Siste nytt

30.06 Florø stiller med to lag i Storsjöcupen 


Florø G99 gjekk til topps under innandørs-KM i Nordfjordhallen. 
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars.


Florø stiller med lag i klassene G12 og G14 i årets Storsjöcup i Sverige.

G12, Gruppe I: 
Florø SK 
Kattem IL 1 
Näldens IF 2
Stjørdals/Blink IL 1 

Tysdag 2. juli: 
Kl. 11.00 Stjørdals/Blink IL 1 - Kattem IL 1 
Kl. 12.00 Florø SK - Näldens IF 2 

Onsdag 3. juli: 
Kl. 08.00 Näldens IF 2 - Stjørdals/Blink IL 1 
Kl. 09.00 Kattem IL 1 - Florø SK 

Torsdag 4. juli: 
Kl. 16.00 Näldens IF 2 - Kattem IL 1 
Kl. 16.00 Stjørdals/Blink IL 1 - Florø SK 


G14, Gruppe D:  
Florø SK  
Fosen FK 
Lånke IL 
Vinne IL 2

Tysdag 2. juli:
Kl. 12.00 Florø SK - Lånke IL 
Kl. 13.00 Fosen FK - Vinne IL 2 

Onsdag 3. juli: 
Kl. 08.00 Vinne IL 2 - Florø SK 
Kl. 09.00 Lånke IL - Fosen FK 

Torsdag 4. juli: 
Kl. 12.00 Vinne IL 2 - Lånke IL 
Kl. 12.00 Florø SK - Fosen FK 

30.06 Førde stiller lag i klasse G14 i Cup No. 1 



Førde er den einaste klubben i fylket som stiller lag i årets Cup No. 1.  Førde stiller med eit lag i klasse G14 i turneringa som går av stabelen i Fredrikshavn i Danmark 8.-13. juli. 

Klasse G14 pulje 2: 
Huddinge IF, Sverige  
Dallas Texans, USA 
Ålgård 1, Norge 
FfI 2, Danmark 
Førde, Norge

Tysdag 9. juli: 
Kl. 09.00 Huddinge IF - Dallas Texans, 
Kl. 10.50 Ålgård 1 - FfI 2

Kl. 16.10 Førde - Ålgård 1
Kl. 16.10 FfI 2 - Huddinge IF

Onsdag 10. juli: 

Kl. 10.50 Huddinge IF - Ålgård 1
Kl. 15.20 Dallas Texans - FfI 2

Kl. 18.00 Dallas Texans - Førde

Torsdag 11. juli: 

Kl. 10.05 Førde - Huddinge IF
Kl. 11.50 Ålgård 1 - Dallas Texans
Kl. 12.45 FfI 2 - Førde

30.06 Loen kunne ikkje stille lag mot Bremanger 


Loen jublar etter scoring heime mot Stadlandet 8. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

To timar før kampstart fekk Bremanger i dag beskjed med Loen om at dei ikkje kunne stille lag til dagens kamp. Resultatet blir då mest truleg sett til 3-0 og Bremanger får tre poeng. 

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Loen 3-0 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 9 7 1 1 29-10 22
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eid 2 9 5 2 2 30-20 17
Stryn 2 9 4 2 3 18-17 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 9 2 3 4 21-35 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Bremanger 9 2 2 5 13-20 8
Hornindal 9 2 3 4 17-30 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7

30.06 Kampar i dag, søndag 30. juni


Bremanger møter i ettermiddag Loen på heimebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid 2 på Svelgen Stadion 28. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Loen 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 9 7 1 1 29-10 22
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eid 2 9 5 2 2 30-20 17
Stryn 2 9 4 2 3 18-17 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 9 2 3 4 17-30 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

29.06 Resultat kampar i dag, laurdag 29. juni


Rune Bolseth scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Hønefoss.
Bildet er frå heimekampen mot Aalesund 8. juli 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultat frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Hønefoss 1-1 (1-1)
1-0 Rune Bolseth (26. min)
1-1 Riku Riski (43. min)

3. divisjon avdeling 8 
Varegg - Florø 1-1 (1-0)

1-0 Stian Ferstad (8. min)
1-1 Kristoffer Ryland (56. min)

Bjarg - Årdal 4-1 (4-1)
1-0 Morten Vik Tvedte (19. min)
2-0 Enrique Søvik (22. min)
3-0 Jan-Tore Susort Torgersen (27. min)
3-1 Preben Strypet, straffe (41. min)
4-1 Morten Vik Tvedte, straffe (44. min)

Kampfakta frå desse to kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 13 10 3 0 49-14 33
Varegg 13 10 2 1 35-14 32
Lyngbø 13 7 1 5 33-27 22
Vadmyra 13 6 2 5 32-26 20
Tertnes 13 6 2 5 25-21 20
Årdal 13 6 2 5 29-28 20
Stryn 13 6 1 6 19-14 19
Bjarg 13 6 1 6 23-25 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 25-30 17
Sogndal 2 12 5 1 6 30-24 16
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 13 2 1 10 12-54 7
Vik 12 1 3 8 13-37 6

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Stryn 2  6-1 (1-0)

1-0 Ole Martin Hoddevik
2-0 Ole Gunnar Midtbø
2-1 Steffen Glosvik
3-1 Mats Ole Bakke
4-1 Przmyslav Petrynski
5-1 Przmyslav Petrynski
6-1 Mats Ole Bakke

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 9 7 1 1 29-10 22
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eid 2 9 5 2 2 30-20 17
Stryn 2 9 4 2 3 18-17 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 9 2 3 4 17-30 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

29.06 Kampar i dag, laurdag 29. juni


Florø spelar i dag toppkamp mot Varegg på bortebane. 
Bildet er frå kampen mellom Eid og Florø i 2. runde NM G19. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 20.05 Sogndal - Hønefoss

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 13 9 2 2 26-9 29
Rosenborg 13 8 3 2 24-12 27
Aalesund 13 7 2 4 26-17 23
Viking 13 7 2 4 16-13 23
Brann 13 7 0 6 17-17 21
Haugesund 13 6 2 5 17-16 20
Tromsø 13 5 4 4 20-14 19
Sogndal 13 5 4 4 18-20 19
Sarpsborg 08 13 4 5 4 18-25 17
Lillestrøm 13 4 3 6 18-23 15
Hønefoss BK 13 3 5 5 15-19 14
Vålerenga 13 4 2 7 16-22 14
Start 13 3 4 6 16-25 13
Odd Ballklubb 13 3 3 7 11-15 12
Molde 13 2 5 6 18-20 11
Sandnes Ulf 13 2 4 7 10-19 10

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Varegg - Florø 
Kl. 16.00 Bjarg - Årdal 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 13 7 1 5 33-27 22
Vadmyra 13 6 2 5 32-26 20
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Tertnes 13 6 2 5 25-21 20
Stryn 13 6 1 6 19-14 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 25-30 17
Sogndal 2 12 5 1 6 30-24 16
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 13 2 1 10 12-54 7
Vik 12 1 3 8 13-37 6

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Eid 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 9 7 1 1 29-10 22
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 9 2 3 4 17-30 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

28.06 Resultat kampar i dag, fredag 28. juni


Oddne Årdal jublar etter å ha gitt Stryn leiinga borte mot TMFK. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Tornado Måløy - Stryn 0-3 (0-1)
0-1 Oddne Årdal (36. min)
0-2 Oddne Årdal (76. min)
0-3 Erling Myklebust (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


UTSETT Vik - Voss

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 13 7 1 5 33-27 22
Vadmyra 13 6 2 5 32-26 20
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Tertnes 13 6 2 5 25-21 20
Stryn 13 6 1 6 19-14 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 25-30 17
Sogndal 2 12 5 1 6 30-24 16
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 13 2 1 10 12-54 7
Vik 12 1 3 8 13-37 6

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Eikefjord 0-5

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 9 7 1 1 29-10 22
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 9 2 3 4 17-30 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

28.06 Kampar i dag, fredag 28. juni


Tornado Måløy møter i ettermiddag Stryn på Måløy Stadion. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Stryn på Eid Idrettspark 1. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Stryn

UTSETT Vik - Voss

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 13 7 1 5 33-27 22
Vadmyra 13 6 2 5 32-26 20
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Tertnes 13 6 2 5 25-21 20
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sogndal 2 12 5 1 6 30-24 16
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 13 2 1 10 12-54 7
Vik 12 1 3 8 13-37 6

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Eikefjord 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 8 2 3 3 17-25 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

27.06 Status tabellkonkurransen etter 11. serierunde


Olve Theodor Øvstetun i Fjøra sin bortekamp mot Skavøypoll 31. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Olve Thodor Øvstetun frå Sogndal leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 11. serierunde. Øvsteun leiar konkurransen føre Brynjar Myklebust, Gunnar Balsnes, Arve Lote, Maria Storevik og Jan Ove Møll.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 16. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 11. serierunde:
Førde 2 11 8 2 1 38-17 26
Eid 11 7 2 2 30-14 23
Sandane 11 7 1 3 31-19 22
Florø 2 11 7 0 4 36-23 21
Skavøypoll 11 6 3 2 21-16 21
Fjøra 11 6 2 3 30-16 20
Høyang 11 5 2 4 32-24 14
Sogndal 3 11 2 3 6 21-24 9
Dale 11 2 3 6 16-29 9
Jølster 11 2 3 6 18-40 9
Kaupanger 11 1 2 8 13-31 5
Balestrand 11 1 1 9 10-43 4

Stilling tabellkonkurransen etter 11. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Olve Theodor Øvstetun 16 6
2 Brynjar Myklebust 16 5
3 Gunnar Balsnes 16 4
4 Arve Lote 16 3
5 Maria Storevik 16 3
6 Jan Ove Møll 16 2
7 Leander Bøe Bakken 17 2
8 Per Michael Frichsen 18 6
9 Benny Rivedal 18 5
10 Eirik Tolaas 18 5
11 Kristoffer Ryland 18 5
12 Mathias Helgheim 18 5
13 Roald Halsør 18 4
14 Runar Hove 18 4
15 Edvard Nordang 18 3
16 Morten Bakken 18 3
17 Rune Totland 18 3
18 Ole Morten Kvam 20 5
19 Andreas Bjørhovde Heggedal 20 4
20 Gjert Nygård 20 4
21 Christian Helgheim 20 3
22 Marita Berget Alsaker 20 3
23 Sjur Gimmestad 20 3
24 Bjørn Totland 20 2
25 Elias Storevik Tvinnereim 20 2
26 Tor Hafsås 20 2
27 Trygve Leite 20 0
28 Harald Vartdal 21 2
29 Ola Rognebakke 22 6
30 Knut Olav Halseth 22 4
31 Odd Gunnar Måren 22 4
32 Kristian Lefdal 22 3
33 Ole Martin Rotihaug 22 3
34 Rune Lefdal 22 3
35 Svein Arne Høyheim 22 3
36 Adrian Helgheim 22 2
37 Arne Helgheim 22 2
38 Elin Helgheim 22 2
39 Geir Roger Leirvåg 22 2
40 Oliver Rotihaug 22 2
41 Richard Nes 22 2
42 Øyvind Sægrov 22 2
43 Daniel Lotsberg 22 1
44 John-Martin Vederhus 22 1
45 Oddfrid Mjellem 22 1
46 Reidar Balsnes 22 1
47 Trond Olsen 22 1
48 Olav R. Haugen 22 0
49 Alf Tore Nilsen 24 4
50 Frank-Jonny Torheim 24 4
51 Torbjørn Ylvisåker 24 4
52 Andreas Vereide 24 3
53 Asle Knut Gangeskar 24 3
54 Kåre Selseng 24 3
55 Nils Tore Krosshaug 24 3
56 Vigdis Bjørhovde 24 3
57 Henning Haugen 24 2
58 Håvard Lilletvedt 24 2
59 Jan Taule 24 2
60 Ole-Gunnar Midtbø 24 2
61 Rune Oksholen 24 2
62 Sveinung Daae Frantzen 24 2
63 Vegard Rangsæter 24 2
64 Gudmund Wie 24 1
65 Ole Martin Eide 24 1
66 Robert Kjønås 24 1
67 Terje Rognsø 24 1

Sjå heile lista etter 11. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


27.06 Resultat kampar i dag, torsdag 27. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 2
Selje - Florø 3  3-1 (2-1)
0-1 Einar Alsaker (17. min)
1-1 Joachim Refvik (25. min)
2-1 Joachim Refvik (38. min)
3-1 Joachim Refvik (63. min)

Les meir om denne kampen på Selje sine nettsider. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 9 4 1 4 23-19 13
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 9 2 2 5 18-24 8
Hornindal 8 2 3 3 17-25 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

27.06 Kampar i dag, torsdag 27. juni


Selje møter i ettermiddag Florø 3 på heimebane. 
Bildet er frå kampen heime mot Flatraket 8. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Florø 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 8 2 2 4 17-21 8
Hornindal 8 2 3 3 17-25 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

26.06 Resultat kampar i dag, onsdag 26. juni


Nickolai Macpherson gav Dale leiinga 1-0 borte mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Herrer 4. runde: 
Vålerenga - Sogndal 3-1 (1-0)

Mål Sogndal: Ruben Holsæter

4. divisjon 
Eid - Dale 1-1 (0-1)

0-1 Nickolai Macpherson (8. min)
1-1 Anders Midthjell (50. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Balestrand - Jølster 1-6 
Florø 2 - Sogndal 3  4-3
Førde 2 - Fjøra  4-3 
Høyang - Kaupanger 4-1  
Skavøypoll - Sandane  2-0  

Tabell 4. divisjon
Førde 2 11 8 2 1 38-17 26
Eid 11 7 2 2 30-14 23
Sandane 11 7 1 3 31-19 22
Florø 2 11 7 0 4 36-23 21
Skavøypoll 11 6 3 2 21-16 21
Fjøra 11 6 2 3 30-16 20
Høyang 11 5 2 4 32-24 14
Sogndal 3 11 2 3 6 21-24 9
Dale 11 2 3 6 16-29 9
Jølster 11 2 3 6 18-40 9
Kaupanger 11 1 2 8 13-31 5
Balestrand 11 1 1 9 10-43 4

26.06 Kampar i dag, onsdag 26. juni


Azar Karadas og Sogndal møter i ettermiddag Vålerenga i cupen. 
Bildet er frå kampen heime mot Vålerenga 5. november 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Herrer 4. runde: 
Kl. 18.00 Vålerenga - Sogndal 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Balestrand - Jølster 
Kl. 19.00 Eid - Dale 
Kl. 19.00 Florø 2 - Sogndal 3
Kl. 19.00 Førde 2 - Fjøra
Kl. 19.00 Høyang - Kaupanger 
Kl. 19.00 Skavøypoll - Sandane 

Tabell 4. divisjon
Førde 2 10 6 2 1 34-14 23
Eid 10 7 1 2 29-13 22
Sandane 10 7 1 2 31-17 22
Fjøra 10 6 2 2 27-12 20
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Skavøypoll 10 5 3 2 19-16 18
Høyang 10 3 2 5 28-23 14
Sogndal 3 10 2 3 5 18-20 9
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 10 1 3 6 12-39 6
Kaupanger 10 1 2 7 12-27 5
Balestrand 10 1 1 8 9-37 4

25.06 Spelarar under UEFA A-lisenskurs 


Kristian Lefdal, Marius Henriksen og Johan Skorge. 
Foto: Privat

Norges Fotballforbund arrangerar denne veka i Porsgrunn eit UEFA A-lisenskurs for framtidige norske topptrenarar og spelarutviklarar. 

Tre gutar frå Nordfjord er i den forbindelse tekne ut som spelarar til dette UEFA A-lisenskurset. Dette er Kristian Lefdal (Eid), Johan Skorge (Eid) og Marius Henriksen (Skavøypoll).  

Spelarane får gjennom tre timer trening kvar dag i fem dagar muligheit til å bli trena av framtidas topptrenarar og spelutviklarar i norsk fotball. 

Frå fylket deltek Tommy Øren og Terje Skjeldestad på UEFA A-lisenskurset. 

Norges Fotballforbund gjennomfører på same tid Statoil Talentleir i Porsgrunn. 

Spelarane på UEFA A-lisenskurset vil bli observert av trenarane på dei aktuelle landslaga, og fire av spelarane som er født i 1998 vil få tilbod om ein plass i ei av gruppene frå og med fredag 29. juni til Talentleiren sluttar søndag 1. juli. 


Simen Lefdal måtte dessverre melde forfall som spelar til UEFA A-lisenskurset. Bildet er frå sonelagsturneringa på Kaupanger i 2012.
Sjå bilder og fakta frå turneringa på Kaupanger 4. november 2012.  


25.06 Marie og Elise Isolde på Statoil Talentleir


Marie Ruud Pettersen og Elise Isolde Stenevik. 
Foto: Privat
 

Elise Isolde Stenevik frå Florø og Marie Ruud Pettersen frå Hafslo var sist veke på Statoil Talentleir på Lassa i Stavanger. 

Statoil Talentleir er det nærmaste ein 14-årig fotballspelar kan kome ei landslagssamling i Norge. Treningsleiren er eit samarbeid mellom Norges Fotballforbund og Statoil. 26 gutar og 26 jenter var tekne ut til talentleiren, og for tredje gong blei den arrangert i Stavanger med landslagskaptein Brede Hangeland som trener og ambassadør.


Foto: Privat
 

Foto: Privat

 

Foto: Privat 


25.06 Resultat kampar i dag, tysdag 25. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Florø 4  5-0 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 9 7 0 2 54-14 21
Førde 3 8 7 0 1 24-11 21
Florø 4 8 5 0 3 24-17 15
Atløy 8 3 1 4 18-21 10
Førde 4 8 1 1 6 17-29 4
Svelgen 8 1 0 7 10-50 3

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Skavøypoll 2  1-4
Oppstryn - Stadlandet 5-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Oppstryn 6 4 1 1 25-10 13
Stadlandet 6 3 1 2 20-11 10
Sandane 2 6 2 2 2 13-9 8
Skavøypoll 2 6 3 1 2 14-17 10
Hyen 6 1 0 5 12-29 3
Flatraket /Selje 2 6 0 1 5 9-27 1

25.06 Status tabellkonkurransen etter 10. serierunde


Førde 2 toppar 4. divisjon etter 10. serierunde. 
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 10. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Olve Thodor Øvstetun frå Sogndal leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 10. serierunde. Øvsteun leiar konkurransen føre Gunnar Balsnes, Benny Rivedal, Kristoffer Ryland, Brynjar Myklebust og Runar Hove. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 16. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 10. serierunde:
1. Førde 2 10 6 2 1 34-14 23
2. Eid 10 7 1 2 29-13 22
3. Sandane 10 7 1 2 31-17 22
4. Fjøra 10 6 2 2 27-12 20
5. Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
6. Skavøypoll 10 5 3 2 19-16 18
7. Høyang 10 3 2 5 28-23 14
8. Sogndal 3 10 2 3 5 18-20 9
9. Dale 10 2 2 6 15-28 8
10. Jølster 10 1 3 6 12-39 6
11. Kaupanger 10 1 2 7 12-27 5
12. Balestrand 10 1 1 8 9-37 4

Stilling tabellkonkurransen etter 10. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Olve Theodor Øvstetun 14 6
2 Gunnar Balsnes 14 3
3 Benny Rivedal 16 6
4 Kristoffer Ryland 16 6
5 Brynjar Myklebust 16 5
6 Runar Hove 16 5
7 Morten Bakken 16 4
8 Rune Totland 16 4
9 Tor Hafsås 16 4
10 Edvard Nordang 16 3
11 Maria Storevik 16 3
12 Jan Ove Møll 16 2
13 Arve Lote 16 1
14 Leander Bøe Bakken 17 2
15 Andreas Bjørhovde Heggedal 18 5
16 Marita Berget Alsaker 18 5
17 Per Michael Frichsen 18 5
18 Eirik Tolaas 18 4
19 Sjur Gimmestad 18 4
20 Elias Storevik Tvinnereim 18 3
21 Mathias Helgheim 18 3
22 Oddfrid Mjellem 18 2
23 Harald Vartdal 19 1
24 Frank-Jonny Torheim 20 4
25 Kristian Lefdal 20 4
26 Roald Halsør 20 4
27 Svein Arne Høyheim 20 4
28 Daniel Lotsberg 20 3
29 Ole Morten Kvam 20 3
30 Øyvind Sægrov 20 3
31 Christian Helgheim 20 2
32 Gjert Nygård 20 2
33 Richard Nes 20 2
34 Trond Olsen 20 2
35 Bjørn Totland 20 1
36 Ola Rognebakke 22 6
37 Alf Tore Nilsen 22 4
38 Andreas Vereide 22 4
39 Asle Knut Gangeskar 22 4
40 Jan Taule 22 4
41 Torbjørn Ylvisåker 22 4
42 Håvard Lilletvedt 22 3
43 Sveinung Daae Frantzen 22 3
44 Vegard Rangsæter 22 3
45 Henning Haugen 22 2
46 Knut Olav Halseth 22 2
47 Odd Gunnar Måren 22 2
48 Ole Martin Rotihaug 22 2
49 Oliver Rotihaug 22 2
50 Rune Oksholen 22 2
51 Adrian Helgheim 22 1
52 Arne Helgheim 22 1
53 Elin Helgheim 22 1
54 Ole Martin Eide 22 1
55 Reidar Balsnes 22 1
56 Trygve Leite 22 1
57 Geir Roger Leirvåg 22 0
58 John-Martin Vederhus 22 0

Sjå heile lista etter 10. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


25.06 Kampar i dag, tysdag 25. juni


Skavøypoll 2 møter i ettermiddag Hyen på bortebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 30. april.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 8 7 0 1 24-11 21
Tempo 8 6 0 2 49-14 18
Florø 4 8 5 0 3 24-17 15
Atløy 8 3 1 4 18-21 10
Førde 4 8 1 1 6 17-29 4
Svelgen 8 1 0 7 10-50 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Stadlandet 

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 5 3 1 1 19-6 10
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Sandane 2 6 2 2 2 13-9 8
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Hyen 5 1 0 4 11-25 3
Flatraket /Selje 2 6 0 1 5 9-27 1

24.06 Resultat kampar i dag, måndag 24. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Sogndal 2 - Vik 7-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Vadmyra 12 6 1 5 31-25 19
Tertnes 12 5 2 5 20-19 17
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sogndal 2 12 5 1 6 30-24 16
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 12 1 3 8 13-37 6

4. divisjon 
Kaupanger - Førde 2  1-6 

Tabell 4. divisjon
Førde 2 10 6 2 1 34-14 23
Eid 10 7 1 2 29-13 22
Sandane 10 7 1 2 31-17 22
Fjøra 10 6 2 2 27-12 20
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Skavøypoll 10 5 3 2 19-16 18
Høyang 10 3 2 5 28-23 14
Sogndal 3 10 2 3 5 18-20 9
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 10 1 3 6 12-39 6
Kaupanger 10 1 2 7 12-27 5
Balestrand 10 1 1 8 9-37 4

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Bjørn  2-7
Syril - Lærdal 6-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 9 6 1 2 32-17 19
Bjørn 9 6 1 2 30-16 19
Veitastrond 8 6 0 2 33-15 18
Anga 8 5 1 2 26-14 16
Syril 8 4 2 2 20-13 14
Askvoll/Holmedal 8 3 2 3 19-19 11
Lærdal 8 3 1 4 22-29 10
Kaupanger 2 8 2 1 5 9-18 7
Hyllestad /Dale 2 9 1 1 6 9-32 4
Gaular 8 0 0 8 10-37 0

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Tornado Måløy 2  2-2 
Tambarskjelvar - Hornindal  4-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 9 6 2 1 28-11 20
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 8 2 2 4 17-21 8
Hornindal 8 2 3 3 17-25 8
Tornado Måløy 2 9 2 1 6 24-35 7
Bremanger 8 1 2 5 10-20 5

24.06 Florø spelar borte mot Strømsgodset i NM G19


Florø jublar etter Stefan Aase si scoring borte mot Eid i 2. runde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Florø er sett opp med bortekamp mot Strømsgodset i 4. runde i NM G19 Telenor Cup.   

Kampane er beramma til laurdag 17. august. Kampane kan spelast på eit tidligare tidspunkt eller seinast torsdag 22. august dersom klubbane blir enige om dette. 

4. runde NM G19 Telenor Cup
Elverum - Rosenborg
Skeid - Brann
Stabæk - Vålerenga
Strømsgodset - Florø
Vigør - Bryne
Fyllingsdalen - Viking
Molde - Byåsen
Bodø/Glimt - Lillestrøm

24.06 Kampar i dag, måndag 24. juni


Sogndal 2 møter i dag Vik på Fosshaugane Campus. 
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 3. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Vik 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Vadmyra 12 6 1 5 31-25 19
Tertnes 12 5 2 5 20-19 17
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

4. divisjon 
Kl. 19.00 Kaupanger - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Eid 10 7 1 2 29-13 22
Sandane 10 7 1 2 31-17 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Fjøra 10 6 2 2 27-12 20
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Skavøypoll 10 5 3 2 19-16 18
Høyang 10 3 2 5 28-23 14
Sogndal 3 10 2 3 5 18-20 9
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 10 1 3 6 12-39 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 10 1 1 8 9-37 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Bjørn 
Kl. 19.00 Syril - Lærdal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 9 6 1 2 32-17 19
Veitastrond 8 6 0 2 33-15 18
Anga 8 5 1 2 26-14 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 8 2 1 5 9-18 7
Hyllestad /Dale 2 9 1 1 6 9-32 4
Gaular 8 0 0 8 10-37 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.45 Bremanger - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 8 2 2 4 17-21 8
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

23.06 Jølster vann 4-1 heime mot Eid på Skei Stadion


Jølster jublar etter at Marit Ova Bøyum gav Jølster leiinga 2-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jølster vann i dag 4-1 heime mot Eid på Skei Stadion. Marit Ova Bøyum (2), Kristina Juklestad og Siri Grimelid scora for Jølster, medan Cecilie Leivdal sette inn Eid sitt mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jølster - Eid 4-1 (0-0)
1-0 Siri Grimelid (52. min)
1-1 Cecilie Leivdal (56. min)
2-1 Marit Ova Bøyum (72. min)
3-1 Kristina Juklestad (77. min)
4-1 Marit Ova Bøyum (79. min)

Dommar: Magne Dolve, Gaular 

Gult kort: Siv Mari Sunde, Jølster 

Eid: 
Marita Berget Alsaker 
Marte Hjelle 
Mariel Starheim
Rikke Myklebust 
Ragnhild Vereide
Henriette Naustdal
Veronika Stokke
Helene Inselseth
Julia Navelsaker Røed
Helga Leivdal 
Cecilie Leivdal

Innbyttarar: 
Tina Kjøde Honningsvåg 
Emilie Torheim Andal
Elise Hjelle 
Jeanette Taklo 
Madelen Bakkebø

Jølster:
Ingrid Ova Bøyum
Anita Støfring
Anne Turid Bolset
Camilla Klakegg
Siren Heggheim Nilsen
Kristine Kjøsnes
Marit Ova Bøyum
Siri Grimelid
Siv Mari Sunde
Kristina Juklestad
Svanhild Katrine Skrede

Innbyttarar: 
Eli Skrede
Ingrid Gulbrandsen Årdal
Iselin Østenstad Thorsen
Åse Steinsbø Støfring
Åshild Hopland Myklebust
Ida Juklestad

23.06 Resultat kampar i dag, søndag 23. juni


Thor Erik Nygård og Førde held fram med å imponere. 
I dag blei det 3-0 mot Østsiden, og Førde er med det resultatet ny serieleiar i 2. divisjon avdeling 1. 
Bildet er frå kampen Førde-TMFK 8. august 2009.
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sandnes Ulf - Sogndal 1-3 (0-1)
0-1 Sjølvmål, Bjørnar Holmvik (3. min)
0-2 Sidy Sagna (51. min)
0-3 Gustav Valsvik (56. min)
1-3 Kenneth Sola (84. min)

2. divisjon avdeling 1
Førde - Østsiden 3-0 (1-0)
1-0 Thor Jørgen Spurkeland (12. min)
2-0 Thor Erik Nygård (53. min)
3-0 Kristian Fardal Opseth (90. min+2)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Førde 11 9 0 2 23-10 27
Bærum 11 8 2 1 37-15 26
Asker 10 8 1 1 30-8 25
Vålerenga 2 10 8 0 2 27-15 24
Træff 11 6 1 4 23-19 19
Drøbak/Frogn 11 6 1 4 19-20 19
Kvik Halden 11 5 2 4 11-16 17
Østsiden 11 4 3 4 16-17 15
Kjelsås 11 3 1 7 15-20 10
Molde 2 11 3 1 7 21-31 10
Birkebeineren 11 3 1 7 12-26 10
Skarbøvik 11 2 1 8 14-24 7
Moss 11 2 0 9 15-25 6
Nesodden 11 1 2 8 0-26 5

2. divisjon kvinner avdeling 4
Staal Jørpeland - Førde  2-0 (1-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Klepp 2 10 7 3 0 34-13 24
Staal Jørpeland 10 5 4 1 20-10 19
Arna-Bjørnar 2 10 5 3 2 19-9 18
Sandviken 2 8 4 3 1 22-12 15
Haugar 9 5 0 4 22-13 15
Nymark 9 4 1 4 19-23 13
Loddefjord 9 2 2 5 13-20 8
Fana 9 2 1 6 22-35 7
Hinna 10 1 4 5 18-37 7
Førde 8 0 1 7 6-23 1

3. divisjon kvinner 
Jølster - Eid 4-1 (0-0)

1-0 Siri Grimelid (52. min)
1-1 Cecilie Leivdal (56. min)
2-1 Marit Ova Bøyum (72. min)
3-1 Kristina Juklestad (77. min)
4-1 Marit Ova Bøyum (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 7 6 1 0 21-4 19
Jølster 7 5 1 1 27-10 16
Sogndal 7 4 1 2 21-9 13
Breimsbygda/Sandane 7 3 2 2 13-9 11
Eid 7 3 2 2 13-10 11
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 7 0 1 6 8-18 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

3. divisjon avdeling 8 
Voss - Tertnes 1-1 (0-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Vadmyra 12 6 1 5 31-25 19
Tertnes 12 5 2 5 20-19 17
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 12 2 2 8 11-26 8
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

5. divisjon avdeling 1
Anga - Veitastrond 2-4
Mål Anga: Øystein Halbrend og Lasse Herstad Øvrelid

Årdal 2 - Hyllestad/Dale 2  4-0 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 9 6 1 2 32-17 19
Veitastrond 8 6 0 2 33-15 18
Anga 8 5 1 2 26-14 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 8 2 1 5 9-18 7
Hyllestad /Dale 2 9 1 1 6 9-32 4
Gaular 8 0 0 8 10-37 0

5. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Eid 2  1-1 (0-1)
0-1 Bjørnar Rolland 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 8 4 2 2 24-19 14
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Florø 3 8 2 2 4 17-21 8
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

23.06 Kampar i dag, søndag 23. juni


Sogndal møter i ettermiddag Sandnes Ulf på bortebane. 
På bildet jublar Sogndal etter scoring heime mot Start 21. august 2011.

Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Sogndal 

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 13 9 2 2 26-9 29
Rosenborg 13 8 3 2 24-12 27
Viking 12 7 2 3 15-11 23
Brann 12 7 0 5 16-15 21
Aalesund 12 6 2 4 24-16 20
Haugesund 12 5 2 5 15-15 17
Sarpsborg 08 13 4 5 4 18-25 17
Tromsø 12 4 4 4 18-14 16
Sogndal 12 4 4 4 15-19 16
Lillestrøm 12 4 3 5 18-21 15
Vålerenga 13 4 2 7 16-22 14
Hønefoss BK 12 3 4 5 14-18 13
Start 13 3 4 6 16-25 13
Molde 13 2 5 6 18-20 11
Odd Ballklubb 12 3 2 7 10-14 11
Sandnes Ulf 12 2 4 6 9-16 10

2. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Førde - Østsiden 

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Bærum 11 8 2 1 37-15 26
Asker 10 8 1 1 30-8 25
Vålerenga 2 10 8 0 2 27-15 24
Førde 10 8 0 2 20-10 24
Træff 11 6 1 4 23-19 19
Drøbak/Frogn 10 6 1 3 17-16 19
Kvik Halden 11 5 2 4 11-16 17
Østsiden 10 4 3 3 16-14 15
Kjelsås 11 3 1 7 15-20 10
Birkebeineren 11 3 1 7 12-26 10
Skarbøvik 11 2 1 8 14-24 7
Molde 2 10 2 1 7 17-29 7
Moss 11 2 0 9 15-25 6
Nesodden 11 1 2 8 0-26 5

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Staal Jørpeland - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Klepp 2 10 7 3 0 34-13 24
Arna-Bjørnar 2 10 5 3 2 19-9 18
Staal Jørpeland 9 4 4 1 18-10 16
Sandviken 2 8 4 3 1 22-12 15
Haugar 9 5 0 4 22-13 15
Nymark 9 4 1 4 19-23 13
Loddefjord 9 2 2 5 13-20 8
Fana 9 2 1 6 22-35 7
Hinna 10 1 4 5 18-37 7
Førde 7 0 1 6 6-21 1

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Jølster - Eid 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 7 6 1 0 21-4 19
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Sogndal 7 4 1 2 21-9 13
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Breimsbygda/Sandane 7 3 2 2 13-9 11
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 7 0 1 6 8-18 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Voss - Tertnes

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Vadmyra 12 6 1 5 31-25 19
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Tertnes 11 5 1 5 19-18 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

5. divisjon avdeling 1
Kl. 13.00 Anga - Veitastrond 
Kl. 15.00 Årdal 2 - Hyllestad/Dale 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Årdal 2 8 5 1 2 28-17 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 8 2 1 5 9-18 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 8 0 0 8 10-37 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Florø 3 - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

22.06 Sogndal møter Åndalsnes i 2. runde i NM J16 


Sogndal jublar etter at Jannike Orrestad Andersen scora Sogndal sitt vinnarmål mot Volda fem minutt før slutt på Fosshaugane Campus.
Foto: Idar Arne Kristiansen, www.voldasupporter.com
Sjå alle bildene frå denne kampen på voldasupporter.com sine nettsider.

Sogndal er sett opp med bortekamp mot Åndalsnes i 2. runde i NM J16 Telenor Cup. Kampdato er sett til søndag 25. august, men er det enighet mellom klubbane kan kampane spelast  på eit tidligare tidspunkt. 

Sogndal vann 1-0 mot Volda i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. 

2. runde NM J16 Telenor Cup: 
Lyn - Kvaløya
Fossum - Raufoss
Gneist - Voll
Åndalsnes - Sogndal


NM G16 Telenor Cup
Ingen lag frå fylket er klar for 2. runde i NM G16 Telenor Cup. Eid var kvalifisert til 1. runde, men måtte her sjå seg slått av Aalesund 4-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

2. runde NM G16 Telenor Cup: 
Molde FK - Rosenborg BK
Lillestrøm SK - Viking FK
Aalesunds FK - Vålerenga
Strømsgodset - Stabæk Fotball

Kampdato er sett til søndag 25. august. 

22.06 Stine med i J19-landslagstroppen 


Foto: Privat 

Stine Pettersen Reinås er med i den norske J19-landslagstroppen som skal ut i dobbellandskamp i Danmark i slutten av juli. 

Troppen: 
Josefine Ervik - Fortuna Ålesund ine Pettersen Reinås er med i 
Cecilie Fiskerstrand - Langevåg IL 
Mali Lilleås Næss - Trondheims-Ørn 
Stine Pettersen Reinås - Stabæk 
Carlotta Fennefoss - Lyn 
Ingrid Bakke - Stabæk 
Andrine Tomter - Kolbotn IL 
Guro Bergsvand - Lyn 
Lisa Fjellstad Naalsund - Arna-Bjørnar 
Vilde Bøe Risa - Arna-Bjørnar 
Guro Reiten - Trondheims-Ørn 
Nora Byom Nilssen - Kolbotn IL 
Amalie Vevle Eikeland - Arna-Bjørnar
Andrea Thun - Sarpsborg 08 
Mia Voltersvik - Sarpsborg 08
Cesilie Andreassen - Medkila 
Synne Hansen - Røa
Synne Jensen - LSK Kvinner
Kristin Haugstad - Vålerenga
Ine Wedaa - Arna-Bjørnar


22.06 Resultat kampar i dag, laurdag 22. juni


Stryn tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Varegg på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kaupanger - Åsane 2-1 (1-0)
1-0 Synne Sofie Christiansen (27. min)
1-1 Maria Dybwad Brochmann (65. min)
2-1 Martine Wolff Nesse (77. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 9 7 0 2 31-13 21
Fløya IF 9 6 1 2 30-14 19
Grei Kvinner Elite 9 6 0 3 16-13 18
Åsane Fotball Damer 10 5 2 3 19-14 17
Sarpsborg 08 9 5 0 4 21-15 15
Lyn Fotball 9 4 2 3 18-13 14
Kaupanger IL 10 4 1 5 10-21 13
Kongsvinger IL 10 4 0 6 24-22 12
Fortuna Ålesund 10 3 3 4 16-21 12
Fart FL 9 1 2 6 5-27 5
Voss 10 1 1 8 7-24 4

3. divisjon avdeling 8 
Stryn - Varegg 0-1 (0-0)

0-1 Victor Carvalho (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Årdal - Sotra 3-2 (2-2)
0-1 Øyvind Neset Olsen (1. min)
1-1 Preben Strypet (23. min)
2-1 Robin Moheim (33. min)
2-2 Leutrim Leo Fejzi (44. min)
3-2 Marcin Brzkcy (61. min)

Florø - Bjarg 6-2 (6-1)
1-0 Stefan Aase (15. min)
2-0 Kristoffer Book (16. min)
2-1 Jan-Tore Susort Torgersen, straffe (18. min)
3-1 Halvor Solheim-Olsen (23. min)
4-1 Kristoffer Ryland (28. min)
5-1 Kristoffer Ryland (35. min)
6-1 Christer Husa (45. min+1)
6-2 Even Husøy (54. min)

Vadmyra - Tornado Måløy 5-4 
0-1 Tore Rylandsholm (5. min)
1-1 Torstein Jakobsen (10. min)
2-1 Mats Aga (11. min)
2-2 Jon Haukur Haraldsson, straffe (30. min)
2-3 Vegard Holvik (44. min)
3-3 Mats Aga (46. min)
3-4 Vegard Holvik (65. min)
4-4 Stig Hopsdal (83. min)
5-4 Mats Aga (86. min)

Kampfakta frå dei tre siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Florø 12 10 2 0 48-13 32
Varegg 12 10 1 1 34-13 31
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 12 6 2 4 28-24 20
Vadmyra 12 6 1 5 31-25 19
Tornado Måløy 12 5 2 5 25-27 17
Sotra SK 12 5 1 6 28-24 16
Stryn 12 5 1 6 16-14 16
Tertnes 11 5 1 5 19-18 16
Bjarg 12 5 1 6 19-24 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

22.06 Kvinnelig dommartrio frå Selje IL


Sofie Hove, Susanne Aarsheim og Emilie Silden før gårsdagens kamp mellom Breimsbygda/Sandane og Sogndal på Byrkjelo Stadion. 
Sjå bilder av dommartrioen frå denne kampen.

I gårsdagens damekamp mellom Breimsbygda/Sandane og Sogndal stilte ein for fyrste gong i Sogn og Fjordane si historie med kvinnelig dommartrio i ein seniorkamp. 

Susanne Aarsheim, Sofie Hove og Emilie Silden representerer alle Selje IL. 

Susanne Aarsheim og Sofie Hove gjekk rekruttdommarkurs i fjor, medan Emile Silden har teke dette kurset denne sesongen. 


Susanne Aarsheim var hovuddommar i kampen. 


Sofie Hove markerar for offside tidlig i 1. omgang. 


Emilie Silden var assistentdommar i gårsdagens kamp. 


22.06 Kampar i dag, laurdag 22. juni


Stryn møter i ettermiddag Varegg på Stryn Stadion.
Stryn snudde sist helg 1-2 til 3-2 i heimekampen mot Vadmyra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kl. 15.00 Kaupanger - Åsane 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 9 7 0 2 31 - 13 21
Fløya IF 9 6 1 2 30 - 14 19
Grei Kvinner Elite 9 6 0 3 16 - 13 18
Åsane Fotball Damer 9 5 2 2 18-12 17
Sarpsborg 08 9 5 0 4 21 - 15 15
Lyn Fotball 9 4 2 3 18 - 13 14
Kongsvinger IL 10 4 0 6 24 - 22 12
Kaupanger IL 9 3 1 5 8-20 10
Fortuna Ålesund 9 2 3 4 12-19 9
Fart FL 9 1 2 6 5-27 5
Voss 9 1 1 7 5-20 4

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Årdal - Sotra 
Kl. 15.00 Florø - Bjarg 
Kl. 16.00 Stryn - Varegg 
Kl. 16.00 Vadmyra - Tornado Måløy 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 11 9 2 0 42-11 29
Varegg 11 9 1 1 33-13 28
Lyngbø 12 7 0 5 32-26 21
Årdal 11 5 2 4 25-22 17
Tornado Måløy 11 5 2 4 21-22 17
Vadmyra 11 5 1 5 26-21 16
Sotra SK 11 5 1 5 26-21 16
Stryn 11 5 1 5 16-13 16
Tertnes 11 5 1 5 19-18 16
Bjarg 11 5 1 5 17-18 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 12 2 1 9 10-49 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

21.06 Resultat kampar i dag, fredag 21. juni


Eid vann i ettermiddag 5-1 borte mot Jølster på Skei Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Breimsbygda/Sandane - Sogndal 0-2 (0-0)

0-1 Amalie Hatlevoll
0-2 Ingrid Nornes

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 7 6 1 0 21-4 19
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Sogndal 7 4 1 2 21-9 13
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Breimsbygda/Sandane 7 3 2 2 13-9 11
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 7 0 1 6 8-18 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

4. divisjon 
Jølster - Eid 1-5 (1-2)
0-1 Erik Rotihaug (12. min)
1-1 Knut Øystein Ripe (13. min)
1-2 Anders Midthjell (44. min)
1-3 Lars Erik Heggen (52. min)
1-4 Bjørn Totland (76. min)
1-5 Jan Olav Humborstad (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fjøra - Balestrand 6-1 
Sandane - Høyang 1-2 (1-2)
Sogndal 3 - Skavøypoll 1-1

Tabell 4. divisjon
Eid 10 7 1 2 29-13 22
Sandane 10 7 1 2 31-17 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Fjøra 10 6 2 2 27-12 20
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Skavøypoll 10 5 3 2 19-16 18
Høyang 10 3 2 5 28-23 14
Sogndal 3 10 2 3 5 18-20 9
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 10 1 3 6 12-39 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 10 1 1 8 9-37 4

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Gaular 2-1 (0-0)

Mål Kaupanger 2: Henrik Røysi og Geir Ove Engebø

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Årdal 2 8 5 1 2 28-17 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 8 2 1 5 9-18 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 8 0 0 8 10-37 0

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Selje 4-2 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 1 1 24-10 19
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 8 3 1 4 20-18 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

21.06 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1409 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


21.06 Kampar i dag, fredag 21. juni


Eid spelar i ettermiddag borte mot Jølster på Skei Stadion. 
Bildet er frå kampen mellom Jølster og Eid 21. august 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Sogndal 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 7 6 1 0 21-4 19
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 7 0 1 6 8-18 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

4. divisjon 
Kl. 18.00 Fjøra - Balestrand
Kl. 19.00 Jølster - Eid 
Kl. 19.00 Sandane - Høyang
Kl. 20.00 Sogndal 3 - Skavøypoll 

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 9 1 1 7 8-31 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Gaular 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Årdal 2 8 5 1 2 28-17 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 7 1 1 5 7-17 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Selje 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 7 3 1 3 18-14 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

20.06 Resultat kampar i dag, torsdag 20. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Loen  1-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 8 4 2 2 17-11 14
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 7 3 1 3 18-14 10
Loen 8 2 3 3 21-32 9
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Flatraket/Selje 2  3-0 (1-0)
1-0 Sebastian Haugen, straffe (30. min)
2-0 Jon Vegard Byrkjedal (59. min)
3-0 Sebastian Haugen (89. min)

Les om denne kampen på Sandane sine nettsider.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 5 3 1 1 19-6 10
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Sandane 2 6 2 2 2 13-9 8
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Hyen 5 1 0 4 11-25 3
Flatraket /Selje 2 6 0 1 5 9-27 1

20.06 Eid sitt A-lag - Månadens Fair Play i mai 


Bjørn Totland og Jannicke Hagen Henden. 
Sjå bilder frå tildelinga på Eid Stadion.

I forbindelse med Eid Fotball si markeringa av 150-årsjubileet onsdag 12. juni fekk Eid sitt A-lag tildelt Månadens Fair Play for mai av Sogn og Fjordane Fotballkrets. Tildeliga skjedde i pausen i kampen mellom Nordfjordlaget og Sogndal sitt A-lag. 

Leiar i fotballgruppa i Eid, Jannicke Hagen Henden, fekk blomster og plakett frå fotballkretsen i samband med 150-årsjubileet. 


Grunngjevinga for utmerkinga Månadens Fair Play var:

I eit spennande lokaloppgjer i 4.div herrer mellom Skavøypoll - Eid, 16.mai, der mykje stod på spel for begge laga, ligg keeper til Skavøypoll nede med skade. Øystein Aabrekk, Eid, er ikkje merksam på dette i det han får lagt eit innlegg frå kanten som går rett i mål.

Kaptein på Eid, Bjørn Totland, tek da kontakt med kaptein Rune Solvang på Skavøypoll og tilbyr dei å score upressa frå avspark. Dette takkar imidlertid kapteinen nei til fordi han meinte laget ikkje spilte godt nok til å fortene eit gratis mål.

Ei slik handling er heilt i tråd med Fair Play verdiane, og seniorfotballen går her foran som eit godt føredøme for våre yngre fotballspelarar.

Vi gratulerer Eid IL 4.div herrer nok ein gong med utmerkinga og ønskjer lykke til vidare! 

Sjå bilder frå tildelinga på Eid Stadion.


Svein Olav Myklebust, Rune Sunde og Jon Georg Rutledal var 
på plass frå Sogn og Fjordane Fotballkrets. 
Sjå bilder frå tildelinga på Eid Stadion.


20.06 Kampar i dag, torsdag 20. juni


Erik Amble Haugen og Stryn 2 møter i ettermiddag Loen. 
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Stryn 2 25. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.30 Stryn 2 - Loen  

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 7 4 1 2 16-10 13
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 7 3 1 3 18-14 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 7 2 2 3 20-31 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Sandane 2 - Flatraket/Selje 2 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 5 3 1 1 19-6 10
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 5 1 0 4 11-25 3
Flatraket /Selje 2 5 0 1 4 9-24 1

19.06 Stryn vann 2-0 heime mot Florø


Ingrid Øvreberg scora begge måla då Stryn i dag vann 2-0 mot Florø.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn sitt damelag vann i ettermiddag 2-0 heime mot Florø. Serieleiaren var det klart beste laget og burde vunne kampen mykje meir. 

Ingrid Øvreberg gav heimelaget leiinga 1-0 etter sju minutt. Eit langt framspel blei stussa gjennom til Ingrid Øvreberg frå Miriam Lefdal. Øvreberg lot seg ikkje be to gongar og frå sju meter dunka ho ballen i nermaste hjørnet. Drøye 10 minutt etter sprang Ingrid Øvreberg frå Florø sitt forsvar og auka Stryn si leiing til 2-0. Øvreberg fekk ei perfekt pasning frå Hanna Tenden og åleine mot keeper plasserte ho ballen sikkert bak Florø sin keeper Martine Førde. 

Dagny Sæten pådrog seg etter halvtimen av 1. omgang gult kort og må dermed stå over heimekampen mot Eid like etter sommarferien.   

3. divisjon kvinner 
Stryn - Florø  2-0 (2-0)

1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (18. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Florø 2-0 (2-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (18. min)

Dommar: Runar Bjørhovde Heggedal, Eid 

Gult kort: Dagny Sæten, Stryn 

Stryn:
Tonje Fannemel
Dagny Sæten
Kristina Flo
Anna Hofseth
Elin Håberg
Sofie Lunde
Hanna Tenden
Benedikte Flåten
Miriam Lefdal
Marte Kroken
Ingrid Øvreberg

Innbyttarar: 
Lena Lunde Vinsrygg
Pernille Flo
Kristine Erdal
Ingrid Kvåle Faleide
Karine Tonning
Tonje Stølen
Tove Hjelle

Florø: 
Martine Førde
Sunniva Alsaker
Marte Juliet Løkkebø Barlund
Therese Lexau Hanebrekke
Marthe Halvorsen Agledal
Sigrid Hopen Eliasson
Helle Bang-Olsen
Mariell Gjertsen
Anna Josefine Svarstad
Madelen Øvrebotten Hopen
Elin Margrethe Sørbø

Innbyttar: 
Kristine Aspenes

19.06 Resultat kampar i dag, onsdag 19. juni


Sogndal vann i ettermiddag 5-3 mot Fana i Vik. 
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordfjordlaget sist onsdag. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Stryn - Florø  2-0 (2-0)

1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (18. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 7 6 1 0 21-4 19
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 7 0 1 6 8-18 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

4. divisjon 
Dale - Florø 2  0-6 (0-5)

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Florø 2 10 6 0 4 32-20 18
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 10 2 2 6 15-28 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 9 1 1 7 8-31 4

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Årdal 2  0-2 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Årdal 2 8 5 1 2 28-17 16
Bjørn 8 5 1 2 23-14 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 7 1 1 5 7-17 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

Treningskamp 
Sogndal - Fana  5-3 (4-0)

19.06 Kampar i dag, onsdag 19. juni


Stryn spelar i ettermiddag heimekamp mot Florø i 3. divisjon kvinner. 
Bildet er frå heimekampen mot Sogndal tysdag 4. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Stryn - Florø 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 6 5 1 0 19-4 16
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 6 0 1 5 8-16 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

4. divisjon 
Kl. 19.00 Dale - Florø 2

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 9 2 2 5 15-22 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 9 1 1 7 8-31 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 7 1 1 5 7-17 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

Treningskamp 
Kl. 18.00 Sogndal - Fana (Kampen blir spelt i Vik)

18.06 Resultat kampar i dag, tysdag 18. juni


Eid sitt guttelag vann 3-2 mot Selje i dagens kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 1 vann i ettermiddag 3-2 heime mot Selje i G15/16 1. divisjon avdeling 2. Vebjørn Høynes, Anders Nes og Kristian Lefdal scora for heimelaget, medan Emil Giljanovic og Johannes Osmundsvåg sette inn Selje sine mål. 

Eid 1 sikra dermed at dei i lag med Florø og Tornado Måløy spelar i 1. divisjon til hausten. Der skal laga frå avdeling 2 møte Sogndal 1, Årdal/ÅTIL og Førde 1 som er dei tre beste laga i avdeling 1.

  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 8 5 0 3 32-15 15
Eid 1 8 5 0 3 21-16 15
Tornado Måløy 8 4 0 4 16-15 12
Selje 8 3 0 5 20-22 9
Stryn 8 3 0 5 10-31 9

Eid 1 - Selje 3-2 (2-1)
1-0 Vebjørn Høynes (4. min)
2-0 Anders Nes (7. min)
2-1 Emil Giljanovic (26. min)
3-1 Kristian Lefdal (64. min)
3-2 Johannes Osmundsvåg (72. min)

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Gult kort: Elias Åsebø, Eid 1

Eid 1:
Elias Åsebø
Jonas Heggen
Kristian Årskog 
Vegard Lunde
Håvard Holmøyvik
Vebjørn Høynes
Johan Skorge
Simen Lefdal
Kristian Lefdal
Joachim Joensen
Anders Nes

Innbyttarar: 
Daniel Myklebust 
Arthur Sundal
Daniel Haus
Stein Inge Torheim
Matias Lote Henden 

Selje: 
Ole Johnny Hoddevik
Marcus Aardal
Johannes Osmundsvåg
Ingo Da Silva
Kristoffer Hamre
Andreas Hoddevik
Are Berstad 
Emil Giljanovic
Kristoffer Haugen
Sondre Aahjem
Per Magne Slåen

Innbyttarar: 
Simen Høstland
Håkon Ødegård

18.06 Resultat kampar i dag, tysdag 18. juni


Rebecca Skaasheim og Kaupanger 2 vann 11-0 mot Jotun/ÅTIL.
Bildet er frå innandørs-KM aldersbestemt i Florø 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kaupanger 2 - Jotun/ÅTIL 11-0 (9-0)

1-0 Lea Lefdal Jensen
2-0 Guro Hauge
3-0 Karen Marita Dalaker
4-0 Guro Hauge
5-0 Guro Hauge
6-0 Guro Hauge
7-0 Lea Lefdal Jensen
8-0 Guro Hauge
9-0 Sjølvmål
10-0 Svanhild Gjeraker
11-0 Rebekka Skaasheim

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 6 5 1 0 19-4 16
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 21-17 7
Florø 6 0 1 5 8-16 1
Jotun /ÅTIL 7 0 1 6 1-48 1

5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Kaupanger 2  2-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 7 3 1 3 21-23 10
Kaupanger 2 7 1 1 5 7-17 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Vik/Syril 2  2-3
Jølster 2 - Hafslo  3-4
Sogndal 4 - Jotun  1-4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 8 5 3 0 24-11 18
Hafslo 8 5 1 2 24-15 16
Vik /Syril 2 8 4 1 3 19-18 13
Jølster 2 7 2 1 4 21-24 7
Sogndal 4 8 2 1 5 20-26 7
Balestrand 2 7 1 1 5 12-25 4

6. divisjon avdeling 2
Førde 4 - Førde 3  1-3 (1-2)
0-1 Kim Andre Herstad (12. min)
0-2 Markus Nygård Kalstad (26. min)
1-2 Øystein Bergum (30. min)
1-3 Magnus Mjåtveit (89. min)

Atløy - Tempo 0-2
Svelgen - Florø 4  0-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 8 7 0 1 24-11 21
Tempo 8 6 0 2 49-14 18
Florø 4 8 5 0 3 24-17 15
Atløy 8 3 1 4 18-21 10
Førde 4 8 1 1 6 17-29 4
Svelgen 8 1 0 7 10-50 3

6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Hyen  5-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 5 3 1 1 19-6 10
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 5 1 0 4 11-25 3
Flatraket /Selje 2 5 0 1 4 9-24 1

G15/16 1. divisjon avdeling 2
Eid 1 - Selje 3-2 (2-1)

1-0 Vebjørn Høynes (4. min)
2-0 Anders Nes (7. min)
2-1 Emil Giljanovic (26. min)
3-1 Kristian Lefdal (64. min)
3-2 Johannes Osmundsvåg (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 8 5 0 3 32-15 15
Eid 1 8 5 0 3 21-16 15
Tornado Måløy 8 4 0 4 16-15 12
Selje 8 3 0 5 20-22 9
Stryn 8 3 0 5 10-31 9

18.06 Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde


Olve Theodor Øvstetun i Fjøra sin bortekamp mot Skavøypoll 31. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Olve Thodor Øvstetun frå Sogndal leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 9. serierunde. Øvsteun leiar konkurransen føre Tor Hafsås, Edvard Nordang, Morten Bakken, Gunnar Balsnes og Rune Totland. 

Ole Theodor Øvstetun får tilsendt 4 flax-lodd i posten. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 16. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 9. serierunde:
1. Sandane 9 7 1 1 30-15 22
2. Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
3. Eid 9 6 1 2 24-12 19
4. Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
5. Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
6. Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
7. Høyang 9 3 2 4 26-22 11
8. Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
9. Dale 9 2 2 5 15-22 8
10. Jølster 9 1 3 5 11-34 6
11. Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
12. Balestrand 9 1 1 7 8-31 4

Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Olve Theodor Øvstetun 14 5
2 Tor Hafsås 14 4
3 Edvard Nordang 16 4
4 Morten Bakken 16 4
5 Gunnar Balsnes 16 3
6 Rune Totland 16 3
7 Arve Lote 16 2
8 Jan Ove Møll 16 2
9 Harald Vartdal 17 3
10 Leander Bøe Bakken 17 3
11 Brynjar Myklebust 18 5
12 Benny Rivedal 18 3
13 Kristoffer Ryland 18 3
14 Runar Hove 18 3
15 Elias Storevik Tvinnereim 18 2
16 Richard Nes 18 2
17 Per Michael Frichsen 20 6
18 Eirik Tolaas 20 5
19 Knut-Atle Krossøy 20 4
20 Andreas Bjørhovde Heggedal 20 3
21 Andreas Vereide 20 3
22 Marita Berget Alsaker 20 3
23 Mathias Helgheim 20 3
24 Daniel Lotsberg 20 2
25 Maria Storevik 20 2
26 Ole Martin Eide 20 2
27 Reidar Balsnes 20 2
28 Sjur Gimmestad 20 2
29 Trond Olsen 20 1
30 Henrik Grotle Førde 22 5
31 Geir Igelkjøn 22 4
32 Pål Holko 22 4
33 Christian Helgheim 22 3
34 Erik Fossnes 22 3
35 Frank-Jonny Torheim 22 3
36 Gjert Nygård 22 3
37 Gunnar Atle Vereide 22 3
38 Odd Gunnar Måren 22 3
39 Roald Halsør 22 3
40 Solfrid Bjørkum 22 3
41 Alf Tore Nilsen 22 2
42 Asle Knut Gangeskar 22 2
43 Henning Haugen 22 2
44 Kristian Lefdal 22 2
45 Oddfrid Mjellem 22 2
46 Ole Morten Kvam 22 2
47 Oliver Rotihaug 22 2
48 Rune Oksholen 22 2
49 Torbjørn Ylvisåker 22 2
50 Øyvind Sægrov 22 2
51 Bjørn Totland 22 1
52 Geir Roger Leirvåg 22 1
53 Øystein Wilkensen 22 1

Sjå heile lista etter 9. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


18.06 Kampar i dag, tysdag 18. juni


Stadlandet møter i ettermiddag Hyen på Stadlandet Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Skavøypoll 2 8. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Jotun/ÅTIL

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 6 5 1 0 19-4 16
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 6 1 1 4 10-17 4
Florø 6 0 1 5 8-16 1
Jotun /ÅTIL 6 0 1 5 1-37 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Lærdal - Kaupanger 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Vik/Syril 2
Kl. 19.00 Jølster 2 - Hafslo
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 7 4 3 0 20-10 15
Hafslo 7 4 1 2 20-12 13
Vik /Syril 2 7 3 1 3 16-16 10
Jølster 2 6 2 1 3 18-21 7
Sogndal 4 7 2 1 4 19-22 7
Balestrand 2 6 1 1 4 10-22 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo 
Kl. 19.00 Førde 4 - Førde 3
Kl. 19.00 Svelgen - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 7 6 0 1 21-10 18
Tempo 7 5 0 2 47-14 15
Florø 4 7 4 0 3 22-17 12
Atløy 7 3 1 3 18-19 10
Førde 4 7 1 1 5 16-26 4
Svelgen 7 1 0 6 10-48 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Stadlandet - Hyen 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Stadlandet 4 2 1 1 14-5 7
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 4 1 0 3 10-20 3
Flatraket /Selje 2 5 0 1 4 9-24 1

17.06 Resultat kampar i dag, måndag 17. juni


Trygve Leite scora Eid 2 sitt fyrste mål i dagens kamp mot Selje. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Førde 2 - Balestrand 8-1

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Førde 2 9 5 2 1 28-13 20
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 9 2 2 5 15-22 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 9 1 1 7 8-31 4

5. divisjon avdeling 1
Syril - Anga 1-2 

Mål Anga: Thomas Vie og Lasse Herstad Øvrelid

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Anga 7 5 1 1 24-10 16
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 7 3 2 2 14-12 11
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Selje 3-0 (3-0)

1-0 Trygve Leite (18. min)
2-0 Bengt Kongsvoll, straffe (26. min)
3-0 Przemyslav Petrynski (31. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tornado Måløy 2 - Stryn 2  5-3 (2-3)
0-1 Oddne Årdal
0-2 Julian Hove
0-3 Erik Amble Haugen
1-3 Chris Andre Nore
2-3 Chris Andre Nore 
3-3 Erik Refvik 
4-3 John Martin Gil 
5-3 Eirik Kvalheim 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 7 4 1 2 16-10 13
Eid 2 7 4 1 2 23-18 13
Selje 7 3 1 3 18-14 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 7 2 2 3 20-31 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 22-33 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4

17.06 Florø vann 15-0 heime mot Stryn 


Florø sikra med seieren mot Stryn spel i 1. divisjon til hausten. 
Bildet er frå cupkampen mot Eid på Svelgen Stadion 10. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Florø vann sist onsdag heile 15-0 heime mot Stryn i G15/16 1. divisjon avdeling 2. 

Stryn stilte kun med 10 spelarar til denne kampen, og det blei lett match for eit godt Florølag. Thomas Rognsø (4), Ole-Kristian Førde (2), Sander Gjertsen (2), Ole Sivertsen (2), Lasse Solheim (2), Eirik Høydal, Isak Nesse og Sivert Helland Veseth scora Florø sin mål i kampen. 

Tysdag kveld spelar Eid 1 heime mot Selje i den siste kampen i denne avdelinga. Kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 20.30. 

Dei tre beste laga i denne avdelinga spelar 1. divisjon til hausten i lag med Sogndal 1, Årdal/ÅTIL og Førde 1.

Florø - Stryn 15-0 (8-0)
1-0 Sander Gjertsen 
2-0 Thomas Rognsø, straffe 
3-0 Sander Gjertsen
4-0 Lasse Solheim
5-0 Ole-Kristian Førde
6-0 Ole-Kristian Førde
7-0 Thomas Rognsø
8-0 Lasse Solheim
9-0 Ole Sivertsen
10-0 Ole Sivertsen
11-0 Eirik Høydal
12-0 Isak Nesse
13-0 Thomas Rognsø
14-0 Sivert Helland Veseth
15-0 Thomas Rognsø

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 8 5 0 3 32-15 15
Eid 1 7 4 0 3 18-14 12
Tornado Måløy 8 4 0 4 16-15 12
Selje 7 3 0 4 18-19 9
Stryn 8 3 0 5 10-31 9

Gjenståande kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2
Tysdag 18. juni:
Kl. 20.30 Eid 1 - Selje 

17.06 Kaupanger møter Lillestrøm i 3. runde i cupen


Kaupanger møter Toppseriemotstand i 3. runde i cupen.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna i Stryn 7. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 3. runde i NM Kvinner. 

Kaupanger er sett opp med heimekamp mot LSK Kvinner tysdag 13. august. 

Tysdag 13. august:
Kl. 18.00 Klepp – Trondheims-Ørn
Kl. 18.00 Avaldsnes – Amazon Grimstad
Kl. 18.00 Kaupanger – LSK Kvinner
Kl. 18.00 Fortuna Ålesund – Vålerenga

Onsdag 14. august:
Kl. 18.00 Stabæk – Sarpsborg 08
Kl. 18.00 Kolbotn – Røa
Kl. 18.00 Sandviken – Arna-Bjørnar
Kl. 18.00 Medkila – Fløya

17.06 Kampar i dag, måndag 17. juni


Førde 2 møter i ettermiddag Balestrand på heimebane. 
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 10. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Førde 2 - Balestrand

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 9 2 2 5 15-22 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Anga

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 6 3 2 1 13-10 11
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Selje 
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 7 2 2 3 20-31 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

16.06 Resultat Seljecup 2013


Eid sitt lag som gjekk til topps i klasse J13. Foto: Selje Fotball

Selje Fotball har denne helga arrangert årets Seljecup. I følge rapportane gjekk alt på skinner, og med strålande ver blei det tre kjekke dagar for alle som ar glade i fotball. 

Her er oversikten over vinnarane i dei klassene det blei kåra vinnarar. 

Klasse jenter 13:
1. Eid 
2. Blindheim
3. Guard
4. Stranda BlåFK Sykkylven   

Klasse jenter 14:
1. Eid 
2. Førde 1
3. Tornado Måløy
4. FK Sykkylven   

Klasse jenter 15/16:
1. Larsnes 
2. Tornado Måløy 
3. Åheim Blå
4. Åheim Kvit 


Klasse gutar 13:
1. Førde 2 
2. Tornado Måløy 2
3. Førde 3 B
4. Førde 3 A

Klasse gutar 14:
1. Tornado Måløy 
2. Skavøypoll 
3. Selje 
4. Valldal

Klasse gutar 15/16:
1. Selje Blå 
2. Skavøypoll 
3. Selje Kvit 
4. Bremanger  


Sjå meir frå årets Seljecup på cupen sine nettsider.


Førde 2 vann klasse G13. Foto: Selje Fotball


Eid vann klasse J14. Foto: Selje Fotball


Selje sine to lag i klasse G15/16. Foto: Selje Fotball


Tornado Måløy vann klasse G14. Foto: Selje Fotball


16.06 Eid tapte 4-1 heime mot Aalesund i NM G16


Eid tok leiinga i kampen mot Aalesund etter 12 minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid tapte i ettermiddag 1-4 heime mot Aalesund i NM G16 Telenor Cup. Eid tok leiinga etter 12 minutt av 1. omgang, men Aalesund viste seg som eit langt bedre lag og vann til slutt heilt fortent 1-4. 

Aalesund starta kampen best og spelte seg fram til fleire store sjansar før 10 minutt var spelt. Men heimelaget var både gode og heldige, og etter 12 minutt tok Eid leiinga ved Stein Inge Torheim. Eit frispark frå Kristian Rønnestad enda på hovudet til Torheim, som frå omlag seks meters hold stussa ballen forbi Aalesund sin keeper Vegard Mauren Richardsen. 

Minuttet etter hadde Kristian Lefdal ein kjempesjanse til å auke heimelaget si leiing til 2-0. Lefdal snappa eit tilbakespel og runda Aalesund sin keeper. Men dessverre for Lefdal og Eid gjekk ballen ut over dødlinja i forsøket på å sette ballen i mål. 

Etter knappe halvtimen av 1. omgang utlikna Aalesund til 1-1. Jørgen Hatlehol blei spelt gjennom på høgrekanten, og frå hjørnet av 16-meteren avslutta han via Eid sin keeper Sander Torheim Frislid og i mål. 1-1 blei også pauseresultatet i kampen. 

Fem minutt ut i 2. omgang hadde Jørgen Hatlehol ein glimrande sjanse til å bli tomålsscorar. Hatlehol kom heilt åleine mot Eid sin keeper, men avslutninga redda Sander Torheim Frislid med ei glimrande beinparade.

Knappe 10 minutt seinare blei Henrik Bjørdal lagt ned inne i Eid sin 16-meter, og dommar i kampen Ståle Sandal hadde ikkje noko anna valg enn å peike på straffemerket. Innbyttar Benjamin sette straffa til høgre for Eid sin keeper Sander Frislid Torheim. Eid sin sisteskanse var på ballen, men kunne ikkje hindre at Aalesund tok leiinga 1-2. 

Utover i 2. omgang blei forskjellen på dei to laga berre større og større, og det var derfor veldig fortent at Joakim Barstad auka Aalesund si leiing til 1-3 knappe kvarteret før slutt. Barstad sette fart frå midtbana og frå omlag 20 meter avslutta han ned lavt ned i venstre hjørnet. 

Tre minutt før slutt fekk Sondre Brunstad Fet æra av å fastsette sluttresultatet til 1-4. Brunstad Fet kom åleine mot keeper og sette ballen sikkert i mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Resultat 1. runde NM G16 Telenor Cup: 
Djerv 1919 - Lillestrøm 0-1 
Eid - Aalesund 1-4
Rosenborg - Bodø/Glimt 5-0
Stabæk - Mjøndalen 3-0 
Strømsgodset TF - Pors Grenland 7-1
Viking - Gneist 5-1
Follo - Molde 0-4
Vålerenga - Skeid 5-0

Eid - Aalesund 1-4 (1-1)
1-0 Stein Inge Torheim (12. min)
1-1 Jørgen Hatlehol (29. min)
1-2 Benjamin Sunde, straffe (58. min)
1-3 Joakim Barstad (66. min)
1-4 Sondre Brunstad Fet (77. min)

Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygdal

Assistentdommarar: Stian Aaland, Haugen og Øystein Haugland, Haugen

Gule kort: Vegard Lunde, Jonas Heggen og Oliver Rotihaug, Eid 
Daniel Østrem og Lars Valderhaug, Aalesund

Eid:
Sander Torheim Frislid
Jonas Heggen
Kristian Rønnestad 
Vegard Lunde
Johan Skorge
Vebjørn Høynes
Oliver Rotihaug
Simen Lefdal
Joachim Joensen
Kristian Lefdal
Stein Inge Torheim 

Innbyttarar: 
Elias Åsebø
Kristian Årskog 
Daniel Myklebust
Matias Lote Henden
Arthur Sundal
Håvard Holmøyvik
Anders Nes

Aalesund: 
Vegard Mauren Richardsen
Ruben Sandnes
Lars Valderhaug
Nikolas Hay
Christian Karlsbakk
Joakim Barstad
Daniel Østrem
Henrik Rørvik Bjørdal
Jørgen Hatlehol
Sondre Brunstad Fet
Sebastian Andreassen

Innbyttarar: 
Sondre Løseth
Lage Hoel Haadem 
Olav B. Herse
Andreas Rongved Østrem
Lars Bjerknes
Børge Drevik 
Benjamin Sunde

16.06 Bilder frå kampen mellom Sogndal og Volda 


Sogndal jublar etter at Jannike Orrestad Andersen scora Sogndal sitt vinnarmål mot Volda fem minutt før slutt på Fosshaugane Campus.
Foto: Idar Arne Kristiansen, www.voldasupporter.com

Idar Arne Kristiansen var på plass på Fosshaugane Campus under dagens kamp mellom Sogndal og Volda i NM J16 Telenor Cup. 

Sjå alle bildene frå kampen på voldasupporter.com sine nettsider.


Foto: Idar Arne Kristiansen, www.voldasupporter.com


16.06 Retting haugenfotball.no sin tippekonkurranse 


Aalesund jublar etter scoring borte mot Eid i NM G16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens kamp mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

Totalt 85 personar har sendt inn svar på denne konkurransen. 

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: B

48 personar har tippa B og er med vidare i konkurransen. 

2. Antall mål Eid ?
Rett svar: 1

Av desse 48 personane har 27 av dei tippa at Eid kom til å score 1 mål i denne kampen. 

3. Antall mål Aalesund ?
Rett svar: 4

Av dei 27 personane som har tippa rett på Eid sine mål har fire av dei også tippa rett antall mål til Aalesund. 

Dei fire personane som har tippa 1-4: 
Åsmund Vågane, Skei i Jølster 
Gunnar Atle Vereide, Sandane
Andreas Bjørhovde Heggedal, Kjølsdalen 
Kristoffer Vie Angedal, Førde 

4. Blir det gult kort i løpet av 1. omgang ?
Rett svar: JA

På dette spørsmålet har berre to av dei fire som er med vidare tippa rett svar. 

Dei to som dermed er med vidare er: 
Gunnar Atle Vereide, Sandane
Kristoffer Vie Angedal, Førde 

5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA

På dette spørsmålet har både Gunnar Atle Vereide og Kristoffer Vie Angedal tippa feil. Ein må derfor gå vidare til neste spørsmål for å kåre ein vinnar. 

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: STEIN INGE TORHEIM, EID

Også På dette spørsmålet har både Gunnar Atle Vereide og Kristoffer Vie Angedal tippa feil. Vinnaren av konkurransen blir dermed den av dei to som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste scoring i kampen. 

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 12. MINUTT

Kristoffer Vie Angedal har tippa 17. minutt, medan Gunnar Atle Vereide har tippa 13. minutt. Gunnar Atle Vereide stikk dermed av med premien på fem flax-lodd. 

16.06 Sogndal klare for 2. runde i NM J16 Telenor Cup


Jannike Orrestad Andersen scora Sogndal sitt mål mot Volda.
Foto: Rita Orrestad 


Sogndal sitt jentelag vann i ettermiddag 1-0 heime mot Volda i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. Jannike Orrestad blei den store helten då ho fem minutt før full tid scora Sogndal sitt vinnarmål. 

Sogndal - Volda 1-0 (0-0)
1-0 Jannike Orrestad Andersen (75. min)

Sogndal er dermed klar for 2. runde i NM J16 Telenor Cup som blir spelt laurdag 24. og søndag 25. august. 

Resultat 1. runde NM J16 Telenor Cup:
Voll - Lyngdal 4-0
Fossum - Skarphedin 5-0
Raufoss - Lillestrøm 2-1
Åndalsnes - Verdal 2-1
Øvrevoll Hosle - Lyn 2-3
Gneist - Åsane Fotball Damer 4-3
Sogndal - Volda 1-0
Kvaløya - Mjølner 3-1



Foto: Rita Orrestad 


Foto: Rita Orrestad 


16.06 Resultat kampar i dag, søndag 16. juni


Aalesund jublar etter scoring borte mot Eid i NM G16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G16 Telenor Cup
Eid - Aalesund 1-4 (1-1)
1-0 Stein Inge Torheim (12. min)
1-1 Jørgen Hatlehol (29. min)
1-2 Benjamin Sunde, straffe (58. min)
1-3 Joakim Barstad (66. min)
1-4 Sondre Brunstad Fet (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NM J16 Telenor Cup
Sogndal - Volda  1-0 (0-0)
1-0 Jannike Orrestad Andersen (75. min)

2. divisjon avdeling 1
Førde - Kjelsås  3-0 (1-0)

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 10 8 1 1 30-8 25
Vålerenga 2 10 8 0 2 27-15 24
Førde 10 8 0 2 20-10 24
Bærum 10 7 2 1 32-15 23
Drøbak/Frogn 10 6 1 3 17-16 19
Kvik Halden 10 5 2 3 11-11 17
Træff 10 5 1 4 19-18 16
Østsiden 10 4 3 3 16-14 15
Kjelsås 10 3 1 6 15-19 10
Skarbøvik 10 2 1 7 13-20 7
Molde 2 10 2 1 7 17-29 7
Birkebeineren 10 2 1 7 11-26 7
Moss 10 2 0 8 14-23 6
Nesodden 10 0 2 8 7-25 2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Arna Bjørnar 2  1-4

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 8 6 2 0 30-12 20
Arna-Bjørnar 2 10 5 3 2 19-9 18
Staal Jørpeland 9 4 4 1 18-10 16
Nymark 9 4 1 4 19-23 13
Haugar 8 4 0 4 19-13 12
Sandviken 2 6 3 2 1 14-9 11
Loddefjord 8 2 2 4 13-17 8
Fana 8 2 1 5 20-28 7
Hinna 9 1 4 4 18-34 7
Førde 7 0 1 6 6-21 1

5. divisjon avdeling 1
Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal 1-2 
Gaular - Årdal 2 2-6

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Årdal 2 7 4 1 2 26-17 13
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 17-12 11
Syril 6 3 2 1 13-10 11
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 7 1 1 5 9-28 4
Gaular 7 0 0 7 9-35 0

5. divisjon avdeling 2
Loen - Florø 3  4-4

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 7 2 2 3 20-31 8
Florø 3 7 2 1 4 16-20 7
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

16.06 Marthe Gjerde Stølen med i J16-landslagstroppen 


Marthe Gjerde Stølen var med på Sogn sitt lag i Bylagsserien 2011.
Bildet er 3. runde i Bylagsserien på Eid Idrettspark 4. desember 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne runden i Bylagsserien.

Marthe Gjerde Stølen er med i den norske J16-landslagstroppen som skal spele ei opa nordisk turnering på Island 1.-6. juli. 

I dei innleiande kampane skal Norge måle krefter mot Sverige, England og Danmark. 

Troppen: 
Ida Norstrøm - Grei
Nora Eide Lie - Urædd FK
Mariken Kleppe - Fossum IF
Tuva Hansen- Klepp
Marit Bratberg Lund - Fart 
Karoline Haugland - Arna-Bjørnar 
Cecilie Dekkerhus - Kongsvinger IL
Nora Hanssen - Kongsvinger IL 
Marie Dølvik Markussen - Stakkevollan IF 
Vilde Fjelldal - Hardhaus 
Kristin Ramde Tveit - Stabæk IL 
Marthe Gjerde Stølen - Kaupanger 
Siw Døvle - Halsen 
Julie Larsen - Raufoss
Ida M Fossem - Mjølner 
Bianca Juvik Skjønhaug - Hetlevik 
Sandra Simonsen - Bardufoss og omegn IL
Synnøve Hafnor - HIF/Stein


16.06 KVEN VINN CUPKAMPEN EID - AALESUND?


Eid sitt lag som vann 2-0 mot Sogndal på Eid Idrettspark 24. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens kamp mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup

Kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

NB! ALLE SPØRSMÅLA GJELD ETTER ORDINÆR TID (2x40 minutt)

Send inn ditt tips her.


16.06 Kampar i dag, søndag 16. juni


Sara Eriksen og Førde møter i dag Arna Bjørnar 2 på heimebane. 
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 17. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G16 Telenor Cup
Kl. 15.00 Eid - Aalesund

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med denne kampen. Send inn ditt tips her.

NM J16 Telenor Cup
Kl. 15.00 Sogndal - Volda

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.30 Førde - Kjelsås

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 9 8 0 1 29-7 24
Vålerenga 2 10 8 0 2 27-15 24
Førde 9 7 0 2 17-10 21
Bærum 9 6 2 1 28-13 20
Drøbak/Frogn 9 6 1 2 15-12 19
Træff 10 5 1 4 19-18 16
Kvik Halden 9 5 1 3 10-10 16
Østsiden 9 3 3 3 14-14 12
Kjelsås 9 3 1 5 15-16 10
Skarbøvik 10 2 1 7 13-20 7
Molde 2 10 2 1 7 17-29 7
Birkebeineren 10 2 1 7 11-26 7
Moss 10 2 0 8 14-23 6
Nesodden 9 0 2 7 7-23 2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 7 5 2 0 25-12 17
Arna-Bjørnar 2 9 4 3 2 15-8 15
Staal Jørpeland 8 3 4 1 14-7 13
Nymark 9 4 1 4 19-23 13
Haugar 8 4 0 4 19-13 12
Sandviken 2 6 3 2 1 14-9 11
Loddefjord 6 2 1 3 10-9 7
Fana 7 2 1 4 17-24 7
Hinna 8 1 3 4 15-31 6
Førde 6 0 1 5 5-17 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Gaular - Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Syril 6 3 2 1 13-10 11
Årdal 2 6 3 1 2 20-15 10
Askvoll/Holmedal 6 2 2 2 15-11 8
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Gaular 6 0 0 6 7-29 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Loen - Florø 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 6 2 0 4 12-16 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

15.06 Stryn snudde 1-2 til 3-2 heime mot Vadmyra


Stryn snudde 1-2 til 3-2 i dagens heimekamp mot Vadmyra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn vann i ettermiddag 3-2 heime mot Vadmyra på Stryn Stadion. 

Heimelaget tok leiinga 1-0 ved Erling Myklebust etter drøye halvtimen av 1. omgang. Stian Sandal blei spelt fri på venstrekanten og sette full fart mot dødlinja. Innlegget frå hurtigtoget frå Isane var perfekt, og frå kort hold sette Erling Myklebust ballen sikkert i mål. 

Berre to minutt etter utlikna Vadmyra til 1-1 på eit frispark frå hjørnet av 16-meteren. Mads Olav Kvamme skrudde ballen på innsida av muren og bak Stryn sin keeper Simen Lillevik. Like etter hadde Kvamme ein stor sjanse til å gje bortelaget leiinga 1-2. Kvamme kom heilt åleine gjennom, men avslutninga frå god posisjon gjekk like utanfor. 

Bortelaget var på hugget i denne perioden, og fem minutt etter at Vadmyra utlikna til 1-1 gav John-Haakon Medby Vadmyra leiinga 1-2. Medby var hurtig framme på ein retur frå Simen Lillevik, og frå kort hold trilla han ballen i ope mål. 

Kvarteret før slutt utlikna innbyttar Oddne Årdal til 2-2. Årdal blei spelt gjennom heilt åleine mot Vadmyra sin keeper Terje Hellene Jacobsen. Etter å ha runde keeper var Årdal iskald og sette ballen i ope mål. 

Sju minutt før slutt avgjorde Karl-Erik Aarsheim kampen med eit skikkelig sleivspark. På eit innlegg frå venstre drog Aarsheim til på heil volley frå 13 meter. I staden for å lage skikkelig kremmerhus av nettet gjekk ballen i ein bue før den dala ned i nermaste hjørnet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Vadmyra 3-2 (1-2)
1-0 Erling Myklebust (32. min)
1-1 Mads Olav Kvamme (34. min)
1-2 John-Haakon Medby (37. min)
2-2 Oddne Årdal (75. min)
3-2 Karl-Erik Aarsheim (83. min)

Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø 

Assistentdommarar: Ståle Sandal, Breimsbygda og Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Stian Sandal, Stryn. Jonas Moen Rye og Øyvind Karlsen Spord, Vadmyra

Stryn: 
Simen Lillevik
Petter Hammer
Tobias Evebø
Vegard Hopland
Stian Sandal
Frode Hool Egge
Erick Vhiestrox (Per Ole Tenden 73. min)
Erling Myklebust
Jon-Terje Tjellaug (Ole Myklebust 90. min+1)
Mathias Garlid (Oddne Årdal 61. min)
Karl-Erik Aarsheim

Vadmyra: 
Terje Hellene Jacobsen
Alexander Skogvold
Eirik Spord
John-Haakon Medby
Martin Henriksen
Mats Aga (Karan Bharj Singh 79. min)
Mats Halland Wedervang
Øivind Karlsen Spord
Håkon Moldeklev
Jonas Moen Rye
Mads Olav Kvamme (Torstein Jakobsen 69. min)

15.06 UTTAK PROFFVEKA 2013 


Frå ei av treningsøktene under Proffveka 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

Johann Sigurdsson og Stryn Fotball har teke ut følgjande spelarar til Proffveka i Stryn 5. - 9. august 2013.

Søkjartalet var også i år stort til Proffveka i Stryn.

Uttaket var svært vanskeleg då det var veldig jamt mellom mange søkjarar. Vi har sett eit tak på tal utøverar og då blir det nødvendigvis mange skuffa søkjarar. Vi oppfordrar desse til å stå på vidare og søkje neste år - neste gang kan det bli desse sin tur!

Vi gjer merksam på at dei som ikkje er tatt ut, automatisk står på venteliste. Desse vert kontakta om ledige plassar dukkar opp.

TROPP JENTER:
Jannike Andersen, Sogndal
Thea Bjelde, Sogndal
Astrid Bjørke, Eid
Andrea Flo, Sogndal
Siri Fossøy, Syril
Ingrid Gausemel, Hornindal
Stine Gjerde, Syril
Hege Renate Glosvik Espeland, Stryn
June Hammar, Førde
Lina Haugsbø, Høyang
Anna Johannsdottir, Stryn
Hava Khamurzayeva, Sogndal
June Kolstad, Førde
Camilla Komperud, Høyang
Aina Kvam, Bjørn
Ingrid Lefdal, Førde
Cecilie Leivdal, Eid
Helene Leivdal, Eid
Helga Leivdal, Eid
Dina Lerum, Kaupanger
Alexa Melheim, Eid
Josefine Midtbø, Førde
Miriam Mjåseth, Askvoll/Holmedal
Susanne Myrland, Jotun
Ine Myrland, Jotun
Linn-Mari Nilsen, Gaular
Ida Nornes, Kaupanger
Ragnhild Seljeset, Hornindal
Katrine Skår, Høyang
Kristine Strøm, Eid
Hrafnhildur Sverrisdottir, Kaupanger
Mia Sæbø, Stryn
Kaja Sæbø, Stryn
Sandra Sårheim, Breimsbygda
Nina Tenden, Stryn
Kristi Vangsnes, Syril
Anna Østvik, Førde
Hedda Øvreberg, Stryn
Emma Åsebø, Eid

TROPP GUTAR:
Sander Amble Haugen, Stryn
Alexander Barsnes, Årdalstangen
Nikolas Berg, TMFK
Kristian Berg, Syril
Fartein Bøyum, Sogndal
Haakon Christensen, TMFK
Anders Gardshaug, Stryn
Sindre Hafsås, Eid
Yngve Hagen, Skavøypoll
Preben-Andre Halnes, TMFK
Olve Marcus Haugland Eide, Førde
Marius Henriksen, Skavøypoll
Isak Hopland, Stryn
Andreas Horvei, Jotun
Johan Hove, Sogndal
Eirik Husabø, Syril
Eirik Høydal, Florø
Vebjørn Høynes, Eid
Alexander Jakobsson, TMFK
Oddbjørn Karlsen, Eid
Adam Khamurzayev, Sogndal
Karl Andrè Klakegg, Jølster
Jan-Åge Langeset, Stryn
Kristian Lefdal Eid
Simen Lefdal, Eid
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Sondre Loftesnes, Sogndal
Henrik Myhre, TMFK
Jon Anders Myklebust, Førde
Espen Rosø, Bremanger
Erik-Andre Røysen, Eid
Mathias Sagevik, Førde
Leander Seime, Breimsbygda
Steven Silden, Skavøypoll
Johan Skorge, Eid
Joar Skrede, Stryn
Eirik Stokkenes, Sogndal
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger
Joakim Vedvik, Eid
Sivert Veseth, Florø
Svein-Arne Volle, TMFK
Alexander Wolff, Hyllestad



Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.  


Roar Wold var instruktør under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


15.06 Resultat kampar i dag, laurdag 15. juni


Tornado Måløy vann i ettermiddag 3-1 heime mot Radøy/Manger. 
Bildet er frå heimekampen mot Sogndal 2 3. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Fløya IF - Kaupanger 4-0 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Fløya IF 9 6 1 2 30-14 19
Grand Bodø 8 6 0 2 27-12 18
Grei Kvinner Elite 9 6 0 3 16-13 18
Åsane Fotball Damer 9 5 2 2 18-12 17
Sarpsborg 08 9 5 0 4 21-15 15
Lyn Fotball 9 4 2 3 18-13 14
Kongsvinger IL 9 4 0 5 23-18 12
Kaupanger IL 9 3 1 5 8-20 10
Fortuna Ålesund 9 2 3 4 12-19 9
Fart FL 9 1 2 6 5-27 5
Voss 9 1 1 7 5-20 4

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Vadmyra 3-2 (1-2)

1-0 Erling Myklebust (32. min)
1-1 Mads Olav Kvamme (34. min)
1-2 John-Haakon Medby (37. min)
2-2 Oddne Årdal (75. min)
3-2 Karl-Erik Aarsheim (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vik - Årdal 1-1 
Tertnes - Sogndal 2  1-2
Tornado Måløy - Radøy/Manger 3-1 
Varegg - Bjarg 2-0 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 11 9 2 0 42-11 29
Varegg 11 9 1 1 33-13 28
Lyngbø 11 6 0 5 25-25 18
Årdal 11 5 2 4 25-22 17
Tornado Måløy 11 5 2 4 21-22 17
Vadmyra 11 5 1 5 26-21 16
Sotra SK 11 5 1 5 26-21 16
Stryn 11 5 1 5 16-13 16
Tertnes 11 5 1 5 19-18 16
Bjarg 11 5 1 5 17-18 16
Sogndal 2 11 4 1 6 23-23 13
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 11 2 1 8 9-42 7
Vik 11 1 3 7 12-30 6

4. divisjon 
Skavøypoll - Dale  3-1 


Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Skavøypoll 9 5 2 2 18-15 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 9 2 2 5 15-22 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

15.06 KVEN VINN CUPKAMPEN EID - AALESUND?


Eid sitt lag som vann 2-0 mot Sogndal på Eid Idrettspark 24. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med kampen mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup

Kampen blir spelt på Nordfjordeid søndag 16. juni klokka 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

NB! ALLE SPØRSMÅLA GJELD ETTER ORDINÆR TID (2x40 minutt)

Send inn ditt tips her.


15.06 Kampar i dag, laurdag 15. juni


Tornado Måløy møter i ettermiddag Radøy/Manger på Måløy Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Florø 16. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kl. 17.00 Fløya IF - Kaupanger 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 8 6 0 2 27-12 18
Fløya IF 8 5 1 2 26- 14 16
Sarpsborg 08 9 5 0 4 21 - 15 15
Grei Kvinner Elite 8 5 0 3 14-12 15
Lyn Fotball 8 4 2 2 17-11 14
Åsane Fotball Damer 8 4 2 2 15-11 14
Kongsvinger IL 9 4 0 5 23 - 18 12
Kaupanger IL 8 3 1 4 8-16 10
Fortuna Ålesund 8 1 3 4 9-18 6
Fart FL 8 1 2 5 4-24 5
Voss 8 1 1 6 4-17 4

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Vik - Årdal 
Kl. 15.00 Tertnes - Sogndal 2
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Radøy/Manger 
Kl. 16.00 Stryn - Vadmyra 
Kl. 16.00 Varegg - Bjarg 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 11 9 2 0 42-11 29
Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Lyngbø 11 6 0 5 25-25 18
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Sotra SK 11 5 1 5 26-21 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 10 1 2 7 11-29 5

4. divisjon 
Kl. 14.00 Skavøypoll - Dale


Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

14.06 Resultat kampar i dag, fredag 14. juni


Breimsbygda/Sandane jublar etter at Katrine Viktoria Hole har 
klistra ballen opp i krysset knappe 10 minutt før pause borte mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Eid - Breimsbygda/Sandane  2-2 (2-2)
1-0 Cecilie Leivdal (8. min)
2-0 Marte Hjelle (21. min)
2-1 Eli Kristin Arnestad (30. min)
2-2 Katrine Viktoria Hole (37. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Jølster - Florø 4-2 (2-1)
1-0 Svanhild Katrine Skrede (15. min)
1-1 Hanna Hovland (22. min)
2-1 Marit Ova Bøyum (44. min)
3-1 Sjølvmål (76. min)
3-2 Elin Margrethe Sørbø (77. min)
4-2 Kristina Juklestad, straffe (81. min)

Jotun/ÅTIL - Stryn  0-6 (0-4)
0-1 Hanna Tenden (5. min)
0-2 Ingrid Øvreberg (7. min)
0-3 Mia Sæbø (38. min)
0-4 Marte Kroken (40. min)
0-5 Hanna Tenden (66. min)
0-6 Ingrid Øvreberg (76. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 6 5 1 0 19-4 16
Jølster 6 4 1 1 23-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 2 1 13-7 11
Eid 6 3 2 1 12-6 11
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Kaupanger 2 6 1 1 4 10-17 4
Florø 6 0 1 5 8-16 1
Jotun /ÅTIL 6 0 1 5 1-37 1

4. divisjon 
Florø 2 - Jølster 9-0 
Kaupanger - Sandane 3-6 

Tabell 4. divisjon
Sandane 9 7 1 1 30-15 22
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Florø 2 9 5 0 4 26-20 15
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Jølster 9 1 3 5 11-34 6
Kaupanger 9 1 2 6 11-21 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Bremanger 1-1 (0-1)
Mål Bremanger: Mads Os

Eikefjord - Tambarskjelvar 0-1 (0-0)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 8 5 2 1 24-10 17
Eikefjord 7 5 1 1 20-8 16
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 7 2 2 3 16-21 8
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 6 2 0 4 12-16 6
Bremanger 7 1 1 5 8-18 4
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

14.06 KVEN VINN CUPKAMPEN EID - AALESUND?


Eid sitt lag som vann 2-0 mot Sogndal på Eid Idrettspark 24. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med kampen mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup

Kampen blir spelt på Nordfjordeid søndag 16. juni klokka 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

NB! ALLE SPØRSMÅLA GJELD ETTER ORDINÆR TID (2x40 minutt)

Send inn ditt tips her.


14.06 Kampar i dag, fredag 14. juni


Andreas Brandsøy og Tambarskjelvar spelar i dag borte mot Eikefjord.
Bildet er frå bortekampen mot Bremanger 7. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Eid - Breimsbygda/Sandane 
Kl. 19.00 Jølster - Florø 
Kl. 19.30 Jotun/ÅTIL - Stryn 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Jølster 5 3 1 1 19-7 10
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Breimsbygda/Sandane 5 3 1 1 11-5 10
Eid 5 3 1 1 10-4 10
Kaupanger 2 6 1 1 4 10-17 4
Florø 5 0 1 4 6-12 1
Jotun /ÅTIL 5 0 1 4 1-31 1

4. divisjon 
Kl. 19.00 Florø 2 - Jølster 
Kl. 19.00 Kaupanger - Sandane

Tabell 4. divisjon
Eid 9 6 1 2 24-12 19
Sandane 8 6 1 1 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Tambarskjelvar 
Kl. 19.00 Hornindal - Bremanger 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 6 2 1 3 15-20 7
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 6 2 0 4 12-16 6
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

13.06 Resultat kampar i dag, torsdag 13. juni


Ove Balsnes scora Eid sitt mål i dagens heimekamp mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Sotra - Florø 1-3 (1-1)
Lyngbø - Voss 3-1 (0-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 11 9 2 0 42-11 29
Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Lyngbø 11 6 0 5 25-25 18
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Sotra SK 11 5 1 5 26-21 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 11 2 1 8 10-25 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 10 1 2 7 11-29 5

4. divisjon 
Eid - Fjøra  1-1 (0-1)

0-1 Daniel Fylling (23. min)
1-1 Ove Balsnes (50. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Høyang - Sogndal 3   2-2 

Tabell 4. divisjon

Eid 9 6 1 2 24-12 19
Sandane 8 6 1 1 24-12 19
Fjøra 9 5 2 2 21-11 17
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 9 3 2 4 26-22 11
Sogndal 3 9 2 2 5 17-19 8
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

6. divisjon avdeling 1
Vik/Syril 2 - Hafslo 0-3 (0-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 7 4 3 0 20-10 15
Hafslo 7 4 1 2 20-12 13
Vik /Syril 2 7 3 1 3 16-16 10
Jølster 2 6 2 1 3 18-21 7
Sogndal 4 7 2 1 4 19-22 7
Balestrand 2 6 1 1 4 10-22 4

13.06 KVEN VINN CUPKAMPEN EID - AALESUND?


Eid sitt lag som vann 2-0 mot Sogndal på Eid Idrettspark 24. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med kampen mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup

Kampen blir spelt på Nordfjordeid søndag 16. juni klokka 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

NB! ALLE SPØRSMÅLA GJELD ETTER ORDINÆR TID (2x40 minutt)

Send inn ditt tips her.


13.06 Elise Thorsnes med i EM-troppen


Elise Thorsnes i kampen mellom Fortuna og Røa 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Elise Thorsnes er teken ut i den norske kvinnelandslagstroppen som skal ut i EM-sluttspel i Sverige 10. - 28. juli. 

Elise Thorsnes som spelar for Stabæk er toppscorar i Toppserien med 10 mål på ni kampar. 

EM-troppen:
Ingrid Hjelmseth – Stabæk
Silje Vesterbekkmo – Røa
Nora Neset Gjøen – Kolbotn
Toril Hetland Akerhaugen – Stabæk
Nora Holstad Berge – Arna-Bjørnar
Marit Fiane Christensen – Amazon Grimstad
Kristine Wigdahl Hegland – Arna-Bjørnar
Marita Skammelsrud Lund – LSK Kvinner
Maren Mjelde – Turbine Potsdam
Ingrid Ryland – Arna-Bjørnar
Trine Rønning – Stabæk
Cathrine Høegh Dekkerhus – Stabæk
Solveig Gulbrandsen – Vålerenga
Gry Tofte Ims – Klepp
Ingvild Isaksen – Kolbotn
Leni Larsen Kaurin – Stabæk
Lene Mykjåland – LSK Kvinner
Ingvild Stensland – Stabæk
Emilie Bosshard Haavi – LSK Kvinner
Caroline Graham Hansen – Stabæk
Ada Stolsmo Hegerberg – Turbine Potsdam
Elise Thorsnes – Stabæk
Melissa Bjånesøy – Sandviken

13.06 Opptog frå Rema 1000/Moengården til Eid Stadion 



Som ein del av markeringa under fotballens dag på Eid var det opptog frå Rema 1000/Moengården til Eid Stadion. 

Laga stilte opp etter alder og alle spelarane hadde på seg Eiddrakter. 

Like før klokka 18.00 kom det 60-70 meter lange gule toget til Eid Stadion. 






13.06 Kampar i dag, torsdag 13. juni


Eid møter i ettermiddag Fjøra på Eid Stadion. 
Bildet er frå Eid sin heimekamp mot Florø 2 på Eid Stadion 24. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Sotra - Florø 
Kl. 19.00 Lyngbø - Voss 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 10 8 2 0 39-10 26
Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Sotra SK 10 5 1 4 25-18 16
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Lyngbø 10 5 0 5 22-24 15
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 10 2 1 7 9-22 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 10 1 2 7 11-29 5

4. divisjon 
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal 3
Kl. 19.00 Eid - Fjøra

Tabell 4. divisjon

Sandane 8 6 1 1 24-12 19
Eid 8 6 0 2 23-11 18
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik/Syril 2 - Hafslo

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 7 4 3 0 20-10 15
Hafslo 6 3 1 2 17-12 10
Vik /Syril 2 6 3 1 2 16-13 10
Jølster 2 6 2 1 3 18-21 7
Sogndal 4 7 2 1 4 19-22 7
Balestrand 2 6 1 1 4 10-22 4

12.06 Nordfjordlaget spelte uavgjort mot Sogndal 


Henrik Salveson scora Norfjordlaget sitt mål etter 30 minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nordfjordlaget og Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 under jubileumskampen på Eid Stadion.  

Ricardo Santos gav Sogndal leiinga etter 27 minutt av 1. omgang. Santos fekk stå heilt umarkert på ein corner frå Ørjan Hopen, og frå omlag ein meters hold brysta han inn Sogndal sitt leiarmål. 

Nordfjordlaget var i store periodar på høgde med Sogndal, og det var derfor heilt fortent då Henrik Salveson utlikna til 1-1 etter 30 minutt av 1. omgang. Salveson dempar eit innlegg frå Ole Andreas Solheim, og frå sju meter sette han ballen i stolpen og inn. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nordfjordlaget - Sogndal 1-1 (1-1)
0-1 Ricardo Santos (27. min)
1-1 Henrik Salveson (30. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid 

Assistentdommarar: Runar Bjørhovde Heggedal, Eid og Andreas Sandal, Haugen

Gult kort: Magnus Stamnestrø, Sogndal

Nordfjordlaget: 
Aksel Myklebust (Eid)
Stian Sandal (Stryn tidl Eid)
Tobias Evebø (Stryn)
Ove Balsnes (Eid)
Petter Hammer (Stryn tidl Eid)
Tore Rylandsholm (TMFK)
Oliver Rotihaug (Eid)
Ingar Sårheim (STIL)
Ole Andreas Solheim (Selje tidl Eid)
Henrik Salveson (Skeid tidl Eid)
Mads Wie (STIL)

Innbyttarar: 
Tom-Øyvind Solheim (Eid)
Johannes Myklebust (TMFK tidl Eid)
Sveinung Frantzen (TMFK)
Vegard Hopland (Stryn)
Simen Lefdal (Eid)
Andreas Bjørhovde Heggedal (Eid)
Romeo Juty Johnny (STIL).
Bjørn Totland (Eid)
Azar Karadas (Sogndal tidl Eid)

Sogndal: 
Leif Lysne
Joar Tryti
Bjørnar Hove
Thomas Ness 
Anders Hella
Kristoffer Valsvik
Ruben Holsæter
Malick Mane
Ørjan Hopen
Ricardo Santos
Azar Karadas

Innbyttarar: 
Runar Heggestad
John Jonasdal
Asgrim Farnes
Ulrik Flo
Magnus Stamnestrø
Rune Bosleth

12.06 Sogndal vann 4-2 mot Kaupanger 2


Ingrid Nornes scora to mål for Sogndal i dagens kamp mot Kaupanger 2.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 4. juni. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal sitt damelag vann i ettermiddag 4-2 heime mot Kaupanger 2 på Sogndal Stadion. Ingrid Nornes (2) Andrea Hopen og Line Vedvik scora for Sogndal, medan Guro Hauge og Synnøve Skaasheim sette inn Kaupanger 2 sine mål. 

3. divisjon kvinner 
Sogndal - Kaupanger 2  4-2 (1-2)
0-1 Guro Hauge
1-1 Andrea Hopen 
1-2 Synnøve Skaasheim 
2-2 Ingrid Nornes
3-2 Ingrid Nornes
4-2 Line Vedvik

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Jølster 5 3 1 1 19-7 10
Sogndal 6 3 1 2 19-9 10
Breimsbygda/Sandane 5 3 1 1 11-5 10
Eid 5 3 1 1 10-4 10
Kaupanger 2 6 1 1 4 10-17 4
Florø 5 0 1 4 6-12 1
Jotun /ÅTIL 5 0 1 4 1-31 1

12.06 Eid IL 150 år - Jubileumsdag for fotballen 


Andreas Sandal, Vebjørn Nord Haugland og Runar Bjørhovde Heggedal
stiller som dommartrio i dagens kamp mellom Nordfjordlaget og
Sogndal. Bildet er frå kampen mellom Selje og Hornindal 30. april 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid Idrettslag er i år 150 år, og i dag feirar fotballen sin dag.  

Kl. 17.00 Trenarforum for trenar/lagleiarar og sponsorar
- velkommen v/Eid fotball
- kretsen v/Svein Olav Myklebust
- foredrag Harald Aabrekk
- foredrag Rasmus Mo

Kl. 17.30 Opptog til Eid Stadion frå plassen mellom Moengården og Rema. 

Ca. kl. 18.00 Oppvarmingskampar på Eid Stadion

Kl. 19.00 Kamp mellom Sogndal og eitt lag samansett av spelarar frå Nordfjord. 

Troppen til Nordfjordlaget: 
Keeper: 
Tom-Øyvind Solheim (Eid) og Aksel Myklebust (Eid)

Forsvar: Stian Sandal (Stryn tidl Eid), Ingar Sårheim (STIL), Johannes Myklebust (TMFK tidl Eid), Sveinung Frantzen (TMFK), Vegard Hopland (Stryn), Tobias Evebø (Stryn), Ove Balsnes (Eid) og Petter Hammer (Stryn tidl Eid).

Midtbane: Mads Wie (STIL), Simen Lefdal (Eid), Tore Rylandsholm (TMFK), Oliver Rotihaug (Eid) og Andreas Bjørhovde Heggedal (Eid).

Angrep: Henrik Salveson (Skeid tidl Eid), Ole Andreas Solheim (Selje tidl Eid) og Romeo Juty Johnny (STIL).

- Azar Karadas (Sogndal tidl Eid) spelar kanskje ein omgang for kvart lag. 

Kanskje kjem det inn nokre spelarar til i troppen. 

Sogndal stiller med denne troppen: 
Joar Tryti, Runar Heggestad, John Jonasdal, Kristoffer Valsvik, Malick Mane, Asgrim Farnes, Bjørnar Hove, Ørjan Hopen, Ricardo Santos, Ulrik Flo, Magnus Stamnestrø, Rune Bosleth, Leif Lysne, Ruben Holsæter, Azar Karadas, Thomas Ness og Anders Hella.

12.06 Kampar i dag, onsdag 12. juni


Sogndal sitt damelag møter i ettermiddag Kaupanger 2. 
På bildet jublar Sogndal etter scoring borte mot Eid 26. mai. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 17.00 Sogndal - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Jølster 5 3 1 1 19-7 10
Breimsbygda/Sandane 5 3 1 1 11-5 10
Eid 5 3 1 1 10-4 10
Sogndal 5 2 1 2 15-7 7
Kaupanger 2 5 1 1 3 8-13 4
Florø 5 0 1 4 6-12 1
Jotun /ÅTIL 5 0 1 4 1-31 1

11.06 Seljecup 2013, 14.-16. juni 


Bremanger gjekk til topps i klasse G15/16 i 2012. 
Foto: Rune Leirgulen 

Årets Seljecup går av stabelen 14.-16. juni. 

141 lag frå 31 forskjellige klubbar deltek i årets turnering.  

Kampoppsett og all informasjon om turneringa finn du på cupen si heimeside: www.seljecup.no


11.06 Resultat kampar i dag, tysdag 11. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Syril 2-2 
Årdal 2 - Lærdal 3-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Syril 6 3 2 1 13-10 11
Årdal 2 6 3 1 2 20-15 10
Askvoll/Holmedal 6 2 2 2 15-11 8
Lærdal 6 2 1 3 19-22 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 6-15 4
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Gaular 6 0 0 6 7-29 0

6. divisjon avdeling 1
Jotun - Jølster 2  3-3
Sogndal 4 - Balestrand 2  8-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 7 4 3 0 20-10 15
Hafslo 6 3 1 2 17-12 10
Vik /Syril 2 6 3 1 2 16-13 10
Jølster 2 6 2 1 3 18-21 7
Sogndal 4 7 2 1 4 19-22 7
Balestrand 2 6 1 1 4 10-22 4

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Atløy 0-2
Førde 3 - Tempo 3-1
Svelgen - Førde 4  3-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 7 5 0 2 47-14 15
Førde 3 7 6 0 1 21-10 18
Florø 4 7 4 0 3 22-17 12
Atløy 7 3 1 3 18-19 10
Førde 4 7 1 1 5 16-26 4
Svelgen 7 1 0 6 10-48 3

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Skavøypoll 2  2-2 
Hyen - Oppstryn  2-9

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Oppstryn 5 3 1 1 20-9 10
Stadlandet 4 2 1 1 14-5 7
Skavøypoll 2 5 2 1 2 10-16 7
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 4 1 0 3 10-20 3
Flatraket /Selje 2 5 0 1 4 9-24 1

11.06 Status tabellkonkurransen etter 8. serierunde


Førde 2 ligg på 3. plass i 4. divisjon etter 8. serierunde. 
Bildet er frå gårsdagens kamp mot Sandane på Idrettsplassen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Arve Lote frå Spydeberg leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 8. serierunde. Lote leiar konkurransen føre Benny Rivedal, Edvard Nordang, Gunnar Balsnes og Olve Theodor Øvstetun. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 8. serierunde:
1. Sandane 8 6 1 1 24-12 19
2. Eid 8 6 0 2 23-11 18
3. Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
4. Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
5. Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
6. Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
7. Høyang 8 3 1 4 24-20 10
8. Dale 8 2 2 4 14-19 8
9. Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
10. Jølster 8 1 3 4 11-25 6
11. Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
12. Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

Stilling tabellkonkurransen etter 8. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Arve Lote 12 3
2 Benny Rivedal 14 5
3 Edvard Nordang 14 5
4 Gunnar Balsnes 14 5
5 Olve Theodor Øvstetun 14 5
6 Rune Totland 14 4
7 Tor Hafsås 14 3
8 Elias Storevik Tvinnereim 14 2
9 Harald Vartdal 15 3
10 Brynjar Myklebust 16 6
11 Andreas Bjørhovde Heggedal 16 5
12 Morten Bakken 16 4
13 Ole Martin Eide 16 3
14 Reidar Balsnes 16 3
15 Richard Nes 16 3
16 Jan Ove Møll 16 1
17 Leander Bøe Bakken 17 3
18 Per Michael Frichsen 18 5
19 Eirik Tolaas 18 4
20 Marita Berget Alsaker 18 4
21 Kristoffer Ryland 18 3
22 Mathias Helgheim 18 3
23 Runar Hove 18 3
24 Daniel Lotsberg 18 2
25 Sjur Gimmestad 18 2
26 Maria Storevik 18 1
27 Frank-Jonny Torheim 20 5
28 Alf Tore Nilsen 20 4
29 Andreas Vereide 20 4
30 Rune Oksholen 20 4
31 Christian Helgheim 20 3
32 Knut-Atle Krossøy 20 3
33 Odd Gunnar Måren 20 3
34 Ole Martin Rotihaug 20 3
35 John-Martin Vederhus 20 2
36 Odd-Harald Heggen 20 2
37 Geir Roger Leirvåg 20 1
38 Kristian Lefdal 20 1
39 Trond Olsen 20 1
40 Fredrik Sårheim 21 3
41 Arve Helle 22 4
42 Åsmund Ommedal 22 4
43 Gjert Nygård 22 3
44 Knut Olav Halseth 22 3
45 Ole Morten Kvam 22 3
46 Pål Holko 22 3
47 Roald Halsør 22 3
48 Solfrid Bjørkum 22 3
49 Torbjørn Ylvisåker 22 3

Sjå heile lista etter 8. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


11.06 Kampar i dag, tysdag 11. juni


Flatraket/Selje 2 møter i dag Skavøypoll 2 på Naustteigen Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 28. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Syril 
Kl. 19.00 Årdal 2 - Lærdal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Askvoll/Holmedal 6 2 2 2 15-11 8
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 6 0 0 6 7-29 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Jølster 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 6 4 2 0 17-7 14
Hafslo 6 3 1 2 17-12 10
Vik /Syril 2 6 3 1 2 16-13 10
Jølster 2 5 2 0 3 15-18 6
Balestrand 2 5 1 1 3 9-14 4
Sogndal 4 6 1 1 4 11-21 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Atløy 
Kl. 19.00 Førde 3 - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen - Førde 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 6 5 0 1 46-11 15
Førde 3 6 5 0 1 18-9 15
Florø 4 6 4 0 2 22-15 12
Atløy 6 2 1 3 16-19 7
Førde 4 6 1 1 4 14-23 4
Svelgen 6 0 0 6 7-46 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 4 2 1 1 14-5 7
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 4 2 0 2 8-14 6
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 4 0 0 4 7-22 0

10.06 Resultat kampar i dag, måndag 10. juni


Kristian Fardal Opseth og Odd Anders Vie feirar at Førde tok leiinga 
1-0 i 4. divisjonskampen borte mot Sandane på Idrettsplassen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Sandane - Førde 2  1-1 (0-1)
0-1 Odd Anders Vie (44. min)
1-1 Mads Wie (50. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 4. divisjon

Sandane 8 6 1 1 24-12 19
Eid 8 6 0 2 23-11 18
Førde 2 8 5 2 1 20-12 17
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 1

Anga - Bjørn 6-0 (1-0)
1-0 Raymond Kvammen (38. min)
2-0 Thomas Vie (56. min)
3-0 Stig Hårklau (64. min)
4-0 Håvard Halbrend (73. min)
5-0 Idar Tjønneland (80. min)
6-0 Lasse H. Øvrelid (86. min)

Askvoll/Holmedal - Gaular 6-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 1 1 23-12 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 6 4 1 1 22-9 13
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Askvoll/Holmedal 6 2 2 2 15-11 8
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 6 0 0 6 7-29 0

5. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Tornado Måløy 2  3-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 6 2 1 3 15-20 7
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 6 2 0 4 12-16 6
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 7 1 0 6 17-30 3

10.06 Troppen til jubileumskampen mot Sogndal 


Stian Sandal og Ove Balsnes er med i troppen mot Sogndal. 
Bildet er i frå kampen mellom Stryn og Eid 16. mai 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Troppen som skal møte Sogndal i jubileumskampen på Eid Stadion onsdag 12. juni er no klar.  

Keeper: 
Tom-Øyvind Solheim (Eid) og Aksel Myklebust (Eid)

Forsvar: Stian Sandal (Stryn tidl Eid), Ingar Sårheim (STIL), Johannes Myklebust (TMFK tidl Eid), Sveinung Frantzen (TMFK), Azar Karadas (Sogndal tidl Eid), Vegard Hopland (Stryn), Tobias Evebø (Stryn), Ove Balsnes (Eid) og Petter Hammer (Stryn tidl Eid).

Midtbane: Mads Wie (STIL), Simen Lefdal (Eid), Tore Rylandsholm (TMFK), Oliver Rotihaug (Eid) og Andreas Bjørhovde Heggedal (Eid).

Angrep: Henrik Salveson (Skeid tidl Eid), Ole Andreas Solheim (Selje tidl Eid) og Romeo Juty Johnny (STIL).

Kanskje kjem det inn nokre spelarar til i troppen. 


Azar Karadas i kampen heime mot Vålerenga 5. november 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.06 Status G15/16 1. divisjon avdeling 1


Kjetil Moen Eide scora to mål i toppkampen mot Årdal/ÅTIL. 
Bildet er frå Regionssamlinga i Sognahallen i desember 2012. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 1. desember.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 2. desember.

Sogndal 1 vann fredag ettermiddag 3-1 mot Årdal/ÅTIL i toppkampen i G15/16 1. divisjon avdeling 1. Kjetil Moen Eide (2) og Martin Hitland scora for Sogndal 1, medan Endre Kauppi sette inn Årdal/ÅTIL sitt trøstemål. 

Sogndal 1, Årdal/ÅTIL og Førde 1 er dermed kvalifisert til G15/16 1. divisjon til hausten. 

Sogndal - Årdal/ÅTIL  3-1 

Mål Sogndal: Kjetil Moen Eide (2) og Martin Hitland
Mål Årdal/ÅTIL: Endre Kauppi 

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 7 5 2 0 30-4 17
Årdal / ÅTIL 8 4 1 3 17-11 13
Førde 1 6 4 1 1 16-12 13
Høyang 7 1 2 4 13-28 5
Jotun 6 0 0 6 4-25 0

Gjenståande kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 1
Onsdag 12. juni: 

Jotun - Førde 1

Fredag 14. juni: 
Førde 1 - Sogndal 1

Onsdag 19. juni: 
Høyang - Jotun

10.06 Status G15/16 1. divisjon avdeling 2


Sondre Silden scora eitt mål i seieren mot Selje laurdag 8. juni. 
Bildet er frå Tornado Måløy sin bortekamp mot Eid 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det tettar seg for alvor til på tabellen i G15/16 1. divisjon avdeling 2. 

Laurdag vann Tornado Måløy 2-1 borte mot Selje, etter at heimelaget var i leiinga 1-0 til pause. Sebastian Grøttå gav Selje leiinga 1-0, medan scoringar av Sondre Silden og Chris Andre Nore sikra TMFK tre viktige poeng i kampen om å kvalifisere seg til 1. divisjon til hausten. 

Med to kampar igjen kan ein i teorien ende opp med alle fem laga står med 12 poeng og ein må avgjere heile avdelinga på målskilnad. 

Dei tre beste laga i denne avdelinga spelar 1. divisjon til hausten i lag med dei tre beste laga i G15/16 1. divisjon avdeling 1.   

Selje - Tornado Måløy 1-2 (1-0)
1-0 Sebastian Grøttå
1-1 Sondre Silden 
2-1 Chris-Andre Nore 

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Eid 1 7 4 0 3 18-14 12
Florø 7 4 0 3 17-15 12
Tornado Måløy 8 4 0 4 16-15 12
Selje 7 3 0 4 18-19 9
Stryn 7 3 0 4 10-16 9

Gjenståande kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2
Onsdag 12. juni: 

Florø - Stryn 

Onsdag 19. juni: 
Eid 1 - Selje  

10.06 Resultat sonelagsturneringa i Florø 8. juni


Ylinn Tennebø scora eitt mål for Nordfjord i kampen mot Sogn. 
Bildet er frå J99 kretslaget sin kamp på Reed Stadion 18. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Laurdag 8. juni blei det avvikla sonelagsturnering for kull 2000 avvikla i Florø. 

Resultat jenter: 
Sunnfjord - Nordfjord 5-3 

Mål Nordfjord: Emma Åsebø (2) og Hedda Øvreberg

Nordfjord - Sogn 3-1 
Mål Nordfjord: Ylinn Tennebø, Mariell Taraldset og Hedda Øvreberg

Sunnfjord - Sogn 3-5

Tabell jenter: 

Sunnfjord  2  1 0 1  8-8  3 poeng 
Nordfjord  2  1 0 1  6-6  3 poeng 
Sogn  2  1 0 1  6-6  3 poeng 

Resultat gutar: 
Sunnfjord - Nordfjord 2-5
Mål Nordfjord: Yngve Hagen, Oddbjørn Karlsen, Marius Rauset, Henrik Myhre og Espen Rosø

Nordfjord - Sogn 5-5
Mål Nordfjord: Espen Rosø, Emil Gjerde, Henrik Myhre, Sander Amble Haugen og Marius Rauset

Sunnfjord - Sogn 5-2

Tabell gutar: 
Nordfjord  2  1 1 0  10-7  4 poeng 
Sunnfjord  2  1 0 1  7-7  3 poeng 
Sogn  2  0 1 1  7-10  1 poeng 


10.06 LÆRDALSTURNERINGA 2013



Velkomen til LÆRDALSTURNERINGA 30.-31. august og 1. september 2013. 

Lærdal Idrettslag, i samarbeid med veterancupen og næringslivet i Lærdal, arrangerer også i år fotballturnering for smågutar, småjenter, lillegutt og lillejenter. Her stiller gode lag frå aust og vest til kamp mot lag frå fylket.

Laga vert delt i fire årsklassar : 1999, 2000, 2001 og 2002. Alle lag får spele minimum 4 kampar. Premiering i 99 og 00-klassane. 

Heile turneringa vert spela på Lærdal Stadion, gras og kunstgras.
Turneringa er ein 7’ar turnering og vert gjennomført etter gjeldande reglement frå NFF.

Turneringa tilbyr overnatting på skule m.v. og har tilbod med matservering frå frukost laurdag til middag søndag, før turneringsslutt og heimreise.

Turneringa har plass til om lag 50 lag og påmeldingsfrist er sett til 20. juni

Påmeldingsskjema og meir om turneringa på nettsidene: www.laerdalsturneringen.no


10.06 Kampar i dag, måndag 10. juni


Sandane møter i ettermiddag Førde 2 på Idrettsplassen. 
Bildet er frå heimekampen mot Dale 14. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Sandane - Førde 2

Tabell 4. divisjon

Eid 8 6 0 2 23-11 18
Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Anga - Bjørn 
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 6 5 1 0 23-6 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Florø 3 - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 6 2 1 3 15-20 7
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

09.06 Bilder frå Miniputt-turneringa på Eid Stadion


Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år. 
Sjå bilder frå dagens miniputt-turnering på Eid Stadion.

Eid har i dag arrangert Miniputt-turnering på Eid Stadion. 

55 lag frå klubbane Eid, Heia, Stryn, Veten/Hardbagg, Loen, Olden og Hornindal deltok i turneringa. 

Sjå bilder frå dagens miniputt-turnering på Eid Stadion.


Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse Jenter 7/8 år.
Sjå bilder frå dagens miniputt-turnering på Eid Stadion.


09.06 Resultat kampar i dag, søndag 9. juni


Eid jublar etter at Madelen Bakkebø scora Eid sitt tredje mål mot Florø. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Nesodden - Førde 1-2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Fana 2-4

3. divisjon avdeling 8 
Florø - Vik 6-0 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 10 8 2 0 39-10 26
Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Sotra SK 10 5 1 4 25-18 16
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Lyngbø 10 5 0 5 22-24 15
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 10 2 1 7 9-22 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 10 1 2 7 11-29 5

3. divisjon kvinner 
Eid - Florø 3-0 (2-0)
1-0 Cecilie Leivdal (7. min)
2-0 Jeanette Taklo (45. min+2)
3-0 Madelen Bakkebø (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jølster - Jotun/ÅTIL  9-0 (1-0)
1-0 Siri Grimelid (34. min)
2-0 Ingrid Årdal (49. min)
3-0 Siren Heggheim Nilsen (53. min)
4-0 Ingrid Årdal (58. min)
5-0 Gunnhild Viken (64. min)
6-0 Kristina Juklestad (78. min)
7-0 Kristina Juklestad (81. min)
8-0 Siri Grimelid (84. min)
9-0 Marit Ova Bøyum (89. min)

Breimsbygda/Sandane - Kaupanger 2  1-0 (0-0)
1-0 Kristin Myklebust, straffe (59. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Jølster 5 3 1 1 19-7 10
Breimsbygda/Sandane 5 3 1 1 11-5 10
Eid 5 3 1 1 10-4 10
Sogndal 5 2 1 2 15-7 7
Kaupanger 2 5 1 1 3 8-13 4
Florø 5 0 1 4 6-12 1
Jotun /ÅTIL 5 0 1 4 1-31 1

5. divisjon avdeling 1
Veitastrond - Hyllestad/Dale 2  9-0 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 6 5 1 0 23-6 16
Veitastrond 7 5 0 2 29-13 15
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 6 1 1 4 8-26 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 - Hornindal 3-1 (2-0)
1-0 Ruben Garlid
2-0 Anurathan Velalakan, straffe 
3-0 Steffen Glosvik
3-1 Endre Lødemel 

Selje - Loen 5-0 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 6 4 1 1 13-5 13
Selje 6 3 1 2 18-11 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Hornindal 6 2 1 3 15-20 7
Loen 6 2 1 3 16-27 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

09.06 Kampar i dag, søndag 9. juni


Henriette Naustdal og Eid sitt damelag møter i dag Florø på Eid Idrettspark. Bildet er frå damekampen Eid-Sogndal 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Nesodden - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 9 8 0 1 29-7 24
Vålerenga 2 8 7 0 1 24-11 21
Bærum 8 6 1 1 26-11 19
Drøbak/Frogn 9 6 1 2 15-12 19
Førde 8 6 0 2 15-9 18
Kvik Halden 8 4 1 3 8-9 13
Kjelsås 8 3 1 4 13-13 10
Træff 8 3 1 4 14-16 10
Østsiden 8 2 3 3 11-13 9
Molde 2 8 2 1 5 14-22 7
Moss 8 2 0 6 12-19 6
Birkebeineren 8 1 1 6 8-23 4
Skarbøvik 8 1 0 7 7-16 3
Nesodden 8 0 2 6 6-21 2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Fana 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 7 5 2 0 25-12 17
Arna-Bjørnar 2 9 4 3 2 15-8 15
Staal Jørpeland 8 3 4 1 14-7 13
Nymark 8 4 1 3 19-19 13
Haugar 7 3 0 4 12-13 9
Loddefjord 5 2 1 2 9-7 7
Hinna 7 1 3 3 15-24 6
Sandviken 2 4 1 2 1 8-8 5
Fana 6 1 1 4 13-22 4
Førde 5 0 1 4 3-13 1

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Florø - Vik 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Florø 9 7 2 0 33-10 23
Sotra SK 10 5 1 4 25-18 16
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Lyngbø 10 5 0 5 22-24 15
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 10 2 1 7 9-22 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 9 1 2 6 11-23 5

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Jølster - Jotun/ÅTIL
Kl. 15.00 Eid - Florø 
Kl. 15.00 Breimsbygda/Sandane - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Sogndal 5 2 1 2 15-7 7
Breimsbygda /Sandane 4 2 1 1 10-5 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Eid 4 2 1 1 7-4 7
Kaupanger 2 4 1 1 2 8-12 4
Florø 4 0 1 3 6-9 1
Jotun /ÅTIL 4 0 1 3 1-22 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Veitastrond - Hyllestad/Dale 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Bjørn 6 5 1 0 23-6 16
Veitastrond 6 4 0 2 20-13 12
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Loen 
Kl. 15.00 Stryn 2 - Hornindal 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

08.06 Resultat kampar i dag, laurdag 8. juni


Vårin Ness scora Kaupanger sitt mål i dagens kamp mot Voss.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna i Stryn 7. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kaupanger - Voss 1-0 (0-0)
1-0 Vårin Ness

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 7 5 0 2 24-11 15
Sarpsborg 08 8 5 0 3 20-12 15
Grei Kvinner Elite 7 5 0 2 14-9 15
Lyn Fotball 8 4 2 2 17-11 14
Åsane Fotball Damer 7 4 2 1 15-10 14
Fløya IF 7 4 1 2 23-14 13
Kongsvinger IL 9 4 0 5 23-18 12
Kaupanger IL 8 3 1 4 8-16 10
Fortuna Ålesund 8 1 3 4 9-18 6
Voss 8 1 1 6 4-17 4
Fart FL 7 0 2 5 3-24 2

3. divisjon avdeling 8 
Radøy/Manger - Stryn 0-2 
Årdal - Tertnes 2-1
Vadmyra - Varegg 2-3
Voss - Tornado Måløy 2-2
Sogndal 2 - Lyngbø 0-4 
Bjarg - Sotra 0-1 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Varegg 10 8 1 1 31-13 25
Florø 9 7 2 0 33-10 23
Sotra SK 10 5 1 4 25-18 16
Vadmyra 10 5 1 4 24-18 16
Årdal 10 5 1 4 24-21 16
Tertnes 10 5 1 4 18-16 16
Bjarg 10 5 1 4 17-16 16
Lyngbø 10 5 0 5 22-24 15
Tornado Måløy 10 4 2 4 18-21 14
Stryn 10 4 1 5 13-11 13
Sogndal 2 10 3 1 6 21-22 10
Voss 10 2 1 7 9-22 7
Radøy/Manger 10 2 1 7 8-39 7
Vik 9 1 2 6 11-23 5

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Eid 2  3-3 (1-1)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 20-7 16
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 6 3 1 2 20-18 10
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

08.06 Kampar i dag, laurdag 8. juni


Kaupanger jublar etter seieren heime mot Urædd 27. oktober 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Kaupanger - Voss

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 7 5 0 2 24-11 15
Sarpsborg 08 8 5 0 3 20-12 15
Grei Kvinner Elite 7 5 0 2 14-9 15
Lyn Fotball 8 4 2 2 17-11 14
Åsane Fotball Damer 7 4 2 1 15-10 14
Fløya IF 7 4 1 2 23-14 13
Kongsvinger IL 8 3 0 5 18-18 9
Kaupanger IL 7 2 1 4 7-16 7
Fortuna Ålesund 7 1 3 3 9-13 6
Voss 7 1 1 5 4-16 4
Fart FL 7 0 2 5 3-24 2

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Stryn 
Kl. 15.00 Årdal - Tertnes
Kl. 16.00 Vadmyra - Varegg 
Kl. 16.00 Voss - Tornado Måløy 
Kl. 16.00 Sogndal 2 - Lyngbø

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Florø 9 7 2 0 33-10 23
Varegg 9 7 1 1 28-11 22
Vadmyra 9 5 1 3 22-15 16
Tertnes 9 5 1 3 17-14 16
Bjarg 9 5 1 3 17-15 16
Sotra SK 9 4 1 4 24-18 13
Årdal 9 4 1 4 22-20 13
Tornado Måløy 9 4 1 4 16-19 13
Lyngbø 9 4 0 5 18-24 12
Sogndal 2 9 3 1 5 21-18 10
Stryn 9 3 1 5 11-11 10
Radøy/Manger 9 2 1 6 8-37 7
Voss 9 2 0 7 7-20 6
Vik 9 1 2 6 11-23 5

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eikefjord - Eid 2 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

07.06 Nordfjordingar blir spelarar under UEFA A-lisenskurs 


Simen Lefdal, Mats Solheim, Tommy Øren og Marius Henriksen
fotografert under Proffveka i Stryn 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.  

Norges Fotballforbund arrangerar i perioden 24.-28. juni i Porsgrunn eit UEFA A-lisenskurs for framtidige norske topptrenarar og spelarutviklarar. 

Tre gutar frå Nordfjord er i den forbindelse tekne ut som spelarar til dette UEFA A-lisenskurset. Dette er Simen Lefdal (Eid), Johan Skorge (Eid) og Marius Henriksen (Skavøypoll).  

Spelarane får gjennom tre timer trening kvar dag i fem dagar muligheit til å bli trena av framtidas topptrenarar og spelutviklarar i norsk fotball. 

Frå fylket deltek Tommy Øren og Terje Skjeldestad på UEFA A-lisenskurset. 

Norges Fotballforbund gjennomfører på same tid Statoil Talentleir i Porsgrunn. 

Spelarane på UEFA A-lisenskurset vil bli observert av trenarane på dei aktuelle landslaga, og fire av spelarane som er født i 1998 vil få tilbod om ein plass i ei av gruppene frå og med fredag 29. juni til Talentleiren sluttar søndag 1. juli. 



Johan Skorge i kampen mellom Eid og Haugen i klasse G11 4. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.06 Resultat kampar i dag, fredag 7. juni


Andreas Brandsøy i dagens kamp borte mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup, 3. runde
Florø - Eidsvold TF 7-2

4. divisjon 
Balestrand - Eid 1-5 (0-3)
0-1 Bjørn Totland (26. min)
0-2 Sjølvmål (37. min)
0-3 Bjørn Totland (45. min)
1-3 Fredrik Hanevik (79. min)
1-4 Anders Midthjell (81. min)
1-5 Erik Rotihaug (85. min)

Jølster - Skavøypoll 0-3

Tabell 4. divisjon

Eid 8 6 0 2 23-11 18
Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Skavøypoll 8 4 2 2 15-14 14
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 8 1 3 4 11-25 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 8 1 1 6 7-23 4

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Veitastrond 3-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 6 5 1 0 23-6 16
Veitastrond 6 4 0 2 20-13 12
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Tambarskjelvar  2-5 (1-3)
0-1 Andreas Brandsøy (7. min)
0-2 Gunnstein Vefring (31. min)
1-2 Martin K. Hauge (39. min)
1-3 Iben Munkvold (42. min)
2-3 Magnus Myrhol (54. min)
2-4 Anders Aase, straffe (68. min)
2-5 Jørgen Helgheim (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 7 4 2 1 23-10 14
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 6 1 0 5 7-17 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Sandane 2  3-1 
Stadlandet - Flatraket/Selje 2   7-1

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 6 5 0 1 18-8 15
Stadlandet 4 2 1 1 14-5 7
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 4 2 0 2 8-14 6
Sandane 2 5 1 2 2 10-9 5
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 4 0 0 4 7-22 0

07.06 Chatlet Sport 1 Cup på Sandane 10. august 



Heia Sogn og Fjordane!

Vi har gleda av å by inn klubbar med spelarar i alderen 11-14 år til Chatlet Sport 1 Cup på Sandane 10. august 2013. Dette er eit nytt tilbod, og vi håpar å få til ein flott fotballdag for store og små, ei vekes tid før fotballseriane startar opp igjen etter sommarferien. 

Dette er første året Chatlet Sport 1 Cup går av stabelen. Vi legg vekt på å få til eit arrangement med fokus på det sportslege, men vil også legge til rette for gode sosiale opplevingar for tilreisande lag. Alle deltakarar får fri tilgang til Trivselsbadet, det nye, flotte badeanlegget vi har fått på Sandane.

Informasjon om cupen finn de på www.sandanetil.no. Påmeldingsfristen er 15. juni, og vi håpar de tar bryet med å klargjere før sommarferien kva lag som kan vere aktuelle frå dykkar klubb. 

Nokre stikkord til slutt: 
· Turnering for jenter og gutar fødde i 1999, 2000, 2001 og 2002 
· Kampar frå kl 1100 – 1700
· Det vert spela 7-arfotball og kvart lag får spele minimum 3 kampar 
· Kampane varer i 18 minutt 
· Gratis billett til Trivselsbadet på Sandane for alle deltakarar 
· Hugs påmelding innan 15. juni – cup@sandanetil.no 
· Spørsmål? Harald Buene tlf 993 84 085 - Svein Kristiansen 906 23 638

Velkomen til Sandane!

Les meir om Chatlet Sport 1 cup på Sandane.

07.06 Kampar i dag, fredag 7. juni


Tambarskjelvar møter i dag Bremanger på bortebane. 
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup, 3. runde
Kl. 17.00 Florø - Eidsvold TF

4. divisjon 
Kl. 19.00 Jølster - Skavøypoll 
Kl. 20.00 Balestrand - Eid 

Tabell 4. divisjon

Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Eid 7 5 0 2 18-10 15
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Veitastrond

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 5 4 1 0 20-4 13
Veitastrond 5 4 0 1 18-10 12
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.30 Bremanger - Tambarskjelvar 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 6 3 2 1 18-8 11
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Sandane 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Flatraket/Selje 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 5 4 0 1 15-7 12
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 4 2 0 2 8-14 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 7-4 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0

06.06 Resultat kampar i dag, torsdag 6. juni


Kenneth Nondal scora tre mål då Fjøra snudde 1-4 til 4-3 mot Florø 2.
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Skavøypoll 31. mai. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Fjøra - Florø 2  5-4 (1-4)
0-1 Erik Selaas (3. min)
1-1 Kenneth Nondal (9. min)
1-2 Thor Henning Brandsøy (21. min)
1-3 Aksel Bauge (27. min)
1-4 Henrik Bortheim (45. min+1)
2-4 Daniel Fylling (60. min)
3-4 Kenneth Nondal (79. min)
4-4 Kenneth Nondal (84. min)
5-4 Ola Egge Ødegård (89. min)

Dale - Høyang 3-2 (2-0)
1-0 Kennet Vik (11. min)
2-0 Henrik Kummeneje (29. min)
3-0 Jan-Anders Wichstrøm (51. min)
3-1 Kristoffer Kalstad (84. min)
3-2 Eirik Haukøy (90. min+2)

Sogndal 3 - Kaupanger 0-0 (0-0)

Kampfakta frå dagens kampar er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon

Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Fjøra 8 5 1 2 20-10 16
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Eid 7 5 0 2 18-10 15
Florø 2 8 4 0 4 17-20 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 8 3 1 4 24-20 10
Dale 8 2 2 4 14-19 8
Sogndal 3 8 2 1 5 15-17 7
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Kaupanger 8 1 2 5 8-15 5
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

06.06 Nye Norge U21 vann 2-0 mot Finland


Eirik Skaasheim i kamp for Høyang mot TMFK 1. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eirik Skaasheim var i startellevaren då nye Norge U21 i går kveld vann 2-0 mot Finland på AKA Arena. Skaasheim blei bytta ut med Henrik Solheim Gjesdal på stillinga 2-0 drøye 20 minutt før slutt. 

Norge - Finland 2-0 (1-0)
1-0 Gustav Wikheim (35. min)
2-0 Magnar Ødegård (55. min)

Gult kort: Eirik Skaasheim

Norge: 
Eirik Holmen Johansen
Eirik Skaasheim (Henrik Solheim Gjesdal 68. min)
Christian Landu Landu
Magnar Ødegård
Emil Jonassen
Etzaz Hussain
Jonas Svensson
Fredrik Midtsjø (Daniel Berntsen 75. min)
Gustav Wikheim (Jon-Helge Ødegård Tveita 87. min)
Elbasan Rashani (Fredrik Gulbrandsen 68. min)
Mushaga Joar Bakenga

06.06 Ragnar Åmot rundar 1400 kampar som dommar


Ragnar Åmot i kampen mellom Bremanger og Flatraket 3. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Ragnar Åmot passerar denne helga 1400 obligatoriske kampar som dommar eller assistentdommar. 57-åringen frå Jølster har rekna ut at han har brukt 9800 timar dei siste 38 åra han har drive med fotballdømming. 

Sjå Nrk Sogn og Fjordane si sak om at Ragnar Åmot passerar 1400 kampar.

06.06 Sonelagsturnering i Florø for spelarar født 2000


Ylinn Tennebø i kamp for J99 kretslaget på Reed Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Laurdag 8. juni blir den andre av dei tre sonelagsturneringane for kull 2000 avvikla i Florø. 

Til tross for at det er sommar trekk ein innandørs og kampane blir spelt i Florø Idrettssenter. Det blir meldt at kampane blir spelt i 8'ar format (keeper+7 utespelarar) med 11’ar mål og vanleg offside. 

Kampane går over 2 x 25 minutt.

Kampoppsett: 
Kl. 11.00 Jenter Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 12.00 Gutar Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 13.00 Jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 14.00 Gutar Sunnfjord - Sogn
Kl. 15.00 Jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 16.00 Gutar Nordfjord - Sogn

Nordfjord jenter:
Alexa Rogdo Melheim, Eid IL
Helene Leivdal, Eid IL
Emma Åsebø, Eid IL
Kristine Strøm, Eid IL
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy FK
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Hege Renate Glosvik Espeland, Stryn T&I
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Martine Kvamme, Sandane TIL
Sunniva Leivdal, Hornindal IL
Mariell Taraldset, Hornindal IL

Nordfjord gutar:
Christian Strand, Loen IL
Marius Rauset, Loen IL
Sander Amble Haugen, Stryn T&I
Erik Andre Røysen, Eid IL
Joakim Vedvik, Eid IL
Oddbjørn Karlsen, Eid IL
Jostein Haugland, Eid IL
Aleksander Jacobsen, Tornado Måløy FK
Henrik Myhre, Tornado Måløy FK
Emil Gjerde, Tornado Måløy FK
Yngve Hagen, Skavøypoll IL
Espen Rosø, Bremanger IL

Sunnfjord jenter:
Miriam Vilnes Mjåseth, Atløy IL
Martine Espeseth, Førde IL Fotball
June Hammer, Førde IL Fotball
Edvine Betten, Førde IL Fotball
Amalie Valaker, Førde IL Fotball
June Kolstad, Førde IL Fotball
Anna Østvik, Førde IL Fotball
Nora Folkestad, Førde IL Fotball
Adrianne Akse Lavik, Hyllestad IL
Oda Helene Sunde, Jølster IL
Alise Takvam, Gaular IL
Lena Einevoll, Tambarskjelvar IL
Elise Hovland, Dale IL

Sunnfjord gutar:
Mads Mortensen, Florø SK
Andreas Lefdalshjelle, Florø SK
Torje Naustdal, Florø SK
Kjartan Yri, Florø SK
Fredrik Langlo, Florø SK
Torkel Aarønes, Florø SK
Mathias Sagevik, Førde IL Fotball
Sander Lindstrøm, Førde IL Fotball
Kristoffer Welle, Førde IL Fotball
Sander Birkeland, Førde IL Fotball
Olve Markus Haugland Eide, Førde IL Fotball
Trym Helle, Dale IL

Sogn jenter:
Siri Sandvik, IL Bjørn
Margrete Nondal Marøy, Kaupanger IL
Siv Hickman, IL Syril
Inga Loftesnes, Sogndal IL Fotball
Andrea Flo, Sogndal IL Fotball
Leni Venes, Sogndal IL Fotball
Thea Bjelde, Sogndal IL Fotball
Ine Myrland, IL Jotun
Ingrid Øvstetun, IL Jotun
Synne Hellebø, Lavik IL
Helga Brudevoll, Vik IL
Lina Haugsbø, IL Høyang

Sogn gutar:
Fartein Bøyum, Sogndal IL Fotball
Johan Hove, Sogndal IL Fotball 
Adrian Solberg, Sogndal IL Fotball 
Anders Nord, Sogndal IL Fotball 
Joachim Furset, ÅTIL 
Marius Melheim, IL Bjørn 
Sigurd Stenehjem, IL Bjørn 
Tobias Klepp, IL Jotun
Nicolai Laberg, IL Jotun 
Trygve Brendehag, Syril IL 
Kristian K. Berg, Syril IL
Joshua Singdalsen, Syril IL


Fredrik Langlo i kampen mellom SFFK G99 og Eid G98 16. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.06 Kampar i dag, torsdag 6. juni


Florø 2 spelar i ettermiddag kamp mot Fjøra på Fosshaugane Campus. 
På bildet jublar Florø 2 etter scoring i bortekampen mot Eid 24. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Kl. 17.00 Fjøra - Florø 2
Kl. 19.00 Dale - Høyang 
Kl. 19.30 Sogndal 3 - Kaupanger 

Tabell 4. divisjon

Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Eid 7 5 0 2 18-10 15
Fjøra 7 4 1 2 15-6 13
Florø 2 7 4 0 3 13-15 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 7 3 1 3 22-17 10
Sogndal 3 7 2 0 5 15-17 6
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Dale 7 1 2 4 11-17 5
Kaupanger 7 1 1 5 8-15 4
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

05.06 Status G15/16 1. divisjon avdeling 2


Vebjørn Høynes blei matchvinnar for Eid 1 mot Tornado Måløy 
då han på stillinga 2-2 skrudde ein corner rett i mål.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2. Eid 1 vann 3-2 borte mot Tornado Måløy på Refvik Stadion, medan Stryn slo Selje 2-0 på kunstgrasbana i Stryn. 

På tabellen er framleis ingenting avgjort med kun tre kampar igjen å spele. Florø og Eid står med 12 poeng, medan Selje, Tornado Måløy og Stryn alle har ni poeng.  

Dei tre beste laga i denne avdelinga spelar 1. divisjon til hausten i lag med dei tre beste laga i G15/16 1. divisjon avdeling 1.   

Tornado Måløy - Eid 1  2-3 (1-2)

0-1 Kristian Lefdal 
1-1 Daniel Kvalheim 
1-2 Kristian Lefdal 
2-2 Daniel Mork 
2-3 Vebjørn Høynes

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Selje 2-0 (2-0)
1-0 Rasmus Bø
2-0 Eirik Bøe

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Eid 1 7 4 0 3 18-14 12
Florø 7 4 0 3 17-15 12
Selje 6 3 0 3 17-17 9
Tornado Måløy 7 3 0 4 14-14 9
Stryn 7 3 0 4 10-16 9

Gjenståande kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2
Laurdag 8. juni: 
Selje - Tornado Måløy 

Onsdag 12. juni: 

Florø - Stryn 

Onsdag 19. juni: 
Eid 1 - Selje  

05.06 Førde vann 3-1 mot Birkebeineren 


Øystein Myrkaskog scora to mål i dagens kamp mot Birkebeineren.
Bildet er frå kampen mellom Firdalaget og Brann i Florø 14. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde held fram med å imponere i 2. divisjon avdeling 1. I dag blei det seier 3-1 heime mot Birkebeineren på Førde Stadion.  

Med dagens seier står Førde bokført med fire seierar på rad, og ligg med det på ein flott 4. plass etter 8. serierunde. 

Neste kamp for Førde er borte mot Nesodden søndag 9. juni. 

2. divisjon avdeling 1
Førde - Birkebeineren 3-1 (1-0)

1-0 Alexander Ødegård (41. min)
1-1 Mads Ryghseter (66. min)
2-1 Øystein Myrkaskog (79. min) 
3-1 Øystein Myrkaskog (90. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 2. divisjon avdeling 1

Asker 8 8 0 0 29-6 24
Vålerenga 2 8 7 0 1 24-11 21
Bærum 8 6 1 1 26-11 19
Førde 8 6 0 2 15-9 18
Drøbak/Frogn 8 5 1 2 14-12 16
Kvik Halden 8 4 1 3 8-9 13
Kjelsås 8 3 1 4 13-13 10
Træff 8 3 1 4 14-16 10
Østsiden 8 2 3 3 11-13 9
Molde 2 8 2 1 5 14-22 7
Moss 8 2 0 6 12-19 6
Birkebeineren 8 1 1 6 8-23 4
Skarbøvik 8 1 0 7 7-16 3
Nesodden 8 0 2 6 6-21 2

05.06 Vinn sesongkort på Florø sine heimekampar 2013



Underteikna har eit par sesongkort på Florø sine kampar 2013 til overs. 

Desse kan vinnast ved at ein legg igjen ein liten kommentar i saka om dette på Haugenfotball.no si side på Facebook. 

Siste frist for å legge inn ein kommentar og vere med i trekninga om sesongkort er i kveld klokka 22.00. 
 
1402 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


05.06 Proffveka treng fleire jenter !


Frå ei av treningsøktene under Proffveka 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

På grunn av at ein treng å få med fleire jenter er søknadsfristen til Proffveka utvida til søndag 9. juni. Den utvida søknadsfristen gjeld både for jenter og gutar. 


Topp treningsveke for spelarar mellom 13 og 16 år måndag 5. august til fredag 9. august 2013. 

NB! SØKNADSFRISTEN TIL PROFFVEKA ER UTSETT TIL 9. JUNI !


Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13
og 16 år (fødd 2000 – 1997) som ynskjer å satse på fotballen! 

Maksimalt 72 utespelarar (36 gutar og 36 jenter) og 12 keeperar vert
plukka ut til å delta gjennom innsende søknadar !
 
Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevjast for å bli ein topp fotballspelar.

HOVEDTRENARAR FOR PROFFVEKA I STRYN 2013
• Paul Lever (tidl. akademitrenar i Liverpool, jobbar no for det engelske fotballforbundet FA)
• Brad Douglas (Australier som er sjef for Coerver Coaching Europa)
• Gunnar Norebø (tidl. Tippeligaspelar for Brann, tidl. trenar for Lørenskog i 2.div)
• Stig Nord (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal , og tidl. trenar for både
Sogndal og Førde)
• Tommy Øren (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal og HamKam, no t
alent utviklar i Sogndal)
• Johann Sigurdsson (trenar III) 
• Dagmund Evebø (trenar III)
• Jon-Terje Tjellaug (trener II)
• Terje Skjeldestad Keeperskule

Les meir om Proffveka i Stryn på Stryn Fotball sine nettsider.
 



Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.  


Roar Wold var instruktør under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


05.06 Førde møter Birkebeineren på Førde Stadion


Frå Førde sin kvalifiseringskamp mot Birkebeineren 24. oktober 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Førde spelar i ettermiddag heimekamp mot Birkebeineren på Førde Stadion.  

2. divisjon avdeling 1
Kl. 17.30 Førde - Birkebeineren 

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 8 8 0 0 29-6 24
Vålerenga 2 8 7 0 1 24-11 21
Bærum 8 6 1 1 26-11 19
Drøbak/Frogn 8 5 1 2 14-12 16
Førde 7 5 0 2 12-8 15
Kvik Halden 8 4 1 3 8-9 13
Kjelsås 8 3 1 4 13-13 10
Træff 8 3 1 4 14-16 10
Østsiden 8 2 3 3 11-13 9
Molde 2 8 2 1 5 14-22 7
Moss 8 2 0 6 12-19 6
Birkebeineren 7 1 1 5 7-20 4
Skarbøvik 8 1 0 7 7-16 3
Nesodden 8 0 2 6 6-21 2

04.06 Stryn vann toppkampen mot Sogndal


Stryn jublar etter at Marte Kroken fastsette sluttresultatet til 3-0. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn vann i ettermiddag 3-0 heime mot Sogndal i toppkampen i 3. divisjon kvinner. Sogndal var bra med på notane, men Stryn var best framover på bana og vann til slutt ein fortent seier. 

Ingrid Øvreberg gav heimelaget leiinga 1-0 to minutt på overtid i 1. omgang. Øvreberg sprang frå ein forsvarar og frå 7-8 meters hold litt skrått ut til venstre dunka ho ballen med venstrefoten hardt opp i nermaste hjørnet. Sogndal sin største sjanse i 1. omgang hadde Ingrid Nornes etter 34 minutt. Nornes fekk avslutta frå omlag 18 meters hold, men uheldigvis for Sogndal gjekk skotet utanfor Stryn sitt mål. 

2. omgang starta på best mulig måte for heimelaget. Før minuttet var spelt auka Miriam Lefdal Stryn si leiing til 2-0. Mia Sæbø spelte gjennom Lefdal som frå 14 meter sette ballen forbi Sogndal sin keeper Anne Marte Lingjerdet. 

Kvarteret før slutt fastsette innbyttar Marte Kroken sluttresultatet til 3-0 Marita Berge spelte ballen bak til Kroken som drog til omlag 25 meter. Kroken fekk sitt livs treff og ballen gjekk i mål heilt opp i lengste hjørnet. 

Neste kamp for Sogndal er borte mot Jotun/ÅTIL fredag 14. juni, medan Sogndal onsdag 12. juni spelar heime mot Kaupanger 2. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Sogndal 3-0 (1-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (45.min+2)
2-0 Miriam Lefdal (46. min)
3-0 Marte Kroken (75. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid 

Gult kort: Ingrid Nornes, Sogndal 

Stryn:
Tonje Fannemel
Pernille Flo
Dagny Sæten
Kristina F. Flo
Anna Hofseth
Sofie Lunde
Mia Sæbø
Hanna Tenden
Benedikte Flåten
Miriam Lefdal
Ingrid Øvreberg

Innbyttarar: 
Tove Hjelle
Kristine Erdal
Marte Kroken
Thea Sætre Bergset
Amalie Øvreseth
Marita Berge

Sogndal: 
Anne Marte Lingjerdet
Julie Hatlevoll
Kristin Nornes
Miriam Lyngset Christiansen 
Elise Lysgaard Almås
Ingvild Grov Tveit
Jannike Orrestad Andersen
Khava Khamurzaeva
Amalie Hatlevoll
Ingrid Nornes
Beate Vangsnes

Innbyttar: 
Marianne Tvedt

04.06 Resultat kampar i dag, tysdag 4. juni


Kaupanger vann 2-1 borte mot Voss etter ekstraomgangar. 
Bildet er frå kampen heime mot Urædd 27. oktober 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Kvinner 2. runde
Voss - Kaupanger 1-1  1-2 etter ekstraomgangar
Mål Kaupanger: Elisabet Orrestad Nilsen og Ann-Katrin Grotle

3. divisjon kvinner 
Stryn - Sogndal 3-0 (1-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (45.min+2)
2-0 Miriam Lefdal (46. min)
3-0 Marte Kroken (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 5 4 1 0 13-4 13
Sogndal 5 2 1 2 15-7 7
Breimsbygda /Sandane 4 2 1 1 10-5 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Eid 4 2 1 1 7-4 7
Kaupanger 2 4 1 1 2 8-12 4
Florø 4 0 1 3 6-9 1
Jotun /ÅTIL 4 0 1 3 1-22 1

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Jotun 1-3 
Hafslo - Sogndal 4  4-0 
Jølster 2 - Vik/Syril 2  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 6 4 2 0 17-7 14
Hafslo 6 3 1 2 17-12 10
Vik /Syril 2 6 3 1 2 16-13 10
Jølster 2 5 2 0 3 15-18 6
Balestrand 2 5 1 1 3 9-14 4
Sogndal 4 6 1 1 4 11-21 4

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Førde 3  4-2 
Førde 4 - Florø 4  2-4
Tempo - Svelgen  18-0 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 6 5 0 1 46-11 15
Førde 3 6 5 0 1 18-9 15
Florø 4 6 4 0 2 22-15 12
Atløy 6 2 1 3 16-19 7
Førde 4 6 1 1 4 14-23 4
Svelgen 6 0 0 6 7-46 0

6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 - Breimsbygda 0-3

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 5 4 0 1 15-7 12
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 4 2 0 2 8-14 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 7-4 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0

04.06 Status tabellkonkurransen etter 7. serierunde


Sandane jublar etter 3-1 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tor Hafsås frå Stårheim leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 7. serierunde. Hafsås leiar no konkurransen føre Runar Hove frå Florø og Edvard Nordang frå Stryn. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 7. serierunde:
1. Sandane 7 6 0 1 23-11 18
2. Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
3. Eid 7 5 0 2 18-10 15
4. Fjøra 7 4 1 2 15-6 13
5. Florø 2 7 4 0 3 13-15 12
6. Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
7. Høyang 7 3 1 3 22-17 10
8. Sogndal 3 7 2 0 5 15-17 6
9. Jølster 7 1 3 3 11-22 6
10. Dale 7 1 2 4 11-17 5
11. Kaupanger 7 1 1 5 8-15 4
12. Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

Stilling tabellkonkurransen etter 7. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Tor Hafsås 10 7
2 Runar Hove 16 5
3 Edvard Nordang 16 4
4 Olve Theodor Øvstetun 16 3
5 Rune Totland 16 3
6 Jan Ove Møll 16 2
7 Harald Vartdal 17 3
8 Henrik Grotle Førde 18 7
9 Oddfrid Mjellem 18 4
10 Sjur Gimmestad 18 4
11 Brynjar Myklebust 18 3
12 Daniel Lotsberg 18 3
13 Kristoffer Ryland 18 3
14 Mathias Helgheim 18 3
15 Morten Bakken 18 2
16 Arve Lote 18 1
17 Gunnar Balsnes 18 1
18 Leander Bøe Bakken 19 3
19 Asle Knut Gangeskar 20 4
20 Solfrid Bjørkum 20 4
21 Andreas Vereide 20 3
22 Benny Rivedal 20 3
23 Christian Helgheim 20 3
24 Maria Storevik 20 3
25 Marita Berget Alsaker 20 3
26 Richard Nes 20 3
27 Svein Arne Høyheim 20 3
28 Trond Olsen 20 3
29 Bjørn Totland 20 2
30 Elias Storevik Tvinnereim 20 2
31 Erik Fossnes 20 2
32 Odd Gunnar Måren 20 2
33 Øystein Wilkensen 20 2
34 Geir Roger Leirvåg 20 1
35 Fredrik Sårheim 21 3
36 Jan Taule 22 4
37 Per Michael Frichsen 22 4
38 Andreas Bjørhovde Heggedal 22 3
39 Elin Helgheim 22 3
40 Gunnar Atle Vereide 22 3
41 Adrian Helgheim 22 2
42 Alf Tore Nilsen 22 2
43 Eirik Endestad 22 2
44 Eirik Tolaas 22 2
45 Håvard Lilletvedt 22 2
46 Knut Olav Halseth 22 2
47 Knut-Atle Krossøy 22 2
48 Kristian Lefdal 22 2
49 Ole Martin Eide 22 2
50 Oliver Rotihaug 22 2
51 Reidar Balsnes 22 2
52 Roald Halsør 22 2
53 Vegard Rangsæter 22 2

Sjå heile lista etter 7. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


04.06 Kampar i dag, tysdag 4. juni


Sogndal spelar i dag toppkamp i 3. divisjon kvinner borte mot Stryn. 
På bildet jublar Sogndal etter at Ingrid Nornes utlikna til 1-1 mot Eid. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Kvinner 2. runde
Kl. 19.00 Voss - Kaupanger 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Stryn - Sogndal 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 4 3 1 0 10-4 10
Sogndal 4 2 1 1 15-4 7
Breimsbygda /Sandane 4 2 1 1 10-5 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Eid 4 2 1 1 7-4 7
Kaupanger 2 4 1 1 2 8-12 4
Florø 4 0 1 3 6-9 1
Jotun /ÅTIL 4 0 1 3 1-22 1

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Jotun 
Kl. 19.00 Hafslo - Sogndal 4
Kl. 19.00 Jølster 2 - Vik/Syril 2 

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 5 3 2 0 14-6 11
Hafslo 5 2 1 2 13-12 7
Vik /Syril 2 5 2 1 2 13-12 7
Jølster 2 4 2 0 2 14-15 6
Balestrand 2 4 1 1 2 8-11 4
Sogndal 4 5 1 1 3 11-17 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Førde 3
Kl. 19.00 Førde 4 - Florø 4
Kl. 19.00 Tempo - Svelgen 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Førde 3 5 5 0 0 16-5 15
Tempo 5 4 0 1 28-11 12
Florø 4 5 3 0 2 18-13 9
Atløy 5 1 1 3 12-17 4
Førde 4 5 1 1 3 12-19 4
Svelgen 5 0 0 5 7-28 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Breimsbygda 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 4 3 0 1 12-7 9
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 7-4 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0

03.06 Resultat kampar i dag, måndag 3. juni


Tornado Måløy jublar etter at Joachim Raknes fastsette 
sluttresultatet til 6-1 i dagens heimekamp mot Sogndal 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Sogndal 2  6-1 (3-1)

1-0 Vegard Holvik (13. min)
2-0 Joachim Raknes Forthun (27. min)
2-1 Vegard Dyrstad (33. min)
3-1 Eirik Rutledal, straffe (39. min)
4-1 Joachim Raknes Forthun (46. min)
5-1 Jon Haukur Haraldsson (75. min)
6-1 Joachim Raknes Forthun (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 9 7 2 0 33-10 23
Varegg 9 7 1 1 28-11 22
Vadmyra 9 5 1 3 22-15 16
Tertnes 9 5 1 3 17-14 16
Bjarg 9 5 1 3 17-15 16
Sotra SK 9 4 1 4 24-18 13
Årdal 9 4 1 4 22-20 13
Tornado Måløy 9 4 1 4 16-19 13
Lyngbø 9 4 0 5 18-24 12
Sogndal 2 9 3 1 5 21-18 10
Stryn 9 3 1 5 11-11 10
Radøy/Manger 9 2 1 6 8-37 7
Voss 9 2 0 7 7-20 6
Vik 9 1 2 6 11-23 5

4. divisjon 
Førde 2 - Eid 1-3 (0-3)
0-1 Ove Balsnes (7. min)
0-2 Ove Balsnes (29. min)
0-3 Anders Midthjell (41. min)
1-3 Odd Anders Vie (59. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon

Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Førde 2 7 5 1 1 19-11 16
Eid 7 5 0 2 18-10 15
Fjøra 7 4 1 2 15-6 13
Florø 2 7 4 0 3 13-15 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 7 3 1 3 22-17 10
Sogndal 3 7 2 0 5 15-17 6
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Dale 7 1 2 4 11-17 5
Kaupanger 7 1 1 5 8-15 4
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Anga 0-2 

0-1 Stig Hårklau 
0-2 Lasse Herstad Øvrelid 

Syril - Årdal 2  4-3 
Gaular - Veitastrond 0-3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 5 4 1 0 20-4 13
Veitastrond 5 4 0 1 18-10 12
Anga 5 3 1 1 16-9 10
Syril 5 3 1 1 11-8 10
Årdal 2 5 2 1 2 17-14 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 5 1 0 4 4-13 3
Gaular 5 0 0 5 5-23 0

03.06 Tornado Måløy vann 2-0 heime mot Florø


Tornado Måløy jublar etter scoring borte mot Eid 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tornado Måløy vann i går ettermiddag 2-0 heime mot Florø i G15/16 1. divisjon avdeling 2. Avdelinga er rekordjamn og det blir ei thrilleravslutning før vi får vite kva tre lag frå denne avdelinga som kvalifiserar seg til 1. divisjon til hausten. 

Tornado Måløy - Florø 2-0 (1-0)

1-0 Daniel Kvalheim 
2-0 Chris-Andre Nore

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 7 4 0 3 17-15 12
Eid 1 6 3 0 3 15-12 9
Selje 5 3 0 2 17-15 9
Tornado Måløy 6 3 0 3 12-11 9
Stryn 6 2 0 4 8-16 6

Gjenståande kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2

Onsdag 5. juni: 

Stryn - Selje 
Tornado Måløy - Eid 1

Onsdag 12. juni: 

Selje - Tornado Måløy 
Florø - Stryn 

Onsdag 19. juni: 
Eid 1 - Selje  

03.06 Kampar i dag, måndag 3. juni


Tornado Måløy møter i ettermiddag Sogndal 2 på Måløy Stadion. 
Bildet er frå kampen TMFK-Sogndal 2 på Måløy Stadion 22. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 9 7 2 0 33-10 23
Varegg 9 7 1 1 28-11 22
Vadmyra 9 5 1 3 22-15 16
Tertnes 9 5 1 3 17-14 16
Bjarg 9 5 1 3 17-15 16
Sotra SK 9 4 1 4 24-18 13
Årdal 9 4 1 4 22-20 13
Lyngbø 9 4 0 5 18-24 12
Sogndal 2 8 3 1 4 20-12 10
Stryn 9 3 1 5 11-11 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Radøy/Manger 9 2 1 6 8-37 7
Voss 9 2 0 7 7-20 6
Vik 9 1 2 6 11-23 5

4. divisjon 
Kl. 19.00 Førde 2 - Eid 

Tabell 4. divisjon

Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Førde 2 6 5 1 0 18-8 16
Fjøra 7 4 1 2 15-6 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 7 4 0 3 13-15 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 7 3 1 3 22-17 10
Sogndal 3 7 2 0 5 15-17 6
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Dale 7 1 2 4 11-17 5
Kaupanger 7 1 1 5 8-15 4
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Anga 
Kl. 19.00 Syril - Årdal 2
Kl. 19.30 Gaular - Veitastrond 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 5 4 1 0 20-4 13
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Årdal 2 4 2 1 1 14-10 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 4 1 0 3 4-11 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

02.06 Sogndal møter Vålerenga borte i 4. runde i cupen


Sogndal jublar etter scoring heime mot Vålerenga 5. november 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal skal møte Vålerenga på bortebane i 4. runde i cupen. Det blei klart då 4. runde blei trekt direkte på Sportsrevyen i kveld. 

1. runde: 
Frigg Oslo - Vålerenga 1-6 
Tornado Måløy - Sogndal 0-4

2. runde: 

Ullern - Vålerenga 1-8 
Træff - Sogndal 3-3  7-8 etter straffesparkkonkurranse

3. runde: 
Asker - Vålerenga 2-3
Sogndal - Ullensaker/Kisa 4-3

Kampoppsett 4. runde: 
Start - Stabæk
Lillestrøm - Bryne
Molde - Ranheim 
Mjøndalen - HamKam
Bodø/Glimt - Odd
Rosenborg - Tromsø 
Vålerenga - Sogndal 
Haugesund - Alta 

Kampane blir spelt onsdag 19. juni og torsdag 20. juni. 

02.06 Tapte 0-7 mot Vadheim i jubileumskampen


Øystein Haugland spelte i går sin kamp nummer 300 for Haugen. 
Bildet er frå kampen mot Stryn 2 på Klenkarberget 19. mai 2009. 
 Øystein Haugland runda i den kampen 250 kampar for Haugen. 
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


I gårsdagens kamp mot Vadheim spelte Øystein Haugland sin kamp nummer 300 for Haugen. Jubileumskampen gjekk heller dårlig, og Haugen måtte til slutt sjå seg slått heile 7-0. 

I kampen mot Viksdalen blei det tap 2-1, medan turneringa blei avslutta med seier 6-1 mot Norane. 

Vadheim - Haugen 7-0

Viksdalen - Haugen 2-1
Mål Haugen: Jan Albert Solheim

Norane - Haugen 1-6
Mål Haugen: Øystein Haugland (3) Jon Simen Myrstad, Kay Rune Solheim og Jawad Hussaini

Haugen stilte med desse spelarane: 
Sindre Karadas
Heshmat
Øystein Haugland
Jon Simen Myrstad
Tore Haraldsen
Kay Rune Solheim
Jan Albert Solheim
Jawad Hussaini
Jawad Rahini
Misbah

02.06 Resultat kampar i dag, søndag 2. juni


Eid sitt damelag vann i ettermiddag 4-0 borte mot Jotun/ÅTIL. 
På bildet jublar Eid etter scoring i treningskampen mot Hødd 7. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Førde - Vålerenga 2  3-0 (1-0)
1-0 Øystein Myrkaskog  (8. min)
2-0 Alexander Ødegaard (86. min)
3-0 Christoffer Hafsås, straffe (88. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

3. divisjon kvinner 
Jotun/ÅTIL - Eid 0-4 (0-3)

0-1 Cecilie Leivdal (31. min)
0-2 Elise Hjelle (35. min)
0-3 Julia Navelsaker Røed (44. min)
0-4 Helene Inselseth (83. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Eid Fotball sine Facebooksider.

Kaupanger 2 - Stryn 2-2 (0-2)
0-1 Miriam Lefdal (39. min)
0-2 Miriam Lefdal, straffe (45. min)
1-2 Monica Hundere, straffe (67. min)
2-2 Karianne Kvam Gurvin (83. min)

Florø - Breimsbygda/Sandane 1-2 
Mål Breimsbygda/Sandane: Renate Arnestad og Eli Kristin Arnestad

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 4 3 1 0 10-4 10
Sogndal 4 2 1 1 15-4 7
Breimsbygda /Sandane 4 2 1 1 10-5 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Eid 4 2 1 1 7-4 7
Kaupanger 2 4 1 1 2 8-12 4
Florø 4 0 1 3 6-9 1
Jotun /ÅTIL 4 0 1 3 1-22 1

5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Askvoll/Holmedal  4-1 
Hyllestad/Dale 2 - Bjørn  1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 5 4 1 0 20-4 13
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Årdal 2 4 2 1 1 14-10 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Lærdal 5 2 1 2 18-19 7
Askvoll/Holmedal 5 1 2 2 9-9 5
Hyllestad /Dale 2 5 1 1 3 8-17 4
Kaupanger 2 4 1 0 3 4-11 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Stryn 2  1-1 (0-1)
0-1 Ibra Jagne (8. min)
1-1 Andre Sølvberg (68. min)

Les meir om denne kampen på Tambarskjelvar sine nettsider.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 6 3 2 1 18-8 11
Stryn 2 5 3 1 1 10-4 10
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

02.06 Kampar i dag, søndag 2. juni


Kjell Alme skal i ettermiddag vere dommar i kampen mellom
Tambarskjelvar og Stryn 2 på kunstgrasbana i Naustdal.  
Bildet er tatt etter kampen Sandane-Tornado Måløy 24. april 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.30 Førde - Vålerenga 2

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 8 8 0 0 29-6 24
Vålerenga 2 7 7 0 0 24-8 21
Bærum 8 6 1 1 26-11 19
Drøbak/Frogn 8 5 1 2 14-12 16
Kvik Halden 8 4 1 3 8-9 13
Førde 6 4 0 2 9-8 12
Kjelsås 8 3 1 4 13-13 10
Østsiden 8 2 3 3 11-13 9
Molde 2 7 2 1 4 14-19 7
Træff 7 2 1 4 11-16 7
Moss 8 2 0 6 12-19 6
Birkebeineren 7 1 1 5 7-20 4
Skarbøvik 8 1 0 7 7-16 3
Nesodden 8 0 2 6 6-21 2

3. divisjon kvinner 
Kl. 14.00 Florø - Breimsbygda/Sandane
Kl. 14.00 Jotun/ÅTIL - Eid 
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 4 2 1 1 15-4 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 6-10 3
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Lærdal - Askvoll/Holmedal 
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Bjørn 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 4 3 1 0 16-3 10
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Årdal 2 4 2 1 1 14-10 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Lærdal 4 1 1 2 14-18 4
Hyllestad /Dale 2 4 1 1 2 7-13 4
Kaupanger 2 4 1 0 3 4-11 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Tambarskjelvar - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

01.06 Resultat kampar i dag, laurdag 1. juni


Voss vann 2-0 borte mot Stryn på kunsgrasbana i Stryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Grei Kvinner Elite - Kaupanger 1-0 (1-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar - Førde 2-0

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Voss 0-2 (0-1)
0-1 Magne Himle (14. min)
0-2 Håkon Seim (52. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Vadmyra - Radøy/Manger 3-1 
Lyngbø - Årdal 2-3
Vik - Bjarg 0-2
Tertnes - Florø 1-3 
Varegg - Sotra 4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 9 7 2 0 33-10 23
Varegg 9 7 1 1 28-11 22
Vadmyra 9 5 1 3 22-15 16
Tertnes 9 5 1 3 17-14 16
Bjarg 9 5 1 3 17-15 16
Sotra SK 9 4 1 4 24-18 13
Årdal 9 4 1 4 22-20 13
Lyngbø 9 4 0 5 18-24 12
Sogndal 2 8 3 1 4 20-12 10
Stryn 9 3 1 5 11-11 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Radøy/Manger 9 2 1 6 8-37 7
Voss 9 2 0 7 7-20 6
Vik 9 1 2 6 11-23 5

5. divisjon avdeling 2
Tornado Måløy 2 - Selje  5-4 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 5 2 1 2 13-11 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 15-27 3

7. divisjon 7'ar - Turnering Vadheim 

Kl. 12.00 Norane - Viksdalen
Kl. 13.10 Haugen - Vadheim
Kl. 14.20 Norane - Vadheim
Kl. 15.30 Viksdalen - Haugen
Kl. 16.40 Haugen - Norane
Kl. 17.50 Vadheim - Viksdalen

01.06 Myldrekveld på Eikefjord Stadion 



Eikefjord Fotball ynskjer ALLE velkomen til ein felles kveld for fotballfamilien og andre i og utanfor bygda, dvs spelarar, trenarar, foreldre, besteforeldre, nabo og andre. 

Les meir om Myldrekvelden på Eikefjord sine nettsider.

01.06 Kampar i dag, laurdag 1. juni


Stryn møter i ettermiddag Voss på Stryn Stadion. 
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Voss 19. mai 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Grei Kvinner Elite - Kaupanger 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Sarpsborg 08 7 5 0 2 20-9 15
Lyn Fotball 7 4 2 1 17-7 14
Fløya IF 7 4 1 2 23-14 13
Grand Bodø 6 4 0 2 20-11 12
Grei Kvinner Elite 6 4 0 2 13-9 12
Åsane Fotball Damer 6 3 2 1 13-10 11
Kongsvinger IL 7 3 0 4 18-16 9
Kaupanger IL 6 2 1 3 7-15 7
Fortuna Ålesund 6 0 3 3 6-13 3
Voss 6 1 0 5 4-16 3
Fart FL 6 0 1 5 3-24 1

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Haugar - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Arna-Bjørnar 2 7 3 3 1 10-6 12
Nymark 6 4 0 2 18-15 12
Klepp 2 5 3 2 0 19-10 11
Staal Jørpeland 5 2 3 0 8-4 9
Loddefjord 5 2 1 2 9-7 7
Hinna 6 1 3 2 14-18 6
Sandviken 2 4 1 2 1 8-8 5
Fana 5 1 1 3 13-18 4
Haugar 5 1 0 4 8-13 3
Førde 4 0 1 3 3-11 1

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Vadmyra - Radøy/Manger 
Kl. 15.00 Lyngbø - Årdal 
Kl. 16.00 Stryn - Voss 
Kl. 16.00 Vik - Bjarg 
Kl. 16.00 Tertnes - Florø 
Kl. 16.00 Varegg - Sotra

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 8 6 2 0 30-9 20
Varegg 8 6 1 1 24-10 19
Tertnes 8 5 1 2 16-11 16
Sotra SK 8 4 1 3 23-14 13
Vadmyra 8 4 1 3 19-14 13
Bjarg 8 4 1 3 15-15 13
Lyngbø 8 4 0 4 16-21 12
Sogndal 2 8 3 1 4 20-12 10
Stryn 8 3 1 4 11-9 10
Årdal 8 3 1 4 19-18 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Radøy/Manger 8 2 1 5 7-34 7
Vik 8 1 2 5 11-21 5
Voss 8 1 0 7 5-20 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Tornado Måløy 2 - Selje 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

7. divisjon 7'ar - Turnering Vadheim 

Kl. 12.00 Norane - Viksdalen
Kl. 13.10 Haugen - Vadheim
Kl. 14.20 Norane - Vadheim
Kl. 15.30 Viksdalen - Haugen
Kl. 16.40 Haugen - Norane
Kl. 17.50 Vadheim - Viksdalen

31.05 Resultat kampar i dag, fredag 31. mai


Rune Solvang scora Skavøypoll sitt mål i heimekampen mot Fjøra. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Sogndal - Jølster 0-2 (0-2)

0-1 Kristina Juklestad (21. min)
0-2 Kristine Kjøsnes (26. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 4 2 1 1 15-4 7
Jølster 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 6-10 3
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

4. divisjon
Skavøypoll - Fjøra 1-0 (1-0)
1-0 Rune Solvang (39. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Florø 2 - Balestrand 3-0 
Høyang - Jølster 7-1 
Kaupanger - Dale 4-3
Sandane - Sogndal 2  2-1

Tabell 4. divisjon
Sandane 7 6 0 1 23-11 18
Førde 2 6 5 1 0 18-8 16
Fjøra 7 4 1 2 15-6 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 7 4 0 3 13-15 12
Skavøypoll 7 3 2 2 12-14 11
Høyang 7 3 1 3 22-17 10
Sogndal 3 7 2 0 5 15-17 6
Jølster 7 1 3 3 11-22 6
Dale 7 1 2 4 11-17 5
Kaupanger 7 1 1 5 8-15 4
Balestrand 7 1 1 5 6-18 4

5. divisjon avdeling 2
Loen - Eid 2  5-2 
Hornindal - Florø 3  5-3 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 5 3 0 2 17-15 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 5 2 1 2 14-17 7
Loen 5 2 1 2 16-22 7
Florø 3 5 1 0 4 9-14 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Stadlandet 3-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 4 3 0 1 12-7 9
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 7-4 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0

31.05 Vekas oppturar og nedturar i tabellkonkurransen 


Asle Knut Gangeskar klatra 85 plassar frå 5. til 6. serierunde. 
Bildet er frå kampen Haugen-Flatraket 13. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Status for kven som har klatra flest plassar på tabellkonkurransen frå 5. til 6. serierunde er no klar. 

Asle Knut Gangeskar klatra 85 plassar (frå 94. til 9. plass), medan Randi Aase er nummer to på lista etter å ha klatra 79 plassar (frå 211. til 132. plass). 

På statistikken over Vekas nedtur blei det "seier" til Pål Fossnes med heile 162 plassar ned. Fossnes gjekk frå 38. plass i 5. serierunde til 200. plass i 6. serierunde. Her kom Tommy Øren 2. plass med 122 plassar ned. Øren gjekk frå 11. plass i 5. serierunde til 133. plass i 6. serierunde.   

Vekas opptur (frå 5. til 6. serierunde)
Asle Knut Gangeskar 85
Randi Aase 79
Roger Hollevik 78
Thomas Rikstad 76
Magnus Sævik 75
Ole Mattis Myklebust 73
Tom Rene Ørnehaug 72
Kay Ove Hafsås 71
Kristian Helle 70
Alf-Tore Tvendeseter 69
Audar Kullsveen 68
Vegard Rangsæter 68
Knut Olav Halseth 66
Eirik Rutledal 65
Ole-Gunnar Midtbø 65
Christian Helgheim 65
Shanjeevan Mohanarajah 64
Kay Rune Solheim 64
Kåre Selseng 64
Kristian Gangsø 63
Bjørnar Hove 63
Odd Gunnar Måren 61
Sindre Kvalheim 59
Henrik Grotle Førde 59
Solfrid Bjørkum 59
Jon Aril Halland 57
Ruben Wie 56
Sjur Gimmestad 56
Runar Leirgulen 53
Mathias Helgheim 52
Tarjei Bjørkum Vereide 51
Hans-Petter Gilleshammer 51
Aleksander Kvernevik 50
Elin Helgheim 50

Vekas nedtur (frå 5. til 6. serierunde)
Pål Fossnes -162
Tommy Øren -122
Sissel-Irene Myklebust -114
Bjørnar Saue -113
Øyvind Hafsaas -110
Morten Sanden -108
Åsmund Ommedal -105
Harald Holmøyvik -93
Linda Nord -91
Stian Aaland -90
Frank-Jonny Torheim -89
Bjørn Tore Midthjell -88
Markus Tonning -81
Håvard Hatle -80
Arthur Norevik -80
Torstein Egil Kvam -79
Markus Tennefoss Vefring -78
Kim Frode Solheim -77
Oliver Rotihaug -73
Henriette Naustdal -71
Tore Hellesø -65
Reidar Balsnes -60
Odd-Harald Heggen -60
Ove Balsnes -59
Jakob Haugen -59
Erlend Helljesen -54
Håkon Jonar Skjerven -54
Trygve Leite -54
Torbjørn Ylvisåker -53
Rune Leirgulen -52
Oddmund Balsnes -51
Elise Hjelle -51
Kai-Alvar Brandsøy -50

Sjå stillinga i tabellkonkurransen etter 6. serierunde. 


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


31.05 Kampar i dag, fredag 31. mai


Skavøypoll møter i ettermiddag Fjøra på Skavøypoll Stadion. 
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Fjøra 17. juni 2006. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Sogndal - Jølster 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 3 2 1 0 15-2 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Jølster 3 1 1 1 8-7 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 6-10 3
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

4. divisjon
Kl. 19.00 Florø 2 - Balestrand 
Kl. 19.00 Høyang - Jølster 
Kl. 19.00 Kaupanger - Dale 
Kl. 19.00 Sandane - Sogndal 2
Kl. 19.00 Skavøypoll - Fjøra

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 6 5 1 0 18-8 16
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Skavøypoll 6 2 2 2 11-14 8
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Sogndal 3 6 2 0 4 14-15 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 6 1 1 4 6-15 4
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Loen - Eid 2 
Kl. 19.00 Hornindal - Florø 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 4 3 0 1 15-10 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Stadlandet 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 9-6 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 2 1 1 0 6-1 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0


30.05 Resultat kampar i dag, torsdag 30. mai


Kristian Fardal Opseth scora Førde sitt mål i dagens kamp mot Molde 2.
Bildet er frå Førde sin bortekamp mot Stryn 29. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Førde - Molde 2  1-0 (1-0)
1-0 Kristian Fardal Opseth (24. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 7 7 0 0 26-5 21
Vålerenga 2 7 7 0 0 24-8 21
Bærum 7 5 1 1 22-10 16
Drøbak/Frogn 7 4 1 2 11-10 13
Førde 6 4 0 2 9-8 12
Kvik Halden 7 4 0 3 7-8 12
Østsiden 7 2 2 3 10-12 8
Kjelsås 7 2 1 4 11-12 7
Molde 2 7 2 1 4 14-19 7
Træff 7 2 1 4 11-16 7
Moss 7 2 0 5 10-16 6
Birkebeineren 6 1 1 4 6-16 4
Skarbøvik 7 1 0 6 6-13 3
Nesodden 7 0 2 5 5-19 2

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Eikefjord 1-3 (0-1)
0-1 Håvard Mjølkeråen, straffe (6. min)
0-2 Joakim Barlund (52. min)
1-2 Ørjan Igland Senneset (63. min)
1-3 Håvard Mjølkeråen (78. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 5 5 0 0 17-4 15
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 4 3 0 1 15-10 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 5 1 0 4 5-12 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

30.05 Tett i kampen om spel i G15/16 1. divisjon haust


Tornado Måløy jublar etter scoring borte mot Eid 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I går ettermiddag var det full rulle i begge avdelingane i G15/16 1. divisjon. 

I avdeling 1 vann Førde sitt fyrstelag 1-0 heime mot Årdal/ÅTIL, medan Høyang og Sogndal 1 spelte uavgjort 0-0 på Sletta i Høyanger. I denne avdelinga ser det ut til at Sogndal 1, Årdal/ÅTIL og Førde 1 vil kvalifisere seg til 1. divisjon til hausten. Dei tre beste laga frå kvar avdeling skal spele 1. divisjon til hausten. 

I avdeling 2 er ingenting avgjort om kva for lag som vil sikre seg plass i 1. divisjon til hausten. I går ettermiddag vann Eid 1 4-0 heime mot Florø, medan Stryn vann 2-0 borte mot Tornado Måløy. Med desse resultata er framleis alle dei fem laga med i kampen om å spele 1. divisjon til hausten.  

Resultat G15/16 1. divisjon avdeling 1
Høyang - Sogndal 1  0-0 (0-0)

Førde 1 - Årdal/ÅTIL  1-0 


Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 6 4 2 0 27-3 14
Årdal / ÅTIL 6 3 1 2 13-8 10
Førde 1 5 3 1 1 11-11 10
Høyang 6 1 2 3 12-23 5
Jotun 5 0 0 5 4-22 0

Resultat G15/16 1. divisjon avdeling 2
Eid 1 - Florø 4-0 (2-0)
1-0 Vebjørn Høynes
2-0 Stein Inge Torheim 
3-0 Stein Inge Torheim 
4-0 Stein Inge Torheim 

Tornado Måløy - Stryn 0-2 (0-0)
0-1 Steffen Ekern Glosvik 
0-2 Simen Christoffer Rye Hestenes

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 6 4 0 2 17-13 12
Eid 1 6 3 0 3 15-12 9
Selje 5 3 0 2 17-15 9
Tornado Måløy 5 2 0 3 10-11 6
Stryn 6 2 0 4 8-16 6

30.05 Status tabellkonkurransen etter 6. serierunde


Thomas Frichsen og Høyang ligg på 7. plass etter seks serierundar.
På bildet ser vi Frichsen i bortekampen mot Eid 6. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tor Hafsås frå Stårheim leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 6. serierunde. Hafsås leiar konkurransen føre Harald Vartdal frå Hornindal og Kristoffer Ryland frå Florø. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 6. serierunde:
1. Førde 2 6 5 1 0 18-8 16
2. Sandane 6 5 0 1 21-10 15
3. Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
4. Eid 6 4 0 2 15-9 12
5. Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
6. Skavøypoll 6 2 2 2 11-14 8
7. Høyang 6 2 1 3 15-16 7
8. Sogndal 3 6 2 0 4 14-15 6
9. Jølster 6 1 3 2 10-15 6
10. Dale 6 1 2 3 8-13 5
11. Balestrand 6 1 1 4 6-15 4
12. Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

Stilling tabellkonkurransen etter 6. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Tor Hafsås 14 4
2 Harald Vartdal 17 6
3 Kristoffer Ryland 18 4
4 Runar Hove 18 4
5 Rune Totland 18 4
6 Edvard Nordang 18 2
7 Gunnar Balsnes 18 2
8 Olve Theodor Øvstetun 18 2
9 Asle Knut Gangeskar 20 4
10 Daniel Lotsberg 20 4
11 Geir Roger Leirvåg 20 4
12 Oddfrid Mjellem 20 3
13 Sjur Gimmestad 20 3
14 Øystein Wilkensen 20 3
15 Arve Lote 20 2
16 Mathias Helgheim 20 2
17 Erik Fossnes 20 1
18 Jan Ove Møll 20 0
19 Gunnar Atle Vereide 22 4
20 Henrik Grotle Førde 22 4
21 Trond Olsen 22 4
22 Vegard Rangsæter 22 4
23 Eirik Endestad 22 3
24 Elias Storevik Tvinnereim 22 3
25 Håvard Lilletvedt 22 3
26 Marita Berget Alsaker 22 3
27 Odd Gunnar Måren 22 3
28 Richard Nes 22 3
29 Benny Rivedal 22 2
30 Christian Helgheim 22 2
31 Alf Tore Nilsen 22 1
32 Bjørn Totland 22 1
33 Brynjar Myklebust 22 1
34 Kristian Lefdal 22 1
35 Ole Morten Kvam 22 1
36 Morten Bakken 22 0
37 Fredrik Sårheim 23 4
38 Leander Bøe Bakken 23 2
39 Eirik Rutledal 24 4
40 Jan Taule 24 3
41 Ole Martin Eide 24 3
42 Roald Halsør 24 3
43 Øyvind Seim 24 3
44 Andreas Bjørhovde Heggedal 24 2
45 Andreas Vereide 24 2
46 Elin Helgheim 24 2
47 Jo Inge Skålbones 24 2
48 Kåre Selseng 24 2
49 Marius Hellebust 24 2
50 Per Michael Frichsen 24 2
51 Rune Oksholen 24 2
52 Terje Rognsø 24 2

Sjå heile lista etter 6. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


30.05 Proffveka i Stryn 5.-9. august 2013


Julian Hove tar armhevingar under Proffveka 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

Topp treningsveke for spelarar mellom 13 og 16 år måndag 5. august til fredag 9. august 2013. 

NB! SØKNADSFRISTEN TIL PROFFVEKA ER LAURDAG 1. JUNI !


Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13
og 16 år (fødd 2000 – 1997) som ynskjer å satse på fotballen! 

Maksimalt 72 utespelarar (36 gutar og 36 jenter) og 12 keeperar vert
plukka ut til å delta gjennom innsende søknadar !
 
Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevjast for å bli ein topp fotballspelar.

HOVEDTRENARAR FOR PROFFVEKA I STRYN 2013
• Paul Lever (tidl. akademitrenar i Liverpool, jobbar no for det engelske fotballforbundet FA)
• Brad Douglas (Australier som er sjef for Coerver Coaching Europa)
• Gunnar Norebø (tidl. Tippeligaspelar for Brann, tidl. trenar for Lørenskog i 2.div)
• Stig Nord (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal , og tidl. trenar for både
Sogndal og Førde)
• Tommy Øren (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal og HamKam, no t
alent utviklar i Sogndal)
• Johann Sigurdsson (trenar III) 
• Dagmund Evebø (trenar III)
• Jon-Terje Tjellaug (trener II)
• Terje Skjeldestad Keeperskule

Les meir om Proffveka i Stryn på Stryn Fotball sine nettsider.
 



Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.  


Roar Wold var instruktør under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


30.05 Kampar i dag, torsdag 30. mai


Christoffer Hafsås og Førde spelar i dag heimekamp mot Molde 2. 
Bildet er frå heimekampen mot Vindbjart 17. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NB! Haugen IL arrangerar i dag klokka 17.30 barnefotballkveld på Klenkarberget. Målgruppa er trenarar, leiarar og fotballinteresserte foreldre. Instruktør er Johann Sigurdsson.

2. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Førde - Molde 2

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 7 7 0 0 26-5 21
Vålerenga 2 7 7 0 0 24-8 21
Bærum 7 5 1 1 22-10 16
Drøbak/Frogn 7 4 1 2 11-10 13
Kvik Halden 7 4 0 3 7-8 12
Førde 5 3 0 2 8-8 9
Østsiden 7 2 2 3 10-12 8
Kjelsås 7 2 1 4 11-12 7
Molde 2 6 2 1 3 14-18 7
Træff 7 2 1 4 11-16 7
Moss 7 2 0 5 10-16 6
Birkebeineren 6 1 1 4 6-16 4
Skarbøvik 7 1 0 6 6-13 3
Nesodden 7 0 2 5 5-19 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Bremanger - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 4 3 0 1 15-10 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

29.05 Sogndal klar for 4. runde i cupen


Magnus Stamnestrø under Eliteturneringa i Sognehallen i januar 2011.
 Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen torsdag 13. januar. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen fredag 14. januar.

Sogndal vann i ettermiddag 4-3 heime mot Ullensaker/Kisa i cupkampen på Fosshaugane Campus. Malick Mane (2), Ulrik Flo og Magnus Stamnestrø scora måla som sende Sogndal vidare til 4. runde.   

3. runde NM Menn:
Onsdag 29. mai:
Sogndal - Ullensaker/Kisa 4-3 (1-1)

0-1 Morten Giæver (11. min)
1-1 Malick Mane (25. min)
2-1 Ulrik Flo (46. min)
2-2 Morten Giæver (77. min)
3-2 Magnus Stamnestrø (78. min)
4-2 Malick Mane (83. min)
4-3 Steevan Dos Santos (89. min)

Kampfakta er henta frå Sogndal sine nettsider.

Bodø/Glimt - Elverum 2-0 
Asker - Vålerenga 2-3
Odd Grenland - Sandefjord Fotball 2-0 
Viking - Bryne 2-4
Vard Haugesund - Haugesund 2-5
Brann - Mjøndalen 1-2
Hødd - Molde 1-1  2-2 e.e.o 6-7 etter straffesparkkonk. 
Ranheim TF - Aalesund 2-2  4-2 e.e.o
Levanger - Rosenborg 1-4
Tromsø - Follo 3-1
Alta - Hønefoss 2-1
Kvik Halden - Lillestrøm 0-2

Torsdag 30. mai: 
Kl. 18.00 Stabæk - Fredrikstad 
Kl. 18.00 Kongsvinger - HamKam 
Kl. 18.00 Flekkerøy - Start 

29.05 Barnefotballkveld på Klenkarberget


Johann Sigurdsson er instruktør under barnefotballkvelden. 

Haugen IL arrangerar torsdag 30. mai klokka 17.30 barnefotballkveld på Klenkarberget. 

Målgruppa er trenarar, leiarar og fotballinteresserte foreldre. 

Instruktør er Johann Sigurdsson.

29.05 Sogndal møter Ullensaker/Kisa i cupen


Sogndal jublar etter scoring i cupkampen mot Follo 19. juli 2006. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Sogndal møter i ettermiddag Ullensaker/Kisa i 3. runde NM Menn. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.  

3. runde NM Menn:
Onsdag 29. mai:
Kl. 17.00 Bodø/Glimt - Elverum 
Kl. 18.00 Asker - Vålerenga 
Kl. 18.00 Odd Grenland - Sandefjord Fotball 
Kl. 18.00 Viking - Bryne 
Kl. 18.00 Vard Haugesund - Haugesund 
Kl. 18.00 Brann - Mjøndalen 
Kl. 18.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa 
Kl. 18.00 Hødd - Molde 
Kl. 18.00 Ranheim TF - Aalesund 
Kl. 18.00 Levanger - Rosenborg 
Kl. 18.00 Tromsø - Follo 
Kl. 18.00 Alta - Hønefoss 
Kl. 18.00 Kvik Halden - Lillestrøm 

Torsdag 30. mai: 
Kl. 18.00 Stabæk - Fredrikstad 
Kl. 18.00 Kongsvinger - HamKam 
Kl. 18.00 Flekkerøy - Start 

28.05 Resultat kampar i dag, tysdag 28. mai


Oppstryn jublar etter scoring i dagens kamp mot Flatraket/Selje 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon
Sogndal 3 - Førde 2  1-2 (0-0)

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 6 5 1 0 18-8 16
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Skavøypoll 6 2 2 2 11-14 8
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Sogndal 3 6 2 0 4 14-15 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 6 1 1 4 6-15 4
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Kaupanger 2  5-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 4 3 1 0 16-3 10
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Årdal 2 4 2 1 1 14-10 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Lærdal 4 1 1 2 14-18 4
Hyllestad /Dale 2 4 1 1 2 7-13 4
Kaupanger 2 4 1 0 3 4-11 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Balestrand 2  4-0 
Vik/Syril 2 - Jotun 1-1
Jølster 2 - Sogndal 4  4-2 

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Jotun 5 3 2 0 14-6 11
Hafslo 5 2 1 2 13-12 7
Vik /Syril 2 5 2 1 2 13-12 7
Jølster 2 4 2 0 2 14-15 6
Balestrand 2 4 1 1 2 8-11 4
Sogndal 4 5 1 1 3 11-17 4

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Svelgen  6-1 
Førde 3 - Florø 4  2-1
Tempo - Førde 4  5-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Førde 3 5 5 0 0 16-5 15
Tempo 5 4 0 1 28-11 12
Florø 4 5 3 0 2 18-13 9
Atløy 5 1 1 3 12-17 4
Førde 4 5 1 1 3 12-19 4
Svelgen 5 0 0 5 7-28 0

6. divisjon avdeling 3

Flatraket/Selje 2 - Oppstryn  1-5 (0-3)
0-1 Idar Nedre Flo (20. min)
0-2 Leif Ståle Skår (22. min)
0-3 Terje Guddal (27. min)
0-4 Leif Ståle Skår (73. min)
1-4 Kjell Inge Rundereim (78. min)
1-5 Lars Guddal (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sandane 2 - Stadlandet 1-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Oppstryn 4 2 1 1 11-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 9-6 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 4 1 2 1 9-6 5
Stadlandet 2 1 1 0 6-1 4
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 3 0 0 3 6-15 0

28.05 Sogndal møter Volda i NM J16 Telenor Cup


Hava Hamurzaeva og Sogndal møter Volda i 1. runde i NM J16.
Bildet er frå damekampen Eid-Sogndal 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. 

Sogndal er sett opp med heimekamp mot Volda. 

Kampane i 1. runde NM J16 Telenor Cup er beramma til søndag 16. juni. 

1. runde NM J16 Telenor Cup: 
Øvrevoll - Lyn
Raufoss - Lillestrøm Sk
Fossum - Skarphedin
Voll - Lyngdal
Gneist - Åsane
Sogndal - Volda
Åndalsnes - Verdal
Kvaløya SK - Mjølner


28.05 Eid møter Aalesund i 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Kristian Rønnestad og Eid jublar etter scoring i 
kvalifiseringskampen mot Florø på Svelgen Stadion 10. april.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM G16 Telenor Cup. 

Eid som er einaste laget frå fylket som framleis er med i turneringa er sett opp med heimekamp mot Aalesund. 

Kampen blir spelt søndag 16. juni. 

1. runde NM G16 Telenor Cup:
Viking FK - IL Gneist
SK Djerv 1919 - Lillestrøm SK
Rosenborg BK - FK Bodø/Glimt
Eid IL - Aalesunds FK
Follo FK - Molde FK
Stabæk Fotball - Mjøndalen IF
Strømsgodset - Pors Grenland
Vålerenga - Skeid


28.05 Kampar i dag, tysdag 28. mai


Vegard Kvernevik og Flatraket/Selje 2 tek i ettermiddag i mot 
Oppstryn til kamp i 6. divisjon avdeling 3 på Naustteigen Stadion. 
Bildet er frå kampen Haugen-Flatraket 13. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Førde 2

Tabell 4. divisjon 
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Skavøypoll 6 2 2 2 11-14 8
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 6 1 1 4 6-15 4
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 2 - Kaupanger 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 4 3 1 0 16-3 10
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Lærdal 4 1 1 2 14-18 4
Hyllestad /Dale 2 4 1 1 2 7-13 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Balestrand 2
Kl. 19.00 Jølster 2 - Sogndal 4
Kl. 19.00 Vik/Syril 2 - Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 4 3 1 0 13-5 10
Vik /Syril 2 4 2 0 2 12-11 6
Balestrand 2 3 1 1 1 8-7 4
Hafslo 4 1 1 2 9-12 4
Sogndal 4 4 1 1 2 9-13 4
Jølster 2 3 1 0 2 10-13 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Svelgen 
Kl. 19.00 Førde 3 - Florø 4
Kl. 19.00 Tempo - Førde 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 4 3 0 1 23-10 9
Førde 3 4 4 0 0 14-4 9
Florø 4 4 3 0 1 17-11 9
Førde 4 4 1 1 2 11-14 4
Atløy 4 0 1 3 6-16 1
Svelgen 4 0 0 4 6-22 0

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Oppstryn 
Kl. 19.00 Sandane 2 - Stadlandet 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 3 2 0 1 9-6 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 3 1 1 1 8-5 4
Oppstryn 3 1 1 1 6-6 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 2 0 0 2 5-10 0

27.05 Resultat kampar i dag, måndag 27. mai


Trygve Leite feira 21-årsdagen med å score på Eid Stadion. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Stryn 1-2 (1-1)
1-0 Stian Dyngeland (26. min)
1-1 Petter Hammer (30. min)
1-2 Karl Erik Aarsheim (74. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 8 6 2 0 30-9 20
Varegg 8 6 1 1 24-10 19
Tertnes 8 5 1 2 16-11 16
Sotra SK 8 4 1 3 23-14 13
Vadmyra 8 4 1 3 19-14 13
Bjarg 8 4 1 3 15-15 13
Lyngbø 8 4 0 4 16-21 12
Sogndal 2 8 3 1 4 20-12 10
Stryn 8 3 1 4 11-9 10
Årdal 8 3 1 4 19-18 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Radøy/Manger 8 2 1 5 7-34 7
Vik 8 1 2 5 11-21 5
Voss 8 1 0 7 5-20 3

3. divisjon kvinner 
Jølster - Kaupanger 2  5-1 (0-0)
0-1 Kaupanger (51. min)
1-1 Kristine Kjøsnes (75. min)
2-1 Kristina Juklestad (85. min)
3-1 Eli Skrede (87. min)
4-1 Kristina Juklestad (90. min+)
5-1 Sjølvmål (90. min++)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 3 2 1 0 15-2 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Jølster 3 1 1 1 8-7 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 6-10 3
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

5. divisjon avdeling 1
Anga - Hyllestad/Dale 2  6-1 
Mål Anga: Stig Hårklau (3), Lasse Herstad Øvrelid (2) og Raymond Kvammen 

Bjørn - Gaular 7-0
Veitastrond - Lærdal 8-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 4 3 1 0 16-3 10
Veitastrond 4 3 0 1 15-10 9
Anga 4 2 1 1 14-9 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Lærdal 4 1 1 2 14-18 4
Hyllestad /Dale 2 4 1 1 2 7-13 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 4 0 0 4 5-20 0

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Tornado Måløy 2  5-2 (1-1)

0-1 Kristoffer Djuvik (6. min)
1-1 Mats Ole Bakke (14. min)
2-1 Trygve Leite (54. min)
3-1 Mats Ole Bakke (61. min)
4-1 Vebjørn Nord Haugland (66. min)
5-1 Lars Erik Heggen (78. min)
5-2 Tor Aage Pleym Evensen, straffe (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 4 3 0 1 15-10 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 10-23 0

27.05 Florø møter Eidsvold Turn i 3. runde i NM G19


Stefan Aase sende Florø vidare til 3. runde i NM G19 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Florø er sett opp med heimekamp mot Eidsvold Turn i 3. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampdato er sett til laurdag 8. juni, men på grunn av at Norge G19 skal ut i EM-kvalifiseringsrunde kan kampane avviklast heilt fram til torsdag 13. juni.  

NM G19 Telenor Cup, 3. runde
Sarpsborg 08 - Elverum
Grei - Vålerenga
Lørenskog - Stabæk
Lillestrøm - Oppsal
Mjøndalen - Strømsgodset
Odd Grenland - Skeid
Vigør - Sandefjord
Viking - Djerv 1919
Bryne - Haugesund
Fyllingsdalen - Fana
Voss - Brann
Florø - Eidsvold Turn
Molde - Aalesund
Rosenborg - Ranheim
Byåsen - Namsos
Tromsø - Bodø/Glimt

27.05 Kampar i dag, måndag 27. mai


Det er i ettermiddag duka for sesongopning På Leikvoll Stadion når Veitastrond tek i mot Lærdal i 4. serierunde i 5. divisjon avdeling 1. 
Bildet: Kurt Heggestad i bortekampen mot Skavøypoll 25. april 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Stryn 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 8 6 2 0 30-9 20
Varegg 8 6 1 1 24-10 19
Tertnes 8 5 1 2 16-11 16
Sotra SK 8 4 1 3 23-14 13
Vadmyra 8 4 1 3 19-14 13
Bjarg 8 4 1 3 15-15 13
Lyngbø 8 4 0 4 16-21 12
Sogndal 2 7 3 1 3 19-10 10
Årdal 8 3 1 4 19-18 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Radøy/Manger 8 2 1 5 7-34 7
Vik 8 1 2 5 11-21 5
Voss 8 1 0 7 5-20 3

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 3 2 1 0 15-2 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Anga - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular 
Kl. 19.00 Veitastrond - Lærdal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Lærdal 3 1 1 1 10-10 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Hyllestad /Dale 2 3 1 1 1 6-7 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0

26.05 Eid spelte uavgjort 1-1 heime mot Sogndal 


Sogndal jublar etter at Ingrid Nornes utlikna til 1-1 mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid sitt damelag spelte i dag uavgjort 1-1 heime mot Sogndal på Eid Stadion. Innbyttar Jeanette Kupen scora for heimelaget, medan Ingrid Nornes sette inn bortelaget sitt mål. 

Ei stor fotballhelg på Eid blei i dag avslutta med damekampen mellom Eid og Sogndal på Eid Stadion. Eid starta kampen best og sjølv om 1. omgang var relativt jamnspelt var det heimelaget som hadde dei største sjansane. Den største sjansen hadde Julia Røed etter knappe 20 minutt. Eit perfekt legg frå Cecilie Leivdal enda inne i Sogndal sin 5-meter, men Røed blei lurt av touchen og bomma på ballen. 

Innbyttar Jeanette Kupen gav heimelaget leiinga 1-0 etter fire minutt av 2. omgang. Kupen blei spelt gjennom og med venstrefoten løfta ho ballen 
sikkert forbi Sogndal sin keeper Anne Marte Lingjerdet. Like etter burde Cecilie Leivdal auka Eid si leiing til 2-0. Leivdal kom heilt åleine mot keeper, men dessverre for Leivdal og Eid gjekk avslutninga i stolpen. 

Knappe 20 minutt før slutt utlikna Sogndal til 1-1 ved Ingrid Nornes. Nornes stakk gjennom og åleine mot keeper Marita Berget Alsaker plasserte ho balllen lavt i lengste hjørnet. Begge laga hadde sjansar på slutten av kampen til å sikre seieren, men fleire scoringar blei det ikkje og kampen enda dermed uavgjort 1-1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Sogndal 1-1 (0-0)
1-0 Jeanette Taklo (49. min)
1-1 Ingrid Nornes (72. min)

Dommar: Tom Edvinsen, Stryn

Kort: Ingen  

Eid:
Marita Berget Alsaker
Helga Leivdal
Mariel Starheim
Marte Hjelle
Ragnhild Vereide
Helene Inselseth
Henriette Naustdal 
Veronika Stokke
Elise Hjelle
Julia Røed
Cecilie Leivdal

Innbyttarar: 
Jeanette Taklo
Tina Honningsvåg
Madelen Bakkebø
Emilie Torheim Andal
Mariel Førde Myhre

Sogndal:
Anne Marte Lingjerdet
Julie Hatlevoll
Andrea Hopen 
Miriam Lyngset Christiansen 
Elise Lysgaard Almås
Malene Haukøy
Jannike Orrestad Andersen
Khava Khamurzaeva
Amalie Hatlevoll
Ingrid Nornes
Ingvild Grov Tveit
Vibeke Solheim
Synne Nornes
Kristin Nornes

26.05 Resultat kampar i dag, søndag 26. mai


Azar Karadas scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Start.
Bildet er frå kampen Sogndal - Vålerenga 5. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Start 1-1 (1-0)
1-0 Azar Karadas (33. min)
1-1 Matthias Vilhjalmsson (69. min)

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 12 9 2 1 26-8 29
Rosenborg 12 7 3 2 23-12 24
Viking 12 7 2 3 15-11 23
Brann 12 7 0 5 16-15 21
Aalesund 12 6 2 4 24-16 20
Haugesund 12 5 2 5 15-15 17
Tromsø 12 4 4 4 18-14 16
Sogndal 12 4 4 4 15-19 16
Lillestrøm 12 4 3 5 18-21 15
Sarpsborg 08 12 3 5 4 16-24 14
Hønefoss BK 12 3 4 5 14-18 13
Vålerenga 12 4 1 7 13-19 13
Start 12 3 4 5 15-23 13
Odd Ballklubb 12 3 2 7 10-14 11
Molde 12 2 4 6 15-17 10
Sandnes Ulf 12 2 4 6 9-16 10

2. divisjon avdeling 1
Kvik Halden - Førde 0-2 (0-0)
0-1 Alexander Ødegaard (52. min)
0-2 Thor Erik Nygård (81. min)

Les meir om denne kampen på Førde sine nettsider.

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 7 7 0 0 26-5 21
Vålerenga 2 7 7 0 0 24-8 21
Bærum 7 5 1 1 22-10 16
Drøbak/Frogn 7 4 1 2 11-10 13
Kvik Halden 7 4 0 3 7-8 12
Førde 5 3 0 2 8-8 9
Østsiden 7 2 2 3 10-12 8
Kjelsås 7 2 1 4 11-12 7
Molde 2 6 2 1 3 14-18 7
Moss 7 2 0 5 10-16 6
Træff 6 1 1 4 9-16 4
Birkebeineren 6 1 1 4 6-16 4
Skarbøvik 7 1 0 6 6-13 3
Nesodden 6 0 2 4 5-17 2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Hinna 1-2 (0-1)
0-1 Silje Nordtveit (6. min)
0-2 Andrea Medalen (55. min)
1-2 May Kristin Enger (69. min)

Les meir om denne kampen på Førde sine nettsider.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Nymark 5 4 0 1 16-10 12
Klepp 2 5 3 2 0 19-10 11
Staal Jørpeland 5 2 3 0 8-4 9
Arna-Bjørnar 2 6 2 3 1 5-4 9
Loddefjord 5 2 1 2 9-7 7
Hinna 6 1 3 2 14-18 6
Sandviken 2 4 1 2 1 8-8 5
Fana 5 1 1 3 13-18 4
Haugar 5 1 0 4 8-13 3
Førde 4 0 1 3 3-11 1

3. divisjon kvinner 
Eid - Sogndal 1-1 (0-0)
1-0 Jeanette Taklo (49. min)
1-1 Ingrid Nornes (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Jotun/ÅTIL 1-1 
Mål Jotun/ÅTIL: Jenny Hovland

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 3 2 1 0 15-2 7
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Eid 3 1 1 1 3-4 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 3 0 1 2 5-7 1
Jotun /ÅTIL 3 0 1 2 1-18 1

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril 0-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Syril 4 2 1 1 7-5 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 4 1 2 1 8-5 5
Lærdal 3 1 1 1 10-10 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Hyllestad /Dale 2 3 1 1 1 6-7 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

5. divisjon avdeling 2
Selje - Hornindal 5-1
Florø 3 - Tambarskjelvar 3-1 (0-1)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 17-7 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Selje 4 2 1 1 9-6 7
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 4 1 1 2 9-14 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Florø 3 4 1 0 3 6-9 3
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Balestrand 2 - Jølster 2 

Utsett på grunn av at Jølster 2 ikkje kunne stille lag


26.05 Kampar i dag, søndag 26. mai


Sogndal jublar etter scoring heime mot Start 21. august 2011. 
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Sogndal - Start

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 12 9 2 1 26-8 29
Rosenborg 12 7 3 2 23-12 24
Aalesund 12 6 2 4 24-16 20
Viking 11 6 2 3 13-10 20
Brann 11 6 0 5 13-14 18
Haugesund 11 5 2 4 15-12 17
Tromsø 11 4 4 3 17-12 16
Sogndal 11 4 3 4 14-18 15
Sarpsborg 08 11 3 5 3 15-21 14
Hønefoss BK 12 3 4 5 14-18 13
Vålerenga 12 4 1 7 13-19 13
Lillestrøm 11 3 3 5 15-21 12
Start 11 3 3 5 14-22 12
Molde 12 2 4 6 15-17 10
Sandnes Ulf 11 2 4 5 9-13 10
Odd Ballklubb 11 2 2 7 7-14 8

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Kvik Halden - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 7 7 0 0 26-5 21
Vålerenga 2 7 7 0 0 24-8 21
Bærum 7 5 1 1 22-10 16
Drøbak/Frogn 7 4 1 2 11-10 13
Kvik Halden 6 4 0 2 7-6 12
Østsiden 7 2 2 3 10-12 8
Molde 2 5 2 1 2 12-15 7
Førde 4 2 0 2 6-8 6
Kjelsås 6 1 1 4 8-10 4
Træff 6 1 1 4 9-16 4
Birkebeineren 6 1 1 4 6-16 4
Skarbøvik 6 1 0 5 6-12 3
Moss 6 1 0 5 9-16 3
Nesodden 6 0 2 4 5-17 2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Hinna 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Nymark 5 4 0 1 16-10 12
Klepp 2 5 3 2 0 19-10 11
Arna-Bjørnar 2 6 2 3 1 5-4 9
Loddefjord 5 2 1 2 9-7 7
Staal Jørpeland 4 1 3 0 6-4 6
Sandviken 2 3 1 2 0 8-6 5
Haugar 4 1 0 3 5-9 3
Hinna 5 0 3 2 12-17 3
Fana 4 0 1 3 9-15 1
Førde 3 0 1 2 2-9 1

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Eid - Sogndal 
Kl. 15.00 Florø - Jotun/ÅTIL 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Eid 2 1 0 1 2-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Lærdal 3 1 1 1 10-10 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Hyllestad /Dale 2 3 1 1 1 6-7 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Hornindal 
Kl. 15.00 Florø 3 - Tambarskjelvar 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 4 3 1 0 16-4 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Balestrand 2 - Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 4 3 1 0 13-5 10
Vik /Syril 2 4 2 0 2 12-11 6
Balestrand 2 3 1 1 1 8-7 4
Hafslo 4 1 1 2 9-12 4
Sogndal 4 4 1 1 2 9-13 4
Jølster 2 3 1 0 2 10-13 3

25.05 Bilder frå Eid Cup 2013


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.

Eid Cup blei i dag arrangert for fyrste gong på Eid Stadion. 

Omlag 50 lag frå 11 forskjellige klubbar var med i Eid Fotball si nye turnering.  

Sjå bilder frå Eid Cup 2013.



Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


25.05 Resultat kampar i dag, laurdag 25. mai


Ann Katrin Grotle scora i dag to mål for Kaupanger mot Fart. 
Bildet er tatt under kampen Sandane-Bremanger 17. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kaupanger - Fart 4-2 (3-2)
1-0 Ida Dalaker (6. min)
1-1 Ane Nørstebø (10. min)
1-2 Oda Finnanger Westby (15. min)
2-2 Ann Katrin Grotle (41. min)
3-2 Camilla Ervik (44. min)
4-2 Ann Katrin Grotle (73. min)

Tabell 1. divisjon kvinner 
Lyn Fotball 7 4 2 1 17-7 14
Grand Bodø 5 4 0 1 17-5 12
Sarpsborg 08 6 4 0 2 16-8 12
Åsane Fotball 5 3 2 0 12-6 11
Fløya IF 6 3 1 2 17-11 10
Kongsvinger IL 6 3 0 3 17-13 9
Grei Kvinner Elite 5 3 0 2 10-8 9
Kaupanger IL 6 2 1 3 7-15 7
Fortuna Ålesund 6 0 3 3 6-13 3
Voss 6 1 0 5 4-16 3
Fart FL 6 0 1 5 3-24 1

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Tornado Måløy 4-0 (3-0)
1-0 Terje Andreas Jevnaker (10. min)
2-0 Preben Strypet (14. min)
3-0 Marcin Brzkcy (37. min)
4-0 Truls Hovland (50. min)

Voss - Vadmyra 1-0 (0-0)
1-0 Stig Arne Brunborg, straffe (90. min+1)

Florø - Lyngbø 4-1 (1-0)
1-0 Kristoffer Book (25. min)
1-1 Jørgen Størksen (50. min)
2-1 Stefan Aase, straffe (64. min)
3-1 Kim Vik (80. min)
4-1 Stefan Aase, straffe (90. min+3)

Bjarg - Tertnes 3-2 (2-1)
1-0 Sjølvmål, Jørgen Iversen (16. min)
2-0 Jan Marius Skulstad (22. min)
2-1 Robin Eriksen, straffe (35. min)
2-2 Vegard Savland (48. min)
3-2 Paal Brakstad (90. min+2)

Sotra - Vik 3-3 (2-1)
0-1 Dag Einar Bøtun (19. min)
1-1 Martin Foss Gudvangen (29. min)
2-1 Erik Sangolt (36. min)
2-2 Kristoffer Valsvik, straffe (54. min)
3-2 Marius Moen (63. min)
3-3 Kristoffer Valsvik (79. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 8 6 2 0 30-9 20
Varegg 8 6 1 1 24-10 19
Tertnes 8 5 1 2 16-11 16
Sotra SK 8 4 1 3 23-14 13
Vadmyra 8 4 1 3 19-14 13
Bjarg 8 4 1 3 15-15 13
Lyngbø 8 4 0 4 16-21 12
Sogndal 2 7 3 1 3 19-10 10
Årdal 8 3 1 4 19-18 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 10-18 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Radøy/Manger 8 2 1 5 7-34 7
Vik 8 1 2 5 11-21 5
Voss 8 1 0 7 5-20 3

4. divisjon 
Balestrand - Skavøypoll 1-1 (1-1)

0-1 Rune Solvang (1. min)
1-1 Knut Arild Ohma (36. min)

Tabell 4. divisjon 
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Skavøypoll 6 2 2 2 11-14 8
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 6 1 1 4 6-15 4
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

Kampfakta frå kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

25.05 Kampar i dag, laurdag 25. mai


Rune Solvang og Skavøypoll møter i dag Balestrand på bortebane.
Bildet er tatt under seriekampen heime mot Førde 2 6. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner 
Kl. 14.00 Kaupanger - Fart 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 5 4 0 1 17-5 12
Sarpsborg 08 6 4 0 2 16-8 12
Åsane Fotball Damer 5 3 2 0 12-6 11
Lyn Fotball 6 3 2 1 12-7 11
Fløya IF 6 3 1 2 17-11 10
Kongsvinger IL 5 3 0 2 16-10 9
Grei Kvinner Elite 5 3 0 2 10-8 9
Kaupanger IL 5 1 1 3 3-13 4
Fortuna Ålesund 5 0 3 2 6-8 3
Fart FL 5 0 1 4 1-20 1
Voss 5 0 0 5 1-15 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Tornado Måløy 
Kl. 15.00 Voss - Vadmyra
Kl. 15.00 Florø - Lyngbø
Kl. 15.00 Bjarg - Tertnes 
Kl. 15.00 Sotra - Vik 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Varegg 8 6 1 1 24-10 19
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Tertnes 7 5 1 1 14-8 16
Vadmyra 7 4 1 2 19-13 13
Sotra SK 7 4 0 3 20-11 12
Lyngbø 7 4 0 3 15-17 12
Sogndal 2 7 3 1 3 19-10 10
Bjarg 7 3 1 3 12-13 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Radøy/Manger 8 2 1 5 7-34 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Voss 7 0 0 7 4-20 0

4. divisjon 
Kl. 15.00 Balestrand - Skavøypoll 

Tabell 4. divisjon 
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Skavøypoll 5 2 1 2 10-13 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 5 1 0 4 5-14 3
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

24.05 Resultat kampar i dag, fredag 24. mai


Florø 2 jublar etter at Kristoffer Sigdestad sette inn vinnarmålet mot Eid. Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Breimsbygda/Sandane - Stryn 1-2 (0-2)

0-1 Ingrid Øvreberg (16. min)
0-2 Miriam Lefdal, straffe (39. min)
1-2 Marita Kleppenes Sårheim (67. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 3 3 0 0 8-2 9
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 8-4 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Eid 2 1 0 1 2-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

4. divisjon 
Eid - Florø 2 2-3 (2-2)
0-1 Kim Vik (19. min)
0-2 Henrik Bortheim (29. min)
1-2 Anders Midthjell (32. min)
2-2 Anders Karlsen (45. min)
2-3 Kristoffer Sigdestad (66. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Dale - Sandane 2-3 
Fjøra - Høyang 7-0 
Jølster - Kaupanger 3-3 

Tabell 4. divisjon 
Sandane 6 5 0 1 21-10 15
Fjøra 6 4 1 1 15-5 13
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Eid 6 4 0 2 15-9 12
Florø 2 6 3 0 3 10-15 9
Høyang 6 2 1 3 15-16 7
Skavøypoll 5 2 1 2 10-13 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Jølster 6 1 3 2 10-15 6
Dale 6 1 2 3 8-13 5
Balestrand 5 1 0 4 5-14 3
Kaupanger 6 0 1 5 4-12 1

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Tempo  4-6

24.05 Kampar i dag, fredag 24. mai


Stryn sitt damelag spelar i dag borte mot Breimsbygda/Sandane. 
Bildet er frå kampen borte mot Eid på Eid Idrettspark 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner 
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Stryn 2 2 0 0 6-1 6
Breimsbygda /Sandane 2 1 1 0 7-2 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Eid 2 1 0 1 2-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

4. divisjon 
Kl. 19.00 Dale - Sandane 
Kl. 19.00 Eid - Florø 2
Kl. 19.00 Fjøra - Høyang 
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger 

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Sandane 5 4 0 1 18-8 12
Eid 5 4 0 1 13-6 12
Fjøra 5 3 1 1 8-5 10
Høyang 5 2 1 2 15-9 7
Skavøypoll 5 2 1 2 10-13 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Florø 2 5 2 0 3 7-13 6
Dale 5 1 2 2 6-10 5
Jølster 5 1 2 2 7-12 5
Balestrand 5 1 0 4 5-14 3
Kaupanger 5 0 0 5 1-9 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 17.30 Florø 4 - Tempo

23.05 Eid 2 snudde 0-2 til 3-2 heime mot Sandane


Anders Nes jublar etter at han utlikna til 2-2 mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 vann i ettermiddag 3-2 heime mot Sandane i G16 2. divisjon avdeling 3. Sandane leia kampen 2-0 til pause, men ein skikkelig snuoperasjon av Eid sitt andrelag sikra til slutt heimelaget tre poeng. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Bremanger 5-2 heime mot Skavøypoll. 
 
Eid 2 - Sandane 3-2 (0-2)

0-1 Magnus Bolseth (21. min)
0-2 Jonas Denk (34. min)
1-2 Anders Nes (51. min)
2-2 Anders Nes (72. min)
3-2 Kristian Årskog (75. min)

Tabell 16 2. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 5 3 1 1 16-11 10
Bremanger 5 2 2 1 14-7 8
Eid 2 5 2 1 2 11-13 7
Sandane 5 1 3 1 14-13 6
Loen 4 0 1 3 6-15 1

Eikefjord vann 6-1 heime mot Loen
I ein kamp i 5. divisjon avdeling 2 vann Eikefjord 6-1 heime mot Loen. 

Eikefjord - Loen 6-1 (6-0)
1-0 Marius Ghiorghita (2. min)
2-0 Håvard Mjølkeråen (4. min)
3-0 Marius Ghiorghita (8. min)
4-0 Håvard Mjølkeråen (17. min)
5-0 Øyvind Sørbø (30. min)
6-0 Frode Fjørstad (44. min)
6-1 John Marius Berger (59. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 4 4 0 0 14-3 12
Tambarskjelvar 4 3 1 0 16-4 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 4 1 1 2 11-20 4
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0

23.05 To jenter frå fylket tekne ut til Statoil Talentleir


Marie Ruud Pettersen i kamp for SFFK J99 på Reed Stadion 18. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

To jenter frå fylket er tekne ut til Statoil Talentleir i Stavanger 10. - 23. juni 2013. 

- Elise Isolde Stenevik, Florø 
- Marie Ruud Pettersen, Hafslo

Statoil Talentleir i Stavanger er ein talentleir for spelarar født i 1999. Totalt er 52 åringar (26 gutar og 26 jenter) tekne ut. 

Statoil Talentleir er eit samarbeid mellom Norges Fotballforbund, Statoil, Brede Hangeland og FK Vidar. Brede Hangeland er frontfigur for Statoils Talentleir og ambassadør for Morgendagens heltar. 

Jenter: 
Yasmine M.Moy - Lillesand 
Ingrid Vanebo - KIL Fotball
Helene Schjelderup - Grand Bodø 
Silje Bjørneboe - Eidanger
Camilla Huseby - Ås 
Eline Bjørmark - Stoppen
Anne L. Palm - Birkebeineren 
Cecilie Otterlei - Skodje
Kristin Muller - Vadmyra 
Maja J.Riedl - Lyn Fotball
Ine Østmo - Mandalskameratene 
Malin Brenn - Ull/Kisa
Frida M.Ugstad - Huringen 
Frida Maanum - Bærumsløkka
Ida Giske - Viking 
Sophie Haug - Kløfta
Mona R.Evensen - Notodden 
Andrea Norheim - Bryne
Marie R. Pettersen - Hafslo 
Elise I.Stenevik - Florø
Selma Måseidvåg - Drøbak/Frogn 
Celine Nergård - Tromsdalen UIL
Marie Seim - Sandviken 
Emilie Nautnes - Gossen
Julie Indresand - Håkvik 
Amanda Sørensen - Kirkenes

Gutar: 
Emil Harloff - Minde 
Emil Ødegård - Lillestrøm
Kheirullah Ahmadzei - Langevåg 
Casper Øyvann - Bodø/Glimt
Håvard Foldnes - Fyllingsdalen 
Sander Hilmarsen - Norild
Arne Holter - Raumnes/Årnes 
Leo Østigård - Molde
Mikael Lange - Tromsø 
Robin Lorentzen - Harstad
Tord Salte - Bryne 
Sjur Lothe - Haugar
Håkon Suggelia - Start 
Ulrik Mathisen - Skeid
Sondre S. Bøhler - Trosvik 
Tobias Svendsen - Molde
Adnan Hadzic - FK Ørn 
Jørgen H.Fornes - Verdal
Jonas Levernes - Rælingen 
Hassan Duman - Strømsgodset
Sander N.Munkejord - Høybr./Stovner 
John Kitelano - Gulset
Lucas Gaspar da Silva - Odd 
Abdul-Basit Agouda - Skeid
Jan Inge Lynum - Orkla 
Look Sa Michelson - Ottestad



Elise Isolde Stenevik i kamp for SFFK J97/98 31. mars 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.05 Eikefjord spelar heime mot Loen  



Kampen mellom Eikefjord og Loen i 5. divisjon avdeling 2 er flytta frå fredag 24. mai til i dag. 

Eikefjord står med tre strake seierar til no denne sesongen, og må nok finne seg i å vere store favorittar i dagens kamp på Eikefjord Stadion. 

NB! Det er som vanlig gratis inngang på Eikefjord sine heimekampar. 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Loen 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 4 3 1 0 16-4 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 3 1 1 1 10-14 4
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0


22.05 Eid 1 vann 2-0 borte mot Stryn


Kristian Rønnestadd scora eitt av Eid sine mål i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå kampen mot Florø i kvalifiseringa til NM G 16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 1 vann i ettermiddag 2-0 borte mot Stryn i G16 1. divisjon avdeling 2. Daniel Haus og Kristian Rønnestad scora Eid sine mål i kampen som blei spelt på kunstgrasbana i Stryn.  

Stryn - Eid 1  0-2 (0-0)
0-1 Daniel Haus 
0-2 Kristian Rønnestad

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø 4 4 0 0 15-6 12
Selje 4 2 0 2 14-13 6
Tornado Måløy 4 2 0 2 10-9 6
Eid 1 5 2 0 3 11-12 6
Stryn 5 1 0 4 6-16 3

22.05 Trio frå fylket dømmer cupkampen Hødd-Molde


Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 14. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogn og Fjordane Fotballkrets melder på sine nettsider at cupkampen Hødd-Molde blir leia av dommartrio frå Sogn og Fjordane. 

Kampen blir leia av Tommy Sjerven frå Kaupanger, og med seg på linjene har Skjerven Joakim Knapstad frå Eikefjord og Frode Ølmheim frå Syril. 

Kampen Hødd-Molde blir spelt på Høddvoll onsdag 29. mai klokka 18.00. 

3. runde NM Menn:
Onsdag 29. mai:
Kl. 17.00 Bodø/Glimt - Elverum 
Kl. 18.00 Asker - Vålerenga 
Kl. 18.00 Odd Grenland - Sandefjord Fotball 
Kl. 18.00 Viking - Bryne 
Kl. 18.00 Vard Haugesund - Haugesund 
Kl. 18.00 Brann - Mjøndalen 
Kl. 18.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa 
Kl. 18.00 Hødd - Molde 
Kl. 18.00 Ranheim TF - Aalesund 
Kl. 18.00 Levanger - Rosenborg 
Kl. 18.00 Tromsø - Follo 
Kl. 18.00 Alta - Hønefoss 
Kl. 18.00 Kvik Halden - Lillestrøm 

Torsdag 30. mai: 
Kl. 18.00 Stabæk - Fredrikstad 
Kl. 18.00 Kongsvinger - HamKam 
Kl. 18.00 Flekkerøy - Start 



Joakim Knapstad var dommar i kampen Sandane-Vik 28. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Frode Ølmheim i kampen mellom Stryn og Bjarg 2. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.05 Resultat kampar i dag, tysdag 21. mai


Vegard Dyrstad under Eliteturneringa i Sognehallen i januar 2011.
 Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen torsdag 13. januar. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen fredag 14. januar. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Vadmyra - Sogndal 2  3-2 (1-2)
1-0 Mads Ole Kvamme (23. min)
1-1 Magnus Stamnestrø (35. min)
1-2 Vegard Dyrstad (44. min)
2-2 Øyvind Spord (58. min)
3-2 Mats Aga (87. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 7 5 1 1 23-10 16
Tertnes 7 5 1 1 14-8 16
Vadmyra 7 4 1 2 19-13 13
Sotra SK 7 4 0 3 20-11 12
Lyngbø 7 4 0 3 15-17 12
Sogndal 2 7 3 1 3 19-10 10
Bjarg 7 3 1 3 12-13 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Radøy/Manger 7 2 1 4 7-33 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Voss 7 0 0 7 4-20 0

6. divisjon avdeling 1
Jotun - Hafslo 4-0 
Sogndal 4 - Vik/Syril 2  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 4 3 1 0 13-5 10
Vik /Syril 2 4 2 0 2 12-11 6
Balestrand 2 3 1 1 1 8-7 4
Hafslo 4 1 1 2 9-12 4
Sogndal 4 4 1 1 2 9-13 4
Jølster 2 3 1 0 2 10-13 3

6. divisjon avdeling 2
Førde 4 - Atløy 4-4 
Kl. 19.00 Florø 4 - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 3 3 0 0 10-2 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Tempo 3 2 0 1 17-6 6
Førde 4 4 1 1 2 11-14 4
Atløy 4 0 1 3 6-16 1
Svelgen 3 0 0 3 4-17 0

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Breimsbygda  2-1 


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 3 2 0 1 9-6 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 3 1 1 1 8-5 4
Oppstryn 3 1 1 1 6-6 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Hyen 3 1 0 2 8-11 3
Flatraket /Selje 2 2 0 0 2 5-10 0

21.05 Fotballskule i samband med Sogndal-Start


Eirik Bakke var kaptein for Sogndal heime mot Odd 3. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal Fotball inviterar til ein fotballskule med høg aktivitet og mykje moro i samband med Tippeligakamp mot Start søndag 26 mai. 

Som deltakarar på fotballskulen får du pizza og kampbillett.

Jenter og gutar i årsklasse 2002-2006 kan delta.

Fotballskulen vert gjennomført frå klokka 15.00 - 16.30 (oppmøte 10 minutt før), medan det vert pizza klokka 16.45-17.15.

Instruktør er Tommy Øren (spelarutviklar) og Eirik Bakke (tidlegare spelar, no scout og mentor). I tillegg kjem nokre A-lagspelarar som ikkje er i troppen mot Start.

Billettane til Tippeligakampen mellom Sogndal og Start vert utdelt i pizzarestauranten til deltakarane. Kampstart er klokka 18.00.

Pris: 
Alternativ 1: Trening, pizza og kampbillett for kr. 350,- 
Alternativ 2: Trening og pizza for kr. 250,-

Her kan du melde deg på Sogndal Fotball sin fotballskule. 


Tommy Øren under kampen mellom Sogndal og Rosenborg 30. juli 2011. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal jublar etter scoring heime mot Start 21. august 2011. 
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.05 Kampar i dag, tysdag 21. mai


Lars Guddal og Oppstryn møter i dag Breimsbygda på heimebane.
Bildet er frå kampen mot Skavøypoll 2 på Skavøypoll Stadion 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 19.00 Vadmyra - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 7 5 1 1 23-10 16
Tertnes 7 5 1 1 14-8 16
Sotra SK 7 4 0 3 20-11 12
Lyngbø 7 4 0 3 15-17 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Bjarg 7 3 1 3 12-13 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Radøy/Manger 7 2 1 4 7-33 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Voss 7 0 0 7 4-20 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Hafslo
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Vik/Syril 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Jotun 3 2 1 0 9-5 7
Hafslo 3 1 1 1 9-8 4
Balestrand 2 3 1 1 1 8-7 4
Sogndal 4 3 1 1 1 8-10 4
Vik /Syril 2 3 1 0 2 9-10 3
Jølster 2 3 1 0 2 10-13 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Tempo 
Kl. 19.00 Førde 4 - Atløy 
Kl. 19.00 Svelgen - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 3 3 0 0 10-2 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Tempo 3 2 0 1 17-6 6
Førde 4 3 1 0 2 7-10 3
Atløy 3 0 0 3 2-12 0
Svelgen 3 0 0 3 4-17 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Breimsbygda


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 2 2 0 0 8-4 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 3 1 1 1 8-5 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Oppstryn 2 0 1 1 4-5 1
Flatraket /Selje 2 2 0 0 2 5-10 0
Hyen 3 1 0 2 8-11 3

20.05 Resultat kampar i dag, måndag 20. mai


Stefan Aase sende Florø vidare til 3. runde i NM G19 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup, 2. runde 
Eid - Florø 0-1 (0-0) 
0-1 Stefan Aase (53. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Tippeligaen 
Haugesund - Sogndal 0-1 (0-0)
0-1 Malick Mane, straffe (69. min)

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 11 8 2 1 24-7 26
Rosenborg 11 6 3 2 21-11 21
Aalesund 11 6 2 3 23-14 20
Brann 11 6 0 5 13-14 18
Haugesund 11 5 2 4 15-12 17
Viking 10 5 2 3 12-10 17
Tromsø 11 4 4 3 17-12 16
Sogndal 11 4 3 4 14-18 15
Hønefoss BK 11 3 4 4 14-14 13
Sarpsborg 08 10 3 4 3 12-18 13
Vålerenga 10 4 0 6 9-14 12
Lillestrøm 11 3 3 5 15-21 12
Start 11 3 3 5 14-22 12
Sandnes Ulf 10 2 4 4 9-12 10
Odd Ballklubb 11 2 2 7 7-14 8
Molde 11 1 4 6 11-17 7

3. divisjon kvinner 
Kaupanger 2 - Eid 1-2 (0-2)
0-1 Elise Hjelle (31. min)
0-2 Henriette Naustdal (36. min)
1-2 Synne Sofie Christiansen (60. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Stryn 2 2 0 0 6-1 6
Breimsbygda /Sandane 2 1 1 0 7-2 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 5-5 3
Eid 2 1 0 1 2-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

3. divisjon avdeling 8

Radøy/Manger - Voss 2-0 
Tertnes - Sotra 3-1
Lyngbø - Bjarg 1-4

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 7 5 1 1 23-10 16
Tertnes 7 5 1 1 14-8 16
Sotra SK 7 4 0 3 20-11 12
Lyngbø 7 4 0 3 15-17 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Bjarg 7 3 1 3 12-13 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Radøy/Manger 7 2 1 4 7-33 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Voss 7 0 0 7 4-20 0

5. divisjon avdeling 1
Hyllestad/Dale 2 - Lærdal  2-2 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Lærdal 3 1 1 1 10-10 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Hyllestad /Dale 2 3 1 1 1 6-7 4
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2- Bremanger 2-0 (0-0)
1-0 Ibra Jagne 
2-0 Anurathan Velalakan

Tornado Måløy 2 - Tambarskjelvar 1-5

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar 4 3 1 0 16-4 10
Stryn 2 4 3 0 1 9-3 9
Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 3 1 1 1 10-14 4
Bremanger 4 1 0 3 4-9 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 8-18 0

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Flatraket/Selje 2  5-2
Skavøypoll 2 - Sandane 2  3-2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 2 2 0 0 8-4 6
Skavøypoll 2 3 2 0 1 8-11 6
Sandane 2 3 1 1 1 8-5 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Oppstryn 2 0 1 1 4-5 1
Flatraket /Selje 2 2 0 0 2 5-10 0
Hyen 3 1 0 2 8-11 3

20.05 Følg cupkampen Eid-Florø på Facebook 



Kampen mellom Eid og Florø i 2. runde i NM G19 Telenor Cup blir oppdatert med scoringar på Haugenfotball.no si facebookside.   

Kampen blir spelt på Eid Idrettspark kl. 15.00. 

1378 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


20.05 Kampar i dag, måndag 20. mai


Eid møter i dag Florø i 2. runde i  NM G19 Telenor Cup.
Mats Ole Bakke og Vebjørn Nord Haugland scora kvart sitt mål i 
Eid sin kamp mot Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup, 2. runde 
Kl. 15.00 Eid - Florø 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Haugesund - Sogndal 

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 10 7 2 1 18-7 23
Rosenborg 10 6 2 2 21-11 20
Brann 10 6 0 4 13-12 18
Aalesund 10 5 2 3 21-14 17
Haugesund 10 5 2 3 15-11 17
Viking 10 5 2 3 12-10 17
Tromsø 10 3 4 3 15-12 13
Sarpsborg 08 10 3 4 3 12-18 13
Start 10 3 3 4 14-16 12
Lillestrøm 10 3 3 4 15-20 12
Sogndal 10 3 3 4 13-18 12
Vålerenga 10 4 0 6 9-14 12
Hønefoss BK 10 2 4 4 13-14 10
Sandnes Ulf 10 2 4 4 9-12 10
Odd Ballklubb 10 2 2 6 7-12 8
Molde 10 1 3 6 11-17 6

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Kaupanger 2 - Eid 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Stryn 2 2 0 0 6-1 6
Breimsbygda /Sandane 2 1 1 0 7-2 4
Kaupanger 2 1 1 0 0 4-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Eid 1 0 0 1 0-2 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Radøy/Manger - Voss
Kl. 15.00 Tertnes - Sotra
Kl. 17.00 Lyngbø - Bjarg 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 7 5 1 1 23-10 16
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Radøy/Manger 6 1 1 4 5-33 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Hyllestad/Dale 2 - Lærdal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 2 1 0 1 8-8 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 4-5 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn 2- Bremanger
Kl. 15.00 Tornado Måløy 2 - Tambarskjelvar 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Tambarskjelvar 3 2 1 0 11-3 7
Stryn 2 3 2 0 1 7-3 6
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 3 1 1 1 10-14 4
Bremanger 3 1 0 2 4-7 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-13 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Hyen - Flatraket/Selje 2
Kl. 16.00 Skavøypoll 2 - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 2 2 0 0 8-4 6
Sandane 2 2 1 1 0 6-2 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Skavøypoll 2 2 1 0 1 5-9 3
Oppstryn 2 0 1 1 4-5 1
Flatraket /Selje 2 1 0 0 1 3-5 0
Hyen 2 0 0 2 3-9 0

19.05 Vekas oppturar og nedturar i tabellkonkurransen 


Asgeir Årdal gjekk ned 142 plassar frå 4. til 5. serierunde. 
Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 8. november 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Status for kven som har klatra flest plassar på tabellkonkurransen frå 4. til 5. serierunde er no klar. 

Pål Fossnes klatra heile 144 plassar (frå 182. til 38. plass), medan Øyvind Hafsaas er nummer to på lista etter å ha klatra 138 plassar (frå 152. til 14. plass). 

På statistikken over Vekas nedtur blei det "seier" til Asgeir Årdal med 142 plassar ned. Årdal gjekk frå 16. plass i 4. serierunde til 158. plass i 5. serierunde. Her kom Håvard Sollid på 2. plass med 122 plassar ned. Sollid gjekk frå 59. plass i 4. serierunde til 181. plass i 5. serierunde.   

Vekas opptur (frå 4. til 5. serierunde)
Pål Fossnes 144
Øyvind Hafsaas 138
Olav R. Haugen 129
Håvard Hatle 128
Egil Haugland 121
Sissel-Irene Myklebust 120
Bjørnar Saue 119
Morten Sanden 118
Markus Tonning 114
Linda Nord 100
Harald Holmøyvik 99
Håkon Jonar Skjerven 96
Åsmund Ommedal 95
Arthur Norevik 94
Laila Bøe 94
Tommy Øren 94
Frank-Jonny Torheim 92
Torbjørn Leivdal 90
Elise Hjelle 86
Christian Molland 84
Roald Halsør 78
Jakob Haugen 76
Arild Sande 71
Erlend Helljesen 70

Vekas nedtur (frå 4. til 5. serierunde)
Asgeir Årdal -142
Håvard Sollid -122
Johan Hove -121
Øystein Aabrekk -120
Kay Rune Solheim -117
Edgar Flo -116
Thomas Rikstad -115
Halldis Balsnes -111
Magnus Sævik -111
Erlend Hove -106
Arild Bakke -105
Marita Berge -103
Eirik Thue -95
Kåre Selseng -94
Ole Martin Rotihaug -94
Hans-Petter Gilleshammer -88
Kenneth Fosse Elde -88
Dag Ådne Hatlevoll -87
Alf-Tore Tvendeseter -86
Jostein Sandøy -86
Knut Olav Halseth -82
Kenneth Rakkenes -81
Kristian Gangsø -80
Ole Tom Myroldhaug -80
Solfrid Bjørkum -79
Kristian Helle -77
Ole-Gunnar Midtbø -77
Jan Tore Slinde -72
Sindre Kvalheim -71
Geir Loneland -64
Odd L. Drabløs -64
Andreas Teigen -60

Sjå stillinga i tabellkonkurransen etter 5. serierunde. 


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


19.05 Vik tapte 3-1 borte mot Varegg 


Kristoffer Valsvik scora Vik sitt mål mot Varegg.
Bildet er frå innandørs-KM i Nordfjordhallen søndag 3. mars. 
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars.


Vik tapte laurdag ettermiddag 3-1 borte mot Varegg i 3. divisjon avdeling 8. Vik si scoring kom på stillinga 2-0 drøye fem minutt ut i 2. omgang ved Kristoffer Valsvik. 

Varegg - Vik 3-1 (2-0 )
1-0 Victor Carvalho (5. min)
2-0 Ronny Rojas (45. min)
2-1 Kristoffer Valsvik (51. min)
3-1 Ruben Cheung (78. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 7 5 1 1 23-10 16
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Vik 7 1 1 5 8-18 4
Radøy/Manger 6 1 1 4 5-33 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

Kampfakta frå kampen Varegg - Vik er henta frå Firda si Live-oppdatering.

19.05 Status tabellkonkurransen etter 5. serierunde


Eid ligg på 3. plass på tabellen etter 5. serierunde. 
Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll 16. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Frank-Jonny Torheim frå Bergen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 5. serierunde. Torheim leiar konkurransen føre Jan Ove Møll og Linda Nord. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 5. serierunde:
1. Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
2. Sandane 5 4 0 1 18-8 12
3. Eid 5 4 0 1 13-6 12
4. Fjøra 5 3 1 1 8-5 10
5. Høyang 5 2 1 2 15-9 7
6. Skavøypoll 5 2 1 2 10-13 7
7. Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
8. Florø 2 5 2 0 3 7-13 6
9. Dale 5 1 2 2 6-10 5
10. Jølster 5 1 2 2 7-12 5
11. Balestrand 5 1 0 4 5-14 3
12. Kaupanger 5 0 0 5 1-9 0

Stilling tabellkonkurransen etter 5. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Frank-Jonny Torheim 20 2
2 Jan Ove Møll 20 0
3 Linda Nord 21 5
4 Morten Bakken 22 3
5 Tor Hafsås 22 2
6 Gunnar Balsnes 22 1
7 Olve Theodor Øvstetun 22 1
8 Richard Nes 22 1
9 Maria Storevik 22 0
10 Harald Vartdal 23 2
11 Tommy Øren 24 4
12 Kristoffer Ryland 24 2
13 Rune Totland 24 2
14 Øyvind Hafsaas 24 2
15 Alf Tore Nilsen 24 1
16 Arve Lote 24 1
17 Odd-Harald Heggen 24 1
18 Oliver Rotihaug 24 1
19 Reidar Balsnes 24 1
20 Edvard Nordang 24 0
21 Leander Bøe Bakken 25 0
22 Øystein Wilkensen 26 4
23 Daniel Lotsberg 26 3
24 Marita Berget Alsaker 26 3
25 Ole Morten Kvam 26 3
26 Stian Aaland 26 3
27 Brynjar Myklebust 26 2
28 Christian Molland 26 2
29 Elias Storevik Tvinnereim 26 2
30 Erik Fossnes 26 2
31 Geir Igelkjøn 26 2
32 Laila Bøe 26 2
33 Markus Tonning 26 2
34 Olav R. Haugen 26 2
35 Benny Rivedal 26 1
36 Henning Haugen 26 1
37 Oddfrid Mjellem 26 1
38 Pål Fossnes 26 1
39 Torbjørn Ylvisåker 26 1
40 Trond Olsen 26 1
41 Åsmund Ommedal 26 1
42 Runar Hove 26 0
43 Eirik Endestad 28 5
44 Gunnar Atle Vereide 28 4
45 Andreas Vereide 28 2
46 Eirik Tolaas 28 2
47 Geir Roger Leirvåg 28 2
48 Håvard Lilletvedt 28 2
49 Knut-Atle Krossøy 28 2
50 Roald Halsør 28 2
51 Robert Kjønås 28 2
52 Rune Oksholen 28 2
53 Øyvind Sægrov 28 2

Sjå heile lista etter 5. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


18.05 Resultat kretskampar G/J 99 på Reed


Ylinn Tennebø i kamp for J99 kretslaget på Reed Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I dag har det vore samling for SFFK J99 og SFFK G99 på kunstgrasbana på Reed. I tillegg til trening tidlig på dag spelte laga i ettermiddag kampar. 

Jentekretslaget tapte 3-1 mot Stryn Nordfjord Akademi J16, medan Guttekretslaget tapte 5-4 mot Eid G98. 

Sjå bilder og fakta frå kampen SFFK J99 - Stryn Nordfjord Akademi J16.
Sjå bilder og fakta frå kampen SFFK G99 - Eid G98. 

SFFK J99 - Stryn Nordfjord Akademi J16  1-3 (0-2)
0-1 Mia Sæbø (33. min)
0-2 Tonje Stølen (35. min+2)
1-2 Siri Fossøy (48. min)
1-3 Cecilie Leivdal (60. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

SFFK G99 - Eid G98  4-5 (0-4)
0-1 Simen Lefdal (2. min)
0-2 Runar Naustdal (8. min)
0-3 Johan Skorge (11. min)
0-4 Runar Naustdal (35. min)
1-4 Sondre Myre Silden (36. min)
2-4 Elias Rognebakke (38. min)
3-4 Erlend Henjesand (44. min)
4-4 Christer Gjerald (64. min)
4-5 Simen Lefdal (70. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

18.05 Kaupanger møter Voss i 2. runde i cupen


Kaupanger jublar etter seieren heime mot Urædd 27. oktober 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kaupanger er sett opp med bortekamp mot Voss i andre runde i NM kvinner 2013. 

Kamptidspunkt er sett til onsdag 5. juni klokka 18.00. 

2. runde NM Kvinner 2013:
Sarpsborg 08 – Grei
Vålerenga – Raufoss
Lyn – Røa
Øvrevoll Hosle – LSK Kvinner
Kongsvinger – Klepp
Tynset – Stabæk
Konnerud – Kolbotn
Amazon Grimstad – Urædd
Haugar – Avaldsnes
Sandviken – Fana
Voss – Kaupanger
Arna-Bjørnar – Åsane
Træff – Fortuna Ålesund
Byåsen – Trondheims-Ørn
Fløya – Grand Bodø
Bossekop – Medkila

18.05 Kretssamling G/J 99 på Reed


Agash Puthi og SFFK G99 får i dag sjansen til å revansjere 0-6 tapet mot Kristian Lefdal og Eid G98. Bildet er frå kampen på Eid 16. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag er det samling for SFFK J99 og SFFK G99 på kunstgrasbana på Reed. I tillegg til trening tidlig på dag skal begge laga ut i kampar på ettermiddagen. 

Kl. 15.00 SFFK J99 - Stryn Nordfjord Akademi J16
Kl. 16.30 SFFK G99 - Eid G98

SFFK G99: 
Sondre Myhre Silden, Tornado Måløy FK
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy FK
Leander Seime, Breimsbygda IL

Tobias Hoff, Førde IL Fotball
Marius Storevik, Tambarskjelvar IL
Elias Rognebakke, Tambarskjelvar IL
Eirik Valvik, Florø SK
Agash Puthi , Florø SK
Jørgen Larsen, Florø SK

Erlend Henjesand, IL Syril
Christer Gjerald, IL Syril
Eirik Stedje, Sogndal IL Fotball
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal IL Fotball
Johan Hove, Sogndal IL Fotball (00)
Kristian Rutlin, Sogndal IL Fotball
Sondre Stadheim Hille, IL Jotun

SFFK J99: 
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy FK (00)
Astrid Bjørke, Eid IL
Karoline Hilde, Vikane IL
Christine Humborstad, Stryn T&I

Elise Isolde Stenevik, Florø SK
Linn Mari Nilsen, Gaular IL
Camilla Rivedal Tuften, Gaular IL
Margrete Mjåtveit, Førde IL Fotball
Ingrid Lefdal, Førde IL Fotball

Aina Kvam, IL Bjørn
Thea Bjelde, Sogndal IL Fotball (00)
Marthe Bjelde Hjelmhaug, Sogndal IL Fotball
Andrine Øvreseth, Sogndal IL Fotball
Anna Foss, Sogndal IL Fotball
Marie Ruud Pettersen, Hafslo IL
Siri Fossøy, IL Syril

17.05 Eid vann 3-1 borte mot Skavøypoll


Eid jublar etter Bjørn Totland gav Eid leiinga 1-0 borte mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid vann torsdag kveld 3-1 borte mot Skavøypoll på Skavøypoll Stadion. Bjørn Totland, Øystein Aabrekk og Anders Midthjell scora for Eid, medan Nikolai Heggedal sette inn Skavøypoll sitt trøstemål på overtid.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Skavøypoll - Eid 1-3 (0-1)
0-1 Bjørn Totland, straffe (39. min)
0-2 Øystein Aabrekk (54. min)
0-3 Anders Midthjell (81. min)
1-3 Nikolai Heggedal (90. min+1)

Dommar: Inge Seglem, Årdal 

Assistentdommarar: Ståle Sandal, Breimsbygda og Tom Edvinsen, Stryn 

Gult kort: Håvard Hagen og Chris Nedreberg Silden, Skavøypoll og Bjørn Totland, Eid

Skavøypoll: 
Yngve Furnes (Nicolas Karlsen 55. min)
Vegard Rangsæter (Asle Eldevik 82. min)
Rune Myre
Børge Yndestad 
Chris Nedreberg Silden
Espen Sandal (Marius Henriksen 88. min)
Håvard Hagen
Rune Solvang
Nikolai Heggedal
Tor Erik Tvendeseter Kupen (Kim Andre Gangeskar 51. min)
Stian Åmelfot

Eid:
Tom Øyvind Solheim 
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ove Balsnes
Simen Nord (Runar Bjørhovde Heggedal 86. min)
Ole Andreas Aarvik (Ruben Kullsveen 63. min)
Eivind Skrede 
Oliver Rotihaug
Bjørn Totland (Trygve Leite 82. min)
Øystein Aabrekk 
Andreas Bjørhovde Heggedal
Anders Midthjell (Przemyslav Pertynski 90. min)

17.05 Florø spelte ball i hatt med TMFK på Måløy Stadion


Florø jublar etter at Kim Vik gav Florø leiinga 5-0 på Måløy Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy hadde lite å stille opp med i gårsdagens heimekamp mot Florø på Måløy Stadion. Berre i korte periodar var TMFK på høgde med serieleiaren, og det hadde ikkje vore noko å seie på om Florø sin seier hadde vore endå større.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tornado Måløy - Florø 0-5 (0-2)
0-1 Kristoffer Ryland (4. min)
0-2 Stefan Aase, straffe (17. min)
0-3 Kristoffer Book (74. min)
0-4 Kristoffer Sigdestad (78. min)
0-5 Kim Vik (82. min)

Dommar: Frode Ølmheim, Syril  

Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Runar Televik Blaalid, Tornado Måløy
Kristoffer Ryland, Runar Hove og Kristoffer Book, Florø

Tornado Måløy: 
Odd Helge Losnegard
Johannes Myklebust
Erik Hammersvik (Thor Åge Evensen 76. min)
Runar Televik Blaalid (Eirik Kvalheim 83. min)
Sveinung Frantzen
Jon Haukur Haraldsson
Gisle Myhre
Vegard Holvik (Eirik Rutledal 70. min)
Ørjan Paulsen
Tore Rylandsholm
Joachim Forthun

Florø: 
Knut Kvammen
Andre Frøyen Reksten
Runar Hove
Christer Husa
Anders Sørensen
Aksel Bauge
Simen Hamre (Kim Vik 72. min)
Simen Reksten Solheim
Kristoffer Book (Halvor Solheim-Olsen 79. min)
Kristoffer Ryland (Kristoffer Sigdestad 75. min)
Stefan Aase

17.05 GRATULERER MED DAGEN !



www.haugenfotball.no 
ynskjer alle ein riktig fin 17. mai. 


16.05 Resultat kampar i dag, torsdag 16. mai 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Strømsgodset - Sogndal 3-1 (1-0)
Mål Sogndal: Malick Mane

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 10 7 2 1 18-7 23
Rosenborg 10 6 2 2 21-11 20
Brann 10 6 0 4 13-12 18
Aalesund 10 5 2 3 21-14 17
Haugesund 10 5 2 3 15-11 17
Viking 10 5 2 3 12-10 17
Tromsø 10 3 4 3 15-12 13
Sarpsborg 08 10 3 4 3 12-18 13
Start 10 3 3 4 14-16 12
Lillestrøm 10 3 3 4 15-20 12
Sogndal 10 3 3 4 13-18 12
Vålerenga 10 4 0 6 9-14 12
Hønefoss BK 10 2 4 4 13-14 10
Sandnes Ulf 10 2 4 4 9-12 10
Odd Ballklubb 10 2 2 6 7-12 8
Molde 10 1 3 6 11-17 6

2. divisjon avdeling 1
Førde - Drøbak/Frogn 1-2 (1-0)
Mål Førde: Thor Erik Nygård

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 5 5 0 0 17-4 15
Vålerenga 2 5 5 0 0 17-7 15
Bærum 5 3 1 1 13-7 10
Kvik Halden 5 3 0 2 7-7 9
Molde 2 4 2 1 1 10-8 7
Drøbak/Frogn 5 2 1 2 7-9 7
Førde 4 2 0 2 6-8 6
Østsiden 5 1 2 2 8-10 5
Kjelsås 5 1 1 3 7-8 4
Træff 4 1 1 2 7-9 4
Birkebeineren 4 1 1 2 6-8 4
Skarbøvik 4 1 0 3 6-9 3
Nesodden 4 0 2 2 5-11 2
Moss 5 0 0 5 5-16 0

3. divisjon avdeling 8

Tornado Måløy - Florø 0-5 (0-2)
0-1 Kristoffer Ryland (4. min)
0-2 Stefan Aase, straffe (17. min)
0-3 Kristoffer Book (74. min)
0-4 Kristoffer Sigdestad (78. min)
0-5 Kim Vik (82. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før fredag ettermiddag/kveld. 

Stryn - Årdal 2-0 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 7 5 2 0 26-8 17
Varegg 6 4 1 1 20-9 13
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 7 3 1 3 10-14 10
Stryn 7 2 1 4 9-8 7
Årdal 7 2 1 4 15-18 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 6 1 1 4 5-33 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

4. divisjon 

Skavøypoll - Eid 1-3 (0-1)
0-1 Bjørn Totland, straffe (39. min)
0-2 Øystein Aabrekk (54. min)
0-3 Anders Midthjell (81. min)
1-3 Nikolai Heggedal (90. min+1)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før fredag ettermiddag/kveld. 

Kaupanger - Fjøra 0-1
Høyang - Balestrand 3-1 
Sandane - Jølster 6-2
Sogndal 3 - Dale 4-0 

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Sandane 5 4 0 1 18-8 12
Eid 5 4 0 1 13-6 12
Fjøra 5 3 1 1 8-5 10
Høyang 5 2 1 2 15-9 7
Skavøypoll 5 2 1 2 10-13 7
Sogndal 3 5 2 0 3 13-13 6
Florø 2 5 2 0 3 7-13 6
Dale 5 1 2 2 6-10 5
Jølster 5 1 2 2 7-12 5
Balestrand 5 1 0 4 5-14 3
Kaupanger 5 0 0 5 1-9 0

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Hyen 3-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda 2 2 0 0 8-4 6
Sandane 2 2 1 1 0 6-2 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Skavøypoll 2 2 1 0 1 5-9 3
Oppstryn 2 0 1 1 4-5 1
Flatraket /Selje 2 1 0 0 1 3-5 0
Hyen 2 0 0 2 3-9 0

16.05 Kampar i dag, torsdag 16. mai 


Stryn møter i dag Årdal på heimebane. 
På bildet jublar Årdal etter seier borte mot Stryn 29. september 2007. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Strømsgodset - Sogndal 

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 9 6 2 1 15-6 20
Aalesund 9 5 2 2 21-12 17
Rosenborg 9 5 2 2 17-9 17
Viking 9 5 1 3 12-10 16
Brann 9 5 0 4 11-12 15
Haugesund 9 4 2 3 10-10 14
Tromsø 9 3 4 2 15-10 13
Sarpsborg 08 9 3 4 2 10-14 13
Sogndal 9 3 3 3 12-15 12
Lillestrøm 9 3 2 4 13-18 11
Hønefoss BK 9 2 3 4 13-14 9
Start 9 2 3 4 13-16 9
Sandnes Ulf 9 2 3 4 7-10 9
Vålerenga 9 3 0 6 7-14 9
Odd Ballklubb 9 2 2 5 7-11 8
Molde 9 1 3 5 10-12 6

2. divisjon avdeling 1
Kl. 17.30 Førde - Drøbak/Frogn

Tabell 2. divisjon avdeling 1
Asker 5 5 0 0 17-4 15
Vålerenga 2 5 5 0 0 17-7 15
Bærum 5 3 1 1 13-7 10
Molde 2 4 2 1 1 10-8 7
Drøbak/Frogn 5 2 1 2 7-9 7
Kvik Halden 4 2 0 2 5-6 6
Førde 3 2 0 1 5-6 6
Østsiden 5 1 2 2 8-10 5
Kjelsås 5 1 1 3 7-8 4
Træff 4 1 1 2 7-9 4
Birkebeineren 4 1 1 2 6-8 4
Skarbøvik 4 1 0 3 6-9 3
Nesodden 4 0 2 2 5-11 2
Moss 5 0 0 5 5-16 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 18.00 Tornado Måløy - Florø 
Kl. 19.00 Stryn - Årdal 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Varegg 6 4 1 1 20-9 13
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 6 1 1 4 5-33 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

4. divisjon 

Kl. 18.00 Kaupanger - Fjøra 
Kl. 19.00 Høyang - Balestrand
Kl. 19.00 Sandane - Jølster 
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Dale 
Kl. 20.00 Skavøypoll - Eid 

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 5 2 0 3 7-13 6
Dale 4 1 2 1 6-6 5
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Breimsbygda - Hyen 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 2 1 1 0 6-2 4
Stadlandet 1 1 0 0 5-0 3
Breimsbygda 1 1 0 0 5-3 3
Skavøypoll 2 2 1 0 1 5-9 3
Oppstryn 2 0 1 1 4-5 1
Flatraket /Selje 2 1 0 0 1 3-5 0
Hyen 1 0 0 1 2-6 0


15.05 Etterlyser påmelding av jentelag til Eid-cup



Eid IL Fotball ønskjer fleire jentelag til Eid-cup. Håpar derfor at nokre jentelag hiv seg rundt og melder på sine lag. 

Lag i guteklassa er også sjølvsagt velkomne. 

TA KONTAKT SNARAST MED BJØRN TOTLAND PÅ TLF 907 71 263.

15.05 Resultat kampar i dag, onsdag 15. mai 


Odd Anders Vie i bortekampen mot Skavøypoll 6. mai 2007. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 

Førde 2 - Florø 2  3-0 (1-0)
1-0 Odd Anders Vie (22. min)
2-0 Sondre Holsen Kyte (76. min)
3-0 Daniel Kvalvågnes (90. min+1)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 5 4 1 0 16-7 13
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 5 2 0 3 7-13 6
Dale 4 1 2 1 6-6 5
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

5. divisjon avdeling 1

Gaular - Hyllestad/Dale 2   2-3


Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 2 1 0 1 8-8 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 4-5 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Gaular 3 0 0 3 5-13 0

15.05 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1353 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


15.05 Kampar i dag, onsdag 15. mai 


Daniel Kvalvågnes og Førde 2 møter i dag Florø 2 på heimebane. 
Storscoraren frå Naustdal har scora sju mål på fire kampar. 
Bildet er frå kretskampen mot Team Søre 31. mars 2012, 
der Kvalvågnes scora seks mål i fyrste omgang. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 

Kl. 19.00 Førde 2 - Florø 2

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 4 3 1 0 13-7 10
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Dale 4 1 2 1 6-6 5
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

5. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Gaular - Hyllestad/Dale 2


Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 2 1 0 1 8-8 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

14.05 Resultat kampar i dag, tysdag 14. mai 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Lærdal - Bjørn 1-6

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 3 2 1 0 9-3 7
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 2 1 0 1 8-8 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Jølster 2  5-2
Jotun - Sogndal 4  4-1
Vik/Syril 2 - Balestrand 2  2-4

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Svelgen 4-1
Førde 3 - Førde 4  4-0 
Tempo - Atløy  6-1

14.05 Status tabellkonkurransen etter 4. serierunde


Sandane ligg på 2. plass i 4. divisjon etter 4. serierunde. 
På bildet jublar Sandane etter scoring borte mot Eid 27. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Gunnar Balsnes leiar suverent haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 4. serierunde. Balsnes stikk dermed av med fire flax-lodd som er 1. premien etter 4 serierundar. Balsnes leiar konkurransen føre Jan Tore Slinde og Arve Lote.  

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 4. serierunde:
1. Førde 2 4 3 1 0 13-7 10
2. Sandane 4 3 0 1 12-6 9
3. Eid 4 3 0 1 10-5 9
4. Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
5. Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
6. Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
7. Dale 4 1 2 1 6-6 5
8. Jølster 4 1 2 1 5-6 5
9. Høyang 4 1 1 2 12-8 4
10. Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
11. Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
12. Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Gunnar Balsnes 10 4
2 Jan Tore Slinde 18 4
3 Arve Lote 18 3
4 Ole Martin Eide 18 3
5 Øystein Aabrekk 18 3
6 Elias Storevik Tvinnereim 18 2
7 Jan Ove Møll 18 2
8 Harald Vartdal 19 4
9 Daniel Lotsberg 20 5
10 Eirik Endestad 20 3
11 Edvard Nordang 20 2
12 Tor Hafsås 20 2
13 Richard Nes 20 1
14 Kristian Lefdal 20 0
15 Jostein Sandøy 22 5
16 Asgeir Årdal 22 4
17 Geir Roger Leirvåg 22 4
18 Kåre Selseng 22 4
19 Øystein Wilkensen 22 4
20 Odd-Harald Heggen 22 3
21 Ole Martin Rotihaug 22 3
22 Dag Ådne Hatlevoll 22 2
23 Maria Storevik 22 2
24 Reidar Balsnes 22 2
25 Benny Rivedal 22 0
26 Robert Kjønås 24 4
27 Edgar Flo 24 3
28 Erik Fossnes 24 3
29 Jo Inge Skålbones 24 3
30 Odd Gunnar Måren 24 3
31 Vegard Rangsæter 24 3
32 Geir Igelkjøn 24 2
33 Geir Loneland 24 2
34 Gjert Nygård 24 2
35 Knut-Atle Krossøy 24 2
36 Mathias Helgheim 24 2
37 Morten Bakken 24 2
38 Solfrid Bjørkum 24 2
39 Knut Olav Halseth 24 1
40 Magnus Sævik 24 1
41 Oliver Rotihaug 24 1
42 Olve Theodor Øvstetun 24 1
43 Rune Totland 24 1
44 Sjur Gimmestad 24 1
45 Alf Tore Nilsen 24 0
46 Andreas Bjørhovde Heggedal 24 0
47 Fredrik Sårheim 25 2
48 Leander Bøe Bakken 25 1
49 Gunnar Atle Vereide 26 4
50 Kay Rune Solheim 26 4

Sjå heile lista etter 4. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


14.05 Kampar i dag, tysdag 14. mai 



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Kl. 20.00 Lærdal - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Bjørn 2 1 1 0 3-2 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 1 1 0 0 7-2 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Jølster 2
Kl. 19.00 Jotun - Sogndal 4
Kl. 20.00 Vik/Syril 2 - Balestrand 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Svelgen 
Kl. 19.00 Førde 3 - Førde 4
Kl. 19.00 Tempo - Atløy

13.05 Resultat kampar i dag, måndag 13. mai 


Anders Karlsen og Ruben Kullsveen jublar etter at Anders Karlsen 
utlikna til 2-2 mot Hornindal drøye fem minutt før pause. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Radøy/Manger 10-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Varegg 6 4 1 1 20-9 13
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Sogndal 2 6 3 1 2 17-7 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 6 1 1 4 5-33 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

3. divisjon kvinner 
Sogndal - Florø 2-1

Tabell 3. divisjon kvinner 
Sogndal 2 2 0 0 14-1 6
Stryn 2 2 0 0 6-1 6
Breimsbygda /Sandane 2 1 1 0 7-2 4
Kaupanger 2 1 1 0 0 4-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Eid 1 0 0 1 0-2 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

4. divisjon  
Førde 2 - Dale 3-3 

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 4 3 1 0 13-7 10
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Dale 4 1 2 1 6-6 5
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

5. divisjon avdeling 1
Syril - Veitastrond 1-2
Årdal 2 - Anga  5-3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 3 1 1 1 6-5 4
Bjørn 2 1 1 0 3-2 4
Årdal 2 3 1 1 1 9-9 4
Anga 3 1 1 1 8-8 4
Lærdal 1 1 0 0 7-2 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Eid 2  2-4 (2-2)
0-1 Anders Karlsen (12. min)
1-1 Håvard Nygård (15. min)
2-1 Sturla Lødøen (26. min)
2-2 Anders Karlsen (38. min)
2-3 Sjølvmål, Adrian Grodås (53. min)
2-4 Wael Younis (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Loen 5-7

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Tambarskjelvar 3 2 1 0 11-3 7
Stryn 2 3 2 0 1 7-3 6
Eid 2 3 2 0 1 10-8 6
Hornindal 3 1 1 1 8-9 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Loen 3 1 1 1 10-14 4
Bremanger 3 1 0 2 4-7 3
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-13 0

13.05 Desse stiller lag i 7. divisjon 2013 


Jim Rune Skrede og Øystein Haugland under kampen 
Haugen-Eid 2 på Stårheim Stadion 15. juni 2004. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det er no klart at det blir fire lag i årets serie for 7'ar fotball i 7. divisjon. 

I tillegg til Haugen er det Vadheim, Norane og Viksdalen som stiller lag.

Det blir arrangert turneringar og kvar klubb arrangerar kvar si turnering. 

Vadheim - laurdag 1. juni
Norane - laurdag 15. juni
Haugen - laurdag 24. august
Viksdalen - laurdag 14. september

13.05 Kampar i dag, måndag 13. mai 


Hornindal møter i ettermiddag Eid 2 på heimebane. 
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 28. mai 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.30 Sogndal 2 - Radøy/Manger 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Varegg 6 4 1 1 20-9 13
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Sogndal - Florø 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Stryn 2 2 0 0 6-1 6
Breimsbygda /Sandane 2 1 1 0 7-2 4
Sogndal 1 1 0 0 12-0 3
Kaupanger 2 1 1 0 0 4-3 3
Jølster 2 0 1 1 3-6 1
Florø 1 0 0 1 3-4 0
Eid 1 0 0 1 0-2 0
Jotun /ÅTIL 2 0 0 2 0-17 0

4. divisjon  
Kl. 19.00 Førde 2 - Dale

Tabell 4. divisjon 
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Førde 2 3 3 0 0 10-4 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Dale 3 1 1 1 3-3 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Veitastrond
Kl. 19.00 Årdal 2 - Anga 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 2 1 1 0 5-3 4
Anga 2 1 1 0 5-3 4
Bjørn 2 1 1 0 3-2 4
Lærdal 1 1 0 0 7-2 3
Veitastrond 2 1 0 1 5-5 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Årdal 2 2 0 1 1 4-6 1
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Loen 
Kl. 19.30 Hornindal - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Tambarskjelvar 3 2 1 0 11-3 7
Stryn 2 3 2 0 1 7-3 6
Hornindal 2 1 1 0 6-5 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Eid 2 2 1 0 1 6-6 3
Bremanger 3 1 0 2 4-7 3
Loen 2 0 1 1 3-9 1
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 2-6 0
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0

12.05 Resultat kampar i dag, søndag 12. mai 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Odd Ballklubb 2-0 (1-0)

1-0 Malick Mane 43. min)
2-0 Eirik Bergum Skaasheim (81. min)

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 9 6 2 1 15-6 20
Viking 9 5 1 3 12-10 16
Brann 9 5 0 4 11-12 15
Rosenborg 8 4 2 2 15-8 14
Aalesund 8 4 2 2 14-11 14
Haugesund 9 4 2 3 10-10 14
Tromsø 9 3 4 2 15-10 13
Sarpsborg 08 9 3 4 2 10-14 13
Sogndal 9 3 3 3 12-15 12
Lillestrøm 8 3 2 3 12-11 11
Hønefoss BK 8 2 3 3 12-12 9
Start 9 2 3 4 13-16 9
Sandnes Ulf 9 2 3 4 7-10 9
Vålerenga 9 3 0 6 7-14 9
Odd Ballklubb 9 2 2 5 7-11 8
Molde 9 1 3 5 10-12 6

1. divisjon kvinner 
Kaupanger - Kongsvinger 1-5 (1-4) 

Mål Kaupanger: Elisabet Orrestad Nilsen 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Åsane Fotball Damer 4 3 1 0 11-5 10
Lyn Fotball 5 3 1 1 11-6 10
Grand Bodø 4 3 0 1 14-4 9
Fløya IF 5 3 0 2 14-8 9
Sarpsborg 08 5 3 0 2 13-8 9
Grei Kvinner Elite 4 3 0 1 9-5 9
Kongsvinger IL 4 2 0 2 11-10 6
Kaupanger IL 5 1 1 3 3-13 4
Fortuna Ålesund 4 0 2 2 3-5 2
Fart FL 4 0 1 3 1-15 1
Voss 4 0 0 4 1-12 0

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Askvoll/Holmedal 0-4 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal 3 1 2 0 8-4 5
Syril 2 1 1 0 5-3 4
Anga 2 1 1 0 5-3 4
Bjørn 2 1 1 0 3-2 4
Lærdal 1 1 0 0 7-2 3
Veitastrond 2 1 0 1 5-5 3
Kaupanger 2 3 1 0 2 3-6 3
Årdal 2 2 0 1 1 4-6 1
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Selje 2-2 (1-1)
Stryn 2 - Eikefjord 0-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 3 3 0 0 8-2 9
Tambarskjelvar 3 2 1 0 11-3 7
Stryn 2 3 2 0 1 7-3 6
Hornindal 2 1 1 0 6-5 4
Selje 3 1 1 1 4-5 4
Eid 2 2 1 0 1 6-6 3
Bremanger 3 1 0 2 4-7 3
Loen 2 0 1 1 3-9 1
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 2-6 0
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0

Det er også spelt to kampar i 3. divisjon avdeling 8
Sotra - Lyngbø 4-0 (2-0)
Voss - Varegg 1-4 (1-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Varegg 6 4 1 1 20-9 13
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Sotra SK 6 4 0 2 19-8 12
Lyngbø 6 4 0 2 14-13 12
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 6 0 0 6 4-18 0

12.05 Kampar i dag, søndag 12. mai 


Det blir i dag arrangert miniputturneringar rundt om i fylket. 
Bildet er turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012. 
Sjå bilder frå denne turneringa i Nordfjordhallen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Sogndal - Odd Ballklubb

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 8 5 2 1 13-7 17
Brann 8 5 0 3 11-10 15
Rosenborg 8 4 2 2 15-8 14
Aalesund 8 4 2 2 14-11 14
Sarpsborg 08 8 3 4 1 10-9 13
Viking 8 4 1 3 10-9 13
Lillestrøm 8 3 2 3 12-11 11
Haugesund 8 3 2 3 9-10 11
Tromsø 8 2 4 2 10-10 10
Hønefoss BK 8 2 3 3 12-12 9
Start 8 2 3 3 12-14 9
Sogndal 8 2 3 3 10-15 9
Vålerenga 8 3 0 5 7-13 9
Odd Ballklubb 8 2 2 4 7-9 8
Sandnes Ulf 8 2 2 4 7-10 8
Molde 8 1 2 5 10-12 5

1. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Kaupanger - Kongsvinger 

Tabell 1. divisjon kvinner 
Grand Bodø 4 3 0 1 14-4 9
Fløya IF 4 3 0 1 12-5 9
Åsane Fotball Damer 3 2 1 0 8-3 7
Lyn Fotball 4 2 1 1 8-5 7
Grei Kvinner Elite 3 2 0 1 7-4 6
Sarpsborg 08 4 2 0 2 8-8 6
Kaupanger IL 4 1 1 2 2-8 4
Kongsvinger IL 3 1 0 2 6-9 3
Fortuna Ålesund 3 0 2 1 2-3 2
Fart FL 3 0 1 2 1-10 1
Voss 3 0 0 3 0-9 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Kaupanger 2 - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 2 1 1 0 5-3 4
Anga 2 1 1 0 5-3 4
Bjørn 2 1 1 0 3-2 4
Lærdal 1 1 0 0 7-2 3
Kaupanger 2 2 1 0 1 3-2 3
Veitastrond 2 1 0 1 5-5 3
Askvoll/Holmedal 2 0 2 0 4-4 2
Årdal 2 2 0 1 1 4-6 1
Hyllestad /Dale 2 1 0 0 1 1-3 0
Gaular 2 0 0 2 3-10 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Tambarskjelvar - Selje
Kl. 17.00 Stryn 2 - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Tambarskjelvar 2 2 0 0 9-1 6
Stryn 2 2 2 0 0 7-1 6
Eikefjord 2 2 0 0 6-2 6
Hornindal 2 1 1 0 6-5 4
Eid 2 2 1 0 1 6-6 3
Selje 2 1 0 1 2-3 3
Bremanger 3 1 0 2 4-7 3
Loen 2 0 1 1 3-9 1
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 2-6 0
Florø 3 3 0 0 3 3-8 0

Det blir også spelt to kampar i 3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Sotra - Lyngbø
Kl. 18.00 Voss - Varegg 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 5 0 0 5 3-14 0

Miniputturneringar
Bjørn, Dale, Vik, Sandane, Tambarskjelvar, Skavøypoll og Stryn 

11.05 Resultat kampar i dag, laurdag 11. mai 


Tornado Måløy vann i dag 4-1 borte mot Bjarg, medan Stryn tapte 1-0 borte mot Florø, Bildet er frå cupkampen TMFK-Stryn 1. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Skarbøvik - Førde  1-3 (0-1)

2. divisjon kvinner 4

Kl. 14.00 Sandviken 2 - Førde

3. divisjon avdeling 8 
Florø - Stryn 1-0 (1-0)
Vik - Tertnes 1-4 (0-3)
Årdal - Vadmyra 2-3 (2-3)
Bjarg - Tornado Måløy 2-4 (0-2)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 6 4 2 0 21-8 14
Tertnes 6 4 1 1 11-7 13
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Vadmyra 6 3 1 2 16-11 10
Tornado Måløy 6 3 1 2 10-9 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 6 2 1 3 15-16 7
Bjarg 6 2 1 3 8-12 7
Stryn 6 1 1 4 7-8 4
Vik 6 1 1 4 7-15 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 5 0 0 5 3-14 0

Resultata er henta frå Firda si Live-oppdatering.

11.05 Kampar i dag, laurdag 11. mai 


Øystein Myrkaskog og Førde møter i dag Skarbøvik på bortebane. 
Bildet er frå kampen mellom Firdalaget og Brann i Florø 14. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Skarbøvik - Førde

2. divisjon kvinner 4

Kl. 14.00 Sandviken 2 - Førde

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 15.00 Florø - Stryn 
Kl. 15.00 Vik - Tertnes
Kl. 16.00 Årdal - Vadmyra
Kl. 16.00 Bjarg - Tornado Måløy 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Florø 5 3 2 0 20-8 11
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Tertnes 5 3 1 1 7-6 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Vadmyra 5 2 1 2 13-9 7
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 5 2 1 2 13-13 7
Tornado Måløy 5 2 1 2 6-7 7
Bjarg 5 2 1 2 6-8 7
Stryn 5 1 1 3 7-7 4
Vik 5 1 1 3 6-11 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 5 0 0 5 3-14 0

10.05 Resultat kampar i dag, fredag 10. mai 


Øystein Aabrekk gav Eid leiinga 1-0 heime mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Voss - Sogndal 2  0-4 (0-2)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Florø 5 3 2 0 20-8 11
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Tertnes 5 3 1 1 7-6 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Vadmyra 5 2 1 2 13-9 7
Sogndal 2 5 2 1 2 7-5 7
Årdal 5 2 1 2 13-13 7
Tornado Måløy 5 2 1 2 6-7 7
Bjarg 5 2 1 2 6-8 7
Stryn 5 1 1 3 7-7 4
Vik 5 1 1 3 6-11 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 5 0 0 5 3-14 0

4. divisjon 
Eid - Høyang 2-1 (1-1)
1-0 Øystein Aabrekk (18. min)
1-1 Kristoffer Kalstad (40. min)
2-1 Anders Midthjell (58. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra - Sandane  1-2 (1-0)
Florø 2 - Skavøypoll 1-2 (1-0)
Balestrand - Kaupanger 2-1 (1-1)

Tabell 4. divisjon 
Sandane 4 3 0 1 12-6 9
Førde 2 3 3 0 0 10-4 9
Eid 4 3 0 1 10-5 9
Fjøra 4 2 1 1 7-5 7
Skavøypoll 4 2 1 1 9-10 7
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 4 1 1 2 12-8 4
Dale 3 1 1 1 3-3 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Balestrand 4 1 0 3 4-11 3
Kaupanger 4 0 0 4 1-8 0

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Flatraket/Selje 2  5-3 (0-2)

10.05 SISTE FRIST FOR Å MELDE PÅ LAG TIL EID-CUP



Eid IL Fotball inviterer lag i aldersgrupper G06-G16 og J06-J16 til 
turnering på Eid 25. og 26 mai 2013. 

Vi kan tilby gode baneforhold og fasilitetar, og håper det fristar å bli 
med på Cup sentralt i Nordfjord. 

Eid-Cup skal være eit smidig arrangement der vi delar inn i klassevise 
kampar. Med dette unngår vi lengre ventetid mellom kampane.
 
Kvar klasse får dermed også avvikla kampane sine i løpet av ein dag. 

Alle laga spelar 5 vs 5 kampar. Det blir minimum 3 kampar på kvart lag. 
I aldersklassene 13 år og oppover, vert det også sluttspel. 

Speletida for aldersklassene 6-10 år er ein omgang a 18 minutt. For 
aldersklassene 11-16 år, 22 minutt a ein omgang. Maks antall spelarar 
pr. lag er 10 stk. 

Eid fotball sine seniorlag vil delta som dommarar og være til stades for 
store og små under turneringa. 

Vi håpar at ditt lag vil delta på Eid-Cup, og gjere dette til ein årleg 
happening for born og vaksne. 

Eid ldrettslag fyller i år 150 år. Jubileums turneringa på Eid blir difor 
krydra med overraskingar :)

Turneringa kostar kr 750.- pr. deltakande lag, og kr 150.- for kvar enkelt 
speler påmeldt. 

Påmelding skjer til klubbutviklar Bjørn Totland ved å sende ein e-post til 
post@eidfotball.no. Ring gjerne ved spørsmål 907 71 263. 

Påmeldingsfristen er 10. mai 2013. Følg oss også på www.eidfotball.no 
eller på facebook under Eid fotball.

10.05 Kampar i dag, fredag 10. mai 


Sandane møter i ettermiddag Fjøra på Fosshaugane Campus. 
Bildet er frå seieren borte mot Eid 27. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 19.00 Voss - Sogndal 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Florø 5 3 2 0 20-8 11
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Tertnes 5 3 1 1 7-6 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Vadmyra 5 2 1 2 13-9 7
Årdal 5 2 1 2 13-13 7
Tornado Måløy 5 2 1 2 6-7 7
Bjarg 5 2 1 2 6-8 7
Stryn 5 1 1 3 7-7 4
Sogndal 2 4 1 1 2 3-5 4
Vik 5 1 1 3 6-11 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 4 0 0 4 3-10 0

4. divisjon 
Kl. 19.00 Balestrand - Kaupanger 
Kl. 19.00 Eid - Høyang 
Kl. 19.00 Fjøra - Sandane 
Kl. 19.00 Florø 2 - Skavøypoll 

Tabell 4. divisjon 
Førde 2 3 3 0 0 10-4 9
Fjøra 3 2 1 0 6-3 7
Sandane 3 2 0 1 10-5 6
Eid 3 2 0 1 8-4 6
Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 3 1 1 1 11-6 4
Dale 3 1 1 1 3-3 4
Skavøypoll 3 1 1 1 7-9 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Kaupanger 3 0 0 3 0-6 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Flatraket/Selje 2

09.05 Resultat kampar i dag, torsdag 9. mai 


Stryn vann i ettermiddag 4-1 heime mot Bjarg. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Kvinner 
Førde - Åsane  1-1 (0-1) 1-3 etter ekstraomgangar
Mål Førde: Kristine Hilde

Tippeligaen 
Lillestrøm - Sogndal 2-2 (0-2)
Mål Sogndal: Hannu Patronen og Gustav Valsvik

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Bjarg 4-1 (1-1)

1-0 Oddne Årdal (14. min)
1-1 Daniel Strand (18. min)
2-1 Petter Hammer (73. min)
3-1 Stian Sandal (82. min)
4-1 Karl Erik Aarsheim (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tornado Måløy - Sotra 2-1 (2-0)
Vadmyra - Florø 4-4 (2-2)
Radøy/Manger - Årdal 1-0 (0-0)
Lyngbø - Vik 4-0 (1-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Lyngbø 5 4 0 1 14-9 12
Florø 5 3 2 0 20-8 11
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Tertnes 5 3 1 1 7-6 10
Sotra SK 5 3 0 2 15-8 9
Vadmyra 5 2 1 2 13-9 7
Årdal 5 2 1 2 13-13 7
Tornado Måløy 5 2 1 2 6-7 7
Bjarg 5 2 1 2 6-8 7
Stryn 5 1 1 3 7-7 4
Sogndal 2 4 1 1 2 3-5 4
Vik 5 1 1 3 6-11 4
Radøy/Manger 5 1 1 3 3-23 4
Voss 4 0 0 4 3-10 0

09.05 Kampar i dag, torsdag 9. mai 


Håkon Skjerven og Vik spelar i dag bortekamp mot Lyngbø. 
Bildet er frå kampen Stryn-Vik 28. juli 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM Kvinner 
Kl. 15.00 Førde - Åsane

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Lillestrøm - Sogndal 

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 7 5 1 1 12-5 16
Rosenborg 8 4 2 2 15-8 14
Aalesund 7 4 2 1 13-7 14
Viking 7 4 0 3 10-9 12
Brann 7 4 0 3 9-10 12
Lillestrøm 7 3 1 3 10-9 10
Tromsø 8 2 4 2 10-10 10
Sarpsborg 08 7 2 4 1 7-7 10
Haugesund 7 3 1 3 9-10 10
Start 7 2 3 2 12-12 9
Hønefoss BK 8 2 3 3 12-12 9
Vålerenga 8 3 0 5 7-13 9
Sandnes Ulf 7 2 2 3 5-7 8
Sogndal 7 2 2 3 8-13 8
Odd Ballklubb 7 2 1 4 6-8 7
Molde 7 0 2 5 6-11 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Sotra
Kl. 14.00 Vadmyra - Florø
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Årdal 
Kl. 15.00 Lyngbø - Vik 
Kl. 16.00 Stryn - Bjarg 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 4 3 1 0 16-4 10
Varegg 5 3 1 1 16-8 10
Tertnes 5 3 1 1 7-6 10
Sotra SK 4 3 0 1 14-6 9
Lyngbø 4 3 0 1 10-9 9
Årdal 4 2 1 1 13-12 7
Bjarg 4 2 1 1 5-4 7
Vadmyra 4 2 0 2 9-5 6
Vik 4 1 1 2 6-7 4
Tornado Måløy 4 1 1 2 4-6 4
Sogndal 2 4 1 1 2 3-5 4
Stryn 4 0 1 3 3-6 1
Radøy/Manger 4 0 1 3 2-23 1
Voss 4 0 0 4 3-10 0

08.05 Resultat kampar i dag, onsdag 8. mai 


Sindre Otneim jublar etter å ha gitt Stadlandet leiinga 1-0. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Stryn - Jølster 4-1 (2-1)

1-0 Miriam Lefdal (12. min)
1-1 Siren Heggheim Nilsen, straffe (40. min)
2-1 Sofie Lunde (45. min)
3-1 Miriam Lefdal (83. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (90. min)

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Florø 3  1-0 (0-0)
1-0 Tom Hem (90. min)

6. divisjon avdeling 1
Jølster 2 - Jotun  3-4 

6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Skavøypoll 2  5-0 (1-0)

1-0 Sindre Otneim (24. min)
2-0 Sindre Otneim 53. min)
3-0 Andreas Losnegard (61. min)
4-0 Kai Arne Otneim (68. min)
5-0 Andreas Losnegard (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

08.05 Proffveka i Stryn 5.-9. august 2013


Julian Hove tar armhevingar under Proffveka 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

Topp treningsveke for spelarar mellom 13 og 16 år måndag 5. august til fredag 9. august 2013. 

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13
og 16 år (fødd 2000 – 1997) som ynskjer å satse på fotballen! 

Maksimalt 72 utespelarar (36 gutar og 36 jenter) og 12 keeperar vert
plukka ut til å delta gjennom innsende søknadar !
 
Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevjast for å bli ein topp fotballspelar.

HOVEDTRENARAR FOR PROFFVEKA I STRYN 2013
• Paul Lever (tidl. akademitrenar i Liverpool, jobbar no for det engelske fotballforbundet FA)
• Brad Douglas (Australier som er sjef for Coerver Coaching Europa)
• Gunnar Norebø (tidl. Tippeligaspelar for Brann, tidl. trenar for Lørenskog i 2.div)
• Stig Nord (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal , og tidl. trenar for både
Sogndal og Førde)
• Tommy Øren (tidl. Tippeligaspelar for Sogndal og HamKam, no t
alent utviklar i Sogndal)
• Johann Sigurdsson (trenar III) 
• Dagmund Evebø (trenar III)
• Jon-Terje Tjellaug (trener II)
• Terje Skjeldestad Keeperskule

Les meir om Proffveka i Stryn på Stryn Fotball sine nettsider.
 



Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.  


Roar Wold var instruktør under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


08.05 Marthe Gjerde Stølen debuterte på J16-landslaget


Marthe Gjerde Stølen var med på Sogn sitt lag i Bylagsserien 2011.
Bildet er 3. runde i Bylagsserien på Eid Idrettspark 4. desember 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne runden i Bylagsserien.

Marthe Gjerde Stølen debuterte i går ettermiddag med flagget på brystet då Norge J16 tapte 3-2 borte mot Italia. Gjerde kom inn som innbyttar for Ida Norstrøm eit stykke ut i 2. omgang. 

Italia - Norge 3-2 (1-0)
1-0 Martina Ceccarelli (3. min)
1-1 Marit Bratberg Lund, straffe (45. min)
2-1 Giulia Pezzotta (51. min)
3-1 Anila Zazzera (72. min)
3-2 Nora Eide Lie (80. min)

Norge: 
Ida Norstrøm (Marte Gjerde Stølen 61. min)
Ragnhild Reite (Ida Nordlund Rønning 12. min)
Julie Larsen
Mariken Kleppe
Marit Bratberg Lund
Cecilie Dekkerhus
Kristin Ramde Tveit (Karoline Haugland 29. min)
Marie Dølvik Markussen (Nora Eide Lie 54. min)
Bianca Skjønhaug (Sandra Simonsen 34. min)
Vilde Fjelldal (Ingrid Kvernvolden 61. min)
Nora Hanssen


08.05 Kampar i dag, onsdag 8. mai 


Stadlandet vann 2-0 heime mot Hornindal 3. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Stryn - Jølster 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Bremanger - Florø 3

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jølster 2 - Jotun

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.30 Stadlandet - Skavøypoll 2

07.05 SISTE FRIST FOR Å MELDE PÅ LAG TIL EID-CUP



Eid IL Fotball inviterer lag i aldersgrupper G06-G16 og J06-J16 til 
turnering på Eid 25. og 26 mai 2013. 

Vi kan tilby gode baneforhold og fasilitetar, og håper det fristar å bli 
med på Cup sentralt i Nordfjord. 

Eid-Cup skal være eit smidig arrangement der vi delar inn i klassevise 
kampar. Med dette unngår vi lengre ventetid mellom kampane.
 
Kvar klasse får dermed også avvikla kampane sine i løpet av ein dag. 

Alle laga spelar 5 vs 5 kampar. Det blir minimum 3 kampar på kvart lag. 
I aldersklassene 13 år og oppover, vert det også sluttspel. 

Speletida for aldersklassene 6-10 år er ein omgang a 18 minutt. For 
aldersklassene 11-16 år, 22 minutt a ein omgang. Maks antall spelarar 
pr. lag er 10 stk. 

Eid fotball sine seniorlag vil delta som dommarar og være til stades for 
store og små under turneringa. 

Vi håpar at ditt lag vil delta på Eid-Cup, og gjere dette til ein årleg 
happening for born og vaksne. 

Eid ldrettslag fyller i år 150 år. Jubileums turneringa på Eid blir difor 
krydra med overraskingar :)

Turneringa kostar kr 750.- pr. deltakande lag, og kr 150.- for kvar enkelt 
speler påmeldt. 

Påmelding skjer til klubbutviklar Bjørn Totland ved å sende ein e-post til 
post@eidfotball.no. Ring gjerne ved spørsmål 907 71 263. 

Påmeldingsfristen er 10. mai 2013. Følg oss også på www.eidfotball.no 
eller på facebook under Eid fotball.

07.05 Gustav Valsvik med i bruttotroppen til U21-EM 


Sogndal jublar etter scoring heime mot Vålerenga 5. november. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Gustav Valsvik er ein av 40 spelarar som er med i Norge sin bruttotropp før U21-EM i Israel i juni. Dei 23 spelarane som skal representere Norge i U21-sluttspelet i Israel blir plukka ut frå denne troppen.  

Bruttotroppen: 
Yann-Erik de Lanlay - Viking FK
Jo Inge Berget - Molde FK
Valon Berisha - Red Bull Salzburg
Mathis Bolly - Fortuna Dusseldorf
Torgeir Børven - Vålerenga Fotball
Magnus Wolff Eikrem - Molde FK
Omar Elabdellaoui - Eintrach Braunschwig
Alexander Groven - Hønefoss BK
Vegar Eggen Hedenstad - SC Freiburg
Markus Henriksen - AZ Alkmaar
Abdissalam Ibrahim - Strømsgodset Toppfotball
Eirik Johansen - Scunthorpe United FC
Remi Johansen - Tromsø IL
Stefan Johansen - Strømsgodset Toppfotball
Flamur Kastrati - FC Erzgebirge Aue
Muhamed Keita - Strømsgodset Toppfotball
Joshua King - Blackburn Rovers
Gudmund Taksdal Kongshavn - Vålerenga Fotball
Anders Konradsen - Rennes TA
Anders Kristiansen - Bryne FK
Kristoffer Knudsen Larsen - SK Brann
Martin Linnes - Molde FK
Brede Mathias Moe - Rosenborg BK
Mushaga Bakenga - Club Brugge
Håvard Nielsen - Red Bull Salzburg
Håvard Nordtveit - Borussia Mönchengladbach
Ørjan Håskjold Nyland - Molde FK
Arild Østbø - Strømmen IF
Marcus Pedersen - Odense BK
Stian Ringstad - Lillestrøm SK
Thomas Rogne - Celtic FC
Fredrik Semb Berge - Odd
Harmeet Singh - Feyenoord
Jørgen Skjelvik - Kalmar FF
Stefan Strandberg - Rosenborg BK
Jonas Svensson - Rosenborg BK
Jonathan Tollås Nation - Aalesunds FK
Fredrik S. Ulvestad - Aalesunds FK
Gustav Valsvik - Sogndal IL
Simen Wangberg - SK Brann

07.05 Resultat kampar i dag, tysdag 7. mai 



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Breimsbygda/Sandane - Jotun/ÅTIL  5-0 (3-0)
Mål Breimsbygda/Sandane: Kristin Myklebust (2) Katrine Viktoria Hole (2) og Eli Kristin Arnestad

4. divisjon 
Jølster - Sogndal 3   3-2 (3-1)


Tabell 4. divisjon 
Førde 2 3 3 0 0 10-4 9
Fjøra 3 2 1 0 6-3 7
Sandane 3 2 0 1 10-5 6
Eid 3 2 0 1 8-4 6
Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
Jølster 4 1 2 1 5-6 5
Høyang 3 1 1 1 11-6 4
Dale 3 1 1 1 3-3 4
Skavøypoll 3 1 1 1 7-9 4
Sogndal 3 4 1 0 3 9-13 3
Kaupanger 3 0 0 3 0-6 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Veitastrond  3-1

6. divisjon avdeling 1

Hafslo - Vik/Syril 2   1-3 
Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 4

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Florø 4  1-3
Førde 4 - Svelgen 4-1 
Tempo - Førde 3  2-3

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Sandane 2  0-0 (0-0)

07.05 Status tabellkonkurransen etter 3. serierunde


Daniel Kvalvågnes og Førde 2 toppar tabellen etter 3. serierunde. 
Bildet er frå kretskampen mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Maria Storevik leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 3. serierunde. Storevik leiar konkurransen føre Frank-Jonny Torheim og Benny Rivedal. 

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 3. serierunde:
1 Førde 2 3 3 0 0 10-4 9
2 Fjøra 3 2 1 0 6-3 7
3 Sandane 3 2 0 1 10-5 6
4 Eid 3 2 0 1 8-4 6
5 Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
6 Høyang 3 1 1 1 11-6 4
7 Dale 3 1 1 1 3-3 4
8 Skavøypoll 3 1 1 1 7-9 4
9 Sogndal 3 3 1 0 2 7-10 3
10 Jølster 3 0 2 1 2-4 2
11 Kaupanger 3 0 0 3 0-6 0
12 Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

Stilling tabellkonkurransen etter 3. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Maria Storevik 14 5
2 Frank-Jonny Torheim 16 5
3 Benny Rivedal 18 4
4 Arve Lote 18 3
5 Tor Hafsås 18 3
6 Gunnar Balsnes 18 2
7 Odd-Harald Heggen 20 5
8 Edvard Nordang 20 4
9 Elias Storevik Tvinnereim 20 4
10 John-Martin Vederhus 20 4
11 Per Michael Frichsen 20 4
12 Andreas Bjørhovde Heggedal 20 3
13 Olve Theodor Øvstetun 20 3
14 Asle Knut Gangeskar 22 5
15 Ole Martin Rotihaug 22 4
16 Rune Totland 22 4
17 Sjur Gimmestad 22 4
18 Åsmund Ommedal 22 4
19 Eirik Tolaas 22 3
20 Jan Ove Møll 22 3
21 Kristoffer Ryland 22 3
22 Mathias Helgheim 22 3
23 Oddfrid Mjellem 22 2
24 Runar Hove 22 2
25 Brynjar Myklebust 24 4
26 Kristian Lefdal 24 4
27 Adrian Helgheim 24 3
28 Arne Helgheim 24 3
29 Elin Helgheim 24 3
30 Christian Helgheim 24 2
31 Håkon Jonar Skjerven 24 2
32 Eli Anne Dvergsdal 24 1
33 Egil Haugland 25 3
34 Harald Vartdal 25 0
35 Knut Olav Halseth 26 4
36 Marita Berget Alsaker 26 4
37 Alf Tore Nilsen 26 3
38 Morten Bakken 26 3
39 Øystein Aabrekk 26 3
40 Øyvind Sægrov 26 3
41 Bjørn Totland 26 2
42 Gjert Nygård 26 2
43 Odd Eriksen 26 2
44 Ole Morten Kvam 26 2
45 Richard Nes 26 2
46 Svein Arne Høyheim 26 2
47 Ole Martin Eide 26 1
48 Reidar Balsnes 26 1
49 Eirik Endestad 26 0

Sjå heile lista etter 3. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


07.05 Kampar i dag, tysdag 7. mai 


Kurt Heggestad og Veitastrond møter i dag Kaupanger 2 på bortebane.
 Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll 25. april 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 18.30 Breimsbygda/Sandane - Jotun/ÅTIL

4. divisjon 
Kl. 19.00 Jølster - Sogndal 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Veitastrond 

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 4
Kl. 19.00 Hafslo - Vik/Syril 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Florø 4
Kl. 19.00 Førde 4 - Svelgen 
Kl. 19.00 Tempo - Førde 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Sandane 2

06.05 Resultat kampar i dag, måndag 6. mai 


Ingrid Hagen og Guro Hauge scora Kaupanger 2 sine mål mot Florø. 
Foto: Kaupanger Fotball

Her er oversikten over resultata dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 - Varegg 1-1 (1-0)
Mål Sogndal 2: Magnes Stamnestrø 

3. divisjon kvinner 

Florø - Kaupanger 2  3-4 (2-2)
0-1 Guro Hauge
1-1 Helle Bang-Olsen
1-2 Sjølvmål
2-2 Mari Sørstrand Æsøy
2-3 Ingrid Hagen
2-4 Ingrid Hagen
3-4 Sigrid Hopen Eliasson

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Årdal 2  2-2 
Bjørn - Syril  2-2 

5. divisjon avdeling 2

Tornado Måløy 2 - Eikefjord  0-3 (0-1)
0-1 Frode Fjørstad (24. min)
0-2 Andreas Hopen (53. min)
0-3 Marius Ghiorghita (58. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

06.05 Kampoppsett 3. runde NM menn 2013


Sogndal vann komfortabelt mot Tornado Måløy i 1. runde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kampoppsettet for 3. runde i NM Menn 2013 er no klart. 

Sogndal som er det einaste laget som er vidare frå Sogn og Fjordane er sett opp med heimekamp mot Ull/Kisa. Denne kampen blir spelt på Fosshaugane Campus onsdag 29. mai klokka 18.00. 

Onsdag 29. mai kl. 18.00: 
Kvik Halden – Lillestrøm
Asker – Vålerenga
ODD – Sandefjord
Viking – Bryne
Vard Haugesund – FK Haugesund
Brann – Mjøndalen
Sogndal – Ull/Kisa
Hødd – Molde
Ranheim – Aalesund
Levanger – Rosenborg
Bodø/Glimt – Elverum
Tromsø – Follo
Alta – Hønefoss 

Torsdag 30. mai kl. 18.00:
Stabæk- Fredrikstad
Kongsvinger – HamKam
Flekkerøy – Start

06.05 Kampar i dag, måndag 6. mai 


Helge Refvik og Tornado Måløy 2 møter i dag Eikefjord på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 29. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8

Kl. 17.00 Sogndal 2 - Varegg 

3. divisjon kvinner 

Kl. 19.00 Florø - Kaupanger 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Årdal 2
Kl. 19.00 Bjørn - Syril  

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Eikefjord

05.05 TMFK Akademi G99 tapte mot Sogndal Akademi


Bak frå venstre: Torjus Ødegård (Skavøypoll IL), Svein-Arne Volle (Tornado Måløy FK), Fridjon Mortensen (Tornado Måløy FK), Runar Naustdal (Eid IL), Sindre Hafsås (Eid IL), Magnus Reksnes (Eid IL), Sebastian Grøttå (Selje IL), Elias Høstland (Selje IL)
Framme frå venstre: Eivind-Rune Flataker (Skavøypoll IL), Christoffer Skår (Eid IL), Tobias Aase (Tornado Måløy FK), Preben Halnes (Tornado Måløy FK), Øyvind Langeland (Bremanger IL), Andreas Forthun (Tornado Måløy FK), Haakon Christensen (Tornado Måløy FK), Daniel Steinagard (Tornado Måløy FK) 
Foto: Kåre Bakke


Tornado Måløy Akademi G99 spelte i dag kamp mot Sogndal G99 Akademi på Fosshaugane Campus. 

Tornado Måløy Akademi fekk ein dårlig start på kampen og låg under 3-0 til pause. I andre omgangen heva laget med spelarar frå Ytre Nordfjord seg og hindra Sogningane i å score fleire mål. 

Sogndal Akademi G99 - Tornado Måløy Akademi G99  3-0 (3-0)

05.05 Resultat kampar i dag, søndag 5. mai 


Stryn sitt damelag jublar etter scoring borte mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Brann 3-1 (1-0)

1-0 Azar Karadas (25. min)
2-0 Malick Mane (49. min)
3-0 Malick Mane (85. min)
3-1 Amin Askar (90. min)

1. divisjon kvinner 
Grand Bodø - Kaupanger 6-0 (3-0)

2. divisjon kvinner 
Klepp 2 - Førde  4-0

3. divisjon kvinner 
Eid - Stryn 0-2 (0-1)
0-1 Mia Sæbø (26. min)
0-2 Ingrid Øvreberg (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

4. divisjon 
Førde 2 - Skavøypoll 5-2 (1-1)

5. divisjon avdeling 1
Gaular - Anga 1-3

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Tambarskjelvar 1-3 
0-1 Bjørnar Landsverk (27. min)
1-1 Przemyslav Petrynski (31. min)
1-2 Iben Munkvoll (79. min)
1-3 Iben Munkvoll (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Selje - Bremanger 2-0 (2-0)
1-0 Joachim Refvik (19. min)
2-0 Are Berstad (45. min)

Hornindal - Loen 3-3 

05.05 Kampar i dag, søndag 5. mai 


Eid sitt damelag sesongopnar i dag med heimekamp mot Stryn. 
På bildet jublar Eid etter scoring i treningskampen mot Hødd 7. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 19.00 Sogndal - Brann 

1. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Grand Bodø - Kaupanger 

2. divisjon kvinner 
Kl. 17.00 Klepp 2 - Førde

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Eid - Stryn 

4. divisjon 
Kl. 15.00 Førde 2 - Skavøypoll 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Gaular - Anga 

5. divisjon avdeling 2

Kl. 13.00 Selje - Bremanger 
Kl. 15.00 Eid 2 - Tambarskjelvar 
Kl. 15.00 Hornindal - Loen 

04.05 Resultat kampar i dag, laurdag 4. mai 


Tord Hovden scora for Florø i dagens 9-0 seier mot Radøy/Manger. 
Bildet er frå kampen mellom Stryn 2 og Florø 2 17. september 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultat frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
UTSETT Førde - Birkebeineren 

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Voss 3-0 (1-0)
1-0 Christian Stedje (20. min)
2-0 Preben Strypet (61. min)
3-0 Christian Stedje (85. min)

Florø - Radøy/Manger 9-0 (5-0)
1-0 Aksel Bauge (8. min)
2-0 Kristoffer Ryland (20. min)
3-0 Runar Hove (28. min)
4-0 Stefan Aase, straffe (42. min)
5-0 Stefan Aase (45. min)
6-0 Kim Vik (52. min)
7-0 Christer Husa (61. min)
8-0 Kim Vik (63. min)
9-0 Tord Hovden (90. min)

Vik - Tornado Måløy 0-1 (0-0)
0-1 Joachim Raknes Forthun (48. min)

Tertnes - Lyngbø 1-3 (0-2)
0-1 Alexander Kvalheim, straffe (34. min)
0-2 Alexander Kvalheim (45. min)
0-3 Fredrik Fotland Nilssen (87. min)
1-3 Vegard Savland (89. min)

Bjarg - Vadmyra 1-0 (1-0)
1-0 Daniel Strand (33. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Florø 4 3 1 0 16-4 10
Varegg 3 3 0 0 14-5 9
Sotra SK 4 3 0 1 14-6 9
Lyngbø 4 3 0 1 10-9 9
Årdal 4 2 1 1 13-12 7
Bjarg 4 2 1 1 5-4 7
Tertnes 4 2 1 1 5-5 7
Vadmyra 4 2 0 2 9-5 6
Vik 4 1 1 2 6-7 4
Tornado Måløy 4 1 1 2 4-6 4
Sogndal 2 3 1 0 2 2-4 3
Stryn 4 0 1 3 3-6 1
Radøy/Manger 4 0 1 3 2-23 1
Voss 4 0 0 4 3-10 0

Resultat og kampfakta er henta frå Firda si Live-oppdatering.

04.05 Kampar i dag, laurdag 4. mai 


Tornado Måløy møter i ettermiddag Vik på bortebane. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Stryn på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
UTSETT Førde - Birkebeineren 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Voss 
Kl. 15.00 Florø - Radøy/Manger 
Kl. 15.00 Vik - Tornado Måløy 
Kl. 15.00 Tertnes - Lyngbø 
Kl. 16.00 Bjarg - Vadmyra

03.05 Resultat kampar i dag, fredag 3. mai 


Ingrid Nornes scora fem mål i dagens damekamp mot Jotun/ÅTIL.
Bildet er frå kretskampen J97/98 SFFK-NRFK 7. januar 2012.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane på Eid Idrettspark 7. januar 2012. 
Sjå bilder og fakta frå kretskampane på Eid Idrettspark 8. januar 2012. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner

Jotun/ÅTIL - Sogndal 0-12 (0-7)
0-1 Amalie Hatlevoll
0-2 Jannike Orrestad Andersen 
0-3 Ingrid Nornes 
0-4 Ingrid Nornes
0-5 Amalie Hatlevoll
0-6 Vibeke Solheim
0-7 Amalie Hatlevoll
0-8 Ingrid Nornes
0-9 Ingrid Nornes
0-10 Ingrid Nornes
0-11 Amalie Hatlevoll
0-12 Jannike Orrestad Andersen 

Jølster - Breimsbygda/Sandane  2-2 (1-1)
1-0 Kristina Juklestad (21. min)
1-1 Katrine Viktoria Hole (25. min) 
1-2 Kristine Myklebust (68. min)
2-2 Eli Skrede (85. min)

4. divisjon 
Dale - Jølster 1-1 (0-0)
0-1 Nikolai Skinlo (48. min)
1-1 Eirik Systaddal (62. min)

Kaupanger - Eid 0-2 (0-2)
0-1 Oliver Rotihaug (35. min)
0-2 Ove Balsnes (45. min)

Sandane - Balestrand 5-1 (2-1)
1-0 Ruben Wie (6. min)
2-0 Ruben Wie (10. min)
2-1 Birk Isane (34. min)
3-1 Andre Njøsen Norevik (74. min)
4-1 Andre Njøsen Norevik (88. min)
5-1 Ruben Wie (90. min)

Sogndal 3 - Fjøra 3-4 (1-3)
0-1 Ole Marius Solberg (5. min)
0-2 Håvard Thunes Lilletvedt (18. min)
1-2 Anders Hjeltnes (43. min)
1-3 Kenneth Nondal (45. min)
1-4 Ole Marius Solberg, straffe (53. min)
2-4 Nicklas Sjølie Af Geijerstam (83. min)
3-4 Simen Stølen (90. min+1)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 3 2 1 0 6 -3 7
Sandane 3 2 0 1 10-5 6
Eid 3 2 0 1 8-4 6
Førde 2 2 2 0 0 5-2 6
Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
Høyang 3 1 1 1 11-6 4
Skavøypoll 2 1 1 0 5-4 4
Dale 3 1 1 1 3-3 4
Sogndal 3 3 1 0 2 7-10 3
Jølster 3 0 2 1 2-4 2
Kaupanger 3 0 0 3 0-6 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

5. divisjon avdeling 2

Florø 3 - Stryn 1-4 (1-3)
0-1 Anurathan Velalakan 
1-1 Rafal Mendyk
1-2 Trond Leirgulen
1-3 Erling Myklebust 
1-4 Ibra Jagne

6. divisjon avdeling 3
UTSETT
Breimsbygda - Flatraket/Selje 2

Resultat og kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

03.05 Kampar i dag, fredag 3. mai 


Jølster sitt damelag serieopnar i dag heime mot Breimsbygda/Sandane.
På bildet jublar Jølster etter scoring heime mot Førde 17. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Jotun/ÅTIL - Sogndal 
Kl. 19.00 Jølster - Breimsbygda/Sandane

4. divisjon 
Kl. 19.00 Dale - Jølster 
Kl. 19.00 Kaupanger - Eid 
Kl. 19.00 Sandane - Balestrand
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Fjøra

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 5-2 6
Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
Høyang 3 1 1 1 11-6 4
Fjøra 2 1 1 0 2-0 4
Skavøypoll 2 1 1 0 5-4 4
Eid 2 1 0 1 6-4 3
Sandane 2 1 0 1 5-4 3
Dale 2 1 0 1 2-2 3
Sogndal 3 2 1 0 1 4-6 3
Jølster 2 0 1 1 1-3 1
Balestrand 2 0 0 2 1-5 0
Kaupanger 2 0 0 2 0-4 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Stryn 

6. divisjon avdeling 3
UTSETT Breimsbygda - Flatraket/Selje 2

02.05 Resultat kampar i dag, torsdag 2. mai 


Thomas Frichsen har scora fire mål på to kampar denne sesongen. 
På bildet ser vi Frichsen i bortekampen mot Eid 6. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Høyang - Florø 2  6-0 (4-0)

1-0 Thomas Frichsen 
2-0 Eirik Haukøy 
3-0 Vegar Lambrechts 
4-0 Vegar Lambrechts 
5-0 Thomas Frichsen 
6-0 Kristoffer Kalstad 

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 5-2 6
Florø 2 3 2 0 1 6-8 6
Høyang 3 1 1 1 11-6 4
Fjøra 2 1 1 0 2 - 0 4
Skavøypoll 2 1 1 0 5-4 4
Eid 2 1 0 1 6-4 3
Sandane 2 1 0 1 5-4 3
Dale 2 1 0 1 2-2 3
Sogndal 3 2 1 0 1 4-6 3
Jølster 2 0 1 1 1-3 1
Balestrand 2 0 0 2 1-5 0
Kaupanger 2 0 0 2 0 - 4 0

5. divisjon avdeling 1
Anga - Askvoll/Holmedal  2-2 (2-1)
Mål Anga: Alexander Lekva og Raymond Kvammen

02.05 Vekas oppturar og nedturar i tabellkonkurransen 


John Roar Øien gjekk ned 148 plassar frå 1. til 2. serierunde. 
På bildet intervjuar Øien skiskyttar Solveig Rogstad under NM i Skiskyting i Markane i Stryn i slutten av mars 2008. 
Sjå bilder og resultat frå normalen onsdag 26. mars.
Sjå bilder og resultat frå sprinten fredag 28. mars.
Sjå bilder og resultat frå jaktstarten laurdag 29. mars.
Sjå bilder og resultat frå stafettane søndag 30. mars.

Status for kven som har klatra flest plassar på tabellkonkurransen frå 1. til 2. serierunde er no klar. Randi Aase har klatra heile 161 plassar (frå 179. til 18. plass), medan Rolf Lefdal er nummer to på lista etter å ha klatra 160 plassar (frå 184. til 24. plass). 

På statistikken over Vekas nedtur blei det ein klar seier til Arild Hjelmeland med 201 plassar ned. Hjelmeland gjekk frå 36. plass i 1. serierunde til 237. plass i 2. serierunde. Her kom John Roar Øien på 2. plass med 148 plassar ned. Øien gjekk frå 81. plass i 1. serierunde til 229. plass i 2. serierunde.   

Vekas opptur (frå 1. til 2. serierunde)
Randi Aase 161
Rolf Lefdal 160
Roger Hollevik 154
Bjørge Eikelund 143
Shanjeevan Mohanarajah 139
Frank-Jonny Torheim 137
Gunnar Atle Vereide 130
Håkon Jonar Skjerven 122
Torbjørn Ylvisåker 115
Andreas Vereide 114
Aleksander Kvernevik 111
Olve Theodor Øvstetun 110
Kristoffer Ryland 106
Vegard Ulvik 106
Ola Rognebakke 105
Erlend Helljesen 100
Vigdis Bjørhovde 99
Geir Loneland 92
Anita Halnes 87
Rune Oksholen 87
Thomas Rikstad 87
Laila Bøe 83
Anders Midthjell 80
Øystein Wilkensen 80
Eirik Rutledal 77
Harald Holmøyvik 77
Runar Leirgulen 76
Jon Aril Halland 75
Håvard Lilletvedt 74
Mads Wie 74
Sveinung Daae Frantzen 72
Trond Olsen 72
Espen Fonn Sårheim 71
Roald Halsør 71
Richard Nes 70

Vekas nedtur (frå 1. til 2. serierunde)
Arild Hjelmeland -201
John Roar Øien -148
Andreas Torvanger -145
Eirik Thue -144
Håvard Sollid -142
Stein Inge Strøm -137
Robert Kjønås -135
Marianne Taule -129
Markus Tennefoss Vefring -128
Elias Åsebø -127
Leif Ane Tveit -123
Rune Lefdal -113
Kay Ove Hafsås -112
Jaran Vefring -108
Reidar Balsnes -95
Torstein Egil Kvam -95
Edgar Flo -93
Gudmund Wie -92
Oddmund Balsnes -91
Eirik Rørvik -88
Odd Gunnar Måren -88
Svein Arne Hagen -88
Børge Strandos -80
Harald Vartdal -77
Steinar Christensen -77
Arild Magnus Rindal -73
Kenneth Rakkenes -73
Kåre Selseng -72

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


02.05 Status tabellkonkurransen etter 2. serierunde


Florø 2 toppar 4. divisjon etter at to serierundar er avvikla. 
Bildet er frå Florø 2 sin bortekamp mot Hornindal 16. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ole Martin Rotihaug er framleis i føringa i haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 2. serierunde. Rotihaug leiar no konkurransen føre Eli Anne Dvergsdal og tidligare toppdommar Roald Halsør. 

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 2. serierunde:
1 Florø 2 2 2 0 0 6-2 6
2 Førde 2 2 2 0 0 5-2 6
3 Fjøra 2 1 1 0 2-0 4
4 Skavøypoll 2 1 1 0 5-4 4
5 Eid 2 1 0 1 6-4 3
6 Sandane 2 1 0 1 5-4 3
7 Dale 2 1 0 1 2-2 3
8 Sogndal 3 2 1 0 1 4-6 3
9 Høyang 2 0 1 1 5-6 1
10 Jølster 2 0 1 1 1-3 1
11 Balestrand 2 0 0 2 1-5 0
12 Kaupanger 2 0 0 2 0-4 0

Stilling tabellkonkurransen etter 2. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Ole Martin Rotihaug 18 4
2 Eli Anne Dvergsdal 20 4
3 Roald Halsør 22 4
4 Arve Lote 22 2
5 Gunnar Balsnes 22 2
6 Per Michael Frichsen 22 2
7 Vigdis Bjørhovde 22 2
8 Gjert Nygård 22 0
9 Edvin Haugen 24 4
10 Elias Storevik Tvinnereim 24 4
11 Audar Kullsveen 24 3
12 Ole Mattis Myklebust 24 3
13 Terje Rognsø 24 3
14 Øystein Aabrekk 24 3
15 Bjørge Eikelund 24 2
16 John-Martin Vederhus 24 2
17 Marius Hellebust 24 2
18 Randi Aase 24 1
19 Bjørn Totland 24 0
20 Kristoffer Ryland 26 4
21 Henning Haugen 26 3
22 Ole Morten Kvam 26 3
23 Olve Theodor Øvstetun 26 3
24 Rolf Lefdal 26 3
25 Arild Ivar Husa 26 2
26 Benny Rivedal 26 2
27 Jo Inge Skålbones 26 2
28 Richard Nes 26 2
29 Andreas Bjørhovde Heggedal 26 1
30 Brynjar Myklebust 26 1
31 Eirik Tolaas 26 1
32 Ole-Gunnar Midtbø 26 1
33 Runar Hove 26 1
34 Trygve Leite 26 1
35 Edvard Nordang 26 0
36 Øyvind Sægrov 26 0
37 Odd-Børre Sivertsen 27 3
38 Leander Bøe Bakken 27 1

Sjå heile lista etter 2. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


02.05 Kampar i dag, torsdag 2. mai 


Høyang møter i ettermiddag Florø 2 på heimebane. 
På bildet jublar Høyang etter å ha utlikna til 4-4 mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Høyang - Florø 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Anga - Askvoll/Holmedal

01.05 Tornado Måløy vann 4-2 borte mot Eid 1


Tornado Måløy Måløy vann i ettermiddag 4-2 borte mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tornado Måløy vann i ettermiddag 4-2 borte mot Eid 1 i G16 1. divisjon avdeling 2. Eid tapte dermed sin andre kamp på rad, medan Tornado Måløy vann sin fyrste kamp for sesongen. 

Eid 1 - Tornado Måløy 2-4 (1-1)
0-1 Daniel Mork (11. min)
1-1 Johan Skorge (29. min)
1-2 Sølve Haugen (55. min)
1-3 Sondre Myhre Silden (62. min)
1-4 Daniel Mork, straffe (70. min)
2-4 Kristian Lefdal (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø   2  2 0 0  9-3  6 poeng 
Eid 1   3  1 0 2  8-8  3 poeng 
TMFK   2  1 0 1  4-4  3 poeng 
Stryn   2  1 0 1  3-6  3 poeng 
Selje   1  0 0 1  3-6  0 poeng     

01.05 Resultat kampar i dag, onsdag 1. mai 


Stryn tapte i ettermiddag 1-0 borte mot Sotra. 
Bildet er frå heimekampen mot Vik 28. juli 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Fana 1-6 (0-3)

Mål Høyang: Malin Fjæren 

NM Menn 2. runde

Florø - Aalesund 0-5 (0-0)
Træff - Sogndal 3-3 (1-2) 7-8 etter straffesparkkonkurranse

3. divisjon avdeling 8 
Sotra - Stryn  1-0 (0-0)

G16 1 divisjon avdeling 2
Eid 1 - Tornado Måløy 2-4 (1-1)
0-1 Daniel Mork (11. min)
1-1 Johan Skorge (29. min)
1-2 Sølve Haugen (55. min)
1-3 Sondre Myhre Silden (62. min)
1-4 Daniel Mork, straffe (70. min)
2-4 Kristian Lefdal (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

01.05 Kampar i dag, onsdag 1. mai 


Florø spelar i dag heime mot Aalesund i 2. runde NM Menn. 
Bildet er frå heimekampen mot Brann i 2. runde i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 17.00 Høyang - Fana 

NM Menn 2. runde

Kl. 18.00 Florø - Aalesund
Kl. 18.00 Træff - Sogndal

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.30 Sotra - Stryn  

30.04 Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup


Mats Ole Bakke og Vebjørn Nord Haugland scora kvart sitt mål i 
Eid sin kamp mot Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norges Fotballforbund har sett opp kampene i 2. runde NM G19 Telenor Cup. Eid spelar heime mot Florø, og kamptidspunkt er sett til laurdag 18. mai klokka 15.00. 

Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup: 
Grei - Follo
Vålerenga - Fjellhamar
Skeid - Strømmen
Oppsal - Bærum
Stabæk - Herkules
Lørenskog - Sprint/Jeløy
Lillestrøm - Østsiden
Ull/Kisa - Sarpsborg 08
Eidsvold Turn - Fredrikstad
Elverum - Valdres
Hallingdal - Voss
Strømsgodset - Fram Larvik
Sandefjord Fotball - FK Tønsberg
Odd - Pors Grenland
Notodden - Mjøndalen
Vigør - Start
Sandnes Ulf - Bryne
Madla - Viking
Djerv 1919 - Vard Haugesund
FK Haugesund - Kopervik
Fana - Bergen Nord
Åsane - Fyllingsdalen
Brann - Tertnes
Eid - Florø
Aalesund - Træff
Hødd - Molde
Ranheim - Malvik
Rosenborg - Lillehammer
Byåsen - Verdal
Namsos - Mosjøen
Mjølner - Bodø/Glimt
Hammerfest - Tromsø

30.04 Resultat kampar i dag, tysdag 30. april 


Skavøypoll 2 vann i ettermiddag 5-4 heime mot Oppstryn.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Bjørn  0-1

6. divisjon avdeling 1 

Jotun - Balestrand 2  1-1 
Sogndal 4 - Hafslo  3-3 
Vik/Syril 2 - Jølster 2  4-5

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Førde 4  5-3
Førde 3 - Atløy  3-0 
Svelgen - Tempo  2-9
 
6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Hyen 6-2 (1-0)

Skavøypoll - Oppstryn 5-4 (3-1)
0-1 Lars Guddal (8. min)
1-1 Andre Høydal (14. min)
2-1 Vebjørn Furnes (18. min)
3-1 Andre Høydal (27. min)
4-1 Andre Høydal (51. min)
4-2 Idar Nedreflo (70. min)
5-2 Kim Silden (74. min)
5-3 Lars Guddal (79. min)
5-4 Andreas Frøholm (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

30.04 Kampar i dag, tysdag 30. april 


I ettermiddag er det serieopning i dei tre 6. divisjonsavdelingane. 
Dette blir dessverre uten storklubbane Haugen og Vikane. 
 Bildet er frå kampen Haugen-Vikane på Klenkarberget 10. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Bjørn  

6. divisjon avdeling 1 

Kl. 19.00 Jotun - Balestrand 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Hafslo
Kl. 19.00 Vik/Syril 2 - Jølster 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Førde 4
Kl. 19.00 Førde 3 - Atløy 
Kl. 19.00 Svelgen - Tempo
 
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Sandane 2 - Hyen 
Kl. 19.00 Skavøypoll - Oppstryn 

29.04 Resultat kampar i dag, måndag 29. april 


Sturla Lødøen scora to mål for Hornindal mot TMFK 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Årdal 1-3 

4. divisjon 

Førde 2 - Jølster 3-1 

5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Gaular 7-2
Syril - Hyllesatd/Dale 2  3-1 

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Tornado Måløy 2  3-2 (2-0)
1-0 Bård Ove Bergset (3. min)
2-0 Sturla Lødøen (18. min)
2-1 Eivind Lillebø (47. min)
2-2 Henrik Gjerde (55. min)
3-2 Sturla Lødøen (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

29.04 Kampoppsett 1. runde NM kvinner


Bodil Taule Rørvik og Høyang skal møte Kaupanger på bortebane. 
Bildet er frå kampen Hornindal-Høyang 24. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i den fyrste runden i NM kvinner. Kampdato er sett til torsdag 9. mai, og laga i Toppserien kjem inn i 2. runde. 

Bækkelaget - Kongsvinger
Grei - Hardhaus
Lyn - Runar
Fart - Øvrevoll
Raufoss - Valdres
Konnerud - Skarphedin
Eik Tønsberg - Sarpsborg 08
Urædd - Fossum Skien
Gimletroll - Haugar
Fana - Nymark
Voss - Loddefjord
Kaupanger - Høyang
Førde - Åsane
Fortuna - Hødd
Træff - Freidig
Tynset - Sunndal
Egge - Byåsen
Innstranden - Grand Bodø
Fløya - Tromsdalen
Bossekop - Alta

29.04 Sogndal vann 1-0 mot Kaupanger 2 


Ingrid Nornes scora Sogndal sitt mål mot Kaupanger 2. 
Bildet er småjentekampen Stryn-Sogndal 25. oktober 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal sitt damelag vann før helga 1-0 mot Kaupanger 2 i ein treningskamp på Kvednhushaugen. Ingrid Nornes blei matchvinnar for Sogndal.  

Begge desse laga skal denne sesongen spele i vår lokale 3. divisjon. Sogndal serieopnar heime mot Jotun/ÅTIL fredag 3. mai, medan Kaupanger 2 spelar sin fyrste kamp borte mot Florø måndag 6. mai. 


Kaupanger 2 - Sogndal 0-1 
0-1 Ingrid Nornes 

29.04 Kampar i dag, måndag 29. april 


Årdal møter i ettermiddag Sogndal 2 på Fosshaugane Campus. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Årdal 

4. divisjon 

Kl. 19.00 Førde 2 - Jølster 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Lærdal - Gaular 
Kl. 19.00 Syril - Hyllesatd/Dale 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Tornado Måløy 2

28.04 Jan Magne Langedal vann sykkelen


Jan Magne Langedal er stolt eigar av ein sykkel frå Sport 1. 

5. divisjon avdeling 2 blei fredag sparka i gong med kamp mellom Eikefjord og Florø 3 på kunstgrasbana i Eikefjorden. 

Sport 1 stilte med ein flunkande ny sykkel som ein av tilskodarane vann etter loddtrekning. Den heldige vinnaren blei Tambarskjelvartrenar Jan Magne Langedal. 

Les meir om denne saka på Eikefjord sine nettsider.




28.04 Resultat kampar i dag, søndag 28. april 


Eid 2 vann 5-3 borte mot Bremanger på Svelgen Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen
Viking - Sogndal 4-1 (2-0)
Mål Sogndal: Azar Karadas

1. divisjon kvinner 
Kaupanger - Sarpsborg 08  1-0 (0-0)
Mål Kaupanger: Vårin Ness

4. divisjon 

Florø 2 - Kaupanger 3-0 (0-0)

5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Veitastrond 2-4

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Eid 2  3-5 (2-3)
1-0 Martin K. Hauge (8. min)
1-1 Anders Karlsen (26. min)
1-2 Sjølvmål, Espen Frøyen (29. min)
1-3 Sjølvmål, Magnus Myrhol (33. min)
2-3 Martin K. Hauge (39. min)
2-4 Vegard Øien (54. min)
3-4 Martin K. Hauge (64. min)
3-5 Sjølvmål, Kenneth Fosse Elde (74. min) 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tambarskjelvar - Loen 6-0 (4-0)
1-0 André Sølvberg
2-0 Andreas Brandsøy
3-0 Iben Munkvold
4-0 Jørgen Helgheim
5-0 Nicolai Sundbye
6-0 Henrik Hundershagen

Stryn 2 - Selje 3-0 (1-0)
1-0 Eirik Bøe
2-0 Erik Amble Haugen
3-0 Eirik Bøe

Treningskamp damer 
Stranda/Sunnylven - Eid  3-1 (1-0)
Mål Eid: Elise Hjelle

28.04 Kampar i dag, søndag 28. april 


Selje serieopnar i ettermiddag borte mot Stryn 2.
Bildet er frå seieren mot Stryn på Selje Idrettspark 12. oktober 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen
Kl. 15.30 Viking - Sogndal 

1. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Kaupanger - Sarpsborg 08

4. divisjon 

Kl. 15.00 Florø 2 - Kaupanger 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Årdal 2 - Veitastrond

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Eid 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Selje 
Kl. 15.00 Tambarskjelvar - Loen 

Treningskamp damer 
Kl. 13.00 Stranda/Sunnylven - Eid

27.04 Eid vann 3-2 mot Førde i Akademi G15


Eid G15 Akademi som i ettermiddag vann 3-2 mot Førde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid Akademi G15 vann i dag 3-2 mot Førde G15 Akademi på Eid Idrettspark. Simen Lefdal, Ingo Da Silva og Anders Kvalheim scora for heimelaget, medan Oskar Roti og Brage Sandvoll laga måla til Førde.

Eid Akademi G15 - Førde Akademi G15  3-2 (1-2)
1-0 Simen Lefdal (7. min)
1-1 Oskar Roti (31. min)
1-2 Brage Sandvoll (37. min)
2-2 Ingo Da Silva (46. min)
3-2 Anders Kvalheim (78. min)

Dommar: Tom Edvinsen, Stryn 

Gult kort: Anders Kvalvåg, Eid

Eid: 
Sindre Storøy Kolseth
Nikolas Berg
Marius Husevåg
Daniel Kvalheim
Ingo Da Silva
Marius Henriksen
Anders Kvalheim
Steven Silden
Anders Kvalvåg
Arthur Sundal
Joachim Joensen
Simen Lefdal
Krisitan Lefdal
Vebjørn Høynes
Jonas Heggen
Daniel Myklebust

Førde: 
Sylwester Janczura
Thomas Hafstad 
Alexander Ehamparam
Oskar Roti
Fredrik Rørstadbotnen 
Brage Sandvoll
Jarle Ness
Alexander Wolff
Sander Solheim 
Torbjørn Hjellbrekke
Sondre Fiske 
Stewar Hole
Jon Myklebust 
Robert Indrebø
Fridtjof Indrebø
Jan Ivar Lofnes


Førde G15 Akademi samla etter kampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.04 Resultat kampar i dag, laurdag 27. april


Sandane jublar etter 3-1 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Træff - Førde 0-1 (0-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Nymark - Førde 4-1 (2-0)

UTSETT Haugar - Høyang 

3. divisjon avdeling 8 
Voss - Florø 0-2 (0-2)
Stryn - Vik  2-2 (1-1)
Tornado Måløy - Tertnes 1-1 (1-0)
Vadmyra - Sotra 4-1 (2-1)

Resultat 3. divisjon avdeling 8, fredag 26. april: 
Radøy/Manger - Bjarg 2-2 
Varegg - Lyngbø 5-2

4. divisjon 
Eid - Sandane 1-3 (0-2)
0-1 Mads Wie (24. min)
0-2 Mads Wie (36. min)
0-3 Ruben Wie (87. min)
1-3 Erik Rotihaug (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Treningskamp damer 
Herd - Stryn 3-4 (3-2)

1-0 Herd (20. min)
2-0 Herd (21. min)
2-1 Miriam Lefdal, straffe (32. min)
2-2 Marita Berge (33. min)
3-2 Herd (39. min)
3-3 Sofie Lunde (63. min)
3-4 Miriam Lefdal 83. min)

Akademiserien G14
Tornado Måløy Akademi - Førde Akademi 4-3 (2-1)
0-1 Tobias Hoff
1-1 Eivind-Rune Flataker
2-1 Torjus Ødegård
2-2 Marius Storevik, straffe
3-2 Sondre M. Silden
4-2 Sondre M. Silden
4-3 Marius Storevik

Akademiserien G15 
Eid Akademi - Førde Akademi 3-2 (1-2)
1-0 Simen Lefdal (7. min)
1-1 Oskar Roti (31. min)
1-2 Brage Sandvoll (37. min)
2-2 Ingo Da Silva (46. min)
3-2 Anders Kvalheim (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Resultata frå ein del av kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.


27.04 Kampar i dag, laurdag 27. april


Stryn møter i dag Vik på heimebane. 
Bildet er frå kampen heime mot Lyngbø 13. april.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Træff - Førde

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.30 Nymark - Førde

UTSETT Haugar - Høyang 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Voss - Florø 
Kl. 15.00 Stryn - Vik 
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Tertnes
Kl. 16.00 Vadmyra - Sotra

Resultat 3. divisjon avdeling 8, fredag 26. april: 
Radøy/Manger - Bjarg 2-2 
Varegg - Lyngbø 5-2

4. divisjon 
Kl. 16.00 Eid - Sandane

Akademiserien G14
Kl. 14.00 Tornado Måløy Akademi - Førde Akademi

Akademiserien G15 
Kl. 13.30 Eid Akademi - Førde Akademi

26.04 Skavøypoll spelte uavgjort heime mot Høyang


Høyang jublar etter at Vegar Lambrechts utlikna til 4-4 på overtid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Skavøypoll og Høyang spelte i ettermiddag uavgjort 4-4 på Skavøypoll Stadion.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

4. divisjon 
Skavøypoll - Høyang 4-4 (2-1)
0-1 Thomas Frichsen, straffe (8. min)
1-1 Nikolai Heggedal (25. min)
2-1 Nikolai Heggedal (45. min+1)
3-1 Vegard Rangsæter (47. min)
3-2 Kristoffer Kalstad (48. min)
3-3 Thomas Frichsen (85. min)
4-3 Håvard Hagen (90. min)
4-4 Vegar Lambrechts (90. min+2)

Dommar: Rune Haugland, Haugen 

Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Runar Bjørhovde Heggedal 

Rødt kort: Espen Sandal, Skavøypoll (59. min)

Gult kort: Asle Eldevik, Chris Nedreberg Silden og Nikolai Heggedal, Skavøypoll. 
Robert Alrek, Thomas Frichsen og Markus Tonning, Høyang. 

Skavøypoll: 
Yngve Furnes
Asle Eldevik
Rune Myre
Chris Nedreberg Silden
Håvard Hagen
Rune Solvang
Kim Andre Gangeskar
Espen Sandal
Stian Åmelfot
Vegard Rangsæter
Nikolai Heggedal

Høyang:
Jaran Vefring
Andre Valsvik (Sverre Dingsøyr 57. min)
Mathias Nese (Robert Kjønås 86. min)
Robert Alrek
Sjur Gjeraker
Eirik Haukøy
Joakim Måren (Thomas Tonning 70. min)
Kristoffer Kalstad
Markus Tonning
Thomas Frichsen
Vegar Lambrechts

26.04 Resultat kampar i dag, fredag 26. april


Roger Hjellhaug og Fjøra vann i dag 2-0 mot Dale på Fosshaugane. 
Bildet er tatt under seriekampen borte mot Eid 21. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Skavøypoll - Høyang 4-4 (2-1)
0-1 Thomas Frichsen, straffe (8. min)
1-1 Nikolai Heggedal (25. min)
2-1 Nikolai Heggedal (45. min+1)
3-1 Vegard Rangsæter (47. min)
3-2 Kristoffer Kalstad (48. min)
3-3 Thomas Frichsen (85. min)
4-3 Håvard Hagen (90. min)
4-4 Vegar Lambrechts (90. min+2)

Bilder og fakta frå dramaet på Skavøypoll Stadion kjem etterkvart. 

Fjøra - Dale 2-0 (0-0)
1-0 Håvard Lilletvedt (56. min)
2-0 Ørjan Hjellhaug (77. min)

Les meir om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Balestrand - Sogndal 3  1-3 (1-1)

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Florø 3  3-2 (2-0)

1-0 Håvard Mjølkeråen (3. min)
2-0 Marius Ghiorghita (9. min)
2-1 Einar Alsaker (29. min)
3-1 Marius Ghiorghita (62. min)
3-2 Einar Alsaker, straffe (90. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

26.04 Kampar i dag, fredag 26. april


Rune Solvang og Skavøypoll møter i dag Høyang på heimebane.
Bildet er tatt under seriekampen heime mot Førde 2 6. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 3
Kl. 19.00 Fjøra - Dale
Kl. 19.00 Skavøypoll - Høyang

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Eikefjord - Florø 3

26.04 Serieopning på kunstgrasbana i Eikefjorden 



5. divisjon avdeling 2 blir i dag sparka i gong med kamp mellom Eikefjord og Florø 3 på kunstgrasbana i Eikefjorden. 

Eikefjord har bygd seg tribune med tak ved kunstgrasbana i vinter, og denne vert offisielt opna i ettermiddag. Elles kjem Sport 1 med ein ny sykkel som ein av tilskodarane vinn på loddtrekning.

Verdt å merke seg er det også at det er gratis inngang på alle Eikefjord sine kampar denne sesongen. Dette skuldast at ein sponsor har betalt dette. 



25.04 Poengdeling mellom Eid 2 og Bremanger


Martin Igland Senneset og Anders Nes scora kvart sitt mål i 
dagens kamp mellom Eid 2 og Bremanger på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 og Bremanger spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 i klasse G15/16 2. divisjon avdeling 3. 

Martin Igland Senneset gav bortelaget leiinga, men ei scoring av Anders Nes minuttet før slutt gjorde at kampen enda uavgjort. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Bremanger  1-1 (0-0)

0-1 Martin Igland Senneset (57. min)
1-1 Anders Nes (79. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid 

Eid 2:
Elias Åsebø
Adrian Haavik
Daniel Myklebust
Steve Sibondagara
Mathias Lote Henden 
Daniel Haus
Marius Englund
Magnus Reksnes
Kim Ove Ladehaug
Erling Aabrekk
Preben Løvlid
Anders Nes
Runar Naustdal
Stein Inge Torheim

Bremanger: 
Sindre Kolseth
Torbjørn Førde
Eirik Klævoll
Iver Senneset
Sivert Kolseth
Marius Gulliksen 
Martin Igland Senneset
Eirik Rylandsholm
Kristian Hauge
Steffen Fosse
Peder Liseth

Resultat G15/16 2. divisjon avdeling 3: 
Sandane - Eid 2   5-3
Skavøypoll - Bremanger 2-0 
Eid 2 - Bremanger 1-1 
Skavøypoll - Loen 4-2

Tabell G15/16 2. divisjon avdeling 3: 
Skavøypoll   2  2 0 0  6-2  6 poeng
Sandane   1  1 0 0  5-3  3 poeng
Eid 2   2  0 1 1  4-6  1 poeng 
Bremanger   2  0 1 1  1-3  1 poeng 
Loen   1  0 0 1  2-4  0 poeng 

25.04 Eid G15 Akademi stiller denne troppen mot Førde 


Sindre Storøy Kolseth er ein av keeperane som er teken ut i troppen.
Bildet er frå fotballskuleavslutninga i Stryn 20. mars 2011. 
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i fotballskuleavslutninga.

Eid Akademi G15 spelar laurdag 27. april kamp mot Førde G15 Akademi. Kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 13.30 og Eid G15 Akademi stiller med følgjande tropp. 

Sindre Storøy Kolseth, Bremanger
Nikolas Berg, TMFK
Markus Husevåg, TMFK
Daniel Kvalheim, TMFK
Ingo Da Silva, Selje
Marius Henriksen, Skavøypoll
Anders Kvalheim, Skavøypoll
Steven Silden, Skavøypoll
Anders Kvalvåg, Skavøypoll
Arthur Sundal, Eid
Joachim Joensen, Eid
Simen Lefdal, Eid
Krisitan Lefdal, Eid
Vebjørn Høynes, Eid
Jonas Heggen, Eid
Daniel Myklebust, Eid

Reserve: Marius Lillenes, Skavøypoll.

NB! Oppmøte klubbhuset på Eid laurdag 27. april klokka 12.00. Forfall meldast frå så snart som råd med begrunnelse til Bjørn Totland. 



Vebjørn Høynes, Kristian Lefdal, Marius Henriksen, Johan Skorge og Simen Lefdal var med på SFFK G98 som spelte kretskampar mot Nordmøre og Romsdal FK i Stryn søndag 13. januar. 
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NRFK fredag 11. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NRFK søndag 13. januar.


24.04 Fotballskule i samband med Sogndal-Brann


Eirik Bakke var kaptein for Sogndal heime mot Odd 3. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal Fotball arrangerar fotballskule i samband med tippeligakampen Sogndal - Brann søndag 5 mai.

Sogndal Fotball inviterar til ein fotballskule med høg aktivitet og mykje moro i samband med Tippeligakamp mot Brann. 

Som deltakarar på fotballskulen får du pizza og kampbillett.

Jenter og gutar i årsklasse 2002-2006 kan delta.


Fotballskulen vert gjennomført frå 16.00-1730, medan det vert pizza klokka 17.45-18.15.

Instruktørar er Tommy Øren (spelarutviklar), Eirik Bakke (Tidlegare toppspelar, no mentor og speidar). I tillegg kjem nokre A-lagspelarar som ikkje er i troppen mot Brann.

Billettane til Tippeligakampen mellom Sogndal og Brann vert utdelt i pizzarestauranten til deltakarane. Kampstart er klokka 19.00.

Her kan du melde deg på Sogndal Fotball sin fotballskule. 



Tommy Øren under kampen mellom Sogndal og Rosenborg 30. juli 2011. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ulrik Flo gav Sogndal leiinga 1-0 mot Brann 18. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.04 Dagens kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2


Ole Sivertsen scora to mål i dagens kamp mot Eid.
Bildet er frå kampen mot Eid i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i G15/16 1. divisjon avdeling 2. 

Florø vann 3-0 heime mot Eid, medan Stryn vann 2-0 heime mot Tornado Måløy. 

Florø - Eid  3-0 (0-0)
1-0 Ole Sivertsen (57. min)
2-0 Ole Kristian Førde (59. min)
3-0 Ole Sivertsen (69. min)

Stryn - Tornado Måløy  2-0 (1-0)
1-0 Julian Hove 
2-0 Julian Hove

Tabell G15/16 1. divisjon avdeling 2
Florø   2  2 0 0  9-3  6 poeng 
Eid   2  1 0 1  6-4  3 poeng 
Stryn   2  1 0 1  3-6  3 poeng 
TMFK   1  0 0 1  0-2  0 poeng 
Selje   1  0 0 1  3-6  0 poeng     

24.04 Kaupanger 2 vann 3-0 mot Jotun/ÅTIL


Karianne Kvam Gurvin scora eitt mål i kampen mot Jotun/ÅTIL. 
Bildet er frå markeringa av KM-vinnarane 2012. 
Sjå bilder frå denne markeringa på Fosshaugane Campus.

Rekruttdamelaget til Kaupanger vann i går ettermiddag 3-0 i ein treningskamp borte mot Jotun/ÅTIL. 

Karianne Kvam Gurvin, Silje Andersen og Anna Høgi Schøyen scora måla til Kaupanger 2. 

Begge desse laga skal denne sesongen spele i vår lokale 3. divisjon. Jotun/ÅTIL serieopnar heime mot Sogndal fredag 3. mai, medan Kaupanger 2 spelar sin fyrste kamp borte mot Florø måndag 6. mai. 


Jotun/ÅTIL - Kaupanger 2   0-3 (0-1)
Mål Kaupanger 2: Karianne Kvam Gurvin, Silje Andersen og Anna Høgi Schøyen 

23.04 Desse skal arrangere Miniputt-turneringar i 2013


Akrobatikk under turneringa på Nordfjordeid 8. mai 2011.
Sjå bilder frå denne turneringa på Eid Idrettspark.

Her er oversikten over kven som skal arrangere miniputt-turneringar i 2013.  

NB! Det kan skje endringar i dette oppsettet. 

SOGN 1
Jotun 28.04.
Aurland 09.06.
Årdalstangen 25.08. 
Lærdal 22.09. 

SOGN 2
Bjørn 12.05.
Kaupanger 09.06.
Hafslo 25.08. 
Sogndal 22.09. 

Luster, Norane 

SOGN 3
Vik 12.05. 
Høyang 09.06. 
Syril 25.08. 
Balestrand 22.09. 

Vadheim, Kyrkjebø

SUNNFJORD 1
Gaular 12.05.
Hyllestad 09.06. 
Dale 25.08. 
AHIL 22.09. 

Atløy, Fure, Viksdalen,
Lavik, Bjordal, Bulandet

SUNNFJORD 2
Tambarskjelvar 12.05. 
Eikefjord 09.06. 
Florø 25.08. 
Svelgen 22.09. 

Førde, Kvammen

NORDFJORD 1
Jølster 12.05. 
Breimsbygda 09.06. 
Vikane 25.08. 
Sandane 22.09. 

IL Brodd, Hyen

NORDFJORD 2
Stryn 12.05.
Eid 09.06.
Loen 25.08.
Hornindal 22.09.

Oppstryn, Olden, Veten, Heia

NORDFJORD 3
Skavøypoll 12.05.
Selje 16.06.
Stadlandet 25.08.
TMFK 22.09.

Haugen, Bremanger, Stårheim, Kjølsdalen, Flatraket, Leirgulen/Davik, Ålfoten


Full jubel under turneringa på Nordfjordeid 16. september 2012.
Sjå bilder frå denne Miniputt-turneringa på Eid Idrettspark.


Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.



Ivrige fotballspelarar på Eid Idrettspark søndag 26. september 2010.
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.


Frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.
Sjå bilder frå denne turneringa.


Frå turneringa på Klenkarberget 23. mai 2009.
Sjå bilder frå denne turneringa.


Frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.
Sjå bilder frå denne turneringa.


Frå turneringa på Eid Stadion 3. juni 2007.
Sjå bilder frå denne turneringa.


23.04 Veitastrond vann 5-0 mot Kaupanger 2


Kurt Heggestad i bortekampen mot Selje 6. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Veitastrond vann i går ettermiddag 5-0 i ein treningskamp mot Kaupanger 2 på Kvednhushaugen. Kurt Heggestad blei kampens store spelar med fire scoringar. Veitastrond sitt siste mål blei sett inn av Åsmund Øgar. 

Kaupanger 2 - Veitastrond  0-5 (0-2)
0-1 Kurt Heggestad 
0-2 Kurt Heggestad 
0-3 Kurt Heggestad 
0-4 Kurt Heggestad 
0-5 Åsmund Øgar  

Etter gårsdagens treningskamp står Veitastrond med tre strake seierar i treningskampane. Laget ser dermed ut til å vere i god rute til helgas serieopning i 5. divisjon avdeling 1. Veitastrond serieopnar borte mot Årdal 2 søndag 28. april klokka 17.00. 

Treningskampar: 
Sogndal 3 - Veitastrond 0-7 
Hafslo - Veitastrond 4-9
Kaupanger 2 - Veitastrond 0-5

Les meir om kampen Kaupanger 2 - Veitastrond på Veitastrond sine nettsider.

22.04 Florø vann 1-0 heime mot Sogndal 2


Kim Vik blei matchvinnar for Florø i dagens kamp mot Sogndal 2. 
Bildet er tatt etter at Eid vann 2-0 borte mot Florø 20. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Florø vann i ettermiddag 1-0 heime mot Sogndal 2 på kunstgrasbana i Florø. Kim Vik blei matchvinnar då han sette inn kampens einaste mål 20 minutt ut i 2. omgang. 

Florø - Sogndal 2  1-0 (0-0)
1-0 Kim Vik (65. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Sotra SK 2 2 0 0 12-2 6
Varegg 2 2 0 0 9-3 6
Lyngbø 2 2 0 0 5-3 6
Tertnes 2 2 0 0 3-1 6
Florø 2 1 1 0 5-4 4
Vadmyra 2 1 0 1 5-3 3
Vik 2 1 0 1 4-4 3
Bjarg 2 1 0 1 2-2 3
Sogndal 2 2 1 0 1 1-1 3
Årdal 2 0 1 1 7-11 1
Voss 2 0 0 2 3-5 0
Stryn 2 0 0 2 1-5 0
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Radøy/Manger 2 0 0 2 0-12 0

Les meir om denne kampen på Sogndal Fotball sine nettsider.

22.04 Status tabellkonkurransen etter 1. serierunde


Eid ligg på 1. plass i vår lokale 4. divisjon etter 1. serierunde. 
På bildet jublar Vebjørn Nord Haugland etter scoring mot Sogndal 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ole Martin Rotihaug er i føringa i haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 1. serierunde. Rotihaug leiar konkurransen føre Halldis Balsnes og Gunnar Balsnes. 

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

Tabell 4. divisjon etter 1. serierunde:
1. Eid 1 1 0 0 5-1 3
2. Dale 1 1 0 0 2-0 3
3. Florø 2 1 1 0 0 3-2 3
4. Førde 2 1 1 0 0 2-1 3
5. Skavøypoll 1 1 0 0 1-0 3
6. Fjøra 1 0 1 0 0-0 1
7. Jølster 1 0 1 0 0-0 1
8. Sandane 1 0 0 1 2-3 0
9. Høyang 1 0 0 1 1-2 0
10. Kaupanger 1 0 0 1 0-1 0
11. Balestrand 1 0 0 1 0-2 0
12. Sogndal 3 1 0 0 1 1-5 0

Stilling tabellkonkurransen etter 1. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Ole Martin Rotihaug 18 5
2 Halldis Balsnes 20 1
3 Gunnar Balsnes 22 4
4 Ole-Gunnar Midtbø 22 2
5 Erlend Hove 24 4
6 Gjert Nygård 24 3
7 Kristian Lefdal 24 3
8 Øystein Aabrekk 24 2
9 Robert Kjønås 26 5
10 Audar Kullsveen 26 4
11 Arve Lote 26 3
12 Eirik Endestad 26 3
13 Eirik Tolaas 26 3
14 Håvard Sollid 26 3
15 Magnus Sævik 26 3
16 Jan Tore Slinde 26 2
17 Elias Storevik Tvinnereim 26 1
18 Harald Vartdal 27 4
19 Steinar Christensen 27 3
20 Odd-Børre Sivertsen 27 2
21 John-Martin Vederhus 28 5
22 Olav R. Haugen 28 5
23 Eirik Thue 28 4
24 Terje Rognsø 28 4
25 Arne Helgheim 28 3
26 Christian Helgheim 28 3
27 Elin Helgheim 28 3
28 Gudmund Wie 28 3
29 Harald Hollevik 28 3
30 Knut Olav Halseth 28 3
31 Kåre Selseng 28 3
32 Per Michael Frichsen 28 3
33 Rune Lefdal 28 2

Sjå heile lista etter 1. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


22.04 Kampar i dag, måndag 22. april


Christer Husa og Florø møter i ettermiddag Sogndal 2 i Florø. 
Bildet er tatt under treningskampen borte mot Eid 10. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
UTSETT Førde - Molde 2 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Florø - Sogndal 2

Treningskamp 
Kl. 19.30 Kaupanger 2 - Veitastrond

21.04 Eid klar for 2. runde i NM G19 Telenor Cup


Mats Ole Bakke og Vebjørn Nord Haugland scora kvart sitt mål i 
dagens cupkamp mot Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid vann i ettermiddag 2-0 heime mot Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup. Eid og Florø er dermed laga frå Sogn og Fjordane som er klar for 2. runde i NM G19 Telenor Cup. 

Det var ein jamn og sjansefattig 1. omgang publikum fekk sjå på Eid Idrettspark i ettermiddag. Begge laga hadde ein stor sjanse kvar før pause, og det var derfor heilt greitt at stillinga var 0-0 til pause. Sykkylven sin sjanse kom etter 17 minutt ved Eirik Kaland. Eirik Kaland blei spelt heilt gjennom av Vegard Kaland, men avslutninga åleine mot keeper fekk Sander Frislif avverga til corner. Eid sin sjanse i 1. omgang kom på overtid. Elias Lund Johansen fekk stå heilt upressa på bakerste stolpe, etter eit innlegg frå Anders Karlsen. Uheldigvis for Lund Johansen og Eid gjekk avslutninga over mål. 

2. omgang var langt meir sjåverdig og omgangen starta med fleire store sjansar til begge lag. Men scoring blei det ikkje før ein halvtime ut i 2. omgang. Mats Ole Bakke sette fart på egen banehalvdel og spelte ballen vidare til Simen Lefdal. 14-åringen frå Leivdalen spelte vegg med Anders Karlsen før han trilla ballen gjennom til Mats Ole Bakke. Bakke var kald i avslutninga og sette ballen i mål bak ein sjanselaus Odin Nødset i Sykkylven sitt mål. 

Etter Eid si scoring hadde heimelaget fire-fem gedigne sjansar til å punktere kampen, men avslutningane gjekk enten utanfor eller over. Minuttet på overtid sikra Eid sin kaptein Vebjørn Nord Haugland seieren med eit vakkert langskot. Frå omlag 25 meter skrudde han ballen opp i lengste hjørnet. Eid vann dermed 2-0 og er klar for 2. runde i årets NM G19 Telenor Cup. 
     
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid - Sykkylven 2-0 (0-0)
1-0 Mats Ole Bakke (75. min)
2-0 Vebjørn Nord Haugland (90. min+1)

Dommar: Vithusan Puthi, Florø 

Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Prathev Parameswaran, Florø

Gult kort: Jan Olav Humborstad, Eivind Skrede, Eid
Marcus Werner, Vegard Kaland og Håvard Bjørnestad, Sykkylven

Eid: 
Sander Frislid
Erik Rotihaug 
Runar Bjørhovde Heggedal 
Simen Nord (Vebjørn Høynes 90. min+2)
Ruben Kullsveen
Oliver Rotihaug 
Vebjørn Nord Haugland 
Jan Olav Humborstad (Eivind Skrede 59. min)
Simen Lefdal 
Elias Lund Johansen (Mats Ole Bakke 68. min)
Anders Karlsen 

Sykkylven: 
Odin Nødset 
Erik Sandal
Bendik Hole-Alnes
Tobias Vestre
Marcus Werner (Markus Kjempenes 86. min)
Eirik Kaland (Trygve Furland 80. min)
Mathias Karlsen
Vegard Kaland
Håkon Hanssen
Håvard Bjørnestad (Espen Forbord 86. min)
Lars Kristian Hjelseth

21.04 Resultat kampar i dag, søndag 21. april


Julie Fosse Førde scora Førde sitt mål borte mot Loddefjord. 
Bildet er frå innandørs-KM i Nordfjordhallen 3. mars.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Sarpsborg 08 0-0 (0-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Loddefjord - Førde 1-1 (0-1)

3. divisjon avdeling 8
Tertnes - Stryn 1-0 (1-0)

NM G19 Telenor Cup 
Eid - Sykkylven 2-0 (0-0)
1-0 Mats Ole Bakke (75. min)
2-0 Vebjørn Nord Haugland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Akademiserien J16
Stryn - Kaupanger

0-1 Vibeke Solheim (10. min)
0-2 Ingrid Nornes (36. min)

21.04 Følg cupkampen Eid-Sykkylven på Facebook 



Kampen mellom Eid og Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup blir oppdatert med scoringar på Haugenfotball.no si facebookside.   

1349 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


21.04 Kunstgrasbana i Selje er nesten ferdig



Arbeidet med å legge nytt dekke på fotballbana i Selje går mot slutten. Kunstgraset er på plass og arbeidet med å legge sand og gummi er i full gang. 

Sjå bilder frå aktiviteten på Selje Idrettspark.
  






Uten mat og drikke duger helten ikke. 


21.04 Kampar i dag, søndag 21. april


Eid møter i ettermiddag Sykkylven i 1. runde i NM G19 Telenor Cup.
Bildet er tatt etter bronsefinalen i kvalifiseringa mot Høyang 10. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen 
18.00 Sogndal - Sarpsborg 08

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Loddefjord - Førde

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Tertnes - Stryn

NM G19 Telenor Cup 
Kl. 16.00 Eid - Sykkylven

20.04 Sonelagsturnering G/J 2000 på Kaupanger

 
Nordfjord G2000. Bak frå venstre: Simen Nordheim, Marius Rauset, Henrik Myhre, Aleksander Jacobsson, Yngve Hagen, Sigmund Kjøsnes og Bendik Hofset. Framme frå v: Emil Gjerde, Joachim Vedvik, Erik Andre Røysen, Christian Strand, Sander Amble Haugen, Espen Rosø og Oddbjørn Karlsen. Foto: Kåre Bakke

I dag blei det arrangert sonelagsturnering for spelarar født 2000 på Kaupanger. 

Resultat gutar: 
Sunnfjord - Nordfjord 3-4 

Mål Nordfjord: Espen Rosø 2 (Bremanger), Emil Gjerde (TMFK), og Marius Rauset (Loen)

Sogn - Nordfjord 5-4 
Mål Nordfjord: Sigmund Kjøsnes (Stryn), Henrik Myhre (TMFK), Marius Rauset (Loen) og Joachim Vedvik (Eid)

Sogn - Sunnfjord 7-2 

Tabell gutar: 

Sogn   2  2 0 0  12-6  6 poeng
Nordfjord   2  1 0 1  8-8  3 poeng 
Sunnfjord   2  0 0 2  5-11  0 poeng 


Resultat jenter: 
Nordfjord - Sunnfjord 4-2

Nordfjord - Sogn 1-2

Sogn - Sunnfjord 1-1

Tabell jenter: 

Sogn   2  1 1 0  3-2  4 poeng 
Nordfjord   2  1 0 1  5-4  3 poeng 
Sunnfjord   2  0 1 1  3-5  1 poeng 

20.04 Resultat kampar i dag, laurdag 20. april

 
Kaupanger og Fortuna Ålesund spelte i dag 0-0 på Kvednhushaugen. 
Bildet er frå treningskampen mellom laga i Stryn 7. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resuktat frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner
Kaupanger - Fortuna Ålesund 0-0 (0-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Staal Jørpeland - Høyang 6-0 (2-0)

3. divisjon avdeling 8
Vik - Vadmyra  1-4 (0-2)
Sotra - Radøy/Manger 9-0 (5-0)
Bjarg - Voss 2-1 (0-0)
Lyngbø - Tornado Måløy 3-2 (1-0)
Varegg - Årdal 7-3 (2-2)

NM G19 Telenor Cup 
Florø - Sogndal 5-2 (2-1)
Mål Florø: Kristoffer Sigdestad, Kristoffer Book, Aksel bauge, Stefan Aase og Halvor Solheim-Olsen

Sjå bilder frå denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Honndalscupen
Finale, Sæbø - Hovdebygda 2-1
Bronsefinale, Hornindal - Sunnylven

Treningskamp
Stadlandet - Kvamsøy 7-3 (4-1)
Mål Stadlandet: Andreas Losnegard (2), Eivind Holmboe, Asbjørn Losnegard, William Dalsbø, Kim Ole Rønning og Håvard Otneim 

Resultata frå ein del av kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

20.04 Kampoppsett 2. runde NM menn 2013


Florø er sett opp med heimekamp mot Aalesund i 2. runde. 
Bildet er frå heimekampen mot Brann i 2. runde i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Norges Fotballforbund har sett opp 2. runde NM herrer 2013. 

Florø har fått heimekamp mot Aalesund, medan Sogndal møter Træff på bortebane. Begge kampane blir spelt onsdag 1. mai.

Kampar onsdag 1. mai: 
Kvik Halden-Sarpsborg 08
Follo-Bærum
Kjelsås-Stabæk
Ullern-Vålerenga
Asker-Strømsgodset
Strømmen-Alta
Ull./Kisa-Tromsdalen
Kongsvinger-Raufoss
Elverum-Nybergsund Trysil
HamKam-KFUM Oslo
Birkebeineren-Hønefoss
Sandefjord-Tønsberg
Pors-Odd
Flekkerøy-Sandnes Ulf
Egersund-Start
Bryne-Vindbjart
Vidar-Viking
Øystese-Brann
Nest Sotra-FK Haugesund
Åsane-Hødd
Florø-Aalesund
Træff-Sogndal
Strindheim-Rosenborg
Tiller-Ranheim
Levanger-Kristiansund
Harstad-Bodø/Glimt
Fløya-Tromsø

Kampar torsdag 2. mai: 
Moss-Fredrikstad
Grorud-Lillestrøm
Mjøndalen-Lyn
Vard Haugesund-Fyllingsdalen
Byåsen-Molde


Sogndal vann enkelt 4-0 borte mot Tornado Måløy i 1. runde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


20.04 Kampar i dag, laurdag 20. april

 
Tornado Måløy møter i ettermiddag Lyngbø på bortebane. 
Bildet er frå cupkampen "heime" mot Sandane på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Fortuna Ålesund

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Staal Jørpeland - Høyang

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Vik - Vadmyra
Kl. 15.00 Sotra - Radøy/Manger 
Kl. 16.00 Bjarg - Voss
Kl. 16.00 Lyngbø - Tornado Måløy 
Kl. 16.00 Varegg - Årdal 

NM G19 Telenor Cup 
Kl. 14.00 Florø - Sogndal 

Honndalscupen
Kl. 14.00 Bronsefinale, Hornindal - Sunnylven
Kl. 16.00 Finale, Sæbø - Hovdebygda

19.04 Eid vann 5-1 borte mot Sogndal 3


Vebjørn N. Haugland jublar etter å ha gitt Eid leiinga 2-0 mot Sogndal 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i ettermiddag 5-1 borte mot Sogndal 3 på Fosshaugane Campus. 

Eid starta kampen best og allereie etter 11 minutt låg den fyrste ballen i nota bak Sogndal sin keeper Håvard Mjelleli. Eid sin spelande trenar Bjørn Totland prøvde seg frå hjørnet av 16-meteren, og sjølv om avslutninga ikkje var all verden gjekk ballen via ein uheldig Håvard Mjelleli og i mål. Eid si 0-2 scoring kom drøye 10 minutt før pause ved Vebjørn Nord Haugland. Nord Haugland fekk eit innlegg frå høgre, og frå omlag seks meter plasserte han ballen sikkert til høgre for Sogndal sin keeper. Drøye fem minutt seinare fastsette Bjørn Totland pauseresultatet til 0-3 med si andre scoring i kampen. Ein corner frå Elias Lund Johansen enda på hovudet til Totland, som styrte ballen opp i lengste hjørnet. 

Fire minutt ut i 2. omgang reduserte Sogndal til 1-3 etter at Eid surra det til i eige forsvar. Ballen enda til slutt hos Anders Lunde Hjeltnes som frå 18 meter trilla ballen i ope mål. Men Eid slapp med skrekken for berre minuttet etter auka Ove Balsnes Eid si leiing til 1-4. Vebjørn Nord Haugland trilla ballen gjennom til Balsnes som åleine mot keeper avslutta sikkert i mål. 

Midt i 2. omgang fekk Sogndal straffespark etter at Mathias Flo blei lagt ned inne i Eid sin 16-meter. Flo tok straffa sjølv, men uheldigvis for Sogndal gjekk avslutninga i stolpen. 

Knappe 10 minutt før slutt fastsette innbyttar Ruben Kullsveen sluttresultatet til 1-5 med eit praktfull avslutning. Etter flott forarbeid av Eid sin kaptein Oliver Rotihaug enda ballen hos Ruben Kullsveen. Frå hjørnet av 16-meteren drog Kullsveen til og ballen gjekk vakkert over keeper og opp i lengste hjørnet. 

Neste kamp for Sogndal 3 er borte mot Balestrand fredag 26. april, medan Eid tek i mot Sandane laurdag 27. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 3 - Eid 1-5 (0-3)
0-1 Bjørn Totland (11. min)
0-2 Vebjørn Nord Haugland (34. min)
0-3 Bjørn Totland (40. min)
1-3 Anders Lunde Hjeltnes (49. min)
1-4 Ove Balsnes (50. min)
1-5 Ruben Kullsveen (81. min)

Dommar: Robert Endestad, Tempo

Assistentdommarar: Ragnar Åmot, Jølster og Jawvanan Jehan, Florø 

Gult kort: Erik Fossnes, Sindre Rydvang og Runar Heggestad, Sogndal 3. Eivind Skrede og Elias Lund Johansen, Eid. 

Sogndal 3: 
Håvard Mjelleli
Rune Åberge
Runar Heggestad
Erik Fossnes (Henrik Navarsete 77. min)
Endre Pettersen Reinås
Sindre Rydvang
Fredrik Flo
Simen Stølen
Marius Hellebust (Karlis Bremers 46. min)(Magnus Beier 70. min)
Anders Lunde Hjeltnes
Mathias Flo

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Trygve Leite 55. min)
Simen Nord
Bjørn Totland
Erik Rotihaug
Eivind Skrede (Ruben Kullsveen 79. min)
Oliver Rotihaug
Vebjørn Nord Haugland (Simen Lefdal 62. min)
Jan Olav Humborstad (Vegard Øien 69. min)
Elias Lund Johansen
Ove Balsnes

19.04 Resultat 1. serierunde 4. divisjon


Håvard Hagen sikra tre poeng for Skavøypoll borte mot Kaupanger. 
Bildet er frå heimekampen mot Sandane 5. oktober 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er resultat frå 1. serierunde i vår lokale 4. divisjon. 

Sogndal 3 - Eid 1-5 (0-3)
0-1 Bjørn Totland (11. min)
0-2 Vebjørn Nord Haugland (34. min)
0-3 Bjørn Totland (40. min)
1-3 Anders Lunde Hjeltnes (49. min)
1-4 Ove Balsnes (50. min)
1-5 Ruben Kullsveen (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dale - Balestrand 2-0 (2-0)
1-0 Nicolai Macpherson (38. min)
2-0 Jan-Anders Tonning Wichstrøm (43. min)

Høyang - Førde 2 1-2 (0-1)
0-1 Sondre Sandvoll (25. min)
0-2 Daniel Kvalvågnes (86. min)
1-2 Joakim Måren (89. min)

Jølster - Fjøra 0-0 (0-0)

Kaupanger - Skavøypoll 0-1 (0-1)
0-1 Håvard Hagen (90. min+1)

Sandane - Florø 2  2-3 (1-1)

0-1 Kim Vik (18. min)
1-1 Mads Wie (24. min)
1-2 Kim Vik (73. min)
1-3 Henrik Bortheim (89. min)
2-3 Ingar Sårheim (90. min)

Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

19.04 SISTE FRIST "Kva skjer i 2013-sesongen?" 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

NB! SISTE FRIST FOT Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 18.00.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


19.04 SISTE FRIST Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Preben Strypet vann tabellkonkurransen for 3. divisjon 2012.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Årdal 20. september 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

NB! SISTE FRIST FOT Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 18.00.

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


19.04 Serieopning 4. divisjon


Robert Endestad er dommar i dagens kamp mellom Sogndal 3 og Eid.
På bildet ser vi Endestad og Rosenborgtrenar Per Joar Hansen i forbindelse med treningskampen mellom Brann og Aalesund i 2007. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ettermiddag er det serieopning i vår lokale 4. divisjon. 

Kl. 19.00 Dale - Balestrand
Kl. 19.00 Høyang - Førde 2
Kl. 19.00 Jølster - Fjøra
Kl. 19.00 Kaupanger - Skavøypoll 
Kl. 19.00 Sandane - Florø 2
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Eid 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til i dag kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

Tabellkonkurransen er sponsa av Coop Prix Selje

18.04 Starta sesongen med storseier mot Stryn


Kristian Rønnestad jublar etter at han gav Eid leiinga 1-0 mot 
Florø i finalen i kvalifiseringa i NM G16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid 1 i klasse G16 1. divisjon avdeling 2 starta årets sesong med storseier 6-1 heime mot Stryn. 

Simen Lefdal (3), Kristian Lefdal, Sindre Hafsås og Oliver Rotihaug scora måla til Eid, medan Stryn si redusering kom på straffespark ved Erik Amble Haugen.

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Florø sist søndag 6-3 heime mot Selje. 

Eid 1 - Stryn 6-1 (2-0)
1-0 Kristian Lefdal (8. min) 
2-0 Simen Lefdal (39. min)
3-0 Simen Lefdal (50. min)
4-0 Sindre Hafsås (55. min)
4-1 Erik Amble Haugen, straffe (60. min)
5-1 Oliver Rotihaug (79. min)
6-1 Simen Lefdal (80. min)

18.04 1. runde NM G19 Telenor Cup


Eid sitt lag som vann bronsefinalen mot Høyang 10. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Denne helga skal tre lag frå fylket i aksjon i 1. runde i NM G19 Telenor Cup. 

Florø spelar heime mot Sogndal laurdag 20. april kl. 14.00, medan Eid tek i mot Sykkylven på Eid Idrettspark søndag 21. april kl. 16.00. 

Laurdag 20. april kl. 14.00, Florø - Sogndal 
Dommar: Vegar Rørvik, Kaupanger 
Assistentdommarar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra og Sjur Reisæter Haugen, Dale 

Søndag 21. april kl. 16.00, Eid - Sykkylven 
Dommar: Vithusan Puthi, Florø 
Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Prathev Parameswaran, Florø 

18.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


18.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Arild Underdal i bortekampen mot Eid på Eid Stadion 28. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


18.04 Sondre scora fem mål i fyrste seierkampen


Sondre Myhre Silden i bylagsserien i Florø 28. oktober 2012.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien gutar 2012.

Sondre Myhre Silden scora alle fem måla då Tornado Måløy tysdag ettermiddag vann 5-0 borte mot Florø 1 i klasse G13/14 11'ar avdeling 2 vår. 

I dei to andre kampane i 1. serierunde i denne avdelinga vann Eid 2 10-1 heime mot Jølster, medan Førde vann 8-2 heime mot Stryn. 

G 13/14 11'ar avdeling 2 vår
Florø 1 - Tornado Måløy 0-5 (0-3)
0-1 Sondre Myhre Silden 
0-2 Sondre Myhre Silden 
0-3 Sondre Myhre Silden 
0-4 Sondre Myhre Silden 
0-5 Sondre Myhre Silden 

Førde - Stryn 8-2 
Eid 2 - Jølster 10-1 

Tabell G 13/14 11'ar avdeling 2 vår
Eid 2   1  1 0 0  10-1  3 poeng
Førde   1  1 0 0  8-2  3 poeng
Tornado Måløy   1  1 0 0  5-0  3 poeng
Florø 1   1  0 0 1  0-5  0 poeng
Stryn   1  0 0 1  2-8  0 poeng
Jølster   1  0 0 1  1-10  0 poeng    

17.04 Resultat 1. runde NM menn 2013


Sogndal jublar etter at Espen Næss Lund gav Sogndal leiinga 2-0. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal og Florø er klar for 2. runde i NM Menn 2013. Sogndal vann 4-0 borte mot Tornado Måløy, medan Florø vann 2-1 borte mot Førde. 

Tornado Måløy - Sogndal 0-4 (0-2)
0-1 Espen Næss Lund (5. min)
0-2 Espen Næss Lund (24. min)
0-3 Azar Karadas (48. min)
0-4 Ulrik Flo (61. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Florø 1-2 (0-1)
0-1 Kristoffer Ryland (8. min)
1-1 Thor Erik Nygård (65. min)
1-2 Aksel Bauge (84. min)

Kampfakta frå kampen Førde-Florø er henta frå Firda si Live-oppdatering.

17.04 1. runde NM menn 2013


Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det blir i dag spelt to kampar her i fylket i 1. runde NM herrer 2013. 

Tornado Måløy spelar heime mot Sogndal på Refvik Stadion (Skavøypoll Stadion), medan Førde møter Florø på Hafstad Idrettspark. Begge kampane har avspark klokka 18.00. 

Komplett kampoppsett 1. runde NM menn 2013: 
Tysdag 16. april:
Frigg - Vålerenga 1-6 (1-4)
Vigør - Start 0-2 (0-2)

Onsdag 17. april: 
Kvik Halden - Askim
Kråkerøy - Fredrikstad
Sparta Sarpsborg - Sarpsborg 08
Sprint/Jeløy - Moss
Drøbak Frogn - Follo
Nesodden - Kongsvinger
Oppsal - Ull./Kisa
KFUM Oslo - Fram Larvik
Lyn - Eidsvold Turn
Grei - Kjelsås
Grorud - Gjøvik FF 
Bærum - Oslo City
Holmen - Hønefoss
Ullern - Lørenskog
Hauerseter - HamKam
Skedsmo - Lillestrøm
Nybergsund Trysil - Tynset
Ottestad - Strømmen
Brumunddal - Elverum
Hallingdal - Strømsgodset
Birkebeineren - Valdres
Solberg - Mjøndalen
Ørn Horten - Stabæk
Husøy & Foynland - Odd
FK Tønsberg - Østsiden
Notodden - Asker 
Pors Grenland - FK Arendal
Flekkerøy - Lyngdal
Ålgård - Egersund
Vidar - Staal Jørpeland
Stavanger IF - Vard Haugesund
Brodd - FK Haugesund
Vaulen - Viking
Avaldsnes - Sandnes Ulf
Kopervik - Bryne
Øystese - Arna Bjørnar
Hovding - Brann
Vadmyra - Åsane
Nest Sotra - Sotra
Førde - Florø
Tornado Måløy - Sogndal
Herd - Kristiansund BK
Brattvåg - Hødd
Larsnes Gursken - Aalesund
Elnesvågen & Omegn - Molde
KIL Hemne - Ranheim
Buvik - Rosenborg
Tiller - Nardo
Steinkjer - Strindheim 
Mjølner - Harstad
Tromsdalen - Skarp
Fløya - Senja
Bossekop - Alta
Kirkenes - Tromsø

Torsdag 18. april: 
Raufoss - Fjellhamar/Sander
Herkules - Sandefjord
Vindbjart - Donn
Fyllingsdalen - Fana
Træff - Skarbøvik
Byåsen - Stj./Blink
Levanger - Mo
Junkeren - Bodø/Glimt


Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


16.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


16.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013

 
Mads Wie i heimekampen mot Høyang 17. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


16.04 Desse arrangerar Tine Fotballskule i 2013


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.

Det skal arrangerast 19 Tine Fotballskular i Sogn og Fjordane i 2013. 

3. og 4. mai: Stadlandet IL
14. - 16. juni: Jølster IL
22. og 23. juni: Hornindal IL
24. - 26. juni: Sandane T&IL
24. - 26. juni: Vik IL
24. - 26. juni: Gaular IL
24. - 27. juni: Førde IL
24. - 27. juni: Sogndal Fotball
24. - 26. juni: Askvoll/Homedal IL
1. - 4. juli: Eikefjord IL
12. - 15. august: Førde IL
12. - 15. august: Eid IL
12. - 15. august: Syril IL
12. - 15. august: Sogndal Fotball
14. og 15. august: IL Jotun
14. - 16. august: Hafslo IL
16. - 18. august: Breimsbygda IL
30. og 31. august: Selje IL
9. og 10. oktober: Tornado Måløy FK


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.  


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006.


16.04 Chatlet Sport 1 Cup på Sandane 10. august 



Sandane Turn og Idrettslag har gleda av å invitere til fotballcup for gutar og jenter i alderen 11 – 14 år (f. 1999-2002) på Sandane 10. august 2013. 

Det blir spela 7'arfotball med 18 minutts kampar. Kvart lag spelar minimum 3 kampar.

I dei to eldste årsklassene (J/G13 og J/G14) vert det sluttspel.

Alle deltakarane får gratis bading i det nyåpna Trivselsbadet på Sandane. 

Les meir om Chatlet Sport 1 cup på Sandane.

15.04 Sogndal klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup


Sogndal J97 blei kretsmester i småjenteklassa i 2011-sesongen. 
Bildet er tatt etter bortekampen mot Stryn 25. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tre lag frå fylket var med i kampen om den eine plassen Sogn og Fjordane har i årets NM J16 Telenor Cup. Førde, Sandane og Sogndal spelte enkel serie og vinnaren av denne er klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup. 

Etter at både Sogndal og Førde vann sine kampar mot Sandane var det i dag duka for ein rein finale mellom dei to laga. 

Sogndal var det beste laget i dagens kamp og vann til slutt 4-0. Sogndal er dermed klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup. 

Sogndal - Førde 4-0 (2-0)
1-0 Ingrid Nornes
2-0 Marthe Bjelde 
3-0 Ingrid Nornes
4-0 Thea Bjelde

Resultat kvalifisering NM J16 Telenor Cup: 
Sandane - Sogndal 1-9
Førde - Sandane 8-0 
Sogndal - Førde 4-0

Tabell kvalifisering NM J16 Telenor Cup: 
Sogndal  2  2 0 0  13-1  6 poeng
Førde  2  1 0 1  4-8  3 poeng 
Sandane  2  0 0 2  1-17  0 poeng

15.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


15.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013

 
Bildet er frå kampen mellom Eid og Vik 29. september 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


15.04  Resultat treningskampar i helga


Susanne Myrland scora tre mål i helgas kamp mot Geilo/Ål.
Bildet er frå 1. runde i Bylagsserien 30. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien 2011. 

Her er ein oversikt over resultata frå nokon av treningskampane som blei spelt denne helga. 

Geilo/Ål - Jotun/ÅTIL 0-7 (0-5)
0-1 Jenny Hovland (5. min)
0-2 Susanne Myrland (6. min)
0-3 Susanne Myrland (10. min)
0-4 Jenny Hovland (35. min)
0-5 Susanne Myrland (40. min)
0-6 Ida Jevnaker (60. min)
0-7 Birgitte Dokken (75. min)

Breimsbygda - Loen 1-0 
1-0 Kjetil Løkke Vie

Breimsbygda - Tornado Måløy 2  1-1 
Mål Breimsbygda: Raymond Niiranen
Mål Tornado Måløy 2: 

15.04 Fire nye spelarar har signert for Eid


Trygve Leite i kamp for Haugen heime mot Vikane 10. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid har dei siste dagane signert fire nye spelarar. 

To av dei er dei tidligare Haugenspelarane Trygve Leite og Kennet Starheim Remme. Dei to andre er Lars Erik Heggen og Premyslaw Petrynski. 

- Desse er alle gode tilvekstar som vil være med å kjempe om speletid på A-laget, seier spelande trenar og klubbutviklar i Eid Fotball Bjørn Totland. 

14.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


14.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Bjørn Totland i kampen mellom Skavøypoll og Eid 11. juni 2004.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


14.04 Selje representert på UEFA-konferanse i Oslo


Alf Hansen, Atle Solheim og Stig Inge Bjørnebye.
Foto: Selje Fotball

Selje melder på sine nettsider at årets UEFA-konferanse denne veka gjekk av stabelen i Oslo. Konferansen samla omlag 150 deltakarar frå heile Europa. Totalt 53 nasjonar var representert under årets UEFA-konferanse. 

Leiar i Selje IL-Fotball, Atle Solheim, var invitert til konferansen på bakgrunn av sølvmedaljen i kåringa "Best Grasroot-Leader" som han vart tildelt i fjor. 

Selje skriv vidare på sine nettsider at det var eit flott og spennande program på konferansen, og ikkje minst utruleg kjekt å bli kjent med folk frå mange andre nasjonar som jobbar med "Grasroot-football".

Les heile saka på Selje sine nettsider.

14.04 Eid 1 vann G-sport G16 turneringa i Volda


Eid 1 sitt vinnarlag i G-sport G16 turneringa i Volda. 
Foto: Idar Arne Kristiansen

Eid 1 gjekk heilt til topps i G-sport G16 turneringa i Volda. I dagens semifinale vann laget på straffesparkkonkurranse mot Volda 1, medan det i finalen blei seier 2-0 mot Hødd.  

Sluttspelkampar, søndag 14. april: 
A Semifinale:
Volda 1 - Eid 1  1-1  1-4 etter straffesparkkonk.
Tornado Måløy - Hødd 1  0-2

B Semifinale: 
Volda 3 - Volda 2  0-2 
Hødd 2 - Mauseidvåg 1  1-1  2-4 etter straffesparkkonk. 

Bronsefinale A: Volda 1 - Tornado Måløy 1-0 (1-0)

Bronsefinale B: Volda 3 - Hødd 2  1-2

Finale B: Mauseidvåg 1 - Volda 2  3-1  

Finale A: Eid 1 - Hødd 1  2-0 (1-0)
1-0 Kristian Aarskog (12. min)
2-0 Håvard Holmøyvik (31. min)

Les meir om denne turneringa på voldasupporter.com
  


Frå finalen i turneringa mellom Eid 1 og Hødd 1. 
Foto: Idar Arne Kristiansen


14.04 Honndalscupen 19. og 20. april  


Lars Magne Taraldset dømmer i år for 28. gong i Honndalscupen.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 21. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 22. juli 2006.

Fredag 19. og laurdag 20. april blir det på ny arrangert Honndalscup i 
Hornindal. I den forbindelse har Hornindal IL fotballgruppa sendt ut følgjande pressemelding. 

Honndalscupen var i si tid den eldste fotballturneringa på Vestlandet. I 
oppstarten gjekk kampane på flatene på Brendefur og på Fura i indre 
Hornindal. Før dei vart avvikla på Ytrehorn og seinare i «Prestegarden» der Hornindal Stadion og Hornindal Idrettspark ligg i dag. Etter nokre år i 
dvale er Honndalscupen nok ein gong på turneringskartet.

Den fyrste turneringa vart arrangert i 1930 og deltakande lag var Eid, 
Sunnylven, Mercur (Ålesundslag) og Indre Hornindal.

I Fjordingen den 20 august 1930 kunne ein lese dette:
Sundag var det fotballkamp paa Indre Hornindal si bane millom Eid og 
Sunnylven. Eid vann med 1-0. Det var meiningi at i alt fire lag skulde møtast her, Indre Hornindal og ”Mercur” fraa Aalesund, forutan dei to nemde. Det laget som vann i fyrste kampen skulde so spela med eit av dei to andre etter lutdraging. Og det som daa vann, med det laget som var att. Det skulde soleis verte 3 kampar. No vart det berre ein daa lagi vart usams um korleis det skulda skipast naar eit lag venta.
Det var frammøtt mange aaskodarar, sume langveges fraa, men dei vart altso snytt for to kampar.

Det blir no børsta støv av dei solide tradisjonane som Honndalscupen er 
kjent for. Vi trur nok ikkje at det blir nærare 1000 tilskodarar slik som i 
glansperioden på 60 og 70 talet, men vi håpar at ein god del publikum tek turen til Hornindal Stadion (kunstgrasbana) og får oppleve Honndalscupen igjen.

Deltakande lag i 2013 er Hovdebygda, Sunnylven, Sæbø og arrangørklubben Hornindal.

Sunnylven og Sæbø har lange tradisjonar for å delta i Honndalscupen. 
Sunnylven deltok som nemnt i 1930 og Sæbø for fyrste gong i 1934. Då tapte dei 3-0 mot Eid i finalen, etter at dei hadde vunne 4-3 over vertane 
Hornindal i den innleiande kampen.

Hovdebygda har etter det vi kan sjå berre delteke ein gong tidlegare og det var i 1958. Etter 2-0 over Hornindal i innleiande kamp og 3-0 over Stryn i finalen vann dei turneringa og har truleg sidan ikkje fått lov å vere med. Verdt å nemne er også at Hornindal IL sin dommarveteran Lars Taraldset i år dømmer for 28. gong i Honndalscupen.

Sidan cupen i 1976 har det vore tradisjon å kåre turneringas beste spelar. Dette blir også i år.

Hornindal IL fotballgruppa vil med dette ynskje gjestande lag, dommarar, 
funksjonærar og ikkje minst publikum velkomne til trivlege cup-dagar i 
Hornindal 19 og 20 april.

Kampoppsett, fredag 19. april: 
Kl. 18.00 Hornindal - Sæbø
Kl. 20.00 Hovdebygda - Sunnylven

Kampoppsett, laurdag 20. april: 
Kl. 14.00 Bronsefinale
Kl. 16.00 Finale
  


Preben Torvanger i duell mot Stian Sandal i kampen mellom 
Skavøypoll og Eid i Honndalscupen 21. juli 2006. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 21. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 22. juli 2006.


Trond Leirgulen blei kåra til beste spelar i Honndalscupen 2006. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 21. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 22. juli 2006.


14.04 Resultat kampar i dag, søndag 14. april


Marius Salamonsen scora Sogndal 2 sitt mål mot Bjarg på straffespark. 
Bildet er frå kampen mellom Sandane og Sogndal 2 30. juli 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Bærum - Førde 5-1 (1-0)
Mål Førde: Christoffer Hafsås

2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 - Høyang 6-1 (1-0)
Mål Høyang: Kaja Ullebø

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Bjarg 1-0 (0-0)
1-0 Marius Salamonsen, straffe

14.04 Kampar i dag, søndag 14. april


Øystein Myrkaskog og Førde møter i dag Bærum på bortebane. 
Bildet er frå kampen mellom Firdalaget og Brann i Florø 14. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon avdeling 1
Kl. 16.00 Bærum - Førde

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 16.00 Sandviken 2 - Høyang 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Bjarg 

13.04 Resultat fyrste dag G-sport G16 turnering i Volda


Chris Andre Nore i dagens kamp mellom TMFK og Volda. 
Foto: Idar Arne Kristiansen

Volda arrangerar denne helga G-Sport G16 turnering på Volda Stadion. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar, og oversikten over kampane i sluttspelet søndag 14. april. 

Resultat laurdag 13. april: 
A Kl. 09.00 Hødd - Ørsta 3-0 
B Kl. 09.00 Volda 2 - Volda damer 3-0 
A Kl. 09.50 Stryn - Eid 1  0-2 
B Kl. 09.50 Eid 2 - Mauseidvåg 1  0-1 
A Kl. 10.40 Hareid - Volda 1  0-1 
B Kl. 10.40 Hødd2 - Volda 3  1-0 
A Kl. 11.40 Eid 2 - Volda damer 1-1 
B Kl. 11.40 Stryn - Ørsta 2-2 
A Kl. 12.30 Volda 2 - Mauseidvåg 1  1-0 
B Kl. 12.30 Hødd - Eid 1  2-1 
B Kl. 13.10 Hareid - Tornado Måløy 0-3
B Kl. 14.10 Hødd 2 - Mauseidvåg 2  2-1
B Kl. 15.00 Stryn - Hødd  0-3
B Kl. 15.50 Eid 2 - Volda 2  1-1
B Kl. 16.40 Ørsta - Eid 1  1-3
A Kl. 17.00 Volda damer - Mauseidvåg 1  0-1
B Kl. 17.30 Volda 3 - Mauseidvåg 2  3-1
A Kl. 17.50 Volda 1 - Tornado Måløy  3-2

Sluttspelkampar, søndag 14. april: 
A Semifinale:
Kl. 11.00 Volda 1 - Eid 1
Kl. 11.00 Tornado Måløy - Hødd 

B Semifinale: 
Kl. 12.00 Volda 3 - Mauseidvåg 1
Kl. 12.00 Hødd 2 - Volda 2

Kl. 13.00 Bronsefinale A

Kl. 14.00 Bronsefinale B

Kl. 15.00 Finale B 

Kl. 16.00 Finale A

Les meir om denne turneringa på voldasupporter.com


13.04 Resultat kampar i dag, laurdag 13. april


Alexander Møll jublar etter at han gav Lyngbø leiinga 1-0 mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen
Molde - Sogndal  1-2 (0-1)
0-1 Ricardo Santos (17. min)
0-2 Magnes Stamnestrø (86. min)
1-2 Etzaz Hussain (90. min+5)

1. divisjon kvinner
Lyn - Kaupanger  2-1 (1-0)
Mål Kaupanger: Henriette Helle

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Lyngbø 1-2 (0-1)
0-1 Alexander Møll (42. min)
0-2 Ruben Douglas Bjørge (60. min)
1-2 Mathias Ullebø Garlid (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Florø 4-4 (1-3) 
0-1 Kristoffer Ryland (3. min)
0-2 Runar Hove (5. min)
1-2 Preben Strypet (8. min)
1-3 Stefan Aase, straffe (25. min)
2-3 Truls Hovland (48. min)
3-3 Preben Strypet (67. min)
3-4 Simen Reksten Solheim (73. min)
4-4 Christian Stedje (85. min)

Vadmyra - Tertnes 1-2 (0-2)
0-1 Vegard Savland (2. min)
0-2 Steffen Olsen (11. min)
1-2 Mads Olav Kvamme (79. min)

Radøy/Manger - Vik 0-3 (0-2)
0-1 Anders Helleland (1. min)
0-2 Anders Helleland (19. min)
0-3 Sjølvmål, Lars-Erik Ervik (67. min)

Tornado Måløy - Varegg 0-2 (0-2)
0-1 Thomas Ulvestad (35. min)
0-2 Ronny Rojas (43. min)

Voss - Sotra 2-3 (2-1)
1-0 Magne Himle (15. min)
1-1 Marius Moen (31. min)
2-1 Ronny Skjelde (38. min)
2-2 Erlend Hove (76. min)
2-3 Sindre Paulsen (88. min)

Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

13.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


13.04 Kampar i dag, laurdag 13. april


Tornado Måløy jublar etter at Endre Kupen scora vinnarmålet 
i cupkampen mot Stryn på Eid Idrettspark 1. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen
Kl. 15.30 Molde - Sogndal 

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Lyn - Kaupanger 

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Florø 
Kl. 15.00 Vadmyra - Tertnes 
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Vik 
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Varegg 
Kl. 16.00 Stryn - Lyngbø 
Kl. 16.00 Voss - Sotra 

12.04 Marthe Gjerde Stølen teken ut på J16-landslaget


Marthe Gjerde Stølen var med på Sogn sitt lag i Bylagsserien 2011.
Bildet er 3. runde i Bylagsserien på Eid Idrettspark 4. desember 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne runden i Bylagsserien.

Marthe Gjerde Stølen er teken ut på det norske J16-landslaget som skal spele dobbellandskamp borte mot Italia. 

Kampane blir spelt i Meda og i Cesano Maderno 7. og 9. mai. 

Troppen: 
Ida Norstrøm - Grei 
Marthe Gjerde Stølen - Kaupanger 
Siw Døvle - Halsen 
Julie Larsen - Raufoss 
Ida Nordlund Rønning - Skedsmo FK 
Mariken Kleppe - Fossum IF 
Ragnhild Reite - Volda IL 
Marit Bratberg Lund - Fart 
Cecilie Dekkerhus - Kongsvinger IL 
Marie Dølvik Markussen - Stakkevollan IF 
Kristin Ramde Tveit - Stabæk 
Nora Hanssen - Kongsvinger IL 
Bianca Juvik Skjønhaug - Hetlevik 
Vilde Fjelldal - Hardhaus 
Sandra Simonsen - Bardufoss og omegn IL
Nora Eide Lie - Urædd FK 
Karoline Haugland - Arna-Bjørnar 
Ingrid Kvernvolden - Brumunddal


12.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


12.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Frå kampen mellom Eid og Kaupanger på Eid Stadion 22. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er medi årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


11.04 Eid vann 4-0 mot Fjøra


Anders Midthjell scora to mål i dagens kamp. 
Bildet er frå heimekampen mot Førde 2. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i ettermiddag 4-0 mot Fjøra i ein treningskamp på Fosshaugane Campus. Anders Midthjell (2), Bjørn Totland og Vebjørn Nord Haugland scora måla til gultrøyene. Bortelaget leia 1-0 til pause. 

