppar tabellen etter at 12 kampar er spelt i
PostNord-ligaen avdeling 1. I kampen om å rykke opp til OBOS-ligaen
er Fredrikstad i førarsetet eit poeng føre Bjørnar Hove og
Stjørdals-Blink.
Marius Hagen, som kom til Fredrikstad frå Hødd, har spelt alle 12
seriekampane og scora eit mål til no dennne sesongen. Den
hardtarbeidande midtbanespelaren har for alvor funne storformen, og
i bortekampen mot Nardo sist laurdag var Hagen svært delaktig i at
Fredrikstad kunne ta med seg tre poeng heim frå Nissekollen.
Ein av Fredrikstad sine samarbeidspartnerar delar kvart år ut
K-prisen som går til Årets spelar i Fredrikstad. I skrivande stund
er det Marius Hagen som leiar denne kåringa.
Marius Hagen var i fjor på Årets lag i PostNord-ligaen avdeling 2 og
blei kåra til Årets spelar i Hødd av Hødd sine supporterar.
Fredrikstad avsluttar vårsesongen med heimekamp mot Egersunds
søndag 7. juli og bortekamp mot Sola laurdag 13. juli.
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 12 8 2 2 26 - 12 26
Stjørdals-Blink 12 7 4 1 26 - 7 25
Kvik Halden 11 7 2 2 23 - 12 23
Arendal 12 6 2 4 22 - 17 20
Egersunds 12 5 4 3 27 - 14 19
Hødd 12 5 4 3 23 - 18 19
Moss 12 5 1 6 15 - 22 16
Nardo 12 4 4 4 13 - 20 16
Bryne 12 3 4 5 14 - 18 13
Levanger 11 4 1 6 11 - 18 13
Vidar 12 3 3 6 15 - 17 12
Brattvåg 12 3 3 6 17 - 22 12
Sola 12 2 2 8 11 - 27 8
Byåsen TF 12 2 2 8 13 - 32 8
|
Marius Hagen under Elitedagen på Eid 30. mars 2018.
Sjå
film frå Elitedagen på Eid 30. mars 2018.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars 2018.
Marius Hagen i Elverum sin bortekamp mot Florø 30. april 2017.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
03.07 J14 og J15 spelar
kretskampar på Høddvoll
|
NFF Sogn og Fjordane J2004 etter kampen på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå
bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.
|
NFF
Sogn og Fjordane J14 og J15 skal den andre helga i august spele
kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Høddvoll i Ulsteinvik.
Laurdag 10. august skal både NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 spele
kampar mot NFF Nordmøre og Romsdal, medan det er NFF Sunnmøre som er
motstandar i dei to jentekretslagskampane søndag 11. august.
Laurdag 10. august
Kl. 14.00 J15 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 15.30 J14 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane
Søndag 11. august
Kl. 10.00 J14 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 11.30 J15 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane
Tropp NFF Sogn og Fjordane J14
Eli Sofie Skjølberg, Bremanger IL
Hermine Kjøsnes, Stryn T&I
Ingeborg Sofie Sætren, Hornindal IL
Ingrid Krakhellen, Førde IL
Lena Heggestad, Sogndal IL
Linn Langen, Dale Kaupanger IL
Live Holen, Syril IL
Maia Lindesteg Øen, Førde IL
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn T&I
Maria Høyvik, Førde IL
Marie Eckhoff, Kaupanger IL
Marte Hovland, Vik IL
Mathea Bråstad, Hyllestad IL
Mina Bell Folland, Gaular IL
Rebekka Liljedal, Syril IL
Thea Holsen, Førde IL
Trenar: Aleksander Belland Eriksen
Tropp NFF Sogn og Fjordane J15
Anne Gyldenskog Kilnes, Førde IL
Emilie Stadheim Skrede, Eid IL
Emma Lødemel, Hornindal IL
Emma Sæbø, Stryn T&I
Inga Hoff, Førde IL
Julie Øverland, Tambarskjelvar IL
Karoline Hjelle, Sandane T&IL
Line Bruland, Førde IL
Pia Krosshaug, Sogndal IL
Sara Rustøen, Sandane T&IL
Sigrid Høgseth Felde, Dale IL
Silje Bø Florø, Fotball
Sofia Paulen, Jølster IL
Stina Hillersøy, Førde IL
Tuva Alsaker, Eid IL
Tuva Lund, Eid IL
Trenar: Jon Terje Tjellaug
|
NFF Sogn og Fjordane J2003 etter kampen på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå
bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.
