Siste nytt

30.09 Flatraket rykker ned til 6. divisjon


Flatraket tapte mot TMFK 2 og må ta den tunge veien ned i 6. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket tapte i ettermiddag 3-1 heime mot Tornado Måløy 2 på Naustteigen Stadion. Flatraket enda dermed sist på tabellen i 5. divisjon avdeling 2, og laget spelar dermed i 6. divisjon neste sesong. Eid 2 enda som beste toar i dei to 5. divisjonsavdelinga og er avhengig av hjelp for å berge plassen i 5. divisjon. Eid rykker som kjent ned frå 3. divisjon, men er det fleire lag frå fylket som også rykker ned frå 3. divisjon blir det nedrykk for Eid 2 også.  

Frå 5. divisjon avdeling 1 rykker Jølster 2 og Gaular ned i 6. divisjon. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Tornado Måløy 2 1-3 (0-1)
0-1 Erlend Nygård Kvalheim (28. min)
0-2 Karl Oskar Volle (85. min)
1-2 Martin Nygård (90. min)
1-3 Erlend Nygård Kvalheim (90. min+4)

Kort: Ingen 

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Flatraket: 
Andreas Kvernevik 
Johannes Solheim 
Stephan Lexau 
Ole Sunde
Kjell Inge Rundereim 
Espen Kvernevik 
Kenneth Pedersen 
Jørgen Sundal
Tore Ola Sundal 
Jørgen Ødegård
Martin Nygård

Innbyttarar: 
Kim Nedreberg Silden 
Mads Flataker 
Øystein Kongsvik
Vegard Kvernevik 
Trond Viggo Våge

Tornado Måløy 2: 
Isak Gangeskar
Mads Rune Hoddevik
Eirik Rutledal
Eirik Kvalheim 
Håvard Sjåstad
Alexander Husevåg
Kristoffer Djuvik
Eirik Holvik
Erlend Nygård Kvalheim 
Andreas Lillebø
Karl Oskar Volle 

Innbyttarar: 
Jan Kvalheim 
Kent Rune Bugjerde
Tor Kåre Myhre

30.09 Resultat kampar i dag, søndag 30. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Hønefoss - Sogndal 0-0 (0-0)

Tabell Tippeligaen 
Molde 24 15 3 6 41-27 48
Strømsgodset 24 14 5 5 51-32 47
Rosenborg 24 12 10 2 45-20 46
Tromsø 23 11 6 6 38-24 39
Brann 24 11 3 10 47-36 36
Viking 24 10 6 8 33-31 36
Haugesund 24 9 7 8 40-33 34
Vålerenga 23 10 4 9 35-34 34
Hønefoss 24 7 10 7 26-29 31
Odd Grenland 24 8 6 10 29-37 30
Aalesund 24 7 8 9 30-32 29
Lillestrøm 24 6 10 8 34-42 28
Sogndal 24 5 9 10 22-32 24
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sandnes Ulf 23 5 7 11 28-44 22
Stabæk 24 4 1 19 22-57 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Sandviken 2  1-0
Hinna - Nymark  2-1
Loddefjord - Førde 2-1
Høyang - Bergen Nord Hovding 4-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 21 13 3 5 51-15 42
Nymark 21 10 3 8 41-49 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 21 8 5 8 34-36 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 21 7 2 12 31-51 23
Høyang 21 6 4 11 29-48 22
Loddefjord 21 6 2 13 42-59 20
Hinna 21 6 2 13 31-62 20
Bergen Nord Hovding 21 5 2 14 25-55 17

3. divisjon avdeling 8 
Voss - Radøy/Manger 3-3
Fyllingsdalen 2 - Førde 2-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 23 17 3 3 91-27 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 23 13 4 6 66-41 43
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 23 12 2 9 63-52 38
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 23 6 5 12 42-68 23
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14
Eid 23 3 5 15 30-75 14

4. divisjon  
Kaupanger - Høyang 0-2
Veitastrond - Skavøypoll 3-1 
Sandane - Førde 2  1-1

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 21 12 7 2 66-40 43
Skavøypoll 21 10 4 7 45-27 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Førde 2 21 8 2 11 44-47 26
Høyang 21 8 2 11 39-46 26
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Kaupanger 21 6 6 9 40-48 24
Veitastrond 21 7 2 12 48-70 23
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril  6-6
Mål Syril: Jan Tore Slinde (2), Marius Midtun Aaberge (2), Sondre Søderholm og Aslak Djupedal

Sogndal 3 - Jølster 2  4-0
Anga - Kaupanger 2  4-1
Årdal 2 - Gaular 10-3

Kl. 15.00 Dale/Hyllestad 2 - Bjørn 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 18 17 0 1 90-19 51
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 18 10 3 5 69-50 33
Syril 1 18 10 2 6 76-48 32
Anga 18 9 0 9 56-51 27
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Årdal 2 18 6 0 12 51-70 18
Kaupanger 2 18 5 2 11 30-51 17
Gaular 18 3 1 14 35-75 10
Jølster 2 18 2 1 14 32-111 7

5. divisjon avdeling 2
Flatraket - Tornado Måløy 2  1-3 (0-1)
0-1 Erlend Nygård Kvalheim (28. min)
0-2 Karl Oskar Volle (85. min)
1-2 Martin Nygård (90. min)
1-3 Erlend Nygård Kvalheim (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Stadlandet 4-0 (1-0)
1-0 Gøran Larsen
2-0 Gøran Larsen 
3-0 Eirik Rylandsholm
4-0 Martin Igland Senneset

Stryn 2 - Eid 2  4-2 (2-1)
Mål Stryn 2: Jan Marius Brekke, Ruben Garlid, Anurathan Velalakan og Jon Terje Tjellaug

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 18 11 5 2 53-18 38
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 18 9 0 9 47-34 27
Tornado Måløy 2 18 6 2 10 49-64 20
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Stadlandet 18 3 3 12 30-68 12
Eid 2 18 3 2 13 25-77 11 
Flatraket 18 3 1 14 25-78 10

30.09 Sogndal spelar Eliteturnering i Haugesund 


Jan Tore Jåstad og Sebastian er trenarar for Sogndal sitt lag. 
Bildet er frå Eliteturneringa i Sognahallen 14. januar 2010. 
Sjå bilder frå kampane i Sognehallen torsdag 14. januar.

Sogndal IL Fotball vil i lag med Sogn og Fjordane Fotballkrets gjennomføre følgjande spelarutviklingstiltak for gutar født 1997. 

Søndag 14. oktober, Trening og kamp mot Sogndal G96 i Sogndal
Fredag 19. - søndag 21. oktober, Eliteturnering i Haugesund

Trenarar: Sebastian Kaldestad og Jan Tore Jåstad

I Eliteturneringa i Haugesund deltek følgjande lag. 

Gruppe A: Bryne, AGF Aarhus, FK Fyllingsdalen og Viking
Gruppe B: Sogndal, Sandnes Ulf, Karanba og Haugesund

Troppen består av følgjande spelarar:
Sivert Larsson, Årdalstangen 
Endre Reinås Pettersen, Sogndal
Henrik Navarsete, Sogndal
Kjetil Moen Eide, Sogndal
Oliver Rotihaug, Eid 
Joar Tryti, Vik 
Ola Rognebakke, Førde 
Niklas Helgheim, Førde 
Bjørnar Skildheim, Førde 
Daniel Kvalvågnes, Førde 
Ole Sivertsen, Florø SK 
Erik Amble Haugen, Stryn 
Bjørnar Dale, Kaupanger 
Edin Øy, Jotun
Chris Adrian Steinsvik, Askvoll/Holmedal 
Andreas Horvei, Aurland (1998)
Eirik Husabø, Syril IL (1998)
Simen Lefdal, Eid (1998)


 Ole Sivertsen under Nordrikk Cup 2009 på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå fyrste dag av Nordrikk Cup 2009. 
Sjå bilder frå andre dag av Nordrikk Cup 2009. 


Edin Øy i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 8. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane laurdag 7. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane søndag 8. januar.


Simen Lefdal er ein av tre 98-modellar som er tekne ut i troppen.
Bildet er tatt under morgentreninga fredag 17. februar.
Sjå bilder frå morgentreninga i Eid Idrettshus 17. februar. 


30.09 Kampar i dag, søndag 30. september 


Ruben og Mads Wie har scora til saman 38 mål til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Dale Jølster 14. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Hønefoss - Sogndal 

Tabell Tippeligaen 
Rosenborg 24 12 10 2 45-20 46
Molde 23 14 3 6 37-24 45
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Brann 23 11 3 9 47-34 36
Tromsø 22 10 6 6 37-24 36
Viking 24 10 6 8 33-31 36
Haugesund 24 9 7 8 40-33 34
Vålerenga 23 10 4 9 35-34 34
Hønefoss 23 7 9 7 26-29 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 23 8 5 10 29-37 29
Lillestrøm 24 6 10 8 34-42 28
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sogndal 23 5 8 10 22-32 23
Sandnes Ulf 22 5 6 11 28-44 21
Stabæk 23 4 1 18 19-53 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Jølster - Sandviken 2
Kl. 14.00 Hinna - Nymark 
Kl. 15.00 Loddefjord - Førde
Kl. 16.00 Høyang - Bergen Nord Hovding

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Voss - Radøy/Manger 
Kl. 15.00 Fyllingsdalen 2 - Førde

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Eid 23 3 5 15 30-75 14
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14

4. divisjon  
Kl. 15.00 Kaupanger - Høyang 
Kl. 15.00 Veitastrond - Skavøypoll 
Kl. 15.30 Sandane - Førde 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Anga - Kaupanger 2
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril 
Kl. 15.00 Dale/Hyllestad 2 - Bjørn 
Kl. 15.00 Sogndal 3 - Jølster 2 
Kl. 15.00 Årdal 2 - Gaular

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 17 16 0 1 86-19 48
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 17 5 0 12 41-67 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Stadlandet 
Kl. 15.00 Flatraket - Tornado Måløy 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

29.09 Eid vann 6-2 heime mot Vik


Oliver Rotihaug jublar etter å ha gitt Eid leiinga 3-0 etter 18 minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i ettermiddag heile 6-2 heime mot Vik på Eid Idrettspark. Eid står dermed bokført med sju poeng på dei tre siste kampane, noko som er like mange poeng som dei tok totalt på dei 20 fyrste kampane.  

Vik hadde den fyrste store sjansen i kampen allereie etter fire minutt av 1. omgang. Anders Helleland fekk avslutta åleine mot Eid sin keeper, men Tom Øyvind Solheim var med på notane og fekk slått ballen til corner. 

To minutt etter gav Eivind Skrede heimelaget leiinga 1-0. Skrede som i dag var i startellevaren til Eid for fyrste gogn fekk eit innlegg frå Jan Olav Humborstad på venstrekanten. 16-åringen møtte perfekt og frå fem meter breisida han ballen forbi Vik sin keeper Stig Roar Hovland. 

Eid hadde marginane på si side i starten av denne kampen og etter 14 minutt auka Jan Olav Humborstad til 2-0. Oliver Rotihaug gjekk i ein duell med ein Vikforsvarar inne i Vik sin 16-meter. Ballen trilla ut til Jan Olav Humborstad som frå 10 meters hold overlista Stig Roar Hovland. Fire minutt etter var det 15-åringen Oliver Rotihaug sin tur til å score på Eid Idrettspark. Rotihaug fekk ballen frå Jan Olav Humborstad, og åleine mot keeper sette han ballen sikkert i mål. 

Etter 22 minutt reduserte Vik til 3-1 på straffespark ved Jackson Bayubahe. Eid sin keeper Tom Øyvind Solheim gav retur på eit langskot, og i eit forsøk på å fange ballen felte han Kenneth Skjerven. Straffa sette Jackson Bayubahe kontant i mål. 

Oliver Rotihaug hadde før dagens kamp aldri scora for Eid sitt A-lag. Men etter halvtimen av 1. omgang sette han inn sitt andre mål for dagen. Rotihaug kom gjennom på venstrekanten og avslutta frå hjørnet av 5-meteren. Stig Roar Hovland fekk avverga avslutninga, men ballen gjekk rett i ansiktet på Rotihaug og spratt i mål. Rotihaug gjekk ned for telling i denne situasjonen og blei i pausen erstatta av Andreas Bjørhovde Heggedal. 

Men Vik gav seg ikkje og knappe 10 minutt før pause reduserte Joar Tryti til 4-2. 15-åringen var høgast på ein corner frå Tarjei Vevle og frå kort hold heada han ballen i mål. Fem minutt etter Vik si redusering til 4-2 fastsette Johannes Myklebust pauseresultatet til 5-2. Eivind Skrede kom seg rundt på høgrekanten, og åleine mot keeper sette han ballen i stolpen. Etter litt fram og tilbake enda ballen hos Johannes Myklebust som avslutta sikkert i mål. 

I 2. omgang var Eid det klart beste laget og Vik hadde knapt ein einaste sjanse i løpet av heile 2. omgang. Eid skapte fleire store sjansar, men takka vere godt keeperspel av Stig Roar Hovland og litt tur slapp Vik unna med eitt baklengsmål etter kvilen. Scoringa kom på straffespark ved Bjørn Totland 20 minutt før slutt. Torbjørn Aabrekk blei lagt i bakken av Sindre Fosse inne i Vik sin 16-meter, og kampens gode dommar Rolf Kåre Almenning peika på straffemerket. Straffa sette Eid sin kaptein heilt ut i med venstre stolpen. 

I neste serierunde spelar Eid borte mot Radøy/Manger, medan Vik spelar heime mot Fyllingsdalen 2.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Vik 6-2 (5-2)
1-0 Eivind Skrede (6. min)
2-0 Jan Olav Humborstad (14. min)
3-0 Oliver Rotihaug (18. min)
3-1 Jackson Bayubahe, straffe (22. min)
4-1 Oliver Rotihaug (30. min)
4-2 Joar Tryti (36. min)
5-2 Johannes Myklebust (41. min)
6-2 Bjørn Totland, straffe (70. min)

Gult kort: Sindre Fosse og Svein Erik Saglien, Vik 

Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø

Assistentdommarar: Kaj-Inge Fløde, Stadlandet og Tom Edvinsen, Stryn

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ole Andreas Aarvik 
Ove Balsnes (Anders Karlsen 82. min)
Erik Salveson 
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland 
Torbjørn Aabrekk
Eivind Skrede 
Oliver Rotihaug (Andreas Bjørhovde Heggedal 46. min)
Johannes Myklebust (Vebjørn Nord Haugland 67. min)

Vik: 
Stig Roar Hovland
Sindre Fosse
Jackson Bayubahe (Terje Målsnes 64. min)
Anders Helleland
Tarjei Vevle (Jarle Christensen 71. min)
Idar Holen
Endre Holstad
Joar Tryti
Asgeir Fosse Refsdal
Kenneth Blomseth Skjerven
Svein Erik Saglien

29.09 Kaupanger vann seriefinalen mot Haugar 


Åse Neraas og Kaupanger er klar for kvalifisering til 1. divisjon. 
Bildet er frå heimekampen mot Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger sitt damelag vann i dag 4-2 mot Haugar i toppkampen i 2. divisjon kvinner avdeling 4. Kaupanger har dermed vunne denne 2. divisjonsavdelinga og er klar for kvalifisering om opprykk til 1. divisjon. 

Kaupanger skal i kvalifiseringa møte vinnaren av Sørlandsavdelinga og laget som blir nummer to i Østlandsavdelinga. Det blir spelt enkel serie og det beste laget tek steget opp i 1. divisjon. 

Kaupanger - Haugar 4-2 (2-2)
1-0 Åse Neraas (12. min)
1-1 Hanna Dahl (13. min)
2-1 Martine Wolff Nesse (29. min)
2-2 Hanna Dahl (39. min)
3-2 Vårin Ness (67. min)
4-2 Stine Hovland (71. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

Høyr Hallo Sogn si oppsummering av seriefinalen mellom Kaupanger og Haugar. 

29.09 Resultat kampar i dag, laurdag 29. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Haugar 4-2 (2-2)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8 
Eid - Vik 6-2 (5-2)
1-0 Eivind Skrede (6. min)
2-0 Jan Olav Humborstad (14. min)
3-0 Oliver Rotihaug (18. min)
3-1 Jackson Bayubahe, straffe (22. min)
4-1 Oliver Rotihaug (30. min)
4-2 Joar Tryti (36. min)
5-2 Johannes Myklebust (41. min)
6-2 Bjørn Totland, straffe (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Bergen Nord 8-0 (2-0)
Tornado Måløy - Øystese 3-2 (1-1)
Saga - Årdal 2-2 (2-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Eid 23 3 5 15 30-75 14
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14

29.09 Tine Fotballskule 10.-12. oktober  



Tornado Måløy vil i lag med Tine gjennomføre fotballskule i haustferien. Fotballskulen vil gå i veke 41, onsdag 10. til fredag 12. oktober. 

Alle jenter og gutar som går i klassetrinna 2.-8. klasse er velkomne til å melde seg på.

Dette er 6. året på rad at Tornado Måløy arrangerar TINE Fotballskule i haustferien. 

NB! Ein treng ikkje vere medlem i Tornado Måløy FK for å melde seg på fotballskulen. 

Les meir om fotballskulen på Tornado Måløy sine nettsider.

29.09 Kampar i dag, laurdag 29. september 


Stine Hovland og Kaupanger møter i dag Haugar på heimebane. 
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 16. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Haugar

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 20 16 2 2 75-12 50
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 15.00 Florø - Bergen Nord
Kl. 15.00 Eid - Vik 
Kl. 15.30 Tornado Måløy - Øystese
Kl. 16.00 Saga - Årdal 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

28.09 Sogndal 2 kretsmester i 4. divisjon kvinner 


Hilde Nes og Sogndal 2 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Dale. 
Bildet er frå bortekampen mot Eid 27. august 2010.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Dale og er dermed kretsmester i 4. divisjon kvinner. 

Med unntak av bortekampen mot Årdal/Jotun/ÅTIL (tap 1-8) gjorde Sogndalsdamene reint bord denne hausten. 

1. serierunde: Sogndal 2 - Årdal/Jotun/Åtil 5-3
2. serierunde: Hafslo - Sogndal 2
3. serierunde: Dale - Sogndal 2  2-15
4. serierunde: Årdal/Jotun/ÅTIL - Sogndal 2  8-1
5. serierunde: Sogndal 2 - Hafslo 5-3
6. serierunde: Sogndal 2 - Dale  5-1 

28.09 Resultat kampar i dag, fredag 28. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Sotra - Stryn 2-4 (1-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

4. divisjon  
Lærdal - Balestrand 2-2
Fjøra - Dale 3-1

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4

5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Sogndal 3  0-5

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 17 16 0 1 86-19 48
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 17 5 0 12 41-67 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Hornindal 4-1
Selje - Florø 2  1-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

KM-finale 6. divisjon
Loen - Florø 3  0-1 (0-1)

28.09 Kampar i dag, fredag 28. september 


Loen møter i dag Florø 3 i KM-finale i 6. divisjon. 
Bildet er frå bortekampen mot Haugen på Klenkarberget 5. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 18.00 Sotra - Stryn 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

4. divisjon  
Kl. 19.00 Lærdal - Balestrand
Kl. 20.00 Fjøra - Dale 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 16 15 0 1 81-19 45
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Hornindal 
Kl. 19.00 Selje - Florø 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 17 4 6 7 37-34 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

KM-finale 6. divisjon
Kl. 18.00 Loen - Florø 3

27.09 Hødd klar for cupfinale på Ullevaal Stadion 


Erik Sandal jublar etter dagens seier mot Brann. 
Sjå bilder frå denne kampen. 


Hødd med Erik Sandal på laget vann i ettermiddag meget overraskande
3-1 heime mot Brann i semifinalen i cupen. Hødd er dermed klar for cupfinale mot Tromsø på Ullevaal Stadion søndag 25. november. 

Hødd - Brann 3-1 (1-1)
0-1 Zsolt Korcsmar (16. min)
1-1 Fredrik Aursnes (40. min)
2-1 Pål Andre Helland (66. min)
3-1 Kjell Rune Selin (81. min)


Sjå bilder frå denne kampen. 


 



27.09 Erik Sandal og Hødd møter Brann i cupen


Erik Sandal og Hødd møter i dag Brann på Høddvoll.
Bildet er frå cupkampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 1. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Erik Sandal og Hødd møter i dag Brann i semifinale i cupen. Kampen blir spelt på Høddvoll og har avspark kl. 16.00. 

Bilder og fakta frå denne kampen kjem utover kvelden. 

I gårsdagens semifinale vann Tromsø 2-1 mot Molde. 

27.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1211 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


26.09 Sogndal vann 6-2 borte mot Eid 


Asgrim Farnes scora tre mål i dagens kamp mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal sitt guttelag vann i ettermiddag 2-6 borte mot Eid på Eid Idrettspark. Sogndal toppar etter dagens kampar tabellen med like mange poeng som Florø.

Sogndal starta kampen best og etter 15 minutt av 1. omgang tok bortelaget leiinga 0-1. Runar Heggestad fekk eit innlegg og frå høgre, og frå 7-8 meters hold breisida han ballen i mål bak Eid sin keeper Sander Torheim Frislid. Tre minutt etter utnytta Sogndal ein tabbe i Eid sitt forsvar, og Karsten Bjelde auka Sogndal si leiing til 0-2. Asgrim Farnes tok ballen frå ein forsvarar og avslutta i stolpen. Karsten Bjelde var påpasselig framme på returen og sette ballen enkelt i mål. Sogndal var gode i denne perioden, og etter 22 minutt auka Asgrim Farnes til 0-3. Farnes var høgast på eit frispark frå Erik Loftesnes, og frå 7-8 meter stussa han ballen over Eid sin keeper. 

Knappe 10 minutt før pause reduserte Eid til 1-3 ved Elias Lund Johansen. Lund Johansen fekk kjempetreff frå 25 meter, og ballen gjekk heilt opp i høgre hjørnet bak ein sjanselaus Sogndalkeeper Håvard Mjelleli. Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og laga gjekk til pause med 1-3 leiing til Sogndal. 

Drøye fem minutt etter pause reduserte heimelaget ytterligare. Mats Ole Bakke sette fart og frå omlag 20 meter dunka han ballen lavt ned i nermaste hjørnet. Men berre to minutt etter sette Asgrim Farnes kjeppar i hjula for Eid sin snuoperasjon. Farnes blei spelt gjennom på venstrekanten, og åleine mot keeper sette han ballen via stolpen og i mål. Farnes var ein konstant trussel mot Eid sitt forsvar i dagens kamp og kvarteret før slutt punkterte han i realiteten kampen. Farnes tok med seg ballen inn frå høgrekanten og avslutta hardt opp i lengste hjørnet. 

Drøye 10 minutt før slutt fastsette Erik Loftesnes sluttresultatet til 2-6. Eid sin keeper feilrekna eit innlegg frå Loftesnes og ballen trilla mot Eid sitt mål. Sigmund Myhre var etter ballen og kunne enkelt score sjølv, men Myhre lot ballen trille i mål og Loftesnes fekk kreditert målet.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Eid 1 - Sogndal 1 2-6 (1-3)
0-1 Runar Heggestad (15. min)
0-2 Karsten Bjelde (18. min)
0-3 Asgrim Farnes (22. min)
1-3 Elias Lund Johansen (31. min)
2-3 Mats Ole Bakke (46. min)
2-4 Asgrim Farnes (48. min)
2-5 Asgrim Farnes (65. min)
2-6 Erik Loftesnes (69. min)

Gult kort: Oliver Rotihaug og Elias Lund Johansen, Eid

Dommar: Kjell Alme, Sandane

Eid 1: 
Sander Torheim Frislid
Tor Helge Gilleshammer
Eivind Skrede
Kenneth Myklebust 
Kristian Rønnestad 
Adrian Løvlid
Håvard Holmøyvik
Elias Lund Johansen 
Ruben Kullsveen 
Oliver Rotihaug 
Mats Ole Bakke

Innbyttarar: 
Kristian Årskog 
Yahya Mohamed

Sogndal 1: 
Håvard Mjelleli
Erik Fossnes
Robin Solberg 
Endre Reinås
Fredrik Flo 
Erik Loftesnes
Mathias Flo 
Runar Heggestad 
Karsten Bjelde
Asgrim Farnes
Sigmund Myhre

Innbyttarar: 
Nikolai Loftesnes
Mads Uglane
Pål Fossnes
Andreas Hauglund

26.09 Dagens kampar G16 1. divisjon haust



Det blei i ettermiddag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.

Sogndal vann 6-2 borte mot Eid, Florø vann 9-2 borte mot Tornado Måløy, medan lokaloppgjøret mellom Førde 2 og Førde 1 enda 1-6. 

7. serierunde, onsdag 26. september 
Eid 1 - Sogndal 1  2-6 (1-3)
0-1 Runar Heggestad (15. min)
0-2 Karsten Bjelde (18. min)
0-3 Asgrim Farnes (22. min)
1-3 Elias Lund Johansen (31. min)
2-3 Mats Ole Bakke (46. min)
2-4 Asgrim Farnes (48. min)
2-5 Asgrim Farnes (65. min)
2-6 Erik Loftesnes (69. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Førde 2 - Førde 1  1-6
Tornado Måløy 1- Florø 1 2-9

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 7 6 0 1 39-8 18
Florø 1 7 6 0 1 36-9 18
Førde 1 7 4 2 1 21-10 14
Eid 1 7 2 1 4 20-27 7
Tornado Måløy 1 7 1 0 6 12-42 3
Førde 2 7 0 1 6 3-35 1

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

Resultat 4. serierunde: 
Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

Resultat 5. serierunde: 
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2  6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1  3-1 

Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2  5-0 
Førde 1 - Tornado Måløy 1  5-0 
Florø 1 - Eid 1  5-2

Kampoppsett, 8. serierunde:
Søndag 30. september, Sogndal 1 - Tornado Måløy 1
Tysdag 2. oktober, Eid 1 - Førde 2
Onsdag 3. oktober, Førde 1 - Florø 1

26.09 Status G16 1. divisjon haust


Oliver Rotihaug og Eid møter i dag Sogndal på Eid Idrettpark. 
På bildet ser vi brødrene Oliver og Erik Rotihaug etter småguttekampen heime mot Høyang på Eid Idrettspark 11. september 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.

7. serierunde, onsdag 26. september 
Førde 2 - Førde 1
Eid 1 - Sogndal 1
Tornado Måløy 1- Florø 1 

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 6 5 0 1 33-6 15
Florø 1 6 5 0 1 27-7 15
Førde 1 6 3 2 1 15-9 11
Eid 1 6 2 1 3 18-21 7
Tornado Måløy 1 6 1 0 5 10-33 3
Førde 2 6 0 1 5 2-29 1

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

Resultat 4. serierunde: 
Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

Resultat 5. serierunde: 
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2  6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1  3-1 

Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2  5-0 
Førde 1 - Tornado Måløy 1  5-0 
Florø 1 - Eid 1  5-2

26.09 Høyang med avdelingsseieren langt ned i lomma


Høyang sitt lag i klasse J16 7'ar avdeling 1
Foto: Marianne Taule

Jentelaget til Høyang vann i går 7-1 borte mot Bjørn og har avdelingsseieren i klasse J16 7'ar avdeling 1 langt ned i lomma. Årdalstangen kan i teorien ende opp med like mange poeng som Høyang, men med 64 plussmål mindre enn Høyang skal det meir enn eitt under til for at Høyang ikkje skal vinne avdelinga.   

Bjørn - Høyang 1-7
Mål Høyang: Bodil Taule Rørvik (3), Andrea Huseklepp (2), Bettina Varden og Kaja Ullebø

Høyang: 
Madeleine G Rørvik
Embla Stedje
Linn Therese Urnes
Lise Marie Dønnem
Bodil Taule Rørvik 
Andrea Huseklepp
Bettina Varden
Kaja Ullebø

Tabell J16 7'ar avdeling 1

Høyang  11 9 0 2 91-15 27
Årdalstangen  10 7 0 3 43-31 21
Sogndal  11 7 0 4 40-41 21
Bjørn  11 4 0 7 43-44 12
Syril  11 0 0 11 22-108 0


Foto: Marianne Taule


25.09 Sogndal 3 på full fart mot 4. divisjon



Sogndal vann  i ettermiddag heile 9-2 borte mot Gaular på Sande Stadion. Sogndal 3 toppar etter dagens seier 5. divisjon avdeling 1 poenget føre Bjørn.  

Bjørn avsluttar sesongen med heimekamp mot Anga, medan Sogndal 2 har igjen både heimekamp mot Jølster 2 og bortekamp mot Årdal 2. 

5. divisjon avdeling 1
Gaular - Sogndal 3  2-9

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 16 15 0 1 81-19 45
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

25.09 Sogndal 2 kretsmester i 4. divisjon 


Sebastian Kaldestad med pokalen for KM-tittelen i 4. divisjon.
Foto: Hans Petter Gilleshammer

Før gårsdagens kamp mellom Sogndal 2 og Fjøra på Fosshaugane Campus fekk Sogndal 2 pokalen som det synlige beviset på at laget er blitt kretsmester i 4. divisjon 2012. 

Sogndal 2 har vore det klart beste laget i 4. divisjon, og i gårsdagens kamp mot Fjøra, som er nummer to på tabellen, vann Sogndal 2 heile 8-0. 

Det er to serierundar igjen i årets 4. divisjon. Sogndal 2 møter Jølster borte måndag 1. oktober, medan dei avsluttar heime mot Veitastrond fredag 5. oktober. 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

25.09 Status G14 1. divisjon haust


Isak Hopland og Stryn vann måndag ettermiddag 3-2 heime mot Førde. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid måndag 17. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kampane i den 6. serierunden i G14 1. divisjon haust blei spelt søndag 23. og måndag 24. september. Sogndal vann 11-0 heime mot Skavøypoll, Eid vann 4-1 borte mot Florø og Stryn vann noko overraskande 3-2 heime mot Førde. 

Med fire serierundar igjen er det Sogndal som toppar tabellen. 

Resultat 6. serierunde: 
Florø 1  - Eid 1  1-4 (0-2)
0-1 Kristian Lefdal (19. min)
0-2 Kristian Lefdal (34. min)
1-2 Sander Gjertsen (40. min)
1-3 Johan Skorge (58. min)
1-4 Kristian Lefdal (68. min)

Sogndal 1 - Skavøypoll 11-0
Stryn 1 - Førde 1  3-2 

Tabell G14 1. divisjon haust: 
Sogndal 1 6 4 1 1 29-6  13
Førde 1 6 4 0 2 22-10  12
Eid 1 6 4 0 2 21-12  12
Florø 1 6 3 1 2 19-10  10
Stryn 1 6 1 0 5 5-25  3
Skavøypoll 6 1 0 5 3-36  3

Resultat 1. serierunde: 
Eid 1 - Florø 1  4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1  7-0
Skavøypoll - Sogndal 1  1-5

Resultat 2. serierunde: 
Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Stryn 1 - Skavøypoll  0-1
Florø 1 - Førde 1  5-1

Resultat 3. serierunde: 
Skavøypoll - Eid 1  0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1  2-0 
Florø 1 - Stryn 1  4-0 

Resultat 4. serierunde: 
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
Sogndal 1 - Stryn  8-1 
Skavøypoll - Florø 1  1-7

Resultat 5. serierunde: 
Stryn 1 - Eid 1  1-3 (0-1)
Førde 1 - Skavøypoll  7-0 
Florø 1 - Sogndal 1  0-0 

Kampar 7. serierunde, måndag 1. oktober:
Skavøypoll - Stryn 1 
Eid 1 - Sogndal 1 

Tysdag 2. oktober: Førde 1 - Florø 1  

25.09 Gaular møter Sogndal 3 på Sande Stadion


Vegard Dyrstad i kamp for Dale borte mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Gaular møter i ettermiddag Sogndal 3 på Sande Stadion.  

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Gaular - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

24.09 Resultat kampar i dag, måndag 24. september 



Her er oversikten overresultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon  
Førde 2 - Veitastrond 6-1 (2-1)
Sogndal 2 - Fjøra 8-0 (3-0)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

5. divisjon avdeling 1
Syril - Dale/Hyllestad 2  9-0 
Mål Syril: Jan Tore Slinde (3), Steinar Henjum (3), Sondre Søderholm (2) og Cato Aalen.

Kaupanger 2 - Årdal 2 1-0 

Bjørn - Anga 3-0 (Anga kunne ikkje stille lag)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Stryn 2  2-3 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 17 4 6 7 37-34 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

24.09 Høyang i føringa i J16 7'ar avdeling1


Høyang sitt jentelag. Foto: Marianne Taule
 

Jentelaget til Høyang vann sist veke 8-2 heime mot Sogndal i klasse J16 7'ar avdeling 1. Høyang fekk dermed revansje for 2-1 tapet borte mot Sogndal tidligare i sesongen. 

Høyang leiar dermed klasse J16 7'ar avdeling 1 og vil med poeng i heimekampen mot Årdalstangen vere sikra seieren i denne avdelinga. Vinnaren av denne avdelinga vil spele KM-finale mot den andre avdelingsvinnaren. I J16 7'ar avdeling 2 har Askvoll/Holmedal vunne alle kampane til og er heilt suverene. 
 
Høyang - Sogndal 8-2 (3-1)
Mål Høyang:
Målskårer; Andrea Huseklepp (3) Andrine Haukøy (2), Bettina Varden, Bodil Taule Rørvik og Susanne Vadheim

Høyang: 
Lise Marie Dønnem
Kaja Ullebø
Embla Stedje
Andrea Huseklepp
Andrine Haukøy
Bettina Varden
Bodil Taule Rørvik
Susanne Vadheim

Tabell J16 7'ar avdeling 1

Høyang  10 8 0 2 84 - 14 24
Årdalstangen  10 7 0 3 43 - 31 21
Sogndal  11 7 0 4 40 - 41 21
Bjørn  10 4 0 6 42 - 37 12
Syril  11 0 0 11 22 - 108 0

24.09 Trygve Leite blei Årets Råtass 2012


Trygve Leite fekk rødt kort i heimekampen mot Skavøypoll 2 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Trygve Leite blei Årets Råtass på Haugen sitt A-lag i 2012. Haugen sin kaptein fekk rødt kort i heimekampen mot Skavøypoll 2, og det holdt til å stikke av med denne prisen. 

Rolf Hagen fekk tre gule kort og toppar statistikken over dei med flest gule kort. 

1 rødt kort: 
Trygve Leite 

3 gule kort: 
Rolf Hagen

2 gule kort: 
Jo Inge Skålbones 
Anders Midthjell 

1 gult kort: 
Stian Bjørlo
Heshmat 
Kay Rune Solheim
Daniel Lotsberg
Lasse Ødegård

24.09 Daniel Lotsberg og Trygve Leite toppscorarar 2012


Daniel Lotsberg scora med ansiktet i kampen mot Hyen 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Daniel Lotsberg og Trygve Leite blei toppscorarar for Haugen denne sesongen. Begge enda til slutt opp med 7 mål i årets sesong. 

Haugen scora totalt 31 mål i løpet av dei 12 kampane. 

Måljegeren 2012: 
Daniel Lotsberg  7 mål (5 kampar)
Trygve Leite 7 mål (11 kampar)
Rolf Hagen 4 mål (10 kampar)
Toni Lotsberg  3 mål (6 kampar)
Bjørnar Rolland 3 mål (11 kampar)
Anders Midthjell  2 mål (4 kampar)
Kennet Remme 1 mål (6 kampar)
Jarle Åsebø 1 mål (7 kampar)
Øystein Haugland 1 mål (11 kampar)
Kay Rune Solheim 1 mål (12 kampar)
Sjølvmål 1 mål

24.09 Kampar i dag, måndag 24. september 


Hornindal møter i ettermiddag Stryn 2 på kunstgrasbana i Hornindal. 
Hornindal sto med sokkane i handa i kampen mot Eikefjord 22. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon  
Kl. 19.00 Førde 2 - Veitastrond
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Fjøra

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Anga 
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2
Kl. 19.00 Syril - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

23.09 Stadlandet vann botnkampen heime mot Flatraket 


Stadlandet vann i ettermiddag 3-2 heime mot Flatraket. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stadlandet vann i ettermiddag 3-2 heime mot Flatraket i den særs viktige kampen i nedrykksstriden i 5. divisjon avdeling 2. Stadlandet gjekk dermed forbi både Flatraket og Eid 2 på tabellen, og vil med seier borte mot Bremanger i neste kamp sikre plassen i 5. divisjon også neste sesong. 

Det var stor spenning føre dagens kamp mellom Stadlandet og Flatraket på Stadlandet Stadion. Dei frammøtte fekk sjå ein jamn 1. omgang, men til tross for fleire gode sjansar til begge laga blei det ikkje scoringar før pause. 

I starten av 2. omgang var Flatraket det førande laget, og Stadlandet var heldige at bortelaget ikkje tok leiinga i kampen. Den fyrste store sjansen hadde Håvard Nyheim sju minutt etter kvilen. Eit frispark frå Johannes Solheim spratt gjennom til Nyheim, som med høgreforten sette ballen forbi keeper og i stolpen. Knappe kvarteret ut i 2. omgang var det Jørgen Sundal sin tur til å fortvile etter å ha misbrukt ein kjempesjanse. Sundal fekk ballen heilt umarkert inne i feltet, og frå fire meters holde sette han ballen over Stadlandet sitt mål. 

25 minutt ut omgangen tok Stadlandet leiinga 1-0 på ein corner frå Andreas Losnegard. Ballen blei stussa bakover og ein uheldig Martin Nygård sette ballen i eige mål. Fire minutt etter auka Kim Ole Rønning Stadlandet si leiing til 2-0. Rønning sto på rett plass etter ein corner frå Asbjørn Losnegard, og frå hjørnet av 5-meteren overlista han Flatraket sin keeper Andreas Kvernevik. 

Minuttet etter burde innbyttar Torgeir Fure redusert til 2-1. Fure vende vekk ein forsvarar inne i feltet, men avslutninga åleine mot keeper frå fem meter blei glimrande redda av Odd Helge Losnegard. Ytterligare minuttet seinare fekk Flatraket endelig hol på byllen. Martin Nygård kom rundt på høgrekanten, og frå skrått hold sette han ballen lavt i lengste hjørnet. 

10 minutt før slutt blei Flatraket redusert til 10 mann då Asle Eldevik fekk direkte rødt kort av dommar Ståle Sandal. Eit langt utspel frå Odd Helge Losnegard hadde retning Kim Ole Rønning som viss han hadde fått ballen ville vore åleine mot Flatraket sin keeper. I sitt forsøk på å stoppe ballen var Eldevik bort i ballen med handa, og når dommar Ståle Sandal dømde hands i denne situasjonen hadde han ikkje noko anna val enn å vise ut Flatraket sin kaptein. 

Men sjølv om bortelaget var ein mann mindre gav dei seg ikkje og fire minutt før full tid utlikna Håvard Nyheim til 2-2 på eit innøvd frispark. I staden for å skyte direkte på frisparket frå 20 meter trilla Martin Nygård  ballen til Stephan Lexau på høgrekanten. Lexau la perfekt inn til Håvard Nyheim som frå kort hold sette ballen i mål. Stadlandet gjekk rett i angrep etter utlikninga og fekk frispark frå omlag 25 meter. Andreas Losnegard tok frisparket hurtig og ballen gjekk via tverrliggaren og i mål. Flatraket mente frisparket blei tatt for tidlig, men dommar Ståle Sandal var ikkje enig og vinnarmålet blei ståande. Fleire scoringar blei det ikkje og Stadlandet kunne juble for tre viktige poeng i nedrykksstriden. 

I den siste seriekampen spelar Stadlandet borte mot Bremanger, medan Flatraket tek i mot Tornado Måløy 2 på Naustteigen Stadion.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stadlandet - Flatraket 3-2 (0-0)
1-0 Sjølvmål, Martin Nygård (70. min)
2-0 Kim Ole Rønning (74. min)
2-1 Martin Nygård (76. min)
2-2 Håvard Nyheim (86. min)
3-2 Andreas Losnegard (87. min)

Rødt kort: Asle Eldevik, Flatraket

Gult kort: Asbjørn Losnesgard og Eivind Holmboe, Stadlandet. 
Martin Nygård, Espen Kvernevik og Ole Sunde, Flatraket. 

Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda

Stadlandet: 
Odd Helge Losnegard
Hans Ole Drage
Øyvind Bakkebø
Sigve Røkås
Kristoffer Honningsvåg
William Dalsbø
Eivind Holmboe
Andreas Losnegard
Kristoffer Vårdal 
Asbjørn Losnegard 
Kim Ole Rønning

Innbyttarar: 
Petter Leikanger 
Virasak Hustad
Paul Inge Hoddevik 

Flatraket: 
Andreas Kvernevik 
Espen Kvernevik 
Martin Nygård
Werner Kupen 
Jørgen Ødegård
Håvard Nyheim 
Jørgen Sundal
Johannes Solheim 
Asle Eldevik
Ove Borgund
Vegard Kvernevik 

Innbyttarar: 
Stephan Lexau 
Kjell Inge Rundereim 
Torgeir Fure
Ole Sunde

23.09 Resultat kampar i dag, søndag 23. september 


Sogndal vann 1-0 i dagens heimekamp mot Tromsø. 
Bildet er frå heimekampen mot Start 22. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Sogndal - Tromsø 1-0 (1-0)
1-0 Sjølvmål, Saliou Ciss (18. min)

Tabell Tippeligaen 
Molde 23 14 3 6 37-24 45
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Rosenborg 23 11 10 2 40-18 43
Brann 23 11 3 9 47-34 36
Tromsø 22 10 6 6 37-24 36
Viking 23 10 5 8 33-31 35
Haugesund 23 9 7 7 38-28 34
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 23 8 5 10 29-37 29
Lillestrøm 23 6 9 8 34-42 27
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sogndal 23 5 8 10 22-32 23
Sandnes Ulf 22 5 6 11 28-44 21
Stabæk 23 4 1 18 19-53 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Fana - Kaupanger 1-3

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 20 16 2 2 75-12 50
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 20 9 1 10 53-53 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8
Øystese - Fyllingsdalen 2  4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

5. divisjon avdeling 1 
Jølster 2 - Askvoll/Holmedal 2-12

Mål Askvoll/Holmedal: Joakim Rakneberg (4), Ørjan Haugstad (3), Simen Nilsen (2), Rudi Aalen, Chris Adrian Steinsvik og Øyvind Undertun. 


Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7

5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Flatraket 3-2 (0-0)
1-0 Sjølvmål, Martin Nygård (70. min)
2-0 Kim Ole Rønning (74. min)
2-1 Martin Nygård (76. min)
2-2 Håvard Nyheim (86. min)
3-2 Andreas Losnegard (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tornado Måløy - Selje 0-5 (0-1)
0-1 Kristoffer Hove
0-2 Silviu Iacob
0-3 Joachim Refvik
0-4 Saron Osmundsvåg
0-5 Alexander Hove 

Eid 2 - Bremanger 1-5 (0-1)
0-1 Eirik Rylandsholm
0-2 Ole Langeland
0-3 Vidar Senneset
1-3 Runar Bjørhovde Heggedal
1-4 Ole Langeland
1-5 Marin Klakegg Hauge

Florø 2 - Eikefjord 1-1 (0-0)
0-1 
1-1 Einar Andre Alsaker

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11 
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10

23.09 Kampar i dag, søndag 23. september 


Stadlandet møter i dag Flatraket i botnkamp i 5. divisjon avdeling 2.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 7. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Sogndal - Tromsø

Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Molde 22 14 2 6 37-24 44
Rosenborg 22 11 10 1 39-16 43
Tromsø 21 10 6 5 37-23 36
Viking 23 10 5 8 33-31 35
Brann 22 10 3 9 45-33 33
Haugesund 22 8 7 7 35-26 31
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 22 8 4 10 29-37 28
Lillestrøm 23 6 9 8 34-42 27
Fredrikstad 22 6 3 13 31-43 21
Sandnes Ulf 21 5 6 10 26-41 21
Sogndal 22 4 8 10 21-32 20
Stabæk 22 4 1 17 19-52 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Fana - Kaupanger 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Øystese - Fyllingsdalen 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 15.00 Jølster - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 16 9 2 5 51-42 29
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Tornado Måløy - Selje 
Kl. 15.00 Eid 2 - Bremanger 
Kl. 15.00 Florø 2 - Eikefjord
Kl. 15.00 Stadlandet - Flatraket 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 16 16 0 0 72-18 48
Eikefjord 16 12 2 2 66-19 38
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 16 5 2 9 46-58 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11 
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9

22.09 Myren sikra uavgjort seks minutt på overtid


Stryn jublar etter at Pål Henning Myren utlikna til 1-1 seks 
minutt på overtid i dagens kamp mot Tornado Måløy. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stryn og Tornado Måløy spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 på kunstgrasbana i Stryn. Tornado Måløy tok leiinga i kampen ved Ole Andreas Solheim midt i 2. omgang, men seks minutt på overtid utlikna Pål Henning Myren til 1-1. 

Den fyrste store sjansen i dagens kamp kom etter seks minutt av 1. omgang. Karl Erik Aarsheim dribla seg heilt fri inne i Tornado Måløy sin 5-meter, men uheldigvis for heimelaget gjekk avslutninga frå Aarsheim utanfor. Stryn var det beste laget i 1. omgang og etter 26 minutt hadde Stryn sin neste store sjanse i kampen. Vegard Hopland fekk til ei bra avslutning etter ein corner frå Karl Erik Aarsheim. Avslutninga gjekk i retning Olle Kristoffersson som frå 4 meter flikka ballen like over. 

Knappe 10 minutt før pause hadde Tornado Måløy sin største sjanse i 1. omgang. Tornado Måløy vann igjen ballen midt på Stryn sin banehalvdel, og Gisle Myhre spelte gjennom Ole Andreas Solheim. Solheim skar inn frå høgre, men avslutninga frå TMFK sin angripar blei redda av Stryn sin keeper Gunnar Lindal Sigurdsson. 

Etter kvilen tok bortelaget over føringa i kampen og spelte seg fram til fleire gode sjansar. 10 minutt ut i omgangen fekk Gisle Myhre bra fart i ei heading etter eit innlegg frå John Martin Gil. Ballen hadde retning heilt opp i venstre hjørnet, men Stryn sin keeper Gunnar Lindal Sigurdsson varta opp med ei fantastisk enhåndsredning. 

Halvvegs ut i omgangen tok bortelaget leiinga 1-0 ved Ole Andreas Solheim. John Martin Gil la ballen knallhardt inn til Solheim som stupheada ballen i mål frå tre meters hold. Kvarteret før slutt burde Birger Silden auka TMFK si leiing til 2-0. Silden fekk ballen frå John Martin Gil, men heading frå god posisjon gjekk like utanfor. 

Like før slutt måtte banas beste spelar Karl Erik Aarsheim forlate bana med skade. Aarsheim blei takla stygt av John Martin Gil, og kampens dommar Rolf Kåre Almenning gav Gil direkte rødt kort. Aarsheim blei liggande igjen med store smerter, og etter omlag fem minutt blei han hjelpt av bana. I etterkant er det konstatert at Aarsheim har brote kragebeinet.

Omlag seks minutt på overtid utlikna Stryn til 1-1 ved Pål Henning Myren. Myren fekk kjempetreff frå omlag 40 meter heilt ut på høgrekanten. Ballen gjekk over TMFK sin keeper Magnus Magnusson og duppa ned i lengste hjørnet.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stryn - Tornado Måløy 1-1 (0-0)
0-1 Ole Andreas Solheim (68. min)
1-1 Pål Henning Myren (90. min+6)

Rødt kort: John Martin Gil, Tornado Måløy 

Gult kort: Tobias Evebø, Stryn. Henrik Gjerde, Tore Rylandsholm og Birger Silden, Tornado Måløy

Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø

Assistentdommarar: Stian Aaland, Haugen og Muhamet Barlla, Eid

Stryn:
Gunnar Lindal Sigurdsson
Pål Henning Myren 
Petter Hammer 
Vegard Hopland
Stian Sandal
Frode Hool Egge
Tobias Evebø
Erick Vhiestrox (Ibra Jagne 73. min)
Karl Erik Aarsheim (Erling Myklebust 90. min)
Ruben Garlid (Per Ole Tenden 46. min) 
Olle Kristoffersson 

Tornado Måløy:
Magnus Magnusson
Runar Televik Blaalid
Kennet Honningsvåg (Eirik Kvalheim 83. min)
Jon Haukur Haraldsson
Birger Silden 
Gisle Myhre 
Tore Rylandsholm 
Marius Refvik (Eirik Rutledal 35. min)
John Martin Gil 
Henrik Gjerde (Per Jarle Mathisen 75. min)
Ole Andreas Solheim

22.09 Resultat kampar i dag, laurdag 22. september 


Edgar Flo scora i dag sitt fyrste mål for Eid sidan 2006-sesongen. 
Målet kom i heimekampen mot Fjøra på Eid Stadion 11. august 2006. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar - Førde 2-1
Sandviken 2 - Høyang 1-1 
Nymark - Klepp 2  1-2
Jølster - Loddefjord 2-4
Bergen Nord Hovding - Hinna 1-3

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Tornado Måløy  1-1 (0-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sotra - Saga 2-1 (2-1)
Radøy/Manger - Florø 0-3 (0-1)
Vik - Voss 3-5 (0-2)
Bergen Nord - Årdal 2-1 (1-1)
Førde - Eid 3-3 (3-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11

4. divisjon 
Høyang - Sandane 1-2 (0-1)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

Resultata frå dagens kampar er henta frå Firda si Live-oppdatering.

22.09 Kampar i dag, laurdag 22. september 


Stryn møter i ettermiddag Tornado Måløy på kunstgrasbana i Stryn. 
Bildet er frå kampen Stryn-Tornado Måløy 18. september 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Haugar - Førde
Kl. 13.00 Bergen Nord Hovding - Hinna
Kl. 13.00 Sandviken 2 - Høyang 
Kl. 14.00 Nymark - Klepp 2
Kl. 14.00 Jølster - Loddefjord 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Haugar 19 14 3 2 48-12 45
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 19 10 3 6 39-45 33
Førde 19 8 5 6 32-32 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 19 7 1 11 44-54 22
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 19 5 3 11 24-46 18
Bergen Nord Hovding 19 5 2 12 23-48 17
Loddefjord 19 4 2 13 36-56 14
Hinna 19 4 2 13 26-60 14

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sotra - Saga
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Florø
Kl. 16.00 Vik - Voss
Kl. 16.00 Bergen Nord - Årdal 
Kl. 16.00 Stryn - Tornado Måløy 
Kl. 16.00 Førde - Eid 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10

4. divisjon 
Kl. 15.00 Høyang - Sandane

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

21.09 Eid avslutta sesongen med seier mot Hornindal


 Eid sitt damelag er kretsmester i 3. divisjon kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Eid sitt damelag vann i kveld 2-1 borte mot Hornindal på kunstgrasbana i Hornindal. Hornindal var fullt på høgde med årets kretsmesterar og det hadde ikkje vore noko å sei på om Hornindal hadde tatt poeng i denne kampen. 

Hornindal starta kampen best og allereie etter 54 sekund låg ballen i mål bak Eid sin keeper Marita Berget Alsaker. Anja Tomasgård sette ballen i mål etter eit innlegg frå høgre, men dommar Rune Haugland annullerte målet for offside. Utover i 1. omgang tok Eid over føringa i kampen og spelte seg fram til gode sjansar. Men Hornindal sin keeper Tonje Fannemel storspelte i dagens kamp og tok det meste som kom. 

Fire minutt før pause var Hornindal centimeter frå å ta leiinga i kampen. Anne Marte Espe spelte fram Anja Tomasgård, men uheldigvis for heimelaget gjekk avslutninga frå Tomasgård i tverrliggaren og ned på streken. 

To minutt på overtid i 1. omgang tok Eid leiinga 1-0 ved Camilla Ervik. Marte Hjelle spelte fram Julia Navelsaker Røed på høgrekanten.  Navelsaker Røed la ballen inn til Ervik som frå 11 meter sette ballen heilt opp i venstre hjørnet. 

Drøye kvarteret ut i 2. omgang auka bortelaget leiinga til 2-0. Veronika Stokke drog til frå omlag 22 meter, og ballen gjekk i mål til høgre for Hornindal sin keeper Tonje Fannemel. 

Men til tross for 0-2 gav heimelaget ikkje opp, og resten av omgangen var Hornindal det beste laget. Drøye kvarteret før slutt fekk Hornindal straffespark etter at Anja Tomasgård blei lagt ned inne i Eid sin 16-meter. Tonje Fannemel som scora frå midtstreken i bortekampen mot Sogndal sist helg tok straffesparket. Avslutninga gjekk i venstre hjørnet, men Eid sin keeper Marita Berget Alsaker var med på notane og fekk slått ballen til corner. Like etter surra Eid sitt forsvar det til igjen og Anja Tomasgård kom heilt åleine mot keeper. Tomasgård fekk avslutta, men ballen trilla like utanfor. 

Tre minutt før slutt reduserte Hornindal til 1-2 ved Anja Tomasgård. Marie Ingeborg Espe la inn til Tomasgård som frå kort hold trilla ballen i mål. Fleire scoringar blei det ikkje og Eid kunne juble for sin åttande seier denne sesongen. 

Etter kampen fekk Eid pokal frå SFFK som kretsmester i 3. divisjon kvinner 2012.  
 
Hornindal - Eid 1-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik (45. min+2)
0-2 Veronika Stokke (63. min)
1-2 Anja Bertine Tomasgård (87. min)

Gult kort: Marte Hjelle og Camilla Ervik, Eid

Dommar: Rune Haugland, Haugen 

Hornindal:
Tonje Fannemel
Linda Kristin Tomasgård
Maria Drageset
Anna Hofseth 
Anne Marte Espe
Marie Ingeborg Espe
Jenny Mari Tomasgard 
Helene Otterdal
Helga Skarstein
Anja Bertine Tomasgård
Ivrine Marine Kristensen

Innbyttarar: 
Marte Kroken
Nicole Grodås

Eid: 
Marita Berget Alsaker
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen 
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Julia Navelsaker Røed 
Veronika Stokke
Marte Hjelle
Helene Inselseth 
Camilla Ervik
Elise Hjelle

Innbyttarar: 
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal 
Henriette Fonn Naustdal

21.09 Resultat kampar i dag, fredag 21. september 


Oddne Årdal og Jølster vann overraskande 2-1 borte mot Skavøypoll.  
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Hornindal - Eid 1-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik (45. min+2)
0-2 Veronika Stokke (63. min)
1-2 Anja Bertine Tomasgård (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stryn - Sogndal 4-2 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 10 8 1 1 36-18 25
Stryn 10 6 2 2 28-13 20
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 10 2 2 6 23-26 8
Hornindal 10 2 2 6 16-30 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8

4. divisjon 
Skavøypoll - Jølster 1-2 (0-0)

1-0 Håvard Hagen (60. min)
1-1 Oddne Årdal (86. min)
1-2 Kristian Helle (89. min)

Kaupanger - Lærdal 6-1
Dale - Balestrand 0-2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Breimsbygda 2-3 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Breimsbygda 12 4 2 6 27-28 14
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Hyen 12 0 2 10 14-54 2

21.09 Kampar i dag, fredag 21. september 


Skavøypoll møter i dag Jølster på Skavøypoll Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 2 10. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Hornindal - Eid
Kl. 19.00 Stryn - Sogndal 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 9 2 2 5 21-22 8
Hornindal 9 2 2 5 15-28 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8

4. divisjon 
Kl. 18.30 Kaupanger - Lærdal 
Kl. 19.00 Dale - Balestrand
Kl. 19.00 Skavøypoll - Jølster 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 19 6 3 10 36-75 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Breimsbygda 11 3 2 6 24-26 11
Hyen 11 0 2 9 12-51 2

20.09 Eid 2 vann 4-1 mot Bremanger 


Joachim Joensen i duell mot Martin Senneset i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 vann i kveld 4-1 heime mot Bremanger i G16 3. divisjon avdeling 3 haust. Dei frammøtte fekk sjå ein jamn kamp der heimelaget tok over og avgjorde kampen siste halvdel av 2. omgang. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Bremanger  4-1 (1-1)
1-0 Kristian Årskog (10. min)
1-1 Oliver Igland (40. min)
2-1 Adrian Løvlid (48. min)
3-1 Magnus Leite Gilleshammer (74. min)
4-1 Wael Younis (77. min)   

Kort: Ingen 

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid 

Eid 2: 
Sander Torheim Frislid 
Wael Younis 
Magnus Leite Gilleshammer
Vegard Lunde
Kim Andre Nygård
Joachim Joensen 
Markus Lefdal 
Adrian Løvlid
Elias Lund Johansen 
Kristian Årskog 
Yahya Mohamed

Innbyttarar: 
Kristoffer Drage
Stein Inge Torheim 
Kristian Lefdal 

Bremanger: 
Amund Leirgulen 
Sindre Kolset
Oliver Igland 
Lars Eirik Nyborg 
Emil T. Igland
Halvor Nesbakk
Julie Fosse
Inger Nesbakk 
Jørgen Nesje
Martin Senneset
Eirik Rylandsholm 
Eirik Klevold
Kristoffer Lågeide
Peder Midtbø Liset
Marius Gulliksen 
Martine Almenning

20.09 Kay Rune Solheim har spelt alle kampane i 2012


Kay Rune Solheim i heimekampen mot Hyen 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kay Rune Solheim er einaste spelaren som har spelt alle kampane for Haugen denne sesongen. Solheim har dermed spelt 12 kampar, medan Bjørnar Rolland, Sindre Karadas, Trygve Leite og Øystein Haugland står bokført med 11 kampar denne sesongen.  

Totalt 28 spelarar har spelt ein eller fleire kampar for Haugen denne sesongen. 

12 kampar: Kay Rune Solheim 

11 kampar: Bjørnar Rolland, Sindre Karadas, Trygve Leite og Øystein Haugland 

10 kampar: Rolf Hagen

8 kampar: Andreas Sandal og Joakim Hauge 

7 kampar: Jarle Åsebø 

6 kampar: Jon Simen Myrstad, Kennet Remme, Lasse Ødegård, Toni Lotsberg og Zulfiqar Ali  

5 kampar: Daniel Lotsberg, Heshmat, Håvard Manseth og Stian Bjørlo 

4 kampar: Anders Midthjell, Bengt Leite, Olav Monsson og Stian Aaland 

2 kampar: Jo Inge Skålbones og Tore Haraldsen

1 kamp: Birger Midthjell, Bjørn Erik Henden, Kai Arne Humborstad og Martin Leite Gilleshammer

20.09 Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde


Bildet er frå kampen mellom Stryn og Voss på Stryn Stadion 19. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Morten Bakken er i føringa i haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 21. serierunde. Bakken leiar konkurransen føre Rikke Myklebust og Tarjei Bjørkum Vereide. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde. Då er det premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg på andreplass. 

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 21. serierunde:
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10

Stilling tabellkonkurransen etter 21. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Lag på rett plass
Plass Navn Feilpoeng Rett plass
1 Morten Bakken 22 6
2 Rikke Myklebust 24 5
2 Tarjei Bjørkum Vereide 24 5
4 Arne Helgheim 24 4
4 Olav Balsnes 24 4
6 Edgar Flo 24 0
7 Preben Strypet 25 4
8 Morten Sanden 26 5
9 Elin Helgheim 26 3
10 Susanne Skogstad 26 2
11 John Rasmus Sæbø 26 0
12 Christoffer Hafsås 28 4
13 Ingmar Sægrov 28 4
14 Kai Arne Otneim 28 3
15 Ove Balsnes 28 3
16 Per Hove 28 3
17 Sondre Solheim Langedal 28 3
18 Knut Atle Krossøy 28 2
19 Ole Tom Myroldhaug 28 2
20 Daniel Lotsberg 28 1
21 Hildre Andrine Eikenæs 28 1
22 Bjørnar Hove 29 2
23 Kanagaratnam Mohanarajah 30 4
24 Magnus Breilid 30 4
25 Vebjørn Furnes 30 4
26 Jarle Christensen 30 2
27 Trond Vegard Ripe 30 2
28 Martine Førde 30 1
29 Ruben Wie 30 1
30 Jan Martin Starheim 31 1
31 Geir Roger Leirvåg 32 4
32 Idar Arne Kristiansen 32 4
33 Knut Olav Halseth 32 4
34 Håvard Mjølkeråen 32 3
35 Kåre Egil Skjerven 32 3
36 Rune Christensen 32 3
37 Tonje Haugen 32 3
38 Erlend Moen Taule 32 2
39 Oddfrid Mjellem 32 2
40 Rene Haugen 32 2

Sjå heile lista etter 21. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


19.09 Full serierunde i G16 1. divisjon haust


Håvar Mjelleli og Sogndal vann i dag 5-0 heime mot Tornado Måløy. 
Bildet er frå sluttspelet i innandørs KM i Nordfjordhallen 2010. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.

Det blei i ettermiddag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.

Sogndal 1 vann 5-0 heime mot Førde 2, Førde 1 vann 5-0 heime mot Tornado Måløy 1, og Florø 1 vann 5-2 heime mot Eid 1. 

Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2  5-0 
Førde 1 - Tornado Måløy 1  5-0 
Florø 1 - Eid 1  5-2

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 6 5 0 1 33-6 15
Florø 1 6 5 0 1 27-7 15
Førde 1 6 3 2 1 15-9 11
Eid 1 6 2 1 3 18-21 7
Tornado Måløy 1 6 1 0 5 10-33 3
Førde 2 6 0 1 5 2-29 1

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

Resultat 4. serierunde: 
Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

Resultat 5. serierunde: 
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2  6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1  3-1 

7. serierunde, onsdag 26. september 
Førde 2 - Førde 1
Eid 1 - Sogndal 1
Tornado Måløy 1- Florø 1 

19.09 Norge klar for EM-sluttspelet i Sverige 2013


Elise Thorsnes gav Norge leiinga 2-0 i dagens kamp mot Island. 
Bildet er frå Toppseriekampen mellom Fortuna og Røa 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norge sitt kvinnelandslag er klar for EM-sluttspelet i Sverige 2013, etter at laget i dag vann 2-1 heime mot Island. Maren Mjelde og Elise Thorsnes scora for heimelaget, medan Margrét Lára Vidarsdóttir sette inn Island sitt trøstemål. 

Tabell EM-kvalifisering gruppe 3:
1 Norge 10 8 0 2 35 - 9 24
2 Island 10 7 1 2 28 - 4 22
3 Belgia 10 6 2 2 18 - 8 20
4 Nord-Irland 10 3 2 5 12 - 15 11
5 Ungarn 10 3 1 6 18 - 22 10
6 Bulgaria 10 0 0 10 1 - 54 0

Norge - Island 2-1 (2-0)
1-0 Maren Mjelde (39. min)
2-0 Elise Thorsnes (42. min)
2-1 Margrét Lára Vidarsdóttir (65. min)

Norge: 
Ingrid Hjelmseth
Marita Skammelsrud Lund
Marit Helene Fiane Christensen
Mari Karoline Knudsen
Toril Hetland Akerhaugen
Maren Mjelde
Solveig Gulbrandsen
Isabell Lehn Herlovsen
Ingvild Landvik Isaksen (Hege Hansen 67. min)
Elise Thorsnes (Nora Holstad Berge 77. min)
Guro Knutsen Mienna

Island: 
Thora Helgadóttir
Sif Atladóttir
Rakel Hönnudóttir (Dóra María Lárusdóttir 56. min)
Edda Gardarsdóttir (Harpa Thorsteinsdóttir 71. min)
Hallbera Gísladóttir
Hólmfrídur Magnúsdóttir
Sara Björk Gunnarsdóttir
Katrín Jónsdóttir
Margrét Lára Vidarsdóttir
Fandís Fridriksdóttir (Dagný Brynjarsdóttir 84. min)
Katrín Ómarsdóttir

19.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1212 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


19.09 Full serierunde i G16 1. divisjon haust


Simen Halvorsen scora fire mål i heimekampen mot TMFK 1. 
Bildet er frå 5. divisjonskampen borte mot Flatraket 10. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust. 

6. serierunde, onsdag 19. september: 

Sogndal 1 - Førde 2
Førde 1 - Tornado Måløy 1
Florø 1 - Eid 1

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 5 4 0 1 28-6 12
Florø 1 5 4 0 1 22-5 12
Førde 1 5 2 2 1 10-9 8
Eid 1 5 2 1 2 16-16 7
Tornado Måløy 1 5 1 0 4 10-28 3
Førde 2 5 0 1 4 2-24 1

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

Resultat 4. serierunde: 
Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

Resultat 5. serierunde: 
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2  6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1  3-1 

18.09 Resultat kampar i dag, tysdag 18. september 


Daniel Lotsberg scora to mål i dagens seier borte mot Breimsbygda.
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 24. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Gaular 7-2

Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 16 9 2 5 51-42 29
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7

6. divisjon avdeling 1
Hafslo/Bjørn 2 - Vik 2   5-0 
Jotun - Balestrand 2  4-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 12 7 0 5 45-31 21
Hafslo /Bjørn 2 12 6 1 5 29-25 19
Jotun 11 5 2 4 30-28 17
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Vik 2 11 4 1 6 25-41 13

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Atløy  2-1
Tambarskjelvar - Florø 4  4-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 10 0 2 67-18 30
Tambarskjelvar 12 9 0 3 55-26 27
Tempo 12 8 1 3 49-21 25
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 12 3 1 8 27-42 10
Florø 4 12 2 1 9 17-62 7

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Haugen  1-4 (1-3)
0-1 Trygve Leite, straffe (17. min)
1-1 Breimsbygda (25. min)
1-2 Daniel Lotsberg (36. min)
1-3 Bjørnar Rolland (43. min)
1-4 Daniel Lotsberg (73. min)

Sjå fakta frå denne kampen. 

Loen - Sandane 3-2
Mål Loen: Wilhelm Bødal (3)

Hyen - Skavøypoll 2  2-5

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Breimsbygda 11 3 2 6 24-26 11
Hyen 11 0 2 9 12-51 2

18.09 Status G14 1. divisjon haust


Joachim Joensen scora to mål i Eid sin 3-1 seier borte mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det har dei to siste dagane blitt spelt full serierunde i G14 1. divisjon haust. Førde vann 7-0 heime mot Skavøypoll, Eid vann 3-1 borte mot Stryn, medan Florø og Sogndal spelte 0-0 på kunstgraset i Florø. 

Resultat 5. serierunde: 

Stryn 1 - Eid 1  1-3 (0-1)
0-1 Joachim Joensen (25. min)
1-1 Isak Hopland (47. min)
1-2 Joachim Joensen (49. min)
1-3 Kristian Lefdal (65. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde 1 - Skavøypoll  7-0 
Florø 1 - Sogndal 1  0-0 

Tabell G14 1. divisjon haust: 
Førde 1 5 4 0 1 20-7  12
Sogndal 1 5 3 1 1 18-6  10
Florø 1 5 3 1 1 18-6  10
Eid 1 5 3 0 2 17-11  9
Skavøypoll 5 1 0 4 3-25  3
Stryn 1 5 0 0 5 2-23  0

Resultat 1. serierunde: 
Eid 1 - Florø 1  4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1  7-0
Skavøypoll - Sogndal 1  1-5

Resultat 2. serierunde: 
Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Stryn 1 - Skavøypoll  0-1
Florø 1 - Førde 1  5-1

Resultat 3. serierunde: 
Skavøypoll - Eid 1  0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1  2-0 
Florø 1 - Stryn 1  4-0 

Resultat 4. serierunde: 
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
Sogndal 1 - Stryn  8-1 
Skavøypoll - Florø 1  1-7

Kampar 6. serierunde, måndag 24. september:
Florø 1  - Eid 1 
Sogndal 1 - Skavøypoll 
Stryn 1 - Førde 1

18.09 Opning av den nye fleirbrukshallen i Hornindal



Fredag 14. september blei Hornindal si nye storstove "Honndalshallen" offisielt opna. Den nye fleirbrukshallen har kosta totalt 53 millionar kronar og skal brukast av både skulen, kulturen og idretten. 

Hornindal sine fotballag har nesten vore uten treningsarena på vinterstid. Med både ny kunstgrasbana og Honndalshallen kjem dette garantert til å gje fotballen i Hornindal eit løft framover.  

Les meir om opninga på NRK Sogn og Fjordane sine nettsider.



Ordførar i Hornindal Anne Britt Øen Nygård klipper snora.
 

Stortingsrepresentant for Høgre Bjørn Lødemel er klar 
til å spele volleyball i den nye storstova. 


18.09 Video frå damekampen Sogndal-Hornindal 


Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
 

Kent Fimreite frå Hallo Sogn filma 1. omgang av fredagens damekamp mellom Sogndal og Hornindal. 

På Hallo Sogn si nettside kan du sjå filmen frå 1. omgang. 

Sjå filmen her. 


Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn


18.09 Minifotballturnering i Nordfjordhallen  



Tornado Måløy FK inviterar til Minifotballturnering i Nordfjordhallen 20. og 21. oktober 2012. 

Tornado Måløy FK ynskjer å gje spelarar, trenarar og publikum ei heilt ny og spennande fotballoppleving. 

Ein har vore så heldige å få booket fire slike baner som ein ser på bildet over. 

Det er oppblåsbare baner som er bygd på same teknologi som hoppeslott. Banene er 12x15 meter og veggane er 1,5 meter høge.

Tanken er at kvart lag består av 3 spelarar pluss keeper. Så her blir det ekstremt mange ballberøringar pr. spelar, og med 1,5 meter høge veggar blir ballen i spel omtrent heile tida. 

Sjå Tornado Måløy sine nettsider for meir informasjon og påmelding. 

18.09 Kampar i dag, tysdag 18. september 


Haugen avsluttar årets sesong med bortekamp mot Breimsbygda. 
Jarle Åsebø og Haugen fekk så hatten passa i heimekampen 19. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular 
Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7

6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo/Bjørn 2 - Vik 2 
Kl. 18.00 Jotun - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 11 5 1 5 24-25 16
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Jotun 10 4 2 4 26-26 14
Vik 2 10 4 1 5 25-36 13

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Atløy 
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 12 8 1 3 49-21 25
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 11 3 1 7 26-40 10
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Hyen - Skavøypoll 2
Kl. 18.20 Loen - Sandane
Kl. 19.00 Breimsbygda - Haugen 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 11 9 2 0 49-12 29
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 11 4 3 4 27-36 15
Skavøypoll 2 11 4 2 5 17-24 14
Sandane 2 11 3 3 5 27-35 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 10 0 2 8 10-46 2

17.09 Florø 2 vann 4-3 borte mot Stryn 2 


Florø 2 vann i ettermiddag 4-3 borte mot Stryn 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø 2 vann i ettermiddag 4-3 borte mot Stryn 2 på kunstgrasbana i Stryn. Florø 2 som allereie er klar for opprykk til 4. divisjon tok dermed sin 16. strake seier denne sesongen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn 2 - Florø 2 3-4 (0-3)
0-1 Tord Hovden (11. min)
0-2 Einar Alsaker (23. min)
0-3 Fredrik Avsnes (41. min)
1-3 Ruben Garlid, straffe (71. min)
2-3 Petter Hammer (80. min)
3-3 Frank Hool (90. min)
3-4 Karl Alsaker (90. min+2)

Gult kort: Erik Sunde, Stryn 2

Dommar: Rune Haugland, Haugen 

Stryn 2: 
Adrian Grodås
Kenneth Aaland
Erik Sunde
Lars Gjørven 
Dan Marius Glosvik 
Anurathan Velalakan 
Ruben Garlid
Eirik Bøe
Petter Hammer
Preben Hool
Ole Myklebust 

Innbyttarar: 
Frank Hool 
Alexander Eikenes

Florø 2: 
Joachim Husevåg
Karl Solheim 
Eivind Nybakk 
Martin Hollevik 
Martin Solheim Olsen 
Simen Halvorsen 
Ole Sivertsen 
Tord Hovden 
Einar Alsaker
Walter Høivik Jr. 
Fredrik Avsnes

Innbyttar: 
Emil Aadland

17.09 Resultat kampar i dag, måndag 17. september 


Marius Salamonsen og Sogndal 2 er klar for 3. divisjon neste sesong. 
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 22. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Balestrand - Sogndal 2  0-4

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 19 6 3 10 36-75 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3

5. divisjon avdeling 1
Anga - Syril  2-6 (1-2)
0-1 Steinar Henjum (21. min)
0-2 Vegar Røysum (31. min)
1-2 Thomas Vie (35. min)
1-3 Sondre Søderholm (51. min)
2-3 Håvard Halbrend (59. min)
2-4 Sondre Søderholm (68. min)
2-5 Marius Aaberge (72. min)
2-6 Sondre Søderholm (78. min)

Dale/Hyllestad 2 - Jølster 2  3-2 
Kaupanger 2 - Bjørn   0-0 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Florø 2  3-4 (0-3)
0-1 Tord Hovden (11. min)
0-2 Einar Alsaker (23. min)
0-3 Fredrik Avsnes (41. min)
1-3 Ruben Garlid, straffe (71. min)
2-3 Petter Hammer (80. min)
3-3 Frank Hool (90. min)
3-4 Karl Alsaker (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eikefjord - Tornado Måløy 2  8-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 16 16 0 0 72-18 48
Eikefjord 16 12 2 2 66-19 38
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 16 5 2 9 46-58 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11 
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9

6. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Førde 4  2-4 (0-2)
0-1 Karl Fredriksen (21. min)
0-2 Martin Mortensbakke (41. min)
0-3 Kåre Eikenes (58. min)
0-4 Erik Nyland (61. min)
1-4 Kristian Åsnes (74. min)
2-4 Alexander Øvrebø (86. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

17.09 Miniputt-turnering på Eid Idrettspark



Eid arrangerte søndag 16. september miniputt-turnering på Eid Idrettspark. 

Totalt 56 lag frå klubbane Eid, Heia, Hornindal, Stryn, Loen, Olden, Veten/Hardbagg og Oppstryn deltok på turneringa. 

Sjå bilder frå Miniputt-turneringa på Eid Idrettspark. 



17.09 Kampar i dag, måndag 17. september 


Florø 2 spelar i ettermiddag bortekamp mot Stryn 2 i 5. divisjon.
Bildet er frå vinterseriekampen Stryn-Florø 7. desember 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Anga - Syril 
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Jølster 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Bjørn 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 15 6 1 8 38-42 19
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 15 4 1 10 28-47 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Florø 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11 
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9

6. divisjon avdeling 2
Kl. 17.00 Førde 3 - Førde 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 11 3 2 6 25-58 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

16.09 Eid 2 vann 5-3 borte mot Stadlandet - OPPDATERT


Eid 2 jublar etter scoring borte mot Stadlandet på Stadlandet Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 vann i kveld 5-3 borte mot Stadlandet på Stadlandet Stadion. Stadlandet var med på notane før pause, men i 2. omgang var bortelaget klart best. Stadlandet kan takke keeper Odd Helge Losnegard for at tapet ikkje blei endå større. 

Stadlandet starta kampen best og etter seks minutt tok heimelaget leiinga 1-0. Arne Refsnes fekk ballen på omlag 20 meter, og med millimeterpresisjon løfta han ballen lekkert over Eid 2 sin keeper. Men berre to minutt etter utlikna Eid 2 til 1-1 ved Elias Lund Johansen. Vebjørn Nord Haugland spelte glimrande gjennom til Lund Johansen som åleine mot keeper sette ballen sikkert opp i høgre hjørnet. 

Etter halvtimen av 1. omgang burde Eid 2 tatt leiinga i kampen. Elias Lund Johansen avslutta i stolpen før Anders Karlsen sette ballen utanfor på ope mål. Like etter var det Stadlandet sin tur til å vere nær scoring. Eid 2 sin keeper Roy Lasse Torheim gav retur på ei hard avslutning frå Arne Refsnes. Kim Ole Rønning dukka opp på returen, men uheldigvis for Stadlandet blei avslutninga frå Rønning blokkert i siste liten.   

Siste store sjansen i 1. omgang hadde Eid 2 og Anders Karlsen. Karlsen kom heilt åleine mot keeper Odd Helge Losnegard. Eid 2 sin angripar fekk til ei bra avslutning, men Stadlandet sin spelande trenar redda glimrande. 

Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og laga tok ein pust i bakken på stillinga 1-1. 

Etter ein relativt jamn 1. omgang var Eid 2 det førande laget etter pause. Laget spelte seg fram til fleire store sjansar i starten av 2. omgang. Meen takka vere fantastisk keeperspel av Odd Helge Losnegard scora ikkje Eid 2 før 17 minutt var spelt av 2. omgang. Vebjørn Nord Haugland slo ein frekk tunnel på Eivind Holmboe og prikka ballen lavt i lengste hjørnet frå skrått hold.     

Men Stadlandet er kjent som eit lag som ikkje gir opp, og fem minutt etter utlikna Arne Refsnes til 2-2. Refsnes var på rett plass inne i feltet etter eit frispark frå Andreas Losnegard. Frå kort viste han korleis det skal gjerast og overlista Eid 2 sin keeper Roy Lasse Torheim. 

Anders Karlsen hadde spolert fleire store sjansar tidligare i kampen, men knappe 25 minutt ut i 2. omgang fekk han omsider overlista Stadlandet sin keeper. Eit presist frispark frå Eivind Skrede enda på hovudet til Karlsen, som frå 10 meters hold heada ballen heilt opp i høgre hjørnet. På avsparket etter denne scoringa prøvde Arne Refsnes seg med ein frekkis frå midtstreken. Avslutninga frå Refsnes hadde god retning, men Roy Lasse Torheim var med på notane og fekk slått ballen til corner. 

I denne perioden av kampen skjedde det mykje og like etter tok Eid 2 leiinga 4-2. Ein Stadlandetforsvarar blei pressa av Elias Lund Johansen og var uheldig å sette ballen  over eigen keeper og i eige mål. 

10 minutt før slutt auka Elias Lund Johansen Eid 2 si leiing til 5-2. Odd Helge Losnegard redda glimrande ei avslutning frå Vebjørn Nord Haugland, men på returen dukka Lund Johansen opp og sklei ballen i mål. Like etter reduserte Stadlandet til 3-5 ved Kim Ole Rønning. Rønning var påpasselig framme på ein retur frå Eid 2 sin keeper, og frå kort sette han ballen sikkert i mål. 

Fleire scoringar blei det ikkje i kampen, og med to serierundar igjen er ingenting avgjort i botnstriden i 5. divisjon avdeling 2. Stadlandet, Flatraket og Eid 2 er alle i fare for å rykke ned til 6. divisjon. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stadlandet - Eid 2 3-5 (1-1)
1-0 Arne Refsnes (6. min)
1-1 Elias Lund Johansen (8. min)
1-2 Vebjørn Nord Haugland (62. min)
2-2 Arne Refsnes (67. min)
2-3 Anders Karlsen (69. min)
2-4 Sjølvmål, Sigve Røkås (71. min)
2-5 Elias Lund Johansen (80. min)
3-5 Kim Ole Rønning (82. min)

Gult kort: Andreas Losnegard og Jørgen Honningsvåg, Stadlandet. 
Sondre Kullsveen, Eid 2

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Stadlandet: 
Odd Helge Losnegard
Kristoffer Vårdal 
Sigve Røkås
Marius Kongsvoll 
Hans Ole Drage
William Dalsbø
Andreas Losnegard
Jørgen Honningsvåg
Kristoffer Honningsvåg
Kim Ole Rønning
Arne Refsnes

Innbyttarar: 
Petter Leikanger 
Virasak Hustad
Paul Inge Hoddevik 
Håvard Borgund
Eivind Holmboe

Eid 2: 
Roy Lasse Torheim 
Arnt Hermann Hagen 
Ole Andreas Aarvik
Tor Helge Gilleshammer
Eivind Skrede
Sebastian Width
Runar Bjørhovde Heggedal 
Sondre Kullsveen
Elias Lund Johansen 
Vebjørn Nord Haugland
Anders Karlsen

Innbyttarar: 
Adrian Løvlid
Vadim Haugland 
Hasim Sinkovic

16.09 Resultat kampar i dag, søndag 16. september 


Erling Myklebust scora mål i Stryn sin bortekamp mot Fyllingsdalen 2. 
Bildet er frå kampen mellom Haugen og Vikande 23. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Fredrikstad - Sogndal 2-1 (1-1)

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 22 13 5 4 47-29 44
Molde 22 14 2 6 37-24 44
Rosenborg 22 11 10 1 39-16 43
Brann 22 10 3 9 45-33 33
Tromsø 20 9 6 5 32-22 33
Viking 22 9 5 8 30-29 32
Haugesund 22 8 7 7 35-26 31
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 22 7 8 7 29-29 29
Odd Grenland 22 8 4 10 29-37 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Fredrikstad 22 6 3 13 31-43 21
Sandnes Ulf 21 5 6 10 26-41 21
Sogndal 22 4 8 10 21-32 20
Stabæk 22 4 1 17 19-52 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Hinna 2-2 
Loddefjord - Haugar 0-4 
Kaupanger  - Nymark 7-0 
Førde - Fana 2-6 
Klepp 2 - Bergen Nord Hovding  2-2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 15 2 2 72 - 11 47
Haugar 14 3 2 48 - 12 45
Sandviken 2 13 2 4 50 - 13 41
Nymark 10 3 6 39 - 45 33
Førde 8 5 6 32 - 32 29
Fana 9 1 9 52 - 50 28
Klepp 2 7 1 11 44 - 54 22
Jølster 6 2 11 28 - 47 20
Høyang 5 3 11 24 - 46 18
Bergen Nord Hovding 5 2 12 23 - 48 17
Loddefjord 4 2 13 36 - 56 14
Hinna 4 2 13 26 - 60 14

3. divisjon avdeling 8
Fyllingsdalen - Stryn 3-2 (1-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10

4. divisjon 
Lærdal - Dale 1-1 
Veitastrond - Høyang 4-5
Jølster - Førde 2  1-0

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Hornindal  2-2 (1-1)
0-1 Kjetil Svarstad  
1-1 Espen Frøyen 
2-1 Lars Erik Nyborg 
2-2 Halvard Espe

Stadlandet - Eid 2  3-5 (1-1)
1-0 Arne Refsnes (6. min)
1-1 Elias Lund Johansen (8. min)
1-2 Vebjørn Nord Haugland (62. min)
2-2 Arne Refsnes (67. min)
2-3 Anders Karlsen (69. min)
2-4 Sjølvmål, Sigve Røkås (71. min)
2-5 Elias Lund Johansen (80. min)
3-5 Kim Ole Rønning (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11 
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9

16.09 Kampar i dag, søndag 16. september 


Kaupanger møter i dag Nymark i 2. divisjon kvinner avdeling 4. 
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Fredrikstad - Sogndal 

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 22 13 5 4 47 - 29 44
Molde 22 14 2 6 37 - 24 44
Rosenborg 21 10 10 1 36 - 16 40
Tromsø 20 9 6 5 32 - 22 33
Brann 21 10 2 9 42 - 30 32
Haugesund 22 8 7 7 35 - 26 31
Vålerenga 21 9 4 8 32 - 29 31
Viking 21 9 4 8 28 - 27 31
Aalesund 22 7 8 7 29 - 29 29
Hønefoss 21 7 8 6 22 - 24 29
Odd Grenland 21 8 4 9 28 - 35 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31 - 36 24
Sogndal 21 4 8 9 20 - 30 20
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23 - 38 20
Fredrikstad 21 5 3 13 29 - 42 18
Stabæk 21 3 1 17 17 - 51 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Høyang - Hinna 
Kl. 13.00 Loddefjord - Haugar 
Kl. 14.00 Kaupanger  - Nymark 
Kl. 14.00 Førde - Fana 
Kl. 14.00 Klepp 2 - Bergen Nord Hovding 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 18 4 1 13 24-58 13

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen - Stryn 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10

4. divisjon 
Kl. 14.00 Lærdal - Dale 
Kl. 15.00 Veitastrond - Høyang 
Kl. 17.30 Jølster - Førde 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Hornindal 
Kl. 19.00 Stadlandet - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

15.09 Eid vann 3-2 heime mot Øystese 


Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid tok sin andre seier for sesongen då laget i ettermiddag vann 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 

Allereie etter tre minutt tok Eid leiinga ved Henrik Salveson. Torbjørn Aabrekk sette fart frå midtbana og spelte ballen vidare til Henrik Salveson. Salveson vende opp og frå 16 meter plasserte han ballen lekkert i lengste hjørnet. 

Drøye 10 minutt etter utlikna Øystese til 1-1 ved Eivind Madsen Skeie. Eid sin keeper Tom Øvind Solheim varta opp med ei god redning, men dessverre for heimelaget var Madsen Skeie på rett plass og breisida ballen i mål. Berre tre minutt etter Øystese si utlikning til 1-1 var heimelaget i føringa igjen. Ove Balsnes var sist på ein corner frå Øystein Aabrekk, og assistentdommar Tom Edvinsen var godt plassert og markerte at ballen var inne. 

På slutten av 1. omgang var Øystese det beste laget og det var fortent då Gediminas Zaborskis utlikna til 2-2 knappe kvarteret før pause. Etter litt fram og tilbake inn ei Eid sin 5-meter sette Zaborskis ballen i mål frå kort hold. 

Knappe 20 minutt før slutt fastsette Henrik Salveson sluttresultatet til 3-2. Salveson som var Eid sin beste spelar i dag blei lagt i bakken like utanfor Øystese sin 16-meter. Dommar Ronny Stian Hopland var ikkje i tvil og gav Eid frispark. Salveson lot seg ikkje be to gongar og curla frisparket bort i lengste hjørnet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)

Gult kort: Øystein Aabrekk, Eid og Endre Hansen, Øystese

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Assistentdommarar: Toni Lotsberg og Tom Edvinsen, Stryn

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland ( Edgar Flo 90. min+4)
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust ( Elias Lund Johansen 66. min)
Ruben Kullsveen ( Anders Karlsen 68. min)
Oliver Rotihaug
Henrik Salveson

Øystese:
Svenn Egil Aarekol
Bjørnar Liland Skjelvan (Øyvind Berge 79. min)
Gediminas Zaborskis
Gunnar Loland
Alexander Børve Høvik
Endre Hansen
Eivind Madsen Skeie
Sebastian Skåre Tune
Rune Myklebust
Bjørn Kristian Øye Vines (Kristian Linga 71. min)
Karsten Raunehaug (Heine Dalatun 45. min)

15.07 Vebjørn Nord Haugland debuterte i 3. divisjon


Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen 
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Vebjørn Nord Haugland debuterte i dag som hovuddommar i 3. divisjon. 16-åringen frå Haugen som no dømmer for Eid fekk sin debut i kampen mellom Florø og Vik på kunstgrasbana i Florø. 

Nord Haugland gjorde sakene sine meget bra og etter kampen vanka det berre godord om den unge dommaren sin innsats. 

- Begge lag stilte ungt i dagens kamp, også dommeren var det. Han var etter mi meining ein av dei beste aktørane på bana, seier Florø sin trenar Terje Rognsø. 

Nord Haugland har tatt store steg sidan han starta si dommarkarriere som 12-åring med lilleguttkampar på Klenkarberget.  

Oversikt over vidare steg på dommarkarrieren: 
15. august 2009: Assistentdommar 3. divisjon (Florø-Årdal)
18. september 2009: Hovuddommar 3. divisjon damer (Eid-Høyang)
15. mai 2010: Assistentdommar i 2. divisjon (Førde-Åsane)
3. mai 2011: Hovuddommar 6. divisjon (Skavøypoll 2-Haugen)
24. juni 2011: Hovuddommar 5. divisjon (Eikefjord-Hornindal)
25. mai 2012: Hovuddommar 4. divisjon (Sogndal 2-Lærdal)
15. september 2012: Hovuddommar 3. divisjon (Florø-Vik)


Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
 



Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i 
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon som 14-åring. 
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


16-åringen er denne sesongen hovuddommar i 4. divisjon. 
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


I tillegg til å vere dommar spelar Vebjørn Nord Haugland på Eid. På bildet jublar Nord Haugland etter scoring for Eid 2 borte mot Flatraket 4. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.09 Handball på Hallo Sogn 



Hallo Sogn overfører direkte alle kampane til Jotun handball damer i 2. divisjon sesongen 2012/2013. 

Fyrste kamp er borte mot Førde søndag 16. september.  

Kampen blir spelt i Førdehuset og har avkast kl. 17.00.

Sendinga finn du her.

15.09 Resultat kampar i dag, laurdag 15. september 


Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Hinna 3-2 (1-1)
0-1 Hege Aske, straffe (12. min)
1-1 Siren Heggheim Nilsen (19. min)
2-1 Kristina Juklestad (63. min)
2-2 Hanne Kogstad (65. min)
3-2 Katrine Viktoria Hole (71. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 18 4 1 13 24-58 13

3. divisjon avdeling 8
Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø - Vik 3-1 (2-0)
1-0 Kristoffer Ryland (14. min)
2-0 Kristoffer Ryland (32. min)
2-1 Øystein Myrkaskog (48. min)
3-1 Halvor Solheim Olsen (90. min+3)

Saga - Bergen Nord 3-0 (1-0)
1-0 Kenneth Russenes (35. min)
2-0 Sjølvmål (52. min)
3-0 Ghiorghita Marius Ion (90. min+2)

Årdal - Radøy/Manger 6-0 (3-0)
1-0 Truls Hovland (5. min)
2-0 Truls Hovland (7. min)
3-0 Preben Strypet (37. min)
4-0 Sjølvmål (63. min)
5-0 Preben Strypet, straffe (66. min)
6-0 Jonas Hestetun (80. min)

Voss - Førde 2-2 (1-1)
0-1 Christoffer Hafsås (35. min)
1-1 Stig Arne Brunborg, straffe (38. min)
1-2 Christoffer Hafsås, straffe (60. min)
2-2 Ronny Skjelde (66. min)

Tornado Måløy - Sotra 4-2 (2-2)
1-0 Marius Stavenæs Refvik (3. min)
1-1 Sjølvmål (14. min)
1-2 Kristoffer Snekkevik (22. min)
2-2 Ole Andreas Solheim (32. min)
3-2 Ole Andreas Solheim (70. min)
4-2 Jon Haukur Haraldsson (86. min)

Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8 
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10

4. divisjon 
Sandane - Kaupanger 1-1 (0-1)
0-1 Kennet Dvergedal (12. min)
1-1 Ruben Wie (78. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

15.09 Kampar i dag, laurdag 15. september 


Håkon Skjerven og Vik møter i dag Florø på bortebane. 
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Vik på Stryn Stadion 28. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Jølster - Hinna 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø - Vik 
Kl. 15.00 Saga - Bergen Nord
Kl. 16.00 Årdal - Radøy/Manger 
Kl. 16.00 Voss - Førde
Kl. 16.00 Eid - Øystese
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Sotra

Tabell
3. divisjon avdeling 8 
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 20 10 2 8 47-45 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7

4. divisjon 
Kl. 15.00 Sandane - Kaupanger 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

14.09 Selje vann 5-0 borte mot Flatraket 


Selje vann i dag 5-0 borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje vann i dag 5-0 borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion. Selje var det klart beste laget i kampen, og Flatraket kan takke sin gode keeper Andreas Kvernevik for at tapet ikkje blei endå større. 

Selje tok leiinga 1-0 allereie etter åtte minutt av 1. omgang. Silvio Iacob la inn til storscorar Alexander Hove som frå fem meter breisida ballen sikkert i mål. Like etter hadde Selje fleire store sjansar til å auke leiinga til 2-0. Etter ein kanonade mot Flatraket sitt mål enda angrepet med at Alexander Hove heada like over. 

Knappe 20 minutt ut i 1. omgang auka Are Berstad Selje si leiing til 2-0. Ungguten fekk kjempetreff frå hjørnet av 16-meteren, og ballen gjekk som ein prosjektil opp i lengste hjørnet. 

På slutten av 1. omgang hadde Flatraket sin beste periode i kampen. Laget spelte seg fram til nokre gode sjansar, men kom ikkje nærmare scoring enn eit skot i nettveggen og ein corner som gjekk i tverrliggaren og over. 

I 2. omgang var det tydelig forskjell på dei to laga. Selje rulla i periodar over heimelaget og det var heilt fortent då Silvio Iacob auka til 3-0 knappe 10 minutt etter kvilen. Joachim Refvik sitt skot blei meisterlig redda av Andreas Kvernevik, men på returen dukka Iacob opp og sette ballen sikkert i mål. 

Like etter fekk Selje straffespark etter at Joachim Refvik blei lagt ned av Øystein Kongsvik inne i Flatraket sin 16-meter. Straffa sette Joachim Refvik i stolpen og rett i ryggen på keeper Andreas Kvernevik. Ballen  trilla ut igjen til Refvik som frå kort hold sette ballen i ope mål.

Utover i omgangen spelte Selje seg fram til fleire store sjansar, men takka vere glimrande keeperspel av Andreas Kvernevik blei det med Are Berstad si scoring fem minutt før slutt. Are Berstad sprang frå ein Flatraketspelar og åleine mot keeper tuppa han ballen i lengste hjørnet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Selje 0-5 (0-2)
0-1 Alexander Hove (8. min)
0-2 Are Berstad (19. min)
0-3 Silvio Iacob (54. min)
0-4 Joachim Refvik (57. min)
0-5 Are Berstad (85. min)

Gult kort: Vegard Elde, Selje 

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Flatraket: 
Andreas Kvernevik 
Espen Kvernevik 
Stephan Lexau 
Johannes Solheim 
Vegard Kvernevik 
Roger Nygård
Kjell Inge Rundereim 
Øystein Kongsvik
Jørgen Ødegård
Jørgen Sundal
Torgeir Fure

Innbyttarar: 
Mads Flataker 
Tore Ola Sundal 

Selje: 
Erling Åbø
Vegard Elde 
Martin Hove
Espen Nøstdal
Espen Aahjem 
Joachim Refvik
Martin Grøttå 
Are Berstad 
Magnus Rye
Alexander Hove 
Silvio Iacob 

Innbyttarar: 
Joakim Lunde Træet 
Jonas Beitveit 
Andreas Teigen 
Johannes Osmundsvåg 

14.09 Resultat kampar i dag, fredag 14. september 


Tonje Fannemel scora i dag på frispark frå midtbana mot Sogndal. 
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 26. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Sogndal - Hornindal 3-2 (1-1)
Breimsbygda/Sandane - Florø 7-0 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 9 2 2 5 21-22 8
Hornindal 9 2 2 5 15-28 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8

4. divisjon 
Fjøra - Skavøypoll  3-0 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2  1-3

UTSETT Askvoll/Holmedal - Gaular 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 15 6 1 8 38-42 19
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 15 4 1 10 28-47 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7

5. divisjon avdeling 2

Flatraket - Selje 0-5 (0-2)
0-1 Alexander Hove (8. min)
0-2 Are Berstad (19. min)
0-3 Silvio Iacob (54. min)
0-4 Joachim Refvik (57. min)
0-5 Are Berstad (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Førde 3  13-0

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 11 3 2 6 25-58 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

14.09 Kampar i dag, fredag 14. september 


Flatraket møter i dag Selje på Naustteigen Stadion. 
Bildet er frå kampen mellom Selje og Flatraket på Selje Stadion 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Sogndal - Hornindal
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Florø

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Florø 9 2 2 5 17-25 8
Hornindal 8 2 2 4 13-25 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5

4. divisjon 
Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 18 12 3 3 58-19 39
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 18 10 4 4 43-19 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular 
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 14 5 1 8 35-41 16
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 14 4 1 9 27-44 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Flatraket - Selje

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 0 1 52-14 27
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 10 3 2 5 25-45 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

13.09 Haugen trenar på Eid Idrettspark fredag kl. 19.00


Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4. september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen sitt A-lag trenar fredag 14. september på Eid Idrettspark klokka 19.00. 

Haugen avsluttar sesongen med bortekamp mot Breimsbygda tysdag 18. september.  

13.09 Eid 2 vann 5-1 heime mot Tornado Måløy 2


Magnus Leite Gilleshammer i dagens kamp mot Tornado Måløy 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Tornado Måløy i G16 3. divisjon avdeling 3 haust. Bortelaget var lenge med på notane, men utover i 2. omgang var Eid 2 det beste laget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Tornado Måløy 2  5-1 (1-0)
1-0 Magnus Leite Gilleshammer (28. min)
1-1 Torstein Volle (46. min)
2-1 Arthur Sundal (52. min)
3-1 Eivind Skrede (60. min)
4-1 Håvard Holmøyvik (62. min)
5-1 Kenneth Myklebust (64. min)

Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid 

Gult kort: Magnus Leite Gilleshammer

Eid 2:
Sander Torheim Frislid 
Kristoffer Drage
Kenneth Myklebust 
Vegard Lunde
Kim Andre Nygård
Eivind Skrede 
Håvard Holmøyvik 
Kristian Årskog 
Yahya Mohamed
Magnus Leite Gilleshammer
Wael Younis 

Innbyttarar: 
Preben Hjelmeland Løvlid
Arthur Sundal 
Jonas Heggen 

Tornado Måløy 2: 
Ohm Husevåg
Espen Nyborg
Erik Egeberg 
Mathias Refvik
Daniel Kvalheim 
Odd Erik Aare
Gard Gravdal 
Fridjon Mortensen 
Saron Bugjerde
Marius Husevåg
Magnus Runderheim 
Vetle O. Midtgård
Tord Stokseth
Torstein Volle

12.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



1206 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


12.09 Resultat dagens kampar G16 1. divisjon haust


Chris Andre Nore scora fem mål i dagens kamp mot Førde 2.
Bildet er frå kvalifiseringa til innandørs-KM i Nordfjordhallen 2010.
Sjå bilder og resultat frå kvalifiseringa laurdag 6. februar 2010.
Sjå bilder og resultat frå kvalifiseringa søndag 7. februar 2010.

Det blei i dag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust. 

Resultat 5. serierunde: 

Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
0-1 Stein Inge Torheim (6. min)
1-1 Vegard S. Eikeland (44. min)
2-1 Erlend Moen Taule (60. min)
2-2 Elias Lund Johansen (80. min)

Tornado Måløy 1 - Førde 2  6-0 (4-0)
1-0 Chris Andre Nore
2-0 Chris Andre Nore
3-0 Chris Andre Nore
4-0 Chris Andre Nore
5-0 Erik Forthun 
6-0 Chris Andre Nore

Florø 1 - Sogndal 1  3-1 

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 5 4 0 1 28-6 12
Florø 1 5 4 0 1 22-5 12
Førde 1 5 2 2 1 10-9 8
Eid 1 5 2 1 2 16-16 7
Tornado Måløy 1 5 1 0 4 10-28 3
Førde 2 5 0 1 4 2-24 1

6. serierunde, onsdag 19. september: 
Sogndal 1 - Førde 2
Førde 1 - Tornado Måløy 1
Florø 1 - Eid 1

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

Resultat 4. serierunde: 
Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

11.09 Haugen vann 6-2 heime mot Hyen  


Anders Midthjell i dagens kamp mot Hyen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen vann i ettermiddag 6-2 heime mot Hyen på Eid Idrettsplass. Haugen klatra med dagens seier opp på tredjeplass på tabellen, og vil med seier i den siste kampen borte mot Breimsbygda sikre denne plasseringa. Kennet Remme, Daniel Lotsberg, Trygve Leite, Anders Midthjell, Kay Rune Solheim og Rolf Hagen scora for heimelaget, medan Torleiv Straume Jr. og Jakob Andre Rønnekleiv sette inn Hyen sine mål. Stillinga til pause var 2-1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Hyen 6-2 (2-1)
1-0 Kennet Remme (15. min)
1-1 Torleiv Straume Jr. (23. min)
2-1 Daniel Lotsberg (25. min)
3-1 Trygve Leite (53. min)
4-1 Anders Midthjell (67. min)
4-2 Jakob Andre Rønnekleiv (80. min)
5-2 Kay Rune Solheim (82. min)
6-2 Rolf Hagen (89. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid 

Haugen: 
Sindre Karadas
Jon Simen Myrstad 
Øystein Haugland
Bjørnar Rolland
Olav Monsson 
Kennet Remme 
Anders Midthjell 
Kay Rune Solheim
Trygve Leite
Daniel Lotsberg 
Rolf Hagen

Innbyttarar: 
Jarle Åsebø
Andreas Sandal 
Zulfiqar Ali 

Hyen:
Nils A. Storsletten 
Øyvind Larsen
Geir Hjelle 
Ola Henning Ommedal 
Ola Andreas Ommedal
Jakob Andre Rønnekleiv
Anders Ommedal
Anton Höhn
Torleiv Straume Jr. 
Ole Jakob Mjellem
Hans Holme
Åsmund Ommedal

11.09 Resultat kampar i dag, tysdag 11. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

Treningskamp, Fosshaugane Campus
Sogndal - Florø  8-0 (4-0)

6. divisjon avdeling 1
Vik 2 - Jotun  2-2
Syril 2 - Hafslo/Bjørn 2  4-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 11 5 1 5 24-25 16
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Jotun 10 4 2 4 26-26 14
Vik 2 10 4 1 5 25-36 13

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Førde 3  3-2
Florø 3 - Tempo  4-2
Førde 4 Tambarskjelvar  1-4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 0 1 52-14 27
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 10 3 2 5 25-45 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hyen 6-2 (2-1)
1-0 Kennet Remme (15. min)
1-1 Hyen (23. min)
2-1 Daniel Lotsberg (25. min)
3-1 Trygve Leite (53. min)
4-1 Anders Midthjell (67. min)
4-2 Hyen (80. min)
5-2 Kay Rune Solheim (82. min)
6-2 Rolf Hagen (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane 2 - Oppstryn 1-6
Skavøypoll 2 - Loen 2-4

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 11 9 2 0 49-12 29
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 11 4 3 4 27-36 15
Skavøypoll 2 11 4 2 5 17-24 14
Sandane 2 11 3 3 5 27-35 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 10 0 2 8 10-46 2

11.09 Kampar i dag, tysdag 11. september 


Rolf Hagen scora eitt av Haugen sine mål i heimekampen mot Oppstryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik 2 - Jotun 
Kl. 20.00 Syril 2 - Hafslo/Bjørn 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Jotun 9 4 1 4 24-24 13
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Førde 3
Florø 3 - Tempo
Førde 4 Tambarskjelvar 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 10 8 0 2 45-15 24
Tambarskjelvar 10 7 0 3 47-23 21
Førde 3 9 3 2 4 23-42 11
Førde 4 10 3 1 6 24-34 10
Atløy 9 2 0 7 21-36 6
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Sandane 2 - Oppstryn 
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Loen 
Kl. 19.05 Haugen - Hyen 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 10 8 2 0 45-10 26
Oppstryn 11 6 2 3 43-26 20
Skavøypoll 2 10 4 2 4 15-20 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 10 3 3 4 21-34 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

10.09 Full serierunde i G14 1. divisjon haust


Førde vann i ettermiddag 3-2 borte mot Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det har i ettermiddag blitt spelt full serierunde i G14 1. divisjon haust. Førde vann 3-2 borte mot Eid, Florø vann 7-1 borte Skavøypoll, medan Sogndal tok over leiinga på tabellen med seier 8-1 heime mot Stryn.   

Resultat 4. serierunde: 
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
0-1 Brage Sandvoll (25. min)
1-1 Vebjørn Høynes (33. min)
1-2 Tobias Hoff (36. min)
1-3 Elias Borlaug Eide (59. min)
2-3 Johan Skorge (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal 1 - Stryn  8-1 
Skavøypoll - Florø 1  1-7

Tabell G14 1. divisjon haust: 
Sogndal 1 4 3 0 1 18-6  9
Florø 1 4 3 0 1 18-6  9
Førde 1 4 3 0 1 13-7  9
Eid 1 4 2 0 2 14-10  6
Skavøypoll 4 1 0 3 3-18  3
Stryn 1 4 0 0 4 1-20  0

Resultat 1. serierunde: 
Eid 1 - Florø 1  4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1  7-0
Skavøypoll - Sogndal 1  1-5

Resultat 2. serierunde: 
Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Stryn 1 - Skavøypoll  0-1
Florø 1 - Førde 1  5-1

Resultat 3. serierunde: 
Skavøypoll - Eid 1  0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1  2-0 
Florø 1 - Stryn 1  4-0 

Kampar 5. serierunde, måndag 17. september:
Førde 1 - Skavøypoll 
Stryn 1 - Eid 1
Florø 1 - Sogndal 1

10.09 Resultat kampar i dag, måndag 10. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Årdal 2 5-0 (2-0)

1-0 Tore Madsen
2-0 Stian Kvalsøren
3-0 Tore Madsen
4-0 Daniel Tverberg
5-0 Tore Madsen

Jølster 2 - Anga  4-2
Mål Anga: Steffen Herstad og Stein Erik Solheim

Syril - Kaupanger 2  4-2 (1-2)
Gaular - Dale/Hyllestad 2  1-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 14 12 1 1 63-19 37
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 14 5 1 8 35-42 16
Årdal 2 15 5 0 10 42-61 15
Kaupanger 2 14 4 1 9 27-44 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7

5. divisjon avdeling 2
Tornado Måløy 2 - Stryn 2  2-1 (0-1)
0-1 Stryn (2. min)
1-1 Jon Haukur Haraldsson (46. min)
2-1 Runar Televik Blaalid (75. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

10.09 SFFK Gutar vann 6-1 mot Florø 


SFFK G97/98 før kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 8. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NRFK på Eid 8. januar.

SFFK sitt G97 kretslag spelte laurdag treningskamp mot Florø sitt G96 lag. Kretslaget vann til slutt 6-1 etter ein flott kamp med mykje godt spel og gode prestasjonar.

SFFK sine mål blei scora av Kjetil Moen Eide (2), Chris Adrian Steinsvik (2), Ole Sivertsen og eit sjølvmål.

SFFK sin tropp: 
Sivert Larsson, Årdalstangen 
Andreas Horvei, Aurland
Sivert Veseth, Florø 
Niklas Helgheim, Førde
Endre P. Reinås, Sogndal
Isak Hopland, Stryn
Ole Gunnar Kjødnes, Jotun
Erik Amble Haugen, Stryn
Ole Sivertsen, Florø 
Edin Øy, Jotun 
Kjetil Moen Eide, Sogndal
Chris Adrian Steinsvik - Askvoll/Holmedal 
Simen Lefdal, Eid
Bjørnar Dale, Kaupanger
Vebjørn Høynes, Eid

10.09 SFFK Jenter tapte 3-1 mot Jølster  


Kristine Nybø i kamp for Sunnfjord mot Sogn 30. oktober 2011. 
Sjå bilder og resultat frå 1. runde i Bylagsserien på Kaupanger 2011.

SFFK sitt jentelag spelte sist torsdag kamp mot Jølster sitt småguttelag. 

Kampen enda til slutt med tap 3-1 og Kristine Nybø frå Eikefjorden scora SFFK sitt mål. 

Marthe Gjerde Stølen, Lærdal
Ingrid Nornes, Sogndal
Ingri Ness, Sogndal
Andrea Hopen, Sogndal
Rebekka Skaasheim, Balestrand
Bodil Rørvik, Høyang
Martine W. Nesse, Kaupanger
Ida Dalaker, Kaupanger
Jannike O. Andersen, Sogndal
Elsa Nesse, Balestrand
Kristine Hilde, Førde
Synne Sofie Christiansen, Kaupanger
Ida Flo, Stryn
Synnøve Skaasheim, Balestrand
Kristine Nybø, Eikefjord
Oline Lønning, Høyang

10.09 Kampar i dag, måndag 10. september 


Tornado Måløy 2 møter i dag Stryn 2 på heimebane. 
Bildet er frå Tornado Måløy 2 sin bortekamp mot Selje 18. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Syril - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Bjørn - Årdal 2
Kl. 19.00 Gaular - Dale/Hyllestad 2
Kl. 19.00 Jølster 2 - Anga

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Tornado Måløy 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

09.09 Video frå damekampen Sogndal-Eid 


Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
 

Kent Fimreite frå Hallo Sogn filma fredagens damekamp mellom Eid og Sogndal. 

På Hallo Sogn si nettside er det lagt ut ein film med scoringar og høgdepunkt på nesten sju minutt frå kampen. 

Sjå filmen her. 


Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn


09.09 Florø 2 sikra opprykk til 4. divisjon


Frå dagens kamp mellom Florø 2 og Bremanger på kunstgraset i Florø. 
Foto: Eikefjord Fotball

Florø 2 vann i ettermiddag 2-1 heime mot Bremanger på kunstgrasbana i Florø. Ettersom Eikefjord tapte 3-1 borte mot Selje fredag er Florø 2 etter dagens seier klar for opprykk til 4. divisjon. 

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Florø 2 - Bremanger 2-1 (0-0)
0-1 Espen Frøyen (70. min)
1-1 Walter Høyvik Jr. (75. min)
2-1 Fredrik Avsnes (82. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

09.09 Retting tippekonkurransen Stryn-Eid


Karl Erik Aarsheim var banas beste spelar i kampen Stryn-Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kenneth Fosse Elde frå Bremanger vann Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse 3. divisjonskampen mellom Stryn og Eid. 

Kenneth Fosse Elde får tilsendt 5 flax lodd. 

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen frå klokka 21.30.

Totalt 112 personar har sendt inn svar på denne konkurransen. 

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

91 personar har tippa H og er med vidare i konkurransen. 

2. Antall mål Stryn?
Rett svar: 3

Av dei 91 personane som hadde tippa H hadde heile 31 av dei tippa at Stryn kom til å score 3 mål i kampen. 

3. Antall mål Eid?
Rett svar: 2

Av desse 31 har tre personar tippa at Eid kom til å score 2 mål. 

Dei tre personane som er med vidare er: 
Runar Hove, Florø
Kenneth Fosse Elde, Bremanger 
Gunnar Atle Vereide, Sandane 

4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA

To av dei tre som er med vidare i konkurransen har tippa rett også dette spørsmålet.

Dei to er Kenneth Fosse Elde og Gunnar Atle Vereide. 


5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA

Her svarte både Kenneth Fosse Elde og Gunnar Atle Vereide feil. Begge er dermed vidare i konkurransen.  

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Karl Erik Aarsheim, Stryn 

Her tippa Kenneth Fosse Elde at Olle Kristoffersson kom til å score fyrste målet, medan Gunnar Atle Vereide hadde svart Andre Strynespelarar. 

Begge har feil svar og begge er dermed vidare i konkurransen.  

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 14. minutt 

Kenneth Fosse Elde tippa 17. minutt på dette spørsmålet, medan Gunnar Atle Vereide tippa 22. minutt. 

Kenneth Fosse Elde var berre tre minutt frå rett svar og vinn dermed konkurransen. 

Kenneth Fosse Elde får tilsendt fem flax-lodd i posten. 

09.09 Flatraket vann 3-0 borte mot Eid 2


Asle Eldevik i duell med Mats Ole Bakke under dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Flatraket vann i ettermiddag 3-0 borte mot Eid 2 på Eid Idrettspark. Flatraket tok dermed tre særs viktige poeng i kampen om å holde seg i 5. divisjon. 

Flatraket tok leiinga i kampen 1-0 ved Jørgen Ødegård etter 19 minutt. Ei avklaring frå ein Eidaforsvarar enda ute hos Ødegård som frå langt hold drog til på halvspretten. Ballen gjekk heilt opp i krysset, utagbart for Eid sin keeper Edgar Flo. 

Drøye halvtimen ut i 1. omgang fekk Eid straffe etter at Sebastian Width blei lagt ned inne i Flatraket sin 16-meter. Vebjørn Nord Haugland tok straffa, men Flatraket sin keeper var hurtig nede og redda skotet frå Nord Haugland. Flatraket sette hurtig i gang og takka vere glimrande dømming av fordel av Ståle Sandal enda ballen hos Jørgen Ødegård like utanfor Eid sin 16-meter. Ødegård lot seg ikkje be to gongar og for andre gong i kampen overlista han Eid sin keeper Edgar Flo. 

Fleire scoringar blei det ikkje før pause, og laga tok ein pust i bakken på stillinga 0-2. 

Minuttet ut i 2. omgang var Jørgen Ødegård centimeter frå å score hat-trick. Ødegård fekk kjempetreff frå langt hold, men skotet gjekk like over Eid sitt mål. 

Utover i omgangen blei det i store periodar spel mot eitt mål. Flatraket hang ikkje med i svingane, og Eid spelte seg fram til drøssevis med sjansar. Men takka vere godt keeperspel av Flatraket sin keeper Andreas Kvernevik og dårlige avslutningar av Eid sine spelarar blei det ikkje scoringar for heimelaget i dag. 

Flatraket var farlige på kontringar og knappe kvarteret før slutt punkterte Martin Nygård kampen. Nygård kom åleine mot keeper og sette ballen sikkert i mål frå 8-9 meters hold.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 - Flatraket 0-3 (0-2)
0-1 Jørgen Ødegård (19. min)
0-2 Jørgen Ødegård (32. min)
0-3 Martin Nygård (76. min)

Gult kort: Michal Nygård, Espen Kvernevik og Asle Eldevik, Flatraket

Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda

Eid 2: 
Edgar Flo 
Arnt Hermann Hagen 
August Skjerven 
Magnus Leite Gilleshammer
Anders Karlsen
Sebastian Width
Vebjørn Nord Haugland
Runar Bjørhovde Heggedal 
Jan Albert Solheim 
Elias Lund Johansen 
Mats Ole Bakke 

Innbyttarar: 
Vadim Haugland 
Hasim Sinkovic
Alex Bashay 

Flatraket: 
Andreas Kvernevik 
Vegard Kvernevik 
Michal Nygård 
Asle Eldevik
Johannes Solheim 
Espen Kvernevik 
Martin Nygård
Werner Kupen 
Jørgen Ødegård 
Håvard Nyheim 
Jørgen Sundal

Innbyttarar: 
Mads Flataker 
Vidar Hagen 
Glenn Inge Kvernevik 
Torgeir Fure
Tore Ola Sundal 

09.09 Resultat kampar i dag, søndag 9. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Fana - Haugar  3-4 
Bergen Nord Hovding - Kaupanger  0-2 (0-2)
Høyang - Loddefjord 2-0 
Nymark - Førde 1-1 
Sandviken 2 - Klepp 2  6-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 17 7 1 9 42-47 22
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 17 4 2 11 35-48 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13

3. divisjon kvinner 
Florø - Hornindal  6-1

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Florø 9 2 2 5 17-25 8
Hornindal 8 2 2 4 13-25 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5

3. divisjon avdeling 8 
Sotra - Fyllingsdalen 2  2-1 

Tabell
3. divisjon avdeling 8 
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 20 10 2 8 47-45 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7

4. divisjon 

Sandane - Lærdal 6-1
Førde 2 - Fjøra 2-1
Kaupanger - Veitastrond 6-1
Skavøypoll - Balestrand 8-0 
Høyang - Jølster 3-1

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 18 12 3 3 58-19 39
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 18 10 4 4 43-19 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2

5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 - Askvoll/Holmedal 7-2

1-0 Runar Heggestad
2-0 Eirik Kristoffersen
3-0 Marius Hellebust, straffe
4-0 Vegard Dyrstad
5-0 Marius Hellebust, straffe
6-0 Olve Øvstetun
6-1 Askvoll Holmedal
6-2 Askvoll Holmedal
7-2 Andreas Afseth

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Flatraket 0-3 (0-2)
0-1 Jørgen Ødegård (19. min)
0-2 Jørgen Ødegård (32. min)
0-3 Martin Nygård (76. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart. 

Florø 2 - Bremanger 2-1 (0-0)
0-1 Espen Frøyen (70. min)
1-1 Walter Høyvik Jr. (75. min)
2-1 Fredrik Avsnes (82. min)

Hornindal - Stadlandet  2-2 (0-1)
0-1 Andreas Losnegard 
0-2 Asbjørn Losnegard 
1-2 Eivind Grodås 
2-2 Sturla Lødøen 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8 

09.09 Eid er kretsmester i 3. divisjon kvinner 


Eid sitt damelag jublar etter at KM-tittelen blei sikra med seier 4-2 borte mot Sogndal på Fosshaugane Campus. Foto: Privat
 

Eid sitt damelag er kretsmester i 3. divisjon kvinner for andre året på rad. Fredag vann Eid 4-2 borte med Sogndal på Fosshaugane Campus. Med fem poeng forsprang til Stryn, og med kun ein kamp igjen kunne Eid juble for ein ny KM-tittel i 3. divisjon kvinner. 

Eid avsluttar sesongen med bortekamp mot Hornindal fredag 21. september. 

Sogndal - Eid 2-4 (1-3)
0-1 Camilla Ervik (5. min)
0-2 Marte Hjelle (20. min)
1-2 Sogndal (28. min)
1-3 Helene Inselseth (39. min)
2-3 Sogndal (46. min)
2-4 Cecilie Leivdal (89. min)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5

Eid sine kampar til no denne sesongen: 
27.04. Breimsbygda/Sandane - Eid 2-3 (0-2) Sjå bilder og fakta
11.05. Eid - Vik 4-2 (3-1) Sjå bilder og fakta
18.05. Eid - Stryn 3-2 (0-1) Sjå bilder og fakta
25.05. Florø - Eid 1-3 
01.06. Eid - Sogndal 4-3 (2-1) Sjå bilder og fakta
15.06. Eid - Hornindal 7-2 (3-1) Sjå bilder og fakta
17.08. Stryn - Eid 4-2 (2-0) Sjå bilder og fakta
31.08. Eid - Florø 1-1 (1-0) Sjå bilder og fakta
02.09. Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0) Sjå bilder og fakta
07.09. Sogndal - Eid 2-4 (1-3) 
  


Eid snudde 0-2 til 3-2 heime mot Stryn og vann med det serien. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid vann heile 7-0 heime mot Breimsbygda/Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid sitt einaste tap til no i sesongen kom borte mot Stryn 17. august. 
Her scora Ingrid Øvreberg alle fire måla til Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.09 Rette svar tippekonkurransen Stryn-Eid


Karl Erik Aarsheim var banas beste spelar i kampen Stryn-Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse 3. divisjonskampen mellom Stryn og Eid. 

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen i kveld kl. 21.30. 

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H

2. Antall mål Stryn?
Rett svar: 3

3. Antall mål Eid?
Rett svar: 2

4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA

5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Karl Erik Aarsheim, Stryn 

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 14. minutt 

09.09 Haugen spelar heime mot Hyen på Eid Idrettspark


Trygve Leite i heimekampen mot Hyen på Eid Idrettspark 31. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen sin siste heimekamp denne sesongen blir spelt på Eid Idrettspark tysdag 11. september. 

Kampen er mot Hyen og har avspark omlag kl. 19.05. (Like etter kampen mellom Eid og Sandane i klasse J11)

Haugen avsluttar sesongen med bortekamp mot Breimsbygda tysdag 18. september. 

Med to kampar igjen er Trygve Leite i leiinga både i kåringa årets toppscorar og årets råtass. 

Måljegeren 2012: 
Trygve Leite 5
Daniel Lotsberg 4
Toni Lotsberg 3
Rolf Hagen 3
Bjørnar Rolland 2
Jarle Åsebø 1
Øystein Haugland 1
Anders Midthjell 1
Sjølvmål 1

Årets Råtass: 
1 rødt: Trygve Leite 

3 gule: Rolf Hagen
2 gule: Jo Inge Skålbones og Anders Midthjell 
1 gult: Stian Bjørlo, Heshmat Miraqa, Kay Rune Solheim, Daniel Lotsberg og Lasse Ødegård.

09.09 Kampar i dag, søndag 9. september 


Ruben Wie og Sandane møter i dag Lærdal på heimebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Veitastrond 25. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Fana - Haugar
Kl. 14.00 Bergen Nord Hovding - Kaupanger 
Kl. 14.00 Høyang - Loddefjord
Kl. 15.00 Nymark - Førde
Kl. 15.00 Sandviken 2 - Klepp 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 17 12 3 2 40-9 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 17 10 2 5 38-37 32
Førde 17 8 4 5 29-25 28
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Bergen Nord Hovding 17 5 1 11 21-44 16
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Høyang 17 4 2 11 20-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13

3. divisjon kvinner 
Kl. 13.00 Florø - Hornindal 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 16.00 Sotra - Fyllingsdalen 2

Tabell
3. divisjon avdeling 8 
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7

4. divisjon 

Kl. 14.00 Sandane - Lærdal 
Kl. 15.00 Førde 2 - Fjøra
Kl. 15.00 Kaupanger - Veitastrond
Kl. 15.00 Skavøypoll - Balestrand
Kl. 16.00 Høyang - Jølster 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Sogndal 3 - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eid 2 - Flatraket 
Kl. 15.00 Florø 2 - Bremanger 
Kl. 15.00 Hornindal - Stadlandet 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

08.09 Stryn vann 3-2 heime mot Eid 


Stryn vann i dag 3-2 heime mot Eid på kunstgrasbana på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn vann i ettermiddag 3-2 i lokaloppgjeret heime mot Eid. Stryn tok dermed eit langt steg mot fornya kontrakt i 3. divisjon, medan Eid må belage seg på spel i 4. divisjon neste sesong.   

Stryn tok leiinga i kampen 1-0 etter knappe kvarteret av 1. omgang. Asbjørn Kjetil Grinde Håre såg noko ureglementert inne i feltet på ein corner. Dommaren frå Fjøra peika på straffemerket og gav ein forfjamsa Ole Andreas Aarvik gult kort. Straffa sette banas beste spelar Karl Erik Aarsheim sikkert i mål bak Tom Øyvind Solheim. 

Omlag fem minutt etter blei Karl Erik Aarsheim lagt i bakken av Ove Balsnes inne i Eid sin 16-meter. Stryn ville ha ei ny straffe, men Grinde Håre var ikkje av same oppfatning. 

Like før pause fekk Petter Hammer sitt andre gule kortet i kampen, og Stryn måtte dermed spele resten av kampen med 10 mann. 

Men til tross for at Stryn spelte med ein mann mindre var det Stryn som scora fyrst i 2. omgang. Eit frispark frå Karl Erik Aarsheim enda hos Frode Hool Egge som frå kort hold breisida ballen sikkert i mål. Knappe kvarteret ut i 2. omgang burde Olle Kristoffersson scora sitt 10. mål for sesongen. Kristoffersson fekk ballen frå Tobias Evebø, men frå god posisjon trilla Stryn sin toppscorar ballen like utanfor. 

20 minutt ut i 2. omgang fekk Eid indirekte frispark etter eit tilbakespel til keeper. Henrik Salveson tok frisparket hurtig til Torbjørn Aabrekk som sette ballen enkelt i mål. Berre to minutt etter utlikna Eid til 2-2. Torbjørn Aabrekk curla ballen lekkert forbi ein forsvarar og opp i høgre hjørnet. 

No var Eid virkelig i dytten, men minuttet etter miste Eid fordelen av å spele med ein mann meir. Ole Andreas Aarvik fekk sitt andre gule kort i kampen, og måtte sjå resten av kampen i lag med Petter Hammer. 

Drøye 10 minutt før slutt fastsette Olle Kristoffersson sluttresultatet til 3-2. Innbyttar Per Ole Tenden trilla ballen til Kristoffersson som åleine mot keeper sette inn vinnarmålet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn - Eid 3-2 (1-0)
1-0 Karl Erik Aarsheim, straffe (14. min)
2-0 Frode Hool Egge (52. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (65. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (67. min)
3-2 Olle Kristoffersson (77. min)

Rødt kort: Petter Hammer, Stryn og Ole Andreas Aarvik, Eid 

Gult kort: Gunnar Lindal Sigurdsson og Olle Kristoffersson, Stryn

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Ragnar Åmot, Jølster og Per Olav Erikstad, Jølster 

Stryn:
Gunnar Lindal Sigurdsson
Pål Henning Myren (Rasmus Gausemel 38. min)
Petter Hammer 
Vegard Hopland
Marius Østgaard 
Frode Hool Egge
Tobias Evebø
Stian Sandal
Erick Vhiestrox (Per Ole Tenden 75. min) 
Karl Erik Aarsheim
Olle Kristoffersson 

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Oliver Rotihaug 46. min)
Thomas Starheim
Ove Balsnes
Kristian Kongsvoll 
Torbjørn Aabrekk 
Jan Olav Humborstad
Øystein Aabrekk 
Henrik Salveson
Johannes Myklebust (Anders Karlsen 82. min)

08.09 Resultat kampar i dag, laurdag 8. september 


Vegard Savland scora begge måla til Saga borte mot Tornado Måløy. 
Bildet er frå bortekampen mot Eid 3. september 2011.. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Stryn - Eid 3-2 (1-0)

1-0 Karl Erik Aarsheim, straffe (14. min)
2-0 Frode Hool Egge (52. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (65. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (67. min)
3-2 Olle Kristoffersson (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Øystese - Voss 5-1 (3-0)
1-0 Johnny-Mikael Gallefoss (16. min)
2-0 Eivind Madsen Skeie (28. min)
3-0 Alexander Høvik (36. min)
4-0 Gedinias Zaborski (68. min)
4-1 Hans Dregelid (78. min)
5-1 Cato Guntveit (82. min)

Radøy/Manger - Bergen Nord 1-2 (1-1)
0-1 Alexander Teigland (7. min)
1-1 Raymond Kviste (21. min)
1-2 Jimmy Selvarajah (62. min)

Vik - Årdal 2-1 (0-0)
1-0 Øystein Myrkaskog (60. min)
1-1 Christian Stedje (63. min)
2-1 Joar Tryti (88. min)

Tornado Måløy - Saga 1-2 (1-1)
0-1 Vegard Savland (13. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (45. min)
1-2 Vegard Savland (62. min)

Tabell
3. divisjon avdeling 8 
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7

4. divisjon 
Sogndal 2 - Dale  9-0 (5-0)
1-0 Ruben Holsæter (9. min)
2-0 Ørjan Hopen (13. min)
3-0 Anders Hella (19. min)
4-0 Sindre Rydvang (25. min)
5-0 Gustav Valsvik (44. min)
6-0 Jørgen Eide Øy (56. min)
7-0 Anders Hella (67. min)
8-0 Asgrim Farnes (76. min)
9-0 Anders Hella (89. min)

Kampfakta frå dei fire siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 og kampen i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2

08.09 Tippekonkurranse Stryn - Eid


Stryn jublar etter at Petter Hammer punkterte kampen 11. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens 3. divisjonskamp mellom Stryn og Eid. 

Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30. 

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

Send inn ditt tips her.


Stryn kunne juble etter seier i kampen mot Eid 16. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Brødrene Kåre og Ove Balsnes etter kampen på Eid Stadion i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.09 Kampar i dag, laurdag 8. september 


Tornado Måløy møter i dag Saga på Måløy Stadion. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Stranda 18. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 14.00 Øystese - Voss
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Bergen Nord
Kl. 16.00 Vik - Årdal 
Kl. 16.00 Stryn - Eid 
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Saga

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7

4. divisjon 
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Dale 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 17 15 2 0 92-14 47
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2

07.09 Selje vann 3-1 heime mot Eikefjord


Martin Hove i duell med Tom Rene Ørnehaug i dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Selje vann i ettermiddag 3-1 heime mot Eikefjord på Selje Idrettspark. Magnys Rye, Silvio Iacob og Martin Grøttå scora for heimelaget, medan Håvard Mjølkeråen sette inn Eikefjord sitt mål på straffespark. Stillinga til pause var 1-1. 

Magnus Rye gav heimelaget leiinga 1-0 etter 15 minutt av 1. omgang. Rye fekk kjempetreff frå hjørnet av 16-meteren og ballen gjekk i mål utagbart for Eikefjord sin keeper Stig Odde Roth. Like etter utlikna Eikefjord til 1-1 ved spelande trenar Håvard Mjølkeråen. Ei avslutning frå Mjølkeråen traff ei hand inne i feltet og kampens dommar Kjell Alme peika på straffemerket. Straffa sette Mjølkeråen via Selje sin keeper Erling Åbø og opp i nettaket. 

Fem minutt ut i 2. omgang tok Selje på nytt leiinga i kampen. Silvio Iacob fekk ballen heilt åleine på høgrekanten og åleine mot keeper sette han ballen hardt nede i nermaste hjørnet. 

10 minutt før slutt fastsette Martin Grøttå sluttresultatet til 3-1. Grøttå sprang frå Eikefjord sitt forsvar og sette ballen hardt ned i lengste hjørnet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Selje - Eikefjord 3-1 (1-1)
1-0 Magnys Rye (15. min)
1-1 Håvard Mjølkeråen, straffe (19. min)
2-1 Silvio Iacob (50. min)
3-1 Martin Grøttå (80. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Kjell Alme, Sandane 

Assistentdommarar: Stein Otto Førde, Breimsbygda og Muhamet Barlla, Eid 

Selje: 
Erling Åbø
Espen Aahjem
Martin Hove
Andreas Teigen 
Vegard Elde
Joachim Refvik
Joakim Lunde Træet
Are Berstad 
Martin Grøttå 
Magnus Rye
Sivio Iacob

Innbyttarar: 
Alexander Hove
Jonas Beitveit 
Johannes Osmundsvåg

Eikefjord: 
Stig Odde Roth
Torbjørn Endestad
Andreas Hopen
Erling Austrheim
Sondre Langedal
Joakim Barlund
Øyvind Sørbø
Marius Kjellevold
Marius Hovland
Tom Rene Ørnehaug
Håvard Mjølkeråen 

Innbyttarar: 
Bjørnar Øren 
Andreas Lid 
Lars Kittang 
Geir Sigurd Vatnamo

07.09 Resultat kampar i dag, fredag 7. september 


Eid er kretsmester i 3. divisjon kvinner etter seier borte mot Sogndal.
Bildet er tatt etter at Eid sikra KM-tittelen borte mot Florø i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Førde - Florø 3-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7

3. divisjon kvinner 
Sogndal - Eid 2-4
Stryn - Breimsbygda/Sandane 2-0 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5

5. divisjon avdeling 2
Selje - Eikefjord 3-1 (1-1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

07.09 Tippekonkurranse Stryn - Eid


Christoffer Hafsås scorar i kampen heime mot Stryn 16. mai 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Stryn-Eid 8. september. 

Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30. 

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

Send inn ditt tips her.


Stryn jublar etter seieren heime mot Eid 28. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


07.09 Kampar i dag, fredag 7. september 


Eikefjord møter i ettermiddag Selje på Selje Idrettspark. 
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 22. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 18.00 Førde - Florø

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Sogndal - Eid 
Kl. 19.00 Stryn - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 8 6 1 1 30-15 19
Stryn 8 4 2 2 22-11 14
Breimsbygda/Sandane 8 4 1 3 14-20 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 7 1 2 4 16-16 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

06.09 Tippekonkurranse Stryn - Eid


Stryn jublar etter at Petter Hammer punkterte kampen 11. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Stryn-Eid 8. september. 

Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30. 

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd. 

Send inn ditt tips her.


Stryn kunne juble etter seier i kampen mot Eid 16. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Brødrene Kåre og Ove Balsnes etter kampen på Eid Stadion i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.09 Jotun vann 2-0 borte mot Balestrand 2



Jotun vann i ettermiddag 2-0 borte mot Balestrand 2. Jotun klatra med dagens seier forbi både Vik 2 og Syril 2 i 6. divisjon avdeling 1. 

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Jotun 0-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Jotun 9 4 1 4 24-24 13
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12

06.09 Topp mot botn i 6. divisjon avdeling 1



Det blir i dag spelt ein kamp i 6. divisjon avdeling 1. Med seier i denne kampen vil Balestrand vinne 6. divisjon avdeling 1.

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Jotun 

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 10 7 0 3 43-25 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10

05.09 Resultat dagens kampar G16 1. divisjon haust


Elias Lund Johansen scora eitt mål i dagens kamp mot Tornado Måløy. 
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Veitastrond 19. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det blei i dag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust. 

4. serierunde: 

Sogndal 1 - Førde 1  5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1  5-4
Førde 2 - Florø 1  1-5

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 4 4 0 0 27-3 12
Florø 1 4 3 0 1 19-4 9
Førde 1 4 2 1 1 8-7 7
Eid 1 4 2 0 2 14-14 6
Førde 2 4 0 1 3 2-18 1
Tornado Måløy 1 4 0 0 4 4-28 0

5. serierunde, onsdag 12. september:
Tornado Måløy 1 - Førde 2
Førde 1 - Eid 1 
Florø 1 - Sogndal 1


Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

05.09 Status G16 1. divisjon haust


Daniel Kvalvågnes og Førde 1 møter Sogndal på bortebane. 
Bildet er frå kampen mellom kretslaget og Team Søre 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust. 

4. serierunde: 

Sogndal 1 - Førde 1
Eid 1 - Tornado Måløy 1
Førde 2 - Florø 1

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1 3 3 0 0 22-2 9
Førde 1 3 2 1 0 7-2 7
Florø 1 3 2 0 1 14-3 6
Eid 1 3 1 0 2 9-10 3
Førde 2 3 0 1 2 1-13 1
Tornado Måløy 1 3 0 0 3 0-23 0

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Resultat 3. serierunde:

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6 
Florø 1 - Førde 1  1-2

04.09 Resultat kampar i dag, tysdag 4. september 


Haugen sin keeper Sindre Karadas spelte back i dagens kamp mot Loen. Bildet er frå heimekampen mot Skavøypoll 9. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Dale/Hyllestad 2 - Sogndal 3  2-7

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

6. divisjon avdeling 1
Hafslo/Bjørn 2 - Balestrand 2  5-3
Vik 2 - Syril 2  4-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 10 7 0 3 43-25 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10

6. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Florø 4  2-2
Tambarskjelvar - Atløy   5-2
Tempo - Førde 4  6-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 10 8 0 2 45-15 24
Tambarskjelvar 10 7 0 3 47-23 21
Førde 3 9 3 2 4 23-42 11
Førde 4 10 3 1 6 24-34 10
Atløy 9 2 0 7 21-36 6
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4

6. divisjon avdeling 3
Loen - Haugen 6-0 (5-0)
1-0 Loen (12. min)
2-0 Loen (14. min)
3-0 Loen (18. min)
4-0 Loen (28. min)
5-0 Loen (35. min)
6-0 Loen (62. min)

Sjå fakta frå denne kampen. 

Oppstryn - Skavøypoll 2  8-0 (4-0)
1-0 Lars Guddal (5. min)
2-0 Idar Nedre-Flo (9. min)
3-0 Lars Guddal (13. min)
4-0 Anders Joar Berge (38. min)
5-0 Anders Joar Berge (50. min)
6-0 Andreas Berge (58. min)
7-0 Vegard Valaker (62. min)
8-0 Lars Guddal (69. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 10 8 2 0 45-10 26
Oppstryn 11 6 2 3 43-26 20
Skavøypoll 2 10 4 2 4 15-20 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 10 3 3 4 21-34 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

04.08 Selje Fotball arrangerte Tine Fotballskule


Foto: Selje Fotball

Selje Fotball arrangerte fredag 31. august og laurdag 1. september Tine Fotballskule på Selje Idrettspark. 

Tine Fotballskule blei arrangert på Selje Idrettspark for åttande året på rad, og omlag 80 spelarar frå Selje kommune deltok. 

I følge Selje sine nettsider gjekk alt som planlagt og fotballskulen vart nok ein gong ein stor suksess. Det blir meldt om at til og med vêrgudane var på lag med arrangøren. 


Foto: Selje Fotball


04.09 Tett i toppen i G14 1. divisjon haust


Anders Nes scora to mål for Eid borte mot Skavøypoll. 
Bildet er frå heimekampen mot Selje 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Berre eitt mål skiller fire lag i det tre serierundar er spelt i G14 1. divisjon haust. Florø 1, Eid 1, Sogndal 1 og Førde 1 står alle med seks poeng. Florø 1 toppar tabellen med seks plussmål, medan dei dei tre andre laga står bokført med fem plussmål.   

Resultat 3. serierunde: 
Skavøypoll - Eid 1  0-6 (0-3)
0-1 Anders Nes
0-2 Vebjørn Høynes
0-3 Anders Nes
0-4 Kristian Lefdal
0-5 Kristian Lefdal
0-6 Preben Løvlid

Førde 1 - Sogndal 1  2-0 
Florø 1 - Stryn 1  4-0 

Tabell G14 1. divisjon haust: 
Florø 1 3 2 0 1 11-6  6
Eid 1 3 2 0 1 12-7  6
Sogndal 1 3 2 0 1 10-5  6
Førde 1 3 2 0 1 10-5  6
Skavøypoll 3 1 0 2 2-11  3
Stryn 1 3 0 0 3 0 - 12  0

Resultat 1. serierunde: 
Eid 1 - Florø 1  4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1  7-0
Skavøypoll - Sogndal 1  1-5

Resultat 2. serierunde: 
Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Stryn 1 - Skavøypoll  0-1
Florø 1 - Førde 1  5-1

Kampar 4. serierunde, måndag 10. september:
Eid 1 - Førde 1
Sogndal 1 - Stryn
Skavøypoll - Florø 1

Kampar 5. serierunde, måndag 17. september:
Førde 1 - Skavøypoll 
Stryn 1 - Eid 1
Florø 1 - Sogndal 1

04.09 Kampar i dag, tysdag 4. september 


Haugen møter i ettermiddag Loen på bortebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Loen 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo/Bjørn 2 - Balestrand 2
Kl. 19.00 Vik 2 - Syril 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 9 7 0 2 40-20 21
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 10 4 0 6 34-40 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
Vik 2 8 3 0 5 19-31 9

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 3 - Florø 4
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Atløy 
Kl. 19.00 Tempo - Førde 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 9 6 0 3 42-21 18
Førde 4 9 3 1 5 23-28 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 10 1 0 9 13-59 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Loen - Haugen 
Kl. 18.00 Oppstryn - Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Skavøypoll 2 9 4 2 3 15-12 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

03.09 Resultat kampar i dag, måndag 3. september 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Balestrand - Førde 2  1-6 (1-3)
0-1 Kristoffer Angedal (14. min)
0-2 Magnus Bjørvik (19. min)
1-2 James Issa Nundu (28. min)
1-3 Magnus Bjørvik (33. min)
1-4 Magnus Bjørvik (72. min)
1-5 Magnus Bjørvik (76. min)
1-6 Kristoffer Angedal (81. min)

Les meir om denne kampen på Førde sine nettsider.

Lærdal - Sogndal 2  0-8 (0-4)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 17 15 2 0 92-14 47
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2

5. divisjon avdeling 1
Anga - Gaular 5-2 (3-0)

Mål Anga: Hallvard Øen (2), Lasse Herstad Øvrelid (2) og Thomas Vie

Bjørn - Syril 8-1 (3-0)
1-0 Daniel Tverberg
2-0 Tore Madsen
3-0 Tore Madsen
4-0 Frode Bergum
5-0 Rune Steig
6-0 Daniel Tverberg
7-0 Daniel Tverberg
7-1 Syril
8-1 Frode Kvalsøren

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Florø 2  0-3 (0-1)


Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

03.09 Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde


Kim Svarstad ligg som vanlig heilt sist i tabellkonkurransen. 
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Eikefjord 6. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Olav Balsnes er i føringa i haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Balsnes får dermed tilsendt fire flax-lodd i posten. 

Premie blir det også til Kim Svarstad som ligg heilt sist i konkurransen. Svarstad får for det tilsendt tre flax-lodd. 

Neste gong det er premiering er etter 23. serierunde. Då er det premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg på andreplass. 

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 19. serierunde:
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7

Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Lag på rett plass
1 Olav Balsnes 22 5
2 Morten Bakken 24 5
3 Christoffer Hafsås 24 4
4 Hildre Andrine Eikenæs 24 3
5 Preben Strypet 25 4
6 Håvard Mjølkeråen 26 5
7 Arne Helgheim 26 4
8 Harald Hollevik 26 4
9 Per Hove 26 4
10 Jan Martin Starheim 27 2
11 Rikke Myklebust 28 5
12 Kanagaratnam Mohanarajah 28 4
13 Elin Helgheim 28 3
14 Andreas Teigen 30 6
15 Oddfrid Mjellem 30 5
16 Sondre Solheim Langedal 30 5
17 Daniel Lotsberg 30 3
18 Morten Sanden 30 3
19 Tarjei Bjørkum Vereide 30 3
20 Trond Vegard Ripe 30 3
21 Vegard Flatjord 30 3
22 Jarle Christensen 30 2
23 Martine Førde 30 1
24 Ingmar Sægrov 32 4
25 Kay Ove Hafsås 32 4
26 Benny Rivedal 32 3
27 Idar Arne Kristiansen 32 3
28 Jon-Terje Tjellaug 32 3
29 Eirik Jenssen 32 2
30 Odd L. Drabløs 32 2
31 Ruben Wie 32 2
32 Susanne Skogstad 32 2
33 Vebjørn Furnes 32 2
34 John Rasmus Sæbø 32 1
35 Knut Atle Krossøy 32 1
36 Edgar Flo 32 0
37 Jan Rune Jonasdal 34 5
38 Bjørn-Erik Bruvoll 34 4
39 Geir Roger Leirvåg 34 4
40 Kai Arne Otneim 34 4
41 Kay Rune Solheim 34 4
42 Kåre Egil Skjerven 34 4
43 Magnus Breilid 34 4
44 Steinar Langedal 34 4
45 Brynjar Myklebust 34 2
46 Per Are Verlo 34 2
47 Rune Midthjell 34 2
48 Simen Reksten Solheim 34 2

Sjå heile lista etter 19. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


03.09 Kampar i dag, måndag 3. september 


Stadlandet møter i ettermiddag Florø 2 på heimebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Sandane 2 25. oktober 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Kl. 18.00 Lærdal - Sogndal 2
Kl. 19.00 Balestrand - Førde 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Syril 
Kl. 19.30 Anga - Gaular 

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Florø 2


Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

02.09 Eid vann 7-0 heime mot Breimsbygda/Sandane 


Veronika Stokke og Eid sklir vidare mot ny KM-tittel i 3. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i ettermiddag heile 7-0 heime mot Breimsbygda/Sandane på Eid Stadion. Eid har etter dagens kamp ei leiing på fem poeng ned til Stryn som ligg på andreplass på tabellen. Eid vil dermed med seier i ein av dei to siste kampane forsvare KM-tittelen frå sist sesong. 

Allereie etter to minutt tok Eid leiinga 1-0 ved Camilla Ervik. Ervik sette full fart på venstrekanten og frå 12-13 meter sette ho ballen i mål bak bortelaget sin keeper Isabell Rose Kvandal. Fem minutt etter auka Elise Hjelle Eid si leiing til 2-0. Hjelle fekk eit innlegg frå Camilla Ervik, og frå 8-9 meter sette ho ballen lekkert i mål. 

Drøye 20 minutt ut i 1. omgang hadde Breimsbygda/Sandane sin største sjanse i kampen. Elise Heien Hansen kom heilt åleine mot Eid sin keeper Marita Berget Alsaker, men avslutninga blei ikkje god nok og Berget Alsaket redda glimrande. 

Drøye halvtimen ut i omgangen auka Eid til 3-0 ved Julia Navelsaker Røed. Navelsaker Røed som spelte ein glimrande kamp i dag breisida ballen sikkert i mål etter eit innlegg frå Camilla Ervik. Drøye fem minutt etter hadde dei to spelarane bytt roller. Denne gongen var det Julia Navelsaker Røed som slo innlegget, og frå 15 meter sette Camilla Ervik ballen i lengste hjørnet. 

Drøye 10 minutt ut i 2. omgang sette Camilla Ervik inn sitt tredje mål i kampen. Marte Hjelle spelte ei glimrande pasning til Camilla Ervik som åleine mot keeper plasserte ballen i mål frå omlag 10 meter. 

Innbyttar Kristin Myklebust auka Eid si leiing til 6-0 knappe kvarteret før slutt. Myklebust var påpasselig framme på ein retur frå keeper etter eit skot frå Camilla Ervik. Frå kort hold trilla Myklebust ballen i ope mål. 

Eitt minutt på overtid fastsette Camilla Ervik sluttresultatet til 7-0 med si fjerde scoring i kampen. Ervik sette fart frå eigen 16-meter og etter å ha sprunge frå det som var av Breimsbygda/Sandane-spelarar sette ho ballen via keeper og i mål.  
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0)
1-0 Camilla Ervik (2. min)
2-0 Elise Hjelle (7. min)
3-0 Julia Navelsaker Røed (31. min)
4-0 Camilla Ervik (38. min)
5-0 Camilla Ervik (56. min)
6-0 Kristin Myklebust (76. min)
7-0 Camilla Ervik (90. min+1)

Kort: Ingen  

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Eid: 
Marita Berget Alsaker
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen 
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Henriette Fonn Naustdal
Veronika Stokke
Marte Hjelle
Julia Navelsaker Røed 
Camilla Ervik
Elise Hjelle

Innbyttarar: 
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal 
Kristin Myklebust 

Breimsbygda/Sandane:
Isabell Rose Kvandal
Elin Møll
Maren Rosø
Irene Slagstad 
Sara Kleppe
Helene Gåsemyr
Berit Myklebust
Eli Kristin Arnestad
Solgunn R. Lote 
Renate Arnestad
Elise Heien Hansen 

Innbyttarar: 
Eva Fortun
Marita Sårheim

02.09 Eid 2 spelte uavgjort 2-2 heime mot Hornindal


Eid 2 jublar etter at Anders Karlsen gav heimelaget leiinga 2-1. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Hornindal på Eid Idrettspark. Eid 2 tok dermed eit viktig poeng i botnstriden i 5. divisjon avdeling 2, og etterlet sisteplassen i avdelinga til Flatraket. 

Stillinga til pause i kampen var 0-0 etter ein jamn og særs sjansefattig 1. omgang. 

2. omgang var langt meir futt i og berre to minutt etter kvilen gav Even Lødemel bortelaget leiinga 1-0. Lødemel blei spelt gjennom og åleine mot keeper sette han ballen opp i nermaste hjørnet. Drøye 10 minutt etter utlikna Eid 2 til 1-1 ved Anders Karlsen. Etter litt fram og tilbake inne i feltet dunka Karlsen ballen i nettaket frå kort hold.  

Knappe 20 minutt før slutt gav Eid 2 sin kaptein Vebjørn Nord Haugland heimelaget leiinga 2-1. Midtbanespelaren sette ei pasning frå Ruben Kullsveen hardt ned til venstre for keeper. 

Hornindal si utlikning til 2-2 er uten tvil årets scoring på Eid Idrettspark. Endre Lødemel fekk kjempetreff frå 20 meter, og ballen gjekk i mål heilt opp i høgre krysset. 

Minuttet på overtid hadde Hornindal ein kjempesjanse til å vinne kampen. Innbyttar Joakim Olsbø kom fyrst på eit innlegg frå Halvard Espe, men uheldigvis frå Hornindal gjekk avslutninga via Eid 2 sin keeper Roy Lasse Torheim og ut til corner.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Hornindal 2-2 (0-0)
0-1 Even Lødemel (47. min)
1-1 Anders Karlsen (59. min)
2-1 Vebjørn Nord Haugland (71. min)
2-2 Endre Lødemel (77. min) 

Gult kort:
Roy Lasse Torheim, Eid 2 

Dommar:
Stein Otto Førde, Breimsbygda

Eid 2: 

Roy Lasse Torheim 
Arnt Hermann Hagen 
Runar Bjørhovde Heggedal 
Adrian Løvlid
Anders Karlsen
Sebastian Width
Vebjørn Nord Haugland
Sondre Kullsveen 
Andreas Bjørhovde Heggedal 
Ole Gunnar Midtbø
Elias Lund Johansen 

Innbyttarar: 

Ruben Kullsveen
Alex Bashay 

Hornindal: 

Kristoffer Grodås
Håvard Sollid
Isak Fotland Fænn 
Håvard Nygård 
Halvard Espe
Jørgen Hopland 
Even Lødemel 
Johnny Myklebust 
Daniel Lundberg
Endre Lødemel 
Tore Raftevold

Innbyttar: 

Joakim Olsbø

02.09 Resultat kampar i dag, søndag 2. september 


Høyang sitt damelag tok ein viktig 3-2 seier heime mot Jølster.
Foto: Marianne Taule

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 

Sogndal - Strømsgodset 1-1 (0-0)

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 21 12 5 4 43-29 41
Molde 21 13 2 6 36-24 41
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Tromsø 20 9 6 5 32-22 33
Brann 21 10 2 9 42-30 32
Haugesund 21 8 7 6 35-25 31
Vålerenga 21 9 4 8 32-29 31
Viking 21 9 4 8 28-27 31
Aalesund 21 7 8 6 29-25 29
Hønefoss 21 7 8 6 22-24 29
Odd Grenland 21 8 4 9 28-35 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Sogndal 21 4 8 9 20-30 20
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23-38 20
Fredrikstad 21 5 3 13 29-42 18
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Jølster 3-2
Haugar - Nymark 0-1
Førde - Bergen Nord Hovding 0-0

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 17 12 3 2 40-9 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 17 10 2 5 38-37 32
Førde 17 8 4 5 29-25 28
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Bergen Nord Hovding 17 5 1 11 21-44 16
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Høyang 17 4 2 11 20-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13

3. divisjon kvinner 
Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0)

1-0 Camilla Ervik (2. min)
2-0 Elise Hjelle (7. min)
3-0 Julia Navelsaker Røed (31. min)
4-0 Camilla Ervik (38. min)
5-0 Camilla Ervik (56. min)
6-0 Kristin Myklebust (76. min)
7-0 Camilla Ervik (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Stryn 2-2

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 8 6 1 1 30-15 19
Stryn 8 4 2 2 22-11 14
Breimsbygda/Sandane 8 4 1 3 14-20 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 7 1 2 4 16-16 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Jølster 2  9-2
Årdal 2 - Askvoll/Holmedal 1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Hornindal  2-2 (0-0)

0-1 Even Lødemel (47. min)
1-1 Anders Karlsen (59. min)
2-1 Vebjørn Nord Haugland (71. min)
2-2 Endre Lødemel (77. min) 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn 2 - Selje  7-1
Mål Stryn 2: Ruben Garlid (4), Jon Terje Tjellaug (2) og Jan Marius Brekke

Flatraket - Eikefjord 1-5

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7 

02.09 Kampar i dag, søndag 2. september 


Ingrid Øvreberg og Stryn spelar i dag bortekamp mot Sogndal.
Øvreberg har funne scoringsformen i det siste og scora 10 mål på dei tre siste kampane. Bildet er frå heimekampen mot Eid 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 

Kl. 18.00 Sogndal - Strømsgodset 

Tabell Tippeligaen 

Molde 20 13 2 5 35-20 41
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Haugesund 20 8 7 5 35-24 31
Vålerenga 21 9 4 8 32-29 31
Viking 20 9 4 7 28-26 31
Tromsø 19 8 6 5 31-22 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 20 7 8 5 22-22 29
Aalesund 20 6 8 6 27-25 26
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23-38 20
Sogndal 20 4 7 9 19-29 19
Fredrikstad 21 5 3 13 29-42 18
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Høyang - Jølster 
Kl. 14.00 Haugar - Nymark 
Kl. 16.00 Førde - Bergen Nord Hovding 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11

3. divisjon kvinner 
Kl. 15.00 Sogndal - Stryn 
Kl. 17.15 Eid - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 7 5 1 1 23-15 16
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 7 4 1 2 14-13 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 8 1 2 5 11-24 5

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Jølster 2
Kl. 15.00 Årdal 2 - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eid 2 - Hornindal 
Kl. 15.00 Flatraket - Eikefjord
Kl. 17.00 Stryn 2 - Selje 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

01.09 Eid tapte 3-2 heime mot Sotra


Sotra jublar etter at Kristoffer Snekkevik utlikna til 2-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid tapte i ettermiddag 3-2 heime mot Sotra på Eid Stadion. Eid tok leiinga 2-0, men bortelaget snudde kampen og påførte heimelaget sitt 14. tap denne sesongen.

Eid tok leiinga 1-0 ved Ove Balsnes etter 27 minutt av 1. omgang. Balsnes var på rett plass inne i feltet etter eit frispark og heimelaget fekk med dette ein strålande start på kampen. Berre fire minutt etter dobla Henrik Salveson Eid si leiing til 2-0. Salveson som var Eid sin beste spelar i dag fekk eit innlegg frå Ole Andreas Aarvik. Frå kort hold sette Salveson ballen i mål bak Sotra sin keeper Daniel Hilland.  

Men Sotra gav seg ikkje og berre tre minutt etter Eid si 2-0 scoring reduserte bortelaget til 2-1. Ein corner enda på bakerste hos Yngve Alrek Misje. Alrek Misje lot seg ikkje be to gongar og frå hjørnet av 5-meteren dunka han ballen lekkert i lengste hjørnet. 

Knappe fem minutt før pause utlikna Sotra til 2-2 ved Kristoffer Snekkevik. Stord sin toppscorar var framme på ein retur frå Eid sin keeper og frå god posisjon sette Snekkevik ballen enkelt i mål. 

Bortelaget sitt seiersmål kom knappe kvarteret ut i 2. omgang på ei glimrande kontring. Ballen gjekk hurtig framover og blei avslutta med ei perfekt pasning frå Kristoffer Snekkevik til Kristoffer Zachariassen. Zachariassen drog til frå omlag 12-13 meter og ballen gjekk via stolpen og i mål i lengste hjørnet. 

Med dagens tap er det berre i teorien at Eid kan redde plassen i 3. divisjon. 

Neste kamp for Eid er borte mot Stryn laurdag 8. september.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Sotra 2-3 (2-2)

1-0 Ove Balsnes (27. min)
2-0 Henrik Salveson (31. min)
2-1 Yngve Alrek Misje (34. min)
2-2 Kristoffer Snekkevik (41. min)
2-3 Kristoffer Zachariassen (58. min)

Gult kort: Johannes Myklebust, Eid. Oddbjørn Kvarekvål og Thomas Langeland, Sotra

Dommar: Karl Inge Wolff, Hyllestad  

Assistentdommarar: Joar Vefring, Tambarskjelvar og Toni Lotsberg, Haugen

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ole Andreas Aarvik
Johannes Myklebust
Erik Salveson
Ove Balsnes
Jan Olav Humborstad (Anders Karlsen 70. min)
Torbjørn Aabrekk
Oliver Rotihaug (Elias Lund Johansen 87. min)
Henrik Salveson
Bjørn Totland (Vebjørn Nord Haugland 72. min)

Sotra:
Daniel Hilland
Mats Helle
Yngve Alrek Misje
Oddbjørn Kvarekvål
Thomas Langeland
Kristoffer Zachariassen
Timothy Auestad Hicks (Knut Magnus Helle 76. min)
Ivar Valø
Kristoffer Snekkevik
Martin Foss Gudvangen (Håvard Opheim Rise 89. min)
Daniel Lund (Marius Moen 83. min)

01.09 Resultat kampar i dag, laurdag 1. september 


Olle Kristoffersson og Stryn vann 5-1 borte mot Voss. 
Bildet er frå heimekampen mot Arna Bjørnar 24. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Sandviken 2  1-0 (1-0)

1-0 Vårin Ness (2. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11

3. divisjon avdeling 8
Eid - Sotra 2-3 (2-2)
1-0 Ove Balsnes (27. min)
2-0 Henrik Salveson (31. min)
2-1 Yngve Alrek Misje (34. min)
2-2 Kristoffer Snekkevik (41. min)
2-3 Kristoffer Zachariassen (58. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fyllingsdalen 2 - Tornado Måløy 5-0 (2-0)
1-0 Simen Hopsdal, straffe (40. min)
2-0 Belsti Dessalegn (45. min)
3-0 Belsti Dessalegn (60. min)
4-0 Petter Ingebrigtsen (67. min)
5-0 Belsti Dessalegn (89. min)

Bergen Nord - Vik 2-3 (1-0)
1-0 Chris Alexander Obinna Jensen (39. min)
1-1 Endre Holstad (48. min)
1-2 Øystein Myrkaskog, straffe (51. min)
1-3 Øystein Myrkaskog (61. min)
2-3 Chris Alexander Obinna Jensen (70. min)

Florø - Øystese 0-3 (0-2)
0-1 Karstein Raunehaug (15. min)
0-2 Eivind Madsen Skeie (31. min)
0-3 Johnny Mikael Gallefoss (57. min)

Saga - Radøy/Manger 0-3 (0-2)
0-1 Raymond Kviste (7. min)
0-2 Yngve Njøten (33. min)
0-3 Yngve Njøten (65. min)

Årdal - Førde 2-1 (1-1)
1-0 Truls Hovland (20. min)
1-1 Alexander Ødegaard, straffe (26. min)
2-1 Preben Strypet (70. min)

Voss - Stryn 1-5 (1-2)
1-0 Geir Edvard Geitle (19. min)
1-1 Olle Kristoffersson (32. min)
1-2 Olle Kristoffersson (35. min)
1-3 Karl Erik Aarsheim (47. min)
1-4 Stian Sandal (69. min)
1-5 Petter Hammer (83. min)

Kampfakta frå dei seks siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7

4. divisjon 
Veitastrond - Sandane 4-4 (2-3)
1-0 Severin Rokne (17. min)
1-1 Aaron Nyemah (19. min)
1-2 Mads Wie (21. min)
2-2 Kurt Heggestad (24. min)
3-2 Kurt Heggestad (40. min)
3-3 Ruben Wie (47. min)
3-4 Mads Wie (63. min)
4-4 Frank Robert Værn (70. min)

Les meir om denne kampen på Sandane sine nettsider.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

01.09 Kampar i dag, laurdag 1. september 


Eid møter i dag Sotra på Eid Stadion. 
Bildet er frå kampen Eid-Tornado Måløy på Eid Idrettspark 12. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Sandviken 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen 2 - Tornado Måløy 
Kl. 15.00 Bergen Nord - Vik
Kl. 15.00 Florø - Øystese
Kl. 15.00 Saga - Radøy/Manger
Kl. 16.00 Årdal - Førde
Kl. 16.00 Voss - Stryn 
Kl. 16.00 Eid - Sotra

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Fyllingsdalen 2 18 10 4 4 54-32 34
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 18 6 0 12 30-52 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7

4. divisjon 

Kl. 14.00 Veitastrond - Sandane

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

Hallo Sogn overfører direkte dagens damekamp mellom Kaupanger og Sandviken i 2. divisjon kvinner. 

Kampen blir spelt på Kaupanger Stadion og har avspark klokka 14.00.

Sendinga finn du her.

31.08 Eid spelte uavgjort 1-1 heime mot Florø


Florø jublar etter at Lisbeth Nordal utlikna til 1-1 like før slutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid spelte i ettermiddag 1-1 heime mot Florø på Eid Stadion. Eid var på høgde med bortelaget før pause, men i 2. omgang var Florø det klart beste laget. 

Eid tok leiinga ved Camilla Ervik etter 17 minutt av 1. omgang. Ervik blei spelt gjennom på venstrekanten, og etter å ha sprunge frå ein Florøforsvarar sette ho ballen under Florø sin gode keeper Martine Førde. 

Etter ein relativt jamnspelt 1. omgang tok Florø meir og meir over utover i 2. omgang. Laget spelte seg fram mange store sjansar, og to minutt før slutt fekk bortelaget hol på byllen. Lisbeth Nordal fekk kjempetreff frå omlag 10 meter, og ballen gjekk i mål utagbart for Eid sin keeper Henriette Fonn Naustdal.

Allereie fyrstkomande søndag skal Eid ut i ny heimekamp. Då er det Breimsbygda/Sandane som er motstandar på Eid Stadion. 

Florø sin neste kamp er heime mot Hornindal søndag 9. september.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Florø 1-1 (1-0)
1-0 Camilla Ervik (17. min)
1-1 Lisbeth Nordal (88. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Eid: 
Henriette Fonn Naustdal 
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen 
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Julia Navelsaker Røed 
Veronika Stokke
Helga Leivdal 
Elise Hjelle
Marte Hjelle
Camilla Ervik

Innbyttarar: 
Cecilie Leivdal 
Kristin Myklebust 
Amalie Bjørkedal 
Lisa Skarstein 

Florø: 
Martine Førde
Mari Knapstad 
Mari Sørstrand Æsøy
Lisbeth Nordal 
Tora Agledal 
Malene Sundsøy
Britt Leni Berge
Sigrid Hopen Eliasson
Heidi Kjerpeset
Helle Bang Olsen 
Elin Sørbø

Innbyttarar: 
Linnea Løkkebø
Haldis Knapstad 
Malin Melvær Giil

31.08 Tobias Evebø er klar for Stryn 


Stryn sin trenar Dagmund Evebø og Tobias Evebø etter kampen 
mellom Stryn og Førde på Stryn Stadion 29. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tidligare Førdespelar Tobias Evebø er klar for Stryn. Evebø er son til Stryn sin trenar Dagmund Evebø, og blir ein viktig spelar for Stryn i kampen om å unngå nedrykk til 4. divisjon.  

Fyrste kamp for Evebø blir i morgon borte mot Voss. 

31.08 Resultat kampar i dag, fredag 31. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Eid - Florø 1-1 (1-0)

1-0 Camilla Ervik (17. min)
1-1 Lisbeth Nordal (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda/Sandane - Hornindal 2-0 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 7 5 1 1 23-15 16
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 7 4 1 2 14-13 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 8 1 2 5 11-24 5

4. divisjon 
Fjøra - Høyang 3-1 (1-1)
1-0 Kenneth Nondal (26. min)
1-1 Kristoffer Kalstad (40. min)
2-1 Ole Morten Kvam (50. min)
3-1 Arild Underdal (80. min)

Dale - Skavøypoll 3-1 (3-1)
1-0 Jan Anders Tonning Wichstrøm (29. min)
2-0 Jan Anders Tonning Wichstrøm (36. min)
3-0 Nicolai Macpherson (38. min)
3-1 Eivind Lillebø (43. min)

Jølster - Kaupanger 2-2 (1-1)
1-0 Trond Vegard Ripe (27. min)
1-1 Kristian Hauståker (45. min+3)
2-1 Jon Atle Heggheim (60. min)
2-2 Joachim Andreassen (84. min)

Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Tornado Måløy 2  1-1 (0-0)
0-1 Karl Oskar Volle 
1-1 Martin Klakegg Hauge

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

31.08 Kaupanger - Sandviken 2 direkte på Hallo Sogn 



Hallo Sogn overfører direkte damekampen mellom Kaupanger og Sandviken i 2. divisjon kvinner. Kampen blir spelt på Kaupanger Stadion laurdag 1. september og har avspark klokka 14.00.

Sendinga finn du her.

31.08 Kampar i dag, fredag 31. august 


Eid sitt damelag møter i dag Florø på Eid Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 18.45 Breimsbygda/Sandane - Hornindal 
Kl. 19.00 Eid - Florø 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 6 2 2 2 12-17 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4

4. divisjon 
Kl. 18.00 Fjøra - Høyang 
Kl. 19.00 Dale - Skavøypoll 
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 16 9 4 3 34-16 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Dale 16 4 3 9 28-33 15
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Bremanger - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

30.08 Haugen tapte 7-2 mot TMFK på Klenkarberget


Håvard Kjøsnes i duell med TMFK-spelar Emil Gjerde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen sitt lag i klasse G12 tapte i ettermiddag 7-2 heime mot Tornado Måløy på Klenkarberget. Haugen spelte ein god kamp og var fullt på høgde med Tornado Måløy. Men med fire mål på fem minutt like før slutt avgjorde bortelaget kampen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen - Tornado Måløy 2-7 (2-3)
0-1 Thomas Bakke (13. min)
0-2 Filip B. Øvrebø (18. min)
1-2 Jostein Haugland (24. min)
2-2 Håvard Kjøsnes (25. min)
2-3 Thomas Bakke (28. min)
2-4 Rasmus Gotteberg (49. min)
2-5 Thomas Bakke (50. min)
2-6 Rasmus Gotteberg (51. min)
2-7 Rasmus Gotteberg (53. min)

Dommar: Kay Rune Solheim, Haugen 

Haugen: 
Kevin Sørhaug
Adrian Hanebrekke
Jostein Haugland
Sara Haugland
Hanna Starheim
Håvard Kjøsnes
Trond Zachariassen
Bjørnar Remme Dale
Oddbjørn Strømmen 
Henrik Hestenes

Tornado Måløy:
Jonas Oksholen 
Ørjan Lunde
Andreas O. Hauge
Markus Refvik
Tobias Aarvik
Thomas Bakke
Filip B. Øvrebø
Jonas Sjåstad
Emil Gjerde
Rasmus Gotteberg


Rasmus Gotteberg og Thomas Bakke jublar etter scoring mot Haugen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


30.08 Florø tapte 4-2 mot Brann i kvartfinalen i NM G19


Runar Hove scora utlikna til 2-2 i dagens kamp mot Brann. 
Bildet er frå heimekampen mot Fjøra på Florø Stadion 8. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø er ute av NM G19 Telenor Cup etter at laget i dag tapte 4-2 i kvartfinalen mot Brann på heimebane. 

Kristoffer Book og Runar Hove scora heimelaget sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 2-2. 

Florø - Brann 2-4 (2-2)
0-1 Kasper Skaanes (4. min)
0-2 Steffen Lie Skålevik (14. min)
1-2 Kristoffer Book (19. min)
2-2 Runar Hove (32. min)
2-3 Sjølvmål (64. min)
2-4 Bård Finne (80. min)


Øvrige kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Søndag 2. september kl. 16.00: Viking - Odd Grenland
Søndag 2. september kl. 16.00: Strømsgodset - Sarpsborg 08
Onsdag 5. september kl. 17.00: Lørenskog - Rosenborg

30.08 Sandane 2 kunne ikkje stille lag mot Skavøypoll 2


Frå Sandane 2 sin bortekamp mot Haugen på Eid Idrettspark 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sandane 2 kunne måndag ettermiddag ikkje stille lag til bortekampen mot Skavøypoll 2. 

Det er no bestemt at kampen ikkje blir noko av. Skavøypoll får dermed tre poeng og resultatet blir sett til 3-0. 


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Skavøypoll 2 9 4 2 3 15-12 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

30.08 Florø møter Brann heime i kvartfinalen i NM G19


Florø sitt seniorlag møtte Brann heime i 2. runde i cupen 10. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø møter i dag Brann på heimebane i kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup. 

Kampen blir spelt på Florø Stadion klokka 17.30. 

- Brann er dei store favorittane til å vinne NM, så det kunne ikkje blitt tøffere. Men det likar vi, seier Florøtrenar Terje Rognsø like etter at oppsettet blei offentliggjort.   

Kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Torsdag 30. august kl. 17.30:  Florø - Brann 

Søndag 2. september kl. 16.00: Viking - Odd Grenland
Søndag 2. september kl. 16.00: Strømsgodset - Sarpsborg 08
Onsdag 5. september kl. 17.00: Lørenskog - Rosenborg

29.08 Eid snudde 0-2 til 3-2 heime mot Sandane 


Cecilie Leivdal scora alle tre måla til Eid i dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid sitt jentelag vann i ettermiddag 3-2 heime mot Sandane på Eid Idrettspark. 

Sandane starta kampen best og tok leiinga både 1-0 og 2-0 før kvarteret var spelt. Elin Møll gav Sandane leiinga 1-0, medan Eli Kristian Arnestad auka til 2-0. 

Utover i omgangen tok heimelaget meir og meir over og etter 15 minutt reduserte Cecilie Leivdal til 1-2. Amalie Bjørkedal spelte fram fram Eid sin angripar, som åleine mot keeper sette ballen under keeper og i mål. 

Etter halvtimen av 1. omgang utlikna Eid til 2-2. På nytt var det Cecilie Leivdal som overlista Sandane sin keeper. Leivdal vende vekk ein forsvarar og sette ballen heilt opp i venstre hjørnet. 

Drøye fem minutt før pause gav Cecilie Leivdal Eid leiinga 3-2 med si tredje scoring i kampen. Leivdal fekk ballen frå ein medspelar, og for tredje gong på knappe 20 minutt overlista ho Sandane sin keeper. 

Andre omgang enda merkelig nok uten scoringar. Begge laga spelte seg fram til mange store sjansar, men glimrande keeperspel av dei to sisteskansane gjorde at kampen enda 3-2. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Sandane 3-2 (3-2)
0-1 Elin Møll (11. min)
0-2 Eli Kristin Arnestad (12. min)
1-2 Cecilie Leivdal (15. min)
2-2 Cecilie Leivdal (30. min)
3-2 Cecilie Leivdal (34. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Runar Bjørhovde Heggedal, Eid 

Eid: 
Mona Bakke
Merete Sandal
Nikoline Myklebust
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal
Ingrid Oline Aabrekk
Dorthea Skjerven
Hedda Holmgren
Emma Myroldhaug 
Amalie H. Bjørkedal
Karen Helset
Kristin Myklebust 
Hanne Åsebø
Anette M. Jensen

Sandane: 
Gunnhild H. Eimhjellen 
Sunneva Gimmestad
Sirianne Hellerud
Benedikte Lotsberg
Fride Mardal
Elin Møll
Stine Raad
Maren Rosø
Marita Veiesund
Eli Kristin Arnestad 
Susann S. Gjerløw
Silje Iren H. Hervik 
Solgunn Lote 
Elisabeth Sandal

29.08 Resultat kampar i dag, onsdag 29. august 


Andrine Njøsen Helgås scora alle tre måla i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå heimekampen mot Hinna 21. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4

Høyang - Førde 0-3 (0-3)
0-1 Andrine Njøsen Helgås (7. min)
0-2 Andrine Njøsen Helgås (19. min)
0-3 Andrine Njøsen Helgås (41. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Loddefjord - Nymark  1-2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Askvoll/Holmedal 4-1 (2-1)
1-0 Jonas Elle
1-1 Askvoll/Holmedal 
2-1 Frode Kvalsøren, straffe
3-1 Rune Steig
4-1 Frode Bergum

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 54-19 34
Askvoll og Holmedal 13 7 2 4 38-32 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

29.08 Kampar i dag, onsdag 29. august 


Andrine Njøsen Helgås jublar etter scoring borte mot Jølster 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 18.30 Høyang - Førde
Kl. 18.30 Loddefjord - Nymark

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 15 8 2 5 35-36 26
Førde 15 7 3 5 26-25 24
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 15 4 2 9 34-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

28.08 Haugen spelte uavgjort 3-3 heime mot Oppstryn


Rolf Hagen scora eitt av Haugen sine mål i dagens kamp mot Oppstryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen spelte i ettermiddag uavgjort 3-3 heime mot Oppstryn på Klenakrberget. Haugen var i føringa tre gongar i kampen, men bortelaget utlikna alle tre gongane. Daniel Lotsberg (2) og Rolf Hagen scora for heimelaget, medan Anders Joar Berge (2) og Idar Nedre-Flo sette inn Oppstryn sine mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Oppstryn 3-3 (2-2)
1-0 Daniel Lotsberg (13. min)
1-1 Idar Nedre-Flo (21. min)
2-1 Daniel Lotsberg (27. min)
2-2 Anders Joar Berge (35. min)
3-2 Rolf Hagen (51. min)
3-3 Anders Joar Berge (54. min)

Gult kort: Anders Midthjell, Haugen. Anders Joar Berge og Leif Ståle Skår, Oppstryn. 
 
Dommar: Kjell Alme, Sandane

Haugen: 
Sindre Karadas
Andreas Sandal 
Zulfiqar Ali 
Bjørnar Rolland
Øystein Haugland
Jarle Åsebø
Trygve Leite
Anders Midthjell 
Rolf Hagen
Kay Rune Solheim
Daniel Lotsberg

Innbyttarar: 
Martin Leite Gilleshammer
Kai Arne Humborstad 

Oppstryn: 
Andreas Guddal
Tarald Harstad
Terje Guddal 
Arvid Sunde 
Kjetil Rudning
Magnus Guddal
Leif Ståle Skår
Idar Nedre-Flo
Anders Joar Berge
Vegard Valaker 
Andreas Frøholm

Innbyttarar: 
Håvard Sæterlid 
Even Hjelle Guddal 

28.08 Dagny Sæten klar for FK Fortuna Ålesund


Dagny Sæten under jente/damefotballens dag på Kaupanger i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Strynespelar Dagny Sæten er klar for 1. divisjonsklubben FK Fortuna Ålesund. 

Her er Fortunatrenar Magne Elde sin kommentar i samband med overgangen. 

Dagny er ein spelar underteikna har følgt nøye det siste året. Ho gjorde eit særs positivt inntrykk under hospitering med oss under vårt treningsopphald i Stryn for nokre veker sidan. Vi hadde eigentleg tenkt å først hente ho inn mot 2013 sesongen, men sidan vi har fått ein del skadeproblemar i dei bakre rekker, så bestemte vi oss for å hente Dagny alt no. 

Dagny kan spele både stoppar og back, ho er ein hurtig, duellsterk og uredd spelartype som vi er sikre på vil kunne ta nivået i førstedivisjon.

Dagny vil pendle til Ålesund frå Stryn ut sesongen, slik at ho får med seg to treningar pluss kamp i veka. Så vil vi saman vurdere vegen vidare ved sesongslutt. 

FK Fortuna Ålesund er svært glade for å ha sikra oss Dagny og ikkje minst vil vi takke Stryn Fotball for ein god og positiv dialog i samband med overgangen.

28.08 Resultat kampar i dag, tysdag 28. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Sogndal 3 - Anga 7-0 (7-0)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

6. divisjon avdeling 1

Balestrand 2 - Vik 2  8-3
Syril 2 - Jotun  2-4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 9 7 0 2 40-20 21
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 10 4 0 6 34-40 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
Vik 2 8 3 0 5 19-31 9

6. divisjon avdeling 2
Førde 4 - Florø 3  3-5 (2-3)
Mål Førde 4: Marius Bruland, Kåre Eikenes og Joakim Gjermundstad 

Les om denne kampen på Førde sine nettsider.

Florø 4 - Tambarskjelvar  3-2 

UTSETT Atløy - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 9 6 0 3 42-21 18
Førde 4 9 3 1 5 23-28 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 10 1 0 9 13-59 3

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Oppstryn 3-3 (2-2)
1-0 Daniel Lotsberg (13. min)
1-1 Idar Nedre Flo (21. min)
2-1 Daniel Lotsberg (27. min)
2-2 Anders Joar Berge (35. min)
3-2 Rolf Hagen (51. min)
3-3 Anders Joar Berge (54. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

AVLYST Skavøypoll 2 - Sandane 2, Sandane 2 kunne ikkje stille lag

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

28.08 Mange lag frå fylket i Hessa Cup 2012 



37 lag frå fylket deltok denne helga på Hessa Cup i Ålesund. 

Her er ein oversikt over dei klubbane som stilte lag i dei forskjellige klassene, og litt om korleis det gjekk med dei laga som gjekk vidare til sluttspelet i turneringa. 

J16 7'ar: Loen og Tornado Måløy 
J14 7'ar: Eid, Loen og Hornindal 
J13 7'ar: Eid, Loen, Bjørn og Balestrand
J12: Bjørn, Eid, Førde, Sogndal 1, Sogndal 2, Stryn og Tornado Måløy 
G16 11'ar:  Førde og Loen 
G16 7'ar: Kaupanger, Syril, Tornado Måløy Kvit og Tornado Måløy Blå
G14 11'ar: Loen 
G14 7'ar: Balestrand og Kaupanger 
G13 7'ar: Eid 1 og Eid 2
G12: Bjørn, Eid 1, Eid 2, Skavøypoll, Sogndal 1, Sogndal 2, Stryn 1, Stryn 2 og Vikane
G11: Bjørn 

Sluttspel J14 7'ar: 
Semifinale: Eid - Herd 1 1-4

Sluttspel J13 7'ar:
Kvartfinale: Bjørn - Herd 2 0-1
Kvartfinale: Eid - Dahle 2-5 

Sluttspel G16 11'ar: 
Kvartfinale: Førde - Rival 2-0 
Semifinale: Førde - Stordal 2-2 
Bronsefinale: Førde - Clausenengen 2  1-0 

Sluttspel G16 7'ar: 
Semifinale: Kaupanger - TMFK Kvit 3-2 
Semifinale: Syril - Spjelkavik 1-4
Bronsefinale: TMFK kvit - Syril 7-5
Finale: Kaupanger - Spjelkavik 4-1

Sluttspel G14 7'ar: 
Semifinale: Kaupanger - Midsund 3-4
Bronsefinale: Kaupanger - KHF/GRY/AK 3-0 

Sluttspel G13 7'ar: 
Kvartfinale: Eid 2 - Sel/Otta 2-1
Semifinale: Eid 2 - SIF 4-1
Finale: Eid 2 - IL Nordlandet 0-10

28.08 Kongleriket Miniputt runde 3


Foto: Eikefjord Fotball
Sjå meir om turneringa i Eikefjorden på Eikefjord sine nettsider.

Søndag 26. august blei 3. runde i Kongleriket miniputt arrangert diverse stadar i fylket. 

Arrangørane i denne runden var: Aurland, Vik, Hyllestad, Eikefjord, Vikane, Hornindal, Stadlandet og Hafslo. Hafslo arrangerte si turnering søndag 19. august. 

Sjå meir om turneringa i Eikefjorden på Eikefjord sine nettsider.

28.08 Kampar i dag, tysdag 28. august 


Haugen møter i ettermiddag Oppstryn på Klenkarberget. 
Bildet er frå kampen Haugen-Oppstryn 19. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Sogndal 3 - Anga

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Balestrand 2 - Vik 2
Kl. 19.00 Syril 2 - Jotun 

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 8 6 0 2 32-17 18
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 9 4 0 5 32-36 12
Vik 2 7 3 0 4 16-23 9
Jotun 7 2 1 4 18-22 7

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo
Kl. 19.00 Florø 4 - Tambarskjelvar 
Kl. 19.00 Førde 4 - Florø 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 8 7 0 1 43-9 21
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 8 6 0 2 40-18 18
Førde 4 8 3 1 4 20-23 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 9 0 0 9 10-57 0

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Haugen - Oppstryn 
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

27.08 Azar Karadas klar for Sogndal 


Azar Karadas under trening med Eid på Eid Stadion 8. juni 2006.
Sjå bilder frå fotballaktivitetar på Eid denne ettermiddagen.

NRK Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at Azar Karadas er klar for Sogndal. 

Azar og Sogndal skal i følge NRK Sogn og Fjordane vere einige om vilkåra som bind Eidaren til Sogndal ut sesongen. 

- Azar kjem til Sogndal i morgon for å signere papira, seier Håvard Flo til NRK. 

Les hele saka på Nrk Sogn og Fjordane.

27.08 Resultat kampar i dag, måndag 27. august 


Jan Tore Slinde scora tre mål i dagens kamp mellom Syril og Årdal 2. 
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 6. september 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Skavøypoll - Sogndal 2  1-3 (1-1)
1-0 Rune Solvang (25. min)
1-1 Tonny Brochmann (29. min)
1-2 Ahyee Aye Elvis (81. min)
1-3 Ruben Holsæter (90. min+2)

Førde 2 - Dale  3-0 (1-0)
1-0 Kristian Langedal (9. min)
2-0 Magnus Bjørvik (75. min)
3-0 Tobias Holsen Oppedal (90. min+3)

Kampfakta frå dei to kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 16 9 4 3 34-16 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Dale 16 4 3 9 28-33 15
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 1
Syril - Årdal 2  11-1
Mål Syril: Jan Tore Slinde (3), Steinar Henjum (3), Cato Aalen, Endre Asperanden Sjøthun, Sondre Søderholm, Joar Strand og Sigurd Fardal Nes

Jølster 2 - Bjørn  1-9
Mål Bjørn: Daniel Tverberg (2), Jonas Elle (2), Tore Madsen (2), Frode Kvalsøren, Joar Fossøy og Frode Bergum

Gaular - Kaupanger 2  3-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Stryn 2  3-2 (3-0)
1-0 Marius Hovland (1. min)
2-0 Tom Renè Ørnehaug (30. min)
3-0 Bjarte Eikevik (39. min)
3-1 Jan Marius Brekke (62. min)
3-2 Jan Marius Brekke (75. min)

Les meir om kampen på Eikefjord sine nettsider.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Loen 0-2 (0-2)

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

27.08 Norge klar for kvartfinale i U20 VM


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal.
Foto: Privat

Norge er klar for kvartfinale i U20 VM i Japan. Stine Pettersen Reinås spelte heile kampen då Norge i dag vann 4-1 mot Argentina i den siste innleiande kampen i gruppespelet. 

Norge enda dermed på 2. plass i gruppa og skal ut i kvartfinale mot Tyskland. 

Norge sin kvartfinale mot Tyskland blir spelt fredag 31. august kl. 09.00. 

Dei andre kvartfinalane i turneringa er: 
Nigeria - Mexico 
Nord Korea - USA
Japan - Sør Korea

27.08 Kampar i dag, måndag 27. august 


Skavøypoll møter i dag Sogndal 2 på Skavøypoll Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 2 2. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Kl. 18.30 Skavøypoll - Sogndal 2
Kl. 19.00 Førde 2 - Dale 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 13 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Jølster 2 - Bjørn 
Kl. 19.00 Gaular - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Syril - Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Loen 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 8 6 2 0 37-10 20
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 9 3 2 4 23-20 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

26.08 Selje Tine Fotballskule



TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Selje IL, Fotball arrangerer i år fotballskule for 8. gong. Dei siste åra har arrangementet samla ca. 120-130 deltakarar. Vi har igjen gleda av å invitere til: SELJE TINE-FOTBALLSKULE

Fredag 31. august kl. 17.30-20.30
Laudag 1. september kl. 12.00-16.00 

Alder: Gutar og jenter frå 7 år til og med 15 år. 

NB! PÅMELDINGSFRIST TYSDAG 28. AUGUST.

For meir informasjon sjå Selje sine nettsider.

26.08 Stryn vann 5-1 borte mot Hornindal


Thea Bergset og Ingrid Øvreberg jublar etter at Bergset scora for Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn vann i ettermiddag 5-1 borte mot Hornindal på den nye kunstgrasbana i Hornindal.  

Stryn tok leiinga i kampen ved Ingrid Øvreberg etter 10 minutt av 1. omgang. Øvreberg vann ein duell med to forsvarar og Hornindal sin keeper før ho enkelt sette ballen i ope mål. Drøye 10 minutt etter auka Miriam Lefdal Stryn si leiing til 2-0. Lefdal kom rundt på høgrekanten og frå skrått hold løfta ho ballen lekkert over Hornindal sin keeper Tonje Fannemel. 

Stryn var gode i denne perioden og like etter punkterte i realiteten Ingrid Øvreberg spenninga i kampen. Øvreberg sprang frå Hornindal sitt forsvar og trilla ballen sikkert i lengste hjørnet. 

Hornindal starta 2. omgang best og hadde sin beste periode i kampen like etter kvilen. Men etterkvart tok Stryn meir over og etter knappe kvarteret auka banas beste spelar Hanna Tenden Stryn si leiing til 4-0. Tenden stakk gjennom Stryn sitt forsvar og sette ballen til høgre for Tonje Fannemel. 

Knappe fem minutt etter reduserte Hornindal til 1-4 ved midtstoppar Anna Hofseth. Ein corner frå Helga Skarstein blei avklara ut til Hofseth. Hofseth lot seg ikkje be to gongar og sette ballen hardt ned til venstre for Stryn sin keeper Lena Vinsrygg.  

Knappe 25 minutt før slutt fastsette Thea Bergset sluttresultatet til 1-5. Tonje Stølen kom rundt på høgrekanten og innlegget sette Bergset i mål frå omlag fem meter. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal - Stryn 1-5 (0-3)

0-1 Ingrid Øvreberg (10. min)
0-2 Miriam Lefdal (22. min)
0-3 Ingrid Øvreberg (25. min)
0-4 Hanna Tenden (58. min)
1-4 Anna Hofseth (62. min)
1-5 Thea Bergset (66. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Rune Haugland, Haugen 

Hornindal:
Tonje Fannemel
Maria Drageset
Linda K. Tomasgård
Helene Otterdal
Anna Hofseth 
Anne Marte Espe
Marte Kroken
Anja Tomasgård
Helga Skarstein
Jenny Mari Tomasgard 
Ivrine Kristensen

Innbyttarar: 
Marte Gausemel 
Karoline Gullbrå
Nicole Grodås
Guro Valheim 
Ingrid Gausemel

Stryn: 
Lena Vinsrygg
Mari Skarstein
Karine Tonning
Mona Myklebust 
Dagny Sæten 
Benedikte Flåten
Hanna Tenden
Miriam Lefdal 
Pernille Flo 
Marita Berge
Ingrid Øvreberg

Innbyttarar: 
Caroline Gjertsen
Tonje Stølen 
Thea Bergset

26.08 Resultat kampar i dag, søndag 26. august 


Elisabet Orrestad Nilsen scora fire mål i dagens kamp mot Klepp 2. 
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen
Sandnes Ulf - Sogndal 3-1 (1-1)

Tabell Tippeligaen 
Molde 20 13 2 5 35-20 41
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Haugesund 20 8 7 5 35-24 31
Viking 20 9 4 7 28-26 31
Tromsø 19 8 6 5 31-22 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 20 7 8 5 22-22 29
Vålerenga 20 8 4 8 28-29 28
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 20 5 9 6 30-34 24
Aalesund 19 5 8 6 24-24 23
Sandnes Ulf 19 5 5 9 23-34 20
Sogndal 20 4 7 9 19-29 19
Fredrikstad 19 4 3 12 26-38 15
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2  8-0 (4-0)
Sandviken 2 - Førde  0-0
Nymark - Fana 1-1
Hinna - Loddefjord 1-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 15 8 2 5 35-36 26
Førde 15 7 3 5 26-25 24
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 15 4 2 9 34-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

3. divisjon avdeling 8
Fyllingsdalen 2 - Saga 7-1 (5-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Fyllingsdalen 2 18 10 4 4 54-32 34
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 18 6 0 12 30-52 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7

3. divisjon kvinner 
Hornindal - Stryn 1-5 (0-3)
0-1 Ingrid Øvreberg (10. min)
0-2 Miriam Lefdal (22. min)
0-3 Ingrid Øvreberg (25. min)
0-4 Hanna Tenden (58. min)
1-4 Anna Hofseth (62. min)
1-5 Thea Bergset (66. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 6 2 2 2 12-17 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4

4. divisjon 
Høyang - Balestrand 2-2
Veitastrond - Lærdal 7-0

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Dale/Hyllestad 2  2-2
0-1 Hyllestad/Dale 2
1-1 Frank Ask
1-2 Hyllestad/Dale 2
2-2 Ørjan Haugstad

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

5. divisjon avdeling 2
Florø 2 - Eid 2  7-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7

26.08 Kampar i dag, søndag 26. august 


Hornindal møter i dag Stryn på kunstgrasbana i Hornindal. 
Bildet er frå kampen Stryn-Hornindal 26. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Sogndal 

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Molde 19 12 2 5 33-20 38
Rosenborg 19 9 9 1 33-15 36
Viking 19 9 3 7 27-25 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 19 7 8 4 22-21 29
Haugesund 19 7 7 5 31-23 28
Vålerenga 19 8 4 7 28-27 28
Tromsø 18 7 6 5 30-22 27
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 20 5 9 6 30-34 24
Aalesund 19 5 8 6 24-24 23
Sogndal 19 4 7 8 18-26 19
Sandnes Ulf 18 4 5 9 20-33 17
Fredrikstad 19 4 3 12 26-38 15
Stabæk 19 3 1 15 16-45 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Klepp 2
Kl. 15.00 Sandviken 2 - Førde
Kl. 16.00 Nymark - Fana
Kl. 16.30 Hinna - Loddefjord

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Klepp 2 16 7 0 9 41-38 21
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen 2 - Saga

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7

3. divisjon kvinner 
Kl. 17.00 Hornindal - Stryn 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 6 3 1 2 15-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4

4. divisjon 

Kl. 15.00 Høyang - Balestrand
Kl. 15.00 Veitastrond - Lærdal 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Florø 2 - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 

Hallo Sogn overfører direkte 2. divisjonskampen i fotball for kvinner mellom Kaupanger og Klepp 2.

Kampen blir spelt på Kaupanger Stadion klokka 13.00. 

Sendinga finn du her.

25.08 Tornado Måløy vann 2-1 heime mot Eid


Eid har ikkje slått Tornado Måløy i ein seriekamp sidan 2004. 
Heller ikkje i dagens kamp på Måløy blei det seier til dei gule og svarte. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy vann i ettermiddag 2-1 heime mot Eid på Måløy Stadion.

Dei få frammøtte fekk sjå ein jamn kamp der det meste skjedde dei siste 10 minutta. Drøye fem minutt før slutt tok Tornado Måløy leiinga 1-0 ved Gisle Myhre. Ballen enda hos Myhre etter ein duell mellom brødrene Tom Øyvind og Ole Andreas Solheim. Gisle Myhre kunne enkelt heade ballen i ope mål frå fem meter. 

To minutt på overtid auka Ole Andreas Solheim heimelaget si leiing til 2-0. Ein corner frå John Martin Gil enda på bakerste stolpe hos Gisle Myhre. Myhre heada ballen på tvers til Ole Andreas Solheim som frå kort hold heada ballen i mål. 

Minuttet etter reduserte Eid til 2-1 ved Kristian Kongsvoll. Etter litt fram og tilbake inne i TMFK sin 16-meter trilla ballen til Kongsvoll som frå 7-8 meter overlista heimelaget sin sisteskanse Magnus Magnusson. Like etter var Ove Balsnes heilt gjennom og kunne sikra bortelaget eitt viktig poeng. Men frå god posisjon prøvde Balsnes uegoistisk å sentre til ein medspelar i staden for å avslutte sjølv. Ein forsvara fekk klarert og Tornado Måløy kunne juble for tre viktige poeng i nedrykksstriden.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Eid 2-1 (0-0)
1-0 Gisle Myhre (84. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (90. min+2)
2-1 Kristian Kongsvoll (90. min+3)

Gult kort: Birger Silden og Per Jarle Mathisen, Tornado Måløy.
Thomas Starheim og Tom Øyvind Solheim, Eid.

Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø 

Assistentdommarar: Per Olav Erikstad, Jølster og Kaj Inge Fløde, Stadlandet 

TMFK:
Magnus Magnusson
Runar Televik Blaalid
Eirik Kvalheim
Erik Hammersvik 
Birger Silden 
Gisle Myhre 
Marius Refvik (Ørjan Paulsen 69. min)
Kennet Honningsvåg (Jon Haukur Haraldsson 88. min)
John Martin Gil 
Henrik Gjerde (Per Jarle Mathisen 46. min)
Ole Andreas Solheim

Eid:
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik (Anders Karlsen 83. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal 
Ove Balsnes
Johannes Myklebust 
Kristian Kongsvoll 
Thomas Starheim 
Jan Olav Humborstad (Vebjørn Nord Haugland 83. min)
Erik Rotihaug 
Oliver Rotihaug
Torbjørn Aabrekk 

25.08 Resultat kampar i dag, laurdag 25. august 


Øystein Myrkaskog scora fire mål i dagens seier mot Radøy/Manger.
Bildet er frå kampen mellom Firdalaget og Brann 14. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

NM J16 Telenor Cup
Sogndal - Arna Bjørnar  1-2

2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Klepp 2  1-3
Bergen Nord Hovding - Haugar 0-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Klepp 2 16 7 0 9 41-38 21
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Eid 2-1 (0-0)
1-0 Gisle Myhre (84. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (90. min+2)
2-1 Kristian Kongsvoll (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sotra - Voss 5-3 (2-2)
1-0 Kristoffer Zachariassen (5. min)
1-1 Hans Dregelid (14. min)
2-1 Kristoffer Snekkevik (19. min)
2-2 Simen Brekkhus (37. min)
3-2 Simen Birkelund (58. min)
4-2 Kristoffer Snekkevik (63. min)
4-3 Vegard Skjoldli (77. min)
5-3 Simen Birkelund (85. min)

Førde - Bergen Nord 6-0 (3-0)
1-0 Thor Erik Nygård (8. min)
2-0 Alexander Ødegård (33. min)
3-0 Kristian Fardal Opseth (40. min)
4-0 Kristian Fardal Opseth (48. min)
5-0 Alexander Ødegård (80. min)
6-0 Øystein Stafsnes Bøyum (87. min)

Vik - Radøy/Manger 11-2 (6-1)
1-0 Joar Tryti (10. min)
2-0 Joar Tryti (14. min)
3-0 Øystein Myrkaskog (16. min)
4-0 Øystein Myrkaskog (24. min)
5-0 Kristoffer Valsvik (34. min)
5-1 Andre S. Fivelsdal (36. min)
6-1 Øystein Myrkaskog (45. min+2)
7-1 Kristoffer Valsvik (48. min)
8-1 Svein Erik Saglien (75. min)
9-1 Svein Erik Saglien (78. min)
10-1 Øystein Myrkaskog (80. min)
11-1 Kristoffer Valsvik (85. min)
11-2 Raymond Kviste (87. min)

Stryn - Florø 1-2 (0-0)
0-1 Kristoffer Book (61. min)
0-2 Simen Hamre (72. min)
1-2 Karl Erik Aarsheim, straffe (90. min)

Øystese - Årdal 7-3 (3-1)
1-0 Eivind Madsen Skeie (6. min)
1-1 Christian Stedje (9. min)
2-1 Karstein Raunehaug (21. min)
3-1 Endre Hansen, straffe (42. min)
3-2 Thomas Frichsen (47. min)
4-2 Eivind Madsen Skeie (55. min)
5-2 Johnny-Mikael Gallefoss (61. min)
6-2 Rune Myklebust (66. min)
7-2 Karstein Raunehaug (70. min)
7-3 Thomas Frichsen (90. min)

Kampfakta frå dei fem siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7

4. divisjon 

Kaupanger - Fjøra 0-5 (0-1)
0-1 Kenneth Nondal (28. min)
0-2 Arild Lunde Underdal (53. min)
0-3 Roger Hjellhaug (62. min)
0-4 Magnus Hunemo (77. min)
0-5 Kenneth Nondal (86. min)

Les meir om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Flatraket 4-2 (2-1)
1-0 Eivind Grodås 
2-0 Eivind Grodås 
2-1 Flatraket 
2-2 Flatraket 
3-2 Marius Grodås
4-2 Eivind Grodås

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7 

Sonelagsturnering 97/98, Sandane
Jenter, Nordfjord - Sunnfjord  1-2
Mål Nordfjord: Johanne Drageseth
Mål Sunnfjord: 

Jenter, Sunnfjord - Sogn  1-2 
Mål Sogn: Kaja Ullebø og Tiril Valsvik
Mål Sunnfjord: Elise Isolde Stenevik

Jenter, Nordfjord - Sogn 0-0

Gutar, Nordfjord - Sunnfjord  1-3 (1-2)
Mål Nordfjord: Isak Hopland
Mål Sunnfjord: Daniel Grimset Kvalvågnes (2) og Sander Gjertsen

Gutar, Sunnfjord - Sogn 4-1
Mål Sunnfjord: Daniel Grimset Kvalvågnes (2), Sander Gjertsen og Ole Aase Sivertsen
Mål Sogn: Kjetil Moen Eide

Gutar, Nordfjord - Sogn 0-2 (0-1)
Mål Sogn: Kjetil Moen Eide og Endre Kauppi Straumsheim 

25.08 Kampar i dag, laurdag 25. august 


Tornado Måløy møter i dag Eid på Måløy Stadion. 
Bildet er frå kampen Tornado Måløy-Eid 26. april 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

NM J16 Telenor Cup
Kl. 13.00 Sogndal - Arna Bjørnar  

Sonelagsturnering 97/98, Sandane
Kl. 11.00 Jenter, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter, Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Jenter, Nordfjord - Sogn
Kl. 14.00 Gutar, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Gutar, Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Gutar, Nordfjord - Sogn

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 11.00 Jølster - Klepp 2
Kl. 13.00 Bergen Nord Hovding - Haugar

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Haugar 15 11 3 1 39-8 36
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Klepp 2 15 6 0 9 38-37 18
Jølster 16 5 2 9 22-39 17
Bergen Nord Hovding 15 5 0 10 21-43 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sotra - Voss
Kl. 15.00 Førde - Bergen Nord
Kl. 15.00 Vik - Radøy/Manger 
Kl. 16.00 Stryn - Florø 
Kl. 16.00 Øystese - Årdal 
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Eid 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7

4. divisjon 

Kl. 15.00 Kaupanger - Fjøra 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Hornindal - Flatraket 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7 

Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Vik og Radøy/Manger. 

