19.07 Sogndal tapte heime mot Follo 


Håvard Flo gir Sogndal leiinga 1-0 i cupkampen mot Follo.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 18 år sidan spelte Sogndal cupkamp heime mot Follo på Fosshaugane Campus. 

Sogndal spelte i ettermiddag heime mot Follo i 4. runde i cupen på Fosshaugane Campus.

Sogndal var store favorittar til å vinne kampen, og med Håvard Flo si scoring like etter pause såg det lenge ut til at Sogndal skulle sikre vidare avansement. Men Follo gav seg ikkje, og 10 minutt før full tid utlikna Kjetil Nilsen til 1-1.

Laga måtte dermed ut i ekstraomgangar, og dessverre for Sogndal avgjorde Follospelar Stian Birkeland kampen etter pasning frå Kjetil Nilsen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Follo 1-1 (0-0) 1-2 etter ekstraomgangar
1-0 Håvard Flo (47. min) Assist: Kim Rune Hellesund
1-1 Kjetil Nilsen (80. min) Assist: Lars Granås
1-2 Stian Birkeland (104. min) Assist: Kjetil Nilsen

Sogndal:
Terje Skjeldestad 
Ahyee Aye Elvis 
Christian Brink 
Kjetil Holvik 
Ole Hjelmhaug 
Torgeir Hoås 
Rune Bolseth 
Barry Kader
Kim-Rune Hellesund 
Anders Stadheim 
Håvard Flo 

Innbyttarar: 
Joel Cedergren 
Henrik Furebotn 
Mathias Eikenes

Follo:
Glenn Arne Hansen 
John Reidar Torseth Jensen 
Henrik Nordnes 
Øystein Grini 
Lars Granås 
Kjetil Nilsen 
Mads Clausen 
Jon Sundsbø 
Stian Birkeland 
Johan Nås 
Peter Enckell 

Innbyttarar: 
Jørgen Røssevold 
Morten Einar Andersen


Follo jublar etter at seieren var i boks.


Follotrenar Erland Johnsen blir intervjua av TV2 etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.07 Sogndal FK J18 spelar kvartfinale i Gothia Cup


Sogndal FK J18 etter gårsdagens 7-1 seier mot Qviding FF. 
Foto: Sogndal FK Damer

Sogndal FK J18 spelar i dag kvartfinale i Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Motstandar i kvartfinalen er det svenske laget Stureby FF.

Kampen blir spelt på Gothia Cup Academy 3 klokka 13.30. 

Sogndal FK J14 er ute av turneringa, etter at laget i går tapte 1-0 i 1/32-finalen mot det svenske laget Boo FF.


Klasse J18 - A-sluttspel

Kvartfinale 1, kl. 12.30 AG Caen Football - IK Uppsala Fotboll
Kvartfinale 2, kl. 12.35 OC Surf North - Alingsås IF
Kvartfinale 3, kl. 13.30 Sogndal FK - Stureby FF
Kvartfinale 4, kl. 13.40 Jitex BK - Bryne FK

18.07 Sogndal FK J18 klar for kvartfinale i Gothia Cup


Sogndal FK J18 etter 3-1 seieren mot Grand Ouest Elite 47.
Foto: Sogndal FK Damer

I dag har det blitt spelt sluttspelkampar i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK J14 er ute av turneringa, etter at laget tapte 1-0 i 1/32-finalen mot det svenske laget Boo FF.

Sogndal FK J18 er klar for kvartfinale i Gothia Cup. I kveld vann laget 1/8-finalen 7-1 mot det svenske laget Qviding FIF. Motstandar i kvartfinalen fredag er Stureby FF.  


Klasse J14 - A-sluttspel

1/32-finale, Sogndal FK - Boo FF  0-1 (0-1)
0-1 Filippa Lindroth (3. min)


Klasse J18 - A-sluttspel

1/8-finale, Sogndal FK - Qviding FIF  7-1 (5-0)
1-0 Anna Grindhaug (11. min)
2-0 Mia Johannessen Bakke (22. min)
3-0 Stine Gustavsen Fimreite (23. min)
4-0 Kaja Johannessen Skrede (25. min)
5-0 Nathalie Høgi (27. min)
6-0 Kaja Johannessen Skrede (40. min)
7-0 Thea Sviggum Elle (50. min)
7-1 Qviding FIF (56. min)

Kvartfinale, fredag 19. juli kl. 13.30 Sogndal FK - Stureby FF

18.07 Haugenfotball.no oppdatert daglig i 18 år 


Totalt 303 704 forskjellige bilder ligg no ute på haugenfotball.no

Nettsida www.haugenfotball.no har i dag jubileum med daglige oppdateringar i 18 år (6575 dagar). 

Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli 2006. 

Haugenfotball.no har over 7100 følgarar på Facebook, og 4674 personar føl haugenfotball.no på Instagram. 

Underteikna håpar flest mogleg vil følge Haugenfotball.no på Facebook og Instagram.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


Haugenfotball.no blir driven med støtte frå bedrifter og klubbar/idrettslag som annonserar på nettsida.

NB! Bedrifter og klubbar/idrettslag som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne!

Klikk her for å ta kontakt. 

I tillegg støtte frå bedrifter og klubbar/idrettslag har ein vurdert moglegheita for ulike abonnements- og betalingsløysingar, men har kome fram til at ein ynskjer å behalde friast mogleg tilgang på innhaldet for brukerane.

Ein har difor valt å vidareføre den frivillige betalingsløysinga. Summen er sett til kr. 200 for året, eller ein kan betale eit valfritt beløp.

Les meir om frivillig betaling her. 

18.07 Norge spelte 0-0 mot Ukraina i G19 EM



 

Norge G19 spelte i ettermiddag 0-0 mot Ukraina i den andre kampen under G19-sluttspelet i Nord Irland.

Sander Hestetun Kilen frå Øvre Årdal spelte heile kampen, medan Kristoffer Haukås Steinset frå Florø var ubenytta innbyttar.

Sander Hestetun Kilen hadde to store sjansar til å score i 1. omgang, men begge gongane gjekk dessverre avslutninga i stolpen. 

Norge møter Nord Irland i den siste kampen i gruppespelet. Denne kampen blir spelt på Seaview Stadium i Belfast søndag 21. juli.

 
Ukraina - Norge  0-0 (0-0)

Gult kort:
Matvii Ponomarenko, Daniil Vashchenko, Andrii Matkevych og Ramik Hadzhyiev, Ukraina
Simen Vatne Haram, Rasmus Holten og Aleksander Andresen, Norge  

Ukraina:
Vladyslav Krapyvtsov
Mykola Oharkov
Taras Mykhavko
Oleksiy Gusiev
Maksym Melnychenko
Daniil Vashchenko
Andrii Matkevych
Danylo Krevsun
Timur Tutierov
Ramik Hadzhyiev
Matvii Ponomarenko

Innbyttarar:  
Markiian Bakus
Anton Drozd
Ivan Yermachkov
Kyrylo Dihtiar
Samuel Obinaya
Kristian Shevchenko
Hennadii Synchuk
Dmytro Bohdanov
Viktor Tsukanov

Norge:
Martin Børsheim
Filip Loftesnes-Bjune
Aleksander Andresen
Rasmus Holten
Simen Vatne Haram
Eivind Fauske Helland
Travis Enrique Hernes (Daniel Braut 68. min)
Sondre Milian Granaas
Edvin Austbø (Bork Classønn Bang-Kittilsen 68. min)
Sander Hestetun Kilen
Benjamin Thoresen Faraas (Julian Bakkeli Gonstad 68. min)

18.07 Dagens sluttspelkampar i Gothia Cup


Sogndal FK J18 spelar i dag 1/8-finale i A-sluttspelet i si klasse.
Bildet er tatt etter 4-0 seieren mot Ösmo GIF FK.
Foto: Sogndal FK Damer

I dag blir det spelt sluttspelkampar i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Begge laga til Sogndal FK skal ut i kamp i A-sluttspelet i si klasse.
 

Klasse J14 - A-sluttspel

1/32-finale, kl. 10.20 Sogndal FK - Boo FF

Klasse J18 - A-sluttspel

1/8-finale, kl. 18.50 Sogndal FK - Qviding FIF

17.07 Kristoffer og Bengt vann Eidamesterskapet


Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll, Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 17. juli 2014.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan blei det arrangert Eidamesterskap i Footvolley på Nordfjordeid.


Bengt Kongsvoll og Kristoffer Førde Aarskog vann i ettermiddag Eidamesterskapet i Footvolley. Heile 10 par deltok i dagens turnering som blei arrangert på Footvolleybanene ved Eid Vidargåande skule.

Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 17. juli 2014.

Gruppe 1:
Ove Andrè Balsnes/Anders Midthjell
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes
Eivind Daniel Røed/Kristian Rønnestad
Oliver Rotihaug/Bjørn Totland
Elias Åsebø/Sondre Martinsen

Resultat gruppe 1:
Balsnes/Midthjell - Lefdal/Høynes 17-15
Røed/Rønnestad - Rotihaug/Totland 8-15
Balsnes/Midthjell - Åsebø/Martinsen 11-9
Lefdal/Høynes - Rotihaug/Totland 10-12
Røed/Rønnestad - Balsnes/Midthjell 7-11
Lefdal/Høynes - Åsebø/Martinsen 11-3
Åsebø/Martinsen- Rotihaug/Totland 8-11
Rotihaug/Totland - Balsnes/Midthjell 9-11
Røed/Rønnestad - Åsebø/Martinsen 11-5

Gruppe 2:
Eivind Skrede/Ruben Kullsveen
Kristoffer Førde Aarskog/Bengt Kongsvoll
Øystein Aabrekk/Torbjørn Aabrekk
Anders Kyrkjeeide Karlsen/Vebjørn Nord Haugland
Johan Skorge/Erlend Martinsen

Resultat gruppe 2:
Skrede/Kullsveen - Førde Aarskog/Kongsvoll 14-16
Aabrekk/Aabrekk - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland  13-15
Skrede/Kullsveen - Skorge/Martinsen  8-11
Førde Aarskog/Kongsvoll - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 11-5
Aabrekk/Aabrekk - Skrede/Kullsveen 11-8
Førde Aarskog/Kongsvoll - Skorge/Martinsen  11-7
Aabrekk/Aabrekk-Førde Aarskog/Kongsvoll 4-11
Skorge/Martinsen -  Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 8-11
Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland - Skrede/Kullsveen 9-11
Aabrekk/Aabrekk - Skorge/Martinsen 11-2

Kvartfinalar:
Balsnes/Midthjell - Skrede/Kullsveen   18-16
Rotihaug/Totland - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland  15-12
Førde Aarskog/Kongsvoll - Røed/Rønnestad 15-13
Aabrekk/Aabrekk - Lefdal/Høynes 6-15

Semifinalar:
Rotihaug/Totland - Førde Aarskog/Kongsvoll 8-15
Balsnes/Midthjell - Lefdal/Høynes  15-13

Bronsefinale:
Rotihaug/Totland - Lefdal/Høynes  15-9

Finale:
Førde Aarskog/Kongsvoll - Balsnes/Midthjell 9-15, 15-12, 11-2

 


Anders Midthjell i aksjon i finalen mot Kongsvoll/Førde Aarskog.


Ruben Kullsveen og Eivind Skrede tapte 18-16 i kvartfinalen.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 17. juli 2014.


17.07 Begge laga til Sogndal FK klar for A-sluttspel


Sogndal FK J18 i lag med det amerikanske laget OC Surf North etter
den siste kampen i gruppespelet i årets Gothia Cup i Gøteborg.
Foto: Sogndal FK Damer

I dag blir dei siste gruppespelkampane i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige spelt.

Sogndal FK J18 vann 1-0 mot det amerikanske laget OC Surf North. Anna Grindhaug blei matchvinnar då ho scora kampens einaste mål eit stykke ut i 2. omgang.

Sogndal FK J18 er klar for A-sluttspelet som gruppevinnar med tre seierar av tre mulige. Laget spelar 1/8-finale mot det svenske laget Qviding FIF torsdag klokka 18.50.  


Sogndal FK J14 vann heile 7-0 mot det engelske laget Horsforth MLFA. Laget er med det klar for A-sluttspelet som gruppetoar. Sogndal FK J14 spelar 1/32-finale mot laget som blir nummer to i gruppe 18 torsdag klokka 10.20.  


Klasse J14 - Gruppe 14
Sogndal FK - Horsforth MLFA (England) 7-0 (2-0)
1-0 Eili Silden, straffe (12. min)
2-0 Guro Bjelde Hjelmhaug (17. min)
3-0 Alida Hestetun Kilen (21. min)
4-0 Filippa Myrold Haavik (25. min)
5-0 Eva Midtun Agledal (27. min)
6-0 Eva Midtun Agledal (29. min)
7-0 Eva Midtun Agledal (39 min)
 
Tabell klasse J14 - Gruppe 14
Iconz Elite (USA)  3  3 0 0  13-0  9 poeng
Sogndal FK  3  2 0 1  11-2  6 poeng
IK Sirius FK (Sverige)  3  0 1 2  1-11  1 poeng
Horsforth MLFA (England)  3  0 1 2  1-13  1 poeng

A-sluttspel
1/32-finale, torsdag 18. juli kl. 10.20 Sogndal FK - Boo FF


Klasse J18 - Gruppe 2

Sogndal FK - OC Surf North (USA)  1-0 (0-0)
1-0 Anna Grindhaug (35. min)

Tabell klasse J18 - Gruppe 2
Sogndal FK  3  3 0 0  8-1  9 poeng
OC Surf North (USA)  3  1 1 1  5-1  4 poeng
Grand Ouest Elite 47 (Frankrike)  3  1 1 1  3-3  4 poeng
Ösmo GIF FK (Sverige)  3  0 0 3  0-11  0 poeng

A-sluttspel
1/8-finale, torsdag 18. juli kl. 18.50 Sogndal FK - Qviding FIF

17.07 Norge spelte uavgjort 1-1 på Brann Stadion


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelde var i startellevaren då Norge i går spelte uavgjort 1-1 i EM-kvalifiseringskampen heime mot Nederland på Brann Stadion.

Caroline Graham Hansen gav Norge leiinga 1-0, medan Vivianne Miedema utlikna for Nederland til 1-1. Begge scoringane som i 2. omgang.

Thea Bjelde blei bytta ut med Maria Thorisdottir drøye kvarteret før full tid.

Med uavgjort i kampen mot Nederland enda Norge på 3. plass i si EM-kvalifiseringsgruppe. Norge må dermed ut i to rundar med playoff-kampar for å sikre seg plass i EM-sluttspelet i Sveits i 2025.

 
Norge - Nederland  1-1 (0-0)
1-0 Caroline Graham Hansen (61. min)
1-1 Vivianne Miedema (80. min)

Gult kort: Daniëlle van de Donk, Nederland

Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Tuva Hansen (Marit Bratberg Lund 86. min)
Guro Bergsvand
Thea Bjelde (Maria Thorisdottir 74. min)
Mathilde Hauge Harviken
Vilde Bøe Risa (Sophie Roman Haug 85. min)
Frida Leonhardsen Maanum
Lisa Fjeldstad Naalsund
Karina Sævik
Caroline Graham Hansen
Guro Reiten

Nederland:
Lize Kop
Sherida Spitse
Kerstin Casparij (Lynn Wilms 71. min)
Dominique Janssen
Esmee Brugts (Katja Snoeijs 71. min)
Daniëlle van de Donk (Damaris Egurrola 86. min)
Jackie Groenen
Chasity Grant
Wieke Kaptein
Lineth Beerensteyn
Vivianne Miedema (Romée Leuchter 86. min)

17.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Her er oversikten over Sogndal FK sine kampar i dag.


Klasse J14 - Gruppe 14
Kl. 14.40  Sogndal FK - Horsforth MLFA (England)

Klasse J18 - Gruppe 2
Kl. 10.00 Sogndal FK - OC Surf North (USA)

16.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 


Sogndal FK J18 etter dagens 4-0 seier mot Ösmo GIF FK.
Foto: Sogndal FK Damer

 

To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Her er oversikten over resultata frå Sogndal FK sine kampar i dag.


Klasse J14 - Gruppe 14
Sogndal FK - Iconz Elite (USA)  0-2 (0-1)

0-1 Lara Almeida (10. min)
0-2 Taylor Barnett (33. min)

Klasse J18 - Gruppe 2
Sogndal FK - Ösmo GIF FK (Sverige)  4-0 (2-0)
1-0 Julia Felde (3. min)
2-0 Nathalie Høgi (4. min)
3-0 Anna Grindhaug, straffe (45. min)
4-0 Kaja Johannessen Skrede (49. min)

 


Kaja Johannessen Skrede, Nathalie Høgi, Julia Felde og Anna Grindhaug
scora Sogndal FK J18 sine mål i 4-0 seieren mot Ösmo GIF FK.
Foto: Sogndal FK Damer


16.07 Langedal gjekk til topps i EM-konkurransen



Steinar Langedal frå Eikefjorden gjekk heilt til topps i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball.

Langedal fekk totalt 29 poeng, og vann konkurransen to poeng føre Leif Øystein Felde.

Lidvin Hestetun og Elias Rognebakke enda begge med 26 poeng. Her blir Hestetun rangert føre Rognebakke ut i frå kor godt ein har tippa på antall mål i gruppespelkampane.


Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd - Steinar Langedal

2. premie: 3 flax-lodd - Leif Øystein Felde

3. premie: 2 flax-lodd - Lidvin Hestetun


29 poeng:
Steinar Langedal

27 poeng:
Leif Øystein Felde

26 poeng:
Lidvin Hestetun (6 mål feil)
Elias Rognebakke (27 mål feil)

25 poeng:
Dag Inge Sætren

24 poeng:
Ove Balsnes
Einar Hellem
Peder Liseth
Ole Andreas Solheim
Øystein Solheim
Geir Vindheim

23 poeng:
Per Michael Frichsen
Jakob Haugen
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
John Søgnen
Terje Tonheim
Sander Torheim Frislid

22 poeng:
Frode Berge Alme
Sveinung Alværn
Silje Bakke
Ørjan Eikevoll
Niklas F Berglund
Magnus Gilleshammer
Marius Hellebust
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Hans Pedersen
Magnus Reksnes
Jonas Slaattelid
Henrik Berge Solheim
Sondre Solheim Langedal
Mathias Stokkebø
Ingmar Sægrov
Sivert Tomasgard
Asgeir Torvanger
Harald Vartdal
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge

21 poeng:
Henning Haugen
Pål Holko

20 poeng:
Andrea Årsheim Bakkebø
Jarle Christensen
Håvard Dahl
Olai Eikevoll
Magne Elde
Roderik Farkas
Christian Fjeldtvedt
Vegard Fløholm
Kay Ove Hafsås
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Edvin Haugen
Emil Helgheim
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Ole Morten Kvam
Rolf Lefdal
Runar Leikanger
Lars Loen
Kenneth Russenes
Jonathan Silden
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Ørjan Solheim
Marius Sætren
Jakob Søgnen
Elisabeth Torvanger
Stian Aaland

19 poeng:
Hilmar Lindskog
Rune Midthjell
Arthur Norevik
Anne Karin Rand

18 poeng:
Daniel Agovic
Aslaug Berget Alsaker
Oddvar Alværen
Gro Berge
Morten Eriksen
Marius Valaker Frøyen
Tobias Furebotn
Sjur Gimmestad
Svein Arne Hagen
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Kristen Henning Heggedal
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Steinar Holvik
Asle Hopland
Alexander Jenssen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Ole-Gunnar Midtbø
Shanjeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Benitien Mugisho
Ole Tom Myroldhaug
Jonas Nistad
Ole Bjørn Otternes
Gunnar Reksnes
Hanna Lien Reksnes
Ingrid Lien Reksnes
Martin Salbu
Håkon Skjerven
Torgeir Strandenes
Jo Arne Sætre
Randi Torvanger
Bjørn Totland


1. Kva land vinn Euro 2024? (5 poeng) RETT SVAR: Spania

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2024? (3 poeng) RETT SVAR: 3

3. Kva land vinn Gruppe A? (2 poeng) RETT SVAR: Tyskland

4. Kva land vinn Gruppe B? (2 poeng) RETT SVAR: Spania

5. Kva land vinn Gruppe C? (2 poeng) RETT SVAR: England

6. Kva land vinn Gruppe D? (2 poeng) RETT SVAR: Østerrike

7. Kva land vinn Gruppe E? (2 poeng) RETT SVAR: Romania

8. Kva land vinn Gruppe F? (2 poeng) RETT SVAR: Portugal

9. Blir det scora meir enn 2 mål i opningskampen mellom Tyskland og Skottland? (2 poeng) RETT SVAR: JA

10. Kjem Albania til å tape alle sine tre gruppespelkampar mot Spania, Kroatia og Italia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

11. Kjem Danmark til score mål i alle tre gruppespelkampane mot Slovenia, Serbia og England? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

12. Kjem Frankrike til å vinne minst ein av gruppespelkampane med tre mål eller meir? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

13. Blir det dømt corner før det er spelt 5 minutt i gruppespelkampen mellom Belgia og Ukraina? (2 poeng) RETT SVAR: JA

14. Blir det delt ut rødt kort i gruppespelkampen mellom Georgia og Tyrkia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

15. Kjem Italia til å tape ein straffesparkkonkurranse i løpet av mesterskapet? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

16. Blir det scora fem mål eller meir etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) i nokon av 1/8-finalane? (2 poeng) RETT SVAR: JA

17. Kor mange av desse laga spelar seg fram til kvartfinale i mesterskapet? Danmark, Kroatia, Belgia, Ukraina (3 poeng)
RETT SVAR: 0


18. Kor mange av semifinalane i mesterskapet blir avgjort etter ordinær tid? (2 poeng) RETT SVAR: 2

19. Blir det dømt straffespark i ordinær tid i finalen? (2 poeng)
RETT SVAR: NEI


20. Kor mange mål blir det scora totalt i dei 36 gruppespelkampane? Dette spørsmålet blir brukt til å skille deltakarar som har like mange poeng.
RETT SVAR: 81 Mål

16.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Her er oversikten over Sogndal FK sine kampar i dag.


Klasse J14 - Gruppe 14
Kl. 14.50  Sogndal FK - Iconz Elite (USA)

Klasse J18 - Gruppe 2
Kl. 09.00 Sogndal FK - Ösmo GIF FK (Sverige)

15.07 Norge tapte 2-1 mot Italia i G19 EM


Haukås Steinset mot Brann på Fosshaugane Campus 20. august 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Norge G19 tapte i ettermiddag 2-1 mot Italia i den fyrste kampen under G19-sluttspelet i Nord Irland.

Daniel Braut gav Norge leiinga 1-0, men scoringar Luca Di Maggio og Kevin Zeroli gjorda at Italia stakk av med seieren.

Kristoffer Haukås Steinset frå Florø var ubenytta innbyttar i kampen mot Italia.

Sander Hestetun Kilen frå Øvre Årdal måtte stå over dagens kamp på grunn av at han fekk rødt kort i EM-kvalifiseringskampen heime mot Israel 26. mars.

Norge sin neste kamp i EM-sluttspelet blir spelt mot Ukraina på Seaview Stadium i Belfast torsdag 18. juli.

I den andre kampen i Norge si gruppe i dag spelte Ukraina 0-0 mot Nord Irland.


Italia - Norge  2-1 (1-1)
0-1 Daniel Braut (35. min)
1-1 Luca Di Maggio (44. min)
2-1 Kevin Zeroli (51. min)

Gult kort: Lorenzo Anghelè, Francesco Camarda, Jonas Harder og Renato Marin, Italia
Daniel Braut, Norge

Italia:
Renato Marin
Vittorio Magni
Davide Bartesaghi
Fabio Chiarodia
Filippo Mane
Luca Lipani
Luca Di Maggio
Aaron Ciammaglichella
Tommaso Ebone
Simone Pafundi
Kevin Zeroli

Innbyttarar:
Federico Magro
Diego Sia
Francesco Camarda
Christian Corradi
Filippo Pagnucco
Jonas Harder
Mattia Mannini
Marco Romano
Lorenzo Anghelè

Norge:
Martin Børsheim
Aleksander Andresen
Rasmus Holten
Simen Vatne Haram
Håkon Røsten (Aleksander Hammer Kjelsen 85. min)
Eivind Fauske Helland
Travis Enrique Hernes (Filip Loftesnes-Bjune 80. min)
Sondre Milian Granaas
Bork Classønn Bang-Kittilsen (Edvin Austbø 57. min)
Mats Pedersen (Benjamin Thoresen Faraas 57. min)
Daniel Braut

 


Sander H. Kilen i Aalesund sin kamp mot Hødd i NM G19 21. juni 2023. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.07 Ola teken ut på G16-landslaget


Ola Holmlund Ørjasæter i 2-1 seieren mot Høyang 23. september 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Ola Holmlund Ørjasæter frå Stryn er teken ut på G16-landslaget som delta på nordisk mesterskap i Sverige i starten av august.

Av dei 22 spelarane som er tekne ut i den norske troppen er Ola den einaste spelaren som ikkje spelar for ein klubb innan for toppfotballen.

To spelarar er frå klubbar i utlandet, 13 spelarar er frå klubbar i Eliteserien, fem spelarar er frå klubbar i OBOS-ligaen, ein spelar er frå ein klubb i PostNord-ligaen, medan Ola er frå Stryn som spelar i 4. divisjon i NFF Sogn og Fjordane.   

Norge skal i løpet av turneringa spele kampar mot Sverige, Danmark og Finland.

Troppen:
Einar Fauskanger, Haugesund
Fredrik Dørrum Berg, Rosenborg
Henrik Haraldsen, Start
Adam Rød El Jabri, Brann
Jesper Renshusløkken, Vålerenga
Aksel Olausson Tveit, Viking
Leander Bjerke, Start
Jesper Johnsson Solberg, Fredrikstad
Daniel Risan Nakken, Molde
Elias Vullum Slørdal, Rosenborg
Bernard Eide, Djurgården
Philip Holseter-Karlsen, PSV Eindhoven
Leon Dahlstrøm, Skeid
Harald Woxen, Lillestrøm
William Valenza, Haugesund
Ola Holmlund Ørjasæter, Stryn
Lamin Huchard Nije, Sandefjord
Gabriel Opsahl, Vålerenga
Elias Johnsson Solberg, Fredrikstad
Elion Krosa, Odd
Nicholas Wik, Brann
Richard Alexsander Ferrington, Stabæk


15.07 Sogndal FK med strålande start på Gothia Cup


Sogndal FK J18 etter dagens 3-1 seier mot Grand Ouest Elite 47.
Foto: Sogndal FK Damer

 

To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Begge desse laga har i dag spelt sin fyrste kamp i turneringa. Sogndal FK J14 vann 4-0 mot det svenske laget IK Sirius FK, medan Sogndal FK J18 vann 3-1 mot det franske laget Grand Ouest Elite 47.


Klasse J14 - Gruppe 14
Sogndal FK - IK Sirius FK (Sverige)  4-0

1-0 Filippa Myrold Haavik
2-0 Andrine Sønnesyn
3-0 Filippa Myrold Haavik
4-0 Filippa Myrold Haavik

Klasse J18 - Gruppe 2
Sogndal FK - Grand Ouest Elite 47 (Frankrike)  3-1 (1-1)
1-0 Nathalie Høgi (4. min)
1-1 Antunes Stella Sanchez (21. min)
2-1 Nathalie Høgi (30. min)
3-1 Mia Johannessen Bakke (45. min)

 


Nathalie Høgi (2) og Mia Johannessen Bakke scora måla til Sogndal FK J18.
Foto: Sogndal FK Damer


15.07 31 personar tippa rett resultat i finalen



 

Nesten 200 personar var med på tippekonkurransen på Facebook i forbindelse med EM-finalen mellom Spania og England.

Heile 31 personar tippa rett på at Spania kom til å vinne 2-1 mot England.

Premien på tre flax-lodd går til Kine Teigen som var den av dei med rett resultat som var nermast rett tidspunkt for fyrste scoring i kampen. Teigen tippa 44. minutt, medan scoringa kom i det 2. minutt av 2. omgang.

Kine Teigen får tilsendt tre flax-lodd i posten.

Takk til alle som deltok i denne konkurransen. 


Oversikt over alle som tippa rett resultat i EM-finalen:
Kine Teigen, 44. minutt
Anette Bøe Wollf, 43. minutt
Kjetil Fosse Elde, 42. minutt
Sondre Solheim Langedal, 41. minutt
Per Michael Frichsen, 39. minutt
Fredrik Hanssen, 35. minutt
Maya Nilsen Kronstad, 33. minutt
Simen Stølen, 32. minutt
Steinar Langedal, 29. minutt
Bjørn Gunnar Navelsaker, 29. minutt
Torstein Kvam, 28. minutt
Karl Martin Nordbom, 27. minutt
Oddvar Magne Alværen, 27. minutt
Idar Arne Kristiansen, 27. minutt
Madelene Hammerseth, 26. minutt
Randi Marie Eimhjellen, 26. minutt
Karianne Brøndbø Bergheim, 25. minutt
Monica Alice Lunde, 24. minutt
Isabell Kvernevik, 23. minutt
Malvin Stenehjem, 19. minutt
Steffen Haugland Sørland, 18. minutt
Kent Tryggestad, 18. minutt
Paul Hestetun, 16. minutt
Amalie Fure, 15. minutt
Miguel Maureira, 14. minutt
Vegard Ulvik, 13. minutt
Hege Solheim, 12. minutt
Tor Olav Otterdal, 12. minutt
Olai Årdal, 9. minutt
Terje Førde, 9. minutt
Kine Krokstrand, 8. minutt

15.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Totalt 1915 lag frå 76 nasjonar deltek i Gothia Cup 2024. Av desse 1915 laga er 130 lag frå Norge. 

Her er oversikten over Sogndal FK sine kampar i dag.


Klasse J14 - Gruppe 14
Kl. 12.30  Sogndal FK - IK Sirius FK (Sverige)

Klasse J18 - Gruppe 2
Kl. 08.00 Sogndal FK - Grand Ouest Elite 47 (Frankrike)

14.07 Resultat kampar i dag, søndag 14. juli


Vegar Gjermundstad og Førde tapte i dag 5-2 heime mot Sandviken.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Førde - Sandviken 2-5 (2-3)

0-1 Sebastian Heimvik Haugland (23. min)
1-1 Vegard Savland (29. min)
1-2 Sebastian Skåre Tune (38. min)
1-3 Simen August Næss (40. min)
2-3 Vebjørn Høynes (45. min)
2-4 Bendik August Engen (86. min)
2-5 Andreas Velle Waraas (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Djerv 1919 - Askøy 3-3 (1-2)
1-0 Mathias Kjær Eikje (37. min)
1-1 Henrik August Eliassen Hjellegjerde (38. min)
1-2 Jakob Høviskeland (41. min)
2-2 Mathias Kjær Eikje (52. min)
3-2 Sander Fenstad Rognsvaag (64. min)
3-3 Ulrik Skorpen Edvardsen, straffe (71. min)

Os - Haugesund 2  3-1 (2-0)
1-0 Håvard Vatland Karlsen (16. min)
2-0 Daniel Grimset Kvalvågnes, straffe (39. min)
2-1 Martin Alvsaker (65. min)
3-1 Karl Aspevoll Omdahl (82. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 15 13 2 0 45 - 14 41
Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Os 15 10 2 3 42 - 20 32
Askøy 15 8 5 2 35 - 22 29
Førde 15 9 2 4 34 - 32 29
Fana 15 9 1 5 35 - 19 28
Djerv 1919 15 7 2 6 31 - 25 23
Loddefjord 15 4 3 8 22 - 37 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Haugesund 2 15 3 3 9 23 - 36 12
Årdal 15 4 0 11 29 - 49 12
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Florø 15 1 1 13 12 - 42 4

14.07 Tippekonkurranse EM-finalen Spania - England



 

Vi prøvar oss med ein liten tippekonkurranse på Facebook i forbindelse med EM-finalen mellom Spania og England.

Tipp kven som blir Europamester, resultatet i kampen etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) pluss tidspunkt for fyrste scoring i kampen.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

14.07 Kampar i dag, søndag 14. juli


Førde møter i dag Sandviken på heimebane i Norsk Tipping-ligaen.
Magne Elias Aarøen blei matchvinnar for Førde i 2-1 seieren mot Årdal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Førde - Sandviken
Kl. 14.00 Djerv 1919 - Askøy
Kl. 14.00 Os - Haugesund 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 15 9 1 5 35 - 19 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 14 7 1 6 28 - 22 22
Loddefjord 15 4 3 8 22 - 37 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Haugesund 2 14 3 3 8 22 - 33 12
Årdal 15 4 0 11 29 - 49 12
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Florø 15 1 1 13 12 - 42 4

13.07 Resultat kampar i dag, laurdag 13. juli


Tobias Grotle Herstad gav Florø leiinga 1-0 i dagens 5-1 seier heime
mot Loddefjord i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.
Dette var Florø sitt fyrste mål på heimebane til no denne sesongen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Treningskamp
Stabæk - Sogndal  3-3 (1-1)
1-0 William Nicolai Wendt (9. min)
1-1 Oskar Borgthorsson (28. min)
2-1 Rasmus Eggen Vinge (58. min)
2-2 Isaac Twum (59. min)
3-2 Brage Tobiassen (65. min)
3-3 Andreas Kalstad (90. min)


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Florø - Loddefjord  5-1 (2-1)
1-0 Tobias Grotle Herstad (7. min)
1-1 Sjølvmål, Ciaran Mawudinam Hodanu (15. min)
2-1 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (30. min)
3-1 Kristoffer Ryland (56. min)
4-1 Kim-Christian Liset (76. min)
5-1 Kim-Christian Liset (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 15 9 1 5 35 - 19 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 14 7 1 6 28 - 22 22
Loddefjord 15 4 3 8 22 - 37 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Haugesund 2 14 3 3 8 22 - 33 12
Årdal 15 4 0 11 29 - 49 12
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Florø 15 1 1 13 12 - 42 4

 


Sogndal spelte i dag 3-3 i ein treningskamp borte mot Stabæk.
Andreas Kalstad utlikna for Sogndal til 3-3 like før full tid.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 1-0 seier borte mot Måløy 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.07 Tippekonkurranse EM-finalen Spania - England



 

Vi prøvar oss med ein liten tippekonkurranse på Facebook i forbindelse med EM-finalen mellom Spania og England.

Tipp kven som blir Europamester, resultatet i kampen etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) pluss tidspunkt for fyrste scoring i kampen.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

13.07 Kampar i dag, laurdag 13. juli


Christer Husa og Florø møter i dag Loddefjord på Florø Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Treningskamp
Kl. 13.00 Stabæk - Sogndal


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Florø - Loddefjord

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 15 9 1 5 35 - 19 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 14 4 3 7 21 - 32 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Årdal 15 4 0 11 29 - 49 12
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Florø 14 0 1 13 7 - 41 1

12.07 Norge spelte uavgjort 1-1 borte mot Finland



 

Thea Bjelde spelte heile kampen då Norge i ettermiddag spelte uavgjort 1-1 i EM-kvalifiseringskampen borte mot Finland.

Guro Reiten gav Norge leiinga 1-0, medan Emma Koivisto utlikna for Finland til 1-1. Finland si utlikning til 1-1 kom litt over sju minutt på overtid i 2. omgang.

Norge avsluttar EM-kvalifiseringa med heimekamp mot Nederland. Kampen blir spelt på Brann Stadion tysdag 16. juli.

Dei to beste laga i kvar gruppe kvalifiserer seg direkte til EM i Sveits 2025.
I tillegg er Sveits kvalifisert som arrangør. Kven som stikk av med dei sju siste plassane i EM blir avgjort etter playoff-rundar i oktober, november og desember.
    

Finland - Norge  1-1 (0-1)
0-1 Guro Reiten (7. min)
1-1 Emma Koivisto (90. min+8)

Gult kort: Ingrid Syrstad Engen og Thea Bjelde, Norge

Finland:
Tinja-Riikka Korpela
Eva Nyström
Emma Koivisto
Joanna Tynnilä
Oona Siren
Natalia Kuikka
Ria Öling
Eveliina Summanen
Oona Sevenius
Jutta Rantala
Linda Sällström

Innbyttarar:
Milla-Maj Majasaari
Anna Tamminen
Lotta Lindström
Emmi Siren
Sanni Ojanen
Vilma Koivisto
Emmi Alanen
Nora Heroum
Heidi Kollanen
Nea Lehtola
Lotta Kalske
Anni Hartikainen

Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Tuva Hansen
Guro Bergsvand
Thea Bjelde
Mathilde Hauge Harviken
Ingrid Syrstad Engen
Vilde Bøe Risa (Lisa Fjeldstad Naalsund 77. min)
Frida Leonhardsen Maanum (Elisabeth Terland 72. min)
Karina Sævik (Sophie Roman Haug 72. min)
Caroline Graham Hansen
Guro Reiten (Celin Bizet Ildhusøy 84. min)

12.07 Sanel og Andreas toppscorarar i OBOS-ligaen


Edmund Baidoo har scora sju mål for Sogndal i OBOS-ligaen.
Bildet er frå treningskampen mot Sivert Heltne Nilsen og Brann 25. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sanel Bojadzic frå Levanger og Andreas Klausen Helmersen frå Egersund er toppscorarar i OBOS-ligaen etter vårsesongen.

Sanel Bojadzic og Andreas Klausen Helmersen har begge scora 13 mål, og toppar toppscorarlista tre mål føre Yongyong Hou frå Ranheim.

I løpet av vårsesongen i OBOS-ligaen er det scora totalt 372 mål. Det gir eit snitt på 3,4 mål pr. kamp. Av desse er 344 spelemål, 22 straffemål og seks sjølvmål.


13 mål:

Sanel Bojadzic, Levanger
Andreas Klausen Helmersen, Egersund

10 mål:
Yongyong Hou, Ranheim TF

8 mål:
Duarte Miguel Ramos Moreira, Bryne
Mees Rijks, Vålerenga
Oskar Spiten-Nysæter, Stabæk
Bendik Bye, Ranheim TF

7 mål:
Lucas Janus Ravn-Haren, Kongsvinger
Tommy Høiland, Sandnes Ulf Toppfotball
Edmund Baidoo, Sogndal
Sebastian Pedersen, Moss

6 mål:
Bassekou Diabate, Stabæk

5 mål:
Anders Bjørntvedt Olsen, Lyn 1896
Mathias Johansen, Lyn 1896
Stian Rokås Michalsen, Egersund
Jones El-Abdellaoui, Vålerenga
Daniel Noel Mikael Håkans, Vålerenga

4 mål:
Heine Åsen Larsen, Egersund
Erlend Hustad, Raufoss A
Meinhard Egilsson Olsen, Mjøndalen
Vegard Leikvoll Moberg, Kongsvinger
Mathias Idsøe Bringaker, Mjøndalen
Thomas Klemetsen Jakobsen, Moss
Eirik Wilberg Schulze, Start
Magnus Lankhof Dahlby, Egersund
Erling Flotve Myklebust, Åsane Fotball
Sebastian Olderheim, Stabæk

3 mål:
Mathias Grundetjern, Start
Ian Jakob Hoffmann, Moss
Bo Åsulv Hegland, Moss
Mats Pedersen, Mjøndalen
Isaac Atanga, Aalesunds
Felix David William Eriksson, Sogndal
Håkon Butli Hammer, Aalesunds
Daniel Braut, Sandnes Ulf Toppfotball
Daniel Michael Rodriguez Arrocha, Sogndal
Petter Dahle Strand, Vålerenga
Erik Næsbak Brenden, Mjøndalen
Adem Güven, Kongsvinger
Claudio Rafael Soares Braga, Aalesunds
Erik Hovden Flataker, Sogndal
Oliver Endrias Hinsta, Sogndal
Alie Conteh, Mjøndalen
Ola Williams Kamara, Vålerenga
Jacob Hanstad, Lyn 1896
Kasper Søndergaard Pedersen, Stabæk
Noa Oliver Williams, Kongsvinger
Charles Thomas Roberts, Stabæk


Øvrige lokale spelarar:

2 mål:
Martin Høyland, Sogndal
Sander Hestetun Kilen, Aalesunds

1 mål:
Sander Amble Haugen, Ranheim TF
Oliver Rotihaug, Raufoss A
Mathias Øren, Sogndal
Kristian Fardal Opseth, Stabæk


 


Erik Hovden Flataker står bokført med tre mål i OBOS-ligaen 2024.
Håkon Rundereim, Erik Hovden Flataker og Alexander Kupen Skram etter
treningskampen Sogndal - Aallesund på Fosshaugane Campus 23. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før kamp på Selje Idrettspark 11. juli 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan blei det spelt kamp mellom Liverpool og Manchester United i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.


Manchester United vann i ettermiddag 3-1 mot Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter 3-1 seieren mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i kampen.


11.07 Årdal vann 2-1 heime mot Fana


Elias Mittet blei matchvinnar for Årdal i dagens 2-1 seier mot Fana.
Bildet er frå 2-0 seieren borte mot Florø 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal snudde i kveld 0-1 til seier 2-1 heime mot Fana i den 15. serierunden i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1 på Jotun Stadion. 

Truls Hovland og Elias Mittet scora måla til Årdal, medan Fredrik Fosse-Iversen sette inn målet til Fana.

Årdal klatra med dagens seier mot Fana opp på 10. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1.

Årdal sin neste kamp i serien er borte mot Haugesund 2 laurdag 10. august.


Årdal - Fana  2-1 (0-0)

0-1 Fredrik Fosse-Iversen (55. min)
1-1 Truls Hovland (71. min)
2-1 Elias Mittet (73. min)

Dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Petja Cink, Sandane og Simen Erdal Ones, Sandviken

Gult kort: Tobias Luggenes Furebotn og Tom-Rune Sæle, Årdal
Yevhenii Martynenko, Fana


Årdal:
Sigve Saur Midtun
Øystein Riksheim Østvik
Tom-Rune Sæle
Lidvin Berge Hestetun
Brede Stedje Ylvisåker
Elias Mittet
Anders Lereng (Joachim Furset 63. min)
Kevin Lægreid (Isak Øyre Nundal 87. min)
Tobias Luggenes Furebotn
Henrik Furebotn
Truls Hovland (Dennis Hunderi 90. min)

Fana:
Petter Mossestad
Anders Grindheim Njøs (Fabian Filip Rimestad 63. min)
Yevhenii Martynenko
Simon Midtgaard
Petter Havsgård Martinsen
Trym Vatn Øvreberg
Fredrik Fosse-Iversen
Ivar Mykkeltvedt (Tim Nilsen 63. min)
Tobias Gjesdahl (Amund Aalvik Grønhaug 46. min)
Jakob Fosse-Iversen (Erik Olaf Krohnstad 46. min)
Nikolai Kalvik Hosøy


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 15 9 1 5 35 - 19 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 14 4 3 7 21 - 32 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Årdal 15 4 0 11 29 - 49 12
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Florø 14 0 1 13 7 - 41 1

11.07 Årdal møter Fana heime på Jotun Stadion


Frå Årdal sin bortekamp mot Førde på Førde Stadion 22. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal spelar i ettermiddag heimekamp mot Fana i den 15. serierunden i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1.

Kampen blir spelt på Jotun Stadion klokka 18.00.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 18.00 Årdal - Fana
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 14 9 1 4 34 - 17 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 14 4 3 7 21 - 32 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Årdal 14 3 0 11 27 - 48 9
Florø 14 0 1 13 7 - 41 1

10.07 Status i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Her er status i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball.

Lidvin Hestetun, Einar Hellem, Elias Rognebakke og Geir Vindheim leiar konkurransen med 24 poeng av 33 mulige poeng til no.


24 poeng:
Einar Hellem
Lidvin Hestetun
Elias Rognebakke
Geir Vindheim

22 poeng:
Sveinung Alværn
Ove Balsnes
Niklas F Berglund
Steinar Langedal
Peder Liseth
Magnus Reksnes
Henrik Berge Solheim
Ole Andreas Solheim
Øystein Solheim

21 poeng:
Sander Torheim Frislid

20 poeng:
Frode Berge Alme
Silje Bakke
Andrea Årsheim Bakkebø
Olai Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Roderik Farkas
Leif Øystein Felde
Vegard Fløholm
Magnus Gilleshammer
Marius Hellebust
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Runar Leikanger
Hans Pedersen
Kenneth Russenes
Jonathan Silden
Jonas Slaattelid
Sondre Solheim Langedal
Mathias Stokkebø
Ingmar Sægrov
Marius Sætren
Jakob Søgnen
Sivert Tomasgard
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Harald Vartdal
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge

18 poeng:
Aslaug Berget Alsaker
Jarle Christensen
Håvard Dahl
Magne Elde
Morten Eriksen
Christian Fjeldtvedt
Marius Valaker Frøyen
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Linus Hagenes
Knut Olav Halseth
Sigurd Hamre
Rune Hansen
Edvin Haugen
Emil Helgheim
Steinar Holvik
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Rolf Lefdal
Rune Lefdal
Lars Loen
Stein Roar Moheim
Gunnar Reksnes
Ingrid Lien Reksnes
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Ørjan Solheim
Dag Inge Sætren
Stian Aaland


Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd



1. Kva land vinn Euro 2024? (5 poeng)

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2024? (3 poeng)

3. Kva land vinn Gruppe A? (2 poeng) RETT SVAR: Tyskland

4. Kva land vinn Gruppe B? (2 poeng) RETT SVAR: Spania

5. Kva land vinn Gruppe C? (2 poeng) RETT SVAR: England

6. Kva land vinn Gruppe D? (2 poeng) RETT SVAR: Østerrike

7. Kva land vinn Gruppe E? (2 poeng) RETT SVAR: Romania

8. Kva land vinn Gruppe F? (2 poeng) RETT SVAR: Portugal

9. Blir det scora meir enn 2 mål i opningskampen mellom Tyskland og Skottland? (2 poeng) RETT SVAR: JA

10. Kjem Albania til å tape alle sine tre gruppespelkampar mot Spania, Kroatia og Italia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

11. Kjem Danmark til score mål i alle tre gruppespelkampane mot Slovenia, Serbia og England? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

12. Kjem Frankrike til å vinne minst ein av gruppespelkampane med tre mål eller meir? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

13. Blir det dømt corner før det er spelt 5 minutt i gruppespelkampen mellom Belgia og Ukraina? (2 poeng) RETT SVAR: JA

14. Blir det delt ut rødt kort i gruppespelkampen mellom Georgia og Tyrkia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

15. Kjem Italia til å tape ein straffesparkkonkurranse i løpet av mesterskapet? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

16. Blir det scora fem mål eller meir etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) i nokon av 1/8-finalane? (2 poeng) RETT SVAR: JA

17. Kor mange av desse laga spelar seg fram til kvartfinale i mesterskapet? Danmark, Kroatia, Belgia, Ukraina (3 poeng)
RETT SVAR: 0


18. Kor mange av semifinalane i mesterskapet blir avgjort etter ordinær tid? (2 poeng) RETT SVAR: 2

19. Blir det dømt straffespark i ordinær tid i finalen? (2 poeng)

20. Kor mange mål blir det scora totalt i dei 36 gruppespelkampane? Dette spørsmålet blir brukt til å skille deltakarar som har like mange poeng.
RETT SVAR: 81 Mål

10.07 Vegard Halset scora for Bjarg mot Åsane 2


Vegard Halset scora eit mål då Bjarg i dag vann 9-0 borte mot Åsane 2.
Bildet er frå Bjarg sin bortekamp mot Fana 14. april 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det har i kveld blitt spelt to kampar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1.

Bjarg vann 9-0 borte mot Åsane 2 på , og Frøya vann 5-1 borte mot Stord på Stord Stadion. I kampen mellom Åsane 2 og Bjarg scora Vegard Halset andre målet til bortelaget.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Åsane 2 - Bjarg  0-9 (0-6)

0-1 Markus Eiane (18. min)
2-0 Vegard Halset (21. min)
3-0 Markus Eiane (25. min)
4-0 Markus Eiane (29. min)
5-0 Markus Eiane (43. min)
6-0 Knut Raude Angerman (45. min+1)
7-0 Sander Hopsdal (77. min)
8-0 Markus Eiane (87. min)
9-0 Markus Eiane (89. min)

Stord - Frøya  1-5 (1-2)
0-1 Dennis Pettersen (21. min)
1-1 Jonas Hilt Stoknes (24. min)
1-2 Dennis Pettersen (26. min)
1-3 Spillemål Dennis Pettersen (47. min)
1-4 Håkon Hodnefjell (51. min)
1-5 Helge Bjerkeset Braut (84. min)

 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Bjarg 15 13 1 1 52 - 13 40
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 14 9 1 4 34 - 17 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 14 4 3 7 21 - 32 15
Frøya 15 4 2 9 30 - 40 14
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Åsane 2 15 3 2 10 23 - 43 11
Stord 15 3 2 10 29 - 50 11
Årdal 14 3 0 11 27 - 48 9
Florø 14 0 1 13 7 - 41 1

10.07 Førde spelte uavgjort 0-0 mot Molde 2


Førde sin trenartrio måtte sjå at kampen mot Molde 2 enda 0-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig eit år sidan i dag spelte Førde uavgjort 0-0 heime mot Molde 2 på Førde Stadion.


Førde spelte i kveld uavgjort 0-0 heime mot Molde 2 i Norsk Tipping-ligaen avdeling 2.

Begge laga hadde mange store sjansar, men utrulig nok blei det ikkje mål i kampen på Førde Stadion. Molde 2 måtte avslutte det siste kvarteret av kampen med ein mann mindre etter at Adrian Viken fekk rødt kort.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Førde sin siste kamp før sommarferien er borte mot Raufoss 2 laurdag 15. juli.
 

Førde - Molde 2  0-0 (0-0)


Dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Andreas Skeistrand Bakkelid, Sandane

Rødt kort: Adrian Viken, Molde 2 (to gule kort 58. og 76. min)

Gult kort: Kristian Hauståker, Elias Rognebakke og Vegard Savland, Førde
Andreas Eikrem Myklebust og Albert Braut Tjåland, Molde 2


Førde:
Fredrik Hanssen
Ole Petter Hjelle Larsen
Kristian Hauståker
Eirik Flatjord
Øystein Riksheim Østvik (Andreas Hvidsten 80. min)
Elias Rognebakke
Jacob Frøyen Bergset
Lasse Aamelfot (Ruben Digernes Holsæter 67. min)
Nikolas Gudvangen Trollebø (Sander Aamelfot 80. min)
Magne Elias Aarøen
Vegard Savland

Molde 2:
Mads Eikrem Myklebust
Adrian Viken
Nikolai Eide Ohr
Filip Heggdal Kristoffersen
Magnus Tomren Solheim
Nikolai Skuseth
Emil Visnes Silseth
Andreas Eikrem Myklebust
Gustav Kjølstad Nyheim
Albert Braut Tjåland (Vegard Skuseth Myklebust 80. min)
Leon-Robin Juberg-Hovland (Magnus Fjørtoft Løvik 70. min)

 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 2
Hønefoss BK 13 13 0 0 33 - 5 39
Eidsvold TF 13 12 0 1 47 - 8 36
Elverum 13 8 3 2 32 - 20 27
Molde 2 13 5 3 5 31 - 29 18
HamKam 2 12 4 4 4 29 - 25 16
Funnefoss/Vormsund 13 5 1 7 25 - 25 16
Brumunddal 12 4 4 4 20 - 27 16
Florø 14 5 1 8 17 - 35 16
Førde 14 4 3 7 28 - 29 15
Volda 13 4 3 6 26 - 27 15
Sogndal 2 13 4 3 6 23 - 24 15
Hødd 2 13 4 3 6 26 - 37 15
Spjelkavik 13 2 3 8 16 - 29 9
Raufoss 2 13 0 3 10 10 - 43 3

09.07 Jamn cupduell mellom Peter og Erik på Høddvoll


Peter Orry Larsen og Aafk var hakket føre Erik Sandal og
Hødd i cupkampen på Høddvoll 9. juli 2008. 
Sjå bilder frå kampen mellom Hødd og Aafk 9. juli 2008.  

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 16 år sidan i dag spelte Hødd heimekamp mot Aalesund i 3. runde i cupen.


To tidlegare Skavøypollspelarar var i aksjon på Høddvoll i ettermiddag, då Hødd tok i mot Aalesund i 3. runde i cupen. Både Erik Sandal, Hødd og Peter Orry Larsen, Aafk spelte heile kampen. 

Aafk starta kampen klart best og etter berre ni minutt var Høddspelar Oddbjørn Lie uheldig å sette ballen i eige mål. Aafk sitt overtak i fyrste omgang gav store rom til Peter Orry Larsen på venstrekanten. Peter som er klart best på sentral midtbane gjorde ein meget god fyrste omgang i "feil" posisjon, og knappe ti minutt før kvilen var han nære på å auke Aafk si leiing til 2-0. En mot en mot Hødd sin beste spelar i dag Ulrik Wingsternes slo Peter ein frekk tunnel. På hjørnet av 16 meteren sikta Peter inn skotfoten, men uheldigvis for G19-landslagsspelaren og Aafk gjekk skotet i tverrliggaren. Erik Sandal var ganske anonym i starten av fyrste omgang, men på slutten av omgangen heva laget seg og Sandal kom litt meir til rette i sin sentrale midtbaneposisjon. Sjølv om begge laga hadde fleire gode sjansar før kvilen, blei det med Hødd sitt sjølvmål tidleg i omgangen. At Aafk leia til 1-0 pause var vel heilt greit ut i frå det spelemessige overtaket dei hadde dei fyrste 45 minutta. 

I andre omgang var heimelaget klart bedre enn Aafk, og laget frå tippeligaen var heldige i dag som gjekk vidare i cupen. Hødd spelte seg fram til fleire gode sjansar og med litt meir tur og presisjon i avslutningane hadde det blitt cupavansement for laget frå Ulsteinvik. Når ein i tilegg tek med at dommar Terje Haugen i alle fall ikkje hadde tatt på seg dei blå brillene i dag, så var vel Aafk litt ekstra heldige i dag. Drøye kvarteret etter kvilen fekk Hødd frispark like utanfor 16 meteren då Erik Sandal blei forstyrra i avslutningsøyeblikket. Sandal som blei meir og meir sentral utover i omgangen tok frisparket sjølv, og sjølv om Sandal skaut i keeperhjørnet gjekk den i nettmaskene bak Andreas Lie. To minutt etter dunka Erik Sandal til på halvspretten frå omlag 30 meter. Ballen gjekk i retning krysset, men denne gongen var Lie med på notane og fekk slått ballen til corner. Hødd held fram med å presse, og spelarane ofra alt for at laget skulle gå vidare i cupen. Men Hødd makta ikkje å score fleire enn det eine målet i kampen, og i det 1630 tilskodarane belaga seg på ektraomgangar sette Tor Hogne Årøy inn vinnarmålet på ei heading etter corner.

I duellen mellom "våre" to spelarar var Erik Sandal eit lite hestehovud føre Peter Orry Larsen, men som kjent var det Peter Orry Larsen og Aafk som vann kampen og møter dermed Lyn heime i neste runde. 

Sjå bilder frå cupkampen mellom Hødd og Aafk 9. juli 2008.  

 


09.07 Sogndal FK sine troppar til Gothia Cup


Selma Berg frå Måløy er ein av spelarane frå andre klubbar
som skal på Gothia Cup i Gøteborg i Sverige med Sogndal FK.
Bildet er frå Måløy sin 3-1 seier heime mot Stryn 31. mai.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal FK stiller med to lag i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Totalt 1915 lag frå 76 nasjonar deltek i Gothia Cup 2024. Av desse 1915 laga er 130 lag frå Norge. 

Årets Gothia Cup går av stabelen frå søndag 14. juli til laurdag 20. juli.

Her er oversikten over kva spelarar dei to laga stiller med i turneringa.

Jenter 14 - 80 lag frå 15 nasjonar

Gruppe 14
Sogndal FK
Horsforth MLFA (England)
IK Sirius FK (Sverige)
Iconz ELite (USA)

Tropp Sogndal FK J14
Konstanse Henden, Eid
Vilja Skartun Skjeldestad, Sogndal
Eili Silden, Måløy
Linnea Sperle Gudvangen, Jotun
Andrine Sjøvoll Øvstetun, Sogndal
Alida Hestetun Kilen, Jotun
Ida Sætre Øvrebø, Førde
Filippa Myrold Haavik, Eid
Andrine Sønnesyn, Sogndal
Maiken Mardal, Sogndal
Eva Midtun Agledal, Jotun
Camilla Teigen Kvam, Sogndal
Vilja Øvereng Ylvisåker, Sogndal
Guro Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Rikke Fraas Øren, Eikefjord
Nathalie Dyrdal Øy, Sogndal


Jenter 18 - 35 lag frå 12 nasjonar

Gruppe 2
Sogndal FK
Grand Ouest Elite 47 (Frankrike)
Ösmo GIF FK (Sverige)
OC Surf North (USA)

Tropp Sogndal FK J18
Selma Berg, Måløy
Marte Senneset Aaberge, Sogndal FK
Anna Grindhaug, Sogndal FK
Vilde Tufte Mardal, Sogndal FK
Thea Sviggum Elle, Sogndal FK
Mia Sævig Eriksen, Voss
Mia Johannessen Bakke, Sogndal FK
Andrea Sælid Njøs, Sogndal FK
Julia Felde, Sogndal FK
Nathalie Høgi, Sogndal FK
Ella Berge Hestetun, Sogndal FK
Kaja Johannessen Skrede, Førde
Stine Gustavsen Fimreite, Sogndal
Nathalie Neraas Teigen, Kaupanger
Mari Hov Heggestad, Sogndal FK

09.07 Daniel toppscorar i Norsk Tipping-ligaen avd. 4


Daniel Grimset Kvalvågnes som spelar for Os er toppscorar i Norsk
Tipping-ligaen avdeling 1 med 17 scoringar etter 14. serierunde.
Bildet er frå Førde sin 3-1 seier heime mot Fjøra 14. oktober 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Daniel Grimset Kvalvågnes er toppscorar i Norsk Tipping-ligaen etter 14. serierunde. Grimset Kvalvågnes har scora 17 mål for Os til no denne sesongen, og toppar lista eit mål føre Sebastian Heimvik Haugland frå Sandviken  

I løpet av dei 14 fyrste serierundane er det blitt scora totalt 398 mål. Det gir eit snitt på 4,1 mål pr. kamp. Av desse er 369 spelemål, 25 straffemål og fire sjølvmål.


17 mål:

Daniel Grimset Kvalvågnes, Os

16 mål:
Sebastian Heimvik Haugland, Sandviken

12 mål:
Roger Blokhus Ekeland, Stord

10 mål:
Markus Eiane, Bjarg
Christian Dahl, Bjarg

9 mål:
Tim Nilsen, Fana
Joar Høviskeland, Askøy
Martin Pedersen, Djerv 1919
Vegard Savland, Førde
Bendik August Engen, Sandviken

8 mål:
Jacob Frøyen Bergset, Førde
Mads Solberg Johannesen, Djerv 1919
Håvard Vatland Karlsen, Os

7 mål:
Jacob Jørgensen, Bjarg
Truls Hovland, Årdal
Elias Mittet, Årdal

6 mål:
Simen August Næss, Sandviken
Marius Bildøy, Loddefjord

5 mål:
Simen Hanssen Grov, Stord
Tobias Breivik Sagstad, Åsane 2
Eirik Opheim Moldenes, Fana
Henrik August Eliassen Hjellegjerde, Askøy
Nikolai Kalvik Hosøy, Fana
Robin Johnsen Vindenes, Frøya

4 mål:
Vebjørn Høynes, Førde
Martin Alvsaker, Haugesund 2
Lars Magnus Pedersen, Askøy
Kevin Lægreid, Årdal
Simen Indrebø, Førde
Styrk Hagen Gullaksen, Åsane 2

09.07 Eid Fotball arrangerer Tine Fotballskule


Eid Fotball har alltid vore flinke til å få med jenter på Tine Fotballskule.
I fjor var heile 48% av deltakarane på fotballskulen på Eid jenter.    
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid måndag 14. august 2023.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2012 - 2017 til Tine Fotballskule, 12. - 14. august.

Fotballskulen går frå klokka 09.00 til 14.00. Spelarane tar med seg niste sjølv, men vil få utdelt eit drikkeprodukt frå Tine. 

Tine Fotballskule kostar kr. 900,-

kr. 600,- for ekstra søsken.

Klikk her for meir informasjon og påmelding.

 


Ei av guttegruppen på årets Tine Fotballskule på Eid.


Familien Henden Melheim stilte sterkt på Tine Fotballskule 2023.
Frå venstre: Marius, Sander, Kjartan, Maria og Hanna.
Sander var instruktør, Marius, Maria og Hanna var deltakarar, medan
far Kjartan var ivrig tilskuar på sidelinja.   
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid måndag 14. august 2023.


08.07 Nicklas toppscorar i 6. divisjon avdeling 4


Nicklas Sunde Haugen scora to mål i kampen borte mot Stryn 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Nicklas Sunde Haugen frå Loen/Vikane er toppscorar i 6. divisjon avdeling 4 etter vårsesongen. Sunde Haugen har scora 13 mål, og toppar toppscorarlista fem mål føre Olve Ommedal Teigland frå Hyen.

I løpet av vårsesongen i 6. divisjon avdeling 4 er det scora totalt 193 mål. Det gir eit snitt på 5,4 mål pr. kamp. Av desse er 172 spelemål, 18 straffemål og eit sjølvmål.


13 mål:

Nicklas Sunde Haugen, Loen/Vikane

8 mål:
Olve Ommedal Teigland, Hyen

7 mål:
Sindre Espen Otneim, Stadlandet

6 mål:
Mads Wie, Hyen
Oliver Kupen Skårbø, Selje

5 mål:
Stian Pettersen Årdal, Måløy 2
Trygve Bergset-Leite, Haugen
Eirik Holvik, Måløy 2
Kristoffer Rundereim, Selje

4 mål:
Stian Hagen Åmelfot, Måløy 2
Daniel Vilnes Gjervik, Stryn 2
Magnus Andre Rye, Selje
Isak Heggdal Skogen, Stryn 2
Mons-Arne Totland Gillesdal, Haugen
Henrik Vingen Vedeld, Eid 2
Filip Roksvåg Leirgulen, Stryn 2

08.07 Sogndal ute av cupen etter tap 1-0 mot Aalesund 


Tarjei Dale rasar mot dommar Tom Henning Øvrebø.
Sjå bilder frå cupkampen Sogndal-Aalesund. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 15 år sidan i dag tapte Sogndal 1-0 heime mot Aalesund i cupen.

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Aalesund og er dermed ute av cupen. Sogndal anført av ein strålande opplagt Rune Bolseth var det førande laget før kvilen og det hadde slett ikkje vore ufortent om heimelaget hadde leia til pause. I andre omgang tok Aalesund leiinga ved Alexander Mathisen etter 56 minutt, noko som også skulle vise seg å bli sluttresultatet i kampen. Henrik Furebotn var nærmast scoring for heimelaget, men skotet frå Sogndal sin beste spelar gjekk i krysset der stolpen møter tverrliggaren. 

Sogndal-Aalesund 0-1 (0-0)
0-1 Alexsander Mathisen (56. min)

Resultat frå dei andre kampane i cupen:
Alta-Molde 0-1
Stabæk-Lillestrøm 4-0
Vålerenga-Mjøndalen 3-1

08.07 13 lag skal spele i klasse J13/14 11'ar


Stryn 1 jublar etter 6-1 seieren borte mot Eid på Eid Idrettspark 12. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

NFF Sogn og Fjordane har sett opp kampoppsetta for laga i klasse J13/14 11'ar denne hausten.

Her er oversikten over kva divisjon dei 13 forskjellige laga skal spele i.

J13/14 11'ar 1. divisjon haust
Dale 1
Eid
Førde 1
Måløy 1
Sogndal 1
Årdalstangen/Lærdal/Jotun 1

Seriestart i klasse J13/14 11'ar 1. divisjon haust er søndag 18. august.

J13/14 11'ar 2. divisjon haust
Askvoll/Holmedal
Førde 2
Førde 3
Gaular 1
Kaupanger 1
Stryn 1
Vik 1

Seriestart i klasse J13/14 11'ar 2. divisjon haust er søndag 25. august.


Tabell J13/14 11'ar avdeling 1 vår
Årdalstangen/Lærdal/Jotun 1 9 7 2 0 57 - 6 23
Sogndal 1 9 5 3 1 46 - 7 18
Vik 1 9 2 0 7 8 - 59 6
Kaupanger 1 9 1 1 7 10 - 49 4

Tabell J13/14 11'ar avdeling 2 vår
Dale 1 9 8 0 1 34 - 8 24
Førde 2 9 4 0 5 28 - 25 12
Askvoll/Holmedal 1 9 3 1 5 13 - 23 10
Gaular 1 9 2 1 6 11 - 30 7

Tabell J13/14 11'ar avdeling 3 vår
Måløy 1 9 5 3 1 21 - 11 18
Stryn 1 9 6 0 3 26 - 17 18
Førde 1 9 2 2 5 19 - 25 8
Eid 9 1 3 5 20 - 33 6

07.07 Seks lag klar for G13/14 11'ar 1. divisjon


Eid 1 jublar etter 4-2 seieren heime mot Førde 4 på Eid Stadion 29. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

12 lag har i vårsesongen spelt i klasse G13/14 11'ar 1. divisjon. Dei 12 laga har vore delt i to avdelingar, og i begge avdelingane har det blitt spelt dobbel serie.

Dei tre beste laga i kvar avdeling skal i haust spele i G13/14 11'ar 1. divisjon. Dei seks laga er Florø 1, Førde 1, Dale 1, Måløy 1, Stryn 1 og Eid 1.

1. serierunde i G13/14 11'ar 1. divisjon haust blir spelt søndag 18. august.


Tabell G13/14 11'ar 1. divisjon avdeling 1 vår
Florø 1 10 9 0 1 63 - 12 27
Førde 1 10 7 0 3 62 - 24 21
Dale 1 10 6 0 4 33 - 33 18
Sogndal 1 10 4 1 5 23 - 31 13
Jølster 10 2 2 6 22 - 37 8
Jotun 10 0 1 9 11 - 77 1

Tabell G13/14 11'ar 1. divisjon avdeling 2 vår
Måløy 1 10 7 1 2 44 - 19 22
Stryn 1 10 7 0 3 42 - 18 21
Eid 1 10 6 1 3 41 - 28 19
Florø 4 10 5 0 5 41 - 34 15
Førde 2 10 2 1 7 22 - 45 7
Førde 4 10 1 1 8 22 - 68 4

07.07 Sogndal spelte uavgjort 1-1 mot Fredrikstad


Sogndal jublar etter Hördur Ingi Gunnarsson si scoring mot Fredrikstad.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat to år sidan i dag spelte Sogndal uavgjort 1-1 heime mot Fredrkstad på Fosshaugane Campus.

NB! Legg merke til at ingen av spelarane som spelte for Sogndal i denne kampen er no i Sogndal.


Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 heime mot Fredrikstad på Fosshaugane Campus. Hördur Ingi Gunnarsson gav Sogndal leiinga 1-0 knappe 20 minutt ut i 2. omgang, medan Nicolay Tveten Solberg utlikna til 1-1 for Fredrikstad drøye 10 minutt før full tid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Fredrikstad  1-1 (0-0)
1-0 Hördur Ingi Gunnarsson (64. min)
1-1 Nicolay Tveten Solberg (78. min)

Dommar: Stian Røvig Sletner, Rustad Abildsø 

Assistentdommarar: Tom Kenneth Sandvold, Fart og Erland Hareland, Lesja 

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Gult kort: Axel Kryger, Sogndal
Carl Jakob Gustaf Lindström og Filip Alexandersen Stensland, Fredrikstad

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Mansour Gueye
Hördur Ingi Gunnarsson
Axel Kryger
Andreas van der Spa
Jonatan Ingi Jonsson (Anders Johannessen Nord 87. min)
Valdimar Thór Ingimundarson
Ulrik Mathisen
Sondre Holmlund Ørjasæter (Andreas Hoven 83. min)
Kristoffer Nessø
Erik Emanuel Longe Grønner (Kristoffer Hoven 69. min)

Fredrikstad:
Håvar Grøntvedt Jenssen
Alexander Betten Hansen
Ludvig Begby
Oscar Erik Kjøge Jansson
Mads Lennart Nielsen
Adnan Hadzic (Stian Stray Molde 67. min)
Carl Jakob Gustaf Lindström
Olav Øby (Filip Alexandersen Stensland 83. min)
Nicolay Tveten Solberg
Riki Tomas Alba (Obilor Denzel Okeke 75. min)
Noa Oliver Williams (Thomas Drage 67. min)(Marcus Wenneberg 83. min)

 
Øvrige resultat 13. serierunde OBOS-ligaen
Bryne - Kongsvinger 1-1 (1-0)
Grorud - Sandnes Ulf 1-3 (0-1)
Ranheim TF - Skeid 4-0 (1-0)
Raufoss - Mjøndalen 2-1 (0-0)
Stabæk - Stjørdals Blink 4-2 (3-0)
Start - Brann 0-2 (0-1)
Åsane - KFUM  0-3 (0-1)

Tabell OBOS-ligaen
Brann 13 11 2 0 38 - 8 35
Ranheim TF 13 8 3 2 25 - 17 27
Stabæk 13 7 5 1 22 - 8 26
KFUM 13 7 3 3 25 - 21 24
Sandnes Ulf 13 7 1 5 19 - 22 22
Mjøndalen 13 7 1 5 18 - 21 22
Sogndal 13 6 3 4 21 - 20 21
Start 13 5 4 4 24 - 15 19
Raufoss 12 5 4 3 16 - 17 19
Fredrikstad 12 3 5 4 17 - 17 14
Kongsvinger 13 3 4 6 15 - 19 13
Åsane 13 3 4 6 16 - 27 13
Bryne 13 2 4 7 13 - 18 10
Grorud 13 0 6 7 17 - 28 6
Skeid 13 2 0 11 15 - 29 6
Stjørdals-Blink 13 1 3 9 13 - 27 6

07.07 Kun eit lag stiller i årets Dana Cup


Vik jublar etter å ha gått heilt til topps i klasse G16 7'ar i 2022.
Foto: privat

 

Kun eit lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Aurland stiller med eit lag i klasse G17.

Totalt 1011 lag frå 50 forskjellige nasjonar deltek i årets Dana Cup.

Under ser du oversikten over gruppa og dei innleiande kampane til Aurland.
 

Klasse G17, gruppe 7
Aurland
Premier Acadmy
FC Wizard
Viking FK 1

Tysdag 23. juli
Kl. 19.30 Aurland - Premier Academy

Onsdag 24. juli
Kl. 11.30 Aurland - FC Wizard
Kl. 16.30 Aurland - Viking FK 1

 


Florø vann B-sluttspelet i klasse G14 under Dana Cup 2022.
Foto: privat


Stryn G15 vann 3-0 mot det danske laget Skibsby-Højene 2
i sin fyrste kamp i Dana Cup 2022 .
Bak fra venstre: Trener Jon Terje Tjellaug, Karsten Hauge, Sebastian Nesje, Johannes Roset-Hansen, Nftaleim Asfaha, Sigve Aabrekk, Simen Hopland, Marius Konstali-Lødemel, Sander Midtsæter Storum.
Framme frå venstre: Georg Hopland, Hewad Ahmadzai, Iver Aabrekk, Tomas Eikenes Tjellaug, Oddmund Otterdal, Martinius Hersjedal, Ola Holmlund Ørjasæter og Vegard Guddal. Foto: Stryn Fotball


06.07 To spelarar frå Sogn og Fjordane i G19 EM


Haukås Steinset mot Brann på Fosshaugane Campus 20. august 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

To spelarar frå Sogn og Fjordane er tekne ut i den norske troppen til sommarens G19 EM-sluttspel. Frå før var Sander Hestetun Kilen frå Øvre Årdal teken ut, og i dag kom meldinga om at også Kristoffer Haukås Steinset frå Florø skal til EM.

Norge er i turneringa i gruppe A i lag med Nord Irland, Italia og Ukraina. I gruppe B finn vi Danmark, Tyrkia, Frankrike og Spania. Dei to beste laga i kvar gruppe går vidare til semifinalar. 

EM-sluttspelet blir arrangert i Nord Irland i perioden 15. - 28. juli.

Troppen
Sander Østraat - HamKam
Martin Børsheim - Brann
Magnus Brøndbo - Bodø/Glimt
Håkon Røsten - Rosenborg
Rasmus Holten - Mjøndalen (på lån frå Brann)
Simen Vatne Haram - Aalesund
Aleksander Hammer Kjelsen - Vålerenga
Aleksander Andresen - Stabæk
Casper Glenna Andersen - Odd
Vetle Auklend - Viking
Filip Loftesnes-Bjune - Sandefjord
Eivind Helland - Brann
Sondre Granaas Molde
Travis Hernes - Newcastle
Mats Pedersen - Mjøndalen (på lån frå Bodø/Glimt)
Daniel Braut - Sandnes Ulf
Edvin Austbø - Viking
Sindre Walle Egeli - Nordsjælland
Benjamin Thoresen Faraas - Club Brugge
Bork Bang-Kittilsen - Odd
Sander Hestetun Kilen - Aalesund
Kristoffer Haukås Steinset - Hødd (på lån frå Sogndal)

 


Sander H. Kilen i Aalesund sin kamp mot Hødd i NM G19 21. juni 2023. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.07 Resultat kampar i dag, laurdag 6. juli


Simon Brekke Rebni scora Florø sitt mål i bortekampen mot Bjarg.
Bildet er frå heimekampen mot Fana på Florø Stadion 29. juni.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Bjarg - Florø  2-1 (0-1)

0-1 Simon Brekke Rebni (17. min)
1-1 Christian Dahl (52. min)
2-1 Markus Eiane (59. min)

Loddefjord - Førde  3-3 (1-2)
0-1 Vegard Savland (10. min)
1-1 Lars Hiis Bergh Solheim (12. min)
1-2 Vegard Savland (42. min)
2-2 Marius Bildøy (74. min)
3-2 Mathias Kverhellen (82. min)
3-3 Vebjørn Høynes (90. min+2)

Sandviken - Stord  6-2 (4-0)
Fana - Os  2-2 (1-0)
Askøy - Åsane 2  4-0 (1-0)
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Sandviken 14 12 2 0 40 - 12 38
Bjarg 14 12 1 1 43 - 13 37
Os 14 9 2 3 39 - 19 29
Førde 14 9 2 3 32 - 27 29
Fana 14 9 1 4 34 - 17 28
Askøy 14 8 4 2 32 - 19 28
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 14 4 3 7 21 - 32 15
Åsane 2 14 3 2 9 23 - 34 11
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Frøya 14 3 2 9 25 - 39 11
Stord 14 3 2 9 28 - 45 11
Årdal 14 3 0 11 27 - 48 9
Florø 14 0 1 13 7 - 41 1

06.07 Slik blir haustsesongen for klasse J15/17


Eid 1 var suverene vinnarar i klasse J15/17 11'ar avdeling 3 vår.
Bildet er tatt etter Eid sin 9-0 seier heime mot Måløy 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Totalt 13 lag skal i haust spele i klasse J15/17 11'ar. Dei to beste laga frå kvar av dei tre avdelingane i vårsesongen skal spele i 1. divisjon, medan dei resterande laga (minus Gaular og Jølster) skal spele i 2. divisjon.

Gaular og Jølster skal i lag med Eid 2, Loen 2, Sandane 2, Stryn og Svelgen/Florø 2 spele i J15/17 9'ar haust.


J15/17 1. divisjon haust

Askvoll/Holmedal
Eid 1
Førde
Lærdal/Jotun/Årdalstangen
Sandane 1
Sogndal 1

J15/17 2. divisjon haust
Balestrand/Syril
Bjørn/Hafslo/Kaupanger
Florø 1
Loen
Måløy 1
Selje
Vik 1

J15/17 9'ar haust
Gaular
Jølster
Eid 2
Loen 2
Sandane 2
Stryn
Svelgen/Florø 2


Resultat klasse J15/17 vårsesongen

J15/17 11'ar avdeling 1 vår
Sogndal 1 8 6 1 1 38 - 3 19
Lærdal/Jotun/Årdalstangen 8 3 3 2 15 - 17 12
Vik 1 8 4 0 4 17 - 24 12
Balestrand/Syril 8 3 1 4 22 - 31 10
Bjørn/Hafslo/Kaupanger 8 1 1 6 14 - 31 4

J15/17 11'ar avdeling 2 vår
Førde 8 8 0 0 39 - 2 24
Askvoll/Holmedal 1 8 6 0 2 36 - 21 18
Gaular 1 8 3 1 4 19 - 25 10
Florø 1 8 2 1 5 5 - 29 7
Jølster 1 8 0 0 8 6 - 28 0

J15/17 11'ar avdeling 3 vår
Eid 1 8 8 0 0 66 - 4 24
Sandane 1 8 6 0 2 37 - 22 18
Måløy 1 8 3 0 5 19 - 34 9
Selje 8 2 1 5 11 - 45 7
Loen 8 0 1 7 10 - 38 1

J15/17 9'ar vår
Eid 2 6 6 0 0 52 - 13 18
Eikefjord 1 6 4 0 2 44 - 25 12
Svelgen/Florø 2 6 3 1 2 22 - 15 10
Måløy 2 6 2 0 4 16 - 24 6
Loen 2 7ar 6 2 0 4 19 - 44 6
Sandane 2 6 1 2 3 23 - 32 5
Stryn 6 1 1 4 23 - 46 4

06.07 Kampar i dag, laurdag 6. juli


Førde spelar i dag bortekamp mot Loddefjord i Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er frå 6-3 seieren heime mot Haugesund 2 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Sandviken - Stord
Kl. 14.00 Fana - Os
Kl. 15.00 Bjarg - Florø
Kl. 15.00 Loddefjord - Førde
Kl. 15.00 Askøy - Åsane 2
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Sandviken 13 11 2 0 34 - 10 35
Bjarg 13 11 1 1 41 - 12 34
Os 13 9 1 3 37 - 17 28
Førde 13 9 1 3 29 - 24 28
Fana 13 9 0 4 32 - 15 27
Askøy 13 7 4 2 28 - 19 25
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 13 4 2 7 18 - 29 14
Åsane 2 13 3 2 8 23 - 30 11
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Stord 13 3 2 8 26 - 39 11
Frøya 14 3 2 9 25 - 39 11
Årdal 14 3 0 11 27 - 48 9
Florø 13 0 1 12 6 - 39 1

05.07 Årdal tapte 4-0 borte mot Frøya


Tom-Rune Sæle og Årdal tapte i dag 4-0 borte mot Frøya.
Bildet er frå 2-0 seieren borte mot Florø 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal tapte i kveld 4-0 borte mot Frøya i den 14. serierunden i Norsk Tipping-ligaen avdeling 3 på Frøya Idrettspark.

Dennis Pettersen (2), Anders Joar Berge og August Hartberg scora måla til Frøya. Stillinga til pause var 2-0.

Årdal ligg etter kveldens tap nest sist på tabellen med ni poeng på 14 kampar.

Årdal sin neste kamp i serien er heime mot Fana torsdag 11. juli.


Frøya - Årdal  4-0 (2-0)

1-0 Dennis Pettersen (4. min)
2-0 Dennis Pettersen (31. min)
3-0 Anders Joar Berge (53. min)
4-0 August Hartberg (90. min+5)

Dommar: Elias Haugen, Nymark

Assistentdommarar: Anders Nygaard Smith, Kjøkkelvik og Erlend Haugen Stalheim, Vadmyra

Gult kort: Ebraheem Ahmed Riyad Missbah, Frøya
Øystein Riksheim Østvik, Årdal

Frøya:
Remy Svardal Krasniqi
Vegard Prestnes Jørgensen
Jan Olav Aarre Hånes
Modestas Vainikaitis
Philip Taylor Hauge (Helge Bjerkeset Braut 75. min)
Kristoffer Bønæs Kvalheim
Johan Fredrik Bønæs Kvalheim
Anders Joar Berge (Jon André Thue 66. min)
Håkon Hodnefjell
Viljar Byrkjeland (August Hartberg 66. min)
Dennis Pettersen (Ebraheem Ahmed Riyad Missbah 75. min)

Årdal:
Sigve Saur Midtun
Øystein Riksheim Østvik (Kristoffer Eri Bjørkum 88. min)
Tom-Rune Sæle
Lidvin Berge Hestetun
Brede Stedje Ylvisåker
Elias Mittet
Anders Lereng
Isak Øyre Nundal (Joachim Furset 46. min)
Kevin Lægreid (Dennis Hunderi 73. min)
Tobias Luggenes Furebotn
Truls Hovland

 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Sandviken 13 11 2 0 34 - 10 35
Bjarg 13 11 1 1 41 - 12 34
Os 13 9 1 3 37 - 17 28
Førde 13 9 1 3 29 - 24 28
Fana 13 9 0 4 32 - 15 27
Askøy 13 7 4 2 28 - 19 25
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Åsane 2 12 3 2 7 23 - 28 11
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Stord 13 3 2 8 26 - 39 11
Loddefjord 12 3 2 7 16 - 29 11
Frøya 14 3 2 9 25 - 39 11
Årdal 14 3 0 11 27 - 48 9
Florø 13 0 1 12 6 - 39 1

07.05 Studentspretten har trekt laget frå Kretsligaen


Frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn på Stryn Stadion 13. april.
Sjå bilder frå 1. omgang og fakta frå denne kampen.

 

Studentspretten har i dag gitt beskjed at dei trekker laget sitt frå Kretsligaen.

Dette medfører at alle Studentspretten sine kampar i 2024-sesongen utgår.


Tabell Kretsligaen uten Studentspretten sine kampar
Sogndal 2 10 8 1 1 46-9 25
Fjøra 10 9 1 1 34-8 25
Eid 10 8 0 2 29-13 24
Høyang 10 7 0 3 33-24 21
Dale 10 5 1 4 26-27 16
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 5 0 5 17-24 15
Jølster 10 3 1 6 15-29 10
Vik 10 1 1 8 13-36 4
Måløy FK 10 0 2 8 12-31 2
Stryn 10 0 2 8 19-39 2
Studentspretten 0 0 0 0 0-0 0

05.07 Johan og Træff har stø kurs mot opprykk


Johan Skorge i Volda sin 1-0 seier mot Førde 23. september 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Johan Skorge og Træff har stø kurs mot opprykk til PostNord-ligaen.

Etter 12. serierunde toppar Træff tabellen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 5 heile åtte poeng føre Bjørkelangen, Skjetten og Ready.

25-åringen frå Nordfjordeid har spelt seg til fast plass på laget, og har vore i Træff sin startellevar i alle cup- og seriekampane til no denne sesongen.

Midtbanespelaren scora eit av måla i i 6-0 seieren heime mot Funnefoss/Vormsund.

I siste kampen før sommarferien mot Kristiansund BK 2 pådrog Skorge seg sitt fjerde gule kort. Han må dermed stå over fyrste haustkampen som er borte mot Ready laurdag 20. juli. Fredag 26. juli spelar Træff heimekamp mot Lokomotiv Oslo på Reknesbanen i Molde. 


Før overgangen til Træff spelte Johan Skorge tre sesongar for Volda.

I løpet av dei tre sesongane scora han fem mål på 61 kampar for Volda i Norsk Tipping-ligaen. I tillegg har han scora eit mål på fire cupkampar for Volda.

I 2023-sesongen blei Johan Skorge kåre til Årets spelar for Volda sitt lag i Norsk Tipping-ligaen.

Skorge har tidligare spelt for klubbane Eid, Sogndal og Førde.


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 5
Træff 12 10 1 1 30 - 6 31
Bjørkelangen 12 7 2 3 24 - 12 23
Skjetten 12 7 2 3 24 - 13 23
Ready 12 7 2 3 29 - 19 23
Aalesund 2 12 7 1 4 16 - 17 22
Lørenskog 12 6 3 3 21 - 13 21
Lokomotiv Oslo 12 6 2 4 21 - 14 20
Spjelkavik 12 3 5 4 22 - 16 14
Molde 2 12 4 2 6 21 - 28 14
Gjelleråsen 12 2 4 6 19 - 26 10
Skedsmo 12 2 3 7 9 - 19 9
Hødd 2 12 2 3 7 19 - 34 9
Funnefoss/Vormsund 12 2 3 7 11 - 29 9
Kristiansund BK 2 12 1 3 8 17 - 37 6


 


Sondre Nor Midthjell og Johan Skorge etter Volda sin 4-1 seieren borte
mot Sogndal 2 på Fosshaugane Campus 3. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Johan Skorge i kampen mot Tornado Måløy 15. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge scora Førde sitt 2-0 mål mot Tertnes 19. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge og Rashad Muhammed i cupkampen mellom
Førde og Florø på Førde Stadion 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Kristian Lefdal og Johan Skorge i kampen Sogndal 2 - Eid 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge i Eid sin heimekamp mot Skarbøvik 13. juni 2015.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


Håvard Holmøyvik, Kristian Rønnestad, Sander Frislid og Johan Skorge
fekk alle sin debut for A-laget til Eid på heimebane 4. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Skorge i flott driv forbi Runar Lillestøl Naustdal i kampen
mellom Eid og Haugen i klasse G11 4. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.07 Årdal møter Frøya på Frøya Idrettspark


 Årdal vann 2-0 i den viktige bortekampen mot Florø 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal spelar i ettermiddag bortekamp mot Frøya i den 14. serierunden i Norsk Tipping-ligaen avdeling 3.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 18.00 Frøya - Årdal
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Sandviken 13 11 2 0 34 - 10 35
Bjarg 13 11 1 1 41 - 12 34
Os 13 9 1 3 37 - 17 28
Førde 13 9 1 3 29 - 24 28
Fana 13 9 0 4 32 - 15 27
Askøy 13 7 4 2 28 - 19 25
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Loddefjord 13 4 2 7 18 - 29 14
Åsane 2 13 3 2 8 23 - 30 11
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Stord 13 3 2 8 26 - 39 11
Årdal 13 3 0 10 27 - 44 9
Frøya 13 2 2 9 21 - 39 8
Florø 13 0 1 12 6 - 39 1

04.07 Nytt kunstgras i Hafstadparken


Foto: privat

 

Arbeidet med å skifte kunstgras på bane 1 i Hafstadparken i Førde er i full gang.

I tillegg til å skifte sjølve dekket skal ein også reparere og utbedre undervarme med kablar og koblingspunkt.

Arbeidet starta onsdag 3. juli, og går alt etter planen er bana klar til bruk igjen om tre veker.

Prosjektet blir utført av baneeigar, Sunnfjord kommune, i tett samarbeid med Førde IL.

Førde IL har også bidrege i finansieringa av prosjektet.

 


Foto: privat


04.07 Jaran Aspevik skal spele for Ullern


Jaran Aspevik i aksjon for Jutun under KM Futsal på Sandane 2019.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.

 

Jaran Aspevik har denne veka skrive kontrakt med Ullern. 

18-åringen frå Lærdal har sidan overgangen frå Jotun sommaren 2022 spelt for Bærum i G19 1. divisjon i NFF Oslo. Keeperen står bokført med totalt 28 kampar mellom stengene for Bærum 2.

Tidligare har Aspevik spelt for Jotun sine smågutte- og guttelag.

I årets sesong har det blitt 11 kampar for Bærum 2 som ligg på 8. plass av totalt 14 lag i G19 1. divisjon.


 


Jaran Aspevik i aksjon for Jutun under KM Futsal på Sandane 2019.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019.


04.07 Ingeborg storspelte i debuten for KIL/Hemne


Ingeborg Romstad Osland i kampen Stryn - Kaupanger 29. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ingeborg Romstad Osland debuterte laurdag for KIL/Hemne i 1. divisjon.

22-åringen frå Kaupanger holdt nullen i KIL/Hemne sin viktige 1-0 seier borte mot Tromsø på Romsaa Arena. Dette var KIL/Hemne sin fyrste seier sidan bortekampen mot Fyllingsdalen 26. mai.

I heimekampen mot Tromsø 9. juni tapte KIL/Hemne heile 4-0. 

I 2023-sesongen spelte Ingeborg Romstad Osland ni kampar for NTNUI og to kampar for KIL/Hemne 2 i 4. divisjon. 


KIL/Hemne ligg på 4. plass på tabellen etter 12 av 18 serierundar.

Dei fire beste laga etter grunnspelet i 1. divisjon skal ut i sluttspel om opprykk til Toppserien. 

Stine Pettersen Reinås frå Hafslo er med i trenarteamet til KIL/Hemne.

Tabell 1. divisjon kvinner grunnspel
AaFK Fortuna 12 9 3 0 33 - 5 30
Bodø/Glimt 12 10 0 2 26 - 10 30
Hønefoss BK 12 8 3 1 33 - 12 27
KIL/Hemne 12 4 3 5 16 - 17 15
Viking 12 4 3 5 16 - 22 15
Tromsø IL 2020 12 3 2 7 12 - 21 11
Avaldsnes Toppfotball 12 3 2 7 10 - 20 11
Fyllingsdalen 12 3 2 7 12 - 29 11
Øvrevoll Hosle 12 1 6 5 11 - 24 9
Odds Ballklubb 12 2 2 8 11 - 20 8


 


Ingeborg i Kaupanger sin 1-0 seier mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ingeborg i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 28. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.07 Eid Fotball arrangerer Tine Fotballskule


Eid Fotball har alltid vore flinke til å få med jenter på Tine Fotballskule.
I fjor var heile 48% av deltakarane på fotballskulen på Eid jenter.    
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid måndag 14. august 2023.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2012 - 2017 til Tine Fotballskule, 12. - 14. august.

Fotballskulen går frå klokka 09.00 til 14.00. Spelarane tar med seg niste sjølv, men vil få utdelt eit drikkeprodukt frå Tine. 

Tine Fotballskule kostar kr. 900,-

kr. 600,- for ekstra søsken.

Klikk her for meir informasjon og påmelding.

 


Ei av guttegruppen på årets Tine Fotballskule på Eid.


Familien Henden Melheim stilte sterkt på Tine Fotballskule 2023.
Frå venstre: Marius, Sander, Kjartan, Maria og Hanna.
Sander var instruktør, Marius, Maria og Hanna var deltakarar, medan
far Kjartan var ivrig tilskuar på sidelinja.   
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid måndag 14. august 2023.


03.07 Terminlister 3. og 4. divisjon kvinner haust

 
Stryn jublar etter 3-1 seieren mot Sogndal/Sogndal FK damer 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har sett opp terminlistene for 3. divisjon kvinner og 4. divisjon kvinner 9/11'ar for haustsesongen.

Det er fem lag i 3. divisjon kvinner, medan det er seks lag i 4. divisjon kvinner 9/11'ar. I begge divisjonane blir det spelt dobbel serie.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Førde 2
Måløy
Selje/Åheim
Stryn
Sogndal/Sogndal FK 2

Sjå kampoppsettet for 3. divisjon kvinner haust.


4. divisjon kvinner 9/11'ar haust.
Askvoll/Holmedal
Balestrand
Hyllestad
Høyang
Gaular
Tempo/Florø

Sjå kampoppsettet for 4. divisjon kvinner 9/11'ar haust.

 


Selje/Åheim avslutta vårsesongen med 4-1 seier mot Måløy 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.07 Status i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Her er status i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball.

Lidvin Hestetun og Einar Hellem leiar konkurransen med 24 poeng av 31 mulige poeng til no.


24 poeng:
Lidvin Hestetun
Einar Hellem

22 poeng:
Sveinung Alværn
Magnus Reksnes
Elias Rognebakke
Henrik Berge Solheim
Øystein Solheim
Geir Vindheim

20 poeng:
Frode Berge Alme
Silje Bakke
Andrea Årsheim Bakkebø
Ove Balsnes
Ørjan Eikevoll
Niklas F Berglund
Leif Øystein Felde
Vegard Fløholm
Magnus Gilleshammer
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Runar Leikanger
Peder Liseth
Hans Pedersen
Ole Andreas Solheim
Sondre Solheim Langedal
Mathias Stokkebø
Jakob Søgnen
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Harald Vartdal
Marius Midtun Aaberge

19 poeng:
Sander Torheim Frislid

18 poeng:
Håvard Dahl
Olai Eikevoll
Magne Elde
Roderik Farkas
Christian Fjeldtvedt
Marius Valaker Frøyen
Svein Arne Hagen
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Rune Hansen
Emil Helgheim
Marius Hellebust
Steinar Holvik
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Rune Lefdal
Lars Loen
Stein Roar Moheim
Kenneth Russenes
Jonathan Silden
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Jonas Slaattelid
Ingmar Sægrov
Dag Inge Sætren
Marius Sætren
Sivert Tomasgard
Torbjørn Ylvisåker

16 poeng:
Daniel Agovic
Aslaug Berget Alsaker
Oddvar Alværen
Gro Berge
Jan Asle Bolset
Jarle Christensen
Morten Eriksen
Tobias Furebotn
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Edvin Haugen
Henning Haugen
Kristen Henning Heggedal
Ørjan Hestetun
Pål Holko
Asle Hopland
Sissel Høynes
Alexander Jenssen
Kristian Lefdal
Rolf Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Nina Sofie Nor Midthjell
Astrid Mikalsen
Shanjeevan Mohanarajah
Benitien Mugisho
Ole Tom Myroldhaug
Jon Navarsete
Jonas Nistad
Ole Bjørn Otternes
Kenneth Rakkenes
Gunnar Reksnes
Hanna Lien Reksnes
Ingrid Lien Reksnes
Jon Georg Rutledal
Martin Salbu
Håkon Skjerven
Ørjan Solheim
Jo Arne Sætre
John Søgnen
Terje Tonheim
Randi Torvanger
Bjørn Totland
Odd Helge Vågseth
Stian Aaland


Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd



1. Kva land vinn Euro 2024? (5 poeng)

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2024? (3 poeng)

3. Kva land vinn Gruppe A? (2 poeng) RETT SVAR: Tyskland

4. Kva land vinn Gruppe B? (2 poeng) RETT SVAR: Spania

5. Kva land vinn Gruppe C? (2 poeng) RETT SVAR: England

6. Kva land vinn Gruppe D? (2 poeng) RETT SVAR: Østerrike

7. Kva land vinn Gruppe E? (2 poeng) RETT SVAR: Romania

8. Kva land vinn Gruppe F? (2 poeng) RETT SVAR: Portugal

9. Blir det scora meir enn 2 mål i opningskampen mellom Tyskland og Skottland? (2 poeng) RETT SVAR: JA

10. Kjem Albania til å tape alle sine tre gruppespelkampar mot Spania, Kroatia og Italia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

11. Kjem Danmark til score mål i alle tre gruppespelkampane mot Slovenia, Serbia og England? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

12. Kjem Frankrike til å vinne minst ein av gruppespelkampane med tre mål eller meir? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

13. Blir det dømt corner før det er spelt 5 minutt i gruppespelkampen mellom Belgia og Ukraina? (2 poeng) RETT SVAR: JA

14. Blir det delt ut rødt kort i gruppespelkampen mellom Georgia og Tyrkia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

15. Kjem Italia til å tape ein straffesparkkonkurranse i løpet av mesterskapet? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

16. Blir det scora fem mål eller meir etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) i nokon av 1/8-finalane? (2 poeng) RETT SVAR: JA

17. Kor mange av desse laga spelar seg fram til kvartfinale i mesterskapet? Danmark, Kroatia, Belgia, Ukraina (3 poeng)
RETT SVAR: 0


18. Kor mange av semifinalane i mesterskapet blir avgjort etter ordinær tid? (2 poeng)

19. Blir det dømt straffespark i ordinær tid i finalen? (2 poeng)

20. Kor mange mål blir det scora totalt i dei 36 gruppespelkampane? Dette spørsmålet blir brukt til å skille deltakarar som har like mange poeng.
RETT SVAR: 81 Mål
 

02.07 Sander klar for G19 EM-sluttspel i Nord-Irland


Sander H. Kilen i Aalesund sin kamp mot Hødd i NM G19 21. juni 2023. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sander Hestetun Kilen er teken ut i den norske troppen til sommarens G19 EM-sluttspel.

Norge er i turneringa i gruppe A i lag med Nord Irland, Italia og Ukraina. I gruppe B finn vi Danmark, Tyrkia, Frankrike og Spania. Dei to beste laga i kvar gruppe går vidare til semifinalar. 

EM-sluttspelet blir arrangert i Nord Irland i perioden 15. - 28. juli.

19-åringen frå Øvre Årdal som no spelar for Aalesund står bokført med fem kampar for det norske G19-landslaget.
 

Troppen
Sander Østraat - HamKam
Martin Børsheim - Brann
Magnus Brøndbo - Bodø/Glimt
Håkon Røsten - Rosenborg
Rasmus Holten - Mjøndalen (på lån frå Brann)
Simen Vatne Haram - Aalesund
Aleksander Hammer Kjelsen - Vålerenga
Aleksander Andresen - Stabæk
Casper Glenna Andersen - Odd
Vetle Auklend - Viking
Filip Loftesnes-Bjune - Sandefjord
Eivind Helland - Brann
Sondre Granaas Molde
Travis Hernes - Newcastle
Mats Pedersen - Mjøndalen (på lån frå Bodø/Glimt)
Daniel Braut - Sandnes Ulf
Edvin Austbø - Viking
Sindre Walle Egeli - Nordsjælland
Benjamin Thoresen Faraas - Club Brugge
Bork Bang-Kittilsen - Odd
Sander Hestetun Kilen - Aalesund


 


Sander Hestetun Kilen for Sogndal 2 mot Fana 22. august 2021.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sander Hestetun Kilen i Sogndal 2 sin 3-0 seier mot Måløy 13. april 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hestetun Kilen i Sogndal U20 sin kamp mot Stryn 24. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av dei elleville jubelscenene frå Stryn si garderobe.


Sander Hestetun Kilen var ein av sju gutar frå Jotun som var med på Sogn
sitt lag under 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid 25. august 2018.
Frå venstre: Aleksander Hatlevoll Nundal, Lukas Bruheim,
Tobias Luggenes Furebotn, Sander Hestetun Kilen, Isak Øren Hove,
Lidvin Berge Hestetun og Kevin Lægreid
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien 25. august 2018.  


02.07 Thea skal spele EM-kvalifiseringskampar


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelde er teken ut på det norske kvinnelandslaget som skal spele to EM-kvalifiseringskampar denne månaden.

Den fyrste kampen blir spelt borte mot Finland fredag 12. juli, medan Nederland er motstandar på Brann Stadion tysdag 16. juli.
 

Troppen:

Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Guro Pettersen, Werder Bremen
Aurora Mikalsen, Sportsklubben Brann
Marit Bratberg Lund, Sportsklubben Brann
Maria Thorisdottir, Brighton & Hove Albion Women FC
Tuva Hansen, Bayern München
Guro Bergsvand, Brighton & Hove Albion Women FC
Marthine Østenstad, Sportsklubben Brann
Thea Bjelde, Vålerenga Fotball
Emilie Marie Aanes Woldvik, LSK Kvinner
Mathilde Hauge Harviken, Rosenborg Ballklub
Ingrid Syrstad Engen, FC Barcelona
Vilde Bøe Risa, Atletico Madrid
Karina Sævik, Vålerenga Fotball
Guro Reiten, Chelsea FC Women
Justine Kvaleng Kielland, Sportsklubben Brann
Frida Leonhardsen Maanum, Arsenal Women FC
Lisa Fjeldstad Naalsund, Manchester United Women FC
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona
Celin Bizet Ildhusøy, Tottenham Hotspur LFC
Elisabeth Terland, Brighton & Hove Albion Women FC
Signe Gaupset, Sportsklubben Brann
Sophie Roman Haug, Liverpool FC

02.07 Joakim og Malvin toppscorarar i Kretsligaen


Joakim Sjøthun Måren i Høyang sin bortekamp mot Sandane 6. mai 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Joakim Sjøthun Måren frå Høyang og Malvin Gjerde frå Fjøra er toppscorarar i Kretsligaen etter vårsesongen.

Sjøthun Måren og Gjerde har begge scora 16 mål, og toppar toppscorarlista eit mål føre Viljar Stavø frå Sogndal 2.

I løpet av vårsesongen i Kretsligaen er det scora totalt 306 mål. Det gir eit snitt på 4,7 mål pr. kamp. Av desse er 277 spelemål, 24 straffemål og fem sjølvmål.


16 mål:

Joakim Sjøthun Måren, Høyang
Malvin Gjerde, Fjøra

15 mål:
Viljar Stavø, Sogndal 2

10 mål:
Sander Kapstad, Dale

9 mål:
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale

8 mål:
Daniel Skilbrei Aven, Høyang
Henrik Vingen Vedeld, Eid

7 mål:
Joakim Berg Nundal, Sogndal 2

6 mål:
Elias Sande-Neset, Førde 2
Hallvard Bjotveit, Sandane
Kriss Havila Bonabandi, Sogndal

5 mål:
Mathias Hovland, Fjøra
Sigmund Høyvik, Jølster
Filip Pleym Mardal, Sandane
Joakim Frislid Vedvik, Eid

4 mål:
Kristian Årskog, Eid
Vegard Sæten Hopland, Stryn
Eirik Følid Berglund, Vik
Mathias Sunde Årdal, Fjøra
Emil Hellesen Engelsen, Studentspretten
Arild Øygard, Jølster
Marius Åsebø, Eid


 


Malvin Gjerde i Fjøra sin 5-0 seier borte mot Jølster på Skei Stadion 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Viljar Stavø scora Sogndal 2 sitt mål i seieren borte mot Måløy 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.07 Hødd tok sin åttande strake seier


Marius Lenni Bøe og Erling Moe før cupkampen Hødd - Molde 1. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hødd vann i ettermiddag 2-1 heime mot Viking 2 i PostNord-ligaen avdeling 1 på Høddvoll. Robin Hjelmeseth og Eirik Espelid Blikstad scora for Hødd, medan Jesper Fiksdal sette inn Viking 2 sitt mål på straffespark.

Kristoffer Haukås Steinset spelte heile kampen for Hødd. 

Dette var Hødd sin åttande strake seier i PostNord-ligaen avdeling 1.

Hødd toppar tabellen i PostNord-ligaen avdeling 1 to poeng føre Jerv som har ein kamp mindre spelt. Den utsette kampen mellom Jerv og Kvik Halden i den 10. serierunden blir spelt onsdag 28. august.  


Hødd - Viking 2  2-1 (1-0)

1-0 Robin Hjelmeseth (6. min)
2-0 Eirik Espelid Blikstad (55. min)
2-1 Jesper Fiksdal, straffe (71. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Hødd 13 9 1 3 24 - 12 28
Jerv 12 8 2 2 24 - 16 26
FK Eik Tønsberg 871 13 7 4 2 23 - 17 25
Lysekloster 13 7 1 5 25 - 23 22
Viking 2 13 6 3 4 30 - 21 21
Brattvåg 13 6 1 6 30 - 26 19
Brann 2 13 5 3 5 32 - 29 18
Vard Haugesund 13 5 3 5 20 - 19 18
Arendal 13 5 2 6 18 - 20 17
Sotra 13 4 4 5 14 - 13 16
Notodden 13 4 3 6 15 - 22 15
Ørn Horten 13 3 2 8 12 - 22 11
Fløy-Flekkerøy 13 2 3 8 12 - 23 9
Kvik Halden 12 1 4 7 11 - 27 7


 


Kristoffer Haukås Steinset i Sogndal sin 5-1 seier mot Jerv 8. juli 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.07 Oppsummering 3. divisjon kvinner vår


Måløy jublar etter 5-2 seieren heime mot Gaular 16. juni
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

11 lag har denne vårsesongen spelt i 3. divisjon kvinner i Sogn og Fjordane. Dei 11 laga har vore delt i to avdelingar, og det har blitt spelt dobbel serie i begge avdelingane.

Hyllestad gjekk til topps i avdeling 1, medan Måløy blei avdelingsmester i avdeling 2.

I 3. divisjon kvinner avdeling 1 er det scora totalt 120 mål. Det gir eit snitt på 6,0 mål pr. kamp. Av desse er 115 spelemål, fire straffemål og eit sjølvmål.

I 3. divisjon kvinner avdeling 2 er det scora totalt 139 mål. Det gir eit snitt på 4,6 mål pr. kamp. Av desse er 130 spelemål, åtte straffemål og eit sjølvmål.

Anne Aune Neerland frå Balestrand er toppscorarar i 3. divisjon med heile 21 mål. I avdeling 2 er det Guro Lest Larsen frå Selje/Åheim som er toppscorar med 11 mål.

 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 8 6 0 2 39-14 18
Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Askvoll/Holmedal 8 5 0 3 18-14 15
Høyang 8 4 0 4 28-12 12
Tempo/Florø 8 0 0 8 4-64 0

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 10 7 1 2 25-16 22
Stryn 10 7 0 3 29-17 21
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 10 5 1 4 34-20 16
Førde 2 10 4 1 5 15-23 13
Selje/Åheim 10 2 2 6 24-26 8
Gaular 10 2 1 7 12-37 7


Toppscorar 3. divisjon kvinner avdeling 1


21 mål:

Anne Aune Neerland, Balestrand

15 mål:
Kristin Solås, Hyllestad

11 mål:
Mari Ness, Hyllestad
Guro Sagen Knudsen, Høyang

5 mål:

Mathea Bråstad, Hyllestad
Tiril Aaland Engen, Høyang
Eirill Skjerdal, Balestrand 

4 mål:
Lana Saltskår, Askvoll/Holmedal
Aylin Lavik Coskun, Hyllestad
Amelia Marta Sroga, Askvoll/Holmedal

3 mål:
Alette Haugland Norevik, Høyang
Cathrine Sæbøe Tveit, Høyang
Agnete Hjelmeland Ørnehaug, Høyang


Toppscorar 3. divisjon kvinner avdeling 2

11 mål:
Guro Lesto Larsen, Selje/Åheim

8 mål:
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn 

7 mål:
Eli Sofie Seim Skjølberg, Måløy
Malene Kleppe, Stryn 

6 mål:
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn 
Tuva Søreide Solberg, Sogndal/Sogndal FK Damer 2 

5 mål:
Kristina Brekke Hatlevoll, Sogndal/Sogndal FK Damer 2 
Oda Eline Viken Olsen, Gaular

4 mål:
Stine Gustavsen Fimreite, Sogndal/Sogndal FK Damer 2 
Lene Refsnes, Selje/Åheim 
Lone Hunvik Kvalheim, Måløy
Kaja Berge Bøstrand, Selje/Åheim 
Martine Lorentzen Brenden, Sogndal/Sogndal FK Damer 2 
Sara Elise Holme, Førde 2
Ida Silden, Måløy

3 mål:
Kristine Lothe Rustøen, Sogndal/Sogndal FK Damer 2 
Selma Eikenes Isehaug, Stryn 


 


Anne Aune Neerland har scora 21 mål for Balestrand i vårsesongen.
Bildet er frå Vinterserien junior herrer på Stryn Stadion 14. januar 2018.

Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar 2018.


Guro Lest Larsen er toppscorar i 3. divisjon kvinner avdeling 2 med 11 mål.
Bildet er frå 4-1 seieren heime mot Måløy på Selje Idrettspark 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.07 Tobias Becs kjem til Strandfestivalen Junior



 

Verdensmester - Europamester - Guinness Verdensrekordholder.

PRISVINNENDE INNHOLDSKAPER - Mesternes mester 2025. FOTBALL FREESTYLER TOBIAS BECS kommer til Strandfestivalen Junior.

Dette er et gratis familiearrangement.

Ta med fotballen din og lær noen nye triks, få autograf og blide med denne verdensberømte fotballtrikseren.

Lørdag 6. juli 11:00 - 13:00

Les meir på Strandfestivalen sine Facebooksider.

Sjekk ut Tobias Becs si heimeside her.

30.06 73 lag frå Sogn og Fjordane i årets Norway Cup


Førde stiller med heile 12 lag i årets Norway Cup.
Bildet er av Førde sitt lag som spelte finale i klasse G15 11'ar i 2022.
Foto: privat

Rekordmange lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Norway Cup. Heile 73 lag frå 21 forskjellige klubbar skal forsvare Sogn og Fjordane si ære under årets turnering i Oslo.

Førde er med sine 12 lag den klubben i Sogn og Fjordane som stiller med flest lag i årets Norway Cup. Deretter følger Florø med 11 lag og Stryn med sju lag.

Norway Cup blei i 2020 og 2021 avlyst på grunn av Koronapandemien.

I fjor deltok 61 lag frå 19 forskjellige klubbar, i 2022 deltok 53 lag frå 18 forskjellige klubbar, i 2019 deltok 54 lag frå 21 forskjellige klubbar, i 2018 deltok 58 lag frå 25 forskjellige klubbar, i 2017 deltok 41 lag frå 20 forskjellige klubbar, i 2016 deltok 53 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2015 deltok det 56 lag frå 20 forskjellige klubbar, i 2014 deltok det 55 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2013 deltok det 44 lag frå 16 forskjellige klubbar, medan det i 2012 deltok 49 lag frå 24 forskjellige klubbar frå Sogn og Fjordane frå fylket.

Flest lag frå Sogn og Fjordane er det i klassa G14 11'ar. Av dei 161 laga i denne klassa er 11 av dei frå Sogn og Fjordane.


Oversikt over lag/klasse:
G13 9'ar
Askvoll/Holmedal
Florø 1
Florø 2
Førde 1
Førde 2
Jotun
Stryn

G13/14 7'ar
Askvoll/Holmedal
Bremanger
Høyang
Jotun
Kaupanger
Sogndal 1
Sogndal 2
Stryn
Svelgen
Syril

G14 11'ar
Dale
Eid
Florø 1
Florø 2
Førde 1
Førde 2
Hafslo
Høyang
Lærdal
Sandane
Stryn

G15 11'ar
Bjørn
Dale
Eid
Førde 1
Førde 2
Jølster
Sogndal
Stryn

G15/16 7'ar
Florø 1
Florø 2
Florø 3
Høyang
Jotun
Stryn

G16 11'ar
Askvoll/Holmedal
Førde
Kaupanger
Måløy
Sandane
Sogndal

G17 11'ar

Florø
Førde
Høyang
Jotun
Sandane


J13 9'ar
Bremanger
Årdalstangen

J13/14 7'ar
Stryn
Tambarskjelvar

J14 11'ar
Florø
Førde
Høyang
Jotun
Kaupanger
Sandane
Stryn

J15 11 'ar
Førde

J15/16 7'ar

Florø
Jølster
Lærdal

J16 11'ar
Askvoll/Holmedal
Eid

J19 11'ar
Florø
Førde 1
Førde 2

30.06 Julian teken ut til Equinor Talentleir


Julian Gjervik Madsen i Dale sin treningskamp mot Sandane 26. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Equinor Talentleir for gutar går i desse dagar av stabelen i Porsgrunn. 

Det er tatt ut eit G16-landslag, G15-landslag, G15 future, G14-landslag og G14 future.

Som einaste gut frå Sogn og Fjordane var Mats Wehn Skjeldestad frå Sogndal teken ut til samlinga.

Tidligare denne veka kom meldinga om at også Julian Gjervik Madsen frå Dale får delta på samlinga. Gjervik Madsen er teken ut på G15 future.

Julian Gjervik Madsen deltok også på Equinor talentleir i Sarpsborg i perioden 18. - 21. mars.

30.06 Hornindal vann 8-0 heime mot Breimsbygda


Eivind Grodås stikk gjennom Breimsbygda sitt forsvar og gir Hornindal
leiinga 1-0 i kampen på Hornindal Idrettspark 30. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 14 år sidan i dag vann Hornindal 8-0 heime mot Breimsbygda på Hornindal Idrettspark.


Hornindal vann i ettermiddag komfortabelt 8-0 heime mot Breimsbygda. Det var gjennom heile kampen klasseforskjell på dei to laga, og seieren burde vore endå større. Eivind Grodås blei dagens helt med fem scoringar.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hornindal - Breimsbygda 8-0 (1-0)
1-0 Eivind Grodås (29. min)
2-0 Eivind Grodås (47. min)
3-0 Eivind Grodås (52. min)
4-0 Eivind Grodås (54. min)
5-0 Eivind Grodås (64. min)
6-0 Tor Ådne Seljeset (69. min)
7-0 Morten Taraldset, straffe (70. min)
8-0 Håvard Maurset (90. min+2)

Kort:
Ingen

Dommar:
Rune Haugland, Haugen

Hornindal:

Kristoffer Grodås
Even Lødemel (Kristian Haugen 76. min)
Jan Rune Oppheim
Rasmus Gausemel
Håvard Sollid
Håvard Maurset
Svein Olav Solum (Olav Otterdal 77. min)
Ole Christian Nygård (Tor Ånde Seljeset 58. min)
Martin Seljeset
Eivind Grodås (Edvin Haugen 82. min)
Morten Taraldset

Breimsbygda:

Trygve B. Lande
Helge Apalseth
Rolf Øyvind S. Hauge 
Odd Stian Reed
Kim Daniel Kleppe
Johnny Hauge
Runar Gåsemyr
Robert Gimmestad
Nils Bjarte Førde
Sindre Willumsen 
Vidar Bergheim

Innbyttarar: 

Stian Hjelle 
Kim Ove Kvandal
Svein Bjarte Kandal
Kenneth Hole
David Raad
Andreas Kleppe


30.06 Bilder frå kampen mellom Florø og Fana


Trym Vatn Øvreberg og Fana vann i går 7-0 borte mot Florø. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø tapte i går ettermiddag 7-0 heime mot Fana i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.

Tim Nilsen (2), Nikolai Kalvik Hosøy (2), Anders Grindheim Njøs, Tobias Gjesdahl og Noa Aasheim scora måla til Fana. Fana var i leiinga 3-0 til pause.

Nokre bilder frå starten av denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Fana 0-7 (0-3)

0-1 Tim Nilsen (17. min)
0-2 Tim Nilsen (23. min)
0-3 Anders Grindheim Njøs (45. min)
0-4 Tobias Gjesdahl (48. min)
0-5 Nikolai Kalvik Hosøy (69. min)
0-6 Noa Aasheim (88. min)
0-7 Nikolai Kalvik Hosøy (90. min)

Dommar:
Petja Cink, Sandane

Assistentdommarar:
Matias Lesto Larsen, Selje og Anders Paulen, Breimsbygda

Gult kort:
Dino Omerovic og Daniel Sagen Sundal, Florø
Noa Aasheim og Trym Vatn Øvreberg, Fana

Florø:

Christoffer Gjertsen
Ciaran Mawudinam Hodanu (Daniel Sagen Sundal 55. min)
Dino Omerovic
Ulrik Domben Rognaldsen
Tobias Grotle Herstad
Oghenetega Agberhiere
Oscar André Fanøy Nordal
Simon Brekke Rebni
Sondre Høydal (Njord Norman Leversund 76. min)
Kim-Christian Liset
Kristoffer Ryland (Elias Holm 76. min)

Fana:

Petter Mossestad (Jakob Johannes Gullbraa 82. min)
Anders Grindheim Njøs
Erik Olaf Krohnstad
Fabian Filip Rimestad
Petter Havsgård Martinsen
Trym Vatn Øvreberg
Fredrik Fosse-Iversen
Jakob Fosse-Iversen (Amund Aalvik Grønhaug 60. min)
Tobias Gjesdahl
Tim Nilsen (Noa Aasheim 60. min)
Nikolai Kalvik Hosøy

29.06 Resultat kampar i dag, laurdag 29. juni


Førde vann i dag 6-3 heime mot Haugesund 2 på Førde Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Førde - Haugesund 2  6-3 (5-0)

1-0 Elias Rognebakke (5. min)
2-0 Vegard Savland (10. min)
3-0 Jacob Frøyen Bergset, straffe (15. min)
4-0 Jacob Frøyen Bergset (24. min)
5-0 Vegard Savland (26. min)
5-1 Magnus Joan Pablo Knutsvik (68. min)
5-2 Martin Alvsaker (73. min)
6-2 Jacob Frøyen Bergset (78. min)
6-3 Martin Alvsaker (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Fana  0-7 (0-3)
0-1 Tim Nilsen (17. min)
0-2 Tim Nilsen (23. min)
0-3 Anders Grindheim Njøs (45. min)
0-4 Tobias Gjesdahl (48. min)
0-5 Nikolai Kalvik Hosøy (69. min)
0-6 Noa Aasheim (88. min)
0-7 Nikolai Kalvik Hosøy (90. min)

Bilder frå denne kampen kjem etterkvart.

Årdal - Askøy  3-4 (0-3)
0-1 Joar Høviskeland (40. min)
0-2 Henrik August Eliassen Hjellegjerde (44. min)
0-3 Sander Wik (45. min)
1-3 Tom-Rune Sæle (57. min)
2-3 Truls Hovland (80. min)
2-4 Joar Høviskeland (90. min)
3-4 Elias Mittet, straffe (90. min+3)

Os - Sandviken  0-2 (0-0)
Stord - Bjarg  1-2 (0-2) 
Djerv 1919 - Frøya  5-2 (3-0) 
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Sandviken 13 11 2 0 34 - 10 35
Bjarg 13 11 1 1 41 - 12 34
Os 13 9 1 3 37 - 17 28
Førde 13 9 1 3 29 - 24 28
Fana 13 9 0 4 32 - 15 27
Askøy 13 7 4 2 28 - 19 25
Djerv 1919 13 7 0 6 26 - 20 21
Åsane 2 12 3 2 7 23 - 28 11
Haugesund 2 13 3 2 8 20 - 31 11
Stord 13 3 2 8 26 - 39 11
Loddefjord 12 3 2 7 16 - 29 11
Årdal 13 3 0 10 27 - 44 9
Frøya 13 2 2 9 21 - 39 8
Florø 13 0 1 12 6 - 39 1

29.06 UTTAK PROFFVEKA 2024 


Sondre Holmlund Ørjasæter var instruktør for denne jentegruppa på
ei av ettermiddagstreningane under Proffveka i Stryn 2023.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2023. 

 

Uttakskomiteen i Proffveka 2024 beståande av Jon Terje Tjellaug og Frank Hool har teke ut følgjande spelarar til Proffveka i Stryn måndag 5. august til fredag 9. august.

Dei som ikkje er med i uttaket står automatisk på venteliste.

Jenter

Alma Svidal Stryn Fotball
Amalie Buene Halveg Sogndal Fotball
Andrine Sønnesyn Sogndal Fotball
Anna Gjervik Askvoll og Holmedal IL
Camilla Teigen Kvam Sogndal Fotball
Eili Silden Måløy Fk
Eline Klakegg Førde IL
Elise Marie Alsaker Eid Fotball
Elvira Sagevik Dale IL
Emilia Bruvoll Eid Fotball
Emilie Schøne Aarnes Nøtterøy IF
Filippa Myrold Haavik Eid Fotball
Hedda England Askvoll og Holmedal IL
Hennie Hjelmstadstuen Lillehammer Fotballklubb
Ida Dvergedal Årdalstangen IL
Ingrid B Fotland Stryn Fotball
Iselin Fjell Langekjend Kolbotn IL
Jenny Aabrekk Stryn Fotball
Johanne Olset Reidarsson Førde IL
June Guddal Kirkeeide Stryn Fotball
Kaja Olsen Kroken Eid Fotball
Karoline Evebø Grov Førde IL
Kiara Fredenfeldt Kolbotn IL
Kornelia Trøsken Stryn Fotball
Malin Otternes Førde IL
Malin Hagheim Barsnes Sogndal Fotball
Marie Emilie Arwen Apneseth Reiersen Førde IL
Martha Victoria Nilsen Ohrt Nøtterøy IF
Mathilde Blix Årdalstangen IL
Merry Abrham Mulugeta Stryn Fotball
Norah Vårdal Stadlandet
Sara Elise Holsen Førde IL
Selma Balsnes Lyngstad Eid Fotball
Sofia Vie Førde IL
Sofie Kapstad Førde IL
Sofie Bye Olsen Lillehammer Fotballklubb
Solveig Fure Stryn Fotball
Sonja Margrethe Hagen Waagene Askvoll og Holmedal IL
Thea Kjelsnes Førde IL
Tuva Tronstad Godlevska Asker/GUI
Vilja Skjeldestad Sogndal Fotball

Gutar
Adam Wike Grorud IL
Andreas Eimhjellen Sandane T&IL
Andreas Eileraas Ullensaker/Kisa
Arne Flatane Sogndal Fotball
Brage Bakkane Sogndal Fotball
Brage Evebø Sogndal Fotball
Christian Anders Frøyset Stryn Fotball
Daniel von Bonsdorff Selje IL
Emil Folland Gaular IL
Emil Kvam Syril IL
Erik-August Flo-Thorsdal Stryn Fotball
Fabian Tvedt-Kvam Olsvik IL
Felix Hillersøy Florø SK
Fredrik Njøten Stryn Fotball
Herman Konstali-Lødemel Stryn Fotball
Jakob Lavik Gilleshammer Førde IL
Jakob Grimeland Førde IL
Jayden Perez Kobberstad Stryn Fotball
Jonathan Ytreland Florø SK
Jonathan Aspevik Lærdal
Julian Heggestad Hafslo
Julian Nygård Sandal Stryn Fotball
Kasper Hatlenes Åbø Selje IL
Kristian Sandvik Sogndal Fotball
Kristoffer Svori Moe Sogndal Fotball
Liam Lunde Krossen Stryn Fotball
Liam Solheim Kirketeig Førde IL
Luka Hole Sandane T&IL
Lukas Hauge IL Bjørn
Magdalon Sætre Veum Sogndal Fotball
Magnus Øvrebø Gaular IL
Markus Sægrov Djupvik Sandane T&IL
Markus Flugheim Sogndal Fotball
Markus Olsen Stryn Fotball
Mathias Gald Grorud IL
Mats Tjellaug Stryn Fotball
Nikolai Lekva Førde IL
Noah Bruvoll Eid Fotball
Noah Heggestad Ommedal Stryn Fotball
Olai Bergset Mandal Stryn Fotball
Oliver Henden Eid Fotball
Oscar Johannessen Bakke Sogndal Fotball
Oskar Grimeland Førde IL
Peder Tafjord Meland Eid Fotball
Petter Magnussen Florø SK
Samson Bakke Eid Fotball
Sander Kjelsnes Førde IL
Sigve Andersen Hågvar Førde IL
Sivert Tomasgard Eid Fotball
Sivert Kvam Høyheim IL Bjørn
Ulrik Hatteland Førde IL
Ulrik Bjørkedal Eide Stryn Fotball
Ulrik Hauge Otterdal Stryn Fotball


 


Marius Hagen under ei av ettermiddagstreningane under Proffveka 2022. 
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 11. august 2022.


Nokre av jentene under ettermiddagstrening 4. august 2020.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga 4. august 2020. 


Frå ei av treningsøktene under Proffveka 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga 8. august under Proffveka 2019.


Roar Wold var ein av instruktørane under Proffveka i Stryn 2018.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 7. august 2018. 


God stemning blant keeperane under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017.


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


29.06 Status i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Her er status i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball.

Trioen Lidvin Hestetun, Sveinung Alværn og Einar Hellem leiar konkurransen med 20 poeng av 24 mulige poeng til no.


20 poeng:
Lidvin Hestetun
Sveinung Alværn
Einar Hellem

18 poeng:
Niklas F Berglund
Svein Arne Hagen
Steinar Langedal
Magnus Reksnes
Elias Rognebakke
Henrik Berge Solheim
Øystein Solheim
Sondre Solheim Langedal
Mathias Stokkebø
Jakob Søgnen
Elisabeth Torvanger
Harald Vartdal
Geir Vindheim

16 poeng:
Frode Berge Alme
Aslaug Berget Alsaker
Silje Bakke
Andrea Årsheim Bakkebø
Ove Balsnes
Gro Berge
Håvard Dahl
Olai Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Roderik Farkas
Leif Øystein Felde
Christian Fjeldtvedt
Vegard Fløholm
Magnus Gilleshammer
Linus Hagenes
Kristen Henning Heggedal
Emil Helgheim
Marius Hellebust
Steinar Holvik
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Runar Leikanger
Peder Liseth
Stein Roar Moheim
Hans Pedersen
Martin Salbu
Jonathan Silden
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Jonas Slaattelid
Ole Andreas Solheim
Ingmar Sægrov
Dag Inge Sætren
Asgeir Torvanger
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge

14 poeng:
Daniel Agovic
Oddvar Alværen
Jan Asle Bolset
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Morten Eriksen
Per Michael Frichsen
Marius Valaker Frøyen
Kay Ove Hafsås
Sigurd Hamre
Rune Hansen
Edvin Haugen
Henning Haugen
Ørjan Hestetun
Pål Holko
Terje Jahn
Alexander Jenssen
Aleksander Kvernevik
Kristian Lefdal
Rolf Lefdal
Rune Lefdal
Hilmar Lindskog
Lars Loen
Knut Løseth
Ole-Gunnar Midtbø
Rune Midthjell
Astrid Mikalsen
Shanjeevan Mohanarajah
Benitien Mugisho
Ole Tom Myroldhaug
Jon Navarsete
Jonas Nistad
Christoffer Nore
Arthur Norevik
Ole Bjørn Otternes
Kenneth Rakkenes
Anne Karin Rand
Gunnar Reksnes
Hanna Lien Reksnes
Kenneth Russenes
Jon Georg Rutledal
Håkon Skjerven
Magnar Skaare
Ørjan Solheim
Jo Arne Sætre
Marius Sætren
John Søgnen
Sivert Tomasgard
Terje Tonheim
Sander Torheim Frislid
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Stian Aaland


Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd



1. Kva land vinn Euro 2024? (5 poeng)

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2024? (3 poeng)

3. Kva land vinn Gruppe A? (2 poeng) RETT SVAR: Tyskland

4. Kva land vinn Gruppe B? (2 poeng) RETT SVAR: Spania

5. Kva land vinn Gruppe C? (2 poeng) RETT SVAR: England

6. Kva land vinn Gruppe D? (2 poeng) RETT SVAR: Østerrike

7. Kva land vinn Gruppe E? (2 poeng) RETT SVAR: Romania

8. Kva land vinn Gruppe F? (2 poeng) RETT SVAR: Portugal

9. Blir det scora meir enn 2 mål i opningskampen mellom Tyskland og Skottland? (2 poeng) RETT SVAR: JA

10. Kjem Albania til å tape alle sine tre gruppespelkampar mot Spania, Kroatia og Italia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

11. Kjem Danmark til score mål i alle tre gruppespelkampane mot Slovenia, Serbia og England? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

12. Kjem Frankrike til å vinne minst ein av gruppespelkampane med tre mål eller meir? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

13. Blir det dømt corner før det er spelt 5 minutt i gruppespelkampen mellom Belgia og Ukraina? (2 poeng) RETT SVAR: JA

14. Blir det delt ut rødt kort i gruppespelkampen mellom Georgia og Tyrkia? (2 poeng) RETT SVAR: NEI

15. Kjem Italia til å tape ein straffesparkkonkurranse i løpet av mesterskapet? (2 poeng)

16. Blir det scora fem mål eller meir etter ordinær tid (90 minutt pluss tillegg) i nokon av 1/8-finalane? (2 poeng)

17. Kor mange av desse laga spelar seg fram til kvartfinale i mesterskapet? Danmark, Kroatia, Belgia, Ukraina (3 poeng)

18. Kor mange av semifinalane i mesterskapet blir avgjort etter ordinær tid? (2 poeng)

19. Blir det dømt straffespark i ordinær tid i finalen? (2 poeng)

20. Kor mange mål blir det scora totalt i dei 36 gruppespelkampane? Dette spørsmålet blir brukt til å skille deltakarar som har like mange poeng.
RETT SVAR: 81 Mål
 

29.06 Slik blir kvartfinalane i cupen for kvinner


Ingrid Lovise Jåstad og Aafk Fortuna slo ut LSK Kvinner i 3. runde i cupen.
Foto: Aafk Fortuna

 

Etter at alle kampane i 3. runde i cupen for kvinner er ferdigspelt er følgande åtte lag klare for kvartfinalar. 

Toppserien:
Vålerenga, Brann, Rosenborg, Stabæk, Lyn og Røa.

1. divisjon:
AaFK Fortuna og Viking


Kvartfinalar NM Kvinner, onsdag 21. august
Viking - Rosenborg
Stabæk - Vålerenga
Aafk Fortuna - Brann
Lyn - Røa


Oversikt over resultata i 3. runde med oversikt over spelarar frå Sogn og Fjordane:

Start - Vålerenga Fotball 2-4 (1-3)
Ylinn Tennebø spelte fyrste 65 minutta for Vålerenga.

Aafk - LSK Kvinner  2-1 (2-0)
Ingrid Lovise Jåstad spelte heile kampen for AaFK Fortuna.
Kaja Bjelde Hjelmhaug spelte 2. omgang for LSK Kvinner.
Marte Bjelde Hjelmhaug spelte siste 20 minutta for LSK Kvinner.

Arna-Bjørnar - Viking 2-4 (0-2)
Stine Hovland spelte heile kampen for Arna-Bjørnar.

Molde - Rosenborg 0-4 (0-1)
Marie Rekdal Johannsdottir blei bytta inn for Molde 10 minutt før slutt.
Andrine Olsen Endestad  blei bytta inn for Molde 10 minutt før slutt.
Ingeborg Sofie Sætren var ubenytta reserve for Molde.

Røa Fotball Elite - Tromsø IL 2020  2-1 (1-0)
Mina Bell Folland spelte 1. omgang og scora Røa sitt fyrste mål.

Stabæk - Hønefoss 2-1 (2-0)
Åsane - Brann 0-4 (0-2)
Lyn - Bodø/Glimt  2-1 (1-1)




Mina Bell Folland scora Røa sitt fyrste mål i 2-1 seieren mot Tromsø.
Foto: Røa Fotball Elite


29.06 Kampar i dag, laurdag 29. juni


Både Florø og Årdal spelar i dag viktige kampar for å holde seg
i Norsk Tipping-ligaen. Florø spelar heime mot Fana på Florø Stadion,
medan Årdal møter Askøy på Jotun Stadion.
Bildet er frå kampen Florø - Årdal på Florø Stadion 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Førde - Haugesund 2
Kl. 14.00 Os - Sandviken
Kl. 14.00 Stord - Bjarg 
Kl. 14.00 Djerv 1919 - Frøya 
Kl. 15.00 Florø - Fana 
Kl. 15.00 Årdal - Askøy

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 12 10 2 0 32 - 10 32
Bjarg 12 10 1 1 39 - 11 31
Os 12 9 1 2 37 - 15 28
Førde 12 8 1 3 23 - 21 25
Fana 12 8 0 4 25 - 15 24
Askøy 12 6 4 2 24 - 16 22
Djerv 1919 12 6 0 6 21 - 18 19
Åsane 2 12 3 2 7 23 - 28 11
Haugesund 2 12 3 2 7 17 - 25 11
Stord 12 3 2 7 25 - 37 11
Loddefjord 12 3 2 7 16 - 29 11
Årdal 12 3 0 9 24 - 40 9
Frøya 12 2 2 8 19 - 34 8
Florø 12 0 1 11 6 - 32 1

28.06 Eid vann 5-2 heime mot Larsnes/Gursken


Eid jublar etter Bjørn Totland si fantastisk flotte 2-0 scoring
mot Larsnes/Gursken. Totland dribla fire-fem spelarar før
han runda keeper og trilla ballen i ope mål.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag vann Eid 5-2 heime mot Larsnes/Gursken i 3. divisjon avdeling 8 på Eid Stadion.


Eid vann i ettermiddag 5-2 heime mot Larsnes/Gursken på Eid Stadion. Ove Balsnes (2), Bjørn Totland, Øystein Aabrekk og Bengt Kongsvoll scora for heimelaget, medan Oskar H. Gunnarstein og Anders Vaagen sette inn bortelaget sine mål.

Eid tok leiinga 1-0 på straffespark etter knappe 20 minutt av 1. omgang. Jan Olav Humborstad blei lagt ned inne i Larsnes/Gursken sin 16-meter, og straffa sette Ove Balsnes sikkert ned i venstre hjørnet. Tre minutt etter tok Eid sin spelande trenar, Bjørn Totland, saken i eigne hender. Totland dribla seg forbi fem spelarar før han runda keeper og trilla ballen i ope mål.

Men bortelaget gav seg ikkje, og drøye 10 minutt før pause overlista Oskar H. Gunnarstein Eid sin keeperdebutant Sindre Kolseth. Gunnarstein drog seg forbi på venstrekanten, og frå litt skrått hold sette han ballen forbi Kolseth som i dag spelte sin fyrste kamp i 3. divisjon.

Like før pause auka Øystein Aabrekk Eid si leiing til 3-1. Aabrekk fekk ballen inne i feltet, og frå omlag 10 meter plasserte han ballen lekkert i lengste hjørnet.

Fyrste scoring i 2. omgang kom ikkje før kvarteret før slutt. Nok ein gong scora Ove Balsnes på straffespark. Anders Midthjell blei lagt ned av Larsnes/Gursken sin keeper Olav Mathias Rekdal. Dommar Tor Henning Mardal frå Fjøra peika på straffemerket og gav Rekdal det gule kortet. Som i fyrste omgang sette Balsnes straffa ned til venstre for Larsnes/Gursken sin keeper. Berre to minutt etter reduserte Larsnes/Gursken til 4-2 ved kaptein Anders Vaagen. Vaagen drog til frå langt hold, og ballen gjekk i ei bue over Eid sin keeper og i mål.

Tre minutt på overtid fekk innbyttar Bengt Kongsvoll æra av å fastsette sluttresultatet til 5-2. Kongsvoll fekk ein retur frå keeper, og frå 16 meter sette han ballen opp i nermaste hjørnet med venstrefoten.


Eid avsluttar vårsesongen med bortekamp mot Norborg onsdag 2. juli, medan Larsnes/Gursken i sin siste kamp før ferien møter Bergsøy heime laurdag 5. juli.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Larsnes/Gursken 5-2 (3-1)
1-0 Ove Balsnes, straffe (19. min)
2-0 Bjørn Totland (22. min)
2-1 Oskar H. Gunnarstein (34. min)
3-1 Øystein Aabrekk (45. min)
4-1 Ove Balsnes, straffe (75. min)
4-2 Anders Vaagen (77. min)
5-2 Bengt Kongsvoll (90. min+3)

Dommar: Tor Henning Mardal, Fjøra

Assistentdommarar: Ståle Sandal, Breimsbygda og Stein Otto Førde, Breimsbygda

Gult kort: Leiv Sindre Muren, Aleksander Rekdal og Olav Mathias Rekdal, Larsnes/Gursken

Eid:
Sindre Kolseth
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ove Balsnes
Erik Salveson (Elias Lund Johansen 59. min)
Ruben Kullsveen
Henning Haugen
Bjørn Totland
Jan Olav Humborstad
Øystein Aabrekk
Andreas Bjørhovde Heggedal (Johan Skorge 69. min)
Anders Midthjell (Bengt Kongsvoll 86. min)

Larsnes/Gursken:
Olav Mathias Rekdal
Jørn Olsen
Leiv Sindre Muren
Eirik Bringsvor
Karl Bringsvor
Anders Vaagen
Oskar H. Gunnarstein
Aleksander Rekdal (Tor-Jørgen Kleppe 69. min)
Marius H. Gunnarstein
Robert Auflem Vik (Henrik Rekdal Eidheim 53. min)
Thomas Sætre Hauge (Joaquim A. Reid 81. min)

28.06 Jo Arne Sætre leiar Lokaltipset samanlagt



Jo Arne Sætre er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter 11 rundar.

Sætre har prikka inn 82 rette på dei 11 fyrste rundane, og toppar samanlagtlista to poeng føre Mathias Henriksen.  

Totalt 243 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.

Det er no pause i Lokaltipset fram til haustsesongen.


82 rette:
Jo Arne Sætre

80 rette:
Mathias Henriksen

79 rette:
Eirik Kristoffersen
Stein Roar Moheim
Jens Sagevik

78 rette:
Linus Hagenes
Andreas Sandal

77 rette:
Jarle Christensen
Sander Torheim Frislid

76 rette:
Kenneth Fosse Elde
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Andreas Vereide
Geir Vindheim

75 rette:
Idar Taklo
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger

74 rette:
Rune Hansen
Arne Helgheim
Ørjan Hestetun
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Sujeevan Mohanarajah
Jan Tore Slinde
Odd Helge Vågseth

73 rette:
Nikolai Berqvam
Magne Elde
Ørjan Igelkjøn
Magnus Reksnes
Marius Midtun Aaberge

72 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Edvin Haugen
Terje Jahn
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Kai Henning Slinde
Bjørn Helge Svoren
Leif Arne Tveit

71 rette:
Johan Hanssen
Jakob Haugen
Lars Loen
Arve Lote
Ole Tom Myroldhaug
Arthur Norevik
Jim Arne Råheim
Susanne Skogstad
Sondre Søreide
Tommy Wolff
Tommy Øren

70 rette:
Reidar Balsnes
Per Michael Frichsen
Nils Tore Heggestad
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Sissel Svarstad
Marius Sætren

69 rette:
Kristoffer Hjelle
Rune Midthjell
Geir Inge Rake
Kenneth Rakkenes
Joakim Sundsøy
Øyvind Vågseth

68 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Sissel Høynes
Kenneth Russenes
Thomas Thaule

67 rette:
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Miguel Maureira
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler

66 rette:
Anny Balsnes
Idar Arne Kristiansen
Steinar Langedal
Jan-Ove Sæbø
Terje Tonheim
Pål Trøsken

65 rette:
Steinar Christensen
Benny Rivedal
Frode Ølmheim

64 rette:
Olai Eikevoll
Jon Rauset
Vegard Ulvik

63 rette:
Knut Olav Halseth
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Jan Ove Møll
Øystein Solheim

62 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Morten Eriksen
Bjørn-Helge Haugen
Odd Willy Knudsen
Jon Navarsete
Dag Inge Sætren
Harald Vartdal

61 rette:
Idar Holen
Steinar Holvik
Magnar Skaare
John Søgnen


28.06 Marthe teken ut til landslagssamling i Futsal


Marthe Lund Bjørhovde i Fortuna sin treningskamp mot Kaupanger i 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Marthe Lund Bjørhovde er teken ut på futsallandslaget som skal ha sommarsamling i Trondheim i perioden 8.-11. august.

Etter denne samlinga skal det norske futsallandslaget spele to landskampar borte mot Tsjekkia i september og VM-kvalifisering i oktober.


Troppen:
Andrea Holm Aune, Tiller IL
Anna Balstad Vågen, Skeid Futsal
Birthe Emilie Christiansen, NTNUI Futsal
Eivor Grindeland, Utleira IL
Guro Ramstad, Solsiden Futsal
Hanne Hagen Berg, Solsiden Futsal
Hedda Romslo Meyer, NTNUI Futsal
Helene Hagelien Mikkelsen, NTNUI Futsal
Leah Marlene van der Weel, Skeid Futsal
Ida Tangvik Amundsen, Utleira IL
Malin Furuli Munkvold, Solsiden Futsal
Maren Grønning Thorsø, Skeid Futsal
Mari Kristine Vik, Tiller IL
Mari Halgunset, Utleira IL
Marit Sandtrøen, Solsiden Futsal 
Marie Methi, Tiller IL
Marita Flatunet, Tiller IL
Marte Birkelund, Gamle Oslo SK
Marthe Lund Bjørhovde, NTNUI Futsal
Mathilde Dahl Sørhaug, Utleira IL
Sara Bjørgum Andersen, NTNUI Futsal
Vilde Bjørgård Kristiansen, Tiller IL
Vilde Winge Kristiansen, Tiller IL

27.06 10 lag i 4. divisjon kvinner på Sunnmøre


Hornindal sitt lag før heimekampen mot Hovdebygda 25. april.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hornindal er eit av totalt 10 lag som i haust skal spele i 4. divisjon kvinner Sunnmøre.

I forhold til laga som var med i vårsesongen har Ørsta, HaNo og Brattvåg/Norborg/Ravn tatt steget opp i 3. divisjon. Sykkylven er nye i 4. divisjon denne hausten.

I 4. divisjon blir det spelt enkel serie, totalt ni kampar pr. lag.


3. divisjon kvinner Sunnmøre haust
Aksla/Guard
Blindheim
Brattvåg/Norborg/Ravn
HaNo
Volda
Ørsta

4. divisjon kvinner Sunnmøre haust
Aksla/Guard 2
Bergsøy
Blindheim 2
Hornindal
Hovdebygda
MTG
SIF/Hessa
Stordal/Ørskog/Skodje
Sykkylven
Volda 2

5. divisjon kvinner Sunnmøre haust
Guard/Aksla 3 9er
Hareid 9ar
Hasundgot 9ar
Stranda 9er
Vigra 9er


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre vår
Ørsta 11 8 2 1 28 - 10 26
HaNo 11 8 0 3 28 - 13 24
Blindheim 2 11 7 2 2 35 - 20 23
Volda 2 11 6 2 3 27 - 11 20
Brattvåg/Norborg/Ravn 11 6 2 3 26 - 15 20
SIF/Hessa 11 5 2 4 19 - 13 17
Aksla/Guard 2 11 4 3 4 26 - 24 15
Hovdebygda 11 4 2 5 25 - 22 14
Bergsøy 11 4 1 6 21 - 40 13
Stordal/Ørskog/Skodje 11 3 1 7 15 - 30 10
MTG 11 1 3 7 9 - 31 6
Hornindal 11 0 0 11 8 - 38 0


 


Hornindal jublar etter 3-2 seieren heime mot Hasundgot 31. august 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.06 Sogndal møter Molde i NM G19


Andreas Kalstad og Sogndal møter Molde på heimebane i NM G19.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 1-0 seier borte mot Måløy 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Norges Fotballforbund har sett opp kampoppsettet for 4. runde i NM G19.

Sogndal er sett opp med heimekamp mot Molde, og kampen er beramma til torsdag 15. august.


4. runde NM G19
Rana – Ranheim
Sogndal – Molde
Austevoll – Brann
Haugesund – Viking
Eik Tønsberg – Start
Tromsø – Strømsgodset
Bærum – Lyn
Fredrikstad – Skeid

27.06 To lag frå Sogn og Fjordane deltek i Gothia Cup 


Stryn G13 som vann 2-0 mot Hamburg Eimsbütteler i Gothia Cup 2019.
Foto: Stryn Fotball


To lag frå Sogn og Fjordane deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Sogndal FK stiller med eit lag i klasse J14 og eit lag i klasse J18.

Totalt 1915 lag frå 76 nasjonar deltek i Gothia Cup 2024. Av desse 1915 laga er 130 lag frå Norge. 

Årets Gothia Cup går av stabelen frå søndag 14. juli til laurdag 20. juli.


Jenter 14 - 80 lag frå 15 nasjonar

Gruppe 14
Sogndal FK
Horsforth MLFA (England)
IK Sirius FK (Sverige)
Iconz ELite (USA)

Jenter 18 - 35 lag frå 12 nasjonar

Gruppe 2
Sogndal FK
Grand Ouest Elite 47 (Frankrike)
Ösmo GIF FK (Sverige)
OC Surf North (USA)

27.06 Hallo Sogn har intervjua Terje Teigen


Terje Teigen før Sogndal sin heimekamp mot KFUM 28. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har tatt ein prat med Terje Teigen. Teigen er sals- og marknadssjef i Sogndal Fotball og oppsummerar 2024-utgåva av den tradisjonsrike Lerum Cupen.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt intervju med Terje Teigen.

26.06 Desse laga er klar for 1/8-finale i NM G19


Linus Heggestad scora to mål då Sogndal vann 5-0 heime mot
Hallingdal i 3. runde i NM G19 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 7-0 seier borte mot Sandane 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal er eit av 16 lag som er klar for 1/8-finale i NM G19.

Sogndal har tatt seg til 1/8-finale ved å slå ut Førde, Hødd og Hallingdal. 

Dei 15 andre laga som er vidare i turneringa er:
Austevoll
Brann
Bærum
FK Eik Tønsberg 871
Fredrikstad
Haugesund
Lyn 1896 FK
Molde
Rana FK
Ranheim TF
Skeid
Start
Strømsgodset
Tromsø
Viking


1. runde NM G19
Sogndal - Førde  3-1 (0-0)

1-0 Mathias Krogh Ravnestad (58. min)
2-0 Sverre Stavø (76. min)
3-0 Kriss Havila Bonabandi (79. min)
3-1 Vegard Otterlei Fløholm (84. min)

2. runde NM G19
Hødd - Sogndal  1-8 (1-4)
Mål Hødd: Haakon Brandal Sværen
Mål Sogndal: Andreas Haugen Duesund (3), Kristoffer Haukås Steinset (2), Viljar Stavø, Kristian Kongelf og Elling Ingeson Kvåle

3. runde NM G19
Sogndal - Hallingdal  5-0 (1-0)

1-0 Linus Heggestad (45. min)
2-0 Sander Aske Granheim (49. min)
3-0 Linus Heggestad (55. min)
4-0 Viljar Stavø, straffe (75. min)
5-0 Johannes Konstali-Lødemel (90. min)

26.06 Jamal Deen Haruna klar for Sogndal


Jamal Deen Haruna i Raufoss sin kamp mot Sogndal 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Raufoss Fotball er blitt enige om ein overgang for Jamal Deen Haruna. 

Avtala strekker seg ut 2027-sesongen, men klubbane har blitt enige om at  Deen Haruna går på utlån til Raufoss ut 2024-sesongen. 

24-åringen frå Ghana har dei to siste sesongane spelt for Raufoss i OBOS-ligaen. Forsvarsspelaren står bokført eit mål på 39 kampar i OBOS-ligaen. I tillegg har han scora eit mål på sju kampar i cupen.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 






26.06 Førde skal møte Tertnes i 1. runde i NM J16


Førde jublar etter 3-0 seieren borte mot Måløy 27. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM J16.

Førde, som vann kvalifiseringa i NFF Sogn og Fjordane, er sett opp med bortekamp mot Tertnes.

Kampane i 1. runde NM J16 er terminfesta til laurdag 24. eller søndag 25. august, men kan spelast tidligare viss klubbane blir enige om det.


1. runde NM J16
Lyn - Storm
Kolbotn - Strømsgodset
Hønefoss BK - Ullensaker/Kisa
Viking - Bryne
Tertnes - Førde
Blindheim - Molde
Bossmo/Ytteren - Charlottenlund
Alta - KFUM

26.06 Måløy skal møte Aalesund i 1. runde i NM G16


Måløy er sett opp med heimekamp mot Aalesund 1. runde i NM G16.
Bildet er frå i sluttspelet i Vinterserien G16 i Skei storhall 6. april.

Sjå nokre bilder frå sluttspelet i Vinterserien G16 i Skei storhall 6. april.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM G16.

Måløy som skal forsvare Sogn og Fjordane si ære i turneringa er sett opp med heimekamp mot Aalesund.

Kampane i 1. runde er terminfesta til laurdag 17. eller søndag 18. august, men kan spelast tidligare viss klubbane blir enige om det.

1. runde NM G16
Sarpsborg 08 – Strømsgodset
Lillestrøm – Mjølner
Hasle-Løren – Brann
Stabæk – HamKam
Flekkefjord – Start
Haugesund – Viking
Måløy – Aalesund
Molde – Rosenborg

26.06 Slik gjekk det i klasse J15/17 11'ar


Eid 1 var suverene vinnarar i klasse J15/17 11'ar avdeling 3 vår.
Bildet er tatt etter Eid sin 9-0 seier heime mot Måløy 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Totalt 15 lag har spelt i klasse J15/17 11'ar denne vårsesongen.

Dei 15 laga har vore delt i tre avdelingar, og det har blitt spelt dobbel serie i alle tre avdelingane.

Sogndal 1, Førde og Eid 1 er suverene vinnarar i kvar si avdeling.

Til hausten skal dei beste laga spele i J15/17 1. divisjon.


J15/17 11'ar avdeling 1 vår
Sogndal 1 8 6 1 1 38 - 3 19
Lærdal/Jotun/Årdalstangen 8 3 3 2 15 - 17 12
Vik 1 8 4 0 4 17 - 24 12
Balestrand/Syril 8 3 1 4 22 - 31 10
Bjørn/Hafslo/Kaupanger 8 1 1 6 14 - 31 4

J15/17 11'ar avdeling 2 vår
Førde 8 8 0 0 39 - 2 24
Askvoll/Holmedal 1 8 6 0 2 36 - 21 18
Gaular 1 8 3 1 4 19 - 25 10
Florø 1 8 2 1 5 5 - 29 7
Jølster 1 8 0 0 8 6 - 28 0

J15/17 11'ar avdeling 3 vår
Eid 1 8 8 0 0 66 - 4 24
Sandane 1 8 6 0 2 37 - 22 18
Måløy 1 8 3 0 5 19 - 34 9
Selje 8 2 1 5 11 - 45 7
Loen 8 0 1 7 10 - 38 1

25.06 Byrkjeloleikane 2024


Frå opninga av Byrkjeloleikane på Byrkjelo Stadion 9. september 2017.
Sjå bilder frå Byrkjeloleikane 2017.

 

Laurdag 21. september blir det arrangert Byrkjeloleikane 2024 på Byrkjelo Stadion.

Byrkjeloleikane er ein tilrettelagt aktivitetsdag for deltakarar i alle aldersgrupper, og blir arrangert av Sogn og Fjordane Friidrettskrins, NFF Sogn og Fjordane og Breimsbygda IL.

Deltakarane får prøve seg på 60 meter, 200meter, kast (liten ball), lengde, hestesko, orientering og fotball.

Det er 11. året at Byrkjeloleikane blir arrangert.

Sjå meir om arrangementet på Byrkjeloleikane sine nettsider.

 


25.06 Hallo Sogn har intervjua Knut Almås


Knut Almås i Fjøra sin 2-0 seier borte mot Stryn på Stryn Stadion 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har tatt ein prat med Fjøra sin hovudtrenar, Knut Almås, etter 5-0 seieren borte mot Høyang.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt intervju med Knut Almås.

25.06 Status tabellkonkurransen etter 11. serierunde


Jølster vann 5-0 heime mot Måløy i den 11. serierunden i Kretsligaen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eivind Nigardsøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 11. serierunde. Nigardsøy leiar konkurransen føre Emil Hallstensen, Hilmar Lindskog, Shanjeevan Mohanarajah, Sissel Høynes og Arthur Norevik.

Det er premiering med 3 flax-lodd til den som leiar tabellkonkurransen etter 11. serierunde.

Eivind Nigardsøy får tilsendt flax-lodda i posten.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 15. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 11. serierunde:
Sogndal 2 11 9 1 1 50-9 28
Fjøra 11 9 1 1 40-10 28
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Høyang 11 8 0 3 37-26 24
Dale 11 6 1 4 31-29 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 11 5 1 5 19-26 16
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3
Stryn 11 0 3 8 21-41 3

* Tabellen er oppdatert med tre poeng og 3-0 til Sandane i kampen mot Studentspretten i 11. serierunde. Studentspretten kunne ikkje stille lag.


Resultat 11. serierunde Kretsligaen

Vik - Eid  0-4 (0-1)

0-1 Daniel Haus (21. min)
0-2 Henrik Vingen Vedeld (57. min)
0-3 Henrik Vingen Vedeld (68. min)
0-4 Dan Jøran Hafsås (90. min)

Jølster - Måløy  5-0 (3-0)
1-0 Sigmund Høyvik (1. min)
2-0 Arild Øygard (19. min)
3-0 Sigmund Høyvik (28. min)
4-0 Arild Øygard (62. min)
5-0 Sigmund Høyvik (69. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde 2 - Dale  2-0 (1-0)
1-0 Elias Løkkebø Lekva (30. min)
2-0 Gaute Sunde Sandal (87. min)

Sogndal 2 - Stryn 5-1 (3-1)
0-1 Ola Holmlund Ørjasæter (16. min)
1-1 Kriss Havila Bonabandi (28. min)
2-1 Oliver Endrias Hinsta (40. min)
3-1 Oliver Endrias Hinsta (44. min)
4-1 Viljar Stavø, straffe 55. min)
5-1 Oliver Endrias Hinsta (77. min)

Høyang - Fjøra  0-5 (0-4)

0-1 Malvin Gjerde (3. min)
0-2 Mathias Sunde Årdal (16. min)
0-3 Ulrik Flo (20. min)
0-4 Malvin Gjerde (40. min)
0-5 Mathias Hovland (79. min)

NB! Sandane sin heimekamp mot Studentspretten blei avlyst på grunn av at Studentspretten ikkje kunne stille lag. Tabellen er oppdatert med 3-0 og 3 poeng til Sandane.


Stilling tabellkonkurransen etter 11. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Eivind Nigardsøy 16 7
2. Emil Hallstensen 18 3
3. Hilmar Lindskog 20 4
4. Shanjeevan Mohanarajah 20 1
5. Sissel Høynes 22 4
6. Arthur Norevik 22 3
7. Sander Stølen Olsen 24 6
8. Mads Wie 24 6
9. Alexander Jenssen 24 4
10. Lene Melheim 24 4
11. Jonas Nistad 24 4
12. Einar Hellem 24 3
13. Kristoffer Hjelle 24 3
14. Morten Eriksen 24 2
15. Rikhardur Finnsson 24 2
16. Vidar Kvalvågnes 24 2
17. Sujeevan Mohanarajah 24 2
18. Vegard Ulvik 24 2
19. Asgeir Årdal 24 2
20. Aslaug Berget Alsaker 26 5
21. Hans Gjesdal Eikås 26 5
22. Yngve Hagen 26 4
23. Arve Helle 26 4
24. Arne Helgheim 26 3
25. Mathias Henriksen 26 3
26. Håkon Kongshaug 26 3
27. Edvin Haugen 26 2
28. Isak Aarøen 26 2
29. Reidar Balsnes 26 1
30. Stein Roar Moheim 26 1
31. Sindre Kvalheim 27 6
32. Christoffer Nore 28 6
33. Magne Elde 28 5
34. Eivind Holmboe 28 5
35. Marita Berget Alsaker 28 4
36. Kay Ove Hafsås 28 4
37. Linus Hagenes 28 4
38. Jakob Haugen 28 4
39. Kjell Inge Kvamme 28 4
40. Stig Nord 28 4
41. Jim Skarstein 28 4
42. Stian Aaland 28 4
43. Jonas Beitveit 28 3
44. Svein Inge Bergset 28 3
45. Joar Duesund 28 3
46. Magnus Gilleshammer 28 3
47. Elias Grimeland 28 3
48. Mathias Stokkebø 28 3
49. Ard Ragnar Sundal 28 3
50. Jaran Tryti 28 3
51. Sindre Årskog 28 3
52. Jo Arne Sætre 28 2
53. Thomas Thaule 28 2
54. Ruben Bøtun 28 1
55. Ole Martin Eide 28 1
56. Anton Jepsen 28 1
57. Teodor Svarstad Hauge 28 1
58. Espen Sårheim 28 1
59. Anny Balsnes 28 0
60. Benny Rivedal 28 0
61. Magnar Skaare 29 3
62. Oddvar Alværen 29 2
63. Miguel Maureira 30 5
64. Torstein Rutledal 30 5
65. Frode Berge Alme 30 4
66. Jarle Christensen 30 4
67. Lidvin Hestetun 30 4
68. Erlend Husabø 30 4
69. Christian Josefsen 30 4
70. Eirik Nor Midthjell 30 4
71. Rune Midthjell 30 4
72. Susanne Skogstad 30 4
73. Terje Tonheim 30 4
74. Sander Torheim Frislid 30 4
75. Tommy Øren 30 4
76. Kenneth Fosse Elde 30 3
77. Christian Helgheim 30 3
78. Pål Holko 30 3
79. Roy Atle Igland 30 3
80. Eirik Kristoffersen 30 3
81. Kevin Lund Olsen 30 3
82. Geir Ove Myhre 30 3
83. Louise Nygaard 30 3
84. Kay Rune Solheim 30 3
85. Runar Sundal 30 3
86. Leif Arne Tveit 30 3
87. Elias Vindheim 30 3
88. Magnus Nikolai Bolseth 30 2
89. Iselin Endal 30 2
90. Daniel Haus 30 2
91. Tarjei Husabø Christiansen 30 2
92. Vebjørn Høynes 30 2
93. Ole Tom Myroldhaug 30 2
94. Håvard Berglund 30 1
95. Lina Christiansen 30 1
96. Andreas Sandal 30 1
97. Idar Taklo 30 1
98. Elisabeth Torvanger 30 1
99. Eivind-Rune Flataker 30 0
100. Stein Inge Torheim 31 4
101. Stian Åmelfot 31 3
102. Leander Sunde 31 1
103. Marius Midtun Aaberge 31 1
104. Idar Holen 32 5
105. Nina Sofie Nor Midthjell 32 4
106. Øistein Muri Simonsen 32 4
107. Magnus Reksnes 32 4
108. Jon-Terje Tjellaug 32 4
109. Sara Torheim Frislid 32 3
110. Jon Navarsete 32 3
111. Janne Torheim 32 3
112. Vegard Fløholm 32 2
113. Johan Hanssen 32 2
114. Asle Hopland 32 2
115. Magne Krumsvik 32 2
116. Aleksander Kvernevik 32 2
117. Geir Loneland 32 2
118. Bjørn Tore Midthjell 32 2
119. Jan Ove Møll 32 2
120. Jan Tore Slinde 32 2
121. Jan Taule 32 2
122. Sveinung Alværn 32 1
123. Marius Valaker Frøyen 32 1
124. Øyvind Hervik 32 1
125. Kristian Lefdal 32 1
126. Arve Lote 32 1
127. Vidar Mallesvik 32 1
128. Kai Arne Otneim 32 1
129. Geir Inge Rake 32 1
130. Sven Ove Råsberg 32 1
131. Eirik Stensvand 32 1
132. Harald Vartdal 32 1
133. Øystein Østvik 32 1
134. Øystein Solheim 32 0
135. Joakim Sundsøy 32 0
136. Glenn Hovland 33 0
137. Else Helene Abrahamsen 34 4
138. Bjørn-Helge Haugen 34 4
139. Jon Ivar Møll 34 4
140. Kenneth Rakkenes 34 4
141. Torbjørn Ylvisåker 34 4
142. Ronny Berg 34 3
143. Alexander Jakobsson 34 3
144. Kai Henning Slinde 34 3
145. Bjørn Totland 34 3
146. Ørjan Eikevoll 34 2
147. Per Michael Frichsen 34 2
148. Nils Morten Frislid 34 2
149. Ole Morten Kvam 34 2
150. Steinar Langedal 34 2
151. Knut Løseth 34 2
152. Adrian Solberg 34 2
153. Magnus Sævik 34 2
154. Olai Årdal 34 2
155. Leif Øystein Felde 34 1
156. Hans-Petter Gilleshammer 34 1
157. Sjur Gimmestad 34 1
158. Kennet Hessvik 34 1
159. Ørjan Igelkjøn 34 1
160. Rune Lefdal 34 1
161. Jon Rauset 34 1
162. Marius Refvik 34 1
163. Geir Vindheim 34 1
164. Frode Harberg 34 0
165. Erik Paulsen 34 0
166. Erik Bolset 35 2
167. Jan Asle Bolset 35 0
168. Odd Gunnar Måren 35 0
169. Lars Loen 36 5
170. Vegard Eimhjellen 36 3
171. Andreas Sundal 36 3
172. Knut Olav Halseth 36 2
173. Johnny Husevåg 36 2
174. Johan Skorge 36 2
175. Arve Skaare 36 2
176. Marius Åsebø 36 2
177. Robin Frichsen 36 1
178. Ørjan Hestetun 36 1
179. Terje Jahn 36 1
180. Anders Hagen Kvalvåg 36 1
181. Asbjørn Losnegard 36 1
182. Sondre Nor Midthjell 36 1
183. Sissel-Irene Myklebust 36 1
184. Martin Nesje Lindvik 36 1
185. John Rasmus Sæbø 36 1
186. Marius Sætren 36 1
187. Oscar August Sørheim 36 1
188. Marcus Vedeler 36 1
189. Andreas Bjørkum Vereide 36 1
190. Sindre Fjellestad 36 0
191. Dag Inge Sætren 36 0
192. Inge Visnes 37 3
193. Odd Magne Sjåstad 38 3
194. Kjell Bruland 38 2
195. Anne Mette Lillestøl 38 2
196. Markus Nordbø 38 2
197. Håkon Skjerven 38 2
198. Pål Trøsken 38 2
199. Norman Henning Fimreite 38 1
200. Sigurd Hamre 38 1
201. Anders S. Hansen 38 1
202. Geir Arne Kvam 38 1
203. Håkon Mathisen 38 0
204. John Søgnen 38 0
205. Asgeir Torvanger 38 0
206. Tore Ytredal 38 0
207. Stig Roar Hovland 39 1
208. Sondre Solheim Langedal 39 1
209. Eirik Sunde 39 1
210. Svein Arne Hagen 40 1
211. Knut-Atle Krossøy 40 1
212. Markus Lefdal 40 1
213. Haakon Giil 40 0
214. Øyvind Vågseth 40 0
215. Idar Arne Kristiansen 41 1
216. Steinar Holvik 42 1
217. Roger Nygård 42 1
218. Jan Ove Sæbø 42 1
219. Sveinung Frantzen 42 0
220. Espen Langedal 42 0
221. Kennet Honningsvåg 44 2
222. Anne Karin Rand 46 1
223. Randi Torvanger 56 1
224. Vegard Flatjord 60 0
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


25.06 Vereide vinnar av 11. runde i Lokaltipset


 

Ole Morten Kvam og Andreas Vereide prikka inn 10 kampar i den 11. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Andreas Vereide frå Sandane. 

Totalt 116 personar sende inn tips i 11. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 6,62 rette i denne runden.

På grunn av at kampen mellom Sandane og Studentspretten ikkje blir spelt er kamp nummer 6 stroken i denne runden.

NB!
Lokaltipset tek no sommarferie fram til haustsesongen tek til.


10 rette:
Ole Morten Kvam
Andreas Vereide

9 rette:
Johan Hanssen
Jim Arne Råheim
Henrik Berge Solheim
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Frode Berge Alme
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Arne Helgheim
Kennet Hessvik
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Miguel Maureira
Rune Midthjell
Arthur Norevik
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Arve Skaare
Øystein Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Dag Inge Sætren
Sondre Søreide
Asgeir Torvanger
Leif Arne Tveit
Marcus Vedeler

7 rette:
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Asle Hopland
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Jens Sagevik
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Sissel Svarstad
Marius Sætren
Idar Taklo
Thomas Thaule
Elisabeth Torvanger
Pål Trøsken
Øyvind Vågseth
Tommy Wolff
Tommy Øren

6 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Anny Balsnes
Iselin Endal
Morten Eriksen
Vegard Fløholm
Svein Arne Hagen
Linus Hagenes
Jakob Haugen
Mathias Henriksen
Pål Holko
Odd Willy Knudsen
Rolf Lefdal
August Lund
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Nina Sofie Nor Midthjell
Jon Navarsete
Roger Nygård
Marius Refvik
Kenneth Russenes
Andreas Sandal
Susanne Skogstad
Felix Smenes
Sander Torheim Frislid


11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen) H 2-0
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) H 2-1
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen) B 0-4
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen) GÅR UT
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen) H 5-0
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen) H 2-0
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 2-1
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 4-1
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) U 1-1


24.06 Fjøra vann 5-0 borte mot Høyang


Mathias Sunde Årdal scora eit mål for Fjøra i dagens seier mot Høyang.
Bildet er frå Fjøra sin 5-0 seier borte mot Jølster på Skei Stadion 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fjøra vann i kveld heile 5-0 borte mot Høyang i den 11. serierunden i Kretsligaen.

Malvin Gjerde (2), Mathias Sunde Årdal, Ulrik Flo og Mathias Hovland scora måla til Fjøra. Fjøra var i leiinga 4-0 til pause.


Høyang - Fjøra  0-5 (0-4)

0-1 Malvin Gjerde (3. min)
0-2 Mathias Sunde Årdal (16. min)
0-3 Ulrik Flo (20. min)
0-4 Malvin Gjerde (40. min)
0-5 Mathias Hovland (79. min)

Dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Sjur Reisæter Haugen, Dale og Simen Erdal Ones, Sandviken

Gult kort: Bernard Breidvik, Høyang


Høyang:
Brage Bjørkhaug
Sindre Ulvestad
Luis Alejandro Nedrebø Maureira
Bernard Breidvik
Julian Pettersen Agovic
Jonathan Østerbø Breidvik
Mentasenote Alemu Girmissio
Nikolas Gudvangen Trollebø
Joakim Sjøthun Måren
Michael Hansen Våge
Daniel Skilbrei Aven

Innbyttarar:
Kristian Raae Johansen
Magnus Kyrkjebø
Robert Huseklepp Alrek
Daniel Pettersen Agovic
Nahoum Neguse Eyob

Fjøra:
Kristian Bergheim Rutlin
Brynjar Flatebø
Anton Sekkingstad
Adam Khamurzayev
Jonas Torvanger
Brage Asperanden Navarsete
Mathias Hovland
Ulrik Flo
Kenneth Blomseth Skjerven
Malvin Gjerde
Mathias Sunde Årdal

Innbyttarar:
Bjarte Hovland
Rainer Pando
Marius Ylvisåker
Andreas Lerheim Olsen
Christian Helgheim
Iver Harberg
Adrian Lugo Bredesen
Isak Hauge Sørensen


Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 11 9 1 1 50-9 28
Fjøra 11 9 1 1 40-10 28
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Høyang 11 8 0 3 37-26 24
Dale 11 6 1 4 31-29 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 11 5 1 5 19-26 16
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3
Stryn 11 0 3 8 21-41 3

* Tabellen er oppdatert med tre poeng og 3-0 til Sandane i kampen mot Studentspretten i 11. serierunde. Studentspretten kunne ikkje stille lag.

24.06 Andreas Hoven skal spele for Stabæk


Andreas Hoven i Sogndal sin heimekamp mot KFUM 28. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Stabæk Fotball er blitt enige om ein overgang for Andreas Hoven.

26-åringen har spelt for Sogndal sidan hausten 2019.

Andreas Hoven står bokført med ni mål på 131 kampar for Sogndal i OBOS-ligaen. I tillegg har han scora to mål på 14 kampar i cupen.  

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

24.06 Sogndal på sjuande plass på Fair play-tabellen


Frå Sogndal sin heimekamp mot Stjørdals Blink 21. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndal ligg per 20. juni på sjuande plass på Fair play-tabellen i OBOS-ligaen.

Konkurransen om Fair play bygger på UEFA sine retningslinjer. I forbindelse med kvar runde i Eliteserien, Toppserien og OBOS-ligaen blir laga vurdert etter faste kriterier som:

- Antall raude og gule kort
- Respekt/oppførsel overfor motstandar
- Respekt/oppførsel overfor dommarar
- Leiarar/trenarar sin oppførsel
- Egne supporterar/publikum sin oppførsel


Fair play-tabell OBOS-ligaen
Stabæk 7,43
Sandnes Ulf 7,34
Åsane 7,25
Aalesund 7,23
Lyn 7,23
Vålerenga 7,18
Sogndal 7,17
Kongsvinger 7,13
Moss 7,11
Levanger 7,06
Bryne 7,06
Mjøndalen 7,05
Egersund 7,01
Ranheim TF 7,00
Start 6,94
Raufoss 6,20

Fair play-tabell Eliteserien
Bodø/Glimt 7,36
Molde 7,32
Strømsgodset 7,22
Sarpsborg 08 7,21
Brann 7,17
KFUM 7,12
Odd 7,11
Kristiansund 7,07
Lillestrøm 7,06
Tromsø 7,03
Fredrikstad 7,02
Haugesund 7,01
Viking 6,93
Rosenborg 6,89
HamKam 6,82
Sandefjord 6,58

Fair play-tabell Toppserien
Vålerenga 7,81
Kolbotn 7,61
Stabæk 7,53
Arna-Bjørnar 7,42
LSK Kvinner 7,40
Rosenborg 7,40
Lyn 7,36
Røa 7,28
SK Brann 7,25
Åsane 7,21

24.06 Kampar i dag, måndag 24. juni


Fjøra spelar i kveld bortekamp mot Høyang i Kretsligaen.
Bildet er frå 2-0 seieren borte mot Stryn på Stryn Stadion 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



Kretsligaen
Kl. 18.30 Høyang - Fjøra

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 11 9 1 1 50-9 28
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 11 6 1 4 31-29 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 11 5 1 5 19-26 16
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3
Stryn 11 0 3 8 21-41 3

23.06 Resultat kampar i dag, søndag 23. juni


Gaute Sunde Sandal og Førde 2 vann i dag 2-0 heime mot Dale,
Bildet er frå Førde 2 sin bortekamp mot Sandane 14. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen

Førde 2 - Dale  2-0 (1-0)
1-0 Elias Løkkebø Lekva (30. min)
2-0 Gaute Sunde Sandal (87. min)

Sogndal 2 - Stryn 5-1 (3-1)
0-1 Ola Holmlund Ørjasæter (16. min)
1-1 Kriss Havila Bonabandi (28. min)
2-1 Oliver Endrias Hinsta (40. min)
3-1 Oliver Endrias Hinsta (44. min)
4-1 Viljar Stavø, straffe 55. min)
5-1 Oliver Endrias Hinsta (77. min)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 11 9 1 1 50-9 28
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 11 6 1 4 31-29 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 11 5 1 5 19-26 16
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3
Stryn 11 0 3 8 21-41 3

23.06 Bilder frå kampen mellom Jølster og Måløy


Jølster vann 5-0 heime mot Måløy på Skei Stadion. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jølster vann i går 5-0 heime mot Måløy i den 11. serierunden i Kretsligaen på Skei Stadion.

Sigmund Høyvik (3) og Arild Øygard (2) scora måla til Jølster. Stillinga til pause var 3-0. 

Nokre bilder frå starten av denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jølster - Måløy  5-0 (3-0)
1-0 Sigmund Høyvik (1. min)
2-0 Arild Øygard (19. min)
3-0 Sigmund Høyvik (28. min)
4-0 Arild Øygard (62. min)
5-0 Sigmund Høyvik (69. min)

Dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Adrian Banasiak, Årdal og Sureskumar Kathiravel, Eid


Jølster:
Ard Ragnar Sundal
Joakim Solheim Kvellestad
Kristoffer Flatjord Sunde
Hans Gjesdal Eikås
Odd Rune Herstad Dvergsdal
Jakob Gjesdal Eikås
Elias Solheimsnes Vindheim
Tobias By Vikøren
Arild Øygard
Sigmund Høyvik
Håkon Mallesvik

Innbyttarar:
Jonas Rødvik
Jarand Mathias Håheim
Steffen Sjøvold-Igelkjøn
Andreas Årseth
Isak Tveit

Måløy:
Trond Eide Tennebø
Alexander Osmundsvåg
Eirik Holvik
Kasper Bakke Øvrebø
Sondre Apneseth
Stian Pettersen Årdal
Håkon Mathisen
Rafael Rødøy Mitei
Stian Oppedal Heggelund
Oscar Inuk Kvalheim Rosing
David Hamre Da Silva

Innbyttarar:
Warit Promsri
Sebastian Reed
Kristofer Blalid

23.06 Bilder frå kampen mellom Førde og Årdal


Magne Elias Aarøen blei matchvinnar for Førde i 2-1 seieren mot Årdal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Førde vann i går 2-1 heime mot Årdal i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1 på Førde Stadion.

Vegard Savland og Magne Elias Aarøen scora måla til heimelaget, medan Elias Mittet sette inn målet til Årdal.  

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Årdal  2-1 (1-0)
1-0 Vegard Savland (4. min)
1-1 Elias Mittet (46. min)
2-1 Magne Elias Aarøen (79. min)

Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra

Assistentdommarar: Andreas Skeistrand Bakkelid, Sandane og Simen Erdal Ones, Sandviken

Gult kort: Elias Rognebakke, Vebjørn Høynes og Edvin Dvergsdal Brattreit, Førde
Tom-Rune Sæle, Joachim Furset, Øystein Riksheim Østvik og Tobias Luggenes Furebotn, Årdal

Førde:
Fredrik Hanssen
Edvin Dvergsdal Brattreit
Thomas Hallstensen
Eirik Flatjord (Ola Rognebakke 77. min)
Vegar Heggenes Gjermundstad
Elias Rognebakke
Jacob Frøyen Bergset
Vebjørn Høynes
Magne Elias Aarøen
Simen Indrebø (Jonas Frøiland Nistad 41. min)
Vegard Savland

Årdal:
Sigve Saur Midtun
Øystein Riksheim Østvik (Isak Øyre Nundal 84. min)
Tom-Rune Sæle
Lidvin Berge Hestetun
Brede Stedje Ylvisåker
Elias Mittet
Tobias Luggenes Furebotn
Henrik Furebotn
Truls Hovland
Joachim Furset
Kevin Lægreid (Anders Lereng 67. min)


23.06 Kampar i dag, søndag 23. juni


Førde 2 spelar i dag heimekamp mot Dale i Kretsligaen.
Førde 2 jublar etter scoring i 3-2 seieren borte mot Måløy 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen

Kl. 14.00 Førde 2 - Dale
Kl. 18.00 Sogndal 2 - Stryn

Tabell Kretsligaen
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Stryn 10 0 3 7 20-36 3
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3

22.06 Tre tipparar har prikka inn åtte kampar


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 11. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Ole Morten Kvam, Jim Arne Råheim og Andreas Vereide har prikka inn åtte av dei ni kampane som er spelt til no denne runden.

NB! På grunn av at kampen mellom Sandane og Studentspretten ikkje blir spelt er kamp nummer 6 stroken i denne runden.


8 rette:
Ole Morten Kvam
Jim Arne Råheim
Andreas Vereide

7 rette:
Frode Berge Alme
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Kennet Hessvik
Roy Atle Igland
Jon Rauset
Arve Skaare
Henrik Berge Solheim
Øystein Solheim
Dag Inge Sætren
Sondre Søreide
Asgeir Torvanger
Leif Arne Tveit
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth

6 rette:
Anny Balsnes
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Mathias Henriksen
Asle Hopland
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Arve Lote
Miguel Maureira
Rune Midthjell
Stein Roar Moheim
Arthur Norevik
Geir inge Rake
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Kenneth Russenes
Jens Sagevik
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Idar Taklo
Elisabeth Torvanger
Pål Trøsken
Marcus Vedeler
Tommy Wolff
Tommy Øren

11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen) H 2-0
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) H 2-1
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen) B 0-4
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen) GÅR UT
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen) H 5-0
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen) SØNDAG
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen) MÅNDAG
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 2-1
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 4-1
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) U 1-1


22.06 Resultat kampar i dag, laurdag 22. juni


Sigmund Høyvik scora i dag tre mål for Jølster i 5-0 seieren mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen

Sogndal - Kongsvinger  2-0 (1-0)
1-0 Felix David William Eriksson (26. min)
2-0 Edmund Baidoo (75. min)
 
Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 14 7 4 3 26 - 26 25
Vålerenga 13 7 3 3 28 - 18 24
Sogndal 14 6 5 3 23 - 14 23
Egersund 13 6 5 2 31 - 25 23
Moss 13 7 2 4 21 - 22 23
Bryne 13 7 0 6 14 - 12 21
Stabæk 12 5 4 3 31 - 25 19
Lyn 13 4 6 3 23 - 15 18
Levanger 12 3 6 3 22 - 17 15
Raufoss 12 4 3 5 12 - 13 15
Ranheim TF 13 3 5 5 21 - 22 14
Mjøndalen 13 3 5 5 23 - 26 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 21 13
Start 13 3 4 6 17 - 26 13
Sandnes Ulf 12 2 3 7 17 - 30 9
Aalesund 13 2 3 8 15 - 29 9


2. divisjon kvinner avdeling 2

HamKam - Sogndal  2-1 (1-0)
1-0 Madelen Dahlstrøm (42. min)
1-1 Anna Grindhaug (72. min)
2-1 Melina Sofie Hanssen (74. min)

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med fotballekspert Kai Erik Moen, målscorar Anna Grindhaug og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter bortekampen mot HamKam.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter bortekampen mot HamKam.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2

Grei 9 8 0 1 37-6 24
HamKam 8 7 1 0 36-5 22
Vålerenga 2 9 4 3 2 18-17 15
Sogndal 9 4 2 3 16-14 14
Bjørnevatn 9 3 2 4 7-14 11
Frigg 9 3 1 5 18-25 10
Sarpsborg 08 9 3 1 5 16-23 10
Porsanger 9 2 1 6 13-33 7
Kongsvinger 8 1 3 4 12-20 6
Røa 2 9 1 2 6 9-25 5


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Førde - Årdal  2-1 (1-0)

1-0 Vegard Savland (4. min)
1-1 Elias Mittet (46. min)
2-1 Magne Elias Aarøen (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Askøy - Florø 3-2 (1-1)

0-1 Simon Brekke Rebni (8. min)
1-1 Sander Wik (30. min)
1-2 Kim-Christian Liset (56. min)
2-2 Henrik August Eliassen Hjellegjerde (71. min)
3-2 Henrik August Eliassen Hjellegjerde (75. min)

Bjarg - Fana  3-0 (0-0)
Haugesund 2 - Stord 7-5 (2-2)
Sandviken - Loddefjord  2-0 (1-0)
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 12 10 2 0 32 - 10 32
Bjarg 12 10 1 1 39 - 11 31
Os 12 9 1 2 37 - 15 28
Førde 12 8 1 3 23 - 21 25
Fana 12 8 0 4 25 - 15 24
Askøy 12 6 4 2 24 - 16 22
Djerv 1919 11 5 0 6 17 - 18 15
Åsane 2 11 3 2 6 23 - 24 11
Haugesund 2 12 3 2 7 17 - 25 11
Stord 12 3 2 7 25 - 37 11
Loddefjord 12 3 2 7 16 - 29 11
Årdal 12 3 0 9 24 - 40 9
Frøya 12 2 2 8 19 - 34 8
Florø 12 0 1 11 6 - 32 1


3. divisjon kvinner Vestland
Voss - Førde  1-1 (0-1)

0-1 Kaja Johannessen Skrede (17. min)
1-1 Thea Christensen Dregelid (56. min)

Bjarg - Os  1-5 (0-1)

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland
Lyngbø 13 12 1 0 58 - 11 37
Brann 2 11 9 0 2 41 - 15 27
Askøy 12 6 4 2 23 - 16 22
Os 13 6 3 4 30 - 28 21
Voss 13 5 3 5 24 - 35 18
Førde 13 5 2 6 29 - 24 17
Bjarg 13 5 2 6 25 - 27 17
Bremnes 12 5 2 5 17 - 20 17
Åsane 2 12 4 3 5 22 - 29 15
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 22 - 33 14
Fyllingsdalen 2 11 4 1 6 22 - 25 13
Sotra 11 3 0 8 33 - 38 9
Nymark 13 2 3 8 17 - 38 9
Loddefjord 9 0 2 7 12 - 36 2


Kretsligaen
Jølster - Måløy  5-0 (3-0)
1-0 Sigmund Høyvik (1. min)
2-0 Arild Øygard (19. min)
3-0 Sigmund Høyvik (28. min)
4-0 Arild Øygard (62. min)
5-0 Sigmund Høyvik (69. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

NB! Sandane sin heimekamp mot Studentspretten er avlyst på grunn av at Studentspretten ikkje kan stille lag. Tabellen på denne nettsida er oppdatert med 3-0 og 3 poeng til Sandane.

Tabell Kretsligaen
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 11 6 1 4 22-23 19
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Jølster 11 3 1 7 15-32 10
Studentspretten 11 1 4 6 16-30 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Stryn 10 0 3 7 20-36 3
Måløy FK 11 0 3 8 13-32 3

22.06 Bilder frå kampen mellom Selje/Åheim og Måløy


Selje/Åheim vann i går kveld 4-1 heime mot Måløy på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Selje/Åheim vann fredag kveld 4-1 heime mot Måløy i 3. divisjon kvinner avdeling 2 på Selje Idrettspark.

Guro Lesto Larsen (2), Ingeborg Aam Hamre og Kaja Berge Bøstrand scora for Selje/Åheim, medan Eli Sofie Seim Skjølberg sette inn målet til Måløy. Selje/Åheim var i leiinga 2-0 til pause.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Selje/Åheim - Måløy 4-1 (2-0)
1-0 Guro Lesto Larsen, straffe (39. min)
2-0 Guro Lesto Larsen (45. min)
3-0 Ingeborg Aam Hamre (79. min)
3-1 Eli Sofie Seim Skjølberg, straffe (80. min)
4-1 Kaja Berge Bøstrand (85. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen

Selje/Åheim:
Emma Wold Haugland
Ingeborg Aam Hamre
Kine Marie Andersen Grøttå
Malin Rundereim Taklo
Anette Lunde
Kaia Berit Trøen Bjørvik
Lene Refsnes
Celine Rundereim Taklo
Guro Lesto Larsen
Jeanette Rundereim Taklo
Kaja Berge Bøstrand

Innbyttarar:
Amalie Grytting
Katrine Lunde
Mathea Berge Bøstrand
Oda Wold Haugland

Måløy:
Selma Berg
Leah Isabell Romuld Hagen
Amalie Lillenes Kvalheim
Emilie Torheim Andal
Rakel Apneseth
Eli Sofie Seim Skjølberg
Sunniva Torheim Andal
Ida Silden
Emma Farstad Hennøen
Lone Hunvik Kvalheim
Sofia Holvik Lunde

Innbyttarar:
Hedda Olseth Hauge
Emma Kanutte Dalelv
Sara Solvang Hauge
Lydia Hjelle

22.06 Åtte tipparar har prikka inn alle tre kampane


 

Etter at tre av dei 12 kampane i 11. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Åtte tipparar har prikka inn alle dei tre kampane som er spelt til no denne runden.


3 rette:
Per Michael Frichsen
Bjørn-Helge Haugen
Ole Morten Kvam
Nina Sofie Nor Midthjell
Jim Arne Råheim
Øystein Solheim
Dag Inge Sætren
Andreas Vereide

2 rette:
Frode Berge Alme
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Kenneth Fosse Elde
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Johan Hanssen
Arne Helgheim
Mathias Henriksen
Kennet Hessvik
Ørjan Hestetun
Asle Hopland
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Knut Løseth
Rune Midthjell
Jan Ove Møll
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Marius Refvik
Susanne Skogstad
Arve Skaare
Henrik Berge Solheim
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Sondre Søreide
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Pål Trøsken
Leif Arne Tveit
Vegard Ulvik
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Tommy Wolff
Tommy Øren


11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen) B 0-4
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 2-1
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 4-1
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)


22.06 Kampar i dag, laurdag 22. juni


Årdal og Florø spelar i dag kampar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1. Årdal spelar borte mot Førde, medan Florø møter Askøy på bortebane.
Bildet er frå kampen Florø - Årdal på Florø Stadion 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen

Kl. 17.00 Sogndal - Kongsvinger
 
Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 13 7 4 2 26 - 24 25
Vålerenga 13 7 3 3 28 - 18 24
Egersund 13 6 5 2 31 - 25 23
Moss 13 7 2 4 21 - 22 23
Bryne 13 7 0 6 14 - 12 21
Sogndal 13 5 5 3 21 - 14 20
Stabæk 12 5 4 3 31 - 25 19
Lyn 13 4 6 3 23 - 15 18
Levanger 12 3 6 3 22 - 17 15
Raufoss 12 4 3 5 12 - 13 15
Ranheim TF 13 3 5 5 21 - 22 14
Mjøndalen 13 3 5 5 23 - 26 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 21 13
Start 13 3 4 6 17 - 26 13
Sandnes Ulf 12 2 3 7 17 - 30 9
Aalesund 13 2 3 8 15 - 29 9


2. divisjon kvinner avdeling 2

Kl. 13.00 HamKam - Sogndal

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har direktesendt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot HamKam.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot HamKam.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2

Grei 9 8 0 1 37-6 24
HamKam 7 6 1 0 34-4 19
Vålerenga 2 9 4 3 2 18-17 15
Sogndal 8 4 2 2 15-12 14
Bjørnevatn 9 3 2 4 7-14 11
Frigg 9 3 1 5 18-25 10
Sarpsborg 08 9 3 1 5 16-23 10
Porsanger 9 2 1 6 13-33 7
Kongsvinger 8 1 3 4 12-20 6
Røa 2 9 1 2 6 9-25 5


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Bjarg - Fana
Kl. 14.00 Haugesund 2 - Stord
Kl. 15.00 Førde - Årdal
Kl. 15.00 Askøy - Florø
Kl. 15.00 Sandviken - Loddefjord
 
Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 11 9 2 0 30 - 10 29
Bjarg 11 9 1 1 36 - 11 28
Os 12 9 1 2 37 - 15 28
Fana 11 8 0 3 25 - 12 24
Førde 11 7 1 3 21 - 20 22
Askøy 11 5 4 2 21 - 14 19
Djerv 1919 11 5 0 6 17 - 18 15
Åsane 2 11 3 2 6 23 - 24 11
Loddefjord 11 3 2 6 16 - 27 11
Stord 11 3 2 6 20 - 30 11
Årdal 11 3 0 8 23 - 38 9
Haugesund 2 11 2 2 7 10 - 20 8
Frøya 12 2 2 8 19 - 34 8
Florø 11 0 1 10 4 - 29 1


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 13.00 Voss - Førde
Kl. 16.00 Bjarg - Os

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland
Lyngbø 13 12 1 0 58 - 11 37
Brann 2 11 9 0 2 41 - 15 27
Askøy 12 6 4 2 23 - 16 22
Os 12 5 3 4 25 - 27 18
Bjarg 12 5 2 5 24 - 22 17
Bremnes 12 5 2 5 17 - 20 17
Voss 12 5 2 5 23 - 34 17
Førde 12 5 1 6 28 - 23 16
Åsane 2 12 4 3 5 22 - 29 15
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 22 - 33 14
Fyllingsdalen 2 11 4 1 6 22 - 25 13
Sotra 11 3 0 8 33 - 38 9
Nymark 13 2 3 8 17 - 38 9
Loddefjord 9 0 2 7 12 - 36 2


Kretsligaen
Kl. 14.00 Jølster - Måløy

NB! Sandane sin heimekamp mot Studentspretten er avlyst på grunn av at Studentspretten ikkje kan stille lag.

Tabell Kretsligaen
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3

21.06 Resultat kampar i dag, fredag 21. juni


Selje/Åheim vann i kveld 4-1 heime mot Måløy på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Hyllestad - Tempo/Florø  12-0 (6-0)

1-0 Kristin Solås (3. min)
2-0 Kristin Solås (11. min)
3-0 Mari Ness (12. min)
4-0 Mari Ness (26. min)
5-0 Tuva Bråstad (34. min)
6-0 Mari Ness (36. min)
7-0 Tuva Bråstad (65. min)
8-0 Kristin Solås (72. min)
9-0 Mari Ness (74. min)
10-0 Kristin Solås (81. min)
11-0 Kristin Solås (83. min)
12-0 Kristin Solås (86. min)

Askvoll/Holmedal - Høyang  2-1 (0-0)
1-0 Malin Mjåseth (68. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåset (75. min)
2-1 Guro Sagen Knudsen (82. min)
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 8 6 0 2 39-14 18
Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Askvoll/Holmedal 8 5 0 3 18-14 15
Høyang 8 4 0 4 28-12 12
Tempo/Florø 8 0 0 8 4-64 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Selje/Åheim - Måløy  4-1 (2-0)
1-0 Guro Lesto Larsen, straffe (39. min)
2-0 Guro Lesto Larsen (45. min)
3-0 Ingeborg Aam Hamre (79. min)
3-1 Eli Sofie Seim Skjølberg, straffe (80. min)
4-1 Kaja Berge Bøstrand (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Gaular - Førde 2  3-0 (2-0)
1-0 Katrine Hesjedal (11. min)
2-0 Oda Eline Viken Olsen (40. min)
3-0 Rakel Hestad Båtevik (90. min)

Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Stryn  3-4 (1-2)
0-1 Malene Kleppe (20. min)
1-1 Kristina Brekke Hatlevoll, straffe (38. min)
1-2 Selma Isehaug (43. min)
2-2 Tuva Søreide Solberg (50. min)
3-2 Ingvild Eikevik (63. min)
3-3 Malene Kleppe (73. min)
3-4 Malin Eikenes Tjellaug (86. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 10 7 1 2 25-16 22
Stryn 10 7 0 3 29-17 21
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 10 5 1 4 34-20 16
Førde 2 10 4 1 5 15-23 13
Selje/Åheim 10 2 2 6 24-26 8
Gaular 10 2 1 7 12-37 7


Kretsligaen
Vik - Eid  0-4 (0-1)

0-1 Daniel Haus (21. min)
0-2 Henrik Vingen Vedeld (57. min)
0-3 Henrik Vingen Vedeld (68. min)
0-4 Dan Jøran Hafsås (90. min)

Tabell Kretsligaen
Eid 11 9 0 2 31-14 27
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 11 1 2 8 14-37 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3

21.06 Tvillingane fekk dømme i lag med bestefar


Sigurd Aam Hamre, Oddbjørn Aam og Ingeborg Aam Hamre etter kampen
mellom Hornindal og Stordal/Ørskog/Skodje på Hornindal Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I gårsdagens damekamp mellom Hornindal og Stordal/Ørskog/Skodje i 4. divisjon kvinner Sunnmøre var vi vitne til noko som kanskje aldri tidligare har skjedd her i Norge.

Hovuddommar Oddbjørn Aam hadde med seg barnebarna Sigurd og Ingeborg Aam Hamre som assistentdommarar. Bestefaren dømmer for Åmdal/Ørsta, medan barnebarna som er tvillingar dømmer for Selje.

Oddbjørn Aam er ei legende innanfor dommargjerninga. Han har vore aktiv som dommar i meir enn 50 år, og var i ein periode toppdommar i Norge. Aam står bokført med over 50 kampar som assistentdommar på høgaste nivå, og over 50 kampar som hovuddommar i 1. divisjon.

Tvillingane, Ingeborg og Sigurd, er blant dei nye og flinke dommarane i NFF Sogn og Fjordane.

Ingeborg har til no denne sesongen vore assistentdommar i 3. divisjon kvinner, 4. divisjon kvinner og 6. divisjon menn. Ingeborg spelar også fast på Selje/Åheim sitt damelag i 3. divisjon kvinner.

Sigurd har vore assistentdommar i Kretsligaen, 5. divisjon menn, 3. divisjon kvinner og 4. divisjon kvinner. I tillegg har han vore hovuddommar i ein kamp i 3. divisjon kvinner. Sigurd har denne sesongen spelt kampar for Selje/Stadlandet sitt guttelag og Selje sitt herrelag i 6. divisjon.


Hornindal har ikkje heilt hatt marginane med seg denne sesongen. Det hadde dei heller ikkje i kampen mot Stordal/Ørskog/Skodje. Hornindal hadde dei største sjansane, og det var særs fortent då Tirild-Elen Stensaker gav laget leiinga 1-0 knappe 10 minutt etter pause. Dessverre for heimelaget snudde bortelaget kampen med to kjappe scoringar like før slutt.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal - Stordal/Ørskog/Skodje 1-2 (0-0)
1-0 Tirild-Elen Stensaker (53. min)
1-1 Vibeke Nyli Innselset (88. min)
1-2 Vibeke Nyli Innselset (90. min+3)

Dommar: Oddbjørn Aam, Åmdal/Ørsta

Assistentdommarar: Ingeborg Aam Hamre, Selje og Sigurd Aam Hamre, Selje

Kort: Ingen

Hornindal:
Tonje Støverstein
Evelina Sætren
Sofie Høgalmen Støverstein
Sigrid Sollid Tisthamar
Malin Kristin Ytrebø Storevik
Siri Oline Lillestøl
Mona Kleppe Skåden
Iselin Yri Oppheim
Susann Gausemel
Tirild-Elen Stensaker
Sunniva Alfine Leivdal
Elisebet Kanutte Hamre Lødemel
Hanne Aanestad Moltumyr
Fredrika Lødemel Sægrov
Ida Seljeset Haugen
Laura Haugen
Malin Grothaug Myklebust
Karoline Aarflot Skjåstad
Andrine Høgalmen Støverstein

Stordal/Ørskog/Skodje:
Anna Sofie Moe
Jeanette Kristiansen
Ingrid Sætre Søvik
Sofie Jialin Hove Lirhus
Iselin Reiten Vidhammer
Hedda Falling Møller
Saga Øvrebust Olsen
Marthe Færøy Stavseng
Vibeke Nyli Innselset
Marie Larsen Stavseng
Ida Lovise Olsen Hagfonn
Susanna Marie Tafjord
Siri Lirhus Hove


 


Dommartrioen i lag med dei to kapteinane før kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.06 Studentspretten kan ikkje stille lag mot Sandane


Frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn på Stryn Stadion 13. april.
Sjå bilder frå 1. omgang og fakta frå denne kampen.

 

Sandane sin heimekamp mot Studentspretten i den 11. serierunden i Kretsligaen er avlyst.

Grunnen til dette er at Studentspretten ikkje kan stille lag.

Kampen mellom Sandane og Studentspretten skulle blitt spelt på Sandane Idrettspark laurdag 22. juni. 

21.06 11. runde i Lokaltipset 2024


 


NB! Siste frist for å sende inn er i dag klokka 17.55.


Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.

Etter denne runden blir det pause i Lokaltipset fram til haustsesongen.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2024.


21.06 Kampar i dag, fredag 21. juni


Stryn spelar i kveld bortekamp mot Sogndal/Sogndal FK Damer 2.
Bildet er frå Stryn sin 6-0 seier Gaular på Stryn Stadion 24. mai.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.00 Hyllestad - Tempo/Florø
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Høyang
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Hyllestad 7 5 0 2 27-14 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Askvoll/Holmedal 7 4 0 3 16-13 12
Tempo/Florø 7 0 0 7 4-52 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Selje/Åheim - Måløy
Kl. 19.00 Gaular - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Stryn 

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 9 7 1 1 24-12 22
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 9 5 1 3 31-16 16
Førde 2 9 4 1 4 15-20 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 9 1 1 7 9-37 4


Kretsligaen
Kl. 18.30 Vik - Eid

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3

20.06 Resultat kampar i dag, torsdag 20. juni


Linus Heggestad scora to mål då Sogndal i kveld vann 5-0 heime mot
Hallingdal i 3. runde i NM G19 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 7-0 seier borte mot Sandane 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. runde NM G19
Sogndal - Hallingdal  5-0 (1-0)

1-0 Linus Heggestad (45. min)
2-0 Sander Aske Granheim (49. min)
3-0 Linus Heggestad (55. min)
4-0 Viljar Stavø, straffe (75. min)
5-0 Johannes Konstali-Lødemel (90. min)


4. divisjon kvinner Sunnmøre

Hornindal - Stordal/Ørskog/Skodje 1-2 (0-0)
1-0 Tirild-Elen Stensaker (53. min)
1-1 Vibeke Nyli Innselset (88. min)
1-2 Vibeke Nyli Innselset (90. min+3)

Bilder frå denne kampen kjem fredag.

Ørsta - Blindheim 2  3-1 (3-0)
Brattvåg/Norborg/Ravn - SIF/Hessa  1-0 (0-0)
Aksla/Guard 2 - Hovdebygda 3-1 (2-0)
 
Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 11 8 2 1 28-10 26
HaNo 10 8 0 2 26-10 24
Blindheim 2 11 7 2 2 35-20 23
Brattvåg/Norborg/Ravn 11 6 2 3 26-15 20
Volda 2 10 5 2 3 24-9 17
Aksla/Guard 2 11 4 3 4 26-24 15
Hovdebygda 11 4 2 5 25-22 14
SIF/Hessa 10 4 2 4 15-13 14
Bergsøy 10 4 1 5 21-36 13
Stordal/Ørskog/Skodje 11 3 1 7 15-30 10
MTG 11 1 3 7 9-31 6
Hornindal 11 0 0 11 8-38 0

20.06 Høyang 1 toppar tabellen i G15/17 1. divisjon


Høyang 1 jublar etter scoring i 2-0 seieren borte mot Eid 1 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde vann i går kveld 3-1 borte mot Måløy 1 i klasse G15/17 1. divisjon.

Emil Frøysaland, Noah Dvergsdal Brattreit og Miguel Grønli Garfors scora måla til Førde, medan Alexander Osmundsvåg sette inn målet til Måløy.

Dette var den siste kampen i G15/17 1. divisjon før laga tek sommarferie fram til 21. august.

Etter åtte av totalt 15 kampar denne sesongen toppar Høyang 1 ein rekordjamn tabell fire poeng føre Sandane 1. Kun eit poeng skiller dei fire laga som ligg på 3. plass til 6. plass på tabellen.

Måløyspelar Oscar Inuk Kvalheim Rosing er suveren toppscorar i G15/17 1. divisjon med 13 scoringar.


Tabell G15/17 1. divisjon
Høyang 1 8 5 2 1 27-12 17
Sandane 1 8 4 1 3 12-14 13
Måløy 1 8 3 1 4 32-26 10
Eid 1 8 3 1 4 18-19 10
Dale 8 3 1 4 15-26 10
Førde 8 3 0 5 17-24 9


Toppscorarar G15/17 1. divisjon

13 mål:
Oscar Inuk Kvalheim Rosing, Måløy 1

7 mål:
Adrian Chruickshank Holvik, Måløy 1
Daniel Pettersen Agovic, Høyang 1

5 mål:
Kristian Solvang, Måløy 1
Øyvind Ariansen, Eid
Nahoum Neguse Eyob, Høyang 1

4 mål:
Olve Mo Kalhagen, Eid 1

3 mål:
Kasper Vårdal, Dale
Caspian Tonning Hansen, Høyang 1
Christian Eimhjellen Fjeldtvedt, Sandane 1
Leander Austrheim Eldevik, Høyang 1
Liam Bruflot Undeland, Førde
Oliver Hagen Henden, Eid 1


 


Sandane 1 jublar etter seieren borte mot Eid 1 på Eid Stadion 12. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 1 jublar etter 6-3 seieren mot Måløy 1 på Eid Idrettspark 29. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oscar Inuk Kvalheim Rosing er toppscorar i G15/17 1. divisjon med 13 mål.
Bildet er frå sluttspelet i Vinterserien G16 i Skei storhall 6. april.

Sjå nokre bilder frå sluttspelet i Vinterserien G16 i Skei storhall 6. april.


20.06 11. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.

NB! Etter denne runden blir det pause i Lokaltipset fram til hausten.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2024.


20.06 Henriksen og Sætre leiar Lokaltipset samanlagt



Mathias Henriksen og Jo Arne Sætre er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter 10 rundar.

Henriksen og Sætre har prikka inn 74 rette på dei 10 fyrste rundane, og toppar samanlagtlista to poeng føre kvartetten Linus Hagenes, Stein Roar Moheim, Jens Sagevik og Andreas Sandal.  

Totalt 239 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.


74 rette:
Mathias Henriksen
Jo Arne Sætre

72 rette:
Linus Hagenes
Stein Roar Moheim
Jens Sagevik
Andreas Sandal

71 rette:
Eirik Kristoffersen
Sander Torheim Frislid

70 rette:
Jarle Christensen

69 rette:
Ørjan Hestetun
Hilmar Lindskog
Sujeevan Mohanarajah
Marius Midtun Aaberge

68 rette:
Nikolai Berqvam
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Idar Taklo
Elisabeth Torvanger

67 rette:
Sjur Gimmestad
Rune Hansen
Edvin Haugen
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Jan Tore Slinde
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Geir Vindheim

66 rette:
Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Ole Morten Kvam
Lars Loen
Roger Nygård
Terje Tonheim
Andreas Vereide

65 rette:
Jakob Haugen
Nils Tore Heggestad
Kristoffer Hjelle
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Odd Helge Vågseth

64 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Terje Jahn
Arve Lote
Ole Tom Myroldhaug
Joakim Sundsøy
Bjørn Helge Svoren
Leif Arne Tveit
Tommy Wolff
Tommy Øren

63 rette:
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Arthur Norevik
Sissel Svarstad
Marius Sætren
Sondre Søreide

62 rette:
Reidar Balsnes
Johan Hanssen
Kenneth Rakkenes
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Øyvind Vågseth

61 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Idar Holen
Steinar Holvik
Sissel Høynes
Idar Arne Kristiansen
Rune Midthjell
Geir Inge Rake
Jan-Ove Sæbø
Thomas Thaule
Frode Ølmheim

60 rette:
Anny Balsnes
Vegard Ulvik

59 rette:
Olai Eikevoll
Kay Ove Hafsås
Steinar Langedal
Miguel Maureira
Pål Trøsken
Marcus Vedeler

58 rette:
Steinar Christensen
Jan Ove Møll

57 rette:
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Harald Vartdal

56 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Morten Eriksen
Tobias Furebotn
Odd Willy Knudsen
Jon Navarsete
Jon Rauset
Magnar Skaare
John Søgnen

55 rette:
Knut Olav Halseth
Øystein Solheim

54 rette:
Thea Eikevoll
Bjørn-Helge Haugen
Vebjørn Høynes
Gunnvor Skaare
Dag Inge Sætren

53 rette:
Iselin Endal
Svein Arne Hagen
Marius Refvik

52 rette:
Monday Solo
Torbjørn Ylvisåker

51 rette:
Arve Skaare


20.06 Kampar i dag, torsdag 20. juni


Sogndal spelar i dag heime mot Hallingdal i 3. runde NM G19.
Bildet er tatt før kampen Sogndal-HamKam i Nasjonal G17 5. august 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. runde NM G19
Kl.19.30 Sogndal - Hallingdal


4. divisjon kvinner Sunnmøre

Kl. 18.30 Ørsta - Blindheim 2
Kl. 18.30 Brattvåg/Norborg/Ravn - SIF/Hessa
Kl. 18.30 Aksla/Guard 2 - Hovdebygda
Kl. 19.00 Hornindal - Stordal/Ørskog/Skodje
 
Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo 10 8 0 2 26 - 10 24
Blindheim 2 10 7 2 1 34 - 17 23
Ørsta 10 7 2 1 25 - 9 23
Brattvåg/Norborg/Ravn 10 5 2 3 25 - 15 17
Volda 2 9 4 2 3 21 - 9 14
Hovdebygda 10 4 2 4 24 - 19 14
SIF/Hessa 9 4 2 3 15 - 12 14
Bergsøy 10 4 1 5 21 - 36 13
Aksla/Guard 2 10 3 3 4 23 - 23 12
Stordal/Ørskog/Skodje 10 2 1 7 13 - 29 7
MTG 10 1 3 6 9 - 28 6
Hornindal 10 0 0 10 7 - 36 0

19.06 Intervju med Tore Andre Flo


Tore Andre Flo i Sogndal sin 5-1 seier mot Jerv 8. juli 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har tatt ein prat med Sogndaltrenar Tore Andre Flo om seieren mot Lyn og den komande heimekampen mot Kongsvinger.

