Siste nytt

31.03 Uavgjort 1-1 på Stadlandet Stadion


Frå dagens kamp mellom Stadlandet/Åheim og Flatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stadlandet/Åheim spelte i dag uavgjort 1-1 mot Flatraket/Skavøypoll i ein treningskamp på Stadlandet Stadion.

Fredrik Hovdevik gav Stadlandet/Åheim leiinga 1-0 allereie før minuttet var spelt i dagens kamp. Flatraket/Skavøypoll 2 utlikna til 1-1 ved Mikkel Garshol drøye 10 minutt ut i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Både Stadlandet/Åheim og Flatraket/Skavøypoll serieopnar tysdag 24. april. Stadlandet/Åheim spelar heime mot Sandane 2, medan Flatraket/Skavøypoll sparkar i gong sesongen borte mot Eid 2.
 
Stadlandet/Åheim - Flatraket/Skavøypoll 2  1-1 (1-0)
1-0 Fredrik Hovdevik (1. min)
1-1 Mikkel Garshol (56. min)

Kort: Ingen

Dommar: Jarle Leikanger, Stadlandet

Assistentdommarar: Rune Nyheim, Flatraket og Kaj-Inge Fløde, Stadlandet

Stadlandet/Åheim:
Asbjørn Losnegard
Hans Ole Drage
Eivind Holmboe
Sigve Røkås
Magnus Leikanger
Fredrik Hovdevik
Andreas Losnegard
Simon Gulbrandsen
Aleksander Rundereim
Karl Oskar Volle
Kim Ole Rønning

Innbyttarar:
Per Kenneth Hovdevik
Martin Losnegard
Simon Sande
Paul Olai Leikanger
Ole Martin Thunem
Kristoffer Honningsvåg
Ole-Andreas Aarvik

Flatraket/Skavøypoll 2:
Sondre Sørpoll
Glenn Inge Kvernevik
Marcus Refvik
Joakim Lunde
Christian Myklebust
William Rakkenes
Kristoffer Runderheim
Martin Nygård
Suliman Salah Hasan
Håkon Ødegård
Chris Silden

Innbyttarar:
Mikkel Garshol
Stig Andre Lunde



31.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Arild Underdal i Fjøra sin bortekamp mot Eid 28. juni 2007.
Sjå fakta og bilder frå kampen.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

31.03 Kampar i dag, laurdag 31. mars


Stadlandet/Åheim spelar i dag treningskamp mot Flatraket/Skavøypoll 2.
Kampen blir spelt på Stadlandet Stadion klokka 13.00.
Bildet er frå bortekampen mot Haugen 21. september 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 13.00 Treningskamp Stadlandet/Åheim - Flatraket/Skavøypoll 2
Stadlandet Stadion

Kl. 16.00 Treningskamp, Vik - Tidligare Vikspelarar, Vik Stadion, kunstgras


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

30.03 Kaupanger tapte 1-0 mot Fart i Tyrkia


Kaupanger sitt lag før dagens kamp mot Fart i Tyrkia.
Foto: Kaupanger Fotball

 

Kaupanger sitt damelag har den siste veka vore på treningsleir i Tyrkia.

Etter seieren 5-1 mot Gneist tidligare i veka skulle laget i dag ut i treningskamp mot divisjonskollega Fart. Her blei Fartspelar Camilla Bekkevold matchvinnar då ho sette inn kampens einaste mål knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Kaupanger - Fart  0-1 (0-0)
0-1 Camilla Bekkevold (58. min)

Kaupanger:
Linn-Mari Nilsen
Stine Gjerde
Anna Gloppen
ÅshildHereid Haugen
Jannike Orrestad Anersen
Silje Torvanger
Ingrid Lovise Jåstad
Marie Ruud Pettersen
Marta Dalaker
Lea Vindelev Willumsen
Miriam Vilnes Mjåseth

Innbyttarar:
Karianne Kvam Gurvin
Andrea Henjesand
Sara Brandsdal
Kristi Fondenes Vangsnes
Siv Reagen Hickman
Kristin Dvergedal

30.03 Sjå bilder frå dagens Elitedag på Eid


Instruktørarar og Deltakarar samla etter ei av øktene på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå dagens Elitedag på Eid.

Marius Hagen har i dag arrangert Elitedag på Eid. Arrangementet var tidlig fullbooka, og totalt 25 spelarar var med på Elitedagen.

Mange flinke instruktørar, spelarar og medhjelparar gjorde at dette blei ein fantastisk flott dag for alle involverte.

Program Elitedagen på Eid:   
Kl. 09.00 - Oppmøte, utdeling av utstyr
Kl. 09.15 - Foredrag
Kl. 10.30 - Trening
Kl. 12.15 - Varmt måltid
Kl. 13.15 - Foredrag
Kl. 14.30 - Trening
Kl. 16.30 Mat/Fotballquiz

Sjå bilder frå dagens Elitedag på Eid.












29.03 Spelar Eliteturnering på Nadderud


Lidvin Hestetun under KM Futsal 2018 på Sandane 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

TEAM Sogndal skal helga 6.-8. april delta på NTF Eliteturnering på Nadderud Stadion.

Med spelarar frå heile fylket skal TEAM Sogndal G13 møte Haugesund, Lillestrøm, Godset og Sandnes Ulf i dei innleiande kampane. I tillegg skal dei søndag 8. april spele sluttspel ut i frå korleis det har gått i dei innleiande kampane.

Trenarar for G13 laget er Tommy Øren og Anders Stadheim

Troppen:
Sondre Midthjell, Eid
Tørres Nøstdal, Eid
Kevin Hoddevik, Selje
Håkon Mathisen, Skavøypoll
Johannes Konstali Lødemel, Stryn
Mathias Vik Vatlestad, Kaupanger IL
Marius Årøy, Sogndal Fotball
Enok Naustdal, Florø
Mats S. Mallom, Florø
Kristoffer Steinset, Florø
Tomas Gebrezgi, Vik
Erlend Moheim, Vik
Angelo Singdalsen, Syril
Lidvin Hestetun, Jotun
Sander Kilen, Jotun
Kevin Lægreid, Jotun
Hallvard Sagevik, Tambarskjelvar




Tomas Gebrezgi under KM Futsal 2018 på Sandane 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


29.03 Sandviken tapte 6-0 borte mot Lillestrøm


Sandviken hadde lite å stille opp med mot Guro Reiten og LSK i dag.
På bildet ser vi Guro Reiten og Hege Bakken Wahlquist
under Bylagsturneringa i Sunnmørshallen 14. januar 2007.
Sjå bilder og alle fakta frå denne turneringa. 


 

To spelarar frå fylket fekk speletid då Sandviken i dag tapte heile 6-0 borte mot Lillestrøm i LSK-hallen. Stine Hovland spelte heile kampen som midtstoppar, medan Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn som venstreback siste halvtimen.

Sandviken tapte 1-0 heime mot Kolbotn i den fyrste serierunden.

Neste kamp for Sandviken er heime mot Trondheims-Ørn på Stemmemyren søndag 15. april.

Lillestrøm - Sandviken  6-0 (3-0)
1-0 Isabell Bachor (8. min)
2-0 Guro Reiten (27. min)
3-0 Synne Skinnes Hansen (45. min)
4-0 Sophie Roman Haug (46. min)
5-0 Isabell Bachor (60. min)
6-0 Guro Reiten (85. min)

LSK:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold Kaptein
Anna Åsa Olivia Westerlund
Malin Johnsen Brenn (Emilie Marie Aanes Woldvik 63. min)
Anja Sønstevold
Emilie Bosshard Haavi
Synne Skinnes Hansen (Juliette Mikaela Kemppi 57. min)
Ingrid Syrstad Engen
Guro Reiten
Isabell Bachor
Sophie Roman Haug (Ingrid Byrøygard Kvernvolden 57. min)

Sandviken:
Nora Neset Gjøen
Laila Himle (Marte Bjelde Hjelmhaug 64. min)
Stine Hovland Kaptein
June Roa Hammersland
Kristina Herfindal Grøndal (Marina Heggernes Jensen 77. min)
Mia Kristin Bogetveit Nygard
Ingrid Marie Spord
Amanda Araceli Perez
Marije Brummel
Kennya Kinner Esther Cordner
Ajara Nchout Njoya (Ingrid Altermark 72. min)

29.03 Resultat treningskampar denne veka



 

Det har blitt spelt ein del treningskampar denne veka.

Her er resultata frå kampane underteikna har fanga opp.

Damer  Sogndal - Vik  4-2
Mål Sogndal: Dina Beate Lerum (2), Amalie Hauglund og Amalie Hatlevoll
Mål Vik: Elise Fosse og Oda Stokkebø

Damer Kaupanger - Gneist 5-1 (1-1)

1-0 Siv Reagen Hickman  (14. min)
1-1 Ingrid Nornes (25. min)
2-1 Marta Dalaker (56. min)
3-1 Kristin Dvergedal (63. min)
4-1 Miriam Vilnes Mjåseth (66. min)
5-1 Miriam Vilnes Mjåseth (78. min)

Dale - Vik  5-2 (2-2)
Mål Dale: Jan-Anders T. Wichstrøm (3), Vegard Dyrstad og Tommy Holm
Mål Vik: Ruben Bøthun og Erlend Fjærestad Aase

Førde 2 - Gaular   3-3 (2-1)
Mål Førde 2: Vågseth, Smaadal og Bjørnar Skildheim
Mål Gaular: Magnus Midtun, Torkjell Mo og Magnus Bjørvik

Åsane 2 - Sogndal 2  1-3 (1-1)
1-0 Anders Nord
1-1 Åsane 2
1-2 Eivind Helgesen
1-3 Mathias Sundberg

Fjøra - Aspudden  2-1 (0-0)
1-0 Karsten Bjelde (84. min)
2-0 Kenneth Skjerven (88. min)
2-1 Aspudden (90. min)

28.03 Arna Bjørnar vann 5-0 mot Grand Bodø


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thea Bjelde og Elise Isolde Stenevik var begge i startellevaren då Arna Bjørnar i dag vann 5-0 heime mot Grand Bodø i Toppserien.

Lisa Fjeldstad Naalsund (2), Amalie Vevle Eikeland, Helene Lokøy Gloppen og Cecilie Redisch Kvamme scora måla til Arna Bjørnar i Vestlandshallen. 

Arna Bjørnar toppar tabellen i Toppserien etter to strake seierar på dei to fyrste kampane.

Arna-Bjørnar - Grand Bodø 5-0 (2-0)
1-0 Lisa Fjeldstad Naalsund, straffe (32. min)
2-0 Amalie Vevle Eikeland (35. min)
3-0 Helene Lokøy Gloppen (48. min)
4-0 Lisa Fjeldstad Naalsund (64. min)
5-0 Cecilie Redisch Kvamme (74. min)

Arna-Bjørnar:
Josefine Ervik
Helene Lokøy Gloppen
Ingrid Østervold Stenevik
Maria Dybwad Brochmann Kaptein
Elise Isolde Stenevik (Kristin Jondahl Risnes 73. min)
Karoline Heimvik Haugland (Vilde Bøe Risa 72. min)
Cecilie Redisch Kvamme
Thea Bjelde
Emilie Nautnes
Lisa Fjeldstad Naalsund (Andrine Mo 76. min)
Amalie Vevle Eikeland

28.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Arild Underdal i Fjøra sin bortekamp mot Eid 28. juni 2007.
Sjå fakta og bilder frå kampen.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

28.03 Desse skal arrangere Tine Fotballskule 2018


Glade deltakarar på Tine Fotballskule på Måløy Stadion 12. oktober 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. oktober.

15 klubbar frå fylket skal arrangere Tine Fotballskule denne sesongen. 

Desse klubbane skal arrangere Tine Fotballskule i 2018:
25.-27. juni: Vik IL
25.-27. juni: Sandane T&IL
25.-27. juni: Gaular IL
25.-28. juni: Førde IL
25.-28. juni: Tornado Måløy FK
25.-29. juni: Dale IL
2.-4. juli: Askvoll/Holmedal IL
13.-15. august: Eid IL
13.-16. august: Førde IL
13.-16. august: Sogndal Fotball
13.-16. august: Syril IL
14.-16. august: Hafslo IL
17.-19. august: Stadlandet IL 
24.-26. august: Jølster IL
24.-26. august: Breimsbygda IL 
7.-9. september: Selje IL
8.-10. oktober: Tornado Måløy FK


Det er i år 21. året på rad at det blir arrangert Tine Fotballskule her i landet.

 


Over 100 spelarar var med på årets Tine Fotballskule i Selje 2015
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.


Frå Tine Fotballskule på Nordfjordeid 13. august 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.


Deltakarar og instruktørar under Tine Fotballskule på Byrkjelo i 2017.


27.03 Norge G19 klar for EM-sluttspelet


Ulrik Fredriksen i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelar Ulrik Fredriksen og det norske G19-landslaget er klar for sommarens EM-sluttspel i Finland.

Norge måtte vinne dagens kamp mot Skottland, samtidig som Nederland avga poeng mot Tyskland. Nederland tapte sin kamp mot Tyskland 4-1, men når Norge låg under med to mål 10 minutt før slutt såg det mørkt ut for det norske laget. Men ein sluttspurt av dimensjonar gjorde at Norge til slutt vann kampen 5-4, og Norge er dermed kvalifisert til sommarens EM-sluttspel i Finland som gruppevinnar.

Ulrik Fredriksen blei bytta inn for Tobias Svendsen på stillinga 2-4 drøye 10 minutt før full tid.  

Skottland - Norge  4-5

0-1 Erling Braut Håland, straffe (41. min)
0-2 Erling Braut Håland (44. min)
1-2 Kerr McInroy (50. min)
2-2 Glenn Middleton (55. min)
3-2 Jack Aitchison, straffe (61. min)
4-2 Glenn Middleton (66. min)
4-3 Jens Petter Hauge (82. min)
4-4 Eman Markovic (84. min)
4-5 Erling Braut Håland, straffe (90. min)

Norge:

Julian Rekdahl Faye Lund
John Shuguto Kitolano
Tord Johnsen Salte
Leo Skiri Østigård
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Look Saa Nicholas Kengkhetkid Mickelson
Hugo Vegard Vetlesen
Tobias Hammer Svendsen (Ulrik Tillung Fredriksen 79. min)
Erling Braut Håland
Simen Bolkan Nordli (Eman Markovic 61. min)
Ola Brynhildsen (Jens Petter Hauge 73. min)


27.03 Ellijanne hospiterar med Fortuna Ålesund


Ellijanne Skrede Anderson, Magne Elde og Marthe Bjørhovde.
Foto: privat

 

Ellijanne Skrede Anderson frå Eid har den siste veka hospitert med Fortuna Ålesund. Laget har sidan sist fredag vore på treningsleir i Side i Tyrkia.

Skrede Anderson som i fjor debuterte på J15-landslaget mot Belgia har ved fleire høve hospitert med Ålesundklubben.

Under oppholdet i Tyrkia har Fortuna Ålesund spelt kampar mot KIL/Hemne og det islandske laget Sindri frå nivå 2 på Island. Kampen mot KIL/Hemne enda til slutt 1-1, medan dagens kamp mot Sindri enda med storseier 5-0. Her spelte Elijanne Skrede Anderson 2. omgang.

Marthe Bjørhovde frå Eid vokta målet til Fortuna Ålesund i begge desse kampane. Trenar for Fortuna Ålesund er Mange Elde frå Bremanger.



 


27.03 Sogndal har signert kontrakt med ny keeper


Håvard Flo og Sogndal sin nye keeper Christian Kjetil Haug.
Foto: Hilde Østbø, Sogndal Fotball

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at klubben og Christian Kjetil Haug har signert ein avtale som strekkjer seg ut sesongen 2020.

- Det er veldig kjekt at Kjetil kjem til oss. Me ser ein keeper med eit stort potensiale, og han er ein gut som passar godt inn i gjengen, seier sportsleg leiar Håvard Flo til Sogndal Fotball sine nettsider.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.


26.03 Norge G19 vann 5-2 mot Tyskland


Ulrik Fredriksen i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelar Ulrik Fredriksen og det norske G19-landslaget vann laurdag 5-2 mot Tyskland under Eliterunden i kvalifiseringa til EM. Norge slo dermed hardt tilbake etter det stygge 6-1 tapet mot Nederland sist onsdag.

I den siste kampen i denne kvalifiseringa skal Norge møte Skottland. Skal Norge kvalifisere seg til sommarens EM-sluttspel i Finland må Norge vinne mot Skottland, samtidig som Nederland avgir poeng mot Tyskland.

Tyskland - Norge  2-5 (1-4)

0-1 Erling Braut Håland (7. min)
1-1 Jan-Niklas Beste (20. min)
1-2 Erling Braut Håland (29. min)
1-3 Leo Skiri Østigård (35. min)
1-4 Hugo Vegard Vetlesen (43. min)
2-4 Atakan Akkaynak, straffe (63. min)
2-5 Simen Bolkan Nordli (71. min)

Norge:

Julian Rekdahl Faye Lund
John Shuguto Kitolano
Tord Johnsen Salte 
Leo Skiri Østigård
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Look Saa Nicholas Kengkhetkid Mickelson
Hugo Vegard Vetlesen
Tobias Hammer Svendsen
Erling Braut Håland (Ulrik Tillung Fredriksen 90. min)
Simen Bolkan Nordli (Martin Tangen Vinjor 88. min)
Ola Brynhildsen (Eman Markovic 81. min)


26.03 Tarjei Bø overraska under NM i Skiskyting


Tarjei Bø jublar etter ein kjempeflott 5. plass under NM Skiskyting 2008.
Sjå bilder og komplett resultatliste frå NM Normal i Stryn 26. mars 2008.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag blei normalkonkurransen under NM I skiskyting arrangert i Markane.

Tarjei Bø og Eline Fannemel var dei to lokale som imponerte mest under åpningsdistansen i NM i Skiskyting i Stryn. Tarjei gjekk seg inntil ein sterk 5. plass og Eline fekk ein god 6. plass blant norges beste seniorar.

Julie Bonnevie-Svendsen vann kvinneklassa, medan Frode Andresen stakk av med kongepokalen i herreklassa.  

Sjå bilder og komplett resultatliste frå dagens øvelsar. 

Tre personar er med vidre i konkurransen
Ronny Hafsås kom på 9. plass, og det var det tre personar som hadde tippa i haugenfotball.no sin tippekonkurranse. 

Desse tre personane er: Gunnar Balsnes, Håvard Sollid og Torstein Tvinnereim. Kjem tilbake med ei ny sak seinare om kva desse tre har tippa på resultata til Ronny vidare i NM. 

Resultat kvinner 15 km
1 Julie Bonnevie-Svendsen Nittedal Skiskytterlag 45:11,8 (0-0-0-3)
2 Solveig Rogstad Skrautvål IL 45:22,7 (0-1-0-1)
3 Tora Berger Dombås IL 46:21,7 (1-0-2-1)
4 Kjersti Isaksen Hammerfest Skiklubb 47:49,2 (1-0-0-0)
5 Ann Kristin Flatland Vik IL 48:56,5 (1-1-2-0)
6 Eline Fannemel Hornindal IL 29 49:24,7 (1-0-0-1)
7 Anne Mørkve Eldar IL 49:48,6 (0-0-0-0)
8 Kari Henneseid Eie Drangedal Idrettslag 50:27,2 (2-3-0-1)
9 Jori Mørkve Eldar IL 50:53,6 (2-2-0-2)
10 Birgitte Røksund Fana IL/Team Statkraft Hord. 51:24,7 (2-1-1-0)
11 Ada Ringen Meråker Skiskytterklubb 51:40,1 (2-2-1-1)
12 Fanny W.-S. Horn Oslo Skiskytterlag/Team Kollen 52:38,9 (1-3-3-0)
13 Bjørg M. Valland Kvam L og SSK/Team Statkraft H 52:58,2 (1-2-0-1)
14 Synnøve Solemdal Tingvoll IL 53:40,8 (1-2-3-2)
15 Kaja Eckhoff Fossum IF 54:04,4 (1-2-1-2)
16 Vilde Ravnsborg Gurigard Vingrom IL 55:20,8 (3-1-2-0)
17 Sigrid Hjelle Stårheim IL 1:02:37,8 (3-3-2-4)

Resultat menn 20 km:
1 Frode Andresen Hønefoss Skiskytterklubb 52:52,5 (1-1-0-1)
2 Halvard Hanevold Asker Skiklubb 53:26,5 (0-2-0-0)
3 Alexander Os Ishavslaget 53:38,4 (0-2-0-2)
4 Stian Nåvik Trondhjems Skiskyttere 53:53,2 (0-1-0-0)
5 Tarjei Bø Markane IL 54:17,7 (0-0-1-0)
6 Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere 55:41,2 (0-2-2-0)
7 Anstein Mykland Øvrebø IL/Sirdal Ski 58:27,7 (2-1-1-0)
8 Dag Erik Kokkin Åsnes Skiskytterlag 58:37,4 (0-2-1-2)
9 Ronny Hafsås Stårheim IL 59:12,9 (1-3-1-5)
10 Stian Eckhoff Fossum IF 59:19,8 (2-2-3-0)

17 Roger Andre Lillestøl Hornindal IL 1:00:59,40 (1-2-1-3)
22 Magnus Brendehaug Hardbagg IL/Team Statkraft 1:01:48,5 (0-3-0-0)
36 Eirik Bøe Markane IL 1:07:10,7 (1-1-0-0)
38 Anders Vonheim Markane IL/Team Statkraft Lh 1:07:15,0 (0-4-0-2)
39 Arild Henden Stårheim IL 1:08:12,7 (3-4-0-1)
41 Hans Erik Rand Hardbagg IL 1:09:29,3 (0-4-3-1)
43 Edvard Tvinnereim Hardbagg IL 1:09:47,8 (1-0-0-2)

26.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Arild Underdal i Fjøra sin bortekamp mot Eid 28. juni 2007.
Sjå fakta og bilder frå kampen.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

25.03 Resultat kampar i dag, søndag 25. mars


Kenneth Skjerven scora i dag eit av Fjøra sine to mål mot Loddefjord.
Bildet er frå treningskampen mellom Sogndal og Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Eikefjord Cup, Eikefjord Stadion, kunstgras
5. og 6. plass, Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal 2-2, 5-4 etter str.konk
Bronsefinale, Anga - Jølster 4-2
Finale, Eikefjord - Tempo  1-0

Treningskampar

Fjøra - Loddefjord  2-2 (1-1)
0-1 Loddefjord, straffe (7. min)
1-1 Andreas Lerheim Olsen (13. min)
2-1 Kenneth Skjerven (53. min)
2-2 Loddefjord (85. min)

Sogndal - Åsane  5-1 (3-1)
0-1 Dennis Antwi (3. min)
1-1 Mohamed Dide Fofana (35. min)
2-1 Stanisa Mandic (45. min+2)
3-1 Sigurd Haugen (45. min+3)
4-1 Sigurd Haugen (54. min)
5-1 Sixten Jensen (90. min+4)

25.03 Thorsnes debuterte for Utah Royals FC

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes debuterte i natt norsk tid for Utah Royals FC i National Women's Soccer League.

Utah Royals FC starta årets sesong med uavgjort 1-1 borte mot Orlando Pride. Islandske Gunnhildur Yrsa Jonsdottir gav Utah Royals FC leiinga allereie etter tre minutt i klubben sin fyrste kamp i National Women's Soccer League. Knappe 20 minutt seinare utlikna Marta Vieira da Silva til 1-1 på straffespark, noko som også blei sluttresultatet i kampen.

Elise Thorsnes blei bytta ut med Katie Stengel knappe halvtimen før full tid.

Neste kamp for Elise Thorsnes og Utah Royals FC i National Women's Soccer League er borte mot Houston Dash natt til fredag 30. mars.

Orlando Pride - Utah Royals FC  1-1 (0-0)
0-1 Gunnhildur Yrsa Jonsdottir (3. min)
1-1 Marta Vieira da Silva, straffe (21. min)

25.03 Kampar i dag, søndag 25. mars


Sogndal spelar i dag treningskamp mot Åsane på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå treningskampen mot Lillestrøm 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Eikefjord Cup, Eikefjord Stadion, kunstgras
Kl. 11.00 Kamp om 5. og 6. plass, Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal
Kl. 13.00 Bronsefinale, Anga - Jølster
Kl. 15.00 Finale, Eikefjord - Tempo

Treningskamp

Kl. 18.00 Sogndal - Åsane, Fosshaugane Campus


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

24.03 Resultat kampar i dag, laurdag 24. mars


Stryn tapte i dag 2-1 borte mot Volda i kvalifiseringa til NM Menn 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde
Volda - Stryn 2-1 (0-0)

1-0 Rasmus Aarflot (72. min)
1-1 Marius Rauset (73. min)
2-1 Rasmus Aarflot (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eikefjord Cup, Eikefjord Stadion, kunstgras
Tempo - Tambarskjelvar 1-1
Eikefjord - Jølster 0-0
Anga - Tambarskjelvar  3-1
Jølster - Askvoll/Holmedal  1-0
Tempo - Anga  3-1
Eikefjord - Askvoll/Holmedal  2-0

Treningskampar
Eid - Førde 2   4-1 (1-0)
1-0 Jonas Heggen Trosdahl (21. min)
2-0 Espen Rosø (51. min)
2-1 Bjørnar Skildheim (58. min)
3-1 Eirik Wik Leite (71. min)
4-1 Espen Rosø (78. min)

Selje - Tornado Måløy 2-1 (0-1)
0-1 Jonas Våge
1-1 Einar Hoddevik
2-1 Einar Hoddevik

Dale - Bremanger  2-3 (0-3)
0-1 Martin Klakegg Hauge
0-2 Martin Klakegg Hauge
0-3 Steffen Knutsen
1-3 Geir Loneland
2-3 Geir Loneland

Damer Stryn - Volda  0-4 (0-2)

Kvalifisering NM G16
Stryn - Sogndal  6-2 (3-1)
Mål Stryn: Johannes Garlid Tenden (3), Lukas Leirgulen, Steffen Melheim og eit sjølvmål
Mål Sogndal: Jøran Skeide (2)

Nasjonal G14
NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane  3-2 (1-1)

Mål NFF Sogn og Fjordane: Ulrik Nielsen og Simen Indrebø

Kretskamp J14
NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane  3-2 (3-1)

Mål NFF Sogn og Fjordane: Emma Sæbø og Cecilie V. Myklebust

24.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.03 Kampar i dag, laurdag 24. mars


Stryn spelar i dag borte mot Volda i fyrste kvalifiseringsrunde NM Menn.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 5. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde
Kl. 14.00 Volda - Stryn, Volda Stadion

Eikefjord Cup, Eikefjord Stadion, kunstgras
Kl. 10.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 11.15 Eikefjord - Jølster
Kl. 12.30 Anga - Tambarskjelvar
Kl. 13.45 Jølster - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Tempo - Anga
Kl. 16.15 Eikefjord - Askvoll/Holmedal

Treningskampar
Kl. 13.00 Eid - Førde 2, Eid Idrettspark
Kl. 13.00 Tornado Måløy - Selje, Selje Idrettspark
Kl. 13.30 Dale - Bremanger, Dingemoen
Kl. 17.00 Damer Stryn - Volda, Stryn Stadion

Kvalifisering NM G16
Kl. 15.00 Stryn - Sogndal, Stryn Stadion

Nasjonal G14
Kl. 15.00 NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane, Nymark kunstgress

Kretskamp J14
Kl. 15.00 NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane, Nymarksbanen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

23.03 Mads Wie blir ny trenar for Sandane 2


Mads Wie var lagleiar for Sandane under KM Futsal senior 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.


 

Mads Wie blir ny trenar for Sandane sitt andrelag i 6. divisjon.

Storscoraren får med seg Samson Vonen og Håvard Bergheim Holvik som assistenttrenarar. Arild Bruland har fått jobben som lagleiar.

Sandane som er eit av ni lag i 6. divisjon avdeling 3 serieopnar borte mot Stadlandet/Åheim tysdag 24. april.


6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda/Jølster 2
Eid 2
Flatraket/Skavøypoll 2
Haugen
Hyen
Oppstryn
Sandane 2
Stadlandet/Åheim
Tornado Måløy 2

Den fyrste serierunden i 6. divisjon avdeling 3 går av stabelen tysdag 24. april. Årets sesong blir avslutta med full serierunde tysdag 9. oktober.

1. serierunde, tysdag 24. april: 

Kl. 19.00 Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Sandane 2

2. serierunde, tysdag 1. mai : 

Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Sandane 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Haugen

29. april kl. 15.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet/Åheim

18. serierunde, tysdag 9. oktober:  

Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Haugen - Sandane 2
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Eid 2 
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2

23.03 Resultat kampar i dag, fredag 23. mars


Eivind Helgesen og Sogndal 2 vann i dag 5-1 mot Årdal.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Eid 24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


HamKam - Florø  2-0 (2-0)
1-0 Johnny Buduson
2-0 Johnny Buduson

Sogndal 2 - Årdal  5-1 (2-1)
1-0 Adam Khamurzayev
2-0 Anders Nord
2-1 Anders Lereng
3-1 Adam Khamurzayev
4-1 Eivind Helgesen
5-1 Sondre Skjerven

23.03 Vebjørn Nord Haugland bles i gong Toppserien


Vebjørn Nord Haugland i kampen TMFK - Skavøypoll 16. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I morgon blir Årets Toppserie sparka i gong med fem kampar.

Aller fyrst ute er kampen mellom Sandviken og Kolbotn på Stemmemyren.  Dommaren som får æra av å blåse i gong denne kampen, og dermed også årets Toppserie, er eidaren Vebjørn Nord Haugland.

22-åringen frå Naustdal i Eid kommune var i fjor fast hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen. Etter ein god sesong fekk Nord Haugland i november beskjed om at han denne sesongen er NFF Toppdommar. Dette inneber mellom anna at han er ein av 27 som skal vere hovuddommar i PostNord-ligaen.

Neste dommaroppdrag for Nord Haugland er som 4. dommar i kampen mellom Nest Sotra og Sandnes Ulf i OBOS-ligaen søndag 8. april. Deretter ventar hovuddommaroppdrag i kampen mellom Os og Lyngbø i 4. divisjon laurdag 14. april.

23.03 NFF Sogn og Fjordane møter NFF Hordaland


Kim Christian Liset frå Bremanger er toppscorar for NFF Sogn og Fjordane
i Nasjonal serie G14 med fire mål på fire kampar.
Bildet er tatt under 4. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


 

NFF Sogn og Fjordane G14 spelar Nasjonal serie i 2018. I morgon spelar NFF Sogn og Fjordane bortekamp mot NFF Hordaland på Nymark. Dette er den siste kampen i vårsesongen for gutane frå Sogn og Fjordane.

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane er Nils Tore Krosshaug og Morten Olsen.
 
NFF Sogn og Fjordane sin tropp til kampen:
Aaron Rennestraum
Lasse Aamelfot
Joakim Kvellestad
Simen Ylvisåker
Edvin Brattreit
Stian Heggelund
Noah Solheim
Johan Bakke
Simen Indrebø
Kim Christian Liset
Erik Flataker
Marius Ylvisåker
Ulrik Nielsen
Daniel Birkeland

Sjå terminlista for Nasjonal G14 avdeling 3.
 

 


Noah Solheim frå Dale i kamp for Sunnfjord under 4. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.



Johan Bakke i G14-kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


23.03 Kampoppsett 2. kvalifiseringsrunde NM Menn


Førde er sett opp med heimekamp mot Fjøra i neste kvalifiseringsrunde. På bildet jublar Førde etter scoring mot Fjøra 14. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett kampane i 2. kvalifiseringsrunde NM Menn 2018.

Førde er sett opp med heimekamp mot Fjøra, medan vinnaren av kampen Volda - Stryn er sett opp med kamp mot Spjelkavik.

Kampane er terminfesta til onsdag 4. april.

Kampoppsett 2. kvalifiseringsrunde NM Menn:
Østsiden – Rakkestad
Selbak - Lommedalen
Råde - Årvoll
Drøbak/Frogn – Grei/Fortuna Oslo
Lokomotiv Oslo – Nordstrand
Ullern – Sprint/Jeløy
Gjelleråsen – Fu/Vo
Skedsmo – Vestfossen
Ottestad - Kløfta
Løten - Tynset
Storhamar – Lillehammer
Gran - Valdres
Frigg – Kolbu/KK
Åssiden – Eik Tønsberg
Flint - Kongsberg
Husøy/Foynland - Skarphedin
Halsen - Hei
Vigør - Express
Mandalskameratene - Eiger
Staal Jørpeland - Lura
Vardeneset - Brodd
Frøyland – Sola
Gneist - Øystese
Skjold – Hinna/Kopervik
Trott/Varegg – Tertnes
Lyngbø – Arna B/Ny Kronborg
Austevoll/Sund – Stord/Os
Bjarg/Sandviken - Nordhordland
Førde - Fjøra
Rollon - Bergsøy
Spjelkavik - Volda/Stryn
Eide/Omegn - Træff
Tomrefjord – Sunndal
Orkla - Melhus
Strindheim - Charlottenlund
Tillerbyen – Trygg/Lade
Verdal - Kvik
Mosjøen/Sandnesjøen - Namsos
Fauske/Sprint - Mo
Melbo – Lofoten
Salangen - Harstad
Skarp - Fløya
HIF/Stein - Skjervøy
Bjørnevatn - Norild

23.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Sebastian Grøttå og Eid vann 4-0 heime mot Skavøypoll 17. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Bremanger vann 5-1 heime mot Florø 2 21. mai 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene i Bremanger si garderobe.


23.03 Kampar i dag, fredag 23. mars


Florø spelar i dag treningskamp borte mot HamKam på Briskeby.
Patrik Johannesen scora ekte hat-trick i treningskampen mot Hødd.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 16.30 Treningskamp, HamKam - Florø, Briskeby
Kl. 18.00 Treningskamp, Sogndal 2 - Årdal, Fosshaugane Campus


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

22.03 Skavøypoll tapte 3-1 heime mot Ørsta


Kim Andre Gangeskar i dagens kamp mot Ørsta på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Skavøypoll tapte i ettermiddag 3-1 mot Ørsta i ein treningskamp på Skavøypoll Stadion. Tor Erik Tvendester Kupen scora Skavøypoll sitt mål på straffespark.

Simen Tømmerbakk Flekke, Olai Vinjevoll og Borgar Ose sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Ørsta  1-3 (0-1)
0-1 Simen Tømmerbakk Flekke (38. min)
1-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen, straffe (56. min)
1-2 Olai Vinjevoll (79. min)
1-3 Borgar Ose (87. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Jostein Haugland, Haugen

Gult kort: William Rakkenes, Skavøypoll, og fire gule kort til Ørsta

Skavøypoll:
Sondre Sørpoll
William Rakkenes
Børge Bø Yndestad
Rune Myre
Eivind Rune Flataker
Kristoffer Standen (Emil Nordpoll 64. min)
Kim Andre Gangeskar
Jon Andre Thue
Ole-Petter Listou Storeide
Tor-Erik Tvendeseter Kupen
Martin Nygård (Martin Johnsen 88. min)

22.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Sebastian Grøttå og Eid vann 4-0 heime mot Skavøypoll 17. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Bremanger vann 5-1 heime mot Florø 2 21. mai 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene i Bremanger si garderobe.


22.03 Kampar i dag, torsdag 22. mars


Skavøypoll spelar i dag treningskamp mot Ørsta på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå treningskampen mot Sandane 25. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 19.00 Treningskamp, Skavøypoll - Ørsta, Skavøypoll Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

21.03 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Linn-Mari Nilsen, Marte Bjelde Hjelmhaug og Thea Bjelde er tekne ut på J19-landslaget som skal møte England på La Manga måndag 9. april.

Elise Isolde Stenevik har meldt forfall til denne kampen. 

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Karen Oline Sneve - KIL/Hemne
Vilde Gullhaug Birkeli - Røa
Silje Bjørneboe - Stabæk
Marte Bjelde Hjelmhaug - Sandviken
Joanna Bækkelund - Lyn
My Sørsdahl Haugland - Kolbotn
Camilla Huseby - Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Malin Skulstad Sunde - Trondheims-Ørn
Rikke Nygard - Arna-Bjørnar
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Linn Huseby - Lyn
Elin Åhgren Sørum - Trondheims-Ørn
Andrea Norheim - Piteå
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Camilla Linberg - Lyn
Julie Hoff Klæboe - Kolbotn

21.03 Elise Thorsnes med i troppen mot Nord Irland

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes er teken ut på det norske kvinnelandslaget som skal spele EM-kvalifisering mot Nord Irland.

Kampen blir spelt på Shamrock Park i Nord Irland tysdag 10. april.

Troppen:

Ingrid Hjelmseth, Stabæk Fotball
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Kristine Bjørdal Leine, Røa Fotball Elite
Ingrid Ryland, Djurgårdens IF
Ina Gausdal,Kolbotn IL
Elise Hove Thorsnes, Utah Royals FC
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Vilde Bøe Risa, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Ingvild Landvik Isaksen, F.C. Juventus
Ingrid Syrstad Engen, LSK Kvinner
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Guro Reiten, LSK Kvinner
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Lisa-marie Karlseng Utland, FC Rosengård Dam
Kristine Minde, VfL Wolfsburg
Caroline Graham Hansen, VfL Wolfsburg
Isabell Lehn Herlovsen, Vålerenga Fotball

21.03 Stryn sin cupkamp borte mot Volda blei utsatt


Ikkje enkelt å spele god fotball på Volda Stadion i dag.

Det blei ingen ting av dagens cupkamp mellom Volda og Stryn. På grunn av dårlige baneforhold på Volda Stadion blei kampen utsatt.

Laga var enige om at kampen kunne blitt spelt i Stryn i kveld, men dette skal ikkje Norges Fotballforbund ha gått med på.

Kampen blir no mest truleg flytta til fyrstkomande laurdag eller søndag.

Underteikna og Bernhard Hole frå Stryn var visst dei to einaste som ikkje hadde fått med seg at kampen var avlyst. Begge troppa opp og gleda seg til ein heidundrande cupkamp. Men etter at skuffelsen hadde lagt seg, blei vi begge to enige om at det hadde vore ein fin tur.
 
 






Bernard Hole hadde tatt turen frå Stryn for å sjå dagens cupkamp.
Med eigen sofa var Hole garantert å sitte godt under kampen. 


21.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.03 Kampar i dag, onsdag 21. mars


Stryn spelar i dag bortekamp mot Volda i kvalifiseringa til NM Menn.
Bildet er frå Stryn sin 12-0 seier borte mot Sandane 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 18.00 NM Menn, 1. kvalifiseringsrunde, Volda - Stryn, Volda Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

20.03 Ruben Garlid har skrive under for Tertnes 


Ruben Garlid i heimekampen mot Bremanger 29. april 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av seiersmålet og jubelscenene i Stryn si garderobe etter kampen.

 

Strynespelar Ruben Garlid har signert for Tertnes. Den lettbeinte midtbanespelaren slår dermed følge med Erling Tenden Myklebust som signerte for Tertnes sist veke. Garlid og Tenden Myklebust blir dermed begge lagkamerat med Karl-Erik Aarsheim og Odd Helge Losnegard som spelte kampar for Tertnes sist sesong.

Dei to tidligare Strynespelarane kan få sin debut for Tertnes i cupkampen heime mot Vestsiden Askøy fyrstkomande onsdag.

Tertnes serieopnar årets sesong i Norsk Tipping-ligaen med heimekamp mot Fana laurdag 14. april.


20.03 Studentspretten arrangerte FIFA-turnering


Torjus Sagenes vann Studentspretten si FIFA-turnering.
Alle Foto: Studentspretten

Laurdag 17. mars arrangerte Studentspretten Sogna-mesterskap i FIFA. Mesterskapet gjekk av stabelen på AMFI Sogningen i Sogndal.

FIFA-turneringa endte med at Torjus Sagenes kunne tittulere seg som Sogndals beste FIFA-spelar. I finalen vann Sagenes 4-1 mot Ahmed Yusuf. Bronsefinalen enda med 2-1 seier til Lasse Ask over Mathias Pedersen.

Studentspretten vil takke alle som gjorde dette til en kjempeflott dag for både store og små. Det går rykte om at både arrangør og deltakarar koste seg gløgg i hjel og kan knapt vente på neste turnering.

Studentspretten går no i gang med å planlegge ei enda større turnering, så det er berre å følge med framover.

 




20.03 Busmic og Melts klar for Volda


Justinas Busmic scorar i heimekampen mot Høyang 19. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


Justinas Busmic og Tanel Melts skal denne sesongen spele for Volda.

Dei to tidligare Strynespelarane blei i dag speleklare for sin nye klubb. Debuten for Volda kan Busmic og Melts få mot gamle lagkameratar når Volda i morgon møter Stryn i 1. kvalifiseringsrunde NM Menn.

Justinas Busmic står bokført med 94 kampar og seks mål for Stryn sitt A-lag sidan han kom til Stryn hausten 2013. I tillegg har den offansive høgrebacken scora tre mål på seks kampar for Stryn 2.

Tanel Melts har spelt 25 kampar og scora eit mål for Stryn sitt A-lag. Melts har spelt for Stryn sidan hausten 2016.

 


Tanel Melts i Stryn sin heimekamp mot Årdal 30. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Stryn si garderobe etter kampen.


19.03 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.03 Trenarforum med Nils Tore Krosshaug i Dale


Nils Tore Krosshaug på Eid Idrettspark 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.

Spelarutviklar i Sogndal, Nils Tore Krosshaug, held i morgon trenarforum på Dingemoen. Trenarforumet er ope for alle trenarar som ynskjer å delta.

Trenarar i naboklubbane til Dale er også velkomne til å delta.

Innhald vil vere spelarutvikling retta mot ungdomsfotball og utfordringar i klubb- og trenarrolla.

Program:
Kl. 17.00 - 18.00 Teori og diskusjon
Kl. 18.15 - 19.30 Praksis ute på kunstgraset
Kl. 19.30 - 20.00 Oppsummering

 


Krosshaug under Fjøra sin cupkamp borte mot Skavøypoll 29. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.03 Valsvik spelte kvalifisering til Eliteserien


Kristoffer Valsvik i Varegg sin bortekamp mot Førde 9. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kristoffer Valsvik frå Vik var denne helga med på Krohnsminde sitt lag som spelte Play off om opprykk til Eliteserien i Futsal.

Krohnsminde var eit av åtte lag som spelte Play off om to ledige plassar i Eliteserien 2018/2019. Dei åtte laga laga var delt i to grupper med fire lag i kvar, og dei to beste laga i kvar gruppe gjekk vidare til to finalar. Dei to finalevinnarane skal neste sesong spele i Eliteserien.

I gruppespelet spelte Krohnsminde kampar mot Klementsrud, Svartisen og Ulefoss. Krohnsminde vann to av dei tre kampane, og kvalifiserte seg dermed til finale etter å ha blitt nummer to i si gruppe. Kristoffer Valsvik scora fire av Krohnsminde sine 10 mål i gruppespelet.

Play Off til Eliteserien gruppe 2
Krohnsminde - Klementsrud 3-1
Krohnsminde - Svartisen  4-5
Krohnsminde - Ulefoss  3-1

I den avgjerande finalen møtte Krohnsminde Fredrikshald som vann den andre gruppa. Krohnsminde starta kampen best, og eit kvarter ut i kampen lede Krohnsminde 3-2. Men utover i kampen tok Fredrikshald over føringa, og ved full tid var stillinga 11-5 til Fredrikshald. Kristoffer Valsvik scora tre av Krohnsminde sine fem mål i finalen.

Finale

Krohnsminde - Fredrikshald 5-11

I den andre finalen vann Freidik 5-2 mot Ulefoss. Ulefoss og Fredrikshald er dermed kvalifisert til Eliteserien i Futsal 2018/2019.

19.03 Eikefjord Cup 2018



Laurdag 24. og søndag 25. mars arrangerar Eikefjord Fotball den tradisjonsrike Eikefjord Cup. Turneringa blir arrangert for 36. året på rad, og er eit sikkert teikn på at det er vår.

Pulje 1:
Anga
Tempo
Tambarskjelvar

Pulje 2:
Eikefjord
Jølster
Askvoll/Holmedal

Kampar laurdag 24. mars (2x30 minutt):
Kl. 10.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 11.15 Eikefjord - Jølster
Kl. 12.30 Anga - Tambarskjelvar
Kl. 13.45 Jølster - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Tempo - Anga
Kl. 16.15 Eikefjord - Askvoll/Holmedal

Kampar søndag 25. mars (2x45 minutt):
Kl. 11.00 Kamp om 5.-6.plass
Kl. 13.00 Bronsefinale
Kl. 15.00 Finale

18.03 Resultat kampar i dag, søndag 18. mars


Kapinga Brazy blei matcvinnar mot Eid eit minutt på overtid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film av Vebjørn Høynes si frisparkscoring mot Førde.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Nasjonal G14
NFF Sogn og Fjordane - NFF Trøndelag  0-4


NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde
Fjøra - Årdal  8-1 (6-0)
1-0 Sjølvmål, Vegard Aafedt Bukve (12. min)
2-0 Kenneth Blomseth Skjerven (14. min)
3-0 Andreas Lerheim Olsen (19. min)
4-0 Morten Knutsen (28. min)
5-0 Morten Knutsen (40. min)
6-0 Andreas Lerheim Olsen (45. min)
6-1 Terje Kvam Øvstetun (51. min)
7-1 Espen Schøn Outzen (65. min)
8-1 Morten Knutsen (78. min)

Nordhordland - Vik  5-1 (1-0)
1-0 Alexander Vågenes (31. min)
2-0 Alexander Vågenes (59. min)
3-0 Andreas Hopland Larsen (61. min)
3-1 Aleksander Valsvik (72. min)
4-1 Kristian Andås (78. min)
5-1 Oskar Brattetaule (90. min) 

Eid - Førde 4-5 (3-2)
1-0 Vebjørn Høynes (16. min)
2-0 Henning Haugen (23. min)
2-1 Vegard Savland (24. min)
3-1 Simen Lefdal (31. min)
3-2 Kapinga Brazy (35. min)
3-3 Ruben Digernes Holsæter (59. min)
3-4 Ruben Digernes Holsæter, straffe (72. min)
4-4 Vebjørn Høynes, straffe (77. min)
4-5 Kapinga Brazy (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Treningskampar

Sogndal 3 - Syril   1-6
1-0 Sander Bang
1-1 Ole Morten Søderholm
1-2 Helge Eggum
1-3 Andre Thorsnes Talle
1-4 Andre Thorsnes Talle
1-5 Andre Thorsnes Talle
1-6 Andre Thorsnes Talle

Florø 2 - Sogndal 2  4-3 (3-0)
1-0 Dino Omerovic
2-0 Ntege Cone
3-0 Kristoffer Magnussen
3-1 Anders Nord
3-2 Anders Nord
4-2 Dino Omerovic
4-3 Mathias Sundberg

Damer Kaupanger - NFF Sogn og Fjordane G15  0-8 (0-4)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Jonas Tefre (2), Fredrik Døsen (2), Erlend Loftesnes Birkenes, Sondre Mowatt, Hallvard Bjotveit og Odin Hjellbrekke Svoen

Sogndal - HamKam  2-1 (1-0)
Mål Sogndal: Markus Brændsrød og Ulrik Flo

Høyang - Gaular  1-5 (1-0)
1-0 Sverre Nesse Dingsøyr, straffe
1-1 Brage Loftheim
1-2 Henrik Lilleaasen
1-3 Sander Kapstad
1-4 Brage Loftheim
1-5 Brage Loftheim

18.03 Norge J16 vann 6-0 mot Tsjekkia


Ingrid Lovise Jåstad i kampen mot Fortuna i NM J19 23. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Norge J16 avslutta UEFA Development Tournament med å vinne 6-0 mot Tsjekkia. Norge står dermed med tre strake seierar og 16-0 i målforskjell på dei tre kampane i turneringa i Serbia.