Fjøra - Eid 0-4 (0-1)
0-1 Vebjørn Nord Haugland
0-2 Bjørn Totland 
0-3 Anders Midthjell 
0-4 Anders Midthjel

Veitastrond vann 9-4 mot Hafslo
I ein treningskamp onsdag vann Veitastrond heile 9-4 mot Hafslo i Sognahallen. Veitastrond hadde full kontroll og leia 5-1 til pause. 


11.04 Konkurranse om kva som skjer i 2013-sesongen? 



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse "Kva skjer i 2013-sesongen?"

Konkurransen går ut på å tippe kva som skjer innan seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2013. 

Vinnaren stikk av med eit par tøffe Pepsi twintip-ski med bindingar.

Send inn ditt tips her.

Konkurransen er sponsa av: 


11.04 Lokale lag i G-sport G16 turnering i Volda


Eid sitt vinnarlag i Sport 1 Cup i Volda i 2012.
Foto: Rune Lefdal

Volda arrangerar denne helga G-Sport G16 turnering på Volda Stadion. 

Totalt 14 lag frå ni forskjellige klubbar deltek i turneringa. Eid, Stryn og Tornado Måløy er klubbane frå vårt distrikt som deltek med lag i turneringa. 

Puljeoppsett:
Pulje 1 A: Stryn, Hødd, Ørsta, Eid 1
Pulje 1 B: Eid 2, Volda damer, Volda 2, Mauseidvåg 1
Pulje 2 A: Hareid, Volda 1, Tornado Måløy FK
Pulje 2 B: Hødd 2, Volda 3, Mauseidvåg 2

Kampoppsett, laurdag 13. april: 
A Kl. 09.00 Hødd - Ørsta
B Kl. 09.00 Volda 2 - Volda damer
A Kl. 09.50 Stryn - Eid 1
B Kl. 09.50 Eid 2 - Mauseidvåg 1
A Kl. 10.40 Hareid - Volda 1
B Kl. 10.40 Hødd2 - Volda 3
A Kl. 11.40 Eid 2 - Volda damer
B Kl. 11.40 Stryn - Ørsta
A Kl. 12.30 Volda 2 - Mauseidvåg 1
B Kl. 12.30 Hødd - Eid 1
B Kl. 13.10 Hareid - Tornado Måløy 
B Kl. 14.10 Hødd 2 - Mauseidvåg 2
B Kl. 15.00 Stryn - Hødd
B Kl. 15.50 Eid2 - Volda 2
B Kl. 16.40 Ørsta - Eid 1
A Kl. 17.00 Volda damer - Mauseidvåg 1
B Kl. 17.30 Volda 3 - Mauseidvåg 2
A Kl. 17.50 Volda 1 - Tornado Måløy 

Lei meir om denne turneringa på voldasupporter.com


10.04 Camilla Ervik klar for Kaupanger 


Camilla Ervik scora sju mål for Eid i treningskampen mot Florø 1. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger melder på sine nettsider at Camilla Ervik er klar for Kaupanger. Ervik har hospitert med Kaupanger både i 2012-sesongen og i årets oppkøyringsperiode. I følge Kaupanger sine nettsider er jenta frå Eid ein hurtig og målfarleg spelar med stort potensial. Ervik gjennomførte ein sterk omgang i treningskampen mot Voss laurdag, der ho blant anna var nest sist på to av måla som vart scora.

Sjå heile saka på Kaupanger sine nettsider. 


10.04 Eid klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Kristian Rønnestad og Eid er klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid er klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup etter at laget i dag vann 4-3 mot Florø etter ekstraomgangar. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid - Florø 3-3 (1-1) 4-3 etter ekstraomgangar
0-1 Ola Rognebakke (13. min)
1-1 Kristian Rønnestad (16. min)
1-2 Sander Gjertsen (45. min)
1-3 Sander Gjertsen (56. min)
2-3 Daniel Myklebust (64. min)
3-3 Oliver Rotihaug (69. min)
4-3 Stein Inge Torheim (82. min)

Dommar: Robert Endestad, Tempo 

Assistentdommarar: Marianne A. Laugerud, Førde og Sjur Haugen, Dale

Gult kort: Martin Skilbrei og Ole Sivertsen, Florø

Eid:
Sander Torheim Frislid
Jonas Heggen
Johan Skorge
Vegard Lunde
Kristian Rønnestad 
Oliver Rotihaug
Vebjørn Høynes
Simen Lefdal
Håvard Holmøyvik
Joachim Joensen
Kristian Lefdal

Innbyttarar: 
Stein Inge Torheim 
Arthur Sundal
Kristian Aarskog 
Elias Åsebø
Daniel Myklebust 

Florø: 
Martin Myrbakk
Ole Kristian Førde
Ole Sivertsen
Sander Gjertsen 
Eirik Høydal
Thomas Rognsø
Sivert Helland
Martin Skilbrei
Shankar Panchalingam
Sindre Kvarsvik

Innbyttarar: 
William Stenevik
Nikolai Sjåstad
Lasse Angelshaug
Isak Nesse


10.04 Stårheimarar gjer seg bemerka i Osloklubb


Thomas Starheim i kampen borte mot Florø 26. april 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ready Fotball melder på sine nettsider at dei har valgt kapteinsteam for 2013-sesongen. 

For A-laget er Thomas Starheim valgt som hovedkaptein, medan på B-laget er det Bjørnar Øien som er hovudkaptein. 

Hovedkaptein A-laget: Thomas Starheim
Visekapteinar A-laget: Ingvar Ims, Eirik Kjønø og Ulrik Børresen

Hovedkaptein B-laget: Bjørnar Øien
Visekaptein B-laget: Magnus Haukvik 


Sjå heile saka på Ready Fotball sine nettsider.
  


Bjørnar Øien var kaptein for Haugen heime mot Heia 14. juni 2005.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


10.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Andreas Vereide og Sandane vann 2-1 heime mot Høyang i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er medi årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


09.04 Norge J19 klar for EM-sluttspelet i Wales


Foto: Privat 

Stine Pettersen Reinås spelte heile kampen då Norge i ettermiddag tapte 3-0 mot England i EM-kvalifiseringskampen på UKI Arena på Jessheim. 

Norge enda dermed på 2. plass i gruppa, og er som beste toar klar for EM-sluttspelet i Wales i august. 

Norge - England 0-3 (0-1)
0-1 Katie Zelem (36. min)
0-2 Ellie Stewart (65. min)
0-3 Nikita Parris (70. min)

Norge: 
Josefine Ervik
Ingrid Bakke
Stine Pettersen Reinås
Carlotta Hitschke Fennefoss
Mali Lilleås Næss (Andrine Tomter 79. min)
Lisa Fjeldstad Naalsund
Guro Bergsvand (Synne Skinnes Hansen 74. min)
Guro Reiten
Amalie Vevle Eikeland
Andrea Segtnan Thun
Mia Marie Voltersvik (Kristin Haugstad 80. min)


09.04 Tropp Eid Akademi G15


Nordfjord G98 under sonelagsturneringa på Eid 10. april 2011.
Bak frå venstre: Ingo Da Silva (Selje), Emil Giljanovic (Selje), Steven Silden (Skavøypoll), Anders R. Kvalheim (Skavøypoll), Hamed Wahazabah (Stryn), Filip Westad (Stryn), Steffen Glosvik (Stryn), Simon Sunde (Stryn), Isak Hopland (Stryn) og Rasmus Haugen (Hornindal).

Framme frå venstre: Vebjørn Høynes (Eid), Marius Henriksen (Skavøypoll), Simen Lefdal (Eid), Arne Nybø Gangeskar (Breimsbygda), Sindre Storøy Kolseth (Bremanger), Halvor Nesbakk (Bremanger), Vegard Aaland (Stryn) og Joachim Joensen (Bremanger)
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Troppen til Eid sitt Akademilag G15 er no klar.  

Fyrste kampen for Eid sitt Akademilag G15 er heime mot Førde laurdag 27. april. 

Tropp Eid Akademilag G15: 
Ingo Da Silva, Selje
Kristoffer Haugen, Selje
Emil Giljanovic, Selje
Anders Ramsevik Kvalheim, Skavøypoll
Steven Silden, Skavøypoll
Marius Husevåg, TMFK
Nicholas Berg, TMFK
Daniel Kvalheim, TMFK
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger
Halvor Nesbakk, Bremanger
Joachim Jensen, Eid
Simen Lefdal, Eid
Kristian Lefdal, Eid
Vebjørn Høynes, Eid
Johan Skorge, Eid
Jonas Heggen, Eid
Arthur Sundal, Eid
Daniel Myklebust, Eid
Marius Henriksen, Skavøypoll
Anders Martin Kvalvåg, Skavøypoll
Anders Nes, Eid
Daniel Haus, Eid


09.04 Kampoppsett NM G19 Telenor Cup


Eid sitt lag som vann bronsefinalen mot Høyang 10. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norges Fotballforbund har no sett opp kampane i 1. runde i NM G19 Telenor Cup. 

Florø spelar heime mot Sogndal, medan Eid er sett opp med heimekamp mot Sykkylven. 

Kampdag er sett til laurdag 20. april, men kampane kan spelast på eit tidligare tidspunkt eller seinast søndag 21. april viss klubbane er enige om det. 

1. runde NM G19 Telenor Cup:  
1. Tistedalen-Sarpsborg
2. Fredrikstad-Ski
3. Østsiden-Lisleby
4. Sprint/Jeløy-Kolbotn
5. Follo-Drøbak Frogn
6. Langhus-Lillestrøm
7. Holmlia-Skeid
8. Bækkelaget-Stabæk
9. Nordstrand-Vålerenga
10. Frigg-Oppsal
11. Korsvoll-Ull/Kisa
12. Bærum-Kjelsås
13. Fjellhamar-Lyn
14. Strømmen-KFUM Oslo
15. Kongsvinger-Lørenskog
16. Lillehammer-Brumunddal
17. Ottestad-Eidsvold Turn
18. Gran-Grei
19. Valdres-Raufoss
20. Hønefoss-Hallingdal
21. Mjøndalen-Asker
22. ROS-Strømsgodset
23. FK Tønsberg-Stoppen
24. Sandefjord-Halsen
25. Fram Larvik-Teie
26. Notodden-Drammen FK
27. Herkules-Larvik Turn
28. Stathelle-Odd
29. Pors Grenland-Jerv
30. Mandalskameratene-Vigør
31. Start -Flekkerøy
32. Sandnes Ulf-Klepp
33. Bryne-Ålgård
34. Madla-Vidar
35. Viking-Randaberg
36. Skjold-Vard Haugesund
37. Kopervik-Nord
38. Åkra-FK Haugesund
39. Stord-Djerv 1919
40. Gneist-Brann
41. Bjarg-Fana
42. Fyllingsdalen-Smørås
43. Tertnes-Bremnes
44. Sotra-Bergen Nord
45. Askøy-Åsane
46. Voss-Nymark
47. Florø-Sogndal
48. Stranda-Hødd
49. Eid-Sykkylven
50. Spjelkavik-Aalesund
51. Træff-Sunndal
52. Clausenengen-Molde
53. Tynset-Elverum
54. Vestbyen-Byåsen
55. Heimdal-Rosenborg
56. Nardo-Ranheim
57. Sverresborg-Verdal
58. Malvik-Levanger
59. Namsos-Steinkjer
60. Mosjøen-Stålkameratene
61. Bodø/Glimt-Fauske/Sprint
62. Mjølner - Harstad
63. Fløya-Tromsø
64. Tromsdalen-Hammerfest

09.04 Resultat kampar måndag 8. april


Vegard Dyrstad under Eliteturneringa i Sognehallen i januar 2011.
 Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen torsdag 13. januar. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen fredag 14. januar. 

Her er oversikten over resultata frå kampane som blei spelt måndag 8. april. 

Sogndal 2 - Fjøra 6-1 (4-0)
1-0 Kristoffer Nesse Stephensen (9. min)
2-0 Magnus Stamnestrø (14. min)
3-0 Runar Heggestad (28. min)
4-0 Vegard Dyrstad (33. min)
4-1 Mats Nondal (47. min)
5-1 Karsten Bjelde (51. min)
6-1 Vegard Dyrstad (74. min)

Les meir om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Førde - Florø 4-1 (3-0)
1-0 Kristine Løkkebø Nybø (20. min)
2-0 Kristine Løkkebø Nybø (35. min)
3-0 Henriette Jagedal (40. min)
4-0 Silvia Kapstad (85. min)
4-1 Hanna Hovland (88. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Kaupanger - Høyang  3-3 (2-0)

09.04 Resultat oppkøyringsturneringa på Reed


Tornado Måløy sitt lag som vann smågutteklassa på Reed. 
Foto: Alf Henning Kongshaug

Tornado Måløy og Førde vann kvar si klasse underoppkøyringsturneringa på Reed. Tornado Måløy gjekk til topps i smågutteklassa, medan Førde var det beste laget i småjenteklassa. 

Resultat kampar laurdag 6. april: 
Smågutar Førde - Breimsbygda 6-2
Smågutar Sogndal - Hødd 0-2
Smågutar TMFK - Breimsbygda 6-2
Smågutar Førde - Sogndal 3-7
Smågutar Hødd - TMFK  3-4

Småjenter Sandane - Breimsbygda 2-1
Småjenter Førde - Sandane 3-3
Småjenter TMFK - Jølster 9-2
Småjenter Førde - Jølster 7-1
Småjenter Breimsbygda - TMFK  1-2

Lillegutar Breimsbygda - Førde 2-2
Lillegutar Jølster - Syril 1  2-7
Lillegutar Breimsbygda - Syril 2  4-1
Lillegutar Førde - Jølster 2-1

Resultat kampar søndag 7. april: 
Smågutar Breimsbygda - Hødd 0-4
Smågutar Sogndal - TMFK 4-1
Smågutar Hødd - Førde 1-3
Smågutar Breimsbygda - Sogndal 1-5
Smågutar TMFK - Førde 12-3

Småjenter Jølster - Sandane 0-3
Småjenter TMFK - Førde 1-2
Småjenter Jølster - Breimsbygda 3-7
Småjenter Sandane - TMFK 3-1
Småjenter Breimsbygda - Førde 1-5

Lillegutar Syril 1 - Breimsbygda 1-4
Lillegutar Syril 2 - Førde 3-1
Lillegutar Syril 2 - Jølster 3-4
Lillegutar Førde - Syril 1 5-3
Lillegutar Breimsbygda - Jølster 1-2 

08.04 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1336 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


08.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Bjørn Totland i kampen mellom Skavøypoll og Eid 11. juni 2004.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


08.04 10-års jubileum for Toyota Cup



Skavøypoll IL Fotballgruppa arrangerte denne helga Toyota Cup i Nordfjordhallen. 52 lag frå totalt 12 klubbar deltok i årets turnering som i år har 10-årsjubileum. 

Her er tabellane for dei klassene der det blei kåra vinnarar, pluss ein oversikt pover dei deltakande laga i dei andre klassene. 

Klasse Jenter 15-16 år: 
Tornado Måløy 3 2 0 1 13-6 6
Skavøyopll 1 3 2 0 1 8-5 6
Loen/Vikane 3 1 1 1 9-12 4
Selje 1 3 0 1 2 2-9 1

Klasse Gutt 15-16 år: 
Gaular IL 4 3 0 1 25-13 9
Tornado Måløy 3 4 2 1 1 21-10 7
Tornado Måløy 2 4 2 1 1 8-12 7
Skavøypoll 2 4 1 1 2 12-10 4
Skavøypoll 1 4 0 1 3 5-26 1

Klasse Smågutt 13/14 år: 
Loen 6 5 1 0 17-7 16
Selje 2 6 4 0 2 21-14 12
Stadlandet 6 3 2 1 20-15 11
Skavøypoll 1 6 3 1 2 27-18 10
Selje 1 6 2 1 3 18-17 7
Hornindal 1 6 1 1 4 10-17 4
Tornado Måløy Blå 6 0 0 6 3-28 0

Klasse Lillegutt 12 år:  
Hafslo IL 
Loen 
Selje 1 
Skavøypoll 1 
Stranda Blå 
Stranda Rød 

Klasse Lillegutt 11 år:  
Skavøypoll Raud 
Skavøypoll Kvit 
Sogndal 1 
Sogndal 2 
Tornado Måløy  

Klasse Gutt 10 år:  
Åheim 
Skavøypoll 1 
Stadlandet 
Tornado Måløy Blå 
Tornado Måløy Kvit 

Klasse Minigutt 9 år:  
Åheim 
Jølster 
Jølster 2 
Selje 1 
Skavøypoll Kvit 
Skavøypoll Raud 
Tornado Måløy Blå 
Tornado Måløy Kvit 

Klasse Minigutt 8 år: 
Åheim  
Selje 1 
Skavøypoll Kvit 
Skavøypoll Rød 
Tornado Måløy Blå 
Tornado Måløy Kvit

Klasse Minigutt 7 år:
Selje 1 
Selje 2 
Skavøypoll 
Skavøypoll 2 
Tornado Måløy Blå 
Tornado Måløy Kvit 


08.04 Kampar i dag, måndag 8. april


Karsten Bjelde og Sogndal 2 møter i dag Fjøra på Fosshaugane Campus. 
Bildet er frå Eliteturneringa i Sognahallen 22. januar 2012. 
Sjå bilder frå kampane i Sognahallen 22. januar 2012.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot informasjon om endringar og kampar som ikkje er med i denne oversikten. 

Kl. 18.00 Treningskamp, Sogndal 2 - Fjøra, Fosshaugane Campus
Kl. 19.00 Treningskamp damer, Florø - Førde, Eikefjord Stadion
Kl. 19.30 Treningskamp, Kaupanger - Høyang, Kvednhushaugen

08.04 Tambarskjelvar vann 4-0 mot Kaupanger 2



Tambarskjelvar vann søndag ettermiddag 4-0 mot Kaupanger 2 i ein treningskamp på kunstgraset på Kaupanger. Andreas Brandsøy (2), Iben Munkvoll og Jørgen Angvik Helgheim scora for laget som denne sesongen skal spele i 5. divisjon avdeling 2. Tambarskjelvar skulle etter planen spele i 6. divisjon denne sesongen, men etter at Stadlandet trekte laget sitt i 5. divisjon overtok Tambarskjelvar denne plassen. 

Kaupanger 2 - Tambarskjelvar 0-4 (0-2)
0-1 Andreas Brandsøy
0-2 Andreas Brandsøy
0-3 Iben Munkvoll
0-4 Jørgen Angvik Helgheim

Les meir om denne kampen på Tambarskjelvar sine nettsider.

07.04 Resultat kampar i dag, søndag 7. april


Eid sitt damelag spelte i dag ein god kamp mot Hødd.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen: 
Sogndal - Rosenborg 0-4 (0-3)
0-1 Tobias Mikkelsen (31. min)
0-2 Nicki Bille Nielsen (45. min)
0-3 Jonas Svensson (45. min+1)
0-4 Tarik Elyounoussi (75. min)

Treningskampar: 
Eid - Hødd  2-4 (0-2)
0-1 Caroline Overvåg (8. min)
0-2 Thea V. Kristensen (24. min)
1-2 Cecilie Leivdal (46. min)
2-2 Henriette Naustdal 49. min)
2-3 Angelica Vattøy (50. min)
2-4 Ragnhild Ertesvåg (63. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eikefjord Cup 2013: 
Jumbofinale: Bremanger - Dale 0-7
Bronsefinale: Jølster - Førde 2  3-2
Finale: Florø 2 - Eikefjord  3-0

Oppkøyringsturnering Reed Stadion:
Kl. 10.00 Smågutar Breimsbygda - Hødd 0-4
Kl. 11.00 Lillegutar Syril 1 - Breimsbygda 
Kl. 11.00 Småjenter Jølster - Sandane 
Kl. 11.45 Smågutar Sogndal - TMFK 4-1
Kl. 12.45 Lillegutar Syril 2 - Førde 
Kl. 12.45 Småjenter TMFK - Førde 
Kl. 13.30 Smågutar Hødd - Førde 1-3
Kl. 14.30 Lillegutar Syril 2 - Jølster 
Kl. 14.30 Småjenter Jølster - Breimsbygda
Kl. 15.15 Smågutar Breimsbygda - Sogndal 1-5
Kl. 16.15 Lillegutar Førde - Syril 1 
Kl. 16.15 Småjenter Sandane - TMFK 
Kl. 17.00 Smågutar TMFK - Førde 12-3
Kl. 18.00 Lillegutar Breimsbygda - Jølster 
Kl. 18.00 Småjenter Breimsbygda - Førde 

07.04 Støtt Eid fotball gjennom scoringsklubben


Eidspelarane Oliver Rotihaug og Sebastian Stadheim Width. 

Vil du vere med å støtte Eid fotball kan du bli medlem i Eid fotball sin scoringsklubb. 

Kvar medlem betalar kr. 10,- pr. mål Eid scorar i serien denne sesongen. 

Ein kan velge om ein vil vere med i scoringsklubben til både herrelaget og damelaget, eller ein kan velge å vere medlem i scoringsklubben til eitt av laga. 

Ved å teikne medlemsskap i scoringsklubben er ein også med i konkurranse om flotte premiar. 

Dei som stiller med premiar i denne konkurransen er: 
NorDrikk
Sparebanken Vest 
Chatlet Sport 
Nordfjord Hotell

07.04 Kampar i dag, søndag 7. april


Eid sitt damelag spelar i dag treningskamp mot Hødd på Eid Idrettspark. 
Bildet er frå treningskampen mot Florø 1. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot informasjon om endringar og kampar som ikkje er med i denne oversikten. 

Tippeligaen: 
Kl. 19.00 Sogndal - Rosenborg

Treningskampar: 
Kl. 15.00 Treningskamp damer, Eid - Hødd, Eid Idrettspark

Eikefjord Cup 2013: 
Kl. 11.00 Jumbofinale: Bremanger - Dale
Kl. 13.00 Bronsefinale: Jølster - Førde 2
Kl. 15.00 Finale: Florø 2 - Eikefjord 

Oppkøyringsturnering Reed Stadion:
Kl. 10.00 Smågutar Breimsbygda - Hødd 
Kl. 11.00 Lillegutar Syril 1 - Breimsbygda 
Kl. 11.00 Småjenter Jølster - Sandane 
Kl. 11.45 Smågutar Sogndal - TMFK 
Kl. 12.45 Lillegutar Syril 2 - Førde 
Kl. 12.45 Småjenter TMFK - Førde 
Kl. 13.30 Smågutar Hødd - Førde 
Kl. 14.30 Lillegutar Syril 2 - Jølster 
Kl. 14.30 Småjenter Jølster - Breimsbygda
Kl. 15.15 Smågutar Breimsbygda - Sogndal
Kl. 16.15 Lillegutar Førde - Syril 1 
Kl. 16.15 Småjenter Sandane - TMFK 
Kl. 17.00 Smågutar TMFK - Førde 
Kl. 18.00 Lillegutar Breimsbygda - Jølster 
Kl. 18.00 Småjenter Breimsbygda - Førde 

06.04 Resultat kampar i dag, laurdag 6. april 


Kaupanger gjennomførte ein solid treningskamp mot Voss. 
Frå venstre: Martine Wolff Nesse, Synne Sofie Christiansen, Karianne Kvam Gurvin og Ida Dalaker. Foto: Kaupanger Fotball

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Treningskampar: 
Voss-Kaupanger 0-4 (0-1)
0-1 Ida Dalaker ( 7. min)
0-2 Elisabet O Nilsen ( 48. min)
0-3 Synne Sofie Christiansen ( 50. min)
0-4 Henriette Helle ( 85. min)

Kaupanger 2 - Sunnylven 0-1 

Åram/VanKam - Skavøypoll 1-6 (1-3)
Mål Skavøypoll: Stian Åmelfot (3), Kim Andre Gangeskar (2) og Nikolai Heggedal

Fyllingsdalen - Førde 4-2 (2-0)
Mål Førde: Øystein Myrkaskog og Kristian Fardal Opseth

NB! Treningskampen mellom Stryn og Spjelkavik er AVLYST

Eikefjord Cup 2013: 
Pulje 1:  
Florø 2 - Bremanger 3-0 
Bremanger - Jølster 0-1
Florø 2 - Jølster  5-1 

Tabell Pulje 1: 
Florø 2   2  2 0 0  8-1  6 poeng 
Jølster    2  1 0 1  2-5  3 poeng 
Bremanger   2  0 0 2  0-4  0 poeng   

Pulje 2: 
Eikefjord - Førde 2  3-3 
Førde 2 - Dale  2-0 
Eikefjord - Dale 4-0 

Tabell Pulje 2: 
Eikefjord   2  1 1 0  7-3  4 poeng 
Førde 2   2  1 1 0  5-3  4 poeng 
Dale   2  0 0 2  0-6  0 poeng 

Finalekampar, søndag 7. april: 
Kl. 11.00 Jumbofinale: Bremanger - Dale
Kl. 13.00 Bronsefinale: Jølster - Førde 2
Kl. 15.00 Finale: Florø 2 - Eikefjord 

Oppkøyringsturnering Reed Stadion:
Smågutar Førde - Breimsbygda 6-2
Smågutar Sogndal - Hødd 0-2
Smågutar TMFK - Breimsbygda 6-2
Smågutar Førde - Sogndal 3-7
Smågutar Hødd - TMFK  3-4

Småjenter Sandane - Breimsbygda 2-1
Småjenter Førde - Sandane 3-3
Småjenter TMFK - Jølster 9-2
Småjenter Førde - Jølster 7-1
Småjenter Breimsbygda - TMFK  1-2

Lillegutar Breimsbygda - Førde 2-2
Lillegutar Jølster - Syril 1  2-7
Lillegutar Breimsbygda - Syril 2  4-1
Lillegutar Førde - Jølster 2-1

06.04 Selje skiftar kunstgras på Selje Idrettspark


Gummien blir fjerna før ein startar arbeidet med å fjerne kunstgraset.

Selje er i desse dagar i full sving med å skifte kunstgras på Selje Idrettspark. All gummien er fjerna i det gamle dekket og ein driv no og fjernar den gamle kunstgraset. 

Innimellom hardt arbeid og mykje planlegging var det sjølvsagt tid for nysteikte sveler og nykokt kaffi.

Sjå bilder frå aktiviteten på Selje Idrettspark.
  


Ola Hove i ferd med å fjerne den eine sidelinja på Selje Idrettspark.


Leiar i fotballgruppa Atle Solheim prøvesmakar svelene. 


God planlegging er halve arbeidet. 


06.04 Finale kvalifisering NM G16 Telenor Cup


Eid sitt lag som vann 2-0 mot Sogndal i semifinalen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Finalen mellom Eid og Florø i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup blir spelt onsdag 10. april. Kampen blir spelt på Svelgen Stadion og har avspark klokka 19.00. 

Dommar i kampen er Robert Endestad, og med seg på linjene har han Marianne A. Laugerud og Asbjørn Kjetil Grinde Håre. 

Vinnaren av finalen skal representere Sogn og Fjordane i årets NM G16 Telenor Cup. 

06.04 Stine Pettersen Reinås scora for Norge J19 


Foto: Privat 

Stine Pettersen Reinås scora Norge sitt siste mål då Norge J19 i dag vann 5-2 mot Serbia på Gjemselund. Norge tok dermed sin andre seier på rad og har med det tatt eit langt steg mot EM-sluttspelet i Wales i august. 

Siste kamp for Norge i denne EM-kvalifiseringa er mot England. Denne kampen blir spelt på UKI Arena på Jessheim tysdag 9. april. 

Norge - Serbia 5-2 (3-1)
1-0 Mia Marie Voltersvik (17. min)
1-1 Aleksandra Savanovic (26. min)
2-1 Andrea Segtnan Thun (35. min)
3-1 Mia Marie Voltersvik (42. min)
4-1Andrea Segtnan Thun (46. min)
5-1Stine Pettersen Reinås (56. min)
5-2 Jovanova Damnjanovic (79. min)

Norge: 
Josefine Ervik
Ingrid Bakke
Stine Pettersen Reinås
Carlotta Hitschke Fennefoss
Mali Lilleås Næss
Lisa Fjeldstad Naalsund (Nora Byom Nilssen 63. min)
Guro Bergsvand
Guro Reiten
Amalie Vevle Eikeland (Synne Skinnes Hansen 72. min)
Andrea Segtnan Thun (Kristin Haugstad 80. min)
Mia Marie Voltersvik


06.04 Kampar i dag, laurdag 6. april 


Kaupanger testar i dag formen borte mot Voss.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna i Stryn 7. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot informasjon om endringar og kampar som ikkje er med i denne oversikten. 

Treningskampar: 
Kl. 12.45 Treningskamp damer, Kaupanger 2 - Sunnylven, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp damer, Voss - Kaupanger, Voss  
Kl. 14.00 Treningskamp, Åram/VanKam - Skavøypoll, Larsnes 
Kl. 14.00 Treningskamp, Fyllingsdalen - Førde, Varden

NB! Treningskampen mellom Stryn og Spjelkavik er AVLYST

Eikefjord Cup 2013: 
Kl. 10.00 Florø 2-Bremanger
Kl. 11.15 Eikefjord-Førde 2
Kl. 12.30 Bremanger - Jølster
Kl. 13.45 Førde 2-Dale 
Kl. 15.00 Florø 2-Jølster
Kl. 16.15 Eikefjord-Dale

Oppkøyringsturnering Reed Stadion:
Kl. 10.15 Småjenter Sandane - Breimsbygda 
Kl. 11:00 Smågutar Førde - Breimsbygda 
Kl. 12:00 Smågutar Sogndal - Hødd 
Kl. 13:00 Småjenter Førde - Sandane 
Kl. 13:00 Småjenter TMFK - Jølster
Kl. 13:45 Lillegutar Breimsbygda - Førde 
Kl. 13:45 Lillegutar Jølster - Syril 1 
Kl. 14:30 Smågutar TMFK - Breimsbygda 
Kl. 15:30 Smågutar Førde - Sogndal 
Kl. 16:30 Småjenter Førde - Jølster 
Kl. 16:30 Småjenter Breimsbygda - TMFK 
Kl. 17.15 Lillegutar Breimsbygda - Syril 2 
Kl. 17.15 Lillegutar Førde - Jølster 
Kl. 18.00 Smågutar Hødd - TMFK 

05.04 Vik vann 7-2 heime mot Kaupanger


Kenneth Skjerven scora for Vik i dagens kamp mot Kaupanger. 
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 28. juli 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vik vann i ettermiddag 7-2 mot Kaupanger i ein treningskamp på kunstgrasbana i Vik. 

Kristoffer Valsvik (3), Tarjei Vevle (2), Joar Tryti og Kenneth Skjerven scora for Vik, medan Sindre Rørvik og Mads Doksæter sette inn Kaupanger sine mål. 

Stillinga til pause var 4-2 til heimelaget. 

Vik - Kaupanger 7-2 (4-2)
1-0 Tarjei Vevle
2-0 Kristoffer Valsvik
3-0 Tarjei Vevle
3-1 Sindre Røyrvik
4-1 Joar Tryti
4-2 Mads Doksæter
5-2 Kristoffer Valsvik
6-2 Kristoffer Valsvik
7-2 Kenneth Skjerven

Høyang spelte uavgjort 5-5 mot Djerv
I ein annan treningskamp i dag spelte Høyang uavgjort 5-5 mot bergenslaget Djerv. 


05.04 To nye spelarar klar for Kaupanger


Ann-Katrin Grotle i kamp for Bremanger mot Sandane 17. juni 2007. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kaupanger melder på sine Facebooksider at Ann-Katrin "Anka" Grotle er klar for ein ny periode i Kaupanger. Bremangerjenta som til dagen studerer og bur i delstaten Texas i USA, har blitt einig med Kaupanger om ein overgang. Spelaren kjem tilbake til Noreg i mai månad, og er då disponibel for spel.

Grotle har god erfaring både frå Toppserien og 1 divisjon. Kaupanger har heilt sidan sesongslutt 2012 jakta på ein referansespelar som Anka.

I tillegg melder Kaupanger at Karianne Kvam Gurvin er klar for klubben. Sogndaljenta som i desse dagar fyller 17 år har trent fast med Kaupanger sitt A-lag denne siste månaden. Gjennom denne perioden har ho bevist at ho høyrer heime i troppen som skal spele i 1 divisjon komande sesong.

Den tidlegare Sogndalsspelaren er ei ung og lovande fotballspelar. Ho har ein tøff spelestil, samstundes som ho har gode basisferdigheitar.


Karianne Kvam Gurvin for Sogndal borte mot Hornindal 9. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


05.04 Eivind Daniel Røed skal spele for Fyllingsdalen


Eivind Daniel Røed var instruktør under TINE Fotballskule i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   

Fyllingsdalen FK melder på sine nettsider at Eivind Daniel Røed har signert for 2. divisjonsklubben. 

Det skal i følge Fyllingsdalen sine nettsider vere inngått ei låneavtale mellom Sogndal og Fyllingsdalen som gjeld fram til neste overgangsvindu opnar igjen 15. juli. 


05.04 Nordfjord G00 trenar i Nordfjordhallen 14. april


Sander Amble Haugen i kamp for Stryn mot Syril under innandørs-KM. Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars.


Laurdag 20. april blir det arrangert sonelagsturnering for gutar født 2000 på Kaupanger. 

Nordfjord sitt lag er på vei mot storformen og skal samlast til trening i Nordfjordhallen søndag 14. april kl. 16.00-17.30. Laget skal på denne treninga teste formen mot Tornado Måløy G99. 

Troppen: 
Christian Strand, Loen 
Marius Rauset, Loen 
Sander Amble Haugen, Stryn 
Sigmund Kjøsnes, Stryn 
Bendik Hofseth, Hornindal 
Erik Andre Røysen, Eid 
Joacim Vedvik, Eid 
Oddbjørn Karlsen, Eid 
Aleksander Jacobsen, TMFK 
Henrik Myhre, TMFK 
Emil Gjerde, TMFK 
Yngve Hagen, Skavøypoll 
Simen Nordheim, Skavøypoll 
Espen Rosø, Bremanger 


05.04 Tropp Tornado Måløy Akademi G14


Sondre Silden i kamp for Nordfjord i 1. runde av Bylagsserien 2012.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien gutar.

Tornado Måløy startar opp med samlingar for Akademilaget G14. 

Fyrste kampen for Tornado Måløy sitt Akademilag G14 er heime mot Førde laurdag 27. april. 

Fyrste trening for laget er på Skavøypoll Stadion laurdag 13. april klokka 10.00-12.00. 

Kåre Bakke har tatt ut følgjande tropp til TMFK Akademilag G14: 
Torjus Ødegård, Skavøypoll
Eivind R. Flataker, Skavøypoll
Kristian H. Hauge, Bremanger
Øyvind R. Langeland, Bremanger
Odin Austring, Selje
Elias Høstland, Selje
Sebastian Grøttå, Selje
Preben Halnes, TMFK
Sondre Silden, TMFK
Fridjon Mortensen, TMFK
Tobias Aase, TMFK
Haakon Christensen, TMFK
Daniel Steinagard, TMFK
Markus Eide, TMFK
Andreas Forthun, TMFK
Svein Arne Volle, TMFK
Sindre Hafsås, Eid
Christoffer Skår, Eid
Magnus Reksnes, Eid
Adrian Hope Henden, Eid
Frank Drage, Stadlandet 
Aleksander Rundereim, Stadlandet 


04.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2013


Frå kampen mellom Eid og Kaupanger på Eid Stadion 22. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2013. 

Følgjande lag er med i årets lokale 4. divisjon: 
Balestrand
Dale 
Eid 
Fjøra
Florø 2
Førde 2
Høyang 
Jølster 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Sogndal 3
 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 7 flaxlodd 
4. premie: 5 flaxlodd 
5. premie: 3 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 16 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 16 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 19. april kl. 18.00.


Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


04.04 Norge J19 vann 7-0 mot Ungarn


Foto: Privat 

Stine Pettersen Reinås spelte heile kampen då Norge J19 i ettermiddag vann heile 7-0 mot Ungarn. EM-kvalifiseringskampen blei spelt på UKI Arena på Jessheim. 

Neste kamp for Norge i denne EM-kvalifiseringa er Serbia på Gjemselund Stadion laurdag 6. april. 

Norge - Ungarn 7-0 (2-0)
1-0 Amalie Vevle Eikeland (6. min)
2-0 Synne Skinnes Hansen (22. min)
3-0 Mia Marie Voltersvik (59. min)
4-0 Synne Skinnes Hansen (69. min)
5-0 Guro Reiten, straffe (71. min)
6-0 Amalie Vevle Eikeland (77. min)
7-0 Ingrid Østervold Stenevik (84. min)

Norge: 
Josefine Ervik
Ingrid Bakke
Stine Pettersen Reinås
Carlotta Hitschke Fennefoss
Andrine Tomter
Lisa Fjeldstad Naalsund
Guro Bergsvand (Ingrid Østervold Stenevik 61. min)
Guro Reiten (Vilde Bøe Risa 71. min)
Amalie Vevle Eikeland
Synne Skinnes Hansen (Andrea Segtnan Thun 82. min)
Mia Marie Voltersvik


04.04 Veitastrond vann 7-0 mot Sogndal 3


Frode Kvam scora to mål i kampen mot Sogndal 3. 
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Eid 21. mai 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Veitastrond vann onsdag kveld heile 7-0 mot Sogndal 3 i ein treningskamp på Fosshaugane Campus. Eit ungt Sogndallag hadde lite å stille opp med mot langt meir rutinerte spelarar på Veitastrond. 

Sogndal 3 som denne sesongen skal spele i 4. divisjon serieopnar heime mot Eid fredag 19. april. 

Veitastrond serieopnar i 5. divisjon avdeling 1 borte mot Årdal 2 tysdag 30. april. 

Sogndal 3 - Veitastrond 0-7 (0-1)
0-1 Frode Kvam 
0-2 Cato Aalen, straffe
0-3 Kurt Heggestad 
0-4 Severin Rokne
0-5 Frode Kvam 
0-6 Ivan Jokic
0-7 Stig Anders Hauge


Les kva Veitastrond sine nettsider skriv om kampen. 


Cato Aalen gav Veitastrond leiinga 2-0 på straffespark. 
Bildet er Syril sin bortekamp mot Selje 31. mai 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kurt Heggestad i bortekampen mot Skavøypoll 25. april 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.04 Sogndal har signert tre nye spelarar


Magnus Stamnestrø i kampen mellom Molde og 
Karanba under Eliteturneringa i Sognehallen i januar 2011.
 Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen torsdag 13. januar. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen fredag 14. januar. 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at klubben i dag har signert tre nye spelarar. Dei tre er Joar Tryti, Bjørn Inge Utvik og Magnus Stamnesstrø. 

Joar Tryti, 16 år frå Vik. Tryti er ein moderne backtype som har tidlegare vore på hospitering i Sogndal. Han var òg med når A-laget drog på treningsleir til Gran Canaria tidleg i vinter. Vikjen kjem mest truleg til å bli lånt ut igjen til Vik for resten av sesongen.

Bjørn Inge Utvik, 17 år frå Haugesund. Eit stort stoppartalent som mange Tippeliga-klubbar har vore ute etter. 17-åringen vart nyleg teken ut på G18-landslaget.

Magnus Stamnestrø, 20 år på lån frå Molde. Midtbanespelar som har fått ein del innhopp på Molde, deriblant ute i Europa. Dreg på lån til Sogndal ut sesongen for å utvikla seg som fotballspelar.

Les meir på Sogndal Fotball sine nettsider.
 


Joar Tryti i Vik sin bortekamp mot Eid 29. september 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.04 Kampoppsett 1. runde i NM menn


Per Egil Flo og Sogndal er sett opp med bortekamp mot Tornado Måløy. 
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM menn 2013. Tornado Måløy spelar heime mot Sogndal, medan Førde har fått heimekamp mot Florø. Begge desse kampane blir spelt onsdag 17. april. 

Komplett kampoppsett 1. runde NM menn 2013: 
Tysdag 16. april:
Frigg - Vålerenga
Vigør - Start

Onsdag 17. april: 
Kvik Halden - Askim
Kråkerøy - Fredrikstad
Sparta Sarpsborg - Sarpsborg 08
Sprint/Jeløy - Moss
Drøbak Frogn - Follo
Nesodden - Kongsvinger
Oppsal - Ull./Kisa
KFUM Oslo - Fram Larvik
Lyn - Eidsvold Turn
Grei - Kjelsås
Grorud - Gjøvik FF 
Bærum - Oslo City
Holmen - Hønefoss
Ullern - Lørenskog
Hauerseter - HamKam
Skedsmo - Lillestrøm
Nybergsund Trysil - Tynset
Ottestad - Strømmen
Brumunddal - Elverum
Hallingdal - Strømsgodset
Birkebeineren - Valdres
Solberg - Mjøndalen
Ørn Horten - Stabæk
Husøy & Foynland - Odd
FK Tønsberg - Østsiden
Notodden - Asker 
Pors Grenland - FK Arendal
Flekkerøy - Lyngdal
Ålgård - Egersund
Vidar - Staal Jørpeland
Stavanger IF - Vard Haugesund
Brodd - FK Haugesund
Vaulen - Viking
Avaldsnes - Sandnes Ulf
Kopervik - Bryne
Øystese - Arna Bjørnar
Hovding - Brann
Vadmyra - Åsane
Nest Sotra - Sotra
Førde - Florø
Tornado Måløy - Sogndal
Herd - Kristiansund BK
Brattvåg - Hødd
Larsnes Gursken - Aalesund
Elnesvågen & Omegn - Molde
KIL Hemne - Ranheim
Buvik - Rosenborg
Tiller - Nardo
Steinkjer - Strindheim 
Mjølner - Harstad
Tromsdalen - Skarp
Fløya - Senja
Bossekop - Alta
Kirkenes - Tromsø

Torsdag 18. april: 
Raufoss - Fjellhamar/Sander
Herkules - Sandefjord
Vindbjart - Donn
Fyllingsdalen - Fana
Træff - Skarbøvik
Byåsen - Stj./Blink
Levanger - Mo
Junkeren - Bodø/Glimt


Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


03.04 Seljecup, 14.-16. juni 2013



Selje Idrettslag v/ Fotballgruppa inviterer i år til Seljecup for 19. gong. Den tradisjonsrike og svært populære cupen er den nest største utandørs-cupen i Sogn og Fjordane. Det brukar å delta ca. 120-140 lag, over 1000 spelarar frå ca 40 klubbar (Hordaland, Sogn og Fjordane, Sunnmøre og Nordmøre/Romsdal).

Hovudturneringa med klasser frå 11-16 år er frå fredag-søndag. 
I utgangspunktet tek ein sikte på at gutar og jenter 15-16 år (5-ar lag) spelar fredag kveld, andre klasser (7-ar lag) 11-14 år laurdag og søndag. 

Avslutning av cupen på søndag med stor turnering for minilag (5-ar lag) 6-10 år.

Det er svært populært for deltakande lag å nytte seg av cupens tilbod med overnatting på skule og matservering. Våre kokkar vil syte for framifrå matservering under cupen også i år. 
Seljecup vil også i år ha eit stort program utanom kampane. Det vert m.a.: grillselskap laurdag og søndag ettermiddag, cupdiskotek/karoke i kafeteltet og i Selje Samfunnshus og lagleiartreff laurdag kveld. Ellers vert det mange aktivitetar og mykje moro heile helga. 
Selje har mykje å by på sommarstid, og cupen er eit fint høve til å nytte seg også av andre tilbod som kommunen har å by på. 

Seljecup har hausta mange lovord frå deltakande lag for flott opplegg og avvikling av cupen. Alt føregår i og omkring Selje Idrettspark. Ein godt drilla arrangørstab skal gjere sitt ytterste for at cupen blir ein suksess også i år.

Det brukar å bli fullt på cupen og det løner seg difor å vere tidleg ute med påmelding, ”først til mølla…”. 

Siste frist for påmelding er torsdag 25. april. 

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 




03.04 Ole Gunnar Midtbø vann påskenøttene 2013



Totalt 209 personar har sendt inn svar på Haugenfotball.no sine påskenøtter 2013. 

Av dei mange som hadde svart rett på alle tre spørsmåla blei Ole Gunnar Midtbø frå Nordfjordeid trekt ut som vinnar av årets påskenøtter. 

Her er fasiten på årets påskenøtter:  

Spørsmål 1:

Stårheimaren Christoffer Hafsås debuterte for Eid sitt A-lag borte mot Skavøypoll 27. september 2008. Kva klubb skal Hafsås spele for i
2013-sesongen?

Rett svar: FØRDE

Spørsmål 2:
På bildet ser vi Per Ravn Omdal dele ut Fair Play Prisen for 2012. 

Kva klubb her i fylket fekk utdelt prisen som årets Fair Play-klubb i Sogn og Fjordane 2012? 

Rett svar: SELJE

Spørsmål 3:
Kaupanger sitt damelag skal denne sesongen spele i 1. divisjon. Bildet er frå kvalifiseringskampen på heimebane i slutten av oktober 2012. 

Kven var Kaupanger sin motstandar i denne kampen?

Rett svar: URÆDD

Konkurransen er sponsa av: 


02.04 SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR !



Ver med på Haugenfotball.no sine påskenøtter 2013. 

Vinnaren kan velge mellom ein Solosekk med innhald (sjå bildet) eller 10 flax-lodd. 

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR PÅ ÅRETS PÅSKENØTTER ER I DAG KLOKKA 22.00. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Påskenøtter 2013.

Konkurransen er sponsa av: 


02.04 Retting av tippekonkurransen TMFK - Stryn


Tornado Måløy jublar etter at Thor Aage Pleym Evensen gav 
heimelaget leiinga 1-0 etter 15 minutt av 1. omgang. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen her på nettsida frå klokka 20.45. 

Totalt 127 personar har sendt inn svar på denne konkurransen. Vinnaren får tilsendt fem flax-lodd i posten. 

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

Av dei 127 personane som har sendt inn svar har 52 av dei tippa H. 

69 personar har tippa B, medan 6 av dei som har sendt inn hadde tru på uavgjort. 

2. Antall mål Tornado Måløy?
Rett svar: 2

12 personar har tippa at TMFK ville vinne kampen og score to mål. 

Dei 12 personane som framleis er med i konkurransen er: 
Alf Tore Nilsen, Nordfjordeid
Eivind Holmboe, Stadlandet 
Hans-Petter Gilleshammer, Kjølsdalen 
Isak Gangeskar, Flatraket
Jarle Hafsås, Stårheim
Kennet Hessvik, Oslo
Kristen Henning Heggedal, Bryggja
Magne Elde, Ålesund
Ole Tom Myroldhaug, Nordfjordeid
Rune Lefdal, Nordfjordeid
Terje Vederhus, Flatraket
Vegard Svoren, Deknepoll


3. Antall mål Stryn
Rett svar: 1

Eivind Holmboe og Kristen Henning Heggedal hadde tippa 2-0 og er dermed ute av konkurransen. 

Dei 10 personane som framleis er med i konkurransen er: 
Alf Tore Nilsen, Nordfjordeid
Hans-Petter Gilleshammer, Kjølsdalen 
Isak Gangeskar, Flatraket
Jarle Hafsås, Stårheim
Kennet Hessvik, Oslo
Magne Elde, Ålesund
Ole Tom Myroldhaug, Nordfjordeid
Rune Lefdal, Nordfjordeid
Terje Vederhus, Flatraket
Vegard Svoren, Deknepoll

4. Vil dommaren vifte med det gule kortet meir enn fem gongar i løpet av kampen?

Rett svar: NEI

Sju av dei 10 personane som er med vidare tippa rett på også dette spørsmålet. 

Dette er: 
Alf Tore Nilsen, Nordfjordeid
Hans-Petter Gilleshammer, Kjølsdalen 
Jarle Hafsås, Stårheim
Magne Elde, Ålesund
Ole Tom Myroldhaug, Nordfjordeid
Rune Lefdal, Nordfjordeid
Terje Vederhus, Flatraket


5. Blir det straffespark i denne kampen?

Rett svar: NEI

Ingen av dei sju hadde tru på at det blei straffespark i kampen. Alle dei sju er dermed med vidare i konkurransen.  

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Thor Aage Pleym Evensen, TMFK

To av dei sju personane som er med vidare i konkurransen har tippa rett på fyrste målscorar i kampen. 

Dei som framleis er med vidare i konkurransen er: 
Magne Elde, Ålesund
Ole Tom Myroldhaug, Nordfjordeid

Vinnaren av konkurransen er dermed den av dei to som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste scoring i kampen. 

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 15. minutt

Magne Elde tippa 23. minutt, medan Ole Tom Myroldhaug tippa 32. minutt. 

Vinnaren av konkurransen blir dermed Magne Elde. Elde får tilsendt fem flax-lodd i posten. 


02.04 Sven Erik dømmer på Santiago Bernabéu Stadion


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i storkampen mellom Real Madrid og Galatasaray. Kampen er kvartfinale i Champions League og blir spelt på Santiago Bernabéu Stadion i Madrid onsdag 3. april. 

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Flint og Svein Erik Edvartsen, Hamar

01.04 Rette svar tippekonkurransen TMFK - Stryn


Tornado Måløy jublar etter at Endre Kupen scora vinnarmålet mot Stryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er dei rette svara i haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med cupkampen Tornado Måløy - Stryn.

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen tysdag kveld. 

Totalt 127 personar har sendt inn svar på denne konkurransen. Vinnaren får tilsendt fem flax-lodd i posten. 

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

2. Antall mål Tornado Måløy?
Rett svar: 2

3. Antall mål Stryn
Rett svar: 1

4. Vil dommaren vifte med det gule kortet meir enn fem gongar i løpet av kampen?

Rett svar: NEI

5. Blir det straffespark i denne kampen?

Rett svar: NEI

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Thor Aage Pleym Evensen, TMFK

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 15. minutt


01.04 Eid vann 11-0 heime mot Florø 


Florø hadde lite å stille opp med i dagens damekamp mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det var klasseforskjell på laga då Eid i dag vann heile 11-0 mot Florø i ein treningskamp på Eid Idrettspark.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Florø 11-0 (7-0)
1-0 Camilla Ervik (5. min)
2-0 Camilla Ervik (14. min)
3-0 Camilla Ervik (20. min)
4-0 Camilla Ervik (29. min)
5-0 Cecilie Leivdal (33. min)
6-0 Cecilie Leivdal (36. min)
7-0 Helene Inselseth (39. min)
8-0 Camilla Ervik (66. min)
9-0 Camilla Ervik (77. min)
10-0 Camilla Ervik (78. min)
11-0 Cecilie Leivdal (80. min)

Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid 

Kort: Ingen 

Eid: 
Marita Berget Alsaker 
Madelen Bakkebø 
Ragnhild Vereide
Rikke Myklebust 
Mariel Starheim 
Henriette Naustdal
Veronika Stokke
Helene Inselseth
Camilla Ervik 
Julia Navelsaker Røed
Cecilie Leivdal

Innbyttarar: 
Tina Kjøde Honningsvåg 
Emilie Andal
Jeanette Taklo 
Helga Leivdal 

Florø: 
Martine Førde
Helle Bang Olsen 
Christina Hopen 
Sunniva Alsaker 
Halldis Knapstad
Sigrid Hopen Eliasson
Malene Joensen 
Kristine Aspenes
Amalie D. Olsen 
Elin Sørbø
Marte Barlund

Innbyttar: 
Anna Svarstad

01.04 Tornado Måløy klar for 1. runde i NM herrer 


Tornado Måløy jublar etter at Endre Kupen scora vinnarmålet mot Stryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy er klar for 1. runde i cupen etter at laget i ettermiddag vann 2-1 mot Stryn på Eid Idrettspark. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Stryn 2-1 (1-0)
1-0 Thor Aage Pleym Evensen (15. min)
1-1 Tobias Evebø (59. min)
2-1 Endre Kupen (78. min)

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord 

Assistentdommarar: Jeikishan Jegatheesan, Florø og Rune Haugland, Haugen

Gult kort: Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy. 
Petter Hammer og Mathias Garlid, Stryn

Tornado Måløy: 
Odd Helge Losnegard
Johannes Myklebust
Erik Hammersvik
Runar Televik Blaalid
Jon Haukur Haraldsson
Tore Førde Rylandsholm
Endre Kupen
Sveinung Frantzen
Gisle Myhre
Vegard Holvik (Eirik Rutledal 79. min)
Thor Aage Pleym Evensen (Ørjan Paulsen 60. min)

Stryn:
Simen Lillevik
Frode Hool Egge
Petter Hammer
Vegard Hopland
Stian Sandal
Erick Vhiestrox
Ruben Garlid (Erling Myklebust 46. min)
Tobias Evebø
Rasmus Gausemel
Mathias Garlid
Karl-Erik Aarsheim

01.04 Resultat kampar i dag, måndag 1. april 


Florø hadde lite å stille opp med i dagens damekamp mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Tippeligaen: 
Vålerenga - Sogndal 1-0 (1-0)
1-0 Torgeir Børven (2. min)

2. kvalifiseringsrunde NM Herrer: 
Tornado Måløy - Stryn  2-1 (1-0)

1-0 Thor Aage Pleym Evensen (15. min)
1-1 Tobias Evebø (59. min)
2-1 Endre Kupen (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Årdal 2-0 (1-0)
1-0 Halvor Solheim-Olsen 
2-0 Kristoffer Book 

Treningskampar: 
Eid - Florø  11-0 (7-0)
1-0 Camilla Ervik (5. min)
2-0 Camilla Ervik (14. min)
3-0 Camilla Ervik (20. min)
4-0 Camilla Ervik (29. min)
5-0 Cecilie Leivdal (33. min)
6-0 Cecilie Leivdal (36. min)
7-0 Helene Inselseth (39. min)
8-0 Camilla Ervik (66. min)
9-0 Camilla Ervik (77. min)
10-0 Camilla Ervik (78. min)
11-0 Cecilie Leivdal (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Åram/VanKam 2-0 (0-0)

Hødd - Førde 0-1 (0-0)
0-1 Kristian Fardal Opseth (65. min)

Førde 2 - Jølster 1-0 (0-0)

01.04 KVEN VINN CUPKAMPEN TORNADO MÅLØY-STRYN?


TMFK jublar etter scoring heime mot Stryn i cupen 13. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ver med i Haugenfotball sin tippe