24.10 Lerum Hjellhaug og Sætre gjestar i studio


Eirik Bakke i Sogndal sin cupkamp mot Brann 19. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Hallo Sogn TV føl den 22. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 15.25.

Gjester i studio i dag er Trine Lerum Hjellhaug og Magdalon Sætre.  

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

24.10 Sogndal møter HamKam på Briskeby


Kristoffer Hoven og Sogndal spelar i dag bortekamp mot HamKam.
Bildet er frå heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter HamKam på Briskeby klokka 15.30.
 

22. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 14.00 Strømmen - Raufoss
Kl. 14.00 Åsane - KFUM
Kl. 15.30 HamKam - Sogndal
Kl. 15.30 Jerv - Øygarden
Kl. 15.30 Kongsvinger - Ranheim 
Kl. 15.30 Stjørdals Blink - Tromsø
Kl. 15.30 Ullensaker/Kisa - Grorud

Søndag 25. oktober kl. 15.00 Lillestrøm - Sandnes Ulf


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 21 14 4 3 44 - 18 46
Sogndal 21 12 4 5 46 - 25 40
Lillestrøm SK 20 11 6 3 35 - 18 39
Ranheim TF 21 12 2 7 51 - 32 38
Åsane 21 9 5 7 42 - 33 32
Sandnes Ulf 21 8 5 8 30 - 39 29
Jerv 20 7 7 6 33 - 40 28
Raufoss 21 7 7 7 31 - 30 27
KFUM 21 7 6 8 27 - 31 27
Stjørdals-Blink 21 7 5 9 39 - 41 26
Grorud 21 6 6 9 31 - 36 24
HamKam 21 6 5 10 34 - 41 23
Ullensaker/Kisa 21 6 5 10 33 - 46 23
Strømmen 21 7 4 10 30 - 36 22
Øygarden FK 21 4 5 12 28 - 50 17
Kongsvinger 21 3 6 12 21 - 39 15

23.10 Tornado Måløy tapte mot eit bedre lag


Jevnaker jublar etter seieren på Måløy Stadion 23. oktober 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan spelte Tornado Måløy kvalifiseringskamp om opprykk til 2. divisjon heime mot Jevnaker. 


Tornado Måløy tapte i ettermiddag 3-0 heime mot Jevnaker og med tap 2-1 i bortekampen sist helg blir det spel i 3. divisjon for Tornado Måløy også neste sesong. 

Til tross for det store snøfallet dei siste dagane var Måløy Stadion i imponerande god stand føre dagens kvalifiseringskamp. Alt låg til rette for ein jamn og spennande kamp, og heile 850 tilskodarar hadde teke turen for å få med seg dagens batalje. Starten av 1. omgang var veldig sjansefattig og det var tydelig at mykje sto på spel for begge laga. 

Fyrste sjansen i kampen kom etter 20 minutt ved Sveinung Frantzen. Martin Flåten som gjorde ein god kamp på TMFK si midtbane slo ei flott pasning til Frantzen inne i Jevnaker sin 16-meter. Frantzen lurte av ein forsvarar, men avslutninga var for dårlig og gjekk rett på keeper. 

På slutten av omgangen hadde bortelaget sin beste periode i 1. omgang. Jevnaker pressa på og TMFK hadde ei lita stund store problem med å kome seg ut av eige forsvar. På overtid gjekk ei avklaring ut til Allan Simonsen som frå skrått hold sette ballen i lengste hjørnet bak Magnus Magnusson. Rett etter bles dommar Steinar Hauge av for 1. omgang, og laga gjekk til pause på stillinga 0-1. 

TMFK starta 2. omgang klart best og fem minutt ut i omgangen hadde Endre Kupen ein kjempesjanse til å utlikne til 1-1. John Martin Gil trilla ballen gjennom til Endre Kupen som kom heilt åleine mot keeper. Kupen drog til frå 16 meter, men avslutninga blei for dårlig og Sindre Johnsrud redda enkelt. 

Tjue minutt før slutt fall avgjerda i kampen. Steffen Simonsen som sto over sist kamp på grunn av rødt kort i den siste seriekampen mot Birkebeineren auka Jevnaker si leiing til 0-2. Innbyttar Ulrik Sundling spelte ballen til Simonsen som åleine mot keeper sette ballen sikkert i mål. 

Drøye ti minutt før slutt blei TMFK redusert til 10 spelarar då Sveinung Frantzen fekk det raude kortet av kampens dommar Steinar Hauge. 

Minuttet før slutt fastsette Steffen Simonsen sluttresultatet til 0-3. Jevnaker kunne dermed sleppe jubelen laus for opprykk til 2. divisjon, medan TMFK neste sesong spelar i den nye 3. divisjon. 

TMFK var tydelig skuffa etter kampen, men når ein har gjennomført ein kjempesesong og tapar mot eit bedre lag i kvalifiseringa går truleg skuffelsen fort over. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Jevnaker  0-3 (0-1) Samanlagt 1-5

0-1 Allan Simonsen (45. min+3)
0-2 Steffen Simonsen (70. min)
0-3 Steffen Simonsen (89. min)

Gult kort:
Birger Silden, John Martin Gil og Børge Yndestad, TMFK. Steffen Olimb og Einar Dons Brath, Jevnaker.

Rødt kort:
Sveinung Frantzen, TMFK

Dommar:
Steinar Hauge, Djerv

Assistentdommarar:
Stian Aaland, Haugen og Kaj-Inge Fløde, Stadlandet

TMFK:

Magnus Magnusson 
Rune Myre (KIm Andre Gangeskar 46. min)
Birger Silden (Runar Televik Blaalid 29. min) 
Børge Yndestad
Thomasz Gryszun
Martin Flåten
Gisle Myhre
Sveinung Frantzen
John Martin Gil
Endre Kupen
Joachim Raknes Forthun (Øivin Vabø 73. min)

Jevnaker: 

Sindre Johnsrud
Steffen Olimb (Kai V. Johansen 87. min)
Kjetil Elfving
Jostein Jernslett
Steffen Mørtvedt
Einar Dons Brath
Brynjar Fagerås
Nader Khalayli (Mathias M. Vad 73. min)
Maris Bruders
Allan Simonsen (Ulrik Sundling 67. min)
Steffen Simonsen


23.10 Førde 1 er kretsmester i klasse J15/17


Førde sitt lag etter å ha sikra seg KM-tittelen i klasse J15/17.
Foto: privat

 

Førde 1 er kretsmester i klasse J15/17 etter dagens 4-2 seier heime mot Eid i Hafstadparken. Anne Gyldenskog Kilnes (2), Inga Hoff og Martine Honningsvåg Aarnes scora for Førde 1, medan Oselie Hagen Henden og Julia Felde sette inn måla til Eid.

Førde 1 vann 4-1 i bortekampen mot Eid, så stillinga samanlagt over to kampar blei 8-3.

Førde 1 - Eid  4-2 (1-0) Førde 1 vann samanlagt 8-3
1-0 Anne Gyldenskog Kilnes (26. min)
2-0 Anne Gyldenskog Kilnes (45. min)
3-0 Inga Hoff (47. min)
3-1 Oselie Hagen Henden (54. min)
4-1 Martine Honningsvåg Aarnes (65. min)
4-2 Julia Felde (79. min)

Dommar: Raymond Mjømen, Hyllestad

Assistentdommarar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad og Vilde Mattevik Vilnes, Atløy 


Førde 1:
Maia Lindesteg Øen
Tuva Aasen
Kristine Krakhellen
Oda Grimeland
Linnea Lervik Aamot
Anne Gyldenskog Kilnes
Stina Hillersøy
Line Bruland
Nora Flatjord Gjelsvik
Inga Hoff
Anine Madeleine Sørbotten
Innbyttere: Sofie Honningsvåg Aarnes
Thea Lovise Holsen
Maria Høyvik
Martine Honningsvåg Aarnes
Ingrid Krakhellen
Bea Marie Sundsøy Hallstensen
Marie Jakobsen

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Mathilde Solheim
Pernille Leirgulen Kullsveen
Tuva Sigdestad Lund
Andrea Engeseth Naustdal
Tuva Alsaker
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Julia Felde
Oselie Henden
Eveline Skrede Anderson
Dina Helena Grönstrand Taklo
Silje Hellenes

 




Alle foto: privat


23.10 Hafsås signerar ny kontrakt med Bjarg


Christoffer Hafsås blei toppscorar i 3. divisjon avdeling 8 i 2009.
Bildet er tatt ett tre scoringar i kampen mot Sogndal 2 10. oktober 2009.
Sjå bilder og fakta frå dennekampen.

 

Målgarantisten Christoffer Hafsås signerar ny kontrakt med Bjarg.

28-åringen frå Stårheim var med sine 15 mål på 17 kampar svært delaktig i Bjarg sitt opprykk til Norsk Tipping-ligaen i 2019-sesongen. På grunn av Koronasituasjonen har det blitt lite kampar for Hafsås og dei fleste andre fotballspelarar denne sesongen.

Hafsås melder frå Bergen om at formen er bra, og viss han unngår skader så blir det ein del mål og artige målfeiringar også neste sesong for stårheimaren. 

Før Hafsås gjekk til Bjarg spelte den notoriske målscoraren tre sesongar for Os. For Os står Hafsås bokført med 33 mål på 39 seriekampar i Norsk Tipping-ligaen og 4. divisjon.

I tillegg til moderklubben Stårheim har Hafsås spelt for klubbane Haugen, Eid, Førde, og Fyllingsdalen.

 


Hafsås i småguttekampen Haugen-TMFK 1. september 2006. 
Sjå bilder frå denne kampen.


Christoffer Hafsås og Gustav Valsvik i kampen Eid - Vik 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Christoffer Hafsås jublar etter scoring mot Sandane 19. juni 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Christoffer Hafsås jublar etter å ha utlikna til 1-1 mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Christoffer Hafsås i Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 2015.  


23.10 Jubileumsbok for Førde Idrettslag



Førde Idrettslag hadde onsdag 21. oktober slepp for jubileumsboka si "Den spreke hundreåringen" i Førdehuset.

Godt over 200 sider spekka med 100 års historie og profilar frå Førde Idrettslag. Boka er ført i pennen av Rune Fossum Lillevangstu, og det blir meldt om formidlingsevne av høg klasse.

Boka er gitt ut av Selja Forlag, og er å få kjøpt for kr. 398,-

Du kan få kjøpt boka hos Norli bokhandel, Sport 1 Chatlet Førde, Intersport Erdal Sport, Din Sport, Coop Extra, Førde Fargehandel samt på FIL-huset i Hafstadparken.


23.10 Miriam har signert ny kontrakt med Medkila


Vilnes Mjåseth i Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth har signert ny kontrakt med Medkila ut 2021-sesongen.

19-åringen frå Atløy har scora sju mål på 15 seriekampar i 1. divisjon denne sesongen. I tillegg scora Vilnes Mjåseth målet til Medkila i kvalifiseringskampen til NM mot Fløya.

Medkila er for fullt med i kampen om 2. plassen i 1. divisjon som gir kvalifisering til Toppserien.   

Før perioden i Medkila spelte Vilnes Mjåseth fire sesongar for Kaupanger. Her scora angriparen 46 mål på 56 kampar for Kaupanger sitt fyrstelag.
 
 


Miriam Vilnes Mjåseth auka Kaupanger si leiing til 4-2 i kampen
mot Sogndal i Vinterserien junior kvinner 12. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34 sekund
i finalen mellom Kaupanger og Tornado Måløy i Vinterserien
junior kvinner 2016 på Eid Idrettspark 24. januar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 



Vilnes Mjåseth for J15-kretslaget mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


Vilnes Mjåseth scora fire mål for J15-kretslaget mot Eid 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


22.10 Saga sikra plassen i 3. divisjon 


Henrik Hagen jublar etter å ha gitt Saga leiinga 2-0 borte mot Florø.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan vann Saga 2-1 borte mot Florø. Saga Sikra med det plassen i 3. divisjon.


Saga vann  i ettermiddag 2-1 borte mot Florø og sikra med det plassen i 3. divisjon. 

Det var heilt tydelig kven av dei to laga som hadde mest å spele for i denne kampen. Saga tok føringa frå start og allereie etter to minutt hadde bortelaget sin fyrste store sjanse i kampen. Etter drøye kvarteret av 1. omgang tok Saga leiinga 1-0 ved kaptein Benny Rivedal. Ein corner frå Tor Are Dvergsdal enda på hovudet til Rivedal, som frå 4-5 meters hold heada ballen i mål. Knappe ti minutt etter overlista Saga Florø sitt forsvar med eit hurtig innkast. Øyvind Bolstad Blikra stakk gjennom Florø sitt forsvar, men Jacob Storevik i Florø sitt mål var påpasselig ute og fekk avverga forsøket frå Bolstad Blikra. 

Omlag 10 minutt før pause måtte Florø sin keeper Jacob Storevik ut i full strekk. Eit innlegg frå Rune Espeland gjekk via ein spelar og holdt på å overliste 15-åringen frå Naustdal. Storevik redda glimrande og fekk slått ballen til corner. Minuttet etter burde Benny Rivedal auka Saga si leiing til 2-0. Alexander Hjelmeland Rygg kom seg glimrande rundt på venstrekanten og sentra ballen ut til Rivedal på 16-meteren. Rivedal hadde all verdens tid, men skotet frå omlag 14 meter gjekk like utanfor. 

Tre minutt før pause auka Henrik Hagen Saga si leiing til 2-0. Eit innkast frå Alexander Hjelmeland Rygg enda til slutt hos Hagen som frå kort hold tuppa ballen i mål. 2-0 til Saga var også pauseresultatet etter ein 1. omgang der heimelaget var merkelig tafatte. 

2. omgang var meir jamnspelt med eit lite overtak til heimelaget fyrste 20 minutta. Florø spelte seg fram til eit par gode sjansar, men Ole Henrik Gulliksen hadde full kontroll. 

20 minutt ut i omgangen burde Øyvind Bolstad Blikra punktert spenninga i kampen. Etter eit innlegg frå Alexander Hjelmeland Rygg fekk Bolstad Blikra sjansen på ope mål, men frå 8-9 meter gjekk skotet uheldigvis for Saga utanfor. 

På dette tidspunktet var Fjøra i ei klar leiing borte mot Tertnes, noko som gjorde at Saga måtte vinne dagens kamp mot Florø for å holde plassen i 3. divisjon. To minutt før slutt reduserte Florø til 1-2 ved Stian Tansø. Frichsen slo eit perfekt frispark til Tansø som heada ballen forbi Ole Henrik Gulliksen og i mål. Like før slutt hadde innbyttar Kevin Karlsen sjansen til å sikre Florø uavgjort, noko som ville gjort at Saga måtte tatt den tunge vegen ned i 4. divisjon. Karlsen kom seg fri på høgrekanten, men avslutninga frå Karlsen frå god posisjon gjekk utanfor. 

Tre minutt på overtid kom Saga sin innbyttar heilt åleine mot Florø sin keeper Jacob Storevik. Avslutninga gjekk via keeper og ut til corner. Saga tok ein kort corner og dommar Inge Seglem bles av kampen for full tid. Saga kunne dermed sleppe jubelen laus for at dei med dagens seier sikra spel i 3. divisjon også neste sesong.    

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Saga 1-2 (0-2)
0-1 Benny Rivedal (18. min)
0-2 Henrik Hagen (42. min)
1-2 Stian Tansø (88. min)

Gult kort: Andre Reksten, Florø og Kenneth Russenes, Saga

Dommar: Inge Seglem, Årdal 

Assistentdommarar: Magne Vårdal, Askvoll/Holmedal og Aleksander Karlsen Høydal, Lærdal  

Florø:
Jacob Storevik 
Aksel Knapstad
Runar Hove
Andre Reksten
Magnus Brandsøy
Binyam Bereket (Martin Solheim Olsen 69. min)
Peter Aase
Simen Reksten Solheim 
Kristoffer Sigdestad (Kevin Karlsen 76. min)
Thomas Frichsen 
Kristoffer Book (Stian Tansø 46. min)

Saga:
Ole Henrik Gulliksen
Harald Oppedal 
Ivan Dvergsdal 
Terje Sørbø
Tor Are Dvergsdal 
Alexander Hjelmeland Rygg (Vegard Savland 83. min)
Rune Espeland
Henrik Hagen
Øyvind Bolstad Blikra (Kenneth Russenes 72. min)
Benny Rivedal
Steinar Tenden (Odd Anders Vie 80. min)


22.10 Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen


KLIKK PÅ BILDET FOR Å LESE HEILE INVITASJONEN.


Måløy FK har gleda av å invitere til Toyota Cup i Nordfjordhallen laurdag 14. og søndag 15. november.

Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.

Arrangøren melder at det vil bli tatt strenge smittevernhensyn og det er derfor et begrenset antall lag som kan delta i turneringa.

På grunn av dette er det lurt å vere tidlig ute å melde på lag.

Les invitasjonen til Toyota Cup i Nordfjordhallen.


22.10 Florø vann 7-1 heime mot Sandane  


Florø jublar etter scoring i bortekampen mot Eid 30. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø vann i går ettermiddag 7-1 heime mot Sandane i G20 1. divisjon haust.

Florø - Sandane  7-1 (5-0)
1-0 Sondre Mowatt (18. min)
2-0 Håvard Nødset Rosø (32. min)
3-0 Toni Jakupovic (35. min)
4-0 Sjølvmål, Kjetil Steinsund (39. min)
5-0 Sondre Mowatt (45. min)
6-0 Toni Jakupovic (51. min)
6-1 Kjetil Steinsund (53. min)
7-1 Mengasha Abel Aregay (88. min)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Jonas Sande Mossestad, Førde og Andreas Ytredal Akse, Hyllestad 

Gult kort: Edin Myhre, Emil Sårheim og Sander Natanael Rauset Skogli, Sandane

Florø:
Herman Solheim Mortensen
Pravin Parameswaran
Noah Anderson Forsberg
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik
Kevin Krosi
Håvard Nødset Rosø
Toni Jakupovic
Oscar André Fanøy Nordal
Daniel Sagen Sundal
Hans Hansen
Sondre Mowatt

Innbyttarar:
Mengasha Abel Aregay
Andreas Peter Hanebrekke Slack
Kristoffer Haukås Steinset
Enok Naustdal


Sandane:
Henrik Flølo Nydal
Emil Sårheim
Kristoffer Flatjord Sunde
Kjetil Steinsund
Johannes Nygård Kvia
Håkon Hjortdahl
Edin Myhre
Vegard Søren Holen Eimhjellen 
Joakim Solheim Kvellestad
Sander Natanael Rauset Skogli
Hallvard Bjotveit
 
Innbyttarar:
Sondre Bruland
Odd Arne Røyrvik
Kristoffer Hjelle

Tabell G20 1. divisjon haust
Sogndal 1 3 2 0 1 11 - 5 6
Stryn 2 2 0 0 6 - 3 6
Florø 2 1 0 1 7 - 4 3
Førde 2 1 0 1 6 - 5 3
Sandane 3 0 0 3 3 - 16 0

21.10 Stryn 1 vann 3-0 borte mot Måløy 1


Stryn 1 er klar for KM-sluttspel etter dagens 3-0 seier borte mot Måløy 1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn 1 vann i kveld 3-0 borte mot Måløy 1 i den siste serierunden i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2. Jonas Rand Hopland, John-Erlend Bø og Johannes Konstali-Lødemel scora måla til Stryn 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
I den andre kampen i denne avdelinga i dag vann Førde 1 heile 12-0 borte mot Svelgen/Bremanger 1. (Sjå kampfakta lenger nede i denne saka)

Førde 1 og Stryn 1 er som dei to fyrste laga i denne avdelinga klar for sluttspel om KM-tittelen.  Førde 1 spelar heime i semifinalen mot laget som blir nummer to i den andre avdelinga, medan Stryn 1 skal spele borte mot den andre avdelingsvinnaren i sin semifinale.

Kampen om dei to sluttspelplassane i den andre avdelinga står mellom Høyang, Sogndal 1 og Jotun 1. (Sjå tabell nederst i denne saka)

Måløy 1 - Stryn 1  0-3 (0-1)
0-1 Jonas Rand Hopland (33. min)
0-2 John-Erlend Bø (42. min)
0-3 Johannes Konstali-Lødemel, straffe (53. min)


Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Mathias Kongsvik Refvik, Måløy 1 og Saeed Tajik, Stryn 1

Måløy 1:
Trond Eide Tennebø
Jesper Endal Jepsen
Mathias Kongsvik Refvik
Jonas Nalbant Nordpoll
Kevin Hagevik Blålid
Simon Eide Nordbø
Kasper Bakke Øvrebø
Kasper Silden
Håkon Mathisen
Marius Lothe Fjugstad
Philip Furnes Rakkenes

Innbyttarar:
Stian Pettersen Årdal
Sondre Apneseth
Jonathan Brunsvik Mork

Stryn 1:
Erik Paulsen
Jens Aarnes Kleppe
Patrick Watral Garlid
Johannes Fredheim
Tobias Tansøy Veum
Jørgen Trøsken
John-Erlend Bø
Martin Sætre
Jonas Rand Hopland
Johannes Konstali-Lødemel
Saeed Tajik

Innbyttarar:
Eirik Stensaker Tvinnereim
Emil Haugen


Svelgen/Bremanger 1 - Førde 1  0-12 (0-5)
0-1 Magne Aarøen (2. min)
0-2 Emil Berge (10. min)
0-3 Lasse Aamelfot (13. min)
0-4 Nikolai Hvidsten (17. min)
0-5 Lasse Aamelfot (40. min)
0-6 Ulrik Nielsen (48. min)
0-7 Nikolai Kvarme (51. min)
0-8 Simen Indrebø (52. min)
0-9 Simen Bell (54. min)
0-10 Mathias Helgheim (59. min)
0-11 Lasse Aamelfot (65. min)
0-12 Nikolai Kvarme (74. min)

Dommar:
Ragnar Åmot, Jølster

Kort: Ingen

Svelgen/Bremanger 1:

Thomas Gytri
Albert Bueie
Jon Magnus Elde
Andreas Myklebust Førde
Cris Jhon Tatoy
Hauk Hatlenes
August Johan Ommedal
Sigve Terdal Igland
Simon Brekke Rebni
Anas Hussein Ahmed
Abdirahman Saaid Makaraan
Eli Sofie Seim Skjølberg
Teodor Svarstad Hauge
Henrik Værø

Førde 1:

Andreas Tefre
Tobias Holme
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Nikolai Kvarme
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 1

Høyang 7 5 1 1 28 - 12 16
Sogndal 1 7 4 1 2 22 - 12 13
Jotun 1 6 3 2 1 20 - 14 11
Førde 2 8 2 1 5 18 - 37 7
Gaular 6 0 1 5 9 - 22 1

Gjenståande kampar G15/17 1. divisjon avdeling 1
Onsdag 25. oktober kl. 14.00 Gaular - Jotun 1
Onsdag 28. oktober kl. 19.00 Gaular - Sogndal 1
Onsdag 28. oktober kl. 19.00 Høyang - Jotun 1
 


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Førde 1 8 7 1 0 65 - 6 22
Stryn 1 8 5 1 2 26 - 12 16
Svelgen/Bremanger 1 8 4 0 4 18 - 30 12
Florø 1 8 2 1 5 16 - 35 7
Måløy 1 8 0 1 7 3 - 45 1

21.10 Sogndal, Førde 1 og Stryn klar for KM-sluttspel 


Stryn er avdelingsvinnar i G13/14 11'ar avdeling 3.
Bildet er tatt etter 10-2 seieren heime mot Sandane 11. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

15 lag har denne sesongen spelt i klasse G13/14 11'ar. Laga har vore delt i tre avdelingar med fem lag i kvar, og det har blitt spelt dobbel serie i alle tre avdelingane.

Serien nermar seg no slutten, og allereie før siste serierunde 25. oktober er det klart at Sogndal, Førde 1 og Stryn blir avdelingsvinnar i kvar si avdeling.

Etter at serien er over skal desse laga ut i KM-sluttspel om KM-tittelen i denne klassa. I sluttspelet blir det spelt enkel serie om KM-tittelen. 


Tabell G13/14 11'ar avdeling 1
Sogndal 7 6 0 1 42 - 8 18
Vik 8 5 2 1 29 - 17 17
Førde 2 7 2 2 3 19 - 26 8
Jotun 7 2 1 4 23 - 27 7
Høyang 7 0 1 6 10 - 45 1

Søndag 25. oktober kl. 13.00 Førde 2 - Jotun
Søndag 25. oktober kl. 15.00 Sogndal - Høyang

Tabell G13/14 11'ar avdeling 2
Førde 1 7 7 0 0 64 - 2 21
Florø 8 6 0 2 61 - 26 18
Dale 7 3 0 4 25 - 24 9
Askvoll/Holmedal 6 1 0 5 7 - 45 3
Tambarskjelvar 6 0 0 6 11 - 71 0

Onsdag 21. oktober kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar
Søndag 25. oktober kl. 15.00 Måløy - Sandane
Søndag 25. oktober kl. 15.00 Jølster - Eid

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3
Stryn 8 6 1 1 35 - 14 19
Måløy 7 4 0 3 24 - 12 12
Eid 7 4 0 3 22 - 20 12
Jølster 7 2 1 4 20 - 27 7
Sandane 7 1 0 6 10 - 38 3

Søndag 25. oktober kl. 15.00 Måløy - Sandane
Søndag 25. oktober kl. 15.00 Jølster - Eid

20.10 Kristian Fardal Opseth klar for klubb i India


Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin kamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Chatsports.com melder på sine nettsider at Kristian Fardal Opseth har signert for den indiske klubben Bengaluru FC.

30-åringen frå Kaupanger kjem til Begaluru FC frå den australske klubben Adelaide United.

Fardal Opseth har tidligare spelt for klubbane Kaupanger, Sogndal, Førde, Bodø/Glimt og BB Erzurumspor.

Les heile saka på chatsports.com

 


Kristian Fardal Opseth for Sogndal mot Bodø Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.10 Eid vann 28-24 mot Elnesvågen


Leiv Johnny Endal jublar etter scoring mot Elnesvågen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan vann Eid sitt herrelag i handball 28-24 heime mot Elnesvågen i TrønderEnergi-serien Menn 4.div./G18 01.


Eid sitt herrelag i handball vann i ettermiddag 28-24 mot Elnesvågen i Eid Idrettshus.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid - Elnesvågen 28-24 (14-13)

Utvisningar: 
Eid 2 x 2 minutt 
Elnesvågen 3 x 2 minutt

Eid: 
Håvard Manseth
Bjørn Brekke, 9 mål
Sigurd Sunde, 2 mål 
Szymon Kac, 6 mål
Rune Hestenes
Torgeir Sundal, 4 mål
Leiv Johnny Endal, 5 mål
Øyvind Starheimsæter, 1 mål
Kay Rune Solheim, 1 mål
Geir Dale

Elnesvågen: 
Tony Andre Malmedal
Hans Jørgen Løseth, 1 mål
Lasse Løseth, 5 mål
Kristian Røv, 6 mål
Andreas Hestad Nyland
Andreas Strand
Glenn Henriksen, 6 mål 
Paul Groven, 3 mål 
Marius Elnes, 3 mål

Resultat TrønderEnergi-serien Menn 4.div./G18 01
Eid - Elnesvågen 28-24
Stranda - Haram 31-22
Midsund - Aksla 32-33

Tabell TrønderEnergi-serien Menn 4.div./G18 01
1. Ørsta/Volda 2 3 3 0 0 101 - 64 6
2. Eid 2 2 0 0 62 - 48 4
3. Stranda 3 2 0 1 82 - 71 4
4. Elnesvågen 2 1 0 1 49 - 48 2
5. Aksla 2 1 0 1 58 - 62 2
6. Langevåg 2 1 0 1 48 - 54 2
7. Valder 1 0 0 1 23 - 27 0
8. Haram 2 0 0 2 46 - 65 0
9. Midsund 3 0 0 3 69 - 99 0

20.10 Førde 1 avdelingsvinnar i 1. divisjon avdeling 2


Førde 1 etter den viktige seieren heime mot Stryn 12. oktober.
Foto: Jan Taule

 

Førde 1 vann søndag heile 14-0 heime mot Måløy 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2. Nikolai Kvarme (3), Magne Elias Aarøen (3), Simen Indrebø (3), Lasse Aamelfot (2), Ulrik Konstantin Nielsen (2) og  og Nikolai Hvidsten scora måla til Førde 1. Stillinga til pause var 8-0.

Førde 1 er med søndagens seier avdelingsvinnar i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2.

I den siste serierunden i denne avdelinga spelar Førde 1 borte mot Svelgen/Bremanger 1, medan Måløy 1 spelar heimekamp mot Stryn 1. Begge desse kampane blir spelt onsdag 21. oktober.
 

Førde 1 - Måløy 1  14-0 (8-0)
1-0 Simen Indrebø (5. min)
2-0 Nikolai Kvarme (10. min)
3-0 Magne Elias Aarøen (14. min)
4-0 Magne Elias Aarøen (19. min)
5-0 Nikolai Kvarme (26. min)
6-0 Ulrik Konstantin Nielsen (30. min)
7-0 Simen Indrebø (33. min)
8-0 Magne Elias Aarøen (34. min)
9-0 Simen Idrebø (42. min)
10-0 Nikolai Kvarme (49. min)
11-0 Lasse Aamelfot (52. min)
12-0 Ulrik Konstantin Nielsen (60. min)
13-0 Lasse Aamelfot (75. min)
14-0 Nikolai Hvidsten (76. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid 

Kort: Ingen

Førde 1:
Nikolai Vie Berqvam
Andreas Tefre
Tobias Holme
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Torjus Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Nikolai Kvarme
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Tobias By Vikøren

Måløy 1:
Trond Eide Tennebø
Sondre Apneseth
Jesper Endal Jepsen
Jonas Nalbant Nordpoll
Kevin Hagevik Blålid
Kasper Bakke Øvrebø
Simon Eide Nordbø
Kasper Silden
Håkon Mathisen
Marius Lothe Fjugstad
Stian Pettersen Årdal
Kristian Hopland


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Førde 1 7 6 1 0 53 - 6 19
Stryn 1 7 4 1 2 23 - 12 13
Svelgen/Bremanger 1 7 4 0 3 18 - 18 12
Florø 1 8 2 1 5 16 - 35 7
Måløy 1 7 0 1 6 3 - 42 1

20.10 Sogndal har flest spelarar på kretslag


Sogndal har med fem jenter på NFF Sogn og Fjordane J2007.
På bildet ser vi Sogn under 2. runde i Enivestserien på Reed 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Enivestserien J13.


NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppane til kretslaga for spelarar født 2005, 2006 og 2007.

Etter å ha teke ei grundig opptelling er det klart at dei 130 kretslagsspelarane kjem frå 25 forskjellige klubbar her i fylket.

Sogndal har heile 26 kretslagsspelarar, og toppar lista føre Førde med 22 kretslagsspelarar og Stryn med ni kretslagsspelarar. Klubbane Syril, Eid og Gaular har seks kretslagsspelarar kvar.


Askvoll/Holmedal, Balestrand, Heia, Høyang og Breimsbygda har alle ein kretslagsspelar kvar.


26 kretslagsspelarar:
Sogndal

22 kretslagsspelarar:
Førde 

9 kretslagsspelarar:
Stryn

6 kretslagsspelarar:

Eid, Syril og Gaular

5 kretslagsspelarar:
Vik

4 kretslagsspelarar:
Hafslo og Florø

3 kretslagsspelarar:
Bremanger, Jotun, Kaupanger, Hyllestad og Jølster

2 kretslagsspelarar:
Måløy, Sandane, Selje, Bjørn, Dale og Svelgen

1 kretslagsspelar:
Askvoll/Holmedal, Breimsbygda, Heia, Høyang og Balestrand

 


Førde har med 22 spelarar på NFF Sogn og Fjordane sine kretslag.
På bildet ser vi Vegard Lorgen i Enivestserien på Reed 2. oktober. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.



Stryn har med ni spelarar på NFF Sogn og Fjordane sine kretslag.
På bildet ser vi Hermine Kjøsnes i Stryn J20 sin 10-0 seier mot Sogndal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


20.10 Andrine teken ut på J17-kretslaget


Andrine Endestad Olsen for Kaupanger mot Arna Bjørnar i NM J19 i 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Andrine Olsen Endestad frå Eikefjorden er teken ut på J17-kretslaget til NFF Nordmøre og Romsdal.

Planen for J17-kretslaget er det før jul blir arrangert fem treningar på Aker Stadion i Molde. 6. desember er det lagt opp til kamp mot NFF Sunnmøre på Sparebanken Møre Arena i Ålesund. 

NFF Nordmøre og Romsdal J17
Mari Dahle, Langfjorden FK
Ane Bloch Fagerheim, Kristiansund BK
Mali Brude Dahle, Åndalsnes IF
Vilde Pommeresche Aasprang, Molde FK
Åsne Nord, Langfjorden FK
Hanna Bråten Gravem, Sunndal IL
Stine Nybø Brekken, Molde FK
Mia Settemsdal, Kristiansund BK
Andrine Olsen Endestad, Molde FK
Lina Haugland, Langfjorden FK
Lotta Fornes, SK Træff
Mari Hoås, Molde FK
Iben Fjørtoft Aak, Åndalsnes IF
Emma Blomsø Bunes, Kristiansund BK
Christine Stranden, Bud IL
Signe Gaupset, Molde FK
Wiktoria Malerowicz, SK Træff
Sanna Andersen Mahle, Molde FK
Lea Fornes, SK Træff
Lea Dahle, Molde FK

 


Andrine Olsen Endestad var med på Tambarskjelvar sitt lag som gjekk til
topps i klasse J16 under KM Futsal aldersbestemt på Sandane i 2019.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Tambarskjelvar vann klasse J15/16/17 under Sparebanken Vest Cup 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.


19.10 Førde vann 4-0 heime mot Sogndal


Førde jublar etter 4-2 seieren borte mot Sandane 1. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Førde vann i går ettermiddag 4-0 heime mot Sogndal i sluttspelet i J20-serien. Kristine Krakhellen, Thea Lovise Holsen, Kaya Bird Fonn og Inga Hoff scora måla til Førde. Stillinga til pause var 3-0.  

Stryn toppar tabellen i J20-sluttspelet føre Kaupanger og Førde. Kaupanger har ein kamp mindre spekt enn Stryn og Førde. (Sjå tabell nederst i denne saka)

I den neste serierunden spelar Sogndal heime mot Kaupanger søndag 25. oktober, medan Sandane møter Førde heime onsdag 28. oktober. 


Førde - Sogndal  4-0 (3-0)
1-0 Kristine Krakhellen (8. min)
2-0 Thea Lovise Holsen (30. min)
3-0 Kaya Bird Fonn (42. min)
4-0 Inga Hoff (68. min)


Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda 

Assistentdommarar: Petja Cink, Sandane og Monday Solo, Kaupanger
 
Gult kort: Kaya Bird Fonn, Førde


Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Kristine Krakhellen
Linnea Lervik Aamot
Ida Kristine Rotnes
Amalie Elise Nielsen
Eline Botnen
Anne Gyldenskog Kilnes
Kaya Bird Fonn
Thea Lovise Holsen
Hege Gjesdal
Vilde Myklebust Sægrov

Innbyttarar:
Maia Lindesteg Øen
Maria Høyvik
Stina Hillersøy
Inga Hoff
Synne Bell Folland
Line Bruland
Kristine Nedreberg Størdal

Sogndal:
Hanna Loftesnes Breilid
Maria Sætre Veum
Hanna Grindedal Ertesvåg
Tea Ospeseter Sletten
Jenny Grindedal Ertesvåg
Kristina Aaberge
Dorte Stedje
Dorthe Selseng
Guro Evenstad Dalaker
Anne Cathrine Bergheim
Ane Malen Sætren Myklebust

Innbyttarar:
Vilde Andersen
Marie Espe Kollsete
Malin Kvinge Aalen
Paula Simona Maria Valchizan
Emilie Ylvisåker Vedvik
Ingvild Eikevik
Jin Therese Schøyen


Tabell sluttspel J20-serien
Stryn 2 2 0 0 6 - 3 6
Kaupanger 1 1 1 0 0 4 - 1 3
Førde 2 1 0 1 6 - 4 3
Sandane 2 0 0 2 2 - 6 0
Sogndal 1 0 0 1 0 - 4 0

19.10 Resultat kampar i G20-sluttspelet 


Sogndal 2 jublar etter 4-3 seieren borte mot Høyang.
Foto: Tommy  Sørensen

 

Det blei i helga spelt to kampar i G20-sluttspelet.

I 1. divisjon vann Sogndal sitt fyrstelag 6-1 heime mot Sandane, medan Sogndal 2 vann 4-3 borte mot Høyang i 2. divisjon.

G20 1. divisjon haust

Sogndal 1 - Sandane 6-1 (2-0)
1-0 Iver Skorve (15. min)
2-0 Iver Skorve (37. min)
2-1 Tore Tveit (52. min)
3-1 Erik Hovden Flataker (62. min)
4-1 Elias Mittet (83. min)
5-1 Andreas Haugen Duesund (88. min)
6-1 Elias Mittet (90. min)

Tabell G20 1. divisjon haust
Sogndal 1 3 2 0 1 11 - 5 6
Stryn 2 2 0 0 6 - 3 6
Førde 2 1 0 1 6 - 5 3
Florø 1 0 0 1 0 - 3 0
Sandane 2 0 0 2 2 - 9 0


G20 2. divisjon haust


Høyang - Sogndal 2  3-4 (2-2)
0-1 Tom-Rune Sæle (16. min)
1-1 Eirik Sjøthun Måren (18. min)
2-1 Magnus Kyrkjebø (28. min)
2-2 Spencer Paul Olavson Skjeldestad (41. min)
3-2 Eirik Råsberg (73. min)
3-3 Ola Jang Schøyen (75. min)
3-4 Mads Bådsvik (88. min)

Tabell G20 2. divisjon haust
Sogndal 2 2 2 0 0 6 - 4 6
Eid 1 1 0 0 5 - 3 3
Høyang 1 0 0 1 3 - 4 0
Dale 1 0 0 1 1 - 2 0
Vik 1 0 0 1 3 - 5 0

19.10 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 21


Sivert Heggheim Mannsverk heime mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelaren Sivert Heggheim Mannsverk er med på rundens lag for den 19. serierunden i OBOS-ligaen.

Heggheim Mannsverk scora Sogndal sitt mål i 2-1 tapet borte mot Raufoss.

Raufoss - Sogndal 2-1 (2-0)
1-0 Sjølvmål, Andreas Hoven (16. min)
2-0 Filip Brattbakk (38. min)
2-1 Sivert Heggheim Mannsverk (81. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Ole Kristian Lauvli, Raufoss 6

Forsvar: Morten Sundli, Ull/Kisa 7
Forsvar: Hasan Kurucay, Strømmen 7
Forsvar: Jesper Taaje, HamKam 7

Midtbane: Snorre Strand Nilsen, Raufoss 7
Midtbane: Martin André Sjølstad, Strømmen 7
Midtbane: Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal 6
Midtbane: Matias Belli Moldskred, Raufoss 7

Angrep: Daniel Gustafsson, Lillestrøm 7
Angrep: Marcus Pedersen, HamKam 6
Angrep: Ebiye Moses, HamKam 7

 


Sivert Heggheim Mannsverk i 3-0 seieren mot Strømmen 8. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sivert Heggheim Mannsverk i kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.10 Linn-Mari og Sigrid på rundens lag i Toppserien


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Linn-Mari Nilsen frå Gaular og Sigrid Heien Hansen frå Sandane er plukka ut på rundens lag i 15. serierunde i Toppserien.

Linn-Mari Nilsen og Røa spelte uavgjort 2-2 borte mot Sandviken, medan Sigrid Heien Hansen og Vålerenga spelte uavgjort 1-1 i toppkampen heime mot Rosenborg.


Rundens lag i 14. serierunde i Toppserien

Keeper: Linn-Mari Nilsen, Røa 6

Forsvar: Stine Ballisager Pedersen, Vålerenga 7
Forsvar: Trine Skjelstad Jensen, Lyn 7
Forsvar: Robyn Elizabeth Decker, Avaldsnes 7

Midtbane: Katrine Winnem Jørgensen, Røa 7
Midtbane: Selma Ørstavik Hernes, Lyn 6
Midtbane: Emma Stølen Godø, Lyn 7
Midtbane: Sigrid Heien Hansen, Vålerenga 7
Midtbane: Janni Thomsen, Vålerenga 7

Angrep: Rasheedat Ajibade, Avaldsnes 6
Angrep: Julie Blakstad, Rosenborg 6

 


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


18.10 Eid vann 9-3 heime mot Førde


Eid jublar etter seieren mot Førde på Nyekunsten på Eid 18. oktober 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 9-3 seier mot Førde.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig to år sidan vann Eid 9-3 heime mot Førde i den fyrste KM-finalen i klasse J13/14 7'ar.


Eid sitt småjentelag vann i ettermiddag 9-3 heime mot Førde i den fyrste av i alt to KM-finalar i klasse J13/14 7'ar. Jentene frå Eid imponerte stort og har med dagens seier KM-tittelen halvveis ned i lomma.

Silje Hellenes (2), Tuva Alsaker (2) Emilie Skrede (2), Eveline Anderson (2) og Ida Vingen Vedeld scora for Eid, medan Thea Holsen, Mari Høyvik og Stine Rotnes sette inn måla til Førde.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 9-3 seier mot Førde.

Returkampen i Førde er terminfesta til torsdag 25. oktober.

Eid - Førde  9-3 (3-1)
1-0 Silje Hellenes (15. min)
2-0 Tuva Alsaker (17. min)
2-1 Thea Holsen (18. min)
3-1 Ida Vingen Vedeld (27. min)
4-1 Emilie Skrede (37. min)
5-1 Emilie Skrede (39. min)
5-2 Mari Høyvik (44. min)
6-2 Eveline Anderson (52. min)
7-2 Eveline Anderson (60. min)
8-2 Tuva Alsaker (62. min)
8-3 Stine Rotnes (65. min)
9-3 Silje Hellenes (68. min)

Kort: Ingen

Dommar: Jostein Haugland, haugen

Eid:
Eveline Anderson
Tuva Alsaker
Andrea E. Naustdal
Ida Vingen Vedeld
Tuva Lund
Silje Hellenes
Emilie Skrede
Linnea M. Espe
Anna K. L. Naustdal

Førde:
Maia Øen
Maria Høyvik
Martine Aarnes
Mari Høyvik
Ingrid Krakhellen
Amalie Nesbø
Thea Holsen
Amalie Ness
Stine Rotnes
Sofie Aarnes
Marie Jakobsen

18.10 Stabæk vann toppkampen mot Medkila 


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskamp 2. april 2012.
Foto: Privat

 

Tre spelarar frå Sogn og Fjordane var involvert i dagens toppkamp i 1. divisjon mellom Medkila og Stabæk. Miriam Vilnes Mjåseth spelte heile kampen for Medkila, medan både Stine Pettersen Reinås og Siri Nordeide Grønli spelte heile kampen for Stabæk.

Stabæk vann til slutt 4-0, og er med 99% sikkerhet klar for Toppserien neste sesong. Melissa Linn Berman Bjånesøy (2), Maiken Elise Bjørndalen og Zara Katarina Jönsson scora måla til Stabæk.

Mitiam Vilnes Mjåseth og Medkila kjempar om 2. plassen mot Øvrevoll Hosle og Hønefoss.

Vinnar av 1. divisjon rykker opp i Toppserien, medan laget som blir nummer to skal spele kvalifisering mot lag nummer ni i Toppserien om den siste ledige plassen i Toppserien.    


Medkila - Stabæk  0-4 (0-2)
0-1 Melissa Linn Berman Bjånesøy (7. min)
0-2 Maiken Elise Bjørndalen (20. min)
0-3 Melissa Linn Berman Bjånesøy, straffe (48. min)
0-4 Zara Katarina Jönsson (87. min)


Dommar:
Maren Hatletvedt, Fana

Assistentdommarar: Michael Wikestad Pedersen, Kilkameratene og Håkon Rinaldo Hansen, Grytøy

Gult kort: Kim Dolstra, Medkila

Medkila:
Hanne Larsen
Kim Dolstra
Mette Aasvik Skau
Rachel Louise Hignett (Sigrun Linaker Dybvik 68. min)
Silje Helén Johansen
Andrea Pålsdatter Hunstad
Sara Regine Aas Berntsen (Mina Marie Frantzen 46. min)
Lotte Fikseth Fossem
Ida Marie Fikseth Fossem Kaptein
Agnethe Olaug Mathisen (Martine Brustad 78. min)
Miriam Vilnes Mjåset

Stabæk:
Sunniva Skoglund
Ingrid Katrine Buer Søndenå
Silje Bjørneboe
Stine Pettersen Reinås
Louise Skogmo Normann (Maren Eithun Hauge 76. min)
Thea Loennecken (Elise Lundblad 88. min)
Justine Kvaleng Kielland (Maren Hagfors Thoresen 88. min)
Siri Nordeide Grønli
Live Aandal (Cornelia Remme Fladberg 76. min)
Melissa Linn Berman Bjånesøy
Maiken Elise Bjørndalen (Zara Katarina Jönsson 64. min)

Tabell 1. divisjon
Stabæk 15 14 0 1 46 - 11 42
Medkila 15 11 0 4 31 - 18 33
Øvrevoll Hosle 14 10 0 4 31 - 15 30
Hønefoss BK 15 9 1 5 40 - 28 28
Åsane 15 7 2 6 36 - 21 23
KIL/Hemne 14 4 5 5 24 - 25 17
Amazon Grimstad 15 5 2 8 22 - 28 17
Grei Kvinner Elite 15 3 5 7 17 - 29 14
Fløya 15 1 3 11 18 - 47 6
Fart 15 0 2 13 11 - 54 2

 


Siri Nordeide Grønli og Solveig Gulbrandsen.
Foto: Stabak.no 


Miriam Vilnes Mjåseth i Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.10 Eid vann 3-1 heime mot Stryn  


Eid jublar etter dagens 3-1 seier heime mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i ettermiddag 3-1 heime mot Stryn i klasse G13/14 11'ar avdeling 3. Henrik Vingen Vedeld blei kampens store spelar etter å ha scora alle tre måla til heimelaget. Filip Roksvåg Leirgulen scora Stryn sitt mål etter ein corner.

Eid påførte dermed Stryn sitt fyrste tap denne sesongen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Sandane 2-1 heime mot Jølster.

Stryn er avdelingsvinnar i denne avdelinga, og skal ut sluttspel om KM-tittelen mot Førde og Sogndal.

Eid - Stryn 3-1 (2-0)
1-0 Henrik Vingen Vedeld (16. min)
1-0 Henrik Vingen Vedeld (35. min+1)
2-1 Filip Roksvåg Leirgulen (49. min)
3-1 Henrik Vingen Vedeld (70. min+2)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Filip Roksvåg Leirgulen, Stryn

Eid:
Mathias Endestad Henriksen
Patrick Ellingsen
Johannes Krokstrand Kjøllesdal
Svein-Phillip Becker
Olav Hopland Johnsen
Andreas Rafshol
Aksel Kjøsnes
Scott Kroken Karlsen
Fredrik Nordnes Haugland
Eskil Alsaker
Elias Engeland Løkling
David Anday
Esekiel Henden
Øyvind Ariansen
Henrik Vingen Vedeld
Sivert Nordnes

Stryn:
Tarjei Tøfte Heimlid
Carl Strand Breidablik
Marcel Filip Kucab
Sokrates Ullebø Hool
Filip Roksvåg Leirgulen
Sjur Dysthe Hillestad
Georg Hopland
Brage Skåre Hogrenning
Oliver Bjørkedal Eide
Tomas Eikenes Tjellaug
Marius Konstali-Lødemel
Jonas Rand Hopland
Simen Reed Hopland
Sigve Aabrekk
Abdulkadir Ahmed Saed


Tabell G13/14 11'ar avdeling 3
Stryn 8 6 1 1 35 - 14 19
Måløy 7 4 0 3 24 - 12 12
Eid 7 4 0 3 22 - 20 12
Jølster 6 2 1 3 19 - 25 7
Sandane 6 0 0 6 8 - 37 0
 


Henrik Vingen Vedeld scora alle tre måla til Eid i dagens seier mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.10 Sogndal tapte 2-1 borte mot Raufoss


Sivert Heggheim Mannsverk scora Sogndal sitt mål i dagens kamp.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i ettermiddag 2-1 borte mot Raufoss i den 21. seierrunden i OBOS-ligaen. Sogndal sin kaptein Sivert Heggheim Mannsverk scora Sogndal sitt mål knappe 10 minutt før full tid. Stillinga til pause var 2-0 til Raufoss.


Raufoss - Sogndal 2-1 (2-0)
1-0 Sjølvmål, Andreas Hoven (16. min)
2-0 Filip Brattbakk (38. min)
2-1 Sivert Heggheim Mannsverk (81. min)

Dommar: Magnus Nicolai Koløy, Bjørndal

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset og Steffen Tendvall Abrahamsen, Randesund 

4. dommar: Johan William Grundt, Eidskog


Gult kort:
Mame Mor Ndiaye, Raufoss og Eirik Bakke, Sogndal (trenar)


Raufoss:

Ole Kristian Gjefle Lauvli
Marius Svanberg Alm
Snorre Strand Nilsen
Ryan Doghman
Solomon Owusu
Matias Belli Moldskred
Emil Varhaugvik Breivik (Edvard Linnebo Race 90. min)
Lasse Berg Johnsen
Kristoffer Nessø
Filip Brattbakk (Lee Rochester Sørensen 81. min)
Mame Mor Ndiaye

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Andreas van der Spa (Tomas Kristoffersen 46. min)
Mathias Sundberg (Sixten Dalen Jensen 46. min)
Ogbu Igoh (Eivind Helgesen 63. min)
Tomas Olai Totland
Daniel Fritz Eid
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud
Andreas Hoven (Adrian Nicolai Anhanger Solberg 76. min)
Peter Godly Michael (Alioune Ndour 67. min)
Kristoffer Hoven


Resultat 21. serierunde OBOS-ligaen

Kongsvinger - Jerv 1-1 (1-0)
Sandnes Ulf - Åsane 1-1 (1-1)
Øygarden - Strømmen 1-4 (1-0)
Tromsø - KFUM 1-1 (0-0) 
Grorud - HamKam 1-2 (1-1)

Søndag 18. oktober kl. 15.00 Ranheim - Lillestrøm
Søndag 18. oktober kl. 15.00 Stjørdals Blink - Ullensaker Kisa


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 21 14 4 3 44 - 18 46
Sogndal 21 12 4 5 46 - 25 40
Lillestrøm SK 19 11 5 3 34 - 17 38
Ranheim TF 20 12 1 7 50 - 31 37
Åsane 21 9 5 7 42 - 33 32
Sandnes Ulf 21 8 5 8 30 - 39 29
Jerv 20 7 7 6 33 - 40 28
Raufoss 21 7 7 7 31 - 30 27
KFUM 21 7 6 8 27 - 31 27
Stjørdals-Blink 20 7 5 8 38 - 39 26
Grorud 21 6 6 9 31 - 36 24
HamKam 21 6 5 10 34 - 41 23
Strømmen 21 7 4 10 30 - 36 22
Ullensaker/Kisa 20 5 5 10 31 - 45 20
Øygarden FK 21 4 5 12 28 - 50 17
Kongsvinger 21 3 6 12 21 - 39 15

17.10 Stryn vann 3-2 heime mot Førde 


Stryn jublar etter at Sondre Holmlund Ørjasæter gav Stryn leiinga 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i dag 3-2 heime mot Førde i klasse G20 1. divisjon haust.

Sondre Holmlund Ørjasæter, John-Erlend Bø og Rasmus Skaare Tjellaug scora for Stryn, medan Mathias Lambrechts Sagevik og Oskar Andreas Solheim sette inn måla til Førde.

Stryn spelte siste drøye halvtimen av kampen med 10 mann. Etter 58 minutt redda Håvard Kroken ballen på streken med hendene. Kampens dommar Sivert Endestad Orheim frå Florø hadde dermed ikkje noko anna valg enn å gje Kroken det raude kortet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Den andre kampen i denne seierunden går mellom Sogndal 1 og Sandane. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus søndag 18. oktober klokka 18.00.  

Den utsette kampen mellom Florø og Sandane frå 1. serierunde er beramma til onsdag 21. oktober. 


Stryn - Førde  3-2 (1-0)
1-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (39. min)
2-0 John-Erlend Bø (53. min)
2-1 Mathias Lambrechts Sagevik, straffe (59. min)
3-1 Rasmus Skaare Tjellaug (63. min)
3-2 Oskar Andreas Solheim (90. min +3)

Dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø 


Assistentdommarar: Stein Otto Førde, Breimsbygda og Jan Arve Søvde, Breimsbygda


Rødt kort: Håvard Kroken, Stryn (58. min)

Gult kort: Sigurd Fotland Fænn, Erik Paulsen, Sondre Erdal og Johannes Garlid Tenden, Stryn
Elias Solheimsnes Vindheim og Mathias Lambrechts Sagevik, Førde 


Stryn:
Erik Paulsen
John-Erlend Bø
Sigurd Fotland Fænn
Sondre Erdal
Håvard Kroken
Trym Vatn Øvreberg
Rasmus Skaare Tjellaug
Stian Gjengedal Olsbø
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Sondre Holmlund Ørjasæter
Johannes Konstali-Lødemel

Innbyttarar:
Jørgen Trøsken
Johannes Garlid Tenden
Martin Sætre
Jens Aarnes Kleppe
Mossie Melake
Saeed Tajik


Førde:
Tobias By Vikøren
Edvin Dvergsdal Brattreit
Emil Turøy Berge
Johan Johannessen Skrede
Andreas Årseth
Elias Solheimsnes Vindheim
Mathias Lambrechts Sagevik
Mathias Aanderud Sælen
Eivind Frøholm
Stian Hellebust
Kristian Bell

Innbyttarar:
Lukas Bruland Gurvin
Jarand Fitje
Oskar Andreas Solheim
Lasse Aamelfot


Tabell G20 1. divisjon haust
Stryn 2 2 0 0 6 - 3 6
Førde 2 1 0 1 6 - 5 3
Sogndal 1 2 1 0 1 5 - 4 3
Sandane 1 0 0 1 1 - 3 0
Florø 1 0 0 1 0 - 3 0

 


John-Erlend Bø set inn Stryn sitt andre mål i kampen.


Håvard Kroken er godt fornøgd med John-Erlend Bø si scoring.


Rasmus Skaare Tjellaug har runda keeper og scorar Stryn sitt tredje mål.
Bilder frå denne kampen kjem etterkvart.


17.10 Strypet og Mjelleli gjestar i studio


Frå Sogndal sin heimekamp mot Stjørdals Blink 21. september. 
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Hallo Sogn TV føl den 21. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 15.25.

Gjester i studio i dag er Torgeir Strypet og Kåre Jan Mjelleli. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

17.10 Sogndal møter Raufoss på NAMMO Stadion


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt seks kampar i den 21. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Raufoss på NAMMO Stadion klokka 15.30. 
 

21. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 15.30 Raufoss - Sogndal
Kl. 15.30 Kongsvinger - Jerv
Kl. 15.30 Sandnes Ulf - Åsane
Kl. 15.30 Øygarden - Strømmen
Kl. 15.30 Tromsø - KFUM 
Kl. 15.30 Grorud - HamKam

Søndag 18. oktober kl. 15.00 Ranheim - Lillestrøm
Søndag 18. oktober kl. 15.00 Stjørdals Blink - Ullensaker Kisa


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 20 14 3 3 43 - 17 45
Sogndal 20 12 4 4 45 - 23 40
Lillestrøm SK 19 11 5 3 34 - 17 38
Ranheim TF 20 12 1 7 50 - 31 37
Åsane 20 9 4 7 41 - 32 31
Sandnes Ulf 20 8 4 8 29 - 38 28
Jerv 19 7 6 6 32 - 39 27
Stjørdals-Blink 20 7 5 8 38 - 39 26
KFUM 20 7 5 8 26 - 30 26
Raufoss 20 6 7 7 29 - 29 24
Grorud 20 6 6 8 30 - 34 24
HamKam 20 5 5 10 32 - 40 20
Ullensaker/Kisa 20 5 5 10 31 - 45 20
Strømmen 20 6 4 10 26 - 35 19
Øygarden FK 20 4 5 11 27 - 46 17
Kongsvinger 20 3 5 12 20 - 38 14

16.10 Stryn vann 2-1 borte mot Sandane


Stryn jublar etter dagens 2-1 seier borte mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i kveld 2-1 borte mot Sandane i sluttspelet i J20-serien.
Hege-Renate Glosvik Espeland og Emma Njøten scora for Stryn, medan Marit Mardal sette inn målet til Sandane.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sandane - Stryn  1-2 (1-1)
0-1 Hege-Renate Glosvik Espeland (6. min)
1-1 Marit Mardal (34. min)
1-2 Emma Njøten (61. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel (Eid IL)

Assistentdommarar: Petja Cink, Sandane og Svein Høylo, Fjærland

Gult kort: Sara Lothe Rustøen, Sandane og Joanna Kveen Øvre-Flo, Stryn   


Sandane:
Jasmijn Koopmans
Maja Isane Selsvik
Anna Fjellestad
Amalie Langeteig Skeistrand
Oda Huus Fjellestad
Malene Utheim
Berit Leirgul
Emma Mellingen Lothe
Mia Huus Fjellestad
Karoline Hjelle
Adele Myklebust Rustøen
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Vilde Bolseth Lote
Sara Lothe Rustøen

Stryn:  
Mia Kristiansen
Olivia Vollsnes Wemby
Hege-Renate Glosvik Espeland
Siri Oline Lillestøl
Emma Dorthea Lødemel
Emma Njøten
Sofie Njøten
Selma Guddal Breivik
Jenny Taraldsen Guddal
Hermine Kjøsnes
Kaisa Vollsnes Wemby

Innbyttarar:
Iselin Bø
Joanna Kveen Øvre-Flo
Saeideh Tajik
Rebecca Agnethe Tvinnereim


Tabell sluttspel J20-serien
Stryn 2 2 0 0 6 - 3 6
Kaupanger 1 1 1 0 0 4 - 1 3
Sogndal 0 0 0 0 0 - 0 0
Førde 1 0 0 1 2 - 4 0
Sandane 2 0 0 2 2 - 6 0

16.10 Bruttotropp kretslag jenter født 2005


NFF Sogn og Fjordane J2005 vann 7-0 mot NFF Nordmøre og
Romsdal og spelte uavgjort 2-2 mot NFF Sunnmøre 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget jenter 2005 i perioden 15. oktober til 31. desember 2020.

Trenar for kretslaget jenter 2005 er Jon Terje Tjellaug.

NFF Sogn og Fjordane J2005
Eli Sofie Skjølberg, Bremanger
Ingrid Krakhellen, Førde
Maria Høyvik, Førde
Thea Lovise Holsen, Førde
Maia Lindesteg Øen, Førde
Martine Honningsvåg Aarnes, Førde
Tuva Njøs, Gaular
Mina Bell Folland, Gaular
Linnea Stokke Lillestøl, Heia
Mathea Bråstad, Hyllestad
Johanne Støfring, Jølster
arte Hovland, Kaupanger
Lena Nesse Heggestad, Sogndal Rebekka Felde Liljedal, Syril
Live Holen, Syril
Ingeborg Sofie Sætren, Stryn
Sofie Njøten, Stryn
Hermine Kjøsnes, Stryn
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn
Selma Guddal Breivik, Stryn

 


Johanne Støfring under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


Selma Guddal Breivik i Stryn J20 sin kamp mot Kaupanger 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Linnea Stokke Lillestøl i Heia sin treningskamp mot Måløy 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sofie Njøten i Stryn J20 sin heimekamp mot Førde 11. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mina Bell Folland i KM-sluttspelkampen borte mot Eid 12. oktober. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eli Sofie Skjølberg for Svelgen/Bremanger G17 mot Stryn 23. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hermine Kjøsnes i Stryn J20 sin 10-0 seier mot Sogndal 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Marte Hovland i Kaupanger J20 sin bortekamp mot Stryn 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Malin Eikenes Tjellaug i Stryn J20 sin heimekamp mot Førde 11. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.10 2. runde i sluttspelet i J20-sluttspelet


Sandane møter i ettermiddag Stryn heime på Sandane Idrettspark.
På bildet jublar Sandane etter scoring heime mot Førde 1. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn, Førde, Kaupanger 1, Sandane og Sogndal deltek i sluttspelet i J20-serien.

I den fyrste serierunden vann Stryn 4-2 heime mot Førde, medan Kaupanger vann 4-1 heime mot Sandane.

I den andre serierunden spelar Sandane i dag heime mot Stryn, medan Førde spelar heime mot Sogndal søndag 18. oktober.

2. serierunde
Fredag 16. oktober kl. 20.00 Sandane - Stryn
Søndag 18. oktober kl. 18.00 Førde - Sogndal


Resultat 1. serierunde
Stryn - Førde  4-2 (2-1)
0-1 Inga Hoff (15. min)
1-1 Kaisa Vollsnes Wemby (44. min)
2-1 Kaisa Vollsnes Wemby (45. min+2)
3-1 Hermine Kjøsnes (70. min)
4-1 Hermine Kjøsnes (74. min)
4-2 Thea Lovise Holsen (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger 1 - Sandane  4-1 (4-1)
1-0 Oda Alice Stokkebø (12. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (23. min)
2-1 Kristine Hovland, straffe (28. min)
3-1 Kristine Hovland, straffe (44. min)
4-1 Andrea Henjesand (45. min)

Tabell sluttspel J20-serien
Kaupanger 1 1 1 0 0 4 - 1 3
Stryn 1 1 0 0 4 - 2 3
Sogndal 0 0 0 0 0 - 0 0
Førde 1 0 0 1 2 - 4 0
Sandane 1 0 0 1 1 - 4 0


3. serierunde
Fredag 23. oktober Kl. 19.00 Sandane - Førde
Søndag 25. oktober kl. 14.00 Sogndal - Kaupanger 1

4. serierunde, søndag 1. november
Søndag 1. november kl. 14.00 Sogndal - Sandane
Søndag 1. november kl. 14.00 Kaupanger 1 - Stryn

5. serierunde, søndag 8. november
Søndag 8. november kl. 14.00 Stryn - Sogndal
Søndag 8. november kl. 14.00 Førde - Kaupanger 1


 


Stryn jublar etter 4-2 seieren heime mot Førde 11. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Førde jublar etter 4-2 seieren borte mot Sandane 1. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.10 Haugen tok fyrste stikk i KM-sluttspelet


Haugen kunne juble etter 3-1 seieren heime mot AHIL i 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 12 år sidan vann Haugen 3-1 heime mot Askvoll/Holmedal i den fyrste kampen i KM-sluttspelet i klasse G13/14 7'ar.


Haugen sitt småguttelag vann i ettermiddag 3-1 heime mot Askvoll/Holmedal i den fyrste kampen i KM-sluttspelet i G13/14 7'ar. 

Haugen starta kampen klart best og AHIL kan takke sin gode keeper Steffen Iversen og to snille målstolpar for at dei ikkje slapp inn både tre og fire mål i løpet av det fyrste kvarteret. 17 minutt ut i 1. omgang tok AHIL leiinga 1-0. AHIL-keeper Steffen Iversen sende avgårde eit langt utspark i retning Einar Andre Alsaker. Alsaker tok med seg ballen og scora sikkert til høgre for Haugen sin keeper Magnus Leite Gilleshammer. Like etter kunne Simen Nilsen auka AHIL si leiing til 2-0, men skotet frå Nilsen gjekk like over. Fleire scoringar blei det ikkje i løpet av dei fyrste 35 minutta, og laga gjekk til pause med ei heldig 1-0 leiing til AHIL. 

Starten av andre omgang var relativt jamnspelt, men gode sjansar til begge lag. Haugen tok etterkvart meir og meir over, men ein strålande opplagt Steffen Iversen i AHIL sitt mål hadde ein god dag på jobben. Drøye ti minutt før slutt fekk endelig Haugen hol på byllen. Vebjørn Nord Haugland gjorde alt sjølv, og etter å ha dribla tre-fire mann plasserte han ballen via fingertuppane til Iversen og i mål. Minuttet etter gav Håkon Halse Haugen leiinga 2-1. Halse drog seg inn frå venstrekanten og plasserte ballen sikkert i mål på innsida av AHIL sin keeper. Fire minutt før slutt fastsette Runar Bjørhovde Heggedal sluttresultatet til 3-1. Heggedal kom høgast på ein corner frå Jon Simen Myrstad, og ballen gjekk i mål bak ein sjanselaus keeper. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Laurdag 18. oktober spelar AHIL heimekamp mot Jotun, medan Haugen spelar borte mot Jotun søndag 19. oktober. 

Haugen-Askvoll/Holmedal 3-1 (0-1)
0-1 Einar Andre Alsaker (17. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (58. min)
2-1 Håkon Halse (59. min)
3-1 Runar Bjørhovde Heggedal (66. min)

Gult kort: Bernt Magnus Grane, AHIL

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Haugen:
Magnus Leite Gilleshammer
Runar Bjørhovde Heggedal
Vebjørn Nord Haugland
Håkon Halse
Jan Olav Humborstad
Jon Simen Myrstad
Markus Lefdal
Daniel Lotsberg
Julian Smørdal
Oliver Rotihaug

Askvoll/Holmedal: 
Steffen Lisboa Iversen
Joakim Olset
Sebastian Madsen
Kjetil Vilnes Helle
Lasse Strømmen Ask
Simen Nilsen
Einar Andre Alsaker
Jan Egil V. Vårdal
Bernt Magnus Grane
Kent Roger Vesterås


15.10 Kongleriket Miniputturneringar 2021


Frå kampen mellom Skavøypoll og Tornado gul i klasse gutar
6 år under miniputturneringa i Deknepollen 20. september.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Deknepollen 20. september.


 

NFF Sogn og Fjordane har terminfesta datoane for Kongleriket Miniputturneringane i 2021.

- søndag 9. mai
- søndag 13. juni
- søndag 29. august
- søndag 19. september

På miniputturneringane spelar 6 og 7-åringane 3'ar, medan 8 og 9-åringane spelar 5'ar.

På grunn av koronapandemien blei berre to av dei fire rundane med Miniputturneringar arrangert i 2020-sesongen.

Bilder frå miniputturneringar underteikna har vore på denne sesongen.

Sjå bilder frå miniputturneringa i Deknepollen 20. september.


Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 29. august.


God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak) og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år under turnering i Loen 22. september 2019.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.



Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Hornindal Stadion.



Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa under Seljecup 2018.  
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 2018.


 
Frå 2019-sesongen skal 10-åringane ikkje spele miniputturneringar.
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



 
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.

 
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy hausten 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Måløy 25. september 2016.

 
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Stryn 28. august.

 
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.


Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7 år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015. 
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.



Frå ein kamp mellom Florø og Førde i Florø 30. august 2015.
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Florø 30. august 2015.



Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.



Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010. 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.



Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.


Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.


15.10 Tommy Skjerven dømmer Sandefjord - Vålerenga


Frode Ølmheim, Tommy Skjerven og Øystein Ytterland i
cupkampen mellom Florø og Molde på Florø Stadion 4. juni 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Sandefjord og Vålerenga.

Med seg på linjene har han Magnus Lundberg frå Ringsaker og Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud. 4. dommar er Harald Røvig Sletner frå Rustad.

Kampen blir spelt på Sandefjord Arena søndag 18. oktober klokka 20.30.

Kampen mellom Sandefjord og Vålerenga er Tommy Skjerven sin 393. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 75 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 53-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.    

 


Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 31. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.10 Tippekonkurranse Norge - Romania



Norge spelte i kveld heimekamp mot Nord Irland i Nations League på Ullevaal Stadion.

I den forbindelse prøvde haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på haugenfotball.no si facebookside.

Pål Espen Trøsken og Jorunn Navelsaker tippa rett på at Norge kom til å vinne dagens kamp 1-0. Premien går til Trøsken som tippa nermast på tidspunkt på fyrste scoring i kampen. Trøsken tippa 12 minutt ut i 2. omgang, medan Navelsaker tippa 33 minutt ut i 2. omgang. Scoringa kom 21 minutt og 41 sekund ut i 2. omgang.

Sjå meir om konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.


14.10 Årdalstangen 1 vann 3-2 borte mot TMFK


Brødrene Sivert og Simen Heggheim Mannsverk jublar etter ei av Årdalstangen 1 sine scoringar mot Tornado Måløy 14. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan vann Årdalstangen 1 3-2 borte mot Tornado Måløy på Sandane i klasse G16 1. divisjon haust. 

Det har i dag blitt spelt full serierunde i G16 1. divisjon haust. Årdalstangen 1 vann 3-2 borte mot Tornado Måløy 1 på Sandane, Eid 1 vann 3-2 borte mot Førde 1, og Florø 1 vann 10-4 heime mot Syril.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 1 - Årdalstangen 1  2-3 (1-1)
0-1 Anders Lereng (24. min)
1-1 Fridjon Mortensen (26. min)
1-2 Simen Mannsverk (47. min)
1-3 Anders Lereng (52. min)
2-3 Sjølvmål (80. min+4)


Førde 1 - Eid 1   2-3
Florø 1 - Syril  10-4

Tabell G16 1. divisjon haust

Årdalstangen 1 8 5 0 3 23 - 27 15
Florø 1 7 4 2 1 27 - 15 14
Tornado Måløy 1 8 4 2 2 36 - 28 14
Førde 1 7 3 1 3 20 - 19 10
Eid 1 7 1 2 4 13 - 21 5
Syril 7 1 1 5 21 - 30 4


9. serierunde:
Laurdag 17. oktober kl. 12.00 Årdalstangen 1 - Florø 1
Onsdag 21. oktober kl. 19.00 Eid 1 - Syril
Onsdag 21. oktober kl. 19.00 Førde 1 - Tornado Måløy 1

10. serierunde:
Onsdag 28. oktober kl. 19.00 Florø 1 - Førde 1
Onsdag 28. oktober kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Eid 1
Onsdag 28. oktober kl. 19.00 Syril - Årdalstangen 1

Utsette kampar:
Måndag 19. oktober kl. 18.00 Syril - Eid 1 (4. serierunde)
Søndag 25. oktober kl. 16.00 Førde 1 - Florø 1 (5. serierunde)

14.10 Tippekonkurranse Norge - Romania



Norge spelar i dag heimekamp mot Nord Irland i Nations League på Ullevaal Stadion.

I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på haugenfotball.no si facebookside.

Tipp resultatet i kampen pluss tidspunkt for fyrste mål i kampen. Er det fleire som tippar rett resultat går premien til den av dei med rett resultat som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste mål i kampen.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.


14.10 Møte om dommarrekruttering i Nordfjord


Robert Endestad var dommar i kampen Skavøypoll-Høyang 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

NB! SISTE FRIST FOR Å MELDE SEG PÅ ER I DAG !

De melder dykk på ved å sende ein e-post til Yngve Håkonsen – yngve.hakonsen@fotball.no


NFF Sogn og Fjordane inviterar klubbane i Nordfjord til møte om dommarrekruttering. Møtet blir holdt på Nordfjord Hotell på Nordfjordeid måndag 19. oktober klokka 18.00.

Leiar dommarkomiteen i NFF Sogn og Fjordane, Inge Seglem, har skrive følgande invitasjon til møtet om dommarrekruttering.

Det er behov for fleire dommarar i Sogn og Fjordane!

Av våre tre regionar er det i Nordfjord at behovet for fleire dommarar er størst. Derfor vil kretsen i lag med klubbane legge ein plan på korleis få med fleire dommar i klubbog kretsregi.

På kampar i Nordfjord må vi i større grad enn tidlegare sende dommarar frå Sogn og Sunnfjord, fordi det ikkje er nok dommarar i Nordfjord. Det betyr ein auka kostnad for klubbane i Nordfjord.

Skal vi få opp tal dommarar så må klubbane i Nordfjord forstå konsekvensane med manglande fokus på dommarrekruttering, og på kva for måte ein kan få opp tal dommarar i klubbane, her dommarar som også er med og dømmer i kretsregi.

Vi ber om at klubbane i Nordfjord stiller på møte 19. oktober på Nordfjordeid, og at vi i lag på det møte kan einast om korleis vi skal lage ein felles mal på å få med fleire dommarar.

De melder dykk på ved å sende ein e-post til Yngve Håkonsen – yngve.hakonsen@fotball.no innan onsdag 14. oktober.


Markus Nybø Bakke var dommar i kampen Stryn - TMFK 3. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  


Sureskumar Kathiravel var hovuddommar i seriefinalen i 3. divisjon
kvinner mellom Stryn og Førde på Stryn Stadion 27. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.


14.10 Førde 1 klar for KM-finale i klasse J15/17


Inga Hoff scora tre mål for Førde 1 i gårsdagens kamp mot Førde 2.
Bildet er frå kretskampen mot NFF Sunnmøre 12. august 2018. 
Sjå bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.

 

Førde 1 er klar for KM-finale i klasse J15/17 11'ar etter gårsdagens 5-4 seier mot Førde 2 i Hafstadparken. Inga Hoff (3), Anine Madeleine Sørbotten og Stina Hillersøy scora for Førde 1, medan Ingrid Krakhellen, Bea Marie Sundsøy Hallstensen, Celine Skauge og Thea Lovise Holsen scora for Førde 2.

I den andre semifinalen i denne klassa vann Eid 3-2 heime mot Gaular måndag 12. oktober. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

KM-finalane i denne klassa er beramma til laurdag 17. oktober og fredag 23. oktober. Kven av laga som får heimekamp fyrst og sist blir trekt.


Førde 1 - Førde 2  5-4 (1-1)
1-0 Inga Hoff (2. min)
1-1 Ingrid Krakhellen (40. min)
1-2 Bea Marie Sundsøy Hallstensen (43. min)
1-3 Celine Skauge (45. min)
2-3 Anine Madeleine Sørbotten (47. min)
3-3 Stina Hillersøy (62. min)
4-3 Inga Hoff (65. min)
4-4 Thea Lovise Holsen (72. min)
5-4 Inga Hoff (80. min+3)


Dommar: Andreas Ytredal Akse (Hyllestad IL)

Kort: Ingen


Førde 1:
Sofie Honningsvåg Aarnes
Tuva Aasen
Linnea Lervik Aamot
Oda Grimeland
Kristine Krakhellen
Stina Hillersøy
Anne Gyldenskog Kilnes
Nora Flatjord Gjelsvik
Line Bruland
Anine Madeleine Sørbotten
Inga Hoff
Innbyttere: Frøydis Årøen
Ronja Saltskår Dvergsdal

Førde 2:
Maia Lindesteg Øen
Maria Høyvik
Lise Hafstad
Nora Gåsdal
Julie Cathrine Wie Bruås
Ida Kristin Nondal
Marie Jakobsen
Silje Hafstad
Thea Lovise Holsen
Ingrid Krakhellen
Sofie Marskar-Strønen
Astrid Solheim Kiil
Andrea Myren Ynnesdal
Celine Skauge
Martine Honningsvåg Aarnes
Bea Marie Sundsøy Hallstensen
 

13.10 Eid vann 7-2 heime mot Stryn 2


Eid jublar etter dagens 7-2 seier heime mot Stryn 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid vann i kveld 7-2 heime mot Stryn 2 i klasse J13/14 9'ar avdeling 5.
Ida Balsnes (2), Matea Myrold Haavik (2), Kristine Stokkenes Grov (2) og Amanda Marie Challen scora for Eid, medan Oline Sæbø sette inn begge måla til Stryn 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dei andre kampane i denne avdelinga i dag vann Heia 5-3 borte mot Måløy 2, medan Selje/Åheim vann 5-0 heime mot Svelgen.
 

Eid - Stryn 2   7-2 (3-2)
0-1 Oline Sæbø (8. min)
1-1 Ida Balsnes (15. min)
1-2 Oline Sæbø (16. min)
2-2 Matea Myrold Haavik (24. min)
3-2 Matea Myrold Haavik (31. min)
4-2 Amanda Marie Challen (49. min)
5-2 Ida Balsnes (53. min)
6-2 Kristine Stokkenes Grov (60. min)
7-2 Kristine Stokkenes Grov (63. min)


Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid


Eid:
Amanda Marie Challen
Ida Balsnes
Ayla Watson-Heggen
Hanne Smørdal Hundeide
Andrine Flo Heggen
Kristine Stokkenes Grov
Matea Myrold Haavik
Elsa Jansen Bredesen

Stryn 2:


Tabell J13/14  9 'ar avdeling 5

Selje/Åheim 7 6 1 0 35 - 15 19
Eid 7 5 1 1 45 - 18 16
Svelgen 8 4 0 4 28 - 32 12
Måløy 2 8 3 0 5 19 - 29 9
Stryn 2 8 2 0 6 12 - 23 6
Heia 8 2 0 6 31 - 53 6

13.10 Azar blir hovudtrenar for Brann 2


Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Brann melder på sine nettsider at Azar Karadas blir ny hovudtrenar for Brann 2.

39-åringen frå Eid tek over etter Roger Naustan som gir seg når kontrakta hans går ut ved nyttår.

Les heile saka på Brann sine nettsider.

 


Azar Karadas i mot Vålerenga og Torgeir Børven  5. november 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Azar Karadas for Nordfjordlaget mot Sogndal 12. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.10 Førde 1 vann 3-2 heime mot Stryn 1


Førde 1 etter gårsdagens seier mot Stryn 1.
Foto: Jan Taule

 

Førde 1 vann i går ettermiddag 3-2 heime mot Stryn 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2. Simen Indrebø (2) og Lasse Aamelfot scora for Førde 1, medan John-Erlend Bø og Saeed Tajik sette inn måla til Stryn 1. Stillinga til pause i dagens kamp i Hafstadparken var 3-0.
 
Førde 1 har med gårsdagens seier fyrsteplassen i denne avdelinga halvveis ned i lomma. Førde 1 toppar avdelinga tre poeng føre Stryn 1, og fire poeng føre Svelgen 1/Bremanger. (Stryn 1 har ein kamp meir spelt enn Førde 1 og Svelgen 1/Bremanger)

Førde 1 sine to siste kampar er heime mot Måløy 1 og borte mot Svelgen 1/Bremanger.
    

Førde 1 - Stryn 1  3-2 (3-0)
1-0 Lasse Aamelfot (12. min)
2-0 Simen Indrebø (24. min)
3-0 Simen Indrebø (39. min)
3-1 John-Erlend Bø (58. min)
3-2 Saeed Tajik (79. min)

Dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø 

Gult kort: Mathias Helgheim og Emil Turøy Berge, Førde 1
Steinar Hauge, Stryn 1


Førde 1:
Håvard Vanberg Folkestad
Andreas Tefre
Tobias Holme
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Torjus Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Nikolai Kvarme
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Tobias By Vikøren

Stryn 1:
Erik Paulsen
Johannes Fredheim
John-Erlend Bø
Jørgen Trøsken
Jens Aarnes Kleppe
Tobias Tansøy Veum
Johannes Konstali-Lødemel
Sander Misund Haugen
Patrick Watral Garlid
Martin Sætre
Saeed Tajik
Jonas Rand Hopland
Steinar Hauge


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Førde 1 6 5 1 0 39 - 6 16
Stryn 1 7 4 1 2 23 - 12 13
Svelgen/Bremanger 1 6 4 0 2 16 - 13 12
Florø 1 7 1 1 5 11 - 33 4
Måløy 1 6 0 1 5 3 - 28 1

12.10 Eid klar for KM-finale i klasse J15/17


Eid jublar etter dagens 3-2 seier heime mot Gaular på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid er klar for KM-finale i klasse J15/17 11'ar etter dagens 3-2 seier heime mot Gaular.

Gaular starta kampen best og J15-landslagsspelar Mina Bell Folland gav Gaular leiinga både 1-0 og 2-0. Eid var heilt på høgde med Gaular i 1. omgang, men takka vere ein strålande Tuva Etterlid Kjøs i Gaular sitt mål gjekk laga til pause på stillinga 0-2.

I 2. omgang tok Eid meir og meir over, og drøye fem minutt ut i omgangen reduserte hurtigtoget Julia Felde til 1-2. Knappe 10 minutt før full tid utlikna Julia Felde til 2-2. Felde var påpasselig framme på ein retur frå keeper, og frå omlag 10 meter dunka ho ballen knallhardt opp i nermaste hjørnet.

Minuttet før full tid fekk Eid heilt korrekt tildelt straffe av kampens dommar Kjell August Ytre-Eide frå Stryn. Lene Refsnes var sikker frå straffemerket, og Eid kunne juble for seier og KM-finale. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

KM-finalane i denne klassa er beramma til laurdag 17. oktober og fredag 23. oktober. Kven av laga som får heimekamp fyrst og sist blir trekt.

Førde 1 spelar heime mot Førde 2 i den andre semifinalen. Kampen blir spelt i Hafstadparken tysdag 13. oktober.


Eid - Gaular  3-2 (0-2)
0-1 Mina Bell Folland (12. min)
0-2 Mina Bell Folland (16. min)
1-2 Julia Felde (47. min) 
2-2 Julia Felde (72. min)
3-2 Lene Refsnes, straffe (79. min)

Dommar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn

Gult kort: Malene Hauken, Gaular 

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Andrea Engeseth Naustdal
Pernille Leirgulen Kullsveen
Tuva Sigdestad Lund
Lene Refsnes
Tuva Alsaker
Mathilde Solheim
Oselie Henden
Julia Felde
Marte Skeistrand
Eveline Skrede Anderson

Innbyttarar:
Silje Hellenes
Amanda Marie Challen
Matea Myrold Haavik


Gaular:
Tuva Etterlid Kjøs
Frøya Einen Espedal
Malene Hauken
Ariana Brendehaug Stølen
Camilla Kapstad
Hedda Ness
Dina Sande Søgnen
Ingrid Kvåle Øvrebø
Mathea Kjelstad Lilleby
Silje Bjotveit Øvrebø
Mina Bell Folland

Innbyttarar:
Ingeborg Borkamo
Olea Hestad Båtevik
Julie Skagen Lunde
Marthe Mjåseth Kjøsnes

12.10 Resultat 2. serierunde G20 1. divisjon 


Håvard Hetle holdt nullen for Sogndal i gårsdagens kamp mot Florø.
Kampen i går var Hetle sin fyrste offisielle kamp på veldig lenge.
Bildet er frå kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blei i går spelt to kampar i klasse G20 1. divisjon haust. Sogndal 1 vann 3-0 heime mot Florø, medan Stryn vann 3-1 borte mot Sandane.

Sogndal 1 - Florø  3-0 (1-0)
1-0 Erik Hovden Flataker (45. min)
2-0 Jørgen Dalaker (65. min)
3-0 Marius Årøy, straffe (79. min)

Sandane - Stryn  1-3 (1-0)
1-0 Sander Natanael Rauset Skogli (14. min)
1-1 Sondre Holmlund Ørjasæter (65. min)
1-2 Håvard Kroken (75. min)
1-3 Stian Gjengedal Olsbø (78. min)


Tabell G20 1. divisjon haust
Førde 1 1 0 0 4 - 2 3
Stryn 1 1 0 0 3 - 1 3
Sogndal 1 2 1 0 1 5 - 4 3
Sandane 1 0 0 1 1 - 3 0
Florø 1 0 0 1 0 - 3 0

 


Stryn vann 3-1 borte mot Sandane i sin fyrste kamp i G20 1. divisjon.
Bildet er frå 4-0 seieren borte mot Måløy/Selje i klasse G20 avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


12.10 Thea Bjelde teken ut på kvinnelandslaget 


Thea Bjelde i heimekampen mot Vålerenga Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelde er teken ut på kvinnelandslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Kviterussland og Wales. Norge spelar heime mot Kviterussland onsdag 21. oktober, før dei møter Wales borte tysdag 27. oktober.

Dette er fyrst gong at Thea Bjelde er teken ut på det norsk kvinnelandslaget. 20-åringen frå Sogndal står bokført med totalt 48 aldersbestemte landskampar for Norge.

Elise Thorsnes frå Leikanger og Vilde Hasund frå Åheim er også uttekne i den norske troppen. 

Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, Brighton & Hove Albion Women FC
Guro Pettersen, Piteå IF
Ida Norstrøm, LSK Kvinner
Ingrid Moe Wold, Everton Ladies FC
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Tuva Hansen, Klepp IL
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Kristine Minde, Rosenborg Ballklub Kvinner
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg
Julie Blakstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Vilde Hasund, Sandviken, IL
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Thea Bjelde, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Karina Sævik, VfL Wolfsburg
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Guro Reiten, Chelsea FC
Elisabeth Terland, Klepp IL
Olaug Tvedten, Avaldsnes IL
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Synne Sofie Kinden Jensen, Vålerenga Fotball
Elise Hove Thorsnes, Avaldsnes IL
Lisa-Marie Karlseng Utland, Rosenborg Ballklub Kvinner

 


Thea Bjelde i bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.10 Rune Venøy vann tippekonkurransen


Rune Venøy i kampen mellom Heia og Haugen 15. september 2006.
Sjå fakta og bilder frå kampen.  
 

Rune Venøy vann haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med Norge sin kamp i Nations League mot Romania.

Den tidligare storspelaren på Selje, Haugen og Heia var den einaste som prikka inn rett resultat. Norge vann kampen 4-0.

Premien på 3 flax-lodd kjem i posten.


11.10 Stryn vann 4-2 heime mot Førde


Stryn jublar etter dagens 4-2 seier heime mot Førde på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 4-2 heime mot Førde i den fyrste kampen i sluttspelet i J20-serien. Kaisa Vollsnes Wemby (2) og Hermine Kjøsnes (2) scora for Stryn, medan Inga Hoff og Thea Lovise Holsen sette inn måla til Førde.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I den andre kampen i 1. runde i sluttspelet vann Kaupanger 4-1 heime mot Sandane. (Sjå kampfakta nederst i denne saka)

I neste runde i sluttspelet spelar Sandane heime mot Stryn, medan Førde spelar heime mot Sogndal.


Stryn - Førde  4-2 (2-1)
0-1 Inga Hoff (15. min)
1-1 Kaisa Vollsnes Wemby (44. min)
2-1 Kaisa Vollsnes Wemby (45. min+2)
3-1 Hermine Kjøsnes (70. min)
4-1 Hermine Kjøsnes (74. min)
4-2 Thea Lovise Holsen (90. min+2)


Dommar: Stein Otto Førde (Breimsbygda IL)

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Petja Cink, Sandane


Rødt kort: Ingeborg Sofie Sætren, Stryn 

Stryn:
Mia Kristiansen
Hege-Renate Glosvik Espeland
Olivia Vollsnes Wemby
Ingeborg Sofie Sætren
Maria Belinda Bergset
Malin Eikenes Tjellaug
Sofie Njøten
Emma Njøten
Emma Dorthea Lødemel
Hermine Kjøsnes
Kaisa Vollsnes Wemby

Innbyttarar:
Siri Oline Lillestøl
Selma Guddal Breivik
Jenny Taraldsen Guddal
Rebecca Agnethe Tvinnereim

Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Kristine Krakhellen
Linnea Lervik Aamot
Ida Kristine Rotnes
Synne Bell Folland
Eline Botnen
Anne Gyldenskog Kilnes
Astrid Bolstad Blikra
Kaya Bird Fonn
Thea Lovise Holsen
Inga Hoff

Innbyttarar:
Maria Høyvik
Amalie Elise Nielsen
Martine Honningsvåg Aarnes
Line Bruland



Kaupanger - Sandane  4-1 (4-1)
1-0 Oda Alice Stokkebø (12. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (23. min)
2-1 Kristine Hovland, straffe (28. min)
3-1 Kristine Hovland, straffe (44. min)
4-1 Andrea Henjesand (45. min)

Dommar: Jostein Stavø Stenehjem, Hafslo

Assistentdommarar: Liban Ahmed Ahmed Mahmud, Sogndal og Leo Hillestad, Sogndal 

Gult kort: Andrea Henjesand, Kaupanger
Jasmijn Koopmans, Karoline Hjelle og Sara Lothe Rustøen, Sandane


Kaupanger:
Ingeborg Romstad Osland
Nora Henjesand
Malin Ness
Anna Myhre Nornes
Kristine Hovland
Oda Hov
Andrea Henjesand
Oda Alice Stokkebø
Augusta Skrede Luggenes
Marte Hovland
Emma Sæbø

Innbyttarar:
Julie Seljeseth Øverland
Marte Hollevik
Malin Mjåseth
Nora Hov
Katarina Heggestad
Andrea Bruland Øygard


Sandane:
Jasmijn Koopmans
Amalie Langeteig Skeistrand
Maja Isane Selsvik
Anna Fjellestad
Mia Huus Fjellestad
Emma Mellingen Lothe
Karoline Hjelle
Berit Leirgul
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen
Marit Mardal

Innbyttarar:
Ida Moen
Oda Huus Fjellestad
Adele Myklebust Rustøen
Vilde Bolseth Lote

 

11.10 Stryn avdelingsmester i klasse G13/14 


Stryn jublar etter dagens 10-2 seier heime mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 10-2 heime mot Sandane i klasse G13/14 11'ar avdeling 3. Stryn har med dagens seier sikra seieren i denne avdelinga allereie før den siste kampen borte mot Eid. 

Oliver Bjørkedal Eide (5), Jonas Rand Hopland (2), Simen Reed Hopland (2) og Filip Roksvåg Leirgulen scora måla til Stryn, medan Sander Aske Granheim og August Aa Berge sette inn måla til Sandane.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Jølster 2-1 heime mot Måløy.


Stryn - Sandane  10-2 (9-0)
1-0 Jonas Rand Hopland (1. min)
2-0 Oliver Bjørkedal Eide (3. min)
3-0 Jonas Rand Hopland (10. min)
4-0 Oliver Bjørkedal Eide (15. min)
5-0 Simen Reed Hopland (18. min)
6-0 Filip Roksvåg Leirgulen, straffe (21. min)
7-0 Oliver Bjørkedal Eide (23. min)
8-0 Simen Reed Hopland (26. min)
9-0 Oliver Bjørkedal Eide (35. min)
10-0 Oliver Bjørkedal Eide (39. min)
10-1 Sander Aske Granheim, straffe  (65. min)
10-2 August Aa Berge (68. min)

Dommar: Olav Næss, Stryn

Gult kort: Oliver Bjørkedal Eide og Vahid Tajik, Stryn 


Stryn:
Vahid Tajik
Carl Strand Breidablik
Marcel Filip Kucab
Sokrates Ullebø Hool
Filip Roksvåg Leirgulen
Sjur Dysthe Hillestad
Brage Skåre Hogrenning
Oliver Bjørkedal Eide
Tomas Eikenes Tjellaug
Marius Konstali-Lødemel
Jonas Rand Hopland
Simen Reed Hopland
Sigve Aabrekk
Abdulkadir Ahmed Saed

Sandane:
Torstein Straume
Emil Helgheim
Erik Gloppestad Solberg
Even Flølo
Jørgen Aagaard Arnestad
Sander Aske Granheim
August Gloppestad
Christian Eimhjellen Fjeldtvedt
Erlend Sandve Fagerli
Harald Opheim Evebø
Nicolai Aske Granheim
August Aa Berge
Christian Ommedal Aske
Jens Ole Mardal Aske
Reinhart Aagård Midthjell
 

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3
Stryn 7 6 1 0 34 - 11 19
Måløy 7 4 0 3 24 - 12 12
Eid 6 3 0 3 19 - 19 9
Jølster 6 2 1 3 19 - 25 7
Sandane 6 0 0 6 8 - 37 0
 


Oliver Bjørkedal Eide scora fem mål i dagens kamp mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.10 Sogndal spelte uavgjort 1-1 mot Tromsø


Igoh Ogbu utlikna til 1-1 i dagens kamp mot Tromsø.
Bildet er frå 3-0 seieren mot Strømmen 8. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 heime mot Tromsø på Fosshaugane Campus. Fitim Azemi gav Tromsø leiinga 1-0, medan Ogbu Igoh utlikna for Sogndal knappe 10 minutt før full tid.

Sogndal sin neste kamp er borte mot Raufoss laurdag 17. oktober.


Sogndal - Tromsø  1-1 (0-1)
0-1 Fitim Azemi (31. min)
1-1 Ogbu Igoh (82. min)

Dommar:
Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar:
Tom Kenneth Sandvold, Ådalsbruk og Erland Hareland, Lesja 

4. dommer: Vegard Mathisen-yndestad (Eikefjord IL)

Gult kort:
Daniel Fritz Eid og Eirik Bakke, Sogndal
Lars Sætra, Jostein Maurstad Gundersen og Kent-Are Antonsen, Tromsø


Sogndal:

Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Axel Kryger (Andreas van der Spa 5. min)(Mathias Sundberg 79. min)
Ogbu Igoh
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 60. min)
Daniel Fritz Eid
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven
Mathias Blårud
Peter Godly Michael (Kristoffer Hoven 60. min)
Alioune Ndour (Tomas Kristoffersen 60. min)

Tromsø
Jacob Karlstrøm
Jostein Maurstad Gundersen
Simen Søraunet Wangberg
Lars Sætra
Kent-Are Antonsen
Mikael Norø Ingebrigtsen (Erlend Ernst Blakstad Sivertsen 72. min)
Ruben Yttergård Jenssen
Eric Bugale Kitolano
Steffen Skogvang Pedersen (Anders Finjord Jenssen 90. min)
Fitim Azemi
Runar Espejord (Sakarias Opsahl 36. min)


Øvrige resultat 20. serierunde OBOS-ligaen

KFUM - Grorud 3-1 (1-0)
Strømmen - Kongsvinger 0-0 (0-0)
Åsane - Stjørdals Blink 2-1 (2-0)
Lillestrøm - Øygarden 3-0 (2-0)
HamKam - Sandnes Ulf 2-0 (1-0)
Ullensaker/Kisa - Ranheim 1-0 (0-0)

Laurdag 10. oktober kl. 15.30 Jerv - Raufoss 4-2 (1-2)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 20 14 3 3 43 - 17 45
Sogndal 20 12 4 4 45 - 23 40
Lillestrøm SK 19 11 5 3 34 - 17 38
Ranheim TF 20 12 1 7 50 - 31 37
Åsane 20 9 4 7 41 - 32 31
Sandnes Ulf 20 8 4 8 29 - 38 28
Stjørdals-Blink 20 7 5 8 38 - 39 26
KFUM 20 7 5 8 26 - 30 26
Raufoss 20 6 7 7 29 - 29 24
Grorud 20 6 6 8 30 - 34 24
Jerv 18 6 6 6 30 - 38 24
HamKam 20 5 5 10 32 - 40 20
Ullensaker/Kisa 19 5 5 9 30 - 43 20
Strømmen 20 6 4 10 26 - 35 19
Øygarden FK 20 4 5 11 27 - 46 17
Kongsvinger 20 3 5 12 20 - 38 14

11.10 Tippekonkurranse Norge - Romania



Norge spelar i dag heimekamp i Nations League mot Romania på Ullevaal Stadion.

Vi prøvar oss med ein liten konkurranse i forbindelse med denne kampen.

Tipp sluttresultatet i kampen mellom Norge og Romania. Er det fleire som har riktig resultat går premien på 3 flax-lodd til den av desse som tippar nermast riktig tidspunkt på fyrste scoring i kampen. Er dette også likt går premien til den som sende inn sitt tips fyrst.

Send inn ditt tips på konkurransen her.


11.10 Sogndal møter Tromsø på Fosshaugane Campus


Sogndal vann 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Tromsø på Fosshaugane Campus klokka 15.30.
 

20. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 15.30 Sogndal - Tromsø
Kl. 15.30 KFUM - Grorud
Kl. 15.30 Strømmen - Kongsvinger
Kl. 15.30 Åsane - Stjørdals Blink
Kl. 15.30 Lillestrøm - Øygarden
Kl. 15.30 HamKam - Sandnes Ulf
Kl. 15.30 Ullensaker/Kisa - Ranheim

Laurdag 10. oktober kl. 15.30 Jerv - Raufoss 4-2 (1-2)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 19 14 2 3 42 - 16 44
Sogndal 19 12 3 4 44 - 22 39
Ranheim TF 19 12 1 6 50 - 30 37
Lillestrøm SK 18 10 5 3 31 - 17 35
Åsane 19 8 4 7 39 - 31 28
Sandnes Ulf 19 8 4 7 29 - 36 28
Stjørdals-Blink 19 7 5 7 37 - 37 26
Raufoss 20 6 7 7 29 - 29 24
Grorud 19 6 6 7 29 - 31 24
Jerv 18 6 6 6 30 - 38 24
KFUM 19 6 5 8 23 - 29 23
Strømmen 19 6 3 10 26 - 35 18
HamKam 19 4 5 10 30 - 40 17
Ullensaker/Kisa 18 4 5 9 29 - 43 17
Øygarden FK 19 4 5 10 27 - 43 17
Kongsvinger 19 3 4 12 20 - 38 13

10.10 Eid avslutta 2009-sesongen med stil


Christoffer Hafsås laga alle tre måla til Eid i kampen mot Sogndal 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 11 år sidan avslutta Eid sesongen med å vinne 3-0 heime mot Sogndal 2 på Eid Idrettspark

Etter seks strake tap vann Eid i ettermiddag 3-0 heime mot Sogndal 2 på Eid Idrettspark. Christoffer Hafsås blei den store helten etter at han scora alle tre måla i kampen. 

Sogndal hadde den fyrste store sjansen i kampen ved Henrik Furebotn etter 11 minutt. Etter ei dårlig igangsetting av Eid enda ballen opp hos Furebotn, men avslutninga frå Furebotn frå 20 meter gjekk utanfor. Ti minutt etter kom Christoffer Hafsås åleine mot Sogndalkeeper Vegard Skjeldestad, men Hafsås blei heilt korrekt avvinka for offside. Sogndal var det førande laget før pause og etter 27 minutt burde Ørjan Hopen gitt bortelaget leiinga 1-0. Hopen spelte vegg med Henrik Furebotn før han avslutta frå omlag 16 meter. Eid sin keeper Sindre Rise var bra med på notane og fekk slått ballen til corner. I denne perioden fekk Sogndal bra fart på ballen og Eid hadde store problem med å kome opp i ballførar. 

Etter 31 minutt spelte Sogndal seg fram til ein ny stor sjanse på Eid Idrettspark. Ballen enda til slutt opp hos Thomas Ness som etter å ha dribla av Eid sin G15-landslagsspelar Torbjørn Aabrekk kom åleine mot keeper. Sindre Rise som erstatta Jim Rune Hoddevik i dagens kamp kom glimrande ut og fekk avverga skotet frå Ness. To minutt før pause tok Eid leiinga 1-0 på sin fyrste og einaste store sjanse i 1. omgang. Christoffer Hafsås dribla av Olav Fretland før han i duell med Even Hovland tuppa ballen forbi Terje Skjeldestad. Heimelaget kunne dermed gå til pause med ei noko heldig 1-0 leiing.    

Etter ein 1. omgang der Sogndal var det beste laget tok heimelaget totalt over føringa i kampen etter pause. Sogndal var skuffande dårlig, og Eid med ein sprudlande Christoffer Hafsås på topp tok heilt fortent leiinga 2-0 etter 74 minutt. Torbjørn Aabrekk spelte gjennom Hafsås som åleine mot keeper sette ballen sikkert i lengste hjørnet bak ein sjanselaus Terje Skjeldestad. Fire minutt etter fastsette Christoffer Hafsås sluttresultatet til 3-0, og sikra med denne scoringa toppscorartittelen i vår lokale 3. divisjon. 

Eid enda etter dagens seier på ein 7. plass på tabellen, noko som er litt i overkant av det underteikna hadde trudd på førehand. Sogndal 2 har som venta variert frå det geniale til det mindre bra og blei til slutt nummer fire. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Sogndal 2 3-0 (1-0)
1-0 Christoffer Hafsås (43. min)
2-0 Christoffer Hafsås (74. min)
3-0 Christoffer Hafsås (78. min)

Gult kort: Christoffer Hafsås, Eid og Eivind Daniel Røed, Sogndal 2

Dommar: Asle Hammerseth, Florø

Assistentdommarar: Lars Magne Taraldset, Hornindal og Rune Haugland, Haugen

Eid:
Sindre Rise
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust (Ole Martin Hoddevik 89. min)
Thomas Starheim
Henning Haugen
Jonas Rye Tvendeseter (Arild Magnus Bjørhovde Heggedal (90. min+2)
Øystein Aabrekk 
Håvard Bruvoll (Sondre Kullsveen 84. min)
Marius Hagen (Andreas Bjørhovde Heggedal 67. min)
Kay Even Risøy
Christoffer Hafsås

Sogndal 2: 
Terje Skjeldestad
Olav Fretland 
Ahyee Aye Elvis
Even Hovland
Halvor Fretland
Øystein Lerum
Eivind Daniel Røed
Herik Furebotn
Ørjan Hopen (Seko 79. min)
Thomas Dyrdal (Leif Teigen 58. min)
Thomas Ness


10.10 Tippekonkurranse Norge - Romania



Norge spelar søndag heimekamp i Nations League mot Romania på Ullevaal Stadion.

Vi prøvar oss med ein liten konkurranse i forbindelse med denne kampen.

Tipp sluttresultatet i kampen mellom Norge og Romania. Er det fleire som har riktig resultat går premien på 3 flax-lodd til den av desse som tippar nermast riktig tidspunkt på fyrste scoring i kampen. Er dette også likt går premien til den som sende inn sitt tips fyrst.

Send inn ditt tips på konkurransen her.


10.10 Vilnes Mjåseth scora to mål for Medkila


Miriam Vilnes Mjåseth scora to mål for Medkila i dagens kamp mot Fløya.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth scora to mål for Medkila i dagens 4-1 seier heime mot Fløya i 1. divisjon kvinner.

Med fire kampar igjen denne sesongen ligg Medkila på 2. plass på tabellen, tre poeng bak Stabæk som har ein kamp mindre spelt. Bak Medkila ligg Øvrevoll Hosle som i dag vann enkelt 6-0 borte mot Hønefoss.

Øvrevoll Hosle ligg seks poeng bak Medkila, men har ein kamp mindre spelt.

Vinnaren av 1. divisjon kvinner skal neste sesong spele i Toppserien. Laget som blir nummer to i 1. divisjon kvinnar spelar kvalifisering mot lag nummer ni i Toppserien om den siste ledige plassen i Toppserien.  

Medkila sin neste kamp er heime mot serieleiar Stabæk søndag 18. oktober. Stine Pettersen Reinås og Siri Nordeide Grønli spelar på Stabæk sitt lag som har stø kurs mot opprykk til Toppserien.

Medkila - Fløya 4-1 (2-0)
1-0 Miriam Vilnes Mjåset (11. min)
2-0 Kim Dolstra, straffe (44. min)
2-1 Kamille Hofsøy Steffensen (52. min)
3-1 Miriam Vilnes Mjåset (72. min)
4-1 Ida Marie Fikseth Fossem (86. min)

Dommar: Simen Albrigtsen Eilertsen, Kilkameratene

Assistentdommarar: Ole Ragnar Jansen Knutsen, Beisfjord og Abdallah Mahdi, Lødingen


Medkila:
Hanne Larsen
Kim Dolstra
Mette Aasvik Skau (Sigrun Linaker Dybvik 90. min)
Rachel Louise Hignett
Silje Helén Johansen
Andrea Pålsdatter Hunstad
Lotte Fikseth Fossem (Martine Brustad 70. min)
Ida Marie Fikseth Fossem
Mina Marie Frantzen
Agnethe Olaug Mathisen (Ida Kristine Istad Nylund 86. min)
Miriam Vilnes Mjåset (Frida Nordgård Larsen 90. min)
 
Fløya:
Marie Aspenes
Thea Karin Lovisa Selander
Adele Torvik (Marte Resvoll 87. min)
Martine Fredrikke Hansen
Eline Sofie Hestsveen
Vilde Bratland
Amalie Isabell Taraldsen (Henriette Michelle Blomstereng 87. min)
Emma Granlind (Tale Berg-Johansen 78. min)
Sofia Sørensen Mikaelsson (Kamille Hofsøy Steffensen 46. min)
Sara Dønland (Regina Solhaug Fiabema 27. min)
Helene Sørensen


Tabell 1. divisjon kvinner

Stabæk 13 12 0 1 36 - 11 36
Medkila 14 11 0 3 31 - 14 33
Øvrevoll Hosle 13 9 0 4 29 - 14 27
Hønefoss BK 14 8 1 5 37 - 27 25
Åsane 13 6 2 5 29 - 18 20
KIL/Hemne 13 4 4 5 23 - 24 16
Grei Kvinner Elite 13 3 5 5 16 - 20 14
Amazon Grimstad 13 4 1 8 18 - 26 13
Fløya 14 1 3 10 18 - 41 6
Fart 14 0 2 12 10 - 52 2


10.10 Sluttspel PostNord-ligaen


Oliver Rotihaug og Bryne toppar tabellen i PostNord-ligaen avdeling 2.
Bildet er frå Florø sin heimekamp mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

I ettermiddag blir sluttspelet i dei to avdelingane i PostNord-ligaen sparka i gong. Dei sju beste laga i kvar avdeling skal ut i sluttspel om opprykk til OBOS-ligaen.

Vinnarane av dei to sluttspelavdelingane rykker opp til OBOS-ligaen. Dei to laga som blir nummer to i sluttspelet spelar kvalifisering om å få møte lag nummer 14 i OBOS-ligaen om den siste ledige plassen i OBOS-ligaen.

To spelarar frå Sogn og Fjordane er involvert i sluttspelet i PostNord-ligaen avdeling 2. Oliver Rotihaug spelar for Bryne, medan Sander Amble Haugen spelar for Sotra.

Oliver Rotihaug har spelt seks kampar og scora eit mål for Bryne, medan Sander Amble Haugen har spelt 12 av 13 kampar for Sotra.


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 13 13 0 0 45 - 12 39
Hødd 13 8 2 3 21 - 7 26
Skeid 13 8 1 4 29 - 17 25
Kvik Halden 13 8 1 4 29 - 20 25
Alta 13 8 1 4 25 - 17 25
Brattvåg 13 5 4 4 26 - 17 19
Tromsdalen 13 5 3 5 26 - 17 18
Vålerenga 2 13 5 2 6 14 - 29 17
Eidsvold TF 13 5 1 7 25 - 33 16
Florø 13 4 2 7 26 - 25 14
Kjelsås 13 3 5 5 21 - 21 14
Moss 13 3 2 8 16 - 24 11
Senja 13 2 3 8 13 - 33 8
Fløya 13 0 1 12 10 - 54 1

Sluttspel PostNord-ligaen avdeling 1
1. serierunde
Laurdag 10. oktober kl. 13.30 Fredrikstad - Hødd
Laurdag 10. oktober kl. 16.30 Brattvåg - Alta
Søndag 11. oktober kl. 16.15 Kvik Halden - Tromsdalen

2. serierunde
Laurdag 17. oktober kl. 16.00 Hødd - Skeid
Søndag 18. oktober kl. 13.00 Tromsdalen - Fredrikstad
Søndag 18. oktober kl. 14.00 Alta - Kvik Halden

3. serierunde
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Skeid - Kvik Halden
Laurdag 24. oktober kl. 17.00 Tromsdalen - Hødd
Søndag 25. oktober kl. 14.00 Fredrikstad - Brattvåg

4. serierunde
Laurdag 31. oktober kl. 13.00 Kvik Halden - Fredrikstad
Laurdag 31. oktober kl. 16.00 Brattvåg - Tromsdalen
Laurdag 31. oktober kl. 16.00 Alta - Skeid

5. serierunde
Laurdag 7. november kl. 16.00 Fredrikstad - Alta
Laurdag 7. november kl. 16.00 Hødd - Brattvåg
Søndag 8. november kl. 13.00 Skeid - Tromsdalen

6. serierunde
Laurdag 14. november kl. 13.00 Skeid - Fredrikstad
Laurdag 14. november kl. 16.00 Alta - Hødd
Søndag 15. november kl. 13.00 Kvik Halden - Brattvåg

7. serierunde
Laurdag 21. november kl. 13.00 Tromsdalen - Alta
Laurdag 21. november kl. 13.00 Brattvåg - Skeid
Laurdag 21. november kl. 13.00 Hødd - Kvik Halden


Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Bryne 13 9 3 1 33 - 16 30
Vard Haugesund 13 9 1 3 29 - 10 28
Egersund 13 7 2 4 34 - 15 23
Asker 13 6 5 2 21 - 15 23
Arendal 13 6 3 4 22 - 10 21
Fløy-Flekkerøy 13 6 3 4 18 - 13 21
Sotra 13 6 2 5 17 - 18 20
Levanger 13 5 4 4 20 - 18 17
Notodden 13 5 1 7 16 - 24 16
Nardo 13 2 6 5 12 - 20 12
Bærum 13 1 8 4 13 - 18 11
Rosenborg 2 13 3 2 8 12 - 24 11
Odd 2 13 2 3 8 9 - 31 9
Fram 13 1 3 9 17 - 41 6

Sluttspel PostNord-ligaen avdeling 2

1. serierunde
Laurdag 10. oktober kl. 15.00 Egersund - Vard Haugesund
Søndag 11. oktober kl. 15.00 Sotra - Arendal
Søndag 11. oktober kl. 16.30 Asker - Bryne

2. serierunde
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Bryne - Fløy-Flekkerøy
Laurdag 17. oktober kl. 15.00 Vard Haugesund - Asker
Laurdag 17. oktober kl. 16.00 Arendal - Egersund

3. serierunde
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Fløy-Flekkerøy - Egersund
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Vard Haugesund - Bryne
Laurdag 24. oktober kl. 16.00 Asker - Sotra

4. serierunde
Laurdag 31. oktober kl. 14.00 Sotra - Vard Haugesund
Laurdag 31. oktober kl. 18.00 Arendal - Fløy-Flekkerøy
Søndag 1. november kl. 14.00 Egersund - Asker

5. serierunde

Laurdag 7. november kl. 13.00 Fløy-Flekkerøy - Vard Haugesund
Laurdag 7. november kl. 16.00 Bryne - Sotra
Søndag 8. november kl. 17.00 Asker - Arendal

6. serierunde

Laurdag 14. november kl. 14.00 Egersund - Sotra
Laurdag 14. november kl. 16.00 Arendal - Bryne
Søndag 15. november kl. 14.00 Fløy-Flekkerøy - Asker

7. serierunde
Laurdag 21. november kl. 13.00 Vard Haugesund - Arendal
Laurdag 21. november kl. 13.00 Sotra - Fløy-Flekkerøy
Laurdag 21. november kl. 13.00 Bryne - Egersund


 


Sander Amble Haugen under Juleturneringa i Strynehallen 26. desember.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2019.  


09.10 Johan Hove spelte heile kampen mot Portugal


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove spelte heile kampen då Norge U21 i dag spelte EM-kvalifiseringskamp borte mot Portugal. Norge tapte til slutt kampen 4-1, etter at stillinga til pause var 2-1.

Pedro Neto (2), Vitor Ferreira og Joao Carvalho scora for Portugal, medan Jørgen Strand Larsen sette inn målet til Norge.

Norge ligg etter dagens kamp på 3.plass EM-kvalifiseringa i gruppe 7. Heile 10 poeng bak Nederland, og fem poeng bak Portugal.

Norge sin neste kamp i EM-kvalifiseringa er heime mot Kviterussland på Marienlyst Stadion tysdag 13. oktober.


Portugal - Norge  4-1 (2-1)
1-0 Pedro Neto (6. min)
2-0 Pedro Neto (16. min)
2-1 Jørgen Strand Larsen (34. min)
3-1 Vitor Ferreira (69. min)
4-1 Joao Carvalho (88. min)

Norge:
Julian Rekdahl Faye Lund (Kristoffer-August Sundquist Klaesson 8. min)
Odin Luraas Bjørtuft (Jesper Norman Daland 75. min)
Fredrik André Bjørkan (Marcus Holmgren Pedersen 46. min)
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Look Saa Nicholas Kengkhetkid Mickelson
Kristoffer Askildsen
Johan Hove
Emil Bohinen (Joshua Gaston Kitolano 74. min)
Håkon Evjen
Jørgen Strand Larsen
Kristian Thorstvedt (Noah Jean Holm 83. min)

 


Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


09.10 Har skifta flomlyset på Eid Idrettspark


Magnus Myrold, Freddy Sørgulen og Egil Haugland var godt nøgde etter
at arbeidet med å skifte flomlys på Eid Idrettspark var ferdig i dag.

 

Den siste tida har det foregått arbeid med å skifte ut det gamle flomlyset på Eid Idrettspark.

Fyrst blei lampane på dei fire lysmastene i hjørna på bana skifta, og deretter var dei lampane på dei to lysmastene midt på langsidene sin tur. Ved hjelp av kranbil, lift og mange flinke arbeidarar har resultatet blitt meget bra.  

I ettermiddag blei arbeidet fullført, og klokka 15.15 var det for fyrste gong lys i alle dei 14 lampane i dei seks lysmastene.  

Kun nokre småting med justering av lampane og slikt gjenstår før lyset er heilt perfekt.

Det gamle flomlyset på Eid Idrettspark var nytt då Idrettsparken blei opna sommaren 2005.

 


I dei fire hjørna på bane er det to lampar på kvar lystmast.


Dei gamle lampane som no er blitt skifta ut.


På lysmastene midt på langsidene på bana er det montert tre lampar.


Freddy Sørgulen skunda seg heim til middag etter at jobben var fullført. 


Før lyset på dei to mastrene i midten blei skifta. Her ser ein kor stor forskjell det er på det gamle lyset og det nye lyset som er montert no.


09.10 Toppscorarliste Eliteserien


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fem spelarar frå Sogn og Fjordane har scora mål til no denne sesongen i Eliteserien. Johan Hove har scora åtte mål for Strømsgodset, og er den spelaren frå Sogn og Fjordane som har scora klart flest mål.

Even Hovland og Mats Goberg Solheim har scora to mål, medan Gustav Valsvik og Peter Orry Larsen har scora eit mål kvar.

Kristiansundspelar Amahl William D'Vaz Pellegrino er toppscorarar i Eliteserien med 19 mål.

Totalt 165 spelarar har scora mål til no denne sesongen i Eliteserien.


Toppscorarar Eliteserien

19 mål:
Amahl William D'Vaz Pellegrino, Kristiansund BK

14 mål:
Philip Aksel Frigast Zinckernagel, Bodø/Glimt
Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt

12 mål:
Kasper Aalund Junker, Bodø/Glimt

11 mål:
Veton Berisha, Viking
Holmbert Aron Briem Fridjonsson, Aalesunds

10 mål:
Kristoffer Zachariassen, Rosenborg
Torgeir Børven, Odd Rosenborg

9 mål:
Ulrik Saltnes, Bodø/Glimt

8 mål:
Dino Islamovic, Rosenborg
Gilbert Koomson, Brann
Johan Hove, Strømsgodset
Zymer Bytyqi, Viking
Bård Finne, Vålerenga

7 mål:
Eirik Wilberg Schulze, Start
Leke Samson James, Molde
Sivert Stenseth Gussiås, Sandefjord

6 mål:
Etzaz Muzafar Hussain, Molde
Kristoffer Velde, Haugesund
Victor Okoh Boniface, Bodø/Glimt
Lars-Jørgen Salvesen, Strømsgodset
Niklas Sandberg, Haugesund
Karamoko Daouda Bamba, Brann
Mushaga Bakenga, Odd
Mustafa Abdellaoue, Sarpsborg 08
Ohikhuaeme Anthony Omoijuanfo, Molde

5 mål:
Espen Ruud, Odd
Matthias Vilhjalmsson, Vålerenga
Shuaibu Lalle Ibrahim, Mjøndalen
Mikkel Maigaard Jakobsen, Strømsgodset

4 mål:
Ismaila Cheick Coulibaly, Sarpsborg 08
Hugo Vegard Vetlesen, Stabæk
Moses Dramwi Mawa, Strømsgodset
Ruben Herraiz Alcaraz, Sandefjord
Kasper Lunding Jakobsen, Odd
Liridon Kalludra, Kristiansund BK
Ola Brynhildsen, Molde
Simen Bolkan Nordli, Aalesunds
Ylldren Ibrahimaj, Viking
Eirik Ulland Andersen, Molde
Kornelius Normann Hansen, Stabæk
Mathias Idsøe Bringaker, Start
Patrick Berg, Bodø/Glimt
Bendik Bye, Kristiansund BK
Carl Johan Holse Justesen, Rosenborg
Vidar Örn Kjartansson, Vålerenga

3 mål:
Niklas Fernando Nygaard Castro, Aalesunds
Sigurd Hauso Haugen, Aalesunds
Andreas Schjølberg Hanche-Olsen, Stabæk
Aron Leonard Dønnum, Vålerenga
Magnus Wolff Eikrem, Molde
Sondre Brunstad Fet, Bodø/Glimt
Eirik Hestad, Molde
Emil Bohinen, Stabæk
Ole Jørgen Halvorsen, Sarpsborg 08
Ibrahima Wadji, Haugesund
Oliver Valaker Edvardsen, Stabæk
Robert Thomas Taylor, Brann
Alexander Ballegaard Ammitzbøll, Haugesund
Benjamin Stokke, Vålerenga
Osame Sahraoui, Vålerenga
Joachim Soltvedt, Sarpsborg 08
Tobias Lauritsen, Odd


Øvrige målscorarar frå Sogn og Fjordane

2 mål:
Even Hovland, Rosenborg
Mats Goberg Solheim, Stabæk

1 mål:
Gustav Valsvik, Rosenborg
Peter Orry Larsen, Aalesunds

 


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mats Solheim i duell med Rosenborgspelar Mikael Dorsin 30. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Eid og Christoffer Hafsås 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Peter Orry Larsen i cupkampen borte mot Florø 22. mai 2019. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.10 Terje Haugen Øye vann tippekonkurransen



Norge spelte i kveld EM play-off semifinale mot Serbia på Ullevaal Stadion.

I den forbindelse prøvde haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på haugenfotball.no si facebookside.

Konkurransen gjekk ut på å tippe resultatet i kampen, og viss fleire hadde rett svar gjekk premien til den som tippa nermast på tidspunktet for fyrste scoring.

Resultatet etter ordinær tid var 1-1, og fyrste scoringa kom i det 81. minutt

Åtte personar tippa rett resultat.
Sander Torheim 25. minutt
Marcus Kemp Vedeler 37. minutt
Henriette Naustdal 42. minutt
Susanne Skogstad 42. minutt
Stein Inge Torheim 53. minutt
Bremanger Fotball 56. minutt
Ove Andre Balsnes 57. minutt
Sander Torheim 78. minutt

Premien går dermed til Terje Haugen Øye frå Volda som var nermast riktig tidspunkt for fyrste scoring i kampen .

Flax-lodd kjem i posten.


08.10 Tippekonkurranse Norge - Serbia



Norge spelar i kveld EM play-off semifinale mot Serbia på Ullevaal Stadion.

I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på haugenfotball.no si facebookside.

Tipp resultatet i kampen pluss tidspunkt for fyrste mål i kampen. Er det fleire som tippar rett resultat går premien til den av dei med rett resultat som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste mål i kampen.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.


08.10 Resultat 1. runde NM Kvinner 2020


Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl var på bana i Arna
Bjørnar sin 2-0 seier heime mot KIL Hemne i 1. runde NM Kvinner 2020.
Bildet er frå kampen mellom Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 i 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

 

1. runde i NM KVinner 2020 har blitt spelt tysdag og onsdag denne veka.

Her er oversikten over resultata frå kampane i 1. runde, og kampoppsettet for kvartfinalane onsdag 11. november. 

Resultat 1. runde NM Kvinner 2020
Amazon Grimstad - Avaldsnes 0-5 (0-1)
Røa - Fart  4-0 (2-0)
Klepp - Vålerenga 1-1 (0-1) 1-3 etter ekstraomganger
Hønefoss BK - Sandviken  0-5 (0-1)
Rosenborg - Kolbotn 1-0 (0-0)
LSK Kvinner - Lyn  1-1 (0-1) 6-4 etter straffesparkkonkurranse
Arna-Bjørnar – KIL Hemne  2-0 (2-0)
Fløya - Stabæk  1-2 (1-0)

Kvartfinalar NM Kvinner 2020, onsdag 11. november
Sandviken - Røa
Stabæk - Vålerenga
LSK Kvinner - Rosenborg
Avaldsnes - Arna Bjørnar

07.10 Skavøypoll avslutta med stil på heimebane


Skavøypoll vann alle 11 kampane på heimebane i 2016-sesongen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fire år sidan avslutta Skavøypoll sesongen i 4. divisjon med seier 5-2 heime mot Dale på Skavøypoll Stadion. 


11 strake seierar  på heimebane denne sesongen er fasit etter at Skavøypoll i dag vann 5-2 heime mot Dale på Skavøypoll Stadion. Erik Sandal, Steven Silden, Tor-Erik Tvendeseter Kupen, Sondre Myre Silden og Rune Myre scora for Skavøypoll, medan Sander Solheim og Lasse Birkeland
putta for bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Skavøypoll - Dale  5-2 (2-1)
1-0 Erik Sandal (10. min)
2-0 Steven Silden (25. min)
2-1 Sander Solheim (34. min)
3-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (48. min)
4-1 Sondre Myre Silden (51. min)
4-2 Lasse Birkeland (52. min)
5-2 Rune Myre (61. min)

Dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Assistentdommarar: Muhamet Barlla, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Sondre Myre Silden, Skavøypoll

Skavøypoll:
Yngve Furnes
Rune Myre (Eivind Rune Flataker 62. min)
Kim Andre Gangeskar (Torjus Ødegård 35. min)
Børge Bø Yndestad
Eirik Kvalheim
Erik Sandal
Jon Haukur Haraldsson
Rune Solvang
Sondre Myre Silden (Steven Silden 84. min)
Steven Silden (Vebjørn Osmundsvåg Furnes 76. min)
Tor-Erik Tvendeseter Kupen

Dale:
Gard Felde
Martin R. Tonning
Einar Aase
Geir Loneland
Trym Helle
Jan-Anders Tonning Wichstrøm
Bendik Vik
Andreas Bjørnhovde Heggedal
Lasse Birkeland (Tommy André Holm 59. min)
Sander Solheim
Frank Vik (Roman Eriksen 75. min)


07.10 Bruttotropp kretslag gutar født 2007


Øyvind Ariansen og Sander Lekva i kampen mellom Nordfjord og Sunnfjord
under 2. runde i Enivest-serien på Reed Stadion 2. oktober.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget gutar 2007 i perioden 1. oktober til 31. desember 2020.

Trenarar for kretslaget gutar 2007 er Bjørn Totland og Lars Ove Nistad.


NFF Sogn og Fjordane G2007:
Ard Ragnar Sundal, Jølster
Trygve Ramberg, Vik
Teodor Aamot, Førde
Sander Aske Granheim, Sandane
Scott Kroken Karlsen, Eid
Marcel Kucab, Stryn
Nahoum Neguse Eyob, Høyang
Sondre Myrkaskog, Vik
Sander Lekva, Førde
Harald Evebø, Sandane
Tomas Eikenes Tjellaug, Stryn
Arwin Sande Neset, Dale
Vegard Lorgen, Førde
Elias Grimeland, Førde
Sivert Nordnes, Eid
Øyvind Ariansen, Eid
Daniel Gjelsvik, Førde
Marius Konstali Lødemel, Stryn
Liam Undeland, Førde
Julian Lægreid, Jotun

 


Marius Konstali Lødemel under 2. runde i Enivestserien på Reed 2. oktober.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.



Julian Lægreid for Sogn mot Sunnfjord under 2. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.



Vegard Lorgen under 2. runde i Enivestserien på Reed 2. oktober. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.



Jan Tore Jåstad, Bjørn Totland og Lars Ove Nistad.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober.


07.10 Bruttotropp kretslag jenter født 2007


Sogn sitt lag under 2. runde i Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Enivestserien J13.


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget jenter 2007 i perioden 1. oktober til 31. desember 2020.

Trenarar for kretslaget jenter 2007 er Sebastian Kaldestad og Øystein Lindesteg Rinde.

NFF Sogn og Fjordane J2007
Kaja Barsnes Frøyd, Sogndal
Ingeborg Myklebust, Syril
Maria Hopperstad, Vik
Ingeborg Sekse, Hafslo
Kine Andersen Grøttå, Selje
Sandra Wolff Bolseth, Sogndal
Ingrid Johanne Kvalen, Hafslo
Anne England Husum, Syril
Lea Fonn, Førde
Borgny Kristine Hetle, Breimsbygda
Josefine Lefdal, Bjørn
Mia Johannessen, Bakke Sogndal
Vilde Wie, Førde
Sofie Søvde, Førde
Erle Eithun, Sogndal
Anna Maria Bremer, Hafslo
Mari Ness, Hyllestad
Andrea Njøs, Syril
Kristina Hatlevoll, Sogndal
Sofia Rimstad, Måløy

 


Nordfjord sitt lag under 2. runde i Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober.


Sunnfjord sitt lag under 2. runde i Enivestserien 3. oktober.


Øystein Lindesteg Rinde, Sebastian Kaldestad og Jan Tore Jåstad.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien J13.


06.10 Haugen tapte 6-1 borte mot Flatraket


Håvard Nyheim var involvert i fem av Flatraket sine seks scoringar i
heimekampen mot Haugen på Naustteigen Stadion 6. oktober 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 11 år sidan tapte Haugen 6-1 borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion.

Haugen sitt A-lag avslutta årets sesong med tap 6-1 borte mot Flatraket i ettermiddag. Etter ein skuffande sesong ligg Haugen nest sist på tabellen før kampen mellom Flatraket og Veten/Hardbagg torsdag. Med poeng til Veten/Hardbagg i denne kampen endar Haugen heilt sist i 6. divisjon avdeling 3. 

Flatraket var det klart beste laget i denne kampen, og med unntak av ein periode i 2. omgang var heimelaget det førande laget på den tunge grasbana på Flatraket. Allereie før to minutt var spelt hadde Flatraket hatt fire gode sjansar til å ta leiinga i kampen, men bortelaget var heldige og kom etterkvart litt meir med i kampen. Haugen sin fyrste sjanse kom etter 16 minutt ved Øystein Haugland. Haugland testa venstrebeinet frå omlag 35 meter, men skotet gjekk uheldigvis for Haugen like over. To minutt etter tok Flatraket leiinga 1-0 ved Martin Rasmussen. Rasmussen la eit innoverskrudd innlegg mot bakerste stolpe, der Håvard Nyheim forstyrra keeper nok til at ballen gjekk rett i mål. 

Knappe ti minutt før pause auka Asle Eldevik Flatraket si leiing til 2-0. Eldevik drog til på eit frispark frå venstre og som på 1-0 målet forstyrra Håvard Nyheim Roy Lasse Torheim nok til at ballen gjekk i mål i lengste hjørnet. Like etter fekk banas beste spelar, Håvard Nyheim, ballen etter eit frispark frå Frode Flataker. Nyheim var sikker åleine mot keeper og skaut ballen hardt i lengste hjørnet. Like etter burde Håvard Nyheim scora sitt andre mål i kampen, men Roy Lasse Torheim varta opp med ei kjemperedning. Fleire scoringar blei det ikkje i 1. omgang og laga tok ei lynkjapp pause på stillinga 3-0. 

Flatraket starta også 2. omgang best og allereie etter to minutt auka Kim Nedreberg Silden til 4-0. Martin Nygård skar inn frå venstrekanten før han slo ei perfekt pasning til Nedreberg Silden som scora enkelt frå 8-9 meter. Etter dette hadde Haugen sin beste periode i kampen, og hadde ei stund kommandoen i banespelet. Knappe kvarteret ut i omgangen reduserte Tore Haraldsen til 4-1 etter flott forarbeid av Birger Midthjell. Midthjell kom seg fri på høgrekanten og slo eit innlegg på fyrste stolpe der Haraldsen dukka opp og dunka ballen hardt i mål frå kort hold. 

Men nærmare enn dette kom ikkje Haugen seier i denne kampen. Haugen sto på slutten av kampen veldig høgt og dette utnytta heimelaget med sine kjappe angriparar. Etter 62 minutt sprang Håvard Nyheim frå Haugen sitt forsvar og frå litt skrått hold skauten ballen forbi Roy Lasse Torheim i lengste hjørnet. Knappe ti minutt etter denne scoringa var Håvard Nyheim på rett plass igjen og scora dermed sitt tredje mål for dagen. Innbyttar Espen Kvernevik la inn frå venstrekanten og det enda opp med ein duell mellom Martin Nygård og Haugen sin keeper Roy Lasse Torheim. Duellen resulterte i at ballen trilla bort til Håvard Nyheim som frå kort hold sette ballen i tomt mål. 

Like etter denne scoringa hadde Haugen to gode sjansar til å redusere Flatraket si leiing, men takka vere godt keeperspel av Andreas Kvernevik blei det ikkje nettkjenning på Sebratrøyene. Den siste sjansen i kampen hadde Håvard Nyheim då han kom åleine mot keeper etter 76 minutt. Nyheim fekk til ei bra avslutning, men Roy Lasse Torheim som har vore ein av Haugen sine beste spelarar denne sesongen redda meisterlig. 

Like etter blei dommar Kjell Alme og dei to kapteinane enige om det var så mørkt at ein skulle avslutte kampen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Haugen 6-1 (3-0)
1-0 Martin Rasmussen (18. min)
2-0 Asle Eldevik (37. min)
3-0 Håvard Nyheim (40. min)
4-0 Kim Nedreberg Silden (47. min)
4-1 Tore Haraldsen (58. min)
5-1 Håvard Nyheim (62. min)
6-1 Håvard Nyheim (71. min)

Gult kort: Roger Nygård, Flatraket og Ole Steinar Skrede, Haugen

Dommar: Kjell Alme, Sandane

Flatraket: 

Andreas Kvernevik
Ove Borgund
Kjell Inge Rundereim
Asle Eldevik
Roger Rimstad
Martin Rasmussen
Frode Flataker
Martin Nygård
Roger Nygård
Kim Nedreberg Silden
Håvard Nyheim

Innbyttarar: 
Vidar Hagen
Johannes Solheim
Rune Nyheim
Espen Kvernevik
Øystein Kongsvik

Haugen: 
Roy Lasse Torheim
Ole Steinar Skrede
Håvard Manseth
Torleiv Orheim
Toni Lotsberg
Øystein Haugland
Kay Rune Solheim
Stian Aaland
Birger Midthjell
Tore Haraldsen
Tore Ola Sundal

Innbyttarar: 
Espen Aaland

06.10 Toppscorarliste Toppserien


Ajara Nchout Njoya har scora ni mål til no denne sesongen.
Bildet er frå Vålerenga sin bortekamp mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Fire spelarar frå Sogn og Fjordane har scora mål til no denne sesongen i Toppserien. Elise Thorsnes har scora sju mål, Ylinn Tennebø har scora to mål, medan Synne Sofie Christiansen og Sigrid Heien Hansen har scora eit mål kvar.

Ajara Nchout Njoya frå Vålerenga og Marit Clausen frå Rosenborg er toppscorarar i Toppserien med ni mål kvar.  

Sandvikenspelar Vilde Hasund frå Åheim har scora tre mål for Sandviken til no denne sesongen. 

Toppscorarar Toppserien

9 mål:
Ajara Nchout Njoya, Vålerenga
Marit Clausen, Rosenborg

8 mål:
Camilla Linberg, Lyn

7 mål:
Elise Hove Thorsnes, Avaldsnes
Julie Blakstad, Rosenborg
Sophie Roman Haug, LSK

6 mål:
Rasheedat Busayo Ajibade, Avaldsnes

5 mål:
Dejana Stefanovic, Vålerenga
Elisabeth Terland, Klepp
Kennya Kinda Esther Cordner, Sandviken
Emilie Bosshard Haavi, LSK
Mimmi Matilda Löfwenius Veum, LSK/Lyn

4 mål:
Ingibjörg Sigurdardottir, Vålerenga
Maria Dybwad Brochmann, Sandviken
Johanne Fridlund, Kolbotn
Linn Huseby, Røa
Meryll Krysteen Abrahamsen Rosales Serrano, Arna-Bjørnar

3 mål:
Andrea Wilmann, LSK
Elin Åhgren Sørum, Rosenborg
Eline Hegg, Kolbotn
Katrina-Lee Gorry, Avaldsnes
Lisa-Marie Karlseng Utland, Rosenborg
Vilde Hasund, Sandviken
Lisa Fjeldstad Naalsund, Sandviken
Rikke Marie Madsen, Vålerenga


Øvrige målscorarar frå Sogn og Fjordane

2 mål:
Ylinn Tennebø , Avaldsnes

1 mål:
Synne Sofie Christiansen , Kolbotn
Sigrid Heien Hansen , Vålerenga

 

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ylinn Tennebø i Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Synne Sofie Christiansen i treningskampen mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vilde Hasund fekk prisen som beste spelar i dameklassa
under Castrol Cup i Olivinhallen 30. desember 2016. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.  


06.10 Bruttotropp kretslag gutar født 2005


Kevin Hoddevik for Selje i 3-1 seieren heime mot Vanylven 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget gutar 2005 i perioden 1. oktober til 31. desember 2020.

Trenarar for kretslaget gutar 2005 er Jan Rune Årøy og Nils Tore Krosshaug.


NFF Sogn og Fjordane G2005
Daniel Gjervik, Askvoll/Holmedal
Vebjørn Nigardsøy, Bremanger
Hubert Wdowiak, Bremanger
Sondre Nor Midthjell, Eid
Marius Åsebø, Eid
Enok Naustdal, Florø
Kristoffer Steinset, Florø
Aksel Gåsvær, Gaular
Niklas F. Berglund, Gaular
Sigve Saur Midtun, Jotun
Aleksander Nundal, Jotun
Kevin Hoddevik, Selje
Jakob Harjo, Sogndal
Markus Bringas, Sogndal
Lidvin Hestetun, Sogndal
Sander Kilen, Sogndal
Marius Årøy, Sogndal
Andreas Duesund, Sogndal
Abdalla Mohamud, Sogndal
Johannes Konstali Lødemel, Stryn


 


Lidvin Hestetun i kretskampen mot NRFK 5. januar 2019.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Sondre Nor Midthjell i G20-kampen heime mot Sandane 12. september.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johannes Konstali-Lødemel blei matchvinnar for Stryn G17 mot Florø. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Enok Naustdal under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


Marius Åsebø i Eid G20 sin kamp mot Vik 27. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hubert Wdowiak i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar 2019.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


NFF Sogn og Fjordane G2005 under kretskampane på Eid 5. januar 2019.
Sjå bilder og resultat frå kretskampane på Nordfjordeid 5. januar 2019.


05.10 Seier og publikumsrekord på Stryn Stadion


Stryn jublar etter at Sofie Lunde auka Stryn si leiing til 4-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå filmen frå fotballfesten i Stryn.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig seks år sidan blei det sett publikumsrekord då Stryn sitt damelag vann 5-3 heime mot Verdal.


Det blei sett ny rekord i dag då heile 635 tilskodarar såg Stryn sitt damelag vinne 5-3 mot Verdal på Stryn Stadion. Dagens kamp er dermed den best besøkte seriekampen for damer denne sesongen.

Stryn sitt damelag stod før dagens kamp med 19 strake tap. I dagens kamp mot Verdal heva Stryn seg stort og vann til slutt fullt fortent. Spesielt 2. omgang var meget solid av Strynedamene.

Dagny Sæten (3), Sofie Lunde og Pernille Flo scora måla til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå filmen frå fotballfesten i Stryn.


Stryn - Verdal 5-3 (3-2)
1-0 Dagny Sæten (1. min)
1-1 Kristine Vollan Myrvold (22. min)
2-1 Dagny Sæten (24. min)
2-2 Maria Kvelstad Hallem (29. min)
3-2 Dagny Sæten (36. min)
4-2 Sofie Lunde (50. min)
5-2 Pernille Flo (86. min)
5-3 Maria Kvelstad Hallem (90. min+1)

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Øyvind Løkke Vie, Breimsbygda

Kort: Ingen

Stryn:
Tonje Fannemel
Kristina F. Flo
Kristine Erdal
Hanna Tenden
Anna Hofseth
Mia Sæbø
Anja Bertine Tomasgård
Tonje Stølen
Ingrid Øvreberg
Dagny Sæten
Sofie Lunde
Mona Myklebust

Innbyttarar:
Pernille Flo
Tove Hjelle
Marte Kroken
Elin Håberg
Eline Nesdal

Verdal:
Anne Marit Gårseth
Petra Lindman
Hanna Norum Fornes
Patricia Lindmann
Camilla Vollan Myrvold
Ingrid Borgen
Eline Winnberg
Kornelia Norum
Anna Kristina Hynne Bakkenget
Maria Kvelstad Hallem
Kristine Vollan Myrvold

Innbyttarar:
Frida Frøseth
Andrea Lund

05.10 Gustav Valsvik skal spele for Stabæk


Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Rosenborgspelar Gustav Valsvik går på utlån til Stabæk ut sesongen.

27-åringen frå Vik blir dermed lagkamerat med Mats Solheim frå Loen.

Valsvik står bokført med 24 seriekampar og eit mål for Rosenborg i Eliteserien sidan overgangen frå Eintracht Braunschweig vinteren 2019. 

Gustav Valsvik har tidligare spelt for moderklubben Vik, Eintracht Braunschweig, Sogndal og Strømsgodset.

Valsvik har spelt totalt 60 kampar med det norske flagget på brystet. Seks A-landslagskampar og 54 aldersbestemte landskampar. 


Gustav Valsvik mot Molde under Eliteturneringa i Sogndal 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal-Molde. 


Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Sandane 28. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Eid og Christoffer Hafsås 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.10 Malin og Mina tekne ut på J15-landslaget


Maline Eikenes Tjellaug for Stryn J20 mot Kaupanger 29. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Malin Eikenes Tjellaug frå Stryn og Mina Bell Folland frå Gaular er tekne ut på J15-landslaget.

J15-landslaget skal samlast til ei treningssamling i perioden 19. - 24. oktober, der det mellom anna skal spelast to internkampar.

Lena Tyriberget er landslagssjef for J15-landslaget.

Troppen:
Vendela Bakke - Hyggen
Maria Sandvik - Viking
Nora Thomassen - Askøy
Helle Aune - Viking
Jenny Davik Fredhall - Asker
Tilja Ellingsen - Klepp
Mia Hambro Svendsen - Stabæk
Leonie Hesla Riis - Lyn
Anna Lervik - Herd
Andrea Skarseth Fart
Tiril Toft - Lyngdal
Ane Wedde Buer - Lillestrøm
Thea Maria Wilhelmsen - Kolbotn
Eva Charlotte Bang - Brønnøysund
Nora Blindheim Nøss - Os
Julie Bruusgaard - Stabæk
Signe Gaupset - Molde
Sarah Martinussen - Mjølner
Kamilla Melgård - Lyn
Ingrid Rame - Viking
Ragnhild Skage - Bønes
Ingeborg Stenvold - Lyn
Malin Eikenes Tjellaug - Stryn
Mina Bell Folland - Gaular
Tuva Henriksen - Sandefjord
Linneah Rene H. Rasmussen - Avaldsnes
Emma Reshane - Nittedal
Mawa Sesay - Skiold

 


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 



Malin Eikenes Tjellaug under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


05.10 Thea Bjelde på rundens lag i Toppserien


Thea Bjelde i heimekampen mot Vålerenga Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelder er ei av dei utvalgte på rundens lag i 14. serierunde i Toppserien.

Bjelde var svært delaktig i Arna Bjørnar sin 1-0 seier heime mot LSK Kvinner. Kampen var Bjelde sin 51. kamp for Arna Bjørnar i Toppserien.

Thea Bjelde blei belønna med sju poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Arna Idrettspark.

Rundens lag i 14. serierunde i Toppserien

Keeper: Moa Edrud, Arna-Bjørnar 7

Forsvar: Marthine Østenstad, Klepp 6
Forsvar: Clare Polkinghorne, Avaldsnes 7
Forsvar: Emelie Lövgren, Arna-Bjørnar 7

Midtbane: Thea Bjelde, Arna-Bjørnar 7
Midtbane: Elin Åhgren Sørum, Rosenborg 8
Midtbane: Cecelia Kizer, Kolbotn 7
Midtbane: Olaug Tvedten, Avaldsnes 7
Midtbane: Julie Blakstad, Rosenborg 7

Angrep: Cesilie Andreassen, Rosenborg 7
Angrep: Meryll Abrahamsen, Arna-Bjørnar 7

05.10 Klart for sluttspel i J20-serien


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn, Førde, Kaupanger, Sandane og Sogndal deltek i sluttspelet i J20-serien.

Fyrste serierunde er terminfesta til søndag 11. oktober, og det blir spelt enkel serie. Siste serierunde blir spelt søndag 8. november.

1. serierunde, søndag 11. oktober
Kl. 14.00 Kaupanger 1 - Sandane
Kl. 17.00 Stryn - Førde

2. serierunde, søndag 18. oktober
Kl. 14.00 Førde - Sogndal
Kl. 17.00 Sandane - Stryn

3. serierunde, søndag 25. oktober
Kl. 14.00 Sogndal - Kaupanger 1
Kl. 17.00 Sandane - Førde

4. serierunde, søndag 1. november
Kl. 14.00 Sogndal - Sandane
Kl. 14.00 Kaupanger 1 - Stryn

5. serierunde, søndag 8. november
Kl. 14.00 Stryn - Sogndal
Kl. 14.00 Førde - Kaupanger 1

 


Førde jublar etter 4-2 seieren borte mot Sandane 1. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.10 Hornindal redda plassen i 5. divisjon


Sturla Lødøen og Håvard Sollid gav alt i kampen mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan vann Hornindal 2-1 heime mot Eid 2 på Hornindal Stadion. Hornindal redda plassen i 5. divisjon etter at Verner Myklebust scora vinnarmålet åtte minutt på overtid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hornindal - Eid 2  2-1 (1-1)
0-1 Kristian Lefdal (11. min)
1-1 Kevin Gascogne (39. min)
2-1 Verner Myklebust (90. min+8)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 16 15 0 1 73 - 18 45
Selje 16 11 2 3 60 - 25 35
Stryn 2 16 11 1 4 43 - 30 34
Eikefjord 16 10 2 4 36 - 29 32
Førde 3 16 7 1 8 47 - 41 22
Tornado Måløy 2 16 5 0 11 43 - 63 15
Jølster 16 3 2 11 36 - 45 11
Hornindal 16 3 1 12 21 - 66 10
Eid 2 16 2 1 13 29 - 71 7

04.10 Arna Bjørnar vann 1-0 heime mot LSK Kvinner


Thea Bjelde blei kåra til Arna Bjørnar sin beste spelar mot LSK Kvinner.
Bildet er frå heimekampen mot Vålerenga Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tre spelarar frå Sogn og Fjordane var i startellevaren då Arna Bjørnar i går vann 1-0 heime mot LSK Kvinner på Arna Idrettspark. Dette var Arna Bjørnar sin fyrste seier mot LSK Kvinner på sju år. 

Thea Bjelde og Ingrid Lovise Jåstad spelte heile kampen, medan Camilla Ervik blei bytta ut eit stykke ut i 2. omgang. Publikum stemte fram Thea Bjelde som Arna Bjørnar sin beste spelar. 

I kampen mellom Avaldsnes og Kolbotn blei Elise Thorsnes matchvinnar for Avaldsnes.

Arna-Bjørnar - LSK Kvinner  1-0 (1-0)
1-0 Meryll Krysteen Abrahamsen (13. min)

Klepp - Sandviken  3-2 (2-0)
1-0 Elisabeth Terland (7. min)
2-0 Marie Hella Andresen (36. min)
2-1 Guro Bergsvand (74. min)
2-2 Synne Vatshelle Raa (80. min)
3-2 Marthine Østenstad (90. min)

Marte Bjelde Hjelmhaug var i startellevaren til Sandviken. Forsvarsspelaren blei bytta ut omlag kvarteret før full tid.

Avaldsnes - Kolbotn  2-1 (1-1)
1-0 Katrina-Lee Gorry (37. min)
1-1 Cecelia Anne Kizer (45. min)
2-1 Elise Hove Thorsnes (65. min)

Elise Hove Thorsnes blei matchvinnar for Avaldsnes. Thorsnes blei bytta ut drøye 10 minutt før full tid. Ylinn Tennebø spelte siste halvtimen av kampen for Avaldsnes.  

 


Ingrid Lovise Jåstad i heimekampen mot Vålerenga 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Camilla Ervik  i heimekampen mot Vålerenga 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


04.10 Sogndal tapte 1-0 borte mot Ranheim


Frå Sogndal sin heimekamp mot Stjørdals Blink 21. september. 
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndal tapte i går ettermiddag 1-0 borte mot Ranheim på Extra Arena. Innbyttar Michael Karlsen blei matchvinnar for Ranheim då han scora kampens einaste mål 20 minutt før full tid.

Dette var Sogndal sitt fyrste tap sidan 4-1 tapet borte mot KFUM 27. juli.

Neste kamp for Sogndal er heime mot Tromsø søndag 11. oktober klokka 15.30.

Ranheim TF - Sogndal  1-0 (0-0)
1-0 Michael Karlsen (70. min)


Dommar: Christian Moen (Løvenstad)

Assistentdommarar: Ole Johnny Løfald, Rindal og Sondre Dahle, Vanvik

4. dommar: Rikhard Haugen Lyng (Freidig, SPK)

Gult kort: Sivert Solli og Mads Reginiussen, Ranheim 
Martin Ove Roseth, Sogndal

Ranheim TF:
Even Barli
Daniel Kvande
Martin Lundal
Øyvind Alseth
Torbjørn Lysaker Heggem
Magnus Blakstad (Michael Karlsen 62. min)
Mads Reginiussen
Eirik Valla Dønnem
Vegard Østraat Erlien (Robert Behson-Courage Williams 90. min)
Erik Tønne
Sivert Solli (Sondre Sørløkk 77. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Axel Kryger
Ogbu Igoh (Andreas van der Spa 81. min)
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 81. min)
Daniel Fritz Eid
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 75. min)
Kristoffer Hoven (Peter Godly Michael 46. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 57. min)


Øvrige resultat 19. serierunde i OBOS-ligaen
Jerv - Strømmen 1-0 (0-0)
Raufoss - HamKam 0-2 (0-2)
Sandnes Ulf - Grorud 3-1 (2-0)
Stjørdals-Blink - Lillestrøm SK 1-4 (0-1)
Tromsø - Åsane 5-4 (4-1)
Øygarden FK - Ullensaker/Kisa 2-1 (0-0)

Søndag 4. oktober
Kl. 15.00 Kongsvinger - KFUM

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 19 14 2 3 42 - 16 44
Sogndal 19 12 3 4 44 - 22 39
Ranheim TF 19 12 1 6 50 - 30 37
Lillestrøm SK 18 10 5 3 31 - 17 35
Åsane 19 8 4 7 39 - 31 28
Sandnes Ulf 19 8 4 7 29 - 36 28
Stjørdals-Blink 19 7 5 7 37 - 37 26
Raufoss 19 6 7 6 27 - 25 24
Grorud 19 6 6 7 29 - 31 24
KFUM 18 5 5 8 21 - 28 20
Strømmen 19 6 3 10 26 - 35 18
Jerv 16 4 6 6 23 - 34 18
HamKam 18 4 5 9 28 - 37 17
Ullensaker/Kisa 18 4 5 9 29 - 43 17
Øygarden FK 19 4 5 10 27 - 43 17
Kongsvinger 18 3 4 11 19 - 36 13

03.10 Resultat 2. runde i Enivestserien J13 


Sogn sitt lag under dagens runde i Enivestserien på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien J13.


 

I dag har jentene spelt full runde i Enivestserien J13 på Reed Stadion.

Sogn var det suverent beste laget og vann begge sine kampar med god margin. I kampen mot Sunnfjord blei det 4-0, medan det i kampen mot Nordfjord blei seier 9-0. Nordfjord vann kampen mot Sunnfjord 2-0.

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien J13.


Nordfjord - Sunnfjord  2-0 (1-0)
1-0 Borgny Kristin Hetle (1. min)
2-0 Borgny Kristin Hetle (35. min)
 
Sunnfjord - Sogn 0-4 (0-2)
0-1 Kristina Hatlevoll (5. min)
0-2 Josefine Lefdal (7. min)
0-3 Andrea Njøs (38. min)
0-4 Andrea Njøs (40. min+1)

Sogn - Nordfjord 9-0 (4-0)
1-0 Erle Eithun (1. min)
2-0 Andrea Njøs (9. min)
3-0 Josefine Lefdal (14. min)
4-0 Josefine Lefdal (19. min)
5-0 Kristina Hatlevoll (26. min)
6-0 Anne England (28. min)
7-0 Andrea Njøs (31. min)
8-0 Josefine Lefdal (36. min)
9-0 Josefine Lefdal (39. min)


Sunnfjord:
Ingvild Haugland, Førde
Lina Sunde, Førde
Lamia Lelontko, Florø
Hedda Hallstensen, Eikefjord
Hedda Kristin Austreim, Eikefjord
Nora Linnea Hagen, Atløy
Sofie Søvde, Førde
Vilde Wie, Førde
Lea Fonn, Førde
Sara Holme, Førde
Alette Slåtten, Førde
Lana Saltskår, Sætren Atløy
Mari Ness, Hyllestad
Amalie Sæterbø, Florø
Natalie Jensen, Florø
Lone Follevåg, AHIL

Nordfjord:
Martine Espe, Hornindal
Sofia Hogrenning, Loen
Kine Andersen Grøttå, Selje
Marie Ravnestad Mykland, Sandane
Kristina Hjelle Breimsbygda
Adele Birknes, Måløy
Borgny Kristin Hetle Breimsbygda
Kristina Solheim Måløy
Oline Sæbø Stryn
Sofia Rimstad Måløy
Marion Stoddern Heia
Luliane Haavik, Heia
Mathilde Nordnes Heia
Iselin Yri Oppheim Hornindal
Christine Nore, Måløy
Ingrid Momrak Sandane

Sogn:
Kaja Barsnes Frøyd Sogndal
Ingeborg Myklebust Syril
Ingeborg Sekse Hafslo
Sandra Wolff Bolseth Sogndal
Anne Husum Egeland Syril
Maria Hopperstad Vik
Mia Johannessen Bakke Sogndal
Josefine Lefdal, Bjørn
Erle Eithun Sogndal
Andrea Sælid Njøs Syril
Anna Marie Bremer Hafslo
Kristina Hatlevoll Sogndal
Vilde Kongelf Stadheim Sogndal
Ingrid Johanne Kvalen Hafslo
Elin Hodlekve, Sogndal
Sara Danielsen Syril





 


Nordfjord sitt lag under dagens runde i Enivestserien på Reed Stadion.


Sunnfjord sitt lag under dagens runde i Enivestserien på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien J13.


03.10 Sesongen er over for Florø


Frode Nybø etter kampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø tapte i ettermiddag 3-1 borte mot Hødd i den 13. serierunden i årets PostNord-ligaen.

Melvin Tony Frithzell, Robin Hjelmeseth og Karl Joakim Wrele scora for Hødd, medan Akim Saeed Sairinen sette inn målet til Florø.

Florø enda på 10. plass på tabellen i årets PostNord-ligaen avdeling 1. Ettersom kun dei sju beste laga på tabellen går vidare til sluttspel er sesongen dessverre over for Florø.
 

Hødd - Florø  3-1 (2-1)
1-0 Melvin Tony Frithzell (12. min)
2-0 Robin Hjelmeseth (14. min)
2-1 Akim Saeed Sairinen (35. min)
3-1 Karl Joakim Wrele (54. min)

Dommar: Mathias Smehus Kringstad, Valder

Assistentdommarar: Martin Javier Solheim, Emblem og Henrik Pettersen Sunde, Baune

Gult kort: Vladan Radojkic, Florø


Hødd:

Ole-Monrad Alme
Preben Alexander Sætre (Emil Solnørdal 46. min)
Karl Joakim Wrele 
Ola Heltne Nilsen
Netan Nico Sansara
Bendik Rise
Eirik Franke Saunes
Paul- Henri Moussinga Mouasso (Nikolas Brandal 88. min)
Simon Texas Silverholt (Michael Phillipe Bal Singh 78. min)
Robin Hjelmeseth (Bendik August Engen 88. min)
Melvin Tony Frithzell (Elias Hoff Melkersen 73. min)

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Hans Hansen 86. min)
Akim Saeed Sairinen
Eirik Høydal (Alexander Rønning-Olsen 75. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Mathias Fjeld Gulliksen 61. min)
Gustav Severinsen
Vladan Radojkic
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 75. min)



Øvrige resultat 13. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 1
Moss - Fløya  4-3 (4-0)
Alta - Vålerenga 2  1-2 (1-2)
Brattvåg - Fredrikstad  1-2 (0-1)
Senja - Eidsvold TF 3-3 (2-1)
Tromsdalen - Kvik Halden 3-0 (0-0)
Kjelsås - Skeid 2-3 (1-3)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 13 13 0 0 45 - 12 39
Hødd 13 8 2 3 21 - 7 26
Skeid 13 8 1 4 29 - 17 25
Kvik Halden 13 8 1 4 29 - 20 25
Alta 13 8 1 4 25 - 17 25
Brattvåg 13 5 4 4 26 - 17 19
Tromsdalen 13 5 3 5 26 - 17 18
Vålerenga 2 13 5 2 6 14 - 29 17
Eidsvold TF 13 5 1 7 25 - 33 16
Florø 13 4 2 7 26 - 25 14
Kjelsås 13 3 5 5 21 - 21 14
Moss 13 3 2 8 16 - 24 11
Senja 13 2 3 8 13 - 33 8
Fløya 13 0 1 12 10 - 54 1

03.10 Florø møter Hødd på bortebane


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø sin kamp mot Hødd i dag er avgjerande om det blir fleire kampar for Florø denne sesongen. Viss Florø ikkje blir blant dei sju beste i PostNord-ligaen avdeling 1 er årets sesong over.

Kampen mot Hødd blir spelt på nye Høddvoll klokka 15.00. 

13. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 1
Laurdag 3. oktober klokka 15.00
 
Moss - Fløya
Alta - Vålerenga 2
Brattvåg - Fredrikstad
Senja - Eidsvold TF
Tromsdalen - Kvik Halden
Kjelsås - Skeid
Hødd - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 12 12 0 0 43 - 11 36
Kvik Halden 12 8 1 3 29 - 17 25
Alta 12 8 1 3 24 - 15 25
Hødd 12 7 2 3 18 - 6 23
Skeid 12 7 1 4 26 - 15 22
Brattvåg 12 5 4 3 25 - 15 19
Tromsdalen 12 4 3 5 23 - 17 15
Eidsvold TF 12 5 0 7 22 - 30 15
Florø 12 4 2 6 25 - 22 14
Kjelsås 12 3 5 4 19 - 18 14
Vålerenga 2 12 4 2 6 12 - 28 14
Moss 12 2 2 8 12 - 21 8
Senja 12 2 2 8 10 - 30 7
Fløya 12 0 1 11 7 - 50 1

02.10 Resultat 2. runde i Enivestserien G13 


Julian Lægreid scora seks mål for Sogn i dagens kampar på Reed.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien G13.


 

I dag har gutane spelt full runde i Enivestserien G13 på Reed Stadion.

Sunnfjord vann 4-0 mot Nordfjord, Sogn vann 5-1 mot Sunnfjord, medan Nordfjord vann 3-2 mot Sogn i den siste kampen.

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Enivestserien G13.

Nordfjord - Sunnfjord  0-4 (0-1)
0-1 Girtissio Mentasenote Aletiu (14. min)
0-2 Vegard Lorgen (22. min)
0-3 Vegard Lorgen (33. min)
0-4 Liam Undeland (38. min)
 
Sunnfjord - Sogn 1-5 (0-5)
0-1 Julian Lægreid (1. min)
0-2 Julian Lægreid (2. min)
0-3 Julian Lægreid (7. min)
0-4 Eskil Nes (10. min)
0-5 Julian Lægreid (19. min)
1-5 Girtissio Mentasenote Aletiu (27. min)

Sogn - Nordfjord 2-3 (1-1)
0-1 Øyvind Ariansen (4. min)
1-1 Julian Lægreid (15. min)
1-2 Sivert Nordnes (33. min)
2-2 Julian Lægreid (37. min)
2-3 Øyvind Ariansen (40. min)


Sunnfjord:
Ard Ragnar Sundal, Jølster
Håvard Søvde, Førde
Sander Lekva, Førde
Nahoom Heguse, Høyang
Sonde Løland, Førde
Elias Grimeland, Førde
Vegard Lorgen, Førde
Noah Øren Otternes, Førde
Arwin Sande-Neset, Dale
Girtissio Mentasenote Aletiu, Høyang
Markus Goosen, Jølster
Teodor Aamot, Førde
Daniel Gjelsvik, Førde
Steffen Vårdal Helle, Førde
Liam Undeland, Førde
Daniel Petterson Agovic, Høyang

Nordfjord:
Anton Endal Jepsen, Måløy
Mathias Henriksen, Eid
Emil Helgheim, Sandane
Harald Evebø, Sandane
Christian Eimhjellen Fjeldtvedt, Sandane
Sander Aske Granheim, Sandane
Sigve Aahrekk, Stryn
Tomas Eikenes Tjellaug, Stryn
Simen Reed Hopland, Stryn
Marius Konstali Lødemel, Stryn
Marcel Kucab, Stryn
Scott Kroken Karlsen, Eid
Øyvind Ariansen, Eid
Elias Endal Hellesø, Eid
Sivert Nordnes, Eid
Kyle Nygård, Måløy FK

Sogn:
Trygve Ramberg, Vik
Kristoffer Jan Kjær, Lærdal
Johan Halset, Sogndal
Sondre Myrkaskog, Vik
Endre Njøs Verlo, Syril
Lucas Rivedal, Årdalstangen
Martin Myrkaskog, Vik
Marcus Ebne, Aurland
Eirik Berglund, Vik
Dennis Hunderi, Jotun
Linus Heggestad, Hafslo
Aleksander Andresen, Aurland
Christian Foss, Sogndal
Iver Harberg, Sogndal
Julian Lægreid, Jotun
Jørgen Humlestøl Njøs, Syril
Eskil Nes, Årdalstangen


 


Sunnfjord jublar etter ei av scoringane i 4-0 seieren mot Nordfjord. 


Øyvind Ariansen scora to mål for Nordfjord i 3-2 seieren mot Sogn.


Jan Tore Jåstad, Bjørn Totland og Lars Ove Nistad.


02.10 Slik blir sluttspelet i klasse J15/17 11'ar


Eid er eit av dei fire laga som er klar for semifinale i sluttspelet
om KM-tittelen i klasse J15/17 11'ar denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Måløy 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Totalt 15 lag har deltatt i klasse J15/17 11'ar denne sesongen. Dette er heile fem lag fleire enn i 2019-sesongen.

Dei 15 laga blei delt i to avdelingar, og det har blitt spelt enkel serie i begge avdelingane. No er begge avdelingane ferdigspelt, og laga skal ut i sluttspel. Dei to beste laga i kvar avdeling skal spele om KM-tittelen, medan resten av laga skal ut i plasseringssluttspel.


J15/17 11'ar avdeling 1
Førde 1 6 6 0 0 29 - 4 18
Gaular 6 5 0 1 20 - 6 15
Dale/Florø 6 4 0 2 19 - 10 12
Sogndal 2 6 3 0 3 18 - 8 9
Bjørn 6 2 0 4 9 - 17 6
Jotun 6 1 0 5 5 -28 3
Hyllestad 6 0 0 6 2 - 29 0

J15/17 11'ar avdeling 2
Eid 7 7 0 0 38 - 4 21
Førde 2 7 5 1 1 38 - 11 16
Tambarskjelvar 7 4 0 3 18 - 17 12
Jølster 7 3 1 3 26 - 21 10
Heia 7 3 1 3 18 - 29 10
Måløy 7 3 0 4 16 - 26 9
Sandane 7 1 1 5 14 - 22 4
Loen 7 0 0 7 13 - 51 0

Sluttspel om KM-tittelen
Semifinalar

Måndag 12. oktober kl. 19.00 Førde 1 - Førde 2
Måndag 12. oktober kl. 19.00 Eid - Gaular  

Finalar (Heime/borte blir trekt)

Laurdag 17. oktober kl. 14.00
Fredag 23. oktober kl. 19.00

Bronsefinalar (Heime/borte blir trekt)

Laurdag 17. oktober kl. 14.00
Fredag 23. oktober kl. 19.00

Sluttspel om 5. og 6. plass

Måndag 12. oktober kl. 19.00 Tambarskjelvar - Dale/Florø
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Dale/Florø - Tambarskjelvar


Sluttspel om 7. og 8. plass

Måndag 12. oktober kl. 19.00 Sogndal 2 - Jølster
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Jølster - Sogndal 2

Sluttspel om 9. og 10. plass
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Bjørn - Heia
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Heia - Bjørn 

Sluttspel om 11. og 12. plass
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Jotun - Måløy
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Måløy - Jotun

Sluttspel om 13.-15. plass
Måndag 12. oktober kl. 19.00 Loen - Sandane
Laurdag 17. oktober kl. 14.00 Hyllestad - Loen
Laurdag 24. oktober kl. 14.00 Sandane - Hyllestad 
 

 


Heia møter Bjørn i kampen om 9. plassen i klasse J15/17 11'ar.
Bildet er tatt etter treningskampen mot Måløy på Eid Idrettspark 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.10 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 18


Daniel Eid utlikna til 2-2 mot Stjørdals Blink 21. september.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndalspelarane Daniel Eid og Kristoffer Hoven er med på rundens lag for den 18. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal vann 5-2 heime mot Kongsvinger i den 18. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal - Kongsvinger  5-2 (3-0)
1-0 Kristoffer Hoven (20. min)
2-0 Kristoffer Hoven (30. min)
3-0 Mathias Blårud (34. min)
4-0 Kristoffer Hoven (47. min)
5-0 Kristoffer Hoven, straffe (67. min)
5-1 Ville Santeri Jalasto (76. min)
5-2 Jan Martin Hoel Andersen (85. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Ole Kristian Lauvli, Raufoss 7

Forsvar: Daniel Eid, Sogndal 7
Forsvar: Lars Sætra, Tromsø 8
Forsvar: Martin André Sjølstad, Strømmen 7

Midtbane: Matias Belli Moldskred, Raufoss 6
Midtbane: Mikael Ingebrigtsen, Tromsø 10
Midtbane: Omar Bully Drammeh, Grorud 7
Midtbane: Eric Kitolano, Tromsø 9

Angrep: Kristoffer Hoven, Sogndal 9
Angrep: Oscar Aga, Grorud 7
Angrep: Aune Selland Heggebø, Øygarden 7

 


Kristoffer Hoven i Sogndal sin 3-0 seier mot Strømmen 8. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.10 Resultat dagens kampar i klasse J20


Førde jublar etter dagens 4-2 seier borte mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i klasse J20. I avdeling 1 vann Førde 4-2 borte mot Sandane, medan det i avdeling 2 blei heile 17-0 til Stryn heime mot Måløy/Selje/Åheim. I denne kampen scora Kaisa Vollsnes Wemby heile 10 mål.

Sjå bilder og fakta frå kapen mellom Sandane og Førde.


Sandane - Førde  2-4 (1-2)
1-0 Sara Lothe Rustøen (3. min)
1-1 Inga Hoff (5. min)
1-2 Thea Lovise Holsen (35. min)
1-3 Astrid Bolstad Blikra (54. min)
1-4 Inga Hoff (73. min)
2-4 Sara Lothe Rustøen (76. min)


Dommar: Sindre Stø Hobber, Syril

Assistentdommarar: Frederick Nahayo Kwihangana, Vik og Svein Høylo, Fjærland

Gult kort: nr. 13 på Førde

Sandane:
Jasmijn Koopmans
Maja Isane Selsvik
Anna Fjellestad
Amalie Langeteig Skeistrand
Berit Leirgul
Tina Elise Rasmussen
Emma Mellingen Lothe
Karoline Hjelle
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Innbyttarar:
Natalie Seime
Oda Huus Fjellestad
Malene Utheim
Hanna Pleym Mardal
Ida Moen
Mia Huus Fjellestad


Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Ida Kristine Rotnes
Linnea Lervik Aamot
Kristine Krakhellen
Synne Bell Folland
Anne Gyldenskog Kilnes
Thea Lovise Holsen
Eline Botnen
Inga Hoff
Astrid Bolstad Blikra
Kaya Bird Fonn
 
Innbyttarar:
Vilde Myklebust Sægrov
Maria Høyvik
Amalie Elise Nielsen
Ingrid Krakhellen



Stryn - Måløy/Selje/Åheim  17-0 (10-0)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (2. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (3. min)
3-0 Kaisa Vollsnes Wemby (20. min)
4-0 Kaisa Vollsnes Wemby (28. min)
5-0 Kaisa Vollsnes Wemby (32. min)
6-0 Kaisa Vollsnes Wemby (34. min)
7-0 Olivia Vollsnes Wemby (38. min)
8-0 Olivia Vollsnes Wemby (40. min)
9-0 Kaisa Vollsnes Wemby (43. min)
10-0 Olivia Vollsnes Wemby (45. min)
11-0 Hermine Kjøsnes (48. min)
12-0 Malin Eikenes Tjellaug (49. min)
13-0 Selma Guddal Breivik (71. min)
14-0 Kaisa Vollsnes Wemby (76. min)
15-0 Kaisa Vollsnes Wemby (28. min)
16-0 Hermine Kjøsnes (85. min)
17-0 Kaisa Vollsnes Wemby (89. min)


Dommar:
Stein Otto Førde, Breimsbygda

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen


Stryn:
Mia Kristiansen
Olivia Vollsnes Wemby
Ingeborg Sofie Sætren
Maria Belinda Bergset
Sofie Njøten
Jenny Taraldsen Guddal
Emma Dorthea Lødemel
Emma Njøten
Malin Eikenes Tjellaug
Hermine Kjøsnes
Kaisa Vollsnes Wemby

Innbyttarar:
Hege-Renate Glosvik Espeland
Siri Oline Lillestøl
Selma Guddal Breivik
Rebecca Agnethe Tvinnereim


Måløy/Selje/Åheim:
Andrea Hermine Carlson
Terese Lunde
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Viktoria Endal Jepsen
Katrine Lunde
Kaia Berit Trøen Bjørvik
Andrea Kristine Refvik Volle
Siri Beate Solibakke
Lone Hunvik Kvalheim
Nora Wold Haugland
Kine Runderheim
Silje Oline Myhre
Kaja-Malene Nykrem Hoddevik
Tiril Hasund
Guro Lesto Larsen
Rakel Apneseth

 


Kaisa Vollsnes Wemby scora 10 mål i dagens kamp mot Måløy.
Bildet er frå seriefinalen heime mot Førde 27. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober 2019.


01.10 Hedda Vatn Øvreberg klar for Åsane


Hedda Vatn Øvreberg i duell mot Martine Kvamme i toppkampen
i 3. divisjon kvinner mellom Sandane og Stryn 6. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Hedda Vatn Øvreberg er klar for Åsane sitt lag i 1. divisjon kvinner.

20-åringen frå Stryn har vore sentral på Stryn sitt damelag heilt tilbake til 2015-sesongen då ho blei kåra til Årets talent på laget.

I 2016 og 2017 blei Vatn Øvreberg Årets toppscorar på Stryn sitt damelag, og i 2018 fekk ho den gjevaste prisen som Årets spelar. I 2019-sesongen scora Vatn Øvreberg 12 mål på 17 kampar for Stryn sitt lag i 3. divisjon kvinner.

Hedda Vatn Øvreberg var på benken for Åsane i gårsdagens kvalifiseringskamp til NM kvinner mot Hønefoss på Myrdal Stadion.

Neste kamp for Åsane i 1. divisjon kvinner er heime mot Stabæk søndag 4. oktober. Åsane ligg føre denne kampen på 5. plass i 1. divisjon kvinner.  


 


Hedda Vatn Øvreberg i heimekampen mot Jotun 9. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Bergh & Co vann dameklassa i Juleturneringa i Stryn 2017.
Frå venstre: Kaja Sæbø, Kaisa Vollsnes Wemby, Karoline Nordheim Otterdal, Astrid Bjørke, Guro Myklebust, Hedda Vatn Øvreberg, Vilde Berg og Madelen Vik Strand
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2017.


Hedda Vatn Øvreberg i kampen mellom Stryn og Balestrand i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hedda Vatn Øvreberg scora Stryn sitt fyrste mål mot Høyang 7. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


30.09 Bruttotropp kretslag gutar født 2006


Jesper Endal Jepsen scora tre mål for Måløy i småguttekampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget gutar 2006 i perioden 1. oktober til 31. desember 2020.

Trenarar for kretslaget gutar 2006 er Patrik Karoliussen og Morten Olsen.

NFF Sogn og Fjordane G2006
Andreas Kalstad, Bjørn
Jesper Endal Jepsen, Måløy
Hans Grønningsæter, Vik 
Sigmund Høyvik, Jølster 
Kristian Kongelf, Sogndal
Elling Ingeson Kvåle, Sogndal
Sander Sjøthun Heggestad, Sogndal
Viljar Stavø, Sogndal 
Ola Lerheim Olsen, Sogndal
Noah Heggestad, Sogndal 
Mathias Øren, Sogndal
Daniel Gjerde Sætren, Svelgen 
Simon Brekke Rebni, Svelgen 
Felix Rørvik Solheim, Dale 
Michael Sobczak, Florø
Liam Høyvik, Florø
Jonas Nistad, Førde 
Arne Olai O.Vallestad, Førde
Håvard Sunde Sandal, Førde
Andreas Hvidsten, Førde 

 


Felix Rørvik Solheim under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Andreas Kalstad under Proffveka i Stryn 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening 8. august under Proffveka 2019. 
  Sjå nokre bilder frå Fotballseinaret under Proffveka 2019.



Daniel Gjerde Sætren under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


30.09 Bruttotropp kretslag jenter født 2006


Anna Grindhaug, Synne Ming Fosse og Roar Wold under
ettermiddagstreninga på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.

 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut bruttotroppen til kretslaget jenter 2006 i perioden 1. oktober til 31. desember 2020.

Trenarar for kretslaget jenter 2006 er Jon Arild Halland og Aleksander Belland Eriksen.

NFF Sogn og Fjordane J2006
Anna Grindhaug, Hafslo
Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Thea Sviggum Elle, Sogndal
Jenny Feidje Rørvik, Sogndal
Selma Feidje Rørvik, Sogndal
Synva Herfindal, Sogndal
Mia Stende Selseng, Sogndal
Marte Aaberge, Kaupanger
Ine Langen Dale, Kaupanger
Synne Ming Fosse, Vik
Naira Paola Garcia Ottone, Balestrand
Elise Tufte Mardal, Syril
Julia Felde, Eid
Lea Storøy, Førde
Frida Skilbrei, Førde
Tiril Bell, Førde
Sigrid Welle, Førde
Dina Sande Søgnen, Gaular
Selma Vassdal, Gaular
Emma Thorsnes, Hyllestad

 


Julia Felde laga seks mål i heimekampen mot Måløy 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kaja Bjelde Hjelmhaug under 3. runde i Enivestserien 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.   


30.09 2. runde i Enivestserien U13 blir spelt på Reed 


Frå ENIVEST Storsonesamlinga for gutar født 2007 i Nordfjord 25. oktober.
Sjå bilder frå samlinga på Eid Idrettspark 25. oktober 2019.


 

Fredag 2. og laurdag 3. oktober går neste runde av Enivestserien U13 av stabelen på Reed Stadion.

Gutane skal i elden fredag kveld, medan jentene spelar laurdag formiddag. 

Kampane blir spelt som 11'ar, og ein spelar 2x20 minutt kvar kamp.

Kampoppsett 2. runde i Enivestserien U13, Reed Stadion
Gutar fredag 2. oktober

Kl. 18.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 19.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 20.00 Sogn - Nordfjord

Jenter 3. oktober
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Sogn - Nordfjord 

Resultat 1. runde ENIVEST-serien U13, Florø 25. januar
Gutar Sunnfjord - Nordfjord 3-5
Gutar Sogn - Nordfjord 6-10
Gutar Sunnfjord - Sogn 14-3

Jenter Sunnfjord - Nordfjord 5-4
Jenter Sogn - Nordfjord 12-1
Jenter Sunnfjord - Sogn 1-11

 


30.09 Kvalifisering til 1. runde NM Kvinner 2020


Miriam Vilnes Mjåseth og Medkila spelar i dag kvalifiseringskamp
til 1. runde i NM Kvinner mot Fløya på Fløya Arena.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Laga som skal delta i NM Kvinner i år er dei 10 laga frå Toppserien, pluss Stabæk og Fart som rykka ned frå Toppserien i fjor. Resten av laga i 1. divisjon skal spele kvalifisering om dei fire øvrige plassane.

Desse fire kvalifiseringskampane blir spelt i dag.
Kl. 13.00 Fløya - Medkila
Kl. 15.30 Åsane - Hønefoss BK
Kl. 18.00 Øvrevoll Hosle - Amazon Grimstad
Kl. 20.00 Grei Kvinner Elite - Kil/Hemne


1. runde NM Kvinner 2020, onsdag 7. oktober
Vinnar Øvrevoll Hosle/Amazon Grimstad - Avaldsnes
Røa - Fart
Klepp - Vålerenga
Vinner Åsane/Hønefoss BK - Sandviken
Rosenborg - Kolbotn
LSK Kvinner - Lyn
Arna-Bjørnar – Vinnar Grei Kvinner Elite - KIL Hemne
Vinnar Fløya/Medkila - Stabæk

29.09 Kristoffer Hoven toppscorar i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Kristoffer Hoven er toppscorar i OBOS-ligaen med 15 scoringar. Hoven toppar lista eit mål føre Henrik Udahl (Åsane) og tre mål føre Mats Størseth Lillebo (Stjørdals-Blink). 

Totalt 10 Sogndalspelarar har scora mål til no denne sesongen.


Toppscorarar OBOS-ligaen

15 mål:  
Kristoffer Hoven, Sogndal

14 mål:
Henrik Udahl, Åsane Fotball

12 mål:

Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink

10 mål:
Erik Tønne, Ranheim TF

9 mål:
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf Toppfotball
Mads Reginiussen, Ranheim TF

8 mål:
Marcus Pedersen, HamKam
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane
Oscar Aga, Grorud

7 mål:
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden/Kongsvinger
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf Toppfotball
Ivar Sollie Rønning, Ranheim TF

6 mål:
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker Kisa/Lillestrøm
Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink
David Tavakoli, KFUM
Tobias Hammer Svendsen, HamKam/Lillestrøm
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Kent-Are Antonsen, Tromsø
Kjell Rune Sellin, Strømmen
Peter Godly Michael, Øygarden

5 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Emil Varhaugvik Breivik, Raufoss
Mathias Blårud, Sogndal
Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm
Tomas Olai Totland, Sogndal
Alioune Ndour, Sogndal
Ole Hammerfjell Sæter, Ranheim TF
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Mikael Norø Ingebrigtsen, Tromsø
Adem Güven, Kongsvinger
Hans Daniel Gustafsson, Lillestrøm
Kristoffer Nessø, Raufoss

4 mål:
Henrik Loholt Kristiansen, Ullensaker/Kisa
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Gard Simenstad, Raufoss
Lasse Selvåg Nordås, Strømmen
Marius Svanberg Alm, Raufoss
Olav Øby, KFUM
Endre Kupen, Sogndal
Michael Karlsen, Ranheim TF
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud
Youssef Chaib, Strømmen
Fitim Azemi, Tromsø

3 mål:
Magnus Lankhof Dahlby, Grorud
Alagie Sanyang, KFUM
Aleksander Melgalvis, Lillestrøm
Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm
Bo Simon Penny Marklund, Kongsvinger
Martin Lundal, Ranheim TF
Kristian Lønstad Onsrud, HamKam
Mesut Can, Ullensaker/Kisa
Sakarias Opsahl, Tromsø
Fredrik Krogstad, Lillestrøm
Jo Nymo Matland, HamKam
Jonas Enkerud, HamKam
Ole Andreas Mundal Nesset, Ullensaker/Kisa


Øvrige sogndalspelarar som har scora:

2 mål:
Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Eivind Helgesen, Sogndal

 
Totalt 168 spelarar har scora i OBOS-ligaen til no denne sesongen. 

29.09 Dale Fotball arrangerar Extra Cup


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


Dale Fotball arrangerar laurdag 24. oktober Extra Cup i Fjalerhallen i Dale.

Futsal-turneringa med 3'ar fotball med dei minste i sentrum er for jenter og gutar fødde i 2011, 2012, 2013, 2014 og 2015.

NB! Påmeldingsfrist er sett til fredag 16. oktober, men på grunn av korona-restriksjonane er det sett eit tak på 50 lag. 
 
Meld på lag til Extra Cup i Dale på denne linken.

 


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


29.09 Kampen mot Hødd kan vere årets siste for Florø


Christer Husa må stå over kampen mot Hødd på grunn av fire gule kort.
Bildet er frå Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Norges Fotballforbund beslutta i går at det denne sesongen ikkje blir noko nedrykk i 1. divisjon kvinner og dei to avdelingane i PostNord-ligaen.

I 1. divisjon kvinner vil nedrykk bli erstatta med resultatbonus slik at laga har noko å spele for. I PostNord-ligaen er det beslutta at nedrykkssluttspelet blir stroke. Det betyr at laga som ender på dei sju nederste plassane i dei to avdelingane er ferdige for sesongen.

Florø sin kamp mot Hødd fyrstkomande laurdag blir dermed avgjerande om det blir fleire kampar for Florø denne sesongen. Viss Florø ikkje blir blant dei sju beste er årets sesong over.


13. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 1
Laurdag 3. oktober klokka 15.00
 
Moss - Fløya
Alta - Vålerenga 2
Brattvåg - Fredrikstad
Senja - Eidsvold TF
Tromsdalen - Kvik Halden
Kjelsås - Skeid
Hødd - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 12 12 0 0 43 - 11 36
Kvik Halden 12 8 1 3 29 - 17 25
Alta 12 8 1 3 24 - 15 25
Hødd 12 7 2 3 18 - 6 23
Skeid 12 7 1 4 26 - 15 22
Brattvåg 12 5 4 3 25 - 15 19
Tromsdalen 12 4 3 5 23 - 17 15
Eidsvold TF 12 5 0 7 22 - 30 15
Florø 12 4 2 6 25 - 22 14
Kjelsås 12 3 5 4 19 - 18 14
Vålerenga 2 12 4 2 6 12 - 28 14
Moss 12 2 2 8 12 - 21 8
Senja 12 2 2 8 10 - 30 7
Fløya 12 0 1 11 7 - 50 1


13. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 2
Laurdag 3. oktober klokka 15.00
 
Egersund - Odd 2
Nardo - Fløy-Flekkerøy
Bryne - Rosenborg 2
Fram - Notodden
Arendal - Bærum
Sotra - Asker
Vard Haugesund - Levanger

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Bryne 12 8 3 1 32 - 16 27
Vard Haugesund 12 8 1 3 27 - 9 25
Egersund 12 6 2 4 26 - 15 20
Fløy-Flekkerøy 12 6 2 4 17 - 12 20
Asker 12 5 5 2 19 - 15 20
Sotra 11 6 2 3 16 - 14 20
Arendal 12 5 3 4 19 - 10 18
Notodden 12 5 1 6 14 - 21 16
Levanger 11 4 4 3 17 - 15 14
Bærum 12 1 8 3 13 - 15 11
Nardo 12 2 5 5 11 - 19 11
Rosenborg 2 12 3 2 7 12 - 23 11
Odd 2 12 2 3 7 9 - 23 9
Fram 12 0 3 9 14 - 39 3

28.09 Sogndal vann 5-2 heime mot Kongsvinger


Kristoffer Hoven scora fire mål i dagens heimekamp mot Kongsvinger.
Bildet er frå  Sogndal sin 3-0 seier mot Strømmen 8. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 5-2 heime mot Kongsvinger i den 18. serierunden i OBOS-ligaen. Kristoffer Hoven blei den store helten for Sogndal med fire scoringar.

Sogndal toppar med dagens seier tabellen i OBOS-ligaen poenget føre Tromsø som har ein kamp mindre spelt. Tromsø spelar sin kamp i den 18. serierunden borte mot Ullensaker/Kisa tysdag 29. september.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Ranheim laurdag 3. oktober.  


Sogndal - Kongsvinger  5-2 (3-0)
1-0 Kristoffer Hoven (20. min)
2-0 Kristoffer Hoven (30. min)
3-0 Mathias Blårud (34. min)
4-0 Kristoffer Hoven (47. min)
5-0 Kristoffer Hoven, straffe (67. min)
5-1 Ville Santeri Jalasto (76. min)
5-2 Jan Martin Hoel Andersen (85. min)

Dommar: Harald Røvig Sletner, Rustad

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset og Kim Minh Nguyen, Abildsø

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Gult kort: Daniel Fritz Eid, Sogndal og Ludvig Halvorsen Langrekken, Kongsvinger


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Axel Kryger
Ogbu Igoh (Andreas van der Spa 62. min)
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 82. min)
Daniel Fritz Eid
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 51. min)
Andreas Hoven (Sixten Dalen Jensen 62. min)
Mathias Blårud
Kristoffer Hoven (Adrian Nicolai Anhanger Solberg 82. min)
Alioune Ndour

Kongsvinger:
Riffi Mandanda
Fredrik Mani Pålerud
Victor Eriksson Grodås
Per-Magnus Steiring
Daniel Lysgård (Ville Santeri Jalasto 62. min)
Adem Güven (Ludvig Halvorsen Langrekken 46. min)
Bo Simon Penny Marklund
Harald Holter (Even Bydal 82. min)
Martin Tangen Vinjor (Mathias Berg Gjerstrøm 46. min)
Jesper Andreas Grundt (Herman Solberg Nilsen 62. min)
Jan Martin Hoel Andersen


Øvrige resultat 18. serierunde OBOS-ligaen

Åsane - Raufoss 0-1 (0-0)
Grorud - Øygarden 4-3 (1-0)
KFUM - Sandnes Ulf 1-0 (0-0)
Strømmen - Ranheim TF 1-1 (1-0)
HamKam - Stjørdals Blink  2-2 (1-1)

Tysdag 29. september
Kl. 19.00 Ullensaker/Kisa - Tromsø

NB! Kampen mellom Lillestrøm og Jerv er utsett.


Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 18 12 3 3 44 - 21 39
Tromsø 17 12 2 3 30 - 12 38
Ranheim TF 18 11 1 6 49 - 30 34
Lillestrøm SK 17 9 5 3 27 - 16 32
Åsane 18 8 4 6 35 - 26 28
Stjørdals-Blink 18 7 5 6 36 - 33 26
Sandnes Ulf 18 7 4 7 26 - 35 25
Raufoss 18 6 7 5 27 - 23 24
Grorud 18 6 6 6 28 - 28 24
KFUM 18 5 5 8 21 - 28 20
Strømmen 18 6 3 9 26 - 34 18
Ullensaker/Kisa 16 4 5 7 28 - 34 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
HamKam 17 3 5 9 26 - 37 14
Øygarden FK 18 3 5 10 25 - 42 14
Kongsvinger 18 3 4 11 19 - 36 13

28.09 Brage Naustdal skal spele for Strømmen


Brage Naustdal i Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Strømmen IF melder på sine nettsider at Florøspelar Brage Naustdal har signert for Strømmen. Brage blir dermed lagkamerat med broren Torje som har spelt for Strømmen heile denne sesongen.

Brage tek til på 3. året ved idrettslinja på Rælingen vidaregåande skule rett etter haustferien.

18-åringen frå Florø står bokført med 28 kampar for Florø i PostNord-ligaen. I tillegg var midtbanespelaren på bana i Florø sin cupkamp mot Aalesund i 2019.

Denne sesongen står Naustdal bokført med 10 kampar for Florø i PostNord-ligaen. Kun tre av desse kampane har Naustdal vore i startellevaren, og alle desse tre kampane tre har han blitt bytta ut. I tillegg har det blitt sju innhopp for den talentfulle midtbanespelaren. 

Les heile saka på Strømmen IF sine nettsider.

 


Brage Naustdal i Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Brage Naustdal i kvalifiseringskampen mellom Jølster og Florø 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Torje og Brage Naustdal var med på Florø 2 sin 3-2 seier mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


28.09 Johan Hove teken ut på U21-landslaget


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Portugal og Kviterussland.

Norge spelar borte mot Portugal fredag 9. oktober og heime mot Kviterussland på Marienlyst Stadion tysdag 13. oktober.

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Julian Faye Lund - Rosenborg
Markus Olsen Pettersen - Brann
Birk Risa - Odd
Fredrik Andre Bjørkan - Bodø/ Glimt
Henrik Heggheim - Viking
Ole Martin Kolskogen - Brann
Jesper Daland - Start
Odin Luraas Bjørtuft - Odd
Nicholas Mickelson - Strømsgodset
Marcus Holmgren Pedersen - Molde
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Emil Bohinen - Stabæk
Johan Hove - Strømsgodset
Joshua Gaston Kitolano - Odd
Kristian Thorstvedt - Genk
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Tobias Børkeeiet - Brøndby IF
Aron Dønnum - Vålerenga
Osame Sahraoui - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Groeningen
Noah Holm - Vitória Guimarães SC

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


28.09 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 17


Tomas Totland i heimekampen mot Stjørdals Blink 21. september.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndalspelar Tomas Totland er med på rundens lag for den 17. serierunden i  OBOS-ligaen.

Totland blei matchvinnar for Sogndal i 1-0 seieren borte mot Øygarden.

Øygarden FK - Sogndal  0-1 (0-1)
0-1 Tomas Olai Totland (24. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Ole Kristian Lauvli, Raufoss 6

Forsvar: Marius Alm, Raufoss 7
Forsvar: Lars Ramstad, Stjørdals-Blink 7
Forsvar: Anders Jenssen, Tromsø 7
Forsvar: Robert Williams, Ranheim 7

Midtbane: Fredrik Krogstad, Lillestrøm 7
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 7
Midtbane: Tomas Olai Totland, Sogndal 7
Midtbane: Mikael Ingebrigtsen, Tromsø 7
Midtbane: Vegard Erlien, Ranheim 7

Angrep: Mats Lillebo, Stjørdals-Blink 7

 


Tomas Olai Totland i 6-1 seieren heime mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


28.09 Sogndal spelar heimekamp mot Kongsvinger


Mathias Blårud blei matchvinnar i heimekampen mot Stjørdals Blink.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar heimekamp mot Kongsvinger på Fosshaugane Campus klokka 18.00.
 

18. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 16.00 Åsane - Raufoss
Kl. 16.30 Grorud - Øygarden
Kl. 16.30 KFUM - Sandnes Ulf
Kl. 16.30 Strømmen - Ranheim TF
Kl. 18.00 Sogndal - Kongsvinger
Kl. 18.00 HamKam - Stjørdals Blink

Tysdag 29. september
Kl. 19.00 Ullensaker/Kisa - Tromsø

NB! Kampen mellom Lillestrøm og Jerv er utsett.


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 17 12 2 3 30 - 12 38
Sogndal 17 11 3 3 39 - 19 36
Ranheim TF 17 11 0 6 48 - 29 33
Lillestrøm SK 17 9 5 3 27 - 16 32
Åsane 17 8 4 5 35 - 25 28
Stjørdals-Blink 17 7 4 6 34 - 31 25
Sandnes Ulf 17 7 4 6 26 - 34 25
Raufoss 17 5 7 5 26 - 23 21
Grorud 17 5 6 6 24 - 25 21
Ullensaker/Kisa 16 4 5 7 28 - 34 17
Strømmen 17 6 2 9 25 - 33 17
KFUM 17 4 5 8 20 - 28 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Øygarden FK 17 3 5 9 22 - 38 14
HamKam 16 3 4 9 24 - 35 13
Kongsvinger 17 3 4 10 17 - 31 13

27.09 Eid vann 5-3 heime mot Vik  


Mohammad Mahmoud Almshout i duell mot Mathias Stokkebø i dagens
kamp mellom Eid og Vik i klasse G20 2. divisjon på Eid Idrettspark. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid vann i dag 5-3 heime mot Vik i klasse G20 2. divisjon haust. Peder Andreas Lillestøl Naustdal (2), Jonas Heggen Trosdahl, Eskil Heggen Starheim og Jakob Hagen scora for Eid, medan Thomas Bashay Berhie, Erlend Fjærestad Aase og Mathias Stokkebø sette inn måla til Vik.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid - Vik  5-3 (1-2)

0-1 Erlend Fjærestad Aase (10. min)
0-2 Mathias Stokkebø (17. min)
1-2 Jonas Heggen Trosdahl (25. min)
2-2 Eskil Heggen Starheim (47. min)
2-3 Thomas Bashay Berhie (60. min)
3-3 Jakob Hagen, straffe (62. min)
4-3 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (82. min)
5-3 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (89. min)

Rødt kort: Isa Hamidi, Vik (to gule kort, 66. minutt og etter kampen)

Gult kort: Peder Andreas Lillestøl Naustdal og David Balsnes Lefdal, Eid Sahil Vikøren og Thomas Bashay Berhie, Vik


Dommar: Vegard Mathisen-Yndestad, Eikefjord 

Assistentdommarar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Jan Arve Søvde, Breimsbygda


Eid:
Sondre Nor Midthjell
Jakob Hagen
Sindre Årskog
Johan Felde
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Jon Ivar Myklebust Møll
Eskil Heggen Starheim
Oliver Holmøyvik
Patrick Isene
Marius Åsebø
Jonas Heggen Trosdahl

Innbyttarar:
Peder Andreas Lillestøl Naustdal
Mohammad Mahmoud Almshout
David Balsnes Lefdal
Jon Kristian Rafshol

Vik:
Erlend Opheimshaug Moheim
Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor
Daniel Tenold-Saglien
Jaran Tryti
Harald Brekke
Imran Khan
Thomas Bashay Berhie
Martin Stadheim
Isa Hamidi
Mathias Stokkebø
Erlend Fjærestad Aase

Innbyttar:
Sahil Vikøren

27.09 Resultat dagens kampar i U20-seriane 


Eid jublar etter ei av fem scoringar i dagens 5-3 seier heime mot Vik.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i dei lokale U20-seriane.

1. serierunde G20 1. divisjon haust
Førde - Sogndal 1  4-2 (3-1)
1-0 Lasse Aamelfot (9. min)
2-0 Sander Aamelfot (17. min)
2-1 Jørgen Dalaker (30. min)
3-1 Elias Solheimsnes Vindheim (32. min)
3-2 Elias Mittet (62. min)
4-2 Stian Hellebust (86. min)

NB! Kampen mellom Florø og Sandane er utsett til søndag 4. oktober. 

1. serierunde G20 2. divisjon haust
Eid - Vik  5-3 (1-2)

0-1 Erlend Fjærestad Aase (10. min)
0-2 Mathias Stokkebø (17. min)
1-2 Jonas Heggen Trosdahl (25. min)
2-2 Eskil Heggen Starheim (47. min)
2-3 Thomas Bashay Berhie (60. min)
3-3 Jakob Hagen, straffe (62. min)
4-3 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (82. min)
5-3 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sogndal 2 - Dale   2-1 (2-0)
1-0 Tom Rune Sæle (32. min)
2-0 Abdalla Mohamed Mohamud (38. min)
2-1 Sander Kapstad (76. min)

J20 avdeling 2
Kaupanger 1 - Sogndal  5-0 (3-0)
1-0 Katarina Heggestad (15. min)
2-0 Marte Hovland (25. min)
3-0 Augusta Skrede Luggenes (45. min)
4-0 Marte Hovland (57. min)
5-0 Kristine Hovland (67. min)

 


Sogndal 2 sitt lag etter dagens 2-1 seier heime mot Dale. 
Foto: Olav Skjeldestad


27.09 Dagens kampar i G20 1. divisjon og 2. divisjon 


Eid møter i dag Vik klokka 15.00 på Eid Idrettspark.
Bildet er tatt etter 5-2 seieren mot Sandane 12. september.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Førde og Stryn blei vinnarar i kvar si avdeling i NFF Sogn og Fjordane sin G20-serie. I tillegg til Førde og Stryn er Sogndal 1, Sandane og Florø kvalifisert til G20 1. divisjon haust.

Vik, Dale, Eid, Sogndal 2 og Høyang skal spele i G20 2. divisjon haust.

I dag blir dei fyrste kampane i G20 1. divisjon og G20 2. divisjon spelt.


1. serierunde G20 1. divisjon haust
Kl. 15.00 Førde - Sogndal 1

NB! Kampen mellom Florø og Sandane er utsett til søndag 4. oktober. 

1. serierunde G20 2. divisjon haust
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Dale
Kl. 15.00 Eid - Vik
 

26.09 Florø spelte uavgjort 2-2 heime mot Kjelsås


Frode Nybø etter kampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Kjelsås i den 12. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1.

Vladan Radojkic og Jonatan Braut Brunes scora for Florø, og det såg ut til å gå mot tre viktige poeng for Florø i kampen om å kome blant dei sju beste i denne avdelinga. Men to scoringar til Kjelsås på drøye tre minutt heilt på slutten av kampen snytte Florø for seieren.

Florø har framleis ein teoretisk sjanse til å bli blant topp sju i avdelinga, men då må laget vinne borte mot Hødd, pluss at alle dei andre resultata må gå i Florø sin favør.

Crister Husa fekk i dag sitt fjerde gult kort for sesongen, og må derfor stå over den viktige bortekampen mot Hødd laurdag 3. oktober.
 
Florø - Kjelsås  2-2 (2-0)
1-0 Vladan Radojkic (22. min)
2-0 Jonatan Braut Brunes (42. min)
2-1 Akinbola Olajide Akinyemi (89. min)
2-2 Jesper Solli (90. min+3)

Dommar: Sondre Brudvik, Tertnes

Assistentdommarar: Frank Heggestad, Sogndal og Andreas Ytredal Akse, Hyllestad

Gult kort: Christer Husa, Joni Onni Kristian Mäkelä, Dino Omerovic og Ådne Midtskogen, Florø 
Jesper Solli og Ismar Dizdar, Kjelsås


Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes
Christer Husa Kaptein
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Akim Saeed Sairinen 81. min)
Gustav Severinsen
Vladan Radojkic
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku (Alexander Rønning-Olsen 88. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä

Kjelsås:
Erik Ekstrøm Sivertsen
Jesper Taaje
Sturla Ottesen
Sigurd Tinius Tveter Martinussen
Ulrik Mathisen
Jesper Solli 
Akinbola Olajide Akinyemi
Ola Bjørnland (Ismar Dizdar 90. min)
Erik Rosland (Walid Chafouk Idrissi 55. min)
Jens Bonde Aslaksrud (Erik Emanuel Longe Grønner 62. min)
Winston Robin Yaw Paintsil


Øvrige resultat 12. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Fløya - Hødd 0-1 (0-1)
Eidsvold TF - Alta 2-0 (1-0)


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 11 11 0 0 40 - 9 33
Kvik Halden 11 8 1 2 28 - 15 25
Alta 12 8 1 3 24 - 15 25
Hødd 12 7 2 3 18 - 6 23
Skeid 11 6 1 4 24 - 15 19
Brattvåg 11 4 4 3 23 - 14 16
Tromsdalen 11 4 3 4 21 - 14 15
Eidsvold TF 12 5 0 7 22 - 30 15
Florø 12 4 2 6 25 - 22 14
Kjelsås 12 3 5 4 19 - 18 14
Vålerenga 2 11 4 2 5 12 - 27 14
Senja 11 2 2 7 10 - 28 7
Moss 11 1 2 8 11 - 21 5
Fløya 12 0 1 11 7 - 50 1

26.09 Vårin Ness debuterte i Toppserien


Vårin Ness i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vårin Ness debuterte for Røa i dagens kamp mot LSK kvinner i den 13. serierunden i Toppserien. Den tidligare Italiaproffen spelte dei 65 fyrste minutta i dagens 2-0 tap i LSK-hallen.

Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen mellom stengene for Røa. 

Røa ligg sist i Toppserien med kun sju poeng på 14 kampar.

LSK Kvinner - Røa Fotball Elite  (0-0)

1-0 Emilie Bosshard Haavi (53. min)
2-0 Sophie Roman Haug (58. min)

Dommar: Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden

Assistentdommarar: Liv Boberg Kristiansen, Skedsmo og Mariell Hatlelid Naustdal, Skodje 

4. dommar: Mats Raastad (Borgen)

Gult kort: Vilde Anett Fjelldal og Vilde Gullhaug Birkeli, Røa 

LSK Kvinner:
Ida Norstrøm
Ina Gausdal
Emilie Marie Aanes Woldvik
Cathrine Emelie Dahlström (Karly Røstbakken 77. min)
Malin Johnsen Brenn
Emilie Bosshard Haavi
Heidi Elisabeth Ellingsen (Justine Monique Vanhaevermaet 65. min)
Nora Eide Lie
Andrea Wilmann
Isabell Bachor (Tonje Pedersen 65. min)
Sophie Roman Haug (Thea Kyvåg 86. min)

Røa Fotball Elite:
Linn-Mari Nilsen
Frida Berg Lyshoel
Sarah Alexandra Lilleberg Suphellen
Synne Masdal
Oline Brekke Fuglem (Lois Jade Roche 77. min)
Linn Huseby
Mathilde Hauge Harviken
Vilde Gullhaug Birkeli
Katrine Emilie Winnem Jørgensen
Vårin Laila Eriksen Ness (Ragne Hagen Svastuen 65. min)(Dorthea Mørkved Glorud 86. min)
Vilde Anett Fjelldal

 


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.09 Tommy Skjerven dømmer Mjøndalen - Viking


Tommy Skjerven i kampen Tornado Måløy - Stryn på Refvik Stadion 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Mjøndalen og Viking.

Med seg på linjene har han Geir-Oskar Isaksen frå Furuflaten og Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud. 4. dommar er Tom Harald Hagen frå Brandval.

Kampen blir spelt på Consto Arena søndag 27. september klokka 18.00.

Kampen mellom Mjøndalen og Viking er Tommy Skjerven sin 392. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.09 Florø møter Kjelsås på Florø Stadion


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag heimekamp mot Kjelsås i den 12. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1.

Kampen blir spelt på Florø Stadion klokka 16.00.


Dagens kampar i 12. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Fløya - Hødd
Kl. 16.00 Florø - Kjelsås
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Alta


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 11 11 0 0 40 - 9 33
Kvik Halden 11 8 1 2 28 - 15 25
Alta 11 8 1 2 24 - 13 25
Hødd 11 6 2 3 17 - 6 20
Skeid 11 6 1 4 24 - 15 19
Brattvåg 11 4 4 3 23 - 14 16
Tromsdalen 11 4 3 4 21 - 14 15
Vålerenga 2 11 4 2 5 12 - 27 14
Florø 11 4 1 6 23 - 20 13
Kjelsås 11 3 4 4 17 - 16 13
Eidsvold TF 11 4 0 7 20 - 30 12
Senja 11 2 2 7 10 - 28 7
Moss 11 1 2 8 11 - 21 5
Fløya 11 0 1 10 7 - 49 1

25.09 Førde 2 og Vik spelte uavgjort i Hafstadparken


Frå dagens kamp mellom Førde 2 og Vik i klasse G13/14 avdeling 1. 
Foto: privat.


 

Førde 2 og Vik spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i klasse G13/14 avdeling 1.

Thomas Sunde og Sander Løkkebø Lekva scora for Førde 2, medan Tor Helge Skjerven og Sondre Myrkaskog Holen sette inn måla til Vik. Alle scoringane kom i 1. omgang.

Kampen blei spelt i Hafstadparken i Førde. 

Førde 2 - Vik  2-2 (2-2)
1-0 Thomas Sunde (1. min)
1-1 Tor Helge Skjerven (11. min)
1-2 Sondre Myrkaskog Holen (27. min)
2-2 Sander Løkkebø Lekva (30. min)

Førde 2:
Ruben Jordanger
Håvard Vik Søvde
Vegard Otterlei Fløholm
Kasper Haaland Furelid
Marius Øksenberg
Sander Løkkebø Lekva
Sondre Løland
Vegard Lorgen
Daniel Gjelsvik
Elias Grimeland
Steffen Vårdal Helle
Noah Øren Otternes
Teodor Levik Aamot
Thomas Sunde

Vik:
Gøran Stadheim Engesbak
Espen Larsen Fjellheim
Hans Pedersen Grønningsæter
Martin Myrkaskog Holen
Sondre Myrkaskog Holen
Magnus Stadheim Engesbak
Tor Helge Skjerven Kaptein
Fabrice Nahayo Niyomwungere
Lars Brekke
Robin Holen Årevik
Andreas Helgesen
Eirik Følid Berglund
Jon Bjarte Rinde


Tabell G13/14 11'ar avdeling 1

Vik 5 3 2 0 20 - 10 11
Sogndal 4 3 0 1 28 - 5 9
Jotun 5 2 1 2 19 - 19 7
Førde 2 5 2 1 2 15 - 17 7
Høyang 5 0 0 5 6 - 37 0


 


Foto: privat.


25.09 Sogndal vann 1-0 borte mot Øygarden


Tomas Olai Totland scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Øygarden.
Bildet er frå 6-1 seieren heime mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 1-0 borte mot Øygarden i den 17. serierunden i OBOS-ligaen. Tomas Olai Totland blei matchvinnar etter å ha scora kampens einaste mål 24 minutt ut i 1. omgang.

Sogndal ligg etter dagens seier på 2. plass i OBOS-ligaen, to poeng etter Tromsø som har toppa tabellen heilt sidan 3. serierunde. 

Neste kamp for Sogndal er heime mot Kongsvinger måndag 28. september.  

Øygarden FK - Sogndal  0-1 (0-1)
0-1 Tomas Olai Totland (24. min)

Dommar: Stian Røvig Sletner, Rustad

Assistentdommarar: Silje Elisabeth Thoresen, Bækkelaget og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar: Lars Grønås Drange, Askøy

Gult kort: Maduka Christopher Udeh og Charles Chinedu Ezeh, Øygarden
Alioune Ndour og Martin Ove Roseth, Sogndal  


Øygarden FK:
Marius Wennersteen Berntzen
Erlend Hellevik Larsen
Fredrik Flo
Stefan Zelimir Antonijevic (Fabian Filip Rimestad 13. min) 
Maduka Christopher Udeh
Bjarte Haugsdal (Even Hepsø Vetås 82. min)
Peter Sørensen Nergaard (Kyle Cameron Walter Spence 82. min)
Charles Chinedu Ezeh
Brage Berg Pedersen (Sander Marthinussen 46. min)
Peter Godly Michael
Aune Selland Heggebø

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Tomas Kristoffersen (Andreas van der Spa 64. min)
Mathias Blårud
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 64. min)
Endre Kupen (Andreas Hoven 55. min)
Kristoffer Hoven

Øvrige resultat 17. serierunde OBOS-ligaen
Strømmen - Lillestrøm 1-4 (0-1)
Ranheim TF - Åsane 3-1 (1-0) 
Raufoss - Sandnes Ulf 0-0 (0-0)
Stjørdals Blink - KFUM 4-1 (3-0)
Tromsø - Grorud 3-1 (2-1)
Kongsvinger - HamKam 1-2 (1-2)

NB! Kampen mellom Jerv og Ullensaker/Kisa er utsett.


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 17 12 2 3 30 - 12 38
Sogndal 17 11 3 3 39 - 19 36
Ranheim TF 17 11 0 6 48 - 29 33
Lillestrøm SK 17 9 5 3 27 - 16 32
Åsane 17 8 4 5 35 - 25 28
Stjørdals-Blink 17 7 4 6 34 - 31 25
Sandnes Ulf 17 7 4 6 26 - 34 25
Raufoss 17 5 7 5 26 - 23 21
Grorud 17 5 6 6 24 - 25 21
Ullensaker/Kisa 16 4 5 7 28 - 34 17
Strømmen 17 6 2 9 25 - 33 17
KFUM 17 4 5 8 20 - 28 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Øygarden FK 17 3 5 9 22 - 38 14
HamKam 16 3 4 9 24 - 35 13
Kongsvinger 17 3 4 10 17 - 31 13

25.09 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 16


Daniel Eid utlikna til 2-2 mot Stjørdals Blink 21. september.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndalspelarane Daniel Eid og Tomas Kristoffersen er med på rundens lag for den 16. serierunden i  OBOS-ligaen.

Sogndal snudde 0-2 til seier 3-2 mot Stjørdals Blink i den 16. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal - Stjørdals Blink  3-2 (0-1)
0-1 Sander Erik Kartum (30. min)
0-2 Marius Augdal (48. min)
1-2 Alioune Ndour (52. min)
2-2 Daniel Fritz Eid (53. min)
3-2 Mathias Blårud (59. min) 

I tillegg har Åsanespelar Kristoffer Valsvik frå Vik fått plass på rundens lag. Valvik scora eit mål og hadde ei målgivande pasning i Åsane sin 3-1 seier heime mot Øygarden.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Jonathan Johansson, Stjørdals-Blink 7

Forsvar: Jostein Gundersen, Tromsø 7
Forsvar: Hasan Kurucay, Strømmen 7
Forsvar: Marius Amundsen, Lillestrøm 7

Midtbane: Daniel Berntsen, Tromsø 7
Midtbane: Kristoffer Valsvik, Åsane 8
Midtbane: Tomas Kristoffersen, Sogndal 7
Midtbane: Daniel Eid, Sogndal 7
Midtbane: Emil Breivik, Raufoss 9

Angrep: Kjell Rune Sellin, Strømmen 8
Angrep: Eric Kitolano, Tromsø 7

 


Tomas Kristoffersen i Sogndal sin kamp mot Ull/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristoffer Valsvik for Varegg mot Førde 9. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


25.09 Sønnesyn og Dvergedal gjestar i studio


Stig Nord og Kjetil Sønnesyn etter kampen Sandane - Sogndal 2 i 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hallo Sogn TV føl den 17. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Kjetil Sønnesyn og Reidar Dvergedal. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

25.09 Sogndal spelar bortekamp mot Øygarden


Mathias Blårud blei matchvinnar i heimekampen mot Stjørdals Blink.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar bortekamp mot Øygarden på Ågotnes gress klokka 18.00.
 

17. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 17.00 Strømmen - Lillestrøm
Kl. 18.00 Øygarden - Sogndal
Kl. 18.00 Ranheim TF - Åsane
Kl. 18.00 Raufoss - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - KFUM
Kl. 18.00 Tromsø - Grorud
Kl. 20.30 Kongsvinger - HamKam

NB! Kampen mellom Jerv og Ullensaker/Kisa er utsett.


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 16 11 2 3 27 - 11 35
Sogndal 16 10 3 3 38 - 19 33
Ranheim TF 16 10 0 6 45 - 28 30
Lillestrøm SK 16 8 5 3 23 - 15 29
Åsane 16 8 4 4 34 - 22 28
Sandnes Ulf 16 7 3 6 26 - 34 24
Stjørdals-Blink 16 6 4 6 30 - 30 22
Grorud 16 5 6 5 23 - 22 21
Raufoss 16 5 6 5 26 - 23 20
Strømmen 16 6 2 8 24 - 29 17
KFUM 16 4 5 7 19 - 24 17
Ullensaker/Kisa 16 4 5 7 28 - 34 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Øygarden FK 16 3 5 8 22 - 37 14
Kongsvinger 16 3 4 9 16 - 29 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10

24.09 Eid vann 5-2 borte mot Stryn


Eid jublar etter ei av scoringane mot Stryn 24. september 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan vann Eid sitt damelag 5-2 borte mot Stryn på Stryn Stadion.


Eid sitt damelag vann i ettermiddag 5-2 borte mot Stryn på Stryn Stadion. Eid var før kampen store favorittar til å stikke av med seieren, men bortelaget fekk langt meir motstand enn det dei hadde rekna med.

Eid tok leiinga 1-0 allereie i det fyrste minutt då ein Stryneforsvarar var uheldig å heade ein corner frå Ingebjørg Scott Bale i eige mål. Halvveis ut i 1. omgang burde Ida Pauline Lødøen utlikna til 1-1, men Eid sin gode keeper Marita Tolaas varta opp med ei dobbelredning. Minuttet etter var Stryn sin angripar Terese Vik Nygård på farten, og frå sju-åtte meter sette ho ballen knallhardt til venstre for Eid sin keeper. 

Etter 25 minutt av 1. omgang gav Ida Pauline Lødøen Stryn ei noko overraskande 2-1 leiing. Honndalstausa stakk gjennom på høgrekanten og skaut ballen utagbart i nærmaste hjørnet. Men det var ikkje lenge heimelaget var i leiinga, for berre to minutt etter utlikna Mariel Starheim til 2-2. Starheim var på rett plass inne i feltet på ein corner frå Ingebjørg Scott Bale. 

Drøye ti minutt før pause gav Marte Hjelle Eid leiinga 3-2 etter eit flott angrep av bortelaget. Merete Heggen blei spelt gjennom på høgrekanten og sette full fart mot dødlinja. Frå dødlinja spelte ho ballen ut til Marte Hjelle som plasserte ballen lekkert i lengste hjørnet. 

Fyrste sjansen i 2. omgang hadde Stryn ved Terese Vik Nygård. Vik Nygård fekk stå heilt upressa inne i Eid sin 16-meter, men uheldigvis for Stryn gjekk avslutninga frå Vik Nygård rett på keeper. 

Den fyrste halvtimen av 2. omgangen sto kampen og vippa, og ingen av laga greidde å rive til seg eit spelemessig overtak. Men på slutten av kampen viste Eid seg som det beste laget, og det var heilt fortent då innbyttar Elise Hjelle auka Eid si leiing til 4-2 knappe 20 minutt før slutt. Merete Heggen fekk til ei god avslutning som Stryn sin keeper Annie Veum Stølen måtte gje retur på. Elise Hjelle var hurtig framme og sette ballen sikkert i mål i lengste hjørnet. 

To minutt før dommar Rune Haugland bles av kampen fastsette Elise Hjelle sluttresultatet i kampen til 5-2 til bortelaget. Hjelle tok med seg ballen gjennom Stryn sitt forsvar og sette ballen til høgre for keeper. 

Eid avsluttar ein fantastisk sesong med heimekamp mot Kaupanger 2 neste søndag, medan Stryn tek turen til Lærdal same dag. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Eid 2-5 (2-3)

0-1 Sjølvmål, Elise Lunde (1. min)
1-1 Terese Vik Nygård 23. min)
2-1 Ida Pauline Lødøen 25. min)
2-2 Mariel Starheim (27. min)
2-3 Marte Hjelle (34. min)
2-4 Elise Hjelle (73. min)
2-5 Elise Hjelle (88. min)

Gult kort: Veronika Stokke, Eid

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Stryn: 
Annie Veum Stølen
Elise Lunde
Stine Støve Eikenes
Kristina Flo
Elin Håberg
Anette Karlsen 
Terese Vik Nygård
Ida Pauline Lødøen
Miriam Lefdal
Amalie Øvreseth
Maria Bøe

Innbyttarar:
Mariell Nesje
Marie Vik Nygård
Kristi Bergset
Thea Bergset
Andrine Nygård
Marte Gausemel

Eid: 
Marita Tolaas
Helene Inselseth
May-Brith Haaland
Mariel Starheim (Julia Navelsaker Røed 46. min)
Susanne Skogstad (Synnøve Lunde 46. min)
Marte Hjelle
Kady Beate Gassama 
Veronika Stokke
Ingebjørg Scott Bale (Lisa Skarstein 74. min)
Lisa Skarstein (Elise Hjelle 46. min)
Merete Heggen 


24.09 Møte om dommarrekruttering i Nordfjord


Robert Endestad var dommar i kampen Skavøypoll-Høyang 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

NFF Sogn og Fjordane inviterar klubbane i Nordfjord til møte om dommarrekruttering. Møtet blir holdt på Nordfjord Hotell på Nordfjordeid måndag 19. oktober klokka 18.00.

Leiar dommarkomiteen i NFF Sogn og Fjordane, Inge Seglem, har skrive følgande invitasjon til møtet om dommarrekruttering.

Det er behov for fleire dommarar i Sogn og Fjordane!

Av våre tre regionar er det i Nordfjord at behovet for fleire dommarar er størst. Derfor vil kretsen i lag med klubbane legge ein plan på korleis få med fleire dommar i klubbog kretsregi.

På kampar i Nordfjord må vi i større grad enn tidlegare sende dommarar frå Sogn og Sunnfjord, fordi det ikkje er nok dommarar i Nordfjord. Det betyr ein auka kostnad for klubbane i Nordfjord.

Skal vi få opp tal dommarar så må klubbane i Nordfjord forstå konsekvensane med manglande fokus på dommarrekruttering, og på kva for måte ein kan få opp tal dommarar i klubbane, her dommarar som også er med og dømmer i kretsregi.

Vi ber om at klubbane i Nordfjord stiller på møte 19. oktober på Nordfjordeid, og at vi i lag på det møte kan einast om korleis vi skal lage ein felles mal på å få med fleire dommarar.

De melder dykk på ved å sende ein e-post til Yngve Håkonsen – yngve.hakonsen@fotball.no innan onsdag 14. oktober.


Markus Nybø Bakke var dommar i kampen Stryn - TMFK 3. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  


Sureskumar Kathiravel var hovuddommar i seriefinalen i 3. divisjon
kvinner mellom Stryn og Førde på Stryn Stadion 27. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.


23.09 Svelgen/Bremanger vann 2-1 borte mot Stryn


Svelgen/Bremanger 1 jublar etter dagens seier borte mot Stryn 1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Svelgen/Bremanger 1 vann i ettermiddag 2-1 borte mot Stryn 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2. Hubert Karol Wdowiak og Abdirahman Saaid Makaraan scora for Svelgen/Bremanger 1, medan Johannes Konstali-Lødemel sette inn målet til Stryn 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Førde 1 heile 11-0 heime mot Florø 1 i Hafstadparken. (Sjå kampfakta nederst i denne saka)


Stryn 1 - Svelgen/Bremanger 1  1-2 (1-1)
0-1 Hubert Karol Wdowiak (1. min)
1-1 Johannes Konstali-Lødemel (34. min)
1-2 Abdirahman Saaid Makaraan (47. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Kort:
Ingen

Stryn 1:

Erik Paulsen
Tobias Tansøy Veum
Johannes Fredheim
Jens Aarnes Kleppe
Jørgen Trøsken
Kasper Bjørkedal Eide
Peder Nyberg
Martin Sætre
Johannes Konstali-Lødemel
Steinar Hauge
Saeed Tajik

Innbyttarar:
Eirik Stensaker Tvinnereim
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Patrick Watral Garlid


Svelgen/Bremanger 1:

Daniel Gjerde Sætren
Hauk Hatlenes
Albert Bueie
Cris Jhon Tatoy
Sander Vike
August Johan Ommedal
Vebjørn Igland Nigardsøy
Simon Brekke Rebni
Eli Sofie Skjølberg
Hubert Karol Wdowiak
Abdirahman Saaid Makaraan

Innbyttarar:
Sigve Terdal Igland
Teodor Svarstad Hauge
Johan Bakke-Settem


Førde 1 - Florø 1  11-0 (5-0)
1-0 Nikolai Hvidsten (9. min)
2-0 Simen Indrebø (10. min)
3-0 Lasse Aamelfot (13. min)
4-0 Magne Aarøen (15. min)
5-0 Magne Aarøen (32. min)
6-0 Emil Berge (44. min)
7-0 Simen Bell (57. min)
8-0 Lasse Aamelfot (65. min)
9-0 Simen Bell (72. min)
10-0 Arne Olai Vallestad (77. min)
11-0 Simen Indrebø (79. min)


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Førde 1 5 4 1 0 36 - 4 13
Svelgen/Bremanger 1 5 3 0 2 11 - 12 9
Stryn 1 4 2 1 1 8 - 6 7
Måløy 1 3 0 1 2 2 - 15 1
Florø 1 5 0 1 4 4 - 24 1


Førde 1 etter dagens storseier mot Florø 1.
Foto: Jan Taule


23.09 Sondre Nor Midthjell teken ut på G15-landslaget


Sondre Nor Midthjell i G20-kampen heime mot Sandane 12. september.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sondre Nor Midthjell frå Eid er teken ut på G15-landslaget som skal ha treningssamling på Lillestrøm i perioden 5. - 10. oktober.

G15-landslagstrener er Gunnar Halle, og keepertrenar for G15-landslaget er Onar Nymoen.

Troppen skal i løpet av samlinga spele to internkampar.

Troppen:
Aleksander Tjølsen Hansen - Vålerenga
Anders Hartveit Ryste - Nome
Andreas Eikrem Myklebust - Molde
Antonio Eremonsele Nordby Nusa - Stabæk
Benjamin Thoresen Faraas - Flisa
Brage Evensen - Pors
Casper Myhren Fjeld - Oppsal
Fredrik Hildrum - Vålerenga
Henrik Molvær Melland - Aalesund
Magnus Tomren Solheim - Molde
Andreas Tveiten - Viking
Peder Hoel Lervik - Molde
Thorbjørn Kristiansen - HamKam
Filip Loftesnes Bjune - Sandefjord
Kamba Kalala Tumba - Ørn Horten
Ethan Amundsen Day - Fredrikstad
Mats Pedersen - Skjervøy
Runar Nordheim - Tromsø
Maxmilian Balatoni - Lillestrøm
Petter Hokstad - Ull/Kisa
Sondre Nor Midthjell Eid
Oliver Kvendbø Holden - Rosenborg
Håkon Røsten - Oppdal
Morgan Marvik - Viking
Ørn Flø - Hødd
Bård Torgersen Mørch - Lillestrøm

 


Sondre Nor Midthjell i Eid sin kamp i G20 mot Måløy/Selje 5. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp mellom Måløy/Selje og Eid.  


Sondre Nor Midthjell under Vinterserierunden på Sandane 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.


23.09 Johan teken ut på G16-landslaget


Johan debuterte for Sogndal mot Strømmen 8. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Johannessen Bakke frå Sogndal er teken ut på G16-landslaget som skal ha treningssamling ved Gardermoen i perioden 5. - 10. oktober.

G16-landslaget skulle etter planen spelt EM-kvalifisering i Østerrike i oktober, men på grunn av koronapandemien er denne utsett til seinare.

Landslagstrenar for G16-landslaget er Jan Peder Jalland.

Troppen:
Andreas Albertsen - Sandefjord
Magnus Rugland Ree - Sandnes Ulf
Storm Kolbjørnsen - Vålerenga
Adhurim Mjeqiki - Sarpsborg 08
Jesper Robertsen - Tromsø
Vetle Haug Espevoll - Viking
Olav Veum - Stabæk
Kristoffer Paulsen - Viking
Jonas Vallan - Haugesund
Markus Welinder - Sarpsborg 08
Tobias Sagstuen - Raufoss
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Anders Totland - Brann
Emir Derviskadic - Sarpsborg 08
Johan Johannessen Bakke - Sogndal
Isak Tomar Hjorteseth - Fyllingsdalen
Berkay Duman - Strømsgodset
Daniel Dalehaug - Elverum
Oliver Braude - Vålerenga
Sondre Solhaug - Bodø/Glimt
Henrik Skogvold - Lillestrøm
Phillip Schie - Stabæk
Sadir Abud - Fredrikstad
Albert Tjåland - Molde
Marius Broholm - Rosenborg
Moutaz Ali Alzubi - Andenes
Oskar Sivertsen - Kristiansund

 


Johan Johannessen Bakke i guttekampen mot Eid 26. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 28. oktober 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan i G2003-kretslaget sin kamp mot NFF Hordaland 18. mars 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.09 Bilder frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink


Full jubel blant innbyttarane til Sogndal etter at Mathias Blårud scora
Sogndal sitt vinnarmål i gårsdagens kamp mot Stjørdals Blink. 
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndal vann i ettermiddag 3-2 heime mot Stjørdals Blink i den 16. serierunden i OBOS-ligaen. Sander Erik Kartum og Marius Augdal gav Stjørdals Blink leiinga 2-0, men scoringar av Alioune Ndour, Daniel Fritz Eid og Mathias Blårud sikra Sogndal seieren og tre viktige poeng i kampen om opprykk til Eliteserien.

Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.

Sogndal - Stjørdals Blink  3-2 (0-1)
0-1 Sander Erik Kartum (30. min)
0-2 Marius Augdal (48. min)
1-2 Alioune Ndour (52. min)
2-2 Daniel Fritz Eid (53. min)
3-2 Mathias Blårud (59. min)
 


Daniel Fritz Eid utlikna til 2-2 etter åtte minutt av 2. omgang.


Mathias Blårud heada inn Sogndal sitt seiersmål mot Stjørdals Blink.


Andreas van der Spa debuterte for Sogndal mot Stjørdals Blink. 


22.09 Norge vann 1-0 mot Wales

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Elise Thorsnes blei bytta inn drøye 25 minutt ut i 2. omgang då Norge i dag vann 1-0 i EM-kvalifiseringskampen heime mot Wales. Guro Reiten blei matchvinnar etter å ha scora kampens einaste mål knappe halvtimen ut i 1. omgang.

Dagens kamp var Elise Thorsnes sin 125. kamp for det norske kvinnelandslaget. I tillegg står 32-åringen frå Leikanger bokført med 35 aldersbestemte landskampar.


Norge - Wales  1-0 (1-0)
1-0 Guro Reiten (29. min)


Gult kort: Ingrid Moe Wold og Kristine Minde, Norge 
Angharad James og Kayleigh Green, Wales


Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold
Maria Thorisdottir
Maren Nævdal Mjelde Kaptein
Kristine Minde
Vilde Bøe Risa (Frida Leonhardsen Maanum 58. min)
Ingrid Syrstad Engen
Amalie Vevle Eikeland (Karina Sævik 68. min)
Guro Reiten
Caroline Graham Hansen (Elise Hove Thorsnes 71. min)
Lisa-Marie Karlseng Utland

Wales:
Laura O`Sullivan
Anna Filbey (Helen Ward 84. min)
Sophie Ingle Kaptein
Rhiannon Roberts
Hayley Ladd
Josephine Green
Angharad James
Jessica Fishlock
Rachael Rowe
Kayleigh Green
Natasha Harding

22.09 Kampoppsett G20 1. divisjon og 2. divisjon 


Stryn vann 4-0 borte mot Måløy/Selje 19. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Førde og Stryn blei vinnarar i kvar si avdeling i NFF Sogn og Fjordane sin G20-serie. I tillegg til Førde og Stryn  er Sogndal 1, Sandane og Florø kvalifisert til G20 1. divisjon haust.

Vik, Dale, Eid, Sogndal 2 og Høyang skal spele i G20 2. divisjon haust.

I forhold til laga som var påmeldt i G20-serien, har Måløy/Selje og Balestrand valgt å trekke laget frå sluttspelet.

Tabell G20 avdeling 1

Førde 5 5 0 0 22 - 3 15
Sogndal 1 5 3 1 1 16 - 9 10
Høyang 5 2 2 1 15 - 14 8
Vik 5 2 1 2 12 - 11 7
Dale 5 1 0 4 9 - 20 3
Balestrand 5 0 0 5 8 - 25 0

G20 avdeling 2

Stryn 5 5 0 0 35 - 5 15
Sandane 5 3 0 2 15 - 13 9
Florø 5 3 0 2 19 - 19 9
Eid 5 2 0 3 17 - 18 6
Sogndal 2 5 2 0 3 15 - 27 6
Måløy/Selje 5 0 0 5 3 - 22 0

Det er lagt opp til seriestart søndag 27. september både i G20 1 divisjon og G20 2. divisjon.

1. serierunde G20 1. divisjon haust
Søndag 27. september kl. 15.00 Førde - Sogndal 1
Søndag 27. september kl. 16.45 Florø - Sandane 

1. serierunde G20 2. divisjon haust
Søndag 27. september kl. 15.00 Sogndal 2 - Dale
Søndag 27. september kl. 15.00 Eid - Vik

 


Eid jublar etter 5-2 seier mot Sandane på Eid Idrettspark 12. september.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


21.09 Snudde 0-2 til seier 3-2 mot Stjørdals Blink


Mathias Blårud blei matchvinnar i dagens kamp mot Stjørdals Blink.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndal vann i ettermiddag 3-2 heime mot Stjørdals Blink i den 16. serierunden i OBOS-ligaen. Sander Erik Kartum og Marius Augdal gav Stjørdals Blink leiinga 2-0, men scoringar av Alioune Ndour, Daniel Fritz Eid og Mathias Blårud sikra Sogndal seieren og tre viktige poeng i kampen om opprykk til Eliteserien.

Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


Sogndal - Stjørdals Blink  3-2 (0-1)
0-1 Sander Erik Kartum (30. min)
0-2 Marius Augdal (48. min)
1-2 Alioune Ndour (52. min)
2-2 Daniel Fritz Eid (53. min)
3-2 Mathias Blårud (59. min)

Dommar: Ajdin Medic, Trosvik

Assistentdommarar: Ruben Haugland, Tertnes og Aleksander Jæger, Åssiden 

4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Gult kort: Martin Ove Roseth, Sogndal
Lasse Bransdal og Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals Blink


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Tomas Kristoffersen (Andreas van der Spa 89. min)
Mathias Blårud
Alioune Ndour (Andreas Hoven 81. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 90. min)
Kristoffer Hoven

Stjørdals-Blink:
Nils Jonatan Johansson
Vebjørn Walnum Vinje
Vegard Fiske Kaptein
Robin Utseth Bjørnholm-Jatta
Karl Martin Rolstad (Lars Ramstad 74. min)
Marius Augdal (Patrik Dønheim Hjelmseth 86. min)
Sander Erik Kartum
Simen Raaen Sandmæl (Ole Kristian Rødahl 54. min)
Mats Størseth Lillebo
Sondre Hopmark Stokke
Lasse Bransdal (Jakob Rømo Skille 74. min)


Øvrige 16. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - Ranheim TF  0-2 (0-1)
KFUM - Strømmen 1-2 (0-1)
Åsane - Øygarden FK 3-1 (2-1)
Lillestrøm - Kongsvinger 2-0 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Raufoss  1-4 (1-1)
Sandnes Ulf - Tromsø  0-3 (0-1)

NB! Kampen mellom HamKam og Jerv er utsett.

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 16 11 2 3 27 - 11 35
Sogndal 16 10 3 3 38 - 19 33
Ranheim TF 16 10 0 6 45 - 28 30
Lillestrøm SK 16 8 5 3 23 - 15 29
Åsane 16 8 4 4 34 - 22 28
Sandnes Ulf 16 7 3 6 26 - 34 24
Stjørdals-Blink 16 6 4 6 30 - 30 22
Grorud 16 5 6 5 23 - 22 21
Raufoss 16 5 6 5 26 - 23 20
Strømmen 16 6 2 8 24 - 29 17
KFUM 16 4 5 7 19 - 24 17
Ullensaker/Kisa 16 4 5 7 28 - 34 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Øygarden FK 16 3 5 8 22 - 37 14
Kongsvinger 16 3 4 9 16 - 29 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10

21.09 Sogndal med tre spelarar på sesongens lag til no


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eurosport sin fotballekspert Joacim Jonsson har tatt ut årets lag i OBOS-ligaen etter halvspelt sesong.

På laget har Jonsson funne plass til Sogndalspelarane Sivert Heggheim Mannsverk, Igoh Ogbu og Kristoffer Hoven.

Stoppar: Igoh Ogbu (Sogndal): Nigerianeren ble kjøpt ut fra Rosenborg i vinter og det kan vise seg være et kupp av Sogndal. Han har fremstått meget solid i år. Herlig fysikk og er helt dominant i nærspillet. Viktig i begge bokser på dødball.

Sentral midtbane: Sivert Mannsverk (Sogndal): Mannsverk er ligaens yngste kaptein. 2002-gutten spiller som om han er 30 år. Majestetisk ute på banen og dikterer tempoet i kampene. Har en meget god høyrefot. Blir Sogndals neste eksport ut i Europa.

Spiss: Kristoffer Hoven (Sogndal): Hoven slo aldri igjennom i Godset. Etter et vellykket opphold i Hønefoss der han øste inn mål skulle det bli en ny mulighet i Eliteserien. Nå i Kristiansund BK, men heller ikke denne gang lykters han å etablere seg i landets øverste serie og Sogndal snappet han opp foran høstsesongen i 2019. Etter å ha slitt i starten på Sogndal-oppholdet har han på alvor slått igjennom denne sesongen, og den raske og storvokste spissen har vært ustoppelig siste halvdel av vårsesongen og står med elleve scoringer til nå. Kanskje blir det i Sogndal han skal få muligheten å etablere seg i Eliteserien.



Sesongens lag til no i OBOS-ligaen:
Keeper: Nicklas Frenderup (Stjørdals-Blink)

Stoppar: Igoh Ogbu (Sogndal)
Stoppar: Simen Wangberg (Tromsø)
Stoppar: Hasan Kurucay (Strømmen)

Høgrekant: Leo Cornic (Grorud)
Indreløpar: Sander Kartum (Stjørdals/Blink)
Sentral midtbane: Sivert Mannsverk (Sogndal)
Indreløpar: Mads Reginiussen (Ranheim)
Venstrekant: Erik Tønne (Ranheim)

Spiss: Henrik Udahl (Åsane)
Spiss: Kristoffer Hoven (Sogndal)


Les heile saka på Eurosport sine nettsider.


 


Igoh Ogbu etter Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.09 Sogndal spelar heimekamp mot Stjørdals Blink


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar heimekamp mot Stjørdals Blink på Fosshaugane Campus klokka 18.00.
 

16. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 17.00 Grorud - Ranheim TF
Kl. 17.00 KFUM - Strømmen
Kl. 17.00 Åsane - Øygarden FK
Kl. 18.00 Sogndal - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Lillestrøm - Kongsvinger
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Raufoss
Kl. 20.00 Sandnes Ulf - Tromsø

NB! Kampen mellom HamKam og Jerv er utsett.

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 15 10 2 3 24 - 11 32
Sogndal 15 9 3 3 35 - 17 30
Ranheim TF 15 9 0 6 43 - 28 27
Lillestrøm SK 15 7 5 3 21 - 15 26
Åsane 15 7 4 4 31 - 21 25
Sandnes Ulf 15 7 3 5 26 - 31 24
Stjørdals-Blink 15 6 4 5 28 - 27 22
Grorud 15 5 6 4 23 - 20 21
Raufoss 15 4 6 5 22 - 22 17
Ullensaker/Kisa 15 4 5 6 27 - 30 17
KFUM 15 4 5 6 18 - 22 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Strømmen 15 5 2 8 22 - 28 14
Øygarden FK 15 3 5 7 21 - 34 14
Kongsvinger 15 3 4 8 16 - 27 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10

20.09 Fair Play Prisen 2020


Stryn blei tildelt Fair Play-prisen 2019 i NFF Sogn og Fjordane.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

NFF Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at Fair play prisen også i år vil bli tildelt ein klubb i kvar krets som gjer seg bemerka innan Fair play.

Fair play prisen er ein nasjonal pris som blir tildelt ein klubb i kvar krets som utmerkar seg for sitt haldningsskapande arbeid. Prisen på kr.10.000,- + plakett delast ut av NFF og Norsk Tipping og er ei høgthengande utmerking for godt verdiarbeid i klubb.

Følgande nasjonale kriteriar blir lagt til grunn:

Klubben har
- likeverdig tilbod til jenter og gutar
- dokumentert ein aktiv inkluderingspolitikk
- skriftlige retningslinjer når det gjeld Fair play ("slik har vi det hos oss")
- Fair play som tema på foreldremøter
- Fair play ansvarleg person med rollebeskriving i klubben
- Haldningskontraktar med alle grupper av spelarar, også trenarar og leiarar
- aktivt forhold til foreldrevettreglane

Anlegg
- Fair play er synleg på klubben sitt anlegg/klubbhus med flagg, banner, skilt, mm.

Kampramme
- kampvertar i alle kampar
- Fair play helsing før/etter kamp
- Fair play dommarvestar i alle barnekampar
- særleg i år leggst det vekt på kampverten si rolle og smittevern, jfr kapittel kampgjennomføring i Koronahandboka

Les heile saka på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.



Tidligare vinnarar av Fair Play-prisen i Sogn og Fjordane:
2019: Stryn
2018: Vik
2017: Stryn
2016: Vik
2015: Selje
2014: Jølster
2013: Selje
2012: Selje
2011: Eikefjord
2010: Skavøypoll
2009: Jølster


Jølster fekk tildelt Fair Play Prisen 2014. På bildet ser vi Yngve Hallen, Jarl Helle, Knut Øystein Ripe og Lena Årseth under utdelinga 19. januar.
Sjå bilder frå Fair Play kvelden på Thon Hotel Jølster.
Sjå filmen frå utdelinga av Fair Play-Prisen 2014.   


Per Ravn Omdal var i Selje og delte ut Fair Play Prisen 2012.  
Sjå bilder frå utdelinga av Fair Play Prisen 2012.


20.09 Bilder frå Miniputturneringa i Deknepollen


Frå kampen mellom Skavøypoll og Tornado gul i klasse gutar 6 år.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Deknepollen.


 

Måløy FK, Skavøypoll Fotball og Tornado FK har i dag arrangert Miniputturnering i Nordfjordhallen og på Skavøypoll Stadion.

Totalt 56 lag frå 10 forskjellige klubbar var i aksjon i dagens turnering.

I tillegg til arrangørklubbane Tornado og Skavøypoll har Heia, Eid, Haugen, Stårheim, Kjølsdalen, Selje, Svelgen og Bremanger stilt med lag i turneringa.

Sjå bilder frå miniputturneringa i Deknepollen.

 


20.09 Effektive Årdal vann bortekampen mot Eid

  
Preben Strypet laga to mål i Årdal sin 3-1 seier borte mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 12 år sidan vann Årdal 3-1 borte mot Eid i 3. divisjon avdeling 16. Preben Strypet (2) og Terje Andreas Jevnaker scora for Årdal, medan Eivind Daniel Røed sette inn målet til Eid.


Med tre scoringar på fire sjansar i 1. omgang avgjorde Årdal bortekampen mot Eid. Årdal var både gode og heldige i dei avgjerande situasjonane, og etter kvilen kunne Årdal kontrollere inn tre poeng. Eid hadde sine sjansar, men det blei med Eivind Daniel Røed si redusering til 3-1 drøye kvarteret før slutt. 

Årdal tok leiinga 1-0 på straffespark etter berre fem minutt. Preben Strypet spelte gjennom Terje Andreas Jevnaker som blei felt av Eid sin keeper Sindre Rise. Strypet var sikker på straffa og bortelaget var i føringa 1-0. Starten av kampen var rimelig sjansefattig og den neste sjansen i kampen kom ikkje før det var spelt 17 minutt. Jonas Rye Tvendeseter fekk foten på eit innlegg frå Anders Midthjell, og ballen spratt forbi keeper Preben Gilleshammer og i stolpen. 

Etter 26 minutt auka Preben Strypet Årdal si leiing til 2-0. Etter ein hurtig overgang blei Strypet spelt gjennom av lagkamerat Ole Gunnar Hunderi. Strypet beholdt roen og runda elegant keeper Sindre Rise, før han trilla ballen i det tomme målet. Drøye fem minutt etter rota Eid det til i eige forsvar og Årdal laga sitt tredje mål i kampen. Terje Andreas Jevnaker snappa ei tversoverpasning, og frå omlag 12 i dunka han ballen i mål via stolpen. På slutten av omgangen spelte Eid seg fram til ein del halvsjansar, men heimelaget kom ikkje nermare scoring enn forsøket til Ove Balsnes knappe ti minutt før pause. Eivind Daniel Røed la eit godt innlegg til Ove Balsnes, som etter litt fram og tilbake fekk avslutta frå 8-10 meter. Skotet var ikkje godt nok plassert og Preben Gilleshammer redda enkelt. Dermed gjekk laga til pause på stillinga 3-0 til bortelaget. 

Eit minutt ut i andre omgang var Preben Strypet like ved å auke Årdal si leiing til 4-0, men skotet frå god posisjon gjekk like utanfor. Denne sjansen var vel Årdal sin einaste store sjanse i andre omgang. Årdal låg lenger bak på bana, og det virka som at laget berre prøvde å sikre inn tre nye poeng. Dette førte til at Eid fekk meir plass på midten og spelte seg fram til fleire gode sjansar. Ti minutt ut i omgangen burde Stian Sandal redusert til 1-3, men på innlegget frå Eivind Daniel Røed heada Stian Sandal over frå tre meter. Knappe ti minutt etter fekk Eid eit mål annullert for angrep på keeper. Stian Sandal vann duellen med Preben Gilleshammer og Bjørnar Strandos kunne enkelt trille ballen i ope mål. Dommar Rolf Kåre Almenning syns at Sandal var for hard i duellen mot Gilleshammer og til tross for protestar frå Eidspelarane annullerte han målet. Preben Gilleshammer blei skada i denne situasjonen og sendt til sykehus. Det blir meldt at Gilleshammer har forstua ein finger og er ute for resten av sesongen. 

Drøye kvarteret før slutt reduserte Eivind Daniel Røed til 1-3, etter ein corner frå Stian Sandal. Sandal spelte ballen inn til Jonas Rye Tvendeseter, som frå dødlinja slo ballen ut til Røed på omlag 16 meter. Røed dribla av ein mann før han plasserte ballen i lengste hjørnet. Berre to minutt etter lufta Kristoffer Aarskog skotfoten frå omlag 20 meter. Ballen gjekk over keeper og traff tverrliggaren og ned før den spratt ut på bana igjen. Frå sikre kilder som sto godt plassert blir det sagt at ballen var langt inne, men ettersom trioen i rødt ikkje fekk det med seg blei det ikkje scoring. Etter dette hadde ingen av laga dei heilt store sjansane og kampen ebba ut med 3-1 seier til Årdal. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Årdal 1-3 (1-3)
0-1 Preben Strypet, straffe (5. min)
0-2 Preben Strypet (26. min)
0-3 Terje Andreas Jevnaker (32. min)
1-3 Eivind Daniel Røed (73. min)

Gule Kort: Preben Strypet, Årdal og Thomas Starheim, Eid

Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø 

Assistentdommarar: Vegard Yndestad, Florø og Jan Magne Eide, TMFK

Eid: 
Sindre Rise
Ole Gunnar Midtbø
Henning Haugen
Thomas Starheim
Johannes Myklebust (Espen Vadøy 87. min)
Stian Sandal
Eivind Daniel Røed
Anders Midthjell (Kristian Kongsvoll 74. min) 
Jonas Rye Tvendeseter (Sondre Kullsveen 90. min+3)
Ove Balsnes (Bjørnar Strandos 61. min)

Årdal:
Preben Gilleshammer (Stian Karlsen 64. min)
Christian Stedje
Ørjan Stedje Ylvisåker
Sverre Heggheim
Edvin Hestetun 
Tim Teigen 
Harald Lødemel 
Brede Stedje Ylvisåker
Preben Strypet 
Ole Gunnar Hunderi (Daniel Eide 83. min)
Terje Andreas Jevnaker

Tabell 3. divisjon avdeling 16 
1 Førde 19 16 2 1 66-28 50 
2 Fjøra 19 11 3 5 50-28 36 
3 Årdal 19 10 5 4 49-25 35 
4 Sogndal 2 18 11 1 6 64-37 34 
5 Stryn 19 10 3 6 67-55 33 
6 Tornado Måløy 19 8 3 8 46-35 27 
7 Florø 19 8 3 8 29-38 27 
8 Høyang 19 6 2 11 31-42 20 
9 Kaupanger 19 5 5 9 30-43 20 
10 Eid 19 5 2 12 35-55 17 
11 Skavøypoll 19 3 3 13 21-64 12 
12 Selje 18 2 4 12 24-62 10 

19.09 Selje Fotball arrangerte Tine Fotballskule


Fornøgde jenter under Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 19. september.

 

Selje Fotball har dei to siste dagane arrangert Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Omlag 40 spelarar var med på årets Tine Fotballskule i Selje.
 

Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 19. september.


 






19.09 Stadlandet har arrangert Tine Fotballskule


Nokre av spelarane og instruktørane på Stadlandet Stadion i dag.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Stadlandet 19. september.

 

Stadlandet IL har dei tre siste dagane arrangert Tine Fotballskule under perfekte forhold i strålande haustvær.

Omlag 30 unge spelarar og mange flinke instruktørarar har vore i aksjon på Stadlandet Stadion.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Stadlandet 19. september.


 






19.09 Resultat dagens kampar, laurdag 19. september


Stryn vann 4-0 borte mot Måløy/Selje i klasse G20 avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Florø  0-0 (0-0)
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 11 11 0 0 40 - 9 33
Kvik Halden 11 8 1 2 28 - 15 25
Alta 10 7 1 2 21 - 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 11 4 4 3 23 - 14 16
Vålerenga 2 10 4 2 4 12 - 23 14
Florø 11 4 1 6 23 - 20 13
Kjelsås 11 3 4 4 17 - 16 13
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Senja 11 2 2 7 10 - 28 7
Moss 11 1 2 8 11 - 21 5
Fløya 11 0 1 10 7 - 49 1


J20 avdeling 2
Sogndal - Måløy/Selje/Åheim  3-3 (1-2)
1-0 Kristin Bergheim Lykkeslett (12. min)
1-1 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (17. min)
1-2 Guro Lesto Larsen (19. min)
2-2 Kristin Bergheim Lykkeslett (57. min)
2-3 Siri Beate Solibakke (69. min)
3-3 Dorthe Selseng (90. min+3)

NB Kampen mellom Kaupanger 1 og Stryn er utsett.

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Sogndal 5 1 1 3 13-20 4
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 3 0 1 2 4-18 1


G20 avdeling 1

Dale - Førde  0-6 (0-3)
0-1 Lasse Aamelfot (35. min)
0-2 Sander Aamelfot (43. min)
0-3 Kristian Bell (45. min)
0-4 Sander Aamelfot (53. min)
0-5 Mathias Aanderud Sælen (68. min)
0-6 Elias Solheimsnes Vindheim (86. min)

Kampen Balestrand - Sogndal 1 er kansellert.

Tabell G20 avdeling 1
Førde 5 5 0 0 22-3 15
Sogndal 1 5 3 1 1 16-9 10
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 5 1 0 4 9-20 3
Balestrand 5 0 0 5 8-25 0


G20 avdeling 2

Måløy/Selje - Stryn  0-4 (0-2)
0-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (30. min)
0-2 Sjølvmål (31. min)
0-3 Rasmus Skaare Tjellaug (47. min)
0-4 Sjølvmål (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sandane - Florø  5-1 (4-0)
1-0 Hallvard Bjotveit (20. min)
2-0 Sivert Fure Skinlo (25. min)
3-0 Hallvard Bjotveit (42. min)
4-0 Sivert Fure Skinlo (44. min)
5-0 Edin Myhre (77. min)
5-1 Håvard Nødset Rosø (80. min)

Sogndal 2 - Eid  8-1 (4-0)
1-0 Sander Hestetun Kilen (9. min)
2-0 Mathias Sunde Årdal (20. min)
3-0 Erik Hovden Flataker (34. min)
4-0 Jørgen Dalaker (40. min)
4-1 Jonas Heggen Trosdahl (53. min)
5-1 Mathias Sunde Årdal (57. min)
6-1 Sander Hestetun Kilen (66. min) 
7-1 Mathias Sunde Årdal (84. min)
8-1Mathias Sunde Årdal (89. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 5 5 0 0 35-5 15
Eid 5 2 0 3 17-18 6
Sandane 4 2 0 2 12-13 6
Florø 4 2 0 2 16-19 6
Sogndal 2 5 2 0 3 15-27 6
Måløy/Selje 3 0 0 3 3-16 0

19.09 Dagens kampar, laurdag 19. september


Florø møter i dag Brattvåg på bortebane.
På bildet jublar Florø etter scoring heime mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Brattvåg - Florø
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 10 4 3 3 23 - 14 15
Vålerenga 2 10 4 2 4 12 - 23 14
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Florø 10 4 0 6 23 - 20 12
Kjelsås 10 3 3 4 15 - 14 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Senja 10 2 1 7 9 - 27 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 10 0 0 10 6 - 48 0

J20 avdeling 2
Kl. 13.00 Sogndal - Måløy/Selje/Åheim
Kl. 15.00 Kaupanger 1 - Stryn

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Sogndal 4 1 0 3 10-17 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0


G20 avdeling 1

Kl. 15.00 Dale - Førde

Kampen Balestrand - Sogndal 1 er kansellert.

Tabell G20 avdeling 1
Førde 4 4 0 0 16-3 12
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 4 0 0 4 8-22 0


G20 avdeling 2

Kl. 13.00 Sandane - Florø
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Eid
Kl. 15.00 Måløy/Selje - Stryn

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 31-5 12
Eid 4 2 0 2 16-10 6
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sandane 3 1 0 2 7-12 3
Sogndal 2 4 1 0 3 7-26 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

18.09 Høyang og Vik spelte uavgjort 4-4 på Sletta


Erlend Fjærestad Aase scora to mål i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå Vik sin bortekamp mot Selje 29. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang og Vik spelte i ettermiddag uavgjort 4-4 i klasse G20 avdeling 1.

Jonas Ness (2), Raymond Mjømen og Jonathan Østerbø Breidvik scora for Høyang, medan Erlend Fjærestad Aase (2), Harald Brekke og Imran Khan sette inn måla til Vik.


Høyang - Vik  4-4 (1-1)
1-0 Jonas Ness (10. min)
1-1 Erlend Fjærestad Aase (20. min) 
2-1 Jonas Ness (50. min)
2-2 Harald Brekke (65. min)
2-3 Imran Khan (78. min)
3-3 Raymond Mjømen (83. min)
3-4 Erlend Fjærestad Aase (84. min)
4-4 Jonathan Østerbø Breidvik, straffe (90. min+2)

Dommar: Jonas Sande Mossestad, Førde

Assistentdommarar: Jan-Erik Stenseth Jenssen, Dale og Ragnar Åmot, Jølster 

Høyang:  
Brage Bjørkhaug Bergset
Raymond Mjømen
William Berge Ullebø
Øystein Dale Salbu
Eirik Sjøthun Måren
Bernard Breidvik
Knut Osland Øygard
Jonathan Østerbø Breidvik
Nikolas Gudvangen Trollebø
Magnus Kyrkjebø
Jonas Ness
Morten Borlaug
Benjamin Ramsli Lyeng
Gaute Virkesdal Bråstad
Daniel Skilbrei Aven

Vik:
Idar Andre Tenold-Saglien
Jaran Tryti
Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor
Daniel Tenold-Saglien
Jamal Tarakheil
Harald Brekke
Imran Khan
Eirik Høydal Breili
Mathias Stokkebø
Espen Joel Hickman
Martin Stadheim
Alexander Saltnes Slinde
Erlend Fjærestad Aase
Izat Khan Shirzad
Isa Hamidi


Tabell G20 avdeling 1
Førde 4 4 0 0 16-3 12
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 4 0 0 4 8-22 0

18.09 Erna Solberg gjest i podcasten #hunpresterer


Andrine Tomter, Erna Solberg og Sigrid Heien Hansen etter innspelinga
av episode to i sesong to av podcasten #hunpresterer
Foto: #hunpresterer

Vålerengaspelarane Sigrid Heien Hansen og Andrine Tomter er i gang med sesong nummer to av podcasten #hunpresterer.

Podcasten kom i stand i forbindelse med at Vålerenga Fotball ynskte å sette eit endå større fokus på kvinnelig prestasjonsutvikling. 

I den andre episoden av sesong 2 er det statsminister Erna Solberg som er gjest i studio.

Episoden med statsminister Erna Solberg, og alle dei andre episodane av podcasten, kan du høyre på Spotify.

 


Andrine Tomter og Sigrid Heien Hansen er klar for en
ny sesong med podcasten #hunpresterer


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


18.09 Breddefotballen 2020 er AVLYST ! 


Hyen jublar etter 4-3 seieren mot Flatraket/Skavøypoll 2 i 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.

 

Norges Fotballforbund melder på sine nettsider seriefotball bredde blir utsett til neste år. Regjeringa har ikkje opna for normal trening endå, og på grunnlag av det blir seriespel i senior breddefotball avlyst denne sesongen.

- Dette er en trist dag for forbundsstyret, 18 fotballkretser og ikke minst alle klubber og spillere som er berørt og har hatt et håp om seriespill i 2020. Norsk fotball har tatt smittevern på alvor fra dag en og utviklet gode smittevernprotokoller for alle nivåer i norsk fotball. Vi har lykkes med mye og fått åpnet opp for seriekamper i både toppfotballen og barne- og ungdomsfotballen. Gjennom dette har klubbene fått god erfaring med smittevern, og det er få eller ingen smittetilfeller som kan spores tilbake til fotballaktivitet. For de gjenværende seriene i senior breddefotball satt vi opp avdelinger med få lag og korte reiseavstander. Når regjeringen til tross for dette likevel ikke har åpnet opp for normal kontakttrening igjen nå, så har vi ikke noe annet valg enn å avlyse sesongen. Det er rett og slett ikke lenger praktisk mulig å gjennomføre sesongen over hele landet, seier fotballpresident Terje Svendsen til fotball.no

Les heile saka på Norges Fotballforbund sine nettsider.

 


Kaupanger jublar etter 1-0 seieren mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn jublar etter seieren i kvalikkkampen borte mot Førde 7. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Stryn si garderobe etter seieren. 


Eid jublar etter scoring heime mot Stryn 24. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.


17.09 Eid 2 vann 8-2 heime mot Stryn 2


Eid 2 jublar etter at David Balsnes Lefdal gav Eid 2 leiinga 3-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid 2 vann i ettermiddag 8-2 heime mot Stryn 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3.

William Hagen Brenden (2), David Balsnes Lefdal (2), Mohammad Mahmoud Almshout (2), Yafiet Zerai Mussie og Marius Åsebø scora måla til Eid 2, medan Patrick Watral Garlid og Kasper Bjørkedal Eide sette inn måla til Stryn 2. Stillinga til pause var 3-2 til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 - Stryn 2  8-2 (3-2)

0-1 Patrick Watral Garlid , straffe (12. min)
1-1 William Hagen Brenden (13. min)
2-1 Yafiet Zerai Mussie (17. min)
2-2 Kasper Bjørkedal Eide (22. min)
3-2 David Balsnes Lefdal (28. min)
4-2 Mohammad Mahmoud Almshout (45. min)
5-2 Marius Åsebø (48. min)
6-2 William Hagen Brenden (50. min)
7-2 David Balsnes Lefdal (67. min) 
8-2 Mohammad Mahmoud Almshout (74. min)  


Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

Kort: Ingen

Eid 2:
Max Munkebye Endal
Tobias Nyland Englund
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Tobias Berge
Julian Alexander Ervik Hansen
Yafiet Zerai Mussie
Noah Aleksander Taklo
Marius Åsebø
Daniel Dyrstad Hildenes
William Hagen Brenden
David Balsnes Lefdal
Emilian Henden
Mohammad Mahmoud Almshout
Oselie Henden
Lukas Magnus Endal Andersson

Stryn 2:
Tarjei Tøfte Heimlid
Johannes Fredheim
Jens Aarnes Kleppe
Tobias Tansøy Veum
Emil Haugen-Sebastian
Kasper Bjørkedal Eide
Johannes Konstali-Lødemel
Marius Konstali-Lødemel
Cato Sæten Gundersen
Peder Nyberg
Patrick Watral Garlid
Ådne Høgalmen Tenden
Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Steinar Hauge
Emil Lindvik Aaning

17.09 Hoven på rundens lag i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Kristoffer Hoven er med på rundens lag for den 15. serierunden i  OBOS-ligaen.

Det er femte gongen Sogndal sin toppscorar er på rundens lag i OBOS-ligaen denne sesongen.

Sogndal vann 3-0 borte mot Jerv i den 15. runden av OBOS-ligaen.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Mats Viken, Grorud 8

Forsvar: Ryan Doghman, Raufoss 7
Forsvar: Morten Sundli, Ull/Kisa 7
Forsvar: Karl Martin Rolstad, Stjørdals-Blink 7

Midtbane: Henrik Kristiansen, Ull/Kisa 8
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 7
Midtbane: Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm 7
Midtbane: Magnus Grødem, Sandnes Ulf 8

Angrep: Kjell Rune Sellin, Strømmen 7
Angrep: Oscar Aga, Grorud 7
Angrep: Peter Godly Michael, Øygarden 7

 


Kristoffer Hoven i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.09 Førde 1 vann 7-2 mot Svelgen/Bremanger 1


Førde 1 etter dagens seier mot Svelgen/Bremanger 1.
Foto: Jan Taule

 

Førde 1 vann i ettermiddag 7-2 heime mot Svelgen/Bremanger 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2.

Førde 1 sin kaptein og midtstoppar Emil Berge blei kampens store spelar med tre scoringar. Lasse Aamelfot (2), Nikolai Kvarme og Magne Elias Aarøen teikna seg også på scoringslista for heimelaget. Hubert Karol Wdowiak scora begge måla til Svelgen/Bremanger 1.

Den andre kampen i denne avdelinga i dag mellom Stryn 1 og Måløy 1 blei utsett/avlyst. Årsaka til dette var at Måløy 1 ikkje kunne stille lag.

 
Førde 1 - Svelgen/Bremanger 1  7-2(3-1)
1-0 Emil Berge (2. min)
2-0 Lasse Aamelfot (9. min)
2-1 Hubert Karol Wdowiak (11. min)
3-1 Nikolai Kvarme (20. min)
3-2 Hubert Karol Wdowiak (49. min)
4-2 Magne Elias Aarøen (58. min)
5-2 Lasse Aamelfot (62. min)
6-2 Emil Berge (68. min)
7-2 Emil Berge, straffe (71. min)

Dommar: Ragnar Åmot (Jølster IL)

Førde 1:
Håvard Vanberg Folkestad
Andreas Tefre
Tobias Holme
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Nikolai Kvarme
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Daniel Østby Birkeland

Svelgen/Bremanger 1:
Daniel Gjerde Sætren
Albert Bueie
Jonas Førde Sagebø
Jon Magnus Elde
Andreas Myklebust Førde
Johan Bakke-Settem
August Johan Ommedal
Sander Vike
Vebjørn Igland Nigardsøy
Abdirahman Saaid Makaraan
Hubert Karol Wdowiak
Anas Hussein Ahmed
Eli Sofie Seim Skjølberg
Simon Brekke Rebni

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Førde 1 4 3 1 0 25-4 10
Stryn 1 3 2 1 0 7-4 7
Svelgen/Bremanger 1 4 2 0 2 9-11 6
Florø 1 4 0 1 3 4-13 1
Måløy 1 3 0 1 2 2-15 1

16.09 Kjempenes Liga er avlyst



 

Fjøra FK har dessverre sett seg nødt til å avlyse årets Kjempenes liga på grunn av situasjonen med Covid-19.

I fjorårets turnering deltok 28 herrelag og 9 damelag. Totalt 37 lag var  to lag færre enn det som deltok i turneringa i 2018.

Flest lag deltok det i turneringa i 2010. Då deltok det heile 42 lag.

16.09 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

På grunn av dårlig vær sist helg måtte Selje Fotball utsette årets Tine Fotballskule.

Det er no bestemt at ein prøvar igjen komande helg.

Fredag 18. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 19. september kl. 12.00-16.00.

NB! Dei som var påmeldt til forrige helg treng ikkje melde seg på igjen på nytt. Men er du påmeldt, og ikkje skal vere med, må du gje beskjed til Rita Hatlenes (tlf. 95 23 56 27).

Er det nokon nye som vil melde seg på så er fristen i dag onsdag 16. september. 

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

16.09 Balestrand spelar heimekamp mot Førde


Hege Gjesdal scora fem mål for Førde i heimekampen mot Balestrand.
Bildet er frå Førde sin bortekamp mot Sandane i fjorårets 3. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i klasse J20 avdeling 1. Balestrand spelar heimekamp mot Førde på Kreklingen Stadion klokka 19.00.

J20 avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Førde

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 4 3 0 1 36-11 9
Kaupanger 2/Sogndal 2 3 0 0 3 2-34 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

15.09 Oppsummering fyrste halvdel av OBOS-ligaen


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Etter at Lillestrøm i kveld vann 1-0 borte mot Tromsø er årets sesong i OBOS-ligaen halvspelt. Sogndal ligg etter 15. serierunde på 2. plass, ei plassering som etter endt sesong gir opprykk til Tippeligaen.

Her er litt statistikk frå fyrste halvdel av OBOS-ligaen.

Det er scora totalt 401 mål på 120 kampar, noko som gir eit snitt på 3,34 mål pr. kamp. Av desse 401 måla er 11 sjølvmål, 37 straffemål og 353 spelemål.

Totalt 153 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista til no denne sesongen. 10 Sogndalspelarar har scora til no denne sesongen. Kristoffer Hoven er Sogndal sin toppscorar med 11 mål. Hoven ligg et mål bak Åsanespelaren Henrik Udahl på toppen av toppscorarlista i OBOS-ligaen. 

Dei 120 kampane har enda med 55 heimeseierar, 32 uavgjorte og 33 borteseierar. 

Det mest vanligaste resultatet er uavgjort 1-1 og uavgjort 2-2. 14 kampar har enda 1-1 og 14 kampar har enda 2-2.  

På dei 120 kampane er det blitt gitt åtte raude kort og 411 gule kort.
 

Tabell OBOS-ligaen etter 15. serierunde
Tromsø 15 10 2 3 24 - 11 32
Sogndal 15 9 3 3 35 - 17 30
Ranheim TF 15 9 0 6 43 - 28 27
Lillestrøm SK 15 7 5 3 21 - 15 26
Åsane 15 7 4 4 31 - 21 25
Sandnes Ulf 15 7 3 5 26 - 31 24
Stjørdals-Blink 15 6 4 5 28 - 27 22
Grorud 15 5 6 4 23 - 20 21
Raufoss 15 4 6 5 22 - 22 17
Ullensaker/Kisa 15 4 5 6 27 - 30 17
KFUM 15 4 5 6 18 - 22 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Strømmen 15 5 2 8 22 - 28 14
Øygarden FK 15 3 5 7 21 - 34 14
Kongsvinger 15 3 4 8 16 - 27 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10


Toppscorarliste OBOS-ligaen etter 15. serierunde

12 mål:
Henrik Udahl, Åsane


11 mål:
Kristoffer Hoven, Sogndal

9 mål:
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf
Erik Tønne, Ranheim TF
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink

8 mål:
Marcus Pedersen, HamKam
Mads Reginiussen, Ranheim TF
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane

7 mål:
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf

6 mål:
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden/Kongsvinger
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Peter Godly Michael, Øygarden
Ivar Sollie Rønning, Ranheim TF
Oscar Aga, Grorud IL

5 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker Kisa/Lillestrøm
David Tavakoli, KFUM
Tobias Hammer Svendsen, HamKam
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Adem Güven, Kongsvinger
Hans Daniel Gustafsson, Lillestrøm

4 mål:
Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink
Henrik Loholt Kristiansen, Ullensaker/Kisa
Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm
Tomas Olai Totland, Sogndal
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Gard Simenstad, Raufoss
Marius Svanberg Alm, Raufoss
Alioune Ndour, Sogndal
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Endre Kupen, Sogndal
Kent-Are Antonsen, Tromsø
Kjell Rune Sellin, Strømmen
Michael Karlsen, Ranheim TF
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud
Olav Øby, KFUM
Ole Hammerfjell Sæter, Ranheim TF
Youssef Chaib, Strømmen
Kristoffer Nessø, Raufoss

3 mål:
Emil Varhaugvik Breivik, Raufoss
Mathias Blårud, Sogndal
Alagie Sanyang, KFUM
Magnus Lankhof Dahlby, Grorud
Aleksander Melgalvis, Lillestrøm
Bo Simon Penny Marklund, Kongsvinger
Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Lasse Selvåg Nordås, Strømmen
Mesut Can, Ullensaker/Kisa
Sakarias Opsahl, Tromsø
Fitim Azemi, Tromsø
Jo Nymo Matland, HamKam
Jonas Enkerud, HamKam

Øvrige Sogndalspelarar som har scora til no denne sesongen
2 mål:
Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Eivind Helgesen, Sogndal

 


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.09 Eid vann 3-2 heime mot Øystese 


Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan vann Eid 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. Henrik Salveson (2) og Ove Balsnes scora måla til Eid, medan
Eivind Madsen Skeie og Gediminas Zaborskis sette inn måla til Øystese.


Eid tok sin andre seier for sesongen då laget i ettermiddag vann 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 

Allereie etter tre minutt tok Eid leiinga ved Henrik Salveson. Torbjørn Aabrekk sette fart frå midtbana og spelte ballen vidare til Henrik Salveson. Salveson vende opp og frå 16 meter plasserte han ballen lekkert i lengste hjørnet. 

Drøye 10 minutt etter utlikna Øystese til 1-1 ved Eivind Madsen Skeie. Eid sin keeper Tom Øvind Solheim varta opp med ei god redning, men dessverre for heimelaget var Madsen Skeie på rett plass og breisida ballen i mål. Berre tre minutt etter Øystese si utlikning til 1-1 var heimelaget i føringa igjen. Ove Balsnes var sist på ein corner frå Øystein Aabrekk, og assistentdommar Tom Edvinsen var godt plassert og markerte at ballen var inne. 

På slutten av 1. omgang var Øystese det beste laget og det var fortent då Gediminas Zaborskis utlikna til 2-2 knappe kvarteret før pause. Etter litt fram og tilbake inn ei Eid sin 5-meter sette Zaborskis ballen i mål frå kort hold. 

Knappe 20 minutt før slutt fastsette Henrik Salveson sluttresultatet til 3-2. Salveson som var Eid sin beste spelar i dag blei lagt i bakken like utanfor Øystese sin 16-meter. Dommar Ronny Stian Hopland var ikkje i tvil og gav Eid frispark. Salveson lot seg ikkje be to gongar og curla frisparket bort i lengste hjørnet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)

Gult kort: Øystein Aabrekk, Eid og Endre Hansen, Øystese

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Assistentdommarar: Toni Lotsberg og Tom Edvinsen, Stryn

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland ( Edgar Flo 90. min+4)
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust ( Elias Lund Johansen 66. min)
Ruben Kullsveen ( Anders Karlsen 68. min)
Oliver Rotihaug
Henrik Salveson

Øystese:
Svenn Egil Aarekol
Bjørnar Liland Skjelvan (Øyvind Berge 79. min)
Gediminas Zaborskis
Gunnar Loland
Alexander Børve Høvik
Endre Hansen
Eivind Madsen Skeie
Sebastian Skåre Tune
Rune Myklebust
Bjørn Kristian Øye Vines (Kristian Linga 71. min)
Karsten Raunehaug (Heine Dalatun 45. min)

15.09 Resultat gårsdagens kampar i J15/17


Førde 1 vann i går ettermiddag 4-1 heime mot Bjørn i Hafstadparken. 
Alle foto: privat.


 

Det blei i går spelt full serierunde i dei to avdelingane i klasse J15/17.


Her er oversikten over resultata frå gårsdagens kampar.


J15/17 avdeling 1
Bjørn
Dale/Florø
Førde 1
Gaular
Hyllestad
Jotun
Sogndal 2

5. serierunde J15/17 avdeling 1
Sogndal 2 - Jotun 8-0
Førde 1 - Bjørn  4-1
Dale/Florø - Gaular 1-3

Tabell 5. serierunde J15/17 avdeling 1

Førde 1 4 4 0 0 24-3 12
Dale/Florø 5 4 0 1 18-6 12
Gaular 5 4 0 1 17-6 12
Sogndal 2 4 2 0 2 14-6 6
Bjørn 4 1 0 3 6-13 3
Jotun 5 1 0 4 5-25 3
Hyllestad 5 0 0 5 2-27 0


J15/17 avdeling 2
Måløy
Eid
Førde 2
Heia
Jølster
Loen
Sandane
Tambarskjelvar

5. serierunde J15/17 avdeling 2
Eid - Førde 2  3-1
Sandane - Loen  5-4
Måløy - Jølster 1-2
Tambarskjelvar - Heia  3-1 (spelt søndag 13. september)

Tabell 5. serierunde J15/17 avdeling 2
Eid 4 4 0 0 26-2 12
Jølster 5 3 1 1 25-11 10
Førde 2 4 2 1 1 20-6 7
Heia 5 2 1 2 12-19 7
Tambarskjelvar 4 2 0 2 8-12 6
Sandane 5 1 1 3 11-14 4
Måløy 3 1 0 2 3-14 3
Loen 4 0 0 4 10-37 0


 






Bjørnspelar Oda Sønnesyn er også på krinslaget i langrenn. 
Alle foto: privat.


14.09 Sogndal vann 3-0 borte mot Jerv


Endre Kupen scora Sogndal sitt tredje mål i dagens bortekamp mot Jerv.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 3-0 borte mot Jerv på Levermyr Stadion. Kristoffer Hoven, Sivert Heggheim Mannsverk og Endre Kupen scora Sogndal sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 1-0 til Sogndal.

Sogndal står no med 10 strake kampar på rad uten tap i OBOS-ligaen. Med 30 poeng på 15 kampar ligg Sogndal på 2. plass på tabellen som ved sesongslutt gir opprykk til Eliteserien.

Sogndal sin neste kamp er heime mot Stjørdals Blink måndag 21. september. 
 
Jerv - Sogndal 0-3 (0-1)
0-1 Kristoffer Hoven, straffe (45. min)
0-2 Sivert Heggheim Mannsverk (51. min)
0-3 Endre Kupen (67. min)

Dommar: Svein Tore Sinnes, Flekkefjord

Assistentdommarar: Steffen Tendvall Abrahamsen, Randesund og Bjørnar Drtina Bjørnstad, Gimletroll

4. dommar: Hussein Al-Kharasani, Tveit


Gult kort: Simon-Andreas Larsen og Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Alioune Ndour, Sogndal
 
Jerv:
Øystein Øvretveit
Espen Ramse Knudsen
Simon-Andreas Larsen
Akeem Latifu
Iman Mafi
Torje Wichne (Håkon Suggelia 46. min)
Mathias Wichmann Andersen (Daniel Aase 68. min)
Thomas Zernichow (Ole Marius Håbestad 69. min)
Michael Baidoo
Diego de Jesus Campos Ballestero
Juan Pablo Pereira Sastre

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 91. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Mathias Blårud (Tobias Bjørnebye 92. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 73. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 73. min)
Kristoffer Hoven


Øvrige resultat 15. serierunde OBOS-ligaen

Strømmen - HamKam 3-0 (1-0)
Kongsvinger - Åsane 2-4 (0-1)
Ranheim - Ullensaker/Kisa  2-3 (1-2)
Raufoss - Grorud 2-2 (0-1)
Stjørdals Blink - Sandnes Ulf 5-4 (2-3)
Øygarden - KFUM 3-1 (0-1)

Tysdag 15. september klokka 19.00 Tromsø - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Sogndal 15 9 3 3 35 - 17 30
Ranheim TF 15 9 0 6 43 - 28 27
Åsane 15 7 4 4 31 - 21 25
Sandnes Ulf 15 7 3 5 26 - 31 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Stjørdals-Blink 15 6 4 5 28 - 27 22
Grorud 15 5 6 4 23 - 20 21
Raufoss 15 4 6 5 22 - 22 17
Ullensaker/Kisa 15 4 5 6 27 - 30 17
KFUM 15 4 5 6 18 - 22 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Strømmen 15 5 2 8 22 - 28 14
Øygarden FK 15 3 5 7 21 - 34 14
Kongsvinger 15 3 4 8 16 - 27 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10

14.09 Førde og Opseth gjestar i studio


Lasse Opseth i pausa under kampen Kaupanger-Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Hallo Sogn TV føl den 15. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Arild Førde og Lasse Opseth. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

14.09 Sogndal spelar bortekamp mot Jerv


Sogndal vann 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Jerv på Levermyr Stadion klokka 18.00.
 

15. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 17.00 Strømmen - HamKam
Kl. 18.00 Jerv - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Åsane
Kl. 18.00 Ranheim - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Raufoss - Grorud
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Øygarden - KFUM

Tysdag 15. september klokka 19.00 Tromsø - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Ranheim TF 14 9 0 5 41 - 25 27
Sogndal 14 8 3 3 32 - 17 27
Sandnes Ulf 14 7 3 4 22 - 26 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Åsane 14 6 4 4 27 - 19 22
Grorud 14 5 5 4 21 - 18 20
Stjørdals-Blink 14 5 4 5 23 - 23 19
KFUM 14 4 5 5 17 - 19 17
Raufoss 14 4 5 5 20 - 20 16
Jerv 14 3 6 5 22 - 31 15
Ullensaker/Kisa 14 3 5 6 24 - 28 14
Kongsvinger 14 3 4 7 14 - 23 13
Strømmen 14 4 2 8 19 - 28 11
Øygarden FK 14 2 5 7 18 - 33 11
HamKam 14 2 4 8 22 - 31 10

13.09 Resultat dagens kampar i G13/14 11'ar


Førde 2 etter dagens 7-2 seier borte mot Jotun i Øvre Årdal. 
Foto: privat.


 

Det har i dag blitt spelt full serierunde i dei tre avdelingane i klasse G13/14 11'ar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G13/14 11'ar avdeling 1
Førde 2
Høyang
Jotun
Sogndal
Vik

5. serierunde
Jotun - Høyang  2-7
Høyang - Sogndal  1-14 

Tabell G13/14 11'ar avdeling 1
Sogndal 4 3 0 1 28-5 9
Vik 3 2 1 0 13-7 7
Førde 2 3 2 0 1 12-10 6
Jotun 4 1 1 2 16-18 4
Høyang 4 0 0 4 5-34 0


G13/14 11'ar avdeling 2

Askvoll/Holmedal
Dale
Florø
Førde 1
Tambarskjelvar

5. serierunde
Førde 1 - Tambarskjelvar  22-0
Askvoll/Holmedal - Dale  1-3

Tabell G13/14 11'ar avdeling 2
Førde 1 3 3 0 0 38-1 9
Florø 4 3 0 1 31-13 9
Dale 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 4 1 0 3 6-23 3
Tambarskjelvar 4 0 0 4 6-45 0


G13/14 11'ar avdeling 3
Måløy
Eid
Jølster
Sandane
Stryn

5. serierunde
Sandane - Måløy 0-7
Eid - Jølster  4-3

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3
Stryn 4 3 1 0 16-8 10
Måløy 4 3 0 1 19-8 9
Eid 4 2 0 2 13-12 6
Jølster 4 1 1 2 16-17 4
Sandane 4 0 0 4 3-22 0


 


Frå kampen mellom Jotun og Førde 2 på kunstgraset i Øvre Årdal.
Foto: privat.


13.09 Resultat dagens kampar, søndag 13. september


Jonatan Braut Brunes scora to mål i dagens 3-0 seier mot Senja.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Senja  3-0 (2-0)
1-0 Jonatan Braut Brunes (16. min)
2-0 Lorent Callaku (28. min)
3-0 Jonatan Braut Brunes (83. min)

Dommar: Mathias Smehus Kringstad, Valder

Assistentdommarar: Vegard Mathisen-Yndestad, Eikefjord og Kjell August Ytre-Eide, Stryn

Gult kort: Eirik Høydal, Christer Husa og Ådne Midtskogen, Florø 
Jonas Tømmerdal Frøner, Senja

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Vladan Radojkic 83. min)
Christer Husa
Eirik Høydal (Akim Saeed Sairinen85. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 85. min)
Gustav Severinsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Brage Naustdal 3. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä


Senja:
Gard Nicolas Rueda Trollskar
Sebastian Østman Ottesen (Sondre Tunstad 46. min)
Sondre Laugsand
Ingar Angell Nicolaysen
Tobias Nymo Melseth
Jonas Tømmerdal Frøner (Asgeir Eliassen 76. min)
Simon Laugsand
Tobias Schjetne
Markus Johnsgård
Alexander Mikkelsen
Sverre Skoglund (Mathias Johnsgård 83. min)

 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 10 4 3 3 23 - 14 15
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Florø 10 4 0 6 23 - 20 12
Kjelsås 9 3 3 3 14 - 12 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Vålerenga 2 9 3 2 4 10 - 22 11
Senja 10 2 1 7 9 - 27 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 10 0 0 10 6 - 48 0


J20 avdeling 1
Kaupanger 2/Sogndal 2 - Sandane  1-6 (1-1)
0-1 Marit Mardal
1-1
1-2 Hanna Pleym Mardal 
1-3 Marit Mardal
1-4 Kristine Lothe Rustøen
1-5 Sara Lothe Rustøen
1-6 Karoline Hjelle

Dommar: Sindre Stø Hobber, Nanset

Assistentdommarar: Svein Høylo, Fjærland og Anna Helena Almelid, Balestrand

Kaupanger 2/Sogndal 2:
Andrine Teigen Jensen
Emilie Ylvisåker Vedvik
Thea Sønnesyn
Andrea Bruland Øygard
Katarina Heggestad
Ingrid Marie Bergheim
Nora Hov
Tale Moldestad Eineteig
Laila Stavø Stenehjem
Ane Malen Sætren Myklebust
Aurora Servold Wåseth
Hanna Loftesnes Breilid
Snit Tesfahanes Berhane
Anne Cathrine Bergheim
Jin Therese Schøyen
Jenny Grindedal Ertesvåg
Hanna Grindedal Ertesvåg
Sofie Aaberge Dale

Sandane:
Jasmijn Koopmans
Maja Isane Selsvik
Anna Fjellestad
Dorte Maria Eimhjellen Heggheim
Maria Helen Fløtre Ulvestad
Malene Utheim
Hanna Pleym Mardal
Mia Huus Fjellestad
Karoline Hjelle
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 4 3 0 1 36-11 9
Kaupanger 2/Sogndal 2 3 0 0 3 2-34 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

13.09 Dagens kampar, søndag 13. september


Florø spelar i dag heimekamp mot Senja på Florø Stadion
Florøtrenar Frode Nybø i treningskampen mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Florø - Senja
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 9 5 1 3 20 - 10 16
Hødd 9 4 2 3 8 - 5 14
Tromsdalen 9 3 3 3 17 - 10 12
Brattvåg 9 3 3 3 19 - 13 12
Kjelsås 9 3 3 3 14 - 12 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18 - 23 12
Vålerenga 2 9 3 2 4 10 - 22 11
Florø 9 3 0 6 20 - 20 9
Senja 9 2 1 6 9 - 24 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 9 0 0 9 5 - 44 0

J20 avdeling 1
Kl. 13.00 Kaupanger 2/Sogndal 2 - Sandane 

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 2 0 0 38-1 9
Sandane 3 2 0 1 30-10 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

12.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Eid jublar etter dagens 5-2 seier mot Sandane på Eid Idrettspark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


G20 avdeling 1

Vik - Dale  1-0 (0-0)
1-0 Sjølvmål (87. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 4 2 0 2 8-7 6
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

G20 avdeling 2
Eid - Sandane  5-2 (2-1)

1-0 Abraham Johnny (14 sekund)
2-0 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (19. min)
2-1 Joakim Solheim Kvellestad (43. min)
2-2 Joakim Solheim Kvellestad (62. min)
3-2 Jonas Heggen Trosdahl (72. min)
4-2 Jonas Heggen Trosdahl (83. min)
5-2 Abraham Johnny (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Sogndal 2  12-0 (6-0)
1-0 Sigurd Fotland Fænn (6. min)
2-0 Sondre Erdal (28. min)
3-0 Sigurd Fotland Fænn (31. min)
4-0 Stian Gjengedal Olsbø (41. min)
5-0 Johannes Konstali-Lødemel (43. min)
6-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (45. min)
7-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (51. min)
8-0 Johannes Konstali-Lødemel (59. min)
9-0 Håvard Kroken (63. min)
10-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (65. min)
11-0 Rasmus Skaare Tjellaug (72. min)
12-0 Sondre Erdal (77. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 31-5 12
Eid 4 2 0 2 16-10 6
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sandane 3 1 0 2 7-12 3
Sogndal 2 4 1 0 3 7-26 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

12.09 Dagens kampar i J20 og G20


Sivert Orheim er dommar i dagens kamp mellom Eid og Sandane.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Vik 22. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


G20 avdeling 1

Kl. 13.00 Vik - Dale

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn - Sogndal 2
Kl. 16.15 Eid - Sandane

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Eid 3 1 0 2 11-8 3
Sandane 2 1 0 1 5-7 3
Sogndal 2 3 1 0 2 7-14 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

11.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Stryn jublar etter ei av 10 scoringar i dagens kamp på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


J20 avdeling 2
Stryn - Sogndal 10-0 (7-0)
1-0 Emma Dorthea Lødemel (2. min)
2-0 Olivia Vollsnes Wemby (5. min)
3-0 Hermine Kjøsnes (8. min)
4-0 Hermine Kjøsnes (13. min)
5-0 Hege-Renate Glosvik Espeland (37. min)
6-0 Hermine Kjøsnes (39. min)
7-0 Emma Dorthea Lødemel (42. min)
8-0 Sofie Njøten (49. min)
9-0 Kaisa Vollsnes Wemby (51. min)
10-0 Kaisa Vollsnes Wemby (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Sogndal 4 1 0 3 10-17 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

G20 avdeling 1
Sogndal 1 - Høyang  2-2 (2-0)
1-0 Per Michael Legria Thune (10. min)
2-0 Sander Hestetun Kilen (30. min)
2-1 Nikolas Gudvangen Trollebø (46. min)
2-2 Gudvangen Trollebø (78. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

11.09 Ny sesong av #hunpresterer


Andrine Tomter og Sigrid Heien Hansen er klar for en
ny sesong med podcasten #hunpresterer

Vålerengaspelarane Sigrid Heien Hansen og Andrine Tomter er tilbake med ein ny sesong av podcasten #hun presterer.

Fyrste sesong kom i forbindelse med at Vålerenga Fotball ynskte å sette eit endå større fokus på kvinnelig prestasjonsutvikling. Klubben etablerte i den anledning konseptet #hunpresterer, der formata var podcast og nettverksarena.

Den fyrste episoden av sesong 2, pluss alle dei 10 episodane frå sesong 1, kan du høyre på Spotify.

 


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Heien Hansen i Fortuna sin heimekamp mot Sarpsborg 18. mai 08 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.09 Dagens kampar i J20 og G20


Sureskumar Kathiravel er hovuddommar i dagens J20-kamp i Stryn.
Bildet er frå treningskampen mellom Selje og Vanylven 22. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


J20 avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn - Sogndal

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 13-2 9
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

G20 avdeling 1
Kl. 18.00 Sogndal 1 - Høyang

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

10.09 Måløy vann 3-2 borte mot Eid


Jesper Endal Jepsen scora alle tre måla til Måløy i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Måløy vann i ettermiddag 3-2 borte mot Eid i klasse G 13/14 11'ar avdeling 3 på Eid Idrettspark. Henrik Vingen Vedeld og Sivert Nordnes scora måla til Eid, medan Jesper Endal Jepsen scora alle tre måla til Måløy.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Både Eid og Måløy skal i elden igjen allereie fyrstkomande søndag. Eid  spelar heime mot Jølster, medan Måløy spelar bortekamp mot Sandane.  

Eid - Måløy 2-3 (0-1)
0-1 Jesper Endal Jepsen (25. min)
1-1 Henrik Vingen Vedeld (42. min)
2-1 Sivert Nordnes (44. min)
2-2 Jesper Endal Jepsen (25. min)
2-3  Jesper Endal Jepsen (25. min)

Eid:
Mathias Endestad Henriksen
Patrick Ellingsen
Svein-Phillip Becker
Olav Hopland Johnsen
Andreas Rafshol
Aksel Kjøsnes
Fredrik Nordnes Haugland
Sivert Nordnes
Aleksander Slettenes
Elias Engeland Løkling
David Anday
Esekiel Henden
Scott Kroken Karlsen
Øyvind Ariansen
Henrik Vingen Vedeld
Eskil Alsaker

Måløy:
Anton Stener Endal Jepsen
Kristian Carey Morken
Adrian Domstein
Kyle Lawrence Yuson Nygård
Noah Bakke Iversen
Erik Hagevik Birknes
Ognjen Markovic
Jesper Endal Jepsen
Alexander Osmundsvåg
Hassan Hamza Mohammad
Adrian Holvik 
Sebastian Gangeskar Henden
Kristian Solvang
Magnus Haraldsson Aare
Adrian Myhre


Tabell  G 13/14 11'ar avdeling 3

Stryn 4 3 1 0 16-8 10
Måløy 3 2 0 1 12-8 6
Jølster 3 1 1 1 13-13 4
Eid 3 1 0 2 9-9 3
Sandane 3 0 0 3 3-15 0

10.09 NM kvinner blir gjennomført, NM menn blir avlyst


Thea Bjelde og Sigrid Heien Hansen i kampen mellom Arna Bjørnar
og Vålerenga på Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Forbundsstyret i Norges Fotballforbund har beslutta at norgesmesterskapet for kvinner blir gjennomført. Det er også beslutta at NM for menn blir avlyst denne sesongen.

Oversikt over vinnarar NM menn 2000-2019
2019 Viking
2018 Rosenborg
2017 Lillestrøm
2016 Rosenborg
2015 Rosenborg
2014 Molde
2013 Molde
2012 Hødd
2011 Aalesund
2010 Strømsgodset
2009 Aalesund
2008 Vålerenga
2007 Lillestrøm
2006 Fredrikstad
2005 Molde
2004 Brann
2003 Rosenborg
2002 Vålerenga
2001 Viking
2000 Odd Grenland

Oversikt over vinnarar NM kvinner 2000-2019
2019 LSK Kvinner
2018 LSK Kvinner
2017 Avaldsnes
2016 LSK Kvinner
2015 LSK Kvinner
2014 LSK Kvinner
2013 Stabæk
2012 Stabæk
2011 Stabæk
2010 Røa
2009 Røa
2008 Røa
2007 Kolbotn
2006 Røa
2005 Asker
2004 Røa
2003 Medkila
2002 Trondheims-Ørn
2001 Trondheims-Ørn
2000 Asker


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


10.09 Hoven, Ogbu og Valsvik på rundens lag


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

To spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 14. serierunden i  OBOS-ligaen.

Dei to Sogndalspelarane som har fått plass på laget er Kristoffer Hoven og Igoh Ogbu. Sogndal vann 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen.

I tillegg har Åsanespelar Kristoffer Valsvik frå Vik fått plass på rundens lag. Valvik spelte ein strålande kamp på Åsane si midtbane i 5-1 seieren heime mot Jerv.  


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Eirik Østgaard, Åsane 9

Forsvar: Vegard Kongsro, Ull/Kisa 8
Forsvar: Kristian Novak, Grorud 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 7

Midtbane: Kristoffer Valsvik, Åsane 7
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 8
Midtbane: Senai Hagos, Åsane 7
Midtbane: Kristoffer Ødemarksbakken, Ull/Kisa 8

Angrep: Ole Andreas Nesset, Ull/Kisa 7
Angrep: Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm 7
Angrep: Håkon Lorentzen, Åsane 9

 


Igoh Ogbu i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristoffer Valsvik blei matchvinnar for Fyllingsdalen mot Sogndal 2 i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.09 Tommy Skjerven dømmer på Color Line Stadion


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Aalesund og Sarpsborg 08.

Med seg på linjene har han Erik Hegstad frå Sverresborg og Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss. 4. dommar er Torgeir Halsen frå Vanylven.

Kampen blir spelt på Color Line Stadion søndag 13. september klokka 18.00.

Kampen mellom Aalesund og Sarpsborg 08 er Tommy Skjerven sin 391. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.09 Bilder frå Sogndal sin 3-0 seier mot Strømmen


Sogndal hadde store sjansar i tillegg til dei tre scoringane.
Strømmen kan takke keeper Simen Lillevik for at tapet ikkje blei større.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i går ettermiddag 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen.

Kristoffer Hoven blei den store helten med ekte hat-trick i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

09.09 Hove spelte heile kampen mot Nederland


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove spelte heile kampen då Norge U21 i går spelte EM-kvalifiseringskamp borte mot Nederland.

Nederland vann til slutt kampen 2-0, etter to seine scoringar av Noa Lang og Myron Baodu. Kampen var Johan Hove sin 55. aldersbestemte landskamp for Norge.

Norge ligg etter tapet mot Nedrland på 3. plass i gruppe 7 i EM-kvalifiseringa. Nederland er ubeseira på sine seks kampar, og toppar gruppa føre Portugal.

Norge sin neste kamp i EM-kvalifiseringa er borte mot Portugal fredag 9. oktober.

Nederland - Norge  2-0 (0-0)
1-0 Noa Lang (83. min)
2-0 Myron Baodu (90. min+3)

Gult kort: Noa Lang og Sven Botman, Nederland
Leo Skiri Østigård og Kristoffer Askildsen, Norge 


Norge:
Julian Rekdahl Faye Lund
Leo Skiri Østigård
Fredrik André Bjørkan
Birk Risa (Tobias Christensen 85. min)
Odin Luraas Bjørtuft
Kristoffer Askildsen (Hugo Vegard Vetlesen 84. min)
Look Saa Nicholas Kengkhetkid Mickelson
Johan Hove
Håkon Evjen (Aron Leonard Dønnum 85. min)
Jørgen Strand Larsen
Jens Petter Hauge 

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.09 Sogndal vann 3-0 mot Strømmen


Hoven jublar etter den fyrste av i alt tre scoringar mot Strømmen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Sogndal vann i ettermiddag 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen på Fosshaugane Campus.

Kristoffer Hoven blei den store helten med ekte hat-trick i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Strømmen  3-0 (3-0)

1-0 Kristoffer Hoven (2. min)
2-0 Kristoffer Hoven (8. min)
3-0 Kristoffer Hoven (38. min)

Dommar:
Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar:
Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar:
Asbjørn Kjetil Grinde Håre (Fjøra FK)

Gult kort:
Endre Kupen, Sogndal og Torje Naustdal, Strømmen 

Sogndal:

Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 90. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Johan Johanessen Bakke 90. min)
Tomas Kristoffersen
Alioune Ndour (65. min)Sixten Dalen Jensen
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 65. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 89. min)

Strømmen:

Simen Lillevik Kjellevold
Morten Renå Olsen
Kristian Jahr 
Sverre el Bjørkkjær
Hasan Kurucay
Torje Naustdal (Sander Birkeland 46. min)
Morten Bjørlo (Mustapha Achrifi 74. min)
Brede Sandmoen
Youssef Chaib (Willian Pozo-Venta 46. min)
Tega George (Martin André Sjølstad 46. min)
Kjell Rune Sellin (Håvard Segtnan Thun 84. min)

Øvrige resultat 14. serierunde OBOS-ligaen
Grorud - Stjørdals Blink 1-1 (0-0)
KFUM - Tromsø 1-1 (1-0)
HamKam - Raufoss 0-1 (0-0)
Lillestrøm - Ranheim 3-1 (0-1)
Sandnes Ulf - Kongsvinger 1-0 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Øygarden 6-1 (2-1)
Åsane - Jerv 5-1 (2-0)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Ranheim TF 14 9 0 5 41 - 25 27
Sogndal 14 8 3 3 32 - 17 27
Sandnes Ulf 14 7 3 4 22 - 26 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Åsane 14 6 4 4 27 - 19 22
Grorud 14 5 5 4 21 - 18 20
Stjørdals-Blink 14 5 4 5 23 - 23 19
KFUM 14 4 5 5 17 - 19 17
Raufoss 14 4 5 5 20 - 20 16
Jerv 14 3 6 5 22 - 31 15
Ullensaker/Kisa 14 3 5 6 24 - 28 14
Kongsvinger 14 3 4 7 14 - 23 13
Strømmen 14 4 2 8 19 - 28 11
Øygarden FK 14 2 5 7 18 - 33 11
HamKam 14 2 4 8 22 - 31 10

 


Johan Johannessen Bakke debuterte for Sogndal i dagens kamp. 


Simen Lillevik og Torje Naustdal var i startellevaren til Strømmen.


08.09 Norge vann 5-1 mot Nord Irland


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland spelte heile kampen då Norge i går kveld vann 5-1 borte mot Nord Irland i Nations League.

Kampen var 31-åringen frå Vadheim sin 29. landskamp for det norske A-landslaget. I tillegg har forsvarsspelaren spelt 31 aldersbestemte landskampar.

Norge spelar heime mot Romania i 3. runde i Nations League. Kampen blir spelt på Ullevaal Stadion søndag 11. oktober. 

Nord Irland - Norge  1-5 (1-3)
0-1 Mohamed Amine Elyounoussi (2. min)
1-1 Paddy McNair (6. min)
1-2 Erling Braut Haaland (8. min)
1-3 Alexander Sørloth (19. min)
1-4 Alexander Sørloth
1-5 Erling Braut Haaland

Gult kort: Daniel Ballard og Craig Cathcart, Nord Irland 
Birger Solberg Meling, Norge 

Nord-Irland:
Bailey Peacock-Farrell
Michael Smith
Daniel Ballard (Liam Boyce 46. min)
Craig Cathcart
George Saville
Steven Davis
Shane Ferguson
Stuart Dallas
Jordan Thompson
Conor Washington (Shayne Lavery 77. min)
Paddy McNair
 
Norge:
Rune Almenning Jarstein
Haitam Aleesami (Birger Solberg Meling 78. min)
Kristoffer Vassbakk Ajer
Even Hovland
Omar Elabdellaoui (Jonas Svensson 79. min)
Stefan Marius Johansen (Joshua Christian Kojo King 71. min)
Mohamed Amine Elyounoussi
Markus Henriksen
Mathias Antonsen Normann
Alexander Sørloth
Erling Braut Haaland

Tabell UEFA Nations League B gruppe 1
Romania 2 1 1 0 4-3 4
Østerrike 2 1 0 1 4-4 3
Norge 2 1 0 1 6-3 3
Nord Irland 2 0 1 1 2-6 1

Kampar 3. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Søndag 11. oktober, Kl. 18.00 Norge - Romania
Søndag 11. oktober, Kl. 20.45 Nord Irøand - Østerrike 

Kampar 4. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Onsdag 14. oktober, Kl. 20.45 Norge - Nord Irland
Onsdag 14. oktober, Kl. 20.45 Romania - Østerrike 

Kampar 5. runde UEFA Nations League B gruppe 1

Søndag 15. november, Kl. 20.45 Romania - Norge 
Søndag 15. november, Kl. 20.45 Østerrike - Nord Irland

Kampar 6. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Onsdag 18. november, Kl. 20.45 Østerrike - Norge
Onsdag 18. november, Kl. 20.45 Nord Irland - Romania

08.09 Elise spelar EM-kvalifisering på Ullevaal



 

Elise Thorsnes er teken ut på det norske kvinnelandslaget som skal spele EM-kvalifiseringskamp mot Wales.

Kampen blir spelt på Ullevaal Stadion tysdag 22. september.

Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, Brighton & Hove Albion Women FC
Aurora Mikalsen, Tottenham Hotspur LFC
Guro Pettersen, Piteå IF
Ingrid Moe Wold, Everton Ladies FC
Emilie Marie Aanes Woldvik, LSK Kvinner
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Emilie Bragstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Tuva Hansen, Klepp IL
Kristine Minde, Rosenborg Ballklub Kvinner
Anja Sønstevold, FC Fleury 91
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Julie Blakstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Therese Sessy Åsland, Kristianstads DFF
Guro Reiten, Chelsea FC
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Celin Bizet Ildhusøy, Vålerenga Fotball
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Synne Sofie Kinden Jensen, Vålerenga Fotball
Elise Hove Thorsnes, Avaldsnes IL
Lisa-Marie Karlseng Utland, Rosenborg Ballklub Kvinner

08.09 Sogndal møter Strømmen på Campus


Sivert Heggheim Mannsverk heime mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på på Fosshaugane Campus klokka 18.00.

14. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 17.00 Grorud - Stjørdals Blink
Kl. 17.30 KFUM - Tromsø
Kl. 18.00 Sogndal - Strømmen
Kl. 18.00 HamKam - Raufoss
Kl. 18.00 Lillestrøm - Ranheim
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Kongsvinger
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Øygarden
Kl. 18.00 Åsane - Jerv


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 13 10 1 2 23 - 9 31
Ranheim TF 13 9 0 4 40 - 22 27
Sogndal 13 7 3 3 29 - 17 24
Sandnes Ulf 13 6 3 4 21 - 26 21
Lillestrøm SK 13 5 5 3 17 - 14 20
Åsane 13 5 4 4 22 - 18 19
Grorud 13 5 4 4 20 - 17 19
Stjørdals-Blink 13 5 3 5 22 - 22 18
KFUM 13 4 4 5 16 - 18 16
Jerv 13 3 6 4 21 - 26 15
Raufoss 13 3 5 5 19 - 20 13
Kongsvinger 13 3 4 6 14 - 22 13
Strømmen 13 4 2 7 19 - 25 11
Ullensaker/Kisa 13 2 5 6 18 - 27 11
Øygarden FK 13 2 5 6 17 - 27 11
HamKam 13 2 4 7 22 - 30 10

07.09 Stryn vann 6-1 mot Måløy/Selje/Åheim


Stryn jublar etter at Malin Eikenes Tjellaug fastsette sluttresultatet til 1-6 i
dagens kamp mellom Måløy/Selje/Åheim og Stryn på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 6-1 borte mot Måløy/Selje/Åheim i klasse J20 avdeling 2.

Emma Njøten (3), Kaisa Vollsnes Wemby (2) og Malin Eikenes Tjellaug scora for Stryn, medan Sandra Adelene Rundereim sette inn målet til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy/Selje/Åheim - Stryn  1-6 (0-3)

0-1 Emma Njøten (27. min)
0-2 Emma Njøten (30. min)
0-3 Kaisa Vollsnes Wemby (44. min)
0-4 Emma Njøten 49. min)
1-4 Sandra Adelene Rundereim (59. min)
1-5 Kaisa Vollsnes Wemby (64. min)
1-6 Malin Eikenes Tjellaug (78. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll og Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Malin Eikenes Tjellaug, Stryn

Måløy/Selje/Åheim:
Andrea Hermine Carlson
Viktoria Endal Jepsen
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Katrine Lunde
Rakel Almenning Oldeide
Siri Beate Solibakke
Lone Hunvik Kvalheim
Linn-Therese Aarseth
Emilie Volle
Tiril Hasund
Sara Refvik Hove
Celine Rundereim Taklo
Cecilie Vederhus Myklebust
Silje Oline Myhre
Kaja-Malene Nykrem Hoddevik
Sandra Adelene Rundereim
Guro Lesto Larsen
Rakel Apneseth

Stryn:
Mia Kristiansen
Hege-Renate Glosvik Espeland
Olivia Vollsnes Wemby
Ingeborg Sofie Sætren
Rebecca Agnethe Tvinnereim
Emma Njøten
Sofie Njøten
Selma Guddal Breivik
Malin Eikenes Tjellaug
Hermine Kjøsnes
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Siri Oline Lillestøl
Jenny Taraldsen Guddal
Kaisa Vollsnes Wemby
Maria Belinda Bergset


Tabell J20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 13-2 9
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

07.09 Elise Thorsnes på rundens lag i Toppserien

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Elise Thorsnes er ein av dei utvalgte til rundens lag i 11. serierunde i Toppserien.

32-åringen frå Leikanger scora eit mål i Avaldsnes sin 2-0 seier borte mot Arna Bjørnar. Dette var Elise Thorsnes si 175. scoring på øverste nivå her i Norge.

Thorsnes ble belønna med seks poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Arna Idrettspark.

Rundens lag i 11. serierunde i Toppserien

Keeper: Kirvil Odden Sundsfjord, Lyn 6

Forsvar: Stine Ballisager Pedersen, Vålerenga 7
Forsvar: Kamilla Aabel, Røa 7
Forsvar: Sara Lindbak Hørte, Kolbotn 7
Forsvar: Robyn Elizabeth Decker, Avaldsnes 7

Midtbane: Elin Åhgren Sørum, Rosenborg 7
Midtbane: Synne Jensen, Vålerenga 6
Midtbane: Oline Brekke Fuglem, Røa 7

Angrep: Rasheedat Ajibade, Avaldsnes 7
Angrep: Johanne Fridlund, Kolbotn 7
Angrep: Elise Thorsnes, Avaldsnes 6

07.09 Måløy/Selje/Åheim møter Stryn klokka 19.00


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Måløy/Selje/Åheim spelar i ettermiddag heimekamp mot Stryn i klasse J20 avdeling 2. Kampen blir spelt på Skavøypoll Stadion klokka 19.00.

Måløy/Selje/Åheim tapte borte mot Sogndal i sin fyrste kamp, medan Stryn har vunne borte mot Sogndal og heime mot Kaupanger 1 i sine to kampar.

NB! Dagens kamp mellom Kaupanger 2/Sogndal 2 og Balestrand i J20 avdeling 1 er utsett.


J20 avdeling 2
Kl. 19.00 Måløy/Selje/Åheim - Stryn

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Emma Sæbø blei matchvinnar for Kaupanger 1 mot Sogndal.
Bildet er frå Kaupanger 1 sin bortekamp mot Stryn 29. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

G20 avdeling 1
Dale - Balestrand  7-2 (1-1)
Mål Dale: Anders Ulvik Fleten (4), Adrian Bjørvik Myklebust, Noah Rørvik Solheim og Tage Emanuel Gallefoss  
Mål Balestrand: Marius Myklebust (2)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0


J20 avdeling 2

Sogndal - Kaupanger 1  1-2 (1-1)
0-1 Marte Hovland (19. min)
1-1 Kate Elizabeth Skjeldestad (40. min)
1-2 Emma Sæbø (71. min)

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Årets Tine Fotballskule i Selje går av stabelen:
Fredag 11. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 12. september kl. 12.00-16.00.

Alder:
Gutar og jenter frå 6 år (1.klasse, f.2014) til og med 15 år (10.klasse, f.2005)

Pris: kr. 400,- pr. deltakar (søskenmoderasjon pr. stk. kr. 300,- for nr. 2 eller fleire)

NB! Betal inn på førehand til Selje IL, kontonr. 3845.07.10374, frist innan onsdag 9. september. Merk m/namn!

Som inkluderer: flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1 stk Umbro-fotball + frukt + Tine-drikke. NB! Ta med nistepakke sjølv (På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert baguett).

Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar med ball. Eigen keeperskule.

innanfor reglane for smittevern

Selje IL vil gjennomføre fotballskulen iht. retningslinjer Tine Fotballskule og Fotballen sine koronavettreglar.

Påmelding til: Rita Hatlenes: ritahatlenes@hotmail.com

eller tlf./sms til: 95 23 56 27 Bindande påmelding, ”først til mølla….”

Påmelding Selje Tine-fotballskule: frist mandag 7.september!

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

06.09 Florø tapte 3-1 borte mot Vålerenga 2


Vladan Radojkic scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Vålerenga 2.
Bildet er frå Lysekloster sin bortekamp mot Førde 28. juli 2018.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø tapte i dag 3-1 borte mot Vålerenga 2 på Intility Arena.

Vladan Radojkic gav Florø leiinga etter 10 minutt, men scoringar av Lukas Thorsen Håll (2) og Brede Pedersen sikra Vålerenga 2 seieren. Stillinga til pause var 2-1 til Vålerenga 2.

Neste kamp for Florø er heime mot Brattvåg på Florø Stadion søndag 13. september.

Vålerenga 2 - Florø  (2-1)
0-1 Vladan Radojkic (10. min)
1-1 Brede Pedersen (16. min)
2-1 Lukas Thorsen Håll (28. min)
3-1 Lukas Thorsen Håll (74. min)

Dommar: Anders Bodding, Haga

Assistentdommarar: Arion Shaqiri, Strømmen og Stian André Kuznetsoff, Lommedalens

Gult kort: Brede Pedersen, Jacob Blixt Flaten og Magnus Bech Riisnæs, Vålerenga 2

Vålerenga 2:
Christian Kjetil Haug
Martin Bech Riisnæs
Brede Pedersen
Ousmane Diallo Toure
Oskar Aron Opsahl
Mathias Johnsrud Emilsen (Yasir Abdiqadir Sa'Ad 46. min)
Jacob Blixt Flaten
Magnus Bech Riisnæs (Florind Lokaj 81. min)
Mathias Øfsti Bråten
Lukas Thorsen Håll
Seedy Jatta (Sixten Cappelen Abrahamsen 90. min)

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes
Christer Husa 
Eirik Høydal (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 57. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Gustav Severinsen 57. min)
Vladan Radojkic
Brage Naustdal (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 57. min)
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä


Øvrige kampar i dag i den 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 16.00 Kjelsås - Tromsdalen
Kl. 16.30 Fredrikstad - Fløya

Resultat 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Eidsvold TF 4-2 (1-1)
Moss - Skeid 2-5 (1-3)
Hødd - Alta 2-0 (0-0)
Kvik Halden - Senja (3-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 9 7 1 1 21-9 22
Kvik Halden 9 7 0 2 25-13 21
Skeid 9 5 1 3 20-10 16
Hødd 9 4 2 3 8-5 14
Brattvåg 9 3 3 3 19-13 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18-23 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Vålerenga 2 9 3 2 4 10-22 11
Florø 9 3 0 6 20-20 9
Senja 9 2 1 6 9-24 6
Moss 9 1 2 6 10-17 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

06.09 Dagens kampar i J20 og G20


Emma Sæbø og Kaupanger 1 møter i dag Sogndal på Kvåle Stadion.
Bildet er frå Kaupanger 1 sin bortekamp mot Stryn 29. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

G20 avdeling 1
Kl. 18.30 Dale - Balestrand

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0


J20 avdeling 2

Kl. 18.00 Sogndal - Kaupanger 1

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 2 1 0 1 9-5 3
Kaupanger 1 1 0 0 1 1-2 0
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Florø møter Vålerenga 2 på bortebane


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag bortekamp mot Vålerenga 2 i den 9. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt på Intility Arena klokka 13.00.


Dagens kampar i 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Vålerenga 2 - Florø
Kl. 16.00 Kjelsås - Tromsdalen
Kl. 16.30 Fredrikstad - Fløya

Resultat 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Eidsvold TF 4-2 (1-1)
Moss - Skeid 2-5 (1-3)
Hødd - Alta 2-0 (0-0)
Kvik Halden - Senja (3-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 9 7 1 1 21-9 22
Kvik Halden 9 7 0 2 25-13 21
Skeid 9 5 1 3 20-10 16
Hødd 9 4 2 3 8-5 14
Brattvåg 9 3 3 3 19-13 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18-23 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Florø 8 3 0 5 19-17 9
Vålerenga 2 8 2 2 4 7-21 8
Senja 9 2 1 6 9-24 6
Moss 9 1 2 6 10-17 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

05.09 Oliver Rotihaug scora for Bryne


Oliver Rotihaug for Florø mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Oliver Rotihaug scora Bryne sitt tredje mål i dagens 3-1 seier heime mot Notodden i PostNord-ligaen avdeling 2.

23-åringen frå Eid har vore ute med skade, og dagens kamp var Rotihaug sin fyrste kamp for Bryne heime på Bryne Stadion. Rotihaug debuterte for Bryne i toppkampen borte mot Vard Haugesund sist helg.

Bryne ligg etter dagens seier på 2. plass i PostNord-ligaen avdeling 2. Bryne har 20 poeng på ni kampar, og ligg med det poenget bak Vard Haugesund som toppar tabellen.  

Bryne - Notodden  3-1 (2-0)
1-0 Thierry Dabove (30. min)
2-0 Pål Aamodt (37. min)
2-1 Martin Brekke (77. min)
3-1 Oliver Rotihaug (84. min)

Dommar:
Andre Holtar Arnholt, Østsiden Askøy

Assistentdommarar:
Stian Blanckaert, Våganes og Julian Rene Blanckaert, Våganes

Gult kort:
Marius Andersen, Bryne
Martin Brekke, Kjetil Holand Tøsse og William Schjølberg Husebø, Notodden


Bryne:

Igor Spiridonov
Pål Aamodt
Marius Andersen
Kristoffer Hay
Joshua Paul Robson
Henning Romslo
Bjarne Damsgård Langeland Kaptein
Andreas Dybevik
Thierry Dabove (Oliver Rotihaug 80. min)
Robert Undheim (Vegard Aasen 88. min)
Daniel Seland Karlsbakk (Torben Dvergsdal 90. min)

Notodden:
Espen Vasby
William Schjølberg Husebø (Christopher Cheng 71. min)
Nicholas Marthinussen
Henrik Gustavsen
Espen Mogen Hagen
Sjur Lothe
Martin Soleim Holmen (Sebastian Temte Hansen 71. min)
Kjetil Holand Tøsse (Sander Røed 87. min)
Martin Brekke
Magnus Magnetun Bækken (Kristian Kjeverud Eggen 60. min)
Jørgen Voilås

 


Rotihaug etter at Florø sikra opprykk til OBOS-ligaen 15. oktober 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Oliver Rotihaug i Florø sin heimekamp mot Førde 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   



Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oliver Rotihaug i kamp for Eid borte mot Sogndal 3 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Eid vann i ettermiddag 8-1 borte mot Måløy/Selje på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp mellom Måløy/Selje og Eid.  

 

Det har i dag blitt spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G20 avdeling 1
Høyang - Førde  1-3 (0-0)
0-1 Nikolas Gudvangen Trollebø
1-1 Andreas Årseth
1-2 Tobias Holme
1-3 Oskar Andreas Solheim 

Vik - Sogndal 1  0-1 (0-0)

0-1 Bård Bådsvik (70. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0

G20 avdeling 2
Måløy/Selje - Eid 1-8 (0-4)
0-1 Sindre Årskog (21. min)
0-2 Abraham Johnny (22. min)
0-3 Jon Ivar Myklebust Møll (29. min)
0-4 Abraham Johnny (33. min)
0-5 Jon Ivar Myklebust Møll (54. min)
0-6 Abraham Johnny (60. min)
1-6 Einar Tobias Hoddevik (61. min)
1-7 Jakob Hagen, straffe (77. min)
1-8 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp mellom Måløy/Selje og Eid.  


Sogndal 2 - Sandane  1-4 (1-2)
0-1 Hallvard Bjotveit (4. min)
1-1 Mathias Sunde Årdal (15. min)
1-2 Hallvard Bjotveit (36. min)
1-3 Hallvard Bjotveit (82. min)
1-4 Hallvard Bjotveit (87. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Eid 3 1 0 2 11-8 3
Sandane 2 1 0 1 5-7 3
Sogndal 2 3 1 0 2 7-14 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

J20 avdeling 1
Førde - Sandane  7-1 (4-1)
1-0 Inga Hoff (17. min)
1-1 Marit Mardal (18. min)
2-1 Astrid Bolstad Blikra (22. min)
3-1 Inga Hoff (24. min)
4-1 Astrid Bolstad Blikra (40. min)
5-1 Inga Hoff (50. min)
6-1 Astrid Bolstad Blikra(76. min)
7-1 Inga Hoff (86. min)

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 3 2 0 1 30-10 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

05.09 Film frå Stryn si garderobe etter seieren


Stian Gjengedal Olsbø gav Stryn leiinga 4-0 etter 25 minutt av 1. omgang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen av jubelen i Stryn si garderobe etter seieren mot Florø. 


 

Stryn vann i hår ettermiddag 10-3 heime mot Florø i toppkampen i klasse G20 avdeling 2.

Ein liten film av jubelen i Stryn si garderobe er no lagt ut på YouTube. 

Sjå filmen av jubelen i Stryn si garderobe etter seieren mot Florø. 

05.09 Dagens kampar i J20 og G20


Marit Mardal og Sandane spelar i dag toppkamp mot Førde i klasse J20. Bildet er frå kampen mot Førde i 3. divisjon kvinner 18. juni 2019.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Det blir i dag spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over dagens kampar.

G20 avdeling 1
Kl. 15.00 Høyang - Førde
Kl. 15.00 Vik - Sogndal 1

Tabell G20 avdeling 1
Førde 2 2 0 0 10-2 6
Høyang 2 2 0 0 8-5 6
Sogndal 1 2 1 0 1 10-7 3
Vik 2 1 0 1 7-6 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Måløy/Selje - Eid 
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Sandane  

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0

J20 avdeling 1
Kl. 18.00 Førde - Sandane

Tabell J20 avdeling 1
Førde 2 2 0 0 31-0 6
Sandane 2 2 0 0 29-3 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

04.09 Stryn vann 10-3 i toppkampen heime mot Florø


Kongen av Stryn Stadion i dag, Sondre Holmlund Ørjasæter, blir
boren på gullstol av Honndalens store son, Håvard Kroken,
og Stryn sin kaptein Sigurd van Dijk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i ettermiddag heile 10-3 heime mot Florø i toppkampen i klasse G20 avdeling 2.

Sondre Holmlund Ørjasæter (5), Trym Vatn Øvreberg, Johannes Garlid Tenden, John-Erlend Bø og Johannes Konstali-Lødemel scora måla til Stryn, medan Fredrik Humlestøl Døsen, Håvard Nødset Rosø og Vetle Hansen sette inn måla til Florø.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Florø  10-3 (6-0)
1-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (7. min)
2-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (18. min)
3-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (20. min)
4-0 Stian Gjengedal Olsbø (25. min)
5-0 Trym Vatn Øvreberg (35. min)
6-0 Johannes Garlid Tenden (45. min+1)
6-1 Fredrik Humlestøl Døsen (52. min)
7-1 John-Erlend Bø (57. min)
7-2 Håvard Nødset Rosø (59. min)
8-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (62. min)
8-3 Vetle Hansen (71. min)
9-2 Johannes Konstali-Lødemel (90. min+2)
10-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (90. min+4)


Dommar: Jonas Sande Mossestad, Førde


Assistentdommarar: Muhamet Barlla, Eid og Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Håvard Kroken, Stryn
Pravin Parameswaran og Håvard Nødset Rosø, Florø


Stryn:
Jørgen Trøsken
John-Erlend Bø
Sigurd Fotland Fænn
Sondre Erdal
Håvard Kroken
Trym Vatn Øvreberg
Johannes Konstali-Lødemel
Stian Gjengedal Olsbø
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Sondre Holmlund Ørjasæter
Johannes Garlid Tenden

Innbyttarar:
Mossie Melake
Martin Sætre
Jens Aarnes Kleppe

Florø:
Oliver Æsøy Frimannslund
Sondre Mowatt
Pravin Parameswaran
Noah Anderson Forsberg
Ulrik Domben Rognaldsen
Håvard Nødset Rosø
Kristoffer Haukås Steinset
Oscar André Fanøy Nordal
Daniel Sagen Sundal
Fredrik Humlestøl Døsen
Mengasha Abel Aregay

Innbyttarar:
Vetle Hansen
Nathaniel Book Grønsberg
Enok Naustdal


Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0


 


Stian Gjengedal Olsbø gav Stryn leiinga 4-0 etter 25 minutt av 1. omgang.
Bilder frå denne kampen kjem etterkvart.


04.09 Stryn spelar toppkamp heime mot Florø


Stryn jublar etter at Johannes Garlid Tenden gav Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Florø i klasse G20 avdeling 2. Begge laga står med to strake seierar på sine to fyrste kampar.

Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 19.00.

Stryn og Florø sine kampar i dei to fyrste serierundane:

1. serierunde

Stryn - Eid 3-1 (1-0)
1-0 Stian Gjengedal Olsbø (7. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (49. min)
2-1 Eskil Heggen Starheim (72. min)
3-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Sogndal 2 8-2 (4-0)
1-0 Nathaniel Book Grønsberg (14. min)
2-0 Daniel Sagen Sundal (24. min)
3-0 Oscar André Fanøy Nordal (34. min)
4-0 Mengasha Abel Aregay (37. min)
5-0 Mengasha Abel Aregay (48. min)
6-0 Vetle Hansen (65. min)
7-0 Sondre Mowatt (74. min)
7-1 Mathias Sunde Årdal (82. min)
8-1 Sondre Mowatt (90. min)
8-2 Mathias Sunde Årdal (90. min+2)

2. serierunde:
Eid - Florø 2-4 (2-1)
1-0 Abraham Johnny (23. min)
2-0 Jakob Hagen, straffe (37. min)
2-1 Sjølvmål, Eskil Heggen Starheim (40. min)
2-2 Håvard Nødset Rosø, straffe (66. min)
2-3 Sondre Mowatt (78. min)
2-4 Mengasha Abel Aregay (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Stryn 1-6 (0-4)
0-1 Sondre Holmlund Ørjasæter (3. min)
0-2 Johannes Garlid Tenden (16. min)
0-3 Ole-Ivan Glosvik Espeland (18. min)
0-4 Johannes Garlid Tenden (24. min)
0-5 Jørgen Trøsken (48. min)
0-6 Sondre Holmlund Ørjasæter, straffe (68. min)
1-6 Vegard Søren Holen Eimhjellen (90. min)
 
Tabell G20 avdeling 2
Florø 2 2 0 0 12-4 6
Stryn 2 2 0 0 9-2 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0

 


Florø jublar etter at Sondre Mowatt gav Florø leiinga 3-2 mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.09 Eid vann 9-1 heime mot Stryn 2


William Hagen Brenden scora fire mål for Eid mot Stryn 2.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i går ettermiddag 9-1 heime mot Stryn 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3.

William Hagen Brenden (4), Johan Felde (2), Max Munkebye Endal, David Balsnes Lefdal og Oselie Henden scora for Eid, medan Ådne Høgalmen Tenden sette inn Stryn 2 sitt mål.

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Sandane 4-2 borte mot Måløy 2/Selje på Skavøypoll Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 1 - Stryn 2  9-1 (5-0)
1-0 William Hagen Brenden (20. min)
2-0 Max Munkebye Endal (29. min)
3-0 David Balsnes Lefdal (33. min)
4-0 Johan Felde (35. min)
5-0 William Hagen Brenden (39. min)
6-0 Johan Felde (41. min)
7-0 Oselie Henden (49. min)
7-1 Ådne Høgalmen Tenden (63. min)
8-1 William Hagen Brenden (73. min)
9-1 William Hagen Brenden (77. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: William Hagen Brenden og Osman Mohamed Ahmed, Eid 


Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Emilian Henden
Henning Strøm Os
Kevin Alexander Haaseth Sørland
Jon Kristian Rafshol
Julian Alexander Ervik Hansen
Johan Felde
Oliver Holmøyvik
Nida Al-Mfalani
Jon Ivar Myklebust Møll
Oselie Henden
Osman Mohamed Ahmed
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
William Hagen Brenden
Max Munkebye Endal
David Balsnes Lefdal

Stryn 2:
Anders Grøneng Bortne
Johannes Fredheim
Hans Teodor Opsahl Haugen
Filip Roksvåg Leirgulen
Emil Haugen-Sebastian
Marcel Filip Kucab
Tomas Eikenes Tjellaug
Cato Sæten Gundersen
Peder Nyberg
Marius Konstali-Lødemel
Ådne Høgalmen Tenden
Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Emil Lindvik Aaning

03.09 Eid tapte botnkampen heime mot Saga


Saga jublar etter at Vegard Savland gav Saga leiinga 2-1 mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan vann Saga 3-2 borte mot Eid i botnkampen i vår lokale 3. divisjon.

Eid tapte i ettermiddag 3-2 heime mot Saga i den meget viktige botnkampen i 3. divisjon avdeling 8. Eid ligg etter dagens tap på 12. plass og kjem ikkje Eid seg høgare på tabellen blir det spel i 4. divisjon neste sesong. 

Kampen starta bra for heimelaget og etter 14 minutt gav Eid sin toppscorar Torbjørn Aabrekk Eid leiinga 1-0. Aabrekk fekk ballen frå Ole Martin Eide, og etter å ha dribla av ein forsvarar sette han ballen i lengste hjørnet åleine mot Saga sin keeper Ole Henrik Gulliksen. Tre minutt etter utlikna Saga til 1-1 ved Vegard Savland. Savland stakk mellom to forsvararar på eit legg frå Øyvind Bolstad Blikra, og frå 8-9 meter sklei han ballen forbi Eid sin keeper Tom Øyvind Solheim. 

Saga var det beste laget i 1. omgang og det var heilt fortent då Vegard Savland gav bortelaget leiinga 2-1 drøye fem minutt før pause. Øystein Halbrend la ei perfekt pasning inn til Savland som fekk stå heilt umarkert inne i Eid sin 16-meter. Savland drog til på heil volley og ballen gjekk i mål bak ein sjanselaus Tom Øyvind Solheim. Berre to minutt etter fekk Terje Sørbø stå umarkert inne i feltet på ein corner frå Tor Are Dvergsdal. Sørbø steig til værs og heada ballen i nærmaste hjørnet. 

Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og laga tok ein pust i bakken på stillinga 1-3. 

I 2. omgang var heimelaget klart best og Saga hadde nok med å forsvare seg. Knappe ti minutt ut i omgangen hadde Kim Vik ein kjempesjanse til å redusere til 3-2. Ole Andreas Solheim trilla ballen til Vik som frå meget god posisjon skaut utanfor. Fire minutt etter gjorde Kim Vik det godt igjen då han gjorde heile forarbeidet til Torbjørn Aabrekk si andre scoring i kampen. Vik drog seg rundt på høgrekanten og slo ballen ut til Aabrekk som sette ballen sikkert i lengste hjørnet. 

Utover i omgang held heimelaget fram med å skape fleire store sjansar, men godt keeperspel av Ole Henrik Gulliksen og ein god porsjon flaks gjorde at Eid ikkje scora fleire mål i denne kampen. Nærmast scoring var Ole Martin Eide etter ein corner på overtid. Den knallharde headinga frå Eide gjekk forbi keeper, men uheldigvis for Eid traff den ein forsvarar på streken.

Saga sin einaste sjanse i 2. omgang kom på overtid. Vegard Savland kom seg gjennom på venstrekanten, men avslutninga redda Tom Øyvind Solheim til corner. 

Etter dagens tap er Eid nede i nedrykkstriden med begge beina. Saga har lagt inn protest på kampen mot Arna Bjørnar og vinn dei fram med denne og får tre poeng er Saga heile fem poeng føre Eid på tabellen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Saga 2-3 (1-3)
1-0 Torbjørn Aabrekk (14. min)
1-1 Vegard Savland (17. min)
1-2 Vegard Savland (38. min)
1-3 Terje Sørbø (40. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (58. min)

Gult kort: Ove Balsnes og Ole Martin Eide, Eid. Tor Are Dvergsdal, Ole Henrik Gulliksen, Vegard Savland og Benny Rvedal, Saga. 

Dommar: Jan Erik Bratteberg, Ørsta 

Assistentdommarar: Ståle Sandal, Breimsbygda og Kaj Inge Fløde, Stadlandet

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Johannes Myklebust (Jonas Rye Tvendeseter 71. min)
Øystein Aabrekk 
Henning Haugen
Ove Balsnes
Kim Vik 
Ole Andreas Solheim
Ole Martin Eide
Bjørnar Strandos (Andreas Bjørhovde Heggedal 82. min)
Thomas Starheim (Håvard Bruvoll 51. min)
Torbjørn Aabrekk 

Saga:
Ole Henrik Gulliksen
Ivan Dvergsdal 
Thomas Fjørstad
Frank Robert Værn
Tor Are Dvergsdal 
Terje Sørbø
Øyvind Bolstad Blikra
Øystein Halbrend (Kenneth Russenes 79. min)
Alexander Hjelmeland Rygg (Jo Arne Salthammer 87. min)
Benny Rivedal (Kenneth Leirvåg 90. min)
Vegard Savland


03.09 Bilder frå kampen Eid - Tornado i klasse G12


Frå dagens kamp mellom Eid og Tornado på Eid Idrettspark.
 Sjå bilder frå denne kampen.

 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i klasse G12 avdeling 6.

I kampen mellom Eid og Tornado på Eid Idrettspark vann Tornado 7-3. Her var stillinga til pause 4-0 til Tornado.

Sjå bilder frå denne kampen.

Resultat 3. serierunde G12 avdeling 6
Eid - Tornado  3-7
Skavøypoll - Selje  16-6
Svelgen/Bremanger - Stryn 2  1-8

 








03.09 Hove spelar EM-kvalifisering på heimebane


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Gibraltar og Nederland.

Kampen mot Gibraltar blir spelt på Hove si heimebane, Marienlyst Stadion,  fredag 4. september klokka 18.00.

Kampen mot Nederland blir spelt på Yanmar Stadium i Nederland tysdag 8. september.

Johan Hove har til no spelt totalt 54 landskampar for norske aldersbestemte landslag. Hove står bokført med to scoringar med flagget på brystet. Han gav Norge G17 leiinga 1-0 mot Russland i Ungarn 21. mars 2017, og han scora siste målet for Norge G18 i 4-0 seieren borte mot Sverige 10. september 2018.

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Julian Faye Lund- Rosenborg
Birk Risa - Odd
Fredrik André Bjørkan - Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård - Brighton
Jesper Daland - Start
Odin Luraas Bjørtuft - Odd
Colin Rösler - NAC Breda
Nicholas Mickelson - Strømsgodset
Marcus Holmgren Pedersen - Molde
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Hugo Vetlesen - Stabæk
Johan Hove - Strømsgodset
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Jens Petter Hauge - Bodø/Glimt
Aron Dønnum - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Ola Brynhildsen - Molde
Tobias Christensen - Molde
Markus Solbakken - HamKam

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.09 Resultat dagens kampar i G15/17 1. divisjon 


Stryn 1 spelte uavgjort 2-2 heime mot Førde 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i klasse G15/17 1. divisjon.

I avdeling 1 vann Sogndal 1 heile 8-0 heime mot Førde 2.

I avdeling 2 spelte Stryn 1 uavgjort 2-2 heime mot Førde 1, medan Florø 1 spelte uavgjort 2-2 heime mot Måløy 1.

G15/17 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 - Førde 2   8-0 (3-0)
1-0 Markus Lazaro Mannsverk Bringas (5. min)
2-0 Nathaniel Maristuen (13. min)
3-0 Abdalla Mohamed Mohamud (29. min)
4-0 Nathaniel Maristuen (56. min)
5-0 Viljar Stavø (60. min)
6-0 Jakob Loftesnes Harjo (68. min)
7-0 Sondre Waage Andersen (74. min)
8-0 Viljar Stavø (77. min)

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 2 2 0 0 11-2 6
Høyang 1 1 0 0 5-0 3
Jotun 1 2 1 0 1 4-3 3
Førde 2 3 1 0 2 4-15 3
Gaular 2 0 0 2 2-6 0

G15/17 1. divisjon avdeling 2
Stryn 1 - Førde  1   2-2 (2-0)

1-0 Jørgen Trøsken (23. min)
2-0 Johannes Konstali-Lødemel (35. min)
2-1 Emil Turøy Berge (45. min)
2-2 Ulrik Konstantin Nielsen (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Florø 1 - Måløy 1   2-2 (2-1)
0-1 Jesper Endal Jepsen (6. min)
1-1 Ulrik Domben Rognaldsen (21. min)
2-1 Elias Holm (40. min)
2-2 Kasper Silden (81. min)


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Stryn 1 3 2 1 0 7-4 7
Førde 1 2 1 1 0 7-2 4
Svelgen/Bremanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy 1 2 0 1 1 2-4 1
Florø 1 3 0 1 2 3-9 1

02.09 Drømmetrenaren - det neste steget 



 

NFF Sogn og Fjordane skal også i haust gjennomføre trenarprosjektet Drømmetrenaren – det neste steget.

NFF Sogn og Fjordane vil på ny invitere trenarar til utviklingstiltaket. Totalt 23 personar har gjennomført kurset i 2018 og 2019.

Mål:
Prosjektet har som mål å utvikle og inspirere trenarar til å ta det neste steget som trenar. Trenarar som skal kunne prege fotballen i Sogn og Fjordane i åra som kjem, inn mot spelarutvikling og trenarutvikling i klubb og krets.

Målgruppe:
NFF Sogn og Fjordane leitar etter dei mest motiverte trenarane i Sogn og Fjordane. Trenarane skal ha ei sterk indre drivkraft til å utvikle sin eigen kompetanse, og skal vere nysgjerrig på ny læring og erfaring. Forutan å utvikle seg sjølv, ønskjer NFF Sogn og Fjordane at dei skal vere ein ressursperson i sin klubb og sitt nærområde. Trenarane bør ha som mål å vidareutdanne seg inn mot UEFA B-lisens/spelarutvikling, NFF Trenarveiledaren, og evt. også på sikt UEFA A-lisens.

NFF Sogn og Fjordane har sett ei øvre grense på 12 trenarar til dette haustprosjektet. Erfaring som trenar i barne- og ungdomsfotball, seniorfotball, formell trenarutdanning, minimum grasrottrenar (C-kurs) og anna relevant utdanning vil danne grunnlaget for uttak til prosjektet. Som deltakar i «det neste steget» vil du og vere med i konkurransen om eit trenarstipend som skal gå til å dekke delar av utgifter knytt til vidare utdanning (T.d. UEFA B-lisens, UEFA B-spelarutvikling, NFF Trenarveiledaren, UEFA A-lisens).

Søknadsfrist: Fredag 2. oktober 2020. Bindande påmelding.

Søknad kan sendast til KA Trenarutviklar i NFF Sogn og Fjordane, Anders Stadheim, e-post: anders.stadheim@fotball.no , tel: 91 73 99 36

Les meir om Drømmetrenaren på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.

 

02.09 Dagens kampar i G115/17 1. divisjon 


Stryn 1 møter i dag Førde 1 på Stryn Stadion.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Florø 1 på Reed Stadion 26. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Det blir i ettermiddag spelt tre kampar i klasse G15/17 1. divisjon.

G15/17 1. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Førde 2

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 1
Høyang 1 1 0 0 5-0 3
Jotun 1 2 1 0 1 4-3 3
Sogndal 1 1 1 0 0 3-2 3
Førde 2 2 1 0 1 4-7 3
Gaular 2 0 0 2 2-6 0

G15/17 1. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn 1 - Førde  1
Kl. 19.00 Florø 1 - Måløy 1 

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Stryn 1 2 2 0 0 5-2 6
Førde 1 1 1 0 0 5-0 3
Svelgen/Bremanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy 1 1 0 0 1 0-2 0
Florø 1 2 0 0 2 1-7 0

01.09 Toppscorarliste PostNord-ligaen avdeling 1


Mathias Sundberg har scora fem mål på seks kampar for Tromsdalen.
Bildet er frå bortekampen mot Florø 26. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Fredrikstadspelar Henrik Kjelsrud Johansen er toppscorar i PostNord-ligaen etter åtte serierundar.

Kjelsrud Johansen har scora åtte mål på dei åtte fyrste kampane, og toppar lista i PostNord-ligaen avdeling 1 eit mål føre Jonatan Braut Brunes (Florø), Christian Reginiussen (Alta) og Herman Jappée Henriksen (Eidsvold TF). 

Toppscorar i PostNord-ligaen avdeling 2 er Joacim Emil Godhei Holtan frå Bryne med ni mål.  


Toppscorarar PostNord-ligaen avdeling 1

8 mål:  
Henrik Kjelsrud Johansen, Fredrikstad

7 mål:
Jonatan Braut Brunes, Florø
Christian Reginiussen, Alta IF
Herman Jappée Henriksen, Eidsvold TF

6 mål:
Johnny Per Buduson, Skeid

5 mål:
Mathias Sundberg, Tromsdalen
Morten Gamst Pedersen, Alta IF

4 mål:
Nicolay Tveten Solberg, Fredrikstad
Sondre Sandnes Beite, Brattvåg
Lorent Callaku, Florø
Riki Tomas Alba, Fredrikstad

3 mål:
Agwa Okuot Obiech, Moss
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo, Florø
Kevin Stephane Jordan Krans, Kvik Halden
Svein-Ove Thomassen, Alta IF
Andreas Arntzen, Tromsdalen
Jesper Solli, Kjelsås
Martin Antonio Nieves, Fredrikstad
Walid Chafouk Idrissi, Kjelsås
Winston Robin Yaw Paintsil, Kjelsås
Øystein Lundblad Næsheim, Kvik Halden



Jonatan Braut Brunes i heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


01.09 Hafsås ny trenarveiledar for Eid Fotball 


Dan Jøran Hafsås under Eid sin kamp mot Florø 30. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Dan Jøran Hafsås er tilsett som trenarveiledar i Eid Fotball.

27-åringen frå Stårheim skal veilede trenarane til Eid, pluss at han skal jobbe for utvikling av det sportslige tilbodet i klubben.

Dan Jøran Hafsås var ein av seks personar som i 2018 gjennomførte NFF Sogn og Fjordane sitt trenarveiledarprogram.

Dei fem andre som gjennomførte NFF Sogn og Fjordane sitt trenarveiledarprogram i 2018 var Kjell Ertesvåg (Kaupanger IL), Tommy Øren (Sogndal Fotball), Sigmund Sandvik (IL Bjørn), Sondre Skrede (Sogndal Fotball) og Katrin Oppheim (Stryn).

01.09 Haugen vann 7-3 borte mot Oppstryn


Lasse Englund Espe scora to mål i kampen mot Oppstryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan vann Haugen 7-3 borte mot Oppstryn på Lund Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Oppstryn - Haugen 3-7 (1-4)
0-1 Ronny Berg (14. min)
0-2 Lasse Englund Espe (18. min)
0-3 Lasse Englund Espe (28. min)
1-3 Jonathan Silden (35. min)
1-4 Ronny Berg (44. min)
2-4 Jonathan Silden (67. min)
2-5 Muktar Ferej Yassin (70. min)
2-6 Vegard Myklebust Øien (71. min)
3-6 Lars Guddal (73. min)
3-7 Vegard Myklebust Øien (90. min+4)


Dommar: Elias Åsebø, Eid

Gult kort: Terje Guddal, Oppstryn

Oppstryn:
Lars Marius Kveen Gjertsen
Even Hjelle Guddal
Håvard Sæterlid
Terje Guddal
Luis Ignacio Gonzalez Camarero
Magnus Guddal
Kristian Andresen
Peter Siket
Jonathan Silden
Anton Øvreberg
Lars Guddal

Innbyttarar:
Inge Andreas Guddal
Øyvind Aahjem
Hekmatollah Nourzehi
Terje Aahjem

Haugen:
Amund Leirgulen
Kay Rune Solheim
Markus Balsnes Lefdal
Kjetil Remme
Ole Gunnar Midtbø
Jarle Åsebø
Jim Rune Skrede
Vegard Myklebust Øien
Ronny Berg
Lasse Englund Espe
Muktar Ferej Yassin

Innbyttarar:
Sigve Bjørhovde Heggedal
Stian Navelsaker Sandvik
Øystein Haugland

31.08 Eid vann 11-0 heime mot Måløy


Eid hadde få problem med å vinne dagens kamp mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid vann i ettermiddag 11-0 heime mot Måløy i klasse J15/17 avdeling 2.

Julie Felde (6), Marte Skeistrand (3) og Mathilde Solheim (2) scora måla til Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dei andre kampane i denne avdelinga i dag vann Heia 5-4 borte mot Loen, medan Jølster vann 3-2 borte mot Sandane.


Eid - Måløy  11-0 (3-0)
1-0 Julia Felde (2. min)
2-0 Marte Skeistrand (18. min)
3-0 Julia Felde (37. min)
4-0 Marte Skeistrand (61. min)
5-0 Mathilde Solheim  (66. min)
6-0 Julia Felde (70. min)
7-0 Mathilde Solheim  (72. min)
8-0 Marte Skeistrand (74. min)
9-0 Julia Felde (75. min)
10-0 Julia Felde (76. min)
11-0 Julia Felde (80. min)

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

Kort: Ingen

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tuva Alsaker
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Oselie Henden
Julia Felde

Innbyttarar:
Eveline Skrede Anderson
Andrine Flo Heggen
Matea Myrold Haavik
Silje Hellenes

Måløy:
Andrea Hermine Carlson
Viktoria Endal Jepsen
Sunniva Torheim Andal
Emeline Gjerde Skavøypoll
Rakel Almenning Oldeide
Lone Hunvik Kvalheim
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Kine Runderheim
Silje Oline Myhre
Siri Beate Solibakke
Rakel Apneseth

Innbyttarar:
Malin Solvang
Sunniva Mia Eide
Cecilie Vederhus Myklebust


Julia Felde laga seks mål i dagens kamp mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.08 Hovden Flataker debuterte for Sogndal


Erik Hovden Flataker scora i Måløy sin treningskamp mot Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Erik Hovden Flataker har meldt overgang frå Måløy til Sogndal.

Den talentfulle midtbane/angrepsspelaren debuterte for Sogndal i G20-kampen borte mot Førde laurdag 29. august.

15-åringen spelte åtte kampar og scora tre mål for Tornado Måløy i Kretsligaen i 2019-sesongen.

Erik Hovden Flataker har vore fast på kretslag i Sogn og Fjordane, og har ved fleire høve deltatt på Equinor Talentleir.


Erik Flataker i TMFK sin treningskamp mot Selje 6. pril 2019. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


31.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Årets Tine Fotballskule i Selje går av stabelen:
Fredag 11. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 12. september kl. 12.00-16.00.

Alder:
Gutar og jenter frå 6 år (1.klasse, f.2014) til og med 15 år (10.klasse, f.2005)

Pris: kr. 400,- pr. deltakar (søskenmoderasjon pr. stk. kr. 300,- for nr. 2 eller fleire)

NB! Betal inn på førehand til Selje IL, kontonr. 3845.07.10374, frist innan onsdag 9. september. Merk m/namn!

Som inkluderer: flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1 stk Umbro-fotball + frukt + Tine-drikke. NB! Ta med nistepakke sjølv (På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert baguett).

Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar med ball. Eigen keeperskule.

innanfor reglane for smittevern

Selje IL vil gjennomføre fotballskulen iht. retningslinjer Tine Fotballskule og Fotballen sine koronavettreglar.

Påmelding til: Rita Hatlenes: ritahatlenes@hotmail.com

eller tlf./sms til: 95 23 56 27 Bindande påmelding, ”først til mølla….”

Påmelding Selje Tine-fotballskule: frist mandag 7.september!

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

30.08 Florø vann 4-2 borte mot Eid  


Florø jublar etter at Sondre Mowatt gav Florø leiinga 3-2 på Eid Stadion.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø snudde i dag 0-2 til seier 4-2 i bortekampen mot Eid i klasse G20 avdeling 2 på Eid Stadion.

Abraham Johnny og Jakob Hagen scora måla til Eid, medan Håvard Nødset Rosø, Sondre Mowatt og Mengasha Abel Aregay sette inn måla til Florø. I tillegg scora Eid eit sjølvmål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Florø  2-4 (2-1)

1-0 Abraham Johnny (23. min)
2-0 Jakob Hagen, straffe (37. min)
2-1 Sjølvmål, Eskil Heggen Starheim (40. min)
2-2 Håvard Nødset Rosø, straffe (66. min)
2-3 Sondre Mowatt (78. min)
2-4 Mengasha Abel Aregay (83. min)

Dommar:
Steffen René Arnesen Mandelid, Kaupanger

Assistentdommarar: Sindre Stø Hobber, Nanset og Trym Øvregard Røhme, Bjørn

Gult kort: August Sigdestad Lund og Sindre Årskog, Eid
Daniel Sagen Sundal, Florø 


Eid:

Filip Vederhus Høstland
Patrick Isene
August Sigdestad Lund
Jakob Hagen
Sindre Årskog
Jon Kristian Rafshol
Jonas Heggen Trosdahl
Jon Ivar Myklebust Møll
Eskil Heggen Starheim
Peder Andreas Lillestøl Naustdal
Abraham Johnny

Innbyttarar:

Oliver Holmøyvik
William Hagen Brenden
Henning Strøm Os
Mohammad Mahmoud Almshout
Johan Felde
Fredrik Åshamar Taklo

Florø:

Sivert Endestad Orheim
Kevin Krosi
Sondre Mowatt
Pravin Parameswaran
Ulrik Domben Rognaldsen
Håvard Nødset Rosø
Kristoffer Haukås Steinset
Oscar André Fanøy Nordal
Daniel Sagen Sundal
Fredrik Humlestøl Døsen
Mengasha Abel Aregay

Innbyttarar:

Vetle Hansen
Andreas Peter Hanebrekke Slack

30.08 Sogndal spelte uavgjort 0-0 mot Kongsvinger  


Torstein Egil Kvam var kampdelegat i dagens kamp på Gjemselund.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 0-0 borte mot Kongsvinger i den 13. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal ligg etter dagens kamp på 3. plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Sogndal er heime mot Strømmen tysdag 8. september.


Kongsvinger - Sogndal  0-0 (0-0)


Dommar:
Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy

Assistentdommarar: Helge Myklebust, Freidig og Tom Kenneth Sandvold, Ådalsbruk

4. dommar:
Hakan Catalgøl, Løvenstad


Gult kort:
Edvard Skagestad, Kongsvinger
Mathias Blårud, Markus Dahlen Brændsrød og Axel Kryger, Sogndal  

Kongsvinger:

Andreas Smedplass
Fredrik Mani Pålerud
Christian Seland Røer
Ville Santeri Jalasto
Edvard Skagestad
Jonas Kippersund Rønningen
Harald Holter
Mathias Berg Gjerstrøm (Martin Tangen Vinjor 60. min)
Even Bydal
Adem Güven (Ludvig Halvorsen Langrekken 80. min)
Bo Simon Penny Marklund (Markus Myre Aanesland 80. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth (Per-Magnus Steiring 56. min)
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Mathias Blårud
Sixten Dalen Jensen (Anders Johannessen Nord 73. min)
Kristoffer Hoven
Markus Dahlen Brændsrød (Endre Kupen 78. min)
 

Øvrige resultat 13. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - Sandnes Ulf  1-1 (0-1)
Ranheim TF - KFUM  0-1 (0-0)
Raufoss - Åsane 3-1 (2-1)
Stjørdals Blink - HamKam 0-1 (0-0)
Strømmen - Jerv 5-2 (3-0)
Tromsø - Ullensaker/Kisa 2-1 (2-0)
Øygarden - Lillestrøm 0-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 13 10 1 2 23 - 9 31
Ranheim TF 13 9 0 4 40 - 22 27
Sogndal 13 7 3 3 29 - 17 24
Sandnes Ulf 13 6 3 4 21 - 26 21
Lillestrøm SK 13 5 5 3 17 - 14 20
Åsane 13 5 4 4 22 - 18 19
Grorud 13 5 4 4 20 - 17 19
Stjørdals-Blink 13 5 3 5 22 - 22 18
KFUM 13 4 4 5 16 - 18 16
Jerv 13 3 6 4 21 - 26 15
Raufoss 13 3 5 5 19 - 20 13
Kongsvinger 13 3 4 6 14 - 22 13
Strømmen 13 4 2 7 19 - 25 11
Ullensaker/Kisa 13 2 5 6 18 - 27 11
Øygarden FK 13 2 5 6 17 - 27 11
HamKam 13 2 4 7 22 - 30 10

30.08 Florø tapte 2-1 borte mot Skeid


Lorent Callaku scora Florø sitt mål mot Skeid.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø tapte i går ettermiddag 2-1 borte mot Skeid i den 8. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Lorent Callaku scora Florø sitt mål fem minutt før full tid.

Skeid - Florø  2-1 (0-0)
1-0 Taofeek Ajibade Ismaheel (66. min)
2-0 Taofeek Ajibade Ismaheel (73. min)
2-1 Lorent Callaku (85. min)

Dommar: Bendik Haarberg, Kvass/Ulvungen

Assistentdommarar: Yahya Swajet, Grue og Karwan Mamhassan, Abildsø 

Gult kort: Matarr Njie Kah og Fredrik Tobias Berglie, Skeid
Christer Husa, Florø


Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Akim Saeed Sairinen 64. min)
Christer Husa
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik (Hans Hansen 81. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 56. min)
Jonatan Braut Brunes
Gustav Severinsen
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Vladan Radojkic 46. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä

Øvrige resultat 8. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Tromsdalen - Fløya  6-0 (2-0)
Eidsvold TF - Fredrikstad  1-6 (0-1)
Kjelsås - Moss 2-1 (1-1)
Hødd - Brattvåg  2-0 (2-0)

Søndag 30. august
Kl. 14.00 Alta - Kvik Halden
Kl. 19.00 Senja - Vålerenga 2


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Skeid 8 4 1 3 15-8 13
Eidsvold TF 8 4 0 4 16-19 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Hødd 8 3 2 3 6-5 11
Brattvåg 8 2 3 3 15-11 9
Florø 8 3 0 5 19-17 9
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 8 1 2 5 8-12 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

30.08 Stedje og Hopen gjestar i studio


Jan Kåre Stedje i Årdal sin kamp mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Hallo Sogn TV føl den 13. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 14.55.

Gjester i studio i dag er Jan Kåre Stedje og Arild Hopen. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

30.08 Sogndal møter Kongsvinger på Gjemselund 


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Kongsvinger på Gjemselund.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Kongsvinger på Gjemselund klokka 15.00.
 

13. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 15.00 Kongsvinger - Sogndal
Kl. 15.00 Grorud - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Ranheim TF - KFUM
Kl. 15.00 Raufoss - Åsane
Kl. 15.00 Stjørdals Blink - HamKam
Kl. 15.00 Strømmen - Jerv
Kl. 15.00 Tromsø - Ullensaker/Kisa
Kl. 15.00 Øygarden - Lillestrøm

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 12 9 1 2 21 - 8 28
Ranheim TF 12 9 0 3 40 - 21 27
Sogndal 12 7 2 3 29 - 17 23
Sandnes Ulf 12 6 2 4 20 - 25 20
Åsane 12 5 4 3 21 - 15 19
Lillestrøm SK 12 5 4 3 17 - 14 19
Grorud 12 5 3 4 19 - 16 18
Stjørdals-Blink 12 5 3 4 22 - 21 18
Jerv 12 3 6 3 19 - 21 15
KFUM 12 3 4 5 15 - 18 13
Kongsvinger 12 3 3 6 14 - 22 12
Ullensaker/Kisa 12 2 5 5 17 - 25 11
Raufoss 12 2 5 5 16 - 19 10
Øygarden FK 12 2 4 6 17 - 27 10
Strømmen 12 3 2 7 14 - 23 8
HamKam 12 1 4 7 21 - 30 7

29.08 Stryn vann 2-1 heime mot Kaupanger 1


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i dag 2-1 heime mot Kaupanger 1 i klasse J20 avdeling 2.

Hermine Kjøsnes scora begge måla til Stryn, medan Anna Myhre Nornes sette inn målet til Kaupanger 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Kaupanger 1  2-1 (2-1)
1-0 Hermine Kjøsnes (12. min)
2-0 Hermine Kjøsnes (22. min)
2-1 Anna Myhre Nornes (39. min)
 

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda 

Assistentdommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Olivia Vollsnes Wemby, Stryn


Stryn:
Mia Kristiansen
Olivia Vollsnes Wemby
Hege-Renate Glosvik Espeland
Ingeborg Sofie Sætren
Maria Belinda Bergset
Emma Njøten
Malin Eikenes Tjellaug
Sofie Njøten
Jenny Taraldsen Guddal
Hermine Kjøsnes
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Siri Oline Lillestøl
Selma Guddal Breivik
Rebecca Agnethe Tvinnereim

Kaupanger 1:
Ingeborg Romstad Osland
Kristine Hovland
Nora Henjesand
Malin Ness
Ingrid Marie Bergheim
Oda Hov
Andrea Henjesand
Augusta Skrede Luggenes
Anna Myhre Nornes
Marte Hovland
Emma Sæbø

Innbyttarar:
Julie Seljeseth Øverland
Sofie Aaberge Dale

 


Hermine Kjøsnes scora begge måla til Stryn mot Kaupanger 1.


Emma Sæbø frå Stryn debuterte for Kaupanger i dagens kamp. 


29.08 Bilder frå Miniputturneringa på Eid Stadion


Ein Tornadospelar jublar etter scoring på Eid Stadion.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 

Eid Fotball har i dag arrangert Miniputturnering på Eid Stadion.

Totalt 44 lag frå 10 forskjellige klubbar var i aksjon i dagens turnering.

I tillegg til arrangørklubben Eid har Heia, Haugen, Skavøypoll, Selje, Tornado, Svelgen, Bremanger, Stadlandet og Stårheim stilt med lag i turneringa.

Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.

 


Stårheim sitt lag i klasse gutar 6 år.


Frå kampen mellom Haugen og Bremanger i klasse jenter 7 år.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


29.08 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det har i dag blitt spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G20 avdeling 1
Dale - Høyang 1-3 (1-2)
1-0 Anders Ulvik Fleten (23. min)
1-1 Jonas Ness (30. min)
1-2 Bernard Breidvik (36. min)
1-3 Jonathan Østerbø Breidvik, straffe (49. min)

Førde - Sogndal 1  6-2 (4-0)
1-0 Kristian Bell (9. min)
2-0 Kristian Bell (24. min)
3-0 Kristian Bell (32. min)
4-0 Stian Hellebust (45. min)
5-0 Kristian Bell (58. min)
5-1 Filip Pleym Mardal (64. min)
5-2 Lidvin Berge Hestetun (66. min)
5-3 Sander Aamelfot (74. min)

Balestrand - Vik 2-7 (0-3) 
0-1 Martin Stadheim (28. min)
0-2 Izat Khan Shirzad (37. min)
0-3 Martin Stadheim, straffe (45. min)
0-4 Izat Khan Shirzad (47. min)
0-5 Izat Khan Shirzad (75. min)
1-5 Viljar Alexander Isane (83. min)
1-6 Sahil Vikøren (84. min)
1-7 Mathias Stokkebø (87. min)
2-7 Marius Myklebust (90. min)

G20 avdeling 2
Sogndal 2 - Måløy/Selje  4-2 (2-1)
0-1 Jose Andres Alvarado Gonzalez (16. min)
1-1 Jørgen Dalaker (18. min)
2-1 Andreas Haugen Duesund (41. min)
3-1 Mathias Sunde Årdal (69. min)
3-2 Simon Eide Nordbø (72. min)
4-2 Mats Robin Barmen (79. min)

Sandane - Stryn  1-6 (0-4)
0-1 Sondre Holmlund Ørjasæter (3. min)
0-2 Johannes Garlid Tenden (16. min)
0-3 Ole-Ivan Glosvik Espeland (18. min)
0-4 Johannes Garlid Tenden (24. min)
0-5 Jørgen Trøsken (48. min)
0-6 Sondre Holmlund Ørjasæter, straffe (68. min)
1-6 Vegard Søren Holen Eimhjellen (90. min)

J20 avdeling 1
Balestrand - Sandane  2-14 (0-8)
0-1 Karoline Hjelle (1. min)
0-2 Kristine Lothe Rustøen (12 min)
0-3 Sara Lothe Rustøen (26. min)
0-4 Sara Lothe Rustøen (28. min)
0-5 Karoline Hjelle (29. min)
0-6 Sara Lothe Rustøen (33. min)
0-7 Mia Huus Fjellestad (44. min)
0-8 Sara Lothe Rustøen (45. min)
0-9 Kristine Lothe Rustøen (47. min)
0-10 Sara Lothe Rustøen (51. min)
0-11 Sara Lothe Rustøen (55. min)
0-12 Mia Huus Fjellestad (56. min)
0-13 Emma Mellingen Lothe (65. min)
0-14 Berit Leirgul (68. min)
1-14 Elena Gjeteskjær (70. min)
2-14 Elena Gjeteskjær (80. min)

Kaupanger 2/Sogndal 2 - Førde 0-13 (0-7)
Mål Førde: Astrid Bolstad Blikra (6), Stina Hillersøy (2), Anne Kilnes (2), Vilde Sægrov (2) og Kristine Krakhellen

J20 avdeling 2
Stryn - Kaupanger 1  2-1 (2-1)

1-0 Hermine Kjøsnes (12. min)
2-0 Hermine Kjøsnes (22. min)
2-1 Anna Myhre Nornes (39. min)
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 


Sogndal 2 sitt lag etter dagens 4-2 seier heime mot Måløy/Selje. 
Foto: Olav Skjeldestad


29.08 Dagens kampar i J20 og G20


Stryn møter i dag Sandane på bortebane i G20 avdeling 2.
Bildet er tatt etter ei av Stryn sine scoringar mot Eid 22. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i dag spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over dagens kampar.

G20 avdeling 1
Kl. 14.00 Dale - Høyang
Kl. 15.00 Førde - Sogndal 1
Kl. 17.00 Balestrand - Vik

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Måløy/Selje
Kl. 15.00 Sandane - Stryn 

J20 avdeling 1
Kl. 13.00 Balestrand - Sandane
Kl. 15.00 Kaupanger 2/Sogndal 2 - Førde

J20 avdeling 2
Kl. 14.00 Stryn - Kaupanger 1

29.08 Florø møter Skeid på bortebane


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag bortekamp mot Skeid i den 8. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt i Vallhall klokka 13.00.


8. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Skeid - Florø
Kl. 13.00 Tromsdalen - Fløya
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Fredrikstad
Kl. 16.00 Kjelsås - Moss
Kl. 16.00 Hødd - Brattvåg

Søndag 30. august
Kl. 14.00 Alta - Kvik Halden
Kl. 19.00 Senja - Vålerenga 2


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 7 7 0 0 22-7 21
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Eidsvold TF 7 4 0 3 15-13 12
Skeid 7 3 1 3 13-7 10
Brattvåg 7 2 3 2 15-9 9
Florø 7 3 0 4 18-15 9
Kjelsås 7 2 2 3 11-10 8
Tromsdalen 7 2 2 3 10-9 8
Hødd 7 2 2 3 4-5 8
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 7 1 2 4 7-10 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 7 0 0 7 5-32 0

28.08 Sogndal med tre spelarar på rundens lag


Martin Ove Roseth i Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tre spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 12. serierunden i  OBOS-ligaen.

Sivert Heggheim Mannsverk, Igoh Ogbu og Martin Ove Roseth har alle fått plass på laget. Sogndal vann 2-0 heime mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen.


Sogndal - Øygarden 2-0 (1-0)
1-0 Mathias Blårud (9. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (50. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Jacob Karlstrøm, Tromsø 7

Forsvar: Martin Ove Roseth, Sogndal 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 7
Forsvar: Ole Didrik Blomberg, Åsane 7

Midtbane: Ifeanyi Mathew, Lillestrøm 7
Midtbane: Sivert Mannsverk, Sogndal 8
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 8
Midtbane: Mads Reginiussen, Ranheim 7

Angrep: Ole Sæter, Ranheim 7
Angrep: Erik Tønne, Ranheim 9
Angrep: Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf 7

 


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Igoh Ogbu etter Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


28.08 Stryn vann 3-1 borte mot Eid


Kåre hadde mest grunn å glise av brødrene Balsnes etter kampen
mellom Eid og Stryn på EId Stadion 28.august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan vann Stryn 3-1 borte mot Eid på Eid Stadion. 


Stryn  vann i ettermiddag 3-1 borte mot Eid på Eid Stadion. Eid var det beste laget fyrste i 1. omgang, men etter pause tok Stryn fullstendig over og vann til slutt ein heilt fortent seier. 

Christoffer Hafsås gav heimelaget leiinga 1-0 etter 22 minutt. Hafsås sette fart og runda enkelt Kristian Sigurolason, før han frå hjørnet av 5-meteren tuppa ballen opp i nærmaste hjørnet. Stryn sin fyrste store sjanse kom etter knappe halvtimen av 1. omgang. Stian Sandal heada ballen til Christian Holko, som på direkten dunka ballen like over frå god posisjon. 

To minutt før pause utlikna Stryn til 1-1 ved Mathias Eikenes. Per Ole Tenden slo ei perfekt pasning til Mathias Eikenes, som på heil volley dunka ballen i lengste hjørnet. Fleire scoringar blei det ikkje i 1. omgang og dermed kunne laga ta ein velfortent pust i bakken på stillinga 1-1, noko som bortelaget hadde mest grunn til å vere fornøgd med. 

2. omgangen til Stryn i dag var truleg det beste noko bortelag har prestert på Eid Stadion denne sesongen. Eid var berre i periodar på høgde med bortelaget, og Stryn hadde dei klart fleste og største sjansane. 

Knappe kvarteret ut i omgangen blei Christian Holko hindra av Henning Haugen på full fart gjennom Eid sitt forsvar. Strynespelarane meinte at Holko var på vei til ein klar scoringssjanse og ville at Haugen skulle få det raude kortet. Dommar Ronny Stian Hopland frå Skavøypoll var ikkje av samme oppfatning og gav Haugen det gule kortet. 

Petter Hammer dunka det påfølgande frisparket i stolpen, og på returen dukka ein Strynespelar opp og sette ballen enkelt i mål. Stryn trudde dei hadde tatt leiinga 1-2, men scoringa blei annullert for offside. 

Kvarteret før slutt tok Stryn leiinga 1-2 ved innbyttar Kåre Sigve Balsnes. Hauaren tok med seg ballen innover på bana, og frå 16 meter skaut han ballen forbi Eid sin keeper Jim Rune Hoddevik. Eidarane meinte at ein Strynespelar i offsideposisjon hindra Hoddevik i denne situasjonen, men scoringa blei godkjent av mannen i svart til store protestar frå nokre av Eid sine spelarar.  

Fire minutt etter denne scoringa burde Mathias Eikenes scora sitt andre mål for dagen, men åleine mot keeper heada Eikenes ballen i tverrliggaren. Like etter var Christian Holko på farten inne i Eid sin 16-meter, men skotet frå hjørnet av 5-meteren gjekk utanfor. 

Knappe ti minutt før slutt punkterte Mathias Eikenes kampen då han fastsette sluttresultatet til 1-3. Olav Tenden la ballen klar ute ved hjørneflagget. Jon Terje Tjellaug la corneren perfekt inn til svoger Mathias Eikenes som frå to meter heada ballen sikkert i mål. 

Stryn klatra med dagens seier forbi Årdal på tabellen, og med seks kampar igjen og spele ligg Stryn på andreplass på tabellen fem poeng bak Tornado Måløy. 

Eid er etter dagens tap hekta av i kampen om avdelingsseieren, men ingen trudde vel før årets sesong at Eid skulle vere med i kampen om denne. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Stryn 1-3 (1-1)
1-0 Christoffer Hafsås (22. min)
1-1 Mathias Eikenes (43. min)
1-2 Kåre Sigve Balsnes (75. min)
1-3 Mathias Eikenes (82. min)

Gult kort: Henning Haugen, Eid og Per Ole Tenden og Christian Holko, Stryn

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll

Assistentdommarar: Rune Haugland, Haugen og Toni Lotsberg, Haugen

Eid: 
Jim Rune Hoddevik
Johannes Myklebust (Sondre Kullsveen 84. min)
Ole Gunnar Midtbø (Torbjørn Aabrekk 20. min) 
Ove Balsnes
Henning Haugen
Øystein Aabrekk (Anders Midthjell 74. min)
Håvard Bruvoll
Thomas Starheim
Ole Andreas Solheim
Kim Vik (Andreas Bjørhovde Heggedal 63. min)
Christoffer Hafsås

Stryn:
Gunnar Sigurdsson
Petter Hammer (Jan Marius Brekke 89. min)
Geir Hool Egge 
Vegard Hopland 
Kristian Sigurolason
Per Ole Tenden
Jon-Terje Tjellaug
Ørn Kato Hauksson (Petur Heidar Kristjansson 46. min)
Christian Holko
Stian Sandal (Kåre Sigve Balsnes 60. min)
Mathias Eikenes (Karl Erik Aarsheim 90. min)


28.08 Tommy Skjerven dømmer på Lerkendal


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Rosenborg og Stabæk.

Med seg på linjene har han Dag Roger Nebben frå Åsa og Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss. 4. dommar er Robert Eggen frå Trønder Lyn.

Kampen blir spelt på Lerkendal Stadion søndag 30. august klokka 18.00.

Kampen mellom Rosenborg og Stabæk er Skjerven sin 12 kamp i Eliteserien denne sesongen. Totalt står 52-åringen frå Kaupanger bokført med 389 kampar som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.08 Sogndal vann 2-0 heime mot Øygarden 


Sivert Heggheim Mannsverk scora Sogndal sitt andre mål i dagens kamp.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 2-0 heime mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen. Mathias Blårud og Sivert Heggheim Mannsverk scora måla til Sogndal.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Kongsvinger søndag 30. august. Kampen blir spelt på Gjemselund klokka 15.00.


Sogndal - Øygarden 2-0 (1-0)
1-0 Mathias Blårud (9. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (50. min)


Dommar: Steinar Hauge (Bjarg, IL)

Assistentdommarar: Helge Myklebust, Freidig og Ole Johnny Løfald, Rindal

4. dommar: Vegard Mathisen-yndestad, Eikefjord

Gult kort:
Tomas Olai Totland, Sogndal
Andreas Fantoft, Øygarden

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 89. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 74. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 74. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 46. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 85. min)

Øygarden:
Borger Engelbreth Bergmann Thomas
Erlend Hellevik Larsen (Thor Kristian Ekerhovd Økland 71. min)
Fredrik Flo
Stefan Zelimir Antonijevic (Maduka Christopher Udeh 67. min)
Andreas van der Spa
Andreas Fantoft
Peter Sørensen Nergaard
Sander Marthinussen (Charles Chinedu Ezeh 46. min)
Even Hepsø Vetås (Peter Godly Michael 46. min)
Jan Martin Hoel Andersen
Aune Selland Heggebø (Kyle Cameron Walter Spence 67. min)


Øvrige resultat 12. serierunde OBOS-ligaen

Jerv - Ranheim TF  1-6 (1-3)
KFUM - Stjørdals Blink 0-1 (0-1)
Sandnes Ulf - Raufoss 2-1 (1-1)
Ullensaker/Kisa - Kongsvinger 0-2 (0-0)
Åsane - Grorud 1-1 (0-0)
Lillestrøm - Strømmen 1-0 (1-0) 
HamKam - Tromsø  0-2 (0-1)

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 12 9 1 2 21 - 8 28
Ranheim TF 12 9 0 3 40 - 21 27
Sogndal 12 7 2 3 29 - 17 23
Sandnes Ulf 12 6 2 4 20 - 25 20
Åsane 12 5 4 3 21 - 15 19
Lillestrøm SK 12 5 4 3 17 - 14 19
Grorud 12 5 3 4 19 - 16 18
Stjørdals-Blink 12 5 3 4 22 - 21 18
Jerv 12 3 6 3 19 - 21 15
KFUM 12 3 4 5 15 - 18 13
Kongsvinger 12 3 3 6 14 - 22 12
Ullensaker/Kisa 12 2 5 5 17 - 25 11
Raufoss 12 2 5 5 16 - 19 10
Øygarden FK 12 2 4 6 17 - 27 10
Strømmen 12 3 2 7 14 - 23 8
HamKam 12 1 4 7 21 - 30 7

27.08 Elise Thorsnes mestscorande i Norge

 
Elise Thorsnes scora 60 mål på 76 kampar for Røa i Toppserien.
Bildet er frå bortekampen mot  Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med to mål i gårsdagens kamp mot Klepp har Elise Thorsnes scora totalt 174 mål på 262 kampar i Toppserien. Thorsnes er dermed mestscorande på øverste nivå her i Norge uansett kjønn.

Sigurd Rushfeldt er med sine 172 mål den herrespelaren som har scora flest mål i øverste divisjon i Norge.

Her er oversikten over Elise Thorsnes sine scoringar i Toppserien:
Arna Bjørnar: 39 mål på 59 kampar
Røa: 60 mål på 76 kampar
Stabæk: 31 mål på 40 kampar
Lillestrøm: 12 mål på 22 kampar
Avaldsnes: 32 mål på 65 kampar

I tillegg har Thorsnes scora 21 mål på 29 kampar i cupen for klubbane Avaldsnes, Lillestrøm, Stabæk og Røa.


Elise Thorsnes er også ein av dei utvalgte til rundens lag i 9. serierunde i Toppserien. 31-åringen frå Leikanger scora begge måla til Avaldsnes i gårsdagens 2-1 seier borte mot Klepp.

Thorsnes ble belønna med sju poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Jæren. 

Rundens lag i 9. serierunde i Toppserien

Keeper: Jalen Tompkins, Vålerenga 7

Forsvar: Guro Bergsvand, Sandviken 7
Forsvar: Ina Gausdal, LSK Kvinner 7
Forsvar: Emilie Woldvik, LSK Kvinner 7

Midtbane: Dejana Stefanovic, Vålerenga 8
Midtbane: Madeleine Veivåg, Sandviken 7
Midtbane: Katrine Winnem Jørgensen, Røa 7
Midtbane: Isabell Bachor, LSK Kvinner 7

Angrep: Janni Thomsen, Vålerenga 7
Angrep: Julie Blakstad, Rosenborg 7
Angrep: Elise Thorsnes, Avaldsnes 7

27.08 Sogndal møter Øygarden i OBOS-ligaen


Fredrik Flo er tilbake på Fosshaugane når Øygarden i dag møter Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Eid 24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.


12. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Øygarden
Kl. 18.00 Jerv - Ranheim TF
Kl. 18.00 KFUM - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Raufoss
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Grorud
Kl. 18.00 Lillestrøm - Strømmen

Kl. 18.30 HamKam - Tromsø

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 11 8 1 2 19 - 8 25
Ranheim TF 11 8 0 3 34 - 20 24
Sogndal 11 6 2 3 27 - 17 20
Åsane 11 5 3 3 20 - 14 18
Grorud 11 5 2 4 18 - 15 17
Sandnes Ulf 11 5 2 4 18 - 24 17
Lillestrøm SK 11 4 4 3 16 - 14 16
Jerv 11 3 6 2 18 - 15 15
Stjørdals-Blink 11 4 3 4 21 - 21 15
KFUM 11 3 4 4 15 - 17 13
Ullensaker/Kisa 11 2 5 4 17 - 23 11
Raufoss 11 2 5 4 15 - 17 10
Øygarden FK 11 2 4 5 17 - 25 10
Kongsvinger 11 2 3 6 12 - 22 9
Strømmen 11 3 2 6 14 - 22 8
HamKam 11 1 4 6 21 - 28 7

26.08 Stryn 1 vann 2-1 mot Florø 1 på Reed Stadion


Stryn 1 jublar etter dagens seier mot Florø 1 på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Stryn 1 vann i ettermiddag 2-1 heime mot Florø 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 på Reed Stadion.

Saeed Tajik og Johannes Konstali-Lødemel scora måla til Stryn 1, medan Elias Holm sette inn målet til Florø 1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Stryn 1 - Florø 1  2-1 (2-0)
1-0 Saeed Tajik (29. min)
2-0 Johannes Konstali-Lødemel (33. min)
2-1 Elias Holm (60. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid 

Stryn 1:
Erik Paulsen
Jens Aarnes Kleppe
Jørgen Trøsken
Sander Sande Tenden
Johannes Fredheim
Tobias Tansøy Veum
Sander Misund Haugen
Martin Sætre
Johannes Konstali-Lødemel
Steinar Hauge
Saeed Tajik

Innbyttarar:
Patrick Watral Garlid
Kasper Bjørkedal Eide
Peder Nyberg

Florø 1:
Sivert Endestad Orheim
Henrik Haugland Heggheim
Kittisak AT Ludvigsen
Ulrik Domben Rognaldsen
David Nordal Solheim
Enok Naustdal
Kristoffer Haukås Steinset
Elias Hovland
Nikolai Vårdal Haugland
Noah Nikolai Taraldsen Thunes
Elias Holm

Innbyttarar:
Pipatpong Yuklanthuean
Torje Strømsnes Grindheim


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Stryn 1 2 2 0 0 5-2 6
Førde 1 1 1 0 0 5-0 3
Måløy 1 0 0 0 0 0-0 0
Svelgen/Bremanger 1 1 0 0 1 1-3 0
Florø 1 2 0 0 2 1-7 0



Johannes Konstali-Lødemel blei matchvinnar for Stryn 1 i dagens seier.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


26.08 Full runde i Toppserien


Thea Bjelde og Sigrid Heien Hansen i kampen mellom Arna Bjørnar
og Vålerenga på Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Fleire spelarar frå Sogn og Fjordane skal i aksjon når det i ettermiddag blir spelt full serierunde i Toppserien. Totalt ni spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid til no denne sesongen. (sjå oversikt nederst i saka)

9. serierunde i Toppserien

Kl. 18.00 Røa Fotball Elite - Rosenborg
Kl. 19.00 Arna Bjørnar - Sandviken
Kl. 19.00 LSK Kvinner - Kolbotn
Kl. 19.00 Vålerenga - Lyn
Kl. 20.00 Klepp - Avaldsnes

 
Tabell Toppserien
Vålerenga 9 6 2 1 17-8 20
Rosenborg 8 4 4 0 15-7 16
LSK Kvinner 8 5 1 2 16-9 16
Sandviken 8 5 1 2 16-12 16
Avaldsnes 8 4 2 2 13-10 14
Arna-Bjørnar 8 3 0 5 8-12 9
Klepp 8 2 2 4 5-9 8
Kolbotn 8 1 3 4 9-14 6
Lyn 8 1 2 5 9-17 5
Røa Fotball Elite 9 1 1 7 7-17 4


Ni spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid til no denne sesongen i Toppserien. 
 
Arna Bjørnar:
Thea Bjelde (Sogndal) 8 kampar - 0 mål
Ingrid Lovise Jåstad (Hafslo) 7 kampar 0 mål
Camilla Ervik (Nordfjordeid) 7 kampar 0 mål

Sandviken:

Marte Bjelde Hjelmhaug (Sogndal) 7 kampar 0 mål

Avaldsnes:

Ylinn Tennebø (Måløy) 8 kampar 2 mål
Elise Thorsnes (Leikanger) 5 kampar 3 mål

Vålerenga:
Sigrid Heien Hansen (Sandane) 8 kampar 0 mål

Røa:
Linn-Mari Nilsen (Gaular) 8 kampar 0 mål

Kolbotn:
Synne Sofie Christiansen (Sogndal) 6 kampar 1 mål



Ylinn Tennebø i Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.08 Utviklingsstipend til idrettsutøvarar


Frå Enivestserien på Eid Idrettspark laurdag 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  

 

Vestland fylkeskommune deler kvart år ut sju utviklingsstipend à kr. 40 000,- til idrettsutøvarar i alderen 16 til 25 år.

Stipenda går til utøvarar som markerer seg med gode nasjonale og internasjonale prestasjonar innan sin idrett.

Målet med stipendet er å gje mottakarane høve til å vidareutvikle seg innan den aktuelle idretten. Stipendet skal også vere ein stimulans til vidare satsing.

Søknadsfrist er sett til torsdag 1. oktober.

Les  meir om ordninga, og søk på utviklingsstipendet her.

25.08 Jagger Fij på rundens lag i OBOS-ligaen


Renze Jagger Fij i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal sin keeper Renze Jagger Fij er med på rundens lag for den 11. serierunden i  OBOS-ligaen.

Sogndal spelte uavgjort 2-2 borte mot Tromsø på Alfheim Stadion.


Tromsø - Sogndal  2-2 (1-0)
1-0 Kent-Are Antonsen, straffe (15. min)
1-1 Markus Dahlen Brændsrød (76. min)
1-2 Mathias Blårud (80. min)
2-2 Fitim Azemi (86. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Renze Fij, Sogndal 7

Forsvar: Aleksander Melgalvis, Lillestrøm 7
Forsvar: Espen Garnås, Ull/Kisa 6
Forsvar: Leo Cornic, Grorud 7

Midtbane: Kristian Onsrud, HamKam 7
Midtbane: Fredrik Krogstad, Lillestrøm 7
Midtbane: Kaan Kairinen, Lillestrøm 7
Midtbane: Preben Mankowitz, Grorud 7

Angrep: Sivert Solli, Ranheim 7
Angrep: Erik Tønne, Ranheim 9
Angrep: Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm 8
 

25.08 Kongleriket Miniputturneringar 2020


God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak) og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år under turnering i Loen 22. september 2019.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.


 

Som kjent blei dei to rundane med miniputturneringar i vår avlyst.

Går alt etter planen skal det arrangerast to rundar med turneringar i haust.

NFF Sogn og Fjordane har beslutta at dei fyrste turneringane går av stabelen laurdag 29. og søndag 30. august.

Arrangørar i denne runden er Hafslo, Askvoll/Holmedal, Florø, Breimsbygda, Eid og Syril/Sogndal.

Syril arrangarar turnering for 8 og 9-åringar laurdag 29. og søndag 30. august, medan Sogndal arrangerar turnering for 6 og 7-åringane laurdag 5. og søndag 6. september.

Fylket er delt inn i seks områder, og under ser du oversikten over kva klubbar som spelar i dei forskjellige områda.


SOGN 1
Kaupanger, Årdalstangen, Lærdal,Aurland, Hafslo, Jotun

SOGN 2
Sogndal, Syril , Vik, Bjørn, Balestrand, Luster, Norane

SUNNFJORD 1
Askvoll/Holmedal, Gaular, Høyang, Dale, Hyllestad, Atløy, Viksdalen, Lavik, Kyrkjebø, Vadheim, Fure, Kvammen, Solund

SUNNFJORD 2
Florø, Førde, Eikefjord, Tambarskjelvar, Jølster

NORDFJORD 1
Breimsbygda, Hornindal, Stryn, Sandane, Loen, Vikane, Olden, Oppstryn, Veten, Hyen

NORDFJORD 2
Eid, Tornado, Svelgen, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stadlandet, Heia, Haugen, Stårheim, Kjølsdalen, Flatraket, Ålfoten


Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Hornindal Stadion.



Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa under Seljecup 2018.  
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 2018.


 
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



 
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.

 
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy i 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Måløy 25. september.

 
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Stryn 28. august 2016.

 
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai.


Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7 år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015. 
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.



Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.



Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010. 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.



Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.


Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.


25.08 Eid vann 8-0 heime mot Heia


Julia Felde scora tre mål for Eid i gårsdagens kamp mot Heia.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid vann i går ettermiddag 8-0 heime mot Heia i klasse J15/17 på Eid Idrettspark.

Julia Felde (3), Mathilde Solheim (2), Oselie Hagen Henden, Lene Refsnes og Eveline Skrede Anderson scora for Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I neste serierunde spelar Eid heime mot Måløy, medan Heia spelar borte mot Loen. Begge desse kampane blir spelt måndag 31. august.

Eid - Heia 8-0 (6-0)
1-0 Julia Felde (2. min)
2-0 Julia Felde (5. min)
3-0 Oselie Hagen Henden (21. min)
4-0 Mathilde Solheim (28. min)
5-0 Mathilde Solheim (29. min)
6-0 Lene Refsnes, straffe (33. min)
7-0 Eveline Skrede Anderson (69. min)
8-0 Julia Felde (78. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Jenny Berteig Honningsvåg, Heia

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tuva Alsaker
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Oselie Hagen Henden
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Silje Hellenes
Ida Balsnes
Amanda Marie Challen

Heia:
Jenny Berteig Honningsvåg
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Tilla Karoline Karlsen
Linnea Stokke Lillestøl
Maria Honningsvåg Hjelle
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Renate Barvåg Leivdal
Andrea Vedvik
Ida Flatebø Holmøy
Øyvor Barvåg Leivdal
Victoria Marie Vedvik Eikeset
Andrea Helset
Vanessa Leftwich

24.08 Sogndal spelte uavgjort 2-2 mot Tromsø


Markus Dahlen Brændsrød utlikna til 1-1 i dagens kamp mot Tromsø.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 borte mot Tromsø på Alfheim Stadion.

Markus Dahlen Brændsrød, Mathias Blårud scora for Sogndal, medan Kent-Are Antonsen og Fitim Azemi sette inn måla til Tromsø.

Sogndal sin neste kamp er heime mot Øygarden på Fosshaugane Campus torsdag 27. august.

Tromsø - Sogndal  2-2 (1-0)
1-0 Kent-Are Antonsen, straffe (15. min)
1-1 Markus Dahlen Brændsrød (76. min)
1-2 Mathias Blårud (80. min)
2-2 Fitim Azemi (86. min)

Dommar: Christian Moen, Løvenstad


Assistentdommarar: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy og Kevin Bakketun Hjelmseth, Sørreisa

4. dommar: Kristian Kristiansen, Bakkeby

Gult kort: Tomas Olai Totland, Sivert Heggheim Mannsverk, Mathias Blårud og Ogbu Igoh, Sogndal

Tromsø:
Jacob Karlstrøm
Jostein Maurstad Gundersen
Simen Søraunet Wangberg Kaptein
Lars Sætra
Kent-Are Antonsen (Sakarias Opsahl 64. min)
Ruben Yttergård Jenssen
Magnus Andersen
Daniel Mikal Aas Berntsen (Mikael Norø Ingebrigtsen 79. min)
Lasse Nilsen (Adam Örn Arnarson 64. min)
Fitim Azemi
Eric Bugale Kitolano

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger (Per-Magnus Steiring 67. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud
Alioune Ndour (Anders Johannessen Nord 67. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 60. min)
Kristoffer Hoven
 

Øvrige resultat 11. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - KFUM  3-0 (1-0)
Ranheim - Strømmen 5-1 (2-0)
Raufoss - Ullensaker/Kisa 1-1 (0-1)
Sandnes Ulf - HamKam 1-2 (0-1)
Stjørdals Blink - Åsane 2-2 (2-1)
Øygarden - Jerv 1-0 (0-0)
Kongsvinger - Lillestrøm 0-3 (0-2)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 11 8 1 2 19 - 8 25
Ranheim TF 11 8 0 3 34 - 20 24
Sogndal 11 6 2 3 27 - 17 20
Åsane 11 5 3 3 20 - 14 18
Grorud 11 5 2 4 18 - 15 17
Sandnes Ulf 11 5 2 4 18 - 24 17
Lillestrøm SK 11 4 4 3 16 - 14 16
Jerv 11 3 6 2 18 - 15 15
Stjørdals-Blink 11 4 3 4 21 - 21 15
KFUM 11 3 4 4 15 - 17 13
Ullensaker/Kisa 11 2 5 4 17 - 23 11
Raufoss 11 2 5 4 15 - 17 10
Øygarden FK 11 2 4 5 17 - 25 10
Kongsvinger 11 2 3 6 12 - 22 9
Strømmen 11 3 2 6 14 - 22 8
HamKam 11 1 4 6 21 - 28 7

24.08 Johan Hove teken ut på U21-landslaget


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Gibraltar og Nederland.

Norge spelar heime mot Gibraltar på Marienlyst Stadion fredag 4. september og borte mot Nederland tysdag 8. september.

Johan Hove har til no spelt totalt 54 landskampar for norske aldersbestemte landslag. Hove står bokført med to scoringar med flagget på brystet. Han gav Norge G17 leiinga 1-0 mot Russland i Ungarn 21. mars 2017, og han scora siste målet for Norge G18 i 4-0 seieren borte mot Sverige 10. september 2018.

Troppen:
Kristoffer Klaesson, Vålerenga
Julian Faye Lund- Rosenborg
Birk Risa, Odd
Fredrik André Bjørkan, Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård, Brighton
Jesper Daland, Start
Odin Luraas Bjørtuft, Odd
Colin Rösler, NAC Breda
Nicholas Mickelson, Strømsgodset
Marcus Holmgren Pedersen, Molde
Kristoffer Askildsen, Sampdoria
Emil Bohinen, Stabæk
Hugo Vetlesen, Stabæk
Johan Hove, Strømsgodset
Håkon Evjen, AZ Alkmaar
Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt
Aron Dønnum, Vålerenga
Jørgen Strand Larsen, Sarpsborg 08
Ola Brynhildsen, Molde
Tobias Christensen, Molde

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.08 Even Hovland teken ut på A-landslaget


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland er teken ut på landslaget til kampane mot Østerrike og Nord Irland i Nations League.

Norge spelar heime mot Østerrike på Ullevaal Stadion fredag 4. september, medan Nord Irland ventar på bortebane måndag 7. september.

31-åringen frå Vadheim står bokført med 28 landskampar for det norske A-landslaget. I tillegg har forsvarsspelaren spelt 31 aldersbestemte landskampar.

Troppen:
Rune Almenning Jarstein, Hertha Berlin
Ørjan Håskjold Nyland, Aston Villa
Sondre Løvseth Rossbach, Odds Ballklubb
Kristoffer Vassbakk Ajer, Celtic FC
Haitam Aleesami, Amiens SC
Omar Elabdellaoui, Galatasaray
Lunan Ruben Gabrielsen, Toulouse FC
Even Hovland, Rosenborg BK
Martin Linnes, Galatasaray AS
Birger Solberg Meling, Nimes Olympique
Tore Reginiussen, Rosenborg BK
Jonas Svensson, AZ Alkmaar
Patrick Berg, Bodø/Glimt, FK
Sander Gard Bolin Berge, Sheffield United FC
Iver Tobias Rørvik Fossum, AaB
Markus Henriksen, Hull City
Stefan Marius Johansen, Fulham FC
Fredrik Midtsjø, AZ Alkmaar
Mathias Antonsen Normann, FC Rostov
Morten Thorsby, UC Sampdoria
Martin Ødegaard, Real Madrid
Mohamed Amine Elyounoussi, Celtic FC
Erling Braut Haaland, Borussia Dortmund
Joshua Christian Kojo King, AFC Bournemouth
Alexander Sørloth, Trabzonspor Futbol



Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.08 Wolff Navarsete og Helgesen gjestar i studio


Tom Wolff Navaresete i Fjøra sin bortekamp mot Sandane 29. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Hallo Sogn TV føl den 11. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Tom Wolff Navarsete og Trond Marius Helgesen.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.


11. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Tromsø - Sogndal
Kl. 18.00 Grorud - KFUM
Kl. 18.00 Ranheim - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - HanKam
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Jerv

Kl. 20.30 Kongsvinger - LIllestrøm

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
KFUM 10 3 4 3 15 - 14 13
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Kongsvinger 10 2 3 5 12 - 19 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4


Trond Marius Helgesen var trenar for Sogndal som vann
klasse G16 under KM Futsal i Førdehuset i 2016. 
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2016.  


24.08 Kristoffer Hoven toppscorar i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Kristoffer Hoven er toppscorar i OBOS-ligaen med sju scoringar. Hoven delar plassen med Henrik Udahl (Åsane) og Mats Størseth Lillebo (Stjørdals-Blink). 

Totalt ni Sogndalspelarar har scora mål til no denne sesongen.


Toppscorarar OBOS-ligaen

7 mål:  
Kristoffer Hoven, Sogndal
Henrik Udahl, Åsane Fotball
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink

6 mål:
Marcus Pedersen, HamKam
Mads Reginiussen, Ranheim TF
Erik Tønne, Ranheim TF

5 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
David Tavakoli, KFUM
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf
Tobias Hammer Svendsen, HamKam
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden
Adem Güven, Kongsvinger
Ivar Sollie Rønning, Ranheim TF
Oscar Aga, Grorud IL A

4 mål:
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker/Kisa
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf
Tomas Olai Totland, Sogndal
Alioune Ndour, Sogndal
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane Fotball
Kristoffer Nessø, Raufoss
Olav Øby, KFUM

3 mål:
Gard Simenstad, Raufoss
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Marius Svanberg Alm, Raufoss
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud IL
Peter Godly Michael, Øygarden
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Endre Kupen, Sogndal
Hans Daniel Gustafsson, Lillestrøm
Jo Nymo Matland, HamKam
Jonas Enkerud, HamKam


Øvrige sogndalspelarar som har scora:

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Eivind Helgesen, Sogndal
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal
Mathias Blårud, Sogndal

 
Totalt 132 spelarar har scora i OBOS-ligaen til no denne sesongen. 

24.08 Sogndal møter Tromsø på Alfheim


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Tromsø.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Tromsø på Alfheim Stadion klokka 18.00.
 

11. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Tromsø - Sogndal
Kl. 18.00 Grorud - KFUM
Kl. 18.00 Ranheim - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - HamKam
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Jerv

Kl. 20.30 Kongsvinger - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
KFUM 10 3 4 3 15 - 14 13
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Kongsvinger 10 2 3 5 12 - 19 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4

23.08 Resultat dagens kampar i G13/14 11'ar


Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.


 

Det har i dag blitt spelt full serierunde i dei tre avdelingane i klasse G13/14 11'ar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G13/14 11'ar avdeling 1
Førde 2
Høyang
Jotun
Sogndal
Vik

2. serierunde
Høyang - Førde 2   0-4
Vik - Sogndal  2-1 


G13/14 11'ar avdeling 2
Askvoll/Holmedal
Dale
Florø
Førde 1
Tambarskjelvar

2. serierunde
Florø - Tambarskjelvar 16-3

Kampen Førde 1 - Dale er utsett på grunn av at Dale ikkje kunne stille lag.


G13/14 11'ar avdeling 3
Måløy
Eid
Jølster
Sandane
Stryn

2. serierunde
Stryn - Jølster  4-4

Kampen mellom Eid og Måløy er utsett.

På grunn av koronasmitte i Måløy og pågåande smittesporing er all fotballaktivitet i Måløy FK innstilt inntil vidare. 


 


Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.



Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.


23.08 Florø vann 6-1 heime mot Eidsvold TF


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø vann i dag 6-1 heime mot Eidsvold TF på Florø Stadion.


Lorent Callaku (2), Joni Onni Kristian Mäkelä (2), Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo og Vladan Radojkic scora måla til Florø, medan Herman Jappée Henriksen sette inn målet til bortelaget.

Henrik Solvoll Navarsete spelte heile kampen for Eidsvold TF.


Florø - Eidsvold TF  6-1 (2-0)
1-0 Lorent Callaku (4. min)
2-0 Joni Onni Kristian Mäkelä (29. min)
3-0 Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (51. min)
4-0 Joni Onni Kristian Mäkelä (64. min)
5-0 Vladan Radojkic (76. min)
5-1 Herman Jappée Henriksen (81. min)
6-1 Lorent Callaku, straffe (87. min)

Dommar: Andre Holtar Arnholt, Østsiden Askøy

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Steffen René Arnesen Mandelid, Kaupanger


Gult kort: Dino Omerovic, Gustav Severinsen, Joni Onni Kristian Mäkelä og Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik, Florø 
Jørgen Kolstad og Henrik Solvoll Navarsete, Eidsvold TF

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 60. min)
Christer Husa (Akim Saeed Sairinen 87. min)
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 46. min)
Jonatan Braut Brunes
Gustav Severinsen (Hans Hansen 87. min)
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Vladan Radojkic 71. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä


Eidsvold TF:
Hågen Solberg Einang
Henrik Solvoll Navarsete
Johan Kolbjørnsrud (Markus Johan Sørensen 87. min)
Markus Furseth (Robin Loe Havukainen Nielsen 87. min)
Magnus Kristengård
Oliver Stenseth
Benedict Lethabo Notoane
Ulrich Østigård Ness (Simon Stenseth 87. min)
Robin Hofer Dahl (Jørgen Kolstad 75. min)
Jesper Flatla Kornbakk (Sondre Rustad Rudi 68. min)
Herman Jappée Henriksen


Øvrige resultat 7. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1

Brattvåg - Kjelsås  1-1 (0-1)
Moss - Tromsdalen 1-1 (0-0)
Kvik Halden - Hødd 2-1 (0-0)
Fredrikstad - Senja 5-0 (2-0)
Vålerenga 2 - Skeid  2-2 (1-1)
Fløya - Alta  1-4 (0-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 7 7 0 0 22-7 21
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Eidsvold TF 7 4 0 3 15-13 12
Skeid 7 3 1 3 13-7 10
Brattvåg 7 2 3 2 15-9 9
Florø 7 3 0 4 18-15 9
Kjelsås 7 2 2 3 11-10 8
Tromsdalen 7 2 2 3 10-9 8
Hødd 7 2 2 3 4-5 8
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 7 1 2 4 7-10 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 7 0 0 7 5-32 0

23.08 Florø spelar heime mot Eidsvold TF


Florø møter i dag Eidsvold TF på Florø Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Fredikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Det blir i dag spelt full serierunde i PostNord-ligaen avdeling 1.

Florø spelar heimekamp mot Eidsvold TF på Florø Stadion klokka 14.00.

7. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Florø - Eidsvold TF
Kl. 14.00 Brattvåg - Kjelsås
Kl. 14.00 Moss - Tromsdalen
Kl. 15.00 Kvik Halden - Hødd
Kl. 15.30 Fredrikstad - Senja
Kl. 16.00 Vålerenga 2 - Skeid
Kl. 18.30 Fløya - Alta 

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 6 6 0 0 17-7 18
Alta 6 5 1 0 13-5 16
Kvik Halden 6 5 0 1 17-7 15
Eidsvold TF 6 4 0 2 14-7 12
Skeid 6 3 0 3 11-5 9
Brattvåg 6 2 2 2 14-8 8
Hødd 6 2 2 2 3-3 8
Kjelsås 6 2 1 3 10-9 7
Tromsdalen 6 2 1 3 9-9 7
Florø 6 2 0 4 12-14 6
Vålerenga 2 6 2 0 4 4-18 6
Senja 6 2 0 4 7-13 5
Moss 6 1 1 4 6-9 4
Fløya 6 0 0 6 4-28 0

22.08 Resultat dagens kampar i G20 og J20


Stryn vann i ettermiddag 5-0 borte mot Sogndal i J20 på Kvåle Stadion. 
Foto: privat.


 

I dag har det blitt spelt ein god del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

1. serierunde G20 avdeling 1
Sogndal 1 - Dale 8-1 (6-1)
1-0 Nathaniel Maristuen (5. min)
2-0 Filip Pleym Mardal (16. min)
3-0 Henrik Tysse Sperrevik (17. min)
4-0 Henrik Tysse Sperrevik (25. min)
5-0 Filip Pleym Mardal (32. min)
6-0 Nathaniel Maristuen (44. min)
6-1 Aaron Sande Rennestraum (45. min)
7-1 Filip Pleym Mardal (47. min)
8-1 Isak Hauge Sørensen (66. min)

Vik - Førde 0-4 (0-3)
0-1 Oskar Andreas Solheim (17. min)
0-2 Kristian Bell (21. min)
0-3 Kristian Bell (28. min)
0-4 Oskar Andreas Solheim (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Balestrand 5-4 (1-2)
1-0 Raymond Mjømen (5. min)
1-1 Viljar Alexander Isane (30. min)
1-2 Viljar Alexander Isane (45. min)
2-2 Nikolas Gudvangen Trollebø (53. min)
3-2 Nikolas Gudvangen Trollebø (63. min)
4-2 Sindre Ulvestad (64. min)
4-3 Martin Skjerdal 77. min)
5-3 Jonas Ness (84. min)
5-4 Thomas Bashay Berhie, straffe (89. min)


1. serierunde G20 avdeling 2
Stryn - Eid 3-1 (1-0)
1-0 Stian Gjengedal Olsbø (7. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (49. min)
2-1 Eskil Heggen Starheim (72. min)
3-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Sogndal 2  8-2 (4-0)
1-0 Nathaniel Book Grønsberg (14. min)
2-0 Daniel Sagen Sundal (24. min)
3-0 Oscar André Fanøy Nordal (34. min)
4-0 Mengasha Abel Aregay (37. min)
5-0 Mengasha Abel Aregay (48. min)
6-0 Vetle Hansen  (65. min)
7-0 Sondre Mowatt (74. min)
7-1 Mathias Sunde Årdal (82. min)
8-1 Sondre Mowatt (90. min)
8-2 Mathias Sunde Årdal (90. min+2)

NB! Kampen mellom Måløy/Selje og Sandane er utsett.


1. serierunde J20 avdeling 1
Førde - Balestrand  18-0 (8-0)
Mål Førde: Hege Gjesdal (5), Astrid Bolstad Blikra (4), Kaya Bird Fonn (3), Anne Gyldenskog Kilnes (2), Stina Hillersøy (2), Elemine Josefine Ellingsund Øyra og Martine Honningsvåg Aarnes.
 
Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2  15-1 (3-1)
0-1 Nora Hov (6. min)
1-1 Marit Mardal (7. min)
2-1 Marit Mardal (24. min)
3-1 Marit Mardal (38. min)
4-1 Marit Mardal (46. min)
5-1 Sara Lothe Rustøen (48. min)
6-1 Kristine Lothe Rustøen (50. min)
7-1 Sara Lothe Rustøen (51. min)
8-1 Kristine Lothe Rustøen (73. min)
9-1 Marit Mardal (75. min)
10-1 Marit Mardal (76. min)
11-1 Marit Mardal (77. min)
12-1 Marit Mardal (78. min)
13-1 Sara Lothe Rustøen (82. min)
14-1 Marit Mardal (84. min)
15-1 Marit Mardal (90. min)


1. serierunde J20 avdeling 2
Sogndal - Stryn  0-5 (0-3)
0-1 Emma Njøten (10. min)
0-2 Emma Njøten (31. min)
0-3 Hermine Kjøsnes (37. min)
0-4 Malin Eikenes Tjellaug (58. min)
0-5 Emma Njøten (60. min)

NB! Kampen mellom Kaupanger 1 og Måløy/Selje/Åheim er utsett.


 


Stryn jublar etter at Johannes Garlid Tenden gav Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå kampen mellom Sogndal og Stryn på Kvåle Stadion. 
Foto: privat.


Frå kampen mellom Vik og Førde i klasse G20 på Vik Stadion.  
Foto: Lena Årseth

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.08 Dagens kampar i G20 og J20


Stryn spelar i ettermiddag bortekamp mot Sogndal i J20.
Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner 2019 etter seieren mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

 

Totalt 20 lag har meldt seg på i kretsen sine U20-seriar denne hausten.

I dag blir dei fyrste kampane spelt i desse seriane.

Her er oversikten over dagens kampar.


G20 avdeling 1
Balestrand
Dale
Førde
Høyang
Sogndal 1
Vik

1. serierunde G20 avdeling 1
Kl. 14.00 Sogndal 1 - Dale
Kl. 15.00 Vik - Førde
Kl. 15.00 Høyang - Balestrand


G20 avdeling 2

Måløy/Selje
Eid
Florø
Sandane
Stryn
Sogndal 2

1. serierunde G20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Stryn - Eid
Laurdag 22. august kl. 15.00 Florø - Sogndal 2

NB! Kampen mellom Måløy/Selje og Sandane er utsett.

J20 avdeling 1

Balestrand
Førde
Kaupanger 2/Sogndal 2
Sandane

1. serierunde J20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Førde - Balestrand
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2


J20 avdeling 2
Måløy/Selje/Åheim
Kaupanger 1
Sogndal
Stryn

1. serierunde J20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 17.00 Sogndal - Stryn

NB! Kampen mellom Kaupanger 1 og Måløy/Selje/Åheim er utsett.
 

21.08 Sogndal toppar formtabellen i OBOS-ligaen


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med 13 poeng på dei fem siste kampane toppar Sogndal formtabellen i OBOS-ligaen.

Sogndal står med seierar mot Ranheim, HamKam, Lillestrøm og Raufoss, medan bortekampen mot Stjørdals Blink enda uavgjort. Her utlikna Stjørdals Blink fire minutt før full tid.

Sogndal toppar tabellen heile fire poeng føre Tromsø og Ranheim.


Sogndal sine fem siste kampar:

Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)


Stjørdals Blink - Sogndal  2-2 (1-2)
0-1 Mathias Blårud (7. min)
1-1 Sander Erik Kartum (34. min)
1-2 Tomas Olai Totland (40. min)
2-2 Jakob Rømo Skille (86. min)


Sogndal - HamKam  4-2 (1-1)
1-0 Kristoffer Hoven (1. min)
1-1 Jonas Enkerud  (36. min)
2-1 Tomas Olai Totland (71. min)
3-1 Kristoffer Hoven (73. min)
3-2 Jo Nymo Matland (89. min)
4-2 Markus Dahlen Brændsrød (90. min+3)


Lillestrøm - Sogndal  0-2 (0-2)
0-1 Kristoffer Hoven (14. min)
0-2 Endre Kupen (19. min)


Sogndal  - Raufoss  1-0 (1-0)
1-0 Tomas Olai Totland (15. min)


Formtabellen OBOS-ligaen
Sogndal 5 4 1 0 13 - 4 13
Tromsø 5 3 0 2 10 - 5 9
Ranheim 5 3 0 2 13 - 9 9
Åsane 5 2 2 1 9 - 4 8
Grorud 5 2 2 1 8 - 5 8
Jerv 5 1 4 0 7 - 6 7
Kongsvinger 5 1 3 1 7 - 7 6
Lillestrøm 5 1 3 1 8 - 9 6
Sandnes Ulf 5 2 0 3 6 - 15 6
Strømmen 5 2 2 1 10 - 6 5
Stjørdals-Blink 5 1 2 2 8 - 10 5
Ull/Kisa 5 1 2 2 7 - 11 5
HamKam 5 0 4 1 9 - 11 4
KFUM Oslo 5 0 3 2 5 - 8 3
Øygarden 5 0 3 2 5 - 11 3
Raufoss 5 0 3 2 4 - 8 2

21.08 Lereng og Mannsverk på G19-landslaget


Eirik Lereng etter kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelarane Eirik Lereng og Sivert Heggheim Mannsverk er tekne ut på G19-landslaget.

G19-landslaget skal ha samling i Oslo i starten av september.

Går alt etter planen skal G19-landslaget spele EM-kvalifisering i Italia i oktober. Motstandarar i desse kvalifiseringskampane er Island, Italia og Slovenia 

Troppen:
Oliver Petersen - Molde
Andreas Smedplass - Kongsvinger
Leo Cornic - Grorud
Runar Hauge - Grorud
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Brann
Eirik Lereng - Sogndal
Henrik Heggheim - Viking
Fredrik Oppegård - PSV Eindoven
Josef Baccay - Fredrikstad
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Sander Christiansen - Borussia Mönchenglabach
Thomas Rekdal - Mainz 05
Einar Iversen - Everton
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Edvard Tagseth - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Stabæk
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Osame Sahraoui - Vålerenga
Noah Holm Vitoria - Guimaraes
Aune Heggebø - Øygarden

 


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.08 Sundberg og Hallstensen på G18-landslaget


Mathias Sundberg scora for Tromsdalen borte mot Florø 26. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Mathias Sundberg og Thomas Hallstensen er tekne ut på G18-landslaget som skal ha samling i Oslo i starten av september.

Tropp:
Frank Stople - Haugesund
Sander Tangvik - Rosenborg
Nicolas Pignatel Jensen - Stabæk
Sebastian Henriksen - Fram Larvik
Brage Skaret - Vålerenga
Thomas Hallstensen - Odd
Mikkel Tveiten - Lyn
David Wolfe - Åsane
Fredrik Pedersen - Strømsgodset
Filip Jørgensen - Odd
Sebastian Pop - Strømsgodset
Kaloyan Kostadinov - Stabæk
Adan Hussein - Bodø/Glimt
Eskil Edh - Lillestrøm
Odin Holm - Vålerenga
Sondre Auklend - Viking
Sebastian Tounekti - Bodø/Glimt
Lasse Nordås - Strømmen
Alexander Sannes - Lillestrøm
Mathias Sundberg - Tromsdalen

 


Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


21.08 Endringar i overgangsreglementet for amatørar


Frå kampen Flatraket/Skavøypoll 2 - Haugen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norges Fotballforbund har vedtatt nokre endringar i overgangsreglementet for amatørspelarar.

Siste frist for overgangar blir endra frå torsdag 10. september til måndag 5. oktober.

Minimumsperioden mellom to overgangar/utlån blir redusert frå 30 dagar til 14 dagar med umiddelbar virkning viss/når seriestart i breddefotball blir vedtatt.

Endringane er berre midlertidige og gjeld ut 2020-sesongen.


20.08 Tommy Skjerven dømmer på Aspmyra


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Bodø/Glimt og Start. 

Med seg på linjene har han Dag Roger Nebben frå Åsa og Kim Andre Johnsen frå Frogner. 4. dommar er Martin Berg frå Hunstad. 

Kampen blir spelt på Aspmyra Stadion laurdag 22. august klokka 18.00.

Kampen mellom Bodø/Glimt og Start er Tommy Skjerven sin 389. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 


 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.08 Sander Amble Haugen med suksess i Sotra


Sander Amble Haugen under Juleturneringa i Strynehallen 26. desember.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2019.

Sander Amble Haugen og Sotra toppar PostNord-ligaen avdeling 2 etter seks serierundar.

20-åringen frå Innvik har spelt seg til fast plass på laget, og vore svært delaktig i at laget står med fem seierar og ein uavgjort på dei seks fyrste kampane.

Sotra som sist sesong enda på 9. plass i PostNord-ligaen avdeling 2 blei av mange tippa som eit av dårlige laga i denne avdelinga denne sesongen. 

Sotra sine kampar så langt denne sesongen:
Fram - Sotra 2-3
Sotra - Nardo 0-0
Vard Haugesund - Sotra 0-1
Sotra - Notodden 3-0
Rosenborg 2 - Sotra 1-2
Sotra - Odd 2  2-0

Sotra sin neste kamp er borte mot Bryne på Bryne Stadion laurdag 22. augsut.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Sotra 6 5 1 0 11-3 16
Bryne 6 4 2 0 15-6 14
Vard Haugesund 6 4 0 2 10-4 12
Asker 6 3 2 1 8-4 11
Arendal 6 3 1 2 8-3 10
Notodden 6 3 1 2 5-7 10
Levanger 6 2 3 1 7-2 9
Fløy-Flekkerøy 6 3 0 3 9-9 9
Egersund 6 2 0 4 13-13 6
Bærum 6 1 3 2 7-7 6
Nardo 6 1 3 2 7-8 6
Rosenborg 2 6 1 1 4 6-13 4
Odd 2 6 0 2 4 2-10 2
Fram 6 0 1 5 5-20 1


Sander Amble Haugen har dei tre siste sesongane før årets sesong spelt for Viking. I tillegg til ein del juniorkampar har Amble Haugen spelt 50 kampar og scora tre mål for Viking 2 i Norsk Tipping-ligaen.

Midtbanespelaren frå Innvik står bokført med 18 seriekampar i 3. divisjon og ein cupkamp for Stryn.

Med flagget på brystet har Sander Amble Haugen spelt totalt fire landskampar.

G15 Norge - Sverige 3-1

G18 Romania - Norge 1-1
G18 Tsjekkia - Norge 1-0
G18 Polen - Norge 1-3

 


Sander Amble Haugen debuterte for Stryn i cupkampen mot
Aalesund på Stryn Stadion 22. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sander Amble Haugen og Johan Hove under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


20.08 Førde 1 vann 5-0 borte mot Florø 1


Førde 1 sitt lag som vann 5-0 borte mot Florø 1 i serieopninga.
Foto: privat

 

Førde 1 vann i går ettermiddag 5-0 borte mot Florø 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 1.

Ulrik Konstantin Nielsen (2), Mathias Helgheim, Lasse Aamelfot og 
Nikolai Kvarme scora måla til Førde 1. Førde 1 leda 3-0 til pause.

Både Florø 1 og Førde 1 skal spele borte mot Stryn 1 i sin neste kamp. Florø 1 spelar borte mot Stryn 1 onsdag 26. august, medan Førde 1 set kursen mot Stryn onsdag 2. september.  

Stryn 1 vann 3-1 borte mot Svelgen/Bremanger 1 i sin fyrste seriekamp. Abdirahman Saaid Makaraan gav Svelgen/Bremanger 1 leiinga, men scoringar av Jørgen Trøsken (2) og Martin Sætre etter pause sikra Stryn seieren. Kampen blei spelt på Svelgen Stadion søndag 16. august.


Førde 1 -Førde 1  0-5 (0-3)
0-1 Mathias Helgheim (6. min)
0-2 Ulrik Konstantin Nielsen (26. min)
0-3 Lasse Aamelfot (34. min)
0-4 Ulrik Konstantin Nielsen (60. min)
0-5 Nikolai Kvarme (76. min)

Dommar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad 


Florø 1:
Michal Sobczak
Emil Grotle Herstad
Ulrik Domben Rognaldsen
David Nordal Solheim
Vegard Sund Hauge
Elias Hovland
Enok Naustdal
Kristoffer Haukås Steinset
Noah Nikolai Taraldsen Thunes
Elias Holm
Mats Sande Mallon
Kittisak AT Ludvigsen
Henrik Haugland Heggheim
Endre Strømsnes

Førde 1:
Håvard Vanberg Folkestad
Tobias Holme
Andreas Tefre
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Noah Tobias Stranden Fadnes
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Nikolai Kvarme

 


Førde 1 sine målscorarar i bortekampen mot Florø 1. Frå venstre: Nikolai
Kvarme, Ulrik Konstantin Nielsen, Mathias Helgheim og Lasse Aamelfot.
Foto: privat


19.08 Eid 1 vann 4-1 heime mot Sandane


Eid jublar etter at Oliver Holmøyvik gav laget leiinga 1-0 på frispark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Eid 1 vann i ettermiddag 4-1 heime mot Sandane i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3. William Hagen Brenden (2), Oliver Holmøyvik og Johan Felde scora for Eid 1, medan Vegard Søren Holen Eimhjellen sette inn målet til Sandane.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Eid 1 - Sandane  4-1 (1-0)
1-0 Oliver Holmøyvik (18. min)
2-0 Johan Felde (62. min)
3-0 William Hagen Brenden (68. min)
3-1 Vegard Søren Holen Eimhjellen (71. min)
4-1 William Hagen Brenden (79. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: William Hagen Brenden og Nida Al-Mfalani, Eid 1
Sindre Fjellestad, Sandane

Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Emilian Henden
Henning Strøm Os
Kevin Alexander Haaseth Sørland
Jon Kristian Rafshol
Patrick Isene
Johan Felde
Oliver Holmøyvik
Nida Al-Mfalani
Jon Ivar Myklebust Møll
Osman Mohamed Ahmed
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Mohammad Mahmoud Almshout
William Hagen Brenden
Max Munkebye Endal

Sandane:
Isak Amandus Edvardsen Klokset
Christopher Solheim
Sindre Fjellestad
Leander Fløtre Dimmen
Sivert Fure Skinlo
Jørgen Evebø
Mathias Rauset
Nicolai Aske Granheim
Tobias Eimhjellen Fjeldtvedt
Oliver Skinlo Evebø
Surafi Kibreab Yacob
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Sebastian Dainius Uribe

19.08 Sogndal med fire spelarar på rundens lag


Martin Ove Roseth i Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Fire spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 10. serierunden i  OBOS-ligaen.

Igoh Ogbu, Martin Ove Roseth, Daniel Eid og Kristoffer Hoven har alle fått plass på laget. Sogndal vann 4-0 heime mot Ranheim i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Øystein Øvretveit, Jerv 6

Forsvar: Simon Andreas Larsen, Jerv 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 8
Forsvar: Martin Ove Roseth, Sogndal 7

Midtbane: Nikolas Walstad, Ull/Kisa 7
Midtbane: Daniel Eid, Sogndal 7
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 7
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 7
Midtbane: Kristoffer Larsen, Åsane 7

Angrep: Håkon Lorentzen, Åsane 8
Angrep: Henrik Udahl, Åsane 7

 


Daniel Eid jublar etter scoring mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Igoh Ogbu etter Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.08 Rauset vann Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset frå Hopland gjekk heilt til topps i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter at den dårligaste runden er stroken enda Rauset opp med totalt 63 rette. Kenneth Fosse Elde, Kay Rune Solheim, Ørjan Eikevoll og Marcus Vedeler enda opp berre poenget bak Rauset.
 
Resultat Tippetipset, poeng samanlagt minus dårligaste runde
Er det fleire som har like mange rette, blir tipparane rangert etter beste enkelrunde (Beste runde står lengst bak på resultatlista).
 

1. Martha Karin Rauset 67-4 = 63 9
2. Kenneth Fosse Elde 66-4 = 62 10
3. Kay Rune Solheim 67-5 = 62 9
4. Ørjan Eikevoll 66-4 = 62 8
4. Marcus Vedeler 64-2 = 62 8

6. Sander Torheim Frislid 66-5 = 61 9
7. Geir Inge Rake 65-4 = 61 8
8. Eirik Kristoffersen 60-0 = 60 8
9. Susanne Skogstad 63-4 = 59 9
10. Jon Georg Rutledal 59-0 = 59 8

11. Sissel-Irene Myklebust 62-3 = 59 7
12. Asle Hopland 59-2 = 57 9
12. Anders Midthjell 62-5 = 57 9
12. Kay Ove Hafsås 57-0 = 57 9
15. Per Michael Frichsen 60-3 = 57 8

16. Sujeevan Mohanarajah 61-4 = 57 7
17. Jakob Søgnen 56-0 = 56 9
18. Kjell Bruland 60-4 = 56 8
18. Jon Rauset 60-4 = 56 8
18. Ørjan Igelkjøn 60-4 = 56 8

21. Reidar Balsnes 60-4 = 56 7
22. Magnus Lien Reksnes 58-3 = 55 10
23. Jan Egil Gjørven 59-4 = 55 8
24. Håvard Mjølkeråen 60-5 = 55 7
25. Kristian Lefdal 54-0 = 54 9

26. Per Jakob Kyrkjeeide 58-4 = 54 8
26. Olai N. Eikevoll 57-3 = 54 8
28. Stein Inge Torheim 53-0 = 53 10
29. Bjørn-Helge Haugen 53-0 = 53 9
30. Jon Ivar Møll 58-5 = 53 8

30. Jakob Haugen 55-2 = 53 8
32. Anny Balsnes 54-2 = 52 8
32. Ole-Gunnar Midtbø 56-4 = 52 8
34. Bente Fosse 51-0 = 51 8
35. Thea N. Eikevoll 54-3 = 51 7

36. Jon Navarsete 49-0 = 49 8
37. Johnny Husevåg 51-3 = 48 9
38. Jan Taule 48-0 = 48 8
39. Rune Henjesand 48-0 = 48 7
40. Steinar Langedal 46-0 = 46 9

41. Else Helene Abrahamsen 49-3 = 46 8
42. Olai Årdal 46-0 = 46 7
43. John Søgnen 44-0 = 44 7
44. Øystein Solheim 43-0 = 43 8
45. Svein Arne Hagen 43-0 = 43 7

46. Dag Olav Osen 42-0 = 42 7
47. Rune Hansen 41-0 = 41 8
48. Roy Atle Igland 40-0 = 40 9

Totalt 123 tipparar deltok i ein eller fleire rundar av Tippetipset.


18.08 Cirotzki skal spele collegefotball i USA


Lone Cirotzki for Kaupanger mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kaupangerspelar Lone Cirotcki har flytta til USA for å kombinere fotball med utdanning.

Cirotzki har fått idretts- og utdanningsstipend hos University of Tampa - women's club soccer Team i Florida.

Cirotzki er en av to spelarar frå Europa som skal kombinere fotball med utdanning hos Universitetet i Florida. Den andre er i frå Sverige.

Lone har vore ein sentral spelar for Kaupanger sidan 2016-sesongen. I sin fyrste sesong for klubben stakk ho av med Kaupanger sin utviklingspris.
 
Lone Cirotzki står bokført med totalt 76 kampar for grøntrøyene.

 


Lone Cirotzki i kampen mellom Kaupanger og Arna Bjørnar
i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  


18.08 NFF Sogn og Fjordane startar opp med U20


Stryn er eit av tolv lag som stiller i G20 denne hausten.
Stryn vann si avdeling i Vinterserien junior herrer.
Bildet er tatt under turneringa på Sandane Idrettspark 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.

Sjå bilder og resultat kampane på Eid Idrettspark 26. januar.

 

Totalt 20 lag har meldt seg på i kretsen sine U20-seriar denne hausten.

NFF Sogn og Fjordane har no sett opp seriane, og i G20 er 12 lag fordelt i to avdelingar på seks lag i kvar, medan i J20 er åtte lag fordelt i to avdelingar på fire lag i kvar.

I G20 blir det spelt enkel serie på fem kampar, og det er lagt opp til oppstart laurdag 22. august.
 
I J20 blir det spelt dobbel serie på seks kampar, og det er lagt opp til oppstart laurdag 22. august.


G20 avdeling 1

Balestrand
Dale
Førde
Høyang
Sogndal 1
Vik

1. serierunde G20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sogndal 1 - Dale
Laurdag 22. august kl. 15.00 Vik - Førde
Laurdag 22. august kl. 15.00 Høyang - Balestrand


G20 avdeling 2

Måløy/Selje
Eid
Florø
Sandane
Stryn
Sogndal 2

1. serierunde G20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Stryn - Eid
Laurdag 22. august kl. 15.00 Måløy - Sandane
Laurdag 22. august kl. 15.00 Florø - Sogndal 2


J20 avdeling 1

Balestrand
Førde
Kaupanger 2/Sogndal 2
Sandane

1. serierunde J20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Førde - Balestrand
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2


J20 avdeling 2
Måløy/Selje/Åheim
Kaupanger 1
Sogndal
Stryn

1. serierunde J20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sogndal - Stryn
Laurdag 22. august kl. 15.00 Kaupanger 1 - Måløy/Selje/Åheim


 


Astrid Bolstad Blikra og Førde er eit av åtte lag som stiller i klasse J20.
Bildet er frå Førde sin seier borte mot Selje/Åheim 28. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.08 Emma Sæbø skal spele for Kaupanger


Emma Sæbø scora for Stryn i kampen mot Gneist i NM J19 30. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Emma Søbø skal spele for Kaupanger.

15-åringen frå Stryn startar på vidaregåande skule i Sogndal, og skiftar med det klubb frå Stryn til Kaupanger.

Emma Sæbø scora 4 mål på 10 kampar for Stryn sitt damelag i 2019-sesongen.

 


Emma Sæbø i kretskampen mot NFF Sunnmøre 13. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.


18.08 Kristoffer Thue Stranden klar for Hødd


Kristoffer Thue Stranden for Hødd under Sparebanken Vest Cup 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.

 

Kristoffer Thue Stranden er klar for Hødd. 17-åringen frå Åheim har vore Måløyspelar sidan i vinter, men på grunn av Koronasituasjonen har det kun blitt kampar i Vinterserien junior herrer for den lovande midtbanespelaren.

Kristoffer Thue Stranden spelte i 2018-sesongen 12 kampar for Skavøypoll i Kretsligaen. I 2019-sesongen blei Thue Stranden kåra til Årets spelar for Vanylven sitt lag i 6. divisjon på Sunnmøre. Her scora midtbanespelaren 16 mål på 13 kampar. I tillegg scora Thue Stranden 14 mål på 13 kampar for
Vanylven sitt guttelag i 2019-sesongen.

Kristoffer Thue Stranden har spelt fast for kretslaga til NFF Sogn og Fjordane.

 


Kristoffer Thue Stranden for Skavøypoll mot Fjøra 22. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kristoffer Thue Stranden i fint driv i kamp for Nordfjord mot Sogn
under sonelagsturneringa på Fosshaugane Stadion 12. mars 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.


17.08 Søgnen vann siste runden i Tippetipset


 

John Søgnen prikka inn sju rette i den siste runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Søgnen stikk dermed av med premien på tre flax-lodd som rundevinnar.


7 rette:

John Søgnen

6 rette:
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Jon Ivar Møll

5 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Magne Elde
Jan Egil Gjørven
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
Olai Årdal

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Leander Bøe Bakken
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Rune Henjesand
Pål Holko
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Dag Olav Osen
Martha Karin Rauset
Jan Taule
Harald Vartdal

3 rette:
Thea N. Eikevoll
Bente Fosse
Stein Roar Moheim
Øystein Nesse
Magnus Reksnes


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien) B 2-3 (0-1)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien) H 2-1 (2-1)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien) B 1-2 (0-1)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien) U 3-3 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (3-1)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) H 4-0 (3-0)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


17.08 Sogndal vann 4-0 heime mot Ranheim


Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal vann i ettermiddag 4-0 heime mot Ranheim på Fosshaugane Campus i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.

Kristoffer Hoven (2), Tomas Olai Totland og Alioune Ndour scora måla til Sogndal der stillinga til pause var 3-0.

Sogndal klatra med dagens seier opp på 3. plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Tromsø måndag 24. august



Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)

Gult kort: Sivert Mannsverk, Axel Kryger og Tomas Kristoffersen, Sogndal
Even Barli og Daniel Kvande, Ranheim

Dommar: Eivind Bodding (Haga)

Assistentdommarar: Erland Hareland, Lesja og Erik Westrøm, Huk

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular


Sogndal:

Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 81. min)
Mathias Blårud (Per-Magnus Steiring 90. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 62. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 62. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 90. min)

Ranheim TF:
Even Barli
Daniel Kvande
Martin Lundal (Robert Behson-Courage Williams 46. min)
Øyvind Alseth (Sondre Klingen Langås 83. min)
Torbjørn Lysaker Heggem
Mads Reginiussen Kaptein
Eirik Valla Dønnem
Adria Mateo Lopez (Sondre Sørløkk 18. min)
Michael Karlsen (Ruben Kristensen Alte 64. min)
Erik Tønne
Sivert Solli (Magnus Blakstad 46. min)

Øvrige resultat 10. serierunde OBOS-ligaen
HamKam - Grorud 1-1 (1-1)
Jerv - Tromsø 1-0 (1-0)
Lillestrøm - Raufoss 2-2 (1-1)
Strømmen - Øygarden 2-2 (1-1)
Ullensaker/Kisa - Stjørdals Blink 2-1 (0-0)
Åsane - Sandnes Ulf 4-1 (3-0)

Tysdag 18. august
Kl. 19.00 KFUM - Kongsvinger


Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4

17.08 Førde Cup 2020 er avlyst


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G16 under Førde Cup 2017.
Frå venstre: Christian Helgheim, Andreas Opseth, Robert Ljøsne,
Sander Aamelfot, Eivind Frøholm, Vegard Roti, Vebjørn Løkkebø,
Marius Storevik (lagleiar) og Fredrik Hansen (lagleiar)
Foto: Privat

  

Førde IL Fotball har beslutta at årets Førde Cup må avlysast.

Som følge av Covid-19 har styret i turneringa funne ut at dei ikkje har noko anna valg enn å avlyse årets turnering.

Førde Cup 2020 skulle gått av stabelen i Førdehuset fredag 6. til søndag 8. november.


17.08 22 tipparar har prikka inn fem rette


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 10. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Totalt 22 tipparar har tippa rett på fem av dei 10 kampane som er spelt til no.

5 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Jon Ivar Møll
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
John Søgnen
Sander Torheim Frislid

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Leander Bøe Bakken
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Jon Georg Rutledal
Jan Taule
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal

3 rette:
Thea N. Eikevoll
Bente Fosse
Pål Holko
Stein Roar Moheim
Øystein Nesse
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien) B 2-3 (0-1)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien) H 2-1 (2-1)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien) B 1-2 (0-1)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien) U 3-3 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (3-1)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien) MÅNDAG 
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) MÅNDAG
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


17.08 Sogndal møter Ranheim på heimebane


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Ranheim på Fosshaugane Campus i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.


10. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ranheim
Kl. 18.00 HamKam - Grorud
Kl. 18.00 Jerv - Tromsø
Kl. 18.00 Lillestrøm - Raufoss
Kl. 18.00 Strømmen - Øygarden
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Åsane - Sandnes Ulf

Tysdag 18. august
Kl. 19.00 KFUM - Kongsvinger


Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 9 8 0 1 17 - 5 24
Ranheim TF 9 7 0 2 29 - 15 21
Sandnes Ulf 9 5 2 2 16 - 18 17
Sogndal 9 5 1 3 21 - 15 16
Åsane 9 4 2 3 14 - 11 14
Stjørdals-Blink 9 4 2 3 18 - 17 14
Grorud 9 4 1 4 14 - 14 13
Jerv 9 2 6 1 17 - 14 12
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Lillestrøm SK 9 3 3 3 11 - 12 12
Raufoss 9 2 3 4 12 - 14 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Strømmen 9 3 1 5 11 - 15 7
Ullensaker/Kisa 9 1 4 4 14 - 21 7
Øygarden FK 9 1 3 5 14 - 23 6
HamKam 9 0 3 6 18 - 26 3

16.08 Førde 1 vann borte mot Fyllingsdalen


Jan Taule og Roger Helland (tidligare Brann, Lillestrøm og
Fredrikstad) er trenarar for Førde 1 og Fyllingsdalen.
Foto: Førde Fotball

 

Førde 1 sitt lag i klasse G16 spelte i går treningskamp borte mot Fyllingsdalen på Varden Amfi.

Det var venta ein tøff kamp mot eit lag Førde 1 har spelt jamnt mot tidligare. Men ein forrykande 1. omgang av Førde 1 sikra til slutt ein komfortabel seier.

Førde 1 vann til slutt 6-2, etter at leinga til pause var 6-0.

Magne Aarøen (2), Ulrik Nielsen (2), Simen Indrebø og Lasse Aamelfot scora for Førde 1.

Fyllingsdalen - Førde 1 2-6 (0-6)
0-1 Magne Aarøen (1. min)
0-2 Ulrik Nielsen (13. min)
0-3 Simen Indrebø (21. min)
0-4 Magne Aarøen (28. min)
0-5 Lasse Aamelfot (31. min)
0-6 Ulrik Nielsen (40. min)
1-6 Fyllingsdalen (56. min)
2-6 Fyllingsdalen (75. min)

 


Før gårsdagens kamp på Varden Amfi.
Foto: Førde Fotball


16.08 Stryn vann 5-1 borte mot Måløy 


Stryn jublar etter dagens 5-1 seier borte mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp på Måløy Stadion.

 

Stryn vann i ettermiddag 5-1 borte mot Måløy i klasse G13/14 11'ar avdeling 3.

Jonas Rand Hopland (2), Sigve Heggdal Åbrekk, Tomas Eikenes Tjellaug og Marius Konstali-Lødemel scora for Stryn, medan Jesper Endal Jepsen sette inn målet til Måløy.

Kampen i dag var Måløy FK sin fyrste offisielle seriekamp etter samanslåinga. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp på Måløy Stadion.

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Eid 5-1 borte mot Sandane. 


Måløy - Stryn 1-5 (0-3)
0-1 Sigve Heggdal Åbrekk (10. min)
0-2 Jonas Rand Hopland (11. min)
0-3 Tomas Eikenes Tjellaug (18. min)
1-3 Jesper Endal Jepsen (53. min)
1-4 Marius Konstali-Lødemel (55. min)
1-5 Jonas Rand Hopland (62. min)

Dommar: Roger Refvik, Måløy

Assistentdommarar: Alexander Skram, Måløy og Knut Skram, Måløy

Kort: Ingen

Måløy:
Anton Stener Endal Jepsen
Kristian Carey Morken
Adrian Domstein
Kyle Lawrence Yuson Nygård
Noah Bakke Iversen
Erik Hagevik Birknes
Ognjen Markovic
Jesper Endal Jepsen
Alexander Osmundsvåg
Hassan Hamza Mohammad
Adrian Holvik

Innbyttarar:
Anders Olai Borgund Rørvik
Sebastian Gangeskar Henden
Kristian Solvang
Magnus Haraldsson Aare
Adrian Myhre

Stryn:
Tarjei Tøfte Heimlid
Marcel Filip Kucab
Filip Roksvåg Leirgulen
Sjur Dysthe Hillestad
Jonas Rand Hopland
Tomas Eikenes Tjellaug
Sokrates Ullebø Hool
Sigve Heggdal Åbrekk
Marius Konstali-Lødemel
Abdulkadir Ahmed Saed
Oliver Bjørkedal Eide

Innbyttarar:
Carl Strand Breidablik
Brage Skåre Hogrenning
Georg Hopland
Simen Reed Hopland


 


Innmarsj med bluss i forbindelse med at dagens kamp var Måløy
 sin fyrste seriekamp etter samanslåinga.


Marius Konstali-Lødemel auka SStryn si leiing til 4-1.


Jesper Endal Jepsen scora Måløy sitt fyrste offisielle seriemål.


A-laget til Måløy stilte som ballgutar i dagens kamp.


16.08 Eid sitt småguttelag vann 9-1 heime mot TMFK


Adrian Løvlid scora Eid sitt fyrste mål i kampen mot TMFK i 2010. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan vann Eid sitt småguttelag 9-1 heime mot Tornado Måløy på Eid Stadion. Elias Lund Johansen (3), Mats Ole Bakke (3), Stein Hans Nesbakk (2) og Adrian Løvlid scora for Eid, medan Chris Andre Nore scora for Tornado Måløy.


Den aldersbestemte fotballen rullar for fullt igjen og underteikna har i dag vore på kampen Eid-Tornado Måløy i G14 1. divisjon haust. Eid var på førehand store favorittar i denne kampen, og etter ein litt famlande start vann heimelaget til slutt 9-1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i G14 1. divisjon haust vann Sogndal 7-2 mot Sandane.

Eid - Tornado Måløy 9-1 (3-1)
1-0 Adrian Løvlid (4. min)
1-1 Chris Andre Nore (23. min)
2-1 Mats Ole Bakke (29. min)
3-1 Elias Lund Johansen (31. min)
4-1 Elias Lund Johansen (43. min)
5-1 Mats Ole Bakke (47. min)
6-1 Mats Ole Bakke (59. min)
7-1 Elias Lund Johansen (62. min)
8-1 Stein Hans Nesbakk (64. min)
9-1 Stein Hans Nesbakk (70. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Andreas Bjørhovde Heggedal, Eid

Eid: 
Kennet Myklebust
Stein Hans Nesbakk
Lasse Espe
Åge Solheim
Eivind Skrede
Elias Lund Johansen
Tor Andre Nord Sneide
Simen Nord
Ruben Kullsveen
Adrian Løvlid
Mats Ole Bakke

Innbyttarar: 
Yahi Mohammed
Ragnhild Vereide

Tornado Måløy: 
Magnus Runderheim
Gard Gravdal
Kristoffer Nordbø
Kristian Runderheim
Erik Forthun
Erik Refvik
Chris Andre Nore
Sølve Haugen
Abdi Hakim Isaaq
Oscar Giovanni Vedvik
Sander Svarstad

Innbyttarar: 
Daniel B. Mork
Saron Bugjerde


15.08 John Søgnen har tippa rett på tre kampar


 

Etter at fire av dei 12 kampane i 10. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

John Søgnen er i føringa med tre rette av fire mulige, og toppar lista føre 14 tipparar som har to rette av dei fire kampane som er spelt.


3 rette:
John Søgnen

2 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Jon Ivar Møll
Geir Inge Rake
Jon Rauset

1 rett:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Bente Fosse
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Rune Henjesand
Pål Holko
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Øystein Nesse
Dag Olav Osen
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler

0 rette:
Stein Roar Moheim
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Olai Årdal


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


15.08 Tennebø matchvinnar for Avaldsnes 


Ylinn Tennebø blei matchvinnar i dagens toppkamp mot LSK Kvinner.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fleire spelarar frå Sogn og Fjordane har vore involvert i dagens kampar i Toppserien.

Avaldsnes - LSK Kvinner 1-0 (0-0)

1-0 Ylinn Tennebø (62. min)

Elise Thorsnes spelte heile kampen for Avaldsnes, medan matchvinnar Ylinn Tennebø blei bytta inn drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Arna Bjørnar - Lyn  2-1 (1-0)
1-0 Rikke Bogetveit Nygard (37. min)
2-0 Meryll Abrahamsen (52. min)
2-1 Camilla Linberg (56. min)

Thea Bjelde spelte heile kampen for Arna Bjørnar, medan Camilla Ness Ervik spelte 1. omgang for heimelaget.

Martine Humlestøl Midtbø og Ingrid Lovise Jåstad var ubenytta reserver for Arna Bjørnar.

Klepp - Røa  0-1 (0-1)
0-1 Vilde Gullhaug Birkeli (17. min)
 
Linn-Mari Nilsen var ubenytta reserve for Røa.


Tabell Toppserien

LSK Kvinner 7 5 1 1 15-6 16
Vålerenga 7 5 1 1 14-7 16
Rosenborg 6 4 2 0 14-6 14
Avaldsnes 7 4 1 2 12-9 13
Sandviken 6 3 1 2 11-10 10
Klepp 7 2 2 3 4-7 8
Kolbotn 6 1 3 2 6-8 6
Arna-Bjørnar 7 2 0 5 5-10 6
Lyn 7 1 1 5 8-16 4
Røa Fotball Elite 8 1 0 7 6-16 3

 


Thea Bjelde og Arna Bjørnar vann i dag 2-1 heime mot Lyn.
Bildet er frå heimekampen mot Sigrid Heien Hansen og Vålerenga.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


15.08 Florø vann 1-0 borte mot Moss


Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo blei matchvinnar mot Moss.
Bildet er frå heimekampen mot Fredikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø vann i dag 1-0 borte mot Moss på Meløs Stadion. Innbyttar Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo blei matchvinnar etter å ha scora kampens einaste mål knappe kvarteret før full tid.

Florø klatra med dagens seier opp på 7. plass i PostNord-ligaen avdeling 1.

Neste kamp for Florø er heime mot Eidsvold TF laurdag 23. august.

Moss - Florø 0-1 (0-0)
0-1 Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (77. min)


Gult kort: Henrik Andreas Stokkebø og Thomas Klaussen, Moss
Jonatan Braut Brunes, Halvor Utkilen Solheim-Olsen og Dino Omerovic, Florø
 
Dommar: Torkjell Jonsson Trædal, Årvoll

Assistentdommarar: Henrik Skjevestad, Ready og André Jullum Fernandes, Bærums Verk Hauger

Moss:
Anders Gundersen
Christoffer Guttulsrød
Christoffer Alagie Jatta Skårn (Fredrik Wasenius 49. min)
Trym Bergan Solli
Momodou Willy Hagren Sanneh
Thomas Klemetsen Jakobsen
Henrik Andreas Stokkebø (Remi Jensen Telle 87. min)
Saadiq Faisal Elmi
Agwa Okuot Obiech (Mikkel Aleksander Aarstrand 72. min)
Øystein Vestvatn
Thomas Klaussen

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes
Christer Husa
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen (Akim Saeed Sairinen 82. min)
Dino Omerovic (Gustav Severinsen 65. min)
Vladan Radojkic (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 52. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Alta 6 5 1 0 13-5 16
Kvik Halden 5 5 0 0 16-2 15
Fredrikstad 5 5 0 0 12-6 15
Skeid 5 3 0 2 11-4 9
Eidsvold TF 5 3 0 2 10-6 9
Brattvåg 5 2 2 1 12-5 8
Florø 6 2 0 4 12-14 6
Senja 6 2 0 4 7-13 6
Vålerenga 2 5 2 0 3 3-14 6
Hødd 5 1 2 2 2-3 5
Tromsdalen 5 1 1 3 6-6 4
Kjelsås 5 1 1 3 6-8 4
Moss 6 1 1 4 6-9 4
Fløya 5 0 0 5 3-24 0

15.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 12.55.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


15.08 Florø spelar bortekamp mot Moss


Florøtrenar Frode Nybø i treningskampen mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø spelar i dag bortekamp mot Moss i PostNord-ligaen avdeling 1 på Melløs Stadion. 

Kl. 13.00 Moss - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 5 5 0 0 16-2 15
Fredrikstad 5 5 0 0 12-6 15
Alta 5 4 1 0 9-4 13
Skeid 5 3 0 2 11-4 9
Eidsvold TF 5 3 0 2 10-6 9
Brattvåg 5 2 2 1 12-5 8
Senja 5 2 0 3 6-9 6
Vålerenga 2 5 2 0 3 3-14 6
Hødd 5 1 2 2 2-3 5
Tromsdalen 5 1 1 3 6-6 4
Kjelsås 5 1 1 3 6-8 4
Moss 5 1 1 3 6-8 4
Florø 5 1 0 4 11-14 3
Fløya 5 0 0 5 3-24 0


14.08 Konkurranse Nordfjord Nærradio 14. august


John Roar Øien har klokka 22.00 sending på Nordfjord Nærradio.
Sendinga kan du høyre på FM-bandet i store delar av Nordfjord.
 

I forbindelse med Nordfjord Nærradio si underholdningssending i kveld er det lagt ut ein konkurranse her på nettsida.

Konkurransen er åpen både for Nordfjord Nærradio sine lyttarar og haugenfotball.no sine lesarar.

Vinnaren stikk av med premien som er flax-lodd.

NB! Siste frist for å svare på spørsmålet er i kveld klokka 23.40.

Vinnaren blir offentliggjort på Nordfjord Nærradio og her på nettsida rundt
midnatt.

Det rette svaret var Inge Asbjørn Haugen.

VINNAR AV KONKURRANSEN MARCUS VEDELER.

Klikk her for å kome til konkurransen.

14.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


14.08 Sogndal spelte uavgjort borte mot Stjørdals Blink


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 borte mot Stjørdals Blink i den 9. serierunden i OBOS-ligaen. Mathias Blårud og Tomas Olai Totland scora for Sogndal, medan Sander Erik Kartum og Jakob Rømo Skille sette inn måla til heimelaget.


Stjørdals Blink - Sogndal  2-2 (1-2)
0-1 Mathias Blårud (7. min)
1-1 Sander Erik Kartum (34. min)
1-2 Tomas Olai Totland (40. min)
2-2 Jakob Rømo Skille (86. min)

Gult kort:
Ole Kristian Rødahl og Anders Nygaard, Stjørdals Blink
Mathias Blårud, Sogndal

Dommar: Daniel Higraff (Randaberg IL - Fotball)

Assistentdommarar: Sondre Dahle, Heimdal og Kevin Bakketun Hjelmseth, Sørreisa

4. dommar: Oliver Skaret Barsøe, Namsos


Stjørdals-Blink:
Nicklas Bruus Jensen Frenderup
Vebjørn Walnum Vinje
Vegard Fiske
Patrik Dønheim Hjelmseth (Karl Martin Rolstad 68. min)
Robin Utseth Bjørnholm-Jatta
Anders Nygaard (Fredrik Vinje 46. min)
Sander Erik Kartum
Ole Kristian Rødahl (Arne Holter 83. min)
Marius Augdal (Tobias Hestad 46. min)
Sondre Hopmark Stokke
Lasse Bransdal (Jakob Rømo Skille 46. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger (Per-Magnus Steiring 71. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 71. min)
Sixten Dalen Jensen (Alioune Ndour 89. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 71. min)
Kristoffer Hoven


Øvrige resultat 9. serierunde OBOS-ligaen
Kongsvinger - Strømmen 2-1 (0-1)
Ranheim - Øygarden 6-1 (2-0)
Raufoss - Jerv 1-1 (0-0)
Sandnes Ulf - KFUM 3-1 (2-1)
Åsane - HamKam 2-2 (0-1)
Grorud - Tromsø 2-0 (0-0)
Lillestrøm - Ullensaker/Kisa  2-2 (1-0)

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 9 8 0 1 17 - 5 24
Ranheim TF 9 7 0 2 29 - 15 21
Sandnes Ulf 9 5 2 2 16 - 18 17
Sogndal 9 5 1 3 21 - 15 16
Åsane 9 4 2 3 14 - 11 14
Stjørdals-Blink 9 4 2 3 18 - 17 14
Grorud 9 4 1 4 14 - 14 13
Jerv 9 2 6 1 17 - 14 12
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Lillestrøm SK 9 3 3 3 11 - 12 12
Raufoss 9 2 3 4 12 - 14 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Strømmen 9 3 1 5 11 - 15 7
Ullensaker/Kisa 9 1 4 4 14 - 21 7
Øygarden FK 9 1 3 5 14 - 23 6
HamKam 9 0 3 6 18 - 26 3

14.08 Brandsdal og Øy gjestar i studio


Ivan Øy i Årdal sin kamp mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Hallo Sogn TV føl den 9. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Ivan Øy og Morten Brandsdal.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

9. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Strømmen
Kl. 18.00 Ranheim - Øygarden
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - KFUM
Kl. 18.00 Åsane - HamKam
Kl. 18.00 Grorud - Tromsø
Kl. 20.30 Lillestrøm - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 8 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 8 4 2 2 13-17 14
Åsane 8 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 8 4 1 3 16-15 13
KFUM 8 3 3 2 13-10 12
Jerv 8 2 5 1 16-13 11
Lillestrøm SK 8 3 2 3 9-10 11
Grorud 8 3 1 4 12-14 10
Raufoss 8 2 2 4 11-13 7
Strømmen 8 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 8 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 8 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 8 1 2 5 9-17 5
HamKam 8 0 2 6 16-24 2


Morten Brandsdal i Årdal sin bortekamp mot Eid 21. april 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.08 Andrine Olsen Endestad skal spele for Molde


Andrine Olsen Endestad har skrive under for Molde. 
Foto: Privat.

 

Andrine Olsen Endestad skal denne sesongen spele for Molde. 17-åringen frå Eikefjorden har spelt for Kaupanger sidan i fjor sommar.

Den tidligare Eikefjord- og Tambarskjelarspelaren var på prøvespel i Molde i forrige veke, der ho mellom anna spelte ein kamp for damelaget mot Molde G14 Nasjonal (Kretslag). Andrine spelte ein god kamp, og scora eit av måla til damelaget.

Tysdag spelte Andrine dei 35 siste minutta i Molde sin treningskamp mot Fortuna Ålesund på Aksla Stadion. Kampen enda til slutt uavgjort 1-1, etter at stillinga til pause var 1-0 til Molde.

På grunn av situasjonen med Koronapandemien skal Molde sitt unge damelag i haust spele i G16 1. divisjon. Fyrste kamp for Andrine og Molde er heime mot Sunndal 1 på Aker Stadion måndag 17. august.

 


Andrine Olsen Endestad på Aker Stadion i Molde.
Foto: Privat.


Andrine Endestad Olsen debuterte for Kaupanger i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 19. juni 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  


Andrine Olsen Endestad var med på Tambarskjelvar sitt lag som gjekk til
topps i klasse J16 under KM Futsal aldersbestemt på Sandane i 2019.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Tambarskjelvar vann klasse J15/16/17 under Sparebanken Vest Cup 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.


14.08 Sogndal møter Stjørdals Blink på bortebane


Sogndal jublar etter scoring i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar borte mot Stjørdals Blink på M.U.S Stadion Sandskogan.


9. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Strømmen
Kl. 18.00 Ranheim - Øygarden
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - KFUM
Kl. 18.00 Åsane - HamKam
Kl. 18.00 Grorud - Tromsø
Kl. 20.30 Lillestrøm - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 8 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 8 4 2 2 13-17 14
Åsane 8 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 8 4 1 3 16-15 13
KFUM 8 3 3 2 13-10 12
Jerv 8 2 5 1 16-13 11
Lillestrøm SK 8 3 2 3 9-10 11
Grorud 8 3 1 4 12-14 10
Raufoss 8 2 2 4 11-13 7
Strømmen 8 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 8 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 8 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 8 1 2 5 9-17 5
HamKam 8 0 2 6 16-24 2

13.08 Håvard Hetle har forlenga med Sogndal


Håvard Hetle holdt nullen mot Mads Wie og gamle lagkameratar i
Stryn då Sogndal vann bortekampen mot Stryn 5-0 i 1. runde 1. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle har forlenga kontrakta med Sogndal til august 2023.

17-åringen frå Breimsbygda signerte fyrste gong for Sogndal hausten 2018. Med unntakk av hausten 2018 der Hetle var på utlån til Stryn i Kretsligaen har han spelt for Sogndal 2 og Sogndal sitt juniorlag.

Håvard Hetle står registrert med ein offisiell kamp for Sogndal. Dette var cupkampen borte mot Stryn, der Sogndal til slutt vann 5-0.

Hetle står bokført med totalt 19 aldersbestemte landskampar for Norge G15, G16 og G17.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Håvard Hetle etter kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hetle blei kåra til Stryn sin beste spelar i 1-0 seieren mot Eid i 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Stryn si garderobe etter dagens seier. 


Håvard Hetle for Sandane under Vinterserien junior herrer 14. januar 2018.
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar 2018. 



Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Håvard Hetle under 1. runde i Akademiserien 11. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Akademiserien U14 på Eid Idrettspark.



Håvard Hetle storspelte mellom stengene då Eid sin juniorkamp spelte
uavgjort 2-2 mot Aalesund på Color Line Stadion 1. november 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.08 Tommy Skjerven dømmer Start - Vålerenga


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Start og Vålerenga. 

Med seg på linjene har han Magnus Lundberg frå Ringsaker og Kristoffer Gullhav frå Imås. 4. dommar er Svein Tore Sinnes frå Flekkefjord. 

Kampen blir spelt på Sør Arena måndag 17. august klokka 20.30.

Kampen mellom Start og Vålerenga er Tommy Skjerven sin 388. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 70 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 53-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.    

 


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.08 Kristoffer Hoven på rundens lag i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kristoffer Hoven er plukka ut som ein av to angriparar på rundens lag i 8. serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal sin angripar scora to mål i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Hamkam.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Even Barli, Ranheim 6

Forsvar: Sverre Bjørkkjær, Strømmen 7
Forsvar: Ole Didrik Blomberg, Åsane 7
Forsvar: Martin Lundal, Ranheim 7

Midtbane: Simen Lassen, Åsane 7
Midtbane: Ruben Yttergård Jenssen, Tromsø 8
Midtbane: Sivert Solli, Ranheim 8
Midtbane: Daniel Berntsen, Tromsø 7
Midtbane: Daniel Gustafsson, Lillestrøm 7

Angrep: Henrik Udahl, Åsane 8
Angrep: Kristoffer Hoven, Sogndal 7

12.08 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter ni rundar.

Rauset toppar lista eit poeng føre Kay Rune Solheim, og to poeng føre Sander Torheim Frislid

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar, noko som betyr at siste runde i tippetipset går av stabelen komande helg.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.

63 rette:
Martha Karin Rauset

62 rette:
Kay Rune Solheim

61 rette:
Sander Torheim Frislid

60 rette:

Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Geir Inge Rake

59 rette:
Marcus Vedeler

58 rette:
Susanne Skogstad

57 rette:

Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah

56 rette:

Ørjan Igelkjøn
Sissel-Irene Myklebust
Jakob Søgnen

55 rette:

Eirik Kristoffersen
Jon Rauset
Magnus Lien Reksnes

54 rette:

Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Jon Georg Rutledal

53 rette:

Kay Ove Hafsås
Asle Hopland
Stein Inge Torheim

52 rette:

Olai N. Eikevoll
Per Jakob Kyrkjeeide
Jon Ivar Møll

51 rette:

Thea N. Eikevoll
Ole-Gunnar Midtbø

50 rette:
Jakob Haugen

49 rette:
Anny Balsnes

48 rette:

Bente Fosse
Bjørn-Helge Haugen

47 rette:
Johnny Husevåg

45 rette:
Else Helene Abrahamsen

44 rette:

Rune Henjesand
Jon Navarsete
Jan Taule

43 rette:
Øystein Solheim

41 rette:
Steinar Langedal
Olai Årdal


12.08 Eid Fotball har arrangert Tine Fotballskule


Kjekke spelarar og flinke instruktørar på Eid Stadion i dag. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. august.

 

Eid IL Fotball har denne veka arrangert Tine Fotballskule under perfekte forhold i strålande sommarsol.

Omlag 120 unge spelarar og mange flinke instruktørarar har vore i aksjon på dei tre fotballbanene i Eid sentrum.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. august.


 




Esekiel Henden, ein av mange flinke instruktørar under årets fotballskule.


Dan Jøran Hafsås set seg i bilen etter tre fantastiske dagar med fotball.
 


12.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


11.08 Braut Brunes toppscorar i PostNord-ligaen


Jonatan Braut Brunes i heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florøspelar Jonatan Braut Brunes er toppscorar i PostNord-ligaen etter fem serierundar.

Braut Brunes har scora sju mål på dei fem fyrste kampane, og toppar lista i PostNord-ligaen avdeling 1 to mål føre Herman Jappée Henriksen frå Eidsvold TF.

Toppscorar i PostNord-ligaen avdeling 2 er JoacimEmil Godhei Holtan frå Bryne med seks mål.  


Toppscorarar PostNord-ligaen avdeling 1

7 mål:  
Jonatan Braut Brunes, Florø

5 mål:
Herman Jappée Henriksen, Eidsvold TF

4 mål:
Christian Reginiussen, Alta IF
Johnny Per Buduson, Skeid
Sondre Sandnes Beite, Brattvåg

3 mål:
Agwa Okuot Obiech, Moss
Kevin Stephane Jordan Krans, Kvik Halden
Martin Antonio Nieves, Fredrikstad
Riki Tomas Alba, Fredrikstad

2 mål:
Sami Kamel, Brattvåg
Christer Husa, Florø
Filip Johansen Westgaard, Kvik Halden
Henrik Kjelsrud Johansen, Fredrikstad
Henrik Solvoll Navarsete, Eidsvold TF
Simen Hestnes, Skeid
Andreas Arntzen, Tromsdalen
Björn Olof Johan Berglund, Kvik Halden
Dardan Sæter-Mehmeti, Kvik Halden
David Hickson Gyedu, Skeid
Jesper Solli, Kjelsås
Marius Brinck Rygel, Skeid
Mathias Sundberg, Tromsdalen
Morten Gamst Pedersen, Alta IF
Thomas Drage, Fredrikstad
Torbjørn Grytten, Brattvåg
Winston Robin Yaw Paintsil, Kjelsås

Totalt 40 spelarar har scora eit mål kvar.

11.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


11.08 Midthjell vann 9. runde i Tippetipset


 

Anders Midthjell prikka inn ni rette i den 9. runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Midthjell stikk dermed av med premien på tre flax-lodd som rundevinnar.


9 rette:

Anders Midthjell

8 rette:
Bente Fosse
Jon Georg Rutledal

7 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Gro Berge
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Kay Rune Solheim

6 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Jakob Haugen
Håvard Mjølkeråen
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien) H 3-2 (1-0)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)  B 3-4 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien) H 5-1 (1-1)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien) B 1-2 (1-1)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen) H 4-2 (1-1)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)


10.08 Lærdalsturneringa 2020 er AVLYST !



Turneringsnemda i Lærdalsturneringa har i dag beslutta å avlyse årets turnering på grunn av situasjonen med Covid-19. 

Årets Lærdalsturnering skulle gått av stabelen frå fredag 4. til søndag 6. september.

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 14 år.

Les meir om Lærdalsturneringa på turneringa si internettside.


10.08 Sogndal vann 4-2 heime mot HamKam


Filip Pleym Mardal debuterte i dag for Sogndal sitt A-lag mot HamKam.
På bildet ser vi Pleym Mardal og Daniel Gjerde Sætren i Sogndal sin
heimekamp mot Sandnes Ulf på Fosshaugane Campus 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 4-2 heime mot HamKam på Fosshaugane Campus.

Kristoffer Hoven (2), Tomas Olai Totland og Markus Dahlen Brændsrød scora for Sogndal, medan Jonas Enkerud og Jo Nymo Matland sette inn måla til bortelaget.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Stjørdals Blink fredag 14. august.

Sogndal - HamKam  4-2 (1-1)
1-0 Kristoffer Hoven (1. min)
1-1 Jonas Enkerud  (36. min)
2-1 Tomas Olai Totland (71. min)
3-1 Kristoffer Hoven (73. min)
3-2 Jo Nymo Matland (89. min)
4-2 Markus Dahlen Brændsrød (90. min+3)

Dommar: Steinar Hauge, Bjarg

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Gult kort: Anders Johannessen Nord, Sogndal
Markus Solbakken og Tobias Hammer Svendsen, HamKam


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Magnus Steiring
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng (Axel Kryger 46. min)
Tomas Olai Totland
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 62. min)
Kristoffer Hoven (Filip Pleym Mardal 90. min+3)
Anders Johannessen Nord (Alioune Ndour 62. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 78. min)

HamKam:
Lars Larsson Jendal
Ruben Alegre Guerra
Vetle Skjærvik
Kristian Fredrik Aasen Strande (William Moan Mikalsen 70. min)
Jo Nymo Matland
Lars-Gunnar Johnsen
Markus Solbakken
Tobias Hammer Svendsen
Kristian Lønstad Onsrud (Anders Bakken Dieserud 66. min)
Jonas Enkerud (Ahmed Daghim 76. min)
Marcus Pedersen (Emil Sildnes 76. min)

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 6 0 2 23-14 18
Sogndal 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 4 2 2 13-17 14
Åsane 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 4 1 3 16-15 13
KFUM 3 3 1 12-8 12
Jerv 2 5 1 16-13 11
Grorud 3 1 4 12-14 10
Lillestrøm SK 2 2 3 7-9 8
Raufoss 2 2 4 11-13 7
Strømmen 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 1 2 5 9-17 5
HamKam 0 2 6 16-24 2

10.08 Bilder frå Tine Fotballskule på Eid


God stemning under årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til onsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 120 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på fotballbanene i Eid sentrum.



Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.


 


10.08 Sogndal møter HamKam på Fosshaugane Campus


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag HamKam.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt sju kampar i den 8. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal møter HamKam på Fosshaugane Campus klokka 18.00.
 

8. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Ham Kam
Kl. 18.00 Jerv - Kongsvinger
Kl. 18.00 Ranheim - Raufoss
Kl. 18.00 Strømmen - Grorud
Kl. 18.00 Tromsø - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Stjørdals/Blink

Tysdag 11. august kl. 19.00 KFUM Oslo - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
Sogndal 7 4 0 3 15-11 12
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Lillestrøm SK 7 2 2 3 7-9 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

09.08 Tre tipparar har prikka inn sju kampar


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 9. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Tre tipparar har tippa rett på sju av dei 10 kampane som er spelt til no.

Dei to siste kampane i denne runden blir spelt måndag 10. august. Molde spelar heime mot Brann i Eliteserien, og Sogndal spelar heime mot HamKam i OBOS-ligaen.

7 rette:
Bente Fosse
Anders Midthjell
Jon Georg Rutledal

6 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Gro Berge
Jakob Haugen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Dag Olav Osen
Kay Rune Solheim

5 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Håvard Mjølkeråen
Stein Roar Moheim
Jon Navarsete
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide

4 rette:
Reidar Balsnes
Rune Henjesand
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Martha Karin Rauset
Odd magne Sjåstad
John Søgnen
Jan Taule
Odd Helge Vågseth


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien) H 3-2 (1-0)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)  B 3-4 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien) H 5-1 (1-1)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien) MÅNDAG 
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen) MÅNDAG 
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)


09.08 Heia vann 6-4 mot Måløy på Eid Idrettspark 


Heia sitt lag etter dagens seier mot Måløy på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Heia sitt jentelag vann i ettermiddag 6-4 mot Måløy i ein treningskamp på Eid Idrettspark.

Andrea Helset (4), Jenny Berteig Honningsvåg og Vanessa Leftwich scora for Heia, medan Lone Kvalheim, Maja Berg, Kine Runderheim og Emma Farstad Hennøen sette inn måla til Måløy.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Heia - Måløy  6-4 (4-3)
1-0 Jenny Berteig Honningsvåg (4. min)
1-1 Lone Kvalheim (12. min)
1-2 Maja Berg (17. min)
2-2 Andrea Helset (20. min)
2-3 Kine Runderheim (31. min)
3-3 Andrea Helset (32. min)
4-3 Andrea Helset (35. min)
5-3 Vanessa Leftwich (46. min)
6-3 Andrea Helset (48. min)
6-4 Emma Farstad Hennøen (66. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid 

Kort: Ingen

Heia:
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Renate Barvåg Leivdal
Linnea Stokke Lillestøl
Andrea Vedvik
Tilla Karoline Karlsen
Maria Honningsvåg Hjelle
Øyvor Barvåg Leivdal
Jenny Berteig Honningsvåg
Ida Flatebø Holmøy
Andrea Helset
Vanessa Leftwich

Måløy:
Andrea Carlson
Emma Farstad Hennøen
Rakel Oldeide
Kine Runderheim
Emeline Gjerde Skavøypoll
Rakel Apneseth
Silje-Oline Myhre
Maja Berg
Cathrine Nygård
Viktoria Jepsen
Sunniva Eide
Andrea Kristine Volle
Lone Kvalheim
Siri Solibakke
Sunniva Andal


Totalt 16 lag stiller i J15/17 11'ar denne sesongen. Dette er heile seks lag fleire enn i 2019-sesongen.

Dei 16 laga er delt i to avdelingar, og det blir spelt enkel serie i begge avdelingane. Etter at avdelingsspelet er ferdig vil dei to beste laga i kvar avdeling spele sluttspel om KM-tittelen.  


J15/17 avdeling 1
Bjørn
Dale/Florø
Førde 1
Gaular
Hyllestad
Jotun
Sogndal 1
Sogndal 2

1. serierunde J15/17 avdeling 1, måndag 17. august
Kl. 19.00 Førde 1 - Hyllestad
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Dale/Florø
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular 
Kl. 19.00 Jotun - Sogndal 1 

J15/17 avdeling 2
Måløy
Eid
Førde 2
Heia
Jølster
Loen
Sandane
Tambarskjelvar

1. serierunde J15/17 avdeling 2, måndag 17. august
Kl. 19.00 Heia - Jølster
Kl. 19.00 Sandane - Måløy
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Eid 
Kl. 19.00 Loen - Førde 2 

09.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn


Panelet under Fotballseminaret under Proffveka i Stryn 2018.
Davy Wathne, Jan Tore Jåstad, Roar Wold og Johann Sigurdsson.
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig to år sidan arrangerte Stryn Fotball Fotballseminar under Proffveka i Stryn.

Stryn Fotball arrangerte i dag det årlige Fotballseminaret under Proffveka i Stryn.

I år blei det diskutert litt laust og ledig om spelarutvikling, og om fotballen si utvikling generelt. 

I panelet hadde Stryn Fotball fått med Davy Wathne, Jan Tore Jåstad og Roar Wold. Seminaret blei glimrande leia av Mr. Proffveka Johann Sigurdsson.

Mellom 60 og 70 personar hadde funne vegen til årets Fotballseminar under Proffveka. Dette er gledelig mange i forhold til dei som har tatt turen under tidligare Fotballseminar som har blitt arrangert under Proffveka i Stryn. Det er i år niande året at det blir arrangert Proffveka i Stryn.
 
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.



 


08.08 Tre tipparar har prikka inn alle fire kampane


 

Etter at fire av dei 12 kampane i 9. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Tre tipparar har tippa rett på alle dei fire kampane som er spelt til no.


4 rette:
Bente Fosse
Jakob Haugen
Ole-Gunnar Midtbø

3 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Leander Bøe Bakken
Thea N. Eikevoll
Rune Hansen
Per Jakob Kyrkjeeide
Anders Midthjell
Jan Ove Møll
Jon Georg Rutledal
Kay Rune Solheim
Harald Vartdal

2 rette:
Kjell Bruland
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Sissel-Irene Myklebust
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Odd Magne Sjåstad
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)
 


08.08 Førde og Stryn spelte uavgjort 2-2 


Sander Aamelfot scora Førde sitt fyrste mål i dagens kamp.
Bildet er frå treningskampen mot Stryn 26. november 2019.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Juniorlaga til Førde og Stryn spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp i Hafstadparken.

Sander Åmelfot og Oskar Solheim scora Førde sine mål, medan Martin Sætre og Johannes Konstali Lødemel sette inn måla til Stryn.

Kampen blei spelt over 2 ganger 45 minutt, pluss ein ekstraomgang på 15 minutt.

G19 Førde - Stryn  1-1 (0-0) 2-2 etter 15 minutt ekstraomgang
1-0 Sander Åmelfot (50. min)
1-1 Martin Sætre (72. min)
1-2 Johannes Konstali Lødemel (96. min)
2-2 Oskar Solheim, straffe (103. min)
 

08.08 Bergen Fotball Cup er avlyst


Førde gjekk til topps i klasse G13 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Fem lag frå to forskjellige klubbar i Sogn og Fjordane skulle neste helg delta på Bergen Fotball Cup.

Førde hadde meldt på to lag i klasse G13, eit lag i G15 og eit lag i G16, medan Stryn hadde meldt på eit lag i klasse G16.

No er dessverre turneringa avlyst på grunn av Covid-19 situasjonen. 

173 lag frå 49 forskjellige klubbar skulle etter planen delta i Bergen Fotball Cup 2020.


08.08 Florø tapte 2-1 heime mot Alta på Florø Stadion


Jonatan Braut Brunes scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Alta.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø tapte i ettermiddag 2-1 heime mot Alta på Florø Stadion. 

Jonatan Braut Brunes utlikna til 1-1 for Florø drøye 20 minutt etter pause, men like etter scora Svein-Ove Thomassen som sikra Alta seieren.

Runar Overvik gav Alta leiinga 1-0 fem minutt før pause.

Neste kamp for Florø i PostNord-ligaen avdeling 1 er borte mot Moss laurdag 15. august.


Florø - Alta  1-2 (0-1)
0-1 Runar Overvik (40. min)
1-1 Jonatan Braut Brunes (68. min)
1-2 Svein-Ove Thomassen (72. min)

Dommar: Bendik Haarberg, Kvass/Ulvungen

Assistentdommarar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Gult kort: Mark Fabricius Jensen og Ådne Midtskogen, Florø
Grzegorz Stanislaw Flasza, Alta

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Torkel Hammerseth Aarønes (Akim Saeed Sairinen 85. min)
Christer Husa
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 83. min)
Vladan Radojkic (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 46. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä

Alta:
Grzegorz Stanislaw Flasza
Mats Frede Hansen
Håvard Nome
Niklas Michael Krane Antonsen (Felix Adrian Jacobsen 87. min)
Runar Overvik
Dag Andreas Ytrehauge Balto
Svein-Ove Thomassen (Hikmat Nazari 90. min)
Christian Reginiussen
Magnus Killingberg Nikolaisen (Morten Gamst Pedersen 68. min)
Brage Berg Pedersen
Hans Julius Eriksen Norbye

08.08 Seks gutar deltek på Equinor Talentleir


Daniel Gjerde Sætren under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Norges Fotballforbund arrangerar frå i dag til og med onsdag 12. august Equinor Talentleir for gutar i Porsgrunn.

Seks gutar frå Sogn og Fjordane er tekne ut til denne talentleiren. Det er tatt ut G16-landslag, eit G16 skyggelandslag, G15-landslag, eit G15 skyggelandslag og to G14-troppar.

Johan Johannessen Bakke frå Sogndal er teken ut på G16-skyggelandslaget, Hubert Wdowiak frå Bremanger og Sondre Nor Midthjell frå Eid er tekne ut på G15 skyggelandslaget, Andreas Kalstad frå Bjørn og Felix Rørvik Solheim frå Dale i G14 X-troppen, medan Daniel Gjerde Sætren frå Svelgen er tatt ut i G14 Y-troppen.

 


Johan Johannessen Bakke i guttekampen mot Eid 26. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Hubert Wdowiak  i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Felix Rørvik Solheim under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Sondre Nor Midthjell under Vinterserierunden på Sandane 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.



Andreas Kalstad under Proffveka i Stryn 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening 8. august under Proffveka 2019. 
  Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.


08.08 Florø møter Alta på Florø Stadion


Christer Husa i Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag heimekamp mot Alta i PostNord-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.

Kl. 15.00 Florø - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 4 4 0 0 10-2 12
Fredrikstad 4 4 0 0 9-4 12
Alta 4 3 1 0 7-3 10
Eidsvold TF 4 3 0 1 10-4 9
Brattvåg 4 2 1 1 11-4 7
Skeid 4 2 0 2 9-4 6
Hødd 4 1 2 1 2-2 5
Tromsdalen 4 1 1 2 5-4 4
Kjelsås 4 1 1 2 4-5 4
Florø 4 1 0 3 10-12 3
Moss 4 1 0 3 5-7 3
Senja 4 1 0 3 5-9 3
Vålerenga 2 4 1 0 3 1-13 3
Fløya 4 0 0 4 3-18 0

08.08 Siste Frist - Niande runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 14.55.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


07.08 Thorsnes matchvinnar for Avaldsnes

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Elise Thorsnes blei matchvinnar for Avaldsnes i dagens bortekamp mot Røa i Toppserien.

Thorsnes scora kampens einaste mål drøye kvarteret ut i 1. omgang. Dette var Thorsnes sin fyrste kamp etter karantena på tre kampar ho fekk etter episoden med albuen i bortekampen mot Kolbotn.

Elise Thorsnes står bokført med 44 mål på 45 kampar for Røa frå 2009 til 2012-sesongen.

Linn-Mari Nilsen vokta målet til Røa i denne kampen, medan Ylinn Tennbø spelte nesten heile kampen for Avladsnes.

I ein annan kamp i Toppserien i dag spelte Vålerenga og Kolbotn uavgjort 1-1. Her spelte Sigrid Heien Hansen fyrste timen for Vålerenga, medan Synne Sofie Christiansen blei bytta inn for Kolbotn like før full tid. 


Tabell Toppserien
LSK Kvinner 5 4 1 0 13-4 13
Vålerenga 6 4 1 1 12-6 13
Rosenborg 5 3 2 0 11-5 11
Sandviken 5 3 1 1 10-7 10
Avaldsnes 6 3 1 2 11-9 10
Kolbotn 6 1 3 2 6-8 6
Klepp 5 1 2 2 3-6 5
Lyn 5 1 1 3 7-13 4
Arna-Bjørnar 5 1 0 4 2-7 3
Røa Fotball Elite 6 0 0 6 4-14 0

07.08 Endringar 12. runde i OBOS-ligaen


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norges Fotballforbund har beslutta å flytte den 12. serierunden i OBOS-ligaen frå fredag 28. august til torsdag 27. august.


12. serierunde OBOS-ligaen
Torsdag 27. august

Kl. 18.00 Sogndal - Øygarden
Kl. 18.00 Ull/Kisa - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Grorud
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Raufoss
Kl. 18.00 Lillestrøm - Strømmen
Kl. 18.00 KFUM Oslo - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Jerv - Ranheim
Kl. 18.30 HamKam - Tromsø

07.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


06.08 Tommy Skjerven dømmer Aalesund - Viking


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Aalesund og Viking. 

Med seg på linjene har han Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud og Jim Andre Alnes Dyb frå Valder. 4. dommar er Mathias Smehus Kringstad frå Valder.

Kampen blir spelt på Color Line Stadion søndag 9. august klokka 18.00.

Kampen mellom Aalesund og Viking er Tommy Skjerven sin 387. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


06.08 Dale Fotball arrangerar Extra Cup 8. august




Dale Fotball arrangerar laurdag 8. august Extra Cup på Dingemoen Idrettspark.

Turneringa er for gutar og jenter i årsklassene 2008-2014.

Totalt 37 lag frå sju forskjellige klubbar deltek i turneringa.

Spelforma vert slik:
2013-2014: 3ar
2011-2012: 5ar
2008-2010: 7ar

Sjå kampoppsettet for Extra Cup i Dale laurdag 8. august.

05.08 Gjennomførte dommartesten med stil


Fire dommarar gjennomført den fysiske dommartesten på Eid Idrettspark.
 
 

Fire dommarar tok i går den fysiske dommartesten på Eid Idrettspark.

Ståle Sandal, Breimsbygda
Steve Sibondagara, Eid
Elias Åsebø, Haugen
Markus Nybø Bakke, Haugen

Det blei gjennomført ein hurtighetstest og ein intervalltest.

På hurtighetstesten sprang ein seks gongar 40 meter, og kravet varierar ut i frå kva divisjon ein skal dømme.

NFF toppdommarar - 6,0 sekund
Kretsdommarar, Norsk Tipping-ligaen - 6,1 sekund
Kretsdommarar, Kretsligaen - 6,2 sekund
Kretsdommarar, 5. divisjon og lavare - Anbefalar 6,2 sekund

På intervalltesten skal ein springe 75 meter, gå 25 meter og gjenta dette 40 gongar.

Her er krava for intervalltesten:
NFF toppdommarar - 15 sekund/18 sekund
Kretsdommarar, Norsk Tipping-ligaen - 15 sekund/20 sekund
Kretsdommarar, Kretsligaen - 17 sekund/22 sekund
Kretsdommarar, 5. divisjon og lavare - anbefalar 17 sekund/22 sekund

Dei fire dommarane som tok testen i går viste god form og hadde få problem med den fysiske testen.

På intervalltesten hadde testsjef Rune Haugland lagt opp til å greie kravet for å dømme i Norsk Tipping-ligaen. Springe 75 meter på 15 sekund, deretter gå 25 meter på 20 sekund. Dette blei gjort 40 gongar. For nokon av deltakarane var dette eit perfekt "skjema", medan det for nokon gjekk leikande lett.

Så gjenstår det berre å sjå om det blir kampar å dømme denne sesongen.  


 


Dei fire dommarane var særs lette på foten under intervalltesten.


Testsjef Rune Haugland hadde full kontroll.


Markus Nybø Bakke viste storform på Eid Idrettspark i går.


05.08 Siste frist for å melde seg på Tine Fotballskule


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

NB! Siste frist for å melde seg på er i ettermiddag klokka 16.00.

Daglig leiar i Eid Fotball, Jannicke Hagen Henden, melder om god påmelding til årets Tine Fotballskule.

- Det er godt over 100 spelarar som er påmeldt til no, men det er plass til mange fleire. 

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

Påmelding: eidfotballen@gmail.com

 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


05.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


04.08 Bilder frå Proffveka i Stryn


Nokre av jentene under dagens ettermiddagstrening.
Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 
 

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 90 talentfulle spelarar frå nesten 30 forskjellige klubbar er med på årets Proffveke i Stryn.

Det er 11. året på rad at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 


 


04.08 Sogndal vann 2-0 borte mot Lillestrøm


Endre Kupen scora Sogndal sitt andre mål i dag på Åråsen Stadion.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 2-0 borte mot Lillestrøm på Åråsen Stadion. Kristoffer Hoven og Endre Kupen scora måla til Sogndal. Begge scoringane kom i 1. omgang.

Sogndal klatra med dagens seier opp på 4. plass på tabellen i OBOS-ligaen. Sogndal sin neste kamp er heime mot HamKam måndag 10. august.

Lillestrøm - Sogndal  0-2 (0-2)
0-1 Kristoffer Hoven (14. min)
0-2 Endre Kupen (19. min)

Dommar: Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy og Kristian Solvang Johannessen, Falk

4. dommar: Torkjell Jonsson Trædal, Årvoll

Gult kort: Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm
Mathias Blårud, Ogbu Igoh, Sivert Heggheim Mannsverk og Tomas Olai Totland, Sogndal


Lillestrøm:
Jo Coppens
Simen Kind Mikalsen
Tobias Frank Salquist Nielsen
Marius Ørjasæter Amundsen
Lars Mogstad Ranger (Aleksander Melgalvis 46. min)
Torbjørn Kallevåg
Ifeanyi Mathew
Fredrik Krogstad (Kasper Kaan Kairinen 46. min)
Thomas Lehne Olsen
Kristoffer Ødemarksbakken (Ebiye Moses 46. min)
Hans Daniel Gustafsson (Alexander Hrcka Sannes 75. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng (Per-Magnus Steiring 63. min)
Ogbu Igoh
Tomas Olai Totland
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven (Sixten Dalen Jensen 46. min)
Mathias Blårud (Axel Kryger 90. min)
Kristoffer Hoven
9 Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 87. min)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
Sogndal 7 4 0 3 15-11 12
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Lillestrøm SK 7 2 2 3 7-9 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

04.08 Jåstad og Almås gjestar i studio


Jan Tore Jåstad under KM Futsal aldersbestemt 4. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.


 

Hallo Sogn TV føl i ettermiddag kampen mellom Lillestrøm og Sogndal i den 7. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 18.55.

Gjester i studio i dag er Jan Tore Jåstad og Knut Almås.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.



Knut Almås under Fjøra sin cupkamp mot Førde 4. april 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.08 Sogndal møter Lillestrøm på Åråsen


Tomas Olai Totland blei matchvinnar i heimekampen mot Raufoss.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal møter i ettermiddag Lillestrøm på bortebane i den siste kampen i den 7. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Åråsen Stadion klokka 19.00.

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Sogndal 6 3 0 3 13-11 9
Lillestrøm SK 6 2 2 2 7-7 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

03.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


03.08 Fire jenter deltar på Equinor Talentleir


Julia Felde under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Norges Fotballforbund arrangerar denne veka Equinor Talentleir for jenter i Porsgrunn. Det er tatt ut eit J15-landslag, eit J15 skyggelandslag og to J14-troppar.

Malin Eikenes Tjellaug frå Stryn og Mina Bell Folland frå Gaular er tekne ut på J15-skyggelandslaget, medan Julia Felde frå Eid og Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal er tekne ut i J14 Y-troppen.


 


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


Malin Eikenes Tjellaug under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. novermber 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


03.08 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter åtte rundar.

Rauset toppar lista to poeng føre Kenneth Fosse Elde og tre poeng føre
Kay Rune Solheim og Sander Torheim Frislid

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar. Noko som betyr at siste runde i tippetipset er helga 15. og 16. august.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.


58 rette:
Martha Karin Rauset

56 rette:
Kenneth Fosse Elde

55 rette:

Kay Rune Solheim
Sander Torheim Frislid

54 rette:

Ørjan Eikevoll
Kristian Lefdal
Geir Inge Rake

53 rette:
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler

52 rette:

Sujeevan Mohanarajah
Susanne Skogstad

51 rette:

Per Michael Frichsen
Ørjan Igelkjøn

50 rette:

Eirik Kristoffersen
Jakob Søgnen

49 rette:

Reidar Balsnes
Sissel-Irene Myklebust
Jon Rauset
Magnus Lien Reksnes

48 rette:

Kjell Bruland
Jan Egil Gjørven
Asle Hopland
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen

47 rette:

Kay Ove Hafsås
Jon Ivar Møll

46 rette:

Olai N. Eikevoll
Jon Georg Rutledal

45 rette:

Thea N. Eikevoll
Per Jakob Kyrkjeeide

44 rette:

Jakob Haugen
Ole-Gunnar Midtbø

43 rette:

Bjørn-Helge Haugen

42 rette:

Anny Balsnes
Johnny Husevåg

41 rette:

Olai Årdal

40 rette:
Bente Fosse


03.08 Utvidar påmeldingsfristen til Tine Fotballskule


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

NB! Eid Fotball har utvida påmeldingsfristen til onsdag 5. august klokka 16.00.

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

Påmelding: eidfotballen@gmail.com

 


Glade fotballjenter under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2018. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.


Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


03.08 Søgnen vann 8. runde i Tippetipset


 

Tre tipparar prikka inn ni rette i den i 8. runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter loddtrekning går premien på tre flax-lodd til Jakob Søgnen frå Sande i Sunnfjord.