Siste nytt

30.09 Resultat kampar i dag, laurdag 30. september


Skavøypoll vann 4-2 i dagens heimekamp mot Eid på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster - Fjøra  2-0 (1-0)

1-0 Ken-Joar Lyngås Føyen (11. min)
2-0 Kristoffer Østervold (74. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 23 14 5 4 67 - 26 47
Lysekloster 23 14 5 4 47 - 29 47
Fyllingsdalen 23 11 5 7 57 - 43 38
Sotra 23 11 5 7 46 - 39 38
Herd 23 10 6 7 52 - 46 36
Varegg 23 10 4 9 43 - 48 34
Spjelkavik 23 7 10 6 40 - 40 31
Brann 2 22 8 6 8 45 - 37 30
Os 23 8 4 11 42 - 51 28
Førde 22 7 6 9 38 - 41 27
Stord 23 6 6 11 40 - 51 24
Haugesund 2 22 6 5 11 32 - 46 23
Fjøra 23 5 5 13 35 - 68 20
Aalesund 2 22 4 4 14 32 - 51 16

Kretsligaen
Skavøypoll - Eid  4-2 (3-0)
1-0 Espen Sandal (29. min)
2-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (32. min)
3-0 Rune Solvang 45. min+1)
3-1 Joakim Frislid Vedvik (54. min)
3-2 Simen Lefdal (56. min)
4-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (67. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.

Årdal - Tornado Måløy 2-1 (1-1)
0-1 Chris Andre Nore (30. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (34. min)
2-1 Terje Kvam Øvstetun (47. min)

Førde 2 - Stryn  3-6

Tabell Kretsligaen
Stryn 20 15 2 3 82 - 33 47
Sogndal 2 19 15 0 4 100 - 15 45
Florø 2 19 13 1 5 74 - 47 40
Årdal 20 12 2 6 50 - 35 38
Eid 20 9 5 6 52 - 51 32
Vik 20 8 2 10 35 - 47 26
Dale 20 7 2 11 47 - 53 23
Tornado Måløy 20 7 2 11 36 - 53 23
Skavøypoll 20 6 3 11 37 - 70 21
Bremanger 19 5 5 9 36 - 56 20
Førde 2 20 4 3 13 44 - 88 15
Høyang 19 2 3 14 19 - 64 9

5. divisjon

Selje - Syril   5-1 (3-1)
0-1 Morten Mangerøy Helland (6. min)
1-1 Jonas Beitveit, straffe (13. min)
2-1 Ingo Da Silva (14. min)
3-1 Jonas Beitveit (42. min)
4-1 Joachim Refvik (46. min)
5-1 Joachim Refvik (56. min)

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 17 15 0 2 73 - 24 45
Kaupanger 18 13 1 4 64 - 24 40
Sandane 18 10 2 6 54 - 41 32
Fjøra 2/SIL 3 18 9 1 8 45 - 48 28
Balestrand 18 8 2 8 47 - 50 26
Syril 17 8 1 8 43 - 53 25
Jølster 18 7 1 10 44 - 42 22
Selje 18 6 3 9 48 - 52 21
Stryn 2 18 6 3 9 40 - 58 21
Bjørn 18 5 3 10 36 - 55 18
Gaular 18 1 3 14 19 - 66 6

30.09 Kampar i dag, laurdag 30. september


Skavøypoll spelar i dag heimekamp mot Eid på Skavøypoll Stadion. Sebastian Grøttå og Eid vann 4-0 i heimekampen mot Skavøypoll 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Lysekloster - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 22 14 4 4 67 - 26 46
Lysekloster 22 13 5 4 45 - 29 44
Fyllingsdalen 22 11 5 6 54 - 39 38
Sotra 22 11 4 7 46 - 39 37
Varegg 22 10 4 8 42 - 45 34
Herd 22 9 6 7 49 - 44 33
Brann 2 22 8 6 8 45 - 37 30
Spjelkavik 22 6 10 6 36 - 37 28
Førde 22 7 6 9 38 - 41 27
Os 22 8 4 10 40 - 48 28
Haugesund 2 22 6 5 11 32 - 46 23
Stord 22 5 6 11 37 - 50 21
Fjøra 22 5 5 12 35 - 66 20
Aalesund 2 22 4 4 14 32 - 51 16

Kretsligaen

Kl. 14.00 Årdal - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Skavøypoll - Eid
Kl. 15.00 Førde 2 - Stryn

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 19 15 0 4 100 -15 45
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Florø 2 19 13 1 5 72-47 40
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 19 9 5 5 50-47 32
Vik 20 8 2 10 35-47 26
Dale 20 7 2 11 47-53 23
Tornado Måløy 19 7 2 10 35-51 23
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon

Kl. 15.00 Selje - Syril

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 17 15 0 2 73-24 45
Kaupanger 18 13 1 4 64-24 40
Sandane 18 9 2 6 54-41 32
Fjøra 2/SIL 3 18 9 1 8 44-48 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 18 7 3 8 47-49 26
Jølster 18 7 1 10 44-42 22
Stryn 2 18 6 3 9 40-58 21
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Gaular 18 1 3 14 19-66 6

29.09 Resultat kampar i dag, fredag 29. september


Marius Rauset blei matchvinnar for Stryn 2 mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Sandane/Breimsbygda - Sogndal  1-2 (1-0)

1-0 Martine Kvamme (44. min)
1-1 Vilde Sofie Haveland Sleire (68. min)
1-2 Inga Loftesnes (71. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 12 12 0 0 63 - 12 36
Sogndal 12 9 0 3 41 - 18 27
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Stryn 13 6 2 5 31 - 27 20
Balestrand 13 3 3 6 31 - 47 15
Sandane /Breimsbygda 13 4 2 7 28 - 48 14
Tornado Måløy 13 1 2 10 17 - 41 5
Studentspretten 13 1 2 10 12 - 51 5

Kretsligaen

Vik - Dale  1-2

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 19 15 0 4 100 -15 45
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Florø 2 19 13 1 5 72-47 40
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 19 9 5 5 50-47 32
Vik 20 8 2 10 35-47 26
Dale 20 7 2 11 47-53 23
Tornado Måløy 19 7 2 10 35-51 23
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon

Stryn 2 - Sandane  1-0 (0-0)
1-0 Marius Rauset (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Jølster  5-2 (3-0)
1-0 Sindre Rørvik
2-0 Sindre Rørvik 
3-0 Kristian Hauståker
3-1 Trond Vegard Ripe
4-1 Geir Ove Engebø
4-2 Andre Njøsen Norevik
5-2 Geir Ove Engebø

Gaular - Balestrand 1-5

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 17 15 0 2 73-24 45
Kaupanger 18 13 1 4 64-24 40
Sandane 18 9 2 6 54-41 32
Fjøra 2/SIL 3 18 9 1 8 44-48 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 18 7 3 8 47-49 26
Jølster 18 7 1 10 44-42 22
Stryn 2 18 6 3 9 40-58 21
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Gaular 18 1 3 14 19-66 6

6. divisjon avdeling 2
Anga - Fure  3-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 15 13 1 1 78-22 40
Fure 15 11 1 3 53-26 34
Hyllestad /Dale 2 15 8 3 4 63-47 27
Tambarskjelvar 16 8 3 5 42-30 27
Tempo 15 7 3 5 58-42 24
Førde 3 15 3 4 8 32-59 13
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 15 3 1 11 25-58 10
Atløy 15 3 0 12 17-55 9

29.09 Kampar i dag, fredag 29. september


Sandane møter i ettermiddag Stryn 2 på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Studentspretten 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sandane/Breimsbygda - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 12 12 0 0 63 - 12 36
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 13 6 2 5 31 - 27 20
Balestrand 13 3 3 6 31 - 47 15
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 13 1 2 10 17 - 41 5
Studentspretten 13 1 2 10 12 - 51 5

Kretsligaen

Kl. 18.00 Vik - Dale

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 19 15 0 4 100 -15 45
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Florø 2 19 13 1 5 72-47 40
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 19 9 5 5 50-47 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 19 7 2 10 35-51 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9


5. divisjon

Kl. 19.00 Stryn 2 - Sandane
Kl. 19.00 Gaular - Balestrand
Kl. 19.00 Kaupanger - Jølster

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 17 15 0 2 73-24 45
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 18 9 1 8 44-48 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 17 7 1 9 42-37 22
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 14 12 1 1 75-21 37
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 15 8 3 4 63-47 27
Tambarskjelvar 16 8 3 5 42-30 27
Tempo 15 7 3 5 58-42 24
Førde 3 15 3 4 8 32-59 13
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 15 3 1 11 25-58 10
Atløy 15 3 0 12 17-55 9

28.09 Resultat kampar i dag, torsdag 28. september


Stryn vann i ettermiddag 4-0 heime mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Stryn - Tornado Måløy  4-0 (2-0)

1-0 Rebekka Gjertsen (7. min)
2-0 Ragnhild Seljeset (44. min)
3-0 Karoline Nordheim Otterdal (79. min)
4-0 Karoline Nordheim Otterdal (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Studentspretten - Balestrand  1-1 (1-1)
1-0 Studentspretten (18. min)
1-1 Anne Aune (34. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 12 12 0 0 63 - 12 36
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 13 6 2 5 31 - 27 20
Balestrand 13 3 3 6 31 - 47 15
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 13 1 2 10 17 - 41 5
Studentspretten 13 1 2 10 12 - 51 5

6. divisjon avdeling 3

Eid 2 - Tornado Måløy 2  6-2 (4-1)
Mål Eid 2: Dan Jøran Hafsås (2), Muktar Ferej Yassin (2), Yahia Dahir Mohamed og Magnus Lien Reksnes
Mål Tornado Måløy 2: Filip Bakke Øvrebø og Christoffer Nore

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 13 9 2 2 69-30 29
Haugen 13 8 3 2 51-23 27
Flatraket /Selje 2 13 8 2 3 47-32 26
Oppstryn 13 6 2 5 40-30 20
Svelgen 13 5 2 6 39-55 17
Hornindal 13 4 1 8 18-50 13
Loen /Vikane 13 2 3 8 23-41 9
Tornado Måløy 2 13 2 1 10 27-51 7

28.09 Kampar i dag, torsdag 28. september


Stine Teige scora begge måla då Tornado Måløy vann 2-0 i
bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 29. september 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Kl. 17.30 Studentspretten - Balestrand
Kl. 19.00 Stryn - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 12 12 0 0 63 - 12 36
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 12 5 2 5 27 - 27 17
Balestrand 12 3 2 6 30 - 46 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 13 8 3 2 51-23 27
Eid 2 12 8 2 2 63-28 26
Flatraket /Selje 2 13 8 2 3 47-32 26
Oppstryn 13 6 2 5 40-30 20
Svelgen 13 5 2 6 39-55 17
Hornindal 13 4 1 8 18-50 13
Loen /Vikane 13 2 3 8 23-41 9
Tornado Måløy 2 12 2 1 9 25-45 7

27.09 Tornado Måløy vann 8-2 heime mot Eid 


Henrik Furnes Myhre scora fem mål i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tornado Måløy vann i ettermiddag 8-2 heime mot Eid i G15/17 2. divisjon avdeling 3. Henrik Furnes Myhre (5), Oskar Gotteberg, Sebasdtian Berg og Christoffer Nore scora måla til Tornado Måløy, medan Jonas Heggen Trosdahl sette inn begge laga til Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy - Eid  8-2 (2-1)
1-0 Henrik Furnes Myhre (29. min)
1-1 Jonas Heggen Trosdahl (35. min)
2-1 Oskar Gotteberg (40. min)
3-1 Henrik Furnes Myhre (49. min)
4-1 Henrik Furnes Myhre (50. min)
5-1 Sebastian Berg (52. min)
6-1 Henrik Furnes Myhre (55. min)
6-2 Jonas Hegen Trosdahl (59. min)
7-2 Henrik Furnes Myhre (65. min)
8-2 Christoffer Nore (73. min)

Dommar: Håkon Kongshaug, Tornado Måløy

Gult kort: Jonas Våge, Tornado Måløy og Noah Aldema, Eid

Tornado Måløy:
Berge Torheim Andal
Sivert Loen Krabbestig
Thomas Sunde Husevåg
Christoffer Nore
Oskar Gotteberg
Mathias Kongsvik Refvik
Sander Rutledal
Anders Lothe Mobakken
Jonas Våge
Henrik Furnes Myhre
Simon Eide Nordbø

Innbyttarar:
Richard Gjerde Lillebø
Sebastian Berg
Stian Bredesen Dammerud
Ahmad Abdullah

Eid:

Olav Berstad
Sindre Årskog
Jakob Hagen
Eirik Nor Midthjell
Paul Nicholas Silander Skibenes
Edvard Bjørhovde
August Sigdestad Lund
Vegard Åshamar Taklo
Peder Andreas Lillestøl Naustdal
Andreas Hellenes
Jonas Heggen Trosdahl

Innbyttarar:
Lasse Flo Bødal
Sondre Wik Leite
Daniel Skår
Noah Aldema

27.09 Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde


Florø 2 jublar etter at Kaddu Aton auka Florø 2 si leiing til 5-3 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Ingmar Sægrov, Markus Tennefoss Vefring, Pål Henning Myren, Knut Anders Langlo, Norvald Krossøy og Kåre Balsnes.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter siste serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 19. serierunde:
Sogndal 2 19 15 0 4 100 -15 45
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Florø 2 19 13 1 5 72-47 40
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 19 9 5 5 50-47 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 19 7 2 10 35-51 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 12 5
2. Ingmar Sægrov 16 5
3. Markus Tennefoss Vefring 18 5
4. Pål Henning Myren 18 5
5. Knut Anders Langlo 18 4
6. Norvald Krossøy 18 4
7. Kåre Balsnes 18 3
8. Anders Karlsen 20 6
9. Ole Martin Rotihaug 20 5
10. Anders Midthjell 20 4
11. Benny Rivedal 20 4
12. Kay Ove Hafsås 20 4
13. Jon Valaker 20 3
14. Oddfrid Mjellem 20 3
15. Olav Berstad 20 3
16. Ståle Sunde 20 3
17. Ørjan Eikevoll 20 3
18. Astor Henriksen 20 2
19. Evy Balsnes Klettke 20 2
20. Inger Halland 20 2
21. Martin Hollevik 20 2
22. Odd Magne Sjåstad 20 2
23. Vigdis Bjørhovde 20 2
24. Martin Nesje Lindvik 20 1
25. Oddmund Balsnes 21 0
26. Edvard Nordang 22 4
27. Magne Tonning 22 4
28. Miguel Maureira 22 4
29. Rune Lefdal 22 4
30. Tore Haraldsen 22 4
31. Andreas Haaland Berge 22 3
32. Arne Heggedal 22 3
33. Arve Lote 22 3
34. Harald Holmøyvik 22 3
35. Harald Vartdal 22 3
36. Jarle Christensen 22 3
37. Jonathan Silden 22 3
38. Morten Ferstad 22 3
39. Odd Bjarte Rauset 22 3
40. Ronny Berg 22 3
41. Arild Sande 22 2
42. Jonny Frislid 22 2
43. Stig Hermann Hagen 22 2
44. Sveinung Frantzen 22 2
45. Adrian Helgheim 22 1
46. Elin Helgheim 22 1
47. John Os 22 1
48. Mathias Helgheim 22 1
49. Bente Fosse 24 4
50. Kenneth Fosse Elde 24 4
51. Kristoffer Vie Angedal 24 4
52. Erik Bolset 24 3
53. Geir Inge Rake 24 3
54. Henriette Hugøy 24 3
55. Kanagaratnam Mohanarajah 24 3
56. Nikolai Heggedal 24 3
57. Odd-Harald Heggen 24 3
58. Sondre Vangberg 24 3
59. Bjørn Totland 24 2
60. Einar Furset 24 2
61. Håvard Hatle 24 2
62. Kjetil Karlsen 24 2
63. Lars Leite 24 2
64. Olav R. Haugen 24 2
65. Pål Holko 24 2
66. Steinar Langedal 24 2
67. Anders Furset 24 1
68. Anny Balsnes 24 1
69. Arve Helle 24 1
70. Asle Hopland 24 1
71. Christian Helgheim 24 1
72. Jan Tore Slinde 24 1
73. Knut Strand Løseth 24 1
74. Leif Ståle Skår 24 1
75. Ole Tom Myroldhaug 24 1
76. Petter Hammer 24 1
77. Reidar Balsnes 24 1
78. Arne Helgheim 24 0
79. Per-Magne Løken 24 0
80. Robert Kjønås 24 0

Sjå heile lista etter 19. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


27.09 NFF Sogn og Fjordane deltek på Eliteturnering


J2003-kretslaget etter kampen mot NFF Sunnmøre 13. august.  
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.

 

NFF Sogn og Fjordane J14 deltek helga 14. og 15. oktober på Bakers Elite Cup på Hamar.

NFF Sogn og Fjordane skal i dei innleiande kampane laurdag måle krefter mot AIK, NFF Buskerud og Østfold Fotballkrets. I den andre gruppa stiller
NFF Akershus, NFF Indre Østland, NFF Trøndelag og Oslo Fotballkrets.

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane er Anders Veibust og Jan Tore Jåstad.

Troppen:
Helene Bye Vikøren Førde IL Fotball
Ida Rotnes Førde IL Fotball
Marie Dvergsdal Førde IL Fotball
Vilde Segrov Førde IL Fotball
Inga Hoff Førde IL Fotball
Malin Ness Kaupanger IL
Nora Henjesand Syril IL
Andrine Fjærestad Aase Vik IL
Kristine Hovland Vik IL
Berit Leirgul Sandane T&IL
Emilie Flo Stavik Stryn T&I
Emma Njøten Stryn T&I
Marie Johannsdottir Stryn T&I
Olivia Wemby Stryn T&I
Karoline Flo Stryn T&I
Emma Sæbø Stryn T&I
Selma Moen Eminovic IL Jotun
Andrine Endestad Eikefjord IL

26.09 Resultat kampar i dag, tysdag 26. september


Anders Midthjell og Svelgen vann i dag 6-0 mot Flatraket/Selje 2. 
Anders Midthjell scora tre mål for Eid borte mot Førde 24. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Studentspretten  1-5

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 17 15 0 2 73-24 45
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 18 9 1 8 44-48 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 17 7 1 9 42-37 22
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

6. divisjon avdeling 1

Kaupanger 2 - Eikefjord  1-7
Breimsbygda/Jølster 2 - Sandane 2  2-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 14 11 1 2 65-16 34
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 13 9 1 3 66-24 28
Breimsbygda /Jølster 2 14 9 0 5 37-42 27
Sandane 2 13 5 2 5 36-22 17
Hyen 13 5 0 8 29-32 15
Kaupanger 2 14 0 0 14 7-103 0

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Høyang 2  7-1
Atløy - Tambarskjelvar  0-2
Hyllestad/Dale 2 Førde 3   3-3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 14 12 1 1 75-21 37
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 15 8 3 4 63-47 27
Tambarskjelvar 16 8 3 5 42-30 27
Tempo 15 7 3 5 58-42 24
Førde 3 15 3 4 8 32-59 13
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 15 3 1 11 25-58 10
Atløy 15 3 0 12 17-55 9

6. divisjon avdeling 3

Svelgen - Flatraket/Selje 2  6-0
Mål Svelgen: Anders Nilsen Midthjell (2), Ahamedey Hussain, Simen Svarstad, Robin Leander Hjortland og Torgeir Vårdal.

Loen/Vikane - Hornindal  3-0

NB! Eid 2 sin kamp mot Tornado Måløy 2 er utsett til torsdag 28. september.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 13 8 3 2 51-23 27
Eid 2 12 8 2 2 63-28 26
Flatraket /Selje 2 13 8 2 3 47-32 26
Oppstryn 13 6 2 5 40-30 20
Svelgen 13 5 2 6 39-55 17
Hornindal 13 4 1 8 18-50 13
Loen /Vikane 13 2 3 8 23-41 9
Tornado Måløy 2 12 2 1 9 25-45 7

26.09 Kampar i dag, tysdag 26. september


Eid 2 sin kamp mot Tornado Måløy 2 er utsett til torsdag 28. september.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket /Selje 2 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Kl. 18.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Studentspretten

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 17 7 1 9 42-37 22
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Eikefjord
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 13 10 1 2 58-15 31
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 13 9 1 3 66-24 28
Breimsbygda /Jølster 2 13 8 0 5 35-42 24
Sandane 2 12 5 2 4 36-20 17
Hyen 13 5 0 8 29-32 15
Kaupanger 2 13 0 0 13 6-96 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Høyang 2
Kl. 19.00 Atløy - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 14 12 1 1 75-21 37
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 14 8 2 4 60-44 26
Tambarskjelvar 15 7 3 5 40-30 24
Tempo 14 6 3 5 51-41 21
Førde 3 14 3 3 8 29-56 12
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 14 3 1 10 24-51 10
Atløy 14 3 0 11 17-53 9

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Svelgen - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Loen/Vikane - Hornindal

NB! Eid 2 sin kamp mot Tornado Måløy 2 er utsett til torsdag 28. september.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 13 8 3 2 51-23 27
Eid 2 12 8 2 2 63-28 26
Flatraket /Selje 2 12 8 2 2 47-26 26
Oppstryn 13 6 2 5 40-30 20
Svelgen 12 4 2 6 33-55 14
Hornindal 12 4 1 7 18-47 13
Tornado Måløy 2 12 2 1 9 25-45 7
Loen /Vikane 12 1 3 8 20-41 6

25.09 Resultat kampar i dag, måndag 25. september


Florø 2 jublar etter at Kaddu Aton auka Florø 2 si leiing til 5-3 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Balestrand - Kaupanger 2  1-3 (1-1)

1-0 Elisabeth Frafjord Nessa (17. min)
1-1 Ingrid Hagen (27. min)
1-2 Siv Reagen Hickman (55. min)
1-3 Lea Lefdal Jenssen (82. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 12 12 0 0 63 - 12 36
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 12 5 2 5 27 - 27 17
Balestrand 12 3 2 6 30 - 46 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

Kretsligaen

Eid - Florø 2  4-8 (0-3)
0-1 Eirik Høydal (11. min)
0-2 Eirik Høydal (24. min)
0-3 Eirik Høydal (36. min)
1-3 Sindre Hafsås (53. min)
2-3 Sindre Hafsås (57. min)
3-3 Joakim Frislid Vedvik (61. min)
3-4 Dino Omerovic (64. min)
3-5 Kaddu Aton (67. min)
3-6 Kaddu Aton (74. min)
3-7 Dino Omerovic (83. min)
4-7 Kristian Lefdal (87. min)
4-8 Kaddu Aton (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Sogndal 2   0-7

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 19 15 0 4 100 -15 45
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Florø 2 19 13 1 5 72-47 40
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 19 9 5 5 50-47 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 19 7 2 10 35-51 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon
Syril - Jølster  1-2 (1-0)

1-0 Erlend Orrestad Nilsen
1-1 Andre Njøsen Norevik
1-2 Stig Henning Sunde

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 16 8 1 7 42-48 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 17 7 1 9 42-37 22
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

25.09 Svelgen kretsmester i 7. divisjon menn 7'ar


Frank Ommedal vokta Svelgen sitt mål under turneringa laurdag.
Bildet er frå Svelgen sin bortekamp mot Haugen 19. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Laurdag gjekk den siste av i alt fire turneringar i 7. divisjon menn 7'ar av stabelen på Kreklingen Stadion i Balestrand. Dei tre tidligare turneringane har blitt spelt på Dingemoen Stadion, Svelgen Stadion og Skjolden Stadion.

Fire lag har vore med på 7. divisjon menn 7'ar denne sesongen, og til slutt var det Svelgen som kunne sleppe jubelen laus for KM-tittel.

Resultat 7. divisjon menn 7'ar, laurdag 23. september:
Balestrand - Dale  4-2
Fanaråk - Dale 4-1
Balestrand - Svelgen 0-0
Svelgen - Fanaråk 0-3
Balestrand - Fanaråk  4-2
Dale - Svelgen  1-10

Sluttabell 7. divisjon menn 7'ar
Svelgen 12 9 1 2 46 - 14 28
Balestrand 12 7 1 4 29 - 25 22
Fanaråk 12 5 1 6 26 - 19 16
Dale 12 1 1 10 14 - 57 4

25.09 Kampar i dag, måndag 25. september


Sveinung Frantzen og TMFK møter i dag Sogndal 2 på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 24. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Balestrand - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 12 5 2 5 27 - 27 17
Balestrand 11 4 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

Kretsligaen

Kl. 18.45 Tornado Måløy - Sogndal 2
Kl. 19.00 Eid - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon
Kl. 19.00 Syril - Jølster

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

24.09 Resultat kampar i dag, søndag 24. september


Håvard Mjølkeråen utlikna til 3-3 i Bremanger sin bortekamp mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Aalesund - Sogndal  0-1 (0-1)

0-1 Eirik Wilberg Schulze (34. min)

Tabell Eliteserien

Rosenborg 23 15 5 3 47 - 16 50
Brann 23 11 7 5 43 - 22 40
Molde 23 12 4 7 41 - 29 40
Sarpsborg 08 22 10 8 4 33 - 25 38
Haugesund 22 10 6 6 28 - 23 36
Strømsgodset 23 8 8 7 29 - 29 32
Odd 22 9 5 8 21 - 27 32
Sandefjord Fotball 23 9 3 11 30 - 36 30
Stabæk 23 8 6 9 33 - 41 30
Lillestrøm 23 7 7 9 31 - 36 28
Vålerenga 22 7 6 9 26 - 31 27
Kristiansund 23 6 8 9 30 - 37 26
Sogndal 23 7 5 11 26 - 33 26
Aalesund 23 6 7 10 30 - 33 25

Tromsø 23 5 7 11 29 - 42 22
Viking 23 3 6 14 26 - 43 15

OBOS-ligaen
Florø - Ranheim  1-1 (0-0)
0-1 Andreas Weigner Rye (80. min)
1-1 Runar Ullaland Hove (83. min)

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 24 17 5 2 57 - 25 56
Start 25 13 7 5 47 - 29 46
Sandnes Ulf 25 12 8 5 40 - 31 44
Ranheim TF 25 12 7 6 39 - 31 43
Mjøndalen 25 11 7 7 44 - 32 40
Ullensaker/Kisa 24 11 3 10 42 - 41 36
Levanger 25 8 11 6 32 - 28 35
Florø 25 9 6 10 36 - 35 33
Jerv 25 8 8 9 41 - 42 32
Strømmen 25 8 8 9 28 - 33 32
Kongsvinger 25 7 6 12 39 - 39 27
Tromsdalen 25 6 8 11 31 - 40 26
Åsane 25 5 10 10 31 - 45 25
Fredrikstad 25 4 11 10 27 - 39 23
Elverum 25 3 12 10 27 - 44 21
Arendal 25 4 5 16 25 - 52 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Avaldsnes 2 - Kaupanger  2-0 (1-0)

1-0 Meryll Serano Abrahamsen (42. min)
2-0 Olaug Tvedten, straffe (47. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 19 12 3 4 31 - 14 39
Kaupanger 19 12 2 5 46 - 20 38
Haugar 19 11 5 3 33 - 14 38
Bryne 18 11 0 7 50 - 23 33
Arna-Bjørnar 2 19 9 2 8 32 - 39 29
Vestsiden-Askøy 18 7 5 6 33 - 33 26
Hinna 19 7 3 9 31 - 35 24
Klepp 2 19 7 2 10 27 - 26 23
Sandviken 2 19 6 4 9 26 - 35 22
Fana 18 6 4 8 22 - 34 22
Avaldsnes 2 18 5 5 8 41 - 33 20
Førde 19 1 1 17 15 - 81 4

3. divisjon kvinner
Høyang - Stryn  1-2 (1-0)

1-0 Guro Sagen Knudsen
1-1 Hedda Vatn Øvreberg
1-2 Hedda Vatn Øvreberg

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 13 8 1 4 43 - 22 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 12 5 2 5 27 - 27 17
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

Kretsligaen

Førde 2 - Bremanger   3-3 (3-1)
1-0 Mathias Lambrechts Sagevik (3. min)
2-0 Mathias Lambrechts Sagevik (11. min)
3-0 Gaute Nyland (27. min)
3-1 Espen Færestrand Frøyen (38. min)
3-2 Ntege Cone (77. min)
3-3 Håvard Redal Mjølkeråen (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 19 5 5 9 36-56 20
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 19 4 3 12 41-82 15
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon
Bjørn - Gaular  3-0 (0-0)
Kaupanger - Stryn 2  5-1 (1-1)

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 17 12 1 4 59-22 37
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Bjørn 18 5 3 10 36-54 18
Stryn 2 17 5 3 9 39-58 18
Gaular 17 1 3 13 18-61 6

6. divisjon avdeling 2
Anga - Atløy 7-0 (2-0)

1-0 Thor Erik Nygård, straffe (26. min)
2-0 Sander Dvergsdal (44. min)
3-0 Stian Evebø (49. min)
4-0 Stian Evebø (51. min)
5-0 Stian Evebø (65. min)
6-0 Sander Dvergsdal (68. min)
7-0 Stian Evebø (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 14 12 1 1 75-21 37
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 14 8 2 4 60-44 26
Tambarskjelvar 15 7 3 5 40-30 24
Tempo 14 6 3 5 51-41 21
Førde 3 14 3 3 8 29-56 12
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 14 3 1 10 24-51 10
Atløy 14 3 0 11 17-53 9

24.09 Champions Academy i Stryn 20.-22. oktober


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Lær å spille fotball som i Champions League med Champions Academy.

Har du en drøm om å spille i Champions League?

Vil du lære å gjøre som Messi, Robben, Bale, Pogba, Ronaldo og de andre
stjernene?

Flere tusen spillere har deltatt på Norges mest anerkjente fotballskole de siste 5 årene.

Champions Academy er en fotballskole for jenter og gutter i alderen 7–14 år, arrangert av Viasat i samarbeid med velrennomerte Coerver® Coaching og adidas®

Champions Academy har fokus på ferdigheter, inspirert av det du ser i Champions League, som motiverer deg til å utvikle dine individuelle ferdigheter og din spilleforståelse.

Alle deltagerne får:
• Den offisielle Champions Academy-drakten·
• 8 timer med trening over tre dager
• Lære av sertifiserte Coerver®-instruktører, som står for treningen alle dager

Sted: Stryn Stadion, fredag 20. oktober, laurdag 21. oktober og søndag 22. oktober. 

Kontakt: Johann Sigurdsson tlf. 974 99 949 eller info@coerver.no 


Klikk her for å melde deg på !

24.09 Kampar i dag, søndag 24. september


Bremanger spelar i dag bortekamp mot Førde 2 i Hafstadparken.
Bildet er frå heimekampen mot Florø der Bremanger snudde 0-1 til 5-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Bremanger si garderobe.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 18.00 Aalesund - Sogndal

Tabell Eliteserien
Rosenborg 22 14 5 3 44 - 16 47
Brann 22 11 7 4 42 - 20 40
Sarpsborg 08 22 10 8 4 33 - 25 38
Molde 22 11 4 7 38 - 28 37
Haugesund 22 10 6 6 28 - 23 36
Odd 22 9 5 8 21 - 27 32
Sandefjord Fotball 22 9 3 10 29 - 33 30
Stabæk 22 8 6 8 33 - 40 30
Strømsgodset 22 7 8 7 27 - 28 29
Lillestrøm 22 7 7 8 31 - 33 28
Aalesund 22 6 7 9 30 - 32 25
Vålerenga 21 6 6 9 24 - 30 24
Kristiansund 22 5 8 9 29 - 37 23
Sogndal 22 6 5 11 25 - 33 23
Tromsø 22 5 7 10 28 - 40 22
Viking 23 3 6 14 26 - 43 15

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Florø - Ranheim

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 24 17 5 2 57 - 25 56
Start 24 13 6 5 46 - 28 45
Ranheim TF 24 12 6 6 38 - 30 42
Sandnes Ulf 24 11 8 5 38 - 31 41
Mjøndalen 24 10 7 7 41 - 32 37
Ullensaker/Kisa 24 11 3 10 42 - 41 36
Levanger 24 8 10 6 31 - 27 34
Florø 24 9 5 10 35 - 34 32
Strømmen 24 8 8 8 28 - 31 32
Jerv 24 7 8 9 37 - 41 29
Tromsdalen 24 6 8 10 30 - 36 26
Åsane 24 5 10 9 31 - 42 25
Kongsvinger 24 6 6 12 36 - 37 24
Fredrikstad 24 4 11 9 25 - 36 23
Elverum 24 2 12 10 22 - 44 18
Arendal 24 4 5 15 25 - 47 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Avaldsnes 2 - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 19 12 3 4 31 - 14 39
Kaupanger 18 12 2 4 46 - 18 38
Haugar 18 11 4 3 33 - 14 37
Bryne 18 11 0 7 50 - 23 33
Arna-Bjørnar 2 19 9 2 8 32 - 39 29
Vestsiden-Askøy 18 7 5 6 33 - 33 26
Hinna 19 7 3 9 31 - 35 24
Klepp 2 18 7 1 10 27 - 26 22
Sandviken 2 19 6 4 9 26 - 35 22
Fana 18 6 4 8 22 - 34 22
Avaldsnes 2 17 4 5 8 39 - 33 17
Førde 19 1 1 17 15 - 81 4

3. divisjon kvinner
Kl. 17.00 Høyang - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 12 8 1 3 42 - 20 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 11 4 2 5 25 - 26 14
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

Kretsligaen

Kl. 13.00 Førde 2 - Bremanger

Tabell Kretsligaen
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon
Kl. 13.00 Bjørn - Gaular
Kl. 15.00 Kaupanger - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 13 11 1 1 68-21 34
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 14 8 2 4 60-44 26
Tambarskjelvar 15 7 3 5 40-30 24
Tempo 14 6 3 5 51-41 21
Førde 3 14 3 3 8 29-56 12
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 14 3 1 10 24-51 10
Atløy 13 3 0 10 17-46 9

23.09 Resultat kampar i dag, laurdag 23. september


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i dagens 6-1 seier mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen - Førde  3-0

1-0 Martine Hauge Kjølholdt (24. min)
2-0 Lina Osland Forthun (34. min)
3-0 Jeanette Næss Brurås (75. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 19 12 3 4 31 - 14 39
Kaupanger 18 12 2 4 46 - 18 38
Haugar 18 11 4 3 33 - 14 37
Bryne 18 11 0 7 50 - 23 33
Arna-Bjørnar 2 19 9 2 8 32 - 39 29
Vestsiden-Askøy 18 7 5 6 33 - 33 26
Hinna 19 7 3 9 31 - 35 24
Klepp 2 18 7 1 10 27 - 26 22
Sandviken 2 19 6 4 9 26 - 35 22
Fana 18 6 4 8 22 - 34 22
Avaldsnes 2 17 4 5 8 39 - 33 17
Førde 19 1 1 17 15 - 81 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Stord  1-0 (0-0)

1-0 Malvin Gjerde (51. min)

Herd - Førde  2-2 (2-1)
0-1 Oskar Roti (16. min)
1-1 Emil Engvik Fosse (38. min)
2-1 Patrik Dønheim Hjelmseth (43. min)
2-2 Øystein Myrkaskog (48. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 22 14 4 4 67 - 26 46
Lysekloster 22 13 5 4 45 - 29 44
Fyllingsdalen 22 11 5 6 54 - 39 38
Sotra 21 11 4 6 45 - 37 37
Varegg 22 10 4 8 42 - 45 34
Herd 22 9 6 7 49 - 44 33
Brann 2 21 8 6 7 45 - 36 30
Spjelkavik 22 6 10 6 36 - 37 28
Førde 22 7 6 9 38 - 41 27
Os 21 7 4 10 39 - 48 25
Stord 22 5 6 11 37 - 50 21
Haugesund 2 21 5 5 11 30 - 45 20
Fjøra 22 5 5 12 35 - 66 20
Aalesund 2 22 4 4 14 32 - 51 16

Kretsligaen

Stryn - Vik  6-1 (3-0)
1-0 Vegard Sæten Hopland (12. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (34. min)
3-0 Jon-Terje Tjellaug 40. min)
4-0 Justinas Busmic (69. min)
4-1 Thomas Tveit Hjortland (70. min)
5-1 Marius Rauset (72. min)
6-1 Marius Rauset (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dale - Skavøypoll  7-2 (4-0)

Tabell Kretsligaen
Stryn 19 14 2 3 76-30 44
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 19 8 2 9 34-45 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Dale 19 6 2 11 45-52 20
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 19 5 3 11 33-68 18
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

5. divisjon
Balestrand - Selje  6-3 (5-3)

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 17 6 3 8 42-48 23
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 17 5 3 9 42-51 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

23.09 Kampar i dag, laurdag 23. september


Dale spelar i ettermiddag heimekamp mot Skavøypoll på Dingemoen.
Børge Yndestad scora Skavøypoll sitt vinnarmål mot Dale 9. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Fyllingsdalen - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 12 2 4 46 - 18 38
Haugar 18 11 4 3 33 - 14 37
Fyllingsdalen 18 11 3 4 28 - 14 36
Bryne 17 10 0 7 48 - 22 30
Vestsiden-Askøy 18 7 5 6 33 - 33 26
Arna-Bjørnar 2 18 8 2 8 30 - 39 26
Hinna 18 7 3 8 31 - 33 24
Klepp 2 18 7 1 10 27 - 26 22
Sandviken 2 18 6 4 8 25 - 33 22
Fana 18 6 4 8 22 - 34 22
Avaldsnes 2 17 4 5 8 39 - 33 17
Førde 18 1 1 16 15 - 78 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Fjøra - Stord 
Kl. 15.00 Herd - Førde

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 21 13 4 4 63 - 26 43
Lysekloster 21 12 5 4 42 - 28 41
Sotra 21 11 4 6 45 - 37 37
Fyllingsdalen 21 10 5 6 51 - 37 35
Varegg 21 10 4 7 42 - 41 34
Herd 21 9 5 7 47 - 42 32
Brann 2 21 8 6 7 45 - 36 30
Spjelkavik 21 6 10 5 35 - 34 28
Førde 21 7 5 9 36 - 39 26
Os 21 7 4 10 39 - 48 25
Stord 21 5 6 10 37 - 49 21
Haugesund 2 21 5 5 11 30 - 45 20
Fjøra 21 4 5 12 34 - 66 17
Aalesund 2 21 4 4 13 30 - 48 16

Kretsligaen

Kl. 15.00 Stryn - Vik 
Kl. 16.00 Dale - Skavøypoll 

Tabell Kretsligaen

Sogndal 2 18 14 0 4 93 - 15 42
Stryn 18 13 2 3 70 - 29 41
Florø 2 18 12 1 5 66 - 43 37
Årdal 19 11 2 6 48 - 34 35
Eid 18 9 5 4 46 - 39 32
Vik 18 8 2 8 33 - 39 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35 - 44 23
Bremanger 18 5 4 9 33 - 53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31 - 61 18
Dale 18 5 2 11 38 - 50 17
Førde 2 18 4 2 12 38 - 79 14
Høyang 19 2 3 14 19 - 64 9

5. divisjon
Kl. 15.00 Balestrand - Selje 

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 16 5 3 8 36-45 20
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 39-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

22.09 Resultat kampar i dag, fredag 22. september


Marit Mardal blei matchvinnar for Sandane/Breimsbygda mot TMFK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Sandane/Breimsbygda 1-2 (1-1)
1-0 Ann Katrin Røsok Kvalheim (9. min)
1-1 Martine Kvamme (14. min)
1-2 Marit Mardal (61. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Studentspretten - Sogndal 2-5 (2-0)
1-0 Kristin Solås (42. min)
2-0 Kristin Solås, straffe (45. min+1)
2-1 Vilde Sofie Haveland Sleire (52. min)
2-2 Vilde Sofie Haveland Sleire (56. min)
3-2 Vilde Sofie Haveland Sleire (60. min)
4-2 Andreea Marusia Sandor (69. min)
5-2 Andreea Marusia Sandor (90. min+1)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 12 8 1 3 42 - 20 25
Sogndal 11 8 0 3 39 - 17 24
Stryn 11 4 2 5 25 - 26 14
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 12 4 2 6 27 - 46 14
Tornado Måløy 12 1 2 9 17 - 37 5
Studentspretten 12 1 1 10 11 - 50 4

Kretsligaen

Høyang - Årdal 0-8 (0-4)
0-1 Truls Hovland (1. min)
0-2 Truls Hovland (16. min)
0-3 Truls Hovland (37. min)
0-4 Christian Stedje (42. min)
0-5 Terje Kvam Øvstetun (51. min)
0-6 Terje Kvam Øvstetun (55. min)
0-7 Truls Hovland (69. min)
0-8 Christian Stedje (80. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Årdal 19 11 2 6 48-34 35
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 18 5 2 11 38-50 17
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 19 2 3 14 19-64 9

22.09 Kampar i dag, fredag 22. september


Tornado Måløy møter i dag Sandane/Breimsbygda på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen mot Høyang på Skavøypoll Stadion 1. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Sandane/Breimsbygda
Kl. 19.00 Studentspretten - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 12 8 1 3 42 - 20 25
Sogndal 10 7 0 3 34 - 15 21
Stryn 11 4 2 5 25 - 26 14
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 11 3 2 6 25 - 45 11
Tornado Måløy 11 1 2 8 16 - 35 5
Studentspretten 11 1 1 9 9 - 45 4

Kretsligaen

Kl. 19.00 Høyang - Årdal

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Årdal 18 10 2 6 40-34 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 18 5 2 11 38-50 17
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 18 2 3 13 19-56 9

21.09 Studentspretten er klar for Kretsligaen


Studentspretten jublar etter å ha sikra opprykk til Kretsligaen.
Foto: Privat

 

Studentspretten vann i dag 11-1 heime mot Sandane på Fosshaugane Campus. Filip Pleym Mardal gav Sandane leiinga 1-0, men Studentspretten snudde kampen til ein enkel seier. Studentspretten leda kampen 2-1 til pause.

Arvid Rabben (4), Aleksander Belland Eriksen (2), Bjarte Helland (2), Navin Murugesh, Nikolai Bråta Strømstad og Christoffer Honningsvåg scora måla til Studentspretten.

Studentspretten er med dagens resultat sikra minst 2. plass i 5. divisjon, og har dermed sikra opprykk til Kretsligaen. Det er andre året på rad at Studentspretten rykker opp.
 
Tabell 5. divisjon
Studentspretten 16 14 0 2 68-23 42
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 17 9 2 5 54-40 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 16 5 3 8 36-46 20
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 40-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

Studentspretten - Sandane  11-1 (2-1)
Mål Studentspretten:
Arvid Rabben (4), Aleksander Belland Eriksen (2), Bjarte Helland (2), Navin Murugesh, Nikolai Bråta Strømstad og Christoffer Honningsvåg
Mål Sandane:
Filip Pleym Mardal

Dommar:
Jonny Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar:
Idar Andre Tenold-Saglien, Vik og Frederick Kwihangana, Vik

Studentspretten:
Andreas Borlaug Horvei
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Håvard Grøteide
Markus Sletteland Sigvaldsen
Arne Martin Fossland
Bjarte Helland
Navin Murugesh
Arvid Rabben
Nikolai Bråta Strømstad
Fredrick Thorvaldsen Lindal

Innbyttarar:

Tor Erik Eide
Aleksander Belland Eriksen
Daniel Christian Sandvik
Håvard Andrè Håland
Lars-Petter Bakke Ulvang
Even Solbakken Sæbø
Christoffer Honningsvåg

Sandane:

Simon Andre Gimmestad
Espen Reed Lote
Bjarte Skaaden
Kristian Møll
Kristoffer Kaale
Gudmund Bjotveit
Eirik Rauset
Håvard Myklebust Hauge
Simen Nordheim
Abraham Johnny
Filip Pleym Mardal

Innbyttarar:

Magnus Nikolai Bolseth
Torbjørn Gran
Johannes Bårdson Siem
Farhan Mohamed Ahmed
Kaare Flintegaard Rasmussen

21.09 Status tabellkonkurransen etter 18. serierunde


Stryn vann 5-2 heime mot Skavøypoll i den 18. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

  Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 18. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Knut Anders Langlo, Norvald Krossøy, Odd Bjarte Rauset og Pål Henning Myren.

Premien for å leie tabellkonkurransen etter 18. serierunde er 5 flax-lodd.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter siste serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 18. serierunde:
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Årdal 18 10 2 6 40-34 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 18 5 2 11 38-50 17
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 18 2 3 13 19-56 9

Stilling tabellkonkurransen etter 18. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 12 4
2. Knut Anders Langlo 14 6
3. Norvald Krossøy 18 5
4. Odd Bjarte Rauset 18 5
5. Pål Henning Myren 18 5
6. John Os 18 4
7. Jonathan Silden 18 4
8. Ståle Sunde 18 4
9. Ørjan Eikevoll 18 4
10. Astor Henriksen 18 3
11. Ingmar Sægrov 18 3
12. Kåre Balsnes 18 2
13. Odd Magne Sjåstad 18 1
14. Jonny Frislid 20 5
15. Jon Valaker 20 3
16. Markus Tennefoss Vefring 20 3
17. Martin Hollevik 20 3
18. Per-Magne Løken 20 3
19. Martin Nesje Lindvik 20 2
20. Anders Midthjell 22 4
21. Edvard Nordang 22 4
22. Miguel Maureira 22 4
23. Ole Martin Rotihaug 22 4
24. Jarle Christensen 22 3
25. Kennet Hessvik 22 3
26. Kjetil Karlsen 22 3
27. Kristoffer Vie Angedal 22 3
28. Pål Holko 22 3
29. Adrian Helgheim 22 2
30. Elin Helgheim 22 2
31. Harald Vartdal 22 2
32. Ronny Berg 22 2
33. Sveinung Frantzen 22 2
34. Arne Helgheim 22 1
35. Mathias Helgheim 22 0
36. Geir Inge Rake 24 5
37. Harald Holmøyvik 24 4
38. Magnus Sævik 24 4
39. Sondre Vangberg 24 4
40. Anders Furset 24 3
41. Anders Karlsen 24 3
42. Kenneth Fosse Elde 24 3
43. Leif Øystein Felde 24 3
44. Nikolai Heggedal 24 3
45. Odd-Harald Heggen 24 3
46. Ola Rognebakke 24 3
47. Paul Øyvind Glosvik 24 3
48. Stig Hermann Hagen 24 3
49. Arne Heggedal 24 2
50. Arve Lote 24 2
51. Asle Hopland 24 2
52. Benny Rivedal 24 2
53. Evy Balsnes Klettke 24 2
54. Lars Leite 24 2
55. Steinar Langedal 24 2
56. Thomas Liabø Rognsø 24 2
57. Arild Sande 24 1
58. Inger Halland 24 1
59. Leif Ståle Skår 24 1
60. Marcus Vangberg 24 1
61. Oddfrid Mjellem 24 1
62. Olav Berstad 24 1
63. Olav R. Haugen 24 1
64. Robert Kjønås 24 1
65. Vigdis Bjørhovde 24 1
66. Christian Helgheim 24 0
67. Henriette Hugøy 24 0

Sjå heile lista etter 18. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


21.09 Studentspretten møter Sandane på Fosshaugane


Sandane hadde serieleiaren i kne i heimekampen på Sandane 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Studentspretten møter i ettermiddag Sandane på Fosshaugane Campus. Studentspretten vil med seier i dagens kamp ha opprykket til 4. divisjon langt ned i lommen, medan Sandane må vinne dagens kamp for å ikkje bli distansert i kampen om opprykk. Kampstart på Fosshaugane Campus er klokka 19.30.  

5. divisjon
Kl. 19.30 Studentspretten - Sandane 

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 16 5 3 8 36-46 20
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 40-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

20.09 Stryn 1 spelte uavgjort 2-2 heime mot Eid 


Stryn jublar etter at Karoline Nordheim Otterdal gav Stryn 1 leiinga 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn 1 og Eid spelte måndag uavgjort i toppkampen i J15/17 1. divisjon haust.

Karoline Nordheim Otterdal og Astrid Ringstad Øvreberg scora måla til Stryn 1, medan Oselie Henden og Ellijanne Skrede Anderson sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid toppar etter onsdagens kamp tabellen eit poeng føre Stryn 1, og tre poeng føre Førde.

Neste kamp for Stryn 1 er heime mot Sogndal, medan Eid spelar heime mot Jotun i sin neste kamp. Stryn 1 sin kamp mot Sogndal blir spelt måndag 25. september, medan Eid spelar heimekampen sin mot Jotun på Eid Idrettspark søndag 24. september klokka 13.30.

Tabell J15/17 1. divisjon haust
Eid 5 3 2 0 10-6 11
Stryn 1 5 3 1 1 16-11 10
Førde 5 2 2 1 8-6 8
Kaupanger 1 5 1 1 3 5 - 9 4
Jotun 4 1 0 3 7-12 3
Sogndal 4 0 2 2 2-4 2

Stryn 1 - Eid   2-2 (1-0)
1-0 Karoline Nordheim Otterdal (8. min)
1-1 Oselie Henden (50. min)
2-1 Astrid Ringstad Øvreberg (76. min)
2-2 Ellijanne Skrede Anderson (80. min)

Dommar: Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Kort: Ingen

Stryn 1:
Camilla Strand Breidablik
Maria Belinda Bergset
Emilie Flo Stavik
Gunn Kristi Stensaker Tvinnereim
Tuva Fredheim
Kaisa Vollsnes Wemby
Andrine Lødemel Bøe
Olivia Vollsnes Wemby
Marie Rekdal Johannsdottir
Kristine Ekern Glosvik
Karoline Nordheim Otterdal

Innbyttarar:
Emma Njøten
Astrid Ringstad Øvreberg
Odina Ullebø Hool

Eid:

Veline Johansen
Miriam Åsebø Berg
Elise Lefdal
Emilie Førde Naustdal
Tuva Sigdestad Lund
Hege Solheim
Ellijanne Skrede Anderson
Oselie Henden
Cecilie Åsebø Berg
Karoline Alsaker
Torine Storøy Bortne

Innyttarar:
Tuva Alsaker
Emilie Stadheim Skrede
Larissa Førde
Ida Norevik
 


Ellijanne Skrede Anderson utlikna til 2-2 10 minutt før full tid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.09 Christoffer Hafsås har forlenga med Os


Os sin spelande trenar Hassan El Fakiri og Christoffer Hafsås.
Foto: Privat.

Christoffer Hafsås har skrive ny kontrakt med Os. Den målfarlige 25-åringen frå Stårheim har signert ei kontrakt som bind han til Hordalandsklubben ut 2018-sesongen.

Den tidligare Stårheim, Haugen, Eid, Førde, og Fyllingsdalenspelaren har spelt for Os dei to siste sesongane. Hafsås står bokført med 17 scoringar på 25 kampar for Os i 3. divisjon. Årets høgdepunkt er uten tvil då Hafsås scora alle fire måla til i den direktesendte fjernsynskampen mot Lysekloster.

Os ligg i skrivande stund på 10. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Neste kamp for Hafsås og Os er borte mot Brann 2 måndag 25. september.


Marius Hagen, Dan Jøran Hafsås, Torbjørn Aabrekk, Mats Stien Myrold og Christoffer Hafsås i forbindelse med kampen då Hagen blei 25 år. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.


Christoffer Hafsås i Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 2015.


Christoffer Hafsås i kamp mot Mads Wie og Sandane 2. oktober 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hafsås i småguttekampen Haugen-TMFK 1. september 2006. 
Sjå bilder frå denne kampen.


Christoffer Hafsås jublar etter scoring mot Sandane 19. juni 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Christoffer Hafsås jublar etter å ha utlikna til 1-1 mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


20.09 Fire jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Fire jenter frå fylket har vore med på J19-landslaget som den siste veka har spelt firenasjonarsturnering i Sveits.

Linn Mari Nilsen, Thea Bjelde, Elise Isolde Stenevik og Marte Bjelde Hjelmhaug var alle på bana då Norge starta turneringa med å vinne 1-0 mot Sveits. I den andre kampen spelte dei norske jentene uavgjort 1-1 mot Sverige, medan det i avslutningskampen blei tap 3-1 mot Nederland.

20.09 Sivert måtte melde forfall til G15-landskampar


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk var teken ut på G15-landslaget som i desse dagar speler dobbelkamp mot Sverige. Men på grunn av ein skade i foten måtte midtbanespelaren melde forfall til desse kampane. 

Norge vann i går 3-2 mot Sverige i den fyrste av dei to kampane. Herman Geelmuyden (2) og Sebastian Tounekti scora Norge sine mål, medan Lucas Lima og Robin Safari sette inn måla til Sverige. 

19.09 Sogndal er kretsmester i 4. divisjon kvinner


Sogndal jublar etter fjorårets seier mot Dale i Sognahallen.
Foto: privat

 

Sogndal er kretsmester i 4. divisjon kvinner denne sesongen.

Sogndal avslutta årets sesong med seier 4-0 heime mot Hafslo sist fredag. Laget har dermed vunne alle 10 kampane i årets serie, og vann 4. divisjon kvinner føre Vik og Lærdal.

Sogndal tok med det sin femte KM-tittel av seks mulige i 4. divisjon kvinner sidan 2012. I 2015-sesongen enda Sogndal på 2. plass, etter å tapt 3-1 mot Jølster og vunne 8-2 mot Hyllestad i KM-sluttspelet.

Desse har vore med på Sogndal i 2017-sesongen:
Vivian Henjesand Sætre
Malin Kristoffersen
Inghild Lysne Sanden
Katrine Wolff Bolseth
Sonja Vikenes
Andrea Solbakken
Trine Ruud Sætre
Jori Skorve
Renate Kvåle Hagen
Lise Marie Seljen
Hilde Nes Lægreid
Kari Johannesen Bakke
Mari Jansen Kvåle
Kari Holen Loftesnes
Ann Mari Nondal Røysi
Hilde Katrine Hovland
Kristine Hus
Yvonne Sætre
Camilla Lerum Bondevik


19.09 Resultat kampar i dag, tysdag 19. september


Kai-Arne Nord Humborstad scora to mål i dagens 8-2 seier mot Svelgen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1

Breimsbygda/Jølster 2 - Årdal 2/Jotun/ÅTIL  5-7
Hyen - Kaupanger 2  3-0
Sandane 2 - Eikefjord  2-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 13 10 1 2 60-17 31
Breimsbygda /Jølster 2 13 8 0 5 35-42 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 11 7 0 4 60-24 22
Sandane 2 12 5 2 4 38-20 17
Hyen 12 5 0 7 29-29 15
Kaupanger 2 13 0 0 13 6-96 0

6. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Hyllestad/Dale 2  7-2
Høyang 2 - Anga 2-8
Førde 3 - Tempo  2-2
Fure - Askvoll/Holmedal  7-0

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 13 11 1 1 68-21 34
Fure 14 11 1 2 52-23 34
Hyllestad /Dale 2 14 8 2 4 60-44 26
Tambarskjelvar 15 7 3 5 40-30 24
Tempo 14 6 3 5 51-41 21
Førde 3 14 3 3 8 29-56 12
Askvoll/Holmedal 14 3 2 9 22-48 11
Høyang 2 14 3 1 10 24-51 10
Atløy 13 3 0 10 17-46 9

6. divisjon avdeling 3

Haugen - Svelgen 8-2 (6-1)
1-0 Kai-Arne Nord Humborstad (9. min)
1-1 Ahamadey Hussain (16. min)
2-1 Jarle Åsebø (25. min)
3-1 Michal Åsebø Berg (33. min)
4-1 Kai-Arne Nord Humborstad (41. min)
5-1 Bjørnar Sletbakk Rolland (44. min)
6-1 Michal Åsebø Berg (45. min+1)
6-2 Ahamadey Hussain (51. min)
7-2 Elias Åsebø, straffe (57. min)
8-2 Tore Ola Sundal (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Oppstryn - Loen/Vikane  4-1 (1-1)
Flatraket/Selje 2 - Eid 2  7-6 (2-1)
Tornado Måløy 2 - Hornindal  6-0

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 13 8 3 2 51-23 27
Eid 2 12 8 2 2 63-28 26
Flatraket /Selje 2 12 8 2 2 47-26 26
Oppstryn 13 6 2 5 40-30 20
Svelgen 12 4 2 6 33-55 14
Hornindal 12 4 1 7 18-47 13
Tornado Måløy 2 12 2 1 9 25-45 7
Loen /Vikane 12 1 3 8 20-41 6

19.09 Kampar i dag, tysdag 19. september


Dan Jøran Hafsås og Eid 2 spelar i dag bortekamp mot Flatraket/Selje 2, medan Øystein Haugland og Haugen spelar heime mot Svelgen.
Bildet er frå kampen Eid 2 - Haugen på Eid Idrettspark 5. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Sandane 2 - Eikefjord
Kl. 19.00 Hyen - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Årdal 2/Jotun/ÅTIL

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 12 9 1 2 57-15 28
Breimsbygda /Jølster 2 12 8 0 4 30-35 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 10 6 0 4 53-19 19
Sandane 2 11 5 2 4 36-17 17
Hyen 11 4 0 7 26-29 12
Kaupanger 2 12 0 0 12 6-93 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 3 - Tempo
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Anga
Kl. 19.00 Fure - Askvoll/Holmedal

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 12 10 1 1 60-19 31
Fure 13 10 1 2 45-23 31
Hyllestad /Dale 2 13 8 2 3 58-37 26
Tambarskjelvar 14 6 3 5 33-28 21
Tempo 13 6 2 5 49-39 20
Askvoll/Holmedal 13 3 2 8 22-41 11
Førde 3 13 3 2 8 27-54 11
Høyang 2 13 3 1 9 22-43 10
Atløy 13 3 0 10 17-46 9

6. divisjon avdeling 3

Kl. 18.00 Oppstryn - Loen/Vikane
Kl. 18.00 Haugen - Svelgen
Kl. 18.00 Flatraket/Selje 2 - Eid 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 12 7 3 2 43-21 24
Flatraket /Selje 2 11 7 2 2 40-20 23
Oppstryn 12 5 2 5 36-29 17
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 11 4 1 6 18-41 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

18.09 Resultat kampar i dag, måndag 18. september


Torbjørn Aabrekk scora sju mål for Florø 2 i dagens kamp mot Dale.
Eidaren har dermed scora 14 mål på tre kampar for Florø 2 i Kretsligaen.
Bildet er tatt før Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Florø 2 - Dale 10-2 (2-1)
1-0 Torbjørn Aabrekk (11. min)
2-0 Torbjørn Aabrekk (22. min)+
2-1 Kristian Ask (29. min)
3-1 Torkel Hammerseth Aarønes (46. min)
4-1 Eirik Høydal (50. min)
5-1 Torbjørn Aabrekk (51. min)
5-2 Lasse Birkeland (55. min)
6-2 Torbjørn Aabrekk (57. min)
7-2 Torbjørn Aabrekk (64. min)
8-2 Andreas Husevåg Hereid (74. min)
9-2 Torbjørn Aabrekk (76. min)
10-2 Torbjørn Aabrekk (83. min)

Sogndal 2 - Årdal 5-0
Førde 2 - Tornado Måløy 3-5 (1-0)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 18 14 0 4 93-15 42
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Florø 2 18 12 1 5 66-43 37
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Årdal 18 10 2 6 40-34 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 18 7 2 9 35-44 23
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 18 5 2 11 38-50 17
Førde 2 18 4 2 12 38-79 14
Høyang 18 2 3 13 19-56 9

18.09 Førde ute av cupen etter omdiskutert scoring


Førde sitt guttelag før gårsdagens kamp på Color Line Stadion.
Foto: Privat

 

Førde spelte i går kvartfinale borte mot Aalesund i NM G16 Telenor Cup.

Førde tapte til slutt 1-0 etter ei omdiskutert scoring på Color Line Stadion. Aalesund si scoring kom etter ei heading etter ein corner. Førde sin keeper Robert Nigardsøy Ljøsne redda headinga, men etter litt fram og tilbake meinte dommartrioen at ballen hadde vore over streken.

Fleire scoringar blei det ikkje i kampen, og Aalesund er dermed klare for semifinale i årets NM G16 Telenor Cup. Viking, Vålerenga og Stabæk er dei tre andre laga som er kvalifisert for semifinale i denne turneringa.

Førde kvalifiserte seg til kvartfinale i NM G16 Telenor ved å vinne 3-1 heime mot Fana.
 
Aalesund - Førde  1-0 (1-0)
1-0 Håvard Mork Breivik (20. min)

Dommar: Steinar Hjelle, Sunnylven

Assistentdommarar: Ole Petter Stenberg, Sunnylven og Daniel Refsnes, Herd

Aalesund:
Jonas Kleppe Oksholen
Erlend Nicolai Fjeldstad
Jonas Flo
Tom Andreassen Kaptein
Tobias Sagli
Henrik Hatløy
Vegar Skulstad
Evan Hagen
Sondre Siem Taklo
Iver Korsbrekke
Håvard Mork Breivik
Fredrik Lossius Opdahl
Ulrik Valderhaug Syversen
Tengel Lia Fredriksen
Ola Aga Ljoså
Johannes Eyob Enoksen Fylling
Marius Solnørdal Rønning
Sivert Stoknes Eikrem

Førde:
Robert Nigardsøy Ljøsne
Odin Elias Bauge Koskinen
Niklas Hillersøy
Andreas Opseth
Eivind Frøholm
Håkon Nordeide Berg
Vebjørn Litsheim Løkkebø
Kristian Opseth
Sander Hoff Vikum
Emil Savland Røyseth
Ole Petter Hjelle Larsen
Isak Borlaug Eide
Sander Aamelfot
Christian Helgheim
Kristian Bell
Daniel Wie Bruås
Johan Johannessen Skrede

 


Foto: Privat


18.09 Kampar i dag, måndag 18. september


Tornado Måløy møter i dag Førde 2 i Hafstadparken.
Bildet er frå 4-2 seieren heime mot Dale 10. august.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Kl. 19.00 Florø 2 - Dale
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Årdal
Kl. 19.00 Førde 2 - Tornado Måløy

Tabell Kretsligaen
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 18 2 3 13 19-56 9

17.09 Resultat kampar i dag, søndag 17. september


Silje Torvanger scora alle måla til Kaupanger i dagens 3-2 seier
mot Vestsiden Askøy på Kaupanger Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Sogndal - Haugesund  0-1 (0-0)
0-1 Frederik Gytkjær (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Eliteserien
Rosenborg 22 14 5 3 44 - 16 47
Brann 22 11 7 4 42 - 20 40
Sarpsborg 08 22 10 8 4 33 - 25 38
Molde 22 11 4 7 38 - 28 37
Haugesund 21 9 6 6 26 - 22 33
Sandefjord Fotball 22 9 3 10 29 - 33 30
Stabæk 22 8 6 8 33 - 40 30
Strømsgodset 22 7 8 7 27 - 28 29
Odd 20 8 4 8 16 - 23 28
Lillestrøm 21 7 6 8 31 - 33 27
Aalesund 21 6 7 8 28 - 29 25
Vålerenga 21 6 6 9 24 - 30 24
Sogndal 22 6 5 11 25 - 33 23
Kristiansund 21 5 7 9 29 - 37 22
Tromsø 21 5 6 10 26 - 38 21
Viking 22 3 6 13 25 - 41 15

OBOS-ligaen
Ullensaker/Kisa - Florø  3-0 (3-0)

1-0 Ole Andreas Mundal Nesset (23. min)
2-0 Niklas Sandberg (36. min)
3-0 Magnus Retsius Grødem (44. min)

Tabell OBOS_ligaen
Bodø/Glimt 23 16 5 2 56 - 25 53
Start 24 13 6 5 46 - 28 45
Ranheim TF 24 12 6 6 38 - 30 42
Sandnes Ulf 24 11 8 5 38 - 31 41
Mjøndalen 24 10 7 7 41 - 32 37
Ullensaker/Kisa 24 11 3 10 42 - 41 36
Levanger 24 8 10 6 31 - 27 34
Florø 24 9 5 10 35 - 34 32
Strømmen 24 8 8 8 28 - 31 32
Jerv 24 7 8 9 37 - 41 29
Tromsdalen 23 6 8 9 30 - 35 26
Åsane 24 5 10 9 31 - 42 25
Kongsvinger 24 6 6 12 36 - 37 24
Fredrikstad 24 4 11 9 25 - 36 23
Elverum 24 2 12 10 22 - 44 18
Arendal 24 4 5 15 25 - 47 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Vestsiden Askøy  3-2 (2-0)

1-0 Silje Torvanger (21. min)
2-0 Silje Torvanger (27. min)
2-1 Trine Skaar Danielsen (49. min)
2-2 Kjersti Aasebø (78. min)
3-2 Silje Torvanger 90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 12 2 4 46 - 18 38
Haugar 18 11 4 3 33 - 14 37
Fyllingsdalen 18 11 3 4 28 - 14 36
Bryne 17 10 0 7 48 - 22 30
Vestsiden-Askøy 18 7 5 6 33 - 33 26
Arna-Bjørnar 2 18 8 2 8 30 - 39 26
Hinna 18 7 3 8 31 - 33 24
Klepp 2 18 7 1 10 27 - 26 22
Sandviken 2 18 6 4 8 25 - 33 22
Fana 18 6 4 8 22 - 34 22
Avaldsnes 2 17 4 5 8 39 - 33 17
Førde 18 1 1 16 15 - 78 4

5. divisjon
Gaular - Fjøra 2/Sogndal 3  0-2
Bjørn - Balestrand  1-3 

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Fjøra 2/SIL 3 17 9 1 7 43-43 28
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Balestrand 16 5 3 8 36-46 20
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 40-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Bjørn 17 4 3 10 33-54 15
Gaular 16 1 3 12 18-58 6

17.09 Bilder frå Byrkjeloleikane 2017


Frå opninga av Byrkjeloleikane på Byrkjelo Stadion 9. september.
Sjå bilder frå Byrkjeloleikane 2017.