J2003-kretslaget etter kampen mot
NFF Sunnmøre 13. august 2017.
Sjå
bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre. |
|
03.07 Dagens kampar i Storsjöcupen
|
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne
turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år.
Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.
Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 12.00 Florø - Inderøy
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 17.00 Florø - Vinne |
|
02.07 Eid vann 5-1
heime mot Bjarg |
Eid fekk straffe i denne situasjonen i kampen mot Bjarg 2. juli
2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Med ujamne mellomrom
blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og
aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del
år sidan.
For nøyaktig åtte år sidan i dag vann Eid 5-1 heime mot Bjarg i 3.
divisjon.
Eid vann i ettermiddag heile 5-1
heime mot Bjarg på Eid Stadion. Eid er etter dagens seier på 6.
plass på tabellen, og er dermed det beste laget frå fylket i det
vår lokale 3. divisjon er halvspelt.
Eid fekk ei kanonopning på dagens kamp då Eid sin kaptein,
Thomas Starheim, gav heimelaget leiinga 1-0 allereie etter seks
minutt. Starheim fekk stå heilt umarkert inne i feltet, og frå
fem meter heada han eit frispark frå Øystein Aabrekk i mål.
Drøye ti minutt etter surra Bjarg det til i eige forsvar og Kim
Vik kunne sette full fart åleine mot keeper Martin Sanchez Olsen.
Vik var iskald i avslutninga og sette ballen i mål til høgre for Sanchez Olsen.
Etter Eid sine to scoringar kom Bjarg meir med i kampen igjen og
det hadde ikkje vore ufortent om bortelaget hadde redusert på ein
av sjansane sine før pause. Heilt på slutten av omgangen hadde
Erik Salveson ein god sjanse. Salveson som i dag spelte spiss var
på vei gjennom Bjarg sitt forsvar, men i siste liten fekk Bjarg
avverga og laga kunne gå til pause på stillinga 2-0.
Bjarg var det førande laget i starten av 2. omgang, og det var
derfor fortent då Didrik Thorbjørnsen reduserte til 2-1 knappe
kvarteret ut i omgangen. Bjarg sin sterke spiss var suveren i
lufta og heada enkelt i mål eit innlegg frå Damian Sanchez Olsen.
Etter denne scoringa var heimelaget på gyngande grunn ei stund,
men bortelaget makta ikkje å omsette overtaket i banespelet til
dei heilt store sjansane.
Drøye 20 minutt før slutt blei dagens kamp på Eid Stadion
avgjort. Torbjørn Aabrekk gjekk overende inne i Bjarg sin
16-meter, etter ein duell med Bjargspelar Eirik Wollen Steen.
Dommar Øystein Ytterland frå Valder peika på straffemerket og
gav Wollen Steen det raude kortet. Ove Balsnes sette straffa
sikkert i mål bak ein sjanselaus Martin Sanchez Olsen i Bjarg
sitt mål.
Seks minutt før full tid auka innbyttar Erik Rotihaug Eid si
leiing til 4-1. Kim Vik vann ein duell med ein forsvarar, og sende
ballen vidare til til Rotihaug. Innbyttaren gjekk forbi Bjarg sin
keeper og kunne enkelt sette ballen i mål frå fire meters hold.
På overtid fastsette Eid sin toppscorar Torbjørn Aabrekk
sluttresultatet til 5-1. Aabrekk blei spelt heilt fri av innbyttar
Ole Martin Eide, og åleine mot keeper sette Aabrekk ballen enkelt
i mål frå 16 meter.
Neste kamp for Eid er heime mot Arna Bjørnar, medan Bjarg i sin
neste kamp spelar borte mot Årdal. Begge desse kampane blir spelt
laurdag 9. juli.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid - Bjarg 5-1 (2-0)
1-0 Thomas Starheim (6. min)
2-0 Kim Vik (16. min)
2-1 Didrik Thorbjørnsen (58. min)
3-1 Ove Balsnes, straffe (70. min)
4-1 Erik Rotihaug (84. min)
5-1 Torbjørn Abrekk (90. min)
Rødt kort: Eirik Wollen Steen, Bjarg
Gult kort: Johannes Myklebust og Thomas Starheim, Eid
Dommar: Øystein Ytterland, Valder
Assistentdommarar: Terje Klungsøyr, Mork og Stian Aaland, Haugen
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk
Henning Haugen
Ove Balsnes
Johannes Myklebust
Kim Vik
Thomas Starheim
Håvard Bruvoll (Ole Martin Eide 64. min)
Torbjørn Aabrekk
Ole Andreas Solheim (Jonas Rye Tvendeseter 90. min)
Erik Salveson (Erik Rotihaug 46. min)
Bjarg:
Martin Sanchez Olsen
Martin Lund (Daniel Mikkelsen 64. min)
Alistair George Pelly
Eirik Wollen Steen
Jan Tore Susort Torgersen
Vegard Skeie Liland (Marius Vik Tvedte 82. min)
Sandrino Arenas Birkeland
Torstein Pettersen
Damian Sanchez Olsen
Even Husøy (Preben Johansen 63. min)
Didrik Thorbjørnsen |
|
02.07 Resultat dagens kampar i Storsjöcupen
|
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Florø.
Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Vuku 3-0
Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Orkla 2-1
Florø - Stjørdals Blink 3-2 |
|
02.07 Desse laga kan
Sogndal møte i NM G19
|
Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot
Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann sist torsdag 6-0 heime mot Nordstrand
i 3. runde i NM G19 Telenor Cup.
Etter at alle kampane i 3. runde er spelt er det klart at desse laga
er vidare til 4. runde.
Brann
Bryne
Kristiansund
Levanger
Lillestrøm
Odd
Mjøndalen
Nardo
Rosenborg
Sarpsborg 08
Sogndal
Start
Stord
Tromsø
Viking
Vålerenga
4. runde i NM G19 Telenor er terminfesta til torsdag 15. august. |
|
02.07 Dagens kampar i Storsjöcupen
|
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne
turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år.
Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.
Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 09.00 Florø - Vuku
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 08.00 Florø - Orkla
Kl. 15.00 Florø - Stjørdals Blink |
|
01.07 Fem jenter frå fylket er på talentleir i
Porsgrunn
|
Ingeborg Sofie Sætren, Maia Lindesteg Øen, Hermine Kjøsnes og
Malin Eikenes Tjellaug under Equinor Talentleir i Porsgrunn.
Foto: Jon Terje Tjellaug
|
Fem jenter frå fylket er
i desse dagar på Equinor Talentleir i
Porsgrunn.
Hermine Kjøsnes - Stryn
Malin Eikenes Tjellaug - Stryn
Ingeborg Sofie Sætren - Hornindal
Maia Lindesteg Øen - Førde
Malin Ness - Kaupanger
Program Equinor Talentleir Porsgrunn
Laurdag 29. juni
1300: Seneste ankomst spillere
1300 - 1400: Utdeling av utstyr - felles oppstart - Lunsj
1400 - 1500: Lagsmøter
1530 - 1830: Trening landslag og skygge
1600 - 1730: Trening 14
1800 - 1900: Middag
2200: Kveldsmat (Wraps)
2230: Ro
Søndag 30. juni
0800 - 0845: Frokost
0900 - 1000: Trening J14
1000 - 1100: Trening Landslag og skygge
1130 - 1200: Lunsj
1400 - 1500: Hvile
1500 - 1530: Kampmat
1630 - 1700: Kamp Landslag vs Skygge
1730 - 1900: Kamp J14 X - Y
2100 - 2200: Kveldsmat
2230: Ro
Måndag 1. juli
0900 - 1000: Frokost
1000 - 1200: Equinor Fotografering
1300 - 1400: Lunsj + utdelling av wraps
1400 - 1600: Individuell jobbing i hudl
1700 - 1830: Trening
1900 - 1930: Middag
2000 - 2100: Lagsmøter
2230: Ro
Tysdag 2 juli
0900 - 0930: Frokost
1000 - 1130: Trening alle
1200 - 1230: Lunsj (utdeling av wraps)
1230 -1500: Smoothie laging og foredrag Ingvill Måkestd Bovim
1500 - 1800: Spillersamtaler og jobbing med Hudl / Muligheter for
individuelle samtaler med Ingvill
1900: Grilling
2230: Ro
Onsdag 3. juli
0800 - 0900: Frokost og rydding av rom
1030 - 1200: Kamp J14 X vs Y
1200 - 1330: Kamp J15 Landslag vs Skygge
1300 - 1430: Lunsj og innlevering av utstyr
1500: Hjemreise
|
Malin Ness blei matchvinnar for Kaupanger mot Øvrevoll Hosle
22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. |
|
01.07 Ylinn Tennebø
skal spele for Avaldsnes
|
Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle
22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Ylinn Tennebø skal spele
for Toppserielaget Avaldsnes.
19-åringen sluttar dermed i Kaupanger etter tre sesongar i klubben.
Tennebø står bokført med 11 mål på 62 seriekampar for Kaupanger
sidan ho kom frå Tornado Måløy sommaren 2016. I tillegg har Tennebø
spelt tre cupkampar og ein del kampar i NM J19 for Kaupanger.
Ylinn Tennebø var i midten av februar på treningsleir med Avaldsnes
i Tyrkia. I løpet av denne treningsleiren spelte Avaldsnes mellom anna treningsleir
mot Lyn og Stabæk. Ylinn Tennebø fekk speletid i begge kampane. Ho
spelte 35 minutt i 1-0 tapet mot Lyn, og heile kampen i 1-0 seieren
mot Stabæk fredag.
Ylinn har spelt 12 aldersbestemte landskampar for J16- og
J17-landslaget.
|
Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Fløya
17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Ylinn Tennbø i kampen mellom TMFK og Stryn 15. juni
2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Ylinn Tennebø i kampen mot Kaupanger i Vinterserien junior kvinner
2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
|
|
01.07 Kristian Lefdal
leiar Lokaltipset samanlagt
|
|
Kristian Lefdal leiar Lokaltipset
samanlagt etter 10 rundar.
Lefdal har på dei 10 fyrste rundane prikka inn 80 rette, og toppar
lista føre Kenneth Fosse Elde (78 rette) og Alf Tore Tvendeseter (77
rette).
NB!
I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste
rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om
samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 10 fyrste rundane.
Totalt 378 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.
Det blir no sommarferie i Lokaltipset her på haugenfotball.no.
Den 11. runden i Lokaltipset med kampar 2.-4. august blir lagt ut
her på nettsida laurdag 27. juli.
80 rette:
Kristian Lefdal
78 rette:
Kenneth Fosse Elde
77 rette:
Alf Tore Tvendeseter
76 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Rune Lefdal
75 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Rune Henjesand
Roger Nygård
74 rette:
Torbjørn Ylvisåker
73 rette:
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
72 rette:
Steinar Langedal
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
Marcus Vedeler
71 rette:
Oddmund Balsnes
Ørjan Igelkjøn
Ole morten Kvam
Jon Kåre Rauset
Magnus Reksnes
Thomas Thaule
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth
70 rette:
Reidar Balsnes
Nils Morten Frislid
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Martin Nesje Lindvik
69 rette:
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Vebjørn Nord Haugland
Rune Sandal
68 rette:
Arild Hjelmeland
Martha Karin Rauset
Iren Sandal
67 rette:
Vegard Flatjord
Rune Hansen
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Johnny Husevåg
Øyvind Kristoffersen
Ole Tom Myroldhaug
Edvard Nordang
Øystein Solheim
66 rette:
Anny Balsnes
Sveinung Frantzen
Sissel Høynes
Knut Strand Løseth
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal
Magnar Skaare
65 rette:
Jan Taule
Ørjan Eikevoll
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Øyvind Hafsaas
Vebjørn Høynes
John Rasmus Sæbø
64 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Steinar Christensen
Halfdan Faleide
Svein Arne Hagen
Henning Haugen
Rune Henden
Kenneth Rakkenes
Susanne Skogstad
63 rette:
Marius Midtun Aaberge
Kjell Bruland
Øystein Nesse
Benny Rivedal
Håkon Skjerven
Kay Rune Solheim
Sindre Thue
Geir Vindheim
62 rette:
Rune Haugland
Knut-Atle Krossøy
Janne Kristin Leivdal
Stig Nord
Andreas Torvanger
Frode Ølmheim
61 rette:
Ronny Berg
Odd Rune Dvergsdal
Dan Jøran Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Roger Nordal
Karl Martin Opseth Norbom
60 rette:
Gunnar Balsnes
Malin Balsnes
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Jakob Haugen
Roy Atle Igland
Gjert Nygård
|
|
01.07 Florø stiller med
to lag i Storsjöcupen 2019
|
Florø sitt lag i klasse G12 under Storsjöcupen 2011.
Bak frå venstre: Fredrik Indrebø Langlo (00), William Stenevik (98), Elise Isolde Stenevik (99), Torje Naustdal (00), Halldor Stenevik
(00) og trenar Gunnar Naustdal. Framme frå venstre: Eirik Valvik (99), Brage Naustdal (02), Mads Mortensen
(00) og Andreas Lefdalshjelle (00).
Foto: Anita Stenevik
|
Florø stiller med to lag
under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.
Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne
turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit
lag i klasse Gutar 16 år.
Gutar 15 år, gruppe G
Florø
Inderøy
Nationalkameratene
Vuku
Tysdag 2. juli klokka 09.00 Florø - Vuku
Onsdag 3. juli klokka 12.00 Florø - Inderøy
Torsdag 4. juli klokka 08.00 Florø - Nationalkameratene
Gutar 16 år, gruppe J
Florø
Orkla
Åfjord
Vinne
Stjørdals Blink
Tysdag 2. juli klokka 08.00 Florø - Orkla
Tysdag 2. juli klokka 15.00 Florø - Stjørdals Blink
Onsdag 3. juli klokka 17.00 Florø - Vinne
Torsdag 4. juli klokka 09.00 Florø - Åfjord
|
Florø sitt lag som kom på 3. plass i klasse G13 i 2011.
Bak fra venstre: Håkon Hopen (98), Sivert Veseth (98), Sander Gjertsen (98), Sindre Kvarsvik (98), Thomas Røgnsø (97),
Ole Sivertsen (97), Ole Kristian Førde (97), Johannes Grahl Jacobsen
(98) og Ole Kristian Hugøy (98). Framme frå venstre: Halldor Stenevik (00), Eirik Valvik (99), Eirik Høydal (98), Lasse Angelshaug (98), Nicolai Sjåstad
(98) og William Stenevik (98). Trenar for laget er Steinar Hopen
Foto: Anita Stenevik
|
|
01.07
Status tabellkonkurransen etter 11. serierunde
|
Håvard Kroken fastsette sluttresultatet til 5-1 i kampen mot
Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 11. serierunde. Knut-Atle Krossøy leiar
konkurransen føre Thor Aage Pleym, Knut Olav Halseth, Jan Tore
Slinde, Kai Henning Slinde og Per Inge Hjelmeland.
Premien til den som leiar tabellkonkurransen etter 11. serierunden er
3 flax-lodd.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.
Tabell Kretsligaen etter 11. serierunde:
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7
Stilling tabellkonkurransen etter 11. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 14 4
2. Thor Aage Pleym 18 6
3. Knut Olav Halseth 18 3
4. Jan Tore Slinde 18 2
5. Kai Henning Slinde 18 1
6. Per Inge Hjelmeland 18 1
7. Rune Haugland 20 5
8. Anne Mette Lillestøl 20 4
9. Jon Navarsete 20 4
10. Josefine Sannebro 20 4
11. Kjetil Karlsen 20 4
12. Julian Hove 20 3
13. Kjetil Myklebust 20 3
14. Odd Gunnar Måren 20 3
15. Elias Rognebakke 20 2
16. Geir Christensen 20 2
17. Kristian Aase 20 2
18. Odd Eriksen 20 2
19. Anders Frøyen 20 1
20. John Os 22 6
21. Henriette Naustdal 22 5
22. Jan Nilsen 22 5
23. Jon Georg Rutledal 22 5
24. Kåre Magne Moe 22 5
25. Bjørn Berge 22 4
26. Dino Omerovic 22 4
27. Einar Aase 22 4
28. Kjell Nigardsøy 22 4
29. Bjørn Tore Midthjell 22 3
30. Halfdan Faleide 22 3
31. Kjell Tore Lillestøl 22 3
32. Magnus Sævik 22 3
33. Nina Sofie Nor Midthjell 22 3
34. Odd Eriksen 22 3
35. Torbjørn Ylvisåker 22 3
36. Vegard Lunde 22 3
37. Åge Sem-Johansen 22 3
38. Arve Helle 22 2
39. Frank Torheim 22 2
40. Jo Arne Sætre 22 2
41. Nikolai Thorsen 22 2
42. Per Michael Frichsen 22 2
43. Harald Vartdal 22 1
44. Håvard Folevåg Mjelleli 22 1
45. Idar Holen 22 1
46. Olve Eide 22 1
47. Rune Lefdal 22 0
48. Paul Hool 24 7
49. Kay Ove Hafsås 24 5
50. Jan-Tore Løken 24 4
51. Kristi Glomnes 24 4
52. Marius Hellebust 24 4
53. Arne Helgheim 24 3
54. Birte Andersen 24 3
55. Halldis Balsnes 24 3
56. Hans-Petter Gilleshammer 24 3
57. Johan Skorge 24 3
58. Knut Kristoffersen 24 3
59. Leif Løvold 24 3
60. Mathias Helgheim 24 3
61. Odd Helge Vågseth 24 3
62. Reidar Balsnes 24 3
63. Rune Midthjell 24 3
64. Anders Lereng 24 2
65. Andrine Njøsen Helgås 24 2
66. Are Gunnar Korsvoll 24 2
67. Arild Hjelmeland 24 2
68. Asle Hopland 24 2
69. Frank Nymark 24 2
70. Geir Loneland 24 2
71. Gunnar Balsnes 24 2
72. Henri Kjødnes 24 2
73. Håkon Jonar Skjerven 24 2
74. Håkon Kongshaug 24 2
75. Jan Are Øvstetun 24 2
76. Magnus Gilleshammer 24 2
77. Odd Listhaug Drabløs 24 2
78. Ole Morten Kvam 24 2
79. Steinar Christensen 24 2
80. Tore Haraldsen 24 2
81. Alexander Slinde 24 1
82. Anny Balsnes 24 1
83. Atle Rake 24 1
84. Else Helene Abrahamsen 24 1
85. Geir Igelkjøn 24 1
86. Hans Egil Glomnes Øyen 24 1
87. John Søgnen 24 1
88. Jon Arild Halland 24 1
89. Nikolai Midtbø Heggedal 24 1
90. Rune Henden 24 1
91. Simen Nilsen 24 1
92. Stein Inge Strøm 24 1
93. Tommy Holm 24 1
94. Elin Helgheim 24 0
95. Jan Per Løken 24 0
96. Sveinung Frantzen 24 0
97. Vegard Flatjord 24 0
Sjå heile lista etter
11. serierunde.
Premiering Tabellkonkurransen 2019
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd |
|
01.07 Fire lag frå
Stryn deltek i Gothia Cup
|
Stryn spelte seg fram til 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse
G14 under fjorårets Gothia Cup. Foto: privat
|
Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.
Totalt 1695 lag frå 78 nasjonar deltek i Gothia Cup 2019.
Årets Gothia Cup går av stabelen frå måndag 15. juli til laurdag 20.
juli.
Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar
Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)
Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar
Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)
Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar
Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)
Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar
Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal) |
|
Siste Nytt
april-juni 2019
Siste Nytt
januar-mars 2019
Siste Nytt
oktober-desember 2018
Siste Nytt
juli-september 2018
Siste Nytt
april-juni 2018
Siste Nytt
januar-mars 2018
Siste Nytt
oktober-desember 2017
Siste Nytt
juli-september 2017
Siste Nytt
april-juni 2017
Siste Nytt
januar-mars 2017
Siste Nytt
oktober-desember 2016
Siste Nytt
juli-september 2016
Siste Nytt
april-juni 2016
Siste Nytt januar-mars 2016
Siste Nytt
oktober-desember 2015
Siste Nytt
juli-september 2015
Siste Nytt
april-juni 2015
Siste Nytt
januar-mars 2015
Siste Nytt oktober-desember 2014
Siste Nytt juli-september 2014
Siste Nytt april - juni 2014
Siste Nytt januar - mars 2014
Siste Nytt oktober - desember 2013
Siste Nytt juli-september 2013
Siste Nytt april-juni 2013
Siste Nytt januar-mars 2013
Siste Nytt oktober-desember 2012
Siste Nytt juli-september 2012
Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt
september-desember 2005
Siste Nytt mai-august
2005
Siste Nytt januar-april
2005
Siste Nytt 2004
Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00
|