Kampen blir spelt på Vik stadion klokka 15.00. 

Sendinga finn du her.

24.08 Bremanger vann 3-1 borte mot Selje


Martin Klakegg Hauge scora to mål i dagens kamp mot Selje. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger vann i ettermiddag 3-1 borte mot Selje i 5. divisjon avdeling 2. Martin Klakegg Hauge (2) og Tore Rylandsholm scora for Bremanger, medan Jan Vidar Smenes sette inn heimelaget sitt mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje - Bremanger 1-3 (1-2)
1-0 Jan Vidar Smenes (4. min)
1-1 Martin Klakegg Hauge (9. min)
1-2 Tore Rylandsholm (14. min)
1-3 Martin Klakegg Hauge (79. min)

Gult kort: Ørjan Igland Senneset, Bremanger 

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll

Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Stein Otto Førde, Breimsbygda

Selje: 
Ole-Johnny Hoddevik 
Vegard Elde
Martin Hove
Espen Nøstdal
Espen Aahjem 
Frode Nøstdal
Jan Vidar Smenes
Saron Osmundsvåg
Martin Grøttå 
Joachim Refvik
Runar T. Aarsheim 

Innbyttarar: 
Are Berstad 
Aleksander Kvernevik
Magnus Rye

Bremanger:
Kenneth Fosse Elde
Vidar Senneset
Ørjan Igland Senneset 
Magnus Myrhol
Espen Frøyen 
Ole Røys Langeland 
Gøran Larsen
Tore Rylandsholm
Lars Erik Nyborg 
Martin Klakegg Hauge

Innbyttarar: 
Mathias Hammersland 
Eirik Rylandsholm
Kristoffer Svarstad 
Tom Hem 

24.08 Resultat kampar i dag, fredag 24. august 


Ingrid Øvreberg har scora åtte mål på dei to siste kampane. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Stryn - Florø 4-1 (3-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (13. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (16. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (27. min)
3-1 Helle Bang Olsen (63. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (84. min)

Sogndal - Breimsbygda/Sandane 2-3

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 6 3 1 2 15-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4

4. divisjon 
Sandane - Jølster 6-0 (2-0)
1-0 Ruben Wie (33. min)
2-0 Martin Sivertsen (36. min)
3-0 Torgeir Apalseth (54. min)
4-0 Juty Johnny (55. min)
5-0 Ruben Wie (63. min)
6-0 Mads Wie (75. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Sogndal 3  1-5
Mål Sogndal 3: Marius Salamonsen, Eldar Saue, Olve Øvstetun, Anders Hjeltnes og Abdullahi Abu

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

5. divisjon avdeling 2
Selje - Bremanger 1-3 (1-2)

1-0 Jan Vidar Smenes (4. min)
1-1 Martin Klakegg Hauge (9. min)
1-2 Tore Rylandsholm (14. min)
1-3 Martin Klakegg Hauge (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 2 - Stadlandet  4-2 (3-1)
1-0 Per Jarle Mathisen, straffe
2-0 Per Jarle Mathisen
3-0 Per Jarle Mathisen
3-1 Stadlandet 
4-1 Håvard Holvik
4-2 Stadlandet, straffe

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7 

24.08 NB! Garderober i STIL-stova


Kåre Bakke under kretssamlinga på Eid Idrettspark 6. januar.
Sjå bilder frå denne kretssamlinga.

Soneansvarlig for Nordfjord, Kåre Bakke, minner om at garderobane under morgondagens soneturnering er i STIL-stova ved grasbana. 

Kampane blir spelt på kunstgrasbana på Myklebustflata. 

Kampoppsett: 
Kl. 11.00 Jenter, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter, Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Jenter, Nordfjord - Sogn

Kl. 14.00 Gutar, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Gutar, Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Gutar, Nordfjord - Sogn

24.08 Kampar i dag, fredag 24. august 


Sandane møter i dag Jølster på Idrettsplassen på Sandane.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 2. oktober 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 
Kl. 19.00 Sogndal - Breimsbygda/Sandane
Kl. 19.30 Stryn - Florø 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Stryn 5 2 1 2 11-7 7
Breimsbygda/Sandane 5 2 1 2 9-11 7
Sogndal 5 1 1 3 12-11 4
Florø 6 1 1 4 9-19 4

4. divisjon 
Kl. 18.00 Sandane - Jølster 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 15 5 5 5 35-23 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 10 3 1 6 14-30 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Bremanger 
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Stadlandet

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 12 3 1 8 38-46 10
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7 

23.08 Sonelagsturnering G97/98 Sandane 25. august


Ida Flo i kamp for kretslaget mot Eid sitt damelag 26. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Laurdag 25. august blir det spelt sonelagsturnering for gutar født 97/98 på Sandane. I troppane til Nordfjord er det komne ein del forfall, og her er troppane pr. dags dato.    

Kampoppsett Jenter: 
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Nordfjord - Sogn

Nordfjord Jenter:
Eli Arnestad, Sandane TIL (97)
Solgunn Lote, Sandane TIL (97)
Helga Oline Leivdal, Eid IL (97)
Cecilie Leivdal, Eid IL (97)
Tonje Stølen, Stryn T&IL (97)
Siri Ommedal, Stryn T&IL (97)
Ida Flo, Stryn T&IL (98)
Mia Sæbø, Stryn T&I (98)
Julie Helle Felde, Breimsbygda IL (98)
Sofie Hole, Sandane TIL (98)
Lena Vinsrygg, Stryn IL (97)
Johanne Drageseth, Selje IL (98)
Siri Henden, Sandane TIL (98)
Nora Øvreberg, Stryn T&IL (98)
Amalie Bjørkedal, Eid IL (97)

Kampoppsett Gutar: 
Kl. 14.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Nordfjord - Sogn

Nordfjord Gutar:
Nikolas Berg, Tornado Måløy (98)
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger (98)
Are Berstad, Selje IL (97)
Eirik Haugen, Stryn T&I (97)
Jonas Denk, SandaneTIL (97)
Daniel B. Mork, Tornado Måløy FK (97)
Ingo da Silva, Selje IL (98)
Stein Inge Torheim, Eid IL (97)
Steven Silden (Skavøypoll IL) 98
Steffen Glosvik, Stryn T&I (98)
Simen Lefdal, Eid IL (98)
Vebjørn Høynes, Eid IL (98)
Marius Henriksen, Skavøypoll IL (98)
Kristian Lefdal, Eid IL (98)
Johan Skorge, Eid IL (98)
Oliver Rotihaug, Eid (97)
Isak Hopland, Stryn (98)
Martin Senneseth, Bremanger (97)


Steffen Glosvik i sonelagsturneringa på Eid 10. april 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.08 Spennande guttekamp mellom Eid 2 og Loen


Magnus Leite Gilleshammer scora alle fire måla til Eid 2 mot Loen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 og Loen spelte i ettermiddag uavgjort 4-4 i G16 3. divisjon avdeling 3 haust.  

Allereie før to minutt var spelt tok Loen leiinga i kampen 1-0. Loen sin hurtige angripar John Marius Berger gjorde ingen feil og overlista Eid sin keeper Sander Torheim Frislid. Drøye fem minutt etter fekk Eid straffe etter at Magnus Leite Gilleshammer blei lagt i bakken av Loen sin midtstoppar Zerdast Amin. Leite Gilleshammer tok straffa sjølv, men skotet gjekk rett på Loen sin keeper. Men Leite Gilleshammer lot seg ikkje knekke av straffemissen, og berre fire minutt etter utlikna han til 1-1. Frå 20 meter løfta han ballen lekkert over keeper og i mål. 

Til tross for store sjansar til begge lag blei det med dei to scoringane i 1. omgang, og laga tok ein pust i bakken på stillinga 1-1. 

Før minuttet var spelt av 2. omgang gav Martin Leite Gilleshammer heimelaget leiinga 2-1. Leite Gilleshammer blei spelt fri på høgrekanten og dunka ballen i mål frå omlag ti meter. Men før Eid hadde jubla frå seg låg ballen på nytt bak Eid sin keeper Sander Torheim Frislid. John Marius Berger er uten tvil ein spelar som veit kor målet står og frå god posisjon plasserte han ballen sikkert i mål. 

Knappe kvarteret ut i 2. omgang scora John Marius Berger sitt tredje mål i kampen. Berger fekk gå heilt upressa og frå 20 meter sette han ballen utagbart i mål. I denne perioden var ikkje heimelaget med på notane og ikkje lenge etter auka Loen til 4-2. Filip Orlay gjekk forbi det som var av Eidspelarar og frå omlag 16 meter sette han ballen i mål lavt i lengste hjørnet. 

Etter Loen si 4-2 scoring gjorde Eid sin trenar Stian Aaland ein genistrek. Han sette keeper Sander Torheim Frislid fram som spiss og forsvarar Vegard Lunde i mål. Dette gav Eid fleire strengar å spele på og Eid var det klart beste laget resten av kampen. 20 minutt før slutt reduserte Eid til 4-3 ved Magnus Leite Gilleshammer. Markus Lefdal tok eit hurtig frispark til Leite Gilleshammer som runda keeper og sette inn sitt tredje mål i kampen. 

Knappe kvarteret før slutt var Eid centimeter frå å utlikne til 4-4. Eit frispark frå Markus Lefdal enda hos Kristian Rønnestad som frå to meters hold sette ballen i undersida av tverrliggaren. Minuttet etter utnytta Eid ein feil i Loen sitt forsvar. Sander Torheim Frislid tok ballen frå ein forsvarar og slo ballen mot spissmakker Magnus Leite Gilleshammer. Leite Gilleshammer kasta seg fram og sette i mål opp i nermaste hjørnet.   

Minuttet før slutt hadde Loen ein kjempesjanse til å vinne kampen. Filip Orlay drog til frå langt hold, men uheldigvis for Orlay og Loen gjekk skotet i tverrliggaren.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Loen  4-4 (1-1)
0-1 John Marius Berger (2. min)
1-1 Magnus Leite Gilleshammer (12. min)
2-1 Magnus Leite Gilleshammer (41. min)
2-2 John Marius Berger (42. min)
2-3 John Marius Berger (54. min)
2-4 Filip Orlay (58. min)
3-4 Magnus Leite Gilleshammer (60. min)
4-4 Magnus Leite Gilleshammer (67. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Zerdast Amin, Loen 

Eid 2:
Sander Torheim Frislid 
Kim Andre Nygård
Kristian Rønnestad
Vegard Lunde
Markus Lefdal 
Kristoffer Drage
Yahya Mohamed
Wael Younis
Magnus Leite Gilleshammer
Anders Nes
Daniel Myklebust 
Mathias Lote Henden 
Preben Hjelmeland Løvlid

Loen: 
Bjarne Nesje
Rasmus Bø
Zerdast Amin
Anders Egset
Fredrik Svarstad 
Bjørnar Sæten 
Tony Haugen 
Ole Sande
John Marius Berger
Jens Hage
Anders Sæten 
Nico Bolseth 
Rasmus Skarstein 
Filip Orlay 

23.08 Norge vann 2-1 mot Canada i U20 VM


Ane Fimreite var instruktør for keeperane under årets Proffveke i Stryn. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

Norge vann i formiddag 2-1 mot Canada i den andre kampen under U20 VM i Japan. Laget har dermed framleis håp om å bli blant dei to beste i gruppa som går til kvartfinale i turneringa. 

Både Stine Pettersen Reinås og Ane Fimreite var ubenytta reserve i kampen. 

Siste kampen i gruppespelet er mot Argentina, og kampen blir spelt måndag 27. august kl. 12.00. 

Norge - Canada 2-1 (0-1)
0-1 Jenna Richardson (44. min)
1-1 Ada Hegerberg (52. min)
2-1 Andrine Hegerberg (79. min)

Resultat Gruppe C
Nord Korea - Norge 4-2 (2-1)
Argentina - Canada 0-6 (0-5)

Nord Korea - Argentina 9-0 (7-0)
Norge - Canada 2-1 (0-1)

Tabell Gruppe C
Nord Korea  2  2 0 0  13-2  6 poeng 
Canada  2  1 0 1  7-2  3 poeng 
Norge  2  1 0 1  4-5  3 poeng 
Argentina  2  0 0 2  0-15  0 poeng 

23.08 Status G16 1. divisjon haust 


Simen Halvorsen scora fire mål i gårsdagens kamp mot TMFK 1. 
Bildet er frå 5. divisjonskampen borte mot Flatraket 10. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 1 og Sogndal 1 leiar G16 1. divisjon haust med full pott etter at to serierundar er avvikla. Nordfjordlaga Eid 1 og Tornado Måløy 1 ligg i andre enden av tabellen med to strake tap kvar.    

Resultat 2. serierunde:

Sogndal 1 - Eid 1  5-2
Førde 1 - Førde 2  1-1 
Florø 1 - Tornado Måløy 1  8-0 

Tabell G16 1. divisjon haust  
Florø 1  2  2 0 0   13-1  6 poeng
Sogndal 1  2  2 0 0  11-2  6 poeng 
Førde 1  2  1 1 0  5-1  4 poeng  
Førde 2  2  0 1 1  1-7  1 poeng 
Eid 1  2  0 0 2  3-10  0 poeng 
Tornado Måløy 1  2  0 0 2  0-12  0 poeng 

Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Neste serierunde blir spelt onsdag 29. august. 
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Eid 1 
Kl. 19.00 Florø 1 - Førde 1

22.08 Resultat kampar i dag, onsdag 22. august 


Åse Neraas scora Kaupanger sitt andre mål i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå seriekampen heime mot Klepp 2 21. august 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Høyang 2-0 (1-0)
1-0 Giro Hauge (25. min)
2-0 Åse Neraas (62. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Førde - Jølster 3-0 (2-0)
1-0 Sara Eriksen (25. min)
2-0 Camilla Stenseth (26. min)
3-0 Camilla Stenseth (61. min)

Les meir om denne kampen på Førde sine nettsider.

Haugar - Sandviken 2  2-0 
Fana - Bergen Nord Hovding 3-0 
Klepp 2 - Hinna 0-2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Haugar 15 11 3 1 39-8 36
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Klepp 2 15 6 0 9 38-37 18
Jølster 16 5 2 9 22-39 17
Bergen Nord Hovding 15 5 0 10 21-43 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2  4-2
1-0 Joakim Rakneberg
1-1 Kaupanger 2
1-2 Kaupanger 2
2-2 Joakim Rakneberg
3-2 Frank Ask
4-2 Joakim Rakneberg

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 10 3 1 6 14-30 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

22.08 Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde


Trond Leirgulen fekk rødt kort i Stryn sin heimekamp mot Voss. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over stillinga i tabellkonkurransen etter 17. serierunde.

NB! Det er ikkje premiering etter 17. serierunde. 

Neste gong det er premiering er etter 19. serierunde. Då er det premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg heilt sist. 

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 17. serierunde:
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7
 
Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
1 Preben Strypet 23 3
2 Olav Balsnes 24 4
3 Håvard Mjølkeråen 26 6
4 Arne Helgheim 26 5
5 Morten Bakken 26 4
6 Hildre Andrine Eikenæs 26 2
7 Idar Arne Kristiansen 28 4
8 Oddfrid Mjellem 28 4
9 Per Hove 28 4
10 Kanagaratnam Mohanarajah 28 3
11 Tarjei Bjørkum Vereide 28 3
12 Vegard Flatjord 28 3
13 Christoffer Hafsås 28 2
14 Harald Hollevik 28 2
15 Andreas Teigen 30 5
16 Kay Ove Hafsås 30 5
17 Rikke Myklebust 30 3
18 Elin Helgheim 30 2
19 Knut Atle Krossøy 30 1
20 Martine Førde 30 0
21 Jan Martin Starheim 31 1
22 Kai Arne Otneim 32 5
23 Morten Sanden 32 4
24 Pål Fossnes 32 4
25 Trond Vegard Ripe 32 4
26 Endre Kristensen 32 3
27 Jarle Christensen 32 3
28 Susanne Skogstad 32 3
29 Brynjar Myklebust 32 2
30 Daniel Lotsberg 32 2
31 Eirik Jenssen 32 2
32 John Rasmus Sæbø 32 2
33 Odd L. Drabløs 32 2
34 Runar Hove 32 2
35 Jarle Hafsås 32 1
36 Eirik Endestad 33 2
37 Ingmar Sægrov 34 4
38 Kåre Balsnes 34 4
39 Ole Tom Myroldhaug 34 4
40 Bjørn-Erik Bruvoll 34 3
41 Dan Jøran Hafsås 34 3
42 Ole Einar Rebni 34 3
43 Ove Balsnes 34 3
44 Sujeevan Mohanarajah 34 3
45 Kay Rune Solheim 34 2
46 Ruben Wie 34 2
47 Sondre Solheim Langedal 34 2
48 Andreas Vereide 34 1
49 Per Are Verlo 34 1
50 Rune Midthjell 34 1
51 Edgar Flo 34 0

Sjå heile lista etter 17. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


22.08 Kampar i dag, onsdag 22. august 


Kaupanger møter i ettermiddag Høyang på heimebane. 
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 18.30 Kaupanger - Høyang 
Kl. 19.00 Førde - Jølster 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 15 12 1 2 44-9 37
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 13 6 2 5 23-25 20
Klepp 2 14 6 0 8 38-35 18
Fana 14 6 0 8 35-42 18
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Bergen Nord Hovding 14 5 0 9 21-40 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 15 3 0 12 19-54 9

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.30 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4

NB! Hallo Sogn overfører direkte dagens damekamp mellom Kaupanger og Høyang.

Sendinga finn du her.

21.08 Resultat kampar i dag, tysdag 21. august 


Daniel Lotsberg scora to mål i dagens kamp mot Sandane 2. 
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 24. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

6. divisjon avdeling 1
Jotun - Hafslo/Bjørn 2  2-3 
Syril 2 - Balestrand 2  3-6

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 8 6 0 2 32-17 18
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18 -18 13
Syril 2 9 4 0 5 32-36 12
Vik 2 7 3 0 4 16 - 23 9
Jotun 7 2 1 4 18-22 7

6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Atløy  8-0
Tambarskjelvar - Førde 3  6-3
Tempo - Florø 4  6-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 8 7 0 1 43-9 21
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 8 6 0 2 40-18 18
Førde 4 9 3 1 5 23-29 10
Førde 3 7 3 1 3 18-34 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 9 0 0 9 10-57 0

6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Haugen 3-3 (1-1)
0-1 Anders Midthjell 
1-1 Mikael Alander
1-2 Daniel Lotsberg 
2-2 Juty Johnny 
2-3 Daniel Lotsberg 
3-3 Sebastian Haugen

Loen - Hyen 8-0
Oppstryn - Breimsbygda 0-4

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 8 6 2 0 37-10 20
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 9 3 2 4 23 - 20 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2

Treningskamp, Fosshaugane Campus
Sogndal - Førde 7-2 (3-2)

21.08 Resultat 1. serierunde G14 1. divisjon haust


Eid sitt småguttelag vann 4-2 heime mot Florø på Eid Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Selje 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Måndag 20. august blei 1. serierunde spelt i klasse G14 1. divisjon haust.

Eid vann 4-2 heime mot Florø, Førde vann 7-0 heime mot Stryn, medan Sogndal vann 5-1 borte mot Skavøypoll. 

Eid 1 - Florø 1  4-2 (2-2)
1-0 Kristian Lefdal
2-0 Simen Lefdal
2-1 Eirik Høydal
2-2 Sander Gjertsen
3-2 Kristian Lefdal
4-2 Daniel Haus

Førde 1 Stryn 1  7-0

Skavøypoll - Sogndal 1  1-5

2. serierunde, måndag 27. august:
Sogndal 1 - Eid 1
Stryn 1 - Skavøypoll 
Florø 1 - Førde 1 

21.08 Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde


Eid har kun vunne ein kamp til no denne sesongen. 
Bildet er frå seieren i seriepremiera borte mot Florø 14. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over stillinga i tabellkonkurransen etter 14. serierunde. 

Det er premie til dei tre beste etter 14. serierunde. 

1. premie - 7 flax-lodd - Kanagaratnam Mohanarajah
2. premie - 5 flax-lodd - Vegard Flatjord
3. premie - 3 flax-lodd - Hildre Andrine Eikenæs

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 14. serierunde:
Førde 14 12 1 1 55-11 37
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 14 5 0 9 23-36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
 
Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
1 Kanagaratnam Mohanarajah 26 6
2 Vegard Flatjord 28 5
3 Hildre Andrine Eikenæs 28 2
4 Harald Hollevik 28 1
5 Olav Balsnes 28 1
6 Eirik Endestad 29 5
7 Preben Strypet 29 2
8 Henrik Førde 30 5
9 Oddfrid Mjellem 30 4
10 Arne Helgheim 30 3
11 Christoffer Hafsås 30 1
12 Andreas Teigen 32 5
13 Endre Kristensen 32 4
14 Idar Arne Kristiansen 32 4
15 Håvard Mjølkeråen 32 3
16 Knut Atle Krossøy 32 3
17 Per Hove 32 3
18 Brynjar Myklebust 32 2
19 Eirik Jenssen 32 2
20 Elin Helgheim 32 2
21 Jarle Christensen 32 2
22 Jarle Hafsås 32 2
23 Morten Bakken 32 1
24 Sujeevan Mohanarajah 34 5
25 Daniel Lotsberg 34 4
26 Jacob Storevik 34 4
27 Kay Rune Solheim 34 4
28 Runar Hove 34 4
29 Susanne Skogstad 34 4
30 Per Are Verlo 34 3
31 Pål Fossnes 34 3
32 Rikke Myklebust 34 3
33 Vigdis Bjørhovde 34 3
34 Odd L. Drabløs 34 2
35 Tarjei Bjørkkum Vereide 34 2
36 Kay Ove Hafsås 34 1
37 Martine Førde 34 0
38 Arild Hagen Bakke 35 4
39 Jan Martin Starheim 35 0
40 Geir Igelkjøn 36 5
41 Jan Taule 36 5
42 Eirik Rutledal 36 4
43 Kai Henning Slinde 36 4
44 Kristoffer Valsvik 36 4
45 Kåre Balsnes 36 4
46 Morten Sanden 36 4
47 Trond Vegard Ripe 36 4
48 Astrid Mikalsen 36 3
49 Bjørn-Erik Bruvoll 36 3
50 Christer Husa 36 3
51 Eivind Nybakk 36 3
52 Ole Einar Rebni 36 3
53 Ove Balsnes 36 3

Sjå heile lista etter 14. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


21.08 Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde


Stryn jublar etter at Petter Hammer gav Stryn leiinga 1-0 mot Vik.  
Sjå bilder frå denne kampen.

Steinar Christensen frå Manger leiar haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8 etter 9. serierunde. 

Christensen er heile 12 poeng føre Førdespelar Christoffer Hafsås som ligg på andreplass. 

Christensen får tilsendt fem flax-lodd som er sponsa av SFE-Alarm.

Som etter sist oppdatering ligg Kim Svarstad på 310. plass og er heilt sist i konkurransen. 

NB! Det er premiering til den som ligg på sisteplass etter 19. serierunde. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 9. serierunde:
Førde 9 7 1 1 29-8 22
Fyllingsdalen 2 9 6 1 2 26-12 19
Årdal FK 9 6 1 2 26-15 19
Voss 9 6 0 3 25-17 18
Florø 9 5 1 3 27-16 16
Stryn 9 5 0 4 16-20 15
Radøy/Manger 9 4 2 3 20-20 14
Vik 9 4 1 4 28-28 13
Saga 9 4 0 5 16-21 12
Øystese 9 3 1 5 27-21 10
Sotra 9 3 0 6 20-19 9
Tornado Måløy 9 2 1 6 12-22 7
Eid 9 1 2 6 4-34 5
Bergen Nord 9 1 1 7 11-34 4
 
Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
1 Steinar Christensen 20 7
2 Christoffer Hafsås 32 3
3 Kristoffer Valsvik 32 2
4 Eirik Endestad 33 5
5 Ove Balsnes 34 4
6 Harald Hollevik 34 3
7 Odd L. Drabløs 34 3
8 Arild Hjelmeland 35 1
9 Vigdis Bjørhovde 36 3
10 Preben Strypet 37 1
11 Geir Igelkjøn 38 4
12 Geir Loneland 38 4
13 Hildre Andrine Eikenæs 38 2
14 Oddfrid Mjellem 38 2
15 Olav Balsnes 38 2
16 Anja Evelyn Amundsen 38 1
17 Jon Valaker 38 0
18 Martine Førde 38 0
19 Jarle Hafsås 40 5
20 Vebjørn Furnes 40 4
21 Lena Hollevik 40 3
22 Ole Einar Rebni 40 3
23 Rene Haugen 40 3
24 Sujeevan Mohanarajah 40 3
25 Elin Helgheim 40 2
26 Jacob Storevik 40 2
27 Olle Kristoffersson 40 2
28 Vårin Ness 40 1
29 Andreas Lillebø 41 1
30 Are Jacobsen 42 4
31 Idar Arne Kristiansen 42 4
32 Kjell Inge Sanden 42 4
33 Magnus Myrhol 42 3
34 Sindre Karadas 42 3
35 Øystein Aabrekk 42 3
36 Alf Inge Holsæter 42 2
37 Benny Rivedal 42 2
38 Kanagaratnam Mohanarajah 42 2
39 Knut Atle Krossøy 42 2
40 Kåre Balsnes 42 2
41 Marius Sætren 42 2
42 Tommy Totland Hauge 42 2
43 Vegard Flatjord 42 2
44 Øyvind Løkling 42 2

Sjå heile lista etter 9. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


21.08 Status tabellkonkurransen etter 4. serierunde


John Martin Gil og TMFK låg på ein 8. plass etter 4. serierunde.
Bildet er frå heimekampen på Måløy Stadion 27. juni 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eirik Endestad leiar haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8 etter 4. serierunde. 

Endestad stikk dermed av med fem flax-lodd som er sponsa av SFE-Alarm.

I løpet av ettermiddagen kjem også oppdateringane etter 9. og 14. serierunde. 

I tillegg vil oppdateringa etter helgas serierunde bli lagt ut i morgon tidlig. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 4. serierunde:
Førde 4 3 0 1 13-5 9
Voss 4 3 0 1 11-5 9
Årdal FK 4 3 0 1 10-4 9
Vik 4 3 0 1 15-11 9
Stryn 4 3 0 1 9-6 9
Florø 4 2 1 1 15-10 7
Radøy/Manger 4 2 0 2 9-9 6
Tornado Måløy 4 2 0 2 8-9 6
Fyllingsdalen 2 4 1 1 2 13-9 4
Bergen Nord 4 1 1 2 6-8 4
Sotra 4 1 0 3 5-11 3
Saga 4 1 0 3 6-15 3
Eid 4 1 0 3 2-14 3
Øystese 4 0 1 3 7-13 1
 
Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
1 Eirik Endestad 25 5
2 Magnus Myrhol 32 6
3 Anja Evelyn Amundsen 32 4
4 Arild Ivar Husa 32 1
5 Kristian Lefdal 34 5
6 Jacob Storevik 34 4
7 Jarle Hafsås 34 4
8 Mathias Kullsveen 34 4
9 Kristoffer Sigdestad 34 2
10 Kristoffer Valsvik 34 2
11 Sander Torheim Frislid 35 5
12 Arild Rafshol 36 4
13 Olle Kristoffersson 36 4
14 Thomas Rognsø 36 4
15 Kenneth Rakkenes 36 3
16 Rasmus Gausemel 36 3
17 Per Ivar Hovden 36 1
18 Arild Hjelmeland 37 0
19 Geir Igelkjøn 38 4
20 Henrik Førde 38 3
21 Pål Fossnes 38 3
22 Øystein Aabrekk 38 3
23 Marius Sætren 38 2
24 Øystein Lindesteg Rinde 40 5
25 Oddfrid Mjellem 40 3
26 Runar Hove 40 3
27 Sindre Karadas 40 3
28 Tore Haraldsen 40 3
29 Vårin Ness 40 3
30 Kennet Hessvik 40 2
31 Torbjørn Endestad 40 2
32 Odd L. Drabløs 40 1
33 Arild Hagen Bakke 41 3
34 Andreas Teigen 42 4
35 Even Melaas Fåberg 42 4
36 Rune Midthjell 42 4
37 Anders Kyrkjeeide Karlsen 42 3
38 Leif Øystein Felde 42 3
39 Per Are Verlo 42 3
40 Steinar Christensen 42 3

Sjå heile lista etter 4. serierunde. 

Slik blir premieringa ved serieslutt: 
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd


TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


21.08 Florø møter Brann heime i kvartfinalen i NM G19


Kristoffer Book scora eitt mål i 4. runde-kampen mot Molde.
Bildet er frå 3. divisjonskampen heime mot Tornado Måløy 28. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø møter Brann heime i kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup. 

Kampen er beramma til søndag 2. september, men det blir jobba med å flytte denne kampen. 

- Brann er dei store favorittane til å vinne NM, så det kunne ikkje blitt tøffere. Men det likar vi, seier Florøtrenar Terje Rognsø like etter at oppsettet blei offentliggjort.   

Kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Florø - Brann 

Viking - Odd Grenland
Strømsgodset - Sarpsborg 08
Lørenskog - Rosenborg

21.08 Kampar i dag, tysdag 21. august 


Haugen møter i ettermiddag Sandane 2 på bortebane. 
Bildet er frå 4-1 seieren heime mot Sandane 2 tysdag 22. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Hafslo/Bjørn 2 
Kl. 19.00 Syril 2 - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26 - 14 15
Syril 2 8 4 0 4 29 - 30 12
Hafslo /Bjørn 2 8 3 1 4 15 - 16 10
Vik 2 7 3 0 4 16 - 23 9
Jotun 6 2 1 3 16 - 19 7

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Atløy 
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Førde 3
Kl. 19.00 Tempo - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 7 6 0 1 35 - 9 18
Tempo 8 6 0 2 33 - 12 18
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34 - 15 15
Førde 4 8 3 1 4 20 - 23 10
Førde 3 7 3 1 3 18 - 34 10
Atløy 7 2 0 5 19 - 23 6
Florø 4 8 0 0 8 8-51 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Loen - Hyen 
Kl. 19.00 Oppstryn - Breimsbygda
Kl. 19.00 Sandane 2 - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 8 5 1 2 32 - 19 16
Sandane 2 8 3 2 3 23 - 23 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 7 3 1 3 15 - 22 10
Breimsbygda 8 2 2 4 19 - 20 8
Hyen 8 0 2 6 8-32 2

Treningskamp, Fosshaugane Campus
Kl. 18.00 Sogndal - Førde

20.08 Vik har trekt damelaget sitt i 3. divisjon kvinner


Vik jublar etter scoring borte mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det blir i dag meldt at Vik har trekt damelaget sitt i 3. divisjon kvinner. På grunn av mangel på spelarar ser ikkje Vik noko anna løysing enn å trekke laget. Det betyr at kampane som Vik har spelt til no denne sesongen blir annullert. 

Vik sine kampar som blir annullert: 
Vik - Breimsbygda/Sandane 0-5
Eid - Vik 4-2   -  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Vik - Sogndal 3-2
Vik - Hornindal 3-3 
Stryn - Vik 7-1 
Florø - Vik 5-1

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Stryn 5 2 1 2 11-7 7
Breimsbygda/Sandane 5 2 1 2 9-11 7
Sogndal 5 1 1 3 12-11 4
Florø 6 1 1 4 9-19 4

20.08 Resultat kampar i dag, måndag 20. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Jølster - Veitastrond 2-1 (2-1)
1-0 Ole Martin Eide (8. min)
2-0 Tom Erik Sandal (17. min)
2-1 Severin Rokne (29. min)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 15 5 5 5 35-23 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1 
Bjørn - Gaular 6-0 (1-0)
1-0 Daniel Tverberg
2-0 Frode Kvalsøren
3-0 Stian Kvalsøren
4-0 Binyam Gobizei
5-0 Jonas Elle, straffe
6-0 Frode Kvalsøren

Syril - Jølster 2  10-2
Mål Syril: Jan Tore Slinde (4), Helge Henjum (3), Steinar Henjum (2) og Sondre Søderholm


UTSETT Kaupanger 2 - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 11 1 1 9 20-63 4

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Tornado Måløy 2  2-6 

Flatraket - Stryn 2  2-1
1-0 Roger Nygård
2-0 Roger Nygård
2-1 Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 12 3 1 8 38-46 10
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7  

20.08 Kaupanger - Høyang direkte på Hallo Sogn 



Hallo Sogn overfører direkte damekampen mellom Kaupanger og Høyang i 2. divisjon kvinner. Kampen blir spelt på kunstgrasbana på Kaupanger onsdag 22. august og har avspark klokka 18.30.

Sendinga finn du her.

20.08 Norge tapte 4-2 i opningskampen i U20 VM


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal.
Foto: Privat

Norge tapte i formiddag 4-2 mot Nord Korea i opningskampen i U20 VM i Japan. Stine Pettersen Reinås kom på bana tre minutt før full tid, medan Ane Fimreite var ubenytta reserve. 

Neste kamp for Norge i VM er mot Canada torsdag 23. august.

Nord Korea - Norge 4-2 (2-1)
1-0 Y. Hyon Hi (15. min)
1-1 Caroline Hansen (23. min)
2-1 Y. Hyon Hi (40. min)
2-2 Ada Hegerberg (54. min)
3-2 K. Un Hwa (71. min) 
4-2 K. Su Gyong (77. min)

20.08 Kampar i dag, måndag 20. august 


Frank Hool og Stryn 2 møter i dag Flatraket på Naustteigen Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Stadlandet 5. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Kl. 19.00 Jølster - Veitastrond

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular 
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sogndal 3
Kl. 19.00 Syril - Jølster 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1 

Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Flatraket - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

19.08 Eid spelte uavgjort 2-2 mot Fyllingsdalen 2


Henrik Salveson gav Eid leiinga 1-0 i dagens kamp mot Fyllingsdalen 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Fyllingsdalen 2 på Eid Stadion. 

Henrik Salveson gav Eid leiinga 1-0 etter eit kvarter av fyrste omgang. Salveson drog av ein spelar og frå 23 meter dunka han ballen nede i venstre hjørnet for Fyllingsdalen sin keeper Stefan Hagerup. Etter ein god start av heimelaget tok Fyllingsdalen over utover i omgangen, og drøye 10 minutt før pause utlikna bortelaget til 1-1. Joachim S. Edvardsen skrudde eit frispark frå omlag 25 meter rett i mål. 

To minutt før pause gjekk bortelaget opp i leiinga 1-2 etter ein ny dødballsituasjon. Eit frispark frå Daniel Campos gjekk gjennom heile Eid sitt felt og på bakerste stolpe dukka forsvarsspelar Simen Hopsdal opp og heada ballen i mål frå kort hold. 

Heimelaget hadde nytta pausen best og like etter kvilen hadde Eid ein dobbelsjanse til å utlikne til 2-2. Bjørn Totland fekk sjansen frå god posisjon, men skotet gjekk rett i ein forsvarar. Totland fekk ballen tilbake og trilla den vidare til Torbjørn Aabrekk. Ein forsvarar kom tett opp i Aabrekk og fekk blokkert avslutninga i siste liten. 

10 minutt ut i omgangen ropte heimelaget på straffespark. Ein forsvarar fekk ballen i handa, men dommar Dan Kåre Esp var ikkje enige med heimelaget og vinka spelet vidare. 

Knappe 25 minutt ut i 2. omgang utlikna Eid til 2-2 på straffespark. Etter litt fram og tilbake inne i Fyllingsdalen sin 16-meter var ein Fyllingsdalenspelar bort i ballen med handa. Denne gongen var dommaren frå Eikefjorden ikkje i tvil og peika på straffemerket. Torbjørn Aabrekk chippa straffa via keeper og i mål.

På slutten av kampen bølga spelet fram og tilbake og det var tydelig at begge laga gjekk for å vinne kampen. Den største sjansen hadde Joachim S. Edvardsen like før slutt, men avslutninga blei redda av Arild Magnus Bjørhovde Rindal. 
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Fyllingsdalen 2  2-2 (1-2)
1-0 Henrik Salveson (15. min)
1-1 Joachim S. Edvardsen (34. min)
1-2 Simen Hopsdal (43. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk, straffe (68. min)

Gult kort: Henrik Salveson, Johannes Myklebust og Erik Salveson, Eid 
Joachim Hatland, Fyllingsdalen 2 

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord 

Assistentdommarar: Per Oddvar Lien, Høyang og Ragnar Åmot, Jølster 

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Erik Salveson
Thomas Starheim
Henrik Salveson (Ole Andreas Aarvik 89. min)
Bjørn Totland
Erik Rotihaug
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust (Oliver Rotihaug 55. min)

Fyllingsdalen 2:
Stefan Hagerup
Kristoffer Jordal Møvik
Simen Hopsdal
Joachim Hatland
Daniel Campos (Trygve Bruvik Ellingstad 70. min)
Alexander Møll
Christian Heimark
Joachim S. Edvardsen
Mathias Wåge Raum
Jarle Jakobsen
Petter Ingebrigtsen (Nikolai Jensen 79. min)

19.08 Resultat kampar i dag, søndag 19. august 


Camilla Stenseth scora Førde sitt vinnarmål mot Hinna. 
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 3. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Hinna 1-0 (0-0)
Mål Førde: Camilla Stenseth 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Førde 13 6 2 5 23-25 20
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 15 3 0 12 19-54 9

3. divisjon avdeling 8
Eid - Fyllingsdalen 2 2-2 (1-2)
1-0 Henrik Salveson (15. min)
1-1 Joachim S. Edvardsen (34. min)
1-2 Simen Hopsdal (43. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk, straffe (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Voss - Tornado Måløy  0-2 (0-2)
0-1 Marius Refvik, straffe (16. min)
0-2 John Martin Gil (26. min)

Kampfakta frå kampen Voss-TMFK er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7

4. divisjon 

Balestrand - Kaupanger 1-0 (1-0)
1-0 Nicolay Andersen (41. min)

Sogndal 2 - Førde 2  6-0 (4-0)
1-0 Bjørnar Hove (15. min)
2-0 Sjølvmål (25. min)
3-0 Stian Dyngeland (31. min)
4-0 Stian Dyngeland (42. min)
5-0 Sjølvmål (59. min)
6-0 Marius Salamonsen (83. min)

Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Dale/Hyllestad 2  5-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Selje 2-2 (1-0)
1-0 Per Arne Teige
1-1 Joachim Refvik, straffe
2-1 Arne Refsnes
2-2 Saron Osmundsvåg 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

19.08 Florø klar for kvartfinale i NM G19 Telenor Cup


Kristoffer Book scora eitt mål i kampen mot Molde.
Bildet er frå 3. divisjonskampen heime mot Tornado Måløy 28. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø er klar for kvartfinale i NM G19 Telenor Cup etter at laget i går ettermiddag vann 4-0 heime mot Molde. Halvor Solheim Olsen (2), Kristoffer Book og Peter Aase scora Florø sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 0-0. 

Rosenborg med Tidligare Florøspelar Jacob Storevik på laget er også klar for kvartfinale i NM G19 Telenor Cup. Jacob Storevik spelte 1. omgang for Rosenborg då laget vann 3-1 heime mot Levanger. Storevik holdt nullen og stillinga var 1-0 til pause. 

Kanskje det er duka for kamp mellom Florø og Rosenborg på Florø Stadion i kvartfinalen?

Resultat 4. runde NM G19 Telenor Cup:
Florø - Molde 4-0 (0-0)
Rosenborg - Levanger 3-1
Brann - Bryne 5-0 
Lørenskog - Sortland 4-0 
Viking - Sandnes Ulf 6-1
Sarpsborg 08 - Lillestrøm 1-1, 1-1 eeo, 5-3 etter straffesparkkonk. 
Odd Grenland - HamKam 5-1

Søndag 19. august kl. 15.00 Strømsgodset - Skeid 

19.08 Terje Rognsø med 50 kampar på rad uten tap


Terje Rognsø før heimekampen mot Eid 20. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Laurdag blei ein jubeldag for Florø Fotball. Fyrst vann 3. divisjonslaget 3-0 mot Sotra, og ikkje lenge etter vann juniorlaget 4-0 mot Molde i G19-cupen. 

Florø sin hovudtrenar Terje Rognsø var på benken begge kampar og kunne bokføre to nye kampar uten tap. Rognsø står dermed bokført med utrulige 50 obligatoriske kampar på rad uten tap på dei tre siste månadane. Dette gjeld kampar i 3. divisjon, 5. divisjon og kampar for aldersbestemte lag i USA Cup. 

Sist kamp der Rognsø var lagleiar som enda med tap var 2-5 kampen borte mot Øystese i 3. divisjon 19. mai.



Terje Rognsø i pausen mellom Hornindal og Florø 2 16. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.08 Kampar i dag, søndag 19. august 


Eid møter i dag Fyllingsdalen 2 på heimebane. 
Bildet er frå guttekampen mellom Eid og Førde 19. april 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Førde - Hinna

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 14 3 0 11 19-53 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Eid - Fyllingsdalen 2
Kl. 16.00 Voss - Tornado Måløy  

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6

4. divisjon 

Kl. 15.00 Balestrand - Kaupanger 
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Førde 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Årdal 2 - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stadlandet - Selje 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

18.08 Erik Sandal og Hødd klar for semifinale i cupen


Erik Sandal og Hødd overraska i dagens cupkamp borte mot Haugesund.
Bildet er frå cupkampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 1. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Erik Sandal og Hødd er klar for semifinale i cupen etter at laget i dag meget overraskande vann borte mot Haugesund. Hødd var i føringa i kampen to gongar, men Haugesund utlikna begge gongane ved Nikola Djurdjic. Ingen av laga scora i ekstraomgangane og i straffesparkkonkurransen var Hødd sikrast frå ellevemeteren. 

Haugesund - Hødd 2-2 (1-1) 6-7 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Pål Andre Helland (32. min)
1-1 Nikola Djurdjic (45. min+1)
1-2 Pål Andre Helland (49. min)
2-2 Nikola Djurdjic (62. min)

Kampfakta er henta frå Firda si Live-oppdatering.

18.08 Ida Katrine scora to mål i debuten i 1. divisjon


Ida Katrine Pedersen Nesse i bortekampen mot Hornindal 24. juni 2011. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Tidligare Høyangspelar Ida Katrine Pedersen Nesse fekk i dag sin debut for Åsane i 1. divisjon. Åsane vann 2-0 mot Fortuna Ålesund og Ida Katrine laga like godt begge måla til Åsane. 

Åsane - Fortuna Ålesund 2-0 (1-0)
1-0 Ida Katrine Pedersen Nesse (30. min)
2-0 Ida Katrine Pedersen Nesse (85. min)


18.08 Resultat kampar i dag, laurdag 18. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

NM G19 

Florø - Molde  4-0 (0-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Haugar 1-1 (1-1)
Kaupanger - Hinna  9-0 (5-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 14 3 0 11 19-53 9

3. divisjon avdeling 8
Florø - Sotra 3-0 (2-0)
Radøy/Manger - Førde 2-8 (0-4)
Årdal - Stryn 2-0 (1-0)
Saga - Vik 3-4 (1-1)

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6

4. divisjon 

Lærdal - Skavøypoll 0-4

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2

18.08 Kampar i dag, laurdag 18. august 


Florø møter i ettermiddag Molde på heimebane i NM G19. 
Bildet er frå bortekampen mot Stryn i vinterserien 7. desember 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

NM G19 

Kl. 16.30 Florø - Molde

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Jølster - Haugar 
Kl. 13.00 Kaupanger - Hinna

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Kaupanger 13 9 2 2 43-11 29
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 14 5 1 8 21-35 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Florø - Sotra 
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Førde
Kl. 16.00 Årdal - Stryn 
Kl. 16.00 Saga - Vik 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 16 14 1 1 67-15 43
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Florø 16 10 3 3 43-24 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Årdal 16 8 2 6 37-30 26
Sotra 16 7 2 7 37-36 23
Vik 16 7 2 7 47-49 23
Stryn 16 6 3 7 29-36 21
Radøy/Manger 16 5 4 7 31-35 19
Saga 16 6 0 10 26-41 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6

4. divisjon 

Kl. 14.00 Lærdal - Skavøypoll 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Saga og Vik. 

Kampen blir spelt på Førde stadion klokka 16.00. 

Sendinga finn du her.

17.08 Ingrid Øvreberg senka Eid med fire scoringar 


Ingrid Øvreberg scora alle fire måla til Stryn i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn vann i ettermiddag 4-2 heime mot Stryn i 3. divisjon kvinner. Eid gjekk dermed på sitt fyrste tap denne sesongen, medan Stryn tok sin tredje seier og klatra opp til 2. plass på tabellen.  

Ingrid Øvreberg scora alle fire måla til Stryn, medan Helene Marie Inselseth og Ingebjørg Scott Bale scora for serieleiaren.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Eid 4-2 (2-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (32. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (55. min)
3-1 Helene Marie Inselseth (81. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (86. min)
4-2 Ingebjørg Scott Bale (90. min)

Gult kort: Mariel Starheim, Eid 

Dommar: Kjell Alme, Sandane

Eid: 
Marita Berget Alsaker
Julia Navelsaker Røed 
Mariel Holmøyvik Starheim
Rikke Myklebust
Marte Hjelle
Henriette Fonn Naustdal
Helene Marie Inselseth
Ingebjørg Scott Bale
Veronika Stokke
Camilla Ervik
Elise Hjelle

Innbyttarar: 
Amalie Bjørkedal 
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen

Stryn: 
Annie V. Stølen 
Kristina Flo
Mari Skarstein
Dagny Sæten 
Mona Myklebust 
Benedikte Flåten
Amalie Øvreseth
Hanna Tenden
Pernille Flo 
Sofie Lunde
Ingrid Øvreberg

Innbyttarar: 
Marita Berge
Maria Bøe
Nadia Alim 
Karine Tonning
Caroline Gjertsen

17.08 Resultat kampar i dag, fredag 17. august 


Gøran Larsen scora Bremanger sitt mål i dagens kamp mot Eikefjord.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket 3. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner
Stryn - Eid 4-2 (2-0)

1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (32. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (55. min)
3-1 Helene Marie Inselseth (81. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (86. min)
4-2 Ingebjørg Scott Bale (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 7 6 0 1 26-16 18
Stryn 6 3 1 2 18-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4

4. divisjon 
Dale - Høyang 2-1 (1-1)
0-1 Sjur Gjeraker (3. min)
1-1 Simen Stølen (7. min)
2-1 Runar Aune (61. min)

Fjøra - Sandane 2-3 (1-0)
1-0 Mats Nondal (22. min)
1-1 Martin Sivertsen (47. min)
2-1 Roger Hjellaug (55. min)
2-2 Mads Wie (59. min) (NB! Firda har feil på denne målscoraren)
2-3 Mads Wie (70. min)

Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

5. divisjon avdeling 1 
Anga - Askvoll/Holmedal 5-1 (2-0)
Mål Anga: Hallvard Øen, Stein Erik Solheim, Tomas Myhre, Lasse Herstad Øvrelid og Sindre Hoff

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2 
Bremanger - Eikefjord 1-1
Mål Bremanger: Gøran Larsen 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

17.08 Saga - Vik direkte på Hallo Sogn 



Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Saga og Vik. 

Kampen blir spelt på Førde stadion laurdag 18. august klokka 16.00. 

Sendinga finn du her.

17.08 Kampar i dag, fredag 17. august 


Eid sitt damelag møter i dag Stryn på bortebane. 
På heimebane tidligare denne sesongen snudde Eid 0-2 til 3-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Eid 

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4

4. divisjon 
Kl. 19.00 Dale - Høyang
Kl. 19.00 Fjøra - Sandane

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 14 5 1 8 24-32 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Anga - Askvoll/Holmedal 

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2 
Kl. 19.00 Bremanger - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

16.08 Florø 2 vann 4-1 borte mot Hornindal 


Kristian Rindheim og Mats Hovland etter at Mats Hovland 
fastsette sluttresultatet til 1-4 knappe 10 minutt før slutt. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 tok sin 12 strake seier denne sesongen då laget i ettermiddag vann 4-1 borte mot Hornindal. Mats Hovland (2), Simen Hamre og Kristoffer Orheim scora for Florø 2, medan Stura Lødøen scora for heimelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal - Florø 2  1-4 (0-3)
0-1 Kristoffer Orheim (23. min)
0-2 Simen Hamre (24. min)
0-3 Mats Hovland (45. min+1)
1-3 Sturla Lødøen (52. min)
1-4 Mats Hovland (82. min)

Gult kort: Runar Åmot, Florø 2

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Hornindal: 
Kristoffer Grodås
Tarjei Lødøen
Sindre Nordang
Håvard Sollid
Martin Seljeset
Tore Raftevold
Kjetil Svarstad 
Endre Lødemel
Johnny Myklebust 
Sturla Lødøen
Eivind Grodås

Innbyttarar: 
Isak Fotland Fænn 
Stian Taraldset 
Jan Rune Oppheim
Joakim Olsbø

Florø 2:
Knut Kvammen 
Emil Aadland
Runar Åmot 
Martin Orheim 
Martin Solheim Olsen 
Binyan Bereket 
Mats Hovland
Kristoffer Orheim 
Aksel Bauge 
Erik Selaas
Simen Hamre

Innbyttarar: 
Joachim Tunheim
Thor Henning Brandsøy
Kristian Rindheim

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

16.08 Bilder frå Maurstad Open 2012


Roger Challen vann årets Maurstad Open føre Svend Weum. 
Sjå bilder frå Maurstad Open 2012. 

Nordfjord Golfklubb arrangerte sist søndag Maurstad Open i Stokkenes Golfpark. 85 år gamle Toralv Maurstad som har gitt navnet sitt til turneringa deltok og kom på ein flott 15. plass. 

Sjå bilder frå Maurstad Open 2012. 

Resultat Maurstad Open - Stableford 

Herrer :
1. CHALLEN, Roger Nordfjord Golfklubb 42 
2. WEUM, Svend Johan Nordfjord Golfklubb 37 
3. BREKKE, Ingvar Vanylven Golfklubb 36 
4. HUSTAD, Sverre Berge Volda Golfklubb 36 
5. GJERDE, Dagfinn Nordfjord Golfklubb 35 
6. HALSØR, Reinhart Zeivar Selje Golfklubb 35 
7. AASEN, Svein Volda Golfklubb 33 
8. SVARLIAUNET, Sten Håvard Namdal Golfklubb 33 
9. GJERDE, Bjørnar Sunnmøre Golfklubb 33 
10. AARSKOG, Jostein Nordfjord Golfklubb 33 
11. HJELMELAND, Arild Nordfjord Golfklubb 33 
12. GISKEMO, Ole Christian Sola Golfklubb 32 
13. REIMERS, Egil Solastranden Golfklubb 32 
14. SØRLAND, Kim-Andre Hauger Golfklubb 32 
15. MAURSTAD, Toralv Nordfjord Golfklubb 31 
16. BREKKE, Alexander Vanylven Golfklubb 31 
17. INDRESØVDE, Harald Volda Golfklubb 31 
18. MØRKVED, Arne Stiklestad Golfklubb 31 
19. REBBESTAD, Idar Arne Volda Golfklubb 30 
20. DIGERNES, Jostein Volda Golfklubb 29 
21. BERGMANN, Webjørn Yksnøy Volda Golfklubb 28 
22. VOLDSUND, Joar Vanylven Golfklubb 28 
23. FJØRTOFT, Laurits A Stiklestad Golfklubb 28 
24. NAUSTDAL, Tore Henning Nordfjord Golfklubb 28 
25. VEE, Oddbjørn Sandane Golfklubb 28 
26. AARHEIM, Ola Andreas Stryn Golfklubb 27 
27. TRYGGESTAD, Kent Roger Nordfjord Golfklubb 27 
28. KALVATN, Terje Volda Golfklubb 27 
29. MYKLEBUST, Are Volda Golfklubb 27 
30. ANDENES, Sondre Sandane Golfklubb 27 
31. LANGLO, Asbjørn Stranda Golfklubb 27 
32. STEFFENAKK, Øystein Ålesund Golfklubb 27 
33. STORØY, Thomas Nordfjord Golfklubb 26 
34. LANGLO, Kolbein Johannes Stranda Golfklubb 26 
35. ORLIEN, Ole-Magnus Ålesund Golfklubb 26 
36. SVALHEIM, Roy Sunnfjord Golfklubb 25 
37. NES, Ottar Arve Nordfjord Golfklubb 25 
38. JOHANSEN, Olav Vanylven Golfklubb 24 
39. LANGLO, Sven Ove Stranda Golfklubb 24 
40. ELTVIK, Ove Magnor Selje Golfklubb 23 
41. HOLVIK, Eirik Selje Golfklubb 23 
42. HASUND, Kjetil Sunnmøre Golfklubb 22 
43. LIEN, Bjørn Nordfjord Golfklubb 22 
44. VIKESTRAND, Lars Kåre Volda Golfklubb 21 
45. HOLVIK, Arild Selje Golfklubb 20 
46. LYNGE, Leif Magne Sunnmøre Golfklubb 19 
47. SÆTEN, Joar Nordfjord Golfklubb 16 

Damer: 
1. LANGLO, Solfrid Josefine Stranda Golfklubb 24 
2. LEIVDAL RYE, Linn Beathe Nordfjord Golfklubb 22 
3. ERIKSEN, Beate Marie Nordfjord Golfklubb 22 

Junior: 
1. HJELLE, Martin Sunnfjord Golfklubb 35 
2. WILHELMSEN, Markus Ålesund Golfklubb 32 


Martin Hjelle frå Sunnfjord Golfklubb og Toralv Maurstad. 
Ingen skulle tru at det er 70 år mellom dei to golfarane. 
Sjå bilder frå Maurstad Open 2012. 


16.08 SFFK jenter spelte 2-2 mot Høyang sitt damelag


Frå tysdagens kamp mellom SFFK og Høyang. 
Foto: Marianne Taule

Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt jentelag spelte tysdag ettermiddag 2-2 mot Høyang sitt damelag på Sletta. Elise Isolde Stenevik og Sara Eriksen scora for kretslaget, medan Oline Lønning scora begge måla til heimelaget. Stillinga til pause var 1-1. 

Høyang - SFFK  2-2 (1-1)
1-0 Oline Lønning 
1-1 Elise Isolde Stenevik 
1-2 Sara Eriksen 
2-2 Oline Lønning   

16.08 Sonelagsturnering G97/98 Sandane 25. august


Mats Uglane under innandørs-KM i Florø 3. mars. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 3. mars. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 4. mars.

Laurdag 25. august blir det spelt sonelagsturnering for gutar født 97/98 på Sandane. Her er spelarane som er tekne ut på dei forskjellige laga.   

Kampoppsett: 
Kl. 14.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Nordfjord - Sogn

Sunnfjord gutar:
Chris Adrian Steinsvik, Askvoll/Holmedal IL (97)
Ole Aase Sivertsen, Florø SK (97)
Håkon Hopen, Florø SK (98)
Sivert Veseth, Florø SK (98)
Sander Gjertsen, Florø SK (98)
Bjørnar Skildheim, Førde IL Fotball (97)
Kristian Walaker, Førde IL Fotball (97)
Niklas Helgheim, Førde IL Fotball (97)
Ola Rognebakke, Førde IL Fotball (97)
Daniel Grimset Kvalvågnes, Førde IL Fotball (97)
Brage Sandvoll, Førde IL Fotball (98)
Sondre Fiske, Førde IL Fotball (98)
Oskar Roti, Førde IL Fotball (98)
Fredrik Rørstadbotn, Førde IL Fotball (98)
Martin Skilbrei, Tambarskjelvar IL (97)
Brage Loftheim, Gaular IL (98)
Øystein Lunde, Gaular IL (98)
Steinar Hole, Jølster IL (98)

Nordfjord gutar:
Are Berstad, Selje IL (97)
Ingo da Silva, Selje IL (98) 
Erik Amble Haugen, Stryn T&I (97)
Steffen Glosvik, Stryn T&I (98)
Martin Senneseth, Bremanger IL (97)
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger IL (98)
Jonas Denk, Sandane TIL (97)
Daniel B. Mork, Tornado Måløy FK (97)
Nikolas Berg, Tornado Måløy FK (97)
Stein Inge Torheim, Eid IL (97)
Rasmus Haugen, Hornindal IL (98) 
Simen Lefdal, Eid IL (98) 
Vebjørn Høynes, Eid IL (98)
Marius Henriksen, Skavøypoll IL (98)
Kristian Lefdal, Eid IL (98)
Johan Skorge, Eid IL (98)
Oliver Rotihaug, Eid IL (97)
Isak Hopland, Stryn (98) 

Sogn gutar:
Håvard Stedje, Sogndal IL Fotball (97)
Endre P Reinås, Sogndal IL Fotball (97)
Kjetil Moen Eide, Sogndal IL Fotball (97)
Jonas Hove, Sogndal IL Fotball (98)
Mats Uglane, Sogndal IL Fotball (98)
Edin Øy, IL Jotun (97)
Ole Gunnar Kjødnes, IL Jotun (97)
Joakim Måren, IL Høyang (97)
Christoffer Maureira, IL Høyang (97)
Endre Kauppi Straumsheim, Årdalstangen IL (97)
Bjørnar Dale, Kaupanger IL (97)
Andreas Horvei, Aurland IL (98)
Vegard Bukve, IL Jotun (98)
Eirik Husabø, IL Syril (98)
Aleksander Langeteig, IL Syril (98)
Joakim Johnsen, IL Bjørn (98)
Christian Fjellheim, Vik IL (98)
Vegard Øien, Kaupanger IL (98)


Fleire av spelarane på Nordfjord sitt lag var med på 
morgontreningane med Eivind Daniel Røed i Eid Idrettshus. 
Sjå bilder frå morgontreninga 17. februar.


16.08 Sonelagsturnering J97/98 Sandane 25. august


Rebecca Bergum Skaasheim under innandørs-KM i Florø 3. mars. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 3. mars. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 4. mars.

Laurdag 25. august blir det spelt sonelagsturnering for jenter født 97/98 på Sandane. Her er spelarane som er tekne ut på dei forskjellige laga.   

Kampoppsett: 
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Nordfjord - Sogn

Sunnfjord jenter:
Hanne Opseth Rygg, Førde IL Fotball (97)
Ragnhild Ulltang, Førde IL Fotball (97)
Karoline Hjelmeland, Førde IL Fotball (97)
Gina Årdal Indrebø, Førde IL Fotball (97)
Andrea Sæterlid, Førde IL Fotball (97)
Andrea Berge, Førde IL Fotball (97)
Kristine Nygård, Førde IL Fotball (97)
Karina Båsund, Førde IL Fotball (97)
Kristine Nybø, Eikefjord IL (98)
Renate Pollen, Førde IL Fotball (98)
Guro Johannesen, Førde IL Fotball (98)
Emilie Myklebust Sande, Førde IL Fotball (98)
Malin Rivedal, Askvoll og Holmedal IL (98)
Maren Grønfur, Førde IL Fotball (98)
Ann Helen Flaten, Førde IL Fotball (98)
Elise Isolde Stenevik, Florø SK (99)
Kristine Holme, Førde IL Fotball (98)
Mathilde Gjesdal, Førde IL Fotball (98)

Nordfjord jenter:
Amalie Bjørkedal, Eid IL (97) 
Eli Arnestad, Sandane TIL (97)
Solgunn Lote, Sandane TIL (97) 
Lena Vinsrygg, Stryn T&IL (97)
Helga Oline Leivdal, Eid IL (97)
Cecilie Leivdal, Eid IL (97)
Tonje Stølen, Stryn T&IL (97)
Siri Ommedal, Stryn T&IL (97)
Eline Bøe Nesdal, Stryn T&IL
Ida Flo, Stryn T&IL (98)
Mia Sæbø, Stryn T&IL (98)
Nora Øvreberg, Stryn T&IL (98) 
Julie Helle Felde, Breimsbygda IL (98)
Sofie Hole, Sandane TIL (98)
Johanne Drageseth, Selje IL (98)
Stine Nilsen, Tornado Måløy FK (98)
Mariel Førde Myhre, Eid IL (98)
Anne Sofie Auflem, Loen (98) 

Sogn jenter:
Rebekka Bergum Skaasheim, Balestrand IL (97)
Synnøve Bergum Skaasheim, Balestrand IL (97)
Marthe Gjerde Stølen, Lærdal IL (97)
Elsa Nesse, Balestrand IL (97)
Kaja Ullebø, IL Høyang (97)
Andrine Haukøy, IL Høyang (98)
Amalie Olsen, IL Høyang (97)
Jenny Hovland, Årdalstangen IL (97)
Anne Marte Lingjerde, IL Bjørn (97)
Tiril Valsvik, Vik IL (97)
Miriam Voll, Vik IL (97)
Susanne Myrland, Jotun IL (97)
Sigrun Asheim Nummedal, Vik IL (98)
Birgit Fjærestad Hønsi, Vik IL (98)
Beate Vangsnes, IL Syril (98)
Vibeke Solheim, IL Syril (97)
Vilde Thue, Balestrand IL (98)


Kristine Nybø under 1. runde i Bylagsserien 30. september 2011.
 Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien 30. september 2011.


16.08 Tine Fotballskule i Eikefjorden 


Foto: Eikefjord Fotball
Sjå meir om Tine Fotballskule på Eikefjord sine nettsider Eikefjorden.

Eikefjord arrangerte måndag til torsdag sist veke Tine Fotballskule. Omlag 50 spelarar i alderen 6 til 13 år hadde fire fine dagar på fotballbana. 

Sjå meir om Tine Fotballskule på Eikefjord sine nettsider Eikefjorden.


Foto: Eikefjord Fotball


16.08 Hornindal møter Florø 2 på heimebane


Hornindal sto med sokkane i handa i heimekampen mot Eikefjord. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal møter i dag serieleiar Florø 2 på heimebane i 5. divisjon avdeling 2. Kampen blir spelt på den nye kunstgrasbana i Hornindal og har avspark klokka 19.00. 

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Florø 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

15.08 Resultat G16 1. divisjon haust



Den aldersbestemte fotballen rullar for fullt igjen, og i dag blei haustsesongen for G16 1. divisjon sparka i gong. Florø 1 vann 5-1 borte mot Eid 1, Sogndal 1 vann 6-0 borte mot Førde 2 og Førde 1 vann 4-0 borte mot Tornado Måløy 1.  

Resultat 1. serierunde, G16 1. divisjon haust
Eid 1 - Florø 1  1-5 
Førde 2 - Sogndal 1  0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1  0-4

Tabell G16 1. divisjon haust  
Sogndal 1  1  1 0 0  6-0  3 poeng 
Florø 1  1  1 0 0   5-1  3 poeng
Førde 1  1  1 0 0  4-0  3 poeng  
Eid 1  1  0 0 1  1-5  0 poeng 
Tornado Måløy 1  1  0 0 1  0-4  0 poeng 
Førde 2  1  0 0 1  0-6  0 poeng 

Neste serierunde blir spelt onsdag 22. august. 
Kl. 19.00 Førde 1 - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Tornado Måløy 1

15.08 Seriestart G16 1. divisjon haust


Tornado Måløy med suksesstrenar Helge Refvik er med i 1. divisjon.
Bildet er frå småguttekampen Eid-TMFK 16. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det er i ettermiddag seriestart for G16 1. divisjon haust. Det er seks lag i denne avdelinga og ein skal spele dobbel serie. 

Avdelingsvinnaren kan titulere seg som kretsmester 2012. 

1. serierunde, onsdag 15. august 
Kl. 19.00 Eid 1 - Florø 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Førde 1

2. serierunde, onsdag 22. august
Kl. 19.00 Førde 1 - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Tornado Måløy 1

3. serierunde, onsdag 29. august
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Førde 1 

14.08 Haugen snudde 0-1 til 3-1 mot Skavøypoll 2


Zulfiqar Ali og Haugen vann 3-1 heime mot Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen vann i ettermiddag 3-1 heime mot Skavøypoll 2 på Klenkarberget.  

Skavøypoll tok leiinga i kampen ved Espen Sandal etter 20 minutt. Sandal fekk ballen frå Runar Leirgulen og på fyrste touchen dunka han ballen i mål via stolpen. Drøye 10 minutt før pause utlikna Haugen til 1-1 ved Øystein Haugland. Haugland brukte godfoten og skrudde ein corner rett i mål. Til tross for store sjansar til begge laga før pause, blei det med dei to scoringane i 1. omgang. 

Etter at Haugen starta best i 2. omgang jamna kampen seg ut og det låg litt i korta at laget som scora fyrst ville vinne kampen. Knappe kvarteret før slutt stakk Rolf Hagen gjennom og blei felt av Skavøypoll sin keeper Nikolas Karlsen. Kampens dommar Ståle Sandal frå Breimsbygda var ikkje i tvil og peika på straffemerket. Straffa sette Haugen sin kaptein Trygve Leite knallhardt i mål.  

Like etter straffescoringa fekk Trygve Leite sitt andre gule kort i kampen. Midtbanespelaren måtte dermed forlate bana og Haugen måtte avslutte kampen med 10 spelarar. Skavøypoll pressa på for utlikning, men det var Haugen som hadde dei største sjansane på kontringar. 

To minutt før slutt punkterte Toni Lotsberg kampen etter flott forarbeid av Zulifiqar Ali. Zulfiqar Ali tok eit raid frå sin høgrebackposisjon og spelte ballen vidare til Toni Lotsberg. Frå 16 meter skaut Lotsberg ballen i mål nede i venstre hjørnet for Skavøypoll sin keeper Nikolas Karlsen. 

NB! Haugen trenar på Klenkarberget onsdag 15. august kl. 19.00 og fredag 17. august kl. 19.00.  

Haugen - Skavøypoll 2  3-1 (1-1)

0-1 Espen Sandal (20. min)
1-1 Øystein Haugland (34. min)
2-1 Trygve Leite, straffe (77. min)
3-1 Toni Lotsberg (88. min)

Gult kort: 
Nikolas Karlsen og Christian Tvendeseter Lofnes, Skavøypoll 

Rødt kort:
Trygve Leite, Haugen (to gule kort)

Dommar:
Ståle Sandal, Breimsbygda

Haugen: 

Sindre Karadas
Kennet Remme
Bjørnar Rolland
Øystein Haugland
Olav Monsson
Toni Lotsberg
Bengt Leite
Trygve Leite
Jarle Åsebø
Kay Rune Solheim
Tore Haraldsen

Innbyttarar: 

Rolf Hagen
Joakim Hauge
Andreas Sandal 
Zulfiqar Ali 

Skavøypoll 2: 

Nikolas Karlsen 
Joakim Klubben 
Jo Inge Skålbones 
Øivind Gangsø
Christian Tvendeseter Lofnes
Lars Nygård
Espen Sandal
Runar Leirgulen 
Kristian Kupen
Einar Dag Barmen
Vegard Svoren

Innbyttarar: 

Vebjørn Furnes
Gøran Sværd

14.08 Resultat kampar i dag, tysdag 14. august 


Elisabet Orrestad Nilsen scora tre mål i dagens kamp mot Jølster. 
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Kaupanger 0-5 (0-1)

0-1 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (35. min)
0-2 Stine Hovland (74. min)
0-3 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (79. min)
0-4 Guro Hauge (90. min)
0-5 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (90. min+2)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 13 9 2 2 43-11 29
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 14 5 1 8 21-35 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9

5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 - Bjørn 5-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

6. divisjon avdeling 1
Vik 2 - Hafslo/Bjørn 2   3-2 (1-1)
Mål Vik 2: Håkon J. Skjerven, Jackson og Øystein Bjørk

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 8 4 0 4 29-30 12
Hafslo /Bjørn 2 8 3 1 4 15-16 10
Vik 2 7 3 0 4 16-23 9
Jotun 6 2 1 3 16-19 7

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Florø 3  0-6 

Førde 3 - Tempo  3-2 (0-2)
Mål Førde: Magnus Bjørvik (3)

Atløy - Førde 4  1-5 (1-2)
0-1 Joakim Vedvik
1-1 Tempo, straffe 
1-2 Karl André Fredriksen
1-3 Erik Nyland
1-4 Karl André Fredriksen
1-5 Karl André Fredriksen

Les om Førde sine kampar på Førde si nettside.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 7 6 0 1 35-9 18
Tempo 8 6 0 2 33-12 18
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 8 3 1 4 20-23 10
Førde 3 7 3 1 3 18-34 10
Atløy 7 2 0 5 19-23 6
Florø 4 8 0 0 8 8-51 0

6. divisjon avdeling 3

Haugen - Skavøypoll 2   3-1 (1-1)
0-1 Espen Sandal (20. min)
1-1 Øystein Haugland (34. min)
2-1 Trygve Leite, straffe (77. min)
3-1 Toni Lotsberg (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen - Oppstryn 2-6 (0-4)
0-1 Anders Joar Berge (14. min)
0-2  Anders Joar Berge (23. min)
0-3 Vegard Valaker (41. min)
0-4  Anders Joar Berge (45. min)
0-5 Lars Guddal (51. min)
0-6  Anders Joar Berge (53. min)
1-6 Hyen (60. min)
2-6 Hyen (67. min)

Breimsbygda - Sandane 2  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 8 5 1 2 32-19 16
Sandane 2 8 3 2 3 23-23 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 7 3 1 3 15-22 10
Breimsbygda 8 2 2 4 19-20 8
Hyen 8 0 2 6 8-32 2

14.08 Bilder frå Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule.

Årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid er i full gang. 

Omlag 130 spelarar i alderen 8-14 år kosar seg med fotball på dei tre banene i Eid sentrum. 

Tine fotballskule starta måndag morgon og blir avslutta onsdag ettermiddag. 

Sjå bilder frå Tine Fotballskule.


14.08 4 lag blei heidra for gode cupresultat i sommar


Frå markeringa på Fosshaugane Campus søndag. 
Foto: Eikefjord-fotball.no

I pausa i kampen mellom Sogndal og Rosenborg på Fosshaugane Campus søndag blei fire aldersbestemte lag i frå fylket heidra av fotballkretsen og stiftinga MOT for god innsats i årets utgåve av Norway Cup og Dana Cup.

Dei fire laga var: 

Sogndal J14 - Sølv i Norway Cup

Sogndal G16  - Sølv i Dana Cup

Vik G16 7'ar  - Gull i Norway Cup

Førde J16 - Gull i Dana Cup

Les meir om dette og sjå bilder på Eikefjord sine nettsider. 

14.08 Kampar i dag, tysdag 14. august 


Haugen møter i dag Skavøypoll 2 på Klenkarberget. 
Bildet er frå heimekampen mot Vikane 10. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 13 5 1 7 21-30 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Bjørn 

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik 2 - Hafslo/Bjørn 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 8 4 0 4 29-30 12
Hafslo /Bjørn 2 7 3 1 3 13-13 10
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Førde 4
Kl. 19.00 Florø 4 - Florø 3
Kl. 19.00 Førde 3 - Tempo 

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Tempo 7 6 0 1 31-9 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Sandane 2
Kl. 19.00 Haugen - Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 7 4 1 2 26-17 13
Skavøypoll 2 7 3 2 2 11-9 11
Breimsbygda 7 2 2 3 18-17 8
Sandane 2 7 2 2 3 20-22 8
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 7 0 2 5 6-26 2

13.08 Resultat kampar i dag, måndag 13. august 


Daniel Kvalvågnes scora i dag sitt fyrste mål i Førdedrakta. 
Bildet er frå kampen mellom kretslaget og Team Søre 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Førde 2 - Skavøypoll 1-2 (1-1)
1-0 Daniel Kvalvågnes (16. min)
1-1 Kim Andre Gangeskar (22. min)
1-2 Eivind Lillebø (61. min)

Høyang - Sogndal 2  0-4 (0-2)
0-1 Sigurd Singelstad (11. min)
0-2 Sogndal (36. min)
0-3 John Jonasdal (52. min)
0-4 Asgrim Farnes (75. min)

Kampfakta frå dei to kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 14 5 1 8 24-32 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

5. divisjon avdeling 1 
Dale/Hyllestad 2 - Anga 4-5 (0-3)
Mål Anga: Halvard Øen ( 2), Stian Vie, Sindre Hoff og Stein Erik Solheim.

Gaular - Syril 1-3
Årdal 2 - Jølster 2  9-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

13.08 Kampar i dag, måndag 13. august 


Bjørnar Hove og Sogndal 2 spelar i dag bortekamp mot Høyang. 
Bildet er frå bortekampen mot Mads Wie og Sandane 30. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Kl. 19.00 Førde 2 - Skavøypoll
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal 2

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Anga
Kl. 19.00 Gaular - Syril 
Kl. 19.00 Årdal 2 - Jølster 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

12.08 Resultat kampar i dag, søndag 12. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende informasjon.

Tippeligaen 
Sogndal - Rosenborg 0-3 (0-0)

0-1 Borek Dockal, straffe (70. min)
0-2 Borek Dockal, straffe (75. min)
0-3 John Chibuike (90. min+2)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar - Høyang  6-0 (1-0)
Jølster - Fana  5-1 (2-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 13 5 1 7 21-30 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9

5. divisjon avdeling 1 

Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Bremanger 0-1 (0-1)
Eikefjord - Stadlandet  3-0 (Stadlandet kunne ikkje stille lag)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

12.08 Ein bil har køyrt inn på Klenkarberget


Slik såg det ut på Klenkarberget etter idiotkøyringa. 

Natt til fredag hadde ein tulling forvilla seg inn på Klenkarberget med bil.

Bilen hadde tatt ein runde inne på bana og etterlete seg stygge hjulspor på den flotte grasmatta. 






12.08 Kampar i dag, søndag 12. august 


Sogndal jublar etter scoring mot Rosenborg 30. juli 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

Tippeligaen 
Kl. 18.00 Sogndal - Rosenborg 

Tabell Tippeligaen 
Strømsgodset 18 12 3 3 39-21 39
Molde 18 11 2 5 32-20 35
Rosenborg 18 8 9 1 30-15 33
Brann 19 9 2 8 38-28 29
Haugesund 19 7 7 5 31-23 28
Vålerenga 19 8 4 7 28-27 28
Hønefoss 18 7 7 4 20-19 28
Viking 18 8 3 7 24-25 27
Tromsø 17 6 6 5 26-22 24
Aalesund 18 5 8 5 24-23 23
Lillestrøm 18 5 7 6 25-29 22
Odd Grenland 19 6 4 9 26-35 22
Sogndal 18 4 7 7 18-23 19
Sandnes Ulf 17 4 5 8 19-31 17
Fredrikstad 18 4 3 11 26-35 15
Stabæk 18 2 1 15 14-44 7

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Haugar - Høyang 
Kl. 15.00 Jølster - Fana

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Haugar 12 9 2 1 30-7 29
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 12 6 0 6 34-36 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Jølster 12 4 1 7 16-29 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 13 3 2 8 17-31 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9

5. divisjon avdeling 1 
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1 
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Stryn 2 - Bremanger 
Kl. 15.00 Eikefjord - Stadlandet  

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4  

11.08 Eid gjekk på trynet heime mot Saga


Eid gjekk på trynet i dagens botnkamp mot Saga.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid tapte 2-1 heime mot Saga i dagens botnkamp i 3. divisjon på Eid Stadion. Harald Oppedal og Vegard Savland scora for bortelaget, medan Bjørnar Strandos sette inn Eid sitt trøstemål.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Saga 1-2 (1-1)
0-1 Harald Oppedal, straffe (18. min)
1-1 Bjørnar Strandos (43. min)
1-2 Vegard Savland (57. min)

Gult kort: Bjørnar Strandos, Torbjørn Aabrekk, Eid. Benny Rivedal, Rune Espeland og Frode Fjørstad, Saga 

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Rune Haugland, Haugen

Eid:
Sindre Rise
Ole Andreas Aarvik (Oliver Rotihaug 61. min)
Thomas Starheim
Erik Salveson (Anders Midthjell 77. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Kristian Kongsvoll
Bjørn Totland
Erik Rotihaug
Bjørnar Strandos
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust (Jan Olav Humborstad 83. min)

Saga:
Fredrik Hanssen
Harald Oppedal
Einar By (Martin Dvergsdal 84. min)
Thomas Fjørstad
Ivan Dvergsdal
Benny Rivedal
Alexander Hjelmeland Rygg (Steffen Fjørstad 77. min)
Henrik Hagen
Frode Fjørstad
Rune Espeland
Vegard Savland (Odd-Anders Vie 84. min)

11.08 Resultat kampar i dag, laurdag 11. august 


Yngve Håkonsen delte ut åtte gule kort i dagens kamp på Måløy Stadion.
På bildet gir han Karl Erik Aarsheim gult kort i kampen mot Sotra 9. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8

Eid - Saga  1-2 (1-1)
0-1 Harald Oppedal, straffe (18. min)
1-1 Bjørnar Strandos (43. min)
1-2 Vegard Savland (57. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sotra - Årdal 5-1 (3-0)
1-0 Simen Birkelund (2. min)
2-0 Ivar Valø (20. min)
3-0 Yngve Alrek Misje (41. min)
3-1 Preben Strypet (48. min)
4-1 Kristoffer Snekkevik (57. min)
5-1 Marius Moen (61. min)

Stryn - Bergen Nord 4-1 (1-1)
1-0 Vegard Hopland, straffe (30. min)
1-1 Chris Alexander Obinna Jensen (32. min)
2-1 Erick Vhiestrox (53. min)
3-1 Stian Sandal (59. min)
4-1 Ibra Jagne (64. min)

Øystese - Radøy/Manger 3-0 (3-0)
1-0 Endre Hansen, straffe (19. min)
2-0 Endre Hansen (30. min)
3-0 Johnny Mikael Gallefoss (45. min)

Førde - Vik 8-3 (4-3)
1-0 Christoffer Hafsås, straffe (2. min)
2-0 Alexander Ødegaard (15. min)
2-1 Svein Erik Saglien (22. min)
2-2 Kristoffer Valsvik (25. min)
3-2 Gisle Isene (27. min)
4-2 Kristian Fardal Opseth (29. min)
4-3 Tarjei Vevle (31. min)
5-3 Kristian Fardal Opseth (50. min)
6-3 Alexander Ødegaard (69. min)
7-3 Alexander Ødegaard (74. min)
8-3 Christoffer Hafsås (89. min)

Fyllingsdalen 2 - Voss 2-0 (1-0)
1-0 Tim Nilsen (31. min)
2-0 Jarle Jakobsen (85. min)

Tornado Måløy - Florø 1-2 (1-1)
1-0 John Martin Gil (15. min)
1-1 Kim Vik (30. min)
1-2 Mats Hovland (89. min)

Kampfakta frå dei seks siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 16 14 1 1 67-15 43
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Florø 16 10 3 3 43-24 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 16 8 2 6 37-30 26
Øystese 16 7 2 7 46-30 23
Sotra 16 7 2 7 37-36 23
Vik 16 7 2 7 47-49 23
Stryn 16 6 3 7 29-36 21
Radøy/Manger 16 5 4 7 31-35 19
Saga 16 6 0 10 26-41 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 16 2 2 12 20-56 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6

4. divisjon 

Sandane - Balestrand 7-0 (2-0)
1-0 Ruben Wie (19. min)
2-0 Erlend Ødven Laurhammer (22. min)
3-0 Ruben Wie (53. min)
4-0 Mads Wie (56. min)
5-0 Erlend Ødven Laurhammer (61. min)
6-0 Andreas Bjørkum Vereide (64. min)
7-0 Mads Wie (79. min)

Kampfakta frå denne er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

11.08 Daniel Kvalvågnes klar for Førde


Daniel Kvalvågnes scora seks mål på ein knapp halvtime i kampen 
mellom kretslaget og Team Søre på Eid Idrettspark 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tambarskjelvarspelar Daniel Kvalvågnes er klar for Førde. 15-åringen frå Naustdal har ekstreme spisskvalitetar og er uten tvil ein spelar som veit kor målet står. 

Kvalvågnes sit på benken for Førde i dagens heimekamp mot Vik. 

11.08 Peter Aase teken ut i G17-landslagstroppen 


Peter Aase i heimekampen mot Eid 20. september 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Peter Aase er teken ut i G17-landslagstroppen som skal delta på ei seks-nasjonarsturnering i Tsjekkia i slutten av denne månaden. 

I dei innleiande kampane skal Norge møte Tyrkia og arrangørlandet Tsjekkia. 

Troppen:

Pål Vestly Heigre, Viking FK
Alexander Jones, IK Start
Marius Christopher Høibråten, Lillestrøm SK
Martin Pedersen, FK Bodø/Glimt
Dursa Mohammed Ahmed, Viking FK
Sondre Tronstad, IK Start
Kent-Are Antonsen, Tromsø IL
Herman Stengel, Stabæk Fotball
Eirik Hestad, Molde FK
Anders Trondsen, Stabæk Fotball
Peter Aase, Florø SK
Ola Hermann Opheim, Molde FK
Riki Tomas Alba, Vålerenga Fotball
Kasper Skaanes, SK Brann
Christian Bjerkenes, Lillestrøm SK
Morten Strand, Rosenborg BK
Martin Sørlie Nygaard, Hønefoss BK
Martin Lundal, Rosenborg BK

11.08 Kampar i dag, laurdag 11. august 


Torbjørn Aabrekk og Eid møter i dag Saga på Eid Stadion. 
Bildet er frå bortekampen mot Saga 21. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Sotra - Årdal 
Kl. 15.00 Stryn - Bergen Nord
Kl. 15.00 Øystese - Radøy/Manger
Kl. 15.00 Førde - Vik 
Kl. 15.00 Eid - Saga
Kl. 16.00 Fyllingsdalen 2 - Voss 
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Florø 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 15 11 0 4 48-25 33
Florø 15 9 3 3 41-23 30
Fyllingsdalen 2 15 8 3 4 43-29 27
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Sotra 15 6 2 7 32-35 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 15 2 2 11 19-52 8
Eid 15 1 3 11 10-56 6

4. divisjon 

Kl. 16.00 Sandane - Balestrand

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

NB! Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Førde - Vik. Kampen blir spelt på Førde Stadion og har avspark kl. 15.00. 

Etter kampen vert de intervju med trenar for damelaget til Kaupanger Knut Hauge og Jon Navarsete før Tippeligakampen Sogndal - Rosenborg på søndag. 

Kanalen finn du her.

10.08 Florø 2 vann 5-2 borte mot Flatraket


Simen Halvorsen spelte ein god kamp på Naustteigen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 vann i ettermiddag 5-2 borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion. Florø 2 tok dermed sin 11. strake seier denne sesongen, og mykje skal skje om ikkje Florø 2 spelar i 4. divisjon neste sesong. Flatraket ligg heilt sist på tabellen, tre poeng bak Eid 2, Stadlandet og Tornado Måløy 2. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Florø 2 2-5 (2-4)
0-1 Simen Halvorsen (5. min)
0-2 Mads Hovland (8. min)
1-2 Werner Kupen (9. min)
1-3 Aksel Bauge (10. min)
1-4 Simen Halvorsen (24. min)
2-4 Roger Nygård (32. min)
2-5 Aksel Bauge (62. min)

Gult kort: Asle Eldevik, Flatraket 

Dommar: Tom Edvinsen, Stryn

Flatraket: 
Per Magne Løken 
Vegard Kvernevik 
Asle Eldevik
Kim N. Silden 
Espen Kvernevik 
Roger Nygård
Werner Kupen
Stephan Lexau
Håvard Nyheim 
Øystein Kongsvik
Kenneth Pedersen 

Innbyttarar: 
Ole Sunde
Johannes Solheim 
Tore Ola Sundal 
Jørgen Sundal
Virasak Miram 
Torgeir Fure

Florø 2: 
Joachim Husevåg
Thor Henning Brandsøy
Magnus Brandsøy
Martin Hollevik
Runar Åmot 
Simen Halvorsen 
Kristoffer Orheim 
Erik Selaas
Mats Hovland
Aksel Bauge 

Innbyttarar: 
Dino Omerovic
Patrick Magnussen 
Joachim Tunheim

10.08 Resultat kampar i dag, fredag 10. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 

Sogndal - Florø 2-2 (1-1)

Tabell 3. divisjon kvinner 
Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4

4. divisjon

Jølster - Lærdal 7-0  (1-0)
Kaupanger - Dale 2-3 (2-1)
Veitastrond - Fjøra 0-3 (0-1)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2

5. divisjon avdeling 2

Flatraket - Florø 2  2-5 (2-4)
0-1 Simen Halvorsen (5. min)
0-2 Mads Hovland (8. min)
1-2 Werner Kupen (9. min)
1-3 Aksel Bauge (10. min)
1-4 Simen Halvorsen (24. min)
2-4 Roger Nygård (32. min)
2-5 Aksel Bauge (62. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Tambarskjelvar 1-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 7 6 0 1 31-9 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0

10.08 Guro Hauge klar for Kaupanger


Guro Hauge er klar for Kaupanger.
Foto: Kaupanger Fotball 

Torsdag kveld signerte Voss-spelar Guro Hauge for damelaget til Kaupanger. Den 20 år gamle angriparen har sin unge alder til tross spelt over 70 kampar for Voss. 

Kaupanger opnar haustsesongen i 2. divisjon med bortekamp mot Jølster tysdag 14. august. 

10.08 Tine Fotballskule på Nordfjordeid 13.-15. august


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   

Eid IL arrangerar Tine Fotballskule på Nordfjordeid 13. – 15. august. 

Fotballskulen er for gutar og jenter frå 8 - 14 år (alderstrinn 1998-2004). 

 Les meir om Tine Fotballskule på Eid sine nettsider.


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006.


10.08 Kampar i dag, fredag 10. august 


Martin Hollevik og Florø 2 møter i dag Flatraket på bortebane. 
Bildet er frå kampen i Vinterturneringa på Eid 10. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon kvinner 

Kl. 19.30 Sogndal - Florø 

UTSETT Eid - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner 

Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 6 2 0 4 12-18 6
Vik 6 1 1 4 10-26 4
Sogndal 5 1 0 4 12-12 3

4. divisjon

Kl. 18.00 Jølster - Lærdal 
Kl. 19.00 Kaupanger - Dale 
Kl. 19.00 Veitastrond - Fjøra

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 13 4 4 5 23-32 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 13 0 2 11 12-68 2

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Flatraket - Florø 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0

09.08 Selje vann 3-2 heime mot Eid 2


Idar Taklo kunne puste letta ut etter at dommar Ståle Sandal bles 
av dagens kamp mot Eid 2 fem minutt på overtid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje vann i ettermiddag 3-2 heime mot Eid 2 på Selje Idrettspark. Eid 2 gav Selje uventa god motstand, men fem minutt på overtid kunne heimelaget puste letta ut. 

Kristoffer Hove gav heimelaget leiinga 1-0 halvvegs ut i 1. omgang. Hove fekk ballen etter ein duell mellom Eid sin keeper Roy Lasse Torheim og Saron Osmundsvåg. Frå 5-6 meters hold sette midtbanespelaren ballen sikkert i mål. Selje var det beste laget i 1. omgang, og like før pause burde Runar T. Aarsheim auka leiinga til 2-0. Aarsheim fekk eit innlegg frå venstre, men frå kort hold sklei han ballen like over. 

I 2. omgang var Eid 2 meir med på notane og etter drøye kvarteret utlikna Vebjørn Nord Haugland til 1-1. Ein corner frå Ole Gunnar Midtbø enda hos Nord Haugland, som frå fem meter sette ballen i mål heilt ut med stolpen. 

Fem minutt etter Eid si utlikning fekk Selje straffe. Eit innlegg frå Joachim Refvik stoppa i handa til Runar Bjørhovde Heggedal, og dommar Ståle Sandal frå Breimsbygda peika heilt korrekt på straffemerket. Straffa sette Joachim Refvik sikkert i mål til venstre for Eid sin keeper Roy Lasse Torheim. 

Kvarteret før slutt auka Selje leiinga til 3-1. Eit innlegg frå innbyttar Martin Grøttå gjekk via Martin Leite Gillieshammer og bak ein forfjamsa Roy Lasse Torheim i Eid sitt mål. 

Då trudde dei fleste at Selje hadde full kontroll, men bortelaget gav seg ikkje. Sju minutt før slutt spelte Vebjørn Nord Haugland fram Elias Lund Johansen. Lund Johansen sette fart og frå 20 meter dunka han ballen i mål nede i venstre hjørnet. 

På slutten var spenninga til å ta og føle på, men fem minutt på overtid kunne heimelaget puste letta ut og innkassere tre viktige poeng. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje - Eid 2 3-2 (1-0)
1-0 Kristoffer Hove (23. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (61. min)
2-1 Joachim Refvik (66. min)
3-1 Sjølvmål, Magnus Leite Gilleshammer (75. min)
3-2 Elias Lund Johansen (83. min)

Gule kort: Saron Osmundsvåg, Runar T. Aarsheim og Aleksander Kvernevik, Selje. Ole Martin Hoddevik, Eid

Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda

Assistentdommarar: Toni Lotsberg, Haugen og Andreas Sandal, Haugen 

Eid 2: 
Roy Lasse Torheim 
Ole Martin Hoddevik
Ole Andreas Aarvik 
Magnus Leite Gilleshammer
Ole Gunnar Midtbø
Magnus Strøm 
Runar Bjørhovde Heggedal
Vebjørn Nord Haugland
Jan Albert Solheim 
Elias Lund Johansen 
Anders Karlsen

Innbyttarar: 
Vadim Haugland

Selje: 
Erling Åbø
Andreas Teigen 
Rikard Drabløs Rekdal
Martin Hove
Aleksander Kvernevik
Are Berstad 
Kristoffer Hove
Saron Osmundsvåg
Espen Aahjem 
Runar T. Aarsheim
Joachim Refvik

Innbyttarar: 
Martin Grøttå 
Vegard Elde
Magnus Rye
Atle Riksfjord

09.08 Resultat kampar i dag, torsdag 9. august 


Ole Andreas Solheim scora eitt av TMFK 2 sine mål mot Hornindal. 
Bildet er tatt etter kampen Eid-Årdal 14. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 2

Selje - Eid 2  3-2 (1-0)
1-0 Kristoffer Hove (23. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (61. min)
2-1 Joachim Refvik (66. min)
3-1 Sjølvmål, Martin Leite Gilleshammer (75. min)
3-2 Elias Lund Johansen (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 2 - Hornindal  3-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

09.08 Kampar i dag, torsdag 9. august 


Selje møter i ettermiddag Eid 2 på Selje Idrettspark
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Selje - Eid 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 10 2 1 7 11-44 7
Tornado Måløy 2 10 2 0 8 29-41 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

08.08 Bilder frå Proffveka i Stryn 


J20-landslagskeeper Ane Fimreite er blant instruktørane 
for keeperane under årets Proffveke i Stryn. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 

Årets Proffveke i Stryn er i full gang og her er nokre bilder frå treninga tysdag ettermiddag. 

Totalt er 84 spelarar med på årets Proffveke. 

Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 


Johann Sigurdsson var som vanlig blid som ei sol. 
Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  


Julian Hove må ta si straff for at laget hans tapte kampen. 
 

Paul Lever under treningsøkta onsdag ettermiddag. 


Tommy Øren og Mats Solheim var som vanlig i godt humør.


Tidligare Sogndaltrenar Stig Nord er ein av instruktørane på Proffveka.


08.08 Haugen trenar på Klenkarberget kl. 19.00


Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4. september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen sitt A-lag trenar i dag på Klenkarberget klokka 19.00. 

Neste trening etter denne blir på Klenkarberget fredag 10. august 19.00. 

07.08 Kaupanger tapte 3-1 mot Fortuna


Ingri Ness og Aina Røyrvik har full kontroll på Fortuna 
sin Irske landslagsspelar Marie Curtin.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger sitt damelag tapte i ettermiddag 3-1 mot 1. divisjonslaget Fortuna i ein treningskamp på Stryn Stadion. Kaupanger hadde lite å stille opp med i 1. omgang, men i 2. omgang var Kaupangerdamene i lange periodar på høgde med laget frå Ålesund. 

Andrea Gran Berild (2) og Therese Eide Ottesen scora for Fortuna, medan Åse Neraas reduserte for Kaupanger drøye 20 minutt ut i 2. omgang. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Kaupanger - Fortuna 1-3 (0-3)

0-1 Therese Eide Ottesen (5. min)
0-2 Andrea Gran Berild (20. min)
0-3 Andrea Gran Berild, straffe (45. min+ 1)
1-3 Åse Neraas (67. min)

Kort: Ingen 

Dommar:
Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar:
Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid og Tom Edvinsen, Stryn

Kaupanger: 

Gro Belsheim 
Ida Dalaker
Stine Hovland
Aina Røyrvik
Åshild Haugen
Lea Lefdal Jenssen
Åse Neraas
Marthe Botten
Synne Sofie Christiansen
Vårin Ness
Elisabet Orrestad Nilsen

Innbyttarar: 

Guro Øydvin
Mari Fimreite
Ingri Ness
Karianne Kvam Gurvin

Fortuna: 

Josefine Ervik
Dagny Sæten 
Isabell Bårdsgjærde 
Kristine Leine 
Tonje Berge
Marie Curtin 
Iselin Vestnes
Therese Eide Ottesen 
Lea Eidså
Cathrine Å. Bjørkedal
Andrea Gran Berild

Innbyttarar: 

Katrine Viktoria Hole
Julie Fosse Førde 
Severine Dyp 

07.08 Jonas Hestetun vann Festivalpass til årets Målrock



Jonas Hestetun blei trekt ut som vinnar av eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) til årets Målrock som går av stabelen komande helg i Meieriparken på Årdalstangen.

Hestetun var ein av 123 personar som la igjen ein kommentar på posten om denne saka på haugenfotball.no på Facebook.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

07.08 Resultat kampar i dag, tysdag 7. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Syril - Sogndal 3  2-5

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn 2 - Syril 2
Kl. 19.00 Jotun - Vik 

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 7 4 0 3 29-24 12
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Hafslo /Bjørn 2 6 2 1 3 7-13 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0

6. divisjon avdeling 3

Oppstryn - Loen 2-7 
Sandane 2 - Hyen 2-2
Skavøypoll - Breimsbygda 1-1 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 7 4 1 2 26-17 13
Skavøypoll 2 7 3 2 2 11-9 11
Breimsbygda 7 2 2 3 18-17 8
Sandane 2 7 2 2 3 20-22 8
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 7 0 2 5 6-26 2

07.08 Festivalpass til årets Målrock



Årets Målrock går komande helg av stabelen i Meierparken på Årdalstangen.

Underteikna har eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) som går til ein av dei som "likar" haugenfotball.no på Facebook.

Alt ein treng å gjere er å legge igjen ein kommentar på posten som er lagt ut på haugenfotball.no si side på Facebook, så blir ein av dei som har gjort det trekt ut som "vinnar" av Festivalpasset.

NB! Siste frist for å legge igjen ein kommentar er sett til i dag kl. 21.00. 

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

07.08 Kampar i dag, tysdag 7. august 


Loen møter i dag Oppstryn til toppkamp i 6. divisjon avdeling 3. 
Bildet er frå bortekampen mot Haugen på Klenkarberget 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

5. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Syril - Sogndal 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn 2 - Syril 2
Kl. 19.00 Jotun - Vik 

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 7 4 0 3 29-24 12
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Hafslo /Bjørn 2 6 2 1 3 7-13 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Oppstryn - Loen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Hyen 
Kl. 19.00 Skavøypoll - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 6 4 2 0 22-8 14
Oppstryn 6 4 1 1 24-10 13
Skavøypoll 2 6 3 1 2 10-8 10
Breimsbygda 6 2 1 3 17-16 7
Sandane 2 6 2 1 3 18-20 7
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 6 0 1 5 4-24 1

06.08 Eikefjord vann 6-1 borte mot Eid 2


Dommar Kjell Alme var tett opp i situasjonane i dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eikefjord vann i ettermiddag 6-1 borte mot Eid 2 på Eid Stadion. Eikefjord var det klart beste laget og hadde i realiteten full kontroll gjennom heile kampen.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 - Eikefjord 1-6 (2-0)
0-1 Øyvind Sørbø (6. min)
0-2 Ørjan Midttun (41. min)
0-3 Ørjan Midttun (60. min)
0-4 Sjølvmål, Runar Bjørhovde Heggedal (60. min)
0-5 Håvard Berge (78. min)
0-6 Håvard Mjølkeråen (80. min)
1-6 Hans Egil Glomnes Øyen (85. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Kjell Alme, Sandane

Eid 2: 
Roy Lasse Torheim 
Adrian Løvlid
Runar Bjørhovde Heggedal 
Kim Svarstad 
Arnt Hermann Hagen 
Alex Bashay 
Vebjørn Nord Haugland
Hans Egil Glomnes Øyen
Ruben Kullsveen
Jan Albert Solheim 
Anders Karlsen

Innbyttarar: 
Kennet Myklebust
Vadim Haugland

Eikefjord: 
Stig Odde Roth
Sondre Langedal
Tom Rene Ørnehaug
Andreas Hopen
Torbjørn Endestad
Marius Hovland
Marius Kjellevold
Ørjan Midttun
Håvard Berge
Andreas Lid 
Øyvind Sørbø

Innbyttarar: 
Håvard Mjølkeråen 
Torbjørn Løkkebø
Joakim Barlund

06.08 Resultat kampar i dag, måndag 6. august 


Tore Andre Flo scora to mål i dagens kamp mot Kaupanger. Bildet er frå kampen mellom Norge 98 og Firdalaget 6. september 2008. 
Sjå bilder frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Førde 2 - Lærdal 1-1
Sogndal 2 - Kaupanger 10-0 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 13 4 4 5 23-32 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 13 0 2 11 12-68 2

5. divisjon avdeling 1

Anga - Årdal 2  3-2 (2-1)
1-0 Sindre Hoff (1. min)
1-1 Gøran Moheim (11. min)
2-1 Kai Vidar Nygård (35. min)
3-1 Håvard Halbrend (58. min)
3-2 Per Sandnes (88. min)

Jølster 2 - Gaular  4-2

UTSETT  Bjørn - Askvoll/Holmedal 
UTSETT  Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Eikefjord 
1-6 (2-0)
0-1 Øyvind Sørbø (6. min)
0-2 Ørjan Midttun (41. min)
0-3 Ørjan Midttun (60. min)
0-4 Sjølvmål, Runar Bjørhovde Heggedal (60. min)
0-5 Håvard Berge (78. min)
0-6 Håvard Mjølkeråen (80. min)
1-6 Hans Egil Glomnes Øyen (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Florø 2 - Tornado Måløy 2  5-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 10 2 1 7 11-44 7
Tornado Måløy 2 10 2 0 8 29-41 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

06.08 Festivalpass til årets Målrock



Årets Målrock går komande helg av stabelen i Meierparken på Årdalstangen.

Underteikna har eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) som går til ein av dei som "likar" haugenfotball.no på Facebook.

Alt ein treng å gjere er å legge igjen ein kommentar på posten som er lagt ut på haugenfotball.no si side på Facebook, så blir ein av dei som har gjort det trekt ut som "vinnar" av Festivalpasset.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

06.08 Førde tapte finalen i Svennis Cup



Førde sitt guttelag tapte i går ettermiddag finalen i Svennis Cup i Torsby i Sverige. 

Finalen mot det svenske laget Qviding FIF enda 0-0, og ein måtte avgjere finalen med straffesparkkonkurranse. Her trekte Qviding det lengste strået og vann 4-3. 

G15/16 Gruppe C
GIF Sundsvall - Førde IL Fotball  0-0
Carlstad United - Førde IL Fotball 3-3
Førde IL Fotball - Värmbol FC  2-0

A-sluttspel, kvartfinale: 
Hammarby IF P97-2 - Førde IL Fotball 0-3

A-sluttspel, semifinale: 
Kongsvinger IL Toppfotball - Førde IL Fotball 1-1, 2-3 etter str.spark

A-sluttspel, finale: 
Førde IL Fotball - Qviding FIF  0-0, 3-4 etter str.spark

06.08 Kampar i dag, måndag 6. august 


Eid 2 møter i dag Eikefjord på heimebane. 
Bildet er frå heimekampen mot Stadlandet 10. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 
Kl. 19.00 Førde 2 - Lærdal 
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Kaupanger 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

5. divisjon avdeling 1

Kl. 18.30 Anga - Årdal 2
Kl. 19.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal 
Kl. 19.00 Jølster 2 - Gaular 
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Anga 9 4 0 5 30-21 12
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 9 3 0 6 24-36 9
Gaular 9 2 1 6 19-30 7
Jølster 2 9 0 1 8 14-51 1

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Eid 2 - Eikefjord 
Kl. 19.00 Florø 2 - Tornado Måløy 2 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Selje 11 6 0 5 25-23 18
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

05.08 Stryn 2 vann 4-3 borte mot Stadlandet


Frank Hool og Stryn 2 vann noko overaskande 4-3 borte mot Stadlandet.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 2 vann i ettermiddag 4-3 borte mot Stadlandet på Stadlandet Stadion. Begge laga spelte seg fram til drøssevis med sjansar og kampen kunne like godt enda 8-8. Mathias Garlid (3) og Frank Hool scora for Stryn 2, medan Asbjørn Losnegard, Sigve Røkås og Eivind Holmboe putta for heimelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stadlandet - Stryn 2 3-4 (1-1)

0-1 Mathias Garlid (2. min)
1-1 Asbjørn Losnegard (15. min)
1-2 Mathias Garlid (51. min)
1-3 Frank Hool (58. min)
2-3 Sigve Røkås (73. min)
2-4 Mathias Garlid, straffe (75. min)
3-4 Eivind Holmboe (80. min)

Gult kort: 
Kristoffer Vårdal, Stadlandet. Mathias Garlid og Frank Hool, Stryn 

Dommar: 
Muhamet Barlla, Eid 

Assistentdommarar: 
Toni Lotsberg, Haugen og Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid

Stadlandet: 

Odd Helge Losnegard
Hans Ole Drage
Sigve Røkås
Eivind Holmboe
Kristoffer Vårdal 
Per Arne Teige 
Jørgen Honningsvåg
Marius Kongsvoll 
Asbjørn Losnegard 
Andreas Losnegard
Kim Ole Rønning

Innbyttarar: 

Arne Refsnes
William Dalsbø

Stryn 2: 

Eskil Kroken 
Darko Stojkovic
Julian Hove
Mathias Garlid
Lars Midthjell Gjørven 
Anurathan Velalakan 
Alexander Eikenes
Dan Marius Glosvik
Kenneth Aaland
Frank Hool 
Eirik Bøe

05.08 Resultat kampar i dag, søndag 5. august 


Voss snudde i dag 0-2 til 5-2 heime mot Eid. 
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 19. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Florø - Fyllingsdalen 2  2-2 (0-0)

1-0 Andre Reksten (47. min)
2-0 Halvor Solheim Olsen (48. min)
2-1 Simen Hopsdal, straffe (83. min)
2-2 Mathias Wåge Raum (87. min)

Voss - Eid 5-2 (2-2)
0-1 Johannes Myklebust (6. min)
0-2 Bjørn Totland (16. min)
1-2 Maid Memic, straffe (20. min)
2-2 Geir Edvard Geitle (26. min)
3-2 Roald Underdal (49. min)
4-2 Maid Memic (89. min)
5-2 Eirik Een (90. min+1)

Kampfakta er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 15 11 0 4 48-25 33
Florø 15 9 3 3 41-23 30
Fyllingsdalen 2 15 8 3 4 43-29 27
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 15 1 3 11 10-56 6

4. divisjon 
Veitastrond - Balestrand 5-2 (3-1)
Dale - Sandane 2-2 (0-1)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

5. divisjon avdeling 2

Stadlandet - Stryn 2  3-4 (1-1)
0-1 Mathias Garlid (2. min)
1-1 Asbjørn Losnegard (15. min)
1-2 Mathias Garlid (51. min)
1-3 Frank Hool (58. min)
2-3 Sigve Røkås (73. min)
2-4 Mathias Garlid, straffe (75. min)
3-4 Eivind Holmboe (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Selje 11 6 0 5 25-23 18
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

05.08 Førde klar for finale i Svennis Cup



Førde sitt guttelag er klar for finalen i Svennis Cup i Torsby i Sverige. 

Etter to uavgjort og ein seier i dei innleiande kampane møtte Førde det svenske laget Hammarby IF i kvartfinalen. Her var Førde det klart beste laget og vann til slutt 3-0. 

I dagens semifinale mot Kongsvinger var stillinga 1-1 etter ordinær tid, og kampen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse. Førde holdt nervane under kontroll og sikra med det plass i finalen. 

I ettermiddagens finale møter Førde det svenske laget Qviding FIF. 

G15/16 Gruppe C
GIF Sundsvall - Førde IL Fotball  0-0
Carlstad United - Førde IL Fotball 3-3
Førde IL Fotball - Värmbol FC  2-0

A-sluttspel, kvartfinale: 
Hammarby IF P97-2 - Førde IL Fotball 0-3

A-sluttspel, semifinale: 
Kongsvinger IL Toppfotball - Førde IL Fotball 1-1, 2-3 etter str.spark

A-sluttspel, finale: 
Kl. 14.40 Førde IL Fotball - Qviding FIF 

05.08 Kampar i dag, søndag 5. august 


Florø møter i dag Fyllingsdalen 2 på Florø Stadion. 
Bildet er frå heimekampen mot Tertnes 12. oktober 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 15.00 Florø - Fyllingsdalen 2
Kl. 15.00 Voss - Eid 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

4. divisjon 
Kl. 15.00 Veitastrond - Balestrand
Kl. 15.00 Dale - Sandane

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

5. divisjon avdeling 2

Kl. 15.00 Stadlandet - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

04.08 Resultat kampar i dag, laurdag 4. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket.

Tippeligaen 

Hønefoss - Strømsgodset 1-1 (1-0)
1-0 Riki Riski (9. min)
1-1 Øyvind Storflor (88. min)

Molde - Sogndal 2-1 (1-0)
1-0 Martin Linnes (27. min)
1-1 Tonny Brochmann (49. min)
2-1 Daniel Chima Chukwu (62. min)

Tabell Tippeligaen

Strømsgodset 18 12 3 3 39-21 39
Molde 18 11 2 5 32-20 35
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Haugesund 18 7 7 4 29-20 28
Hønefoss 18 7 7 4 20-19 28
Vålerenga 18 7 4 7 25-26 25
Tromsø 16 6 6 4 26-20 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Brann 17 7 2 8 31-26 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sogndal 18 4 7 7 18-23 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7

3. divisjon avdeling 8
Vik - Øystese 3-0 (2-0)
1-0 Anders Helleland (20. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (27. min)
3-0 Øystein Myrkaskog (85. min)

Radøy/Manger - Stryn 1-1 (0-0)
1-0 Sindre Erstad (69. min)
1-1 Karl Erik Aarsheim (81. min)

Årdal - Tornado Måløy 3-0 (1-0)
1-0 Christian Stedje (29. min)
2-0 Christian Stedje (68. min)
3-0 Truls Hovland (89. min)

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

4. divisjon 
Skavøypoll - Høyang 3-1 (2-0)

1-0 Eivind Lillebø (39. min)
2-0 Nikolai Heggedal (43. min)
3-0 Eivind Lillebø (53. min)
3-1 Eirik Haukøy (86. min)

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

Kampfakta frå dagens kampar er henta frå Firda si Live-oppdatering.

04.08 Sogndal tapte 4-2 i finalen i Norway Cup


Thea Bjelde scora eitt av Sogndal sine mål i dagens finale. 
Bildet er frå kretskampen mot Team Søre 31. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal sitt småjentelag tapte i dag tidlig 5-2 mot det ugandiske laget Bring Children i finalen i Norway Cup.

Thea Bjelde og Jannike Orrestad Andersen scora for Sogndal, i ein kamp der Sogndal låg under 3-1 til pause. 

04.08 Kampar i dag, laurdag 4. august 


John Martin Gil og TMFK møter i dag Årdal på bortebane. 
Bildet er frå heimekampen på Måløy Stadion 27. juni 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket.

Tippeligaen 

Kl. 18.00 Hønefoss - Strømsgodset 
Kl. 20.00 Molde - Sogndal 

Tabell Tippeligaen

Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Haugesund 18 7 7 4 29-20 28
Hønefoss 17 7 6 4 19-18 27
Vålerenga 18 7 4 7 25-26 25
Tromsø 16 6 6 4 26-20 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Brann 17 7 2 8 31-26 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Sogndal 17 4 7 6 17-21 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Vik - Øystese
Kl. 16.00 Radøy/Manger - Stryn 
Kl. 16.00 Årdal - Tornado Måløy 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

4. divisjon 
Kl. 15.00 Skavøypoll - Høyang 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1


NB! Det vert direktesendt fotballextra på Hallo Sogn laurdagar kl. 15.00 - 18.00. 

Her vil redaktør Kent Fimreite ta føre seg Tippeligaen med Sogndal, 3. og 4. divisjon for herrer og 2. og 3. divisjon for damer. I tillegg vil det bli musikk, gjester i studio og meldingar frå lytterane. 

I dag sender Hallo Sogn direkte frå kampen mellom Vik og Øystese. 

Sendinga finn du her.

04.08 Sogndal sitt småjentelag spelar finale i Norway Cup



Sogndal sitt småjentelag spelar i dag finale i Norway Cup. 

Motstandar er tittelforsvarar Bring Children frå Uganda. 

Finalen blir spelt på Ekeberg klokka 09.00 og blir sendt direkte på TV 2 Sport. 

03.08 Bremanger vann 7-1 heime mot Flatraket


Gøran Larsen gir Bremanger leiinga 3-0 knappe ti minutt før pause.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Bremanger vann i ettermiddag 7-1 heime mot Flatraket på Bremanger Stadion. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Bremanger - Flatraket 7-1 (5-0)
1-0 Vegard Nygård (25. min)
2-0 Magnus Myrhol (32. min)
3-0 Gøran Larsen (37. min)
4-0 Espen Frøyen (39. min)
5-0 Vegard Nygård (44. min)
5-1 Jørgen Ødegård (54. min)
6-1 Tore Rylandsholm (62. min)
7-1 Gøran Larsen (63. min)

Rødt kort: Ove Borgund, Flatraket (to gule)

Gult kort: Asle Esldevik og Martin Lars Kvernevik, Flatraket

Dommar: Ragnar Åmot, Jølster 

Bremanger:
Kenneth Fosse Elde
Espen Frøyen 
Vidar Senneset
Ørjan Igland Senneset 
Magnus Myrhol
Vegard Nygård
Tore Rylandsholm
Gøran Larsen
Martin Senneset
David Nygård
Martin Klakegg Hauge

Innbyttarar: 
Kristoffer Svarstad 
Ole Røys Langeland 
Mathias Hammersland 
Eirik Rylandsholm

Flatraket: 
Per Magne Løken 
Martin Lars Kvernevik
Kim N. Silden 
Espen Kvernevik 
Ove Borgund
Glenn Inge Kvernevik 
Stephan Lexau
Jørgen Sundal
Jørgen Ødegård
Asle Eldevik
Tore Ola Sundal 

Innbyttarar: 
Terje Vederhus
Vidar Hagen 
Johannes Solheim
Roger Nygård
Trond Viggo Våge

03.08 Resultat kampar i dag, fredag 3. august 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Førde - Saga 4-1

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

4. divisjon 
Fjøra - Jølster 5-1

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

5. divisjon avdeling 2

Bremanger - Flatraket 7-1 (5-0)
1-0 Vegard Nygård (25. min)
2-0 Magnus Myrhol (32. min)
3-0 Gøran Larsen (37. min)
4-0 Espen Frøyen (39. min)
5-0 Vegard Nygård (44. min)
5-1 Jørgen Ødegård (54. min)
6-1 Tore Rylandsholm (62. min)
7-1 Gøran Larsen (63. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hornindal - Selje 2-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4

03.08 Resultat dagens sluttspelkampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 


Klasse B, G16 
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal  2-0


Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 10.00 Spydeberg - Eid 1-0

B-sluttspel: 

Kvartfinale, kl. 10.00 Råde FK - Sogndal 2-1


Klasse E, G16 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.55 Vik - Sund FK 2    2-1

Semifinale, kl. 15.15 Vik - Jurmala FS 6-3

Finale, kl. 19.30 Bindal - Vik 0-4

B-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.55 Sæbø - Jølster  0-3

Semifinale, kl. 14.05 Jølster Valcano 0-3


Klasse F, G14 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 09.40 Syril - The Door  0-5

B-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal - Svelgen  1-2

Semifinale, kl. 15.15 Svelgen - Sterling  3-0

Finale, kl. 19.00 Strømmen - Svelgen 0-5


Klasse R, J16
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL   1-3


Klasse S, J14
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 14.00 Sogndal - Os TIF  3-0

Semifinale, kl. 19.30 Sunndal - Sogndal 0-3

Finale, laurdag kl. 09.00 Sogndal - Bring Children


Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel: 
Semifinale, kl. 14.05 Kautokeino IL - Sandane 1-1 4-3 etter straffespark

03.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup



10 lag frå fylket er framleis med i årets Norway Cup. Her er ein oversikt over dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 


Klasse B, G16 
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal 


Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 10.00 Spydeberg - Eid 

B-sluttspel: 

Kvartfinale, kl. 10.00 Råde FK - Sogndal 


Klasse E, G16 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.55 Vik - Sund FK 2   

B-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.55 Sæbø - Jølster  


Klasse F, G14 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 09.40 Syril - The Door 

B-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal - Svelgen 


Klasse R, J16
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL


Klasse S, J14
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 14.00 Sogndal - Os TIF


Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel: 
Semifinale, kl. 09.50 Kautokeino IL - Sandane

03.08 Kampar i dag, fredag 3. august 


 Selje vann 2-0 i heimekampen mot Hornindal 30. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

3. divisjon avdeling 8 
Kl. 19.00 Førde - Saga 

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55-11 37
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 14 5 0 9 23-36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

4. divisjon 
Kl. 19.00 Fjøra - Jølster 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 12 8 3 1 39-12 27
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 12 3 5 4 25-17 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

5. divisjon avdeling 2

Kl. 18.00 Hornindal - Selje 
Kl. 19.00 Bremanger - Flatraket 

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Bremanger 9 6 2 1 28-9 20
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 9 5 0 4 20-18 15
Hornindal 9 2 2 5 19-15 8
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 9 1 1 7 11-45 4

02.08 Vinner av Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Totalt 102 personar har sendt inn svar på haugenfotball.no sine julinøtter.  

53 av desse 102 personane har svart rett på alle seks julinøttene.

Karoline Myhre Føleide frå Måløy blei trekt ut som vinnar av denne konkurransen. Myhre Føleide får eit festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-)
 

Julinøtt 1: 
Rett svar: Torstein Kvam

Julinøtt 2: 
Rett svar: Joachim Refvik

Julinøtt 3: 
Rett svar: Endre Kupen

Julinøtt 4: 
Rett svar: Førde vann 2-0

Julinøtt 5: 
Rett svar: Thomas Starheim

Julinøtt 6: 
Rett svar: 2 mål


02.08 Resultat dagens sluttspelkampar i Norway Cup


 Eid sitt småguttelag er klar for 1/8-finale mot Spydeberg.
Foto: Privat

Her er ein oversikt over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 

På grunn av at regnet bøttar ned i Oslo har det blitt ein del endringar i kampane. 

Oversikten under blir oppdatert så snart nye kamptidspunkt er klar. 

Klasse B, G16 
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.00 Moelven IL 1 - Sogndal 2-2 6-7 etter straffespark

1/8-finale, fredag kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal 


Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 10.00 Eid - Klæbu 2-0
1/16-finale, kl. 10.00 Huk FK - Florø 3-1

1/8-finale, kl. fredag 10.00 Spydeberg - Eid 

B-sluttspel: 

1/16-finale, kl. 10.00 Vikersund - Jølster 0-3
1/16-finale, kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal  1-3
1/16-finale, kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang 3-1

1/8-finale, kl. 14.30 Klemetsrud - Sogndal 0-0 3-4 eeo 
1/8-finale, kl. 14.30 Jølster - Bækkelaget 1-2

Kvartfinale, fredag kl. 10.00 Råde - Sogndal 

Klasse E, G16 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, fredag kl. 11.55 Vik - Sund SK 2   

B-sluttspel: 
Kvartfinale, fredag kl. 11.55 Sæbø - Jølster  


Klasse F, G14 7'ar 
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.00 Syril - Skavøypoll  4-1

Kvartfinale, fredag kl. 09.40 Syril - The Door 

B-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.45 Otra - Svelgen 1-4

Kvartfinale, fredag kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal - Svelgen 


Klasse R, J16
A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball 0-0 1-0 eeo

1/8-finale, fredag kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL


Klasse S, J14
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 12.00 Viking FK - Sogndal 0-1
1/8-finale, kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1  2-3

Kvartfinale, kl. fredag kl. 14.00 Sogndal - Os TF


Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane 2-8 

Kvartfinale, kl. 16.40 Sandane - Rustad IL 3-0 

Semifinale, fredag kl. 09.50 Kautokeino IL - Sandane


Klasse V, J14 7'ar
 
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal 0-3

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll 1-1 Au/Br vidare myntkast 
1/16-finale, kl. 09.45 Øystre Slidre/Rogne 2 - Eikefjord 0-1

1/8-finale, kl. 15.15 Kvelde Kvit - Eikefjord 2-2 Kvelde Kvit vidare mynt

02.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup



Her er ein oversikt over dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 

Klasse B, G16 
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.00 Moelven IL 1 - Sogndal 


Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 10.00 Eid - Klæbu 
1/16-finale, kl. 10.00 Huk FK - Florø 

B-sluttspel: 

1/16-finale, kl. 10.00 Vikersund - Jølster 
1/16-finale, kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal 
1/16-finale, kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang 


Klasse E, G16 7'ar 
A-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 17.25 Vik - Sund SK 2

B-sluttspel: 
Kvartfinale, kl. 17.25 Sæbø - Jølster 


Klasse F, G14 7'ar 
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.00 Syril - Skavøypoll

B-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 09.45 Otra - Svelgen 


Klasse R, J16
A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball


Klasse S, J14
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 12.00 Viking FK - Sogndal 
1/8-finale, kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1


Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane


Klasse V, J14 7'ar
 
A-sluttspel: 
1/8-finale, kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll
1/16-finale, kl. 09.45 Bjørgum - Eikefjord

01.08 Sotra vann 1-0 heime mot Radøy/Manger



I ein kamp i vår lokale 3. divisjon vann i ettermiddag Sotra 1-0 mot Radøy/Manger på Straume Stadion. Sotra klatra med dagens seier opp på sikker plass på tabellen.

Sotra - Radøy/Manger 1-0 (0-0)
1-0 Simen Birkelund (61. min)

Kampfakta er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55 - 11 37
Voss 14 10 0 4 43 - 23 30
Florø 14 9 2 3 39 - 21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41 - 27 26
Årdal 14 7 2 5 33 - 25 23
Øystese 14 6 2 6 43 - 27 20
Vik 14 6 2 6 41 - 41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30 -31 18
Sotra 14 5 2 7 30- 34 17
Stryn 14 5 2 7 24 - 34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21 - 38 16
Saga 14 5 0 9 23 - 36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18 - 50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

01.08 18 lag frå fylket er med vidare i Norway Cup



Etter dagens kampar er 18 lag frå fylket framleis med vidare i årets Norway Cup. 10 lag er med vidare i A-sluttspelet, medan åtte lag har gått vidare i B-sluttspelet. 

A-sluttspel: 
Klasse B, G16: Sogndal 
Klasse C, G14: Eid og Florø 
Klasse E, G16 7'ar: Vik
Klasse F, G14 7'ar: Syril og Skavøypoll 
Klasse R, J16: Sogndal 
Klasse S, J14: Sogndal og Førde 1
Klasse V, J14 7'ar: Kaupanger

B-sluttspel: 
Klasse C, G14: Jølster, Sogndal og Høyang
Klasse E, G16 7'ar: Jølster 
Klasse F, G14 7'ar: Svelgen 
Klasse U, J16 7'ar: Sandane
Klasse V, J14 7'ar: Førde og Eikefjord

Sjå saka under for resultata frå dagens kampar og kven laga som er med vidare skal møte i neste kamp. 

01.08 Resultat dagens sluttspelkampar i Norway Cup


Selje sitt jentelag kom til 1/16-finale i A-sluttspelet. 
Foto: Privat 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 

Klasse B, G16 

A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Sola FK 2 - Stryn 1  2-1
1/64-finale, kl. 09.00 Sogndal 1 - Sarpsborg  1-0
1/64-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy FK - Nordre Fjell  2-3
1/64-finale, kl. 09.00 Langevåg - Askvoll/Holmedal  5-1

1/32-finale, kl. 18.30 Nordstrand IF G15/1 - Sogndal 0-2

1/16-finale, torsdag kl. 09.00 Moelven IL 1 - Sogndal 

B-sluttspel: 
1/64-finale, kl. 08.00 Abildsø - Stryn/Hornindal 2  0-0 (1-4 e. str.sp)
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal 2 - Lillestrøm 0-1
1/64-finale, kl. 08.00 Selje - Kringlebotn  3-0
1/64-finale, kl. 08.00 Vålerenga - Årdalstangen 4-2

1/32-finale, kl. 14.30 Selje - Nannestad 0-1
1/32-finale, kl. 14.30 Bremnes 2 - Stryn/Hornindal 2  4-0 

Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 16.30 Eid - Bardufoss og Omegn IF  7-0 
1/32-finale, kl. 16.30 Sylling - Bremanger 2-0
1/32-finale, kl. 16.30 Halsnøy - Florø 0-1

1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Eid - Klæbu 
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Huk FK - Florø 

B-sluttspel: 

1/32-finale, kl. 15.30 Stabæk - Askvoll/Holmedal   2-1 eeo
1/32-finale, kl. 15.30 Jølster - Ringsaker/Nes  2-0 
1/32-finale, kl. 15.30 Eikefjord - KvassUlvungen/Søya/Todalen 1-2
1/32-finale, kl. 15.30 Valder - Sogndal 0-2
1/32-finale, kl. 16.30 Høyang - Nesna IL 1-0

1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Vikersund - Jølster 
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal 
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang 

Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 09.45 Eid 1 - Junkeren  13-0 
1/16-finale, kl. 12.00 Porsanger IL - Skavøypoll  1-3
1/16-finale, kl. 12.00 Bremanger - Sandviken 4-0
1/16-finale, kl. 12.00 Sogndal - Rustad IL 2  2-1
1/16-finale, kl. 12.45 Vik - Sandnessjøen 5-0 

1/8-finale, kl. 16.20 Spjelkavik 1 - Vik 1-5 
1/8-finale, kl. 17.15 Sogndal - Stordal 1-2 eeo
1/8-finale, kl. 17.15 Skavøypoll - Bindal 0-1
1/8-finale, kl. 17.15 Bremanger - Skånland OIF 2  1-2
1/8-finale, kl. 20.15 Ravn IL - Eid 1  2-1

Kvartfinale, torsdag kl. 17.25 Vik - Sund SK 2

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 12.00 Eid 2 - Lindås IL  1-2
1/16-finale, kl. 12.45 Jølster - Svalbard Turn 5-0 
1/16-finale, kl. 13.00 Tornado Måløy - Fjellhamar 1-3

1/8-finale, kl. 17.15 Spjelkavik 2 - Jølster  2-7

Kvartfinale, torsdag kl. 17.25 Sæbø - Jølster 

Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 1 - Enebakk IF 1  3-2
1/32-finale, kl. 09.45 Vard - Breimsbygda 5-2
1/32-finale, kl. 09.45 Skavøypoll - Vestre FK 3-2

1/16-finale, kl. 18.00 Fortuna 239 - Syril 2-2 Syril vidare myntkast
1/16-finale, kl. 18.00 Bjørn 1 - Cosmos 0-1
1/16-finale, kl. 18.00 Lillesand - Skavøypoll 0-2

1/8-finale, torsdag kl. 09.00 Syril - Skavøypoll

B-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 08.15 Svelgen - Hjørungavåg  5-0
1/32-finale, kl. 08.45 Bremnes - Høyang  4-2
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 2 - Farsund 1  0-1

1/16-finale, kl. 16.30 Harestua IL - Svelgen 0-5

1/8-finale, torsdag kl. 09.45 Otra - Svelgen 

Klasse R, J16

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 13.00 Nittedal - Sogndal  0-3

1/16-finale, torsdag kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 17.30 Bremnes - Lærdal 3-1 etter straffer


Klasse S, J14

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 08.00 Høyang - Lena IF  0-7

1/16-finale, kl. 15.30 Elverum - Sogndal 0-3
1/16-finale, kl. 17.30 Vard - Førde 1  1-1 Førde vidare myntkast

1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Viking FK - Sogndal 
1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1

B-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 10.00 Bakke/Modum-Førde 2  1-1 Førde vidare myntkast

1/16- finale, kl. 16.30 Lille Tøyen FK - Førde 2  7-0

Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 10.30 Olsvik - Gaular  2-0
1/32-finale, kl. 11.15 Åndalsnes IF 1 - Selje 1-2
1/32-finale, kl. 11.15 Jølster - Lom IL 2-0
1/32-finale, kl. 11.15 Årdalstangen - Vardal IF 2-0 

1/16-finale, kl. 19.30 Sømna IL - Selje 3-0 
1/16-finale, kl. 19.30 Hødd - Askvoll/Holmedal 4-1
1/16-finale, kl. 19.30 Finnsnes - Jølster 2-1

B-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 11.15 Træff - Hornindal 1-0 

1/16-finale, kl. 18.00 Sandane - Falkeid IL 6-1

1/8-finale, torsdag kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane

Klasse V, J14 7'ar
 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 13.55 Kaupanger - Disenå IL 0-0 Kaupanger vidare mynt
1/32-finale, kl. 14.35 Varde - Breimsbygda 0-0 Breimsbygda vidare mynt
1/32-finale, kl. 15.30 Syril - Øystre Slidre/Rogne 3  2-1

1/16-finale, kl. 19.00 Kaupanger - Tyristubben 3-0 
1/16-finale, kl. 19.45 Sør Fron - Breimsbygda  1-0 
1/16-finale, kl. 20.15 Valle IL - Syril  2-0
 
1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal

B-sluttspel: 
1/16-finale, torsdag kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll
1/16-finale, torsdag kl. 09.45 Bjørgum - Eikefjord

01.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup


Begge Breimsbygda sine lag er klar for A-sluttspelet. 
Foto: Privat 

Her er ein oversikt over dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 

Klasse B, G16 

A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Sola FK 2 - Stryn 1  
1/64-finale, kl. 09.00 Sogndal 1 - Sarpsborg
1/64-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy FK - Nordre Fjell
1/64-finale, kl. 09.00 Langevåg - Askvoll/Holmedal

B-sluttspel: 
1/64-finale, kl. 08.00 Abildsø - Stryn/Hornindal 2 
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal 2 - Lillestrøm
1/64-finale, kl. 08.00 Selje - Kringlebotn
1/64-finale, kl. 08.00 Vålerenga - Årdalstangen


Klasse C, G14 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 16.30 Eid - Bardufoss og Omegn IF 
1/32-finale, kl. 16.30 Sylling - Bremanger 
1/32-finale, kl. 16.30 Halsnøy - Florø

B-sluttspel: 

1/32-finale, kl. 15.30 Stabæk - Askvoll/Holmedal  
1/32-finale, kl. 15.30 Jølster - Ringsaker/Nes
1/32-finale, kl. 15.30 Eikefjord - KvassUlvungen/Søya/Todalen 
1/32-finale, kl. 15.30 Valder - Sogndal 
1/32-finale, kl. 16.30 Høyang - Nesna IL


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 09.45 Eid 1 - Junkeren 
1/16-finale, kl. 12.00 Porsanger IL - Skavøypoll  
1/16-finale, kl. 12.00 Bremanger - Sandviken
1/16-finale, kl. 12.00 Sogndal - Rustad IL 2
1/16-finale, kl. 12.45 Vik - Sandnessjøen

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 12.00 Eid 2 - Lindås IL 
1/16-finale, kl. 12.45 Jølster - Svalbard Turn
1/16-finale, kl. 13.00 Tornado Måløy - Fjellhamar


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 1 - Enebakk IF 1
1/32-finale, kl. 09.45 Vard - Breimsbygda
1/32-finale, kl. 09.45 Skavøypoll - Vestre FK

1/16-finale, kl. 18.00 Vinnar Fortuna/Dombås Panters - Syril

B-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 08.15 Svelgen - Hjørungavåg 
1/32-finale, kl. 08.45 Bremnes - Høyang 
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 2 - Farsund 1


Klasse R, J16

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 13.00 Nittedal - Sogndal 

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 17.30 Vinnar Bremnes/Kongsberg - Lærdal 


Klasse S, J14

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 08.00 Høyang - Lena IF 

1/16-finale, kl. 15.30 Elverum - Sogndal 
1/16-finale, kl. 17.30 Vard - Førde 1 

B-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 10.00 Bakke/Modum FK - Førde 2


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 10.30 Olsvik - Gaular  
1/32-finale, kl. 11.15 Åndalsnes IF 1 - Selje 
1/32-finale, kl. 11.15 Jølster - Lom IL
1/32-finale, kl. 11.15 Årdalstangen - Vardal IF

1/16-finale, kl. 19.30 Vinnar Hødd/Oppdal 1 - Askvoll/Holmedal

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 18.00 Sandane - Vinnar Bækkelaget/Falkeid IL
1/32-finale, kl. 11.15 Træff - Hornindal 


Klasse V, J14 7'ar
 

A-sluttspel: 
1/32-finale, kl. 13.55 Kaupanger - Disenå IL
1/32-finale, kl. 14.35 Varde - Breimsbygda
1/32-finale, kl. 15.30 Syril - Øystre Slidre/Rogne 3

B-sluttspel: 
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Vinnar AustvatnBruvoll/Hjørungavåg
1/16-finale, kl. 09.45 Vinnar Øystre Slidre Rogne 2/Bjørgum - Eikefjord

31.07 Resultat kampar i dag, tysdag 31. juli 


Oddne Årdal og Jølster vann i dag 7-0 heime mot Balestrand. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid 2 14. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Jølster - Balestrand 7-0 (4-0)
1-0 Oddne Årdal (1. min)
2-0 Trond Vegard Ripe (10. min)
3-0 Sjølvmål (32. min)
4-0 Trond Vegard Ripe (36. min)
5-0 Oddne Årdal , straffe (60. min)
6-0 Ole Martin Bolset (83. min)
7-0 Oddne Årdal (86. min)

Høyang - Førde 2  4-2
Kaupanger - Skavøypoll 0-3 
Lærdal - Fjøra 2-5
Veitastrond - Dale 2-3

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 12 8 3 1 39-12 27
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 12 3 5 4 25-17 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1

31.07 Norway Cup, resultat kampar tysdag 31. juli


 Sogndal sitt guttelag har storspelt i dei innleiande kampane.
Foto: Privat

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende informasjon.

Kl. 08.00 Klasse C - G14 Jølster IL - Lørenskog 1  0-3
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Eikefjord - Fjellhamar  0-5
Kl. 09.00 Klasse E - G16 7'ar Lindås IL - Vik IL  1-1
Kl. 09.00 Klasse R - J16 Sogndal IL - Rødenes IL  7-0
Kl. 09.00 Klasse V - J16 7'ar Førde - Grüner  1-2
Kl. 10.00 Klasse S - J14 Førde 2 - Rosendal TL  0-1
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Hødd - Høyang 13-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/1 - Stryn/Hornindal 2  6-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Sogndal 1 - Eide og Omegn FK  8-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Langesund IF - Tornado Måløy FK 1-8
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Lom IL - Syril IL  2-5
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Re FK - Jølster IL  0-3
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Gaular - Austrheim IL 2-0
Kl. 11.30 Klasse V - J16 7'ar Syril - Bryn, IL  3-1
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 2 - Sandnessjøen  0-4
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Moster IL 2  5-2
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Jølster IL - Norborg  6-1
Kl. 13.00 Klasse V - J16 7'ar Nesna IL - Breimsbygda IL  0-2
Kl. 13.15 Klasse B - G16 Sogndal 2 - Driv  0-3
Kl. 13.15 Klasse C - G14 Vikersund - Florø 0-4
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Vulcano - Eid IL 1  0-3
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Dyre Vaa IL  5-1
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Skrim IL  0-5
Kl. 13.45 Klasse U - J16 7'ar Sandane - Finnsnes 2-3
Kl. 14.30 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Sørreisa  0-2
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Huringen - Eikefjord 4-0
Kl. 14.30 Klasse F - G14 7'ar Høybråten og Stovner - Breimsbygda IL 1-2
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje 1-2
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Norild IL  3-3
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Barkåker  1-7
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Fotlandsvåg/Osterøy - Sogndal IL  0-3
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1  0-3
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hødd - Årdalstangen 8-2
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Ringsaker/Nes - Bremanger IL 0-2
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Eid IL  0-4
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Bjørndal - Sogndal 1-0
Kl. 16.30 Klasse B - G16 Skeid 2 - Sogndal 1   1-10
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Kolbu/KK/Kapp - Askvoll/Holmedal IL  2-0
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Furuset  5-0
Kl. 16.45 Klasse F - G14 7'ar Rubbestadnes - Bjørn 1  2-2
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Selje - Rennebu 2-1
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/2  - Årdalstangen  3-1
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Askvoll/Holmedal IL - Lørenskog 2  1-2
Kl. 18.15 Klasse U - J16 7'ar Hetlevik - Selje  3-0
Kl. 19.00 Klasse E - G16 7'ar Bremanger IL - Dombås  1-1
Kl. 19.00 Klasse V - J16 7'ar Kaupanger IL - Nordre Land 99  0-2
Kl. 19.30 Klasse S - J14 Tingvoll IL - Høyang  0-1
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Høybråten og Stovner 2  2-0
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Midtbygden IL - Stryn/Hornindal 2  3-1
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Valdres FK G15  0-1
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Mauseidvåg og Solevåg IL - Sogndal 1-10
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Jølster IL - Vasas  1-4
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nordre Fjell  5-2

31.07 SISTE FRIST Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Siste frist for å sende inn svar er sett til i dag kl. 23.59. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


31.07 Norway Cup, kampar tysdag 31. juli



Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 08.00 Klasse C - G14 Jølster IL - Lørenskog 1 
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Eikefjord - Fjellhamar 
Kl. 09.00 Klasse E - G16 7'ar Lindås IL - Vik IL 
Kl. 09.00 Klasse R - J16 Sogndal IL - Rødenes IL 
Kl. 09.00 Klasse V - J16 7'ar Førde - Grüner 
Kl. 10.00 Klasse S - J14 Førde 2 - Rosendal TL 
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Hødd - Høyang 
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/1 - Stryn/Hornindal 2 
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Sogndal 1 - Eide og Omegn FK 
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Langesund IF - Tornado Måløy FK 
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Lom IL - Syril IL 
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Re FK - Jølster IL 
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Gaular - Austrheim IL 
Kl. 11.30 Klasse V - J16 7'ar Syril - Bryn, IL 
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 2 - Sandnessjøen 
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Moster IL 2 
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Jølster IL - Norborg 
Kl. 13.00 Klasse V - J16 7'ar Nesna IL - Breimsbygda IL 
Kl. 13.15 Klasse B - G16 Sogndal 2 - Driv 
Kl. 13.15 Klasse C - G14 Vikersund - Florø 
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Vulcano - Eid IL 1 
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Dyre Vaa IL 
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Skrim IL 
Kl. 13.45 Klasse U - J16 7'ar Sandane - Finnsnes 
Kl. 14.30 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Sørreisa 
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Huringen - Eikefjord 
Kl. 14.30 Klasse F - G14 7'ar Høybråten og Stovner - Breimsbygda IL 
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje 
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Norild IL 
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Barkåker 
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Fotlandsvåg/Osterøy - Sogndal IL 
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1 
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hødd - Årdalstangen 
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Eid IL 
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Bjørndal - Sogndal 
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Kolbu/KK/Kapp - Askvoll/Holmedal IL 
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Ringsaker/Nes - Bremanger IL 
Kl. 16.30 Klasse B - G16 Skeid 2 - Sogndal 1  
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Furuset 
Kl. 16.45 Klasse F - G14 7'ar Rubbestadnes - Bjørn 1 
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Selje - Rennebu 
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/2  - Årdalstangen 
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Askvoll/Holmedal IL - Lørenskog 2 
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda IL - Siggerud 
Kl. 18.15 Klasse U - J16 7'ar Hetlevik - Selje 
Kl. 19.00 Klasse E - G16 7'ar Bremanger IL - Dombås 
Kl. 19.00 Klasse V - J16 7'ar Kaupanger IL - Nordre Land 99 
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Midtbygden IL - Stryn/Hornindal 2 
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Valdres FK G15 
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Høybråten og Stovner 2 
Kl. 19.30 Klasse S - J14 Tingvoll IL - Høyang 
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Mauseidvåg og Solevåg IL - Sogndal 
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Jølster IL - Vasas 
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nordre Fjell 

31.07 Kampar i dag, tysdag 31. juli 


Skavøypoll spelar i ettermiddag bortekamp mot Kaupanger. 
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 19. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket. 

4. divisjon 

Kl. 19.00 Høyang - Førde 2
Kl. 19.00 Jølster - Balestrand
Kl. 19.00 Kaupanger - Skavøypoll 
Kl. 19.00 Lærdal - Fjøra
Kl. 19.00 Veitastrond - Dale

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1

30.07 Sandane utlikna til 3-3 fire minutt på overtid


Martin Sivertsen utlikna til 3-3 nesten fire minutt på overtid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane spelte i ettermiddag 3-3 mot Sogndal 2 på Idrettsplassen på Sandane. Sogndal 2 hadde seieren langt ned i lomma, men til tross for at Sandane hadde kun 10 spelarar på bana utlikna heimelaget til 3-3 nesten fire minutt på overtid. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Sogndal 2   3-3 (1-1)

1-0 Ruben Wie (17. min)
1-1 Ørjan Hopen (40. min)
1-2 Ruben Holsæter (50. min)
1-3 Marius Salamonsen (60. min)
2-3 Aaron Nyemah (71. min)
3-3 Martin Sivertsen (90. min+4)

Rødt kort: Håkon Schjølberg, Sandane (to gule kort)

Gult kort: Kjetil Myklebust, Sandane og John Jonasdal, Sogndal 2 

Dommar: Kaj-Inge Fløde, Stadlandet 

Assistentdommarar: Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid og Olav Fure, Volda

Sandane:
Simon Gimmestad (Sander Mardal 62. min)
Simen Solheim 
Håkon Schjølberg
Ingar Sårheim (Juty Johnny 71. min)
Kjetil Myklebust 
Andreas Bjørkum Vereide
Erlend Ødven Laurhammer
Torgeir Apalset (Martin Sivertsen 81. min)
Aaron Nyemah
Mads Wie (Sander Nesdal 87. min)
Ruben Wie

Sogndal 2: 
Geir Stenehjem 
Anders Hella
Sigurd Singelstad
Espen Lund Næss 
Bjørnar Hove
John Jonasdal
Ørjan Hopen 
Ahyee Aye Elvis
Sindre Rydvang (Anders Hjeltnes 62. min)
Ruben Holsæter 
Marius Salamonsen 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1

30.07 Norway Cup, resultat kampar måndag 30. juli


 Eid sitt småguttelag vann i dag 6-0 mot Notodden FK 2.
Foto: Privat

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende informasjon.

Kl. 09.00 Klasse C - G14 Start IK - Høyang  10-0
Kl. 09.00 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Bækkelaget 3-0 
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Hadeland KFK 1 - Førde 2  10-0
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Ranheim - Hornindal 6-0
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Bøler - Sandane 2-1
Kl. 09.45 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Sykkylven 10-0
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Notodden FK 2 - Eid IL 0-6
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Røa - Florø 0-1
Kl. 10.30 Klasse E - G16 7'ar Seljord / Kviteseid 2 - Skavøypoll 5-1
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Sogndal - Åsane 1-4
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Lillestrøm 1-0
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Granvin - Høyang 3-0
Kl. 11.30 Klasse V - J14 7'ar Skjergard - Eikefjord 1-4
Kl. 12.15 Klasse V - J14 7'ar Øystre Slidre/Rogne 3 - Førde 1-1
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje 1-3
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Follese - Sogndal 0-3
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Junkeren - Tornado Måløy FK 1-0
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Rosendal/Uskedal 4-2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Hof/Åsa/Flisa 2-0
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Sæbø IL - Vik IL  1-6
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Tinn IL - Eid IL 2  0-5
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Hadeland KFK 2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kløfta - Sogndal 2  7-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Klæbu IL - Askvoll/Holmedal IL 0-6
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Haugsbygd IF 2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Hødd - Sogndal 1  1-5
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Pequeninos Do Jockey - Stryn 1  3-1
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Sunndal - Lærdal IL  1-0
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Bjørn 2   2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tingvoll IL - Stryn/Hornindal 2  3-1
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Otra  4-0
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Stegaberg IL - Svelgen  1-1
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Høyang - Lyn 1  1-2
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Kopervik IL  0-2
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Lom IL - Askvoll/Holmedal IL  0-4
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Tjørvåg IL - Gaular  0-3
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Skeid - Sogndal IL  0-2
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nesodden IF  1-1
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Lesja/Lesjaskog - Årdalstangen  2-3
Kl. 17.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Pequeninos Do Jockey 2  1-1
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Spjelkavik 2 - Bremanger IL  0-7
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Gran IL - Jølster IL  2-0
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Fjellhamar - Eid IL 1  0-16
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geir. - Kaupanger IL 0-5
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda IL - Åmdal-Tokke FK 0-1
Kl. 18.30 Klasse B - G16 Selje - Hakoah 1-3
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Eikefjord - Bøler  4-5
Kl. 19.00 Klasse V - J14 7'ar Kvelde Grønn - Syril 
Kl. 19.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Hønefoss BK  3-0
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Lierne IL - Vik IL  6-1
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Vaaler - Jølster IL  0-4

30.07 Ane og Stine klar for VM i Japan


Ane Fimreite i kamp for Bremanger mot Volda 28. februar 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ane Fimreite og Stine Pettersen Reinås er begge med i J20-landslagstroppen som i slutten av august skal spele VM i Japan. I dei innlande kampane skal Norge møte Nord-Korea, Canada og Argentina. 

Troppen:
Nora Neset Gjøen - Sandviken
Anja Sønstevold - Kolbotn
Ingrid Katrine Buer Søndenå - Røa
Ida Glükstad Aardalen - Sarpsborg 08
Anette Tengesdal - Klepp
Maria Thorisdottir - Klepp
Andrine Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Caroline Graham Hansen - Stabæk
Ada Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Melissa Bjånesøy - Sandviken
Kristine Wigdahl Hegland - Arna-Bjørnar
Ane Liseth Fimreite - Arna-Bjørnar
Ingrid Bakke - Stabæk
Maren Sjåholm Knudsen - Sandviken
Ina Helen Levorsen Skaug - Stabæk
Cathrine Høegh Dekkerhus - Stabæk
Guro Reiten - Kattem
Stine Pettersen Reinås - Kattem
Andrea Thun - Sarpsborg 08
Emilie Bosshard Haavi - Røa
Hilde Gunn Olsen - Klepp


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal.
Foto: Privat


30.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl. 23.59. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


30.07 Norway Cup, kampar måndag 30. juli



Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09.00 Klasse C - G14 Start IK - Høyang 
Kl. 09.00 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Bækkelaget 
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Hadeland KFK 1 - Førde 2 
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Ranheim - Hornindal 
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Bøler - Sandane 
Kl. 09.45 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Sykkylven 
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Notodden FK 2 - Eid IL 
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Røa - Florø 
Kl. 10.30 Klasse E - G16 7'ar Seljord / Kviteseid 2 - Skavøypoll 
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Lillestrøm 
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Sogndal - Åsane 
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Granvin - Høyang 
Kl. 11.30 Klasse V - J14 7'ar Skjergard - Eikefjord 
Kl. 12.15 Klasse V - J14 7'ar Øystre Slidre/Rogne 3 - Førde 
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje 
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Junkeren - Tornado Måløy FK 
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Follese - Sogndal 
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Rosendal/Uskedal 
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Bjørn 2 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kløfta - Sogndal 2 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Klæbu IL - Askvoll/Holmedal IL 
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Tinn IL - Eid IL 2 
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Sæbø IL - Vik IL  
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Haugsbygd IF 
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Hadeland KFK 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tingvoll IL - Stryn/Hornindal 2 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Hødd - Sogndal 1 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Hof/Åsa/Flisa 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Pequeninos Do Jockey - Stryn 1 
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Otra 
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Stegaberg IL - Svelgen 
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje 
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Sunndal - Lærdal IL 
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Høyang - Lyn 1 
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Kopervik IL 
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Lom IL - Askvoll/Holmedal IL 
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Tjørvåg IL - Gaular 
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Skeid - Sogndal IL 
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nesodden IF 
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Lesja/Lesjaskog - Årdalstangen 
Kl. 17.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Pequeninos Do Jockey 2 
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Spjelkavik 2 - Bremanger IL 
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Gran IL - Jølster IL 
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Fjellhamar - Eid IL 1 
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger - Kaupanger IL 
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda IL - Åmdal-Tokke FK
Kl. 18.30 Klasse B - G16 Selje - Hakoah 
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Eikefjord - Bøler 
Kl. 19.00 Klasse V - J14 7'ar Kvelde Grønn - Syril 
Kl. 19.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Hønefoss BK 
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Lierne IL - Vik IL 
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Vaaler - Jølster IL 

30.07 Sandane møter Sogndal 2 på Idrettsplassen


Sandane jublar etter at opprykket var sikra i 2009-sesongen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sandane møter i ettermiddag Sogndal 2 på Idrettsplassen på Sandane. Sogndal 2 leiar tabellen klart, men vil garantert få hard motstand av Sandane som har vunne alle heimekampane til no denne sesongen. 

4. divisjon, 12. serierunde
Kl. 19.00 Sandane - Sogndal 2 

Tabell 4. divisjon 
Sogndal 2 11 10 1 0 58-10 31
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 11 7 2 2 31-25 23
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1

29.07 Sogndal tapte 1-0 heime mot Odd Grenland 


Bildet er frå fjorårets kamp mot Odd Grenland på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Odd Grenland på Fosshaugane Campus. Bortelaget si scoring kom ved Torgeir Børven på straffespark etter at Ulrik Flo blei utvist etter å ha stoppa ballen med handa på streken. 

Sogndal - Odd Grenland 0-1 (0-0)

0-1 Torgeir Børven, straffe (75. min)

Aalesund - Stabæk 3-1 (1-1)
Hønefoss - Haugesund 3-2 (1-1)
Viking - Sandnes Ulf 5-0 (2-0)
Tromsø - Rosenborg 1-1 (0-1)

Måndag 30. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Brann

Tabell Tippeligaen 

Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Hønefoss 17 7 6 4 19-18 27
Haugesund 17 6 7 4 25-18 25
Vålerenga 16 7 3 6 22-21 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Tromsø 16 6 6 4 26-20 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Brann 16 7 1 8 30-25 22
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Sogndal 17 4 7 6 17-21 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7

29.07 Norway Cup, resultat kampar søndag 29. juli


 Eid 1 vann 3-1 mot Sørreisa i klasse E - G16 7'ar
Foto: Privat

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

NB! På grunn av at regnet har bøtta ned i Oslo dei siste dagane kan det vere ein del endringar i forhold til det opprinnelige oppsettet.  

NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende informasjon.

Kl. 09.00 Klasse C - G14 Sogndal - Bardufoss og Omegn IF  1-4
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Høybråten og Stovner 1-4
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Kopervik - Høyang  2-3
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Førde 1 - Gossen IL  3-0
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Høyang - Klemetsrud  3-3
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Fana 5  0-1
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Florø - Lillestrøm 1  1-1
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Slidre/Røn - Bjørn 1  2-4
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Kvernbit - Sandane  2-5
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Sund SK 2 - Jølster IL  3-0
Kl. 12.15 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen - Bækkelaget 3-0
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Åheim 10-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Askøy FK 1 - Sogndal 2  1-0
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Gneist - Sogndal IL  1-1
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Førde - Stegaberg IL 1-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kvernbit - Askvoll/Holmedal IL 
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Kringlebotn - Bremanger IL 1-3
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Rjukan IL  4-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Lørenskog 1 - Selje 4-0
Kl. 15.15 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Guard 0-4
Kl. 15.15 Klasse V - J14 7'ar Lom IL - Syril  2-2
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Sokndal 1  3-1
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Bodø/Glimt - Eid IL  0-0
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Øystre Slidre/Rogne - Lærdal IL 1-0 
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Huk FK  0-1
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Valldal IL 3-4
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nord 8-0
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Emblem IL - Eikefjord  1-0
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Sogndal IL - Oppsal 2-1
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Grand, IK - Jølster IL  0-4
Kl. 16.45 Klasse V - J14 7'ar Eikefjord - Nordre Land 98  0-1
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Stordal 0-8
Kl. 17.30 Klasse U - J16 7'ar Vardal IF - Gaular 1-3
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - The Door  2-7
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Uvdal Fotball - Syril IL 0-11
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Team Phillipine 4-3
Kl. 17.30 Klasse S - J14 Førde 2 - Surnadal 0-9
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Siggerud - Breimsbygda 1-3
Kl. 18.15 Klasse E - G16 7'ar Sogndal - TuS Felde 4-0
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Cosmos 0-10
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Snøgg - Kaupanger IL 1-6
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Sund SK 0-5
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg IL - Eid IL 2  5-1
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 1 - Sørreisa 3-1

29.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl. 23.59. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


29.07 Norway Cup, kampar søndag 29. juli



Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

NB! På grunn av at regnet har bøtta ned i Oslo dei siste dagane kan det skje ein del endringar i forhold til dette oppsettet.  

Kl. 09.00 Klasse C - G14 Sogndal - Bardufoss og Omegn IF 
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Høybråten og Stovner 
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Kopervik - Høyang 
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Førde 1 - Gossen IL 
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Høyang - Klemetsrud 
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Fana 5 
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Florø - Lillestrøm 1 
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Slidre/Røn - Bjørn 1 
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Kvernbit - Sandane 
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Sund SK 2 - Jølster IL 
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Åheim 
Kl. 12.15 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen - Bækkelaget 
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Askøy FK 1 - Sogndal 2 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kvernbit - Askvoll/Holmedal IL 
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Kringlebotn - Bremanger IL 
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Gneist - Sogndal IL 
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Førde - Stegaberg IL 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Lørenskog 1 - Selje 
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Rjukan IL 
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Sokndal 1 
Kl. 15.15 Klasse V - J16 7'ar Breimsbygda IL - Guard 
Kl. 15.15 Klasse V - J16 7'ar Lom IL - Syril 
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Øystre Slidre/Rogne - Lærdal IL 
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Huk FK 
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Bodø/Glimt - Eid IL 
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Valldal IL 
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nord 
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Emblem IL - Eikefjord 
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Sogndal IL - Oppsal 
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Grand, IK - Jølster IL 
Kl. 16.45 Klasse V - J16 7'ar Eikefjord - Nordre Land 98 
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Stordal 
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - The Door 
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Uvdal Fotball - Syril IL 
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Team Phillipine 
Kl. 17.30 Klasse S - J14 Førde 2 - Surnadal 
Kl. 17.30 Klasse U - J16 7'ar Vardal IF - Gaular 
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Siggerud - Breimsbygda 
Kl. 18.15 Klasse V - J16 7'ar Snøgg - Kaupanger IL 
Kl. 18.15 Klasse E - G16 7'ar Sogndal - TuS Felde 
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Cosmos 
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Sund SK 
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg IL - Eid IL 2 
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 1 - Sørreisa 

29.07 Sogndal møter Odd Grenland på heimebane


Henrik Furebotn i kvalifiseringskampen mot Aalesund 8. november 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Odd Grenland på Fosshaugane Campus. 

Søndag 29. juli:
Kl. 18.00 Sogndal - Odd Grenland
Kl. 18.00 Aalesund - Stabæk 
Kl. 18.00 Hønefoss - Haugesund
Kl. 18.00 Viking - Sandnes Ulf
Kl. 20.00 Tromsø - Rosenborg 

Måndag 30. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Brann

Tabell Tippeligaen 

Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 16 7 8 1 26-14 29
Haugesund 16 6 7 3 23-15 25
Vålerenga 16 7 3 6 22-21 24
Hønefoss 16 6 6 4 16-16 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Brann 16 7 1 8 30-25 22
Viking 16 6 3 7 15-24 21
Aalesund 16 4 8 4 21-19 20
Sogndal 16 4 7 5 17-20 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Odd Grenland 16 5 4 7 23-28 19
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 16 2 1 13 13-37 7

28.07 Eid tapte 3-1 heime mot Florø


Henrik Salveson og Bjørn Totland kunne ikkje hindre at Eid tapte kampen mot Florø. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid tapte i ettermiddag 3-1 heime mot Florø på Eid Stadion. Heimelaget var bra med på notane i 1. omgang, men etter pause var Florø klart best og vann heilt fortent. Halvor Solheim Olsen (2) og Kristoffer Ryland scora Florø sine mål, medan Bjørn Totland scora for heimelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Florø 1-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Ryland (57. min)
0-2 Halvor Solheim Olsen (73. min)
1-2 Bjørn Totland (76. min)
1-3 Halvor Solheim Olsen (78. min)

Gult kort: Bjørnar Strandos, Eid 

Rødt kort: Thomas Starheim, Eid (to gule) og Peter Aase, Florø 

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord

Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Ståle Sandal, Breimsbygda

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik
Erik Rotihaug
Erik Salveson (Ruben Kullsveen 61. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Thomas Starheim
Torbjørn Aabrekk
Bjørn Totland (Anders Karlsen 81. min)
Bjørnar Strandos (Oliver Rotihaug 46. min)
Øystein Aabrekk 
Henrik Salveson

Florø: 
Tommy Løkkebø
Christer Husa
Aksel Knapstad
Runar Hove
Simen Reksten Solheim
Stefan Aase
Peter Aase
Simen Hamre
Kim Vik (Kristoffer Book 70. min)
Kristoffer Ryland (Kristoffer Sigdestad 65. min)
Halvor Solheim Olsen (Anders Sørensen 90. min+2)

28.07 Resultat kampar i dag, laurdag 28. juli 


Stryn jublar etter at Petter Hammer gav Stryn leiinga 1-0 mot Vik.  
Sjå bilder frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar her i fylket.

3. divisjon avdeling 8
Eid - Florø 1-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Ryland (57. min)
0-2 Halvor Solheim Olsen (73. min)
1-2 Bjørn Totland (76. min)
1-3 Halvor Solheim Olsen (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Vik 2-2 (1-2)
1-0 Petter Hammer (10. min)
1-1 Øystein Myrkaskog (23. min)
1-2 Anders Helleland (30. min)
2-2 Olle Kristoffersson (61. min)

Sjå bilder frå denne kampen.

Fyllingsdalen 2 - Årdal 2-1 (1-1)
1-0 Petter Ingebrigtsen (7. min)
1-1 Thomas Frichsen (34. min)
2-1 Trygve Ellingstad (65. min) 

Tornado Måløy - Bergen Nord 2-1 (0-1)
0-1 Mats Andre Therkelsen (26. min)
1-1 Endre Kupen (74. min)
2-1 Vegard Holvik (90. min+3)

Øystese - Førde 1-4 (0-2)
0-1 Øystein Vetti (17. min)
0-2 Thor Erik Nygård (32. min)
1-2 Endre Hansen (52. min)
1-3 Thor Jørgen Spurkeland (79. min)
1-4 Øystein Vetti (88. min)

Saga - Voss 1-3 (1-1)
0-1 Vegard Skjoldli (14. min)
1-1 Harald Oppedal, straffe (40. min)
1-2 Tor Ivar Seim (64. min)
1-3 Stig Arne Brunborg (77. min)

Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55 - 11 37
Voss 14 10 0 4 43 - 23 30
Florø 14 9 2 3 39 - 21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41 - 27 26
Årdal 14 7 2 5 33 - 25 23
Øystese 14 6 2 6 43 - 27 20
Vik 14 6 2 6 41 - 41 20
Radøy/Manger 13 5 3 5 30 - 30 18
Stryn 14 5 2 7 24 - 34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21 - 38 16
Saga 14 5 0 9 23 - 36 15
Sotra 13 4 2 7 29 - 34 14
Bergen Nord 14 2 2 10 18 - 50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6

28.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Til no har 76 personar sendt inn svar på julinøttene. 

Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl. 23.59. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


28.07 Stine Pettersen Reinås vekas profil på fotball.no


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal.
Foto: Privat

Stine Pettersen Reinås er vekas profil på fotball.no. 

Sognejenta som tidligare har spelt for klubbane Hafslo, Sogndal, Kaupanger og Voss spelar no for Toppserieklubben Kattem. 


Les heile saka på fotball.no

28.07 Kampar i dag, laurdag 28. juli 


Eid møter i dag Florø på Eid Stadion. På bildet jublar Eid etter ein noko overraskande seier i seriepremiera borte mot Florø 14. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar her i fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Stryn - Vik 
Kl. 16.00 Eid - Florø
Kl. 16.00 Fyllingsdalen 2 - Årdal
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Bergen Nord
Kl. 16.00 Øystese - Førde
Kl. 16.00 Saga - Voss

Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 13 11 1 1 51-10 34
Voss 13 9 0 4 40-22 27
Florø 13 8 2 3 36-20 26
Fyllingsdalen 2 13 7 2 4 39-26 23
Årdal 13 7 2 4 32-23 23
Øystese 13 6 2 5 42-23 20
Vik 13 6 1 6 39-39 19
Radøy/Manger 13 5 3 5 30-30 18
Stryn 13 5 1 7 22-32 16
Saga 13 5 0 8 22-33 15
Sotra 13 4 2 7 29-34 14
Tornado Måløy 13 4 1 8 19-37 13
Bergen Nord 13 2 2 9 17-48 8
Eid 13 1 3 9 7-48 6


NB! Det vert direktesendt fotballextra på Hallo Sogn laurdagar kl. 15.00 - 18.00. 

Her vil redaktør Kent Fimreite ta føre seg Tippeligaen med Sogndal, 3. og 4. divisjon for herrer og 2. og 3. divisjon for damer. I tillegg vil det bli musikk, gjester i studio og meldingar frå lytterane. 

I dag sender Hallo Sogn direkte frå kampen mellom Stryn og Vik. 

Sendinga finn du her.

27.07 Jotun tapte semifinalen i Dana Cup



Jotun i klasse G12 7'ar tapte i dag tidlig 6-0 mot Fyllingsdalen i semifinalen i A-sluttspelet i Dana Cup. 

Alle laga frå fylket er dermed slått ut frå turneringa. 


27.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


27.07 Jotun spelar semifinale i Dana Cup



Jotun i klasse G12 7'ar er einaste laget frå fylket som er med vidare i årets Dana Cup. 

Laget har spelt seg heilt fram til semifinale i A-sluttspelet. 

Semifinale, kl. 08.50 Jotun - Fyllingsdalen FK

I ein eventuell finale møter Jotun vinnaren av kampen Jahn Schneverdingen TV (Tyskland) og Ateitis (Litauen).

Finalen blir spelt i dag kl. 15.00.


26.07 Ida Katrine Pedersen Nesse klar for Åsane


Ida Katrine Pedersen Nesse i bortekampen mot Hornindal 24. juni 2011. Sjå bilder frå denne kampen.
 

Høyang melder på sine facebooksider at Ida Katrine Pedersen Nesse er klar for Åsane. 

Høyangspelarane Pedersen Nesse og Bodil Taule Rørvik har denne veka vore på trening/hospitering hos 1. divisjonsklubben. Åsane har tydelig vore fornøgd med det dei har sett av storscoraren og ville ha ho med på laget allereie på Norway Cup neste veke. 

Dette gjorde at Pedersen Nesse som skal ta til på skule i Bergen til hausten signerte alt no.


26.07 Resultat dagens sluttspelkampar Dana Cup 2012



Her er oversikten over resultata i dagens sluttspelkampar for våre lag i Dana Cup. 

Jotun tapte 5-2 mot CFH Esportes i kvartfinalen i klasse G12 7'ar. I denne kampen brukte det brasilianske laget ein spelar som ikkje var speleberettiga, og resultatet blei sett til 3-0 til Jotun.   

Klasse J16, A-sluttspel:
1/8-finale, Stryn - KIL Hemne 0-0, 2-3 etter straffesparkkonk. 

Klasse G12 7'ar, A-sluttspel:
1/8-finale, Jotun - Team Philippines  7-4
1/4-finale, Jotun - CFH Esportes 3-0

Klasse G14, B-sluttspel:
1/16-finale, Stryn - Gullhaug 0-1


26.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


26.07 Sluttspelkampar Dana Cup 2012



Her er oversikten over dagens sluttspelkampar for våre lag i Dana Cup. 

Klasse J16, A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 20.20 Stryn - Vinnar KIL Hemne/Steinkjer

Klasse G12 7'ar, A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 14.30 Jotun - Vinnar Gimletroll IK 1/Team Philippines

Klasse G14, B-sluttspel:
1/16-finale, Kl. 19.30 Stryn - Vinnar Sandnes Ulf 2/Gullhaug


25.07 Sogndal vann 5-0 mot Hønefoss


Asgrim Farnes (4) og Erling Myklebust scora Sogndal 
sine mål i dagens kamp mot Hønefoss. 

Sogndal vann i dag 5-0 mot Hønefoss i plasseringskampen under NTF U16 Cup (GET) i Trondheim. Asgrim Farnes blei kampens store spelar med fire scoringar. Den fyrste scoringa til Farnes kom allereie etter åtte sekund av fyrste omgang. 

Hønefoss–Sogndal 0-5 (0-1)
0-1 Asgrim Farnes 
0-2 Asgrim Farnes
0-3 Asgrim Farnes
0-4 Erling Myklebust
0-5 Asgrim Farnes

Sogndal:
Håvar Mjelleli (Kristian Rutlin 65. min)
Nikolai Njøsen Hilding (Erik Fossnes 36. min)
Erling Myklebust 
Joar Tryti 
Eirik Kristoffersen 
Kenneth Skjerven (Erlend Moen Taule 28. min)
Karsten Bjelde 
Runar Heggestad (Sander Dvergsdal 36. min)
Fredrik Flo 
Mathias Flo (Simen Stølen 28. min)
Asgrim Farnes 


25.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


25.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup 2012



Her er oversikten over dagens resultat for våre lag i Dana Cup. 

Stryn J16 og Jotun G12 7'ar er klar for A-sluttspel, medan Stryn sitt lag i klasse B14 går til B-sluttspelet. 

J16 avdeling avdeling 8
Stryn - Vadstena Go IF  4-2
Stryn - Skedsmo FK  5-1

Tabell J16 avdeling avdeling 8
Stryn T&IL 3 3 0 0 13-5 9
Vadstena GoIF 3 2 0 1 10-7 6
Haugar SK 3 0 1 2 3-6 1
Skedsmo FK 1 3 0 1 2 5-13 1

G14 avdeling avdeling 12
Stryn - Breidablik 0-9
Stryn - Hasle Løren IL 2   2-0

Tabell G14 avdeling avdeling 12
Breidablik 1 3 3 0 0 18-0 9
Tollnes BK 3 1 1 1 8-4 4
Stryn T&IL 3 1 1 1 4-11 4
Hasle-Løren IL 2 3 0 0 3 0-15 0

G12 7'ar avdeling 1
Jotun - Eintracht Immenbeck TSV 3-1

Tabell G12 7'ar avdeling 1
Jotun IL 3 3 0 0 15-4 9
Øvrevoll Hosle IL 2 3 2 0 1 12-7 6
Eintracht Immenbeck TSV 3 1 0 2 6-7 3
Athletico A.D. 2 3 0 0 3 4-19 0


25.07 Dagens kampar i Dana Cup 2012



Tre lag frå fylket stiller i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for våre lag. 

Kl. 08.20 G14 Stryn - Breidablik
Kl. 09.30 J16 Stryn - Vadstena Go IF
Kl. 15.50 G12 7'ar Jotun - Eintracht Immenbeck TSV
Kl. 17.30 J16 Stryn - Skedsmo FK
Kl. 17.30 G14 Stryn - Hasle Løren IL 2


24.07 Haugenfotball.no sine julinøtter 2012



Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012. 

Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning. 

Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock 
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd. 

Send inn svar på julinøttene her. 


24.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup 2012



Her er oversikten over dagens resultat for våre lag i Dana Cup. 

J16 Stryn - Haugar SK  4-2 (2-0)
1-0 Pernille Flo (1. min)
2-0 Helga Leivdal (10. min)
2-1 Haugar (30. min)
3-1 Sofie Lunde (35. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (40. min)
4-2 Haugar (45. min)

G14 Stryn - Tollnes BK 2-2 (2-2)
0-1 Tollnes (1. min)
0-2 Tollnes (10. min)
1-2 Runar Tvinnereim (13. min)
2-2 Isak Hopland (19. min)

G12 7'ar Jotun - Øvrevoll Hosle IL 5-2

G12 7'ar Jotun - Athletico A.D.  7-1


24.07 Dagens kampar i Dana Cup 2012



Tre lag frå fylket stiller i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for våre lag. 

Kl. 11.30 J16 Stryn - Haugar SK
Kl. 11.40 G12 7'ar Jotun - Øvrevoll Hosle IL
Kl. 11.40 G14 Stryn - Tollnes BK
Kl. 20.50 G12 7'ar Jotun - Athletico A.D. 


23.07 Sogndal tapte 3-1 mot Rosenborg


Sogndal sitt guttelag som deltek på NTF U16 Cup (GET).

Sogndal tapte i ettermiddag 3-1 mot Rosenborg i den siste innleiande kampen under NTF U16 Cup (GET) i Trondheim. Sogndal enda dermed sist i avdelinga og skal møte Hønefoss i plasseringskamp. Denne kampen blir spelt onsdag 25. juli klokka 11.30. 

Rosenborg – Sogndal 3-1 (2-0)

Mål Sogndal: Asgrim Farnes

Sogndal: 
Håvar Mjelleli 
Erik Fossnes 
Joar Tryti 
Runar Heggestad 
Eirik Kristoffersen 
Simen Stølen (Vegard Steen Eikeland)
Karsten Bjelde 
Kenneth Skjerven 
Sondre Sandvoll (Fredrik Flo)
Asgrim Farnes 
Sander Dvergsdal (Mathias Flo)

Gult kort: Vegard Steen Eikeland

Gruppe 1:
Sandnes Ulf - Start 2-1
Haugesund - Vålerenga 1-2

Tabell gruppe 1: 
Vålerenga 3 3 0 0 13-1 9
Haugesund 3 1 1 1 6-4 5
Sandnes Ulf 3 0 2 1 3-10 2
Start 3 0 1 2 3-10 2

Gruppe 2:
Hønefoss - Brann 0-4
Lillestrøm - Aalesund 2-0

Tabell gruppe 2: 
Lillestrøm 3 2 1 0 6-3 7
Aalesund 3 2 0 1 7-3 6
Brann 3 1 1 1 6-4 5
Hønefoss 3 0 0 3 2-11 0

Gruppe 3:
Viking - Tromsø 3-1
Strømsgodset - Stabæk 1-2

Tabell gruppe 3: 
Stabæk 3 2 0 1 6-4 6
Viking 3 2 0 1 8-7 6
Tromsø 3 1 1 1 5-6 5
Strømsgodset 3 0 1 2 6-8 1

Gruppe 4:
Molde - Fredrikstad 1-2
Rosenborg - Sogndal 3-1

Tabell gruppe 4: 
Fredrikstad 3 2 1 0 9-4 8
Rosenborg 3 2 1 0 5-2 7
Molde 3 0 1 2 2-4 2
Sogndal 3 0 1 2 4-10 1


Erling Myklebust, Asgrim Farnes (2) og Karsten Bjelde jr har scora Sogndal sine mål under NTF U16 Cup (GET) i Trondheim.


23.07 Ti kjappe spørsmål til Ane Fimreite


Ane var med på Sogndal sitt jentelag som vann innandørs-KM i 2009.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 7. mars 2009. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 8. mars 2009. 

NFF TV har tatt ein kjapp sommerprat med spelarane U20-landslaget. 

Klikkar du på linken under kan du sjå kva Ane Fimreite svarte på spørsmåla frå NFF TV. 

Sjå innslaget med Ane Fimreite frå NFF TV.


22.07 Erik Sandal matchvinnar mot Sarpsborg


Erik Sandal og Peter Orry Larsen etter cupkampen mellom 
Hødd og Aalesund på Høddvoll 9. juli 2008. 
Sjå bilder frå denne kampen.
 

Erik Sandal blei matchvinnar då Hødd i ettermiddag vann 2-1 heime mot Sarpsborg 08 på Høddvoll. Sarpsborg 08 leia kampen 1-0, men scoringar av Fredrik Klock og Erik Sandal gjorde at Hødd tok tre viktige poeng i botnstriden i Adeccoligaen.

Etter dagens seier står Hødd bokført med 15 poeng og har god kontakt med laga som ligg på trygg plass på tabellen. 

Søndag 29. juli ventar ein vanskelig bortekamp mot Sandefjord på Komplett.no Arena.

Hødd - Sarpsborg 08  2-1 (0-0)

0-1 Mohamed Elyounoussi (62. min)
1-1 Fredrik Klock (69. min)
2-1 Erik Sandal (84. min)

Tabell Adeccoligaen: 

Start 14 9 4 1 34-14 31
HamKam 14 7 3 4 25-19 24
Ullensaker/Kisa 13 8 0 5 22-16 24
Sandefjord Fotball 14 7 3 4 22-18 24
Ranheim 14 6 5 3 28-16 23
Bodø/Glimt 14 6 5 3 25-16 23
Sarpsborg 08 14 6 5 3 24-18 23
Mjøndalen 14 6 4 4 19-23 22
Strømmen 13 5 3 5 19-22 18
Tromsdalen 14 5 3 6 20-26 18
Kongsvinger 14 5 2 7 19-23 17
Bryne 14 4 4 6 16-21 16
Hødd 14 4 3 7 20-25 15
Notodden 14 3 2 9 15-32 11
Alta 14 1 6 7 18-27 9
Bærum 14 2 2 10 24-34 8


22.07 Tre lag frå fylket stiller i årets Dana Cup



Berre tre lag frå fylket stiller i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn stiller med lag i klasse Gutar 14 og Jenter 16, medan Jotun stiller lag i klasse Gutar 12 7'ar. 


I fjor stilte 13 lag frå fylket i Dana Cup. 


22.07 Sogndal spelte uavgjort 1-1 mot Molde


Karsten Bjelde jr. scora Sogndal sitt mål mot Molde. 
Bildet er frå kampen mot Hødd under Eliteturneringa i Sogndal i januar. Sjå bilder og fakta frå kampane i Eliteturneringa 22. januar.

Sogndal spelte i dag uavgjort 1-1 mot Molde under NTF U16 Cup (GET) i Trondheim. Sogndal var etter rapportane det beste laget, men storspel av TMFK-keeper Isak Gangeskar i Molde sitt mål gjorde at Sogndal ikkje vann kampen. 

Den påfølgande straffesparkkonkurransen enda med seier til Molde 11-10. 

Kampar som endar uavgjort i denne turneringa blir avgjort med straffesparkkonkurranse, og vinnaren får to poeng i staden for eitt poeng. 

I den siste innleiande kampen møter Sogndal Rosenborg på kunstgrasbana på Remyra.  

Molde - Sogndal 1-1 (0-0) (11–10 på straffekonkurranse) 
Mål Sogndal: Karsten Bjelde jr.

Sogndal: 
Håvar Mjelleli 
Erik Fossnes
Erling Myklebust 
Joar Tryti 
Eirik Kristoffersen 
Sander Dvergsdal (Mathias Flo 51. min)
Runar Heggestad (Simen Stølen 36. min) 
Erlend Moen Taule 
Kenneth Skjerven (Sondre Sandvoll 50. min)
Karsten Bjelde jr.
Asgrim Farnes 

Gult kort: Erling Myklebust


Gruppe 1:
Sandnes Ulf - Vålerenga 0-7
Start - Haugesund 1-4

Tabell gruppe 1: 
Vålerenga 2 2 0 0 11-0 6
Haugesund 2 1 1 0 5-2 5
Sandnes Ulf 2 0 1 1 1-8 1
Start 2 0 0 2 1-8 0

Gruppe 2:
Aalesund - Hønefoss 4-0
Lillestrøm - Brann 1-1

Tabell gruppe 2: 
Aalesund 2 2 0 0 7-1 6
Lillestrøm 2 1 1 0 4-3 4
Brann 2 0 1 1 2-4 2
Hønefoss 2 0 0 2 2-6 0

Gruppe 3:
Stabæk - Viking 3-1
Strømsgodset - Tromsø 2-2

Tabell gruppe 3: 
Tromsø 2 1 1 0 4-3 5
Stabæk 2 1 0 1 4-3 3
Viking 2 1 0 1 5-6 3
Strømsgodset 2 0 1 1 5-6 1

Gruppe 4:
Molde - Sogndal 1-1
Fredrikstad - Rosenborg 1-1

Tabell gruppe 4: 
Fredrikstad 2 1 1 0 7-3 5
Rosenborg 2 1 1 0 2-1 4
Molde 2 0 1 1 1-2 2
Sogndal 2 0 1 1 3-7 1


22.07 Tornado Måløy sin Sommar Fotballskule 2012


 

Tornado Måløy FK ynskjer å invitere jenter og gutar i alderen 9 til 14 år til fotballglede på Måløy Stadion den 8. til 11. august. 

Fotballskulen vil vare frå kl. 10.00. – 15.00, med innlagt matpause. Vi har også opning for at ein av dagane vil gå med til ein ikkje fotballrelatert aktivitet. Laurdagen vil vi avslutte skulen med turnering, grilling og sjølvsagt gratis tilgang til seniorlagets kamp mot Florø. 

Vi oppmoder deltakaren til sjølve å ta med seg matpakke alle dagane, vi vil stille med frukt og drikke. 

Du treng ikkje vere medlem i Tornado Måløy FK for å melde deg på, då fotballskulen og er open for spelarar frå andre klubbar.

NB! PÅMELDINGSFRIST: søndag 5. august.

Les meir om dette på Tornado Måløy sine nettsider. 


22.07 Alle fire laga til Florø vann sine finalar i USA Cup 



Alle fire laga til Florø vann laurdag sine finalar i USA Cup i Blaine i Minnesota. 

Florø gjorde dermed reint bord etter at dei også vann alle sine klasser i Weekendturneringa førre helg.  

Les meir om dette på Firdaposten sine nettsider. 

21.07 Sogndal tapte 6-2 mot Fredrikstad


Asgrim Farnes scora eitt av Sogndal sine mål mot Fredrikstad. 
Bildet er frå kampen mot Aalesund under Eliteturneringa i Sogndal 2011.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Eliteturneringa 13. januar 2011.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Eliteturneringa 14. januar 2011.

Sogndal tapte i ettermiddag 6-2 mot Fredrikstad under NTF U16 Cup (GET) i Trondheim. Asgrim Farnes og Erling Myklebust scora Sogndal sine mål i kampen. 

I morgon spelar Sogndal mot Molde som tapte 1-0 mot Rosenborg i sin fyrste kamp i turneringa. 

Gruppe 1:
Haugesund - Sandnes Ulf 1-1
Vålerenga - Start 4-0

Gruppe 2:
Hønefoss - Lillestrøm 2-3
Brann - Aalesund 1-3

Gruppe 3:
Viking - Strømsgodset 4-3
Tromsø - Stabæk 2-1

Gruppe 4:
Sogndal - Fredrikstad 2-6
Rosenborg - Molde 1-0


21.07 Stryn spelte uavgjort 2-2 mot Bergsøy


Daniel Sandvik i duell med Ruben Garlid i kampen mellom Stryn 
og Bergsøy under Vinterturneringa på Eid 29. januar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn spelte i dag uavgjort 2-2 mot Bergsøy i ein treningskamp på Stryn Stadion. Stian Sandal og Ruben Garlid scora Stryn sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 1-2. 

Stryn sparkar i gong haustsesongen laurdag 28. juli med heimekamp mot Vik. 

Stryn – Bergsøy 2-2 (1-2)
0-1 Aleksander Dahle (10. min)
1-1 Stian Sandal (28. min)
1-2 Daniel Kvalsvik (39. min)
2-2 Ruben Garlid (78. min)


21.07 Sogndal deltek på NTF U 16 Cup i Trondheim


Fredrik Flo jublar etter scoring i ei sonelagsturnering på Eid i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Sogndal Fotball deltek på NTF U16 Cup (GET) i Trondheim i tidsrommet 21.-27. juli. Dette er ei turnering i regi av Norsk Toppfotball, der alle Tippeligalag er inviterte med sine G16 lag.

Trenarar for laget er Sebastian Kaldestad og Marius Bøe.

Sogndal sin tropp ser slik ut: 
Erlend Moen Taule, Førde IL
Eirik Kristoffersen, Sogndal Fotball
Asgrim Farnes, Sogndal Fotball
Karsten Bjelde jr., Sogndal Fotball
Erling Tenden Myklebust, Stryn TIL
Erik Fossnes, Sogndal Fotball
Simen Stølen, Dale IL
Kenneth Skjerven, Vik IL
Runar Heggestad, Sogndal Fotball
Nikolai Njøsen Hilding, Førde IL
Håvard Mjelleli, Sogndal Fotball
Joar Tryti, Vik IL
Sander Dvergsdal, Førde IL
Vegard Steen Eikeland, Førde IL
Fredrik Flo, Sogndal Fotball
Sondre Sandvoll, Førde IL
Kristian Rutlin, Sogndal Fotball
Mathias Flo, Sogndal Fotball 

21.07 Resultat Florø sine kampar i USA Cup 



Her er resultata frå Florø sine kampar under USA Cup fredag 20. juli. 
 
U15 
Florø - Minneapolis United 1-4 

Motstandaren blei diskvalifisert og Florø gjekk vidare til kvartfinale. 

Kvartfinale: Florø - Lakehead 3-6 

Semifinale: laurdag kl. 14.00 Florø - St. Paul United Elite

U16 
Kvartfinale: Florø - St Croix St 3-2

Semifinale: laurdag kl. 16.00 Florø - Minneapolis United

U17

Kvartfinale: Florø - Gitchi Gummi SC 6-3

Semifinale: laurdag kl. 16.00 Florø - St Croix St

U19
Kvartfinale: Florø - Coon Rapid Select 7-0 

Semifinale: laurdag kl. 18.00 Florø - Tenancingo Youth

20.07 Sogndal tok poeng borte mot Haugesund


Gustav Valsvik spelte ein god kamp i Sogndal sitt midtforsvar. 
Bildet er frå kampen mot Molde i juniorturneringa 16. januar 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal spelte i ettermiddag 0-0 borte mot Haugesund på Haugesund Stadion. Begge laga hadde fleire store sjansar, men ingen av laga makta score og kampen enda dermed 0-0.  

Søndag 29. juli spelar Sogndal heime mot Odd Grenland på Fosshaugane Campus. 

Haugesund - Sogndal  0-0 (0-0)

Tabell Tippeligaen 

Strømsgodset 15 11 2 2 32-18 35
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 15 7 7 1 25-13 28
Haugesund 16 6 7 3 23-15 25
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 15 5 6 4 14-16 21
Aalesund 15 4 8 3 20-17 20
Brann 15 6 1 8 28-24 19
Sogndal 16 4 7 5 17-20 19
Viking 15 5 3 7 13-23 18
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Odd Grenland 15 4 4 7 21-27 16
Fredrikstad 15 3 3 9 24-28 12
Stabæk 15 2 1 12 12-34 7

20.07 Sogndal møter Haugesund på bortebane


Henrik Furebotn i kvalifiseringskampen mot Aalesund 8. november 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Haugesund på Haugesund Stadion. 

Kampen har avspark klokka 19.00 og i følge Sogndal sine nettsider stiller Sogndal dette laget: 
Kenneth Udjus
Eirik Skaasheim
Hannu Patronen
Gustav Valsvik
Taijo Teniste
Malick Mane
Henrik Furebotn
Eirik Bakke
Tonny Brochmann
Stian Dyngeland
Ulrik Flo

Innbyttarar: 
Leif Lysne
Espen Næss Lund
Jasmin Mecinovic
Ruben Holsæter
Ørjan Hopen
Elvis
Tore André Flo

Tabell Tippeligaen 

Strømsgodset 15 11 2 2 32-18 35
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 15 7 7 1 25-13 28
Haugesund 15 6 6 3 23-15 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 15 5 6 4 14-16 21
Aalesund 15 4 8 3 20-17 20
Brann 15 6 1 8 28-24 19
Sogndal 15 4 6 5 17-20 18
Viking 15 5 3 7 13-23 18
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Odd Grenland 15 4 4 7 21-27 16
Fredrikstad 15 3 3 9 24-28 12
Stabæk 15 2 1 12 12-34 7

20.07 Resultat Florø sine kampar i USA Cup 



Her er resultata frå Florø sine kampar under USA Cup torsdag 19. juli. 

U15 
Florø - Cicero Mayas Academy 1-4

U16 
Florø - North Metro SC North Metro United  12-1

U17

Florø - Euro FC Red  4-3

U19
Florø - Minneapolis United MPLS United Premier Blue  3-1

19.07 Erik Sandal har signert ny kontrakt med Hødd


Erik Sandal i kamp for Hødd borte mot Tornado Måløy 1. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hødd melder på sine nettsider at Erik Sandal i dag har signert ny kontrakt med Hødd som strekkjer seg ut 2014-sesongen. Erik har spelt 270 kampar og scora 87 mål i Hødd-drakta. 29-åringen kom til Hødd frå Skavøypoll før 2005 sesongen, og har sidan vore ein nøkkelspelar i Hødd-laget. 

Les meir om dette på Hødd sine nettsider.

19.07 Resultat sluttspelkampar i Gothia Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar for våre lag i Gothia Cup. 

Alle laga frå fylket er dermed ute av årets Gothia Cup. 

Jenter 17: 
B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun 0-3

1/16-finale, torsdag kl. 16.35  IFK Viksjö - IL Jotun  2-0 

Gutar 14: 
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC  0-4 

Gutar 16: 
B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao 0-1

19.07 Dagens sluttspelkampar i Gothia Cup



Her er oversikten over dagens sluttspelkampar for våre lag i Gothia Cup. 

Jenter 17: 
B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun 

Gutar 14: 
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC

Gutar 16: 
B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao

19.07 Resultat Florø sine kampar i USA Cup 



Her er resultata frå Florø sine kampar under USA Cup onsdag 18. juli. 

U15 
Florø - Cottage Grove United 10-1

U16 
Florø - Minneapolis United MPLS United Blue Devils  5-1

U17

Florø - WBL Bears 6-0

U19
Florø - Blackhawks Of ST. Paul  8-1  

18.07 Haugenfotball.no oppdatert daglig i seks år 


Andreas Sandal stilte med blomster i høve jubileet. 

Nettsida www.haugenfotball.no har i dag jubileum med daglige oppdateringar i seks år (2192 dagar). 

Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli 2006. 

NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne !

1111 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

18.07 Sluttspelkampar for våre lag i Gothia Cup



Her er oversikten over sluttspelkampane for våre lag i Gothia Cup. 

Jenter 17: 
B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun 

Gutar 14: 
B-sluttspel, 1/64-finale

Kl. 18.55 Saltsjöbadens IF 1 - IL Jotun 0-3

1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC

Gutar 15: 
B-sluttspel, 1/64-finale

Kl. 14.50 SC Sternschanze - Lærdal Idrettslag  2-0 
Kl. 20.30 MTV Treubund Lüneburg 2 - IL Jotun  4-0

Gutar 16: 
A-sluttspel, 1/64-finale
Kl. 15.40 IL Bjørn - KF Besa-Peja 0-3

B-sluttspel, 1/32-finale

Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao

18.07 Resultat dagens kampar for våre lag i Gothia Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Gothia Cup. 

Jenter 17 gruppe 11:
Belgicia (BEL) - IL Jotun  8-0 

Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE)  3  2 1 0  15-1  7 poeng
Belgicia (BEL)  3  2 0 1  11-1  6 poeng 
Skurups AIF (SWE)  3  1 1 1  12-4  4 poeng 
IL Jotun  3  0 0 3  0-32  0 poeng 

Gutar 14 gruppe 32:
IL Jotun - Fiorente Grassobbio (ITA)  1-3

Tabell Gutar 14 gruppe 32:

Fiorente Grassobbio (ITA)  3  3 0 0  10-2  9 poeng 
Villastadens IF (SWE)  3  2 0 1  5-3  6 poeng 
Jonsereds IF (SWE)  3  1 0 2  4-7  3 poeng 
IL Jotun  3  0 0 3  2-9  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 46:
Lærdal Idrettslag - Ellerau (GER)  1-4

Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Euro Diggio (BRA)  3  3 0 0  7-1  9 poeng 
Åhus HBK (SWE)  3  2 0 1  9-2  6 poeng 
Ellerau (GER)  3  1 0 2  5-9  3 poeng 
Lærdal Idrettslag  3  0 0 3  1-10  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 25:
Skiljebo SK 2 (SWE) - IL Jotun  1-1 

Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Skiljebo SK 2 (SWE)  4  3 1 0  9-2  10 poeng 
Cleveland FC (USA)  4  3 0 1  11-4  9 poeng 
Utbynäs SK (SWE)  4  2 0 2  9-5  6 poeng 
IL Jotun  4  1 1 2  3-8  4 poeng 
Belzele-Evergem (BEL)  4  0 0 4  2-15  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 17:

IL Jotun - Fehmarn (GER)  4-0

Tabell Gutar 16 gruppe 17:
Mjölby AIF (SWE)  3  3 0 0  9-3  9 poeng 
C.B Oeste Solidaria (BRA)  3  2 0 1  9-3  6 poeng 
IL Jotun  3  1 0 2  5-8  3 poeng 
Fehmarn (GER)  3  0 0 3  2-11  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 36:
IL BJØRN - Delsbo IF (SWE)   2-4

Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE)  3  3 0 0  13-3  9 poeng 
IL BJØRN  3  2 0 1  10-4  6 poeng 
IBV 2 (ISL)  3  1 0 2  2-9  3 poeng 
Redlands AYSO (USA)  3  0 0 3  1-10  0 poeng 

18.07 Dagens kampar for våre lag i Gothia Cup



Seks lag frå fire forskjellige klubbar her i fylket deltek denne veka på Gothia Cup i Gøteborg i Sverige. 

Her er oversikten over dagens kampar for våre lag. 

Jenter 17 gruppe 11:
Kl. 12.50 Belgicia (BEL) - IL Jotun

Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE)  2  2 0 0  14-0  6 poeng
Skurups AIF (SWE)  2  1 0 1  11-3  3 poeng 
Belgicia (BEL)  2  1 0 1  3-1  3 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  0-24  0 poeng 

Gutar 14 gruppe 32:
Kl. 12.00 IL Jotun - Fiorente Grassobbio (ITA)

Tabell Gutar 14 gruppe 32:

Fiorente Grassobbio (ITA)  2  2 0 0  7-1  6 poeng 
Villastadens IF (SWE)  2  1 0 1  3-3  3 poeng 
Jonsereds IF (SWE)  2  1 0 1  4-5  3 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  1-6  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 46:
Kl. 10.00 Lærdal Idrettslag - Ellerau (GER) 

Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE)  2  2 0 0  9-0  6 poeng 
Euro Diggio (BRA)  2  2 0 0  5-1  6 poeng 
Lærdal Idrettslag  2  0 0 2  0-6  0 poeng 
Ellerau (GER)  2  0 0 2  1-8  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 25:
Kl. 11.00 Skiljebo SK 2 (SWE) - IL Jotun

Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA)  4  3 0 1  11-4  9 poeng 
Skiljebo SK 2 (SWE)  3  3 0 0  8-1  9 poeng 
Utbynäs SK (SWE)  3  1 0 2  3-4  3 poeng 
IL Jotun  3  1 0 2  2-7  3 poeng 
Belzele-Evergem (BEL)  3  0 0 3  1-9  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 17:

Kl. 09.00 IL Jotun - Fehmarn (GER)

Tabell Gutar 16 gruppe 17:
C.B Oeste Solidaria (BRA)  2  2 0 0  8-1  6 poeng 
Mjölby AIF (SWE)  2  2 0 0  7-2  6 poeng 
Fehmarn (GER)  2  0 0 2  2-7  0 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  1-8  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 36:
Kl. 09.00 IL BJØRN - Delsbo IF (SWE)   

Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE)  2  2 0 0  9-1  6 poeng 
IL BJØRN  2  2 0 0  8-0  6 poeng 
Redlands AYSO (USA)  2  0 0 2  1-8  0 poeng 
IBV 2 (ISL)  2  0 0 2  0-9  0 poeng 

18.07 Resultat fyrste dag av USA Cup 



Turnering nummer to i USA Cup er i full gong og her er Florø sine resultat frå kampane tysdag 17. juli. 

U15 
Florø - Prhpsa 3-0 
Florø - Minnesota Thunder West MTA 97 White 4-1

U16 
Florø - Dakota Rev SC Dakota Rev Pumas 6-1

U17

Florø - St. Croix Select 4-0 

U19
Florø - CCFC2012  10-0 

17.07 Rune Bolseth vender tilbake til Sogndal 


Rune Bolseth får blomster av Gunnar Solbakken før 
heimekampen mot Aalesund 8. juli 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Nrk Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at Rune Bolseth har underteikna ei toårskontrakt med Sogndal frå årsskiftet.  

32-åringen frå Gloppen vender dermed tilbake til klubben han spelte for frå 1999-2009. 

Les heile saka på Nrk Sogn og Fjordane sine nettsider. 


Rune Bolseth i cupkampen borte mot Tornado Måløy 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Rune Bolseth i duell med Andre Nevstad i treningskampen
mellom Sogndal og Hødd på Eid Stadion 23. juni 2006. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


17.07 Resultat dagens kampar for våre lag i Gothia Cup



Her er oversikten over dagens resultat for våre lag i Gothia Cup.

Jenter 17 gruppe 11:
IL Jotun - Skurups AIF (SWE) 0-11

Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE)  2  2 0 0  14-0  6 poeng
Skurups AIF (SWE)  2  1 0 1  11-3  3 poeng 
Belgicia (BEL)  2  1 0 1  3-1  3 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  0-24  0 poeng 

Gutar 14 gruppe 32:
IL Jotun - Villastadens IF (SWE) 0-3

Tabell Gutar 14 gruppe 32:

Fiorente Grassobbio (ITA)  2  2 0 0  7-1  6 poeng 
Villastadens IF (SWE)  2  1 0 1  3-3  3 poeng 
Jonsereds IF (SWE)  2  1 0 1  4-5  3 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  1-6  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 46:
Lærdal Idrettslag - Euro Diggio (BRA) 0-2 

Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE)  2  2 0 0  9-0  6 poeng 
Euro Diggio (BRA)  2  2 0 0  5-1  6 poeng 
Lærdal Idrettslag  2  0 0 2  0-6  0 poeng 
Ellerau (GER)  2  0 0 2  1-8  0 poeng 

Gutar 15 gruppe 25:
IL Jotun - Belzele-Evergem (BEL) 1-0 
IL Jotun - Utbynäs SK (SWE) 1-2

Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA)  4  3 0 1  11-4  9 poeng 
Skiljebo SK 2 (SWE)  3  3 0 0  8-1  9 poeng 
Utbynäs SK (SWE)  3  1 0 2  3-4  3 poeng 
IL Jotun  3  1 0 2  2-7  3 poeng 
Belzele-Evergem (BEL)  3  0 0 3  1-9  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 17:

IL Jotun - C.B Oeste Solidaria (BRA) 0-4

Tabell Gutar 16 gruppe 17:
C.B Oeste Solidaria (BRA)  2  2 0 0  8-1  6 poeng 
Mjölby AIF (SWE)  2  2 0 0  7-2  6 poeng 
Fehmarn (GER)  2  0 0 2  2-7  0 poeng 
IL Jotun  2  0 0 2  1-8  0 poeng 

Gutar 16 gruppe 36:
IBV 2 (ISL) - IL BJØRN 0-4 

Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE)  2  2 0 0  9-1  6 poeng 
IL BJØRN  2  2 0 0  8-0  6 poeng 
Redlands AYSO (USA)  2  0 0 2  1-8  0 poeng 
IBV 2 (ISL)  2  0 0 2  1-9  0 poeng 

17.07 Haugen trenar onsdag 18. juli kl. 19.00


Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4. september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen sitt A-lag trenar på Klenkarberget onsdag 18. juli klokka 19.00. 

Alle som er heime bør møte på trening :-) 

Neste trening etter denne blir på Klenkarberget onsdag 25. juli klokka 19.00. 

17.07 Dagens kampar for våre lag i Gothia Cup



Seks lag frå fire forskjellige klubbar her i fylket deltek denne veka på Gothia Cup i Gøteborg i Sverige. 

Her er oversikten over dagens kampar for våre lag. 

Jenter 17 gruppe 11:
Kl. 11.00 IL Jotun - Skurups AIF (SWE)

Gutar 14 gruppe 32:
Kl. 13.50 IL Jotun - Villastadens IF (SWE)

Gutar 15 gruppe 46:
Kl. 14.00 Lærdal Idrettslag - Euro Diggio (BRA)

Gutar 15 gruppe 25:
Kl. 08.00 IL Jotun - Belzele-Evergem (BEL)
Kl. 13.00 IL Jotun - Utbynäs SK (SWE)

Gutar 16 gruppe 17:
Kl. 10.00 IL Jotun - C.B Oeste Solidaria (BRA)

Gutar 16 gruppe 36:
Kl. 12.00 IBV 2 (ISL) - IL BJØRN