Ingrid Lovise Jåstad blei bytta inn for Milla Aune knappe 20 minutt før full tid i dagens kamp. 

Norge - Tsjekkia  6-0 (3-0)
1-0 Gina Ødegaard (4. min)
2-0 Sjølvmål
3-0 Madelen Koldal Holme (34. min)
4-0 Joshulyn Favour Reeves (47. min)
5-0 Madelen Koldal Holme (61. min)
6-0 Joshulyn Favour Reeves (65. min)

Norge:
Sunniva Skoglund (Une Hebnes Georgsen 41. min)
Andrea Sivertsen Broholm (Maria Werni 56. min)
Nora Marie Egenes (Hanna Rake Ellingsen 56. min)
Mina Sofie Pedersen
Helene Broch (Anette Snørteland Jensen 41. min)
Mille Aune (Ingrid Lovise Jåstad 63. min)
Gina Ødegaard (Ida Hasselgård 63. min)
Madelen Koldal Holme
Emilie Marie Joramo (Mille Kristin Dalen 41. min)
Siri Oline Berg-Johansen (Elise Kristine Alsaker Kvinge 56. min)
Joshualyn Favour Reeves

18.03 Kampar i dag, søndag 18. mars


Eid møter i ettermiddag Førde i 1. kvalifiseringsrunde til NM.
Bildet er tatt under treningskampen mot Sæbø på Eid Idrettspark 8. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Eid Idrettspark


Kl. 10.00 Nasjonal G14, NFF Sogn og Fj. - NFF Trøndelag, Sognahallen
Kl. 13.00 Treningskamp, Sogndal 3 - Syril, Fosshaugane Campus
Kl. 14.00 NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde, Fjøra - Årdal, Sognahallen
Kl. 15.00 Treningskamp, Florø 2 - Sogndal 2, Florø Stadion
Kl. 15.00 Treningskamp, Kaupanger - NFF Sogn og Fj. G15, Fosshaugane
Kl. 15.00 NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde, Nordhordland - Vik, Knarvik
Kl. 16.00 Treningskamp, Sogndal - HamKam, Marbella
Kl. 18.00 Treningskamp, Høyang - Gaular, Sletta
Kl. 18.30 NM Herrer, 1. kvalifiseringsrunde, Eid - Førde, Eid Idrettspark


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

17.03 Resultat kampar i dag, laurdag 17. mars


Patrik Johannesen scora ekte hat-trick i dagens treningskamp mot Hødd.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Florø - Hødd  4-2 (1-2)
1-0 Kristoffer Ryland (27. min)
1-1 Eirik Franke Saunes, straffe (30. min)
1-2 Magnus Myklebust (45. min+1)
2-2 Patrik Johannesen (68. min)
3-2 Patrik Johannesen (70. min)
4-2 Patrik Johannesen, straffe  (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 - Høyang  2-4 (1-0)
1-0 Leander Agledal Nordal
2-0 Leander Agledal Nordal
2-1 Jacob Frøyen Bergset
2-2 Jacob Frøyen Bergset
2-3 Jacob Frøyen Bergset
2-4 Sindre Ulvestad

Damer Sogndal - Studentspretten 0-1 (0-1)
0-1 Cecilie Gundersen Olsen (45. min)

Tornado Måløy - Sykkylven  3-5 (2-2)
1-0 Fridjon Mortensen
2-0 Stefan Misic
2-1 Bengt Hole Alnes
2-2 Bengt Hole Alnes
3-2 Stefan Misic
3-3 Bendik Hole Alnes
3-4 Bengt Hole Alnes
3-5 Martin Kaland

Studentspretten - Ny-Krohnborg 3-2 (2-1)
1-0 Aleksander Belland
2-0 Nikolai Strømstad
2-1 Einar Andre Alsaker
3-1 Fredrik Lindal Skoda
3-2 Einar Andre Alsaker

17.03 Kampar i dag, laurdag 17. mars


Florø spelar i dag treningskamp mot Hødd på Svelgen Stadion.
Bildet er frå treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Sognahallen,

Kl. 12.30 Treningskamp Florø 2 - Høyang, Florø Stadion, kunstgras
Kl. 13.00 Treningskamp damer, Sogndal - Studentspretten, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Tornado Måløy - Sykkylven, Skavøypoll Stadion
Kl. 14.30 Treningskamp, Florø - Hødd, Svelgen Stadion
Kl. 17.00 Treningskamp, Studentspretten - Ny-Krohnborg, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

16.03 Stryn vann 12-0 mot Sandane


Stryn fekk lett match i dagens treningskamp på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i kveld 12-0 borte mpt Sandane i ein treningskamp på Sandane Idrettspark. Agon Qitaku (2), Håvard Kroken (2), Marius Rauset (2), Johannes Garlid Tenden (2), Jonas Denk og Rasmus Skaare Tjellaug scora for Stryn. I tillegg sette Sandane ballen i eige nett to gongar.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Stryn  0-12 (0-7)
0-1 Jonas Denk (7. min)
0-2 Håvard Kroken (13. min)
0-3 Sjølvmål, Eirik Rauset (19. min)
0-4 Agon Qitaku (21. min)
0-5 Håvard Kroken (26. min)
0-6 Sjølvmål, Espen Reed Lote (34. min)
0-7 Agon Qitaku (43. min)
0-8 Rasmus Skaare Tjellaug
0-9 Marius Rauset (63. min)
0-10 Marius Rauset (76. min)
0-11 Johannes Garlid Tenden (88. min)
0-12 Johannes Garlid Tenden (90. min+2)

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda

Kort: Ingen

Sandane:
Simon Gimmestad
Espen Reed Lote
Magnus Bolseth
Kjetil Moen Eide
Aron Skogli
Håvard Hauge
Eirik Rauset
Lukas Dyrstad Valberg
Edin Myhre
Sondre Bruland
Abraham Johnny

Innbyttarar:
Arne Morten Øen
Magnar Slagstad
Kristoffer Hjelle
Lucas Helland

Stryn:
Jozef Tuzar
Jan Åge Langeset
Vegard Vatn Øvreberg
Alexander Gudni Jakobsson
Julian Hove (Peter Frausing 46. min)
Stian Olsbø (John Marius Berger 56. min)
Emil Allesøe
Jonas Denk
Agon Qitaku (Marius Rauset 61. min)
Håvard Kroken (Rasmus Skaare Tjellaug 46. min)
Vegard Hopland (Johannes Garlid Tenden 46. min)

16.03 Jåstad i startellevaren i 4-0 seier mot Slovenia


Ingrid Lovise Jåstad i bortekampen mot Stryn 8. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ingrid Lovise Jåstad var i startellevaren då Norge J16 i dag vann 4-0 mot Slovenia under UEFA Development Tournament. Dette var Norge sin andre strake seier under turneringa i Serbia.

Madelen Koldal Holme (2), Thea Loennecken og Siri Oline Berg-Johansen scora Norge sine mål i dagens kamp.

Norge avsluttar turneringa med kamp mot Tsjekkia søndag 18. mars.
 
Norge - Slovenia  4-0 (1-0)
1-0 Thea Loennecken (7. min)
2-0 Siri Oline Berg-Johansen (65. min)
3-0 Madelen Koldal Holme (71. min)
4-0 Madelen Koldal Holme (78. min)

Norge:
Une Hebnes Georgsen
Mina Sofie Pedersen (Maria Werni 41. min)
Helene Broch
Hanna Rake Ellingsen
Anette Snørteland Jensen (Nora Marie Egenes 58. min)
Thea Loennecken (Gina Ødegaard 41. min)
Ida Hasselgård (Madelen Koldal Holme 69. min)
Mille Kristin Dalen (Joshualyn Favour Reeves 69. min)
Ingrid Lovise Jåstad (Mille Aune 58. min)
Emilie Marie Joramo
Elise Kristine Alsaker Kvinge (Siri Oline Berg-Johansen 58. min)

16.03 Tenden Myklebust har signert for Tertnes 


Foto: Tertnes Fotball

 

Strynespelar Erling Tenden Myklebust har signert for Tertnes. Tertnes som sist sesong blei kretsmester i 4. divisjon Hordaland skal denne sesongen spele i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Tenden Myklebust blir dermed lagkamerat med Karl-Erik Aarsheim og Odd Helge Losnegard som begge spelte kampar for Tertnes sist sesong.

Erling Tenden Myklebust har spelt for Stryn sitt A-lag sidan 2012. På seks sesongar har 22-åringen spelt 110 kampar og scora 10 mål for Stryn i serien.

Erling Tenden Myklebust kan få sin debut for Tertnes i cupkampen heime mot Vestsiden Askøy fyrstkomande onsdag.

Tertnes serieopnar årets sesong i Norsk Tipping-ligaen med heimekamp mot Fana laurdag 14. april.




Erling Tenden Myklebust i heimekampen mot Rollon 7. mai 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Erling Tenden Myklebust scorar i kampen mot Eid 4. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Erling Myklebust i Vikane sin 6-3 seier borte mot Haugen 23. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.03 Samling 5 - Enivest Fotballskule 2018 


Jentene frå Nordfjord etter samlinga på Nordfjordeid 23. februar.
Sjå bilder frå samlinga på Eid Idrettspark 23. februar.


 

Denne  helga går den femte og siste helga med Enivest Fotballskule av stabelen her i fylket.

Enivest Fotballskule blir gjennomført sonevis Sogn, Sunnfjord og Nordfjord. Samlingane i Sogn blir i Sogndal, samlingane i Sunnfjord går av stabelen i Førde, medan samlingane i Nordfjord er på Nordfjordeid.

Denne helga er samlinga i Førde fredag 16. mars, i Sogndal laurdag 17. mars og på Nordfjordeid søndag 18. mars.


Samlingar Nordfjord:
Fredag 5. januar
Laurdag 27. januar
Laurdag 10. februar
Fredag 23. februar
Søndag 18. mars

Samlingar Sunnfjord:
Laurdag 6. januar
Fredag 26. januar
Søndag 11. februar
Laurdag 24. februar
Fredag 16. mars

Samlingar Sogn:
Søndag 7. januar
Søndag 28. januar
Fredag 9. februar
Søndag 25. februar
Laurdag 17. mars

Når Enivest Fotballskule 2018 er avslutta, vil NFF Sogn og Fjordane ta ut tre sonelag som i perioden april-november skal delta i Enivestserien 2018.



16.03 Kampar i dag, fredag 16. mars


Sandane spelar i dag treningskamp mot Stryn på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Studentspretten 1. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Hafstadparken

Kl. 18.00 Treningskamp, Kaupanger - Studentspretten, Kaupanger Stadion
Kl. 19.00 Treningskamp, Skagen IK - Sogndal 3, Skagen Stadion
Kl. 19.30 Treningskamp, Sandane - Stryn, Sandane Idrettspark


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

15.03 Sogndal vann 3-1 mot Nest Sotra på Marbella


Stanisa Mandic i Sogndal 2 sin kamp mot Skavøypoll 21. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sogndal vann i ettermiddag 3-1 mot Nest Sotra i ein treningskamp på Dama de Noche på Marbella. Scoringar av Stanisa Mandic og Eirik Birkelund pluss eit sjølvmål gjorde at Sogndal leda kampen 3-0 til pause. I andre omgang reduserte Sondre Liseth til 3-1, noko som også blei sluttresultatet i kampen.

Søndag avsluttar Sogndal treningsoppholdet på Marbella med treningskamp mot HamKam.

Sogndal - Nest Sotra  3-1 (3-0)
1-0 Stanisa Mandic (6. min)
2-0 Sjølvmål (10. min)
3-0 Eirik Birkelund (35. min)
3-1 Sondre Liseth (52. min)  


Sogndal:
Mathias Dyngeland
Akeem Latifu
Even Hovland
Ulrik Fredriksen
Reiss Greenidge
Stanisa Mandic
Eirik Birkelund
Didé Fofana
Eirik Schulze
Markus Brændsrød
Sigurd Haugen

Nest-Sotra:
Egil Selvik
Erlend H. Larsen
Bjarte Haugsdal
Bun-Dawda Sowe
Kristoffer Bidne
Petter H. Martinsen
Peter S. Nergaard
Halldor Ø. Stenevik
Andreas Rødsand
Sondre Liseth
Alexander Dang

Innbyttarar:
Nicholas Marthinussen
Mads B. Songve
Morten Bjørlo

Sjå kva Sogndal Fotball skriv om kampen. 


Sjå kva Nest Sotra skriv om kampen.

15.03 Skjerven dømmer Brann - Bodø/Glimt


Tommy Skjerven i kampen Tornado Måløy - Stryn på Refvik Stadion 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i kampen mellom Brann og Bodø/Glimt. Kampen blir spelt på Brann Stadion søndag 18. mars.

Søndagens kamp er Skjerven sin 341. kamp som hovuddommar i Eliteserien. Dette er 23 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 50. åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995. 

I søndagens kamp i Bergen får Skjerven med seg Leif Erik Opland og Svein Inge Wiken på linjene.  

Tommy Skjerven er ikkje den einaste frå Kaupanger som skal i aksjon på Brann Stadion søndag. Storscorar Kristian Fardal Opseth blir garantert ein trussel mot Brann sitt forsvar.

Søndag 18. mars kl. 18.00, Brann - Bodø/Glimt
Dommar: Tommy Skjerven
Assistentdommarar: Leif Erik Opland og Svein Inge Wiken
4. Dommar: Kristoffer Hagenes

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tommy Skjerven var dommar i kampen Stryn - Høyang 11. juni 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Tommy Skjerven i kampen Eid - Årdal på Eid Idrettspark 21. april 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.03 Førde på god vei mot 1. runde i NM G16


Førde jublar etter seieren mot Florø i 1. kvalifiseringsrunde. 
Alle foto: Kjell Norfinn Tonning

Førde vann i går ettermiddag heile 12-2 borte mot Sogndal i den fyrste kampen i andre kvalifiseringsrunde til NM G16 Telenor Cup 2018.

Sogndal - Førde  2-12 (1-8)
Mål Sogndal: Ole Jang Schøyen og Jøran Skeide
Mål Førde: Kristian Bell (6), Håkon Berg (3), Marius Ramstad Rødvik og Marcus Bruland. I tillegg scora Sogndal eit sjølvmål.

Førde har dermed eit fantastisk utgangspunkt før heimekampen mot Stryn tysdag 3. april. Med seier i den kampen er Førde kvalifisert til 1. runde i NM G16 Telenor Cup. Men Førde kan også greie seg med uavgjort eller tap i den kampen, alt avhengig av resultatet i kampen mellom Stryn og Sogndal laudag 24. mars.

I den fyrste kvalifiseringsrunden vann Førde 5-4 borte mot Florø etter ekstraomgangar. Her var stillinga 3-3 etter ordinær tid. 

Florø - Førde  3-3 (1-2), 4-5 etter ekstraomgangar
1-0 Thomas Halstensen (6. min)
1-1 Kristian Bell, straffe (31. min)
1-2 Håkon Berg (40. min)
2-2 Fredrik Døsen (57. min)
2-3 Jonas Tefre (77. min)
3-3 Fredrik Døsen (78. min)
3-4 Eirik Hjelm (81. min)
4-4 Leander Høyvik (84. min)
4-5 Jonas Tefre (87. min)

 


Frå gårsdagens kamp mot Sogndal på Fosshaugane Campus.  


Frå gårsdagens kamp mot Sogndal på Fosshaugane Campus.


Førde sitt lag etter gårsdagens seier mot Sogndal. 


Frå kampen borte mot Florø på Florø Stadion.
Alle foto: Kjell Norfinn Tonning


15.03 Sogndal møter Nest Sotra på Marbella


Even Hovland er einaste spelar frå fylket i Sogndal sin startellevar i dagens kamp. Bildet er frå kampen mot Sarpsborg 08 22. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelar i ettermiddag treningskamp mot Nest Sotra på Marbella. I følge Sogndal Fotball sine facebooksider blir kampen spelt på Dama de Noche klokka 16.00.

Kl. 16.00 Treningskamp, Sogndal - Nest Sotra, Marbella

Sogndal stiller med følgande startellevar:
Mathias Dyngeland
Akeem Latifu
Even Hovland
Ulrik Fredriksen
Reiss Greenidge
Stanisa Mandic
Eirik Birkelund
Didé Fofana
Eirik Schulze
Markus Brændsrød
Sigurd Haugen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

14.03 Norge J16 vann 6-0 mot Serbia


Ingrid lovise Jåstad i duell med Madelen Koldal Holme under NFF Sogn
og Fjordane sin kretskamp mot NFF Hordaland i Sogndal 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

 

Norge J16 vann i dag 6-0 mot Serbia under UEFA Development Tournament i Serbia. Madelen Koldal Holme (2), Thea Loennecken, Siri Oline Berg-Johansen, Ida Hasselgård og Elise Kristine Alsaker Kvinge scora Norge sine mål, i kampen der Norge var i føringa 2-0 til pause.

Kaupangerspelar Ingrid Lovise Jåstad blei bytta inn knappe 20 minutt før full tid. 

Serbia - Norge  0-6 (0-2)
0-1 Siri Oline Berg-Johansen (14. min)
0-2 Thea Loennecken, straffe (27. min)
0-3 Madelen Koldal Holme (58. min)
0-4 Madelen Koldal Holme (64. min)
0-5 Elise Kristine Alsaker Kvinge (75. min)
0-6 Ida Hasselgård (80. min)

Norge:
Sunniva Skoglund
Andrea Sivertsen Broholm
Nora Marie Egenes
Mina Sofie Pedersen (Helene Broch 62. min)
Maria Werni (Anette Snørteland Jensen 54. min)
Mille Aune (Ingrid Lovise Jåstad 62. min)
Gina Ødegaard (Ida Hasselgård 54. min)
Thea Loennecken
Joshualyn Favour Reeves (Emilie Marie Joramo 69. min)
Madelen Koldal Holme (Mille Kristin Dalen 69. min)
Siri Oline Berg-Johansen (Elise Kristine Alsaker Kvinge 54. min)

14.03 Andre kvalifiseringsrunde NM G/J16 Telenor Cup


Karoline Flo blei matchvinnar for Stryn i dagens kamp mot Førde.
Bildet er tatt etter ei av av Flo sine fem scoringar mot Sandane 6. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

I dag har dei fyrste kampane i 2. kvalifiseringsrunde til NM G16 og NM J16 blitt spelt.

I kvalifiseringa til NM J16 vann Stryn 1-0 heime mot Førde, medan i kvalifiseringa til NM G16 vann Førde heile 12-2 borte mot Sogndal.

I begge klassene blir det spelt enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i fyrste ordinære runde i NM G16 og NM J16 Telenor Cup.

 
2. kvalifiseringsrunde NM J16:

Kamp 3: Stryn - Førde  1-0 (0-0)
1-0 Karoline Flo (59. min)

Kamp 4: Onsdag 21. mars kl. 19.00 Førde - Vik

Kamp 5: Fredag 6. april kl. 19.00 Vik - Stryn

2. kvalifiseringsrunde NM G16:

Kamp 4: Sogndal - Førde  2-12 (1-8)
Mål Sogndal: Ole Jang Schøyen og Jøran Skeide
Mål Førde: Kristian Bell (6), Håkon Berg (3), Marius Ramstad Rødvik og Marcus Bruland. I tillegg scora Sogndal eit sjølvmål.

Kamp 5: Laurdag 24. mars kl. 15.00 Stryn - Sogndal

Kamp 6: Tysdag 3. april kl. 19.00 Førde - Stryn

14.03 Kampoppsett 1. kvalifiseringsrunde NM Menn


Bjørn Totland og Førde skal spele borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde.
Bildet er tatt etter Eid sin heimekamp mot Spjelkavik 16. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Seks lag frå fylket skal i aksjon i den fyrste kvalifiseringsrunden til NM herrer 2018.

Stryn spelar borte mot Volda, Eid spelar heime mot Førde, Fjøra spelar heime mot Årdal, medan Vik er sett opp med bortekamp mot Nordhordland.

Under ser du oversikten over tidspunkt for kor tid kampane blir spelt, og kven som skal vere dommarar i dei forskjellige kampane.

Søndag 18. mars kl. 15.00, Nordhordaland – Vik
Dommar: Jan Terje Erichsen, Bergen Nord
Assistentdommarar: Øyvind Nesdal Birkeland, Baune og Andreas Jensen Ihle, Baune

Søndag 18. mars kl. 14.00, Fjøra - Årdal
Dommar: Elias Åsebø, Haugen
Assistentdommarar: Thor Kristian Sortevik, Svelgen og Simen Solbakken Skjerven, Kaupanger 

Søndag 18. mars kl. 18.30, Eid - Førde
Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord
Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Kamil Hanssen, Åfjord

Onsdag 21. mars kl. 18.00, Volda - Stryn
Dommar: Even Myrheim, Emblem
Assistentdommarar: Daniel Refsnes, Herd og Per-Inia Brekke, Hareid

 


Fjøra jublar etter seieren borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn er sett opp med bortekamp mot Volda i fyrste kvalifiseringsrunde. Bildet er frå seieren mot TMFK i fyrste kvalifiseringsrunde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.03 Stryn vann 2-1 borte mot Tornado Måløy

 
Katrin Oppheim blei matchvinnar i dagens kamp på Måløy Stadion.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot TMFK på Stryn Stadion 8. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Damelaga til Tornado Måløy og Stryn har i ettermiddag spelt treningskamp på Måløy Stadion. Dette er andre gongen at desse to laga møtast til treningskamp i sesongoppkøyringa til årets sesong i 3. divisjon kvinner. 8. februar vann Stryn heile 8-0 heime mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.

Dagens treningskamp mellom Tornado Måløy og Stryn blei langt jamnare enn den forrige på Stryn Stadion. Stryn vann til slutt kampen 2-1, etter scoringar av Hedda Vatn Øvreberg og Katrin Oppheim. Tornado Måløy sitt mål blei scora av Iselin Navelsaker Røed.

Tornado Måløy serieopnar årets sesong med bortekamp mot Høyang 14. april, medan Stryn spelar sin fyrste kamp i serien heime mot Sandane/Breimsbygda fredag 13. april.

Tornado Måløy - Stryn  1-2 (0-1)
0-1 Hedda Vatn Øvreberg (41. min)
0-2 Katrin Oppheim, straffe (66. min)
1-2 Iselin Navelsaker Røed (70. min)

13.03 Ulrik Fredriksen teken ut på G19-landslaget


Ulrik Fredriksen i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelar Ulrik Fredriksen er teken ut på G19-landslaget som skal ut i Eliterunde i kvalifiseringa til sommarens EM i Finland.

Norge sine motstandarar i Eliterunden i Tyskland er Nederland, Tyskland og Skottland.

Troppen:

Emil Gundelach Ødegaard - Grorud
Julian Faye Lund - Levanger
Nico Mickelson - HamKam
Christian Dahle Borchgrevink - Vålerenga
Tord Salte - Viking
Leo Østigård - Viking
Ulrik Fredriksen - Sogndal
Morten Renå Olsen - Stabæk
John Kitolano - Odd
Martin Tangen Vinjor - Kongsvinger
Hugo Vetlesen - Stabæk
Tobias B. Børkeeiet - Stabæk
Adnan Hadzic - Start
Tobias H. Svendsen - Molde
Ola Brynhildsen - Stabæk
Jens Petter Hauge - Bodø/Glimt
Eman Markovic - Molde
Simen Bolkan Nordli - HamKam
Basit Agouda - Stabæk
Erling Braut Håland - Molde


13.03 Kampar i dag, tysdag 13. mars

 
Karoline Nordheim Otterdal scora fire mål i treningskampen mellom
Stryn og Tornado Måløy på Stryn Stadion 8. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 19.00 Treningskamp damer, Tornado Måløy - Stryn, Måløy Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

12.03 Ingrid Lovise Jåstad teken ut på J16-landslaget


Ingrid lovise Jåstad i duell med Madelen Koldal Holme under NFF Sogn
og Fjordane sin kretskamp mot NFF Hordaland i Sogndal 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

 

Ingrid Lovise Jåstad er teken ut på J16-landslaget som skal spele UEFA Development Tournament i Serbia 14.-18. mars.

Norge sine motstandarar i denne turneringa er Serbia, Slovenia og Tsjekkia.

Ingrid Lovise Jåstad står bokført med to kampar og eit mål for det norske J15-landslaget.

Troppen:

Sunniva Skoglund - Urædd
Une Hebnes Georgsen - Viking FK
Andrea Sivertsen Broholm - Trondheims-Ørn
Nora Marie Egenes - LSK Kvinner
Mina Sofie Pedersen - Amazon Grimstad
Maria Werni, Rælingen
Mille Aune - Viking
Gina Ødegaard - Viking
Thea Loennecken - Stabæk
Siri Oline Berg-Johansen - Tiller
Joshualyn Favour Reeves - Øvrevoll Hosle
Madelen Koldal Holme - Sandviken
Helene Broch - Viking
Hanna Rake Ellingsen - Øvrevoll Hosle
Anette Snørteland Jensen - Vardeneset
Emilie Marie Joramo - Trondheims-Ørn
Ida Hasselgård - Molde
Elise Kristine Alsaker Kvinge - Sandviken
Ingrid Jåstad - Kaupanger IL
Mille Dalen - Viking

12.03 Endring i regel for soning av gule kort


Frå kampen mellom Bremanger og Tornado Måløy 1. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Under Norges Fotballforbund sitt Ting 3. og 4. mars blei det gjort ei endring i reaksjonsreglementet som regulerer karantene etter gule kort i serien.

I mange år har regelen vore at ein skal sone karantene etter tre gule kort. Denne regelen er no endra til at fyrste karantene skal sonast etter fire gule kort. Som før blir det deretter soning etter annankvart gule kort. Ein skal dermed sone karantene etter gule kort nummer 4,6,8,10 osv. 

Vedtaket fra fobundsstyret:

«Forbundsstyret har vedtatt endring reaksjonsreglementet, som regulerer karantene etter advarsler i seriespill. Karantene for advarsler i seriespill skal nå sones først etter fire gule kort, deretter etter hvert andre gule kort, altså 4-2-2. Endringen gjelder kun i seniorfotball, i juniorfotballen gjelder fortsatt tidligere karantenebestemmelser»

12.03 Førde droppar treningskampen mot Florø


Frå cupkampen mellom Førde og Florø 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Førde har blitt enige med Florø om å droppe onsdagens treningskamp i Florø.

Førde sin neste kamp blir dermed kampen borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde i cupen. Denne kampen blir spelt på Eid Idrettspark søndag 18. mars kl. 18.30.

Tornado Måløy og Stryn har avtalt treningskamp mellom damelaga sine på Måløy Stadion tysdag 13. mars kl. 19.00.


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

12.03 Sivert spelte heile kampen mot Tsjekkia

 
Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sivert Heggheim Mannsverk spelte heile kampen då Norge i dag tapte 3-1 mot Tsjekkia under UEFA Development Tournament i Serbia.

Norge tok leiinga 1-0 etter scoring av Alexander Hrcka Sannes knappe 10 minutt ut i 1. omgang, noko som også var pauseresultatet i kampen. Men med tre scoringar i løpet av det fyrste drøye minutta av 2. omgang avgjorde Tsjekkia kampen.

Dette var Norge sin siste kamp i UEFA Development Tournament. 

Tsjekkia - Norge  3-1 (0-1)
0-1 Alexander Hrcka Sannes (8. min)
1-1 Lukáš Hroník (48. min)
2-1 Jáchym Šíp (53. min)
3-1 Jáchym Šíp (61. min)

Norge:
Sander Tangvik
Nils Vallotto
Mikkel Tveiten
Brage Skaret
Lennart Andal
Sivert Heggheim Mannsverk
Lars Christian Moldestad (Martin Andersen 77. min)
Iben Wettermark Bergenheim (Apipon Tongnoy 41. min)
Philip Grønnern Ekeberg (Mikail Maden 61. min)
Mikael Andersen Baisotti
Alexander Hrcka Sannes

11.03 Stryn vann finalen i Vinterserien junior herrer


Stryn jublar etter dagens seier mot Sogndal på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen i dagens kamp.

 

Stryn vann i ettermiddag finalen i vinterserien junior mot Sogndal. Etter uavgjort etter ordinær tid og ekstraomgangar måtte finalen avgjerast med straffesparkkonkurranse. Her var heimelaget sikrast, og kunne motta pokalen for seieren i Vinterserien junior herrer 2018.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå straffesparkkonkurransen i dagens kamp.

Stryn - Sogndal  3-3 (2-1) 8-6 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Runar Tvinnereim (6. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (35. min)
2-1 Mathias Sundberg (40. min)
3-1 Alexander Gudni Jakobsson (64. min)
3-2 Andreas Flåten (66. min)
3-3 Mathias Sundberg (71. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Steve Sibondagara, Eid og Jostein Haugland, Haugen

Gult kort: Joar Skrede, Stryn
Mathias Sundberg og Sigvart Stenehjem, Sogndal

Stryn:

Jens August Guddal Muri
Jan Åge Langeset
Eirik Sæten
Alexander Gudni Jakobsson
Peter Frausing
Runar Tvinnereim
Stian Olsbø
Sondre Erdal
Rasmus Tjellaug
Håvard Kroken
Johannes Garlid Tenden

Innbyttarar:
Joar Skrede
Trym Vatn Øvreberg
Johan Ytreeide
Jozef Tuzar

Sogndal:
Sigurd Bøyum
Jonas Torvanger
Andreas Flåten
Elias Mittet
Daniel Tonheim
Eivind Helgesen
Jørgen Dalaker
Eirik Lereng
Jens Hundere Øvreseth
Mathias Sundberg
Jøran Skeide

Innbyttarar:
Anders Johannessen Nord
Erik Skrede
Sigvart Stenehjem


Keeper Jens August Guddal Muri sette inn det avgjerande straffesparket.


Stryn jublar etter at seieren i straffesparkkonkurransen. 


Stryn sin kaptein Alexander Gudni Jakobsson fekk pokalen
med Rune Haugland frå NFF Sogn og Fjordane.


11.03 Stryn og Sogndal spelar finale i Vinterserien JH


Stryn sitt lag som vann alle tre kampane i Vinterserien på Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

I dag spelar Stryn og Sogndal finale i Vinterserien junior herrer 2018. Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 15.00. Både Stryn og Sogndal var suveren vinnar av si avdeling i kvalifiseringa.

Begge finalelaga er kvalifisert til 1. runde i NM G19 Telenor Cup 2018.

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 1
Stryn   6  5 1 0  19-2  16
Sandane   6  2 3 1  5-4  9
Tornado Måløy   6  1 3 2  6-12  6
Balestrand   6  0 1 5  4-16  1

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   4  4 0 0  28-7  12
Årdal   4  2 0 2  7-9  6
Førde 1   4  1 0 3  8-7  3
Førde 2   4  1 0 3  7-12  3
Høyang   4  0 0 4  3-18  0


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

10.03 Resultat kampar i dag, laurdag 10. mars


Jonas Tefre scora NFF Sogn og Fjordane G15 sitt mål i
dagens kretskamp mot NFF Hordaland i Sogndal.
Bildet er tatt under kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar lag her i frå fylket.


Førde 3 - Gaular  2-1 (2-1)
1-0 Øystein Vedvik
2-0 Preben Undeland, straffe
2-1 Torkjell Mo

Aalesund - Florø  2-0 (2-0)
1-0 Daniel Leo Gretarsson (16. min)
2-0 Torbjørn Agdestein, straffe (44. min)

Damer, Arna Bjørnar - Kaupanger  5-0 (2-0)
1-0 Karoline Haugland (24. min)
2-0 Emilie Nautnes (34. min)
3-0 Lisa Fjellstad Naalsund (59. min)
4-0 Ingrid Østervold Stenevik (62. min)
5-0 Andrine Mo (78. min)

Kretskamp G15, NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland 1-3 (1-1)
1-0 Jonas Tefre
1-1 NFF Hordaland
1-2 NFF Hordaland
1-3 NFF Hordaland

Nasjonal G14, NFF Nordmøre/Romsdag - NFF Sogn og Fjordane  6-1 (3-1)
1-0 Johan Haanes
2-0 Lang Valset
2-1 Kim Christian Liset
3-1 Oskar Sivertsen
4-1 Oskar Sivertsen
5-1 Filip Kristoffersen
6-1 Oskar Sivertsen

Kretskamp J14 NFF Nordmøre Romsdal - NFF Sogn og Fjordane  4-0 (1-0)
1-0 Signe Gaupset
2-0 Vilde Aasprong
3-0 Eivor Ulvund
4-0 Eivor Ulvund

Høyang - Søfteland  3-3 (1-3)
1-0 Tommy Værøy
1-1 Søfteland
1-2 Søfteland
1-3 Søfteland
2-3 Michael Våge
3-3 Jacob Bergset

Kaupanger - Syril  1-1 (0-0,1-0,0-1)
Mål Kaupanger: Øystein Østvik

Damer Sogndal - Eikanger/Nordhordland/Kvernbit  2-4 (0-2)
Mål Sogndal: Amalie Hauglund og Ingvild Larsen


10.03 Tre nye trenarar frå fylket med UEFA A-lisens


Bjørn Totland i Førde sin cupkamp mot Florø 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Tre nye trenarar frå fylket har gjennomført og bestått UEFA A-lisens.

Dette er Førde sin A-lagstrenar Bjørn Totland og Sogndaltrenarane Rune Bolseth og Anders Stadheim. Deltakarane har gjennomført totalt tre samlingar, der den siste har gått av stabelen i Oslo denne veka.

UEFA A-lisens er den nest høgaste trenerutdanninga i Europa.

Veiledarar har vore: Trond Nordsteien, Hans Knutsen, Stig Winsnes, Magnus Johansson, Øivind Nilsen, Jan Roar Saltvik, Peter Engelbrektsson og Dag Vidar Kristoffersen.

Kursledar er Dag Riisnæs

Deltakarar UEFA A-lisens 2017/2018:
Rune Bolseth, Sogndal
Anders Stadheim, Sogndal
Bjørn Totland, Førde
Magnus Pettersen, Fredrikstad
John Andreas Husøy, Åsane
Roar Fredriksen, Fyllingsdalen
Steffen Landro, Nest-Sotra
Sindre Tjelmeland, Åsane
John Pelu, Strindheim
Stian Ryslett, Tromsø
Ole Talberg, TUIL
Mats Ullereng, Viking
Olli Harder, Klepp
Espen Bull Tornøe, FK Haugesund
Lars Johan Myklebust, Sandnes Ulf
Trond Andersen, Bærum/NTG
Morten Berre, Skeid
Vemund Brekke Skard, Stabæk
David Ribeiro, Vålerenga
Eirik Tord Jensen, ØHIL
Tomas Skaret Halvorsen, Ull/Kisa
Martin Tveten, Strømsgodset
Kurt Gjøran Semb, Urædd
Tor Henning Hamre, Agder FK
Marit Sørvig, Gimletroll
Jarl Andre Storbæk, Nybergsund
Tore Fossum. Elverum
Leif Nordli, HamKam
Rolf Høgmo, HamKam
Manuel Hervas, Raufoss
Kurt Mørkøre, Kristiansund
Trond Schjølberg, Grand Bodø


Rune Bolseth i Sogndal 2 sin heimekamp mot Eid 24. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 
Anders Stadheim i Sogndal 2 sin kamp borte mot Jølster 22. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


10.03 Kampar i dag, laurdag 10. mars


Florø møter i dag Aalesund på Color Line Stadion.
Bildet er frå kampen mot Kongsvinger på Florø Stadion 6. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar lag her i frå fylket.


Kl. 13.00 Kretskamp G15, NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane, Sogndal
Kl. 14.00 Treningskamp, Førde 3 - Gaular, Hafstadparken
Kl. 15.00 Treningskamp, Aalesund - Florø, Color Line Stadion
Kl. 15.00 Treningskamp damer, Arna Bjørnar - Kaupanger, Bergen
Kl. 15.45 Nasjonal G14, NFF Nordm. og R. - NFF Sogn og Fjordane, Aker St.
Kl. 16.30 Krets J14, NFF Nordm. og R. - NFF Sogn og Fj., Reknesbanen
Kl. 16.30 Treningskamp, Høyang - Søfteland, Sletta kunstgras
Kl. 17.00 Treningskamp, Kaupanger - Syril, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  


09.03 Andre kvalifiseringsrunde NM G16 Telenor Cup


Johannes Garlid Tenden scora fire mål i kampen mot Sandane.
Bildet er frå kampen mot Balestrand under Vinterserien på Sandane.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

Stryn, Førde og Sogndal er klar for 2. kvalifiseringsrunde om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2018.

Det blir spelt enkel serie om denne eine plassen i NM G16 Telenor Cup.

2. kvalifiseringsrunde:
Kamp 4: Onsdag 14. mars kl. 19.00 Sogndal - Førde
Kamp 5: Laurdag 24. mars kl. 15.00 Førde - Stryn eller Stryn - Førde
Kamp 6: Tysdag 3. april kl. 19.00 Stryn - Førde eller Førde - Stryn


Resultat frå 1. kvalifiseringsrunde:
Stryn - Sandane  5-1 (3-1)
0-1 Tore Tveit
1-1 Trym Hogrenning
2-1 Johannes Garlid Tenden  
3-1 Johannes Garlid Tenden
4-1 Johannes Garlid Tenden
5-1 Johannes Garlid Tenden

Florø - Førde  3-3 (1-2), 4-5 etter ekstraomgangar
1-0 Thomas Halstensen (6. min)
1-1 Kristian Bell, straffe (31. min)
1-2 Håkon Berg (40. min)
2-2 Fredrik Døsen (57. min)
2-3 Jonas Tefre (77. min)
3-3 Fredrik Døsen (78. min)
3-4 Eirik Hjelm (81. min)
4-4 Leander Høyvik (84. min)
4-5 Jonas Tefre (87. min)

Jotun - Sogndal  0-5 (0-2) 
0-1 Jørgen Dalaker
0-2 Jøran Skeide
0-3 Per Michael Thune
0-4 Lasse Foss
0-5 Jøran Skeide

09.03 Førde vann 5-1 mot Sogndal i NM J16


Førde 1 vann klasse J15 under KM Futsal 2018 på Sandane.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.
 

 

Førde vann torsdag kveld 5-1 mot Sogndal i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup. Ingrid Pettersen (2), Mina Dvergsdal, Tuva Dalin og Kaya Fonn scora måla til Førde, medan Tale Lindblom sette inn Sogndal sitt trøstemål.

Førde - Sogndal  5-1 (4-1)
1-0 Mina Dvergsdal (16. min)
2-0 Tuva Dalin (18. min)
3-0 Kaya Fonn (23. min)
3-1 Tale Lindblom (31. min)
4-1 Ingrid Pettersen (36. min)
5-1 Ingrid Pettersen (77. min)

I den andre kampen i 1. runde i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup vann Stryn 9-0 borte mot Sandane.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal og Stryn er i lag med Vik (walkover i 1. runde) klar for 2. runde i kvalifiseringa om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i 1. runde i NM J16 Telenor Cup 2018.


Kampoppsett 2. kvalifiseringsrunde:

Kamp 3: Onsdag 14. mars kl. 19.00 Stryn - Førde

Kamp 4: Onsdag 21. mars kl. 19.00 Vik - Stryn eller Førde - Vik

Kamp 5: Fredag 6. april kl. 19.00 Førde - Vik eller Vik - Stryn
 

09.03 Norge G16 tapte 1-0 mot Serbia


Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sivert Heggheim Mannsverk spelte nesten heile kampen då Norge i går tapte 1-0 mot Serbia under UEFA Development Tournament.

Norge sine neste motstandarar i turneringa er Slovenia og Tsjekkia.

Serbia - Norge  1-0 (1-0)
1-0 Aleksander Isailovic (38. min)

Gult kort: Sivert Heggheim Mannsverk, Norge og Nikola Miric, Serbia

Norge:
Sander Tangvik
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen
Lennart Andal (Iver Flønes 41. min)
Nils Vallotto (Carl William Lygre 41. min)
Mikkel Tveiten
Apipon Tongnoy (Iben Wettermark Bergenheim 41. min)
Sivert Heggheim Mannsverk (Martin Andersen 74. min)
Lars Christian Moldestad (Mikail Maden 62. min)
Philip Grønnern Ekeberg (Robin Bjørkås Skrogstad 41. min)
Alexander Hrcka Sannes (Mikael Andersen Baisotti 68. min)

09.03 Resultat kampar i dag, fredag 9. mars


Ulrik Fredriksen utlikna til 2-2 i dagens kamp mot Hødd i Sognahallen.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar lag her i frå fylket.


Sogndal - Hødd  2-2 (1-2)
0-1 Steffen Moltu (10. min)
1-1 Ulrik Flo (17. min)
1-2 Joachim Osvold (38. min)
2-2 Ulrik Fredriksen (81. min)

Førde - Fjøra  4-0 (3-0)
1-0 Øystein Myrkaskog
2-0 Ruben Holsæter, straffe
3-0 Ola Rognebakke
4-0 Vegard Savland

Førde 2 - Jølster  3-4 (2-4)
Mål Jølster: Geir Andre Erikstad, Ola Vågane, Mathias Sunde Årdal og Odd Rune Dvergsdal


09.03 Coerver Påskecamp 2018 i Stryn


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Coerver® Coaching og Stryn Fotball inviterar til Coerver® Påskecamp 2018.

Dette er ein fotballskule for gutar og jenter i alderen 7 til 14 år.

Coerver® Coaching har fokus på å utvikle dine individuelle ferdigheter og din spilleforståelse.  

Deltakarane får:
- 9 timers fotballaktivitet frå måndag til onsdag
- Trening, konkurranser og smålagsspill
- Coaching på høyeste nivå fra våre ledende Coerver® trenere
- Deltagelse i mini-Champions League
- Offisiell ADIDAS® Coerver® t-skjorte


Klikk her for å melde deg på (Barn født 2008 - 2011)

Klikk her for å melde deg på (Barn født 2003 - 2007)


09.03 Kampar i dag, fredag 9. mars


Førde spelar i ettermiddag treningskamp mot Fjøra i Hafstadparken.
På bildet jublar Førde etter scoring mot Fjøra 14. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar lag her i frå fylket.


Kl. 17.00 Treningskamp, Sogndal - Hødd, Sognahallen
Kl. 19.00 Treningskamp, Førde - Fjøra, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  


08.03 Eid vann 18-0 heime mot Sæbø


Etter ei av mange scoringar i kveldens kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Eid vann i kveld 18-0 i ein treningskamp heime mot 5. divisjonslaget Sæbø på Eid Idrettspark. Vebjørn Høynes (5), Jonas Heggen Trosdahl (4), Joakim Frislid Vedvik (4), Eirik Wik Leite, Håvard Holmøyvik, Arild Magnus Rindal, Adrian Hagen Henden og Sindre Hafsås scora Eid sine mål i kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid - Sæbø  18-0 (9-0)
1-0 Eirik Wik Leite (1. min)
2-0 Håvard Holmøyvik (8. min)
3-0 Jonas Heggen Trosdahl (11. min)
4-0 Vebjørn Høynes (20. min)
5-0 Arild Magnus Rindal (22. min)
6-0 Joakim Frislid Vedvik (29. min)
7-0 Vebjørn Høynes (30. min)
8-0 Adrian Hagen Henden (38. min)
9-0 Joakim Frislid Vedvik (43. min)
10-0 Jonas Heggen Trosdahl (58. min)
11-0 Sindre Hafsås (60. min)
12-0 Jonas Heggen Trosdahl (64. min)
13-0 Vebjørn Høynes (67. min)
14-0 Joakim Frislid Vedvik (68. min)
15-0 Joakim Frislid Vedvik (81. min)
16-0 Vebjørn Høynes (82. min)
17-0 Vebjørn Høynes (85. min)
18-0 Jonas Heggen Trosdahl (88. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Kort: Ingen

Eid:
Erik-Andre Røysen
Håvard Holmøyvik (Daniel haus 65. min)
Kristian Årskog (Espen Rosø 46. min)
Daniel Haus (Marius Endestad Henriksen 46. min)
Arild Magnus Rindal (Jonas Heggen Trosdahl 83. min)
Eirik Wik Leite
Andreas Hellenes
Adrian Hagen Henden
Vebjørn Høynes
Joakim Frislid Vedvik (Sindre Hafsås 46. min)
Jonas Heggen Trosdahl (Joakim Frislid Vedvik 65. min)


08.03 Kampar i dag, torsdag 8. mars


Eid spelar i kveld treningskamp mot Sæbø på Eid Idrettspark.
Bildet er frå 3-2 seieren mot Stryn på Stryn Stadion sist fredag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar lag her i frå fylket.


Kl. 20.00 Treningskamp, Eid - Sæbø, Eid Idrettspark


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  


08.03 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Linn-Mari Nilsen, Marte Bjelde Hjelmhaug og Elise Isolde Stenevik har den siste veka vore med Norge sitt J19-landslag som har spelt 12-nasjonarsturnering på La Manga.

Thea Bjelde var også teken ut på laget, men ho måtte dessverre melde avbud på grunn av skade.

Norge sine motstandarar i turneringa var Frankrike, USA og Italia.

Frankrike - Norge  2-1 (2-0)
1-0 Carla Polito (15. min)
2-0 Amelie Delabre (45. min)
2-1 Joanna Aalstad Bækkelund

Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen, Elise Isolde Stenevik blei bytta ut fem minutt før slutt, medan Marte Bjelde Hjelmhaug var ubenytta reserve.

Italia - Norge 1-1 (0-0)
1-0 Alice Regazzoli, straffe (66. min)
1-1 Emilie Nautnes (90. min)

Marte Bjelde Hjelmhaug spelte heile kampen, medan Linn-Mari Nilsen og Elise Isolde Stenevik var ubenytta reserver.

USA - Italia  1-1 (1-1)
1-0 Loren Sefcik (11. min)
1-1 Jenny Kristine Røsholm Olsen (45. min)

Marte Bjelde Hjelmhaug spelte heile kampen, medan Elise Isolde Stenevik  og Linn-Mari Nilsen var ubenytta reserver.

08.03 Uttak Talentleir i Sarpsborg J2003-2004


Florøspelar Andrine Olsen Endestad under KM Futsal 2018 på Sandane.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

 

Fire jenter frå fylket er tekne ut til Talentleiren for 14- og 15-åringar i Sarpsborg i perioden 15.-18. mars.

Jenter 2003:

Kristine Hovland, Vik
Andrine Olsen Endestad, Florø
Nora Henjesand, Syril

Jenter 2004:

Stina Hillersøy, Førde


Her er heile uttaket:
Jenter 2003:
Kristina Karløf - Gjelleråsen
Carol Liane Jensen - Kragerø
Christina Osnes-Ringen - Lyn
Amalie Rød - Lillehammer
Lena M. Solheim - Vindbjart
Martine Dokken - Oppegård
Selma Panengstuen - Skreia
Juliane Pettersen - Hægebostad
Emma Haugen - Store Bergan
Casandra Luthcke - Gjelleråsen
Victoria Møller - Kongsvinger
Selma Pettersen - Lyn
Thea Skofteland - Mandalskameratene
Sofie Igelkjøn - Borre
Thea Mikkelsen - Fjellhamar
Rønnaug Sandviken - Lom
Mina Schaathun Bergersen - Borre
Elise Lundblad - Stabæk
Thea Sørbo - Lyn
Sara B. Tønnessen - Randesund
Karine Ørud - Skreia
Monika Nedgård Isaksen - Lyn
Iris Omarsdottir - Stabæk
Frida Skoglund Pedersen - Urædd
Emma Pettersen - Våg
Ingrid Sandviken - Lom
Amanda Jacobsen Andradóttir - Valur
Kristine Hovland - Vik
Selma Løvås - Staal Jørpeland
Tuva Skaret Monsen - Bossekop
Mari Kristine Vik - Tiller
Live Vonen - Åsane
Benedicte Lund Berge - Blindheim
Anna Harnes - Nordhordland
Andrea Kvamme - Åsane
June Grønseth - Bud
Hannah Handeland - Hinna
Nora Henjesand - Syril
Martine Kristoffersen - Fauske/Sprint
Tora Ose - Ørsta
Erle Sørensen Røkke - Strindheim
Synne Amdahl Brønstad - Steinkjer
Linnea Solvoll Laupstad - Morild
Malin Ludvigsen - Nore Neset
Ingvild Toft - Alta
Sofie Bjørnsen - Bryne
Irene Dirdal - Viking
Mina Frantsen - Mjølner
Karoline Nagelhus Hernes - Byåsen
Ida holm Neset - Stord
Ange Niyomugisha - Orkla
Laura Emilie Ekseth - Verdal
Andrine Olsen Endestad - Florø
Mathilde Sangolt - Sotra
Ingeborg Lye Skretting - Viking

Jenter 2004:
Angelica Nicole Arroyo - Gjøvik-Lyn
Oda Johansen - Fjellhamar
Kristina Vethe - Skedsmo
Thiril Rækstad Erichsen - Nittedal
Julia Wensell Guttulsrød - Rapid Athene
Emma Andrea Rønning - Kongsberg
Kamilla Bruhjell - Flekkefjord
Maria Fink - Stabæk
Kristine Finnestrand - Konnerud
Tiril Kvåle - Hei
Helene Dønnum Veum - Gjelleråsen
Eline Wik - Lyn
Ella Isaksen Opkvitne - Kragerø
Thea Kyvåg - Gjelleråsen
Rakel Jagtøien Renolen - Asker
Mari Rosendal Nyhagen - Fagernes
Malin Rovelstad - Holøværingen
Aurora Wallestad - Fossum
Maren Gaasholt - Helgerød
Julie Aune Jorde - Lyn
Idun Benestvedt Kydland - Gimletroll
Mille Røtnes Nordli - Fjellhamar
Cathinka Cecilie Tandberg - Stabæk
Ina Andresen - Våg
Anastasia Høgevold - Jardar
Lykke Johnsen-Mørken - Flint
Florentina Kuqi - Trosvik
Silje Skaara Helgesen - Eiger
Malin Meek - Halsøy
Helene Midtbust Sørbø - Herd
Synne Danielsen - Kopervik
Charlotte Kvalvåg - Staal Jørpeland
Frida Emilie Marvik - Tromsø
Synne Roheim - Strindheim
Erle Aandal - Åndalsnes
Andrea Pålsdatter Hundstad - Brage Trondenes
Rikke Rossebø Kalstad - Haugar
Siril Johansen Mellem - Tromsø
Helle Rindal - Guard
Tiril Østvold - Bogafjell
Sanna Andersen Mahle - Træff
Solveig Willumsen Grønn - Verdal
Karoline Louise Hevrøy - Os
Smilla Vallotto - Viking
Stine Brekken - Åndalsnes
Nora Hegg - Bossekop
Stina Hillersøy - Førde
Malin Røyset Johannesen - Haugar
Ine Johansen - Grand Bodø
Selma Pettersen - Sverre
Maria Østervoll - Austevoll
Guro Hammer Røn - Blindheim
Kristina Svandal - Haugar
Linnea Vestbøstad - Fitjar

 


Stina Hillersøy i kretskampen mot NFF Sunnmøre i Stryn i oktober.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober.



Nora Henjesand i kampen mot Nordmøre og Romsdal 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristine Hovland i kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


07.03 Stryn, Førde og Sogndal klar for neste runde


Johannes Garlid Tenden blir gratulert av Håvard Kroken etter ei av
sine seks scoringar mot Balestrand under Vinterserien på Sandane.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

Det har i kveld blitt spelt to kampar i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Stryn vann 5-1 heime mot Sandane, medan Førde vann 5-4 borte mot Florø etter ekstraomgangar.

I den tredje kampen i kvalifiseringa vann Sogndal 5-0 borte mot Jotun. Denne kampen blei spelt i Sognahallen sist onsdag.

Stryn, Førde og Sogndal skal no spele enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup. Datoane for dei tre kampane i denne serien er sett til onsdag 14. mars, laurdag 24. mars og onsdag 11. april. 

Stryn - Sandane  5-1 (3-1)
0-1 Tore Tveit
1-1 Trym Hogrenning
2-1 Johannes Garlid Tenden  
3-1 Johannes Garlid Tenden
4-1 Johannes Garlid Tenden
5-1 Johannes Garlid Tenden

Florø - Førde  3-3 (1-2), 4-5 etter ekstraomgangar
1-0 Thomas Halstensen (6. min)
1-1 Kristian Bell, straffe (31. min)
1-2 Håkon Berg (40. min)
2-2 Fredrik Døsen (57. min)
2-3 Jonas Tefre (77. min)
3-3 Fredrik Døsen (78. min)
3-4 Eirik Hjelm (81. min)
4-4 Leander Høyvik (84. min)
4-5 Jonas Tefre (87. min)

Jotun - Sogndal  0-5 (0-2)  (Spelt onsdag 28. februar)
0-1 Jørgen Dalaker
0-2 Jøran Skeide
0-3 Per Michael Thune
0-4 Lasse Foss
0-5 Jøran Skeide

07.03 Sju lag i G15/17 1. divisjon


Frå kampen mellom Stryn og Sogndal i G15/17 1. divisjon 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sju lag stiller denne sesongen i G15/17 1. divisjon.

Det blir spelt trippel serie, og vinnaren samanlagt blir kretsmester i denne klassa.

Laga som stiller i G15/17 denne sesongen:
Florø
Førde 1
Førde 2
Jotun
Sandane
Stryn
Sogndal

06.03 Stryn vann 9-0 borte mot Sandane i NM J16


Stryn jublar etter at Karoline Flo scora eit av sine fem mål i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
 

 

Stryn vann i ettermiddag 9-0 borte mot Sandane i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup. Karoline Flo (5), Marie Johannsdottir (3) og Emma Sæbø scora måla til Stryn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn er dermed klar for neste runde i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup. Der skal dei spele enkel serie mot Vik og vinnaren av kampen Førde/Sogndal. Vinnaren av denne enkle serien stikk av med NFF sogn og Fjordane sin eine plass i 1. runde i NM J16 Telenor Cup 2018.

Sandane - Stryn 0-9 (0-4)
0-1 Karoline Flo (13. min)
0-2 Karoline Flo (15. min)
0-3 Marie Johannsdottir (36. min)
0-4 Karoline Flo (37. min)
0-5 Marie Johannsdottir (42. min)
0-6 Karoline Flo (55. min)
0-7 Marie Johannsdottir (67. min)
0-8 Emma Sæbø (68. min)
0-9 Karoline Flo (78. min)

Kort: Ingen

Dommar: Kamil Kazimierz Chemba Hanssen, Åfjord

Sandane:
Mathea Solheim
Anna Fjellestad
Amalie Skeistrand
Kristine Rustøen
Maja Selsvik
Rebecca Frøyset
Thea Rygg
Marit Mardal
Andrea Lothe
Emma Lothe
Berit Leirgul
Gunhild Nesgård
Emma Gloppestad
Sara Rustøen

Stryn:
Nora Romsøe
Tuva Fredheim
Emilie Stavik
Gunn Kristi Tvinnereim
Malene Hopland
Olivia Wemby
Emilie Håberg
Emma Njøten
Marie Johannsdottir
Emma Sæbø
Karoline Flo

Innbyttarar:
Odina Hool
Adele Rustøen

06.03 Startar kurs for trenarrettleiar i klubb


Katrin Oppheim under KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.


NFF Sogn og Fjordane startar i lag med NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal eit kurs for trenarrettleiar i klubb.

Kurset vil strekke seg over eit år, og vil totalt bestå av fem samlingar pluss klubbesøk. Tre av samlingane vil arrangerast internt i krets, medan dei to andre samlingane vil gjennomførast i lag med dei to andre kretsane.

Dei seks trenarveiledarne som har fått plass på NFF Sogn og Fjordanes trenarveiledarprogram 2018 er:

- Kjell Ertesvåg, Kaupanger IL
- Tommy Øren, Sogndal Fotball
- Sigmund Sandvik, IL Bjørn
- Sondre Skrede, Sogndal Fotball
- Katrin Oppheim, Stryn T&I
-  Dan Jøran Hafsås, Eid IL

Instruktørar for NFF Sogn og Fjordane er Jon Georg Rutledal og Marius Lenni Bøe.

 


Dan Jøran Hafsås i Eid sin 3-0 seier mot Dale 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.


Sigmund Sandvik under KM-innandørs på Sandane 8. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.



Tommy Øren under Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 31. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sondre Skrede under 5. runde i Enivestserien 29. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå 5. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Kjell Ertesvåg under kampen Kaupanger - Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.03 Uttak Talentleir i Sarpsborg G2003-2004


Edvin Brattreit og Førde vann klasse G14 under under KM Futsal 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

Åtte spelarar frå fylket er tekne ut til Talentleiren for 14- og 15-åringar i Sarpsborg i perioden 15.-18. mars.

Gutar 2003:

Trym Vatn Øvreberg, Stryn
Leander Jacobsen Høyvik, Florø
Håvard Hetle, Sandane
Toni Jakupovic, Florø

Gutar 2004:

Noah Solheim, Dale
Edvin Brattreit, Førde
Johan Johannesen Bakke, Sogndal
Kim Christian Liset, Bremanger

Her er heile uttaket:
Gutar 2003:
Leander Jakobsen Høyvik - Florø
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Trym Vatn Øvreberg - Stryn
David Johnsen - Tromsdalen
Håvard Hetle - Sandane
Isak Solberg - Bryne
Jørgen Hågensen - Rosenborg
Emil Sandberg - HIF-Stein
Eskil Rønning Imøy - Bodø/Glimt
Fredrik Fosse Iversen - Fana
Isak Kjelsrud Vik - Tromsø
Jørgen Jacobsen - Haugesund
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Max Normann Williamsen - Kristiansund
Ulrik Syversen - Aalesund
Anton Pettersen Nordeng - Bossmo & Ytteren
Audun Engen Vik - Rosenborg
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Odin Holm - Ranheim
Toni Jakupovic - Florø
Stian Olsnes - Bjarg
Sigurd Ekrem - Svolvær
Sondre Auklend - Viking
Tengel Fredriksen - Aalesund
Adrian Fosse Årthun - Viking
Andreas Endresen - Haugesund
Dino Okanovic - Molde
Magnus Hammerås - Rosenborg
Mikal Berg Kvinge - Brann
Elias Lenoci - Stabæk
Emmanuel Baru Gisa - Kragerø
Ludvik Elsebutangen - Lørenskog
Martin Fjeld - Sandefjord
Theo Sveen - HamKam
Emil Tobin - Stabæk
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm
Emil Windegaard - Jerv
Andreas Haug - Oppsal
Daniel Hamde - Strømsgodset
Emir Comor - Sarpsborg 08
Håkon Alvestad - Randesund
Mathias Bauer - Memingen
Simon Røthe Glover - Skjetten
Gabriel Kringen - Strømsgodset
Oscar Bobb - Vålerenga
Sander Svela - Randesund
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Uranik Seferi - Kvik Halden
William Bjeglerud - Lillestrøm
Rahul Sharma - KFUM
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Eliot Llullaku - Bærum
Endre Bergsaker - Sarpsborg 08
Martin Rolando Engdahl - Sandefjord
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Oscar Sundell - KFUM
William D. Johnsen - Randesund

Gutar 2004:
Vetle Haug Espevoll - Jarl
Jan-Helge Westerås - Brage Trondenes
Edvin Brattreit - Førde
Dawid Bugaj - Molde
Daniel Andre Christensen - Mjølner
Lars Sollesnes - Brann
Asbjørn Engenes - Sveio
Julius Zahl Jarnes - Bergsøy
Christer Salvesen - Sandnes Ulf
Adrian Bråten - Stjørdals-Blink
Sondre J. Solhaug - Bodø/Glimt
Jonas Skjerven Valland - Stord
Nikolai Søyset Hopland - Rollon
Jonas Toftesund - Brann
Niklas Jensen Wassberg - Fyllingsdalen
Johan Haanæs - Molde
Marius Broholm - Tiller
Vegard Håheim Elveseter - Bergsøy
Noah Solheim - Dale
Johan Johannessen Bakke - Sogndal
Andreas Schjelderup - Bodø/Glimt
Isak Hansen-Aarøen - Tromsø
Eskil Espe - Brann
Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund
Sigurd Krogstad - Malvik
Noah Andre Johansen - Kilkameretane
Kim Christian Liset - Bremanger
Alwande Roaldsøy - Drøbak/Frogn
Andreas Brede Albertsen - Sandefjord
Andreas Nygård - Skjetten
Didrik Moen Tvenge - Slemmestad
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Edmund Owusu - Lillestrøm
Elias Solberg - Ull/Kisa
Fabian Holst-Larsen - Konnerud
Julian Jordheim - Begby
Leon Archer Knive - Nanset
Magnus Riisnæs - Lørenskog
Marcus Pettersen Skjevik - Ull/Kisa
Marko Farji - Jerv
Markus Olsvik Welinder - Moss
Mathias Wiig Hagen - Mandalskameratene
Michael William Stensnes - Sandefjord
Mikkel Nordengen Knudsen - Vålerenga
Mohammed Halim - Jerv
Morten Stakkeng Vang - Vålerenga
Noreddin Amshatat - Odd
Ole Dokken Skrivervik - Ullern
Oliver Johannes Braude - Stabæk
Prince Allan - Gulset
Rasmus Opdal Christiansen - Lillehammer
Sadir M. Husse Abud - Sarpsborg 08
Shreeraam Sritharan - Vålerenga
Simon Gray - Ås
Syver Aas - Odd
Oliver Thomassen - Vålerenga

 


Kim Christian Liset frå Bremanger under 4. runde i Enivestserien 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Trym Vatn Øvreberg i bortekampen mot Florø i klasse G14 2. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Leander Jakobsen Høyvik i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Noah Solheim i kamp for Sunnfjord under 4. runde i Enivestserien 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Johan Bakke i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Toni Jakupovic under KM Futsal 2018 på Sandane 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


05.03 Florø Fotball 2018


Oliver Rotihaug, Endre Kupen og Torbjørn Aabrekk etter
heimekampen mot Kongsvinger på Florø Stadion 6. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Florø Fotball gjennomførte ein svært god sesong i debuten i Obos i fjor, ein prestasjon som imponerte oss stort. Det kan godt hende dei hadde «medvind» i debutsesongen, og at det vert tøffare i år. Vi trur likevel at dei står godt rusta før årets sesong.

Florø sin trenar gjennom fleire år, Terje Rognsø verkar rett og slett til å vere ein god trenar og ikkje minst ein flott person. Han og trenar-ressurspersonane i teamet hans har vert gode til å byggje lag. Dei har fått inn nye spelarar i ulike rollar og skapt resultat. Godt leiarskap.

Det vil merkast at superspissen frå Venøya i Selje, Endre Kupen (13 mål på 13 kampar? i fjor) er borte. Det var noko «donaldsk» over han for å seie det på Eidaspråket. (Donald – avdøde Arve Torheim - Eidlegende). Men når nokre dreg er vegen open for andre. Vil det unge lokale talentet Torje Naustdal markere seg? Kanskje er det Torbjørn Aabrekk sin tur i år? Han har imponert stort som målscorar i lågare divisjonar og kan ta steget. At han for Varegg mot Førde i fjor, laga fem mål (på seks sjansar) på fem ulike måtar vitnar om kvalitet. Vi skal følgje godt med på han, saman med Oliver Rotihaug og Kim Vik som vi føler at vi har er våre representantar på eit lag vi heilhjarta støttar opp om.

Enno er det noko uforløyst over Florø Fotball, vi tippar at nokon tek eit steg til i år og med det kjem inn i rekkja av framtredande Florøspelarar, for gode spelarar har det historisk vore mange av i kystbyen. Ein av den var den spissen Svein Indrevær som dessverre døydde så alt for tidleg. Indrevær var utanom å vere ein kanonspelar også ein person som var særs omtykt og respektert i fotballmiljøet på grunn av sin væremåte og sin attityde. Indrevær var og er eit førebilde for alle.

Lukke til med årets sesong.

Valdemar Bjørhovde og Arild Heggen, Nordfjordeid.
 

05.03 Helena Navarsete klar for Kaupanger


Helena Navarsete for J15-kretslaget mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

 

Kaupanger Fotball melder på sine Facebooksider at Helena Navarsete skal spele for Kaupanger.

Klubben skriv vidare på sine facebooksider at Helena er 2002-modell, og kjem frå Sogndal Fotball. Den hardsatsande forsvarsspelaren er kjend for ein meget god fysikk, og ein flott venstrefot. Ho har gått alle gradene i Sogndal Fotball, og har for det meste av si tid spela med jenter som er eldre. Helena har utallige kretslagskampar for NFF Sogn og Fjordane, og har allereie debutert for damelaget til Sogndal. Den treningsvillige jenta har lagt ned mykje treningsarbeid m.a. gjennom treningar med gutelaga i Sogndal, og ikkje minst eigentrening i Sognahallen.

Til Kaupanger Damer seier Helena at ho valgte Kaupanger fordi ho har god tru på at laget kan gjere det godt i 1. divisjon, og fordi laget er ein flott utviklingsarena for ho. Ho tykkjer stallen består av mange gode fotballspelarar, og at dei er ein super gjeng. Helena trekker fram at det er viktig for ho å kunne utvikle seg vidare i trygge omgjevnader i Sogndal. Hennar ambisjonar er først og fremst å gjere det bra med Kaupanger i 1. divisjon og NM. På det personlege nivået har ho som mål å spele mest muleg i 1. divisjon, og å halde seg skadefri. I Kaupanger vil ho også få kjenne på kva som krevst mtp landslagsnivå, og legg ikkje skjul på at ho har som mål å spele Toppserie og internasjonal fotball ein gong i framtida.

 


Helena Navarsete var keeper for Sogndal J19 under KM Futsal 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


Helena Navarsete i Sogndal sin damekamp mot Stryn 16. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Navarsete i jentekampen mellom Eid og Sogndal 1 13. september 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.03 Ulrik Flo skal spele for Sogndal


Per Egil, Tore Andre og Ulrik etter kampen mot Molde 27. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Ulrik Flo er enige om ei kontrakt som strekkjer seg ut sesongen 2018. Ulrik har vore med Sogndal Fotball under heile sesongoppkøyringa, og har vist at han er i godt slag.

- Me er veldig glade for å få Ulrik heim etter nokre år med spel i andre klubbar. Ulrik er ein som vil bidra mykje i gruppa, både i kamp, på treningsfeltet og i garderoben. Me kjenner kvarandre veldig godt, han veit kva me står for og me får inn ein flotte gut med eit hjarte som bankar for Sogndal, seier sportsleg leiar Håvard Flo til Sogndal Fotball sine nettsider.

Sjå heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

05.03 Bilder frå KM Futsal søndag 4. mars


Frå gårsdagens kamp mellom Dale og Kaupanger i klasse J19.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

 

Bildene frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

04.03 Her er oversikten over dagens KM-vinnarar


Kaupanger gjekk heilt til topps i klasse J19 under årets KM-innandørs.

 

Årets sluttspel i KM Futsal aldersbestemt er no historie, og her er oversikten over kven som vann dei forskjellige klassene søndag. 

Bilder frå dagens kampar kjem når underteikna har summa seg litt.

Resultat klasse J14:
1. Førde 1
2. Eid
3. Breimsbygda
4. Lærdal

Resultat klasse J16: 
1. Vik
2. Gaular
3. Sandane
4. Hafslo

Resultat klasse G14:
1. Førde 1
2. Høyang
3. Dale
4. Jotun

Resultat klasse G16:
1. Dale
2. Førde 2
3. Høyang 
4. Jotun

Resultat klasse J19:
1. Kaupanger 1
2. Dale
3. Sogndal
4. Sandane
 

 


Førde 1 vann finalen mot Høyang i klasse G14.


Vik gjekk til topps i klasse J16.


Førde 1 vann finalen mot Eid i klasse J14.


Dale gjekk til topps i klasse G16.


04.03 LIVE-oppdatering og stream frå KM futsal


Førde jublar etter at laget vann smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 6. mars 2011.

Sluttspelet i KM futsal aldersbestemt går denne helga av stabelen i Trivselshagen på Sandane. 

I dag er det klassene G14, G16, J14, J16 og Junior kvinner som skal i elden.

Arrangøren har LIVE-oppdatering av resultata i turneringa.

KLIKK HER for arrangøren si Live-oppdatering.

NFF Sogn og Fjordane i samarbeid medielinja ved Sogndal Vidaregåande Skule streamar ein del av kampane frå årets KM Futsal.

KLIKK HER for NFF Sogn og Fjordane si Live-streaming!


03.03 Her er oversikten over dagens KM-vinnarar


Førde 2 gjekk til topps i klasse J13.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.

 

Fyrste dag av sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt er no historie, og her er oversikten over kven som vann dei forskjellige klassene. 

Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.

Resultat klasse J13:
1. Førde 2
2. Stryn
3. Førde 1
4. Kaupanger 1

Resultat klasse J15: 
1. Førde 1
2. Vik
3. Tambarskjelvar
4. Kaupanger 

Resultat klasse G13:
1. Jotun 1
2. Svelgen 
3. Vik
4. Stryn

Resultat klasse G15:
1. Stryn 1   
2. Florø
3. Vik
4. Høyang

Resultat klasse G19:
1. Stryn
2. Sandane 1
3. Eid  
4. Tambarskjelvar

 


Jotun gjekk til topps i klasse G13.


Stryn vann finalen mot Florø i klasse G15.


Førde 1 vann klasse J15.


Stryn gjekk til topps i klasse G19.


03.03 LIVE-oppdatering og stream frå KM futsal


Førde jublar etter at laget vann smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 6. mars 2011.

Sluttspelet i KM futsal aldersbestemt går denne helga av stabelen i Trivselshagen på Sandane. 

I dag er det klassene G13, G15, J13, J15 og Junior herrer som skal i elden.

Arrangøren har LIVE-oppdatering av resultata i turneringa.

KLIKK HER for arrangøren si Live-oppdatering.

NFF Sogn og Fjordane i samarbeid medielinja ved Sogndal Vidaregåande Skule streamar ein del av kampane frå årets KM Futsal.

KLIKK HER for NFF Sogn og Fjordane si Live-streaming!


02.09 Resultat kampar i dag, fredag 2. mars


Eid vann 3-2 mot Stryn i dagens treningskamp på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar lag her i frå fylket.


Stryn - Eid  2-3 (1-1)
0-1 Sindre Hafsås (11. min)
1-1 Vegard Hopland (33. min)
2-1 Stian Olsbø, straffe (58. min)
2-2 Vebjørn Høynes, straffe (65. min)
2-3 Sjølvmål (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Nordhordland BK - Dale  0-3 (0-1)

0-1 Anders Ulvik Fleten (2. min)
0-2 Jan-Anders Tonning Wichstrøm (61. min)
0-3 Jan-Anders Tonning Wichstrøm (76. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.


02.09 Kampar i dag, fredag 2. mars


Eid vann 3-2 mot Stryn på Eid Stadion 2. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

 

Her er oversikten over dagens kampar lag her i frå fylket.


Kl. 19.00 Treningskamp, Stryn - Eid, Stryn Stadion
Kl. 19.30 Treningskamp, Nordhordland BK - Dale, Leirdalen

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  


01.03 Anga vann 4-0 borte mot Eikefjord


Ørjan Harjo scora to mål i dagens kamp mot Eikefjord.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Anga vann i ettermiddag 4-0 mot Eikefjord i ein ein treningskamp på kunstgraset i Eikefjorden.

Ørjan Harjo (2), Alexander Lekva og Marius Ghiorghita scora måla til Anga, i ein kamp der stillinga til pause var 0-0.

Anga serieopnar i 5. divisjon med bortekamp mot Syril måndag 30. april. Eikefjord, som denne sesongen spelar i 6. divisjon avdeling 2, serieopnar heime mot Fure tysdag 17. april.

Eikefjord - Anga  0-4 (0-0)
0-1 Ørjan Harjo
0-2 Alexander Lekva
0-3 Marius Ghiorghita
0-4 Ørjan Harjo

01.03 Eid Cup 2018 - søndag 29. april


Stårheim sitt lag i klasse Jenter 8 år etter premieutdelinga i Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.


 

Årets Eid Cup går av stabelen på Eid Idrettspark søndag 29. april. Dette er sjette året på rad at Eid Fotball arrangerar Eid Cup.

Turneringa på Nordfjordeid er for gutar og jenter frå 6 til 12 år.

Dette blir ein dag fylt med fotball og moro!

Les meir om Eid Cup 2018 på Eid Fotball sine nettsider.



Totalt 52 lag frå klubbane Stadlandet, Tornado Måløy, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stårheim, Heia, Eid, Loen, Førde, Askvoll/Holmedal og Sogndal deltok i fjorårets turnering.

Sjå bilder frå Eid Cup 2017.

Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit
i klasse G7 under Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.



Frå Eid Cup 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


01.03 Florø vann 3-1 mot Skovshoved på Marbella


Alioune Ndour gav Florø leiinga 1-0 i dagens kamp mot Skovshoved.
Bildet er frå treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø vann i ettermiddag 3-1 mot det danske laget Skovshoved i ein treningskamp på Marbella. Alioune Ndour, Dino Omerovic og Torbjørn Aabrekk scora måla til Florø.  

Skovshoved spelar til daglig i dansk 2. divisjon (nivå 3).

Florø sin neste kamp på Marbella er mot Ullensaker/Kisa søndag 4. mars.

Florø - Skogshoved 
1-0 Alioune Ndour (40. min)
2-0 Dino Omerovic (65. min)
3-0 Torbjørn Aabrekk, straffe (78. min)
3-1 Skovshoved (80. min)

Florø:

Nicklas Frenderup
Eirik Høydal
Vegar Gjermundstad
Simen Reksten Solheim
Oliver Rotihaug
Torje Naustdal
Robert Kling
Dino Omerovic
Kaddu Aton
Alioune Ndour
Torbjørn Aabrekk

Innbyttarar:
Ntege Cone
Halvor Solheim-Olsen
Christer Husa
Jacob Storevik (ubenytta)

01.03 Kiwi Hallcup i Ørsta og Volda 6.-8. april



 

Volda Fotball og Ørsta Fotball arrangerar frå 6. til 8. april Kiwi Hallcup i Ørsta og Volda.

Turneringa blir avvikla i Kiwihallen i Ørsta og Mørehallen i Volda, og er for gutar og jenter i alderen 7 til 14 år.

Kiwi Hallcup 2018 blir arrangert med 3'ar og 5'ar fotball.

Klikk her for meir informasjon om Kiwi Hallcup 2018.  

01.03 Kampar i dag, torsdag 1. mars


Anga spelar i dag treningskamp mot Eikefjord i Eikefjorden.
Bildet er tatt etter KM-finalen mot Eid 2 i Hafstadparken 14. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

 

Her er oversikten over dagens kampar lag her i frå fylket.

Kl. 16.00 Treningskamp, Florø - Skovshoved SK, Marbella
Kl. 19.00 Treningskamp, Eikefjord - Anga, Eikefjord Stadion, kunstgras

NB! Dagens treningskamp mellom Høyang og Vik er utsett.


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

28.02 Sogndal klar for 2. runde i kvalikken til NM G16 


Jørgen Dalaker gav Sogndal leiinga 1-0 i dagens kamp i Sognahallen.
Bildet er frå guttekampen mellom Stryn og Sogndal 13. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i kveld 5-0 borte mot Jotun i 1. kvalifiseringsrunde til NM G16 Telenor Cup 2018. Jøran Skeide (2), Jørgen Dalaker, Per Michael Thune og Lasse Foss scora måla til Sogndal. Kampen blei spelt i Sognahallen.

Sogndal møter vinnarane av kampane Florø - Førde og Stryn - Sandane til enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup.

Jotun - Sogndal  0-5 (0-2)

0-1 Jørgen Dalaker
0-2 Jøran Skeide
0-3 Per Michael Thune
0-4 Lasse Foss
0-5 Jøran Skeide

28.02 Elise Thorsnes scora to mål mot Australia

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes scora to mål då Norge i dag tapte 4-3 mot Australia i Algarve Cup. Australia sitt vinnarmål blei scora fire minutt på overtid.

Stine Pettersen Reinås var ubenytta reserve i dagens kamp i Albufeira.

Norge sin neste motstandar i turneringa er Kina torsdag 2. mars.


Australia - Norge  4-3 (3-1)
0-1 Elise Hove Thorsnes (11. min)
1-1 Clare Polkinghorne (13. min)
2-1 Chloe Logarzo (24. min)
3-1 Sam Kerr (31. min)
3-2 Lisa-Marie Karlseng Utland (52. min)
3-3 Elise Hove Thorsnes, straffe (61. min)
4-3 Larissa Crummer (90. min)

Norge:
Ingrid Hjelmseth
Ingrid Moe Wold
Maria Thorisdottir
Ina Gausdal
Kristine Minde
Caroline Graham Hansen
Guro Reiten (Emilie Bosshard Haavi 85. min)
Ingvild Landvik Isaksen (Ingrid Marie Spord 67. min)
Vilde Bøe Risa (Ingrid Syrstad Engen 46. min)
Elise Hove Thorsnes (Ingrid Ryland (85. min)
Lisa-Marie Karlseng Utland (Synne Sofie Kinden Jensen 67. min)

28.02 Seljecup, 15.-17. juni 2018

 
Aksla vann klasse J13 under fjorårets Seljecup.  
Sjå bilder frå sluttspelkampane og premiutdelinga i klassene J13 og G13.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.
 Sjå ein liten filmsnutt frå Seljecup 2017.

Selje IL arrangerar 15. - 17. juni Seljecup 2018.

Den tradisjonsrike og svært populære cupen blir i år arrangert for 24. gong.

Det brukar å delta cirka 140 lag med 11-1200 spelarar frå cirka 40 klubbar, frå Sogn og Fjordane, Sunnmøre, Hordaland og Nordmøre/Romsdal Fotballkrets.

Det løner seg å vere tidleg ute med påmelding, då pågangen spesielt i høve overnatting brukar å vere stor. Her er det fyrst til mølla som gjeld.

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 


Skavøypoll gjekk heilt til topps i klasse G14 under fjorårets Seljecup.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 søndag 12. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 fredag 10. juni 2016.


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.


Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


28.02 Kampar i dag, onsdag 28. februar

  
Florø sitt lag som vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 19.30 NM G16 Telenor Cup, Jotun - Sogndal, Sognahallen

NM G16 Telenor Cup, Florø - Førde  UTSETT
NM G16 Telenor Cup, Stryn - Sandane UTSETT 

NM J16 Telenor Cup, Førde - Sogndal UTSETT 
NM J16 Telenor Cup, Sandane - Stryn UTSETT 


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

27.02 Kvalifisering NM J16 og NM G16 Telenor Cup


Stryn spelar borte mot Sandane i 1. runde i kvalifiseringa til NM J16.
Bildet er tatt etter seieren mot Sandane i kvalifiseringa til NM J16 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogn og Fjordane får med eit lag i NM J16 og eit lag i NM G16 Telenor Cup 2018.

I J16 har fem lag meldt seg på kvalifiseringa, medan det i G16 er seks lag som skal kjempe om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup

Kvalifisering J16:
Desse er påmeldt:  Sogndal, Førde, Sandane, Stryn og Vik.

Vik får etter loddtrekning walkover i 1. runde.

Runde 1:  
Kamp 1: onsdag 28. februar kl. 19.00 Førde - Sogndal
Kamp 2: onsdag 28. februar kl. 19.00 Sandane - Stryn

Vinnarlaga i runde 1 pluss Vik spelar enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM J16 Telenor Cup 2018.

Datoane for dei tre kampane i denne serien er onsdag 14. mars, onsdag 21. mars og fredag 6. april. 

Kvalifisering G16:
Desse laga er påmeldt: Florø, Jotun, Førde, Stryn, Sogndal og Sandane.

Runde 1:  
Kamp 1: onsdag 28. februar kl. 19.00 Florø - Førde
Kamp 2: onsdag 28. februar kl. 19.00 Jotun - Sogndal
Kamp 3: onsdag 28. februar kl. 19.00 Stryn - Sandane 

Vinnarlaga i Runde 1 skal spele enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup.

Datoane for dei tre kampane i denne serien er onsdag 14. mars, laurdag 24. mars og onsdag 11. april. 

27.02 Studentspretten vann 3-1 mot Sogndal 2


Markus Sletteland Sigvaldsen scora eit av Studentspretten sine mål mot Sogndal 2. Bildet er frå kampen borte mot Sandane 1. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

 

Studentspretten vann i ettermiddag 3-1 mot Sogndal 2 i ein treningskamp i Sognahallen. Nikolai Bråta Strømstad, Markus Sletteland Sigvaldsen og Delegue Lukungu sette inn måla til Studentspretten, medan Lars Christian Kjemhus scora Sogndal 2 sitt mål.

Kampen blei spelt over 3 x 20 minutt.

Studentspretten sitt herrelag i Kretsligaen og Studentspretten sitt damelag reiser komande helg til Ålesund på treningsopphold. Der skal herrelaget spele kampar mot Valder og Giske, medan damelaget skal møte Valder og Herd.   

Sogndal 2 - Studentspretten  1-3 (0-2)(0-0)(1-1)
0-1 Nikolai Bråta Strømstad
0-2 Markus Sletteland Sigvaldsen
0-3 Delegue Lukungu
1-3 Lars Christian Kjemhus

27.02 Trenarfoum med Nils Tore Krosshaug er UTSETT


Nils Tore Krosshaug på Eid Idrettspark 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.

NB! Dagens trenarforum  i Dale med spelarutviklar i Sogndal Nils Tore Krosshaug er utsett.

Det er meldt minus 10 grader og vind, noko som set ein stoppar for praksisøkta på Dingemoen.

Ny dato for trenarforumet i Dale er tysdag 20. mars.

26.02 Haugen vann 4-1 mot Hornindal


Stig Tore Gilleshammer laga to av måla til Haugen mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat åtte år sidan i dag vann Haugen vann i kveld 4-1 mot Hornindal i ein treningskamp på Eid Idrettspark. 

Hornindal var bra med på notane i 1. omgang, og leia kampen 1-0  etter scoring av Tor Ådne Seljeset. Keeper Øystein Haugland miste ein relativ enkel ball, og 15 år gamle Seljeset sette ballen sikkert i mål frå 6-7 meter. 

I andre omgang virka det som at kreftene til bortelaget tok slutt, og Haugen tok meir og meir over føringa i kampen. Berre to minutt etter kvilen utlikna Stig Tore Gilleshammer til 1-1. Jarle Åsebø kom rundt på høgrekanten og slo eit perfekt legg ut Stig Tore Gilleshammer. Gilleshammer drog til frå 12-13 meter og ballen gjekk forbi ein sjanselaus Stian Taraldset i Hornindal sitt mål. Kvarteret seinare var Gilleshammer frampå på nytt, og etter å ha sprunge frå Hornindal sitt forsvar tåa han ballen i mål frå kort hold. 

Knappe tjue minutt før slutt auka Jarle Åsebø Haugen si leiing til 3-1. Åsebø fekk ballen etter ein duell inne i feltet, og frå 10 meter plasserte Åsebø ballen til høgre for Hornindal sin keeper. Ti minutt etter fekk Kay Rune Solheim drømmetreff frå 16 meter, og fastsette med det sluttresultatet i kampen til 4-1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen-Hornindal 4-1 (0-0)
0-1 Tor Ådne Seljeset
1-1 Stig Tore Gilleshammer (47. min)
2-1 Stig Tore Gilleshammer (62. min)
3-1 Jarle Åsebø (71. min)
4-1 Kay Rune Solheim (81. min)

Kort: Ingen

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Haugen: 
Øystein Haugland
Odd Kjetil Liseth
Tore Ola Sundal
Kai Arne Humborstad
Trygve Leite
Bengt Leite
Kay Rune Solheim
Birger Midthjell
Jarle Åsebø
Stig Tore Gilleshammer
Stian Aaland

Innbyttarar: 
Jan Roger Solibakke
Torstein Balsnes

Hornindal:
Stian Taraldset
Martin Seljeset
Per Otto Lien
Rasmus Gausemel
Jan Rune Oppheim
Morten Taraldset
Tor Ådne Seljeset
Trym Eirik Bjørneset
Olav Otterdal
Svein Olav Solum
Kristian Haugen

Innbyttar: 
Even Lødemel

26.02 Trenarfoum med Nils Tore Krosshaug i Dale


Nils Tore Krosshaug på Eid Idrettspark 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.

Spelarutviklar i Sogndal, Nils Tore Krosshaug, held i morgon trenarforum på Dingemoen. Trenarforumet er ope for alle trenarar som ynskjer å delta.

Trenarar i naboklubbane til Dale er også velkomne til å delta.

Innhald vil vere spelarutvikling retta mot ungdomsfotball og utfordringar i klubb- og trenarrolla.

Program:
Kl. 17.00 - 18.00 Teori og diskusjon
Kl. 18.15 - 19.30 Praksis ute på kunstgraset
Kl. 19.30 - 20.00 Oppsummering

 


Krosshaug under Fjøra sin cupkamp borte mot Skavøypoll 29. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.02 Vadseth ny styreleiar i Norsk Supporterallianse


Vidar Vadseth under Sogndal sin kamp mot Sarpsborg 22. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vidar Vadseth er ny styreleiar i Norsk Supporterallianse. Sjefen for Saftkokaradn tek over vervet i Norsk Supporterallianse etter Øystein Helde Fossum.

Styret i Norsk Supporterallianse for 2018 ser slik ut:

Styreleiar:
Vidar Vadseth, Saftkokaradn
 
Nestleiar: Espen Viken, Kjernen

Talsmann: Bjørnar Posse Sandboe, Stabæk Support
Kasserar: Aase-Elise Geithung, Steinberget
Sekretær: Anita Hansen, Maakeberget

Styremedlem: Ole Kristian Sandvik, Klanen
Styremedlem:
Simen B Mortensen, Briskebybanden

26.02 Stadlandet vann utstyrspakke frå Nike


Frå Tine Fotballskule på Stadlandet august 2015.
Alle Foto: Stadlandet IL

I januar blei det opna for klubbar til å søke om å få arrangere Tine Fotballskule 2018. Alle som søkte før 15. februar var med i trekninga om fem utstyrspakkar frå Nike.

Denne trekninga har no blitt gjort, og Stadlandet blei ein av dei fem heldige vinnarane.

Dei andre vinnarane blei Vestsiden/Askøy, Clausenengen, Ljan og Leirfjord.


I fjor var det 20. året på rad at Tine Fotballskule blei arrangert. Totalt 450 klubber over hele landet arrangerte TINE Fotballskule i 2017.

Påmeldingsfristen er sett 15. mars, men det blir presisert at det er begrensa med plassar og fyrstemann til mølla gjeld.

15 klubbar frå Sogn og Fjordane arrangerte i 2017 Tine Fotballskule.

Les meir om Tine Fotballskule.

 


25.02 Sveinung Frantzen vann OL-konkurransen



Totalt 111 personar sende inn svar på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea.

Konkurransen gjekk ut på å tippe Norge sin innsats i OL.  

Norge tok til slutt 14 gullmedaljar - 14 sølvmedaljar og 11 bronsemedaljar


Av dei som sende inn svar i konkurransen tippa 13 personar rett på at Norge tok 14 gullmedaljar.

Desse personane har tippa 14 gullmedaljar:
Henning Gangsøy
Jan Ove Møll 
Kjetil Myklebust
Magne Elde
Odd L. Drabløs
Oddfrid Mjellem 
Per Flatene
Rune Hansen 
Sander Torheim
Stein Arnestad
Svein Arne Hagen
Sveinung Frantzen
Thea K. Sæten 

Av desse 13 personane som har tippa rett på antall gullmedaljar er det ingen av dei som har tippa rett svar på antall sølvmedaljar. Vinnaren av konkurransen blir dermed den av desse 13 personane som har tippa nermast det rette svaret på antakk sølvmedaljar.

Sveinung Frantzen 15 - 1 feil
Rune Hansen 12 - 2 feil
Per Flatene 11 - 3 feil
Kjetil Myklebust 10 - 4 feil
Svein Arne Hagen 10 - 4 feil
Stein Arnestad 10 - 4 feil
Sander Torheim 10 - 4 feil
Henning Gangsøy 7 - 7 feil
Magne Elde 7 - 7 feil
Odd L. Drabløs 6 - 8 feil
Thea K. Sæten  6 - 8 feil
Jan Ove Møll 6 - 8 feil
Oddfrid Mjellem  6 - 8 feil

Vinnar av konkurransen er dermed Sveinung Frantzen frå Måløy.


Premien i denne konkurransen er sponsa av Sacco of Norway AS. 

Klikk her for å sjå kva alle har tippa i denne konkurransen.




25.02 Leander debuterte på A-laget til Årdal


Leander Øy under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 

14 år gamle Leander Øy fekk fredag sin debut mellom stengene for Årdal sitt A-lag. Den talentfulle keeperen blei bytta inn kvarteret før slutt i treningskampen mot Kaupanger. Årdal vann til slutt kampen 9-0 etter scoringar av Joachim Furseth (2), Simen Mannsverk (2), Terje Kvam Øvstetun (2), Endvin Hestetun, Nicolai Laberg og Anders Lereng.

Med sine 14 år og 122 dagar er Leander Øy den yngste som nokon gong har spelt for Årdal sitt A-lag. Før kampen fredag var Leander sin bror Edin Øy den yngste som nokon gong har spelt for Årdal sitt A-lag. Han debuterte på A-laget til Årdal i ein alder av 14 år og 225 dagar.

Laurdag spelte Leander Øy heile kampen då NFF Sogn og Fjordane sitt G16-kretslag møtte NFF Hordaland på Sotra.
 
 


Leander Øy under fjorårets KM futsal på Sandane.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Leander Øy i kampen mellom Sogn og Sunnfjord 12. mars 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.


25.02 Fardal Opseth matchvinnar for Bodø/Glimt


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristian Fardal Opseth blei matchvinnar då Bodø/Glimt i dag vann 1-0 mot Start i ein treningskamp på Marbella. Fardal Opseth sette inn kampens einaste mål omlag 10 minutt ut i 1. omgang.

Dagens kamp var Kristian Fardal Opseth sin fyrste frå start etter at han kom tilbake frå skade. Fardal Opseth hadde eit lite innhopp i treningskampen mot Sandefjord sist tysdag. I dagens kamp mot Start blei matchvinnaren bytta ut ved pause.

Endre Kupen var ikkje på bana i dagens treningskamp mot Start.

Neste treningskamp for Bodø/Gimt er heime mot Tromsø på Aspmyra søndag 4. mars.
 
 


Gisle Myhre, Kristian Fardal Opseth og Oddbjørn Skartun etter at Fardal Opseth scora fire mål mot Brann i Color Line Cup i 2008.
Sjå bilder frå Color Line Cup, torsdag 17. januar 2008.


24.02 Førde tapte 3-1 mot Træff på Nordfjordeid


Øystein Myrkaskog scora Førde sitt mål i dagens kamp mot Træff.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Førde tapte i dag 3-1 mot Træff i ein treningskamp på Eid Idrettspark.

Øystein Myrkaskog gav Førde leiinga på overtid i 1. omgang, men tre kjappe scoringar av Træff like etter pause gjorde at eit tafatt Førdelag til slutt tapte 3-1. Harith Hamoudi (2) og Jonathan Yrjø Rinne scora måla til Træff.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Træff  1-3 (1-0)
1-0 Øystein Myrkaskog (45. min+2)
1-1 Harith Hamoudi (54. min)
1-2 Jonathan Yrjø Rinne (58. min)
1-3 Harith Hamoudi (62. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Matias Lesto Larsen, Selje

Gult kort: Vegard Savland og Fredrik Hanssen, Førde pluss to til Træff

Førde:
Fredrik Hanssen
Eirik Flatjord
Martin Moldskred Dvergsdal (Johan Pasit Skorge 60. min)
Kapinga Brazy
Ola Rognebakke
Ruben Digernes Holsæter
Oskar Roti
Gaute Nyland (Elias Rognebakke 67. min)
Simen Stølen
Vegard Savland
Øystein Myrkaskog

Træff:
Michael Lie
Johansen
Henrik Andersen-Gott
Arne-Amar Kotlica
Lars Ramberg Hauso
Bruno
Stian Berg Rødal
Eduard
Harith Hamoudi
Johathan Yrjø Rinne
Ola Rausandhaug Eloranta

Innbyttarar:

Jørgb Dahle Haugland
Eirik Kjørsvik
Preben Grønseth
Ken Robert Hildre
Ingebrethsen

24.02 Resultat kampar i dag, laurdag 24. februar


Torbjørn Aabrekk utlikna til 1-1 tre minutt før slutt mot Sogndal.
Bildet er frå Florø sin kamp mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Førde - Træff  1-3 (1-0)
1-0 Øystein Myrkaskog (45. min+2)
1-1 Harith Hamoudi (54. min)
1-2 Jonathan Yrjø Rinne (58. min)
1-3 Harith Hamoudi (62. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Sogndal - Florø  1-1 (0-0)
1-0 Joachim Soltvedt (70. min)
1-1 Torbjørn Aabrekk (87. min)

Kretskamp J16, NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane  4-3 (2-2)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Dina Krosshaug, Andrine Endestad og Sjølvmål

Kretskamp G16, NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane 3-1 (2-1)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Anders Ulvik Fleten

24.02 Kampar i dag, laurdag 24. februar


Førde spelar i dag treningskamp mot Træff på Eid Idrettspark.
Bildet er frå treningskampen mellom Førde og Træff på Eid 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Hafstadparken

Kl. 13.00 Treningskamp, Førde - Træff, Eid Idrettspark
Kl. 16.00 Treningskamp, Sogndal - Florø, Sogndal

Kretskamp J16, NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane, Voss
Kretskamp G16, NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane, Voss


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

23.02 Bilder frå Enivest Fotballskule på Nordfjordeid


Jentene frå Nordfjord etter dagens treningsøkt på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå dagens treningsøkter på Eid Idrettspark.


 

Denne  helga går den fjerde av i alt fem helgar med Enivest Fotballskule av stabelen her i fylket.

Enivest Fotballskule blir gjennomført sonevis Sogn, Sunnfjord og Nordfjord. Samlingane i Sogn blir i Sogndal, samlingane i Sunnfjord går av stabelen i Førde, medan samlingane i Nordfjord er på Nordfjordeid.

I ettermiddag var omlag 80 spelarar født 2005 og 2006 frå Nordfjord samla på Eid Idrettspark.

Instruktørar frå Coerver hadde fyrst ei treningsøkt med jentene, og deretter var det gutane sin tur.

Sjå bilder frå dagens treningsøkter på Eid Idrettspark.



23.02 Kampoppsett KM Futsal aldersbestemt


Stryn blei kretsmester i klasse G16 under årets KM futsal på Sandane.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017 . (NB Stor fil)

Laurdag 3. og søndag 4. mars blir sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt arrangert i Trivselshagen på Sandane.

102 lag frå 30 forskjellige klubbar skal i løpet av dei to dagane spele 225 kampar før 10 kretsmesterar er kåra i dei forskjellige klassene.

Sjå kampoppsettet til årets KM Futsal aldersbestemt.


 


Tambarskjelvar/Eikefjord gjekk til topps i klasse J15 i KM Futsal 2016.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2016.  


Årdal vann klasse G19 for andre året på rad i 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.


Balestrand vann klasse J16 under KM-innandørs 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.


Sogndal tok dobbelseier i jenteklassa i KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.



Sogndal blei kretsmester i smågutteklassa i Florø 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Kaupanger blei kretsmester i klasse junior damer i 2012. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Martine Wolff Nesse og Balestrand vann jenteklassa i 2011. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 5. mars.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 6. mars.


Florø gjorde reint bord i gutteklassa under KM-innandørs 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.


Førde junior herrer gjekk til topps under KM-sluttspelet i Florø i 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter søndag 8. mars 2009.  



Aurland jublar etter seieren i småjenteklassa i innandørs-KM 2008. 
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen laurdag 8. mars 2008.
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen søndag 9. mars 2008.



Florø vann klassa for junior damer i innandørs-KM 2007.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 3. mars 2007. 
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 4. mars 2007. 


23.02 Samling 4 - Enivest Fotballskule 2018 


Frå jentene si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.


 

Denne  helga går den fjerde av i alt fem helgar med Enivest Fotballskule av stabelen her i fylket.

Enivest Fotballskule blir gjennomført sonevis Sogn, Sunnfjord og Nordfjord. Samlingane i Sogn blir i Sogndal, samlingane i Sunnfjord går av stabelen i Førde, medan samlingane i Nordfjord er på Nordfjordeid.

Denne helga er samlinga på Nordfjordeid fredag 23. februar, i Førde laurdag 24. februar og i Sogndal søndag 25. februar.


Samlingar Nordfjord:
Fredag 5. januar
Laurdag 27. januar
Laurdag 10. februar
Fredag 23. februar
Søndag 18. mars

Samlingar Sunnfjord:
Laurdag 6. januar
Fredag 26. januar
Søndag 11. februar
Laurdag 24. februar
Fredag 16. mars

Samlingar Sogn:
Søndag 7. januar
Søndag 28. januar
Fredag 9. februar
Søndag 25. februar
Laurdag 17. mars

Når Enivest Fotballskule 2018 er avslutta, vil NFF Sogn og Fjordane ta ut tre sonelag som i perioden april-november skal delta i Enivestserien 2018.



Frå gutane si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.



Frå jentene si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


Frå gutane si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


22.02 Resultat dagens kampar, torsdag 22. februar


Tore Rylandsholm og Bremanger vann i dag 2-0 mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Tornado Måløy - Bremanger  0-2 (0-1)
0-1 Ibrahim (27. min)
0-2 Martin Klakegg Hauge (49. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Griffers - Sandane  6-0 (1-0)

Damer Bossmo - Sandane 6-3 (3-2)
Mål Sandane: Martine Kvamme (3)
 

22.02 Elitedagen på Eid er FULLBOOKA !



 

Fredag 30. mars arrangerar Marius Hagen Elitedag på Eid.

Påmeldingane har strøyma inn, og allereie etter 29 timar var Elitedagen fullbooka. Det var sett eit tak på maksimalt 18 personar på Elitedagen, men Marius Hagen jobbar med ei løysing slik at fleire kan få bli med.  

Elitedag på Eid er eit tilbud til dei som ynskjer å utvikle seg til å bli ein endå bedre fotballspelar. Elitedagen er for gutar og jenter i alderen 11 til 19 år. Arrangøren håpar og trur at dersom du deltek så vil kunnskapen din bli bedre, motivasjonen øke, og egentreninga din vil bli bedre.

Om man har et ønske om å bli bedre er det viktig å ha kvalitet i det man gjer på egenhånd i tillegg til fellesøkter. Målet er at spelarane etter elitedagen skal oppleve at han/ho kan gjennomføre egentrening med høgere kvalitet.

Sjå heile invitasjonen til Elitedagen på Eid.

Påmeldingsfristen er sett til torsdag 15. mars. 

NB! Maksimalt 18 deltakarar. Fyrstemann til mølla !

Program Elitedagen på Eid:   
Kl. 09.00 - Oppmøte, utdeling av utstyr
Kl. 09.15 - Foredrag
Kl. 10.30 - Trening
Kl. 12.15 - Varmt måltid
Kl. 13.15 - Foredrag
Kl. 14.30 - Trening
Kl. 16.30 Mat/Fotballquiz

Instruktørar
Marius Hagen, utdanna idrettspedagog. Hagen, som har vore profesjonell fotballspelar i fleire klubbar, har hatt trenarar som Christian Michelsen, Tommy Knarvik, Kjetil Knutson og Ole Gunnar Solskjær, Marius Hagen har samla mange dyktige instruktørar for å lage eit best mulig tilbud til deltakarane på Elitedagen. 

- Dagmund Evebø, tidligare toppspelarutviklar i Aalesund. No trenar for Volda sitt A-lag.

- Bjørn Totland, tidligare toppspelar for Hødd. No trenar for Førde sitt lag i Norsk Tipping-ligaen.

- Rafa Roldan Bermudez, fysisk trenar for Hødd sitt A-lag. Master i physical coaching in football and injuryprevention and recovery. 

Tom Malins, spelarutviklar i Hødd. Var physical teacher i London, og spelte semi-profesjonell fotball før han kom til Norge. Malins er ansvarlig for Hødd G16, Team Søre.

Ole Monrad Alme, keeper i Hødd. Skal ha ansvaret for keeperane på Elitedagen. Alme studerar idrett ved Høgskulen i Volda.


For eventuelle spørsmål ta kontakt med Marius Hagen:
E-post: mariushagen6@gmail.com
Telefon: 40381679


Klikk her for å kome til påmeldingsskjema.

Sjå heile invitasjonen til Elitedagen på Eid.

Elitedagen på Eid si Facebookside.

Sjå video om Elitedagen på Eid.


22.02 Sandane på treningsleir i Albir i Spania

 
Sandane sitt dame- og herrelag samla under treningsleiren i Spania.
Alle foto: Sandane Fotball

 

Sandane sine A-lag er denne veka på treningsleir i Albir i Spania.

Totalt 40 spelarar og trenarar har denne veka oppsøkt sol og varme for å få ei optimal oppkøyring til årets sesong. Det blir rapportert om strålande forhold og god stemning i leiren.

Både herre- og damelaget skal i dag bryne seg mot god motstand. Damelaget møter 2. divisjonslaget Bossmo, medan herrelaget skal prøve å ta skalpen til det sveitsiske laget Griffers.

 


22.02 Sivert H. Mannsverk teken ut på G16-landslaget

 
Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sivert Heggheim Mannsverk er teken ut på G16-landslaget som skal spele UEFA Development Tournament i Serbia i mars.

Norge sine motstandarar i turneringa er Slovenia, Serbia og Tsjekkia.

Trenar for det norske G16-landslaget er Erland Johnsen. 

Troppen:
Sander Tangvik - Rosenborg
Frank Stople - Haugesund
Nils Valotto - Viking
William Lygre - Fana
Lars Christian Moldestad - Fana
Nicolas P. Jensen - Stabæk
Herman Geelmuyden - Stabæk
Martin Andersen - Sandefjord
Brage Skaret - Skedsmo
Iver Flønes - Molde
Mikkel Tveiten - Lyn
Lennart Andal - Bremnes
Apipon Tongnoy - Lillestrøm
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Alexander Hrcka Sannes - Lillestrøm
Fredrik Oppegård - Vålerenga
Mikail Maden - Brann
Iben Wettermark Bergenheim - Sarpsborg 08
Philip Ekeberg - Drøbak-Frogn
Robin Skrogstad - Rosenborg

 


Sivert H. Mannsverk under soneturneringa på Eid 12. november 2016. 
Sjå bilder og fakta frå soneturnering på Eid 12. november 2016.


22.02 TMFK møter Bremanger på Måløy Stadion


Tornado Måløy møter i dag Bremanger til treningskamp på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen Bremanger - Tornado Måløy 1. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 18.15 Treningskamp, Tornado Måløy - Bremanger, Måløy Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

21.02 Høyang vann 5-1 heime mot Dale


Michael Hansen Våge scora to mål i dagens kamp mot Dale.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Tornado Måløy 23. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Høyang vann i ettermiddag 5-1 mot Dale i ein treningskamp på kunstgrasbana på Sletta.

Michael Hansen Våge (2), Jacob Frøyen Bergset, Luis Nedrebø Maureira og Marius Fossen scora måla til Høyang, medan Andreas Bjørhovde Heggedal sette inn Dale sitt trøstemål.

Stillinga til pause i dagens kamp var 1-0 til Høyang.

Høyang - Dale  5-1 (1-0)
1-0 Luis Nedrebø Maureira
2-0 Marius Fossen
3-0 Jacob Frøyen Bergset
4-0 Michael Hansen Våge
5-0 Michael Hansen Våge
5-1 Andreas Bjørhovde Heggedal

21.02 Kupen scora sitt fyrste mål for Bodø/Glimt


Endre Kupen scora tre mål i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Endre Kupen scora i dag sitt fyrste mål for Bodø/Glimt. Scoringa kom då Kupen fastsette sluttresultatet til 2-1 i dagens treningskamp mot Sandefjord på Marbella.

- Ulrik Saltnes stussa ballen på hode. Eg kom inn bak forsvaret og såg at keeper kom ut. Så tok eg ein liten touch forbi keeper, seier Endre Kupen om si fyrste scoring for Bodø/Glimt.

Endre Kupen har vore i startellevaren i alle fem treningskampane til Bodø/Glimt denne vinteren. Laget har imponert med seier borte mot Molde, heime mot Mjølner og mot Sandefjord på Marbella. I treningskampen borte mot Djurgården blei det tap 3-1, og borte mot Strømsgodset blei det tap 2-1.

Neste treningskamp for Kupen og Bodø/Glimt er mot Start. Også denne kampen blir spelt på Marbella. Etter denne kampen ventar Tromsø på Aspmyra søndag 4. mars.


21.02 Høyang møter Dale heime på Sletta


Frå Høyang sin bortekamp mot Tornado Måløy 23. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 18.30 Treningskamp, Høyang - Dale, Sletta i Høyanger


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

20.02 Kretslagsturnering Sparebanken Møre Arena


NFF Sogn og Fjordane sitt J15-kretslag under gårsdagens turnering.
Foto: privat

 

NFF Sogn og Fjordane deltok i går med J14- og J15-kretslag i kretslagsturneringa i Sparebanken Møre Arena i Ålesund.

Motstandarar i turneringa var NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal.

J14-kretslaget til NFF Sogn og Fjordane tapte 5-0 mot NFF Sunnmøre og 4-0 mot NFF Nordmøre og Romsdal.

J15-kretslaget spelte uavgjort 2-2 mot NFF Nordmøre og Romsdal, medan det blei tap 3-0 mot NFF Sunnmøre. Andrine Endestad scora begge måla til NFF Sogn og Fjordane i kampen mot NFF Nordmøre og Romsdal.

Resultat J14
NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre  0-5
NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane 4-0
NFF Sunnmøre - NFF Sunnmøre  1-2

Resultat J15
NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre  0-3
NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane 2-2
NFF Sunnmøre - NFF Sunnmøre  1-2

20.02 Anga vann 4-3 mot Førde i Hafstadparken


Tidligare Eikefjord, Tambarskjelvar, Saga og Førdespelar Marius Ghiorghita utlikna til 3-3 på straffespark i gårsdagens kamp i Hafstadparken.
Bildet er frå kampen Eid 2 - Eikefjord 10. september 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Anga vann i går kveld 4-3 mot Førde 2 i ein treningskamp i Hafstadparken.

Frank Robert Værn, Sander Dvergsdal, Marius Ghiorghita og Jonas Hilding scora for Anga, medan Sander Vikum, Bjørnar Skildheim og Krister Smaadal sette inn måla til Førde sine nest beste. 

Begge desse laga skal denne sesongen spele i 5. divisjon. Anga blei kretsmester og rykte opp frå 6. divisjon, medan Førde 2 rykte ned frå Kretsligaen.

Førde 2 serieopnar borte mot Sandane måndag 23. april, medan Anga spelar sin fyrste kamp i serien borte mot Anga måndag 30. april.

Anga - Førde 2  4-3 (2-3)
Mål Anga: Frank Robert Værn, Sander Dvergsdal, Marius Ghiorghita og Jonas Hilding
Mål Førde 2: Sander Vikum, Bjørnar Skildheim og Krister Smaadal  

20.02 Selje er Årets Tine Fotballskule i fylket


Over 100 spelarar var med på Tine Fotballskule i Selje 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.

Selje er kåra til Årets Tine Fotballskule her i fylket for 2017.

Totalt 15 klubbar frå Sogn og Fjordane arrangerte Tine Fotballskule i 2017. Det var i fjor 20. året på rad at det har blitt arrangert Tine Fotballskule her i landet.

Det var 13. året på rad at Selje arrangerte Tine Fotballskule.

Innstillinga til prisen:
Selje IL arrangerte i år TINE fotballskule med stor suksess. Klubben framstår som ein erfaren arrangør av TINE Fotballskule, der kvalitet, kompetanse og god struktur er viktige stikkord for at denne fotballskulen i år er kåra til den beste.

Dette er ein klubb som er generelt god på å profilere både seg sjølv og andre samarbeidspartnarar. Dette er ein viktig faktor for å bygge identitet og stoltheit til klubben. TINE Fotballskule var godt profilert på alt materiell, banner var godt synleg på stadion, instruktørar og deltakarar nytta t-skjorter frå TINE og gode TINE produkt vart servert til alle som deltok på fotballskulen.

Selje jobbar godt med Fair play, også på TINE Fotballskule. Dette gjeld både profilering av Fair play med kampvertvestar, utdeling av foreldrevettkort, informasjon om Fair play på alt materiell til fotballskulen, mange skilt på og rundt stadion, banner, og dei har også Fair play logoen prega inn i kunstgrasbana si. Fair play vart også løfta fram som eit viktig samtaleemne med ungane, med fokus på korleis dei skulle oppføre seg mot kvarandre.

Fotballskulen var godt organisert med planlagte intervallar på kvar aktivitet. Dette gjorde at det vart ei god rullering på aktivitetane. Det sportslege tilbodet var godt planlagt med aktivitetar tilpassa dei ulike alderssegmenta. Det var i hovudsak vaksne instruktørar, og dei var flinke å snakke med og instruere ungane.

Fotballskulen hadde meir enn 50% deltaking av jenter, og det var fleire kvinnelege instruktørar.

Måltida vart servert i lokala til skulen som ligg vis a vis stadion, men då krets var på besøk var veret så flott at ungane spiste i felleskap på tribuna. To hyggelege damer sat utanfor skulen og delte ut baguettar, TINE produkt og frukt. Det var ei roleg og god atmosfære og mange foreldre var og tilstades, både under maten og aktivitetane.

Klubben framstår som særs gjestfrie, og det er ingen tvil om at ein blir teken godt imot når ein kjem til Selje.

Årets beste TINE Fotballskule i NFF Sogn og Fjordane er Selje IL
 


19.02 Meld deg på Elitedag på Eid 30. mars



 

Fredag 30. mars arrangerar Marius Hagen Elitedag på Eid.

Elitedag på Eid er eit tilbud til dei som ynskjer å utvikle seg til å bli ein endå bedre fotballspelar. Elitedagen er for gutar og jenter i alderen 11 til 19 år. Arrangøren håpar og trur at dersom du deltek så vil kunnskapen din bli bedre, motivasjonen øke, og egentreninga din vil bli bedre.

Om man har et ønske om å bli bedre er det viktig å ha kvalitet i det man gjer på egenhånd i tillegg til fellesøkter. Målet er at spelarane etter elitedagen skal oppleve at han/ho kan gjennomføre egentrening med høgere kvalitet.

Sjå heile invitasjonen til Elitedagen på Eid.

Påmeldingsfristen er sett til torsdag 15. mars. 

NB! Maksimalt 18 deltakarar. Fyrstemann til mølla !

Program Elitedagen på Eid:   
Kl. 09.00 - Oppmøte, utdeling av utstyr
Kl. 09.15 - Foredrag
Kl. 10.30 - Trening
Kl. 12.15 - Varmt måltid
Kl. 13.15 - Foredrag
Kl. 14.30 - Trening
Kl. 16.30 Mat/Fotballquiz

Instruktørar
Marius Hagen, utdanna idrettspedagog. Hagen, som har vore profesjonell fotballspelar i fleire klubbar, har hatt trenarar som Christian Michelsen, Tommy Knarvik, Kjetil Knutson og Ole Gunnar Solskjær, Marius Hagen har samla mange dyktige instruktørar for å lage eit best mulig tilbud til deltakarane på Elitedagen. 

- Dagmund Evebø, tidligare toppspelarutviklar i Aalesund. No trenar for Volda sitt A-lag.

- Bjørn Totland, tidligare toppspelar for Hødd. No trenar for Førde sitt lag i Norsk Tipping-ligaen.

- Rafa Roldan Bermudez, fysisk trenar for Hødd sitt A-lag. Master i physical coaching in football and injuryprevention and recovery. 

Tom Malins, spelarutviklar i Hødd. Var physical teacher i London, og spelte semi-profesjonell fotball før han kom til Norge. Malins er ansvarlig for Hødd G16, Team Søre.

Ole Monrad Alme, keeper i Hødd. Skal ha ansvaret for keeperane på Elitedagen. Alme studerar idrett ved Høgskulen i Volda.


For eventuelle spørsmål ta kontakt med Marius Hagen:
E-post: mariushagen6@gmail.com
Telefon: 40381679


Klikk her for å kome til påmeldingsskjema.

Sjå heile invitasjonen til Elitedagen på Eid.

Elitedagen på Eid si Facebookside.

Sjå video om Elitedagen på Eid.


19.02 Fire jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Fire jenter frå fylket er tekne ut i J19-landslagstroppen som skal spele 12-nasjonarsturnering på La Manga i starten av mars.

Dette er Linn-Mari Nilsen, Marte Bjelde Hjelmhaug, Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde. Linn-Mari Nilsen spelar til daglig for Kaupanger, Marte Bjelde Hjelmhaug spelar for Sandviken, medan Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde spelar for Arna Bjørnar.

Norge sine motstandarar i turneringa er Frankrike, USA og Italia.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Karen Oline Sneve - KIL/Hemne
Kristin Rage - Klepp
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger
Silje Bjørneboe - Stabæk
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Sigrid Bloch-Hansen - Øvrevoll Hosle
Camilla Huseby - Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Malin Skulstad Sunde - Trondheims-Ørn
Linn Huseby - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Elin Åhgren Sørum - Trondheims-Ørn
Andrea Norheim - Piteå
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Jenny Kristine Røsholm Olsen - Lyn
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Camilla Linberg - Lyn
Marte Bjelde Hjelmhaug - Sandviken

19.02 Anga og Førde 2 møtast i Hafstadparken


Anga møter i kveld Førde 2 i Hafstadparken. Anga blei
kretsmester i 6. divisjon 2017 etter 5-2 seieren heime mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 20.30 Treningskamp, Anga - Førde 2, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

18.02 Sandane vann Vinterserien junior kvinner


Sandane jublar etter at seieren i Vinterserien junior var i boks.
Sjå bilder og fakta frå dagens runde i Vinterserien junior kvinner i Stryn.

 

Sandane er vinnar av Vinterserien junior kvinner 2018. Det blei klart etter at laget i dag vann begge sine kampar i 2. runde i Vinterserien som blei arrangert i Stryn. Sandane vann turneringa føre Stryn og Sogndal.

Vinterserien junior kvinner er kvalifisering til NM J19 Telenor Cup 2018. I tillegg til Kaupanger som er førehandskvalifisert skal Sandane forsvare NFF Sogn og Fjordane si ære i denne turneringa.
 

Vinterserien junior kvinner, Stryn Stadion
Stryn - Sandane 1-5 (1-2)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (5. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (13. min)
1-2 Julie Kandal (18. min)
1-3 Martine Kvamme (38. min)
1-4 Kristine Lothe Rustøen (48. min)
1-5 Marit Mardal (50. min+1)

Sandane - Sogndal 2-1 (2-1)
0-1 Trude Kveane (5. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (18. min)
2-1 Marit Mardal (22. min)

Stryn - Sogndal 0-0 (0-0)

Tabell Vinterserien junior kvinner
Sandane   4  3 0 1  12-6  9
Stryn   4  1 2 1  4-6  5
Sogndal   4  0 2 2  2-6  1

Sjå bilder og fakta frå dagens runde i Vinterserien junior kvinner i Stryn.


Toppscorar Vinterserien junior kvinner:


4 mål:
Marit Mardal, Sandane

3 mål:
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn
Julie Kandal, Sandane
Kristine Lothe Rustøen, Sandane 

1 mål:
Andrine Lødemel Bøe, Stryn
Martine Jacobsen, Sandane
Maria Sætre Veum, Sogndal
Martine Kvamme, Sandane
Trude Kveane, Sogndal

18.02 Resultat kampar i dag, søndag 18. februar


Jon Andre Thue scora to mål for Skavøypoll i dagens 3-1 seier mot Blindheim. Bildet er frå kampen mot Sandane 25. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G18 Start - Florø  3-1 (0-0)
1-0 Jostein Rudi (62. min)
1-1 Fredrik Indrebø-Langlo (68. min)
2-1 Sabaun Mir (82. min)
3-1 Lars fanebust (85. min)

Skavøypoll - Blindheim  3-1 (1-0)
1-0 Jon Andre Thue
1-1 Blindheim
2-1 Jon Andre Thue
3-1 Sujeevan Mohanarajah


Vinterserien junior kvinner, Stryn Stadion
Stryn - Sandane 1-5 (1-2)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (5. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (13. min)
1-2 Julie Kandal (18. min)
1-3 Martine Kvamme (38. min)
1-4 Kristine Lothe Rustøen (48. min)
1-5 Marit Mardal (50. min+1)

Sandane - Sogndal 2-1 (2-1)
0-1 Trude Kveane (5. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (18. min)
2-1 Marit Mardal (22. min)

Stryn - Sogndal 0-0 (0-0)

Tabell Vinterserien junior kvinner
Sandane   4  3 0 1  12-6  9
Stryn   4  1 2 1  4-6  5
Sogndal   4  0 2 2  2-6  1

Sjå bilder og fakta frå dagens runde i Vinterserien junior kvinner i Stryn.

18.02 Kampar i dag, søndag 18. februar

 
Det blir i dag spelt full runde i Vinterserien junior kvinner i Stryn.
Bildet er frå Stryn sin damekamp heime mot Tornado Måløy 8. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kl. 11.00 Nasjonal G18, Start - Florø, Sørlandshallen
Kl. 13.00 Treningskamp, Skavøypoll - Blindheim, Skavøypoll Stadion

Vinterserien junior kvinner, Stryn Stadion
Kl. 11.00 Stryn - Sandane
Kl. 13.00 Sandane - Sogndal
Kl. 15.00 Stryn - Sogndal

Resultat 1. runde Vinterserien junior kvinner
Sandane - Stryn 1-3 (0-0)

0-1 Andrine Lødemel Bøe
0-2 Kaisa Vollsnes Wemby
0-3 Kaisa Vollsnes Wemby
1-3 Martine Jacobsen

Sogndal - Stryn 0-0 (0-0)

Sogndal - Sandane 1-4 (1-2)
0-1 Marit Mardal
1-1 Maria Sætre Veum
1-2 Marit Mardal
1-3 Julie Kandal
1-4 Julie Kandal

Tabell Vinterserien junior kvinner
Stryn   2  1 1 0  3-1  4
Sandane   2  1 0 1  5-4  3
Sogndal   2  0 1 1  1-4  1

17.02 Lorent Callaku skal spele for Florø


Lorent Callaku i Florø sin treningskamp mot Strømmen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø Fotball melder på sine nettsider at Lorent Callaku har signert ei avtale som gjer han til Florøspelar i 2018-sesongen.


Florø Fotball skriv vidare på sine nettsider at med dette får Rognsø en offensiv spiller med fantastisk nærteknikk, og med noe så sjeldent som en strøken venstrefot. Lorent er allerede på plass i Florø og kommer også til å bli med laget på treningsleieren i Spania. Der kan vi desverre ikke love den største bløtkaken, selv om han fyller 20 år under oppholdet.

Den unge dansken kan fortelle at han er spent på overgangen fra storbyen København til lille Florø, men at han gleder seg til å ta fatt på oppgaven. Han likte seg godt når han var på prøvespill tidligere i vinter, og den friske havluften kan jo umulig gjøre skade.

Lorent startet å spille fotball i B73 Herslev. Deretter spilte han som ungdom i Greve fodbold før han gikk til Lyngby Boldklubb. Nå gleder vi oss til å se han i florødrakt. Det er bare å håpe at motstanderne kommer til å se mye til redningselskapet sin logo, i jakten på Lorent.

17.02 Resultat kampar i dag, laurdag 17. februar


Stian Heggelund, Kim Christian Liset og Erik Flataker var i dag med på
NFF Sogn og Fjordane sitt lag som vann 5-4 mot  NFF Rogaland.
Bildet er tatt etter kampen Skavøypoll - Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NFF Rogaland - NFF Sogn og Fjordane  4-5 (2-1)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Kim Christian Liset (2), Erik Hovden Flataker, Johan Johanessen Bakke og Martin Sætre

Grei - Kaupanger  1-1 (1-1)
1-0 Grei (27. min)
1-1 Silje Torvanger (39. min)

Førde - Brann 2  1-4 (1-2)
Mål Førde: Kristoffer Haaland Iversen

Tornado Måløy - Blindheim  1-1 (0-1)
0-1 Emil Karlsson (45. min)
1-1 Henrik Myhre (53. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Fjøra - Studentspretten  5-1
1-0 Espen Outzen
2-0 Malvin Gjerde
2-1 Fredrick Lindal
3-1 Malvin Gjerde
4-1 Malvin Gjerde
5-1 Malvin Gjerde
 
Åsane - Florø  0-0 (0-0)

Sogndal - Follese J17  9-0 (3-0)

1-0 Irene Steig
2-0 Camilla Livgård Jensen
3-0 Irene Steig
4-0 Amalie Hatlevoll
5-0 Camilla Livgård Jensen
6-0 Amalie Hauglund
7-0 Amalie Hatlevoll
8-0 Amalie Hatlevoll
9-0 Amalie Hauglund

17.02 Kampar i dag, laurdag 17. februar

 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 10.00 Nasjonal G14, NFF Rogaland - NFF Sogn og Fjordane, Karmøy
Kl. 12.00 Treningskamp damer, Grei - Kaupanger, Oslo
Kl. 13.00 Treningskamp, Førde - Brann 2, Sognahallen
Kl. 15.00 Treningskamp, Tornado Måløy - Blindheim, Måløy Stadion
Kl. 17.00 Treningskamp, Fjøra - Studentspretten, Sognahallen
Kl. 18.00 Treningskamp, Åsane - Florø, Vestlandshallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

16.02 Resultat kampar i dag, fredag 16. februar

 
Eid vann 3-1 heime mot Volda i dagens treningskamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Eid - Volda  3-1 (1-1)
1-0 Kristian Lefdal (15. min)
1-1 Kenneth Andre Hole (43. min)
2-1 Joakim Frislid Vedvik (70. min)
3-1 Espen Rosø (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal 2 - Brann 2  5-3 (3-1)
Mål Sogndal 2: Fredrik Flo, Anders Nord, Sixten Jensen, Mathias Sundberg og Erlend Hansen

Anga - Jølster  2-4 (0-1)
0-1 Andre Njøsen Norevik
0-2 Ola Vågane
1-2 Anga
2-2 Anga
2-3 Ola Vågane
2-4 Ola Vågane

16.02 Fire lag spelar i 6. divisjon avdeling 1



 

Fire lag skal denne sesongen spele i 6. divisjon avdeling 1. Det blir spelt kvadruppel serie, totalt 12 kampar på kvart lag.

Høyang 2
Kaupanger 2
Studentspretten 2
Årdal 2

Den fyrste serierunden blir spelt tysdag 24. april, medan sesongen blir avslutta tysdag 9. oktober.

1. serierunde, tysdag 24. april: 

Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Studentspretten 2 

2. serierunde, tysdag 8. mai: 

Kl. 19.00 Årdal 2 - Høyang 2
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Kaupanger 2

12. serierunde, tysdag 9. oktober:  

Kl. 19.00 Høyang 2 - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Årdal 2 - Studentspretten 2

16.02 Kampar i dag, fredag 16. februar

 
Eid spelar i ettermiddag treningskamp mot Volda på Eid Idrettspark.
Kristian Lefdal scora begge måla då Eid vann 2-0 mot Volda i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 18.00 Treningskamp, Sogndal 2 - Brann 2, Sognahallen
Kl. 19.00 Treningskamp, Eid - Volda, Eid Idrettspark
Kl. 19.00 Treningskamp, Anga - Jølster, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

15.02 Høyang vann 3-2 heime mot Førde 2


Marius Fossen Varden (til høgre) scora to mål i dagens kamp mot Førde 2.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Stryn 19. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


 

Høyang vann i ettermiddag 3-2 heime mot Førde 2 i ein treningskamp på kunstgrasbana på Sletta i Høyanger.

Krister Smaadal og Christian Helgehim gav Førde 2 leiinga 1-0 og 2-0, noko som også var pauseresultatet i kampen. I 2. omgang reduserte Sander Stølen Olsen til 1-2, før Marius Varden Fossen sikra seieren med to flotte scoringar. 

Høyang serieopnar årets 5. divisjon med heimekamp mot Jølster søndag 22. april. Førde 2 spelar sin fyrste kamp i 5. divisjon borte mot Sandane måndag 23. april. 


Høyang - Førde 2  3-2 (0-2)
0-1 Krister Smaadal, straffe
0-2 Christian Helgheim
1-2 Sander Stølen Olsen
2-2 Marius Varden Fossen
3-2 Marius Varden Fossen
 

15.02 Akeem Latifu har signert for Sogndal


Akeem Latifu og Eirik Bakke i Sogndal sin kamp mot Lillestrøm 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal melder på sine nettsider at Akeem Latifu og Sogndal Fotball har signert ei kontrakt som varer ut 2019-sesongen. 28-åringen frå Nigeria her tidligare her i Norge spelt for klubbane Strømsgodset, Hødd og Aalesund. 

- Vi har vore litt tynne på høgre back posisjonen no då Teniste og Pedersen dro til andre klubbar. Latifu vil vere ei viktig brikke for oss i sesongen som kjem. At vi henta Latifu no er spesielt med bakgrunn på det han har prestert i Hødd og Aalesund. Etter Aalesund har Latifu og spelt for fleire toppklubbar i utlandet, der han har fått god erfaring og speletid, seier Håvard Flo til Sogndal Fotball sine nettsider.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.




Akeem Latifu i Aalesund sin cupkamp borte mot Stryn 22. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Akeem Latifu i Hødd sin cupkamp borte mot TMFK 1. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.02 Finalen i Vinterserien JH blir spelt i Stryn


Stryn sitt lag som vann alle tre kampane i Vinterserien på Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

Stryn og Sogndal er klar for finalen i Vinterserien junior herrer. Stryn gjekk til topps i avdeling 1, medan Sogndal vann alle sine fire kampar i avdeling 2.

Sogndal er regjerande mester i Vinterserien junior herrer.

Finalen blir spelt på Stryn Stadion søndag 11. mars klokka 15.00.

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Jostein Haugland, Haugen og Abdinazir Mohamed Abdi, Eid

Vinterserien junior herrer er kvalifisering til NM G19 Telenor Cup 2018. NFF Sogn og Fjordane får med to lag i 1. runde, noko som medfører at begge finalelaga er kvalifisert til 1. runde i NM G19 Telenor Cup.

15.02 Høyang møter Førde 2 på Sletta


Høyang jublar etter at Mads Loftesnes utlikna til 1-1 borte mot Eid i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Høyang og Førde 2 spelar i dag treningskamp på Sletta i Høyanger.

Både Høyang og Førde 2 skal denne sesongen spele i 5. divisjon, etter at begge laga måtte ta den tungen veien ned frå 4. divisjon sist sesong. Førde 2 kom på 11. plass med 15 poeng, medan Høyang enda heilt sist med 13 poeng.

Kl. 19.00 Treningskamp, Høyang - Førde 2, Sletta i Høyanger


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

15.02 10 lag stiller i 6. divisjon avdeling 2


Askvoll/Holmedal er eit av 10 lag som spelar i 6. divisjon avdeling 2.
På bildet ser vi Rudi Aalen som laga laga tre mål i Askvoll/Holmedal sin
bortekamp mot Hornindal på Hornindal Idrettspark 14. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

10 lag spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 2.

Askvoll/Holmedal
Eikefjord
Florø 3
Fure
Førde 3
Gaular
Hyllestad/Dale 2
Svelgen
Tambarskjelvar
Tempo

Den fyrste serierunden i 6. divisjon avdeling 2 går av stabelen tysdag 17. april. Årets sesong blir avslutta med full serierunde tysdag 9. oktober.

1. serierunde, tysdag 17. april: 

Kl. 19.00 Florø 3 - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen - Førde 3
Kl. 19.00 Eikefjord - Fure
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Gaular  
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2 

2. serierunde, tysdag 24. april: 

Kl. 19.00 Fure - Florø 3
Kl. 19.00 Førde 3 - Eikefjord
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar 
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Svelgen 
Kl. 19.00 Gaular - Askvoll/Holmedal

18. serierunde, tysdag 9. oktober:  

Kl. 19.00 Førde 3 - Fure
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Gaular
Kl. 19.00 Eikefjord - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen - Askvoll/Holmedal

14.02 Sandane/breimsbygda vann 7-2 mot TMFK


Marit Mardal blei matchvinnar i kampen borte mot TMFK 22. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sandane/Breimsbygda vann i kveld 7-2 borte mot Tornado Måløy i ein treningskamp på Måløy Stadion.

Kristine Strøm (3), Marit Mardal (2) og Martine Kvamme (2) scora for Sandane/Breimsbygda, medan Beate Lillestøl og Lovise Silden sette inn TMFK sine mål.

Dommar: Ruben Petersen Heggen, Heia

Tornado Måløy - Sandane/Breimsbygda  2-7 (0-3)
0-1 Kristine Strøm (1. min)
0-2 Marit Mardal (2. min)
0-3 Kristine Strøm (13. min)
0-4 Kristine Strøm (56. min)
0-5 Martinne Kvamme (63. min)
1-5 Beate Lillestøl (65. min)
1-6 Martine Kvamme (71. min)
2-6 Lovise Silden (80. min)
2-7 Marit Mardal (82. min)

14.02 Thorsnes klar for National Women's Soccer League

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes skal denne sesongen spele i National Women's Soccer League. Thorsnes skal spele for klubben Utah Royals FC.

Utah Royals FC høyrer til i Salt Lake City. Laget spelar heimekampane sine på Rio Tinto Stadium, som har ein kapasitet på 20 231 tislkodarar. 

Seriestart i National Women's Soccer League er helga 24. og 25. mars. 

14.02 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise Isolde Stenevik og Linn-Mari Nilsen.
Foto: Privat

 

Tre jenter frå fylket er tekne ut i J19-landslagstroppen som skal spele 12-nasjonarsturnering på La Manga i starten av mars.

Dette er Linn-Mari Nilsen, Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde. Linn-Mari Nilsen spelar til daglig for Kaupanger, medan Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde spelar for Arna Bjørnar.

Norge sine motstandarar i turneringa er Frankrike, USA og Italia.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Karen Oline Sneve - KIL/Hemne
Kristin Rage - Klepp
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger
Silje Bjørneboe - Stabæk
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Sigrid Bloch-Hansen - Øvrevoll Hosle
Camilla Huseby - Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Malin Skulstad Sunde - Trondheims-Ørn
Linn Huseby - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Elin Åhgren Sørum - Trondheims-Ørn
Andrea Norheim - Piteå
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Jenny Kristine Røsholm Olsen - Lyn
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar

14.02 Spelar treningskamp på Måløy Stadion


Sandane/Breimsbygda sitt lag før treningskampen mot TMFK 6. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Tornado Måløy sitt damelag spelar i dag treningskamp mot Sandane/Breimsbygda. Kampen blir spelt på Måløy Stadion kl. 19.00.


Kl. 19.00 Treningskamp, TMFK - Sandane/Breimsbygda, Måløy Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.

14.02 Ni lag stiller i 6. divisjon avdeling 3


Dan Jøran Hafsås og Øystein Haugland i kampen mellom Eid 2
og Haugen på Eid Idrettspark 5. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ni lag spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 3.

Breimsbygda/Jølster 2
Eid 2
Flatraket/Skavøypoll 2
Haugen
Hyen
Oppstryn
Sandane 2
Stadlandet/Åheim
Tornado Måløy 2

Den fyrste serierunden i 6. divisjon avdeling 3 går av stabelen tysdag 24. april. Årets sesong blir avslutta med full serierunde tysdag 9. oktober.

1. serierunde, tysdag 24. april: 

Kl. 19.00 Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Sandane 2 (Kan bli flytta til helg)

2. serierunde, tysdag 1. mai : 

Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Sandane 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Haugen

29. april kl. 15.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet/Åheim

18. serierunde, tysdag 9. oktober:  

Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Haugen - Sandane 2
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Eid 2 
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2



Andreas Kvernevik storspelte mellom stengene då Flatraket/Selje 2 snudde 0-1 til seier 4-1 heime mot Haugen på Naustteigen Stadion 11. august.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.02 Norge G18 vann 3-0 mot Polen


Brødrene Amble Haugen under juleturneringa i Stryn 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2014.

Sjå filmen frå juleturneringa i Stryn 2014.

Sander Amble Haugen og det norske G18-landslaget vann i dag 3-1 mot Polen på La Manga. Amble Haugen blei bytta inn for to-målsscorar Tobias Christensen knappe 20 minutt før full tid.

Neste samling for det norske G18-landslaget er midt i juni. Då står mellom anna kampar mot Japan, Tsjekkia og Portugal på programmet.  

Polen - Norge  1-3 (0-2)
0-1 Tobias Christensen (15. min)
0-2 Tobias Christensen (25. min)
0-3 Eirik Opheim Moldenes (55. min)
1-3 Adrian Benedyczak (72. min)

Gult kort: Tobias Christensen og Halldor Østervold Stenevik, Norge

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson (Mads H. Christiansen 46. min)
Eirik Opheim Moldenes
Erik Tobias Tangen Sandberg
Jonas Tillung Fredriksen (Sebastian Jarl 90. min)
Emil Kalsaas (Robert B. Williams 22. min)(Jørgen Vedal Sjøl 67. min)
Jesper Norman Daland
Mikael Birk Giæver Ugland
Markus Solbakken (Anas Farah Ali 73. min)
Halldor Østervold Stenevik (Sigurd Grønli 90. min)
Tobias Christensen (Sander Amble Haugen 73. min)
Jørgen Strand Larsen

13.02 Tenden scora ekte hat-trick på under to minutt


Johannes Garlid Tenden blir gratulert av Håvard Kroken etter ei av
sine seks scoringar mot Balestrand under Vinterserien på Sandane.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

Johannes Garlid Tenden blei den store spelaren med seks scoringar mot Balestrand, då Stryn sikra seg avdelingseieren i Vinterserien junior herrer søndag.

At ein spelar scorar seks mål i ein kamp er vel ikkje sensasjonelt, men når kampane i Vinterserien blir spelt over 1x45 minutt er dette ein enda bedre prestasjon.

Men den aller største prestasjonen gjorde Johannes Garlid Tenden heilt på slutten av kampen. Då scora 15-åringen ekte hat-trick på berre 1 minutt og 48 sekund.

Johannes Garlid Tenden blei toppscorar i Vinterserien junior herrer avdeling 1 med totalt sju scoringar.

7 mål:
Johannes Garlid Tenden, Stryn 

6 mål:
Håvard Kroken, Stryn

2 mål:
Marius Rauset, Stryn
Abraham Johnny, Stryn
Sondre Myre Silden, Tornado Måløy

1 mål:
Lasse Ramberg, Balestrand
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy
Edin Myhre, Sandane
Henrik Myhre, Tornado Måløy
Peter Andreas Endresen, Balestrand
Alexander Gudni Jakobsson, Stryn
Stian Frøysa, Stryn
Eirik Rauset, Sandane
Stian Olsbø, Stryn
Peter Frausing, Stryn
Natnael Belete Seifo, Balestrand
Stefan Misic, Tornado Måløy
Tom Rune Sæle, Balestrand
Gudmund Bjotveit, Sandane

I tillegg blei det scora eit sjølvmål i turneringa.

13.02 Lagleiarmøter aldersbestemt og 6. divisjon


Stort oppmøte på fjorårets lagleiarmøte på Nordfjordeid.

Denne veka arrangerar NFF Sogn og Fjordane lagleiarmøter for lagleiarar i aldersbestemt fotball og 6. divisjon. Det blir arrangert eit møte i Nordfjord, eit møte i Sunnfjord og eit møte i Sogn.

Det vert møte på følgjande stadar:

NORDFJORD: 
Tysdag 13. februar kl. 17.30 Klubbhuset på Eid Stadion

SUNNFJORD:
Onsdag 14. februar kl. 17.30 Klubbhuset til Førde (Hafstadparken)

SOGN:
Torsdag 15. februar kl. 17.30 Auditorium AF 2, Fosshaugane, Sogndal

 




13.02 Hornindal uten seniorlag (11'ar) i 2018-sesongen


Hornindal sitt lag under Honndalscupen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 8. april 2016.

Hornindal stiller denne sesongen ikkje herrelag (11'ar) i serien. Til tross for at Hornindal ikkje er den heilt store plassen har dette kun skjedd to gongar tidligare sidan krigen.

Hornindal enda sist sesong på 6. plass i 6. divisjon avdeling 3.

Hornindal stiller 7'ar lag for herrer denne sesongen, og ein tek sikte på å stille med 11'ar-lag igjen i 6. divisjon allereie neste sesong.


Totalt 23 lag stiller denne sesongen i 6. divisjon. Dette er eit lag meir enn i 2017-sesongen.

Av desse 23 er 11 frå Sunnfjord, åtte frå Nordfjord og fire i frå Sogn. I tillegg er samarbeidslaget Hyllestad/Dale 2 både frå Sogn og Sunnfjord.

Sunnfjord:
Askvoll/Holmedal
Breimsbygda/Jølster 2
Eikefjord
Florø 3
Fure
Førde 3
Gaular
Hyllestad/Dale 2
Svelgen
Tambarskjelvar
Tempo

Nordfjord:
Eid 2
Flatraket/Skavøypoll 2
Haugen
Hyen
Oppstryn
Sandane 2
Stadlandet/Åheim
Tornado Måløy 2

Sogn:
Høyang 2
Kaupanger 2
Studentspretten
Årdal 2

Sogn/Sunnfjord:
Hyllestad/Dale 2


12.02 Stine og Elise tekne ut på kvinnelandslaget



 

Stine Pettersen Reinås og Elise Thorsnes er begge tekne ut i kvinnelandslaget sin tropp til samlinga på Algarve i slutten av månaden.

Norge skal under oppholdet spele kampar mot Australia, Portugal og Kina. I tillegg ventar til slutt ein plasseringskamp.  

Troppen:

Ingrid Hjelmseth, Stabæk Fotball
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Ingrid Ryland, Djurgårdens IF
Stine Pettersen Reinås, Vålerenga Fotball
Ina Gausdal, Kolbotn IL
Elise Hove Thorsnes, Canberra United FC
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Ingvild Landvik Isaksen, F.C. Juventus
Ingrid Marie Spord, SSDARL Fiorentina Womens FC
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Kristine Minde, VfL Wolfsburg
Caroline Graham Hansen, VfL Wolfsburg
Synne Sofie Kinden Jensen, Stabæk Fotball
Lisa-Marie Karlseng Utland, FC Rosengård Dam
Guro Reiten, LSK Kvinner
Isabell Lehn Herlovsen, Jiangsu Suning Ladies FC
 

12.02 Dette har folk tippa i OL-konkurransen



Totalt 111 personar har sendt inn svar på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.  

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Klikk her for å sjå kva alle har tippa i denne konkurransen.




12.02 Norge G18 møtte Tsjekkia på La Manga


Sander Amble Haugen i Stryn sin kamp mot Bergsøy 13. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sander Amble Haugen spelte fyrste drøye timen då Norge G18 i går tapte 1-0 mot Tsjekkia på La Manga. Vikingspelaren blei bytta ut med Markus Solbakken drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Norge G18 avsluttar oppholdet på La Manga med kamp mot Poelen i morgon klokka 18.00.

Tsjekkia - Norge  1-0 (1-0)
1-0 David Zima (24. min)

Gult kort: Erik Botheim og Jesper Norman Daland, Norge

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Robert Behson-Courage Williams
Colin Rösler (Erik Tobias Tangen Sandberg 46. min)
Jesper Norman Daland
Jørgen Vedal Sjøl (Eirik Opheim Moldenes 62. min)
Sander Amble Haugen (Markus Solbakken 62. min)
Mikael Birk Giæver Ugland
Sebastian Jarl (Jonas Tillung Fredriksen 87. min)
Anas Farah Ali
Erik Botheim (Jørgen Strand Larsen 62. min)
Sigurd Grønli (Halldor Østervold Stenevik 62. min)

 


Sander A. Haugen i duell med Michael Barrantes i cupkampen mot Aafk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.02 Stryn klar for finalen i Vinterserien junior herrer


Stryn sitt lag som vann alle tre kampane i Vinterserien på Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

 

Stryn er klar for finalen i Vinterserien junior herrer. Det blei klart etter at 2. runde i Vinterserien junior herrer avdeling 1 gjekk av stabelen i Sandane Idrettspark i går.

Stryn vann alle sine tre kampar, og vann Vinterserien junior herrer avdeling 1 føre Tornado Måløy, Sandane og Balestrand.

Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior herrer på Sandane 11. februar.

Resultat 2. runde Vinterserien junior herrer avdeling 1
Stryn - Tornado Måløy  2-0
1-0 Håvard Kroken (17. min)
2-0 Marius Rauset (23. min)

Tornado Måløy - Balestrand 1-1 
0-1 Lasse Ramberg (21. min)
1-1 Fridjon Mortensen (43. min)

Sandane - Balestrand 1-0 
1-0 Edin Myhre (37. min)

Sandane - Tornado Måløy 2-2
0-1 Sjølvmål (24. min)
1-1 Abraham Johnny, straffe (31. min)
2-1 Abraham Johnny (34. min)
2-2 Henrik Myhre (43. min)

Balestrand - Stryn 1-7 
1-0 Peter Andreas Endresen (8. min)
1-1 Johannes Garlid Tenden (12. min)
1-2 Alexander Gudni Jakobsson (19. min)
1-3 Johannes Garlid Tenden (30. min)
1-4 Johannes Garlid Tenden (32. min)
1-5 Johannes Garlid Tenden (37. min)
1-6 Johannes Garlid Tenden (38. min)
1-7 Johannes Garlid Tenden (39. min)

Stryn - Sandane 1-0
1-0 Stian Frøysa (43. min)


Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 1
Stryn   6  5 1 0  19-2  16
Sandane   6  2 3 1  5-4  9
Tornado Måløy   6  1 3 2  6-12  6
Balestrand   6  0 1 5  4-16  1

12.02 Førde 1 møter Høyang i Hafstadparken - AVLYST


Ragnar Åmot er dommar i dagens kamp i Hafstadparken.
Bildet er frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


 

Førde 1 møter i ettermiddag Høyang i vinterserien junior herrer avdeling 2. Kampen blir spelt i Hafstadparken klokka 19.00.

Kl. 19.00, Vinterserien JH avdeling 2, Førde 1 - Høyang, Hafstadparken

NB! DENNE KAMPEN ER AVLYST PÅ GRUNN AV SNØ !

Sogndal er avdelingsvinnar i vinterserien junior herrer avdeling 2 etter å ha vunne alle sine fire kampar.

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   4  4 0 0  28-7  12
Årdal   4  2 0 2  7-9  6
Førde 1   3  1 0 2  8-7  3
Førde 2   4  1 0 3  7-12  3
Høyang   3  0 0 3  3-18  0


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

11.02 Resultat kampar i dag, søndag 11. februar


Eid jublar etter scoring i dagens treningskamp mot Ørsta.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Vinterserien junior herrer avdeling 1, Sandane Idrettspark
Stryn - Tornado Måløy  2-0
Tornado Måløy - Balestrand 1-1 
Sandane - Balestrand 1-0 
Sandane - Tornado Måløy 2-2
Balestrand - Stryn 1-7 
Stryn - Sandane 1-0

Fakta og bilder frå dagens kampar i Vinterserien kjem måndag.

Treningskampar
NFF Sogn og Fjordane J16 - Kaupanger damer  0-6 (0-4)
Mål Kaupanger: Åshild Hereid Haugen (2), Henriette Jagedal, Marta Dalaker, Ylinn Tennebø og Marie Ruud Pettersen

Eid - Ørsta 6-1 (5-0)
1-0 Kristian Lefdal (4. min)
2-0 Joakim Vedvik (7. min)
3-0 Kristian Lefdal (14. min)
4-0 Vebjørn Høynes (19. min)
5-0 Simen Lefdal (40. min)
5-1 Knut Erik Myklebust, straffe (51. min)
6-1 Kristian Lefdal (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

11.02 Kampar i dag, søndag 11. februar


Sandane jublar etter at Eirik Rauset utlikna til 1-1 mot Tornado Måløy i 1. runde i Vinterserien junior herrer avdeling 1 i Stryn 14. januar.
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar. 

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Hafstadparken

Vinterserien junior herrer avdeling 1, Sandane Idrettspark
Kl. 11.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 12.00 Tornado Måløy - Balestrand
Kl. 13.00 Sandane - Balestrand
Kl. 14.00 Sandane - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Balestrand - Stryn
Kl. 16.00 Stryn - Sandane

Tabell Vinterserien junior herrer
Stryn   3  2 1 0  9-1  7
Sandane   3  1 2 0  2-1  5
Tornado Måløy   3  1 1 1  3-7  4
Balestrand   3  0 0 3  2-7  0

Treningskampar
Kl. 13.30 NFF Sogn og Fjordane J16 - Kaupanger damer, Hafstadparken
Kl. 16.00 Eid - Ørsta, Eid Idrettspark


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

10.02 Folk trur Norge tar 12,1 gull i OL



Totalt 111 personar har sendt inn svar på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea.

Den mest optimistiske har tippa at Norge tek 20 gull, medan snittet på tipsa på antall gull ligg på 12,1 gullmedaljar.

Komplett oversikt over kva alle har tippa blir lagt ut i morgon.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.



10.02 Resultat kampar i dag, laurdag 10. februar


Sindre Rørvik scora eit mål i Kaupanger sin 3-1 seier mot Vik.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Kaupanger Stadion 28. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Treningskampar:
Dale - Studentspretten  1-3 (1-1)
1-0 Lasse Holm
1-1 Kristian Ask
1-2 Delegue Lukungu
1-3 Ruben Kvalsvik

Fjøra - Florø G19  9-1 (7-0)
1-0 Malvin Gjerde (2. min)
2-0 Andreas Lereim Olsen (13. min)
3-0 Andreas Lereim Olsen (17. min)
4-0 Malvin Gjerde (21. min)
5-0 Espen Outzen (36. min)
6-0 Malvin Gjerde  (39. min)
7-0 Kenneth Skjerven (45. min)
8-0 Steffen Olsen  (62. min)
9-0 Andreas Lereim Olsen (72. min)
9-1 Torje Naustdal (74. min)

Nest Sotra - Førde  7-2 (4-1)
0-1 Vegard Savland
1-1 Petter Martinsen
2-1 Joachim Edvardsen
3-1 Joachim Westrheim
4-1 Alexander Dang
5-1 Ståle Steen Sæthre
6-1 Joachim Westrheim
6-2 Øystein Myrkaskog
7-2 Sjølvmål

Kaupanger - Vik  3-1 (1-1)(2-0)(0-0)
0-1 Sondre Skjerven
1-1 Severin Halland
2-1 Håvard Takle Sanden
3-1 Sindre Rørvik

Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal - Førde 2   2-0 (1-0)
1-0 Sigvart Galborgen Stenehjem
2-0 Sigvart Galborgen Stenehjem

Årdal - Førde 1, Jotun Stadion

10.02 Kampar i dag, laurdag 10. februar


Joar Tryti er tilbake i Vikdrakta i dagens kamp mot Kaupanger.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 29. september 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Enivest Fotballskule J13 og G13, Eid Idrettspark

Kl. 13.30 Treningskamp, Dale - Studentspretten
Kl. 13.30 Treningskamp, Fjøra - Florø, Sognahallen
Kl. 17.00 Treningskamp, Nest Sotra - Førde, Sotrahallen
Kl. 18.00 Treningskamp, Kaupanger - Vik, Sogndal

Kl. 13.00 Vinterserien JH avdeling 2, Årdal - Førde 1, Jotun Stadion
Kl. 16.00 Vinterserien JH avdeling 2, Sogndal - Førde 2, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

09.02 Årdal ny hovudtrenar for Jølster  


Thomas Flatebø og Øyvind Årdal før heimekampen mot Sandane 22. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Øyvind Årdal blir ny hovudtrenar for Jølster sitt herrelag i 5. divisjon. Årdal tek over etter Thomas Flatebø som har vore hovudtrenar for Jølster dei to siste sesongane.

Øystein Årdal får med seg Ole Martin Eide og Jan Asle Bolset i trenarteamet denne sesongen. Alle desse tre har vore med i trenarteamet til Thomas Flatebø og Jølster dei to siste sesongane. 

Jølster, som sist sesong enda på 7. plass i 5. divisjon, serieopnar borte mot Høyang søndag 22. april.

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 20 17 0 3 85 - 32 51
Kaupanger 20 14 1 5 69 - 30 43
Sandane 20 10 2 8 57 - 46 32
Balestrand 20 10 2 8 55 - 53 32
Syril 20 10 1 9 56 - 59 31
Fjøra 2/SIL 3 20 9 2 9 48 - 55 29
Jølster 20 9 1 10 49 - 42 28
Stryn 2 20 7 4 9 49 - 61 25
Selje 20 7 3 10 54 - 58 24
Bjørn 20 5 3 12 39 - 65 18
Gaular 20 1 3 16 20 - 80 6

09.02 SISTE FRIST Å TIPPE NORGE SIN INNSATS I OL !



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

NB! Siste frist for å sende inn svar er i kveld klokka 23.59.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


09.02 Amble Haugen i startellevaren mot Romania


Sander A. Haugen i duell med Michael Barrantes i cupkampen mot Aafk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sander Amble Haugen var i startellevaren då Norge G18 i dag spelte uavgjort 1-1 mot Romania på La Manga. Dette var Amble Haugen sin fyrste landskamp sidan Norge G15 vann 3-1 mot Sverige 17. september 2015.

Johan Hove, som er med Sogndal på treningsleir på Gran Canaria, har meldt forfall til Norge G18 sine landskampar på La Manga mot Tsjekkia, Polen og Romania.

Romania - Norge  1-1 (1-0)
1-0 Antonio Sefer (8. min)
1-1 Erik Botheim, straffe (69. min)

Gult kort: Erik Botheim, Norge

Norge:
Mads Hedenstad Christiansen
Eirik Opheim Moldenes
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler (Jesper Norman Daland 60. min)
Robert Behson Courage Williams (Jørgen Vedal Sjøl 60. min)
Sander Amble Haugen (Mikael Birk Giæver Ugland 60. min)
Jonas Tillung Fredriksen
Markus Solbakken
Tobias Christensen (Anas Farah Ali 70. min)
Halldor Østervold Stenevik (Sigurd Grønli 70. min)
Erik Botheim (Jørgen Strand Larsen 70. min)

 


Sander Amble Haugen og Johan Hove under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014 på Sandane.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.        


09.02 Samling 3 - Enivest Fotballskule 2018 


Frå jentene si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.


 

Denne  helga går den tredje av i alt fem helgar med Enivest Fotballskule av stabelen her i fylket.

Enivest Fotballskule blir gjennomført sonevis Sogn, Sunnfjord og Nordfjord. Samlingane i Sogn blir i Sogndal, samlingane i Sunnfjord går av stabelen i Førde, medan samlingane i Nordfjord er på Nordfjordeid.

Denne helga er samlinga i Sogndal fredag 9. februar, på Nordfjordeid laurdag 10. februar og i Førde søndag 11. februar.


Samlingar Nordfjord:
Fredag 5. januar
Laurdag 27. januar
Laurdag 10. februar
Fredag 23. februar
Søndag 18. mars

Samlingar Sunnfjord:
Laurdag 6. januar
Fredag 26. januar
Søndag 11. februar
Laurdag 24. februar
Fredag 16. mars

Samlingar Sogn:
Søndag 7. januar
Søndag 28. januar
Fredag 9. februar
Søndag 25. februar
Laurdag 17. mars

Når Enivest Fotballskule 2018 er avslutta, vil NFF Sogn og Fjordane ta ut tre sonelag som i perioden april-november skal delta i Enivestserien 2018.



Frå gutane si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.



Frå jentene si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


Frå gutane si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


08.02 Stryn vann 8-0 heime mot Tornado Måløy


Karoline Nordheim Otterdal scora fire mål i dagens kamp mot TMFK  
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i kveld 8-0 heime mot Tornado Måløy i ein treningskamp på Stryn Stadion. Karoline Nordheim Otterdal (4), Hedda Vatn Øvreberg (2), Olivia Vollsnes Wemby og Mariell Taraldset scora Stryn sine mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Tornado Måløy  8-0 (7-0)
1-0 Karoline Nordheim Otterdal (1. min)
2-0 Karoline Nordheim Otterdal (7. min)
3-0 Hedda Vatn Øvreberg (8. min)
4-0 Karoline Nordheim Otterdal (14. min)
5-0 Karoline Nordheim Otterdal (24. min)
6-0 Olivia Vollsnes Wemby (27. min)
7-0 Mariell Taraldset (29. min)
8-0 Hedda Vatn Øvreberg (56 min)

Dommar: Olav Næss, Stryn

Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Kort: Ingen

Stryn:
Anna Sofie Auflem
Tuva Fredheim
Katrin Oppheim
Hege-Renate Glosvik Espeland
Maria Belinda Bergset
Hedda Vatn Øvreberg
Andrine Lødemel Bøe
Vilde Hammer Bergh
Olivia Vollsnes Wemby
Karoline Nordheim Otterdal
Mariell Taraldset

Innbyttar:
Siv Visnes

Tornado Måløy:
Tove Lill Hjertenes
Felicia Nordpoll
Rakel Televik Blaalid
Ida Apneseth
Lovise Silden
Kaja Hoddevik
Sara Hove
Silje Olin Myhre
Cathrine Eriksen Vedvik
Rikke Jenssen Kalvø

Innbyttarar:
Kine Rundereim
Eline Silden

08.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


08.02 Kvalifisering NM J16 Telenor Cup 2018


Stryn spelar borte mot Sandane i 1. runde i kvalifiseringa til NM J16.
Bildet er tatt etter seieren mot Sandane i kvalifiseringa til NM J16 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogn og Fjordane får med eit lag i NM J16 Telenor Cup 2018.

Fem lag har meldt seg på kvalifiseringa om denne eine plassen.

Dette er Sogndal, Førde, Sandane, Stryn og Vik.

Vik får etter loddtrekning walkover i 1. runde.

Runde 1:  
Kamp 1: onsdag 28. februar kl. 19.00 Førde - Sogndal
Kamp 2: onsdag 28. februar kl. 19.00 Sandane - Stryn

Vinnarlaga i runde 1 pluss Vik spelar enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM J16 Telenor Cup 2018.

Datoane for dei tre kampane i denne serien er onsdag 14. mars, onsdag 21. mars og fredag 6. april. 

08.02 Kvalifisering NM G16 Telenor Cup 2018

  
Florø sitt lag som vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
   

Seks lag er med i kvalifiseringa om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2018.

Dette er Florø, Jotun, Førde, Stryn, Sogndal og Sandane.

Runde 1:  
Kamp 1: onsdag 28. februar kl. 19.00 Florø - Førde
Kamp 2: onsdag 28. februar kl. 19.00 Jotun - Sogndal
Kamp 3: onsdag 28. februar kl. 19.00 Stryn - Sandane 

Vinnarlaga i Runde 1 skal spele enkel serie om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup.

Datoane for dei tre kampane i denne serien er onsdag 14. mars, laurdag 24. mars og onsdag 11. april. 

08.02 Kampar i dag, torsdag 8. februar


Stryn møter i ettermiddag TMFK til treningskamp på Stryn Stadion.
Bildet er frå seriekampen Stryn - TMFK 28. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 19.00 Treningskamp damer, Stryn - Tornado Måløy, Stryn Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

07.02 Terminliste 3. divisjon kvinner


Emilie Volle og Tornado Måløy serieopnar heime mot Studentspretten.
Bildet er frå heimekampen mot Balestrand 27. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Terminlista for årets 3. divisjon kvinner er no klar.

11 lag deltek i årets sesong, og det blir spelt dobbel serie. 

Fyrste kamp i 2018-sesongen går mellom Tornado Måløy og Studentspretten på Måløy Stadion søndag 8. april. (Flytta frå 8. serierunde)

Sesongen blir avslutta med fullserierunde fredag 26. oktober.

1. serierunde:
Tysdag 10. april:
Kl. 19.00 Jotun - Balestrand

Fredag 13. april:

Kl. 19.00 Førde - Studentspretten
Kl. 19.00 Stryn - Sandane/Breimsbygda

Laurdag 14. april:
Kl. 15.00 Høyang - Tornado Måløy

Søndag 15. april
Kl. 15.00 Sogndal - Kaupanger 2

2. serierunde:
Onsdag 18. april:

Kl. 19.00 Studentspretten - Høyang

Fredag 20. april:

Kl. 19.00 Tornado Måløy - Stryn
Kl. 19.00 Balestrand - Førde
Kl. 19.00 Sandane/Breimsbygda - Sogndal

Måndag 23. april:

Kl. 19.00 Vik - Kaupanger 2

22. serierunde:
Fredag 26. oktober:

Kl. 19.00 Sogndal - Vik
Kl. 19.00 Stryn - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Jotun - Studentspretten
Kl. 19.00 Førde - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Høyang - Sandane/Breimsbygda

Sjå heile terminlista her.


 


Karoline Nordheim Otterdal fastsette sluttresultatet til 2-2 i Stryn sin heimekamp mot Sandane/Breimsbygda 20. august 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


07.02 Resultat kampar i dag, onsdag 7. februar 


Kristian Bell scora eit mål og hadde ein målgivande i dagens kamp mot
Førde. Bildet er frå juniorkampen Førde - Florø 23. november 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Las Palmas 2 - Sogndal  1-2 (0-1)
0-1 Markus Brændsrød
1-1 Las Palmas 2
1-2 Ulrik Fredriksen

Førde - Florø  3-4 (2-1)
0-1 Kaddu Aton (8. min)
1-1 Simen Stølen (27. min)
2-1 Kristian Bell (41. min)
2-2 Stefan Aase (58. min)
3-2 Johan Skorge (68. min)
3-3 Stefan Aase (76. min)
3-4 Aruna Ntege Cone (80. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Kampen mellom Førde 1 - Høyang i Vinterserien junior herrer avdeling 2 blei avlyst på grunn av at Høyang ikkje kunne stille lag.

07.02 Kampar i dag, onsdag 7. februar


Florø spelar i ettermiddag treningskamp mot Førde.
Bildet er frå treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 13.15 Las Palmas 2 - Sogndal 
Kl. 18.00 Treningskamp, Førde - Florø, Hafstadparken
Kl. 20.00 Vinterserien JH avdeling 2, Førde 1 - Høyang, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

06.02 Dale Fotball arrangerar Extra Cup Dale


Frå den fyrste turneringa i Fjalerhallen i januar.
Foto: Dale Fotball


Dale Fotball arrangerar laurdag 3. mars futsalturnering for gutar og jenter fødde i 2009, 2010 og 2011.

Turneringa som går av stabelen i Fjalerhallen blir arrangert som 3'ar fotball. Turneringskonseptet er det fyrste av sitt slag i Sogn og Fjordane, og blei for fyrste gong arrangert i januar. Basert på gode tilbakemeldingar har Dale Fotball bestemt seg for å gjere dette til eit årlig arrangement, med ei turnering før jul og to på nyåret.

Det blir spelt kampar på åtte minutt, og alle laga får minimum fire kampar.

Påmeldingsfrist er sett til torsdag 22. februar.


 


Frå den fyrste turneringa i Fjalerhallen i januar.
Foto: Dale Fotball


06.02 Norge G16 spelte turnering i Portugal


Norge sitt lag før kampen mot Portugal.
Sjå bilder frå Norge sine kampar under turneringa. 



Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna har skrive om på nettsida for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan spelte G16-landslaget til Norge firenasjonarsturnering i Portugal. Stårheimaren Eivind Daniel Røed var kaptein på det norske laget som i turneringa spelte kampar mot Spania. Portugal og Skottland.

Sjå bilder frå Norge sine kampar under turneringa. 


Noreg sin Tropp:
Mushaga Bakenga - Rosenborg BK
Aslak Falck - Viking FK
Ruben Gabrielsen - FK Toten
Fredrik Gulbrandsen - Lillestrøm SK
Fredrik Haugen - Løv-Ham Fotball
Markus Henriksen - Rosenborg BK
Mergim Hereqi - Strømsgodset IF
Markus Hermo - Røros IL
Joshua King - Manchester United
Håkon Kjæve - Tromsø IL
Kristoffer L. Løkberg - Strindheim Anders Næs - Rosendal TL
Eivind Daniel Røed - Eid IL
Joackim Riis Rønnevig - Bærum SK
Torje Slettli - FK Landsås
Aleksander Solberg - Hammerfest FK
Simen Tollefsen - Drøbak/Frogn 
Krister Wemberg - Moss FK

Portugal - Norge  2-1 (1-1)
1-0 Mushaga Bakenga (17. min)
1-1 Portugal (25. min)
2-1 Portugal (61. min)

Spania-Norge 5-1 (3-0)
1-0 Pablo Garcia (2. min)
2-0 Boria Tomas (5. min)
3-0 Francisco Soares (27. min)
4-0 Ivan Campeni (43. min)
5-0 Iker Gomi (75. min)
5-1 Alexander Hassum (80. min)

Skottland-Norge 2-2 (1-0)
1-0 James Keatings (28. min)
1-1 Joshua King (50. min)
1-2 Mushaga Bakenga (58. min)
2-2 James Keating (80. min)

 


Eivind Daniel Røed i kampen mot Portugal.


Kaptein Eivind Daniel Røed før kampen mot Spania.


Norge sitt lag før kampen mot Spania.


Norge jublar etter scoring i kampen mot Skottland.


Markus Henriksen, Rosenborg og Joshua King, Manchester United
etter Norge sin kamp mot Skottland.


06.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


06.02 Vinterserien junior herrer avdeling 1


Håvard Kroken er toppscorar med fem mål etter fyrste runde i Stryn.
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar. 


Stryn er i føringa i Vinterserien junior herrer avdeling 1 etter fyrste runde i Stryn 14. januar. Med to seierar og ein uavgjort toppar Stryn tabellen to poeng føre Sandane.

Den andre og siste turneringa i Vinterserien junior herrer avdeling 1, som blir spelt på Sandane, er flytta frå laurdag 10. februar til søndag 11. februar. 

Kampoppsett, Sandane Idrettspark, søndag 11. februar
Kl. 11.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 12.00 Tornado Måløy - Balestrand
Kl. 13.00 Sandane - Balestrand
Kl. 14.00 Sandane - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Balestrand - Stryn
Kl. 16.00 Stryn - Sandane

Tabell Vinterserien junior herrer
Stryn   3  2 1 0  9-1  7
Sandane   3  1 2 0  2-1  5
Tornado Måløy   3  1 1 1  3-7  4
Balestrand   3  0 0 3  2-7  0

 


Sandane jublar etter at Eirik Rauset utlikna til 1-1 mot Tornado Måløy.


05.02 Thea Bjelde har forlenga med Arna Bjørnar


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thea Bjelde har skrive ny avtale med Toppserieklubben Arna Bjørnar.

17-åringen frå Sogndal har sidan sommaren 2016 spelt for Arna Bjørnar. Midtbanespelaren står bokført med 10 kampar og eit mål for Arna Bjørnar i Toppserien. Før Bjelde reiste til Arna Bjørnar spelte ho kampar for Sogndal og Kaupanger.

Thea Bjelde står bokført med 33 landskampar og seks mål, fordelt på J15, J16, J17 og J19-landslaget.

05.02 Robert Kling har skrive under for Florø


Robert Kling i treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø Fotball melder på sine nettsider at Robert Kling har skrive to-års kontrakt med Florø.

Florø Fotball skriv dette om sin nye spelar:
Kling har imponert på prøvespill i Florø, og nå er det klart at han blir med Florø inn i andre sesong i OBOS-ligaen. Kling er opprinnelig fra Karmøy, men har de siste årene spilt i FK Haugesund. I FKH fikk Kling erfaring fra høyeste nivå, der han spilte sju kamper i eliteserien og i 2017 ble det to cupkamper.

Robert Kling vil bli en forsterkning i midtbaneleddet til Florø, noe vi også har sett i treningskampene han har spilt mot Sogndal, Strømmen og Nest-Sotra. Vi ser frem til å ha Kling på laget. Vi ønsker Robert velkommen til oss i Florø.

05.02 Kaupanger møter Fyllingsdalen i cupen


Kaupanger jublar for opprykk til 1. divisjon.
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM kvinner.

Kaupanger som er einaste klubben frå Sogn og Fjordane er sett opp med bortekamp mot Fyllingsdalen.

Kampdato for fyrste runde er sett til tysdag 1. mai eller onsdag 2. mai. 


1. runde NM kvinner 2018:
Gimletroll – Amazon Grimstad
Snøgg – Urædd
Lier – Nanset
Hallingdal – Hønefoss
Lyngdal – Hinna (Lyngdal har trekt laget)
Bryne – Haugar
Fyllingsdalen – Kaupanger
Fana – Åsane
Herd – Fortuna
Molde – Sunndal
Orkanger – Kil/Hemne
Frigg – Byåsen
Sarpsborg 08 – Grei Kvinner Elite
Kongsvinger – Fart
Raufoss – Øvrevoll Hosle
Bossmo/Yttern – Innstrandens
Sortland – Medkila
Mjølner – Fløya
Tromsø – Tromsdalen
Polarstjernen – Bossekop

05.02 Førde med flest lag i sluttspelet i KM Futsal


Førde 2 gjekk heilt til topps i klasse J19 under fjorårets KM-innandørs.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

 

Førde er den klubben som har med flest lag under årets sluttspel i KM Futsal aldersbestemt. Sunnfjordklubben er kvalifisert med 13 lag til sluttspelet. Stryn er den neste klubben på lista med åtte lag. Deretter følger Eid, Jotun, Sandane og Vik med seks lag kvar. 

Totalt 101 lag frå 29 forskjellige klubbar er klar for sluttspelet som går av stabelen i Trivselshagen på Sandane laurdag 3. og søndag 4. mars.

13 lag:
Førde

8 lag: Stryn

6 lag:
Eid, Jotun, Sandane og Vik

5 lag:
Gaular, Kaupanger og Tambarskjelvar

4 lag:
Høyang

3 lag:
Askvoll/Holmedal, Bjørn, Dale, Hafslo, Jølster, Sogndal og Syril

2 lag:
Breimsbygda, Florø, Lærdal og Tornado Måløy

1 lag:
Atløy, Balestrand, Hyllestad/Lavik, Hornindal, Hyllestad, Selje, Skavøypoll og Svelgen

05.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


04.02 Desse laga er klare for KM-sluttspelet i Futsal


Eid sitt lag i klasse G13 er klar for sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt.
Foto: privat

 

Det blei i helga spelt kvalifisering til KM Futsal aldersbestemt i Øvre Årdal, Gaupne, Førde, Dale og Svelgen.

Heile 101 lag er klar for sluttspelet som går av stabelen laurdag 3. og søndag 4. mars i Trivselshagen på Sandane.
 
Her er oversikten over kva lag som er vidare til sluttspelet:
(Med forbehold om eventuelle feil)

Gutar 13:

Jotun 1
Tambarskjelvar
Førde 1
Stryn 1
Eid 1
Svelgen
Hafslo 1
Vik
Gaular
Atløy

Gutar 14:
Kaupanger
Førde 1
Førde 2
Breimsbgda
Eid
Stryn
Syril
Dale
Jotun
Høyang

Gutar 15:
Jotun 1
Lærdal
Florø
Gaular
Førde 1
Stryn 1
Skavøypoll
Tornado Måløy
Vik
Sogndal 1
Høyang
Tambarskjelvar

Gutar 16:
Balestrand
Jotun 1
Sogndal
Førde 2
Høyang
Dale
Førde 1
Hyllestad
Sandane
Eid

Gutar 19:
Bjørn 
Eid
Førde 1
Førde 2
Høyang
Jølster
Sandane 1
Sandane 2
Tambarskjelvar
Vik
Stryn

Jenter 13:
Kaupanger 1
Jotun
Syril
Hafslo
Førde 1
Førde 2
Jølster
Tambarskjelvar
Gaular
Stryn 1
Selje
Tornado Måløy

Jenter 14:

Førde 1
Breimsbgda
Sandane 1
Stryn
Eid
Lærdal
Syril
Vik
Jølster
Askvoll/Holmedal

Jenter 15:

Tambarskjelvar
Førde 1
Florø
Askvoll/Holmedal
Hornindal
Stryn
Kaupanger
Vik
Jotun
Bjørn 1

Jenter 16:
Bjørn
Hafslo
Vik
Kaupanger 2
Gaular 2
Hyllestad/Lavik
Askvoll/Holmedal
Stryn
Eid
Sandane

Jenter 19:
Dale
Førde
Gaular
Kaupanger
Sandane
Sogndal

04.02 Resultat kampar i dag, søndag 4. februar


Patrik Johannesen scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Nest Sotra.
Bildet er frå treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Fjøra 2/Sogndal 3 - Studentspretten 2  2-1 (2-0)
1-0 Kevin Lund Olsen
2-0 Jan Reidar Grane
2-1 Adrian Lindstad

Nest-Sotra - Florø 1-1 (1-1)
1-0 Joachim Skorpen Edvardsen, straffe (16. min)
1-1 Patrik Johannesen (35. min)

Førde 2 - Dale 4-10 (1-8)
Mål Førde 2: Bjørnar Skildheim (2), Lars Jørgen Løken Rundereim og Kenneth Endestad Tennefoss
Mål Dale:  Ruben Holm (3), Vegard Dyrstad (2), Tobias Lyngstad, Fredrik Lilleaasen, Einar Aase, Roman Eriksen og Sander Solheim

04.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


04.02 Kampar i dag, søndag 4. februar


Florø møter i ettermiddag Nest Sotra i Vestlandshallen.
Bildet er tatt etter Florø sin 2-0 seier heime mot Nest Sotra i 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Kl. 12.30 Treningskamp, Fjøra 2/Sogndal 3-Studentspretten 2, Sognahallen
Kl. 16.00 Treningskamp, Nest-Sotra - Florø, Vestlandshallen

Kvalifisering KM Futsal aldersbestemt
Øvre Årdal - Kampoppsett
Gaupne - Kampoppsett
Førde - Kampoppsett
Dale - Kampoppsett
Svelgen - Kampoppsett


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

03.02 Vilde Hasund scora to mål i debuten for Lyn


Vilde Hasund fekk prisen som beste spelar i dameklassa
under fjorårets Castrol Cup i Olivinhallen. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.

Vilde Hasund frå Åheim scora i dag to mål i debuten for Lyn. 20-åringen frå Åheim sette inn dei to fyrste måla til Lyn i 3-0 seieren i treningskampen borte mot Fart.

Før overgangen til Lyn har Vilde Hasund sidan hausten 2014 spelt for Røa i Toppserien. Til tross for sin unge alder står Hasund bokført med 64 kampar og sju mål for Røa i Toppserien. I tillegg har Hasund 10 kampar og to mål i cupen for Røa, pluss ein del kampar for Røa 2 i 2. divisjon.

På landslaget står Hasund bokført med totalt fire mål på 19 kampar for J19- og U23-landslaget.

Fart - Lyn Fotball 0-3 (0-1)
0-1 Vilde Hasund (26. minutt)
0-2 Vilde Hasund (57. minutt)
0-3 Jenny Røsholm Olsen (64. minutt)

Fart:
Amalie Leinebø
Sofie M. Tunes (June Østensen 46. minutt)
Camilla Huseby (Malin Lavik Soleng 58. minutt)
Joanna Aalstad Bækkelund
Emilie Raaum Closs (Katerina Bjerke 60. minutt)
Anna Linnea Palm
Linn Huseby (Synne Hurum Austmo 58. minutt)
Vilde Hasund
Jenny Røsholm Olsen
Mimmi Löfwenius (Louise Normann 60. minutt)
Runa Lillegård (Emilia Ruud 46. minutt)


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.02 Resultat kampar i dag, laurdag 3. februar


Andreas Lerheim Olsen scora eit av Fjøra sine mål mot Voss.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 9-1 seier borte mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Fjøra - Voss 4-1 (1-1)
1-0 Malvin Gjerde
1-1 Jackson Bayubahe
2-1 Andreas Lereim Olsen  
3-1 Malvin Gjerde
4-1 Mathias Flo

Junior Sogndal - Florø  2-1 (1-1)

1-0 Sondre Skjerven
1-1 Leander Agledal Nordal
2-1 Mathias Sundberg

03.02 Stor auke i antall lag i 3. divisjon kvinner


Sogndal jublar etter scoring borte mot Stryn 16. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Totalt 11 lag stiller i årets 3. divisjon kvinner. Dette er tre lag fleire enn dei åtte som fullførte fjorårets sesong i 3. divisjon kvinner. Ikkje sidan 2007 har det vore så mange lag i 3. divisjon kvinner. Då deltok det totalt 13 lag fordelt på to avdelingar.

I tillegg til Førde, som rykte ned frå 2. divisjon, er Vik og Jotun nye lag i 3. divisjon kvinner denne sesongen.

Desse laga stiller i 3. divisjon kvinner i 2018:
Balestrand, Sandane/Breimsbygda, Førde, Høyang, Jotun, Kaupanger 2, Sogndal, Stryn, Studentspretten, Tornado Måløy og Vik.

Med Kaupanger i 1. divisjon er det totalt 12 damelag 11'ar i Sogn og Fjordane denne sesongen. Dette er to damelag meir enn i 2017, og tre damelag meir enn i 2016, 2015 og 2014-sesongen.

 


Anne Aune blei toppscorar i 3. divisjon kvinner sist sesong.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane/Breimsbygda 19. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Høyang er eit av elleve lag i 3. divisjon kvinner denne sesongen. 
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 22. mai 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.02 Tipp Norge sin innsats i OL i Pyeongchang



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med Vinter OL i Pyeongchang i Sør-Korea 9.-25. februar.

Konkurransen går ut på å tippe Norge sin innsats i OL.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

 
Klikk her for å sende inn ditt tips i konkurransen.


03.02 Kampar i dag, laurdag 3. februar


Frå Fjøra sin kamp mot Stryn på Fosshaugane Campus 30. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Kl. 14.00 Treningskamp, Fjøra - Voss, Sognahallen
Kl. 16.00 Treningskamp junior, Sogndal - Florø, Sognahallen

Kvalifisering KM Futsal aldersbestemt
Øvre Årdal - Kampoppsett
Gaupne - Kampoppsett
Førde - Kampoppsett
Dale - Kampoppsett
Svelgen - Kampoppsett


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

02.02 Flest lag i klasse G13 under KM Futsal


Førde gjekk til topps i klasse G13 under fjorårets KM Futsal.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

 

Totalt 194 lag er påmeldt til årets KM Futsal aldersbestemt. Flest lag er det påmeldt i klasse G13 med 28 lag. Under kan du sjå kor mange lag som er påmeldt i dei forskjellige klassene.

G13: 28 lag
G14: 26 lag
G15: 22 lag
G16: 18 lag
G19: 11 lag

Totalt antall guttelag: 105 lag

J13: 21 lag
J14: 20 lag
J15: 24 lag
J16: 18 lag
J19: 6 lag

Totalt antall jentelag: 89 lag

Øvre Årdal - Kampoppsett
Gaupne - Kampoppsett
Førde - Kampoppsett
Dale - Kampoppsett
Svelgen - Kampoppsett

Sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt 2018 blir arrangert laurdag 3. og søndag 4. mars i Trivselshagen på Sandane.

02.02 Kupen og Bodø/Glimt vann borte mot Molde


Endre Kupen scora tre mål i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Endre Kupen spelte 1. omgang då Bodø/Glimt i dag tok ein sterk 2-1 seier borte mot Molde i ein treningskamp på Aker Stadion. Det blei ikkje scoring på Kupen i denne kampen, men storscoraren frå Venøya hadde eit flott forarbeid til Bodø/Glimt si fyrste scoring.

Ulrik Saltnes og Jens Petter Hauge scora for Bodø/Glimt, medan Petter Strand sette inn Molde sitt mål.

Molde - Bodø/Glimt 1-2 (0-1)
0-1 Ulrik Saltnes
0-2 Jens Petter Hauge
1-2 Petter Strand

Bodø/Glimt:
Ricardo Friedrich
Thomas Jacobsen
Martin Bjørnbak
Brede Moe
Fredrik Andre Bjørkan
Vegard Leikvoll Moberg
Jose Angel
Ulrik Saltnes
Amor Layouni
Endre Kupen
Håkon Evjen

Innbyttarar:
Thomas Drage
Jens Petter Hauge
Tobias Johnsen
Marius Lode
Emil Jonassen
Patrick Berg
William Arne Hanssen


02.02 Lagleiarmøter aldersbestemt og 6. divisjon


Stort oppmøte på fjorårets lagleiarmøte på Nordfjordeid.

Midt i veke 7 arrangerar NFF Sogn og Fjordane lagleiarmøter for lagleiarar i aldersbestemt fotball og 6. divisjon. Det blir arrangert eit møte i Nordfjord, eit møte i Sunnfjord og eit møte i Sogn.

Det vert møte på følgjande stadar:

NORDFJORD: 
Tysdag 13. februar kl. 17.30 Klubbhuset på Eid Stadion

SUNNFJORD:
Onsdag 14. februar kl. 17.30 Klubbhuset til Førde (Hafstadparken)

SOGN:
Torsdag 15. februar kl. 17.30 Auditorium AF 2, Fosshaugane, Sogndal

 




01.02 Eid vann 2-0 borte mot Sandane


Joakim Frislid Vedvik auka Eid si leiing til 2-0 i dagens kamp.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i ettermiddag 2-0 borte mot Sandane i ein treningskamp på Sandane Idrettspark. Espen Rosø og Joakim Frislid Vedvik scora måla til Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Eid   0-2 (0-1)
0-1 Espen Rosø (14. min)
0-2 Joakim Frislid Vedvik (55. min)

Dommar: Magnus Ødven Grytting, Sandane

Assistentdommarar: Erik Koopmans, Sandane og Steinar Holvik, Sandane

Gult kort: Andreas Hellenes og Vebjørn Høynes, Eid


Sandane:

Håvard Hetle
Espen Reed Lote
Aron Skogli
Egil Brekke
Kristian Møll
Kjetil Moen Eide
Petja Cink
Johannes Siem
Lukas Dyrstad Valberg
Edin Myhre
Abraham Johnny

Innbyttarar:

Tore Tveit
Simen Svarstad
Sondre Bruland
Håvard Hauge
Simen Nordheim

Eid:
Sander Torheim Frislid (Erik-Andre Røysen 53. min)
Espen Rosø
Adrian Hagen Henden
Henning Haugen
Daniel Haus
Andreas Hellenes (Muktar Ferej Yassin 46. min)
Vebjørn Høynes
Arild Magnus Rindal (Daniel Myklebust 46. min)
Marius Endestad Henriksen (Andreas Hellenes 77. min)
Joakim Frislid Vedvik
Mats Stien Myrold

01.02 Påmelding NM G/J 16 Telenor Cup


Sogndal sitt lag etter dagens seier mot Stryn på Reed Stadion.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fredag 2. februar er siste frist for å melde på lag til kvalifiseringa til NM G16 og NM J16 Telenor Cup 2018. Kvalifiseringa går av stabelen i løpet av februar og mars.

NFF Sogn og Fjordane får med eit lag i klasse G16 og eit lag i klasse J16 til dei regionsvise mellomrundane. 

Dei regionsvise mellomrundane blir avvikla i perioden april til juni.

Dei avsluttande hovudrundane i turneringane blir spelt i perioden august til november. 

I NM G16 Telenor Cup 2017 var Førde NFF Sogn og Fjordane sin representant i denne turneringa. I 1. runde vann Førde 3-1 heime mot Fana, medan det i 2. runde blei eit surt 1-0 tap borte mot Aalesund.

I NM J16 Telenor Cup 2017 var det Sogndal som vann kvalifiseringa i Sogn og Fjordane. Laget blei sett opp med heimekamp mot Vålerenga i 1. runde. Her blei det tap 9-0.

 


Førde sitt guttelag før bortekampen mot Aalesund i 2. runde NM G16.
Foto: Privat


01.02 Sandane spelar treningskamp heime mot Eid


Sandane greidde ikkje stoppe Simen Lefdal og Eid i seriekampen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandane spelar i ettermiddag treningskamp heime mot Eid på Sandane Idrettspark.

Dagens kamp er Eid sin fyrste test denne sesongen, medan Sandane sist torsdag vann 2-1 borte mot Skavøypoll.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  
 

31.01 Vindelev Willumsen skal spele for Kaupanger


Lea Vindelev Willumsen i Sogndal sin kamp borte mot TMFK 24. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Lea Vindelev Willumsen skal denne sesongen spele for Kaupanger.

Spelaren med aldersbestemte landskampar for Danmark har sidan hausten 2014 vore ein del av Sogndal sitt damelag. I 2015-sesongen var Vindelev Willumsen svært delaktig i at Sogndal blei kretsmester i 3. divisjon. I lag med Thea Bjelde utgjorde Vindelev Willumsen Sogndal si sentrale midtbane som holdt eit langt høgare nivå enn 3. divisjon.

Midtbanespelaren tok store steg med Sogndal i 2017-sesongen, og er heilt klart ein spelar som kan spele seg inn på Kaupanger sitt lag i 1. divisjon.

24-åringen frå Danmark har i tillegg til Sogndal tidligare spelt for klubbane Horsens og IF Centrum.

 


Lea Vindelev Willumsen i bortekampen mot TMFK 27. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Lea Vindelev Willumsen i bortekampen mot Eid 21. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.01 Sogndal vann 12-2 borte mot Høyang


Mathias Sundberg scora tre mål i dagens kamp mot Høyang.
På bildet ser vi Sundberg bli bytta inn for Ulrik Flo mot LSK 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det har i ettermiddag blitt spelt ein kamp i Vinterserien junior herrer avdeling 2.

Høyang spelte heime mot Sogndal på Sletta. Her var Sogndal det klart beste laget, og kunne til slutt reise heim med seier 12-2. Mathias Sundberg (3) Elias Mittet (2), Jøran Skeide (2), Melchior Solberg Dalehaug 2, Eirik Lereng, Jens Hundere Øvreset og Adam Khamurzaeyr scora måla til Sogndal, medan Bernard Breidvik og Luis Alejandro Nedrebø Maureira sette inn måla til Høyang. Sogndal leda kampen 7-0 til pause.

Høyang - Sogndal  2-12 (0-7)
Mål Sogndal: Mathias Sundberg (3) Elias mittet (2), Jøran Skeide (2), Melchior Solberg Dalehaug 2, Eirik Lereng, Jens Hundere Øvreset og Adam Khamurzaeyr

Mål Høyang: Bernard Breidvik og Luis Alejandro Nedrebø Maureira

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   3  3 0 0  26-7  9
Førde 1   2  1 0 1  8-7  3
Førde 2   2  1 0 1  5-6  3
Årdal   2  1 0 1  3-7  3
Høyang   3  0 0 3  3-18  0

31.01 Kampar i dag, onsdag 31. januar 


Stein Otto Førde er dommar i dagens kamp mellom Førde 2 og Årdal.
Bildet er frå Loen/Vikane sin heimekamp mot Haugen 15. juni 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det blir i ettermiddag spelt to kampar i Vinterserien junior herrer avdeling 2. Høyang spelar heime mot Sogndal på Sletta, medan Førde 2 tek i mot Årdal i Hafstadparken.

Kl. 18.30 Høyang - Sogndal
Kl. 19.00 Førde 2 - Årdal

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   2  2 0 0  14-5  6
Førde 1   2  1 0 1  8-7  3
Førde 2   2  1 0 1  5-6  3
Årdal   2  1 0 1  3-7  3
Høyang   2  0 0 2  1-6  0


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  
 

30.01 194 lag påmeldt KM Futsal aldersbestemt 2018


Mads Wie og Simon Andre Gimmestad under kvalifiseringa til
innandørs-KM i Nordfjordhallen 8. februar 2009.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 7. februar 2009.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 8. februar 2009.

 

Totalt 194 lag er påmeldt til årets KM Futsal aldersbestemt. Dette er ein nedgang på heile 44 lag i forhold til KM Futsal aldersbestemt 2017.

Førde er med 22 lag den klubben som stiller med klart flest lag i turneringa. Dette er 10 lag meir enn Stryn som er neste klubb på lista sine 12 lag.

22 lag:
Førde

12 lag:
Stryn

11 lag:
Jotun og Sandane

9 lag:
Kaupanger

8 lag:
Bjørn, Dale, Eid, Gaular, Hafslo, Tambarskjelvar og Vik

7 lag:
Florø og Syril

6 lag:
Askvoll/Holmedal, Sogndal og Tornado Måløy

5 lag:
Høyang, Jølster og Selje

4 lag:
Lærdal

3 lag:
Balestrand, Eikefjord, Hyllestad, Skavøypoll og Svelgen

2 lag:
Breimsbygda og Leirgulen

1 lag:
Atløy, Heia og Hornindal


Laga som er påmeldt i klasse J19 og G19 går rett til sluttspelet.

Klasse J19:
Dale
Førde
Gaular
Kaupanger
Sandane
Sogndal

Klasse G19:
Bjørn 
Eid
Førde 1
Førde 2
Høyang
Jølster
Sandane 1
Sandane 2
Tambarskjelvar
Vik
Stryn

NFF Sogn og Fjordane har no sett opp kampoppsetta til kvalifiseringa til KM Futsal aldersbestemt. Kvalifiseringa går av stabelen laurdag 3. og søndag 4. februar.

Øvre Årdal - Kampoppsett
Gaupne - Kampoppsett
Førde - Kampoppsett
Dale - Kampoppsett
Svelgen - Kampoppsett

Sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt 2018 blir arrangert laurdag 3. og søndag 4. mars i Trivselshagen på Sandane.

 


Sandane vann jenteklassa i Nordfjordhallen 13. februar 2013. 
Sjå bilder frå kvalifiseringskampar i Nordfjordhallen 13. februar 2013.



Julie Fosse Førde jublar etter scoring for Bremanger under kvalifiseringa
til innandørs-KM i Nordfjordhallen søndag 6. februar 2011.
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen 6. februar 2011.


30.01 Gutefotballens dag og Jentefotballens helg


Kaupanger jublar etter seier mot Eid i kretsfinalen i klasse J16 9'ar i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger IL skal i år som i fjor arrangere "Gutefotballens dag" og "Jentefotballens helg".

Arrangøren melder om at "Jentefotballes helg" blir arrangert laurdag 7. og søndag 8. april, medan "Gutefotballens dag" går av stabelen søndag 15. april.

Meir informasjon om desse arrangementa kjem etterkvart. 

30.01 Eid Cup 2018 - søndag 29. april


Stårheim sitt lag i klasse Jenter 8 år etter premieutdelinga i Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.


 

Årets Eid Cup går av stabelen på Eid Idrettspark søndag 29. april. Dette er sjette året på rad at Eid Fotball arrangerar Eid Cup.

Turneringa på Nordfjordeid er for gutar og jenter frå 6 til 12 år.

Dette blir ein dag fylt med fotball og moro!

Les meir om Eid Cup 2018 på Eid Fotball sine nettsider.



Totalt 52 lag frå klubbane Stadlandet, Tornado Måløy, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stårheim, Heia, Eid, Loen, Førde, Askvoll/Holmedal og Sogndal deltok i fjorårets turnering.

Sjå bilder frå Eid Cup 2017.

Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit
i klasse G7 under fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.



Frå Eid Cup 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


29.01 Eat Move Sleep Ambassadør 2018


Frå Eat Move Sleep Grodås Cup i Hornindal juni 2017.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2017.

 

Tre klubbar frå fylket har fått godkjent sine søknadar om å bli Eat Move Sleep ambassadør 2018. Dette er Hornindal, Tambarskjelvar og Sogndal. Totalt 37 klubbar i landet er Eat Mobve Sleep ambassadørar i 2018.

Klubbane som er Eat Move Sleep ambassadørar skal i løpet av året arrangere Eat Move Sleep cup. 

Konseptet er at samarbeid mellom NFF og BAMA. Konseptet set fokus på det som skapar sunnhet, god helse og livskvalitet. Eat Move Sleep er godt egna til å understøtte fotballaktiviteten i klubbane, og kunnskapen om at sunnere kosthold, fysisk aktivitet og søvn er viktig for prestasjonane også under trening og kamp.

 

 
Frå Eat Move Sleep Cup i Sogndal 22. oktober 2017.


29.01 Breimstafetten 2018



 

Fylkes eldste idrettsarrangement, Breimstafetten, blir i år arrangert søndag 29. april.

Stafetten som kvart år samlar fleire hundre utøvarar i alle aldrar blir omtala som vårens vakraste eventyr. Det er i år 80. gong at Breimstafetten blir arrangert.

Klasser:
- Herre
- Herre veteran og superveteran
- Dame og Dame veteran
- Bedrift og Opa klasse
- Gut og Jente
- Kongleriket Ministafett

Påmeldingsfrist er sett til onsdag 25. april.

Les meir på Breimstafetten sine nettsider.
 

29.01 Vinnarar Best Tambar Cup 2018



 

Tambarskjelvar har denne helga arrangert den årlige Tambar Cup i Naustdalshallen. Turneringa som er for jenter og gutar i alderen 13-16 år, blir arrangert som futsal.

Totalt 34 lag frå åtte forskjellige klubbar deltok i årets turnering.

Her er oversikten over vinnarane i Best Tambar Cup 2018.

Klasse J13/14:
1. Tambarskjelvar 1
2. Førde B
3. Førde A

Klasse J15:
1. Førde H1
2. Florø
3. Førde H2

Klasse G13:
1. Tambarskjelvar 2
2. Slåtten
3. Tambarskjelvar 1

Klasse G14:
1. Førde 1
2. Tambarskjelvar
3. Førde 2

Klasse G15:
1. Tambarskjelvar 
2. Førde 2
3. Førde 1

29.01 Truls Hovland skel spele for Lysekloster


Truls Hovland i Florø sin heimekamp mot Bodø/Glimt 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Årdal Fotball melder på sine nettsider at Truls Hovland har skrive under for Lysekloster.

Midtbanespelaren har i tillegg til moderklubben Årdal også spelt for Sogndal og Florø. I fjor blei det åtte kampar i OBOS-ligaen og ein kamp i cupen for Florø før han vende tilbake til moderklubben Årdal. 

Lysekloster er ein av dei store favorittane til å vinne Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 denne sesongen. Lysekloster enda sist sesong på 2. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, med samme poeng som Brattvåg som sikra opprykk til Post Nord-ligaen.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Brattvåg 26 17 5 4 78 - 27 56
Lysekloster 26 17 5 4 55 - 32 56
Herd 26 12 6 8 57 - 48 42
Fyllingsdalen 26 12 5 9 61 - 50 41
Sotra 26 12 5 9 52 - 43 41
Varegg 26 12 4 10 51 - 54 40
Spjelkavik 26 8 11 7 45 - 44 35
Førde 26 9 7 10 47 - 49 34
Brann 2 26 8 6 12 48 - 47 30
Stord 26 8 6 12 48 - 58 30
Os 26 8 6 12 45 - 55 30
Haugesund 2 26 7 6 13 37 - 60 27
Fjøra 26 7 5 14 41 - 73 26
Aalesund 2 26 4 5 17 35 - 60 17

Les heile saka på Årdal Fotball sine nettsider.
 

28.01 Resultat kampar i dag, søndag 28. januar


Karoline Flo scora J15-kretslaget sitt mål mot NFF Sunnmøre.
Bildet er frå kretskampen mot NFF Sunnmøre 13. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.

 

NFF Sogn og Fjordane har i dag spelt tre kretskampar mot NFF Sunnmøre. J14 og J15-kretslaget har spelt kampar på Stryn Stadion, medan G14-kretslaget sin kamp mot NFF Sunnmøre blei spelt i Sognahallen. 

J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 1-5 (0-1)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Inga Hoff

J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre  1-2 (0-1)
Mål NFF Sogn og Fjordane: Karoline Flo

G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre  2-3 (1-2)
0-1 Vegard Håheim Elveseter (10. min)
0-2 Sigurd Dybvik Bøe (23. min)
1-2 Kim Christian Liseth (41. min)
2-2 Erik Hovden Flataker (58. min)
2-3 Mats Brænde Helle (70. min)

28.01 Stryn deltok med lag i Veterancupen 2018


Stryn sitt lag tatt etter den innleiande kampen mot Brann.
Brann gjekk heilt til topps i klasse Veteran under årets turnering.
Foto: privat

 

Denne helga gjekk årets Veterancup av stabelen i Lærdal, Årdal og Aurland.

Som einaste klubb frå Nordfjord stilte Stryn med lag i turneringa. Laget stilte i klasse Veteran.

Desse deltok på Stryn sitt lag: Pål Erik Ytreeide, Johann Sigurdsson, Kay Ove Hafsås, Jim Rune Skrede, Olav Atle Øvreberg, Olafur Sveinsson og Frank Hool.

Innleiande kampar:

Stryn - Jondal 3-0

Mål Stryn: Olafur Sveinsson, Johann Sigurdsson og Frank Hool

Stryn - Brann 0-5
 
Stryn - Skjærgard 8-3
Mål Stryn: Kay Ove Hafsås (3), Jim Rune Skrede (2), Olafur Sveinsson (2) og Frank Hool.

Stryn - Dale 10-1
Mål Stryn: Jim Rune Skrede (3), Frank Hool (3), Kay Ove Hafsås (2), Johann Sigurdsson og Olav Atle Øvreberg

Tabell innleiande kampar:
Brann   4  4 0 0  25-3  12
Stryn   4  3 0 1  21-9  9
Jondal    4  2 0 2  19-12  6
Skjergard   4  1 0 3  10-25  3
Dale   4  0 0 4  3-29  0


Kvartfinale:
Stryn - Vålerenga 1-7

Mål Stryn: Kay Ove Hafsås


Under ser du ein oversikt over kven som gjorde det best i dei forskjellige klassene under årets Veterancup. 

Klasse Super Veteran Girls:
1. Kaupanger
2. Baune
3. Eidsvåg
4. Sandviken

Klasse Super Veteran:
1. Jens Egil FK Haugesund
2. Brann
3. Strømmen
3. Sogndal

Klasse Old Boys:
1. Årdal
2. Sogndal
3. Lærdal
4. Skjergard

Klasse Old Girls:
1. Kaupanger
2. Sandviken

Klasse Veteran:
1. Brann
2. Vålerenga
3. Bjarg
3. HamKam

Klasse Veteran Girls:
1. Follese
2. Kaupanger
3. Sogndal
4. Arna Bjørnar

Les meir om Veterancup 2018 på turneringa sine nettsider.
 

 


Stryn tapte kvartfinalen mot Vålerenga 7-1.
Foto: privat


28.01 Kaupanger vann 3-2 mot Fjøra2/Sogndal 3


Frå gårsdagens kamp mellom Fjøra 2/Sogndal 3 og Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kaupanger vann laurdag kveld 3-2 mot Fjøra 2/Sogndal 3 i ein treningskamp i Sognahallen.

Håvard Sanden, Severin Halland og Kristian Hauståker scora for Kaupanger, medan Ørjan Haugstad og Daniel Navarsete Tonheim sette inn måla til Fjøra 2/Sogndal 3.

Fjøra 2/Sogndal 3 spelar ny treningskamp søndag 4. februar. Motstandar i Sognahallen denne gongen er Bjørn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra 2/Sogndal 3 - Kaupanger  2-3 (0-1)
0-1 Håvard Sanden (31. min)
1-1 Ørjan Haugstad (52. min)
2-1 Daniel Navarsete Tonheim (56. min)
2-2 Severin Halland (65. min)
2-3 Kristian Hauståker (83. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Assistentdommarar: Elias Åsebø, Haugen og Elise Selland, Hafslo

Gult kort: Ørjan Haugstad og Vegard Johnsen, Fjøra 2/Sogndal 3

Fjøra 2/Sogndal 3:
Fartein Bøyum
Thomas Veum
Eldar Saue
Øystein Bondevik
Andreas Rivedal
Bobby Murugesh
Jon Skjerdal
Ådne Bekkestad
Ørjan Haugstad
Christopher Oberman
Matias Neverdal

Innbyttarar:
Vegard Johnsen
Eirik Kollvangsnes
Melcior Dalehaug
Jørgen Sundseg
Daniel Navarsete Tonheim

Kaupanger:
Sondre Hille
Eirik Håvik
Allan Jørgensen
Kristoffer Dalaker
Vegard Øyen
Magnus Jåstad
Andreas Sannebro
Kristian Hauståker
Kim Stokke
Eirik Menes
Håvard Sanden

Innbyttarar:
Øystein Østvik
Petter Osen
Torjus Jetmundsen
Håvard Gåsterud
Geir Cato Teigen Volle
Henrik Selvåg
Rune Åberge
Ole Gunnar Teigen Volle
Severin Halland

28.01 Sogndal tapte 4-1 mot Lillestrøm i Sognahallen


Lillestrøm feirar Bruno si 2-1 scoring mot Sogndal i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i går ettermiddag 4-1 mot Lillestrøm i Sognahallen.

Sogndal sitt mål kom like etter pause då innbyttar Stefan Antonijevic sette ballen i eige mål rett etter han kom på bana.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Gårsdagens kamp var Sogndal sin andre treningskamp denne sesongen. I den fyrste spelte Sogndal uavgjort 1-1 i Sognahallen.

Sogndal - Lillestrøm  1-4 (0-1)
0-1 Erling Knudtzon (34. min)
1-1 Sjølvmål, Stefan Antonijevic (46. min)
1-2 Bruno (78. min)
1-3 Charles Ezeh (82. min)
1-4 Gary Martin (87. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar: Ruben Haugland, Tertnes og Trygve Pedersen, Kalandseid

Sogndal:
Tarjei Omenås
Akeem Latifu
Even Hovland
Per Magnus Steiring
Tomas Totland
Stanisa Mandic
Johan Hove
Ulrik Fredriksen
Eirik Schulze
Markus Brændsrød
Ulrik Flo

Innbyttarar:
Joachim Soltvedt
Sixten Dalen Jensen
Bendik Bye
Adrian Solberg
Mathias Sundberg
Eivind Helgesen
Anders Nord
Eirik Lereng

28.01 Florø tapte 3-1 mot Strømmen


Florø fortvilar etter at Johannes Grødtlien auka Strømmen si leiing til 2-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø tapte i går 3-1 mot Strømmen i ein treningskamp i Sognahallen.

Gårsdagens kamp var Florø sin tredje treningskamp til no denne sesongen. Dei to fyrste treningskampane mot Sogndal og Lillestrøm enda begge uavgjort 1-1. Alioune Ndour scora Florø sitt mål i gårsdagens treningskamp i Sognahallen. Alioune Ndour har dermed scora alle tre måla til Florø til no denne sesongen.

Strømmen hadde før gårsdagens seier mot Florø tapte begge sine treningskapar. 0-3 mot Vålerenga og 0-4 mot Lillestrøm.

Martin Trøen, Johannes Grødtlien og Sebastian Pedersen scora Strømmen sine mål i kampen mot Florø.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Strømmen  1-3 (1-2)
1-0 Martin Trøen (8. min)
1-1 Alioune Ndour (44. min)
1-2 Johannes Grødtlien (45. min)
1-3 Sebastian Pedersen, straffe (62. min)

Dommar: Erlend Nondal Lereim, Kaupanger

Assistentdommarar: Frank Heggestad, Sogndal og Thor Kristian Sortevik, Svelgen

Kort: Ingen

Florø:
Jacob Storevik
Justinas Busmic
Vegar Gjermundstad
Simen Reksten Solheim
Christer Husa
Torje Naustdal
Vebjørn Høynes
Peter Aase
Alioune Ndour
Patrik Johannesen
Lorent Calaku

Innbyttarar:
Hayden Brown
Dino Omerovic
Stefan Aase
Eirik Høydal
Torbjørn Aabrekk
Robert Kling
Kaddu Aton

28.01 Kampar i dag, søndag 28. januar


NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 møter i dag NFF Sunnmøre i Stryn.
Bildet er frå kampen NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 28. okrtober.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Turnering, Sparebanken Vest Cup, Nordfjordhallen
Turnering, Best Tambar Cup, Naustdalshallen

Enivest Fotballskule, J13 og G13, Sognahallen

Kl. 12.00 Kretskamp J14, NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre, Stryn
Kl. 13.30 Kretskamp J15, NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre, Stryn
Kl. 14.00 G14, NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

27.01 Resultat kampar i dag, laurdag 27. januar


Kristian Hauståker blei matchvinnar for Kaupanger mot Fjøra 2/Sogndal 3.
Bilder frå dagens tre kampar i Sognahallen kjem søndag.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Bilder frå dagens tre kampar i Sognahallen kjem søndag.

Florø - Strømmen  1-3 (1-2)
1-0 Martin Trøen (8. min)
1-1 Alioune Ndour (44. min)
1-2 Johannes Grødtlien (45. min)
1-3 Sebastian Pedersen, straffe (62. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Lillestrøm  1-4 (0-1)
0-1 Erling Knudtzon (34. min)
1-1 Sjølvmål (46. min)
1-2 Bruno (78. min)
1-3 Charles Ezeh (82. min)
1-4 Gary Martin (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fjøra 2/Sogndal 3 - Kaupanger  2-3 (0-1)
0-1 Håvard Sanden (31. min)
1-1 Ørjan Haugstad (52. min)
2-1 Daniel Navarsete Tonheim (56. min)
2-2 Severin Halland (65. min)
2-3 Kristian Hauståker (83. min)

27.01 Kampoppsett kvalifisering KM Futsal


Eid gjekk til topps i klasse J16 under kvalifiseringa i Stryn i 2017.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal i Stryn 5. februar 2017.

 

NFF Sogn og Fjordane har no sett opp kampoppsetta til kvalifiseringa til KM Futsal aldersbestemt. Kvalifiseringa går av stabelen laurdag 3. og søndag 4. februar.

Laga som er påmeldt i klasse J19 og G19 går rett til sluttspelet.

Øvre Årdal - Kampoppsett
Gaupne - Kampoppsett
Førde - Kampoppsett
Dale - Kampoppsett
Svelgen - Kampoppsett

Sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt 2018 blir arrangert laurdag 3. og søndag 4. mars i Trivselshagen på Sandane.

 


Stryn var eit av 12 lag som kvalifiserite seg til sluttspelet i J14 i 2017.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal i Stryn 5. februar 2017.


27.01 Kampar i dag, laurdag 27. januar


Terje Rognsø og Florø møter i dag Strømmen i Sognahallen.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Turnering, Sparebanken Vest Cup, Nordfjordhallen
Turnering, Best Tambar Cup, Naustdalshallen
Turnering, Veterancup 2018, Lærdal, Årdal, Aurland

Enivest Fotballskule, J13 og G13, Eid Idrettspark

Kl. 13.00 Vinterserien junior herrer avdeling 2, Årdal - Førde 1 UTSETT !
Kl. 13.00 Treningskamp, Florø - Strømmen, Sognahallen
Kl. 16.00 Treningskamp, Sogndal - Lillestrøm, Sognahallen
Kl. 18.00 Treningskamp, Fjøra 2/Sogndal 3 - Kaupanger, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

26.01 Resultat kampar i dag, fredag 26. januar

 
Mathias Flo blei matchvinnar i dagens treningskamp mot Sogndal 2.
Bildet er frå treningskampen mot Eid på Kaupanger Stadion 12. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Treningskamp, Fjøra - Sogndal 2  1-0 (1-0)
1-0 Mathias Flo (23. min)

Turnering, Veterancup 2018, Lærdal, Årdal, Aurland

Klikk deg inn på Veterancupen si LIVE-oppdatering.

26.01 Naustdal har signert proffkontrakt med Florø 


Torje Naustdal i Florø 2 sin bortekamp mot Stryn 11. september 2017. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø Fotball melder på sine nettsider at Torje Naustdal har signert to-årskontrakt med Florø.

Florø skriv dette på sine nettsider:
Denne uken ble det klart at Torje Naustdal flyttes opp i A-stallen på permanent basis og tilbys proffkontrakt. Den talentfulle 17-åringen har i flere år deltatt på nasjonale og regionale utviklingstiltak og i fjor kom også debuten på A-laget til Florø. Torje går andre året på idrettslinja ved Flora vidaregående skule, og i tillegg til dette har han nå også blitt fotballproff.

Klubben er veldig fornøyd med utviklingen Torje har hatt det siste året og det er en målrettet og treningsvillig gutt som nå skal kjempe om en plass på den sentrale midtbanen. Vi gratulerer Torje og gleder oss til å følge utviklingen hans videre.




Torje Naustdal og Florø vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Torje Naustdal etter scoring på G15-kretslaget mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


26.01 Samling 2 - Enivest Fotballskule 2018 


Frå gutane si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.


 

Denne  helga går den andre av i alt fem helgar med Enivest Fotballskule av stabelen her i fylket.

Enivest Fotballskule blir gjennomført sonevis Sogn, Sunnfjord og Nordfjord. Samlingane i Sogn blir i Sogndal, samlingane i Sunnfjord går av stabelen i Førde, medan samlingane i Nordfjord er på Nordfjordeid.

Denne helga er samlinga i Førde fredag 26. januar, på Nordfjordeid laurdag 27. januar og i Sogndal søndag 28. januar.


Samlingar Nordfjord:
Fredag 5. januar
Laurdag 27. januar
Laurdag 10. februar
Fredag 23. februar
Søndag 18. mars

Samlingar Sunnfjord:
Laurdag 6. januar
Fredag 26. januar
Søndag 11. februar
Laurdag 24. februar
Fredag 16. mars

Samlingar Sogn:
Søndag 7. januar
Søndag 28. januar
Fredag 9. februar
Søndag 25. februar
Laurdag 17. mars

Når Enivest Fotballskule 2018 er avslutta, vil NFF Sogn og Fjordane ta ut tre sonelag som i perioden april-november skal delta i Enivestserien 2018.



Frå jentene si treningsøkt på Eid Idrettspark 10. mars 2017.
Sjå bilder frå treningsøktene på Eid Idrettspark.



Frå jentene si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


Frå gutane si treningsøkt i Eidahallen 6. januar.
Sjå bilder frå treningsøktene av Enivest Fotballskule i Eidahallen.


26.01 Kampar i dag, fredag 26. januar


Etter kampen mellom Stryn og Sogndal under fjorårets Veterancup.
Foto: Privat

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Enivest Fotballskule, J13 og G13, Hafstadparken

Turnering, Veterancup 2018, Lærdal, Årdal, Aurland

Kl. 19.00 Treningskamp, Fjøra - Sogndal 2, Sognahallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

25.01 Sandane vann 2-1 borte mot Skavøypoll


Sandane jublar etter at Lukas D. Valberg utlikna til 1-1 i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandane vann i ettermidag 2-1 borte mot Skavøypoll i ein treninskamp på Skavøypoll Stadion.

Tor-Erik Tvendester Kupen gav Skavøypoll leiinga 1-0, men scoringar av Lukas Dyrstad Valberg og Abraham Johnny gjorde at Sandane vann kampen.

Skavøypoll har sikra seg to nye spelarar før dagens treningskamp mot Sandane. Ole-Petter Listou Storeide har dei siste sesongane spelt for Åram/VanKam i 5. divisjon, medan Jon Andre Thue står bokført med kampar for Hareid og Åram/VanKam.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Sandane  1-2 (0-0)
1-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (68. min)
1-1 Lukas Dyrstad Valberg (78. min)
1-2 Abraham Johnny (90. min+3)

Gult kort: Yngve Hagen, Skavøypoll og Petja Cink, Sandane


Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Jostein Haugland, Haugen og Roger Skavøypoll, Tornado Måløy

Skavøypoll:
Anders Martin Hagen Kvalvåg
William Rakkenes
Børge Bø Yndestad
Rune Myre
Yngve Hagen
Torjus Ødegård
Kristoffer Standen
Jon Andre Thue
Ole-Petter Listou Storeide
Tor-Erik Tvendeseter Kupen
Jonas Beitveit

Innbyttarar:
Kim Andre Gangeskar
Mohamed Abdulkadir Haji Ali
Asle Eldevik
Markus Tvendester Kupen
Emil Nordpoll

Sandane:

Simon Andre Gimmestad
Sondre Bruland
Aron Skogli
Magnar Slagstad
Espen Reed Lote
Kjetil Moen Eide
Johannes Siem
Håvard Hauge
Petja Cink
Edin Myhre
Abraham Johnny

Innbyttarar:

Magnus Nikolai Bolseth
Lukas Dyrstad Valberg
Simen Nordheim
 

 


Jon Andre Thue, Tor-Erik Tvendeseter og Kjetil Moen Eide i dagens kamp.


Ole Petter Listou Storeide debuterte i dag for Skavøypoll.


25.01 NFF Sogn og Fjordane møter NFF Sunnmøre


Noah Solheim frå Dale i kamp for Sunnfjord under 4. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


 

NFF Sogn og Fjordane G14 skal spele Nasjonal serie i 2018.

Dei forskjellige kretslaga i Norge er delt i tre avdelingar. NFF Sogn og Fjordane spelar i avdeling 3, og skal spele kampar mot NFF Sunnmøre, NFF Rogaland Nord, NFF Hordaland, NFF Trøndelag og NFF Nordmøre og Romsdal. 

NFF Sogn og Fjordane sin fyrste kamp mot NFF Sunnmøre blir spelt i Sognahallen søndag 28. januar klokka 14.00.

Her er NFF Sogn og Fjordane sin tropp til kampen:
Aaron Rennestraum, Dale IL
Daniel Aven, IL Høyang
Joakim Kvellestad, Breimsbygda IL
Simen Ylvisåker von Porat, Syril IL
Edvin Brattreit, Førde IL
Lasse Aamelfot, Førde IL
Ulrik Nielsen, Førde IL
Marius Ylvisåker, Sogndal Fotball
Johan Bakke, Sogndal Fotball
Noah Solheim, Dale IL
Daniel Birkeland, Førde IL Fotball
Stian Heggelund, Skavøypoll IL
Kim Christian Liset, Bremanger IL
Erik Flataker, Skavøypoll IL
Martin Sætre, Stryn T&IL

Sjå terminlista for Nasjonal G14 avdeling 3.
 

 


Johan Bakke i G14-kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Kim Christian Liset frå Bremanger under 4. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


25.01 Skavøypoll møter Sandane på Skavøypoll Stadion


Sandanetrenar Torbjørn Gran under kampen mot Bjørn 19. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i ettermiddag spelt treningskamp mellom Skavøypoll og Sandane. Kampen blir spelt på Skavøypoll Stadion klokka 19.00.

Kl. 19.00, Treningskamp, Skavøypoll - Sandane, Skavøypoll Stadion

Skavøypoll enda sist sesong på 9. plass i Kretsligaen, medan Sandane kom på 3. plass i 5. divisjon.

Tabell Kretsligaen:
Sogndal 2 22 18 0 4 122 - 17 54
Stryn 22 15 2 5 83 - 38 47
Florø 2 22 14 2 6 80 - 51 44
Årdal 22 14 2 6 59 - 36 44
Eid 22 11 5 6 60 - 53 38
Vik 22 9 2 11 37 - 50 29
Dale 22 8 2 12 55 - 64 26
Tornado Måløy 22 7 3 12 37 - 57 24
Skavøypoll 22 7 3 12 43 - 74 24
Bremanger 22 5 6 11 38 - 75 21
Førde 2 22 4 3 15 49 - 101 15
Høyang 22 3 4 15 23 - 70 13

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 20 17 0 3 85 - 32 51
Kaupanger 20 14 1 5 69 - 30 43
Sandane 20 10 2 8 57 - 46 32
Balestrand 20 10 2 8 55 - 53 32
Syril 20 10 1 9 56 - 59 31
Fjøra 2/SIL 3 20 9 2 9 48 - 55 29
Jølster 20 9 1 10 49 - 42 28
Stryn 2 20 7 4 9 49 - 61 25
Selje 20 7 3 10 54 - 58 24
Bjørn 20 5 3 12 39 - 65 18
Gaular 20 1 3 16 20 - 80 6

25.01 Haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018


Frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen 27. februar 2016.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

 

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

24.01 Elise Thorsnes er ferdig i Avaldsnes

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes melder på sin Instagram-profil at ho er ferdig i Avaldsnes.

Thorsnes tek av seg hatten og takkar for tre fantastiske, lærerike, turbulente, interessante, morsomme og innholdsrike år i Avaldsnes.

Elise Thorsnes sin siste kamp for Avaldsnes blei dermed cupfinalen mot Vålerenga i Telenor Arena 18. november. Thorsnes blei matchvinnar i cupfinalen etter å ha scora kampens einaste mål seks minutt ut i 1. omgang.

Elise Thorsnes spelar no for Canberra United i Westfield W-league i Australia. Etter nokre kampar uten scoringar har Thorsnes for alvor funne veien til nettmaskene. Fem scoringar har det blitt på dei tre siste kampane.

24.01 Tambarskjelvar arrangerar Best Tambar Cup 



 

Laurdag 27. og søndag 28. januar arrangerar Tambarskjelvar den årlige Tambar Cup i Naustdalshallen. Turneringa som er for jenter og gutar i alderen 13-16 år, blir arrangert som futsal.

Totalt 34 lag frå åtte forskjellige klubbar deltek i årets turnering.

24.01 Førde 2 vann 5-1 heime mot Høyang 


Sivert Orheim var dommar i dagens kamp i Hafstadparken.
Bildet er frå KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. mars 2016.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

 

Førde 2 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Høyang i Vinterserien junior herrer avdeling 2. Preben Bruflot Undeland blei kampens store spelar med tre scoringar.

Førde 2 - Høyang  5-1 (2-1)
1-0 Preben Bruflot Undeland (8. min)
1-1 Nikolas Gudvangen Trollebø (16. min)
2-1 Preben Bruflot Undeland (45. min)
3-1 Øystein Øyre Vedvik (55. min)
4-1 Preben Bruflot Undeland (60. min)
5-1 Sjølvmål (76. min)

Gult kort: Adrian Valaker Eikeland, Førde 2 og Nikolas Gudvanken Trollebø og Marius Varden Fossen, Høyang

Dommar: Sivert Orheim, Florø 

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Vithusan Vithiyananthan, Florø

Førde 2:
Adrian Valaker Eikeland
Lars Roti
Bendik Haaland Schei
Kristian Farnes
Eirik Jakobsen
Stian Hellebust
Iver Pettersen Bell
Preben Bruflot Undeland
Øystein Øyre Vedvik
Lars Erik Johnsen
Mathias Sætre Nydal
Sander Reiakvam Lindstrøm
Tarjei Heggestad Skjerven
Sander Østby Birkeland
Henrik Husevåg Strømmen
Andreas Rolland Vågseth

Høyang:
Brage Bjørkhaug Bergset
Sindre Ulvestad
Nikolas Gudvangen Trollebø
Jonathan Østerbø Breidvik
Eirik Sjøthun Måren
Luis Alejandro Nedrebø Maureira
Erlend Austreim Giil
Bernard Breidvik
Benjamin Vågen
Nikolai Strandos Måredal
Hyverson Lorran Silva Nogueira
Marius Varden Fossen
Abel Samsom Sereke

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   2  2 0 0  14-5  6
Førde 1   2  1 0 1  8-7  3
Førde 2   2  1 0 1  5-6  3
Årdal   2  1 0 1  3-7  3
Høyang   2  0 0 2  1-6  0

24.01 Serieopnar borte mot Start i Nasjonal G19


Torje og Brage Naustdal etter guttekampen mot Stryn 1 25. mai 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø skal denne sesongen i samarbeid med Førde delta i ein nasjonal serie for juniorlag.

I den fyrste serierunden spelar Florø borte mot Start. Kampen blir spelt i Sørlandshallen søndag 18. februar.

1. serierunde:
Onsdag 14.02. kl. 13:00 Bodø/Glimt - Kristiansund
Fredag 16.02. kl. 18:15 Ullensaker/Kisa - Sandefjord Fotball
Laurdag 17.02. kl. 12:00 Mjøndalen - Strømsgodset
Laurdag 17.02. kl. 14:15 Viking - Åsane
Søndag 18.02. kl. 11:00 Start - Florø

2. serierunde:
Søndag 04.03. kl. 11:00 Kristiansund - Start
Søndag 04.03. kl. 12:00 Viking - Florø
Søndag 04.03. kl. 13:00 Strømsgodset - Ullensaker/Kisa
Søndag 04.03. kl. 14:00 Tromsø - Mjøndalen
Søndag 04.03. kl. 15:00 Sandefjord Fotball - Bodø/Glimt

3. serierunde:
Søndag 25.02. kl. 18:00 Ullensaker/Kisa - Tromsø
Laurdag 10.03. kl. 13:00 Kristiansund - Sandefjord Fotball
Laurdag 10.03. kl. 15:00 Bodø/Glimt - Strømsgodset
Laurdag 10.03. kl. 15:00 Mjøndalen - Åsane
Laurdag 10.03. kl. 16:00 Start - Viking

4. serierunde:
Fredag 06.04. kl. 15:00 Tromsø - Bodø/Glimt
Laurdag 07.04. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Start
Laurdag 07.04. kl. 14:00 Åsane - Ullensaker/Kisa
Søndag 08.04. kl. 11:00 Florø - Mjøndalen
Søndag 08.04. kl. 14:00 Strømsgodset - Kristiansund

5. serierunde:
Fredag 13.04. kl. 17:00 Ullensaker/Kisa - Florø
Laurdag 14.04. kl. 12:00 Mjøndalen - Viking
Laurdag 14.04. kl. 13:00 Bodø/Glimt - Åsane
Søndag 15.04. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Strømsgodset
Søndag 15.04. kl. 14:00 Kristiansund - Tromsø

6. serierunde:
Laurdag 21.04. kl. 00:00 Åsane - Kristiansund
Laurdag 21.04. kl. 13:30 Tromsø - Sandefjord Fotball
Søndag 22.04. kl. 11:00 Florø - Bodø/Glimt
Søndag 22.04. kl. 14:30 Viking - Ullensaker/Kisa
Søndag 22.04. kl. 15:00 Strømsgodset - Start

7. serierunde:
Laurdag 28.04. kl. 13:00 Kristiansund - Florø
Laurdag 28.04. kl. 13:30 Bodø/Glimt - Viking
Laurdag 28.04. kl. 14:00 Mjøndalen - Start
Laurdag 28.04. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Åsane
Laurdag 28.04. kl. 20:00 Strømsgodset - Tromsø

8. serierunde:
Fredag 18.05. kl. 15:00 Viking - Kristiansund
Laurdag 19.05. kl. 12:00 Florø - Sandefjord Fotball
Laurdag 19.05. kl. 13:30 Ullensaker/Kisa - Mjøndalen
Søndag 20.05. kl. 13:00 Start - Tromsø
Søndag 20.05. kl. 13:30 Åsane - Strømsgodset

9. serierunde:
Laurdag 26.05. kl. 13:00 Strømsgodset - Florø
Laurdag 26.05. kl. 15:00 Start - Ullensaker/Kisa
Laurdag 26.05. kl. 15:00 Bodø/Glimt - Mjøndalen
Søndag 27.05. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Viking
Søndag 27.05. kl. 15:00 Tromsø - Åsane

10. serierunde:
Laurdag 16.06. kl. 18:00 Florø - Tromsø
Søndag 17.06. kl. 00:00 Åsane - Start
Søndag 17.06. kl. 15:00 Viking - Strømsgodset
Søndag 17.06. kl. 15:00 Ullensaker/Kisa - Bodø/Glimt
Søndag 17.06. kl. 16:00 Kristiansund - Mjøndalen

11. serierunde:
Torsdag 21.06. kl. 13:00 Tromsø - Viking
Fredag 22.06. kl. 18:00 Åsane - Florø
Laurdag 23.06. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Mjøndalen
Laurdag 23.06. kl. 16:00 Ullensaker/Kisa - Kristiansund
Laurdag 23.06. kl. 18:00 Bodø/Glimt - Start

12. serierunde:
Laurdag 09.06. kl. 15:00 Åsane - Viking
Onsdag 27.06. kl. 18:00 Florø - Start
Torsdag 28.06. kl. 16:15 Kristiansund - Bodø/Glimt
Fredag 29.06. kl. 18:00 Sandefjord Fotball - Ullensaker/Kisa
Søndag 01.07. kl. 14:00 Strømsgodset - Mjøndalen

13. serierunde:
Fredag 27.07. kl. 15:30 Florø - Viking
Laurdag 28.07. kl. 12:00 Start - Kristiansund
Laurdag 28.07. kl. 13:00 Ullensaker/Kisa - Strømsgodset
Søndag 29.07. kl. 14:00 Mjøndalen - Tromsø
Søndag 29.07. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Bodø/Glimt

14. serierunde:
Fredag 03.08. kl. 15:00 Strømsgodset - Bodø/Glimt
Laurdag 04.08. kl. 12:00 Tromsø - Ullensaker/Kisa
Laurdag 04.08. kl. 14:00 Åsane - Mjøndalen
Søndag 05.08. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Kristiansund
Søndag 05.08. kl. 16:00 Viking - Start

15. serierunde:
Fredag 10.08. kl. 13:00 Bodø/Glimt - Tromsø
Fredag 10.08. kl. 18:00 Mjøndalen - Florø
Fredag 10.08. kl. 18:00 Start - Sandefjord Fotball
Laurdag 11.08. kl. 13:00 Ullensaker/Kisa - Åsane
Søndag 12.08. kl. 14:00 Kristiansund - Strømsgodset

16. serierunde:
Onsdag 15.08. kl. 15:00 Åsane - Bodø/Glimt
Fredag 17.08. kl. 15:30 Florø - Ullensaker/Kisa
Laurdag 18.08. kl. 13:00 Viking - Mjøndalen
Søndag 19.08. kl. 14:00 Tromsø - Kristiansund
Søndag 19.08. kl. 14:00 Strømsgodset - Sandefjord Fotball

17. serierunde:
Laurdag 25.08. kl. 00:00 Kristiansund - Åsane
Laurdag 25.08. kl. 13:00 Ullensaker/Kisa - Viking
Laurdag 25.08. kl. 15:00 Start - Strømsgodset
Søndag 26.08. kl. 11:00 Bodø/Glimt - Florø
Søndag 26.08. kl. 14:00 Sandefjord Fotball - Tromsø

18. serierunde:
Fredag 14.09. kl. 16:00 Viking - Bodø/Glimt
Laurdag 15.09. kl. 13:00 Tromsø - Strømsgodset
Laurdag 15.09. kl. 13:00 Start - Mjøndalen
Laurdag 15.09. kl. 13:00 Florø - Kristiansund
Laurdag 15.09. kl. 15:00 Åsane - Sandefjord Fotball

19. serierunde:
Laurdag 29.09. kl. 12:00 Sandefjord Fotball - Florø
Laurdag 29.09. kl. 13:30 Strømsgodset - Åsane
Laurdag 29.09. kl. 14:00 Mjøndalen - Ullensaker/Kisa
Laurdag 29.09. kl. 18:00 Tromsø - Start
Søndag 30.09. kl. 13:00 Kristiansund - Viking

20. serierunde:
Laurdag 20.10. kl. 14:00 Viking - Sandefjord Fotball
Laurdag 20.10. kl. 16:00 Ullensaker/Kisa - Start
Laurdag 20.10. kl. 20:00 Åsane - Tromsø
Søndag 21.10. kl. 15:30 Florø - Strømsgodset
Søndag 21.10. kl. 16:00 Mjøndalen - Bodø/Glimt

21. serierunde:
Laurdag 27.10. kl. 00:00 Start - Åsane
Laurdag 27.10. kl. 13:00 Mjøndalen - Kristiansund
Laurdag 27.10. kl. 15:00 Bodø/Glimt - Ullensaker/Kisa
Søndag 28.10. kl. 12:00 Tromsø - Florø
Søndag 28.10. kl. 14:00 Strømsgodset - Viking

22. serierunde:
Fredag 02.11. kl. 20:00 Start - Bodø/Glimt
Laurdag 03.11. kl. 15:00 Mjøndalen - Sandefjord Fotball
Laurdag 03.11. kl. 15:00 Florø - Åsane
Søndag 04.11. kl. 12:00 Viking - Tromsø
Søndag 04.11. kl. 15:30 Kristiansund - Ullensaker/Kisa


23.01 Ubenytta reserve mot Skottland og Island



 

Stine Pettersen Reinås har den siste veka vore på samling med kvinnelandslaget på La Manga.

Under oppholdet har Norge spelt kampar mot Skottland og Island. Mot Skottland blei det seier 3-0, medan det i dag blei seier 2-1 mot Island.

Pettersen Reinås var ubenytta reserve i begge kampane

Vålerengaspelaren står bokført med sju kampar og eit mål for det norske kvinnelandslaget.

Norge - Skottland 3-0 (2-0)

1-0 Isabell Lehn Herlovsen (12. min)
2-0 Isabell Lehn Herlovsen (29. min)
3-0 Maria Thorisdottir (53. min)

Norge - Island  2-1 (1-1)

0-1 Fanndís Friðriksdóttir (3. min)
1-1 Synne Sofie Kinden Jensen (41. min)
2-1 Synne Sofie Kinden Jensen (61. min)

23.01 EM i Footvolley blir arrangert i Østerrike



 

EM i Footvolley blir i år arrangert i Graz i Østerrike 6. - 9. juni.

Det er tredje året at EM i Footvolley blir arrangert. Den fyrste gongen var i 2016 då mesterskapet gjekk av stabelen i Schawäbisch Gmünd i Tyskland. I 2017 blei EM arrangert i Albufeira i Portugal.

Eidaren Kristoffer Førde Aarskog har deltatt i EM i Footvolley både i 2016 og i 2017. I Schawäbisch Gmünd i 2016 forsvarte Førde Aarskog Norge si ære i lag med makker Tom Johannes Bang. Her tapte Norge sine innleiande kampar mot Nederland, Sveits og Portugal 2.

Frankrike blei til slutt europamester etter å ha vunne finalen mot Portugal 1. Spania gjekk sigrande ut av bronsefinalen mot Portugal 2.

I 2017 i Albufeira i Portugal var Kristoffer Førde Aarskog og Alexander Karlsen Norge sitt par under mesterskapet.

Norge sine motstandarar i dei innleiande gruppekampane var Nederland, Portugal 1 og Frankrike 2. Norge tapte mot Portugal 1 (18-11) og Nederland (18-5), medan det blei seier 18-16 mot Frankrike 2. Med en seier og to tap enda Norge på fjerdeplass i si gruppe.

I 1/8-finalen skulle Norge ut i kamp mot Spania, som var ein av dei store favorittane til å vinne mesterskapet. Spania hadde full kontroll kontroll i 1/8-finalen, og vann til slutt 2-0 (18-7, 18-6)

Portugal 1 blei Europamester etter å ha vunne finalen mot Frankrike sitt fyrstelag 2-1 (18-13,11-18,15-13).

Spania vann 18-16 mot Frankrike 2 i bronsefinalen.

 




Kristoffer F. Aarskog og Tom J. Bang vann turneringa på Eid i 2016.
Sjå bilder frå Malakoff Rock'n'Footvolley på Nordfjordeid.



Kristoffer F. Aarskog og Tom Johannes Bang saman med Erik Loftesnes og
Erik Fossnes under Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015. 
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.


Dei tre para som kom på pallen under NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid i 2013. 


Kristoffer Førde Aarskog under NM på heimebane i 2013.
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.


23.01 Kampoppsett Sparebanken Vest Cup


Frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 20. januar.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar.
 

Laurdag 27. og søndag 28. januar går den andre av dei to helgane av Sparebanken Vest Cup av stabelen i Nordfjordhallen. Det er barneklassene (7-12 år) som skal i elden denne helga.

Totalt 92 lag frå 16 forskjellige klubbar deltek i barneklassene (7-12 år) under årets Sparebanken Vest Cup.

Arrangørklubben Tornado Måløy stiller med 24 lag, og er den klubben som stiller med flest lag denne helga.

24 lag: Tornado Måløy
13 lag: Florø
12 lag: Skavøypoll
7 lag: Selje og Stryn
6 lag: Stadlandet
5 lag: Eid
4 lag: Åheim
3 lag: Jølster og Volda
2 lag: Hødd og Sogndal
1 lag: Askvoll/Holmedal, Bremanger, Hafslo og Heia
 
Sjå kampoppsettet for andrehelga i Sparebanken Vest Cup 2018.

Med 72 lag fyrste helga (konkurranseklassene 13-17 år) og 92 lag andre helga (barneklassene 7-12) enda årets Sparbanken Vest Cup opp med totalt 164 lag. Kun i 2015 har det vore fleire lag med på Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen. Då var det 166 lag med på denne turneringa.

 

 


22.01 Espen Sandal Årets spelar for Skavøypoll


Espen Sandal fekk prisen som Årets spelar for 2017-sesongen.
Foto: Skavøypoll Fotball

 

Skavøypoll Fotball hadde laurdag kveld årsfest/kick-off.

Her er ein oversikt over kven som stakk av med dei gjevaste prisane for 2017-sesongen.

Årets spelar: Espen Sandal
Årets unge spelar: Steven Silden

Årets angrepsspelar: Tor Erik Tvendeseter Kupen
Årets midtbanespelar: Espen Sandal
Årets forsvarsspelar: Anders Martin Hagen Kvalvåg

I tillegg fekk desse apelarane påskjønning for antall kampar for Skavøypoll:

250 spelte kampar: Kim-Andre Gangeskar
100 spelte kamper: André Høydal
50 spelte kamper: Anders Martin Hagen Kvalvåg, Eivind-Rune Flataker, Jón Haukur Haraldsson og Steven Silden

I tillegg fikk Mette Hovden Flataker, Geir Saltkjel og Else-Karin Tvendeseter tildelt kretsens blå diplom på årsfesten.

 


Mette Hovden Flataker, Geir Saltkjel og Else-Karin Tvendeseter blei
tildelt kretsens blå diplom. Kretsen sin Blå diplom går til personar
som har gjort ein lenger vedvarande innsats på klubbnivå.
Foto: Skavøypoll Fotball


22.01 Grimset Kvalvågnes skal spele for Åkra


Daniel Kvalvågnes gav Førde leiing 1-0 mot Fjøra 14. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tidligare Førdespelar Daniel Grimset Kvalvågnes skal denne sesongen spele for Åkra.

20-åringen har sidan 2014-sesongen spelt fast for Førde sitt lag i 2. divisjon. Storscoraren frå Naustdal står også bokført med to landskampar for G16-landslaget. (1-1 mot Finland og 3-1 mot Færøyane)

Grimset Kvalvågnes har sidan i fjor haust studert økonomi på Høgskulen på Vestlandet i Haugesund.

Åkra skal denne sesongen spele i 4. divisjon avdeling 2 i Rogaland. I fjor enda Åkra på 2. plass i 4. divisjon Rogaland, fem poeng bak Vardeneset som sikra opprykk til Norsk-Tipping-ligaen.

 


Daniel Kvalvågnes under 1. runde i Bylagsserien på Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien.  



Daniel Kvalvågnes blir gratulert etter scoring for kretslaget mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå kampen SFFK 97/98 - Eid G16 26. februar 2012. 


Kvalvågnes scora seks mål i kampen mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Daniel Kvalvågnes og Førde jublar etter ei av tre scoringar i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 2014.  

Sjå filmen frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 30. november 2014.


Førde sikra avdelingsseieren Vinterserien avdeling 2 poenget føre Eid.
2. runde i Vinterserien blei spelt i Sognahallen 11. januar 2015. 
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Vinterserien junior herrer.
 


Daniel Kvalvågnes i Førde sin heimekamp mot Aafk 2 11. oktober 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


22.01 No er det på tide å søke om Tine Fotballskule


Eid Fotball arrangerar i år Tine Fotballskule på Nordfjordeid 13.-15. august.
Bildett er frå fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.

Det er no opna for klubbar til å søke om å få arrangere Tine Fotballskule 2018.

I fjor var det 20. året på rad at Tine Fotballskule blei arrangert. Totalt 450 klubber over hele landet arrangerte TINE Fotballskule i 2017.

Påmeldingsfristen er sett 15. mars, men det blir presisert at det er begrensa med plassar og fyrstemann til mølla gjeld.

15 klubbar frå Sogn og Fjordane arrangerte i 2017 Tine Fotballskule.

Les meir om Tine Fotballskule.

22.01 Sander og Johan tekne ut på G18-landslaget


Sander Amble Haugen og Johan Hove under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014 på Sandane.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.     

Sander Amble Haugen og Johan Hove er tekne ut på G18-landslaget som skal spele tre kampar på La Manga i februar. Norge sine motstandarar i desse kampane er Tsjekkia, Polen og Romania.

Troppen:
Mads Hedenstad Christiansen - Lillestrøm
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Eirik Moldenes - Brann
Emil Kalsaas - Brann
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Colin Rösler - Manchester City
Jesper Daland - Stabæk
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Robert Williams - Rosenborg
Johan Hove - Sogndal
Sander Amble Haugen - Viking
Sebastian Jarl - Kjelsås
Mikael Ugland - Start
Markus Solbakken - HamKam
Tobias Christensen - Start
Anas Farah - Fredrikstad
Halldor Stenevik - Brann
Sigurd Grønli - Tromsø
Jørgen Strand Larsen - AC Milan
Erik Botheim - Rosenborg

21.01 Resultat andre dag av Sparebanken Vest Cup


Guro Hamme Røn og Blindheim vann i dag klasse Jenter 14 år.
NB! Bildet er frå gårsdagens kamp mot Tornado Måløy i klasse J15 år. 
Sjå bilder frå gårsdagens kampar i Sparebanken Vest Cup.
 

I dag har klassene Jenter 13, Jenter 14, Gutar 14, Jenter 16/17 og Gutar 16/17 vore i aksjon under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen.

Stryn 1 vann klasse J13, Blindheim vann klasse J14, Førde 1 vann klasse G14, Blindheim vann klasse J16/17, medan Skavøypoll vann finalen i klasse G16/17.

J13 A-sluttspel:
1. Stryn 1
2. Hafslo

3. Blindheim
3. Loen/Vikane

J13 B-sluttspel:

1. Tornado Måløy 2
2. Stryn 2
 
J13 C-sluttspel:
1. Tornado Måløy 1
2. Heia


J14 A-sluttspel:
1. Blindheim
2. Selje 2
2. Loen/Vikane

J14 B-sluttspel:

1. Tornado Måløy 2
2. Tornado Måløy 2
3. Selje 1


G14 A-sluttspel:
1. Førde 1
2. Hødd

3. Stryn
3. Skavøypoll

G14 B-sluttspel:
1. Førde 2
2. Florø 2

3. Florø 3
3. Blindheim 1

G14 C-sluttspel:
1. Selje
2. Florø 1

3. Tornado Måløy
3. Blindheim 2


J16/17 A-sluttspel:
1. Blindheim
2. Selje
3. Stryn
4. Tornado Måløy

J16/17 B-sluttspel:
1. Selje 2
2. Årdalstangen
3. Leirgulen


G16/17 A-sluttspel:
1. Skavøypoll
2. Tornado Måløy 2

3. Florø
3. Blindheim 2

G16/17 B-sluttspel:
1. Tornado Måløy 1
2. Blindheim 1

G16/17 C-sluttspel:
1. Eid 1
2. Eid 2

 

 


21.01 Prisvinnarar Sandane Fotball 2017-sesongen


Ein del av prisvinnarane under Sandane sin årsfest i STIL-stova.
Alle foto: Sjur Gimmestad, Sandane Fotball 

Sandane Fotball arrangerte fredag 12. januar årsfest for seniorfotballen i STIL-stova.

Her er ein oversikt over kven som stakk av med dei viktigaste prisane.

3. divisjon damer:
Årets spelar: Elin Varpe
Toppscorarar: Martine Kvamme og Julie Felde
Utviklingspris: Kristine Lothe Rustøen

5. divisjon herrer:
Årets spelar: Eirik Rauset
Toppscorar: Anders Frøyen
Utviklingspris: Abraham Johnny

6. divisjon herrer:
Årets spelar: Ingmar Sægrov
Toppscorar: Lukas Valberg
Utviklingspris: Farhan Shuriye

Fotballquizen blei vunnen av "seniorbordet" med kapteinane Torbjørn Gran og Ingmar Sægrov. (Klokkekameratane)



Elin Varpe fekk prisen Årets spelar for Sandane sitt lag i 3. divisjon kvinner.


Eirik Rauset blei Årets spelar for Sandane sitt lag i 5. divisjon.


Ingmar Sægrov fekk prisen Årets spelar for Sandane sitt lag i 6. divisjon.


"Seniorbordet" med kapteinane Gran og Sægrov vann Fotballquizen.


21.01 Resultat kampar i dag, søndag 21. januar


Mathias Sundberg scora fem mål i dagens kamp mellom Sogndal
og Førde 1 i Vinterserien junior herrer avdeling 2.
Frå venstre: Elias Mittet, Anders Johannessen Nord og Mathias Sundberg.
Foto: Privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal - Førde 1 7-3 (4-0)
1-0 Mathias Sundberg 
2-0 Mathias Sundberg
3-0 Mathias Sundberg
4-0 Mathias Sundberg
5-0 Elias Mittet
5-1 Mathias Sagevik
6-1 Mathias Sundberg
7-1 Anders Johannessen Nord
7-2 Kristian Bell
7-3 Håkon Nordeide Berg

Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   2  2 0 0  14-5  6
Førde 1   2  1 0 1  8-7  3
Årdal   2  1 0 1  3-7  3
Høyang   1  0 0 1  0-1  0
Førde 2   1  0 0 1  0-5  0

Treningskamp G14
G14 Sogndal - Brann  0-12 (0-3)

21.01 Andre dag av Sparebanken Vest Cup


Gaular imponerte i går med ein sterk 2. plass i klasse Gutar 13 år. 
Sjå bilder frå gårsdagens kampar i Sparebanken Vest Cup.
 

Sparebanken Vest Cup held fram med full fart i Nordfjordhallen. 

Klassene som blir avvikla i dag er: 
J13
J14
G14
J16/17
G16/17

Arrangøren har LIVE-oppdatering frå dagens kampar. 

Klikk deg inn her for å følge arrangøren si LIVE-oppdatering frå turneringa.

 


21.01 Kampar i dag, søndag 21. januar


Sogndal møter i dag Førde 1 i Vinterserien junior herrer avdeling 2.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Førde 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Turnering, Sparebanken Vest Cup, Nordfjordhallen

Klikk deg inn her for å følge arrangøren si LIVE-oppdatering frå turneringa.

Kl. 12.00 Treningskamp G14, Sogndal - Brann, Sognahallen
Kl. 14.00 Vinterserien JH avdeling 2, Sogndal - Førde 1, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

20.01 Resultat fyrste dag av Sparebanken Vest Cup


Blindheim 1 gjekk heilt til topps i klasse J15 i Nordfjordhallen.
Sjå bilder frå dagens kampar i Sparebanken Vest Cup.

I dag har klassene Gutar 13, Gutar 15 og Jenter 15 vore i aksjon under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen.

Blindheim 1 vann klasse J15, Tornado Måløy vann klasse G15, medan Hødd vann finalen i klasse G13.

Sjå bilder frå dagens kampar i Sparebanken Vest Cup.

G13 A-sluttspel:
1. Hødd
2. Gaular

3. Tornado Måløy 1
3. Stryn 1

G13 B-sluttspel:

1. Skavøypoll 2
2. Selje 

3. Florø 2
3. Florø 3

G13 C-sluttspel:
1. Skavøypoll 1
2. Eid 1

3. Tornado Måløy 2
3. Stryn 2

G15 A-sluttspel:
1. Tornado Måløy
2. Florø 2

3. Førde 2
4. Skavøypoll

G15 B-sluttspel:

1. Førde 1
2. Blindheim
3. Florø 1


J15 A-sluttspel:
1. Blindheim 1
2. Stryn

3. Hornindal 2
3. Blindheim 1

J15 B-sluttspel:

1. Tornado Måløy 2
2. Hornindal 1

J15 C-sluttspel:
1. Årdalstangen
2. Tornado Måløy 1

 


Tornado Måløy vann klasse Gutar 15 år.


Hødd vann klasse Gutar 13 år.


 


20.01 Resultat kampar i dag, laurdag 20. januar


Eivind Helgesen scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Florø.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Eid i Kretsligaen 24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Sogndal - Florø  1-1 (0-0)
1-0 Eivind Helgesen (60. min)
1-1 Alioune Ndour (76. min)

Førde - Åsane 2  5-0 (2-0)
1-0 Ruben Holsæter
2-0 Oskar Roti
3-0 Vegard Savland
4-0 Øystein Myrkaskog
5-0 Sjølvmål

Dale - Gaular  2-0 (1-0)
1-0 Vegard Dyrstad
2-0 Vegard Dyrstad

20.01 Fyrste dag av Sparebanken Vest Cup 2018


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.

 

Denne helga går den fyrste av to helgar av Sparebanken Vest Cup av stabelen i Nordfjordhallen. Det er konkurranseklassene (13-17 år) som skal i elden denne helga.

I dag er det klassene Gutar 13, Gutar 15 og Jenter 15 som skal kjempe om pokalar på turneringas fyrste dag.

Totalt 72 lag frå 16 forskjellige klubbar deltek i konkurranseklassene (13-17 år) under årets Sparebanken Vest Cup.

Klikk deg inn her for å følge arrangøren si LIVE-oppdatering frå turneringa.

 



 


20.01 Kampar i dag, laurdag 20. januar


Florø møter i dag Sogndal til treningskamp i Sognahallen.
Bildet er frå treningskampen mellom Florø og Sogndal 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.


Turnering, Sparebanken Vest Cup, Nordfjordhallen

Kl. 14.00, Treningskamp, Sogndal - Florø, Sognahallen
Kl. 14.00, Treningskamp, Førde - Åsane 2, Hafstadparken
Kl. ??.??, Treningskamp, Dale - Gaular, Sletta Høyanger

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

19.01 Ny storseier for Lillevik og Stabæk


Simen Lillevik i Kongsvinger sin bortekamp mot Florø 6. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik og Stabæk står med to storseierar på dei to fyrste treningskampane denne sesongen. Sist fredag blei det 5-1 mot Asker, medan det i dag blei 7-1 mot Kongsvinger på Nadderud.

23-åringen frå Innvik har vokta målet til Stabæk i 2. omgang i begge desse kampane. Lillevik holdt nullen mot Asker, medan det i dag blei eit mål i mot for vikaren. 

Den tidligare Vikane, Stryn og Førdespelaren forlenga like før jul kontrakta si med Stabæk til å gjelde ut 2019-sesongen.

Lillevik var sist sesong utlånt til OBOS-ligaklubben Kongsvinger.


Lillevik før Stryn sin heimekamp mot Hødd 2 5. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik gjev klar beskjed i kampen mot Kristiansund 25. mai 2015. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


Lillevik i Stryn sin heimekamp mot Vadmyra 15. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.01 Endre Kupen debuterte for Bodø/Glimt


Endre Kupen scora tre mål i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Endre Kupen fekk i dag sin debut for sin nye klubb Bodø/Glimt.

Kupen spelte 1. omgang av treningskampen mot Mjølner i Nordlandshallen. Bodø/Glimt vann til slutt kampen 3-0, etter at stillinga til pause var 1-0.

Kristian Fardal Opseth, som er ute etter ein operasjon, er venta tilbake om nokre veker.


19.01 Meld deg på Proffveka i Stryn 2018


God stemning blant keeperane under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 
 

Proffveka i Stryn går av stabelen i veke 32, måndag 6. august til fredag 10. august.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Stryn Fotball er arrangør av Proffveka i Stryn.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2018. 

 


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


18.01 Veterancupen har 20-årsjubileum


Etter kampen mellom Stryn og Sogndal under fjorårets turnering.
Foto: Privat

Fredag 26. og laurdag 27. januar går  årets Veterancup av stabelen i Lærdal, Årdal og Aurland. Veterancupen feirar i år 20-års jubileum.

Under kan du sjå puljeoppsetta for dei forskjellige klassene.

Arrangøren melder om at dei treng eit lag i klasse Old Boys og eit lag i klasse Old Girls.

Er nokon interessert er det berre å kontakte Roald Flodsand på tlf. 91 667 776 

Klasse Old Boys: Årdal FK, Skjergard, Sogndal, Lærdal pluss eitt lag til.

Klasse Old Girls: Sandviken, Nest-Sotra, Fana/Nymark, Kaupanger pluss eitt lag til.

Klasse Super Veteran Girls: Baune, Sandviken, Kaupanger, Eidsvåg.

Klasse Veteran Girls:
Pulje 1: Kaupanger, Follese, Baune, Midsund.
Pulje 2: Sogndal, Arna Bjørnar, Syril, Fitjar.

Klasse Veteran herrar 40+:
Pulje 1: Årdal FK, Bjarg, Luster, Høyang, Vega.
Pulje 2: Ham Kam, Kaupanger, Ny-Krohnborg, Fjøra, Gaular.
Pulje 3: Brann, Førde, Skjergard, Jondal, Stryn
Pulje 4: Vålerenga, Dale, Rubb, Orion, Fitjar

Klasse Superveteran herrar 50+:
Pulje 1: Sogndal, Strømmen, Aurland, Rubb, Fitjar.
Pulje 2: Brann, Vålerenga, Bergen Nord, Fredrikstad, Nordnes.
Pulje 3: Viking, Stordal, Bærum/Manglerud-Star, Dale, Jens Egils FK Haugesund.

Les meir om Veterancup 2018 på turneringa sine nettsider.
 

18.01 Terminliste 5. divisjon 2018 


Petja Cink scora to mål for Sandane mot Bjørn 19. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Totalt 11 lag stiller i årets fylkesdekkande 5. divisjon. Eid 2, som også var kvalifisert, har valgt å takke nei til plassen i 5. divisjon.

Høyang tjuvstartar sesongen med heimekamp mot Selje søndag 15. april, medan siste serierunde blir spelt søndag 14. oktober.

1. serierunde:
søndag 22.04. kl. 15:00 Selje - Stryn 2
søndag 22.04. kl. 15:00 Høyang - Jølster
mandag 23.04. kl. 19:00 Balestrand - Syril
mandag 23.04. kl. 19:00 Bjørn - Fjøra 2/SIL 3
mandag 23.04. kl. 19:00 Sandane - Førde 2

2. serierunde:
fredag 27.04. kl. 19:00 Jølster - Bjørn
søndag 29.04. kl. 15:00 Fjøra 2/SIL 3 - Balestrand
søndag 29.04. kl. 15:00 Selje - Førde 2
mandag 30.04. kl. 19:00 Syril - Anga
mandag 30.04. kl. 19:00 Stryn 2 - Høyang

3. serierunde:
fredag 04.05. kl. 19:00 Anga - Fjøra 2/SIL 3
søndag 06.05. kl. 15:00 Stryn 2 - Bjørn
søndag 06.05. kl. 15:00 Selje - Sandane
søndag 06.05. kl. 15:00 Høyang - Førde 2
mandag 07.05. kl. 19:00 Jølster - Balestrand

4. serierunde:
fredag 11.05. kl. 19:00 Sandane - Høyang
søndag 13.05. kl. 14:00 Førde 2 - Bjørn
søndag 13.05. kl. 15:00 Balestrand - Stryn 2
mandag 14.05. kl. 19:00 Jølster - Anga
mandag 14.05. kl. 19:00 Fjøra 2/SIL 3 - Syril

5. serierunde:
søndag 15.04. kl. 15:00 Høyang - Selje
onsdag 16.05. kl. 19:00 Førde 2 - Balestrand
fredag 18.05. kl. 19:00 Anga - Stryn 2
mandag 21.05. kl. 19:00 Bjørn - Sandane
tirsdag 22.05. kl. 20:00 Syril - Jølster

21. serierunde:
fredag 05.10. kl. 19:00 Jølster - Sandane
fredag 05.10. kl. 20:00 Anga - Bjørn
søndag 07.10. kl. 12:30 Selje - Fjøra 2/SIL 3
søndag 07.10. kl. 15:00 Stryn 2 - Førde 2
mandag 08.10. kl. 19:00 Syril - Høyang

22. sserierunde:
søndag 14.10. kl. 15:00 Bjørn - Syril
søndag 14.10. kl. 15:00 Balestrand - Anga
søndag 14.10. kl. 15:00 Sandane - Stryn 2
søndag 14.10. kl. 15:00 Selje - Jølster
søndag 14.10. kl. 15:00 Høyang - Fjøra 2/SIL 3 

Sjå heile terminlista på fotball.no



Magnus Rye scora hat-trick i Selje sin 4-0 seier mot Fjøra 2/Sogndal 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


18.01 Terminliste Kretsligaen 2018 


Stryn jublar etter scoring i heimekampen mot Årdal 30. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Stryn si garderobe etter kampen.

 

Det blei i går ettermiddag avholdt terminliste for Kretsligaen på Skei. Det er blitt gjort ein del endringar i forhold til forslaget til terminliste som blei sendt ut i romjula.

Fredag 20. april blir serien sparka i gong med kampen mellom Skavøypoll og Kaupanger på Skavøypoll Stadion. 

Siste serierunde blir spelt laurdag 13. oktober.

1. serierunde: 
Fredag 20. april kl. 19.00 Skavøypoll - Kaupanger
Laurdag 21. april kl. 15.00 Fjøra - Tornado Måløy 
Laurdag 21. april kl. 15.00 Bremanger - Årdal 
Laurdag 21. april kl. 15.00 Vik - Studentspretten
Laurdag 21. april kl. 16.00 Dale - Stryn
Måndag 23. april kl. 19.00 Eid - Florø 2

2. serierunde:
Fredag 27. april kl. 19.00 Kaupanger - Dale
Laurdag 28. april kl 15.00 Studentspretten - Eid
Laurdag 28. april kl 15.00 Stryn - Fjøra
Laurdag 28. april kl 15.00 Bremanger - Vik
Laurdag 28. april kl. 16.00 Tornado Måløy - Årdal
Måndag 30. april kl. 17.45 Florø 2 - Skavøypoll

21. serierunde:
Fredag 5. oktober kl. 19.00 Studentspretten - Fjøra
Laurdag 6. oktober kl. 15.00 Kaupanger - Eid
Laurdag 6. oktober kl. 15.00 Skavøypoll - Vik
Laurdag 6. oktober kl. 15.00 Florø 2 - Årdal
Laurdag 6. oktober kl. 15.00 Bremanger - Dale
Laurdag 6. oktober kl. 15.00 Stryn - Tornado Måløy

22. serierunde:
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Stryn - Kaupanger
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Dale - Tornado Måløy
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Fjøra - Bremanger
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Årdal - Studentspretten
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Vik - Florø 2
Laurdag 13. oktober kl. 16.00 Eid - Skavøypoll

Sjå heile terminlista på fotball.no



Stig R. Hovland og Henning Haugen etter kampen Vik - Eid 24. juni 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marius Stavenes Refvik fastsette sluttresultatet til 2-0 i kampen
mellom Tornado Måløy og Høyang på Måløy Stadion 23. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå Bremanger sin heimekamp mot Florø 2 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Bremanger si garderobe.


Børge Yndestad scora Skavøypoll sitt vinnarmål mot Dale 9. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 


17.01 Kristian Opseth laga fire mål då Sogndal vann 4-2 


Gisle Myhre, Kristian Opseth og Oddbjørn Skartun etter at Opseth 
har sett inn sitt fjerde mål i kampen mot Brann.
Sjå bilder frå Color Line Cup, torsdag 17. januar 2008.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag scora Kristian Fardal Opseth fire mål mot Brann under Color Line Cup i Ålesund. 


Kristian Opseth blei den store helten med fire scoringar då Sogndal vann 4-2 mot Brann i Color Line Cup. Sogndal tok leiinga 1-0 etter 17 minutt. Kristian Opseth stakk gjennom eit stilleståande Brannforsvar, og sette ballen sikkert i mål. Knappe fem minutt før pause er Gøran Wigum for hard mot ein Brannspelar og dommaren peika på straffemerket. Straffa sette Mathias Møvik sikkert bak Karl Edvin Lysne i Sogndalmålet. Det blei med desse to scoringane i 1. omgang og laga gjekk til pause på stillinga 1-1. Sogndal starta omgangen klart best, men Brann kom bedre med etterkvart. 

Etter pause fekk endelig Florøspelar John Felipe Holmgren sleppe til på Sogndal si midtbane. Etter underteikna si mening er Holmgren den klart beste midtbanespelaren Sogndal har i troppen, men heller ikkje i dag var Holmgren i Sogndal sin fyrste-ellevar. Før minuttet av andre omgang var spelt slo Holmgren ballen gjennom på ein-touch til Oddbjørn Skartun på høgrekanten. Skartun gjekk til linja og la tilbake til måltjuven Kristian Fardal som plasserte ballen i nettet bak Brannkeeper Jørgen Mohus. Knappe tjue minutt før slutt auka Opseth Sogndal si leiing til 3-1. Opseth stakk frå Brannforsvaret etter ei flott pasning frå Oddbjørn Skartun, og chippa ballen elegant over keeper. To minutt etter var det Per Egil Flo som sto for forarbeidet til Opseth si fjerde scoring for dagen. Flo som blei flytta frå back og fram på kanten like før slo eit perfekt legg til Opseth på bakerste stolpe. Opseth møtte ballen slik ein måltjuv gjer og auka Sogndal si leiing til 4-1. Eit minutt på overtid fastsette Preben Borgen sluttresultatet til 4-2, etter ein markeringssvikt i Sogndal sitt forsvar. 

Sjå bilder frå Color Line Cup, torsdag 17. januar 2008.

Sogndal-Brann 4-2 (1-1)
1-0 Kristian Opseth (17. min)
1-1 Mathias Møvik, straffe (41. min)
2-1 Kristian Opseth (46. min)
3-1 Kristian Opseth (72. min)
4-1 Kristian Opseth (74. min)
4-2 Preben Borgen (90. min+1)

Sogndal: 
Karl Edvin Lysne 
Per Egil Flo
Øystein Lerum
Thomas Starheim
Even Hovland
Gøran Wigum (John Felipe Holmgren 46. min)
Gisle Myhre
Bernt Norevik (Thomas Ness 70. min)
Sveinung Frantzen (Jon Eirik Myhre 46. min)
Oddbjørn Skartun (Alexander P. Øren 76. min)
Kristian Opseth

Sogndal står bokført med seks poeng på to kampar, og leiar dermed Pulje A etter at Lyn "berre" greidde 1-1 mot Molde i ettermiddag. Laurdag spelar Sogndal den siste kampen i gruppespelet mot Lyn, og då trur underteikna at Glomnes sine menn får sitt fyrste tap i turneringa.

Resultat torsdag 17. januar:
Lyn Oslo - Molde 1-1 (0-1)
Midtjylland - Rosenborg 2-1 (1-1)  
Sogndal - Brann 4-2 (1-1)
Vålerenga - Aalesund 6-3 (4-0)

Resultat onsdag 16. januar:
Brann-Lyn Oslo 0-2 (0-1)
Rosenborg-Vålerenga 3-0 
Molde-Sogndal 4-5 (2-1)
Aalesund-Midtjylland 1-5 (0-2)

17.01 Resultat kampar i dag, onsdag 17. januar


Eirik Lereng briljerte på Sogndal si midtbane i dagens kamp mot Årdal.
Bildet er frå Sogndal 2 sin kamp heime mot Eid 24. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det har i kveld blitt spelt to kampar i Vinterserien junior herrer avdeling 2. Førde 1 vann 5-0 heime mot Førde 2, medan Sogndal vann 7-2 borte mot Årdal.

Førde 1 - Førde 2  5-0 (3-0)
1-0 Kristian Bell
2-0 Vebjørn Listheim Løkkebø
3-0 Ådne Engelsen Aarberg
4-0 Lars Jørgen Løken Rundereim
5-0 Christian Helgheim

Årdal - Sogndal  2-7 (1-3)
0-1 Mathias Sundberg
0-2 Mathias Sundberg
0-3 Eirik Lereng
1-3 Benjamin Turkovic Alme
1-4 Mathias Sundberg
2-4 Joachim Furset
2-5 Jens Hundere Øvreseth
2-6 Jens Hundere Øvreseth
2-7 Jens Hundere Øvreseth


Tabell Vinterserien junior herrer avdeling 2
Sogndal   1  1 0 0  7-2  3
Førde 1   1  1 0 0  5-0  3
Årdal   2  1 0 1  3-7  3
Høyang   1  0 0 1  0-1  0
Førde 2   1  0 0 1  0-5  0

17.01 Norge J19 spelt uavgjort mot England i Portugal 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Tre spelarar frå fylket var på bana då Norge J19 i dag spelte uavgjort 1-1 mot England. Linn-Mari Nilsen vokta det norske målet i kampen, Thea Bjelde var på bana dei fyrste 75 minutta, medan Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn ved pause.

Sophie Roman Haug gav Norge leiinga knappe 20 minutt før slutt, medan Ella Toone fastsette sluttresultatet til 1-1 10 minutt seinare.

Kampen blei spelt på Stadium Vila Real de Santo Antonio i Algarve i Portugal.

England - Norge 1-1 (0-0)
0-1 Sophie Roman Haug (72. min)
1-1 Ella Toone (82. min)

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Malin Johnsen Brenn Kaptein
Camilla Huseby
Malin Skulstad Sunde
Andrea Norheim (Emilie Marie Aanes Woldvik 90. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Thea Bjelde (Linn Huseby 75. min)
Vilde Gullhaug Birkeli
Silje Bjørneboe (Marte Bjelde Hjelmhaug 46. min)
Sophie Roman Haug
Jenny Kristine Røsholm Olsen

17.01 Kampar i dag, onsdag 17. januar


Anders Lereng og Årdal møter i dag Sogndal i Vinterserien junior herrer.
Bildet er frå kampen mellom Årdalstangen og TMFK 1 14. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kl. 19.00 Vinterserien JH avdeling 2, Førde 1 - Førde 2, Hafstadparken
Kl. 19.00 Vinterserien JH avdeling 2, Årdal - Sogndal, Jotun St. kunstgras


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

16.01 Dagen i dag for 10 år sidan


Bernt Norevik i kampen mot Molde på Color Line Stadion i 2008.
Sjå bilder frå kampane i Color Line Cup 16. januar 2008.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag vann Sogndal ein dramatisk kamp mot Molde.

Sogndal vann i ettermiddag 5-4 mot Molde i laget sin fyrste kamp i Color Line Cup i Ålesund. Molde tok leiinga i kampen etter berre fire minutt, då eit frispark frå over 40 meter gjekk via keeper Karl Edvin Lysne og opp i nettaket. Knappe ti minutt før pause auka Molde leiinga til 2-0. Eirik Kampenes skaut fyrst i stolpen før han sjølv sette returen sikkert i mål. Minuttet etter reduserte Oddbjørn Skartun til 2-1, då han skar inn frå kanten og sette ballen nede i nermaste hjørnet. Etter ein jamn omgang gjekk laga til pause på stillinga 2-1 til Molde.

2. omgang var Sogndal sin frå start til slutt. Med unntak av nokre store sjansar til Molde var Sogndal klart best og produserte drøssevis med sjansar. Men som ofte skjer når eit lag pressar så scorar motstandaren. På ei kontring sprang Eirik Kampenes frå Sogndal sitt forsvar og sette ballen sikkert forbi Karl Edvin Lysne. Etter 72 minutt reduserte Sogndal til 3-2. Etter litt fram og tilbake inne i feltet på ein corner dukka Thomas Starheim opp og heada ballen i mål. Innbyttar Bernt Norevik hadde fleire store sjansar til å score etter pause, og minuttet etter Starheim si scoring lukkast det endelig for Førdespelaren. Norevik kom seg inn i feltet og avslutninga frå høgrekanten gjekk i stolpen og inn. Drøye ti minutt før slutt feilrekna Even Hovland i ein duell med Eirik Kampenes. Kampenes fekk fri bane mot mål og spissen laga sitt tredje mål for dagen. Heilt på slutten flytta Sogndal fram Even Hovland og satsa alt på lange framspel. Dette skulle vise seg å vere ein genistrek av Torbjørn Glomnes og Ole Hjelmhaug. I det 90. minutt heada Hovland inn 4-4, og minuttet på overtid dunka Oddbjørn Skartun inn vinnarmålet etter flott forarbeid av Bernt Norevik. 

Molde-Sogndal 4-5 (2-1)
1-0 Eirik Nerland (4. min)
2-0 Eirik Kampenes (38. min)
2-1 Oddbjørn Skartun (39. min)
3-1 Eirik Kampenes (69. min)
3-2 Thomas Starheim (72. min)
3-3 Bernt Norevik (73. min)
4-3 Eirik Kampenes (79. min)
4-4 Even Hovland (90. min)
4-5 Oddbjørn Skartun (90. min+1)

Gruppespel:
Onsdag 16. januar
Brann-Lyn Oslo 0-2 (0-1)
Rosenborg-Vålerenga 3-0 
Molde-Sogndal 4-5 (2-1)
Aalesund-Midtjylland 1-5 (0-2)

Bilder frå kampane onsdag kjem torsdag kveld. 


16.01 Synne Sofie Christiansen har signert for Røa


Synne Sofie Christiansen i treningskampen mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Synne Sofie Christiansen har signert for Toppserieklubben Røa.

Den tidligare Sogndal og Kaupangerspelaren har sidan sommaren 2015 spelt for Vålerenga. 21-åringen frå Sogndal står bokført med 26 kampar og to mål for Vålerenga i Toppserien. I tillegg har Christiansen scora 22 mål for Vålerenga sitt lag i 2. divisjon.

I perioden frå 2012 til sommaren 2015 scora Christiansen 26 mål for Kaupanger i cup og serie.

Synne Sofie Christiansen sin nye klubb Røa enda sist sesong på 5. plass i Toppserien.

 


Synne Sofie Christiansen for Sogndal borte mot Eid 18. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


16.01 Påmeldingsfrist Sparebanken Vest Cup 2018


Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år
under miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.

 

Onsdag 17. januar er siste frist for å melde på lag til dei yngste klassene (7-12 år) i Sparebanken Vest Cup 2018.

Ein dag før fristen går ut melder arrangøren at totalt 71 lag har meldt seg på i dei yngste klassene.

Dei yngste klassene (7-12 år) blir spelt laurdag 27. og søndag 28. januar.

Les invitasjonen til Sparebanken Vest Cup 2018.

Eventuelle spørsmål kan sendast til spvcup@tmfkfotball.no eller ta kontakt med Eirik Rutledal på telefon 92 29 82 81.

 


15.01 Bilder frå Vinterserien junior herrer avdeling 1


Håvard Kroken scora fem mål i gårsdagens kampar på Stryn Stadion.
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar. 


Stryn er i føringa i Vinterserien junior herrer avdeling 1 etter gårsdagens turnering på Stryn Stadion. Med to seierar og ein uavgjort toppar Stryn tabellen to poeng føre Sandane. Den andre og siste turneringa i Vinterserien junior herrer avdeling 1 blir spelt på Sandane laurdag 10. februar.

Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar. 

Tornado Måløy - Sandane  1-1
1-0 Sondre Myre Silden (6. min)
1-1 Eirik Rauset (26. min)

Stryn - Balestrand 4-1
1-0 Stian Olsbø, straffe (4. min)
2-0 Håvard Kroken (23. min)
3-0 Håvard Kroken (33. min)
4-0 Peter Frausing (35. min)
4-1 Natnael Belete Seifo (44. min)

Balestrand - Tornado Måløy 1-2
0-1 Sondre Myre Silden (14. min)
0-2 Stefan Misic (24. min)
1-2 Tom Rune Sæle (37. min)

Tornado Måløy - Stryn 0-5
0-1 Marius Rauset (5. min)
0-2 Håvard Kroken (10. min)
0-3 Håvard Kroken (13. min)
0-4 Håvard Kroken (27. min)
0-5 Johannes Garlid Tenden (43. min)
 
Sandane - Stryn 0-0

Balestrand - Sandane 0-1
0-1 Gudmund Bjotveit (15. min)

Tabell Vinterserien junior herrer
Stryn   3  2 1 0  9-1  7
Sandane   3  1 2 0  2-1  5
Tornado Måløy   3  1 1 1  3-7  4
Balestrand   3  0 0 3  2-7  0

 


Sandane jublar etter at Eirik Rauset utlikna til 1-1 mot Tornado Måløy.


Dommartrioen Matias Lesto Larsen, Markus Nybø Bakke og
Oliver Kirkeeide Næss før kampen mellom Stryn og Balestrand.


Natnael Belete Seifo scora Balestrand sitt mål mot Stryn.


Sondre Myre Silden gav Tornado Måløy leiinga 1-0 mot Sandane.


Anne Aune i Balestrand sin kamp mot Stryn.


15.01 Kampoppsett Sparebanken Vest Cup 2018


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.

 

Laurdag 20. og søndag 21. januar går den fyrste av to helgar av Sparebanken Vest Cup av stabelen i Nordfjordhallen. Det er konkurranseklassene (13-17 år) som skal i elden denne helga.

Totalt 72 lag frå 16 forskjellige klubbar deltek i konkurranseklassene (13-17 år) under årets Sparebanken Vest Cup.

Arrangørklubben Tornado Måløy stiller med 14 lag, og er den klubben som stiller med flest lag i turneringa.

14 lag: Tornado Måløy
10 lag: Blindheim
9 lag: Florø
7 lag: Selje og Stryn
5 lag: Skavøypoll
4 lag: Eid og Førde
2 lag: Hornindal, Hødd, Loen/Vikane og Årdalstangen
1 lag: Gaular, Hafslo, Heia og Leirgulen
 

Sjå kampoppsettet for fyrste helga i Sparebanken Vest Cup 2018.


Klasse Gutar 13 år
Gruppe A
Hødd
Skavøypoll 1
Florø 2
Eid2

Gruppe B
Blindheim 1
Stryn 1
Tornado Måløy 2
Skavøypoll 2

Gruppe C
Florø 1
Selje
Blindheim 2
Stryn 2

Gruppe D
Tornado Måløy 1
Eid 1
Gaular
Florø 3

Klasse Jenter 13 år
Gruppe A
Tornado Måløy 1
Hafslo
Loen/Vikane
Stryn 2

Gruppe B
Stryn 1
Blindheim
Heia
Tornado Måløy 2

Klasse Gutar 14 år
Gruppe A
Florø 1
Selje
Skavøypoll
Hødd
Blindheim 2

Gruppe B
Blindheim 1
Førde 1
Tornado Måløy 2
Florø 3

Gruppe C
Tornado Måløy 1
Stryn
Florø 2
Førde 2

Klasse Jenter 14 år
Gruppe A
Tornado Måløy 1
Loen/Vikane
Selje 2

Gruppe B
Selje 1
Blindheim
Tornado Måløy 2

Klasse Gutar 15 år
Gruppe A
Florø1
Selje
Skavøypoll
Førde2

Gruppe B
Tornado Måløy
Førde 1
Florø 2

Klasse Jenter 15 år
Gruppe A
TMFK 1
Stryn
Hornindal 1
Blindheim 2

Gruppe B
Blindheim 1
Årdalstangen
Hornindal 2
Tornado Måløy 2

Klasse Gutar 16/17 år
Gruppe A
Tornado Måløy 1
Eid 1
Skavøypoll
Blindheim 2

Gruppe B
Blindheim 1
Florø
Eid 2
Tornado Måløy 2

Klasse Jenter 16/17 år
Gruppe A
Tornado Måløy
Årdalstangen
Selje 2

Gruppe B
Stryn
Selje
Leirgulen




 


15.01 Fyrste kvalifiseringsrunde NM herrer 2018


Bjørn Totland og Førde skal spele borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde.
Bildet er tatt etter Eid sin heimekamp mot Spjelkavik 16. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i den fyrste kvalifiseringsrunden til NM herrer 2018.

Stryn spelar borte mot Volda, Eid spelar heime mot Førde, Fjøra spelar heime mot Årdal, medan Vik er sett opp med bortekamp mot Nordhordland.

Kampane i fyrste kvalifiseringsrunde er terminfesta til onsdag 21. mars.


Kampane i fyrste kvalifiseringsrunde:
Nordhordaland – Vik
Fjøra – Årdal (blir spelt 18. mars)
Eid – Førde
Volda – Stryn
Tistedalen – Råde
Rakkestad – Borgen
Sprint-Jeløy – Borgar
Ås - Selbak
Ski – Østsiden
Kolbotn – Frigg
Holmlia – Ullern
Nordstrand – Heming
Manglerud Star – Drøbak/Frogn
Rommen – Lokomotiv Oslo
Grei – Fortuna Oslo
Lommedalen – Ready
Årvoll – Rilindja
Kløfta – Holmen
Hauerseter – Gjelleråsen
Fu/Vo – Raumnes & Årnes
Aurskog-Høland – Skedsmo
Flisa – Ottestad
Engerdal – Løten
Faaberg – Gran
Lillehammer – Follebu
Moelv – Storhamar
Kolbu/KK – Gjøvik-Lyn
Valdres – Redalen
Modum – Åssiden
Vestfossen – Hallingdal
Kongsberg – Tønsberg FK
Solberg – Flint
Svelvik – Husøy & Foynland
Eik Tønsberg – Drammens BK
Runar – Halsen
Skarphedin – Herkules
Hei – Urædd
Express – Tollnes
Donn – Vigør
Mandalskameratene – Søgne
Eiger – Lyngdal
Ålgård – Vardeneset
Sola – Randaberg
Brodd – Klepp
Midtbygdens – Staal Jørpeland
Hundvåg – Frøyland
Lura – Riska
Hinna – Kopervik
Skjold – Åkra
Odda – Øystese
Stord – Os
Trott – Varegg
Gneist – Loddefjord
NHH – Lyngbø
Austevoll – Sund
Tertnes – Vestsiden/Askøy
Arna-Bjørnar – Ny-Krohnborg
Bjarg – Sandviken
Spjelkavik – Hareid
Bergsøy – Skarbøvik
Emblem – Rollon
Træff – Vestnes Varfjell
Surnadal – Eide/Omegn
KFK – Sunndal
Averøykameratene – Tomrefjord
KIL/Hemne – Strindheim
Melhus – Røros
Kattem – Tynset
Tillerbyen – Sverresborg
Charlottenlund – Tydal
NTNUI – Orkla
Trygg/Lade – Heimdal
Kvik – Vuku
Verdal – Rørvik
Namsos – Brønnøysund
Mosjøen – Sandnessjøen
Stålkameratene – Mo IL
Innstrandens – Fauske/Sprint
Grand Bodø – Harstad
Leknes – Melbo
Skånland – Lofoten
Grovfjord – Salangen
Krokelvdalen – Fløya
Nordkjosbotn – Skarp
Skjervøy – Lyngen/Karnes
Hammerfest – Tverrelvdalen
Norild – Nordlys
Kirkenes - Bjørnevatn

 


Fjøra jublar etter seieren borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn er sett opp med bortekamp mot Volda i fyrste kvalifiseringsrunde. Bildet er frå seieren mot TMFK i fyrste kvalifiseringsrunde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.01 Årdal spelar heime mot Sogndal i Vinterserien


Simen S. Skjerven er dommar i dagens kamp mellom Årdal og Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Fjøra 20. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir spelt ein kamp i dag i Vinterserien junior herrer avdeling 1. Årdal spelar heime mot Sogndal på kunstgraset på Jotun Stadion.

NB! KAMPEN BLEI AVLYST PÅ GRUNN AV VIND !

Ny dato er sett til onsdag 17. januar klokka 19.00.


I den fyrste kampen i denne avdelinga vann Årdal fredag 1-0 borte mot Høyang.

Vinterserien junior herrer avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang - Årdal


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

14.01 Resultat kampar i dag, søndag 14. januar

 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Bilder frå kampane i vinterserien junior herrer kjem måndag.

Vinterserien junior kvinner, Sandane Idrettspark
Sandane - Stryn 1-3 (0-0)
0-1 Andrine Lødemel Bøe
0-2 Kaisa Vollsnes Wemby
0-3 Kaisa Vollsnes Wemby
1-3 Martine Jacobsen

Sogndal - Stryn 0-0 (0-0)

Sogndal - Sandane 1-4 (1-2)
0-1 Marit Mardal
1-1 Maria Sætre Veum
1-2 Marit Mardal
1-3 Julie Kandal
1-4 Julie Kandal

Tabell Vinterserien junior kvinner
Stryn   2  1 1 0  3-1  4
Sandane   2  1 0 1  5-4  3
Sogndal   2  0 1 1  1-4  1

Vinterserien junior herrer avdeling 1, Stryn Stadion
Tornado Måløy - Sandane  1-1
1-0 Sondre Myre Silden (6. min)
1-1 Eirik Rauset (26. min)

Stryn - Balestrand 4-1
1-0 Stian Olsbø, straffe (4. min)
2-0 Håvard Kroken (23. min)
3-0 Håvard Kroken (33. min)
4-0 Peter Frausing (35. min)
4-1 Natnael Belete Seifo (44. min)

Balestrand - Tornado Måløy 1-2
0-1 Sondre Myre Silden (14. min)
0-2 Stefan Misic (24. min)
1-2 Tom Rune Sæle (37. min)

Tornado Måløy - Stryn 0-5
0-1 Marius Rauset (5. min)
0-2 Håvard Kroken (10. min)
0-3 Håvard Kroken (13. min)
0-4 Håvard Kroken (27. min)
0-5 Johannes Garlid Tenden (43. min)
 
Sandane - Stryn 0-0

Balestrand - Sandane 0-1
0-1 Gudmund Bjotveit (15. min)

Tabell Vinterserien junior herrer
Stryn   3  2 1 0  9-1  7
Sandane   3  1 2 0  2-1  5
Tornado Måløy   3  1 1 1  3-7  4
Balestrand   3  0 0 3  2-7  0

14.01 Kampar i dag, søndag 14. januar

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Futsalturnering 10-14 år
Det blir spelt turneringar i Øvre Årdal, Leikanger, Dale, Askvoll, Eikefjord og Svelgen

Vinterserien junior kvinner, Sandane Idrettspark
Kl. 11.00 Sandane - Stryn
Kl. 13.00 Sogndal - Stryn
Kl. 15.00 Sogndal - Sandane

Vinterserien junior herrer avdeling 1, Stryn Stadion
Kl. 11.00 Tornado Måløy - Sandane
Kl. 12.00 Stryn - Balestrand
Kl. 13.00 Balestrand - Tornado Måløy
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Stryn
Kl. 15.00 Sandane - Stryn
Kl. 16.00 Balestrand - Sandane


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

13.01 Florø spelte uavgjort 1-1 borte mot Lillestrøm


Alioune Ndour scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Lillestrøm.
Bildet er frå Florø 2 sin bortekamp mot Skavøypoll 26. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

 

Florø spelte i dag treningskamp mot Lillestrøm i LSK-hallen.

Kampen enda til slutt 1-1, noko som også var pauseresultatet i kampen. Alioune Ndour utlikna for Florø knappe kvarteret før kvilen.

Neste treningskamp for Florø er borte mot Sogndal. Kampen blir spelt i Sognahallen laurdag 20. januar.

Lillestrøm - Florø 1-1 (1-1)
1-0 Gary Martin (24. min)
1-1 Alioune Ndour (32. min)

13.01 Fjøra vann KM Futsal Old Boys i Gaularhallen 


Fjøra sitt lag etter dagens turnering i Gaularhallen.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Fjøra gjekk til topps under dagens KM Futsal Old Boys i Gaularhallen.

Fjøra gjekk gjekk gjennom turneringa med sju strake seierar.

I finalen mot Gaular blei Johan Salveson den store helten då han scora kampens einaste mål sju minutt tre minutt før full tid.

Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 

KM Futsal Old Boys blei arrangert med to avdelingar med fem lag i kvar.

Avdeling 1

Jølster
Anga
Høyang
Askvoll/Holmedal
Tempo

Resultat avdeling 1
Anga - AHIL 0-5
Høyang - Jølster 4-1
Tempo - AHIL 2-0
Høyang - Anga 0-1
AHIL - Jølster 1-1
Tempo - Høyang 1-2
Jølster - Anga 3-0
Høyang - AHIL 2-0
Anga - Tempo 1-2
Tempo - Jølster 0-2

Tabell avdeling 1
Høyang   4  3 0 1  8-3  9   
Jølster    4  2 1 1  7-5  7
Tempo   4  2 0 2  5-5  6
Askvoll/Holmedal   4  1 1 2  6-5  4
Anga   4  1 0 3  2-10  3

Avdeling 2
Svelgen
Førde
Gaular
Fjøra
Syril

Resultat avdeling 2
Førde - Gaular 2-1
Fjøra - Svelgen 5-0
Gaular - Syril 2-1
Svelgen - Førde 1-3
Gaular - Fjøra 2-4
Syril - Førde 0-0
Svelgen - Gaular 1-2
Syril - Fjøra 0-1
Førde - Fjøra 0-1
Svelgen - Syril 2-0

Tabell avdeling 2
Fjøra   4  4 0 0  11-2  12   
Førde    4  2 1 1  5-3  7
Gaular    4  2 0 2  6-8  6
Svelgen   4  1 0 3  4-10  3
Syril   4  0 1 3  1-5  1


Sluttspel:
Beste 5 ar, Anga - Syril 1-2

Kvartfinale 1, Jølster - Gaular 0-1
0-1 Svein Arne Olsen (5. min)

Kvartfinale 2, Høyang - Svelgen 1-1 2-1 eeo
0-1 Saccid Sabra (6. min)
1-1 Thomas Frichsen (7. min)
2-1 Thomas Frichsen 2 minutt ut i ekstraomgangen

Kvartfinale 3, Førde - Tempo 1-0 
1-0 Kai Vidar Nygård (5. min)

Kvartfinale 4, Fjøra - Askvoll/Holmedal  2-0
1-0 Frode Kvåle (3. min)
2-0 Sjølvmål (7. min)

Semifinale 1, Gaular - Høyang  2-0 
1-0 Svein Arne Olsen (3. min)
2-0 Svein Arne Olsen (8. min)

Semifinale 2, Førde - Fjøra 0-1
0-1 Arild Underdal (1. min)

Finale, Gaular - Fjøra 0-1
0-1 Johan Salveson (7. min)

 


Matchvinnar i finalen Johan Salveson tek i mot pokalen frå John Søgnen.


13.01 Kampar i dag, laurdag 13. januar


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.

 

Her er oversikten over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Kl. 10.00 Seminar, Strategiseminar om damefotballen i fylket, Kaupanger
Kl. 11.00 Turnering, KM Old Boys, Gaularhallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Lillestrøm - Florø, LSK-hallen


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

12.01 Resultat kampar i dag, fredag 12. januar


Simen Mannsverk blei matchvinnar i dagens kamp borte mot Høyang.
Bildet er frå Årdal sin bortekamp mot Stryn 30. juni 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Stryn si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Vinterserien junior herrer avdeling 2
Høyang - Årdal 0-1 (0-0)

0-1 Simen Mannsverk, straffe 64. min)

Treningskamp
Førde - Volda 3-2 (0-0)(2-2)(1-0) 3x25 minutt
1-0 Ruben Holsæter, straffe
2-0 Vegard Savland
2-1 Stian Finnøy
2-2 Rasmus Aarflot
3-2 Vegard Savland

12.01 Endring kampoppsett KM Futsal Old Boys 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.

 

KM Futsal for Old Boys går av stabelen i Gaularhallen laurdag 13. januar.

11 lag var påmeldt til turneringa, men Heia har dessverre måtte trekke laget.

KM Futsal Old Boys blir arrangert med to avdelingar med fem lag i kvar.

Avdeling 1

Jølster
Anga
Høyang
Askvoll/Holmedal
Tempo

Avdeling 2
Svelgen
Førde
Gaular
Fjøra
Syril

Kampoppsett:
Kl. 11.10 Avdeling 1 Anga - AHIL
Kl. 11.22 Avdeling 2 Førde - Gaular
Kl. 11.34 Avdeling 1 Høyang - Jølster
Kl. 11.46 Avdeling 2 Fjøra - Svelgen
Kl. 11.58 Avdeling 1 Tempo - AHIL
Kl. 12.10 Avdeling 2 Gaular - Syril
Kl. 12.22 Avdeling 1 Høyang - Anga
Kl. 12.34 Avdeling 2 Svelgen - Førde
Kl. 12.46 Avdeling 1 AHIL - Jølster
Kl. 12.58 Avdeling 2 Gaular - Fjøra
Kl. 13.10 Avdeling 1 Tempo - Høyang
Kl. 13.22 Avdeling 2 Syril - Førde
Kl. 13.34 Avdeling 1 Jølster - Anga
Kl. 13.46 Avdeling 2 Svelgen - Gaular
Kl. 13.58 Avdeling 1 Høyang - AHIL
Kl. 14.10 Avdeling 2 Syril - Fjøra
Kl. 14.22 Avdeling 1 Anga - Tempo
Kl. 14.34 Avdeling 2 Førde - Fjøra
Kl. 14.46 Avdeling 1 Tempo - Jølster
Kl. 14.58 Avdeling 2 Svelgen - Syril

Sluttspel:
Kl. 15.20 Beste 5 ar, Nr 5 avd 1 - Nr 5 avd 2

Kl. 15.32 Kvartfinale 1, Nr 2 avd 1 Nr 3 avd 2
Kl. 15.44 Kvartfinale 2, Nr 1 avd Nr 4 avd 2
Kl. 15.56 Kvartfinale 3, Nr 2 avd 2 Nr 3 avd 1
Kl. 16.08 Kvartfinale 4, Nr 1 avd 2 Nr 4 avd 1

Kl. 16.20 Semifinale 1, Vinnar kvartfinale 1 - Vinnar kvartfinale 2
Kl. 16.32 Semifinale 2, Vinnar kvartfinale 3 - Vinnar kvartfinale 4

Kl. 17.00 Finale, Vinnar semifinale 1 - Vinnar semifinale 2

12.01 Kampar i dag, fredag 12. januar


Førde møter i dag Volda til treningskamp i Hafstadparken.
Johan Skorge var Førde sin beste spelar i fjorårets treningskamp i Loen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kl. 17.45 Vinterserien junior herrer avdeling 2, Høyang - Årdal, Sletta
Kl. 19.30 Treningskamp, Førde - Volda, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

11.01 Fire nye trenarar frå fylket med UEFA PRO-lisens


Terje Skjeldestad og Eirik Bakke under Sogndal sin treningskamp
mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

20 trenarar har nylig fullført UEFA PRO-lisens, som er Europas  høgaste offisielle trenarutdanning. UEFA PRO-lisens rettar seg mot trenarar som har potensial og ambisjon om å virke som trenar innen toppfotballen, primært som hovedtrenar/manager.

AV dei 20 trenarane som sist helg avslutta UEFA PRO-lisenskurset var fire frå Sogn og Fjordane. Dette var Eirik Bakke, Ørjan Christiansen, Margunn Haugenes og Terje Skjeldestad.

Følgende trenarar har fullført UEFA PRO-lisens 2016/2017:
Eirik Bakke
Ørjan Christiansen
Margunn Haugenes
Terje Skjeldestad
Trond Fredriksen
Roger Finjord
Robert Hauge
Eirik Horneland
Jan Peder Jalland
Nils Lexerød
Monica Knutsen
Tom Mangersnes
Svein Maalen
Christian Michelsen
Roger Naustan
Øyvind Nordtveit
Steinar Pedersen
Bengt Sæternes
Lena Tyriberget
Thomas André Ødegaard

11.01 Studentspretten sitt trenarteam 2018


Fysisk trenar Hilde Bremseth Bårdstu og hovudtrenar Gøran Wigum.
Foto: Studentspretten Fotball

 

Etter to opprykk på to år er det knytta stor spenning til Studentspretten sin debutsesong i Kretsligaen.

Det har blitt jobba bra, og klubben har fått på plass eit slagkraftig trenarteam til årets sesong.

Hovudtrenar: Gøran Wigum

Spelande assistenttrenar: Håvard Grøteide

Assistenttrenar: Christoffer Honningsvåg

Fysisk trenar: Hilde Bremseth Bårdstu

11.01 Marthe B. Hjelmhaug teken ut på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Tidligare denne månaden blei Linn-Mari Nilsen, Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde tekne ut i J19-landslagstroppen til landskampane mot England og Kina.

I etterkant kom meldinga om at også Marthe Bjelde Hjelmhaug er teken ut i J19-landslagstroppen til desse to kampane. Dessverre har Elise Isolde Stenevik måtte melde forfall på grunn av skade.

Kampane blir spelt på Stadium Vila Real de Santo Antonio i Algarve i Portugal onsdag 17. og søndag 21. januar.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Kristin Rage - Klepp
Sara Iren Hørte - Øvrevoll Hosle
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger
Silje Bjørneboe - Stabæk
Sigrid Bloch-Hansen - Øvrevoll Hosle
Camilla Huseby - Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Joanna Bækkelund - Lyn
Malin Skulstad Sunde - Fortuna Ålesund
Linn Huseby - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Elin Åhgren Sørum - Fløya
Helene Schjelderup - Umeå
Andrea Norheim - Lyon
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Jenny Kristine Røsholm Olsen - Lyn
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Marthe Bjelde Hjelmhaug, Sandviken
My Haugland Sørsdahl, Kolbotn

10.01 Haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018


Frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen 27. februar 2016.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

 

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

10.01 Simen Stølen har skrive under for Førde


Simen Stølen jublar etter scoring for Sogndal 3 på Fosshaugane. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Simen Stølen har skrive under for Førde. 21-åringen frå Hellevik i Fjaler har den siste sesongen spelt fast for Flisa i Norsk Tipping-ligaen avdeling 2.

I tillegg til moderklubben Dale har Stølen tidligare spelt for Sogndal 2, Sogndal 3 og Kongsvinger. Stølen står mellom anna bokført med sju kampar i OBOS-ligaen for Kongsvinger.

10.01 Myre Silden og Henriksen sluttar i Skavøypoll 


Sondre Myre Silden i Skavøypoll sin kamp mot Førde 14. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy melder på sine facebooksider at Sondre Myre Silden har signert for moderklubben Tornado Måløy.

Myre Silden har spelt dei to siste sesongane for Skavøypoll. Tornado Måløy skriv på sine facebooksider at Myre Silden er ein spelar som kan bekle dei fleste posisjonane framover på bana, og at dei har tru på at Myre Silden er ein person som kan vere med å bidra godt både i treningskvardagen og i kampsituasjon.

Sveinung Frantzen og Thor-Aage Pleym Evensen skal denne sesongen vere spelande trenarar for Tornado Måløy.

Eid Fotball melder på sine facebooksider at Marius Henriksen er tilbake i gult. Midtbanetrerrieren, som tidligare har spelt to og ein halv sesong for Eid, spelte haustsesongen 2017 for Skavøypoll.

Eid Fotball melder vidare på sine facebooksider at Arild Magnus Bjørhovde Rindal skal spele for Eid i år. I tillegg har Sebastian Grøttå, som var på utlån frå Selje, no meldt permanent overgang til Eid.

 


Marius Henriksen i Skavøypoll sin bortekamp mot Stryn 15. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

  Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


09.01 Lange blir ny trenar for Førde 


Robert Lange og John Erik Strøm i Førde sin heimekamp
mot Sandviken 2 i Hafstadparken 9. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Robert Lange blir ny hovudtrenar for Førde sitt damelag. Lange tar over etter John Erik Strøm som har vore hovudtrenar for Førde sitt damelag dei to siste sesongane.

I 2016-sesongen sikra Førde opprykk til 2. divisjon etter å ha blitt suveren seriemester i 3. divisjon. I fjorårets sesong blei det tyngre for Førde, og med kun fem poeng i løpet av heile sesongen enda det med nedrykk til 3. divisjon igjen.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 22 15 2 5 52 - 21 47
Fyllingsdalen 22 13 4 5 35 - 15 43
Bryne 22 14 0 8 67 - 25 42
Haugar 22 11 6 5 35 - 18 39
Vestsiden-Askøy 22 10 5 7 41 - 40 35
Arna-Bjørnar 2 22 9 3 10 36 - 45 30
Hinna 22 8 4 10 35 - 42 28
Klepp 2 22 8 3 11 30 - 30 27
Sandviken 2 22 7 5 10 32 - 41 26
Fana 22 7 5 10 25 - 39 26
Avaldsnes 2 22 6 7 9 48 - 42 25
Førde 22 1 2 19 18 - 96 5

 


Frå Førde sin bortekamp mot Tornado Måløy 2. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.01 Bilder frå handballkampen Stryn - Voss


Jenny Løvdal Stauri scora fem mål i Stryn sin kamp mot Voss. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Stryn sitt damelag i handball spelte sist laurdag heimekamp mot Voss i Strynehallen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Stryn - Voss  32-25 (16-11)

Stryn (mål i parantes):

June Roksvåg Leirgulen
Kornelia Sunde Flo
Hege Bjørlo Sandbakk
Rigmor Nesje
Anna Rekdal Johannsdottir (4)
Christine Tøsse Humborstad (5)
Ivana Kresic (7)
Jenny Vik Skrede (4)
Thurkka Velalakan
Matea Lonac
Maria Thaule (7)
Jenny Løvdal Stauri (4)
Martine Lester Turøy (1)
 
 


09.01 Martin Hollevik skal spele for Sotra


Martin Hollevik i Florø sin 2-0 seier borte mot Førde i cupen 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Etter seks år i Florø er det no klart at Martin Hollevik denne sesongen skal spele for Sotra.

22-åringen frå Øvre Årdal har i løpet av seks sesongar vore med på Florø si reise frå å vere eit botnlag i 3. divisjon til at laget i i 2017 sesongen enda på 8. plass i OBOS-ligaen. Hollevik var i 2017-sesongen på bana i fem kampar i OBOS-ligaen.

Martin Hollevik sin nye klubb Sotra enda sist sesong på 5. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Brattvåg 26 17 5 4 78 - 27 56
Lysekloster 26 17 5 4 55 - 32 56
Herd 26 12 6 8 57 - 48 42
Fyllingsdalen 26 12 5 9 61 - 50 41
Sotra 26 12 5 9 52 - 43 41
Varegg 26 12 4 10 51 - 54 40
Spjelkavik 26 8 11 7 45 - 44 35
Førde 26 9 7 10 47 - 49 34
Brann 2 26 8 6 12 48 - 47 30
Stord 26 8 6 12 48 - 58 30
Os 26 8 6 12 45 - 55 30
Haugesund 2 26 7 6 13 37 - 60 27
Fjøra 26 7 5 14 41 - 73 26
Aalesund 2 26 4 5 17 35 - 60 17
 
 


Frå Florø 2 sin heimekamp mot Tornado Måløy 11. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Martin Hollevik i kamp for Sogn og Fjordane mot Brann 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Martin Hollevik for Sogndal G16 mot Regionslaget 1. desember 2012.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 1. desember 2012.



Florø vann 4-1 mot Eid i Eid sin Vinterserie 10. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hollevik i Florø sin heimekamp mot Fjøra på Florø Stadion 8. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hollevik i kamp for Sogn under Bylagsserien på Eid 1. november 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa. 


09.01 Påmeldingsfristar Sparebanken Vest Cup 2018


Hornindal gjekk til topps i klasse J15/16 i Sparebanken Vest Cup 2016.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.

 

En dag før den fyrste fristen for å melde på lag til Sparebanken Vest Cup 2018 går ut melder arrangøren om at påmeldinga er bra. Måndag kveld var det ledig plass i alle klasser, men ein må hive seg rundt viss ein vil vere med.

- Konkurranseklassene (13-17 år) - laurdag 20. og søndag 21. januar.

PÅMELDINGSFRIST, onsdag 10. januar

 - Dei yngste klassene (7-12 år) laurdag 27. og søndag 28. januar.

PÅMELDINGSFRIST, onsdag 17. januar


Tornado Måløy FK har nok ein gong gleda av å invitere til Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen. Turneringa har sidan starten i 1986 utvika seg til å bli den største innandørsturneringa mellom Bergen og Ålesund med eit snitt på over 150 deltakande lag.

Dei siste åra har turneringa hatt venteliste i fleire av klassene og for at flest mulig skal få anledning til å delta på turneringa vil Sparebanken Vest Cup i 2018 bli gjennomført over to helgar.

 - Konkurranseklassene (13-17 år) - laurdag 20. og søndag 21. januar.
 - Dei yngste klassene (7-12 år) laurdag 27. og søndag 28. januar.

Les invitasjonen til Sparebanken Vest Cup 2018.


Eventuelle spørsmål kan sendast til spvcup@tmfkfotball.no eller ta kontakt med Eirik Rutledal på telefon 92 29 82 81.


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.

 


09.01 Johan Pettersen blir ny trenar for Førde 2


Johan Pettersen før Førde sin cupkamp mot Brann 13. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Johan Pettersen hadde i går sin siste dag som sportslig leiar for Førde Fotball. Pettersen har vore sportslig leiar for Førde Fotball sidan januar 2016.

Pettersen blir i 2018-sesongen hovudtrenar for Førde 2, ei rolle han også hadde i 2015-sesongen.

Førde 2 skal denne sesongen spele i 5. divisjon

 


Johan Pettersen under Førde 2 sin bortekamp mot Sandane 27. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


08.01 Humborstad vann Nyttårsnøtter 2018



Jan Olav Humborstad frå Kjølsdalen blei trekt ut som vinnar av Haugenfotball.no sine nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Jan Olav Humborstad var ein av 75 personar som hadde svart rett på alle tre spørsmåla.

Dei rette svara var:
1: Jerv
2: Dale
3: Portugal

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


08.01 Haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018


Frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen 27. februar 2016.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

 

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

08.01 SISTE FRIST ! Nyttårsnøtter 2018



SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER SETT TIL I KVELD KLOKKA 22.00.

Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


08.01 Jonas Beitveit Årets spelar for Selje


Jonas Beitveit i Selje sin heimekamp mot Gaular 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Jonas Beitveit stakk av med heile tre prisar under Selje sin årsfest før jul. Beitveit fekk prisane Årets spelar, Årets treningstopp og Årets mål.


Her er full oversikt over prisvinnarane:

Årets spelar: Jonas Beitveit

Årets FairPlay-spelar: Kristoffer Aam Hamre

Årets toppscorar: Ingo da Silva

Årets treningstopp: Jonas Beitveit

Årets mål: Jonas Beitveit

Årets unge spelar: Mikal Osmundsvåg

 


Ingo Da Silva i Selje sin heimekamp mot Gaular 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Jonas Beitveit i Selje sin heimekamp mot Gaular 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Mikal Osmundsvåg i lag med Ole Andreas Solheim i Selje
sin heimekamp mot Fjøra 2/Sogndal 3 på Selje Idrettspark 23. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


07.01 Basisdagar NFF Sogn og Fjordane 2018


David Balsnes Lefdal scora to mål i Eid 2 sin heimekamp mot
Sandane i klasse G12 på Eid Stadion 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikt over NFF Sogn og Fjordane sine basisdagar for dei forskjellige klassene i 2018-sesongen.


Senior
Norsk Tipping-ligaen - Laurdag
Kretsligaen - Laurdag
5. divisjon - Søndag
6. divisjon - Tysdag
3. divisjon kvinner - Fredag/Søndag
4. divisjon kvinner - Fredag


Aldersbestemte klasser
J 9 -10 5'ar - Onsdag
G 9 og G 10 5'ar - Måndag
J 11 7'ar - Måndag
J 12 9'ar - Torsdag
G 11 7'ar - Onsdag
G 12 9'ar - Torsdag
G 13/14 11'ar - Søndag
G 13/14 9'ar - Måndag
G 13/14 7'ar - Tysdag
J 13/14 11'ar - Tysdag
J 13/14 9'ar - Tysdag
J 13/14 7'ar - Fredag
G 15/17 11'ar - Onsdag/Torsdag
G 15/17 9'ar og 7'ar - Fredag
J 15/17 11'ar - Måndag
J 15/17 9'ar og 7'ar - Onsdag

 


Stryn jublar for KM-tittel i klasse G13/14 1. divisjon haust.
Bildet er tatt etter bortekampen mot Sogndal 29. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  Sjå film av to av scoringane og jubelen etter kampen.


Stryn sprettar champagnen etter KM-tittel i klasse J15/17 1. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Anga blei kretsmester i 6. divisjon etter 5-2 seieren heime mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


Høyang jublar etter seieren borte mot Tornado Måløy 22. mai 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.01 Elise Thorsnes scora tre mål mot Adelaide

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes scora i dag tre mål då Canberra United vann heime mot Adelaide United i Westfield W-league i Australia.

Elise og Canberra United vann til slutt kampen 6-1 framfor 1050 tilskodarar på McKellar Park. Etter dagens seier ligg Canberra United på 6. plass Westfield W-league,

Canberra United sin neste kamp er heime mot Western Sydney Wanders søndag 14. januar.

Canberra United - Adelaide United Women  6-1 (3-1)
1-0 Ellie Carpenter (4. min)
1-1 Alyssa Mautz (11. min)
2-1 Elise Thorsnes (38. min)
3-1 AshleighSykes (44. min)
4-1 Elise Thorsnes (47. min)
5-1 Karly Roestbakken (52. min)
6-1 Elise Thorsnes ( 53. min)

06.01 Kaupanger har trekt laget frå Vinterserien


Ingrid Lovise Jåstad i kampen mot Fortuna i NM J19 23. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Kaupanger har trekt laget sitt frå Vinterserien junior kvinner.

Vinterserien junior kvinner blir dermed gjennomført med dei tre laga Sandane, Stryn og Sogndal. Det blir spelt to turneringar, og vinnaren av vinterserien slår følge med Kaupanger til 1. runde i NM J19 Telenor Cup 2018.

Sandane Idrettspark, søndag 14. januar
Kl. 11.00 Sandane - Stryn
Kl. 13.00 Sogndal - Stryn
Kl. 15.00 Sogndal - Sandane

Stryn Stadion, søndag 18. februar
Kl. 11.00 Stryn - Sandane
Kl. 13.00 Sandane - Sogndal
Kl. 15.00 Stryn - Sogndal

06.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


06.01 Siste futsalturneringa for spelarar 10-14 år

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Søndag 14. januar går den siste av i alt tre turneringar av stabelen.

Det blir spelt kampar i Øvre Årdal, Leikanger, Dale, Askvoll, Eikefjord og Svelgen. Totalt 139 lag (96 guttelag og 43 jentelag) skal spele totalt 276 kampar i løpet av den tredje og siste turneringa.

 

 

 

 


Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse jenter
13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.


05.01 Magne Elde med ny kontrakt i Fortuna


 Marthe Bjørhovde og Magne Elde med pokalen etter seieren
mot Arna Bjørnar i cupfinalen i klasse J19. Foto: Privat

Fortuna melder på sine nettsider at klubben fornyar kontrakta med Magne Elde. Styret i Fortuna har inngått ei ny to-års kontrakt med Elde, der stillinga er utvida frå 50 prosent til 80 prosent. 20 prosent av stillinga er knytta opp mot administrative oppgåver, medan 60 prosent er på sport.

-Eg ser fram til å fortsette jobben med å ta klubben tilbake til norsk toppfotball. Vi har skapt eit godt fundament i 2017. Samarbeidet mellom trenarteamet og spelargruppa er særs godt, og vi har ein fin ro og stabilitet i klubben for tida som eg trur skal kunne gje oss nye løft inn i 2018, seier Magne Elde til Fortuna sine nettsider.

Magne Elde går inn i sitt 5. år som trenar for Fortuna.

05.01 Kampoppsett KM Futsal Old Boys 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.

 

KM Futsal for Old Boys går av stabelen laurdag 13. januar. Totalt 11 lag deltek i arrangementet i Gaularhallen på Sande i Sunnfjord.

Avdeling 1

Jølster
Anga
Høyang
Askvoll/Holmedal
Heia
Tempo

Avdeling 2
Svelgen
Førde
Gaular
Fjøra
Syril

Kampoppsett
Kl. 11.00 Avdeling 1 Anga - AHIL
Kl. 11.10 Avdeling 1 Høyang - Jølster
Kl. 11.20 Avdeling 2 Førde - Gaular
Kl. 11.35 Avdeling 1 Heia - Tempo
Kl. 11.45 Avdeling 1 Jølster - Anga
Kl. 11.55 Avdeling 2 Fjøra - Svelgen
Kl. 12.10 Avdeling 1 Høyang - AHIL
Kl. 12.20 Avdeling 1 Tempo - Jølster
Kl. 12.30 Avdeling 2 Syril - Førde
Kl. 12.45 Avdeling 1 Anga - Heia
Kl. 12.55 Avdeling 2 Gaular - Fjøra
Kl. 13.10 Avdeling 1 Tempo - Høyang
Kl. 13.20 Avdeling 1 AHIL - Jølster
Kl. 13.30 Avdeling 2 Svelgen - Syril
Kl. 13.45 Avdeling 1 Heia - Høyang
Kl. 13.55 Avdeling 2 Svelgen - Førde
Kl. 14.10 Avdeling 1 Anga - Tempo
Kl. 14.20 Avdeling 2 Gaular - Syril
Kl. 14.35 Avdeling 1 AHIL - Heia
Kl. 14.45 Avdeling 2 Syril - Fjøra
Kl. 15.00 Avdeling 1 Jølster - Heia
Kl. 15.10 Avdeling 2 Svelgen - Gaular
Kl. 15.25 Avdeling 1 Høyang - Anga
Kl. 15.35 Avdeling 2 Førde - Fjøra
Kl. 15.50 Avdeling 1 Tempo - AHIL

Kl. 16.15 Kvartfinale 1, Nr 2 avd 1 Nr 3 avd 2
Kl. 16.25 Kvartfinale 2, Nr 1 avd Nr 4 avd 2
Kl. 16.35 Kvartfinale 3, Nr 2 avd 2 Nr 3 avd 1
Kl. 16.45 Kvartfinale 4, Nr 1 avd 2 Nr 4 avd 1

Kl. 16.55 Semifinale 1, Vinnar kvartfinale 1 - Vinnar kvartfinale 2
Kl. 17.05 Semifinale 2, Vinnar kvartfinale 3 - Vinnar kvartfinale 4

Kl. 17.30 Finale, Vinnar semifinale 1 - Vinnar semifinale 2

05.01 Førde har flest spelarar på kretslag


Inga Hoff er ein av 27 kretslagsspelarar frå Førde.
Bildet er frå 4. runde i Enivestserien på Eid 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppane til kretslaga for spelarar født 2002, 2003 og 2004.

Etter å ha teke ei grundig opptelling er det klart at dei 130 kretslagsspelarane kjem frå 26 forskjellige klubbar her i fylket.

Førde har heile 27 kretslagsspelarar, og toppar lista føre Stryn med 15 kretslagsspelarar og Sogndal med sine 12 kretslagsspelarar.

Atløy, Balestrand, Balestrand, Eikefjord, Hornindal, Hyllestad og Bjørn har alle ein kretslagsspelar kvar.


27 kretslagsspelarar:
Førde

15 kretslagsspelarar:
Stryn

12 kretslagsspelarar:
Sogndal

10 kretslagsspelarar:
Vik

7 kretslagsspelarar:
Florø

6 kretslagsspelarar:
Eid
Syril

5 kretslagsspelarar:
Dale
Kaupanger
Sandane

4 kretslagsspelarar:
Skavøypoll

3 kretslagsspelarar:
Bremanger
Høyang
Lærdal
Tambarskjelvar

2 kretslagsspelarar:
Breimsbygda
Gaular 
Jotun
Jølster
Tornado Måløy

1 kretslagsspelar:
Atløy
Balestrand
Eikefjord
Hornindal
Hyllestad
Bjørn

 


Stian Heggelund, Kim-Christian Liset og Erik Flataker er tre av spelarane
på G2004-kretslaget. Bildet er tatt etter kampen mellom
Skavøypoll og Bremanger i Kretsligaen 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.



Det er fem jenter frå Stryn med på J2003-kretslaget. Frå venstre Emma
Njøten, Karoline Flo, Emilie Flo Stavik, Olivia Vollsnes Wemby og Marie
Johannsdottir. Bildet er tatt etter 5-1 seier mot NRFK 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


04.01 Hatle på vei tilbake som trenar for Sogndal 2


Håvard Hatle i cupkampen heime mot Stryn 22. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Etter det haugenfotball.no kjenner til er Håvard Hatle på full fart tilbake som trenar for Sogndal 2. Hatle var trenar for Sogndal 2 også i tre sesongar frå 2012 til 2014.

Hatle var trenar for Fjøra frå 2015 til sommaren 2017.

Sogndal skal denne sesongen spele i Norsk Tipping-ligaen, etter at laget i 2017 sikra opprykk ved å vinne Kretsligaen.

Tabell Kretsligaen:
Sogndal 2 22 18 0 4 122 - 17 54
Stryn 22 15 2 5 83 - 38 47
Florø 2 22 14 2 6 80 - 51 44
Årdal 22 14 2 6 59 - 36 44
Eid 22 11 5 6 60 - 53 38
Vik 22 9 2 11 37 - 50 29
Dale 22 8 2 12 55 - 64 26
Tornado Måløy 22 7 3 12 37 - 57 24
Skavøypoll 22 7 3 12 43 - 74 24
Bremanger 22 5 6 11 38 - 75 21
Førde 2 22 4 3 15 49 - 101 15
Høyang 22 3 4 15 23 - 70 13

04.01 Belland Eriksen ny trenar for Fjøra/Sogndal 3


Aleksander Belland Eriksen i Sogndal sin guttekamp mot Stryn.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Aleksander Belland Eriksen blir ny trenar for Fjøra 2/Sogndal 3. I tillegg til å ha spelt for Studentspretten har Belland Eriksen sist sesong vore trenar for Sogndal sitt guttelag som blei kretsmesterar.

Som assistenttrenarar får bergensaren med seg Kevin Lund Olsen og Zeaur Samir. Terje Tonheim blir oppmann for laget som denne sesongen skal spele i 5. divisjon. 

Fjøra 2/Sogndal 3 spelar treningskamp mot Kaupanger i Sognahallen laurdag 27. januar.

Fjøra 2/Sogndal 3 enda på 6. plass i 5. divisjon i 2017-sesongen.

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 20 17 0 3 85 - 32 51
Kaupanger 20 14 1 5 69 - 30 43
Sandane 20 10 2 8 57 - 46 32
Balestrand 20 10 2 8 55 - 53 32
Syril 20 10 1 9 56 - 59 31
Fjøra 2/SIL 3 20 9 2 9 48 - 55 29
Jølster 20 9 1 10 49 - 42 28
Stryn 2 20 7 4 9 49 - 61 25
Selje 20 7 3 10 54 - 58 24
Bjørn 20 5 3 12 39 - 65 18
Gaular 20 1 3 16 20 - 80 6

04.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


04.01 Kaupanger klar for 1. runde i NM kvinner


Kaupanger jublar for opprykk til 1. divisjon.
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger er som einaste lag frå Sogn og Fjordane klar for 1. runde i NM kvinner 2018.

1. runde er terminfesta til tysdag 1. mai eller onsdag 2. mai.

Sogn & Fjordane:
Kaupanger

Agder:
Amazon Grimstad, Gimletroll og Lyngdal

Buskerud:
Hønefoss, Lier og Hallingdal

Vestfold:
Nanset

Telemark:
Urædd og Snøgg

Rogaland:
Bryne, Haugar og Hinna

Hordaland:
Åsane, Fyllingsdalen og Fana

Sunnmøre:
Herd og Fortuna

Nordmøre og Romsdal:
Molde og Sunndal

Trøndelag:
Byåsen, KIL/Hemne og Orkanger

Nordland:
Bossmo/Yttern og Innstrandens

Hålogaland:
Medkila, Mjølner og Sortland

Troms:
Fløya, Tromsdalen og Tromsø

Finnmark:
Bossekop og Polarstjernen

Indre Østland:
Fart, Kongsvinger og Raufoss

Oslo:
Øvrevoll Hosle, Grei Kvinner Elite og Frigg

Østfold:
Sarpsborg 08

Dei 12 klubbane i Toppserien er direkte kvalifisert til 2. runde.
Avaldsnes
Klepp
Arna-Bjørnar
Sandviken
Trondheims-Ørn
Stabæk
Røa
Vålerenga
Kolbotn
Lyn
LSK Kvinner
Grand Bodø

04.01 Uttak kretslag gutar 2002


G2002-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget gutar 2002. 

Trenarar for kretslaget gutar 2002 er Tommy Øren og Sebastian Kaldestad.

Kretslag gutar 2002:
Håvard Rosø, Bremanger 
Vegard Halseth, Vik
Jonas Torvanger, Sogndal
Mikkel Erlandsen, Sogndal
Mathias Sundberg, Sogndal
Jøran Skeide, Sogndal
Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Jørgen Dalaker, Sogndal 
Johannes Garlid Tenden, Stryn
Sondre Erdal, Stryn 
Jozef Tuzar, Stryn
Kristian Bell, Førde
Håkon Berg, Førde
Niklas Hillersøy, Førde
Bernard Breidvik, Høyang
Brage Naustdal, Florø
Thomas Halstensen, Florø
Filip Pleym Mardal, Sandane
Håvard Hetle, Sandane 
William Rakkenes, Skavøypoll
Anders Ulvik Fleten, Dale
Gard Grinde, Syril 

03.01 Uttak kretslag jenter 2002


Ellijanne Skrede Anders og Ingrid Lovise Jåstad etter kretskampen
mot NFF Hordaland på Fosshaugane Campus 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget jenter 2002. 

Trenarar for kretslaget jenter 2002 er Jan Tore Jåstad, Kjell August Ytre-Eide og Martin Dolvik.

Kretslag jenter 2002:
Helena Navarsete, Sogndal
Emilie Naustdal, Eid
Ellijanne Skrede Andersson, Eid 
Oselie Henden, Eid 
Emma Njøten, Stryn
Marie Johannsdottir, Stryn
Elise Ling Fosse, Vik 
Vilde Andersen, Vik
Oda Alice Stokkebø, Vik 
Kristine Hovland, Vik
Ingrid Lovise Jåstad, Kaupanger
Anna Myhre Nornes, Kaupanger
Haleema Frøiland, Kaupanger 
Malin Ness, Kaupanger 
Stina Hillersøy, Førde
Gunvor Igland, Førde
Nora Henjesand, Syril 
Dina Krosshaug, Syril
Ingrid Sande Søgnen, Gaular
Astrid Bolstad Blikra, Gaular
Kristi Bjørhusdal, Bjørn
Andrine Endestad, Eikefjord

 


Nora Henjesand i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 28. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristine Hovland i kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


03.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


03.01 Uttak kretslag jenter 2003


Det er fem jenter frå Stryn med på J2003-kretslaget. Frå venstre Emma
Njøten, Karoline Flo, Emilie Flo Stavik, Olivia Vollsnes Wemby og Marie
Johannsdottir. Bildet er tatt etter 5-1 seier mot NRFK 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget jenter 2003. 

Trenarar for kretslaget jenter 2003 er Johann Sigurdsson, Are Njøten og Anders Veibust.

Kretslag jenter 2003:
Hanna Vallestad, Førde
Mina Dvergsdal, Førde
Helene Bye Vikøren, Førde
Kaya Fonn, Førde
Tonje Ullaland, Førde
Ida Rotnes, Førde
Vilde Sægrov, Førde
Marie Dvergsdal, Førde
Mathilde Myklebust, Førde
Berit Leirgul, Sandane
Karoline Flo, Stryn
Emilie Flo Stavik, Stryn
Selma Moen Eminovic, Jotun
Emma Njøten, Stryn 
Marie Johannsdottir, Stryn
Olivia Vollsnes Wemby, Stryn
Andrine Endestad, Eikefjord 
Malin Ness, Kaupanger 
Nora Henjesand, Syril 
Andrine Fjærestad Aase,
Kristine Hovland, Vik 
Benedicte Systad Nilsen, Vik 
Thea Stadheim, Vik


02.01 SISTE FRIST ! KM Futsal Old Boys og Old Girls 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.

NB ! Onsdag 3. januar er siste frist for å melde på lag til KM Futsal Old Boys og Old Girls.

NFF Sogn og Fjordane og Gaular IL inviterar alle klubbane i Sogn og Fjordane til KM Futsal for klassene Old Boys og Old Girls. Høyang blei kretsmester i klasse Old Boys fyrste gong det blei arrangert i januar, medan det komande KM Futsal er det fyrste nokon gong for klasse Old Girls. 

Arrangementet går av stabelen laurdag 13. januar i Gaularhallen, som ligg på Sande i Sunnfjord.

Aldersklassa som kan delta på KM Futsal Old Boys og Old Girls er frå og med ein fyller 34 år i 2018. I tillegg kan ein ha med inntil to som er underårige. Desse må fylle 30 år eller meir i løpet av 2018.

Sjå meir info om arrangementet på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.


 


Heia var det klart beste laget frå Nordfjord i turneringa.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.


02.01 Strategiseminar om damefotballen i fylket


Marie Ruud Pettersen, Linn-Mari Nilsen og Karianne Kvam Gurvin.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Korleis skal vi jobbe saman for å skape eit best mogeleg grunnlag for eit stabilt 1. divisjonslag i Sogn og Fjordane? Dette er temaet når fotballstyret i Kaupanger IL inviterer til strategiseminar i klubbhuset på Kaupanger idrettspark laurdag 13. januar.

Kaupanger vil invitere alle som er interessert i damefotballen i fylket til å vere med i diskusjonen om vegen vidare.

Kva er dagens situasjon? Kor vil vi? Korleis oppnår vi måla våre? Kva tiltak må setjast inn for å nå desse måla?

Det blir lagt opp til fire hovudtema med ei innleiing for kvart tema:
1. Sport (Edwin Hjelmhaug)
2. Organisasjon (Torgeir Strypet)
3. Økonomi (Trine Lerum Hjellhaug)
4. Kultur (Lasse Opseth)

I tillegg informerer Kjell Ertesvåg om arbeidet i aldersbestemt fotball i Kaupanger.
 

 


Kaupanger jublar for opprykk til 1. divisjon.
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.01 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise Isolde Stenevik og Linn-Mari Nilsen.
Foto: Privat

 

Tre jenter frå fylket er tekne ut i J19-landslagstroppen til landskampane mot England og Kina. Kampane blir spelt på Stadium Vila Real de Santo Antonio i Algarve i Portugal onsdag 17. og søndag 21. januar.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Kristin Rage - Klepp
Sara Iren Hørte - Øvrevoll Hosle
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger
Silje Bjørneboe - Stabæk
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Sigrid Bloch-Hansen - Øvrevoll Hosle
Camilla Huseby - Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Joanna Bækkelund - Lyn
Malin Skulstad Sunde - Fortuna Ålesund
Linn Huseby - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Elin Åhgren Sørum - Fløya
Helene Schjelderup - Umeå
Andrea Norheim - Lyon
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Jenny Kristine Røsholm Olsen - Lyn
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar

02.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2018. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


02.01 Uttak kretslag gutar 2003


G2003-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget gutar 2003. 

Trenarar for kretslaget gutar 2003 er Nils Tore Krosshaug og Morten Olsen.

Kretslag gutar 2003:
Jonas Tefre, Førde
Mathias Sælen, Førde
Henrik Flølo Nydal, Jølster
Leander Øy, Jotun
Odin Svoen, Tambarskjelvar
Kristoffer Stranden, Skavøypoll
Sondre Mowatt, Hyllestad
Trym Vatn Øvreberg, Stryn
Vegar Søren Holen Eimhjellen, Sandane
Hallvard Bjotveit, Sandane
Lukas Roksvåg Leirgulen, Stryn
Jon Erlend Bøe, Stryn
Trym Hogrenning, Stryn
Spencer Skjeldestad, Sogndal
Gøran Njøs, Syril
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik, Florø
Toni Jakupovic, Florø
Fredrik Døsen, Florø
Erlend Loftesnes, Kaupanger
Iver Skorve, Sogndal
Andreas Årseth, Jølster
Nikolas Trollebø, Høyang

01.01 Uttak kretslag jenter 2004


Karoline Hjelle under juleturneringa i Stryn 26. desember 2017.
Sjå bilder frå årets juleturnering i Stryn.

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget jenter 2004. 

Trenarar for kretslaget jenter 2004 er Guttorm Sæbø og Aleksander Eriksen.

Kretslag jenter 2004:
Maja Berg, Tornado Måløy
Julie Øverland, Tambarskjelvar
Sigrid Høgseth Felde, Dale
Mathea Nigardsøy, Tambarskjelvar
Linnea Aamodt, Førde
Karoline Hjelle, Breimsbygda
Anne Kilnes, Førde
Emma Lødemel, Hornindal
Fride Høyvik, Førde
Silje Bø, Florø
Emilie Stadheim Skrede, Eid
Erika Brekke, Vik
Tuva Sigdestad Lund, Eid
Tuva Alsaker, Eid
Pia Krosshaug, Syril
Stina Hillersøy, Førde
Line Bruland, Førde
Marte Hovland, Vik
Cecilie Myklebust, Tornado Måløy
Inga Hoff, Førde
Emma Sæbø, Stryn
Agnethe Gjerde Stølen, Lærdal
Lea Rognaldsen Knapstad, Florø



Inga Hoff under 4. runde i Enivestserien på Eid 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


01.01 Gilleshammer blei vinnar av julenøttene



Hans-Petter Gilleshammer frå Kjølsdalen blei trekt ut som vinnar av Haugenfotball.no sine julenøtter 2017. Gilleshammer får eit brett (24 flasker) med Hamar og Lillehammer julebrus.

Totalt 133 personar har sendt inn svar på Haugenfotball.no sine julenøtter 2017. 

Av desse 133 hadde 124 svart rett på alle tre spørsmåla.

3 rette: 124 stk
2 rette: 7 stk
1 rett: 2 stk
0 rette: 0 stk

Dei rette svara var:
1: Markus Nybø Bakke
2: Elise Isolde Stenevik
3: Thor Aage Pleym Evensen



NorDrikk stiller med premie i årets julenøtter.


01.01 Uttak kretslag gutar 2004


Stian Heggelund, Kim-Christian Liset og Erik Flataker etter kampen mellom Skavøypoll og Bremanger i Kretsligaen 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til Kretslaget gutar 2004. 

Trenarar for kretslaget gutar 2004 er Nils Tore Krosshaug og Morten Olsen.

Kretslag gutar 2004:
Aaron Rennestraum, Dale
Erik Paulsen, Stryn
Tobias Vikøren, Førde
Marius Ylvisåker, Sogndal
Daniel Aven, IL Høyang
Henrik Kongelf, Sogndal
Joakim Kvellestad, Breimsbygda
Elias Neset, Dale
Edvin Brattreit, Førde
Simen Ylvisåker von Porat, Syril
Sander Vike, Bremanger
Kim-Christian Liset, Bremanger
Daniel Birkeland, Førde
Lasse Aamelfot, Førde
Johan Bakke, Sogndal
Stian Heggelund, Skavøypoll
Noah Solheim, Dale
Ole Thue, Balestrand
Martin Sætre, Stryn
Erik Flataker, Skavøypoll
Ulrik Nielsen, Førde
Simen Indrebø, Førde
Nathaniel Maristuen, Lærdal

01.01 Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2017



Ver med på Haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter 2017. 

Vinnaren får tilsendt ein tøff ryggsekk frå Sparebanken Vest.

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


Lykke til.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Nyttårsnøtter.


Sparebanken Vest stiller med premie i årets Nyttårsnøtter.


Siste Nytt oktober-desember 2017
Siste Nytt juli-september 2017
Siste Nytt april-juni 2017
Siste Nytt januar-mars 2017
Siste Nytt oktober-desember 2016
Siste Nytt juli-september 2016
Siste Nytt april-juni 2016
Siste Nytt januar-mars 2016
Siste Nytt oktober-desember 2015
Siste Nytt juli-september 2015
Siste Nytt april-juni 2015
Siste Nytt januar-mars 2015
Siste Nytt oktober-desember 2014
Siste Nytt juli-september 2014
Siste Nytt april - juni 2014
Siste Nytt januar - mars 2014
Siste Nytt oktober - desember 2013
Siste Nytt juli-september 2013
Siste Nytt april-juni 2013
Siste Nytt januar-mars 2013
Siste Nytt oktober-desember 2012

Siste Nytt juli-september 2012

Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt september-desember 2005
Siste Nytt mai-august 2005

Siste Nytt januar-april 2005
Siste Nytt 2004

Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00

 

 

 




 





www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes