Siste nytt

30.06 Skjerven med 350-kamparsjubileum i Eliteserien


Tommy Skjerven i kampen Tornado Måløy - Stryn på Refvik Stadion 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven var hovuddommar i dagens kamp mellom Vålerenga og Bodø/Glimt på Intility Arena.

Dagens kamp var Tommy Skjerven sin 350. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge (Tippeligaen/Eliteserien)

Dette er 32 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 50. åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995. 

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.06 Resultat kampar i dag, laurdag 30. juni


Malvin Gjerde scora alle fira måla til Fjøra i dagens seier mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Urædd - Kaupanger  3-1 (1-1)

1-0 Inger Vadder Sandland, straffe (38. min)
1-1 Ylinn Tennebø (54. min)
2-1 Mari Fuglseth Aakre (89. min)
3-1 Inger Vadder Sandland (90. min)
 
Tabell 1. divisjon kvinner
Grei Kvinner Elite 11 8 2 1 20 - 10 26
Amazon Grimstad 11 6 2 3 18 - 10 20
Byåsen KF 10 5 2 3 18 - 11 17
Øvrevoll Hosle 10 4 5 1 15 - 11 17
Fart 10 5 2 3 12 - 8 17
Medkila 10 5 1 4 8 - 11 16
Fløya 10 4 3 3 15 - 14 15
Kaupanger 11 3 5 3 10 - 10 14
Urædd 11 3 4 4 12 - 15 13
Åsane 10 2 2 6 9 - 11 8
Nanset 10 1 4 5 8 - 15 7
Bossekop 10 0 0 10 7 - 26 0

Kretsligaen
Bremanger - Fjøra  2-4 (1-1)

0-1 Malvin Gjerde (8. min)
1-1 Anders Midthjell (19. min)
1-2 Malvin Gjerde (48. min)
2-2 Anders Frøyen (58. min)
2-3 Malvin Gjerde (86. min)
2-4 Malvin Gjerde (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Fjøra 11 8 3 0 43-14 27
Eid 11 7 1 3 39-23 22
Kaupanger 11 7 0 4 36-26 21
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Stryn 11 6 0 5 38-22 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 11 4 1 6 29-31 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Tornado Måløy 12 3 1 8 24-39 10
Bremanger 11 2 4 5 15-35 10
Skavøypoll 11 2 1 8 28-34 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8

30.06 Kampar i dag, laurdag 30. juni


Bremanger møter i dag serieleiar Fjøra på Bremanger Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Skavøypoll 12. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå denne kampen på Bremanger Stadion.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Urædd - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner
Grei Kvinner Elite 10 7 2 1 18 - 9 23
Amazon Grimstad 10 6 2 2 17 - 8 20
Byåsen KF 10 5 2 3 18 - 11 17
Øvrevoll Hosle 10 4 5 1 15 - 11 17
Fart 10 5 2 3 12 - 8 17
Medkila 10 5 1 4 8 - 11 16
Fløya 10 4 3 3 15 - 14 15
Kaupanger 10 3 5 2 9 - 7 14
Urædd 10 2 4 4 9 - 14 10
Åsane 10 2 2 6 9 - 11 8
Nanset 10 1 4 5 8 - 15 7
Bossekop 10 0 0 10 7 - 26 0

Kretsligaen
Kl. 15.00 Bremanger - Fjøra

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Eid 11 7 1 3 39-23 22
Kaupanger 11 7 0 4 36-26 21
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Stryn 11 6 0 5 38-22 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 11 4 1 6 29-31 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Tornado Måløy 12 3 1 8 24-39 10
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 11 2 1 8 28-34 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8

29.06 Resultat kampar i dag, fredag 29. juni


Tornado Måløy vann i ettermiddag 5-0 heime mot Dale.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå eit filmklipp frå jubelen i Tornado Måløy si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen

Tornado Måløy - Dale  5-0 (2-0)
1-0 Chris-Andre Nore (2. min)
2-0 Marius Stavenæs Refvik (5. min)
3-0 Martin Flåten (66. min)
4-0 Stefan Misic (69. min)
5-0 Thor Aage Pleym Evensen (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå eit filmklipp frå jubelen i Tornado Måløy si garderobe etter kampen.  

Kaupanger - Stryn 5-3 (3-0)
1-0 Severin Knutson Halland
2-0 Kristian Hauståker
3-0 Severin Knutson Halland
3-1 Tanel Melts
3-2 Mathias Ullebø Garlid
3-3 Tanel Melts
4-3 Kim Andre Dyrdal Stokke
5-3 Geir Ove Engebø

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Eid 11 7 1 3 39-23 22
Kaupanger 11 7 0 4 36-26 21
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Stryn 11 6 0 5 38-22 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 11 4 1 6 29-31 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Tornado Måløy 12 3 1 8 24-39 10
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 11 2 1 8 28-34 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8

5. divisjon
Syril - Bjørn 7-0

Tabell 5. divisjon
Syril 10 9 1 0 45-12  28
Høyang 10 6 3 1 32-16 21
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Førde 2 10 4 3 3 31-25  15
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Stryn 2  9 2 2 5 16-28   8
Bjørn 10 2 1 7 16-32 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

29.06 Kaupanger møter Herd i 3. runde NM J19 


Frå Kaupanger sin kamp mot Sogndal i Vinterserien 12. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 3. runde i NM J19 Telenor Cup 2018.

Kaupanger er sett opp med heimekamp mot Herd, og kampen er terminfesta til torsdag 16. august.

Kaupanger sin motstandar Herd slo ut fjorårets tittelforsvarar Fortuna Aalesund i 2. runde. Kaupanger vann 7-1 heime mot Fana i 2. runde, medan dei vann 6-0 borte mot Sandane i 1. runde.

Kampoppsett 3. runde NM J19 Telenor Cup.
Stabæk - Ottestad
Øvrevoll Hosle - Vålerenga
Lyn - Snøgg
Klepp - Donn
Åsane - Gneist
Kaupanger - Herd
Trondheims-Ørn - Tiller
Fløya - Innstranda

29.06 Kampar i dag, fredag 29. juni


Tornado Måløy møter i dag Dale på Måløy Stadion.
Bildet er frå 4-2 seieren i fjorårets heimekamp mot Dale.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen

Kl. 19.00 Tornado Måløy - Dale
Kl. 19.30 Kaupanger - Stryn

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Eid 11 7 1 3 39-23 22
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 10 4 1 5 29-26 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 11 2 1 8 28-34 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

5. divisjon
Kl. 19.00 Syril - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Syril 9 8 1 0 38-12  25
Høyang 10 6 3 1 32-16 21
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Førde 2 10 4 3 3 31-25  15
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Stryn 2  9 2 2 5 16-28   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

28.06 Futsalsesongen 2018/2019


Førde 1 vann klasse J15 under KM Futsal aldersbestemt 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.

NFF Sogn og Fjordane har terminfesta datoane for Futsalturneringane sesongen 2018/2019.

Futsalturneringar 10-14 år:
18. november 2018
16. desember 2018
13. januar 2019

KM Futsal aldersbestemt, kvalifisering
2. og 3. februar 2019

KM Futsal aldersbestemt, sluttspel (Sandane)
2. og 3. mars 2019

KM Futsal senior (Førde)
1. desember 2018

KM Futsal old boys (Gaular)
12. januar 2019

 


Fjøra vann KM Futsal Old Boys 2018 i Gaularhallen.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i KM Futsal senior kvinner.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


  
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.  


28.06 Filmklipp frå kampen mellom Skavøypoll og Eid


Eid jublar etter 7-6 seieren mot Skavøypoll.
 Sjå nokre klipp frå kampen og jubelscenene etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i går ettermiddag 7-6 borte mot Skavøypoll i ein ellevill kamp på Skavøypoll Stadion. Nokre filmklipp frå denne kampen er no lagt ut på youtube.

Sjå nokre klipp frå kampen og jubelscenene etter kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Eid 6-7 (2-3)
0-1 Kristian Lefdal (5. min)
0-2 Runar Elias Lillestøl Naustdal (18. min)
1-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (21. min)
1-3 Kristian Lefdal (22. min)
2-3 Håvard Hagen (24. min)
2-4 Henning Haugen (49. min)
3-4 Kim Andre Gangeskar, straffe (55. min)
4-4 Espen Sandal (58. min)
5-4 Jon André Thue (62. min)
5-5 Håvard Holmøyvik (67. min)
5-6 Espen Nødset Rosø (68. min)
6-6 Jon André Thue (76. min)
6-7 Vebjørn Høynes, straffe (85. min)

28.06 Tre spelarar frå fylket på på J19-landslaget til EM


Thea Bjelde, Elise Isolde Stenevik og Linn-Mari Nilsen.
Foto: Privat

 

Tre spelarar frå fylket er med i den norske troppen til J19 EM-sluttspelet som blir spelt i Sveits 18. - 30. juli.

Dei tre er Thea Bjelde (Arna Bjørnar), Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) og Linn-Mari Nilsen (Kaupanger).

Norge spelar i Gruppe A, og skal i dei innleiande kampane møte Spania, Sveits og Frankrike.

I Gruppe B spelar Tyskland, Danmark, Nederland og Italia.

Spania er regjerande mester frå fjorårets J19 EM som blei arrangert i Nord Irland.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Karen Oline Sneve - KIL/Hemne
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Vilde Gullhaug Birkeli - Røa
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Elisabeth Terland - Klepp
Joanna Aalstad Bækkelund - Lyn
Camilla Huseby - Lyn
Malin Skulstad Sunde - Trondheims-Ørn
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Linn Huseby - Lyn
Elin Åhgren Sørum Trondheims-Ørn
Andrea Norheim - Piteå
Jenny Røssholm Olsen - Lyn
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Runa Lillegård - Lyn

I tillegg vil tre spelarar bli tatt ut seinare.

27.06 Resultat kampar i dag, onsdag 27. juni


Eid vann i ettermiddag 7-6 borte mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Sogndal - Stryn 3-2 (1-1)

1-0 Irene Steig
1-1 Hedda Vatn Øvreberg
1-2 Hedda Vatn Øvreberg
2-2 Kristin Bergheim Lykkeslett
3-2 Kristin Bergheim Lykkeslett

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 8 0 2 38-5 24
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Førde 10 6 3 1 23-8 21
Stryn 10 6 1 3 32-16 19
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Sogndal 10 3 3 4 22-27 12
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 10 1 1 8 6-32 4

Kretsligaen

Skavøypoll - Eid 6-7 (2-3)
0-1 Kristian Lefdal (5. min)
0-2 Runar Elias Lillestøl Naustdal (18. min)
1-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (21. min)
1-3 Kristian Lefdal (22. min)
2-3 Håvard Hagen (24. min)
2-4 Henning Haugen (49. min)
3-4 Kim Andre Gangeskar, straffe (55. min)
4-4 Espen Sandal (58. min)
5-4 Jon André Thue (62. min)
5-5 Håvard Holmøyvik (67. min)
5-6 Espen Nødset Rosø (68. min)
6-6 Jon André Thue (76. min)
6-7 Vebjørn Høynes, straffe (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Eid 11 7 1 3 39-23 22
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 10 4 1 5 29-26 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 11 2 1 8 28-34 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

27.06 Kampar i dag, onsdag 27. juni


Skavøypoll møter i dag Eid heime på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå fjorårets 4-2 seier heime mot Eid 30. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 8 0 2 38-5 24
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Førde 10 6 3 1 23-8 21
Stryn 9 6 1 2 30-13 19
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 10 1 1 8 6-32 4

Kretsligaen

Kl. 19.00 Skavøypoll - Eid

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 10 4 1 5 29-26 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

26.06 15 klubbar i fylket arrangerar Tine Fotballskule


TMFK er ein av klubbane som i desse dagar arrangerar Tine Fotballskule.
Bildet er frå Tine Fotballskule på Måløy Stadion 12. oktober 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. oktober 2016.

15 klubbar frå fylket skal arrangere Tine Fotballskule denne sesongen. 

Fyrst ute er Vik, Sandane, Gaular, Førde, Tornado Måløy og Dale, som alle arrangerar Tine Fotballskule denne veka. 

Det er i år 21. året på rad at det blir arrangert Tine Fotballskule her i landet.


Desse klubbane arrangerar Tine Fotballskule i 2018:
25.-27. juni: Vik IL
25.-27. juni: Sandane T&IL
25.-27. juni: Gaular IL
25.-28. juni: Førde IL
25.-28. juni: Tornado Måløy FK
25.-29. juni: Dale IL
2.-4. juli: Askvoll/Holmedal IL
13.-15. august: Eid IL
13.-16. august: Førde IL
13.-16. august: Sogndal Fotball
13.-16. august: Syril IL
14.-16. august: Hafslo IL
17.-19. august: Stadlandet IL 
24.-26. august: Jølster IL
24.-26. august: Breimsbygda IL 
7.-9. september: Selje IL
8.-10. oktober: Tornado Måløy FK

 


Over 100 spelarar var med på årets Tine Fotballskule i Selje 2015
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.
.


26.06 Resultat kampar i dag, tysdag 26. juni


Høyang spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i toppkampen heime mot Syril.
Bildet er frå seieren borte mot Stryn 2 på Stryn Stadion 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Høyang - Syril  2-2 (2-1)

1-0 Jacob Frøyen Bergset
2-0 Tommy Skaar Verøy
2-1 Anders Lunde Hjeltnes
2-2 Håkon Orrestad

Tabell 5. divisjon
Syril 9 8 1 0 38-12  25
Høyang 10 6 3 1 32-16 21
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Førde 2 10 4 3 3 31-25  15
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Stryn 2  9 2 2 5 16-28   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2  2-2 (0-2)

0-1 Mads Aarvik
0-2 Nicolas Blålid
1-2 Tautvydas Jankunas
2-2 Magne-Johan Gjengedal

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 8 8 0 0 37-9 24
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Flatraket /Skavøypoll 2 9 3 2 4 32-30 11
Hyen 10 4 1 5 20-40 10
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

26.06 Kampar i dag, tysdag 26. juni


Syril spelar i dag toppkamp borte mot Høyang på Sletta.
På bildet jublar Syril etter scoring borte mot Sandane 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Sandane og Syril.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Høyang - Syril

Tabell 5. divisjon
Syril 8 8 0 0 36-10  24
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Førde 2 10 4 3 3 31-25  15
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Stryn 2  9 2 2 5 16-28   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 8 8 0 0 37-9 24
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Flatraket /Skavøypoll 2 8 3 1 4 30-28 10
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Hyen 9 4 0 5 18-38 9
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

25.06 Kaupanger 2 vann 4-0 heime mot Stryn


Siv R. Hickman gav Kaupanger 2 leiinga 1-0 i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Sandane 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kaupanger 2 vann i ettermiddag 4-0 heime mot Stryn i 3. divisjon kvinner. 
Siv Reagen Hickman, Marta Dalaker, Helena Træland Navarsete og Andrea Henjesand scora Kaupanger sine mål i kampen der stillinga til pause var 3-0.

Kaupanger 2 gjekk med dagens seier forbi Studentspretten på tabellen i 3. divisjon kvinner. Begge laga har 24 poeng, men Kaupanger toppar tabellen på bedre målforskjell enn Studentspretten. 

Kaupanger 2 - Stryn 4-0 (3-0)

1-0 Siv Reagen Hickman (6. min)
2-0 Marta Dalaker (8. min)
3-0 Helena Træland Navarsete (15. min)
4-0 Andrea Henjesand (66. min)

Kort: Ingen

Dommar: Elise Selland (Hafslo IL)

Assistentdommarar: Ben Norheim Grift, Sogndal og Kristoffer Mannsverk Bringas, Sogndal

Kaupanger 2:
Ingeborg Romstad Osland
Ida Myhre Nornes
Sigrid Dalaker
Helena Træland Navarsete
Hanna Grindedal Ertesvåg
Marta Dalaker
Ingrid Lovise Jåstad
Kristi Fondenes Vangsnes
Guro Evenstad Dalaker
Andrea Henjesand
Siv Reagen Hickman

Innbyttarar:
Benedicte Pedersen Nes
Mariann Kvåle Stigen
Jenny Grindedal Ertesvåg

Stryn:
Anna-Sofie Engebø Auflem
Tuva Fredheim
Joanna Kveen Øvre-Flo
Maria Belinda Bergset
Hedda Vatn Øvreberg
Tonje Veum Stølen
Siv Visnes
Karoline Nordheim Otterdal
Andrine Lødemel Bøe
Mariell Taraldset
Anja Bertine Tomasgård
Saeideh Tajik

Tabell 3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 10 8 0 2 38-5 24
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Førde 10 6 3 1 23-8 21
Stryn 9 6 1 2 30-13 19
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 10 1 1 8 6-32 4

25.06 Førde tapte 3-1 heime mot Vardeneset


Joakim Berg Holter scora Vardeneset sine to fyrste mål mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde tapte laurdag 3-1 heime mot Vardeneset på Førde Stadion. Med berre sju poeng på 11 kampar luktar det det nedrykk for Førde i det laga i denne avdelinga tek fire veker sommarferie.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde opnar haustsesongen med bortekamp mot Brann 2 tysdag 24. juli.

Førde - Vardeneset 1-3 (0-1)
0-1 Joakim Berg Holter (36. min)
0-2 Joakim Berg Holter (48. min)
0-3 Kristian Kaldhol Moldvær (52. min)
1-3 Ruben Digernes Holsæter (71. min)

Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra

Assistentdommarar: Per Oddvar Lien, Høyang og Sjur Haugen, Dale

Rødt kort: Eivind Meling, Vardeneset (90. min+6)

Gult kort: Kristoffer Haaland Iversen og Brage Sandvoll, Førde
Kristian Ågesen Håvarstein, Eivind Meling og Cato Rygg Osberg, Vardeneset

Førde:
Fredrik Hanssen
Kristoffer Haaland Iversen
Ruben Digernes Holsæter
Simen Stølen
Eirik Flatjord (Elias Øvretveit Larsen 46. min)
Oskar Roti (Marius Naustdal Storevik 87. min)
Øystein Myrkaskog
Brage Sandvoll (Kim Ødegård Vik 66. min)
Erlend Moen Taule
Vegard Savland (Kristian Bell 59. min)
Sander Aamelfot (Mathias Lambrechts Sagevik 59. min)

Vardeneset:
Eivind Meling (Sindre Østbø 90. min+6)
Ørjan Aronsen Ellingsen
Kjetil Pettersen
Kristian Kaldhol Moldvær
Cato Rygg Osberg
Joakim Berg Holter (Jaran Helmichsen 76. min)
Christoffer Bigseth Olsen (Adrian Sadrija 86. min)
Kristian Ågesen Håvarstein (Matias Kleppe Reinsnos 67. min)
Espen Wagenknecht Håland
Vetle Tønne Estensen
Steffen Klemetsen Jakobsen

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Sotra 11 9 1 1 29 - 9 28
Viking 2 11 7 2 2 40 - 15 23
Lysekloster 11 7 1 3 27 - 11 22
Fyllingsdalen 11 6 2 3 21 - 13 20
Fana 11 6 0 5 24 - 18 18
Brodd 11 5 2 4 24 - 17 17
Vardeneset 11 5 2 4 21 - 21 17
Sogndal 2 11 5 1 5 20 - 29 16
Tertnes 11 5 1 5 18 - 27 16
Brann 2 11 4 0 7 21 - 26 12
Øystese 11 3 1 7 15 - 30 10
Stord 11 2 3 6 18 - 25 9
Førde 11 1 4 6 14 - 30 7
Varegg 11 1 2 8 6 - 27 5


 


Ruben Holsæter fortvilar etter å ha missa på ein stor sjanse på 1-3.


Kim Vik debuterte for Førde i kampen mot Vardeneset.


Vardeneset jublar etter seieren mot Førde.


Ein betutta Bjørn Totland etter tapet mot Vardeneset.


25.06 Status tabellkonkurransen etter 10. serierunde


To 16-åringar mellom stengene då TMFK møtte Stryn på Måløy Stadion.
Jozef Tuzar holdt nullen for Stryn, medan Tornado Måløy kan
takke Berge Andal for at tapet ikkje blei endå større enn 5-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Jan Per Løken frå Nordfjordeid leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 10. serierunde. Løken leiar konkurransen føre Asle Knut Gangeskar, Jan-Tore Løken, Henning Haugen, Rikke Balsnes Klettke og Rune Midthjell.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 10. serierunde:
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Årdal 10 5 3 2 20-20 18
Studentspretten 10 2 4 4 17-17 15
Dale 10 4 1 5 29-26 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 18-34 7

NB!
Kampane Studentspretten - Årdal 2-0 (11. serierunde) og Årdal - Tornado Måløy 5-1 (13. serierunde) blir ikkje tatt med på tabellen før den aktuelle serierunden.

Stilling tabellkonkurransen etter 10. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Jan Per Løken 18 5
2. Asle Knut Gangeskar 18 5
3. Jan-Tore Løken 18 2
4. Henning Haugen 20 5
5. Rikke Balsnes Klettke 20 5
6. Rune Midthjell 20 5
7. John Søgnen 20 4
8. Martin Svarstad 20 4
9. Sondre Nor Midhjell 20 4
10. Anny Balsnes 20 3
11. Arild Hjelmeland 20 3
12. Elin Helgheim 22 5
13. Preben Hagen Torvanger 22 5
14. Iren Balsnes Sandal 22 4
15. Oddmund Balsnes 22 4
16. Sindre Kvalheim 22 4
17. Evy Balsnes Klettke 22 3
18. Gunnar Balsnes 22 3
19. Roger Hjelle 22 3
20. Runar Tvinnereim 22 3
21. Rune Sandal 22 3
22. Brede Nymark 22 2
23. Kjell Inge Kvamme 22 2
24. Åge Sem-Johansen 23 3
25. Odd Bjarte Rauset 24 6
26. Adrian Helgheim 24 5
27. Kevin Lund Olsen 24 5
28. Knut Strand Løseth 24 5
29. Yngve Furnes 24 5
30. Eirik Rutledal 24 4
31. Per-Magne Løken 24 3
32. Simen Nilsen 24 3
33. Sjur Gimmestad 24 3
34. Elias Rognebakke 24 2
35. Inge Andre Visnes 24 2
36. Janne Torheim 24 2
37. Laila Beathe Førde 24 2
38. Eirik Nor Midthjell 24 1
39. Jakob Søgnen 24 1
40. Helene Fardal 26 5
41. Ole Morten Kvam 26 5
42. Stig Hermann Hagen 26 5
43. Øystein Riksheim Østvik 26 5
44. Astor Henriksen 26 4
45. Johnny Rosø 26 4
46. Kenneth Fosse Elde 26 4
47. Kristoffer Haugen 26 4
48. Ole Tom Myroldhaug 26 4
49. Roy Atle Igland 26 4
50. Severin Halland 26 4
51. Sujeevan Mohanarajah 26 4
52. Tommy Totland Hauge 26 4
53. Tommy Øren 26 4
54. Øyvind ?????? 26 4
55. Anders Martin Hagen Kvalvåg 26 3
56. Arne Helgheim 26 3
57. Else Helene Abrahamsen 26 3
58. Evelyn Slinde 26 3
59. Frode Bakke 26 3
60. Karl Martin Opseth Norbom 26 3
61. Kay Ove Hafsås 26 3
62. Magnus Reksnes 26 3
63. Morten Ferstad 26 3
64. Oddfrid Mjellem 26 3
65. Ola Rognebakke 26 3
66. Ole-Johan Feidje Nordeide 26 3
67. Rune Oksholen 26 3
68. Siv Rauset 26 3
69. Sveinung Alværn 26 3
70. Sverre Olav Torheim 26 3
71. Åsmund Vågane 26 3
72. Andreas Vereide 26 2
73. Isak Aarøen 26 2
74. Jonas Beitveit 26 2
75. Olve Eide 26 2
76. Reidar Balsnes 26 2
77. Stig Roger Eide 26 2
78. Frode Taklo 26 1
79. Kai Henning Slinde 26 1
80. Nikolai Heggedal 26 1
81. Tormund Årdal 26 1
82. Roger Hollevik 27 4


Sjå heile lista etter 10. serierunde. 

Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

25.06 Kampar i dag, måndag 25. juni


Kaupanger 2 møter i ettermiddag Stryn på heimebane.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Sandane 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Førde 10 6 3 1 23-8 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 10 1 1 8 6-32 4

24.06 Bilder og resultat frå Grodås Cup 2018


Vikane gjekk heilt til topps i klasse G13/14 under årets Grodås Cup.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2018.

Eat-Move-Sleep Grodås Cup har denne helga gått av stabelen i Hornindal.

96 lag frå 23 klubbar har deltatt på årets turnering.
 
Totalt har det blitt spelt 223 kampar i løpet av dei to dagane på Hornindal Stadion og Hornindal Idrettspark.

Sjå bilder frå Grodås Cup 2018.

Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Klasse J13/14:
1. Hødd kvit
2. Hødd blå
3. Tambarskjelvar
4. Stryn United

Klasse G13/14:

1. Vikane
2. Stryn
3. Hornindal 1
4. Volda kvit

 


Hødd kvit gjekk til topps i klasse J13/14.


Stryn kom på 2. plass i klasse G13/14 etter å ha tapt
finalen mot Vikane på straffesparkkonkurranse.


Hødd blå tapte finalen mot Hødd kvit 3-0.


Hornindal kom på 3. plass i klasse G13/14.


Tambarskjelvar vann bronsefinalen mot Stryn i klasse J13/14.


24.06 Resultat kampar i dag, søndag 24. juni



 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Tromsdalen - Florø  1-0 (0-0)
1-0 Vegard Bergstedt Lysvoll (87. min)

Sogndal - Jerv  0-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 10 2 2 31 - 13 32
Sogndal 14 7 5 2 22 - 13 26
Mjøndalen 13 7 4 2 15.jun 25
Viking 14 8 1 5 27 - 21 25
Ullensaker/Kisa 14 6 4 4 31 - 21 22
Tromsdalen 14 6 3 5 20 - 22 21
Jerv 14 5 5 4 18 - 17 20
Sandnes Ulf 14 5 4 5 19 - 20 19
Kongsvinger 14 6 1 7 20 - 23 19
Notodden 14 5 2 7 17 - 20 17
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
HamKam 14 4 4 6 20 - 22 16
Åsane 14 4 4 6 21 - 27 16
Strømmen 14 4 1 9 21 - 26 13
Levanger 14 3 3 8 18 - 29 12
Florø 14 3 2 9 11 - 30 11

5. divisjon

Førde 2 - Stryn 2  5-2 (2-1)
0-1 Erick Medina Vhiestrox
1-1 Kristian Opseth
2-1 Elias Øvretveit Larsen
3-1 Fredrick Adrian Rørstadbotnen
4-1 Sander Hoff Vikum
4-2 Mossie Melake
5-2 Isak Borlaug Eide

Tabell 5. divisjon
Syril 8 8 0 0 36-10  24
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Førde 2 10 4 3 3 31-25  15
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Stryn 2  9 2 2 5 16-28   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

24.06 Kampar i dag, søndag 24. juni


Trym Vatn Øvreberg og Stryn 2 møter i dag Førde 2 i Hafstadparken.
Bildet er frå bortekampen mot Florø i klasse G14 2. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Tromsdalen - Florø
Kl. 20.00 Sogndal - Jerv

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 9 2 2 28 - 13 29
Sogndal 13 7 4 2 22 - 13 25
Mjøndalen 13 7 4 2 15 - 6 25
Ullensaker/Kisa 13 6 3 4 29 - 19 21
Viking 12 6 1 5 23 - 20 19
Jerv 13 5 4 4 18 - 17 19
Kongsvinger 13 6 1 6 19 - 21 19
Sandnes Ulf 13 5 3 5 17 - 18 18
Tromsdalen 13 5 3 5 19 - 22 18
Notodden 13 5 2 6 17 - 17 17
HamKam 13 4 4 5 20 - 20 16
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
Åsane 13 4 3 6 18 - 24 15
Levanger 13 3 2 8 15 - 26 11
Florø 12 3 2 7 10 - 27 11
Strømmen 13 3 1 9 19 - 25 10

5. divisjon

Kl. 14.00 Førde 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Syril 8 8 0 0 36-10  24
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

23.06 Resultat kampar i dag, laurdag 23. juni


Dale jublar etter at Gaute Nyland gav Dale leiinga 2-0 i dagens
5-1 seier heime mot Bremanger på Dingemoen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Åsane  1-0 (1-0)
1-0 Silje Torvanger (8. min)

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 9 7 1 1 17 - 8 22
Amazon Grimstad 10 6 2 2 17 - 8 20
Byåsen KF 10 5 2 3 18 - 11 17
Fart 10 5 2 3 12 - 8 17
Øvrevoll Hosle 9 4 4 1 15 - 11 16
Fløya 10 4 3 3 15 - 14 15
Kaupanger 10 3 5 2 9 - 7 14
Medkila 9 4 1 4 5 - 11 13
Urædd 9 2 3 4 8 - 13 9
Åsane 10 2 2 6 9 - 11 8
Nanset 9 1 3 5 8 - 15 6
Bossekop 9 0 0 97 - 23 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Førde - Vardeneset 1-3 (0-1)
0-1 Joakim Berg Holter (36. min)
0-2 Joakim Berg Holter (48. min)
0-3 Kristian Kaldhol Moldvær (52. min)
1-3 Ruben Digernes Holsæter (71. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før seinare.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Sotra 11 9 1 1 29 - 9 28
Viking 2 11 7 2 2 40 - 15 23
Lysekloster 11 7 1 3 27 - 11 22
Fyllingsdalen 11 6 2 3 21 - 13 20
Fana 11 6 0 5 24 - 18 18
Brodd 11 5 2 4 24 - 17 17
Vardeneset 11 5 2 4 21 - 21 17
Sogndal 2 11 5 1 5 20 - 29 16
Tertnes 11 5 1 5 18 - 27 16
Brann 2 11 4 0 7 21 - 26 12
Øystese 11 3 1 7 15 - 30 10
Stord 11 2 3 6 18 - 25 9
Førde 11 1 4 6 14 - 30 7
Varegg 11 1 2 8 6 - 27 5

Kretsligaen

Dale - Bremanger 5-1 (1-0)
1-0 Vegard Eikevik Dyrstad (22. min)
2-0 Gaute Nyland (57. min)
3-0 Vegard Eikevik Dyrstad (67. min)
4-0 Jan-Anders Tonning Wichstrøm (69. min)
5-0 Ådne Engelsen Aarberg (85. min)
5-1 Tore Førde Rylandsholm (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Florø 2  3-2 (0-1)
Fjøra - Studentspretten  1-1 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 7 3 0 39-12 24
Årdal 12 6 3 3 25-23 21
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Studentspretten 11 3 4 4 19-17 16
Dale 10 4 1 5 29-26 13
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Bremanger 10 2 4 4 13-31 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 10 2 2 6 18-33 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

5. divisjon

Syril - Selje  2-0 (2-0)

Tabell 5. divisjon
Syril 8 8 0 0 36-10  24
Selje 10 7 0 3 30-20  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

23.06 Kampar i dag, laurdag 23. juni


Førde møter i dag Vardeneset på Førde Stadion.
Bildet er frå 2-0 seieren heime mot Tertnes 19. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Kaupanger - Åsane  

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 8 6 1 1 14 - 6 19
Byåsen KF 9 5 2 2 16 - 8 17
Amazon Grimstad 9 5 2 2 14 - 8 17
Øvrevoll Hosle 9 4 4 1 15 - 11 16
Fløya 9 4 3 2 15 - 11 15
Fart 9 4 2 3 10 - 8 14
Medkila 9 4 1 4 5 - 11 13
Kaupanger 9 2 5 2 8 - 7 11
Urædd 8 2 3 3 8 - 11 9
Nanset 9 1 3 5 8 - 15 6
Åsane 9 2 2 5 9 - 10 8
Bossekop 9 0 0 9 7 - 23 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Vardeneset

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 10 8 1 1 22 - 8 25
Viking 2 11 7 2 2 40 - 15 23
Lysekloster 10 7 1 2 27 - 9 22
Fyllingsdalen 10 5 2 3 19 - 13 17
Tertnes 10 5 1 4 17 - 20 16
Sogndal 2 11 5 1 5 20 - 29 16
Fana 10 5 0 5 23 - 18 15
Brodd 10 4 2 4 21 - 15 14
Vardeneset 10 4 2 4 18 - 20 14
Brann 2 11 4 0 7 21 - 26 12
Øystese 10 3 1 6 13 - 27 10
Stord 11 2 3 6 18 - 25 9
Førde 10 1 4 5 13 - 27 7
Varegg 10 1 2 7 6 - 26 5

Kretsligaen

Kl. 15.00 Årdal - Florø 2
Kl. 16.00 Dale - Bremanger
Kl. 16.30 Fjøra - Studentspretten

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

5. divisjon

Kl. 14.00 Syril - Selje

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Selje 9 7 0 2 30-18  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

22.06 Resultat kampar i dag, fredag 22. juni


To 16-åringar mellom stengene då TMFK i dag møtte Stryn på Måløy Stadion. Jozef Tuzar holdt nullen for Stryn, medan Tornado Måløy kan takke Berge Andal for at tapet ikkje blei endå større enn 5-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Førde  0-2 (0-1)

0-1 Synne Søvik (15. min)
0-2 Ragnhild Ulltang (80. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Førde 10 6 3 1 23-8 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 10 1 1 8 6-32 4

Kretsligaen

Tornado Måløy - Stryn 0-5 (0-2)
0-1 Vegard Sæten Hopland (13. min)
0-2 Vegard Sæten Hopland (18. min)
0-3 Frode Hool Egge (70. min)
0-4 Vegard Sæten Hopland (79. min)
0-5 John Marius Myklebust Berger (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Stryn 10 6 0 4 35-17 18
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 11 2 1 8 19-39 7

5. divisjon

Fjøra 2/Sogndal 3 - Selje 2-4 (2-3)
1-0 Jonas Fimreite
1-1 Kristoffer Haugen
2-1 Sigvart Stenehjem
2-2 Ingo Da Silva
2-3 Ole Andreas Solheim
2-4 Einar Hoddevik

Bjørn - Anga 2-0 (1-0)
1-0 Rune Steig (22. min)
2-0 Lars Thorsnes Lefdal, straffe (86. min)

Sandane - Jølster  2-1 (2-0)
1-0 Mads Wie
2-0 Mads Wie
2-1 Trond Vegard Ripe

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Selje 9 7 0 2 30-18  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Sandane 9 6 1 2 25-16  19
Jølster 10  4 2 4 26-29  14
Anga 10 3 3 4 22-18  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 9 2 1 6 16-25 7
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Fjøra 2/SIL 3 10 0 2 8 9-36 2

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Skavøypoll 2 - Hyen 13-1

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 8 8 0 0 37-9 24
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Flatraket /Skavøypoll 2 8 3 1 4 30-28 10
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Hyen 9 4 0 5 18-38 9
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

22.06 Kampar i dag, fredag 22. juni


Tornado Måløy møter i dag Stryn på Måløy Stadion.
Bildet er frå 3-2 seieren mot Florø 2 på Måløy Stadion 28. mai.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Måløy Stadion. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Tornado Måløy - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

Kretsligaen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Stryn

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

5. divisjon

Kl. 19.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Selje
Kl. 19.00 Bjørn - Anga
Kl. 19.00 Sandane - Jølster

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 8 5 1 2 23-15  16
Jølster 9  4 2 3 25-27  14
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Balestrand 10 2 0 8 22-42 6
Bjørn 8 1 1 6 14-25 4
Fjøra 2/SIL 3 9 0 2 7 7-32 2

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 8 8 0 0 37-9 24
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Hyen 8 4 0 4 17-25 9
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Flatraket /Skavøypoll 2 7 2 1 4 17-27 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

21.06 Kampar i dag, torsdag 21. juni


Marius Endestad Henriksen feira 20-årsdagens sin med å spele kamp
for Eid mot Kaupanger. Eid vann til slutt 3-2 etter at Henning Haugen blei
matchvinnar etter å ha heada ein corner i mål cirka 20 minutt før full tid.
Sjå film av Eid sitt fyrste mål og jubelen i garderoba etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup
Kaupanger - Fana  7-1 (1-1)
0-1 Fana (25. min)
1-1 Siv Reagen Hickman (29. min)
2-1 Siv Reagen Hickman (50. min)
3-1 Siv Reagen Hickman (54. min)
4-1 Andrea Henjesand (66. min)
5-1 Andrea Henjesand (72. min)
6-1 Malin Ness (84. min)
7-1 Lone Cirotzki (90. min)

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Viking 2 - Sogndal 2  2-1 (2-0)

1-0 Stian Rokås Michalsen (22. min)
2-0 Aniekpeno Christopher Udo (45. min)
2-1 Adrian Anhanger Solberg, straffe (73. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 10 8 1 1 22 - 8 25
Viking 2 11 7 2 2 40 - 15 23
Lysekloster 10 7 1 2 27 - 9 22
Fyllingsdalen 10 5 2 3 19 - 13 17
Tertnes 10 5 1 4 17 - 20 16
Sogndal 2 11 5 1 5 20 - 29 16
Fana 10 5 0 5 23 - 18 15
Brodd 10 4 2 4 21 - 15 14
Vardeneset 10 4 2 4 18 - 20 14
Brann 2 11 4 0 7 21 - 26 12
Øystese 10 3 1 6 13 - 27 10
Stord 11 2 3 6 18 - 25 9
Førde 10 1 4 5 13 - 27 7
Varegg 10 1 2 7 6 - 26 5

Kretsligaen
Eid - Kaupanger  3-2 (1-1)

0-1 Ørjan Hjellhaug (37. min)
1-1 Kristian Lefdal (43. min)
1-2 Øystein Riksheim Østvik (51. min)
2-2 Vebjørn Høynes (65. min)
3-2 Henning Haugen (72. min)

Sjå film av Eid sitt fyrste mål og jubelen i garderoba etter kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Eid 10 6 1 3 32-17 19
Kaupanger 10 6 0 4 31-23 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Stadlandet/Åheim  11-0 (3-0)

1-0 Håvard Nygård (5. min)
2-0 Martin Nesje Lindvik, straffe (20. min)
3-0 Lars Mitdhjell Gjørven (30. min)
4-0 Magnus Guddal (47. min)
5-0 Lasse Hjelle (52. min)
6-0 Magnus Guddal (60. min)
7-0 Lasse Hjelle (65. min)
8-0 Rasmus Bøe (69. min)
9-0 Jonathan Silden (75. min)
10-0 Lars Midthjell Gjørven (76. min)
11-0 Martin Nesje Lindvik (88. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 8 8 0 0 37-9 24
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Hyen 8 4 0 4 17-25 9
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Flatraket /Skavøypoll 2 7 2 1 4 17-27 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

21.06 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


God stemning under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2006 - 2011 til Tine Fotballskule, 13. - 15. august.

Deltakarane vert delt inn i grupper som gjennomfører to treningsøkter kvar dag. Siste dagen av Tine blir det turnering og avslutning.

Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball, A-lagsspelarar og instruktørar frå Sogndal Fotball.

Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.

Fine deltakarpremiar til alle!

Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 1. august 2018. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.

Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 800,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


21.06 Kampar i dag, torsdag 21. juni


Eid møter i dag Kaupanger på Eid Stadion.
På bildet jublar Eid i garderoba etter 4-1 seieren mot Stryn 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup
Kl. 20.00 Kaupanger - Fana

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.30 Viking 2 - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 10 8 1 1 22 - 8 25
Lysekloster 10 7 1 2 27 - 9 22
Viking 2 10 6 2 2 38 - 14 20
Fyllingsdalen 10 5 2 3 19 - 13 17
Tertnes 10 5 1 4 17 - 20 16
Sogndal 2 10 5 1 4 19 - 27 16
Fana 10 5 0 5 23 - 18 15
Brodd 10 4 2 4 21 - 15 14
Vardeneset 10 4 2 4 18 - 20 14
Brann 2 11 4 0 7 21 - 26 12
Øystese 10 3 1 6 13 - 27 10
Stord 11 2 3 6 18 - 25 9
Førde 10 1 4 5 13 - 27 7
Varegg 10 1 2 7 6 - 26 5

Kretsligaen
Kl. 19.00 Eid - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.30 Oppstryn - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Hyen 8 4 0 4 17-25 9
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Flatraket /Skavøypoll 2 7 2 1 4 17-27 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

20.06 Kim Vik skal spele for Førde



 

Florøspelar Kim Vik skal resten av sesongen spele for Førde.

Den tidligare Eid, Stryn og Skavøypollspelaren har spelt for Florø sidan sommaren 2012.

Kim Vik er speleklar for Førde, og får truleg sin debut for Førde i heimekampen mot Vardeneset komande laurdag.

20.06 Resultat kampar i dag, onsdag 20. juni


Marit Mardal scora tre mål for Sandane i dagens kamp mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.



OBOS-ligaen
Viking - Florø  2-1 (1-1)

0-1 Peter Aase (15. min)
1-1 Tommy Høiland, straffe (42. min)
2-1 Fredrik Torsteinsbø (61. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 9 2 2 28 - 13 29
Sogndal 13 7 4 2 22 - 13 25
Mjøndalen 13 7 4 2 15 - 6 25
Ullensaker/Kisa 13 6 3 4 29 - 19 21
Viking 12 6 1 5 23 - 20 19
Jerv 13 5 4 4 18 - 17 19
Kongsvinger 13 6 1 6 19 - 21 19
Sandnes Ulf 13 5 3 5 17 - 18 18
Tromsdalen 13 5 3 5 19 - 22 18
Notodden 13 5 2 6 17 - 17 17
HamKam 13 4 4 5 20 - 20 16
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
Åsane 13 4 3 6 18 - 24 15
Levanger 13 3 2 8 15 - 26 11
Florø 12 3 2 7 10 - 27 11
Strømmen 13 3 1 9 19 - 25 10

3. divisjon kvinner

Sandane - Høyang 5-0 (2-0)
1-0 Marit Mardal (26. min)
2-0 Kristine Lothe Rustøen (39. min)
3-0 Marit Mardal (69. min)
4-0 Marit Mardal (90. min+3)
5-0 Sandra Kleppenes Sårheim, straffe (90. min+5)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vik - Sogndal 1-0 (0-0)
1-0 Oda Alice Stokkebø

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 10 5 0 5 21-20 15
Vik 10 4 1 5 13-20 13
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Sogndal 9 2 3 4 19-25 9
Høyang 10 1 4 5 13-28 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

Kretsligaen

Studentspretten - Årdal  2-0 (2-0)
1-0 Fredrick Lindal
2-0 Arne Fossland
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 11 5 3 3 22-21 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 10 3 3 4 18-16 15
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

20.06 Kampar i dag, onsdag 20. juni


Sandane møter i dag Høyang på Sandane Idrettspark.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Jotun 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Viking - Florø 

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 9 2 2 28 - 13 29
Sogndal 13 7 4 2 22 - 13 25
Mjøndalen 13 7 4 2 15 - 6 25
Ullensaker/Kisa 13 6 3 4 29 - 19 21
Viking 12 6 1 5 23 - 20 19
Jerv 13 5 4 4 18 - 17 19
Kongsvinger 13 6 1 6 19 - 21 19
Sandnes Ulf 13 5 3 5 17 - 18 18
Tromsdalen 13 5 3 5 19 - 22 18
Notodden 13 5 2 6 17 - 17 17
HamKam 13 4 4 5 20 - 20 16
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
Åsane 13 4 3 6 18 - 24 15
Levanger 13 3 2 8 15 - 26 11
Florø 12 3 2 7 10 - 27 11
Strømmen 13 3 1 9 19 - 25 10

3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Sandane - Høyang
Kl. 19.00 Vik - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Vik 9 3 1 5 12-20 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 9 1 4 4 13-23 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

Kretsligaen

Kl. 19.00 Studentspretten - Årdal
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 10 5 3 2 22-19 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

19.06 Resultat kampar i dag, tysdag 19. juni


Haugen sin keeper Kenneth Myklebust fekk ståande applaus av dei andre på laget etter dagens 4-3 seier borte Sandane 2 på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2

Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal 3-0
Fure - Eikefjord  0-1
Gaular - Tambarskjelvar  1-3
Tempo - Florø 3  3-2
Førde 3 - Svelgen/Bremanger 2  4-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 10 8 1 1 32-14 25
Eikefjord 10 7 1 2 17-14 22
Hyllestad /Dale 2 10 6 1 3 34-22 19
Førde 3 10 5 3 2 27-16 18
Askvoll/Holmedal 10 5 1 4 20-22 16
Tambarskjelvar 10 4 3 3 18-18 15
Gaular 10 3 1 6 21-22 10
Fure 10 3 0 7 19-24 9
Svelgen /Bremanger 2 10 2 0 8 19-41 6
Florø 3 10 1 1 8 17-31 4

6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Haugen 3-4 (2-2)
1-0 Lukas Valberg (5. min)
1-1 Bjørnar Sletbakk Rolland (12. min)
1-2 Kai-Arne Nord Humborstad (15. min)
2-2 Egil Brekke (45. min+2)
2-3 Kai-Arne Nord Humborstad (62. min)
3-3 Lukas Valberg (66. min)
3-4 Yngve Furnes (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda/Jølster 2 Hyen 3-1
Tornado Måløy 2 - Flatraket/Skavøypoll 2  3-4

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Haugen 8 5 0 3 27-21 15
Sandane 2 8 4 0 4 21-17 12
Hyen 8 4 0 4 17-25 9
Breimsbygda /Jølster 2 8 3 0 5 17-29 9
Flatraket /Skavøypoll 2 7 2 1 4 17-27 7
Tornado Måløy 2 8 2 0 6 29-38 6
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

19.06 Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde


Håvard Kroken scora to mål i kampen mot Bremanger 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Anny Balsnes frå Stårheim leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 9. serierunde. Balsnes leiar konkurransen føre Jan Per Løken, Jan-Tore Løken, Rune Midthjell og Rikke Balsnes Klettke.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 9. serierunde:
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Årdal 9 4 3 2 17-18 15
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Vik 9 2 3 4 12-30 9
Skavøypoll 9 2 1 6 19-23 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 9 2 1 6 18-29 7

NB!
Kampane Vik - Skavøypoll 4-3 (10. serierunde) og Årdal - Tornado Måløy 5-1 (13. serierunde) blir ikkje tatt med på tabellen før den aktuelle serierunden.

Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Anny Balsnes 20 6
2. Jan Per Løken 20 3
3. Jan-Tore Løken 20 1
4. Rune Midthjell 22 6
5. Rikke Balsnes Klettke 22 5
6. Sondre Nor Midhjell 22 4
7. Asle Knut Gangeskar 22 3
8. Brede Nymark 22 3
9. Laila Beathe Førde 22 3
10. Martin Svarstad 22 3
11. Inge Andre Visnes 24 5
12. Yngve Furnes 24 5
13. Janne Torheim 24 4
14. Henning Huagen 24 3
15. John Søgnen 24 3
16. Kjell Inge Kvamme 24 3
17. Rune Sandal 24 3
18. Iren Balsnes Sandal 24 2
19. Arild Hjelmeland 24 1
20. Ole Tom Myroldhaug 26 7
21. Adrian Helgheim 26 6
22. Kenneth Fosse Elde 26 5
23. Kevin Lund Olsen 26 5
24. Preben Hagen Torvanger 26 5
25. Reidar Balsnes 26 5
26. Eirik Rutledal 26 4
27. Elin Helgheim 26 4
28. Morten Ferstad 26 4
29. Roy Atle Igland 26 4
30. Eirik Nor Midthjell 26 3
31. Ole-Johan Feidje Nordeide 26 3
32. Roger Hjelle 26 3
33. Evy Balsnes Klettke 26 2
34. Oddmund Balsnes 26 2
35. Runar Tvinnereim 26 2
36. Simen Nilsen 26 2
37. Sindre Kvalheim 26 2
38. Gunnar Balsnes 26 1
39. Jakob Søgnen 26 1
40. Kai Wigum 28 5
41. Knut Strand Løseth 28 5
42. Magne Elde 28 5
43. Magnus Reksnes 28 5
44. Malin Balsnes 28 5
45. Arne Helgheim 28 4
46. Else Helene Abrahamsen 28 4
47. Evelyn Slinde 28 4
48. Kristoffer Haugen 28 4
49. Magnus Myrhol 28 4
50. Ola Rognebakke 28 4
51. Olav Per Flataker 28 4
52. Tommy Totland Hauge 28 4
53. Øystein Riksheim Østvik 28 4
54. Åsmund Vågane 28 4
55. Isak Aarøen 28 3
56. John Rasmus Sæbø 28 3
57. Kai Henning Slinde 28 3
58. Rune Oksholen 28 3
59. Severin Halland 28 3
60. Siv Rauset 28 3
61. Sujeevan Mohanarajah 28 3
62. Elias Rognebakke 28 2
63. Frode Taklo 28 2
64. Karl Martin Opseth Norbom 28 2
65. Per-Magne Løken 28 2
66. Sjur Gimmestad 28 2
67. Sverre Olav Torheim 28 2
68. Stig Roger Eide 28 1

Sjå heile lista etter 9. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

19.06 Kampar i dag, tysdag 19. juni


Haugen møter i dag Sandane 2 på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 8. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Fure - Eikefjord
Kl. 19.00 Gaular - Tambarskjelvar 
Kl. 19.00 Tempo - Florø 3
Kl. 19.00 Førde 3 - Svelgen/Bremanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 9 7 1 1 29-12 22
Eikefjord 9 6 1 2 16-14 19
Hyllestad /Dale 2 9 5 1 3 31-22 16
Askvoll/Holmedal 9 5 1 3 20-19 16
Førde 3 9 4 3 2 23-14 15
Tambarskjelvar 9 3 3 3 15-17 12
Gaular 9 3 1 5 20-19 10
Fure 9 3 0 6 19-23 9
Svelgen /Bremanger 2 9 2 0 7 17-37 6
Florø 3 9 1 1 7 15-28 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Sandane 2 - Haugen
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 Hyen
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Flatraket/Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Haugen 7 4 0 3 23-18 12
Sandane 2 7 4 0 3 18-13 12
Hyen 7 3 0 4 16-22 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 26-34 6
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 0 5 14-28 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

18.06 Resultat kampar i dag, måndag 18. juni


Fjøra snudde i dag 0-2 til seier 4-2 i bortekampen mot Florø 2.
Bildet er frå seieren borte mot Eid på Eid Stadion 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Høyang - Kaupanger 2  0-5 (0-3)

0-1 Kristi Fondenes Vangsnes
0-2 Kristi Fondenes Vangsnes
0-3 Mariannn Kvåle Stigen
0-4 Siv Reagen Hickman
0-5 Siv Reagen Hickman

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 9 7 0 2 34-5 21
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Vik 9 3 1 5 12-20 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 9 1 4 4 13-23 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

Kretsligaen

Florø 2 - Fjøra  2-4 (2-2)
1-0 Andreas Husevåg Hereid (3. min)
2-0 Robert Kling (6. min)
2-1 Karsten Bjelde (12. min)
2-2 Kenneth Blomseth Skjerven (14. min)
2-3 Malvin Gjerde (79. min)
2-4 Kenneth Blomseth Skjerven (90. min+2)
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 2 0 38-11 23
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 10 5 3 2 22-19 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 9 2 2 5 16-30 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

5. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Sandane  1-1 (0-1)

0-1 Mads Wie
1-1 Sondre Loftesnes

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 8 5 1 2 23-15  16
Jølster 9  4 2 3 25-27  14
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 7 1 1 5 11-21 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 9 0 2 7 7-32 2

18.06 Aabrekk og Corovic gir seg i Florø


Torbjørn Aabrekk i treningskampenStrømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø Fotball melder på sine nettsider at Torbjørn Aabrekk og Dejan Corovic gir seg i Florø.