Sjå intervjuet til Hallo Sogn streaming og video tjenester med Tore Andre Flo.

19.06 Bilder frå kampen mellom Måløy 2 og Selje


Stian Pettersen Årdal utlikna til 1-1 i heimekampen mot Selje 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Måløy 2 og Selje spelte i går kveld uavgjort 1-1 i toppkampen i 6. divisjon avdeling 4 på Skavøypoll Stadion.

Oliver Kupen Skårbø gav Selje leiinga 1-0, medan Stian Pettersen Årdal utlikna for heimelaget til 1-1. Begge scoringane kom i 2. omgang.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Måløy 2 - Selje 1-1 (0-0)
0-1 Oliver Kupen Skårbø (65. min)
1-1 Stian Pettersen Årdal (88. min)

Dommar: Aleksander Blålid, Flatraket

Gult kort: Johannes Grytting, Selje

Måløy 2:
Anders Olai Borgund Rørvik
Kristoffer Solvang Hauge
Jonas Nalbant Nordpoll
Asle Flataker Eldevik
Tor-Erik Tvendeseter Kupen
Eirik Holvik
Kasper Silden
Espen Sandal
Christian Tvendeseter Lofnes
Warit Promsri
Anders Martin Hagen Kvalvåg

Innbyttarar:
Chris André Nedreberg Silden
Torstein Volle
Joachim Joensen
Samuel Haugen Nøstdal
Stian Pettersen Årdal
Marius Stavenæs Refvik
Sujeevan Mohanarajah

Selje:
Jakob Hessevik
Glenn Inge Kvernevik
Ingo Jhonata Barboza Da Silva
Aleksander Kvernevik
Robert Sætren
Johannes Grytting
Hans Petter Gjøn
Josef Maximilian Lien Husevåg
Einar Tobias Hoddevik
Kristoffer Rundereim
Oliver Kupen Skårbø

Innbyttarar:
Kevin Nybø Sjøberg
Jon Anders Helland Gulbransen
Dennis Johansen Kupen
Magnus Andre Rye
Saron Osmundsvåg
Sigurd Aam Hamre
William Hagen Brenden
Mikal Osmundsvåg
Kasper Hatlenes Åbø

19.06 Status tabellkonkurransen etter 10. serierunde


Førde 2 jublar etter scoring i 3-2 seieren borte mot Måløy i 10. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Shanjeevan Mohanarajah leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 10. serierunde. Mohanarajah leiar konkurransen føre Emil Hallstensen, Eivind Nigardsøy, Sujeevan Mohanarajah og Hilmar Lindskog.

Både Shanjeevan Mohanarajah og Emil Hallstensen har 18 feilpoeng og 1 lag på rett plass. Mohanarajah blir rangert føre Hallstensen på grunn av kva lag ein har tippa på rett plass. Shanjeevan har tippa rett på laget som ligg på 3. plass, medan Hallstensen har tippa rett på laget som ligg på 5. plass.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 10. serierunde:
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3


Resultat 10. serierunde Kretsligaen

Dale - Studentspretten  5-2 (3-0)

1-0 Vegard Eikevik Dyrstad (17. min)
2-0 Sander Kapstad (22. min)
3-0 Felix Rørvik Solheim (34. min)
3-1 Anders Sylte Bellen (49. min)
4-1 Sander Kapstad (61. min)
4-2 Emil Hellesen Engelsen (69. min)
5-2 Sander Rørvik Solheim (72. min)

Eid - Jølster  3-0 (2-0)

1-0 Kristian Årskog (3. min)
2-0 Sjølvmål (24. min)
3-0 Marius Åsebø, straffe (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Høyang  3-5 (1-3)
0-1 Daniel Skilbrei Aven (11. min)
0-2 Joakim Sjøthun Måren (25. min)
1-2 Tomas Eikenes Tjellaug (37. min)
1-3 Joakim Sjøthun Måren (43. min)
2-3 Vegard Sæten Hopland (46. min)
3-3 Tomas Eikenes Tjellaug (55. min)
3-4 Joakim Sjøthun Måren (72. min)
3-5 Joakim Sjøthun Måren, straffe (89. min)

Fjøra - Vik  5-0 (2-0)
1-0 Malvin Gjerde (37. min)
2-0 Isak Svedal Flo (42. min)
3-0 Mathias Hovland, straffe (53. min)
4-0 Mathias Sunde Årdal (56. min)
5-0 Christian Helgheim (75. min)

Måløy - Førde 2  2-3 (0-1)

0-1 Elias Løkkebø Lekva (23. min)
0-2 Kasper Rath Kaaber (48. min)
1-2 Kasper Bakke Øvrebø (52. min)
2-2 David Hamre Da Silva (73. min)
2-3 Gaute Sunde Sandal (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Sogndal 2  0-7 (0-5)
0-1 Oskar Borgthorsson (7. min)
0-2 Joakim Berg Nundal (10. min)
0-3 Viljar Stavø (19. min)
0-4 Joakim Berg Nundal (41. min)
0-5 Ola Lerheim Olsen (45. min)
0-6 Kriss Havila Bonabandi (48. min)
0-7 Kriss Havila Bonabandi (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stilling tabellkonkurransen etter 10. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Shanjeevan Mohanarajah 18 1
2. Emil Hallstensen 18 1
3. Eivind Nigardsøy 20 4
4. Sujeevan Mohanarajah 22 4
5. Hilmar Lindskog 22 2
6. Einar Hellem 24 4
7. Vegard Ulvik 24 4
8. Rikhardur Finnsson 24 3
9. Sissel Høynes 24 3
10. Morten Eriksen 24 1
11. Svein Inge Bergset 26 4
12. Kristoffer Hjelle 26 3
13. Lene Melheim 26 3
14. Alexander Jenssen 26 2
15. Isak Aarøen 26 2
16. Vidar Kvalvågnes 26 0
17. Arthur Norevik 26 0
18. Arve Helle 28 4
19. Eivind Holmboe 28 4
20. Louise Nygaard 28 4
21. Sven Ove Råsberg 28 4
22. Aslaug Berget Alsaker 28 3
23. Mathias Henriksen 28 3
24. Sander Stølen Olsen 28 3
25. Sindre Årskog 28 3
26. Joar Duesund 28 2
27. Jonas Nistad 28 2
28. Jo Arne Sætre 28 2
29. Mads Wie 28 2
30. Håkon Kongshaug 28 1
31. Stein Roar Moheim 28 1
32. Benny Rivedal 28 1
33. Asgeir Årdal 28 1
34. Reidar Balsnes 28 0
35. Sindre Kvalheim 29 4
36. Nina Sofie Nor Midthjell 30 6
37. Miguel Maureira 30 5
38. Marita Berget Alsaker 30 4
39. Jakob Haugen 30 4
40. Jim Skarstein 30 4
41. Frode Berge Alme 30 3
42. Jonas Beitveit 30 3
43. Iselin Endal 30 3
44. Magnus Gilleshammer 30 3
45. Christian Helgheim 30 3
46. Terje Tonheim 30 3
47. Hans Gjesdal Eikås 30 2
48. Aleksander Kvernevik 30 2
49. Stian Aaland 30 2
50. Yngve Hagen 30 1
51. Øyvind Hervik 30 1
52. Anny Balsnes 30 0
53. Ruben Bøtun 30 0
54. Edvin Haugen 30 0
55. Arne Helgheim 30 0
56. Thomas Thaule 30 0
57. Magnar Skaare 31 2
58. Oddvar Alværen 31 1
59. Glenn Hovland 31 1
60. Marius Midtun Aaberge 31 1
61. Magnus Reksnes 32 5
62. Asle Hopland 32 4
63. Øistein Muri Simonsen 32 4
64. Janne Torheim 32 4
65. Magne Elde 32 3
66. Nils Morten Frislid 32 3
67. Roy Atle Igland 32 3
68. Christoffer Nore 32 3
69. Kay Rune Solheim 32 3
70. Magnus Nikolai Bolseth 32 2
71. Kay Ove Hafsås 32 2
72. Kjell Inge Kvamme 32 2
73. Kevin Lund Olsen 32 2
74. Geir Ove Myhre 32 2
75. Ole Tom Myroldhaug 32 2
76. Stig Nord 32 2
77. Jan Tore Slinde 32 2
78. Jan Taule 32 2
79. Leif Arne Tveit 32 2
80. Tommy Øren 32 2
81. Øystein Østvik 32 2
82. Lina Christiansen 32 1
83. Eivind-Rune Flataker 32 1
84. Elias Grimeland 32 1
85. Linus Hagenes 32 1
86. Andreas Sandal 32 1
87. Mathias Stokkebø 32 1
88. Ard Ragnar Sundal 32 1
89. Joakim Sundsøy 32 1
90. Jaran Tryti 32 1
91. Sveinung Alværn 32 0
92. Håvard Berglund 32 0
93. Ole Martin Eide 32 0
94. Tarjei Husabø Christiansen 32 0
95. Anton Jepsen 32 0
96. Geir Inge Rake 32 0
97. Øystein Solheim 32 0
98. Eirik Stensvand 32 0
99. Teodor Svarstad Hauge 32 0
100. Espen Sårheim 32 0
101. Idar Taklo 32 0
102. Elisabeth Torvanger 32 0
103. Leander Sunde 33 1
104. Jon-Terje Tjellaug 34 4
105. Per Michael Frichsen 34 3
106. Sara Torheim Frislid 34 3
107. Bjørn-Helge Haugen 34 3
108. Idar Holen 34 3
109. Alexander Jakobsson 34 3
110. Christian Josefsen 34 3
111. Jon Ivar Møll 34 3
112. Jon Rauset 34 3
113. Torbjørn Ylvisåker 34 3
114. Ronny Berg 34 2
115. Ørjan Eikevoll 34 2
116. Kennet Hessvik 34 2
117. Lidvin Hestetun 34 2
118. Pål Holko 34 2
119. Erlend Husabø 34 2
120. Eirik Nor Midthjell 34 2
121. Rune Midthjell 34 2
122. Torstein Rutledal 34 2
123. Susanne Skogstad 34 2
124. Kai Henning Slinde 34 2
125. Adrian Solberg 34 2
126. John Rasmus Sæbø 34 2
127. Sander Torheim Frislid 34 2
128. Jarle Christensen 34 1
129. Vegard Fløholm 34 1
130. Marius Valaker Frøyen 34 1
131. Sjur Gimmestad 34 1
132. Frode Harberg 34 1
133. Daniel Haus 34 1
134. Magne Krumsvik 34 1
135. Geir Loneland 34 1
136. Vidar Mallesvik 34 1
137. Runar Sundal 34 1
138. Harald Vartdal 34 1
139. Elias Vindheim 34 1
140. Kenneth Fosse Elde 34 0
141. Johan Hanssen 34 0
142. Vebjørn Høynes 34 0
143. Eirik Kristoffersen 34 0
144. Arve Lote 34 0
145. Jan Ove Møll 34 0
146. Kai Arne Otneim 34 0
147. Stein Inge Torheim 35 2
148. Stian Åmelfot 35 2
149. Odd Gunnar Måren 35 0
150. Else Helene Abrahamsen 36 3
151. Vegard Eimhjellen 36 3
152. Odd Magne Sjåstad 36 3
153. Marius Åsebø 36 3
154. Johnny Husevåg 36 2
155. Håkon Skjerven 36 2
156. Arve Skaare 36 2
157. Marius Sætren 36 2
158. Tore Ytredal 36 2
159. Sindre Fjellestad 36 1
160. Knut Olav Halseth 36 1
161. Ørjan Igelkjøn 36 1
162. Knut Løseth 36 1
163. Håkon Mathisen 36 1
164. Jon Navarsete 36 1
165. Erik Paulsen 36 1
166. Marius Refvik 36 1
167. Johan Skorge 36 1
168. Robin Frichsen 36 0
169. Hans-Petter Gilleshammer 36 0
170. Terje Jahn 36 0
171. Anders Hagen Kvalvåg 36 0
172. Ole Morten Kvam 36 0
173. Steinar Langedal 36 0
174. Kristian Lefdal 36 0
175. Rune Lefdal 36 0
176. Bjørn Tore Midthjell 36 0
177. Martin Nesje Lindvik 36 0
178. Magnus Sævik 36 0
179. Andreas Bjørkum Vereide 36 0
180. Eirik Sunde 37 2
181. Inge Visnes 37 2
182. Erik Bolset 37 1
183. Jan Asle Bolset 37 1
184. Kenneth Rakkenes 38 3
185. Geir Arne Kvam 38 2
186. Andreas Sundal 38 2
187. Bjørn Totland 38 2
188. Pål Trøsken 38 2
189. Kjell Bruland 38 1
190. Anders S. Hansen 38 1
191. Sissel-Irene Myklebust 38 1
192. John Søgnen 38 1
193. Øyvind Vågseth 38 1
194. Leif Øystein Felde 38 0
195. Norman Henning Fimreite 38 0
196. Sondre Nor Midthjell 38 0
197. Dag Inge Sætren 38 0
198. Marcus Vedeler 38 0
199. Geir Vindheim 38 0
200. Olai Årdal 38 0
201. Sondre Solheim Langedal 39 0
202. Lars Loen 40 3
203. Knut-Atle Krossøy 40 2
204. Markus Nordbø 40 2
205. Sveinung Frantzen 40 1
206. Haakon Giil 40 1
207. Svein Arne Hagen 40 1
208. Sigurd Hamre 40 1
209. Ørjan Hestetun 40 1
210. Anne Mette Lillestøl 40 1
211. Asbjørn Losnegard 40 0
212. Oscar August Sørheim 40 0
213. Asgeir Torvanger 40 0
214. Stig Roar Hovland 41 1
215. Idar Arne Kristiansen 41 0
216. Markus Lefdal 42 1
217. Steinar Holvik 42 0
218. Espen Langedal 42 0
219. Roger Nygård 42 0
220. Jan Ove Sæbø 42 0
221. Kennet Honningsvåg 44 2
222. Anne Karin Rand 48 0
223. Randi Torvanger 56 1
224. Vegard Flatjord 60 0
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


19.06 11. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.

NB! Etter denne runden blir det pause i Lokaltipset fram til hausten.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2024.


18.06 Resultat kampar i dag, tysdag 18. juni


Oliver Kupen Skårbø scora Selje sitt mål i bortekampen mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 2
Balestrand/Fjøra 2 - Fure/Dale 2  4-1 (1-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 8 8 0 0 46-4 24
Gaular 8 4 2 2 19-18 14
Fure/Dale 2 8 4 1 3 20-25 13
Askvoll/Holmedal 1 8 4 0 4 20-20 12
Hyllestad 8 2 1 5 14-27 7
Høyang 2 8 0 0 8 9-34 0


6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 - Selje 1-1 (0-0)

0-1 Oliver Kupen Skårbø (65. min)
1-1 Stian Pettersen Årdal (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Loen/Vikane  4-2 (3-1)
1-0 Trygve Bergset-Leite (9. min)
2-0 Mons-Arne Totland Gillesdal (32. min)
2-1 Nicklas Sunde Haugen (41. min)
3-1 Mons-Arne Totland Gillesdal (45. min)
3-2 Nicklas Sunde Haugen (68. min)
4-2 Mons-Arne Totland Gillesdal (78. min)

Hornindal - Stryn 2  2-2 (2-0)
1-0 Rasmus Bø (21. min)
2-0 Martin Grodås Alnes (29. min)
2-1 Mohammad Ali, straffe (73. min)
2-2 Jon-Terje Tjellaug (90. min)

Hyen - Stadlandet  4-1 (2-1)
1-0 Jakob Straume (12. min)
1-1 Sindre Espen Otneim, straffe (24. min)
2-1 Olve Ommedal Teigland (34. min)
3-1 Petja Cink (65. min)
4-1 Håkon Solheim (84. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 4

Selje 8 5 2 1 23-12 17
Hyen 8 5 2 1 29-20 17
Måløy 2 8 5 1 2 31-15 16
Loen/Vikane 8 4 1 3 24-25 13
Stryn 2 8 3 3 2 33-22 12
Eid 2 8 2 2 4 14-20 8
Haugen 8 2 1 5 14-34 7
Stadlandet 8 2 0 6 16-29 6
Hornindal 8 0 4 4 9-16 4

18.06 Trøsken vinnar av 10. runde i Lokaltipset


 

Pål Trøsken frå Stryn er vinnar av 10. runde i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Trøsken  var den einaste som prikka inn 11 rette i denne runden.  

Totalt 126 personar sende inn tips i 10. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 6,68 rette i denne runden.


11 rette:

Pål Trøsken

10 rette:
Frode Berge Alme
Vegard Fløholm
Rolf Lefdal
Andreas Vereide

9 rette:
Jarle Christensen
Olai Eikevoll
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Ørjan Hestetun
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Lars Loen
Magnus Reksnes
Andreas Sandal
Kay Rune Solheim
Monday Solo
Sissel Svarstad
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Leif Arne Tveit

8 rette:
Nikolai Berqvam
Thea Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Edvin Haugen
Kjartan Henden Melheim
Idar Arne Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Jan Tore Slinde
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
John Søgnen
Odd Helge Vågseth
Frode Ølmheim
Tommy Øren

7 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Torjus Berge
Magne Elde
Iselin Endal
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arne Helgheim
Einar Hellem
Kristoffer Hjelle
Sissel Høynes
Terje Jahn
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Arthur Norevik
Roger Nygård
Geir inge Rake
Jon Rauset
Jan-Ove Sæbø
Sondre Søreide
Idar Taklo
Vegard Ulvik
Geir Vindheim
Tommy Wolff
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge

6 rette:
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Svein Arne Hagen
Knut Olav Halseth
Johan Hanssen
Nils Tore Heggestad
Mathias Henriksen
Idar Holen
Pål Holko
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Roy Atle Igland
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Nina Sofie Nor Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Kenneth Rakkenes
Anne Karin Rand
Martha Karin Rauset
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Thomas Thaule
Elisabeth Torvanger
Bjørn Totland


10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-2
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) B 1-3
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-0
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 1-3
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-2
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) H 2-0
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kv. avd. 2) B 1-6
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) H 5-2
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen) B 2-3
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen) B 0-7
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon) H 2-0


18.06 Kampar i dag, tysdag 18. juni


Selje spelar i kveld toppkamp i 6. divisjon avdeling 4 borte mot Måløy 2.
Johannes Sundal scora sitt fyrste mål på seniornivå då han fastsette
sluttresultatet til 6-1 til Selje i heimekampen mot Loen/Vikane 14. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Balestrand/Fjøra 2 - Fure/Dale 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 7 7 0 0 42-3 21
Gaular 8 4 2 2 19-18 14
Fure/Dale 2 7 4 1 2 19-21 13
Askvoll/Holmedal 1 8 4 0 4 20-20 12
Hyllestad 8 2 1 5 14-27 7
Høyang 2 8 0 0 8 9-34 0


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Måløy 2 - Selje
Kl. 19.00 Haugen - Loen/Vikane
Kl. 19.00 Hornindal - Stryn 2
Kl. 19.00 Hyen - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 4

Selje 7 5 1 1 22-11 16
Måløy 2 7 5 0 2 30-14 15
Hyen 7 4 2 1 25-19 14
Loen/Vikane 7 4 1 2 22-21 13
Stryn 2 7 3 2 2 31-20 11
Eid 2 8 2 2 4 14-20 8
Stadlandet 7 2 0 5 15-25 6
Haugen 7 1 1 5 10-32 4
Hornindal 7 0 3 4 7-14 3

17.06 Resultat kampar i dag, måndag 17. juni


Kriss Havila Bonabandi scora to mål i Sogndal 2 sin seier mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Sandane - Sogndal 2  0-7 (0-5)
0-1 Oskar Borgthorsson (7. min)
0-2 Joakim Berg Nundal (10. min)
0-3 Viljar Stavø (19. min)
0-4 Joakim Berg Nundal (41. min)
0-5 Ola Lerheim Olsen (45. min)
0-6 Kriss Havila Bonabandi (48. min)
0-7 Kriss Havila Bonabandi (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 10 8 1 1 45-8 25
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 10 5 1 4 19-23 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3


4. divisjon kvinner Sunnmøre
MTG - Hornindal  2-0 (1-0)
1-0 Milla Fenes Longva (17. min)
2-0 Naomi Helene Kleppestrand (75. min)

Hovdebygda - Brattvåg/Norborg/Ravn  2-1 (0-0)
 
Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo 10 8 0 2 26 - 10 24
Blindheim 2 10 7 2 1 34 - 17 23
Ørsta 10 7 2 1 25 - 9 23
Brattvåg/Norborg/Ravn 10 5 2 3 25 - 15 17
Volda 2 9 4 2 3 21 - 9 14
Hovdebygda 10 4 2 4 24 - 19 14
SIF/Hessa 9 4 2 3 15 - 12 14
Bergsøy 10 4 1 5 21 - 36 13
Aksla/Guard 2 10 3 3 4 23 - 23 12
Stordal/Ørskog/Skodje 10 2 1 7 13 - 29 7
MTG 10 1 3 6 9 - 28 6
Hornindal 10 0 0 10 7 - 36 0


5. divisjon
Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk  2-0 (2-0)

1-0 Liam Bruflot Undeland (14. min)
2-0 Vegard Otterlei Fløholm (19. min)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 7 7 0 0 43 - 5 21
Årdal 2/Jotun 7 5 0 2 20 - 14 15
Syril 7 4 1 2 22 - 18 13
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 7 3 0 4 16 - 15 9
Bremanger 7 3 0 4 16 - 19 9
Florø 2 7 3 0 4 10 - 25 9
Førde 3 7 2 0 5 14 - 27 6
Eikefjord 7 0 1 6 4 - 22 1

17.06 Førde 2 vann 3-2 borte mot Måløy


Førde 2 jublar etter scoring i 3-2 seieren borte mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Førde 2 vann søndag ettermiddag 3-2 borte mot Måløy i den 10. serierunden i Kretsligaen på Skavøypoll Stadion.

Elias Løkkebø Lekva, Kasper Rath Kaaber og Gaute Sunde Sandal scora for Førde 2, medan Kasper Bakke Øvrebø og David Hamre Da Silva sette inn måla til Måløy.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Måløy - Førde 2  2-3 (0-1)

0-1 Elias Løkkebø Lekva (23. min)
0-2 Kasper Rath Kaaber (48. min)
1-2 Kasper Bakke Øvrebø (52. min)
2-2 David Hamre Da Silva (73. min)
2-3 Gaute Sunde Sandal (79. min)

Dommar: Aleksander Blålid, Flatraket

Assistentdommarar: Andreas Skeistrand Bakkelid, Sandane og Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Kasper Bakke Øvrebø, Erik Hagevik Birknes og Håkon Mathisen, Måløy
Vegard Lorgen og Håvard Sunde Sandal, Førde 2

Måløy:
Trond Eide Tennebø
Håkon Mathisen
Runar Televik Blaalid
Rafael Rødøy Mitei
Sondre Apneseth
Erik Hagevik Birknes
Stian Oppedal Heggelund
Markus Tvendeseter Kupen
Adrian Chruickshank Holvik
Marko Ntontai Or Dodaj
Kasper Bakke Øvrebø

Innbyttarar:
Anders Olai Borgund Rørvik
Alexander Osmundsvåg
David Hamre Da Silva
Warit Promsri
Oscar Inuk Kvalheim Rosing
Kristoffer Solvang Hauge
Kristian Solvang

Førde 2:
Nikolai Vie Berqvam
Emil Turøy Berge
Tobias Holme
Leander Agledal Nordal
Andreas Hvidsten
Håvard Sunde Sandal
Gaute Sunde Sandal
Kasper Rath Kaaber
Vegard Lorgen
Jonas Frøiland Nistad
Elias Løkkebø Lekva

Innbyttarar:
Arwin Sande-Neset
Daniel Gjelsvik
Arne Olai Orheim Vallestad

17.06 Måløy er avdelingsvinnar i 3. divisjon avdeling 2


Måløy jublar etter 5-2 seieren heime mot Gaular på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Måløy vann søndag 5-2 heime mot Gaular i 3. divisjon kvinner avdeling 2 på Skavøypoll Stadion. Ida Silden (2), Emma Farstad Hennøen, Lone Hunvik Kvalheim og Eli Sofie Seim Skjølberg scora måla til Måløy, medan Malin Senneset Råheim og Olea Hestad Båtevik sette inn måla til Gaular.

Etter seieren mot Gaular toppar Måløy tabellen fire poeng føre Stryn. Med kun ein kamp igjen å spele er det dermed klart at Måløy er avdelingsmester i 3. divisjon kvinner avdeling 2 allereie før den siste kampen mot Selje/Åheim fredag 21. juni.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Måløy - Gaular  5-2 (3-0)
1-0 Ida Silden (3. min)
2-0 Emma Farstad Hennøen (11. min)
3-0 Lone Hunvik Kvalheim (38. min)
4-0 Ida Silden (61. min)
4-1 Malin Senneset Råheim (74. min)
5-1 Eli Sofie Seim Skjølberg (89. min)
5-2 Olea Hestad Båtevik, straffe (90. min)

Dommar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll

Kort: Ingen

Måløy:
Selma Berg
Leah Isabell Romuld Hagen
Stine Mårstøl Reite
Emilie Torheim Andal
Rakel Apneseth
Eli Sofie Seim Skjølberg
Sofia Holvik Lunde
Ida Silden
Emma Farstad Hennøen
Lone Hunvik Kvalheim
Sofia Verpeide Rimstad

Innbyttarar:
Lydia Hjelle
Isabella Trollebø Lefdal
Sunniva Torheim Andal
Sara Solvang Hauge
Eir Blålid Todal
Hedda Olseth Hauge

Gaular:
Tuva Kapstad
Tiril Hillersøy Hestad
Ingrid Trosvik Skagen
Olea Hestad Båtevik
Emilie Senneset Råheim
Camilla Linnea Kapstad
Katrine Hesjedal
Maria Borkamo
Malin Senneset Råheim
Rakel Hestad Båtevik
Oda Eline Viken Olsen

Innbyttarar:
Madelen Båtevik
Rakel Engelsen Aarberg
Karoline Hesjedal
Linda Merethe Viken


Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 9 7 1 1 24-12 22
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 9 5 1 3 31-16 16
Førde 2 9 4 1 4 15-20 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 9 1 1 7 9-37 4

17.06 Sjå bilder frå Seljecup 2024


Eid sitt lag som gjekk heilt til topps i klasse G13/14 i årets Seljecup.
Bak frå venstre: Sigurd Andre Starheimsæter, Nicolas Taklo, Erik
Kroken Karlsen, Simen Alsaker, Trym Hovden Pile, Samson Bakke,
Samuel Henden, Pål Sverre Lillebø og Mattis Andre Rye.
Framme frå venstre: Kjartan Henden Melheim, Sander Henden Melheim
og Nikolai Utnes. Foto: Privat 
Sjå bilder frå Seljecup laurdag 15. juni.
Sjå bilder frå Seljecup søndag 16. juni.


Selje Fotball har denne helga arrangert den tradisjonsrike Seljecupen. Det er den 28. gongen at Seljecup har blitt arrangert.

172 lag frå 35 forskjellige klubbar deltok i årets turnering.

Sjå bilder frå Seljecup laurdag 15. juni.
Sjå bilder frå Seljecup søndag 16. juni.


 


Frå ein kamp mellom Eid og Rollon i klasse G10. 


Frå ein mellom Måløy og Hareid i klasse J13/14. 


Sjå bilder frå Seljecup laurdag 15. juni.
Sjå bilder frå Seljecup søndag 16. juni.


17.06 11. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.

NB! Etter denne runden blir det pause i Lokaltipset fram til hausten.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

11. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: HamKam - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Førde - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Askøy - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Vik - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Sandane - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 9: Høyang - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Høyang (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 11: Selje/Åheim - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 12: Voss - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2024.


17.06 To tipparar har prikka inn ni kampar


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Frode Berge Alme og Pål Trøsken har prikka inn ni av dei 10 kampane som er spelt til no denne runden.


9 rette:

Frode Berge Alme
Pål Trøsken

8 rette:
Jarle Christensen
Olai Eikevoll
Vegard Fløholm
Ørjan Hestetun
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Lars Loen
Magnus Reksnes
Andreas Sandal
Kay Rune Solheim
Andreas Vereide

7 rette:
Thea Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Edvin Haugen
Ørjan Igelkjøn
Idar Arne Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Jan Tore Slinde
Monday Solo
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Sondre Søreide
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Leif Arne Tveit
Frode Ølmheim
Tommy Øren

6 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Torjus Berge
Nikolai Berqvam
Magne Elde
Rune Hansen
Jakob Haugen
Einar Hellem
Kjartan Henden Melheim
Kristoffer Hjelle
Sissel Høynes
Terje Jahn
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Geir inge Rake
Anne Karin Rand
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Jan-Ove Sæbø
John Søgnen
Idar Taklo
Vegard Ulvik
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
Tommy Wolff
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge


10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-2
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) B 1-3
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-0
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 1-3
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-2
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) H 2-0
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kv. avd. 2) B 1-6
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) H 5-2
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen) B 2-3
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)


17.06 Kampar i dag, måndag 17. juni


Vilde Mattevik Vilnes er dommar i kveldens kamp mellom
Førde 3 og Hafslo/Bjørn/Fanaråk i Hafstadparken.
Bildet er frå Førde sin 10-0 seier heime mot Raufoss 2 11. juni 2023.
Sjå bilder frå 1. omgang og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Sandane - Sogndal 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 MTG - Hornindal
Kl. 18.30 Hovdebygda - Brattvåg/Norborg/Ravn
 
Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo 10 8 0 2 26 - 10 24
Blindheim 2 10 7 2 1 34 - 17 23
Ørsta 10 7 2 1 25 - 9 23
Brattvåg/Norborg/Ravn 9 5 2 2 24 - 13 17
Volda 2 9 4 2 3 21 - 9 14
SIF/Hessa 9 4 2 3 15 - 12 14
Bergsøy 10 4 1 5 21 - 36 13
Aksla/Guard 2 10 3 3 4 23 - 23 12
Hovdebygda 9 3 2 4 22 - 18 11
Stordal/Ørskog/Skodje 10 2 1 7 13 - 29 7
MTG 9 0 3 6 7 - 28 3
Hornindal 9 0 0 9 7 - 34 0


5. divisjon
Kl. 19.00 Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 7 7 0 0 43 - 5 21
Årdal 2/Jotun 7 5 0 2 20 - 14 15
Syril 7 4 1 2 22 - 18 13
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 7 3 0 4 16 - 19 9
Florø 2 7 3 0 4 10 - 25 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 7 0 1 6 4 - 22 1

16.06 Resultat kampar i dag, søndag 16. juni


Førde 2 jublar etter scoring i 3-2 seieren borte mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Lyn - Sogndal  1-2 (1-2)
1-0 Anders Bjørntvedt Olsen (14. min)
1-1 Felix David Eriksson (19. min)
1-2 Edmund Baidoo (38. min)

Egersund - Vålerenga  1-1 (0-1)
Kongsvinger - Åsane 0-5 (0-1) 
Levanger - Aalesund  4-0 (3-0)
Moss - Bryne  1-0 (0-0) 
Ranheim TF - Raufoss  1-0 (0-0)
Sandnes Ulf - Mjøndalen  2-3 (1-1) 
Start - Stabæk  4-3 (2-1)
 
Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 13 7 4 2 26 - 24 25
Vålerenga 13 7 3 3 28 - 18 24
Egersund 13 6 5 2 31 - 25 23
Moss 13 7 2 4 21 - 22 23
Bryne 13 7 0 6 14 - 12 21
Sogndal 13 5 5 3 21 - 14 20
Stabæk 12 5 4 3 31 - 25 19
Lyn 13 4 6 3 23 - 15 18
Levanger 12 3 6 3 22 - 17 15
Raufoss 12 4 3 5 12 - 13 15
Ranheim TF 13 3 5 5 21 - 22 14
Mjøndalen 13 3 5 5 23 - 26 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 21 13
Start 13 3 4 6 17 - 26 13
Sandnes Ulf 12 2 3 7 17 - 30 9
Aalesund 13 2 3 8 15 - 29 9


2. divisjon kvinner avdeling 2

Frigg - Sogndal  1-3 (0-0)
0-1 Sjølvmål, Karianne Selseth (49. min)
1-1 Emilie Finnevolden Gooderham, straffe (54. min)
1-2 Anna Grindhaug (61. min)
1-3 Julie Slattum Pettersen (64. min)

Vålerenga 2 - Sarpsborg 08  3-2 (0-0)
Bjørnevatn - HamKam 0-4 (0-1)
Røa 2 - Grei  0-3 (0-1)


Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Julie Slattum Pettersen og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter bortekampen mot Frigg.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter bortekampen mot Frigg.


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2

Grei 9 8 0 1 37-6 24
HamKam 7 6 1 0 34-4 19
Vålerenga 2 9 4 3 2 18-17 15
Sogndal 8 4 2 2 15-12 14
Bjørnevatn 9 3 2 4 7-14 11
Frigg 9 3 1 5 18-25 10
Sarpsborg 08 9 3 1 5 16-23 10
Porsanger 9 2 1 6 13-33 7
Kongsvinger 8 1 3 4 12-20 6
Røa 2 9 1 2 6 9-25 5


3. divisjon kvinner Vestland
Bjarg - Førde  2-0 (1-0)

1-0 Therese Gurvin Skaaland (45. min)
2-0 Therese Gurvin Skaaland (66. min)

Sotra - Brann 2  1-4 (1-3)
Åsane 2 - Loddefjord  9-0 (3-0)
Fyllingsdalen 2 - Arna Bjørnar 2  1-0 (1-0)

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland
Lyngbø 13 12 1 0 58 - 11 37
Brann 2 11 9 0 2 41 - 15 27
Askøy 11 5 4 2 19 - 15 19
Os 11 5 3 3 24 - 23 18
Bjarg 12 5 2 5 24 - 22 17
Bremnes 12 5 2 5 17 - 20 17
Voss 12 5 2 5 23 - 34 17
Førde 12 5 1 6 28 - 23 16
Åsane 2 12 4 3 5 22 - 29 15
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 22 - 33 14
Fyllingsdalen 2 11 4 1 6 22 - 25 13
Sotra 11 3 0 8 33 - 38 9
Nymark 13 2 3 8 17 - 38 9
Loddefjord 9 0 2 7 12 - 36 2


3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy - Gaular  5-2 (3-0)
1-0 Ida Silden (3. min)
2-0 Emma Farstad Hennøen (11. min)
3-0 Lone Hunvik Kvalheim (38. min)
4-0 Ida Silden (61. min)
4-1 Malin Senneset Råheim (74. min)
5-1 Eli Sofie Seim Skjølberg (89. min)
5-2 Olea Hestad Båtevik, straffe (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 9 7 1 1 24-12 22
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 9 5 1 3 31-16 16
Førde 2 9 4 1 4 15-20 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 9 1 1 7 9-37 4


Kretsligaen
Måløy - Førde 2  2-3 (0-1)

0-1 Elias Løkkebø Lekva (23. min)
0-2 Kasper Rath Kaaber (48. min)
1-2 Kasper Bakke Øvrebø (52. min)
2-2 David Hamre Da Silva (73. min)
2-3 Gaute Sunde Sandal (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 10 4 1 5 17-26 13
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 10 0 3 7 13-27 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3


5. divisjon

Kaupanger - Florø 2  10-0 (5-0)
Årdal 2/Jotun - Bremanger  4-2 (2-0)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 7 7 0 0 43 - 5 21
Årdal 2/Jotun 7 5 0 2 20 - 14 15
Syril 7 4 1 2 22 - 18 13
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 7 3 0 4 16 - 19 9
Florø 2 7 3 0 4 10 - 25 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 7 0 1 6 4 - 22 1

16.06 Sjå bilder frå Seljecup 2024


Frå ein kamp mellom Eid og Rollon i klasse G10. 
Sjå bilder frå Seljecup laurdag 15. juni
 

Selje Fotball arrangerar denne helga den tradisjonsrike Seljecupen. Det er  den 28. gongen at Seljecup blir arrangert.

172 lag frå 35 forskjellige klubbar deltek i årets turnering.

Sjå bilder frå Seljecup laurdag 15. juni

 


Frå ein mellom Måløy og Hareid i klasse J13/14. 


16.06 Kampar i dag, søndag 16. juni


Måløy spelar i dag heimekamp mot Førde 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå Måløy sin heimekamp mot Eid 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Lyn - Sogndal
Kl. 15.00 Egersund - Vålerenga 
Kl. 15.00 Kongsvinger - Åsane 
Kl. 15.00 Levanger - Aalesund
Kl. 15.00 Moss - Bryne 
Kl. 15.00 Ranheim TF - Raufoss
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Mjøndalen 
Kl. 15.00 Start - Stabæk

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 12 7 4 1 26 - 19 25
Vålerenga 12 7 2 3 27 - 17 23
Egersund 12 6 4 2 30 - 24 22
Bryne 12 7 0 5 14 - 11 21
Moss 12 6 2 4 20 - 22 20
Stabæk 11 5 4 2 28 - 21 19
Lyn 12 4 6 2 22 - 13 18
Sogndal 12 4 5 3 19 - 13 17
Raufoss 11 4 3 4 12 - 12 15
Levanger 11 2 6 3 18 - 17 12
Ranheim TF 12 2 5 5 20 - 22 11
Mjøndalen 12 2 5 5 20 - 24 11
Åsane 12 2 4 6 12 - 21 10
Start 12 2 4 6 13 - 23 10
Aalesund 12 2 3 7 15 - 25 9
Sandnes Ulf 11 2 3 6 15 - 27 9


2. divisjon kvinner avdeling 2

Kl. 12.00 Frigg - Sogndal
Kl. 14.00 Vålerenga 2 - Sarpsborg 08
Kl. 15.00 Bjørnevatn - HamKam
Kl. 16.00 Røa 2 - Grei

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har direktesendt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot Frigg.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot Frigg.


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2

Grei 8 7 0 1 34-6 21
HamKam 6 5 1 0 30-4 16
Vålerenga 2 8 3 3 2 15-15 12
Sogndal 7 3 2 2 12-11 11
Bjørnevatn 8 3 2 3 7-10 11
Frigg 8 3 1 4 17-22 10
Sarpsborg 08 8 3 1 4 14-20 10
Porsanger 9 2 1 6 13-33 7
Kongsvinger 8 1 3 4 12-20 6
Røa 2 8 1 2 5 9-22 5


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 15.00 Bjarg - Førde
Kl. 19.00 Sotra - Brann 2
Kl. 19.00 Åsane 2 - Loddefjord
Kl. 19.00 Fyllingsdalen 2 - Arna Bjørnar 2

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland
Lyngbø 13 12 1 0 58 - 11 37
Brann 2 10 8 0 2 37 - 14 24
Askøy 11 5 4 2 19 - 15 19
Os 11 5 3 3 24 - 23 18
Bremnes 12 5 2 5 17 - 20 17
Voss 12 5 2 5 23 - 34 17
Førde 11 5 1 5 28 - 21 16
Bjarg 11 4 2 5 22 - 22 14
Arna-Bjørnar 2 11 4 2 5 22 - 32 14
Åsane 2 11 3 3 5 13 - 29 12
Fyllingsdalen 2 10 3 1 6 21 - 25 10
Sotra 10 3 0 7 32 - 34 9
Nymark 13 2 3 8 17 - 38 9
Loddefjord 8 0 2 6 12 - 27 2


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 12.45 Måløy - Gaular

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 9 5 1 3 31-16 16
Førde 2 9 4 1 4 15-20 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


Kretsligaen
Kl. 15.00 Måløy - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3


5. divisjon

Kl. 15.00 Kaupanger - Florø 2
Kl. 15.30 Årdal 2/Jotun - Bremanger

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 7 4 1 2 22 - 18 13
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 7 0 1 6 4 - 22 1

15.06 10 tipparar har prikka inn alle seks kampane


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

10 tipparar har prikka inn alle seks kampane som er spelt til no denne runden.


6 rette:

Jarle Christensen
Ørjan Eikevoll
Linus Hagenes
Einar Hellem
Ørjan Igelkjøn
Magnus Reksnes
Jan Tore Slinde
Sondre Søreide
Frode Ølmheim
Tommy Øren

5 rette:
Frode Berge Alme
Torjus Berge
Thea Eikevoll
Magne Elde
Vegard Fløholm
Hans-Petter Gilleshammer
Sigurd Hamre
Rune Hansen
Jakob Haugen
Ørjan Hestetun
Kristoffer Hjelle
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rolf Lefdal
Lars Loen
Geir inge Rake
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Andreas Sandal
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Pål Trøsken
Leif Arne Tveit
Andreas Vereide
Geir Vindheim
Tommy Wolff
Torbjørn Ylvisåker
Marius Midtun Aaberge

4 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Oddvar Alværen
Nikolai Berqvam
Olai Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Tobias Furebotn
Sjur Gimmestad
Johan Hanssen
Edvin Haugen
Henning Haugen
Nils Tore Heggestad
Arne Helgheim
Kjartan Henden Melheim
Asle Hopland
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Arve Lote
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Sujeevan Mohanarajah
Jan Ove Møll
Arthur Norevik
Anne Karin Rand
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Øystein Solheim
Dag Inge Sætren
John Søgnen
Idar Taklo
Thomas Thaule
Terje Tonheim


10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-0
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 1-3
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-2
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kv. avd. 2) B 1-6
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) H 5-2
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen) B 3-5
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)


15.06 Resultat kampar i dag, laurdag 15. juni


Marius Åsebø fastsette sluttresultatet til 3-0 i Eid sin kamp mot Jølster.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Stord - Førde 1-3 (0-3)

0-1 Simen Indrebø (1. min)
0-2 Magne Elias Aarøen (6. min)
0-3 Vegard Savland (15. min)
1-3 Roger Blokhus Ekeland, straffe (79. min)

Årdal - Haugesund 2  3-0 (1-0)
1-0 Øystein Riksheim Østvik (40. min)
2-0 Elias Mittet (49. min)
3-0 Truls Hovland (90. min+5)

Florø - Frøya  0-2 (0-1)
0-1 Robin Johnsen Vindenes (19. min)
0-2 Leander Hilby Rebnord (65. min)

Fana - Askøy  2-0 (1-0)
Os - Bjarg  1-2 (1-1)
Loddefjord - Djerv 1919  0-2 (0-1)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Bjarg 11 9 1 1 36 - 11 28
Sandviken 10 8 2 0 29 - 10 26
Os 11 8 1 2 34 - 15 25
Fana 11 8 0 3 25 - 12 24
Førde 11 7 1 3 21 - 20 22
Askøy 11 5 4 2 21 - 14 19
Djerv 1919 11 5 0 6 17 - 18 15
Åsane 2 10 3 2 5 23 - 23 11
Loddefjord 11 3 2 6 16 - 27 11
Stord 11 3 2 6 20 - 30 11
Årdal 11 3 0 8 23 - 38 9
Haugesund 2 11 2 2 7 10 - 20 8
Frøya 11 2 2 7 19 - 31 8
Florø 11 0 1 10 4 - 29 1


Kretsligaen
Eid - Jølster  3-0 (2-0)

1-0 Kristian Årskog (3. min)
2-0 Sjølvmål (24. min)
3-0 Marius Åsebø, straffe (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Høyang  3-5 (1-3)
0-1 Daniel Skilbrei Aven (11. min)
0-2 Joakim Sjøthun Måren (25. min)
1-2 Tomas Eikenes Tjellaug (37. min)
1-3 Joakim Sjøthun Måren (43. min)
2-3 Vegard Sæten Hopland (46. min)
3-3 Tomas Eikenes Tjellaug (55. min)
3-4 Joakim Sjøthun Måren (72. min)
3-5 Joakim Sjøthun Måren, straffe (89. min)

Fjøra - Vik  5-0 (2-0)
1-0 Malvin Gjerde (37. min)
2-0 Isak Svedal Flo (42. min)
3-0 Mathias Hovland, straffe (53. min)
4-0 Mathias Sunde Årdal (56. min)
5-0 Christian Helgheim (75. min)
 
Tabell Kretsligaen
Fjøra 10 8 1 1 35-10 25
Høyang 10 8 0 2 37-21 24
Eid 10 8 0 2 27-14 24
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 10 2 1 7 10-32 7
Vik 10 1 2 7 14-33 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 10 0 3 7 20-36 3

15.06 Kampar i dag, laurdag 15. juni


Eid spelar i dag heimekamp mot Jølster på Eid Stadion.
Bildet er frå Eid sin 5-1 seier heime mot Stryn på Eid Stadion 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Stord - Førde
Kl. 13.00 Årdal - Haugesund 2
Kl. 14.00 Fana - Askøy 
Kl. 14.00 Os - Bjarg 
Kl. 15.00 Florø - Frøya 
Kl. 15.00 Loddefjord - Djerv 1919

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 10 8 2 0 29 - 10 26
Bjarg 10 8 1 1 34 - 10 25
Os 10 8 1 1 33 - 13 25
Fana 10 7 0 3 23 - 12 21
Askøy 10 5 4 1 21 - 12 19
Førde 10 6 1 3 18 - 19 19
Djerv 1919 10 4 0 6 15 - 18 12
Åsane 2 10 3 2 5 23 - 23 11
Stord 10 3 2 5 19 - 27 11
Loddefjord 10 3 2 5 16 - 25 11
Haugesund 2 10 2 2 6 10 - 17 8
Årdal 10 2 0 8 20 - 38 6
Frøya 10 1 2 7 17 - 31 5
Florø 10 0 1 9 4 - 27 1

Kretsligaen
Kl. 14.00 Eid - Jølster
Kl. 14.00 Stryn - Høyang
Kl. 15.00 Fjøra - Vik
 
Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3

15.06 Måløy FK arrangerer fotballskole


14.06 46 tipparar har prikka inn begge kampane


 

Etter at to av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Heile 46 tipparar har prikka inn begge kampane som er spelt til no denne runden.


2 rette:

Frode Berge Alme
Oddvar Alværen
Torjus Berge
Jarle Christensen
Olai Eikevoll
Thea Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Vegard Fløholm
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Nils Tore Heggestad
Einar Hellem
Kjartan Henden Melheim
Mathias Henriksen
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Rolf Lefdal
Hilmar Lindskog
Lars Loen
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Jan Tore Slinde
Kay Rune Solheim
Monday Solo
Jo Arne Sætre
Sondre Søreide
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Leif Arne Tveit
Vegard Ulvik
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
Tommy Øren
Marius Midtun Aaberge


10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kv. avd. 2) B 1-6
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) H 5-2
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)


14.06 Resultat kampar i dag, fredag 14. juni


Dale vann i kveld 5-2 heime mot Studentspretten på Dingemoen.
Bildet er frå Dale sin bortekamp mot Eid på Eid Idrettspark 4. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



3. divisjon kvinner avdeling 1
Tempo/Florø - Askvoll/Holmedal  0-2
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Hyllestad 7 5 0 2 27-14 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Askvoll/Holmedal 7 4 0 3 16-13 12
Tempo/Florø 7 0 0 7 4-52 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2  1-6 (0-5)
0-1 Tuva Søreide Solberg (5. min)
0-2 Kristine Lothe Rustøen (25. min)
0-3 Kristine Lothe Rustøen (33. min)
0-4 Luna Victoria Svedal Flo (36. min)
0-5 Kristine Lothe Rustøen (40. min)
0-6 Nathalie Høgi (70. min)
1-6 Sigrid Welle  (85. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 9 5 1 3 31-16 16
Førde 2 9 4 1 4 15-20 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


Kretsligaen
Dale - Studentspretten  5-2 (3-0)

1-0 Vegard Eikevik Dyrstad (17. min)
2-0 Sander Kapstad (22. min)
3-0 Felix Rørvik Solheim (34. min)
3-1 Anders Sylte Bellen (49. min)
4-1 Sander Kapstad (61. min)
4-2 Emil Hellesen Engelsen (69. min)
5-2 Sander Rørvik Solheim (72. min)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Dale 10 6 1 3 31-27 19
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 10 1 4 5 16-27 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon

Syril - Eikefjord  0-0 (0-0)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 7 4 1 2 22 - 18 13
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 7 0 1 6 4 - 22 1


6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 - Hornindal  4-1 (3-0)

1-0 Torstein Volle (2. min)
2-0 Anders Martin Hagen Kvalvåg (15. min)
3-0 Eirik Holvik (39. min)
3-1 Eskil Nordang Seljeset, straffe (69. min)
4-1 Chris André Nedreberg Silden (81. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 4

Selje 7 5 1 1 22-11 16
Måløy 2 7 5 0 2 30-14 15
Hyen 7 4 2 1 25-19 14
Loen/Vikane 7 4 1 2 22-21 13
Stryn 2 7 3 2 2 31-20 11
Eid 2 8 2 2 4 14-20 8
Stadlandet 7 2 0 5 15-25 6
Haugen 7 1 1 5 10-32 4
Hornindal 7 0 3 4 7-14 3

14.06 Ver med i haugenfotball.no sin EM-konkurranse




NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 20.55.


Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball 14. juni - 14. juli 2024.

Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd

Send inn ditt tips her.

14.06 10. runde i Lokaltipset 2024


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 17.55.


Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kvinner. avd. 2)
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2024.


14.06 Kampar i dag, fredag 14. juni


Måløy 2 møter i kveld Hornindal på Skavøypoll Stadion.
Bildet er tatt etter 8-0 seieren borte mot Haugen 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.00 Tempo/Florø - Askvoll/Holmedal
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Hyllestad 7 5 0 2 27-14 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Askvoll/Holmedal 6 3 0 3 14-13 9
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 18.00 Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


Kretsligaen
Kl. 19.00 Dale - Studentspretten

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Dale 9 5 1 3 26-25 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon

Kl. 19.30 Syril - Eikefjord

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 6 4 0 2 22 - 18 12
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 6 0 0 6 4 - 22 0


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Måløy 2 - Hornindal

Tabell 6. divisjon avdeling 4

Selje 7 5 1 1 22-11 16
Hyen 7 4 2 1 25-19 14
Loen/Vikane 7 4 1 2 22-21 13
Måløy 2 6 4 0 2 26-13 12
Stryn 2 7 3 2 2 31-20 11
Eid 2 8 2 2 4 14-20 8
Stadlandet 7 2 0 5 15-25 6
Haugen 7 1 1 5 10-32 4
Hornindal 6 0 3 3 6-10 3

13.06 Resultat kampar i dag, torsdag 13. juni

 
Stryn vann i kveld 2-0 heime mot Selje/Åheim på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Stryn - Selje/Åheim  2-0 (1-0)

1-0 Hermine Kjøsnes (42. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 9 6 0 3 25-14 18
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 9 1 2 6 20-25 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Hornindal - Volda 2  0-4 (0-2)
0-1 Johanne Nygård Støyle, straffe (12. min)
0-2 Johanne Nygård Støyle (40. min)
0-3 Silvian Vartdal Ryslett (56. min)
0-4 Tiril Bjerkvik (80. min)

MTG - Bergsøy  1-3 (1-0) 
Hovdebygda - Ørsta  1-1 (0-0) 
SIF/Hessa - Aksla/Guard 2  4-1 (1-0)
HaNo - Brattvåg/Norborg/Ravn  4-1 (3-0)
Stordal/Ørskog/Skodje - Blindheim 2  0-2 (0-2)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Blindheim 2 10 7 2 1 34 - 17 23
Ørsta 10 7 2 1 25 - 9 23
HaNo 9 7 0 2 24 - 10 21
Brattvåg/Norborg/Ravn 9 5 2 2 24 - 13 17
Volda 2 9 4 2 3 21 - 9 14
SIF/Hessa 9 4 2 3 15 - 12 14
Bergsøy 9 4 1 4 21 - 34 13
Aksla/Guard 2 10 3 3 4 23 - 23 12
Hovdebygda 9 3 2 4 22 - 18 11
Stordal/Ørskog/Skodje 10 2 1 7 13 - 29 7
MTG 9 0 3 6 7 - 28 3
Hornindal 9 0 0 9 7 - 34 0

13.06 Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde


Sandane ligg på 5. plass på tabellen i Kretsligaen etter 9. serierunde.
På bildet jublar Sandane etter 2-1 seieren borte mot Stryn i 9. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Shanjeevan Mohanarajah leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 9. serierunde. Mohanarajah leiar konkurransen føre Eivind Nigardsøy, Emil Hallstensen, Sujeevan Mohanarajah og Hilmar Lindskog.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 9. serierunde:
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Dale 9 5 1 3 26-25 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


Resultat 9. serierunde Kretsligaen

Jølster - Fjøra  0-5 (0-3)
0-1 Malvin Gjerde (3. min)
0-2 Malvin Gjerde, straffe (7. min)
0-3 Adam Khamurzayev (43. min)
0-4 Emil Thormodsen Høyland (48. min)
0-5 Malvin Gjerde (50. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Vik  3-1 (1-1)
0-1 Henrik Johan Fjærestad Holmberg (12. min)
1-1 Mentasenote Alemu Girmissio (15. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (58. min)
3-1 Joakim Sjøthun Måren (90. min)

Stryn - Sandane  1-2 (1-1)

1-0 Sondre Erdal (31. min)
1-1 Tore Tveit (37. min)
1-2 Hallvard Bjotveit (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Studentspretten - Måløy   1-1 (1-0)
1-0 Ola Finess Liseth (41. min)
1-1 Sondre Apneseth (90. min+2)

Førde 2 - Eid  0-1 (0-0)
0-1 Joakim Frislid Vedvik (50. min)

Sogndal 2 - Dale  6-1 (3-0)

1-0 Joakim Berg Nundal (27. min)
2-0 Oskar Borgthorsson (32. min)
3-0 Viljar Stavø (40. min)
4-0 Joakim Berg Nundal (64. min)
4-1 Vegard Eikevik Dyrstad (66. min)
5-1 Viljar Stavø (79. min)
6-1 Oskar Borgthorsson (81. min)


Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Shanjeevan Mohanarajah 18 2
2. Eivind Nigardsøy 20 5
3. Emil Hallstensen 20 0
4. Sujeevan Mohanarajah 22 3
5. Hilmar Lindskog 22 2
6. Einar Hellem 24 3
7. Sissel Høynes 24 3
8. Vegard Ulvik 24 3
9. Morten Eriksen 24 1
10. Louise Nygaard 26 5
11. Svein Inge Bergset 26 4
12. Rikhardur Finnsson 26 3
13. Lene Melheim 26 3
14. Kristoffer Hjelle 26 2
15. Alexander Jenssen 26 2
16. Reidar Balsnes 26 1
17. Vidar Kvalvågnes 26 1
18. Stein Roar Moheim 26 1
19. Isak Aarøen 26 1
20. Arthur Norevik 26 0
21. Jonas Beitveit 28 4
22. Arve Helle 28 4
23. Eivind Holmboe 28 4
24. Sven Ove Råsberg 28 4
25. Aslaug Berget Alsaker 28 3
26. Mathias Henriksen 28 3
27. Sander Stølen Olsen 28 3
28. Sindre Årskog 28 3
29. Joar Duesund 28 2
30. Jonas Nistad 28 2
31. Mads Wie 28 2
32. Anny Balsnes 28 1
33. Håkon Kongshaug 28 1
34. Benny Rivedal 28 1
35. Jo Arne Sætre 28 1
36. Asgeir Årdal 28 1
37. Sindre Kvalheim 29 4
38. Nina Sofie Nor Midthjell 30 6
39. Miguel Maureira 30 5
40. Marita Berget Alsaker 30 4
41. Jakob Haugen 30 4
42. Jim Skarstein 30 4
43. Iselin Endal 30 3
44. Magnus Gilleshammer 30 3
45. Christian Helgheim 30 3
46. Terje Tonheim 30 3
47. Frode Berge Alme 30 2
48. Hans Gjesdal Eikås 30 2
49. Aleksander Kvernevik 30 2
50. Stian Aaland 30 2
51. Yngve Hagen 30 1
52. Øyvind Hervik 30 1
53. Tarjei Husabø Christiansen 30 1
54. Ruben Bøtun 30 0
55. Edvin Haugen 30 0
56. Arne Helgheim 30 0
57. Thomas Thaule 30 0
58. Magnar Skaare 31 2
59. Glenn Hovland 31 1
60. Marius Midtun Aaberge 31 1
61. Oddvar Alværen 31 0
62. Magnus Reksnes 32 5
63. Asle Hopland 32 4
64. Øistein Muri Simonsen 32 4
65. Janne Torheim 32 4
66. Magne Elde 32 3
67. Nils Morten Frislid 32 3
68. Pål Holko 32 3
69. Roy Atle Igland 32 3
70. Christoffer Nore 32 3
71. Kay Rune Solheim 32 3
72. Magnus Nikolai Bolseth 32 2
73. Kay Ove Hafsås 32 2
74. Kjell Inge Kvamme 32 2
75. Geir Ove Myhre 32 2
76. Ole Tom Myroldhaug 32 2
77. Stig Nord 32 2
78. Jan Tore Slinde 32 2
79. Jan Taule 32 2
80. Leif Arne Tveit 32 2
81. Tommy Øren 32 2
82. Øystein Østvik 32 2
83. Lina Christiansen 32 1
84. Eivind-Rune Flataker 32 1
85. Elias Grimeland 32 1
86. Linus Hagenes 32 1
87. Kevin Lund Olsen 32 1
88. Andreas Sandal 32 1
89. Mathias Stokkebø 32 1
90. Ard Ragnar Sundal 32 1
91. Espen Sårheim 32 1
92. Jaran Tryti 32 1
93. Sveinung Alværn 32 0
94. Håvard Berglund 32 0
95. Ole Martin Eide 32 0
96. Anton Jepsen 32 0
97. Geir Inge Rake 32 0
98. Øystein Solheim 32 0
99. Eirik Stensvand 32 0
100. Idar Taklo 32 0
101. Elisabeth Torvanger 32 0
102. Leander Sunde 33 1
103. Jon-Terje Tjellaug 34 4
104. Per Michael Frichsen 34 3
105. Sara Torheim Frislid 34 3
106. Bjørn-Helge Haugen 34 3
107. Idar Holen 34 3
108. Alexander Jakobsson 34 3
109. Christian Josefsen 34 3
110. Jon Ivar Møll 34 3
111. Jon Rauset 34 3
112. Torbjørn Ylvisåker 34 3
113. Ronny Berg 34 2
114. Ørjan Eikevoll 34 2
115. Kennet Hessvik 34 2
116. Lidvin Hestetun 34 2
117. Erlend Husabø 34 2
118. Eirik Nor Midthjell 34 2
119. Rune Midthjell 34 2
120. Torstein Rutledal 34 2
121. Susanne Skogstad 34 2
122. Kai Henning Slinde 34 2
123. Adrian Solberg 34 2
124. Sander Torheim Frislid 34 2
125. Harald Vartdal 34 2
126. Jarle Christensen 34 1
127. Sindre Fjellestad 34 1
128. Marius Valaker Frøyen 34 1
129. Sjur Gimmestad 34 1
130. Frode Harberg 34 1
131. Daniel Haus 34 1
132. Magne Krumsvik 34 1
133. Geir Loneland 34 1
134. Vidar Mallesvik 34 1
135. Runar Sundal 34 1
136. Joakim Sundsøy 34 1
137. John Rasmus Sæbø 34 1
138. Elias Vindheim 34 1
139. Kenneth Fosse Elde 34 0
140. Johan Hanssen 34 0
141. Vebjørn Høynes 34 0
142. Eirik Kristoffersen 34 0
143. Arve Lote 34 0
144. Jan Ove Møll 34 0
145. Kai Arne Otneim 34 0
146. Teodor Svarstad Hauge 34 0
147. Stein Inge Torheim 35 2
148. Stian Åmelfot 35 2
149. Odd Gunnar Måren 35 0
150. Else Helene Abrahamsen 36 3
151. Vegard Eimhjellen 36 3
152. Odd Magne Sjåstad 36 3
153. Tore Ytredal 36 3
154. Marius Åsebø 36 3
155. Johnny Husevåg 36 2
156. Håkon Skjerven 36 2
157. Marius Sætren 36 2
158. Vegard Fløholm 36 1
159. Knut Olav Halseth 36 1
160. Ørjan Igelkjøn 36 1
161. Rune Lefdal 36 1
162. Knut Løseth 36 1
163. Håkon Mathisen 36 1
164. Jon Navarsete 36 1
165. Erik Paulsen 36 1
166. Marius Refvik 36 1
167. Johan Skorge 36 1
168. Arve Skaare 36 1
169. Robin Frichsen 36 0
170. Hans-Petter Gilleshammer 36 0
171. Terje Jahn 36 0
172. Anders Hagen Kvalvåg 36 0
173. Ole Morten Kvam 36 0
174. Steinar Langedal 36 0
175. Kristian Lefdal 36 0
176. Bjørn Tore Midthjell 36 0
177. Martin Nesje Lindvik 36 0
178. Magnus Sævik 36 0
179. Andreas Bjørkum Vereide 36 0
180. Eirik Sunde 37 2
181. Inge Visnes 37 2
182. Erik Bolset 37 1
183. Jan Asle Bolset 37 1
184. Kenneth Rakkenes 38 3
185. Andreas Sundal 38 2
186. Bjørn Totland 38 2
187. Pål Trøsken 38 2
188. Kjell Bruland 38 1
189. Anders S. Hansen 38 1
190. Geir Arne Kvam 38 1
191. Sissel-Irene Myklebust 38 1
192. John Søgnen 38 1
193. Øyvind Vågseth 38 1
194. Leif Øystein Felde 38 0
195. Norman Henning Fimreite 38 0
196. Sondre Nor Midthjell 38 0
197. Dag Inge Sætren 38 0
198. Marcus Vedeler 38 0
199. Geir Vindheim 38 0
200. Olai Årdal 38 0
201. Sondre Solheim Langedal 39 0
202. Lars Loen 40 3
203. Knut-Atle Krossøy 40 2
204. Markus Nordbø 40 2
205. Sveinung Frantzen 40 1
206. Haakon Giil 40 1
207. Svein Arne Hagen 40 1
208. Sigurd Hamre 40 1
209. Ørjan Hestetun 40 1
210. Anne Mette Lillestøl 40 1
211. Asbjørn Losnegard 40 1
212. Oscar August Sørheim 40 0
213. Asgeir Torvanger 40 0
214. Stig Roar Hovland 41 1
215. Idar Arne Kristiansen 41 0
216. Steinar Holvik 42 0
217. Espen Langedal 42 0
218. Markus Lefdal 42 0
219. Roger Nygård 42 0
220. Jan Ove Sæbø 42 0
221. Kennet Honningsvåg 46 2
222. Anne Karin Rand 48 0
223. Randi Torvanger 58 0
224. Vegard Flatjord 60 1
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


13.06 Sandane 1 vann 2-1 borte mot Eid 1


Sandane 1 jublar etter seieren borte mot Eid 1 på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandane 1 vann i går kveld 2-1 borte mot Eid 1 i klasse G15/17 1. divisjon på Eid Stadion.

Christian Eimhjellen Fjeldtvedt og ABBAss Hasan Al-Mur scora måla til Sandane 1, medan Oliver Hagen Henden sette inn målet til Eid 1.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det blei i går også spelt to andre kampar i G15/17 1. divisjon. Førde vann 7-0 heime mot Dale, og Høyang 1 vann 5-3 heime mot Måløy 1.

Den utsette kampen mellom Måløy 1 og Førde frå 7. serierunde blir spelt på Skavøypoll Stadion onsdag 19. juni.

Høyang 1 toppar tabellen i G15/17 1. divisjon føre Sandane 1, Måløy 1, Eid 1, Dale og Førde. (Sjå tabell nederst i denne saka) 


Eid 1 - Sandane 1 1-2 (1-1)

0-1 Christian Eimhjellen Fjeldtvedt (3. min)
1-1 Oliver Hagen Henden (36. min)
1-2 ABBAss Hasan Al-Mur (56. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Esekiel Henden, Eid og Henrik Vingen Vedeld, Eid

Gult kort: ABBAss Hasan Al-Mur, Jens Kristian Fjellestad, Johan Aagård Midthjell og Hermann Elliot Hebard, Sandane

Eid 1:
Nikolai Starheimsvik
Henrik Totland Alværn
Noah Griffin Bruvoll
Fredrik Nordnes HauglandKAPTEIN
Matias Sivert Fosse
Nikolai Kostopoulos Rindal
Sivert Tomasgard
Levi Wilhelm Silander Skibenes
Olve Mo Kalhagen
Oliver Hagen Henden
Øyvind Ariansen

Innbyttarar:
Kasper Skjølberg Gustavsen
Mathias Endestad Henriksen
Samson Bakke

Sandane 1:
Erlend Hetle
Hermann Elliot Hebard
Lars Erik Jordanger Loen
Jens Kristian Fjellestad
Emil Helgheim
Ruben Søreide Brekke
Ludvig Anders Gimmestad
Christian Eimhjellen Fjeldtvedt
Johan Aagård Midthjell
Olav Nojosa Flatabø
ABBAss Hasan Al-Mur

Innbyttarar:
Aron Grov Døskeland
David Kristoffer Skjerdal


Tabell G15/17 1. divisjon
Høyang 1 8 5 2 1 27 - 12 17
Sandane 1 8 4 1 3 12 - 14 13
Måløy 1 7 3 1 3 31 - 23 10
Eid 1 8 3 1 4 18 - 19 10
Dale 8 3 1 4 15 - 26 10
Førde 7 2 0 5 14 - 23 6

13.06 Ver med i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball 14. juni - 14. juli 2024.

Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd

Send inn ditt tips her.

13.06 10. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kvinner. avd. 2)
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2024.


13.06 Desse 16 laga er klare for 3. runde i cupen


Marie Rekdal Johannsdottir og Molde slo ut Kolbotn i 2. runde.
Bildet er frå Sogndal FK sin cupkamp mot Arna Bjørnar 31. mai 2023.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Etter at alle kampane i 2. runde i cupen er ferdigspelt er følgande 16 lag klare for 3. runde.

Toppserien:
Vålerenga, Brann, Rosenborg, LSK Kvinner, Stabæk, Lyn, Arna-Bjørnar, Åsane og Røa.

1. divisjon:
Bodø/Glimt, AaFK Fortuna, Viking, Hønefoss og Tromsø IL 2020

2. divisjon:
Molde og Start


Oversikt over resultata i 2. runde med oversikt over spelarar frå Sogn og Fjordane:

Sarpsborg 08 - LSK Kvinner 1-5 (0-1)
Kaja Bjelde Hjelmhaug spelte 1. omgang for LSK Kvinner.

Fyllingsdalen - Arna-Bjørnar 1-2 (1-0)
Stine Hovland spelte heile kampen for Arna-Bjørnar.
Oselie Henden var ubenytta reserve for Fyllingsdalen.

Frigg - Vålerenga Fotball 0-4 (0-2)
Thea Bjelde spelte fyrste halvtimen og scora eit mål for Vålerenga.
Ylinn Tennebø spelte 2. omgang for Vålerenga.

Molde - Kolbotn 0-0 (0-0) 1-0 etter ekstraomgangar
Marie Rekdal Johannsdottir spelte heile kampen for Molde.
Andrine Olsen Endestad blei bytta inn knappe kvarteret før full tid i 2. omgang for Molde.
Ingeborg Sofie Sætren var ubenytta reserve for Molde.

HamKam - Røa Fotball Elite 1-5 (0-3)
Mina Bell Folland spelte heile kampen for Røa.

Volda - AaFK Fortuna 1-5 (1-5)
Ingrid Lovise Jåstad spelte fyrste drøye timen for AaFK Fortuna.

KFUM - Lyn  0-4 (0-2)
Emma Sæbø spelte fyrste 73 minutta for KFUM.

Sogndal FK - Åsane 0-6 (0-2)

Sogndal FK:
Maia Lindesteg Øen
Marte Hollevik
Thea Sviggum Elle (Ingrid Krakhellen 63. min)
Mia Johannessen Bakke
Ella Berge Hestetun
Vårin Laila Eriksen Ness (Julia Felde 63. min)
Marte Senneset Aaberge (Mari Hov Heggestad 70. min)
Anna Grindhaug (Sanna Simpson-Larsen 78. min)
Vilde Tufte Mardal
Julie Slattum Pettersen (Nathalie Høgi 46. min)
Marte Hovland


Steinkjer - Rosenborg BK 0-7 (0-4)
Avaldsnes Toppfotball - SK Brann 0-3 (0-2)
Start - Amazon Grimstad 4-0 (0-0)
Tromsø IL 2020 - Bjørnevatn 3-0 walkover
Viking - Bryne 2-0 (1-0)
Bodø/Glimt - Tiller 3-0 (2-0)
Øvrevoll Hosle - Stabæk 0-7 (0-4)
Hønefoss BK -  Odds Ballklubb 4-1 (1-1)


Kampoppsett 3. runde NM Kvinner

Tysdag 25. juni
Kl. 19.00 Start – Vålerenga

Onsdag 26. juni
Kl. 18.00 Stabæk – Hønefoss
Kl. 18.00 Røa – TIL 2020
Kl. 18.00 Åsane – Brann
Kl. 18.00 Arna-Bjørnar – Viking
Kl. 18.00 AaFK Fortuna – LSK Kvinner
Kl. 18.00 Molde – Rosenborg
Kl. 19.30 Lyn – Bodø/Glimt



Sogndal FK i lag med supporterar og balljenter etter kampen mot Åsane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.06 Kampar i dag, torsdag 13. juni

 
Stryn spelar i kveld heimekamp mot Selje/Åheim på Stryn Stadion.
Bildet er tatt etter Stryn sin 3-1 seier borte mot Selje/Åheim 6. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn - Selje/Åheim

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 8 5 0 3 23-14 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 8 1 2 5 20-23 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Hornindal - Volda 2
Kl. 18.30 MTG - Bergsøy 
Kl. 18.30 Hovdebygda - Ørsta 
Kl. 18.30 SIF/Hessa - Aksla/Guard 2
Kl. 18.30 HaNo - Brattvåg/Norborg/Ravn
Kl. 18.30 Stordal/Ørskog/Skodje - Blindheim 2

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 8 7 1 0 24-5 22
Blindheim 2 9 6 2 1 32-17 20
HaNo 8 6 0 2 20-9 18
Brattvåg/Norborg/Ravn 8 5 2 1 23-9 17
Aksla/Guard 2 9 3 3 3 22-19 12
Volda 2 8 3 2 3 17-9 11
SIF/Hessa 8 3 2 3 11-11 11
Hovdebygda 8 3 1 4 21-17 10
Bergsøy 8 3 1 4 18-33 10
Stordal/Ørskog/Skodje 8 1 1 6 10-27 4
MTG 8 0 3 5 6-25 3
Hornindal 8 0 0 8 7-30 0

12.06 Fredrik matchvinnar på Luster Idrettspark


Fredrik Aspeseter Sørli blei matchvinnar i dagens kamp i Luster.
Bildet er frå Årdal sin 5-0 seier borte mot Måløy 29. april 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal 3/Jotun vann i kveld 3-2 borte mot Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2 i 6. divisjon avdeling 1 på Luster Idrettspark.
 
Benjamin Turkovic Alme (2) og Fredrik Aspeseter Sørli scora måla til Årdal 3/Jotun, medan Lukas Kjos-Wenjum sette inn begge måla til Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2.


Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2 - Årdal 3/Jotun  2-3 (0-1)

0-1 Benjamin Turkovic Alme, straffe (26. min)
1-1 Lukas Kjos-Wenjum (50. min)
1-2 Benjamin Turkovic Alme (75. min)
1-3 Fredrik Aspeseter Sørli (76. min)
2-3 Lukas Kjos-Wenjum (85. min)

Dommar: Helge Verpeide (Kjøkkelvik IL)

Gult kort: Kristian Tuften og Are Gauteplass Lie, Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2


Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2:
Lars Jørgen Kjærvik
Johan Elverum Salveson
Kristian Tuften
Erik Grøtta Skorpen
Kristian Bjørnetun Sandvik
Henning Bruflat
Christopher Skjær Brugrand
Styrk-Andre Hofslundsengen
Are Gauteplass Lie
Jasper Mattila
Simen Vigdal

Innbyttarar:
Tage Molland
Frode Kvalsøren
Lukas Kjos-Wenjum
Marius Sundal
Børge Hønsi
Bjarte Vatlestad
Gisle Skorpen Selseng

Årdal 3/Jotun:
Marius Øy Kleiven
Simen Hestetun
Jens Grytbakk Klingenberg
Martin Fuglestrand Yttri
Elias Eldegard Svinø
Sondre Hestetun
Endre Jevnaker
Marius Loftheim
Olai Hatlelid Holsæter
Benjamin Turkovic Alme
Arvid Rene Lucas Lægreid

Innbyttarar:
Jonas Walaker
Fredrik Aspeseter Sørli
Martin Andreas Hestetun Morland
Lukas Bruheim
26 Straffemål Benjamin Turkovic Alme50 Spillemål Lukas Kjos-Wenjum55 Advarsel Are Gauteplass Lie70 Advarsel Kristian Tuften75 Spillemål Benjamin Turkovic Alme76 Spillemål Fredrik Aspeseter Sørli85 Spillemål Lukas Kjos-Wenjum

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 8 5 2 1 24-12 17
Årdal 3/Jotun 8 5 1 2 22-18 16
Lærdal/Aurland 8 4 2 2 30-17 14
Vik 2 8 3 0 5 22-25 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 8 2 1 5 15-32 7
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 8 1 2 5 14-23 5

12.06 Søknadsfristen til Proffveka i Stryn er i dag!


Ei av jentegruppene under ei av treninga på Proffveka 2023.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2023. 

 

NB! Søknadsfristen til Proffveka i Stryn er i dag, onsdag 12. juni.

Proffveka i Stryn går i år av stabelen i veke 32, måndag 5. august til fredag 9. august.

Det er i år 15. året at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Kvalitet - Glede - Utvikling
Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13 og 15 år (fødd 2009-2011) som ynskjer å satse på fotball! Maksimalt 76 utespelarar (38 gutar og 38 jenter) og 12 keeparar vert plukka ut til å delta gjennom innsende søknader.

Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevst for å bli ein topp fotballspelar.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2024. 


Tommy Øren kjem til Proffveka i Stryn 2024.
Bildet er tatt før Sogndal sin 5-1 seier mot Jerv 8. juli 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.06 Ver med i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball 14. juni - 14. juli 2024.

Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd

Send inn ditt tips her.

12.06 10. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kvinner. avd. 2)
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2024.


12.06 Kampar i dag, onsdag 12. juni



 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn/Fanaråk - Årdal/Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 8 5 2 1 24-12 17
Lærdal/Aurland 8 4 2 2 30-17 14
Årdal 3/Jotun 7 4 1 2 19-16 13
Vik 2 8 3 0 5 22-25 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 8 2 1 5 15-32 7
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5

11.06 Resultat kampar i dag, tysdag 11. juni


Stadlandet vann i kveld 1-0 heime mot Hornindal på Stadlandet Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Balestrand - Hyllestad  4-3 (3-1)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Balestrand 8 5 0 3 32-17 15
Hyllestad 7 5 0 2 27-14 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Askvoll/Holmedal 6 3 0 3 14-13 9
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


6. divisjon avdeling 1
Vik 2 - Studentspretten 2  2-4 (2-1)
Sogndal 3/Studentspretten 3 - Lærdal/Aurland   3-3 (1-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 8 5 2 1 24-12 17
Lærdal/Aurland 8 4 2 2 30-17 14
Årdal 3/Jotun 7 4 1 2 19-16 13
Vik 2 8 3 0 5 22-25 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 8 2 1 5 15-32 7
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5


6. divisjon avdeling 2
Fure/Dale 2 - Gaular  6-3 (4-1)
Askvoll/Holmedal - Høyang 2  6-2 (1-2)
Hyllestad - Balestrand/Fjøra 2   0-5

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 7 7 0 0 42-3 21
Gaular 8 4 2 2 19-18 14
Fure/Dale 2 7 4 1 2 19-21 13
Askvoll/Holmedal 1 8 4 0 4 20-20 12
Hyllestad 8 2 1 5 14-27 7
Høyang 2 8 0 0 8 9-34 0


6. divisjon avdeling 3

Tambarskjelvar - Svelgen  8-1 (4-1)
Førde SI - Florø 4  2-2 (0-0) 
Anga - Tempo   5-2 (2-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 6 5 0 1 25-5 15
Tambarskjelvar 6 4 1 1 22-8 13
Førde SI 6 3 1 2 13-11 10
Florø 4 6 3 1 2 14-13 10
Florø 3 6 2 0 4 12-19 6
Tempo 6 1 2 3 13-18 5
Svelgen 1 6 0 1 5 9-34 1


6. divisjon avdeling 4
Stadlandet - Hornindal 1-0 (0-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn 2 - Haugen  10-1 (6-0)
Loen/Vikane - Eid 2 4-3 (2-1)
Selje - Hyen 1-1 (0-1) 

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Selje 7 5 1 1 22-11 16
Hyen 7 4 2 1 25-19 14
Loen/Vikane 7 4 1 2 22-21 13
Måløy 2 6 4 0 2 26-13 12
Stryn 2 7 3 2 2 31-20 11
Eid 2 8 2 2 4 14-20 8
Stadlandet 7 2 0 5 15-25 6
Haugen 7 1 1 5 10-32 4
Hornindal 6 0 3 3 6-10 3

11.06 Mats teken ut til Equinor Talentleir


Mats Wehn Skjeldestad i Sogndal 1 sin kamp mot Eid 1 21. mai 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kun ein gut frå Sogn og Fjordane er tatt ut til Equinor Talentleir i Porsgrunn.

Det er tatt ut eit G16-landslag, G15-landslag, G15 future, G14-landslag og G14 future.

Mats Wehn Skjeldestad frå Sogndal er teken ut på G14-landslaget.

Equinor Talentleir går av stabelen i Porsgrunn i perioden 29. juni til 3. juli.


G16-landslag

Luka Aaker-Saldanha - Åsane
Johannes Bø Hansen - Viking
Liam Engstad Eriksen - Hammerfest
Max Sandåker Hagen - Mandalskameratene
Kristoffer Halvorsen - Sandefjord
Fredrik Hoff Birch-Aune - Stabæk
Simian Jourde Tørmoen - Hasle-Løren
Ravn Loe - HamKam
Martin Åmot Lye - Bryne
Luka Marić - Lillestrøm
Mads Mikkelsen - Tromsø
Lukas Olai Nilsen - Tromsø
Mats Brede Ekra Olsen - Lillestrøm
Oskar Oppedal - Stabæk
Filip Reshane - Lillestrøm
Torjus Rønningen - Raufoss
Yunus Said Soboh - Odd
Johan Solstad-Nøis - Tromsø
Thom Markus Tesdal - Flekkefjord
Markus Østerud - HamKam

G15-landslag
Syver Bjørkum Aasarød - Vålerenga
Omar Abdulnaser Aljenki - Lofoten
Elias Samuelsen Arifagic - Viking
Lazar Babic - Lillestrøm
Haakon Bleken Norda - Faaberg
Aleksander Borgersen - Rosenborg
Henry Brekke Troset - Rosenborg
Leo Brennskag-Dorsin - Rosenborg
Abel Cedergren - Stabæk
Jonathan Røksund Debes - Viking
Kevin Andre Dæhlin - Strømsgodset
Aleksander Lilletun Elvebu - Tromsø
Marius Østbye Eriksrud - Strømsgodset
Arigon Fejzullahu - Fredrikstad
Truls Petter Julian Flodin Furuseth - Eik Tønsberg
Ulrik Hald-Hernes - Rosenborg
Henrik Hytterød - Stabæk
Aleksander Edvald Jacobsen - Ull/Kisa
Isa Daniel Jallow - Lillestrøm
Abdoulie Jatta - Vålerenga
Mathias Mashudu Solberg - Vålerenga
Lucas Myklebust - Stabæk
Oskar Nilsson - Bodø/Glimt
Bastian Ruenes - Start
Immanuel Silalahi - Stabæk
Oskar Skari Hansen - Fredrikstad
Rasmus Gjelsvik Steigen - Viking
Daniel Bayam Sylte - Molde
Patrik Tørset Johnsen - Rosenborg
Andreas Wilhelmsen - Brann

G15 future
Joshua Philip Cameron Aansløkken - Stabæk
Filip Andrejevic - Stabæk
Levi Emiil Arntsen - Urædd
Szymon Bagniuk - Strømsgodset
Noah Berger - Tromsø
Noah Evensen - Tollnes
Elias Segergren Garmann - Stabæk
Viljar Hus - Lyn
Jonas Jacobsen - Aalesund
Tobias Seim Kristoffersen - Brann
Ajdin Krslak - Vålerenga
Theodor Kvalsund Pedersen - Aalesund
Eirik Njøten - Sandefjord
Tobias Nordenhaug - Sarpsborg 08
Martin Dæhli Oppedal - Stabæk
Lucas Koveland Sandsness - Start
Sivert Einum Stene - Molde
Vetle Solheim Strand - Sandefjord
Martin Strømsvåg - Kristiansund
Christopher Salvesen Svenning - Viking
Daniel Valan - Stabæk

G14-landslag
Max Ardraa - Stoppen
David Bakkane - Skeid
Mads Barret-Olsen - Spydeberg
Kristian Berger - Stabæk
Ola Bondevik Langdalen - Vålerenga
Ulrik Danbolt - Raufoss
Tamsir Danso - Hasle-Løren
Nikolai Finset - Aure
Malte Fismen - Åsane
Christian Åbø Flørenæs - Viking
Eirik Julius Granaas - Mjøndalen
Sigve Hansen-Aarøen - Tromsø
Brage Berg Haugen - Brann
Einar Heisholdt Andresen - Ull/Kisa
Liam Alexander Henry - New York City
Vebjørn Hoel - Tromsø
Edvard Krakk Nybakken - Lillehammer
Mathias Døvle Lie - Halsen
Liam Luu - Rosenborg
Vetle Lysell - Ull/Kisa
Levi Monsen Yeboah - Bodø/Glimt
Edvard Hendbukt Norgren - Averøykameratene
Marcus Pallesen Nygård - Bryne
Adrian Sjåsæt - Oppsal
Mats Wehn Skjeldestad - Sogndal
Ulrik Langlie Skrede - Molde
Mats Spiten - Strømsgodset
Linus Octavia Enebakk de Santillana - Viking

G14 Future
Johan Bendz - Stabæk
Adrian Eliassen - Lillestrøm
Artur Engesæter - Åsane
Emil Ranvik Forren - Averøykameratene
Jacob Fosse Jørgensen - Donn
Johannes Håvardsen - Mjølner
William Nicolai Ingebrigtsen - Stabæk
Martin Johan Lindkjenn Staakkan - Odd
Oscar Erik Ludvigsen - Gui
Andreas Myklestad Lunder - Lillehammer
Jonas Norgård Stensaas - Hommelvik
Aris Qetkaj - Start
Romario Franco Remmen - Bodø/Glimt
Leon Strand - Fredrikstad
Matias Valla Johansen - Pors
Elias - Salomonsen Varem - Bossmo & Ytteren
Marko Vuckovic - Vålerenga
Syver Wasskog - Fredrikstad
Felix Wedum - Sandefjord
Wilmer Zachariassen - Nordstrand

11.06 Ver med i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball 14. juni - 14. juli 2024.

Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd

Send inn ditt tips her.

11.06 10. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kvinner. avd. 2)
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2024.


11.06 Mathias Henriksen leiar Lokaltipset samanlagt


Mathias Henriksen toppar Lokaltipset føre Sander Torheim Frislid.
Bildet er tatt etter Mathias sin debut for Eid sitt A-lag 19. august 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Mathias Henriksen er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter ni rundar.

Henriksen har prikka inn 68 rette på dei ni fyrste rundane, og toppar samanlagtlista to poeng føre trioen Stein Roar Moheim, Jo Arne Sætre og Sander Torheim Frislid.  

Totalt 239 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.


68 rette:
Mathias Henriksen

66 rette:
Stein Roar Moheim
Jo Arne Sætre
Sander Torheim Frislid

64 rette:
Jens Sagevik

63 rette:
Linus Hagenes
Sujeevan Mohanarajah
Andreas Sandal

62 rette:
Kenneth Fosse Elde
Sjur Gimmestad
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Hilmar Lindskog
Elisabeth Torvanger
Marius Midtun Aaberge

61 rette:
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Magne Elde
Ole Morten Kvam
Idar Taklo
Terje Tonheim

60 rette:
Nikolai Berqvam
Rune Hansen
Ørjan Hestetun
Ole Tom Myroldhaug
Susanne Skogstad
Joakim Sundsøy
Geir Vindheim

59 rette:
Reidar Balsnes
Edvin Haugen
Nils Tore Heggestad
Arne Helgheim
Vidar Kvalvågnes
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde

58 rette:
Jakob Haugen
Kristoffer Hjelle
Marius Sætren
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger

57 rette:
Per Michael Frichsen
Steinar Holvik
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Lars Loen
Arve Lote
Rune Midthjell
Benny Rivedal
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Odd Helge Vågseth
Øyvind Vågseth
Tommy Wolff

56 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Johan Hanssen
Arthur Norevik
Kenneth Rakkenes
Magnus Reksnes
Bjørn Helge Svoren
Sondre Søreide
Andreas Vereide
Tommy Øren

55 rette:
Anny Balsnes
Kay Ove Hafsås
Idar Holen
Thomas Thaule
Leif Arne Tveit
Marcus Vedeler

54 rette:
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Steinar Langedal
Miguel Maureira
Geir Inge Rake
Sissel Svarstad
Jan-Ove Sæbø

53 rette:
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Idar Arne Kristiansen
Marius Refvik
Vegard Ulvik
Frode Ølmheim

52 rette:
Jan Ove Møll
Magnar Skaare
Harald Vartdal

51 rette:
Morten Eriksen
Odd Willy Knudsen
Per-Magne Løken
Knut Løseth

50 rette:
Olai Eikevoll
Jon Navarsete
Gunnvor Skaare

49 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Knut Olav Halseth
Jon Rauset
Øystein Solheim
Dag Inge Sætren

48 rette:
Tobias Furebotn
Sondre Solheim Langedal
Lisa Skarstein
John Søgnen
Pål Trøsken

47 rette:
Svein Arne Hagen
Bjørn-Helge Haugen
Torstein Rutledal

46 rette:
Thea Eikevoll
Iselin Endal
Arve Skaare

45 rette:
Torbjørn Ylvisåker


11.06 Kampar i dag, tysdag 11. juni


Stadlandet møter i kveld Hornindal på Stadlandet Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 23. september 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Hyllestad

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 6 5 0 1 24-10 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Balestrand 7 4 0 3 28-14 12
Askvoll/Holmedal 6 3 0 3 14-13 9
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik 2 - Studentspretten 2
Kl. 19.00 Sogndal 3/Studentspretten 3 - Lærdal/Aurland

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 7 4 2 1 20-10 14
Lærdal/Aurland 7 4 1 2 27-14 13
Årdal 3/Jotun 7 4 1 2 19-16 13
Vik 2 7 3 0 4 20-21 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 7 2 0 5 12-29 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Fure/Dale 2 - Gaular
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Høyang 2
Kl. 19.30 Hyllestad - Balestrand/Fjøra 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 6 6 0 0 37-3 18
Gaular 7 4 2 1 16-12 14
Fure/Dale 2 6 3 1 2 13-18 10
Askvoll/Holmedal 1 7 3 0 4 14-18 9
Hyllestad 7 2 1 4 14-22 7
Høyang 2 7 0 0 7 7-28 0


6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Svelgen 
Kl. 19.00 Førde SI - Florø 4 
Kl. 19.30 Anga - Tempo  

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 5 4 0 1 20-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 14-7 10
Førde SI 5 3 0 2 11-9 9
Florø 4 5 3 0 2 12-11 9
Florø 3 6 2 0 4 12-19 6
Tempo 5 1 2 2 11-13 5
Svelgen 1 5 0 1 4 8-26 1


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Stadlandet - Hornindal
Kl. 19.00 Stryn 2 - Haugen 
Kl. 19.00 Loen/Vikane - Eid 2
Kl. 19.45 Selje - Hyen 

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Selje 6 5 0 1 21-10 15
Hyen 6 4 1 1 24-18 13
Måløy 2 6 4 0 2 26-13 12
Loen/Vikane 6 3 1 2 18-18 10
Stryn 2 6 2 2 2 21-19 8
Eid 2 7 2 2 3 11-16 8
Haugen 6 1 1 4 9-22 4
Hornindal 5 0 3 2 6-9 3
Stadlandet 6 1 0 5 14-25 3

10.06 Eid 1 vann 9-0 heime mot Måløy 1


Eid 1 sitt lag etter 9-0 seieren heime mot Måløy 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid 1 vann i kveld 9-0 heime mot Måløy 1 i klasse J15/17 avdeling 3 vår på Eid Idrettspark.

Filippa Myrold Haavik (3), Kristine Stokkenes Grov (2), Andrea Vingen Vedeld (2), Kaja Olsen Kroken og Mathilde Nordnes sette inn måla til heimelaget. Eid 1 var i leiinga 4-0 til pause.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


I den andre kampen i denne avdelinga i kveld vann Sandane 5-1 heime mot Loen.


Eid 1 - Måløy 1  9-0 (4-0)
1-0 Mathilde Nordnes (7. min)
2-0 Filippa Myrold Haavik (24. min)
3-0 Filippa Myrold Haavik (26. min)
4-0 Filippa Myrold Haavik (31. min)
5-0 Kaja Olsen Kroken, straffe (48. min)
6-0 Kristine Stokkenes Grov (61. min)
7-0 Andrea Vingen Vedeld (62. min)
8-0 Kristine Stokkenes Grov (66. min)
9-0 Andrea Vingen Vedeld (68. min)

Dommar: Rolf Lefdal, Eid

Assistentdommarar: Fredrik Nordnes Haugland, Eid og Theodor Bakke, Eid

Kort: Ingen

Eid 1:
Konstanse Henden
Ronja Sofie Rye
Sunniva Haaland
Maria Hopland Johnsen
Milla Solheim Hovden
Kaja Olsen Kroken
Andrea Vingen Vedeld
Juliane Andreassen Haavik
Sabah Mohamed Ahmed
Amanda Jacobsen
Kristine Stokkenes Grov
Mathilde Nordnes
Mathilde Dæmring
Filippa Myrold Haavik

Måløy 1:
Ida Øvrelid
Hedda Olseth Hauge
Kaisa Blålid Thorsen
Eir Blålid Todal
Isabella Dalehamn Skram
Kristine Furnes Myhre
Emma Kanutte Dalelv
Siri Gjerde Gil
Vilde Oksholen
Isabella Trollebø Lefdal
Mali Kvalheim
Alvhilde Hansen
Sara Tadajewski
Kristiane Dina Olseth Hauge

10.06 Resultat kampar i dag, måndag 10. juni


Viljar Stavø scora to mål for Sogndal 2 i kveldens 6-1 seier mot Dale.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 1-0 seier borte mot Måløy 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Sogndal 2 - Dale  6-1 (3-0)

1-0 Joakim Berg Nundal (27. min)
2-0 Oskar Borgthorsson (32. min)
3-0 Viljar Stavø (40. min)
4-0 Joakim Berg Nundal (64. min)
4-1 Vegard Eikevik Dyrstad (66. min)
5-1 Viljar Stavø (79. min)
6-1 Oskar Borgthorsson (81. min)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 9 7 1 1 38-8 22
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Dale 9 5 1 3 26-25 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon

Eikefjord - Førde 3  0-4 (0-2)
0-1 Miguel Grønli Garfors (4. min)
0-2 Thomas Sunde (19. min)
0-3 Linus August Ness Hagenes (53. min)
0-4 Miguel Grønli Garfors (90. min)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 6 4 0 2 22 - 18 12
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Førde 3 6 1 0 5 12 - 27 3
Eikefjord 6 0 0 6 4 - 22 0

10.06 Ver med i haugenfotball.no sin EM-konkurranse



Ver med på Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med EM i Fotball 14. juni - 14. juli 2024.

Dei tre beste i konkurransen stikk av med flax-lodd. 

1. premie: 5 flax-lodd

2. premie: 3 flax-lodd

3. premie: 2 flax-lodd

Send inn ditt tips her.

10.06 To jenter tatt ut til Equinor Talentleir i Porsgrunn


Vilde Tufte Mardal gav Sogndal FK leiinga 2-1 mot Kongsvinger 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

To jenter frå Sogn og Fjordane er tatt ut til Equinor Talentleir for 14- og 15-åringar.

Det er tatt ut eit J15-landslag, og to J14-troppar. 

Vilde Tufte Mardal frå Sogndal FK er tatt ut på J15-landslaget, medan Alida Hestetun Kilen frå Jotun er tatt ut i ein av J14-troppane.

Equinor Talentleir går av stabelen i Porsgrunn i perioden 24.-28. juni.


Tropp J15-landslaget

Roseline Bui Andersen - Vear
Sigrid Antonsen Gamst - Kolbotn
Elisa Berisha - Strømsgodset
Erla Braathen - Mjøndalen
Olivia Lykke Brennhovd Nilsen - Fredrikstad
Agnes Castberg Stølan - Lyn
Johanna Fedeler - Birkenes
India Guzman Gjølstad - Lillestrøm
Sandra Margrethe Halvorsen - Lyn
Mie Ingeborg Hoem - Stabæk
Maria Holtet - Kongsvinger
Selma Igesund Saga - Sandefjord
Kristine Moen-Kasin - Snøgg
Nora Krogstad Lium - Rosenborg
Marie Krogsæter Sæterøy - Aalesund
Sara Isabella Lepore - Rælingen
Isa Bekken Lund - Varegg
Maia Melgård - Lyn
Hanne Nesse - Bryne
Sofia Mendelin-Norebø - Rælingen
Helene Olsson - Brann
Mia Oppheim - Tromsø
Vilde Rasmussen - Odda
Jenny Storsletten - Saltdalkameratene
Vilde Tufte Mardal - Sogndal
Selma Vattengård - Orkla
Vilde Riis Vinje - HEI
Erle Ødegaard Jonsson - Røa
Lilly Øren - Etne

Tropp J14 X
Alice Love Mukisa - Flint Tønsberg
Alida Kilen Hestetun - Jotun
Amalie Rusten - Stranda
Carol Isabel Haug - Strømsgodset
Diana Wilson Kumi - Åsane
Emma-Louise Glesnes Smørås - Bjarg
Ingrid Utnes - Skånland
Johanna Emilie Skumlien Mathisen - Lyn
Julie Greve-Bruland - Fyllingsdalen
Julie Steine - Fyllingsdalen
Malin Tollefsen - Viking
Mari Alnes Bersås - Åndalsnes
Martine Edner Wæhler - Røa
Mitra Zaheen - Vigør
Selma Myra Pettersen - Vindbjart
Stine Ariell Klæboe-Solemdal - Medkila
Venil Haugen - Frei
Vilma Hertzberg Bremnes - Røa

Tropp J14 Y
Elena Røed - Strømsgodset
Elida Eie - Snøgg
Hermine Johanne Malt Arnstad - Heming
Ingeborg Sekkesæter Løvseth - Åndalsnes
Jenny Kirknes - Ridabu
Josefine Willumsen - Lyn
Karoline Lunde - Nordre Land
Leah Marie Øien Roaas - Nordlandet
Linnea Ullestad Olsson - Viking
Live Kristine Onsrud Balmforth - Vestre Aker
Louise Wentzel Rustad - Strømsgodset
Marisa-Agnethe Moholt Kolsrud - Ål
Mathilde Kroksjø Aasdokken - Fagernes
Oda Ersfjord Myrland - Tromsø
Ragna Marie Thorleifsson - Lyn
Sara Vorkinn Nielsen - Lillehammer
Sina Stangeland Horpestad - Bryne
Tine Strand Nilsen - Oppsal

 


Alida Hestetun Kilen under KM Futsal på Sandane 2. mars.
Sjå bildene frå fyrste dag av KM Futsal på Sandane 2024.
Sjå bildene frå andre dag av KM Futsal på Sandane 2024.


10.06 10. runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

10. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Lyn - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Frigg - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Haugesund 2 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Stord - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Florø - Frøya (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 6: Bjarg - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 7: Førde 2 - Sogndal/Sogndal FK Damer 2 (3. div. kvinner. avd. 2)
Kamp 8: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Stryn - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Måløy - Førde 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Sandane - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Førde 3 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2024.


10.06 Kampar i dag, måndag 10. juni


Eikefjord spelar i kveld heimekamp mot Førde 3 på Eikefjord Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Bremanger 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Dale

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon

Kl. 19.00 Eikefjord - Førde 3

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 6 4 0 2 22 - 18 12
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Eikefjord 5 0 0 5 4 - 18 0
Førde 3 5 0 0 5 8 - 27 0

02.06 Hagen vinnar av 9. runde i Lokaltipset


 

Oddvar Alværen, Tobias Furebotn, Svein Arne Hagen og Nina Sofie Nor Midthjell prikka inn åtte kampar i den 9. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Svein Arne Hagen frå Blaksæter.  

Totalt 120 personar sende inn tips i 9. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 4,45 rette i denne runden.


8 rette:
Oddvar Alværen
Tobias Furebotn
Svein Arne Hagen
Nina Sofie Nor Midthjell

7 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Kjell Bruland
Jakob Haugen
Sissel Høynes
Jim Arne Råheim
Odd Helge Vågseth

6 rette:
Jarle Christensen
Emil Hallstensen
Kjartan Henden Melheim
Mathias Henriksen
Ørjan Hestetun
Vebjørn Høynes
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Marius Refvik
Kenneth Russenes
Terje Tonheim
Leif Arne Tveit
Frode Ølmheim

5 rette:
Anny Balsnes
Torjus Berge
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Nils Tore Heggestad
Kristoffer Hjelle
Idar Holen
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Rolf Lefdal
Lars Loen
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Arthur Norevik
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Andreas Sandal
Gunnvor Skaare
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jan-Ove Sæbø
Dag Inge Sætren
John Søgnen
Sondre Søreide
Stein Inge Torheim
Andreas Vereide
Øyvind Vågseth
Øystein Østvik
Marius Midtun Aaberge

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Frode Berge Alme
Nikolai Berqvam
Kenneth Fosse Elde
Sjur Gimmestad
Linus Hagenes
Knut Olav Halseth
Johan Hanssen
Arne Helgheim
Asle Hopland
Terje Jahn
Idar Arne Kristiansen
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Sujeevan Mohanarajah
Jon Navarsete
Geir inge Rake
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Torstein Rutledal
Jens Sagevik
Lisa Skarstein
Susanne Skogstad
Arve Skaare
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Joakim Sundsøy
Jo Arne Sætre
Marius Sætren
Idar Taklo
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Vegard Ulvik
Marcus Vedeler
Tommy Wolff


9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen) U 2-2
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-2
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 3-4
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) U 1-1
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 4-2
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. div. kv. avd. 2) H 4-0
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 2-1
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen) U1-1
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon) B 2-5


09.06 Resultat kampar i dag, søndag 9. juni


Marte Hovland blei matchvinnar for Sogndal FK i dagens kamp mot Røa 2.
Bildet er frå 2-0 seieren mot Amazon Grimstad 28. juni 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen

Sogndal - Egersund 
1-0 Oliver Endrias Hinsta (50. min)
1-1 Andreas Klausen Helmersen (63. min)
1-2 Heine Åsen Larsen (66. min)
2-2 Edmund Baidoo (79. min)

Bryne - Åsane  1-0 (0-0)
Mjøndalen - Ranheim TF  3-3 (2-1)
Start - Lyn  1-4 (1-2)
Aalesund - Kongsvinger   4-4 (3-1)
Vålerenga - Moss  5-1 (1-0)

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Daniel Arrocha, Per Egil Flo og Sogndal sin assistenttrenar Nils Tore Krosshaug etter heimekampen mot Egersund.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter heimekampen mot Egersund.

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 12 7 4 1 26 - 19 25
Vålerenga 12 7 2 3 27 - 17 23
Egersund 12 6 4 2 30 - 24 22
Bryne 12 7 0 5 14 - 11 21
Moss 12 6 2 4 20 - 22 20
Lyn 12 4 6 2 22 - 13 18
Sogndal 12 4 5 3 19 - 13 17
Stabæk 10 4 4 2 24 - 19 16
Raufoss 11 4 3 4 12 - 12 15
Levanger 11 2 6 3 18 - 17 12
Ranheim TF 12 2 5 5 20 - 22 11
Mjøndalen 11 2 5 4 18 - 20 11
Åsane 12 2 4 6 12 - 21 10
Start 12 2 4 6 13 - 23 10
Aalesund 12 2 3 7 15 - 25 9
Sandnes Ulf 11 2 3 6 15 - 27 9


2. divisjon kvinner avdeling 2

Sogndal FK - Røa 2  3-2 (0-0)
1-0 Anna Grindhaug (55. min)
2-0 Nathalie Høgi (63. min)
2-1 Sjølvmål (65. min)
2-2 Julie Steen (82. min)
3-2 Marte Hovland (90. min+2)

Grei - Vålerenga 2  6-0 (3-0)
Kongsvinger - Frigg  2-1 (1-0)


Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Nathalie Høgi, Marte Hovland og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter heimekampen mot Røa 2.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter heimekampen mot Røa 2.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 8 7 0 1 34-6 21
HamKam 6 5 1 0 30-4 16
Vålerenga 2 8 3 3 2 15-15 12
Sogndal 7 3 2 2 12-11 11
Bjørnevatn 8 3 2 3 7-10 11
Frigg 8 3 1 4 17-22 10
Sarpsborg 08 8 3 1 4 14-20 10
Porsanger 8 2 0 6 10-30 6
Kongsvinger 7 1 2 4 9-17 5
Røa 2 8 1 2 5 9-22 5


3. divisjon kvinner Vestland
Askøy - Førde  1-1 (1-1)
1-0 Silje Magnussen Nilsen (7. min)
1-1 Kristina Hjelmeland Berqvam (15. min)

Bjarg - Lyngbø  1-2 (1-1)

Kl. 19.00 Fyllingsdalen 2 - Sotra
Kl. 19.00 Brann 2 - Os
 
Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 13 12 1 0 58 - 11 37
Brann 2 9 7 0 2 32 - 13 21
Askøy 11 5 4 2 19 - 15 19
Os 10 5 3 2 23 - 18 18
Voss 12 5 2 5 23 - 34 17
Førde 11 5 1 5 28 - 21 16
Bjarg 11 4 2 5 22 - 22 14
Bremnes 11 4 2 5 15 - 20 14
Arna-Bjørnar 2 10 4 1 5 19 - 29 13
Åsane 2 11 3 3 5 13 - 29 12
Sotra 9 3 0 6 32 - 31 9
Nymark 12 2 3 7 17 - 36 9
Fyllingsdalen 2 9 2 1 6 18 - 25 7
Loddefjord 7 0 1 6 9 - 24 1


3. divisjon kvinner avdeling 2
Gaular - Selje/Åheim  2-1 (2-1)

1-0 Oda Elise Viken Olsen (7. min)
2-0 Oda Elise Viken Olsen (12. min)
2-1 Kaja Berge Bøstrand (38. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 8 5 0 3 23-14 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 8 1 2 5 20-23 5
Gaular 8 1 1 6 7-32 4


Kretsligaen
Førde 2 - Eid  0-1 (0-0)
0-1 Joakim Frislid Vedvik (50. min)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Eid 9 7 0 2 24-14 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 9 3 1 5 14-24 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon
Florø 2 - Syril  0-4 (0-3)

0-1 Alexander Saltnes Slinde (2. min)
0-2 Sondre Søderholm (21. min)
0-3 Alexander Saltnes Slinde (29. min)
0-4 Alexander Saltnes Slinde (85. min)

Hafslo/Bjørn/Fanaråk - Årdal 2/Jotun  1-3 (0-2)
0-1 Dennis Hunderi
0-2 Amund Rørstad
1-2 Kristian Tuften
1-3 Joachim Furset

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Syril 6 4 0 2 22 - 18 12
Årdal 2/Jotun 6 4 0 2 16 - 12 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 6 3 0 3 16 - 13 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 6 3 0 3 10 - 15 9
Eikefjord 5 0 0 5 4 - 18 0
Førde 3 5 0 0 5 8 - 27 0

09.06 Kristoffer på utlån frå Sogndal til Hødd


Kristoffer Haukås Steinset i 5-1 seieren heime mot Jerv 8. juli 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Hødd Fotball er blitt enige om ein utlånsavtale for Kristoffer Haukås Steinset. Avtalen strekker seg fram til 15. juli, og går under nasjonal utlånsordning for spelarar i alderen 18-22 år.

Kristoffer Haukås Steinset er speleklar for Hødd til dagens heimekamp mot Arendal.

Kristoffer Haukås Steinset har etter overgangen frå Florø spelt 28 kampar i OBOS-ligaen og sju cupkampar for Sogndal. I tillegg har det blitt 31 kampar for Sogndal 2 i Norsk Tipping-ligaen og Kretsligaen.

18-åringen frå Florø står bokført med 15 aldersbestemte landskampar.
 

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Kristoffer Haukås Steinset debuterte for Sogndal i OBOS-ligaen i
4-0 seieren heime mot Grorud på Fosshaugane Campus 11. juli 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Haukås Steinset mot Brann på Fosshaugane Campus 20. august 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristoffer Haukås Steinset i treningskampen mot Førde 2. mars 2022.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristoffer Haukås Steinset i Florø sin heimekamp mot Hødd 21. juli 2021. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristoffer Haukås Steinset i guttekampen mot Stryn 26. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


09.06 Kampar i dag, søndag 9. juni


Lene Refsnes og Selje/Åheim spelar i dag bortekamp mot Gaular.
Bildet er frå Selje/Åheim sin bortekamp mot Måløy 10. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 17.00 Sogndal - Egersund 
Kl. 17.00 Bryne - Åsane 
Kl. 17.00 Mjøndalen - Ranheim TF
Kl. 17.00 Start - Lyn
Kl. 17.00 Aalesund - Kongsvinger 
Kl. 19.00 Vålerenga - Moss

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 11 7 3 1 22 - 15 24
Egersund 11 6 3 2 28 - 22 21
Vålerenga 11 6 2 3 22 - 16 20
Moss 11 6 2 3 19 - 17 20
Bryne 11 6 0 5 13 - 11 18
Sogndal 11 4 4 3 17 - 11 16
Stabæk 10 4 4 2 24 - 19 16
Lyn 11 3 6 2 18 - 12 15
Raufoss 11 4 3 4 12 - 12 15
Levanger 11 2 6 3 18 - 17 12
Ranheim TF 11 2 4 5 17 - 19 10
Mjøndalen 10 2 4 4 15 - 17 10
Start 11 2 4 5 12 - 19 10
Åsane 11 2 4 5 12 - 20 10
Sandnes Ulf 11 2 3 6 15 - 27 9
Aalesund 11 2 2 7 11 - 21 8


2. divisjon kvinner avdeling 2

Kl. 12.00 Sogndal FK - Røa 2

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har direktesendt fotballstudio frå Sogndal FK sin heimekamp mot Røa 2.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt fotballstudio frå Sogndal FK sin heimekamp mot Røa 2.

Kl. 14.00 Grei - Vålerenga 2
Kl. 16.00 Kongsvinger - Frigg

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 7 6 0 1 28-6 18
HamKam 6 5 1 0 30-4 16
Vålerenga 2 7 3 3 1 15-9 12
Bjørnevatn 8 3 2 3 7-10 11
Frigg 7 3 1 3 16-20 10
Sarpsborg 08 8 3 1 4 14-20 10
Sogndal 6 2 2 2 9-9 8
Porsanger 8 2 0 6 10-30 6
Røa 2 7 1 2 4 7-19 5
Kongsvinger 6 0 2 4 7-16 2


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 15.00 Askøy - Førde
Kl. 15.00 Bjarg - Lyngbø
Kl. 19.00 Fyllingsdalen 2 - Sotra
Kl. 19.00 Brann 2 - Os
 
Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 12 11 1 0 56 - 10 34
Brann 2 9 7 0 2 32 - 13 21
Os 10 5 3 2 23 - 18 18
Askøy 10 5 3 2 18 - 14 18
Voss 12 5 2 5 23 - 34 17
Førde 10 5 0 5 27 - 20 15
Bjarg 10 4 2 4 21 - 20 14
Bremnes 11 4 2 5 15 - 20 14
Arna-Bjørnar 2 10 4 1 5 19 - 29 13
Åsane 2 11 3 3 5 13 - 29 12
Sotra 9 3 0 6 32 - 31 9
Nymark 12 2 3 7 17 - 36 9
Fyllingsdalen 2 9 2 1 6 18 - 25 7
Loddefjord 7 0 1 6 9 - 24 1


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 14.00 Gaular - Selje/Åheim

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 8 5 0 3 23-14 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 7 1 2 4 19-21 5
Gaular 7 0 1 6 5-31 1


Kretsligaen
Kl. 14.00 Førde 2 - Eid

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon
Kl. 15.00 Florø 2 - Syril
Kl. 18.00 Hafslo/Bjørn/Fanaråk - Årdal 2/Jotun

Tabell 5. divisjon
Kaupanger 6 6 0 0 33 - 5 18
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 5 3 0 2 15 - 10 9
Årdal 2/Jotun 5 3 0 2 13 - 11 9
Syril 5 3 0 2 18 - 18 9
Bremanger 6 3 0 3 14 - 15 9
Florø 2 5 3 0 2 10 - 11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4 - 18 0
Førde 3 5 0 0 5 8 - 27 0

08.06 Alværen har prikka inn sju kampar


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Oddvar Alværen har prikka inn sju av dei åtte kampane som er spelt til no denne runden. Alværen toppar lista før kvartetten Tobias Furebotn, Emil Hallstensen, Kjartan Henden Melheim og Sissel Høynes som alle har prikka inn seks kampar. 


7 rette:

Oddvar Alværen

6 rette:
Tobias Furebotn
Emil Hallstensen
Kjartan Henden Melheim
Sissel Høynes

5 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Kjell Bruland
Svein Arne Hagen
Nils Tore Heggestad
Nina Sofie Nor Midthjell
Stein Roar Moheim
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Odd Helge Vågseth

4 rette:
Torjus Berge
Jarle Christensen
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Jakob Haugen
Mathias Henriksen
Ørjan Hestetun
Kristoffer Hjelle
Vebjørn Høynes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Lars Loen
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug
Martha Karin Rauset
Marius Refvik
Andreas Sandal
Arve Skaare
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Sondre Søreide
Terje Tonheim
Stein Inge Torheim
Leif Arne Tveit
Andreas Vereide
Øyvind Vågseth
Frode Ølmheim
Marius Midtun Aaberge


9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 3-4
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 4-2
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. div. kv. avd. 2) H 4-0
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen) U1-1
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon) B 2-5


08.06 Resultat kampar i dag, laurdag 8. juni


Sandane jublar etter 2-1 seier borte mot Stryn på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Førde - Fana  3-2 (1-1)

0-1 Tim Nilsen (13. min)
1-1 Simen Indrebø (20. min)
1-2 Nikolai Kalvik Hosøy (74. min)
2-2 Vegard Savland (89. min)
3-2 Vegard Savland (90. min+7)

Årdal - Stord  3-4 (3-1)
1-0 Truls Hovland (15. min)
1-1 Roger Blokhus Ekeland, straffe (37. min)
2-1 Kevin Lægreid (39. min)
3-1 Elias Mittet (45. min)
3-2 Mats Dale Valvatne (67. min)
3-3 Sindre Klingsheim Høgås, straffe (79. min)
3-4 Roger Blokhus Ekeland (90. min+6)

Sandviken - Florø  3-1 (2-1)
0-1 Oscar André Fanøy Nordal, straffe (2. min)
1-1 Simen August Næss, straffe (9. min)
2-1 Sebastian Heimvik Haugland (39. min)
3-1 Bendik August Engen (54. min)

Askøy - Djerv 1919  3-1 (2-0)
Haugesund 2 - Os  2-3 (1-2)
Bjarg - Loddefjord  7-0 (3-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 10 8 2 0 29 - 10 26
Bjarg 10 8 1 1 34 - 10 25
Os 10 8 1 1 33 - 13 25
Fana 10 7 0 3 23 - 12 21
Askøy 10 5 4 1 21 - 12 19
Førde 10 6 1 3 18 - 19 19
Djerv 1919 10 4 0 6 15 - 18 12
Stord 10 3 2 5 19 - 27 11
Loddefjord 10 3 2 5 16 - 25 11
Åsane 2 9 2 2 5 19 - 23 8
Haugesund 2 10 2 2 6 10 - 17 8
Årdal 10 2 0 8 20 - 38 6
Frøya 9 1 2 6 17 - 27 5
Florø 10 0 1 9 4 - 27 1


Kretsligaen
Stryn - Sandane  1-2 (1-1)

1-0 Sondre Erdal (31. min)
1-1 Tore Tveit (37. min)
1-2 Hallvard Bjotveit (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Studentspretten - Måløy   1-1 (1-0)
1-0 Ola Finess Liseth (41. min)
1-1 Sondre Apneseth (90. min+2)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 9 5 1 3 19-16 16
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Studentspretten 9 1 4 4 14-22 7
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Måløy FK 9 0 3 6 11-24 3
Stryn 9 0 3 6 17-31 3


5. divisjon
Bremanger - Kaupanger  2-5 (2-2)
1-0 Eirik Førde Rylandsholm (16. min)
2-0 Ruben Vågenes (19. min)
2-1 Erlend Loftesnes (36. min)
2-2 Jørgen Dalaker, straffe (44. min)
2-3 Kasper Bolset (57. min)
2-4 Jo Nikolai Haukås (85. min)
2-5 Jo Nikolai Haukås (87. min)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 6 6 0 0 33-5 18
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 5 3 0 2 13-11 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Bremanger 6 3 0 3 14-15 9
Florø 2 5 3 0 2 10-11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 5 0 0 4 8-27 0


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 1
Kl. 12.00 Bjørn/Hafslo - Kaupanger

4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 2
Tambarskjelvar - Eid  2-10
Mål Eid: Lisa Skarstein (5), Ida Sjåstad (3), Maria Vangberg og Agnete Hope Skjerven

Eid - Dale  5-2
Mål Eid: Mathilde Nordnes (4) og Kristine Stokkenes Grov

Dale - Tambarskjelvar  5-0


7. divisjon 7'ar avdeling 2
Solund - Fure 2  4-3
Kl. 13.30 Solund - Balestrand 2  
Kl. 15.00 Fure 2 - Balestrand 2


7. divisjon 7'ar avdeling 4
Flatraket/Selje 2 - Bremanger 2  5-1
Bremanger 2 - Svelgen 2  1-3
Flatraket/Selje 2 - Svelgen 2  4-2

 


Eid vann i dag begge sine kampar i 4. divisjon kvinner 7'ar.
Foto: Eid Fotball


08.06 11 personar har prikka inn alle tre kampane


 

Etter at tre av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

11 personar har prikka inn alle tre kampane som er spelt til no denne runden. 


3 rette:

Steinar Christensen
Tobias Furebotn
Emil Hallstensen
Nils Tore Heggestad
Kjartan Henden Melheim
Vebjørn Høynes
Ole Morten Kvam
Arve Skaare
Terje Tonheim
Leif Arne Tveit
Odd Helge Vågseth

2 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Oddvar Alværen
Nikolai Berqvam
Jarle Christensen
Thea Eikevoll
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Sissel Høynes
Per-Magne Løken
Håkon Mathisen
Miguel Maureira
Nina Sofie Nor Midthjell
Ole Tom Myroldhaug
Jon Rauset
Marius Refvik
Kenneth Russenes
Torstein Rutledal
Jim Arne Råheim
Kai Henning Slinde
Sissel Svarstad
Jan-Ove Sæbø
Dag Inge Sætren
Marius Sætren
Pål Trøsken
Geir Vindheim
Øystein Østvik
Marius Midtun Aaberge


9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1) H 4-2
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. div. kv. avd. 2) H 4-0
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen) B 0-5
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)


08.06 Kampar i dag, laurdag 8. juni


Sandane spelar i dag bortekamp mot Stryn på Stryn Stadion.
På bildet jublar Sandane etter 4-1 seieren heime mot Stryn 22. april 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Årdal - Stord
Kl. 14.00 Askøy - Djerv 1919
Kl. 15.00 Førde - Fana
Kl. 15.00 Sandviken - Florø
Kl. 15.00 Haugesund 2 - Os
Kl. 15.00 Bjarg - Loddefjord

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 9 7 2 0 26 - 9 23
Os 9 7 1 1 30 - 11 22
Bjarg 9 7 1 1 27 - 10 22
Fana 9 7 0 2 21 - 9 21
Askøy 9 4 4 1 18 - 11 16
Førde 9 5 1 3 15 - 17 16
Djerv 1919 9 4 0 5 14 - 15 12
Loddefjord 9 3 2 4 16 - 18 11
Åsane 2 9 2 2 5 19 - 23 8
Haugesund 2 9 2 2 5 8 - 14 8
Stord 9 2 2 5 15 - 24 8
Årdal 9 2 0 7 17 - 34 6
Frøya 9 1 2 6 17 - 27 5
Florø 9 0 1 8 3 - 24 1


Kretsligaen
Kl. 14.00 Stryn - Sandane
Kl. 14.00 Studentspretten - Måløy

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 8 0 2 6 10-23 2


5. divisjon
Kl. 14.00 Bremanger - Kaupanger

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 5 5 0 0 28-3 15
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 5 3 0 2 13-11 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 5 3 0 2 10-11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 5 0 0 4 8-27 0


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 1
Kl. 12.00 Bjørn/Hafslo - Kaupanger

4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 2
Kl. 12.00 Dale - Tambarskjelvar
Kl. 13.30 Tambarskjelvar - Eid
Kl. 15.00 Eid - Dale

7. divisjon 7'ar avdeling 2
Kl. 12.00 Solund - Fure 2
Kl. 13.30 Solund - Balestrand 2
Kl. 15.00 Fure 2 - Balestrand 2

7. divisjon 7'ar avdeling 4
Kl. 12.00 Flatraket/Selje 2 - Bremanger 2
Kl. 13.30 Bremanger 2 - Svelgen 2
Kl. 15.00 Flatraket/Selje 2 - Svelgen 2

07.06 Resultat kampar i dag, fredag 7. juni


Fjøra vann i kveld 5-0 borte mot Jølster på Skei Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Hyllestad  4-2

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 6 5 0 1 24-10 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Balestrand 7 4 0 3 28-14 12
Askvoll/Holmedal 6 3 0 3 14-13 9
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy  4-0 (2-0)
1-0 Sandra Wolff Bolseth (13. min)
2-0 Sanna Simpson-Larsen (31. min)
3-0 Tuva Søreide Solberg (47. min)
4-0 Tuva Søreide Solberg (61. min)

Førde 2 - Stryn  3-1 (1-1) 
1-0 Kaja Johannessen Skrede (32. min)
1-1 Marita Berge (39. min)
2-1 Anne Hafstad Wennevold (76. min)
3-1 Kaja Johannessen Skrede (32. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 8 6 1 1 19-10 19
Stryn 8 5 0 3 23-14 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 8 4 1 3 25-15 13
Førde 2 8 4 1 3 14-14 13
Selje/Åheim 7 1 2 4 19-21 5
Gaular 7 0 1 6 5-31 1


Kretsligaen
Jølster - Fjøra  0-5 (0-3)
0-1 Malvin Gjerde (3. min)
0-2 Malvin Gjerde, straffe (7. min)
0-3 Adam Khamurzayev (43. min)
0-4 Emil Thormodsen Høyland (48. min)
0-5 Malvin Gjerde (50. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Vik  3-1 (1-1)
0-1 Henrik Johan Fjærestad Holmberg (12. min)
1-1 Mentasenote Alemu Girmissio (15. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (58. min)
3-1 Joakim Sjøthun Måren (90. min)

Tabell Kretsligaen
Fjøra 9 7 1 1 30-10 22
Høyang 9 7 0 2 32-18 21
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Jølster 9 2 1 6 10-29 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 9 1 2 6 14-28 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 8 0 2 6 10-23 2


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Bergsøy - Hornindal  2-1 (2-1)
1-0 Ida Kvalsvik Vestnes (11. min)
1-1 Sjølvmål (35. min)
2-1 Kamilia Sætre Leikanger (45. min)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 8 7 1 0 24-5 22
Blindheim 2 9 6 2 1 32-17 20
HaNo 8 6 0 2 20-9 18
Brattvåg/Norborg/Ravn 8 5 2 1 23-9 17
Aksla/Guard 2 9 3 3 3 22-19 12
Volda 2 8 3 2 3 17-9 11
SIF/Hessa 8 3 2 3 11-11 11
Hovdebygda 8 3 1 4 21-17 10
Bergsøy 8 3 1 4 18-33 10
Stordal/Ørskog/Skodje 8 1 1 6 10-27 4
MTG 8 0 3 5 6-25 3
Hornindal 8 0 0 8 7-30 0

07.06 Niande runde i Lokaltipset 2024


 


NB! Siste frist for å sende inn tips er i dag klokka 17.55.

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. divisjon kvinner avd. 2)
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2024.


07.06 Stryn 1 vann 5-1 borte mot Eid 2


Stryn 1 jublar etter seieren borte mot Eid 2 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn 1 vann i går kveld 5-1 borte mot Eid 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3 på Eid Idrettspark.

Nftaleim Henok Asfaha (3), Oddmund Hauge Otterdal og Vegard Guddal scora måla til Stryn 1, medan Abdimalik Mohamed Abdi sette inn målet til Eid 2. Stryn 1 var i leiinga 1-0 til pause.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 - Stryn 1 1-5 (0-1)
0-1 Nftaleim Henok Asfaha (22. min)
0-2 Oddmund Hauge Otterdal (54. min)
0-3 Vegard Guddal (57. min)
0-4 Nftaleim Henok Asfaha (61. min)
1-4 Abdimalik Mohamed Abdi (77. min)
1-5 Nftaleim Henok Asfaha (80. min+3)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Mathias Endestad Henriksen, Eid
Nikolas Ullebø Hool og Fredrik Njøten, Stryn

Eid 2:
Aron Starheim Aahjem
William Myklebust Løvlid
Martin Solibakke Hessevik
Nikolai Slettenes
Mathias Endestad Henriksen
Sander Solheim
Oliver Langeland Bjørlo
Simen Alsaker
Kasper Skjølberg Gustavsen
Oliver Mikalsen Midtbø
Abdimalik Mohamed Abdi

Innbyttarar:
Henrik Totland Alværn
Noah Griffin Bruvoll
Samson Bakke

Stryn 1:
Fredrik Njøten
Dennis Maurset
Håkon Sæbø
Ludvig Taraldsen Guddal
Vegard Guddal
Nikolas Ullebø Hool
Oliver Veka Brath
Theo Sande Tenden
Oddmund Hauge Otterdal
Didrik Maurset
Nftaleim Henok Asfaha

Innbyttarar:
Samuel Teige Kompalla
Chrispe Benyenzaki
Olai Bergset Mandal
Markus Olsen

07.06 Kampar i dag, fredag 7. juni


Jølster møter i kveld Fjøra på Skei Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Førde 2 på SKei Stadion 20. mai. 

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Balestrand 7 4 0 3 28-14 12
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy
Kl. 19.00 Førde 2 - Stryn 

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 7 6 1 0 19-6 19
Stryn 7 5 0 2 22-11 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 7 3 1 3 21-15 10
Førde 2 7 3 1 3 11-13 10
Selje/Åheim 7 1 2 4 19-21 5
Gaular 7 0 1 6 5-31 1


Kretsligaen
Kl. 18.30 Høyang - Vik
Kl. 19.30 Jølster - Fjøra

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Fjøra 8 6 1 1 25-10 19
Høyang 8 6 0 2 29-17 18
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Jølster 8 2 1 5 10-24 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 8 1 2 5 13-25 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 8 0 2 6 10-23 2


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Bergsøy - Hornindal

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 8 7 1 0 24-5 22
Blindheim 2 9 6 2 1 32-17 20
HaNo 8 6 0 2 20-9 18
Brattvåg/Norborg/Ravn 8 5 2 1 23-9 17
Aksla/Guard 2 9 3 3 3 22-19 12
Volda 2 8 3 2 3 17-9 11
SIF/Hessa 8 3 2 3 11-11 11
Hovdebygda 8 3 1 4 21-17 10
Bergsøy 7 2 1 4 16-32 7
Stordal/Ørskog/Skodje 8 1 1 6 10-27 4
MTG 8 0 3 5 6-25 3
Hornindal 7 0 0 7 6-28 0

06.06 Resultat kampar i dag, torsdag 6. juni


Jegatheesan Jeikishan var dommar i kampen mellom Tempo og Førde SI.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Jølster 16. september 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland - Årdal 3/Jotun  1-2 (0-0)
0-1 Benjamin Turcovic Alme, straffe (61. min)
0-2 Benjamin Turcovic Alme, straffe (80. min)
1-2 Nathaniel Maristuen (90. min+2)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 7 4 2 1 20-10 14
Lærdal/Aurland 7 4 1 2 27-14 13
Årdal 3/Jotun 7 4 1 2 19-16 13
Vik 2 7 3 0 4 20-21 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 7 2 0 5 12-29 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5


6. divisjon avdeling 3

Tempo - Førde SI  2-3 (2-1)
1-0 Kenneth Andres Solheim Bernales (2. min)
1-1 Sjølvmål (5. min)
2-1 Bubacarr Kamaso (40. min)
2-2 Herman Eldal Tvedt (59. min)
2-3 Bjørnar Rysjedal Tonning (70. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 5 4 0 1 20-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 14-7 10
Førde SI 5 3 0 2 11-9 9
Florø 4 5 3 0 2 12-11 9
Florø 3 6 2 0 4 12-19 6
Tempo 5 1 2 2 11-13 5
Svelgen 1 5 0 1 4 8-26 1

06.06 Norge spelte uavgjort 3-3 mot Danmark


Sondre Holmlund Ørjasæter for Sogndal mot Brann 26. mars 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tre spelarar frå Sogn og Fjordane var på bana då Norge U21 i kveld spelte uavgjort 3-3 i ein privatlandskamp mot Danmark på La Quinta Football Center i Marbella.

Leander Øy spelte heile kampen, Sondre Holmlund Ørjasæter spelte 1. omgang, medan Sivert Heggheim Mannsverk spelte 2. omgang. Holmlund Ørjasæter hadde målgivande pasning på fyrste målet til Norge, medan Sivert Heggheim Mannsverk utlikna til 2-2. Danmark var i leiinga 2-1 til pause.


Danmark - Norge  3-3 (2-1)
0-1 Bryan Benjamin Fiabema (3. min)
1-1 William Idamudia Daugaard Osula (22. min)
2-1 William Idamudia Daugaard Osula (26. min)
2-2 Sivert Heggheim Mannsverk (62. min)
2-3 Joel Mugisha (78. min)
3-3 Isak Jensen (80. min)

Gult kort: Patrick Chinazaekpere Dorgu, Danmark
Kristian Fredrik Malt Arnstad, Oliver Johansen Braude og Sivert Heggheim Mannsverk, Norge


Danmark:

Andreas Kristoffer Jungdal
Oliver Provstgaard Nielsen
Patrick Chinazaekpere Dorgu
Oscar Fraulo
William Idamudia Daugaard Osula
Isak Jensen
Mads Kristian Hansen
Elias Jelert Kristensen
Mads Enggård
Lucas Boel Hey
Tochi Phil Chukwuani

Innbyttarar:
Filip Jørgensen
Anton Gaaei
Jakob Breum
Filip Bundgaard Kristensen
Andreas Nibe
William Clem

Norge:
Leander Sem-Johansen Øy
Robin Dahl Østrøm
Leo Fuhr Hjelde (Brage Skaret 46. min)
Lasse Selvåg Nordås
Kristian Fredrik Malt Arnstad (Heine Gikling Bruseth 62. min)
Isak Hansen-Aarøen (Tobias Fjeld Gulliksen 46. min)
Odin Thiago Holm (Sivert Heggheim Mannsverk 46. min)
Sondre Holmlund Ørjasæter (Christos Zafeiris 46. min)
Fredrik Oppegård (Fredrik Sjøvold 46. min)
Bryan Benjamin Fiabema (Joel Mugisha 46. min)
Oliver Johansen Braude

 


Leander Øy og Kristian Fardal Opseth etter cupkampen mellom Sogndal
og Sarpsborg 08 på Fosshaugane Campus 28. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen borte mot Hødd 1. august 2021.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.06 Niande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. divisjon kvinner avd. 2)
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2024.


06.06 Bilder frå kampen mellom Sogndal FK og Åsane


Sogndal FK i lag med supporterar og balljenter etter kampen mot Åsane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal FK spelte i går heime mot Åsane i 2. runde NM Kvinner på Fosshaugane Campus.

Åsan vann til slutt kampen 6-0 etter scoringar av Katarina Dybvik Sunde (2), Helene Lokøy Gloppen, Norun Skjeldal, Karen Kraft Vistnes og Mathilde Sangolt. Åsane var i leiinga 2-0 til pause.


Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal FK - Åsane 0-6 (0-2)
0-1 Katarina Dybvik Sunde (21. min)
0-2 Helene Lokøy Gloppen (37. min)
0-3 Norun Skjeldal (53. min)
0-4 Katarina Dybvik Sunde (55. min)
0-5 Karen Kraft Vistnes (66. min)
0-6 Mathilde Sangolt (86. min)

Dommar: Andreas Skeistrand Bakkelid, Sandane

Assistentdommarar: Håkon Rundereim, Måløy og Alexander Kupen Skram, Måløy

Gult kort: Karoline Røren Svanes, Åsane

Sogndal FK:
Maia Lindesteg Øen
Marte Hollevik
Thea Sviggum Elle (Ingrid Krakhellen 63. min)
Mia Johannessen Bakke
Ella Berge Hestetun
Vårin Laila Eriksen Ness (Julia Felde 63. min)
Marte Senneset Aaberge (Mari Hov Heggestad 70. min)
Anna Grindhaug (Sanna Simpson-Larsen 78. min)
Vilde Tufte Mardal
Julie Slattum Pettersen (Nathalie Høgi 46. min)
Marte Hovland

Åsane:
Savanna Mary-Anne Duffy
Helene Lokøy Gloppen (Dina Fosso Dale 46. min)
Alise Tvilde Evensen
Selma Løvås (Karen Kraft Vistnes 58. min)
Karoline Røren Svanes
Madeleine Veivåg (Tilde Skaar 70. min)
Nina Vestbøstad
Andrine Mo (Mathea Andresen 58. min)
Katarina Dybvik Sunde (Mathilde Sangolt 58. min)
Norun Skjeldal
Marina Heggernes Jensen

06.06 Berg Nundal har signert ny avtale med Sogndal


Joakim Berg Nundal i Sogndal sin kamp mot KFUM 28. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Joakim Berg Nundal har signert ei ny avtale som strekker seg ut 2026-sesongen.

19-åringen frå Øvre Årdal kom til Sogndal frå Årdal før 2023-sesongen.

Joakim Berg Nundal står bokført med to mål på 23 kampar for Sogndal i OBOS-ligaen. I tillegg har han scora to mål på fire kampar i cupen. For Sogndal 2 har det blitt totalt 11 mål på 18 kampar i Norsk Tipping-ligaen og Kretsligaen. 

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Joakim debuterte for Sogndal i cupkampen mot Sarpsborg 08 28. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Joakim Berg Nundal i Årdal sin bortekamp mot Eid 30. april 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.06 Kampar i dag, torsdag 6. juni


Jarle Andersen er dommar i kampen Lærdal/Aurland og Årdal 3/Jotun.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Selje 10. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Lærdal/Aurland - Årdal 3/Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 7 4 2 1 20-10 14
Lærdal/Aurland 6 4 1 1 26-12 13
Årdal 3/Jotun 6 3 1 2 17-15 10
Vik 2 7 3 0 4 20-21 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 7 2 0 5 12-29 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5


6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.30 Tempo - Førde SI

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 5 4 0 1 20-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 14-7 10
Florø 4 5 3 0 2 12-11 9
Førde SI 4 2 0 2 8-7 6
Florø 3 6 2 0 4 12-19 6
Tempo 4 1 2 1 9-10 5
Svelgen 1 5 0 1 4 8-26 1

05.06 Resultat kampar i dag, onsdag 5. juni


Sogndal FK fekk så hatten passa i cupkampen mot Åsane.
Bildet er tatt etter at Helene Lokøy Gloppen gav Åsane leiinga 2-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


NM kvinner
Sogndal FK - Åsane  0-6 (0-2)
0-1 Katarina Dybvik Sunde (21. min)
0-2 Helene Lokøy Gloppen (37. min)
0-3 Norun Skjeldal (53. min)
0-4 Katarina Dybvik Sunde (55. min)
0-5 Karen Kraft Vistnes (66. min)
0-6 Mathilde Sangolt (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Anna Grindhaug og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter cupkampen mot Åsane.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter cupkampen heime mot Åsane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Høyang - Balestrand  3-1 (0-0)

1-0 Tiril Aaland Engen (50. min)
2-0 Guro Sagen Knudsen (75. min)
2-1 Anne Aune Neerland (80. min)
3-1 Tiril Aaland Engen (50. min)
 
Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Høyang 7 4 0 3 27-10 12
Balestrand 7 4 0 3 28-14 12
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0

05.06 Holmboe Skaanes har forlenga med Sogndal


Kasper Holmboe Skaanes i heimekampen mot Moss i cupen 7. juni 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Sogndal Fotball og Kasper Holmboe Skaanes har signert ei ny avtale som strekker seg ut 2027-sesongen.

29-åringen som kom til Sogndal før 2023-sesongen står bokført med tre innhopp for Sogndal til no denne sesongen.

I 2023-sesongen scora Holmboe Skaanes eit mål på 20 kampar for Sogndal i OBOS-ligaen. I cupen blei det eit mål på tre kampar.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Kasper Skaanes for Brann mot "Sogn og Fjordane" 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   



Kasper Skaanes for Brann mot Hødd 20. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kasper Skaanes i Brann sin cupkamp borte mot Florø 10. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.06 Niande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. divisjon kvinner avd. 2)
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2024.


05.06 Kampar i dag, onsdag 5. juni


Sogndal FK møter i ettermiddag Åsane heime i 2. runde i cupen.
Bildet er frå Sogndal FK sin 4-2 seier mot Kongsvinger 28. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



NM kvinner
Kl. 17.00 Sogndal FK - Åsane


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.30 Høyang - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Balestrand 6 4 0 2 27-11 12
Høyang 6 3 0 3 24-9 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0

04.06 Resultat kampar i dag, tysdag 4. juni


Haugen jublar etter at laget i kveld vann 5-4 heime mot Stadlandet.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon
Årdal 2/Jotun - Kaupanger  1-3 (0-3)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 5 5 0 0 28-3 15
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 5 3 0 2 13-11 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 5 3 0 2 10-11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 5 0 0 4 8-27 0


6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2   4-0 (4-0)
Vik 2 - Sogndal 3/Studentspretten 3  7-1 (4-0)
 
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Studentspretten 2 7 4 2 1 20-10 14
Lærdal/Aurland 6 4 1 1 26-12 13
Årdal 3/Jotun 6 3 1 2 17-15 10
Vik 2 7 3 0 4 20-21 9
Sogndal 3/Studentspretten 3 7 2 0 5 12-29 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 7 1 2 4 12-20 5


6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Gaular  1-4
Hyllestad - Askvoll/Holmedal  2-6 (0-4)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 6 6 0 0 37-3 18
Gaular 7 4 2 1 16-12 14
Fure/Dale 2 6 3 1 2 13-18 10
Askvoll/Holmedal 1 7 3 0 4 14-18 9
Hyllestad 7 2 1 4 14-22 7
Høyang 2 7 0 0 7 7-28 0


6. divisjon avdeling 3

Florø 3 - Anga  0-6
Florø 4 - Tambarskjelvar  2-3 (1-2)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 5 4 0 1 20-3 12
Tambarskjelvar 5 3 1 1 14-7 10
Florø 4 5 3 0 2 12-11 9
Førde SI 4 2 0 2 8-7 6
Florø 3 6 2 0 4 12-19 6
Tempo 4 1 2 1 9-10 5
Svelgen 1 5 0 1 4 8-26 1


6. divisjon avdeling 4
Haugen - Stadlandet  5-4 (3-2)
1-0 Ryan Dennis Vangberg-Ough (3. min)
1-1 Kim Ole Rønning (4. min)
1-2 Johannes Sande Drage (11. min)
2-2 Magnus Leite Gilleshammer, straffe (15. min)
3-2 Tore Ola Sundal (37. min)
3-3 Johannes Sande Drage (58. min)
4-3 Mons-Arne Totland Gillesdal (62. min)
5-3 Geir Andreas Holtermann Holmen (70. min)
5-4 Kim Ole Rønning (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen - Måløy 2  4-2 (0-0)
1-0 Håkon Solheim (52. min)
2-0 Mads Wie (57. min)
2-1 Eirik Holvik (65. min)
3-1 Olve Ommedal Teigland (75. min)
4-1 Håkon Solheim (77. min)
4-2 Kasper Silden (82. min)

Eid 2 - Stryn 2  1-1 (1-0)

1-0 Olav Hopland Johnsen (32. min)
1-1 Filip Roksvåg Leirgulen (49. min)

Hornindal - Selje  1-2

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Selje 6 5 0 1 21-10 15
Hyen 6 4 1 1 24-18 13
Måløy 2 6 4 0 2 26-13 12
Loen/Vikane 6 3 1 2 18-18 10
Stryn 2 6 2 2 2 21-19 8
Eid 2 7 2 2 3 11-16 8
Haugen 6 1 1 4 9-22 4
Hornindal 5 0 3 2 6-9 3
Stadlandet 6 1 0 5 14-25 3

04.06 Kampoppsett 3. runde NM G19


Sogndal før heimekampen mot HamKam i Nasjonal G17 5. august 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampoppsettet for 3. runde i NM G19.

Sogndal er sett opp med heimekamp mot Hallingdal, og kampen må vere spelt innan søndag 30. juni.


3. runde NM G19
Nardo – Rana
Ranheim – Tynset
Molde – Kristiansund
Sogndal – Hallingdal
Åsane – Austevoll
Brann – Fana
Bremnes – Haugesund
Sandnes Ulf – Viking
Start – Jerv
Eik Tønsberg – Pors
Strømsgodset – Kongsvinger
Lørenskog – Sortland/Tromsø*
Lillestrøm – Bærum
Vålerenga – Lyn
Sarpsborg 08 – Fredrikstad
Stabæk – Skeid

* Kampen mellom Sortland og Tromsø i 2. runde blir spelt onsdag 5. juni.

04.06 Trio leiar Lokaltipset samanlagt


 

Mathias Henriksen, Jo Arne Sætre og Sander Torheim Frislid er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter åtte rundar.

Trioen har prikka inn 62 rette på dei åtte fyrste rundane. Dei toppar samanlagtlista to poeng føre Stein Roar Moheim og Jens Sagevik som har 60 rette på dei åtte fyrste rundane. 

Totalt 239 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.


62 rette:
Mathias Henriksen
Jo Arne Sætre
Sander Torheim Frislid

60 rette:
Stein Roar Moheim
Jens Sagevik

59 rette:
Linus Hagenes
Eirik Kristoffersen
Sujeevan Mohanarajah

58 rette:
Kenneth Fosse Elde
Sjur Gimmestad
Hilmar Lindskog
Andreas Sandal
Elisabeth Torvanger

57 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide
Idar Taklo
Geir Vindheim
Marius Midtun Aaberge

56 rette:
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Magne Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Edvin Haugen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Roger Nygård
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Joakim Sundsøy

55 rette:
Jarle Christensen
Rune Hansen
Arne Helgheim
Kai Henning Slinde
Terje Tonheim

54 rette:
Kjell Bruland
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Steinar Holvik
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Rune Midthjell
Ole Tom Myroldhaug
Martha Karin Rauset
Marius Sætren
Asgeir Torvanger
Tommy Øren

53 rette:
Kay Ove Hafsås
Kristoffer Hjelle
Asle Hopland
Terje Jahn
Arve Lote
Benny Rivedal
Stein Inge Torheim
Tommy Wolff

52 rette:
Per Michael Frichsen
Johan Hanssen
Lars Loen
Jan Ove Møll
Magnus Reksnes
Thomas Thaule
Øyvind Vågseth

51 rette:
Morten Eriksen
Jakob Haugen
Steinar Langedal
Knut Løseth
Arthur Norevik
Kenneth Rakkenes
Kenneth Russenes
Bjørn Helge Svoren
Sondre Søreide
Marcus Vedeler
Andreas Vereide

50 rette:
Anny Balsnes
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Idar Holen
Geir Inge Rake
Jim Arne Råheim
Odd Helge Vågseth

49 rette:
Odd Willy Knudsen
Idar Arne Kristiansen
Miguel Maureira
Sissel Svarstad
Jan-Ove Sæbø
Leif Arne Tveit
Vegard Ulvik
Harald Vartdal

48 rette:
Vebjørn Høynes
Sondre Solheim Langedal
Magnar Skaare

47 rette:
Olai Eikevoll
Sissel Høynes
Marius Refvik
Frode Ølmheim

46 rette:
Per-Magne Løken
Jon Navarsete
Øystein Solheim

45 rette:
Knut Olav Halseth
Gunnvor Skaare
Pål Trøsken
Torbjørn Ylvisåker

44 rette:
Bjørn-Helge Haugen
Jon Rauset
Lisa Skarstein
Dag Inge Sætren

43 rette:
Thea Eikevoll
Iselin Endal
Torstein Rutledal
Monday Solo
John Søgnen

42 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Arve Skaare

41 rette:
Magnus Bolseth
Kennet Hessvik
Anne Karin Rand

40 rette:
Tobias Furebotn
Kay Rune Solheim
Olai Årdal


04.06 Niande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. divisjon kvinner avd. 2)
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2024.


04.06 Kampar i dag, tysdag 4. juni


Haugen møter i kveld Stadlandet på Klenkarget Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 6. juli 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun - Kaupanger

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 5 3 0 2 10-11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 5 0 0 4 8-27 0


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk 2
Kl. 19.00 Vik 2 - Sogndal 3/Studentspretten 3
 
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland 6 4 1 1 26-12 13
Studentspretten 2 6 3 2 1 16-10 11
Årdal 3/Jotun 6 3 1 2 17-15 10
Vik 2 6 2 0 4 13-20 6
Sogndal 3/Studentspretten 3 6 2 0 4 11-22 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 6 1 2 3 12-16 5


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hyllestad - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Høyang 2 - Gaular

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 6 6 0 0 37-3 18
Gaular 6 3 2 1 12-11 11
Fure/Dale 2 6 3 1 2 13-18 10
Hyllestad 6 2 1 3 12-16 7
Askvoll/Holmedal 1 6 2 0 4 8-16 6
Høyang 2 6 0 0 6 6-24 0


6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Florø 3 - Anga
Kl. 19.00 Florø 4 - Tambarskjelvar 

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Anga 5 3 0 1 14-3 9
Florø 4 4 3 0 1 9-9 9
Tambarskjelvar 4 2 1 1 11-5 7
Førde SI 4 2 0 2 8-7 6
Florø 3 5 2 0 3 12-13 6
Tempo 4 1 2 1 9-10 5
Svelgen 1 5 0 1 4 8-26 1


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Haugen - Stadlandet 
Kl. 19.00 Hyen - Måløy 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Stryn 2
Kl. 19.00 Hornindal - Selje

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 5 4 0 1 24-9 12
Selje 5 4 0 1 19-9 12
Hyen 5 3 1 1 20-16 10
Loen/Vikane 6 3 1 2 18-18 10
Stryn 2 5 2 1 2 20-18 7
Eid 2 6 2 1 3 10-15 7
Hornindal 4 0 3 1 5-7 3
Stadlandet 5 1 0 4 10-20 3
Haugen 5 0 1 4 4-18 1

03.06 Florø 2 vann 3-1 borte Førde 3


Liam-Alexander Jacobsen Høyvik scora eit mål for Florø 2 mot Førde 3.
Bildet er tatt før Florø sin heimekamp mot Årdal 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Florø 2 vann i kveld 3-1 borte mot Førde 3 i den 5. serierunden i 5.
divisjon.

Liam Bruflot Undeland scora målet til Førde 3, medan William Terøy og Liam-Alexander Jacobsen Høyvik sette inn måla til Florø 2. I tillegg scora heimelaget eit sjølvmål.


Førde 3 - Florø 2  1-3 (0-0)

1-0 Liam Bruflot Undeland (57. min)
1-1 Sjølvmål (61. min)
1-2 William Terøy (74. min)
1-3 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (83. min)

Dommer:
Håkon Rundereim, Skavøypoll

Assistentdommarar:
Alexander Kupen Skram, Måløy og Viktor John Bibby, Måløy

Gult kort:
Thomas Sunde, Førde 3
Njord Norman Leversund og Abdul Moemen Bashar Alatrash, Florø 2


Førde 3

Kristoffer Dale Hanssen
Henrik Husevåg Strømmen
Linus August Ness Hagenes
Leander Agledal Nordal
Sondre Løland
Thomas Sunde
Stian Vårdal Helle
Oscar August Sørheim
Tobias Holme
Arne Olai Orheim Vallestad
Liam Bruflot Undeland

Innbyttarar:
Steffen Vårdal Helle
Kasper Haaland Furelid
Miguel Grønli Garfors
Marius Øksenberg
Vegard Otterlei Fløholm
Elias Myrland

Florø 2:

Mikkel Fester Wurtz
Roe Nilsen
Thomas Horgen Senneset
Hassan Ibrahim
Ulrik Domben Rognaldsen
Njord Norman Leversund
Christopher Dale Olsen
Liam-Alexander Jacobsen Høyvik
Even Barstad
Simon Brekke Rebni
Abdul Moemen Bashar Alatrash
William Terøy


Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 5 3 0 2 10-11 9
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 5 0 0 4 8-27 0

03.06 Proffveka i Stryn har utvida søknadsfristen


U21-landslagskeeper, Leander Øy, under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017.


 

Proffveka Stryn melder på sine Facebooksider at søknadsfristen til årets Proffveke er utvida til onsdag 12. juni.

Proffveka i Stryn går i år av stabelen i veke 32, måndag 5. august til fredag 9. august.

Det er i år 15. året at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Kvalitet - Glede - Utvikling
Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13 og 15 år (fødd 2009-2011) som ynskjer å satse på fotball! Maksimalt 76 utespelarar (38 gutar og 38 jenter) og 12 keeparar vert plukka ut til å delta gjennom innsende søknader.

Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevst for å bli ein topp fotballspelar.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2024. 


Eirik Bakke kjem til Proffveka i Stryn 2024.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.06 Status tabellkonkurransen etter 8. serierunde


Sogndal 2 toppar tabellen i Kretsligaen etter 1-0 seieren mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eivind Nigardsøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 8. serierunde. Nigardsøy leiar konkurransen Shanjeevan Mohanarajah, Emil Hallstensen, Sujeevan Mohanarajah og Hilmar Lindskog.

Det er premiering med 3 flax-lodd til den som leiar tabellkonkurransen etter 8. serierunde.

Eivind Nigardsøy får tilsendt flax-lodda i posten.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 8. serierunde:
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Fjøra 8 6 1 1 25-10 19
Høyang 8 6 0 2 29-17 18
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Jølster 8 2 1 5 10-24 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 8 1 2 5 13-25 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 8 0 2 6 10-23 2


Resultat 8. serierunde Kretsligaen


Dale - Stryn  4-4 (0-2)

0-1 Mohammad Ali (6. min)
0-2 Johannes Fredheim (12. min)
0-3 Isak Heggdal Skogen (51. min)
0-4 Johannes Fredheim (66. min)
1-4 Anders Ulvik Fleten (70. min)
2-4 Sander Kapstad (77. min)
3-4 Sander Kapstad (87. min)
4-4 Sander Kapstad (90. min+4)

Sandane - Høyang  4-1 (2-0)

1-0 Tore Tveit (17. min)
2-0 Filip Pleym Mardal (24. min)
3-0 Filip Pleym Mardal (53. min)
4-0 Hallvard Bjotveit (65. min)
4-1 Nahoum Neguse Eyob (79. min)

Eid - Studentspretten 2-1 (2-0)
1-0 Kristian Årskog (1. min)
2-0 Kristian Årskog (7. min)
2-1 Eirik Bjarnastein Stave (73. min)

Vik - Jølster 1-2 (1-1)
0-1 Arild Øygard (28. min)
1-1 Jaran Tryti, straffe (31. min)
1-2 Isak Tveit (86. min)

Måløy - Sogndal 2 0-1 (0-1)
0-1 Viljar Stavø (45. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra - Førde 2  4-0 (2-0)
1-0 Mathias Sunde Årdal (39. min)
2-0 Malvin Gjerde (41. min)
3-0 Malvin Gjerde (59. min)
4-0 Malvin Gjerde (87. min)


Stilling tabellkonkurransen etter 8. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Eivind Nigardsøy 18 5
2. Shanjeevan Mohanarajah 18 3
3. Emil Hallstensen 18 2
4. Sujeevan Mohanarajah 22 4
5. Hilmar Lindskog 22 3
6. Einar Hellem 24 4
7. Rikhardur Finnsson 24 3
8. Asgeir Årdal 24 3
9. Sissel Høynes 24 2
10. Arthur Norevik 24 2
11. Vegard Ulvik 24 2
12. Svein Inge Bergset 26 5
13. Sander Stølen Olsen 26 4
14. Mads Wie 26 4
15. Kristoffer Hjelle 26 2
16. Alexander Jenssen 26 2
17. Lene Melheim 26 2
18. Jonas Nistad 26 2
19. Vidar Kvalvågnes 26 1
20. Morten Eriksen 26 0
21. Sindre Kvalheim 27 6
22. Aslaug Berget Alsaker 28 4
23. Hans Gjesdal Eikås 28 4
24. Arve Helle 28 3
25. Yngve Hagen 28 2
26. Mathias Henriksen 28 2
27. Ruben Bøtun 28 1
28. Edvin Haugen 28 1
29. Arne Helgheim 28 1
30. Håkon Kongshaug 28 1
31. Benny Rivedal 28 1
32. Isak Aarøen 28 1
33. Reidar Balsnes 28 0
34. Stein Roar Moheim 28 0
35. Christoffer Nore 30 5
36. Magne Elde 30 4
37. Roy Atle Igland 30 4
38. Geir Ove Myhre 30 4
39. Louise Nygaard 30 4
40. Marita Berget Alsaker 30 3
41. Iselin Endal 30 3
42. Kay Ove Hafsås 30 3
43. Linus Hagenes 30 3
44. Jakob Haugen 30 3
45. Eivind Holmboe 30 3
46. Kjell Inge Kvamme 30 3
47. Ole Tom Myroldhaug 30 3
48. Stig Nord 30 3
49. Sven Ove Råsberg 30 3
50. Jim Skarstein 30 3
51. Tommy Øren 30 3
52. Stian Aaland 30 3
53. Jonas Beitveit 30 2
54. Joar Duesund 30 2
55. Magnus Gilleshammer 30 2
56. Elias Grimeland 30 2
57. Jaran Tryti 30 2
58. Sindre Årskog 30 2
59. Håvard Berglund 30 1
60. Ole Martin Eide 30 1
61. Eivind-Rune Flataker 30 1
62. Mathias Stokkebø 30 1
63. Ard Ragnar Sundal 30 1
64. Jo Arne Sætre 30 1
65. Espen Sårheim 30 1
66. Thomas Thaule 30 1
67. Anny Balsnes 30 0
68. Anton Jepsen 30 0
69. Teodor Svarstad Hauge 30 0
70. Magnar Skaare 31 2
71. Leander Sunde 31 2
72. Oddvar Alværen 31 1
73. Nina Sofie Nor Midthjell 32 5
74. Øistein Muri Simonsen 32 5
75. Jon-Terje Tjellaug 32 5
76. Sara Torheim Frislid 32 4
77. Miguel Maureira 32 4
78. Torstein Rutledal 32 4
79. Frode Berge Alme 32 3
80. Jarle Christensen 32 3
81. Lidvin Hestetun 32 3
82. Asle Hopland 32 3
83. Erlend Husabø 32 3
84. Christian Josefsen 32 3
85. Eirik Nor Midthjell 32 3
86. Rune Midthjell 32 3
87. Susanne Skogstad 32 3
88. Terje Tonheim 32 3
89. Sander Torheim Frislid 32 3
90. Kenneth Fosse Elde 32 2
91. Daniel Haus 32 2
92. Christian Helgheim 32 2
93. Pål Holko 32 2
94. Tarjei Husabø Christiansen 32 2
95. Eirik Kristoffersen 32 2
96. Aleksander Kvernevik 32 2
97. Kevin Lund Olsen 32 2
98. Kay Rune Solheim 32 2
99. Runar Sundal 32 2
100. Elias Vindheim 32 2
101. Magnus Nikolai Bolseth 32 1
102. Vegard Fløholm 32 1
103. Vebjørn Høynes 32 1
104. Leif Arne Tveit 32 1
105. Sveinung Alværn 32 0
106. Lina Christiansen 32 0
107. Øyvind Hervik 32 0
108. Andreas Sandal 32 0
109. Joakim Sundsøy 32 0
110. Idar Taklo 32 0
111. Elisabeth Torvanger 32 0
112. Stein Inge Torheim 33 3
113. Stian Åmelfot 33 2
114. Glenn Hovland 33 1
115. Marius Midtun Aaberge 33 0
116. Else Helene Abrahamsen 34 5
117. Idar Holen 34 4
118. Nils Morten Frislid 34 3
119. Jon Navarsete 34 3
120. Magnus Reksnes 34 3
121. Ørjan Igelkjøn 34 2
122. Knut Løseth 34 2
123. Jon Rauset 34 2
124. Marius Refvik 34 2
125. Janne Torheim 34 2
126. Johan Hanssen 34 1
127. Magne Krumsvik 34 1
128. Geir Loneland 34 1
129. Bjørn Tore Midthjell 34 1
130. Jan Ove Møll 34 1
131. Erik Paulsen 34 1
132. Jan Tore Slinde 34 1
133. Jan Taule 34 1
134. Harald Vartdal 34 1
135. Marius Valaker Frøyen 34 0
136. Kristian Lefdal 34 0
137. Arve Lote 34 0
138. Vidar Mallesvik 34 0
139. Kai Arne Otneim 34 0
140. Geir Inge Rake 34 0
141. Øystein Solheim 34 0
142. Eirik Stensvand 34 0
143. Øystein Østvik 34 0
144. Erik Bolset 35 2
145. Vegard Eimhjellen 36 4
146. Bjørn-Helge Haugen 36 3
147. Jon Ivar Møll 36 3
148. Kenneth Rakkenes 36 3
149. Torbjørn Ylvisåker 36 3
150. Ronny Berg 36 2
151. Alexander Jakobsson 36 2
152. Johan Skorge 36 2
153. Kai Henning Slinde 36 2
154. John Rasmus Sæbø 36 2
155. Marius Sætren 36 2
156. Bjørn Totland 36 2
157. Ørjan Eikevoll 36 1
158. Sindre Fjellestad 36 1
159. Per Michael Frichsen 36 1
160. Ole Morten Kvam 36 1
161. Steinar Langedal 36 1
162. Adrian Solberg 36 1
163. Magnus Sævik 36 1
164. Tore Ytredal 36 1
165. Olai Årdal 36 1
166. Leif Øystein Felde 36 0
167. Hans-Petter Gilleshammer 36 0
168. Sjur Gimmestad 36 0
169. Frode Harberg 36 0
170. Kennet Hessvik 36 0
171. Rune Lefdal 36 0
172. Geir Vindheim 36 0
173. Jan Asle Bolset 37 0
174. Odd Gunnar Måren 37 0
175. Lars Loen 38 4
176. Odd Magne Sjåstad 38 3
177. Anne Mette Lillestøl 38 2
178. Håkon Skjerven 38 2
179. Arve Skaare 38 2
180. Andreas Sundal 38 2
181. Marius Åsebø 38 2
182. Knut Olav Halseth 38 1
183. Ørjan Hestetun 38 1
184. Johnny Husevåg 38 1
185. Sissel-Irene Myklebust 38 1
186. Robin Frichsen 38 0
187. Terje Jahn 38 0
188. Anders Hagen Kvalvåg 38 0
189. Asbjørn Losnegard 38 0
190. Håkon Mathisen 38 0
191. Sondre Nor Midthjell 38 0
192. Martin Nesje Lindvik 38 0
193. Dag Inge Sætren 38 0
194. Oscar August Sørheim 38 0
195. Marcus Vedeler 38 0
196. Andreas Bjørkum Vereide 38 0
197. Inge Visnes 39 2
198. Eirik Sunde 39 1
199. Knut-Atle Krossøy 40 2
200. Markus Nordbø 40 2
201. Kjell Bruland 40 1
202. Anders S. Hansen 40 1
203. Geir Arne Kvam 40 1
204. Pål Trøsken 40 1
205. Øyvind Vågseth 40 1
206. Norman Henning Fimreite 40 0
207. Sigurd Hamre 40 0
208. John Søgnen 40 0
209. Asgeir Torvanger 40 0
210. Stig Roar Hovland 41 0
211. Sondre Solheim Langedal 41 0
212. Sveinung Frantzen 42 1
213. Markus Lefdal 42 1
214. Jan Ove Sæbø 42 1
215. Haakon Giil 42 0
216. Svein Arne Hagen 42 0
217. Idar Arne Kristiansen 43 0
218. Steinar Holvik 44 0
219. Espen Langedal 44 0
220. Roger Nygård 44 0
221. Kennet Honningsvåg 46 1
222. Anne Karin Rand 48 1
223. Randi Torvanger 56 1
224. Vegard Flatjord 60 0
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


03.06 Niande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

9. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Egersund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal FK - Røa 2 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Årdal - Stord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Fana (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Askøy - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (3. divisjon kvinner avdeling 1)
Kamp 7: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Måløy (3. divisjon kvinner avd. 2)
Kamp 8: Gaular - Selje/Åheim (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 9: Stryn - Sandane (Kretsligaen)
Kamp 10: Jølster - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Studentspretten - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 12: Bremanger - Kaupanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2024.


03.06 Kampar i dag, måndag 3. juni


Tobias Holme og Førde 3 møter i dag Florø 2 i Hafstadparken.
Bildet er frå Førde 3 sin bortekamp mot Bremanger 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon
Kl. 19.00 Førde 3 - Florø 2

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0

02.06  Jakob Haugen vinnar av 8. runde i Lokaltipset


 

Jakob Haugen, Anne Karin Rand og Jens Sagevik prikka inn åtte kampar i den 8. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Jakob Haugen frå Nordfjordeid. 

Totalt 126 personar sende inn tips i 8. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 4,90 rette i denne runden.


8 rette:
Jakob Haugen
Anne Karin Rand
Jens Sagevik

7 rette:
Torjus Berge
Rune Hansen
Mathias Henriksen
Stein Roar Moheim
Odd Magne Sjåstad
Susanne Skogstad
Jo Arne Sætre
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Marius Åsebø

6 rette:
Else Helene Abrahamsen
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Thea Eikevoll
Kenneth fosse Elde
Kay Ove Hafsås
Sigurd Hamre
Kjartan Henden Melheim
Kristoffer Hjelle
Ørjan Igelkjøn
Vidar Kvalvågnes
Hilmar Lindskog
Miguel Maureira
Eivind Nigardsøy
Arthur Norevik
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Torstein Rutledal
Andreas Sandal
Jan Tore Slinde
Joakim Sundsøy
Jan-Ove Sæbø
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
Tommy Øren
Marius Midtun Aaberge

5 rette:
Olai Eikevoll
Magne Elde
Morten Eriksen
Vegard Fløholm
Per Michael Frichsen
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Linus Hagenes
Knut Olav Halseth
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Steinar Holvik
Asle Hopland
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Odd Willy Knudsen
Per Jakob Kyrkjeeide
Rolf Lefdal
Lars Loen
Arve Lote
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Sujeevan Mohanarajah
Geir inge Rake
Kenneth Russenes
Gunnvor Skaare
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Sondre Solheim Langedal
Bjørn Helge Svoren
John Søgnen
Sondre Søreide
Idar Taklo
Terje Tonheim
Stein Inge Torheim
Elisabeth Torvanger
Vegard Ulvik
Harald Vartdal
Andreas Vereide
Øyvind Vågseth
Tommy Wolff
Øystein Østvik

4 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Ørjan Eikevoll
Iselin Endal
Sjur Gimmestad
Svein Arne Hagen
Johan Hanssen
Edvin Haugen
Kennet Hessvik
Idar Holen
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Nina Sofie Nor Midthjell
Ole Tom Myroldhaug
Jan Ove Møll
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Benny Rivedal
Sissel Svarstad
Marius Sætren
Asgeir Torvanger
Pål Trøsken
Leif Arne Tveit
Marcus Vedeler


8. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) U 1-1
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-2
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland) B 1-3
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-1
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-1
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen) U 4-4
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen) H 4-1
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon) H 3-2


02.06 Resultat kampar i dag, søndag 2. juni


Andreas Kalstad var tilbake på bana då Sogndal 2 vann 1-0 mot Måløy.
Dette var 17-åringen frå Høyheimsvik sin fyrste kamp på over ni månader.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner Vestland
Førde - Brann 2  1-3 (1-1)

Os - Fyllingsdalen 2  4-1 (1-1)
Sotra - Arna Bjørnar 2  4-5 (2-2)
Loddefjord - Nymark  2-2 (0-0)

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 11 11 0 0 54 - 8 33
Brann 2 9 7 0 2 32 - 13 21
Os 10 5 3 2 23 - 18 18
Askøy 9 5 2 2 16 - 12 17
Førde 10 5 0 5 27 - 20 15
Bjarg 10 4 2 4 21 - 20 14
Bremnes 10 4 2 4 14 - 18 14
Arna-Bjørnar 2 10 4 1 5 19 - 29 13
Voss 10 4 1 5 21 - 33 13
Åsane 2 9 3 2 4 12 - 26 11
Sotra 9 3 0 6 32 - 31 9
Fyllingsdalen 2 9 2 1 6 18 - 25 7
Nymark 11 1 3 7 14 - 35 6
Loddefjord 7 0 1 6 9 - 24 1


3. divisjon kvinner avdeling 1
Tempo/Florø - Balestrand  1-6 (0-4)

0-1 Anne Aune Neerland (16. min)
0-2 Anne Aune Neerland (23. min)
0-3 Anne Aune Neerland (37. min)
0-4 Anne Aune Neerland (43. min)
1-4 Anna Catharina Mølster (57. min)
1-5 Anne Aune Neerland (63. min)
1-6 Anne Aune Neerland (88. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Balestrand 6 4 0 2 27-11 12
Høyang 6 3 0 3 24-9 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 6 0 0 6 4-50 0


Kretsligaen
Måløy - Sogndal 2 0-1 (0-1)
0-1 Viljar Stavø (45. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra - Førde 2  4-0 (2-0)
1-0 Mathias Sunde Årdal (39. min)
2-0 Malvin Gjerde (41. min)
3-0 Malvin Gjerde (59. min)
4-0 Malvin Gjerde (87. min)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 8 6 1 1 32-7 19
Fjøra 8 6 1 1 25-10 19
Høyang 8 6 0 2 29-17 18
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 8 3 1 4 14-23 10
Jølster 8 2 1 5 10-24 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 8 1 2 5 13-25 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 8 0 2 6 10-23 2


5. divisjon
Syril - Bremanger   3-2 (2-0)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 5 3 0 2 12-10 9
Syril 5 3 0 2 18-18 9
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0

02.06 Bilder frå kampen mellom Florø og Årdal


Brødrene Tobias og Henrik Furebotn var sentrale på Årdal si
midtbane i 2-0 seieren borte mot Florø på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal vann i går ettermiddag 2-0 borte mot Florø i botnkampen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.

Truls Hovland og Kevin Lægreid scora måla til Årdal. Begge scoringane kom etter kvilen.


Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Årdal 0-2 (0-0)

0-1 Truls Hovland (60. min)
0-2 Kevin Lægreid (72. min)

Dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Assistentdommarar: Petja Cink, Sandane og Anders Paulen, Breimsbygda

Gult kort: Abel Oluwatomisin Alabi, Oghenetega Agberhiere og Dino Omerovic, Florø
Henrik Furebotn, Tom-Rune Sæle, Kevin Lægreid og Brede Stedje Ylvisåker, Årdal

Florø:
Christoffer Gjertsen
Torkel Hammerseth Aarønes (Liam-Alexander Jacobsen Høyvik 70. min)
Ciaran Mawudinam Hodanu
Tobias Grotle Herstad (Ulrik Domben Rognaldsen 90. min)
Abel Oluwatomisin Alabi
Oghenetega Agberhiere
Kim-Christian Liset
Oscar André Fanøy Nordal
Dino Omerovic
Sondre Høydal (Martin Hollevik 70. min)
Hubert Karol Wdowiak (Kristoffer Ryland 61. min)

Årdal:
Sigve Saur Midtun
Øystein Riksheim Østvik
Tom-Rune Sæle
Lidvin Berge Hestetun
Brede Stedje Ylvisåker
Elias Mittet
Tobias Luggenes Furebotn
Henrik Furebotn
Truls Hovland (Dennis Hunderi 86. min)
Anders Lereng (Isak Øyre Nundal 80. min)
Kevin Lægreid

02.06 Kampar i dag, søndag 2. juni


Måløy spelar i dag heimekamp mot Sogndal 2 på Skavøypoll Stadion.
På bildet ser vi Birger Silden i duell med Ørjan Hopen i kampen mellom
 Tornado Måløy og Sogndal 2 på Måløy Stadion 22. juni 2008.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 15.00 Førde - Brann 2
Kl. 19.00 Os - Fyllingsdalen 2
Kl. 19.00 Sotra - Arna Bjørnar 2
Kl. 19.30 Loddefjord - Nymark

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 11 11 0 0 54 - 8 33
Brann 2 8 6 0 2 29 - 12 18
Askøy 9 5 2 2 16 - 12 17
Førde 9 5 0 4 26 - 17 15
Os 9 4 3 2 19 - 17 15
Bjarg 10 4 2 4 21 - 20 14
Bremnes 10 4 2 4 14 - 18 14
Voss 10 4 1 5 21 - 33 13
Åsane 2 9 3 2 4 12 - 26 11
Arna-Bjørnar 2 9 3 1 5 14 - 25 10
Sotra 8 3 0 5 28 - 26 9
Fyllingsdalen 2 8 2 1 5 17 - 21 7
Nymark 10 1 2 7 12 - 33 5
Loddefjord 6 0 0 6 7 - 22 0


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 15.00 Tempo/Florø - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Høyang 6 3 0 3 24-9 9
Balestrand 5 3 0 2 21-10 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0


Kretsligaen
Kl. 15.00 Måløy - Sogndal 2
Kl. 15.00 Fjøra - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Høyang 8 6 0 2 29-17 18
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Jølster 8 2 1 5 10-24 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 8 1 2 5 13-25 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2


5. divisjon
Kl. 16.00 Syril - Bremanger

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 4 3 0 1 10-7 9
Syril 4 2 0 2 15-16 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0

01.06 Anne Karin Rand toppar lista med seks rette


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 8. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Anne Karin Rand toppar lista etter å ha prikka inn seks av dei ni kampane som er spelt til no denne runden.


6 rette:

Anne Karin Rand

5 rette:
Torjus Berge
Jakob Haugen
Mathias Henriksen
Miguel Maureira
Jens Sagevik
Susanne Skogstad
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Marius Åsebø

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Magne Elde
Morten Eriksen
Tobias Furebotn
Rune Hansen
Kjartan Henden Melheim
Kristoffer Hjelle
Steinar Holvik
Sissel Høynes
Vidar Kvalvågnes
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Eivind Nigardsøy
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Torstein Rutledal
Andreas Sandal
Odd Magne Sjåstad
Jan Tore Slinde
Jo Arne Sætre
Terje Tonheim
Stein Inge Torheim
Vegard Ulvik
Harald Vartdal
Andreas Vereide
Geir Vindheim
Tommy Øren
Øystein Østvik
Marius Midtun Aaberge

3 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Olai Eikevoll
Thea Eikevoll
Kenneth fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Linus Hagenes
Sigurd Hamre
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Per Jakob Kyrkjeeide
Rolf Lefdal
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Jan Ove Møll
Arthur Norevik
Roger Nygård
Kenneth Rakkenes
Kai Henning Slinde
Joakim Sundsøy
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jan-Ove Sæbø
John Søgnen
Sondre Søreide
Idar Taklo
Elisabeth Torvanger
Leif Arne Tveit
Odd Helge Vågseth
Tommy Wolff


8. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen) B 2-3
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2) U 1-1
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-2
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland) SØNDAG
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-1
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-1
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen) U 4-4
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen) H 4-1
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen) SØNDAG
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon) SØNDAG


01.06 Resultat kampar i dag, laurdag 1. juni


 Årdal vann i dag 2-0 i den viktige botnkampen borte mot Florø.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Sogndal - Stabæk  2-3 (1-2)
1-0 Oliver Endrias Hinsta (1. min)
1-1 Oskar Spiten-Nysæter (14. min)
1-2 Oskar Spiten-Nysæter (33. min)
2-2 Martin Høyaland (73. min)
2-3 Charles Thomas Roberts (83. min)

Egersund - Raufoss  1-2 (0-1)
Kongsvinger - Bryne 3-1 (1-0)
Levanger - Start  1-1 (0-1) 
Moss - Aalesund  1-0 (0-0) 
Ranheim TF - Vålerenga  1-3 (1-0) 
Åsane - Sandnes Ulf  1-0 (1-0)

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 11 7 3 1 22 - 15 24
Vålerenga 11 6 2 3 22 - 16 20
Moss 11 6 2 3 19 - 17 20
Egersund 10 5 3 2 27 - 22 18
Bryne 11 6 0 5 13 - 11 18
Sogndal 11 4 4 3 17 - 11 16
Stabæk 10 4 4 2 24 - 19 16
Lyn 11 3 6 2 18 - 12 15
Raufoss 11 4 3 4 12 - 12 15
Levanger 11 2 6 3 18 - 17 12
Ranheim TF 11 2 4 5 17 - 19 10
Mjøndalen 10 2 4 4 15 - 17 10
Åsane 10 2 4 4 12 - 19 10
Start 11 2 4 5 12 - 19 10
Sandnes Ulf 11 2 3 6 15 - 27 9
Aalesund 11 2 2 7 11 - 21 8


2. divisjon kvinner avdeling 2

Bjørnevatn - Sogndal FK  1-1 (0-1)
0-1 Vårin Eriksen Ness (18. min)
1-1 Aurora Hustad Johansen (90. min+4)

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Vårin Eriksen Ness og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter kampen mot Bjørnevatn.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter kampen borte mot Bjørnevatn.


Sarpsborg 08 - Kongsvinger  5-2 (2-1)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 6 5 0 1 24-6 15
Bjørnevatn 7 3 2 2 7-9 11
HamKam 4 3 1 0 15-4 10
Frigg 6 3 1 2 16-16 10
Vålerenga 2 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 6 2 2 2 9-9 8
Sarpsborg 08 7 2 1 4 13-20 7
Porsanger 6 2 0 4 9-18 6
Røa 2 6 1 2 3 7-12 5
Kongsvinger 6 0 2 4 7-15 2


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Florø - Årdal  0-2 (0-0)
0-1 Truls Hovland (60. min)
0-2 Kevin Lægreid (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Os - Førde  3-2 (2-2)
1-0 Daniel Grimset Kvalvågnes (1. min)
1-1 Simen Indrebø (15. min)
2-1 Thomas Stene Spilde (26. min)
2-2 Simen Indrebø (28. min)
3-2 Håvard Vatland Karlsen (66. min)

Djerv 1919 - Bjarg  0-3 (0-0)
Stord - Sandviken 1-4 (0-3)
Loddefjord - Frøya  4-4 (1-1)


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Sandviken 9 7 2 0 26 - 9 23
Os 9 7 1 1 30 - 11 22
Bjarg 9 7 1 1 27 - 10 22
Fana 8 7 0 1 21 - 8 21
Førde 9 5 1 3 15 - 17 16
Askøy 8 3 4 1 16 - 10 13
Djerv 1919 9 4 0 5 14 - 15 12
Loddefjord 9 3 2 4 16 - 18 11
Åsane 2 8 2 2 4 18 - 21 8
Stord 9 2 2 5 15 - 24 8
Årdal 9 2 0 7 17 - 34 6
Haugesund 2 8 1 2 5 7 - 14 5
Frøya 9 1 2 6 17 - 27 5
Florø 9 0 1 8 3 - 24 1


Kretsligaen
Sandane - Høyang  4-1 (2-0)

1-0 Tore Tveit (17. min)
2-0 Filip Pleym Mardal (24. min)
3-0 Filip Pleym Mardal (53. min)
4-0 Hallvard Bjotveit (65. min)
4-1 Nahoum Neguse Eyob (79. min)

Eid - Studentspretten 2-1 (2-0)
1-0 Kristian Årskog (1. min)
2-0 Kristian Årskog (7. min)
2-1 Eirik Bjarnastein Stave (73. min)

Vik - Jølster 1-2 (1-1)
0-1 Arild Øygard (28. min)
1-1 Jaran Tryti, straffe (31. min)
1-2 Isak Tveit (86. min)

Tabell Kretsligaen
Høyang 8 6 0 2 29-17 18
Eid 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Sandane 8 4 1 3 17-15 13
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Jølster 8 2 1 5 10-24 7
Studentspretten 8 1 3 4 13-21 6
Vik 8 1 2 5 13-25 5
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2


5. divisjon

Hafslo/Bjørn/Fanaråk - Eikefjord  5-0 (3-0)
1-0 Magnus Øygard Solstad (12. min)
2-0 Lukas Kjos-Wenjum (28. min)
3-0 Albert Tuften (41. min)
4-0 Magnus Øygard Solstad (60. min)
5-0 Lukas Kjos-Wenjum (90. min)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 4 3 0 1 14-8 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 4 3 0 1 10-7 9
Syril 4 2 0 2 15-16 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 5 0 0 5 4-18 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0


7. divisjon 7'ar avdeling 1
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 3 - Kaupanger 2  5-0
Syril 2 - Kaupanger 2
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 3 - Syril 2   5-2

01.06 Leander Øy teken ut på U21-landslaget


Leander Øy og Kristian Fardal Opseth etter cupkampen mellom Sogndal
og Sarpsborg 08 på Fosshaugane Campus 28. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Leander Øy er teken ut på U21-landslaget som skal spele privatlandskamp mot Danmark. Øy får sjansen etter at keeperane Magnus Sjøeng frå Vålerenga og Sander Tangvik frå Rosenborg har meldt forfall til kampen.

Kampen mot Danmark blir spelt på La Quinta Football Center i Marbella laurdag 8. juni.

Frå før er Sivert Heggheim Mannsverk og Sondre Holmlund Ørjasæter tekne ut til privatlandskampen mot Danmark.


Troppen:
Magnus Sjøeng - Vålerenga - Forfall
Sander Tangvik - Rosenborg - Forfall
Leo Fuhr Hjelde - Sunderland
Robin Østrøm - Silkeborg
Brage Skaret - Fredrikstad
Tobias Guddal - Tromsø
Oliver Braude - Heerenveen
Fredrik Sjøvold - Bodø/Glimt
Fredrik Oppegård - Heracles
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Thelonious Aasgaard - Wigan
Isak Hansen-Aarøen - Werder Bremen
Kristian Arnstad - Anderlecht
Christos Zafeiris - Slavia Praha
Sivert Heggheim Mannsverk - Ajax
Odin Thiago Holm - Celtic
Sondre Holmlund Ørjasæter - Sarpsborg 08
Joel Mvuka - Young Boys
Bryan Fiabema - Real Sociedad
Seedy Jatta - Sturm Graz
Tobias Fjeld Gulliksen - Djurgården
Lasse Nordås - Tromsø
Leander Øy - Sarpsborg 08 - Ny spelar
Sander Lønning - Sandnes Ulf - Sarpsborg 08 - Ny spelar

 


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen borte mot Hødd 1. august 2021.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sondre Holmlund Ørjasæter for Sogndal mot Brann 26. mars 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.06 Tre personar har prikka inn tre kampar


 

Etter at tre av dei 12 kampane i 8. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Trioen Miguel Maureira, Susanne Skogstad og Sander Torheim Frislid har prikka inn alle tre kampane som er spelt til no denne runden.


3 rette:

Miguel Maureira
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

2 rette:
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Thea Eikevoll
Morten Eriksen
Tobias Furebotn
Kjartan Henden Melheim
Mathias Henriksen
Kristoffer Hjelle
Vebjørn Høynes
Stein Roar Moheim
Jan Ove Møll
Roger Nygård
Anne Karin Rand
Martha Karin Rauset
Jens Sagevik
Andreas Sandal
Joakim Sundsøy
Jo Arne Sætre
John Søgnen
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Elisabeth Torvanger
Vegard Ulvik
Tommy Øren


8. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-1
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-1
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen) U 4-4
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)


01.06 Kampar i dag, laurdag 1. juni


Christer Husa og Florø møter i dag Årdal på Florø Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Årdal 27. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 16.00 Sogndal - Stabæk
Kl. 16.00 Egersund - Raufoss
Kl. 16.00 Kongsvinger - Bryne
Kl. 16.00 Levanger - Start 
Kl. 16.00 Moss - Aalesund 
Kl. 16.00 Ranheim TF - Vålerenga 
Kl. 16.00 Åsane - Sandnes Ulf

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 10 6 3 1 19 - 14 21
Egersund 9 5 3 1 26 - 20 18
Bryne 10 6 0 4 12 - 8 18
Vålerenga 10 5 2 3 19 - 15 17
Moss 10 5 2 3 18 - 17 17
Sogndal 10 4 4 2 15 - 8 16
Lyn 11 3 6 2 18 - 12 15
Stabæk 9 3 4 2 21 - 17 13
Raufoss 10 3 3 4 10 - 11 12
Levanger 10 2 5 3 17 - 16 11
Ranheim TF 10 2 4 4 16 - 16 10
Mjøndalen 10 2 4 4 15 - 17 10
Start 10 2 3 5 11 - 18 9
Sandnes Ulf 10 2 3 5 15 - 26 9
Aalesund 10 2 2 6 11 - 20 8
Åsane 9 1 4 4 11 - 19 7


2. divisjon kvinner avdeling 2

Kl. 14.00 Sarpsborg 08 - Kongsvinger
Kl. 16.00 Bjørnevatn - Sogndal FK

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har direktesendt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot Bjørnevatn. 

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sitt fotballstudio frå Sogndal FK sin bortekamp mot Bjørnevatn.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 6 5 0 1 24-6 15
HamKam 4 3 1 0 15-4 10
Frigg 6 3 1 2 16-16 10
Bjørnevatn 6 3 1 2 6-8 10
Vålerenga 2 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 5 2 1 2 8-8 7
Porsanger 6 2 0 4 9-18 6
Røa 2 6 1 2 3 7-12 5
Sarpsborg 08 6 1 1 4 8-18 4
Kongsvinger 5 0 2 3 5-11 2


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Djerv 1919 - Bjarg
Kl. 14.00 Stord - Sandviken
Kl. 15.00 Os - Førde
Kl. 15.00 Florø - Årdal
Kl. 15.00 Loddefjord - Frøya

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Fana 8 7 0 1 21-8 21
Sandviken 8 6 2 0 22-8 20
Os 8 6 1 1 27-9 19
Bjarg 8 6 1 1 24-10 19
Førde 8 5 1 2 13-14 16
Askøy 8 3 4 1 16-10 13
Djerv 1919 8 4 0 4 14-12 12
Loddefjord 8 3 1 4 12-14 10
Åsane 2 8 2 2 4 18-21 8
Stord 8 2 2 4 14-20 8
Haugesund 2 8 1 2 5 7-14 5
Frøya 8 1 1 6 13-23 4
Årdal 8 1 0 7 15-34 3
Florø 8 0 1 7 3-22 1


Kretsligaen
Kl. 14.00 Sandane - Høyang
Kl. 14.00 Eid - Studentspretten
Kl. 14.00 Vik - Jølster

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2


5. divisjon

Kl. 15.00 Hafslo/Bjørn/Fanaråk - Eikefjord

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 4 3 0 1 10-7 9
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 3 2 0 1 9-8 6
Syril 4 2 0 2 15-16 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 4 0 0 4 4-13 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0


7. divisjon 7'ar avdeling 1
Kl. 11.00 Hafslo/Bjørn/Fanaråk 3 - Kaupanger 2
Kl. 12.30 Syril 2 - Kaupanger 2
Kl. 14.00 Hafslo/Bjørn/Fanaråk 3 - Syril 2

31.05 Resultat kampar i dag, fredag 31. mai


Måløy vann 3-1 mot Stryn i toppkampen i 3. divisjon kvinner avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy - Stryn  3-1 (2-0)
1-0 Sofia Holvik Lunde (4. min)
2-0 Sofia Holvik Lunde (23. min)
3-0 Emma Farstad Hennøen (48. min)
3-1 Kaisa Vollsnes Wemby (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Selje/Åheim - Førde 2  0-1 (0-0)
0-1 Anne Hafstad Wennevold (23. min)

Gaular - Sogndal/Sogndal FK Damer 2  0-4 (0-3)
0-1 Mari Hov Heggestad (29. min)
0-2 Stine Gustavsen Fimreite (40. min)
0-3 Kristina Brekke Hatlevoll (42. min)
0-4 Sandra Wolff Bolseth (60. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 7 6 1 0 19-6 19
Stryn 7 5 0 2 22-11 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 7 3 1 3 21-15 10
Førde 2 7 3 1 3 11-13 10
Selje/Åheim 7 1 2 4 19-21 5
Gaular 7 0 1 6 5-31 1


Kretsligaen
Dale - Stryn  4-4 (0-2)

0-1 Mohammad Ali (6. min)
0-2 Johannes Fredheim (12. min)
0-3 Isak Heggdal Skogen (51. min)
0-4 Johannes Fredheim (66. min)
1-4 Anders Ulvik Fleten (70. min)
2-4 Sander Kapstad (77. min)
3-4 Sander Kapstad (87. min)
4-4 Sander Kapstad (90. min+4)

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Dale 8 5 1 2 25-19 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Stryn 8 0 3 5 16-29 3
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2

31.05 Åttande runde i Lokaltipset 2024


 


NB! Siste frist for å sende inn er i dag klokka 18.55.

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

8. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2024.


31.05 Aaron Lancaster til Proffveka i Stryn


Aaron Lancaster på ei av treningane under Proffveka 2023.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2023. 

 

Proffveka Stryn melder på sine Facebooksider at Aaron Lancaster kjem til Proffveka 2024.

Lancaster er til daglig keepertrenar på akademiet til Manchester City, og keeperane under Proffveka skal med det vere i dei absolutt beste hender.

NB! Søknadsfristen til Proffveka 2024 er laurdag 1. juni. 


Proffveka i Stryn går i år av stabelen i veke 32, måndag 5. august til fredag 9. august.

Det er i år 15. året at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Kvalitet - Glede - Utvikling
Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13 og 15 år (fødd 2009-2011) som ynskjer å satse på fotball! Maksimalt 76 utespelarar (38 gutar og 38 jenter) og 12 keeparar vert plukka ut til å delta gjennom innsende søknader.

Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevst for å bli ein topp fotballspelar.

Klikk her for å lese meir om Proffveka i Stryn 2024. 


Aaron Lancaster var også med på Proffveka i Stryn 2022. 
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 11. august 2022.


31.05 Kampar i dag, fredag 31. mai


Måløy og Stryn spelar i dag toppkamp i 3. divisjon kvinner avdeling 2.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga i Stryn 19. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Måløy - Stryn
Kl. 19.00 Selje/Åheim - Førde 2
Kl. 19.00 Gaular - Sogndal/Sogndal FK Damer 2

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 6 5 0 1 21-8 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 6 2 1 3 17-15 7
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 6 1 2 3 19-20 5
Gaular 6 0 1 5 5-27 1


Kretsligaen
Kl. 20.00 Dale - Stryn

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2

30.05 Eid 1 vann 6-3 heime mot Måløy 1


Eid 1 jublar etter gårsdagens 6-3 seier mot Måløy 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid 1 vann i går kveld 6-3 heime mot Måløy 1 i klasse G15/17 1. divisjon på Eid Idrettspark.

Øyvind Ariansen (3), Olve Mo Kalhagen (2) og Levi Wilhelm Silander Skibenes scora måla til Eid 1, medan Adrian Chruickshank Holvik, Kristofer Blalid og Kristian Solvang sette inn måla til Måløy 1. Stillinga til pause var 2-0 til Eid 1.

Nokre bilder frå 2. omgang av denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 1 - Måløy 1 6-3 (2-0)
1-0 Øyvind Ariansen (16. min)
2-0 Olve Mo Kalhagen (20. min)
3-0 Levi Wilhelm Silander Skibenes (45. min)
4-0 Olve Mo Kalhagen (47. min)
5-0 Øyvind Ariansen (50. min)
5-1 Adrian Chruickshank Holvik, straffe (57. min)
5-2 Kristofer Blalid (59. min)
5-3 Kristian Solvang (74. min)
6-3 Øyvind Ariansen (80. min+3)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Øyvind Ariansen og Herman Krokstrand Kjøllesdal, Eid 1
Adrian Chruickshank Holvik, Måløy 1

Eid 1:
Nikolai Starheimsvik
Henrik Totland Alværn
Noah Griffin Bruvoll
Herman Krokstrand Kjøllesdal
Fredrik Nordnes Haugland
Nikolai Kostopoulos Rindal
Sivert Tomasgard
Olve Mo Kalhagen
Oliver Hagen Henden
Levi Wilhelm Silander Skibenes
Øyvind Ariansen
Martin Skurdal Lasson
Matias Sivert Fosse
Samson Bakke

Måløy 1:
Olav Nygård
Emil Gangsøy
Sitthichai Ngoenaree
Kristofer Blalid
Balder Olai Birknes
Kristian Solvang
Sebastian Reed
Vetle Aleksander Angelshaug
Leander Holvik
Adrian Chruickshank Holvik
Oscar Inuk Kvalheim Rosing
Chrisander Eilertsen
August Ingi Gotteberg

30.05 Resultat kampar i dag, torsdag 30. mai


Andreas Haugen Duesund scora tre mål i 8-1 seieren mot Hødd i NM G19. 
Bildet er frå Sogndal 2 sin bortekamp mot Fjøra 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


NM G19
Hødd - Sogndal  1-8 (1-4)
Mål Hødd: Haakon Brandal Sværen
Mål Sogndal: Andreas Haugen Duesund (3), Kristoffer Haukås Steinset (2), Viljar Stavø, Kristian Kongelf og Elling Ingeson Kvåle


4. divisjon kvinner Sunnmøre

Hornindal - Brattvåg/Norborg/Ravn  0-2 (0-0)
0-1 Ingrid Laverton Vestre (72. min)
0-2 Tiril Løken Tharaldsen (85. min)

Volda 2 - Bergsøy  2-2 (1-1)
SIF/Hessa - Blindheim 2  0-4 (0-1)
MTG - Aksla/Guard 2  2-2
HaNo - Ørsta  0-1 (0-1)
Stordal/Ørskog/Skodje - Hovdebygda  4-3 (2-1)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 7 6 1 0 22-5 19
Blindheim 2 8 5 2 1 29-15 17
Brattvåg/Norborg/Ravn 7 4 2 1 18-9 14
Aksla/Guard 2 8 3 3 2 21-14 12
HaNo 6 4 0 2 10-8 12
SIF/Hessa 7 3 2 2 11-9 11
Hovdebygda 7 3 1 3 19-14 10
Volda 2 7 2 2 3 9-9 8
Bergsøy 7 2 1 4 16-32 7
Stordal/Ørskog/Skodje 7 1 1 5 10-13 4
MTG 6 0 3 3 6-15 3
Hornindal 7 0 0 7 6-28 0

30.05 Åttande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

8. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2024.


30.05 Eid 1 vann 4-2 heime mot Førde 4


Eid 1 jublar etter gårsdagens 4-2 seier heime mot Førde 4 på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid 1 vann i går kveld 4-2 heime mot Førde 4 i klasse G13/14 11'ar 1. divisjon avdeling 2 på Eid Stadion.

Samson Bakke (2), Simen Alsaker og Perder Ytre-Hauge Ivesdal scora måla til Eid 1, medan Nikolai Lekva sette inn eine målet til Førde 4. Det andre målet til Førde 4 var eit sjølvmål. Stillinga til pause var 3-0 til Eid 1. 

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 1 - Førde 2 4-2 (3-0)
1-0 Simen Alsaker, straffe (14. min)
2-0 Samson Bakke (16. min)
3-0 Samson Bakke (25. min)
3-1 Nikolai Lekva (40. min)
4-1 Peder Ytre-Hauge Ivesdal (44. min)
4-2 Sjølvmål (68. min)

Dommar: Scott Kroken Karlsen, Eid

Eid 1:
Nikolai Hjellbakk Utnes
Nicolas Taklo
Hans Erik Haugland
Erik Kroken Karlsen
Mattis Andrè Rye
Peder Ytre-Hauge Ivesdal
Sander Henden Melheim
Lucas Aleksander Midthjell
Sigurd Andre Starheimsæter
Pål Sverre Lillebø
Trym Hovden Pile
Qalid Mohamed Ahmed
Samson Bakke
Samuel Henden
Dennis Lund Storli
Peder Tafjord Meland
Simen Alsaker

Førde 4:
Liam Solheim Kirketeig
David Øren Otternes
Simen Solhaug
Wachirawit Sirivech
Adrian Herland Aase
Nikolai Lekva
Ulrik Syltesæter Hatteland
Sander Hagen Kjelsnes
Evan Solheim Eriksen
Sigve Andersen Hågvar
Jakob Lavik Gilleshammer
Sivert Erichsen Myklebust
Mikael Berntsen
Nikolai Rørvik
Håvard Andre Gausvik Oppedal

30.05 Anders Ulvik Fleten klar for Dale


Anders Ulvik Fleten i Dale sin bortekamp mot Skavøypoll 1. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Anders Ulvik Fleten har meldt overgang frå Måløy til Dale. Overgangen blei godkjent i går, og Ulvik Fleten er speleklar for sin nye klubb frå og med i dag.

22-åringen spelte også for Dale i 2017 og halve 2018-sesongen.

Ulvik Fleten har i tillegg til Hyllestad, Dale og Måløy spelt kampar for Florø i PostNord-ligaen i 2019-sesongen.

Dale, som er nyopprykka frå 5. divisjon, har hatt ein strålande start på årets sesong i Kretsligaen. Med fem seierar og to tap ligg Dale på ein noko overraskande 5. plass etter sju serierundar.

Dale sin neste kamp i serien er heime mot Stryn på Dingemoen fredag 31. mai. 

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2

30.05 Kampar i dag, torsdag 30. mai

 
Muhamet Barlla er dommar i kampen Hornindal - Brattvåg/Norborg/Ravn.
Bildet er tatt før kampen mellom Stryn og Sogndal/Sogndal FK damer 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


NM G19
Kl. 18.00 Hødd - Sogndal

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Volda 2 - Bergsøy
Kl. 18.30 SIF/Hessa - Blindheim 2
Kl. 18.30 Stordal/Ørskog/Skodje - Hovdebygda
Kl. 19.00 Hornindal - Brattvåg/Norborg/Ravn
Kl. 19.00 MTG - Aksla/Guard 2
Kl. 19.00 HaNo - Ørsta 

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Ørsta 6 5 1 0 21-5 16
Blindheim 2 7 4 2 1 25-15 14
HaNo 5 4 0 1 10-7 12
Aksla/Guard 2 7 3 2 2 19-12 11
Brattvåg/Norborg/Ravn 6 3 2 1 16-9 11
SIF/Hessa 6 3 2 1 11-5 11
Hovdebygda 6 3 1 2 16-10 10
Volda 2 6 2 1 3 7-7 7
Bergsøy 6 2 0 4 14-30 6
MTG 5 0 2 3 4-13 2
Stordal/Ørskog/Skodje 6 0 1 5 6-16 1
Hornindal 6 0 0 6 6-26 0


29.05 Hyllestad vann 1-0 heime mot Høyang


Kristin Solås blei matchvinnar for Hyllestad i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn 13. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hyllestad vann i kveld 1-0 heime mot Høyang i 3. divisjon kvinner avdeling 1.

Kristin Solås blei matchvinnar for Hyllestad då ho sette inn kampens einaste mål 10 minutt før pause.

Dette var Hyllestad sin femte strake seier til no denne sesongen. Med ein kamp mindre spelt toppar Hyllestad tabellen seks poeng føre Høyang.
 

Hyllestad - Høyang  1-0 (1-0)
1-0 Kristin Solås (35. min)

Dommar: Jegatheesan Jeikishan (Florø SK)

Hyllestad:
Emma Eimind-Thorsnes
Matilde Forthun Lekva
Tuva Norevik Hjelmeland
Synne Avedal
Andrea Ulvik Fleten
Maya Helle Rochlenge
Aylin Lavik Coskun
Mathea Bråstad
Tuva Bråstad
Mari Ness
Kristin Solås

Innbyttarar:
Silje Hellebø Bjørkhaug
Marion Eimind
Wiktoria Maria Trzepalkowska
Tomine Akse Bjørkhaug

Høyang:
Guri Sværen Klævold
Alette Haugland Norevik
Julie Vågen Nilsen
Kristine Fureli Kvikne
Miriam Isabella Meel Skår
Agnete Hjelmeland Ørnehaug
Emma Tennefoss-Finden
Linn Fjæren Lund
Tiril Aaland Engen
Guro Sagen Knudsen
Cathrine Sæbøe Tveit

Innbyttarar:
Anna Strandos Måredal
Embla Gåsemyr Stedje
Siri Seljeset Ommedal
Vilde Måredal Måren


Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 5 5 0 0 22-6 15
Høyang 6 3 0 3 24-9 9
Balestrand 5 3 0 2 21-10 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0

29.05 Åttande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

8. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2024.


29.05 Emma Sæbø scora to mål for KFUM


Det er duka for nye duellar mellom Emma Sæbø og Marie Rekdal
Johannsdottir når KFUM spelar toppkamp borte mot Molde laurdag 1. juni.
Bildet er frå Sogndal FK sin cupkamp mot Arna Bjørnar 31. mai 2023.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Emma Sæbø scora to mål då KFUM søndag vann den viktige heimekampen mot Steinkjer i 2. divisjon kvinner avdelig 3.

19-åringen frå Stryn auka KFUM si leiing til både 2-0 og 3-0 like etter at ho blei bytta inn omlag 20 minutt ut i 2. omgang. KFUM vann til slutt 6-0 i kampen som blei spelt på KFUM-Arena på Ekeberg.

Emma Sæbø står bokført med totalt fem mål på 13 seriekampar for KFUM i 2. divisjon kvinner. 

Med seieren mot Steinkjer toppar KFUM tabellen i 2. divisjon kvinner avdeling 3 eit poeng føre Molde.

Det er dermed duka for toppkamp når Molde og KFUM møtast på Aker Stadion i Molde laurdag 1. juni.  


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 3
KFUM 6 4 2 0 15-4 14
Molde 6 4 1 1 19-5 13
LSK Kvinner 2 6 3 2 1 11-9 11
Steinkjer 6 3 1 2 15-15 10
Tiller 6 2 3 1 10-8 9
Medkila 6 2 1 3 9-13 7
Lillestrøm 6 2 0 4 12-17 6
Rosenborg 2 6 1 2 3 12-15 5
Mjølner 6 1 1 4 5-10 4
Krokelvdalen 6 1 1 4 9-21 4

29.05 Kampar i dag, onsdag 29. mai


Kristin Solås og Hyllestad møter i dag Høyang i 3. divisjon kvinner avd. 1.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn 13. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.30 Hyllestad - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Høyang 5 3 0 2 24-8 9
Balestrand 5 3 0 2 21-10 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0

28.05 Resultat kampar  i dag, tysdag 28. mai


Sokrates Ullebø Hool og Benitien Mugisho scora kvart sitt mål for
Stryn 2 i 6-3 seieren mot Loen/Vikane på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Start - Sogndal  2-1 (1-1)

0-1 Edmund Baidoo (26. min)
1-1 Tom Henning Strannegård (45. min+2)
2-1 Eirik Wilberg Schulze (90. min+7)

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 10 6 3 1 19 - 14 21
Egersund 9 5 3 1 26 - 20 18
Bryne 10 6 0 4 12 - 8 18
Vålerenga 10 5 2 3 19 - 15 17
Moss 10 5 2 3 18 - 17 17
Sogndal 10 4 4 2 15 - 8 16
Lyn 10 3 5 2 17 - 11 14
Stabæk 9 3 4 2 21 - 17 13
Raufoss 10 3 3 4 10 - 11 12
Levanger 10 2 5 3 17 - 16 11
Ranheim TF 10 2 4 4 16 - 16 10
Mjøndalen 9 2 3 4 14 - 16 9
Start 10 2 3 5 11 - 18 9
Sandnes Ulf 10 2 3 5 15 - 26 9
Aalesund 10 2 2 6 11 - 20 8
Åsane 9 1 4 4 11 - 19 7


6. divisjon avdeling 1
Årdal 3/Jotun - Vik 2  7-2
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 - Lærdal/Aurland 0-2
Sogndal 3/Studentspretten 3 - Studentspretten 2  1-2 (1-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland 6 4 1 1 26-12 13
Studentspretten 2 6 3 2 1 16-10 11
Årdal 3/Jotun 6 3 1 2 17-15 10
Vik 2 6 2 0 4 13-20 6
Sogndal 3/Studentspretten 3 6 2 0 4 11-22 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 6 1 2 3 12-16 5


6. divisjon avdeling 2

Askvoll/Holmedal - Balestrand/Fjøra 2  0-3
Fure/Dale 2 - Høyang 2  2-1 (0-0)
Gaular - Hyllestad  5-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 6 6 0 0 37-3 18
Gaular 6 3 2 1 12-11 11
Fure/Dale 2 6 3 1 2 13-18 10
Hyllestad 6 2 1 3 12-16 7
Askvoll/Holmedal 1 6 2 0 4 8-16 6
Høyang 2 6 0 0 6 6-24 0


6. divisjon avdeling 3

Førde SI - Tambarskjelvar  1-3 (0-2)
Tempo - Florø 3  0-2 (0-1)
Anga - Svelgen  10-0 (5-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Florø 4 4 3 0 1 10-8 9
Tambarskjelvar 4 2 1 1 11-5 7
Førde SI 4 2 0 2 8-7 6
Anga 3 2 0 1 4-3 6
Florø 3 5 2 0 3 12-13 6
Tempo 4 1 2 1 9-10 5
Svelgen 1 4 0 1 3 8-16 1


6. divisjon avdeling 4
Stryn 2 - Loen/Vikane  6-3 (4-0)
1-0 Daniel Vilnes Gjervik (11. min)
2-0 Lars Midthjell Gjørven (15. min)
3-0 Isak Heggdal Skogen (29. min)
4-0 Sokrates Ullebø Hool (45. min+2)
4-1 Nicklas Sunde Haugen, straffe (56. min)
5-1 Lars Midthjell Gjørven (62. min)
5-2 Nicklas Sunde Haugen, straffe (77. min)
5-3 Kasper Bjørkedal Eide (83. min)
6-3 Benitien Mugisho (90. min+6)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje - Haugen  2-0 (1-0)
1-0 Ingo Jhonata Barboza Da Silva (32. min)
2-0 Ingo Jhonata Barboza Da Silva (56. min)

Stadlandet - Eid 2  0-2 (0-0)
0-1 Henrik Vingen Vedeld (53. min)
0-2 Henrik Vingen Vedeld (90. min+2)

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 5 4 0 1 24-9 12
Selje 5 4 0 1 19-9 12
Hyen 5 3 1 1 20-16 10
Loen/Vikane 6 3 1 2 18-18 10
Stryn 2 5 2 1 2 20-18 7
Eid 2 6 2 1 3 10-15 7
Hornindal 4 0 3 1 5-7 3
Stadlandet 5 1 0 4 10-20 3
Haugen 5 0 1 4 4-18 1

28.05 Åttande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

8. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2024.


28.05 Kvartett leiar Lokaltipset samanlagt


 

Mathias Henriksen, Eirik Kristoffersen, Jo Arne Sætre og Sander Torheim Frislid er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter sju rundar.

Kvartetten har prikka inn 55 rette på dei sju fyrste rundane. Dei toppar samanlagtlista eit poeng føre føre Sjur Gimmestad, Linus Hagenes og Sujeevan Mohanarajah som har 54 rette på dei sju fyrste rundane. 

Totalt 238 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.


55 rette:
Mathias Henriksen
Eirik Kristoffersen
Jo Arne Sætre
Sander Torheim Frislid

54 rette:
Sjur Gimmestad
Linus Hagenes
Sujeevan Mohanarajah

53 rette:
Stein Roar Moheim
Elisabeth Torvanger

52 rette:
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Kenneth Fosse Elde
Edvin Haugen
Arne Helgheim
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Hilmar Lindskog
Jens Sagevik
Andreas Sandal
Idar Taklo

51 rette:
Kjell Bruland
Magne Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Rune Midthjell
Geir Vindheim
Marius Midtun Aaberge

50 rette:
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nygård
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Joakim Sundsøy
Marius Sætren
Terje Tonheim
Asgeir Torvanger

49 rette:
Jarle Christensen
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Steinar Holvik
Terje Jahn
Benny Rivedal
Jim Arne Råheim
Susanne Skogstad

48 rette:
Rune Hansen
Johan Hanssen
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Arve Lote
Jan Ove Møll
Martha Karin Rauset
Stein Inge Torheim
Tommy Wolff
Tommy Øren

47 rette:
Per Michael Frichsen
Kay Ove Hafsås
Kristoffer Hjelle
Idar Arne Kristiansen
Steinar Langedal
Lars Loen
Kenneth Rakkenes
Marcus Vedeler
Øyvind Vågseth

46 rette:
Anny Balsnes
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Idar Holen
Knut Løseth
Magnus Reksnes
Kenneth Russenes
Bjørn Helge Svoren
Sondre Søreide
Andreas Vereide

45 rette:
Arthur Norevik
Geir Inge Rake
Marius Refvik
Sissel Svarstad
Thomas Thaule
Leif Arne Tveit
Torbjørn Ylvisåker

44 rette:
Steinar Christensen
Bjørn-Helge Haugen
Odd Willy Knudsen
Jon Navarsete
Øystein Solheim
Vegard Ulvik
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth
Frode Ølmheim

43 rette:
Jakob Haugen
Vebjørn Høynes
Sondre Solheim Langedal
Miguel Maureira
Magnar Skaare
Monday Solo
Jan-Ove Sæbø

42 rette:
Olai Eikevoll
Sissel Høynes
Lisa Skarstein
Dag Inge Sætren

41 rette:
Magnus Bolseth
Per-Magne Løken
Pål Trøsken

40 rette:
Knut Olav Halseth
Jon Rauset
Gunnvor Skaare
Kay Rune Solheim
Olai Årdal


28.05 Kampar i dag, tysdag 28. mai


Sogndal spelar i kveld bortekamp mot Start i Kristiansand.
Sogndal jublar etter scoring i 3-1 seieren heime mot Mjøndalen 6. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Start - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Kongsvinger 10 6 3 1 19 - 14 21
Egersund 9 5 3 1 26 - 20 18
Bryne 10 6 0 4 12 - 8 18
Vålerenga 10 5 2 3 19 - 15 17
Moss 10 5 2 3 18 - 17 17
Sogndal 9 4 4 1 14 - 6 16
Lyn 10 3 5 2 17 - 11 14
Stabæk 9 3 4 2 21 - 17 13
Raufoss 10 3 3 4 10 - 11 12
Levanger 10 2 5 3 17 - 16 11
Ranheim TF 10 2 4 4 16 - 16 10
Mjøndalen 9 2 3 4 14 - 16 9
Sandnes Ulf 10 2 3 5 15 - 26 9
Aalesund 10 2 2 6 11 - 20 8
Åsane 9 1 4 4 11 - 19 7
Start 9 1 3 5 9 - 17 6


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 3/Jotun - Vik 2
Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 - Lærdal/Aurland
Kl. 19.00 Sogndal 3/Studentspretten 3 - Studentspretten 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland 5 3 1 1 24-12 10
Studentspretten 2 5 2 2 1 14-9 8
Årdal 3/Jotun 5 2 1 2 10-13 7
Vik 2 5 2 0 3 11-13 6
Sogndal 3/Studentspretten 3 5 2 0 3 10-20 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 5 1 2 2 12-14 5


6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Balestrand/Fjøra 2
Kl. 19.00 Fure/Dale 2 - Høyang 2
Kl. 19.00 Gaular - Hyllestad

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 5 5 0 0 34-3 15
Gaular 5 2 2 1 7-10 8
Hyllestad 4 2 1 1 10-7 7
Askvoll/Holmedal 1 5 2 0 3 8-13 6
Fure/Dale 2 4 1 1 2 7-16 4
Høyang 2 5 0 0 5 5-22 0


6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Førde SI - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Tempo - Florø 3
Kl. 19.30 Anga - Svelgen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Florø 4 4 3 0 1 10-8 9
Førde SI 3 2 0 1 7-4 6
Anga 3 2 0 1 4-3 6
Tempo 3 1 2 0 9-8 5
Tambarskjelvar 3 1 1 1 8-4 4
Florø 3 4 1 0 3 10-13 3
Svelgen 1 4 0 1 3 8-16 1


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Selje - Haugen  
Kl. 19.00 Stadlandet - Eid 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Loen/Vikane

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 5 4 0 1 24-9 12
Hyen 5 3 1 1 20-16 10
Loen/Vikane 5 3 1 1 15-12 10
Selje 4 3 0 1 17-9 9
Stryn 2 4 1 1 2 14-15 4
Eid 2 5 1 1 3 8-15 4
Hornindal 4 0 3 1 5-7 3
Stadlandet 4 1 0 3 10-18 3
Haugen 4 0 1 3 4-16 1

27.05 Resultat kampar i dag, måndag 27. mai


Bremanger jublar etter scoring i dagens 4-2 seier mot Førde 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon

Bremanger - Førde 3  4-2 (3-0)
1-0 Ruben Vågenes (5. min)
2-0 Ruben Vågenes (13. min)
3-0 August Johan Ommedal (42. min)
3-1 Tobias Holme (59. min)
4-1 Ruben Vågenes (68. min)
4-2 Tobias Holme (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kaupanger - Syril  7-0 (2-0)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 4 4 0 0 25-2 12
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Bremanger 4 3 0 1 10-7 9
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 3 2 0 1 9-8 6
Syril 4 2 0 2 15-16 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 4 0 0 4 4-13 0
Førde 3 4 0 0 3 7-24 0

27.05 Status tabellkonkurransen etter 7. serierunde


Stryn og Måløy spelte uavgjort 3-3 i den 7. serierunden i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Emil Hallstensen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 7. serierunde. Hallstensen leiar konkurransen føre Shanjeevan Mohanarajah, Sujeevan Mohanarajah, Einar Hellem, Morten Eriksen, Eivind Nigardsøy og Hilmar Lindskog.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 7. serierunde:
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2


Resultat 7. serierunde Kretsligaen


Sogndal 2 - Eid  6-0 (3-0)
1-0 Viljar Stavø (9. min)
2-0 Emmanuel Oluwafemi Olugbe (37. min)
3-0 Johannes Konstali-Lødemel (42. min)
4-0 Kristoffer Haukås Steinset (53. min)
5-0 Marius Årøy (57. min)
6-0 Viljar Stavø, straffe (62. min)

Stryn - Måløy 3-3 (0-0)
0-1 Oscar Inuk Kvalheim Rosing (46. min)
1-1 Daniel Vilnes Gjervik (61. min)
1-2 Marko Ntontai Or Dodaj, straffe (84. min)
2-2 Isak Heggdal Skogen (86. min)
3-2 Mohammad Ali (88. min)
3-3 Ognjen Markovic (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Jølster  7-0 (5-0)
1-0 Joakim Sjøthun Måren, straffe (1. min)
2-0 Daniel Skilbrei Aven (5. min)
3-0 Robert Huseklepp Alrek (14. min)
4-0 Joakim Sjøthun Måren (17. min)
5-0 Joakim Sjøthun Måren (45. min)
6-0 Michael Hansen Våge (52. min)
7-0 Joakim Sjøthun Måren (61. min)

Sandane - Dale 1-3 (0-2)
0-1 Brage Loftheim (12. min)
0-2 Sander Kapstad (22. min)
0-3 Sjølvmål (50. min)
1-3 Sander Natanael Rauset Skogli (51. min)

Studentspretten - Fjøra  2-6 (1-4)
1-0 Ulrik Flo (4. min)
2-0 Brynjar Flatebø (8. min)
2-1 Emil Hellesen Engelsen (33. min)
3-1 Mathias Sunde Årdal (44. min)
4-1 Adrian Lugo Bredesen (45. min+3)
5-1 Malvin Gjerde, straffe (50. min)
6-1 Isak Svedal Flo (72. min)
6-2 William Landøy, straffe (85. min)

Førde 2 - Vik  3-1 (1-0)
1-0 Svenn Ove Gjøringbø (16. min)
1-1 Hans Pedersen Grønningsæter (63. min)
2-1 Vegard Savland (69. min)
3-1 Vegard Savland (89. min)


Stilling tabellkonkurransen etter 7. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Emil Hallstensen 18 2
2. Shanjeevan Mohanarajah 20 2
3. Sujeevan Mohanarajah 24 4
4. Einar Hellem 26 4
5. Morten Eriksen 26 3
6. Eivind Nigardsøy 26 2
7. Hilmar Lindskog 26 0
8. Sven Ove Råsberg 28 5
9. Jo Arne Sætre 28 4
10. Vegard Ulvik 28 4
11. Svein Inge Bergset 28 3
12. Isak Aarøen 28 3
13. Vidar Kvalvågnes 28 2
14. Rikhardur Finnsson 28 1
15. Stein Roar Moheim 28 1
16. Kristoffer Hjelle 30 3
17. Eivind Holmboe 30 3
18. Håkon Kongshaug 30 2
19. Benny Rivedal 30 2
20. Reidar Balsnes 30 1
21. Alexander Jenssen 30 1
22. Arthur Norevik 30 1
23. Sissel Høynes 30 0
24. Aslaug Berget Alsaker 32 2
25. Sveinung Alværn 32 2
26. Iselin Endal 32 2
27. Øyvind Hervik 32 2
28. Thomas Thaule 32 2
29. Terje Tonheim 32 2
30. Sindre Årskog 32 2
31. Joar Duesund 32 1
32. Tarjei Husabø Christiansen 32 1
33. Louise Nygaard 32 1
34. Anny Balsnes 32 0
35. Lene Melheim 32 0
36. Asgeir Årdal 32 0
37. Glenn Hovland 33 3
38. Oddvar Alværen 33 2
39. Marius Midtun Aaberge 33 2
40. Sindre Fjellestad 34 4
41. John Rasmus Sæbø 34 4
42. Nina Sofie Nor Midthjell 34 3
43. Jan Taule 34 3
44. Christian Helgheim 34 2
45. Geir Loneland 34 2
46. Arve Lote 34 2
47. Miguel Maureira 34 2
48. Jan Tore Slinde 34 2
49. Mathias Stokkebø 34 2
50. Idar Taklo 34 2
51. Leif Arne Tveit 34 2
52. Frode Berge Alme 34 1
53. Ruben Bøtun 34 1
54. Yngve Hagen 34 1
55. Edvin Haugen 34 1
56. Arne Helgheim 34 1
57. Kevin Lund Olsen 34 1
58. Geir Inge Rake 34 1
59. Eirik Stensvand 34 1
60. Elisabeth Torvanger 34 1
61. Stian Aaland 34 1
62. Arve Helle 34 0
63. Mathias Henriksen 34 0
64. Aleksander Kvernevik 34 0
65. Jonas Nistad 34 0
66. Øystein Solheim 34 0
67. Sander Stølen Olsen 34 0
68. Mads Wie 34 0
69. Sindre Kvalheim 35 2
70. Magnar Skaare 35 0
71. Marius Sætren 36 3
72. Magnus Nikolai Bolseth 36 2
73. Ørjan Eikevoll 36 2
74. Eivind-Rune Flataker 36 2
75. Hans-Petter Gilleshammer 36 2
76. Sjur Gimmestad 36 2
77. Linus Hagenes 36 2
78. Johan Hanssen 36 2
79. Frode Harberg 36 2
80. Idar Holen 36 2
81. Vebjørn Høynes 36 2
82. Steinar Langedal 36 2
83. Rune Lefdal 36 2
84. Geir Ove Myhre 36 2
85. Ole Tom Myroldhaug 36 2
86. Adrian Solberg 36 2
87. Øystein Østvik 36 2
88. Marita Berget Alsaker 36 1
89. Håvard Berglund 36 1
90. Lina Christiansen 36 1
91. Vegard Fløholm 36 1
92. Nils Morten Frislid 36 1
93. Elias Grimeland 36 1
94. Magne Krumsvik 36 1
95. Øistein Muri Simonsen 36 1
96. Jan Ove Møll 36 1
97. Martin Nesje Lindvik 36 1
98. Kai Arne Otneim 36 1
99. Andreas Sandal 36 1
100. Jim Skarstein 36 1
101. Ard Ragnar Sundal 36 1
102. Teodor Svarstad Hauge 36 1
103. Magnus Sævik 36 1
104. Jaran Tryti 36 1
105. Jonas Beitveit 36 0
106. Ole Martin Eide 36 0
107. Magnus Gilleshammer 36 0
108. Hans Gjesdal Eikås 36 0
109. Jakob Haugen 36 0
110. Anton Jepsen 36 0
111. Joakim Sundsøy 36 0
112. Espen Sårheim 36 0
113. Harald Vartdal 36 0
114. Leander Sunde 37 2
115. Odd Gunnar Måren 37 1
116. Kjell Bruland 38 3
117. Johnny Husevåg 38 3
118. Håkon Mathisen 38 3
119. Jon-Terje Tjellaug 38 3
120. Marius Åsebø 38 3
121. Norman Henning Fimreite 38 2
122. Per Michael Frichsen 38 2
123. Robin Frichsen 38 2
124. Sara Torheim Frislid 38 2
125. Kennet Hessvik 38 2
126. Erlend Husabø 38 2
127. Terje Jahn 38 2
128. Geir Arne Kvam 38 2
129. Kristian Lefdal 38 2
130. Vidar Mallesvik 38 2
131. Sissel-Irene Myklebust 38 2
132. Jon Rauset 38 2
133. Marius Refvik 38 2
134. Arve Skaare 38 2
135. Runar Sundal 38 2
136. John Søgnen 38 2
137. Øyvind Vågseth 38 2
138. Ronny Berg 38 1
139. Jarle Christensen 38 1
140. Kenneth Fosse Elde 38 1
141. Marius Valaker Frøyen 38 1
142. Knut Olav Halseth 38 1
143. Lidvin Hestetun 38 1
144. Asle Hopland 38 1
145. Roy Atle Igland 38 1
146. Eirik Kristoffersen 38 1
147. Anders Hagen Kvalvåg 38 1
148. Ole Morten Kvam 38 1
149. Sondre Nor Midthjell 38 1
150. Christoffer Nore 38 1
151. Magnus Reksnes 38 1
152. Susanne Skogstad 38 1
153. Johan Skorge 38 1
154. Kai Henning Slinde 38 1
155. Dag Inge Sætren 38 1
156. Janne Torheim 38 1
157. Sander Torheim Frislid 38 1
158. Andreas Bjørkum Vereide 38 1
159. Elias Vindheim 38 1
160. Magne Elde 38 0
161. Kay Ove Hafsås 38 0
162. Bjørn-Helge Haugen 38 0
163. Daniel Haus 38 0
164. Kjell Inge Kvamme 38 0
165. Jon Ivar Møll 38 0
166. Stig Nord 38 0
167. Håkon Skjerven 38 0
168. Kay Rune Solheim 38 0
169. Torbjørn Ylvisåker 38 0
170. Tommy Øren 38 0
171. Sondre Solheim Langedal 39 1
172. Stein Inge Torheim 39 1
173. Inge Visnes 39 1
174. Stian Åmelfot 39 1
175. Else Helene Abrahamsen 40 2
176. Sveinung Frantzen 40 2
177. Ørjan Igelkjøn 40 2
178. Knut Løseth 40 2
179. Erik Paulsen 40 2
180. Asgeir Torvanger 40 2
181. Olai Årdal 40 2
182. Bjørn Tore Midthjell 40 1
183. Odd Magne Sjåstad 40 1
184. Andreas Sundal 40 1
185. Pål Trøsken 40 1
186. Anders S. Hansen 40 0
187. Pål Holko 40 0
188. Alexander Jakobsson 40 0
189. Christian Josefsen 40 0
190. Eirik Nor Midthjell 40 0
191. Rune Midthjell 40 0
192. Jon Navarsete 40 0
193. Torstein Rutledal 40 0
194. Marcus Vedeler 40 0
195. Tore Ytredal 40 0
196. Erik Bolset 41 2
197. Jan Asle Bolset 41 1
198. Eirik Sunde 41 1
199. Haakon Giil 42 2
200. Kenneth Rakkenes 42 2
201. Oscar August Sørheim 42 2
202. Vegard Eimhjellen 42 1
203. Leif Øystein Felde 42 1
204. Svein Arne Hagen 42 1
205. Steinar Holvik 42 1
206. Markus Nordbø 42 1
207. Roger Nygård 42 1
208. Bjørn Totland 42 1
209. Geir Vindheim 42 1
210. Sigurd Hamre 42 0
211. Espen Langedal 42 0
212. Asbjørn Losnegard 42 0
213. Stig Roar Hovland 43 1
214. Idar Arne Kristiansen 43 1
215. Knut-Atle Krossøy 44 2
216. Kennet Honningsvåg 44 1
217. Anne Mette Lillestøl 44 1
218. Lars Loen 44 1
219. Jan Ove Sæbø 44 1
220. Ørjan Hestetun 44 0
221. Markus Lefdal 46 1
222. Anne Karin Rand 52 0
223. Randi Torvanger 56 1
224. Vegard Flatjord 60 0
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


27.05 Kaja teken ut på J19-landslaget


Foto: LSK Kvinner

 

Kaja Bjelde Hjelmhaug blei i går tatt ut på J19-landslaget som skal ha samling frå måndag til fredag denne veka. Samlinga er ei treningssamling og ein oppstart til det nye kullet som skal ut i EM-kvalifisering til hausten.

Kaja Bjelde Hjelmhaug står bokført med totalt 21 aldersbestemte landskampar fordelt på J15, J16 og J17-landslaget.

Troppen:
Frida Aursland – Avaldsnes
Pia Hansen- Vålerenga
Libe Brakstad – Avaldsnes
Ane Jørgensen – Vålerenga
Helle Stenersen – Arna -Bjørnar
Solveig Slemmen - Lyn
Tomine Svendheim – Brann
Andrea Buberg – Tiller
Emilie Sofie Ludvigsen – TIL 2020
Carina Alfredsen – Kolbotn
Cille Nilsen – Rosenborg
Mathea Andresen – Åsane
Anna Nigardsøy- Arna-Bjørnar
Linnea Sælen – Arna-Bjørnar
Frøya Dorsin – Rosenborg
Ronja Arnesen- Vålerenga
Mathea Solemdal – Stabæk
Kaja Bjelde Hjemhaug - LSK Kvinner
Karen Ims- Viking
Kajsa Pettersen – Viking
Anny Kerim-Lindland - Start

 


Kaja B. Hjelmhaug i Sogndal G16 sin kamp mot Jølster 14. februar 2022.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Skeihallen 14. februar 2022.


27.05 Vebjørn er ny daglig leiar i SK Nord


Vebjørn Nord Haugland i kampen Bremanger -Tornado Måløy 1. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

SK Nord melder på sine nettsider at Vebjørn Nord Haugland er ny daglig leiar i klubben.

SK Nord skriv følgande om tilsettinga:

Hovedstyret har gleden av å informere om at Vebjørn Nord Haugland har takket ja til stillingen som daglig leder i SK Nord.

Med å ansette Vebjørn satser vi videre på en ung, engasjert person med personlig erfaring fra, og et hjerte for klubben vår!

Vebjørn er 28 år, opprinnelig fra Nordfjordeid og har de siste 4 årene bodd på Vormedal med familien sin, han er og aktiv utøver i SK Nord. Vebjørn er utdannet lærer, har studert idrett, og brenner for idretten og det å skape gode arenaer for barn og ungdom. Vebjørn har vært aktiv håndballspiller i mange år, trener, dommer på høyt nivå og spiller på A-laget til SK Nord. Oppstart i stillingen som daglig leder blir i august 2024, hvor han da får en god overlapp med Tine.

Det var mange søkere til stillingen også denne gang. Det tyder på at vi er en attraktiv klubb også på dette området. Vi er nå glade for at Vebjørn har takket ja til stillingen.

Med en god utdanning i bunn, engasjement for idrett, barn og fokus på samarbeid ligger ting godt til rette for fortsatt trygg drift og videre utvikling av klubben vår.

Om sin nye rolle sier Vebjørn:

"Jeg er veldig stolt og takknemlig over å ha fått denne muligheten. Helt siden jeg kom for fire år siden har jeg følt meg veldig hjemme i en klubb med flotte mennesker og verdier. Å få jobbe med en kombinasjon av idrett, barn og unge og samarbeid i SK Nord er helt klart en drømmejobb for meg. Nå er det bare å glede seg til å komme i gang i august"!

Les heile saka på SK Nord sine nettsider.

 

  
Ivar Michael Jahr, Dag Vidar Hafsås, Sven Erik Midthjell og Vebjørn Nord Haugland etter kampen Sogndal - Bodø/Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


27.05 Stenevik har signert ny kontrakt med Everton


Elise Isolde Stenevik under trening heime i Florø sommaren 2023.

 

Elise Isolde Stenevik har signert ei ny toårskontrakt med Everton. 24-åringen frå Florø har spelt for Everton sidan overgangen frå den svenske klubben Eskilstuna United hausten 2022.  

Everton enda denne sesongen på 8. plass i Woman's Super League i England. 

Før overgangen til Everton spelte Stenevik omlag to år for Eskilstuna United. 22-åringen står bokført med 57 kampar og tre mål i Damallsvenskan. 

Før perioden i Eskilstuna United spelte Stenevik fire og ein halv sesong for Arna Bjørnar. Dei fire siste sesongane spelte ho fast for Arna Bjørnar i Toppserien. I løpet av desse fire sesongane spelte Stenevik 72 kampar og scora eit mål i Toppserien. I tillegg har ho spelt 12 kampar og scora eit mål i cupen.

På aldersbestemte landslag står Stenevik bokført med 54 kampar og ni mål.  

Sjå Everton Football Club si sak med videointervju med Elise Isolde Stenevik.

 

  
Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria i 2015. 
Foto: Privat    


27.05 Åttande runde i Lokaltipset 2024


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

8. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Sogndal - Stabæk (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Bjørnevatn - Sogndal FK (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 3: Florø - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Os - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Førde - Brann 2 (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Selje/Åheim - Førde 2 (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Måløy - Stryn (3. divisjon kvinner avdeling 2) (Kretsligaen)
Kamp 8: Dale - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Vik - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 11: Måløy - Sogndal 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Syril - Bremanger (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2024.


27.05 Kampar i dag, måndag 27. mai


Bremanger spelar i kveld heimekamp mot Førde 3 i 5. divisjon.
På bildet jublar Bremanger etter seieren borte mot Eikefjord 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon

Kl. 19.00 Bremanger - Førde 3
Kl. 19.00 Kaupanger - Syril

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 3 3 0 0 18-2 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Syril 3 2 0 1 15-9 6
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 3 2 0 1 9-8 6
Bremanger 3 2 0 1 6-5 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 4 0 0 4 4-13 0
Førde 3 3 0 0 3 5-20 0

26.05 Linus Hagenes vinnar av 7. runde i Lokaltipset


 

Linus Hagenes og Odd Magne Sjåstad prikka inn 10 kampar i den 7. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Linus Hagenes frå Førde. 

Totalt 128 personar sende inn tips i 7. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 6,40 rette i denne runden.


10 rette:
Linus Hagenes
Odd Magne Sjåstad

9 rette:
Mathias Henriksen

8 rette:
Nikolai Berqvam
Sigurd Hamre
Hilmar Lindskog
Ole Tom Myroldhaug
Geir Inge Rake
Magnus Reksnes
Andreas Sandal
Arve Skaare
Kay Rune Solheim
Marius Sætren
Terje Tonheim
Stein Inge Torheim
Marius Midtun Aaberge

7 rette:
Frode Berge Alme
Anny Balsnes
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Iselin Endal
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Nils Tore Heggestad
Arne Helgheim
Ørjan Hestetun
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Benny Rivedal
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Jens Sagevik
Lisa Skarstein
Susanne Skogstad
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Sondre Solheim Langedal
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Magnus Sævik
Idar Taklo
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Bjørn Totland
Geir Vindheim
Torbjørn Ylvisåker
Olai Årdal

6 rette:
Oddvar Alværen
Reidar Balsnes
Olai Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Knut Olav Halseth
Edvin Haugen
Idar Holen
Steinar Holvik
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Odd Willy Knudsen
Per Jakob Kyrkjeeide
Lars Loen
Nina Sofie Nor Midthjell
Arthur Norevik
Roger Nygård
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Torstein Rutledal
Gunnvor Skaare
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Joakim Sundsøy
Sissel Svarstad
Jan-Ove Sæbø
Dag Inge Sætren
John Søgnen
Sondre Søreide
Elisabeth Torvanger
Harald Vartdal
Andreas Vereide
Øyvind Vågseth
Tommy Øren


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-3
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-6
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-4
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) H 3-1
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kvinner) H 6-4
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen) H 7-0
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen) B 2-6
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen) H 3-1
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon) B 1-2


26.05 Bilder frå kampen mellom Eid og Jølster


Lisa Skarstein scora Eid sitt mål i gårsdagens kamp mot Jølster.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid og Jølster spelte i går kamp i 4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 2 på kunstgrasbana bak Valhall.

Jølster viste seg som det beste laget og kunne til slutt juble for seier 6-1.

Kristina Juklestad (4) og Kristine Kjøsnes (2) scora måla til Jølster, medan Eid sin storscorar Lisa Skarstein sette inn målet til Eid.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Jølster 1-6 (1-4)
Mål Eid: Lisa Skarstein
Mål Jølster: Kristina Juklestad (4) og Kristine Kjøsnes (2)

Dommar: Rolf Lefdal, Eid

Gult kort: Lisa Skarstein, Eid og Kristine Kjøsnes, Jølster (5 minutt soning)

Eid:
Lisa Skarstein
Ida Sjåstad
Maria Vangberg
Bente Kristin Humborstad
Ann Kristin Longva
Agnete Hope Skjerven
Andrea Bakkebø
Mathilde Solheim
Andrea Vedvik
Martine Nor Dypveit

Jølster:
Ingrid Svidal Myhren
Nina-Camilla Helmen
Thea Flatjord Sunde
Maria Østebø Sandal
Hannah Talina Sunde
Kristine Kjøsnes
Linda Herstad Dvergsdal
Kristina Juklestad

26.05 Resultat kampar i dag, søndag 26. mai


Vegard Savland scora to mål for Førde 2 i dagens 3-1 seier mot Vik.
Bildet er frå Førde sin 6-0 seier heime mot Sogndal 2 14. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Balestrand - Askvoll/Holmedal  3-2 (0-1)
0-1 Lilly Gjervik Undertun (8. min)
0-2 Amelia Marta Sroga (54. min)
1-2 Anne Aune Neerland (61. min)
2-2 Anne Aune Neerland (81. min)
3-2 Anne Aune Neerland (90. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Høyang 5 3 0 2 24-8 9
Balestrand 5 3 0 2 21-10 9
Askvoll/Holmedal 5 2 0 3 10-11 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim 6-4 (1-2)

0-1 Kaja Berge Bøstrand (20. min)
1-1 Kristina Brekke Hatlevoll, straffe (31. min)
1-2 Lene Refsnes (39. min)
2-2 Tuva Søreide Solberg (48. min)
2-3 Kaja Berge Bøstrand (54. min)
3-3 Martine Lorentzen Brenden (67. min)
4-3 Martine Lorentzen Brenden (72. min)
5-3 Kristina Brekke Hatlevoll (84. min)
5-4 Lene Refsnes (90. min+1)
6-4 Stine Gustavsen Fimreite (90. min+3)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 6 5 0 1 21-8 15
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 6 2 1 3 17-15 7
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 6 1 2 3 19-20 5
Gaular 6 0 1 5 5-27 1


Kretsligaen
Førde 2 - Vik  3-1 (1-0)
1-0 Svenn Ove Gjøringbø (16. min)
1-1 Hans Pedersen Grønningsæter (63. min)
2-1 Vegard Savland (69. min)
3-1 Vegard Savland (89. min)

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 7 3 1 3 14-19 10
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 7 1 2 4 12-23 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2


5. divisjon
Florø 2 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk  0-4 (0-1)

0-1 Gjermund Løyche Lindskog (3. min)
0-2 Johan Elverum Salveson, straffe (58. min)
0-3 Magnus Øygard Solstad (75. min)
0-4 Lukas Kjos-Wenjum (83. min)

Eikefjord - Årdal 2/Jotun  1-2 (1-0)
1-0 Kennet Dvergedal (18. min)
1-1 Dennis Hunderi, straffe (90. min+4)
1-2 Isak Øyre Nundal (90. min+7)

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 3 3 0 0 18-2 9
Årdal 2/Jotun 4 3 0 1 12-8 9
Syril 3 2 0 1 15-9 6
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 3 2 0 1 9-8 6
Bremanger 3 2 0 1 6-5 6
Florø 2 4 2 0 2 7-10 6
Eikefjord 4 0 0 4 4-13 0
Førde 3 3 0 0 3 5-20 0

26.05 Bilder frå kampen mellom Stryn og Måløy


Tett og spennande i kampen mellom Stryn og Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn og Måløy spelte i går uavgjort 3-3 i den 7. serierunden i Kretsligaen.

Daniel Vilnes Gjervik, Isak Heggdal Skogen og Mohammad Ali scora måla til Stryn, medan Oscar Inuk Kvalheim Rosing, Marko Ntontai Or Dodaj og Ognjen Markovic sette inn måla til Måløy. Alle scoringane kom i 2. omgang.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Måløy 3-3 (0-0)
0-1 Oscar Inuk Kvalheim Rosing (46. min)
1-1 Daniel Vilnes Gjervik (61. min)
1-2 Marko Ntontai Or Dodaj, straffe (84. min)
2-2 Isak Heggdal Skogen (86. min)
3-2 Mohammad Ali (88. min)
3-3 Ognjen Markovic (90. min+1)

Dommar: Aleksander Blålid, Flatraket

Assistentdommarar: Diar Omar Masti, Urædd og Sigurd Aam Hamre, Selje

Gult kort: Marcel Filip Kucab, Stryn og Marko Ntontai Or Dodaj, Måløy

Stryn:
Christian Svoren Strand
Marcel Filip Kucab
Jesper Endal Jepsen
Emil Richard Allesøe
Johannes Fredheim
Tomas Eikenes Tjellaug
Kevin Hoddevik
Isak Heggdal Skogen
Mohammad Ali
Ola Holmlund Ørjasæter
Vegard Sæten Hopland

Innbyttarar:
Lukas Olai Lødemel
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Daniel Vilnes Gjervik

Måløy:
Trond Eide Tennebø
Håkon Mathisen
Runar Televik Blaalid
Ognjen Markovic
Kasper Bakke Øvrebø
Sondre Apneseth
Stian Oppedal Heggelund
Markus Tvendeseter Kupen
Adrian Chruickshank Holvik
David Hamre Da Silva
Oscar Inuk Kvalheim Rosing

Innbyttarar:
Jonas Nalbant Nordpoll
Anders Ulvik Fleten
Marko Ntontai Or Dodaj
Warit Promsri
Kristian Solvang

26.05 Kampar i dag, søndag 26. mai


Guro L. Larsen er toppscorar i 3. divisjon kvinner avdeling 2 med ni mål.
I ettermiddag spelar Selje/Åheim bortekamp mot Sogndal/Sogndal FK 2.
Bildet er frå bortekampen mot  Måløy på Skavøypoll Stadion 10. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 15.00 Balestrand - Askvoll/Holmedal

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Høyang 5 3 0 2 24-8 9
Balestrand 4 2 0 2 18-8 6
Askvoll/Holmedal 4 2 0 2 8-8 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 15.00 Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 6 5 0 1 21-8 15
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 6 0 1 5 5-27 1


Kretsligaen
Kl. 17.00 Førde 2 - Vik

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2


5. divisjon
Kl. 15.00 Florø 2 - Hafslo/Bjørn/Fanaråk
Kl. 15.00 Eikefjord - Årdal 2/Jotun

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 3 3 0 0 18-2 9
Syril 3 2 0 1 15-9 6
Årdal 2/Jotun 3 2 0 1 10-7 6
Florø 2 3 2 0 1 7-6 6
Bremanger 3 2 0 1 6-5 6
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 2 1 0 1 5-8 3
Eikefjord 3 0 0 3 3-11 0
Førde 3 3 0 0 3 5-20 0

25.05 Tre personar har prikka inn sju kampar


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 7. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Trioen Linus Hagenes, Odd Magne Sjåstad og Arve Skaare  har prikka inn sju kampar av dei ni er spelt til no denne runden.


7 rette:

Linus Hagenes
Odd Magne Sjåstad
Arve Skaare

6 rette:
Olai Eikevoll
Sigurd Hamre
Nils Tore Heggestad
Mathias Henriksen
Marius Midtun Aaberge

5 rette:
Anny Balsnes
Nikolai Berqvam
Steinar Christensen
Kay Ove Hafsås
Idar Holen
Steinar Holvik
Johnny Husevåg
Sissel Høynes
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Knut Løseth
Nina Sofie Nor Midthjell
Ole Tom Myroldhaug
Jan Ove Møll
Geir Inge Rake
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Kenneth Russenes
Jens Sagevik
Andreas Sandal
Lisa Skarstein
Kay Rune Solheim
Sondre Solheim Langedal
Jan-Ove Sæbø
Marius Sætren
Magnus Sævik
Terje Tonheim
Stein Inge Torheim
Olai Årdal

4 rette:
Frode Berge Alme
Oddvar Alværen
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Thea Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Iselin Endal
Morten Eriksen
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Sjur Gimmestad
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Arne Helgheim
Einar Hellem
Ørjan Hestetun
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Odd Willy Knudsen
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Arthur Norevik
Roger Nygård
Anne Karin Rand
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Torstein Rutledal
Jim Arne Råheim
Susanne Skogstad
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Dag Inge Sætren
John Søgnen
Idar Taklo
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Bjørn Totland
Andreas Vereide
Geir Vindheim
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-3
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-6
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-4
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland) H 3-1
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen) U 3-3
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen) H 7-0
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen) B 2-6
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)


25.05 Resultat kampar i dag, laurdag 25. mai


Ognjen Markovic utlikna for Måløy til 3-3 på overtid mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Nasjonal G15 Gruppe D
Sogndal - Mjøndalen  3-1 (2-0)
1-0 Kristoffer Svori Moe (13. min)
2-0 Mathias Røyrvik Sundsøy (18. min)
3-0 Kristoffer Svori Moe (51. min)
3-1 Andre Haugstad (82. min)


2. divisjon kvinner avdeling 2
Sogndal - Sarpsborg 08  0-3 (0-2)
0-1 Ina Gausdal (8. min)
0-2 Julia Charlotte Tveter Arnesen (18. min)
0-3 Florentina Kuqi (76. min)


Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Marte Hovland og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter kampen mot Sarpsborg 08.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter kampen heime mot Sarpsborg 08.

Porsanger - Røa 2  1-2 (0-1)
HamKam - Frigg  6-1 (3-1)
Grei - Bjørnevatn  5-0 (2-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 6 5 0 1 24-6 15
HamKam 4 3 1 0 15-4 10
Frigg 6 3 1 2 16-16 10
Bjørnevatn 6 3 1 2 6-8 10
Vålerenga 2 5 2 2 1 9-6 8
Sogndal 5 2 1 2 8-8 7
Porsanger 6 2 0 4 9-18 6
Røa 2 6 1 2 3 7-12 5
Sarpsborg 08 6 1 1 4 8-18 4
Kongsvinger 4 0 1 3 3-9 1


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Årdal - Djerv 1919  0-6 (0-2)
0-1 Martin Pedersen (27. min)
0-2 Thomas Horneland (45. min+4)
0-3 Martin Pedersen (60. min)
0-4 Mads Solberg Johannesen (65. min)
0-5 Martin Pedersen (70. min)
0-6 Mathias Kjær Eikje, straffe (88. min)

Haugesund 2 - Florø  2-1 (1-1)
1-0 Libo Ismail Seone (17. min)
1-1 Ciaran Mawudinam Hodanu (25. min)
2-1 Lars Tanggaard Eide (86. min)

Førde - Loddefjord  0-4 (0-4)

0-1 Marius Bildøy (7. min)
0-2 Marius Bildøy (13. min)
0-3 Marius Bildøy (17. min)
0-4 Brynjar Tørum (25. min)

Sandviken - Frøya  4-1 (1-0)
Bjarg - Åsane 2  7-0 (2-0)
Stord - Fana  2-3 (2-1)
Askøy - Os  3-3 (2-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Fana 8 7 0 1 21-8 21
Sandviken 8 6 2 0 22-8 20
Os 8 6 1 1 27-9 19
Bjarg 8 6 1 1 24-10 19
Førde 8 5 1 2 13-14 16
Askøy 8 3 4 1 16-10 13
Djerv 1919 8 4 0 4 14-12 12
Loddefjord 8 3 1 4 12-14 10
Åsane 2 8 2 2 4 18-21 8
Stord 8 2 2 4 14-20 8
Haugesund 2 8 1 2 5 7-14 5
Frøya 8 1 1 6 13-23 4
Årdal 8 1 0 7 15-34 3
Florø 8 0 1 7 3-22 1


3. divisjon kvinner Vestland
Fyllingsdalen 2 - Førde  3-1 (3-1)

1-0 Oselie Henden (2. min)
2-0 Olevine Eriksen Clausen (18. min)
3-0 Olevine Eriksen Clausen (43. min)
3-1 Sofia Hagen Paulen (45. min)

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 10 10 0 0 49 - 6 30
Brann 2 7 6 0 1 27 - 7 18
Førde 9 5 0 4 26 - 17 15
Askøy 8 4 2 2 15 - 12 14
Bjarg 8 4 1 3 18 - 16 13
Bremnes 8 4 1 3 12 - 15 13
Os 8 3 3 2 16 - 15 12
Voss 9 3 1 5 18 - 33 10
Sotra 7 3 0 4 26 - 23 9
Åsane 2 8 2 2 4 10 - 25 8
Fyllingsdalen 2 8 2 1 5 17 - 21 7
Arna-Bjørnar 2 8 2 1 5 10 - 24 7
Nymark 9 1 2 6 11 - 29 5
Loddefjord 5 0 0 5 7 - 19 0



Kretsligaen
Stryn - Måløy 3-3 (0-0)
0-1 Oscar Inuk Kvalheim Rosing (46. min)
1-1 Daniel Vilnes Gjervik (61. min)
1-2 Marko Ntontai Or Dodaj, straffe (84. min)
2-2 Isak Heggdal Skogen (86. min)
3-2 Mohammad Ali (88. min)
3-3 Ognjen Markovic (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Jølster  7-0 (5-0)
1-0 Joakim Sjøthun Måren, straffe (1. min)
2-0 Daniel Skilbrei Aven (5. min)
3-0 Robert Huseklepp Alrek (14. min)
4-0 Joakim Sjøthun Måren (17. min)
5-0 Joakim Sjøthun Måren (45. min)
6-0 Michael Hansen Våge (52. min)
7-0 Joakim Sjøthun Måren (61. min)

Sandane - Dale 1-3 (0-2)
0-1 Brage Loftheim (12. min)
0-2 Sander Kapstad (22. min)
0-3 Sjølvmål (50. min)
1-3 Sander Natanael Rauset Skogli (51. min)

Studentspretten - Fjøra  2-6 (1-4)
1-0 Ulrik Flo (4. min)
2-0 Brynjar Flatebø (8. min)
2-1 Emil Hellesen Engelsen (33. min)
3-1 Mathias Sunde Årdal (44. min)
4-1 Adrian Lugo Bredesen (45. min+3)
5-1 Malvin Gjerde, straffe (50. min)
6-1 Isak Svedal Flo (72. min)
6-2 William Landøy, straffe (85. min)

Tabell Kretsligaen
Høyang 7 6 0 1 28-13 18
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Fjøra 7 5 1 1 21-10 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Dale 7 5 0 2 21-15 15
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 7 1 3 3 12-19 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 7 1 1 5 8-23 4
Måløy FK 7 0 2 5 10-22 2
Stryn 7 0 2 5 12-25 2


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 1 vår
Kl. 13.30 Kaupanger - Bjørn/Hafslo


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 2 vår
Eid - Jølster  1-6 (1-4)

Nokre bilder frå denne kampen kjem etterkvart.

25.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


NB! Siste frist for å sende inn er i dag klokka 12.55.


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


25.05 Kampar i dag, laurdag 25. mai


Måløy spelar i dag bortekamp mot Stryn på Stryn Stadion.
På bildet jublar Måløy etter 3-1 seieren borte mot Stryn 7. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Nasjonal G15 Gruppe D
Kl. 11.00 Sogndal - Mjøndalen


2. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 12.30 Porsanger - Røa 2
Kl. 13.00 HamKam - Frigg
Kl. 13.00 Grei - Bjørnevatn
Kl. 14.00 Sogndal - Sarpsborg 08

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2

Grei 5 4 0 1 19-6 12
Frigg 5 3 1 1 15-10 10
Bjørnevatn 5 3 1 1 6-3 10
Vålerenga 2 5 2 2 1 9-6 8
HamKam 3 2 1 0 9-3 7
Sogndal 4 2 1 1 8-5 7
Porsanger 5 2 0 3 8-16 6
Røa 2 5 0 2 3 5-11 2
Kongsvinger 4 0 1 3 3-9 1
Sarpsborg 08 5 0 1 4 5-18 1


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Årdal - Djerv 1919
Kl. 13.00 Haugesund 2 - Florø
Kl. 14.00 Sandviken - Frøya
Kl. 14.00 Bjarg - Åsane 2
Kl. 14.00 Stord - Fana
Kl. 15.00 Førde - Loddefjord
Kl. 15.00 Askøy - Os

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Os 7 6 0 1 24-6 18
Fana 7 6 0 1 18-6 18
Sandviken 7 5 2 0 18-7 17
Bjarg 7 5 1 1 17-10 16
Førde 7 5 1 1 13-10 16
Askøy 7 3 3 1 13-7 12
Djerv 1919 7 3 0 4 8-12 9
Åsane 2 7 2 2 3 18-14 8
Stord 7 2 2 3 12-17 8
Loddefjord 7 2 1 4 8-14 7
Frøya 7 1 1 5 12-19 4
Årdal 7 1 0 6 15-28 3
Haugesund 2 7 0 2 5 5-13 2
Florø 7 0 1 6 2-20 1


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 13.00 Fyllingsdalen 2 - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 10 10 0 0 49 - 6 30
Brann 2 7 6 0 1 27 - 7 18
Førde 8 5 0 3 25 - 14 15
Askøy 8 4 2 2 15 - 12 14
Bjarg 8 4 1 3 18 - 16 13
Bremnes 8 4 1 3 12 - 15 13
Os 8 3 3 2 16 - 15 12
Voss 9 3 1 5 18 - 33 10
Sotra 7 3 0 4 26 - 23 9
Åsane 2 8 2 2 4 10 - 25 8
Arna-Bjørnar 2 8 2 1 5 10 - 24 7
Nymark 9 1 2 6 11 - 29 5
Fyllingsdalen 2 7 1 1 5 14 - 20 4
Loddefjord 5 0 0 5 7 - 19 0


Kretsligaen

Kl. 14.00 Stryn - Måløy
Kl. 14.00 Høyang - Jølster
Kl. 14.00 Sandane - Dale
Kl. 17.00 Studentspretten - Fjøra

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 6 1 1 4 8-16 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 1 vår
Kl. 13.30 Kaupanger - Bjørn/Hafslo


4. divisjon kvinner 7'ar avdeling 2 vår
Kl. 12.00 Eid - Jølster
Kl. 13.30 Jølster - Tambarskjelvar
Kl. 15.00 Eid - Tambarskjelvar

24.05 Stryn vann 6-0 heime mot Gaular


Stryn jublar etter ei av seks scoringar heime mot Gaular på Stryn Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i kveld 6-0 heime mot Gaular i 3. divisjon kvinner avdeling 2 på Stryn Stadion.

Kaisa Vollsnes Wemby (3), Malin Eikenes Tjellaug (2) og Malene Kleppe scora måla til Stryn. Stillinga til pause var 2-0 til Stryn. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Gaular  6-0 (2-0)
1-0 Malin Eikenes Tjellaug (8. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (13. min)
3-0 Malene Kleppe (53. min)
4-0 Malin Eikenes Tjellaug (54. min)
5-0 Kaisa Vollsnes Wemby (57. min)
6-0 Kaisa Vollsnes Wemby (65. min)


Dommar:
Muhamet Barlla (Eid IL)

Gult kort: Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn

Stryn:
Ingelin Hyllestad
Tuva Fredheim
Hanna Tenden
Inger Hjelmeset
Victoria Bøe Fotland
Malin Eikenes Tjellaug
Veslemøy Tilde Belden Ulen
Hege-Renate Glosvik Espeland
Malene Kleppe
Kornelia Trøsken
Kaisa Vollsnes Wemby

Innbyttarar:
Oline Sæbø
Oda Svarstad Hole
Anna Rekdal Johannsdottir
Selma Eikenes Isehaug
Marita Berge

Gaular:
Tuva Kapstad
Tiril Hillersøy Hestad
Camilla Linnea Kapstad
Ingrid Trosvik Skagen
Katrine Hesjedal
Madelen Båtevik
Rakel Engelsen Aarberg
Maria Borkamo
Malin Senneset Råheim
Olea Hestad Båtevik
Emmelie Foss

Innbyttarar:
Oda Eline Viken Olsen
Karoline Hesjedal
Caroline Døskeland
Linda Merethe Viken


Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 6 5 0 1 21-8 15
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 6 0 1 5 5-27 1

24.05 Eid vann 3-0 heime mot Arna Bjørnar


Henning Haugen gav Eid leiinga 2-0 mot Arna Bjørnar 24. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For akkurat 10 år sidan i dag vann Eid 3-0 heime mot Arna Bjørnar i 3. divisjon avdeling 8 på Eid Stadion.

Ove Balsnes, Henning Haugen og Elias Lund Johansen scora måla til Eid. Eid var i leiinga 1-0 til pause.

Drøye kvarteret før slutt blei Kristian Lefdal bytta inn for Erik Rotihaug. Dette var storscorararen frå Leivdalen sin debut for Eid sitt A-lag.  


Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid - Arna Bjørnar 3-0 (1-0)
1-0 Ove Balsnes (28. min)
2-0 Henning Haugen (63. min)
3-0 Elias Lund Johansen (72. min)

Dommar: Vegard Yndestad, Eikefjord

Assistentdommarar: Ragnar Åmot, Jølster og Terje Holvik, Sandane

Gult kort: Patrick Åsvang Eriksen, Robin Eriksen og Vegard Agdestein, Arna Bjørnar

Eid:
Tom-Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Elias Lund Johansen 68. min)
Ove Balsnes
Johan Skorge
Erik Rotihaug (Kristian Lefdal 74. min)
Henning Haugen
Bjørn Totland
Eivind Skrede
Jan Olav Humborstad (Ruben Kullsveen 55. min)
Øystein Aabrekk
Anders Midthjell

Arna Bjørnar:
Rene Eriksen
Espen Verlo Fedje
Gediminas Zaborskis
Henrik Nyland
Alexander Orvedal
Anders Herland
Fredrik Orvedal
Steffen Sommerstad (Bjørnar Nupen 82. min)
Patrick Åsvang Eriksen (Ibrahim Zandi 55. min)
Robin Eriksen
Vegard Agdestein (Tor-Atle Kvamsdal Myrmel 79. min)


Tabell 3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 5 5 0 0 16-7 15
Tertnes 6 4 1 1 14-9 13
Aalesund 2 5 4 0 1 17-2 12
Spjelkavik 6 3 1 2 13-5 10
Stryn 6 3 1 2 10-7 10
Skarbøvik 6 3 0 3 11-9 9
Bergsøy 5 2 2 1 7-6 8
Hødd 2 5 2 1 2 19-9 7
Eid 6 2 1 3 10-13 7
Årdal 5 2 0 3 7-11 6
Norborg 6 2 0 4 8-17 6
Tornado Måløy 6 2 0 4 12-28 6
Arna-Bjørnar 6 1 1 4 6-15 4
Larsnes/Gursken 5 0 0 5 5-17 0

24.05 Skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Italia


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelde er teken ut på det norske kvinnelandslaget som skal spele to EM-kvalifiseringskampar mot Italia.

Den fyrste kampen blir spelt heime på Ullevaal Stadion fredag 31. mai. Bortekampen mot Italia blir spelt på Paolo Mazza Stadium i Ferrara tysdag 4. juni.

Troppen:

Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Aurora Mikalsen, Brann, SK
Guro Pettersen, Werder Bremen
Marthine Østenstad, Brann, SK
Maria Thorisdottir, Brighton & Hove Albion Women FC
Mathilde Hauge Harviken, Rosenborg BK
Tuva Hansen, Bayern München
Guro Bergsvand, Brighton & Hove Albion Women FC
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea FC Women
Thea Bjelde, Vålerenga Fotball
Ingrid Syrstad Engen, FC Barcelona
Vilde Bøe Risa, Atletico Madrid
Lisa Fjeldstad Naalsund, Manchester United Women FC
Frida Leonhardsen Maanum, Arsenal Women FC
Justine Kvaleng Kielland, Brann, SK
Signe Gaupset, Brann, SK
Elisabeth Terland, Brighton & Hove Albion Women FC
Karina Sævik, Vålerenga Fotball
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona
Guro Reiten, Chelsea FC Women
Celin Bizet Ildhusøy, Tottenham Hotspur LFC
Ada Martine Stolsmo Hegerberg, Lyon
Sophie Roman Haug, Liverpool FC

24.05 Ommedal skal spele for Bremanger igjen


August J. Ommedal i Bremanger sin kamp mot Høyang 30. august 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


August Johan Ommedal har meldt overgang frå Florø til Bremanger. Ommedal er dermed tilbake i klubben han var kaptein for i 2023-sesongen.

August Johan Ommedal har sidan overgangen frå Bremanger til Florø hatt tre innhopp for Florø sitt A-lag. I tillegg har han spelt ein kamp for Florø 2 i 5. divisjon. 

Ommedal er i følge Bremanger Fotball speleklar til Bremanger sin heimekamp mot Førde 3 måndag 27. mai.

Etter tre kampar ligg Bremanger midt på tabellen i 5. divisjon med seks poeng. 

Tabell 5. divisjon

Kaupanger 3 3 0 0 18-2 9
Syril 3 2 0 1 15-9 6
Årdal 2/Jotun 3 2 0 1 10-7 6
Florø 2 3 2 0 1 7-6 6
Bremanger 3 2 0 1 6-5 6
Hafslo/Bjørn/Fanaråk 1 2 1 0 1 5-8 3
Eikefjord 3 0 0 3 3-11 0
Førde 3 3 0 0 3 5-20 0

24.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


24.05 Kampar i dag, fredag 24. mai


Stryn sitt damelag møter i dag Gaular på Stryn Stadion.
På bildet jublar Stryn etter 5-2 seieren mot Førde 2 29. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn - Gaular

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 5 4 0 1 15-8 12
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 5 0 1 4 5-21 1

23.05 Resultat kampar i dag, tysdag 21. mai


Johannes Konstali-Lødemel gav i dag Sogndal 2 leiinga 3-0 mot Eid.
Bildet er frå Sogndal sin bortekamp mot Fjøra 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Sogndal 2 - Eid  6-0 (3-0)
1-0 Viljar Stavø (9. min)
2-0 Emmanuel Oluwafemi Olugbe (37. min)
3-0 Johannes Konstali-Lødemel (42. min)
4-0 Kristoffer Haukås Steinset (53. min)
5-0 Marius Årøy (57. min)
6-0 Viljar Stavø, straffe (62. min)

Tabell Kretsligaen
Sogndal 2 7 5 1 1 31-7 16
Eid 7 5 0 2 21-13 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 6 1 1 4 8-16 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1


3. divisjon kvinner avdeling 1
Høyang - Tempo/Florø  12-0 (5-0)

Mål Høyang: Guro Sagen Knudsen (5), Tiril Aaland Engen (2), Agnete Hjelmeland Ørnehaug, Linn Fjæren Lund, Cathrine Sæbøe Tveit, Alette Haugland Norevik og Anna Strandos Måredal

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Høyang 5 3 0 2 24-8 9
Balestrand 4 2 0 2 18-8 6
Askvoll/Holmedal 4 2 0 2 8-8 6
Tempo/Florø 5 0 0 5 3-44 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Førde 2 - Måløy  1-1 (0-0)

1-0 Kaja Trælnes (78. min)
1-1 Lone Hunvik Kvalheim (82. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 6 5 1 0 16-5 16
Stryn 5 4 0 1 15-8 12
Førde 2 6 2 1 3 10-13 7
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 5 0 1 4 5-21 1


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Aksla/Guard 2 - Hornindal  5-0 (4-0)
1-0 Stella Vik Remøy (5. min)
2-0 Sara Johansen (25. min)
3-0 Ingeborg Soma Nordstrand (36. min)
4-0 Stella Vik Remøy (44. min)
5-0 Åshild Haugland (85. min)

Bergsøy - Stordal/Ørskog/Skodje 5-4 (4-2)
Blindheim 2 - HaNo  5-1 (3-1)
Hovdebygda - SIF/Hessa 4-4 (3-2)
Brattvåg/Norborg/Ravn - Volda 2  1-0 (1-0)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Blindheim 2 6 4 2 0 23-10 14
Ørsta 5 4 1 0 17-4 13
HaNo 5 4 0 1 10-7 12
Brattvåg/Norborg/Ravn 6 3 2 1 16-9 11
SIF/Hessa 6 3 2 1 11-5 11
Hovdebygda 6 3 1 2 16-10 10
Aksla/Guard 2 6 2 2 2 14-10 8
Volda 2 6 2 1 3 7-7 7
Bergsøy 6 2 0 4 14-30 6
MTG 4 0 2 2 3-9 2
Stordal/Ørskog/Skodje 6 0 1 5 6-16 1
Hornindal 6 0 0 6 6-26 0

23.05 Bilder frå kampen mellom Sogndal og Raufoss


Lars Larsson Jendal i aksjon i gårsdagens kamp mot Raufoss.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i går kveld uavgjort 1-1 heime mot Raufoss i den 9. serierunden på Fosshaugane Campus.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Raufoss  1-1 (1-0)
1-0 Sjølvmål, Jakob Nyland Ørsahl (16. min)
1-1 Kristoffer Hay (68. min)

Dommar: Eivind Bodding, Haga

Assistentdommarar: Karwan Mamhassan, Klemetsrud og Edvard Helgerud, Lier

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Gult kort: Adrian Aleksander Hansen, Torjus Embergsrud Engebakken, Leder Andreas Beinset (Assistenttrenar) og Eduards Emsis, Raufoss

Sogndal:
Lars Larsson Jendal
Daniel Michael Rodriguez Arrocha
Andreas Hoven
Martin André Sjølstad
Mathias Øren
Felix David William Eriksson (Oskar Borgthorsson 74. min)
Martin Høyland
Jacob Blixt Flaten
Edmund Baidoo
Oliver Endrias Hinsta (Joakim Berg Nundal 74. min)
Erik Hovden Flataker

Raufoss:
Ole Kristian Gjefle Lauvli
Adrian Aleksander Hansen (Kristoffer Hay 38. min)
Jamal Deen Haruna
Marius Svanberg Alm
Torjus Embergsrud Engebakken (Ryan Lee Nelson 61. min)
Eduards Emsis
Jakob Nyland Ørsahl
Sander Nordbø (Kodjo Somesi 90. min)
Lars Victor Fors
Jan Inge Solemsløkk Lynum (Andreas Østerud 90. min)
James Ampofo (Erlend Hustad 61. min)

23.05 Sivert og Sondre på U21-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk i Molde sin cupkamp borte mot
Hødd 1. august 2021.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sivert Heggheim Mannsverk og Sondre Holmlund Ørjasæter er tekne ut på U21-landslaget som skal spele privatlandskamp mot Danmark.

Kampen blir spelt på La Quinta Football Center i Marbella laurdag 8. juni.


Troppen:
Magnus Sjøeng - Vålerenga
Sander Tangvik - Rosenborg
Leo Fuhr Hjelde - Sunderland
Robin Østrøm - Silkeborg
Brage Skaret - Fredrikstad
Tobias Guddal - Tromsø
Oliver Braude - Heerenveen
Fredrik Sjøvold - Bodø/Glimt
Fredrik Oppegård - Heracles
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Thelonious Aasgaard - Wigan
Isak Hansen-Aarøen - Werder Bremen
Kristian Arnstad - Anderlecht
Christos Zafeiris - Slavia Praha
Sivert Heggheim Mannsverk - Ajax
Odin Thiago Holm - Celtic
Sondre Holmlund Ørjasæter - Sarpsborg 08
Joel Mvuka - Young Boys
Bryan Fiabema - Real Sociedad
Seedy Jatta - Sturm Graz
Tobias Fjeld Gulliksen - Djurgården
Lasse Nordås - Tromsø

 


Sondre Holmlund Ørjasæter for Sogndal mot Brann 26. mars 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.05 Trio leiar Lokaltipset samanlagt


 

Eirik Kristoffersen, Jo Arne Sætre og Sander Torheim Frislid er i leiinga i Lokaltipset samanlagt etter seks rundar.

Trioen har prikka inn 48 rette på dei seks fyrste rundane. Dei toppar samanlagtlista eit poeng føre føre Sjur Gimmestad, Sujeevan Mohanarajah og Elisabeth Torvanger som har 47 rette på dei seks fyrste rundane. 

Totalt 238 personar har deltatt i ein eller fleire rundar til no i årets Lokaltips.


48 rette:
Eirik Kristoffersen
Jo Arne Sætre
Sander Torheim Frislid

47 rette:
Sjur Gimmestad
Sujeevan Mohanarajah
Elisabeth Torvanger

46 rette:
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Edvin Haugen
Mathias Henriksen
Per Jakob Kyrkjeeide
Rune Midthjell
Stein Roar Moheim

45 rette:
Magne Elde
Arne Helgheim
Ole Morten Kvam
Jens Sagevik
Idar Taklo

44 rette:
Nikolai Berqvam
Kjell Bruland
Hans-Petter Gilleshammer
Linus Hagenes
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Roger Nygård
Andreas Sandal
Kai Henning Slinde
Joakim Sundsøy
Geir Vindheim

43 rette:
Steinar Holvik
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Jan Ove Møll
Jan Tore Slinde
Monday Solo
Asgeir Torvanger
Tommy Wolff
Marius Midtun Aaberge

42 rette:
Jarle Christensen
Per Michael Frichsen
Nils Tore Heggestad
Ørjan Hestetun
Kristoffer Hjelle
Asle Hopland
Terje Jahn
Steinar Langedal
Ole Tom Myroldhaug
Kenneth Rakkenes
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jim Arne Råheim
Susanne Skogstad
Marius Sætren
Terje Tonheim
Marcus Vedeler
Tommy Øren

41 rette:
Magnus Bolseth
Morten Eriksen
Rune Hansen
Johan Hanssen
Ørjan Igelkjøn
Lars Loen
Øyvind Vågseth

40 rette:
Ørjan Eikevoll
Kay Ove Hafsås
Idar Holen
Idar Arne Kristiansen
Marius Refvik
Sondre Søreide
Stein Inge Torheim
Leif Arne Tveit
Andreas Vereide

39 rette:
Anny Balsnes
Knut Løseth
Miguel Maureira
Jon Navarsete
Arthur Norevik
Kenneth Russenes
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Vegard Ulvik
Odd Helge Vågseth
Frode Ølmheim

38 rette:
Henning Haugen
Jakob Haugen
Odd Willy Knudsen
Magnus Reksnes
Øystein Solheim
Thomas Thaule
Harald Vartdal
Torbjørn Ylvisåker

37 rette:
Steinar Christensen
Bjørn-Helge Haugen
Vebjørn Høynes
Geir Inge Rake
Jan-Ove Sæbø

36 rette:
Øystein Ask
Olai Eikevoll
Sondre Solheim Langedal
Magnar Skaare
Dag Inge Sætren
Pål Trøsken

35 rette:
Sissel Høynes
Lisa Skarstein


23.05 Kampoppsett Opus Cup 2024



 

Førde IL Fotball arrangerer søndag 26. mai Opus Cup i Hafstadparken i Førde.

Totalt 79 lag frå klubbane Førde, Gaular, Kvammen, Florø og Tambarskjelvar er påmeldt til turneringa.

Turneringa er for barn i alderen 6-9 år (fødd 2015-2018), og alle deltakarar får medalje.

6- og 7-åringane spelar 3'ar, medan 8- og 9-åringane spelar 5'ar.

Klikk her for kampoppsettet til Opus Cup 2024.

23.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


23.05 Kampar i dag, tysdag 21. mai


Måløy spelar i kveld bortekamp mot Førde 2 i Hafstadparken.
Måløy jublar etter at laget snudde 2-3 til seier 4-3 heime mot Selje/Åheim.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Eid

Tabell Kretsligaen
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 6 4 1 1 25-7 13
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 6 1 1 4 8-16 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1


3. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 19.00 Høyang - Tempo/Florø

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Balestrand 4 2 0 2 18-8 6
Høyang 4 2 0 2 12-8 6
Askvoll/Holmedal 4 2 0 2 8-8 6
Tempo/Florø 4 0 0 4 3-32 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 2 - Måløy 

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 5 5 0 0 15-4 15
Stryn 5 4 0 1 15-8 12
Førde 2 5 2 0 3 9-12 6
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 5 0 1 4 5-21 1


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Blindheim 2 - HaNo
Kl. 18.30 Hovdebygda - SIF/Hessa
Kl. 18.30 Brattvåg/Norborg/Ravn - Volda 2
Kl. 19.00 Aksla/Guard 2 - Hornindal
Kl. 19.00 Bergsøy - Stordal/Ørskog/Skodje

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

Ørsta 5 4 1 0 17-4 13
HaNo 4 4 0 0 9-2 12
Blindheim 2 5 3 2 0 18-9 11
SIF/Hessa 5 3 1 1 7-1 10
Hovdebygda 5 3 0 2 12-6 9
Brattvåg/Norborg/Ravn 5 2 2 1 15-9 8
Volda 2 5 2 1 2 7-6 7
Aksla/Guard 2 5 1 2 2 9-10 5
Bergsøy 5 1 0 4 9-26 3
MTG 4 0 2 2 3-9 2
Stordal/Ørskog/Skodje 5 0 1 4 2-11 1
Hornindal 5 0 0 5 6-21 0

22.05 Sogndal spelte uavgjort 1-1 heime mot Raufoss


Sogndal jublar etter at ein spelar frå Raufoss sette ballen i eige mål.
Bilder frå denne kampen kjem torsdag.

 

Sogndal spelte i kveld uavgjort 1-1 heime mot Raufoss på Fosshaugane Campus.

Sogndal si scoring var eit sjølvmål drøye kvarteret ut i 1. omgang. Halvveis ut i 2. omgang utlikna Kristoffer Hay til 1-1, noko som også blei sluttresultatet i kampen.


Sogndal - Raufoss  1-1 (1-0)

1-0 Sjølvmål, Jakob Nyland Ørsahl (16. min)
1-1 Kristoffer Hay (68. min)

Bilder frå denne kampen kjem torsdag.


Øvrige resultat OBOS-ligaen

Bryne - Aalesund  2-0 (1-0)
Egersund - Levanger  2-2 (0-2)
Kongsvinger - Mjøndalen  3-2 (1-0)
Ranheim TF - Stabæk  3-0 (2-0)
Åsane - Vålerenga  1-5 (0-4)

Tabell OBOS-ligaen

Kongsvinger 9 5 3 1 17 - 14 18
Sogndal 9 4 4 1 14 - 6 16
Egersund 8 4 3 1 21 - 16 15
Bryne 9 5 0 4 9 - 6 15
Vålerenga 9 4 2 3 16 - 14 14
Moss 9 4 2 3 16 - 16 14
Stabæk 8 3 4 1 17 - 12 13
Levanger 9 2 5 2 16 - 13 11
Lyn 8 2 5 1 12 - 10 11
Ranheim TF 9 2 4 3 14 - 13 10
Mjøndalen 8 2 3 3 13 - 14 9
Raufoss 9 2 3 4 9 - 11 9
Sandnes Ulf 8 2 3 3 15 - 19 9
Åsane 8 1 4 3 10 - 15 7
Start 9 1 3 5 9 - 17 6
Aalesund 9 1 2 6 7 - 19 5

22.05 Motivasjonsdag med Team Hegerberg



 

Stadlandet IL skal i lag med Selje IL og Eid IL holde motivasjonsdag for jenter laurdag 8. juni.

Stadlandet IL skriv følgande om motivasjonsdagen på sine nettsider.

Bli med på Motivasjonsdag med Team Hegerberg, 08.06.2024, Eid Idrettspark.

Foreldrene til Ada og Andrine Stolsmo Hegerberg; Gerd og Stein Erik, tar dere med inn i deres reise og treningsfilosofi.

Samlingen er for aktive fotballspillere født. 2007-2012. For å nå ut bredt er det også mulig for trenarar, klubbrepresentanter og foreldre til å delta på foredraget dersom det er plass i lokalet (ca 250 plasser).

Vi er heldige som har fått gode sponsormidler for dagen, og arrangementet blir derfor gratis for alle som deltar.

Påmelding blir gjort av klubben der en melder inn årstall og antallet i kvart kull.

Påmeldingsfrist er satt til 03.06.2024.

Invitasjon er sendt ut til alle klubber i Nordfjord på epost.

22.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


22.05 Status tabellkonkurransen etter 6. serierunde


Fjøra og Sogndal 2 spelte uavgjort 2-2 i den 6. serierunden i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Emil Hallstensen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 6. serierunde. Hallstensen leiar konkurransen føre Shanjeevan Mohanarajah, Stein Roar Moheim, Morten Eriksen, Sujeevan Mohanarajah, Eivind Nigardsøy og Hilmar Lindskog.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 8. serierunde.


Tabell Kretsligaen etter 6. serierunde:
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 6 4 1 1 25-7 13
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 6 1 1 4 8-16 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1


Resultat 6. serierunde Kretsligaen


Eid - Stryn  5-1 (2-1)
1-0 Henrik Vingen Vedeld (28. min)
1-1 Jørgen Trøsken (30. min)
2-1 Marius Åsebø, straffe (45. min+3)
3-1 Håvard Holmøyvik (54. min)
4-1 Henrik Vingen Vedeld (65. min)
5-1 Henrik Vingen Vedeld (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dale  - Høyang  1-4 (1-2)
0-1 Joakim Sjøthun Måren (1. min)
1-1 Vegard Eikevik Dyrstad (16. min)
1-2 Mentasenote ALemu Girmissio (36. min)
1-3 Bernard Breidvik (55. min)
1-4 Sander Stølen Olsen (58. min)

Måløy - Sandane 1-3 (1-0)
1-0 Sondre Apneseth (29. min)
1-1 Filip Pleym Mardal (67. min)
1-2 Filip Pleym Mardal (90. min+2)
1-3 Filip Pleym Mardal (90. min+4)

Vik - Studentspretten  1-1 (1-0)
1-0 Jaran Tryti (30. min)
1-1 Anders Sylte Bellen (90. min)

Fjøra - Sogndal 2  2-2 (2-1)

0-1 Joakim Berg Nundal (26. min)
1-1 Anton Sekkingstad (31. min)
2-1 Malvin Gjerde (40. min)
2-2 Elling Ingeson Kvåle (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jølster - Førde 2  0-1 (0-1)

0-1 Elias Sande-Neset (40. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stilling tabellkonkurransen etter 6. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Emil Hallstensen 20 1
2. Shanjeevan Mohanarajah 24 1
3. Stein Roar Moheim 26 2
4. Morten Eriksen 28 2
5. Sujeevan Mohanarajah 28 2
6. Eivind Nigardsøy 28 2
7. Hilmar Lindskog 28 0
8. Jo Arne Sætre 30 3
9. Einar Hellem 30 2
10. Isak Aarøen 30 2
11. Anny Balsnes 30 1
12. Vidar Kvalvågnes 30 1
13. Asgeir Årdal 30 1
14. Eivind Holmboe 32 3
15. Sven Ove Råsberg 32 3
16. Kristoffer Hjelle 32 2
17. Vegard Ulvik 32 2
18. Svein Inge Bergset 32 1
19. Alexander Jenssen 32 1
20. Håkon Kongshaug 32 1
21. Øystein Solheim 32 1
22. Reidar Balsnes 32 0
23. Rikhardur Finnsson 32 0
24. Sissel Høynes 32 0
25. Arthur Norevik 32 0
26. Marius Åsebø 34 5
27. Aslaug Berget Alsaker 34 2
28. Frode Harberg 34 2
29. Daniel Haus 34 2
30. Terje Tonheim 34 2
31. Sindre Årskog 34 2
32. Joar Duesund 34 1
33. Ole Martin Eide 34 1
34. Anton Jepsen 34 1
35. Kevin Lund Olsen 34 1
36. Espen Sårheim 34 1
37. Thomas Thaule 34 1
38. Harald Vartdal 34 1
39. Tarjei Husabø Christiansen 34 0
40. Lene Melheim 34 0
41. Benny Rivedal 34 0
42. Odd Gunnar Måren 35 2
43. Oddvar Alværen 35 1
44. Marius Midtun Aaberge 35 1
45. Sissel-Irene Myklebust 36 3
46. John Søgnen 36 3
47. Christian Helgheim 36 2
48. Geir Arne Kvam 36 2
49. Miguel Maureira 36 2
50. Arve Skaare 36 2
51. Jan Taule 36 2
52. Frode Berge Alme 36 1
53. Sveinung Alværn 36 1
54. Iselin Endal 36 1
55. Øyvind Hervik 36 1
56. Geir Loneland 36 1
57. Arve Lote 36 1
58. Jan Tore Slinde 36 1
59. Mathias Stokkebø 36 1
60. Dag Inge Sætren 36 1
61. Idar Taklo 36 1
62. Leif Arne Tveit 36 1
63. Stian Aaland 36 1
64. Ruben Bøtun 36 0
65. Yngve Hagen 36 0
66. Edvin Haugen 36 0
67. Arne Helgheim 36 0
68. Arve Helle 36 0
69. Mathias Henriksen 36 0
70. Jonas Nistad 36 0
71. Louise Nygaard 36 0
72. Geir Inge Rake 36 0
73. Eirik Stensvand 36 0
74. Sander Stølen Olsen 36 0
75. Elisabeth Torvanger 36 0
76. Mads Wie 36 0
77. Glenn Hovland 37 1
78. Magnar Skaare 37 0
79. Marius Sætren 38 3
80. Idar Holen 38 2
81. Nina Sofie Nor Midthjell 38 2
82. John Rasmus Sæbø 38 2
83. Asgeir Torvanger 38 2
84. Marita Berget Alsaker 38 1
85. Magnus Nikolai Bolseth 38 1
86. Ørjan Eikevoll 38 1
87. Sindre Fjellestad 38 1
88. Vegard Fløholm 38 1
89. Hans-Petter Gilleshammer 38 1
90. Sjur Gimmestad 38 1
91. Linus Hagenes 38 1
92. Anders S. Hansen 38 1
93. Johan Hanssen 38 1
94. Vebjørn Høynes 38 1
95. Steinar Langedal 38 1
96. Rune Lefdal 38 1
97. Jon Navarsete 38 1
98. Jim Skarstein 38 1
99. Adrian Solberg 38 1
100. Joakim Sundsøy 38 1
101. Øystein Østvik 38 1
102. Jonas Beitveit 38 0
103. Lina Christiansen 38 0
104. Magnus Gilleshammer 38 0
105. Hans Gjesdal Eikås 38 0
106. Elias Grimeland 38 0
107. Jakob Haugen 38 0
108. Magne Krumsvik 38 0
109. Aleksander Kvernevik 38 0
110. Jan Ove Møll 38 0
111. Martin Nesje Lindvik 38 0
112. Kai Arne Otneim 38 0
113. Andreas Sandal 38 0
114. Ard Ragnar Sundal 38 0
115. Teodor Svarstad Hauge 38 0
116. Magnus Sævik 38 0
117. Jaran Tryti 38 0
118. Marcus Vedeler 38 0
119. Jan Asle Bolset 39 2
120. Sindre Kvalheim 39 1
121. Kjell Bruland 40 2
122. Haakon Giil 40 2
123. Johnny Husevåg 40 2
124. Markus Nordbø 40 2
125. Jon Rauset 40 2
126. Øyvind Vågseth 40 2
127. Ronny Berg 40 1
128. Norman Henning Fimreite 40 1
129. Per Michael Frichsen 40 1
130. Robin Frichsen 40 1
131. Kennet Hessvik 40 1
132. Lidvin Hestetun 40 1
133. Erlend Husabø 40 1
134. Terje Jahn 40 1
135. Espen Langedal 40 1
136. Kristian Lefdal 40 1
137. Vidar Mallesvik 40 1
138. Christoffer Nore 40 1
139. Magnus Reksnes 40 1
140. Susanne Skogstad 40 1
141. Kai Henning Slinde 40 1
142. Runar Sundal 40 1
143. Janne Torheim 40 1
144. Sander Torheim Frislid 40 1
145. Pål Trøsken 40 1
146. Håvard Berglund 40 0
147. Jarle Christensen 40 0
148. Kenneth Fosse Elde 40 0
149. Magne Elde 40 0
150. Eivind-Rune Flataker 40 0
151. Nils Morten Frislid 40 0
152. Marius Valaker Frøyen 40 0
153. Kay Ove Hafsås 40 0
154. Knut Olav Halseth 40 0
155. Sigurd Hamre 40 0
156. Bjørn-Helge Haugen 40 0
157. Eirik Kristoffersen 40 0
158. Anders Hagen Kvalvåg 40 0
159. Ole Morten Kvam 40 0
160. Kjell Inge Kvamme 40 0
161. Sondre Nor Midthjell 40 0
162. Øistein Muri Simonsen 40 0
163. Geir Ove Myhre 40 0
164. Ole Tom Myroldhaug 40 0
165. Jon Ivar Møll 40 0
166. Stig Nord 40 0
167. Kay Rune Solheim 40 0
168. Andreas Bjørkum Vereide 40 0
169. Elias Vindheim 40 0
170. Torbjørn Ylvisåker 40 0
171. Stein Inge Torheim 41 1
172. Inge Visnes 41 1
173. Sondre Solheim Langedal 41 0
174. Leander Sunde 41 0
175. Stian Åmelfot 41 0
176. Else Helene Abrahamsen 42 2
177. Håkon Mathisen 42 2
178. Jon-Terje Tjellaug 42 2
179. Sara Torheim Frislid 42 1
180. Ørjan Hestetun 42 1
181. Andreas Sundal 42 1
182. Olai Årdal 42 1
183. Pål Holko 42 0
184. Asle Hopland 42 0
185. Roy Atle Igland 42 0
186. Alexander Jakobsson 42 0
187. Christian Josefsen 42 0
188. Asbjørn Losnegard 42 0
189. Bjørn Tore Midthjell 42 0
190. Eirik Nor Midthjell 42 0
191. Rune Midthjell 42 0
192. Marius Refvik 42 0
193. Torstein Rutledal 42 0
194. Håkon Skjerven 42 0
195. Johan Skorge 42 0
196. Tore Ytredal 42 0
197. Tommy Øren 42 0
198. Idar Arne Kristiansen 43 2
199. Kenneth Rakkenes 44 2
200. Kennet Honningsvåg 44 1
201. Markus Lefdal 44 1
202. Knut Løseth 44 1
203. Odd Magne Sjåstad 44 1
204. Oscar August Sørheim 44 1
205. Bjørn Totland 44 1
206. Leif Øystein Felde 44 0
207. Sveinung Frantzen 44 0
208. Svein Arne Hagen 44 0
209. Steinar Holvik 44 0
210. Ørjan Igelkjøn 44 0
211. Roger Nygård 44 0
212. Erik Paulsen 44 0
213. Geir Vindheim 44 0
214. Erik Bolset 45 1
215. Stig Roar Hovland 45 0
216. Eirik Sunde 45 0
217. Lars Loen 46 1
218. Vegard Eimhjellen 46 0
219. Knut-Atle Krossøy 48 0
220. Anne Mette Lillestøl 48 0
221. Jan Ove Sæbø 48 0
222. Anne Karin Rand 50 0
223. Randi Torvanger 56 1
224. Vegard Flatjord 60 0
225. Ove Balsnes 62 1


Premiering Tabellkonkurransen 2024

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. plass: 10 flaxlodd
2. plass: 7 flaxlodd
3. plass: 5 flaxlodd

I tillegg blir det premiert slik:
1. plass etter 3 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd
Sisteplass etter 15 serierundar: 3 flaxlodd

1. plass etter 19 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN 2024 ER SPONSA AV:


22.05 Sogndal møter Raufoss på Fosshaugane Campus


Tore Andre Flo og Sogndal møter i dag Raufoss på Fosshaugane Campus.
Bildet er tatt etter 3-1 seieren heime mot Mjøndalen 6. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i kveld spelt åtte kampar i den 9. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar heime mot Raufoss på Fosshaugane Campus klokka 19.00.


OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Sogndal - Raufoss
Kl. 19.00 Bryne - Aalesund
Kl. 19.00 Egersund - Levanger 
Kl. 19.00 Kongsvinger - Mjøndalen 
Kl. 19.00 Ranheim TF - Stabæk 
Kl. 19.00 Åsane - Vålerenga 

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 8 4 3 1 13-5 15
Kongsvinger 8 4 3 1 14-12 15
Egersund 7 4 2 1 19-14 14
Moss 9 4 2 3 16-16 14
Stabæk 7 3 4 0 17-9 13
Bryne 8 4 0 4 7-6 12
Lyn 8 2 5 1 12-10 11
Vålerenga 8 3 2 3 11-13 11
Levanger 8 2 4 2 14-11 10
Mjøndalen 7 2 3 2 11-11 9
Sandnes Ulf 8 2 3 3 15-19 9
Raufoss 8 2 2 4 8-10 8
Åsane 7 1 4 2 9-10 7
Ranheim TF 8 1 4 3 11-13 7
Start 9 1 3 5 9-17 6
Aalesund 8 1 2 5 717 5

21.05 Resultat kampar i dag, tysdag 21. mai


Måløy 2 jublar etter dagens 8-0 seier borte mot Haugen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Årdal 3/Jotun - Sogndal 3/Studentspretten 3  4-0
Lærdal/Aurland - Studentspretten 2   3-3 (2-1)
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 - Vik 2   3-1 (1-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland 5 3 1 1 24-12 10
Studentspretten 2 5 2 2 1 14-9 8
Årdal 3/Jotun 5 2 1 2 10-13 7
Vik 2 5 2 0 3 11-13 6
Sogndal 3/Studentspretten 3 5 2 0 3 10-20 6
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 5 1 2 2 12-14 5


6. divisjon avdeling 2

Gaular - Askvoll/Holmedal  2-0 (2-0)
Høyang 2 - Balestrand/Fjøra 2  1-7
Fure/Dale 2 - Hyllestad  4-1 (1-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 5 5 0 0 34-3 15
Gaular 5 2 2 1 7-10 8
Hyllestad 4 2 1 1 10-7 7
Askvoll/Holmedal 1 5 2 0 3 8-13 6
Fure/Dale 2 4 1 1 2 7-16 4
Høyang 2 5 0 0 5 5-22 0


6. divisjon avdeling 3
Svelgen - Florø 3  2-7 (1-4)
Tambarskjelvar - Tempo  
Florø 4 - Anga  1-0 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Florø 4 4 3 0 1 10-8 9
Førde SI 3 2 0 1 7-4 6
Anga 3 2 0 1 4-3 6
Tempo 3 1 2 0 9-8 5
Tambarskjelvar 3 1 1 1 8-4 4
Florø 3 4 1 0 3 10-13 3
Svelgen 1 4 0 1 3 8-16 1


6. divisjon avdeling 4
Haugen - Måløy 2   0-8 (0-2)
0-1 Marko Ntontai Or Dodaj (1. min)
0-2 Kasper Silden (17. min)
0-3 Stian Hagen Åmelfot (57. min)
0-4 Eirik Holvik (60. min)
0-5 Stian Pettersen Årdal (68. min)
0-6 Marko Ntontai Or Dodaj (72. min)
0-7 Nikolai Blålid Thorsen (78. min)
0-8 Nikolai Blålid Thorsen (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Loen/Vikane - Stadlandet  7-3 (4-0)  
1-0 Nicklas Sunde Haugen (16. min)
2-0 Nicklas Sunde Haugen (36. min)
3-0 Nicklas Sunde Haugen (43. min)
4-0 Robin Sande (44. min)
5-0 Robin Sande (47. min)
5-1 Martin Johan Losnegard (49. min)
5-2 Sindre Espen Otneim (59. min)
5-3 Sindre Espen Otneim, straffe (65. min)
6-3 Nicklas Sunde Haugen (76. min)
7-3 Marius Sunde Haugen (81. min)

Eid 2 - Selje  1-4 (0-2)
0-1 Kristoffer Rundereim (23. min)
0-2 Kristoffer Rundereim (30. min)
0-3 Kristoffer Rundereim (56. min)
0-4 Kristoffer Rundereim (65. min)
1-4 Stijn Jan Christiaan van Oorschot, straffe (82. min)

Hornindal - Hyen  2-4 (1-1)
0-1 Olve Ommedal Teigland (7. min)
1-1 Eirik Stensaker Tvinnereim (13. min)
2-2 Martin Aaland (57. min)
2-3 Mads Wie (67. min)
2-4 Mads Wie (88. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 5 4 0 1 24-9 12
Hyen 5 3 1 1 20-16 10
Loen/Vikane 5 3 1 1 15-12 10
Selje 4 3 0 1 17-9 9
Stryn 2 4 1 1 2 14-15 4
Eid 2 5 1 1 3 8-15 4
Hornindal 4 0 3 1 5-7 3
Stadlandet 4 1 0 3 10-18 3
Haugen 4 0 1 3 4-16 1

21.05 Mathias og Magnus tekne ut på G18-landslaget


Mathias Øren i Sogndal sin treningskamp mot Aalesund 23. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelarane Mathias Øren og Magnus Stær-Jensen er tekne ut på G18-landslaget som skal spele turnering i Kroatia i starten av juni.

Norge sine motstandarar i turneringa er Kroatia, Tyrkia og Montenegro.


Troppen:
Magnus Stær-Jensen - Sogndal
Leander Larona Gunnerød - Stabæk
Imre Bech Hermansen - Fredrikstad
Mikkel Hope - FK Haugesund
Mathias Øren - Sogndal
Anders Rønne Børset - Wolfsburg
Jonathan Vonheim Norbye - RB Leipzig
William Kvale - Brann
Tobias Saliou Moi Séne - Viking
Andreas Heredia-Randen - Strømsgodset
Torjus Engebakken - Raufoss
Lars Remmem - Brann
William Wendt - Stabæk
Troy Engseth Nyhammer - FK Haugesund
Adrian Kurd Rønning - Vålerenga
Fredrik Pau Vilaseca Ardraa - Strømsgodset
Niklas Kemp Fuglestad - Viking
Julian Gonstad - HamKam Fotball
Jesper Reitan-Sunde - Rosenborg
Faniel Temesgen Tewelde - Odd

 


Magnus Stær-Jensen i Sogndal 2 sin kamp mot Fjøra 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.05 Sondre på Rundens lag i Eliteserien


Sondre Holmlund Ørjasæter scora eit mål og hadde ei målgivande pasning
i kampen mot Kristiansund på Fosshaugane Campus 4. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sondre Holmlund Ørjasæter er med på rundens lag for den 9. serierunden i Eliteserien. Holmlund Ørjasæter scora to mål og blei belønna med åtte poeng av 10 mulige på NTB sin spelarbørs.

Sarpsborg 08 vann 4-2 borte mot Molde i den 9. serierunden i Eliteserien.
 
 
Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Jonathan Frost Fischer (Fredrikstad) 7

Forsvar: Runar Robinsønn Norheim (Tromsø) 8
Forsvar: John Olav Norheim (HamKam) 7
Forsvar: Dan Peter Ulvestad (Kristiansund) 7
Forsvar: Vidar Ari Jonsson (HamKam) 6

Midtbane: Sondre Holmlund Ørjasæter (Sarpsborg 08) 8
Midtbane: Julius Magnusson (Fredrikstad) 7
Midtbane: Gard Simenstad (HamKam) 8
Midtbane: Pawel Chrupalla (Sarpsborg 08) 7

Angrep: Zlatko Hovland Tripic (Viking) 8
Angrep: Sondre Sørløkk (Fredrikstad) 8

 


Sondre Holmlund Ørjasæter i treningskampen mot Brann 26. mars 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.05 Torvanger vinnar av 6. runde i Lokaltipset


 

Åtte tipparar prikka inn 10 kampar i den 6. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Elisabeth Torvanger frå Bulandet. 

Totalt 145 personar sende inn tips i 6. runde i Lokaltipset. I snitt hadde dei som sende inn tips 7,41 rette i denne runden.


10 rette:
Øystein Ask
Kristoffer Hjelle
Jan Ove Møll
Marius Refvik
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Elisabeth Torvanger

9 rette:
Magne Elde
Eirik Følid Berglund
Sjur Gimmestad
Mathias Henriksen
Asle Hopland
Idar Arne Kristiansen
Hilmar Lindskog
Lars Loen
Rune Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jens Sagevik
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Monday Solo
Joakim Sundsøy
Dag Inge Sætren
Idar Taklo
Sander Torheim Frislid
Marius Midtun Aaberge
Marius Åsebø

8 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Magnus Bolseth
Kjell Bruland
Jarle Christensen
Kenneth Fosse Elde
Iselin Endal
Per Michael Frichsen
Tobias Furebotn
Hans-Petter Gilleshammer
Rune Hansen
Frode Harberg
Bjørn-Helge Haugen
Henning Haugen
Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Arve Lote
Stein Roar Moheim
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Henrik Berge Solheim
Jan-Ove Sæbø
Ingmar Sægrov
Marius Sætren
Stein Inge Torheim
Asgeir Torvanger
Bjørn Totland
Marcus Vedeler
Andreas Vereide
Geir Vindheim
Frode Ølmheim
Tommy Øren

7 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Oddvar Alværen
Andrea Årsheim Bakkebø
Olai Eikevoll
Thea Eikevoll
Morten Eriksen
Kay Ove Hafsås
Emil Hallstensen
Knut Olav Halseth
Sigurd Hamre
Edvin Haugen
Christian Helgheim
Einar Hellem
Geir Hoff
Pål Holko
Steinar Holvik
Sissel Høynes
Terje Jahn
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Per Oddvar Lien
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Miguel Maureira
Ole Tom Myroldhaug
Jon Navarsete
Roger Nygard
Geir inge Rake
Kenneth Rakkenes
Benny Rivedal
Jim Arne Råheim
Andreas Sandal
Lisa Skarstein
Kay Rune Solheim
Eirik Sunde
Sondre Søreide
Pål Trøsken
Leif Arne Tveit
Vegard Ulvik
Harald Vartdal
Roger Skarstein Viem
Øyvind Vågseth
Tommy Wolff
Øystein Østvik
Stian Aaland


6. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen) B 0-2
Kamp 2: Sogndal FK - Porsanger (2. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-0
Kamp 3: Florø - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-1
Kamp 4: Fana - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 5-0
Kamp 5: Førde - Sotra (3. divisjon kvinner Vestland) H 4-3
Kamp 6: Gaular - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2) B 0-3
Kamp 7: Eid - Stryn (Kretsligaen) H 5-1
Kamp 8: Dale - Høyang (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 9: Måløy - Sandane (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 10: Vik - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 11: Fjøra - Sogndal 2 (Kretsligaen) U 2-2
Kamp 12: Jølster - Førde 2 (Kretsligaen) B 0-1


21.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


21.05 Kampar i dag, tysdag 21. mai


Selje møter i dag Eid 2 på bortebane i 6. divisjon avdeling 4.
Johannes Sundal scora sitt fyrste mål på seniornivå då han fastsette
sluttresultatet til 6-1 til Selje i heimekampen mot Loen/Vikane 14. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 3/Jotun - Sogndal 3/Studentspretten 3
Kl. 19.00 Lærdal/Aurland - Studentspretten 2
Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 - Vik 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Lærdal/Aurland 4 3 0 1 21-9 9
Studentspretten 2 4 2 1 1 11-6 7
Vik 2 4 2 0 2 10-10 6
Sogndal 3/Studentspretten 3 4 2 0 2 10-16 6
Årdal 3/Jotun 4 1 1 2 6-13 4
Hafslo/Bjørn/Fanaraak 2 4 0 2 2 9-13 2


6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Gaular - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Høyang 2 - Balestrand/Fjøra 2
Kl. 19.00 Fure/Dale 2 - Hyllestad 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Balestrand/Fjøra 2 4 4 0 0 27-2 12
Hyllestad 4 2 1 1 10-7 7
Askvoll/Holmedal 1 4 2 0 2 8-11 6
Gaular 4 1 2 1 5-10 5
Fure/Dale 2 4 1 1 2 7-16 4
Høyang 2 4 0 0 4 4-15 0


6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Svelgen - Florø 3
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Tempo
Kl. 19.00 Florø 4 - Anga

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Førde SI 3 2 0 1 7-4 6
Anga 2 2 0 0 4-2 6
Florø 4 3 2 0 1 9-8 6
Tempo 2 1 1 0 6-5 4
Tambarskjelvar 2 1 0 1 5-1 3
Svelgen 1 3 0 1 2 6-9 1
Florø 3 3 0 0 3 3-11 0


6. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Loen/Vikane - Stadlandet
Kl. 19.00 Eid 2 - Selje
Kl. 19.00 Hornindal - Hyen
Kl. 19.00 Haugen - Måløy 2

Tabell 6. divisjon avdeling 4
Måløy 2 4 3 0 1 16-9 9
Hyen 4 2 1 1 16-14 7
Loen/Vikane 4 2 1 1 8-9 7
Selje 3 2 0 1 13-8 6
Stryn 2 4 1 1 2 14-15 4
Eid 2 4 1 1 2 7-11 4
Hornindal 3 0 3 0 3-3 3
Stadlandet 3 1 0 2 7-11 3
Haugen 3 0 1 2 4-8 1

20.05 Resultat kampar i dag, måndag 20. mai


Elias Sande-Neset blei matchvinnar for Førde 2 borte mot Jølster.

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner Vestland
Førde - Sotra 4-3 (2-1)

1-0 Viktoria Zablotna (14. min)
1-1 Serina Fredriksen Grimstad (26. min)
2-1 Sigrid Welle (28. min)
3-1 Vibeke Solheim (46. min)
3-2 Serina Fredriksen Grimstad (52. min)
3-3 Tone Sandtorv Brakedal (55. min)
4-3 Martine Honningsvåg Aarnes (73. min)

Nymark - Voss  1-3 (0-2)


Loddefjord - Bjarg  0-3 (0-2)

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 9 9 0 0 43 - 3 27
Brann 2 6 6 0 0 25 - 4 18
Førde 8 5 0 3 25 - 14 15
Askøy 7 4 2 1 15 - 11 14
Bjarg 8 4 1 3 18 - 16 13
Os 7 3 2 2 14 - 13 11
Bremnes 7 3 1 3 9 - 13 10
Voss 9 3 1 5 18 - 33 10
Sotra 7 3 0 4 26 - 23 9
Arna-Bjørnar 2 7 2 0 5 8 - 22 6
Åsane 2 7 1 2 4 9 - 25 5
Nymark 9 1 2 6 11 - 29 5
Fyllingsdalen 2 6 1 1 4 11 - 14 4
Loddefjord 5 0 0 5 7 - 19 0


3. divisjon kvinner avdeling 1
NB! Kampen mellom Høyang og Tempo/Florø er utsett!

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Balestrand 4 2 0 2 18-8 6
Høyang 4 2 0 2 12-8 6
Askvoll/Holmedal 4 2 0 2 8-8 6
Tempo/Florø 4 0 0 4 3-32 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Gaular - Måløy  0-3 (0-2)

0-1 Ida Silden (8. min)
0-2 Ida Silden (12. min)
0-3 Stine Mårstøl Reite (57. min)

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 5 5 0 0 15-4 15
Stryn 5 4 0 1 15-8 12
Førde 2 5 2 0 3 9-12 6
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 5 0 1 4 5-21 1


Kretsligaen
Jølster - Førde 2  0-1 (0-1)

0-1 Elias Sande-Neset (40. min)

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell Kretsligaen
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 6 4 1 1 25-7 13
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Førde 2 6 2 1 3 11-18 7
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 6 1 1 4 8-16 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1

 


Førde vann i ettermiddag 4-3 heime mot Sotra.
Bildet er tatt etter 5-0 seieren heime mot Åsane 2 14. april.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.


20.05 Florø SK fekk mest i grasrotmidlar i fyrste tertial


Stor jubel etter at Florø sikra opprykk til 1. divisjon 10. oktober 2016.    
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av dei elleville jubelscenene etter kampen.

 

36 968 norske lag, foreningar og organisasjonar knytt til grasrotandelen fekk i fyrste tertial i år utbetalt omlag 280 millionar kroner.

309 av desse var i kategorien idrett i Sogn og Fjordane. Desse fekk til saman litt under 3,3 millionar kroner, noko som gir eit snitt omlag 10 500 kroner kvar.

På toppen av lista finn vi Florø Sportsklubb med 122 488 kroner. Bak Florø Sportsklubb finn vi Førde Idrettslag, Idrottslaget Jotun, Årdal Fotballklubb, Breimsbygda IL, Idrettslaget Høyang, Eid Idrettslag og Eikefjord Idrettslag.

Under kan du sjå heile oversikten over kor mykje dei 309 laga,  foreningane og organisasjonane innan idrett i Sogn og Fjordane fekk.


FLORØ SPORTSKLUBB, KINN kr 122 488
FØRDE IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 92 450
IDROTTSLAGET JOTUN, ÅRDAL kr 74 330
ÅRDAL FOTBALLKLUBB, ÅRDAL kr 71 841
BREIMSBYGDA IL, GLOPPEN kr 68 778
IDRETTSLAGET HØYANG, HØYANGER kr 64 209
EID IDRETTSLAG, STAD kr 57 991
EIKEFJORD IDRETTSLAG, KINN kr 57 820
SOGNDAL IDRETTSLAG FOTBALL, SOGNDAL kr 56 528
JØLSTER IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 55 332

IDRETTSLAGET SYRIL, SOGNDAL kr 52 812
TAMBARSKJELVAR IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 52 439
FLATRAKET IDRETTSLAG, STAD kr 51 332
STRYN TURN OG IDRETTSLAG, STRYN kr 50 781
BULANDET IDRETTSLAG, ASKVOLL kr 49 026
KAUPANGER IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 48 494
ÅRDALSTANGEN IDRETTSLAG, ÅRDAL kr 47 084
BREMANGER IDRETTSLAG, BREMANGER kr 45 029
STADLANDET IDRETTSLAG, STAD kr 41 909
LANGELAND SKI OG FRITIDSSENTER AS, SUNNFJORD kr 39 347

LOEN IDRETTSLAG, STRYN kr 37 466
IDRETTSLAGET BJØRN, LUSTER kr 36 007
GAULAR IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 35 326
SKAVØYPOLL IDRETTSLAG, KINN kr 35 279
TORNADO FK, KINN kr 34 787
HAFSLO IDRETTSLAG, LUSTER kr 34 663
VIK IDRETTSLAG, VIK kr 34 435
SUNNFJORD GOLFKLUBB, SUNNFJORD kr 33 339
SELJE IDRETTSLAG, STAD kr 31 635
SANDANE TURN OG IDRETTSLAG, GLOPPEN kr 31 384

ASKVOLL OG HOLMEDAL IDRETTSLAG, ASKVOLL kr 30 593
FJØRA FOTBALLKLUBB, SOGNDAL kr 29 299
HARPEFOSSEN SKISENTER AS, STAD kr 28 168
FØRDE TENNISKLUBB, SUNNFJORD kr 26 607
ATLØY IDRETTSLAG, ASKVOLL kr 26 454
DALE IDRETTSLAG, FJALER kr 25 871
HYLLESTAD IDRETTSLAG, HYLLESTAD kr 24 813
HAUGEN IDRETTSLAG, STAD kr 24 153
SVELGEN TURN OG IDRETTSFOREN, BREMANGER kr 22 982
VEITASTROND IDRETTSLAG, LUSTER kr 22 196

SAFTKOKARADN, SOGNDAL kr 21 236
I L FANARÅK, LUSTER kr 21 072
LÆRDAL IDRETTSLAG, LÆRDAL kr 20 866
AURLAND IDRETTSLAG, AURLAND kr 20 661
BRODD IL, GLOPPEN kr 20 171
BALESTRAND IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 20 023
NMK SUNNFJORD, SUNNFJORD kr 20 021
MÅLØY IDRETTSLAG, KINN kr 19 778
HYEN IDRETTSLAG, GLOPPEN kr 19 261
FLORØ PISTOLKLUBB, KINN kr 18 705

HAFSLO SKYTTERLAG, LUSTER kr 18 241
HEIA IDRETTSLAG, STAD kr 18 101
OLDEN IDRETTSLAG, STRYN kr 17 886
FURE IDRETTSLAG, FJALER kr 17 803
SOLUND IL, SOLUND kr 17 551
VIKSDALEN IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 17 246
MÅLØY FOTBALLKLUBB, KINN kr 17 204
FØRDE VOLLEYBALLKLUBB, SUNNFJORD kr 17 144
IDRETTSLAGET FRØY, BREMANGER kr 16 805
OPPSTRYN IDRETTSLAG, STRYN kr 16 653

FOTBALLKLUBBEN TEMPO, KINN kr 16 643
AURLAND SKYTTARLAG, AURLAND kr 15 924
VIKANE IL, STRYN kr 15 856
FLORØ TURN OG IDRETTSFORENING, KINN kr 15 757
FJELLHUG/VEREIDE IL, GLOPPEN kr 15 278
OLDEN SKYTTARLAG, STRYN kr 14 949
FLORA HESTESPORTKLUBB, KINN kr 13 586
NORDFJORD GOLFKLUBB, STAD kr 13 425
FARNES SKYTTARLAG, ÅRDAL kr 13 092
SANDANE GOLFKLUBB, GLOPPEN kr 13 044

ÅRDAL SPORTSSKYTTARLAG, ÅRDAL kr 12 639
FLORØ GOLFKLUBB, KINN kr 12 579
VÆRLANDET IDRETTSLAG, ASKVOLL kr 12 515
LÆRDAL GOLFKLUBB, LÆRDAL kr 11 759
STRYN SKYTTARLAG, STRYN kr 11 674
LEIKANGER SKYTTARLAG, SOGNDAL kr 11 367
DALE SKYTTARLAG, FJALER kr 11 355
SOGNDAL IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 11 173
ANGA FOTBALLKLUBB, SUNNFJORD kr 11 067
STRYN LUFTSPORTSKLUBB, STRYN kr 11 013

FLORØ SEILFORENING, KINN kr 10 774
GLOPPEN HANDBALLKLUBB, GLOPPEN kr 10 698
JØLSTER LØYPELAG, SUNNFJORD kr 10 665
KNIPENBORG SKYTTARLAG, ÅRDAL kr 10 647
STÅRHEIM IDRETTSLAG, STAD kr 10 646
SUNNFJORD SKISENTER AS, SUNNFJORD kr 10 601
FØRDE PISTOL KLUBB, SUNNFJORD kr 10 224
LEIKANGER JAKT OG FISKELAG, SOGNDAL kr 9 691
BRYGGJA SKYTTARLAG, STAD kr 9 663
OPPEDAL BREKKE SKYTTARLAG, GULEN kr 9 538

LUSTER IDRETTSLAG, LUSTER kr 9 515
STADLANDET SKYTTERLAG, STAD kr 9 389
VON IDRETTSLAG, STAD kr 9 328
ÅRDAL KLATREKLUBB, ÅRDAL kr 9 194
MARKANE IDRETTSLAG, STRYN kr 9 173
SANDANE PISTOLKLUBB, GLOPPEN kr 9 171
ASKVOLL LEIRDUEKLUBB, ASKVOLL kr 9 153
SAGMO RACING, BREMANGER kr 9 008
RUGSUND PAINTBALL KLUBB, BREMANGER kr 8 787
TANGEN KJØRE OG RIDEKLUBB, ÅRDAL kr 8 777

SVINT IL, FJALER kr 8 634
MÅLØY SEILFORENING, KINN kr 8 552
SOGNDAL FOTBALLKLUBB DAMER, SOGNDAL kr 8 409
IDRETTSLAGET VETEN, STRYN kr 7 999
STAD BYGDEHUS, STAD kr 7 988
HUNDEIDE SKYTTARLAG, STAD kr 7 951
TØNJUM SKYTTARLAG, LÆRDAL kr 7 905
HARDBAGG IDRETTSLAG, STRYN kr 7 905
NESSE SKYTTARLAG, HØYANGER kr 7 673
FLORA CYKLEKLUBB, KINN kr 7 659

ÅLFOTEN SKYTTARLAG, BREMANGER kr 7 599
VANGSNES BYGDALAG, VIK kr 7 538
LAVIK IDRETTSLAG, HØYANGER kr 7 534
ASKVOLL OG HOLMEDAL SKYTTARLAG, ASKVOLL kr 7 531
IDRETTSLAGET MODIG, VIK kr 7 446
SOLUND SKYTTARLAG, SOLUND kr 7 338
EIVINDVIK IDRETTSLAG, GULEN kr 7 176
EID SYMJEKLUBB, STAD kr 7 145
GLOPPEN FRIIDRETTSLAG, GLOPPEN kr 7 094
ÅLFOTEN IDRETTSLAG, BREMANGER kr 6 961

VADHEIM IL, HØYANGER kr 6 928
SOGNDAL KØYRE OG RIDEKLUBB, SOGNDAL kr 6 890
SOGNDAL DYKKARKLUBB, SOGNDAL kr 6 739
FLORØ BRIDGEKLUBB, KINN kr 6 643
NORUM SKYTTARLAG, SOGNDAL kr 6 477
STRYN VINTERSKI AS, STRYN kr 6 356
SOGN MOTORSPORTKLUBB, SOGNDAL kr 6 241
ASKVOLL PISTOLKLUBB, ASKVOLL kr 6 210
HAUGEN SKYTTARLAG, STAD kr 6 141
FJÆRLAND IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 6 129

FØRDE SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 6 077
BJORDAL/SØREIDE SKYTTARLAG, HØYANGER kr 5 999
BREIMSBYGDA SKISENTER AS, GLOPPEN kr 5 879
BREKKE IDRETTSLAG, GULEN kr 5 852
STRYN LINEDANCE, STRYN kr 5 817
FLORØ KLATREKLUBB, KINN kr 5 814
ÅRDAL E SPORT, ÅRDAL kr 5 805
EYEBALL ENGINEERING NON SAFARI DRAGR, BREMANGER kr 5 764
KYRKJEBØ IDRETTSLAG, HØYANGER kr 5 684
HYLLESTAD SKYTTARLAG, HYLLESTAD kr 5 648

FLORØ SKYTTERLAG, KINN kr 5 645
LÆRDAL RIDE OG KØYREKLUBB, LÆRDAL kr 5 595
NORANE IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 5 578
FLORØ INNEBANDYKLUBB, KINN kr 5 567
FLORØ DRILL, KINN kr 5 554
YTRE GULEN IDRETTSLAG, GULEN kr 5 541
RUGSUND SKYTTARLAG, BREMANGER kr 5 466
LAVIKDAL SKYTTERLAG, HØYANGER kr 5 415
KVAMMEN IDRETTSLAG, ASKVOLL kr 5 409
FRISKIS & SVETTIS FØRDE, SUNNFJORD kr 5 397

DALSØYRA IDRETTSLAG, GULEN kr 5 240
FLORØ TENNISKLUBB, KINN kr 5 222
LEIRGULEN IDRETTSLAG, BREMANGER kr 5 157
BRANDSØY SKYTTARLAG, KINN kr 5 134
INDRE BREIM SKYTTERLAG, GLOPPEN kr 5 130
FJORDANE SKYTTARLAG, SOGNDAL kr 5 124
BREMANGER SKYTTERLAG, BREMANGER kr 5 121
HEGGJABYGDA IDRETTSLAG, STAD kr 5 105
FØRDE BADMINTONKLUBB, SUNNFJORD kr 4 966
FØRDE BOGESKYTTARKLUBB, SUNNFJORD kr 4 874

GULA SKYTTARLAG, GULEN kr 4 868
NAUSTDAL SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 4 586
NORDDALSFJORD IDRETTSLAG, KINN kr 4 538
MÅLØY FRISBEE CLUB, KINN kr 4 338
MIDTRE NORDFJORD HESTESKOKLUBB, STAD kr 4 164
LÆRDAL PISTOLKLUBB, LÆRDAL kr 4 114
VEVRING TAE KWON DO KLUBB, KINN kr 4 066
SOGN OG FJORDANE FRIIDRETTSKRINS, SUNNFJORD kr 4 064
ALMENNING IL, KINN kr 4 043
VESTKAPP PISTOLKLUBB, STAD kr 4 021

INSTEDALEN SKIANLEGG AS, SUNNFJORD kr 3 996
SOGNDAL THAIBOKSING KLUBB, SOGNDAL kr 3 852
SELJE GOLFKLUBB, STAD kr 3 714
ALMENNING SKYTTARLAG, KINN kr 3 699
SOGNDAL SKYTTARLAG, SOGNDAL kr 3 614
GULEN FOTBALLKLUBB, GULEN kr 3 587
JØLSTER SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 3 545
FJALER OG OMEGN MOTORSPORTKLUBB, FJALER kr 3 383
VÅTEDALEN TINDEKLUBB, SUNNFJORD kr 3 355
HYEN SKYTTARLAG, GLOPPEN kr 3 338

LEIKANGER UNGDOMSLAG, SOGNDAL kr 3 199
GULEN LUFTSPORTKLUBB, GULEN kr 3 137
BJORDAL SØREIDE IDRETTSLAG, HØYANGER kr 3 127
KEIPEN TURLAG, BREMANGER kr 3 118
LEIKANGER SPORTSKYTTARLAG, SOGNDAL kr 3 099
EIKTHYRNIR BOGESKYTTARLAG, ÅRDAL kr 3 072
NORDFJORD KLATREKLUBB, GLOPPEN kr 3 059
FLORØ TAEKWONDO KLUBB, KINN kr 2 939
MÅLØY DARTKLUBB, KINN kr 2 937
BRANDSØY SPORTSKLUBB, KINN kr 2 841

HELLEVIK IDRETTSLAG, FJALER kr 2 725
ARNAFJORD SKYTTARLAG, VIK kr 2 699
KVELDULF SKYTTARLAG, STAD kr 2 631
HORNINDAL OG MARKANE SKYTTARLAG, STRYN kr 2 510
STORESUNDEGRUPPA, STRYN kr 2 461
GLOPPEN KØYRE- OG RIDEKLUBB, GLOPPEN kr 2 449
TEAM STÅRHEIM, STAD kr 2 398
STUDENTSPRETTEN IL, SOGNDAL kr 2 390
STRYN PISTOLKLUBB, STRYN kr 2 333
YTRE NORDFJORD BUESKYTTERE, KINN kr 2 300

VETLEFJORDEN IDRETTSLAG, SOGNDAL kr 2 293
FØRDE JUDOKLUBB, SUNNFJORD kr 2 264
FRISKIS & SVETTIS HYLLESTAD, HYLLESTAD kr 2 261
SKOR SKYTTARLAG, HYLLESTAD kr 2 260
FLORØ SJAKKLUBB, KINN kr 2 257
NORDBYGDA OG RAND SKYTTARLAG, STAD kr 2 204
SUNNFJORD HESTESPORTSLAG, SUNNFJORD kr 2 166
FLINTLÅSEN PISTOLKLUBB, FJALER kr 2 099
BRYGGJA IDRETTSLAG, STAD kr 2 044
KJØLSDALEN IDRETTSLAG, STAD kr 2 041

FØRDE SYMJING, SUNNFJORD kr 2 039
FØRDE FRISBEEGOLFKLUBB, SUNNFJORD kr 2 031
FLORØ FROSKEMANNSKLUBB, KINN kr 2 025
STRYN MOTORSPORTKLUBB, STRYN kr 1 908
DAVIK IDRETTSLAG, BREMANGER kr 1 902
EIDSBYGDA SKYTTARLAG, STAD kr 1 879
FORTUN SKYTTARLAG, LUSTER kr 1 876
FJORDANE FLYKLUBB, SUNNFJORD kr 1 855
FLATTUN JEGERKLUBB, LUSTER kr 1 850
VÅGSØY SPORTSSKYTTARLAG, KINN kr 1 840

FRØYEN & KALVÅG SKYTTARLAG, BREMANGER kr 1 819
STROKA SKYTTARLAG, FJALER kr 1 792
SKJOLDEN BRIDGEKLUBB, LUSTER kr 1 687
MÅLØY KARATEKLUBB, KINN kr 1 675
GULEN SKYTTERLAG, BREMANGER kr 1 667
EID DYKKERKLUBB, STAD kr 1 643
GLOPPEN MOTORKLUBB, GLOPPEN kr 1 591
VÅGSØY KLATREKLUBB, KINN kr 1 451
VIKSDALEN SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 1 448
SOGNDAL BRIDGEKLUBB, SOGNDAL kr 1 435

FLORØ ESPORT, KINN kr 1 409
GAULAR SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 1 320
HOLSEN SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 1 312
AURLAND SNØSCOOTER KLUBB, AURLAND kr 1 277
SUNNFJORD MMA, SUNNFJORD kr 1 255
FJORDANE LUFTSPORTSKLUBB, SUNNFJORD kr 1 230
LOEN KARATEKLUBB, STRYN kr 1 224
FØRDE CYKLEKLUBB, SUNNFJORD kr 1 223
FØRDE KØYRE OG RIDEKLUBB, SUNNFJORD kr 1 185
LAVIK SKYTTARLAG, SUNNFJORD kr 1 178

VADHEIM SKYTTARLAG, HØYANGER kr 1 113
FLORA TAMILSKE SPORTS KLUBB, KINN kr 1 068
HØYANGER BUESKYTTERKLUBB, HØYANGER kr 1 049
FJÆRLAND SENIORDANS, SOGNDAL kr 1 043
SANDANE SYKKELKLUBB, GLOPPEN kr 1 037
EID RIDE OG KØYREKLUBB, STAD kr 1 037
NORDFJORD TAEKWONDOKLUBB, STAD kr 1 001
LÆRDAL SKYTTARLAG, LÆRDAL kr 918
ESEBOTN SKYTEBANE, SOGNDAL kr 913
VIK RIDE OG KØYREKLUBB, VIK kr 912

SOGN SKISENTER AS, LUSTER kr 904
UTVIK OG INNVIK SKYTTARLAG, STRYN kr 896
TYSSEDAL SKYTTARLAG, FJALER kr 893
NORDFJORD PADELKLUBB, STAD kr 864
BREKKE SPORTSSKYTTARKLUBB, GULEN kr 858
FIRDA TRAVLAG, SUNNFJORD kr 857
FØRDE SENTRALSJUKEHUS B I L, SUNNFJORD kr 845
SUNNFJORD KAJAKKLUBB, SUNNFJORD kr 842
FEIOS IDRETTSLAG, VIK kr 816
SOLUND KARATEKLUBB, SOLUND kr 794

EID JEGER OG FISKELAG, STAD kr 780
SOGN TRAVSELSKAP, SOGNDAL kr 763
SOGN OG FJORDANE SKIKRINS, SUNNFJORD kr 755
FRISKIS & SVETTIS FLORØ, KINN kr 734
SANDANE FLYKLUBB, STAD kr 721
SOGN PARAGLIDERKLUBB, SOGNDAL kr 716
KORSSUND DYKKEKLUBB, FJALER kr 677
STIMEN, KINN kr 580
STÅLRING SKYTTARLAG, AURLAND kr 574
LOEN SKYTTARLAG, STRYN kr 554

SOGN CYKLEKLUBB, SOGNDAL kr 538
LAVIK KARATEKLUBB, HØYANGER kr 527
HØYVIK SKYTTARLAG, ASKVOLL kr 518
ALSAKER GRENDELAG, STAD kr 459
FJORDANE BILJARDKLUBB, SUNNFJORD kr 422
FELLESANLEGGET TUA, STAD kr 399
HØYANGER KOMMUNE BEDRIFTSIDRETTSLAG, HØYANGER kr 370
OPPSTRYN SKYTTARLAG, STRYN kr 368
LUSTRAFJORDRYTTARADN, LUSTER kr 363
HØYANGER PISTOLKLUBB, HØYANGER kr 362

SOGN OG FJORDANE SYMJEKRINS, ÅRDAL kr 349
EID IDRETTSPARK AS, STAD kr 345
FJORDANE BOGESKYTARLAG, KINN kr 344
SKJELDESTAD TERJE KEEPERSKULE AS, SOGNDAL kr 338
BARMØY SKYTTARLAG, STAD kr 297
GLOPPEN PADLEKLUBB, GLOPPEN kr 290
KANDAL AKTIV, GLOPPEN kr 288
LUSTER SPORTSKYTTARLAG, LUSTER kr 274
FJALER SYMJEKLUBB, FJALER kr 269
MIDTRE NORDFJORD TURLAG, GLOPPEN kr 266

GULEN DYKKERKLUBB, GULEN kr 223
SKJOLD HESTESKOKLUBB, SUNNFJORD kr 221
SOGN OG FJORDANE SPORTSSKYTTARKLUBB, HØYANGER kr 217
NORDFJORD SPORTSKYTTARLAG, STAD kr 210
FØRDE FJORDHESTLAG, SUNNFJORD kr 202
JØKULL ISLANDSHESTFORENING, SOGNDAL kr 186
KALVÅG PISTOLKLUBB, BREMANGER kr 182
HYEN CHESS CLUB, GLOPPEN kr 177
FJÆRLAND SKYTTARLAG, SOGNDAL kr 163
LUSTER SYKKELKLUBB, LUSTER kr 108

NROF AVD. SUNNFJORD OG YTRE SOGN, HØYANGER kr 101
NORDFJORD SJAKKLUBB, KINN kr 90
SJØSPRETTEN, SOGNDAL kr 63
NORDFJORD SKYTTARSAMLAG, STAD kr 58
SUNNFJORD IDRETTSLAG, SUNNFJORD kr 53
ÅRDAL GROVSYKLARLAUG, ÅRDAL kr 48
SUNNFJORD TAEKWONDO, SUNNFJORD kr 21
FJORDANE TREKKHUNDKLUBB, STRYN kr 15
SELJE CHALLENGE, NOREGS FLOTTASTE, STAD kr 14

 


Førde Idrettslag
fekk 92 450 kroner i grasrotmidlar i fyrste tertial i 2022.
Førde Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen 13. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Eid Idrettslag
fekk 57 991 i grasrotmidlar i fyrste tertial i 2024.
Bildet er tatt i forbindelse med Eid Idrettslag si 150-årsmarkering.


Nordfjord Golfklubb
fekk 13 425 i grasrotmidlar i fyrste tertial i 2024.
Roger Challen vann Maurstad Open 2012 føre Svend Weum. 
Sjå bilder frå Maurstad Open 2012. 


Markane Idrettslag fekk 9 173 i grasrotmidlar i fyrste terial i 2024.
Tarjei Bø jublar under NM i Skiskyting på heimebane i 2008.
Sjå bilder og resultat frå normalen onsdag 26. mars.
Sjå bilder og resultat frå sprinten fredag 28. mars.
Sjå bilder og resultat frå jaktstarten laurdag 29. mars.
Sjå bilder og resultat frå stafettane søndag 30. mars.



Midtre Nordfjord Hesteskoklubb fekk 4 164 i grasrotmidlar i fyrste tertial.
Bildet er tatt under NM i hesteskokasting Lag på Breim i 2017.
 Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.


20.05 Sjuande runde i Lokaltipset 2024


 


Det er duka for 7. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2024.


Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


7. runde Lokaltipset 2024

Kamp 1: Sogndal FK - Sarpsborg 08 (2. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 2: Årdal - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Haugesund 2 - Florø (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Førde - Loddefjord (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1)
Kamp 5: Fyllingsdalen 2 - Førde (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Sogndal/Sogndal FK Damer 2 - Selje/Åheim (3. div. kv. avd. 2)
Kamp 7: Stryn - Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Jølster (Kretsligaen)
Kamp 9: Sandane - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Studentspretten - Fjøra (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde 2 - Vik (Kretsligaen)
Kamp 12: Eikefjord - Årdal 2/Jotun (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2024.


20.05 Sogndal tapte 2-1 heime mot Lyn 1896


Khadar Abdi Ibrahim scora Sogndal sitt mål mot Lyn 1896.
Bildet er frå Sogndal G17 sin 3-2 seier borte mot Stryn 18. oktober 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte søndag 2-1 heime mot Lyn 1896 i Nasjonal G17 2. divisjon avdeling A på Fosshaugane Campus.

Khadar Abdi Ibrahim scora Sogndal sitt mål då han reduserte til 1-2 på straffespark like før pause.

Sogndal ligg etter tapet mot Lyn 1896 heilt sist på tabellen med null poeng på fire kampar. Brann toppar tabellen med full pott 12 poeng etter fire kampar.

Sogndal sin neste kamp er borte mot Aalesund på Color LIne Stadion søndag 26. mai.  


Sogndal - Lyn 1896 FK  1-2 (1-2)

0-1 Trym Hovde Høidal (4. min)
0-2 Trym Hovde Høidal (13. min)
1-2 Khadar Abdi Ibrahim, straffe (37. min)


Dommar:
Adel Muranovic-Kahrimanovic, Fri

Assistentdommarar: Vilde Mattevik Vilnes, Askvoll/Holmedal og Adrian Banasiak, Årdal

Gult kort: Khadar Abdi Ibrahim, Linus Heggestad og Torgrim Hjelle Eltvik (Trenar)
Julian Bjercke Henriksen, Henrik Wroll-Evensen, Axel Tunsjø og Ulrik August Daae Hrenovica, Lyn 1896


Sogndal:

Martin Opheim Østli
Theo Ruud Westgård
Lukas Loftheim Tangedal
David Kongelf
Sigve Årdal Ølmheim
Mathias Krogh Ravnestad
Kristian Johannessen Nord
Linus Heggestad
Khadar Abdi Ibrahim
Iver Harberg
Sverre Stavø

Innbyttarar:
Loeay Wisi
Lukas Lemvik Vigdal
Jonas Henjesand Sætre
Fabjan Tafa

Lyn 1896 FK:
Nicholas Mathiesen
Misgun Fitwi Fissuh
Juuso Eemeli Nygren
Andreas Wrede-Holm
Axel Tunsjø
Sivert Andreas Styrmoe Munch Rotevatn
Emil Tronstad Juliebø
Julian Bjercke Henriksen
Francis Bull
Henrik Wroll-Evensen
Trym Hovde Høidal

Innbyttarar:
Mikkel Møller Gundersen
Jonas Hanstad
Ulrik Sveinunggard Hus
Håkon Eidsvåg Myhre
Ulrik August Daae Hrenovica
Philip August Næss
Rasmus Wirum Sigernes

20.05 Kampar i dag, måndag 20. mai


Jølster møter i ettermiddag Førde 2 på Skei Stadion.
Jølster jublar etter å ha snudd 2-3 til seier 4-3 heime mot Førde 2 i 2022.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner Vestland
Kl. 14.00 Nymark - Voss
Kl. 15.00 Førde - Sotra
Kl. 19.00 Loddefjord - Bjarg

Tabell 3. divisjon kvinner Vestland

Lyngbø 9 9 0 0 43 - 3 27
Brann 2 6 6 0 0 25 - 4 18
Askøy 7 4 2 1 15 - 11 14
Førde 7 4 0 3 21 - 11 12
Os 7 3 2 2 14 - 13 11
Bjarg 7 3 1 3 15 - 16 10
Bremnes 7 3 1 3 9 - 13 10
Sotra 6 3 0 3 23 - 19 9
Voss 8 2 1 5 15 - 32 7
Arna-Bjørnar 2 7 2 0 5 8 - 22 6
Nymark 8 1 2 5 10 - 26 5
Åsane 2 7 1 2 4 9 - 25 5
Fyllingsdalen 2 6 1 1 4 11 - 14 4
Loddefjord 4 0 0 4 7 - 16 0


3. divisjon kvinner avdeling 1
NB! Kampen mellom Høyang og Tempo/Florø er utsett!

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 1

Hyllestad 4 4 0 0 21-6 12
Balestrand 4 2 0 2 18-8 6
Høyang 4 2 0 2 12-8 6
Askvoll/Holmedal 4 2 0 2 8-8 6
Tempo/Florø 4 0 0 4 3-32 0


3. divisjon kvinner avdeling 2
Kl. 17.00 Gaular - Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner avdeling 2
Måløy 4 4 0 0 12-4 12
Stryn 5 4 0 1 15-8 12
Førde 2 5 2 0 3 9-12 6
Selje/Åheim 5 1 2 2 15-14 5
Sogndal/Sogndal FK Damer 2 5 1 1 3 11-11 4
Gaular 4 0 1 3 5-18 1


Kretsligaen
Kl. 17.30 Jølster - Førde 2

Tabell Kretsligaen
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 6 4 1 1 25-7 13
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 5 1 1 3 8-15 4
Førde 2 5 1 1 3 10-18 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1

19.05 Førde G13 klar for A-sluttspelet i Adidas Cup


Førde G13 etter dagens 7-1 seier mot Nordhordland i Hafstadparken.
Foto: Ole Bjørn Otternes


 

Førde stiller med eit lag i klasse G13 under årets Adidas Cup.

I helga har laget spelt sine to fyrste kampar i gruppespelet. Laurdag 18 mai snudde Førde 2-4 til seier 5-4 mot Ørsta på Stryn Stadion.

I dag blei det ein komfortabel 7-1 seier mot Nordhordland i Hafstadparken.

Alexander Lekva har leia Førde sitt lag i begge desse kampane.

Med to seierar av to mulige er Førde allereie kvalifisert til A-sluttspelet før den siste gruppespelkampen mot Voss. Kampen mot Voss blir spelt fyrstkomande fredag.

I ein annan kamp i denne gruppa har Voss og Nordhordland spelt uavgjort 4-4.

Totalt 57 lag deltek i klasse G13 under årets Adidas Cup. 


 


Førde G13 etter gårsdagens 5-4 seieren mot Ørsta på Stryn Stadion.
Foto: Ole Bjørn Otternes



Alexander Lekva leia Førde sitt lag i begge kampane denne helga.
Foto: Ole Bjørn Otternes


19.05 Bilder frå kampen mellom Fjøra og Sogndal 2


Elling Ingeson Kvåle utlikna til 2-2 for Sogndal 2 i kampen mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fjøra og Sogndal 2 spelte laurdag 18. mai uavgjort 2-2 i den 7. serierunden i Kretsligaen.

Anton Sekkingstad og Malvin Gjerde scora for Fjøra, medan Joakim Berg Nundal og Elling Ingeson Kvåle sette inn måla til Sogndal 2. Elling Ingeson Kvåle si utlikning til 2-2 kom over tre minutt på overtid i 2. omgang.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fjøra - Sogndal 2 2-2 (2-1)
0-1 Joakim Berg Nundal (26. min)
1-1 Anton Sekkingstad (31. min)
2-1 Malvin Gjerde (40. min)
2-2 Elling Ingeson Kvåle (90. min+4)

Dommar: Benjamin Muranovic Abedinovski, Fri

Assistentdommarar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Andreas Skeistrand Bakkelid, Sandane

Gult kort: Mathias Sunde Årdal, Mathias Hovland
Kristian Kongelf, Patrik Karoliussen (trenar), Kristoffer Haukås Steinset og Even Humlebrekke Nebb (keepertrenar)


Fjøra:
Kristian Bergheim Rutlin
Adrian Lugo Bredesen
Isak Hauge Sørensen
Anton Sekkingstad
Brynjar Flatebø
Ulrik Flo
Mathias Hovland
Jonas Torvanger
Malvin Gjerde
Mathias Sunde Årdal
Emil Thormodsen Høyland

Innbyttarar:
Kristian Sandvik
Christian Bøyum Foss
Francesco Johannes Tjoflaat Miconi
Rainer Pando
Kenneth Blomseth Skjerven
Isak Svedal Flo
Iver Harberg

Sogndal 2:
Magnus Stær-Jensen
Sander Sjøthun Heggestad
Johannes Konstali-Lødemel
Sander Aske Granheim
Emmanuel Oluwafemi Olugbe
Kristian Kongelf
Kriss Havila Bonabandi
Isaac Twum
Kristoffer Haukås Steinset
Viljar Stavø
Joakim Berg Nundal

Innbyttarar:
Martin Opheim Østli
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Marius Årøy
Mathias Krogh Ravnestad
Ola Lerheim Olsen
Andreas Haugen Duesund
Gudmund Andresen
Elling Ingeson Kvåle

19.05 15 personar har prikka inn sju kampar


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 6. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

15 personar har prikka inn sju kampar av dei ni er spelt til no denne runden.


7 rette:

Øystein Ask
Sjur Gimmestad
Kristoffer Hjelle
Idar Arne Kristiansen
Lars Loen
Jan Ove Møll
Marius Refvik
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Sissel Svarstad
Bjørn Helge Svoren
Jo Arne Sætre
Sander Torheim Frislid
Elisabeth Torvanger
Marius Midtun Aaberge

6 rette:
Oddvar Alværen
Kjell Bruland
Olai Eikevoll
Thea Eikevoll
Magne Elde
Tobias Furebotn
Eirik Følid Berglund
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Henning Haugen
Arne Helgheim
Mathias Henriksen
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Rolf Lefdal
Hilmar Lindskog
Arve Lote
Rune Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Anne Karin Rand
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Jens Sagevik
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Monday Solo
Joakim Sundsøy
Jan-Ove Sæbø
Ingmar Sægrov
Dag Inge Sætren
Marius Sætren
Idar Taklo
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler
Andreas Vereide
Geir Vindheim
Tommy Øren
Marius Åsebø

5 rette:
Aslaug Berget Alsaker
Andrea Årsheim Bakkebø
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Nikolai Berqvam
Magnus Bolseth
Jarle Christensen
Steinar Christensen
Kenneth Fosse Elde
Iselin Endal
Morten Eriksen
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Emil Hallstensen
Knut Olav Halseth
Froee Harberg
Edvin Haugen
Nils Tore Heggestad
Christian Helgheim
Einar Hellem
Geir Hoff
Pål Holko
Steinar Holvik
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Per Oddvar Lien
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Jon Navarsete
Arthur Norevik
Roger Nygard
Kenneth Rakkenes
Kenneth Russenes
Jim Arne Råheim
Andreas Sandal
Arve Skaare
Henrik Berge Solheim
Kay Rune Solheim
Eirik Sunde
Sondre Søreide
Asgeir Torvanger
Bjørn Totland
Pål Trøsken
Leif Arne Tveit
Vegard Ulvik
Harald Vartdal
Øyvind Vågseth
Frode Ølmheim
Øystein Østvik
Stian Aaland


6. runde Lokaltipset 2024
Kamp 1: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen) B 0-2
Kamp 2: Sogndal FK - Porsanger (2. divisjon kvinner avdeling 2) H 3-0
Kamp 3: Florø - Førde (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) B 0-1
Kamp 4: Fana - Årdal (Norsk Tipping-ligaen avdeling 1) H 5-0
Kamp 5: Førde - Sotra (3. divisjon kvinner Vestland)
Kamp 6: Gaular - Måløy (3. divisjon kvinner avdeling 2)
Kamp 7: Eid - Stryn (Kretsligaen) H 5-1
Kamp 8: Dale - Høyang (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 9: Måløy - Sandane (Kretsligaen) B 1-3
Kamp 10: Vik - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 11: Fjøra - Sogndal 2 (Kretsligaen) U 2-2
Kamp 12: Jølster - Førde 2 (Kretsligaen)


18.05 Resultat kampar i dag, laurdag 18. mai


Sogndal FK vann i dag komfortabelt 3-0 heime mot Porsanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Nasjonal G15 Gruppe D
Sogndal - Raufoss 2-0 (1-0)

1-0 Kristoffer Svori Moe (43. min)
2-0 Magnus Kyrkjebø Strand (85. min)

Tabell Nasjonal G15 Gruppe D
Sogndal 4 3 0 1 12-7 9
Kongsvinger 4 3 0 1 9-9 9
Odd 5 2 1 2 13-11 7
Raufoss 5 2 0 3 9-11 6
Mjøndalen 4 0 1 3 7-12 1


2. divisjon kvinner avdeling 2

Sogndal FK - Porsanger  3-0 (0-0)
1-0 Vilde Tufte Mardal (51. min)
2-0 Anna Grindhaug (74. min)
3-0 Ella Berge Hestetun (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester tok ein prat med Anna Grindhaug, Kaja Rekkedal og Sogndal FK sin trenar Martin Natvig etter kampen mot Porsanger.

Sjå Hallo Sogn streaming og video tjenester sine intervju etter kampen borte mot Porsanger.


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 4 3 0 1 13-6 9
Frigg 4 2 1 1 11-8 7
Sogndal 4 2 1 1 8-5 7
Vålerenga 2 4 2 1 1 8-5 7
Bjørnevatn 4 2 1 1 5-3 7
HamKam 2 2 0 0 8-2 6
Porsanger 5 2 0 3 8-16 6
Røa 2 4 0 2 2 3-7 2
Kongsvinger 3 0 1 2 3-8 1
Sarpsborg 08 4 0 1 3 5-12 1


Kretsligaen

Fjøra - Sogndal 2  2-2 (2-1)
0-1 Joakim Berg Nundal (26. min)
1-1 Anton Sekkingstad (31. min)
2-1 Malvin Gjerde (40. min)
2-2 Elling Ingeson Kvåle (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell Kretsligaen
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 6 4 1 1 25-7 13
Fjøra 6 4 1 1 15-8 13
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 5 1 1 3 8-15 4
Førde 2 5 1 1 3 10-18 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1

18.05 Helene og Marthe spelte landskampar mot Belgia


Helene Marjavara Inselseth i Måløy sin 4-1 seier Sogndal 26. mai 2023.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Helene Marjavara Inselseth og Marthe Lund Bjørhovde var tidligare denne veka med på det norske futsallandslaget som spelte landskampar mot Belgia i Trondheim.

I den fyrste kampen vann Norge 2-1, medan Norge i den andre kampen snudde Norge 0-2 til seier 4-2.

Dette var dei to fyrste kampane til det nyoppstarta futsallandslaget for kvinner.

Programmet vidare for det norske futsallandslaget er samling i august, to landskampar borte mot Tsjekkia i september, og VM-kvalifisering i oktober.


Norge - Belgia  2-1 (1-0)
1-0 Andrea Holm Aune (9. min)
2-0 Mari Kristine Vik (23. min)
2-1 Belgia (34. min)

Norge:
Marthe Lund Bjørhovde
Mari Halgunset
Hedda Romslo Meyer
Leah Marlene van der Weel
Marte Birkelund
Birthe Emilie Christiansen
Marie Methi
Helene Marjavara Inselseth
Maren Grønning Thorsø
Andrea Holm Aune
Helene Hagelien Mikkelsen
Mari Kristine Vik
Malin Furuli Munkvold
Vilde Bjørgård Kristiansen


Norge - Belgia  4-2 (1-2)
0-1 Belgia (12. min)
0-2 Belgia (12. min)
1-2 Vilde Bjørgård Kristiansen (13. min)
2-2 Mari Kristine Vik (26. min)
3-2 Hedda Romslo Meyer (26. min)
4-2 Mari Kristine Vik (33. min)

Norge:
Hanne Hagen Berg
Marie Methi
Helene Marjavara Inselseth
Mari Halgunset7 Andrea Holm Aune
Hedda Romslo Meyer
Helene Hagelien Mikkelsen
Mari Kristine Vik
Leah Marlene van der Weel
Birthe Emilie Christiansen
Hanna Hågensen
Malin Furuli Munkvold
Marte Birkelund
Vilde Bjørgård Kristiansen


 


Marthe Lund Bjørhovde i Fortuna sin treningskamp mot Kaupanger i 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.05 Kampar i dag, laurdag 18. mai


Sogndal FK møter i dag Porsanger på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå 4-2 seieren heime mot Kongsvinger 28. april.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Nasjonal G15 Gruppe D
Kl. 12.00 Sogndal - Raufoss

Tabell Nasjonal G15 Gruppe D
Kongsvinger 4 3 0 1 9-9 9
Odd 5 2 1 2 13-11 7
Sogndal 3 2 0 1 10-7 6
Raufoss 4 2 0 2 9-9 6
Mjøndalen 4 0 1 3 7-12 1


2. divisjon kvinner avdeling 2

Kl. 12.00 Sogndal FK - Porsanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 2
Grei 4 3 0 1 13-6 9
Frigg 4 2 1 1 11-8 7
Vålerenga 2 4 2 1 1 8-5 7
Bjørnevatn 4 2 1 1 5-3 7
HamKam 2 2 0 0 8-2 6
Porsanger 4 2 0 2 8-13 6
Sogndal 3 1 1 1 5-5 4
Røa 2 4 0 2 2 3-7 2
Kongsvinger 3 0 1 2 3-8 1
Sarpsborg 08 4 0 1 3 5-12 1


Kretsligaen

Kl. 15.00 Fjøra - Sogndal 2

Tabell Kretsligaen
Eid 6 5 0 1 21-7 15
Høyang 6 5 0 1 21-13 15
Sogndal 2 5 4 0 1 23-5 12
Fjøra 5 4 0 1 13-6 12
Dale 6 4 0 2 18-14 12
Sandane 6 3 1 2 12-11 10
Studentspretten 6 1 3 2 10-13 6
Vik 6 1 2 3 11-20 5
Jølster 5 1 1 3 8-15 4
Førde 2 5 1 1 3 10-18 4
Måløy FK 6 0 1 5 7-19 1
Stryn 6 0 1 5 9-22 1

17.05 Bilder frå kampen mellom Eid og Stryn


Gledelig mange hadde tatt turen for å sjå kampen mellom Eid og Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann torsdag kveld 5-1 heime mot Stryn framfor omlag 1000 tilskodarar på Eid Stadion

Henrik Vingen Vedeld (3), Marius Åsebø og Håvard Holmøyvik scora måla til Eid, medan Jørgen Trøsken sette inn målet til Stryn.

Nokre bilder frå denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Stryn 5-1 (2-1)
1-0 Henrik Vingen Vedeld (28. min)
1-1 Jørgen Trøsken (30. min)
2-1 Marius Åsebø, straffe (45. min+3)
3-1 Håvard Holmøyvik (54. min)
4-1 Henrik Vingen Vedeld (65. min)
5-1 Henrik Vingen Vedeld (68. min)

Dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Håkon Rundereim, Måløy og Alexander Kupen Skram, Måløy

Gult kort: Kevin Hoddevik, Stryn

Eid:
Sander Torheim Frislid
Ove Andre Balsnes
Sindre Årskog
Kristian Årskog
Daniel Haus
Håvard Holmøyvik
Marius Endestad Henriksen
Tore Årskog
Marius Åsebø
Joakim Frislid Vedvik
Henrik Vingen Vedeld

Innbyttarar:
Esekiel Henden
Karl-Erik Aarsheim
Scott Kroken Karlsen
Johan Felde
Oliver Holmøyvik
Jon Ivar Myklebust Møll
Noah Aleksander Taklo
Kristian Lefdal

Stryn:
Christian Svoren Strand
Lukas Olai Lødeme