 

Laurdag 9.september blei det arrangert Byrkjeloleikane 2017 på Byrkjelo Stadion.

Byrkjeloleikane er ein aktivitetsdag for barn, unge og vaksne med funksjonsnedsetting - i regi av NFF Sogn og Fjordane, Sogn og Fjordane Friidrettskrins, Sogndal United og Breimsbygda IL.

Det er 6. årets at Byrkjeloleikane blir arrangert.

Med god og allsidig aktivitet i trygge rammar - kombinert med sosiale tiltak - og ikkje minst med hjelp av fantastiske arrangørar i Breimsbygda IL - har dette vore ein strålande arena for idrettsglede og gode opplevingar.

Sjå bilder frå Byrkjeloleikane 2017.

 


17.09 Kampar i dag, søndag 17. september


Sogndal møter i dag Haugesund på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå heimekampen mot Rosenborg 15. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 18.00 Sogndal - Haugesund

Tabell Eliteserien
Rosenborg 21 13 5 3 41 - 16 44
Sarpsborg 08 21 10 8 3 33 - 20 38
Brann 21 10 7 4 41 - 20 37
Molde 21 10 4 7 35 - 26 34
Haugesund 20 8 6 6 25 - 22 30
Sandefjord Fotball 21 9 3 9 29 - 32 30
Stabæk 22 8 6 8 33 - 40 30
Strømsgodset 22 7 8 7 27 - 28 29
Odd 20 8 4 8 16 - 23 28
Lillestrøm 21 7 6 8 31 - 33 27
Aalesund 21 6 7 8 28 - 29 25
Vålerenga 20 6 6 8 24 - 27 24
Sogndal 21 6 5 10 25 - 32 23
Kristiansund 21 5 7 9 29 - 37 22
Tromsø 20 4 6 10 21 - 38 18
Viking 21 3 6 12 23 - 38 15

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Florø

Tabell OBOS_ligaen

Bodø/Glimt 23 16 5 2 56 - 25 53
Start 23 13 6 4 45 - 26 45
Sandnes Ulf 23 11 8 4 38 - 29 41
Ranheim TF 23 12 5 6 36 - 28 41
Mjøndalen 23 9 7 7 40 - 32 34
Ullensaker/Kisa 23 10 3 10 39 - 41 33
Florø 23 9 5 9 35 - 31 32
Levanger 23 7 10 6 29 - 26 31
Strømmen 23 8 7 8 26 - 29 31
Tromsdalen 23 6 8 9 30 - 35 26
Jerv 23 6 8 9 35 - 41 26
Kongsvinger 23 6 6 11 35 - 35 24
Åsane 23 5 9 9 29 - 40 24
Fredrikstad 23 3 11 9 23 - 35 20
Arendal 23 4 5 14 25 - 46 17
Elverum 23 2 11 10 20 - 42 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Vestsiden Askøy

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Haugar 17 11 3 3 32 - 13 36
Kaupanger 17 11 2 4 43 - 16 35
Fyllingsdalen 17 10 3 4 26 - 13 33
Bryne 16 9 0 7 46 - 21 27
Vestsiden-Askøy 17 7 5 5 31 - 30 26
Arna-Bjørnar 2 18 8 2 8 30 - 39 26
Hinna 18 7 3 8 31 - 33 24
Klepp 2 17 7 1 9 26 - 24 22
Sandviken 2 18 6 4 8 25 - 33 22
Fana 17 6 4 7 21 - 32 22
Avaldsnes 2 16 4 4 8 38 - 32 16
Førde 18 1 1 16 15 - 78 4

5. divisjon
Kl. 13.00 Gaular - Fjøra 2/Sogndal 3
Kl. 14.00 Bjørn - Balestrand

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 40-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

16.09 Resultat kampar i dag, laurdag 16. september


Høyang jublar etter at Mads O. Loftesnes utlikna til 1-1 borte mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Arna Bjørnar 2 - Førde  3-0 (1-0)

1-0 Synnøve Thode Arefjord (7. min)
2-0 Synnøve Thode Arefjord (47. min)
3-0 Ingrid Altermark  (57. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Haugar 17 11 3 3 32 - 13 36
Kaupanger 17 11 2 4 43 - 16 35
Fyllingsdalen 17 10 3 4 26 - 13 33
Bryne 16 9 0 7 46 - 21 27
Vestsiden-Askøy 17 7 5 5 31 - 30 26
Arna-Bjørnar 2 18 8 2 8 30 - 39 26
Hinna 18 7 3 8 31 - 33 24
Klepp 2 17 7 1 9 26 - 24 22
Sandviken 2 18 6 4 8 25 - 33 22
Fana 17 6 4 7 21 - 32 22
Avaldsnes 2 16 4 4 8 38 - 32 16
Førde 18 1 1 16 15 - 78 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Os - Førde  0-5 (0-1)

0-1 Øystein Myrkaskog (39. min)
0-1 Øystein Myrkaskog (39. min)
0-3 Vegard Savland (68. min)
0-4 Brage Sandvoll (69. min)
0-5 Vegard Savland (87. min)

Brattvåg - Fjøra  8-0 (3-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 21 13 4 4 63 - 26 43
Lysekloster 20 11 5 4 41 - 28 38
Sotra 20 11 3 6 44 - 36 36
Varegg 21 10 4 7 42 - 41 34
Fyllingsdalen 20 9 5 6 46 - 36 32
Herd 20 9 5 6 46 - 37 32
Brann 2 20 8 5 7 44 - 35 29
Spjelkavik 20 6 9 5 33 - 32 27
Førde 21 7 5 9 36 - 39 26
Os 21 7 4 10 39 - 48 25
Stord 20 5 5 10 35 - 47 20
Haugesund 2 21 5 5 11 30 - 47 20
Fjøra 21 4 5 12 34 - 66 17
Aalesund 2 20 4 4 12 30 - 47 16

Kretsligaen
Eid - Høyang  1-1 (0-0)

1-0 Joakim Vedvik (52. min)
1-1 Mads Oppedal Loftesnes (54. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Bremanger - Vik  5-1 (0-1)
0-1 Stig Roar Hovland (4. min)
1-1 Martin Klakegg Hauge (55. min)
2-1 Tobias Lyngstad (61. min)
3-1 Ntege Cone (77. min)
4-1 Håvard Redal Mjølkeråen (90. min+2)
5-1 Eirik Førde Rylandsholm (90. min+4)

Tabell Kretsligaen
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 18 9 5 4 46-39 32
Vik 18 8 2 8 33-39 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Bremanger 18 5 4 9 33-53 19
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 18 2 3 13 19-56 9

5. divisjon
Stryn 2 - Syril  6-0 (3-0)
1-0 Alexander Gudni Jakobsson
2-0 Alexander Gudni Jakobsson
3-0 Marius Rauset
4-0 John Marius Berger
5-0 Rasmus Hopland
6-0 Marius Rauset

Jølster - Selje  4-2 

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Syril 15 8 1 6 41-46 25
Jølster 16 6 1 9 40-36 19
Selje 16 5 3 8 40-45 18
Stryn 2 16 5 3 8 38-53 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

6. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Årdal 2/Jotun/ÅTIL  5-1 (3-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 12 9 1 2 57-15 28
Breimsbygda /Jølster 2 12 8 0 4 30-35 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 10 6 0 4 53-19 19
Sandane 2 11 5 2 4 36-17 17
Hyen 11 4 0 7 26-29 12
Kaupanger 2 12 0 0 12 6-93 0

16.09 Stryn vann 3-2 heime mot Balestrand


Hedda Vatn Øvreberg i gårsdagens kamp mellom Stryn og Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

 

Stryn vann i går ettermiddag 3-2 heime mot Balestrand på Loen Stadion.

Mariell Taraldset, Anja Bertine Tomasgård og Kaisa Vollsnes Wemby scora måla til Stryn, medan Anne Aune sette inn begge måla til bortelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Neste kamp for Stryn er borte mot Høyang søndag 24. september, medan Balestrand sin neste kamp er heime mot Kaupanger 2 måndag 25. september.

Stryn - Balestrand  3-2 (2-0)
1-0 Mariell Taraldset
2-0 Anja Bertine Tomasgård
3-0 Kaisa Vollsnes Wemby
3-1 Anne Aune
3-2 Anne Aune

Dommar: Einar Arne Eimhjellen, Sandane

Assistentdommarar: Magnus Ødven Grytting, Sandane og Erik Koopmans, Sandane

Stryn:
Anna-Sofie Engebø Auflem
Guro Myklebust
Kaisa Vollsnes Wemby
Astrid Solheim Bjørke
Hege-Renate Glosvik Espeland
Katrin Oppheim
Hedda Vatn Øvreberg
Vilde Hammer Bergh
Mariell Taraldset
Anja Tomasgård
Karoline Nordheim Otterdal

Innbyttarar:
Madelen Vik Strand
Rebekka Gjertsen
Andrine Lødemel Bøe
Kristine Ekern Glosvik
Tuva Fredheim

Balestrand:
Anna Helena Almelid
Sunniva Farnes Myrhol
Karen Emilie Jonasmo
Julie Melø
Kristine Hellesø Heldal
Karoline Mo Feten
Anne Aune
Eli Yun Årestrup
Kristine Friborg
Drude Elise Nordang Bale
Silje Lerheim

Innbyttarar:
Jun Hillestad Jacobsen
Solveig Takle

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 12 8 1 3 42 - 20 25
Sogndal 10 7 0 3 34 - 15 21
Stryn 11 4 2 5 25 - 26 14
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 11 3 2 6 25 - 45 11
Tornado Måløy 11 1 2 8 16 - 35 5

16.09 Kampar i dag, laurdag 16. september


Eid møter i ettermiddag Høyang på Eid Stadion.
På bildet jublar Eid etter at Simen Lefdal auka leiinga til 3-1 mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Arna Bjørnar 2 - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Haugar 17 11 3 3 32 - 13 36
Kaupanger 17 11 2 4 43 - 16 35
Fyllingsdalen 17 10 3 4 26 - 13 33
Bryne 16 9 0 7 46 - 21 27
Vestsiden-Askøy 17 7 5 5 31 - 30 26
Hinna 17 7 3 7 30 - 30 24
Arna-Bjørnar 2 17 7 2 8 27 - 39 23
Klepp 2 17 7 1 9 26 - 24 22
Fana 17 6 4 7 21 - 32 22
Sandviken 2 17 5 4 8 22 - 32 19
Avaldsnes 2 16 4 4 8 38 - 32 16
Førde 17 1 1 15 15 - 75 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Os - Førde
Kl. 16.00 Brattvåg - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 20 12 4 4 55 - 26 40
Lysekloster 20 11 5 4 41 - 28 38
Sotra 20 11 3 6 44 - 36 36
Varegg 20 10 4 6 42 - 39 34
Fyllingsdalen 20 9 5 6 46 - 36 32
Herd 20 9 5 6 46 - 37 32
Brann 2 20 8 5 7 44 - 35 29
Spjelkavik 20 6 9 5 33 - 32 27
Os 20 7 4 9 39 - 43 25
Førde 20 6 5 9 31 - 39 23
Stord 20 5 5 10 35 - 47 20
Haugesund 2 20 4 5 11 28 - 45 17
Fjøra 20 4 5 11 34 - 58 17
Aalesund 2 20 4 4 12 30 - 47 16

Kretsligaen
Kl. 15.00 Eid - Høyang
Kl. 15.00 Bremanger - Vik

Tabell Kretsligaen
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 17 2 2 13 18-55 8

5. divisjon
Kl. 15.00 Stryn 2 - Syril
Kl. 15.00 Jølster - Selje

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 15 5 1 9 36-34 16
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Eikefjord - Årdal 2/Jotun/ÅTIL

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 12 8 0 4 30-35 24
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Sandane 2 11 5 2 4 36-17 17
Hyen 11 4 0 7 26-29 12
Kaupanger 2 12 0 0 12 6-93 0

15.09 Resultat kampar i dag, fredag 15. september


Stryn vann i ettermiddag 5-2 heime mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

  Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Stryn - Balestrand  3-2 (2-0)

1-0 Mariell Taraldset
2-0 Anja Bertine Tomasgård
3-0 Kaisa Vollsnes Wemby
3-1 Anne Aune
3-2 Anne Aune

Sandane/Breimsbygda - Høyang 4-3 (2-1)
1-0 June Kleppenes Sårheim (9. min)
1-1 Anja Pettersen (13. min)
2-1 Marit Mardal (42. min)
3-1 Kristine Lothe Rustøen (63. min)
3-2 Malin Fjæren (76. min)
3-3 Ulrikke Svedal Hellem (81. min)
4-3 Martine Kvamme (83. min)

Sogndal - Tornado Måløy  5-1 (3-1)
1-0 Irene Steig (14. min)
2-0 Vilde Sofie Haveland Sleire (18. min)
2-1 Synnøve Myhre Refvik, straffe (28. min)
3-1 Vilde Sofie Haveland Sleire (37. min
4-1 Trude Kveane (72. min)
5-1 Trude Kveane (78. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 12 8 1 3 42 - 20 25
Sogndal 10 7 0 3 34 - 15 21
Stryn 11 4 2 5 25 - 26 14
Balestrand 11 3 2 5 29 - 43 14
Sandane /Breimsbygda 11 3 2 6 25 - 45 11
Tornado Måløy 11 1 2 8 16 - 35 5
Studentspretten 11 1 1 9 9 - 45 4

Kretsligaen
Stryn - Skavøypoll  5-2 (1-2)
1-0 Vegard Sæten Hopland (2. min)
1-1 Espen Sandal (8. min)
1-2 Børge Yndestad (23. min)
2-2 Jon Terje Tjellaug (60. min)
3-2 Mads Wie (64. min)
4-2 Mads Wie (77. min)
5-2 Mads Wie (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

Tabell Kretsligaen
Stryn 18 13 2 3 70-29 41
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 18 5 3 10 31-61 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 17 2 2 13 18-55 8

15.09 Stryn Fotball arrangerar Alje me' turnering


Trenarlaget vann finalen mot Volda Statlege Mottak i fjorårets turnering.
Foto: Stryn Fotball

 

Stryn Fotball arrangerar laurdag 30. september Alje me' turnering på Stryn Stadion.

Alje me' turneringa i Stryn er ei sjuarturnering for deg som er gla i fotball.

Her kan alle over 14 år vere med. Turneringa vart fyrste gong arrangert i fjor. Då med 11 lag med. I år satsar vi på at det blir endå fleire!

Her er det sjuarfotball som gjeld. Er de ei bedrift, ein kammeratgjeng, eller ei skuleklasse. Still lag og bli med!

Alle lag er garantert minst tre kampar. Vi spelar innleiande turnering og finalespel. Damer og herrer på same lag.

Dette er fyrst og fremst ei uhøgtidleg og kjekk turnering som lever opp til
Stryn fotball sitt motto: Alje me'.

Påmelding til post@stryn-fotball.com innan 25.september.

GLEDE - ENGASJEMENT - GODE OPPLEVINGAR

 


Laget frå Moods of Norway rauk ut i kvartfinalen i fjorårets turnering.
Foto: Stryn Fotball


15.09 Kampar i dag, fredag 15. september


Stryn møter i ettermiddag Skavøypoll på Stryn Stadion.
Bildet er frå Stryn sin 5-0 seier borte mot Skavøypoll 3. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Balestrand
Kl. 19.00 Sandane/Breimsbygda - Høyang
Kl. 19.30 Sogndal - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 11 8 1 2 39 - 16 25
Sogndal 9 6 0 3 29 - 14 18
Balestrand 10 3 2 4 27 - 40 14
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Sandane /Breimsbygda 10 2 2 6 21 - 42 8
Tornado Måløy 10 1 2 7 15 - 30 5
Studentspretten 11 1 1 9 9 - 45 4

Kretsligaen
Kl. 18.00 Stryn - Skavøypoll

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Stryn 17 12 2 3 65-27 38
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 17 2 2 13 18-55 8

14.09 Flatraket/Selje 2 vann 5-1 borte mot Hornindal


Martin Nygård scora fire mål i dagens kamp mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Flatraket/Selje 2 vann i ettermiddag 5-1 borte mot Hornindal på Hornindal Stadion. Martin Nygård blei den store spelaren i kampen med fire scoringar. Flatraket/Selje 2 leda kampen 2-0 til pause. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal - Flatraket/Selje 2  1-5 (0-2) 

0-1 Martin Nygård (6. min)
0-2 Martin Nygård (24. min)
0-3 Martin Nygård (63. min)
1-3 Kristian Haugen (68. min)
1-4 Yngve Furnes (70. min)
1-5 Martin Nygård (71. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Gult kort:
Yngve Furnes og Aleksander Kvernevik, Flatraket/Selje 2

Hornindal:
Mathias Pacheco Valle Grodås
Håvard Sollid
Endre Lødemel
Martinus Espe
Torbjørn Hovden Flåm
Øyvind Melheim Mork
Eskil Nordang Seljeset
Jonas Trygve Flåm Røberg
Jardar Gullbrå
Jonathan Silden
Tom-Øyvind Espeseth Solheim

Innbyttarar:
Adrian Grodås
Verner Tronstad Myklebust
Kristian Haugen

Flatraket /Selje 2:

Andreas Kvernevik
Aleksander Kvernevik
Ove Hovden Borgund
Joachim Lunde Træet
Mathias Edler
Christian Myklebust
Yngve Furnes
Matias Lesto Larsen
Kristoffer Rundereim
Maldini Chapurison Charles
Martin Anders Nygård

Innbyttarar:

Sulaiman Saleh Hasan
Michal Hestenes Nygård
Vegard Svoren

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 12 7 3 2 43-21 24
Flatraket /Selje 2 11 7 2 2 40-20 23
Oppstryn 12 5 2 5 36-29 17
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 11 4 1 6 18-41 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

14.09 Fire jenter frå fylket på J19-landslaget 


Linn-Mari Nilsen holdt nullen i landskampen mot Sveits.
Bildet er frå Proffveka i Stryn tysdag 4. august 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


 

Fire jenter frå fylket var på bana då Norge J19 i går vann 1-0 mot Sveits under ei firenasjonarsturnering i Sveits. Linn Mari Nilsen, Thea Bjelde og Elise Isolde Stenevik spelte alle frå start, medan Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn omlag 25 minutt ut i 2. omgang. 

Emilie Nautnes sette inn Norge sitt vinnarmål 35 minutt ut i 1. omgang.

Norge sin neste motstandar i turneringa er Sverige fredag 15. september.

Norge - Sveits 1-0 (1-0)
1-0 Emilie Nautnes (35. min).

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Silje Bjørneboe (My Haugland 64. min)
Malin Johnsen Brenn
Cailla Huseby
Sara Iren Linbak Hørte (Vilde Birkeli 64. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Olaug Tvedten (Elin Sørum 64. min)
Thea Bjelde (Rikke Nygård 71. min)
Elise Isolde Stenevik (Marte Bjelde Hjelmhaug 71. min)
Emilie Nautnes
Sophie Roman Haug


Emile Nautnes scora vinnarmålet mot Sveits.
Nautsnes scora åtte mål på dei to kretskampar mot SFFK i 2014.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


14.09 Bilder frå guttekampen Stryn - Sogndal 1


Stryn jublar etter at Rasmus Skaare Tjellaug sette inn vinnarmålet.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i går ettermiddag 2-1 heime mot Sogndal 1 i toppkampen i G15/17 1. divisjon.

Stryn - Sogndal 1   2-1 (1-0)

1-0 Sjølvmål (7. min)
1-1 Mikkel Raunehaug Erlandsen (61. min)
2-1 Rasmund Skaare Tjellaug (70. min)

Bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

14.09 Kampar i dag, torsdag 14. september


Andreas Kvernevik storspelte mellom stengene då Flatraket/Selje 2 snudde 0-1 til seier 4-1 heime mot Haugen på Naustteigen Stadion.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Hornindal møter i ettermiddag Flatraket/Selje 2 på Hornindal Stadion. 

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hornindal - Flatraket/Selje 2 


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 12 7 3 2 43-21 24
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 12 5 2 5 36-29 17
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

13.09 Stryn vann toppkampen mot Sogndal 1


Rasmus Skaare Tjellaug blei matchvinnar i dagens kamp.
Bilder frå denne kampen kjem torsdag.

 

Stryn vann i ettermiddag 2-1 heime mot Sogndal 1  i toppkampen i G15/17 1. divisjon. I tillegg til eit sjølvmål frå Sogndal 1 var det Rasmus Skaare Tjellaug som putta for heimelaget. Mikkel Raunehaug Erlendsen scora Sogndal 1 sitt mål på frispark.

Bilder frå denne kampen kjem torsdag.

I ein annan kamp i denne av delinga i dag vann Florø 1 4-3 heime mot Dale.

Stryn - Sogndal 1   2-1 (1-0)
1-0 Sjølvmål (7. min)
1-1 Mikkel Raunehaug Erlandsen (61. min)
2-1 Rasmund Skaare Tjellaug (70. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Gult kort:
Daniel Navarsete Tonheim, Sogndal 1

Stryn:
Marius Arntsen
Fredrik Nesje Lindvik
Rasmus Skaare Tjellaug
Håvard Kroken
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Stian Gjengedal Olsbø
Eirik Sæten
Johannes Garlid Tenden
Jozef jr Tuzar
Magnus Vik Skrede
Bjørnar Lyslo
Sondre Erdal
Kristoffer Gjerde Årdal
Nosratollah Tajik
Fredrik Grothaug Myklebust
Peter Frausing

Sogndal 1:

Sigurd Kristiansen Bøyum
Melchior Solberg Dalehaug
Kristoffer Mannsverk Bringas
Ghulam Sakhi Haidari
Jon Foss
Mathias Sundberg
Jøran Skeide
Jon Steinarson Skjerdal
Ådne Bekkestad
Ben Norheim Grift
Sigvart Galborgen Stenehjem
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Daniel Navarsete Tonheim
Jørgen Dalaker
Jonas Torvanger

Tabell G15/17 1. divisjon

Sogndal 1 4 3 0 1 19 - 7 9
Stryn 4 3 0 1 11 - 6 9
Førde 1 4 1 1 2 12 - 10 4
Florø 1 4 1 1 2 9 - 13 4
Dale 4 1 0 3 8 - 23 3

Jotun har trekt laget sitt frå G15/17 1. divisjon.

13.09 Studentspretten vann 4-1 heime mot Jølster


Markus Sletteland Sigvaldsen scora to mål i dagens kamp mot Jølster.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 1. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Studentspretten vann i ettermiddag 4-1 heime mot Jølster på Fosshaugane Campus. Markus Sletteland Sigvaldsen (2), Arvid Rabben og Daniel Christian Sandvik scora for Studentspretten, medan Vegard Krøvel Flatjord sette inn Jølster sitt trøstemål på overtid.

Studentspretten har etter dagens seier ei leiing på fem poeng ned til Kaupanger på 2. plass i 5. divisjon. I tillegg har Studentspretten ein kamp mindre spelt enn Kaupanger.

Studentspretten - Jølster  4-1 (1-0)
1-0 Daniel Christian Sandvik (23. min)
2-0 Markus Sletteland Sigvaldsen (59. min)
3-0 Arvid Rabben (78. min)
4-0 Markus Sletteland Sigvaldsen (81. min)
4-1 Vegard Krøvel Flatjord (90. min+3)

Dommar: Hattun Rune Bø, Vik

Assistentdommarar: Torgeir Heimdal Aase, Vik og Idar Andre Tenold-Saglien, Vik

Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Markus Sletteland Sigvaldsen
Lars-Petter Bakke Ulvang
Arne Martin Fossland
Bjarte Helland Kaptein
Even Solbakken Sæbø
Navin Murugesh
Ola Huus Ervik
Daniel Christian Sandvik

Innbyttarar:
Kristian Caro Alisbo Vedde Ona
Arvid Rabben
Nikolai Bråta Strømstad
Fredrick Thorvaldsen Lindal
Herdi Menmi 
Eric Aarebrot Skorpen
Håvard Andrè Håland

Jølster:
Geir Nedrebø
Knut Øystein Ripe
Andre Heggheim
Stig Henning Sunde
Geir Andre Erikstad
Bård Sandnes
Øystein Heggheim
Vegard Krøvel Flatjord
Andre Njøsen Norevik
Trond Vegard Kim Ripe
Ola Vågane

Innbyttarar:
Jon Atle Heggheim
Odd Rune Herstad Dvergsdal
Severin Knutson Halland
Hans Gjesdal Eikås


Tabell 5. divisjon
Studentspretten 15 13 0 2 57-22 39
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 15 5 1 9 36-34 16
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

13.09 Kampar i dag, onsdag 13. september


Jølster møter i ettermiddag Studentspretten på bortebane.
Sogndalspelarane Tarjei Aase Omenås, Victor Grodås, Bendik Bye og Martin Ramsland var på plass på Skei Stadion for å sjå Trond Vegard Ripe og Knut Øystein Ripe i heimekampen mot Sandane 22. juni.
Trond Vegard Ripe er medisinsk ansvarlig i Sogndal Fotball, medan Knut Øystein Ripe er Fysisk trenar i Sogndal Fotball.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Kl. 19.00 Studentspretten - Jølster

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 14 12 0 2 53-21 36
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 14 5 1 8 35-30 16
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

12.09 Resultat kampar i dag, tysdag 12. september


Stian Aaland scora Haugen sitt tredje mål i dagens kamp mot Oppstryn.
Sjå fakta frå denne kampen. 
Bildet er frå heimekampen mot Svelgen 28. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen frå kampen mellom Haugen og Svelgen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Bjørn   3-3 (2-1)

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 14 12 0 2 53-21 36
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 16 8 1 7 41-43 25
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 14 5 1 8 35-30 16
Bjørn 16 4 3 9 32-51 15
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

6. divisjon avdeling 1
Hyen - Breimsbygda/Jølster 2  7-0
Sandane 2 - Kaupanger 2  10-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 12 7 0 5 27-38 21
Sandane 2 11 6 2 3 39-14 20
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Hyen 11 4 0 7 26-29 12
Kaupanger 2 12 0 0 12 6-93 0

6. divisjon avdeling 2
Anga - Førde 3  3-2
Askvoll/Holmedal - Høyang 2  3-0
Hyllestad/Dale 2 - Atløy  8-1
Tempo - Tambarskjelvar  3-7

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 12 10 1 1 60-19 31
Fure 13 10 1 2 45-23 31
Hyllestad /Dale 2 13 8 2 3 58-37 26
Tambarskjelvar 14 6 3 5 33-28 21
Tempo 13 6 2 5 49-39 20
Askvoll/Holmedal 13 3 2 8 22-41 11
Førde 3 13 3 2 8 27-54 11
Høyang 2 13 3 1 9 22-43 10
Atløy 13 3 0 10 17-46 9

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Haugen  3-3 (0-2)

0-1 Kai-Arne Nord Humborstad (13. min)
0-2 Henrik Espelund Myklebust (39. min)
1-2 Lars Guddal (61. min)
1-3 Stian Aaland (72. min)
2-3 Martin Nesje Lindvik (81. min)
3-3 Martin Nesje Lindvik (86. min)

Sjå fakta frå denne kampen. 


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 12 7 3 2 43-21 24
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 12 5 2 5 36-29 17
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

12.09 Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde


Joachim Soltvedt og Sogndal er ny serieleiar i Kretsligaen. 
Bildet er frå Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 17. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Markus Tennefoss Vefring, Kåre Balsnes, Ole Martin Rotihaug, Ingmar Sægrov og Pål Henning Myren.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 17. serierunde:
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Stryn 17 12 2 3 65-27 38
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 17 2 2 13 18-55 8

Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 8 6
2. Markus Tennefoss Vefring 14 6
3. Kåre Balsnes 14 3
4. Ole Martin Rotihaug 16 6
5. Ingmar Sægrov 16 5
6. Pål Henning Myren 16 5
7. Jon Valaker 16 4
8. Knut Anders Langlo 16 4
9. Norvald Krossøy 16 4
10. Ståle Sunde 16 4
11. Martin Hollevik 16 3
12. Martin Nesje Lindvik 16 1
13. Anders Karlsen 18 5
14. Miguel Maureira 18 5
15. Olav Berstad 18 5
16. Arild Sande 18 4
17. Arne Heggedal 18 4
18. Arve Lote 18 4
19. Edvard Nordang 18 4
20. Jarle Christensen 18 4
21. Jonathan Silden 18 4
22. Adrian Helgheim 18 3
23. Anders Midthjell 18 3
24. Elin Helgheim 18 3
25. Mathias Helgheim 18 3
26. Oddfrid Mjellem 18 3
27. Ørjan Eikevoll 18 3
28. Inger Halland 18 2
29. Odd Magne Sjåstad 18 2
30. Vigdis Bjørhovde 18 2
31. John Os 18 1
32. Harald Holmøyvik 20 4
33. Tore Haraldsen 20 4
34. Andreas Haaland Berge 20 3
35. Benny Rivedal 20 3
36. Christian Helgheim 20 3
37. Einar Furset 20 3
38. Harald Vartdal 20 3
39. Nikolai Heggedal 20 3
40. Odd-Harald Heggen 20 3
41. Olav R. Haugen 20 3
42. Stig Hermann Hagen 20 3
43. Arne Helgheim 20 2
44. Asle Hopland 20 2
45. Jonny Frislid 20 2
46. Kjetil Karlsen 20 2
47. Robert Kjønås 20 2
48. Ronny Berg 20 2
49. Steinar Langedal 20 2
50. Leif Ståle Skår 20 1
51. Bente Fosse 22 6
52. Jan-Tore Løken 22 4
53. Øyvind Hervik 22 4
54. Elias Rognebakke 22 3
55. Kay Ove Hafsås 22 3
56. Kay Rune Solheim 22 3
57. Kristoffer Vie Angedal 22 3
58. Maria Storevik 22 3
59. Morten Ferstad 22 3
60. Pål Holko 22 3
61. Sondre Vangberg 22 3
62. Thomas Nyland Tonning 22 3
63. Astor Henriksen 22 2
64. Erik Bolset 22 2
65. Gunnar Balsnes 22 2
66. Inge Matias Tvinnereim 22 2
67. Leif Øystein Felde 22 2
68. Sander Stølen Olsen 22 2
69. Øystein Aabrekk 22 2
70. Øystein Bøyum 22 2
71. Evy Balsnes Klettke 22 1
72. Håvard Hatle 22 1
73. Jan Tore Slinde 22 1
74. Henrik Aabrekk 22 0
75. Ole Tom Myroldhaug 22 0
76. Petter Hammer 22 0

Sjå heile lista etter 17. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


12.09 Kampar i dag, tysdag 12. september


Bjørnar S. Rolland og Haugen møter i dag Oppstryn på Lund Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 6. juni.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Kl. 18.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 14 12 0 2 53-21 36
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 14 5 1 8 35-30 16
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sandane 2 - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 11 7 0 4 27-31 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Sandane 2 10 5 2 3 29-13 17
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 11 0 0 11 5-83 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Førde 3
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Høyang 2
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Atløy
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 13 10 1 2 45-23 31
Anga 11 9 1 1 57-17 28
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tempo 12 6 2 4 46-32 20
Tambarskjelvar 13 5 3 5 26-25 18
Førde 3 12 3 2 7 25-51 11
Høyang 2 12 3 1 8 22-40 10
Atløy 12 3 0 9 16-38 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Oppstryn - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 11 7 2 2 40-18 23
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 11 5 1 5 33-26 16
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

11.09 Resultat kampar i dag, måndag 11. september


Alioune Ndour og Kaddu Aton scora tre av Florø 2 sine fem mål i
dagens 5-4 seier borte mot Stryn på Stryn Stadion. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Kretsligaen
Stryn - Florø 2  4-5 (1-3)

0-1 Kaddu Aton (9. min)
0-2 Eirik Høydal (20. min)
1-2 Mads Wie, straffe (32. min)
1-3 Kaddu Aton (33. min)
2-3 Ruben Garlid (60. min)
2-4 Alioune Ndour (71. min)
2-5 Peter Aase (81. min)
3-5 Mads Wie (87. min)
4-5 Mads Wie (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Sogndal 2  1-2 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 17 13 0 4 88-15 39
Stryn 17 12 2 3 65-27 38
Florø 2 17 11 1 5 56-41 34
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 17 2 2 13 18-55 8

11.09 Even Hovland har signert for Sogndal


Even Hovland jublar etter å ha scora årets mål på Fosshaugane i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland blei i dag presentert som Sogndalspelar under ein pressekonferanse på Fosshaugane Campus.

28-åringen frå Vadheim har skrive under ei kontrakt med Sogndal som varer ut 2020-sesongen.

Hovland står i følge Wikipedia bokført med 10 mål på 93 kampar for Sogndal i perioden 2007 til 2010.

I tillegg til Sogndal har midtstopparen spelt for klubbane Høyang, Molde og FC Nürnberg.

 


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Even Hovland i kampen mot Aalesund 11. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Even Hovland for Høyang borte mot Stryn 11. juni 2006.
Sjå fakta og bilder frå kampen.  


11.09 Kampar i dag, måndag 11. september


Stryn møter i ettermiddag Florø 2 på Stryn Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Høyang 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Kretsligaen
Kl. 18.00 Stryn - Florø 2
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

10.09 2. runde i Akademiserien


Frå kampen mellom akademilaga til Kaupanger og Førde jenter.

I går blei den andre runden i Akademiserien avvikla i Hafstadparken i Førde. Akademiserien er for gutar og jenter 14 år.

Her er resultata frå gårsdagens kampar i Akademiserien:

Jenter:
Eid - Førde  1-1
Sogndal - Eid  2-2
Førde - Sogndal 1-1

Gutar:
Eid - Sogndal 1-1
Førde - Eid 0-0
Sogndal - Førde 1-4

3. runde i Akademiserien blir spelt i Sogndal laurdag 25. november.

 








Spelar- og trenarutviklar i NFF Sogn og Fjordane, TrenarJan Tore Jåstad


Frå kampen mellom akademilaga til Eid og Sogndal gutar.






Akademilaget til Eid jenter under gårsdagens runde i Førde. Foto: Privat.


10.09 Resultat kampar i dag, søndag 10. september


Studentspretten vann i dag 5-2 i toppkampen borte mot Kaupanger.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Selje 27. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Florø - Arendal  0-1 (0-0)

0-1 Jakob Rasmussen (82. min)

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 22 16 4 2 54 - 23 52
Start 22 13 5 4 43 - 24 44
Sandnes Ulf 23 11 8 4 38 - 29 41
Ranheim TF 23 12 5 6 36 - 28 41
Mjøndalen 23 9 7 7 40 - 32 34
Ullensaker/Kisa 23 10 3 10 39 - 41 33
Florø 23 9 5 9 35 - 31 32
Levanger 23 7 10 6 29 - 26 31
Strømmen 22 8 6 8 26 - 29 30
Tromsdalen 23 6 8 9 30 - 35 26
Jerv 23 6 8 9 35 - 41 26
Åsane 23 5 9 9 29 - 40 24
Kongsvinger 22 6 5 11 35 - 35 23
Fredrikstad 23 3 11 9 23 - 35 20
Arendal 23 4 5 14 25 - 46 17
Elverum 23 2 11 10 20 - 42 17

3. divisjon kvinner
Studentspretten - Tornado Måløy  3-2 (1-2)
0-1 Iselin Navelsaker Røed (2. min)
0-2 Gudrun Gudmundsdottir (23. min)
1-2 Kristin Solås (32. min)
2-2 Kristin Solås (84. min)
3-2 Maria Omvik Hella (90. min)
 
Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 11 8 1 2 39 - 16 25
Sogndal 9 6 0 3 29 - 14 18
Balestrand 10 3 2 4 27 - 40 14
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Sandane /Breimsbygda 10 2 2 6 21 - 42 8
Tornado Måløy 10 1 2 7 15 - 30 5
Studentspretten 11 1 1 9 9 - 45 4

Kretsligaen
Årdal - Førde 2  4-0 (0-0)
1-0 Truls Hovland (55. min)
2-0 Ole Gunnar Bukve Kjødnes (76. min)
3-0 Johnny Aspeseter Hagen (81. min)
4-0 Endre Kauppi Straumsheim (88. min)

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Årdal 17 10 2 5 40-29 32
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 17 4 2 11 35-74 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Balestrand - Jølster 3-1 (1-0)

Sandane - Gaular  3-1 (1-1)

0-1 Magnus Midtun (8. min)
1-1 Ingmar Sægrov (19. min
2-1 Håvard Myklebust Hauge (53. min)
3-1 Gudmund Bjotveit (57. min)

Kaupanger - Studentspretten  2-5 (1-1)
1-0 Geir Ove Engebø (2. min)
1-1 Nikolai Bråta Strømstad (11. min)
1-2 Ola Huus Ervik (54. min)
1-3 Ola Huus Ervik (60. min)
2-3 Kristian Hauståker (80. min)
2-4 Vincent Kortebein Birkeland (86. min)
2-5 Ola Huus Ervik (90. min)


Tabell 5. divisjon
Studentspretten 14 12 0 2 53-21 36
Kaupanger 16 11 1 4 54-21 34
Sandane 16 9 2 4 53-29 32
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Balestrand 15 4 3 8 33-45 17
Jølster 14 5 1 8 35-30 16
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Gaular 15 1 3 11 18-56 6

6. divisjon avdeling 3
Loen/Vikane - Tornado Måløy 2  3-0 (2-0)
1-0 Asgeir Fivelstad
2-0 Kim Kjellevold
3-0 Rune Holen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 11 7 2 2 40-18 23
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 11 5 1 5 33-26 16
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Loen /Vikane 11 1 3 7 19-37 6
Tornado Måløy 2 11 1 1 9 19-45 4

10.09 Kampar i dag, søndag 10. september


Årdal møter i ettermiddag Førde 2 på Jotun Stadion.
Bildet er frå cupkampen mot Eid 26. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Florø - Arendal

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 22 16 4 2 54 - 23 52
Start 22 13 5 4 43 - 24 44
Ranheim TF 22 12 5 5 36 - 25 41
Sandnes Ulf 22 11 7 4 36 - 27 40
Florø 22 9 5 8 35 - 30 32
Mjøndalen 22 8 7 7 37 - 32 31
Levanger 22 7 9 6 27 - 24 30
Ullensaker/Kisa 22 9 3 10 36 - 39 30
Strømmen 22 8 6 8 26 - 29 30
Tromsdalen 22 6 8 8 28 - 32 26
Jerv 22 6 7 9 34 - 40 25
Kongsvinger 22 6 5 11 35 - 35 23
Åsane 22 5 8 9 28 - 39 23
Fredrikstad 22 3 10 9 22 - 34 19
Elverum 22 2 10 10 19 - 41 16
Arendal 22 3 5 14 24 - 46 14

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Studentspretten - Tornado Måløy
 
Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 11 8 1 2 39 - 16 25
Sogndal 9 6 0 3 29 - 14 18
Balestrand 10 3 2 4 27 - 40 14
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Sandane /Breimsbygda 10 2 2 6 21 - 42 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 10 0 1 9 6 - 43 1

Kretsligaen
Kl. 15.00 Årdal - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 16 4 2 10 35-70 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Kl. 13.00 Sandane - Gaular
Kl. 15.00 Balestrand - Jølster
Kl. 19.00 Kaupanger - Studentspretten

Tabell 5. divisjon
Kaupanger 15 11 1 3 52-16 34
Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Balestrand 14 3 3 8 30-44 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

6. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Loen/Vikane - Tornado Måløy 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 11 7 2 2 40-18 23
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 11 5 1 5 33-26 16
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Tornado Måløy 2 10 1 1 8 19-42 4
Loen /Vikane 10 0 3 7 16-37 3

09.09 Eid vann 1-0 borte mot Dale


Adrian Hagen Henden blei matchvinnar for Eid borte mot Dale.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i ettermiddag 1-0 borte mot Dale på Dingemoen Stadion. Adrian Hagen Henden blei matchvinnar knappe halvtimen ut i 1. omgang, då han heada eit innlegg frå Espen Rosø bak Dale sin keeper Gard Høgseth Felde.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dale - Eid 0-1 (0-1)
0-1 Adrian Hagen Henden (28. min)

Dommar: Per Oddvar Lien, Høyang

Assistentdommarar: Ragnar Åmot, Jølster og Egil Arne Vårdal, Askvoll/Holmedal

Gult kort: Tommy André Holm og Vegard Eikevik Dyrstad, Dale
Adrian Hagen Henden, Eid

Dale:
Gard Høgseth Felde
Kim Frode Solheim (Jan-Anders Tonning Wichstrøm 46. min)
Geir Loneland
Alexander Bjørvik Myklebust
Frank Vik (Kim Frode Solheim 69. min)
Vegard Eikevik Dyrstad
Anders Ulvik Fleten (Tommy André Holm 60. min)
Andreas Bjørhovde Heggedal
Sander Rørvik Solheim (Ruben Straume Holm 76. min)
Brage Loftheim (Trym Helle 46. min)
Kristian Ask (Tommy André Holm 3. min)(Kristian Ask 40. min)

Eid:
Erik-Andre Quiros Røysen
Muktar Ferej Yassin
Henning Haugen
Håvard Holmøyvik
Simen Lefdal
Vebjørn Høynes
Adrian Hagen Henden (Eirik Wik Leite 68. min)
Espen Nødset Rosø
Artur Melikyan
Kristian Lefdal
Sindre Hafsås (Joakim Frislid Vedvik 29. min)( Sindre Hafsås 77. min)

09.09 Resultat kampar i dag, laurdag 9. september


Bjørnar Lyslo scora to mål for Stryn 2 i bortekampen mot Selje.
Kampen mot Selje var 14-åringen sin debut på seniornivå.  
Bildet er frå KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 4. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Brann - Sogndal  2-1 (1-1)
1-0 Devyer Antonio Vega Alvarez (9. min)
1-1 Eirik Wilberg Schulze (24. min)
2-1 Kristoffer Ramos Barmen (50. min)

Tabell Eliteserien
Rosenborg 20 12 5 3 39 - 16 41
Brann 21 10 7 4 41 - 20 37
Sarpsborg 08 20 9 8 3 31 - 19 35
Molde 20 9 4 7 33 - 25 31
Haugesund 19 8 5 6 24 - 21 29
Stabæk 20 8 5 7 32 - 37 29
Odd 19 8 4 7 15 - 21 28
Sandefjord Fotball 20 8 3 9 26 - 31 27
Strømsgodset 20 6 8 6 25 - 26 26
Lillestrøm 20 7 5 8 30 - 32 26
Aalesund 20 6 6 8 27 - 28 24
Vålerenga 19 6 6 7 23 - 25 24
Sogndal 21 6 5 10 25 - 32 23
Kristiansund 20 4 7 9 25 - 36 19
Tromsø 19 4 6 9 20 - 34 18
Viking 20 3 6 11 22 - 35 15

2. divisjon kvinner avdeling 4
Bryne - Kaupanger  3-0 (1-0)
1-0 Marthe Christine Johannessen (10. min)
2-0 Tonje Øfsteng (26. min)
3-0 Emilie Lomeland (82. min)

Førde - Sandviken 2  1-2 (0-2)
0-1 Anna Lan Meland Lysebo (32. min)
0-2 Anna Lan Meland Lysebo (40. min)
1-2 Ragnhild Fløtre Ulltang (79. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 17 11 2 4 43 - 16 35
Haugar 16 10 3 3 30 - 12 33
Fyllingsdalen 16 10 3 3 25 - 10 33
Vestsiden-Askøy 16 7 5 4 30 - 28 26
Bryne 16 9 0 7 46 - 21 27
Hinna 17 7 3 7 30 - 30 24
Fana 17 6 4 7 21 - 32 22
Arna-Bjørnar 2 16 6 2 8 25 - 38 20
Klepp 2 16 6 1 9 24 - 24 19
Sandviken 2 17 5 4 8 22 - 32 19
Avaldsnes 2 15 4 4 7 38 - 30 16
Førde 17 1 1 15 15 - 75 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Haugesund 2  4-4 (1-3)

0-1 Kaj-Stian Pedersen Apeland (20. min)
0-2 Eric Ndayisenga (29. min)
0-3 Kaj-Stian Pedersen Apeland (40. min)
1-3 Sixten Dalen Jensen (42. min)
2-3 Malvin Gjerde (49. min)
3-3 Kenneth Blomseth Skjerven (60. min)
3-4 Kristoffer Velde (78. min)
4-4 Malvin Gjerde, straffe (90. min+3)

Førde - Fyllingsdalen  4-2 (0-1)
0-1 Stian Århus (28. min)
1-1 Vegard Savland (52. min)
2-1 Vegard Savland (58. min)
3-1 Øystein Myrkaskog (66. min)
3-2 Eirik Kampenes (77. min)
4-2 Vegard Savland (80. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 20 12 4 4 55 - 26 40
Lysekloster 20 11 5 4 41 - 28 38
Sotra 20 11 3 6 44 - 36 36
Fyllingsdalen 20 9 5 6 46 - 36 32
Herd 20 9 5 6 46 - 37 32
Varegg 19 9 4 6 40 - 38 31
Brann 2 19 8 5 6 43 - 33 29
Spjelkavik 20 6 9 5 33 - 32 27
Os 20 7 4 9 39 - 43 25
Førde 20 6 5 9 31 - 39 23
Stord 20 5 5 10 35 - 47 20
Haugesund 2 20 4 5 11 28 - 45 17
Fjøra 20 4 5 11 34 - 58 17
Aalesund 2 20 4 4 12 30 - 47 16

Kretsligaen
Dale - Eid  0-1 (0-1)
0-1 Adrian Hagen Henden (28. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Skavøypoll 2-2 (0-1)
0-1 Sondre Myre Silden (16. min)
0-2 Eivind-Rune Leikanger Flataker (54. min)
1-2 Espen Færestrand Frøyen (78. min)
2-2 Ntege Cone (88. min)

Tornado Måløy - Vik  5-1 

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Eid 17 9 4 4 45-38 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Vik 17 8 2 7 32-34 26
Tornado Måløy 17 6 2 9 30-41 20
Skavøypoll 17 5 3 9 29-56 18
Dale 17 5 2 10 36-40 17
Bremanger 17 4 4 9 28-52 16
Førde 2 16 4 2 10 35-70 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Selje - Stryn 2   3-3 (1-0)

1-0 Magnus Andre Rye
2-0 Magnus Andre Rye
3-0 Kristoffer Haugen
3-1 Bjørnar Lyslo
3-2 Justinas Busmic
3-3 Bjørnar Lyslo 

Tabell 5. divisjon
Kaupanger 15 11 1 3 52-16 34
Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 15 5 3 7 38-41 18
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Stryn 2 15 4 3 8 32-53 15
Balestrand 14 3 3 8 30-44 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

6. divisjon avdeling 1
UTSATT ! Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 11 7 0 4 27-31 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Sandane 2 10 5 2 3 29-13 17
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 11 0 0 11 5-83 0

09.09 Futsalturneringar for spelarar 10-14 år


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.


NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Det er lagt opp til turneringar i Sogn, Sunnfjord og Nordfjord søndagane 19. november, 17. desember og 21. januar.

Påmeldingsfrist for turneringa søndag 19. november er sett til onsdag 1. november.

Lag som har delteke på alle tre turneringane i sin region er med i trekning av ballnett med seks flotte futsalballar levert av Nike. Det blir trekt ut eit ballnett i kvar aldersklasse. Premien blir sendt til dei heldige laga etter den siste turneringa.

Spørsmål om futsalturneringane kan rettast til Anders Veibust i NFF Sogn og Fjordane, Tlf: 57 62 87 06 / 40 46 94 63, anders.veibust@fotball.no


 


Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar.


09.09 Kampar i dag, laurdag 9. september


Skavøypoll spelar i dag bortekamp mot Bremanger på Bremanger Stadion.
Steven Silden blei matchvinnar i heimekampen mot Bremanger 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 18.00 Brann - Sogndal

Tabell Eliteserien
Rosenborg 20 12 5 3 39 - 16 41
Sarpsborg 08 20 9 8 3 31 - 19 35
Brann 20 9 7 4 39 - 19 34
Molde 20 9 4 7 33 - 25 31
Haugesund 19 8 5 6 24 - 21 29
Stabæk 20 8 5 7 32 - 37 29
Odd 19 8 4 7 15 - 21 28
Sandefjord Fotball 20 8 3 9 26 - 31 27
Strømsgodset 20 6 8 6 25 - 26 26
Lillestrøm 20 7 5 8 30 - 32 26
Aalesund 20 6 6 8 27 - 28 24
Vålerenga 19 6 6 7 23 - 25 24
Sogndal 20 6 5 9 24 - 30 23
Kristiansund 20 4 7 9 25 - 36 19
Tromsø 19 4 6 9 20 - 34 18
Viking 20 3 6 11 22 - 35 15

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Bryne - Kaupanger
Kl. 14.00 Førde - Sandviken 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 16 11 2 3 43 - 13 35
Haugar 16 10 3 3 30 - 12 33
Fyllingsdalen 16 10 3 3 25 - 10 33
Vestsiden-Askøy 16 7 5 4 30 - 28 26
Bryne 15 8 0 7 43 - 21 24
Hinna 16 7 2 7 29 - 29 23
Fana 16 6 3 7 20 - 31 21
Arna-Bjørnar 2 16 6 2 8 25 - 38 20
Klepp 2 16 6 1 9 24 - 24 19
Avaldsnes 2 15 4 4 7 38 - 30 16
Sandviken 2 16 4 4 8 20 - 31 16
Førde 16 1 1 14 14 - 73 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Haugesund 2
Kl. 16.00 Førde - Fyllingsdalen

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 19 12 4 3 55 - 25 40
Lysekloster 19 11 4 4 40 - 27 37
Sotra 19 10 3 6 41 - 35 33
Fyllingsdalen 19 9 5 5 44 - 32 32
Herd 19 9 4 6 45 - 36 31
Varegg 19 9 4 6 40 - 38 31
Brann 2 19 8 5 6 43 - 33 29
Os 19 7 4 8 38 - 40 25
Spjelkavik 19 5 9 5 32 - 32 24
Førde 19 5 5 9 27 - 37 20
Stord 19 5 5 9 34 - 45 20
Haugesund 2 19 4 4 11 24 - 41 16
Fjøra 19 4 4 11 30 - 54 16
Aalesund 2 19 3 4 12 28 - 46 13

Kretsligaen
Kl. 13.45 Bremanger - Skavøypoll
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Vik
Kl. 16.00 Dale - Eid

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Eid 16 8 4 4 44-38 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 16 5 2 9 25-40 17
Skavøypoll 16 5 2 9 27-54 17
Bremanger 16 4 3 9 26-50 15
Førde 2 16 4 2 10 35-70 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Kl. 16.00 Selje - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Kaupanger 15 11 1 3 52-16 34
Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Balestrand 14 3 3 8 30-44 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 14 4 2 8 29-50 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 13.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 11 7 0 4 27-31 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Sandane 2 10 5 2 3 29-13 17
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 11 0 0 11 5-83 0

08.09 Resultat kampar i dag, fredag 8. september


Anne Aune scora sju mål i dagens seier mot Sandane/Breimsbygda.  
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 12. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Balestrand - Sandane/Breimsbygda  8-7 (3-3)
1-0 Anne Aune
1-1 Julie Helle Felde
1-2 Kristine Lothe Rustøen
2-2 Anne Aune
3-2 Anne Aune
3-3 Julie Helle Felde
4-3 Anne Aune
5-3 Anne Aune
6-3 Miriam Sandøy
7-3 Anne Aune
7-4 Julie Helle Felde
7-5 June Kleppenes Sårheim
7-6 Julie Helle Felde
8-6 Anne Aune
8-7 Martine Kvamme

Høyang - Sogndal 3-2 (2-2)
0-1 Inga Loftesnes
0-2 Andreea Marusia Sandor
1-2 Guro Sagen Knudsen
2-2 Anja Pettersen, straffe
3-2 Guro Sagen Knudsen

 
Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 11 8 1 2 39 - 16 25
Sogndal 9 6 0 3 29 - 14 18
Balestrand 10 3 2 4 27 - 40 14
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Sandane /Breimsbygda 10 2 2 6 21 - 42 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 10 0 1 9 6 - 43 1

08.09 Kampar i dag, fredag 8. september


Anja Pettersen og Høyang møter i dag Sogndal på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 1. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Høyang - Sogndal
Kl. 19.00 Balestrand - Sandane/Breimsbygda
 
Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 10 7 1 2 36 - 14 22
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 10 0 1 9 6 - 43 1

07.09 Siste frist for overgangar hausten 2017



Siste frist for overgangar for amatørspelarar er normalt 10. september. Men sidan den 10. september i år er på søndag er denne fristen flytta til måndag 11. september.

Alle elektroniske forespørslar om overganger i FIKS må være komplette og oversendt NFF/krets innan midnatt måndag 11. september.

Overganger som kjem inn etter denne dato vil det ikkje bli gitt speletillatelse på før 1. januar 2018.

07.09 TEAM Sogn og Fjordane 2017


TEAM Sogn og Fjordane under samlinga på Kaupanger sist laurdag.
Foto: Privat

NFF Sogn og Fjordane si satsingsgruppe for jenter - TEAM Sogn og Fjordane hadde sist laurdag oppstartsmøte og trening på Kaupanger.

Ansvarlig for TEAM Sogn og Fjordane er spelarutviklar i NFF Sogn og Fjordane, Jan Tore Jåstad.

Desse jentene er tekne ut på TEAM Sogn og Fjordane.
 
Emilie Stadheim Skrede, Eid IL
Ellijanne Skrede Anderson, Eid IL
Oselie Henden, Eid IL
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Stina Hillersøy, Førde IL Fotball
Inga Hoff, Førde IL Fotball
Astrid Bolstad Blikra, Gaular IL
Selma Moen Eminovic, IL Jotun
Ingeborg Osland, Kaupanger IL
Ingrid Lovise Jåstad, Kaupanger IL
Ellemine Ellingsund Øyra, Kaupanger IL
Emilie Flo Stavik, Stryn T&IL
Emma Njøten, Stryn T&IL
Maria Johannsdottir, Stryn T&IL
Karoline Flo, Stryn T&IL
Emma Sæbø, Stryn T&IL
Nora Henjesand, Syril IL
Vilde Andersen, Vik IL
Kristine Hovland, Vik IL

07.09 SFE Talentgruppe 2017


Markus Nybø Bakke i G15-kretskampen mellom NFF Sogn og Fjordane og
NFF Sunnmøre på Eid Idrettspark 2. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

17 unge og talentfulle dommarar frå fylket er med NFF Sogn og Fjordane sitt tiltak SFE Talentgruppe 2017. Uttaket er gjort ut i frå ei vurdering av potensiale samt oppfylte krav til fysikk og teori. NFF Sogn og Fjordane ynskjer å få fleire dommarar opp på eit høgare nivå, og talentgruppa er eit av tiltaka for å nå dette målet.

SFE Talentgruppa har i år vore med på desse tiltaka:
11. januar, Vinterserien Junior herrer i Stryn
8. og 9. april, Eikefjord Cup
18. og 19. mars, Kretsturnering G/J 14 og 15 år, Fosshaugane Campus
2. og 3. september, Eliteturnering G 15 Sogndal

I tillegg skal SFE Talentgruppa vere dommarar under Studentmesterskapet som blir arrangert i Sogndal 12. - 14. oktober.

Desse er tekne ut på SFE Talentgruppe 2017:
Abdinazir Mohamed Abdi, Eid IL
Jakob Hagen, Eid IL
Markus Nybø Bakke, Eid IL
Steve Sibondagara, Eid IL
Arnfinn Hallanger, Førde IL
Isak Aarøen, Førde IL
Jakob Søgnen, Gaular IL
Elise Selland, Hafslo IL
Vilde Sletten Moen, Hafslo IL
Elias Åsebø, Haugen IL
Jostein Haugland, Haugen IL
Simen Solbakken Skjerven, Kaupanger IL
Erik Koopmans, Sandane T&IL
Magnus Ødven Grytting, Sandane TIL
Matias Lesto Larsen, Selje IL
Oda Bjelde, Sogndal IL
Oliver Kirkeeide Næss, Stryn T&IL

 


Frå Norcore #1 i Stryn 11. februar. Dommarane i lag med dommarinstruktør Steinar Holvik. Frå venstre: Elias Åsebø (Haugen), Abdinazir Mohamed Abdi (Eid), Steve Sibondagara (Eid), Steinar Holvik (NFF Sogn og Fjordane), Markus Nybø Bakke (Eid), Jakob Hagen (Eid), Matias Lesto Larsen (Selje) og Oliver Kirkeeide Næss (Stryn).
Sjå bilder frå kampane i vinterserien junior herrer i Stryn 11. februar.


Dommartrioen i J14-kretskampen laurdag 18. mars. Frå venstre
Elias Åsebø, Steve Sibondagara og Abdinazir Mohamed Abdi.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Jostein Haugland debuterte som hovuddommar i 5. divisjon
i kampen mellom Selje og Studentspretten 27. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Elise Selland var assistentdommar i kampen Sogndal 2 - Eid 24. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Oda Bjelde var hovuddommar i J16-kretsfinalen mellom Kaupanger
og Eid på Kaupanger Stadion 6. november 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oliver Kirkeeide Næss i kampen mellom Haugen og Hornindal 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein liten filmsnutt av keeper Elias Åsebø si frisparkscoring. 



Matias Lesto Larsen under 1. runde i Akademiserien 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Akademiserien U14 på Eid Idrettspark.



Steve Sibondagara var dommar i kampen Haugen - Stadlandet/Åheim.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Elias Åsebø var dommar i kampen Eid 2 - Jølster 13. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Abdinazir Mohamed Abdi under KM futsal i Trivselshagen på Sandane. 
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)



Jakob Søgnen i kampen Førde 2 - Bremanger 4. september 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Vilde Sletten Moen under KM futsal i Trivselshagen på Sandane. 
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


06.09 Kaupanger vann 2-1 borte mot Balestrand


Sindre Rørvik scora begge måla til Kaupanger i dagens kamp.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Kaupanger Stadion 28. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Kaupanger vann i ettermiddag 2-1 borte mot Balestrand på Kreklingen Stadion.

Kristo Kurm gav Balestrand leiinga allereie etter to minutt, men to scoringar av Sindre Rørvik sikra Kaupanger tre viktige poeng i kampen om opprykk til Kretsligaen.

Søndag er det duka for toppkamp mellom Kaupanger og Studentspretten på Kaupanger Stadion. Håvard Takle Sanden pådrog seg gult kort i dagens kamp mot Balestrand, og ettersom dette var hans tredje denne sesongen, må han stå over kampen mot Studentspretten.
 
Balestrand - Kaupanger  1-2 (1-1)
1-0 Kristo Kurm (2. min)
1-1 Sindre Rørvik (9. min)
1-2 Sindre Rørvik (83. min)

Dommar: Thor Kristian Sortevik, Svelgen

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og John Geir Søgnen, Gaular

Balestrand:
Ole Tjugum
Rikard Tetlie Bekkvik
Benjamin Kårstad Pedersen
Jonas Heggestad Kaptein
Viljar Alexander Isane
Natnael Belete Seifo
Kristo Kurm
Maido Pakk
Kurt Arild Ohma
Lasse Ramberg
Marius Aarseth

Innbyttarar:
Gunnar Johannes Nilsson
Børge Solvorn Sæle
Fredrik Myklebust
Tom-Rune Sæle
Nikolai Ljøkjell
Anne Aune

Kaupanger:
Sondre Stadheim Hille
Rune Vatnamot Åberge
Eirik Håvik
Kristoffer Dalaker
Vegard Øien
Sander Simpson-Larsen
Eirik Hellebust Menes
Håvard Takle Sanden
Petter Wefring Osen
Sindre Rørvik
Håvard Gåsterud

Innbyttarar:
Sondre Hagen
Markus Wefring Osen
Christian Algrøy
Torjus Kvåle Jetmundsen
Ørjan Fåberg
Johan Landøy

Tabell 5. divisjon
Kaupanger 15 11 1 3 52-16 34
Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Balestrand 14 3 3 8 30-44 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 14 4 2 8 29-50 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

06.09 Kampar i dag, onsdag 6. september


Thor Kristian Sortevik frå Svelgen er dommar i dagens kamp i Balestrand.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Førde 2 på Eid Stadion 3. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film frå Eid  si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Kl. 19.30 Balestrand - Kaupanger

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Kaupanger 14 10 1 3 50-15 31
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Balestrand 13 3 3 7 29-42 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 14 4 2 8 29-50 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

05.09 Resultat kampar i dag, tysdag 5. september


Det enda uavgjort 1-1 i dagens toppkamp mellom Eid 2 og Haugen i 6. divisjon avdeling 3. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå  dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1
Breimsbygda/Jølster 2 - Kaupanger 2  5-0

UTSETT !  Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Breimsbygda /Jølster 2 11 7 0 4 27-31 21
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Sandane 2 10 5 2 3 29-13 17
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 11 0 0 11 5-83 0

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Tempo  0-4
Fure - Høyang 2  4-0
Tambarskjelvar - Anga  1-4
Førde 3 - Askvoll/Holmedal  7-4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 13 10 1 2 45-23 31
Anga 11 9 1 1 57-17 28
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tempo 12 6 2 4 46-32 20
Tambarskjelvar 13 5 3 5 26-25 18
Førde 3 12 3 2 7 25-51 11
Høyang 2 12 3 1 8 22-40 10
Atløy 12 3 0 9 16-38 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8

6. divisjon avdeling 3
Eid 2 - Haugen  1-1 (1-1)
1-0 Joakim Vedvik (36. min)
1-1 Ronny Berg (42. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Svelgen - Oppstryn  4-2 

Kampen Hornindal - Flatraket/Selje 2 er utsett til torsdag 14. september.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 11 8 2 1 57-21 26
Haugen 11 7 2 2 40-18 23
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 11 5 1 5 33-26 16
Svelgen 11 4 2 5 31-47 14
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Tornado Måløy 2 10 1 1 8 19-42 4
Loen /Vikane 10 0 3 7 16-37 3

05.09 Kampar i dag, tysdag 5. september


Eid 2 spelar i dag heimekamp mot Haugen på Eid Idrettspark.
Fem dommarar var i aksjon då Haugen i vår møtte Eid 2.
Frå venstre: Andreas Sandal, Elias Åsebø, Roger Skavøypoll,
Abdinazir Mohamed Abdi og Markus Nybø Bakke. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Kaupanger 2

UTSETT !  Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 0 4 22-31 18
Sandane 2 10 5 2 3 29-13 17
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 10 0 0 10 5-78 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo
Kl. 19.00 Fure - Høyang 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Anga
Kl. 19.00 Førde 3 - Askvoll/Holmedal

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 12 9 1 2 41-23 28
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tambarskjelvar 12 5 3 4 25-21 18
Tempo 11 5 2 4 42-32 17
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8
Førde 3 11 2 2 7 18-47 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Eid 2 - Haugen
Kl. 19.00 Svelgen - Oppstryn

Kampen Hornindal - Flatraket/Selje 2 er utsett til torsdag 14. september.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Eid 2 10 8 1 1 56-20 25
Haugen 10 7 1 2 39-17 22
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 10 5 1 4 31-22 16
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Svelgen 10 3 2 5 27-47 11
Tornado Måløy 2 10 1 1 8 19-42 4
Loen /Vikane 10 0 3 7 16-37 3

04.09 Resultat kampar i dag, måndag 4. september


Kjetil Moen Eide scora hattrick i dagens kamp mot Balestrand.
Bildet er frå Sogndal sin guttekamp borte mot Eid 21. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Studentspretten - Kaupanger 2  0-6 (0-4)

0-1 Ida Myhre Nornes (8. min)
0-2 Kristin Dvergedal (17. min)
0-3 Lise Helen Hollsten (26. min)
0-4 Ingrid Hagen (38. min)
0-5 Lea Lefdal Jenssen (73. min)
0-6 Kristin Dvergedal (85. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 11 11 0 0 60 - 11 33
Høyang 10 7 1 2 36 - 14 22
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 10 0 1 9 6 - 43 1

5. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Balestrand  4-1 (1-1)

0-1 Natnael Belete Seifo (30. min)
1-1 Sindre Thue (45. min)
2-1 Kjetil Moen Eide (49. min)
3-1 Kjetil Moen Eide (79. min)
4-1 Kjetil Moen Eide (90. min)

Stryn 2 - Jølster  1-0 (1-0)
1-0 Marius Rauset (35. min)

Studentspretten - Syril  4-1 (0-1)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 13 11 0 2 48-19 33
Kaupanger 14 10 1 3 50-15 31
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 14 8 1 5 41-40 25
Fjøra 2/SIL 3 15 8 0 7 38-40 24
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 13 5 1 7 34-27 16
Balestrand 13 3 3 7 29-42 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 14 4 2 8 29-50 14
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

04.09 Vebjørn Høynes har signert for Fyllingsdalen


Vebjørn Høynes i Eid sin heimekamp mot Stryn sist laurdag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


Eidspelar Vebjørn Høynes har i dag signert for Fyllingsdalen. Høynes, som studerar informasjonsvitenskap ved Universitetet i Bergen, har trent med klubben dei tre siste vekene.

19-åringen har skrive under ei kontrakt som bind han til klubben ut denne  sesongen. Stårheimaren, som har spelt fast for Eid sitt A-lag dei fire siste sesongane, står bokført med 26 mål på 78 kampar for Eid sitt A-lag.

Vebjørn Høynes debuterte for Eid sitt A-lag i 2-1 seieren mot Stryn i treningskampen på Eid Idrettspark 28. november 2013. Høynes sin siste kamp for Eid i denne omgang var 3-2 seieren mot Stryn sist laurdag.

Fyllingsdalen ligg på fjerdeplass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Fyllingsdalen sin neste kamp er borte mot Førde fyrstkomande laurdag.


Vebjørn Høynes debuterte for Eid sitt A-lag i 2-1 seieren mot Stryn i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vebjørn Høynes i Eid sin heimekamp mot Kristiansund FK i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vebjørn Høynes, Markus Balsnes Lefdal og Oliver Rotihaug.


04.09 Johan Hove og Norge G17 vann 4-0 mot Slovakia


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal spelte 1. omgang då Norge G17 i dag vann 4-0 mot Slovakia i ei firenasjonersturnering i Sverige.

Erik Bortheim, Haldor Østervold Stenevik, Filip Brattbakk og Anders Myking Waagan scora Norge sine mål i kampen. Kampen var Erland Johnsen sin siste som trenar for dette kulllet. Johnsen tek no over G15-landslaget.

I dei to fyrste kampane i turneringa spelte Norge uavgjort 1-1 mot Romania og uavgjort 0-0 mot Sverige. 

Norge - Slovakia  4-0 (1-0)
1-0 Erik Bortheim (29. min)
2-0 Haldor Østervold Stenevik (47. min)
3-0 Filip Brattbakk (67. min)
4-0 Anders Myking Waagan (75. min)

Norge:
Mads Hedenstad Christiansen (Kristoffer-August S. Klaesson 46. min)
Emil Kalsaas
Jesper Norman Daland (Henrik Åsali Hanssen 75. min)
Erik Tobias Tangen Sandberg
Robert Behson-Courage Williams (Fabian Filip Rimestad 46. min)
Johan Hove (Markus Solbakken 46. min)
Mikael Birk Giæver Ugland
Håkon Evjen (Anders Myking Waagan 62. min)
Anas Farah Ali (Halldor Østervold Stenevik 46. min)
Tobias Christensen (Filip Brattbakk 62. min)
Erik Botheim


 


G17-landslagstrenar Erland Johnsen etter cupkampen Sogndal - Follo.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Halldor Stenevik i Brann sin kamp mot Sogn og Fjordane 16. juni 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


04.09 Status tabellkonkurransen etter 16. serierunde


Serieleiar Stryn tapte 3-2 borte mot Eid i den 16. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 16. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Olav Berstad, Inger Halland, Andreas Haaland Berge, Ingmar Sægrov, Norvald Krossøy og Oddfrid Mjellem.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 16. serierunde:
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Eid 16 8 4 4 44-38 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 16 5 2 9 25-40 17
Skavøypoll 16 5 2 9 27-54 17
Bremanger 16 4 3 9 26-50 15
Førde 2 16 4 2 10 35-70 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

Stilling tabellkonkurransen etter 16. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 10 6
2. Olav Berstad 14 7
3. Inger Halland 14 5
4. Andreas Haaland Berge 16 6
5. Ingmar Sægrov 16 5
6. Norvald Krossøy 16 5
7. Oddfrid Mjellem 16 5
8. Martin Nesje Lindvik 16 3
9. Adrian Helgheim 18 5
10. Elin Helgheim 18 5
11. Jon Valaker 18 4
12. Markus Tennefoss Vefring 18 4
13. Pål Henning Myren 18 4
14. Morten Ferstad 18 3
15. Vigdis Bjørhovde 18 1
16. Oddmund Balsnes 19 3
17. Arild Sande 20 5
18. Bente Fosse 20 5
19. Christian Helgheim 20 5
20. Anny Balsnes 20 4
21. Arne Heggedal 20 4
22. Arne Helgheim 20 4
23. Arve Helle 20 4
24. Einar Furset 20 4
25. Mathias Helgheim 20 4
26. Olav R. Haugen 20 4
27. Robert Kjønås 20 4
28. Anders Karlsen 20 3
29. Benny Rivedal 20 3
30. Harald Holmøyvik 20 3
31. Kay Ove Hafsås 20 3
32. Knut Anders Langlo 20 3
33. Martin Knutsen 20 3
34. Stig Hermann Hagen 20 3
35. Ole Tom Myroldhaug 20 2
36. John Os 20 1
37. Kåre Balsnes 20 1
38. Petter Hammer 20 1
39. Dan Jøran Hafsås 21 5
40. Elias Rognebakke 22 4
41. Øystein Aabrekk 22 4
42. Inge Matias Tvinnereim 22 3
43. Ivar Engelstad 22 3
44. Lars Leite 22 3
45. Leif Ståle Skår 22 3
46. Odd Magne Sjåstad 22 3
47. Rikke Balsnes Klettke 22 3
48. Rune Lefdal 22 3
49. Sander Stølen Olsen 22 3
50. Sondre Vangberg 22 3
51. Øystein Bøyum 22 3
52. Andrine Njøsen Helgås 22 2
53. Asle Hopland 22 2
54. Bjørn Totland 22 2
55. Erik Bolset 22 2
56. Geir Igelkjøn 22 2
57. Håvard Hatle 22 2
58. Jan Tore Slinde 22 2
59. Ole Martin Rotihaug 22 2
60. Rune Oksholen 22 2
61. Tore Haraldsen 22 2
62. Arve Lote 22 1
63. Jarle Christensen 22 1
64. Jonny Frislid 22 1
65. Knut Strand Løseth 22 1
66. Ståle Sunde 22 1
67. Vegard Hopland 22 1
68. Anders Midthjell 22 0
69. Evy Balsnes Klettke 22 0
70. Martin Hollevik 22 0

Sjå heile lista etter 16. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


04.09 Breimsbygda arrangerte Tine Fotballskule


Deltakarar og instruktørar under Tine Fotballskule på Byrkjelo Stadion.

Breimsbygda arrangerte frå fredag 1. til søndag 3. september Tine Fotballskule på Byrkjelo Stadion.

56 deltakarar i alderen 7 til 13 år var med på årets Tine Fotballskule.

Det er 12. året på rad at Breimsbygda arrangerar Tine Fotballskule.  

15 klubbar her i fylket arrangerar i år Tine Fotballskule. I tillegg til Breimsbygda er dette: Jølster IL, Gaular IL, Vik IL, Sandane T&IL, Tornado Måløy FK, Førde IL, Dale IL, Sogndal Fotball, Eikefjord IL, Syril IL, Eid IL, Hafslo IL, Stadlandet IL og Selje IL

Det er i år 20. året på rad at det blir arrangert Tine Fotballskule her i landet.






04.09 Kampar i dag, måndag 4. september


Studentspretten møter i dag Syril på Syril Stadion.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Selje 27. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 10 7 1 2 36 - 14 22
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 9 0 1 8 6 - 37 1

5. divisjon
Kl. 18.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Balestrand
Kl. 19.00 Stryn 2 - Jølster
Kl. 19.00 Studentspretten - Syril

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 14 10 1 3 50-15 31
Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

03.09 Johan Hove spelte heile kampen mot Sverige


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove spelte heile kampen då Norge G17 i går spelte 0-0 mot Sverige i ei firenasjonersturnering i Sverige.

I den fyrste kampen i turneringa spelte Norge uavgjort 1-1 mot Romania.

Norge avsluttar turneringa med kamp mot Slovakia måndag 4. september.

Sverige - Norge 0-0 (0-0)

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Emil Kalsaas
Jesper Norman Daland
Erik Tobias Tangen Sandberg (Henrik Åsali Hanssen 71. min)
Robert Behson-Courage Williams (Fabian Filip Rimestad 46. min)
Johan Hove
Halldor Østervold Stenevik (Filip Brattbakk 84. min)
Anders Myking Waagan (Håkon Evjen 71. min)
Sebastian Jarl (Mikael Birk Giæver Ugland 46. min)
Tobias Christensen (Anas Farah Ali 46. min)
Erik Botheim

03.09 Retting av Tippekonkurransen Eid - Stryn


Mads Wie scora fyrste målet i kampen etter 27 minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

 

NB ! Frå klokka 22.00 blir det fortløpande retting av haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med gårsdagens kamp mellom Eid og Stryn.


109 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.


1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

21 personar har tippa H på spørsmål 1


2. Antall mål Eid ?
Rett svar: 3

11 av dei 21 personane som tippa H på spørsmål tippa at Eid kom til å score tre mål.


3. Antall mål Stryn ?
Rett svar: 2

av desse 11 personane har sju av av dei også tippa rett på Stryn sine scoringar.

Dei sju som har tippa 3-2 seier til Eid, og framleis er med vidare i konkurransen er:
Knut-Atle Krossøy, Nordfjordeid
Vebjørn Høynes, Stårheim
Johnny Rosø, Bremanger
Magnus Sævik, Nordfjordeid
Kristian Lefdal, Nordfjordeid
Kenneth Fosse Elde, Bremanger
Roy Atle Igland, Bremanger

4. Blir det rødt kort i kampen ?
Rett svar: JA

Ingen av dei sju personane som er med vidare i konkurransen hadde tippa rett på dette spørsmålet.


5. Blir det straffespark i kampen ?
Rett svar: JA

Her hadde fire av dei som var med vidare tippa rett på at det blei straffespark.

Dei som framleis er med i konkurransen:
Knut-Atle Krossøy, Nordfjordeid
Magnus Sævik, Nordfjordeid
Kristian Lefdal, Nordfjordeid
Roy Atle Igland, Bremanger


6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: MADS WIE, STRYN

Ingen av dei fire som er med vidare hadde tippa Mads Wie som fyrste målscorar. Alle fire går dermed vidare i konkurransen.

Vinnar av konkurransen blir dermed den av dei fire som har tippa nermast rett tidspunkt for fyrste scoring i kampen.


7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 27. minutt

1. plass - Roy Atle Igland, 23. minutt - 4 minutt feil
2. plass - Magnus Sævik, 19. minutt - 8 minutt feil
3. plass - Kristian Lefdal, 15. minutt - 12 minutt feil
4. plass - Knut-Atle Krossøy, 7. minutt - 20 minutt feil

Roy Atle Igland blei dermed vinnar av denne konkurransen.



Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)



03.09 Resultat kampar i dag, søndag 3. september


Ørjan Hippe Sørflaten scora fem mål i dagens kamp mot Førde 2.  
Bildet er frå Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Florø - Tromsdalen  1-1 (0-0)
0-1 Mohammed Ahamed Jama (72. min)
1-1 Endre Kupen (90. min++)

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 21 16 3 2 54 - 23 51
Start 22 13 5 4 43 - 24 44
Ranheim TF 22 12 5 5 36 - 25 41
Sandnes Ulf 21 11 6 4 36 - 27 39
Florø 22 9 5 8 35 - 30 32
Mjøndalen 22 8 7 7 37 - 32 31
Ullensaker/Kisa 22 9 3 10 36 - 39 30
Strømmen 21 8 5 8 26 - 29 29
Levanger 21 6 9 6 24 - 22 27
Tromsdalen 22 6 8 8 28 - 32 26
Jerv 22 6 7 9 34 - 40 25
Kongsvinger 22 6 5 11 35 - 35 23
Åsane 22 5 8 9 28 - 39 23
Fredrikstad 22 3 10 9 22 - 34 19
Elverum 21 2 9 10 19 - 41 15
Arendal 21 3 5 13 22 - 43 14


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Hinna   4-1 (3-0)
1-0 Tea Berteig (8. min)
2-0 Silje Torvanger (11. min)
3-0 Silje Torvanger (39. min)
4-0 Miriam Vilnes Mjåset (59. min)
4-1 Julie Merkesdal (67. min)

Fana - Førde  5-0 (0-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 16 11 2 3 43 - 13 35
Haugar 16 10 3 3 30 - 12 33
Fyllingsdalen 16 10 3 3 25 - 10 33
Vestsiden-Askøy 16 7 5 4 30 - 28 26
Bryne 15 8 0 7 43 - 21 24
Hinna 16 7 2 7 29 - 29 23
Fana 16 6 3 7 20 - 31 21
Arna-Bjørnar 2 15 6 2 7 24 - 36 20
Klepp 2 16 6 1 9 24 - 24 19
Avaldsnes 2 15 4 4 7 38 - 30 16
Sandviken 2 15 3 4 8 18 - 30 13
Førde 16 1 1 14 14 - 73 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster - Førde  2-0 (0-0)

1-0 Kristoffer Østervold, straffe (62. min)
2-0 Mirza Mujcic (78. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 19 12 4 3 55 - 25 40
Lysekloster 19 11 4 4 40 - 27 37
Sotra 19 10 3 6 41 - 35 33
Fyllingsdalen 19 9 5 5 44 - 32 32
Herd 19 9 4 6 45 - 36 31
Varegg 19 9 4 6 40 - 38 31
Brann 2 19 8 5 6 43 - 33 29
Os 19 7 4 8 38 - 40 25
Spjelkavik 19 5 9 5 32 - 32 24
Førde 19 5 5 9 27 - 37 20
Stord 19 5 5 9 34 - 45 20
Haugesund 2 19 4 4 11 24 - 41 16
Fjøra 19 4 4 11 30 - 54 16
Aalesund 2 19 3 4 12 28 - 46 13

Kretsligaen
Førde 2 - Sogndal 2  2-13 (1-6)

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 16 12 0 4 86-14 36
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Eid 16 8 4 4 44-38 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 16 5 2 9 25-40 17
Skavøypoll 16 5 2 9 27-54 17
Bremanger 16 4 3 9 26-50 15
Førde 2 16 4 2 10 35-70 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Gaular - Kaupanger  0-4

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 14 10 1 3 50-15 31
Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 14 1 3 10 17-53 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga - Atløy

Kampen er avlyst på grunn av at Atløy ikkje kunne stille lag.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 12 9 1 2 41-23 28
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tempo 11 5 2 4 42-32 17
Tambarskjelvar 12 5 3 4 25-21 18
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8
Førde 3 11 2 2 7 18-47 8

03.09 Kampar i dag, søndag 3. september


Oliver Rotihaug, Endre Kupen og Torbjørn Aabrekk etter
Florø sin heimekamp mot Kongsvinger 6. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Florø - Tromsdalen

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 21 16 3 2 54 - 23 51
Start 21 12 5 4 40 - 23 41
Sandnes Ulf 21 11 6 4 36 - 27 39
Ranheim TF 21 11 5 5 35 - 25 38
Florø 21 9 4 8 34 - 29 31
Ullensaker/Kisa 21 9 3 9 36 - 38 30
Strømmen 21 8 5 8 26 - 29 29
Mjøndalen 21 7 7 7 36 - 32 28
Levanger 21 6 9 6 24 - 22 27
Jerv 21 6 7 8 33 - 37 25
Tromsdalen 21 6 7 8 27 - 31 25
Kongsvinger 21 6 5 10 35 - 34 23
Åsane 21 5 8 8 27 - 37 23
Fredrikstad 21 2 10 9 20 - 33 16
Elverum 21 2 9 10 19 - 41 15
Arendal 21 3 5 13 22 - 43 14

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Hinna
Kl. 14.00 Fana - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 15 10 2 3 39 - 12 32
Haugar 15 9 3 3 26 - 10 30
Fyllingsdalen 15 9 3 3 23 - 11 30
Bryne 14 8 0 6 41 - 17 24
Hinna 15 7 2 6 28 - 25 23
Vestsiden-Askøy 15 6 5 4 28 - 27 23
Arna-Bjørnar 2 15 6 2 7 24 - 36 20
Klepp 2 15 6 1 8 23 - 22 19
Fana 15 5 3 7 15 - 31 18
Avaldsnes 2 14 4 4 6 38 - 28 16
Sandviken 2 15 3 4 8 18 - 30 13
Førde 15 1 1 13 14 - 68 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.00 Lysekloster - Førde

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 19 12 4 3 55 - 25 40
Lysekloster 18 10 4 4 38 - 27 34
Sotra 19 10 3 6 41 - 35 33
Fyllingsdalen 19 9 5 5 44 - 32 32
Herd 19 9 4 6 45 - 36 31
Varegg 19 9 4 6 40 - 38 31
Brann 2 19 8 5 6 43 - 33 29
Os 19 7 4 8 38 - 40 25
Spjelkavik 18 5 8 5 31 - 31 23
Førde 18 5 5 8 27 - 35 20
Stord 19 5 5 9 34 - 45 20
Fjøra 19 4 4 11 30 - 54 16
Haugesund 2 18 4 3 11 23 - 40 15
Aalesund 2 19 3 4 12 28 - 46 13

Kretsligaen
Kl. 15.00 Førde 2 - Sogndal 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Eid 16 8 4 4 44-38 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 16 5 2 9 25-40 17
Skavøypoll 16 5 2 9 27-54 17
Bremanger 16 4 3 9 26-50 15
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Kl. 15.00 Gaular - Kaupanger

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 12 9 1 2 41-23 28
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tempo 11 5 2 4 42-32 17
Tambarskjelvar 12 5 3 4 25-21 18
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8
Førde 3 11 2 2 7 18-47 8

02.09 Rette svar Tippekonkurransen Eid - Stryn


Eid vann 3-2 i dagens kamp mot Stryn på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

 

Her er dei rette svara i haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens kamp mellom Eid og Stryn.

NB! Det vert fortløpande retting av denne konkurransen søndag kveld klokka 22.00.

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

2. Antall mål Eid ?
Rett svar: 3

3. Antall mål Stryn ?
Rett svar: 2

4. Blir det rødt kort i kampen ?
Rett svar: JA

5. Blir det straffespark i kampen ?
Rett svar: JA

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: MADS WIE, STRYN

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 27. minutt


Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)



02.09 Resultat kampar i dag, laurdag 2. september


Eid jublar etter at Simen Lefdal auka leiinga til 3-1 heime mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brann 2 - Fjøra  (4-1 (1-1)

1-0 Eirik Opheim Moldenes (5. min)
1-1 Malvin Gjerde (28. min)
2-1 Sjølvmål, Sixten Dalen Jensen (52. min)
3-1 Nicholas Marthinussen (68. min)
4-1 Håkon Gjæver Gjerstad (69. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 19 12 4 3 55 - 25 40
Lysekloster 18 10 4 4 38 - 27 34
Sotra 19 10 3 6 41 - 35 33
Fyllingsdalen 19 9 5 5 44 - 32 32
Herd 19 9 4 6 45 - 36 31
Varegg 19 9 4 6 40 - 38 31
Brann 2 19 8 5 6 43 - 33 29
Os 19 7 4 8 38 - 40 25
Spjelkavik 18 5 8 5 31 - 31 23
Førde 18 5 5 8 27 - 35 20
Stord 19 5 5 9 34 - 45 20
Fjøra 19 4 4 11 30 - 54 16
Haugesund 2 18 4 3 11 23 - 40 15
Aalesund 2 19 3 4 12 28 - 46 13

Kretsligaen
Eid - Stryn  3-2 (2-1)
0-1 Mads Wie, straffe (27. min)
1-1 Sindre Hafsås (38. min)
2-1 Kristian Lefdal (43. min)
3-1 Simen Lefdal (56. min)
3-2 Jon-Terje Tjellaug (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

Skavøypoll - Tornado Måløy   2-0 (1-0)
1-0 Børre Steenslid (14. min)
2-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (58. min)

Florø 2 - Bremanger  7-0

Tabell Kretsligaen
Stryn 16 12 2 2 61-22 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Florø 2 16 10 1 5 51-37 31
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Eid 16 8 4 4 44-38 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 16 5 2 9 25-40 17
Skavøypoll 16 5 2 9 27-54 17
Bremanger 16 4 3 9 26-50 15
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

02.09 Dommartrio frå Stryn 


Kjell August Ytre-Eide, Oliver Kirkeeide Næss og Olav Næss
etter gårsdagens damekamp mellom Tornado Måløy og Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Det var full dommartrio frå Stryn under gårsdagens kamp mellom Tornado Måløy og Høyang i 3. divisjon kvinner.

Oliver Kirkeeide Næss var hovuddommar, og med seg som assistentdommarar hadde han Olav Næss og Kjell August Ytre-Eide. Etter det underteikna kjenner til er dette fyrste gong på veldig lang tid at Stryn har stilt med full dommartrio på ein offisiell kamp.

Dette viser at det i ein del klubbar her i fylket blir jobba bra med dommarrekrutteringa. I Nordfjord har også Eid, Haugen og Sandane stilt med full dommartrio på obigatoriske kampar denne sesongen.

02.09 Tippekonkurranse Eid - Stryn


Eid jublar etter at Artur Melikyan auka Eid si leiing til 3-0 mot TMFK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens kamp mellom Eid og Stryn i Kretsligaen.

Kampen blir spelt på Eid Stadion kl. 15.00.

Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



02.09 Kampar i dag, laurdag 2. september


Mads Wie og Stryn spelar i dag bortekamp mot Eid på Eid Stadion.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot Høyang 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Brann 2 - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 18 11 4 3 50 - 24 37
Lysekloster 18 10 4 4 38 - 27 34
Varegg 18 9 4 5 39 - 36 31
Herd 18 9 3 6 44 - 35 30
Sotra 18 9 3 6 39 - 34 30
Fyllingsdalen 18 8 5 5 42 - 31 29
Brann 2 18 7 5 6 39 - 32 26
Os 18 7 4 7 37 - 38 25
Spjelkavik 18 5 8 5 31 - 31 23
Førde 18 5 5 8 27 - 35 20
Stord 18 5 4 9 33 - 44 19
Fjøra 18 4 4 10 29 - 50 16
Haugesund 2 18 4 3 11 23 - 40 15
Aalesund 2 18 3 4 11 27 - 41 13

Kretsligaen
Kl. 14.00 Florø 2 - Bremanger
Kl. 15.00 Eid - Stryn
Kl. 16.00 Skavøypoll - Tornado Måløy 

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

01.09 Resultat kampar i dag, fredag 1. september


Vilde Farstad Johansen gav TMFK leiinga 1-0 i dagens kamp mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Høyang   2-2 (1-0)
1-0 Vilde Farstad Johansen (3. min)
1-1 Guro Sagen Knudsen (58. min)
2-1 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (61. min)
2-2 Guro Sagen Knudsen (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 10 7 1 2 36 - 14 22
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 9 1 2 6 13 - 27 5
Studentspretten 9 0 1 8 6 - 37 1

Kretsligaen
Vik - Årdal  1-2
Dale - Høyang  5-2

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Årdal 16 9 2 5 36-29 29
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Vik 16 8 2 6 31-29 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Dale 16 5 2 9 36-39 17
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 16 2 2 12 17-53 8

5. divisjon
Bjørn - Sandane  3-2

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 15 8 2 4 50-28 29
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 15 4 2 9 29-49 14
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

01.09 Status G15/17 1. divisjon


Sogndal sitt guttelag etter seieren mot Dale i Sognahallen.
Foto: Privat.

 

Sogndal sitt guttelag toppar G15/17 1. divisjon etter at alle laga har spelt to kampar. Sogndal vann 9-0 heime mot Dale i Sognahallen, medan det onsdag blei en sterk 5-2 seier borte mot Førde 1.

I kampen mot Førde 1 scora Eirik Lereng, Mathias Sundberg, Anders Nord og Jøran Skeie. Kristian Bell sette inn begge måla til heimelaget. I tillegg scora Førde eit sjølvmål.

I ein annan kamp i denne avdelinga onsdag vann Stryn 4-0 heime mot Florø 1. Her scora Johannes Tenden (2), Peter Frausing og Rasmus Skaare Tjellaug måla til Stryn.

Førde 1 - Sogndal 1  2-5 (2-2)
1-0 Kristian Bell
2-0 Kristian Bell
2-1 Eirik Lereng
2-2 Mathias Sundberg
2-3 Sjølvmål
2-4 Anders Johannessen Nord
2-5 Jøran Skeide

Stryn - Florø 1  4-0 (1-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (25. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (68. min)
3-0 Peter Frausing (72. min)
4-0 Rasmus Skaare Tjellaug (76. min)

Tabell G15/17 1. divisjon
Sogndal 1 2 2 0 0 14-2 6
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Dale 2 1 0 1 4-12 3
Førde 1 2 0 1 1 4-7 1
Florø 1 2 0 1 1 2-6 1

Jotun har trekt laget sitt frå G15/17 1. divisjon.

01.09 NTF G15-turnering på Fosshaugane Campus


G2002-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Laurdag 2. og søndag 3. september blir det arrangert NTF G15-turnering på Fosshaugane Campus.

I tillegg til Team Sogndal med spelarar frå heile fylket deltek Brann, Molde Lillestrøm og Haugesund i turneringa.

Trenarar for Team Sogndal er Tommy Øren og Sebastian Kaldestad

Tropp Team Sogndal:

Håvard Hetle Sandane TIL
Håvard Rosø Bremanger IL
Niklas Hillersøy Førde IL Fotball
Thomas Halstensen Florø SK
Mikkel Erlandsen Sogndal IL Fotball
Håkon Berg Førde IL Fotball
Bernard Breidvik IL Høyang
Sondre Erdal Stryn T&IL
Jøran Skeide Sogndal IL Fotball
Brage Naustdal Florø SK
Vegard Halseth Vik IL
Kristian Bell Førde IL Fotball
Jonas Torvanger Sogndal IL Fotball
Mathias Sundberg Sogndal IL Fotball
Filip Pleym Mardal Sandane TIL
Johannes Garlid Tenden Stryn T&IL
William Rakkenes Skavøypoll IL
Ruben Straume Holm Dale IL


Kampane i turneringa blir dømt av dommarane i SFE Talentgruppe. Denne gruppa består av unge dommarar frå NFF Sogn og Fjordane, som er med på utviklingstiltaket Norcore #1.


Oliver Kirkeeide Næss, Stryn TIL
Magnus Ødven Grytting, Sandane TIL
Erik Koopmans, Sandane TIL
Elias Åsebø, Haugen IL.
Steve Sibondagara, Eid IL
Sivert Orheim, Florø SK
Jakob Søgnen, Gaular IL
Simen Solbakken Skjerven, Kaupanger IL
Elise Selland, Hafslo IL


Kampoppsett, Laurdag 2. september
Kl. 11.00 Brann - Lillestrøm
Kl. 12.00 Sogndal - Molde
Kl. 13.30 Haugesund - Lillestrøm
Kl. 15.00 Brann - Molde
Kl. 16.00 Sogndal - Haugesund

Kampoppsett, søndag 3. september
Kl. 10.00 Molde - Lillestrøm
Kl. 11.00 Brann - Haugesund
Kl. 12.00 Sogndal - Lillestrøm
Kl. 13.30 Molde - Haugesund
Kl. 15 00 Brann - Sogndal


 


Frå Norcore #1 i Stryn 11. februar. Dommarane i lag med dommarinstruktør Steinar Holvik. Frå venstre: Elias Åsebø (Haugen), Abdinazir Mohamed Abdi (Eid), Steve Sibondagara (Eid), Steinar Holvik (NFF Sogn og Fjordane), Markus Nybø Bakke (Eid), Jakob Hagen (Eid), Matias Lesto Larsen (Selje) og Oliver Kirkeeide Næss (Stryn).
Sjå bilder frå kampane i vinterserien junior herrer i Stryn 11. februar.


Dommartrioen i J14-kretskampen laurdag 18. mars. Frå venstre
Elias Åsebø, Steve Sibondagara og Abdinazir Mohamed Abdi.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


01.09 Tippekonkurranse Eid - Stryn


Vegard Hopland scora vinnarmålet borte mot Eid 13. juni 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.


 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med kampen mellom Eid og Stryn i Kretsligaen.

Kampen blir spelt på Eid Stadion laurdag 2. september kl. 15.00.

Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



01.09 Kampar i dag, fredag 1. september


Emilie Volle og Tornado Måløy møter i dag Høyang på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 18.45 Tornado Måløy - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 9 7 0 2 34 - 12 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 9 0 1 8 6 - 37 1

Kretsligaen
Kl. 18.45 Vik - Årdal
Kl. 19.30 Dale - Høyang

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 15 8 2 5 30-27 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 15 2 2 11 15-48 8

5. divisjon
Kl. 18.30 Bjørn - Sandane

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 14 8 2 3 48-25 29
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

31.08 Studentspretten og Stryn spelte uavgjort 2-2


Karoline Nordheim Otterdal fastsette i dag sluttresultatet til 2-2.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane/Breimsbygda 20. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Studentspretten og Stryn spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i 3. divisjon kvinner. Dette var Studentspretten sitt fyrste poeng i serien denne sesongen.

Stina Bø og Mariell Sivertsen scora måla til Studentspretten, medan Mariell Taraldset og Karoline Nordheim Otterdalsette inn måla til Stryn. Kampen blei spelt i Sognahallen.

Studentspretten - Stryn   2-2 (2-1)

1-0 Stina Bø
1-1 Mariell Taraldset
2-1 Mariell Sivertsen
2-2 Karoline Nordheim Otterdal

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 9 7 0 2 34 - 12 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 10 3 2 5 22 - 24 11
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 9 0 1 8 6 - 37 1

31.08 Tippekonkurranse Eid - Stryn


Stryn vann 6-1 heime mot Eid på Stryn Stadion 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med kampen mellom Eid og Stryn i Kretsligaen.

Kampen blir spelt på Eid Stadion laurdag 2. september kl. 15.00.

Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



31.08 Fredriksen spelte heile kampen mot Østrerike


Nicklas Bendtner, Eirik Bakke, Ulrik Fredriksen og Vebjørn Nord Haugland
i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ulrik Fredriksen spelte heile kampen då Norge G18 i går spelte uavgjort 1-1 mot Østerrike under firenasjonersturneringa i Sandefjord.

Christoph Baumgartner gav Østerrike leiinga like før pause, medan Abdul-Basit Ouro Agouda utlikna til 1-1 like før full tid.

Østerrike vann den påfølgande straffesparkkonkurransen 6-5.

Neste kamp for Norge i denne turneringa er mot Sverige laurdag 2. september.

Norge - Østerrike  1-1 (0-1) 5-6 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Christoph Baumgartner (45. min)
1-1 Abdul-Basit Ouro Agouda (90. min)

Norge:
Emil Gundelach Ødegaard
Tord Johnsen Salte (Andreas Ueland 90. min)
Morten Renå Olsen (Tobias Borchgrevink Børkeeiet 82. min)
Ulrik Tillung Fredriksen
Look Saa Nicholas Mickelson (Christian Dahle Borchgrevink 56. min)
Adnan Hadzic
Emil Bohinen (Hugo Vegard Vetlesen 56. min)
Jens Petter Hauge (Hasan Huseyin Duman 56. min)
Martin Tangen Vinjor (Sivert Eriksen Westerlund 82. min)
Sebastian Pedersen (Erling Braut Håland 56. min)
Eman Markovic (Abdul-Basit Ouro Agouda 56. min)

31.08 Uttak kretslag gutar 2004


Erik Flataker frå årets Sparebanken Vest Cup i Norfjordhallen.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup 20. januar.


 

Følgjande spelarar er tekne ut til NFF Sogn og Fjordane sitt kretslag for gutar født 2004. Uttaket gjeld for perioden 1. september til 31. desember 2017.

Trenarar for G2004-kretslaget er Nils Tore Krosshaug og Morten Olsen.

NFF Sogn og Fjordane G2004:
Ole Thue, Balestrand IL
Joakim Kvellestad, Breimsbygda IL
Kim-Christian Liset, Bremanger IL
Aaron Rennestraum, Dale IL
Elias Neset, Dale IL
Noah Solheim, Dale IL
Kittisak Ludvigsen, Florø SK
Emil Berge, Førde IL Fotball
Edvin Brattreit, Førde IL Fotball
Lasse Aamelfot, Førde IL Fotball
Daniel Birkeland, Førde IL Fotball
Ulrik Nielsen, Førde IL Fotball
Simen Indrebø, Førde IL Fotball
Daniel Aven, IL Høyang
Nathaniel Maristuen, Lærdal IL
Erik Flataker, Skavøypoll IL
Odne Lykkebø, Sogndal Fotball
Marius Ylvisåker, Sogndal Fotball
Henrik Kongelf, Sogndal Fotball
Johan Bakke, Sogndal Fotball
Erik Paulsen, Stryn T&IL
Steinar Hauge, Stryn T&IL
Martin Sætre, Stryn T&IL

 


Johan Bakke i G14-kretskampen mot Hordaland 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Steinar Hauge i Stryn G12 sin bortekamp mot Heia 6. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Heia og Stryn 1.


31.08 Uttak kretslag jenter 2004


Emiie Stadheim Skrede i Eid sin jentekamp mot Sogndal 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut følgjande spelarar til NFF Sogn og Fjordane sitt kretslag for jenter født 2004. Uttaket gjeld for perioden 1. september til 31. desember 2017.

Trenarar for J2004-kretslaget er Martin Dovik og Aleksander Belland Eriksen.

NFF Sogn og Fjordane J2004:
Karoline Hjelle, Breimsbygda IL
Emilie Stadheim Skrede, Eid IL
Tuva Sigdestad Lund, Eid IL
Tuva Alsaker, Eid IL
Silje Bø, Florø SK
Linnea Aamodt, Førde IL Fotball
Anne Kilnes, Førde IL Fotball
Fride Høyvik, Førde IL Fotball
Stina Hillersøy, Førde IL Fotball
Line Bruland, Førde IL Fotball
Inga Hoff, Førde IL Fotball
Emma Lødemel, Hornindal IL
Sara Rustøen, Sandane TIL
Emma Sæbø, Stryn T&IL
Pia Krosshaug, Syril IL
Julie Øverland, Tambarskjelvar IL
Mathea Nigardsøy, Tambarskjelvar IL
Maja Berg, Tonado Måløy FK
Cecilie Myklebust, Tonrado Måløy FK
Erika Brekke, Vik IL
Marte Hovland, Vik IL

 


Emma Sæbø i kretskampen mot NFF Sunnmøre 13. august.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.


31.08 TEAM Sogn og Fjordane 2017


Selma Moen Eminovic redda det avgjerande straffesparket i J14-kretskampen mot NFF Sunnmøre på Nye Høddvoll 13. august.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.

NFF Sogn og Fjordane har teke ut følgjande spelarar til NFF Sogn og Fjordane si satsingsgruppe for jenter - TEAM Sogn og Fjordane. Uttaket gjeld for perioden 1. september til 31. desember 2017.

Team Sogn og Fjordane:
Emilie Stadheim Skrede, Eid IL
Ellijanne Skrede Anderson, Eid IL
Oselie Henden, Eid IL
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Stina Hillersøy, Førde IL Fotball
Inga Hoff, Førde IL Fotball
Astrid Bolstad Blikra, Gaular IL
Selma Moen Eminovic, IL Jotun
Ingeborg Osland, Kaupanger IL
Ingrid Lovise Jåstad, Kaupanger IL
Ellemine Ellingsund Øyra, Kaupanger IL
Emilie Flo Stavik, Stryn T&IL
Emma Njøten, Stryn T&IL
Maria Johannsdottir, Stryn T&IL
Karoline Flo, Stryn T&IL
Emma Sæbø, Stryn T&IL
Nora Henjesand, Syril IL
Vilde Andersen, Vik IL
Kristine Hovland, Vik IL

 


Elemine Josefine Ellingsund Øyra i kretskampen mot
Hordaland FK på Fosshaugane Campus 20. februar 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Karoline Flo, (Stryn), Kristine Hovland (Vik) og Emilie Flo Stavik (Stryn) etter kretskampen mot Hordaland på Fosshaugane campus 18. mars
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Elijanne Skrede Anderson under årets KM Futsal aldersbestemt.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Oselie Henden scora Eid sitt mål i jentekampen mot Sogndal 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


31.08 Kampar i dag, torsdag 31. august


Stryn spelar i ettermiddag bortekamp mot Studentspretten.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane/Breimsbygda 20. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 9 7 0 2 34 - 12 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Stryn 9 3 1 5 20 - 22 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 8 0 0 8 4 - 35 0

5. divisjon

NB! Kampen mellom Studentspretten og Syril er utsett.

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 14 8 2 3 48-25 29
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

30.08 Sivert teken ut på G15-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk er teken ut på G15-landslaget som skal spele dobbelkamp mot Sverige.

Kampane mot Sveige blir spelt på Moelv tysdag 19. og torsdag 21. september.

Troppen:
Marius Ulla - HamKam
Vegard Storsve - Skedsmo
Brage Skaret - Skedsmo
William Lygre - Fana
Mikkel Tveiten - Lyn
Mikael Engsmyhr - Fredrikstad
Noah Hermansen - Fredrikstad
David Buhinja - Fredrikstad
Nicolas P. Jensen - Stabæk
Herman Geelmuyden - Stabæk
Adrian Hansen - Sarpsborg
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Lloyd Fagerli - Molde
Apipon Tongnoy - Lillestrøm
Trygve Solberg Aarstad - Vålerenga
Fredrik Oppegård - Vålerenga
Sebastian T. Solhaug - Tromsdalen
Philip Ekeberg - Drøbak Frogn

30.08 Kaupanger vann 9-1 borte mot Førde


Ingrid L. Jåstad fastsette sluttresultatet til 9-1 for Kaupanger mot Førde.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mlot Sogndal i Vinterserien 12. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Kaupanger vann i ettermiddag 9-1 borte mot Førde i Hafstadparken.

Linda Saltskår-Kalstad gav Førde leiinga 1-0, men utover i kampen hadde Kaupanger få problem med å vinne mot Førde som ligg heilt sist i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Silje Torvanger (3), Tea Berteig (2), Andrea Hopen, Miriam Vilnes Mjåseth, Ylinn Tennebø og Ingrid Lovise Jåstad scora måla til Kaupanger.

2. divisjon kvinner avdeling 4

Førde - Kaupanger  1-9 (1-5)
1-0 Linda Saltskår-Kalstad (3. min)
1-1 Silje Torvanger (19. min)
1-2 Silje Torvanger (21. min)
1-3 Silje Torvanger (28. min)
1-4 Andrea Hopen (30. min)
1-5 Miriam Vilnes Mjåseth (33. min)
1-6 Ylinn Tennebø (67. min)
1-7 Tea Berteig (70. min)
1-8 Tea Berteig (89. min)
1-9 Ingrid Lovise Jåstad (90. min+1)

Hinna - Haugar  0-1 (0-1)
0-1 Ingrid Vangdal Høiland (20. min)

Bryne - Klepp 2    2-0 (2-0)

Fyllingsdalen - Sandviken 2  2-0 (0-0)
1-0 Jeanette Næss Brurås (73. min)
2-0 Herborg Marie Våge (84. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 15 10 2 3 39 - 12 32
Haugar 15 9 3 3 26 - 11 30
Fyllingsdalen 15 9 3 3 23 - 11 30
Bryne 14 8 0 6 41 - 17 24
Hinna 15 7 2 6 28 - 25 23
Vestsiden-Askøy 14 6 4 4 26 - 25 22
Klepp 2 15 6 1 8 23 - 22 19
Arna-Bjørnar 2 14 6 1 7 23 - 35 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 15 3 4 8 18 - 30 13
Førde 15 1 1 13 14 - 68 4

30.08 Stine og Elise klar for VM-kvalifisering



 

Stine Pettersen Reinås og Elise Thorsnes er tekne ut i troppen til VM-kvalifiseringskampane mot Nord-Irland og Slovakia.

Kampen mot Nord-Irland blir spelt i Fredrikstad fredag 15. september, medan kampen mot Slovakia blir spelt i Sarpsborg tysdag 19. september.

Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Ingrid Hjelmseth, Stabæk Fotball
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Klepp IL
Kristine Bjørdal Leine, Røa Fotball Elite
Stine Pettersen Reinås, Stabæk Fotball
Elise Hove Thorsnes, Avaldsnes IL
Anja Sønstevold, LSK Kvinner
Ingrid Marie Karlsen Spord, LSK Kvinner
Ingrid Schjelderup, Eskilstuna
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Guro Reiten, LSK Kvinner
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Kristine Minde, Linköping FC
Caroline Graham Hansen, VfL Wolfsburg
Lisa-Marie Karlseng Utland, Røa Fotball Elite
Synne Skinnes Hansen, LSK Kvinner

30.08 Førde møter Aafk borte i kvartfinale i NM G16


Førde er klar for kvartfinale i NM G16 Telenor Cup.
Foto: Privat

 

Norges Fotballforbund har sett opp kvartfinalane i NM G16, NM J16 og NM J19 Telenor Cup.

I NM G16 Telenor Cup er Førde sett opp med bortekamp mot Aalesund.

Kvartfinalar NM G16 Telenor Cup
HamKam – Stabæk
Vålerenga – Bodø/Glimt
Start – Viking
Aalesund – Førde

Kvartfinalar NM J16 Telenor Cup
Vålerenga – Herd
Stabæk – Snøgg
Stord – Viking
Tiller – Fløya

Kvartfinalar NM J19 Telenor Cup
Kongsvinger – Hønefoss
Lyn – Klepp
Fortuna – Tiller
Fløya – Arna-Bjørnar

30.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Over 100 spelarar var med på Tine Fotballskule i Selje 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.

For 13. året på rad arrangerar Selje Fotball Tine Fotballskule på Selje Idrettspark. 

Fredag 8. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 9. september kl. 10.00-14.00. 
 
Alder: gutar og jenter frå 6 år (1. klasse, født 2011) til og med 15 år (10. klasse, født 2002) 

Påmeldingsfrist seinast innan måndag 4. september.

NB! Tine Fotballskule i Selje er open også for spelarar frå andre klubbar. 

Les meir om Tine Fotballskule på Selje sine nettsider.





30.08 Førde spelar heimekamp mot Kaupanger 


Ylinn Tennebø og Kaupanger møter i dag Førde i Hafstadparken.
Bildet er frå heimekampen mot Fortuna i NM J19 Telenor Cup 23. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Det blir i ettermiddag spelt fire kampar i 2. divisjon kvinner avdeling 4.  

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 19.00 Førde - Kaupanger
Kl. 19.00 Hinna - Haugar
Kl. 20.00 Bryne - Klepp 2
Kl. 20.00 Fyllingsdalen - Sandviken 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 14 9 2 3 30 - 11 29
Haugar 14 8 3 3 25 - 10 27
Fyllingsdalen 14 8 3 3 21 - 11 27
Hinna 14 7 2 5 28 - 24 23
Vestsiden-Askøy 14 6 4 4 26 - 25 22
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Klepp 2 14 6 1 7 23 - 20 19
Arna-Bjørnar 2 14 6 1 7 23 - 35 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 14 3 4 7 18 - 28 13
Førde 14 1 1 12 13 - 59 4

29.08 Resultat kampar i dag, tysdag 29. august


Kai Arne Humborstad scora to mål for Haugen mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein liten filmsnutt av keeper Elias Åsebø si frisparkscoring. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1
Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen  5-2
Kaupanger 2 - Sandane 2   0-7
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Eikefjord  4-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 11 8 1 2 52-14 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 6 0 3 52-14 19
Breimsbygda /Jølster 2 9 6 0 3 22-28 18
Sandane 2 9 4 2 3 26-13 14
Hyen 10 3 0 7 19-29 9
Kaupanger 2 10 0 0 10 5-78 0

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Hyllestad/Dale 2   4-7
Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar  1-3
Fure - Førde 3  6-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 12 9 1 2 41-23 28
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Hyllestad /Dale 2 12 7 2 3 50-36 23
Tempo 11 5 2 4 42-32 17
Tambarskjelvar 12 5 3 4 25-21 18
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 12 2 2 8 19-41 8
Førde 3 11 2 2 7 18-47 8

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hornindal  6-0 (3-0)

1-0 Kai-Arne Nord Humborstad (15. min)
2-0 Kai-Arne Nord Humborstad (37. min)
3-0 Ronny Berg (43. min)
4-0 Preben Hjelmeland Løvlid (70. min)
5-0 Bjørnar Sletbakk Rolland (75. min)
6-0 Elias Åsebø (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein liten filmsnutt av keeper Elias Åsebø si frisparkscoring. 

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2  6-2
Svelgen - Loen/Vikane  4-0
Oppstryn - Eid 2   3-5

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 10 8 1 1 56-20 25
Haugen 10 7 1 2 39-17 22
Flatraket /Selje 2 10 6 2 2 35-19 20
Oppstryn 10 5 1 4 31-22 16
Hornindal 10 4 1 5 17-36 13
Svelgen 10 3 2 5 27-47 11
Tornado Måløy 2 10 1 1 8 19-42 4
Loen /Vikane 10 0 3 7 16-37 3

29.08 Status tabellkonkurransen etter 15. serierunde


Eid vann 6-2 borte mot Bremanger i den 15. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 15. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Ingmar Sægrov, Martin Nesje Lindvik, Jon Valaker, Odd Bjarte Rauset og Olav R. Haugen.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 15. serierunde:
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 15 8 2 5 30-27 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 15 2 2 11 15-48 8

Stilling tabellkonkurransen etter 15. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 12 5
2. Ingmar Sægrov 16 6
3. Martin Nesje Lindvik 16 3
4. Jon Valaker 18 6
5. Odd Bjarte Rauset 20 5
6. Olav R. Haugen 20 5
7. Kjell Tore Lillestøl 20 3
8. Odd Magne Sjåstad 20 3
9. Norvald Krossøy 20 2
10. Pål Henning Myren 20 2
11. Oddmund Balsnes 21 3
12. Ole Martin Rotihaug 22 5
13. Adrian Helgheim 22 4
14. Arve Helle 22 4
15. Elin Helgheim 22 4
16. Kenneth Fosse Elde 22 4
17. Mathias Helgheim 22 4
18. Olav Berstad 22 4
19. Inger Halland 22 3
20. Lars Leite 22 3
21. Markus Tennefoss Vefring 22 3
22. Oddfrid Mjellem 22 3
23. Per-Magne Løken 22 3
24. Rune Lefdal 22 3
25. John Os 22 2
26. Astor Henriksen 22 1
27. Knut Anders Langlo 22 1
28. Martin Hollevik 22 1
29. Kåre Balsnes 22 0
30. Andreas Haaland Berge 24 4
31. Anny Balsnes 24 4
32. Arne Heggedal 24 4
33. Asle Hopland 24 4
34. Christian Helgheim 24 4
35. Erik Bolset 24 4
36. Arild Sande 24 3
37. Arne Helgheim 24 3
38. Edvard Nordang 24 3
39. Einar Furset 24 3
40. Robert Kjønås 24 3
41. Tore Haraldsen 24 3
42. Arve Lote 24 2
43. Geir Inge Rake 24 2
44. Knut Strand Løseth 24 2
45. Morten Ferstad 24 2
46. Ronny Berg 24 2
47. Steinar Langedal 24 2
48. Ørjan Eikevoll 24 2
49. Benny Rivedal 24 1
50. Henriette Hugøy 24 1
51. Henrik Aabrekk 24 1
52. Jarle Christensen 24 1
53. Jonny Frislid 24 1
54. Sveinung Frantzen 24 1
55. Evy Balsnes Klettke 24 0
56. Harald Vartdal 24 0
57. Anders Karlsen 26 3
58. Eirik Rutledal 26 3
59. Elias Rognebakke 26 3
60. Håvard Hatle 26 3
61. Kennet Hessvik 26 3
62. Knut Kristoffersen 26 3
63. Leif Øystein Felde 26 3
64. Rikke Balsnes Klettke 26 3
65. Sebastian Grøttå 26 3
66. Anders Midthjell 26 2
67. Asgeir Årdal 26 2
68. Bjørn Totland 26 2
69. Inge Matias Tvinnereim 26 2
70. Kay Rune Solheim 26 2
71. Marcus Vangberg 26 2
72. Ole Tom Myroldhaug 26 2
73. Paul Øyvind Glosvik 26 2
74. Petter Hammer 26 2
75. Sander Stølen Olsen 26 2
76. Øystein Aabrekk 26 2
77. Øystein Bøyum 26 2
78. Jan Tore Slinde 26 1
79. Jonathan Silden 26 1
80. Kjetil Karlsen 26 1
81. Knut Bordal 26 1
82. Leif Ståle Skår 26 1
83. Miguel Maureira 26 1
84. Pål Holko 26 1
85. Ståle Sunde 26 1
86. Kay Ove Hafsås 26 0
87. Magne Tonning 26 0
88. Sondre Vangberg 26 0
89. Vigdis Bjørhovde 26 0

Sjå heile lista etter 15. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


29.08 Haugland debuterte som dommar i 5. divisjon


Dommartrioen i kampen mellom Selje og Studentspretten.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Jostein Christian Haugland frå Haugen debuterte søndag som hovuddommar i 5. divisjon.

Haugland var hovuddommar i kampen mellom Selje og Studentspretten på Selje Idrettspark. Med seg på linjene hadde han Rune Haugland frå Haugen og Steve Sibondagara frå Eid. Studentspretten vann til slutt kampen 1-0, og dommartrioen løyste oppgåvene på ein framifrå måte.

Steve Sibondagara fekk sin debut i 5. divisjon i kampen mellom Selje og Bjørn laurdag 12. august.

Neste dommaroppdrag for Jostein Christian Haugland er også på Selje Idrettspark. Då skal han vere assistentdommar i lag med Sureskumar Kathiravel for hovuddommar Ståle Sandal.

 


29.08 Kampar i dag, tysdag 29. august


Dan Jøran Hafsås og Eid 2 møter i dag Oppstryn på Lund Stadion.
Bildet er frå 5-1 seieren heime mot Flatraket /Selje 2 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sandane 2
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Eikefjord

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 10 8 1 1 52-10 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 8 5 0 3 17-26 15
Sandane 2 8 3 2 3 19-13 11
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 9 0 0 9 5-71 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar
Kl. 19.45 Fure - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Fure 11 8 1 2 35-21 25
Hyllestad /Dale 2 11 6 2 3 43-32 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 11 4 3 4 22-20 15
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 11 2 2 7 18-38 8
Førde 3 10 2 2 6 16-41 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Hornindal
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Svelgen - Loen/Vikane
Kl. 19.00 Oppstryn - Eid 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 9 7 1 1 51-17 22
Haugen 9 6 1 2 33-17 19
Flatraket /Selje 2 9 5 2 2 29-17 17
Oppstryn 9 5 1 3 28-17 16
Hornindal 9 4 1 4 17-30 13
Svelgen 9 2 2 5 23-47 8
Tornado Måløy 2 9 1 1 7 17-36 4
Loen /Vikane 9 0 3 6 16-33 3

28.08 Eid spelte uavgjort 1-1 heime mot Sogndal


Frå dagens kamp mellom Eid og Sogndal på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Eid spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 heime mot Sogndal i klasse J15/17 1. divisjon haust. Oselie Henden gav Eid leiinga etter drøye 20 minutt av 1. omgang, medan Helena Træland Navarsete utlikna til 1-1 på straffespark på overtid i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Dette er Eid sin fyrste kamp i denne avdelinga, medan Sogndal tidligare har tapt 1-0 heime mot Stryn. Neste kamp for Eid er borte mot Jotun fredag 1. september.

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Førde 2-1 borte mot Stryn.


Eid - Sogndal  1-1 (1-1)

1-0 Oselie Henden (22. min)
1-1 Helena Træland Navarsete, straffe (40. min+1)

Dommarar: Ronny Berg, Elias Åsebø og Sureskumar Kathiravel

Eid:
Veline Johansen
Mathilde Solheim
Miriam Åsebø Berg
Hege Solheim
Larissa Førde
Ellijanne Skrede Anderson
Ida Norevik
Oselie Henden
Karoline Alsaker
Torine Storøy Bortne
Elise Lefdal
Cecilie Åsebø Berg
Pernille Leirgulen Kullsveen
Emilie Stadheim Skrede
Emilie Førde Naustdal
Alexa Maria Valentina Rogdo Melheim
Tuva Sigdestad Lund

Sogndal:
Julie Årøy
Ingvil Eleonore Dybwad Mundhjeld
Kristine Foss
Tuva Eithun
Amalie Sjøvoll Hauglund
Lina Stalheim Seldal
Invild Lerheim Olsen
Vilde Slåen Nornes
Kristin Bergheim Lykkeslett
Helena Træland Navarsete
Martine Orrestad Andersen
Julie Xu
Kari Louise Sætre
Dorte Stedje

28.08 Resultat kampar i dag, måndag 28. august


Joachim Soltvedt scora i dag to av Sogndal 2 sine tre mål mot Vik.
Bildet er frå Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Studentspretten - Høyang  0-5 (0-3)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 9 7 0 2 34 - 12 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Stryn 9 3 1 5 20 - 22 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 8 0 0 8 4 - 35 0

Kretsligaen
Sogndal 2 - Vik  3-0 (3-0)
1-0 Johan Hove (28. min)
2-0 Joachim Soltvedt (30. min)
3-0 Joachim Soltvedt (32. min)

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 15 11 0 4 73-12 33
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 15 8 2 5 30-27 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 15 2 2 11 15-48 8

5. divisjon

Sandane - Fjøra 2/Sogndal 3  2-1

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Sandane 14 8 2 3 48-25 29
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 14 7 0 7 34-39 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

28.08 Bilder frå Miniputturneringa på Stadlandet

 
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.


 

Stadlandet Fotball arrangerte i går Miniputturnering på Stadlandet Stadion.

Totalt 30 lag frå sju forskjellige klubbar deltok på turneringa.

I tillegg til arrangørklubben Stadlandet stilte Tornado Måløy, Stårheim, Skavøypoll, Bremanger, Selje og Kjølsdalen med lag i turneringa. 

Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.
 


28.08 Fire jenter frå fylket på J19-landslaget 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


 

Linn Mari Nilsen, Thea Bjelde, Elise Isolde Stenevik og Marte Bjelde Hjelmhaug er alle tekne i J19-landslagstroppen som skal spele firenasjonarsturnering i Sveits i september.

Norge sine motstandarar i turneringa er Sverige, Nederland og Sveits.

Troppen:

Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Marte Bjelde Hjelmhaug - Sandviken
Frida Bergman Thomas - Stabæk
Karen Oline Sneve - KIL Hemne
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger Camilla Huseby Lyn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Joanna Aalstad Bækkelund - Lyn
My Haugland Sørsdahl - Kolbotn
Malin Skulstad Sunde - Fortuna Aalesund
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Olaug Tvedten - Avaldsnes
Andrea Norheim - Lyon
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Jenny Kristine Røsholm Olsen - Lyn
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Elin Åhgren Sørum - Fløya
Sigrid Therese Helbostad - Grand Bodø



Elise Isolde Stenevik i kamp for Arna Bjørnar.
Foto privat


Thea Bjelde scora fem mål i Sogndal sin kamp mot Stryn 23. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Marte Hjelmhaug i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014. 
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.


28.08 Kampar i dag, måndag 28. august


Sogndal 2 møter i dag Vik på Fosshaugane Campus.
Stanisa Mandic scora to mål i Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 18.45 Studentspretten - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 8 6 0 2 29 - 12 18
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Stryn 9 3 1 5 20 - 22 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

Kretsligaen
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Vik

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 15 2 2 11 15-48 8

5. divisjon

Kl. 19.15 Sandane - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

27.08 Eid J16 vann si klasse i Hessa Cup 


Eid sitt vinnarlag i årets Hessa Cup.
Foto: Privat

 

24 lag frå 13 forskjellige klubbar her i fylket har denne helga delteke på Hessa Cup.

Eid sitt lag i klasse J16 7'ar storspelte i turneringa og vann alle sine kampar med ein målforskjell på 39-3. I finalen mot Hareid blei det seier 5-0 til Eidajentene.

Av andre resultat kan ein nevne at Eikefjord tapte 2-1 mot MSIL i finalen i klasse J14 7'ar.

Loen/Vikane spelte seg fram til semifinale i klasse J14 9'ar. Her blei det tap 7-0 mot Bud.

Balestrand tapte 5-1 mot Ekko/Aureosen i klasse i klasse G14 7'ar.  



Eid gjekk til topps i klasse J16 under årets KM Futsal aldersbestemt.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


27.08 Resultat kampar i dag, søndag 27. august


Aleksander Belland Eriksen scora Studentspretten sitt vinnarmål mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4

Førde - Haugar  0-1 (0-0)
0-1 Anna Østrem (80. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 14 9 2 3 30 - 11 29
Haugar 14 8 3 3 25 - 10 27
Fyllingsdalen 14 8 3 3 21 - 11 27
Hinna 14 7 2 5 28 - 24 23
Vestsiden-Askøy 14 6 4 4 26 - 25 22
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Klepp 2 14 6 1 7 23 - 20 19
Arna-Bjørnar 2 14 6 1 7 23 - 35 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 14 3 4 7 18 - 28 13
Førde 14 1 1 12 13 - 59 4

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Balestrand  1-1 (0-0)
0-1 Anne Aune (79. min)
1-1 Iselin Navelsaker Røed (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kaupanger 2 - Stryn  3-1 (2-1)
0-1 Anja Bertne Tomasgård (10. min)
1-1 Ingrid Hagen (23. min)
2-1 Ingrid Hagen (29. min)
3-1 Andrea Henjesand (53. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 10 0 0 54 - 11 30
Høyang 8 6 0 2 29 - 12 18
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Balestrand 9 3 2 4 19 - 33 11
Stryn 9 3 1 5 20 - 22 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 8 1 1 6 11 - 25 4
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

Kretsligaen
Høyang - Førde 2   2-2 (2-2)

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Førde 2 15 4 2 9 33-57 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Høyang 15 2 2 11 15-48 8

5. divisjon

Selje - Studentspretten  0-1 (0-1)
0-1 Aleksander Belland Eriksen (43. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Balestrand - Stryn 2   6-2 (4-2)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 12 10 0 2 44-18 30
Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 14 5 2 7 35-38 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 12 3 3 6 28-38 14
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Stryn 2 13 3 2 8 28-50 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

27.08 Kampar i dag, søndag 27. august


Selje spelar i dag heimekamp mot Studentspretten.
Magnus Rye scora hat-trick i Selje sin 4-0 seier mot Fjøra 2/Sogndal 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 14.00 Førde - Haugar

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 14 9 2 3 30 - 11 29
Fyllingsdalen 14 8 3 3 21 - 11 27
Haugar 13 7 3 3 24 - 10 24
Vestsiden-Askøy 14 6 4 4 26 - 25 22
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Hinna 13 6 2 5 26 - 24 20
Klepp 2 13 6 1 6 23 - 18 19
Arna-Bjørnar 2 14 6 1 7 23 - 35 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 14 3 4 7 18 - 28 13
Førde 13 1 1 11 13 - 58 4

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Balestrand
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 9 9 0 0 51 - 10 27
Høyang 8 6 0 2 29 - 12 18
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 8 3 1 4 19 - 19 10
Balestrand 8 3 1 4 18 - 32 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

Kretsligaen
Kl. 15.00 Høyang - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Førde 2 14 4 1 9 31-55 13
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

5. divisjon

Kl. 13.00 Selje - Studentspretten
Kl. 15.00 Balestrand - Stryn 2

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Studentspretten 11 9 0 2 43-18 27
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 12 3 2 7 26-44 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

26.08 Eid vann 6-2 borte mot Bremanger 


Håvard Holmøyvik scora to mål for Eid i dagens 6-2 seier mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i ettermiddag 6-2 borte mot Bremanger på Bremanger Stadion. Håvard Holmøyvik (2), Joakim Frislid Vedvik (2), Sindre Hafsås og Kristian Hafsås scora for Eid, medan Simen Hamre og Ntege Cone sette inn måla til heimelaget.
 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Eid 2-6 (0-1)
0-1 Sindre Hafsås (11. min)
1-1 Simen Hamre (55. min)
1-2 Håvard Holmøyvik (62. min)
1-3 Joakim Frislid Vedvik (70. min)
1-4 Kristian Lefdal (80. min)
1-5 Håvard Holmøyvik (84. min)
2-5 Ntege Cone (88. min)
2-6 Joakim Frislid Vedvik (90. min+2)


Dommar: Per Oddvar Lien, Høyang

Assistentdommarar: Kaj-Inge Fløde, Stadlandet og Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Rødt kort: Eirik Førde Rylandsholm (78. min)

Gult kort: Martin Igland Senneset, Ntege Cone, Tore Førde Rylandsholm, Eirik Førde Rylandsholm og Espen Færestrand Frøyen, Bremanger
Sebastian Andersen Grøttå og Runar Elias Lillestøl Naustdal, Eid

Bremanger:
Øyvind Røys Langeland
Walter Jr Høivik
Espen Færestrand Frøyen
Håvard Redal Mjølkeråen
Oliver Igland
Tore Førde Rylandsholm (Mathias Nikolai Varpe Hammersland 16. min)(Tore F. Rylandsholm 46. min)(Mathias Nikolai Varpe Hammersland 85. min)
Martin Igland Senneset (Håvard Nødset Rosø 74. min)
Simen Hamre
Ntege Cone
Eirik Førde Rylandsholm
Martin Klakegg Hauge

Eid:

Sander Torheim Frislid
Sebastian Andersen Grøttå
Håvard Holmøyvik 
Runar Elias Lillestøl Naustdal
Daniel Haus (Adrian Hagen Henden 76. min)
Espen Nødset Rosø
Henning Haugen (Artur Melikyan 71. min)
Simen Lefdal
Vebjørn Høynes
Sindre Hafsås (Joakim Frislid Vedvik 65. min)
Kristian Lefdal

26.08 Resultat kampar i dag, laurdag 26. august


Førde er klar for kvartfinale i NM G16 Telenor Cup.
Foto: Privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G16 Telenor Cup
Førde - Fana 3-1 (0-0)
1-0 Vebjørn Løkkebø, straffe
2-0 Isak Borlaug Eide
3-0 Sander Aamelfot
3-1 Fana

NM J16 Telenor Cup
Sogndal - Vålerenga  0-9 (0-4)

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger - Arna Bjørnar 2   0-1 (0-1)
0-1 Ingrid Vik Larsen (18. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 13 9 2 2 30 - 10 29
Fyllingsdalen 14 8 3 3 21 - 11 27
Haugar 13 7 3 3 24 - 10 24
Vestsiden-Askøy 14 6 4 4 26 - 25 22
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Hinna 13 6 2 5 26 - 24 20
Klepp 2 13 6 1 6 23 - 18 19
Arna-Bjørnar 2 14 6 1 7 23 - 35 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 14 3 4 7 18 - 28 13
Førde 13 1 1 11 13 - 58 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Førde - Stord  1-1 (0-1)

0-1 Jan Arne Vassnes, straffe (21. min)
1-1 Vegard Savland (63. min)

Fjøra - Sotra 4-2 (3-2)
1-0 Eirik Stedje (1. min)
1-1 Joakim Alnæs Vatne (12. min)
1-2 Håkon Moldeklev (30. min)
2-2 Malvin Gjerde, straffe (35. min)
3-2 Sixten Dalen Jensen (37. min)
4-2 Kenneth Blomseth Skjerven (68. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 18 11 4 3 50 - 24 37
Lysekloster 18 10 4 4 38 - 27 34
Varegg 18 9 4 5 39 - 36 31
Herd 18 9 3 6 44 - 35 30
Sotra 18 9 3 6 39 - 34 30
Fyllingsdalen 18 8 5 5 42 - 31 29
Brann 2 18 7 5 6 39 - 32 26
Os 18 7 4 7 37 - 38 25
Spjelkavik 18 5 8 5 31 - 31 23
Førde 18 5 5 8 27 - 35 20
Stord 18 5 4 9 33 - 44 19
Fjøra 18 4 4 10 29 - 50 16
Haugesund 2 18 4 3 11 23 - 40 15
Aalesund 2 18 3 4 11 27 - 41 13


Kretsligaen

Bremanger - Eid 2-6 (0-1)
0-1 Sindre Hafsås (11. min)
1-1 Simen Hamre (55. min)
1-2 Håvard Holmøyvik (62. min)
1-3 Joakim Frislid Vedvik (70. min)
1-4 Kristian Lefdal (80. min)
1-5 Håvard Holmøyvik (84. min)
2-5 Ntege Cone (88. min)
2-6 Joakim Frislid Vedvik (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Skavøypoll  3-2 (3-1)

Stryn - Dale  8-2 (4-0)

Tornado Måløy - Florø 2   3-5 (1-2)

Tabell Kretsligaen
Stryn 15 12 2 1 59-19 38
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Florø 2 15 9 1 5 44-37 28
Årdal 15 8 2 5 34-28 26
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Eid 15 7 4 4 41-36 25
Tornado Måløy 15 5 2 8 25-38 17
Bremanger 15 4 3 8 26-43 15
Dale 15 4 2 9 31-37 14
Skavøypoll 15 4 2 9 25-54 14
Førde 2 14 4 1 9 31-55 13
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

26.08 Kampar i dag, laurdag 26. august


Eid møter i dag Bremanger på Bremanger Stadion.
På bildet jublar Eid etter ei av seks scoringar i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G16 Telenor Cup
Kl. 16.00 Førde - Fana

NM J16 Telenor Cup
Kl. 17.00 Sogndal - Vålerenga

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 16.00 Kaupanger - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 13 9 2 2 30 - 10 29
Fyllingsdalen 13 8 3 2 20 - 8 27
Haugar 13 7 3 3 24 - 10 24
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Hinna 13 6 2 5 26 - 24 20
Klepp 2 13 6 1 6 23 - 18 19
Vestsiden-Askøy 13 5 4 4 23 - 24 19
Fana 14 5 2 7 14 - 30 17
Arna-Bjørnar 2 13 5 1 7 22 - 35 16
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 14 3 4 7 18 - 28 13
Førde 13 1 1 11 13 - 58 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Stord
Kl. 14.00 Fjøra - Sotra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 17 11 4 2 48 - 21 37
Lysekloster 17 10 3 4 37 - 26 33
Sotra 17 9 3 5 37 - 30 30
Fyllingsdalen 17 8 4 5 41 - 30 28
Varegg 17 8 4 5 37 - 35 28
Herd 17 8 3 6 41 - 33 27
Brann 2 17 7 4 6 36 - 29 25
Os 17 7 4 6 36 - 36 25
Spjelkavik 17 5 7 5 28 - 28 22
Førde 17 5 4 8 26 - 34 19
Stord 17 5 3 9 32 - 43 18
Haugesund 2 17 4 3 10 22 - 37 15
Fjøra 17 3 4 10 25 - 48 13
Aalesund 2 17 2 4 11 24 - 40 10

Kretsligaen

Kl. 14.00 Årdal - Skavøypoll
Kl. 15.00 Bremanger - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Dale
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 14 11 2 1 51-17 35
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Florø 2 14 8 1 5 39-34 25
Årdal 14 7 2 5 31-26 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 14 4 3 7 24-37 15
Dale 14 4 2 8 29-29 14
Skavøypoll 14 4 2 8 23-51 14
Førde 2 14 4 1 9 31-55 13
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

7. divisjon 7'ar
Dale - Balestrand
Fanaråk - Svelgen
Balestrand - Fanaråk
Svelgen - Dale
Dale - Fanaråk
Svelgen - Balestrand 

Tabell 7. divisjon 7'ar
Svelgen  6 5 0 1 21-7 15
Balestrand  6 4 0 2 16-10 12
Fanaråk  6 1 1 4 6-11 4
Dale  6 1 1 4 6-21 4

25.08 Resultat kampar i dag, fredag 25. august


Runar Vikum og Førde 3 spelte i dag 0-0 borte mot Tambarskjelvar. 
Bildet er Guttekampen mellom Eid og 10. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon

Kaupanger - Bjørn  3-0 (0-0)
1-0 Rune Vatnamot Åberge
2-0 Håvard Takle Sanden
3-0 Allan Højmark Jørgensen

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 13 9 1 3 46-15 28
Studentspretten 11 9 0 2 43-18 27
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 12 3 2 7 26-44 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 14 3 2 9 26-47 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Førde 3  0-0 (0-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Fure 11 8 1 2 35-21 25
Hyllestad /Dale 2 11 6 2 3 43-32 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 11 4 3 4 22-20 15
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 11 2 2 7 18-38 8
Førde 3 10 2 2 6 16-41 8

25.08 Mads Wie toppscorar i Kretsligaen


Mads Wie scora to mål i heimekampen mot Eid 16. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Mads Wie er toppscorar i Kretsligaen etter 14. serierunde. Wie har scora 18 mål, og toppar lista føre Sogndal 2-spelarane Fredrik Flo (17 mål) og Andreas Lerheim Olsen (12 mål).

18 mål:
Mads Wie, Stryn

17 mål: 
Fredrik Flo, Sogndal 2

12 mål: 
Andreas Lereim Olsen, Sogndal 2

10 mål: 
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale
Eirik Høydal, Florø 2
Vegard Sæten Hopland, Stryn

9 mål:
Thomas Tveit Hjortland, Vik
Ntege Cone, Bremanger 
Kristian Lefdal, Eid

7 mål: 
Tommy André Holm, Dale
Bendik Bye, Sogndal 2 
Torbjørn Aabrekk, Florø 2
Ørjan Hippe Sørflaten, Sogndal 2

6 mål: 
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy
Christian Stedje, Årdal 
Sondre Bertin Skjerven, Vik

5 mål:
Chris Adrian Kalvøy Steinsvik, Førde 2
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Gaute Nyland, Førde 2
Nicolai Laberg, Årdal

4 mål:
Artur Melikyan, Eid
Joakim Sjøthun Måren, Høyang
Agust Helgi Jonsson, Dale
Dino Omerovic, Florø 2
Sivert Fjærestad Aase, Vik
Martin Klakegg Hauge, Bremanger
Vebjørn Høynes, Eid

3 mål:
Mathias Ullebø Garlid, Stryn
Agashan Puththisigamany, Florø 2
Håvard Redal Mjølkeråen, Bremanger
Adam Khamurzaeyr, Sogndal 2
Agon Qitaku, Stryn
Svein Erik Saglien, Vik
Andreas Natvik, Årdal
Espen Sandal, Skavøypoll
Joachim Furset, Årdal
Jonas Hjartholm Denk, Stryn
Sebastian Andersen Grøttå, Eid
Terje Kvam Øvstetun, Årdal
Tor-Erik Tvendeseter Kupen, Skavøypoll
Håvard Hagen, Skavøypoll
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal 2
Mathias Lambrechts Sagevik, Førde 2
Petter Hammer, Stryn
Sander Aamelfot, Førde 2
Simen Brekkhus, Sogndal 2
Sindre Hafsås, Eid
Tommy Skaar Værøy, Høyang



Fredrik Flo scora 17 mål for Sogndal 2 før han reiste på utlån til Bryne. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Fosshaugane Campus 24. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.08 Eidarar har funne scoringsformen


Marius Hagen, Dan Jøran Hafsås, Torbjørn Aabrekk, Mats Stien Myrold og Christoffer Hafsås i forbindelse med kampen då Hagen blei 25 år. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.

Tre tidligare Eidspelarar og ein noverande Eidspelar har bemerka seg med mange scoringar på fotballbana den siste veka. Totalt 15 mål scora desse fire spelarane i den siste serierunden.

Det heile starta søndag ettermiddag med at Christoffer Hafsås scora alle fire måla til Os i 4-3 seieren mot Lysekloster.

Litt seinare søndag ettermiddag scora Marius Hagen begge måla til Elverum heime mot Jerv. Marius Hagen er no den spelaren med flest scoringar og flest målgivande pasningar for Elverum i OBOS-ligaen.

Måndag scora Torbjørn Aabrekk alle fem måla til Florø 2 i heimekampen mot Årdal i Kretsligaen. Årdal vann denne kampen 5-1.

Tysdag ettermiddag var det Dan Jøran Hafsås sin tur til å finne nettmaskene. Hafsås laga likegodt fire mål i Eid 2 sin storseier heime mot Svelgen. Alle fire scoringane kom i 2. omgang. 

25.08 Kristian Fardal Opseth toppscorar i OBOS-ligaen


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Fardal Opseth er toppscorar i OBOS-ligaen etter at 21 serierundar er spelt. Sogningen toppar lista føre Florø sin storscorar Endre Kupen (13 mål) og Kent Håvard Eriksen frå Sandnes Ulf (13. mål)

18 mål:
Kristian Fardal Opseth, Bodø/Glimt

13 mål:
Endre Kupen, Florø
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf

12 mål:
Amahl William D'Vaz Pellegrino, Mjøndalen
Ousseynou Boye, Mjøndalen

10 mål:  
Kjell Rune Sellin, Sandnes Ulf 
Ulrik Saltnes, Bodø/Glimt 

9 mål:
Geir André Herrem, Åsane Fotball
Kristoffer Ødemarksbakken, Ullensaker/Kisa
Martin Antonio Nieves, Kongsvinger
Trond Olsen, Bodø/Glimt

8 mål:
Nicolay Tveten Solberg, Ullensaker/Kisa
Robert Stene, Levanger Menn
Niklas Fernando Nygaard Castro, Kongsvinger

7 mål:
Espen Fjone Børufsen, Start
Michael Karlsen, Ranheim TF Menn
Niels Vorthoren, Start 
Vegard Leikvoll Moberg, Bodø/Glimt 

6 mål: 

Sanel Kapidzic, Fredrikstad
Mats Størseth Lillebo, Ranheim TF Menn

5 mål:
Adem Güven, Kongsvinger
Daniel Aase, Start
Jakob Rasmussen, Arendal
Mats Cato Søvik Moldskred, Kongsvinger
Mohammed Ahamed Jama, Tromsdalen
Runar Ullaland Hove, Florø
Dennis Agyare Antwi, Start
Mads Reginiussen, Ranheim TF Menn
Ulrik Flo, Fredrikstad
Vegard Bergstedt Lysvoll, Tromsdalen

4 mål:
Niklas Sandberg, Ullensaker/Kisa
Tomas Kristoffersen, Sandnes Ulf
Marius Hagen, Elverum
Mouhamadou Moustapha Ndiaye, Elverum Fredrikstad
Andreas Hagen, Jerv
Kim Ove Norum Riksvold, Ranheim TF Menn
Petar Rnkovic, Arendal
Glenn Brevik Andersen, Jerv
Onyekachi Hope Ugwuadu, Bodø/Glimt Strømmen
Stian Kristoffersen Rasch, Strømmen
Jakob Ertzeid Toft, Jerv
Wilhelm Pepa, Arendal

3 mål:
Eirik Haugstad, Jerv
Martin Skjelbreid Ellingsen, Kongsvinger
Ulrich Østigård Ness, Strømmen
Jibril Bojang, Mjøndalen
Kim Robert Nyborg, Levanger Menn
Martin Bjørnbak, Bodø/Glimt
Monir Benmoussa, Florø
Rashad Muhammed, Florø
Simon-Andreas Larsen, Start
Kristoffer Nesse Stephensen, Åsane Fotball
Magnus Solum, Strømmen
Mathias Dahl Abelsen, Tromsdalen
Abubakar Aliyu Ibrahim, Start
Amor Yonas Layouni, Elverum Bodø/Glimt
Andreas Aalbu, Ullensaker/Kisa
Babajide David Akintola, Jerv
Jo Sondre Aas, Levanger Menn
Mustapha Achrifi, Strømmen
Oddbjørn Skartun, Sandnes Ulf
Ole Kristian Langås, Ullensaker/Kisa
Håkon Kjæve, Tromsdalen
Ole Andreas Mundal Nesset, Ullensaker/Kisa
Tobias Collett, Jerv

Øvrige målscorarar frå fylket i OBOS-ligaen:
2 mål:

Vegar Heggenes Gjermundstad, Florø
Jonas Heggestad Hestetun, Åsane Fotball
Stefan Alexander Dinessen Aase, Florø

1 mål:

Peter Aase, Florø
Christopher Lindquist, Florø
Simen Reksten Solheim, Florø
Erlend Ullaland Hove, Florø
Oliver Rotihaug, Florø

25.08 Kampar i dag, fredag 25. august


Ragnar Åmot er dommar i dagens kamp mellom Tambarskjelvar og Førde 3. Bildet er frå Bremanger sin heimekamp mot Flatraket 3. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon

Kl. 19.00 Kaupanger - Bjørn

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 11 9 0 2 43-18 27
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Kaupanger 12 8 1 3 43-15 25
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 12 3 2 7 26-44 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 13 3 2 8 26-44 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Fure 11 8 1 2 35-21 25
Hyllestad /Dale 2 11 6 2 3 43-32 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 10 4 2 4 22-20 14
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 11 2 2 7 18-38 8
Førde 3 9 2 1 6 16-41 7

24.08 Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde


Stryn jublar etter at Emil Allesøe gav Stryn leiinga 1-0 mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


 

Paul Hool frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 14. serierunde. Paul Hool leiar konkurransen føre Martin Nesje Lindvik, Ingmar Sægrov, Odd Bjarte Rauset, Jon Valaker, Knut Anders Langlo og Martin Hollevik.

Paul Hool og Martin Nesje Lindvik har begge 16 feilpoeng og tre lag på rett plass. Hool er rangert føre Nesje Lindvik på grunn av kva lag ein har tippa på rett plass. Hool har tippa rett lag på 1. plass (Stryn), 2. plass (Sogndal 2) og 7. plass (Tornado Måløy), medan Nesje Lindvik har tippa rett på 1. plass (Stryn), 6. plass (Eid) og 12. plass (Høyang).

Etter 14. serierunde er det premiering på tre flaxlodd til den ligg på 1. plass og premie på to flaxlodd til den som ligg heilt sist i konkurransen.

Flaxlodd kjem dermed i posten til Paul Hool og Thea Kassen Sæten.


Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 14. serierunde:
Stryn 14 11 2 1 51-17 35
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Florø 2 14 8 1 5 39-34 25
Årdal 14 7 2 5 31-26 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 14 4 3 7 24-37 15
Dale 14 4 2 8 29-29 14
Skavøypoll 14 4 2 8 23-51 14
Førde 2 14 4 1 9 31-55 13
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Paul Hool 16 3
2. Martin Nesje Lindvik 16 3
3. Ingmar Sægrov 18 6
4. Odd Bjarte Rauset 22 6
5. Jon Valaker 22 4
6. Knut Anders Langlo 22 2
7. Martin Hollevik 22 1
8. Arne Helgheim 24 5
9. Adrian Helgheim 24 4
10. Elin Helgheim 24 4
11. Inger Halland 24 4
12. Oddfrid Mjellem 24 4
13. Astor Henriksen 24 3
14. John Os 24 3
15. Kjell Tore Lillestøl 24 3
16. Mathias Helgheim 24 3
17. Per-Magne Løken 24 3
18. Odd Magne Sjåstad 24 2
19. Olav R. Haugen 24 2
20. Kåre Balsnes 24 1
21. Norvald Krossøy 24 1
22. Pål Henning Myren 24 1
23. Oddmund Balsnes 25 1
24. Marcus Vangberg 26 5
25. Arild Sande 26 4
26. Asle Hopland 26 4
27. Kenneth Fosse Elde 26 4
28. Arve Lote 26 3
29. Christian Helgheim 26 3
30. Jonathan Silden 26 3
31. Morten Ferstad 26 3
32. Ole Martin Rotihaug 26 3
33. Robert Kjønås 26 3
34. Ronny Berg 26 3
35. Henriette Hugøy 26 2
36. Lars Leite 26 2
37. Olav Berstad 26 2
38. Petter Hammer 26 2
39. Pål Holko 26 2
40. Ørjan Eikevoll 26 2
41. Harald Vartdal 26 1
42. Henrik Aabrekk 26 1
43. Jonny Frislid 26 1
44. Markus Tennefoss Vefring 26 1
45. Ståle Sunde 26 1
46. Sveinung Frantzen 26 1
47. Eirik Rutledal 28 5
48. Knut Kristoffersen 28 4
49. Bjørn Totland 28 3
50. Erik Bolset 28 3
51. Inge Matias Tvinnereim 28 3
52. Kay Rune Solheim 28 3
53. Kennet Hessvik 28 3
54. Øystein Bøyum 28 3
55. Andreas Haaland Berge 28 2
56. Anny Balsnes 28 2
57. Arne Heggedal 28 2
58. Arve Helle 28 2
59. Einar Furset 28 2
60. Kay Ove Hafsås 28 2
61. Knut Strand Løseth 28 2
62. Magne Tonning 28 2
63. Miguel Maureira 28 2
64. Ole Tom Myroldhaug 28 2
65. Tore Haraldsen 28 2
66. Anders Midthjell 28 1
67. Edvard Nordang 28 1
68. Geir Inge Rake 28 1
69. Jan Tore Slinde 28 1
70. Jarle Christensen 28 1
71. Kjetil Karlsen 28 1
72. Leif Øystein Felde 28 1
73. Rune Lefdal 28 1
74. Sondre Vangberg 28 1
75. Steinar Langedal 28 1
76. Benny Rivedal 28 0
77. Evy Balsnes Klettke 28 0

Sjå heile lista etter 14. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


24.08 Fortuna klar for kvartfinale i NM J19 Telenor Cup


Fortuna jublar etter at Nora M. Ferstad sette inn 3-0 målet til Fortuna.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein liten filmsnutt frå gårsdagens kamp på Kaupanger Stadion.

 

Fortuna med Magne Elde som trenar og Marthe Bjørhovde (keeper) er klar for kvartfinale i NM J19 Telenor Cup. Laget vann i går 3-0 borte mot Kaupanger på Kaupanger Stadion. Ingrid Vatne, Birgitte Bjørlykhaug og
Nora Myklebust Ferstad scora måla til Fortuna. Marthe Bjørhovde var tiltenkt ein plass i startoppstillinga til Fortuna, men på grunn av sjukdom måtte ho kaste inn handkleet like før kampstart.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein liten filmsnutt frå gårsdagens kamp på Kaupanger Stadion.



Frå før er Fløya, Arna Bjørnar, Kongsvinger, Klepp, Lyn og Hønefoss klar for kvartfinale i NM J19 Telenor Cup.

Laurdag 26. august spelar Tiller og Trondheims Ørn kamp om den siste ledige kvartfinaleplassen.
 
Kaupanger - Fortuna  0-3 (0-1)
0-1 Ingrid Vatne (26. min)
0-2 Birgitte Bjørlykhaug (48. min)
0-3 Nora Myklebust Ferstad (70. min)

Dommar:
Marianne Aakre Laugerud, Førde

Assistentdommarar:
Elise Selland, Hafslo og Oda Bjelde, Sogndal

Gult kort:
Marie Ruud Pettersen, Kaupanger

Kaupanger:

Linn-Mari Nilsen
Siri Sandvik
Lone Cirotzki
Jannike Orrestad Andersen Kaptein
Stine Gjerde (Dina Beate Lerum 90. min)
Ingrid Lovise Jåstad (Andrea Henjesand 69. min)
Marie Ruud Pettersen
Ylinn Tennebø
Marta Dalaker (Kristin Dvergedal 64. min)
Elemine Josefine Ellingsund Øyra (Siv Reagen Hickman 54. min)
Miriam Vilnes Mjåset (Kristi Fondenes Vangsnes 83. min)

Fortuna:

Lisa Petrine Raknes
Cecilie Otterlei
Ida Skaar Kroken
Malin Skulstad Sunde (Kristine Gulbrandsen 59. min)
Kari Erstad Skovly (Vivian Ronahi Saadi 88. min)
Vivian Ronahi Saadi (Eva Ulriksen Hormazabal 76. min)
Birgitte Bjørlykhaug
Ingrid Vatne
Helena Lyngset Vattøy
Stine Osvold Muri
Nora Myklebust Ferstad

23.08 Resultat kampar i dag, onsdag 23. august


Fortuna Ålesund jublar etter dagens seier mot Kaupanger i NM J19.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein liten filmsnutt frå kampen på Kaupanger Stadion.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM J19 Telenor Cup
Kaupanger - Fortuna  0-3 (0-1)
0-1 Ingrid Vatne (26. min)
0-2 Birgitte Bjørlykhaug (48. min)
0-3 Nora Myklebust Ferstad (70. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem torsdag.

5. divisjon

Stryn 2 - Studentspretten  1-5

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 11 9 0 2 43-18 27
Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Kaupanger 12 8 1 3 43-15 25
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 12 3 2 7 26-44 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 13 3 2 8 26-44 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Kaupanger 2  16-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 10 8 1 1 52-10 25
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 8 5 0 3 17-26 15
Sandane 2 8 3 2 3 19-13 11
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 9 0 0 9 5-71 0

23.08 Kampar i dag, onsdag 23. august


Kaupanger møter i dag Fortuna i 2. runde NM J19 Telenor Cup.
Miriam Vilnes Mjåseth auka Kaupanger si leiing til 4-2 i heimekampen
mot Sogndal i Vinterserien junior kvinner 12. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM J19 Telenor Cup
Kl. 18.00 Kaupanger - Fortuna

5. divisjon

Kl. 19.30 Stryn 2 - Studentspretten

Tabell 5. divisjon

Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Kaupanger 12 8 1 3 43-15 25
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 13 3 2 8 26-44 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Eikefjord - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 9 7 1 1 36-10 22
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 8 5 0 3 17-26 15
Sandane 2 8 3 2 3 19-13 11
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 8 0 0 8 5-55 0

22.08 Haugen vann 6-1 heime mot Tornado Måløy 2


Michal Åsebø Berg scora to mål i dagens kamp på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Haugen vann i ettermiddag 6-1 heime mot Tornado Måløy 2 på Klenkarberget. Michal Åsebø Berg (2), Ronny Berg, Christoffer Skår, Tore Ola Sundal og Lasse Englund Espe scora for Haugen. medan Marcus Børseth sette inn målet til Tornado Måløy 2.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Tornado Måløy 2 6-1 (3-0)
1-0 Ronny Berg (13. min)
2-0 Christoffer Skår (13. min)
3-0 Michal Åsebø Berg, straffe (31. min)
4-0 Tore Ola Sundal (55. min)
5-0 Michal Åsebø Berg (63. min)
6-0 Lasse Englund Espe (77. min)
6-1 Marcus Børseth (89. min)

Dommar: Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Trond Marius Haug Sørensen og Daniel Almenning Kvalheim, TMFK 2


Haugen:
Elias Åsebø
Johannes Balsnes Lefdal
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland
Jarle Åsebø
Michal Åsebø Berg
Christoffer Skår
Ronny Berg
Stian Aaland
Kay Rune Solheim
Lasse Englund Espe

Innbyttarar:
Mons-Arne Totland Gillesdal
Tore Ola Sundal
Kai-Arne Nord Humborstad

Tornado Måløy 2:
Berge Torheim Andal
Daniel Almenning Kvalheim
Daniel Steinagard
Saron Ervik Bugjerde
Rasmus Gotteberg
Tobias Holvik Aase
Torjus Ødegård
Trond Marius Haug Sørensen
Markus Eide Nordbø
Torstein Volle
Filip Bakke Øvrebø

Innbyttarar:
Johannes Berg
Haakon Christensen
Richard Blaalid
Marcus Børseth


 


Det var ikkje berre spelarane som leverte varene i dagens kamp på
Klenkarberget. Denne gjengen leverte bakverk av høg klasse, og
inntektene frå dagens kiosksal skal gå til skuletur.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.08 Resultat kampar i dag, tysdag 22. august



 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner

Sandane/Breimsbygda - Kaupanger 2  0-4 (0-2)
Høyang - Balestrand  6-2

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 9 9 0 0 51 - 10 27
Høyang 8 6 0 2 29 - 12 18
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Stryn 8 3 1 4 19 - 19 10
Balestrand 8 3 1 4 18 - 32 10
Sandane /Breimsbygda 9 2 2 5 14 - 34 8
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

5. divisjon

Fjøra 2/Sogndal 3 - Kaupanger  2-4
Bjørn - Syril  1-3

Tabell 5. divisjon

Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Kaupanger 12 8 1 3 43-15 25
Syril 13 8 1 4 40-36 25
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Fjøra 2/SIL 3 13 7 0 6 33-37 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 13 3 2 8 26-44 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 1
Sandane 2 - Breimsbygda/Jølster 2  3-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 9 7 1 1 36-10 22
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 9 5 0 4 17-29 15
Sandane 2 9 4 2 3 22-13 14
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 8 0 0 8 5-55 0

6. divisjon avdeling 2
Hyllestad/Dale 2 - Anga  2-6
Atløy - Askvoll/Holmedal  3-2 (1-2)
Fure - Tambarskjelvar 1-0
Førde 3 - Høyang 2  4-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 10 8 1 1 53-16 25
Fure 11 8 1 2 35-21 25
Hyllestad /Dale 2 11 6 2 3 43-32 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 10 4 2 4 22-20 14
Høyang 2 11 3 1 7 22-36 10
Atløy 11 3 0 8 16-34 9
Askvoll/Holmedal 11 2 2 7 18-38 8
Førde 3 9 2 1 6 16-41 7

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Tornado Måløy 2 6-1 (3-0)
1-0 Ronny Berg (13. min)
2-0 Christoffer Skår (13. min)
3-0 Michal Åsebø Berg, straffe (31. min)
4-0 Tore Ola Sundal (55. min)
5-0 Michal Åsebø Berg (63. min)
6-0 Lasse Englund Espe (77. min)
6-1 Marcus Børseth (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Svelgen  15-1 (3-1)
Hornindal - Oppstryn  1-1 (1-1)
Flatraket/Selje 2 - Loen/Vikane  4-0

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 9 7 1 1 51-17 22
Haugen 9 6 1 2 33-17 19
Flatraket /Selje 2 9 5 2 2 29-17 17
Oppstryn 9 5 1 3 28-17 16
Hornindal 9 4 1 4 17-30 13
Svelgen 9 2 2 5 23-47 8
Tornado Måløy 2 9 1 1 7 17-36 4
Loen /Vikane 9 0 3 6 16-33 3

22.08 Kampar i dag, tysdag 22. august


Haugen spelar i ettermiddag heimekamp mot Tornado Måløy 2.
Mats Stien Myrold scora to mål i Haugen sin 4-2 seier borte mot TMFK 2.
Det siste målet dediserte Stien Myrold til eit av sine store forbilder Torbjørn Aabrekk.  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Sandane/Breimsbygda - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Høyang - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 8 8 0 0 47 - 10 24
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 7 5 0 2 23 - 10 15
Stryn 8 3 1 4 19 - 19 10
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 8 2 2 4 14 - 30 8
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

5. divisjon

Kl. 18.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Kaupanger
Kl. 18.30 Bjørn - Syril

Tabell 5. divisjon

Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sandane 2 - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 9 7 1 1 36-10 22
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 8 5 0 3 17-26 15
Sandane 2 8 3 2 3 19-13 11
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 8 0 0 8 5-55 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Førde 3 - Høyang 2
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Anga
Kl. 20.00 Fure - Tambarskjelvar

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 9 7 1 1 47-14 22
Fure 10 7 1 2 34-21 22
Hyllestad /Dale 2 10 6 2 2 41-26 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 9 4 2 3 22-19 14
Høyang 2 10 3 1 6 20-32 10
Askvoll/Holmedal 10 2 2 6 16-35 8
Atløy 10 2 0 8 13-32 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Svelgen
Kl. 19.00 Hornindal - Oppstryn
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Loen/Vikane

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 6 1 1 36-16 19
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Oppstryn 8 5 0 3 27-16 15
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Hornindal 8 4 0 4 16-29 12
Svelgen 8 2 2 4 22-32 8
Tornado Måløy 2 8 1 1 6 16-30 4
Loen /Vikane 8 0 3 5 16-29 3

21.08 Sogndal 2 vann 10-0 borte mot Skavøypoll


Stanisa Mandic scora to mål i dagens bortekamp mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sogndal 2 vann i ettermiddag 10-0 borte mot Skavøypoll Stadion.

Markus Dahlen Brændsrød (3), Johan Hove (2), Stanisa Mandic (2), Eirik Bergum Skaasheim, Ørjan Hippe Sørflaten og Adrian Nicolai Anhanger Solberg scora måla til Sogndal 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Skavøypoll - Sogndal 2 0-10 (0-4)
0-1 Markus Dahlen Brændsrød (12. min)
0-2 Stanisa Mandic (31. min)
0-3 Adrian Nicolai Anhanger Solberg (38. min)
0-4 Johan Hove (42. min)
0-5 Stanisa Mandic (54. min)
0-6 Markus Dahlen Brændsrød (57. min)
0-7 Eirik Bergum Skaasheim (69. min)
0-8 Ørjan Hippe Sørflaten (85. min)
0-9 Markus Dahlen Brændsrød (87. min)
0-10 Johan Hove (88. min)

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Assistentdommarar: Jostein Christian Haugland, Haugen og Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Rødt kort: Tor-Erik Tvendeseter Kupen, Skavøypoll

Skavøypoll:
Anders Martin Hagen Kvalvåg
Kim Andre Gangeskar
Lars Eltvik Nygård
Børge Bø Yndestad
William Furnes Rakkenes
Erik Sandal
Marius Endestad Henriksen
Rune Solvang (Markus Tvendeseter Kupen 67. min)
Sondre Myre Silden (Eivind-Rune Leikanger Flataker 72. min)
Steven Silden (Yngve Hagen 79. min)
Tor-Erik Tvendeseter Kupen

Sogndal 2:
Kristian Bergheim Rutlin Kaptein
Eivind Helgesen (Eirik Lereng 70. min)
Adrian Nicolai Anhanger Solberg
Eirik Bergum Skaasheim
Tomas Olai Totland (Andreas Lereim Olsen 61. min)
Ørjan Hippe Sørflaten
Johan Hove
Joachim Soltvedt
Mohamed Dide Fofana (Sivert Heggheim Mannsverk 61. min)
Markus Dahlen Brændsrød
Stanisa Mandic

21.08 Resultat kampar i dag, måndag 21. august


Torbjørn Aabrekk scora alle fem måla til Florø 2 i dagens kamp mot Årdal. Bildet er tatt før Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Skavøypoll - Sogndal 2 0-10 (0-4)
0-1 Markus Dahlen Brændsrød (12. min)
0-2 Stanisa Mandic (31. min)
0-3 Adrian Nicolai Anhanger Solberg (38. min)
0-4 Johan Hove (42. min)
0-5 Stanisa Mandic (54. min)
0-6 Markus Dahlen Brændsrød (57. min)
0-7 Eirik Bergum Skaasheim (69. min)
0-8 Ørjan Hippe Sørflaten (85. min)
0-9 Markus Dahlen Brændsrød (87. min)
0-10 Johan Hove (88. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Florø 2 - Årdal  5-1 (2-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk
2-0 Torbjørn Aabrekk
3-0 Torbjørn Aabrekk
4-0 Torbjørn Aabrekk
5-0 Torbjørn Aabrekk
5-1 Truls Hovland

Førde 2 - Vik  4-1 (1-0)
1-0 Fredrick Adrian Rørstadbotnen (24. min)
1-1 Aleksander Valsvik (52. min)
2-1 Brage Sandvoll (54. min)
3-1 Sander Aamelfot (83. min)
4-1 Brage Sandvoll (88. min)

Tabell Kretsligaen
Stryn 14 11 2 1 51-17 35
Sogndal 2 14 10 0 4 70-12 30
Vik 14 8 2 4 30-24 26
Florø 2 14 8 1 5 39-34 25
Årdal 14 7 2 5 31-26 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 14 4 3 7 24-37 15
Dale 14 4 2 8 29-29 14
Skavøypoll 14 4 2 8 23-51 14
Førde 2 14 4 1 9 31-55 13
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

21.08 Mads Wie scora sitt mål nummer 200



 

Då Mads Wie auka Stryn si leiing til 6-0 i laurdagens heimekamp mot Høyang var dette storscoraren sitt 200. mål på seniornivå.

Wie står etter dei tre scoringa mot Høyang laurdag bokført med 200 scoringar på 201 kampar sidan han debuterte for Sandane sitt A-lag i 2008. Sjølv om Wie har scora 200 mål på seniornivå er Wie berre 25 år, noko som betyr at vi kan vente mange fleire scoringar frå Glopparen framover.

Mads Wie si scoring nummer 100 på seniornivå kom 16. mai 2013. Då gav han Sandane leiinga 1-0 i 6-2 seieren heime mot Jølster på Sandane Idrettspark.

Mads Wie si jakt på nye scoringar held fram fyrstkomande laurdag i heimekampen mot Dale. Kjenner vi Wie rett puttar han minst to mål og er med på å sikre Stryn tre viktige poeng i kampen om opprykk til Norsk Tipping-ligaen.

Mads Wie har i tillegg til moderklubben Sandane og Stryn spelt for klubbane Varegg og Tornado Måløy.
 
Oversikt over Mads Wie sine scoringar:
2008: Sandane, 18 mål på 18 kampar
2009: Sandane, 27 mål på 21 kampar
2010: Sandane, 13 mål på 20 kampar
2011: Tornado Måløy, 16 mål på 18 kampar (12 serie- og fire cupmål)
2012: Sandane, 21 mål på 17 kampar
2013: Sandane, 16 mål på 16 kampar
2014: Varegg, 7 mål på 9 kampar og Sandane, 15 mål på 14 kampar
2015: Stryn, 26 mål på 28 kampar
2016: Stryn, 22 mål på 26 kampar
2017: Stryn, 19 mål på 15 kampar

 


Mads Wie jublar etter å ha scora sitt 200. mål som seniorspelar.
Scoringa kom i Stryn sin heimekamp mot Høyang 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.



Mads Wie scora to mål i heimekampen mot Eid 16. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora tre mål då Stryn snudde 0-3 til seier 5-3
i bortekampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 22. april.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tre tidligare Sandanespelarar var på bana i kampen mellom Stryn og
Sogndal 2 i 2016. Andreas Vereide, Jonas Denk og Mads Wie.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 
Mads Wie scora fire mål i heimekampen mot Surnadal 16. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora 26 mål på 28 kampar i sin fyrste sesong for Stryn.
Bildet er frå heimekampen mot Kristiansund 25. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora begge måla til Stryn då Stryn snudde 0-1 til seier
2-1 i cupkampen borte mot Fjøra på Fosshaugane Campus 22. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora to mål i 3-3 kampen heime mot Fjøra 12. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora Sandane sitt mål i heimekampen mot Førde 2 i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora to mål i Sandane sin 3-1 seier borte mot Eid i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie i duell med Bjørnar Hove i heimekampen mot Sogndal 2 i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Mads Wie i heimekampen mot Høyang 17. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Mads Wie og Ruben Wie etter kampen mellom Stryn
og Tornado Måløy på Stryn Stadion 27. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mads Wie scora for Tornado Måløy i cupkampen mot Herd 1. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mads Wie scora to mål i heimekampen mot LøvHam 2 11. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Mads Wie i kamp mot Christoffer Hafsås og Eid 2. oktober 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mads Wie scora tre mål i 6-5 seieren mot Dale 14. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ruben og Mads Wie scora sju mål mot Eid 2 22. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mads Wie i lag med Frode Grodås, Tore Andre Flo og Simon Gimmestad
etter kampen under Drillos-jubileumet på Skei i 2008.
Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.



Mads Wie scora 18 mål på 18 kampar i sin fyrste sesong på seniornivå.
Bildet er tatt under kampen Sandane-Dale 15. august 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.08 Kampar i dag, måndag 21. august


Skavøypoll møter i ettermiddag Sogndal 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå Skavøypoll sin 6-4 seier heime mot Vik. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Kl. 19.00 Skavøypoll - Sogndal 2
Kl. 19.00 Førde 2 - Vik
Kl. 19.00 Florø 2 - Årdal

Tabell Kretsligaen
Stryn 14 11 2 1 51-17 35
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 14 4 3 7 24-37 15
Dale 14 4 2 8 29-29 14
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

20.08 Stryn vann 3-2 mot Sandane/Breimsbyggda


Stryn jublar etter scoring i dagens kamp mot Sandane/Breimsbygda.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i ettermiddag 3-2 heime mot Sandane/Breimsbygda i 3. divisjon kvinner. Hedda Vatn Øvreberg (2) og Kaisa Vollsnes Wemby scora måla til Stryn, medan Julie Helle Felde og Marit Mardal sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Sandane/Breimsbygda 3-2 (2-1)
1-0 Hedda Vatn Øvreberg (14. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (22. min)
2-1 Julie Helle Felde (35. min)
3-1 Hedda Vatn Øvreberg (73. min)
3-2 Marit Mardal (90. min+3)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Marita Berge, Stryn

Stryn:
Kamilla Seljeset
Mariell Taraldset
Kaisa Vollsnes Wemby
Astrid Solheim Bjørke
Guro Myklebust
Hanna Tenden
Hedda Vatn Øvreberg
Ragnhild Seljeset
Vilde Hammer Bergh
Marita Berge
Karoline Nordheim Otterdal

Innbyttarar:
Katrin Oppheim
Rebekka Gjertsen
Madelen Vik Strand

Sandane /Breimsbygda:
Oda Mellingen Lothe
Malene Myklebust Hauge
Sara Mardal
Elin Varpe
Gunhild Nesgård
Sandra Kleppenes Sårheim
Martine Kvamme
Julie Helle Felde
Martine Jakobsen
Julie Kandal
Marit Mardal

Innbyttarar:
Kristine Lothe Rustøen
Ariane Arnestad
June Kleppenes Sårheim

20.08 Resultat kampar i dag, søndag 20. august


Sandane vann i ettermiddag 2-1 borte mot Balestrand.
Bildet er frå heimekampen mot Studentspretten 1. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Eliteserien
Sogndal - Kristiansund  2-0 (1-0)
1-0 Gilbert Koomson, straffe (15. min)
2-0 ChidiebereChijioke Nwakali (76. min)

Tabell Eliteserien
Rosenborg 20 12 5 3 39 - 16 41
Brann 20 9 7 4 39 - 19 34
Sarpsborg 08 19 9 7 3 31 - 19 34
Molde 20 9 4 7 33 - 25 31
Haugesund 19 8 5 6 24 - 21 29
Stabæk 20 8 5 7 32 - 37 29
Odd 19 8 4 7 15 - 21 28
Sandefjord Fotball 20 8 3 9 26 - 31 27
Lillestrøm 20 7 5 8 30 - 32 26
Strømsgodset 19 6 7 6 25 - 26 25
Aalesund 20 6 6 8 27 - 28 24
Vålerenga 19 6 6 7 23 - 25 24
Sogndal 20 6 5 9 24 - 30 23
Kristiansund 20 4 7 9 25 - 36 19
Tromsø 19 4 6 9 20 - 34 18
Viking 20 3 6 11 22 - 35 15

OBOS-ligaen
Sandnes Ulf - Florø  3-0 (1-0)
1-0 Kent Håvard Eriksen (29. min)
2-0 Kent Håvard Eriksen (76. min)
3-0 Oddbjørn Skartun (88. min)

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 20 15 3 2 53 - 23 48
Start 21 12 5 4 40 - 23 41
Sandnes Ulf 21 11 6 4 36 - 27 39
Ranheim TF 21 11 5 5 35 - 25 38
Florø 21 9 4 8 34 - 29 31
Ullensaker/Kisa 21 9 3 9 36 - 38 30
Strømmen 21 8 5 8 26 - 29 29
Mjøndalen 21 7 7 7 36 - 32 28
Levanger 21 6 9 6 24 - 22 27
Tromsdalen 21 6 7 8 27 - 31 25
Kongsvinger 20 6 5 9 35 - 33 23
Åsane 21 5 8 8 27 - 37 23
Jerv 20 5 7 8 30 - 35 22
Fredrikstad 21 2 10 9 20 - 33 16
Elverum 20 2 9 9 17 - 38 15
Arendal 21 3 5 13 22 - 43 14

2. divisjon kvinner avdeling 4

Klepp 2 - Førde  1-0 (1-0)
1-0 Maria Min Xiu Sørensen (25. min)

Sandviken 2 - Kaupanger  2-2 (2-0)
1-0 Marina Heggernes Jensen (20. min)
2-0 Madeleine Veivåg(22. min)
2-1 Silje Torvanger (61. min)
2-2 Miriam Vilnes Mjåseth (81. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 13 9 2 2 30 - 10 29
Fyllingsdalen 13 8 3 2 20 - 8 27
Haugar 13 7 3 3 24 - 10 24
Bryne 13 7 0 6 39 - 17 21
Hinna 13 6 2 5 26 - 24 20
Klepp 2 13 6 1 6 23 - 18 19
Vestsiden-Askøy 13 5 4 4 23 - 24 19
Arna-Bjørnar 2 13 5 1 7 22 - 35 16
Fana 13 5 1 7 14 - 30 16
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Sandviken 2 13 3 3 7 18 - 28 12
Førde 13 1 1 11 13 - 58 4

3. divisjon kvinner
Stryn - Sandane/Breimsbygda  3-2 (2-1)

1-0 Hedda Vatn Øvreberg (14. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (22. min)
2-1 Julie Helle Felde (35. min)
3-1 Hedda Vatn Øvreberg (73. min)
3-2 Marit Mardal (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 8 8 0 0 47 - 10 24
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 7 5 0 2 23 - 10 15
Stryn 8 3 1 4 19 - 19 10
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 8 2 2 4 14 - 30 8
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

5. divisjon
Balestrand - Sandane  1-2 (1-1)

Tabell 5. divisjon

Sandane 13 8 2 3 46-24 26
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Balestrand 11 2 3 6 22-36 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

20.08 Flott avskjed for Marius Kloster i Sogndal


Sogndal sitt guttelag etter dagens seier mot Dale i Sognahallen.
Foto: Privat.

 

Sogndal sitt guttelag vann i dag 9-0 heime mot Dale i Sognahallen. Ein perfekt avskjedspresang frå guttelaget til trenar Marius Kloster, som i dag leia laget for siste gong. Kloster reiser no vidare til Viking der han skal vere  hovudtrenar for Viking G14, pluss at han skal ha ein del arbeidsoppgåver i Viking Fotball si barne- og ungdomsavdeling.

I dagens kamp mot Dale scora Mathias Sundberg (3), Per Michael Legria Thune (2), Patrick S. Uglane (2), Ben Norheim Grift og Jonas Torvanger måla til Sogndal.

Sogndal - Dale  9-0 (4-0)
1-0 Per Michael Legria Thune (4. min)
2-0 Per Michael Legria Thune (6. min)
3-0 Mathias Sundberg (14. min)
4-0 Mathias Sundberg (35. min)
5-0 Mathias Sundberg (46. min)
6-0 Patrick S. Uglane (57. min)
7-0 Patrick S. Uglane (70. min)
8-0 Ben Norheim Grift (80. min)
9-0 Jonas Torvanger (80. min+1)

Dommar: Elias Roko Eide (Jølster IL)


Sogndal 1:
Sigurd Kristiansen Bøyum
Kristoffer Mannsverk Bringas
Jon Steinarson Skjerdal
Sigvart Galborgen Stenehjem
Daniel Navarsete Tonheim
Jøran Skeide
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Jørgen Dalaker
Jonas Torvanger
Mathias Sundberg
Per Michael Legria Thune

Innbyttarar:
Endre Stedje
Patrick S. Uglane
Øystein Skjerdal Bondevik
Ben Norheim Grift
Ola Jang Schøyen

Dale:
Ivar Kveane
Ivar Nistad
Tony Høgheim Brattelid
Gaute Løseth
Ronja Sande Rennestraum
Viljar Løkkebø
Trym Helle
Adrian Bjørvik Myklebust
Ruben Straume Holm
Jørgen Vårdal
Kjetil Rennestraum

Innbyttarar:
Martin Øverås Birkeland
Anders Ulvik Fleten
Jakob Kyrkjebø Strand
Steffen Myklebust
Mass Olav Myklebust
Benjamin Gallefoss

20.08 Kampar i dag, søndag 20. august


Stryn møter i ettermiddag Sandane/Breimsbygda på Stryn Stadion.
På bildet ser vi dei to kapteinane Anja Tomasgård og Elin Varpe
i kampen mellom dei to laga på Sandane Idrettspark 21. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Eliteserien
Kl. 18.00 Sogndal - Kristiansund

Tabell Eliteserien
Rosenborg 19 12 5 2 39 - 15 41
Sarpsborg 08 19 9 7 3 31 - 19 34
Brann 19 8 7 4 35 - 17 31
Molde 19 9 4 6 31 - 22 31
Sandefjord Fotball 19 8 3 8 26 - 30 27
Haugesund 18 7 5 6 23 - 21 26
Lillestrøm 20 7 5 8 30 - 32 26
Stabæk 19 7 5 7 29 - 35 26
Strømsgodset 19 6 7 6 25 - 26 25
Odd 18 7 4 7 14 - 21 25
Aalesund 19 6 6 7 25 - 25 24
Vålerenga 19 6 6 7 23 - 25 24
Sogndal 19 5 5 9 22 - 30 20
Kristiansund 19 4 7 8 25 - 34 19
Viking 19 3 6 10 20 - 31 15
Tromsø 18 3 6 9 17 - 32 15

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Florø

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 20 15 3 2 53 - 23 48
Start 20 12 4 4 38 - 21 40
Ranheim TF 21 11 5 5 35 - 25 38
Sandnes Ulf 20 10 6 4 33 - 27 36
Florø 20 9 4 7 34 - 26 31
Strømmen 20 8 5 7 26 - 26 29
Levanger 21 6 9 6 24 - 22 27
Ullensaker/Kisa 20 8 3 9 33 - 38 27
Mjøndalen 20 6 7 7 33 - 32 25
Tromsdalen 20 6 6 8 25 - 29 24
Kongsvinger 20 6 5 9 35 - 33 23
Åsane 20 5 8 7 27 - 34 23
Jerv 20 5 7 8 30 - 35 22
Fredrikstad 20 2 9 9 19 - 32 15
Elverum 20 2 9 9 17 - 38 15
Arendal 20 3 4 13 21 - 42 13

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 14.00 Klepp 2 - Førde
Kl. 14.00 Sandviken 2 - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 12 9 1 2 28 - 8 28
Fyllingsdalen 13 8 3 2 20 - 8 27
Haugar 12 7 3 2 24 - 9 24
Hinna 13 6 2 5 26 - 24 20
Vestsiden-Askøy 12 5 4 3 23 - 19 19
Bryne 12 6 0 6 34 - 17 18
Klepp 2 12 5 1 6 22 - 18 16
Fana 13 5 1 7 14 - 30 16
Avaldsnes 2 13 4 3 6 36 - 26 15
Arna-Bjørnar 2 12 4 1 7 21 - 35 13
Sandviken 2 12 3 2 7 16 - 26 11
Førde 12 1 1 10 13 - 57 4

3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Stryn - Sandane/Breimsbygda

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 8 8 0 0 47 - 10 24
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 7 5 0 2 23 - 10 15
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 7 2 2 3 12 - 27 8
Stryn 7 2 1 4 16 - 17 7
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

5. divisjon
Kl. 15.00 Balestrand - Sandane

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

19.08 Stryn vann 7-1 heime mot Høyang


Stryn jublar etter at Emil Allesøe gav Stryn leiinga 1-0 etter fire minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.


 

Stryn vann i ettermiddag 7- 1 heime mot Høyang i den 14. serierunden i Kretsligaen. Mads Wie (3), Emil Allesøe, Justinas Busmic, Vegard Sæten Hopland og Erling Tenden Myklebust scora for Stryn, medan Tommy Skaar Værøy sette inn Høyang sitt trøstemål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

Stryn - Høyang  7-1 (4-0)
1-0 Emil Richard Allesøe (4. min)
2-0 Mads Wie (21. min)
3-0 Justinas Busmic (28. min)
4-0 Vegard Sæten Hopland (39. min)
5-0 Mads Wie 55. min)
6-0 Mads Wie (74. min)
6-1 Tommy Skaar Værøy (77. min)
7-1 Erling Tenden Myklebust (79. min)

Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra

Assistentdommarar: Muhamet Barlla, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Rødt kort: Luis Alejandro Nedrebø Maureira, Høyang (8. min)

Gult kort: Lars Midthjell Gjørven., Stryn

Stryn:
Jens August Guddal Muri (Milan Cerven 75. min)
Vegard Vatn Øvreberg
Justinas Busmic
Erling Tenden Myklebust
Lars Midthjell Gjørven (Alexander Gudni Jakobsson 46. min)
Mathias Ullebø Garlid (Frode Hool Egge 59. min)
Emil Richard Allesøe (Erick MedinaVhiestrox 70. min)
Jonas Hjartholm Denk (Jon-Terje Tjellaug 75. min)
Tanel Melts
Mads Wie
Vegard Sæten Hopland (Marius Rauset 59. min)

Høyang:
Kristian Raae Johansen
Sindre Ulvestad
Luis Alejandro Nedrebø Maureira
Robert Huseklepp Alrek
Erlend Austreim Giil (Marius Varden Fossen 60. min)
Sander Stølen Olsen
Navdar Omar
Bernard Breidvik
Sverre Nesse Dingsøyr (Henrik Sæle 73. min)
Andreas Haaland Berge (Diego Armando Bahamondes Silva 90. min)
Tommy Skaar Værøy

19.08 Resultat kampar i dag, laurdag 19. august


Johan Skorge blei matchvinnar for Førde i dagens kamp mot Brattvåg.
Bildet er frå cupkampen heime mot Florø 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg - Førde  3-4 (2-2)

1-0 Willy Zamble (25. min)
1-1 Vegard Savland (26. min)
1-2 Vegard Savland (35. min)
2-2 Niklas Rekdal (37. min)
2-3 Carl Joakim Kvist (63. min)
2-4 Johan Skorge (79. min)
3-4 Saihou Jagne (89. min)

Varegg - Fjøra  3-4 (1-1)
1-0 Kristoffer Valsvik (1. min)
1-1 Sixten Dalen Jensen (45. min)
1-2 Kenneth Blomseth Skjerven (56. min)
1-3 Malvin Gjerde (80. min)
2-3 Marius Hodne Sivertsen (88. min)
3-3 Andreas Nanthawong Skurtveit (90. min)
3-4 Eirik Stedje (90. min++)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 17 11 4 2 48 - 21 37
Lysekloster 16 10 3 3 34 - 22 33
Sotra 17 9 3 5 37 - 30 30
Fyllingsdalen 17 8 4 5 41 - 30 28
Varegg 17 8 4 5 37 - 35 28
Herd 17 8 3 6 41 - 33 27
Brann 2 16 6 4 6 33 - 28 22
Spjelkavik 17 5 7 5 28 - 28 22
Os 16 6 4 6 32 - 33 22
Førde 17 5 4 8 26 - 34 19
Stord 17 5 3 9 32 - 43 18
Haugesund 2 17 4 3 10 22 - 37 15
Fjøra 17 3 4 10 25 - 48 13
Aalesund 2 16 2 4 10 23 - 37 10

Kretsligaen

Stryn - Høyang  7-1 (4-0)
1-0 Emil Richard Allesøe (4. min)
2-0 Mads Wie (21. min)
3-0 Justinas Busmic (28. min)
4-0 Vegard Sæten Hopland (39. min)
5-0 Mads Wie 55. min)
6-0 Mads Wie (74. min)
6-1 Tommy Skaar Værøy (77. min)
7-1 Erling Tenden Myklebust (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

Dale - Bremanger  6-0 (1-0)
Mål ale: Vegard Dyrstad (3), Martin Tonning, Lasse Birkeland og Anders Ulvik Fleten

Tabell Kretsligaen
Stryn 14 11 2 1 51-17 35
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 14 4 3 7 24-37 15
Dale 14 4 2 8 29-29 14
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 14 2 1 11 13-46 7

5. divisjon
Gaular - Selje  1-3 (0-2)
0-1 Ingo Da Silva (25. min)
0-2 Ingo Da Silva (35. min)
0-3 Henrik Hoddevik (71. min)
1-3 Arild Hestad (80. min)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Selje 13 5 2 6 35-37 17
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 13 1 3 9 17-49 6

19.08 Kampar i dag, laurdag 19. august


Stryn møter i dag Høyang på kunstgraset på Stryn Stadion.
Vegard S. Hopland blei matchvinnar i heimekampen mot TMFK 5. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Brattvåg - Førde
Kl. 16.00 Varegg - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 16 11 4 1 45 - 17 37
Lysekloster 16 10 3 3 34 - 22 33
Fyllingsdalen 17 8 4 5 41 - 30 28
Varegg 16 8 4 4 34 - 31 28
Herd 17 8 3 6 41 - 33 27
Sotra 16 8 3 5 35 - 29 27
Brann 2 16 6 4 6 33 - 28 22
Spjelkavik 16 5 7 4 27 - 26 22
Os 16 6 4 6 32 - 33 22
Stord 17 5 3 9 32 - 43 18
Førde 16 4 4 8 22 - 31 16
Haugesund 2 17 4 3 10 22 - 37 15
Aalesund 2 16 2 4 10 23 - 37 10
Fjøra 16 2 4 10 21 - 45 10

Kretsligaen

Kl. 15.00 Stryn - Høyang
Kl. 16.00 Dale - Bremanger

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

5. divisjon
Kl. 15.00 Gaular - Selje

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 12 4 2 6 32-36 14
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

18.08 Anga vann 9-1 heime mot Tempo



 

Anga vann i ettermiddag heile 9-1 heime mot Tempo i Hafstadparken. 

Sander Dvergsdal (4), Bernt Marifjæren Norevik (2), og Stian Evebø (2) scora måla til Anga, medan Kenneth Andre Solheim Bernales sette inn Tempo sitt trøstemål. I tillegg scora Tempo eitt sjølvmål.

Anga toppar etter dagens seier tabellen i 6. divisjon avdeling 2 føre Fure og Hyllestad/Dale 2

Neste kamp for Anga er borte mot Hyllestad/Dale 2 tysdag 22. august. Hyllestad/Dale 2 er også Tempo sin neste motstandar. Denne kampen blir spelt på kunstgrasbana i Florø tysdag 29. august.

6. divisjon avdeling 2
Anga - Tempo  9-1 (2-0)

Mål Anga: Sander Dvergsdal (4), Bernt Marifjæren Norevik (2), Stian Evebø (2) og Sjølvmål
Mål Tempo: Kenneth Andre Solheim Bernales

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 9 7 1 1 47-14 22
Fure 10 7 1 2 34-21 22
Hyllestad /Dale 2 10 6 2 2 41-26 20
Tempo 10 5 2 3 38-25 17
Tambarskjelvar 9 4 2 3 22-19 14
Høyang 2 10 3 1 6 20-32 10
Askvoll/Holmedal 10 2 2 6 16-35 8
Atløy 10 2 0 8 13-32 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

18.08 Midthjell skal i aksjon i Eliteserien


Sven Erik Midthjell i Sogndal sin heimekamp mot Bodø/Glimt 24. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sven Erik Midthjell skal i aksjon i den 20. serierunden i Eliteserien. Midthjell skal vere assistentdommar i kampen mellom Sogndal og Kristiansund på Fosshaugane Campus søndag 20. august.

Laurdag 19. august klokka 18.00, Lillestrøm - Vålerenga
Dommar: Svein Oddvar Moen
Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund og Magnus Lundberg
4. dommar: Espen Eskås

Søndag 20. august kl. 18.00, Odd - Sandefjord

Dommar: Ola Hobber Nilsen
Assistentdommarar: Tom Harald Grønevik og Geir Oskar Isaksen
4. dommar: Rohit Saggi

Søndag 20. august kl. 18.00, Rosenborg - Haugesund

Dommar: Trond Døvle
Assistentdommarar: Kim Andre Johnsen og Ole Johan Lillebuen
4. dommar: Eivind Bodding

Søndag 20. august kl. 18.00, Sogndal - Kristiansund
Dommar: Trygve Kjensli
Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell og Ivar Jahr
4. dommar: Kristoffer Hagenes

Søndag 20. august kl. 18.00,  Stabæk - Molde
Dommar: Tom Harald Hagen
Assistentdommarar: Harald Strand og Anders Olav Dale
4. dommar: Ajdin Medic

Søndag 20. august kl. 18.00, Tromsø - Aalesund
Dommar: Kai Erik Steen
Assistentdommarar: Jan Erik Engan og Runar Langseth
4. dommar: Per Erik Haugen

Søndag 20. august kl. 20.00, Viking - Brann

Dommar: Tore Hansen
Assistentdommarar: Jon Michael Knutsen og Øystein Ytterland
4. dommar: Mischa Kellerhals

Måndag 21. august kl. 19.00, Sarpsborg 08 - Strømsgodset

Dommar: Martin Lundby
Assistentdommarar: Jim Dyb og Isaak Bashevkin
4. dommar: Magnus Koløy


 


Sven Erik Midthjell før kampen mellom Sogndal og Aalesund
på Fosshaugane Campus 6. november 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 6. november 2016.


18.08 Håvard Hetle på samling på Olympiatoppen


Håvard Hetle storspelte mellom stengene då Eid sin juniorkamp spelte
uavgjort 2-2 mot Aalesund på Color Line Stadion 1. november 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Denne veka har dei beste keeperane på jente- og gutesida her i landet vore samla på Olympiatoppen i Oslo. Samlinga som er ein del av prosjektet Morgendagens 1’ere og Morgendagens keeper har mellom anna som mål å utvikle keeperar ferdigheter gode nok til å kunne spele land landskampar på høgt nivå. Samlinga er i utgangspunktet for keeperar i alderen 15-17 år, men denne gongen har 14-åringen Håvard Hetle frå Breimsbygda også vore teken ut.

Håvard Hetle, som til daglig spelar for Sandane sitt småguttelag, spelar også kampar for NFF Sogn og Fjordane sitt lag i den nasjonale G14-serien.

Jenter:
J17: Kristin Rage, Karen Oline Sneve og Ingeborg Løvli

J16: Sara Kilen, Hanne Larsen og Melenie Watts

J15: Sarina Ellingsen og Une Georgsen

Gutter:
G17: Mads Christiansen, Kristoffer Klaesson, Herman Ræstad og Enock Mawete

G16: Jørgen Johansen og Marcus Andersen

G15: Marius Ulla og Vegard Storsve

G14: Håvard Hetle

 


Håvard Hetle på Nordfjord sitt lag i 1. runde i Akademiserien 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Akademiserien U14 på Eid Idrettspark.


18.08 Kampar i dag, fredag 18. august


Anga spelar i ettermiddag heimekamp mot Tempo i Hafstadparken.
Bernt Norevik har scora tre mål på fire kampar for Anga denne sesongen.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Molde i Color Line Cup i 2008.
Sjå bilder frå Color Line Cup, onsdag 16. januar 2008.

Sjå bilder frå Color Line Cup, torsdag 17. januar 2008.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 10 7 1 2 34-21 22
Hyllestad /Dale 2 10 6 2 2 41-26 20
Anga 8 6 1 1 38-13 19
Tempo 9 5 2 2 37-16 17
Tambarskjelvar 9 4 2 3 22-19 14
Høyang 2 10 3 1 6 20-32 10
Askvoll/Holmedal 10 2 2 6 16-35 8
Atløy 10 2 0 8 13-32 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

17.08 Resultat kampar i dag, torsdag 17. august


Eid jublar etter at Artur Melikyan auka Eid si leiing til 3-0 mot TMFK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen
Eid - Tornado Måløy  4-0 (2-0)
1-0 Kristian Lefdal (29. min)
2-0 Sindre Hafsås (34. min)
3-0 Artur Melikyan (50. min)
4-0 Vebjørn Høynes (65. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Eid 14 6 4 4 35-34 22
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Tornado Måløy 14 5 2 7 22-33 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

6. divisjon avdeling 3
Svelgen - Hornindal  4-2 (2-1)
Mål Svelgen: Anders Midthjell (3) og Simen Svarstad

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 6 1 1 36-16 19
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Oppstryn 8 5 0 3 27-16 15
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Hornindal 8 4 0 4 16-29 12
Svelgen 8 2 2 4 22-32 8
Tornado Måløy 2 8 1 1 6 16-30 4
Loen /Vikane 8 0 3 5 16-29 3

17.08 Ulrik Fredriksen teken ut på G18-landslaget


Nicklas Bendtner, Eirik Bakke, Ulrik Fredriksen og Vebjørn Nord Haugland
i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ulrik Fredriksen frå Sogndal er teken ut i G18-landslagstroppen som skal spele firenasjonersturnering i Sandefjord i månadskiftet august/september.

Dei andre landslaga i turneringa er Østerrike, Sverige og Danmark.

Troppen:
Emil Gundelach Ødegaard - Levanger
Julian Faye Lund - Levanger
Nico Mickelson - HamKam
Christian Dahle Borchgrevink - Vålerenga
Tord Johnsen Salte - Lyon
Leo Skiri Østigård - Molde
Ulrik Fredriksen - Sogndal
Morten Renå Olsen - Stabæk
John Kitolano - Odd
Martin Tangen Vinjor - Kongsvinger
Hugo Vetlesen - Stabæk
Adnan Hadzic - Start
Tobias B. Børkeeiet - Stabæk
Emil Bohinen - Stabæk
Tobias H. Svendsen - Molde
Jens Petter Haug - Bodø/Glimt
Eman Markovic - Molde
Basit Agouda - Strømsgodset
Sebastian Pedersen - Stabæk
Erling Braut Håland - Molde

 


Ulrik Fredriksen i kamp for Fylkeslaget mot Fjøra 7. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


17.08 Johan Hove teken ut på G17-landslaget


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal er teken ut i G17-landslagstroppen som skal spele firenasjonersturnering i Sverige i perioden 30. august - 5. september.

Norge sine motstandarar i denne turneringa er Sverige, Romania og Slovakia.

Troppen:
Mads Christiansen - Lillestrøm
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Fabian Rimestad - Fana
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Jesper Daland - Stabæk
Henrik Åsali Hanssen - Tromsø
Emil Kalsaas - Fyllingsdalen
Robert B. C. Williams - Rosenborg
Johan Hove - Sogndal
Mikael Ugland - Start
Halldor Stenevik - Nest Sotra
Marcus Solbakken - Ham Kam
Sebastian Jarl - Kjelsås
Anas Ali Farah, Fredrikstad
Filip Brattbakk - Rosenborg
Erik Botheim - Rosenborg
Anders M. Waagan - Aalesund
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Tobias Christensen - Start

 


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.08 kampar i dag, torsdag 17. august


Eid jublar etter at Steffen E. Glosvik scora seiersmålet borte mot TMFK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av scoringa, jubelscenene og Hafsås sin kommentar etter seieren.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen
Kl. 19.30 Eid - Tornado Måløy

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7
Kl. 19.00 Syril - Fjøra 2/Sogndal 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Svelgen - Hornindal

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 6 1 1 36-16 19
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Oppstryn 8 5 0 3 27-16 15
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Hornindal 7 4 0 3 14-25 12
Svelgen 7 1 2 4 18-30 5
Tornado Måløy 2 8 1 1 6 16-30 4
Loen /Vikane 8 0 3 5 16-29 3

16.08 Florø vann 5-0 heime mot Mjøndalen


Tre nordfjordingar på bana då Florø i dag vann 5-0 heime mot Mjøndalen.
 

 

Florø vann i ettermiddag 5-0 heime mot Mjøndalen på Florø Stadion. Endre Kupen (4) og Oliver Rotihaug scora måla til heimelaget. Kupen sine fire scoringar kom i løpet av dei 35. fyrste minutta i 1. omgang.

Eirik Høydal fekk i dag sin debut debut i OBOS-ligaen, då han blei bytta inn for Luc Michael Jeggo 10 minutt før full tid.

Florø ligg etter dagens seier på femte plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Florø er borte mot Sandnes Ulf på Sandnes Stadion søndag 20. august. 

Florø - Mjøndalen 5-0 (4-0)
1-0 Endre Kupen (5. min)
2-0 Endre Kupen (19. min)
3-0 Endre Kupen (26. min)
4-0 Endre Kupen, straffe (35. min)
5-0 Oliver Rotihaug (63. min)

Gult kort: Peter Aase og Dino Omerovic, Florø
Mads Westlie Gundersen, Magnus Sylling Olsen og Kingsley Ndidi Olie, Mjøndalen

Dommar: Mads Følstad Skarsem (Steinkjer FK - Fotball)

Assistentdommarar: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen, Ridabu og Erland Hareland, Lesja

4. dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord 

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Runar Ullaland Hove
Vegar Heggenes Gjermundstad
Christopher Lindquist
Luc Michael Jeggo (Eirik Høydal 80. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen (Dino Omerovic 76. min)
Peter Aase
Endre Kupen (Torbjørn Aabrekk 60. min)
Oliver Rotihaug
Monir Benmoussa

Mjøndalen:
Sousha Makani
William Sælid Sell
Mads Andre Hansen
Sondre Solholm Johansen
Vetle Winger Dragsnes
Christian Andreas Gauseth (Magnus Sylling Olsen 58. min)
Mads Westlie Gundersen (Henrik Gulden 58. min)
Jonathan Lindseth
Amahl William D'Vaz Pellegrino
Mathias Fredriksen (Kingsley Ndidi Olie 68. min)
Ousseynou Boye

20. serierunde OBOS-ligaen
Tromsdalen - Sandnes Ulf  1-2 (1-1)
Strømmen - Ranheim  1-0 (1-0)
Florø - Mjøndalen 5-0 (4-0)
Levanger - Elverum  1-1 (0-1)
Jerv - Arendal 2-3 (1-2)
Bodø/Glimt - Fredrikstad  4-0 (2-0)
Åsane - Kongsvinger  2-3 (1-2)

Torsdag 17. august
Kl. 19.00 Ullensaker/Kisa - Start

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 20 15 3 2 53 - 23 48
Start 19 11 4 4 36 - 20 37
Sandnes Ulf 20 10 6 4 33 - 27 36
Ranheim TF 20 10 5 5 29 - 24 35
Florø 20 9 4 7 34 - 26 31
Strømmen 20 8 5 7 26 - 26 29
Levanger 20 6 9 5 23 - 16 27
Ullensaker/Kisa 19 8 3 8 32 - 36 27
Mjøndalen 20 6 7 7 33 - 32 25
Tromsdalen 20 6 6 8 25 - 29 24
Kongsvinger 20 6 5 9 35 - 33 23
Åsane 20 5 8 7 27 - 34 23
Jerv 20 5 7 8 30 - 35 22
Fredrikstad 20 2 9 9 19 - 32 15
Elverum 20 2 9 9 17 - 38 15
Arendal 20 3 4 13 21 - 42 13

16.08 Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde


Stryn toppar Kretsligaen etter 13. serierunde.
Bildet er tatt under bortekampen mot Bremanger 12. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
Sjå film av Mads Wie si turnoppvisning etter å ha scora 6-0 målet.

 

Martin Nesje Lindvik frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Nesje Lindvik leiar konkurransen føre Paul Hool, Knut Anders Langlo, Jon Valaker og Per-Magne Løken.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 13. serierunde:
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Martin Nesje Lindvik 12 5
2. Paul Hool 14 5
3. Knut Anders Langlo 18 3
4. Jon Valaker 20 6
5. Per-Magne Løken 20 5
6. Martin Hollevik 20 1
7. Adrian Helgheim 22 4
8. Elin Helgheim 22 4
9. Ingmar Sægrov 22 4
10. Jonny Frislid 22 4
11. Mathias Helgheim 22 4
12. Norvald Krossøy 22 3
13. Odd Magne Sjåstad 22 3
14. Olav R. Haugen 22 3
15. Pål Henning Myren 22 2
16. Ståle Sunde 22 2
17. Kåre Balsnes 22 0
18. Asle Hopland 24 4
19. Christian Helgheim 24 4
20. Kennet Hessvik 24 4
21. Odd Bjarte Rauset 24 4
22. Inger Halland 24 3
23. John Os 24 3
24. Kjell Tore Lillestøl 24 3
25. Oddfrid Mjellem 24 3
26. Petter Hammer 24 3
27. Robert Kjønås 24 3
28. Ronny Berg 24 3
29. Ørjan Eikevoll 24 3
30. Kjetil Karlsen 24 2
31. Pål Holko 24 2
32. Harald Vartdal 24 1
33. Henrik Aabrekk 24 1
34. Leif Øystein Felde 24 1
35. Oddmund Balsnes 25 1
36. Arild Sandvoll 26 4
37. Edvard Nordang 26 3
38. Kenneth Fosse Elde 26 3
39. Knut Kristoffersen 26 3
40. Olav Berstad 26 3
41. Ole Martin Rotihaug 26 3
42. Ole Tom Myroldhaug 26 3
43. Anders Midthjell 26 2
44. Arild Sande 26 2
45. Arne Helgheim 26 2
46. Jarle Christensen 26 2
47. Kay Rune Solheim 26 2
48. Miguel Maureira 26 2
49. Morten Ferstad 26 2
50. Sondre Vangberg 26 2
51. Arve Lote 26 1
52. Jan Tore Slinde 26 1
53. Jonathan Silden 26 1
54. Lars Leite 26 1
55. Markus Tennefoss Vefring 26 1
56. Odd-Harald Heggen 26 1
57. Steinar Langedal 26 1
58. Sveinung Frantzen 26 1

Sjå heile lista etter 13. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


16.08 Florø møter Mjøndalen på Florø Stadion


Florø jublar etter scoring i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

I ettermiddag blir sju av dei åtte kampane i den 20. serierunden i OBOS-ligaen spelt. Florø spelar heimekamp mot Mjøndalen på Florø Stadion klokka 19.00.

20. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Tromsdalen - Sandnes Ulf
Kl. 18.30 Strømmen - Ranheim
Kl. 19.00 Florø - Mjøndalen
Kl. 19.00 Levanger - Elverum
Kl. 19.00 Jerv - Arendal
Kl. 19.00 Bodø/Glimt - Fredrikstad 
Kl. 19.00 Åsane - Kongsvinger

Torsdag 17. august
Kl. 19.00 Ullensaker/Kisa - Start

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 19 14 3 2 49 - 23 45
Start 19 11 4 4 36 - 20 37
Ranheim TF 19 10 5 4 29 - 23 35
Sandnes Ulf 19 9 6 4 31 - 26 33
Florø 19 8 4 7 29 - 26 28
Ullensaker/Kisa 19 8 3 8 32 - 36 27
Levanger 19 6 8 5 22 - 15 26
Strømmen 19 7 5 7 25 - 26 26
Mjøndalen 19 6 7 6 33 - 27 25
Tromsdalen 19 6 6 7 24 - 27 24
Åsane 19 5 8 6 25 - 31 23
Jerv 19 5 7 7 28 - 32 22
Kongsvinger 19 5 5 9 32 - 31 20
Fredrikstad 19 2 9 8 19 - 28 15
Elverum 19 2 8 9 16 - 37 14
Arendal 19 2 4 13 18 - 40 10

15.08 Resultat kampar i dag, tysdag 15. august


Ole Gunnar Hunderi scora eit mål då Årdal 2/Jotun/ÅTIL i dag vann
8-1 heime mot Breimsbygda/Jølster 2 i 6. divisjon avdeling 1.
Bildet er frå Årdal sin bortekamp mot Stryn 29. september 2007.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen.   


 

Her er oversikten over resultata frå  dagens kampar med lag her i frå fylket. 

5. divisjon
Syril - Fjøra 2/Sogndal 3  1-2

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 12 7 1 4 37-35 22
Fjøra 2/SIL 3 12 7 0 5 31-33 21
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 12 4 2 6 32-36 14
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

6. divisjon avdeling 1
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Breimsbygda/Jølster 2  8-1
Eikefjord - Sandane 2  1-0
Hyen - Kaupanger 2  5-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 9 7 1 1 36-10 22
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 5 0 3 48-14 16
Breimsbygda /Jølster 2 8 5 0 3 17-26 15
Sandane 2 8 3 2 3 19-13 11
Hyen 9 3 0 6 17-24 9
Kaupanger 2 8 0 0 8 5-55 0

6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Tambarskjelvar   3-2
Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2  0-2
Fure - Atløy  3-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 10 7 1 2 34-21 22
Hyllestad /Dale 2 10 6 2 2 41-26 20
Anga 8 6 1 1 38-13 19
Tempo 9 5 2 2 37-16 17
Tambarskjelvar 9 4 2 3 22-19 14
Høyang 2 10 3 1 6 20-32 10
Askvoll/Holmedal 10 2 2 6 16-35 8
Atløy 10 2 0 8 13-32 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Tornado Måløy 2  5-2 (4-1)
Loen/Vikane - Eid 2  2-3

NB! Kampen Svelgen - Hornindal er utsett til torsdag 17. august.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 6 1 1 36-16 19
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Oppstryn 8 5 0 3 27-16 15
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Hornindal 7 4 0 3 14-25 12
Svelgen 7 1 2 4 18-30 5
Tornado Måløy 2 8 1 1 6 16-30 4
Loen /Vikane 8 0 3 5 16-29 3


15.08 Bilder frå kretskampane mot NFF Sunnmøre


J2003-kretslaget etter kampen mot NFF Sunnmøre.  
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 spelte søndag kretskampar mot NFF Sunnmøre på nye Høddvoll i Ulsteinvik.

Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.

J14 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane  1-1 (0-0) 3-5 e. straffekonk.

0-1 Tonje Ullaland (53. min)
1-1 Julia Vik Remøy (58. min)

NFF Sogn og Fjordane:

Mina Dvergsdal Førde IL Fotball
Helene B. Vikøren Førde IL Fotball
Kaya B.Fonn Førde IL Fotball
Tonje Ullaland Førde IL Fotball
Ida Rotnes Førde IL Fotball
Malin Ness Kaupanger IL
Nora Henjesand Syril IL
Andrine F. Aase Vik IL
Stina Hillersøy Førde IL Fotball
Marie Dvergsdal Sæverås Førde IL Fotball
Berit Leirgul Sandane TIL
Emilie Flo Stavik Stryn T&IL
Selma Moen Eminovic IL Jotun
Emma Njøten Stryn T&IL
Marie Johannsdottir Stryn T&IL
Olivia Wemby Stryn T&IL
Emma Sæbø Stryn T&IL
Inga Hoff Førde IL Fotball

J15 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane  2-0 (1-0)
1-0 Sofie Moldskred (32. min)
2-0 Thea Ertesvåg (73. min)

NFF Sogn og Fjordane:

Helena Navarsete Sogndal IL Fotball
Ellijanne Skrede Anderson Eid IL
Karoline Alsaker Eid IL
Elise Ling Fosse Vik IL
Vilde Andersen Vik IL
Oda Alice Stokkebø Vik IL
Julia Loen Sandane TIL
Ingrid Lovise Jåstad Kaupanger IL
Anna Myhre Nornes Kaupanger IL
Gunvor Igland Førde IL Fotball
Astrid Bolstad Blikra Gaular IL
Karoline Flo Stryn T&IL
Kristine Hovland Vik IL
Haleema Hamilton, Kaupanger
Ronja Rennesund, Dale

 


Tonje Ullaland gav NFF Sogn og Fjordane J14 leiinga 1-0.


Selma Eminovic redda den avgjerande straffa i straffesparkkonkurransen.
 


Karoline Flo i aksjon for J15-kretslaget mot NFF Sunnmøre.


15.08 kampar i dag, tysdag 15. august


Fem dommarar var i aksjon då Haugen 23. mai vann 7-3 mot Eid 2.
Frå venstre: Andreas Sandal, Elias Åsebø, Roger Skavøypoll,
Abdinazir Mohamed Abdi og Markus Nybø Bakke. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


5. divisjon
Kl. 19.00 Syril - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 12 4 2 6 32-36 14
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Sandane 2
Kl. 19.00 Hyen - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 8 6 1 1 35-10 19
Breimsbygda /Jølster 2 7 5 0 2 16-18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 0 3 40-13 13
Sandane 2 7 3 2 2 19-12 11
Hyen 8 2 0 6 12-24 6
Kaupanger 2 7 0 0 7 5-50 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Fure - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 8 6 1 1 38-13 19
Fure 9 6 1 2 31-19 19
Tempo 9 5 2 2 37-16 17
Hyllestad /Dale 2 9 5 2 2 39-26 17
Tambarskjelvar 8 4 2 2 20-16 14
Askvoll/Holmedal 9 2 2 5 16-33 8
Høyang 2 9 2 1 6 17-30 7
Atløy 9 2 0 7 11-29 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Loen/Vikane - Eid 2

NB! Kampen Svelgen - Hornindal er utsett til torsdag 17. august.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 7 5 1 1 33-14 16
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Oppstryn 7 4 0 3 22-14 12
Hornindal 7 4 0 3 14-25 12
Svelgen 7 1 2 4 18-30 5
Tornado Måløy 2 7 1 1 5 14-25 4
Loen /Vikane 7 0 3 4 14-26 3


14.08 Resultat kampar i dag, måndag 14. august


Marius Endestad Henriksen scora fyrste målet til Skavøypoll i
dagens 5-1 seier mot Bjørn Totland og Førde 2 på Skavøypoll Stadion.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens resultat frå kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Skavøypoll - Førde 2   5-1 (2-1)
0-1 Sander Aamelfot (8. min)
1-1 Marius Endestad Henriksen (14. min)
2-1 Håvard Hagen (33. min)
3-1 Espen Sandal (71. min)
4-1 Håvard Hagen (74. min)
5-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal 2 - Florø 7-0 (2-0)

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Sogndal 2 13 9 0 4 60-12 27
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 13 7 1 5 34-33 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Skavøypoll 13 4 2 7 23-41 14
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Førde 2 13 3 1 9 27-54 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

3. divisjon kvinner
Høyang - Kaupanger 2   3-4 (0-3)
Mål Kaupanger: Lea Lefdal Jenssen (2) og Kristin Dvergedal (2)

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 8 8 0 0 47 - 10 24
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 7 5 0 2 23 - 10 15
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 7 2 2 3 12 - 27 8
Stryn 7 2 1 4 16 - 17 7
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

14.08 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


God stemning under årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til onsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 110 unge spelarar fødd i 2002 - 2010 er i desse dagane i aksjon på fotballbanene i Eid sentrum. Dette er ein auke med deltakarar på omlag 25% i forhold til fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.

Fair Play er viktig for Eid Fotball, også under Tine Fotballskule. Sunt og godt kosthold er viktig, og det vert servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt kvar dag.

Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball og A-lagsspelarar. Sogndal Fotball kjem også med Rune Bolseth (Omlag 430 kampar i tippaligaen & adeccoligaen!) + to andre profilerte spelarar.

I tillegg blir det delt ut fine deltakarpremiar til alle.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august.

 


14.08 kampar i dag, måndag 14. august


Kaupanger 2 møter i dag Høyang på bortebane i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå Kaupanger 2 sin seier borte mot Stryn 8. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Kretsligaen

Kl. 18.45 Skavøypoll - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Florø

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 6 5 0 1 20 - 6 15
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 7 2 2 3 12 - 27 8
Stryn 7 2 1 4 16 - 17 7
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

13.08 Resultat kampar i dag, søndag 13. august


Terje Rognsø før treningskampen mot Åsane i Sognahallen 17. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Start - Florø  2-0 (1-0)
1-0 Espen Fjone Børufsen (15. min)
2-0 Daniel Aase (90. min+7)

Tabell OBOS-ligaen

Bodø/Glimt 19 14 3 2 49 - 23 45
Start 19 11 4 4 36 - 20 37
Ranheim TF 19 10 5 4 29 - 23 35
Sandnes Ulf 19 9 6 4 31 - 26 33
Florø 19 8 4 7 29 - 26 28
Ullensaker/Kisa 19 8 3 8 32 - 36 27
Levanger 19 6 8 5 22 - 15 26
Strømmen 19 7 5 7 25 - 26 26
Mjøndalen 19 6 7 6 33 - 27 25
Tromsdalen 19 6 6 7 24 - 27 24
Åsane 19 5 8 6 25 - 31 23
Jerv 19 5 7 7 28 - 32 22
Kongsvinger 19 5 5 9 32 - 31 20
Fredrikstad 19 2 9 8 19 - 28 15
Elverum 19 2 8 9 16 - 37 14
Arendal 19 2 4 13 18 - 40 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Avaldsnes 2 - Førde  12-0 (8-0)

1-0 Emily Gielnik (10. min)
2-0 Emily Gielnik (18. min)
3-0 Synne Vatnem (20. min)
4-0 Olaug Tvedten (26. min)
5-0 Anna Langås Jøsendal (29. min)
6-0 Emily Gielnik (33. min)
7-0 Synne Vatnem (41. min)
8-0 Anna Langås Jøsendal (45. min)
9-0 Kathrine Akselberg (48. min)
10-0 Solveig Halldorsson (53. min)
11-0 Synne Vatnem (55. min)
12-0Sofie Bersaas Jacobsen (60. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 12 9 1 2 28 - 8 28
Fyllingsdalen 12 8 3 1 20 - 7 27
Haugar 12 7 3 2 24 - 9 24
Vestsiden-Askøy 12 5 4 3 23 - 19 19
Bryne 12 6 0 6 34 - 17 18
Hinna 12 5 2 5 22 - 23 17
Klepp 2 12 5 1 6 22 - 18 16
Avaldsnes 2 12 4 3 5 35 - 22 15
Arna-Bjørnar 2 12 4 1 7 21 - 35 13
Fana 12 4 1 7 13 - 30 13
Sandviken 2 12 3 2 7 16 - 26 11
Førde 12 1 1 10 13 - 57 4

Førde 2 har trekt laget sitt frå 3. divisjon kvinner
Tornado Måløy skulle i dag ha spelt bortekamp mot Førde 2. Men på grunn av mangel på spelarar har Førde beslutta å trekke laget sitt frå 3. divisjon kvinner.

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 6 5 0 1 20 - 6 15
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 7 2 2 3 12 - 27 8
Stryn 7 2 1 4 16 - 17 7
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

13.08 kampar i dag, søndag 13. august


Florø møter i ettermiddag Start på Sparebanken Sør Arena.
Vegard Gjermundstad blei matchvinnar for Florø heime mot Kongsvinger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Start - Florø

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 18 13 3 2 45 - 23 42
Ranheim TF 18 10 5 3 26 - 19 35
Start 18 10 4 4 34 - 20 34
Sandnes Ulf 18 9 5 4 28 - 23 32
Florø 18 8 4 6 29 - 24 28
Levanger 18 6 7 5 22 - 15 25
Tromsdalen 18 6 6 6 24 - 25 24
Ullensaker/Kisa 18 7 3 8 28 - 33 24
Strømmen 18 6 5 7 22 - 26 23
Mjøndalen 18 5 7 6 31 - 27 22
Jerv 18 5 7 6 27 - 26 22
Åsane 18 5 7 6 22 - 28 22
Kongsvinger 18 4 5 9 26 - 30 17
Fredrikstad 18 2 8 8 19 - 28 14
Elverum 18 2 8 8 16 - 33 14
Arendal 18 2 4 12 18 - 37 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Avaldsnes 2 - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 12 9 1 2 28 - 8 28
Haugar 12 7 3 2 24 - 9 24
Fyllingsdalen 11 7 3 1 19 - 7 24
Bryne 11 6 0 5 34 - 16 18
Hinna 11 5 2 4 20 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 4 4 3 20 - 17 16
Klepp 2 11 4 1 6 14 - 15 13
Arna-Bjørnar 2 11 4 1 6 18 - 27 13
Fana 12 4 1 7 13 - 30 13
Avaldsnes 2 11 3 3 5 23 - 22 12
Sandviken 2 12 3 2 7 16 - 26 11
Førde 11 1 1 9 13 - 45 4

Førde 2 har trekt laget sitt frå 3. divisjon kvinner
Tornado Måløy skulle i dag ha spelt bortekamp mot Førde 2. Men på grunn av mangel på spelarar har Førde beslutta å trekke laget sitt frå 3. divisjon kvinner.

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Sogndal 8 6 0 2 27 - 11 18
Høyang 6 5 0 1 20 - 6 15
Balestrand 7 3 1 3 16 - 26 10
Sandane /Breimsbygda 7 2 2 3 12 - 27 8
Stryn 7 2 1 4 16 - 17 7
Tornado Måløy 7 1 0 6 10 - 24 3
Studentspretten 7 0 0 7 4 - 30 0

12.08 Resultat kampar i dag, laurdag 12. august


Vegard Hopland scora tre mål då Stryn i dag vann 6-0 mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
Sjå film av Mads Wie si turnoppvisning etter å ha scora 6-0 målet.
  

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Fana  0-2 (0-1)

0-1 Synne Vatshelle Raa (9. min)
0-2 Henriette Aalen Vindheim (89. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 12 9 1 2 28 - 8 28
Fyllingsdalen 11 7 3 1 19 - 7 24
Haugar 11 6 3 2 18 - 9 21
Bryne 11 6 0 5 34 - 16 18
Hinna 11 5 2 4 20 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 4 4 3 20 - 17 16
Klepp 2 11 4 1 6 14 - 15 13
Arna-Bjørnar 2 11 4 1 6 18 - 27 13
Fana 12 4 1 7 13 - 30 13
Avaldsnes 2 11 3 3 5 23 - 22 12
Sandviken 2 11 3 2 6 16 - 20 11
Førde 11 1 1 9 13 - 45 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Førde - Haugesund 2  2-0 (1-0)
1-0 Vegard Savland (42. min)
2-0 Brage Sandvoll (52. min)

Fjøra - Os  2-2 (1-1)
1-0 Arild Lunde Underdal (4. min)
1-1 Erik Rubach Kanestrøm (24. min)
1-2 Erik Rubach Kanestrøm (70. min)
2-2 Per Eirik Lunde (81. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 16 11 4 1 45 - 17 37
Lysekloster 16 10 3 3 34 - 22 33
Varegg 16 8 4 4 34 - 31 28
Herd 16 8 3 5 40 - 30 27
Sotra 16 8 3 5 35 - 29 27
Fyllingsdalen 16 7 4 5 38 - 29 25
Brann 2 16 6 4 6 33 - 28 22
Spjelkavik 16 5 7 4 27 - 26 22
Os 16 6 4 6 32 - 33 22
Stord 16 5 3 8 31 - 40 18
Førde 16 4 4 8 22 - 31 16
Haugesund 2 16 3 3 10 19 - 36 12
Aalesund 2 16 2 4 10 23 - 37 10
Fjøra 16 2 4 10 21 - 45 10

Kretsligaen

Bremanger - Stryn  0-6 (0-3)
0-1 Jonas Hjartholm Denk (17. min)
0-2 Vegard Sæten Hopland (28. min)
0-3 Vegard Sæten Hopland (39. min)
0-4 Vegard Sæten Hopland (63. min)
0-5 Erling Tenden Myklebust (68. min)
0-6 Mads Wie, straffe (79. min)

Sjå film av Mads Wie si turnoppvisning etter å ha scora 6-0 målet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell Kretsligaen
Stryn 13 10 2 1 44-16 32
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 13 4 3 6 24-31 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

5. divisjon
Selje - Bjørn  7-3 (1-1)

0-1 Hermund Myklemyr (20. min)
1-1 Johannes Osmundsvåg (31. min)
2-1 Ingo Da Silva (51. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (59. min)
4-1 Ole Andreas Solheim (61. min)
5-1 Ingo Da Silva (67. min)
6-1 Ingo Da Silva (70. min)
6-2 Lars Thorsnes Lefdal (71. min)
7-2 Are Berstad (73. min)
7-3 Lars Thorsnes Lefdal (77. min)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 12 4 2 6 32-36 14
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 12 3 2 7 25-41 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

12.08 Marius E. Henriksen skal spele for Skavøypoll


Marius Endestad Henriksen var involvert i alle sju scoringane til
Skavøypoll i heimekampen mot Høyang 23. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Marius Endestad Henriksen har meldt overgang frå Eid til Skavøypoll. 19-åringen frå Bryggja vender dermed tilbake til moderklubben, etter å ha spelt for Eid sidan starten av 2015-sesongen.

Marius Endestad Henriksen har på to og ein halv sesong spelt 48 seriekampar og scora eit mål for Eid. I tillegg har mitbaneterrieren spelt ein del cupkampar og juniorkampar for gultrøyene.

Marius Endestad Henriksen står bokført med 21 seriekampar for Skavøypoll i 4. divisjon i løpet av 2013- og 2014-sesongen.

Comebacket for Skavøypoll kan kome allereie måndag når Skavøypoll spelar den viktige heimekampen mot Førde 2.

 


Marius Endestad Henriksen i Eid sin heimekamp mot Sogndal 2 måndag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eid jublar for KM-tittel i 4. divisjon 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid Futsal før kampen mot Volda 3 i Volda Cup 2016.
Bak frå venstre: Sebastian Grøttå, Vebjørn Høynes, Sindre Hafsås og Håvard Holmøyvik. Framme frå venstre: Marius Henriksen, Johan Skorge, Kristian Lefdal, Runar Naustdal og lagleiar Mathias Henriksen.
Sjå bilder frå laurdagens kampar i Volda Cup Futsal.


 Eid sitt juniorlag før kampen mot Eid all-star 29. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eid sitt lag etter finaleseieren mot Sogndal i Vinterserien junior 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.08 Kampar i dag, laurdag 12. august


Stryn spelar i dag bortekamp mot Bremanger i Kretsligaen.
I heimekampen scora Marius Rauset vinnarmålet sju minutt på overtid.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av seiersmålet og jubelscenene i Stryn si garderobe etter kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Kaupanger - Fana

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 11 9 1 1 28 - 6 28
Fyllingsdalen 11 7 3 1 19 - 7 24
Haugar 11 6 3 2 18 - 9 21
Bryne 11 6 0 5 34 - 16 18
Hinna 11 5 2 4 20 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 4 4 3 20 - 17 16
Klepp 2 11 4 1 6 14 - 15 13
Arna-Bjørnar 2 11 4 1 6 18 - 27 13
Avaldsnes 2 11 3 3 5 23 - 22 12
Sandviken 2 11 3 2 6 16 - 20 11
Fana 11 3 1 7 11 - 30 10
Førde 11 1 1 9 13 - 45 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Haugesund 2
Kl. 15.00 Fjøra - Os

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 15 10 4 1 41 - 16 34
Lysekloster 15 9 3 3 32 - 21 30
Varegg 15 8 3 4 32 - 29 27
Fyllingsdalen 15 7 4 4 37 - 25 25
Herd 15 7 3 5 34 - 28 24
Sotra 15 7 3 5 33 - 28 24
Brann 2 15 6 4 5 31 - 22 22
Spjelkavik 15 5 6 4 25 - 24 21
Os 15 6 3 6 30 - 31 21
Stord 15 5 3 7 30 - 38 18
Førde 15 3 4 8 20 - 31 13
Haugesund 2 15 3 3 9 19 - 34 12
Aalesund 2 15 2 4 9 22 - 35 10
Fjøra 15 2 3 10 19 - 43 9  

Kretsligaen

Kl. 15.00 Bremanger - Stryn

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

5. divisjon
Kl. 16.00 Selje - Bjørn

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

11.08 Resultat kampar i dag, fredag 11. august


Andreas Kvernevik storspelte mellom stengene då Flatraket/Selje 2 i dag
snudde 0-1 til seier 4-1 heime mot Haugen på Naustteigen Stadion.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Sandefjord Fotball - Sogndal  2-1 (1-0)

Tabell Eliteserien
Rosenborg 18 11 5 2 37 - 14 38
Sarpsborg 08 18 9 6 3 29 - 17 33
Molde 18 9 4 5 30 - 20 31
Brann 18 7 7 4 33 - 17 28
Sandefjord Fotball 19 8 3 8 26 - 30 27
Haugesund 17 7 4 6 21 - 19 25
Odd 17 7 4 6 14 - 19 25
Stabæk 18 7 4 7 27 - 33 25
Aalesund 18 6 5 7 24 - 24 23
Lillestrøm 18 6 5 7 27 - 28 23
Vålerenga 17 6 5 6 22 - 23 23
Strømsgodset 18 5 7 6 22 - 25 22
Sogndal 19 5 5 9 22 - 30 20
Kristiansund 18 4 6 8 23 - 32 18
Viking 18 3 5 10 19 - 30 14
Tromsø 17 3 5 9 17 - 32 14

Kretsligaen

Årdal - Eid  3-0 (1-0)
Vik - Høyang  4-1 (1-0)

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Vik 13 8 2 3 29-20 26
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Årdal 13 7 2 4 30-21 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Eid 13 5 4 4 31-34 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 13 2 1 10 12-39 7

5. divisjon
Kaupanger - Sandane 5-3 (2-0)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 12 7 2 3 44-23 23
Kaupanger 11 7 1 3 39-13 22
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Haugen   4-1 (1-1)
0-1 Lasse Englund Espe (8. min)
1-1 Roger Nygård (14. min)
2-1 Kenneth Steinsland Pedersen (50. min)
3-1 Martin Anders Nygård (55. min)
4-1 Martin Anders Nygård (56. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 7 5 1 1 33-14 16
Haugen 8 5 1 2 27-16 16
Flatraket /Selje 2 8 4 2 2 25-17 14
Oppstryn 7 4 0 3 22-14 12
Hornindal 7 4 0 3 14-25 12
Svelgen 7 1 2 4 18-30 5
Tornado Måløy 2 7 1 1 5 14-25 4
Loen /Vikane 7 0 3 4 14-26 3

11.08 Bilder frå Proffveka i Stryn 2017


God stemning blant keeperane under årets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå gårsdagens ettermiddagstrening under Proffveka. 
 

Stryn Fotball har denne veka arrangert Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 88 talentfulle spelarar (44 jenter og 44 gutar) har vore med på årets Proffveke i Stryn.

Hovudtrenarar for Proffveka i Stryn har vore Paul Lever (instruktør det Engelske Fotballforbundet), Brad Douglass (Europasjef Coerver Coaching), Jorge Aguiar (Coerver Coaching), Roar Wold (spelarutviklar Rogaland og landslagstrenar Norge J16) og Chris Williams (keepertrenar på akademiet til Manchester City).

Underteikna var i går innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå gårsdagens ettermiddagstrening under Proffveka. 


 


11.08 Kampar i dag, fredag 11. august


Haugen møter i dag Flatraket/Selje 2 på Naustteigen Stadion.
Bildet er frå Haugen sin heimekamp mot Oppstryn 6. juni.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 19.00 Sandefjord Fotball - Sogndal

Tabell Eliteserien
Rosenborg 18 11 5 2 37 - 14 38
Sarpsborg 08 18 9 6 3 29 - 17 33
Molde 18 9 4 5 30 - 20 31
Brann 18 7 7 4 33 - 17 28
Haugesund 17 7 4 6 21 - 19 25
Odd 17 7 4 6 14 - 19 25
Stabæk 18 7 4 7 27 - 33 25
Sandefjord Fotball 18 7 3 8 24 - 29 24
Aalesund 18 6 5 7 24 - 24 23
Lillestrøm 18 6 5 7 27 - 28 23
Vålerenga 17 6 5 6 22 - 23 23
Strømsgodset 18 5 7 6 22 - 25 22
Sogndal 18 5 5 8 21 - 28 20
Kristiansund 18 4 6 8 23 - 32 18
Viking 18 3 5 10 19 - 30 14
Tromsø 17 3 5 9 17 - 32 14

Kretsligaen

Kl. 19.00 Årdal - Eid
Kl. 19.00 Vik - Høyang

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 12 5 4 3 31-31 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

5. divisjon
Kl. 19.00 Kaupanger - Sandane

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 11 7 2 2 41-18 23
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 7 5 1 1 33-14 16
Haugen 7 5 1 1 26-12 16
Oppstryn 7 4 0 3 22-14 12
Hornindal 7 4 0 3 14-25 12
Flatraket /Selje 2 7 3 2 2 21-16 11
Svelgen 7 1 2 4 18-30 5
Tornado Måløy 2 7 1 1 5 14-25 4
Loen /Vikane 7 0 3 4 14-26 3

10.08 Resultat kampar i dag, torsdag 10. august


Benjamin Frantzen og TMFK snudde i dag 0-2 til 4-2 heime mot Dale.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup
Sogndal - Molde 1-3 (0-0)

0-1 Eman Markovic (62. min)
0-2 Sivert Stenseth Gussiås (72. min)
1-2 Ulrik Tillung Fredriksen, straffe (82. min)
1-3 Leo Skiri Østigård (85. min)

Kretsligaen
Tornado Måløy - Dale  4-2 (2-2)

0-1 Sjølvmål, Marius Stavenæs Refvik (14. min)
0-2 Sander Rørvik Solheim (28. min)
1-2 Marius Stavenæs Refvik, straffe (38. min)
2-2 Benjamin Daae Frantzen (43. min)
3-2 Thor Aage Pleym Evensen (75. min)
4-2 Thor Aage Pleym Evensen (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 12 5 4 3 31-31 19
Tornado Måløy 13 5 2 6 22-29 17
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Dale 13 3 2 8 23-29 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

5. divisjon
Jølster - Gaular  5-2

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 11 7 2 2 41-18 23
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 12 5 1 6 34-26 16
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 12 1 3 8 16-46 6

10.08 Sogndal sin tropp til kampen mot Molde


Johan Hove, Tomas Olai Totland, Eivind Helgesen, Sivert Heggheim Mannsverk og Andreas Lerheim Olsen er alle med i troppen mot Molde.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 9-1 seier borte mot Eid i Kretsligaen 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal møter i dag Molde i 4. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 17.30.

Sogndal stiller med følgande tropp til dagens kamp.
Kristian Bergheim Rutlin
Fartein Bøyum
Tomas Olai Totland
Adrian Nicolai Anhanger Solberg
Andreas Flåten
Sondre Loftesnes
Sivert Heggheim Mannsverk
Ørjan Hippe Sørflaten
Eivind Helgesen
Kristian Knudsen Berg
Eirik Stokkanes
Andreas Lereim Olsen
Johan Hove
Anders Johannessen Nord
Eirik Lereng
Jens Hundere Øvreseth

Hovuddommar i kampen er Markus Nybø Bakke, og han har med seg Steve Sibondagara og Abdinazir Mahamed Abdi på linjene.

10.08 Kampar i dag, torsdag 10. august


Markus Nybø Bakke er hovuddommar i dagens kamp mellom Sogndal
og Molde i NM G19 Telenor Cup på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå G15-kretskampen mellom NFF Sogn og Fjordane og
NFF Sunnmøre på Eid Idrettspark 2. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

NM G19 Telenor Cup
Kl. 17.30 Sogndal - Molde

Kretsligaen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Dale

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 12 5 4 3 31-31 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Gaular

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 11 7 2 2 41-18 23
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 11 4 1 6 29-24 13
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 11 1 3 7 14-41 6

09.08 Florø tapte 1-0 borte mot Kristiansund


Florø tapte i dag 1-0 borte mot Kristiansund.
Bildet er frå Florø sin heimekamp mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Florø tapte i ettermidag 1-0 borte mot Kristiansund i 4. runde NM Menn. Liridon Kaludra blei matchvinnar for Kristiansund, då han sette inn kampens einaste scoring knappe 10 minutt ut i 2. omgang.


Kristiansund - Florø  1-0 (0-0)
1-0 Liridon Kaludra (52. min)

Dommer:
Sigurd Smehus Kringstad, Valder

Assistentdommarar:
Øystein Simon Ytterland, Valder og Jim Andre Alnes Dyb, Valder

4. dommer:
Mathias Smehus Kringstad, Valder

Gult kort:
Liridon Kaludra, Kristiansund
Christer Husa og Endre Kupen, Florø

Kristiansund:

Sean Mcdermott
Joakim Skomsøy Bjerkås
Christoffer Aasbak
Dan Peter Stensøe Ulvestad
Aliou Coly (Andreas Eines Hopmark 54. min)
Pål Erik Stensøe Ulvestad
Liridon Kalludra
Sverre Hjelle Økland
Amidou Diop (Karamoko Daouda Bamba 76. min)
Jean Alassane Mendy (Jonas Kippersund Rønningen 68. min)
Benjamin Stokke

Florø:

Nicklas Frenderup
Christer Husa (Kristoffer Ryland 88. min)
Runar Ullaland Hove
Vegar Heggenes Gjermundstad 
Christopher Lindquist
Luc Michael Jeggo
Simen Reksten Solheim (Monir Benmoussa 58. min)
Peter Aase (Torbjørn Aabrekk 88. min)
Endre Kupen
Stefan Alexander Dinessen Aase
Rashad Muhammed


Øvrige resultat 4. runde NM Menn:
Haugesund - Molde  0-2 (0-1)
Jerv - Rosenborg  1-2 (1-1)
Sarpsborg 08 - Odd  4-0 (2-0)
Lillestrøm - Tromsø  1-0 (0-0)
Mjøndalen - Brann  1-0 (1-0)

Torsdag 10. august
Kl. 18.00 Stabæk - Aalesund
Kl. 18.30 Vålerenga - Elverum


Kampoppsett kvartfinalar
Lillestrøm - Stabæk/Aalesund
Molde - Kristiansund
Rosenborg - Vålerenga/Elverum
Mjøndalen - Sarpsborg 08

Kvartfinalane blir spelt siste helga i august.

09.08 Sterk 2. plass i Ove Helgesen Trophy


Anders Fleten var med på Team Sogndal sitt lag i Ove Helgesen Trophy.
Bildet er frå Dale sin bortekamp mot Eid i Kretsligaen 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.

Team Sogndal med spelarar frå heile fylket har dei siste dagane delteke med to lag (G2002 og G2004) på Ove Helgesen Trophy.

Team Sogndal G2002 tok seg heilt til finalen, der det blei tap 1-0 mot Fulham FC.

Innleiande kampar
Team Sogndal - Team Sunnhordland  2-0 (2-0)
Team Sogndal - Viking  2-1 (0-1)
Team Sogndal - Brann 2-0 (1-0)

Tabell innleiande kampar
Team Sogndal  3 2 0 1 4-3 6
Brann  3 1 2 0 3-1 5
Viking  3 1 1 1 3-3 4
Team Sunnhordland 3 0 1 2 0-3 1

Sluttspel
Semifinale, Team Sogndal - Fyllingsdalen  3-1 (0-0)
Finale, Team Sogndal - Fulham FC 0-1 (0-0)

Tropp Team Sogndal 2002:

Håvard Hetle, Sandane
Filip Pleym Mardal, Sandane
Haakon Giil, Hyllestad
Niklas Hillersøy, Førde
Håkon Berg, Førde
Kristian Bell, Førde
Vegard Halseth, Vik
Håvard Rosø, Bremanger
Thomas Halstensen, Florø
Leander Høyvik, Florø
Jonas Torvanger, Sogndal
Mathias Sundberg, Sogndal
Mikkel Erlandsen, Sogndal
Anders Ulvik Fleten, Dale
Sondre Erdal, Stryn
Johannes Tenden, Stryn
Bernhard Breivik, Høyang
Gard Grinde, Syril

Trenarar for Team Sogndal G2002 er Marius Kloster og Sebastian Kaldestad.


Team Sogndal 12. plass i klasse G2004


Team Sogndal G2004 tapte i dag 5-3 mot Bodø/Glimt i kampen om 11. palssen i turneringa.

Innleiande kampar
Team Sogndal - CSKA Moskva  0-1 (0-1)
Team Sogndal - Team Haugesund  1-3 (0-2)
Team Sogndal - Åsane 2-1 (1-0)

Tabell innleiande kampar
CSKA Moskva 3 3 0 0 6-1 9
Team Haugesund  3 2 0 1 7-5 6
Team Sogndal  3 1 0 2 3-5 3
Åsane  3 0 0 3 1-6 0

Sluttspel klasse 2004
Plasseringskamp 9-12, Team Sogndal - Viking 0-2 (0-0)
Kamp om 11. plassen, Team - Sogndal - Bodø/Glimt  3-5 (2-1)

 


Erik Flataker scora eit av måla til Team Sogndal mot Bodø/Glimt.
Bildet er frå årets Sparebanken Vest Cup i Norfjordhallen.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup 20. januar.


09.08 Florø spelar borte mot Kristiansund i cupen


Monir Benmoussa blei matchvinnar for Florø i cupkampen mot Sogndal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

 

Florø spelar i ettermiddag borte mot Kristiansund i 4. runde NM Menn. Kampen blir spelt på Kristiansund Stadion klokka 18.30.

Florø sin vei til 4. runde i NM Menn:

1. runde, Førde - Florø 0-2 (0-0)

0-1 Rashad Muhammed (83. min)
0-2 Rashad Muhammed (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

2. runde, Florø - Fana  5-1 (3-0)
1-0 Monir Benmoussa (6. min)
2-0 Rashad Muhammed (37. min)
3-0 Oliver Rotihaug (38. min)
4-0 Monir Benmoussa (66. min)
5-0 Martin Hollevik (70. min)
5-1 Andre Pouca Matos (81. min)

3. runde, Florø - Sogndal 2-1 (0-0)
0-1 Sjølvmål, Christer Husa (59. min)
1-1 Rashad Muhammed (62. min)
2-1 Monir Benmoussa (67. min)
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kampoppsett 4. runde NM Menn:
Onsdag 9. august

Kl. 18.30 Kristiansund - Florø
Kl. 18.30 Haugesund - Molde
Kl. 18.30 Stabæk - Aalesund
Kl. 18.30 Jerv - Rosenborg
Kl. 18.30 Sarpsborg 08 - Odd
Kl. 18.30 Lillestrøm - Tromsø
Kl. 19.45 Mjøndalen - Brann

Torsdag 10. august
Kl. 18.30 Vålerenga - Elverum

08.08 Resultat kampar i dag, tysdag 8. august


 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Askvoll/Holmedal  0-1 (0-1)

0-1 Andreas Rivedal (27. min)

Fure - Hyllestad/Dale 2  3-3
Atløy - Høyang 2  3-1

Kampen Tambarskjelvar -Førde 3 er flytta til fredag 25. august.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 8 6 1 1 38-13 19
Fure 9 6 1 2 31-19 19
Tempo 9 5 2 2 37-16 17
Hyllestad /Dale 2 9 5 2 2 39-26 17
Tambarskjelvar 8 4 2 2 20-16 14
Askvoll/Holmedal 9 2 2 5 16-33 8
Høyang 2 9 2 1 6 17-30 7
Atløy 9 2 0 7 11-29 6
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4

08.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn


Børre Steenslid før Molde sin cupkamp borte mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn Fotball inviterar torsdag 10. august til Fotballseminar.

Aktørane under seminaret er Børre Steenslid og Roar Wold. 

Roar Wold
Trenar- og spelarutviklar i Rogaland Fotballkrets, i tillegg til at han er landslagstrenar for J17. Wold skal ha eit innlegg om spelarutvikling, aldersbestemte landslag m.m.

Børre Steenslid
Steenslid er fysisk trenar i Molde, og vil holde eit innlegg om korleis dei jobbar med fysisk trening i Molde.

Seminaret er gratis, og alle interesserte er velkomne!

Både trenarar, foreldre, spelarar og alle andre fotballinteresserte.

Fotballseminaret vil vere i auditoriet i 1. etasje på Stryn Vidaregåande  Skule torsdag 10. august kl. 18.00 - 20.00.

 


Roar
Wold under fjorårets Fotballseminar under Proffveka.


08.08 Team Sogndal klar for finale i Ove Helgesen Trophy


Mathias Sundberg scora to mål i dagens semifinale mot Fyllingsdalen.
Bildet er frå krets
kampen mot NFF Hordaland 18. mars.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Team Sogndal med spelarar frå heile fylket deltek i desse dagar med to lag (G2002 og G2004) på Ove Helgesen Trophy.

Team Sogndal G2002 vann i dag semifinalen mot Fyllingsdalen, og er dermed klar for finale mot Fulham FC. Mathias Sundberg (2) og Anders Ulvik Fleten scora måla til Team Sogndal i semifinalen.

Team Sogndal G2004 tapte sin kamp mot Viking i dag 2-0. I morgon spelar Team Sogndal kamp mot Bodø/Glimt om 11. plassen i klasse G2004.

G2004
Innleiande kampar

Team Sogndal - CSKA Moskva  0-1 (0-1)

Team Sogndal - Team Haugesund  1-3 (0-2)
Mål Team Sogndal: Ulrik Nielsen  2-1 (1-0)

Team Sogndal - Åsane 2-1 (1-0)
Mål Team Sogndal: Johan Bakke og Alexander Slinde

Tabell innleiande kampar
CSKA Moskva 3 3 0 0 6-1 9
Team Haugesund  3 2 0 1 7-5 6
Team Sogndal  3 1 0 2 3-5 3
Åsane  3 0 0 3 1-6 0

Sluttspel klasse 2004
Plasseringskamp 9-12, Team Sogndal - Viking 0-2 (0-0)


Klasse G2002

Innleiande kampar
Team Sogndal - Team Sunnhordland  2-0 (2-0)
Mål Team Sogndal: Mathias Sundberg og Kristian Bell

Team Sogndal - Viking  2-1 (0-1)
Mål Team Sogndal: Thomas Hallstensen og Anders Ulvik Fleten

Team Sogndal - Brann 2-0 (1-0)

Tabell innleiande kampar
Team Sogndal  3 2 0 1 4-3 6
Brann  3 1 2 0 3-1 5
Viking  3 1 1 1 3-3 4
Team Sunnhordland 3 0 1 2 0-3 1

Sluttspel klasse G2002
Semifinale, Team Sogndal - Fyllingsdalen  3-1 (0-0)
Mål Team Sogndal: Mathias Sundberg (2) og Anders Ulvik Fleten

 


Johan Bakke scora Team Sogndal sitt fyrste mål i kampen mot Åsane.
Bildet er frå kretskampen mot Hordaland 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


08.08 Status tabellkonkurransen etter 12. serierunde


Skavøypoll ligg på 10. plass i Kretsligaen etter 12. serierunde.
På bildet jublar Skavøypoll etter scoring mot Vik 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Martin Nesje Lindvik frå Stryn leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 12. serierunde. Nesje Lindvik leiar konkurransen føre Paul Hool, Ingmar Sægrov, Knut Anders Langlo og Astor Henriksen.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 12. serierunde:
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 12 5 4 3 31-31 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7


Stilling tabellkonkurransen etter 12. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Martin Nesje Lindvik 16 4
2. Paul Hool 18 2
3. Ingmar Sægrov 20 5
4. Knut Anders Langlo 20 4
5. Astor Henriksen 22 5
6. Arne Helgheim 24 6
7. Adrian Helgheim 24 5
8. Elin Helgheim 24 5
9. Marcus Vangberg 24 5
10. Inger Halland 24 4
11. Odd Bjarte Rauset 24 4
12. Oddfrid Mjellem 24 4
13. Pål Holko 24 4
14. Jon Valaker 24 3
15. Norvald Krossøy 24 2
16. Olav R. Haugen 24 2
17. Martin Hollevik 24 1
18. Oddmund Balsnes 25 2
19. Arild Sande 26 5
20. Christian Helgheim 26 4
21. Robert Kjønås 26 4
22. Lars Leite 26 3
23. Mathias Helgheim 26 3
24. Morten Ferstad 26 3
25. Henrik Aabrekk 26 2
26. John Os 26 2
27. Kjell Tore Lillestøl 26 2
28. Markus Tennefoss Vefring 26 2
29. Olav Berstad 26 2
30. Per-Magne Løken 26 2
31. Petter Hammer 26 2
32. Sveinung Frantzen 26 2
33. Kåre Balsnes 26 1
34. Odd Magne Sjåstad 26 1
35. Pål Henning Myren 26 0
36. Daniel Gangeskar 28 4
37. Inge Matias Tvinnereim 28 4
38. Øystein Bøyum 28 4
39. Arve Helle 28 3
40. Asle Hopland 28 3
41. Einar Furset 28 3
42. Kay Ove Hafsås 28 3
43. Knut Kristoffersen 28 3
44. Andreas Haaland Berge 28 2
45. Anny Balsnes 28 2
46. Arne Heggedal 28 2
47. Arve Lote 28 2
48. Henriette Hugøy 28 2
49. Jonathan Silden 28 2
50. Kenneth Fosse Elde 28 2
51. Knut Strand Løseth 28 2
52. Ole Martin Rotihaug 28 2
53. Ole Tom Myroldhaug 28 2
54. Ronny Berg 28 2
55. Rune Lefdal 28 2
56. Harald Vartdal 28 1
57. Sondre Vangberg 28 1
58. Evy Balsnes Klettke 28 0
59. Jonny Frislid 28 0
60. Ståle Sunde 28 0
61. Ørjan Eikevoll 28 0

Sjå heile lista etter 12. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


08.08 Kampar i dag, tysdag 8. august


 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

6. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Fure - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Atløy - Høyang 2
Kl. 19.00 Tempo - Askvoll/Holmedal

Kampen Tambarskjelvar -Førde 3 er flytta til fredag 25. august.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Anga 8 6 1 1 38-13 19
Fure 8 6 0 2 28-16 18
Tempo 8 5 2 1 37-15 17
Hyllestad /Dale 2 8 5 1 2 36-23 16
Tambarskjelvar 8 4 2 2 20-16 14
Høyang 2 8 2 1 5 16-27 7
Askvoll/Holmedal 8 1 2 5 15-33 5
Førde 3 8 1 1 6 12-39 4
Atløy 8 1 0 7 8-28 3

07.08 Resultat kampar i dag, måndag 7. august


Bendik Bye scora fem mål for Sogndal 2 i dagens 9-1 seier borte mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Kretsligaen

Eid - Sogndal 2   1-9 (0-5)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (11. min)
0-2 Ørjan Hippe Sørflaten (16. min)
0-3 Bendik Bye (24. min)
0-4 Ørjan Hippe Sørflaten (37. min)
0-5 Bendik Bye (43. min)
0-6 Bendik Bye (49. min)
0-7 Bendik Bye (59. min)
1-7 Kristian Lefdal, straffe (77. min)
1-8 Ørjan Hippe Sørflaten (82. min)
1-9 Bendik Bye (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 - Førde 2 7-0 (3-0)
1-0 Kristoffer Ryland (5. min)
2-0 Kristoffer Ryland (20 min)
3-0 Rashad Muhammed (37. min)
4-0 Tord Hovden (52. min)
5-0 Torbjørn Aabrekk (69. min)
6-0 Dino Omerovic (80. min)
7-0 Torbjørn Aabrekk (85. min)

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Sogndal 2 12 8 0 4 53-12 24
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Florø 2 12 7 1 4 34-26 22
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 12 5 4 3 31-31 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 12 3 1 8 26-49 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

5. divisjon
Sandane - Syril 3-3 (1-1)

0-1 Morten Mangerøy Helland (7. min)
1-1 Gudmund Bjotveit (33. min)
1-2 Helge Eggum (37. min)
2-2 Petja Cink (78. min)
2-3 Erlend Orrestad Nilsen (85. min)
3-3 Eirik Rauset (87. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå STIL Fotball si facebookside.

Bjørn - Jølster  3-2 (2-0)

1-0 Magnus Solstad (20. min)
2-0 Ole Gunnar Bruheim (24. min)
3-0 Magnus Solstad (54. min)
3-1 Andre Njøsen Norevik (67. min)
3-2 Vegard Krøvel Flatjord  (69. min)

Tabell 5. divisjon

Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 11 7 2 2 41-18 23
Syril 11 7 1 3 36-33 22
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 11 4 1 6 29-24 13
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Bjørn 11 3 2 6 22-34 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Gaular 11 1 3 7 14-41 6

Kampfakta frå kampane Florø 2 - Førde 2 og Bjørn - Jølster er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

07.08 Kampar i dag, måndag 7. august


Eid møter i dag Sogndal 2 på Eid Stadion.
Bildet er frå 3-0 seieren heime mot Dale 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Eid si garderobe.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Kretsligaen

Kl. 19.00 Eid - Sogndal 2
Kl. 19.00 Florø 2 - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

5. divisjon
Kl. 19.00 Bjørn - Jølster
Kl. 19.00 Sandane - Syril

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 10 7 1 2 38-15 22
Syril 10 7 0 3 33-30 21
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 10 4 1 5 27-21 13
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 10 2 2 6 19-32 8
Gaular 11 1 3 7 14-41 6

06.08 Resultat kampar i dag, søndag 6. august


Vegard Gjermundstad blei matchvinnar for Florø heime mot Kongsvinger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 


Eliteserien
Odd - Sogndal  2-1 (2-0)
1-0 Erik Martin Broberg (3. min)
2-0 Jone Samuelsen, straffe (26. min)
2-1 Eirik Wilberg Schulze (79. min)

Tabell Eliteserien
Rosenborg 18 11 5 2 37 - 14 38
Sarpsborg 08 18 9 6 3 29 - 17 33
Molde 18 9 4 5 30 - 20 31
Brann 18 7 7 4 33 - 17 28
Haugesund 17 7 4 6 21 - 19 25
Odd 17 7 4 6 14 - 19 25
Stabæk 18 7 4 7 27 - 33 25
Sandefjord Fotball 18 7 3 8 24 - 29 24
Vålerenga 16 6 5 5 22 - 21 23
Aalesund 18 6 5 7 24 - 24 23
Lillestrøm 18 6 5 7 27 - 28 23
Sogndal 18 5 5 8 21 - 28 20
Strømsgodset 17 4 7 6 20 - 25 19
Kristiansund 18 4 6 8 23 - 32 18
Viking 18 3 5 10 19 - 30 14
Tromsø 17 3 5 9 17 - 32 14

OBOS-ligaen
Florø - Kongsvinger  1-0 (1-0)
1-0 Vegar Heggenes Gjermundstad (45. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 18 13 3 2 45 - 23 42
Ranheim TF 18 10 5 3 26 - 19 35
Start 18 10 4 4 34 - 20 34
Sandnes Ulf 18 9 5 4 28 - 23 32
Florø 18 8 4 6 29 - 24 28
Levanger 18 6 7 5 22 - 15 25
Tromsdalen 18 6 6 6 24 - 25 24
Ullensaker/Kisa 18 7 3 8 28 - 33 24
Strømmen 18 6 5 7 22 - 26 23
Mjøndalen 18 5 7 6 31 - 27 22
Jerv 18 5 7 6 27 - 26 22
Åsane 18 5 7 6 22 - 28 22
Kongsvinger 18 4 5 9 26 - 30 17
Fredrikstad 18 2 8 8 19 - 28 14
Elverum 18 2 8 8 16 - 33 14
Arendal 18 2 4 12 18 - 37 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brann 2 - Førde  0-2 (0-1)

0-1 Martin Moldskred Dvergsdal (22. min)
0-2 Øystein Myrkaskog (51. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 15 10 4 1 41 - 16 34
Lysekloster 15 9 3 3 32 - 21 30
Herd 15 7 3 5 34 - 28 24
Sotra 15 7 3 5 33 - 28 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 15 6 4 5 31 - 22 22
Spjelkavik 15 5 6 4 25 - 24 21
Os 15 6 3 6 30 - 31 21
Stord 15 5 3 7 30 - 38 18
Førde 15 3 4 8 20 - 31 13
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Fjøra 15 2 3 10 19 - 43 9  

5. divisjon
Gaular - Stryn 2  0-0 (0-0)
Fjøra/Sogndal 3 - Selje  4-0 (2-0)

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 10 7 1 2 38-15 22
Syril 10 7 0 3 33-30 21
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 11 6 0 5 29-32 18
Jølster 10 4 1 5 27-21 13
Selje 11 3 2 6 25-33 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 11 3 2 6 25-39 11
Bjørn 10 2 2 6 19-32 8
Gaular 11 1 3 7 14-41 6

06.08 Skåla Opp, laurdag 19. august


Stian Grimseth er ein av dei som tek turen til Skåla laurdag 19. august.

 

Laurdag 19. august går det sekstande Skåla Opp av stabelen, og arrangøren har sendt ut følgjande pressemelding.

God påmelding til Skåla Opp
Det 16. Skåla Opp laurdag 19. august i Loen i Stryn kommune.

Skålatårnet og den nye turisthytta til Bergen og Hordaland turlag, Skålabu, har hatt svært godt besøk i sommar. Det er for første gong også ein eigen hyttevert på Skåla i sommar.

Skåla Opp deltakarrekorden på 1935 fullførande kan stå for fall i år, allereie to veker før arrangementet er det 1300 personar som har meldt sin ankomst. Og om sommarvêret glimtar til, blir det verkeleg ein ny folkefest på Skåla!  Blant kjende løparar som stiller til start nemner vi svenske Emelie Forsberg, løparpara Antonella og Jonathan Wyatt, spanske Laura Orgue og Joan Freixa, sveitsiske David Schneider, fjorårsvinnar amerikanske Annie Bersagel, fjorårsvinnar og verdsmeister Stian Angermund-Vik, europameister Eli Anne Dvergsdal, europameister Johan Bugge, den nye norske kometen Karoline Holsen Kyte, May Britt Buer, skotske Robbie Simpson, unge lovande Stian Øvergaard Aarvik, Kirsten Marathon Melkevik, verdsmeister og løyperekordhaldar Anita Håkenstad Evertsen og evigunge Kristen Skjeldal.

Fleire av desse hevdar seg heilt i verdstoppen i motbakkeløp, og løyperekordar kan stå for fall. I så fall vankar det ein velfortent rekordpremie på NOK 120.000,-.

Vår lokale og trivelege vektløftarhelt Stian Grimseth vil òg ta turen til Skåla denne dagen. Og fleire kjendisar kan vere på veg!

Det er også i år trekning av ei Wonderland seng, fire Garmin pulsklokker og fri bruk av ein VW Golf i eit år, samt mange fleire flotte premiar til dei som fullfører turen til Skåla.
Helga inneheld òg Kickoff fredag, Kongleriket Mini Skåla Opp til sætra for
barn opp til 12 år laurdag, streaming, ekspertkommentarar og trubadurar i teltet på Tjugen, samt premieutdeling og grillparty laurdag kveld på Hotel Alexandra.

Velkommen til Skåla Opp og motbakkefest i Loen!

 


Jonathan Wyatt var raskaste herre med 1.08.42 under Skåla Opp i 2008. 


Antonella Confortola vann klasse kvinner 23-34 år i 2008.


Roger Lilestøl og Odd Bjørn Hjelmeseth i fint driv på vei mot toppen.


06.08 Vik vann klasse G14 8'ar under Vildbjerg Cup


 
 

Fem lag frå fylket har denne veka deltatt på Vildbjerg Cup i Danmark. Hafslo har deltatt med lag i klasse G15 8'ar og G17, medan Vik har deltatt med lag i klasse G14 8'ar, G17 8'ar og J15 8'ar.

Vik sine lag i klasse J15 8'ar og G14 8'ar har i dag spelt finale i si klasse.

Vik G14 vann finalen mot Fix Mariager 4-0, medan jentene til Vik tapte sin finale på straffesparkkonkurranse.

Oversikt over resultata for dei lokale laga i Vildbjerg Cup
J15 8'ar - Vik
Innleiande kampar
Vik - Støvring IF 5-0
Vik - Nørresundby 7-0
Vik - Svogerslev BK  2-2

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Borup 1-0
Semifinale, Vik - Morsø  1-0
Finale, Vik - Stoppen  1-2


G14 8'ar - Vik
Innleiande kampar
Vik - Herlev B1973  5-0
Vik - Argja Boltfelag  1-1
Vik - Svebølle BI

A-sluttspel
1/8-finale, Vik Vardeneset BK 2  5-0
Kvartfinale, Vik - TuS Tensfeld  5-0
Semifinale, Vik - Agerskov Sogns UF 3-1
Finale, Vik - Fix Mariager BK  4-0 


G17 8'ar - Vik
Innleiande kampar
Vik - FA 2000  1-1
Vik - Rebild Syd 2-1
Vik - Brekendorfer TSV 0-0

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Aalborg Freja  1-5


G15 8'ar - Hafslo
Innleiande kampar
Hafslo - Høng GF 0-3
Hafslo - Mariager IK 0-6
Hafslo - Vikingur 0-4
Hafslo - Morsø FC 3-3
Hafslo - HTS Horne Tistrup 1-3
Hafslo - Skive  2-1


G17 - Hafslo
Innleiande kampar
Hafslo - Farsø/Ullits IK  1-4
Hafslo - Sjørring Boldklub  0-1
Hafslo - Fredensborg BI  0-4
Hafslo - Vildbjerg SF  0-5

B-sluttspel
1/8-finale, Hafslo - Rødding IF  0-3

06.08 Team Sogndal deltek på Ove Helgesen Trophy


G2002-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Team Sogndal med spelarar frå heile fylket skal frå 6. august til 9. august delta med to lag (G2002 og G2004) på Ove Helgesen Trophy. 

Team Sogndal G2004 skal møte CSKA Moskva, Team Haugesund og Åsane i dei innleiande kampane, medan Team Sogndal G2002 skal ut i innleiande kampar mot Team Sunnhordland, Viking og Brann.

G2004
Søndag 6. august kl. 18.00 Team Sogndal - CSKA Moskva
Måndag 7. august kl. 14.00 Team Sogndal - Team Haugesund
Måndag 7. august kl. 20.00 Team Sogndal - Åsane

G2002
Søndag 6. august kl. 15.00 Team Sogndal - Team Sunnhordland
Måndag 7. august kl. 09.00 Team Sogndal - Viking
Måndag 7. august kl. 15.00 Team Sogndal - Brann

06.08 Kampar i dag, søndag 6. august


Øystein Myrkaskog og Førde spelar i dag borte mot Brann 2.
Bildet er frå treningskampen borte mot Stryn på Stryn Stadion 28. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 18.00 Odd - Sogndal

Tabell Eliteserien
Rosenborg 18 11 5 2 37 - 14 38
Sarpsborg 08 17 8 6 3 27 - 16 30
Molde 17 8 4 5 28 - 19 28
Brann 17 7 6 4 30 - 14 27
Haugesund 16 7 4 5 20 - 17 25
Stabæk 17 7 4 6 26 - 30 25
Vålerenga 16 6 5 5 22 - 21 23
Aalesund 17 6 4 7 21 - 21 22
Lillestrøm 17 6 4 7 25 - 26 22
Odd 16 6 4 6 12 - 18 22
Sandefjord Fotball 17 6 3 8 21 - 28 21
Sogndal 17 5 5 7 20 - 26 20
Strømsgodset 17 4 7 6 20 - 25 19
Kristiansund 18 4 6 8 23 - 32 18
Tromsø 16 3 5 8 16 - 30 14
Viking 17 3 4 10 17 - 28 13

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Florø - Kongsvinger

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 17 12 3 2 40 - 23 39
Start 18 10 4 4 34 - 20 34
Ranheim TF 17 9 5 3 23 - 18 32
Sandnes Ulf 17 9 4 4 25 - 20 31
Florø 17 7 4 6 28 - 24 25
Tromsdalen 17 6 5 6 23 - 24 23
Strømmen 17 6 5 6 22 - 25 23
Ullensaker/Kisa 17 7 2 8 25 - 30 23
Levanger 17 5 7 5 21 - 15 22
Mjøndalen 18 5 7 6 31 - 27 22
Åsane 17 5 7 5 21 - 25 22
Jerv 17 4 7 6 25 - 26 19
Kongsvinger 17 4 5 8 26 - 29 17
Fredrikstad 17 2 8 7 19 - 26 14
Elverum 17 2 7 8 15 - 32 13
Arendal 17 2 4 11 18 - 32 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Brann 2 - Førde

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 15 10 4 1 41 - 16 34
Lysekloster 15 9 3 3 32 - 21 30
Herd 14 7 3 4 34 - 25 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Sotra 14 6 3 5 30 - 28 21
Spjelkavik 15 5 6 4 25 - 24 21
Os 15 6 3 6 30 - 31 21
Stord 15 5 3 7 30 - 38 18
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Førde 14 2 4 8 18 - 31 10
Fjøra 15 2 3 10 19 - 43 9  

5. divisjon
Kl. 15.00 Gaular - Stryn 2
Kl. 15.00 Fjøra/Sogndal 3 - Selje

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 10 7 1 2 38-15 22
Syril 10 7 0 3 33-30 21
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 10 5 0 5 25-32 15
Jølster 10 4 1 5 27-21 13
Selje 10 3 2 5 25-29 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 10 3 1 6 25-39 10
Bjørn 10 2 2 6 19-32 8
Gaular 10 1 2 7 14-41 5

05.08 Elijanne S. Anderson har hospitert med Fortuna


Elijanne Skrede Anderson i jentekampen mot Stryn 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Elijanne Skrede Anderson har denne veka hospitert med Fortuna Ålesund.

Jenta frå Eid har i tillegg til å trene med laget torsdag og fredag spelt treningskamp for Fortuna i dag. Treningskampen mot Spjelkavik sitt guttelag enda til slutt med tap 7-2, etter at stillinga til pause var 6-1.

Skrede Anderson spelte etter tilbakemeldingane ein god kamp.

Neste helg skal Elijanne Skrede Anderson og J15 kretslaget til NFF Sogn og Fjordane spele kretslagsturnering i Ulsteinvik. Motstandarar i turneringa er NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal.

 


Elijanne Skrede Anderson under årets KM Futsal aldersbestemt.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Elijanne Skrede Anderson under kretskampen mot Hordaland februar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.08 Stryn vann 1-0 heime mot Tornado Måløy


Stryn jublar etter at Vegard Sæten Hopland sette inn vinnarmålet
i dagens kamp mot Tornado Måløy på Stryn Staion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Stryn vann i ettermiddag 1-0 heime mot Tornado Måløy på Stryn Stadion. Vegard Sæten Hopland blei matchvinnar då han scora kampens einaste mål 10 minutt ut i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn har etter dagens seier ei luke på minst fem poeng ned til 2. plassen på tabellen i det 10 kampar gjenstår denne sesongen.

Stryn sine neste kamp er borte mot Bremanger laurdag 12. august. Tornado Måløy spelar sin neste kamp heime mot Dale på Måløy Stadion torsdag 10. august.

Stryn - Tornado Måløy  1-0 (0-0)
1-0 Vegard Sæten Hopland (55. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar: Steve Sibondagara, Eid og Abdinazir Mahamed Abdi, Eid

Gult kort: Lars Midthjell Gjørven, Stryn

Stryn:
Jens August Guddal Muri
Vegard Vatn Øvreberg
Julian Hove
Erling Tenden Myklebust
Lars Midthjell Gjørven (Eirik Sæten 64. min)
Mathias Ullebø Garlid
Emil Richard Allesøe
Jonas Hjartholm Denk (Håvard Kroken 80. min)
Marius Rauset (Frode Hool Egge 64. min)
Mads Wie
Vegard Sæten Hopland

Tornado Måløy:
Kenneth Fosse Elde
Benjamin Daae Frantzen
Thomas Bakke (Andreas Heggelund Blålid 90. min)
Marius Stavenæs Refvik
Fridjon Mortensen
Thor Aage Pleym Evensen
Chris-Andre Nore (Trond Marius Haug Sørensen 90. min)
Stefan Misic
Filip Bakke Øvrebø (John Martin Gil 38. min)
Jonas Våge
Henrik Furnes Myhre

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

05.08 Resultat kampar i dag, laurdag 5. august


Ylinn Tennebø blei matchvinnar i dagens toppkamp mot Fyllingsdalen.
Bildet er frå Vinterserien junior kvinner mot Sogndal 12. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen - Kaupanger  0-1 (0-1)
0-1 Ylinn Tennebø (30. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 11 9 1 1 28 - 6 28
Fyllingsdalen 11 7 3 1 19 - 7 24
Bryne 10 6 0 4 33 - 14 18
Haugar 10 5 3 2 15 - 8 18
Hinna 10 4 2 4 18 - 19 14
Vestsiden-Askøy 9 3 4 2 15 - 13 13
Sandviken 2 10 3 2 5 16 - 19 11
Klepp 2 10 3 1 6 13 - 15 10
Arna-Bjørnar 2 9 3 1 5 14 - 21 10
Fana 10 3 1 6 10 - 27 10
Avaldsnes 2 10 2 3 5 17 - 21 9
Førde 10 1 1 8 12 - 40 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Spjelkavik  2-3 (1-2)

0-1 Roald Andreas Knoph Runde (7. min)
1-1 Kenneth Blomseth Skjerven (24. min)
1-2 Stian Sunde (31. min)
2-2 Malvin Gjerde (47. min)
2-3 Benjamin Skulstad Sunde (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 15 10 4 1 41 - 16 34
Lysekloster 15 9 3 3 32 - 21 30
Herd 14 7 3 4 34 - 25 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Sotra 14 6 3 5 30 - 28 21
Spjelkavik 15 5 6 4 25 - 24 21
Os 15 6 3 6 30 - 31 21
Stord 15 5 3 7 30 - 38 18
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Førde 14 2 4 8 18 - 31 10
Fjøra 15 2 3 10 19 - 43 9  

Kretsligaen
Stryn - Tornado Måløy  1-0 (0-0)

1-0 Vegard Sæten Hopland (55. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell Kretsligaen
Stryn 12 9 2 1 38-16 29
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 12 4 2 6 18-27 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

05.08 Eid Fotball arrangerar Fotballcamp


Dan Jøran Hafsås under Eid sin heimekamp mot Dale 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid Fotball arrangerar måndag 14. til onsdag 16. august Fotballcamp for spelarar i alderen 13 til 17 år. På fotballcampen vil spelarane få ei innføring i korleis dei kan bli endå betre fotballspelerar. Det vil være både foredrag og intensive økter gjennom tre dagar. Meistring og glede står i sentrum.

Alle økter og foredrag blir leda av sportskoordinator og A-lagstrenar Dan Jøran Hafsås.

Fotballcampen vil bli arrangert parallelt med Tine Fotballskule på Nordfjordeid.

Fotballcamp 13-17 år – Korleis bli ein betre fotballspelar?

Dette får du på fotballcampen:

* 6 fotballøkter

* Foredrag om ”toppspiller mentalitet”

* Kvalitetsøkter med fokus på høg intensitet

* Innføring i rollekrav

Program måndag 14. august:
Kl. 09.15 – 11.00 Intensiv trening – Smålagsspel

Kl. 11.00 – 12.00 Lunsj med evaluering av økta og målsetningar inn mot neste økt

Kl. 12.00 – 14.00 Teknisk trening med fokus på ferdighetane mottak, medtak og pasningar. Speløvelsar med fokus på det offensive: 1v1, 2v2, 3v2.

Kl. 14.00 Ferdig

Program tysdag 15. august:
Kl. 09.00 – 10.30 Intensiv trening – smålaggspel.

Kl. 11.00 – 11.45 Foredrag: Korleis blir eg ein betre fotballspelar?

Kl. 11.45 – 12.30 Lunsj

Kl. 12.30 – 14.00 Teknisk trening med fokus på ferdighetane dribling & avslutning

Kl. 14.00 Ferdig

Program onsdag 16. august
Kl. 09.15 – 11.00 Trening. Intensiv trening – smålagsspel.

Kl. 11.00 – 11.45 Lunsj med evaluering av økta og målsetningar inn mot neste økt.

Kl. 11.45 – 12.30 ”Ut av komfortsone” – Spelar held ein appell om sine utviklingsmål.

Kl. 12.30 – 14.00 Trening med fokus på ballkontroll. Speløvelsar med fokus på det

defensive. 1v1, 2v2, 3v2.

Kl. 14.00 Ferdig


Les alt om Eid Fotball sin Fotballcamp på klubben sine nettsider.


 


Elijanne Skrede Anderson i jentekampen mot Stryn 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.08 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2005 - 2010 til Tine Fotballskule, 14. - 16. august.

Deltakarane vert delt inn i grupper. Det vert også keepertrening. Det vil være to treningsøkter kvar dag. Siste dag av Tine vert det turnering og avslutning. Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball og A-lagsspelarar. Sogndal Fotball kjem også med Rune Bolseth (Omlag 430 kampar i tippaligaen & adeccoligaen!) + to andre profilerte spelarar. Desse kjem truleg tirsdag. Klubben jobbar også med andre profilerte trenarar. Nøyaktig treningsopplegg kjem når det nærmar seg.

Fair Play er viktig for Eid Fotball, også under Tine Fotballskule. Sunt og godt kosthold er viktig, og det vert servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt kvar dag.

Fine deltakarpremiar til alle!

Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 1. august 2017. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.

Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 800,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-

Vi håpar at du vil ha nokre kjekke dagar med oss på Nordfjordeid :)

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


05.08 Kampar i dag, laurdag 5. august


Stryn møter i ettermiddag Tornado Måløy på Stryn Stadion.
På bildet jublar Stryn etter at Jonas Denk utlikna til 3-3 i bortekampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Fyllingsdalen - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 10 8 1 1 27 - 6 25
Fyllingsdalen 10 7 3 0 19 - 6 24
Bryne 10 6 0 4 33 - 14 18
Haugar 10 5 3 2 15 - 8 18
Hinna 10 4 2 4 18 - 19 14
Vestsiden-Askøy 9 3 4 2 15 - 13 13
Sandviken 2 10 3 2 5 16 - 19 11
Klepp 2 10 3 1 6 13 - 15 10
Arna-Bjørnar 2 9 3 1 5 14 - 21 10
Fana 10 3 1 6 10 - 27 10
Avaldsnes 2 10 2 3 5 17 - 21 9
Førde 10 1 1 8 12 - 40 4

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Fjøra - Spjelkavik

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 14 9 4 1 40 - 16 31
Lysekloster 14 9 3 2 32 - 20 30
Herd 14 7 3 4 34 - 25 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Sotra 14 6 3 5 30 - 28 21
Spjelkavik 14 4 6 4 22 - 22 18
Os 14 5 3 6 24 - 28 18
Stord 14 5 3 6 27 - 32 18
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Førde 14 2 4 8 18 - 31 10
Fjøra 14 2 3 9 17 - 40 9  

Kretsligaen
Kl. 16.00 Stryn - Tornado Måløy

Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

04.08 Resultat kampar i dag, fredag 4. august


Rune Solvang scora to mål i dagens 6-4 seier heime mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Kretsligaen.


Skavøypoll - Vik   6-4 (5-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Bremanger  3-2 (2-2) 
Dale - Årdal  0-1 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 12 7 2 3 25-19 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Årdal 12 6 2 4 27-21 20
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Bremanger 12 4 3 5 24-25 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 12 3 2 7 21-25 11
Skavøypoll 12 3 2 7 18-40 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Høyang 12 2 1 9 1135 7

04.08 Simen Lillevik held fram i Kongsvinger


Simen Lillevik før Stryn sin kamp mot Hødd 2 5. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Simen Lillevik frå Innvik held fram låneoppholdet med OBOS-ligaklubben Kongsvinger. 22-åringen er under kontrakt med Stabæk, men har vore på utlån til Kongsvinger frå mars.

Lillevik står bokført med seks kampar (5 serie og 1 cup) for Kongsvinger, og tre kampar for Kongsvinger sitt andrelag i 4. divisjon.

Lillevik har tidligare spelt for klubbane Stryn og Førde. For Stryn står Lillevik bokført med 73 seriekampar og sju cupkampar, medan han for Førde kun har spelt heimekampen mot Vard Haugesund 11. juni 2016.  

04.08 Tornado Måløy inviterar til Coerver Camp


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Tornado Måløy FK har gleden å atter en gang ønske velkommen til Coerver
Camp. Etter ei særdeles vellykket helg i mai med Coerver fortsetter vi nå
med ny camp 1.-3. September 2017:
Development Weekend "Utviklingshelg" for jenter og gutter i alderen 6-14 år på Måløy stadion.

Hjertelig velkommen til ei like lærerik og kjekk helg.


Link for påmelding Jenter/Gutter født 2003-2006

Link for påmelding Jenter/Gutter født 2007-2010


Lørdag 2. september fra kl. 17.00-19.00 vil Coerver holde et foredrag på
Måløy stadion hvor de forteller om hvordan de jobber (teori og praksis).
Alle trenere er hjertelig velkomne å delta på dette tilbudet som er
gratis.

Vi ber også om at trenere som er interessert i trenerutdanning gjennom
Coerver-systemet gir oss en tilbakemelding om dette. Ved tilstrekkelig
interesse kan dette bli en del av neste Coerver camp i Måløy (trolig i
februar 2018).

Sportslig hilsen
Tornado Måløy FK

04.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for dei lokale laga i Norway Cup.

Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel:
Finale, Førde - Hareid  2-3

Klasse R - J16
A-sluttspel:
Kvartfinale, Sogndal - Herd  0-3

Klasse S - J14

B-sluttspel:
Finale, Førde 2 - Surnadal  1-0

Klasse Q - J17

A-sluttspel:
Kvartfinale, Jotun - Ganddal 3-0
Semifinale, Jotun - Drøbak Frogn 0-3

Klasse I - G11 7'ar
Stadlandet IL - Vestli  4-2
Stadlandet IL - Koll IL 1   2-5

04.08 Kampar i dag, fredag 4. august


Skavøypoll møter i dag Vik på Skavøypoll Stadion.
Bildet er tatt etter at Børge Yndestad scora vinnarmålet mot Dale 9. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 

Det blir i ettermiddag spelt tre kampar i den 12. serierunden i Kretsligaen.


Kl. 18.00 Høyang - Bremanger
Kl. 19.00 Dale - Årdal
Kl. 19.00 Skavøypoll - Vik

Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 11 7 2 2 21-13 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Årdal 11 5 2 4 26-21 17
Bremanger 11 4 3 4 22-22 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 11 3 2 6 21-24 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Skavøypoll 11 2 2 7 12-36 8
Høyang 11 1 1 9 8-33 4

04.08 Dagens kampar i Norway Cup


Sogndal spelar i dag kvartfinale mot Herd i klasse R (J16).
Bildet er tatt etter gårsdagens 2-1 seier i 1/8-finalen mot Nesodden.
Foto: privat

 

Fire lag frå fylket er framleis med i sluttspelet i årets Norway Cup. I tillegg skal Stadladet sitt lag i klasse I (G11) i dag spele sine to siste kampar i turneringa.


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel:
Finale, fredag 4. august kl. 11.30 Førde - Hareid

Klasse R - J16
A-sluttspel:
Kvartfinale, fredag 4. august kl. 10.00 Sogndal - Herd

Klasse S - J14

B-sluttspel:
Finale, fredag 4. august kl. 12.15 Førde 2 - Surnadal

Klasse Q - J17

A-sluttspel:
Kvartfinale, fredag 4. august kl. 11.15 Jotun - Ganddal

Klasse I - G11 7'ar
Fredag 4. august kl. 10.30 Stadlandet IL - Vestli
Fredag 4. august kl. 16.00 Stadlandet IL - Koll IL 1

03.08 Endre Kupen har forlenga med Florø ut 2021


Endre Kupen scora tre mål i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø melder på sine nettsider at Endre Kupen i dag har signert ei avtale som binder han til Florø ut 2021-sesongen.

Klubben skriv vidare på sine nettsider:

Florø fotball er veldig fornøyd med å ha forlenget avtalen med storskåreren. Dette viser at klubben mener alvor med Endre, og at han er en verdifull spiller for oss, både på og utenfor banen. Den naturlige lederen er godt for miljøet i laget og byen trenger en superstjerne. Det er ikke uten grunn at det går mest av tallet 9, i trykkeriet vårt.

Med en lang avtale får Endre også en større trygghet. Småbarnsfaren trives godt i Fagerlia og har funnet seg godt til rette i Florø. Ambisjonene om å spille på et høyere nivå er der fortsatt og avtalen vil ikke være til hinder, om det rette tilbudet skulle komme. "Men det hadde jo vært kjekt å rykke opp med Florø, i år igjen", kommer det fra den ukuelige optimisten.

Det er ikke noen hemmelighet at det har vært mye oppmerksomhet rundt Kupen i det siste. Både seriøse og useriøse aktører har forsøkt å få ham i tale, og nå håper vi at den nye avtalen skal gjøre hverdagen litt roligere for nordfjordingen.

03.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup


Sogndal er klar kvartfinale mot Herd i A-sluttspelet i årets Norway Cup.
Foto: privat

 

Her er oversikten over dagens resultat, og kven laga som er med vidare skal møte i sin neste sluttspelkamp.


Klasse A - G19

B-sluttspel:
1/8-finale, Jølster - Bremnes  1-2


Klasse C - G14

B-sluttspel:
1/8-finale, Sogndal kvit - Ridabu  1-2


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel:
Kvartfinale, Førde - Stranda  7-3
Kvartfinale, AHIL/Atløy - Bergsøy 1  0-2
Kvartfinale, Hareid - Skavøypoll  2-4

Semifinale, Førde - Rosendal   2-0

Finale, fredag 4. august kl. 11.30 Førde - Hareid


Klasse P - J13 7'ar
B-sluttspel:
Kvartfinale, Breimsbygda - Fjellhamar kvit 0-1


Klasse R - J16
A-sluttspel:
1/16-finale, Sogndal - Nardo 4-0
1/8-finale, Sogndal - Nesodden  2-1
 
Kvartfinale, fredag 4. august kl. 10.00 Sogndal - Herd


B-sluttspel:
1/8-finale, Kaupanger - Eidanger  2-1
Kvartfinale, Kaupanger - Lillesand  0-5


Klasse S - J14

A-sluttspel:
1/16-finale, Førde 1 - Lyn 1   0-2

B-sluttspel:
1/8-finale, Førde 2 - Ørsta  6-0
1/8-finale, Hornindal - KFUM-Kam Oslo  2-1

Kvartfinale, Førde 2 - Eikelandsfjorden  4-1
Kvartfinale, Hornindal - Øyer Tretten  1-0

Semifinale, Førde 2 - Ranheim  3-1
Semifinale, Hornindal - Surnadal 0-2

Finale, fredag 4. august kl. 12.15 Førde 2 - Surnadal


Klasse U - J16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, Askvoll/Holmedal - Halsnøy  0-1


Klasse V - J14 7'ar
B-sluttspel:
Kvartfinale, Breimsbygda - Mauseidvåg/Solevåg  1-5



I tillegg til desse kampane er Jotun sitt lag i klasse Q (J17) klar for kvartfinale i A-sluttspelet fredag 4. august kl. 11.15.

Klasse Q - J17

A-sluttspel: Jotun

Kvartfinale, fredag 4. august kl. 11.15 Jotun - Ganddal


03.08 Dagens kampar i Norway Cup



 

Etter ein dag med sluttspelkampar i Norway Cup er det 14 lag frå fylket som framleis er med i turneringa. Av desse er sju vidare i A-sluttspelet, medan dei sju andre er vidare i B-sluttspelet.

Klasse A - G19
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 12.30 Jølster - Bremnes


Klasse C - G14

B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Sogndal kvit - Ridabu


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel:
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Førde - Stranda
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 AHIL/Atløy - Bergsøy 1
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Hareid - Skavøypoll


Klasse P - J13 7'ar
B-sluttspel:
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 09.00 Breimsbygda - Fjellhamar kvit


Klasse R - J16
A-sluttspel:
1/16-finale, torsdag 3. august kl. 08.00 Sogndal - Nardo

B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Kaupanger - Eidanger


Klasse S - J14

A-sluttspel:
1/16-finale, torsdag 3. august kl. 09.00 Førde 1 - Lyn 1

B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 09.00 Førde 2 - Ørsta
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Hornindal - KFUM-Kam Oslo


Klasse U - J16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 09.00 Askvoll/Holmedal - Halsnøy


Klasse V - J14 7'ar
B-sluttspel:
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Breimsbygda - Mauseidvåg/Solevåg



I tillegg til desse kampane er Jotun sitt lag i klasse Q (J17) klar for kvartfinale i A-sluttspelet fredag 4. august kl. 11.15.

Klasse Q - J17

A-sluttspel: Jotun

Kvartfinale, fredag 4. august kl. 11.15 Jotun - Ganddal/Melhus


02.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



 

Fyrste dag med sluttspelkampar i årets Norway Cup er historie.

Her er oversikten over dagens resultat, og kven laga som er med vidare skal møte i sin neste sluttspelkamp.

Klasse A - G19
B-sluttspel:
1/16-finale, Jølster - Stålkameratene 1  2-1

1/8-finale, torsdag 3. august kl. 12.30 Jølster - Bremnes

Klasse B - G16

A-sluttspel:
1/64-finale, Jølster - Bodø/Glimt  1-5

B-sluttspel:
1/32-finale, TMFK - Valserquartier FV  2-4  e.str


Klasse C - G14

A-sluttspel:
1/32-finale, Jotun - Isfjorden  3-4 e.str

B-sluttspel:
1/64-finale, Sogndal svart - Elverum 1-0
1/64-finale, Førde 2 - Oppsal 2  4-1

1/32-finale, Sogndal kvit - Bokn 3-0
1/32-finale, Sandane 1 - Pors Grenland 2  4-1
1/32-finale, Sandane 2 - Vestsiden Askøy 2 4-1
1/32-finale, Førde 1 - Rena  3-5
1/32-finale, Sogndal svart - Bremnes 2   3-0
1/32-finale, Førde 2 -  Ready 0-6

1/16-finale, Sogndal kvit - Sandane 2   4-2
1/16-finale, Sogndal svart - Løten 0-5
1/16-finale, Sandane 1 - Djerv 1919  0-3

1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Sogndal kvit - Ridabu

Klasse E - G16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, AHIL/Atløy - Bækkelaget 1  2-1
 
1/16-finale, Førde Trio 2  5-0
1/16-finale, Skavøypoll - Leik  5-2 
1/16-finale, AHIL/Atløy - Lørenskog  3-2

1/8-finale, Skavøypoll - Bud 5-2
1/8-finale, Førde - Hemsedal 5-1
1/8-finale, AHIL/Atløy - Måndale  4-3 

Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Førde - Stranda
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 AHIL/Atløy - Bergsøy 1
Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Hareid - Skavøypoll


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel:
1/16-finale, Syril - Ellingsøy  6-2
1/16-finale, Eid 1 - Ørskog 0-3
1/16-finale, Eid 2 - Langevåg  3-4

1/8-finale, Syril - Utleira  2-3

B-sluttspel:
1/16-finale, Bjørn - SurnadalTodalen/Søya 1-12
1/16-finale, Bremanger - Haugar 2  4-1

1/8-finale, Bremanger - Froland 1-3


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel:
1/16-finale, Breimsbygda - Jardar  6-0
1/16-finale, Gaular - Tiller 3-2

1/8-finale, Breimsbygda - Eikelandsfjorden 1-4

B-sluttspel:
1/16-finale, Heia - Ørje  1-4
1/16-finale, Jotun - Junior FA Kathmandu  2-3


Klasse P - J13 7'ar
B-sluttspel:
1/8-finale, Breimsbygda - Heia  3-2

Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 09.00 Breimsbygda - Fjellhamar kvit


Klasse R - J16
B-sluttspel:
1/32-finale, Selje/Åheim - Strindheim 2  2-1

1/16-finale, Kaupanger - Fron  5-4 e. str
1/16-finale, Tornado Måløy - Eidanger  1-2
1/16-finale, Selje/Åheim - Geilo 0-2

1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Kaupanger - Eidanger


Klasse S - J14

B-sluttspel:
1/16-finale, Førde 2 - Oppsal  1-0
1/16-finale, Sandane - Ranheim 1  3-4
1/16-finale, Hornindal - Lille Tøyen  3-0

1/8-finale, torsdag 3. august kl. 09.00 Førde 2 - Ørsta
1/8-finale, torsdag 3. august kl. 11.15 Hornindal - KFUM-Kam Oslo


Klasse U - J16 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, Askvoll/Holmedal - Fløy  1-0

1/8-finale, Askvoll/Holmedal - Lier  3-2

Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 09.00 Askvoll/Holmedal - Halsnøy

B-sluttspel:
1/16-finale, Gaular - Kolbotn  4-5


Klasse V - J14 7'ar
A-sluttspel:

1/16-finale, Dale - Eide og Omegn  4-0
1/16-finale, Syril - Dombås  2-1
1/16-finale, Sogndal - Giv Akt Spangereid 3-0

1/8-finale, Dale - Klæbu  0-4
1/8-finale, Syril - Blindheim 0-3
1/8-finale, Sogndal - Paces Girls 0-5

B-sluttspel:
1/16-finale, Jotun - Svolvær  1-0
1/16-finale, Breimsbygda - Skodje  3-1

1/8-finale, Jotun - Fossum 0-1
1/8-finale, Breimsbygda - Kroken 6-0

Kvartfinale, torsdag 3. august kl. 10.00 Breimsbygda - Mauseidvåg/Solevåg


Klasse I - G11 7'ar
Stadlandet IL - Bækkelaget 5  0-1


02.08 Dagens kampar i Norway Cup



 

I dag er det vinn eller forvinn når dei fyrste sluttspelkampane går av stabelen i Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er 18 av laga frå fylket klar for A-sluttspel, medan 23 lag skal ut i B-sluttspel.


Klasse A - G19
B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 17.15 Jølster - - Stålkameratene 1


Klasse B - G16

A-sluttspel:
1/64-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Jølster - Bodø/Glimt

B-sluttspel:
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 13.00 Tornado Måløy - Valserquartier FV


Klasse C - G14

A-sluttspel:
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 16.00 Jotun - Isfjorden

B-sluttspel:
1/64-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Sogndal svart - Elverum
1/64-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Førde 2 - Oppsal 2

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sogndal kvit - Vinnar 1 14 0 92089
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sandane 1 - Pors Grenland 2
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sandane 2 - Vestsiden Askøy 2
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Førde 1 - Rena


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel:
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 AHIL/Atløy - Bækkelaget 1
 
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 13.15 Førde Trio 2
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Skavøypoll - Leik 


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Syril - Ellingsøy
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Eid 1 - Ørskog
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Eid 2 - Langevåg

B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Bjørn - SurnadalTodalen/Søya
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Bremanger - Haugar 2


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00  Breimsbygda - Jardar
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00  Gaular - Tiller

B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00  Heia - Ørje
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00  Jotun - Junior FA Kathmandu


Klasse P - J13 7'ar
B-sluttspel:
1/8-finale, onsdag 2. august kl. 15.15 Breimsbygda - Heia


Klasse R - J16
B-sluttspel:
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 11.15 Selje/Åheim - Strindheim 2

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Kaupanger - Fron
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Tornado Måløy - Eidanger


Klasse S - J14

B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Førde 2 - Oppsal
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Sandane - Ranheim 1
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Hornindal - Lille Tøyen


Klasse U - J16 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Askvoll/Holmedal - Fløy

B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00 Gaular - Kolbotn


Klasse V - J14 7'ar
A-sluttspel:

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Dale - Eide og Omegn
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Syril - Dombås
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Sogndal - Giv Akt Spangereid

B-sluttspel:
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 11.00 Jotun - Svolvær
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 11.00 Breimsbygda - Skodje


Klasse I - G11 7'ar
Onsdag 2. august kl. 10.30 Stadlandet IL - Bækkelaget 5

01.08 18 lag vidare til A-sluttspel i Norway Cup


Sogndal er klar for 1/16-finale i A-sluttspelet i årets Norway Cup.
Foto: privat

Totalt 41 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 18 av desse går til A-sluttspel, medan 23 lag går til B-sluttspel.

I fjor var det heile 35 lag frå Sogn og Fjordane som gjekk vidare til A-sluttspelet i Norway Cup.

Under ser du oversikten over kva lag som går til A-sluttspel og B-sluttspel i dei forskjellige klassene, pluss kor tid og kven laga skal møte i den fyrste sluttspelkampen.


Klasse A - G19
B-sluttspel: Jølster

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 17.15 Jølster - Farsund 1


Klasse B - G16

A-sluttspel: Jølster

1/64-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Jølster - Bodø/Glimt

B-sluttspel: Tornado Måløy

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 13.00 Tornado Måløy - Valserquartier FV


Klasse C - G14

A-sluttspel: Jotun

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 16.00 Jotun - Isfjorden

B-sluttspel: Sogndal kvit, Sogndal svart, Sandane 1, Sandane 2, Førde 1, Førde 2

1/64-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Sogndal svart - Elverum
1/64-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Førde 2 - Oppsal 2

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sogndal kvit - Vinnar 1 14 0 92089
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sandane 1 - Pors Grenland 2
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Sandane 2 - Vestsiden Askøy 2
1/32-finale, onsdag 2. august kl. 15.00 Førde 1 - Rena


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel: Skavøypoll, Førde, AHIL/Atløy

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 AHIL/Atløy - Bækkelaget 1
 
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 13.15 Førde Trio 2
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Skavøypoll - Leik 


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel: Eid 1, Eid 2, Syril

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Syril - Ellingsøy
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Eid 1 - Ørskog
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00 Eid 2 - Langevåg

B-sluttspel: Bjørn, Bremanger

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Bjørn - SurnadalTodalen/Søya
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 14.15 Bremanger - Haugar 2


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel: Breimsbygda, Gaular

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00  Breimsbygda - Jardar
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00  Gaular - Tiller

B-sluttspel: Heia, Jotun

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00  Heia - Ørje
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 09.00  Jotun - Junior FA Kathmandu


Klasse P - J13 7'ar
B-sluttspel: Breimsbygda, Heia 

1/8-finale, onsdag 2. august kl. 15.15 Breimsbygda - Heia


Klasse Q - J17

A-sluttspel: Jotun

Kvartfinale, fredag 4. august kl. 11.15 Jotun - Vinnar 217 091 009


Klasse R - J16
A-sluttspel: Sogndal

1/16-finale, torsdag 3. august kl. 08.00 Sogndal - Vinnar 216 091 059

B-sluttspel: Selje/Åheim, Kaupanger, Tornado Måløy

1/32-finale, onsdag 2. august kl. 11.15 Selje/Åheim - Strindheim 2

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Kaupanger - Vinnar 216 092 061
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Tornado Måløy - Raufoss


Klasse S - J14

A-sluttspel: Førde 1

1/16-finale, torsdag 3. august kl. 09.00 Førde 1 - Lyn 1

B-sluttspel: Førde 2, Sandane, Hornindal

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Førde 2 - Oppsal
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Sandane - Ranheim 1
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 18.45 Hornindal - Lille Tøyen


Klasse U - J16 7'ar
A-sluttspel: Askvoll/Holmedal

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 08.00 Askvoll/Holmedal - Fløy

B-sluttspel: Gaular

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 10.00 Gaular - Kolbotn


Klasse V - J14 7'ar
A-sluttspel: Dale, Syril, Sogndal


1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Dale - Eide og Omegn
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Syril - Lesja Lesjaskog
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 12.00 Sogndal - Giv Akt Spangereid

B-sluttspel: Jotun, Breimsbygda

1/16-finale, onsdag 2. august kl. 11.00 Jotun - Svolvær
1/16-finale, onsdag 2. august kl. 11.00 Breimsbygda - Skodje

01.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



I dag har dei siste innleiande gruppespelkampane i Norway Cup blitt spelt. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

Dagens 42 kampar har enda med 17 seierar, fem uavgjort og 20 tap.


Klasse A - G19
Kl. 18:30 Klasse A - G19 Emblem IL - Jølster IL  3-1

Klasse B - G16

Kl. 10:00 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Nesodden IF 2  3-3
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Täby United FC - Jølster IL  1-4

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Os TF - Sogndal kvit  1-0 
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Averøykameratene - Sandane Turn og IL 1  2-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 KFUM-Kam. Oslo 1 - Sandane Turn og IL 2  3-2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 1 - Isfjorden IL   0-2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Emblem IL - Førde IL 2  4-2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Arguineguin CD - Sogndal svart   5-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Gimse IL - Jotun IL  0-1

Klasse E - G16 7'ar

Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger - AHIL/Atløy 0-9
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll IL - Øystese IL 0-5
Kl. 19:30 Klasse E - G16 7'ar Førde IL - Tønsberg FK  4-0

Klasse F - G14 7'ar

Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Bremanger IL - Hareid IL  0-5
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Røa IL Røa Turbo - Eid 2  0-2
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Eid 1 - Herd, Spk. 10-3
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Langangen IL   5-0 
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Øyer-Tretten IF - Bjørn IL  2-5

Klasse M - G13 7'ar
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Bækkelagets SK - Breimsbygda IL 4-8
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Heia FK - Kolbotn IL 0-8
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Ørje IL - Jotun IL  0-3
Kl. 16:15 Klasse M - G13 7'ar Heia FK - PACES BOYS  0-15
Kl. 19:30 Klasse M - G13 7'ar Jotun IL - Jardar, IL  0-1

Klasse P - J13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar FK Heia1 - Søya, IL 0-4
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Breimsbygda IL - Tveit IL  1-3

Klasse Q - J17
Kl. 18:30 Klasse Q - J17 Jotun IL - Utleira IL 2  1-0

Klasse R - J16
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Otta IL  1-2
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Ørsta IL - Sogndal IL  2-2
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Tornado Måløy FK - Raufoss Fotball Svart  0-1
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Kaupanger IL - Elverum Fotball 2  2-2
Kl. 19:45 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Greipstad IL  0-4

Klasse S - J14

Kl. 11:00 Klasse S - J14 Oppsal IF Fotball - Hornindal IL  1-1
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Sandane Turn og IL - Kragerø IF Fotball  1-6
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 1 - Store Bergan IL   0-2
Kl. 12:00 Klasse S - J14 Vålerenga Fotball - Førde IL 2   1-7

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Gaular IL - Varegg Fotball  6-2
Kl. 17:15 Klasse U - J16 7'ar Hødd, IL - Askvoll og Holmedal IL  1-1

Klasse V - J14 7'ar

Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Giv Akt, IL GivAkt/Spa - Breimsbygda IL  4-1
Kl. 14:15 Klasse V - J14 7'ar Jotun IL - Radøy/Manger FK  5-0
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Gimse IL - Dale IL  1-3
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Lesja IL Lesja/Lesjaskog  4-2
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Sogndal IL - Andebu IL  3-0

01.08 To dommarar frå fylket skal i aksjon i Eliteserien


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

To dommarar frå fylket skal i aksjon i den 18. serierunden i Eliteserien.

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i kampen mellom Viking og Lillestrøm, medan Sven Erik Midthjell skal vere assistentdommar i kampen mellom Odd og Sogndal.

Laurdag 5. august klokka 18.00, Rosenborg - Kristiansund
Dommar: Svein Oddvar Moen
Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund og Magnus Lundberg
4. Dommar: Thomas S. Lystad

Søndag 6. august klokka 18.00, Odd - Sogndal
Dommar: Tore Hansen
Assistentdommarar: Jon Michael Knutsen og Sven Erik Midthjell
4. Dommar: Marius Lien

Søndag 6. august klokka 18.00, Sarpsborg 08 - Haugesund
Dommar: Ola Hobber Nilsen
Assistentdommarar: Tom Harald Grønevik og Geir Oskar Isaksen
4. Dommar: Ajdin Medic

Søndag 6. august klokka 18.00, Stabæk - Sandefjord
Dommar: Dag Vidar Hafsås
Assistentdommarar: Harald Strand og Leif Erik Opland
4. Dommar: Anders Gjermshus

Søndag 6. august klokka 18.00, Tromsø - Molde
Dommar: Trond Døvle
Assistentdommarar: Kim Andre Johnsen og Anders Velo
4. Dommar: Marius Hansen Grøtta

Søndag 6. august klokka 18.00, Viking - Lillestrøm
Dommar: Tommy Skjerven
Assistentdommarar: Reidar Gundersen og Runar Langseth
4. Dommar: Ola Kellerhals

Søndag 6. august klokka 20.00, Aalesund - Brann
Dommar: Trygve Kjensli
Assistentdommarar: Dag Roger Nebben og Isaak Bashevkin
4. Dommar: Magnus Koløy

Måndag 7. august klokka 19.00, Strømsgodset - Vålerenga
Dommar: Tom Harald Hagen
Assistentdommarar: Øystein Ytterland og Jim Dyb
4. Dommar: Kristoffer Hagenes

 


Sven Erik Midthjell før kampen mellom Sogndal og Aalesund
på Fosshaugane Campus 6. november 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 6. november 2016.


01.08 Dagens kampar i Norway Cup



41 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Under ser du oversikten over dagens kampar for laga frå fylket, og heilt nederst i saka ligg det ein oversikt over kva kampar som blir vist direkte på TV 2 Sportskanalen i dag.

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Os TF - Sogndal kvit
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar FK Heia1 - Søya, IL
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Breimsbygda IL - Tveit IL
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Giv Akt, IL GivAkt/Spang - Breimsbygda IL
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Nesodden IF 2
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Bækkelagets SK - Breimsbygda IL
Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger FK - AHIL/Atløy
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Otta IL
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Ørsta IL - Sogndal IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Oppsal IF Fotball - Hornindal IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Sandane Turn og IL - Kragerø IF Fotball
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 1 - Store Bergan IL
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Heia FK - Kolbotn IL
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Ørje IL - Jotun IL
Kl. 12:00 Klasse S - J14 Vålerenga Fotball - Førde IL 2
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Gaular IL - Varegg Fotball
Kl. 14:15 Klasse V - J14 7'ar Jotun IL - Radøy/Manger FK
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Tornado Måløy FK - Raufoss Fotball Svart
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Kaupanger IL - Elverum Fotball 2
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Bremanger IL - Hareid IL
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Røa IL Røa Turbo - Eid 2
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Gimse IL - Dale IL
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Lesja IL Lesja/Lesjaskog J 14
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Averøykameratene - Sandane Turn og IL 1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 KFUM-Kam. Oslo 1 - Sandane Turn og IL 2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 1 - Isfjorden IL
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Emblem IL - Førde IL 2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Arguineguin CD - Sogndal svart
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Gimse IL - Jotun IL
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Eid 1 - Herd, Spk.
Kl. 16:15 Klasse M - G13 7'ar Heia FK - PACES BOYS
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Sogndal IL - Andebu IL
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Täby United FC - Jølster IL
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll IL - Øystese IL
Kl. 17:15 Klasse U - J16 7'ar Hødd, IL - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 18:30 Klasse A - G19 Emblem IL - Jølster IL
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Langangen IL
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Øyer-Tretten IF - Bjørn IL
Kl. 18:30 Klasse Q - J17 Jotun IL - Utleira IL 2
Kl. 19:30 Klasse E - G16 7'ar Førde IL - Tønsberg FK
Kl. 19:30 Klasse M - G13 7'ar Jotun IL - Jardar, IL
Kl. 19:45 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Greipstad IL


Her er full oversikt over kva for nokre kampar som blir vist på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo i dag:

Kamper TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo:
Kl. 09.25: Jenter 16 år: (klasse R) Elverum Fotball 1 – Øyer Tretten IF
Kl. 10.30: Gutter 16 år: (klasse B)– Søgne FK 1 – Dombås IL
Kl. 11.40: Jenter 14 år: (klasse S)– Follese FK – Åkra IL
Kl. 12.40: Gutter 14 år: (klasse C): Steinkjer FK – Smøla IL
Kl. 13.40: Jenter 17 år: (klasse Q17):– Gruben IL – Drøbak-Frogn IL
Kl. 15.00: Jenter 16 år: (klasse R): Varhaug IL – Skarp IF
Kl. 16.15: Gutter 19 år: (klasse A18/19): Orkla FK – Vikersund IF 1
Kl. 18.35: Gutter 17 år (klasse A17) – Svelvik IF – Austrheim IL
Kl. 19.55: Jenter 16 år (klasse R): Ulfstind IL – Geilo IL

31.07 Flo scora to mål i debuten for Bryne


Fredrik Flo har scora 17 mål på ni kampar denne vårsesongen.  
Bildet er frå kampen Stryn - Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Fredrik Flo scora i ettermiddag to mål då Bryne 2 vann 3-2 borte mot Staal Jørpeland i Norsk Tipping-ligaen avdeling 3. Flo brukte dermed berre seks minutt på å teikne seg på scoringslista i debuten for sin nye klubb.

Neste kamp for Flo blir truleg heimekampen mot Fana i PostNord-ligaen søndag 6. august. Bryne ligg på 1. plass i PostNord-ligaen avdeling 2, og held dei denne plasseringa ut sesongen blir det spel i OBOS-ligaen for Bryne neste sesong.

Staal Jørpeland - Bryne 2 2-3 (0-2)
0-1 Fredrik Flo (6. min)
0-2 Vetle Svalestad Hovland (21. min)
1-2 Steffen Helgeland (59. min)
1-3 Fredrik Flo (60. min)
2-3 David Eie (87. min)

 


Fredrik Flo scora i Sogndal 2 sin seier heime mot Eid 24. april
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.07 Hovland scora fire mål mot Kaupanger


Truls Hovland spelte åtte kampar for Florø i OBOS-ligaen. I tillegg spelte
Hovland 2. omgang i Florø sin 2-1 seier mot Sogndal i cupen.
Bildet er frå Florø sin heimekamp mot Bodø/Glimt 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Truls Hovland blei den store profilen då Årdal i ettermiddag vann 6-1 i ein treningskamp borte mot Kaupanger. Hovland som spelte sin fyrste kamp for Årdal etter at han kom tilbake frå Florø teikna seg på scoringslista heile fire gongar. Christian Stedje og Anders Lereng scora dei andre måla til Årdal, medan Torjus Jetmundsen scora målet til Kaupanger.

Kaupanger - Årdal 1-6 (0-3)
0-1 Truls Hovland
0-2 Christian Stedje
0-3 Truls Hovland
1-3 Torjus Jetmundsen
1-4 Truls Hovland
1-5 Anders Lereng
1-6 Truls Hovland

Dale spelte uavgjort 2-2 mot Førde 2
Dale spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp heime mot Førde 2 på Dingemoen. Lasse Birkeland og Kristian Ask scora måla til Dale, medan Ådne Aaberg scora begge måla til Førde 2. Kampen blei spelt over 3 x 30 minutt.

Dale - Førde 2   2-2 (2-0)
1-0 Lasse Birkeland
2-0 Kristian Ask
2-1 Ådne Aaberg
2-2 Ådne Aaberg 

31.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



41 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

Dagens 51 kampar har enda med 23 seierar, fem uavgjort og 23 tap.

Klasse A - G19
Kl. 13:15 Klasse A - G19 Jølster IL - Sandviken, IL  4-1
Kl. 18:30 Klasse A - G19 Jølster IL - Holmlia SK  0-3

Klasse B - G16

Kl. 10:00 Klasse B - G16 Jølster IL - Høybråten og Stovner IL 1  3-0
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Langevåg IL 3 - Tornado Måløy FK  2-1

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal kvit - Grei, SF 1  0-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal svart - Sveio IL   1-1
Kl. 12:00 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 2 - Kvernbit, IL  1-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 1 - Farsund IL 0-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Ski IL Fotball 1 - Førde IL 1  7-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 2 - Kongsvinger IL Fotball 1-2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Jotun IL - Nordstrand IF 2  5-1

Klasse E - G16 7'ar

Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar AHIL/Atløy - Bækkelagets SK 2  2-1
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Valldal IL - Førde IL  0-13
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Valle/Bygland IL - Skavøypoll IL  0-2

Klasse F - G14 7'ar
Kl. 09:00 Klasse F - G14 7'ar Oppegård IL - Bjørn IL  6-2
Kl. 11:00 Klasse F - G14 7'ar Hof IL Åsnesalliansen - Bremanger IL  4-2
Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Indre Kåfjord IL - Eid 1  1-4
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn IL - Halsnøy IL  2-3
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Lesja IL Lesja/Lesjaskog G 14 - Syril IL   0-7
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Eid 2 - Froland IL  4-3
Kl. 19:30 Klasse F - G14 7'ar Eid 1 - Sauland IL  7-1

Klasse M - G13 7'ar
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda IL - Tønsberg FK  2-1
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Emblem IL Hvit - Gaular IL  12-1
Kl. 17:15 Klasse M - G13 7'ar Osterøy IL - Breimsbygda IL 1-4
Kl. 18:30 Klasse M - G13 7'ar Kvæfjord IL - Heia, FK  8-1
Kl. 19:30 Klasse M - G13 7'ar Gaular IL - Goals football academy 12-3

Klasse I - G11 7'ar
Kl. 11:15 Klasse I - G11 7'ar KFUM-Kam. Oslo 4 - Stadlandet IL  0-0
Kl. 15:00 Klasse I - G11 7'ar Stadlandet IL - Vestre Akers SK  1-5
Kl. 19:00 Klasse I - G11 7'ar Heming, IL 2 - Stadlandet IL  5-0

Klasse P - J13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Herd, Spk - Breimsbygda IL  12-1
Kl. 13:15 Klasse P - J13 7'ar Fossum IF Fighters - Heia FK  3-0

Klasse Q - J17
Kl. 12:00 Klasse Q - J17 Jotun IL - Kringlebotn/Sædalen/Kalandseid  3-1

Klasse R - J16
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Havdur, IL 1 - Selje/Åheim 2-4
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Malvik IL - Tornado Måløy FK  0-1
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Lillesand IL   3-0
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Tertnes Fotball Damer - Kaupanger IL  1-0
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Gimse IL  4-3

Klasse S - J14
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Hornindal IL - Åkra IL 0-1
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Kolbotn IL - Sandane Turn og IL  2-0
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 2 - Bremnes IL  0-4
Kl. 12:00 Klasse S - J14 Oppegård IL - Førde IL 1  0-0
Kl. 18:30 Klasse S - J14 Eina SK - Sandane Turn og IL  2-9

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Træff - Gaular IL  4-2
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Gjelleråsen 3-1

Klasse V - J14 7'ar
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Jotun IL - Træff  0-1
Kl. 13:15 Klasse V - J14 7'ar Fossum IF Skien - Syril IL  1-3
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Skodje IL - Sogndal IL  1-1
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Brumunddal Fotball 1  0-5
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Dale IL - Sotra SK Sotra1  1-4
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Eik IF Tønsberg  2-3
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Haugar, SK J14-3 - Jotun IL  2-1

31.07 Årdal spelar treningskamp mot Kaupanger


Årdal jublar etter at Christian Stedje utlikna til 1-1 i cupkampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Årdal spelar i ettermiddag treningskamp mot Kaupanger. Kampen blir spelt på Kaupanger Stadion klokka 19.00.

Dale spelar i ettermiddag treningskamp mot Førde 2. Kampen blir spelt på Dingemoen klokka 19.00.

NB! Den avtalte treningskampen i dag mellom Sandane og Tornado Måløy er avlyst.


Årdal spelar fyrste kampen i haustsesongen borte mot Dale fredag 4. august, medan Kaupanger spelar sin fyrste haustkamp i 5. divisjon heime mot Sandane fredag 11. august.



Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 11 7 2 2 21-13 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Årdal 11 5 2 4 26-21 17
Bremanger 11 4 3 4 22-22 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 11 3 2 6 21-24 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Skavøypoll 11 2 2 7 12-36 8
Høyang 11 1 1 9 8-33 4

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 10 7 1 2 38-15 22
Syril 10 7 0 3 33-30 21
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 10 5 0 5 25-32 15
Jølster 10 4 1 5 27-21 13
Selje 10 3 2 5 25-29 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 10 3 1 6 25-39 10
Bjørn 10 2 2 6 19-32 8
Gaular 10 1 2 7 14-41 5

31.07 Dagens kampar i Norway Cup



41 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Under ser du oversikten over dagens kampar for laga frå fylket, og heilt nederst i saka ligg det ein oversikt over kva kampar som blir vist direkte på TV 2 Sportskanalen i dag.

I tillegg er det mulig å sjå ein heil del kampar direkte på TV 2 Sumo.


Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal kvit - Grei, SF 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal svart - Sveio IL
Kl. 09:00 Klasse F - G14 7'ar Oppegård IL - Bjørn IL
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Herd, Spk - Breimsbygda IL
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Jotun IL - Træff
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Jølster IL - Høybråten og Stovner IL 1
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda IL - Tønsberg FK
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Emblem IL Hvit - Gaular IL
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Havdur, IL 1 - Selje/Åheim
Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar AHIL/Atløy - Bækkelagets SK 2
Kl. 11:00 Klasse F - G14 7'ar Hof IL Åsnesalliansen - Bremanger IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Hornindal IL - Åkra IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Kolbotn IL - Sandane Turn og IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 2 - Bremnes IL
Kl. 11:15 Klasse I - G11 7'ar KFUM-Kam. Oslo 4 - Stadlandet IL
Kl. 12:00 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 2 - Kvernbit, IL
Kl. 12:00 Klasse Q - J17 Jotun IL - Kringlebotn/Sædalen/Kalandseid
Kl. 12:00 Klasse S - J14 Oppegård IL - Førde IL 1
Kl. 13:15 Klasse A - G19 Jølster IL - Sandviken, IL
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Valldal IL - Førde IL
Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Indre Kåfjord IL - Eid 1
Kl. 13:15 Klasse P - J13 7'ar Fossum IF Fighters - Heia FK 
Kl. 13:15 Klasse V - J14 7'ar Fossum IF Skien - Syril IL
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Valle/Bygland IL - Skavøypoll IL
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Træff - Gaular IL
Kl. 14:15 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Gjelleråsen
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Malvik IL - Tornado Måløy FK
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Lillesand IL
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Tertnes Fotball Damer - Kaupanger IL
Kl. 15:00 Klasse I - G11 7'ar Stadlandet IL - Vestre Akers SK
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Skodje IL - Sogndal IL
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 1 - Farsund IL
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Ski IL Fotball 1 - Førde IL 1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 2 - Kongsvinger IL Fotball
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Jotun IL - Nordstrand IF 2
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn IL - Halsnøy IL
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Brumunddal Fotball 1
Kl. 16:15 Klasse V - J14 7'ar Dale IL - Sotra SK Sotra1
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Eid 2 - Froland IL
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Selje/Åheim - Gimse IL
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Lesja IL Lesja/Lesjaskog G 14 - Syril IL
Kl. 17:15 Klasse M - G13 7'ar Osterøy IL - Breimsbygda IL
Kl. 18:30 Klasse A - G19 Jølster IL - Holmlia SK
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Langevåg IL 3 - Tornado Måløy FK
Kl. 18:30 Klasse M - G13 7'ar Kvæfjord IL - Heia, FK
Kl. 18:30 Klasse S - J14 Eina SK - Sandane Turn og IL
Kl. 19:00 Klasse I - G11 7'ar Heming, IL 2 - Stadlandet IL
Kl. 19:30 Klasse F - G14 7'ar Eid 1 - Sauland IL
Kl. 19:30 Klasse M - G13 7'ar Gaular IL - Goals football academy club
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Eik IF Tønsberg
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Haugar, SK J14-3 - Jotun IL


Her er full oversikt over kva for nokre kampar som blir vist på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo i dag:

Kamper TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo:
Kl. 09.00: Jenter 17 år (klasse Q 17)– Hamna IL – Sandviken IL
Kl. 10.20: Jenter 16 år (klasse R) Brattvåg IL – Snøgg Fotball
Kl. 11.30: Gutter 16 år (klasse B) Nordlys IL – Sandnessjøen
Kl. 12.40: Gutter 17 år (klasse A17) – Flerkulturelt IL – Clausenengen FK
Kl. 14.00: Jenter 14 år (klasse S) Vollen Ungdomslag – Lom IL
Kl. 15.00: Gutter 16 år (klasse B) – Hammerfest IF/Stein – Sunndal IL 2
Kl. 16.15: Jenter 17 år (klasse Q17)– Eikelandsfjorden IL – Stange SK
Kl. 18.35: Gutter 19 år (klasse A) – Melhus IL – Fotballkompis
Kl. 19:55: Gutter 16 år (klasse R) – Nesodden IF (2) – Stridsklev IL

TV 2 Sumo:
Bane 1 Nordre Åsen:

Kl. 10.00: Sunndal Fotball 1 - Lillestrøm 1
Kl. 11.00: Flaktveit - Ranheim IL 2
Kl. 13.15: Otta IL - A.F.C. Lightning

Bane 1 Kringsjå:

Kl. 10.00: Las Panteras Argentinas - Falkeid IL
Kl. 12:00: Casas da Noruega - Ørn Horten FK
Kl. 13:15: Lyn Fotball - Skjoldar IL

Bane 2 Ekeberg:

Kl. 10:00: Lillestrøm 2 - Drøbak-Frogn IL
Kl. 12:00: Sandane Turn og IL 2 - Kvernbit, IL
Kl. 13:15: Farsund IL 2 - Tynset IF
Kl. 14:30: Kvik Halden FK - Ørsta IL
Kl. 17:30: Lambertseter IF - Kopervik IL

Bane 5 Ekeberg:

Kl. 10:00: Kongsvinger IL Fotball - Giv Akt IL
Kl. 12:00: Bækkelagets SK 1 - Nordre Land IL
Kl. 14:30: Vigrestad IK - Tynset IF
Kl. 15:30: Førde IL 2 - Kongsvinger IL Fotball
Kl. 16:30: Skarp IF - Os TF 1

Bane 26 Ekeberg:
Kl. 10:00: Os/Nansen FGR - Kolbotn IL
Kl. 11:00: Bergen Nord FK - Club Espana
Kl. 14:30: Strindheim IL 2 - Skedsmo
Kl. 15:30: Andebu IL - Frigg Oslo FK 2
Kl. 16:30: Ål/Geilo - Sandviken, IL

30.07 Florø vann 4-3 borte mot Elverum


Endre Kupen blei matchvinnar to minutt før full tid i dagens kamp.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad 23. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø vann i ettermiddag 4-3 borte mot Elverum på Elverum Stadion. Endre Kupen blei på nytt den store helten då han scora vinnarmålet to minutt før full tid. Simen Reksten Solheim og Runar Ullaland Hove scora dei andre måla til Florø i dagens kamp. I tillegg var ein Elverumspelar uheldig å sette ein ball i eige mål.

Marius Hagen som har vore ute med karantene og sjukdom blei bytta inn drøye halvtimen før full tid.

Florø er etter dagens seier heilt oppe på femte plass i OBOS-ligaen.

Elverum - Florø  3-4 (2-2)
0-1 Sjølvmål, Stian Simenstad (9. min)
1-1 Jonas Enkerud (33. min)
2-1 Mouhamadou Moustapha Ndiaye (35. min)
2-2 Simen Reksten Solheim (45. min)
2-3 Runar Ullaland Hove (68. min)
3-3 Mouhamadou Moustapha Ndiaye (85. min)
3-4 Endre Kupen (88. min)

Gult kort: Mouhamadou Moustapha Ndiaye og Sabri Freddy Khattab, Elverum

Dommar: Marius Hansen Grøtta, Malmefjorden

Assistentdommarar: Magnus Tranholt, Haslum og Philip Askjer, Eik Tønsberg

4. dommar: Ali Al-Hatem, Skreia

Elverum:
Neydson Da Silva
Goran Antonic
Igor Cukovic
Stian Simenstad
Erlend Eggen Persgård
Peder Nersveen (Marius Hagen 58. min)
Remi-André Svindland
Sabri Freddy Khattab
Jonas Enkerud (Elmahdi Bellhcen 73. min)
Silas Dylan Songani (Sivert Solli 79. min)
Mouhamadou Moustapha Ndiaye

Florø:
Nicklas Frenderup
Runar Ullaland Hove
Oliver Rotihaug
Vegar Heggenes Gjermundstad
Christopher Lindquist
Luc Michael Jeggo
Stefan Alexander Dinessen Aase (Halvor Utkilen Solheim-Olsen 64. min)
Peter Aase
Rashad Muhammed (Kristoffer Ryland 81. min)
Endre Kupen (Kaddu Aton 89. min)
Simen Reksten Solheim

Øvrige resultat 17. serierunde OBOS-ligaen
Sandnes Ulf - Start 1-1 (0-1)
Kongsvinger - Ullensaker/Kisa 1-3
Arendal - Åsane 0-1 (0-0)
Ranheim - Tromsdalen  3-1 (2-0)
Levanger - Jerv 0-1 (0-0)
Fredrikstad - Strømmen 1-1 (0-0)
Mjøndalen - Bodø/Glimt  1-2 (0-2)

Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 17 12 3 2 40 - 23 39
Ranheim TF 17 9 5 3 23 - 18 32
Start 17 9 4 4 32 - 19 31
Sandnes Ulf 17 9 4 4 25 - 20 31
Florø 17 7 4 6 28 - 24 25
Tromsdalen 17 6 5 6 23 - 24 23
Strømmen 17 6 5 6 22 - 25 23
Ullensaker/Kisa 17 7 2 8 25 - 30 23
Levanger 17 5 7 5 21 - 15 22
Mjøndalen 17 5 7 5 30 - 25 22
Åsane 17 5 7 5 21 - 25 22
Jerv 17 4 7 6 25 - 26 19
Kongsvinger 17 4 5 8 26 - 29 17
Fredrikstad 17 2 8 7 19 - 26 14
Elverum 17 2 7 8 15 - 32 13
Arendal 17 2 4 11 18 - 32 10

30.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Dagens 38 kampar har enda med 16 seierar, sju uavgjort og 15 tap.  

Klasse B - G16

Kl. 10:00 Klasse B - G16 Brattvåg IL City - Jølster IL  1-1
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Stridsklev IL - Tornado Måløy FK 3-0

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 1 - Ski IL Fotball 2  2-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Eide og Omegn FK 1 - Sogndal kvit  0-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal svart - Oppsal IF Fotball 1   0-1
Kl. 13:40 Klasse C - G14 Jotun IL - Rena IL   3-0
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Bergsøy IL - Sandane Turn og IL 2  6-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 1 - Sannidal IL  0-4
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 2 - Bækkelagets SK  0-9

Klasse E - G16 7'ar

Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Førde IL - Odda FK 1   4-2
Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Rosendal TL /Uskedalen - AHIL/Atløy  6-2
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll IL - Sokndal Idrettsklubb  3-2

Klasse F - G14 7'ar
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Smørås IL 1 - Bremanger IL  1-3
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Bækkelagets SK - Eid 1  0-6
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar  Eid 2 - Frei FK   2-6
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Leik, IL - Syril IL  0-4

Klasse M - G13 7'ar
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Hauerseter - Heia FK  3-4
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda IL - Bergsøy IL 1  3-5
Kl. 15:15 Klasse M - G13 7'ar Gaular IL - Moster IL   5-1
Kl. 16:15 Klasse M - G13 7'ar Reinsfjell FK - Jotun IL  4-3

Klasse P - J13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Heia FK - Kviteseid IL  5-1
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Breimsbygda IL - Kolbotn IL 1  1-7

Klasse Q - J17
Kl. 13.15 Klasse Q - J17 Stadsbygd/Rissa - Jotun IL  1-3
Kl. 18:30 Klasse Q - J17 Jotun IL - Bremnes IL 2-2

Klasse R - J16
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Kaupanger IL - Innstrandens IL 1  0-0
Kl. 14:40 Klasse R - J16 Tornado Måløy FK - Birkenes IL 0-5
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Kvik Halden FK  8-0

Klasse S - J14
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Eikelandsfjorden IL - Sandane Turn og IL  2-2
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Ekholt BK - Førde IL 2  4-1
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Follese FK - Hornindal IL  3-0
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 1 - Hei IL   5-0

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 10:00 Klasse U - J16 7'ar Lyn Fotball - Askvoll og Holmedal IL  2-5
Kl. 16:15 Klasse U - J16 7'ar Gaular IL - Lørenskog  1-2

Klasse V - J14 7'ar
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Grüner Fotball IL 2 - Syril IL  3-3
Kl. 13:15 Klasse V - J14 7'ar Haugar, SK J14-2 - Sogndal IL  0-4
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Kolnes IL - Breimsbygda IL  0-5
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Abildsø IL - Dale IL  1-7
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Blindheim IL - Jotun IL  6-3

30.07 Florø møter Elverum på bortebane


Marius Hagen og Elverum skal i dag prøve å stoppe Florø si seiersrekke.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Elverum på Florø Stadion 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Florø spelar i ettermiddag borte mot Elverum i den 17. serierunden i OBOS-ligaen.

Florø er det store formlaget i OBOS-ligaen. Etter 4-1 seieren mot Fredrikstad sist helg står Florø med fem seierar på dei seks siste kampane. Med 15 poeng av 18 mulige på desse kampane toppar Florø formtabellen føre Sandnes Ulf, Bodø/Glimt og Tromsdalen.

Elverum står med tre uavgjort og tre tap på sine seks siste kampar.  

17. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Start
Kl. 18.00 Elverum - Florø
Kl. 18.00 Kongsvinger - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Arendal - Åsane
Kl. 18.00 Ranheim - Tromsdalen
Kl. 18.00 Levanger - Jerv
Kl. 18.00 Fredrikstad - Strømmen

Laurdag 29. juli
Mjøndalen - Bodø/Glimt  1-2 (0-2)
0-1 Ulrik Saltnes (11. min)
0-2 Kristain Fardal Opseth (34. min)
1-2 Ousseynou Boye (88. min)

Tabell OBOS-ligaen

Bodø/Glimt 17 12 3 2 40 - 23 39
Start 16 9 3 4 31 - 18 30
Sandnes Ulf 16 9 3 4 24 - 19 30
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Tromsdalen 16 6 5 5 22 - 21 23
Levanger 16 5 7 4 21 - 14 22
Mjøndalen 17 5 7 5 30 - 25 22
Florø 16 6 4 6 24 - 21 22
Strømmen 16 6 4 6 21 - 24 22
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 22 - 29 20
Åsane 16 4 7 5 20 - 25 19
Kongsvinger 16 4 5 7 25 - 26 17
Jerv 16 3 7 6 24 - 26 16
Fredrikstad 16 2 7 7 18 - 25 13
Elverum 16 2 7 7 12 - 28 13
Arendal 16 2 4 10 18 - 31 10

30.07 Dagens kampar i Norway Cup



41 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Under ser du oversikten over dagens kampar for laga frå fylket, og heilt nederst i saka ligg det ein oversikt over kva kampar som blir vist direkte på TV 2 Sportskanalen i dag. Jotun sin kamp mot Rena i klasse C (G14) og Tornado Måløy sin kamp Birkenes i klasse R (J16) er mellom kampane som blir vist direkte på Sportskanalen i dag.

I tillegg er det mulig å sjå ein heil del kampar direkte på TV 2 Sumo. I dag blir mellom anna Hornindal sin kamp mot Follese i klasse S (J14) sendt direkte på TV2 Sumo.


Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sandane Turn og IL 1 - Ski IL Fotball 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Eide og Omegn FK 1 - Sogndal kvit
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal svart - Oppsal IF Fotball 1
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Heia FK - Kviteseid IL
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Breimsbygda IL - Kolbotn IL 1
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Eikelandsfjorden IL - Sandane Turn og IL
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Ekholt BK - Førde IL 2
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Grüner Fotball IL 2 - Syril IL
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Brattvåg IL City - Jølster IL
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Hauerseter - Heia FK
Kl. 10:00 Klasse U - J16 7'ar Lyn Fotball - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Førde IL - Odda FK 1
Kl. 11:00 Klasse E - G16 7'ar Rosendal TL /Uskedalen - AHIL/Atløy
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Follese FK - Hornindal IL
Kl. 11:00 Klasse S - J14 Førde IL 1 - Hei IL
Kl. 12:00 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda IL - Bergsøy IL 1
Kl. 12:00 Klasse Q - J17 Stadsbygd/Rissa - Jotun IL
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll IL - Sokndal Idrettsklubb
Kl. 13:15 Klasse V - J14 7'ar Haugar, SK J14-2 - Sogndal IL
Kl. 13:40 Klasse C - G14 Jotun IL - Rena IL
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Bergsøy IL - Sandane Turn og IL 2
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Kaupanger IL - Innstrandens IL 1
Kl. 14:40 Klasse R - J16 Tornado Måløy FK - Birkenes IL
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar  Eid 2 - Frei FK
Kl. 15:15 Klasse M - G13 7'ar Gaular IL - Moster IL
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Kolnes IL - Breimsbygda IL
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Abildsø IL - Dale IL
Kl. 15:15 Klasse V - J14 7'ar Blindheim IL - Jotun IL
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 1 - Sannidal IL
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde IL 2 - Bækkelagets SK
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Smørås IL 1 - Bremanger IL
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Bækkelagets SK - Eid 1
Kl. 16:15 Klasse M - G13 7'ar Reinsfjell FK - Jotun IL
Kl. 16:15 Klasse U - J16 7'ar Gaular IL - Lørenskog
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Stridsklev IL - Tornado Måløy FK
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Leik, IL - Syril IL
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Kvik Halden FK
Kl. 18:30 Klasse Q - J17 Jotun IL - Bremnes IL


Her er full oversikt over kva for nokre kampar som blir vist på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo i dag:

Kamper TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo:
Kl. 09.20 – gutter 19 år (Klasse A): Otta IL – Flaktveit IL
Kl. 10.45 – jenter 19 år (Klasse Q): Verdal IL - Skjoldar IL
Kl. 13.40 – gutter 14 år (Klasse C): Jotun IL – Rena IL
Kl. 14.40 – jenter 16 år (Klasse R): Tornado Måløy FK – Birkenes IL
Kl. 15.50 – gutter 16 år (Klasse B): Biri IL – Lia IL
Kl. 17.00 – jenter 14 år (Klasse S): Gjerstad IL – Kilkameratene IF

TV 2 Sumo:
Bane 1 Nordre Åsen:
Kl. 09.00: Herd Spk - Sædalen IL 2
Kl. 10.00: Club de futbol Alfaz del Pi B - Fron Fotball 2010
Kl. 11.00: Follese IL - Hornindal IL
Kl. 13.15: Gruben IL - Utleira IL

Bane 8 Ekeberg (7'ar fotball):
Kl. 10.30: Søreide - Frigg Oslo
Kl. 11.15: Grüner Fotball - Nittedal 1
Kl. 12.00: Ørje IL - KFUM-Kam Oslo 9
Kl. 12.45: Elnesvågen og Omegn IL - KFUM-Kam Oslo 4
Kl. 13.30: Nordre Land IL Rød - Søreide IL
Kl. 14.15: Bjørndal IF 2 - Frigg Oslo FK 1
Kl. 15.00: Kløfta IL Gul - Storhamar Fotball Blå
Kl. 16.00: Lyn Fotball 1 - Nedre Sigdal IF
Kl. 16.45: Stange SK - Kråkenes IL
Kl. 17.30: KFUM-Kam Oslo Supergirls 5 - KFUM-Kam Oslo 1
Kl. 18.15: Bjørndal IF 2 - Flint Fotball 5

Bane 2 Ekeberg:
Kl. 10.00: Austevoll IK - Hasle-Løren
Kl. 11.00: Kløfta - Vestnes Varfjell
Kl. 13.15: Emblem IL - Sandviken IL
Kl. 14.30: Store Bergan - Oppegård IL
Kl. 16.30: Lørenskog - Træff 1

Bane 5 Ekeberg:
Kl. 10.00: Bærum SK - Bjerkvik IF
Kl. 11.00: Otta IL - Havdur IL 1
Kl. 12.00: Alvdal IL 1 - Vestli IL
Kl. 14.30: Hægebostad IL - Sandviken IL
Kl. 15.30: Ranheim IL 2 - Lyn Fotball 1
Kl. 16.30: Skjold IL - Steigen SPK

Bane 26 Ekeberg:
Kl. 10.00: Sotra SK 2 - Gjekstad & Østerøya IF
Kl. 11.00: Seljord IL - Bud IL
Kl. 14.30: Nordreisa IL - Bremnes IL
Kl. 15.30: Olve SC - Bokn IL
Kl. 17.30: Langhus IL Fotball 2 - Lizzy Football Club
Kl. 18.30: Eikelandsfjorden IL - Skjold IL

29.07 Fardal Opseth matchvinnar mot Mjøndalen


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Kristian Fardal Opseth blei matchvinnar då Bodø/Glimt i dag vann 2-1 borte mot Mjøndalen på Isachsen Stadion. Fardal Opseth auka Bodø/Glimt si leiing til 2-0 drøye 10 minutt før pause.

Før resten av kampane i den 17. serierunden i OBOS-ligaen toppar Bodø/Glimt tabellen ni poeng føre Start og Sandnes Ulf. 

Mjøndalen - Bodø/Glimt  1-2 (0-2)
0-1 Ulrik Saltnes (11. min)
0-2 Kristain Fardal Opseth (34. min)
1-2 Ousseynou Boye (88. min)

Gult kort:
Jonathan Lindseth og Ousseynou Boye, Mjøndalen
Marius Lode og Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt

Dommar: Christian Moen, Løvenstad

Assistentdommarar: Erik Hegstad, Sverresborg og Christer Jørgensen, Bergen Nord

4. dommar: Sebastian Mikalsen, Spydeberg 

Mjøndalen:
George Motase Bokwe
Ulrik Ancher Henriksen Arneberg
Mads Andre Hansen
Sondre Solholm Johansen
Vetle Winger Dragsnes
Pontus Silfwer
Amahl William D'Vaz Pellegrino (Magnus Sylling Olsen 90. min)
Mathias Fredriksen (Mads Westlie Gundersen 78. min)
Jonathan Lindseth
Kingsley Ndidi Olie (Jibril Bojang 46. min)
Ousseynou Boye

Bodø/Glimt:
Ricardo Henrique Schuck Friedrich
Marius Lode
Emil Jonassen
Martin Bjørnbak
Thomas Jacobsen
Vegard Leikvoll Moberg
Jose Angel Jurado De La Torre (Patrick Berg 80. min)
Ulrik Saltnes
Kristian Fardal Opseth (Joachim Osvold 90. min)
Trond Olsen 
Jens Petter Hauge (Amor Yonas Layouni 70. min)


Tabell OBOS-ligaen

Bodø/Glimt 17 12 3 2 40 - 23 39
Start 16 9 3 4 31 - 18 30
Sandnes Ulf 16 9 3 4 24 - 19 30
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Tromsdalen 16 6 5 5 22 - 21 23
Levanger 16 5 7 4 21 - 14 22
Mjøndalen 17 5 7 5 30 - 25 22
Florø 16 6 4 6 24 - 21 22
Strømmen 16 6 4 6 21 - 24 22
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 22 - 29 20
Åsane 16 4 7 5 20 - 25 19
Kongsvinger 16 4 5 7 25 - 26 17
Jerv 16 3 7 6 24 - 26 16
Fredrikstad 16 2 7 7 18 - 25 13
Elverum 16 2 7 7 12 - 28 13
Arendal 16 2 4 10 18 - 31 10

29.07 To lokale lag blir vist direkte på TV 2


Førde sin kaptein Henriette Jagedal blir intervjua av Mini før den TV-sendte kampen mot Rapid Athene/Ekholt i klasse Q (Jenter19) i 2013.
Foto: Marianne Taule

TV 2 skal også i år sende fleire kampar direkte frå Norway Cup. Av kampane som er plukka ut frå dei innleiande kampane er to lag frå fylket representerte.

Dette er Tornado Måløy (J16) og Jotun (G14).

I tillegg blir det sett opp fleire kampar når sluttspelet tek til onsdag 2. august.

Søndag 30. juli:
Kl. 09.20 – gutter 19 år (Klasse A): Otta IL – Flaktveit IL
Kl. 10.45 – jenter 19 år (Klasse Q): MSIL – Verdal IL
Kl. 13.40 – gutter 14 år (Klasse C): Jotun IL – Rena IL
Kl. 14.40 – jenter 16 år (Klasse R): Tornado Måløy FK – Birkenes IL
Kl. 15.50 – gutter 16 år (Klasse B): Biri IL – Lia IL
Kl. 17.00 – jenter 14 år (Klasse S): Gjerstad IL – Kilkameratene IF

Måndag 31. juli:
Kl. 09.00: – Jenter 17 år (klasse Q 17)– Hamna IL – Sandviken IL
Kl. 10.20: Jenter 16 år (klasse R) Brattvåg IL – Snøgg Fotball
Kl. 11.30: Gutter 16 år (klasse B) Nordlys IL – Sandnessjøen
Kl. 12.40: Gutter 17 år (klasse A17) – Flerkulturelt IL – Clausenengen FK
Kl. 14.00: Jenter 14 år (klasse S) Vollen Ungdomslag – Lom IL
Kl. 15.00: Gutter 16 år (klasse B) – Hammerfest IF/Stein – Sunndal IL 2
Kl. 16.15: Jenter 17 år (klasse Q17)– Eikelandsfjorden IL – Stange SK
Kl. 18.35: Gutter 19 år (klasse A) – Melhus IL – Fotballkompis
Kl. 19:55: Gutter 16 år (klasse R) – Nesodden IF (2) – Stridsklev IL

Tysdag 1. august:
Kl. 09.25: Jenter 16 år: (klasse R) Elverum Fotball 1 – Innstrandens IL 1
Kl. 10.30: Gutter 16 år: (klasse B)– Søgne FK 1 – Dombås IL
Kl. 11.40: Jenter 14 år: (klasse S)– Follese FK – Åkra IL
Kl. 12.40: Gutter 14 år: (klasse C): Steinkjer FK – Smøla IL
Kl. 13.40: Jenter 17 år: (klasse Q17):– Gruben IL – Drøbak-Frogn IL
Kl. 15.00: Jenter 16 år: (klasse R): Varhaug IL – Skarp IF
Kl. 16.15: Gutter 19 år: (klasse A18/19): Orkla FK – Vikersund IF 1
Kl. 18.35: Gutter 17 år (klasse A17) – Svelvik IF – Austrheim IL
Kl. 19.55: Jenter 16 år (klasse R): Ulfstind IL – Geilo IL

29.07 41 lag frå fylket stiller i årets Norway Cup


Førde stiller med fem lag under årets Norway Cup.
Bildet er av Førde sitt lag i klasse Q (J19) under Norway Cup i 2013.
Foto: Marianne Taule

41 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Førde er med sine fem lag den klubben i fylket som stiller med flest lag i årets turnering.

I fjor deltok 53 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2015 deltok det 56 lag frå 20 forskjellige klubbar, i 2014 deltok det 55 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2013 deltok det 44 lag frå 16 forskjellige klubbar, medan det i 2012 deltok 49 lag frå 24 forskjellige klubbar her frå fylket.

Flest lag frå fylket er det i klasse C - Gutar 14 år, der sju lag deltek. 

Oversikt over lag/klasse:
Klasse A, Gutar 19 år:
Jølster

Klasse B, Gutar 16 år:
Tornado Måløy
Jølster

Klasse C, Gutar 14 år:
Sandane 1
Sandane 2
Førde 1
Førde 2
Sogndal 1
Sogndal 2
Jotun

Klasse E, Gutar 16 år 7'ar:
Skavøypoll
Førde
Askvoll/Holmedal

Klasse F, Gutar 14 år 7'ar:
Bremanger
Syril
Bjørn
Eid 1
Eid 2

Klasse I, Gutar 11 år 7'ar:
Stadlandet

Klasse M, Gutar 13 år 7'ar:
Heia
Breimsbygda
Gaular
Jotun

Klasse P, Jenter 13 år 7'ar:
Heia
Breimsbygda

Klasse Q, Jenter 17 år:
Jotun

Klasse R, Jenter 16 år:
Selje
Tornado Måløy
Sogndal
Kaupanger

Klasse S, Jenter 14 år:
Hornindal
Sandane
Førde 1
Førde 2

Klasse U, Jenter 16 år 7'ar:
Gaular
Askvoll/Holmedal

Klasse V, Jenter 14 år 7'ar:
Breimsbygda
Dale
Syril
Sogndal
Jotun

29.07 Bilder frå treningskampen Stryn - Førde 


14-åringen Lukas Leirgulen blei bytta inn som midtstoppar i gårsdagens kamp mot Førde. På bildet ser vi Leirgulen og Øystein Myrkaskog.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn og Førde testa formen før haustsesongen med treningskamp på Stryn Stadion fredag ettermiddag.

Bildene og fakta frå denne kampen er no lagt ut.

 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

28.07 Førde vann 4-1 borte mot Stryn


Daniel Kvalvågnes feira 20-årsdagen sin med scoring på Stryn Stadion.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Førde vann i ettermiddag 4-1 i ein treningskamp borte mot Stryn.

Øystein Myrkaskog, Ruben Holsæter og Daniel Kvalvågnes scora måla til Førde, medan Marius Rauset sette inn Stryn inn Stryn sitt mål. I tillegg var ein spelar frå Stryn uheldig og sette ballen i eige mål.

 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Førde  1-4 (0-3)
0-1 Øystein Myrkaskog (4. min)
0-2 Ruben Holsæter, straffe (26. min)
0-3 Daniel Kvalvågnes (42. min)
1-3 Marius Rauset (65. min)
1-4 Sjølvmål, Julian Hove (72. min)

Førde spelar fyrste kampen i haustsesongen borte mot Brann 2 søndag 6. august, medan Stryn sparkar i gong haustsesongen med heimekamp mot Tornado Måløy laurdag 5. august.
 

28.07 Lokale foreldre med spelarar på Fana G14


Spelarar og foreldre frå Sogn og Fjordane på Fana G14 i lag med
Noah Dyngeland etter 2-0 seieren mot Flint Tønsberg i kvartfinalen. 
Frå venstre: Eivind Iversen, Jon-Rune Smørdal, Even Johan Smørdal, Trygve Alpen, Noah Dyngeland, Ola Fimland, Fredrik Fosse Iversen og Isak Østerbø Fimland. Foto: privat

Fana sitt lag i klasse G14 spelte seg heilt fram til semifinale i årets Dana Cup. På laget er det fleire sentrale spelarar med foreldre frå Sogn og Fjordane. Desse foreldra har også vore sentrale på trenarbenken og trenarteam opp gjennom åra.

Fredrik Fosse Iversen - son til storspelar Eivind Iversen, storscorar på Tornado som også var innom Brann. Eivind er en del av trenerteamet i år og leiar laget i årets Dana Cup.

Isak Østerbø Fimland  - son av Ola Fimland som spelte fleire år på Førde.

Even Johan Smørdal - son av Jon-Rune Smørdal som spelte på Haugen sitt A-lag frå 1986 til 1994. Smørdal står bokført med 146 kampar og 31 mål for sebratrøyene.

Tryge Alpen - son av Odd Terje Alpen frå Sogn.

Ellers kan ein også nevne at Sogndalkeeper Mathias Dyngeland sin yngste bror, Noah Dyngeland, spelar på laget.

Fredrik Fosse Iversen. Even Johan Smørdal og Isak Østerbø Fimland er alle tre med på kretslag og hospiterar på Brann i nasjonale seriar og cupar. Fredrik Fosse Iversen blei teken ut på Landsdelssamling tidligare i år.

Fana G14 er eit satsingslag som tidligare i år gjekk heilt til topps under årets Lerum Cup. Laget er ein del av Fana sin gode treningskultur, og gjennomfører 6-7 treningsøkter i veka gjennom heile året. Den gode treningskulturen har mellom anna ført til fleire overganger fra Fana til Sogndal den siste tida, og kanskje blir nokon av spelarane på dagens G14-lag å finne på Sogndal i framtida?

I kveldens semifinale mot HamKam blei det dessverre tap 2-0. Men uansett imponerande innsats av Fana som tok seg til semifinale med heile 20-0 i målforskjell.

28.07 Slik gjekk det med dei lokale laga i Dana Cup


Florø G16 spelte seg heilt fram til kvartfinale i årets Dana Cup.
I kvartfinalen mot Eidanger tapte Florø 1-0
Foto: privat

Åtte lag frå fylket har denne veka delteke i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde har stilt med tre lag kvar, medan Jotun har deltatt med to lag.

Fem av laga gjekk vidare til A-sluttspel, medan tre lag kvalifiserte seg til B-sluttspel.

Her er oversikten over kor langt dei forskjellige laga kom i årets turnering.

Klasse J15

B-sluttspel
1/16-finale, Førde IL - Mansfield Crew Ohio  2-3


Klasse G13
A-sluttspel
1/16-finale, Florø FB - Hjørring IF VFF  0-4
1/16-finale, Førde IL - Start IK  0-4


Klasse G14
B-sluttspel
1/16-finale, Florø FB - Intercups C.A. 0-0 (3-4 etter straffesparkkonk)
 

Klasse G15

B-sluttspel
1/16-finale, Jotun IL - Kragerø IF  0-3

Klasse G16
A-sluttspel
Kvartfinale, Florø FB - Eidanger IL  0-1


Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, Jotun IL - Tranget FC  1-2

28.07 Marthe og Magne klar for finale i Dana Cup


Marthe Bjørhovde og Magne Elde jublar for finaleplass i Dana Cup.
Foto: privat

Fortuna Ålesund med Marthe Bjørhovde mellom stengene og Magne Elde som trenar er klar for finale i klasse J19 i Dana Cup.

Marthe holdt nullen i dagens semifinale mot Trondheim Ørn, og kampen måtte avgjerast på straffesparkkonkurranse. Her scora Fortuna Ålesund på alle fem straffene sine, og kunne juble for finaleplass og seier 5-4.

I den andre samifinalen vann Fortuna Hjørring 2-0 mot Lillestrøm.

Finalen mellom Fortuna Ålesund og Fortuna Hjørring enda til slutt med seier 3-0 Fortuna Hjørring.


Marthe Bjørhovde før Fortuna Ålesund sin treningskamp mot Kauanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


28.07 Florø klar for kvartfinale i Dana Cup


Leander Agledal Nordal blei matchvinnar i 1/8-finalen mot
 Mandalskameratene. Bildet er frå kampen Skavøypoll - Florø 2 26. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Av dei åtte laga frå Sogn og Fjordane som stiller i Dana Cup var det kun Florø sitt lag i klasse G16 som gjekk vidare frå torsdagens kampar.

I 1/8-finalen i dag tidlig vann Florø 1-0 mot Mandalskameratene sitt fyrstelag. Leander Agledal Nordal blei matchvinnar då han scora det einaste målet i kampen 14 minutt ut i 1. omgang.

Florø sin motstandar i kvartfinalen er Eidanger IL, som vann sin kvartfinale med 1-0 mot Byåsen. Kvartfinalen mot Eidanger IL blir spelt klokka 13.45.

Dei andre laga som er klare for kvartfinale i klasse G16 er Vidar, Staal Jørpeland, Skedsmo, HamKam, Elverum og Randesund.


Klasse G16
A-sluttspel

1/8-finale, fredag 28. juli kl. 08.45 Florø FB - Mandalskameratene 1  1-0

Kvartfinale, fredag 28. juli kl. 13.45 Florø FB - Eidanger IL

28.07 Dagens kampar i Dana Cup


Florø G16 spelar i dag 1/8-finale mot Mandalskameratene 1.
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Fem av laga gjekk vidare A-sluttspel, medan dei tre andre var kvalifisert til B-sluttspel.

Etter torsdagens kampar er det kun Florø sitt lag i klasse G16 som er med vidare av laga frå Sogn og Fjordane. Motstandar i dagens 1/8-finale er Mandalskameratane sitt fyrstelag.

Klasse G16
A-sluttspel

1/8-finale, fredag 28. juli kl. 08.45 Florø FB - Mandalskameratene 1

27.07 Torbjørn Aabrekk får draktnummer 29 i Florø


Torbjørn Aabrekk før Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eidaren Torbjørn Aabrekk får draktnummer 29 når han neste helg kan få sin debut for Florø i OBOS-ligaen. Aabrekk fekk tre gule kort for Varegg, og måtte dermed sone karantene i sin fyrste kamp for Florø. Ettersom 24-åringen ikkje var speleklar til heimekampen mot Fredrikstad sist helg, må Aabrekk sone i bortekampen mot Elverum komande søndag. Det blir dermed ikkje noko av duellen mellom eidarane Torbjørn Aabrekk og Marius Hagen.

Florø sin motstandar neste helg på Florø Stadion er Kongsvinger. Simen Lillevik frå Innvik står bokført med fem kampar mellom stengene for Kongsvinger denne sesongen.


Det blir ikkje noko av duellen mellom Torbjørn Aabrekk og
Marius Hagen når Elverum møter Florø på Elverum søndag 30. juli.
Bildet er frå jubileumskampen i forbindelse med at Hagen blei 25 år. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Torbjørn Aabrekk scora alle fem måla til Varegg mot Førde 9. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


27.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Florø G14 tapte 1/16-finalen mot Intercups C.A. i B-sluttspelet.
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Fem av laga er klar for A-sluttspel, medan tre lag skal ut i B-sluttspel.

Her er oversikten over resultat frå dagens kampar, og kven laga skal møte i ein eventuell neste sluttspelkamp.


Klasse J15

B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 15.05 Førde IL - Mansfield Crew Ohio  2-3


Klasse G13
A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 08.25 Florø FB - Sandved FK  3-1
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 09.20 Førde IL - Jerusalem FA  4-2

1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 13.00 Florø FB - Hjørring IF VFF  0-4
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 14.50 Førde IL - Start IK  0-4


Klasse G14
B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.15 Florø FB - Frogner IL 2-1

1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 17.35 Florø FB - Intercups C.A. 0-0

Florø tapte kampen 3-4 etter straffesparkkonkurranse
 

Klasse G15

B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Sverresborg FK  3-2

1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 20.30 Jotun IL - Kragerø IF  0-3

Klasse G16
A-sluttspel

1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.45 Førde IL - Skedsmo IL 1  1-2
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 18.20 Florø FB - Steinkjer 1  2-0

1/8-finale, fredag 28. juli kl. 08.45 Florø FB - Mandalskameratene 1


Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Tranget FC  1-2
 


Førde G13 etter dagens 1/16-finale mot Start.
Foto: privat


27.07 Sluttar i Sogndal Fotball og NFF Sogn og Fjordane


Marius Torstrup Kloster under årets KM Futsal aldersbestemt.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

Marius Torstrup Kloster sluttar i Sogndal Fotball og NFF Sogn og Fjordane.

Torstrup Kloster er ansatt i 100% stilling i Viking Fotball. Her skal han vere hovudtrenar for Viking G14, pluss at han skal ha ein del arbeidsoppgåver i Viking Fotball si barne- og ungdomsavdeling. Det var heile 46 søkarar til denne jobben, og Torstrup Kloster tek over jobben etter sunnfjordingen Johnny Mikael Gallefoss

28-åringen har i Sogndal Fotball vore spelar- og trenarutviklar, medan han i NFF Sogn og Fjordane har hatt jobben som fagansvarlig for barnefotballen.

 


Marius Kloster under barnefotballkvelden på Nordfjordeid 18. januar 2016.
Sjå bilder frå Barnefotballkvelden på Nordfjordeid.  


27.07 Dagens kampar i Dana Cup


Florø G16 møter i dag vinnaren av kampen mellom Byneset og Steinkjer.
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Fem av laga er klar for A-sluttspel, medan tre lag skal ut i B-sluttspel.


Klasse J15

B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 15.05 Førde IL Mansfield Crew Ohio


Klasse G13
A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 08.25 Florø FB - Sandved FK
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 09.20 Førde IL - Jerusalem FA -Beit Safa


Klasse G14
B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.15 Florø FB - Frogner IL


Klasse G15

B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Sverresborg FK
 

Klasse G16
A-sluttspel

1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.45 Førde IL - Skedsmo IL 1

A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 18.20 Florø FB - Vinnar Byneset - Steinkjer



Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Tranget FC
 

26.07 Tornado Måløy spelar treningskamp mot Sandane


Marius Stavenes Refvik fastsette sluttresultatet til 2-0 mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy og Sandane har avtalt treningskamp før haustsesongen tek til. Kampen blir spelt på Eid Idrettspark måndag 31. juli klokka 19.00.


Tornado Måløy spelar fyrste kampen i haustsesongen borte mot Stryn laurdag 5. august, medan Sandane startar si jakt om opprykk til Kretsligaen med heimekamp mot Syril måndag 7. august.

Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 11 7 2 2 21-13 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Årdal 11 5 2 4 26-21 17
Bremanger 11 4 3 4 22-22 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 11 3 2 6 21-24 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Skavøypoll 11 2 2 7 12-36 8
Høyang 11 1 1 9 8-33 4

Tabell 5. divisjon
Studentspretten 10 8 0 2 38-17 24
Sandane 10 7 1 2 38-15 22
Syril 10 7 0 3 33-30 21
Kaupanger 10 6 1 3 34-10 19
Fjøra 2/SIL 3 10 5 0 5 25-32 15
Jølster 10 4 1 5 27-21 13
Selje 10 3 2 5 25-29 11
Balestrand 10 2 3 5 21-34 11
Stryn 2 10 3 1 6 25-39 10
Bjørn 10 2 2 6 19-32 8
Gaular 10 1 2 7 14-41 5

 


Petja Cink scora to mål i Sandane sin 4-0 seier heime mot Bjørn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Florø har vunne alle tre innleiande kampane i klasse G16
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Her er oversikten over korleis laga frå Sogn og Fjordane har gjort det i dagens kampar. 



Klasse J15, gruppe 18

Sandnes Ulf - Førde IL  2-3
Førde IL - Skedsmo FK  0-9

Tabell Klasse J15, gruppe 18
AaB 2 3 3 0 0 9-2 9
Skedsmo FK 3 2 0 1 13-2 6
Førde IL 3 1 0 2 3-15 3
Sandnes Ulf 3 0 0 3 3-9 0

B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 15.05 Førde IL Mansfield Crew Ohio


Klasse G13, gruppe 16
Florø FB - HamKam FB 2  2-0

Tabell Klasse G13, gruppe 16
Düren-Niederau FC 1908 3 3 0 0 27-0 9
Florø FB 3 2 0 1 8-5 6
Øyestad FB 1 3 1 0 2 5-17 3
HamKam FB 2 3 0 0 3 1-19 0

A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 08.25 Florø FB - Sandved FK


Klasse G13, gruppe 17
JSG AOB - Førde IL  0-7
Førde IL - Flint FB 1  1-1

Tabell Klasse G13, gruppe 17
Flint FB 1 3 2 1 0 13-1 7
Førde IL 3 2 1 0 11-2 7
Øyestad FB 2 3 1 0 2 3-7 3
JSG AOB 3 0 0 3 1-18 0

A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 09.20 Førde IL - Jerusalem FA -Beit Safa


Klasse G14, gruppe 23
Rahlstedter Hamburg SC - Florø FB   2-0
Florø FB - HamKam FB 2  2-1

Tabell Klasse G14, gruppe 23
Djerv 1919 SK 1 3 3 0 0 7-1 9
Rahlstedter Hamburg SC 3 2 0 1 4-3 6
Florø FB 3 1 0 2 3-5 3
HamKam FB 2 3 0 0 3 2-7 0

B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.15 Florø FB - Frogner IL


Klasse G15, gruppe 12
Jotun IL - HamKam FB 1 0-2

Tabell Klasse G15, gruppe 12
HamKam FB 1 3 3 0 0 6-3 9
Madla IL 3 2 0 1 8-4 6
Jotun IL 3 0 1 2 2-6 1
Slemmestad IF 3 0 1 2 4-9 1

B-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Sverresborg FK
 

Klasse G16, gruppe 4
Florø FB - Moelven IL  6-1

Tabell Klasse G16, gruppe 4
Florø FB 3 3 0 0 15-3 9
Bogafjell IL 1 3 2 0 1 6-5 6
Moelven IL 3 1 0 2 4-10 3
Kuala Lumpur Youth Soccer 3 0 0 3 2-9 0

A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 18.20 Florø FB - Vinnar Byneset - Steinkjer

Klasse G16, gruppe 7
Førde IL - Ridabu IL 2  3-1

Tabell Klasse G16, gruppe 7
Førde IL 3 3 0 0 10-3 9
Åndalsnes IF 3 2 0 1 9-2 6
Richmond Park FC 3 1 0 2 5-8 3
Ridabu IL 2 3 0 0 3 3-14 0

A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 27. juli kl. 10.45 Førde IL - Skedsmo IL 1


Klasse G17, gruppe 3
ASAL FC - Jotun IL   1-2
Jotun IL - Viksjø IFK  2-0

Tabell Klasse G17, gruppe 3
Jotun IL 3 2 1 0 4-1 7
Madla IL 3 1 2 0 4-1 5
ASAL FC 3 0 2 1 2-3 2
Viksjø IFK 3 0 1 2 2-7 1

A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 27. juli kl. 14.00 Jotun IL - Tranget FC

 


Jotun G17 er gruppevinnar etter å ha vunne begge sine kampar i dag.
Foto: Jotun Fotball


26.07 Dagens kampar i Dana Cup


Florø G14 møter i dag Rahlstedter Hamburg SC og HamKam 2.
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse J15, gruppe 18
Kl. 09:30 Sandnes Ulf - Førde IL
Kl. 17:30 Førde IL - Skedsmo FK

Tabell Klasse J15, gruppe 18
AaB 2 1 1 0 0 4-0 3
Skedsmo FK 1 1 0 0 3-0 3
Sandnes Ulf 1 0 0 1 0-3 0
Førde IL 1 0 0 1 0-4 0


Klasse G13, gruppe 16
Kl. 15:50 Florø FB - HamKam FB 2

Tabell Klasse G13, gruppe 16

Düren-Niederau FC 1908 2 2 0 0 17-0 6
Florø FB 2 1 0 1 6-5 3
Øyestad FB 2 1 0 1 5-7 3
HamKam FB 2 2 0 0 2 1-17 0


Klasse G13, gruppe 17
Kl. 08:20 JSG AOB - Førde IL
Kl. 16:40 Førde IL - Flint FB 1

Tabell Klasse G13, gruppe 17
Flint FB 1 1 1 0 0 9-0 3
Førde IL 1 1 0 0 3-1 3
Øyestad FB 2 1 0 0 1 1-3 0
JSG AOB 1 0 0 1 0-9 0


Klasse G14, gruppe 23
Kl. 11:40 Rahlstedter Hamburg SC - Florø FB
Kl. 19:10 Florø FB - HamKam FB 2

Tabell Klasse G14, gruppe 23
Rahlstedter Hamburg SC 1 1 0 0 2-1 3
Djerv 1919 SK 1 1 1 0 0 2-1 3
Florø FB 1 0 0 1 1-2 0
HamKam FB 2 1 0 0 1 1-2 0


Klasse G15, gruppe 12
Kl. 13:30 Jotun IL - HamKam FB 1

Tabell Klasse G15, gruppe 12
HamKam FB 1 2 2 0 0 6-3 6
Madla IL 2 1 0 1 4-3 3
Slemmestad IF 2 0 1 1 3-5 1
Jotun IL 2 0 1 1 2-4 1
 

Klasse G16, gruppe 4
Kl. 12:30 Florø FB - Moelven IL

Tabell Klasse G16, gruppe 4
Florø FB 2 2 0 0 9-2 6
Bogafjell IL 1 2 1 0 1 4-5 3
Moelven IL 2 1 0 1 3-4 3
Kuala Lumpur Youth Soccer 2 0 0 2 2-7 0


Klasse G16, gruppe 7
Kl. 13:30 Førde IL - Ridabu IL 2

Tabell Klasse G16, gruppe 7
Førde IL 2 2 0 0 7-2 6
Åndalsnes IF 2 1 0 1 8-2 3
Richmond Park FC 2 1 0 1 5-7 3
Ridabu IL 2 2 0 0 2 2-11 0


Klasse G17, gruppe 3
Kl. 09:30 ASAL FC - Jotun IL
Kl. 17:30 Jotun IL - Viksjø IFK

Tabell Klasse G17, gruppe 3
ASAL FC 1 0 1 0 1-1 1
Viksjø IFK 1 0 1 0 1-1 1
Madla IL 1 0 1 0 0-0 1
Jotun IL 1 0 1 0 0-0 1

25.07 Stryn spelar treningskamp mot Førde


Stryn jublar etter scoring i heimekampen mot Årdal 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Stryn si garderobe etter kampen.

Det blir topp Kretsliga mot botn Norsk Tipping-ligaen når Stryn fyrstkomande fredag spelar treningskamp mot Førde. Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 17.00.


Førde spelar fyrste kampen i haustsesongen borte mot Brann 2 søndag 6. august, medan Stryn sparkar i gong haustsesongen med heimekamp mot Tornado Måløy laurdag 5. august.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 14 9 4 1 40 - 16 31
Lysekloster 14 9 3 2 32 - 20 30
Herd 14 7 3 4 34 - 25 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Sotra 14 6 3 5 30 - 28 21
Spjelkavik 14 4 6 4 22 - 22 18
Os 14 5 3 6 24 - 28 18
Stord 14 5 3 6 27 - 32 18
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Førde 14 2 4 8 18 - 31 10
Fjøra 14 2 3 9 17 - 40 9  

Tabell Kretsligaen
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 11 7 2 2 21-13 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Årdal 11 5 2 4 26-21 17
Bremanger 11 4 3 4 22-22 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 11 3 2 6 21-24 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Skavøypoll 11 2 2 7 12-36 8
Høyang 11 1 1 9 8-33 4
 


 


Ein betenkt Bjørn Totland etter kampen mot Varegg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


25.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Førde G16 er klar for A-sluttspel i Dana Cup etter å ha vunne begge sine kampar i dag. Førde vann 2-1 mot Åndalsnes og 5-1 mot Richmond Park.
Foto: privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Her er oversikten over korleis laga frå Sogn og Fjordane har gjort det i dagens kampar.

Klasse J15, gruppe 18
Førde IL - AaB 2   0-4

Tabell Klasse J15, gruppe 18
AaB 2 1 1 0 0 4-0 3
Skedsmo FK 1 1 0 0 3-0 3
Sandnes Ulf 1 0 0 1 0-3 0
Førde IL 1 0 0 1 0-4 0


Klasse G13, gruppe 16
Øyestad FB 1 - Florø FB    1-6
Düren-Niederau FC 1908 - Florø FB  4-0

Tabell Klasse G13, gruppe 16

Düren-Niederau FC 1908 2 2 0 0 17-0 6
Florø FB 2 1 0 1 6-5 3
Øyestad FB 2 1 0 1 5-7 3
HamKam FB 2 2 0 0 2 1-17 0


Klasse G13, gruppe 17
Øyestad FB 2 - Førde IL  1-3

Tabell Klasse G13, gruppe 17
Flint FB 1 1 1 0 0 9-0 3
Førde IL 1 1 0 0 3-1 3
Øyestad FB 2 1 0 0 1 1-3 0
JSG AOB 1 0 0 1 0-9 0


Klasse G14, gruppe 23
Djerv 1919 SK 1 - Florø FB  2-1

Tabell Klasse G14, gruppe 23
Rahlstedter Hamburg SC 1 1 0 0 2-1 3
Djerv 1919 SK 1 1 1 0 0 2-1 3
Florø FB 1 0 0 1 1-2 0
HamKam FB 2 1 0 0 1 1-2 0


Klasse G15, gruppe 12

Madla IL - Jotun IL  3-1
Slemmestad - Jotun IL  1-1 

Tabell Klasse G15, gruppe 12
HamKam FB 1 2 2 0 0 6-3 6
Madla IL 2 1 0 1 4-3 3
Slemmestad IF 2 0 1 1 3-5 1
Jotun IL 2 0 1 1 2-4 1
 

Klasse G16, gruppe 4
Bogafjell IL 1 - Florø FB  1-5
Kuala Lumpu Youth Soccer - Florø FB  1-4

Tabell Klasse G16, gruppe 4
Florø FB 2 2 0 0 9-2 6
Bogafjell IL 1 2 1 0 1 4-5 3
Moelven IL 2 1 0 1 3-4 3
Kuala Lumpur Youth Soccer 2 0 0 2 2-7 0


Klasse G16, gruppe 7
Åndalsnes - Førde IL  1-2
Mål Førde: Sander Åmelfot og Isak B. Eide

Richmond Park FC - Førde IL  1-5
Mål Førde: Vebjørn Løkkebø, Christian Helgheim, Sander Vikum, Isak B. Eide og Ole Petter Larsen

Tabell Klasse G16, gruppe 7
Førde IL 2 2 0 0 7-2 6
Åndalsnes IF 2 1 0 1 8-2 3
Richmond Park FC 2 1 0 1 5-7 3
Ridabu IL 2 2 0 0 2 2-11 0


Klasse G17, gruppe 3
Madla IL - Jotun IL  0-0

Tabell Klasse G17, gruppe 3
ASAL FC 1 0 1 0 1-1 1
Viksjø IFK 1 0 1 0 1-1 1
Madla IL 1 0 1 0 0-0 1
Jotun IL 1 0 1 0 0-0 1


 


Florø sitt lag i klasse G14 tapte 2-1 mot Djerv 1919 1 i dagens kamp.
Foto: privat


Ruben Pettersen og Jotun spelte i dag uavgjort 0-0 mot Madla i G17.
Foto: Jotun Fotball


25.07 Dagens kampar i Dana Cup



Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse J15, gruppe 18
Kl. 13:30 Førde IL - AaB 2

Klasse G13, gruppe 16
Kl. 10:50 Øyestad FB 1 - Florø FB
Kl. 20:50 Düren-Niederau FC 1908 - Florø FB

Klasse G13, gruppe 17
Kl. 17:30 Øyestad FB 2 - Førde IL

Klasse G14, gruppe 23
Kl. 15:50 Djerv 1919 SK 1 - Florø FB

Klasse G15, gruppe 12

Kl. 08:30 Madla IL - Jotun IL
Kl. 18:30 Slemmestad - Jotun IL

Klasse G16, gruppe 4
Kl. 12:30 Bogafjell IL 1 - Florø FB
Kl. 18:30 Kuala Lumpu Youth Soccer - Florø FB

Klasse G16, gruppe 7
Kl. 09:30 Åndalsnes - Førde IL
Kl. 17:30 Richmond Park FC - Førde IL

Klasse G17, gruppe 3
Kl. 16:30 Madla IL - Jotun IL

24.07 Norge er ute av EM-sluttspelet i Nederland



 

Elise Thorsnes og Stine Pettersen Reinås var begge ubenytta reserve då Norge i dag tapte 1-0 mot Danmark i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Nedrerland.

Norge er ute av mesterskapet etter å ha tapt alle dei tre gruppespelkampane.

Danmark  - Norge  1-0 (1-0)
1-0 Katrine Veije (5. min)

Gult kort: Maren Nævdal Mjelde, Norge

Norge:
Ingrid Hjelmseth
Ingrid Moe Wold
Maria Thorisdottir
Nora Holstad Berge
Kristine Minde
Maren Nævdal Mjelde
Ingrid Schjelderup (Frida Leonhardsen Maanum 56. min)
Ingrid Marie Karlsen Spord (Lisa-Marie Karlseng Utland 79. min)
Guro Reiten
Caroline Graham Hansen
Ada Martine Stolsmo Hegerberg

24.07 Eikefjord vann 4-0 borte mot Hyen


Per Øyvind Sørbø gav Eikefjord leiinga 3-0 borte mot Hyen.
Bildet er frå Eikefjord sin bortekamp mot Eid 2 6. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


 

Eikefjord vann fredag ettermiddag 4-0 borte mot Hyen i 6. divisjon avdeling 1. Trygve Rukan Samdal, Joakim Andreas Løkkebø Barlund, Per Øyvind Sørbø og Bjørnar Hovland Øren scora måla til Eikefjord. Alle scoringane i kampen kom etter pause.

Med ein kamp meir spelt toppar Eikefjord 6. divisjon avdeling 1 fire poeng føre Breimsbygda/Jølster.

Hyen - Eikefjord  0-4 (0-0)
0-1 Trygve Rukan Samdal (73. min)
0-2 Joakim Andreas Løkkebø Barlund (74. min)
0-3 Per Øyvinf Sørbø, straffe (86. min)
0-4 Bjørnar Hovland Øren (90. min+2)

Kort: Ingen

Dommar: Ragnar Åmot, Jølster

Hyen:
Ola Andreas Ommedal
Torleiv Straume
Øyvind Magnus Solheim
Åsmund Ommedal Kaptein
Ola Henning Ommedal
Per Inge Straume
Anders Ommedal
Vegard Søhoel
Jakob Straume
Marius Rygg
Mikael Nordal
Jonas Eimhjellen
Hans Otto Holme
Øyvind Heimset Larsen

Eikefjord:
Marcus Løvfald Tonheim
Joakim Andreas Løkkebø Barlund
Erling Austreim Kaptein
Andreas Lid
Marius Hovland
Mats Hovland
Øyvind Sørbø
Bubacarr Kamaso
Trygve Rukan Samdal
Bjørnar Hovland Øren
Steinar Eimhjellen Clausen
Thomas Storehaug Øren
Per Øyvind Sørbø


Tabell 6. divisjon avdeling 1
Eikefjord 8 6 1 1 35-10 19
Breimsbygda /Jølster 2 7 5 0 2 16-18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 0 3 40-13 13
Sandane 2 7 3 2 2 19-12 11
Hyen 8 2 0 6 12-24 6
Kaupanger 2 7 0 0 7 5-50 0

24.07 Florø toppar formtabellen i OBOS-ligaen


Florø jublar etter scoring i gårsdagens kamp mot Fredrikstad.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø er det store formlaget i OBOS-ligaen. Etter gårsdagens 4-1 seier mot Fredrikstad står Florø med fem seierar på dei seks siste kampane. Med 15 poeng av 18 mulige på desse kampane toppar Florø formtabellen føre Sandnes Ulf, Bodø/Glimt og Tromsdalen.

Neste kamp for Florø er borte mot Elverum søndag 30. juli.

Florø - Fredrikstad 4-1 (1-1)
1-0 Endre Kupen (31. min)
1-1 Filip Johansen Westgaard (38. min)
2-1 Rashad Kuhammed (66. min)
3-1 Endre Kupen (68. min)
4-1 Endre Kupen (73. min)

Formtabell OBOS-ligaen (dei seks siste kampane)
Florø 6 5 0 1 16-6 15
Sandnes Ulf 6 4 0 2 10-9 12
Bodø/Glimt 6 3 2 1 16-10 11
Tromsdalen 6 3 2 1 8-6 11
Jerv 6 3 1 2 13-9 10
Strømmen 6 3 1 2 13-11 10
Kongsvinger 6 2 2 2 8-5 8
Levanger 6 2 2 2 7-5 8
Start 6 2 2 2 7-6 8
Mjøndalen 6 2 2 2 10-10 8
Fredrikstad 6 2 2 2 10-11 8
Ranheim TF 6 2 2 2 7-9 8
Åsane 6 1 3 2 5-9 6
Ullensaker/Kisa 6 1 0 5 6-13 3
Elverum 6 0 3 3 2-10 3
Arendal 6 0 2 4 8-14 2

Tabell OBOS-ligaen

Bodø/Glimt 16 11 3 2 38 - 22 36
Start 16 9 3 4 31 - 18 30
Sandnes Ulf 16 9 3 4 24 - 19 30
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Tromsdalen 16 6 5 5 22 - 21 23
Levanger 16 5 7 4 21 - 14 22
Mjøndalen 16 5 7 4 29 - 23 22
Florø 16 6 4 6 24 - 21 22
Strømmen 16 6 4 6 21 - 24 22
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 22 - 29 20
Åsane 16 4 7 5 20 - 25 19
Kongsvinger 16 4 5 7 25 - 26 17
Jerv 16 3 7 6 24 - 26 16
Fredrikstad 16 2 7 7 18 - 25 13
Elverum 16 2 7 7 12 - 28 13
Arendal 16 2 4 10 18 - 31 10

23.07 Florø vann 4-1 heime mot Fredrikstad


Endre Kupen scora tre mål i dagens 4-1 seier mot Fredrikstad.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø vann i ettermiddag 4-1 heime mot Fredrikstad på Florø Stadion. Endre Kupen (3) og Rashad Muhammed scora måla til Florø, medan Filip Johansen Westgaard sette inn bortelaget si scoring.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Florø - Fredrikstad 4-1 (1-1)
1-0 Endre Kupen (31. min)
1-1 Filip Johansen Westgaard (38. min)
2-1 Rashad Kuhammed (66. min)
3-1 Endre Kupen (68. min)
4-1 Endre Kupen (73. min)

Øvrige resultat 16. serierunde OBOS-ligaen
Strømmen - Jerv  2-1 (2-0)
Sandnes Ulf - Mjøndalen 1-0 (1-0)
Åsane - Levanger 2-1 (2-0)
Start - Kongsvinger  2-1 (0-1)
Tromsdalen - Arendal  1-1 (0-1)
Ullensaker/Kisa - Elverum  2-0 (0-0)

Laurdag 22. juli
Bodø/Glimt - Ranheim 3-3 (1-1)


Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 16 11 3 2 38 - 22 36
Start 16 9 3 4 31 - 18 30
Sandnes Ulf 16 9 3 4 24 - 19 30
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Tromsdalen 16 6 5 5 22 - 21 23
Levanger 16 5 7 4 21 - 14 22
Mjøndalen 16 5 7 4 29 - 23 22
Florø 16 6 4 6 24 - 21 22
Strømmen 16 6 4 6 21 - 24 22
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 22 - 29 20
Åsane 16 4 7 5 20 - 25 19
Kongsvinger 16 4 5 7 25 - 26 17
Jerv 16 3 7 6 24 - 26 16
Fredrikstad 16 2 7 7 18 - 25 13
Elverum 16 2 7 7 des.28 13
Arendal 16 2 4 10 18 - 31 10

23.07 Hornindalsvatnet Maraton 2017


Inge Asbjørn Haugen sprang maraton på tida 3,59,20, medan
Marcus Vedeler kom i mål på tida 1,47,00 på halvmaraton.
Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2017.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i går avvikla under flotte forhold ved Nord-Europas djupaste innsjø. 

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2017.



Geir Jensen og Signy Henden Rustlie sprang begge sin maraton
nummer 100 under årets Hornindalsvatnet Maraton. 


Helge Hafsås var beste løpar på maraton med tida 2,55,26


Esther Innselset frå Hamar blei beste dame på halvmaraton.


Eidaren Magnus Alsaker som spring for Ranheim hadde
beste tid på halvmaraton med tida 1,20,55.


Anne Raftevold sprang 10 kilometer under årets Hornindalsvatnet Maraton.


Hermund Kleppa frå Syril vann halvmaraton klasse Menn 75-79 år.


23.07 Florø møter Fredrikstad på heimebane


Endre Kupen og Florø møter i dag Fredrikstad på Florø Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Jerv 2. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

I ettermiddag blir dei siste sju kampane i den 16. serierunden i OBOS-ligaen spelt. Florø, som etter vårsesongen ligg på 8. plass på tabellen i OBOS-ligaen, møter Fredrikstad på Florø Stadion.  

I går ettermiddag spelte Bodø/Glimt og Ranheim uavgjort 3-3 på Aspmyra Stadion.

16. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Florø - Fredrikstad
Kl. 18.00 Strømmen - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Mjøndalen
Kl. 18.00 Åsane - Levanger
Kl. 18.00 Start - Kongsvinger
Kl. 18.00 Tromsdalen - Arendal
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Elverum

Laurdag 22. juli
Bodø/Glimt - Ranheim 3-3 (1-1)


Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 16 11 3 2 38 - 22 38
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Start 15 8 3 4 29 - 17 27
Sandnes Ulf 15 8 3 4 23 - 19 27
Levanger 15 5 7 3 20 - 12 22
Mjøndalen 15 5 7 3 29 - 22 22
Tromsdalen 15 6 4 5 21 - 20 22
Florø 15 5 4 6 20 - 20 19
Strømmen 15 5 4 6 19 - 23 19
Kongsvinger 15 4 5 6 24 - 24 17
Ullensaker/Kisa 15 5 2 8 20 - 29 17
Jerv 15 3 7 5 23 - 24 16
Åsane 15 3 7 5 18 - 24 16
Fredrikstad 15 2 7 6 17 - 21 13
Elverum 15 2 7 6 12 - 26 13
Arendal 15 2 3 10 17 - 30 9

22.07 Bodø/Glimt spelte uavgjort 3-3 mot Ranheim


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Kristian Fardal Opseth spelte heile kampen då Bodø/Glimt i dag spelte uavgjort 3-3 heime mot Ranheim i den 16. serierunden i OBOS-ligaen. Fardal Opseth som er toppscorar i OBOS-ligaen teikna seg ikkje på scoringslista i denne kampen.

Bodø/Glimt - Ranheim 3-3 (1-1)
1-0 Ulrik Saltnes (16. min)
1-1 Mads Reginiussen (25. min)
2-1 Trond Olsen (77. min)
2-2 Mats Størseth Lillebo (80. min)
3-2 Joachim Osvold (90. min)
3-3 Mads Reginiussen (90. min+2)

Gult kort: Magnus Blakstad, Ranheim

Dommar: Jan Morten Tennøy, Nore Neset

Assistentdommarar: Jørgen Rønning Valstadsve, Fram og Kristoffer Gullhav, Imås

4. dommar: Geir Håkon Olsen, Nordstranda


Bodø/Glimt:
Ricardo Henrique Schuck Friedrich
Marius Lode
Emil Jonassen
Martin Bjørnbak
Thomas Jacobsen
Vegard Leikvoll Moberg
Jose Angel Jurado De La Torre (Patrick Berg 69. min)
Ulrik Saltnes
Amor Yonas Layouni (Trond Olsen 60. min)
Kristian Fardal Opseth
Jens Petter Hauge (Joachim Osvold 89. min)

Ranheim:
Even Barli
Christian Eggen Rismark
Daniel Kvande
Karl Morten Røvik Eek
Aslak Fonn Witry
Magnus Blakstad (Jakob Talmo Tromsdal 65. min)
Mads Reginiussen
Sondre Sørløkk (Simen Raaen Sandmæl 65. min)
Torgil Øwre Gjertsen
Mats Størseth Lillebo
Kim Ove Norum Riksvold (Michael Karlsen 74. min)


Tabell OBOS-ligaen
Bodø/Glimt 16 11 3 2 38 - 22 38
Ranheim TF 16 8 5 3 20 - 17 29
Start 15 8 3 4 29 - 17 27
Sandnes Ulf 15 8 3 4 23 - 19 27
Levanger 15 5 7 3 20 - 12 22
Mjøndalen 15 5 7 3 29 - 22 22
Tromsdalen 15 6 4 5 21 - 20 22
Florø 15 5 4 6 20 - 20 19
Strømmen 15 5 4 6 19 - 23 19
Kongsvinger 15 4 5 6 24 - 24 17
Ullensaker/Kisa 15 5 2 8 20 - 29 17
Jerv 15 3 7 5 23 - 24 16
Åsane 15 3 7 5 18 - 24 16
Fredrikstad 15 2 7 6 17 - 21 13
Elverum 15 2 7 6 12 - 26 13
Arendal 15 2 3 10 17 - 30 9

22.07 Eid Fotball arrangerar Fotballcamp


Dan Jøran Hafsås under Eid sin heimekamp mot Dale 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid Fotball arrangerar måndag 14. til onsdag 16. august Fotballcamp for spelarar i alderen 13 til 17 år. På fotballcampen vil spelarane få ei innføring i korleis dei kan bli endå betre fotballspelerar. Det vil være både foredrag og intensive økter gjennom tre dagar. Meistring og glede står i sentrum.

Alle økter og foredrag blir leda av sportskoordinator og A-lagstrenar Dan Jøran Hafsås.

Fotballcampen vil bli arrangert parallelt med Tine Fotballskule på Nordfjordeid.

Fotballcamp 13-17 år – Korleis bli ein betre fotballspelar?

Dette får du på fotballcampen:

* 6 fotballøkter

* Foredrag om ”toppspiller mentalitet”

* Kvalitetsøkter med fokus på høg intensitet

* Innføring i rollekrav

Program måndag 14. august:
Kl. 09.15 – 11.00 Intensiv trening – Smålagsspel

Kl. 11.00 – 12.00 Lunsj med evaluering av økta og målsetningar inn mot neste økt

Kl. 12.00 – 14.00 Teknisk trening med fokus på ferdighetane mottak, medtak og pasningar. Speløvelsar med fokus på det offensive: 1v1, 2v2, 3v2.

Kl. 14.00 Ferdig

Program tysdag 15. august:
Kl. 09.00 – 10.30 Intensiv trening – smålaggspel.

Kl. 11.00 – 11.45 Foredrag: Korleis blir eg ein betre fotballspelar?

Kl. 11.45 – 12.30 Lunsj

Kl. 12.30 – 14.00 Teknisk trening med fokus på ferdighetane dribling & avslutning

Kl. 14.00 Ferdig

Program onsdag 16. august
Kl. 09.15 – 11.00 Trening. Intensiv trening – smålagsspel.

Kl. 11.00 – 11.45 Lunsj med evaluering av økta og målsetningar inn mot neste økt.

Kl. 11.45 – 12.30 ”Ut av komfortsone” – Spelar held ein appell om sine utviklingsmål.

Kl. 12.30 – 14.00 Trening med fokus på ballkontroll. Speløvelsar med fokus på det

defensive. 1v1, 2v2, 3v2.

Kl. 14.00 Ferdig


Les alt om Eid Fotball sin Fotballcamp på klubben sine nettsider.


 


Elijanne Skrede Anderson i jentekampen mot Stryn 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2005 - 2010 til Tine Fotballskule, 14. - 16. august.

Deltakarane vert delt inn i grupper. Det vert også keepertrening. Det vil være to treningsøkter kvar dag. Siste dag av Tine vert det turnering og avslutning. Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball og A-lagsspelarar. Sogndal Fotball kjem også med Rune Bolseth (Omlag 430 kampar i tippaligaen & adeccoligaen!) + to andre profilerte spelarar. Desse kjem truleg tirsdag. Klubben jobbar også med andre profilerte trenarar. Nøyaktig treningsopplegg kjem når det nærmar seg.

Fair Play er viktig for Eid Fotball, også under Tine Fotballskule. Sunt og godt kosthold er viktig, og det vert servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt kvar dag.

Fine deltakarpremiar til alle!

Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 1. august 2017. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.

Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 800,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-

Vi håpar at du vil ha nokre kjekke dagar med oss på Nordfjordeid :)

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


21.07 To nye spelarar har signert for Kaupanger


Henriette Jagedal i Førde sin bortekamp mot Eid 25. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

 

Kaupanger Damelag melder på sine Facebooksider at Henriette Jagedal og Elemine Josefine Ellingsund Øyra har signert for Kaupanger.

Kaupanger skriv følgjande om dei to nye spelarane på sine facebooksider. 

Henriette Jagedal er fødd i 1995, og har mellom anna spelt for Florø, Førde og Lyn. Dei siste sesongane har ho spelt for Skeid i 2. divisjon, der ho også har vore kaptein. Henriette gjer alltid sitt beste, og seier ho skal gjere alt ho kan for å skyte Kaupanger opp i 1.divisjon. Kaupanger er veldig glade for å få ein spelar som Henriette i stallen, då ho kan bidra med erfaring og rutine. Henriette kan spele både i forsvar og på midtbana.

Elemine Josefine Ellingsund Øyra er fødd i 2001, og kjem frå Eikefjord. Det siste halvåret har ho spelt for Førde i 2.divisjon. Elemine er ein spelar Kaupanger lenge har hatt kontakt med. Ho skal ta til på idrettslinja i Sogndal, der ho mellom andre får Øystein som fotballtrenar. Elemine har også delteke på landsdelsamlingar i regi av NFF, og var seinast i juni utteken på J15/16 sitt skuggelandslag, som hadde samling i Stavanger. Kaupanger er også veldig glade for å få Elemine i stallen, då ho vil vere eit flott tilskot til ein allereie sterk tropp, med mange unge og talentfulle spelarar. Elemine er ein offensiv spelar, som kan spele både sentralt og på kant.


 


Elemine Josefine Ellingsund Øyra i kretskampen mot
Hordaland FK på Fosshaugane Campus 20. februar 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


21.07 Åtte lag frå fylket deltek i Dana Cup


Kaupanger får pokalen etter finaleseieren i J16 i fjorårets Dana Cup.
Foto: Privat

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø og Førde stiller med tre lag kvar, medan Jotun stiller med to lag.

Dana Cup går av stabelen tysdag 25. juli til laurdag 29. juli. 

Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse J15, gruppe 18
Førde
Sandnes Ulf
Aab 2 (Danmark)
Skedsmo

Tysdag 25. juli
Kl. 13:30 Førde IL - AaB 2

Onsdag 26. juli
Kl. 09:30 Sandnes Ulf - Førde IL
Kl. 17:30 Førde IL - Skedsmo FK

Klasse G13, gruppe 16
Florø
HamKam 2
Øyestad 1
Düren-Niederau FC 1908 (Tyskland)

Tysdag 25. juli
Kl. 10:50 Øyestad FB 1 - Florø FB
Kl. 20:50 Düren-Niederau FC 1908 - Florø FB

Onsdag 26. juli
Kl. 15:50 Florø FB - HamKam FB 2


Klasse G13, gruppe 17
Førde
Flint 1
Øyestad 2
JSG AOB (Tyskland)

Tysdag 25. juli
Kl. 17:30 Øyestad FB 2 - Førde IL

Onsdag 26. juli
Kl. 08:20 JSG AOB - Førde IL
Kl. 16:40 FØrde IL - Flint FB 1


Klasse G14, gruppe 23
Florø
HanKam 2
Djerv 1919 SK 1
Rahlstedter Hamburg SC (Tyskland)

Tysdag 25. juli
Kl. 15:50 Djerv 1919 SK 1 - Florø FB

Onsdag 26. juli
Kl. 11:40 Rahlstedter Hamburg SC - Florø FB
Kl. 19:10 Florø FB - HamKam FB 2


Klasse G15, gruppe 12

Jotun
Krapowice (Polen)
HamKam 1
Madla

Tysdag 25. juli
Kl. 08:30 Madla IL - Jotun IL
Kl. 18:30 Krapkowice KS - Jotun IL

Onsdag 26. juli
Kl. 13:30 Jotun IL - HamKam FB 1


Klasse G16, gruppe 4
Florø
Kuala Lumpur Youth Soccer (Malaysia)
Moeleven
Bogafjell 1
Tromsø 2

Tysdag 25. juli
Kl. 12:30 Bogafjell IL 1 - Florø FB
Kl. 19:30 Florø FB - Tromsø IL 2

Onsdag 26. juli
Kl. 13:30 Kuala Lumpur Youth Soccer - Florø FB
Kl. 20:30 Florø FB - Moelven IL


Klasse G16, gruppe 7
Førde
Richmond Park FC (England)
Ridabu 2
Forus og Gausel

Tysdag 25. juli
Kl. 09:30 Forus og Gausel IL - Førde IL
Kl. 17:30 Richmond Park FC - Førde IL

Onsdag 26. juli
Kl. 13:30 Førde IL - Ridabu IL 2


Klasse G17, gruppe 3
Jotun
Madla
ASAL FC (USA)
Viksjø IFK (Sverige)

Tysdag 25. juli
Kl. 16:30 Madla IL - Jotun IL

Onsdag 26. juli
Kl. 09:30 ASAL FC - Jotun IL
Kl. 17:30 Jotun IL - Viksjø IFK


 


Stryn G16 etter 6-0 seieren mot Nord SK i Dana Cup 2016.
Bak frå venstre: Oliver Kirkeeide Ness, Olav Engset, Eirik Aaing Buntemeyer, Marius Rauset, Vebjørn Løkkebø, Olve Marcus Eide, Johan Teigum-Ytreeide, Alexander Jakobson og Mathias Sagevik.
Framme frå venstre: Morten Halsebakk, Peter Frausing, Håvard Kroken, Christian Svoren Strand, Fredrik G. Myklebust, Rasmus Skåre Tjellaug og Sigmund Kjøsnes.
Foto: Stig Roger Eide


20.07 Stian Neset blir ny trenar for Dale


Stian Neset i cupkampen borte mot Tornado Måløy 6. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Dale Fotball melder på sine facebooksider at Stian Neset blir ny trenar for Dale. Neset tek dermed over etter Kennet Vik, Ole Petter Mundal og Erik Dale.

Dale Fotball melder vidare på sine facebooksider at etter vårsesongen tok trenartrioen beskjed om at dei mangla den nødvendige motivasjonen for jobben og ønskte å trekke seg.

Stian Neset var trenar for A-laget til Dale frå 2005 til 2013-sesongen. I år er Neset engasjert inn mot aldersfastlagde klassar i Dale som både trenerkoordinator og trenar.

Dale ligg etter halvspelt sesong på ein noko skuffande 9. plass i Kretsligaen.

Dale sparkar i gong haustsesongen med heimekamp mot Årdal fredag 4. august. 

Tabell Kretsligaen etter 11. serierunde:
Stryn 11 8 2 1 37-16 26
Vik 11 7 2 2 21-13 23
Sogndal 2 11 7 0 4 44-11 21
Eid 11 5 4 2 30-22 19
Florø 2 11 6 1 4 27-26 19
Årdal 11 5 2 4 26-21 17
Bremanger 11 4 3 4 22-22 15
Tornado Måløy 11 4 2 5 18-26 14
Dale 11 3 2 6 21-24 11
Førde 2 11 3 1 7 26-42 10
Skavøypoll 11 2 2 7 12-36 8
Høyang 11 1 1 9 8-33 4

 


Stian Neset i kamp for Dale borte mot Eid 20. mai 2006.
Sjå kampfakta og bilder frå kampen.
 


20.07 Norge tapte 2-0 mot Belgia



 

Elise Thorsnes blei bytta ut kvarteret før slutt då Norge i dag tapte 2-0 mot Belgia under EM-sluttspelet i Nedrerland. Elke Van Gorp og Janice Cayman scora måla til Belgia. Begge scoringane kom i 2. omgang.

Stine Pettersen Reinås var ubenytta reserve i dagens kamp.

Med to strake tap er det berre mikroskopiske sjansar for Norge å gå vidare i turneringa.  

I den andre kampen i Norges si gruppe i dag spelar Danmark mot Nederland. Med poeng til Danmark i denne kampen er Norge ute av turneringa.

Norge sin neste kamp i EM-sluttspelet er i mot Danmark måndag 24. juli.

Belgia  - Norge  2-0 (0-0)
1-0 Elke Van Gorp (59. min)
2-0 Janice Cayman (67. min)


Norge:
Ingrid Hjelmseth
Ingrid Moe Wold (Anja Sønstevold 46. min)
Elise Hove Thorsnes (Emilie Bosshard Haavi 75. min)
Nora Holstad Berge
Maren Nævdal Mjelde
Ingrid Schjelderup (Lisa-Marie Karlseng Utland 79. min)
Ingrid Marie Karlsen Spord
Andrine Stolsmo Hegerberg
Caroline Graham Hansen
Ada Martine Stolsmo Hegerberg
Kristine Minde

20.07 Resultat dagens sluttspelkampar i Gothia Cup


Anne Aune scora to mål mot Råtorps i 1/32-finalen i klasse J18. 
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 12. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Heile seks av desse sju laga er kvalifisert for A-sluttspelet.

Her er oversikten over korleis det går i dagens sluttspelkampar.

NB! Det er ein del forsinkelse på  ein del kampar.

Klasse G13
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Stryn - CA Intercups Mexican  0-1 (0-1)

0-1 Juan Pablo Flores (14. min)


Klasse G14
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.00 Stryn - Eimsbütteler TV  1-2 (0-1)
0-1 (23. min)
1-1 Trym Hogrenning (36. min)
1-2 (38. min)


Klasse
G15
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.10 Florø - Högbo AIK   1-0 (1-0)
1-0 Iver Ødelien, straffe (30. min)

1/16-finale, kl. 16.10 Florø - TuS Komet Arnstein  2-4 (1-0)
1-0 Leander Nordal (13. min)
1-1 Pascal Fahrenwald (39. min)
1-2 Richard Ohlinger (41. min)
1-3 Richard Ohlinger (45. min)
1-4 Richard Ohlinger (56. min)
2-4 Oscar Andre Nordal (60. min+1)



Klasse
J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.40 Stryn - FC Kuusysi 1  3-0 (1-0)
1-0 Karoline Flo, straffe (2. min)
2-0 Karoline Flo (36. min)
3-0 Karoline Flo (47. min) 


1/8-finale, kl. 16.50 Stryn - Umedalens IF 1-1 (0-0)

0-1 Elin Hermansson (34. min)
1-1 Olivia Vollsnes Wemby (36. min)


STRAFFESPARKKONKURRANSE PÅGÅR !!!!!
1-2 Pernilla Annemalm
2-2 Emma Njøten
2-3 Julia Wall
3-3 Emma Sæbø
3-4 Elin Hermansson
4-4 Odina Ullebø Hool
4-5 Saga Carlsson
5-5 Marie Johansdottir
5-6 Norah Eriksson
6-6 Karoline Flo

Alle fem spelarane på begge laga scora på sine fem fyrste straffer.

6-7 Alice Hörnberg

Stryn tapte kampen 6-7 etter straffesparkkonkurranse.


Klasse
J15
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 16.20 Stryn - IFK Trelleborg  0-2 (0-1)
0-1 Linn Nilsson (17. min)
0-2 Nicole Suarez (38. min)
 


Klasse
J16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.50 Kaupanger - FDF Choma Warriors  1-0 (1-0)
1-0 Astrid Blikra (19. min)


1/8-finale, kl. 14.10 Kaupanger - CCL Soccer Club  0-6 (0-3)
0-1 (6. min)
0-2 (11. min)
0-3 (21. min)
0-4 (42. min)
0-5 (51. min)
0-6 (60. min+2)


Klasse J18
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Kaupanger - Råtorps IK  4-0 (2-0)

1-0 Anne Aune (6. min)
2-0 Anne Aune (27. min)
3-0 Siv Reagen Hickman (41. min)
4-0 Kristin Dvergedal (55. min)

1/8-finale, kl. 13.10 Kaupanger - Eskilsminne IF  0-3 (0-1)
0-1 Nova Lundin Hafström (1. min)
0-2 Linn Strömberg (48. min)
0-3 Nova Lundin Hafström (53. min)

 

20.07 Dagens sluttspelkampar i Gothia Cup


Kaupanger sitt lag i klasse J16 jublar etter å ha blitt gruppevinnarar.
Foto: Privat

 

Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, J14 og J15. Kaupanger stiller med lag i klasse J16 og J18, medan Florø stiller lag i klasse G15.

Heile seks av desse sju laga er kvalifisert for A-sluttspelet.

Her er oversikten over kven dei forskjellige laga skal møte i sin fyrste kamp i dag.


Klasse G13
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Stryn - CA Intercups Mexican


Klasse G14
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.00 Stryn - Eimsbütteler TV


Klasse
G15
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.10 Florø - Högbo AIK


Klasse
J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.40 Stryn - FC Kuusysi 1
  

Klasse
J15
B-sluttspel
1/32-finale, kl. 16.20 Stryn - IFK Trelleborg
 

Klasse
J16
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.50 Kaupanger - FDF Choma Warriors


Klasse J18
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Kaupanger - Råtorps IK

19.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup


Både Kaupanger J16 og Kaupanger J18 vart puljevinnarar i sine grupper.
Her er begge laga samla i lag med Kaupanger sine gode supporterar.
Foto: Privat

 

Her er oversikten over dagens resultat for dei lokale laga i Gothia Cup.

Seks av dei sju laga frå fylket er kvalifisert til A-sluttspel i turneringa.


G13 pulje 9
Stryn - Hutchison Vale 1-2 (0-0)
1-0 Sander Misund Haugen (30. min)
1-1 Murray Connolly (34. min)
1-2 Bruno Davidson (36. min)

IF Väster - TuS Haltern am See  2-1

Tabell G13 pulje 9
Hutchison Vale 3 3 0 0 6 - 1 9
Stryn 3 2 0 1 6 - 3 6
IF Väster 3 1 0 2 3 - 6 3
TuS Haltern am See 3 0 0 3 1 - 6 0


G14 pulje 10
Stryn - Älmhults IF 1  2-0 (0-0)
1-0 Sondre Erdal (34. min)
2-0 Kristoffer Stranden (40. min)

IFK Osby - ZABA FC  0-3

Tabell
G14 pulje 10
ZABA FC 3 3 0 0 11 - 0 9
Stryn 3 2 0 1 7 - 1 6
IFK Osby 3 1 0 2 5 - 8 3
Älmhults IF 1 3 0 0 3 0 - 14 0

A-sluttspel
1/64-finale, Stryn - Walddörfer SV  6-0 (5-0)
1-0 John Erlend Bø (2. min)
2-0 Lukas Roksvåg Leirgulen (4. min)
3-0 John Erlend Bø (12. min)
4-0 Thomas Schouten (14. min)
5-0 Kristoffer Stranden (19. min)
6-0 Jon Nesdal (50. min)


G15 pulje 4
Florø - Boyton Knight  3-0 (0-0)
1-0 Siriwat Bunkhaem (29. min)
2-0 Leander Nordal (38. min)
3-0 Oskar Gjervik (41. min)

LKG - SKF - Boo FF  6-0

Tabell G15 pulje 4
LKG-SKF 3 3 0 0 14 - 0 9
Florø SK 3 2 0 1 8 - 2 6
Boo FF 3 1 0 2 2 - 12 3
Boynton Knights 3 0 0 3 1 - 11 0

A-sluttspel
1/64-finale, Florø -Alviks IK  6-0 (2-0)
1-0 Leander Nordal (7. min)
2-0 Leander Høyvik (28. min)
3-0 Oskar Gjervik (30. min)
4-0 Fredrik Døsen (43. min)
5-0 Gjengis Uzbak (47. min)
6-0 Anders Ulvik Fleten (50. min)


J14 pulje 7
Stryn - Viggbyholm/Erikslund  2-0 (1-0)
1-0 Marie Johansdottir (14. min)
2-0 Emma Sæbø (38. min)

Scandia United - Gefle IF 2   2-3

Tabell
J14 pulje 7
Stryn 3 3 0 0 9 - 0 9
Gefle IF 2 3 2 0 1 6 - 5 6
Scandia United SA 3 1 0 2 3 - 7 3
Viggbyholm/Erikslund 3 0 0 3 0 - 6 0


J15 pulje 6
Stryn - Kallhälls FF   0-2 (0-1)
0-1 Linn Jansson (6. min)
0-2 Linn Jansson (35. min)

Falköpings KIK - Lindsdals IF  2-0

Tabell
J15 pulje 6
Kallhälls FF 3 2 1 0 7 - 2 7
Falköpings KIK 3 1 2 0 6 - 4 5
Lindsdals IF 3 1 0 2 4 - 6 3
Stryn 3 0 1 2 3 - 8 1
 

J16 pulje 7
Kaupanger - Eskilstuna United 2  1-0 (0-0)
1-0 Astrid Bolstad Blikra (45. min)
 
Mutiny FC - IF Eker Örebro  0-0

Tabell
J16 pulje 7
Kaupanger IL 3 3 0 0 7 - 0 9
Eskilstuna United DFF 2 3 2 0 1 4 - 2 6
Mutiny FC 3 0 1 2 1 - 4 1
IF Eker Örebro 3 0 1 2 0 - 6 1


J18 pulje 4
Kaupanger - IFK Nyköping  1-1 (1-1)
0-1 Ellen Cederin (12. min)
1-1 Miriam Vilnes Mjåseth (15. min)

Ornäs BK - Academia Femenina Lleida  2-1

Tabell
J18 pulje 4
Kaupanger IL 3 2 1 0 7 - 2 7
IFK Nyköping 3 2 1 0 6 - 3 7
Ornäs BK 3 1 0 2 4 - 7 3
Académia Femenina Lleida 3 0 0 3 2 - 7 0

19.07 Dagens kampar i Gothia Cup, onsdag 19. juli



I dag blir dei siste innleiande kampane under årets Gothia Cup avvikla.

Her er kampoppsettet for dagens lokale kampar, og tabell for dei gruppene med lag her i frå fylket. 

G13 pulje 9
Kl. 12.30 Stryn - Hutchison Vale
Kl. 12.40 IF Väster - TuS Haltern am See

Tabell G13 pulje 9
Stryn 2 2 0 0 5 - 1 6
Hutchison Vale 2 2 0 0 4 - 0 6
IF Väster 2 0 0 2 1 - 5 0
TuS Haltern am See 2 0 0 2 0 - 4 0


G14 pulje 10
Kl. 10.00 Stryn - Älmhults IF 1
Kl. 10.50 IFK Osby - ZABA FC

Tabell
G14 pulje 10
ZABA FC 2 2 0 0 8 - 0 6
Stryn 2 1 0 1 5 - 1 3
IFK Osby 2 1 0 1 5 - 5 3
Älmhults IF 1 2 0 0 2 0 - 12 0


G15 pulje 4
Kl. 08.00 Florø - Boyton Knight
Kl. 10.00 LKG - SKF - Boo FF

Tabell
G15 pulje 4
LKG-SKF 2 2 0 0 8 - 0 6
Florø SK 2 1 0 1 5 - 2 3
Boo FF 2 1 0 1 2 - 6 3
Boynton Knights 2 0 0 2 1 - 8 0


J14 pulje 7
Kl. 11.50 Stryn - Viggbyholm/Erikslund
Kl. 11.50 Scandia United - Gefle IF 2

Tabell
J14 pulje 7
Stryn 2 2 0 0 7 - 0 6
Gefle IF 2 2 1 0 1 3 - 3 3
Scandia United SA 2 1 0 1 1 - 4 3
Viggbyholm/Erikslund 2 0 0 2 0 - 4 0


J15 pulje 6
Kl. 14.30 Stryn - Kallhälls FF
Kl. 15.30 Falköpings KIK - Lindsdals IF
 
Tabell
J15 pulje 6
Kallhälls FF 2 1 1 0 5 - 2 4
Lindsdals IF 2 1 0 1 4 - 4 3
Falköpings KIK 2 0 2 0 4 - 4 2
Stryn 2 0 1 1 3 - 6 1


J16 pulje 7
Kl. 09.00 Kaupanger - Eskilstuna United 2
Kl. 09.00 Mutiny FC - IF Eker Örebro

Tabell
J16 pulje 7
Kaupanger IL 2 2 0 0 6 - 0 6
Eskilstuna United DFF 2 2 2 0 0 4 - 1 6
Mutiny FC 2 0 0 2 1 - 4 0
IF Eker Örebro 2 0 0 2 0 - 6 0


J18 pulje 4
Kl. 15.20 Kaupanger - IFK Nyköping
Kl. 16.30 Ornäs BK - Academia Femenina Lleida

Tabell
J18 pulje 4
Kaupanger IL 2 2 0 0 6 - 1 6
IFK Nyköping 2 2 0 0 5 - 2 6
Ornäs BK 2 0 0 2 2 - 6 0
Académia Femenina Lleida 2 0 0 2 1 - 5 0

18.07 Haugenfotball.no oppdatert daglig i 11 år 


Totalt 130 296 forskjellige bilder ligg no ute på haugenfotball.no

Nettsida www.haugenfotball.no har i dag jubileum med daglige oppdateringar i 11 år (4018 dagar). 

Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli 2006. 

Totalt 36 721 unike besøkande har vore innom nettsida dei to siste månadane. (17. mai til 17. juli 2017)

NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne !
Klikk her for å ta kontakt. 

5124 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook, og 1756 personar følger haugenfotball.no på Instagram. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og følge haugenfotball.no på Instagram.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

18.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup


Miriam Vilnes Mjåseth scora mål for både J16- og J18-laget til Kaupanger under dagens kampar i Gothia Cup. Begge laga vann 2-0 og susar vidare mot A-sluttspel. Bildet er fråkampen mot Sogndal Vinterserien junior.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Her kan du sjå korleis det har gått med dei lokale laga frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.

J14 pulje 7
Stryn - Scandia United  4-0 (2-0)
1-0 Emma Njøten (14. min)
2-0 Karoline Flo (20. min)
3-0 Odina Ullebø Hool (23. min)
4-0 Alida Bruland (27. min)

J15 pulje 6
Stryn - Falköpings KIK  2-2 (0-1)
0-1 Vilde Hermansson (17. min)
0-2 Linda Alkhalaf (38. min)
1-2 Nora Romsøe (47. min)
2-2 Tuva Fredheim (50. min+1)

J16 pulje 7
Kaupanger - Mutiny FC  2-0 (0-0)
1-0 Miriam Vilnes Mjåseth (46. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåseth (50. min+1)

J18 pulje 4
Kaupanger - Academia Femenina Lleida  2-0 (0-0)

1-0 Miriam Vilnes Mjåseth (44. min)
2-0 Anne Aune (49. min)

G13 pulje 9
Stryn - TuS Haltern am See  1-0 (0-0)
1-0 Martin Sætre (33. min)

G14 pulje 10

Stryn - ZABA FC  0-1 (0-1)
0-1 (13. min)

G15 pulje 4
Florø - Boo FF  5-0 (2-0)
1-0 Bernard Breivik (1. min)
2-0 Thomas Hallstensen (15. min)
3-0 Jakob Aleksander Madsen (22. min)
4-0 Jakob Aleksander Madsen (31. min)
5-0 Fredrik Døsen (42. min)

18.07 Dagens kampar i Gothia Cup, tysdag 18. juli


Kaupanger sitt lag i klasse J18 vann i går 4-1 mot Ornäs BK.

Foto: Privat

 

Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, J14 og J15. Kaupanger stiller med lag i klasse J16 og J18, medan Florø stiller lag i klasse G15.

Her er dagens kampoppsett for våre lokale lag.


G13 pulje 9
Kl. 12.50 Stryn - TuS Haltern am See

G14 pulje 10

Kl. 13.40 Stryn - ZABA FC

G15 pulje 4
Kl. 11.50 Florø - Boo FF

J14 pulje 7
Kl. 14.30 Stryn - Scandia United

J15 pulje 6
Kl. 15.30 Stryn - Falköpings KIK

J16 pulje 7
Kl. 11.50 Kaupanger - Mutiny FC

J18 pulje 4
Kl. 10.00 Kaupanger - Academia Femenina Lleida

17.07 Sjå filmen frå oppvisningskampen på Eid Stadion


Oransj og Ålfoten Rovers etter dagens kamp på Eid Stadion.
Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I forbindelse med at Marius Hagen seinare i sommar fyller 25 år blei det i går ettermiddag spelt ein oppvisningskamp på Eid Stadion.

Marius Hagen sitt lag Oransj spelte kamp mot Anders Midthjell sitt lag Ålfoten Rovers. Oransj vann til slutten kampen 8-3, etter at stillinga til pause var 4-1. Torbjørn Aabrekk (2), Tobias Evebø, Noah Taklo, Mats Stien Myrold, Dan Jøran Hafsås, Lukas Endal Andersson og Emilian Hagen Henden scora måla til Oransj, medan Anders Midthjell (2) og Bengt Kongsvoll sette inn måla til Ålfoten Rovers.

Ein liten film frå oppvisningskampen er no lagt ut på Youtube.

Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




17.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup


Kaupanger vann i dag 4-0 mot IF Eker Örebro i klasse J16.
Foto: Privat

 

Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Her kan du sjå korleis det har gått med dei lokale laga frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.

G13 pulje 9
Stryn - IF Väster  4-1 (2-0)

1-0 Håvard Ervik (3. min)
2-0 Martin Sætre (7. min)
2-1 Daniel Kabayel (28. min)
3-1 Steinar Hauge (31. min)
4-1 Håvard Ervik (36. min)

G14 pulje 10
Stryn - IFK Osby  5-0 (4-0)
1-0 Trym Hogrenning (2. min)
2-0 Trym Hogrenning (7. min)
3-0 Kristoffer Stranden (13. min)
4-0 Samuel Plasencia Norlie (19. min)
5-0 Trym Hogrenning (33. min)

G15 pulje 4
Florø - LKG - SKF  0-2 (0-1)
0-1 (25. min)
0-2 (47. min)

J14 pulje 7
Stryn - Gefle IF 2  3-0 (2-0)
1-0 Karoline Flo (13. min)
2-0 Marie Johansdottir (20. min)
3-0 Sofie Njøten (40. min)

J15 pulje 6
Stryn - Lindsdals IF  1-4 (1-3)
1-0 (7. min)
1-1 Thilde Fredriksson (19. min)
1-2 Emma Tunsäter (23. min)
1-3 Thilde Fredriksson (24. min)
1-4 Emma Tunsäter (43. min)

J16 pulje 7
Kaupanger - IF Eker Örebro  4-0 (2-0)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (13. min)
2-0 Anna Nornes (21. min)
3-0 Andrea Henjesand (30. min)
4-0 Astrid Bolstad Blikra (43. min)

J18 pulje 4
Kaupanger - Ornäs BK  4-1 (2-1)
1-0 Kristin Dvergedal (2. min)
1-1 Hanna Bergh (8. min)
2-1 Anne Aune (19. min)
3-1 Anne Aune (35. min)
4-1 Jannike Orrestad Andersen (47. min)


Kaupanger sitt lag i klasse J18 vann 4-1 mot Ornäs BK.

Foto: Privat


17.07 Dagens kampar i Gothia Cup, måndag 17. juli



Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, J14 og J15. Kaupanger stiller med lag i klasse J16 og J18, medan Florø stiller lag i klasse G15.

Her er dagens kampoppsett for våre lokale lag.

G13 pulje 9
Kl. 15.20 Stryn - IF Väster

G14 pulje 10
Kl. 13.40 Stryn - IFK Osby

G15 pulje 4
Kl. 11.50 Florø - LKG - SKF

J14 pulje 7
Kl. 08.00 Stryn - Gefle IF 2

J15 pulje 6
Kl. 11.50 Stryn - Lindsdals IF

J16 pulje 7
Kl. 10.40 Kaupanger - IF Eker Örebro

J18 pulje 4
Kl. 09.40 Kaupanger - Ornäs BK

16.07 Norge tapte opningskampen i EM



 

Elise Thorsnes spelte heile kampen då Norge i dag tapte 1-0 mot Nederland i opningskampen under årets EM-sluttspel i Nedrerland. Shanice van de Sanden blei matchvinnar for Nederland då ho scora kampens einaste mål drøye 20 minutt ut i 2. omgamg. 

Stine Pettersen Reinås var ubenytta reserve i dagens kamp.

I den andre kampen i Norges si gruppe i dag vann Danmark 1-0 mot Belgia.

Norge sin neste kamp i EM-sluttspelet er i mot Belgia torsdag 20. juli. 

Nederland - Norge  1-0 (0-0)
1-0 Shanice van de Sanden (66. min)

Norge:
Ingrid Hjelmseth
Ingrid Moe Wold
Maren Nævdal Mjelde 
Elise Hove Thorsnes
Nora Holstad Berge
Maria Thorisdottir
Ingrid Schjelderup (Guro Reiten 75. min)
Frida Leonhardsen Maanum (Ingvild Landvik Isaksen 57. min)
Caroline Graham Hansen
Ada Martine Stolsmo Hegerberg
Kristine Minde (Emilie Bosshard Haavi 66. min)

16.07 Oransj vann oppvisningskampen på Eid Stadion


Oransj og Ålfoten Rovers etter dagens kamp på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I forbindelse med at Marius Hagen seinare i sommar fyller 25 år har det i ettermiddag blitt spelt ein oppvisningskamp på Eid Stadion.

Marius Hagen sitt lag Oransj spelte kamp mot Anders Midthjell sitt lag Ålfoten Rovers. Oransj vann til slutten kampen 8-3, etter at stillinga til pause var 4-1. Torbjørn Aabrekk (2), Tobias Evebø, Noah Taklo, Mats Stien Myrold, Dan Jøran Hafsås, Lukas Endal Andersson og Emilian Hagen Henden scora måla til Oransj, medan Anders Midthjell (2) og Bengt Kongsvoll sette inn måla til Ålfoten Rovers.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Oransj - Ålfoten Rovers  8-3 (4-1)
1-0 Torbjørn Aabrekk (1. min)
1-1 Anders Midthjell (21. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (26. min)
3-1 Tobias Evebø (31. min)
4-1 Noah Taklo (45. min)
4-2 Bengt Kongsvoll (55. min)
4-3 Anders Midthjell (62. min)
5-3 Mats Stien Myrold (63. min)
6-3 Dan Jøran Hafsås (65. min)
7-3 Lukas Endal Andersson (70. min)
8-3 Emilian Hagen Henden (72. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Assistentdommarar: Jostein Haugland, Haugen og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Anders Midthjell, Ålfoten Rovers  

Oransj:
Nikolai Brune Engeset
Stian Sandal
Stig Ose Bjørneset
Marius Ose Østgaard
Rasmus Aarflot
Marius Hagen
Tobias Evebø
Dan Jøran Hafsås
Torbjørn Aabrekk
Christoffer Hafsås
Mats Stien Myrold
Sivert Ose Bjørneset
Emilian Hagen Henden
Lukas Endal Andersson
Marius Åsebø
Tøres Nøstdal
Esekiel Hagen Henden
Noah Taklo


Ålfoten Rovers:
Stig Hermann Hagen
Vegar Granvold Bertntsen
Henning Haugen
Eivind Daniel Røed
Vegard Hellebust
Runar Lillestøl Naustdal
Yngve Furnes
Bengt Kongsvoll
Robin Hjelmeseth
Vebjørn Nord Haugland
Anders Midthjell
Frode Taklo
Kristian Kongsvoll (Coach)




16.07 Kampoppsett Gothia Cup 2017 



Sju lag frå tre forskjellige klubbar her i fylket deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige. Totalt 1762 lag frå 82 forskjellige nasjonar deltek på årets turnering.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, J14 og J15. Kaupanger stiller med lag i klasse J16 og J18, medan Florø stiller lag i klasse G15.

Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for våre lokale lag.

G13 pulje 9
Måndag 17. juli
Kl. 15.20 Stryn - IF Väster
Kl. 15.20 TuS Haltern am See - Hutchison Vale

Tysdag 18. juli
Kl. 12.50 Stryn - TuS Haltern am See
Kl. 12.50 IF Väster - Hutchison Vale

Onsdag 19. juli
Kl. 12.30 Stryn - Hutchison Vale
Kl. 12.40 IF Väster - TuS Haltern am See


G14 pulje 10
Måndag 17. juli
Kl. 13.40 Stryn - IFK Osby
Kl. 15.20 Älmhults IF 1 - ZABA FC

Tysdag 18. juli
Kl. 13.40 Stryn - ZABA FC
Kl. 15.20 IFK Osby - Älmhults IF 1

Onsdag 19. juli
Kl. 10.00 Stryn - Älmhults IF 1
Kl. 10.50 IFK Osby - ZABA FC


G15 pulje 4
Måndag 17. juli
Kl. 11.50 Florø - LKG - SKF
Kl. 11.50 Boyton Knights - Boo FF

Tysdag 18. juli
Kl. 11.50 Florø - Boo FF (Sverige)
Kl. 11.50 Boyton Knights - LKG - SKF

Onsdag 19. juli
Kl. 08.00
Florø - Boyton Knight
Kl. 10.00 LKG - SKF - Boo FF


J14 pulje 7
Måndag 17. juli

Kl. 08.00 Stryn - Gefle IF 2
Kl. 08.00 Scandia United - Viggbyholm/Erikslund

Tysdag 18. juli
Kl. 12.50 Gefle IF 2 - Viggbyholm/Erikslund
Kl. 14.30 Stryn - Scandia United

Onsdag 19. juli
Kl. 11.50 Stryn - Viggbyholm/Erikslund
Kl. 11.50 Scandia United - Gefle IF 2


J15 pulje 6
Måndag 17. juli
Kl. 11.50 Stryn - Lindsdals IF
Kl. 15.30 Falköpings KIK - Kallhälls FF

Tysdag 18. juli
Kl. 15.30 Stryn - Falköpings KIK
Kl. 16.20 Lindsdals IF - Kallhälls FF

Onsdag 19. juli
Kl. 14.30 Stryn - Kallhälls FF
Kl. 15.30 Falköpings KIK - Lindsdals IF
 

J16 pulje 7
Måndag 17. juli
Kl. 10.40 Kaupanger - IF Eker Örebro
Kl. 10.50 Eskilstuna United 2 - Mutiny FC

Tysdag 18. juli
Kl. 11.50 Kaupanger - Mutiny FC
Kl. 11.50 Eskilstuna United 2 - IF Eker Örebro

Onsdag 19. juli
Kl. 09.00 Kaupanger - Eskilstuna United 2
Kl. 09.00 Mutiny FC - IF Eker Örebro


J18 pulje 4
Måndag 17. juli
Kl. 08.50 IFK Nyköping - Academia Femenina Lleida
Kl. 09.40 Kaupanger - Ornäs BK

Tysdag 18. juli
Kl. 09.00 IFK Nyköping - Ornäs BK
Kl. 10.00 Kaupanger - Academia Femenina Lleida

Onsdag 19. juli
Kl. 15.20 Kaupanger - IFK Nyköping
Kl. 16.30 Ornäs BK - Academia Femenina Lleida


15.07 Resultat kampar i dag, laurdag 15. juli


Mathias Flo scora begge måla til Fjøra i seieren borte mot Aalesund 2.
Bildet er frå heimekampen mot Stryn 30. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Sogndal - Rosenborg 0-3 (0-1)
0-1 Milan Jevtovic (30. min)
0-2 Fredrik Midtsjø (55. min)
0-3 Matthias Wilhjamsson (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Lillestrøm - Stabæk 2-2 (0-2)
0-1 Tonny Brochmann Christiansen (36. min)
0-2 Ohikhuaeme Anthony Omoijuanfo (40. min)
1-2 Simen Kind Mikalsen (81. min)
2-2 Erik Næsbak Brenden (88. min)

Tabell Eliteserien
Rosenborg 17 10 5 2 33 - 13 35
Brann 16 7 6 3 30 - 13 27
Sarpsborg 08 16 7 6 3 26 - 16 27
Molde 16 8 3 5 28 - 19 27
Stabæk 17 7 4 6 26 - 30 25
Aalesund 16 6 4 6 21 - 19 22
Vålerenga 15 6 4 5 21 - 20 22
Haugesund 15 6 4 5 18 - 17 22
Lillestrøm 17 6 4 7 25 - 26 22
Odd 15 6 4 5 12 - 16 22
Sogndal 17 5 5 7 20 - 26 20
Strømsgodset 16 4 6 6 20 - 25 18
Sandefjord Fotball 16 5 3 8 18 - 28 18
Kristiansund 16 4 5 7 21 - 27 17
Tromsø 15 3 5 7 16 - 27 14
Viking 16 2 4 10 15 - 28 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Herd - Varegg 3-2 (0-1)
0-1 Torbjørn Aabrekk (5. min)
0-2 Daniel Campos (47. min)
1-2 Andreas Brune Rekdal (65. min)
2-2 Parfait Bizoza (67. min)
3-2 Ingolfur Örn Kristjansson (68. min)
 
Førde - Sotra 1-1 (0-1)
0-1 Jone Rugland (37. min)
1-1 Brage Sandvoll (49. min)

Aalesund 2 - Fjøra  0-2 (0-1)
0-1 Mathias Flo (36. min)
0-2 Mathias Flo (51. min)

Stord - Brattvåg 1-1 (1-0)
1-0 Roger Blokhus Ekeland (37. min)
1-1 Destin Prince-Loic Mambouana (90. min+1)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 14 9 4 1 40 - 16 31
Lysekloster 14 9 3 2 32 - 20 30
Herd 14 7 3 4 34 - 25 24
Varegg 14 7 3 4 30 - 29 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Sotra 14 6 3 5 30 - 28 21
Spjelkavik 14 4 6 4 22 - 22 18
Os 14 5 3 6 24 - 28 18
Stord 14 5 3 6 27 - 32 18
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 14 2 4 8 22 - 33 10
Førde 14 2 4 8 18 - 31 10
Fjøra 14 2 3 9 17 - 40 9  
 


Fredrik Midtsjø og Rosenborg vann i ettermiddag 3-0 borte mot Sogndal.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kåre Ingebrigtsen og Matthias Wilhjamsson etter seieren mot Sogndal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.07 Marius Hagen arrangerar bursdagskamp på Eid


Marius Hagen i kampen mellom Eid all-star og Eid junior 29. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I forbindelse med at Marius Hagen seinare i sommar fyller 25 år arrangerar han søndag 16. juli ein bursdagskamp på Eid Stadion.

Hagen har invitert ein del kameratar frå forskjellige klubbar till å vere med på kampen. Av spelarar som har bekrefta at dei stiller kan ein nevne Robin Hjelmeseth, Christoffer Hafsås, Anders Midthjell, Kristian Kongsvoll, Bjørn Totland, Torbjørn Aabrekk, Stig Hermann Hagen, Tobias Evebø pluss mange fleire. I tillegg stiller sjølvsagt også Marius Hagen.

Det vil bli arrangert ein ordinær kamp med dommartrio, ballhentarar, nødbluss og Speaker. Hovuddommar i kampen blir dommarsjef i Eid Fotball, Markus Nybø Bakke, medan Magne Jonny Krumsvik skal vere speaker.

Kampen blir spelt på Eid Stadion søndag 16. juli klokka 16.00.

Møt opp i god tid !
 
 


Marius Hagen i Elverum sin bortekamp mot Florø 30. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


15.07 Kampar i dag, laurdag 15. juli


Førde spelar i ettermiddag heimekamp mot Sotra på Førde Stadion.
På bildet ser vi ein betenkt Bjørn Totland etter kampen mot Varegg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Eliteserien
Kl. 15.30 Sogndal - Rosenborg
Kl. 18.00 Lillestrøm - Stabæk

Tabell Eliteserien
Rosenborg 16 9 5 2 30 - 13 32
Brann 16 7 6 3 30 - 13 27
Sarpsborg 08 16 7 6 3 26 - 16 27
Molde 16 8 3 5 28 - 19 27
Stabæk 16 7 3 6 24 - 28 24
Aalesund 16 6 4 6 21 - 19 22
Vålerenga 15 6 4 5 21 - 20 22
Haugesund 15 6 4 5 18 - 17 22
Odd 15 6 4 5 12 - 16 22
Lillestrøm 16 6 3 7 23 - 24 21
Sogndal 16 5 5 6 20 - 23 20
Strømsgodset 16 4 6 6 20 - 25 18
Sandefjord Fotball 16 5 3 8 18 - 28 18
Kristiansund 16 4 5 7 21 - 27 17
Tromsø 15 3 5 7 16 - 27 14
Viking 16 2 4 10 15 - 28 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Herd - Varegg
Kl. 16.00 Førde - Sotra
Kl. 16.00 Aalesund 2 - Fjøra
Kl. 18.00 Stord - Brattvåg

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 13 9 3 1 39 - 15 30
Lysekloster 14 9 3 2 32 - 20 30
Varegg 13 7 3 3 28 - 26 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Herd 13 6 3 4 31 - 23 21
Sotra 13 6 2 5 29 - 27 20
Spjelkavik 14 4 6 4 22 - 22 18
Os 14 5 3 6 24 - 28 18
Stord 13 5 2 6 26 - 31 17
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 13 2 4 7 22 - 31 10
Førde 13 2 3 8 17 - 30 9
Fjøra 13 1 3 9 15 - 40 6

14.07 Dagens resultat Cup No 1, fredag 14. juli



 

Dale og Sogndal har denne veka stilt med lag under årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Her er ein oversikt over korleis turneringa enda for desse laga.  

Dale sitt lag i klasse G14 er slått ut etter å ha enda sist i si gruppe i Playoff i A-sluttspelet.

Tabell Playoff A-sluttspel, gruppe A1
Foot Generation 2  2 0 0  15-0  6
La Academia 2  1 0 1  4-10  3
Dale IL  2  0 0 2  0-9  0


Dale sitt lag i klasse G14 (8'ar) spelte i dag tidlig semifinale i B-sluttspelet mot det tyske laget Bremerhaven. Her tapte Dale til slutt 5-1, og er med det ute av turneringa.


Sogndal sitt lag i klasse G15 gjekk vidare til Playoff i B-sluttspelet etter å ha enda på fjerde plass av fem lag i si gruppe.

Her skulle Sogndal møte Ajesaia, Skagen IF og Sparta Moscow, men kun kun kampen mot Ajesaia blei noko av. I dei to andre kampane fekk Sogndal walkover. I kampen mot Ajesaia tapte Sogndal 2-0, og ettersom berre gruppevinnar gjekk vidare så var dermed Sognal ute av turneringa.

Tabell Playoff B-sluttspel, gruppe B1
Ajesaia 3  3 0 0  17-1  9
Sogndal IL 3  2 0 1  6-2  6
Sparta Moscow  3  1 0 2  4-15  3
Skagen IF  3  0 0 3  0-9  0

14.07 Torbjørn Aabrekk skal spele for Florø


Torbjørn Aabrekk scora alle fem måla til Varegg i seieren mot Førde.
Scoringane dediserte Aabrekk som bursdagspresang til Kristian Lefdal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Firdaposten melder på sine nettsider at eidaren Torbjørn Aabrekk skal spele for Florø.

Den tidligare Eid og Åsanespelaren har scora 67 mål på 58 seriekampar for Varegg sidan han kom til klubben våren 2015. I tillegg har han scora fem mål på ni cupkampar for Varegg. 

Før overgangen til Åsane før 2013-sesongen var Aabrekk sin unge alder til tross ein av Eid sine viktigaste spelarar dei tre siste sesongane. Spesielt i 2011-sesongen imponerte Aabrekk stort. Eid sin angripar scora 20 mål og var totalt involvert i over 40 av Eid sine 68 scoringar. Aabrekk blei av Firda kåra til beste spelar i 3. divisjon avdeling 8 i 2011-sesongen. 

Aabrekk står bokført med to kampar og ei scoring på G15-landslaget. 

Les heile saka på Firdaposten sine nettsider.


 


Torbjørn Aabrekk scora tre mål i kampen mot Spjelkavik 16. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Torbjørn Aabrekk scora to mål i Kampen mot Stryn 8. september 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Torbjørn Aabrekk i heimekampen mot Voss 15. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Torbjørn Aabrekk i Eid sin bortekamp mot Saga 21. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eid møtte Aalesund i 3. runde NM G16 i 2009-sesongen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


14.07 Team Sogn og Fjordane hausten 2017


Filip Pleym Mardal under soneturneringa på Eid 12. november. 
Sjå bilder og fakta frå soneturneringa på Eid 12. november 2016.

18 gutar frå fylket er tekne ut i NFF Sogn og Fjordane si satsingsgruppe Team Sogn og Fjordane. Uttaket gjeld for perioden 1. juni til 1. november 2017.

Team Sogn og Fjordane hadde si fyrste samling på Fosshaugane Campus laurdag 17. juni.

Ansvarleg for Team Sogn og Fjordane er spelar- og trenarutviklar i NFF Jan Tore Jåstad.

Team Sogn og Fjordane:
Filip Pleym Mardal Sandane TIL 2002
Kristian Bell Førde IL Fotball 2002
Anders Ulvik Fleten Dale IL 2002
Sivert Heggheim Mannsverk Sogndal Fotball 2002
Vegard Halseth Vik IL 2002
Brage Naustdal Florø SK 2002
Thomas Hallstensen Florø SK 2002
Niklas Hillersøy Førde IL Fotball 2002
Jonas Torvanger Sogndal Fotball 2002
Sondre Mowatt Hyllestad IL 2003
Trym Hogrenning Stryn T&IL 2003
Kristoffer Stranden Skavøypoll IL 2003
Leander Nikolai Jacobsen Høyvik Florø SK 2003
Håvard Hetle Sandane TIL 2003
Henrik Flølo Nydal Jølster IL 2003
Johan Bakke Sogndal Fotball 2004
Noah Solheim Dale IL 2004
Edvin Brattreit Førde IL Fotball 2004

 


Kristian Bell under Førde 2 sin bortekamp mot Tornado Måløy 5. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 Sjå film av jubelscenene i Tornado Måløy si garderobe.


Brage Naustdal i kretskampen mot Hordaland 20. februar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.07 Tre kampar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4


Christoffer Hafsås og Os tapte i dag 4-2 borte mot Spjelkavik.
På bildet jublar Hafsås etter å ha scora for Førde mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Haugesund 2 vann 2-1 borte mot Lysekloster, Spjelkavik vann 4-2 heime mot Os, medan Brann sine nestbeste vann 1-0 borte mot Fyllingsdalen.

Etter dagens kampar ligg Førde og Fjøra på dei to siste plassane i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.

I denne serierunden spelar Førde heime mot Sotra, medan Fjøra skal møte Aalesund 2 på bortebane. Begge kampane blir spelt laurdag 15. juli.

Lysekloster - Haugesund 2  1-2 (0-0)
1-0 Ole Thomas Herrem (55. min)
1-1 Kaj-Stian Pedersen Apeland (67. min)
1-2 Kevin Martin Krygård (81. min)

Spjelkavik - Os 4-2 (1-0)
1-0 Lars Jensen Austnes (29. min)
2-0 Lars Jensen Austnes (54. min)
2-1 Erik Rubach Kanestrøm, straffe (64. min)
3-1 Benjamin Skulstad Sunde (76. min)
3-2 Erik Rubach Kanestrøm (80. min)
4-2 Tore Johan Hellevik Gjerde (90. min)

Fyllingsdalen - Brann 2  0-1 (0-0)
0-1 Daniel Steensæth Tærum (63. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Brattvåg 13 9 3 1 39 - 15 30
Lysekloster 14 9 3 2 32 - 20 30
Varegg 13 7 3 3 28 - 26 24
Fyllingsdalen 14 6 4 4 35 - 24 22
Brann 2 14 6 4 4 31 - 20 22
Herd 13 6 3 4 31 - 23 21
Sotra 13 6 2 5 29 - 27 20
Spjelkavik 14 4 6 4 22 - 22 18
Os 14 5 3 6 24 - 28 18
Stord 13 5 2 6 26 - 31 17
Haugesund 2 14 3 3 8 18 - 32 12
Aalesund 2 13 2 4 7 22 - 31 10
Førde 13 2 3 8 17 - 30 9
Fjøra 13 1 3 9 15 - 40 6

13.07 Resultat Cup No 1



 

Dale og Sogndal stiller denne veka med lag under årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Her er ein oversikt over korleis det har gått med laga så langt i turneringa.

Klasse G14, gruppe 1
Dale IL - Åkra IL 1-2
FC Mecklemburg Schwerin - Dale IL  5-1
Dale IL - Frederikshavn 2  5-0
Ås IL - Dale IL  0-2

Tabell klasse G14, gruppe 1
FC Mecklemburg Schwerin  4  4 0 0  19-2 12
Dale IL 4 2 0 2 9-7 6
Ås IL 4 2 0 2 8-6 6
Åkra IL 1 4 2 0 2 8-11 6
Frederikshavn 2  4 0 0 4 0-18 0

Playoff A-sluttspel, gruppe A1
Foot Generation - Dale IL 5-0
Dale IL - La Academia 0-4

Tabell Playoff A-sluttspel, gruppe A1
Foot Generation 2  2 0 0  15-0  6
La Academia 2  1 0 1  4-10  3
Dale IL  2  0 0 2  0-9  0


Klasse G14 (8'ar), gruppe 1
SK Vedavåg Karmøy - Dale IL  2-4
Dale IL - Sparta Moscow  1-3
Ålgård 1 - Dale IL 3-1
Dale IL - Tuse 1-10
Dale IL - Nesbyen IL 9-1
 
Tabell Klasse G14 (8'ar), gruppe 1
Ålgård 1 5 4 0 1 15-6 12
Tuse  5 3 1 1 22-9 10
Sparta Moscow  5 3 1 1 14-2 10
Dale IL  5 2 0 3 16-19 6
Nesbyen IL 5 2 0 3 11-24 6
SK Vedavåg Karmøy 5 0 0 5 5-23 0

B-sluttspel, kvartfinale
Dale IL - Ålgård 2   3-2

B-sluttspel, semifinale
Fredag 14. juli kl. 09.00 Dale IL - Bremerhaven


Klasse G15, gruppe 3
Ås IL - Sogndal IL  4-0
Sogndal IL - Sæby Skjold  1-6
Bangalore SA - Sogndal IL  1-9
Sogndal IL - San Francisco Seals  0-3

Tabell klasse G15, gruppe 3

Ås IL  4 3 1 0  9-3 10
Sæby Skjold  4 2 2 0 14-3  8
San Francisco Seals  4 2 1 1 7-4  7
Sogndal IL  4 1 0 3 10-14 3
Bangalore SA  4 0 0 4 7-23 0


Playoff B-sluttspel, gruppe B1
Sogndal IL - Skagen IK  3-0
Ajesaia - Sogndal IL  2-0

Fredag 14. juli kl. 09.00 Sparta Moscow - Sogndal IL

Tabell Playoff B-sluttspel, gruppe B1
Ajesaia 2  2 0 0  14-1  6
Sogndal IL 2  1 0 1  3-2  3
Sparta Moscow  2  1 0 1  4-12  3
Skagen IF  0 0 2  0-6  0

13.07 TV oversikt - EM Kvinner i Nederland



 

Søndag 16. juli spelar Norge opningskamp mot Nederland under årets EM-sluttspel i Nedrerland. Kampen som går av stabelen klokka 18.00 blir vist på NRK 1 og Eurosport.

Her er ein oversikt over kva kanal som sender dei forskjellige kampane i mesterskapet.

Søndag 16. juli:
Kl. 18.00 Nederland - Norge NRK1, Eurosport
Kl. 20.45 Danmark - Belgia NRK2, Eurosport

Måndag 17. juli:
Kl. 18.00 Italia - Russland TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kl. 20.45 Tyskland - Sverige TV 2 Sportskanalen, Eurosport

Tysdag 18. juli:
Kl. 18.00 Østerrike - Sveits NRK2, Eurosport
Kl. 20.45 Frankrike - Island NRK2, Eurosport

Onsdag 19. juli:

Kl. 18.00 Spania - Portugal TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kl. 20.45 England - Skottland TV 2 Sportskanalen, Eurosport

Torsdag 20. juli:
Kl. 18.00 Norge - Belgia TV 2, Eurosport
Kl. 20.45 Nederland - Danmark TV 2 Sportskanalen, Eurosport

Fredag 21. juli:
Kl. 18.00 Sverige - Russland NRK2, Eurosport
Kl. 20.45 Tyskland - Italia NRK3, Eurosport

Laurdag 22. juli:
Kl. 18.00 Island - Sveits TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kl. 20.45 Frankrike - Østerrike TV 2 Sportskanalen, Eurosport

Søndag 23. juli:
Kl. 18.00 Skottland - Portugal NRK1/NRK2, Eurosport
Kl. 20.45 England - Spania NRK2, Eurosport

Måndag 24. juli:
Kl. 20.45 Belgia - Nederland TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kl. 20.45 Norge - Danmark TV 2, Eurosport

Tysdag 25. juli:
Kl. 20.45 Russland - Tyskland NRK3, Eurosport
Kl. 20.45 Sverige - Italia NRK2, Eurosport

Onsdag 26. juli:
Kl. 20.45 Sveits - Frankrike TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kl. 20.45 Island - Østerrike TV 2 Zebra, Eurosport

Torsdag 27. juli:
Kl. 20.45 Portugal - England NRK2, Eurosport
Kl. 20.45 Skottland - Spania NRK3, Eurosport


Laurdag 29. juli:
Kvartfinale 1 NRK1, Eurosport
Kvartfinale 2 NRK1, Eurosport

Søndag 30. juli:
Kvartfinale 3 TV 2 Sportskanalen, Eurosport
Kvartfinale 4 TV 2 Sportskanalen, Eurosport

Torsdag 3. august:
Semifinale 1 TV 2, Eurosport
Semifinale 2 TV 2 Zebra, Eurosport

Søndag 6. august:
Finale NRK1, Eurosport
 

12.07 Bruttotropp til Nasjonal G14 - hausten 2017


G2003-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dei beste 14-åringane i fylket er med på ein nasjonal G14 serie der NFF Sogn og Fjordane målar krefter med dei andre fotballkretsane her i landet.

I løpet av våren har SFF Sogn og Fjordane spelt kampar mot NFF Sunnmøre, NFF Akershus, NFF Oslo (Vålerenga), NFF Østfold og NFF Buskerud.

No har NFF Sogn og Fjordane teke ut bruttotroppen til haustens kampar mot NFF Indre Østland, NFF Hordaland, NFF Nordmøre og Romsdal, NFF Oslo og NFF Oslo (Stabæk).

Fyrste kampen i haust er borte mot NFF Indre Østland laurdag 19. august.

Bruttotropp Nasjonal G 14 - haust 2017:
Jonas Tefre Førde IL Fotball
Mathias Sælen Førde IL Fotball
Håvard Hetle Sandane T&IL
Vegard Søren Holen Eimhjellen Sandane T&IL
Henrik Flølo Nydal Jølster IL
Leander Øy IL Jotun
Odin Svoen Tambarskjelvar
Kristoffer Stranden Skavøypoll IL
Sondre Mowatt Hyllestad IL
Trym Øvreberg Stryn T&IL
Lukas Roksvåg Leirgulen Stryn T&IL
Jon Erlend Bøe Stryn T&IL
Trym Hogrenning Stryn T&IL
Spencer Skjeldestad Sogndal Fotball
Johan Bakke Sogndal Fotball
Henrik Kongelf Sogndal Fotball
Iver Skorve Sogndal Fotball
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik Florø SK
Toni Jakupovic Florø SK
Noah Solheim Dale IL
Erik Nor Midthjell Eid IL

 


Kristoffer Stranden scora fire mål i Nordfjord sin 6-0 seier mot Sogn
under 5. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark 29. oktober 2016. 
Sjå bilder og fakta frå 5. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Johan Bakke i kretskampen mot Hordaland 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Leander Nikolai Jakobsen Høyvik i kretskampen mot Hordaland 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


12.07 Eigaren av Mobiltelefonen har meldt seg



 

Mobiltelefonen som blei funnen på kunstgrasbana bak Valhall måndag kveld er no levert tilbake til eigaren.  

12.07 Mobiltelefon funnet på Nyekunsten !



 

Tre særs aktive fotballspelarar fann i måndag ettermiddag/kveld ein mobiltelefon på kunstgrasbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Mobiletelefonen er av typen Huawei Honor.

Eigaren av telefonen kan få den igjen ved å ta kontakt med underteikna (Stig Høynes) på telefon 91 16 28 06. 

12.07 Dale og Sogndal stiller med lag på Cup No. 1



 

Dale og Sogndal stiller med lag under årets Cup No. 1. 

Dale stiller med to lag i klasse G14, medan Sogndal stiller med to lag i klasse G15.

Cup No. 1 går av stabelen i Fredrikshavn i Danmark.

11.07 Norge spelte uavgjort 1-1 mot Frankrike



 

Elise Thorsnes spelte nesten heile kampen då Norge i dag møtte Frankrike til generalprøve før sommarens EM-sluttspel i Nederland. Kampen enda til slutt uavgjort, etter at Maren Nævdal Mjelde utlikna til 1-1 frøye fem minutt før slutt. Stine Pettersen Reinås var ubenytta reserve i dagens kamp.

Frankrike - Norge  1-1 (1-0)
1-0 Camille Abily (10. min)
1-1 Maren Nævdal Mjelde (84. min)

Norge:
Ingrid Hjelmseth (Cecilie Hauståker Fiskerstrand 46. min)
Ingrid Moe Wold
Maren Nævdal Mjelde
Elise Hove Thorsnes (Anja Sønstevold 80. min)
Nora Holstad Berge
Andrine Stolsmo Hegerberg (Ingrid Schjelderup 46. min)
Frida Leonhardsen Maanum (Guro Reiten 80. min
Ingrid Marie Karlsen Spord (Maria Thorisdottir 64. min)
Caroline Graham Hansen
Ada Martine Stolsmo Hegerberg
Kristine Minde (Emilie Bosshard Haavi 46. min)

11.07 Mobiltelefon funnet på Nyekunsten !



 

Tre særs aktive fotballspelarar fann i går ettermiddag/kveld ein mobiltelefon på kunstgrasbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Mobiletelefonen er av typen Huawei Honor.

Eigaren av telefonen kan få den igjen ved å ta kontakt med underteikna (Stig Høynes) på telefon 91 16 28 06. 

11.07 Kristian Fardal Opseth toppscorar i OBOS-ligaen


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Fardal Opseth er toppscorar i OBOS-ligaen etter at 15 serierundar er spelt. Sogningen toppar lista føre Mjøndalenspelarane Ousseynou Boye frå Mjøndalen (10 mål) og Amahl William D'Vaz Pellegrino (9 mål).

11 mål:
Kristian Fardal Opseth, Bodø/Glimt

10 mål:
Ousseynou Boye, Mjøndalen

9 mål:
Amahl William D'Vaz Pellegrino, Mjøndalen

7 mål:
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf
Kjell Rune Sellin, Sandnes Ulf

6 mål: 
Geir André Herrem, Åsane Fotball
Michael Karlsen, Ranheim TF Menn
Niels Vorthoren, Start
Martin Antonio Nieves, Kongsvinger

5 mål:
Nicolay Tveten Solberg, Ullensaker/Kisa
Espen Fjone Børufsen, Start 
Robert Stene, Levanger
Sanel Kapidzic, Fredrikstad 
Vegard Leikvoll Moberg, Bodø/Glimt
Ulrik Saltnes, Bodø/Glimt
Dennis Agyare Antwi, Start 
Endre Kupen, Florø
Trond Olsen, Bodø/Glimt

4 mål:
Tomas Kristoffersen, Sandnes Ulf
Niklas Fernando Nygaard Castro, Kongsvinger
Glenn Brevik Andersen, Jerv
Runar Ullaland Hove, Florø
Ulrik Flo, Fredrikstad
Vegard Bergstedt Lysvoll, Tromsdalen
Petar Rnkovic, Arendal

3 mål:
Eirik Haugstad, Jerv
Kim Robert Nyborg, Levanger
Martin Bjørnbak, Bodø/Glimt 
Martin Skjelbreid Ellingsen, Kongsvinger
Monir Benmoussa, Florø
Simon-Andreas Larsen, Start
Jakob Rasmussen, Arendal
Jibril Bojang, Mjøndalen
Kristoffer Ødemarksbakken, Ullensaker/Kisa
Mathias Dahl Abelsen, Tromsdalen 
Niklas Sandberg, Ullensaker/Kisa
Adem Güven, Kongsvinger
Andreas Aalbu, Ullensaker/Kisa
Jo Sondre Aas, Levanger 
Mats Cato Søvik Moldskred, Kongsvinger
Mohammed Ahamed Jama, Tromsdalen 
Ole Kristian Langås, Ullensaker/Kisa
Stian Kristoffersen Rasch, Strømmen
Amor Yonas Layouni, Elverum 
Håkon Kjæve, Tromsdalen 
Jakob Ertzeid Toft, Jerv
Mads Reginiussen, Ranheim 
Mustapha Achrifi, Strømmen
Tobias Collett, Jerv
Wilhelm Pepa, Arendal

Øvrige målscorarar frå fylket i OBOS-ligaen:
2 mål:

Jonas Heggestad Hestetun, Åsane
Rashad Muhammed, Florø
Stefan Alexander Dinessen Aase, Florø
Marius Hagen, Elverum 
Oddbjørn Skartun, Sandnes Ulf

1 mål:
Vegar Heggenes Gjermundstad, Florø
Peter Aase, Florø
Christopher Lindquist, Florø
Erlend Ullaland Hove, Florø

10.07 Tre dommarar frå fylket skal i aksjon i Eliteserien


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tre dommarar frå fylket skal i aksjon i den 17. serierunden i Eliteserien.

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i kampen mellom Molde og Strømsgodset, Sven Erik Midthjell skal vere assistentdommar i kampen mellom Haugesund og Aalesund, medan Vebjørn Nord Haugland er sett opp som 4. dommar i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg.

Laudag 15. juli klokka 15.30 - Sogndal - Rosenborg
Dommar: Rohit Saggi
Assistentdommarar: Dan Roger Nebben og Jim Dyb
4. dommar: Vebjørn Haugland

Laudag 15. juli klokka 18.00 - Lillestrøm - Stabæk
Dommar: Tom Harald Hagen
Assistentdommarar: Leif Erik Opland og Runar Langseth
4.dommar: Torkjell Trædal

Søndag 16. juli klokka 18.00 - Odd - Viking
Dommar: Kristoffer Hagenes
Assistentdommarar: Morten Jensen og Ole Johan Lillebuen
4.dommar: Trygve Kjensli

Søndag 16. juli klokka 18.00 - Sandefjord - Tromsø
Dommar: Svein Oddvar Moen
Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund og Magnus Lundberg
4.dommar: Haakon Magan

Søndag 16. juli klokka 18.00 - Haugesund - Aalesund
Dommar: Espen Eskås
Assistentdommarar: Geir Oskar Isaksen og Sven Erik Midthjell
4.dommar: Daniel Higraff

Søndag 16. juli klokka 18.00 - Molde - Strømsgodset
Dommar: Tommy Skjerven
Assistentdommarar: Ivar Jahr og Svein Inge Wiken
4. dommar: Thomas Lystad

Søndag 16. juli klokka 20.00 - Brann - Sarpsborg 08
Ddommar: Trond Ivar Døvle
Assistentdommarar: Eivin Hansen og Kim Andre Johnsen
4.dommar: Sivert Amland

Måndag 17. juli klokka 19.00 - Kristiansund - Vålerenga
Dommar: Dag Vidar Hafsås
Assistentdommarar: Jan Erik Engan og Anders Olav Dale
4.dommar: Mathias Kringstad


 


Sven Erik Midthjell før kampen mellom Sogndal og Aalesund
på Fosshaugane Campus 6. november 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 6. november 2016.



Ivar Michael Jahr, Dag Vidar Hafsås, Sven Erik Midthjell og Vebjørn Nord Haugland etter kampen Sogndal - Bodø/Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.07 Mobiltelefon funnet på Nyekunsten !



 

Tre særs aktive fotballspelarar fann i ettermiddag/kveld ein mobiltelefon på kunstgrasbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Mobiletelefonen er av typen Huawei Honor.

Eigaren av telefonen kan få den igjen ved å ta kontakt med underteikna (Stig Høynes) på telefon 91 16 28 06. 

10.07 Førde tapte 5-3 heime mot Varegg 


Ein betenkt Bjørn Totland etter gårsdagens kamp mot Varegg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 

 

Førde tapte søndag ettermiddag 5-3 heime mot Varegg på Førde Stadion.

Førde starta kampen klart best, og allereie etter åtte minutt var heimelaget i leiinga 2-0. Ruben Digernes Holsæter gav Førde leiinga 1-0 på straffespark, medan Øystein Myrkaskog auka leiinga til 2-0 på ei heading etter innlegg frå Ruben Digernes Holsæter. Like etter hadde Førde store sjansar til å auke leiinga til 3-0, men Varegg sin keeper Henrik Dørum Bøe var bra med på notane.

Siste timen av kampen var Varegg det førande laget, og det var ikkje ufortent då eidaren Torbjørn Aabrekk reduserte til 2-1 drøye halvtimen ut i 1. omgang. 2-1 til Førde var også pauseresultatet i kampen.   

I starten av 2. omgang viste Torbjørn Aabrekk kvifor han er ein frykta angripar. Eidaren scora ekte hat-trick på omlag 20 minutt, og førte med det Varegg opp i 2-4 leiing. Men Førde gav seg ikkje, og berre to minutt etter Varegg si 2-4 scoring reduserte Vegard Savland til 3-4.

I perioden etter denne scoringa satsa Førde alt framover, noko som resulterte i at Varegg kontra inn 3-5 målet. Kristoffer Valsvik trilla ballen gjennom til Aabrekk som scora sikkert åleine mot Førde sin keeper Fredrik Hanssen.

Tre minutt på overtid greier Førde sin kaptein Ruben Digernes Holsæter å snakke på seg eit direkte rødt kort.    


Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde - Varegg 3-5 (2-1)

1-0 Ruben Digernes Holsæter, straffe (3. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (8. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (33. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (50. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (59. min)
2-4 Torbjørn Aabrekk (71. min)