Florø Fotball skriv følgande på sine nettsider: 
Florø Fotball har i dag kommet til enighet med Torbjørn Aabrekk om å avslutte den profesjonelle kontrakten. Nordfjordingen kom fra Varegg før høstsesongen 2017 for å prioritere fotball. Med lite spilletid denne sesongen er det på nytt tid for å prioritere utdannelse og la fotballen bli en god nummer to. Da passer det godt å la Trondheim bli den nye adressen i august. Torbjørn har reist hjem til Nordfjordeid, men kommer fortsatt til å bidra på Florø 2 sine kamper, frem til sommerferien.

I forrige uke reiste Dejan Corovic hjem til sørlandet, etter 4 måneder i Florø. Med lite spilletid for førstelaget var terminering et naturlig valg for begge parter. Dejan spilte totalt 7 kamper for Florø.

Med Dejan og Torbjørn borte fra treningsfeltet, har vi mistet to reale karer som har blitt satt pris på i treningsgruppa. Vi ønsker dem begge lykke til videre, og håper selvsagt at Torbjørn også skårer mange mål i kretsligaen, i de neste par kampene.

 


Dejan Corovic i Florø 2 sin bortekamp mot Tornado Måløy 28. mai.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Måløy Stadion. 


18.06 Kampar i dag, måndag 18. juni


Mads Wie og Sandane møter i dag Fjøra 2/Sogndal 3 på bortebane.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Balestrand 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Vik 9 3 1 5 12-20 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

Kretsligaen

Kl. 19.00 Florø 2 - Fjøra
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 10 5 3 2 22-19 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

5. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Sandane  

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 9  4 2 3 25-27  14
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 7 1 1 5 11-21 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

 


17.06 Bilder og resultat frå Seljecup 2018


Blindheim vann klasse J13 under årets Seljecup.  
Sjå bilder frå dagens kampar og premiutdelinga i klassene J13 og G13.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.

Seljecup 2018 har denne helga gått av stabelen i Selje. 

Underteikna har vore til stades på dagens kampar på Selje Idrettspark.

Sjå bilder frå dagens kampar og premiutdelinga i klassene J13 og G13.

Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.

Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Jenter 13 år:

1. Blindheim
2. Heia
3. Selje
4. Blindheim rød

Jenter 14 år:
1. Eid
2. Selje
3. Tornado Måløy
4. Valldal

Resultat J15/16/17:
1. Selje kvit
2. Tornado Måløy 
3. Selje/Åheim blå
4. Hasundgot

Gutar 13 år:
1. Valldal
2. Ørsta svart
3. Skavøypoll
4. Ørsta kvit

Gutar 14 år:
1. Selje
2. Godøy
3. Vanylven
4. Tornado Måløy


 


Valldal vann finalen mot Ørsta svart i klasse G13.


Heia kom på 2. plass i klasse J13.


Skavøypoll får pokalen etter å ha blitt nummer 3 i klasse G13. 


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Valder i klasse J12.


Frå kampen mellom Skavøypoll og Tornado Måløy i klasse G13.


Turneringsgeneral Atle Steinar Solheim hadde som vanlig full kontroll.


17.06 Resultat kampar i dag, søndag 17. juni


Marte Skjerven scora tre mål for Jotun i dagens 5-1 seier mot TMFK.
Bildet er frå Jotun sin bortekamp mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
HamKam - Sogndal  1-3 (1-1)
1-0 Kristian Lønstad Onsrud (6. min)
1-1 Joachim Soltvedt (45. min)
1-2 Kjetil Wæhler (63. min)
1-3 Ulrik Flo (89. min)

Florø - Jerv  3-2 (1-0)
1-0 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (9. min)
2-0 Erik Eikeng (51. min)
3-0 Alioune Ndour (58. min)
3-1 Aram Khalili (72. min)
3-2 Isac Lidberg (82. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 9 2 2 28 - 13 29
Sogndal 13 7 4 2 22 - 13 25
Mjøndalen 13 7 4 2 15 - 6 25
Ullensaker/Kisa 13 6 3 4 29 - 19 21
Viking 12 6 1 5 23 - 20 19
Jerv 13 5 4 4 18 - 17 19
Kongsvinger 13 6 1 6 19 - 21 19
Sandnes Ulf 13 5 3 5 17 - 18 18
Tromsdalen 13 5 3 5 19 - 22 18
Notodden 13 5 2 6 17 - 17 17
HamKam 13 4 4 5 20 - 20 16
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
Åsane 13 4 3 6 18 - 24 15
Levanger 13 3 2 8 15 - 26 11
Florø 12 3 2 7 10 - 27 11
Strømmen 13 3 1 9 19 - 25 10

3. divisjon kvinner
Stryn - Vik  4-1 (3-0)
1-0 Mariell Taraldset (32. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (34. min)
3-0 Hedda Vatn Øvreberg (43. min)
4-0 Saeideh Tajik (49. min)
4-1 Lena Stadheim (89. min)

Jotun - Tornado Måløy  5-1 (0-0)
0-1 Ida Apneseth (54. min)
1-1 Marte Skjerven (59. min)
2-1 Augusta Skrede Luggenes (64. min)
3-1 Marte Skjerven (67. min)
4-1 Augusta Skrede Luggenes (70. min)
5-1 Marte Skjerven (78. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 8 6 1 1 30-9 19
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Vik 9 3 1 5 12-20 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Jotun 10 3 1 6 15-17 10
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 9 1 1 7 6-30 4

5. divisjon
Jølster - Førde 2   2-2 (2-2)

0-1 Ole Petter Hjelle Larsen (4. min)
1-1 Ola Vågane (8. min)
2-1 Odd Rune Herstad Dvergsdal (17. min)
2-2 Christian Helgheim (40. min)
 

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 9  4 2 3 25-27  14
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 9 3 3 3 26-23  12
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 7 1 1 5 11-21 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

6. divisjon avdeling 3
Eid 2 - Stadlandet/Åheim

Kampen blei avlyst på grunn av at Stadlandet/Åheim ikkje kunne stille lag

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 8 7 0 1 43-12 21
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Haugen 7 4 0 3 23-18 12
Sandane 2 7 4 0 3 18-13 12
Hyen 7 3 0 4 16-22 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 26-34 6
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 0 5 14-28 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 8 1 1 6 12-31 4

17.06 Kampar i dag, søndag 17. juni


Stryn sitt damelag møter i dag Vik på Stryn Stadion.
Bildet er frå 5-2 seieren heime mot Høyang 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 HamKam - Sogndal
Kl. 18.00 Florø - Jerv

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 12 8 2 2 26 - 12 26
Sogndal 12 6 4 2 19 - 12 22
Mjøndalen 12 6 4 2 11 - 6 22
Viking 12 6 1 5 23 - 20 19
Jerv 12 5 4 3 16 - 14 19
Ullensaker/Kisa 12 5 3 4 24 - 18 18
Sandnes Ulf 12 5 3 4 16 - 16 18
Notodden 12 5 2 5 16 - 15 17
HamKam 12 4 4 4 19 - 17 16
Nest-Sotra 13 5 1 7 21 - 22 16
Kongsvinger 12 5 1 6 17 - 20 16
Åsane 12 4 3 5 17 - 19 15
Tromsdalen 12 4 3 5 16 - 21 15
Levanger 12 3 2 7 15 - 22 11
Strømmen 12 3 1 8 18 - 22 10
Florø 11 2 2 7 7 - 25 8

3. divisjon kvinner
Kl. 16.00 Stryn - Vik
Kl. 16.00 Jotun - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Vik 8 3 1 4 11-16 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Jotun 9 2 1 6 10-16 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Førde 2
 
Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 7 1 1 5 11-21 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

6. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Eid 2 - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Eid 2 7 6 0 1 40-12 18
Haugen 7 4 0 3 23-18 12
Sandane 2 7 4 0 3 18-13 12
Hyen 7 3 0 4 16-22 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 26-34 6
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 0 5 14-28 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 7 1 1 5 12-28 4

16.06 Resultat kampar i dag, laurdag 16. juni


Markus Nybø Bakke debuterte i dag som hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen.
18. åringen frå Eid var dommar i kampen Sogndal 2 - Varegg.
Bildet er frå kampen mellom Bremanger og Stryn 12. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
Sjå film av Mads Wie si turnoppvisning etter å ha scora 6-0 målet.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Fløya - Kaupanger  1-1 (0-0)

0-1 Silje Torvanger (58. min)
1-1 Benedicte Grønbech Bednarczyk (74. min)

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 8 6 1 1 14 - 6 19
Byåsen KF 9 5 2 2 16 - 8 17
Øvrevoll Hosle 9 4 4 1 15 - 11 16
Fløya 9 4 3 2 15 - 11 15
Fart 9 4 2 3 10 - 8 14
Amazon Grimstad 8 4 2 2 10 - 8 14
Medkila 8 4 1 3 5 - 7 13
Kaupanger 9 2 5 2 8 - 7 11
Urædd 8 2 3 3 8 - 11 9
Nanset 9 1 3 5 8 - 15 6
Åsane 8 1 2 5 7 - 10 5
Bossekop 8 0 0 8 7 - 21 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Varegg  1-0 (1-0)
1-0 Adrian Nicolai Anhanger Solberg, straffe (36. min)

Fana - Førde  6-0 (2-0 )
1-0 Henrik Udahl (32. min)
2-0 Henrik Udahl (36. min)
3-0 Henrik Udahl (50. min)
4-0 Fredrik Flo (60. min)
5-0 Fredrik Flo (71. min)
6-0 Henrik Udahl (88. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 10 8 1 1 22 - 8 25
Lysekloster 9 6 1 2 24 - 8 19
Viking 2 9 5 2 2 33 - 14 17
Fyllingsdalen 10 5 2 3 19 - 13 17
Tertnes 9 5 1 3 17 - 15 16
Sogndal 2 10 5 1 4 19 - 27 16
Fana 10 5 0 5 23 - 18 15
Brodd 10 4 2 4 21 - 15 14
Vardeneset 10 4 2 4 18 - 20 14
Øystese 9 3 1 5 12 - 24 10
Brann 2 10 3 0 7 18 - 24 9
Stord 10 2 3 5 16 - 22 9
Førde 10 1 4 5 13 - 27 7
Varegg 10 1 2 7 6 - 26 5

Kretsligaen

Eid - Vik  7-0 (4-0)
1-0 Runar Elias Lillestøl Naustdal (3. min)
2-0 Runar Elias Lillestøl Naustdal (13. min)
3-0 Kristian Lefdal (30. min)
4-0 Vebjørn Høynes straffe (39. min) 
5-0 Johan Pasit Skorge (52. min)
6-0 Vebjørn Høynes (60. min)
7-0 Kristian Lefdal (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sjå nokre få filmklipp frå denne kampen på Eid Stadion.


Skavøypoll - Årdal  4-0 (3-0)
1-0 Håvard Hagen (4. min)
2-0 Håvard Hagen (27. min)
3-0 Håvard Hagen (29. min)
4-0 Anders Martin Hagen Kvalvåg (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 10 5 3 2 22-19 18
Eid 9 5 1 3 29-15 16
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 10 3 3 4 16-33 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Skavøypoll 10 2 1 7 22-27 8
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7

5. divisjon
Stryn 2 - Bjørn  2-0 (0-0)
1-0 Mossie Melake
2-0 Per Ole Tenden

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  8 2 2 4 14-23   8
Bjørn 7 1 1 5 11-21 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

16.06 Kampar i dag, laurdag 16. juni


Svein Erik Saglien og Vik møter i dag Eid på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Vik og Eid i Vik 24. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Fløya - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 7 6 1 0 12 - 2 19
Byåsen KF 8 4 2 2 15 - 8 14
Fløya 8 4 2 2 14 - 10 14
Fart 8 4 2 2 10 - 7 14
Amazon Grimstad 8 4 2 2 10 - 8 14
Øvrevoll Hosle 8 3 4 1 11 - 9 13
Medkila 8 4 1 3 5 - 7 13
Kaupanger 8 2 4 2 7 - 6 10
Nanset 8 1 3 4 8 - 13 6
Urædd 7 1 3 3 6 - 11 6
Åsane 8 1 2 5 7 - 10 5
Bossekop 8 0 0 8 7 - 21 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Sogndal 2 - Varegg
Kl. 16.00 Fana - Førde

Tabell Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 9 7 1 1 20 - 8 22
Lysekloster 9 6 1 2 24 - 8 19
Viking 2 9 5 2 2 33 - 14 17
Tertnes 9 5 1 3 17 - 15 16
Brodd 9 4 2 3 21 - 13 14
Fyllingsdalen 9 4 2 3 17 - 12 14
Vardeneset 9 4 1 4 16 - 18 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18 - 27 13
Fana 9 4 0 5 17 - 18 12
Øystese 9 3 1 5 12 - 24 10
Brann 2 9 3 0 6 17 - 22 9
Stord 9 2 2 5 14 - 20 8
Førde 9 1 4 4 13 - 21 7
Varegg 9 1 2 6 6 - 25 5

Kretsligaen

Kl. 14.00 Skavøypoll - Årdal
Kl. 16.00 Eid - Vik

Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 9 5 3 1 22-15 18
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Eid 8 4 1 3 22-15 13
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 9 3 3 3 16-26 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Kl. 15.00 Stryn 2 - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

15.06 Resultat kampar i dag, fredag 15. juni


Håvard Kroken scora to mål i dagens 5-0 seier mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Førde - Sandane  2-0


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Førde 9 5 3 1 21-8 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Sandane 9 4 0 5 16-20 12
Vik 8 3 1 4 11-16 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Jotun 9 2 1 6 10-16 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

Kretsligaen

Stryn - Bremanger 5-0 (1-0)
1-0 Marius Rauset (20. min)
2-0 Håvard Kroken (48. min)
3-0 Mathias Ullebø Garlid (62. min)
4-0 Håvard Kroken (63. min)
5-0 Mathias Ullebø Garlid (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Tornado Måløy 5-1
Studentspretten - Dale 4-2 (3-0)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 9 6 0 3 29-20 18
Årdal 9 5 3 1 22-15 18
Stryn 9 5 0 4 30-17 15
Eid 8 4 1 3 22-15 13
Studentspretten 9 2 3 4 16-16 12
Vik 9 3 3 3 16-26 12
Dale 9 3 1 5 24-25 10
Bremanger 9 2 4 3 12-26 10
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 10 2 1 7 19-34 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Anga - Høyang  1-1

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 9 6 2 1 30-14 20
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 9 3 3 3 22-16  12
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

15.06 UTTAK PROFFVEKA 2018 


God stemning blant keeperane under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 

 

Uttakskomiteen i Proffveka 2018 beståande av Johann Sigurdsson, Jon Terje Tjellaug og Frank Hool har teke ut følgjande spelarar til Proffveka i Stryn måndag 6. august til fredag 10. august. 2018.

Søkjartalet var også i år stort til Proffveka i Stryn.

Dei som ikkje er med i uttaket står automatisk på venteliste.

TROPP JENTER:
Sofie Honningsvåg Aarnes Førde
Martine Honningsvåg Aarnes Førde
Andrine Fjærestad Aase Vik
Tuva Alsaker Eid
Amalie Belden Florø
Selma Guddal Breivik Stryn
Helene By Vikøren Førde
Silje Sundal Bøe Florø
Malin Eikenes Tjellaug Stryn
Ida Flatebø Holmøy Heia
Karoline Flo Stryn
Lena Nesse Heggestad Sogndal
Karoline Hjelle Breimsbygda
Maria Høyvik Førde
Marie Rekdal Johannsdottir Stryn
Nathalie Rønquist Jørgensen Forus og Gausel
Kristine Krakhellen Førde
Ingrid Krakhellen Førde
Hermine Kjøsnes Stryn
Tuva Sigdestad Lund Eid
Sofie Marskar-Strønen Førde
Malin Mjåseth Dale
Selma Moen Eminovic Jotun
Ane Malen Myklebust Sogndal
Dorthea Nesdal Stryn
Amalie Ness Førde
Emma Njøten Stryn
Sofie Njøten Stryn
Cathrine Nygård TMFK
Andrine Olsen Endestad Florø
Lea Rognaldsen Knapstad Florø
Marte Vigdal Rudi Jotun
Adele Rustøen Stryn
Vilje Sande-Neset Dale
Julie Seljeseth Øverland Tambarskjelvar
Kate Skjeldestad Sogndal
Emilie Skrede Eid
Johanne Støfring Jølster
Benedicte Nilsen Systad Vik
Ingeborg Sofie Sætren Hornindal
Emma Sæbø Stryn
Olivia Wemby Stryn
Mari Henrikke Wenger Lillestrøm
Maia Lindesteg Øen Førde
Andrea Bruland Øygard Sogndal

TROPP GUTAR:
Mathias Aa Sandal Breimsbygda
Lasse Aamelfot Førde
Nikolai Vie Berqvam Førde
Daniel Birkeland Førde
Tørres Bjelland Eid
John-Erlend Bø Stryn
Bastian Djuvik TMFK
Christian Ellingsund Mortensen Florø
Tobias Vatnehagen Flo Stryn
Edvard Flo Håvik Stryn
Henrik Flølo Nydal Jølster
Johannes Fredheim Stryn
Torje Grindheim Florø
Petros Gebremichael Høyang
Steinar Hauge Stryn
Hans Teodor Haugen Stryn
Stian Heggelund Skavøypoll
Mathias Helgheim Førde
Stian Helle Førde
Kevin Hoddevik Selje
Jens Aarnes Kleppe Stryn
Johannes Konstali-Lødemel Stryn
Joakim Kvellestad Breimsbygda
Jakob Larsen Dale
Johannes Larsen Dale
Kim-Christian Liset Bremanger
Lukas Leirgulen Stryn
Mats Sande Mallon Florø
Nathaniel Maristuen Lærdal
Sondre Nor Midthjell Eid
Ulrik Konstantin Nielsen Førde
Matias Nyland Orrestad Gaular
Erik Paulsen Stryn
Lars Emil Siljander Hyllestad
Trym Skåre Hogrenning Stryn
Martin Sætre Stryn
Noah Aleksander Taklo Eid
Sander Sande Tenden Stryn
Jørgen Trøsken Stryn
William Berge Ullebø Høyang
Mathias Vik Vatlestad Kaupanger
Marius Ylvisåker Sogndal
Trym Øvreberg Stryn
Marius Årøy Sogndal
Marius Åsebø Eid


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


15.06 Kampar i dag, fredag 15. juni


Stryn møter i ettermiddag Bremanger på Stryn Stadion. Marius Rauset scora vinnarmålet sju minutt på overtid i fjorårets kamp i Stryn.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av seiersmålet og jubelscenene i Stryn si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Førde - Sandane


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 8 3 1 4 11-16 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Jotun 9 2 1 6 10-16 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

Kretsligaen

Kl. 19.00 Stryn - Bremanger
Kl. 19.00 Kaupanger - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Studentspretten - Dale

Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Årdal 9 5 3 1 22-15 18
Kaupanger 8 5 0 3 24-19 15
Eid 8 4 1 3 22-15 13
Stryn 8 4 0 4 25-17 12
Vik 9 3 3 3 16-26 12
Dale 8 3 1 4 22-21 10
Bremanger 8 2 4 2 12-21 10
Studentspretten 8 2 3 3 12-14 9
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 9 2 1 6 18-29 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Høyang

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

14.06 Stryn Fotball arrangerer Fotballsøndag


Full jubel frå begge laga etter kampen mellom Stryn United og
Hødd United under Stryn Fotball sin Fotballsøndag i 2017.  
Sjå bilder frå denne kampen

Stryn Fotball arrangerar fyrstkomande søndag Fotballsøndag på Stryn Stadion. Det blir i 2018 arrangert fem Fotballsøndagar rundt om her i fylket, og den fyrste arrangerte Syril søndag 3. juni.

Til hausten skal Vik, Svelgen og Bjørn arrangere Fotballsøndag.

Fotballsøndag er ein fotballdag som byggjer på ideen om å lage ein fest kring aldersbestemtfotball og ein eller fleire seniorkampar. Konseptet tek sikte på å styrke klubben som møtearena i bygda, der klubben kan stå fram som den viktige samfunnsaktøren den er.

Kampoppsett Fotballsøndag Stryn, søndag 17. juni:
Kl. 11.00 G13/14 Stryn – Eid 1
Kl. 12.30 J12 Stryn – Breimsbygda
Kl. 13.40 Stryn United - Hødd United
Kl. 14.00 G 15/17 Stryn – Jotun 1
Kl. 16.00 3.divisjon kvinner Stryn - Vik


 


Stryn utlikna til 4-4 minuttet før slutt i mot Førde 2
under fjorårets Fotballsøndag på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av Marius Naustdal Storevik si 0-1 scoring.   


14.06 Kristian Lefdal toppscorar i Kretsligaen


Kristian Lefdal fastsette sluttresultatet til 4-1 mot Stryn 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Lefdal frå Eid er toppscorar i Kretsligaen etter at alle laga har spelt åtte kampar. Lefdal har scora 10 mål, og toppar lista føre Svein Erik Saglien, Vik (8 mål), Anders Lereng, Årdal (7 mål), Mathias Flo, Fjøra (7 mål) og Espen Schøn Outzen, Fjøra (7 mål).

10 mål:
Kristian Lefdal, Eid

8 mål:
Svein Erik Saglien, Vik

7 mål:
Anders Lereng, Årdal
Mathias Flo, Fjøra
Espen Schøn Outzen, Fjøra

6 mål:

Mathias Ullebø Garlid, Stryn
Marius Rauset, Stryn
Severin Knutson Halland, Kaupanger
Sindre Rørvik, Kaupanger
Vegard Sæten Hopland, Stryn 

5 mål:
Terje Kvam Øvstetun, Årdal
Tor-Erik Tvendeseter Kupen, Skavøypoll
Anders Nilsen Midthjell, Bremanger
Jan-Anders Tonning Wichstrøm, Dale 
Malvin Gjerde, Fjøra FK 

4 mål:
Kristian Hauståker, Kaupanger
Runar Skorge Stranden, Skavøypoll

3 mål:
Håvard Takle Sanden, Kaupanger
Simen Heggheim Mannsverk, Årdal
Kim Andre Gangeskar, Skavøypoll 
Vebjørn Høynes, Eid 
Øystein Riksheim Østvik, Kaupanger
Andreas Lereim Olsen, Fjøra F
Gaute Nyland, Dale
Martin Klakegg Hauge, Bremanger
Morten Knutsen, Fjøra
Stefan Misic, Tornado Måløy 
Tommy André Holm, Dale 



Svein Erik Saglien i heimekampen mot Eid 24. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Anders Lereng i bortekampen mot Bremanger i Svelgen 21. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film frå Bremanger si garderobe etter seieren. 


Espen Schøn Outzen i Fjøra sin 3-2 seier borte mot Stryn 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mathias Flo i cupkampen borte mot Førde 4. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.06 Resultat kampar i dag, onsdag 13. juni


Anne Aune blei matchvinnar for Balestrand i dagens kamp mot Bjørn i 5.
divisjon. Bildet er frå damekampen mellom TMFK og Balestrand 10. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Lysekloster - Sogndal 2  3-1 2-1)

1-0 Vladan Radojkic (1. min)
1-1 Jens Hundere Øvreseth (9. min)
2-1 Martin Pedersen (38. min)
3-1 Vladan Radojkic (79. min)

Tabell Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 9 7 1 1 20 - 8 22
Lysekloster 9 6 1 2 24 - 8 19
Viking 2 9 5 2 2 33 - 14 17
Tertnes 9 5 1 3 17 - 15 16
Brodd 9 4 2 3 21 - 13 14
Fyllingsdalen 9 4 2 3 17 - 12 14
Vardeneset 9 4 1 4 16 - 18 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18 - 27 13
Fana 9 4 0 5 17 - 18 12
Øystese 9 3 1 5 12 - 24 10
Brann 2 9 3 0 6 17 - 22 9
Stord 9 2 2 5 14 - 20 8
Førde 9 1 4 4 13 - 21 7
Varegg 9 1 2 6 6 - 25 5

5. divisjon
Balestrand - Bjørn 4-3 (3-1)

0-1 Frode Bergum
1-1 Rikard Tetlie Bekkvik 
2-1 Birk Isane
3-1 Rikard Tetlie Bekkvik
3-2 Jonas Elle
4-2 Anne Aune
4-3 Lars Thorsnes Lefdal

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

6. divisjon avdeling 2

Fure - Førde 3  1-3 (0-1)
0-1 Preben Bruflot Undeland (42. min)
1-1 Oddgeir Lammetun (51. min)
1-2 Preben Bruflot Undeland (55. min)
1-3 Magnus Heggestad Skjerven (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 9 7 1 1 29-12 22
Eikefjord 9 6 1 2 16-14 19
Hyllestad /Dale 2 9 5 1 3 31-22 16
Askvoll/Holmedal 9 5 1 3 20-19 16
Førde 3 9 4 3 2 23-14 15
Tambarskjelvar 9 3 3 3 15-17 12
Gaular 9 3 1 5 20-19 10
Fure 9 3 0 6 19-23 9
Svelgen /Bremanger 2 9 2 0 7 17-37 6
Florø 3 9 1 1 7 15-28 4

13.06 Torje Naustdal debuterte på G18-landslaget


Torje Naustdal i kampen mot Stryn på Stryn Stadion 11. september 2017. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Torje Naustdal frå Florø debuterte med flagget på brystet då Norge G18 i dag møtte Portugal under ei turnering i Portugal. Midtbanespelaren blei bytta inn for Markus Solbakken 20 minutt før full tid.

Johan Hove frå Sogndal spelte fyrste 70 minutta av kampen. Norge tapte til slutt kampen 3-0, etter at stillinga til pause var 2-0.

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Eirik Opheim Moldenes (Marius Bildøy 62. min)
Robert Behson-Courage Williams (Erick Bayesu Sagbakken 80. min)
Erik Tobias Tangen Sandberg (Nicholas Marthinussen 70. min)
Jesper Norman Daland
Johan Hove (Sebastian Jarl 70. min)
Mikael Birk Giæver Ugland
Markus Solbakken (Torje Naustdal 70. min)
Elias Kristoffersen Hagen (Jonas Tillung Fredriksen 62. min)
Jørgen Strand Larsen (George Nuah Gibson 80. min)
Filip Møller Delaveris (Sander Haugaard Werni 70. min)

 


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.06 Kampar i dag, onsdag 13. juni



 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Lysekloster - Sogndal 2

Tabell Tipping-ligaen avdeling 4
Sotra 9 7 1 1 20 - 8 22
Viking 2 9 5 2 2 33 - 14 17
Lysekloster 8 5 1 2 21 - 7 16
Tertnes 9 5 1 3 17 - 15 16
Brodd 9 4 2 3 21 - 13 14
Fyllingsdalen 9 4 2 3 17 - 12 14
Vardeneset 9 4 1 4 16 - 18 13
Sogndal 2 8 4 1 3 17 - 24 13
Fana 9 4 0 5 17 - 18 12
Øystese 9 3 1 5 12 - 24 10
Brann 2 9 3 0 6 17 - 22 9
Stord 9 2 2 5 14 - 20 8
Førde 9 1 4 4 13 - 21 7
Varegg 9 1 2 6 6 - 25 5

5. divisjon
Kl. 19.00 Balestrand - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Fure - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 9 7 1 1 29-12 22
Eikefjord 9 6 1 2 16-14 19
Hyllestad /Dale 2 9 5 1 3 31-22 16
Askvoll/Holmedal 9 5 1 3 20-19 16
Førde 3 8 3 3 2 20-13 12
Tambarskjelvar 9 3 3 3 15-17 12
Gaular 9 3 1 5 20-19 10
Fure 8 3 0 5 18-20 9
Svelgen /Bremanger 2 9 2 0 7 17-37 6
Florø 3 9 1 1 7 15-28 4

12.06 Eid 2 vann 3-1 borte mot Haugen


Joakim Frislid Vedvik scora to mål i dagens kamp mot Haugen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 2 vann i ettermiddag 3-1 borte mot Haugen på Klenkarberget.

Yngve Furnes gav Haugen leiinga 1-0, men to scoringar av Joakim Frislid Vedvik og ei av Tore Årskog gjorde at Eid 2 tok alle tre poenga i dagens kamp. Banas beste spelar var Eid 2 sin keeper Sander Torheim Frislid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen - Eid 2 1-3 (1-2)
1-0 Yngve Furnes (19. min)
1-1 Tore Årskog (29. min)
1-2 Joakim Frislid Vedvik (33. min)
1-3 Joakim Frislid Vedvik (79. min)

Dommar: Kamil Kazimierz Chemba Hanssen (Åfjord IL)

Gult kort: Eivind Risøy og Joakim Frislid Vedvik, Eid 2

Haugen:
Kenneth Myklebust
Henrik Espelund Myklebust
Vegard Bruvoll
Johannes Balsnes Lefdal
Birger Osevoll Midthjell
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland
Yngve Furnes
Christoffer Skår
Michal Åsebø Berg
Kai-Arne Nord Humborstad

Innbyttarar:
Jo Inge Skålbones
Kay Rune Solheim
Matheus Balsnes Lyngstad
Lasse Englund Espe
Magnus Leite Gilleshammer

Eid 2:
Sander Torheim Frislid
Adrian Hagen Henden
Kristian Årskog
Stian Høvig
Sivert Storøy Kolseth
Abdinazir Mahamed Abdi
Andreas Hellenes
Tore Årskog
Joakim Frislid Vedvik
Matthew Ekomwen
Muktar Ferej Yassin

Innbyttarar:
Jørn Nord Jepsen
August Skjerven
Even Dalseth
Eirik Wik Leite
Eivind Risøy
Sondre Vangberg
 
Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Eid 2 7 6 0 1 40-12 18
Haugen 7 4 0 3 23-18 12
Sandane 2 7 4 0 3 18-13 12
Hyen 7 3 0 4 16-22 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 26-34 6
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 0 5 14-28 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 7 1 1 5 12-28 4

12.06 Resultat kampar i dag, tysdag 12. juni


Ole Sunde var keeper for Florø 3 i dagens kamp mot Gaular.
Bildet er frå Tornado Måløy 2 sin bortekamp mot Stryn 2 30. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Jotun - Sogndal  1-1 (1-1)
1-0 Malin Solem (22. min)
1-1 Amalie Hauglund (42. min)

Vik - Høyang  1-1 (1-1)
1-0 Helga Brudevoll (2. min)
1-1 Camilla Ueland Komperud (22. min)


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 8 3 1 4 11-16 10
Sogndal 8 2 3 3 19-24 9
Høyang 8 1 4 3 13-18 7
Jotun 9 2 1 6 10-16 7
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

6. divisjon avdeling 1 
Årdal 2 - Studentspretten 2  2-1
Høyang 2 - Kaupanger 2  7-2 (4-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  6  5 0 1 26 - 6  15
Kaupanger 2  6  2 1 3 12 - 20  7
Årdal 2  6  2 2 2 25 - 12  8
Høyang 2  6  1 1 4 12 - 38  4

6. divisjon avdeling 2

Askvoll/Holmedal - Svelgen/Bremanger 2   3-1
Tempo - Eikefjord  3-5
Hyllestad/Dale 2 - Tambarskjelvar  7-0
Gaular - Florø 3  4-1 (2-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 9 7 1 1 29-12 22
Eikefjord 9 6 1 2 16-14 19
Hyllestad /Dale 2 9 5 1 3 31-22 16
Askvoll/Holmedal 9 5 1 3 20-19 16
Førde 3 8 3 3 2 20-13 12
Tambarskjelvar 9 3 3 3 15-17 12
Gaular 9 3 1 5 20-19 10
Fure 8 3 0 5 18-20 9
Svelgen /Bremanger 2 9 2 0 7 17-37 6
Florø 3 9 1 1 7 15-28 4

6. divisjon avdeling 3 
Haugen - Eid 2 1-3 (1-2)
1-0 Yngve Furnes (19. min)
1-1 Tore Årskog (29. min)
1-2 Joakim Frislid Vedvik (33. min)
1-3 Joakim Frislid Vedvik (79. min)
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hyen - Sandane 2   1-3 (1-0)
1-0 Per Inge Straume (25. min)
1-1 Lukas Valberg (70. min)
1-2 Ørjan Horne Sundal (78. min)
1-3 Nimrod Isaac-Habtemariam (80. min)
 
Oppstryn - Breimsbygda/Jølster 2  3-0 (1-0)
1-0 Lars Midthjell Gjørven (34. min)
2-0 Martin Nesje Lindvik (57. min)
3-0 Martin Nesje Lindvik (76. min)

Stadlandet/Åheim - Tornado Måløy 2  1-7 (1-4)
0-1 Thomas Sunde Husevåg (5. min)
0-2 Torstein Volle (11. min)
0-3 Thor Aage Pleym Evensen (14. min)
1-3 Jørgen Honningsvåg (16. min)
1-4 Torstein Volle (44. min)
1-5 Thor Aage Pleym Evensen (50. min)
1-6 Thor Aage Pleym Evensen, straffe (54. min)
1-7 Thomas Sunde Husevåg (73. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3 

Oppstryn 7 7 0 0 26-9 21
Eid 2 7 6 0 1 40-12 18
Haugen 7 4 0 3 23-18 12
Sandane 2 7 4 0 3 18-13 12
Hyen 7 3 0 4 16-22 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 26-34 6
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 0 5 14-28 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 7 1 1 5 12-28 4

12.06 Nordfjordlaget spelte uavgjort mot Sogndal 


Henrik Salveson scora Norfjordlaget sitt mål etter 30 minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat fem år sidan i dag markerte Eid Idrettslag sin 150-årsdag med å arrangere ein jubileumskamp på Eid Stadion. Eit lag samansett av spelarar frå Nordfjord møtte Sogndal sitt Tippeligalag.

Nordfjordlaget og Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 under jubileumskampen på Eid Stadion.  

Ricardo Santos gav Sogndal leiinga etter 27 minutt av 1. omgang. Santos fekk stå heilt umarkert på ein corner frå Ørjan Hopen, og frå omlag ein meters hold brysta han inn Sogndal sitt leiarmål. 

Nordfjordlaget var i store periodar på høgde med Sogndal, og det var derfor heilt fortent då Henrik Salveson utlikna til 1-1 etter 30 minutt av 1. omgang. Salveson dempar eit innlegg frå Ole Andreas Solheim, og frå sju meter sette han ballen i stolpen og inn. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nordfjordlaget - Sogndal 1-1 (1-1)
0-1 Ricardo Santos (27. min)
1-1 Henrik Salveson (30. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid 

Assistentdommarar: Runar Bjørhovde Heggedal, Eid og Andreas Sandal, Haugen

Gult kort: Magnus Stamnestrø, Sogndal

Nordfjordlaget: 
Aksel Myklebust (Eid)
Stian Sandal (Stryn tidl Eid)
Tobias Evebø (Stryn)
Ove Balsnes (Eid)
Petter Hammer (Stryn tidl Eid)
Tore Rylandsholm (TMFK)
Oliver Rotihaug (Eid)
Ingar Sårheim (STIL)
Ole Andreas Solheim (Selje tidl Eid)
Henrik Salveson (Skeid tidl Eid)
Mads Wie (STIL)

Innbyttarar: 
Tom-Øyvind Solheim (Eid)
Johannes Myklebust (TMFK tidl Eid)
Sveinung Frantzen (TMFK)
Vegard Hopland (Stryn)
Simen Lefdal (Eid)
Andreas Bjørhovde Heggedal (Eid)
Romeo Juty Johnny (STIL).
Bjørn Totland (Eid)
Azar Karadas (Sogndal tidl Eid)

Sogndal: 
Leif Lysne
Joar Tryti
Bjørnar Hove
Thomas Ness 
Anders Hella
Kristoffer Valsvik
Ruben Holsæter
Malick Mane
Ørjan Hopen
Ricardo Santos
Azar Karadas

Innbyttarar: 
Runar Heggestad
John Jonasdal
Asgrim Farnes
Ulrik Flo
Magnus Stamnestrø
Rune Bosleth

12.06 Velkommen til Seljecup 2018

 
Aksla vann klasse J13 under fjorårets Seljecup.  
Sjå bilder frå sluttspelkampane og premiutdelinga i klassene J13 og G13.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.
 Sjå ein liten filmsnutt frå Seljecup 2017.

Selje IL arrangerar 15. - 17. juni Seljecup 2018.

Selje Idrettslag har den store gleda av å ynskje velkommen til Seljecup for 24. gong! Den tradisjonsrike og populære cupen får kvart år mange lovord for det flotte arrangementet. Dette er vi glade for og stolte av. Men forventningane og tidlegare suksess, utfordrar oss samtidig til å prøve å gjenskape cupopplevingane år etter år.

Nøkkelen til cupsuksess år etter år er alle frivillege og den store dugnadsinnsatsen som blir lagt ned i samband med cupen, og ein erfaren arrangementsstab som står bakom.

Påmeldinga til årets cup har også i år vore god. Det deltek tett på 130 lag frå over 30 klubbar.

Det er svært gledeleg at klubbane kjem tilbake til Seljecup år etter år. Kjekt er det også i år å kunne ynskje nokre nye klubbar velkomne til årets fotballfest.

Vi håpar alle på ein cup med mykje flott fotball, vennskap og glede. La oss alle hjelpe kvarandre til Fair Play både på og utanfor bana. Selje IL er ein klubb med stort fokus på FairPlay, og vart både i 2012, 2013 og 2015 heidra som ”Årets FairPlay-klubb” i Sogn og Fjordane. Seljecup skal også i år bere preg av FairPlay.

Seljecup legg som vanleg opp til eit rikhaldig program også utanom kampane, med arrangement og mange aktivitetar som t.d. hoppeslott, trikseshow og sal av trikseballar, 3ar minibane, grillselskap, cupdiskotek, lagleiartreff, m.m. Det er også venta at den flotte klatreparken ved stadion vert flittig benytta i helga, og vi håpar sjølvsagt på godt vær så Seljesanden kan nyttast.

Selje er vel verdt eit besøk denne helga. Kom og opplev cupstemninga og bli med på årets folkefest i Selje. Vi håpar at alle får eit triveleg opphald, og mange gode minne å ta med seg frå årets cup. Vi lovar å gjere vårt beste for at Seljecup skal bli ein ny suksess.

Hjarteleg velkommen til Seljecup!

for Seljecup 2018
Atle Solheim
-turneringsleiar-


For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 


Skavøypoll gjekk heilt til topps i klasse G14 under Seljecup 2016.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 søndag 12. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 fredag 10. juni 2016.


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.


Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


12.06 Kampar i dag, tysdag 12. juni


Dan Jøran Hafsås og Eid 2 møter i dag Ronny Berg og Haugen på Klenkarberget. Bildet er frå kampen mellom dei to laga 23. mai 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Jotun - Sogndal
Kl. 19.00 Vik - Høyang


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

6. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Årdal 2 - Studentspretten 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  5  5 0 0 25 - 4  15
Kaupanger 2  5  2 1 2 10 - 13  7
Årdal 2  5  1 2 2 23 - 11  5
Høyang 2  5  0 1 4 5 - 36  1

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Svelgen/Bremanger 2 
Kl. 19.00 Tempo - Eikefjord
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Tambarskjelvar 
Kl. 19.30 Gaular - Florø 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 8 7 1 0 26-7 22
Eikefjord 8 5 1 2 11-11 16
Hyllestad /Dale 2 8 4 1 3 24-22 13
Askvoll/Holmedal 8 4 1 3 17-18 13
Førde 3 8 3 3 2 20-13 12
Tambarskjelvar 8 3 3 2 15-10 12
Fure 8 3 0 5 18-20 9
Gaular 8 2 1 5 16-18 7
Svelgen /Bremanger 2 8 2 0 6 16-34 6
Florø 3 8 1 1 6 14-24 4

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Haugen - Eid 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Hyen - Sandane 2
 
Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 6 6 0 0 23-9 18
Eid 2 6 5 0 1 37-11 15
Haugen 6 4 0 2 22-15 12
Sandane 2 6 3 0 3 15-12 9
Hyen 6 3 0 3 15-19 9
Breimsbygda /Jølster 2 6 2 0 4 14-25 6
Stadlandet /Åheim 6 1 1 4 11-21 4
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 19-33 3

11.06 Førde 2 vann 7-0 mot Fjøra 2/Sogndal 3


Vebjørn Løkkebø scora eit mål for Førde 2 mot Fjøra2/Sogndal 3.
Bildet er frå Førde 2 sin bortekamp mot Eid på Eid Stadion 3. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film frå Eid  si garderobe etter kampen.

 

Førde 2 vann i ettermiddag 7-0 heime mot Fjøra 2/Sogndal 3 i Hafstadparken.

Sander Hoff Vikum (2), Thomas Andersen, Vebjørn Listheim Løkkebø, Emil Savland Røyseth, Odin Elias Bauge Koskinen og Håvard Moen Taule scora måla til Førde 2. Stillinga til pause var 3-0.   

Førde 2 - Fjøra 2/Sogndal 3  7-0 (3-0)
1-0 Thomas Andersen
2-0 Sander Hoff Vikum
3-0 Sander Hoff Vikum
4-0 Vebjørn Løkkebø
5-0 Emil Savland Røyseth
6-0 Odin Elias Bauge Koskinen
7-0 Håvard Moen Taule

Førde 2:

Robert Nigardsøy Ljøsne
Elias Øvretveit Larsen
Odin Elias Bauge Koskinen
Steffen Grimset Hagen
Thomas Andersen
Ole Petter Hjelle Larsen
Ørjan Hoff Vikum
Sander Hoff Vikum
Mathias Lambrechts Sagevik
Håvard Moen Taule
Krister Smaadal
Runar Hoff Vikum
Lars Jørgen Løken Rundereim
Johan Johannessen Skrede
Sander Aamelfot
Christian Helgheim
Vebjørn Litsheim Løkkebø
Emil Savland Røyseth

Fjøra 2/Sogndal 3
Endre Stedje
Øystein Skjerdal Bondevik
Eldar Saue
Sondre Loftesnes
Jonas Liseth Fimreite
Brage Asperanden Navarsete
Melchior Solberg Dalehaug
Sigvart Galborgen Stenehjem
Per Michael Legria Thune
Jøran Skeide
Jørgen Sundsøy
Jon Steinarson Skjerdal
Matias Neverdal
Jan Reidar Grane
Håvard Håland
Daniel Navarsete Tonheim


Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 8 3 2 3 24-21  11
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 8 0 1 7 6-31 1

11.06 Norge J19 klar for EM-sluttspelet i Hellas 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat


 

Linn-Mari Nilsen og Thea Bjelde spelte heile kampen då Norge i ettermiddag vann 1-0 mot Polen i den siste kampen i Eliterunden i Polen.

Norge har dermed vunne alle sine kampar i Eliterunden, og som gruppevinnar er Norge kvalifisert til EM-sluttspelet i Hellas 18.-30. juli.

Polen - Norge 0-1 (0-0)
0-1 Sophie Roman Haug (82. min)

Gult kort: Joanna Aalstad Bækkelund og Thea Bjelde, Norge
Nikola Karczewska, Polen

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Malin Johnsen Brenn (Malin Skulstad Sunde 8. min)
Camilla Huseby
Joanna Aalstad Bækkelund Kaptein
Andrea Norheim (Jenny Kristine Røsholm Olsen 88. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Thea Bjelde
Linn Huseby
Vilde Gullhaug Birkeli
Emilie Nautnes
Sophie Roman Haug

11.06 Status tabellkonkurransen etter 8. serierunde


Sondre Nor Midthjell i småguttekampen mellom Eid 2 og Eid 1 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt av ei av scoringane på Eid Idrettspark.

Sondre Nor Midthjell frå Hjelle leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 8. serierunde. Nor Midthjell leiar konkurransen føre Jan Per Løken, Jan-Tore Løken, Inge Andre Visnes, Laila Beathe Førde og Stig Roger Eide.

Premien til den som leiar tabellkonkurransen etter 8. serierunde er tre flax-lodd.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 8. serierunde:
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 8 5 0 3 24-19 15
Årdal 8 4 3 1 17-14 15
Eid 8 4 1 3 22-15 13
Stryn 8 4 0 4 25-17 12
Dale 8 3 1 4 22-21 10
Bremanger 8 2 4 2 12-21 10
Studentspretten 8 2 3 3 12-14 9
Vik 8 2 3 3 12-23 9
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 8 2 1 5 17-24 7
Skavøypoll 8 1 1 6 15-23 5

NB!
Kampane Vik - Skavøypoll 4-3 (10. serierunde) og Årdal - Tornado Måløy 5-1 (13. serierunde) blir ikkje tatt med på tabellen før den aktuelle serierunden.

Stilling tabellkonkurransen etter 8. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Sondre Nor Midhjell 20 6
2. Jan Per Løken 22 2
3. Jan-Tore Løken 22 2
4. Inge Andre Visnes 24 3
5. Laila Beathe Førde 24 3
6. Stig Roger Eide 24 2
7. Nikolai Heggedal 26 4
8. Arild Hjelmeland 26 3
9. Eirik Nor Midthjell 26 3
10. Morten Ferstad 26 3
11. Rikke Balsnes Klettke 26 3
12. Roy Atle Igland 26 3
13. Siri Andersen 26 3
14. Rune Midthjell 26 2
15. Yngve Furnes 26 2
16. Ole Kristian Espe 28 5
17. Asle Knut Gangeskar 28 4
18. Else Helene Abrahamsen 28 4
19. Gudmund Wie 28 4
20. Bente Fosse 28 3
21. Evy Balsnes Klettke 28 3
22. Jakob Søgnen 28 3
23. Eirik Rutledal 28 2
24. Runar Tvinnereim 28 2
25. Anny Balsnes 28 1
26. Henning Huagen 28 1
27. Martin Svarstad 28 1
28. Anders Karlsen 30 5
29. Jan Egil Gjørven 30 4
30. Janne Torheim 30 4
31. Magnus Myrhol 30 4
32. Pål Henning Myren 30 4
33. Tore Haraldsen 30 4
34. Anders Midthjell 30 3
35. Brede Nymark 30 3
36. Gunnar Balsnes 30 3
37. Olav Per Flataker 30 3
38. Ole Tom Myroldhaug 30 3
39. Siv Rauset 30 3
40. Iren Balsnes Sandal 30 2
41. Kevin Lund Olsen 30 2
42. Kjell Inge Kvamme 30 2
43. Oddmund Balsnes 30 2
44. Olve Eide 30 2
45. Rune Sandal 30 2
46. Sindre Kvalheim 30 2
47. Reidar Balsnes 30 1
48. Shanjeevan Mohanarajah 32 5
49. Aleksander Kvernevik 32 4
50. Henriette Skogsøy Hansen 32 4
51. Sjur Gimmestad 32 4
52. John Søgnen 32 3
53. Magnus Nikolai Bolseth 32 3
54. Ole-Johan Feidje Nordeide 32 3
55. Per-Magne Løken 32 3
56. Sander Torheim 32 3
57. Elias Rognebakke 32 2
58. Elin Helgheim 32 2
59. Idar Taklo 32 2
60. Johan Hove 32 2
61. Kai Wigum 32 2
62. Magnus Reksnes 32 2
63. Morten Eriksen 32 2
64. Roger Hjelle 32 2
65. Severin Halland 32 2
66. Sujeevan Mohanarajah 32 2
67. Øystein Riksheim Østvik 32 2
68. Håvard Mjølkeråen 32 1
69. Idar Arne Kristiansen 32 1
70. Johnny Rosø 32 1
71. Karl Martin Opseth Norbom 32 1
72. Malin Balsnes 32 1
73. Martin Klakegg Hauge 32 1
74. Odd L. Drabløs 32 1
75. Preben Hagen Torvanger 32 1
76. Sondre Silden 32 1
77. Sverre Olav Torheim 32 1

Sjå heile lista etter 8. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

11.06 Kampar i dag, måndag 11. juni


Rolf Kåre Almenning er dommar i dagens kamp i Hafstadparken.
Bildet er frå kampen mellom Tornado Måløy og Eid 25. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

10.06 Bilder frå Miniputturneringa på Eid Stadion


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 

Eid Fotball har i dag arrangert Miniputturnering på Eid Stadion. I tillegg til arrangørklubben Eid har Heia, Stryn, Loen, Hornindal, Oppstryn, Veten/Hardbagg og Olden stilt med lag i turneringa.

Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.

 


Lars Olav Holmøyvik har gjort ein fantastisk innsats med Eid Stadion.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


10.06 Resultat kampar i dag, søndag 10. juni


Kaja Hoddevik blai matchvinnar for Tornado Måløy mot Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Florø - Strømmen  2-1 1-0)
1-0 Oliver Rotihaug (1. min)
2-0 Alioune Ndour (55. min)
2-1 Sindre Mauritz-Hansen, straffe (90. min+1)

Norsk Tipping-ligaen
Førde -  Sogndal 2   3-3 (1-1)
1-0 Vegard Savland
1-1 Ulrik Flo
1-2 Kasper Højvig Nissen
1-3 Joachim Soltvedt
2-3 Sander Aamelfot
3-3 Brage Sandvoll

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Balestrand  1-0 (1-0)

1-0 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (8. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 10 1 3 6 16-38 6
Tornado Måløy 8 1 1 6 5-25 4

5. divisjon

Høyang - Balestrand  2-0 (1-0)
1-0 Edin Agovic
2-0 Edin Agovic

Stryn 2 - Jølster  2-3 (1-1)
Ml Stryn 2: John Marius Myklebust Berger og Ole-Ivan Glosvik Espeland

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 8 6 1 1 29-13 19
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Jølster 8  4 1 3 23-25  13
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  7 1 2 4 12-23   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 9 1 0 8 18-39 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

10.06 Sogndal møter Fana i 3. runde i NM G19


Anders Johannessen Nord scora to mål då Sogndal vann
4-0 heime mot Brumunddal i 2. runde i NM G19 Telenor Cup.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 9-1 seier borte mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal er sett opp med bortekamp mot Fana i 3. runde i NM G19 Telenor Cup.

Kampane i 3. runde er terminfesta til torsdag 16. august, men kan bli spelt tidligare dersom begge klubbane er enige om det.

3. runde NM G19 Telenor Cup
Nordstrand – Tromsø
Oppsal – Mjøndalen
Bærum – Strømsgodset
Lillestrøm – Ull/Kisa
Kongsvinger – Stabæk
HamKam – Sarpsborg 08
FK Tønsberg – Sandefjord
Fløy – Odd
Sandnes Ulf – Bryne
Haugesund – Viking
Fana – Sogndal
Fyllingsdalen – Molde
Brann – Åsane
Hødd – Rosenborg
Aalesund – Levanger
Ranheim – Bodø/Glimt

10.06 Kampar i dag, søndag 10. juni


Tornado Måløy spelar i dag heimekamp mot Balestrand.
Bildet er frå heimekampen mot Høyang 1. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Florø - Strømmen

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 11 7 2 2 23 - 10 23
Sogndal 12 6 4 2 19 - 12 22
Viking 11 6 1 4 23 - 15 19
Mjøndalen 11 5 4 2 9 - 5 19
Ullensaker/Kisa 11 5 3 3 22 - 15 18
Sandnes Ulf 11 5 3 3 16 - 15 18
HamKam 11 4 4 3 18 - 15 16
Jerv 11 4 4 3 12 - 13 16
Åsane 11 4 3 4 17 - 18 15
Notodden 11 4 2 5 15 - 15 14
Nest-Sotra 11 4 1 6 15 - 18 13
Kongsvinger 11 4 1 6 15 - 19 13
Tromsdalen 11 3 3 5 15 - 21 12
Levanger 11 3 2 6 14 - 20 11
Strømmen 11 3 1 7 17 - 20 10
Florø 10 1 2 7 5 - 24 5

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 16.00 Førde -  Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 9 7 1 1 20 - 8 22
Lysekloster 8 5 1 2 21 - 7 16
Tertnes 9 5 1 3 17 - 15 16
Viking 2 8 4 2 2 24 - 14 14
Brodd 9 4 2 3 21 - 13 14
Fyllingsdalen 9 4 2 3 17 - 12 14
Vardeneset 9 4 1 4 16 - 18 13
Fana 9 4 0 5 17 - 18 12
Sogndal 2 7 4 0 3 14 - 21 12
Øystese 8 3 1 4 12 - 21 10
Stord 9 2 2 5 14 - 20 8
Brann 2 8 2 0 6 14 - 22 6
Førde 8 1 3 4 10 - 18 6
Varegg 8 1 2 5 6 - 16 5

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

5. divisjon

Kl. 15.00 Høyang - Balestrand
Kl. 18.00 Stryn 2 - Jølster

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

09.06 Resultat kampar i dag, laurdag 9. juni


Full jubel etter at Bremanger i dag vann 4-3 borte mot Tornado Måløy. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Tornado Måløy og Bremanger.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Sogndal - Viking 1-0 (1-0)
1-0 Sigurd Hauso Haugen (3. min)

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 11 7 2 2 23 - 10 23
Sogndal 12 6 4 2 19 - 12 22
Viking 11 6 1 4 23 - 15 19
Mjøndalen 11 5 4 2 9 - 5 19
Ullensaker/Kisa 11 5 3 3 22 - 15 18
Sandnes Ulf 11 5 3 3 16 - 15 18
HamKam 11 4 4 3 18 - 15 16
Jerv 11 4 4 3 12 - 13 16
Åsane 11 4 3 4 17 - 18 15
Notodden 11 4 2 5 15 - 15 14
Nest-Sotra 11 4 1 6 15 - 18 13
Kongsvinger 11 4 1 6 15 - 19 13
Tromsdalen 11 3 3 5 15 - 21 12
Levanger 11 3 2 6 14 - 20 11
Strømmen 11 3 1 7 17 - 20 10
Florø 10 1 2 7 5 - 24 5

Kretsligaen

Tornado Måløy - Bremanger  3-4 (1-1)
0-1 Martin Svarstad (10. min)
1-1 Rasmus Gotteberg (45. min+1)
2-1 Henrik Furnes Myhre (59. min)
2-2 Martin Klakegg Hauge (70. min)
3-2 Jonas Våge (77. min)
3-3 Anders Midthjell (79. min)
3-4 Anders Midthjell (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Tornado Måløy og Bremanger.


Studentspretten - Stryn 0-3 (0-2)
0-1 Marius Rauset (39. min)
0-2 Vegard Sæten Hoplnad (44. min)
0-3 Johannes Garlid Tenden (74. min)

Dale - Florø 2  10-0 (5-0)
1-0 Elias Rognebakke (5. min)
2-0 Andreas Bjørhovde Heggedal (7. min)
3-0 Gaute Nyland (13. min)
4-0 Andreas Bjørhovde Heggedal (39. min)
5-0 Gaute Nyland (42. min)
6-0 Tommy André Holm (46. min)
7-0 Jan-Anders Tonning Wichstrøm (64. min)
8-0 Ådne Engelsen Aarberg (80. min)
9-0 Kim Tangedal (83. min)
10-0 Tommy André Holm (84. min)

Årdal - Eid  2-1 (0-0)
1-0 Terje Kvam Øvstetun (49. min)
2-0 Joachim Furset (54. min)
2-1 Joakim Frislid Vedvik (63. min)

Vik - Kaupanger 3-1 (1-0)
1-0 Svein Erik Saglien (24. min)
2-0 Erlend Fjærestad Aase (58. min)
3-0 Erlend Fjærestad Aase (71. min)
3-1 Sindre Rørvik (81. min)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Årdal 9 5 3 1 22-15 18
Kaupanger 8 5 0 3 24-19 15
Eid 8 4 1 3 22-15 13
Stryn 8 4 0 4 25-17 12
Vik 9 3 3 3 16-26 12
Dale 8 3 1 4 22-21 10
Bremanger 8 2 4 2 12-21 10
Studentspretten 8 2 3 3 12-14 9
Florø 2 8 2 2 4 14-26 8
Tornado Måløy 9 2 1 6 18-29 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Selje - Anga  4-2 (2-1)

1-0 Matias Lesto Larsen
2-0 Are Berstad
2-1 Jim Fossen
3-1 Magnus Andre Rye
4-1 Magnus Andre Rye
4-2 Ivan Dvergsdal

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Selje 8 6 0 2 26-16  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Anga 8 3 2 3 21-15  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

09.06 Kampar i dag, laurdag 9. juni


Tornado Måløy møter i dag Bremanger på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga på Bremanger Stadion i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Viking

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 11 7 2 2 23 - 10 23
Viking 10 6 1 3 23 - 14 19
Sogndal 11 5 4 2 18 - 12 19
Mjøndalen 11 5 4 2 9 - 5 19
Ullensaker/Kisa 11 5 3 3 22 - 15 18
Sandnes Ulf 11 5 3 3 16 - 15 18
HamKam 11 4 4 3 18 - 15 16
Jerv 11 4 4 3 12 - 13 16
Åsane 11 4 3 4 17 - 18 15
Notodden 11 4 2 5 15 - 15 14
Nest-Sotra 11 4 1 6 15 - 18 13
Kongsvinger 11 4 1 6 15 - 19 13
Tromsdalen 11 3 3 5 15 - 21 12
Levanger 11 3 2 6 14 - 20 11
Strømmen 11 3 1 7 17 - 20 10
Florø 10 1 2 7 5 - 24 5

Kretsligaen

Kl. 14.00 Årdal - Eid
Kl. 15.00 Vik - Kaupanger
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Bremanger
Kl. 16.00 Studentspretten - Stryn
Kl. 16.00 Dale - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 7 5 0 2 23-16 15
Årdal 8 4 3 1 20-14 15
Eid 7 4 1 2 21-13 13
Stryn 7 3 0 4 22-17 9
Studentspretten 7 2 3 2 12-11 9
Vik 8 2 3 3 13-25 9
Florø 2 7 2 2 3 14-16 8
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 8 2 1 5 15-25 7
Bremanger 7 1 4 2 8-18 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Kl. 15.00 Selje - Anga

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

08.06 Resultat kampar i dag, fredag 8. juni


Syril jublar etter at Steinar Henjum gav laget leiinga mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Sandane og Syril.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Førde  3-0 (2-0)

1-0 Marta Dalaker (17. min)
2-0 Siv Reagen Hickman (25. min)
3-0 Siv Reagen Hickman (90. min+2)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Kaupanger 2 8 6 0 2 29-5 18
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 8 4 3 1 19-8 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

Kretsligaen
Fjøra - Skavøypoll  3-3 (3-2)

0-1 Kim Andre Gangeskar, straffe (1. min)
1-1 Malvin Gjerde (6. min)
1-2 Runar Skorge Stranden (13. min)
2-2 Espen Schøn Outzen (17. min)
3-2 Eirik Kristoffersen (44. min)
3-3 Kim Andre Gangeskar (81. min)
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 8 6 2 0 34-9 20
Kaupanger 7 5 0 2 23-16 15
Årdal 8 4 3 1 20-14 15
Eid 7 4 1 2 21-13 13
Stryn 7 3 0 4 22-17 9
Studentspretten 7 2 3 2 12-11 9
Vik 8 2 3 3 13-25 9
Florø 2 7 2 2 3 14-16 8
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 8 2 1 5 15-25 7
Bremanger 7 1 4 2 8-18 7
Skavøypoll 9 1 1 7 18-27 5

5. divisjon
Sandane - Syril  2-3 (1-2)

0-1 Steinar Henjum (14. min)
0-2 Anders Lunde Hjeltnes (19. min)
1-2 Mads Wie (39. min)
2-2 Abraham Johnny (72. min)
2-3 Andre Thorsnes Talle (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Sandane og Syril.

Tabell 5. divisjon
Syril 7 7 0 0 34-10  21
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 7 5 0 2 22-14  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

6. divisjon avdeling 3 
Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet/Åheim 0-2 (0-1)
0-1 Magnus Leikander
0-2 Karl Oskar Volle
 
Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 6 6 0 0 23-9 18
Eid 2 6 5 0 1 37-11 15
Haugen 6 4 0 2 22-15 12
Sandane 2 6 3 0 3 15-12 9
Hyen 6 3 0 3 15-19 9
Breimsbygda /Jølster 2 6 2 0 4 14-25 6
Stadlandet /Åheim 6 1 1 4 11-21 4
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 19-33 3

08.06 Kampar i dag, fredag 8. juni


Håvard Hagen er tilbake for Skavøypoll i dagens bortekamp mot Fjøra.
 Bildet er frå heimekampen mot Eid 10. juni 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Kaupanger 2 7 5 0 2 26-5 15
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

Kretsligaen
Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 7 6 1 0 31-6 19
Kaupanger 7 5 0 2 23-16 15
Årdal 8 4 3 1 20-14 15
Eid 7 4 1 2 21-13 13
Stryn 7 3 0 4 22-17 9
Studentspretten 7 2 3 2 12-11 9
Vik 8 2 3 3 13-25 9
Florø 2 7 2 2 3 14-16 8
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 8 2 1 5 15-25 7
Bremanger 7 1 4 2 8-18 7
Skavøypoll 8 1 1 6 15-24 4

5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Syril

Tabell 5. divisjon
Syril 6 6 0 0 31-8  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 6 6 0 0 23-9 18
Eid 2 6 5 0 1 37-11 15
Haugen 6 4 0 2 22-15 12
Sandane 2 6 3 0 3 15-12 9
Hyen 6 3 0 3 15-19 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 19-33 3
Stadlandet /Åheim 5 0 1 4 9-21 1

07.06 96 lag påmeldt til Eat-Move-Sleep Grodås Cup


Tornado Måløy vann 5-2 i kampen mot Molde Lions i klasse G11 i 2017.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2017.

 

96 lag frå 23 klubbar er påmeldt til årets Eat-Move-Sleep Grodås Cup i Hornindal. Laga kjem frå klubbane Austefjord, Bergsøy, Blindheim, Brattvåg, Eid, Førde, Hasundgot, Hovdebygda, Hødd, Mauseidvåg/Solevåg, Ravn, Stryn, Stranda, Sunnylven, Tambarskjelvar, Tjørvåg, Tornado Måløy, Vartdal, Vikane, Volda, Ørsta, Åmdal og Hornindal.

Når turnering går av stabelen 23. og 24. juni er det 20. gong den blir arrangert på anlegga rundt Hornindal skule.

Oversikt over antall lag i tidligare Grodås Cup:
2017: 103 lag
2016: 96 lag
2015: 92 lag
2014: 86 lag
2013: 50 lag
2012: Ikkje arrangert pga. bygging av ny hall og ny kunstgrasbane
2011: 70 lag
2010: 90 lag
2009: 86 lag
2008: 62 lag
2007: 71 lag
2006: 72 lag
2005: 85 lag
2004: 68 lag
2003: 73 lag
2002: 57 lag
2001: 53 lag
2000: 57 lag
1999: 50 lag
1998: 28 lag

 


Frode Grodås var tilstades under Grodås Cup 2016.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2016.


Eid gjekk til topps i klasse J13/14 under Grodås Cup 2015.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.
Sjå filmen av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar.

 
Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.


Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


07.06 Sandane vann 2-1 heime mot Jotun


Sandane jublar etter dagens seier heime mot Jotun.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sandane vann i ettermiddag 2-1 heime mot Jotun i 3. divisjon kvinnner. Marit Mardal og Kristine Lothe Rustøen scora for Sandane, medan Ingrid Øvstetun sette inn målet til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Jotun  2-1 (2-1)

1-0 Marit Mardal (23. min)
2-0 Kristine Lothe Rustøen (36. min)
2-1 Ingrid Øvstetun (41. min)

Dommar:
Runar Bjørhovde Heggedal, Haugen

Assistentdommarar:
Sureskumar Kathiravel, Eid og Ruben Petersen Heggen, Heia 

Gult kort:
Elin Varpe, Sandane

Sandane:
Kristina Støfring
June Kleppenes Sårheim
Elin Varpe
Astrid Lovise Hilde
Malene Myklebust Hauge
Martine Kvamme
Ariane Arnestad
Synnøve Myhre Refvik
Kristine Lothe Rustøen
Hilde Gulliksen
Marit Mardal
 
Innbyttarar:

Berit Leirgul
Oda Vik Fløtre
Jasmijn Koopmans
Sara Mardal
Sandra Kleppenes Sårheim

Jotun:
Marte Nilsen Øygarden
Synnøve Bukve Strand
Sofie Moen
Susanne Myrland
Ingrid Øvstetun
Malin Solem
Anna Eldegard
Augusta Skrede Luggenes
Hanne Heimlid
Marthe Skjerven
Kjersti Hestetun

Innbyttarar:

Anna Elise Nese
Elin Bjørkum

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Kaupanger 2 7 4 0 3 26-5 15
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Sandane 8 4 0 4 16-18 12
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 8 2 0 6 9-15 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

07.06 Lerum Cup 2018



Frå laurdag 23. juni til måndag 25. juni går årets Lerum Cup av stabelen i Sogn.

Totalt 255 lag frå 68 forskjellige klubbar deltek i årets turnering. Av desse 255 laga er 84 av dei jentelag.

Sogndal er den klubben som har med flest lag i turneringa. Sogndal har med 19 lag, Geist har 18 lag og Askøy har 13 lag med i turneringa. 

Ser ein vekk i frå Sogndal sine 19 lag er det kun 35 lag frå Sogn og Fjordane som deltek i Lerum Cup 2018.

I fjor deltok 219 lag frå 71 forskjellige klubbar på Lerum Cup. Av desse 219 laga var 75 jentelag.

I Lerum Cup 2016 deltok 290 lag frå 79 forskjellige klubbar. Her var heile 100 av desse 290 laga jentelag.

Det blir spelt kampar i Sogndal, Kaupanger og på Hafslo.

Antall lag i klassene i årets Lerum Cup:
A - G10 7'ar 12 lag
B - G11 7'ar 33 lag
C - G12 7'ar 16 lag
D - G13 7'ar 16 lag
E - G14 7'ar 8 lag
F - G12 9'ar 25 lag
G - G13 9'ar 41 lag
H - G14 9'ar 20 lag

J - J11 7'ar 16 lag
K - J12 7'ar 8 lag
L - J13 7'ar 7 lag
M - J14 7'ar 11 lag
N - J12 9'ar 10 lag
O - J13 9'ar 25 lag
P - J14 9'ar 7 lag


Antall lag pr. klubb:

19 lag:
Sogndal IL

18 lag:
Gneist IL

13 lag:
Askøy FK

11 lag:
Bjarg og Os TF

9 lag:

Førde IL

8 lag:
Sykkylven

7 lag:
Masfjorden FL og Øystese IL

6 lag:
Arna-Bjørnar IL, IL Bjørn og Hafslo IL

5 lag:

Fagernes IL, Florø SK, Kaupanger IL, Langevåg IL, Volda TI, Ørnar og Ørsta IL

4 lag: 

Fana, Lom IL, Søreide IL, Tertnes Fotball og Varegg

3 lag:
Eidsvåg IL, Eikelandsfjorden IL, Follese FK, Fyllingsdalen FK, Nest-Sotra, Norheimsund FK, Skodje IL, Smørås IL, Sotra SK, Vestsiden-Askøy IL og Voss FBK

2 lag:
Austevoll IK, Bagn IL, Erdal IL, Hetlevik IL, Hovdebygda IL, Kjøkkelvik IL, Kvernbit IL, Loddefjord IL, Skjergard IL, Solid IL, Spjelkavik, Strand-Ulv IL og Sædalen IL

1 lag:
Austrheim IL, Baune, SK, Brattvåg IL, Dale/Stanghelle, Etne IL, Flaktveit IK,
Gaular, Geilo IL, Hemsedal IL, Hyllestad IL, Jondal IL, Jølster IL, Lindås IL, Molde FK, Nordre Fjell IL, Samnanger IL, Stranda IL, Søre Neset IL, Vik IL, Øyer-Tretten IF og Åsane

07.06 Sandane møter Jotun på heimebane


Sandane jublar etter ei av fire scoringar borte mot Tornado Måløy 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i 3. divisjon kvinner når Sandane tek i mot Jotun på Sandane Idrettspark.

Sandane ligg føre dagens kamp på 5. plass på tabellen med ni poeng, medan Jotun ligg på 9. plass med seks poeng. Det litt rare er at Sandane til no denne sesongen har tatt alle poenga sine på bortebane. Dei fire bortekampane har enda med seier mot Vik, Tornado Måløy og Balestrand, pluss tap i serieopninga borte mot Stryn. Dei tre heimekampane mot Sognelaga Sogndal, Kaupanger 2 og Studentspretten har alle enda med tap.  

Jotun har vunne sine heimekampar mot Balestrand og Høyang.

3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Sandane - Jotun

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Kaupanger 2 7 4 0 3 26-5 15
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Sandane 7 3 0 4 14-17 9
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 7 2 0 5 8-13 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

06.06 Syril har forsterka laget med storscorar


Anders Lunde Hjeltnes scora tre mål i bortekampen mot Sandane i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Serieleiar i 5. divisjon Syril har forsterka laget med storscorar Anders Lunde Hjeltnes. Syril står med seks strake seierar på dei seks fyrste kampane, og toppar 5. divisjon to poeng føre Høyang og tre poeng føre Sandane.

Angriparen som tidligare har spelt for Syril, Sogndal, Fjøra, Tertnes og Baune er speleklar til fredagens toppkamp borte mot Sandane.

Lunde Hjeltnes er ein spelar som alltid har visst kor målet står. 24-åringen har mellom anna scora 39 mål på 49 kampar for Fjøra. 

Tabell 5. divisjon
Syril 6 6 0 0 31-8  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

06.06 Norge vann 5-1 mot Hellas 


Linn-Mari Nilsen under kampen mot Fortuna i NM J19 23. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



 

Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen då Norge J19 i går vann 5-1 mot Hellas i den fyrste av i alt tre kampar i Eliterunden i Polen. Thea Bjelde feira bursdagen sin med å sitte heile kampen på benken.

I dei to siste kampane i Eliterunden møter Norge arramgørlandet Polen og Island. Vinn Norge denne gruppa er laget kvalifisert til EM-sluttspelet i Hellas 18.-30. juli.

Norge - Hellas 5-1 (2-1)
1-0 Emilie Nautnes (5. min)
1-1 Panagiota Papaioannou (26. min)
2-1 Vilde Gullhaug Birkeli (35. min)
3-1 Emilie Nautnes (51. min)
4-1 Noor Hoelsbrekken Eckhoff (65. min)
5-1 Andrea Norheim (80. min)

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Malin Johnsen Brenn
Camilla Huseby
Joanna Aalstad Bækkelund (Malin Skulstad Sunde 76. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Sophie Roman Haug (Andrea Norheim 61. min)
Linn Huseby
Vilde Gullhaug Birkeli
Emilie Raaum Closs Debutant
Emilie Nautnes
Jenny Kristine Røsholm Olsen (Camilla Linberg 77. min)

06.06 God deltaking på Seljecup 2018

 
Aksla vann klasse J13 under fjorårets Seljecup.  
Sjå bilder frå sluttspelkampane og premiutdelinga i klassene J13 og G13.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.
 Sjå ein liten filmsnutt frå Seljecup 2017.

Selje IL arrangerar 15. - 17. juni Seljecup 2018.

Det blir meldt at det også i år har vore svært god påmelding til den tradisjonsrike turneringa. Totalt omlag 130 lag deltek i årets turnering.

Seljecup blir i år arrangert for 24. gong.

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 


Skavøypoll gjekk heilt til topps i klasse G14 under fjorårets Seljecup.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 søndag 12. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 fredag 10. juni 2016.


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.


Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


05.06 Resultat kampar i dag, tysdag 5. juni


Muktar Ferej Yassin og Sander Torheim Frislid etter dagens
7-0 seier heime mot Hyen på Eid Idrettspark. Sander Torheim Frislid scora sitt fyrste offisielle seniormål då han fastsette sluttresultatet til 7-0.
Foto: privat
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 
Høyang 2 - Årdal 2  2-2 (1-0)
Kaupanger 2 - Studentspretten 2   1-6

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  5  5 0 0 25 - 4  15
Kaupanger 2  5  2 1 2 10 - 13  7
Årdal 2  5  1 2 2 23 - 11  5
Høyang 2  5  0 1 4 5 - 36  1

6. divisjon avdeling 2

Florø 3 - Hyllestad/Dale 2  2-3 (2-0)
Eikefjord - Gaular 2-1 (0-0)
Førde 3 - Tempo  2-2
Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal  2-3
Svelgen/Bremanger 2 - Fure  6-4 (0-2)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 8 7 1 0 26-7 22
Eikefjord 8 5 1 2 11-11 16
Hyllestad /Dale 2 8 4 1 3 24-22 13
Askvoll/Holmedal 8 4 1 3 17-18 13
Førde 3 8 3 3 2 20-13 12
Tambarskjelvar 8 3 3 2 15-10 12
Fure 8 3 0 5 18-20 9
Gaular 8 2 1 5 16-18 7
Svelgen /Bremanger 2 8 2 0 6 16-34 6
Florø 3 8 1 1 6 14-24 4

6. divisjon avdeling 3 
Tornado Måløy 2 - Haugen 5-3 (1-1)
1-0 Chris-Andre Nore (25. min)
1-1 Yngve Furnes (32. min)
1-2 Bjørnar Sletbakk Rolland (52. min)
2-2 Torjus Ødegård (58. min)
3-2 Torjus Ødegård (73. min)
4-2 Torstein Volle (81. min)
4-3 Matheus Balsnes Lyngstad (90. min+2)
5-3 Torstein Volle (90. min+5)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane 2 - Oppstryn 0-2 (0-1)
0-1 Rasmus Bø (23. min)
0-2 Sjølvmål (77. min)

Eid 2 - Hyen  7-0 (2-0)
1-0 Muktar Ferej Yassin
2-0 Kristian Årskog
3-0 August Skjerven
4-0 Abdinazir Mahamed Abdi
5-0 August Skjerven
6-0 Abdinazir Mahamed Abdi
7-0 Sander Torheim Frislid

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 6 6 0 0 23-9 18
Eid 2 6 5 0 1 37-11 15
Haugen 6 4 0 2 22-15 12
Sandane 2 6 3 0 3 15-12 9
Hyen 6 3 0 3 15-19 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Tornado Måløy 2 6 1 0 5 19-33 3
Stadlandet /Åheim 5 0 1 4 9-21 1

05.06 Kampar i dag, tysdag 5. juni


Bjørnar Rolland og Haugen møter i dag Tornado Måløy 2 på bortebane.
Bildet er frå fjorårets kamp mellom dei to laga på Måløy Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Høyang 2 - Årdal 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Studentspretten 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  4  4 0 0 19 - 3  12
Kaupanger 2  4  2 1 1 9 - 7  7
Årdal 2  4  1 1 2 21 - 9  4
Høyang 2  4  0 0 4 3 - 34  0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Florø 3 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Gaular
Kl. 19.00 Førde 3 - Tempo 
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.45 Svelgen/Bremanger 2 - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 7 7 0 0 24-5 21
Eikefjord 7 4 1 2 9-10 13
Tambarskjelvar 7 3 3 1 13-7 12
Førde 3 7 3 2 2 18-11 11
Hyllestad /Dale 2 7 3 1 3 21-20 10
Askvoll/Holmedal 7 3 1 3 14-16 10
Fure 7 3 0 4 14-14 9
Gaular 7 2 1 4 15-16 7
Florø 3 7 1 1 5 12-21 4
Svelgen /Bremanger 2 7 1 0 6 10-30 3

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Haugen
Kl. 19.00 Eid 2 - Hyen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Oppstryn

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 5 5 0 0 21-9 15
Eid 2 5 4 0 1 30-11 12
Haugen 5 4 0 1 19-10 12
Sandane 2 5 3 0 2 15-10 9
Hyen 5 3 0 2 15-12 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 5 0 1 4 9-21 1
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 14-30 0

04.06 Stryn vann toppkampen mot Sogndal


Stryn jublar etter at Marte Kroken fastsette sluttresultatet til 3-0. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat fem sidan i dag vann Stryn 3-0 heime mot Sogndal i toppkampen i 3. divisjon kvinner.


Stryn vann i ettermiddag 3-0 heime mot Sogndal i toppkampen i 3. divisjon kvinner. Sogndal var bra med på notane, men Stryn var best framover på bana og vann til slutt ein fortent seier. 

Ingrid Øvreberg gav heimelaget leiinga 1-0 to minutt på overtid i 1. omgang. Øvreberg sprang frå ein forsvarar og frå 7-8 meters hold litt skrått ut til venstre dunka ho ballen med venstrefoten hardt opp i nermaste hjørnet. Sogndal sin største sjanse i 1. omgang hadde Ingrid Nornes etter 34 minutt. Nornes fekk avslutta frå omlag 18 meters hold, men uheldigvis for Sogndal gjekk skotet utanfor Stryn sitt mål. 

2. omgang starta på best mulig måte for heimelaget. Før minuttet var spelt auka Miriam Lefdal Stryn si leiing til 2-0. Mia Sæbø spelte gjennom Lefdal som frå 14 meter sette ballen forbi Sogndal sin keeper Anne Marte Lingjerdet. 

Kvarteret før slutt fastsette innbyttar Marte Kroken sluttresultatet til 3-0 Marita Berge spelte ballen bak til Kroken som drog til omlag 25 meter. Kroken fekk sitt livs treff og ballen gjekk i mål heilt opp i lengste hjørnet. 

Neste kamp for Stryn er borte mot Jotun/ÅTIL fredag 14. juni, medan Sogndal onsdag 12. juni spelar heime mot Kaupanger 2. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Sogndal 3-0 (1-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (45.min+2)
2-0 Miriam Lefdal (46. min)
3-0 Marte Kroken (75. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid 

Gult kort: Ingrid Nornes, Sogndal 

Stryn:
Tonje Fannemel
Pernille Flo
Dagny Sæten
Kristina F. Flo
Anna Hofseth
Sofie Lunde
Mia Sæbø
Hanna Tenden
Benedikte Flåten
Miriam Lefdal
Ingrid Øvreberg

Innbyttarar: 
Tove Hjelle
Kristine Erdal
Marte Kroken
Thea Sætre Bergset
Amalie Øvreseth
Marita Berge

Sogndal: 
Anne Marte Lingjerdet
Julie Hatlevoll
Kristin Nornes
Miriam Lyngset Christiansen 
Elise Lysgaard Almås
Ingvild Grov Tveit
Jannike Orrestad Andersen
Khava Khamurzaeva
Amalie Hatlevoll
Ingrid Nornes
Beate Vangsnes

Innbyttar: 
Marianne Tvedt

04.06 Resultat kampar i dag, måndag 4. juni


Sigrid Dalaker scora Kaupanger 2 sitt 2-0 mål i dagens kamp mot Jotun.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane på Sandane Idrettspark 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Jotun - Kaupanger  0-2 (0-1)

0-1 Mariann Kvåle Stigen (20. min)
0-2 Sigrid Dalaker (83. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Kaupanger 2 7 4 0 3 26-5 15
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Sandane 7 3 0 4 14-17 9
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Jotun 7 2 0 5 8-13 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

5. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Stryn 2  1-1 (1-1)

1-0 Eirik Stokkanes
1-1 Stian Gjengedal Olsbø

Tabell 5. divisjon
Syril 6 6 0 0 31-8  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Stryn 2  6 1 2 3 10-20   5
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 7 0 1 6 6-24 1

04.06 Status tabellkonkurransen etter 7. serierunde


Dale vann 3-2 borte mot Skavøypoll i den 7. serierunden
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Roy Atle Igland frå Bremanger leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 7. serierunde. Igland leiar konkurransen føre Eirik Rutledal, Sondre Nor Midhjell, Gudmund Wie og Øystein Riksheim Østvik.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 7. serierunde:
Fjøra 7 6 1 0 31-6 19
Kaupanger 7 5 0 2 23-16 15
Eid 7 4 1 2 21-13 13
Årdal 7 3 3 1 15-13 12
Stryn 7 3 0 4 22-17 9
Studentspretten 7 2 3 2 12-11 9
Florø 2 7 2 2 3 14-16 8
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 7 2 1 4 14-20 7
Bremanger 7 1 4 2 8-18 7
Vik 7 1 3 3 9-22 6
Skavøypoll 7 1 1 5 12-20 4

Stilling tabellkonkurransen etter 7. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Roy Atle Igland 16 7
2. Eirik Rutledal 16 6
3. Sondre Nor Midhjell 16 5
4. Gudmund Wie 16 4
5. Øystein Riksheim Østvik 18 5
6. Else Helene Abrahamsen 18 4
7. Håvard Mjølkeråen 18 4
8. Laila Beathe Førde 18 4
9. Severin Halland 18 4
10. Oddmund Balsnes 18 3
11. Sindre Kvalheim 18 3
12. Sverre Olav Torheim 18 3
13. Magnus Reksnes 20 7
14. Olav Per Flataker 20 6
15. Stian Neset 20 6
16. Johan Hove 20 5
17. Ole Tom Myroldhaug 20 5
18. Bjørn Totland 20 4
19. Josefine Sannebro 20 4
20. Kevin Lund Olsen 20 4
21. Martin Svarstad 20 4
22. Morten Ferstad 20 4
23. Arild Hjelmeland 20 3
24. Jan Per Løken 20 3
25. Jon Georg Rutledal 20 3
26. Odd L. Drabløs 20 3
27. Per-Magne Løken 20 3
28. Siri Andersen 20 3
29. Karl Martin Opseth Norbom 20 2
30. Kristian Lefdal 20 2
31. Stig Roger Eide 20 2
32. Sondre Silden 20 1
33. Tormund Årdal 22 6
34. Andreas Vereide 22 5
35. Inge Andre Visnes 22 5
36. Preben Hagen Torvanger 22 5
37. Henri Kjødnes 22 4
38. Janne Torheim 22 4
39. Marius Midtun Aaberge 22 4
40. Nils Tore Krosshaug 22 4
41. Odd Bjarte Rauset 22 4
42. Sander Torheim 22 4
43. Svein Inge Bergset 22 4
44. Torbjørn Ylvisåker 22 4
45. Åsmund Vågane 22 4
46. Anne Mette Lillestøl 22 3
47. Bente Fosse 22 3
48. Dan Jøran Hafsås 22 3
49. Morten Eriksen 22 3
50. Nikolai Heggedal 22 3
51. Rikke Balsnes Klettke 22 3
52. Runar Tvinnereim 22 3
53. Rune Midthjell 22 3
54. Sveinung Alværn 22 3
55. Astor Henriksen 22 2
56. Brede Nymark 22 2
57. Elias Rognebakke 22 2
58. Elin Helgheim 22 2
59. Idar Arne Kristiansen 22 2
60. Jan-Tore Løken 22 2
61. Kjell Inge Kvamme 22 2
62. Sveinung Frantzen 22 2
63. Frode Taklo 22 1
64. Anders Furset 24 6
65. Jarle Hafsås 24 5
66. Olve Eide 24 5
67. Geir Johan Igelkjøn 24 4
68. Gunnar Balsnes 24 4
69. Jan Tore Slinde 24 4
70. Mads Wie 24 4
71. Shanjeevan Mohanarajah 24 4
72. Aleksander Kvernevik 24 3
73. Einar Furset 24 3
74. Evy Balsnes Klettke 24 3
75. Henning Huagen 24 3
76. Kenneth Fosse Elde 24 3
77. Lars Leite 24 3
78. Marius Frøyen 24 3
79. Arne Helgheim 24 2
80. Frode Bakke 24 2
81. Idar Taklo 24 2
82. Johnny Husevåg 24 2
83. Kay Ove Hafsås 24 2
84. Magne Elde 24 2
85. Magnus Sævik 24 2
86. Per Michael Frichsen 24 2
87. Simen Nilsen 24 2
88. Sondre Vangberg 24 2
89. Tore Haraldsen 24 2
90. Vebjørn Osmundsvåg Furnes 24 2
91. Adrian Helgheim 24 1
92. Benny Rivedal 24 1
93. Iren Balsnes Sandal 24 1
94. John Søgnen 24 1
95. Magnus Nikolai Bolseth 24 1
96. Ola Rognebakke 24 1
97. Tommy Øren 24 1
98. Eirik Nor Midthjell 24 0

Sjå heile lista etter 7. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

04.06 Kampar i dag, måndag 4. juni


Johnny Skjerven er dommar i dagens kamp mellom Fjøra2/SIL 3 og Stryn.
Bildet er frå cupkampen mellom Tornado Måløy og Herd 1. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Jotun - Kaupanger

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Kaupanger 2 6 3 0 3 24-5 12
Sandane 7 3 0 4 14-17 9
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

5. divisjon
Kl. 19.30 Fjøra 2/Sogndal 3 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Syril 6 6 0 0 31-8  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

03.06 Resultat kampar i dag, søndag 3. juni


Ingeborg Romstad Osland holdt nullen for Kaupanger i dagens kamp
mot Øvrevoll Hosle. Bildet er frå kretskampen mot Nordmøre
og Romsdal I hafstadparken i Førde 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Øvrevoll Hosle  0-0 (0-0)

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 7 6 1 0 12 - 2 19
Byåsen KF 8 4 2 2 15 - 8 14
Fløya 8 4 2 2 14 - 10 14
Fart 8 4 2 2 10 - 7 14
Amazon Grimstad 8 4 2 2 10 - 8 14
Øvrevoll Hosle 8 3 4 1 11 - 9 13
Medkila 8 4 1 3 5 - 7 13
Kaupanger 8 2 4 2 7 - 6 10
Nanset 8 1 3 4 8 - 13 6
Urædd 7 1 3 3 6 - 11 6
Åsane 8 1 2 5 7 - 10 5
Bossekop 8 0 0 8 7 - 21 0

OBOS-ligaen

Levanger - Sogndal  1-2 (1-0)
1-0 Ermal Hajdari (12. min)
1-1 Eirik Wilberg Schulze (84. min)
1-2 Sigurd Hauso Haugen (89. min)

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 11 7 2 2 23 - 10 23
Viking 10 6 1 3 23 - 14 19
Sogndal 11 5 4 2 18 - 12 19
Mjøndalen 11 5 4 2 9 - 5 19
Ullensaker/Kisa 11 5 3 3 22 - 15 18
Sandnes Ulf 11 5 3 3 16 - 15 18
HamKam 11 4 4 3 18 - 15 16
Jerv 10 4 4 2 12 - 12 16
Åsane 11 4 3 4 17 - 18 15
Notodden 11 4 2 5 15 - 15 14
Nest-Sotra 11 4 1 6 15 - 18 13
Kongsvinger 11 4 1 6 15 - 19 13
Levanger 11 3 2 6 14 - 20 11
Strømmen 11 3 1 7 17 - 20 10
Tromsdalen 10 2 3 5 14 - 21 9
Florø 10 1 2 7 5 - 24 5

3. divisjon kvinner
Balestrand - Sandane 2-3 (2-1)

0-1 Marit Mardal (15. min)
1-1 Anne Aune (18. min)
2-1 Vilde Thue (42. min)
2-2 Martine Kvamme (80. min)
2-3 Martine Kvamme, straffe (90. min+5)

Kaupanger 2 - Tornado Måløy  3-0 (0-0)

0-1 Anna Nordnes (66. min)
0-2 Kristi Vangsnes (74. min)
0-3 Ingrid Timberlid (77. min)

Førde - Vik  3-1

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 7 4 3 0 19-5 15
Kaupanger 2 6 3 0 3 24-5 12
Sandane 7 3 0 4 14-17 9
Vik 7 3 0 4 10-15 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Balestrand 9 1 3 5 16-37 6
Tornado Måløy 7 0 1 6 4-25 1

5. divisjon
Syril - Førde 2  7-1 (4-1)

0-1 Johan Olav Pettersen (3. min)
1-1 Sondre Søderholm (8. min)
2-1 Erlend Orrestad Nilsen (15. min)
3-1 Morten Mangerøy Helland (17. min)
4-1 Ole Morten Kvam (43. min)
5-1 Olav Henjum (46. min)
6-1 Sondre Søderholm (52. min)
7-1 Sondre Søderholm (57. min)

Tabell 5. divisjon
Syril 6 6 0 0 31-8  18
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 7 2 2 3 17-21  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

6. divisjon avdeling 3 
Stadlandet/Åheim - Flatraket/Skavøypoll 2  5-5 (3-4)

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 5 5 0 0 21-9 15
Eid 2 5 4 0 1 30-11 12
Haugen 5 4 0 1 19-10 12
Sandane 2 5 3 0 2 15-10 9
Hyen 5 3 0 2 15-12 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 6 1 1 4 13-24 4
Stadlandet /Åheim 5 0 1 4 9-21 1
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 14-30 0

03.06 Kampar i dag, søndag 3. juni


Stadlandet/Åheim møter i dag Flatraket/Skavøypoll 2 på heimebane.
Bildet er frå 2-0 seieren mot Hornindal 3. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Øvrevoll Hosle

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 6 5 1 0 10 - 2 16
Fløya 7 4 2 1 14 - 8 14
Amazon Grimstad 7 4 2 1 9 - 5 14
Byåsen KF 7 4 1 2 13 - 6 13
Medkila 8 4 1 3 5 - 7 13
Øvrevoll Hosle 7 3 3 1 11 - 9 12
Fart 7 3 2 2 7 - 6 11
Kaupanger 7 2 3 2 7 - 6 9
Åsane 8 1 2 5 7 - 10 5
Nanset 7 1 2 4 6 - 9 5
Urædd 6 0 3 3 3 - 9 3
Bossekop 7 0 0 7 5 - 18 0

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Levanger - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 10 7 2 1 23 - 9 23
Viking 10 6 1 3 23 - 14 19
Sandnes Ulf 11 5 3 3 16 - 15 18
Sogndal 10 4 4 2 16 - 11 16
Jerv 9 4 4 1 12 - 10 16
Mjøndalen 10 4 4 2 7 - 5 16
Ullensaker/Kisa 10 4 3 3 18 - 13 15
Åsane 10 4 3 3 17 - 16 15
Notodden 10 4 2 4 15 - 14 14
HamKam 10 3 4 3 16 - 15 13
Kongsvinger 11 4 1 6 15 - 19 13
Levanger 10 3 2 5 13 - 18 11
Nest-Sotra 10 3 1 6 14 - 18 10
Tromsdalen 9 2 3 4 12 - 17 9
Strømmen 10 2 1 7 16 - 20 7
Florø 10 1 2 7 5 - 24 5

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Sandane
Kl. 15.30 Kaupanger 2 - Tornado Måløy
Kl. 17.00 Førde - Vik

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Kaupanger 2 5 3 0 2 21-5 9
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Balestrand 8 1 3 4 14-34 6
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

5. divisjon
Kl. 15.15 Syril - Førde 2

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Flatraket/Skavøypoll 2 

NB! Denne kampen er flytta frå kl. 15.00 til 19.00.

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 5 5 0 0 21-9 15
Eid 2 5 4 0 1 30-11 12
Haugen 5 4 0 1 19-10 12
Sandane 2 5 3 0 2 15-10 9
Hyen 5 3 0 2 15-12 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 5 1 0 4 8-19 3
Stadlandet /Åheim 4 0 0 4 4-16 0
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 14-30 0

02.06 Resultat kampar i dag, laurdag 2. juni


Fjøra vann enkelt 6-1 borte mot Eid i toppkampen i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Viking 2 - Førde 4-1 (1-0)

1-0 Adrian Nilsen Pereira (45. min)
2-0 Stian Rokås Michalsen (55. min)
3-0 Harald Nilsen Tangen (75. min)
3-1 Tshizang'S-Kapinga Brazy (78. min)
4-1 Liban Ali Abdi (79. min)

Sogndal 2 - Stord  2-1 (1-1)

1-0 Tobias Stølsvik Klepp (19. min)
1-1 Petter Hilton (22. min)
2-1 Jens Hundere Øvreseth (75. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 8 6 1 1 18 - 7 19
Lysekloster 7 5 1 1 20 - 5 16
Brodd 8 4 2 2 19 - 10 14
Fyllingsdalen 8 4 2 2 17 - 11 14
Sogndal 2 7 4 0 3 14 - 21 12
Viking 2 7 3 2 2 20 - 13 11
Tertnes 7 3 1 3 10 - 12 10
Vardeneset 8 3 1 4 15 - 18 10
Øystese 8 3 1 4 12 - 21 10
Fana 8 3 0 5 13 - 15 9
Stord 8 2 2 4 11 - 16 8
Førde 7 1 3 3 9 - 14 6
Brann 2 8 2 0 6 14 - 22 6
Varegg 7 1 2 4 5 - 12 5
 
Kretsligaen
Eid - Fjøra 1-6 (0-2)
0-1 Espen Schøn Outzen (3. min)
0-2 Espen Schøn Outzen (41. min)
0-3 Kenneth Blomseth Skjerven (57. min)
0-4 Espen Schøn Outzen (61. min)
0-5 Malvin Gjerde (62. min)
1-5 Marius Endestad Henriksen (63. min)
1-6 Sindre Thue (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Studentspretten - Tornado Måløy  4-4 (3-1)
Mål Tornado Måløy: Thor Aage Pleym Evensen, Stefan Misic, Fridjon Mortensen og Sondre Myre Silden


Vik - Årdal 2-2
Kaupanger - Bremanger  6-0

Stryn - Florø 2  2-4

Tabell Kretsligaen
Fjøra 7 6 1 0 31-6 19
Kaupanger 7 5 0 2 23-16 15
Årdal 8 4 3 1 20-14 15
Eid 7 4 1 2 21-13 13
Stryn 7 3 0 4 22-17 9
Studentspretten 7 2 3 2 12-11 9
Vik 8 2 3 3 13-25 9
Florø 2 7 2 2 3 14-16 8
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 8 2 1 5 15-25 7
Bremanger 7 1 4 2 8-18 7
Skavøypoll 8 1 1 6 15-24 4

5. divisjon
Selje - Balestrand  4-3 (4-0)

1-0 Mikal Osmundsvåg
2-0 Joachim Refvik
3-0 Joachim Refvik
4-0 Joachim Refvik
4-1 Tom Rune Sæle
4-2 Anne Aune
4-3 Rikard Tetlie Bekkvik

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 7 5 0 2 22-14  15
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 8 1 0 7 18-37 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

02.06 10 gutar frå fylket til talentleir i Porsgrunn


Anders Ulvik Fleten i Dale sin bortekamp mot Skavøypoll 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 
 

10 gutar frå fylket er tekne ut til Equinor Talentleir i Porsgrunn.

Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Kristian Bell - Førde
Anders Ulvik Fleten - Dale
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik - Florø
Håvard Hetle - Sandane
Leander Øy - Jotun
Jonas Tefre - Førde
Noah Solheim - Dale
Edvin Brattreit - Førde
Erik Flataker - Skavøypoll

Equinor Talentleir i Porsgrunn går av stabelen måndag 25. - fredag 29. juni.

G16-landslagstropp, født 2002
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Kristian Bell - Førde
Mikkel Tveiten - Lyn
Nils Vallotto - Viking
Frank Stople - Haugesund
Sander Tangvik - Rosenborg
Brage Skaret - Vålerenga
Lennart Andal - Bremnes
Nicolas Pignatel Jenssen - Stabæk
Noah Bech Hermansen - Fredrikstad
Mikail Maden - Brann
Robin Skrogstad - Rosenborg
Apipon Tongnoy - Lillestrøm
Christian Ludvig Bergh - Stabæk
Iben Wettermark Bergenheim - Sarpsborg 08
Lars Christian Moldestad - Fana
Trygve Solberg Aarstad - KFUM
Herman Geelmuyden - Stabæk
Philip Ekeberg - Drøbak/Frogn
Thelo Aasgaard - Wigan

Skyggelandslag G16, født 2002
Anders Ulvik Fleten - Dale
Adrian Hansen - Sarpsborg 08
Brage Rønning - Hif/Stein
Daniel Berglund - Lyngdal
Emanuel Kulego - Rosenborg
Marius Ulla - Stabæk
Steffen Bolme - Viking
Vegard Storsve - Lillestrøm
Fredrik Carson Pedersen - Lillestrøm
Fredrik Oppegård - Vålerenga
Harald Jørgensen - Start
Iver Flønes - Molde
Lasse Nordås - Lillestrøm
Lukas Thorsen Håll - Vålerenga
Mads Fagerli Halsøy - Åga
Marius Bjerkholt - Sarpsborg 08
Martin Andersen - Sandefjord
Mikael Baisotti - Brann
Petter Nilssen Einarson - Bodø/Glimt
Sebastian Henriksen - Viking
Sebastian Tounekti Solhaug - Tromsdalen
Jacob Jacobsen Bolsø - Molde
Sindre Kleiven - Hødd
Tomas Stabell - Tromsø
Xiaolong You - Start

G15-landslagstropp, født 2003
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik - Florø
Håvard Hetle - Sandane
Andreas Haug - Oppsal
Audun Engen Vik - Rosenborg
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Christos Zafeiris - Vålerenga
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Elias Hagadokken Lenoci - Stabæk
Emir Comor - Sarpsborg 08
Emmanuel Baru Gisa - Kragerø
Endre Handegard Bergsaker - Sarpsborg 08
Isak Solberg - Bryne
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Martin Fjeld - Sandefjord
Max Normann Williamsen - Kristiansund
Nicolai Skoglund - Sporting Benfica
Odin Holm - Ranheim
Oscar Bobb - Vålerenga
Sixten Abrahamsen - Oppsal
Sondre Auklend - Viking
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset

Skyggelandslag G15, født 2003
Leander Øy - Jotun
Jonas Tefre - Førde
Mathias Bauer - Memingen
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Mattias Schilbred Eriksen - Brann
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Ulrik Syversen - Aalesund
Joachim H. Mathiassen - Hana
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm
Emil Sandberg - Indrefjord
Eskil Rønning Imøy - Bodø/Glimt
Henrik Kjeilen Stenseide - Brann
Miran Kuci - Vålerenga
Andreas Skjold - Konnerud
Magnus Ofstad - Strømmen
Rahul Sharma - KFUM
Uranik Seferi - Kvik Halden
Sigurd Ekrem - Lofoten
William Bjeglerud - Lillestrøm
Andreas Endresen - Haugesund
Eliot Llullaku - Bærum
Mikal Berg Kvinge - Brann

Spelarar født fyrste halvår 2004
Noah Solheim - Dale
Adrian Bråten - Stjørdals-Blink
Alwande Roaldsøy - Drøbak/Frogn
Anders Granaas Vold - KFUM
Anders Walker Totland - Brann
Andre Hovland Lønningen - Bømlo
Andreas Rædergård Schjelderup - Bodø/Glimt
Asbjørn Engenes - Sveio
Daniel Andre Christensen - Mjølner
Danilo Dos Santos - Tønsberg
Didrik Moen Tvenge - Slemmestad
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Elias Solberg - Ull/Kisa
Jan-Helge Westerås - Brage Trondenes
Jonas Toftesund - Brann
Lars Solesnes - Brann
Marius Berg Fossum - Stabæk
Marko Farji - Jerv
Mikkel Nordengen Knudsen - Vålerenga
Mohammed Halim - Jerv
Noreddin R.T. Amshatat - Odd
Ole Dokken Skrivervik - Ullern
Oliver Johannes Braude - Stabæk
Oliver Konstantin Thomassen - Vålerenga
Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund
Osmund Aga - Stabæk
Rasmus Opdal Christiansen - Lillehammer
Romeo Vergnolle - Monaco
Sadir Mohammed Husse Abud - Sarpsborg 08
Shreeraam Sritharan - Vålerenga
Syver Aas - Odd

Spelarar født andre  halvår 2004
Edvin Brattreit - Førde
Erik Flataker - Skavøypoll
Andreas Albertsen - Sandefjord
Johannes Karlsen - Skogstrand
Daniel Dalehaug - Elverum
Dawid Bugaj - Molde
Saladin Tijmons Lekhal - Kjelsås
Rolf Olav Hesby - Viking
Mathias Wiig Hagen - Mandalskameratene
Johan Haanæs - Molde
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Jesper Gregersen - Start
Isak Hansen-Aarøen - Tromsø
Syver Skundberg Skeide - Hødd
Lucas Flåten Lindbæk - Benalmadena
Edmund Owusu - Lillestrøm
Leon Archer Knive - Nanset
Julian Haftorn Jordheim - Begby
Magnus Bech Riisnæs - Lørenskog
Erling Dvergsdal Naas - Drangedal
Marius Broholm - Tiller
Fabian Holst - Konnerud

 


Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Kristian Bell i Førde 2 sin bortekamp mot Tornado Måløy 5. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 Sjå film av jubelscenene i Tornado Måløy si garderobe.


Erik Flataker under Skavøypoll sin heimekamp mot Dale 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Jonas Tefre under kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Leander Øy under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 


Leander Jakobsen Høyvik i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Noah Solheim i kamp for Sunnfjord under 4. runde i Enivestserien 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Edvin Brattreit og Førde vann klasse G14 under under KM Futsal 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


02.06 Kampar i dag, laurdag 2. juni


Eid spelar i dag toppkamp i Kretsligaen heime mot Fjøra.
Bildet er tatt etter 4-1 seieren mot Stryn 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Kl. 13.00 Viking 2 - Førde
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Stord

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 7 5 1 1 16 - 7  16
Brodd 7  4 2 1 18 - 5  14
Fyllingsdalen 7  4 2 1 16 - 9  14
Lysekloster 6  4 1 1 15 - 4  13
Viking 2  7  3 2 2 20 - 13  11
Vardeneset 7  3 1 3 15 - 17  10
Tertnes 7  3 1 3 10 - 12  10
Sogndal 2  6  3 0 3 12 - 20  9
Stord 7  2 2 3 10 - 14  8
Øystese 7  2 1 4 11 - 21  7
Fana 7  2 0 5 11 - 14  6
Førde 7  1 3 3 9 - 14  6
Brann 2  7  2 0 5 14 - 20  6
Varegg 7  1 2 4 5 - 12  5

Kretsligaen
Kl. 15.00 Vik - Årdal
Kl. 15.00 Kaupanger - Bremanger 
Kl. 15.00 Studentspretten - Tornado Måløy 
Kl. 16.00 Eid - Fjøra
Kl. 16.00 Stryn - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 2 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 7 2 0 5 11-21 6
Florø 2 6 1 2 3 10-14 5
Skavøypoll 8 1 1 6 15-24 4

5. divisjon
Kl. 15.00 Selje - Balestrand

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

01.06 Resultat kampar i dag, fredag 1. juni


Vilde Sofie Haveland Sleire scora ekte hattrick då Sogndal i
dag henta opp 0-3 til 3-3 i bortekampen mot Høyang på Sletta.
Bildet er frå Sogndal sin bortekamp mot Stryn 16. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Høyang - Sogndal  3-3 (3-0)

1-0 Anja Pettersen
2-0 Guro Sagen Knudsen 
3-0 Agnete Hjelmeland Ørnehaug
3-1 Vilde Sofie Haveland Sleire
3-2 Vilde Sofie Haveland Sleire
3-3 Vilde Sofie Haveland Sleire

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Kaupanger 2 5 3 0 2 21-5 9
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 7 2 2 3 18-23 8
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Høyang 7 1 3 3 12-17 6
Balestrand 8 1 3 4 14-34 6
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Skavøypoll - Dale  2-3 (0-2)

0-1 Jan-Anders Tonning Wichstrøm, straffe (9. min)
0-2 Gaute Nyland (12. min)
1-2 Ole-Petter Listou Storeide (51. min)
1-3 Vegard Eikevik Dyrstad (62. min)
2-3 Eivind-Rune Leikanger Flataker (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Dale 7 2 1 4 12-21 7
Tornado Måløy 7 2 0 5 11-21 6
Florø 2 6 1 2 3 10-14 5
Skavøypoll 8 1 1 6 15-24 4

5. divisjon
Anga - Sandane 2-1 (1-0)

1-0 Martin Berge (28. min)
2-0 Sander Dvergsdal (58. min)
2-1 Gudmund Bjotveit (90. min)

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 6 5 0 1 20-11  15
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Anga 7 3 2 2 19-11  11
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

01.06 Siste frist for å melde seg på Proffveka i Stryn


God stemning blant keeperane under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 
 

Proffveka i Stryn går av stabelen i veke 32, måndag 6. august til fredag 10. august.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Stryn Fotball er arrangør av Proffveka i Stryn.

NB! Siste frist for å melde seg på årets Proffveke er i dag, fredag 1. juni.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2018. 

 


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


01.06 Kampar i dag, fredag 1. juni


Skavøypoll møter i dag Dale på Skavøypoll Stadion. I fjorårets
kamp scora Børge Yndestad Skavøypoll sitt vinnarmål i 90. minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Kaupanger 2 5 3 0 2 21-5 9
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 6 2 1 3 15-20 7
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Balestrand 8 1 3 4 14-34 6
Høyang 6 1 2 3 9-14 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Kl. 19.00 Skavøypoll - Dale

Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Tornado Måløy 7 2 0 5 11-21 6
Florø 2 6 1 2 3 10-14 5
Skavøypoll 7 1 1 5 13-21 4
Dale 6 1 1 4 9-19 4

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Sandane

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

31.05 Gaute Nyland klar for Dale


Gaute Nyland i Førde 2 sin kamp mot Bremanger 24. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Dale Fotball melder på sine facebooksider at Gaute Nyland er klar for Dale.

21-åringen frå Sande har tidligare spelt for klubbane Gaular og Førde. I år står Nyland bokført med fem kampar for Førde i Norsk Tipping-ligaen, pluss to kampar for Førde 2 i 5. divisjon.

Gaute Nyland og Dale spelar i morgon botnkamp i Kretsligaen borte mot Skavøypoll. Dale og Skavøypoll ligg på dei to siste plassane i Kretsligaen, med kun fire poeng til no denne sesongen.

7. serierunde Kretsligaen
Fredag 1. juni
Kl. 19.00 Skavøypoll - Dale

Laurdag 2. juni
Kl. 15.00 Vik - Årdal
Kl. 15.00 Kaupanger - Bremanger 
Kl. 15.00 Studentspretten - Tornado Måløy 
Kl. 16.00 Eid - Fjøra
Kl. 16.00 Stryn - Florø 2

31.05 Status tabellkonkurransen etter 6. serierunde


Tornado Måløy vann 3-2 heime mot Florø 2 i den 6. serierunden.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå kampen på Måløy Stadion. 

Magnus Myrhol og Vegard Lunde leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 6. serierunde. Myrhol og Lunde leiar konkurransen føre Gunnar Balsnes, Karl Martin Opseth Norbom, Jan Per Løken og Per-Magne Løken.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 6. serierunde:
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Årdal 6 3 2 1 13-11 11
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Tornado Måløy 7 2 0 4 10-16 6
Florø 2 6 1 2 3 10-14 5
Vik 6 1 2 3 7-20 5
Skavøypoll 6 1 1 4 10-17 4
Dale 6 1 1 4 9-19 4

Stilling tabellkonkurransen etter 6. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Magnus Myrhol 20 5
2. Vegard Lunde 20 5
3. Gunnar Balsnes 20 4
4. Karl Martin Opseth Norbom 20 4
5. Jan Per Løken  20 3
6. Per-Magne Løken 20 3
7. Jan-Tore Løken 20 2
8. Siri Andersen 20 2
9. Magne Elde 22 5
10. Roy Atle Igland 22 5
11. Gudmund Wie 22 4
12. Per Michael Frichsen 22 4
13. Sveinung Frantzen  22 4
14. Laila Beathe Førde 22 3
15. Odd Bjarte Rauset  22 3

Sjå heile lista etter 6. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

31.05 Frode Kvam gjer comeback på fotballbana


Frode Kvam for Fjøra under KM Futsal Old Boys i Gaularhallen 13. januar.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 
 

 

Frode Kvam skal resten av sesongen spele for Fjøra 2/Sogndal 3 i 5. divisjon. Den tidligare Kaupanger, Veitastrond og Fjøraspelaren er speleklar til Fjøra 2/Sogndal 3 sin heimekamp mot Stryn 2 komande måndag.

Sist angriparen var på bana i ein offisiell kamp var i Veitastrond sin 4-2 seier borte mot Syril 28. september 2014. Kvam er ein spelar som veit kor målet står, og i løpet av av 2013- og 2014 sesongen scora han 33 mål på 27 kampar for Veitastrond.

For Fjøra står Frode Kvam bokført med 29 mål på 55 kampar.

Frode Kvam var i vinter med på Fjøra sitt lag som gjekk heilt til topps under KM Futsal Old Boys i Gaularhallen.

 


Frode Kvam scora to mål for Veitastrond borte mot Sandane 25. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Frode Kvam i Fjøra sin bortekamp mot Eid 21. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.05 Resultat kampar i dag, onsdag 30. mai


Høyang vann i ettermiddag 3-1 borte mot Bjørn.
Bildet er frå seieren borte mot Stryn 2 på Stryn Stadion 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Kvinner, 2. runde

Kaupanger - Arna Bjørnar  1-4 (1-3)
1-0 Silje Torvanger (10. min)
1-1 Jamia Ayanna Fields (32. min)
1-2 Andrine Mo (45. min)
1-3 Vilde Bøe Risa (45. min+1)
1-4 Helene Lokøy Gloppen (56. min)
 
5. divisjon
Bjørn - Høyang  1-3 (0-3)

Mål Høyang: Jacob Frøyen Bergset (2) og Joakim Sjøthun Måren

Tabell 5. divisjon
Høyang 7 5 1 1 27-13 16
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 6 1 1 4 11-19 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

30.05 Kampar i dag, onsdag 30. mai


Kaupanger møter i dag Arna Bjørnar på heimebane i cupen.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Kvinner, 2. runde

Kl. 18.00 Kaupanger - Arna Bjørnar

5. divisjon
Kl. 19.00 Bjørn - Høyang

Tabell 5. divisjon
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

29.05 Resultat kampar i dag, tysdag 29. mai


Øystein Haugland spelte sin kamp nummer 350 for Haugen i dagens 3-1 seier heime mot Flatraket/Skavøypoll 2 på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Årdal 2 - Kaupanger 2  2-2
Studentspretten - Høyang 2   7-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  4  4 0 0 19 - 3  12
Kaupanger 2  4  2 1 1 9 - 7  7
Årdal 2  4  1 1 2 21 - 9  4
Høyang 2  4  0 0 4 3 - 34  0

6. divisjon avdeling 2

Tempo - Fure  3-1
Tambarskjelvar - Svelgen/Bremanger 2  5-0
Askvoll/Holmedal - Florø 3  6-1
Hyllestad/Dale 2 - Eikefjord  3-0
Gaular - Førde 3  2-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 7 7 0 0 24-5 21
Eikefjord 7 4 1 2 9-10 13
Tambarskjelvar 7 3 3 1 13-7 12
Førde 3 7 3 2 2 18-11 11
Hyllestad /Dale 2 7 3 1 3 21-20 10
Askvoll/Holmedal 7 3 1 3 14-16 10
Fure 7 3 0 4 14-14 9
Gaular 7 2 1 4 15-16 7
Florø 3 7 1 1 5 12-21 4
Svelgen /Bremanger 2 7 1 0 6 10-30 3

6. divisjon avdeling 3 
Haugen - Flatraket/Skavøypoll2  3-1 (2-0)
1-0 Stian Aaland (15. min)
2-0 Yngve Furnes (35. min)
3-0 Mons-Arne Totland Gillesdal (52. min)
3-1 Nikolino Klasan (56. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Breimsbygda/Jølster 2 - Sandane 2  5-2
Oppstryn - Eid 2  4-3
Hyen - Tornado Måløy 2  2-1

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Oppstryn 5 5 0 0 21-9 15
Eid 2 5 4 0 1 30-11 12
Haugen 5 4 0 1 19-10 12
Sandane 2 5 3 0 2 15-10 9
Hyen 5 3 0 2 15-12 9
Breimsbygda /Jølster 2 5 2 0 3 14-23 6
Flatraket /Skavøypoll 2 5 1 0 4 8-19 3
Stadlandet /Åheim 4 0 0 4 4-16 0
Tornado Måløy 2 5 0 0 5 14-30 0

29.05 Torje og Johan tekne ut på G18-landslaget


Torje Naustdal i kampen mot Stryn på Stryn Stadion 11. september 2017. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Torje Naustdal frå Florø og Johan Hove frå Sogndal er tekne ut på G18-landslaget som skal spele turnering i Portugal i juni. Norge sine motstandarar i turneringa er Portugal, Tsjekkia og Japan.

Dette er fyrste gong at Torje Naustdal er teken ut til å spele med flagget på brystet, medan Johan Hove står bokført med 35 landskampar på G16, G17 og G18-landslaget.

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Mads Hedenstad Christiansen - Lillestrøm
Eirik Moldenes - Brann
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Jesper Daland - Stabæk
Nicholas Marthinussen - Brann
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Emil Kalsaas - Brann
Mikael Ugland - Fløy
Johan Hove - Sogndal
Jonas Fredriksen - Brann
Sebastian Jarl - Kjelsås
Markus Solbakken - HamKam
Torje Naustdal - Florø
Anas Farah - Fredrikstad
Marius Bildøy - Brann
Halldor Stenevik - Nest-Sotra
Filip Møller Delaveris - Odd
Jørgen Strand Larsen - AC Milan
George Gibson - Sandefjord

 


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.05 Kampar i dag, tysdag 29. mai


Haugen møter i ettermiddag Flatraket/Skavøypoll 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 8. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Kl. 19.00 Årdal 2 - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Studentspretten - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  3  3 0 0 12 - 3  9
Kaupanger 2  3  2 0 1 7 - 5  6
Årdal 2  3  1 0 2 19 - 7  3
Høyang 2  3  0 0 3 3 - 27  0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Tempo - Fure
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Florø 3
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Eikefjord
Kl. 20.30 Gaular - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 6 6 0 0 21-4 18
Eikefjord 6 4 1 1 9-7 13
Førde 3 6 3 1 2 16-9 10
Fure 6 3 0 3 13-11 9
Tambarskjelvar 6 2 3 1 8-7 9
Hyllestad /Dale 2 6 2 1 3 18-20 7
Askvoll/Holmedal 6 2 1 3 8-15 7
Gaular 6 2 0 4 13-14 6
Florø 3 6 1 1 4 11-15 4
Svelgen /Bremanger 2 6 1 0 5 10-25 3

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Haugen - Flatraket/Skavøypoll2
Kl. 19.00 Hyen - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Sandane 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Eid 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 4 4 0 0 27-7 12
Oppstryn 4 4 0 0 17-6 12
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 4 3 0 1 16-9 9
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Breimsbygda /Jølster 2 4 1 0 3 9-21 3
Stadlandet /Åheim 4 0 0 4 4-16 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 13-28 0

28.05 Resultat kampar i dag, måndag 28. mai


Tornado Måløy vann i ettermiddag 3-2 heime mot Florø 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Måløy Stadion. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Fyllingsdalen - Sogndal 2  0-3 (0-1)

0-1 Ulrik Flo (25. min)
0-2 Jens Hundere Øvreseth (66. min)
0-3 Henrik LuggenesFurebotn (85. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 7 5 1 1 16 - 7  16
Brodd 7  4 2 1 18 - 5  14
Fyllingsdalen 7  4 2 1 16 - 9  14
Lysekloster 6  4 1 1 15 - 4  13
Viking 2  7  3 2 2 20 - 13  11
Vardeneset 7  3 1 3 15 - 17  10
Tertnes 7  3 1 3 10 - 12  10
Sogndal 2  6  3 0 3 12 - 20  9
Stord 7  2 2 3 10 - 14  8
Øystese 7  2 1 4 11 - 21  7
Fana 7  2 0 5 11 - 14  6
Førde 7  1 3 3 9 - 14  6
Varegg 7  1 2 4 5 - 12  5
Brann 2  7  2 0 5 14 - 20  3

3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Balestrand   11-0 (4-0)

1-0 Siv Reagen Hickman (29. min)
2-0 Kristi Fondenes Vangsnes (32. min)
3-0 Kristi Fondenes Vangsnes (39. min)
4-0 Marta Dalaker, straffe (45. min+1)
5-0 Anna Sandvik Gloppen (57. min)
6-0 Siv Reagen Hickman (61. min)
7-0 Haleema Hamilton Frøiland (66. min)
8-0 Helena Træland Navarsete (74. min)
9-0 Siv Reagen Hickman (83. min)
10-0 Kristi Fondenes Vangsnes (87. min)
11-0 Kristin Dvergedal (89. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Kaupanger 2 5 3 0 2 21-5 9
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 6 2 1 3 15-20 7
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Balestrand 8 1 3 4 14-34 6
Høyang 6 1 2 3 9-14 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Tornado Måløy - Florø 2   3-2 (3-1)

0-1 Robert Kling (2. min)
1-1 Marius Stavenæs Refvik, straffe (28. min)
2-1 Marius Stavenæs Refvik (41. min)
3-1 Chris Andre Nore (44. min)
3-2 Erik Eikeng (64. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Måløy Stadion. 

Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Tornado Måløy 7 2 0 5 11-21 6
Florø 2 6 1 2 3 10-14 5
Skavøypoll 7 1 1 5 13-21 4
Dale 6 1 1 4 9-19 4

5. divisjon
Jølster - Fjøra 2/Sogndal 3   3-2 (1-0)

Mål Jølster: Trond Vegard Ripe, Ola Vågane og Mathias Sunde Årdal
Mål Fjøra 2/Sogndal 3: Kevin Lund Olsen og Sigvart Galborgen Stenehjem

Tabell 5. divisjon
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Jølster 7  3 1 3 20-23  10
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 6 0 0 6 5-23 0

28.05 Resultat Fyrste turnering 7. divisjon 7'ar


Hornindal sitt lag under Honndalscupen 2016.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Honndalscupen 8. mars 2016.

 

Totalt fem lag stiller denne sesongen i 7. divisjon 7'ar denne sesongen.

Det blir spelt totalt fire turneringar, og den fyrste av desse fire blei spelt i Balestrand laurdag 26. mai.

Resultat 7. divisjon 7'ar, Balestrand 26. mai
Balestrand - Atløy  2-1
Svelgen - Hornindal  6-2
Hornindal - Fanaråk 3-4
Fanaråk - Balestrand 5-6
Atløy - Svelgen 3-13

Tabell 7. divisjon 7'ar
Svelgen 2  2 0 0  19-5  6
Balestrand  2  2 0 0  8-6  6
Fanaråk 2  1 0 1  9-9  3
Hornindal  2  0 0 2  5-10 0
Atløy 2   0 0 2  4-15 0

Oversikt over turneringar 7. divisjon 7'ar 2018:
Balestrand,
laurdag 26. mai
Atløy,
laurdag 16. juni
Svelgen,
laurdag 8. september
Hornindal,
laurdag 29. september

28.05 Fire jenter frå fylket til talentleir i Stavanger


Emma Sæbø i kretskampen mot NFF Sunnmøre 13. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.
 

 

Fire jenter frå fylket er tekne ut til Equinor Talentleir i Stavanger.

Det er andre året at talentleiren i Stavanger er ein rein jenteleir, og i tillegg til ein J15-landslagstropp er det også teke ut tre troppar til. Eit skyggelandslag beståande av 15- og 16-åringar som er høgaktuelle for landslagsspel, og to 14-årstroppar som består av dei største talenta født i fyrste halvår og andre halvår 2004.

Elijanne Skrede Anderson frå Eid og Ingrid Lovise Jåstad frå Kaupanger er tekne ut i skyggelandslagstroppen, medan Inga Hoff frå Førde og Emma Sæbø frå Stryn er er tekne ut i kvar sin 14-årstropp.

Equinor Talentleir i Stavanger går av stabelen onsdag 20. - søndag 24. juni.

J15-landslagstropp, født 2003
Sofie Bjørnsen - Bryne
Elise Lundblad - Stabæk
Iris Omarsdottir - Stabæk
Selma Panengstuen - Raufoss
Selma Pettersen - Lyn
Ingrid Sandviken - Lom
Thea Sørbo - Lyn
Frida Skoglund Pedersen - Urædd
Sara B. Tønnessen - Randesund
Hannah Handeland - Hinna
Irene Dirdal - Viking
Selma Løvås - Viking
Ida Holm Neset - Stord
Linnea Solvoll Laupstad - Morild
Benedicte Lund Berge - Blindheim
Mari Kristine Vik - Tiller
Tora Ose - Ørsta
Karoline Nagelhus Hernes - Byåsen
Synne Amdahl Brønstad - Steinkjer

Skyggelandslag J15/J16, født 2002:
Kristine Guldbrandsen - Fortuna
Ingrid Lovise Jåstad - Kaupanger
Elise Vindheim - Lyngdal
Nora Harnes Håheim - Molde
Vårin Vik - Amazon Grimstad
Natalie Velde - Avaldsnes
Ellijanne Skrede Anderson - Eid
Ida Hasselgård - Molde
Mia Authen - Lillestrøm
Anna Barlund - Sarpsborg 08
Elise Kvinge - Sandviken

Skyggelandslag J15/J16, født 2003:

Thea Mikkelsen - Fjellhamar
Mina Schaathun Bergersen - Borre
Emma Haugen - Store Bergan
Carol Liane Jensen - Kragerø
Emma Braut Brunes - Bryne
Andrea Kvamme - Åsane
Mathilde Sangolt - Sotra
Kristina Karløf - Gjelleråsen
Monika Nedgård Isaksen - Lyn
Emma Pettersen - Våg
Ingvild Toft - Alta
 
Spelarar født fyrste halvår 2004:
Thiril Rækstad Erichsen - Nittedal
Andrea Pålsdatter Hundstad - Brage Trondenes
Tiril Østvold - Bogafjell
Thea Kyvåg - Gjelleråsen
Cathinka Cecilie Tandberg - Stabæk
Kristina Vethe - Skedsmo
Angelica Nicole Arroyo - Gjøvik-Lyn
Malin Meek - Halsøy
Anniken Bjåmer - Stabæk
Synne Danielsen - Kopervik
Eline Wik - Lyn
Kamilla Bruhjell - Flekkefjord
Malin Røyset Johannesen - Haugar
Smilla Vallotto - Viking
Rakel Jagtøien Renolen - Asker
Julie Aune Jorde - Lyn
Maria Østervoll - Austevoll
Inga Hoff - Førde
Idun Benestvedt Kydland - Gimletroll
Florentina Kuqi - Ekholt
Mari Rosendahl Nyhagen - Fagernes
Selma Pettersen - Sverre

Spelarar født andre halvår 2004:
Oda Johansen - Fjellhamar
Silje Skaara Helgesen - Eiger
Rikke Rossebø Kalstad - Haugar
Guro Hammer Røn - Blindheim
Eila Aartun Nord - Fram
Lisa Lia - Kragerø
Sanna Andersen Mahle - Træff
Aurora Wallestad - Fossum
Nora Hegg - Bossekop
Mille Røtnes Nordli - Fjellhamar
Nika Jakir - Stabæk
Milla Baumeler Isaksen - Kragerø
Stine Brekken - Åndalsnes
Frida Emilie Marvik - Tromsø
Martine Andreassen - Vindbjart
Hedvig Storlien Olsen - Lillehammer
Emma Sæbø - Stryn
Anastasia Høgevold - Stabæk
Dorte Danbolt - Gjøvik-Lyn
Siril Nesheim - Bærums Verk


 


Inga Hoff i 4. runde i Enivestserien på Eid 2. desember 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.



Ellijanne Skrede Anders og Ingrid Lovise Jåstad etter kretskampen
mot NFF Hordaland på Fosshaugane Campus 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


28.05 Kampar i dag, måndag 28. mai


Tornado Måløy møter i dag Florø 2 på Måløy Stadion.
Bildet er frå Tornado Måløy sin bortekamp mot Florø 2 11. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Kl. 19.00 Fyllingsdalen - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 7 5 1 1 16 - 7  16
Brodd 6  4 2 0 17 - 3  14
Fyllingsdalen 6  4 2 0 16 - 6  14
Lysekloster 6  4 1 1 15 - 4  13
Viking 2  7  3 2 2 20 - 13  11
Vardeneset 7  3 1 3 15 - 17  10
Tertnes 7  3 1 3 10 - 12  10
Stord 7  2 2 3 10 - 14  8
Øystese 7  2 1 4 11 - 21  7
Fana 7  2 0 5 11 - 14  6
Førde 7  1 3 3 9 - 14  6
Sogndal 2  5  2 0 3 9 - 20  6
Varegg 7  1 2 4 5 - 12  5
Brann 2  6  1 0 5 12 - 19  3

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 6 2 1 3 15-20 7
Kaupanger 2 4 2 0 2 10-5 6
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 6 1 2 3 9-14 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 7 1 1 5 13-21 4
Dale 6 1 1 4 9-19 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 5. divisjon
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

27.05 Sandane vann 4-1 heime mot Balestrand


Mads Wie feira sin 26-årsdag med å score to mål i Sandane sin 4-1
seier heime mot Balestrand på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandane vann i dag 4-1 heime mot Balestrand på Sandane Idrettspark.

Marius Aarseth gav Balestrand leiinga 1-0, men scoringar av Mads Wie (2), Håvard Myklebust Hauge og Abraham Johnny sikra Sandane tre nye poeng. Sandane tok dermed sin femte strake seier denne sesongen, medan Balestrand står kun med ein seier på sine sju fyrste kampar.

Sandane sin neste kamp er borte mot Anga fredag 1. juni, medan Balestrand skal ut i bortekamp mot Selje laurdag 2. juni. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Balestrand 4-1 (2-1)
0-1 Marius Aarseth (20. min)
1-1 Mads Wie (21. min)
2-1 Mads Wie 45. min+2)
3-1 Håvard Myklebust Hauge (64. min)
4-1 Abraham Johnny (84. min)

Dommar: Steve Sibondagara, Eid

Assistentdommarar: Matias Lesto Larsen, Selje og Jakob Hagen, Eid

Gult kort: Ingmar Sægrov og Espen Reed Lote, Sandane

Sandane:
Simon Andre Gimmestad
Aron Nikolai Rauset Skogli
Magnus Nikolai Bolseth
Ingmar Sægrov
Kristian Møll
Gudmund Bjotveit
Arne Morten Vilnes Øen
Kjetil Andre Moen Eide
Abraham Johnny
Håvard Myklebust Hauge
Mads Wie

Innbyttarar:
Espen Reed Lote
Lukas Valberg

Balestrand:
Ole Tjugum
Børge Solvorn Sæle
Benjamin Kårstad Pedersen
Jonas Heggestad
Rikard Tetlie Bekkvik
Viljar Alexander Isane
Gunnar Johannes Nilsson
Lasse Ramberg
Birk Bjørnar Isane
Natnael Belete Seifo
Marius Aarseth

Innbyttarar:
Fredrik Myklebust
Anne Aune
Tom-Rune Sæle
Lars Henrik Hauge

27.05 Resultat kampar i dag, søndag 27. mai


Lea Vindelev Willumsen scora begge måla til Kaupanger mot Byåsen.
Bildet er frå Kaupanger 2 sin bortekamp mot Sandane 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Sogndal - Strømmen 5-1 (5-1)
0-1 Martin Wilhelmsen Trøen (14. min)
1-1 Stanisa Mandic (18. min)
2-1 Sigurd Hauso Haugen (19. min)
3-1 Eirik Wilberg Schulze (26. min)
4-1 Sigurd Hauso Haugen (28. min)
5-1 Stanisa Mandic (29. min)

Florø - Levanger  0-2 (0-1)
0-1 Jo Sondre Aas (19. min)
0-2 Robert Stene (58. min)

1. divisjon kvinner
Byåsen KF - Kaupanger 1-2 (0-1)

0-1 Lea Vindelev Willumsen (14. min)
0-2 Lea Vindelev Willumsen (59. min)
1-2 Kristin Jørgensen (69. min)

5. divisjon

Sandane - Balestrand 4-1 (2-1)
0-1 Marius Aarseth (20. min)
1-1 Mads Wie (21. min)
2-1 Mads Wie 45. min+2)
3-1 Håvard Myklebust Hauge (64. min)
4-1 Abraham Johnny (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde 2 - Anga 0-0 (0-0)

Stryn 2 - Syril  1-6 (1-4)
0-1 Helge Gjerde Eggum (11. min)
0-2 Steinar Henjum (36. min)
0-3 André Thorsnes Talle, straffe (44. min)
1-3 Steffen Ekern Glosvik, straffe (45. min)
1-4 Ole-Morten Søderholm (45+1. min)
1-5 Magnus Risnes Wolff (57. min)
1-6 André Thorsnes Talle (90. min)


Tabell 5. divisjon
Syril 5 5 0 0 24-7  15
Sandane 5 5 0 0 19-9  15
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Anga 6 2 2 2 17-10  8
Førde 2 6 2 2 2 16-14  8
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Stryn 2  5 1 1 3 9-19   4
Balestrand 7 1 0 6 15-33 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

27.05 Kampar i dag, søndag 27. mai


Sandane møter i dag Balestrand i Sandane Idrettspark.
Bildet er frå 3-2 seieren borte mot Selje på Selje Idrettspark 6. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Selje Idrettspark. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Strømmen
Kl. 18.00 Florø - Levanger

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Byåsen KF - Kaupanger

5. divisjon

Kl. 14.00 Førde 2 - Anga
Kl. 15.00 Stryn 2 - Syril
Kl. 15.00 Sandane - Balestrand

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Syril 4 4 0 0 18-6  12
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

26.05 Stryn vann 3-1 heime mot Skavøypoll


Vegard Sæten Hopland scora Stryn sitt fyrste mål i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Stryn vann i ettermiddag 3-1 heime mot Skavøypoll Stadion. Vegard Sæten Hopland, Mathias Ullebø Garlid og Marius Rauset scora måla til Stryn, medan Tor-Erik Tvendeseter Kupen sette inn målet til Skavøypoll.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Stryn - Skavøypoll 3-1 (1-0)
1-0 Vegard Sæten Hopland (18. min)
1-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (53. min)
2-1 Mathias Ullebø Garlid (64. min)
3-1 Marius Rauset (85. min)

Dommar: Markus Bakke Nybø, Eid

Assistentdommarar: Steve Sibondagara, Eid og Erik Koopmans, Sandane

Gult kort: Julian Hove, Stryn
Rune Kristian Myre, William Furnes Rakkenes og Yngve Hagen, Skavøypoll

Stryn:
Jens August Guddal Muri
Vegard Vatn Øvreberg
Petter Hammer
Julian Hove
Jan Åge Langeset
Mathias Ullebø Garlid
Rasmus Skaare Tjellaug
Marius Rauset (Johannes Garlid Tenden 86. min)
Alexander Gudni Jakobsson
Stian Gjengedal Olsbø (John Marius Myklebust Berger 90. min)
Vegard Sæten Hopland

Skavøypoll:
Andreas Kvernevik
Yngve Hagen
Lars Eltvik Nygård (Markus Tvendeseter Kupen 60. min)
Børge Bø Yndestad
Eivind-Rune Leikanger Flataker
Ole-Petter Listou Storeide (Emil Andreas Malmin Nordpoll 76. min)
Rune Kristian Myre (Mats Robbin Nygård Barmen 81. min)
Jon André Thue
Kim Andre Gangeskar Kaptein
William Furnes Rakkenes
Tor-Erik Tvendeseter Kupen

26.05 Resultat kampar i dag, laurdag 26. mai


Johan Skorge var tilbake på Eid sitt lag som vann 3-1 borte mot Dale.
Foto: privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G18
Strømsgodset - Florø 3-0 (3-0)

1-0 Adis Mujkic (39. min)
2-0 Adis Mujkic (40. min)
3-0 Adis Mujkic (42. min)

Norsk Tipping-ligaen
Førde - Varegg  2-2 (1-1)

0-1 David Mkrtchyan (8. min)
1-1 Øystein Myrkaskog (22. min)
1-2 Nils-Erik Engen, straffe (65. min)
2-2 Øystein Myrkaskog (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Sotra 7 5 1 1 16 - 7  16
Brodd 6  4 2 0 17 - 3  14
Fyllingsdalen 6  4 2 0 16 - 6  14
Viking 2  7  3 2 2 20 - 13  11
Lysekloster 5  3 1 1 14 - 4  10
Vardeneset 7  3 1 3 15 - 17  10
Tertnes 6  3 1 2 10 - 11  10
Stord 7  2 2 3 10 - 14  8
Øystese 7  2 1 4 11 - 21  7
Fana 7  2 0 5 11 - 14  6
Førde 7  1 3 3 9 - 14  6
Sogndal 2  5  2 0 3 9 - 20  6
Varegg 7  1 2 4 5 - 12  5
Brann 2  6  1 0 5 12 - 19  3

Kretsligaen
Stryn - Skavøypoll  3-1 (1-0)
1-0 Vegard Sæten Hopland (18. min)
1-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (53. min)
2-1 Mathias Ullebø Garlid (64. min)
3-1 Marius Rauset (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Bremanger - Studentspretten  1-1 (1-0)
1-0 Eirik Førde Rylandsholm (25. min)
1-1 Ruben Kvalsvik (85. min)

Fjøra - Vik  7-2 (2-1)

1-0 Morten Knutsen (13. min)
2-0 Morten Knutsen (25. min)
2-1 Svein Erik Saglien (38. min)
3-1 Joar Hoberg (63. min)
3-2 Svein Erik Saglien (68. min)
4-2 Malvin Gjerde (78. min)
5-2 Andreas Lereim Olsen (80. min)
6-2 Håvard Stedje (83. min)
7-2 Malvin Gjerde (86. min)

Dale - Eid  1-3 (0-2)
Mål Eid: Kristian Lefdal (2) og Espen Rosø
Mål Dale: Jan-Anders Tonning Wichstrøm

Tabell Kretsligaen
Fjøra 6 5 1 0 25-5 16
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Eid 6 4 1 1 20-7 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Stryn 6 3 0 3 20-13 9
Studentspretten 6 2 2 2 8-7 8
Vik 7 2 2 3 11-23 8
Bremanger 6 1 4 1 8-12 7
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 7 1 1 5 13-21 4
Dale 6 1 1 4 9-19 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

5. divisjon
Selje - Bjørn  3-2 (1-1)
Mål Selje: Joachim Refvik (2) og Steven Silden

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Syril 4 4 0 0 18-6  12
Selje 6 4 0 2 18-11  12
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Bjørn 5 1 1 3 10-16 4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

26.05 Kaupanger møter Fana i 2. runde NM J19 


Frå Kaupanger sin kamp mot Sogndal i Vinterserien 12. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde i NM J19 Telenor Cup 2018.

Kaupanger er sett opp med heimekamp mot Fana , og kampen er terminfesta til torsdag 28. juni.

Fjorårets tittelforsvarar Fortuna Aalesund med Marthe Bjørhovde og Magne Elde (trenar) på laget skal møte Herd på bortebane i 2. runde. 

Kampoppsett 2. runde NM J19 Telenor Cup.
Ottestad - LSK Kvinner
Vålerenga - Hallingdal
Bærum - Stabæk
Kolbotn - Øvrevoll Hosle
KFUM - Lyn
Snøgg - Sandefjord
Donn - Nanset
Klepp - Viking
Åsane - Haugar
Gneist - Sandviken
Kaupanger - Fana
Herd - FK Fortuna
Strindheim - Tiller
Verdal - Trondheims-Ørn
Grand Bodø - Innstranda
Bossekop - Fløya

26.05 Kampar i dag, laurdag 26. mai


Stryn møter i dag Skavøypoll på Stryn Stadion.
Bildet er frå fjorårets kamp mellom Stryn og Skavøypoll på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

  Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter dagens seier.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G18
Kl. 13.00 Strømsgodset - Florø

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 16.00 Førde - Varegg

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 6  4 2 0 17 - 3  14
Fyllingsdalen 6  4 2 0 16 - 6 14
Sotra 6  4 1 1 12 - 4  13
Lysekloster 5  3 1 1 14 - 4  10
Vardeneset 6  3 1 2 12 - 13  10
Tertnes 6  3 1 2 10 - 11  10
Viking 2 6  2 2 2 17 - 12  8
Stord 6  2 2 2 9 - 11  8
Øystese 6  2 1 3 10 - 16  7
Sogndal 2  5  2 0 3 9 - 20  6
Førde 6  1 2 3 7 - 12  5
Varegg 6  1 1 4 3 - 10  4
Brann 2  6  1 0 5 12 - 19  3
Fana 6  1 0 5 6 - 13  3 

Kretsligaen
Kl. 15.00 Bremanger - Studentspretten
Kl. 15.00 Stryn - Skavøypoll
Kl. 15.00 Fjøra - Vik
Kl. 16.00 Dale - Eid

Tabell Kretsligaen
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Vik 6 2 2 2 9-16 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 5 1 3 1 7-11 6
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 6 1 1 4 12-18 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Syril 4 4 0 0 18-6  12
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Bjørn 4 1 1 2 8-13 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

25.05 Resultat kampar i dag, fredag 25. mai


Stryn vann i ettermiddag 5-2 heime mot Høyang på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Stryn - Høyang  5-2 (1-0)

1-0 Anna Rekdal Johannsdottir (16. min)
2-0 Katrin Oppheim, straffe (55. min)
3-0 Katrin Oppheim (57. min)
4-0 Saeideh Tajik (58. min)
4-1 Helene Birkeland Søreide (77. min)
5-1 Mariell Taraldset (79. min)
5-2 Camilla Ueland Komperud (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vik - Jotun  1-0

Sandane - Studentspretten 1-3 (0-2)
0-1 Kristin Solås
0-2 Birgitte Fossheim Dokken
0-3 Kristin Solås
1-3 Marit Mardal

Sogndal - Førde 0-6 (0-4)
0-1 Linda Saltskår-Kalstad (13. min)
0-2 Åshild Mei Hartveit (22. min)
0-3 Alise Takvam (30. min)
0-4 Linda Saltskår-Kalstad (33. min)
0-5 Henriette Skogsøy Hansen (65. min)
0-6 Eirin Hegrenes (68. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 10 7 3 0 19-7 24
Stryn 7 5 1 1 26-8 16
Førde 6 3 3 0 16-4 12
Vik 6 3 0 3 9-12 9
Sogndal 6 2 1 3 15-20 7
Kaupanger 2 4 2 0 2 10-5 6
Jotun 6 2 0 4 8-11 6
Sandane 6 2 0 4 11-15 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 6 1 2 3 9-14 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Årdal - Kaupanger  4-3 (3-2)

Tabell Kretsligaen
Årdal 7 4 1 1 18-12 14
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 6 4 0 2 17-16 12
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Vik 6 2 2 2 9-16 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 5 1 3 1 7-11 6
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 6 1 1 4 12-18 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

6. divisjon avdeling 3 
Stadlandet/Åheim - Haugen  2-4 (1-2)
0-1 Bjørnar Sletbakk Rolland (7. min)
0-2 Mons-Arne Totland Gillesdal (28. min)
1-2 Jørgen Honningsvåg (30. min)
1-3 Yngve Furnes (62. min)
1-4 Mons-Arne Totland Gillesdal (74. min)
2-4 Kai Arne Otneim (79. min)

Sjå fakta frå denne kampen.  



Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 4 4 0 0 27-7 12
Oppstryn 4 4 0 0 17-6 12
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 4 3 0 1 16-9 9
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Breimsbygda /Jølster 2 4 1 0 3 9-21 3
Stadlandet /Åheim 4 0 0 4 4-16 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 13-28 0

25.05 Førde klar for 1/16-finale i Adidas cup


Førde sitt lag etter den avgjerande kampen mot Voss på Fosshaugane.
Foto: privat


 

Førde er klar for 1/16-finale i klasse G14 i Adidas Cup 2018.
Motstandar i 1/16-finalen er Fyllingsdalen, og kampen blir spelt på Matre laurdag 2. juni.

I kvalifiseringa var Førde i pulje med Hødd og Voss. I den fyrste kampen tapte Førde 5-2 mot Hødd på Sandane Idrettspark. Førde måtte dermed vinne kampen mot Voss som blei spelt på Fosshaugane Campus. Her var Førde det beste laget, og sikra avansement til i cupen med seier 3-2. Den siste kampen i gruppespelet mellom Hødd og Voss enda 6-0.

1/16-finalar klasse G14
Begby IL -  Skedsmo
Asker Fotball 1 - Ready
Hødd - Arna-Bjørnar
HamKam - Nordstrand IF
Djerv 1919 - SK Bønes
Åsane Fotball - Madla
Våg FK - Vigør
Start - Randesund
Ås IL - Gulset IF
Ørn Horten - Ekholt
Elverum Fotball - Stoppen Sportsklubb
Gjelleråsen - Tune IL
FK Fyllingsdalen - Førde IL
Skjetten - Nr. 2 i Pulje F
Nr. 1 i Pulje F - Kongsvinger
Kolbotn IL - Vind IL

25.05 Eat-Move-Sleep Grodås Cup 2018


Tornado Måløy vann 5-2 i kampen mot Molde Lions i klasse
G11 under fjorårets Eat-Move-Sleep Grodås Cup 2017.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2017.

 

Grodås Cup ynskjer deg velkomen til Eat-Move-Sleep fotball cup i Hornindal 23. og 24. juni. Turneringa arrangerast for 20. gong på anlegga rundt Hornindal skule.

Vi som arrangør, med Bama sitt konsept i ryggen, set rett kosthald, fysisk trening og nok søvn som noko av det viktigaste vi kan formidle til dagens unge.

Vi håpar at mange vil kome til Hornindal og delta på cupen vår også i år.

Turneringa føregår konsentrert rundt Hornindal skule på dei 2 11-er banene våre. Med ny fleirbrukshall, ny kunstgrasbane og nytt klubbhus er fasilitetane svært gode.

Vi set det sosiale i fokus, og tilbyr mange trivelege aktivitetar innimellom fotballøktene. Vi gler oss, og håpar dokke gjer det same.

Velkommen til Grodås Cup og Eat-Move-Sleep.


For meir info eller påmelding www.grodascup.no

Ved spørsmål ta kontakt med Steinar Bakka 90937109 eller på epost: sb@silversalmon.no

Påmeldingsfrist: 28. mai

Sjå heile invitasjonen til Eat-Move-Sleep Grodås Cup 2018 på turneringa si nettside.

 


Frode Grodås var tilstades under Grodås Cup 2016.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2016.


Eid gjekk til topps i klasse J13/14 under Grodås Cup 2015.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.
Sjå filmen av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar.

 
Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.


Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


25.05 Kampar i dag, fredag 25. mai


Kjell Alme er hovuddommar i dagens kamp mellom Stryn og Høyang.
På bildet ser vi dommarkollegaene Kjell Alme og Sivert Orheim
under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Kl. 18.45 Vik - Jotun
Kl. 19.00 Stryn - Høyang
Kl. 19.00 Sandane - Studentspretten
Kl. 19.00 Sogndal - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 9 6 3 0 16-6 21
Stryn 6 4 1 1 21-6 13
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 4 2 0 2 10-5 6
Sandane 5 2 0 3 10-12 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Kl. 19.00 Årdal - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 5 4 0 1 14-12 12
Årdal 6 3 1 1 14-9 11
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Vik 6 2 2 2 9-16 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 5 1 3 1 7-11 6
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 6 1 1 4 12-18 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 4 4 0 0 27-7 12
Oppstryn 4 4 0 0 17-6 12
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Breimsbygda /Jølster 2 4 1 0 3 9-21 3
Stadlandet /Åheim 3 0 0 3 2-12 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 13-28 0

24.05 Johan Skorge er klar for Eid


Johan Skorge og Rashad Muhammed i cupkampen mellom
Førde og Florø på Førde Stadion 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 

Eid har forsterka laget med Førdespelar Johan Skorge.

19-åringen frå Nordfjordeid har dei siste to åra spelt for klubbane Sogndal og Førde. Skorge spelte fast for Sogndal 2 i 3. divisjon hausten 2016, medan han spelte 23 av Førde sine 26 kampar i Norsk Tipping-ligaen i 2017-sesongen.

I år har det blitt fire kampar for Førde i Norsk Tipping-ligaen, og ein kamp for Førde 2 i 5. divisjon. I Førde sin siste kamp mot Tertnes scora Johan Skorge Førde sitt andre mål i 2-0 seieren.

Johan Skorge er med i Eid sin tropp til laurdagens bortekamp mot Dale på Dingemoen Stadion. 

 


Johan Skorge scora Førde sitt 2-0 mål mot Tertnes 19. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristian Lefdal og Johan Skorge i kampen Sogndal 2 - Eid 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge i Eid sin heimekamp mot Skarbøvik 13. juni 2015.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


Håvard Holmøyvik, Kristian Rønnestad, Sander Frislid og Johan Skorge
fekk alle sin debut for A-laget til Eid på heimebane 4. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge i flott driv forbi Runar Lillestøl Naustdal i kampen
mellom Eid og Haugen i klasse G11 4. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.05 Sogndal klar for 3. runde i NM G19 Telenor Cup


Anders Johannessen Nord scora to mål i dagens kamp mot Brumunddal.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 9-1 seier borte mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 4-0 heime mot Brumunddal i 2. runde i NM G19 Telenor Cup. Anders Johannessen Nord og Johan Hove scora to mål kvar i kampen som blei spelt på Fosshaugane Campus.  

Sogndal - Brumunddal  4-0 (1-0)
1-0 Johan Hove, straffe (17. min)
2-0 Anders Johannessen Nord (50. min)
3-0 Johan Hove (61. min)
4-0 Anders Johannessen Nord (72. min)

Dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Torgeir Heimdal Aase, Vik og Idar Andre Tenold-Saglien, Vik

Sogndal:
Fartein Bøyum
Ulrik Tillung Fredriksen
Tomas Olai Totland
Eirik Stokkanes (Daniel Navarsete Tonheim 72. min)
Tobias Stølsvik Klepp (Eirik Lereng 60. min)
Johan Hove (Mikkel Raunehaug Erlandsen 66. min)
Elias Mittet
Jan Reidar Grane (Adam Khamurzaeyr 60. min)
Anders Johannessen Nord
Eivind Helgesen (Erik Johannessen Skrede 66. min)
Jens Hundere Øvreseth

Brumunddal:
Andreas Amundsen Ulla
Mats Botten Breum
Carl Anton Lier
Andreas Kristiansen
Håkon Byrøygard Kvernvolden
Christian Høgset
Christian Lilleøen Ruud
Leon Markus Dolven
Njål Kristiansen
Sigurd Stenbakk Almestrand
Vebjørn Nyhuus Stenbrenden
Anders Løvlien Nilsen
Peder Jensbak Nysæter
Jonas Aasen Tåsåsen
Ali Hassan Mahamed
Stig Arne Joachim Olsson Berntsen

24.05 Bilder frå Stryn sin cupkamp mot Hødd


Peter Saunes Hasund scora to mål for Hødd i gårsdagens kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Stryn tapte i går ettermiddag 7-4 heime mot Hødd i 2. runde i NM G19 Telenor Cup. Stryn var bra med på notane fyrste timen, men siste halvtimen var Hødd det klart beste laget.  Johannes Garlid Tenden (2)Stian Gjengedal Olsbø og Rasmus Skaare Tjellaug scora Stryn sine mål i kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Hødd  4-7 (3-3)
0-1 Sjølvmål, 12. min)
1-1 Stian Gjengedal Olsbø (13. min)
1-2 Elias Martin Flø (23. min)
1-3 Wachirawut Phudithip (42. min)
2-3 Johannes Garlid Tenden (44. min)
3-3 Rasmus Skaare Tjellaug (45. min+1)
4-3 Johannes Garlid Tenden (56. min)
4-4 Gustav Brandal Dimmen (66. min)
4-5 Peter Saunes Hasund (77. min)
4-6 Peter Saunes Hasund (81. min)
4-7 Gustav Brandal Dimmen (84. min)

 


Dommar Markus Nybø Bakke frå Eid var som vanlig tett opp i situasjonane.


Elias Martin Flø som har landskampar for Norge G16 og G17
gav Hødd leiinga 2-1 knappe 25 minutt ut i 1. omgang.


Jozef jr Tuzar med ei strålande redning på stillinga 4-3.


Branntrenar Lars Arne Nilsen var på plass på tribuna i Stryn.


Wachirawut Phudithip heada Hødd i leiinga 3-1 tre minutt før pause.
 

Johannes Garlid Tenden sender Stryn i leiinga 4-3.


Elias Martin Flø får det raude kortet av dommar Markus Nybø Bakke.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.05 Sogndal møter Brumunddal i NM G19 Telenor Cup


Ulrik Fredriksen i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal møter i dag Brumunddal i 2. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 16.30.

Verdt å merke seg at sonen til Tore Andre Flo, Johan Svedal Flo, er i Sogndal sin tropp til dagens kamp. Dette blir Johan Svedal Flo sin fyrste kamp for Sogndal.

Troppen:
Fartein Bøyum
Ulrik Tillung Fredriksen
Tomas Olai Totland
Johan Hove
Erik Johannessen Skrede
Elias Mittet
Johan Svedal Flo
Anders Johannessen Nord
Eivind Helgesen
Jens Hundere Øvreseth
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Eirik Stokkanes
Tobias Stølsvik Klepp
Adam Khamurzaeyr
Mathias Sundberg
Eirik Lereng
Daniel Navarsete Tonheim
Jan Reidar Grane

23.05 Stryn tapte 7-4 heime mot Hødd i NM G19


Stryn er ute av NM G19 etter dagens tap mot Hødd på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn tapte i ettermiddag 7-4 heime mot Hødd i 2. runde i NM G19 Telenor Cup.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Hødd  4-7 (3-3)
0-1 Sjølvmål, 12. min)
1-1 Stian Gjengedal Olsbø (13. min)
1-2 Elias Martin Flø (23. min)
1-3 Wachirawut Phudithip (42. min)
2-3 Johannes Garlid Tenden (44. min)
3-3 Rasmus Skaare Tjellaug (45. min+1)
4-3 Johannes Garlid Tenden (56. min)
4-4 Gustav Brandal Dimmen (66. min)
4-5 Peter Saunes Hasund (77. min)
4-6 Peter Saunes Hasund (81. min)
4-7 Gustav Brandal Dimmen (84. min)

Dommar:
Markus Bakke Nybø, Eid

Assistentdommarar:
Jostein Christian Haugland, Haugen og Abdinazir Mahamed Abdi, Eid

Rødt kort:
Elias Martin Flø (90. min+2)

Gult kort:
Marius Rauset og Alexander Gudni Jakobsson, Stryn
Sindre Ryttvad Kleiven. Hødd

Stryn:

Jens August Guddal Muri (Jozef jr Tuzar 46. min)
Jan Åge Langeset (Peter Frausing 83. min)
Lukas Roksvåg Leirgulen
Alexander Gudni Jakobsson (Mossie Melake 87. min)
Joar Olsen Skrede
Rasmus Skaare Tjellaug
Sondre Erdal (Johan Teigum-Ytreeide 83. min)
Stian Gjengedal Olsbø
Ole-Ivan Glosvik Espeland (Trym Skåre Hogrenning 72. min)
Marius Rauset
Johannes Garlid Tenden

Hødd:

Isak Moen Endal (Joakim Goksøyr Ulstein 46. min)
William Fjørtoft (Sondre Muren Gjerdsbakk 87. min)
Petter Haddal Worren (Sindre Ryttvad Kleiven 46. min)
Elias Martin Flø
Ola Heltne Nilsen
Tobias Pettersen Hatløy (Gustav Brandal Dimmen 64. min)(Kristian Vatsaas 87. min)
Isak Gabriel Skotheim
Sander Djupvik
Bastian Myklebust Rasmussen (Johannes Sundgot 46. min)
Wachirawut Phudithip (Håkon Grimstad Thormodsæter 82. min)
Peter Saunes Hasund

23.05 Meld deg på Proffveka i Stryn 2018


God stemning blant keeperane under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 
 

Proffveka i Stryn går av stabelen i veke 32, måndag 6. august til fredag 10. august.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Stryn Fotball er arrangør av Proffveka i Stryn.

NB! Siste frist for å melde seg på årets Proffveke er fredag 1. juni.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2018. 

 


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


23.05 Stryn møter Hødd i NM G19 Telenor Cup


Stryn vann finalen mot Sogndal i Vinterserien junior herrer 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen frå denne kampen.

 

Stryn spelar i ettermiddag heime mot Hødd i 1. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 19.00.

Stryn er klar for 2. runde i NM G19 Telenor Cup etter at laget vann 4-2 borte mot Volda i 1. runde.

Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup:
Asker - HamKam  1-2
Molde  - Strindheim Topp  6-2

Onsdag 23. mai
Kl. 19.00 Stryn - Hødd
Kl. 19.30 Mjøndalen - Hallingdal
Kl. 19.30 Tillerbyen  - Ranheim TF

Torsdag 24. mai
Kristiansund BK - Aalesunds
Ullensaker/Kisa - Skeid
Vaulen  - Sandnes Ulf
Varegg - Brann
Haugesund - Staal Jørpeland
Sandefjord Fotball  - Åssiden
Odd - Arendal Fotball
Djerv 1919  - Åsane
Fyllingsdalen - Askøy FK
Sarpsborg 08 - - Kråkerøy
Nordstrand - KFUM
Strømsgodset - Ørn Horten
Bryne  - Varhaug
Rosenborg - Namsos
Sverresborg  - Levanger
Bodø/Glimt  - Mo IL
Tromsø - Bardufoss
Fana - Arna-Bjørnar
Sogndal  - Brumunddal
Kongsvinger Toppfotball - LynToppf.
Fredrikstad  - Bærum
Stabæk - Lørenskog
Vålerenga - Oppsal
FK Tønsberg  - Flint
Fløy  - Start

Fredag 25. mai
Greåker  - Lillestrøm

Onsdag 30. mai
Viking  - Klepp

22.05 Resultat kampar i dag, tysdag 22. mai


Eid 2 vann i ettermiddag 7-0 heime mot Breimsbygda/Jølster 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Studentspretten - Kaupanger 2  1-0 (1-0)
1-0 Sjølvmål (28. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 9 6 3 0 16-6 21
Stryn 6 4 1 1 21-6 13
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 4 2 0 2 10-5 6
Sandane 5 2 0 3 10-12 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

5. divisjon
Syril - Jølster  5-2

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Syril 4 4 0 0 18-6  12
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 6  2 1 3 17-21  7
Bjørn 4 1 1 2 8-13 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

6. divisjon avdeling 1 

Kaupanger 2 - Høyang 2  3-1 (1-1)
Studentspretten 2 - Årdal 2  2-1 (1-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  3  3 0 0 12 - 3  9
Kaupanger 2  3  2 0 1 7 - 5  6
Årdal 2  3  1 0 2 19 - 7  3
Høyang 2  3  0 0 3 3 - 27  0

6. divisjon avdeling 2

Svelgen/Bremanger 2 - Tempo  0-4
Eikefjord - Askvoll/Holmedal  1-4
Florø 3 - Tambarskjelvar  1-1 
Førde 3 - Hyllestad/Dale 2  5-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 6 6 0 0 21-4 18
Eikefjord 6 4 1 1 9-7 13
Førde 3 6 3 1 2 16-9 10
Fure 6 3 0 3 13-11 9
Tambarskjelvar 6 2 3 1 8-7 9
Hyllestad /Dale 2 6 2 1 3 18-20 7
Askvoll/Holmedal 6 2 1 3 8-15 7
Gaular 6 2 0 4 13-14 6
Florø 3 6 1 1 4 11-15 4
Svelgen /Bremanger 2 6 1 0 5 10-25 3

6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 - Breimsbygda/Jølster 2  7-0 (6-0)
1-0 Dan Jøran Hafsås (27. min)
2-0 Magnus Lien Reksnes (30. min)
3-0 Andreas Hellenes (35. min)
4-0 Andreas Hellenes (40. min)
5-0 Magnus Lien Reksnes (43. min)
6-0 Jonas Heggen Trosdahl (44. min)
7-0 Stian Høvig (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Tornado Måløy 2 - Oppstryn  3-5 (1-3)

Flatraket/Skavøypoll 2 - Hyen er flytta til fredag 22. juni.

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 4 4 0 0 27-7 12
Oppstryn 4 4 0 0 17-6 12
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Breimsbygda /Jølster 2 4 1 0 3 9-21 3
Stadlandet /Åheim 3 0 0 3 2-12 0
Tornado Måløy 2 4 0 0 4 13-28 0

22.05 Status tabellkonkurransen etter 5. serierunde


Full jubel etter at Kristian Lefdal fastsette sluttresultatet til 4-1 mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Brede Nymark frå Sogndal leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 5. serierunde. Nymark leiar konkurransen føre Siri Andersen, Kjell Inge Kvamme, Martin Svarstad, Gunnar Balsnes og Magnus Myrhol.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 5. serierunde:
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 5 4 0 1 14-12 12
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Årdal 5 2 1 1 9-8 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 5 1 3 1 7-11 6
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Vik 5 1 2 2 5-13 5
Skavøypoll 5 1 1 3 9-14 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 7-14 3

Stilling tabellkonkurransen etter 5. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Brede Nymark 20 3
2. Siri Andersen 20 3
3. Kjell Inge Kvamme 22 4
4. Martin Svarstad 22 4
5. Gunnar Balsnes 22 3
6. Magnus Myrhol 22 3
7. Inge Andre Visnes 22 2
8. John Søgnen 22 2
9. Laila Beathe Førde 22 1
10. Jan-Tore Løken 22 0

Sjå heile lista etter 5. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

22.05 Kampar i dag, tysdag 22. mai


Studentspretten sitt damelag møter i dag Kaupanger 2 på heimebane.
Bildet er tatt etter serieopninga borte mot Tornado Måløy 8. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 6 4 1 1 21-6 13
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Sandane 5 2 0 3 10-12 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

5. divisjon
Kl. 20.00 Syril - Jølster

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Bjørn 4 1 1 2 8-13 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

6. divisjon avdeling 1 

Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Høyang 2
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Årdal 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  2  2 0 0 10 - 2  6
Årdal 2  2  1 0 1 18 - 4  3
Kaupanger 2  2  1 0 1 4 - 4  3
Høyang 2  2  0 0 2 2 - 24  0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Førde 3 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger - Tempo
Kl. 19.00 Eikefjord - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Florø 3 - Tambarskjelvar

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 5 5 0 0 17-4 15
Eikefjord 5 4 1 0 8-3 13
Fure 6 3 0 3 13-11 9
Tambarskjelvar 5 2 2 1 7-6 8
Førde 3 5 2 1 2 11-8 7
Hyllestad /Dale 2 5 2 1 2 17-15 7
Gaular 6 2 0 4 13-14 6
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 4-14 4
Florø 3 5 1 0 4 10-14 3
Svelgen /Bremanger 2 5 1 0 4 10-21 3

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Eid 2 - Breimsbygda/Jølster 2

Flatraket/Skavøypoll 2 - Hyen er flytta til fredag 22. juni.

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 3 3 0 0 20-7 9
Oppstryn 3 3 0 0 12-3 9
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Breimsbygda /Jølster 2 3 1 0 2 9-14 3
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Stadlandet /Åheim 3 0 0 3 2-12 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 10-23 0

21.05 Sandane vann 4-1 borte mot Tornado Måløy


Sandane jublar etter ei av fire scoringar borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sandane vann i ettermiddag 4-1 borte mot Tornado Måløy i 3. divisjon kvinner.

Martine Kvamme (2), Oda Vik Fløtre og Marit Mardal scora måla til Sandane, medan Ida Apneseth sette inn målet til heimelaget..

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy - Sandane 1-4 (1-1)
0-1 Oda Vik Fløtre (37. min)
1-1 Ida Apneseth (45. min+1)
1-2 Martine Kvamme (69. min)
1-3 Marit Mardal (71. min)
1-4 Martine Kvamme (75. min)

Dommar: Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Assistentdommarar: Olav Næss, Stryn og Ruben Petersen Heggen, Heia

Kort: Ingen

Tornado Måløy:
Tove-Lill Hjertenes
Iselin Navelsaker Røed
Elise Lefdal
Ann Katrin Røsok Kvalheim
Ida Apneseth
Sara Refvik Hove
Emilie Volle
Rakel Televik Blaalid Kaptein
Beate Lillestøl
Cathrine Eriksen Vedvik
Kaja-Malene Nykrem Hoddevik

Innbyttarar:
Lovise Silden
Sofie Refvik
Vilde Farstad Johansen
Eline Silden

Sandane:
Jasmijn Koopmans
Astrid Lovise Hilde
Elin Varpe
Hilde Gulliksen
June Kleppenes Sårheim
Ariane Arnestad
Malene Myklebust Hauge
Synnøve Myhre Refvik
Martine Kvamme
Kristine Lothe Rustøen
Marit Mardal

Innbyttar:
Oda Vik Fløtre

21.05 Resultat kampar i dag, måndag 21. mai


Stryn vann i ettermiddag 9-0 borte mot Balestrand.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Kaupanger - Amazon Grimstad  1-2 (0-1)
0-1 Lisbeth Fredli Rotschild (30. min)
1-1 Marie Ruud Pettersen (55. min)
1-2 Cathrine Dyngvold (81. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Byåsen KF 6  4 1 1 12 - 4  13
Grei Kvinner Elite 5  4 1 0 8 - 2  13 
Øvrevoll Hosle 6  3 3 0 11 - 6  12
Fløya 6  3 2 1 13 - 8  11
Amazon Grimstad 6  3 2 1 8 - 5  11
Medkila 6  3 1 2 4 - 5  10
Fart 6  2 2 2 4 - 6  8
Kaupanger 6  1 3 2 5 - 5  6 
Nanset 6  1 2 3 6 - 10  5
Urædd 5  0 3 2 2 - 5  3
Åsane 6  0 2 4 3 - 8  2
Bossekop 6  0 0 6 5 - 17  0

OBOS-ligaen
Nest Sotra - Sogndal 0-1 (0-1)
0-1 Akeem Latifu (43. min)

HamKam - Florø  3-0 (0-0)
1-0 Petter Vaagan Moen, straffe (70. min)
2-0 Ivar Sollie Rønning (71. min)
3-0 Ole Erik Midtskogen (85. min)

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Sandane  1-4 (1-1)
0-1 Oda Vik Fløtre (37. min)
1-1 Ida Apneseth (45. min+1)
1-2 Martine Kvamme (69. min)
1-3 Marit Mardal (71. min)
1-4 Martine Kvamme (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Balestrand - Stryn  0-9 (0-1)
Mål Stryn: Karoline Flo (4), Hedda Vatn Øvreberg (3), Katrin Opheim og Saeideh Tajik

Kampen Jotun - Sogndal er utsatt.

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 6 4 1 1 21-6 13
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Sandane 5 2 0 3 10-12 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Balestrand 7 1 3 3 14-23 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Tornado Måløy 6 0 1 5 4-22 1

Kretsligaen
Årdal - Tornado Måløy  5-1 (3-0)
Vik - Skavøypoll 4-3
Florø 2 - Bremanger  1-1 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 5 4 0 1 14-12 12
Årdal 6 3 1 1 14-9 11
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Vik 6 2 2 2 9-16 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 5 1 3 1 7-11 6
Florø 2 5 1 2 2 8-11 5
Skavøypoll 6 1 1 4 12-18 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 6 1 0 5 8-19 3

5. divisjon
Førde 2 - Balestrand  4-1 (2-1)
1-0 Mathias Lambrechts Sagevik (2. min)
1-1 Ørjan Midtbø Lidal (5. min)
2-1 Vegard Listheim Løkkebø (23. min)
3-1 Kristian Opseth (57. min)
4-1 Sander Aamelfot (88. min)

Fjøra 2/Sogndal 3 - Høyang  0-3 (0-2)
0-1 Jacob Frøyen Bergset
0-2 Joakim Sjøthun Måren
0-3 Tommy Skaar Verøy

Bjørn - Sandane  3-4 (2-1)
Mål Sandane: Mads Wie (2), Jonas Denk og Sebastian Haugen

Tabell 5. divisjon
Høyang 6 4 1 1 24-12 13
Sandane 4 4 0 0 15-8  12
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Førde 2 5 2 1 2 16-14  7
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Bjørn 4 1 1 2 8-13 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 6 1 0 5 14-29 3
Fjøra 2/SIL 3 5 0 0 5 3-20 0

6. divisjon avdeling 2

Gaular - Fure  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 5 5 0 0 17-4 15
Eikefjord 5 4 1 0 8-3 13
Fure 6 3 0 3 13-11 9
Tambarskjelvar 5 2 2 1 7-6 8
Førde 3 5 2 1 2 11-8 7
Hyllestad /Dale 2 5 2 1 2 17-15 7
Gaular 6 2 0 4 13-14 6
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 4-14 4
Florø 3 5 1 0 4 10-14 3
Svelgen /Bremanger 2 5 1 0 4 10-21 3

21.05 Kampar i dag, måndag 21. mai


Sandane møter i dag Tornado Måløy på bortebane i 3. divisjon kvinner.
På bildet jublar Sandane etter at seieren i Vinterserien junior var i boks.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior kvinner i Stryn 18. februar.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Amazon Grimstad

Tabell 1. divisjon kvinner
Byåsen KF 6  4 1 1 12 - 4  13
Grei Kvinner Elite 5  4 1 0 8 - 2  13 
Øvrevoll Hosle 6  3 3 0 11 - 6  12
Fløya 6  3 2 1 13 - 8  11
Medkila 6  3 1 2 4 - 5  10
Amazon Grimstad 5  2 2 1 6 - 4  8
Fart 6  2 2 2 4 - 6  8
Kaupanger 5  1 3 1 4 - 3  6 
Nanset 6  1 2 3 6 - 10  5
Urædd 5  0 3 2 2 - 5  3
Åsane 6  0 2 4 3 - 8  2
Bossekop 6  0 0 6 5 - 17  0

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Nest Sotra - Sogndal
Kl. 18.00 HamKam - Florø

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 8  6 2 0 20 - 7  20 
Viking 8  6 1 1 21 - 9  19 
Ullensaker/Kisa 8  4 3 1 16 - 9  15 
Sandnes Ulf 8  4 3 1 14 - 10  15 
Åsane 8  3 2 3 14 - 15  11
Notodden 8  3 1 4 13 - 13  10
Sogndal 8  2 4 2 10 - 10  10
Jerv 7 2 4 1 6 - 6  10
Mjøndalen 8  2 4 2 5 - 5  10
Nest-Sotra 8  3 1 4 13 - 14  10
Levanger 8  2 2 4 9 - 15  8
Strømmen 8  2 1 5 15 - 14  7
HamKam 8  1 4 3 11 - 14  7
Kongsvinger 8  2 1 5 9 - 15  7
Tromsdalen 7  1 3 3 8 - 14  6
Florø 8  1 2 5 5 - 19  5

3. divisjon kvinner
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Sandane
Kl. 16.00 Balestrand - Stryn

Kampen Jotun - Sogndal er utsatt.

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 5 3 1 1 12-6 10
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 6 1 3 2 14-14 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

Kretsligaen
Kl. 15.00 Årdal - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Vik - Skavøypoll
Kl. 16.00 Florø 2 - Bremanger

Tabell Kretsligaen
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 5 4 0 1 14-12 12
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Årdal 5 2 1 1 9-8 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 5 1 2 2 5-13 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 5 1 1 3 9-14 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 5 1 0 4 7-14 3

5. divisjon
Kl. 14.00 Førde 2 - Balestrand
Kl. 18.45 Fjøra 2/Sogndal 3 - Høyang
Kl. 19.00 Bjørn - Sandane

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 4 0 0 4 3-17 0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 15.00 Gaular - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 5 5 0 0 17-4 15
Eikefjord 5 4 1 0 8-3 13
Tambarskjelvar 5 2 2 1 7-6 8
Førde 3 5 2 1 2 11-8 7
Hyllestad /Dale 2 5 2 1 2 17-15 7
Gaular 5 2 0 3 12-11 6
Fure 5 2 0 3 10-10 6
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 4-14 4
Florø 3 5 1 0 4 10-14 3
Svelgen /Bremanger 2 5 1 0 4 10-21 3

20.05 Stefan Aase sende Florø vidare i NM G19


Stefan Aase sende Florø vidare til 3. runde i NM G19 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat fem sidan i dag vann Florø 1-0 borte mot Eid i 2. runde i NM G19 Telenor Cup. Stefan Aase blei matchvinnar i kampen då han sette inn kampens einaste mål knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Eid - Florø 0-1 (0-0) 
0-1 Stefan Aase (53. min)

Dommar: Thor Kristian Sortevik, Svelgen 

Assistentdommarar: Eirik Hove, Sogndal og Brede Nymark, Sogndal

Gult kort: Oliver Rotihaug, Eid  

Eid: 
Sander Frislid
Runar Bjørhovde Heggedal
Simen Nord
Erik Rotihaug
Vebjørn Nord Haugland
Ruben Leirgulen Kullsveen
Oliver Rotihaug
Vegard Øien
Jan Olav Humborstad
Anders Karlsen
Eivind Skrede

Innbyttarar:
Mats Ole Bakke
Vebjørn Høynes
Johan Skorge
Kristian Rønnestad

Florø:
Joachim Husevåg
Emil Aadland
Runar Hove
Anders Sørensen
Aksel Knapstad
Aksel Bauge
Stefan Aase
Simen Hamre
Kristoffer Ryland
Kristoffer Sigdestad
Kristoffer Book

Innbyttarar: 
Simen Halvorsen
Martin Orheim
Erik Selaas
Dino Omerovic
Peter Aase

20.05 Team Sogn og Fjordane gutar


Kim Christian Liset frå Bremangerunder 4. runde i Enivestserien 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut spelarane til NFF Sogn og Fjordane si satsingsgruppe for gutar i alderen 13-16 år.

Uttaket gjeld for perioden 15. april til 1. oktober 2018.

Samlingar for TEAM Sogn og Fjordane gutar vår/sommar 2018:
Laurdag 12. mai, Fosshaugane Campus
Laurdag 26 mai, Fosshaugane Campus
Laurdag 9. juni, Kvåle Stadion

Team Sogn og Fjordane gutar:
Kristoffer Stranden, Skavøypoll IL
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik, Florø SK
Håvard Hetle, Sandane TIL
Leander Øy, IL Jotun
Trym Vatn Øvreberg, Stryn T&IL
Toni Jakupovic, Florø Fotball
Jonas Tefre, Førde IL Fotball
Johan Bakke, Sogndal Fotball
Noah Solheim, Dale IL
Edvin Brattreit, Førde IL Fotball
Joakim Kvellestad, Breimsbygda IL
Lasse Åmelfot, Førde IL Fotball
Stian Heggelund, Skavøypoll IL
Eirik Flataker, Skavøypoll IL
Kim-Christian Liset, Bremanger IL
Sondre Nor Midthjell, Eid IL
Lidvin Hestetun, IL Jotun
Sander Kilen, IL Jotun
Marius Årøy, Sogndal Fotball


 


Trym Vatn Øvreberg i bortekampen mot Florø i klasse G14 2. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Leander Jakobsen Høyvik i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Noah Solheim i kamp for Sunnfjord under 4. runde i Enivestserien 2017.
Sjå bilder og fakta frå 4. runde i Enivestserien på Eid Idrettspark.


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Johan Bakke i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland



Toni Jakupovic under KM Futsal 2018 på Sandane 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


20.05 Team Sogn og Fjordane jenter


Haleema Frøiland i kretskampen mot NFF Nordmøre og Romsdal
på Stryn Stadion 28. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober.

 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut spelarane til TEAM Sogn og Fjordane jenter for perioden 15. april til 1. september 2018. TEAM Sogn og Fjordane er kretsen si satsingsgruppe for spelarar i alderen 13-16 år. 

Fyrste samling for TEAM Sogn og Fjordane var på Kaupanger laurdag 5. mai. Neste samling er på Kaupanger måndag 21. mai.

TEAM Sogn og Fjordane
Selma Moen Eminovic, IL Jotun
Benedicte Systad Nilsen, Vik IL
Sigrid Felde, Dale IL
Malin Ness, Kaupanger IL
Nora Henjesand, Syril IL
Helena Navarsete, Kaupanger IL
Kristine Hovland, Vik IL
Haleema Frøiland, Kaupanger IL
Marie Johannsdottir, Stryn T&IL
Stina Hillersøy, Førde IL
Ingrid Lovise Jåstad, Kaupanger IL
Helene By Vikøren, Førde IL
Olivia Vollsnes Wemby, Stryn T&IL
Astrid Bolstad Blikra, Gaular IL
Marte Hovland, Vik IL
Andrine Olsen Endestad, Florø Fotball
Inga Hoff, Førde IL
Karoline Flo, Stryn T&IL
Martine Humlestøl, Florø Fotball
Emma Sæbø, Stryn T&IL

 


Karoline Flo gjekk frå eigen banehalvdel då ho utlikna til 1-1 i
Stryn sin damekamp mot Studentspretten 26. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stina Hillersøy i kretskampen mot NFF Sunnmøre i Stryn i oktober.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober.



Nora Henjesand i kampen mot Nordmøre og Romsdal 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristine Hovland i kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


19.05 Resultat kampar i dag, laurdag 19. mai


Førde jublar etter at Johan Skorge fastsette resultatet til 2-0 mot Tertnes.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G18
Florø - Sandefjord Fotball  1-1 (0-0)
Mål Florø: Andreas Hereid

Norsk Tipping-ligaen
Førde - Tertnes  2-0 (1-0)
1-0 Øystein Myrkaskog (9. min)
2-0 Johan Pasit Skorge (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 - Øystese  3-2 (0-2)
0-1 Øyvind Berge (9. min)
0-2 Preben Aarebrot Skorpen (24. min)
1-2 Sigurd Hauso Haugen, straffe (77. min)
2-2 Sigurd Hauso Haugen (83. min)
3-2 Sigurd Hauso Haugen (86. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 6  4 2 0 17 - 3  14
Fyllingsdalen 6  4 2 0 16 - 6 14
Sotra 6  4 1 1 12 - 4  13
Lysekloster 4  3 1 0 13 - 1  10
Vardeneset 6  3 1 2 12 - 13  10
Tertnes 6  3 1 2 10 - 11  10
Viking 2 6  2 2 2 17 - 12  8
Stord 6  2 2 2 9 - 11  8
Øystese 6  2 1 3 10 - 16  7
Sogndal 2  5  2 0 3 9 - 20  6
Førde 6  1 2 3 7 - 12  5
Varegg 6  1 1 4 3 - 10  4
Fana 6  1 0 5 6 - 13  3
Brann 2  5  0 0 5 9 - 18  0

19.05 Fredriksen og Totland på G19-landslaget


Ulrik Fredriksen i Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelarane Tomas Totland og Ulrik Fredriksen er tekne ut på G19-landslaget som skal ha samling frå 31. mai til 6. juni.

Samlinga er eit ledd i førebuingane til sommarens EM-sluttspel i Finland. G19-landslaget skal i løpet av denne samlinga mellom anna spele treningskamp mot Strømsgodset på Marienlyst.

Troppen:
Julian Faye Lund, Levanger
Emil Gundelach Ødegaard, Grorud
Nico Mickelson, HamKam
Christian Dahle Borchgrevink, Vålerenga
Tomas Totland, Sogndal
Tord Johnsen Salte, Viking
Leo Skiri Østigård, Viking
Ulrik Fredriksen, Sogndal
Arnar Gudjonsson, Strømsgodset
John Kitolano, Odd
Morten Renå Olsen, HamKam
Martin Tangen Vinjor, Kongsvinger
Hugo Vetlesen, Stabæk
Tobias B. Børkeeiet, Stabæk
Felix Horn Myhre, Vålerenga
Tobias H. Svendsen, Molde
Tobias Christensen, Start
Ola Brynhildsen, Stabæk
Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt
Eman Markovic, Molde
Simen Bolkan Nordli, HamKam
Erling Braut Håland, Molde
Erik Botheim, Rosenborg


Tomas Totland i Sogndal sin treningskamp mot Florø 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.05 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Linn-Mari Nilsen, Marte Bjelde Hjelmhaug og Thea Bjelde er alle tre tekne ut på J19-landslaget som skal spele Eliterunde i Polen i juni.

I Eliterunden skal Norge møte Hellas, Polen og Island, og vinn Norge denne gruppa er laget kvalifisert til EM-sluttspelet i Hellas 18.-30. juli.

Elise Isolde Stenevik har meldt forfall til Eliterunden i Polen. 

Troppen:
Linn Mari Nilsen, Kaupanger
Karen Oline Sneve, Kil Hemne
Vilde Gullhaug Birkeli, Røa
Emilie Raaum Closs, Lyn Fotball
Marte Bjelde Hjelmhaug, Sandviken
Joanna Bækkelund, Lyn Fotball
My Haugland Sørsdahl, Kolbotn
Camilla Huseby, Lyn Fotball
Malin Johnsen Brenn, LSK Kvinner
Malin Skulstad Sunde, Trondheims-Ørn
Rikke Nygard, Arna Bjørnar
Thea Bjelde, Arna Bjørnar
Noor Hoelsbrekken Eckhoff, Lyn Fotball
Linn Huseby, Lyn Fotball
Elin Åhgren Sørum, Trondheims-Ørn
Andrea Norheim, Piteå
Jenny Røssholm Olsen, Lyn Fotball
Sophie Roman Haug, LSK Kvinner
Emilie Nautnes, Arna-Bjørnar
Camilla Linberg, Lyn Fotball

19.05 Kampar i dag, laurdag 19. mai


Førde møter i ettermiddag Tertnes på Førde Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Fjøra 14. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G18
Kl. 12.00 Florø - Sandefjord Fotball

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Øystese
Kl. 16.00 Førde - Tertnes

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 6  4 2 0 17 - 3  14
Fyllingsdalen 5  4 1 0 14 - 4 13
Lysekloster 4  3 1 0 13 - 1  10
Sotra 5  3 1 1 11 - 4  10
Tertnes 5  3 1 1 10 - 9  10
Vardeneset 6  3 1 2 12 - 13  10
Stord 6  2 2 2 9 - 11  8
Viking 2 5  2 1 2 15 - 10  7
Øystese 5  2 1 2 8 - 13  7
Varegg 6  1 1 4 3 - 10  4
Fana 5  1 0 4 6 - 12  3
Sogndal 2  4  1 0 3 6 - 18  3
Førde 5  0 2 3 5 - 12  2
Brann 2  5  0 0 5 9 - 18  0

18.05 Resultat kampar i dag, fredag 18. mai


Hyen vann i ettermiddag 4-2 borte mot Stadlandet/Åheim.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Førde - Stryn  4-0 (3-0)
Mål Førde: Linda Saltskår-Kalstad (3) og Vilde Myklebust Sægrov

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 5 3 1 1 12-6 10
Førde 5 2 3 0 10-4 9
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 6 1 3 2 14-14 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Anga - Stryn 2   1-1 (0-1)
Mål Anga: Alexander Lekva
Mål Stryn 2: Marius Rauset

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 5 2 1 2 17-10  7
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  4 1 1 2 8-13   4
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 4 0 0 4 3-17 0

6. divisjon avdeling 3 
Stadlandet/Åheim - Hyen 2-4 (1-4)

0-1 Vegard Søhoel (15. min)
0-2 Mikael Nordal (21. min)
0-3 Vegard Moritsgård Flatjord (22. min)
0-4 Mikael Nordal (30. min)
1-4 Karl Oskar Volle (43. min)
2-4 Asbjørn Losnegard (55. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 3 3 0 0 20-7 9
Oppstryn 3 3 0 0 12-3 9
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 4 2 0 2 13-11 6
Breimsbygda /Jølster 2 3 1 0 2 9-14 3
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Stadlandet /Åheim 3 0 0 3 2-12 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 10-23 0

18.05 Kampar i dag, fredag 18. mai


Stadlandet/Åheim møter i ettermiddag Hyen på Stadlandet Stadion.
Bildet er frå Stadlandet sin heimekamp mot Vikane/Loen 14. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Førde - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Balestrand 6 1 3 2 14-14 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Anga 4 2 0 2 16-9  6
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  3 1 0 2 7-12   3
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 4 0 0 4 3-17 0

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 3 3 0 0 20-7 9
Oppstryn 3 3 0 0 12-3 9
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 3 1 0 2 9-9 3
Breimsbygda /Jølster 2 3 1 0 2 9-14 3
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Stadlandet /Åheim 2 0 0 2 0-8 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 10-23 0

17.05 Film frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn


Eid jublar i garderoba etter 4-1 seieren mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.

 

Eid vann i går ettermiddag 4-1 heime mot Stryn på Eid Idrettspark.

Kristian Lefdal (3) og Håvard Holmøyvik scora for heimelaget, medan Stryn sin kaptein Vegard Vatn Øvreberg sette inn Stryn sitt mål.

Eid sin keeper Sander Torheim Frislid varta opp med fleire viktige redingar i kampen. Torheim Frislid redda mellom anna ei straffe då kampen stod og vippa eit stykke ut i 2. omgang.

I neste serierunde spelar Stryn heime mot Skavøypoll, medan Eid spelar borte mot Dale.  

Underteikna har lagt ut ein liten filmsnutt frå gårsdagens kamp.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Stryn 4-1 (2-1)
1-0 Håvard Holmøyvik (12. min)
2-0 Kristian Lefdal (32. min)
2-1 Vegard Vatn Øvreberg (37. min)
3-1 Kristian Lefdal (54. min)
4-1 Kristian Lefdal (77. min)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Kamil Kazimierz Chemba Hanssen, Åfjord og Erik Koopmans, Sandane

Gult kort: Adrian Hagen Henden, Arild Magnus Rindal, Håvard Holmøyvik og Eirik Wik Leite, Eid
Frode Hool Egge, Jan Åge Langeset, Petter Hammer, Mathias Ullebø Garlid, Stryn

Eid:
Sander Torheim Frislid
Daniel Haus (Eirik Wik Leite 87. min)
Håvard Holmøyvik
Adrian Hagen Henden (Arild Magnus Rindal 46. min)
Espen Nødset Rosø
Henning Haugen (Eirik Wik Leite 90. min+3)
Marius Endestad Henriksen (Daniel Myklebust 89. min)
Simen Lefdal (Kristian Årskog 85. min)
Vebjørn Høynes
Joakim Frislid Vedvik (Runar Elias Lillestøl Naustdal 74. min)
Kristian Lefdal

Stryn:
Jens August Guddal Muri
Jan Åge Langeset (Joar Olsen Skrede 83. min)
Julian Hove
Vegard Vatn Øvreberg
Petter Hammer
Frode Hool Egge
Mathias Ullebø Garlid
Håvard Kroken (Rasmus Skaare Tjellaug 39. min)
Marius Rauset
Stian Gjengedal Olsbø (John Marius Myklebust Berger 76. min)
Vegard Sæten Hopland

17.05 GRATULERER MED DAGEN !



www.haugenfotball.no 
ynskjer alle ein riktig fin 17. mai. 


16.05 Resultat kampar i dag, onsdag 16. mai


Full jubel etter at Kristian Lefdal fastsette sluttresultatet til 4-1 mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup
Sandane - Kaupanger   0-6 (0-3)

0-1 Siv Reagen Hickman
0-2 Ingrid Lovise Jåstad 
0-3 Kristin Dvergedal 
0-4 Siv Reagen Hickman
0-5 Anna Sandvik Gloppen
0-6 Haleema Hamilton Frøiland

OBOS-ligaen
Florø - Nest Sotra  0-2 (0-2)
0-1 Alexander Dang (8. min)
0-2 Johnny Furdal, straffe (22. min)

Sogndal - Åsane  1-4 (1-2)
0-1 Jonas Heggestad Hestetun (4. min)
1-1 Stanisa Mandic (28. min)
1-2 Dennis Agyare Antwi (43. min)
1-3 Erik Andre Huseklepp (72. min)
1-4 Dennis Agyare Antwi (79. min)

Kretsligaen
Eid - Stryn  4-1 (2-1)

1-0 Håvard Holmøyvik (12. min)
2-0 Kristian Lefdal (32. min)
2-1 Vegard Vatn Øvreberg (37. min)
3-1 Kristian Lefdal (54. min)
4-1 Kristian Lefdal (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kaupanger - Studentspretten  2-1 (0-0)
1-0 Severin Knutson Halland (59. min)
2-0 Øystein Riksheim Østvik (89. min)
2-1 Kristian Ask (90. min)

Skavøypoll - Tornado Måløy 3-4 (1-1)
1-0 Runar Skorge Stranden
1-1 Fridjon Mortensen
2-1 Espen Sandal
2-2 Thor Aage Pleym Evensen
3-2 Tor Erik Tvendeseter Kupen
3-3 Chris Andre Nore
3-4 Stefan Misic

Årdal - Fjøra 0-0 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 5 4 1 0 18-3 13
Kaupanger 5 4 0 1 14-12 12
Eid 5 3 1 1 17-6 10
Årdal 5 2 1 1 9-8 8
Studentspretten 5 2 1 2 7-6 7
Stryn 5 2 0 3 17-12 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 5 1 2 2 5-13 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 5 1 1 3 9-14 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 7-14 3

16.05 Kampar i dag, onsdag 16. mai


Stryn møter i ettermiddag Eid på bortebane.
Stryn vann 6-1 heime mot Eid på Stryn Stadion 16. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup
Kl. 18.00 Sandane - Kaupanger

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Florø - Nest Sotra
Kl. 18.00 Sogndal - Åsane

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 7  6 1 0 18 - 5  19
Viking 7  5 1 1 16 - 7  16
Sandnes Ulf 7  4 3 0 12 - 5  15
Ullensaker/Kisa 7  3 3 1 14 - 9  12
Sogndal 7  2 4 1 9 - 6  10
Mjøndalen 7  2 4 1 5 - 3  10
Notodden 7  3 1 3 13 - 12  10
Åsane 7  2 2 3 10 - 14  8 
Jerv 6  1 4 1 5 - 6  7
HamKam 7  1 4 2 10 - 12  7 
Nest-Sotra 7  2 1 4 11 - 14 -3 7
Strømmen 7  2 0 5 13 - 12  6
Tromsdalen 6  1 3 2 7 - 12  6
Levanger 7  1 2 4 7 - 14  5
Florø 7  1 2 4 5 - 17  5
Kongsvinger 7  1 1 5 7 - 14  4

Kretsligaen
Kl. 18.00 Kaupanger - Studentspretten
Kl. 19.00 Skavøypoll - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Eid - Stryn
Kl. 19.00 Årdal - Fjøra

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Studentspretten 4 2 1 1 6-4 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 5 1 2 2 5-13 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 4 1 1 2 6-10 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

15.05 Resultat kampar i dag, tysdag 15. mai


Eid 2 vann i ettermiddag 2-1 borte Sandane 2 på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over resultata dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Høyang - Balestrand 3-1 (2-0)

1-0 Guro Sagen Knudsen
2-0 Guro Sagen Knudsen
3-0 Agnete Hjelmeland Ørnehaug
3-1 Anne Aune

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Balestrand 6 1 3 2 14-14 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Høyang 5 1 2 2 7-9 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

Kretsligaen
Vik - Dale  1-3 (0-2)

0-1 Tommy Andre Holm (7. min)
0-2 Fredrik Lilleaasen (18. min)
1-2 Joar Tryti (75. min)
1-3 Anders Ulvik Fleten (82. min)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Studentspretten 4 2 1 1 6-4 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 5 1 2 2 5-13 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 4 1 1 2 6-10 4
Dale 5 1 1 3 8-16 4
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

6. divisjon avdeling 2
Gaular - Tempo  1-3
Askvoll/Holmedal - Førde 3   1-4
Florø 3 - Svelgen/Bremanger 2  5-3
Hyllestad/Dale 2 - Fure  2-4
Tambarskjelvar - Eikefjord  0-0

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 5 5 0 0 17-4 15
Eikefjord 5 4 1 0 8-3 13
Tambarskjelvar 5 2 2 1 7-6 8
Førde 3 5 2 1 2 11-8 7
Hyllestad /Dale 2 5 2 1 2 17-15 7
Gaular 5 2 0 3 12-11 6
Fure 5 2 0 3 10-10 6
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 4-14 4
Florø 3 5 1 0 4 10-14 3
Svelgen /Bremanger 2 5 1 0 4 10-21 3

6. divisjon avdeling 3 
Sandane - Eid 2  1-2 (0-1)
0-1 Jonas Heggen Trosdahl (21. min)
1-1 Lucas Helland (48. min)
1-2 Jonas Heggen Trosdahl (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Oppstryn - Flatraket/Skavøypoll 2  4-0
Breimsbygda/Jølster 2 - Tornado Måløy 2  7-3

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 3 3 0 0 20-7 9
Oppstryn 3 3 0 0 12-3 9
Sandane 2 4 3 0 1 13-5 9
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Hyen 3 1 0 2 9-9 3
Breimsbygda /Jølster 2 3 1 0 2 9-14 3
Flatraket /Skavøypoll 2 4 1 0 3 7-16 3
Stadlandet /Åheim 2 0 0 2 0-8 0
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 10-23 0

15.05 Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup


Stryn vann finalen mot Sogndal i Vinterserien junior herrer 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen i dagens kamp.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde NM G19 Telenor Cup.

Stryn er sett opp med heimekamp mot Hødd, medan Sogndal får heimekamp mot Brummundal.
 
Stryn vann 4-2 borte mot Volda i 1. runde, medan Sogndal vann 9-1 heime mot Nordhordland i 1. runde.

Kampane i 2. runde er beramma til torsdag 24. mai, men kan spelast på eit tidligare tidspunkt dersom begge klubbane blir enige om det.

Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup:
Kristiansund BK - Aalesunds
Ullensaker/Kisa - Skeid
Vaulen  - Sandnes Ulf
Varegg - Brann
Haugesund - Staal Jørpeland
Mjøndalen - Hallingdal
Sandefjord Fotball  - Åssiden
Odd - Arendal Fotball
Asker - HamKam
Djerv 1919  - Åsane
Fyllingsdalen - Askøy FK
Sarpsborg 08 - - Kråkerøy
Nordstrand - KFUM
Strømsgodset - Ørn Horten
Bryne  - Varhaug
Viking  - Klepp
Rosenborg - Namsos
Sverresborg  - Levanger
Tillerbyen  - Ranheim TF
Bodø/Glimt  - Mo IL
Tromsø - Bardufoss
Stryn - Hødd
Fana - Arna-Bjørnar
Sogndal  - Brumunddal
Molde  - Strindheim Topp
Greåker  - Lillestrøm
Kongsvinger Toppfotball - LynToppf.
Fredrikstad  - Bærum
Stabæk - Lørenskog
Vålerenga - Oppsal
FK Tønsberg  - Flint
Fløy  - Start

15.05 Kampar i dag, tysdag 15. mai


Eid 2 møter i dag Sandane 2 på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå Eid 2 sin heimekamp mot Flatraket/Skavøypoll 2 24. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 5 1 3 1 13-11 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 4 0 2 2 4-8 2
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

Kretsligaen
Kl. 18.45 Vik - Dale

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Studentspretten 4 2 1 1 6-4 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 4 1 1 2 6-10 4
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Gaular - Tempo
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Førde 3
Kl. 19.00 Florø 3 - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Fure
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Eikefjord

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 4 4 0 0 14-3 12
Eikefjord 4 4 0 0 8-3 12
Hyllestad /Dale 2 4 2 1 1 15-11 7
Tambarskjelvar 4 2 1 1 7-6 7
Gaular 4 2 0 2 11-8 6
Førde 3 4 1 1 2 7-7 4
Askvoll/Holmedal 4 1 1 2 3-10 4
Fure 4 1 0 3 6-8 3
Svelgen /Bremanger 2 4 1 0 3 7-16 3
Florø 3 4 0 0 4 5-11 0

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Sandane - Eid 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Tornado Måløy 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Sandane 2 3 3 0 0 12-3 9
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Hyen 3 1 0 2 9-9 3
Flatraket /Skavøypoll 2 3 1 0 2 7-12 3
Stadlandet /Åheim 2 0 0 2 0-8 0
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 7-16 0
Breimsbygda /Jølster 2 2 0 0 2 2-11 0

14.05 Resultat kampar i dag, måndag 14. mai


Trond Vegard Ripe og Jølster vann i dag 4-2 heime mot Anga.
Bildet er frå Jølster sin seier borte mot Sandane 6. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Jølster - Anga  4-2 (2-1)
Fjøra 2/Sogndal 3 - Syril  0-3 (0-1)

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Syril 3 3 0 0 13-4  9
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Jølster 5  2 1 2 15-16  7
Anga 4 2 0 2 16-9  6
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  3 1 0 2 7-12   3
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 4 0 0 4 3-17 0

14.05 Kampar i dag, måndag 14. mai


Ørjan Harjo og Anga møter i dag Jølster på bortebane.
Bildet er frå fjorårets heimekamp mot Atløy 24. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Anga 
Kl. 19.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Syril

Tabell 5. divisjon

Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  3 1 0 2 7-12   3
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

13.05 Haugen IL inviterar til idrettsleikar



 

Haugen Idrettslag inviterar til idrettsleikar på Klenkarberget fredag 1. - søndag 3. juni.

Idrettsleikane er eit aktivt og sosialt arrangement fylt med fysisk leik på ungane sine premissar tilpassa alle nivå.

Pris: kr. 400,-

For: 1.-7. klasse

Påmelding innan 14. mai

 
Klikk her for å melde deg på
 
Sett av fyrste helga i juni, dette vert moro !

For eventuelle spørsmål til arrangøren:
Linn Kathrin Bakke
Tlf. 994 27 240
E-post: linnkathrinbakke@hotmail.com
 

13.05 Resultat kampar i dag, søndag 13. mai


Det blir lite speletid for Johan Hove på Sogndal sitt lag i OBOS-ligaen.
I dag var ein av dei mest talentfulle spelarane frå fylket med på Sogndal 2 som tapte tapte 4-0 borte mot Stord i Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er frå treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Ullensaker/Kisa - Sogndal  2-0 (1-0)
1-0 Kristoffer Normann Hansen (26. min)
2-0 Truls Jørstad (78. min)

Sandnes Ulf - Florø 4-0 (3-0)
1-0 Kent Håvard Eriksen, straffe (25. min)
2-0 Kent Håvard Eriksen, straffe (39. min)
3-0 Onyekachi Hope Ugwuadu (45. min)
4-0 Kent Håvard Eriksen (60. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 7  6 1 0 18 - 5  19
Viking 7  5 1 1 16 - 7  16
Sandnes Ulf 7  4 3 0 12 - 5  15
Ullensaker/Kisa 7  3 3 1 14 - 9  12
Sogndal 7  2 4 1 9 - 6  10
Mjøndalen 7  2 4 1 5 - 3  10
Notodden 7  3 1 3 13 - 12  10
Åsane 7  2 2 3 10 - 14  8 
Jerv 6  1 4 1 5 - 6  7
HamKam 7  1 4 2 10 - 12  7 
Nest-Sotra 7  2 1 4 11 - 14 -3 7
Strømmen 7  2 0 5 13 - 12  6
Tromsdalen 6  1 3 2 7 - 12  6
Levanger 7  1 2 4 7 - 14  5
Florø 7  1 2 4 5 - 17  5
Kongsvinger 7  1 1 5 7 - 14  4

Norsk Tipping-ligaen
Sotra - Sogndal 2  4-0 (0-0)
1-0 Ole Thomas Herrem (48. min)
2-0 Kristian Skjørli Ree (63. min)
3-0 Kristoffer Stava (71. min)
4-0 Håvard Opheim Rise (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 5  4 1 0 16 - 2  13
Fyllingsdalen 5  4 1 0 14 - 4  13
Lysekloster 4  3 1 0 13 - 1  10
Sotra 5  3 1 1 11 - 4  10
Vardeneset 5  3 0 2 11 - 12  9
Viking 2  5  2 1 2 15 - 10  7
Tertnes 4  2 1 1 7 - 8  7
Øystese 5  2 1 2 8 - 13  7
Stord 5  1 2 2 7 - 10  5
Varegg 5  1 1 3 2 - 8  4 
Fana 5  1 0 4 6 - 12  3
Sogndal 2  4 1 0 3 6 - 18  3
Førde  5  0 2 3 5 - 12  2
Brann 2  4  0 0 4 8 - 15  0

3. divisjon kvinner
Kampen Kaupanger 2 - Tornado Måløy er utsatt på grunn av at Tornado Måløy ikkje kunne stille lag.

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 5 1 3 1 13-11 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 4 0 2 2 4-8 2
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Førde 2 - Bjørn 5-0
Balestrand - Stryn 2  4-6

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Førde 2 4 1 1 2 12-13  4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Bjørn 3 1 1 1 5-9 4
Stryn 2  3 1 0 2 7-12   3
Balestrand 5 1 0 4 13-25 3
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

13.05 Status tabellkonkurransen etter 4. serierunde


Martin Klakegg Hauge scora to mål og hadde ei målgivande pasning
då Bremanger henta opp 0-3 til 3-3 heime mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå ein filmsnutt frå kampen på Bremanger Stadion.

Gunnar Balsnes frå Nordfjordeid leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 4. serierunde. Balsnes leiar konkurransen føre Jan-Tore Løken, Astor Henriksen og Jan Per Løken.

Gunnar Balsnes og Jan-Tore Løken har begge 20 feilpoeng og tre lag på rett plass. Balsnes er rangert føre Løken på grunn av kva lag ein har tippa på rett plass. Balsnes har tippa rett lag på 1. plass (Fjøra), 8. plass (Vik) og 11. plass (Dale), medan Løken har tippa rett på 4. plass (Studentspretten), 5. plass (Årdal) og 9. plass (Florø 2).

Premie for fyrsteplass i tabellkonkurransen etter 4. serierunde er 3 flax-lodd.


Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 4. serierunde:
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Studentspretten 4 2 1 1 6-4 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 4 1 1 2 6-10 4
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Gunnar Balsnes 20 3
2. Jan-Tore Løken 20 3
3. Astor Henriksen 22 5
4. Jan Per Løken  22 4
5. John Søgnen 22 3
6. Siri Andersen 22 3
7. Arild Hjelmeland 22 2
8. Brede Nymark 22 1
9. Dan Jøran Hafsås 24 4
10. Lars Leite  24 4
11. Ole-Johan Feidje Nordeide 24 4
12. Rikke Balsnes Klettke 24 4

Sjå heile lista etter 4. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


Eid vann 4-0 borte mot Tornado Måløy i den 4. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå kampen på Måløy Stadion.


Vegard Hopland scora tre mål i Stryn sin 7-0 seier mot Vik.
På bildet rundar Hopland keeper Stig Roar Hovland før 2-0 målet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen på Stryn Stadion.


13.05 Kampar i dag, søndag 13. mai


Torje Naustdal og Florø møter i dag Sandnes Ulf på bortebane.
På bildet ser vi Naustdal i Florø 2 sin bortekamp mot Stryn i 2017. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Sogndal
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Florø

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 6  5 1 0 15 - 3  16
Viking 6  5 0 1 16 - 7  15
Sandnes Ulf 6  3 3 0 8 - 5  12
Sogndal 6  2 4 0 9 - 4  10
Notodden 6  3 1 2 11 - 9  10
Ullensaker/Kisa 6  2 3 1 12 - 9  9
Åsane 6  2 2 2 8 - 11  8
Mjøndalen 6  1 4 1 4 - 3  7
Strømmen 6  2 0 4 11 - 9  6
HamKam 6  1 3 2 9 - 11  6
Nest-Sotra 6  2 0 4 10 - 13  6
Florø 6  1 2 3 5 - 13  5
Jerv 5  0 4 1 2 - 4  4
Kongsvinger 6  1 1 4 7 - 13  4
Levanger 6  1 1 4 7 - 14  4
Tromsdalen 5  0 3 2 4 - 10  3

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 15.00 Sotra - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 5  4 1 0 16 - 2  13
Lysekloster 4  3 1 0 13 - 1  10
Fyllingsdalen 4  3 1 0 13 - 4  10
Vardeneset 5  3 0 2 11 - 12  9
Viking 2  5  2 1 2 15 - 10  7
Sotra 4  2 1 1 7 - 4  7
Tertnes 4  2 1 1 7 - 8  7
Øystese 5  2 1 2 8 - 13  7
Stord 5  1 2 2 7 - 10  5
Varegg 4  1 1 2 2 - 7  4 
Fana 5  1 0 4 6 - 12  3
Sogndal 2  1 0 2 6 - 14  3
Førde  5  0 2 3 5 - 12  2
Brann 2  4  0 0 4 8 - 15  0

3. divisjon kvinner
Kampen Kaupanger 2 - Tornado Måløy er utsatt på grunn av at Tornado Måløy ikkje kunne stille lag.

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 5 1 3 1 13-11 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 4 0 2 2 4-8 2
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Kl. 14.00 Førde 2 - Bjørn
Kl. 15.00 Balestrand - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

12.05 Resultat kampar i dag, laurdag 12. mai


Stryn vann i dag 4-2 borte mot Volda i 1. runde NM G19.
Bildet er tatt etter finalen mot Sogndal i Vinterserien 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen i dagens kamp.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM G19 Telenor Cup
Volda - Stryn  2-4 (1-1)
Mål Stryn: Johannes Garlid Tenden (2), Marius Rauset og Stian Frøysa

1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite - Kaupanger  1-0 (0-0)
1-0 Marlene Young (48. min)

Tabell 1. divisjon kvinner

Grei Kvinner Elite 4  3 1 0 4 - 1  10
Øvrevoll Hosle 5  2 3 0 9 - 5  9
Byåsen KF 4  3 0 1 7 - 3  9
Amazon Grimstad 4  2 1 1 6 - 4  7
Medkila 4  2 1 1 3 - 3  7
Kaupanger 5  1 3 1 4 - 3  6
Fløya 4  1 2 1 8 - 8  5
Nanset 4  1 2 1 5 - 5  5
Fart 4  1 2 1 3 - 3  5 
Åsane 5  0 2 3 3 - 7  2
Urædd 3  0 1 2 1 - 4  1
Bossekop 4  0 0 4 4 - 11  0

Norsk Tipping-ligaen
Stord - Førde  3-1 (0-1)
0-1 Vegard Savland (45. min)
1-1 Jonas Tungeland, straffe (60. min)
2-1 Anders Grindheim Njøs (76. min)
3-1 Jonas Tungeland (86. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 5  4 1 0 16 - 2  13
Lysekloster 4  3 1 0 13 - 1  10
Fyllingsdalen 4  3 1 0 13 - 4  10
Vardeneset 5  3 0 2 11 - 12  9
Viking 2  5  2 1 2 15 - 10  7
Sotra 4  2 1 1 7 - 4  7
Tertnes 4  2 1 1 7 - 8  7
Øystese 5  2 1 2 8 - 13  7
Stord 5  1 2 2 7 - 10  5
Varegg 4  1 1 2 2 - 7  4 
Fana 5  1 0 4 6 - 12  3
Sogndal 2  1 0 2 6 - 14  3
Førde  5  0 2 3 5 - 12  2
Brann 2  4  0 0 4 8 - 15  0

Kretsligaen
Bremanger - Skavøypoll  3-3 (0-2)

0-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (11. min)
0-2 Runar Skorge Stranden (23. min)
0-3 Anders Martin Hagen Kvalvåg (52. min)
1-3 Anders Nilsen Midthjell (70. min)
2-3 Martin Klakegg Hauge (84. min)
3-3 Martin Klakegg Hauge (90. min+6)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Bremanger Stadion.



Studentspretten - Florø 2  2-0 (1-0)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Studentspretten 4 2 1 1 6-4 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Bremanger 4 1 2 1 6-10 5
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Florø 2 4 1 1 2 7-10 4
Skavøypoll 4 1 1 2 6-10 4
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

12.05 Kampar i dag, laurdag 12. mai


Bremanger spelar i ettermiddag heimekamp mot Skavøypoll.
Steven Silden som no spelar for Selje blei matchvinnar for Skavøypoll i fjorårets kamp mellom dei to laga på Skavøypoll Stadion 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM G19 Telenor Cup
Kl. 15.00 Volda - Stryn

1. divisjon kvinner

Kl. 12.30 Grei Kvinner Elite - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner

Byåsen KF 4  3 0 1 7 - 3  9
Øvrevoll Hosle 4  2 2 0 8 - 4  8
Amazon Grimstad 4  2 1 1 6 - 4  7
Grei Kvinner Elite 3  2 1 0 3 - 1  7
Medkila 4  2 1 1 3 - 3  7
Kaupanger 4  1 3 0 4 - 2  6
Fløya 4  1 2 1 8 - 8  5
Nanset 4  1 2 1 5 - 5  5
Fart 4  1 2 1 3 - 3  5 
Urædd 3  0 1 2 1 - 4  1
Åsane 4  0 1 3 2 - 6  1
Bossekop 4  0 0 4 4 - 11  0

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 13.00 Stord - Førde

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 4  3 1 0 11 - 1  10
Fyllingsdalen 4  3 1 0 13 - 4  10
Vardeneset 4  3 0 1 11 - 6  9
Lysekloster 3  2 1 0 7 - 1  7
Sotra 4  2 1 1 7 - 4  7
Øystese 4  2 1 1 7 - 7  7
Tertnes 4  2 1 1 7 - 8  7
Viking 2  4  1 1 2 9 - 9  4
Varegg 4  1 1 2 2 - 7  4 
Fana 4  1 0 3 5 - 7  3
Sogndal 2  1 0 2 6 - 14  3
Førde  4  0 2 2 4 - 9  2
Stord 4  0 2 2 4 - 9  2
Brann 2  4  0 0 4 8 - 15  0

Kretsligaen
Kl. 14.00 Bremanger - Skavøypoll
Kl. 15.00 Studentspretten - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

11.05 Resultat kampar i dag, fredag 11. mai


Eid vann i ettermiddag 4-0 borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå kampen på Måløy Stadion.

 

Her er oversikten over resultat frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Tornado Måløy - Eid   0-4 (0-1)

0-1 Kristian Lefdal (11. min)
0-2 Vebjørn Høynes (53. min)
0-3 Vebjørn Høynes (63. min)
0-4 Eirik Wik Leite (66. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå kampen på Måløy Stadion.

Fjøra - Kaupanger  8-0 (5-0)
1-0 Karsten Ellema Bjelde (8. min)
2-0 Mathias Flo (20. min)
3-0 Svenn Ove Gjøringbø (22. min)
4-0 Mathias Flo (27. min)
5-0 Mathias Flo (30. min)
6-0 Mathias Flo (50. min)
7-0 Andreas Lereim Olsen (70. min)
8-0 Espen Schøn Outzen, straffe (90. min)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 4 4 0 0 18-3 12
Kaupanger 4 3 0 1 12-11 9
Eid 4 2 1 1 13-5 7
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 4 0 0 4 3-11 0

5. divisjon
Sandane - Høyang  3-2 (3-1)

0-1 Joakim Sjøthun Måren
1-1 Abraham Johnny
2-1 Jonas Denk
3-1 Jonas Denk
3-2 Jacob Frøyen Berget

Tabell 5. divisjon
Høyang 5 3 1 1 21-12 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Sandane 3 3 0 0 11-5  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Stadlandet/Åheim 6-0 (3-0)
1-0 Vegard Søhoel (6. min)
2-0 Magne-Johan Gjengedal (29. min)
3-0 Vegard Søhoel (43. min)
4-0 Vegard Moritsgård Flatjord (65. min)
5-0 Jakob Straume (83. min)
6-0 Per Inge Straume (89. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 3 3 0 0 12-3 9
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Hyen 3 1 0 2 9-9 3
Flatraket /Skavøypoll 2 3 1 0 2 7-12 3
Stadlandet /Åheim 2 0 0 2 0-8 0
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 7-16 0
Breimsbygda /Jølster 2 2 0 0 2 2-11 0

11.05 Stenehjem teken ut på Keepertrener A-lisens


Linn-Mari Nilsen og Stenehjem før kampen mot Fortuna 23. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein liten filmsnutt frå kampen på Kaupanger Stadion.

Norges Fotballforbund har teke ut 16 personar til Keepertrener A-lisens. Ein av desse er Geir Stenehjem som er keepertrenar i Kaupanger.

Uttak Keepertrener A-lisens:
Dan Tapus, Nordstrand
Kristian Mateo Norheim, Haugar
Andreas Beinset, Træff
Mads Mørch, Molde
Andrè Sandum, Vindbjart
Geir Stenehjem, Kaupanger
Marius Rosmæl, Grorud
Alexander Lund Hansen, Rosenborg
Martin Dalsgård, Brann
Espen Bugge Pettersen, Strømsgodset
Petter Skogsletten, Fornebu
Oskar Wardzala, KFUM Oslo
Mikael Gjevik, Nardo
Alexander Aaser, HamKam
Lars Sigmund Brudalen, Sarpsborg 08
Glenn Gurrik, Øvrevoll Hosle


Geir Stenehjem spelte ein glimrande kamp borte mot Eid 10. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Høyr lydinnslaget frå kampen mellom Eid og Florø 2. 



Geir Stenehjem i kampen mellom Sandane og Sogndal 2 30. juli 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.05 Tre frå fylket tekne ut på UEFA A-lisens


Brede Skahjem Tokvam i Lærdal sin bortekamp mot Selje 18. april 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tre trenarar med tilknytning til fylket er tekne ut på UEFA A-lisens. Dette er Frode Nybø (Florø), Håvard Hatle (Sogndal) og Brede Skahjem Tokvam. Skahjem Tokvam som no er trenar i Brann kjem frå Aurland i Sogn.

Veiledarar på UEFA A-lisens er Even Pellerud, Dag Vidar Kristoffersen, Trond Nordsteien, Hans Knutsen, Øivind Nilsen, Peter Engelbrektsson, Jan Roar Saltvik og Magnus Johansson. Kursledar er Dag Riisnæs.

Fyrste samling på UEFA A-lisen er i Bergen 17.-22. juni.

Følgende trenarar er tekne ut UEFA A-lisens:
Ola Rismo, Tromsø
Elise Richardsen, Fart
Jonny Hanssen, Løten
Frode Nybø, Florø
Håvard Hatle, Sogndal
Ruben Hetlevik, Lysekloster
Brede Tokvam, Brann
Martin Sørensen, Ranheim
Mads Pettersen, Trondheims-Ørn
Mats Lund, Tynset
Erik Krokvik, Jerv
Tor Hogne Aarøy, Spjelkavik
Remi Natvik, Aalesund
Andreas Hanssen, NFF Nordmøre & Romsdal
Morten Jensen, Viking
Frode Lafton, Hønefoss
Geir Midtsian, NFF
Joakim Dragsten, Eidsvold Turn
Didrik Bjella, Lokomotiv Oslo
Solveig Gulbrandsen, Kolbotn
Tor Erik Gjertsen, Stabæk
Gisle Olsen, Oppsal
Mads Nesjan, Stabæk
Morten Berre, Skeid
Eirik Kjønø, Grorud
Kenneth Østerås, Vålerenga Kvinner
Trine Rønning, NFF
Melissa Wiik, Sandefjord Kvinner
Martin Reier, Odd
Stig Haddal, Urædd
Øystein Sanden, Odd
Thomas Dent, Bodø/Glimt



Frode Nybø i Florø 2 sin heimekamp mot Eid 10. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Håvard Hatle i cupkampen heime mot Stryn 22. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 


11.05 Kampar i dag, fredag 11. mai


Tornado Måløy møter i ettermiddag Eid på Måløy Stadion.
På bildet jublar Eid etter Steffen Ekern Glosvik si scoring i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av scoringa, jubelscenene og Hafsås sin kommentar etter seieren.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Eid
Kl. 19.00 Fjøra - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Kaupanger 3 3 0 0 12-3 9
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Eid 3 1 1 1 9-5 4
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 3 0 0 3 3-7 0

5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Høyang

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Hyen - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Sandane 2 3 3 0 0 12-3 9
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Flatraket /Skavøypoll 2 3 1 0 2 7-12 3
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Hyen 2 0 0 2 3-9 0
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 7-16 0
Breimsbygda /Jølster 2 2 0 0 2 2-11 0
 

10.05 Kampar i dag, torsdag 10. mai


Vegard Hopland scora tre mål i Stryn sin 7-0 seier mot Vik.
På bildet rundar Hopland keeper Stig Roar Hovland før 2-0 målet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Stryn Stadion.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup
Sogndal - Nordhordland  9-1 (5-0)
1-0 Anders Johannessen Nord (5. min)
2-0 Mathias Sundberg (11. min)
3-0 Mathias Sundberg (12. min)
4-0 Eivind Helgesen  (38. min)
5-0 Eivind Helgesen (43. min)
6-0 Tobias Stølsvik Klepp (47. min)
6-1 Joachim Rognved Smørdal (61. min) 
7-1 Tobias Stølsvik Klepp (69. min)
8-1 Jan Reidar Grane (75. min)
9-1 Mathias Sundberg (90. min)

Kretsligaen
Stryn - Vik 7-0 (4-0)

1-0 Vegard Sæten Hopland (8. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (15. min)
3-0 Frode Hool Egge (17. min)
4-0 Vegard Sæten Hopland (24. min)
5-0 Mathias Ullebø Garlid (48. min)
6-0 Marius Rauset (66. min)
7-0 Marius Rauset, straffe (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Stryn Stadion.

Dale - Årdal  3-3 (2-2)
Mål Dale: Jan-Anders Tonnig Wichstrøm (2) og Einar Aase
Mål Årdal: Johnny Aspeseter Hagen, Terje Kvam Øvstetun og Anders Lereng
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 3 3 0 0 12-3 9
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Årdal 4 2 1 1 9-8 7
Stryn 4 2 0 2 16-8 6
Vik 4 1 2 1 4-10 5
Eid 3 1 1 1 9-5 4
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Dale 4 0 1 3 5-15 1
Tornado Måløy 3 0 0 3 3-7 0

5. divisjon
Jølster - Selje  1-3 (0-3)
0-1 Mikal Osmundsvåg (4. min)
0-2 Ole Andreas Solheim (19. min)
0-3 Kristoffer Haugen (29. min)
1-3 Andre Heggheim (86. min)

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Selje 5 3 0 2 15-9  9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 4  1 1 2 11-14  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

10.05 Kampar i dag, torsdag 10. mai


Stryn møter i ettermiddag Vik på Stryn Stadion.
Bildet er frå fjorårets møte mellom dei to laga på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup
Kl. 15.00 Sogndal - Nordhordland

Kretsligaen
Kl. 15.00 Stryn - Vik
Kl. 16.00 Dale - Årdal
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 3 3 0 0 12-3 9
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Årdal 3 2 0 1 6-5 6
Vik 3 1 2 0 4-3 5
Eid 3 1 1 1 9-5 4
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Stryn 3 1 0 2 9-8 3
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Tornado Måløy 3 0 0 3 3-7 0
Dale 3 0 0 3 2-12 0

5. divisjon
Kl. 15.00 Jølster - Selje

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Selje 4 2 0 2 12-8  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 3  1 1 1 10-11  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

09.05 Resultat kampar i dag, onsdag 9. mai


Mariell Taraldset fastsette sluttresultatet til 3-1 for Stryn heime mot Jotun.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Stryn - Jotun  3-1 (2-1)
1-0 Anna Rekdal Johannsdottir (3. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (4. min)
2-1 Kjersti Hestetun (37. min)
3-1 Mariell Taraldset (58. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Høyang 1-1 (0-0)
0-1 Camilla Ueland (81. min)
1-1 Hege Gjesdal (90. min)

Sogndal - Balestrand  4-4 
Mål Balestrand: Anne Aune (3) og Drude Bale

Vik - Studentspretten  1-2 (0-0)
1-0 Tiril Maria Valsvik (49. min)
1-1 Elise Svaleng Johnsen (57. min)
1-2 Kristin Solås (58. min) 
 

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 8 5 3 0 15-6 18
Stryn 4 3 1 0 12-2 10
Sogndal 5 2 1 2 15-14 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Balestrand 5 1 3 1 13-11 6
Førde 4 1 3 0 6-4 6
Jotun 5 2 0 3 8-10 6
Vik 5 2 0 3 8-12 6
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 4 0 2 2 4-8 2
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

09.05 Kampar i dag, onsdag 9. mai


Stryn møter i ettermiddag Jotun på Stryn Stadion.
Bildet er tatt etter 4-0 seieren heime mot Sandane 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Kl. 18.00 Sogndal - Balestrand
Kl. 18.45 Vik - Studentspretten
Kl. 19.00 Førde - Høyang
Kl. 19.15 Stryn - Jotun

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Vik 4 2 0 2 7-10 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

08.05 Resultat kampar i dag, tysdag 8. mai


Kai Arne Humborstad var med sine to mål banas beste i Haugen sin 4-2
seier mot Hyen. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Årdal 2 - Høyang 2  16-1
Studentspretten 2 - Kaupanger 2  2-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  2  2 0 0 10 - 2  6
Årdal 2  2  1 0 1 18 - 4  3
Kaupanger 2  2  1 0 1 4 - 4  3
Høyang 2  2  0 0 2 2 - 24  0

6. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Florø 3  1-0 (0-0)
1-0 Trygve Samdal

Svelgen/Bremanger - Gaular  0-2

Førde 3 - Tambarskjelvar  1-1

Tempo - Hyllestad/Dale 2   5-1

Fure - Askvoll/Holmedal  1-3


Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 4 4 0 0 14-3 12
Eikefjord 4 4 0 0 8-3 12
Hyllestad /Dale 2 4 2 1 1 15-11 7
Tambarskjelvar 4 2 1 1 7-6 7
Gaular 4 2 0 2 11-8 6
Førde 3 4 1 1 2 7-7 4
Askvoll/Holmedal 4 1 1 2 3-10 4
Fure 4 1 0 3 6-8 3
Svelgen /Bremanger 2 4 1 0 3 7-16 3
Florø 3 4 0 0 4 5-11 0

6. divisjon avdeling 3 
Haugen - Hyen  4-2 (1-2)
1-0 Birger Osevoll Midthjell (14. min)
1-1 Ole Alexander Lilloe-Olsen (33. min)
1-2 Ole Alexander Lilloe-Olsen (39. min)
2-2 Kai Arne Humborstad (57. min)
3-2 Ronny Berg, straffe (70. min)
4-2 Kai Arne Humborstad (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 2 - Sandane 2  3-4 (0-2)
0-1 Abraham Johnny (16. min)
0-2 Sondre Bruland (31. min)
1-2 Torstein Volle (58. min)
1-3 Kjetil Moen Eide (62. min)
2-3 Benjamin Frantzen (78. min)
3-3 Torjus Ødegård (90. min)
3-4 Kjetil Moen Eide (90. min+5)

Flatraket/Skavøypoll 2 - Breimsbygda/Jølster 2  5-0 (2-0)
1-0 Martin Nygård
2-0 Kristoffer Runderheim
3-0 Thomas Rikstad
4-0 Jørgen Sundal
5-0 Martin Nygård

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Sandane 2 3 3 0 0 12-3 9
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Haugen 3 2 0 1 12-7 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Flatraket /Skavøypoll 2 3 1 0 2 7-12 3
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Hyen 2 0 0 2 3-9 0
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 7-16 0
Breimsbygda /Jølster 2 2 0 0 2 2-11 0

08.05 Kampar i dag, tysdag 8. mai


Haugen møter i ettermiddag Hyen på Klenkarberget.
Bildet er frå 8-2 seieren mot Svelgen 19. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Kl. 19.00 Årdal 2 - Høyang 2
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2  1  1 0 0 8 - 1  3
Kaupanger 2  1  1 0 0 3 - 2  3
Årdal 2  1  0 0 1 2 - 3  0
Høyang 2  1  0 0 1 1 - 8  0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger - Gaular
Kl. 19.00 Førde 3 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Fure - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Eikefjord - Florø 3
Kl. 19.00 Tempo - Hyllestad/Dale 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 3 3 0 0 9-2 9
Eikefjord 3 3 0 0 7-3 9
Hyllestad /Dale 2 3 2 1 0 14-6 7
Tambarskjelvar 3 2 0 1 6-5 6
Gaular 3 1 0 2 9-8 3
Førde 3 3 1 0 2 6-6 3
Fure 3 1 0 2 5-5 3
Svelgen /Bremanger 2 3 1 0 2 7-14 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 0-9 1
Florø 3 3 0 0 3 5-10 0

6. divisjon avdeling 3 
Kl. 19.00 Haugen - Hyen
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Sandane 2
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Sandane 2 2 2 0 0 8-0 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Haugen 2 1 0 1 8-5 3
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Breimsbygda /Jølster 2 1 0 0 1 2-6 0
Hyen 1 0 0 1 1-5 0
Tornado Måløy 2 1 0 0 1 4-12 0
Flatraket /Skavøypoll 2 2 0 0 2 2-12 0

07.05 Kampar i dag, måndag 7. mai


Kaupanger 2 vann i ettermiddag 3-1 mot Sandane i 3. divisjon kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Sandane - Kaupanger 2  1-3 (1-1)

1-0 Kristine Lothe Rustøen (42. min)
1-1 Lea Vindelev Willumsen (43. min)
1-2 Siv Reagen Hickman (56. min)
1-3 Andrea Henjesand (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Kaupanger 2 3 2 0 1 10-4 6
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Vik 4 2 0 2 7-10 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Sandane 4 1 0 3 6-11 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Jølster - Balestrand  6-1 (1-0)
Mål Jølster: Trond Vegard Ripe (3), Andre Njøsen Norevik, Mathias Årdal og Andre Heggheim
Mål Balestrand: Kristo Kurm

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Selje 4 2 0 2 12-8  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Jølster 3  1 1 1 10-11  4
Balestrand 4 1 0 3 9-19 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

07.05 Kaupanger møter Arna Bjørnar i 2. runde NM


Miriam Vilnes Mjåseth scora Kaupanger sitt mål 10 minutt ut i fyrste
 ekstraomgang då Kaupanger vann 1-0 mot Fyllingsdalen i 1. runde.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde i NM kvinner 2018.

Kaupanger er sett opp med heimekamp mot Arna Bjørnar. Kampane i 2. runde er terminfesta til onsdag 30. mai eller torsdag 31. mai, men kan spelast tidligare dersom begge klubbane er enige om det. 

Kampoppsett 2. runde NM kvinner:
Molde – Lyn
Hinna – Klepp
Sandviken – Åsane
Kaupanger – Arna-Bjørnar
LSK Kvinner – Fart
Vålerenga – Snøgg
Trondheims-Ørn – KIL/Hemne
Grei Kvinner Elite – Kolbotn
Hallingdal – Stabæk
Amazon Grimstad – Røa
Avaldsnes – Haugar
Tromsø – Grand Bodø
Medkila – Innstrandens
Bossekop – Fløya
Byåsen – Fortuna
Øvrevoll Hosle – Nanset

07.05 Kampar i dag, måndag 7. mai


Marit Mardal og Sandane møter i dag Kaupanger 2 på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Sogndal på Sandane Idrettspark 19. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Vik 4 2 0 2 7-10 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Balestrand

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Selje 4 2 0 2 12-8  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

06.05 Resultat kampar i dag, søndag 6. mai


Sandane vann i ettermiddag 3-2 borte mot Selje på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Selje Idrettspark. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Sogndal - Sandnes Ulf  2-2 (0-1)

0-1 Onyekachi Hope Ugwuadu (36. min)
1-1 Eirik Wilberg Schulze (51. min)
2-1 Joachim Soltvedt (54. min)
2-2 Kristian Brix (55. min)

Florø - Ullensaker/Kisa  1-1 (1-1)

0-1 Ole Andreas Mundal Nesset (8. min)
1-1 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (15. min)

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Vik  1-2 (1-1)

1-0 Kaja Hoddevik (16. min)
1-1 Leni Årestrup (45. min)
1-2 Leni Årestrup (74. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Vik 4 2 0 2 7-10 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 5 0 1 4 3-18 1

5. divisjon
Selje - Sandane  2-3 (0-2)
0-1 Even Unsgård (28. min)
0-2 Jonas Hjartholm Denk (33. min)
0-3 Mads Wie (68. min)
1-3 Joachim Refvik, straffe (81. min)
2-3 Joachim Refvik (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå dagens kamp på Selje Idrettspark. 

Høyang - Førde 2  5-5 (2-3)

Tabell 5. divisjon
Høyang 4 3 1 0 19-9 10
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Sandane 2 2 0 0 8-3  6
Selje 4 2 0 2 12-8  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Førde 2 3 0 1 2 7-13  1
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

06.05 Status tabellkonkurransen etter 3. serierunde


Eid vann 6-0 heime mot Bremanger i 3. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå jubelen i Eid si garderobe etter dagens seier.
 

 

Inge Andre Visnes frå Almenningen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 3. serierunde. Visnes leiar konkurransen føre Anne Kristin Førde, Siri Andersen, Laila Beathe Førde og Siv Rauset.

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 3. serierunde:
Kaupanger 3 3 0 0 12-3 9
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Årdal 3 2 0 1 6-5 6
Vik 3 1 2 0 4-3 5
Eid 3 1 1 1 9-5 4
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Stryn 3 1 0 2 9-8 3
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Tornado Måløy 3 0 0 3 3-7 0
Dale 3 0 0 3 2-12 0

Stilling tabellkonkurransen etter 3. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Inge Andre Visnes 22 4
2. Anne Kristin Førde 24 3
3. Siri Andersen 28 1
4. Laila Beathe Førde 30 4
5. Siv Rauset 30 4
6. Arild Hjelmeland 30 3
7. Magnus Myrhol 30 3
8. Magnus Nikolai Bolseth 30 3
9. Yngve Tolaas 30 3
10. Atle Rake 30 1

Sjå heile lista etter 3. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd
 


06.05 Kampar i dag, søndag 6. mai


Høyang møter i ettermiddag Førde 2 heime på Sletta.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Stryn 2 på Stryn Stadion 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Florø - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 5  4 1 0 13 - 2  13
Viking 5  4 0 1 13 - 6  12
Sandnes Ulf 5  3 2 0 6 - 3  11
Notodden 5  3 1 1 10 - 6  10 
Sogndal 5  2 3 0 7 - 2  9
Ullensaker/Kisa 5  2 2 1 11 - 8  8
Mjøndalen 5  1 4 0 3 - 1  7
Åsane 5  2 1 2 7 - 10  7
Strømmen 6  2 0 4 11 - 9  6
HamKam 6  1 3 2 9 - 11  6
Levanger 5  1 1 3 6 - 10  4
Florø 5  1 1 3 4 - 12  4
Jerv 4  0 3 1 1 - 3  3
Nest-Sotra 5  1 0 4 6 - 12  3
Kongsvinger 5  1 0 4 4 - 10  3
Tromsdalen 4  0 2 2 1 - 7  2

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Vik

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Vik 3 1 0 2 5-9 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

5. divisjon
Kl. 15.00 Selje - Sandane
Kl. 18.00 Høyang - Førde 2

Tabell 5. divisjon
Høyang 3 3 0 0 14-4 9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

05.05 Eid 2 vann 3-0 mot Eid 1 


Marius Åsebø scora alle tre mål då Eid 2 i dag vann 3-0 mot Eid 1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt av ei av scoringane på Eid Idrettspark.

Eid 2 vann i dag 3-0 mot Eid 1 i klasse G13/14 11'ar avdeling 2 vår på Eid Idrettspark. Marius Åsebø blei den store helten etter å ha scora alle tre måla i kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av ei av scoringane på Eid Idrettspark.


Eid 2 - Eid 1  3-0 (1-0)
1-0 Marius Åsebø (13. min)
2-0 Marius Åsebø, straffe (61. min)
3-0 Marius Åsebø (64. min)

Dommar: Ruben Petersen Heggen, Heia

Gult kort: Ingebrigt Nes Hjelle, Eid 1

Eid 2:
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Sondre Nor Midthjell
Noah Taklo
Julian Hansen
Tobias Berge
Tørres Bjelland Nøstdal
Yafiet
David Balsnes Lefdal
Daniel Dyrstad Hildenes
Lukas Andersson
Marius Åsebø
Kasper Nes Larsen
Eirik Leivdal
Andreas Haavik

Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Johan Felde
Osman Mohamed Ahmed
Jens Tony Klokk Botn
Oliver Stokkenes Sæthre
Oliver Oppedal
Trygve Myrold
Henning Strøm Os
Emilian Henden
Ingebrigt Nes Hjelle
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Oliver Holmøyvik
Mosab Mohamed
Nida Al-Mfalani
Kevin Alexander Haaseth Sørland

05.05 Resultat kampar i dag, laurdag 5. mai


Eid vann i dag 6-0 heime mot Bremanger på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå jubelen i Eid si garderobe etter dagens seier.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Medkila  0-0 (0-0)

Tabell 1. divisjon kvinner
Øvrevoll Hosle 4  2 2 0 8-4  8
Grei Kvinner Elite 3  2 1 0 3-1  7 
Medkila 4  2 1 1 3-3  7
Byåsen KF 3  2 0 1 5-3  6
Kaupanger 4  1 3 0 4-2  6 
Fart 4  1 2 1 3-3  5
Fløya 3  1 1 1 7-7  4
Nanset 3  1 1 1 4-4  4
Amazon Grimstad 3  1 1 1 2-3  4
Åsane 3  0 1 2 2-4  1
Urædd 3  0 1 2 1-4  1
Bossekop 3  0 0 3 3-7  0

Norsk Tipping-ligaen
Sogndal 2 - Brodd  0-6 (0-4)
0-1 Petter Olsen Haukali (27. min)
0-2 Sindre Haarberg (33. min)
0-3 Krister Landa (37. min)
0-4 Krister Landa (44. min)
0-5 Sindre Haarberg (47. min)
0-6 Fabian Alonso Calderon (65. min)

Førde - Fyllingsdalen 2-2 (1-2)

1-0 Vegard Savland (5.min)
1-1 Daniel Campos (22.min)
1-2 Thor Kristian Ekerhovd Økland (24.min)
2-2 Kristoffer Haaland Iversen (52.min)
 
Kretsligaen
Eid - Bremanger  6-0 (2-0)

1-0 Simen Lefdal (26. min)
2-0 Kristian Lefdal (41. min)
3-0 Espen Rosø (57. min)
4-0 Vebjørn Høynes (66. min)
5-0 Kristian Lefdal (86. min)
6-0 Kristian Lefdal (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå jubelen i Eid si garderobe etter dagens seier.

Årdal - Stryn  4-2 (2-1) 
0-1 Håvard Kroken (26. min)
1-1 Anders Leren (29. min)
2-1 Nikolai Laberg (33. min)
3-1 Anders Leren (52. min)
4-1 Terje Kvam Øvstetun (75. min)
4-2 Mathias Ullebø Garlid (85. min)

Vik - Tornado Måløy  2-1 (2-0)
1-0 Ruben Bøthun (9. min)
2-0 Marius Valsvik (13. min)
2-1 Sjølvmål, Marius Valsvik (75. min)

Skavøypoll - Studentspretten 2-0 (0-0)
1-0 Anders Martin Hagen Kvalvåg (59. min)
2-0 Runar Skorge Stranden (68. min)

Kaupanger - Florø 2  6-1
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 3 3 0 0 12-3 9
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Årdal 3 2 0 1 6-5 6
Vik 3 1 2 0 4-3 5
Eid 3 1 1 1 9-5 4
Studentspretten 3 1 1 1 4-4 4
Florø 2 3 1 1 1 7-8 4
Bremanger 3 1 1 1 3-7 4
Stryn 3 1 0 2 9-8 3
Skavøypoll 3 0 0 3 3-7 3
Tornado Måløy 3 0 0 3 3-7 0
Dale 3 0 0 3 2-12 0

05.05 Loen vann 4-0 borte mot Heia


Andreas Drageset laga to mål i Loen sin bortekamp mot Heia. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag vann Loen 4-0 borte mot Heia i 6. divisjon avdeling 3.

6. divisjon avdeling 3 blei sparka i gong i kveld med kampen Heia-Loen på Eid Idrettspark. Heia hadde lite og stille opp med mot Loen, og kan takke keeper Roy Lasse Torheim for at laget ikkje tapte meir enn 4-0. Heia spelte heile andre omgang med berre ti spelarar etter at Tom Roger Hjelle måtte gå ut med skade og Heia ikkje hadde reservar i denne kampen. 

Fyrste omgang starta med eit massivt Loenpress, og allereie i løpet av fyrste kvarteret burde laget ha scora fleire gongar. Men Heia ville ikkje gje seg uten kamp, og takka vere godt keeperspel av Roy Lasse Torheim og eit snev av dårlige avslutningar gjorde at stillinga til pause var 0-0. 

I andre omgang spelte Heia med berre ti spelarar og dette gjorde det ikkje enklare for heimelaget. Loen valsa over heimelaget og produserte drøssevis med sjansar. Tre minutt ut i omgangen gav Andreas Drageset Loen leiinga 1-0 etter flott forarbeid på venstrekanten. Etter 63 minutt auka Andre Rake leiinga til 2-0. Robin Sande la ei perfekt pasning inn til Andreas Drageset som drog til på fyrste touchen. Ballen sklei av foten til Drageset og blei ei perfekt pasning til Andre Rake som scora åleine mot keeper. Andreas Drageset auka deretter leiinga til 3-0, før Andre Rake fastsette sluttresultatet til 4-0 knappe ti minutt før slutt. 
  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

6. divisjon avdeling 3:
Heia-Loen 0-4 (0-0)
0-1 Andreas Drageset (48. min)
0-2 Andre Rake (63. min)
0-3 Andreas Drageset (69. min)
0-4 Andre Rake (82. min)

Gult kort: Torbjørn Halnes, Stian Bjørlo og Muhamet Barlla, Heia. Are Morten Sunde, Loen.

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

05.05 Kampar i dag, laurdag 5. mai


Stryn spelar i dag bortekamp mot Årdal på Jotun Stadion. På bildet ser vi
Karl E. Aarsheim i Stryn sin heimekamp mot Årdal for nøyaktig 6 år sidan.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Kaupanger - Medkila

Tabell 1. divisjon kvinner
Øvrevoll Hosle 3  2 1 0 8-4  7
Byåsen KF 3  2 0 1 5-3  6
Grei Kvinner Elite 2  2 0 0 3-1  6 
Medkila 3  2 0 1 3-3  6
Kaupanger 3  1 2 0 4-2  5 
Fløya 3  1 1 1 7-7  4
Nanset 3  1 1 1 4-4  4
Fart 3  1 1 1 3-3  4
Amazon Grimstad 3  1 1 1 2-3  4
Åsane 3  0 1 2 2-4  1
Urædd 2  0 0 2 1-4  0
Bossekop 3  0 0 3 3-7  0

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Brodd
Kl. 16.00 Førde - Fyllingsdalen

Tabell Norsk Tipping-ligaen

Fyllingsdalen 3  3 0 0 11-2  9
Brodd 3  2 1 0 5-1  7 
Vardeneset 3  2 0 1 9-6  6
Tertnes 3  2 0 1 6-7  6
Lysekloster 2  1 1 0 6-1  4
Sotra 3  1 1 1 5-3  4
Viking 2 3  1 1 1 8-7  4
Øystese 3  1 1 1 5-6  4
Varegg 3  1 1 1 1-5  4
Fana 3  1 0 2 5-6  3 
Sogndal 2 2  1 0 1 6-8  3
Stord 3  0 1 2 3-8  1
Førde 3  0 1 2 2-7  1
Brann 2 3  0 0 3 8-13  0

Kretsligaen 
Kl. 14.00 Årdal - Stryn
Kl. 15.00 Vik - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Skavøypoll - Studentspretten
Kl. 16.00 Eid - Bremanger
Kl. 17.00 Kaupanger - Florø 2
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Florø 2 2 1 1 0 6-2 4
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Skavøypoll 2 0 0 2 1-7 0
Dale 3 0 0 3 2-12 0

04.05 Resultat kampar i dag, fredag 4. mai


Mathias Flo scora tre mål for Fjøra i dagens 4-0 seier mot Dale.
Bildet er frå seieren borte mot Stryn på Stryn Stadion 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Studentspretten - Sogndal 2-1 (2-0)
1-0 Maria Kjosås Berge (15. min)
2-0 Marit Ova Bøyum (22. min)
2-1 Trude Kveane (75. min)

Jotun - Høyang  4-1

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 7 4 3 0 13-5 15
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 4 2 0 2 11-10 6
Jotun 4 2 0 2 7-7 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Vik 3 1 0 2 5-9 3
Høyang 3 0 1 2 3-7 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

Kretsligaen 
Fjøra - Dale 4-0 (2-0)

Mål Fjøra: Mathias Flo (3) og Joar Robøle Hoberg
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 3 3 0 0 10-3 9
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Florø 2 2 1 1 0 6-2 4
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Skavøypoll 2 0 0 2 1-7 0
Dale 3 0 0 3 2-12 0

5. divisjon

Anga - Fjøra 2/Sogndal 3  7-0

Tabell 5. divisjon
Høyang 3 3 0 0 14-4 9
Anga 3 2 0 1 14-5  6
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 3-14 0

04.05 Håvard Hetle blei helten mot Russland


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

Håvard Hetle blei den store helten då Norge vann mot Russland i den siste plasseringskampen under G15-turneringa i Italia og Slovenia.

Ingen av laga makta å score i ordinær tid, og kampen måtte dermed avgjerast med straffesparkkonkurranse. Sisteskansen frå Breim som no spelar for Sandane redda to av Russland sine straffespark. Ettersom Norge scora på alle sine fire fyrste straffer vann Norge 4-2.

Norge - Russland 0-0 (0-0) 4-2 etter straffesparkkonkurranse

Gult kort:
Andreas Fredrik Haug, Norge og Christos Zafeiris, Russland

Norge:

Håvard Hetle
Oliver Voll Karlsen (Kristian Fredrik Malt Arnstad 36. min)
Andreas Fredrik Haug
Daniel Kubrom Hamde
Emir Comor
Odin Thiago Holm (Nicolai Skoglund 52. min)
Kristian Bernt Torgersen (Martin Fjeld 36. min)
Christos Zafeiris
Sondre Auklend
Bryan Solhaug Fiabema
Audun Engen Vik

04.05 Elitedag på Stadlandet søndag 24. juni


Instruktørarar og Deltakarar samla etter ei av øktene på Eid Idrettspark.
Sjå film frå Elitedagen på Eid 30. mars.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars.

Marius Hagen er klar med ny Elitedag for fotballinteressert ungdom søndag 24. juni 2018. Denne gongen blir Elitedagen arrangert på Stadlandet.

Elitedag er eit tilbod til ungdom i alderen 9-16 år og som har lyst å utvikle seg til å bli ein betre fotballspelar, både i form av det ein gjer på fotballbana, men også utanfor bana. Elitedagen har som mål at kunnskapen, motivasjonen og eigentreninga til deltakarane skal bli betre.

Instruktørar:
- Magne Elde – trener til daglig Fortuna damer, mye erfaring fra kretsen etc.

- Jon Georg Rutledal, trenar for Tornado FK G15-17, tidlegare trenar og spelar i Tornado FK, instruktør på fotballkrinsen sine trenarkurs, styremedlem i NFFF Sogn og Fjordane, spelarutviklar og krinslagstrenar

- Dagmund Evebø – tidlegare toppspelarutviklar i ÅFK, no trenar for Volda sitt A-lag

- Rafa Roldan Bermudez – frå Spania, fysisk trenar for Hødd sitt A-lag

- Tom Malins – frå England, spelarutviklar i Hødd, tidlegare profesjonell fotballspelar i England, ansvarleg for G16 Hødd og Team Søre

- Dan Jøran Hafsås - trener Eid a-lag herrer, masterutdannet idrett

- Ole Monrad Aalme, keeper Hødd

Kontaktinformasjon:
Marius Hagen, tlf: 403 81 679
E-post: mariushagen6@gmail.com

Klikk her for å kome til Elitedag si Facebookside.


04.05 Kampar i dag, fredag 4. mai


Studentspretten sitt damelag spelar i dag heimekamp mot Sogndal.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 8. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Jotun - Høyang
Kl. 19.00 Studentspretten - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 6 3 3 0 11-4 12
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Vik 3 1 0 2 5-9 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

Kretsligaen 
Kl. 19.00 Fjøra - Dale
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Fjøra 2 2 0 0 6-3 6
Florø 2 2 1 1 0 6-2 4
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0
Skavøypoll 2 0 0 2 1-7 0

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 5. divisjon
Høyang 3 3 0 0 14-4 9
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Anga 2 1 0 1 7-5  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 3-7 0
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0

03.05 Munkvold matchvinnar heime mot Fure


Iben Andre Munkvold scora to mål i dagens 3-2 seier mot Fure.
Bildet er frå bortekampen mot Bremanger 7. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Iben Andre Munkvold blei den store spelaren med to scoringar då Tambarskjelvar i dag vann 3-2 heime mot Fure på Naustdal Stadion.

Aleksander Fauske Helgås gav heimelaget leiinga 1-0, men scoringar av Oddvar Einen og Jørn Solås gjorde at bortelaget kunne gå til pause med ei 2-1 leiing.

I 2. omgang scora Iben Andre Munkvold to mål, og sikra med det ein 3-2 siger til heimelaget.

10 minutt før full tid fekk Furespelar Sebastian Mikkelsen Madsen direkte rødt kort av kapens dommar Per Oddvar Lien.

Neste kamp for Tambarskjelvar er borte mot Førde 3, medan Fure i sin neste kamp spelar heime mot Askvoll/Holmedal. Begge desse kampane blir spelt tysdag 8. mai.
 
Tambarskjelvar - Fure  3-2 (1-2)
1-0 Aleksander Fauske Helgås (4. min)
1-1 Oddvar Einen (18. min)
1-2 Jørn Solås (25. min)
2-2 Iben Andre Munkvold (68. min)
3-2 Iben Andre Munkvold (75. min)

Dommar: Per Oddvar Lien (IL Høyang)

Rødt kort: Sebastian Mikkelsen Madsen, Fure (80. min)

Gult kort: Vetle Holsen Kyte, Tambarskjelvar
Oddvar Einen og Hans André Lammetun, Fure

Tambarskjelvar:
Thomas Dobbe Personbråten
Eirik Engen Skadal
Ali Khaled Almohamad
Vetle Holsen Kyte
Espen Eithun Langedal
Tristan Bergby Carlsen
Martin Hukset
Aleksander Fauske Helgås
Odin Hjellbrekke Svoen
Sander Kibsgaard Nordheim
Iben Andre Munkvold

Innbyttarar:
Marius Hermann Hallem
Jesper Tomassen
Andreas Kjørsvik Vatne
Ali Adam Jacob Yousef
Joakim Høyseth Engebø

Fure:
Kristoffer Hatlevik
Simen Osland Nilsen
Elias Haugsbø
Oddgeir Lammetun
Hans André Lammetun
Tor-Magnus Solås
Jørn Solås
Oddvar Einen
Richard Skår
Sebastian Mikkelsen Madsen
Øyvind Einen
Tommy Johansen Dale
Martin Olav Myklebust
Stig Skår Øksenberg
Rune Jakob Furset

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 3 3 0 0 9-2 9
Eikefjord 3 3 0 0 7-3 9
Hyllestad /Dale 2 3 2 1 0 14-6 7
Tambarskjelvar 3 2 0 1 6-5 6
Gaular 3 1 0 2 9-8 3
Førde 3 3 1 0 2 6-6 3
Fure 3 1 0 2 5-5 3
Svelgen /Bremanger 2 3 1 0 2 7-14 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 0-9 1
Florø 3 3 0 0 3 5-10 0

03.05 Status tabellkonkurransen etter 2. serierunde


Fjøra vann 3-2 borte mot Stryn i den 2. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Laila Beathe Førde frå Bremanger leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 2. serierunde. Førde leiar konkurransen føre Sondre Silden, Astor Henriksen, Dan Jøran Hafsås, Jarle Hafsås og Siri Andersen.

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 2. serierunde:
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Fjøra 2 2 0 0 6-3 6
Florø 2 2 1 1 0 6-2 4
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0
Skavøypoll 2 0 0 2 1-7 0


Stilling tabellkonkurransen etter 2. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Laila Beathe Førde 22 3
2. Sondre Silden 22 2
3. Astor Henriksen 26 4
4. Dan Jøran Hafsås 26 4
5. Jarle Hafsås 26 3
6. Siri Andersen 26 3
7. Anne Kristin Førde 26 0
8. Johnny Rosø 28 7
9. Kristian Lefdal 28 4
10. Martin Klakegg Hauge 28 4

Sjå heile lista etter 2. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd
 


03.05 Kampar i dag, torsdag 3. mai


Per Oddvar Lien er dommar i dagens kamp på Naustdal Stadion.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Skavøypoll 24. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.15 Tambarskjelvar - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 3 3 0 0 9-2 9
Eikefjord 3 3 0 0 7-3 9
Hyllestad /Dale 2 3 2 1 0 14-6 7
Gaular 3 1 0 2 9-8 3
Fure 2 1 0 1 3-2 3
Førde 3 3 1 0 2 6-6 3
Tambarskjelvar 2 1 0 1 3-3 3
Svelgen /Bremanger 2 3 1 0 2 7-14 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 0-9 1
Florø 3 3 0 0 3 5-10 0

02.05 Sandane møter Kaupanger i 1. runde NM J19 


Sandane jublar etter at seieren i Vinterserien junior var i boks.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior kvinner i Stryn 18. februar.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM J19 Telenor Cup 2018. I tillegg til Kaupanger som er førehandskvalifisert har Sandane kvalifisert seg til 1. runde ved å vinne Vinterserien junior kvinner.

Sandane er sett opp med heimekamp mot Kaupanger, og kampen er terminfesta til torsdag 24. mai.

Fjorårets tittelforsvarar Fortuna Aalesund med Marthe Bjørhovde og Magne Elde (trenar) på laget skal møte Træff på heimebane i 1. runde. 

Kampoppsett 1. runde NM J19 Telenor Cup.
Sarpsborg 08 – Vålerenga
Drøbak/Frogn – Kolbotn
KFUM Oslo – Røa
Øvrevoll Hosle – Bærums Verk Hauger
Lyn – Lillestrøm SK
Bærums SK – Asker
Ottestad – Kongsvinger
Otta – Trondheims-Ørn
Hallingdal – Nordre Land
Sandefjord – Hønefoss
Urædd – Snøgg
Stathelle – Nanset
Donn – Amazon Grimstad
Lyngdal – Klepp
Viking – Hinna
Haugar – Bryne
Gneist – Arna-Bjørnar
Lyngbø – Fana
Smørås – Sandviken
Voss – Åsane
Sandane – Kaupanger
Fortuna Aalesund – Træff
Herd – Molde
Ranheim – Strindheim
Tiller – Byåsen
Bossmo/Yttern – Verdal
Innstranden – Fauske/Sprint
Leknes – Grand Bodø
Fløya – Medkila
Bossekop – Tromsø

Stabæk og Lillestrøm har walkover i 1. runde.

02.05 Resultat kampar i dag, onsdag 2. mai


Kristoffer Valsvik spelte heile kampen då Fyllingsdalen i dag
vann 2-1 heime mot Sogndal etter ekstraomgangar. 
Bildet er frå Varegg sin bortekamp mot Førde 9. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 
 

Her er oversikten over resultata  frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Menn
Fyllingsdalen - Sogndal 1-1 (1-0) 2-1 etter ekstraomgangar
1-0 Henrik Nyland (44. min)
1-1 Eirik Birkelund (65. min)
2-1 Eirik Kampenes (110. min)

Hødd - Florø 0-0 (0-0) 1-0 etter ekstraomgangar
1-0 Bendik Rise (119. min)

02.05 Kampar i dag, onsdag 2. mai


Florø spelar i dag borte mot Hødd i 2. runde NM Menn 2018.
Bildet er frå treningskampen mot Hødd i Svelgen 17. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Menn
Kl. 18.00 Fyllingsdalen - Sogndal
Kl. 18.00 Hødd - Florø

01.05 Resultat kampar i dag, tysdag 1. mai


Miriam Vilnes Mjåseth scora Kaupanger sitt mål 10 minutt ut i fyrste
 ekstraomgang då Kaupanger i dag vann 1-0 borte mot Fyllingsdalen.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3 vår
Eid - Florø 2   3-2 (2-0)
1-0 Noah Aldema (17. min)
2-0 Noah Aldema (22. min)
2-1 Jonas Nikolai Hovland (42. min)
2-2 Andrine Olsen Endestad (54. min)
3-2 Peder Andreas Lillestøl Naustdal, straffe (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


NM Kvinner
Fyllingsdalen - Kaupanger  0-0 (0-0) 0-1 etter ekstraomgangar
0-1 Miriam Vilnes Mjåseth (100. min)

6. divisjon avdeling 2

Askvoll/Holmedal - Tempo 0-3 (0-1)
Mål Tempo: Kristoffer Book (2) og Espen Eilertsen

Eikefjord - Svelgen/Bremanger 2  4-2 (1-1)

Florø 3 - Førde 3  2-4 (0-1)

Hyllestad/Dale 2 - Gaular   5-3


Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 3 3 0 0 9-2 9
Eikefjord 3 3 0 0 7-3 9
Hyllestad /Dale 2 3 2 1 0 14-6 7
Gaular 3 1 0 2 9-8 3
Fure 2 1 0 1 3-2 3
Førde 3 3 1 0 2 6-6 3
Tambarskjelvar 2 1 0 1 3-3 3
Svelgen /Bremanger 2 3 1 0 2 7-14 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 0-9 1
Florø 3 3 0 0 3 5-10 0

6. divisjon avdeling 3 

Eid 2 - Tornado Måløy 2  12-4 (3-3)
0-1 Mohamed Abdulkadir Haji Ali (6. min)
0-2 Torstein Volle (7. min)
0-3 Torjus Ødegård (10. min)
1-3 Abdinazir Mahamed Abdi (13. min)
2-3 Abdinazir Mahamed Abdi (29. min)
3-3 Eirik Wik Leite (44. min)
3-4 Torjus Ødegård (54. min)
4-4 Jonas Heggen Trosdahl (59. min)
5-4 Runar Elias Lillestøl Naustdal (63. min)
6-4 Tore Årskog (71. min)
7-4 Dan Jøran Hafsås (74. min)
8-4 Jørn Nord Jepsen (76. min)
9-4 Sondre Vangberg (84. min)
10-4 Dan Jøran Hafsås (85. min)
11-4 Runar Elias Lillestøl Naustdal (87. min)
12-4 Andreas Hellenes (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sandane 2 - Flatraket/Skavøypoll 2  6-0
1-0 Abraham Johnny
2-0 Edin Myhre
3-0 Edin Myhre
4-0 Bjarte Skaaden
5-0 Bjarte Skaaden
6-0 Håvard Myklebust Hauge

Oppstryn - Haugen  3-2 (1-2)
0-1 Bjørnar Sletbakk Rolland (10. min)
1-1 Rasmus Bø (26. min)
1-2 Bjørnar Sletbakk Rolland (38. min)
2-2 Lars Midthjell Gjørven (65. min)
3-2 Tarald Harstad (75. min)

Sjå fakta frå denne kampen. 

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 2 2 0 0 18-6 6
Sandane 2 2 2 0 0 8-0 6
Oppstryn 2 2 0 0 8-3 6
Haugen 2 1 0 1 8-5 3
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Breimsbygda /Jølster 2 1 0 0 1 2-6 0
Hyen 1 0 0 1 1-5 0
Tornado Måløy 2 1 0 0 1 4-12 0
Flatraket /Skavøypoll 2 2 0 0 2 2-12 0

01.05 Kampar i dag, tysdag 1. mai


Eid 2 møter i dag Tornado Måløy 2 på Eid Idrettspark.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket/Skavøypoll 2 24. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Kvinner
Kl. 15.00 Fyllingsdalen - Kaupanger

6. divisjon avdeling 2

Kl. 13.00 Askvoll/Holmedal - Tempo
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Gaular
Kl. 19.00 Eikefjord - Svelgen/Bremanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 2 2 0 0 6-2 6
Eikefjord 2 2 0 0 3-1 6
Hyllestad /Dale 2 2 1 1 0 9-3 4
Gaular 2 1 0 1 6-3 3
Fure 2 1 0 1 3-2 3
Tambarskjelvar 2 1 0 1 3-3 3
Svelgen /Bremanger 2 2 1 0 1 5-10 3
Askvoll/Holmedal 2 0 1 1 0-6 1
Førde 3 2 0 0 2 2-4 0
Florø 3 2 0 0 2 3-6 0

6. divisjon avdeling 3 

Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Sandane 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 1 1 0 0 6-2 3
Haugen 1 1 0 0 6-2 3
Oppstryn 1 1 0 0 5-1 3
Sandane 2 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 2 0 0 0 0 0-0 0
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Breimsbygda /Jølster 2 1 0 0 1 2-6 0
Flatraket /Skavøypoll 2 1 0 0 1 2-6 0
Hyen 1 0 0 1 1-5 0

30.04 Resulat kampar i dag, måndag 30. april


Høyang vann i ettermiddag 3-1 borte mot Stryn 2 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen 
Florø 2 - Skavøypoll  4-0 (2-0)

1-0 Lorent Callaku
2-0 Leander Nikolai Jacobsen Høyvik
3-0 Alioune Ndour
4-0 Alioune Ndour
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Fjøra 2 2 0 0 6-3 6
Florø 2 2 1 1 0 6-2 4
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0
Skavøypoll 2 0 0 2 1-7 0

3. divisjon kvinner
Balestrand - Studentspretten  2-2 (1-0)
1-0 Anne Aune
1-1 Elise Johnsen
1-2 Maria Kjosås Berge
2-2 Sjølvmål

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 6 3 3 0 11-4 12
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Balestrand 4 1 2 1 9-7 5
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Vik 3 1 0 2 5-8 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

5. divisjon
Stryn 2 - Høyang 1-3 (0-0)
0-1 Jacob Frøyen Bergset (54. min)
0-2 Jacob Frøyen Bergset (80. min)
0-3 Joakim Sjøthun Måren (86. min)
1-3 Asbjørn Tenden, straffe (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Syril - Anga 5-1

Tabell 5. divisjon
Høyang 3 3 0 0 14-4 9
Syril 2 2 0 0 10-4  6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Anga 2 1 0 1 7-5  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 3-7 0
Stryn 2  2 0 0 2 1-8   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0

30.04 Kampar i dag, måndag 30. april


Florø 2 møter i dag Skavøypoll på kunstgraset i Florø.
Bildet er frå Florø 2 sin bortekamp mot Eid 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen 
Kl. 17.45 Florø 2 - Skavøypoll
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Fjøra 2 2 0 0 6-3 6
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Balestrand - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Vik 3 1 0 2 5-8 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

5. divisjon
Kl. 19.00 Stryn 2 - Høyang
Kl. 19.15 Syril - Anga

Tabell 5. divisjon
Høyang 2 2 0 0 11-3 6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Anga 1 1 0 0 6-0  3
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Syril 1 1 0 0 5-3  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 3-7 0
Stryn 2  1 0 0 1 0-5   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0

29.04 Bilder frå Eid Cup 2018


Full fart under dagens Eid Cup på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2018.


 

I dag har Eid Fotball arrangert Eid Cup 2018 på Eid Idrettspark. Det er sjette året på rad at denne turneringa blir arrangert. 

Årets Eid Cup var for årsklassene 6 til 12 år, og alle kampane blei spelt på Eid Idrettspark.

Totalt 62 lag frå klubbane Stadlandet, Tornado Måløy, Selje, Skavøypoll, Stårheim, Heia, Eid, Førde, Hornindal og Sogndal deltok i turneringa.

Sjå bilder frå Eid Cup 2018.


Sjå bilder frå Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


29.04 Resultat kampar i dag, søndag 29. april


Selje vann i dag 3-1 heime mot Førde 2 på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Åsane - Florø 3-1 (2-0)
1-0 Dennis Agyare Antwi (13. min)
2-0 Dennis Agyare Antwi (30. min)
2-1 Erik Eikeng (74. min)
3-1 Erik Andre Huseklepp (77. min)

Notodden - Sogndal 0-2 (0-1)
0-1 Per Magnus Steiring (25. min)
0-2 Stanisa Mandic, straffe (53. min)

1. divisjon kvinner
Kaupanger - Nanset  1-1 (0-0)
0-1 Hedda Minori Haugene (76. min)
1-1 Åshild Hereid Haugen (90. min)

3. divisjon kvinner
Vik - Sandane 0-2 (0-0)

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Sandane 3 1 0 2 5-8 3
Vik 3 1 0 2 5-8 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1

5. divisjon
Selje - Førde 2  3-1 (3-0)
1-0 Jonas Beitveit, straffe (15. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (16. min)
3-0 Mikal Osmundsvåg (29. min)
3-1 Ole Petter Hjelle Larsen, straffe (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fjøra 2/Sogndal 3 - Balestrand 2-5 (2-3)

Tabell 5. divisjon
Høyang 2 2 0 0 11-3 6
Selje 3 2 0 1 10-5  6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Anga 1 1 0 0 6-0  3
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Syril 1 1 0 0 5-3  3
Balestrand 3 1 0 2 8-13 3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 3-7 0
Stryn 2  1 0 0 1 0-5   0
Førde 2 2 0 0 2 2-8  0

29.04 Eid Cup 2018 på Eid Idrettspark


Stårheim sitt lag i klasse Jenter 8 år etter premieutdelinga i Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.


 

I dag går årets Eid Cup går av stabelen på Nordfjordeid.

Jenter og gutar i alderen 6-12 år skal spele kampar frå tidlig morgon til seint ettermiddag på Eid Idrettspark.

Det er sjette året på rad at Eid Fotball arrangerar Eid Cup.

 


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit
i klasse G7 under Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.



Frå Eid Cup 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


29.04 Kampar i dag, søndag 29. april


Selje møter i dag Førde 2 på Selje Idrettspark.
Bildet er frå Selje sin 5-0 seier heime mot Stryn 2 sist søndag.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Selje si garderobe etter seieren. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Åsane - Florø
Kl. 18.00 Notodden - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 5 4 1 0 13-2 13
Notodden 4 3 1 0 10-4 10
Sandnes Ulf 4 3 1 0 6-3 10
Viking 4 3 0 1 8-2 9
Ullensaker/Kisa 4 2 2 0 7-3 8
Strømmen 4 2 0 2 8-4 6
Sogndal 4 1 3 0 5-2 6
Mjøndalen 4 1 3 0 3-1 6
Åsane 4 1 1 2 4-9 4
Florø 4 1 1 2 3-9 4
HamKam 4 0 3 1 3-5 3
Kongsvinger 5 1 0 4 4-10 3
Jerv 3 0 2 1 1-3 2
Levanger 4 0 1 3 2-7 1
Tromsdalen 3 0 1 2 1-7 1
Nest-Sotra 4 0 0 4 4-11 0

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Nanset

Tabell 1. divisjon kvinner
Øvrevoll Hosle 3 2 1 0 8-4 7
Byåsen KF 3 2 0 1 5-3 6
Kaupanger 2 1 1 0 3-1 4
Fart 2 1 1 0 2-1 4
Grei Kvinner Elite 1 1 0 0 1-0 3
Nanset 2 1 0 1 3-3 3
Medkila 2 1 0 1 1-2 3
Åsane 2 0 1 1 1-2 1
Fløya 2 0 1 1 4-6 1
Amazon Grimstad 2 0 1 1 0-2 1
Urædd 1 0 0 1 0-1 0
Bossekop 2 0 0 2 2-5 0

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Vik - Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Vik 2 1 0 1 5-6 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1
Sandane 2 0 0 2 3-8 0

5. divisjon
Kl. 15.00 Selje - Førde 2
Kl. 15.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Balestrand

Tabell 5. divisjon
Høyang 2 2 0 0 11-3 6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Anga 1 1 0 0 6-0  3
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Selje 2 1 0 1 7-4  3
Syril 1 1 0 0 5-3  3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 1-2 0
Førde 2 1 0 0 1 1-5  0
Stryn 2  1 0 0 1 0-5   0
Balestrand 2 0 0 2 3-11 0

6. divisjon avdeling 3 

UTSATT ! Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3 
Eid 2 1 1 0 0 6-2 3
Haugen 1 1 0 0 6-2 3
Oppstryn 1 1 0 0 5-1 3
Sandane 2 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 2 0 0 0 0 0-0 0
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 0-2 0
Breimsbygda /Jølster 2 1 0 0 1 2-6 0
Flatraket /Skavøypoll 2 1 0 0 1 2-6 0
Hyen 1 0 0 1 1-5 0

28.04 Resulat kampar i dag, laurdag 28. april


Fjøra vann i ettermiddag 3-2 borte mot Stryn på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Øystese - Førde  3-0 (0-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Fyllingsdalen 3 3 0 0 11-2 9
Brodd 3 2 1 0 5-1 7
Vardeneset 3 2 0 1 9-6 6
Tertnes 3 2 0 1 6-7 6
Lysekloster 2 1 1 0 6-1 4
Sotra 3 1 1 1 5-3 4
Viking 2 3 1 1 1 8-7 4
Øystese 3 1 1 1 5-6 4
Varegg 3 1 1 1 1-5 4
Sogndal 2 2 1 0 1 6-8 3
Stord 3 0 1 2 3-8 1
Førde 3 0 1 2 2-7 1
Fana 2 0 0 2 3-5 0
Brann 2 2 0 0 2 7-11 0

Kretsligaen 

Stryn - Fjøra 2-3 (1-2)
0-1 Espen Schøn Outzen (24. min)
1-1 Mathias Ullebø Garlid (28. min)
1-2 Karsten Ellema Bjelde (42. min)
1-3 Andreas Lereim Olsen (52. min)
2-3 Alexander Gudni Jakobsson (62. min)


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Vik 1-1 (1-1)
0-1 Jarle Christensen (13. min)
1-1 Anders Nilsen Midthjell, straffe (38. min)
 
Studentspretten - Eid 3-1 (1-1)
0-1 Kristian Lefdal (26. min)
1-1 Arne Martin Fossland, straffe (36. min)
2-1 Kristian Ask (60. min)
3-1 Nikolai Bråta Strømstad (77. min)

Tornado Måløy - Årdal  1-2 (1-0)
1-0 Stefan Misic
1-1 Joachim Furset
1-2 Johnny Aspeseter Hagen
 
Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Fjøra 2 2 0 0 6-3 6
Studentspretten 2 1 1 0 4-2 4
Bremanger 2 1 1 0 3-1 4
Stryn 2 1 0 1 7-4 3
Årdal 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 0 2 0 2-2 2
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Eid 2 0 1 1 3-5 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-5 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0

28.04 Status G15/17 1. divisjon etter 3. serierunde


Førde sitt lag som vann 5-1 borte mot Florø 1.
Alle foto: Kjell Norfinn Tonning

 

Førde 1 er i føringa i klasse G15/17 1. divisjon etter at 3. serierundar er avvikla. Førde 1 står med tre strake sigrar, og toppar tabellen føre Sogndal 1 og Stryn som begge har ein kamp mindre spelt.

Resultat G15/17 1. divisjon 3. serierunde 
Florø 1 - Førde 1  1-5 (0-1)
0-1 Håkon Nordeide Berg (2. min)
0-2 Ole Petter Hjelle Larsen (44. min)
1-2 Oscar André Fanøy Nordal (53. min)
1-3 Vebjørn Litsheim Løkkebø (56. min)
1-4 Mario Olai Sønnervik (62. min)
1-5 Håkon Nordeide Berg (65. min)

Jotun 1 - Stryn 1-2 (0-1)
0-1 Johannes Garlid Tenden, straffe (5. min)
1-1 Nikolai Nygård (70. min)
1-2 Sigurd Fotland Fænn (80. min)

Førde 2 - Sandane 1-2 (0-0)
0-1 Håvard Myklebust Hauge (71. min)
1-1 Andreas Vines Kjæmpenes (73. min)
1-2 Sondre Bruland (74. min)


Tabell G15/17 1. divisjon
Førde 1 3 3 0 0 12-1 9
Sogndal 1 2 2 0 0 10-3 6
Stryn 2 2 0 0 8-1 6
Sandane 3 1 1 1 3-8 4
Jotun 1 3 0 1 2 3-5 1
Florø 1 2 0 0 2 3-8 0
Førde 2 3 0 0 3 2-14 0



Alle foto: Kjell Norfinn Tonning


28.04 Kampar i dag, laurdag 28. april


Bjørn Totland og Førde spelar i dag bortekamp mot Øystese.
Bildet er frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen 27. februar 2016.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen
Kl. 16.00 Øystese - Førde

Tabell Norsk Tipping-ligaen
Brodd 3 2 1 0 5-1 7
Fyllingsdalen 2 2 0 0 8-1 6
Vardeneset 2 2 0 0 7-3 6
Lysekloster 2 1 1 0 6-1 4
Sotra 2 1 1 0 5-2 4
Viking 2 3 1 1 1 8-7 4
Sogndal 2 2 1 0 1 6-8 3
Tertnes 2 1 0 1 3-5 3
Førde 2 0 1 1 2-4 1
Stord 2 0 1 1 2-5 1
Øystese 2 0 1 1 2-6 1
Varegg 2 0 1 1 0-5 1
Fana 2 0 0 2 3-5 0
Brann 2 2 0 0 2 7-11 0

Kretsligaen 

Kl. 14.45 Bremanger - Vik
Kl. 15.00 Stryn - Fjøra
Kl. 15.00 Studentspretten - Eid
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Årdal

Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Stryn 1 1 0 0 5-1 3
Fjøra 1 1 0 0 3-1 3
Bremanger 1 1 0 0 2-0 3
Eid 1 0 1 0 2-2 1
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Vik 1 0 1 0 1-1 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 1-3 0
Årdal 1 0 0 1 0-2 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0

27.04 Resultat kampar i dag, fredag 27. april


Amanda Røys Nesbakk scora det viktige 2-1 målet til Førde
i dagens 3-1 seier heime mot Jotun i Hafstadparken.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 2. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Førde - Jotun  3-1
Sogndal - Tornado Måløy  6-0

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Sogndal 3 2 0 1 10-8 6
Førde 3 1 2 0 5-3 5
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Vik 2 1 0 1 5-6 3
Jotun 3 1 0 2 3-6 3
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 4 0 1 3 2-16 1
Sandane 2 0 0 2 3-8 0

Kretsligaen 

Kaupanger - Dale  3-1

Tabell Kretsligaen
Kaupanger 2 2 0 0 6-2 6
Stryn 1 1 0 0 5-1 3
Fjøra 1 1 0 0 3-1 3
Bremanger 1 1 0 0 2-0 3
Eid 1 0 1 0 2-2 1
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Vik 1 0 1 0 1-1 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 1-3 0
Årdal 1 0 0 1 0-2 0
Dale 2 0 0 2 2-8 0

5. divisjon
Jølster - Bjørn 3-3 (2-0)
Mål Jølster: Mathias Årdal, Vegard Flatjord og Trond Vegard Ripe

Tabell 5. divisjon
Høyang 2 2 0 0 11-3 6
Bjørn 2 1 1 0 5-4 4
Anga 1 1 0 0 6-0  3
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Selje 2 1 0 1 7-4  3
Syril 1 1 0 0 5-3  3
Jølster 2  0 1 1 4-10  1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 1-2 0
Førde 2 1 0 1 1-5  0
Stryn 2  1 0 0 1 0-5   0
Balestrand 2 0 0 2 3-11 0

27.04 Håvard holdt nullen mot Costa Rica


Håvard Hetle under Eid G19 sin treningskamp mot Aalesund i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Håvard Hetle frå Breim holdt nullen då Norge G15 i dag vann 1-0 mot Costa Rica under ei turneringa i Italia. Hetle som no spelar for Sandane fekk dermed revansje for det forsmedelige 6-0 tapet mot Portugal tidligare i veka.

Norge enda med ein seier og to tap på tredjeplass i si gruppe. Det betyr at Norge fyrstkomande søndag møter ein av dei andre gruppetrearane i sluttspelet i turneringa.

Leander Nikolai Jakobsen Høyvik frå Florø har meldt forfall til denne turneringa. 

Costa Rica - Norge 0-1 (0-0)
0-1 Bryan Solhaug Fiabema (67. min)

Norge:

Håvard Hetle
Oliver Voll Karlsen
Andreas Fredrik Haug
Daniel Kubrom Hamde
Emir Comor
Odin Thiago Holm
Kristian Fredrik Malt Arnstad
Audun Engen Vik
Christos Zafeiris (William Fredriksen Bjeglerud 63. min)
Bryan Solhaug Fiabema
Eliot Llullaku (Endre H. Bergsaker 36. min)(Nicolai Skoglund 55. min)

27.04 Tommy Skjerven dømmer Molde - Odd


Tommy Skjerven i kampen Tornado Måløy - Stryn på Refvik Stadion 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i kampen mellom Molde og Odd. Kampen blir spelt på Aker Stadion søndag 29. april.

Søndagens kamp er Skjerven sin 345. kamp som hovuddommar i Eliteserien.

I søndagens kamp i Molde får Skjerven med seg Kim Andre Johnsen og Erik Hegstad på linjene.  

Søndag 29. april kl. 18.00, Molde - Odd
Dommar: Tommy Skjerven
Assistentdommarar: Kim Andre Johnsen og Erik Hegstad
4. Dommar: Mathias Smehus Kringstad

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.04 Kampar i dag, fredag 27. april


Kaupanger spelar i ettermiddag heimekamp mot Dale i Kretsligaen.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Skavøypoll 20. april.
Sjå film frå Kaupanger si garderobe etter seieren. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Førde - Jotun
Kl. 19.00 Sogndal - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Jotun 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 1 0 1 5-6 3
Sogndal 2 1 0 1 4-8 3
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 3 0 1 2 2-10 1
Sandane 2 0 0 2 3-8 0

Kretsligaen 

Kl. 19.00 Kaupanger - Dale

Tabell Kretsligaen
Stryn 1 1 0 0 5-1 3
Fjøra 1 1 0 0 3-1 3
Kaupanger 1 1 0 0 3-1 3
Bremanger 1 1 0 0 2-0 3
Eid 1 0 1 0 2-2 1
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Vik 1 0 1 0 1-1 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 1-3 0
Årdal 1 0 0 1 0-2 0
Dale 1 0 0 1 1-5 0

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Høyang 2 2 0 0 11-3 6
Anga 1 1 0 0 6-0  3
Sandane 1 1 0 0 5-1  3
Selje 2 1 0 1 7-4  3
Syril 1 1 0 0 5-3  3
Bjørn 1 1 0 0 2-1 3
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 1-2 0
Førde 2 1 0 1 1-5  0
Stryn 2  1 0 0 1 0-5   0
Jølster 1  0 0 1 1-7  0
Balestrand 2 0 0 2 3-11 0

26.04 Stryn spelte uavgjort 1-1 mot Studentspretten


Karoline Flo gjekk frå eigen banehalvdel då ho utlikna til 1-1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 heime mot Studentspretten i toppkampen i 3. divisjon kvinner.

Kristin Solås gav Studentspretten leiinga 1-0 etter sju minutt. Studentspretten sin toppscorar var på rett plass inne i feltet på ein corner, og avslutninga frå omlag fem meter gjekk i mål bak Stryn sin keeper Anna-Sofie Engebø Auflem.

Stryn si utlikning til 1-1 kom etter ein fantastisk enkeltmannsprestasjon av Karoline Flo. 14-åringen starta frå eigen banehalvdel, og etter å ha dribla det som var av Studentsprettenspelarar, sette ho ballen sikkert i mål.

Fleire scoringar blei det ikkje i kampen, og begge laga er dermed framleis ubeseira til no denne sesongen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Studentspretten  1-1 (1-1)
0-1 Kristin Solås (7. min)
1-1 Karoline Flo (36. min)

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Ruben Petersen Heggen, Heia

Gult kort: Olivia Vollsnes Wemby, Stryn


Stryn:
Anna-Sofie Engebø Auflem
Hege-Renate Glosvik Espeland
Katrin Oppheim
Maria Belinda Bergset
Guro Myklebust
Anna Rekdal Johannsdottir
Kaisa Vollsnes Wemby
Karoline Flo
Karoline Nordheim Otterdal
Mariell Taraldset
Saeideh Tajik

Innbyttarar:
Olivia Vollsnes Wemby
Malene Hopland
Astrid Solheim Bjørke
Siv Visnes

Studentspretten:
Camilla Skiple
Cecilie Gundersen Olsen
Michelle Nilsen
Marit Ova Bøyum
Mariell Sivertsen
Jane Hustoft Svendsen
Johanna Skulstad Dregelid
Kristin Solås
Elise Svaleng Johnsen
Birgitte Fossheim Dokken
Guro Aamlid

Innbyttarar:
Malin Hassum
Veslemøy Solberg Sandvoll
Ida Marie Bahus


Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 5 3 2 0 9-2 11
Stryn 3 2 1 0 9-1 7
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Jotun 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 1 0 1 5-6 3
Sogndal 2 1 0 1 4-8 3
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 3 0 1 2 2-10 1
Sandane 2 0 0 2 3-8 0


Kristin Solås gav Studentspretten leiinga etter berre sju minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.04 Status tabellkonkurransen etter 1. serierunde


Bremanger vann 2-0 heime mot Årdal i 1. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Terje Tonheim frå Sogndal leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 1. serierunde. Tonheim leiar konkurransen føre Anne Karin Rand, Anne Kristin Førde og Kjell Inge Kvamme.

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 1. serierunde:
Stryn 1 1 0 0 5-1 3
Fjøra 1 1 0 0 3-1 3
Kaupanger 1 1 0 0 3-1 3
Bremanger 1 1 0 0 2-0 3
Eid 1 0 1 0 2-2 1
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Vik 1 0 1 0 1-1 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 1-3 0
Årdal 1 0 0 1 0-2 0
Dale 1 0 0 1 1-5 0

Stilling tabellkonkurransen etter 1. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Terje Tonheim 18 5
2. Anne Karin Rand 22 4
3. Anne Kristin Førde 22 3
4. Kjell Inge Kvamme 22 2
5. Karsten Bjelde 24 2
6. Brede Nymark 28 1
7. Henriette Hugøy 28 1
8. Jan Nilsen 30 4
9. John Rasmus Sæbø 30 3
10. Martin Klakegg Hauge 30 3

Sjå heile lista etter 1. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd
 


26.04 Stryn spelar toppkamp mot Studentspretten


Stryn vann 4-0 heime mot Sandane 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


I ettermiddag spelar Stryn sitt damelag heimekamp mot Studentspretten på Stryn Stadion.

Både Stryn og Studentspretten er ubeseira før dagens kamp. Stryn står med to seierar på to kampar, medan Studentspettern har tre seierar og ein uavgjort på sine fire kampar.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Studentspretten 4 3 1 0 8-1 10
Stryn 2 2 0 0 8-0 6
Balestrand 3 1 1 1 7-5 4
Kaupanger 2 2 1 0 1 7-3 3
Jotun 2 1 0 1 2-3 3
Vik 2 1 0 1 5-6 3
Sogndal 2 1 0 1 4-8 3
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Høyang 2 0 1 1 2-3 1
Tornado Måløy 3 0 1 2 2-10 1
Sandane 2 0 0 2 3-8 0


Studentspretten serieopna sesongen med 4-0 seier mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


25.04 Tabellkonkurransen Kretsligaen 2018


Kampen mellom Eid og Florø 2 på Eid Idrettspark enda uavgjort 2-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Totalt 292 personar har sendt inn tips på årets tabellkonkurranse for Kretsligaen.

Korleis stillinga er i tabellkonkurransen etter 1. serierunde blir lagt ut torsdag ettermiddag/kveld.

Premiering Tabellkonkurransen 2018

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd

Tabell Kretsligaen etter 1. serierunde

Stryn 1 1 0 0 5-1 3
Fjøra 1 1 0 0 3-1 3
Kaupanger 1 1 0 0 3-1 3
Bremanger 1 1 0 0 2-0 3
Eid 1 0 1 0 2-2 1
Florø 2 1 0 1 0 2-2 1
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Vik 1 0 1 0 1-1 1
Skavøypoll 1 0 0 1 1-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 1-3 0
Årdal 1 0 0 1 0-2 0
Dale 1 0 0 1 1-5 0

25.04 Seljecup, 15.-17. juni 2018

 
Aksla vann klasse J13 under fjorårets Seljecup.  
Sjå bilder frå sluttspelkampane og premiutdelinga i klassene J13 og G13.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.
 Sjå ein liten filmsnutt frå Seljecup 2017.

Selje IL arrangerar 15. - 17. juni Seljecup 2018.

NB! Påmeldingsfristen for å melde seg på årets Seljecup er i dag !

Den tradisjonsrike og svært populære cupen blir i år arrangert for 24. gong.

Det brukar å delta cirka 140 lag med 11-1200 spelarar frå cirka 40 klubbar, frå Sogn og Fjordane, Sunnmøre, Hordaland og Nordmøre/Romsdal Fotballkrets.

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 


Skavøypoll gjekk heilt til topps i klasse G14 under fjorårets Seljecup.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 søndag 12. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup 2016 fredag 10. juni 2016.


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.


Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


25.04 Håvard spelte heile kampen mot Portugal


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)

Håvard Hetle spelte heile kampen då Norge G15 i går møtte Portugal under ei turneringa i Italia. Norge hadde lite å stille opp med i kampen, og allereie etter 26 minutt var Portugal i føringa 5-0. Portugal vann til slutt kampen 6-0.

Norge held fram turneringa med kamp mot Østerrike torsdag 26. april.

Leander Nikolai Jakobsen Høyvik frå Florø har meldt forfall til denne turneringa. 

Portugal - Norge  6-0 (5-0)
1-0 João Resende (7. min)
2-0 João Tomé (10. min)
3-0 João Resende (18. min)
4-0 João Resende (20. min)
5-0 João Tomé (26. min)
6-0 Joelson Fernandes (47. min)

Norge:
Håvard Hetle
Oliver Voll Karlsen (Elias Hagadokken Lenoci 36. min)
William Fredriksen Bjeglerud
Daniel Kubrom Hamde (Miran Kuci 36. min)
Emir Comor
Sondre Auklend (Martin Fjeld 68. min)
Kristian Bernt Torgersen (Kristian Fredrik Malt Arnstad 55. min)
Christos Zafeiris
Bryan Solhaug Fiabema (Eliot Llullaku 55. min)
Nicolai Skoglund (Audun Engen Vik 36. min)
Endre Handegard Bergsaker (Odin Holm64. min)

24.04 Resultat kampar i dag, tysdag 24. april


Andreas Hellenes gav Eid 2 leiinga 1-0 mot Flatraket/Skavøypoll 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Kaupanger 2 - Årdal 2  3-2
Høyang 2 - Studentspretten 2  1-8

6. divisjon avdeling 2

Tempo - Tambarskjelvar  3-0
Mål Tempo: Roger Nordal, Thomas Thunes og Kristoffer Book
 
Hyllestad/Dale 2 - Svelgen/Bremanger 2  9-3 (5-2)
Mål Hyllestad/Dale 2: Jan-Anders T. Wichstrøm (3), John Bårøy (3), Thomas Svartefoss, Marius Haugen og Raymond Mjømen
Mål Svelgen/Bremanger 2: Anders Midthjell (2) og Martin Klakegg Hauge

Fure - Florø 3  3-1 (0-0)
Førde 3 - Eikefjord  1-2 (0-1)
Gaular - Askvoll/Holmedal  6-0

6. divisjon avdeling 3 

Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2 6-2 (4-1)
1-0 Andreas Hellenes (6. min)
2-0 Jonas Heggen Trosdahl (11. min)
2-1 Håvard Nyheim (13. min)
3-1 Jonas Heggen Trosdahl (42. min)
4-1 Tore Årskog (44. min)
5-1 Jørn Nord Jepsen (65. min)
6-1 Sondre Nordnes (77. min)
6-2 Martin Nygård (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen 2-6 (1-3)
1-0 Kjetil Løkke Vie
1-1 Stig Tore Gilleshammer
1-2 Bjørnar Rolland
1-3 Michal Berg, straffe
2-3 Kjetil Løkke Vie
2-4 Mons-Arne Totland Gillesdal
2-5 Mons-Arne Totland Gillesdal
2-6 Elias Åsebø

Sjå fakta frå denne kampen.


Hyen - Oppstryn  1-5

Stadlandet/Åheim - Sandane 2  0-2 (0-2)

24.04 Kampar i dag, tysdag 24. april


Haugen serieopnar i dag med bortekamp mot Breimsbygda/Jølster 2.
Bildet er frå Haugen sin treningskamp mot Eid 11. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 1 

Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Studentspretten 2 

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Fure - Florø 3
Kl. 19.00 Førde 3 - Eikefjord
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Gaular - Askvoll/Holmedal

6. divisjon avdeling 3 

Kl. 19.00 Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Sandane 2

23.04 Resultat kampar i dag, måndag 23. april


Dagens kamp mellom Eid og Florø 2 på Eid Idrettspark enda uavgjort 2-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Vik - Kaupanger 2  3-2 (1-1)

0-1 Kristi Fondenes Vangsnes (14. min)
1-1 Lena Stadheim (20. min)
2-1 Kristine Hovland, straffe (57. min)
2-2 Siv Reagan Hickman (67. min)
3-2 Elise Ling Fosse (70. min) 

Norsk Tipping-ligaen
Sogndal 2 - Brann 2  5-4 (4-0)

Kretsligaen
Eid - Florø 2  2-2 (1-1)
1-0 Simen Lefdal (14. min)
1-1 Ntege Cone (33. min)
1-2 Andreas Lefdalshjelle (53. min)
2-2 Eirik Wik Leite (55. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

5. divisjon
Bjørn - Fjøra 2/Sogndal 3 2-1 (0-1)
0-1 Jon Steinarson Skjerdal (2. min)
1-1 Øyvind Lad (54. min)
2-1 Lars Thorsnes Lefdal (73. min)

Balestrand - Syril  3-5 (0-2)
Mål Balestrand: Kristoffer Midtbø Lidal, Lasse Ramberg og Kurt Ohma

Sandane - Førde 2  5-1
1-0 Mads Wie (23. min)
2-0 Mads Wie (34. min)
3-0 Jonas Denk (49. min)
4-0 Mads Wie (56. min)
5-0 Arne Morten Vilnes Øen (62. min)
5-1 Sander Aamelfot (90. min+)

Les meir om denne kampen på Sandane Fotball sine nettsider.

23.04 Kvamme klar for Mallorca Toppfotball


Martine Kvamme i Sandane sin kamp mot Sogndal 19. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Martine Kvamme har signert og er klar for Mallorca Toppfotball 2018-2019.

18-åringen frå Sandane blir ny elev frå hausten av, og skal delta på Mallorca Toppfotball sitt ni månaders akademi.

Mallorca Toppfotball er et fotballakademi i Alcudia i Spania for ambisiøse fotballjenter.

Akademiet driv profesjonell satsing på kvinnefotball og har en varighet fra 1. september 2018 - 1. juni 2019.  Det tilbys ni månaders akademi, seks månaders akademi og to månaders akademi.

Akademiet vil bestå av maksimum 25 jenter.



Martine Kvamme i Sandane sin bortekamp mot Stryn 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


23.04 Fem lag stiller i 7. divisjon 7'ar 2018


Viksdalen var eit av laga som stilte i 7. divisjon 7'ar i 2013-sesongen.
Bildet er tatt under turneringa på Klenkarberget laurdag 24. august 2013.
Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget. 

Totalt fem lag stiller i 7. divisjon 7'ar denne sesongen. Dette er Balestrand, Hornindal, Atløy, Fanaråk og Svelgen.

Det blir spelt fire turneringar, og Balestrand, Atløy, Svelgen og Hornindal arrangerar kvar si turnering.

Her er NFF Sogn og Fjordane sitt forslag til avvikling:

Balestrand,
laurdag 26. mai
Atløy,
laurdag 16. juni
Svelgen,
laurdag 8. september
Hornindal,
laurdag 29. september


Vadheim blei kretsmester i 7. divisjon 7'ar i 2014.
Bildet er frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå turneringa på Klenkarberget.

Sjå film frå turneringa på Klenkarberget.


23.04 Kampar i dag, måndag 23. april


Eid møter i dag Florø 2 på Eid Idrettspark. På bildet jublar Florø 2 etter
at Kaddu Aton auka Florø 2 si leiing til 5-3 mot Eid i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Vik - Kaupanger 2

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Brann 2

Kretsligaen
Kl. 19.00 Eid - Florø 2

5. divisjon
Kl. 19.00 Bjørn - Fjøra 2/Sogndal 3
Kl. 19.00 Balestrand - Syril
Kl. 19.00 Sandane - Førde 2

22.04 Resultat kampar i dag, søndag 22. april


Selje vann i dag 5-0 heime mot Stryn 2 på Selje Idrettspark.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Selje si garderobe etter seieren. 

 

Her er oversikten over dagens resultat frå kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G19
Florø - Bodø/Glimt  0-5 (0-1)

OBOS-ligaen
Florø - Notodden 1-4 (0-1)

0-1 Erlend Hustad (25. min)
0-2 Erik Midtgarden (55. min)
0-3 Erik Midtgarden (58. min)
1-3 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (68. min)
1-4 Erik Midtgarden, straffe (81. min)

Sogndal - Kongsvinger  4-1 (3-1)
0-1 Jørgen Kolstad (13. min)
1-1 Joachim Soltvedt (17. min)
2-1 Eirik Wilberg Schulze (36. min)
3-1 Ulrik Tillung Fredriksen (41. min)
4-1 Ulrik Tillung Fredriksen (62. min)

3. divisjon kvinner
Studentspretten - Jotun  2-0 (0-0)
1-0 Johanna Skulstad Dregelid (75. min)
2-0 Kristin Solås (90. min+3)

5. divisjon
Selje - Stryn 2  5-0 (2-0)
1-0 Ingo Da Silva (28. min)
2-0 Kristoffer Rundereim (31.min)
3-0 Ole Andreas Solheim (49. min)
4-0 Kristoffer Haugen (60. min)
5-0 Kenneth Rye (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Selje si garderobe etter seieren. 

Høyang - Jølster  7-1 (5-0)
Mål Høyang: Jacob Frøyen Bergset (3), Erlend Austreim Giil, Bernard Breidvik, Joakim Sjøthun Måren og Tommy Skaar Værøy

Mål Jølster: Jokob Gjesdal

22.04 Eid Cup 2018 - søndag 29. april


Stårheim sitt lag i klasse Jenter 8 år etter premieutdelinga i Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.


 

Årets Eid Cup går av stabelen på Eid Idrettspark søndag 29. april. Dette er sjette året på rad at Eid Fotball arrangerar Eid Cup.

Turneringa på Nordfjordeid er for gutar og jenter frå 6 til 12 år.

Totalt 52 lag frå klubbane Stadlandet, Tornado Måløy, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stårheim, Heia, Eid, Loen, Førde, Askvoll/Holmedal og Sogndal deltok i fjorårets turnering.

I år har ein har passert fjorårets tal på antall påmelde lag i turneringa, noko som er rekord for Eid Cup sidan starten i 2013.

NB! SISTE FRIST FOR Å MELDE PÅ LAG ER I DAG !


Les meir om Eid Cup 2018 på Eid Fotball sine nettsider.



Sjå bilder frå Eid Cup 2017.

Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit
i klasse G7 under Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.



Frå Eid Cup 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


22.04 Kampar i dag, søndag 22. april


Selje spelar i dag heimekamp mot Stryn 2 på Selje Idrettspark.
Bildet er frå heimekampen mot Fjøra 2/Sogndal 3 23. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G19
Kl. 11.00 Florø - Bodø/Glimt

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Florø - Notodden
Kl. 18.00 Sogndal - Kongsvinger

3. divisjon kvinner
Kl. 12.00 Studentspretten - Jotun

5. divisjon
Kl. 15.00 Selje - Stryn 2
Kl. 15.00 Høyang - Jølster 

21.04 Kristian Bell spelte heile kampen mot USA


Kristian Bell i kretskampen mot Hordaland 20. februar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Bell spelte heile kampen då Norge i dag møtte USA under Sport Chain Cup i Spania. USA scora seiersmålet to minutt før full tid.

USA - Norge 1-0 (0-0)
1-0 Giovanni Reyna (88. min)

Norge:
Sander Tangvik (Frank Stople 7. min)
Mikkel Tveiten
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen
Nils Vallotto
Mikail Maden (Thello Aasgaard 85. min)
Trygve Solberg Aarstad
Apipon Tongnoy (Lars Christian Moldestad 67. min)
Herman Geelmuyden
Kristian Bell
Iben Wettermark Bergenheim (Lukas Thorsen Håll 67. min)

21.04 Resultat kampar i dag, laurdag 21. april


Miriam Vilnes Mjåseth scora to mål i dagens 3-1 seier mot Bossekopp.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Bossekopp - Kaupanger  1-3 (1-0)
1-0 Johanne Bjørnå (22. min)
1-1 Miriam Vilnes Mjåseth (47. min)
1-2 Ylinn Tennebø (50. min
1-3 Miriam Vilnes Mjåseth (81. min)

Norsk Tipping-ligaen

Førde - Sotra  2-2 (1-1)
1-0 Vegard Savland (4. min)
1-1 Kristian Skjørli Ree (31. min)
1-2 Øyvind Nilsen (90. min+)
2-2 Vegard Savland (90. min+)

Kretsligaen

Bremanger - Årdal 2-0 (0-0)
1-0 Martin Svarstad (62. min)
2-0 Anders Nilsen Midthjell (74. min)


Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sjå film frå Bremanger si garderobe etter seieren. 

Vik - Studentspretten  1-1
Fjøra - Tornado Måløy  3-1
Dale - Stryn  1-5 

21.04 Tre dommarar frå fylket deltek på Norcore #3


Deltakarane på Norecore #3 i Bergen. Bak fra venstre: Elias Åsebø,
Jakob Sande Søgnen, Markus Nybø Bakke, Martin Javier Solheim,  
Torgeir Halsen, Haakon Javier Tronstad, Henrik Sunde, Ruben Haugland
og Amang Kanye. Foto: Rune Haugland

 

Tre dommarar frå fylket deltek denne helga på Norcore #3.

Dette er Elias Åsebø (Haugen), Markus Nybø Bakke (Eid) og Jakob Sande Søgnen (Gaular).

Samlinga blir gjennomført på Thon Hotel Orion i Bergen.

På samlinga blir det presentert kva muligheiter dommarane har i form av Norcore tiltaka, og kva som krevst av dommarane for å utvikle seg og ta vidare steg.

Med på denne samlinga er også tre dommarar frå Hordaland og tre dommarar frå Sunnmøre.

NFF Hordaland:
Ruben Haugland
Henrik Sunde
Amang Kanye

NFF Sunnmøre:
Torgeir Halsen
Haakon Javier Tronstad
Martin Javier Solheim

I dag skal dei tre trioane dømme kvar sin kamp.

Trio NFF Sogn og Fjordane - 4. divisjon, Lyngbø - Loddefjord
Trio NFF Sunnmøre, Norsk Tipping-ligaen, Fana Vardeneset
Trio Hordaland, Norsk Tipping-ligaen, Varegg - Brodd

Dommarutviklarane Petter Toppe - NFF Hordaland, Øyvind Kringstad - NFF Sunnmøre og Rune Haugland - NFF Sogn og Fjordane er veiledar på kvar sin kamp.

Samlinga blir avslutta søndag med gjennomgang av dei tre kampane i plenum.

 


Ruben Haugland, Torgeir Halsen og Markus Nybø Bakke
skal vere hovuddommarar i dagens kampar i Bergen.
Foto: Rune Haugland


21.04 Kampar i dag, laurdag 21. april


Bremanger serieopnar årets sesong med kamp mot Årdal i Svelgen.
Bildet er frå Bremanger sin bortekamp mot Førde 2 24. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Bossekopp - Kaupanger

Norsk Tipping-ligaen
Kl. 16.00 Førde - Sotra

Kretsligaen

Kl. 15.00 Bremanger - Årdal (Svelgen Stadion)
Kl. 15.00 Vik - Studentspretten
Kl. 15.00 Fjøra - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Dale - Stryn

20.04 Resultat kampar i dag, fredag 20. april


Stryn sitt damelag vann i dag 4-0 borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Stryn  0-4

0-1 Mariell Taraldset (3. min)
0-2 Saeideh Tajik (26. min)
0-3 Mariell Taraldset (68. min)
0-4 Kaisa Vollsnes Wemby (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Balestrand - Førde 1-1 (0-1)
0-1 Kristine Nedreberg Størdal (2. min)
1-1 Anne Aune (55. min)

Kretsligaen
Skavøypoll - Kaupanger  1-3 (1-0)
1-0 Tor Erik Tvendeseter Kupen (9. min)
1-1 Severin Knutson Halland (54. min)
1-2 Kristian Hauståker, straffe (76. min)
1-3 Severin Knutson Halland (90. min+4)

Sjå film frå Kaupanger si garderobe etter seieren. 


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



5. divisjon
Anga - Balestrand 6-0 (4-0)
1-0 Vegard Syversen (7. min)
2-0 Sander Dvergsdal (21. min)
3-0 Andreas Opseth (33. min)
4-0 Vegard Syversen (35. min)
5-0 Vegard Syversen (70. min)
6-0 Fridtjof Indrebø (90. min)

20.04 NB ! SISTE FRIST Tabellkonkurranse Kretsligaen


Frå Stryn sin 5-0 seier borte mot Skavøypoll 3. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er i ettermiddag klokka 18.00. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Børge Yndestad scora Skavøypoll sitt vinnarmål mot Dale i 90. minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 


20.04 Bilder frå Sogndal sin 4-3 seier mot Sandane


Sogndal sitt lag etter gårsdagens seier borte mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Sogndal vann i går ettermiddag 4-3 borte mot Sandane på Sandane Idrettspark.

Bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sandane - Sogndal  3-4 (3-3)
1-0 Marit Mardal (25. min)
2-0 Martine Kvamme, straffe (27. min)
3-0 Kristine Lothe Rustøen (32. min)
3-1 Elin Mohaugen Stensrud (37. min)
3-2 Amalie Sjøvoll Hauglund (44. min)
3-3 Trude Kveane (45. min+2)
3-4 Trude Kveane (57. min)

20.04 Kampoppsett 2. runde NM Menn 2018


Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde NM Menn 2018.

Florø er sett opp med bortekamp mot Hødd, medan Sogndal spelar borte mot Fyllingsdalen. Kampane blir spelt onsdag 2. mai. 

Kampoppsett 2. runde NM Menn 2018:
Fredrikstad – Odd
Moss – Stabæk
Grorud – Vålerenga
Skeid – Sandefjord
Kjelsås – Ull/Kisa
Strømmen – Bærum
Lørenskog – Lillestrøm
Kongsvinger – Raufoss
HamKam - Hønefoss
Elverum – KFUM Oslo
Valdres – Strømsgodset
Ørn Horten – Sarpsborg 08
Fram – Mjøndalen
Notodden – Asker
Arendal – Start
Egersund – Jerv
Bryne – Viking
Sandnes Ulf - Vidar
Sotra – Brann
Lysekloster – Haugesund
Nest Sotra – Åsane
Fyllingsdalen – Sogndal
Hødd – Florø
Bergsøy – Kristiansund
Brattvåg – Molde
Orkla – Ranheim
Stjørdals-Blink - Mjølner
Steinkjer - Rosenborg
Junkeren – Levanger
Harstad – Bodø/Glimt
Senja - Tromsø
Alta - Tromsdalen

20.04 Kampoppsett 1. runde NM G19 Telenor Cup


Stryn vann finalen mot Sogndal i Vinterserien junior herrer 11. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen i dagens kamp.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM G19 Telenor Cup.

Frå NFF Sogn og Fjordane har Stryn og Sogndal kvalifisert seg til denne turneringa ved å vinne kvar si pulje i Vinterserien junior herrer.

Stryn er sett opp med bortekamp mot Volda, medan Sogndal får heimekamp mot Nordhordland.

Kampane i 1. runde er beramma til torsdag 10. mai, men kan spelast på eit tidligare tidspunkt dersom begge klubbane blir enige om det.

Kampoppsett 1.runde NM G19 Telenor Cup:
Sarpsborg FK - Vålerenga
Sprint-Jeløy - Lillestrøm
Follo - Greåker
Kolbotn - Kråkerøy
Holmlia - Fredrikstad
KFUM - Råde
Oppsal - Drøbak-Frogn
Lørenskog - Raufoss
Skedsmo - Ullensaker/Kisa
Furnes - Kongsvinger
Elverum - Brumunddal
Lillehammer - HamKam
Skeid - Trosvik
Holmen - Stabæk
Ready - Nordstrand
Ullern - Sarpsborg 08
Bærum - Strømmen
Heming - Lyn
Hallingdal - Gran
Konnerud - Asker
Åssiden - Hønefoss
Mjøndalen - Herkules
Vestfossen - Tønsberg
Kongsberg - Strømsgodset
Eik Tønsberg - Ørn-Horten
Pors - Sandefjord
Notodden - Odd
Flint - Eidanger
Hisøy - Fløy
Randesund - Arendal
Kvinesdal - Start
Madla - Vaulen
Bogafjell - Sandnes Ulf
Klepp - Hinna
Vidar - Bryne
Varhaug - Lyngdal
Vardeneset - Viking
Staal Jørpeland - Vard Haugesund
Kopervik - Haugesund
Smørås - Varegg
Arna-Bjørnar - Bergen Nord
Askøy - Bjarg
Nymark - Brann
Fana - Osterøy
Voss - Fyllingsdalen
Åsane - Baune
Sogndal - Nordhordland
Bremnes - Djerv 1919
Orkla - Kristiansund
Emblem - Aalesund
Herd - Molde
Spjelkavik - Hødd
Volda - Stryn
Levanger - Steinkjer
Melhus - Namsos
Nardo - Ranheim
Verdal - Strindheim
Trond - Rosenborg
Stjørdals-Blink - Tromsø
Sverresborg - Byåsen
Tillerbyen - Charlottenlund
Harstad - Bardufoss
Fauske/Sprint - Mo
Alta - Bodø/Glimt

20.04 Kampar i dag, fredag 20. april


Stryn sitt damelag spelar i dag bortekamp mot Tornado Måløy.
Bildet er tatt under heimekampen mot Sandane 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Stryn
Kl. 19.00 Balestrand - Førde

Kretsligaen
Kl. 19.00 Skavøypoll - Kaupanger

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Balestrand

19.04 Sogndal snudde 0-3 til seier 4-3 mot Sandane


Sogndal sitt lag etter dagens seier borte mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Sogndal vann i ettermiddag 4-3 borte mot Sandane på Sandane Idrettspark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sandane - Sogndal  3-4 (3-3)
1-0 Marit Mardal (25. min)
2-0 Martine Kvamme, straffe (27. min)
3-0 Kristine Lothe Rustøen (32. min)
3-1 Elin Mohaugen Stensrud (37. min)
3-2 Amalie Sjøvoll Hauglund (44. min)
3-3 Trude Kveane (45. min+2)
3-4 Trude Kveane (57. min)

Dommar: Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Olav Næss, Stryn

Kort: Ingen

Sandane:
Jasmijn Koopmans
Anna Fjellestad
Gunhild Nesgård
Elin Varpe
Hilde Gulliksen
June Kleppenes Sårheim
Martine Kvamme
Kristine Lothe Rustøen
Kristine Strøm
Berit Leirgul
Marit Mardal

Innbyttarar:
Julie Kandal
Kristina Støfring
Ariane Arnestad
Malene Myklebust Hauge

Sogndal:

Sigrid Foss
Dina Beate Lerum
Kristin Bergheim Lykkeslett
Elin Mohaugen Stensrud
Katrine Eliassen Mikkelsen
Vilde Slåen Nornes
Irene Steig
Dorte Stedje
Aisha Hamilton Frøiland
Amalie Sjøvoll Hauglund
Trude Kveane

Innbyttarar:
Dorthe Selseng
Amalie Xu
Ingvild Konstanse Larsen
Maria Fosshagen

19.04 NB ! SISTE FRIST Tabellkonkurranse Kretsligaen


Frå Stryn sin 5-0 seier borte mot Skavøypoll 3. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april klokka 18.00. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Børge Yndestad scora Skavøypoll sitt vinnarmål mot Dale i 90. minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 


19.04 Bilder frå cupkampen Volda - Hødd


Eirik Franke Saunes blei den store helten då Hødd vann 1-0 mot Volda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Hødd vann i går ettermiddag 1-0 borte mot Volda i 1. runde i NM Menn 2018. Eirik Franke Saunes blei matchvinnar for bortelaget då han sette inn kampens einaste scoring knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

I pausa i cupkampen blei det spelt pausekampar i klasse J11 og G11 mellom Hødd og Volda. Nokre bilder frå desse kampane blir lagt ut her på nettsida i morgon.


Volda - Hødd 0-1 (0-0)
0-1 Eirik Franke Saunes (59. min)

Dommar: Torgeir Halsen (Vanylven Fotballklubb)

Assistentdommarar: Martin Javier Solheim, Spjelkavik og Haakon Javier Tronstad, Valder

Gult kort:
Eskild Dagfinrud og Rasmus Aarflot, Volda 
Marius Hagen og Joachim Osvold, Hødd 

Volda:
Hugi Johannesson
Rasmus Aarflot
Justinas Busmic
Eskild Dagfinrud (Runar Aahjem Løvold 80. min)
Isak Husøy (Magnus Lien Bischoff 88. min)
Tanel Melts
Kenneth-Andre Hole
Tobias Vassbotn Evebø
Eirik Schøning
Fredrik Malme Kvalsnes
Stian Moe Finnøy (Jonas Graneng Dahlen 67. min)

Hødd:
Ole-Monrad Alme
Steffen Moltu
Eirik Haugan
Daniel Eid
Henrik Malde Breimyr
Marius Hagen
Preben Alexander Sætre
Joakim Wrele
Eirik Franke Saunes (Bendik Rise 75. min)
Joachim Osvold
Markus Kvame Naglestad

 


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


19.04 Kampar i dag, torsdag 19. april


Sandane sin kaptein Elin Varpe i bortekampen mot Stryn 13. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i 3. divisjon kvinner. Sandane spelar årets fyrste heimekamp når dei tek i mot Sogndal på Sandane Idrettspark.

Både Sandane og Sogndal tapte sin fyrste kamp denne sesongen. Sandane tapte 4-0 borte mot Stryn, medan Sogndal tapte 5-0 heime mot Kaupanger 2.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.15 Sandane - Sogndal

18.04 Stryn klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup


Stryn jublar etter dagens seier borte mot Vik.
Foto: privat

 

Stryn vann i ettermiddag 4-3 borte mot Vik i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup.

Stryn er med dette resultatet klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup etter å ha vunne begge to kampane mot Førde og Vik i kvalifiseringa. I den aller fyrste runden i kvalifiseringa vann Stryn 9-0 borte mot Sandane.

Vik - Stryn  3-4 (2-1)
1-0 Kristine Hovland
1-1 Marie Johannsdottir
2-1 Elise Ling Fosse
3-1 Oda Alice Stokkebø
3-2 Joanna Kveen Øvre-Flo
3-3 Emilie Flo Stavik
3-4 Adele Rustøen


Alle kampane i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup

Kamp 1: Sandane - Stryn 0-9 (0-4)
0-1 Karoline Flo (13. min)
0-2 Karoline Flo (15. min)
0-3 Marie Johannsdottir (36. min)
0-4 Karoline Flo (37. min)
0-5 Marie Johannsdottir (42. min)
0-6 Karoline Flo (55. min)
0-7 Marie Johannsdottir (67. min)
0-8 Emma Sæbø (68. min)
0-9 Karoline Flo (78. min)

Kamp 2: Førde - Sogndal  5-1 (4-1)
1-0 Mina Dvergsdal (16. min)
2-0 Tuva Dalin (18. min)
3-0 Kaya Fonn (23. min)
3-1 Tale Lindblom (31. min)
4-1 Ingrid Pettersen (36. min)
5-1 Ingrid Pettersen (77. min)

Stryn og Førde klar for neste kvalifiseringsrunde. Vik hadde walkover i fyrste kvalifiseringsrunde.


Kamp 3: Stryn - Førde  1-0 (0-0)
1-0 Karoline Flo (59. min)

Kamp 4: Førde - Vik  7-0 (6-0)

1-0 Kristine Nedreberg (4. min)
2-0 Mina Dvergsdal (17. min)
3-0 Mina dvergsdal (21. min)
4-0 Mina Dvergsdal (23. min)
5-0 Mina Dvergsdal (32. min)
6-0 Tonje ullaland (37. min)
7-0 Ida Rotnes (72. min)

Kamp 5: Vik - Stryn  3-4 (2-1)

18.04 Kristian Bell scora mot India


Kristian Bell i Førde 2 sin bortekamp mot Tornado Måløy 5. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 Sjå film av jubelscenene i Tornado Måløy si garderobe.

 

Kristian Bell scora sitt fyrste mål med flagget på brystet då Norge i dag vann 3-1 mot India under Sport Chain Cup i Spania. Bell, som spelte 2. omgang i dagens kamp, fastsette sluttresultatet til 3-1 fire minutt før full tid.

Norge G16 avsluttar turneringa med kamp mot USA laurdag 21. april.

India - Norge 1-3 (1-1)
0-1 Lars Christian Moldestad (20. min)
1-1 Lalchhanhima Sailo, straffe (33. min)
1-2 Mikael Andersen Baisotti (60. min)
1-3 Kristian Bell (76. min)

Norge:
Sander Tangvik (Frank Stople 41. min)
Nils Vallotto (Apipon Tongnoy 41. min)
Lennart Andal
Xiaolong You (Nicolas Pignatel Jenssen 60. min)
Marius Aleksander Bjerkholt
Lars Christian Moldestad
Iben Wettermark Bergenheim
Alexander Hrcka Sannes (Kristian Bell 41. min)
Mikael Andersen Baisotti
Thello Aasgaard (Herman Geelmuyden 70. min)
Lukas Thorsen Håll (Trygve Solberg Aarstad 51. min)

18.04 Resultat kampar i dag, onsdag 18. april


Halvor Utkilen Solheim-Olsen blei matchvinnar for Florø mot Fjøra.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Hødd 17. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM Menn 1. runde
Fjøra - Florø 2-2 (0-0)  2-3 etter ekstraomgangar
1-0 Morten Knutsen (56. min)
1-1 Christer Husa (66. min)
2-1 Joar Robøle Hoberg (83. min)
2-2 Lorent Callaku, straffe (90. min)
2-3 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (120. min)

Øystese - Sogndal  1-4 (1-0)

3. divisjon kvinner
Studentspretten - Høyang  1-0 (0-0)

1-0 Stina Bø (64. min)

18.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Benjamin Frantzen og TMFK snudde 0-2 til 4-2 heime mot Dale i 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Til no har omlag 225 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.



 


Håvard Holmøyvik scora to mål for Eid i 6-2 seieren mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.04 Kampar i dag, onsdag 18. april


Fjøra spelar i dag heime mot Florø i 1. runde NM Menn.
Fjøra jublar etter seieren mot Førde i kvalifiseringa til NM Menn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM Menn 1. runde
Kl. 18.00 Fjøra - Florø
Kl. 18.00 Øystese - Sogndal

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Høyang

17.04 Resultat kampar i dag, tysdag 17. april


Kristoffer Book scora i dag to mål i Tempo sin 3-2 seier mot Florø 3.
Bildet er frå Florøø sin heimekamp mot Årdal 26. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Tempo  2-3 (0-1)
Svelgen/Bremanger 2 - Førde 3  2-1 (2-0)
Tambarskjelvar - Gaular  3-0 (0-0)
Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2  0-0 (0-0)  
Eikefjord - Fure 1-0 (0-0)

17.04 Kristian Bell debuterte på G16-landslaget


Kristian Bell i kretskampen mot Hordaland 20. februar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Bell debuterte i dag med flagget på brystet då Norge møtte USA under Sport Chain Cup i Spania. Angriparen frå Førde spelte dei fyrste 65 minutta av kampen der Norge til slutt tapte 2-0.

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk har meldt forfall til Sport Chain Cup på grunn av skade.

USA - Norge 2-0 (1-0)
1-0 Adam Saldane (35. min)
2-0 Gianluca Busio (71. min)

Norge:
Frank Stople
Mikkel Tveiten
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen
Nils Vallotto
Mikail Maden (Mikael Andersen Baisotti 57. min)
Trygve Solberg Aarstad
Lars Christian Moldestad (Iben Wettermark Bergenheim 41. min)
Apipon Tongnoy
Herman Geelmuyden
Kristian Bell (Thello Aasgaard 65. min)

17.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Frå Stryn sin 5-0 seier borte mot Skavøypoll 3. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april klokka 18.00. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Børge Yndestad scora Skavøypoll sitt vinnarmål mot Dale i 90. minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

   Sjå film frå Skavøypoll si garderobe etter seieren. 


17.04 Kampar i dag, tysdag 17. april


Iben Munkvold og Tambarskjelvar serieopnar i dag heime mot Gaular.
Bildet er frå bortekampen mot Bremanger 7. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Førde 3
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Gaular  
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2   
Kl. 19.30 Eikefjord - Fure

16.04 Svelgen og Bremanger samarbeidar om lag


Frå Svelgen sin bortekamp mot Haugen 19. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Svelgen og Bremanger skal denne sesongen samarbeide om eit lag i 6. divisjon.

Laget skal heite Svelgen/Bremanger 2 og skal spele i 6. divisjon avdeling 2. Svelgen/Bremanger spelar heimekampane sine på Svelgen Stadion.

Laget serieopnar årets sesong med heimekamp mot Førde 3 tysdag 17. april.

1. serierunde, tysdag 17. april: 

Kl. 19.00 Florø 3 - Tempo
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Førde 3
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Gaular  3-0
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2   
Kl. 19.30 Eikefjord - Fure

16.04 Siste frist Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Fredag 20. april klokka 19.00 blir Kretsligaen sparka i gong med kamp mellom Skavøypoll og Kaupanger på Skavøypoll Stadion.

NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april klokka 18.00. 

NB! Husk  skrive fullt navn på tipsa som blir sendt inn. Litt vanskelig å vite kven det er viss det berre står fornavn :-)

Til no har omlag 200 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.04 Arrangerar fem Fotballsøndagar i 2018


Full jubel frå begge laga etter kampen mellom Stryn United og
Hødd United under Stryn Fotball sin Fotballsøndag i 2017.  
Sjå bilder frå denne kampen

Det blir i 2018 arrangert fem Fotballsøndagar rundt om her i fylket.

Fotballsøndag er ein fotballdag som byggjer på ideen om å lage ein fest kring aldersbestemtfotball og ein eller fleire seniorkampar. Konseptet tek sikte på å styrke klubben som møtearena i bygda, der klubben kan stå fram som den viktige samfunnsaktøren den er.

I vår har Syril og Stryn fått tildelt arrangementet, medan Vik, Svelgen og Bjørn skal arrangere Fotballsøndag i løpet av hausten.

Kampoppsett Fotballsøndag Syril, søndag 3. juni:
Kl. 11.00 J12 Syril – Sogndal
Kl. 12.20 J13/14 Syril - Sogndal
Kl. 13.45 G13/14 Syril - Dale
Kl. 15.10 5.divisjon Syril – Førde 2

Kampoppsett Fotballsøndag Stryn, søndag 17. juni:
Kl. 11.00 G13/14 Stryn – Eid
Kl. 12.30 J12 Stryn – Breimsbygda
Kl. 14.00 G 15/17 Stryn – Jotun
Kl. 15.30 3.divisjon kvinner Stryn - Vik
Tilrettelagt fotball: Stryn United - Hødd United

 


Stryn utlikna til 4-4 minuttet før slutt i mot Førde 2
under fjorårets Fotballsøndag på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av Marius Naustdal Storevik si 0-1 scoring.   


15.04 Årets frivillig i fylket - idrettsnamnet 2017


Det rette svaret på oppvarmingsspørsmålet var Atle Solheim.
Bildet: Solheim ut ut vandrepokalen til Eid J14 under Seljecup 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Seljecup 2015.

Atle Steinar Solheim frå Selje fekk denne helga prisen "Årets frivillig i fylket - Idrettsnamnet 2017" Tildelinga skjedde under det 45. ordinære Idrettskrinstinget som avvikla i Sogndal laurdag 14. april.


Andre prisar som blei delt ut under idrettskrinstinget i Sogndal:

"Årets frivillig i fylket - Idrettsnamnet 2018" - Per Birger Lomheim, Hafslo IL

60-års idrettsmerke m/ NIF-diplom: Arnfinn Ommedal, Hyen IL, og Rasmus J. Bø, Stryn Turn & IL

40-års idrettsmerke m/ NIF-diplom: Inge Asbjørn Haugen, Hornindal IL

 


Inge Asbjørn Haugen har teke idrettsmerket i 40 år.
Inge Asbjørn Haugen sprang sin maraton nummer
500 under Hornindalsvatnet Maraton 25. juli 2015.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.


15.04 Resultat kampar i dag, søndag 15. april


Kasper Nissen spelte i dag sin fyrste offisielle kamp for Sogndal då Sogndal 2 i dag tapte 4-1 borte mot Vardeneset i Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er frå treningskampen mot Florø 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Aalesund - Florø 4-0 (2-0)
1-0 Holmbert Aron Fridjonsson (18. min)
2-0 Torbjørn Agdestein (42. min)
3-0 Holmbert Aron Fridjonsson (47. min)
4-0 Torbjørn Agdestein (87. min)

Norsk Tipping Ligaen avdeling 4

Vardeneset - Sogndal 2  4-1 (1-0)
1-0 Sindre John Salte Beer Dunseth (45. min)
2-0 Sindre John Salte Beer Dunseth (50. min)
3-0 Steffen Klemetsen Jakobsen (57. min)
3-1 Sjølvmål, Thomas Øystein Østvold (74. min)
4-1 Steffen Klemetsen Jakobsen (83. min)

3. divisjon kvinner

Balestrand - Vik  5-2 (2-1)
1-0 Anne Aune (29. min)
2-0 Anne Aune (39. min)
2-1 Kristine Hovland (45. min)
3-1 Anne Aune (51. min)
4-1 Anne Aune (61. min)
4-2 Leni Han Årestrup (70. min)
5-2 Anne Aune (85. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Sogndal - Kaupanger 2  0-5 (0-3)
0-1 Siv Reagen Hickman
0-2 Siv Reagen Hickman
0-3 Kristi Vangsnes
0-4 Siv Reagen Hickman
0-5 Anna Sandvik Gloppen

5. divisjon
Høyang - Selje  4-2 (3-0)

1-0 Joakim Måren (24. min)
2-0 Mads Loftesnes (29. min)
3-0 Joakim Måren (31. min)
4-0 Tommy Værøy (51. min)
4-1 Ole Andreas Solheim (52. min)
4-2 Kristoffer Rundereim (87. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

15.04 Kampar i dag, søndag 15. april


Florø møter i dag Aalesund på Color Line Stadion i Ålesund.
Bildet er frå treningskampen mot Strømmen i Sognahallen 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Aalesund - Florø

Norsk Tipping Ligaen avdeling 4

Kl. 13.00 Vardeneset - Sogndal 2

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Vik
Kl. 15.00 Sogndal - Kaupanger 2

5. divisjon
Kl. 15.00 Høyang - Selje


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

14.04 Erling Tenden Myklebust matchvinnar mot Fana


Erling Tenden Myklebust og Ruben Garlid etter dagens seier mot Fana.
Foto: Tertnes Fotball

 

Erling Tenden Myklebust blei matchvinnar då Tertnes i dag tok ein sterk 2-1 seier heime mot Fana i Norsk Tipping-ligaen. Den tidligare strynespelaren sette inn vinnarmålet tre minutt før full tid.

Både Tenden Myklebust og Ruben Garlid spelte heile kampen for Tertnes.

Tidligare Sogndal- og Florøspelar Simen Brekkhus scora målet til Fana. 

Tertnes spelar i Norsk Tipping-ligaen etter å ha blitt kretsmester i 4. divisjon sist sesong, medan Fana spelar i Norsk Tipping-ligaen etter nedrykk frå PostNord-ligaen.

Tertnes - Fana 2-1 (0-1)
0-1 Simen Brekkhus (21. min)
1-1 Sebastian Brudvik (54. min)
2-1 Erling Tenden Myklebust (87. min)

14.04 Resultat kampar i dag, laurdag 14. april


Desse tre karane var svært delaktige då Eid snudde 0-2 til 5-2 mot Stryn.
Sjå film av nokre av scoringane til Eid i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Fart  0-0 (0-0)

OBOS-ligaen
Mjøndalen - Sogndal 0-0 (0-0)

Norsk Tipping Ligaen avdeling 4
Brodd - Førde  2-0 (0-0)
1-0 Sindre Haarberg (66. min)
2-0 Alexander Corey Ranck (82. min)

3. divisjon kvinner
Høyang - Tornado Måløy  2-2 (0-1)
0-1 Hrefna Gudrun Gudmundsdottir
1-1 Camilla Ueland
2-1 Camilla Ueland
2-2 Kaja Hoddevik

Treningskampar
Eid - Stryn 5-2 (1-2)

0-1 Rasmus Skaare Tjellaug (10. min)
0-2 Trym Vatn Øvreberg (32. min)
1-2 Marius Endestad Henriksen (44. min)
2-2 Vebjørn Høynes (53. min)
3-2 Vebjørn Høynes, straffe (57. min)
4-2 Vebjørn Høynes (74. min)
5-2 Espen Rosø (77. min)

Sjå film av nokre av scoringane til Eid i dagens kamp.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Vik - Dale  2-1 (1-1)
1-0 Erlend Fjærestad Aase
1-1 Vegard Dyrstad
2-1 Svein Erik Saglien

Lervik - Fjøra 2/Sogndal 3  1-4 (1-1)
0-1 Martin Svarstad
1-1 Lervik
1-2 Jon Skjerdal
1-3 Eirik Kollvangsnes
1-4 Sigvart Stenehjem

 


Fjøra 2/Sogndal 3 vann i dag 4-1 mot Lervik i Fredrikstad.
Foto: privat


14.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Benjamin Frantzen og TMFK snudde 0-2 til 4-2 heime mot Dale i 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Til no har omlag 185 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.



 


Håvard Holmøyvik scora to mål for Eid i 6-2 seieren mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.04 Kampar i dag, laurdag 14. april


Kaupanger serieopnar i dag med heimekamp mot Fart.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 7. april. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 13.00 Norsk Tipping Ligaen avdeling 4, Brodd - Førde, NSE-banen
Kl. 15.00 1. divisjon kvinner, Kaupanger - Fart, Kaupanger Stadion
Kl. 15.00 3. divisjon kvinner, Høyang - Tornado Måløy, Sletta
Kl. 15.30 OBOS-ligaen, Mjøndalen - Sogndal, Isachsen stadion

Treningskampar
Kl. 12.30 Vik - Dale, Vik Stadion
Kl. 13.00 Lervik - Fjøra 2/Sogndal 3, Fredrikstad
Kl. 14.00 Eid - Stryn, Eid Idrettspark

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

13.04 Resultat kampar i dag, fredag 13. april


Stryn vann i ettermiddag 4-0 heime mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Stryn - Sandane  4-0 (2-0)

1-0 Mariell Taraldset (4. min)
2-0 Hege-Renate Glosvik Espeland (20. min)
3-0 Karoline Flo (53. min)
4-0 Karoline Flo (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Studentspretten  1-1 (1-0)
1-0 Synne Søvik
1-1 Johanna Skulstad Dregelid

Nasjonal G19
Ullensaker/Kisa - Florø  2-0 (1-0)


Treningskampar

Tornado Måløy - Bremanger  5-0 (1-0)
1-0 Thor Aage Pleym Evensen
2-0 Fridjon Mortensen
3-0 Jonas Våge
4-0 Stefan Misic
5-0 Henrik Myhre

Kaupanger - Studentspretten 3-1 (1-1)
1-0 Kim Stokke (3. min)
1-1 Dele (8. min)
2-1 Håvard Gåsterud (68. min)
3-1 Håvard Gåsterud (72. min)

13.04 Kampar i dag, fredag 13. april


Stryn sitt damelag serieopnar i dag med heimekamp mot Sandane.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot Sandane/Breimsbygda i 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 17.00 Nasjonal G19, Ullensaker/Kisa - Florø, Jessheim Stadion
Kl. 18.15 Treningskamp, Tornado Måløy - Bremanger, Måløy Stadion
Kl. 18.30 Treningskamp, Kaupanger - Studentspretten,Kaupanger Stadion
Kl. 19.00 3. divisjon kvinner, Stryn - Sandane, Stryn Stadion
Kl. 19.00 3. divisjon kvinner, Førde - Studentspretten, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

12.04 Sivert har meldt forfall til G16-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk med flagget på brystet.
Foto: privat

 

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk har på grunn av skade måtte melde forfall til G16-landslaget som spelar Sport Chain Cup i Spania i perioden 15. - 22. april.

Heggheim Mannsverk har den siste tida slite med ein skade i ein legg, og har derfor måtte kaste inn handkleet til kampane mot USA og India i Spania.

Sivert Heggheim står bokført med fire landskampar. To kampar mot Ungarn for G15-landslaget, og kampar mot Serbia og Tsjekkia for G16-landslaget.

Kristian Bell frå Førde blir dermed einaste spelar frå Sogn og Fjordane for G16-landslaget i denne turneringa. 

12.04 Jonas Denk skal spele for Sandane


Jonas Denk i Stryn sin seier mot Eid 16. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sandane Fotball har forsterka laget med fire nye spelarar før årets sesong.

Frå før var det klart at Mads Wie, Sebastian Haugen og Kjetil Moen Eide skal spele for klubben denne sesongen. No er det klart at også Jonas Denk skal vere med på å prøve å spele Sandane opp i 4. divisjon igjen.

Den fotrappe midtbanespelaren har den siste sesongen spelt for Stryn i Kretsligaen. Før det har Denk i tillegg til moderklubben Sandane også spelt kampar for Eid og Sogndal.

Sandane serieopnar i årets 5. divisjon med heimekamp mot Førde 2 på Sandane Idrettspark måndag 23. april.

12.04 Stryn arrangerar trenarkurs for damer

 
Katrin Oppheim er spelande trenar for Stryn sitt damelag i 3. divisjon.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot TMFK på Stryn Stadion 8. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn Fotball skal i neste veke arrangere trenarkurs for damer. Klubben har i den forbindelse sendt ut følgande pressemelding.  

Stryn Fotball har mange gode trenarar og ein veksande andel av desse er damer. Dei er ein viktig ressurs for fotballen i Stryn.

Vi ynskjer å skape eit større miljø med kvinnelige trenerar og arrangerar derfor trenarkurs i samarbeid med Sogn & Fjordane Fotballkrets.

Denne gongen er trenarkurset eksklusivt for kvinner, noko som er historisk i Sogn og Fjordane.

Det har vore god påmelding og mandag 16. april tek 13 damer frå Stryn og to frå Loen fatt på "Grasrottrenar - del 1"

Dette er første steg på trenarutdanninga og vi håpar at eit stort, godt og trygt kvinnelig trenarmiljø skal inspirere dei til å fortsette trenarutdanninga og at ein litt fram i tid har kvinner som trenar seniorlag i Stryn.

11.04 Resultat kampar i dag, tysdag 11. april


Haugen vann 9-2 i dagens treningskamp mot Eid 2 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
 
Haugen - Eid 2 9-2 (2-1)
1-0 Kai-Arne Humborstad (14. min)
1-1 Jørn Nord Jepsen (23. min)
2-1 Stian Aaland (32. min)
3-1 Yngve Furnes (43. min)
4-1 Kai-Arne Humbsorstad (52. min)
5-1 Mons Gillesdal (56. min)
6-1 Kai-Arne Humbsorstad (59. min)
7-1 Mons Gillesdal (62. min)
8-1 Michal Berg, straffe (72. min)
9-1 Stian Aaland (76. min)
9-2 Jørn Nord Jepsen (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jølster - Sandane  1-1 (0-0)
0-1 Mads Wie
1-1 Odd Rune Dvergsdal

11.04 Kristian Bell teken ut på G16-landslaget


Kristian Bell i kretskampen mot Hordaland 20. februar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristian Bell frå Førde er teken ut på G16-landslaget som skal spele Sport Chain Cup i Spania i perioden 15. - 22. april.

Frå før er Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk teken ut på G16-landslaget til denne turneringa.

Troppen:
Apipon Tongnoy - Lillestrøm
Trygve Aarstad - KFUM Oslo
Iben W. Bergenheim - Sarpsborg 08
Mikail Maden - Brann
Thello Aasgaard - Wigan
Philip Grønnem Ekeberg - Drøbak Frogn
Herman Geelmuyden - Stabæk
Alexander Hrcka Sannes - Lillestrøm
Sander Tangvik - Rosenborg
Frank Stople - Haugesund
Nils Vallotto - Viking
Lennart Andal - Bremnes
Mikkel Tveiten - Lyn
Brage Skaret - Vålerenga
Nicolas Pignatel Jenssen - Stabæk
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Lars Christian Moldestad - Fana
Kristian Bell, Førde

11.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Benjamin Frantzen og TMFK snudde 0-2 til 4-2 heime mot Dale i 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Til no har omlag 165 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.



 


Håvard Holmøyvik scora to mål for Eid i 6-2 seieren mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.04 Kampar i dag, tysdag 11. april


Haugen spelar i dag treningskamp mot Eid 2 på Eid Idrettspark.
Fem dommarar var i aksjon då Haugen vann 7-3 heime mot Eid 2 i 2017.
Frå venstre: Andreas Sandal, Elias Åsebø, Roger Skavøypoll,
Abdinazir Mohamed Abdi og Markus Nybø Bakke. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 19.00 Treningskamp, Jølster - Sandane, Skei Stadion, kunstgras
Kl. 19.15 Treningskamp, Haugen - Eid 2, Eid Idrettspark


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

10.04 Jotun vann 2-1 heime mot Balestrand


Marthe Skjerven blei matchvinnar for Jotun i dagens kamp mot Balestrand.
Bildet er frå Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy 24. mai 2017.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Jotun serieopna i ettermiddag årets sesong i 3. divisjon kvinner med heimekamp mot Balestrand.

Det er fyrste sesong sidan 2013 at Jotun stiller med lag i 3. divisjon kvinner. I 2013-sesongen enda laget heilt sist med berre eit poeng på 14 kampar. Poenget tok dei då Jenny Hovland sikra uavgjort 1-1 borte mot Florø på straffespark.

I dagens kamp mot Balestrand gav Anna Eldegard heimelaget leiinga 1-0 etter halvtimen av fyrste omgang. Balestrand sin storscorar Anne Aune utlikna til 1-1, noko som også var pauseresultatet i kampen.

Drøye kvarteret før slutt blei Marthe Skjerven matchvinnar i kampen. Jotun varta opp med eit fantastisk flott angrepsspel, før 17-åringen frå Hafslo sette ballen sikkert i mål frå omlag 16-meter.

Jotun - Balestrand  2-1 (1-1)
1-0 Anna Eldegard (30. min)
1-1 Anne Aune (45. min)
2-1 Marthe Skjerven (62. min)

Dommar: Simen Solbakken Skjerven, Kaupanger

Jotun:
Thea Mathilde Øren Hove
Malin Solem
Marte Hollevik
Anna Elise Nese
Tone Lise Aalen
Synnøve Bukve Strand
Anna Eldegard
Marthe Skjerven
Susanne Myrland Kaptein
Synne Hunshammer Haug
Kjersti Hestetun
Ingrid Øvstetun
Augusta Skrede Luggenes
Marte Nilsen Øygarden
Selma Moen Eminovic

Balestrand:
Evita Ese
Silje Marie Foss
Karoline Mo Feten
Julie Melø
Miriam Sandøy
Karen Emilie Jonasmo
Anne Aune
Kristine Friborg
Drude Elise Nordang Bale
Maria Cristine Son Bale
Kristine Hellesø Heldal
Andrine Sværen
Kaja Takle
Eli Yun Årestrup
Sunniva Farnes Myrhol

10.04 Tre jenter frå fylket på J19-landslaget 


Thea Bjelde, Elise I. Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte B. Hjelmhaug.
Foto: Privat

 

Linn-Mari Nilsen, Marte Bjelde Hjelmhaug og Thea Bjelde var alle med på laget då Norge J19 i går møtte England U20 på La Manga.

Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen, Thea Bjelde blei bytta ut 20 minutt ut i 2. omgang, medan Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn kvarteret før full tid.

England sitt lag som er klare U20 VM-sluttspelet vann til slutt 2-0.

Elise Isolde Stenevik har meldt forfall til denne kampen. 

England - Norge  2-0 (1-0)
1-0 Chloe Kelly (11. min)
2-0 Alicia Johnson (90. min+2)

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Malin Johnsen Brenn (Malin Skulstad Sunde 76. min)
Camilla Huseby
Joanna Aalstad Bækkelund Kaptein
Andrea Norheim (Elin Åhgren Sørum 83. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Rikke Bogetveit Nygard (Linn Huseby 65. min)
Thea Bjelde (Camilla Linberg 65. min)
Vilde Gullhaug Birkeli (Marte Bjelde Hjelmhaug 76. min)
Emilie Nautnes
Sophie Roman Haug

10.04 Sjå film frå Elitedagen på Eid


Instruktørarar og Deltakarar samla etter ei av øktene på Eid Idrettspark.
Sjå film frå Elitedagen på Eid 30. mars.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars.

Marius Hagen arrangerte fredag 30. mars Elitedag på Eid. Arrangementet var tidlig fullbooka, og totalt 25 spelarar var med på Elitedagen.

Mange flinke instruktørar, spelarar og medhjelparar gjorde at dette blei ein fantastisk flott dag for alle involverte.

Underteikna har laga ein liten film frå Elitedagen på Eid.

Sjå film frå ELitedagen på Eid 30. mars.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars.











10.04 Kampar i dag, tysdag 10. april


Anne Aune og Balestrand møter i dag Jotun borte i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane/Breimsbygda 19. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 18.45 3. divisjon kvinner, Jotun - Balestrand, Jotun Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

09.04 Team Sogndal spelte Eliteturnering på Nadderud


Team Sogndal G2005 under Eliteturneringa på Nadderud.
Foto: privat

 

Team Sogndal G2005 har denne helga deltatt på Stabæk Fotball si Eliteturnering på Nadderud. Laget spelte åtte kampar der fire enda med seier, to blei uavgjort og to blei tap.

Trenarar for G13 laget er Tommy Øren og Anders Stadheim.

Team Sogndal stilte med denne troppen:
Sondre Midthjell, Eid
Tørres Nøstdal, Eid
Kevin Hoddevik, Selje
Håkon Mathisen, Skavøypoll
Johannes Konstali Lødemel, Stryn
Mathias Vik Vatlestad, Kaupanger IL
Marius Årøy, Sogndal Fotball
Enok Naustdal, Florø
Mats S. Mallom, Florø
Kristoffer Steinset, Florø
Tomas Gebrezgi, Vik
Erlend Moheim, Vik
Angelo Singdalsen, Syril
Lidvin Hestetun, Jotun
Sander Kilen, Jotun
Kevin Lægreid, Jotun
Hallvard Sagevik, Tambarskjelvar
 
Sogndal sine resultati turneringa:
Laurdag:

Sogndal - Haugesund 0-0
Lillestrøm - Sogndal 3-1
Strømsgodset - Sogndal 1-2
Sogndal - Sandnes Ulf 2-0

Søndag:
Brann - Sogndal 0-3
Haugesund - Sogndal 2-4
Stabæk - Sogndal 2-1
Lillestrøm - Sogndal 0-0

Øvrige resultat laurdag:
Stabæk - Bodø/Glimt 5-0
Lillestrøm - Strømsgodset 5-0
SARPSBORG08 - Brann 0-2
Strømsgodset - Sandnes Ulf 4-1
Stabæk - SARPSBORG08 6-0
Sandnes Ulf - Haugesund 1-2
Bodø/Glimt - SARPSBORG08 2-2
Stabæk - Brann 5-3
Lillestrøm - Haugesund 1-0
Bodø/Glimt - Brann 2-5
Strømsgodset - Haugesund 4-1
Lillestrøm - Sandnes Ulf 2-0

Øvrige resultat søndag:
Stabæk - Brann 4-1
Bodø Glimt - SARPSBORG08 1-4
Lillestrøm - Haugesund 4-0
SARPSBORG08 - Sandnes Ulf 4-1
Stabæk - Lillestrøm 1-0
Bodø Glimt - Strømsgodset 1-1
SARPSBORG08 - Strømsgodset 2-1
Strømsgodset - Sandnes Ulf 5-2
Bodø Glimt - Sandnes Ulf 4-3
Stabæk - Haugesund 6-0
Brann - Lillestrøm 3-0
Brann - Haugesund 2-0

09.04 Team Sogndal G2003 tok bronse på Ullensaker


Team Sogndal G2003 sitt lag under Eliteturneringa på Ullensaker.
Alle foto: privat

Team Sogndal G2003 har denne helga spelt Eliteturnering på Ullensaker.

Etter å ha vunne pulje si laurdag kvalifiserte dei seg til semifinale i turneringa. Her blei det dessverre tap 2-1 mot Kristiansund. I bronsefinalen mot Odd vann Team Sogndal 1-0 etter scoring av Sondre Mowatt to minutt før full tid.


Resultat innleiande kampar, laurdag 7. april:
Team Sogndal 1-0
Mål Sogndal: Sondre Mwatt

Team Sogndal - Odd  1-1, 6-4 etter straffesparkkonkurranse
Mål Sogndal: Jonas Tefre

Resultat sluttspelkampar, søndag 8. april:

Semifinale, Team Sogndal - Kristiansund 1-2 (0-1)
Mål Sogndal: Jonas Tefre

Bronsefinale: Team Sogndal - Odd  1-0 (0-0)
Mål Sogndal: Sondre Mwatt


 








Alle foto: privat


09.04 Resultat 1. runde av Akademiserien


Eid sitt akademilag for gutar etter gårsdagens kampar.
Foto: privat

Søndag 8. april blei den fyrste av i alt tre rundar med Akademiserie for 14-åringar arrangert i Hafstadparken i Førde.

Eid, Sogndal og Førde er ansvarlige for akademilaga for gutane, medan Kaupanger, Førde og Eid er ansvarlige for jentene sine akademilag.

Resultat 1. runde Akademiserien jenter:
Kaupanger - Førde 5-2
1-0 Marte Hovland
1-1 Inga Hoff
2-1 Ingrid Molvær
2-2 Silje Sundal Bø
3-2 Agnethe Gjerde Stølen
4-2 Agnethe Gjerde Stølen
5-2 Agnethe Gjerde Stølen

Eid - Førde 1-0
1-0 Emma Sæbø

Eid - Kaupanger 5-2

0-1 Marte Hovland
1-1 Emma Lødemel
2-1 Sara Rustøen
3-1 Cecilie Myklebust
3-2 Sila Tønjum Eikemo
4-2 Sjølvmål
5-2 Sara Rustøen

Resultat 1. runde Akademiserien gutar:
Eid - Førde 0-1

Eid - Sogndal  4-1
Mål Eid: Saeed Tajik, Eirik Flataker, Sander Vike og Dominic Konarzewski

Sogndal - Førde 1-4

Den neste runden i Akademiserien blir spelt på Nordfjordeid laurdag 1. september, medan den tredje og siste runden i årets Akademiserie går av stabelen i Sogndal laurdag 1. desember.

 


Agnethe Gjerde Stølen scora tre mål for Kaupanger mot Førde.
Bildet er frå KM Futsal 2018 på Sandane 4. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


09.04 Leander og Håvard tekne ut på G15-landslaget


Leander Jakobsen Høyvik i kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Leander Nikolai Jakobsen Høyvik frå Florø og Håvard Hetle frå Breim er tekne ut på G15-landslaget som skal spele turnering i Italia i perioden 24. april - 2. mai.

Norge G15 skal i dei innleiande kampane møte Østerrike, Portugal og Costa Rica.

Troppen:

Håvard Hetle - Sandane
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik - Florø
Isak Solberg - Bryne
Elias Hagadokken Lenoci - Stabæk
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Miran Kuci - Vålerenga
Emir Comor - Sarpsborg 08
Andreas Haug - Oppsal
Sondre Auklend - Viking
Odin Holm - Ranheim
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
William Bjeglerud - Lillestrøm
Oscar Bobb - Vålerenga
Audun Engen Vik - Rosenborg
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Christos Zafeiris - Vålerenga
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Endre Handegard Bergsaker - Sarpsborg 08
Eliot Llullaku - Bærum

 


Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


08.04 Resultat kampar i dag, søndag 8. april


Studentspretten serieopna sesongen med 4-0 seier mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Nasjonal G19
Florø - Mjøndalen 0-6 (0-2)
0-1 Gustav Sving Helling (17. min)
0-2 Eirik Sönke Windt  (31. min)
0-3 Tony Egon Rørvik Johannesson (67. min)
0-4 Frank Bamenye (72. min)
0-5 Eirik Sönke Windt (76. min)
0-6 Tony Egon Rørvik Johannesson (81. min)

Treningskamp
Eid - Hødd 2  1-5 (0-3)

0-1 Håkon Botn Brautaset (11. min)
0-2 Isak Skare Haanes (14. min)
0-3 Sander Djupvik (41. min)
1-3 Vebjørn Høynes (69. min)
1-4 Bam Phudithip (79. min)
1-5 Tobias Hatløy

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Studentspretten  0-4 (0-2)
0-1 Kristin Solås (23. min)
0-2 Michelle Nilsen (42. min)
0-3 Guro Aamlid (62. min)
0-4 Elise Svaleng Johnsen (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


OBOS-ligaen
Florø - Kongsvinger 1-0 (0-0)
1-0 Peter Aase (86. min)

Sogndal - Tromsdalen  1-1 (0-1)
0-1 Jo Nymo Matland (6. min)
1-1 Eirik Wilberg Schulze (87. min)

08.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Til no har omlag 150 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



 


08.04 Kampar i dag, søndag 8. april


Tornado Måløy serieopnar i dag heime mot Studentspretten i 3. divisjon
kvinner. Bildet er frå heimekampen mot Høyang 1. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kl. 11.00 Nasjonal G19, Florø - Mjøndalen, Florø Stadion kunstgras
Kl. 13.00 Treningskamp, Eid - Hødd 2, Eid Idrettspark
Kl. 15.00 3. divisjon kvinner, Tornado Måløy - Studentspretten, Måløy St.
Kl. 18.00 OBOS-ligaen, Florø - Kongsvinger, Florø Stadion
Kl. 18.00 OBOS-ligaen, Sogndal - Tromsdalen, Fosshaugane Campus


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

07.04 Resultat kampar i dag, laurdag 7. april


Kaupanger sin kaptein Silje Torvanger utlikna til 3-3 mot Fortuna Ålesund. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kaupanger - Fortuna  3-3 (1-2)
0-1 Katarina Dybvik Sunde (18. min)
0-2 Katarina Dybvik Sunde (26. min)
1-2 Ingrid Lovise Jåstad (43. min)
2-2 Tea Berteig (63. min)
2-3 Katarina Dybvik Sunde (69. min)
3-3 Silje Torvanger (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hødd - Førde  5-0 (1-0)
1-0 Marius Hagen (28. min)
2-0 Eirik Haugan (62. min)
3-0 Badr Rahhaoui (76. min)
4-0 Marius Hagen (80. min)
5-0 Elias Martin Flø (85. min)

Tornado Måløy - Stryn  1-4 (1-1)
0-1 Marius Rauset, straffe (36. min)
1-1 Thor Aage Pleym Evensen (44. min)
1-2 Vegard Sæten Hopland (59. min)
1-3 Emil Allesøe (70. min)
1-4 Håvard Kroken (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

07.04 Kampar i dag, laurdag 7. april


Kaupanger møter i dag Fortuna Ålesund på Eid Idrettspark.
På bildet jublar Fortuna Ålesund etter scoring i fjorårets treningskamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kl. 14.00 Treningskamp damer, Kaupanger - Fortuna, Eid Idrettspark
Kl. 15.00 Treningskamp, Hødd - Førde, Nye Høddvoll
Kl. 16.00 Treningskamp, Tornado Måløy - Stryn, Måløy Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

06.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Benjamin Frantzen og TMFK snudde 0-2 til 4-2 heime mot Dale i 2017.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 
Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

Til no har 131 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Underteikna har også fått inn nokre tips uten navn. Desse er blitt sletta. 

Her er oversikten over dei som har sendt inn tips til no:

Anders Martin Hagen Kvalvåg
Andreas Bjørhovde Heggedal
Andreas Horvei
Anne Karin Rand
Anne Kristin Førde
Anny Balsnes
Are Bjørgum
Arve Helle
Asgeir Årdal
Asle Knut Gangeskar
Bengt Kongsvoll
Benjamin Frantzen
Benny Rivedal
Bjørn Hundershagen
Bjørn Totland
Dag Inge Sætren
Dan Jøran Hafsås
Edin Agovic
Einar Furset
Einar Hellem
Eirik Rutledal
Eldar Saue
Elias Rognebakke
Elisabeth Haugland
Else Helene Abrahamsen
Erik Bolset
Evy Balsnes Klettke
Frode Taklo
Gudmund Wie
Halfdan Faleide
Hanna Grindedal Ertesvåg
Hans Egil Glomnes Øyen
Hans-Petter Gilleshammer
Harald Vartdal
Helge Haugland
Henning Huagen
Henri Kjødnes
Henriette Hugøy
Hilmar Arne Midtgård
Håkon Jonar Skjerven
Håvard Kroken
Inge Andre Visnes
Jakob Haugen
Jakob Søgnen
Jan Are Øvstetun
Jan Ove Møll
Jan Per Løken
Jan Tore Slinde
Jan-Tore Løken
Jenny Grindedal Ertesvåg
Jo Arne Sætre
Johan Skorge
John Søgnen
Johnny Rosø
Jon Asle Breidvik
Jonas Beitveit
Jonas Denk
Jørn Peder Sætre
Karl Martin Opseth Norbom
Karsten Bjelde
Kay Ove Hafsås
Kennet Hessvik
Kenneth Fosse Elde
Kenneth Rakkenes
Kevin Lund Olsen
Kjetil Nordvik
Knut Anders Langlo
Knut Olav Halseth
Knut Strand Løseth
Kristian Ask
Kristoffer Haugen
Kristoffer Vie Angedal
Laila Betahe Førde
Leander Nordal
Leif Arne Tveit
Lisa Skarstein
Mads Wie
Magnus Myrhol
Magnus Nikolai Bolseth
Magnus Reksnes
Malin Balsnes
Marcus Vedeler
Marius Frøyen
Marius Midtun Aaberge
Markus Lefdal
Martin Hollevik
Martin Nesje Lindvik
Mathias Ullebø Garlid
Matias Lesto Larsen
Mohamed Abdi Sheikh
Morten Eriksen
Nikolai Heggedal
Nils Tore Krosshaug
Odd L. Drabløs
Odd-Harald Heggen
Odd-Magne Sjåstad
Ola Rognebakke
Ole-Andreas Aarvik
Ole-Johan Feidje Nordeide
Per Michael Frichsen
Pål Henning Myren
Reidar Balsnes
Rikke Balsnes Klettke
Robert Inge Svoren
Roger Hollevik
Roy Atle Igland
Runar Tvinnereim
Rune Oksholen
Severin Halland
Sindre Kvalheim
Sindre Thue
Siri Andersen
Siv Rauset
Sondre Solheim Langedal
Sondre Vangberg
Stian Aaland
Sujeevan Mohanarajah
Svein Arne Hagen
Thomas Steenslid
Tommy Øren
Tore Haraldsen
Unni Helland
Vebjørn Høynes
Vebjørn Osmundsvåg Furnes
Vegard Flatjord
Yngve Furnes
Yngve Tolaas
Øystein Lindesteg Rinde
Øystein Riksheim Østvik
Øyvind Hafsaas
Åsmund Vågane

 


Håvard Holmøyvik scora to mål for Eid i 6-2 seieren mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.04 1. runde NM Menn 2018


Fjøra er sett opp med heimekamp mot Florø i 1. runde i NM Menn.
På bildet jublar Fjøra etter seieren i cupkampen borte mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film av Karsten Bjelde si frisparkscoring og Fjøra juble for avansement.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM Menn 2018. 

Fjøra er sett opp med heimekamp mot Florø, medan Sogndal skal spele bortekamp mot Øystese. Begge desse kampane blir spelt onsdag 18. april.

Komplett kampoppsett 1. runde NM menn 2018:
Onsdag 18. april:
Kvik Halden – Fredrikstad
Østsiden – Sarpsborg 08
Moss – Kråkerøy
Årvoll – Vålerenga
Ullern – Stabæk
Frigg / Kolbu KK – Strømmen
Lommedalen – Skeid
Lokomotiv Oslo – KFUM Oslo
Korsvoll – Lørenskog
Oppsal - Kongsvinger
Bærum – Drøbak-Frogn
Kløfta – Lillestrøm
Gjelleråsen – Ull/Kisa
Eidsvold Turn – Kjelsås
Grorud – FK Tønsberg
Asker – Follo
Raufoss – Skjetten
Valdres – Brumunddal
Nybergsund – Elverum
Vestfossen – Strømsgodset
Lillehammer - Hønefoss
Ørn Horten – Lyn
Eik Tønsberg – Sandefjord
Flint – Mjøndalen
Halsen – Fram
Skarphedin – Odd
Pors - Notodden
Vigør – Start
Vindbjart – Jerv
Arendal – Fløy
Eiger – Egersund
Staal Jørpeland – Bryne
Sola – Sandnes Ulf
Vidar - Vardeneset
Madla – Viking
Skjold – Haugesund
Os – Åsane
Øystese – Sogndal
Sotra – Vard Haugesund
Sandviken – Brann
Arna-Bjørnar – Lysekloster
Fana – Nest Sotra
Tertnes – Fyllingsdalen
Fjøra - Florø
Bergsøy – Aalesund
Herd - Brattvåg
Volda – Hødd
Træff – Molde
Sunndal – Kristiansund
Kvik – Ranheim
Tynset - HamKam
Stjørdals-Blink – Kolstad
Orkla – Nardo
Byåsen - Levanger
Steinkjer - Strindheim
Harstad - Mosjøen
Sortland – Mjølner
Junkeren – Mo
Fløya – Tromsdalen
Senja - Finnsnes
Skjervøy - Tromsø
Bjørnevatn/Norild – Alta

Torsdag 19. april:
Melbo – Bodø/Glimt
Trygg/Lade – Rosenborg

 


Muhammed scora begge måla i Florø sin 2-0 seier mot Førde i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Peter Orry Larsen og Aalesund spelte borte mot Stryn i 1. runde i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø jublar etter scoring heime mot Førde i 1. runde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Stryn jublar etter seier mot Sogndal i 1. runde i 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


05.04 Andersen Grøttå scora tre mål mot Nordhordland


Martin Grøttå for Selje heime mot Tornado Måløy 2 15. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Martin Andersen Grøttå scora tre mål då Sandviken i går vann 7-1 heime mot Nordhordland i 2. kvalifiseringsrunde i cupen. 21-åringen frå Selje scora Sandviken sitt fyrste, femte og sjette mål i kampen på Stemmemyren.

Men det var ikkje berre Andersen Grøtta av lokale spelarar som teikna seg på scoringslista då Sandviken sikra seg avansement til 1. runde i cupen. Tidligare Haugenspelar Julian Smørdal auka Sandviken si leiing til 3-1.

Tidligare Tornado Måløy-spelar Erik Raknes Forthun spelte fyrste knappe 70 minutta av kampen. 

Sandviken - Nordhordland  7-1 (3-1)
1-0 Martin Andersen Grøttå (7. min)
1-1 Joachim Rongved Smørdal (10. min)
2-1 Bjørnar Aastvedt, straffe  (14. min)
3-1 Julian Smørdal (31. min)
4-1 Karsten Samuelsen Østerbø  (50. min)
5-1 Martin Andersen Grøttå (57. min)
6-1 Martin Andersen Grøttå (71. min)
7-1 Ivar Stenberg Skaar (90. min)

Dommar: Michael Szajnfeld, Flaktveit

Assistentdommarar: Sondre Bratli Andersen, Askøy og Eivind Vikne, Hausvik

Sandviken:
Even Storheim
Dennis Mindor Marøy
Eirik Haugen Tveit
Julian Smørdal
Bjørnar Aastvedt (Jørgen Ellingsen 50. min)
Lars Dalstø
Mathias Hove Zimmer (Ivar Svendal Aase 74. min)
Ivar Stenberg Skaar
Erik Raknes Forthun (Henrik Raunholm Kjelling 68. min) 
Martin Andersen Grøttå
Karsten Samuelsen Østerbø

Nordhordland:
Patrick Tvedt
Andreas Mathisen (Egil Gerad Svindal Fernando 25. min)
Sindre Skår
Daniel Bilsback
Alexander Skomsøy
Jon Helge Eikeland (Sivert Henanger 75. min)
Kristian Andås
Martin Mehl Thorstensen (David Olsen Flatøy 46. min)
Joachim Rongved Smørdal
David Soltveit
Aleksander Vågenes

05.04 Sjå Fjøra juble for avansement i cupen


Fjøra jublar etter dagens seier i cupkampen borte mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film av Karsten Bjelde si frisparkscoring og Fjøra juble for avansement.

 

Fjøra er klar for 1. runde i cupen etter at laget i går vann 3-2 borte mot Førde i Hafstadparken.

Ein liten film av Karsten Bjelde si frisparkscoring og jubelscenene i garderoba etter kampen er no lagt ut på Youtube.

Sjå film av Karsten Bjelde si frisparkscoring og Fjøra juble for avansement.  

05.04 Fotballkretsen arrangerar Fair play kick off



 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar i dag Fair play kick off på Thon Skei Hotell. 

NFF Sogn og Fjordane reklamerar med eit variert program som dei håpar skal gi inspirasjon og bevisstgjering på den viktige rollen klubb har som oppvekstaktør.

Med på laget har dei spennande føredragshaldarar som sit med kvar sine erfaringar i sine møter med fotballen.

Christoffer Honningsvåg, leiar i Studentspretten IL
Christoffer (27) er opprinneleg frå Ålesund, er student ved Høgskulen Vestlandet og leiar for studentidrettslaget Sudentspretten IL. Klubben har hatt ein eventyrleg vekst i fotballaktiviteten dei siste åra og stiller heile 3 seniorlag i seriesystemet i 2018!
Christoffer ønskjer å dele si heilt personlege historie med oss - ein barndom og oppvekst som var prega av rus i nær familie. Ein barndom der andre vaksenpersonar såg han og tok hand om ham, og der fotballmiljøet vart ein fristad der han kunne få vere seg sjølv... "Familien Fotball" er tittelen på føredraget hans.

Rasmus Mo, omdømeleiar Sogndal Fotball
Rasmus treng vel ikkje ytterlegare presentasjon, men er ein særs raus, inkluderande og ikkje minst rivande dyktig fagperson innan relasjonsbygging med fokus på den menneskelege krafta. Rasmus er mykje brukt som motivator, både i idretten og i næringslivet og vi er stolte over at Rasmus ønskjer å dele sin kunnskap og sine erfaringar med oss.

Tommy Skjerven, NFF Eliteseriedommar, Kaupanger IL
Tommy er ein av landets fremste dommarprofiler og har lang erfaring som dommar på toppnivå i norsk fotball. Han er også ein dyktig fagperson med stort engasjement for dommarane i eige fylke. Korleis ta vare på dommaren i klubben og korleis legge til rette for utvikling? Vi ser fam til å høyre Tommy sine refleksjonar og idéar til betre dommararbeid.


Program Fair play kick off
Kl. 17.30-17.45 Velkommen til ny Fair play sesong!
Hildegunn Hove, NFF Sogn og Fjordane

Kl. 17.45-18.25
«Klubben er deg»
Rasmus Mo, Omdømeleiar Sogndal Fotball

Kl. 18.30-19.15
“Familien Fotball”
Christoffer Honningsvåg, Leiar Studentspretten IL

Kl. 19.20-19.30 Pause

Kl. 19.30-20.10
«Inn med dommaren»
Tommy Skjerven, NFF Eliteseriedommar, Kaupanger IL

Kl. 20.10-20.30 Oppsummering, Rasmus Mo

04.04 Fjøra snudde 0-2 til seier 3-2 mot Førde


Fjøra jublar etter dagens seier i cupkampen borte mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Fjøra er klar for 1. runde i cupen etter at laget i dag vann 3-2 borte mot Førde i Hafstadparken.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Fjøra  2-3 (2-0)
1-0 Tshizang'S-Kapinga Brazy (4. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (44. min)
2-1 Karsten Bjelde (63. min)
2-2 Sjølvmål, Eirik Flatjord (66. min)
2-3 Joar Robøle Hoberg (84. min)

Dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger 

Assistentdommarar: Elias Åsebø, Haugen og Jakob Sande Søgnen, Gaular

Rødt kort: Eirik Husabø, Fjøra (76. min)

Førde:
Knut Strand Løseth
Tshizang'S-Kapinga Brazy
Martin Moldskred Dvergsdal
Ola Rognebakke
Eirik Flatjord
Kristoffer Haaland Iversen
Ruben Digernes Holsæter
Kristian Bell
Oskar Roti
Vegard Savland
Øystein Myrkaskog (Marius Naustdal Storevik 46. min)

Fjøra:
Håvard Follevåg Mjelleli
Eirik Husabø
Karsten Ellema Bjelde
Eirik Kristoffersen
Joar Robøle Hoberg
Morten Knutsen (Svenn Ove Gjøringbø 60. min)
Kenneth Blomseth Skjerven
Andreas Lereim Olsen (Johan Elverum Salveson 79. min)
Steffen Olsen
Mathias Flo (Sindre Thue 46. min)
Espen Schøn Outzen

04.04 Førde spelar cupkamp heime mot Fjøra


Kapinga Brazy blei matcvinnar for Førde mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film av Vebjørn Høynes si frisparkscoring mot Førde.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM Herrer, 2. kvalifiseringsrunde
Kl. 19.00 Førde - Fjøra, Hafstadparken

Treningskamp
Kl. 18.10 Syril - Bjørn, Syril Stadion  AVLYST

Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

03.04 Førde klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Førde sitt lag som skal forsvare NFF Sogn og Fjordane si ære under NM G16 Telenor Cup. Alle foto: Kjell Norfinn Tonning

 

Førde og Stryn spelte i ettermiddag den siste kampen i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup.

Både Stryn og Førde vann sine kampar mot Sogndal, og det var derfor stor spenning før dagens kamp i Hafstadparken. Vinnaren av dagens kamp ville sikre seg NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i 1. runde NM G16 Telenor Cup 2018. Ettersom Førde vann mest i sin kamp mot Sogndal ville Førde klare seg med minst uavgjort i dagens kamp.

Til tross for fleire gode sjansar blei det ikkje scoringar i dagens kamp. Førde er dermed klar for 1. ordinære runde i NM G16 Telenor Cup på bedre målforskjell enn gjestane frå Stryn.

Kvalifisering NM G16 Telenor Cup
Førde - Stryn  0-0 (0-0)


Tidligare kampar i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup

Sogndal - Førde  2-12 (1-8)
Mål Sogndal: Ole Jang Schøyen og Jøran Skeide
Mål Førde: Kristian Bell (6), Håkon Berg (3), Marius Ramstad Rødvik og Marcus Bruland. I tillegg scora Sogndal eit sjølvmål.

Stryn - Sogndal  6-2 (3-1)
Mål Stryn: Johannes Garlid Tenden (3), Lukas Leirgulen, Steffen Melheim og eit sjølvmål
Mål Sogndal: Jøran Skeide (2)

Tabell Kvalifisering NM G16 Telenor Cup
Førde   2  1 1 0  12-2  4
Stryn   2  1 1 0  6-2  4
Sogndal   2  0 0 2  4-18  0












Alle foto: Kjell Norfinn Tonning


03.04 Resultat kampar i dag, tysdag 3. april


Mina Dvergsdal scora fire mål i Førde sin 7-0 seier mot Vik i NM J16.
Bildet er frå kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 28. januar 2017.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Aalesund - Sogndal  0-0 (0-0)

Kvalifisering NM J16 Telenor Cup
Førde - Vik  7-0 (6-0)
1-0 Kristine Nedreberg (4. min)
2-0 Mina Dvergsdal (17. min)
3-0 Mina dvergsdal (21. min)
4-0 Mina Dvergsdal (23. min)
5-0 Mina Dvergsdal (32. min)
6-0 Tonje ullaland (37. min)
7-0 Ida Rotnes (72. min)

Kvalifisering NM G16 Telenor Cup
Førde - Stryn  0-0 (0-0)

03.04 Eid Cup 2018 - søndag 29. april


Stårheim sitt lag i klasse Jenter 8 år etter premieutdelinga i Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.


 

Årets Eid Cup går av stabelen på Eid Idrettspark søndag 29. april. Dette er sjette året på rad at Eid Fotball arrangerar Eid Cup.

Turneringa på Nordfjordeid er for gutar og jenter frå 6 til 12 år.

Dette blir ein dag fylt med fotball og moro!

Les meir om Eid Cup 2018 på Eid Fotball sine nettsider.



Totalt 52 lag frå klubbane Stadlandet, Tornado Måløy, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stårheim, Heia, Eid, Loen, Førde, Askvoll/Holmedal og Sogndal deltok i fjorårets turnering.

Sjå bilder frå Eid Cup 2017.

Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit
i klasse G7 under Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.



Frå Eid Cup 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


03.04 Kampar i dag, tysdag 3. april


Sogndal serieopnar i dag borte mot Aalesund i OBOS-ligaen. På bildet ser
vi Akeem Latifu i kampen Sogndal - Lillestrøm 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Kl. 19.00 Aalesund - Sogndal

NM J16 Telenor Cup
Kl. 18.00 Kvalifisering NM J16, Førde - Vik, Hafstadparken

NM G16 Telenor Cup
Kl. 19.30 Kvalifisering NM G16, Førde - Stryn, Hafstadparken


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

02.04 Resultat kampar i dag, måndag 2. april


Kristoffer Ryland scora Florø sitt mål borte mot Mjøndalen.
Bildet er frå heimekampen mot Jerv 2. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Mjøndalen - Florø 1-1 (1-1)
0-1 Kristoffer Ryland (22. min)
1-1 Ylldren Ibrahimaj (36. min)

Treningskampar
Dale - Anga  3-2 (0-2)
0-1 Bernt Norevik
0-2 Sander Dvergsdal
1-2 Einar Aase
2-2 Einar Aase
3-2 Henrik Kummeneje

Gaular - Hyllestad/Dale 2  2-2 (0-2)
0-1 Aleksander Wolff
0-2 Lasse Birkeland
1-2 Brage Loftheim
2-2 Magnus Midtun

Førde 2 - Høyang  2-4 (2-3)
1-0 Runar Vikum
2-2 Kristian Opseth
Mål Høyang: Jacob Frøyen Bergset (2), Erlend Austreim Giil og Michael Hansen Våge

Jølster - Fjøra 2/Sogndal 3   7-1 (5-0)
1-0 Mathias Sunde Årdal
2-0 Mathias Sunde Årdal
3-0 Mathias Sunde Årdal
4-0 Ola Vågane
5-0 Odd Rune Dvergsdal
5-1 Andreas Hauglund
6-1 Mathias Sunde Årdal
7-1 Mathias Sunde Årdal

02.04 Kampar i dag, måndag 2. april


Florø serieopnar i dag borte mot Mjøndalen i OBOS-ligaen.
Patrik Johannesen scora ekte hat-trick i treningskampen mot Hødd.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Åsane - Nest Sotra
Kl. 18.00 Mjøndalen - Florø
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Strømmen
Kl. 18.00 Kongsvinger - Viking
Kl. 18.00 Notodden - Levanger
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - HamKam

Treningskampar
Kl. 15.00 Treningskamp, Dale - Anga, Dingemoen
Kl. 16.00 Treningskamp, Gaular - Hyllestad/Dale 2, Sande Stadion
Kl. 16.00 Treningskamp, Førde 2 - Høyang, Hafstadparken
Kl. 18.00 Treningskamp, Jølster - Fjøra 2/Sogndal 3, Skei Stadion


Vinteren og våren er ei tid med mange fotballaktivitetar, og på grunn av at det kan vere vanskelig å få oversikt over alle desse aktivitetane har underteikna laga til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018. 

Ved å klikke deg inn på fotballkalendaren kan du få oversikt over alle fotballaktivitetane i fylket framover. 

Nederst på kalendaren er det laga til eit skjema slik at folk kan sende inn informasjon så snart ein bookar nye aktivitetar. 

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sin fotballkalendar 2018.  

01.04 Tabellkonkurranse Kretsligaen 2018


Skavøypoll vann heimekampen mot Bremanger 27. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av jubelscenene i Skavøypoll si garderobe.


Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for Kretsligaen Sogn og Fjordane 2018. 

Til no har 106 personar sendt inn svar på årets tabellkonkurranse. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale
Eid
Fjøra
Florø 2
Kaupanger
Skavøypoll
Stryn
Studentspretten
Tornado Måløy
Vik
Årdal
 

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 20. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Hopland scora Stryn sine to fyrste mål i 6-1 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.04 Sivert teken ut på G16-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk med flagget på brystet.
Foto: privat

 

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk er teken ut på G16-landslaget som skal spele Sport Chain Cup i Spania i perioden 15. - 22. april.

Heggheim Mannsverk står før denne turneringa bokført med fire landskampar. To kampar mot Ungarn for G15-landslaget, og kampar mot Serbia og Tsjekkia for G16-landslaget.

Troppen:
Apipon Tongnoy - Lillestrøm
Trygve Aarstad - KFUM Oslo
Iben W. Bergenheim - Sarpsborg 08
Mikail Maden - Brann
Thello Aasgaard - Wigan
Philip Grønnem Ekeberg - Drøbak Frogn
Herman Geelmuyden - Stabæk
Alexander Hrcka Sannes - Lillestrøm
Sander Tangvik - Rosenborg
Frank Stople - Haugesund
Nils Vallotto - Viking
Lennart Andal - Bremnes
Mikkel Tveiten - Lyn
Brage Skaret - Vålerenga
Nicolas Pignatel Jenssen - Stabæk
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Lars Christian Moldestad - Fana

Siste Nytt januar-mars 2018
Siste Nytt oktober-desember 2017
Siste Nytt juli-september 2017
Siste Nytt april-juni 2017
Siste Nytt januar-mars 2017
Siste Nytt oktober-desember 2016
Siste Nytt juli-september 2016
Siste Nytt april-juni 2016
Siste Nytt januar-mars 2016
Siste Nytt oktober-desember 2015
Siste Nytt juli-september 2015
Siste Nytt april-juni 2015
Siste Nytt januar-mars 2015
Siste Nytt oktober-desember 2014
Siste Nytt juli-september 2014
Siste Nytt april - juni 2014
Siste Nytt januar - mars 2014
Siste Nytt oktober - desember 2013
Siste Nytt juli-september 2013
Siste Nytt april-juni 2013
Siste Nytt januar-mars 2013
Siste Nytt oktober-desember 2012

Siste Nytt juli-september 2012

Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt september-desember 2005
Siste Nytt mai-august 2005

Siste Nytt januar-april 2005
Siste Nytt 2004

Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00

 

 

 




 





www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes