Siste nytt

31.12 Haugenfotball.no sine julenøtter 2021



Ver med på Haugenfotball.no sine julenøtter 2021. 

Vinnaren stikk av med 3 flax-lodd. 

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine julenøtter.



31.12 GODT NYTTÅR



Underteikna vil ynskje 
alle eit riktig 
Godt Nyttår. 

  


30.12 Brann store favorittar til å vinne OBOS-ligaen


Brannsupporterar i Brann sin cupkamp borte mot Sogndal 19. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Nordicbet har sett odds på kven som kjem til å vinne OBOS-ligaen neste sesong.

Brann er storfavoritt til å stikke av med seieren, med Stabæk, Fredrikstad og Mjøndalen på dei neste plassane. Seier til Brann i OBOS-ligaen 2022 gir kun 1,77 gongar pengane tilbake.

Satsar ein pengane sine på Sogndal som vinnar av OBOS-ligaen får ein pr. dags dato 25 gongar pengane tilbake viss Sogndal vinn OBOS-ligaen.

Nordibet sin odds pr. 30.12.:

Brann 1.77
Stabæk 5.50
Fredrikstad 7.25
Mjøndalen 7.50
Start 13.00
Sogndal 25.00
Ranheim 30.00
KFUM Oslo 33.00
Kongsvinger 55.00
Sandnes Ulf 65.00
Åsane 75.00
Raufoss 90.00
Bryne 100.00
Stjørdals Blink 125.00
Skeid 150.00
Grorud 175.00

 


Sogndal jublar etter scoring i seieren mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.12 Flest kampar som hovuddommar i Eliteserien


Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 31. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven frå Kaupanger er den dommaren i Norge som har flest kampar som hovuddommar på høgast nivå her i Norge.

Etter at statistikken er oppdatert etter 2021-sesongen står 54-åringen frå Kaupanger oppført med 399 kampar. Skjerven toppar denne lista føre Roy Helge Olsen, Svein Oddvar Moen, Terje Hauge, Tom Henning Øvrebø og Tom Harald Hagen.

Totalt 260 forskjellige personar har vore hovuddommar på øverste nivå med ein eller fleire kampar i perioden 1948 til 2021. I snitt har desse dommarane vore hovuddommar i 43,6 kampar på øverste nivå. 


Under ser du oversikten over alle dommarane som har 100 kampar eller meir som hovuddommar på høgaste nivå. Statistikken gjeld i perioden frå 1948 til 2021. 

Tommy Skjerven 399 (1995-2021)
Roy Helge Olsen 318 (1987-2010)
Svein Oddvar Moen 303 (2003-2021)
Terje Hauge 301 (1990-2011)
Tom Henning Øvrebø 297 (1992-2011)

Tom Harald Hagen 278 (2006-2021)
Per Ivar Staberg 258 (1995-2014)
Espen Berntsen 255 (1997-2015)
Rune Pedersen 224 (1987-2003)
Dag Vidar Hafsås 200 (2008-2021)

Brage Sandmoen 194 (2001-2015)
Einar Halle 189 (1974-1993)
Svein-Erik Edvartsen 187 (2004-2016)
Tore Hansen 187 (2011-2021)
Per Arne Larsgård 176 (1973-1996)

Kjell Alseth 173 (1996-2008)
Rolf Haugen 173 (1968-1988)
Ola Hobber Nilsen 169 (2011-2021)
Kaare Lindboe 165 (1967-1989)
Jon E. Skjervold 157 (1992-2004)

Rolf Nyhus 152 (1968-1984)
Svein Inge Thime 152 (1969-1986)
Arnold Nilsen 148 (1954-1974)
Henry Øberg 145 (1966-1981)
Trond Ivar Døvle 144 (2009-2019)

Jonny Ditlefsen 142 (1991-2008)
Tore Hollung 142 (1984-1997)
Thorbjørn Aass 142 (1977-1996)
Trygve Kjensli 135 (2011-2019)
Birger Nilsen 135 (1947-1967)

Ken Henry Johnsen 134 (2007-2016)
Kristoffer Helgerud 126 (2005-2014)
Espen Eskås 123 (2015-2021)
Kjetil Sælen 122 (2003-2013)
Jan Erik Olsen 115 (1974-1990)

Kai Erik Steen 111 (2015-2021)
Rohit Saggi 107 (2016-2021)
Reidar Bjørnestad 103 (1973-1985)
Frode Kvam 100 (1992-2002)
Thorodd Presberg 100 (1980-1990)


 


Per Ivar Staberg under Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.
Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.



Terje Hauge i cupkampen mellom Hødd og Aafk 9. juli 2008.
Sjå bilder frå kampen mellom Hødd og Aafk 9. juli 2008.


Tom Henning Øvrebø i cupkampen Sogndal - Aafk 8. juli 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 


Tom H. Hagen i Sogndal sin kamp mot Haugesund 17. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Dag Vidar Hafsås i kampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt 24. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Rohit Saggi før Sogndal sin kamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Espen Andreas Eskås før Sogndal sin cupkamp mot Brann 19. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Svein-Erik Edvartsen i kampen mellom Hødd og Brann 27. september 2012.
Sjå bilder frå denne kampen. 



Trond Ivar Døvle i Sogndal sin kamp mot Molde 27. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Brage Sandmoen i kampen mellom Sogndal og Start 21. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.12 Haugenfotball.no sine julenøtter 2021



Ver med på Haugenfotball.no sine julenøtter 2021. 

Vinnaren stikk av med 3 flax-lodd. 

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine julenøtter.



29.12 Bilder frå Castrol Cup 2017


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i årets Castrol Cup.
Bak frå venstre: Vebjørn Nord Haugland, Ole-Andreas Aarvik, Sander Frislid og Eivind Daniel Røed. Framme frå venstre: Jan Olav Humborstad, Kristian Lefdal, Simen Lefdal og Vebjørn Høynes.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fire år sidan i dag var underteikna på Castrol Cup i Olivinhallen på Åheim.


Åram/VanKam FK har i dag arrangert Castrol Cup 2017 i Olivinhallen på Åheim. Det er 18. året på rad at denne romjulsturneringa i innandørsfotball blir arrangert.

I herreklassa var det Gratis pølse i kiosken som vann finalen mot FK Vanylva. Eivind Daniel Røed blei matchvinnar då han sette inn seiersmålet på golden goal i ekstraomgangen.

I dameklassa var Las Estrallas Azules det beste laget. I finalen blei det seier 2-1 mot Julepynt etter scoringar av Gro Elise Aksnes og Therese Holstad.

I Open klasse vann Gymsalkameratene finalen 1-0 mot Pondus. Også her blei Eivind Daniel Røed matchvinnar med scoring på Golden Goal i ekstraomgang.

Torgeir Halsen på laget FK Vanylva blei kåra til beste spelar i Aktiv klasse, medan Emma Wold Haugland på laget Julepynt fekk prisen som beste spelar i Dameklassa.

I Open klasse fekk Eivind Daniel Røed prisen som beste spelar.   

Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.
 
 


Las Estrallas Azules vann 2-1 i finalen mot Julepynt i dameklassa. 


Eivind Daniel Røed blei matchvinnar i både finalen i Open klasse og finalen
i Aktiv klasse i årets Castrol Cup. Bildet er frå finalen i Aktiv klasse.


29.12 Gustav Valsvik den 27. beste spelaren i Eliteserien


Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Sandane 28. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fotballekspert i Eurosport, Joacim Jonsson, har sett opp ei liste med dei 50 beste spelarane i Eliteserien denne sesongen.

Som einaste spelar frå Sogn og Fjordane er Strømsgodsetspelar Gustav Valsvik med på lista. Valsvik som har vore kaptein for Strømsgodset blir plassert som den 27. beste spelaren i Eliteserien denne sesongen.

Joacim Jonsson om Gustav Valsvik sin 2021-sesong:  
Sesongens viktigste signering. Har vært monumental for Godset og er mannen som har skapt trygghet i en klubb som trengte det sårt.

Dei beste spelarane i Eliteserien 2021, fjorårets plassering i parantes

1. Patrick Berg – Bodø/Glimt (3)
2. Thomas Lehne Olsen – LSK (ny)
3. Ohi Omoijuanfo – Molde (ny)
4. Veton Berisha – Viking (10)
5. Joe Bell – Viking (ny)
6. Marius Lode – Bodø/Glimt (11)
7. Fredrik Aursnes - Molde (14)
8. Fredrik Bjørkan – Bodø/Glimt (8)
9. Gjermund Åsen – LSK (ny)
10. Ulrik Saltnes – Bodø/Glimt (5)
11. Ola Solbakken – Bodø/Glimt (ny)
12. Magnus Wolff Eikrem – Molde (7)
13. Sheriff Sinyan – Molde (ny)
14. Brede Moe – Bodø/Glimt (24)
15. Carlo Holse – Rosenborg (45)
16. Mushaga Bakenga – Odd (30)
17. Erik Botheim – Bodø/Glimt (ny)
18. Aron Dønnum – Vålerenga (17)
19. Kristoffer Zachariassen – RBK (13)
20. Ola Brynhildsen - Molde (ny)
21. Igoh Ogbu – LSK (ny)
22. Osame Sahraoui - Vålerenga (42)
23. Kristoffer Velde – FK Haugesund (22)
24. Ibrahima Kone – Sarpsborg 08 (ny)
25. Andreas Hopmark – KBK (21)
26. August Mikkelsen – Tromsø IL (ny)
27. Gustav Valsvik – Strømsgodset (ny)
28. Sondre Brunstad Fet – Bodø/Glimt (43)
29. Nikita Haikin – Bodø/Glimt (ny)
30. Mads Hedenstad Christiansen – LSK (ny)
31. Andreas Linde – Molde (20)
32. Herman Stengel – Godset (ny)
33. Jonathan Lindseth – Sarpsborg 08 (ny)
34. Anton Saletros – Sarpsborg 08 (ny)
35. Vidar Ari Jonsson – Sandefjord (ny)
36. Robert Taylor – Brann (ny)
37. Emil Konradsen Ceïde – RBK (ny)
38. Kristoffer Normann Hansen – Sandefjord (ny)
39. Zlatko Tripic – Viking (ny)
40. Henrik Bjørdal – Vålerenga (12)
41. Tomas Totland – Tromsø IL (ny)
42. Sebastian Sebulonsen – Viking (ny)
43. Harald Nilsen Tangen – Viking (ny)
44. Stefano Vecchia – RBK (ny)
45. Lars Olden Larsen – Mjøndalen (ny)
46. Hugo Vetlesen – Bodø/Glimt (ny)
47. Brice Wembangomo – Sandefjord (ny)
48. Torgil Gjertsen – Kristiansund BK (ny)
49. Alfons Sampsted – Bodø/Glimt (ny)
50. Sondre Liseth – FK Haugesund (ny)

Les heile saka på Eurosport sine nettsider. 

 


Gustav Valsvik og Christoffer Hafsås i kampen Eid - Vik 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Gustav Valsvik mot Molde under Eliteturneringa i Sogndal 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal-Molde. 


28.12 Haugenfotball.no sine julenøtter 2021



Ver med på Haugenfotball.no sine julenøtter 2021. 

Vinnaren stikk av med 3 flax-lodd. 

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine julenøtter.



28.12 Even Hovland er klar for BK Häcken


Even Hovland i Sogndal sin kamp mot Sarpsborg 08 22. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Even Hovland er klar for den svenske klubben BK Häcken. Midtstopparen har skrive under ei kontrakt med klubben i Allsvensken som strekker seg ut 2023-sesongen.

32-åringen frå Vadheim har dei fire siste sesongane spelt for Rosenborg.  Hovland har i løpet av desse fire sesongane spelt 102 kampar og scora 11 mål for Rosenborg i Eliteserien. I tillegg har han scora eit mål på 11 cupkampar.

Even Hovland har tidligare spelt for klubbane Høyang, Sogndal, Molde og Nürnberg.

Med flagget på brystet står Even Hovland bokført med totalt 60 kampar. Av desse er 29 A-landslagskampar og 31 aldersbestemte landskampar.


BK Häcken, som er Hovland sin nye klubb, enda denne sesong på 12. plass i Allsvenskan. 


Tabell Allsvenskan
Malmö FF 30 17 8 5 58-30 59
AIK 30 18 5 7 45-25 59
Djurgården 30 17 6 7 46-30 57
IF Elfsborg 30 17 4 9 51-35 55
Hammarby 30 15 8 7 54-41 53
Kalmar FF 30 13 8 9 41-39 47
IFK Norrköping FK 30 13 5 12 45-41 44
IFK Göteborg 30 11 8 11 42-39 41
Mjällby AIF 30 9 11 10 34-27 38
Varbergs BoIS FC  30 9 10 11 35-38 37
IK Sirius FK 30 10 7 13 39-53 37
BK Häcken 30 9 9 12 46-46 36
Degerfors IF 30 10 4 16 34-51 34
Halmstad 30 6 14 10 21-26 32
Örebro 30 4 6 20 23-58 18
Östersund 30 3 5 22 24-59 14

28.12 Midtun Aaberge blir ny hovudtrenar for Syril


Marius Midtun Aaberge i Syril sin kamp mot Selje 31. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Marius Midtun Aaberge blir ny hovudtrenar for Syril sitt herrelag i 5. divisjon.

28-åringen frå Leikanger tek dermed over etter Leiv Inge Fimreite som har vore hovudtrenar for Syril denne sesongen. Midtun Aaberge får med seg Kristian Berg som spelande assistenttrenar.

Som spelar har Midtun Aaberge med unntak av to sesongar i Fjøra spelt for Syril heile si seniorkarriere.


5. divisjon 2022:
Bjørn
Dale (Nedrykk frå Kretsligaen)
Florø 2
Førde 3 (Opprykk frå 6. divisjon)
Hafslo (Opprykk frå 6. divisjon)
Kaupanger (Nedrykk frå Kretsligaen)
Sandane
Selje
Sogndal 3/Fjøra 2
Syril (Nedrykk frå Kretsligaen)

27.12 Haugenfotball.no sine julenøtter 2021



Ver med på Haugenfotball.no sine julenøtter 2021. 

Vinnaren stikk av med 3 flax-lodd. 

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine julenøtter.



27.12 19 personar hadde rett på alle 24 oppgåvene



Totalt 2686 rette svar kom inn på årets julekalender.

Heile 19 personar har svart rett på alle dei 24 oppgåvene. Av desse 19 personane blei Gunnar Balsnes frå Haugen trekt ut som vinnar av fem flax-lodd.

Takk til alle som har vore med på årets julekalendar.

Årets julenøtter blir lagt ut seinare i dag.


Desse personane har svart rett på alle 24 oppgåvene.
Andreas Ytredal Akse, Hyllestad
Anny Balsnes, Stårheim
Gunnar Balsnes, Nordfjordeid
Halldis Balsnes, Nordfjordeid
Jakob Søgnen, Sande i Sunnfjord
Janne Aardal Leivdal, Nordfjordeid
Jonny Skjerven, Kaupanger
Kenneth Rakkenes, Deknepollen
Kenneth Fosse Elde, Bremanger
Kjell Bruland, Utvik
Knut Løseth, Førde
Kristine Bruåsdal, Loddefjord
Liv Anne Hafsås, Stårheim
Ole Andreas Aarvik, Nordfjordeid
Ole Tom Myroldhaug, Nordfjordeid
Reidar Balsnes, Stårheim
Roy Atle Igland, Bremanger
Trond Vegard Ripe, Oppegård
Ørjan Hestetun, Øvre Årdal

26.12 Siri blir fysisk trenar og spelarutviklar i Stabæk


Siri Nesheim før Kaupanger sin seier mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Siri Nesheim blir fysisk trenar og spelarutviklar på Stabæk sitt Akademi.

23-åringen frå Høyanger har UEFA B-lisens, FIFA Fotball Medicine Diploma, og er no på tredje året på fysioterapi-studier i Nederland.

Nesheim si oppgåve blir å løfte det fysiske nivået, pluss å ha oppfølging av den fysiske utviklinga på spelarane på Akademiet.

I tillegg skal Siri Nesheim ha hovedansvaret for fysisk trening for J15 til J19, pluss følge opp Stabæk 2 og J19 i kamper, og følge opp spelarar i treningssammenheng.

Siri Nesheim startar i jobben i Stabæk 1. februar 2022.

26.12 Ni spelarar frå Sogn og Fjordane i Eliteserien


Jacob Storevik frå Naustdal i Sunnfjord har spelt samtlige seriekampar
mellom stengene for Sandefjord dei to siste sesongane.
Bildet er frå Florø sin kamp mot Sogndal 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ni spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid i Eliteserien i 2021-sesongen.

Even Hovland har spelt for Rosenborg, Sivert Heggheim Mannsverk har spelt for Molde, Torje Naustdal har spelt for Haugesund, Runar Hove har spelt for Viking og Brann, Jacob Storevik har spelt for Sandefjord, Johan Hove har spelt for Strømsgodset, Kristan Fardal Opseth har spelt for Sarpsborg 08, Thomas Hallstensen har spelt for Odd, og Gustav Valsvik har spelt for Strømsgodset.


Oversikt over kampar, mål og kort spelarar frå Sogn og Fjordane:

1. Bodø/Glimt (gull)

2. Molde (sølv)
Sivert Heggheim Mannsverk, 14 kampar, 0 mål, 2 gule kort, 0 raude kort

3. Viking (bronse)
Runar Hove, 14 kampar, 0 mål, 1 gult kort, 0 raude kort

4. Lillestrøm

5. Rosenborg
Even Hovland, 29 kampar, 2 mål, 1 gult kort, 0 raude kort

6. Kristiansund

7. Vålerenga

8. Sarpsborg 08
Kristian Fardal Opseth, 16 kampar, 5 mål, 0 gule kort 0 raude kort

9. Strømsgodset
Gustav Valsvik, 29 kampar, 3 mål, 1 gult kort, 1 rødt kort
Johan Hove, 29 kampar, 6 mål, 1 gult kort 0 raude kort

10. Sandefjord Fotball
Jacob Storevik, 30 kampar, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort

11. Haugesund
Torje Naustdal, 15 kampar, 0 mål, 1 gult kort 0 raude kort

12. Tromsø

13. Odd
Thomas Hallstensen, 1 kamp, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort

14. Brann
Runar Hove, 7 kampar, 0 mål, 0 gule kort, 1 rødt kort

15. Stabæk

16. Mjøndalen


Tabell Eliteserien 2021
Bodø/Glimt 30 18 9 3 59 - 25 63
Molde 30 18 6 6 70 - 40 60
Viking 30 17 6 7 60 - 47 57
Lillestrøm 30 14 7 9 49 - 40 49
Rosenborg 30 13 9 8 58 - 42 48
Kristiansund 30 14 4 12 41 - 46 46
Vålerenga 30 11 12 7 46 - 37 45
Sarpsborg 08 30 11 6 13 39 - 44 39
Strømsgodset 30 9 9 12 43 - 43 36
Sandefjord Fotball 30 10 6 14 38 - 52 36
Haugesund 30 9 8 13 46 - 45 35
Tromsø 30 8 11 11 33 - 44 35
Odd 30 8 9 13 44 - 58 33
Brann 30 5 11 14 38 - 55 26
Stabæk 30 6 7 17 35 - 62 25
Mjøndalen 30 4 10 16 33 - 52 22

 


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Torje Naustdal i bortekampen mot Sogndal 8. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Runar Hove i Florø sin heimekamp mot Sogndal 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen borte mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.



Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristian Fardal Opseth i Bodø/Glimt sin kamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.12 Kretsmesterar NFF Sogn og Fjordane 2021


Heia blei kretsmester i klasse J15/17 9'ar denne sesongen.
Bildet er tatt etter finalen mot Høyang 31. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


 

Det er blitt kåra totalt 14 kretsmesterar denne sesongen. Førde er den mestvinnande klubben med heile fire KM-titlar.

Av fogderia er det Sogn som har vore best etter å ha tatt sju av dei 14 KM-titlane.


Her er full oversikt over kretsmesterar i 2021
J13/14: Sogndal 2
 
J15/17 9'ar: Heia 
J15/17 11'ar: Syril


G13/14 7'ar: Dale 
G13/14 9'ar: Sogndal
G13/14 11'ar: Førde 

G15/17 9'ar: Kaupanger
G15/17 11'ar: Sogndal


3. divisjon kvinner: Førde 
4. divisjon kvinner 7'ar: Høyang

Kretsligaen: Førde 
5. divisjon: Førde 2
6. divisjon: Hafslo
7. divisjon 7'ar: Svelgen


 


Sogndal 1 blei kretsmester i klasse G15/17 11'ar.
Bildet er tatt etter 5-1 seieren borte mot Eid 1 3. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Førde 2 sikra med seieren borte mot Eid 2 KM-tittelen i 5. divisjon.
Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Bak f.v. Elias Larsen (trenar), Emil Berge, Håvard Folkestad, Andreas Årseth, Ulirik Nielsen , Mathias A. Sælen og Ole Petter H. Larsen.
Framme f.v. Mathias Helgheim, Nikolai Hvidsten, Magne Aarøen, Andreas Tefre, Edvin Brattreit, Tobias Holme og Lasse Aamelfot.


Førde er kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.
Bildet er tatt etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hafslo er kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.
Bildet er tatt etter etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


25.12 Vinnar av luke 24 i julekalendaren


Sivert Endestad Orheim i kampen mellom Eid og Vik 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Sindre Årskog frå Lote blei trekt ut som vinnar av luke 24 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 95 svar, og 87 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Sivert Endestad Orheim blei kåra til Årets unge dommar i Sogn og Fjordane.

Svara var fordelt slik:
Sivert Endestad Orheim: 87 stk, 91,6%
Jonas Sande Mossestad: 4 stk, 4,2%
Markus Nybø Bakke: 3 stk, 3,2%
Erlend Nondal Lereim: 1 stk, 1,1%
Andreas Ytredal Akse, 0 stk, 0%


NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som har svara rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

Kven dette er blir klart når underteikna har sett gjennom alle 2686 rette svara som er komne inn. 

Seinare i Romjula blir det lagt ut nokre julenøtter som ein kan bryne seg på.


24.12 Vinnar av luke 23 i julekalendaren


Elise Isolde Stenevik spelar for Eskilstuna United i Damallsvenskan.
Foto: privat
 

 

Halldis Balsnes frå Haugen blei trekt ut som vinnar av luke 23 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 92 svar, og 89 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Elise Isolde Stenevik dei to siste sesongane har spelt for Eskilstuna United i Damallsvenskan.

Svara var fordelt slik:
Eskilstuna United: 89 stk, 96,7%
Hammarby: 1 stk, 1,1%
Linköping: 1 stk, 1,1%
Djurgården: 1 stk, 1,1%
AIK: 0 stk, 0%


I luke 24 skal ein kome til kven som blei kåra til Årets unge dommar i Sogn og Fjordane i 2021.

Klikk her for å sende inn svar på luke 24 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

24.12 GOD JUL



Underteikna vil ynskje 
heile fotballfylket ei riktig 
God Jul. 

  


24.12 Send inn svar på luke 24 i julekalendaren 



I luke 24 skal ein kome til kven som blei kåra til Årets unge dommar i Sogn og Fjordane i 2021.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 24 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

23.12 Send inn svar på luke 23 i julekalendaren 



I luke 23 skal ein kome til ein kva klubb i Damallsvenskan Elise Isolde Stenevik har spelt for dei to siste sesongane.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 23 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

23.12 Vinnar av luke 22 i julekalendaren


Idar Taklo etter Selje sin 3-2 seier heime mot Sandane 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.
 

 

Mirjam Bruvoll frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 22 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 102 svar, og 98 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at personen på bildet som har gjort særskilt stort arbeid for fotballen i Sogn og Fjordane var Idar Taklo. 

Svara var fordelt slik:
Idar Taklo: 98 stk, 98,2%
Atle Solheim: 1 stk, 1,0%
Ole Andreas Solheim: 1 stk, 1,0%
Aleksander Kvernevik: 1 stk, 1,0%
Ole Sunde: 1 stk, 1,0%


I luke 23 skal ein kome til ein kva klubb i Damallsvenskan Elise Isolde Stenevik har spelt for dei to siste sesongane.

Klikk her for å sende inn svar på luke 23 i haugenfotball.no sin julekalendar. 


23.12 Thomas Hallstensen klar for Egersunds IK


Thomas Hallstensen i Florø 2 sin 3-2 seier borte mot Skavøypoll i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Egersunds IK melder på sine nettsider at  Egersunds IK og Odd har blitt enige om ein overgang for Thomas Hallstensen. 19-åringen frå Eikefjorden har signert ei toårskontrakt med klubben i PostNord-ligaen.

Etter overgangen frå Florø til Odd i januar 2020 har Hallstensen for det meste spelt for Odd sitt andrelag i PostNord-ligaen. Totalt 28 kampar og fem mål har det blitt for Odd 2. For Odd sitt fyrstelag har det blitt eit innhopp i Eliteserien og eit innhopp i cupen.

I haust var Hallstensen på utlån til Ullensaker/Kisa. Her blei det tre kampar i OBOS-ligaen, to kampar i Norsk Tipping-ligaen, og to kampar for Ullensaker Kisa sitt juniorlag.

Hallstensen har sidan han var 14 år gått gradene i Florø. Den siste sesongen før overgangen til Odd spelte han fast for Florø sitt lag i PostNord-ligaen.

Thomas Hallstensen står bokført med seks aldersbestemte landskampar.  

Les heile saka på Egersunds IK sine nettsider.


 


Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.



Hallstensen fekk spele tid for Florø i cupkampen mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hallstensen for Sunnfjord i soneturneringa på Eid 12. november 2016.
  Sjå bilder og fakta frå soneturnering på Eid 12. november 2016.


22.12 Førde har hatt flest spelarar på kretslag


NFF Sogn og Fjordane J14 vann 2-0 mot Nordmøre og Romsdal og spelte uavgjort 1-1 mot Sunnmøre under kretskampane i Stryn 6. november.
Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn 6. november.

 

NFF Sogn og Fjordane tok i haust ut bruttotroppane til kretslaga for spelarar født 2006, 2007 og 2008.

Etter å ha teke ei grundig opptelling er det klart at dei 129 kretslagsspelarane kjem frå 23 forskjellige klubbar her i fylket.

Førde har heile 25 kretslagsspelarar, og toppar lista føre Sogndal med 21 kretslagsspelarar og Florø med 10i kretslagsspelarar.

Balestrand, Heia, Hyllestad, Selje og Breimsbygda har alle ein kretslagsspelar kvar.

Av dei 129 kretslagsspelarane er 59 frå Sogn, 44 frå Sunnfjord, medan berre 26 er frå Nordfjord. 


25 kretslagsspelarar:
Førde

21 kretslagsspelarar:
Sogndal

10 kretslagsspelarar:
Florø

9 kretslagsspelarar:
Jotun og Stryn

8 kretslagsspelarar:
Kaupanger

6 kretslagsspelarar:
Hafslo

5 kretslagsspelarar:
Eid, Måløy og Syril

4 kretslagsspelarar:
Sandane

3 kretslagsspelarar:
Gaular, Høyang og Vik

2 kretslagsspelarar:
Askvoll/Holmedal, Bjørn, Dale og Jølster

1 kretslagsspelar:
Balestrand, Breimsbygda, Heia, Hyllestad og Selje


 


Sogn J13 vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.


Sunnfjord G13 vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå i 1. runde i Enivestserien G13.


22.12 Vinnar av luke 21 i julekalendaren


Heia blei kretsmester i klasse J15/17 9'ar etter å ha
vunne straffesparkkonkurransen heime mot Høyang 31. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.

 
 

Frode Kongsvik frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 21 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 113 svar, og 111 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Heia blei kretsmester i klasse J17 9'ar denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Heia: 111 stk, 98,2%
Førde: 1 stk, 0,9%
Sogndal: 1 stk, 0,9%
Vik: 0 stk, 0%
Selje: 0 stk, 0%


I luke 22 skal ein kome til ein person som har gjort særskilt stort arbeid for fotballen i Sogn og Fjordane.

Klikk her for å sende inn svar på luke 22 i haugenfotball.no sin julekalendar. 


22.12 Sogndal nest sist på Fair Play-tabellen 


Sogndal kom på 15. plass på Fair Play-tabellen i OBOS-ligaen 2021.
Bildet er frå heimekampen mot Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Kvart år arrangerar Norges Fotballforbund Fair Play-konkurranse i Eliteserien, Toppserien og OBOS-ligaen. Konkurransen bygger på UEFA sine retningslinjer, og laga blir lagene vurdert etter faste kriterier som:

- Antall raude og gule kort
- Respekt/oppførsel overfor motstander
- Respekt/oppførsel overfor dommer
- Leiarar/trenarar sin oppførsel
- Egne supportere/publikums opptreden

Vurderinga er gjort av Norges Fotballforbund sine delegatar i samarbeid med dommarteamet.

Rangeringa bygger på samtlige seriekampar i 2021-sesongen.

KFUM toppar Fair Play-tabellen i OBOS-ligaen, medan Sogndal er heilt nede på 15. plass. 


OBOS-ligaen
1. KFUM 7,487
2. Bryne 7,435
3. Jerv 7,425
4. HamKam 7,423
5. Sandnes Ulf 7,400
6. Ranheim 7,385
7. Ullensaker/Kisa 7,377
8. Strømmen 7,360
9. Aalesund 7,323
10. Start 7,270
11. Grorud 7,260
12. Stjørdals-Blink 7,257
13. Fredrikstad 7,185
14. Raufoss 7,135
15. Sogndal 7,065
16. Åsane 6,942

Eliteserien
1. Molde 7,608
2. Bodø/Glimt 7,505
3. Brann 7,503
4. Tromsø 7,497
5. Odd 7,450
6. Rosenborg 7,421
7. Lillestrøm 7,343
8. Stabæk 7,336
9. Strømsgodset 7,328
10. Vålerenga 7,325
11. Sandefjord 7,312
12. Haugesund 7,298
13. Kristiansund 7,272
14. Mjøndalen 7,270
15. Viking 7,264
16. Sarpsborg 08 7,167

Toppserien
1. Klepp 7,791
2. Rosenborg 7,683
3. Vålerenga 7,647
4. Arna-Bjørnar 7,619
5. Sandviken 7,561
6. LSK Kvinner 7,508
7. Stabæk 7,386
8. Avaldsnes 7,375
9. Kolbotn 7,341
10. Lyn 7,319

22.12 Send inn svar på luke 22 i julekalendaren 



I luke 22 skal ein kome til ein person som har gjort særskilt stort arbeid for fotballen i Sogn og Fjordane.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 22 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

21.12 Kampoppsett Norsk Tipping-ligaen avdeling 2


Det er duka for nye seriekampar mellom Florø og Førde.
Sist dei to laga møtte kvarandre i serien var 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Norges Fotballforbund har sett opp kampoppsettet for avdelingane i Post Nord-ligaen og avdelingane i Norsk Tipping-ligaen.

Florø og Førde skal i 2022-sesongen spele i Norsk Tipping-ligaen avdeling 2. Går alt etter planen så går fyrste serierunde av stabelen andre helga i april. Florø spelar heime mot Hødd 2, medan Førde møter Brumunddal på Førde Stadion.

Kampen mellom Florø og Førde blir spelt på Florø Stadion 16. mai, medan returkampen blir spelt i Førde fyrste helga i september. 

Florø avsluttar sesongen med bortekamp mot Hønefoss, medan Førde møter Hødd 2 på Høddvoll. Siste serierunde blir spelt enten 22. eller 23. oktober.

1. serierunde, 9.-10. april

Florø - Hødd 2
Aalesund 2 - Spjelkavik
Molde 2 - Hønefoss
Raufoss 2 - Volda
Kongsvinger 2 - Toten
Lillehammer - Elverum
Førde - Brumunddal

2. serierunde, 16.-18. april
Spjelkavik - Florø
Volda - Aalesund 2
Hønefoss - Raufoss 2
Elverum - Molde 2
Brumunddal - Kongsvinger 2
Toten - Førde
Hødd 2 - Lillehammer

30. serierunde, 16.-18. april
Spjelkavik - Aalesund 2
Volda - Molde 2
Hønefoss - Florø
Elverum - Lillehammer
Brumunddal - Raufoss 2
Toten - Kongsvinger 2
Hødd 2 - Førde

Sjå heile kampoppsettet for Norsk Tipping-ligaen avdeling 2.

21.12 Strypet om status for Sogndal FK Damer


Skjermdump: Hallo Sogn streaming og video tjenester

 

2022-sesongen blir Sogndal FK Damer sin fyrste sesong etter att dei overtok plassen til Kaupanger i 2. divisjon kvinner.

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har teke ein prat  med styreleiar Torgeir Strypet om status.

Sjå intervjuet til Hallo Sogn streaming og video tjenester med Torgeir Strypet.

21.12 Vinnar av luke 20 i julekalendaren


Jan Kåre Stedje i Årdal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2019. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
 

 

Idar Kristiansen frå Volda blei trekt ut som vinnar av luke 20 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 110 svar, og 108 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Jan Kåre Stedje blei tildelt Kjosenprisen 2021. 

Svara var fordelt slik:
Jan Kåre Stedje: 108 stk, 98,2%
Geir Kjetil Øvstetun: 2 stk, 1,8%
Svein Olav Myklebust: 0 stk, 0%
Torgeir Strypet: 0 stk, 0%
Jon Navarsete: 0 stk, 0%


I luke 21 skal ein kome fram til kven som blei kretsmester i klasse J17 9'ar denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 21 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

21.12 Bjørn Totland blir ny Førdetrenar


Kristian Bell og Bjørn Totland før heimekampen mot Tertnes 19. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Bjørn Totland blir ny hovudtrenar for Førde sitt damelag i 3. divisjon. Totland tek dermed over etter Henrik Myklebust som vil ha ei pause frå trenargjerninga.

Bjørn Totland får med seg Marte Kyte Stokka som spelande assistenttrenar. I tillegg blir det jobba med å få med eit par personar til i trenarteamet.

Førde blei denne sesongen suverene kretsmesterar i 3. divisjon kvinner.

I kvalifiseringskampane om opprykk til 2. divisjon blei dei to avdelingsvinnarane frå Hordaland og Rogaland for sterke. I den fyrste kampen tapte Førde 4-1 borte mot Vidar, og i den siste kampen blei det tap 5-1 mot Os/Nore Neset heime i Hafstadparken.


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

Kvalifisering om opprykk til 2. divisjon

Kamp 1
Vidar - Førde 4-1 (3-1)

1-0 Carolta Canedo Mesquita (5. min)
1-1 Lea Storøy (14. min)
2-1 Malin Thrane Måland (19. min)
3-1 Tina Skår Eliassen (37. min)
4-1 Tine Refsland (72. min)

Kamp 2
Os/Nore Neset - Vidar  1-1 (0-0)
1-0 Lenea Hjelle Fløysand (49. min)
1-1 Malin Thrane Måland (56. min)

Kamp 3
Førde - Os/Nore Neset  1-5 (1-3)

1-0 Thea Lovise Holsen (4. min)
1-1 Vy Mai Nguyen (18. min)
1-2 Vy Mai Nguyen (19. min)
1-3 Karoline Louise Østgulen Hevrøy (28. min)
1-4 Lenea Hjelle Fløysand (54. min)
1-5 Karoline Louise Østgulen Hevrøy (63. min)


Tabell kvalifisering om opprykk til 2. divisjon
Os/Nore Neset  2  1 1 0 6-2  4
Vidar  2  1 1 0 5-2  4
Førde   2  0 0 2 2-9  0

Os/Nore Neset og Vidar rykker opp til 2. divisjon kvinner.

 


Bjørn Totland etter Eid sin seier borte mot Førde 2 24. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Bjørn Totland og Halgeir Sandal i Eid sin heimekamp mot TMFK i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


21.12 Send inn svar på luke 21 i julekalendaren 



I luke 21 skal ein kome fram til kven som blei kretsmester i klasse J17 9'ar denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 21 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

20.12 Stine Pettersen Reinås legg skoa på hylla


Stine Pettersen Reinås etter ein J16-landskamp.
Foto: privat

 

Stine Pettersen Reinås har på grunn av manglande motivasjon bestemt seg for å legge skoa på hylla.

27-åringen frå Hafslo har i løpet av karriera spelt for klubbane Sogndal, Kaupanger, Voss, Kattem, Vålerenga og to periodar for Stabæk. Totalt har det blitt 10 mål og godt over 160 kampar i Toppserien, pluss ei rekke kampar og scoringar i 1. divisjon.

I 2013 blei Stine Pettersen Reinås både cup- og seriemester med Stabæk. I 2016 blei midtstopparen kåra til Årets forsvarar i Toppserien.

Stine Pettersen Reinås står bokført med åtte kampar og eit mål for det norske kvinnelandslaget. I tillegg har ho spelt 45 kampar og scora to mål for aldersbestemte landslag.
 
 


Stine Pettersen Reinås under sonelagsturnering på Eid i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.


20.12 Vinnar av luke 19 i julekalendaren


Ragnar Åmot i kampen Bremanger - Stryn 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Kjell Bruland frå Utvik blei trekt ut som vinnar av luke 19 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 118 svar, og 115 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at den rutinerte dommaren på bildet var Ragnar Åmot. 

Svara var fordelt slik:
Ragnar Åmot: 115 stk, 97,5%
Per Oddvar Lien: 2 stk, 1,7%
Torstein Kvam: 1 stk, 0,8%
Rune Haugland: 0 stk, 0%
Robert Endestad: 0 stk, 0%


I luke 20 skal ein kome fram til kven som fekk tildelt Kjosenprisen 2021.

Klikk her for å sende inn svar på luke 20 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

20.12 Sigrid blir ny utviklingsansvarlig i Kolbotn


Heien Hansen i Vålerenga sin kamp mot Arna Bjørnar 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sigrid Heien Hansen blir ny utviklingsansvarlig i Kolbotn Fotball Kvinner.
Heien Hansen får med dette ansvaret for klubben sitt spelarutviklingsprogram der hovudmålet er å utvikle eigne talent til å bli spelarar på Kolbotn sitt lag i Toppserien.

26-åringen frå Sandane er dermed tilbake i klubben ho var kaptein for i 2019-sesongen.

Heien Hansen som er lærarutdanna har nylig tatt UEFA B-lisens.

Som spelar har Sigrid Heien Hansen spelt for klubbane Sandane, Jølster, Fortuna Ålesund, Arna Bjørnar, Kolbotn og Vålerenga. Midtbanespelaren har også 11 aldersbestemte landskampar for det norske J19-landslaget.

Sigrid Heien Hansen tiltrer i stillinga som utviklingsansvarlig i Kolbotn Fotball Kvinner frå 1. januar 2022.


 


Heien Hansen i Fortuna sin heimekamp mot Sarpsborg 18. mai 08 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Heien Hansen i treningskampen Fortuna - Kaupanger 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sigrid Heien Hansen i kampen Jølster - Kaupanger 16. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


20.12 Send inn svar på luke 20 i julekalendaren 



I luke 20 skal ein kome fram til kven som fekk tildelt Kjosenprisen 2021.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 20 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

19.12 Joakim Blomseth Skjerven Årets spelar for Vik


Joakim Blomseth Skjerven i bortekampen mot Eid 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Vik sitt herrelag enda denne sesongen på ein flott 8. plass i Kretsligaen. Etter at laget blei nummer fire i Kretsligaen avdeling 1 bak Eid, Måløy og Studentspretten, var det duka for sluttspelkamp mot Jølster om om 7. plassen i Kretsligaen. Her trekte Jølster det lengste strået med 4-2 seier heime i Skeihallen og uavgjort 3-3 på kunstgrasbana i Vik.

Her er oversikten over kven som stakk av med dei gjevaste prisane for Vik sitt herrelag denne sesongen.

Årets spelar: Joakim Blomseth Skjerven

Årets toppscorar: Idar Holen

Årets unge spelar: Mathias Stokkebø

250 kampar: Steinar Wold

200 kampar:
Aleksander Valsvik

150 kampar:
Ørjan Grov Tveit

50 kampar:
Torgeir Heimdal Aase


Tabell Kretsligaen 2021
Førde (Opprykk)
Eid
Stryn
Måløy
Studentspretten
Høyang
Jølster
Vik
Bremanger
Dale (Nedrykk)
Kaupanger (Nedrykk)
Syril (Nedrykk)

 


Idar Holen i bortekampen mot Eid 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mathias Stokkebø i bortekampen mot Eid 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.12 Sluttspelet i regionsmesterskap Vest i E-fotball


Frå Kristian Lefdal og Eid sin fyrste kamp mot Larsnes innleiande.

 

Tre lag frå Sogn og Fjordane deltek i NM i E-fotball. Sandane stiller med to lag, medan Eid stiller med eit lag.

Laga som er påmeldt er delt inn i regionane Vest, Nord, Midt, Sør og Øst. Dei beste laga i kvart regionsmesterskap er kvalifisert til sluttspelet i NM i E-fotball.

Laga frå Sunnmøre, Sogn og Fjordane og Hordaland spelar i region Vest.

Etter dei innleiande kampane er det no klart at alle dei tre laga frå Sogn og Fjordane er klare for sluttspelet i regionsmesterskapet Vest.

Alle kampane i sluttspelet går av stabelen laurdag 8. januar.

1/8-finalar, laurdag 8. januar klokka 12.00
Smørås - Eid esport
Erdal Idrettslag - Rong IL
Sandane Efotball 1 - SK Brann
Radøy FK - Odda FK
IL Solid Esport - Smørås 3
Tjørvåg IL/Metizport - Sandane Efotball 2
Fana IL Fotball - SIF/Hessa IL
FK Fyllingsdalen - Nordre Holsnøy IL 

I sluttspelet er det best av tre, der kvar kamp må ha ein vinnar. Fyrste laget til to seierar går vidare til neste runde. En og samme spelar kan ikkje spele både kamp 1 og 2 i sluttspelet.

 


19.12 Vinnar av luke 18 i julekalendaren


Tore Førde Rylandsholm etter heimekampen mot Stryn 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Birte A. Røysum frå Leikanger blei trekt ut som vinnar av luke 18 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 102 svar, og 98 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Tore Førde Rylandsholm er spelande trenar for Bremanger. 


Svara var fordelt slik:
Tore Førde Rylandsholm: 98 stk, 98,1%
Torbjørn Glomnes: 2 stk, 2,0%
Kenneth Fosse Elde: 2 stk, 2,0%
Håvard Redal Mjølkeråen: 0 stk, 0%
Roy Atle Igland: 0 stk, 0%


I luke 19 skal ein kome fram til navnet på ein erfaren dommar i Sogn og Fjordane.

Klikk her for å sende inn svar på luke 19 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

19.12 Send inn svar på luke 19 i julekalendaren 



I luke 19 skal ein kome fram til navnet på ein erfaren dommar i Sogn og Fjordane.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 19 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

18.12 Tidspunkt for kampane i 4. runde NM Menn


Sivert Heggheim Mannsverk og Molde spelar heime mot Odd i 4. runde.
Bildet er frå Molde sin cupkampen borte mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Ingen av dei fire laga som var med frå Sogn og Fjordane er klar for 4. runde i NM Menn 2021. Fjøra og Årdal rauk ut i 1. runde, Florø rauk ut i 2. runde, medan Sogndal tapte 2-0 heime mot Åsane i 3. runde.

No er tidspunkt for 4. runde i NM Menn 2021 bestemt.

Laurdag 12. mars 2020
Kl. 15.00 KFUM Oslo - Brann
Kl. 15.00 Kongsvinger - Viking
Kl. 15.00 Raufoss - Strømsgodset
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Start

Søndag 13. mars 2020
Kl. 15.00 Nardo - Lillestrøm
Kl. 17.00 Åsane - Sarpsborg 08
Kl. 17.00 Molde - Odd
Kl. 20.00 Aalesund - Bodø/Glimt

Kvartfinalar: laurdag 19. og søndag 20. mars 2022

Semifinalar: onsdag 6. og torsdag 7. april 2022

Cupfinale: laurdag 30. april

 


Johan Hove og Strømsgodset spelar borte mot Raufoss i 4. runde.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.12 Vinnar av luke 17 i julekalendaren


Tornado J12 med jenter i alderen 11 og 12 år imponerte i
klasse G11 under Toyota Cup i Nordfjordhallen 20. november.
Sjå bilder Toyota Cup i Nordfjordhallen 20. november.

 
 

Johnny Rosø frå Bremanger blei trekt ut som vinnar av luke 17 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 99 svar, og 97 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Måløy FK si turnering i Nordfjordhallen i november heiter Toyota Cup.


Svara var fordelt slik:
Toyota Cup: 99 stk, 98,0%
Måløy Cup: 2 stk, 2,0%
FluorLux Cup: 0 stk, 0%
Ulvesund Elektro Cup: 0 stk, 0%
Jobbpartner Cup: 0 stk, 0%


I luke 18 skal ein kome fram til kven som har vore spelande trenar for Bremanger i mange år. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 18 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

18.12 KM Futsal Old Boys og Old Girls er avlyst


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2020.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2020.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2020.



NFF Sogn og Fjordane og Gaular IL skulle etter planen arrangere KM Futsal Old Boys og Old Girls i Gaularhallen laurdag 8. januar 2022.

Men på grunn av auka smitte og innføring av koronarestriksjonar blir KM Futsal Old Boys og Old Girls 2022 avlyst.  

KM Futsal Old Boys og Old Girls blei også i 2021 avlyst på grunn av koronapandemien.

Tidligare vinnarar av KM Futsal Old Boys er Høyang (2017), Fjøra (2018), Askvoll/Holmedal (2019) og Fjøra (2020).

KM Futsal Old Girls har ikkje blitt arrangert tidligare på grunn av får få påmelde lag.

 


Askvoll/Holmedal gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2019.


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2018
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.


18.12 Send inn svar på luke 18 i julekalendaren 



I luke 18 skal ein kome fram til kven som har vore spelande trenar for Bremanger i mange år. 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 18 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

17.12 Vinnar av luke 16 i julekalendaren


 Marko Ntontai Or Dodaj scora to mål i 4-1 seieren mot Eid 16. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Arild Ivar Husa frå Florø blei trekt ut som vinnar av luke 16 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 106 svar, og 99 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Marko Ntonai Or Dodaj blei toppscorar for Måløy sitt lag i Kretsligaen denne sesongen.


Svara var fordelt slik:
Marko Ntonai Or Dodaj: 99 stk, 93,4%
Tor-Erik Tvendeseter Kupen: 4 stk, 3,8%
Sveinung Frantzen: 2 stk, 1,9%
Erik Sandal: 1 stk, 0,9%
Fridjon Mortensen: 0 stk, 0%


I luke 17 skal ein kome fram til ei fotballturnering som Måløy FK arrangerer i Nordfjordhallen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 17 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

17.12 Hafsås har signert ny kontrakt med Eid


Dan Jøran Hafsås i Eid sin heimekamp mot Studentspretten 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Dan Jøran Hafsås held fram som hovudtrenar for Eid Fotball sitt lag i Kretsligaen. 29-åringen frå Stårheim går dermed inn i sin sjette sesong som hovudtrenar for A-laget til Eid.

I tillegg skal Hafsås inneha rolla som klubbutviklar på området sport. Her skal han arbeide med eksisterande sportslege tiltak samt legge til rette for økt kvalitet og meir aktivitet.

På dei fire sesongane det er blitt spelt seniorfotball har Eid enda på femte, andre, tredje og andreplass i Kretsligaen.
 

Tabell Kretsligaen 2021
Førde
Eid
Stryn
Måløy
Studentspretten
Høyang
Jølster
Vik
Bremanger
Dale
Kaupanger
Syril

Tabell Kretsligaen 2019
Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Tabell Kretsligaen 2018
Fjøra 22 16 5 1 91 - 25 53
Eid 22 15 1 6 88 - 42 46
Stryn 22 15 1 6 77 - 39 46
Studentspretten 22 10 6 6 52 - 35 36
Kaupanger 22 11 0 11 52 - 60 33
Årdal 22 9 5 8 48 - 49 32
Florø 2 22 8 4 10 50 - 60 28
Dale 22 7 2 13 47 - 70 23
Tornado Måløy 22 6 4 12 44 - 65 22
Bremanger 22 5 6 11 35 - 81 21
Vik 22 4 6 12 33 - 66 18
Skavøypoll 22 4 4 14 46 - 71 16

Tabell Kretsligaen 2017
Sogndal 2 22 18 0 4 122 - 17 54
Stryn 22 15 2 5 83 - 38 47
Florø 2 22 14 2 6 80 - 51 44
Årdal 22 14 2 6 59 - 36 44
Eid 22 11 5 6 60 - 53 38
Vik 22 9 2 11 37 - 50 29
Dale 22 8 2 12 55 - 64 26
Tornado Måløy 22 7 3 12 37 - 57 24
Skavøypoll 22 7 3 12 43 - 74 24
Bremanger 22 5 6 11 38 - 75 21
Førde 2 22 4 3 15 49 - 101 15
Høyang 22 3 4 15 23 - 70 13

 


Dan Jøran Hafsås i Eid G20 sin kamp mot Sandane 12. september 2020.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Full jubel etter scoring i 4-1 seieren mot Stryn 16. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.


Dan Jøran Hafsås, Mats Stien Myrold, Christoffer Hafsås og Torbjørn Aabrekk fekk prøve seg på trening med Haugen sommaren 2016.
Sjå bilder frå trening på Klenkarberget 14. juli 2016.


17.12 Sparebanken Vest Cup 2022 er avlyst


Hafslo vann klasse J13 under Sparebanken Vest Cup 2020.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar 2020. 

  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup søndag 19. januar 2020.  
Sjå filmen frå fyrste dag av Sparebanken Vest Cup 2020.

Sjå filmen frå andre dag av Sparebanken Vest Cup 2020.

 

På grunn av dei nye retningslinjene for smittevern, samt usikkerhet knytta rundt en eventuell forlengelse av disse ser Måløy FK seg dessverre nødt til å avlyse Sparebanken Vest Cup 2022.

Arrangøren ser fram mot at dei igjen kan invitere klubbar frå regionen til Nordfjordhallen, og ynskjer alle i mellomtida ei riktig god jul og godt nyttår.

Det er andre året på rad at Sparebanken Vest Cup blir avlyst på grunn av koronapandemien.

Turneringa har sidan starten i 1986 utvika seg til å bli den største innandørsturneringa mellom Bergen og Ålesund med eit snitt på over 150 deltakande lag.


Førde vann G13 under Sparebanken Vest Cup 2019.
Frå venstre: Håvard Sunde Sandal, Andreas Hvidsten, Mikal Kalstad, Olai Farsund, Arne Olai Vallestad, Henrik Mork og Jonas Frøiland Nistad.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.



Blindheim 1 vann klasse J15 i fjorårets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2018.


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.


Hornindal gjekk til topps i klasse J15/16 i Sparebanken Vest Cup 2016.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.


Loen gjekk heilt til topps i klasse G15 i Sparebanken Vest Cup 2015.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 17. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 17. januar.


Førde gjekk heilt til topps i klasse G14 under SPV-Cup 2014.
  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup fredag 17. januar.  
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2014.


Jotun 1 gjekk til topps i A-sluttspelet i klasse G13 i 2013. 
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001).
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 18. januar. 
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 19. januar.


Eid vann smågutteklassa i Sparebanken Vest Cup 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane fredag 20. januar.


Eid 3 hevar pokalen etter å ha vunne smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 21. januar.


Marius Endestad Henriksen i aksjon under Sparebanken Vest Cup 2010.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2010.


Skavøypoll jublar etter å ha scora i finalen mot Haugen i 2009. 
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2009.

 


17.12 Send inn svar på luke 17 i julekalendaren 



I luke 17 skal ein kome fram til ei fotballturnering som Måløy FK arrangerer i Nordfjordhallen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 17 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

16.12 Alexander Lekva blir ny hovudtrenar for Jølster


Alexander Lekva etter dagens signering i Skeihallen.
Foto: Kjell Kjøsnes

 

Alexander Lekva blir ny hovudtrenar for Jølster Fotball sitt lag i Kretsligaen.

Lekva har dei siste åra vore trenar på aldersbestemt nivå i Førde Fotball, og i årets sesong leia han Førde G14 til siger i både KM og Adidas cup.

Med seg i trenarteamet i 2022 får han Jo Paulen og Leander Sunde som assistenttrenarar, medan André Heggheim blir oppmann for laget.

Jølster kom i år på ein noko overraskande 7. plass i Kretsligaen.

Tabell Kretsligaen
Førde (Opprykk)
Eid
Stryn
Måløy
Studentspretten
Høyang
Jølster
Vik
Bremanger
Dale (Nedrykk)
Kaupanger (Nedrykk)
Syril (Nedrykk)


 


Andre Årdal (styreleiar i Jølster Fotball), Alexander Lekva
og Andre Heggheim. Foto: Kjell Kjøsnes



Alexander Lekva signerer kontrakta som gjer han til hovudtrenar for Jølster.
Foto: Kjell Kjøsnes


16.12 Simen Lillevik skal spele for Grorud


Sander Amble Haugen, Simen Lillevik og Marius Hagen etter kampen
mot Aalesund på Strømmen Stadion 23. august.
Foto: Susanne Skogstad

 

Grorud melder på sine nettsider at Simen Lillevik har skrive ei toårs-kontrakt med klubben. Grorud enda denne sesongen på 13. plass i OBOS-ligaen.

27-åringen frå Innvik har dei to siste sesongane spelt for Strømmen. Strømmen enda denne sesongen heilt sist i OBOS-ligaen, og skal dermed neste sesong spele i PostNord-ligaen.

Simen Lillevik har tidligare spelt for klubbane Vikane, Stryn, Førde, Kongsvinger og Stabæk.

Les hele saka på Grorud sine nettsider.

Tabell OBOS-ligaen 2021
HamKam 30 21 6 3 62 - 21 69
Aalesund 30 16 10 4 68 - 43 58
Jerv 30 15 9 6 49 - 46 54
Fredrikstad 30 15 7 8 60 - 42 52
KFUM 30 12 8 10 46 - 45 44
Sogndal 30 11 9 10 40 - 35 42
Åsane 30 11 7 12 44 - 53 40
Sandnes Ulf 30 10 9 11 43 - 49 39
Start 30 10 8 12 59 - 59 38
Bryne 30 11 4 15 44 - 48 37
Raufoss 30 10 5 15 51 - 54 34
Ranheim TF 30 9 7 14 56 - 62 34
Grorud 30 10 4 16 45 - 59 34
Stjørdals-Blink 30 8 7 15 32 - 50 31
Ullensaker/Kisa 30 7 8 15 34 - 50 29
Strømmen 30 4 12 14 32 - 49 24


Simen Lillevik i Strømmen sin bortekamp mot Sogndal 8. september 2020. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik i Kongsvinger sin bortekamp mot Florø 6. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




Lillevik før Stryn sin heimekamp mot Hødd 2 5. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik gjev klar beskjed i kampen mot Kristiansund 25. mai 2015. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


Lillevik i Stryn sin heimekamp mot Vadmyra 15. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.12 Vinnar av luke 15 i julekalendaren


Vårin Ness og Linn-Mari Nilsen jublar for opprykk til Toppserien.
Foto: privat

 

Sissel-Irene Myklebust frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 15 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 116 svar, og 115 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Røa.


Svara var fordelt slik:
Røa: 115 stk, 99,1%
Åsane: 1 stk, 0,9%
Grei: 0 stk, 0%
Medkila: 0 stk, 0%
Øvrevoll Hosle: 0 stk, 0%


I luke 16 skal ein kome fram til kven som blei toppscorar for Måløy sitt lag i Kretsligaen denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 16 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

16.12 Navarsete om Sogndal sin sesong i OBOS-ligaen


Skjermdump: Hallo Sogn streaming og video tjenester

 

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har intervjua Jon Navarsete om Sogndal sin sesong i OBOS-ligaen.

Sjå intervjuet til Hallo Sogn streaming og video tjenester med Jon Navarsete.

16.12 Skjerven held fram som dommar i Eliteserien


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen mellom Sogndal 2 og
Fana i Norsk Tipping-ligaen på Fosshaugane Campus 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Tommy Skjerven held fram som hovuddommar i Eliteserien.

54-åringen frå Kaupanger er ein av 17 dommarar som skal vere hovuddommar i Eliteserien i 2022-sesongen. Skjerven står bokført med 399 kampar som hovuddommar på høgast nivå her i Norge.


Dommarar Eliteserien 2022-sesongen:
Christian Moen (ny), Løvenstad, NFF Akershus
Daniel Higraff (ny), Randaberg IL, NFF Rogaland
Espen Andreas Eskås, Bækkelagets SK, NFF Oslo
Kai Erik Steen, Østsiden Askøy FK, NFF Hordaland
Kristoffer Hagenes, TIL Hovding, NFF Hordaland
Marius Lien (ny), Fossum IF Skien, NFF Telemark
Marius Hansen Grøtta, Malmefjorden IL, NFF Nordmøre og Romsdal
Mohammad Usman Aslam, Lier IL, NFF Buskerud
Ola Hobber Nilsen, Nordstrand IF, NFF Oslo
Rohit Saggi, SBK Drafn, NFF Buskerud
Sigurd Smehus Kringstad, IL Valder, NFF Sunnmøre
Sivert Øksnes Amland, Fana Fotball, NFF Hordaland
Svein Tore Sinnes (ny), Flekkefjord FK, NFF Agder
Svein Oddvar Moen, SK Haugar, NFF Rogaland
Tommy Skjerven, Kaupanger IL, NFF Sogn og Fjordane
Tom Harald Hagen, Brandval IL, NFF Indre Østland
Tore Hansen, Feda IL, NFF Agder

 


Tommy Skjerven i kampen mellom Fjøra og Eid 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frode Ølmheim, Tommy Skjerven og Øystein Ytterland i
cupkampen mellom Florø og Molde på Florø Stadion 4. juni 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 31. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.12 Send inn svar på luke 16 i julekalendaren 



I luke 16 skal ein kome fram til kven som blei toppscorar for Måløy sitt lag i Kretsligaen denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 16 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

15.12 Gustav Valsvik er Årets SIF-gutt 2021


Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Eid og Christoffer Hafsås 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Strømsgodset melder på sine nettsider at Gustav Valsvik er Årets SIF-gutt 2021. 28-åringen frå Vik fekk prisen under Strømsgodset si juleavslutning.


Strømsgodset skriv følgande på sine nettsider:
Årets SIF-gutt er en pris som deles ut til den spilleren som gjennom sesongen har vist stor lojalitet, gode holdninger og prestert på høyt nivå i trening og kamp. Prisen ble i sin tid etablert av nå avdøde Ole K. Karlsen – mangeårig SIF-venn og sponsor og er blitt delt ut hver eneste sesong siden storhetstiden startet på 60-tallet. Dette er en historisk utmerkelse som henger svært høyt i Strømsgodset.

Det er kunstner Oddmund Raudberget som har laget den flotte bronsestatuetten. Det spesielle med årets SIF-gutt er at det kun er mulig å vinne den én gang. Johan Hove vant prisen i 2020, Lars Vilsvik fikk den i 2019.

I 2021 falt valget på Gustav Valsvik, som har hatt stor innflytelse og påvirkning på dette SIF-laget etter sin ankomst. Han har ikke bare levert solide prestasjoner selv, men også løftet lagkameratene med sin tilstedeværelse.

- Gustav har stått frem som en hærfører denne sesongen. Han har gått foran med sterk vilje og mentalitet, både i trening og kamp. Han stiller tøffe krav til seg selv og lagkameratene og er en spillertype og leder som vi har savnet. Gustavs inntreden har vært utrolig viktig for klubben og dette er en fortjent utmerkelse, seier Jostein Flo, leder for sport og spillerlogistikk i SIF til Strømsgodset sine nettsider.

Les heile saka på Strømsgodset sine nettsider. 

 


Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Sandane 28. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.12 Miriam Vilnes Mjåseth skal spele for Lyn


Miriam Vilnes Mjåseth i heimekampen mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth skal dei tre neste sesongane spele for Lyn.

21-åringen frå Atløy skiftar dermed ut spel for Medkila i 1. divisjon med spel i Toppserien. Lyn, som denne sesongen enda på 9. plass i Toppserien, sikra vidare spel i Toppserien ved å vinne kvalifiseringskampane mot Åsane.

Miriam Vilnes Mjåset har i løpet av dei to åra ho har vore i Medkila scora 21 mål på 41 kampar i cup og serie.

Innsatsen i årets sesong blei belønna med plass på Årets lag i 1. divisjon.  

(Årets lag er kåra via et samarbeid mellom Kvinneidrett.no, Støtt Norsk Kvinnefotball, Hordalandsfotball, Fotballkollektivet (Stang Inn) og Sportskollektivet).

Før dei to sesongane i Medkila spelte Vilnes Mjåseth fire sesongar for Kaupanger. Her blei det 46 mål på 56 kampar for Kaupanger sitt fyrstelag.

Mjåseth har scora to mål på 10 aldersbestemte landskampar for Norge J15 og J16. 


Tabell Toppserien 2021
Sandviken Toppfotball 18 17 1 0 50 - 6 52
Rosenborg 18 16 0 2 42 - 15 48
LSK Kvinner 18 12 1 5 46 - 32 37
Vålerenga 18 11 2 5 46 - 17 35
Arna-Bjørnar 18 6 3 9 27 - 44 21
Kolbotn 18 6 2 10 21 - 31 20
Stabæk 18 5 2 11 15 - 36 17
Avaldsnes Toppfotball 18 3 3 12 25 - 35 12
Lyn 18 3 3 12 19 - 34 12
Klepp 18 2 1 15 12 - 53 7

Tabell 1. divisjon kvinner
Røa Fotball Elite 18 13 5 0 54 - 6 44
Åsane 18 11 3 4 33 - 19 36
Øvrevoll Hosle 18 10 5 3 39 - 25 35
Amazon Grimstad 18 10 2 6 24 - 20 32
Fløya 18 7 3 8 31 - 27 24
Hønefoss BK 18 7 2 9 24 - 35 23
Medkila 18 7 1 10 24 - 42 22
KIL/Hemne 18 5 2 11 27 - 32 17
Grei Kvinner Elite 18 4 2 12 18 - 33 14
Fart 18 2 3 13 17 - 52 9

 


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34 sekund
i finalen mellom Kaupanger og Tornado Måløy i Vinterserien
junior kvinner 2016 på Eid Idrettspark 24. januar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 


15.12 Vinnar av luke 14 i julekalendaren


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jan Olav Humborstad frå Kjølsdalen blei trekt ut som vinnar av luke 14 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 97 svar, og 61 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Anna Grindhaug.


Svara var fordelt slik:
Anna Grindhaug: 61 stk, 62,9%
Kaia Bjelde Hjelmhaug: 18 stk, 18,6%
Ingrid Lovise Jåstad: 11 stk, 11,3%
Mina Bell Folland: 7 stk, 7,2%
Marte Hovland: 0 stk, 0%


I luke 15 skal ein kome fram til kva klubb Vårin Ness og Linn-Mari Nilsen har spelt for denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 15 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

15.12 Futsalturneringa for spelarar 10-14 år er AVLYST!

 
Heia J12/13 under turneringa i Svelgen 17. november 2019.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november 2019. 


 

NFF Sogn og Fjordane skulle etter planen arrangere futsalturnering for gutar og jenter i alderen 10-14 år laurdag 15. januar.

Men på grunn av auka smitte og innføring av koronarestriksjonar blir turneringane 15. januar dessverre avlyst.

 

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.



Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


15.12 Send inn svar på luke 15 i julekalendaren 



I luke 15 skal ein kome fram til kva klubb Vårin Ness og Linn-Mari Nilsen har spelt for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 15 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

14.12 Åtte lag frå fylket deltek i NM Menn 2022


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Åtte lag frå fylket deltek i NM menn 2022. 

Dette er klubbane: Sogndal, Florø, Fjøra, Årdal, Førde, Eid, Stryn og  Måløy.

Sogndal og Florø kjem rett inn i 1. ordinære runde, medan Fjøra, Årdal, Førde, Eid, Stryn og Måløy skal ut i kvalifiserande rundar.

1. kvalifiseringsrunde blir spelt innan søndag 20. mars, medan 2. kvalifiseringsrunde skal avviklast laurdag 2. eller søndag 3. april.

1. ordinære runde går av stabelen torsdag 19. mai.   

14.12 Vinnar av luke 13 i julekalendaren


Joakim Frislid Vedvik scora tre mål heime mot Syril 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.

 

Laila Bøe frå Sandsli blei trekt ut som vinnar av luke 13 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 104 svar, og 102 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Joakim Frislid Vedvik blei kåra til Årets spelar for Eid.


Svara var fordelt slik:
Joakim Frislid Vedvik: 102 stk, 98,1%
Simen Lefdal: 2 stk, 1,9%
Mads Wie: 0 stk, 0%
Johan Felde: 0 stk, 0%
Marius Endestad Henriksen: 0 stk, 0%


I luke 14 skal ein kome fram til navnet på ein J15-landslagsspelar frå Hafslo.

Klikk her for å sende inn svar på luke 14 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

14.12 Eid 2 har trekt laget sitt frå 5. divisjon


Eid 2 jublar etter 5-3 seieren borte mot Selje 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 2 har trekt laget sitt frå neste års 5. divisjon. Sogndal3/Fjøra 2, som er det beste laget som rykte ned frå årets 5. divisjon, har takka ja til den ledige plassen i 5. divisjon i 2022.

5. divisjon blir dermed beståande av fem lag frå Sogn, tre lag frå Sunnfjord og to i frå Nordfjord.


5. divisjon 2022 blir dermed slik:
Bjørn
Dale (Nedrykk frå Kretsligaen)
Florø 2
Førde 3 (Opprykk frå 6. divisjon)
Hafslo (Opprykk frå 6. divisjon)
Kaupanger (Nedrykk frå Kretsligaen)
Sandane
Selje
Sogndal 3/Fjøra 2
Syril (Nedrykk frå Kretsligaen)

Tabell 5. divisjon 2021-sesongen

Førde 2 8 8 0 0 36 - 8 24
Sandane 8 6 0 2 20 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 8 5 0 3 18 - 16 15
Bjørn 8 4 0 4 19 - 18 12
Eid 2 8 4 0 4 17 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 8 3 0 5 21 - 23 9
Fure 8 1 0 7 19 - 43 3
Studentspretten 2 8 0 0 8 10 - 28 0
Stryn 2 0 0 0 0 0 - 0 0

14.12 Send inn svar på luke 14 i julekalendaren 



I luke 14 skal ein kome fram til navnet på ein J15-landslagsspelar frå Hafslo.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 14 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Juleturneringa i Strynehallen er avlyst!


Rett i krysset vann dameklassa i Juleturneringa i Strynehallen i 2019.
Sjå bilder frå juleturnering i Stryn 2019.

 

Den SÆRS tradisjonsrike juleturneringa i Strynehallen med Hardbagg IL som arrangør skulle etter planen gått av stabelen 26. desember i Strynehallen.

Men på grunn av situsjonen med koronapandemien må dessverre arrangøren kaste inn handkleet. Det er andre året på rad at denne turneringa blir avlyst på grunn av koronapandemien.

Arrangøren Hardbagg IL lovar å kome knallsterkt tilbake med ny turnering 2. juledag 2022.

 


Bergh & Co forsvarte tittelen i dameklassa under turnering i 2018.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2018.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Juleturneringa i 2017.
Frå venstre: Eivind Daniel Røed, Runar Bjørhovde Heggedal, Joakim Hauge, Anders Karlsen, Arnt Herman Hagen, Vebjørn Nord Haugland og Vebjørn Høynes
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2017.



Brødrene Sander Amble Haugen og Erik Amble Haugen under
juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.


13.12 Sogndal FK Damer spelar i 2. divisjon avdeling 2  


Sogndal blei kretsmester i 3. divisjon kvinner 2015.
Ingrid Nornes scora tre mål i seieren borte mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det nye satsingslaget Sogndal FK Damer tek over Kaupanger sin plass i 2. divisjon kvinner.

I dag kom avdelingsoppsettet, og Sogndal FK Damer skal neste sesong spele i 2. divisjon kvinner avdeling 2.

2022-sesongen blir eit overgangsår ettersom som det i 2023-sesongen kun skal være 28 lag fordelt på to avdelingar i 2. divisjon kvinner. 


2. divisjon kvinner avdeling 2

Hønefoss 2
KFUM
Sogndal
Grei
Hallingdal
Øvrevoll Hosle 2
Lyn 2
Ullensaker/Kisa
Snøgg
Høybråten og Stovner
Frigg
Bærums Verk Hauger

 


Sogndal vann 3-1 borte mot TMFK på Måløy Stadion 2. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.12 Vinnar av luke 12 i julekalendaren


Hedda Vatn Øvreberg i Åsane sin cupkamp mot Kaupanger 4. august. 
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Aron Leonel Olsen frå Løkken Verk blei trekt ut som vinnar av luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 110 svar, og 109 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Hedda Vatn Øvreberg har spelt for Åsane.


Svara var fordelt slik:
Åsane: 109 stk, 99,1%
Grei: 1 stk, 0,9%
Medkila: 0 stk, 0%
Røa: 0 stk, 0%
Øvrevoll Hosle: 0 stk, 0%


I luke 13 skal ein kome fram til kven som blei kåra til Årets spelar på Eid sitt lag i Kretsligaen denne sesongen. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 13 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Send inn svar på luke 13 i julekalendaren 



I luke 13 skal ein kome fram til kven som blei kåra til Årets spelar på Eid sitt lag i Kretsligaen denne sesongen. 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 13 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Ny medalje for Børre Steenslid  


Børre Steenslid før Molde sin cupkamp mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Børre Steenslid tok i går sin niande seriemedalje som spelar eller trenar på høgaste nivå her i Norge.

Midtstopparen frå Deknepollen måtte dessverre legge skoa på hylla i 2013 etter ein lei kneskade. Etter det har Steenslid vore ein del av Molde sitt trenarteam.

Som spelar har Steenslid tatt bronse med Viking i 2007, og blitt seriemester med Molde i 2011 og 2012. Som trenar har Steenslid blitt seriemester to gongar og tatt fire sølvmedaljar med Molde.

I tillegg har Steenslid vore med Molde å vinne cupen i 2013 og 2014.

 


Børre Steenslid før Molde sin cupkamp mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Børre Steenslid i kamp for Sogndal mot Brann 18. juli 2004. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.12 Send inn svar på luke 12 i julekalendaren 



I luke 12 skal ein kome fram til kva 1. divisjonsklubb Hedda Vatn Øvreberg har spelt denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

12.02 Jørgen Johnsen held fram i Sogndal


Jørgen Johnsen før Sogndal sin kamp mot Ranheim 22. desember 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball og Jørgen Johnsen er blitt enige om å forlenge samarbeidet ut 2022-sesongen.

Keeperen kom til Sogndal frå Vålerenga hausten 2020.

Jørgen Johnsen har tidligare spelt for klubbane Vålerenga, Strømsgodset, Tønsberg og Nøtterøy.

20-åringen står bokført med 16 aldersbestemte landskampar.

12.12 Vinnar av luke 11 i julekalendaren


To rutinerte keeperar på bana då Bremanger 11. september møtte Stryn.
Frå venstre: Kenneth Fosse Elde og Pål Erik Ytreide.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ingrid Lien Reksnes frå Haugen blei trekt ut som vinnar av luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 105 svar, og 97 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Stryn vann 4-0 borte mot Bremanger.


Svara var fordelt slik:
Bremanger - Stryn 0-4: 97 stk, 92,4%
Bremanger - Stryn 2-6: 3 stk, 2,9%
Bremanger - Stryn 2-2: 3 stk, 2,9%
Bremanger - Stryn 1-2: 2 stk, 1,9%
Bremanger - Stryn 1-0: 0 stk, 0%


I luke 12 skal ein kome fram til kva 1. divisjonsklubb Hedda Vatn Øvreberg har spelt denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

12.12 Sogndal sin kamp mot IFK Norrköping er avlyst


Sogndal sitt guttelag jublar etter 5-1 seier borte mot Eid 3. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal sin plasseringskamp mot IFK Norrkköping under Skandinavisk Meisterskap i Gøteborg er avlyst.

Dette skuldast at nokre spelarar på eit anna lag testa positivt på korona laurdag kveld.

Alle Sogndal sine testar er negative så langt. Dei har blitt testa i Gøteborg laurdag kveld og på grensa til Norge i dag.

11.12 Send inn svar på luke 11 i julekalendaren 



I luke 11 skal ein kome fram til resultatet i kampen mellom Bremanger og Stryn denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

11.12 Sogndal NG16 tapte 4-1 mot GIF Sundsvall 


Sander Hestetun Kilen scora Sogndal sitt mål mot GIF Sundsvall.
Bildet er frå Sogndal G20 sin bortekamp mot Stryn 24. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av dei elleville jubelscenene frå Stryn si garderobe. 

 

Sogndal sitt lag i Nasjonal G16 tapte i dag 4-1 mot GIF Sundsvall under Skandinavisk Meisterskap i Gøteborg. Sander Hestetun Kilen gav Sogndal leiinga på straffespark, men svenskane snudde til ein komfortabel seier.

Dette var Sogndal sitt tredje strake tap i turneringa. Sogndal skal dermed ut i kamp om 7. plassen i turneringa mot IFK Norrkköping. Kampen blir spelt i morgon klokka 11.00 i Borås.

Sogndal - GIF Sundsvall  1-4 (1-2)
1-0 Sander Hestetun Kilen, straffe (11. min)
1-1 GIF Sunsdsvall (19. min)
1-2 GIF Sunsdsvall (27. min)
1-3 GIF Sunsdsvall (45. min)
1-4 GIF Sunsdsvall (72. min)

Sogndal:
Sondre Nor Midthjell
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Noah Heggestad
Sander Sjøthun Heggestad
Sander Hestetun Kilen
Marius Årøy
Enok Naustdal
Ingvar Kolbjørnsen
Kristoffer Steinset
Joakim Nundal

Innbyttarar:
Viljar Stavø
Lidvin Berge Hestetun
Andreas Kalstad
Kristian Stenhaug
Ola Lerheim Olsen
Kristian Kongelf
Daniel Gjerde Sætren
Andreas Haugen Duesund

11.12 Vinnar av luke 10 i julekalendaren


Yngve Håkonsen og Leiv Inge Fimreite i kampen Eid - Syril 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.

 

Ole-Gunnar Midtbø frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 105 svar, og 82 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Leiv Inge Fimreite har vore trenar for Syril denne sesongen.


Svara var fordelt slik:
Syril: 82 stk, 78,1%
Jølster: 13 stk, 12,4%
Kaupanger: 10 stk, 9,5%
Vik: 0 stk, 0%
Høyang: 0 stk, 0%


I luke 11 skal ein kome fram til resultatet i kampen mellom Bremanger og Stryn denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

11.12 Sogndal NG16 møter GIF Sundsvall 


Sogndal sitt guttelag jublar etter 5-1 seier borte mot Eid 3. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal sitt lag i Nasjonal G16 deltek denne veka på Skandinavisk Meisterskap i Gøteborg.

Etter to tap mot AIK og Brøndby spelar Sogndal i ettermiddag kamp mot GIF Sundsvall. Sogndal tapte 1-0 mot AIK onsdag, og deretter tap 3-0 mot Brøndby torsdag.


Sogndal - Brøndby
0-1 Brøndby (22. min)
0-2 Brøndby (76. min)
0-3 Brøndby (79. min) 

Sogndal:
Daniel Gjerde Sætren
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Lidvin Berge Hestetun
Noah Heggestad
Sander Sjøthun Heggestad
Sander Hestetun Kilen
Marius Årøy
Kristoffer Steinset
Andreas Kalstad
Kristian Stenhaug
Joakim Nundal

Innbyttarar:
Viljar Stavø
Ola Lerheim Olsen
Enok Naustdal
Ingvar Kolbjørnsen
Kristian Kongelf

Mathias Øren (ubenytta)
Andreas Haugen Duesund (ubenytta)
Sondre Nor Midthjell (ubenytta)


Sogndal - AIK  0-1 (0-0)
0-1 Braxton Serebe (60. min) 

Sogndal:
Daniel Gjerde Sætren
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Lidvin Berge Hestetun
Sander Sjøthun Heggestad
Sander Hestetun Kilen
Enok Naustdal
Kristoffer Steinset
Andreas Kalstad
Kristian Stenhaug
Joakim Nundal

Innbyttarar:
Kristian Kongelf
Marius Årøy
Ola Lerheim Olsen
Ingvar Kolbjørnsen
Viljar Stavø

Noah Heggestad (ubenytta)
Andreas Haugen Duesund (ubenytta)
Sondre Nor Midthjell (ubenytta)

10.12 Send inn svar på luke 10 i julekalendaren 



I luke 10 skal ein kome fram til kva klubb i Kretsligaen Leiv Inge Fimreite var trenar for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

10.12 Vilde Hasund klar for Hammarby


Vilde Hasund fekk prisen som beste spelar i dameklassa
under Castrol Cup i Olivinhallen 30. desember 2016. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.  


 

Vilde Hasund er klar for den svenske toppklubben Hammarby. 24-åringen frå Åheim har skrive under ei kontrakt som strekker seg ut 2023-sesongen. Hammarby kom denne sesongen på 7. plass i Damallsvenskan.

24-åringen frå Åheim har spelt fast i Toppserien dei sju siste sesongane. Frå hausten 2014 til 2017 spelte Hasund for Røa, 2018- og 2019-sesongen spelte ho for Lyn, medan dei to siste sesongane har venstrekanten spelt for Sandviken.

Før Hasund gjekk til Røa i Toppserien spelte ho for Hødd i 2. divisjon.

Hasund står bokført med 143 kampar og 23 mål i Toppserien.

Vilde Hasund står bokført med to kampar og eit mål for det norske kvinnelandslaget. I tillegg har ho scora ni mål på 31 aldersbestemte landskampar.


Tabell Damallsvenskan 2021

FC Rosengård  22 18 3 1 54 - 10 57
BK Häcken FF 22 14 5 3 53 - 13 47
Kristianstads DFF 22 9 8 5 33 - 26 35
Eskilstuna United DFF 22 10 5 7 27 - 22 35
Vittsjö GIK 22 8 8 6 29 - 20 32
Linköpings FC  22 8 7 7 33 - 27 31
Hammarby 22 9 4 9 40 - 37 31
KIF Örebro DFF 22 9 3 10 25 - 43 30
Djurgårdens IF FF 22 6 3 13 21 - 38 21
AIK 22 5 5 12 14 - 48 20
Piteå IF DFF 22 4 4 14 19 - 38 16
Växjö 22 2 5 15 7 - 33 11

Tabell Toppserien 2021
Sandviken Toppfotball 18 17 1 0 50 - 6 52
Rosenborg 18 16 0 2 42 - 15 48
LSK Kvinner 18 12 1 5 46 - 32 37
Vålerenga 18 11 2 5 46 - 17 35
Arna-Bjørnar 18 6 3 9 27 - 44 21
Kolbotn 18 6 2 10 21 - 31 20
Stabæk 18 5 2 11 15 - 36 17
Avaldsnes Toppfotball 18 3 3 12 25 - 35 12
Lyn 18 3 3 12 19 - 34 12
Klepp 18 2 1 15 12 - 53 7

10.12 Vinnar av luke 9 i julekalendaren


Tomas, Jon-Terje og Malin etter Stryn 1 sin bortekamp mot Eid 1
i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 haust 29. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Unn-Kari Vilnes frå Atløy blei trekt ut som vinnar av luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 134 svar, og 126 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Malin Eikenes Tjellaug.


Svara var fordelt slik:
Malin Eikenes Tjellaug: 126 stk, 94,0%
Margunn Eikenes Tjellaug: 3 stk, 2,2%
Miriam Eikenes Tjellaug: 3 stk, 2,2%
Mari Eikenes Tjellaug: 1 stk, 0,7%
Mariann Eikenes Tjellaug: 1 stk, 0,7%


I luke 10 skal ein kome fram til kva klubb i Kretsligaen Leiv Inge Fimreite var trenar for denne sesongen.


Klikk her for å sende inn svar på luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

10.12 Sparebanken Vest Cup 2022


Hafslo vann klasse J13 under Sparebanken Vest Cup 2020.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar 2020. 

  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup søndag 19. januar 2020.  
Sjå filmen frå fyrste dag av Sparebanken Vest Cup 2020.

Sjå filmen frå andre dag av Sparebanken Vest Cup 2020.

 

Måløy FK har gleda av å invitere til Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen.

Turneringa har sidan starten i 1986 utvika seg til å bli den største innandørsturneringa mellom Bergen og Ålesund med eit snitt på over 150 deltakande lag.

Som i 2018, 2019 og 2020 vil Sparebanken Vest Cup bli gjennomført over to helgar.

 - Konkurranseklassene (13-17 år) - laurdag 22. og søndag 23. januar.
 - Dei yngste klassene (7-12 år) laurdag 29. og søndag 30. januar.

Sparebanken Vest Cup 2021 blei dessverre avlyst på grunn av koronapandemien.

Les invitasjonen til Sparebanken Vest Cup 2022.


Eventuelle spørsmål kan sendast til cup@maloyfk.no 


Førde vann G13 under Sparebanken Vest Cup 2019.
Frå venstre: Håvard Sunde Sandal, Andreas Hvidsten, Mikal Kalstad, Olai Farsund, Arne Olai Vallestad, Henrik Mork og Jonas Frøiland Nistad.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.



Blindheim 1 vann klasse J15 i fjorårets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2018.


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.


Hornindal gjekk til topps i klasse J15/16 i Sparebanken Vest Cup 2016.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.


Loen gjekk heilt til topps i klasse G15 i Sparebanken Vest Cup 2015.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 17. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 17. januar.


Førde gjekk heilt til topps i klasse G14 under SPV-Cup 2014.
  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup fredag 17. januar.  
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2014.


Jotun 1 gjekk til topps i A-sluttspelet i klasse G13 i 2013. 
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001).
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 18. januar. 
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 19. januar.


Eid vann smågutteklassa i Sparebanken Vest Cup 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane fredag 20. januar.


Eid 3 hevar pokalen etter å ha vunne smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 21. januar.


Marius Endestad Henriksen i aksjon under Sparebanken Vest Cup 2010.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2010.


Skavøypoll jublar etter å ha scora i finalen mot Haugen i 2009. 
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2009.

 


09.12 Send inn svar på luke 9 i julekalendaren 



I luke 9 skal ein kome fram til ei jente frå Stryn som har spelt på J16-landslaget i år.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

09.12 Vinnar av luke 8 i julekalendaren


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 mot Fana 22. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sissel Svarstad frå Stryn blei trekt ut som vinnar av luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 125 svar, og 123 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at landslagskeeperen frå Svelgen heiter Daniel Gjerde Sætren.

Svara var fordelt slik:
Daniel Gjerde Sætren: 123 stk, 98,4%
Sondre Nor Midthjell: 2 stk, 1,6%
Ola Lerheim Olsen: 0 stk, 0%
Viljar Stavø: 0 stk, 0%
Kevin Hoddevik: 0 stk, 0%


I luke 9 skal ein kome fram til ei jente frå Stryn som har spelt på J16-landslaget i år.

Klikk her for å sende inn svar på luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

09.12 Oppsett Post Nord og Norsk Tipping-ligaen


Det er duka for nye seriekampar mellom Florø og Førde.
Sist dei to laga møtte kvarandre i serien var 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Norges Fotballforbund har sett opp avdelingane i Post Nord-ligaen og avdelingane i Norsk Tipping-ligaen.

Florø og Førde skal spele i Norsk Tipping-ligaen avdeling 2.


PostNord-ligaen avdeling 1
Strømmen
Notodden
Odd 2
Fløy
Ørn Horten
Arendal
Staal Jørpeland
Vard Haugesund
Øygarden
Sotra
Egersund
Ullern
Moss
Kvik Halden

PostNord-ligaen avdeling 2
Alta
Tromsdalen
Brattvåg
Hødd
Levanger
Træff
Ull/Kisa
Asker
Bærum
Kjelsås
Vålerenga 2
Eidsvold Turn
Gjøvik/Lyn
Frigg


Norsk Tipping-ligaen avdeling 1

Lyn
Lokomotiv Oslo
Skeid 2
Ready
Nordstrand
Stabæk 2
Grorud 2
Sandviken
Fyllingsdalen
Os
Oppsal
Grei
Frøya
Kjelsås 2

Norsk Tipping-ligaen avdeling 2
Florø
Spjelkavik
Aalesund 2
Volda
Molde 2
Hønefoss
Elverum
Raufoss 2
Brumunddal
Toten
Kongsvinger 2
Lillehammer
Hødd 2
Førde

Norsk Tipping-ligaen avdeling 3
Lysekloster
Fana
Stord
Bjarg
Brann 2
Djerv 1919
Åkra
Sola
Brodd
Vidar
Viking 2
Haugesund 2
Sandnes Ulf 2
Bremnes

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fram Larvik
Eik Tønsberg
Pors
Halsen
Express
Start 2
Vindbjart
Mandalskameratene
Sarpsborg 08 2
Follo
Fredrikstad 2
Sprint-Jeløy
Urædd
Randesund

Norsk Tipping-ligaen avdeling 5
Rosenborg 2
Nardo
Bodø/Glimt 2
Junkeren
Rana
Kolstad
Tiller
Byåsen
Melhus
Orkla
Strindheim
Innstranda
Steinkjer
Trygg/Lade

Norsk Tipping-ligaen avdeling 6
Fløya
Senja
Mjølner
Tromsø 2
Skjervøy
Lillestrøm 2
Strømsgodset 2
Lørenskog
Mjøndalen 2
Gjelleråsen
Fu/Vo
Harstad
Bossekop
Skjetten

08.12 Send inn svar på luke 8 i julekalendaren 



I luke 8 skal ein kome fram til navnet til ein talentfull keeper frå Svelgen. 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

08.12 Guri Sværen Klævold tildelt Suenprisen 2021


Guri Sværen Klævold i kretsfinalen mot Heia i klasse J15/17 31. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Guri Sværen Klævold fekk i dag tildelt Suenprisen 2021.

Suenprisen, som i dag blei delt ut for fjerde gong, er til minne om Rune "Suen" Sviggum som gjekk bort i 2018.

Tildelinga skjedde under Høyang Fotball sin avslutningsfest for aldersbestemte lag, trenarar og oppmenn. 

Guri Sværen Klævold fekk utdelt prisen, beståande av diplom og pengar, av Rune "Suen" Sviggum sin svoger Gunnar Sigmar Håre.

Dei tre fyrste som blei tildelt Suenprisen var Marius Fossen Varden i 2018, Benjamin Vågen i 2019 og Jonathan Østerbø Breidvik i 2020.

 


Østerbø Breidvik i Høyang G20 sin bortekamp mot Eid 1. desember 2020.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Benjamin Vågen i Høyang sin bortekamp mot Eid 10. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.


Marius Fossen Varden (til høgre) blei tildelt den fyrste Suenprisen.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Stryn 19. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


08.12 Harald Gjervik ny administrativ leiar i HamKam


Harald Gjervik under Florø sin treningskamp mot Brattvåg 16. mars 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Harald Gjervik går fra å vere daglig leiar i Strømmen til å bli administrativ leiar i HamKam.

Gjervik har vore daglig leiar i Strømmen sidan sommaren 2019. Før det var
Gjervik daglig leiar i Florø Fotballi to år.

54-åringen frå Måløyer henta til Hamar for å styrke HamKam sin administrasjon før 2022-sesongen i Eliteserien.


08.12 Vinnar av luke 7 i julekalendaren


Vegard Savland i Førde sin heimekamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Einar Hellem frå Lavik blei trekt ut som vinnar av luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 137 svar, og 130 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Vegard Savland blei toppscorar i Kretsligaen denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Vegard Savland: 130 stk, 94,9%
Joakim Sjøthun Måren: 3 stk, 2,2%
Sander Aamelfot: 2 stk, 1,5%
Sondre Holmlund Ørjasæter: 2 stk, 1,5%
Otnheim: 0 stk, 0%


I luke 8 skal ein kome fram til navnet til ein talentfull keeper frå Svelgen. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

08.12 KM Futsal senior i Førdehuset er utsett


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.


 

På grunn av nasjonale innstrammingar i høve gjennomføring av arrangement, samt anbefaling frå smittevernlegen i Sunnfjord kommune, er det no bestemt at KM futsal senior er utsett til januar.

KM Futsal senior skulle etter planen gått av stabelen i Førdehuset laurdag 11. november.

23 lag i herreklassa og 11 lag i kvinneklassa er påmeldt til arrangementet.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.

 


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.


07.12 Send inn svar på luke 7 i julekalendaren 



I luke 7 skal ein kome fram til navnet på toppscoraren i Kretsligaen denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

07.12 Vinterserie J16/G16


Stryn vann 8-0 heime mot Sandane på Stryn Stadion 6. mars 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

NFF Sogn og Fjordane arrangerer Vinterserie for klassene J16 og G16.

Vinterserien vil vere kvalifisering for NM J16 Telenor Cup 2022 og NM G16 Telenor Cup 2022 

Vinterserie J16:
Vinterserien J16 blir gjennomført med kampar i Skeihallen. Det er avhengig av antal påmeldte lag om det blir eit reint seriespel eller eit turneringsspel med fleire kampar pr. dag.

Kampdag er laurdag og/eller søndag og aktuelle datoar for gjennomføring er: 12.-13. februar, 26.-27. februar, 19.-20. mars, 27. mars.

Vinterserie J16:
Vinterserien G16 blir gjennomført som seriespel med kampar i Skeihallen. Kampdag er laurdag og/eller søndag og aktuelle datoar for gjennomføring er: 12.,13. februar, 26.-27. februar, 19.-20. mars, 27. mars.

Påmeldingsfrist er sett til onsdag 15. desember.

07.12 Vinnar av luke 6 i julekalendaren


Fire brødre Losnegard på bana då Stadlandet spelte uavgjort 2-2 heime
mot Flatraket. Frå venstre: Asbjørn, Odd Helge, Andreas og Martin.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Anne-Britt  Rekdal frå Selje blei trekt ut som vinnar av luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 134 svar, og 128 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at dei fire brødrene heiter Losnegard til etternavn.

Svara var fordelt slik:
Losnegard: 128 stk, 95,5%
Leikanger: 3 stk, 2,2%
Honningsvåg: 2 stk, 1,5%
Drage: 1 stk, 0,7%
Otnheim: 0 stk, 0%


I luke 7 skal ein kome fram til navnet på toppscoraren i Kretsligaen denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar.

06.12 AHIL var best på Tine Fotballskule 2021



For 24. året på rad er det blitt arrangert Tine Fotballskule rundt om i dei forskjellige kretsane her i landet. 

Kvart år blir det kåra årets TINE Fotballskule i kvar krets, og det blir også kåra ein fotballskule som er best i Norge.

I NFF Sogn og Fjordane var det Askvoll/Holmedal som stakk av med denne prisen i år. Askvoll/Holmedal blei også kåra til beste Tine Fotballskule i heile Norge i 2021.


Oversikt over vinnarar i alle kretsane i 2021:
Agder: Birkenes IL
Akershus: Bjerke IL
Buskerud: Vikersund IF
Finnmark: Kirkenes IF
Hordaland: Mathopen IL
Hålogaland: Leknes FK
Indre Østland: Nordre Land IL
Nordland: Korgen IL
Nordmøre og Romsdal: Malmefjorden IL
Oslo: Røa IL
Rogaland: Ganddal IL
Sogn og Fjordane: Askvoll og Holmedal IL
Sunnmøre: SIF/Hessa IL
Telemark: Pors Fotball
Troms: Skjervøy FK
Trøndelag: Tiller IL
Vestfold: Sandefjord BK
Østfold: Kambo IL

06.12 Meld på lag til Vinterserien junior 2020


Stryn vann finalen mot Sogndal i Vinterserien junior herrer 11. mars 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå straffesparkkonkurransen frå denne kampen.
 

NFF Sogn og Fjordane inviterar til Vinterserien junior menn og junior kvinner 2022.

Som tidligare år er vinterserien junior kvinner og junior menn kvalifisering til NM J19 Telenor Cup og NM G19 Telenor Cup.
 
Påmeldingsfrist er sett til torsdag 9. desember.

Les meir om Vinterserien junior kvinner på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.

Les meir om Vinterserien junior menn på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.


 


Sandane jublar etter at seieren i Vinterserien junior 2018 var i boks.
Sjå bilder og fakta frå Vinterserien junior kvinner i Stryn 18. februar 2018.


06.12 Vinnar av luke 5 i julekalendaren


Erik Hovden Flataker i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristine Bruåsdal frå Loddefjord blei trekt ut som vinnar av luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 141 svar, og 137 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Erik Hovden Flataker.

Svara var fordelt slik:
Erik Hovden Flataker: 137 stk, 97,2%
Johan Johannessen Bakke: 2 stk, 1,4%
Andreas Kalstad: 1 stk, 0,7%
Marius Åsebø: 1 stk, 0,7%
Lidvin Berge Hestetun: 0 stk, 0%


I luke 6 skal ein kome fram til etternavnet til fire fotballbrødre frå Stadlandet.

Klikk her for å sende inn svar på luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

06.12 Joakim Kvellestad Årets spelar i Jølster


Jølster sine prisvinnarar i 2021-sesongen:
Frå venstre: Joakim Kvellestad, Severin Halland og Jakob Gjesdal Eikås.
Foto: Jølster Fotball

 

Jølster Fotball hadde laurdag kveld fotballfest på Thon Jølster Hotell.

Jølster, som var nyopprykka til Kretsligaen, kom denne sesongen på ein sterk 7. plass i Kretsligaen.

Her er oversikten over kven som stakk av med prisane for Jølster sitt herrelag i Kretsligaen.

Årets spelar: Joakim Kvellestad

Årets toppscorar: Severin Halland

Ragnar Åmots pokal: Joakim KVellestad

Årets Fairplay: Severin Halland

Årets råtass: Jakob Gjesdal Eikås


100 kampar:
Vegard Flatjord

50 kampar:
Severin Halland


Tabell Kretsligaen
Førde (Opprykk)
Eid
Stryn
Måløy
Studentspretten
Høyang
Jølster
Vik
Bremanger
Dale (Nedrykk)
Kaupanger (Nedrykk)
Syril (Nedrykk)


 


Joakim Kvellestad fekk prisane Årets spelar og Ragnar Åmots pokal.
Foto: Jølster Fotball


Jakob Gjesdal Eikås blei kåra til Årtes råtass.
Foto: Jølster Fotball


Severin Halland blei Årets toppscorar og Årets Fairplay.
Foto: Jølster Fotball


06.12 Send inn svar på luke 6 i julekalendaren 



I luke 6 skal ein kome fram til etternavnet til fire fotballbrødre frå Stadlandet.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

05.12 Resultat 2. runde i Enivestserien G/J 13


Nordfjord J13 sitt lag i Sognahallen laurdag 4. desember.
Foto: Torbjørn Jakobsen

 

2. runde i Enivestserien G/J13 gjekk i går av stabelen i går i Sognahallen.

Her er oversikten over resultata frå gårsdagens kampar.

Jenter
Sogn - Nordfjord  3-1
Mål Nordfjord: Malene Kleppe

Sunnfjord - Nordfjord  1-1
Mål Nordfjord: Malene Kleppe

Sogn - Sunnfjord 5-0 

Gutar
Sogn - Nordfjord - Sogn 5-1
0-1
1-1 Oliver Veka Brath
2-1 Ola Holmlund Ørjasæter
3-1 Ludvig Gimmestad
4-1 Ruben Brekke
5-1 Ola Holmlund Ørjasæter

Sunnfjord - Nordfjord 1-4
0-1 Adrian Holvik
0-2 Ola Holmlund Ørjasæter
0-3 Ruben Brekke
0-4 Sjølvmål
1-4

Sogn - Sunnfjord  1-1 

 


Nordfjord G13 vann begge sine kampar under 2. runde i Enivestserien.
Bildet er frå 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion 17. september.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i 1. runde i Enivestserien.



Sogn J13 vann begge sine kampar i 2. runde i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.



Sogn J13 sitt lag i 2. runde i Enivestserien i Sognahallen.
Foto: Kent Monsen


05.12 Vinnar av luke 4 i julekalendaren


Robert Hovland i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jim Andre Balsnes frå Løkjastranda blei trekt ut som vinnar av luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 122 svar, og 121 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at det er Robert Hovland som har vore hovudtrenar for Kaupanger sitt damelag denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Robert Hovland: 121 stk, 99,2%
Jarle Christensen: 1 stk, 0,8%
Henrik Myklebust: 0 stk, 0%
Terje Rognsø: 0 stk, 0%
Are Njøten: 0 stk, 0%


I luke 5 skal ein kome fram til ein landslagsspelar frå Nordfjord.

Klikk her for å sende inn svar på luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

05.12 Send inn svar på luke 5 i julekalendaren 



I luke 5 skal ein kome fram til ein landslagsspelar frå Nordfjord.


Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

05.12 Tildelt kretsens Blå diplom


Thomas Vingen Vedeld og Rune Midthjell etter tildeliga av Blå diplom.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

 

32 personar fekk tildelt kretsen sin Blå diplom under NFF Sogn og Fjordane sitt jubileumskretsting i Førde.

Kretsen sin Blå diplom går til personar som har gjort ein lenger vedvarande innsats på klubbnivå.

Følgande kandidatar vart tildelt Blå diplom i 2021:
Noralv Pedersen Vik IL
Anders Stadheim Engesbak Vik IL
Arne Hjelle Heia FK
Asle Hopland Stryn T&I
Frank Hool Stryn T&I
Bente Frøholm Stryn T&I
Birte Andersen Røysum Syril IL
Elin Falkgjerdet Syril IL
Ole Nigardsøy Bremanger IL
Reidar Håvardstun Bremanger IL
Egil Vårdal Askvoll/Holmedal IL
Stian Mikkelsen Madsen Askvoll/Holmedal IL
Odd Magne Øren Eikefjord IL
Vegard Yndestad Eikefjord IL
Benny Rivedal Førde IL
Bjørn André Storøy Førde IL
Tor Ivar Vallestad Førde IL
Geir Frode Rudi IL Jotun
Anja Pettersen IL Høyang
Leif Arne Tveit IL Høyang
Tore André Botnen Gaular IL
Laila Anita Ramstad Jølster IL
Jan Ove Grindheim Florø SK
Kjetil Søvik Florø SK
Inger Lise Hjertenes Refvik Florø SK
Rune Midthjell Eid IL
Thomas Vingen Vedeld Eid IL
Thor Øyvind Larsen Selje IL

+ 1 til Gaular IL (avventar publisering)
3 stk Sandane IL (avventar publisering)


 


Thor Øyvind Larsen etter tildelinga på jubileumskretstinget i Førde.
Foto: Selje Fotball


Geir Frode Rudi løftar Sivert Heggheim Mannsverk etter at Jotun G13
vann finalen mot Sandane under innandørs-KM på Sandane 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.


Frank Hool etter Stryn G14 sin 5-1 seier borte mot Måløy 16. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå nokre filmklipp frå denne kampen på Måløy Stadion.


Arne Hjelle i Heia sin kretsfinale mot Høyang 31. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


 


04.12 Send inn svar på luke 4 i julekalendaren 



I luke 4 skal ein kome fram til kven som har vore hovudtrenar for Kaupanger sitt lag i 2. divisjon kvinner denne sesongen.


Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

04.12 Miriam Vilnes Mjåseth på Årets lag i 1. divisjon


Vilnes Mjåseth i Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth er plukka ut på Årets lag i 1. divisjon.
 
Årets lag er kåra via et samarbeid mellom Kvinneidrett.no, Støtt Norsk Kvinnefotball, Hordalandsfotball, Fotballkollektivet (Stang Inn) og Sportskollektivet.

Dei skriv følgande om Miriam Vilnes Mjåseth sin sesong:
Medkila har slitt denne sesongen, men Mjåseth har flere ganger vist sine fantastiske avslutningsegenskaper. Med sine ti scoringer havnet hun på andreplass på toppscorerlistene. God både i bakrom og inne i boks. En uredd spiller som er flink til å finne de riktige rommene. Virker rutinert til tross for at hun kun er 21 år gammel.


Årets lag:
Keeper: Ingvild Villa (Åsane/Fløya)

Midtstoppar: Alise Evensen (Åsane)
Midtstoppar: Mathilde Harviken (Røa)
Midtstoppar: Ingvild Høvring (Åsane)

Høgrekant: Ine Strømstad Berre (ØHIL)
Midtbane: Sandra Simonsen (Fløya)
Midtbane: Mia Rostad Huse (Røa)
Midtbane: Andrea Anderdal (ØHIL)
Venstrekant: Synne Bjønebøle (Åsane)

Spiss: Tuva Espås (Røa)
Spiss: Miriam Vilnes Mjåseth (Medkila)


Benken:
Savanna Duffy (Åsane)
Kelsey Hood (Amazon Grimstad)
Frida Lyshoel (Røa)
Sarah Suphellen (Røa)
Tine Celine England Karstensen (Grei)
Ragne Svastuen (Røa)
Marie Nielsen (Røa)
Katarina Sunde (Åsane)
Joshualyn Reeves (ØHIL)


Årets trenar: Eirik Fjeldstad (Åsane)

04.12 Prisutdelingar på Sandane si fotballavslutning


Prisvinnarane på Sandane si fotballavslutning laurdag kveld.
Bak frå venstre: Robert Auflem Vik, Sara Lothe Rustøen, Sivert Fure Skinlo, Malene Utheim og Hallvard Bjotveit.
Framme frå venstre: Nicolai Aske Granheim, Andreas Skeistrand Bakkelid, Martine Kvamme og Berit Leirgul.
Foto: STIL Fotball

STIL sine seniorlag hadde i går kveld fotballavslutning.

Det blir meldt om ein flott kveld der det mellom mykje anna blei delt ut ei rekke prisar.

Her er oversikten over kven som stakk av med dei gjevaste prisane: 

3. divisjon kvinner
Årets spelar: Martine Kvamme
Årets toppscorar: Sara Lothe Rustøen
Utviklingspris: Malene Utheim
Årets Fair Paly-pris: Berit Leirgul

5. divisjon herrer

Årets spelar: Robert Auflem Vik
Årets toppscorar: Hallvard Bjotveit
Utviklingspris: Nicolai Aske Granheim
Årets Fair Paly-pris: Sivert Fure Skinlo

Årets speaker: Andreas Skeistrand Bakkelid


Sandane sitt damelag kom på 3. plass i 3. divisjon kvinner, medan herrelaget tok ein sterk 2. plass i 5. divisjon.


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

Tabell 5. divisjon

Førde 2 8 8 0 0 36 - 8 24
Sandane 8 6 0 2 20 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 8 5 0 3 18 - 16 15
Bjørn 8 4 0 4 19 - 18 12
Eid 2 8 4 0 4 17 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 8 3 0 5 21 - 23 9
Fure 8 1 0 7 19 - 43 3
Studentspretten 2 8 0 0 8 10 - 28 0
Stryn 2 0 0 0 0 0 - 0 0

 


Sandane sitt damelag etter 3-1 seieren borte mot Stryn 15. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
Sandane jublar etter seieren heime mot Studentspretten 2 24. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.12 Vinnar av luke 3 i julekalendaren


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Knut Løseth frå Førde blei trekt ut som vinnar av luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 145 svar, og 141 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Førde blei kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Førde: 141 stk, 97,2%
Stryn: 2 stk, 1,4%
Sogndal: 2 stk, 1,4%
Balestrand: 0 stk, 0%
Kaupanger: 0 stk, 0%


I luke 4 skal ein kome fram til kven som har vore hovudtrenar for Kaupanger sitt lag i 2. divisjon kvinner denne sesongen.

Klikk her for å sende inn svar på luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

03.12 KM Futsal senior i Førdehuset 11. desember


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 11. desember KM Futsal senior i Førdehuset.

23 lag fordelt på fem avdelingar deltek i herreklassa, medan 11 lag fordelt på to avdelingar deltek i kvinneklassa.


Fjorårets KM Futsal senior blei avlyst på grunn av koronapandemien.

I KM Futsal 2019 deltok 20 lag i herreklassa og fire lag i kvinneklassa.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.


Herreklassa
Avdeling 1
Førde 1
Hyllestad
Stryn 3
Studentspretten

Avdeling 2
Førde 4
Bremanger 2
Florø 1
Jølster

Avdeling 3
Førde 3
Sandane 1
Stryn 2
Florø 2 
Vik

Avdeling 4
Askvoll/Holmedal
Stryn 1
Anga
Eikefjord
Førde 5

Avdeling 5
Førde 2
Bremanger 1
Sandane 2
Dale
Eid

Kvinneklassa

Avdeling 1
Førde 1
Kaupanger 2
Sandane
Sogndal
Eid
Askvoll Holmedal/Atløy

Avdeling 2
Kaupanger 1
Førde 2
Stryn
Studentspretten
Hafslo

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



Stryn gjekk til topps i kvinneklassa under KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Førde blei kretsmester i herreklassa under KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


03.12 Vinnar av luke 2 i julekalendaren


Jakob Sande Søgnen i Florø sin treningskamp mot Sotra 6. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Maria Molland frå Marifjøra blei trekt ut som vinnar av luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 155 svar, og 152 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Jakob Sande Søgnen blei kåra til Årets dommar i NFF Sogn og Fjordane denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Jakob Sande Søgnen: 152 stk, 98,1%
Yngve Håkonsen: 1 stk, 0,6%
Jonas Sande Mossestad: 1 stk, 0,6%
Andreas Sandal: 1 stk, 0,6%
Stadlandet: 0 stk, 0%


I luke 3 skal ein kome fram til kva klubb som blei kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.


Klikk her for å sende inn svar på luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

03.12 Honorært Leiarstipend 2021


Idar Taklo etter tildelinga på jubileumskretstinget i Førde.
Foto: Selje Fotball

 

Idar Taklo frå Selje og Robert Endestad frå Tempo har fått tildelt Honorært leiarstipend 2021.

Tildelinga skjedde under NFF Sogn og Fjordane sitt jubileumskretsting i Førde.

Honorært Leiarstipend gis for særskild stort arbeid for fotballsporten i Sogn og Fjordane.


Komplett liste over dei som har fått Honorært leiarstipend: 
1980 Karsten S. Hoff, IL Jotun
1981 Rolf Navarsete, Sogndal IL
1981 Ingvar Stadheim, Sogndal IL
1982 Einar Gjerde, Svelgen T og IF
1984 Ragnar Haugen, Vik IL
1984 Nils T. Henjum, Syril IL
1989 Bjørn Pedersen, Sogndal IL
1990 Odd Sønnervik, Anga FK
1990 Øystein Hjertenes, Florø SK
1991 Svein Bjørnseth, Tempo FK
1991 Jonn Helle, Dale IL
1992 Edvard Iversen, Tornado FK
1992 Knut Armand Iversen, Sogndal IL
1993 Erik Midtgård, Selje IL
1993 Arthur Svedal, IL Høyang
1994 Magnar Myklebust, Dale IL
1994 Ingemund Sægrov, Sandane T og IL
1995 Sverre Kjos Wenjum, Hafslo IL
1995 Olav Tenden, Stryn T og IL
1996 Øystein Jarle Wangen, IL Jotun
1996 Rolf Kleiven, Dale IL
1997 Magne Felde, IL Jotun
1997 Jan Kåre Stedje, Årdalstangen/Lærdal IL
1998 Torgeir Strypet, Kaupanger IL
1999 Steinar Sægrov, Sandane T og IL
1999 Arve Helle, Dale IL
2000 Magdalon Sætre, Sogndal IL
2000 Jan Agledal, Eikefjord IL
2001 Atle Steinar Solheim, Selje IL
2001 Kåre Bakke, Tornado FK
2002 Olav Kjos Wenjum, Hafslo IL
2002 Ståle Sandal, Skavøypoll IL
2003 Odd Henrik Hagen, Førde IL
2003 Svein Leirvåg, Saga FK
2004 Malvin Silden, Tornado Måløy FK
2004 Oddvar Huseklepp, Førde IL
2005 Odd Helge Aase, Dale IL
2005 Rune Rutledal, Tornado Måløy FK
2006 Nils Taklo, Eid IL
2006 Terje Blomseth, Vik IL/SFFK
2007 Petter Sortland, IL Høyang
2007 Rasmus Værn, Førde IL
2008 Bjørn Hundershagen, Tambarskjelvar IL
2008 Normann Henning Fimreite, Kaupanger IL
2009 Arild Melvær, FSK
2009 Knut Olav Halseth, Anga FK
2010 Irene Sande Nilsen, Gaular IL
2010 Paul Hool, Stryn T og IL
2011 Morten Lægreid, Sogndal Fotball
2011 Per Øyvind Sørbø, Eikefjord IL
2012 Ola Hove, Selje IL
2012 Nils Magne Slinde, Syril IL
2013 Rune Haugland, Haugen IL
2013 Frode Nord, Eid IL
2014 Per Øyvind Storevik, Førde Fotball
2014 Anne Britt Drabløs, Selje IL
2015 Kjell Magnar Flølo, Selje IL
2015 Ole Jacob Endestad, Eikefjord
2016 Anne Jorunn Fjærestad, Vik
2016 Kjell Ertesvåg, Kaupanger IL
2017 Henrik Rønningen, IL Jotun
2017 Margrethe Svidal, Sogndal Fotball
2018 Margareth Leivdal, Stadlandet IL
2018 Geir Vindheim,  Førde IL
2019: Jarle Andersen Syril IL
2019: Eli Bente Lote Henden, Eid IL
2020: Evy Mariann Rossetvik, Stryn T og IL
2020: Geir Kjetil Øvstetun Årdal FK
2021: Idar Taklo, Selje IL
2021: Robert Endestad, Tempo FK

 


Robert Endestad i Eid sin kamp mot Førde 2 9. september 2013.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.12 Send inn svar på luke 3 i julekalendaren 



I luke 3 skal ein kome fram til kva klubb som blei kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.


Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Eid sitt damelag vann 32-22 mot Stryn


Eid jublar etter seieren heime mot Stryn i Eid Idrettshus.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein filmsnutt frå Eid sin kamp mot Stryn i Eid Idrettshus.

 

Eid sitt damelag vann tysdag kveld 32-22 heime mot Stryn i 4. divisjon.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin kamp mot Stryn i Eid Idrettshus.
 


Eid - Stryn  32-22 (17-12)

Eid: (mål i parantes)
Lene Ueland
Sunniva Starheimsvik (3)
Sarah Johanne Solibakke (6)
Vanessa Leftwich (2)
Danielle Starheimsæter (3)
Juliane Solberg Medås (3)
Miriam Åsebø Berg (3)
Åsne Lillestøl Hanebrekke (3)
Jeanett Dale Haugland
Alyssa Claire Watson-Heggen (3)
Ida Vingen Vedeld (1)
Celine Dale Haugland (2)
Hedda Holmøyvik Starheim (3)

Stryn: (mål i parantes)
Christine Eikenes Isehaug
Emma Njøten (3)
Saeideh Tajik (2)
Vilde Flo Kandal (1)
Anne Lovise Krogh
Selma Guddal Breivik (4)
Jenny Taraldsen Guddal (1)
Jenny Adina Fure (3)
Amelia Teigum-Ytreeide
Jenny Grov Kämpf
Katarina Shiloh Tuzarova (1)
Nora Olsen Skrede
Selma Stølen Veamyhr (5)
Rigmor Nesje (2)


Tabell 4. divisjon kvinner

Sogndal 5 4 1 0 134 - 94 9
Gloppen 5 4 1 0 135 - 102 9
Syril 6 4 0 2 127 - 114 8
Jotun 5 4 0 1 126 - 90 8
Eid 5 3 0 2 108 - 100 6
Florø 2 8 2 0 6 182 - 195 4
Høyang 5 2 0 3 112 - 135 4
Stryn 7 2 0 5 148 - 183 4
Førde 2 6 0 0 6 87 - 146 0

 


Selma Stølen Veamyhr og Alyssa Claire Watson-Heggen blei kåra
til sine lags beste spelarar i kampen mellom Eid og Stryn.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin kamp mot Stryn i Eid Idrettshus.


02.12 Vinnar av luke 1 i julekalendaren


Hafslo blei kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.
Bildet er tatt etter etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2 7. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


Svein Arne Hagen frå Blaksæter blei trekt ut som vinnar av luke 1 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 163 svar, og 160 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Hafslo blei kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Hafslo: 160 stk, 98,2%
Eid 2: 2 stk, 1,2%
Måløy 2: 1 stk, 0,6%
Anga: 0 stk, 0%
Stadlandet: 0 stk, 0%


I luke 2 skal ein kome fram til kven som blei Årets dommar i NFF Sogn og Fjordane denne sesongen.
 
Klikk her for å sende inn svar på luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Send inn svar på luke 2 i julekalendaren 



I luke 2 skal ein kome fram til kven som blei Årets dommar i NFF Sogn og Fjordane denne sesongen.
 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Renze Jagger Fij på Årets lag i OBOS-ligaen


Renze Jagger Fij i Sogndal sin heimekamp mot Bryne 25. september.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Renze Jagger Fij er plukka ut på Årets lag i OBOS-ligaen 2021. Sogndal sin keeper står bokført med 22 kampar mellom stengene i OBOS-ligaen.

Renze Jagger Fij og Sogndal blei tidligare denne veka enige om ei avtale som gjer keeperen till Sogndalspelar ut 2023-sesongen.


Årerts lag i OBOS-ligaen er plukka ut frå NTB-børsen. 

Keeper: Renze Jagger Fij (Sogndal) 5,48

Forsvar: Hasan Kurucay (HamKam) 5,55
Forsvar: Mads Nielsen (Fredrikstad) 5,57
Forsvar: Jesper Taaje (KFUM) 5,45

Midtbane: Simen Bolkan Nordli (Aalesund) 6,43
Midtbane: Aleksander Melglvis (HamKam) 6,04
Midtbane: Erlend Segberg (Aalesund) 5,53
Midtbane: Kristian Eriksen (HamKam) 6,27

Angrep: Taofeek Ismaheel (Fredrikstad) 5,80
Angrep: Oscar Aga (Grorud) 5,93
Angrep: Eman Markovic (Start) 5,77

 


Renze Jagger Fij i 6-1 seieren heime mot Ullensaker/Kisa 6. juli 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.12 Vil du trene eit lag i Kretsligaen?


Jølster jublar etter scoring i heimekampen mot Bremanger 2. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Jølster Fotball har sendt ut følgande informasjon i forbindelse med at laget søker ny hovudtrenar for sitt lag i Kretsligaen.
 
Er du ein person som brenn for fotball og trenarvirket? Har du ambisjonar
om å utvikle deg sjølv og andre i positiv retning? Er du ein leiartype og/eller
ønsker å skaffe deg leiarerfaring? Ønsker du å ta steget vidare som trenar?

Kanskje er du då den vi leitar etter! 

Jølster sitt herrelag spelar i Kretsligaen (4. divisjon). Vi vart nummer 7 i årets sesong, noko vi var godt nøgde med. Vi har i tillegg eit samarbeidslag saman med Breimsbygda i 6. divisjon.

Kandidaten får hovudansvaret for den sportslege utviklinga til senior herrar med mål om å utvikle laget og etablere oss i divisjonen. Du vil sjølv kunne forme det sportslege apparatet rundt laget, men det finnast tilgjengelege ressursar med både erfaring og kompetanse som kan nyttast i dette apparatet om ønskeleg. Den rette kandidaten kan også vere med å
utforrne vegen vidare på fleire nivå i klubben.

Som trenar for Jølster sitt seniorlag herrar får du svært gode treningsfasilitetar året rundt. Vi har nyleg teke i bruk den nye storhallen på Skei, og har i tillegg ei flott grasbane på sommarstid. Det er god aktivitet og rekruttering rundt seniorlaget, men det har også yore naudsynt å rekruttere/halde på seniorar som bur eller flyttar utom bygda. Det har yore
fokus på å bygge godt miljø, både sosialt og for god trening.

Det vil vere ein fordel med formell kompetanse (trenarkurs) eller erfaring i tilsvarande rolle, men personlege eigenskapar og motivasjon vil bli vektlagt.

Lurer du på om dette er noko for deg eller nokon du kjenner? Tips oss eller
ta kontakt med Ole Martin Eide på 99 44 30 92 for ein uforpliktande prat.

02.12 Futsalturnering for spelarar 10-14 år

 
Heia J12/13 under turneringa i Svelgen 17. november 2019.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november 2019. 


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Laurdag 15. januar blir det arrangert turneringar i Nordfjord, Sunnfjord og Sogn.

Aldersinndeling blir som følgjer:
- 10 år – dei som fyller 10 år i 2021 - f.2011.
- 11 år – dei som fyller 11 år i 2021 - f.2010.
- 12 år – dei som fyller 12 år i 2021 - f.2009.
- 13 år – dei som fyller 13 år i 2021 - f.2008.
- 14 år – dei som fyller 14 år i 2021 - f.2007.

NB! Det er aldersklassa for 2021 som gjeld for turneringa 15. januar.


Frist for å melde på lag til turneringane laurdag 15. januar er sett til onsdag 5. januar.

 

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.



Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


01.12 Sogndal tapte 1-0 borte mot KFUM


Sogndal er ferdig med årets sesong etter dagens tap mot KFUM.
Eirik Bakke i heimekampen mot Stjørdals Blink 21. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 borte mot KFUM i fyrste kvalifiseringskampen om opprykk til Eliteserien. Bilal Elmi Njie blei matchvinnar for KFUM då han scora kampens einaste mål drøye fem minutt etter kvilen.

Med dagens tap er årets sesong over for Sogndal. medan KFUM er klar for neste kvalifiseringrunde. Motstandar er Fredrikstad, og kampen blir spelt på Fredrikstad Stadion måndag 6. desember. 


KFUM - Sogndal   1-0 (0-0)

1-0 Bilal Elmi Njie (51. min) 

Gult kort: Axel Kryger og Mathias Blårud, Sogndal


Dommar: Christian Moen, Løvenstad

Assistentdommarar: Jon-Michael Knutsen, Løvenstad og Ivar Michael Bergum Jahr, Raufoss

4. dommar: Eivind Bodding, Haga


KFUM:
Jonas Vatne Brauti
Aaron Kiil Olsen
Fredrik Kristensen Dahl
Jesper Taaje
Keivan Ghaedamini
Dadi Dodou Gaye
Remi-André Svindland
Mohammed Mahnin
Alagie Sanyang
Bilal Elmi Njie (David Tavakoli 89. min)
Håkon Helland Hoseth (Christopher Lindquist 76. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Mansour Gueye (Johan Johanessen Bakke 64. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Amin Mimoun Nouri (Kristoffer Hoven 64. min)
Axel Kryger
Andreas Hoven (Steffen Lie Skålevik 64. min)
Mathias Blårud (Ronan Thomas Darcy 87. min)
Akor Jerome Adams
Kristoffer Nessø


Kamp 2: måndag 6. desember 
Fredrikstad - KFUM

Kamp 3: søndag 12. desember
Jerv - Vinnar kamp 2

Kamp 4: onsdag 15. desember
Nr. 14 i Eliteserien – Vinner kamp 3, Intility arena

01.12 Vinnar av oppvarmingsoppgåva ! 


Per Egil Flo, Tore Andre Flo og Ulrik Flo etter kampen mot Molde i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ørjan Eikevoll frå Florø blei trekt ut som vinnar av oppvarmingsoppgåva i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Flax-lodd kjem i posten til Ørjan Eikevoll.

Det blei sendt inn totalt 182 svar på oppvarmingsspørsmålet.

Det rette svaret var at Tore Andre Flo blir ny hovudtrenar for Sogndal.

I luke 1 skal ein kome fram til kva klubb som blei kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.
 
Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 1 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

01.12 Send inn svar på luke 1 i julekalendaren 



I luke 1 skal ein kome fram til kva klubb som blei kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.
 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

NB! I tillegg til å kåre ein vinnar kvar dag er det også premie til den som svarar rett på flest luker i løpet av årets kalendar. Er det fleire som har like mange rette av dei 24 lukene blir det loddtrekning for å kåre ein vinnar.

(Viktig at ein skriv fullt navn kvar gong slik at det er mulig for underteikna å summere antall rette på ein enkel måte)

Klikk her for å sende inn svar på luke 1 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

01.12 Sogndal spelar kvalifiseringskamp borte mot KFUM


Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp mot Bryne 25. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal spelar i dag bortekamp mot KFUM i kvalifisering om opprykk til Eliteserien. Kampen blir spelt på Intility Arena klokka 18.00.

Her er full oversikt over kampane i kvalifiseringa om den siste ledige plassen i Eliteserien.

Kamp 1: onsdag 1. desember
Kl. 18.00 KFUM - Sogndal

Kamp 2: måndag 6. desember 
Fredrikstad - Vinnar kamp 1

Kamp 3: søndag 12. desember
Jerv - Vinnar kamp 2

Kamp 4: onsdag 15. desember
Nr. 14 i Eliteserien – Vinner kamp 3, Intility arena

01.12 Siste frist for å melde på lag KM Futsal senior 


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.

 

NB! I dag er siste frist for å melde på lag til KM Futsal senior 2021.

KM Futsal senior blir i år arrangert i Førdehuset laurdag 11. desember

Fjorårets KM Futsal senior blei avlyst på grunn av koronapandemien.

I KM Futsal 2019 deltok 20 lag i herreklassa og fire lag i kvinneklassa.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.

Påmeldingsfristen er sett til onsdag 1. desember.

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Førde gjekk til topps i herreklassa i KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i KM Futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.



Stryn gjekk til topps i herreklassa under KM futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


30.11 Siste frist er i dag klokka 23.59



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

NB! Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er i kveld kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

30.11 Sogndal NG16 deltek på skandinavisk mesterskap 


Sogndal sitt guttelag jublar etter 5-1 seier borte mot Eid 3. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal sitt lag i Nasjonal G16 skal delta på Skandinavisk Meisterskap i Gøteborg i veke 49.

Sogndal fikk tilbud om å delta på mesterskapet etter at eit anna lag blei forhindra å delta. I tillegg til Sogndal skal Brann og Viking delta frå Norge.

Sogndal skal spele kampar onsdag 8. desember, torsdag 9. desember, laurdag 11. desember og søndag 12. desember. 


Sogndal sin tropp:
Daniel Gjerde Sætren
Sondre Nor Midthjell
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Lidvin Berge Hestetun
Noah Heggestad
Sander Sjøthun Heggestad
Ingvar Kolbjørnsen
Sander Hestetun Kilen
Kristian Kongelf
Enok Naustdal
Kristoffer Steinset
Marius Årøy
Ola Lerheim Olsen
Andreas Kalstad
Joakim Nundal
Andreas Haugen Duesund
Viljar Stavø
Kristian Stenhaug

30.11 Har signert ny kontrakt med Røa Fotball Elite


Linn-Mari Nilsen jublar for opprykk til Toppserien.
Foto: privat

 

Linn-Mari Nilsen har signert ny kontrakt med Røa Fotball Elite. 22-åringen frå Sande i Sunnfjord har skrive ei kontrakt med osloklubben som strekker seg ut 2024-sesongen.

Linn-Mari Nilsen har spelt for Røa Fotball Elite dei tre siste sesongane. I årets sesong spelte keeperen 16 av dei 18 kampane for Røa Fotball Elite i serien og to kampar i cupen. Nilsen har holdt nullen i 13 av desse 18 kampane.

Røa Fotball var rimelig suverene i årets sesong, og skal neste sesong spele i Toppserien.

Linn Mari Nilsen står bokført med totalt 45 aldersbestemte landskampar. 


Tabell 1. divisjon kvinner
Røa Fotball Elite 18 13 5 0 54 - 6 44
Åsane 18 11 3 4 33 - 19 36
Øvrevoll Hosle 18 10 5 3 39 - 25 35
Amazon Grimstad 18 10 2 6 24 - 20 32
Fløya 18 7 3 8 31 - 27 24
Hønefoss BK 18 7 2 9 24 - 35 23
Medkila 18 7 1 10 24 - 42 22
KIL/Hemne 18 5 2 11 27 - 32 17
Grei Kvinner Elite 18 4 2 12 18 - 33 14
Fart 18 2 3 13 17 - 52 9


 


Linn-Mari Nilsen i heimekampen mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august.



Linn-Mari Nilsen og Kåre Rutlin på Eid Idrettspark 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar 2015.



Linn Mari Nilsen i SFFK J15 sin kamp mot Eid sitt damelag 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


29.11 Rutledal gir seg etter 18 år i kretsstyret


Jon Georg Rutledal og Robert Endestad etter valget søndag.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

 

Jon Georg Rutledal gir seg etter 18 år i styret i NFF Sogn og Fjordane. Rutledal som var leiar frå 2006 til 2011 har dei siste åra vore nestleiar i styret.

Nordfjordingen blir erstatta av ein frå Sunnfjord og ein frå Sogn. Arve Helle frå Dale blir ny nestleiar, medan Jarle Christensen frå Vik blir ny styremedlem.


Kretsstyret NFF Sogn og Fjordane 2021-2023.

Leiar: Robert Endestad, Tempo FK (Attval)

Nestleiar: Arve Helle, Dale (Ny)

Styremedlemmar:
Rune Sunde, Eid  (Attval)
Evy Mariann Rossetvik, Stryn (Attval)
Bente Hermansen, Førde (Attval)
Line Døsen, Bjørn (Attval)
Marie-Helene Hollevik Brandsdal, Jotun (Attval)
Jarle Christensen, Vik (Ny)

Valet til kretsstyret gjeld for 2 år.


 


Arve Helle er ny nestleiar i NFF Sogn og Fjordane.
Bildet er tatt etter 3-2 seieren borte Bremanger 24. september 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Jarle Christensen er nytt styremedlem i NFF Sogn og Fjordane.
Bildet er tatt i Vik sin bortekamp mot Tornado Måløy 17. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


29.11 Thea Bjelde spelte sin 50. landskamp


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Thea Bjelde spelte i dag sin aldersbestemte landskamp nummer 50 då Norge U23 i dag møtte Spania på Ciudad del Fútbol de las Rozas i Madrid.

21-åringen frå Sogndal står etter dagens kamp bokført med fire kampar på J15, 12 kampar på J16, 11 kampar på J17, 21 kampar på J19, og to kampar på U23. Bjelde har scora totalt sju mål med flagget på brystet.

I tillegg til Thea Bjelde var også Elise Isolde Stenevik frå Florø i dagens startellevar mot Spania. Kampen enda til slutt 0-0. 


Spania - Norge  0-0 (0-0)

Gult kort: Emma Stølen Godø, Norge 
 

Spania:
Catalina Coll
Naroa Uriarte
María Llompart
Lucía Rodríguez
María Pérez
Eva Navarro (Ainhoa Marín 75. min)
Oihane Valdezate
Nuria Rábano (Gemma Font 75. min)
Lorena Navarro (Ana Franco 63. min)
Claudia Pina
Candela Andújar
 
Norge:
Sunniva Skoglund
Malin Johnsen Brenn
Malin Skulstad Sunde
Mathilde Hauge Harviken (Rikke Bogetveit Nygard 58. min)
Sara Iren Lindbak Hørte
Elise Isolde Stenevik
Heidi Elisabeth Ellingsen
Emma Stølen Godø
Thea Bjelde (Emilie Raaum Closs 87. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Sara Kanutte Sørensen Fornes

 




Elise Isolde Stenevik spelte heile kampen mot Spania i dag.
Foto: privat


29.11 KM Futsal Old Boys og Old Girls 


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2020.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2020.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2020.



NFF Sogn og Fjordane og Gaular IL inviterer klubbane i kretsen til KM Futsal i klasse Old Boys og Old Girls.

Arrangementet går av stabelen laurdag 8. januar i Gaularhallen, som ligg på Sande i Sunnfjord.

Tidligare vinnarar av KM Futsal Old Boys er Høyang (2017), Fjøra (2018), Askvoll/Holmedal (2019) og Fjøra (2020).

KM Futsal Old Girls har ikkje blitt arrangert tidligare på grunn av får få påmelde lag.

KM Futsal Old Boys/Old Girls blei i 2021 avlyst på grunn av coronapandemien.


 


Askvoll/Holmedal gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2019.


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2018
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.


29.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

28.11 Norge G15 vann 2-1 mot Irland


Daniel Gjerde Sætren og Svelgen vann både klasse G14 og G15
under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2020.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar 2020.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2020.

 

Daniel Gjerde Sætren spelte heile kampen då Norge G15 i dag vann 2-1 mot Irland i den siste kampen under samlinga i Spania. Norge fekk dermed revansje for 3-0 tapet mot Irland sist måndag.

Sindre Walle Egeli og Faniel Temesgen Tewelde scora måla til Norge i dagens kamp.

Etter at Nederland trekte laget sitt frå Football Federations Cup blei kampane i Albir i Spania ei rekke med vennskapskampar.


Irland - Norge 1-2 (1-0)
1-0 Luke Kehir (29. min)
1-1 Sindre Walle Egeli (51. min)
1-2 Faniel Temesgen Tewelde (62. min)


Gult kort: Amir Ahmed Jama og Sindre Walle Egeli, Norge 


Irland:

Jason Healy
Sean Mackey
Sean Hayden
Adam Queally
Freddie Turley
Najemedine Razi
Sean McCarthy
Luke Kehir
Daniel Negry-McGrath
Sean Patton
Nickson Okosun

Innbyttarar:
Cory O'Sullivan
Taylor Mooney
Anthony Dodd
Cillian Mulvihill
Aidan Cannon
Brian Moore
Rian Hogan
Patryk Swieczka Andrzejczak
Adam O'Halloran

Norge:
Daniel Gjerde Sætren
Aleksander Hammer Kjelsen
Anders Rønne Børset (Jones El-Abdellaoui 70. min)
Andreas Heredia-Randen
Amir Ahmed Jama
Edvard Sundbø Pettersen (Sverre Halseth Nypan 41. min)
Faniel Temesgen Tewelde
Max Herman Bjurström
Fillip Voster Botnen
Almar Gjerd Grindhaug (Troy Engseth Nyhammer 41. min)
Sindre Walle Egeli

28.11 Molde spelte finale i NM J16 på heimebane


Hermine Kjøsnes og Ingeborg Sætren etter seieren mot Lillestrøm. 
Foto: privat

 

Molde med Hermine Kjøsnes frå Stryn og Ingeborg Sofie Sætren frå Hornindal på laget spelte i dag finale mot Viking i NM J16 Telenor Cup. Kampen blei spelt på Aker Stadion i Molde.

Molde tok leiinga i kampen både 1-0 og 2-0 ved Ida Emilie Heggem Warvik. Men dessverre for Molde kom Viking tilbake og reduserte til 2-1 like før pause ved Helle Aune. 10 minutt før full tid utlikna Maren Risa for Viking, og laga måtte ut i 2x5 minutt ekstraomgangar.

Ingen av laga scora i ekstraomgangane, og kampen blei avgjort med straffesparkkonkurranse. Her var Viking best, og blei dermed vinnar av finalen i NM J16 Telenor Cup 2021.

Hermine Kjøsnes spelte heile kampen, medan Ingeborg Sofie Sætren blei bytta ut like før full tid i 2. ekstraomgang.

 
Molde - Viking 2-2 (2-1) 2-2 e.e.o  4-5 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Ida Emilie Heggem Warvik (10. min)
2-0 Ida Emilie Heggem Warvik (34. min)
2-1 Helle Aune (38. min)
2-2 Maren Risa (70. min)
 

Straffesparkkonkurranse:
Molde: Soveig Tomren Slemmen BOM
Viking: Camilla Høie Kaasen MÅL

Molde: Elin Andrea Flatø Golmen BOM
Viking: Maren Risa BOM

Molde: Live Lillevevang Holten MÅL
Viking: Ingrid Rame MÅL 

Molde: Hermine Kjøsnes BOM
Viking: Kajsa Pettersen BOM

Molde: Ida Emilie Heggem Warvik MÅL
Viking: Elin Andrea Flatø Golmen MÅL


Dommar: Marit Skurdal, Oppsal

Assistentdommarar: Hanne Sjöqvist, Lervik og Vilde Sølverud Larsen, Stoppen

4. dommar: Mathea Havig, Innstranda


Gult kort: Ida Emilie Heggem Warvik, Molde
Helle Aune og Mari Indrebø, Viking 


Molde:
Ida Gausetvik Elshaug
Ingeborg Sofie Sætren
Sara Hammer Svendsen
Sunniva Forseth
Solveig Tomren Slemmen
Live Lillevevang Holten
Elin Andrea Flatø Golmen
Ida Emilie Heggem Warvik
Mari Køhn Henden
Hermine Kjøsnes
Emma Sæther
 
Innbyttarar:
Terese Melsæther
Maya Ljøen Bye
Nora Vestad Blomsnes
Helga Nesje
Mina Solli
Sara Skarvøy


Viking:
Maria Sandvik
Anna Løvold Gustad
Helle Aune
Guro Dalaker
Sigrid Solli Aase
Ingrid Rame
Karen Rygg Ims
Mari Indrebø
Guro Koll-Frafjord
Kajsa Pettersen
Maren Risa
 
Innbyttarar:
Jenny Smedvig Sørskår
Thea Gustad Myklebust
Anna Malmin
Camilla Høie Kaasen
Siri Krey Mathiesen
Sara Sekse Johannesen
Mathilde Olsen Egeland

28.11 Årets trenar i seniorfotballen 2021


Førde sin trenar Henrik Myklebust i kampen mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Henrik Myklebust er kåra til Årets trenar i seniorfotballen i NFF Sogn og Fjordane 2021.

Myklebust er hovudtrenar for Førde sitt lag som vann 3. divisjon kvinner denne sesongen.

Tidligare vinnarar av prisen Årets trenar i seniorfotballen:
2019: Ivan Øy, Årdal
2018: Knut Almås, Fjøra
2017: Øystein Lindesteg Rinde, Kaupanger
2016: Geir Rindheim og Terje Rognsø, Florø
2015: Eirik Bakke, Sogndal
2014: Terje Rognsø, Florø

28.11 Årets trenarar i barne- og ungdomsfotballen 2021


Arne Hjelle i Heia sin kretsfinale mot Høyang 31. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


 

Også trenarane fekk sine prisar under NFF Sogn og Fjordane sitt jubileumskretsting i Førde.

Prisen som Årets trenar i barne- og ungdomsfotballen gjekk til Arne Hjelle frå Heia og Jarle Christensen frå Vik.

Tidligare vinnarar av prisen Årets trenar i barne- og ungdomsfotballen:
2020: Jan Taule, Førde og John Søgnen, Gaular
2019: Nils Tore Krosshaug, Sogndal
2018: Jon-Terje Tjellaug, Stryn
2017: Are Njøten, Stryn
2016: Robert Hovland, Vik
2015: Jan Ove Ødven, Sandane
2014: Johann Sigurdsson, Stryn

 


Jarle Christensen i Vik sin kamp mot Stryn i Skeihallen 23. november. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Arne Hjelle etter gårsdagens utdeling på jubileumskretstinget i Førde.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer


28.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

27.11 Jan Kåre Stedje tildelt "Kjosenprisen"


Jan Kåre Stedje i Årdal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2019. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.

Jan Kåre Stedje fekk i kveld tildelt Kjosenprisen under NFF Sogn og Fjordane sitt jubileumskretsting i Førde.  

Denne prisen er NFF Sogn og Fjordane sin eigen eldsjelpris, kor kriteriane mellom anna er eit stort oppofrande og positivt engasjement for fotballen - i klubben og bygda over lang tid.
 

Tidligare vinnarar av Kjosenprisen:
2020: Jarle Lien, Stryn
2019: Jon Georg Rutledal, Tornado Måløy
2018: Nils Geir Myrkaskog, Vik
2017: Norman Henning Fimreite, Kaupanger
2016: Olav Flatjord, Førde
2015: Rolf Navarsete, Sogndal
2014: Nils Taklo, Eid
2013: Øystein Hjertenes, Florø
2012: Per Sætre, Stryn


Jarle Lien i pausa av kampen Stryn - Førde 2 18. juni 2017.
Det var i forbindelse med opninga av den ny kunstgrasbana i Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film av Marius Naustdal Storevik si 0-1 scoring. 


Jon Georg Rutledal i TMFK sin heimekamp mot Årdal 12. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Nils Geir Myrkaskog før Vik sin bortekamp mot Stryn 10. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen på Stryn Stadion.


Norman Henning Fimreite neddynka i champagne då Kaupanger sikra
opprykk til 1. divisjon ved å vinne heime mot Urædd i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Full spenning då Førde vann cupkampen heime mot Brann 13. april.  
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Rolf Navarsete og Tor Arne Ness før Sogndal sin kamp mot Bodø/Glimt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Nils Taklo blei tildelt Kjosenprisen i 2014.


Endre Kupen og Øystein Hjertenes strålte om kapp med sola etter at Florø sikra opprykk til 1. divisjon med seieren heime mot Nest Sotra i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå jubelscenene i Florø.
 

Per Sætre var den fyrste vinnaren av Kjosenprisen. Bildet er 
tatt under cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Olav Kjos Wenjum under opninga av kunstgrasbana på Stadlandet. 
Sjå bilder frå denne markeringa på Stadlandet Stadion.


27.11 Jakob Sande Søgnen Årets dommar 2021


Jakob Sande Søgnen i kampen mellom Eid og Vik 23. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jakob Sande Søgnen frå Gaular er Årets dommar i NFF Sogn og Fjordane 2021.

Sanden Søgnen fekk prisen under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Jubileumskretsting i Førde.


Dommarar som har fått denne prisen dei siste sesongane:
2019:  Therese Figved, Studentspretten
2018: Jonny Skjerven, Kaupanger
2017: Dan Kåre Esp, Eikefjord
2016: Tommy Skjerven, Kaupanger
2015: Rune Haugland, Haugen
2014: Vebjørn Nord Haugland, Eid
2013: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra
2012: Jonny Skjerven, Kaupanger
2011: Joakim Knapstad, Eikefjord
2010: Frode Ølmheim, Sogndal
2009: Jarle Andersen, Syril
2008: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll


Jakob Sande Søgnen i kampen mellom Stryn og Kaupanger 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.11 Askvoll/Holmedal vinnar av Fair Play Prisen 2021



Askvoll/Holmedal blei i kveld tildelt Fair Play-Prisen 2021 under NFF Sogn og Fjordane sitt jubileumskretsting i Førde.

Fair Play Prisen, som delast ut i regi av NFF og Norsk Tipping, er ei høgthengande utmerking som går til ein klubb i kvar krets som har gjort eit særs godt arbeid innan Fair Play.

Det er fyrste gongen at Askvoll/Holmedal får denne prisen.

Tidligare vinnarar av Fair Play-prisen:
2020: Selje
2019: Stryn
2018: Vik
2017: Stryn
2016: Vik
2015: Selje
2014: Jølster
2013: Selje
2012: Selje
2011: Eikefjord
2010: Skavøypoll
2009: Jølster

27.11 Flo hundreårets fotballspelar i Sogn og Fjordane


Per Egil Flo, Tore Andre Flo og Ulrik Flo etter kampen mot Molde i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tore André Flo er kåra til hundreårets fotballspelar i Sogn og Fjordane. Det er NFF Sogn og Fjordane som har gjennomført kåringa i lag med NRK Vestland.

Dei 12 nominerte har blitt presentert på NRK Vestland, og fram til sist måndag kunne publikum stemme på sin kandidat på NRK Vestland si nettside.

Tore Andre Flo fikk 37,6% av stemmene.

På dei neste plassane kom Elise Thorsnes (10,65%) og Svein Bakke (10,36%).


Kandidatar til Århundrets fotballspelar i NFF Sogn og Fjordane er:
1. Jostein Flo
2. Margunn Haugenes
3. Isak Arne Refvik
4. Eirik Bakke
5. Frode Grodås
6. Even Hovland
7. Sigmund Øren
8. Azar Karadas
9. Elise Thorsnes
10. Knut "Bossen" Osnes
11. Tore Andre Flo
12. Svein Bakke


 


Flo scora begge måla då Sogndal slo Molde 27. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tore Andre Flo spelte fyrste omgang mot Førde 12. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frode Grodås, Mads Wie, Tore Andre Flo og Simon Gimmestad
under Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.

Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.


27.11 Sogndal tapte 2-1 borte mot Ullensaker/Kisa 


Kristoffer Hoven i Sogndal sin heimekamp mot Fredrikstad 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i dag 2-1 borte mot Ullensaker/Kisa i den siste serierunden i OBOS-ligaen. Innbyttar Kristoffer Hoven scora Sogndal sitt mål då han utlikna til 1-1 knappe 20 minutt før full tid. Dette var Hoven si fyrste scoring sidan bortekampen mot Start 22. august.

Sogndal enda med dagens tap på 6. plass i OBOS-ligaen. Sogndal skal dermed spele borte mot KFUM i den fyrste kampen i kvalifiseringa til OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Intility onsdag 1. desember.  


Ullensaker/Kisa - Sogndal  2-1 (1-0)
1-0 Henrik Loholt Kristiansen (12. min)
1-1 Kristoffer Hoven (71. min)
2-1 Mikkel Rakneberg (87. min)


Dommar: Harald Røvig Sletner, Rustad

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset og Bjørnar Drtina Bjørnstad, Gimletroll

4. dommar: Ali al Hatam, Skreia

Gult kort: Mathias Blårud og Per-Egil Hough Flo, Sogndal 


Ullensaker/Kisa:
Stefan Hagerup
Steffen Jenssen
Stian Lunder Ringstad
Morten Sundli 
Jens Berland Husebø
Christian Aas
Henrik Loholt Kristiansen
Sverre Martin Torp (William Nicolai Sundby Lunde 13. min)(Juba Massinissa Moula 83. min)
Sondre Sørløkk
Ole Kristian Langås (Mikkel Rakneberg 71. min)
Henning Tønsberg Andresen

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Andreas Hoven (Peter Godly Michael 83. min)
Eirik Lereng
Amin Mimoun Nouri (Johan Johanessen Bakke 55. min)
Steffen Lie Skålevik (Ronan Thomas Darcy 55. min)
Kristoffer Nessø
Mathias Blårud (Mansour Gueye 83. min)
Akor Jerome Adams (Kristoffer Hoven 55. min)

Øvrige resultat 30. serierunde i OBOS-ligaen
Bryne - Strømmen 0-2 (0-2)
Fredrikstad - Ranheim TF  3-1 (1-0)
Grorud - HamKam 1-2 (1-1)
KFUM - Jerv 4-1 (2-0)
Raufoss - Åsane  1-1 (0-0)
Start - Sandnes Ulf 2-2 (0-1)
Stjørdals-Blink - Aalesund  1-0 (1-0)


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 30 21 6 3 62 - 21 69
Aalesund 30 16 10 4 68 - 43 58
Jerv 30 15 9 6 49 - 46 54
Fredrikstad 30 15 7 8 60 - 42 52
KFUM 30 12 8 10 46 - 45 44
Sogndal 30 11 9 10 40 - 35 42
Åsane 30 11 7 12 44 - 53 40
Sandnes Ulf 30 10 9 11 43 - 49 39
Start 30 10 8 12 59 - 59 38
Bryne 30 11 4 15 44 - 48 37
Raufoss 30 10 5 15 51 - 54 34
Ranheim TF 30 9 7 14 56 - 62 34
Grorud 30 10 4 16 45 - 59 34
Stjørdals-Blink 30 8 7 15 32 - 50 31
Ullensaker/Kisa 30 7 8 15 34 - 50 29
Strømmen 30 4 12 14 32 - 49 24

27.11 Breimsbygda er Årets dommarklubb


Dommartrio frå Breimsbygda då Jotun vann 9-2 mot Stryn 1 i
bronsefinalen i sluttspelet i klasse G15/17 1. divison 9. november.
Frå venstre: Jan Arve Søvde, Stein Otto Førde og Anders Paulen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Breimsbygda er kåra til Årets dommarklubb i NFF Sogn og Fjordane 2021.

Tildelinga skjedde i dag under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Jubileumskretsting i Førde.

Tidligare vinnarar av Årets dommarklubb i Sogn og Fjordane:
2019 Haugen
2018 Sogndal
2017 Eid
2016 Haugen
2015 Haugen
2014 Fjøra
2013 Haugen
2012 Haugen, Fjøra
2011 Haugen
2010 Haugen
2009 Florø
2008 Florø


Dommartrio frå Breimsbygda då Sandane sitt damelag vann 8-1
heime mot Balestrand i 3. divisjon kvinner 30. september.
Frå venstre: Stein Otto Førde, Anders Paulen og Eirik Fraas Johnsen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


27.11 Sivert Endestad Orheim Årets unge dommar


Sivert Endestad Orheim i kampen mellom Eid og Vik 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sivert Endestad Orheim frå Florø er Årets unge dommar i Sogn og Fjordane 2021.

Endestad Orheim fekk prisen i dag under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Jubileumskretsting i Førde.

Dommarar som har fått denne prisen dei siste sesongane:
2019: Elias Roko Eide, Jølster
2018: Jakob Sande Søgnen, Gaular
2017: Markus Nybø Bakke, Eid
2016: Erlend Nondal Lereim, Kaupanger
2015: Elias Åsebø, Eid
2014: Erlend Nondal Lereim, Kaupanger
2013: Vegar Rørvik, Kaupanger
2012: Vebjørn Nord Haugland, Eid og Marianne Aakre Laugerud, Førde
2011: Vebjørn Nord Haugland, Eid
2010: Aleksander Høydal, Lærdal
2009: Vegard Yndestad, Florø
2008: Vegard Yndestad, Florø


Sivert i G20-kampen mellom Måløy/Selje og Stryn 19. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


27.11 Siste serierunde i OBOS-ligaen


Eirik Bakke jublar etter at Sogndal utlikna til 1-1 fem minutt på overtid
i heimekampen mot Ullensaker/Kisa på Fosshaugane Campus 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

I dag blir den siste serierunden i OBOS-ligaen spelt.

Sogndal spelar borte mot Ullensaker/Kisa på Jessheim Stadion.

30. serierunde i OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Bryne - Strømmen
Kl. 15.00 Fredrikstad - Ranheim TF
Kl. 15.00 Grorud - HamKam
Kl. 15.00 KFUM - Jerv
Kl. 15.00 Raufoss - Åsane
Kl. 15.00 Start - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Stjørdals-Blink - Aalesund
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 29 20 6 3 60 - 20 66
Aalesund 29 16 10 3 68 - 42 58
Jerv 29 15 9 5 48 - 42 54
Fredrikstad 29 14 7 8 57 - 41 49
Sogndal 29 11 9 9 39 - 33 42
KFUM 29 11 8 10 42 - 44 41
Åsane 29 11 6 12 43 - 52 39
Sandnes Ulf 29 10 8 11 41 - 47 38
Start 29 10 7 12 57 - 57 37
Bryne 29 11 4 14 44 - 46 37
Ranheim TF 29 9 7 13 55 - 59 34
Grorud 29 10 4 15 44 - 57 34
Raufoss 29 10 4 15 50 - 53 33
Stjørdals-Blink 29 7 7 15 31 - 50 28
Ullensaker/Kisa 29 6 8 15 32 - 49 26
Strømmen 29 3 12 14 30 - 49 21

26.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

26.11 Daniel kaptein for Norge mot Spania


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 mot Fana 22. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Daniel Gjerde Sætren var kaptein då Norge G15 tok ein meget sterk 2-0 seier borte mot Spania. Sindre Walle Egeli, som har vore ute dei to siste kampane med corona, scora begge måla i kampen.

Daniel og Norge G15 avsluttar oppholdet i Spania med kamp mot Irland søndag 28. november.


Spania - Norge  0-2 (0-2)
0-1 Sindre Walle Egeli (11. min)
0-2 Sindre Walle Egeli, straffe (38. min)

Gult kort Norge: Aleksander Hammer Kjelsen, Elias Kringberg Haug og Amir Ahmed Jama


Spania:
Mohamed Dahmouni
Daniel Muñoz
Javier Diaz
Luis Montes
Alain Velarde
Alexis Olmedo
Jorge Castillo
Joan Londoño
Adam Aznou Ben
Oscar Marcos
Alejandro Vergaz

Innbyttarar:
Alvaro Moreno
Jesus Fortea
Hector Fort
Borja Cortina
Daniel Diaz
Javier Fernandez
Hugo Alba
Lamine Yamal
Pau Prim
Victor Musa
David Martinez
Pablo Garcia


Norge:
Daniel Gjerde Sætren
William Strand Kvale (Faniel Temesgen Tewelde 75. min)
Elias Kringberg Haug
Aleksander Hammer Kjelsen
Anders Rønne Børset
Andreas Heredia-Randen
Sverre Halseth Nypan (Chrisander Bjørndalen Sørum 75. min)
Amir Ahmed Jama
Jones El-Abdellaoui
Gustav Kjølstad Nyheim
Sindre Walle Egeli

26.11 Stillinga etter 1. runde i NM i E-fotball


Frå Eid sin fyrste kamp mot Larsnes.
Kristian Lefdal vann til slutt kampen 3-2.

 

Tre lag frå Sogn og Fjordane deltek i NM i E-fotball som blei sparka i gong denne veka. Sandane stiller med to lag, medan Eid stiller med eit lag.

Laga som er påmeldt er delt inn i regionane Vest, Nord, Midt, Sør og Øst. Laga frå Sunnmøre, Sogn og Fjordane og Hordaland spelar i region Vest.

I den fyrste runden spelte Kristian Lefdal og Daniel Haus for Eid mot Larsnes, Hallvard Bjotveit og Oliver Skinlo for Sandane 1 mot Odda, medan Sander Skogli og Tobias Fuglestrand styrte spakane for Sandane 2 mot Solid.

Eid vann to kampar og spelte ein uavgjort, Sandane 1 vann to kampar og spelte ein uavgjort, medan Sandane 2 tapte alle sine tre kampar.

Eid - Larsnes 3-2, 6-4, 2-2
Sandane 1 - Odda: 2-2, 6-0, 4-1
Sandane 2 - Solid 1-2, 1-3, 2-5

Neste runde blir spelt måndag 29. november. Sandane 2 møter Søreide 2, Sandane 1 møter  Larsnes 2, medan Eid 1 har walkover på grunn av at det kun er tre lag i deira gruppe. Når ein har walkover får ein registrert tre seierar med resultatet 1-0.

Den siste innleiande runden går av stabelen måndag 6. desember.


Tabell gruppe B
Solid  3  3 0 0  9
Øygarden 3  2 0 1  6
Søreide 2   3  1 0 2  3
Sandane 2   3  0 0 3  0

Tabell gruppe D
Sandane 1  6  5 1 0  16
Odda  6  3 1 2  10
Larsnes 2   3  3 0 0  9

Tabell gruppe H
Eid  6  5 1 0  16
Larsnes  6  3 1 2  10
Erdal   3  3 0 0  9

Dei to beste laga i kvar gruppe går vidare til sluttspelet laurdag 8. januar.

 


25.11 Vilde Hasund scora i debuten på A-landslaget


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vilde Hasund scora i dag i debuten sin på det norske A-landslaget.

24-åringen frå Åheim auka Norge si leiing til 6-0 i VM-kvalifiseringskampen mot Albania på Arena Kombetare i Tirana. Hasund har tidligare scora ni mål på 31 kampar for J19- og U23-landslaget.

I tillegg til Hasund scora Frida Leonhardsen Maanum (2), Guro Reiten, Maria Thorisdottir, Karina Sævik og Elisabeth Terland for Norge i dagens kamp.

Norge toppar etter dagens seier si kvalifiseringsgruppe med fire seierar og ein uavgjort på dei fem fyrste kampane. Målforskjellen på dei fem kampane er solide 24-0.

Norge sin neste kamp i VM-kvalifiseringa er borte mot Armenia tysdag 30. november.


Albania - Norge  0-7 (0-1)
0-1 Frida Leonhardsen Maanum (23. min)
0-2 Guro Reiten (60. min)
0-3 Maria Thorisdottir (62. min)
0-4 Karina Sævik (72. min)
0-5 Frida Leonhardsen Maanum (77. min)
0-6 Vilde Hasund (81. min)
0-7 Elisabeth Terland (84. min)

Gult kort:
Endrina Elezaj og Kristina Maksuti, Albania 
Amalie Vevle Eikeland, Norge  

Albania:

Viona Rexhepi
Arbenita Curraj
Sara Maliqi
Endrina Elezaj
Lucie Gjini
Alma Hila
Megi Doci
Ezmiralda Franja
Mimoza Hamidi (Matilda Gjergji 75. min)
Qendresa Krasniqi
Kristina Maksuti (Esi Lufo 80. min)

Norge:

Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Tuva Hansen (Amalie Vevle Eikeland 70. min)
Maria Thorisdottir
Guro Bergsvand
Ingrid Syrstad Engen
Vilde Bøe Risa (Lisa Fjeldstad Naalsund 79. min)
Guro Reiten
Frida Leonhardsen Maanum (Vilde Hasund 80. min)
Elisabeth Terland
Emilie Bosshard Haavi (Julie Blakstad 69. min)
Lisa-Marie Karlseng Utland (Karina Sævik 58. min)

25.11 Vinterserie for senior i Skeihallen



 

NFF Sogn  og Fjordane inviterar til Vinterserie for senior kvinner og menn i Skeihallen. Vinterserien senior er eit reint treningskamptilbod for seniorlaga i Sogn og Fjordane.

For kvinnelaga blir det eit nivå, medan herrelaga blir delt i to nivå. Nivå 1 er for Kretsligaen og bedre, medan nivå 2 er for 5. og 6. divisjon.

Påmeldingsfrist er sett til torsdag 9. desember. (Påmeldingsavgift: Kr. 1500.- pr. lag)

NFF Sogn og Fjordane ansvarlige for terminlister og dommaroppsett.

Kampane blir spelt i Skeihallen i januar og februar, primært i forbindelse  med helg.

Det kan bli sett opp ei form for sluttspel, alt avhengig av tal påmelde lag.

25.11 Slik blir kvalifiseringa til Eliteserien


Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp mot Bryne 25. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Før den siste serierunden er det klart at Sogndal blir nummer fem eller seks i OBOS-ligaen denne sesongen. Sogndal skal dermed ut i kvalifisering om opprykk til Eliteserien.

Blir Sogndal nummer fem spelar Sogndal heimekamp mot laget som endar på sjette plass (KFUM eller Åsane). Blir Sogndal nummer seks ventar bortekamp mot KFUM. 

Her er full oversikt over kampane i kvalifiseringa om den siste ledige plassen i Eliteserien.

Kamp 1: onsdag 1. desember
5. plass i OBOS-ligaen - 6. plass i OBOS-ligaen

Kamp 2: måndag 6. desember 
4. plass i OBOS-ligaen - Vinnar kamp 1

Kamp 3: søndag 12. desember
3. plass i OBOS-ligaen - Vinnar kamp 2

Kamp 4: onsdag 15. desember
Nr. 14 i Eliteserien – Vinner kamp 3, Intility arena


Siste serierunde OBOS-ligaen, laurdag 27. november
Kl. 15.00 Bryne - Strømmen
Kl. 15.00 Fredrikstad - Ranheim TF
Kl. 15.00 Grorud - HamKam
Kl. 15.00 KFUM - Jerv
Kl. 15.00 Raufoss - Åsane
Kl. 15.00 Start - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Stjørdals-Blink - Aalesund
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 29 20 6 3 60 - 20 66
Aalesund 29 16 10 3 68 - 42 58
Jerv 29 15 9 5 48 - 42 54
Fredrikstad 29 14 7 8 57 - 41 49
Sogndal 29 11 9 9 39 - 33 42
KFUM 29 11 8 10 42 - 44 41
Åsane 29 11 6 12 43 - 52 39
Sandnes Ulf 29 10 8 11 41 - 47 38
Start 29 10 7 12 57 - 57 37
Bryne 29 11 4 14 44 - 46 37
Ranheim TF 29 9 7 13 55 - 59 34
Grorud 29 10 4 15 44 - 57 34
Raufoss 29 10 4 15 50 - 53 33
Stjørdals-Blink 29 7 7 15 31 - 50 28
Ullensaker/Kisa 29 6 8 15 32 - 49 26
Strømmen 29 3 12 14 30 - 49 21

Tabell Eliteserien
Bodø/Glimt 27 17 7 3 54 - 23 58
Molde 27 16 5 6 64 - 36 53
Viking 27 14 6 7 52 - 44 48
Rosenborg 27 12 7 8 53 - 39 43
Kristiansund 27 13 4 10 35 - 39 43
Lillestrøm 27 12 6 9 40 - 36 42
Vålerenga 27 9 12 6 41 - 34 39
Sarpsborg 08 27 10 6 11 35 - 40 36
Haugesund 27 9 7 11 44 - 41 34
Strømsgodset 27 9 7 11 40 - 37 34
Tromsø 27 7 10 10 32 - 42 31
Odd 27 7 9 11 39 - 52 30
Sandefjord Fotball 27 8 6 13 33 - 47 30
Stabæk 27 6 6 15 33 - 56 24
Mjøndalen 27 4 10 13 32 - 44 22
Brann 27 4 10 13 34 - 51 22

25.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!




Til no har 125 personar sendt inn svar på oppvarmingsoppgåva.


Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

24.11 Elise Isolde Stenevik scora for Norge U23


Elise Isolde Stenevik spelar for Eskilstuna United i Damallsvenskan.
Foto: privat

 

Elise Isolde Stenevik frå Florø scora Norge sitt fyrste mål då Norge U23 i dag møtte Belgia på bortebane. Stenevik som blei bytta inn for Thea Bjelde i pausa brukte berre to minutt på å score sitt fyrste mål på U23-landslaget. Kampen var Stenevik sin niande kamp for Norge U23.

Kampen i dag var Thea Bjelde sin debut for det norske U23-landslaget.

Norge tapte til slutt dagens kamp 3-2, etter at stillinga til pause var 2-0 til Belgia.

Neste kamp for det norske u23-landslaget er mot Spania på Ciudad del Fútbol de las Rozas i Madrid i Spania måndag 29. november.


Belgia - Norge  3-2 (2-0)
1-0 Lisa Petry (6. min)
2-0 Charlotte Tison (28. min)
2-1 Elise Isolde Stenevik (47. min)
3-1 Zoë Van Eynde (60. min)
3-2 Marit Bratberg Lund, straffe (70. min)

Gult kort: Marthine Østenstad, Norge 
 

Belgia:

Lisa Lichtfus
Jasmien Mathys
Sari Kees
Léa Cordier
Lisa Petry
Shari Van Belle
Aster Janssens
Isabelle Iliano (Zoë Van Eynde 46. min)
Alexandra Soree (Hanne Merkelbach 90. min)
Charlotte Tison
Welma Fon (Kenza Vrithof 82. min)

Norge:
Selma Panengstuen
Malin Johnsen Brenn
Marthine Østenstad (Joanna Aalstad Bækkelund 73. min)
Sara Iren Lindbak Hørte
Rikke Bogetveit Nygard (Tuva Lotte Leschbrandt Espås 88. min)
Heidi Elisabeth Ellingsen
Thea Bjelde (Elise Isolde Stenevik 46. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff (Emma Stølen Godø 70. min)
Marit Bratberg Lund
Sara Kanutte Sørensen Fornes (Joshualyn Favour Reeves 73. min)
Marit Clausen

 


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


24.11 Bilder frå kampen mellom Stryn 1 og Vik


Stryn 1 jublar etter at Marius Konstali-Lødemel auka leiinga til 5-0. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 1 vann i går kveld 9-0 mot Vik i sluttspelkampen om 3. plass i klasse G13/14 11'ar denne sesongen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 1 - Vik  9-0 (4-0)
1-0 Ola Holmlund Ørjasæter (2. min)
2-0 Oliver Veka Brath (3. min)
3-0 Tomas Eikenes Tjellaug (33. min)
4-0 Marius Konstali-Lødemel (35. min+1)
5-0 Marius Konstali-Lødemel (49. min)
6-0 Ola Holmlund Ørjasæter (58. min)
7-0 Ola Holmlund Ørjasæter (60. min)
8-0 Ola Holmlund Ørjasæter (66. min)
9-0 Georg Hopland (69. min)

24.11 NFF Sogn og Fjordane søker kretslagstrenarar


NFF Sogn og Fjordane J14 vann 2-0 mot Nordmøre og Romsdal og spelte uavgjort 1-1 mot Sunnmøre under kretskampane i Stryn 6. november.
Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn 6. november.

 

Før 2022-sesongen skal NFF Sogn og Fjordane engasjere kretslagtrenarar til det nyoppstarta J13-kretslaget (født 2009) og til J14-kretslaget (født 2008)

Begge kretslaga skal bestå av to lagstrenarar. Trenarane skal forholde seg til, og jobbe innanfor Landslagsskulen sin sportsplan, rapportere og samhandle med KA Spelarutvikling. Aktiviteten går heile kalenderåret, men hovudtyngda av aktiviteten ligg utanfor ordinær kampsesongen. Aktivitetsmengda ligg på mellom 15 og 20 årlige tiltak.

UEFA B-Lisens er eit kompetansekrav og søkjarane bør på sikt ha potensiale til ein UEFA A-Lisens. Kravet kan fråvikast dersom søkjaren har planar om å nå kravet om formell kompetanse innan rimeleg tid, og er innstilt på å følgje et utviklingsløp.

NFF Sogn og Fjordane ønskjer søkarar med god erfaring i å jobbe med ungdomsfotball og som likar å jobbe i team både i treningsprosessen, i kampsituasjon og i mellomfasearbeidet. Du må «vere sjølvgåande» og til å stole på.

Som kretslagstrenar blir du ein aktiv deltaker i eit positivt, krevande og gjevande trenarmiljø som både vil gje deg referanser og svært god utvikling som fotballtrenar.

NFF Sogn og Fjordane lagar eigne kompetanseplanar for alle sine trenarar, og du bli utfordra fagleg både av dine kollegaer og av spelarar med sterke ambisjonar.

Søknadsfrist: 30. november 2021 til KA Spelarutvikling Jan Tore Jåstad jantore.jastad@fotball.no

For spørsmål ta kontakt med Jan Tore Jåstad på tlf 993 77 776.

 


NFF Sogn og Fjordane J14 møtte NFF Sunnmøre og
NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion 9. mars 2019.
Sjå bilder frå jentekretskampane på Stryn Stadion 9. mars 2019.


NFF Sogn og Fjordane J2004 etter kampen mot NFF Sunnmøre
på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå bilder frå jentekretskampane på Høddvoll 12. augsut 2018.


J2003-kretslaget etter kampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


SFFK J14 etter kampen mot Hordaland FK 20. januar 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.11 Njøten og Vatn Øvreberg Årets spelarar i Stryn


Sofie Njøten blei kåra til Årets spelar på Stryn sitt damelag i 2021.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot Balestrand 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn Fotball hadde laurdag kveld sin årlige fotballfest på Isehaug Kafeteria.

Sofie Njøten og Trym Vatn Øvreberg stakk av med dei gjevaste prisane som Årets spelarar.


Her er full oversikt over prisvinnarane:
Årets spelar damer: Sofie Njøten
Årets spelar herrer: Trym Vatn Øvreberg

Årets toppscorar damer: Emma Dorthea Lødemel (15 mål)
Årets toppscorar Kretsligaen: Sondre Holmlund Ørjasæter (10 mål)
Årets toppscorar 5. divisjon: Rasmus Skåre Tjellaug (2 mål)

Årets unge spelar: Malin Eikenes Tjellaug
Årets unge spelar: Johannes Konstali-Lødemel

Årets lagspelar/Fair Play: Emma Njøten
Årets lagspelar/Fair Play: Jørgen Trøsken

 


Trym Vatn Øvreberg blei kåra til Årets spelar på Stryn sitt herrelag i 2021.
Bildet er frå sluttspelkampen heime mot Måløy 30. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Emma Dorthea Lødemel blei toppscorar på damelaget med 15 mål.
Bildet er frå heimekampen mot Balestrand 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sondre Holmlund Ørjasæter blei toppscorar for herrelaget i Kretsligaen.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Bremanger 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Rasmus Skaare Tjellaug blei toppscorar for herrelaget i 5. divisjon.
Bildet er frå 3-2seieren mot Selje på Loen Stadion 9. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Malin Eikenes Tjellaug fekk prisen Årets unge spelar på damelaget.
Bildet er frå 9-2 seieren heime mot Sogndal 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Johannes Konstali-Lødemel fekk prisen Årets unge spelar på herrelaga.
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Emma Njøten fekk prisen Årets lagspelar/Fair Play på damelaget.
Bildet er frå heimekampen mot Studentspretten 26. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Jørgen Trøsken fekk prisen Årets lagspelar/Fair Play på herrelaga.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Førde 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.11 Stryn 1 vann 9-0 mot Vik i Skeihallen


Stryn 1 jublar etter dagens seier mot Vik i Skeihallen.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 1 vann i kveld 9-0 mot Vik i sluttspelkampen om 3. plass i klasse G13/14 11'ar denne sesongen.

Ola Holmlund Ørjasæter (4), Marius Konstali-Lødemel (2), Oliver Veka Brath, Tomas Eikenes Tjellaug og Georg Hopland scora måla til Stryn 1. Stillinga til pause i kampen i Skeihallen var 4-0 til Stryn 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Stryn 1 - Vik  9-0 (4-0)
1-0 Ola Holmlund Ørjasæter (2. min)
2-0 Oliver Veka Brath (3. min)
3-0 Tomas Eikenes Tjellaug (33. min)
4-0 Marius Konstali-Lødemel (35. min+1)
5-0 Marius Konstali-Lødemel (49. min)
6-0 Ola Holmlund Ørjasæter (58. min)
7-0 Ola Holmlund Ørjasæter (60. min)
8-0 Ola Holmlund Ørjasæter (66. min)
9-0 Georg Hopland (69. min)

Kort: Ingen


Dommar: Jørgen Fure (Breimsbygda IL)

Assistentdommarar: Anders Paulen, Breimsbygda og Svein Høylo, Fjærland


Stryn 1:
Martinus Myklebust Hesjedal
Bruno Haugen Sønsterudbråten
Georg Hopland
Marcel Filip Kucab
Vegard Guddal
Tomas Eikenes Tjellaug
Ola Holmlund Ørjasæter
Oliver Veka Brath
Marius Konstali-Lødemel
Sigve Heggdal Aabrekk
Simen Reed Hopland

Innbyttarar:
Vahid Tajik
Ola Svidal
Iver Holien Aabrekk
Oddmund Hauge Otterdal
Gustav Fredheim

Vik:
Trygve Mykkeltvedt Ramberg
Sven Ivar Skjerven
Martin Myrkaskog Holen
Daniel Gjerde Haugshagen
Sondre Myrkaskog Holen
Olav Helgesen
Anders Voll
Alexander Hanekam Kvalvik
Emil Christensen
Eirik Følid Berglund
Sander Christensen

 


Vik sitt lag før dagens kamp mot Stryn 1 i Skeihallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


23.11 Giæver Gjerstad Årets spelar i Florø


Håkon Gjæver Gjerstad i Florø sin treningskamp mot Sotra 6. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Håkon Giæver Gjerstad blei kåra til spelarane sin spelar i Florø denne sesongen. Giæver Gjerstad fekk prisen under Florø Fotball sin årsfest på Comfort Hotel i Florø fredag.

Den andre prisen som blei delt ut gjekk til toppscorar Nelson De Jesus Correia. Spissen scora åtte mål, og blei toppscorar tre mål føre George Nuah Gibson.

Florø enda til slutt på 12. plass i Tabell PostNord-ligaen avdeling 1.


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 26 22 2 2 88 - 26 68
Hødd 26 18 6 2 67 - 18 60
Asker 26 15 4 7 60 - 37 49
Tromsdalen 26 13 6 7 52 - 34 45
Brattvåg 26 12 5 9 55 - 48 41
Alta 26 12 5 9 49 - 47 41
Kvik Halden 26 12 5 9 46 - 48 41
Eidsvold TF 26 11 6 9 45 - 47 39
Bærum 26 9 3 14 41 - 51 30
Moss 26 8 5 13 44 - 51 29
Vålerenga 2 26 7 5 14 43 - 63 26
Florø 26 5 3 18 29 - 63 18
Fløya 26 2 8 16 29 - 72 14
Senja 26 2 5 19 22 - 65 11



 


Nelson De Jesus Correia blei toppscorar for Florø med åtte mål.
Bildet er frå treningskampen heime mot Sotra 6. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

22.11 Lesto Larsen og Da Silva Årets spelarar i Selje


Guro Lesto Larsen og Sofie Refvik Hove stakk av med alle prisane på
damelaget denne sesongen. Lesto Larsen blei Årets spelar og
Årets toppscorar, medan Sofie Refvik Hove blei Årets toppscorar,
Årets FairPlay-spelar og Årets treningstopp.
Alle Foto: Selje Fotball


 

Selje Fotball har denne sesongen hatt eit damelag i 4. divisjon kvinner Sunnmøre (i lag med Åheim og Vanylven) og eit herrelag i 5. divisjon.

Damelaget enda til slutt på 5. plass i 4. divisjon kvinner Sunnmøre, medan herrelaget i 5. divisjon kom på 3. plass bak Førde 2 og Sandane.

Laurdag hadde begge desse laga årsfest på klubbhuset i Selje, og her er ein oversikt over kven som stakk av med dei gjevaste prisane denne sesongen.


Damelaget i 4. divisjon kvinner Sunnmøre:
Årets spelar: Guro Lesto Larsen

Årets toppscorar: Guro Lesto Larsen og Sofie Refvik Hove

Årets treningstopp: Sofie Refvik Hove

Årets FairPlay-spelar: Sofie Refvik Hove


Herrelaget i 5. divisjon:

Årets spelar: Ingo da Silva

Årets toppscorar: Oliver Kupen Skårbø
Årets unge spelar: Oliver Kupen Skårbø

Årets treningstopp: Per Martin Grytting

Årets FairPlay-spelar: Ole Andreas Solheim


I tillegg fekk desse spelarane utmerking for å ha passert eit rundt antall obligatoriske kampar for Selje:

150 kampar: Aleksander Kvernevik og Kristoffer Hove


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 8 7 0 1 41-6 21
Brattvåg 8 6 0 2 33-16 18
Stordal/Stranda 8 5 1 2 34-13 16
Hareid 8 4 1 3 32-16 13
Åheim/Selje/Vanylven 8 4 1 3 32-18 13
Aksla 8 3 1 4 17-15 10
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 8 1 1 6 10-34 4
Hornindal 8 1 1 6 10-44 4
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

Tabell 5. divisjon

Førde 2 8 8 0 0 36 - 8 24
Sandane 8 6 0 2 20 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 8 5 0 3 18 - 16 15
Bjørn 8 4 0 4 19 - 18 12
Eid 2 8 4 0 4 17 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 8 3 0 5 21 - 23 9
Fure 8 1 0 7 19 - 43 3
Studentspretten 2 8 0 0 8 10 - 28 0
Stryn 2 0 0 0 0 0 - 0 0

 


Ole Andreas Solheim (Årets FairPlay-spelar), Per Martin Grytting
(Årets treningstopp), Oliver Kupen Skårbø (Årets toppscorar og
Årets unge spelar) og Ingo da Silva (Årets spelar).
Alle Foto: Selje Fotball



 Aleksander Kvernevik og Kristoffer Hove fekk pris for 150 kampar.
Alle Foto: Selje Fotball


22.11 Intervju med Eirik Bakke etter kampen mot Start


Skjermdump: Hallo Sogn streaming og video tjenester

 

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester har i dag intervjua Eirik Bakke etter laurdagens kamp mot Start.

Sjå intervjuet til Hallo Sogn streaming og video tjenester med Eirik Bakke.

22.11 Daniel spelte heile kampen mot Irland


Daniel Gjerde Sætren og Svelgen vann både klasse G14 og G15
under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2020.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar 2020.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2020.

 

Daniel Gjerde Sætren spelte heile kampen då Norge G15 i dag møtte Irland i Albir i Spania. 15-åringen frå Svelgen redda eit straffespark i 1. omgang.

Norge tapte til slutt kampen 3-0 etter at Irland scora tre mål i løpet av 10 minutt halvveis ut i 2. omgang.

Etter at Nederland har trekt laget sitt frå  frå Football Federations Cup blir kampane i Albir i Spania ei rekke med vennskapskampar. Norge sin neste motstandar er Valencia G16 onsdag 24. november.  


Irland - Norge  3-0 (0-0)
1-0 Freddie Turley (57. min)
2-0 Luke Kehir (60. min)
3-0 Taylor Mooney (67. min)


Irland:
Jason Healy
Sean Mackey
Cory O'Sullivan
Sean Hayden
Adam Queally
Freddie Turley
Cillian Mulvihill
Najemedine Razi
Luke Kehir
Daniel Negry-McGrath
Nickson Okosun

Innbyttarar:
Taylor Mooney
Anthony Dodd
Aidan Cannon
Brian Moore
Sean McCarthy
Rian Hogan
Patryk Swieczka Andrzejczak
Sean Patton
Adam O'Halloran


Norge:
Daniel Gjerde Sætren
William Strand Kvale
Aleksander Hammer Kjelsen
Anders Rønne Børset
Max Herman Bjurström
Andreas Heredia-Randen (Stian Sjøvold Thorstensen 75. min)
Sverre Halseth Nypan (Faniel Temesgen Tewelde 60. min)
Amir Ahmed Jama (Almar Gjerd Grindhaug 75. min)
Chrisander Bjørndalen Sørum (Edvard Sundbø Pettersen 60. min)
Jones El-Abdellaoui (Troy Engseth Nyhammer 60. min)
Gustav Kjølstad Nyheim

22.11 Oliver Rotihaug på rundens lag i OBOS-ligaen


Oliver Rotihaug i Bryne sin bortekamp mot Sogndal 25. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Oliver Rotihaug er plukka ut på rundens lag for den 29. serierunden i OBOS-ligaen. 24-åringen frå Nordfjordeid var kampens store spelar med eit mål og to målgivande pasningar i Bryne sin 4-2 seier borte mot Ranheim.

Oliver Rotihaug som har spelt for Bryne dei to siste sesongane står bokført med 25 kampar for Bryne i OBOS-ligaen og cupen denne sesongen.

Bryne ligg før den siste serierunden på ein sikker 10. plass i OBOS-ligaen.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Øystein Øvretveit (FK Jerv) 6

Forsvar: Daniel Michael Rodriguez Arrocha (FK Jerv) 6
Forsvar: Samual Jarard Rogers (HamKam) 6
Forsvar: Torje Wichne (FK Jerv) 7

Midtbane: Nikolai Jakobsen Hristov (Grorud) 7
Midtbane: Simen Bolkan Nordli (Aalesund) 7
Midtbane: Eriksen (HamKam) 6
Midtbane: Luis Willis Alves Furtado (FK Jerv) 8

Angrep: Thierry Dabove (Bryne) 7
Angrep: Sigurd Hauso Haugen (Aalesund) 8
Angrep: Oliver Rotihaug (Bryne) 8


 


Oliver Rotihaug  for Florø mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Rotihaug etter at Florø sikra opprykk til OBOS-ligaen 15. oktober 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Oliver Rotihaug i Florø sin heimekamp mot Førde 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   



Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oliver Rotihaug i kamp for Eid borte mot Sogndal 3 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.10 KM Futsal senior 2021 blir arrangert i Førde


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.

 

Det er på tide å melde på lag til KM Futsal senior 2021.

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 11. desember KM Futsal senior i Førdehuset.

Fjorårets KM Futsal senior blei avlyst på grunn av koronapandemien.

I KM Futsal 2019 deltok 20 lag i herreklassa og fire lag i kvinneklassa.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.

Påmeldingsfristen er sett til onsdag 1. desember.

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Førde gjekk til topps i herreklassa i KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i KM Futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.



Stryn gjekk til topps i herreklassa under KM futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


22.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

22.11 Castrol Cup 2021 i Olivinhallen


Løfserøvane vann 5-1 mot Ship o'hoes i finalen i dameklassa i 2018.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.

Vanylven FK inviterer i år til romjulsturnering i innandørsfotball, for 21. året!

Arrangøren håper at så mange som mulig vil ta på seg treningskleda, og spisse forma til romjula i år. Den tradisjonelle romjulsturneringa i Olivinhallen vil i år bli arrangert torsdag den 30. desember.

Castrol Cup er ei turnering med fokus på ha det kjekt i lag, uavhengig av alder, form eller ferdigheiter. Det er ei fin anledning til å møte venner og gamle kjente, og du treng ikkje å vere i toppform for å kunne delta.

• Musikk og speakerteneste
• Premiering
• Kiosk/ kafeteria
• Mykje publikum og god stemning

Klasseinndeling:
Aktiv klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle deltakarar fødde 2005 eller tidlegare
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.
Dame klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle jenter/ damer fødde i 2006 eller tidlegare.
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.
Open klasse – Påmelding: 1000,- pr. lag.
Herreklasse er open for alle som er fødde 2006 eller tidlegare.
Maksimalt to spelarar pr. lag som har spelt aktiv seniorfotball i 2021
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Kort om gjennomføringa.
Det vil bli spelt på handballbane, 20x40 m. Det vil bli brukt 7-ar mål.
Kampane er 10 min lange, utan pause. Alle laga er garanterte minst 3 kamper.
Det skal vere 4 spelarar + keeper på bana.
Det kan maksimalt vere 10 spelarar på kvart lag. (Ved fleire, kan få dispensasjon).
Det vil bli brukt futsalball i alle klasser.
Elles vanlege reglar for inne-fotball.

Les meir om Castrol Cup på turneringa si facebookside.

 


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Castrol Cup 2018.
Bak frå venstre:  Sander Torheim Frislid, Vebjørn Høynes, Vebjørn Nord Haugland og Ove Balsnes. Framme frå venstre: Ole Andreas Aarvik, Jan Olav Humborstad og Kristian Lefdal.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Castrol Cup 2017.
Bak frå venstre: Vebjørn Nord Haugland, Ole-Andreas Aarvik, Sander Frislid og Eivind Daniel Røed. Framme frå venstre: Jan Olav Humborstad, Kristian Lefdal, Simen Lefdal og Vebjørn Høynes.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann 2-1 i finalen mot Julepynt i dameklassa i 2017.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann i 3-0 i finalen mot Queens i dameklassa i 2016. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.



Stian Sandal, Aksel Myklebust og Karl-Erik Aarsheim jublar etter at 
Aksel Myklebust redda den avgjerande straffa i semifinalen i 2012. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2012 i Olivinhallen.

 
Irene Humborstad og Queens vann dameklassa i 2010.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2010 i Olivinhallen.



Jimmies vann herreklassa i 2009: Ole Andreas Solheim, Kennet Honningsvåg, Kai Arne Otneim, Endre Kupen, Runar Tunheim Aarsheim og Johannes Myklebust.
Sjå resultat og bilder frå Castrol Cup 2009.


21.11 Førde tapte begge kampane i kvalifiseringa 


Førde sin hovudtrenar Henrik Myklebust i bortekampen mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde tapte i ettermiddag 5-1 heime mot Os/Nore Neset i den siste kampen i kvalifiseringa om opprykk til 2. divisjon. Førde tapte dermed begge kampane i kvalifiseringa, og blir med å finne i vår lokale 3. divisjon også dei to neste sesongane.

Thea Lovise Holsen scora Førde sitt mål i dagens kamp allereie etter fire minutt. Holsen drog til frå 21 meter, og ballen suste inn opp i krysset bak Os/Nore Neset sin keeper Anna Kyte Haugland. Førde spelte seg fram til fleire store sjansar i kampen, men som i bortekampen mot Vidar ville det seg ikkje framfor mål for damene frå Førde.

Utover i kampen rann måla inn bak sin Førde sin keeper, og Os/Nore Neset kunne til slutt juble for eit fortent opprykk.


Førde - Os/Nore Neset  1-5 (1-3)
1-0 Thea Lovise Holsen (4. min)
1-1 Vy Mai Nguyen (18. min)
1-2 Vy Mai Nguyen (19. min)
1-3 Karoline Louise Østgulen Hevrøy (28. min)
1-4 Lenea Hjelle Fløysand (54. min)
1-5 Karoline Louise Østgulen Hevrøy (63. min)

Dommar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad

Assistentdommarar: Vilde Mattevik Vilnes, Atløy og Hanna Bauge, Askvoll/Holmedal


Førde:
Sofie Honningsvåg Aarnes
Linnea Levik Aamot
Ida Kristine Rotnes
Maria Høyvik
Anne Gyldenskog Kilnes
Astrid Bolstad Blikra
Lea Storøy
Kaya Bird Fonn
Thea Lovise Holsen
Inga Hoff
Sofia Hagen Paulen

Innbyttarar:

Ingrid Sande Søgnen
Eline Botnen
Una Claussen Thingnes
Stina Hillersøy
Tina Lund Davanger
Line Bruland
Synne Bell Folland

Os/Nore Neset:

Anna Kyte Haugland
Helene Søviknes
Thale Strønen Skeie
Kristine Farestvedt Aasheim
Mariell Sivertsen
Gjertrud Toppe Håvardstun
Lenea Hjelle Fløysand
Vy Mai Nguyen
Andrine Brunvatne Kvittingen
Karoline Louise Østgulen Hevrøy
Agathe Cöllestine Lekven

Innbyttarar:
Kristina Haugland
Ingeborg Sundal Ljostveit
Ingeborg Hernes Leonsen
Kine Ullensvang Moland
Amanda Langhelle Troøyen
Inger Christine Zhen Foldrup


Kamp 2
Os/Nore Neset - Vidar  1-1 (0-0)
1-0 Lenea Hjelle Fløysand (49. min)
1-1 Malin Thrane Måland (56. min)

Kamp 1
Vidar - Førde 4-1 (3-1)

1-0 Carolta Canedo Mesquita (5. min)
1-1 Lea Storøy (14. min)
2-1 Malin Thrane Måland (19. min)
3-1 Tina Skår Eliassen (37. min)
4-1 Tine Refsland (72. min)


Tabell kvalifisering om opprykk til 2. divisjon
Os/Nore Neset  2  1 1 0 6-2  4
Vidar  2  1 1 0 5-2  4
Førde   2  0 0 2 2-9  0

Os/Nore Neset og Vidar rykker opp til 2. divisjon kvinner.

21.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

21.11 Åsane held fram i 1. divisjon


Hedda Vatn Øvreberg i duell mot Martine Kvamme i toppkampen
i 3. divisjon kvinner mellom Sandane og Stryn 6. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Det blir ikkje spel i Toppserien neste sesong for Hedda Vatn Øvreberg og Åsane.

Det blei klart etter at Åsane i dag tapte 1-0 heime mot Lyn i den siste kvalifiseringskampen. Lyn vann dermed kvalifiseringa 3-1 samanlagt, og beheld med plassen i Toppserien også neste sesong.  

Hedda Vatn Øvreberg spelte ikkje dagens kamp etter at ho blei skada i bortekampen mot Lyn.

21.11 Førde spelar om opprykk til 2. divisjon 


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde spelar i ettermiddag den siste kampen mot Os/Nore Neset i kvalifiseringa om opprykk til 2. divisjon. Os/Nore Neset vil rykke opp med uavgjort, medan Førde må vinne for å rykke opp. Kampen blir spelt i Hafstadparken klokka 17.00.


Kamp 2
Os/Nore Neset - Vidar  1-1 (0-0)
1-0 Lenea Hjelle Fløysand (49. min)
1-1 Malin Thrane Måland (56. min)

Kamp 1
Vidar - Førde 4-1 (3-1)

1-0 Carolta Canedo Mesquita (5. min)
1-1 Lea Storøy (14. min)
2-1 Malin Thrane Måland (19. min)
3-1 Tina Skår Eliassen (37. min)
4-1 Tine Refsland (72. min)


Tabell kvalifisering om opprykk til 2. divisjon
Vidar  2  1 1 0 5-2  4
Os/Nore Neset  1  0 1 0 1-1  1
Førde   1  0 0 1 1-4  0

Dei to beste laga i kvalifiseringa rykker opp til 2. divisjon kvinner.

20.11 Bilder frå fyrste dag av Toyota Cup 2021


Tornado J12 med jenter i alderen 11 og 12 år imponerte i klasse G11.
Sjå bilder Toyota Cup i Nordfjordhallen 20. november.


 

Måløy FK arrangerar denne helga Toyota Cup i Nordfjordhallen. 

Totalt 62 lag frå klubbane Heia, Stryn, Eid, Stadlandet, Selje, Tornado, Skavøypoll, Flatraket, Svelgen og Haugen deltek i årets turnering.

I dag var det klassene G9, G10, G11 og G12 som var i aksjon.

Sjå bilder Toyota Cup i Nordfjordhallen 20. november.


Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.


 


Stadlandet stilte med eit lag i klasse G9.


Stryn stilte med to lag i klasse G9.


Frå kampen mellom Selje og Tornado i klasse G12.


20.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2021. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til tysdag 30. november kl. 23:59. 

Klikk her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

20.11 Jåstad og Lereng tildelt Tullenprisen 2021


Ingrid Lovise Jåstad i heimekampen mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Ingrid Lovise Jåstad frå Hafslo og Eirik Lereng frå Øvre Årdal er tildelt Tullenprisen 2021. Tildelinga skjedde i dag før Sogndal sin heimekamp mot Start på Fosshaugane Campus.


Tullenprisen 
Tullenprisen er rentene av eit fond oppretta av Rolf Seljeseth (Tullen), Florø SK. Seljeseth var ein sentral spelar og leiar i FSK gjennom ei rekkje år. Seljeseth viste si takksemd til fotballen i Sogn og Fjordane ved årleg å sette av ein fast pengesum på eit eige fond i fotballkretsen. Rolf ønskte at gode haldningar til idretten, positiv framferd, treningsiver og sportsleg dugleik skulle vere avgjerande kriterie for prisen. Prisen blir kun tildelt dei åra det er høvande kandidatar. Rolf Seljeseth gjekk bort 22.11.01, 78 år gammal.

Tidlegare vinnarar av Tullenprisen: 
1988 Anette Igland Kaupanger IL
1989 Jostein Hillersøy Bulandet IL
1991 Marit Midthjell Svelgen T og IF
1992 Ole Hjelmhaug Sogndal IL
1993 Harald Lødemel, Sogndal IL 
1994 John Eirik Indrebø Holmedal IL
1995 Tommy Øren Årdalstangen/Lærdal IL
1996 Jori Solstad Skorve Kaupanger IL
1997 Kjetil Holvik Måløy IL
1998 Anette Saltskår Kaupanger IL
1999 Rune Solvang Skavøypoll IL
2000 Trude Amundsen Gaular IL
2001 Marte Rutledal Tornado FK
2002 Kay Ove Hafsås, Stryn TIL
2003 Mathias Eikenes Sandane T og IL
2005 Elise Hove Thorsnes Kaupanger IL
2006 Per Egil Flo Sogndal IL
2007 Eivind Daniel Røed Eid IL
2008 Gisle Myhre Tornado Måløy FK
2009: Ane Fimreite, Kaupanger og Gustav Valsvik, Vik 
2010: Stine Pettersen Reinås, Kaupanger IL
2011: Guro Øydvin, Kaupanger IL og Peter Aase, Florø SK 
2012: Jacob Storevik, Rosenborg BK
2013: Marthe Gjerde Stølen, Kaupanger IL
2014: Sigrid Heien Hansen, Arna Bjørnar og Kristoffer Ryland, Florø SK
2015: Marte Bjelde Hjelmhaug, Kaupanger
2016: Johan Hove, Sogndal
2017: Elise Isolde Stenevik, Arna Bjørnar
2018: Linn-Mari Nilsen, Kaupanger
2019: Thea Bjelde, Arna Bjørnar
2020: Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal


Eirik Lereng i Sogndal sin heimekamp mot Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sivert Heggheim Mannsverk i 3-0 seieren mot Strømmen 8. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




Thea Bjelde fekk tildelt Tullenprisen 2019.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Linn-Mari Nilsen fekk tildelt Tullenprisen 2018.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.



Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kristoffer Ryland jublar etter scoring borte mot Stryn 31. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marthe Gjerde Stølen fekk Tullenprisen i 2013.
Bildet er frå innandørs-KM senior 23. november 2013.
Sjå bilder og komplett oversikt over resultata frå innandørs-KM.   



Jacob Storevik fekk tildelt Tullenprisen 2012. 
På bildet ser vi Jacob i lag med broren Marius under innandørs-KM. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Gurø Øydvin fekk Tullenprisen i 2011. 
Bildet er frå bortekampen mot Jølster på Skei Stadion 16. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Peter Aase fekk Tullenprisen i 2011. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Florø stadion 20. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stine Pettersen Reinås blei tildelt Tullenprisen 2010. 

Foto: Privat


Ane Fimreite og Gustav Valsvik fekk tildelt Tullenprisen 2009. 
Foto: Magne Elde

 
Gisle Myhre fekk tildelt Tullenprisen i 2008. 
Foto: Magne Elde


Eivind Daniel Røed fekk tildelt Tullenprisen i 2007.
 Foto: Privat


20.11 Sogndal spelte uavgjort heime mot Start


Kristoffer Nessø scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Start.
Bildet er frå heimekampen mot Oliver Rotihaug og Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 heime mot Start i den 29. serierunden i OBOS-ligaen. Kristoffer Nessø gav Sogndal leiinga 1-0, medan Sander Hansen Sjøkvist utlikna for Start til 1-1. Begge scoringane kom i 2. omgang.

I den siste serierunden spelar Sogndal borte mot Ullensaker/Kisa laurdag 27. november.


Sogndal - Start  1-1 (0-0)
1-0 Kristoffer Nessø (55. min)
1-1 Sander Hansen Sjøkvist (74. min)


Dommar: Christian Moen, Løvenstad

Assistentdommarar: Tom Kenneth Sandvold, Fart og Erland Hareland, Lesja

4. dommar: Torgeir Halsen, Vanylven


Gult kort: Amin Mimoun Nouri og Steffen Lie Skålevik, Sogndal   

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Andreas Hoven
Eirik Lereng (Mansour Gueye 82. min)
Amin Mimoun Nouri (Johan Johanessen Bakke 82. min)
Steffen Lie Skålevik (Kristoffer Hoven 82. min)
Kristoffer Nessø
Mathias Blårud
Akor Jerome Adams

Start:
Amund Wichne
Peter Reinhardsen (Vegard Amundsen Bergan 85. min)
Luc Katja Anne Mares
Henrik Robstad (Henrik Solheim Gjesdal 66. min)
Kristoffer Tønnessen
Eman Markovic
Eirik Wilberg Schulze
Emir Derviskadic
Martin Ramsland
Cameron Ian Cresswell (Sander Alvestad Svela 66. min)
Sander Hansen Sjøkvist
 

Øvrige resultat 29. serierunde OBOS-ligaen
Aalesund - Ullensaker/Kisa  4-2 (1-1)
HamKam - Fredrikstad 1-0 (0-0)
Jerv - Raufoss 2-0 (0-0)
Ranheim TF - Bryne 2-4 (1-1)
Sandnes Ulf - KFUM 1-1 (1-0)
Strømmen - Grorud  1-3 (0-2)
Åsane - Stjørdals-Blink  1-1 (1-0)
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 29 20 6 3 60 - 20 66
Aalesund 29 16 10 3 68 - 42 58
Jerv 29 15 9 5 48 - 42 54
Fredrikstad 29 14 7 8 57 - 41 49
Sogndal 29 11 9 9 39 - 33 42
KFUM 29 11 8 10 42 - 44 41
Åsane 29 11 6 12 43 - 52 39
Sandnes Ulf 29 10 8 11 41 - 47 38
Start 29 10 7 12 57 - 57 37
Bryne 29 11 4 14 44 - 46 37
Ranheim TF 29 9 7 13 55 - 59 34
Grorud 29 10 4 15 44 - 57 34
Raufoss 29 10 4 15 50 - 53 33
Stjørdals-Blink 29 7 7 15 31 - 50 28
Ullensaker/Kisa 29 6 8 15 32 - 49 26
Strømmen 29 3 12 14 30 - 49 21

20.11 Haugenfotball.no sin julekalendar for 16. gong



For 16. året på rad blir det julekalendar her på haugenfotball.no.

Vinnarane av dei forskjellige lukene stikk av med Flax-lodd. Flax-lodd blir det også til den som har svart rett på flest luker i løpet av årets julekalendar.

I tillegg til sjølve julekalendaren blir det også lagt ut ei oppvarmingsoppgåve. Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris eller ein kan velge flax-lodd.

Oppvarmingsoppgåva blir lagt ut i dag klokka 19.00.

20.11 Full serierunde i OBOS-ligaen


Per-Egil Flo og Sogndal møter i dag Start på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå heimekampen mot Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

I ettermiddag klokka 15.00 er det full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar heime mot Start på Fosshaugane Campus.  


29. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Aalesund - Ullensaker/Kisa
Kl. 15.00 HamKam - Fredrikstad
Kl. 15.00 Jerv - Raufoss
Kl. 15.00 Ranheim TF - Bryne
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - KFUM
Kl. 15.00 Sogndal - Start
Kl. 15.00 Strømmen - Grorud
Kl. 15.00 Åsane - Stjørdals-Blink

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 28 19 6 3 59 - 20 63
Aalesund 28 15 10 3 64 - 40 55
Jerv 28 14 9 5 46 - 42 51
Fredrikstad 28 14 7 7 57 - 40 49
Sogndal 28 11 8 9 38 - 32 41
KFUM 28 11 7 10 41 - 43 40
Åsane 28 11 5 12 42 - 51 38
Sandnes Ulf 28 10 7 11 40 - 46 37
Start 28 10 6 12 56 - 56 36
Ranheim TF 28 9 7 11 53 - 55 34
Bryne 28 10 4 14 40 - 44 34
Raufoss 28 10 4 14 50 - 51 33
Grorud 28 9 4 15 41 - 56 31
Stjørdals-Blink 28 7 6 15 30 - 49 27
Ullensaker/Kisa 28 6 8 14 30 - 45 26
Strømmen 28 3 12 13 29 - 46 21

19.11 Sogndal nummer to på "pausetabellen" 


Sogndal jublar etter scoring i seieren mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal er det nest beste laget i 1. omgang denne sesongen i OBOS-ligaen.

Eirik Bakke sine menn står bokført 11 seierar, 12 uavgjort og 5 tap viss ein kun ser på resultata i 1. omgang. Sogndal ligg på 2. plass på tabellen føre Fredrikstad, Start og Jerv. HamKam toppar "pausetabellen" suverent ni poeng føre Sogndal.  

Sogndal spelar heimekamp mot Start på Fosshaugane Campus laurdag 20. november klokka 15.00.


Tabell OBOS-ligaen

HamKam 28 14 12 2 29 - 10 54
Sogndal 28 11 12 5 20 - 12 45
Fredrikstad 28 10 13 5 27 - 19 43
Start 28 11 8 9 26 - 23 41
Jerv 28 10 10 8 21 - 19 40
Bryne 28 8 14 6 21 - 20 38
Aalesund 28 8 13 7 30 - 20 37
Raufoss 28 9 9 10 22 - 23 35
Sandnes Ulf 28 7 13 8 20 - 20 34
Ranheim 28 8 9 11 23 - 27 33
Stjørdals-Blink 28 7 12 9 15 - 23 33
KFUM Oslo 28 7 11 10 13 - 17 32
Ull/Kisa 28 6 13 9 12 - 20 31
Grorud 28 6 12 10 17 - 26 30
Strømmen 28 4 14 10 15 - 22 26
Åsane 28 5 11 12 17 - 27 26

19.11 Juleturnering i Strynehallen


Rett i krysset vann dameklassa i Juleturneringa i Strynehallen i 2019.
Sjå bilder frå juleturnering i Stryn 2019.

 

Den SÆRS tradisjonsrike juleturneringa i Strynehallen med Hardbagg IL som arrangør går av stabelen 26. desember i Strynehallen.

Etter at fjorårets turnering blei avlyst på grunn av koronapandemien er arrangøren klar til ei ny turnering med herre- og dameklasse, lokale dommarar, god stemning, sosialt, røvarhistoriar frå veteranane og forbrenning av kilovis med ribbefett.

I turneringa i 2019 vann Tankegang finalen i herreklassa 3-1 mot Smurfane, medan Rett i Krysset vann 4-2 mot Avengers i finalen i dameklassa.

I bronsefinalen i herreklassa vann Old boys 4-1 mot Knaljebaljane.

I dameklassa var det vinnaren i 2018 Bergh&co som trekte det lengste strået i bronsefinalen. Her var stillinga 1-1 etter ordinær tid, og kampen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse.


For å melde på lag kan du enten ta kontakt med Torstein Tvinnereim eller gå inn på Facebook: Juleturnering i Strynehallen

 


Bergh & Co forsvarte tittelen i dameklassa under turnering i 2018.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2018.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Juleturneringa i 2017.
Frå venstre: Eivind Daniel Røed, Runar Bjørhovde Heggedal, Joakim Hauge, Anders Karlsen, Arnt Herman Hagen, Vebjørn Nord Haugland og Vebjørn Høynes
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2017.



Brødrene Sander Amble Haugen og Erik Amble Haugen under
juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.


19.11 Bjelde kåra til spelarane sin spelar i Vålerenga


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thea Bjelde frå Sogndal er blitt kåra til spelarane sin spelar for Vålerenga denne sesongen.

21-åringen frå Sogndal signerte for Vålerenga i sommar etter fem sesongar i Arna Bjørnar. Etter Bjelde kom til Vålerenga har ho scora fire mål på 13 kampar i cup og serie.

Thea Bjelde blei kåra til banas beste spelar då Vålerenga vann 2-1 mot Sandviken i cupfinalen på Ullevaal Stadion.

Oversikt over prisvinnarar Vålerenga Fotball Kvinner 2021:
Spelarane sin spelar: Thea Bjelde

Årets spelar: Dejana Stefanovic

Årets toppscorar: Synne Jensen

Årets unge spelar: Amanda Andradottir

Årets Quote 2021: Emma Iversen
Årets Energibooster: Rikke Madsen

 


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


18.11 Vebjørn sikra Nord opprykk til 4. divisjon


Vebjørn Nord Haugland heime mot Jølster 13. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vebjørn Nord Haugland blei matchvinnar då Nord i kveld vann 2-1 heime mot Etne i seriefinalen i 5. divisjon avdeling 4 i Rogaland. Det var elleville tilstandar med banestorming då 26-åringen frå Nordfjordeid sette inn vinnarmålet eit minutt på overtid i 2. omgang.

Før dagens siste serierunde i denne avdelinga var det tre lag som var med i kampen om opprykk til 4. divisjon. Nord og Etne hadde begge 27 poeng, medan Avaldsnes var poenget bak med 26. poeng.

Det var derfor stor dramatikk då stillinga i kampen mellom Nord og Etne like før full tid var uavgjort 1-1, samtidig som Avaldsnes gjekk mot ein sikker seier. På det tidspunktet hadde Avaldsnes opprykket langt ned i lomma, men både Nord og Etne jaga eit seiersmål som ville gjere at det var dei som sikra seg opprykk.

Minuttet på overtid kontra Nord og Vebjørn Nord Haugland fekk ballen på 16-meteren. Den tidligare toppdommaren var iskald, og etter å dratt av ein forsvarar, trilla han ballen sikkert i mål til høgre for Etne sin keeper.

Nesten seks minutt på overtid bles kampens dommar av kampen, og Vebjørn Nord Haugland hadde dermed sikra Nord opprykk på Haugalandet.

Årets opprykk er Vebjørn Nord Haugland sitt fjerde opprykk. Frå før har han rykka opp to gongar med Bergen Nord og ein gong med Eid (Nordfjordeid).

Tidligare Fjøraspelar Morten Knutsen har spelt alle kampane og scora fem mål for Nord denne sesongen. 
 

Sjå TV Haugaland sin film av Vebjørn si scoring og dei elleville jubelscenene etter kampen.


Nord - Etne   2-1 (1-1)

0-1 Oskar Benjamin Kringlebotten (9. min)
1-1 Andreas Børgesen Mo (35. min)
2-1 Vebjørn Nord Haugland (90. min+1)


Dommar: Daniel Rossebø Susort (Sportsklubben Vard Haugesund)


Gult kort: Sondre Bjønsaas Nielsen og Sean Vincent Callaghan, Nord
Kristoffer Grønstad, Sebastian Davidsen Øglend, Bjørnar Aastvedt og Lars Øvernes, Etne


Nord:
Johannes Kjetland
Sondre Bjønsaas Nielsen
Thomas Enger Pedersen
Simon Balm
Stian Hauge
Lasse Anfinsen Fredheim
Andreas Børgesen Mo
Vebjørn Nord Haugland
Morten Knutsen
Egil Aasbøe
Sean Vincent Callaghan

Innbyttarar:
Ole Markus Wroldsen
Raymond Bertinius Andreassen Våga
Per Schöpwinkel
Sigmund Waage Wee
Eirik Eidhammer
Jesper Hansen Levinsen
Martin Brekke

Etne:
Lars Øvernes
Sebastian Davidsen Øglend
Sebastian Rafdal
Oskar Benjamin Kringlebotten
Bjørnar Aastvedt
Jonas Rosten
Sverre Ramsfjell
Åsmund Norheim
Kristoffer Grønstad
Tøres Rullestad
Rune Torstenbø

Innbyttarar:
Runar Johansen
Steffen Rafdal
Eirik Øverland
Erling Bjarte Rullestad
Thomas Lien
Sindre Kringlebotten
Sondre Haugen


Tabell 5. divisjon avdeling 4 Rogaland
Nord 11 10 0 1 60 - 15 30
Avaldsnes 11 9 2 0 54 - 19 29
Etne 11 9 0 2 43 - 17 27
Torvastad 11 8 0 3 60 - 27 24
Vedavåg Karmøy 11 5 2 4 31 - 23 17
Haugar 11 5 1 5 16 - 21 16
Vats/Skjoldar/Vik 11 3 2 6 21 - 33 11
Rubbestadnes 11 3 0 8 27 - 34 9
Stegaberg 11 2 3 6 16 - 39 9
Skudenes 1 11 2 3 6 22 - 50 9
Hemmingstad 1 11 2 0 9 15 - 53 6
Kolnes 11 0 3 8 22 - 56 3

 


Vebjørn Nord Haugland jublar etter scoring mot Sogndal 3 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.11 Førde 1 vann KM-finalen mot Jotun


Førde jublar etter finaleseieren i Adidas Cup mot Askøy FK.
Foto: privat

 

Førde 1 vann i går ettermiddag 3-2 mot Jotun i kretsfinalen i klasse G13/14 11'ar 1. divisjon. Liam Bruflot Undeland, Arwin Sande-Neset og Elias Myrland scora måla til Førde 1, medan Julian Lægreid sette inn begge måla til Jotun.

Stillinga til pause i kampen på Fosshaugane Campus var 1-0 til Førde 1.

Tidligare denne sesongen gjekk Førde heilt til topps i klasse G14 under Adidas Cup. I finalen vann Førde 2-1 mot Askøy på Gjøvik Stadion.


Jotun - Førde 1   2-3 (0-1)
0-1 Liam Bruflot Undeland (26. min)
0-2 Arwin Sande-Neset (41. min)
1-2 Julian Lægreid, straffe (50. min)
2-2 Julian Lægreid (55. min)
2-3 Elias Myrland (65. min)

Dommar: Fredrik Stavø, Kaupanger

Assistentdommarar: Trym Øvregard Røhme, Bjørn og Svein Høylo, Fjærland


Gult kort: Konrad Nesse Vigdal, Jotun og Kasper Haaland Furelid, Førde 1


Jotun:
Tomas Hellebø
Adrian Høyum
Lucas Rivedal Andersen
Sindre Fossen-Bjørkum
Trym Hove
Eskil Nes
Julian Lægreid
Edvard Endestad Olsen Tjønn
Konrad Nesse Vigdal
Dennis Hunderi
Matthias van Menxel

Innbyttarar:
David Myklemyr Nilssen
Mats Årebru
Thomas Jevnaker Grytbakk
Markus Rinde


Førde 1:
Ruben Jordanger
Håvard Vik Søvde
Marius Øksenberg
Elias Grimeland
Sondre Løland
Teodor Levik Aamot
Matias Sæterdal Steen
Sander Løkkebø Lekva
Arwin Sande-Neset
Vegard Lorgen
Noah Øren Otternes
Steffen Vårdal Helle
Kasper Haaland Furelid
Thomas Sunde
Daniel Gjelsvik
Elias Myrland
Liam Bruflot Undeland
Vegard Otterlei Fløholm


18.11 Tore Andre Flo presentert som trenar for Sogndal


Skjermdump: Hallo Sogn streaming og video tjenester

 

I formiddag blei Tore Andre Flo presentert som ny trenar for Sogndal på Fosshaugane Campus.

Kent Fimreite i Hallo Sogn streaming og video tjenester var på Fosshaugane Campus, og han har slått av ein prat med stryningen.

Sjå filmen til Hallo Sogn streaming og video tjenester med Tore Andre Flo.

18.11 Valkomiteen si innstilling til nytt kretsstyre


Robert Endestad var dommar i kampen Skavøypoll-Høyang 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Valkomitéen i NFF Sogn og Fjordane har kome med si innstilling til nytt kretsstyre i perioden 2021-2023.

Leiar: Robert Endestad, Tempo FK (Attval)

Nestleiar: Arve Helle, Dale (Ny)

Styremedlemmar:
Rune Sunde, Eid  (Attval)
Evy Mariann Rossetvik, Stryn (Attval)
Bente Hermansen, Førde (Attval)
Line Døsen, Bjørn (Attval)
Marie-Helene Hollevik Brandsdal, Jotun (Attval)
Jarle Christensen, Vik (Ny)

Valet til kretsstyret gjeld for 2 år.


 


Arve Helle er innstilt som ny nestleiar i NFF Sogn og Fjordane.
Bildet er tatt etter 3-2 seieren borte Bremanger 24. september 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Jarle Christensen er innstilt som nytt styremedlem i NFF Sogn og Fjordane.
Bildet er tatt i Vik sin bortekamp mot Tornado Måløy 17. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


17.11 Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen



Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen laurdag 20. og søndag 21. november.

Totalt 62 lag frå klubbane Heia, Stryn, Eid, Stadlandet, Selje, Tornado, Skavøypoll, Flatraket, Svelgen og Haugen deltek i årets turnering.

Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.

3'ar-fotball (6-7 år): 2 x 7 minutter (minimum 3 kamper)
5'ar-fotball (8-12 år): 1 x 13 minutter (minimum 4 kamper)

6-7 år: 10 x 15 meter (blir spelt med vant rundt hele banen)
G8 og J8/9: 20 x 30 meter
G9 og 10-12 år: 20 x 40 meter


17.11 Norge U21 vann 2-1 mot Aserbajdsjan


Sivert Heggheim Mannsverk under KM-innandørs 1. mars 2014. 
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars 2014.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars 2014.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  

 

Sivert Heghheim Mannsverk og Johan Hove var begge i startellevaren då Norge U21 i går vann 2-1 i EM-kvalifiseringskampen borte mot Aserbajdsjan.

Johan Hove gav Norge leiinga 1-0 etter fire minutt av fyrste omgang. Hove spelte heile kampen, medan Sivert Heggheim Mannsverk blei bytta ut knappe 20 minutt før full tid.

Norge sin neste kamp i EM-kvalifiseringa er borte mot Østerrike Aserbajdsjan tysdag 29. mars.

EM-sluttspelet for U21 blir arrangert i Romania og Georgia neste sommar.


Aserbajdsjan - Norge  1-2 (0-1)
0-1 Johan Hove (4. min)
0-2 Osame Sahraoui (53. min)
1-2 Ismayil Zulfugarli (80. min)


Gult kort:
Muhammed Mustafa Yildirim og Ismayil Zulfugarli, Aserbajdsjan
Sebastian Søraas Sebulonsen, Leo Fuhr Hjelde og Noah Jean Holm, Norge


Aserbajdsjan:

Nijat Mehbaliyev
Zamig Aliyev
Jalal Huseynov
Rauf Hüseynli
Samet Karakoc (Huseyn Mursalov 76. min)
Ildar Alekperov (Rufat Abdullazade 62. min)
Turan Valizada
Asim Alizada (Ismayil Zulfugarli 62. min)
Shakir Seyidov
Emil Mustafaiev (Abdulla Rzayev 88. min)
Musa Gurbanli (Muhammed Mustafa Yildirim 76. min)

Norge:

Mads Hedenstad Christiansen
Sebastian Søraas Sebulonsen (Eskil Smidesang Edh 72. min)
Leo Fuhr Hjelde
Jesper Norman Daland
Ole Martin Lekven Kolskogen
Johan Hove
Sivert Heggheim Mannsverk (Emil Varhaugvik Breivik 72. min)
Tobias Christensen (Martin Njøten Palumbo 88. min)
Jørgen Strand Larsen
Osame Sahraoui (Håkon Evjen 72. min)
Noah Jean Holm


Tabell Gruppe A, EM-kvalifisering U21
Kroatia 6 6 0 0 17 - 4 18
Norge 6 5 0 1 18 - 6 15
Østerrike 7 4 0 3 18 - 9 12
Finnland 6 3 1 2 9 - 7 10
Aserbajdsjan 6 0 1 5 3 - 19 1
Estland 7 0 0 7 0 - 20 0



 


Johan Hove i duell med Vebjørn Høynes i kampen mellom
SFFK G99 og Eid G98 på Reed Stadion 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå kampen SFFK G99 - Eid G98 18. mai 2013. 


17.11 Åsane tapte 2-1 borte mot Lyn


Hedda Vatn Øvreberg i cupkampen Kaupanger -Åsane 4. august. 
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hedda Vatn Øvreberg og Åsane tapte i dag 2-1 borte mot Lyn i den fyrste kvalifiseringskampen til Toppserien.

21-åringen frå Stryn blei bytta inn på stillinga 2-0 til Lyn i kampens siste ordinære minutt. Berre 15 sekund seinare reduserte Nina Vestbøstad til 2-1, og Åsane har dermed eit godt utgangspunkt før returkampen på heimebane.

Returkampen blir spelt på Åsane Arena søndag 21. november.  

Lyn - Åsane   2-1 (1-0)

1-0 Anna Nerland Aahjem (3. min)
2-0 Iselin Sandnes Olsen (53. min)
2-1 Nina Vestbøstad (90. min)


Dommar: Henrikke Holm Nervik, Trygg/Lade

Assistentdommarar: Niloo Kafili, Ridabu og Tomke Kathrin Poppen, Åssiden

4. dommar: André Bjørgen Birkeland, Djerv 1919

Gult kort: Selma Ørstavik Hernes og Emilie Raaum Closs, Lyn


Lyn:
Kirvil Odden Sundsfjord
Emilie Raaum Closs
Joanna Aalstad Bækkelund
Emilie Bølviken
Sofie Mykkeltveit Tunes (Kamilla Melgård 53. min)
Iselin Sandnes Olsen (Maria Fink 72. min)
Julie Aune Jorde
Laura Gashi (Monica Nedgård Isaksen
Emma Stølen Godø
Selma Ørstavik Hernes
Anna Nerland Aahjem (Cathinka Cecilie Friis Tandberg 57. min)
 
Åsane:
Savanna Mary-Anne Duffy
Ingvild Hansen Høvring
Dina Fosso Dale
Alise Tvilde Evensen
Marie Anglevik (Anna Lan Meland Lysebo 59. min)
Nina Vestbøstad
Synne Eide Bjørnebøle
Ida Holm Neset (Emma Støyva 59. min)
Maria Østervold
Katarina Dybvik Sunde (Andrine Mo 59. min)
Anna Østrem (Hedda Vatn Øvreberg 90. min)


 


Hedda Vatn Øvreberg i duell mot Martine Kvamme i toppkampen
i 3. divisjon kvinner mellom Sandane og Stryn 6. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hedda Vatn Øvreberg i heimekampen mot Jotun 9. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.11 Tore Andre Flo blir ny hovudtrenar for Sogndal


Per Egil Flo, Tore Andre Flo og Ulrik Flo etter kampen mot Molde i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tore André Flo blir ny hovudtrenar for Sogndal Fotball. Flo tek dermed over etter Eirik Bakke som har vore trenar for Brann dei siste sju sesongane.

Tore Andre Flo og Sogndal Fotball har blitt enige om ei avtale som strekker seg frå 1. januar 2022 til 31. desember 2024.


Som spelar har Flo spelt for klubbane Stryn, Sogndal, Tromsø, Brann, Vålerenga, Chelsea, Glasgow Rangers, Sunderland, Siena, Leeds og Milton Keynes Dons.

48-åringen frå Stryn står bokført med 23 mål på 76 kampar for det norske A-landslaget. I tillegg har han scora 15 mål på 28 kampar for U21-landslaget.

 


Flo scora begge måla då Sogndal slo Molde 27. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tore Andre Flo spelte fyrste omgang mot Førde 12. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frode Grodås, Mads Wie, Tore Andre Flo og Simon Gimmestad
under Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.

Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.


17.11 Hundreårets fotballspelar frå Sogn og Fjordane



  

Som eit ledd i jubileumsfeiringa til NFF Sogn og Fjordane 100 år blir det i desse dagar kåra hundreårets fotballspelar i Sogn og Fjordane.

NFF Sogn og Fjordane gjennomfører kåringa i lag med NRK Vestland.

Dei 12 nominerte er dei to siste vekene blitt presentert på NRK Vestland, og fram til måndag 22. november klokka 12.30 kan publikum stemme på sin kandidat på NRK Vestland si nettside.

Vinnaren blir offentleggjort under Jubileumskretstinget i Førde 27. november.

Kandidatar til Århundrets fotballspelar i NFF Sogn og Fjordane er:
1. Jostein Flo
2. Margunn Haugenes
3. Isak Arne Refvik
4. Eirik Bakke
5. Frode Grodås
6. Even Hovland
7. Sigmund Øren
8. Azar Karadas
9. Elise Thorsnes
10. Knut "Bossen" Osnes
11. Tore Andre Flo
12. Svein Bakke

Sjå heile saka på NRK Vestland si nettside her.


16.11 Ledig stilling i Volda Fotball



  

Volda Fotball søker ny hovudtrenar A-lag menn og Spelar/Trenarutviklar 10-16 år (100% stilling).

Tilsetjing: Snarast råd

Spørsmålom stillinga kan rettast til:
VTI Fotball v/Runar Aahjem Løvold, 98 88 86 18, runar@vti-fotball.no

Sjå heile utlysinga av stillinga her.


16.11 Resultat Førde Cup 2021



  

133 lag frå 31 forskjellige klubbar deltok denne helga på årets Førde Cup i Førdehuset.

Totalt 316 kampar gjekk av stabelen før turneringa blei avslutta søndag kveld.


Her er oversikten over dei fire beste laga i kvar klasse:
Klasse G13:
1. Førde Wolfs
2. Førde Dragons
3. Bergsøy Raud
4. Førde Kings

Klasse G14:

1. Askøy Svart
2. Askøy Kvit
3. Gaular
4. Førde

Klasse J13/J14:
1. Blindheim 1
2. Blindheim 2
3. Vik 1
4. Sogndal 1

Klasse G15/G16:
1. Førde 2
2. Vik 2
3. Svelgen/Bremanger 2
4. Askvoll/Holmedal 1

Klasse J15/ J16: 
1. Blindheim 1
2. Gaular/Jølster 
3. Sogndal
4. Førde 2

Klasse G19:

1. Førde 2
2. Førde 1
3. Førde 4
4. Bergsøy Rød

Klasse J19:
1. Blindheim 2
2. Blindheim 1
3. Bergsøy
4. Sogndal


16.11 Tipp resultatet Nederland - Norge



 

Norge spelar i dag klokka 20.45 VM-kvalifiseringskamp borte mot Nederland på De Kuip.

I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på facebook. Tipp resultatet i kampen pluss tidspunkt for fyrste mål i kampen. Er det fleire som tippar rett resultat går premien på 3 flax-lodd til den av dei med rett resultat som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste mål i kampen.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

16.11 Dale Fotball arrangerar Extra Cup


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


Dale Fotball arrangerar laurdag 8. januar oktober Extra Cup.

Sidan Dale Fotball no har klar den nye fotballhallen utvidar dei tilbodet til også å gjelde 7'ar for årsklassene 2010 og 2011, i tillegg til 3'ar for årsklassene 2012-2016.

Alle 3'ar-kampane blir som vanlig spelt i Fjalerhallen, medan 7'ar-kampane går i den nye fotballhallen.

Påmeldingsfrist er sett søndag 19. desember.  
 
Meld på lag til Extra Cup i Dale på denne linken.

 


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


16.11 Førde må vinne for å rykke opp 


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Søndag spelte Os/Nore Neset og Vidar uavgjort 1-1 i den andre kvalifiseringskampen om opprykk til 2. divisjon. Med seier 4-1 mot Førde i den fyrste kampen er Vidar dermed klar for opprykk til 2. divisjon.

I den siste kampen i kvalifiseringa spelar Førde heime mot Os/Nore Neset søndag 21. november. Os/Nore Neset vil rykke opp med uavgjort, medan Førde må vinne for å rykke opp. 


Kamp 2
Os/Nore Neset - Vidar  1-1 (0-0)
1-0 Lenea Hjelle Fløysand (49. min)
1-1 Malin Thrane Måland (56. min)

Kamp 1
Vidar - Førde 4-1 (3-1)

1-0 Carolta Canedo Mesquita (5. min)
1-1 Lea Storøy (14. min)
2-1 Malin Thrane Måland (19. min)
3-1 Tina Skår Eliassen (37. min)
4-1 Tine Refsland (72. min)


Tabell kvalifisering om opprykk til 2. divisjon
Vidar  2  1 1 0 5-2  4
Os/Nore Neset  1  0 1 0 1-1  1
Førde   1  0 0 1 1-4  0

Dei to beste laga i kvalifiseringa rykker opp til 2. divisjon kvinner.
 

15.11 Norge G16 tapte 2-0 mot Polen


Kristoffer Haukås Steinset i Hødd sin heimekamp mot Hødd 21. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristoffer Haukås Steinset spelte 2. omgang då Norge G16 i dag møtte Polen i Altea i Spania. Polen vann til slutt kampen 2-0 etter scoringar av Max Morawietz og Jakub Lewicki. 

Med uavgjort mot Mexico og tap mot Tsjekkia og Polen enda Norge på 3. plass i si EM-kvalifiseringsgruppe. Fire av dei 13 laga som enda på 3. plass i sine grupper går vidare til Eliterunden i EM-kvalifiseringa i februar. Om Norge er blant desse fire beste trearane blir klart neste veke. 


Polen - Norge  2-0 (1-0)
1-0 Max Morawietz (19. min)
2-0 Jakub Lewicki (75. min)


Gult kort: Oliwier Slawinski og Tomasio Guercio, Polen 
Michael Clinton Opeyemi, Norge


Polen:
Jakub Murawski
Tomasio Guercio
Bartosz Tomaszewski
Konrad Magnuszewski
Dawid Zieba
Adam Chojecki
Oskar Lachowicz
Dawid Drachal
Kacper Smiglewski
Kacper Przybytko
Max Morawietz

Innbyttarar:
Antoni Mikulko
Michal Matys
Jacob Staniszewski
Marcel Zlomanczuk
Marcel Lukasz Kalemba
Oliwier Slawinski
Oliwier Wojciechowski
Kacper Masiak
Jakub Lewicki
Mikolaj Tudruj
Milosz Kurzydlowski
Tomasz Walczak
Damian Wozdakowski

Norge:
Peder Hoel Lervik (Martin Børsheim 46. min)
Håkon Røsten
Michael Clinton Opeyemi (Morgan Marvik 58. min)(Jakob Tveit 80. min)
Tarik Mrakovic
Benjamin Thoresen Faraas
Markus Haaland
Andreas Eikrem Myklebust (Aleksander Andresen 46. min)
Leandro Elvestad Neto (Kristoffer Haukås Steinset 46. min)
Jonas Tviberg Torsvik
Anders Hartveit Ryste (Marcus Fandino 88. min)
Magnus Tomren Solheim (Oliver Kvendbø Holden 46. min)

15.11 Norge G17 vann 2-1 mot Lokomotiv Oslo


Erik Hovden Flataker for Sogndal 2 mot Fana 22. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Erik Hovden Flataker og Johan Johannessen Bakke var sist veke på samling med G17-landslaget i Skien.

Norge G17 avslutta samlinga med treningskamp mot Lokomotiv Oslo som kom på 2. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 6 denne sesongen. Her vann Norge 2-1 etter scoringar av Niklas Ødegård og Vetle Walle Egeli.

Erik Hovden Flataker spelte heile kampen, medan Johan Johannessen Bakke blei bytta inn omlag 10 minutt ut i 2. omgang. Hovden Flataker var svært delaktig i Norge sitt vinnarmål. 16-åringen frå Almenningen spelte glimrande gjennom Albert Braut Tjåland som blei felt inne i 16-meteren. Vetle Walle Egeli sette straffesparket sikkert i mål.


Troppen:
Storm Kolbjørnsen - Vålerenga
Viktor Engh - Stabæk
Eirik Blikstad - Strømsgodset
Markus Welinder - Sarpsborg 08
Kristoffer Paulsen - Viking
Jesper Robertsen - Tromsø
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Vetle Walle Egeli - Sandefjord
Erik Hovden Flataker - Sogndal
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Johan Johannessen Bakke - Sogndal
Alwande Roaldsøy - Atalanta
Albert Braut Tjåland - Molde
Niklas Ødegård - Molde
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Syver Aas - Odd
Niklas Wassberg - Brann
Oskar Sivertsen - Kristiansund
Henrik Skogvold - Lillestrøm
 
 


Johan Johannessen Bakke for G14-kretslaget 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


15.11 Vilnes Mjåseth har scora 10 mål i 1. divisjon


Vilnes Mjåseth i Kaupanger sin kamp mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth kom på 2. plass på toppscorarlista i 1. divisjon kvinner med 10 mål. 21-åringen frå Atløy har dei to siste sesongane spelt for Medkila i 1. divisjon kvinner.

Tuva Lotte Leschbrandt Espås frå Røa Fotball blei toppscorar med 13 mål. 

Totalt 96 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål denne sesongen i 1. divisjon kvinner.

Det er scora totalt 291 mål, noko som gir eit snitt på 3,2 mål pr. kamp. Av desse er 273 spelemål, ni straffemål og ni sjølvmål.


13 mål:
Tuva Lotte Leschbrandt Espås, Røa Fotball

10 mål:
Miriam Vilnes Mjåset, Medkila
Katarina Dybvik Sunde, Åsane

8 mål:
Joshualyn Favour Reeves, Øvrevoll Hosle
Mia Rostad Huse, Røa Fotball
Mathilde Hauge Harviken, Røa Fotball

7 mål:
Kari Nicole Johnston, Amazon Grimstad
Mari Smevoll, KIL/Hemne
Ragne Hagen Svastuen, Røa Fotball
Marina Heggernes Jensen, Amazon Grimstad
Emilie Nøkleby Finnevolden, Hønefoss BK
Sara Margrethe Hoftun Bjerksæter, KIL/Hemne
Sandra Rebecca Nikolaisen Simonsen, Fløya

6 mål:
Andrea Anderdal, Øvrevoll Hosle
Synne Sofie Christiansen, Grei
Ine Strømstad Berre, Øvrevoll Hosle
Mali Motrøen Trøan, Fløya

5 mål:
Silje Bekkåsen Nyhagen, Hønefoss BK
Nadia Ryan Pinto, Røa Fotball

4 mål:
Kristin Sandstad Gumaer, Øvrevoll Hosle
Synne Kristine Hamborg, Hønefoss BK
Silje Kittilsen, Fart
Stina Næss Berge, Hønefoss BK
Ina Birkelund, Fløya
Vilde Bratland, Fløya

3 mål:
Ingrid Borgen, KIL/Hemne
Madelen Erika Rønvik, KIL/Hemne
Celina Opland Smith, Grei
Dina Marie Nielsen, Røa Fotball
Dorthea Mørkved Glorud, Fart
Oline Brekke Fuglem, Røa Fotball
Sara Regine Aas Berntsen, Medkila
Tine Celine England Karstensen, Grei
Vilde Anett Fjelldal, Røa Fotball
Anna Østrem, Åsane
Ellen Halseth, Øvrevoll Hosle
Mia Merlid, Øvrevoll Hosle
Mille Dalen, Grei

2 mål:
Anja Carlsen Avdal, Øvrevoll Hosle
Kathrine Pleym, Fløya Øvrevoll Hosle
Marie Anglevik, Åsane
Andrea Pålsdatter Hunstad, Medkila
Anja Helen Rasmussen, Øvrevoll Hosle
Inger Vadder Sandland, Hønefoss BK
Ingrid Sandviken, Fart
Karen Kraft Vistnes, Åsane
Malin Furuli Munkvold, KIL/Hemne
Solveig Engås, Røa Fotball
Synne Eide Bjørnebøle, Åsane
Emma Pettersen, Amazon Grimstad
Ingvild Hansen Høvring, Åsane
Maria Østervold, Åsane
Martine Skogstad Falkeid, Hønefoss BK
Mette Aasvik Skau, Medkila
Mina Kjørum, Fart
Nathalie Rønquist Jørgensen, Amazon Grimstad
Nina Vestbøstad, Åsane
Oda Åmland Edvartsen, Fart
Vilde Drange Veglo, Åsane

1 mål:
Hanne Sommervold Pedersen, KIL/Hemne
Thale Listerud, Grei
Kim Dolstra, Medkila
Alise Tvilde Evensen, Åsane
Dina Fosso Dale, Åsane
Frida Berg Lyshoel, Røa Fotball
Ina Kristoffersen, Amazon Grimstad
Ina Marie Andresen, Amazon Grimstad
Mari Løyland Vassanyi, Øvrevoll Hosle
Synne Vatshelle Raa, Fløya
Hedda Nikoline Myhre Foslie, Fart
Helene Sørensen, Fløya
Ida Holm Neset, Åsane
Ida Skaar Kroken, Åsane
Maren Volden Snekvik, KIL/Hemne
Maria Min Xiu Sørenes, Medkila
Ochelle Anya de Courcy, Røa Fotball
Rina Finborud Resberg, Fart
Rønnaug Sandviken, Fart
Sara Kristine Bantan Eggesvik, KIL/Hemne
Agnethe Olaug Mathisen, Medkila
Anna Sagmo Melhus, KIL/Hemne
Christiane Sofie Jansch, Øvrevoll Hosle
Emilie Dahl, Medkila
Emma Granlind, Fløya
Emma Sannæs Kristiansen, Amazon Grimstad
Emma Støyva, Åsane
Emmy Olsen, Fløya
Ingrid Bergland, Amazon Grimstad
Kine Myhrer Fløtre, Grei
Kristina Borgenhaug Brudvik, Åsane
Malin Lavik Soleng, Øvrevoll Hosle
Mathilde Eidissen Karlsen, Medkila
Mille Marie Fjeld Stenerud, Fart
Natalie Dyring Hansen, Medkila
Silje Fjeldstad, Grei
Vårin Kristina Vik, Amazon Grimstad

 


Synne Sofie Christiansen blei toppscorar for Grei med seks mål.
Bildet er frå Sogndal sin bortekamp mot Eid 18. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.11 Florø vann 3-1 heime mot Eidsvold TF


Rodrigo Felipe Carreiro Lima scora Florø sitt siste mål denne sesongen.
Bildet i lag med trenar Gonçalo Pereira er frå heime mot Hødd 21. juli.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø vann i dag 3-1 heime mot Eidsvold TF i den siste serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Nelson De Jesus Correia, George Nuah Gibson og Rodrigo Felipe Carreiro Lima scora måla til Florø, medan Benedict Lethabo Notoane.

Florø avslutta dermed sesongen med sju poeng på dei tre siste kampane.

Etter dagens kamp blei det kjent at Christer Husa legg skoa på hylla. Husa har med unntak av eit par sesongar i Førde spelt fast for laget frå palmekysten.


Florø - Eidsvold TF  3-1 (1-1)
0-1 Benedict Lethabo Notoane (2. min)
1-1 Nelson De Jesus Correia (27. min)
2-1 George Nuah Gibson (55. min)
3-1 Rodrigo Felipe Carreiro Lima (61. min)


Dommar: Torgeir Halsen, Vanylven

Assistentdommarar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad og Kjell August Ytre-Eide, Stryn

4. dommar: Markus Nybø Bakke, Haugen

Gult kort: Rodrigo Felipe Carreiro Lima, Florø
Jesper Flatla Kornbakk, Kristoffer Trandum Nordlie, Peter Rusina og Anders Gran Kvam, Eidsvold TF


Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Sergio Francisco Uolu
Adonis Brahimi
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik (Adan Abadala Hussein
Lars Yonas Larsen
Even Hepsø Vetås
Håkon Giæver Gjerstad
Rodrigo Felipe Carreiro Lima (Enok Naustdal 88. min)
Nelson De Jesus Correia (Kim-Christian Liset 89. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä (Sofiane Dia 77. min)
Oscar André Fanøy Nordal (George Nuah Gibson 46. min)

Eidsvold TF:
Peter Rusina
Johan Kolbjørnsrud
Andre Trandum Nordlie
Markus Furseth
Kristian Bjerknes Håkenstad
Kristoffer Trandum Nordlie (Markus Johan Sørensen 61. min)
Jon Erik Økland
Oliver Stenseth
Benedict Lethabo Notoane
Herman Jappée Henriksen (Sondre Rustad Rudi 77. min)
Jesper Flatla Kornbakk (August Aasgaard Jenssen 61. min)


Øvrige resultat 26. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 1
Alta - Fløya 5-1 (0-1)
Hødd - Bærum 3-1 (1-0)
Kongsvinger - Tromsdalen 1-3 (0-0) 
Kvik Halden - Brattvåg 3-2 (2-0)
Vålerenga 2 - Moss 1-0 (1-0)
Senja - Asker 0-2 (0-0)


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 26 22 2 2 88 - 26 68
Hødd 26 18 6 2 67 - 18 60
Asker 26 15 4 7 60 - 37 49
Tromsdalen 26 13 6 7 52 - 34 45
Brattvåg 26 12 5 9 55 - 48 41
Alta 26 12 5 9 49 - 47 41
Kvik Halden 26 12 5 9 46 - 48 41
Eidsvold TF 26 11 6 9 45 - 47 39
Bærum 26 9 3 14 41 - 51 30
Moss 26 8 5 13 44 - 51 29
Vålerenga 2 26 7 5 14 43 - 63 26
Florø 26 5 3 18 29 - 63 18
Fløya 26 2 8 16 29 - 72 14
Senja 26 2 5 19 22 - 65 11

14.11 Sogndal 1 kretsmester i klasse G15/17 1. divisjon


Sogndal 1 etter dagens seier mot Florø 1 på Fosshaugane Campus.
Foto: privat

 

Sogndal 1 er kretsmester i klasse G15/17 1. divisjon etter dagens 7-0 seier heime mot Florø 1 på Fosshaugane Campus. Med 5-0 i bortekampen er Sogndal 1 suveren kretsmester med 12-0 samanlagt.

Viljar Stavø (2), Sander Hestetun Kilen, Andreas Haugen Duesund, Sander Sjøthun Heggestad, Kristian Kongelf og Abdalla Mohamed Mohamud scora måla i dagens kamp på Fosshaugane Campus.    


Sogndal 1 - Florø 1  7-0 (3-0)
1-0 Viljar Stavø
2-0 Sander Hestetun Kilen
3-0 Andreas Haugen Duesund
4-0 Viljar Stavø
5-0 Sander Sjøthun Heggestad
6-0 Kristian Kongelf
7-0 Abdalla Mohamed Mohamud


Dommar: Sindre Stø Hobber, Syril

Assistentdommarar: Norill Terese Norheim, Hafslo og Svein Høylo, Fjærland


Sogndal 1:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren Kaptein
Andreas Kalstad
Ola Lerheim Olsen
Marius Årøy
Sander Hestetun Kilen
Viljar Stavø
Andreas Haugen Duesund

Innbyttarar:
Lidvin Berge Hestetun
Martin Sva Wergeland
Kristian Kongelf
Elling Ingeson Kvåle
Andreas Haugen
Abdalla Mohamed Mohamud
Kaia Bjelde Hjelmhaug

Florø 1:
Michal Sobczak
Elias Hovland
Emil Grotle Herstad
Vegard Sund Hauge
Emil Ellingsund Mortensen
Liam-Alexander Jacobsen Høyvik
Nikolai Vårdal Haugland
Elias Holm
Phakphum Khangkhunthod
Emil Hallstensen
Henrik Haugland Heggheim

Innbyttarar:
Vinojan Kubendran
Styrk Norman Leversund
Bile Abdi Mohamed

14.11 Joakim Frislid Vedvik Årets spelar for Eid


Joakim Frislid Vedvik scora tre mål heime mot Syril 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.

Eid Fotball hadde laurdag kveld sesongavslutning for spelarar og frivillige på klubbhuset på Eid Stadion.

Eid Fotball har hatt ein god sesong der Eid kom på 2. plass i Kretsligaen, og Eid 2 holdt plassen i 5. divisjon.

I tillegg til god mat, godt drikke, god underholdning og mykje godt prat blei det delt ut prisar til dei som har utmerka seg litt ekstra i årets sesong.

Her er oversikt over prisvinnarane:
Årets spelar: Joakim Frislid Vedvik

Årets unge spelar: Johan Felde

Årets mål: Marius Endestad Henriksen


 


Johan Felde i 2-1 seier borte mot Studentspretten 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.


Marius Endestad Henriksen i 2-1 seieren mot Vik 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.11 Hedda klar for kvalifisering til Toppserien


Stryningane Emma Sæbo og Hedda Vatn Øvreberg scora kvart sitt
mål i cupkampen mellom Kaupanger og Åsane 4. august. 
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hedda Vatn Øvreberg og Åsane er klar for kvalifisering til Toppserien.

21-åringen frå Stryn blei bytta inn knappe 10 minutt før full tid i dagens viktige heimekamp mot Øvrevoll Hosle på Åsane Arena. Åsane ville greie seg med uavgjort, medan Øvrevoll Hosle måtte vinne kampen.

Kampen enda 2-2 og Åsane er klar for kvalifiseringskampar mot Lyn om opprykk til Toppserien.

Åsane spelar borte mot Lyn onsdag 17. november, medan heimekampen på Åsane Arena blir spelt laurdag 20. november.  


Åsane - Øvrevoll Hosle  2-2 (1-0)
1-0 Alise Tvilde Evensen (45. min)
2-0 Katarina Dybvik Sunde (50. min)
2-1 Andrea Anderdal (60. min)
2-2 Andrea Anderdal (78. min)


Dommar: Veronika Fjeldvær, Stadsbygd 

Assistentdommarar: Mathias Fremstad Nymo, Askøy og Andreas Austevoll Nødtvedt, Bjarg

4. dommar: Anders Bjerk Hansen, Bjarg


Kort: Ingen 

Åsane:
Savanna Mary-Anne Duffy
Ingvild Hansen Høvring
Dina Fosso Dale
Alise Tvilde Evensen
Marie Anglevik (Anna Lan Meland Lysebo 89. min)
Nina Vestbøstad
Synne Eide Bjørnebøle
Ida Holm Neset (Emma Støyva 73. min)
Maria Østervold (Hedda Vatn Øvreberg 82. min)
Katarina Dybvik Sunde
Anna Østrem

Øvrevoll Hosle:
Una Langkås
Selma Pettersen
Hanna Rake Ellingsen
Mia Merlid (Anja Helen Rasmussen 65. min)
Anja Carlsen Avdal
Anna Vagstad Brunstad
Ine Strømstad Berre
Andrea Anderdal
Ella Isaksen Opkvitne (Andrine Schøn Outzen 65. min)
Joshualyn Favour Reeves
Kristin Sandstad Gumaer (Christiane Sofie Jansch 46. min)


Tabell 1. divisjon kvinner
Røa Fotball Elite 18 13 5 0 54 - 6 44
Åsane 18 11 3 4 33 - 19 36
Øvrevoll Hosle 18 10 5 3 39 - 25 35
Amazon Grimstad 18 10 2 6 24 - 20 32
Fløya 18 7 3 8 31 - 27 24
Hønefoss BK 18 7 2 9 24 - 35 23
Medkila 18 7 1 10 24 - 42 22
KIL/Hemne 18 5 2 11 27 - 32 17
Grei Kvinner Elite 18 4 2 12 18 - 33 14
Fart 18 2 3 13 17 - 52 9

14.11 Siste serierunde i PostNord-ligaen avdeling 1


Torgeir Halsen frå Vanylven er dommar i dagens kamp på Florø Stadion.
Bildet er frå Florø sin heimekamp mot Tromsdalen 26. juli 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

I dag blir den siste serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1 spelt.

Florø spelar heime mot Eidsvold TF på Florø Stadion klokka 13.00.


26. serierunde, PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Florø - Eidsvold TF
Kl. 13.00 Alta - Fløya 
Kl. 13.00 Hødd - Bærum
Kl. 13.00 Kongsvinger - Tromsdalen 
Kl. 13.00 Kvik Halden - Brattvåg
Kl. 13.00 Vålerenga 2 - Moss
Kl. 14.30 Senja - Asker

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 25 22 2 1 87 - 23 68
Hødd 25 17 6 2 64 - 17 57
Asker 25 14 4 7 58 - 37 46
Tromsdalen 25 12 6 7 49 - 33 42
Brattvåg 25 12 5 8 53 - 45 41
Eidsvold TF 25 11 6 8 44 - 44 39
Alta 25 11 5 9 44 - 46 38
Kvik Halden 25 11 5 9 43 - 46 38
Bærum 25 9 3 13 40 - 48 30
Moss 25 8 5 12 44 - 50 29
Vålerenga 2 25 6 5 14 42 - 63 23
Florø 25 4 3 18 26 - 62 15
Fløya 25 2 8 15 28 - 67 14
Senja 25 2 5 18 22 - 63 11

13.11 Skade spolerte landslagsdebuten for Leander


Leander Øy under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 


 

Ein skade sette ein stoppar for det som skulle bli lanslagsdebuten for Leander Øy.

18-åringen frå Øvre Årdal fekk seg ein smell tidligare denne veka under G18-landslaget si samling på Marbella i Spania. Resultatet av smellen blei at keeperen braut det ytterste beinet i fotbladet (Jones Fraktur).

- Ja, dette var kjipt. Eg var to dagar unna ein landslagsdebut, og så skjer dette. Heldigvis er ikkje skaden så alvorlig. Det hadde vore verre viss eg hadde tatt eit bein inne i foten eller ankelen. Prognosen er at eg er tilbake etter skaden fire til seks veker etter at eg har fått operert inn ein skrue for å stabilisere bruddet, seier Leander Øy.

Dagens kamp mellom Norge og Slovakia, som skulle vore Øy sin debut med flagget på brystet, enda uavgjort 1-1. Daniel Seland Karlsbakk, son til Eivind Karslbakk frå Stryn, debuterte for Norge G18 i denne kampen. Frå før har Brynespelaren spelt totalt ni kampar for G16- og G17-landslaget. 

13.11 Asgeir Årdal vann tippekonkurransen



 

I forbindelse med Norge sin VM-kvalifiseringskamp mot Latvia i dag hadde haugenfotball.no ein tippekonkurranse på Facebook.

Konkurransen gjekk ut på å tippe resultatet i dagens kamp.

Asgeir Årdal, Sander Torheim og Halvor Lie tippa rett på at kampen kom til å ende 0-0. Etter loddtrekning går flax-lodda til Asgeir Årdal.

13.11 10 spelarar frå Sogn og Fjordane i Toppserien


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

10 spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid i Toppserien denne sesongen. Det er tre spelarar færre enn rekordsesongen 2020, då heile 13 spelarar frå Sogn og Fjordane fekk speletid i Toppserien.

I tillegg til Thea Bjelde som har spelt for både Arna Bjørnar og Vålerenga, har fem spelarar spelt for Arna Bjørnar, to for Vålerenga og to for Stabæk. 

 
Oversikt over kampar, mål og kort spelarar frå Sogn og Fjordane:

1. Sandviken (gull)

2. Rosenborg (sølv)

3. LSK Kvinner (bronse)

4. Vålerenga 
Ylinn Tennebø, 14 kampar, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort
Elise Thorsnes, 13 kampar, 5 mål, 0 gule kort 0 raude kort
Thea Bjelde, 8 kampar, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort

5. Arna Bjørnar
Thea Bjelde, 7 kampar, 1 mål, 0 gule kort 0 raude kort
Marte Bjelde Hjelmhaug, 16 kampar, 0 mål, 1 gult kort 0 raude kort
Ingrid Lovise Jåstad, 15 kampar, 0 mål, 1 gult kort 0 raude kort
Martine Humlestøl Midtbø, 12 kampar, 0 mål, 1 gult kort 0 raude kort
Mina Bell Folland, 2 kampar, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort
Marie Rekdal Johannsdottir, 1 kamp, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort

6. Kolbotn

7. Stabæk
Siri Merete Nordeide Grønli, 18 kampar, 0 mål, 0 gule kort 0 raude kort
Stine Pettersen Reinås, 16 kampar, 1 mål, 2 gule kort 0 raude kort

8. Avaldsnes


9. Lyn

10. Klepp


Tabell Toppserien
Sandviken Toppfotball 18 17 1 0 50 - 6 52
Rosenborg 18 16 0 2 42 - 15 48
LSK Kvinner 18 12 1 5 46 - 32 37
Vålerenga 18 11 2 5 46 - 17 35
Arna-Bjørnar 18 6 3 9 27 - 44 21
Kolbotn 18 6 2 10 21 - 31 20
Stabæk 18 5 2 11 15 - 36 17
Avaldsnes Toppfotball 18 3 3 12 25 - 35 12
Lyn 18 3 3 12 19 - 34 12
Klepp 18 2 1 15 12 - 53 7



 


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mina Bell Folland i KM-sluttspelkampen borte mot Eid 12. oktober 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskamp 2. april 2012.
Foto: Privat



Martine H. Midtbø i J15 kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


Bjelde Hjelmhaug i treningskampen Kaupanger - Fortuna 2. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Siri Nordeide Grønli og Solveig Gulbrandsen.
Foto: Stabak.no 


Ingrid Lovise Jåstad i heimekampen mot Vålerenga 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Marie R. Johannsdottir i kampen mot Selje/Åheim 20. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.11 Tipp resultatet Norge - Latvia



 

Norge spelar i dag klokka 18.00 VM-kvalifiseringskamp heime mot Latvia på Ullevaal Stadion.


I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse her på facebook. Tipp resultatet i kampen pluss tidspunkt for fyrste mål i kampen. Er det fleire som tippar rett resultat går premien på 3 flax-lodd til den av dei med rett resultat som har tippa nermast på tidspunktet for fyrste mål i kampen.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

12.11 Norge U21 vann 3-1 mot Finland


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sivert Heghheim Mannsverk og Johan Hove spelte begge heile kampen då Norge U21 i dag vann 3-1 i EM-kvalifiseringskampen heime mot Finland.

Johan Hove scora sitt fyrste mål på Norge U21 då han like før full tid fastsette sluttresultatet til 3-1. Dette var 21-åringen frå Sogndal sin 60. kamp med flagget på brystet.

Kampen var Sivert Heggheim Mannsverk sin debut på U21-landslaget.

Norge sin neste kamp i EM-kvalifiseringa er borte mot Aserbajdsjan tysdag 16. november.

EM-sluttspelet for U21 blir arrangert i Romania og Georgia neste sommar.


Norge - Finland  3-1 (0-0)

1-0 Jørgen Strand Larsen (55. min)
2-0 Jørgen Strand Larsen, straffe (67. min)
2-1 Anssi Suhonen (74. min)
3-1 Johan Hove (89. min)


Gult kort: Leo Fuhr Hjelde, Norge og Anssi Suhonen, Finland

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Sebastian Søraas Sebulonsen
Leo Fuhr Hjelde
Jesper Norman Daland
Henrik Heggheim
Johan Hove
Sivert Heggheim Mannsverk
Kristoffer Askildsen (Håkon Evjen 67. min)
Jørgen Strand Larsen (Noah Jean Holm 72. min)
Osame Sahraoui
Erik Botheim (Tobias Christensen 86. min)

Finland:
Viljami Sinisalo
Taneli Hämäläinen
Robin Tihi
Oliver Antman
Ville Koski
Julius Tauriainen (Juho Hyvärinen 86. min)
Jaakko Oksanen (Pyry Hannola 65. min)
Anssi Suhonen
Naatan Skyttä
Eetu Mömmö (Juho Kilo 65. min)
Terry Ablade (Casper Terho 90. min)

 


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.11 32 lag er påmeldt til Kjempenes Liga 2021 


Fjøra FK inviterar denne helga til Kjempenes Liga.

 

Kjempenes Liga 2021 vert arrangert denne helga i Sognahallen.

32 lag fordelt på ni lag i dameklassa og 23 lag i herreklassa deltek i årets turnering.


Gruppe kvinner 1
Liggeunderlaget
Snaopne
Nødlandslaget
Best på fest
Mens me ventar på snøen

Gruppe kvinner 2
Gym Empoli
Jølstradamene
Retro
Careface United


Herrer Gruppe A
Farande Fant
Dei stusselege
Ballers
Truseguttene United
Bråtane Bikers

Herrer Gruppe B
Floppeball FC
Stjernekua!
Engebø Racing
Caverion
Noradn SDL

Herrer Gruppe C
Fittest on Earth
Midtfjords
Ta han du, eg har sting
Innaføringadn
Hest-jentene 2010

Herrer Gruppe D
Pøkkers
Susar
Fjøra Allstar
Ornes

Herrer Gruppe D
Vik
Lærdal
Baune B og co
CR9

12.11 Heile 133 lag deltek i årets Førde Cup


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16 i 2019.
Foto: Privat

  

Heile 133 lag frå 31 forskjellige klubbar deltek i årets Førde Cup i Førdehuset. Det er 30 lag meir enn i 2019 då 103 lag frå 23 forskjellige klubbar deltok.


Årets turnering blir sparka i gong klokka 18.00 med kampane Sogndal 2 - Dale (J13/14), Gaular - Eikefjord 1 (J13/14) og Førde 4 - Høyang (G19).

Totalt 316 kampar skal spelast før turneringa blir avslutta søndag kveld.


Her er oversikten over dei fire beste laga i kvar klasse i Førde Cup 2019:
Klasse G14:
1. Gaular
2. Askvoll/Holmedal 2
3. Tambarskjelvar
4. Bergsøy Kvit

Klasse J14:
1. Førde 3
2. Førde 8
3. Førde 1
4. Hovding

Klasse G16:
1. Stryn
2. Førde 1
3. Bergsøy Kvit
4. Førde 6

Klasse J16: 
1. Førde 1
2. Tambarskjelvar
3. Førde 2
4. Bergen Nord 3

Klasse G19:

1. Bergsøy
2. Bergen Nord
3. Førde 1
4. Gjerdsvika/Larsnes/Gursken 2

Klasse J19:
1. Vik
2. Bergen Nord
3. Bergen Nord 1
4. Førde


11.11 Hornindal tapte 6-0 borte mot Aksla 


Hornindal sitt lag etter seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Hornindal avslutta årets sesong i 4. divisjon kvinner Sunnmøre med bortekamp mot Aksla.

Dessverre for Hornindal enda dagens kamp med eit klart tap. Aksla gav seg ikkje før dei hadde plassert seks ballar bak Hornindal sin keeper.  

Maria Hansen (2), Madelen Hofseide Traa, Miriam Ingvill Hillermeier, Tiril Gulbrandsen Drevik og Eline Dale scora måla til Aksla.


Aksla - Hornindal  6-0 (3-0)
1-0 Madelen Hofseide Traa (16. min)
2-0 Miriam Ingvill Hillermeier (25. min)
3-0 Tiril Gulbrandsen Drevik (43. min)
4-0 Maria Hansen (61. min)
5-0 Eline Dale (65. min)
6-0 Maria Hansen (72. min)

Dommar: Niklas Bertil Hurlen Spets, Aalesunds FK

Gult kort: Maria Hansen, Aksla


Aksla:
Martine Nakken Henriksen
Maria Hansen
Tiril Gulbrandsen Drevik
Sofie Bigseth Solheim
Lone Hjelle Laugen
Miriam Ingvill Hillermeier
Dina Valkvæ Volle
Eline Dale
Mina Peterson Nordstrand
Madelen Hofseide Traa
Marthe Fjelddahl-Jacobsen

Hornindal:
Susann Gausemel
Grete Lene Lillestøl Tvinnereim
Julie Haugen
Annette Lillestøl
Ina Malén Nygård Leite
Sigrid Sollid Tisthamar
Karoline Eikenes Hilde
Anne Marte Leine-Dimmen
Malin Grothaug Myklebust
Laura Haugen
Rita Lødøen Hamre Lødemel


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 8 7 0 1 41-6 21
Brattvåg 8 6 0 2 33-16 18
Stordal/Stranda 8 5 1 2 34-13 16
Hareid 8 4 1 3 32-16 13
Åheim/Selje/Vanylven 8 4 1 3 32-18 13
Aksla 8 3 1 4 17-15 10
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 8 1 1 6 10-34 4
Hornindal 8 1 1 6 10-44 4
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

11.11 Norge G16 tapte 1-0 mot Tsjekkia


Haukås Steinset i guttekampen mot Stryn på Reed 26. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Kristoffer Haukås Steinset spelte siste kvarteret då Norge G16 i dag møtte Tsjekkia i Albir i Spania. Tsjekkia vann til slutt kampen 1-0 etter at Vojtěch Werani scora kampens einaste mål 14. minutt ut i 1. omgang.

Dagens kamp mot Tsjekkia var Kristoffer Haukås Steinset sin fjerde kamp med flagget på brystet. I PostNord-ligaen har 16-åringen vore på bana i 13 av Florø sine 25 kampar til no denne sesongen. 


Tsjekkia - Norge  1-0 (1-0)
1-0 Vojtěch Werani (14. min)


Tsjekkia:
David Tomas
Jeremy Rebibo
Matěj Žitný
Štěpán Míšek
David Hájek
David Planka
Eric Hunal
Vojtěch Werani
Michal Málek
Miloš Pudil
Pavel Gaszczyk

Innbyttarar:
Viktor Baier
Matěj Zachoval
Adam Pudil
Jan Paluska
Marek Táborský
Anwar Imider
Artur Brož
Josef Blatný
Roman Horák

Norge:
Martin Børsheim
Håkon Røsten (Tarik Mrakovic 67. min)
Michael Clinton Opeyemi
Jakob Tveit
Jonas Tviberg Torsvik
Aleksander Andresen (Kristoffer Haukås Steinset 78. min)
Andreas Eikrem Myklebust (Benjamin Thoresen Faraas 46. min)
Leandro Elvestad Neto
Marius Weidel (Anders Hartveit Ryste 16. min)
Oliver Kvendbø Holden (Markus Haaland 60. min)
Magnus Tomren Solheim (Marcus Fandino 67. min)

11.11 Ellijanne og Aafk Fortuna klar for 1. divisjon


Ellijanne Skrede Anderson i treningskampen mot Kaupanger i 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Ellijanne Skrede Anderson og Aafk Fortuna sikra i helga opprykk til 1. divisjon.

Aafk Fortuna tok seg til kvalifisering om opprykk til 1. divisjon ved å vinne 2. divisjon kvinner avdeling 5. Her vann Aafk Fortuna alle sine ni kampar, og hadde ein målforskjell på 41-2.

I kvalifiseringa om opprykk starta Aafk Fortuna med seier 2-1 borte mot mot Frigg. Aafk Fortuna hadde dermed ei perfekt utgangspunkt før heimekampen mot Bossekop. Her var Aafk Fortuna det klart beste laget, og med leiing 3-0 etter eit kvarter var det i realiteten berre eit spørsmål om kor stor seieren skulle bli. Til slutt enda kampen 6-2, og Aafk Fortuna kunne juble for opprykk til 1. divisjon.


AaFK Fortuna - Bossekopp  6-2 (4-1)
1-0 Sjølvmål (2. min)
2-0 Lise Janbu Eide (5. min)
3-0 Lise Janbu Eide (15. min)
1-3 Julia Jonas Andersen (19. min)
1-4 Ida Skaar Kroken (42. min)
1-5 Mette Osvold Muri (52. min)
2-5 Therese Vollan Kristensen (63. min)
2-6 Natalie Granvang Nilsen (66. min)


Dommar: Haakon Javier Tronstad, Valder

Assistentdommarar: Viktor Lillebø Rongve, SIF/Hessa og Karoline Nilssen Lande, Emblem


AaFK Fortuna:
Benedicte Lund Berge
Nora Myklebust Ferstad
Daniela Dögg Gudnadottir
Ellijanne Skrede Anderson
Helle Olsen Rindal
Mette Osvold Muri
Ida Skaar Kroken
Agata Drozdzik
Lise Janbu Eide
Natalie Granvang Nilsen
Teresa Marie Mesaros Lode

Innbyttarar:
Lone Vartdal Forberg
Vilde Skaar Kroken
Oda Sperre Tennfjord
Guro Hammer Røn
Jenny Eilertsen Fylling
Kristine Gulbrandsen
Ange Danelle Bizohera
Anna Kristin Brenne
Julia Vik Remøy

Bossekop:
Irene Pettersen
Veronika Hansen
Mari Ek Esjeholm
Mia Oskarsson Mannsverk
Emmy Olsen
Therese Vollan Kristensen
Birgit Harila
Kine Kristensen Emaus
Nora Pernille Hindenes Ingilæ
Johanne Bjørnå
Julia Jonas Andersen
 
Innbyttarar:
Vårin Bjørnnes Hågensen
Kaja Bæhr Bjørkli
Lene Cecilie Wirkola Jansen
Anna Linnea Rognli


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 5
AaFK Fortuna 9 9 0 0 41 - 2 27
Molde 9 8 0 1 50 - 10 24
Rosenborg 2 9 6 0 3 24 - 17 18
Byåsen KF 9 5 1 3 17 - 18 16
Herd 9 4 1 4 15 - 22 13
Tynset 9 4 0 5 26 - 28 12
Volda 9 2 1 6 6 - 23 7
Nardo 9 2 1 6 11 - 32 7
Hødd 9 2 0 7 13 - 26 6
Træff 9 1 0 8 6 - 31 3

 


Elijanne Skrede Anderson i jentekampen mot Stryn 22. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.11 Hornindal spelar borte mot Aksla 


Hornindal sitt lag etter seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Hornindal sitt damelag avsluttar i dag årets sesong i 4. divisjon kvinner Sunnmøre med bortekamp mot Aksla. Kampen blir spelt i Ratvika i Ålesund klokka 18.30.


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Aksla - Hornindal

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 7 7 0 0 41-6 21
Brattvåg 8 6 0 2 33-16 18
Stordal/Stranda 7 5 1 1 34-13 16
Hareid 8 4 1 3 32-16 13
Åheim/Selje/Vanylven 8 4 1 3 32-18 13
Aksla 7 2 1 4 11-15 7
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 8 1 1 6 10-34 4
Hornindal 7 1 1 5 10-38 4
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

* Kampen mellom HaNo/Harøy og Stordal/Stranda 10. november blei avlyst på grunn av været. Den blir heller ikkje spelt seinare.

10.11 Sogndal spelte uavgjort mot Stjørdals Blink


Steffen Lie Skålevik scora Sogndal sitt mål mot Stjørdals Blink.
Bildet er frå Brann sin kamp mot Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   
 
 

Sogndal spelte i ettermiddag resten av den avbrutte heimekampen mot Stjørdals Blink.

Steffen Lie Skålevik gav Sogndal leiinga 1-0 i den avbrutte kampen 1. november. Det såg lenge ut til å sikre Sogndal tre poeng, men like før full tid i dag utlikna Vegard Fiske til 1-1. Det blei også sluttresultatet i kampen.   

Sogndal sin neste kamp i serien er heime mot Start laurdag 20. november.


Sogndal - Stjørdals Blink  1-1 (1-0)
1-0 Steffen Lie Skålevik (7. min)
1-1 Vegard Fiske (88. min)


Dommar: Jan Morten Tennøy, Nore Neset 

Assistentdommarar: Ruben Haugland, Tertnes og Martin Javier Solheim, Emblem

4. dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø

Gult kort: Andreas Hoven og Per-Egil Hough Flo, Sogndal
Kjetil Holand Tøsse, Stjørdals Blink


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Per-Egil Hough Flo
Emil Palsson (Johan Johanessen Bakke 12. min)(Eirik Lereng 74. min)
Mathias Blårud
Ronan Thomas Darcy (Andreas Hoven 46. min)
Amin Mimoun Nouri
Steffen Lie Skålevik (Kristoffer Hoven 86. min)
Kristoffer Nessø

Stjørdals-Blink:
David Abidja Paulmin (Rasmus Semundseth Sandberg 12. min)
Dejan Corovic (Lars Ramstad 85. min)
Martin Lundal
Vegard Fiske
Aleksander Foosnæs
Fredrik Vinje
Morten Strand
Kjetil Holand Tøsse
Sondre Hopmark Stokke (Lasse Bransdal 68. min)
Joachim Erlend Olufsen
Runar Hauge (Håvard Kleven Lorentsen 85. min)


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 28 19 6 3 59 - 20 63
Aalesund 28 15 10 3 64 - 40 55
Jerv 28 14 9 5 46 - 42 51
Fredrikstad 28 14 7 7 57 - 40 49
Sogndal 28 11 8 9 38 - 32 41
KFUM 28 11 7 10 41 - 43 40
Åsane 28 11 5 12 42 - 51 38
Sandnes Ulf 28 10 7 11 40 - 46 37
Start 28 10 6 12 56 - 56 36
Ranheim TF 28 9 7 11 53 - 55 34
Bryne 28 10 4 14 40 - 44 34
Raufoss 28 10 4 14 50 - 51 33
Grorud 28 9 4 15 41 - 56 31
Stjørdals-Blink 28 7 6 15 30 - 49 27
Ullensaker/Kisa 28 6 8 14 30 - 45 26
Strømmen 28 3 12 13 29 - 46 21

10.11 Molde spelar finale i NM J16 på heimebane


Hermine Kjøsnes og Ingeborg Sætren etter seieren mot Lillestrøm. 
Foto: privat

 

Molde med Hermine Kjøsnes frå Stryn og Ingeborg Sofie Sætren frå Hornindal på laget er klar for finale mot Viking i NM J16 Telenor Cup.

På grunn av pandemien vil vil dei fire aldersbestemte NM-finalane i år bli spelt lokalt i staden for alle kampane på samme stad samme helg.

Oppsettet for årets NM-finalar er no klart, og Molde som slo ut Lillestrøm på bortebane i semifinalen, har fått heimekamp mot Viking. Kampen blir spelt på Aker Stadion søndag 28. november klokka 12.30.

Her er full oversikt over årets finalar i NM Telenor Cup 2021:
 
Finale NM J16 Telenor Cup
Søndag 28. november kl. 12.30
Molde - Viking, Aker Stadion

Finale NM J19 Telenor Cup
Laurdag 4. desember kl. 17.00
Stabæk - Lyn, Nadderud Stadion


Finale NM G16 Telenor Cup
Søndag 21. november kl. 14.00
Viking - Sarpsborg 08, SR-Bank Arena

Finale NM G19 Telenor Cup
Laurdag 20. november kl. 15.00
Molde - Tromsø, Aker stadion
 

10.11 Jotun 1 vann bronsefinalen mot Stryn 1


Jotun 1 jublar etter Edvard Endestad Olsen Tjønn scora Jotun 1 sitt
siste mål i gårsdagens kamp mot Stryn 1 i Skeihallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Jotun 1 vann i går 9-2 mot Stryn 1 i bronsefinalen i klasse G15/17 1. divisjon haust.

Julian Lægreid (5), Oskar Grenager (2), Tobias Luggenes og Edvard Endestad Olsen Tjønn scora for Jotun 1, medan Oliver Veka Brath og Ola Holmlund Ørjasæter sette inn måla til Stryn 1. Stillinga til pause i Skeihallen var 3-0 til Jotun 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal 1 har KM-tittelen i denne klassa langt ned i lommen etter at dei vann bortekampen mot Florø 1 heile 5-0. Returkampen mellom Sogndal 1 og Florø 1 blir spelt på Fosshaugane Campus søndag 14. november klokka 14.00. 


Stryn 1 - Jotun 1  2-9 (0-3)
0-1 Julian Lægreid (7. min)
0-2 Julian Lægreid (28. min)
0-3 Julian Lægreid (35. min)
0-4 Oskar Grenager (44. min)
0-5 Julian Lægreid (47. min)
0-6 Tobias Luggenes Furebotn (51. min)
1-6 Oliver Veka Brath (52. min)
1-7 Oskar Grenager (55. min)
1-8 Julian Lægreid (66. min)
1-9 Edvard Endestad Olsen Tjønn (70. min)
2-9 Ola Holmlund Ørjasæter (80. min+2)


Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda 

Assistentdommarar: Anders Paulen, Breimsbygda og Jan Arve Søvde, Breimsbygda

Kort: Ingen


Stryn 1:
Martinus Myklebust Hesjedal
Brage Skåre Hogrenning
Jonas Rand Hopland
Marcel Filip Kucab
Hans Teodor Opsahl Haugen
Jørgen Trøsken
Tomas Eikenes Tjellaug
Johannes Fredheim
Ola Holmlund Ørjasæter
Saeed Tajik
Mohamed Ahmed Ahmed Said

Innbyttarar:
Sokrates Ullebø Hool
Oliver Veka Brath
Vegard Guddal


Jotun 1:
Tomas Hellebø
Jørgen Klingenberg
Aleksander Hatlevoll Nundal
Simon Haugland
Mathias Øren
Isak Øren Hove
Tobias Luggenes Furebotn
Kevin Lægreid
Oskar Grenager
Julian Lægreid
Lukas Bruheim

Innbyttarar:
Edvard Endestad Olsen Tjønn
Kristoffer Eri Bjørkum
Isak Øyre Nundal
Jaran Aspevik
Sondre Hestetun

 


13-åringane Ola Holmlund Ørjasæter og Oliver Veka Brath scora
Stryn 1 sine mål i gårsdagens kamp mot Jotun 1 i Skeihallen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.11 Sogndal spelar heimekampen mot Stjørdals Blink


Eirik Bakke og Sogndal spelar i dag resten av den avbrutte
kampen mot Stjørdals Blink på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå heimekampen mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Sogndal spelar i ettermiddag den avbrutte heimekampen mot Stjørdals Blink.

Kampen blir sparka i gong igjen på Fosshaugane Campus klokka 17.12.


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 28 19 6 3 59 - 20 63
Aalesund 28 15 10 3 64 - 40 55
Jerv 28 14 9 5 46 - 42 51
Fredrikstad 28 14 7 7 57 - 40 49
Sogndal 27 11 7 9 37 - 31 40
KFUM 28 11 7 10 41 - 43 40
Åsane 28 11 5 12 42 - 51 38
Sandnes Ulf 28 10 7 11 40 - 46 37
Start 28 10 6 12 56 - 56 36
Ranheim TF 28 9 7 11 53 - 55 34
Bryne 28 10 4 14 40 - 44 34
Raufoss 28 10 4 14 50 - 51 33
Grorud 28 9 4 15 41 - 56 31
Ullensaker/Kisa 28 6 8 14 30 - 45 26
Stjørdals-Blink 27 7 5 15 29 - 48 26
Strømmen 28 3 12 13 29 - 46 21

09.11 Haukås Steinset i startellevaren mot Mexico


Kristoffer Haukås Steinset i Hødd sin heimekamp mot Hødd 21. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristoffer Haukås Steinset var i startellevaren då Norge G16 i dag spelte uavgjort 2-2 mot Mexico i Spania. Aleksander Andresen og Marius Weidel scora måla til Norge, medan Hugo Camberos Figueroa og Kevin Manuel Armenta Cota sette inn måla til Mexico.

Dagens kamp mot Mexico var 16-åringen frå Florø sin tredje kamp med flagget på brystet.

Norge G16 sin neste kamp er mot Tsjekkia torsdag 11. november. 


Mexico - Norge   2-2 (2-1)
0-1 Aleksander Andresen (27. min)
1-1 Hugo Camberos Figueroa (29. min)
2-1 Kevin Manuel Armenta Cota (34. min)
2-2 Marius Weidel (85. min)
 

Mexico:
Paolo Bedolla Muñozledo Norberto
Agustín Cardoso Quiroz
Emilio Gael García Castro
Luis Gabriel Torres Navarrete
Jonathan Uriel Flores Álvarez
Damián Azcarate Toledano Yerar
Hugo Camberos Figueroa
José Alejandro Uría Félix
Stephano Emmanuel Carrillo Calderón
Gabriel Camacho Salazar Xandor
Kevin Manuel Armenta Cota

Innbyttarar:
Omar Alejandro Galvez Vidales
William Zinadine Arredondo Bolaños
Jesús Reinaldo Elizalde Hernandez
Brandon Humberto Lomeli Marin
Gabriel Antonio Medina Rivera
Marko Antonio Cruz Oropeza
Juan Pablo Uribe Galán
Jonathan Otero Montes
Gael Arturo Alvarez Montiel


Norge:
Peder Hoel Lervik
Morgan Marvik
Håkon Røsten
Ethan Amundsen-Day (Michael Clinton Opeyemi 80. min)
Jonas Tviberg Torsvik (Marius Weidel 80. min)
Markus Haaland
Andreas Eikrem Myklebust (Leandro Elvestad Neto 65. min)
Kristoffer Haukås Steinset (Marcus Fandino 65. min)
Aleksander Andresen (Tarik Mrakovic 90. min)
Anders Hartveit Ryste (Jakob Tveit 80. min)
Benjamin Thoresen Faraas (Magnus Tomren Solheim 65. min)

09.11 Akor Jerome Adams har scora flest for Sogndal


Akor Jerome Adams i heimekampen mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Akor Jerome Adams er den Sogndallspelaren som har scora flest mål til no denne sesongen. 21-åringen frå Nigeria har scora 10 mål, og toppar lista før fjorårets toppscorar Kristoffer Hoven.

Totalt 11 forskjellige Sogndalspelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i OBOS-ligaen denne sesongen.

I OBOS-ligaen er det scora totalt 714 mål, noko som gir eit snitt på 3,2 mål pr. kamp. Av desse er 646 spelemål, 47 straffemål og 21 sjølvmål.

Oscar Aga er toppscorar i OBOS-ligaen med 22 mål. Aga toppar lista tre mål føre Aalesundspelar Sigurd Hauso Haugen.


22 mål:
Oscar Aga, Grorud

19 mål:
Sigurd Hauso Haugen, Aalesund

16 mål:
Elias Hoff Melkersen, Ranheim TF

15 mål:
Eman Markovic, Start

13 mål:
Jonas Enkerud, HamKam

12 mål:
Erlend Hustad, Sandnes Ulf
Kristian Eriksen, HamKam
Taofeek Ajibade Ismaheel, Fredrikstad

11 mål:
Nicolay Tveten Solberg, Fredrikstad

10 mål:
Akor Jerome Adams, Sogndal
Marcus Johansen Mehnert, Ranheim TF
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane
Joakim Vatle Hammersland, Åsane
Riki Tomas Alba, Fredrikstad

9 mål:
Eirik Wilberg Schulze, Start
Luis Willis Alves Furtado, Jerv
Alagie Sanyang, KFUM
Joacim Emil Godhei Holtan, Bryne
Mame Mor Ndiaye, Raufoss
Simen Bolkan Nordli, Aalesund

8 mål:
Jesper Taaje, KFUM
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Sander Birkeland, Strømmen
Markus Johnsgård, Raufoss

7 mål:
Niklas Fernando Nygaard Castro, Aalesund
Jostein Ekeland, Sandnes Ulf
Martin Ramsland, Start
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink
Emil Sildnes, HamKam
Meinhard Egilsson Olsen, Bryne

6 mål:
Aleksander Melgalvis, HamKam
Stian Bogetveit Nygard, Åsane
Henrik Kjelsrud Johansen, Fredrikstad
Andreas Klausen Helmersen, Raufoss
Kristoffer Hoven, Sogndal
Kristoffer Ødemarksbakken, Aalesund
Markus Myre Aanesland, Raufoss
Mikkel Rakneberg, Ullensaker/Kisa

5 mål:
Mathias Idsøe Bringaker, Sandnes Ulf
Bjørn Martin Kristensen, Grorud
Erlend Segberg, Aalesunds
Markus Seehusen Karlsbakk, Raufoss
Robert Undheim, Bryne
Bilal Njie, KFUM
John Olav Norheim, Jerv
Kristoffer Ramos Barmen, Aalesund
Sondre Sørløkk, Ullensaker/Kisa
Bjarte Haugsdal, Åsane
Felix Schröter, Jerv
Filip Brattbakk, Ranheim TF
Shuaibu Lalle Ibrahim, Jerv
Ole Sebastian Sundgot, Ullensaker/Kisa

4 mål:
Michael Baidoo, Sandnes Ulf
Morten Bjørlo, HamKam
Olav Øby, Fredrikstad
Bjarne Damsgård Langeland, Bryne
Christian Eggen Rismark, Ranheim TF
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Henrik Loholt Kristiansen, Ullensaker/Kisa
Sander Hansen Sjøkvist, Start
Tore André Hagbø Sørås, KFUM
David Tavakoli, KFUM

Øvrige Sogndalspelarar med scoringar i årets sesong:

3 mål:
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Per-Egil Hough Flo, Sogndal
Kristoffer Nessø, Sogndal
Steffen Lie Skålevik, Sogndal

2 mål:
Peter Godly Michael, Sogndal

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Endre Kupen, Sogndal
Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Mansour Gueye, Sogndal

 


Kristoffer Hoven scora Sogndal sitt mål mot Fredrikstad 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.11 Kamp om 3. plassen i G15/17 1. divisjon


Stryn 1 jublar etter seieren borte mot Eid 1 29. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn 1 og Jotun 1 er klar for bronsefinale i klasse G15/17 1. divisjon.

Laga har blitt enige om at det skal spelast ein kamp på nøytral bane.

Kampen blir spelt i Skeihallen i dag klokka 19.00.

Dommar i kampen er Stein Otto Førde frå Breimsbygda. Med seg på linjene har han klubbkameratane Anders Paulen og Jan Arve Søvde.

08.11 Eid tek sikte på å stille damelag neste sesong


Henning Haugen og leiar i fotballgruppa Sveinung Alværn i lag med
dei frammøtte spelarane på dagens trening på Eid Idrettspark.

Går alt etter planen stiller Eid med damelag i 3. divisjon kvinner neste sesong.

I dag hadde laget si fyrste trening på Eid Idrettspark, og heile 20 spelarar deltok på økta. 

Sist sesong Eid stilte med damelag var i 2014-sesongen. I 2011 og 2012 blei Eid kretsmester i 3. divisjon kvinner.

 






Toppscorar i 2011-sesongen, Lisa Skarstein, veit framleis kor målet står.


  Eid fekk pokalen for KM-tittelen i 2012 etter bortekampen mot Hornindal. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid sitt damelag jublar etter KM-tittel i 3. divisjon kvinner i 2011.
Bak frå venstre: Elise Hjelle, Marte Hjelle, Veronika Stokke, Arild Myklebust, Helene Inselseth, Merete Heggen, Ingebjørg Scott Bale, Henriette Fonn Naustdal og Mariel Starheim. Framme frå venstre: Lisa Skarstein, Kristin Heggen, Ragnhild Vereide, Julia Navelsaker Røed, Marita Alsaker, Serina Borgund og Camilla Ervik. 
Sjå bilder og fakta frå kampen mellom Florø og Eid 8. oktober 2011.
 


08.11 Silje Torvanger Årets spelar på Kaupanger


Silje Torvanger i cupkampen heime mot Åsane 4. august.
   Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger Fotball hadde laurdag kveld sin tradisjonelle årsfest i Skogly.

I tillegg til god mat og noko godt i glasset blei det delt ut prisar til dei som har utmerka seg litt ekstra denne sesongen.

Kaupanger sitt unge damelag har hatt ein god sesong, og enda til slutt på ein noko overraskande sterk 5. plass.

Her er oversikten over kven som stakk av med dei gjevaste prisane på damelaget: 


Årets spelar: Silje Torvanger

Årets utviklingspris: Anna Grindhaug

Årets toppscorar: Silje Torvanger


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Viking 11 10 1 0 40 - 9 31
Bryne 11 8 2 1 34 - 10 26
Fyllingsdalen 11 6 4 1 21 - 11 22
Arna-Bjørnar 2 11 7 0 4 27 - 20 21
Kaupanger 11 6 1 4 16 - 13 19
Avaldsnes 2 11 5 1 5 28 - 28 16
Haugar 11 5 0 6 22 - 24 15
Loddefjord 11 4 0 7 16 - 19 12
Klepp 2 11 3 2 6 18 - 25 11
Staal Jørpeland 11 2 1 8 13 - 33 7
Stord 11 2 0 9 11 - 32 6
Lura 11 2 0 9 17 - 39 6


 


Anna Grindhaug for J15-kretslaget  mot NFF Sunnmøre 6. november.
 Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn 6. november.


08.11 Tre spelarar er tekne ut på U23-landslaget


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Linn-Mari Nilsen, Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde er tekne ut på U23-landslaget som skal spele kampar mot Belgia og Spania.

Dei tre spelarane frå Sogn og Fjordane står bokført med til sammen 126 aldersbestemte landskampar for Norge.

Kampen mot Belgia blir spelt på Stade Luberton i Belgia onsdag 24. november, medan kampen mot Spania går av stabelen på Ciudad del Fútbol de las Rozas i Madrid i Spania måndag 29. november.


Troppen:
Linn Mari Nilsen - Røa
Sunniva Skoglund - Stabæk
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Hørte - Kolbotn
Joanna Bækkelund - Lyn
Marthine Østenstad - Sandviken
Victoria Haugen - Virgina
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Emilie Raaum Closs - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Eskilstuna
Heidi Ellingsen - Linköping
Noor Eckhoff - Eskilstuna
Rikke Nygard - Vålerenga
Thea Bjelde - Vålerenga
Emilie Joramo - Rosenborg
Emma Stølen Godø - Lyn
Celin Bizet Ildhusøy - PSG
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Sara Fornes - Rosenborg
Joshualyn Favour Reeves - Øvrevoll Hosle

 


Linn-Mari Nilsen jublar for opprykk til Toppserien.
Foto: privat


Foto: privat


08.11 Daniel teken ut på G15-landslaget


Daniel Gjerde Sætren og Svelgen kom på 2. plass i klasse G14
under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.

 

Daniel Gjerde Sætren frå Svelgen er teken ut på G15-landslaget som skal spele Football Federations Cup i Albir i Spania i slutten av november.

Norge sine motstandarar i turneringa er Irland, Nederland og Spania.

Troppen:
Filip Voster Botnen - Viking
Sindre Walle Egeli - Sandefjord
Daniel Gjerde Sætren - Sogndal
Almar Grindhaug - Haugesund
Sverre Halseth Nypan - Rosenborg
Aleksander Hammer Kjelsen - Vålerenga
Andreas Herendia-Randen - Asker
Max Herman Bjurstrøm - Vålerenga
Amir Jama - Stabæk
Elias Kringberg Haug - Sarpsborg 08
Troy Engseth Nyhammer - Haugesund
Gustav Kjølstad Nyheim - Molde
Edvard Sundbø Pettersen - Sandefjord
Anders Rønne Børset - Molde
Magnus Stær-Jensen - Grorud
Chrisander Bjørndalen Sørum - Strømsgodset
Fanuel Temesgen Tewelde - Odd
Jones El-Abdellaoui - Vålerenga
William Kvale - Brann
Stian Sjøvold Thorstensen - Rosenborg

 


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 i heimekampen mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


08.11 Sogndal 1 vann 5-0 borte mot Florø 1


Sogndal 1 sitt lag som i går vann 5-0 borte mot Florø 1.
Foto: Kristian Ask

 

Sogndal 1 vann i går 5-0 borte mot Florø 1 i den fyrste KM-finalen i klasse G15/17 1. divisjon. Viljar Stavø (2), Andreas Haugen Duesund, Lidvin Berge Hestetun og Marius Årøy scora måla til Sogndal 1.

Sogndal 1 har dermed KM-tittelen i denne klassa langt ned i lomma før returkampen på heimebane.

Returkampen blir spelt på Fosshaugane Campus søndag 14. november klokka 14.00. 

Stryn 1 og Jotun 1 kjempar om 3. plassen i denne klassa. Kampen mellom dei to laga blir spelt på nøytral bane i Skeihallen tysdag 9. november klokka 19.00.


Florø 1 - Sogndal 1  0-5 (0-4)
0-1 Andreas Haugen Duesund (1. min)
0-2 Lidvin Berge Hestetun (9. min)
0-3 Viljar Stavø (18. min)
0-4 Viljar Stavø (36. min)
0-5 Marius Årøy (59. min)


Dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Assistentdommarar: Amund Laukeland, Førde og Ragnar Åmot, Jølster


Florø 1:
Michal Sobczak
Elias Hovland
Emil Grotle Herstad
Vegard Sund Hauge
Emil Ellingsund Mortensen
Liam-Alexander Jacobsen Høyvik
Enok Naustdal
Elias Holm
Emil Hallstensen
Mats Sande Mallon
Henrik Haugland Heggheim

Innbyttarar:
Nikolai Vårdal Haugland
Elias Sunde Giil
Phakphum Khangkhunthod

Sogndal 1:
Daniel Gjerde Sætren
Sander Sjøthun Heggestad
Lidvin Berge Hestetun
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Andreas Kalstad
Ola Lerheim Olsen
Marius Årøy
Sander Hestetun Kilen
Viljar Stavø
Andreas Haugen Duesund

Innbyttarar:
Noah Heggestad
Kristian Kongelf
Elling Ingeson Kvåle
Niklas Follevåg Berglund
Abdalla Mohamed Mohamud


08.11 Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen



Måløy FK har gleda av å invitere til Toyota Cup i Nordfjordhallen laurdag 20. og søndag 21. november.

NB! Påmeldingsfristen er endra til onsdag 10. november.

Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.

3'ar-fotball (6-7 år): 2 x 7 minutter (minimum 3 kamper)
5'ar-fotball (8-12 år): 1 x 13 minutter (minimum 4 kamper)

6-7 år: 10 x 15 meter (blir spelt med vant rundt hele banen)
G8 og J8/9: 20 x 30 meter
G9 og 10-12 år: 20 x 40 meter

Eventuelle spørsmål til turneringa kan rettast til cup@maloyfk.no

Les invitasjonen til Toyota Cup i Nordfjordhallen.


07.11 Norge J15 vann 5-2 mot Belgia


Kaja Bjelde Hjelmhaug for Sogn under 3. runde i Enivestserien i 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  

 

Norge J15 vann i dag 5-2 i ein privatlandskamp mot Belgia. Karen Rygg Ims (2), Signe Amalie Strømnes, Kajsa Pettersen og Ida Emilie Heggem Warvik scora måla til Norge.

Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal blei bytta inn 10 minutt ut i 2. omgang. Dagens kamp var Bjelde Hjelmhaug sin fjerde landskamp for J15-landslaget.
 

Belgia - Norge  2-5 (1-2)
0-1 Signe Amalie Strømnes (11. min)
0-2 Kajsa Pettersen (24. min)
1-2 Clementine Reynebeau (30. min)
1-3 Karen Rygg Ims (57. min)
1-4 Karen Rygg Ims (62. min)
2-4 Gladys Cambier (74. min)
2-5 Ida Emilie Heggem Warvik (78. min)


Belgia:
Elise Noel
Lola Vanluyten
Fleur Heyman
Louize Haentjens
Megan Watson
Romy Wenning
Clementine Reynebeau
Kiki Peeters
Ella Van Den Brande
Maud Ceulemans
Inte Verbeiren

Innbyttarar:
Juliette Demol
Emma Ernst
Zoé Henry
Leen Van Miert
Ambre Vandergheynst
Eline Prevost
Fienelotte Valcke
Noélie Therasse
Ella Schoeters
Aurélie Reynders
Gladys Cambier

Norge:
Pia Grinde-Hansen
Linnea Olausson Tveit
Ane Jørgensen (Sara Rebaudo-Tingberg 46. min)
Solveig Tomren Slemmen
Tomine Svendheim
Silje Bjåstad (Julie Ovidia Hals 46. min)
Carina Wik Alfredsen
Anna Gilleshammer Nigardsøy (Kaja Bjelde Hjelmhaug 55. min)
Mathea Berg-Solemdal (Ida Emilie Heggem Warvik 55. min)
Kajsa Pettersen (Martine Trollsås Fenger 46. min)
Signe Amalie Strømnes (Karen Rygg Ims 55. min)

07.11 Måløy vann 4-3 heime mot Eid 1 


Måløy jublar etter dagens 4-3 seier heime mot Eid 1 på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Måløy vann i dag 4-3 heime mot Eid 1 i ein jamn og spennande kamp i klasse G13/14 11'ar 2. divisjon avdeling 3 haust. Håvar Rønhovde (2) og Alexander Osmundsvåg scora måla til Måløy, medan Levi Wilhelm Silander Skibenes, Sivert Nordnes og Matias Sivert Fosse sette inn måla til Eid 1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Sandane 4-0 heime mot Florø 2.


Måløy - Eid 1 4-3 (2-1)
1-0 Håvar Rønhovde (7. min)
1-1 Levi Wilhelm Silander Skibenes (10. min)
2-1 Alexander Osmundsvåg (13. min)
2-2 Sivert Nordnes (41. min)
3-2 Håvar Rønhovde (48. min)
3-3 Matias Sivert Fosse (50. min)
4-3 Alexander Osmundsvåg (55. min)

Dommar: Sujeevan Mohanarajah, Måløy

Kort: Ingen

Måløy:
Viktor John Bibby
Kristofer Blalid
Thitiphan Ngoenaree
Hafsteinn Bjarni Vilhelmsson
Albert Aase
Rafael Rødøy Mitei
Alexander Osmundsvåg
Kristian Solvang
Magnus Haraldsson Aare
Håvar Rønhovde
Hassan Hamza Mohammad

Innbyttarar:
Emil Wik Weltzien
Adrian Chruickshank Holvik
Håkon Rundereim
August Ingi Gotteberg
Sebastian Reed

Eid 1:
Anton Stener Endal Jepsen
Fredrik Nordnes Haugland
Nikolai Slettenes
Herman Krokstrand Kjøllesdal
William Nyland Englund
Scott Kroken Karlsen
Matias Sivert Fosse
Sivert Nordnes
Levi Wilhelm Silander Skibenes
Øyvind Ariansen
Sander Varpen Heimsæter

Innbyttarar:
Nikolai Starheimsvik
Daniel Naustdal
Trygve Magnus Tverberg
Kasper Skjølberg Gustavsen

07.11 Vårin og Linn-Mari klar for Toppserien


Vårin Ness og Linn-Mari Nilsen jublar for opprykk til Toppserien.
Alle foto: privat

 

Røa Fotball Elite sikra i dag opprykk til Toppserien med 3-0 seier heime mot Åsane. Med berre ein kamp igjen i årets 1. divisjon toppar Røa tabellen seks poeng føre Åsane.

Linn-Mari Nilsen har Røa sin fyrstekeeper denne sesongen. 22-åringen frå Sande i Gaular har vokta målet til Røa i 16 av dei 17 seriekampane dei har spelt.

Vårin Ness frå Sogndal har dessverre fått årets sesong spolert med skade.

Røa avsluttar årets sesong med bortekamp mot Grei Kvinner Elite søndag 14. november.

Hedda Vatn Øvreberg og Åsane kan sikre seg kvalifisering til Toppserien. Då må laget vinne eller spele uavgjort i den siste seriekampen heime mot Øvrevoll Hosle. 21-åringen frå Stryn spelte siste timen for Åsane i dagens kamp. 


Røa Fotball Elite - Åsane  3-0 (3-0)

1-0 Ragne Hagen Svastuen (23. min)
2-0 Ragne Hagen Svastuen (27. min)
3-0 Tuva Lotte Leschbrandt Espås (43. min)

Dommar: Cecilie Frøyland, Frøyland

Assistentdommarar: Henrik Skjevestad, Ready og Jan Erling Kristiansen, Skeid

4. dommar: Amalie Nyeng, Freidig


Kort:
Ingen


Røa Fotball Elite:

Linn-Mari Nilsen
Mia Rostad Huse (Nadia Ryan Pinto 86. min)
Rakel Jagtøien Renolen
Dina Marie Nielsen
Ragne Hagen Svastuen
Frida Berg Lyshoel
Oline Brekke Fuglem
Vilde Anett Fjelldal (Birgitte Bjørlykhaug 90. min)
Sarah Alexandra Lilleberg Suphellen
Mathilde Hauge Harviken
Tuva Lotte Leschbrandt Espås (Solveig Engås 86. min)

Åsane:
Savanna Mary-Anne Duffy
Ingvild Hansen Høvring
Dina Fosso Dale (Marie Anglevik 72. min)
Karen Kraft Vistnes
Nina Vestbøstad
Synne Eide Bjørnebøle (Anna Lan Meland Lysebo 88. min)
Alise Tvilde Evensen (Thea Notland 88. min)
Ida Holm Neset (Emma Støyva 72. min)
Maria Østervold
Katarina Dybvik Sunde (Hedda Vatn Øvreberg 31. min)
Anna Østrem


07.11 Førde tapte 4-1 borte mot Vidar 


Førde tapte i dag 4-1 borte mot Vidar i kvalifiseringa til 2. divisjon.
Førde sin hovudtrenar Henrik Myklebust i bortekampen mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde tapte i dag 4-1 borte mot Vidar i den fyrste kvalifiseringskampen om opprykk til 2. divisjon kvinner. Carolta Canedo Mesquita, Malin Thrane Måland, Tina Skår Eliassen og Tine Refsland scora for Vidar, medan Lea Storøy sette inn målet til Førde. Heimelaget var i føringa 3-1 til pause.

I den neste kampen i kvalifiseringa spelar Os/Nore Neset heime mot Vidar søndag 14. november, medan Førde spelar heime mot Os/Nore Neset søndag 21. november.

Dei to beste laga i kvalifiseringa rykker opp til 2. divisjon kvinner.


Vidar - Førde 4-1 (3-1)
1-0 Carolta Canedo Mesquita (5. min)
1-1 Lea Storøy (14. min)
2-1 Malin Thrane Måland (19. min)
3-1 Tina Skår Eliassen (37. min)
4-1 Tine Refsland (72. min)


Dommar: Olaf Andre Frøyland, Frøyland

Assistentdommarar: Marie Enersgård, Hundvåg og Øystein Paulsen, Tjensvoll 

Vidar:
Alisa Nagell-Håland
Ann Karin Vikeså
Carolta Canedo Mesquita
Tine Refsland
Tina Skår Eliassen
Celine Surdal
Hanna Dyrstad
May Liss Vikeså
Oda Andersen Lundeby
Ingrid Marie Østbø Pettersen
Malin Thrane Måland

Innbyttarar:
Anna Guddal
Ane Rasmussen Fuglesten
Alva Rudjord
Victoria Løkken
Sanne Surdal
Jenny Aadnevik
Sofia Segadal Hansen

Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Linnea Levik Aamot
Ida Kristine Rotnes
Maria Høyvik
Anne Gyldenskog Kilnes
Astrid Bolstad Blikra 
Lea Storøy
Kaya Bird Fonn
Thea Lovise Holsen
Inga Hoff
Sofia Hagen Paulen

Innbyttarar:
Sofie Honningsvåg Aarnes
Eline Botnen
Una Claussen Thingnes
Stina Hillersøy
Line Bruland
Synne Bell Folland
Agathe Abrahamsen Slettehaug

07.11 Kampar i dag, søndag 7. november 


Åheim/Selje/Vanylven sin kamp mot Aksla i dag er utsett/avlyst
på grunn av at Aksla ikkje greier å stille lag.
På bildet jublar laget etter seieren heime mot Hornindal 16. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Kvalifisering til 2. divisjon kvinner

Kl. 13.00 Vidar - Førde

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 15.00 Åheim/Selje/Vanylven - Aksla

NB! Denne kampen er avlyst/utsett på grunn av at Aksla ikkje greier å stille lag.

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 7 7 0 0 41-6 21
Brattvåg 8 6 0 2 33-16 18
Stordal/Stranda 7 5 1 1 34-13 16
Hareid 8 4 1 3 32-16 13
Åheim/Selje/Vanylven 7 3 1 3 29-18 10
Aksla 6 2 1 3 11-12 7
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 8 1 1 6 10-34 4
Hornindal 7 1 1 5 10-38 4
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

06.11 Resultat kretskampar i Stryn 6. november


NFF Sogn og Fjordane J15 vann begge kampane sine i dag.
 Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn.

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 har i dag spelt kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion.

Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn.

Jenter 14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 1-1 (0-1)
Jenter 14 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal 2-1 (1-0)
Jenter 14 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane 0-2 (0-0)

Jenter 15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre  2-0 (2-0)
Jenter 15 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal  2-2 (0-1)
Jenter 15 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane 0-2 (0-1)

 


NFF Sogn og Fjordane J14 vann ein kamp og spelte uavgjort ein kamp.
Sjå bilder og resultat frå kretskampane i Stryn.


06.11 Resultat kampar i dag, laurdag 6. november 


Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik og Florø vann i dag 2-1 mot Fløya.
Bildet er frå kretskampen mot Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen

KFUM - Sogndal  3-1 (0-1)
0-1 Akor Jerome Adams (12. min)
1-1 Johannes Andres Hummelvoll-Nunez (12. min)
2-1 Alagie Sanyang (12. min)
3-1 Bilal Njie (12. min)

Grorud  - Åsane 3-2 (1-1)
Bryne - Jerv 2-0 (1-0)
Fredrikstad - Aalesund 2-2 (0-0)
Raufoss - Strømmen 4-2 (1-1) 
Stjørdals Blink - HamKam 0-1 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Sandnes Ulf 1-2 (0-1)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 28 19 6 3 59 - 20 63
Aalesund 28 15 10 3 64 - 40 55
Jerv 28 14 9 5 46 - 42 51
Fredrikstad 28 14 7 7 57 - 40 49
Sogndal 27 11 7 9 37 - 31 40
KFUM 28 11 7 10 41 - 43 40
Åsane 28 11 5 12 42 - 51 38
Sandnes Ulf 28 10 7 11 40 - 46 37
Ranheim TF 27 9 7 11 52 - 52 34
Bryne 28 10 4 14 40 - 44 34
Raufoss 28 10 4 14 50 - 51 33
Start 27 9 6 12 53 - 55 33
Grorud 28 9 4 15 41 - 56 31
Ullensaker/Kisa 28 6 8 14 30 - 45 26
Stjørdals-Blink 27 7 5 15 29 - 48 26
Strømmen 28 3 12 13 29 - 46 21


PostNord-ligaen avdeling 1

Fløya - Florø  1-2 (1-1)
0-1 Sofiane Dia (8. min)
1-1 Tobias Lind (26. min)
1-2 Nelson De Jesus Correia, straffe (77. min)

Asker - Kongsvinger 2-3 (1-3)
Brattvåg - Senja 2-0 (0-0)
Bærum - Vålerenga 2  2-2 (0-0)
Eidsvold TF - Kvik Halden 1-1 (1-1) 
Moss - Hødd 1-3 (1-2)
Tromsdalen - Alta  3-1 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 25 22 2 1 87 - 23 68
Hødd 25 17 6 2 64 - 17 57
Asker 25 14 4 7 58 - 37 46
Tromsdalen 25 12 6 7 49 - 33 42
Brattvåg 25 12 5 8 53 - 45 41
Eidsvold TF 25 11 6 8 44 - 44 39
Alta 25 11 5 9 44 - 46 38
Kvik Halden 25 11 5 9 43 - 46 38
Bærum 25 9 3 13 40 - 48 30
Moss 25 8 5 12 44 - 50 29
Vålerenga 2 25 6 5 14 42 - 63 23
Florø 25 4 3 18 26 - 62 15
Fløya 25 2 8 15 28 - 67 14
Senja 25 2 5 18 22 - 63 11

06.11 Kampar i dag, laurdag 6. november 


Florø spelar i dag bortekamp mot Fløya på Fløya Arena.
Rodrigo Felipe Carreiro Lima og Florø sin trenar Gonçalo Pereira
før Florø sin seriekamp heime mot Hødd 21. juli.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen

Kl. 13.00 KFUM - Sogndal 
Kl. 13.00 Grorud  - Åsane
Kl. 15.00 Bryne - Jerv
Kl. 15.00 Fredrikstad - Aalesund
Kl. 15.00 Raufoss - Strømmen 
Kl. 15.00 Stjørdals Blink - HamKam
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Sandnes Ulf

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 27 18 6 3 58 - 20 60
Aalesund 27 15 9 3 62 - 38 54
Jerv 27 14 9 4 46 - 40 51
Fredrikstad 27 14 6 7 55 - 38 48
Sogndal 26 11 7 8 36 - 28 40
Åsane 27 11 5 11 40 - 48 38
KFUM 27 10 7 10 38 - 42 37
Ranheim TF 27 9 7 11 52 - 52 34
Sandnes Ulf 27 9 7 11 38 - 45 34
Start 27 9 6 12 53 - 55 33
Raufoss 27 9 4 14 46 - 49 31
Bryne 27 9 4 14 38 - 44 31
Grorud 27 8 4 15 38 - 54 28
Ullensaker/Kisa 27 6 8 13 29 - 43 26
Stjørdals-Blink 26 7 5 14 29 - 47 26
Strømmen 27 3 12 12 27 - 42 21

PostNord-ligaen avdeling 1

Kl. 13.00 Fløya - Florø
Kl. 13.00 Asker - Kongsvinger
Kl. 13.00 Brattvåg - Senja
Kl. 13.00 Bærum - Vålerenga 2
Kl. 13.00 Eidsvold TF - Kvik Halden 
Kl. 13.00 Moss - Hødd
Kl. 13.00 Tromsdalen - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 24 21 2 1 84 - 21 65
Hødd 24 16 6 2 61 - 16 54
Asker 24 14 4 6 56 - 34 46
Tromsdalen 24 11 6 7 46 - 32 39
Brattvåg 24 11 5 8 51 - 45 38
Eidsvold TF 24 11 5 8 43 - 43 38
Alta 24 11 5 8 43 - 43 38
Kvik Halden 24 11 4 9 42 - 45 37
Moss 24 8 5 11 43 - 47 29
Bærum 24 9 2 13 38 - 46 29
Vålerenga 2 24 6 4 14 40 - 61 22
Fløya 24 2 8 14 27 - 65 14
Florø 24 3 3 18 24 - 61 12
Senja 24 2 5 17 22 - 61 11

05.11 Norge J15 vann 2-0 mot Mexico


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

 

Kaja Bjelde Hjelmhaug var i startellevaren då Norge J15 i dag vann 2-0 i ein privatlandskamp mot Mexico. Linnea Olausson Tveit og Signe Amalie Strømnes scora måla til Norge. Begge måla kom i 2. omgang i kampen som blei spelt i Leuven i Belgia.

Neste kamp for det norske J15-landslaget er mot Belgia søndag 7. november.


Mexico - Norge  0-2 (0-0)
0-1 Linnea Olausson Tveit (66. min)
0-2 Signe Amalie Strømnes (77. min)

Mexico:
Camila Vázquez
Tessa Arreola
Melissa Hernández
Isabella Calderón
Yessenia Guzmán
Amy Corona
Ana Sofía Torres
Ana Sofía Vázquez
Nicol de León
Makayla Aranda
Mariana Andonaegui

Innbyttarar:
Dasha Díaz
Miranda Reyna
Natalia González
Hanna Contreras
Citlalli Ruiz
Daniela Gallegos
Ana Sofía Salas
Sofía Figueroa
Estrella Landa

Norge:
Lotte Egeland
Linnea Olausson Tveit
Silje Bjåstad
Ane Jørgensen
Solveig Tomren Slemmen
Kaja Bjelde Hjelmhaug (Anna Gilleshammer Nigardsøy 59. min)
Carina Wik Alfredsen
Ida Emilie Heggem Warvik (Signe Amalie Strømnes 67. min)
Karen Rygg Ims (Mathea Berg-Solemdal
Martine Trollsås Fenger (Julie Ovidia Hals 67. min)
Tomine Svendheim (Kajsa Pettersen 41. min)


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


05.11 Førde startar borte mot Vidar i kvalifiseringa 


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Som avdelingsvinnar i 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane skal Førde ut i kvalifisering om opprykk til 2. divisjon kvinner.

Førde skal i den fyrste kvalifiseringskampen møte Vidar som blei avdelingsvinnar i 3. divisjon kvinner Rogaland. Kampen blir spelt på bortebane fyrstkomande søndag.

Deretter ventar heimekamp mot Os/Nore Neset som vann sluttspelet mot Åsane i Hordaland. Kor tid denne kampen blir spelt kjem an på kva resultatet i helgas kamp mellom Vidar og Førde blir. 

Kampen mellom Os/Nore Neset blir spelt på Kuventræ på Os.

Dei to beste laga i sluttspelet mellom Førde, Vidar og Os/Nore Neset rykker opp til 2. divisjon kvinner.


Tabell 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

Tabell 3. divisjon kvinner Rogaland
Vidar 11 7 4 0 51 - 14 25
Klepp 3 11 8 1 2 40 - 15 25
Hinna 11 8 1 2 38 - 15 25
Djerv 1919 11 6 3 2 32 - 17 21
Viking 2 11 6 2 3 40 - 17 20
Randaberg 11 4 2 5 29 - 30 14
Kopervik/Avaldsnes 11 4 1 6 16 - 32 13
Egersund 11 3 1 7 17 - 34 10
Haugar 2 11 3 1 7 20 - 41 10
Bryne 2 11 3 0 8 20 - 30 9
Sandnes Ulf 11 3 0 8 24 - 48 9
Falkeid 11 3 0 8 13 - 47 9


Tabell 3. divisjon kvinner Hordaland avdeling 1

Os/Nore Neset 10 8 2 0 29 - 7 26
Fana 10 6 2 2 18 - 8 20
Fyllingsdalen 2 10 4 3 3 20 - 15 15
Djerv 10 3 1 6 14 - 28 10
Gneist 10 1 4 5 13 - 20 7
Bremnes 10 1 2 7 6 - 22 5

Tabell 3. divisjon kvinner Hordaland avdeling 2
Åsane 2 8 6 0 2 12 - 8 18
Lyngbø 8 3 2 3 15 - 11 11
Voss 8 3 2 3 13 - 12 11
Sotra 8 3 1 4 13 - 10 10
Nymark 8 2 1 5 10 - 22 7

Sluttspel 3. divisjon kvinner Hordaland
Åsane 2 - Os/Nore Neset  1-0 (0-0)
Os/Nore Neset - Åsane 2  3-0 (2-0)

05.11 Balestrand 1 vann G15/17 2. divisjon avdeling 1


Balestrand 1 jublar etter gårsdagens 5-1 seier borte mot Jotun 2.
Bak frå venstre: Sebastian Kerchbaumer, Sølve Solvorn Sæle, Stian Bratshaug, Jakob Kårstad, Francesco Tjoflaat Miconi, Daniel Flatland Ese, Ole Thue, Elias Nilsson og David Tea.
Framme frå venstre: Qusey Maritah, Dennis Demirovic, Robel Yemane Brhane
Foto: Eirik Thue

 

Balestrand 1 vann i går 5-1 borte mot Jotun 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 1. Francesco Johannes Tjoflaat Miconi (2), Quseiy Maritah, Robel Yemane Brhane og David Tonheim Tea scora måla til Balestrand 1, medan Martin Andreas Hestetun Morland sette inn målet til Jotun 2.

Gårsdagens seier var Balestrand 1 sin sjette seier av seks mulige denne hausten. Balestrand 1 er dermed avdelingsmester i G15/17 2. divisjon avdeling 1 med full pott 18 poeng av 18 mulige.

Ein serierunde gjenstår i denne avdelinga. Vik spelar heime mot Balestrand, Sogndal 2 spelar heime mot Syril, medan Kaupanger spelar heime mot Jotun 2. 


Jotun 2 - Balestrand 1  1-5 (0-2)
0-1 Quseiy Maritah (16. min)
0-2 Robel Yemane Brhane (38. min)
1-2 Martin Andreas Hestetun Morland (42. min)
1-3 Francesco Johannes Tjoflaat Miconi  (52. min)
1-4 Francesco Johannes Tjoflaat Miconi  (72. min)
1-5 David Tonheim Tea (76. min)


Jotun 2:
Jaran Aspevik
Jørgen Klingenberg
Olai Hatlelid Holsæter
Niklas Dvergedal
Jonas Walaker
Christoffer Da Silva Vamråk
Heine Framstad Helle Hunderi
Tobias Luggenes Furebotn
Kevin Lægreid
Theodor Høyum
Martin Andreas Hestetun Morland
Isak Øyre Nundal
Arvid Rene Lucas Lægreid
Simen Hestetun
Markus Dahl
Oskar Grenager

Balestrand 1:
Dennis Demirovic
Sebastian-Nikolay Kerschbaumer
Sølve Solvorn Sæle
Jakob Landro Kårstad
Daniel Flatland Ese
Robel Yemane Brhane
Elias Johannes Nilsson
Stian Skjellanger Bratshaug
Ole Thue Kaptein
Francesco Johannes Tjoflaat Miconi
Quseiy Maritah
David Tonheim Tea


Gjenståande kampar G15/17 2. divisjon avdeling 1
Måndag 8. november, Vik - Balestrand 2
Onsdag 11. november, Sogndal 2 - Syril
Onsdag 11. november, Kaupanger - Jotun 2
 

Tabell G15/17 2. divisjon avdeling 1
Balestrand 1 6 6 0 0 31-7 18
Vik 5 4 0 1 26-10 12
Sogndal 2 5 3 0 2 12-18 9
Balestrand 2 5 2 0 3 16-22 6
Kaupanger 5 1 0 4 14-16 3
Jotun 2 5 1 0 4 11-22 3
Syril 5 1 0 4 13-28 3

04.11 Nytt tidspunkt Sogndal - Stjørdals Blink



 

Sogndal Fotball, Stjørdals Blink og Norges Fotballforbund er blitt enige om nytt kamptidspunkt for kampen mellom Sogndal og Stjørdals Blink i den 27. serierunden i OBOS-ligaen.

Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus onsdag 10. november klokka 17.12.

- Det blir dei samme kamptroppane som sist.
- Kampen startar oppatt på stillinga 1-0 til Sogndal.
- Kampen startar frå det tidspunktet domaren bles av sist, i det 12. minutt.
- Kampen startar med eit innbytte for Sogndal.


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 27 18 6 3 58 - 20 60
Aalesund 27 15 9 3 62 - 38 54
Jerv 27 14 9 4 46 - 40 51
Fredrikstad 27 14 6 7 55 - 38 48
Sogndal 26 11 7 8 36 - 28 40
Åsane 27 11 5 11 40 - 48 38
KFUM 27 10 7 10 38 - 42 37
Ranheim TF 27 9 7 11 52 - 52 34
Sandnes Ulf 27 9 7 11 38 - 45 34
Start 27 9 6 12 53 - 55 33
Raufoss 27 9 4 14 46 - 49 31
Bryne 27 9 4 14 38 - 44 31
Grorud 27 8 4 15 38 - 54 28
Ullensaker/Kisa 27 6 8 13 29 - 43 26
Stjørdals-Blink 26 7 5 14 29 - 47 26
Strømmen 27 3 12 12 27 - 42 21

04.11 Noah Solskjær gir seg i Sogndal


Noah Solskjær for Sogndal 2 heime mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Noah Solskjær har etter eige ynskje valgt å avslutte oppholdet i Sogndal.

Solskjær melde permanent opphold til Sogndal i august, etter å ha vore på utlån frå Kristiansund sidan april.

No reiser Solskjær til England der han har som mål å få meir speletid for eit lag der. I Sogndal har det blitt seks innhopp i OBOS-ligaen, nokre cupkampar og spel for Sogndal 2 i Norsk Tipping-ligaen.  

Les meir på Sogndal Fotball sine nettsider.

04.11 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G15


Jesper Endal Jepsen i Eid 1 sin guttekamp mot Stryn1 1. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag gutar født 2006 i perioden frå 1. november til 31. desember 2021. 

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane G15 er Nils Tore Krosshaug og Morten Olsen.


Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G15

Jesper Endal Jepsen, Eid
Jonas Rand Hopland, Stryn
Oskar Grenager, Jotun
Andreas Kalstad, Sogndal
Kristian Kongelf, Sogndal
Sander Sjøthun Heggestad, Sogndal
Viljar Stavø, Sogndal
Ola Lerheim Olsen, Sogndal
Noah Heggestad, Sogndal
Mathias Øren, Sogndal
Daniel Gjerde Sætren, Sogndal
Felix Rørvik Solheim, Dale
Michael Sobczak, Florø
Emil Ellingsund Mortensen, Florø
Liam-Alexander Jacobsen Høyvik, Florø
Jonas Frøiland Nistad, Førde
Arne Olai Orheim Vallestad, Førde
Andreas Hvidsten, Førde

 


Felix Rørvik Solheim og Dale vann 3-1 borte mot Måløy 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Jonas Rand Hopland i småguttekampen borte mot Måløy 16. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp på Måløy Stadion.


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 i heimekampen mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sogndal har med heile åtte spelarar på G15-kretslaget.
Sju av desse åtte var i aksjon då Sogndal 1 vann 5-1 borte mot Eid
på Eid Idrettspark i klasse G15/17 1. divisjon haust avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.11 Jentekretskampar i Stryn 6. november


NFF Sogn og Fjordane J15 vann begge kampane sine då det blei spelt kretskampar i Stryn søndag 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 skal laurdag 6. november spele kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion.


Kampoppsett
Kl. 10.45 Jenter 14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre
Kl. 11.45 Jenter 15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre
Kl. 12.45 Jenter 14 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal
Kl. 13.45 Jenter 15 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal
Kl. 14.45 Jenter 14 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 15.45 Jenter 15 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane

 


NFF Sogn og Fjordane J14 jublar etter at Emma Sæbø gav laget
leiinga 1-0 i kampen mot NFF Sunnmøre 28. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober 2017.


03.11 Sogndal 1 klar for  kretsfinalar mot Florø 1 


Sogndal 1 jublar etter dagens 5-1 seier borte mot Eid 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal 1 vann i kveld 5-1 borte mot Eid 1 i klasse G15/17 1. divisjon haust avdeling 2. Mathias Øren, Kristian Kongelf, Andreas Kalstad, Viljar Stavø og Abdalla Mohamed Mohamud scora for Eid 1, medan Henrik Vingen Vedeld sette inn Eid sitt mål bak Sogndal sin keeper Sondre Nor Midthjell.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal 1 er etter dagens seier vinnar av denne avdelinga på bedre målforskjell enn Stryn 1. Sogndal 1 skal dermed ut i kamp heime og borte mot Florø 1 om KM-tittelen i denne klassa.


Eid 1 - Sogndal 1   1-5 (0-1)
0-1 Mathias Øren (40. min)
0-2 Kristian Kongelf (41. min)
0-3 Andreas Kalstad (55. min)
0-4 Viljar Stavø (65. min)
1-4 Henrik Vingen Vedeld (72. min)
1-5 Abdalla Mohamed Mohamud (79. min)

Dommar: Jan Arve Søvde, Breimsbygda 

Gult kort: Noah Aleksander Taklo, Eid 


Eid 1:
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Johan Felde
Emilian Henden
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Julian Alexander Ervik Hansen
Tobias Berge
Jesper Endal Jepsen
Noah Aleksander Taklo
Marius Åsebø
Yafiet Zerai Mussie
David Balsnes Lefdal

Innbyttarar:
Anton Stener Endal Jepsen
Henrik Vingen Vedeld
Elias Engeland Løkling
Daniel Dyrstad Hildenes

Sogndal 1:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Lidvin Berge Hestetun
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Andreas Kalstad
Kristian Kongelf
Ola Lerheim Olsen
Marius Årøy
Viljar Stavø
Andreas Haugen Duesund

Innbyttarar:
Martin Sva Wergeland
Noah Heggestad
Niklas Follevåg Berglund
Elling Ingeson Kvåle
Abdalla Mohamed Mohamud

03.11 Meld på lag til Kjempenes Liga 2021 


Tom Wolff Navarsete er leiar i Fjøra FK.
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Sandane 29. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NB! Siste frist for å melde på lag til Kjempenes Liga er i dag, onsdag 3. november.

Kjempenes Liga 2021 vert arrangert fredag 12. og laurdag 13. november i Sognahallen.

Påmelding til Malin Kristoffersen på malin1991@hotmail.no der du oppgir lagnavn, navn på kontaktperson, epost og telefonnummer. Siste frist for påmelding er 3. november kl 21.00.

03.11 Stenevik har forlenga med Eskilstuna United


Foto: privat

 

Elise Isolde Stenevik har forlenga kontrakta med den svenske toppklubben Eskilstuna United. Kontrakta strekker seg ut 2023-sesongen.


Stenevik har spelt for Eskilstuna United i Damallsvenskan dei to siste sesongane. Her står 22-åringen frå Florø bokført med eit mål på 38 kampar. I tillegg har Stenevik spelt seks cupkampar for det svenske laget.

Stenvik som kom frå Florø til Arna Bjørnar hausten 2015 spelte fast for Arna Bjørnar i Toppserien frå 2016 til 2019. I løpet av desse fire sesongane spelte Stenevik 72 kampar og scora eit mål i Toppserien. I tillegg spelte ho 12 kampar og scora eit mål i cupen for Arna Bjørnar.

På aldersbestemte landslag står Stenevik bokført med 43 kampar og åtte mål.  

 


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat 


Stenevik for Team SFFK jenter mot Kaupanger 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.



Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.



Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.11 Oppsummering Haugen 2021-sesongen


Haugen jublar etter seieren mot Måløy 2 på Klenkarberget 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen kom denne sesongen på 2. plass i 6. divisjon avdeling 3 med seks seierar og eit tap.


Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 7 6 0 1 37-12 18
Haugen 7 6 0 1 29-12 18
Hyen 7 4 1 2 25-16 13
Flatraket 7 2 3 2 21-25 9
Hornindal 7 2 1 4 16-18 7
Svelgen/Bremanger 2 7 2 0 5 13-29 6
Stadlandet 7 1 2 4 6-27 5
Breimsbygda/Jølster 2 7 1 1 5 13-20 4


Her er ein liten oversikt over kven som spelte kampar, scora mål og pådrog seg kort for Haugen denne sesongen.

Ryan Dennis Ough blei toppscorar med seks mål.

Haugen scora totalt 29 mål på sju kampar, og 13 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista.
 

6 mål:
Ryan Dennis Ough

5 mål:
Kai-Arne Nord Humborstad
Yngve Furnes

2 mål:
Muktar Ferej Yassin
Nikolai Midtbø Heggedal
Sivert Humborstad

1 mål:
Frank-Willie Bødal
Geir Andreas Holtermann Holmen
Henrik Espelund Myklebust
Jan Olav Humborstad
Sander Torheim Frislid
Stig Tore Gilleshammer
Tore Ola Sundal


Seks spelarar har spelt alle sju kampane denne sesongen. Totalt 27 forskjellige spelarar har spelt ein eller fleire kampar i 2021-sesongen.

7 kampar:
Henrik Espelund Myklebust
Kai-Arne Nord Humborstad
Kay Rune Solheim
Ryan Dennis Ough
Sander Torheim Frislid
Tore Årskog

6 kampar:
Geir Andreas Holtermann Holmen
Jo Inge Skålbones
Sivert Humborstad

5 kampar:
André Rafsol
Fredrik Hope Eikås
Vegard Lunde
Yngve Furnes
Øystein Haugland

4 kampar:
Frank-Willie Bødal
Nikolai Midtbø Heggedal
Øivin Vabø

3 kampar:
Jan Olav Humborstad
Muktar Ferej Yassin
Stig Tore Gilleshammer

2 kampar:
Markus Nybø Bakke
Olav Berstad
Tore Ola Sundal

1 kamp:
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Eirik Bjarnastein Stave
Preben Hjelmeland Løvlid
Stian Aaland


Haugen har pådratt seg seks gule kort denne sesongen. 

2 gule kort:
Frank-Willie Bødal

1 gult kort:

Fredrik Hope Eikås
Ryan Dennis Ough
Sivert Humborstad
Yngve Furnes

 


Ryan Dennis Ough blei toppscorar i sin fyrste sesong for Haugen.
Bildet er frå 6-2 seieren heime mot Flatraket 23. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.11 Sogndal G16 vann 3-1 borte mot Stabæk 


Andreas Kalstad scora Sogndal sitt fyrste mål i kampen mot Stabæk.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal vann søndag 3-1 borte mot Stabæk i Nasjonal G16 på Nadderud.
Andreas Kalstad, Viljar Stavø og Marius Årøy scora måla til Sogndal, medan Edgar Arvid Opsahl sette inn målet til Stabæk.

Dette var Sogndal sin 10. og siste kamp i Nasjonal G16 denne sesongen.

Det har vore ein fantastisk sesong for Sogndal med seks seierar, to uavgjort og to tap. 


Stabæk - Sogndal  1-3 (1-1)
0-1 Andreas Kalstad (14. min)
1-1 Edgar Arvid Opsahl (29. min)
1-2 Viljar Stavø (51. min)
1-3 Marius Årøy (56. min)

Dommar: Jan Erling Kristiansen (Skeid)

Assistentdommarar: Serkan Keser, KFUM og Berat Keser, Fagerborg

Gult kort: Sander Hestetun Kilen, Sogndal


Stabæk:
Ole Thibault Comtet
Olof Viktor Thoresen
Trym Linberg
Haakon Ludvigsen
Suleiman Osman Mohamud
Herman Øen Paulsrud
Joachim Emmanuel Valcin Nysveen
Andreas Vik-Simonsen
Edgar Arvid Opsahl
William Nicolai Wendt
Lauritz Finrud Borgersen

Innbyttarar:
Thomas Ekroll
Karsten Arman Ekorness
Kristian Damnæs-Lange

Sogndal:

Daniel Gjerde Sætren
Sander Sjøthun Heggestad
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren
Enok Naustdal
Andreas Kalstad
Sander Hestetun Kilen
Kristoffer Steinseth
Andreas Haugen Duesund
Viljar Stavø

Innbyttarar:
Marius Årøy
Kristian Sivertsen Stenhaug
Kristian Kongelf

02.11 Sivert og Johan tekne ut på U21-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sivert Heghheim Mannsverk og Johan Hove er tekne ut på U21-landslaget som skal ut i EM-kvalifiseringskampar mot Finland og Aserbajdsjan. 

Kampen mot Finland blir spelt heime på Marienlyst Stadion fredag 12. november, medan kampen mot Aserbajdsjan blir spelt på Bakcell Arena i Aserbajdsjan tysdag 16. november.

EM-sluttspelet for U21 blir arrangert i Romania og Georgia neste sommar.


Tabell Kvalifiseringsgruppe A
Kroatia  4  4 0 0  12-3  12
Norge  4  3 0 1  13-4  9
Østerrike  5  3 0 2  14-6  9
Finland  4  2 1 1  7-4  7
Aserbajdsjan  4  0 1 3  2-14  1
Estland  5  0 0 5  0-17  0


Troppen:
Kristoffer Klaesson - Leeds
Mads Christiansen - Lillestrøm
Oliver Petersen - Molde
Sebastian Sebulonsen - Viking
Henrik Heggheim - Brøndby
Ole Martin Kolskogen - Brann
Jesper Daland - Cercle Brugge
Robin Dahl Østrøm - Odense
Fredrik Oppegård - PSV Eindhoven
Halldor Stenevik - Strømsgodset
Sivert Mannsverk - Molde
Johan Hove - Strømsgodset
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Osame Sahraoui - Vålerenga
Martin Njøten Palumbo - Juventus
Tobias Christensen - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Groningen
Noah Holm - Rosenborg
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Erik Botheim - Bodø/Glimt

 


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.11 Bjelde kåra til banas beste i cupfinalen


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thea Bjelde frå Sogndal blei kåra til banas beste spelar då Vålerenga søndag vann 2-1 mot Sandviken i cupfinalen på Ullevaal Stadion.

21-åringen frå Sogndal signerte for Vålerenga i sommar etter fem sesongar i Arna Bjørnar. Til no denne sesongen står Bjelde bokført med fire mål på 11 kampar for sin nye klubb.

I tillegg til Bjelde blei også Ylinn Tennebø og Elise Thorsnes cupmester med Vålerenga denne helga. Tennbø blei bytta inn knappe 20 minutt før full tid, medan Elise Thorsnes som har vore ute med skade var ubenytta reserve.

Vilde Hasund spelte heile kampen frå Åheim spelte heile kampen for Sandviken. 

Elise Thorsnes blei toppscorar for Vålerenga i cupen denne sesongen med seks mål på to kampar.

Thorsnes har vunne cupen i Norge seks gongar med fem forskjellige klubbar. Røa (2009 og 2010), Stabæk (2013), Avaldsnes (2017), Lillestrøm (2019) og Vålerenga (2021). 


Sandviken Toppfotball - Vålerenga  1-2 (0-2)
0-1 Marie Dølvik Markussen (14. min)
0-2 Dejana Stefanovic (45. min)
1-2 Marit Bratberg Lund (50. min)


Dommar: Karoline Marie Jensen, Furuflaten

Assistentdommarar: Line Cathrine Nymoen, Kolstad og Linda Andresen, Hauerseter

4. dommar: Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden 

Gult kort: Ingrid Ryland, Sandviken og Dejana Stefanovic, Vålerenga


Sandviken Toppfotball:
Aurora Mikalsen
Tuva Hansen
Guro Bergsvand
Marthine Østenstad (Ingrid Østervold Stenevik 80. min)
Marit Bratberg Lund
Ingrid Ryland (Cecilie Redisch Kvamme 60. min)
Vilde Hasund
Ingrid Marie Karlsen Spord (Signe Gaupset 80. min)
Lisa Fjeldstad Naalsund
Elisabeth Terland
Kennya Kinda Esther Cordner (Maria Dybwad Brochmann 75. min)

Vålerenga:
Hannah Grace Seabert
Stine Ballisager Pedersen
Andrine Tomter
Ingibjörg Sigurdardottir
Janni Bøgild Thomsen
Rikke Bogetveit Nygard (Katherine Nicole Stengel 65. min)
Thea Bjelde
Dejana Stefanovic
Synne Sofie Kinden Jensen
Marie Dølvik Markussen (Ylinn Tennebø 73. min)
Rikke Marie Madsen (Agnete Kristine Nielsen 88. min)

 


Ylinn Tennebø for Kaupanger heime mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.11 Slik blir fordelinga av lag i 2022-sesongen  


Førde skal neste sesong spele i Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er frå 3-0 seieren borte mot Eid i sluttspelet i Kretsligaen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Under ser du oversikten over korleis fordelinga av lag blir i 2022-sesongen etter årets plasseringar.

Eliteserien eller OBOS-ligaen:
Sogndal

Norsk Tipping-ligaen:
Florø (Nedrykk frå PostNord-ligaen)
Førde (Opprykk frå Kretsligaen)

Kretsligaen:
Bremanger
Fjøra (Nedrykk frå Norsk Tipping-ligaen)
Eid
Førde 2 (Opprykk frå 5. divisjon)
Høyang
Jølster
Måløy FK
Sogndal 2 (Nedrykk frå Norsk Tipping-ligaen)
Stryn
Studentspretten
Vik
Årdal (Nedrykk frå Norsk Tipping-ligaen)

5. divisjon:
Bjørn
Dale (Nedrykk frå Kretsligaen)
Eid 2
Florø 2
Førde 3 (Opprykk frå 6. divisjon)
Hafslo (Opprykk frå 6. divisjon)
Kaupanger (Nedrykk frå Kretsligaen)
Sandane
Selje
Syril (Nedrykk frå Kretsligaen)

6. divisjon:
Fure (Nedrykk frå 5. divisjon)
Sogndal 3/Fjøra 2 (Nedrykk frå 5. divisjon)
Studentspretten 2 (Nedrykk frå 5. divisjon)
Stryn 2 (Nedrykk frå 5. divisjon)

Pluss resten av laga som melder seg på i 2022-sesongen.


 


Førde 2 sikra opprykk til Kretsligaen med seier borte mot Eid 2.
Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Bak f.v. Elias Larsen (trenar), Emil Berge, Håvard Folkestad, Andreas Årseth, Ulirik Nielsen , Mathias A. Sælen og Ole Petter H. Larsen.
Framme f.v. Mathias Helgheim, Nikolai Hvidsten, Magne Aarøen, Andreas Tefre, Edvin Brattreit, Tobias Holme og Lasse Aamelfot.


Hafslo skal neste sesong spele i 5. divisjon. 
Bildet er tatt etter etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


01.11 Resultat dagens kampar i OBOS-ligaen



 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i OBOS-ligaen.

Sogndal sin kamp mot Stjørdals Blink blei avbrutt eit stykke ut i 1. omgang.

Sogndal Fotball melder i ei pressemelding at midtbanespelar Emil Pálsson fekk hjartestans i det 12. speleminuttet. Pálsson vart vellukka gjenoppliva, og deretter flydd til Haukeland sjukehus for vidare utredning og behandling.   

27. serierunde OBOS-ligaen

Strømmen - Ullensaker/Kisa  2-1 (2-0)
Sogndal - Stjørdals Blink AVBRUTT
HamKam - Raufoss 2-1 (0-0)
Jerv - Grorud 0-0 (0-0)
Ranheim TF - KFUM 1-3 (0-1)
Sandnes Ulf - Fredrikstad 2-1 (0-1)
Åsane - Bryne 2-1 (1-1) 
Aalesund - Start 3-2 (0-1)


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 27 18 6 3 58 - 20 60
Aalesund 27 15 9 3 62 - 38 54
Jerv 27 14 9 4 46 - 40 51
Fredrikstad 27 14 6 7 55 - 38 48
Sogndal 26 11 7 8 36 - 28 40
Åsane 27 11 5 11 40 - 48 38
KFUM 27 10 7 10 38 - 42 37
Ranheim TF 27 9 7 11 52 - 52 34
Sandnes Ulf 27 9 7 11 38 - 45 34
Start 27 9 6 12 53 - 55 33
Raufoss 27 9 4 14 46 - 49 31
Bryne 27 9 4 14 38 - 44 31
Grorud 27 8 4 15 38 - 54 28
Ullensaker/Kisa 27 6 8 13 29 - 43 26
Stjørdals-Blink 26 7 5 14 29 - 47 26
Strømmen 27 3 12 12 27 - 42 21

01.11 NFF Sogn og Fjordane vann 5-2 i Nasjonal G14


NFF Sogn og Fjordane G14 etter seieren mot NFF Nordmøre og Romsdal.  
Foto: privat

 

NFF Sogn og Fjordane vann søndag 5-2 borte mot NFF Nordmøre og Romsdal i Nasjonal G14 Kretsserien avdeling 2. Julian Lægreid (4) og Mathias Ravnestad scora måla til NFF Sogn og Fjordane. Stillinga til pause i kampen på Årølia var 2-0 til NFF Sogn og Fjordane.  

Dette var NFF Sogn og Fjordane sin andre kamp i Nasjonal G14. I den fyrste kampen tapte NFF Sogn og Fjordane 3-2 heime mot NFF Sunnmøre på Fosshaugane Campus.

Går alt etter planen spelar NFF Sogn og Fjordane borte mot NFF Hordaland 2 søndag 14. november.


NFF Nordmøre & Romsdal - NFF Sogn & Fjordane  2-5 (0-2)

0-1 Julian Lægreid (22. min)
0-2 Julian Lægreid (34. min)
0-3 Mathias Ravnestad(43. min)
0-4 Julian Lægreid (58. min)
1-4 Håkon Dyvik (66. min)
2-4 Kasper Fagervoll Fylling (72. min)
2-5 Julian Lægreid(73. min)


Dommar:
Birger Brevik, Sunndal

Assistentdommarar: Malin Kofoed Ersnes, Frei og Amanuel Tsegay Tewelde, Molde 
 
Gult kort:
Eirik Erstad Nyland, NFF Nordmøre & Romsdal


NFF Nordmøre og Romsdal:

Sander Røsand Rossing
Sondre Tomren Solheim
Oliver Berg-Hansen
Henrik Bye Aarstad
Johannes Oterhals Brogård
Sebastian Aleksandersen
Henrik Krakeli Moen
Mathias Silseth Mork
Kasper Fagervoll Fylling
Eirik Erstad Nyland
Ole Rindli Sandnes
Petter Berg With
Håkon Dyvik
Sander Sæther
Jonathan Heggem Fugelsnes

NFF Sogn og Fjordane:

Tomas Hellebø, Jotun
Marcel Kucab, Stryn
Sander Løkkebø Lekva, Førde
Elias Grimeland, Førde 
Simen Hopland, Stryn
Daniel Gjelsvik, Førde
Linus Heggestad, Hafslo 
Tomas Eikenes Tjellaug, Stryn
Vegard Lorgen, Førde 
Marius Konstali Lødemel, Stryn 
Julian Lægreid, Jotun
Mathias Ravnestad, Sogndal
Øyvind Ariansen, Eid 
Chrisander Eilertsen, Florø

01.11 Hermine og Ingeborg klar for finale i NM J16


Hermine Kjøsnes og Ingeborg Sætren etter seieren mot Lillestrøm. 
Foto: privat

 

Molde med Hermine Kjøsnes frå Stryn og Ingeborg Sofie Sætren frå Hornindal på laget er klar for finale i NM J16 Telenor Cup. Det blei klart etter at laget i går snudde 0-1 til seier 3-1 borte mot Lillestrøm i LSK-hallen. Saga Håkansson gav Lillestrøm leiinga i kampen, men scoringar av Ida Emilie Heggem Warvik (2) og Sara Hammer Svendsen sikra Molde finaleplass.

Motstandar i finalen som blir spelt nest siste helga i november er Viking. 

Molde har tidligare i turneringa slått ut Sykkylven på bortebane og Fredrikstad på heimebane. Viking har slått ut Stord på bortebane, Fyllingsdalen på heimebane, og i semifinalen blei det seier heime mot Hyggen etter straffesparkkonkurranse.


Lillestrøm - Molde  1-3 (1-0)
1-0 Saga Håkansson (25. min)
1-1 Ida Emilie Heggem Warvik (47. min)
1-2 Ida Emilie Heggem Warvik (71. min)
1-3 Sara Hammer Svendsen (80. min)


Dommar: Eskil Evjen, Aurskog/Finstadbru

Assistentdommarar: Simen Falkenås, Fet og Thea Amine Sund, Kurland

Gult kort: Saga Håkansson og Thale Kjelvik Lind, Lillestrøm

 
Lillestrøm:

Ane Fiona Kile
Amanda Herrebrøden Karlsen
Ane Wedde Buer Kaptein
Maria Midtbust Jøranli
Marisa Antunes Bjørgo
Thale Kjelvik Lind
Malin Elisabet Fagerli
Malin Brekke-Bjørkedal
Sara Gossner Riise
Kaja Fredrikke Kelly
Saga Håkansson
Ellen Sofie Lekang
Melisa Marie Sutton Ranvik
Petra Svendsen
Mari Henrikke Wenger
Ylva Solstad Marring
Andrea Davidsen
Tilde Andersson

Molde:
Ida Gausetvik Elshaug
Ingeborg Sofie Sætren
Sara Hammer Svendsen
Sunniva Forseth
Solveig Tomren Slemmen
Live Lillevevang Holten
Elin Andrea Flatø Golmen
Ida Emilie Heggem Warvik
Mari Køhn Henden
Maya Ljøen Bye
Hermine Kjøsnes

Innbyttarar:
Terese Melsæther
Nora Vestad Blomsnes
Helga Nesje
Mina Solli
Sara Skarvøy
Emma Sæther

01.11 Sogndal blei kretsmester i klasse G13/14 9'ar


Sogndal jublar etter at KM-tittelen blei sikra i Sognahallen.
Foto: privat

 

Sogndal er kretsmester i klasse G13/14 9'ar denne sesongen. Det blei klart etter at laget i går vann 2-1 heime mot Måløy i Sognahallen.
Iver Harberg og Adrian Bøthun Olsen scora for heimelaget, medan Ognjen Markovic sette inn målet til Måløy.

I den fyrste KM-finalen som blei spelt i Måløy vann Sogndal 2-0. Her scora Theo Ruud Westgård og Iver Harberg måla til Sogndal.  


Sogndal 3 - Måløy  2-1 (0-0)
1-0 Iver Harberg (40. min)
1-1 Ognjen Markovic (63. min)
2-1 Adrian Bøthun Olsen (68. min) 


Dommar: Jarle Andersen, Syril

Kort: Ingen


Sogndal:
Loeay Wisi
Isak Ølmheim
Khalid Ibrahim
Jonas Henjesand Sætre
Vebjørn Orheim Mundal
Theo Ruud Westgård
Lukas Lemvik Vigdal
Kristian Johannessen Nord
Iver Harberg

Innbyttarar:
Thomas Leikanger Gjerdalen
Mathias Træland Navarsete
Adrian Bøthun Olsen
Håvard Wathne
Mathias Solvi Mardal
Erik Loftesnes Harjo


Måløy:
Håkon Rundereim
Rafael Rødøy Mitei
Ognjen Markovic
Hafsteinn Bjarni Vilhelmsson
Håvar Rønhovde
Alexander Osmundsvåg
Adrian Chruickshank Holvik
Kristian Solvang Kaptein
Hassan Hamza Mohammad

Innbyttarar:
Jonas Strand
Kristofer Blalid
Vetle Aleksander Angelshaug
Albert Aase
Thitiphan Ngoenaree
Emil Wik Weltzien
Magnus Haraldsson Aare
August Ingi Gotteberg

01.11 Fair Play-pris til Pål Erik Ytreeide


Pål Erik Ytreeide og Jon Georg Rutledal før kampen Stryn -Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Før laurdagens kamp mellom Stryn og Måløy fekk Strynespelar Pål Erik Ytreeide utdelt Fair Play-pris frå NFF Sogn og Fjordane.

Ytreeide fekk prisen for sin reaksjon og handling i forbindelse med skaden Førdespelar Elias Rognebakke pådrog seg i kampen mellom Stryn og Førde laurdag 16. oktober.

Pål Erik Ytreeide får skryt for at han reagerte lynraskt og sprang umiddelbart til for å hjelpe den skadde spelaren. Ytreeide passa på Rognebakke i nesten 30 minutt, og sørga mellom anna for å holde hovudet til Rognebakke stabilt til ambulansen kom til staden.

Nestleiar i NFF Sogn og Fjordane, Jon Georg Rutledal, delte ut prisen til Ytreeide.

 


01.11 Sogndal møter Stjørdals Blink heime


Mathias Blårud blei matchvinnar då Sogndal i fjor snudde 0-2
til seier 3-2 i heimekampen mot Stjørdals Blink.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Det blir i dag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar heimekamp mot Stjørdals Blink på Fosshaugane Campus klokka 18.00.
 

27. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 13.00 Strømmen - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Sogndal - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 HamKam - Raufoss
Kl. 18.00 Jerv - Grorud
Kl. 18.00 Ranheim TF - KFUM
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Fredrikstad
Kl. 18.00 Åsane - Bryne 
Kl. 20.00 Aalesund - Start


Tabell OBOS-ligaen
HamKam 26 17 6 3 56 - 19 57
Aalesund 26 14 9 3 59 - 36 51
Jerv 26 14 8 4 46 - 40 50
Fredrikstad 26 14 6 6 54 - 36 48
Sogndal 26 11 7 8 36 - 28 40
Åsane 26 10 5 11 38 - 47 35
Ranheim TF 26 9 7 10 51 - 49 34
KFUM 26 9 7 10 35 - 41 34
Start 26 9 6 11 51 - 52 33
Raufoss 26 9 4 13 45 - 47 31
Bryne 26 9 4 13 37 - 42 31
Sandnes Ulf 26 8 7 11 36 - 44 31
Grorud 26 8 3 15 38 - 54 27
Ullensaker/Kisa 26 6 8 12 28 - 41 26
Stjørdals-Blink 26 7 5 14 29 - 47 26
Strømmen 26 2 12 12 25 - 41 18

31.10 Heia kretsmester i klasse J17 9'ar


Heia er kretsmester i klasse J15/17 9'ar etter
dagens spennande og jamne kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


 

Høyang, Selje/Åheim og Heia var kvalifisert til KM-sluttspelet i klasse J15/17 9'ar. Dei tre laga skulle spele enkel serie om KM-tittelen.

I den fyrste kampen vann Heia 6-4 borte mot Selje/Åheim. I den andre kampen skulle Høyang spele heime mot Selje/Åheim. Men denne kampen blei ikkje noko av på grunn av at Selje/Åheim av ein eller annan grunn ikkje reiste til Høyanger.

Dagens kamp mellom Heia og Høyang blei dermed ein rein finale om KM-tittelen. 

Høyang starta kampen best og allereie etter seks gav Karina Haugsbø Davenport bortelaget leiinga 1-0. Haugsbø Davenport sprang frå Heia sitt forsvar, og frå sju meters hold sette ho ballen sikkert i mål til venstre for Heia sin keeper Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke. Knappe 10 minutt etter utlikna Heia til 1-1 ved Kristine Stokkenes Grov. Stokkenes Grov utnytta at Høyang sitt forsvar ikkje fekk ballen ut av farlig sone, og frå hjørnet av fem-meteren trilla ho ballen enkelt i mål.

Etter Heia si utlikning til 1-1 brukte Høyang berre to minutt på å ta tilbake leiinga i kampen. Denne gongen var det Kristine Fureli Kvikne som scora for bortelaget. Omtrent halvveis ut i omgang var laga igjen like langt etter at ein Høyangspelar var uheldig å sette ballen i eige mål etter eit innlegg frå Juliane Andreassen Haavik.

Knappe 10 minutt før pause gav Tiril Aaland Engen Høyang leiinga for tredje gong i kampen. Fleire scoringar blei det ikkje i 1. omgang, og laga gjekk til pause på stillinga 2-3.

Andre omgang starta med to scoringar til bortelaget med Karina Haugsbø Davenport og Tiril Aaland Engen. Høyang var dermed i leiinga 5-2, og hadde på det tidspunktet KM-tittelen langt ned i lomma. 

Men Heia gav seg ikkje og 18 minutt før full tid reduserte Vanessa Leftwich til 3-5. Heia var det beste laget i denne perioden og pressa på for ytterligare scoringar. På slutten av kampen fekk vi sjå coaching i verdensklasse av Heia sin trenar Arne Hjelle. Det gjekk ikke mange minutt før Renate Barvåg Leivdal reduserte til 4-5, og ikkje lenge etter utlikna Juliane Andreassen Haavik til 5-5 på eit innøvd cornertrekk. Heia sin to siste scoringar kom tre minutt og eit minutt før full tid.

Laga måtte dermed ut i to ganger fem minutt ekstraomgangar for å kåre ein kretsmester. Ingen av laga makta å score i ekstraomgangane, og kampen måtte avgjerast på straffesparkkonkurranse.

Frå 11-meteren var jentene frå Heia best, og laget kunne sleppe jubelen laus framfor nesten 100 tilskodarar på Eid Idrettspark 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av at Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


Heia - Høyang  5-5 (2-3)  5-5 eeo, 8-7 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Karina Haugsbø Davenport (6. min)
1-1 Kristine Stokkenes Grov (14. min)
1-2 Kristine Fureli Kvikne (16. min)
2-2 Sjølvmål (21. min)
2-3 Tiril Aaland Engen (33. min)
2-4 Karina Haugsbø Davenport (44. min)
2-5 Tiril Aaland Engen (58. min)
3-5 Vanessa Leftwich (62. min)
4-5 Renate Barvåg Leivdal (77. min)
5-5 Juliane Andreassen Haavik (79. min)


Dommar:
Stian Aaland, Haugen 

Kort: Ingen

Heia:
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Maria Honningsvåg Hjelle
Øyvor Barvåg Leivdal
Renate Barvåg Leivdal
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Andrea Vedvik
Tilla Karoline Karlsen
Nora Sørland
Kristine Stokkenes Grov
Ida Sandven Kjesbu
Juliane Andreassen Haavik
Mathilde Nordnes
Vanessa Leftwich

Høyang:
Guri Sværen Klævold
Marie Austreim Olsen
Kristine Fureli Kvikne
Jenny Østerbø Breidvik
Julie Vågen Nilsen
Stina Stølen Olsen
Tiril Aaland Engen
Emma Tennefoss-Finden
Vilde Måredal Måren
Cathrine Sæbøe Tveit
Anna Strandos Måredal
Karina Haugsbø Davenport

 


Andrea Vedvik får pokalen frå Rune Sunde i NFF Sogn og Fjordane.


Heia jublar etter at KM-tittelen var sikra.


Tiril Aaland Engen scora to mål for Høyang i dagens kamp.


31.10 Resultat kampar i dag, søndag 31. oktober


Hafslo er kretsmester i 6. divisjon denne sesongen.
Bildet er tatt etter etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



KM-sluttspel 6. divisjon, kamp 3

Hafslo - Førde 3  5-2 (3-2)

Kamp 1, Måløy 2 - Hafslo  3-5 (2-3)
Kamp 2, Førde 3 - Måløy 2  4-2 (2-2)


Tabell KM-sluttspel 6. divisjon
Hafslo    2  2 0 0  10-5  6
Førde 3   2  1 0 1  6-7  3
Måløy 2   2  0 0 2  5-9  0



PostNord-ligaen avdeling 1

Florø - Tromsdalen  1-1 (0-0)
1-0 Nelson De Jesus Correia (78. min)
1-1 Sigurd Grønli (81. min)

Dommar: Hakan Catalgøl, Løvenstad

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Raymond Mjømen, Hyllestad

4. dommar: Andreas Sandal, Haugen 

Gult kort: Rodrigo Felipe Carreiro Lima, Florø
Andreas Løvland, Tromsdalen


Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Sergio Francisco Uolu (Daniel Kubrom Hamde 46. min)
Adonis Brahimi
Håkon Giæver Gjerstad
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik
Even Hepsø Vetås
Rodrigo Felipe Carreiro Lima (Håvard Nødset Rosø 87. min)
Adan Abadala Hussein (Lars Yonas Larsen 61. min)
George Nuah Gibson
Sofiane Dia
Joni Onni Kristian Mäkelä (Nelson De Jesus Correia 61. min)

Tromsdalen:
Theodor Nilsen
Tobias Nygård Vibe
Henrik Åsali Hanssen
Steffen Skogvang Pedersen
Henrik Johnsgård
Lars Henrik Baal Andreassen
Sigurd Grønli
Adrian Sandbukt (Patrik Braathen 72. min)
Martin Hivand Albertsen (Nicolai Lind-Olsen 86. min)
Adrian Pedersen (Andreas Løvland 72. min)
Einar Hauglann Ness


Øvrige resultat PostNord-ligaen avdeling 1
Senja - Hødd  0-4 (0-2)
Asker - Brattvåg  3-3 (1-3)
Eidsvold TF - Fløya  2-0 (0-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 24 21 2 1 84 - 21 65
Hødd 24 16 6 2 61 - 16 54
Asker 24 14 4 6 56 - 34 46
Tromsdalen 24 11 6 7 46 - 32 39
Brattvåg 24 11 5 8 51 - 45 38
Eidsvold TF 24 11 5 8 43 - 43 38
Kvik Halden 24 11 4 9 42 - 45 37
Alta 23 10 5 8 40 - 41 35
Moss 24 8 5 11 43 - 47 29
Bærum 24 9 2 13 38 - 46 29
Vålerenga 2 23 6 4 13 38 - 58 22
Fløya 24 2 8 14 27 - 65 14
Florø 24 3 3 18 24 - 61 12
Senja 24 2 5 17 22 - 61 11

31.10 Kampar i dag, søndag 31. oktober


Hafslo spelar i dag finale i KM-sluttspelet i 6. divisjon mot Førde 3.
Bildet er tatt etter etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



KM-sluttspel 6. divisjon, kamp 3

Kl. 14.00 Hafslo - Førde 3

Kamp 1, Måløy 2 - Hafslo  3-5 (2-3)
Kamp 2, Førde 3 - Måløy 2  4-2 (2-2)


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Florø - Tromsdalen
Kl. 13.00 Senja - Hødd
Kl. 16.00 Asker - Brattvåg
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Fløya

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 24 21 2 1 84 - 21 65
Hødd 23 15 6 2 57 - 16 51
Asker 23 14 3 6 53 - 31 45
Tromsdalen 23 11 5 7 45 - 31 38
Brattvåg 23 11 4 8 48 - 42 37
Kvik Halden 24 11 4 9 42 - 45 37
Alta 23 10 5 8 40 - 41 35
Eidsvold TF 23 10 5 8 41 - 43 35
Moss 24 8 5 11 43 - 47 29
Bærum 24 9 2 13 38 - 46 29
Vålerenga 2 23 6 4 13 38 - 58 22
Fløya 23 2 8 13 27 - 63 14
Senja 23 2 5 16 22 - 57 11
Florø 23 3 2 18 23 - 60 11

30.10 Resultat kampar i dag, laurdag 30. oktober


Førde skal neste sesong spele i Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er tatt etter dagens 5-1 seier mot Eid i Hafstadparken.
Foto: privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fana - Fjøra  3-0 (1-0)

1-0 Herman Stang Stakset (17. min)
2-0 Simen Brekkhus (59. min)
3-0 Fredrik Fosse-Iversen (68. min)

Sogndal 2 - Os 0-3 (0-0)
0-1 Roger Blokhus Ekeland, straffe (63. min)
0-2 Niklas Lunde Fosen (80. min)
0-3 Sverre Spangelo Haga (90. min)

Årdal - Frigg  0-2 (0-1)
0-1 Ulrik Ferrer (21. min)
0-2 Sjølvmål, Joachim Furset (80. min)

Sandviken - Ready 1-3 (1-1)
0-1 Sondre Nordgaard Meløe (11. min)
1-1 Avan Barzan Warmely (30. min)
1-2 Sondre Nordgaard Meløe (48. min)
1-3 Kalle Skrettingland Roba (54. min)

Lyn 1896 FK - Fyllingsdalen  5-1 (3-0)
1-0 Jo Nymo Matland (3. min)
2-0 Henrik Elvevold (36. min)
3-0 Peder Nomell (42. min)
3-1 Robin Johnsen Vindenes (59. min)
4-1 Anders Bjørntvedt Olsen (69. min)
5-1 Anders Bjørntvedt Olsen (90. min)

Lysekloster - Bjarg 4-0 (1-0)
1-0 Simen August Næss (31. min)
2-0 Marius Bildøy (63. min)
3-0 Tim Nilsen (64. min)
4-0 Christian Dahl (90. min)

Brann 2 - Stord  4-1 (2-0)
1-0 Filip Møller Delaveris (7. min)
2-0 Elias Heggland Myrlid (25. min)
2-1 Martin Pedersen (57. min)
3-1 Filip Møller Delaveris (80. min)
4-1 Mikal Berg Kvinge (87. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 13 11 2 0 48 - 10 35
Fana 13 11 1 1 43 - 16 34
Fyllingsdalen 13 9 0 4 34 - 22 27
Lyn 1896 FK 13 6 5 2 32 - 20 23
Bjarg 13 7 1 5 25 - 29 22
Os 13 5 3 5 26 - 27 18
Ready 13 4 4 5 25 - 24 16
Brann 2 13 5 0 8 34 - 30 15
Lysekloster 13 4 3 6 27 - 23 15
Sandviken 13 4 3 6 25 - 26 15
Stord 13 4 3 6 30 - 35 15
Fjøra 13 4 1 8 26 - 32 13 (Nedrykk)
Årdal 13 2 2 9 10 - 35 8 (Nedrykk)
Sogndal 2 13 0 2 11 7 - 63 2 (Nedrykk)


Sluttspel Kretsligaen
Stryn - Måløy 3-2 (1-1)
0-1 Marko Ntontai Or Dodaj (8. min)
1-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (44. min)
2-1 Hubert Karol Wdowiak (47. min)
2-2 Anders Ulvik Fleten (53. min)
3-2 Steinar Hauge (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Førde - Eid 5-1 (2-0)
1-0 Sjølvmål, Ole-Andreas Aarvik (5. min)
2-0 Sander Aamelfot (41. min)
3-0 Vegard Savland, straffe (61. min)
3-1 Kristian Lefdal, straffe (71. min)
4-1 Kristian Bell (80. min)
5-1 Edvin Dvergsdal Brattreit (88. min)

Vik - Jølster  3-3 (1-1)
1-0 Dag Einar Bøtun (12. min)
1-1 Severin Knutson Halland (28. min)
2-1 Erlend Fjærestad Aase (48. min)
2-2 Severin Knutson Halland (75. min)
2-3 Kristoffer Flatjord Sunde (85. min)
3-3 Idar Holen (90. min)

Studentspretten - Høyang 1-1 (1-0)  2-1 eeo
1-0 Sindre Kvame (7. min)
1-1 Daniel Skilbrei Aven (58. min)
2-1 Eric Aarebrot Skorpen (120. min+3)

Dale - Bremanger  3-2 (1-1)
1-0 Vegard Eikevik Dyrstad (5. min)
1-1 Vebjørn Igland Nigardsøy (40. min)
1-2 Kim Andre Dyrdal Stokke (69. min)
2-2 Vegard Eikevik Dyrstad (80. min)
3-2 Amadeus Bjørvik Myklebust (90. min)

Kaupanger - Syril  9-3 (3-2)
1-0 Eirik Hellebust Menes (4. min)
2-0 Jo Nikolai Haukås (21. min)
3-0 Sindre Rørvik (25. min)
3-1 Espen Joel Hickman (35. min)
3-2 Espen Joel Hickman, straffe (45. min)
4-2 Elias Bruland Selseng (51. min)
4-3 Helge Gjerde Eggum (58. min)
5-3 Sindre Rørvik (65. min)
6-3 Amund Bäckström Vikdal (69. min)
7-3 Martin Settevik Midtgård (71. min)
8-3 Martin Settevik Midtgård (74. min)
9-3 Amund Bäckström Vikdal (80. min)


Resultat fyrste runde sluttspel Kretsligaen  
Eid - Førde  0-3 (0-1)
Måløy - Stryn 3-7  (2-1)
Høyang - Studentspretten 1-1 (0-1)
Jølster - Vik  4-2 (4-1)
Bremanger - Dale  2-1 (1-1)
Syril - Kaupanger 1-3 (1-2)

Tabell Kretsligaen
Førde (Opprykk)
Eid
Stryn
Måløy
Studentspretten
Høyang
Jølster
Vik
Bremanger
Dale (Nedrykk)
Kaupanger (Nedrykk)
Syril (Nedrykk)

 


Steinar Hauge blei matchvinnar for Stryn i dagens kamp mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


30.10 Kampar i dag, laurdag 30. oktober


Jonny Skjerven dømmer dagens kamp mellom Dale og Bremanger.
Bildet er frå KM Futsal aldersbestemt på Sandane i 2020.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


Sjå filmen av dommarane sin hyllest til Jonny Skjerven.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Årdal - Frigg
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Os
Kl. 13.00 Fana - Fjøra 
Kl. 13.00 Lyn 1896 FK - Fyllingsdalen 
Kl. 13.00 Lysekloster - Bjarg 
Kl. 13.00 Sandviken - Ready 
Kl. 13.00 Brann 2 - Stord

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 12 10 2 0 46 - 10 32
Fana 12 10 1 1 40 - 16 31
Fyllingsdalen 12 9 0 3 33 - 17 27
Bjarg 12 7 1 4 25 - 25 22
Lyn 1896 FK 12 5 5 2 27 - 19 20
Sandviken 12 4 3 5 24 - 23 15
Stord 12 4 3 5 29 - 31 15
Os 12 4 3 5 23 - 27 15
Ready 12 3 4 5 22 - 23 13
Fjøra 12 4 1 7 26 - 29 13
Brann 2 12 4 0 8 30 - 29 12
Lysekloster 12 3 3 6 23 - 23 12
Årdal 12 2 2 8 10 - 33 8
Sogndal 2 12 0 2 10 7 - 60 2

Sluttspel Kretsligaen
Kl. 13.00 Førde - Eid
Kl. 13.00 Vik - Jølster
Kl. 14.00 Stryn - Måløy
Kl. 14.00 Studentspretten - Høyang
Kl. 14.00 Dale - Bremanger
Kl. 14.00 Kaupanger - Syril

Resultat fyrste runde sluttspel Kretsligaen  
Eid - Førde  0-3 (0-1)
Måløy - Stryn 3-7  (2-1)
Høyang - Studentspretten 1-1 (0-1)
Jølster - Vik  4-2 (4-1)
Bremanger - Dale  2-1 (1-1)
Syril - Kaupanger 1-3 (1-2)

29.10 Sogndal vann 2-0 borte mot Sandnes Ulf  


Kristoffer Nessø scora Sogndal sitt siste mål mot Sandnes Ulf.
Bildet er frå heimekampen mot Oliver Rotihaug og Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal vann i ettermiddag 2-0 borte mot Sandnes Ulf i den 26. serierunden i OBOS-ligaen. Det fyrste målet til Sogndal var eit sjølvmål, medan Kristoffer Nessø punkterte kampen like før full tid. 

Neste kamp for Sogndal er heime mot Stjørdals Blink. Kampen blir spelt på Fosshaugane Camus måndag 1. november klokka 18.00.


Sandnes Ulf - Sogndal 2-3 (0-2)
0-1 Sjølvmål, Jørgen Olsen Øveraas (30. min)
0-2 Kristoffer Nessø (90. min)


Dommar: Daniel Higraff (Randaberg IL - Fotball)

Assistentdommarar: Atle Larsen, Brodd og Kjetil Nordmark, Orstad

4. dommar: Aleksander Skjold Vermundsen, Kopervik

Gult kort: Akor Jerome Adams, Johan Johanessen Bakke, Renze Jagger Fij og Emil Palsson, Sogndal


Sandnes Ulf:
Aslak Falch
Espen Hammer Berger
Torbjørn Lysaker Heggem
Ståle Stålinho Sæthre
Jørgen Olsen Øveraas (Artan Memedov 82. min)
Chris Thodal Sleveland (Mathias Idsøe Bringaker 73. min)
Michael Baidoo
Erlend Hustad (Sander Finjord Ringberg 82. min)
Ingvald Sandvik Halgunset
Horenus Zewdu Tadesse (Maxwell Michael Effiom 82. min)
Jostein Ekeland

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng
Per-Egil Hough Flo
Kristoffer Nessø
Mathias Blårud
Johan Johanessen Bakke (Emil Palsson 54. min)
Amin Mimoun Nouri
Steffen Lie Skålevik (Andreas Hoven 54. min)
Akor Jerome Adams


Øvrige resultat 26. serierunde OBOS-ligaen
Grorud - Bryne  4-2 (0-2)
KFUM - Aalesund 2-4 (2-1)
Fredrikstad - Åsane 2-3 (0-2)
Raufoss - Ranheim TF 0-4 (0-2)
Start - Strømmen 3-2 (2-1)
Stjørdals Blink - Jerv 2-2 (1-1)
Ullensaker/Kisa - HamKam 0-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 26 17 6 3 56 - 19 57
Aalesund 26 14 9 3 59 - 36 51
Jerv 26 14 8 4 46 - 40 50
Fredrikstad 26 14 6 6 54 - 36 48
Sogndal 26 11 7 8 36 - 28 40
Åsane 26 10 5 11 38 - 47 35
Ranheim TF 26 9 7 10 51 - 49 34
KFUM 26 9 7 10 35 - 41 34
Start 26 9 6 11 51 - 52 33
Raufoss 26 9 4 13 45 - 47 31
Bryne 26 9 4 13 37 - 42 31
Sandnes Ulf 26 8 7 11 36 - 44 31
Grorud 26 8 3 15 38 - 54 27
Ullensaker/Kisa 26 6 8 12 28 - 41 26
Stjørdals-Blink 26 7 5 14 29 - 47 26
Strømmen 26 2 12 12 25 - 41 18

29.10 Øy holdt nullen i seriefinalen mot Lillestrøm


Leander Øy under KM futsal på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017.

Leander Øy holdt nullen for Sarpsborg 08 i gårsdagens seriefinale mot Lillestrøm i G19 Interkrets A. Sarpsborg 08 er dermed vinnar av G19 Interkrets A denne sesongen føre Lillestrøm og Nordstrand.

Gårsdagens seriefinale i LSK-hallen blei ein tøff batalje med fleire raude kort og spenning helt til sist slutt. Endre Handegard Bergsaker gav Sarpsborg 08 leiinga drøye halvtimen ut i 1. omgang, medan Jesper Wichstrøm Johansen fastsette sluttresultatet til 0-2 eit minutt på overtid i 2. omgang.

Leander Øy har vokta målet til Sarspborg i tre av dei seks kampane i G19 Interkrets A. I tillegg til 2-0 seieren mot Lillestrøm var keepertalentet frå Årdal på bana i 1-0 seieren mot Fredrikstad og kampen mot HamKam som enda uavgjort 1-1.


Lillestrøm - Sarpsborg 08  0-2 (0-1)
0-1 Endre Handegard Bergsaker (32. min)
0-2 Jesper Wichstrøm Johansen (90. min+1)
 
Dommar: Haakon Arve Pedersen Bue, Raumnes og Årnes

Assistentdommarar: Liv Boberg Kristiansen, Skedsmo og Martin Stokke, Raumnes og Årnes

Rødt kort: Sebastian Gjelsvik og Nikolai Solberg, Lillestrøm

Gult kort: Adhurim Mjekiqi


Lillestrøm:
Andreas Nygård
Sebastian Gjelsvik
Even Rogne
Simon Røthe Glover
Victor Ferner Bergersen
Nikolai Solberg
Dylan Ryan Murugesapillai
Ludvik Aksel Tangen
Nezik Adeeb Ismail
Greg Dylan Dusabe
Henrik Langaas Skogvold

Innbyttarar:
Theo Nikolaisen
Noah Jenssen Riise
Apipon Tongnoy
Mikkel Wedde Buer
Bård Torgersen Mørch
Jonathan Weiberg Sture
Oliver Odde Henriksrud

Sarpsborg 08:
Leander Øy
Adhurim Mjekiqi
Markus Olsvik Welinder
Johannes Waaler Lindquist
Daniel Dunlop
Leo Bech Hermansen
Jesper Wichstrøm Johansen
Fredrik Moen
Musa Badjie Lowe
Jakob Johannes Auby
Endre Handegard Bergsaker
 
Innbyttarar:
Jarik Sundling
Stein Aron Untalan Langbach
Elias Kringberg Haug
Patrik Iliev
Aridon Racaj
Omer Haliti


Tabell Interkrets A
Sarpsborg 08 6 4 2 0 12-5 14
Lillestrøm 6 3 1 2 10-7 10
Nordstrand 6 2 2 2 8-11 8
Fredrikstad 6 2 1 3 8-7 7
Bærum 6 2 1 3 12-12 7
HamKam 6 2 1 3 5-12 7
Stabæk 6 1 2 3 7-8 5

 


Leander Øy under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 


29.10 Fotballstudio på Hallo Sogn


Jan Tore Jåstad under Sparebanken Vest Cup 16. januar 2016.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup 15. januar 2016.
  Sjå bilder Sparebanken Vest Cup 16. januar 2016.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar 2016.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar 2016.
 

 

Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp mellom Sandnes Ulf og Sogndal fotballstudio.

Frå klokka 17.55 kan du følge Sogndal sin bortekamp mot Sandnes Ulf i OBOS-ligaen.

Gjest i Studio i dag er Jan Tore Jåstad.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Sandnes Ulf - Sogndal.

29.10 Sogndal møter Sandnes Ulf på bortebane 


Per-Egil Flo og Sogndal møter i dag Sandnes Ulf på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Bryne 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Sandnes Ulf i den 26. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Øster Hus Arena klokka 18.00.


26. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Grorud - Bryne
Kl. 15.00 KFUM - Aalesund
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Sogndal
Kl. 18.00 Fredrikstad - Åsane
Kl. 18.00 Raufoss - Ranheim TF
Kl. 18.00 Start - Strømmen
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Jerv
Kl. 20.00 Ullensaker/Kisa - HamKam

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 25 17 5 3 56 - 19 56
Jerv 25 14 7 4 44 - 38 49
Aalesund 25 13 9 3 55 - 34 48
Fredrikstad 25 14 6 5 52 - 33 48
Sogndal 25 10 7 8 34 - 28 37
KFUM 25 9 7 9 33 - 37 34
Åsane 25 9 5 11 35 - 45 32
Raufoss 25 9 4 12 45 - 43 31
Ranheim TF 25 8 7 10 47 - 49 31
Bryne 25 9 4 12 35 - 38 31
Sandnes Ulf 25 8 7 10 36 - 42 31
Start 25 8 6 11 48 - 50 30
Ullensaker/Kisa 25 6 7 12 28 - 41 25
Stjørdals-Blink 25 7 4 14 27 - 45 25
Grorud 25 7 3 15 34 - 52 24
Strømmen 25 2 12 11 23 - 38 18

28.10 Hornindal spelte uavgjort på heimebane


Sunniva Alfine Leivdal scora Hornindal sitt mål i dagens kamp.
Bildet er frå seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Hornindal sitt damelag spelte i kveld uavgjort 1-1 heime mot Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken i 4. divisjon kvinner Sunnmøre.

Sunniva Alfine Leivdal gav Hornindal leiinga 1-0 på straffespark 10 minutt før pause. Det såg også lenge ut til å bli sluttresultatet, men dessverre for heimelaget utlikna Tonje Christin Hide for bortelaget tre minutt før full tid.


Hornindal - Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 1-1 (1-0)
1-0 Sunniva Alfine Leivdal, straffe (35. min)
1-1 Tonje Christin Hide (87. min)


Dommar:
Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort:
Sunniva Alfine Leivdal, Hornindal

Hornindal:

Tiril Johanne Helgesen Haugen
Julie Haugen
Annette Lillestøl
Malin Grothaug Myklebust
Susann Gausemel
Grete Lene Lillestøl Tvinnereim
Rita Lødøen Hamre Lødemel
Anne Marte Leine-Dimmen
Sunniva Alfine Leivdal
Sigrid Sollid Tisthamar
Sofie Høgalmen Støverstein

Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken:

Maria Guttelvik
Mathea Mork Pettersen
Kareema Nicole Wiig
Synne Olin Arnesen Tjervåg
Kamilla Leikanger
Line Flø Paulsen
Tonje Christin Hide
Ida Kvalsvik Vestnes
Maja Vattøy
Marita Skarmyr Beitveit
Frida Muren Longva
Anna Lisa Hide

Øvrige resultat 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Aksla - HaNo/Harøy 0-3 (0-1)
Brattvåg - Stordal/Stranda 4-1 (1-0)


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 7 7 0 0 41-6 21
Brattvåg 8 6 0 2 33-16 18
Stordal/Stranda 7 5 1 1 34-13 16
Hareid 7 4 0 3 28-12 12
Åheim/Selje/Vanylven 6 3 0 3 25-14 9
Aksla 6 2 1 3 11-12 7
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 8 1 1 6 10-34 4
Hornindal 7 1 1 5 10-38 4
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

28.10 Bilder frå J14 og J15 kretskampane i Stryn


NFF Sogn og Fjordane J14 jublar etter at Emma Sæbø gav laget
leiinga 1-0 i kampen mot NFF Sunnmøre 28. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fire år sidan i dag spelte NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 kampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion.


NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 spelte i dag kretskampar i Stryn. NFF Sogn og Fjordane J14 spelte kampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal, medan NFF Sogn og Fjordane J15 møtte NFF Nordmøre og Romsdal.

Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober 2017.

J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 1-2 (1-1)
1-0 Berit Leirgul (17. min)
1-1 Tora Ose (18. min)
1-2 Carmen Hoseth (57. min)

J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Nordmøre og Romsdal 1-5 (0-4)
0-1 Live Aak, straffe (1. min)
0-2 Ida Hasselgård (13. min)
0-3 Malin Holte (23. min)
0-4 Jenny Gjøsdal (27. min)
0-5 Live Aak (43. min)
1-5 Haleema Frøiland (64. min)

J14 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal 0-0 (0-0)

J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Nordmøre og Romsdal  2-1 (0-0)
1-0 Emma Sæbø (31. min)
2-0 Inga Hoff (41. min)
2-1 Hedda Aasbø (47. min)
 

 


28.10 Startar kvalifiseringa med kamp i Rogaland


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Som avdelingsvinnar i 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane skal Førde ut i kvalifisering om opprykk til 2. divisjon kvinner. Førde skal møte avdelingsvinnaren i 3. divisjon kvinner Rogaland og vinnaren i sluttspelet mellom dei to avdelingsvinnarane i 3. divisjon i Hordaland.

Dei to beste laga i sluttspelet mellom Førde, vinnar i Rogaland og vinnar i Hordaland rykker opp til 2. divisjon kvinner.

I den fyrste kampen i sluttspelet spelar Førde mot avdelingsvinnaren i Rogaland. Denne kampen blir spelt på bortebane søndag 7. november. Deretter ventar heimekamp mot vinnar frå Hordaland søndag 14. november eller søndag 21. november. Alt etter korleis det går i den fyrste sluttspelkampen.


Ein serierunde før slutt er det tre lag som kan vinne avdelinga i Rogaland. Klepp 3 kan ikkje rykke opp, så Førde møter enten Vidar eller Hinna.

I Hordaland blir det no spelt sluttspel mellom dei to avdelingsvinnarane Os/Nore Neset og Åsane 2. Åsane 2 vann 1-0 heime mot Os/Nore Neset i den fyrste kampen i sluttspelet. Her blei Hedda Vatn Øvreberg frå Stryn matchvinnar då ho cora kampens einaste mål 20 minutt før full tid. Returkampen blir spelt på Kuventræ søndag 31. oktober.


Tabell 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

Tabell 3. divisjon kvinner Rogaland
Vidar 10 7 3 0 49 - 12 24
Klepp 3 10 8 0 2 38 - 13 24
Hinna 10 7 1 2 33 - 15 22
Djerv 1919 10 5 3 2 28 - 17 18
Viking 2 10 5 2 3 35 - 16 17
Randaberg 10 4 2 4 28 - 25 14
Kopervik/Avaldsnes 10 4 1 5 16 - 27 13
Bryne 2 10 3 0 7 19 - 28 9
Sandnes Ulf 10 3 0 7 24 - 44 9
Falkeid 10 3 0 7 13 - 40 9
Egersund 10 2 1 7 15 - 33 7
Haugar 2 10 2 1 7 13 - 41 7

Tabell 3. divisjon kvinner Hordaland avdeling 1

Os/Nore Neset 10 8 2 0 29 - 7 26
Fana 10 6 2 2 18 - 8 20
Fyllingsdalen 2 10 4 3 3 20 - 15 15
Djerv 10 3 1 6 14 - 28 10
Gneist 10 1 4 5 13 - 20 7
Bremnes 10 1 2 7 6 - 22 5

Tabell 3. divisjon kvinner Hordaland avdeling 2
Åsane 2 8 6 0 2 12 - 8 18
Lyngbø 8 3 2 3 15 - 11 11
Voss 8 3 2 3 13 - 12 11
Sotra 8 3 1 4 13 - 10 10
Nymark 8 2 1 5 10 - 22 7

28.10 Stryn 2 sitt lag er trekt frå 5. divisjon


Stryn 2 jublar etter å ha snudd 0-2 til seier 3-2 mot Selje på Loen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

NB! I etterkant av at denne saka blei lagt ut har Stryn Fotball informert om at klubben har anka dette vedtaket til NFF Sogn og Fjordane. Endelig vedtak i denne saka er såleis ikkje fatta endå.  


Tidligare denne veka blei det klart at Stryn 2 sitt lag er trekt frå 5. divisjon 2021.

Grunnen til dette er at Stryn 2 har to kampar i 5. divisjon denne sesongen som ikkje er blitt spelt. Dette gjeld bortekampen mot Florø 2 og bortekampen mot Studentspretten 2.

I følge reglane til Norges Fotballforbund skal lag som uteblir frå to kampar samme sesong bli trekt frå serien.

Alle kampane til Stryn 2 denne sesongen blir dermed strokne, og Stryn 2 blir plassert helt sist i 5. divisjon.


Ny tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 8 24
Sandane 8 6 0 2 20 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 8 5 0 3 18 - 16 15
Bjørn 8 4 0 4 19 - 18 12
Eid 2 8 4 0 4 17 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 8 3 0 5 21 - 23 9
Fure 8 1 0 7 19 - 43 3
Studentspretten 2 8 0 0 8 10 - 28 0
Stryn 2 0 0 0 0 0 - 0 0

Gammal tabell 5. divisjon
Førde 2 9 9 0 0 41 - 8 27
Sandane 9 7 0 2 23 - 12 21
Florø 2 9 6 0 3 21 - 16 18
Selje 9 5 0 4 29 - 24 15
Bjørn 9 5 0 4 21 - 18 15
Sogndal 3/Fjøra 2 9 4 0 5 23 - 24 12
Eid 2 9 4 0 5 17 - 23 12
Stryn 2 9 3 0 6 14 - 21 9
Studentspretten 2 9 1 0 8 13 - 28 3
Fure 9 1 0 8 20 - 48 3

 


Stryn 2 vann 4-0 borte mot Eid 2 på Eid Stadion 19. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


28.10 Hafslo og Førde 3 rykker opp i 5. divisjon


Hafslo sitt lag etter 5-3 seieren borte mot Måløy 2
i den fyrste kampen i KM-sluttspelet i 6. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


 

Allereie før den siste kampen i sluttspelt i 6. divisjon mellom Hafslo og Førde 3 er det klart at begge desse laga rykker opp i 5. divisjon.

Kampen Hafslo - Førde 3 søndag 31. oktober blir dermed ein rein finale om KM-tittelen i 6. divisjon.

I dei fyrste kampane i sluttspelet vann Hafslo 5-3 borte mot Måløy 2, medan Førde 3 vann 4-2 heime mot Måløy 2. Det betyr at med seier eller uavgjort vil Hafslo bli kretsmester, medan Førde 3 må vinne for å kunne ta med pokalen heim.


KM-sluttspel 6. divisjon, kamp 1

Måløy 2 - Hafslo  3-5 (2-3)
0-1 Aleksander Haugen (3. min)
0-2 Ole-Marius Anhanger Solberg (8. min)
0-3 Aleksander Haugen (9. min)
1-3 Asle Flataker Eldevik (32. min)
2-3 Jørgen Færestrand (45. min+1)
2-4 Henrik Salveson (6. min)
2-5 Daniel Fylling (69. min)
3-5 Stian Hagen Åmelfot (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


KM-sluttspel 6. divisjon, kamp 2
Førde 3 - Måløy 2  4-2 (2-2)

0-1 Rune Solvang (4. min)
1-1 Steffen Sjøvold-Igelkjøn (25. min)
2-1 Tobias By Vikøren (29. min)
2-2 Kasper Bakke Øvrebø (33. min)
3-2 Torjus Turøy Berge (59. min)
4-2 Nikolai Kvarme (90. min+1)


Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 6 4 2 0 15-8 14
Årdal 2/Jotun 6 3 2 1 15-8 11
Kaupanger 2 6 0 0 6 3-17 0

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 6 6 0 0 32-6 18
Tambarskjelvar 6 4 0 2 18-12 12
Høyang 2 6 3 0 3 11-14 9
Eikefjord 6 2 1 3 12-22 7
Tempo 6 2 0 4 12-13 6
Dale 2 6 1 2 3 12-17 5
Askvoll/Holmedal 6 1 1 4 7-20 4

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 7 6 0 1 37-12 18
Haugen 7 6 0 1 29-12 18
Hyen 7 4 1 2 25-16 13
Flatraket 7 2 3 2 21-25 9
Hornindal 7 2 1 4 16-18 7
Svelgen/Bremanger 2 7 2 0 5 13-29 6
Stadlandet 7 1 2 4 6-27 5
Breimsbygda/Jølster 2 7 1 1 5 13-20 4

28.10 Hornindal møter Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken


Hornindal sitt lag etter seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Hornindal sitt damelag møter i ettermiddag Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken i 4. divisjon kvinner Sunnmøre. Kampen blir spelt på Hornindal Stadion klokka 19.15.


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.15 Aksla - HaNo/Harøy
Kl. 18.30 Brattvåg - Stordal/Stranda
Kl. 19.15 Hornindal - Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 6 6 0 0 38-6 18
Stordal/Stranda 6 5 1 0 33-9 16
Brattvåg 7 5 0 2 29-15 15
Hareid 7 4 0 3 28-12 12
Åheim/Selje/Vanylven 6 3 0 3 25-14 9
Aksla 5 2 1 2 11-9 7
Bergsøy/Gjerdsvika/Gursken 7 1 0 6 9-33 3
Hornindal 6 1 0 5 9-37 3
Vigra 8 1 0 7 12-59 3

27.10 Eid 2 avslutta sesongen med seier mot Måløy


Eid 2 jublar etter 5-1 seieren heime mot Vikane/Loen 13. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 2 avslutta årets sesong med 3-2 seier heime mot Måløy i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3 haust. Henrik Vingen Vedeld (2) og David Anday scora måla til Eid 2, medan Stian Pettersen Årdal og Kristian Carey Morken sette inn måla til Måløy. Stillinga til pause var 1-0 til heimelaget.

Til tross for tap i dag blei Måløy avdelingsvinnar i denne avdelinga.

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag spelte Stryn 2 uavgjort 1-1 heime mot Sandane.
 

Eid 2 - Måløy   3-2 (1-0)
1-0 Henrik Vingen Vedeld (25. min)
2-0 Henrik Vingen Vedeld (47. min)
3-0 David Anday (49. min)
3-1 Stian Pettersen Årdal (71. min)
3-2 Kristian Carey Morken (78. min)


Eid 2:
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Andreas Rafshol
Johannes Myroldhaug
Patrick Ellingsen
Eirik Rotihaug Pisani
Svein-Phillip Becker
Johannes Krokstrand Kjøllesdal
Elias Engeland Løkling
Esekiel Henden
Eskil Alsaker
Olav Hopland Johnsen
David Anday
Henrik Vingen Vedeld
Theodor Bakke

Måløy:
Trond Eide Tennebø
Stian Pettersen Årdal
Sondre Apneseth
Håkon Mathisen
Kristian Carey Morken
Emil Høyvik Landøy
Marius Lothe Fjugstad
Bastian Djuvik
Erik Hagevik Birknes
Kristoffer Solvang Hauge
Tom Erik Johansen
Anders Olai Borgund Rørvik
Noah Bakke Iversen
Warit Promsri
Daniel Nikolai Malmin Nordpoll
Kevin Hagevik Blålid


Tabell G15/17 2. divisjon avdeling 3 haust
Måløy 4 3 0 1 19-10 9
Svelgen/Bremanger 4 2 0 2 13-9 6
Eid 2 4 1 2 1 8-9 5
Sandane 4 1 2 1 4-6 5
Stryn 2 4 0 2 2 4-14 2


27.10 Johan og Erik tekne ut på G17-landslaget


Johan Johannessen Bakke for G14-kretslaget 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
 

Johan Johannessen Bakke og Erik Hovden Flataker er tekne ut på G17-landslaget som skal ha samling i Skien 9. - 13. november.

Norge G17 skal i løpet av samlinga spele kamp mot Eik Tønsberg.


Troppen:
Storm Kolbjørnsen - Vålerenga
Viktor Engh - Stabæk
Eirik Blikstad - Strømsgodset
Markus Welinder - Sarpsborg 08
Kristoffer Paulsen - Viking
Jesper Robertsen - Tromsø
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Vetle Walle Egeli - Sandefjord
Erik Hovden Flataker - Sogndal
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Johan Johannessen Bakke - Sogndal
Alwande Roaldsøy - Atalanta
Niklas Ødegård - Molde
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Syver Aas - Odd
Niklas Wassberg - Brann
Oskar Sivertsen - Kristiansund
Henrik Skogvold - Lillestrøm
 
 


Erik Hovden Flataker for Sogndal 2 mot Fana 22. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


27.10 Haukås Steinset teken ut på G16-landslaget 


Kristoffer Haukås Steinset i Hødd sin heimekamp mot Hødd 21. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristoffer Haukås Steinset frå Florø er teken ut på G16-landslaget som skal på samling i Spania i november.

Norge skal i løpet av samlinga spele landskampar mot Polen, Tsjekkia og Mexico.


Troppen:
Peder Hoel Lervik - Molde
Morgan Marvik - Viking
Håkon Røsten - Rosenborg
Markus Haaland - Brann
Andreas Eikrem Myklebust - Molde
Aleksander Andresen - Stabæk
Oliver Kvendbø Holden - Rosenborg
Ethan Day Amundsen - FC København
Jonas Tviberg Torsvik - Brann
Jakob Tveit - Brann
Benjamin Thoresen Faraas - HamKam
Anders Hartveit Ryste - Odd
Antonio Nusa - Stabæk
Alexander Gurendal - Valencia
Michael Clinton Opeyemi - Club Brugge
Kristoffer Haukås Steinset - Florø
Magnus Solheim - Molde
Martin Børsheim - Brann
Marius Weidel - Kristiansund
Leandro Neto - Lillestrøm

27.10 Per-Magne Løken vann Lokaltipset samanlagt 


 

Per-Magne Løken vann Lokaltipset samanlagt denne sesongen. 

Løken vann konkurransen eit poeng føre Ole Tom Myroldhaug, tre poeng føre Susanne Skogstad og Sander Torheim Frislid, og fire poeng føre Steinar Langedal og Geir Vindheim.

Lokaltipset 2021 har gått over 11 rundar, og dei ni beste rundane var teljande.  

Tusen takk til alle dei 185 personane som har deltatt i årets Lokaltips.


Samanlagt etter siste runde av Lokaltipset: (strykningar i parantes)

73 rette:
Per-Magne Løken 81 - (3+5=8) = 73

72 rette:
Ole Tom Myroldhaug 81 - (4+5=9) = 72

70 rette:
Susanne Skogstad 80 - (4+6=10) = 70
Sander Torheim Frislid 80 - (4+6=10) = 70

69 rette:
Steinar Langedal 77 - (4+4=8) = 69
Geir Vindheim 77 - (4+4=8) = 69

68 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide 77 - (4+5=9) = 68
Elias Larsen 75 - (3+4=7) = 68

67 rette:
Bjørn-Helge Haugen 75 - (3+5=8) = 67
Asgeir Torvanger 76 - (4+5=9) = 67

66 rette:
Ørjan Eikevoll 74 - (4+4=8) = 66
Jan Egil Gjørven 73 - (3+4=7) = 66
Terje Jahn 75 - (4+5=9) = 66
Jan Tore Slinde 72 - (3+3=6) = 66
Thomas Thaule 75 - (4+5=9) = 66

65 rette:
Kay Ove Hafsås 73 - (4+4=8) = 65
Arild Hjelmeland 75 - (5+5=10) = 65
Håvard Mjølkeråen 73 - (4+4=8) = 65
Arve Skaare 74 - (4+5=9) = 65
Kai Henning Slinde 71 - (3+3=6) = 65
Bjørn Helge Svoren 69 - (0+4=4) = 65

64 rette:
Marius Midtun Aaberge 68 - (0+4=4) = 64
Kjell Bruland 73 - (4+5=9) = 64
Kenneth Fosse Elde 74 - (5+5=10) = 64
Hans-Petter Gilleshammer 75 - (5+6=11) = 64
Rune Hansen 74 - (5+5=10) = 64
Jakob Haugen 72 - (4+4=8) = 64

63 rette:
Per Michael Frichsen 72 - (4+5=9) = 63
Edvin Haugen 72 - (4+5=9) = 63
Karl Martin Norbom 67 - (0+4=4) = 63
Stig Nord 70 - (3+4=7) = 63
Jon Rauset 71 - (3+5=8) = 63
Jens Sagevik 63 - (0+0=0) = 63

62 rette:
Ørjan Igelkjøn 65 - (0+3=3) = 62
Vidar Kvalvågnes 69 - (3+4=7) = 62
Kristian Lefdal 62 - (0+0=0) = 62
Rune Lefdal 67 - (2+3=5) = 62
Sujeevan Mohanarajah 66 - (0+4=4) = 62

61 rette:
Øystein Endestad 64 - (0+3=3) = 61
Martha Karin Rauset 68 - (3+4=7) = 61
Elisabeth Torvanger 67 - (3+3=6) = 61
Odd Helge Vågseth 67 - (2+4=6) = 61

60 rette:
Reidar Balsnes 68 - (4+4=8) = 60
Miguel Maureira 64 - (0+4=4) = 60
Jon Navarsete 64 - (0+4=4) = 60

59 rette:
Sjur Gimmestad 61 - (0+2=2) = 59
Anders Midthjell 67 - (4+4=8) = 59
Benny Rivedal 65 - (3+3=6) = 59
Marcus Vedeler 68 - (4+5=9) = 59
Roger Skarstein Viem 66 - (3+4=7) = 59

58 rette:
Knut Olav Halseth 58 - (0+0=0) = 58
Johnny Husevåg 64 - (3+3=6) = 58
Stein Roar Moheim 66 - (3+5=8) = 58
Roger Nordal 62 - (0+4=4) = 58
Magnar Skaare 66 - (4+4=8) = 58
Sondre Solheim Langedal 66 - (4+4=8) = 58

57 rette:
Idar Kristiansen 65 - (4+4=8) = 57

56 rette:
Roger Nygård 64 - (4+4=8) = 56
Dag Olav Osen 62 - (3+3=6) = 56
Kay Rune Solheim 56 - (0+0=0) = 56

55 rette:
Steinar Holvik 55 - (0+0=0) = 55
John Roar Øien 55 - (0+0=0) = 55

54 rette:
Anny Balsnes 60 - (3+3=6) = 54

53 rette:
Knut Løseth 59 - (2+4=6) = 53
Øystein Solheim 55 - (0+2=2) = 53

50 rette:
Even Fåberg 50 - (0+0=0) = 50
John Krøke 50 - (0+0=0) = 50
Jan Taule 52 - (0+2=2) = 50


27.10 Espelund Myklebust Årets spelar for Haugen


Henrik Espelund Myklebust i heimekampen mot Stadlandet 17. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Haugen sitt A-lag hadde torsdag 14. oktober sesongavslutning med utdeling av prisar og kåringar. 

Her er oversikten over kven som stakk av med årets utmerkelsar.

Årets spelar:
Henrik Espelund Myklebust

Årets toppscorar:
 Ryan Dennis Ough (6 mål)

Årets mål:
Sander Torheim Frislid (heimekampen mot Måløy 2)

Årets takling:
Andre Rafsol (heimekampen mot Hyen) 


Haugen enda til slutt 2. plass i 6. divisjon avdeling 3.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 7 6 0 1 37-12 18
Haugen 7 6 0 1 29-12 18
Hyen 7 4 1 2 25-16 13
Flatraket 7 2 3 2 21-25 9
Hornindal 7 2 1 4 16-18 7
Svelgen/Bremanger 2 7 2 0 5 13-29 6
Stadlandet 7 1 2 4 6-27 5
Breimsbygda/Jølster 2 7 1 1 5 13-20 4

 


Ryan Dennis Ough i Haugen sin 6-2 seier mot Flatraket 23. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sander Torheim Frislid scora årets mål i heimekampen mot Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Andre Rafsol tok årets takling på Ole Martin Morritsgård Flatjord
i Haugen sin heimekamp mot Hyen på Eid Idrettspark 12. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.10 Stine Hovland debuterte for Loddefjord


Stine Hovland og Camilla Ervik etter cupfinalen 2018 i Telenor Arena.
Foto: Susanne Skogstad

 

Stine Hovland debuterte laurdag for sin nye klubb Loddefjord i 2. divisjon kvinner avdeling 4. Dette var fyrste kampen for Hovland etter at ho kom tilbake etter spel for den italienske toppklubben Milan sommaren 2020.

30-åringen frå Vadheim er dermed blitt lagveninne med fleire andre spelarar frå Sogn og Fjordane. I 3-0 seieren mot Stord laurdag var også Camilla Ness Ervik frå Eid og Jannike Orrestad Andersen på bana for Loddefjord.

Stine Hovland, som står bokført med sju kampar for det norske A-landslaget, har tidligare spelt for klubbane Høyang, Kaupanger og Sandviken i Norge. I Sandviken spelte Hovland ein sesong i 1. divisjon og fem sesongar i Toppserien.


Loddefjord - Stord  3-0 (1-0)
1-0 Tora Tjønn Lotsberg (16. min)
2-0 Lina Osland Forthun (86. min)
3-0 Aimee Edris (90. min)


Dommar: Ruben Føllesdal (Åsane Fotball)

Assistentdommarar: Anders Nygaard Smith, Kjøkkelvik og Johannes Gjøsund, Kringlebotn 

Gult kort: Stine Hovland, Loddefjord

Loddefjord:
Anne Noss Nordvik
Stine Hovland
Jannike Orrestad Andersen
Amanda Sanne
Lina Osland Forthun
Mari Ølberg
Camilla Ness Ervik
Mia Sofie Stokke Skår
Julie Vik
Tora Tjønn Lotsberg
Aimee Edris
 
Innbyttarar:
Anahita Sara Eleonora Færøy-Niazmand
Amalie Kristensen Mørner
Madelen Kversøy Hæggernes (strøket)

Stord:
Veslemøy Rønnekleiv Helland
Victoria Sofie Bjelland Hennis
Kristine Lygre
Guro Hinderaker Pedersen
Siren Vik
Marion Træet
Hanna Mehammer
Emma Vaagen Matre
Vilde Folgerø
Ida Mortensen Natvik
Linnea Vestbøstad

Innbyttarar:
Lina Klingsheim
Alva Farstad Skåla
Tuva Haga Skibenes
Tuva Gram Økland
Mathilde Alfarnes Amundsen

 


Stine Hovland etter kvalifiseringskampen mot Urædd 27. oktober 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


26.10 Siste serierunde i Norsk Tipping-ligaen avd. 4


Årdal spretta champagnen etter at laget sikra opprykk til Norsk Tipping-
ligaen med seier 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion i 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seier mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober 2019.

 

Laurdag blir den siste serierunden spelt i Norsk Tipping-liagen avdeling 4.

Sogndal 2 og Årdal rykker ned, medan Fjøra framleis har sjanse til å sikre plassen i denne divisjonen.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Laurdag 30. oktober

Kl. 13.00 Årdal - Frigg
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Os
Kl. 13.00 Fana - Fjøra 
Kl. 13.00 Lyn 1896 FK - Fyllingsdalen 
Kl. 13.00 Lysekloster - Bjarg 
Kl. 13.00 Årdal - Frigg 
Kl. 13.00 Brann 2 - Stord

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 12 10 2 0 46 - 10 32
Fana 12 10 1 1 40 - 16 31
Fyllingsdalen 12 9 0 3 33 - 17 27
Bjarg 12 7 1 4 25 - 25 22
Lyn 1896 FK 12 5 5 2 27 - 19 20
Sandviken 12 4 3 5 24 - 23 15
Stord 12 4 3 5 29 - 31 15
Os 12 4 3 5 23 - 27 15
Ready 12 3 4 5 22 - 23 13
Fjøra 12 4 1 7 26 - 29 13
Brann 2 12 4 0 8 30 - 29 12
Lysekloster 12 3 3 6 23 - 23 12
Årdal 12 2 2 8 10 - 33 8
Sogndal 2 12 0 2 10 7 - 60 2

26.10 Kongleriket Miniputturneringar 2022


Frå miniputturneringa på Eid Stadion 29. august.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 29. august.



 

NFF Sogn og Fjordane har terminfesta datoane for Kongleriket Miniputturneringane i 2022.

- søndag 8. mai
- søndag 12. juni
- søndag 28. august
- søndag 25. september

På miniputturneringane spelar 6 og 7-åringane 3'ar, medan 8 og 9-åringane spelar 5'ar.

På grunn av koronapandemien har det blitt arrangert færre rundar med Miniputturneringar både i 2020- og 2021-sesongen.


Frå kampen mellom Skavøypoll og Tornado gul i klasse gutar
6 år under miniputturneringa i Deknepollen 20. september 2020.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Deknepollen 20. september 2020.



God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak) og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år under turnering i Loen 22. september 2019.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.



Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Hornindal Stadion.



Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa under Seljecup 2018.  
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 2018.


 
Frå 2019-sesongen skal 10-åringane ikkje spele miniputturneringar.
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



 
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.

 
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy hausten 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Måløy 25. september 2016.

 
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Stryn 28. august.

 
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.


Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7 år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015. 
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.



Frå ein kamp mellom Florø og Førde i Florø 30. august 2015.
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Florø 30. august 2015.



Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.



Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010. 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.



Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.


Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.


26.10 Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen



Måløy FK har gleda av å invitere til Toyota Cup i Nordfjordhallen laurdag 20. og søndag 21. november.

Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.

3'ar-fotball (6-7 år): 2 x 7 minutter (minimum 3 kamper)
5'ar-fotball (8-12 år): 1 x 13 minutter (minimum 4 kamper)

6-7 år: 10 x 15 meter (blir spelt med vant rundt hele banen)
G8 og J8/9: 20 x 30 meter
G9 og 10-12 år: 20 x 40 meter

Eventuelle spørsmål til turneringa kan rettast til cup@maloyfk.no

Les invitasjonen til Toyota Cup i Nordfjordhallen.


25.10 Eid og Syril avslutta sesongen med uavgjort


Syril er kretsmester i klasse J15/17 11'ar denne sesongen.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 1 spelte i kveld uavgjort 1-1 heime mot Syril i klasse J15/17 1. divisjon haust. Andrea Sælid Njøs gav Syril leiinga knappe 10. minutt før pause, medan Marte Skeistrand utlikna for heimelaget på frispark eit minutt på overtid i 2. omgang.

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen. 



Eid 1 - Syril  1-1 (0-1)
0-1 Andrea Sælid Njøs (31. min)
1-1 Marte Skeistrand (80. min+1)

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen


Gult kort: Andrea Sælid Njøs og Sarah Grepstad Røysum, Syril


Eid 1:
Tuva Sigdestad Lund
Andrea Engeseth Naustdal
Andrine Flo Heggen
Mathilde Solheim
Pernille Leirgulen Kullsveen
Marte Skeistrand
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Amanda Marie Challen
Matea Myrold Haavik

Innbyttarar:
Ida Balsnes
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tara-Mari Hovden
Cecilie Elde Aarvik

Syril:
Ingeborg Myklebust
Anne England Husum
Sanne Cirotzki Stadheim
Marte Linde Røyseth
Eline Dimmen Henjum
Anja Elizabeth Hickman
Sarah Danielsen
Elise Tufte Mardal
Live Holen
Linnea Christensen Sjøthun
Sarah Grepstad Røysum
Andrea Sælid Njøs

 


Eid 1 sitt lag etter dagens heimekamp mot Syril på Eid Idrettspark.
Nokre få bilder frå dagens kamp kjem etterkvart.


25.10 Nilsen og Stenevik i startellevaren mot Sverige


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Linn-Mari Nilsen og Elise Isolde Stenevik var begge i startellevaren då Norge U23 i dag møtte Sverige på Melløs Stadion i Moss. Nilsen spelte heile kampen, medan Stenevik blei bytta ut kvarteret før full tid.

Sverige vann til slutt 3-2 etter scoringar av Wilma Ohman (2) og Paulina Nystrøm. Sophie Roman Haug og Celin Bizet Ildhusøy laga måla til Norge.


Norge - Sverige  2-3 (1-0)
1-0 Sophie Roman Haug (8. min)
1-1 Wilma Ohman (48. min)
1-2 Wilma Ohman (54. min)
2-2 Celin Bizet Ildhusøy (71. min)
2-3 Paulina Nystrøm (90. min)

Gult kort: Noor Hoelsbrekken Eckhoff, Norge


Norge:
Linn-Mari Nilsen
Victoria Thorp Haugen (Sara Iren Lindbak Hørte 88. min)
Marthine Østenstad
Elise Isolde Stenevik (Emilie Raaum Closs 75. min)
Joanna Aalstad Bækkelund
Emilie Marie Joramo (Mille Aune 65. min)
Emma Stølen Godø
Emilie Marie Aanes Woldvik
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Celin Bizet Ildhusøy
Sophie Roman Haug (Sara Kanutte Sørensen Fornes 65. min)


Sverige:
Angel Mukasa
Josefine Rybrink
Ebba Hed
Nellie Lilja
Cornelia Kapocs
Sarah Mellouk
Evelyn Ijeh
Felicia Saving
Kajsa Törnkvist
Josefine Harryson
Stinalisa Johansson

Innbyttarar:
Moa Edrud
Serina Iddrisu Backmark
Hanna Lundquist
Loretta Kulashi
Paulina Nystrøm
Amanda Nilden
Julia Walentowicz
Wilma Carlsson
Freja Olofsson
Wilma Ohman

 


Elise Isolde Stenevik spelar til daglig for Eskilstuna i Damallsvenskan.
Foto: privat


25.10 Lødemel toppscorar i 3. divisjon kvinner


Emma Dorthea Lødemel scora fire mål i kampen mot Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Emma Dorthea Lødemel er toppscorar i 3. divisjon kvinner denne sesongen. Stryn sin angripar har scora 15 mål, og toppar lista to mål føre
Sara Lothe Rustøen (Sandane), og fem mål føre Astrid Bolstad Blikra (Førde) og Thea Lovise Holsen (Førde).

Totalt 58 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål denne sesongen.

I 3. divisjon kvinner er det scora totalt 191 mål, noko som gir eit snitt på 6,6 mål pr. kamp. Av desse er 185 spelemål, fire straffemål og to sjølvmål.


15 mål:
Emma Dorthea Lødemel, Stryn

13 mål:
Sara Lothe Rustøen, Sandane

10 mål:
Astrid Bolstad Blikra, Førde
Thea Lovise Holsen, Førde

9 mål:
Kamilla Vangsnes, Studentspretten
Kristine Lothe Rustøen, Sandane

8 mål:
Sofia Hagen Paulen, Førde

7 mål:
Sofie Borge Tilrem, Sandane

5 mål:
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn
Anne Gyldenskog Kilnes, Førde
Inga Hoff, Førde
Emma Njøten, Stryn

4 mål:
Amalie Hatlevoll, Sogndal
Elisabet Orrestad Nilsen, Sogndal
Mari Sætrenes-Einbu, Studentspretten
Tina Lund Davanger, Førde
Tuva Søreide Solberg, Studentspretten

3 mål:
Alida Bruland, Stryn
Aurora Servold Wåseth, Sogndal
Emma Aksdal Kråkenes, Studentspretten
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn
Stina Hillersøy, Førde

2 mål:
Berit Leirgul, Sandane
Elena Gjeteskjær, Balestrand
Olivia Vollsnes Wemby, Stryn
Anna Emelie Gustavsson, Balestrand
Caroline Juel Næslund, Studentspretten
Emma Askeland, Studentspretten
Julie Antonsen Lenes, Studentspretten
Kaya Bird Fonn, Førde
Lea Storøy, Førde
Marit Mardal, Sandane
Martine Honningsvåg Aarnes, Førde
Sofie Njøten, Stryn
Stine Berg Henriksen, Studentspretten
Tale Moldestad Eineteig, Sogndal

1 mål:
Martine Kvamme, Sandane
Ingrid Marie Bergheim, Sogndal
Karoline Hjelle, Sandane
Anna Fjellestad, Sandane
Anne Cathrine Bergheim, Sogndal
Hege-Renate Glosvik Espeland, Stryn
Heidi Eilifsen, Balestrand
Heidi Fjellheim Sviggum, Sogndal
Ida Kristine Rotnes, Førde
Ingvild Eikevik, Sogndal
Linnea Levik Aamot, Førde
Malene Haugland Skadal, Studentspretten
Maren Melø, Balestrand
Monica Beate Myklebust Hesjedal, Stryn
Oline Markhus, Balestrand
Ragnhild Wee, Studentspretten
Selma Eikenes Isehaug, Stryn
Selma Guddal Breivik, Stryn
Sofie Øvstedal Kristiansen, Studentspretten
Tonje Holme Ulleland, Førde
Una Claussen Thingnes, Førde
Vilde Bolseth Lote, Sandane

 


Sara Lothe Rustøen scora tre mål heime mot Sogndal 7. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Thea Lovise Holsen scora tre mål i 5-3 seieren borte mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Astrid Bolstad Blikra i Førde sin bortekamp mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


25.10 Husk å melde på lag til Førde Cup 2021


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16 under Førde Cup 2019.
Foto: Privat

 


NB! Siste frist for å melde på lag til årets Førde Cup er onsdag 27. oktober.

Førde Fotball arrangerar andre helga i november Førde Cup i Førdehuset.

Etter at Førde Cup i 2020 blei avlyst på grunn av Koronapandemien kan arrangøre melde om at årets Førde Cup går av stabelen fredag 12. til søndag 14. november.   

Det blir konkurrert i klassene Gutar 14, Jenter 14, Gutar 16, Jenter 16, Gutar 19 og Jenter 19.

I 2019 deltok 103 lag frå 23 forskjellige klubbar på Førde Cup i Førdehuset.

Les meir på Førde Cup sine nettsider.

 


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G14 under Førde Cup 2018.
Frå venstre: Daniel Birkeland, Emil Berge, Tobias Holme,
Mathias Helgheim, Ulrik Nielsen, Andreas Tefre, Magne Aarøen,
Edvin Brattereit og Tobias B. Vikøren.
Foto: Privat


25.10 Arve Skaare prikka inn 10 rette


 

Arve Skaare prikka inn 10 rette i den siste runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Flax-lodda til rundevinnar går dermed til Stryn.

Tusen takk til alle som har deltatt på Lokaltipset denne sesongen.


10 rette:
Arve Skaare

9 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Kay Ove Hafsås
Arild Hjelmeland
Tor Arne Hov
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Stig Nord
Jan Tore Slinde
Asgeir Torvanger
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Jan Egil Gjørven
Jakob Haugen
Steinar Holvik
Terje Jahn
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug
Jon Rauset
Jan Magne Solibakke
John Søgnen
Pål Trøsken
Geir Vindheim

7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Rune Hansen
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Elias Larsen
Knut Løseth
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jan Ove Sæbø
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid
Elisabeth Torvanger
John Roar Øien


Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen) B 0-2
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 2-1
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-2
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 2-0 
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen) B 3-7 
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen) H 4-2 
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner) U 4-4 
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner) B 2-4 
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner) B 1-6 
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon) H 4-2 


24.10 Resultat kampar i dag, søndag 24. oktober


Førde er kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.
Bildet er tatt etter dagens kamp mot Stryn som enda uavgjort 4-4.
Foto: privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon
Førde 3 - Måløy 2  4-2 (2-2)

0-1 Rune Solvang (4. min)
1-1 Steffen Sjøvold-Igelkjøn (25. min)
2-1 Tobias By Vikøren (29. min)
2-2 Kasper Bakke Øvrebø (33. min)
3-2 Torjus Turøy Berge (59. min)
4-2 Nikolai Kvarme (90. min+1)


OBOS-ligaen

Strømmen - Sogndal 0-2 (0-1)
0-1 Kristoffer Nessø (41. min)
0-2 Akor Jerome Adams (90. min)

Aalesund - Sandnes Ulf 2-2 (1-1)
Bryne - Raufoss 3-1 (1-1)
Grorud - Fredrikstad 1-2 (1-1) 
HamKam - Ranheim TF  3-0 (2-0)
Stjørdals Blink - Ullensaker/Kisa 0-0 (0-0) 
Åsane - KFUM   3-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 25 17 5 3 56 - 19 56
Jerv 25 14 7 4 44 - 38 49
Aalesund 25 13 9 3 55 - 34 48
Fredrikstad 25 14 6 5 52 - 33 48
Sogndal 25 10 7 8 34 - 28 37
KFUM 25 9 7 9 33 - 37 34
Åsane 25 9 5 11 35 - 45 32
Raufoss 25 9 4 12 45 - 43 31
Ranheim TF 25 8 7 10 47 - 49 31
Bryne 25 9 4 12 35 - 38 31
Sandnes Ulf 25 8 7 10 36 - 42 31
Start 25 8 6 11 48 - 50 30
Ullensaker/Kisa 25 6 7 12 28 - 41 25
Stjørdals-Blink 25 7 4 14 27 - 45 25
Grorud 25 7 3 15 34 - 52 24
Strømmen 25 2 12 11 23 - 38 18

 
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2  2-1 (1-0)

1-0 Henriette Aalen Vindheim (20. min)
2-0 Silje Torvanger (55. min)
2-1 Mia Fedøy (73. min)

Staal Jørpeland - Viking
Bryne - Lura
Fyllingsdalen - Avaldsnes 2
Haugar - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 11 10 1 0 40 - 9 31
Bryne 11 8 2 1 34 - 10 26
Fyllingsdalen 11 6 4 1 21 - 11 22
Arna-Bjørnar 2 11 7 0 4 27 - 20 21
Kaupanger 11 6 1 4 16 - 13 19
Avaldsnes 2 11 5 1 5 28 - 28 16
Haugar 11 5 0 6 22 - 24 15
Loddefjord 11 4 0 7 16 - 19 12
Klepp 2 11 3 2 6 18 - 25 11
Staal Jørpeland 11 2 1 8 13 - 33 7
Stord 11 2 0 9 11 - 32 6
Lura 11 2 0 9 17 - 39 6


3. divisjon kvinner
Balestrand - Studentspretten  1-6 (1-3)
1-0 Oline Markhus (27. min)
1-1 Caroline Juel Næslund (32. min)
1-2 Emma Aksdal Kråkenes (37. min)
1-3 Sofie Øvstedal Kristiansen (39. min)
1-4 Caroline Juel Næslund (57. min)
1-5 Mari Sætrenes-Einbu (62. min)
1-6 Emma Aksdal Kråkenes (70. min)

Sogndal - Sandane 2-4  (1-0)
1-0 Aurora Servold Wåseth (12. min)
1-1 Kristine Lothe Rustøen (48. min)
1-2 Sara Lothe Rustøen (50. min)
2-2 Amalie Hatlevoll (59. min)
2-3 Sara Lothe Rustøen (61. min)
2-4 Sofie Borge Tilrem (89. min)

Førde - Stryn  4-4 (2-1)

1-0 Una Claussen Thingnes (5. min)
1-1 Emma Njøten (18. min)
2-1 Sofia Hagen Paulen (42. min)
2-2 Emma Dorthea Lødemel (46. min)
2-3 Emma Dorthea Lødemel (55. min)
3-3 Tina Lund Davanger (70. min)
4-3 Lea Storøy (77. min)
4-4 Malin Eikenes Tjellaug (90. min+2)


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

24.10 Tildelt stipend frå Katrin Lerum's minnefond  


Hilde Nes og Anna Grindhaug etter dagens tildeling
av Katrin Lerum sitt minnefond på Kaupanger Stadion.
Foto: Anja Senneset

 

Anna Grindhaug er blitt tildelt stipend frå Katrin Lerum sitt minnefond. Tildelinga skjedde i dag før Kaupanger sin heimekamp mot Klepp 2 på Kaupanger Stadion. Det er 11. gongen at det blir delt ut stipend frå Katrin Lerum sitt minnefond.

Anna Grindhaug er eit stort talent og har vore fast innventar på NFF Sogn og Fjordane sine kretslag og satsingsgrupper dei siste åra. 15-åringen har spelt fast for Kaupanger sitt damelag etter at ho kom til klubben frå Hafslo i sommar.

Grindhaug har imponert stort for Kaupanger, og blei i haust belønna med uttak på det norske J15-landslaget. Midtbanespelaren fekk speletid i begge landskampane borte mot Sverige.


Om Katrin Lerum sitt minnefond:
Katrin Lerum omkom i ei tragisk bilulykke 16. oktober 2007, 24 år gamal. Katrin var ein aktiv fotballspelar. Først i Sogndal, deretter eit par sesongar for Lillehammar og siste sesongen i Kaupanger. Klubbane Sogndal og Kaupanger har saman med familien hennar oppretta eit minnefond i Katrin Lerum sitt navn

Katrin Lerum sitt minnefond delar ut stipend til lovande jente- og damespelarar som spelar på eller har spelt for klubbar tilslutta Sogn og Fjordane fotballkrets. Stipendmottakarar skal utmerke seg med sportslege prestasjonar utover ordinært klubbspel for desse klubbane, på høgt nivå innan seriesystemet for kvinnefotball eller på nasjonale tiltak og eller landslag.

Ann-Katrin Grotle var i 2008 den fyrste som fekk tildelt stipend frå Katrin Lerum's minnefond.

Andre spelarar som er tildelt stipendet frå Katrin Lerum's minnefond: 
2009: Ane Fimreite.
2010: Stine Pettersen Reinås 
2011: Guro Øydvin
2012: Vårin Ness
2013: Jannike Orrestad Andersen
2015: Linn-Mari Nilsen
2016: Marte Bjelde Hjelmhaug
2017: Thea Bjelde
2018: Ylinn Tennebø

 


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ylinn Tennebø i heimekampen mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark. 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august.
 


Jannike Orrestad Andersen i Stryn - Sogndal 4. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vårin Ness i kamp mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


Gurø Øydvin i bortekampen mot Jølster på Skei Stadion 16. juni 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stine Pettersen Reinås. Foto: Privat


Ane Fimreite var instruktør for keeperane under Proffveka i Stryn 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 


Ann-Katrin Grotle var den fyrste spelaren som fekk stipend frå Katrin Lerum's minnefond. Bildet er tatt under kvalifiseringskampen om 
opprykk til 2. divisjon mot Klepp 2 21. oktober 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


24.10 Kampar i dag, søndag 24. oktober


Trioen Sander Amble Haugen, Simen Lillevik og Marius Hagen skal
prøve å stoppe Sogndal i dagens kamp på Strømmen Stadion.
Foto: Susanne Skogstad

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

NB! Hallo Sogn TV har fotballstudio i forbindelse med dagens kamp mellom Kaupanger og Klepp 2 i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - Klepp 2.


KM-sluttspel 6. divisjon
Kl. 13.00 Førde 3 - Måløy 2


OBOS-ligaen

Kl. 15.00 Strømmen - Sogndal
Kl. 15.00 Aalesund - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Bryne - Raufoss
Kl. 15.00 Grorud - Fredrikstad 
Kl. 15.00 HamKam - Ranheim TF
Kl. 15.00 Stjørdals Blink - Ullensaker/Kisa 
Kl. 15.00 Åsane - KFUM  
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 24 16 5 3 53 - 19 53
Jerv 25 14 7 4 44 - 38 49
Aalesund 24 13 8 3 53 - 32 47
Fredrikstad 24 13 6 5 50 - 32 45
Sogndal 24 9 7 8 32 - 28 34
KFUM 24 9 7 8 33 - 34 34
Raufoss 24 9 4 11 44 - 40 31
Ranheim TF 24 8 7 9 47 - 46 31
Start 25 8 6 11 48 - 50 30
Sandnes Ulf 24 8 6 10 34 - 40 30
Åsane 24 8 5 11 32 - 45 29
Bryne 24 8 4 12 32 - 37 28
Ullensaker/Kisa 24 6 6 12 28 - 41 24
Grorud 24 7 3 14 33 - 50 24
Stjørdals-Blink 24 7 3 14 27 - 45 24
Strømmen 24 2 12 10 23 - 36 18


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Kaupanger - Klepp 2
Kl. 14.00 Staal Jørpeland - Viking
Kl. 14.00 Bryne - Lura
Kl. 14.00 Fyllingsdalen - Avaldsnes 2
Kl. 14.00 Haugar - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 10 9 1 0 34 - 7 28
Bryne 10 7 2 1 27 - 8 23
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 25 - 14 21
Fyllingsdalen 10 5 4 1 17 - 8 19
Kaupanger 10 5 1 4 14 - 12 16
Avaldsnes 2 10 5 1 4 25 - 24 16
Loddefjord 11 4 0 7 16 - 19 12
Haugar 10 4 0 6 16 - 22 12
Klepp 2 10 3 2 5 17 - 23 11
Staal Jørpeland 10 2 1 7 11 - 27 7
Lura 10 2 0 8 15 - 32 6
Stord 11 2 0 9 11 - 32 6


3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Studentspretten
Kl. 15.00 Sogndal - Sandane
Kl. 15.30 Førde - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 8 4 2 2 36-17 14
Sogndal 9 2 0 7 15-49 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

23.10 fem personar har prikka inn fem kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i siste runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Fem personar har prikka inn fem av dei seks kampane som er spelt til no denne runden.


5 rette:

Anny Balsnes
Kay Ove Hafsås
Arve Skaare
Jan Magne Solibakke
Odd Helge Vågseth

4 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Arild Hjelmeland
Tor Arne Hov
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Dag Olav Osen
Jan Tore Slinde
John Søgnen
Asgeir Torvanger
Geir Vindheim

3 rette:
Reidar Balsnes
Hans-Petter Gilleshammer
Jan Egil Gjørven
Rune Hansen
Jakob Haugen
Steinar Holvik
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Roger Nygård
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Sissel Svarstad
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Pål Trøsken
John Roar Øien


Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-2
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 2-0 
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen) B 3-7 
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen) H 4-2 
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)


23.10 Resultat kampar i dag, laurdag 23. oktober


Førde har opprykket til Norsk Tipping-ligaen langt ned i lomma
etter dagens 3-0 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Moss - Florø  3-1 (1-0)

1-0 Walid Chafouk Idrissi (29. min)
2-0 Leonard Getz (61. min)
3-0 Magnus Fagernes (79. min)
3-1 George Nuah Gibson (83. min)

Bærum - Senja 2-0 (1-0)
Tromsdalen - Kvik Halden 2-0 (2-0)
Fløya - Kongsvinger 0-3 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 23 20 2 1 80 - 21 62
Hødd 22 14 6 2 50 - 15 48
Asker 22 14 3 5 52 - 28 45
Tromsdalen 22 11 5 6 45 - 27 38
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Kvik Halden 23 10 4 9 41 - 45 34
Alta 22 9 5 8 37 - 40 32
Bærum 23 9 2 12 38 - 42 29
Moss 22 7 5 10 39 - 46 26
Vålerenga 2 22 6 4 12 37 - 51 22
Fløya 23 2 8 13 27 - 63 14
Senja 23 2 5 16 22 - 57 11
Florø 23 3 2 18 23 - 60 11


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Lysekloster 2-0 (2-0)
1-0 Andreas Lerheim Olsen (11. min)
2-0 Andreas Lerheim Olsen (45. min)

Stord - Årdal 5-2 (3-0)
1-0 Martin Pedersen (3. min)
2-0 Jonas Tungeland (13. min)
3-0 Jonas Tungeland (23. min)
4-0 Jonas Tungeland (65. min)
5-0 Martin Pedersen (79. min)
5-1 Joakim Berg Nundal (83. min)
5-2 Jacob Frøyen Bergset (90. min)

Fyllingsdalen - Sogndal 2 5-1 (1-1)
1-0 Ivar Mykkeltvedt (38. min)
1-1 Henri Järvelaid (39. min)
2-1 Erik Andre Huseklepp (61. min)
3-1 Eivind Fauske Helland (68. min)
4-1 Aron Jonsson (76. min)
5-1 Ivar Mykkeltvedt (85. min)

Frigg - Lyn 1896 FK  5-0 (3-0)
1-0 Per Eik Forgaard (8. min)
2-0 Petter Nosakhare Dahl (29. min)
3-0 Ilir Kukleci (45. min)
4-0 Vital Curtis Kaba (73. min)
5-0 Ulrik Ferrer (82. min)

Bjarg - Fana  1-3 (0-1)
0-1 Lars Christian Moldestad (25. min)
0-2 Vebjørn Høynes (50. min)
0-3 Simen Brekkhus (52. min)
1-3 Arvid Austevoll (77. min)

Os - Sandviken 1-5 (1-4)
0-1 Sebastian Skåre Tune (9. min)
0-2 Helge Mehammer (10. min)
0-3 Helge Mehammer (18. min)
1-3 Kristoffer Røttingen (24. min)
1-4 Sebastian Skåre Tune (34. min)
1-5 Ole Thomas Herrem (62 min)

Ready - Brann 2  1-0 (1-0)
1-0 Mathias Øfsti Bråten (44. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 12 10 2 0 46 - 10 32
Fana 12 10 1 1 40 - 16 31
Fyllingsdalen 12 9 0 3 33 - 17 27
Bjarg 12 7 1 4 25 - 25 22
Lyn 1896 FK 12 5 5 2 27 - 19 20
Sandviken 12 4 3 5 24 - 23 15
Stord 12 4 3 5 29 - 31 15
Os 12 4 3 5 23 - 27 15
Ready 12 3 4 5 22 - 23 13
Fjøra 12 4 1 7 26 - 29 13
Brann 2 12 4 0 8 30 - 29 12
Lysekloster 12 3 3 6 23 - 23 12
Årdal 12 2 2 8 10 - 33 8
Sogndal 2 12 0 2 10 7 - 60 2

Sluttspel Kretsligaen
Eid - Førde  0-3 (0-1)
0-1 Mathias Lambrechts Sagevik (17. min)
0-2 Vegard Savland (53. min)
0-3 Kim Ødegård Vik (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy - Stryn 3-7  (2-1)
1-0 Fridjon Mortensen (5. min)
2-0 Anders Ulvik Fleten (25. min)
2-1 Vegard Sæten Hopland (37. min)
2-2 Vegard Sæten Hopland (50. min)
2-3 Rasmus Skaare Tjellaug (53. min)
2-4 Vegard Sæten Hopland, straffe (68. min)
2-5 Ole-Ivan Glosvik Espeland (71. min)
2-6 Vegard Sæten Hopland (75. min)
3-6 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (84. min)
3-7 Jens Aarnes Kleppe (90. min)

Høyang - Studentspretten 1-1 (0-1)
0-1 Girthan Kumarasamy (36. min)
1-1 Joakim Sjøthun Måren (67. min)

Jølster - Vik  4-2 (4-1)
0-1 Svein Erik Saglien
1-1 Mathias Sunde Årdal
2-1 Arild Øygard 
3-1 Arild Øygard 
4-1 Mathias Sunde Årdal
4-2 Idar Holen

Bremanger - Dale  2-1 (1-1)
0-1 Sander Rørvik Solheim (31. min)
1-1 Martin Igland Senneset (37. min)
1-2 Vebjørn Igland Nigardsøy (72. min)

Syril - Kaupanger 1-3 (1-2)

0-1 Sondre Loftesnes (13. min)
1-1 Brage Asperanden Navarsete (38. min)
1-2 Christopher Skjær Brugrand (45. min)
1-3 Elias Bruland Selseng (65. min)

23.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 12.55.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


23.10 Kampar i dag, laurdag 23. oktober


Eid møter i dag Førde i kamp om opprykk til Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er tatt 2-1 etter seieren borte mot Studentspretten 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 12.30 Bærum - Senja
Kl. 15.30 Tromsdalen - Kvik Halden
Kl. 16.00 Moss - Florø
Kl. 16.00 Fløya - Kongsvinger

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 22 19 2 1 77 - 21 59
Hødd 22 14 6 2 50 - 15 48
Asker 22 14 3 5 52 - 28 45
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Tromsdalen 21 10 5 6 43 - 27 35
Kvik Halden 22 10 4 8 41 - 43 34
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Alta 22 9 5 8 37 - 40 32
Bærum 22 8 2 12 36 - 42 26
Moss 21 6 5 10 36 - 45 23
Vålerenga 2 22 6 4 12 37 - 51 22
Fløya 22 2 8 12 27 - 60 14
Senja 22 2 5 15 22 - 55 11
Florø 22 3 2 17 22 - 57 11


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Lysekloster
Kl. 13.00 Stord - Årdal
Kl. 13.00 Fyllingsdalen - Sogndal 2
Kl. 13.00 Frigg - Lyn 1896 FK
Kl. 13.00 Bjarg - Fana
Kl. 13.00 Os - Sandviken
Kl. 13.00 Ready - Brann 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Ready 11 2 4 5 21 - 23 10
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Sogndal 2 11 0 2 9 6 - 55 2


Sluttspel Kretsligaen

Kl. 14.00 Eid - Førde
Kl. 14.00 Måløy - Stryn
Kl. 14.00 Høyang - Studentspretten
Kl. 14.00 Jølster - Vik
Kl. 14.00 Bremanger - Dale
Kl. 14.00 Syril - Kaupanger

22.10 Eid 1 vann 10-0 heime mot Florø 2


 Eid 1 jublar etter 4-3 seieren heime mot Stryn 1 13. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Eid 1 vann i dag 10-0 heime mot Florø 2 i klasse G13/14 11'ar 2. divisjon avdeling 3 haust. Scott Kroken Karlsen (4), Øyvind Ariansen (3), Sivert Nordnes (2) og Matias Sivert Fosse scora måla til Eid 1.

Eid 1 klatra med dagens seier forbi Florø 2 på tabellen på bedre målforskjell. Begge laga står med ni poeng, men Florø 2 har ein kamp mindre spelt.

Eid 1 avsluttar sesongen med bortekamp mot Måløy, medan Florø 2 spelar heime mot Måløy og borte mot Sandane. 


Eid 1 - Florø 2  10-0 (4-0)
1-0 Scott Kroken Karlsen (10. min)
2-0 Sivert Nordnes (15. min)
3-0 Øyvind Ariansen (25. min)
4-0 Scott Kroken Karlsen (30. min)
5-0 Øyvind Ariansen (42. min)
6-0 Sivert Nordnes (50. min)
7-0 Scott Kroken Karlsen (57. min)
8-0 Matias Sivert Fosse (63. min)
9-0 Øyvind Ariansen (66. min)
10-0 Scott Kroken Karlsen (69. min)


Eid 1:
Anton Stener Endal Jepsen
Fredrik Nordnes Haugland
Nikolai Slettenes
Herman Krokstrand Kjøllesdal
William Nyland Englund
Scott Kroken Karlsen
Matias Sivert Fosse
Torbjørn Liland
Sivert Nordnes
Øyvind Ariansen
Sander Varpen Heimsæter
Nikolai Starheimsvik
Trygve Magnus Tverberg
Kasper Skjølberg Gustavsen

Florø 2:
Nikolai Fauske
Lars Skaflestad Herstad
William Midttun
Trym Sørdal Kårstad
Nicolai Frøysa Herrmann
Hanujit Ithayasegaran
Elias Ferdinand Frøyen
Chrisander Eilertsen
Rohan Abbas Painda
Håvard Øygard Krokene
Olai Bjørnset Hallstensen


22.10 Savland toppscorar i Kretsligaen avdeling 2


Vegard Savland i Førde sin heimekamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vegard Savland er toppscorar i Kretsligaen avdeling 2 denne sesongen. Førdespelaren har scora totalt 22 mål, og toppar lista føre Sander Aamelfot (Førde), Joakim Sjøthun Måren (Høyang) og Sondre Holmlund Ørjasæter (Stryn).

Totalt 51 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i Kretsligaen avdeling 2.

I Kretsligaen avdeling 2 er det scora totalt 149 mål, noko som gir eit snitt på 5,0 mål pr. kamp. Av desse er 137 spelemål, åtte straffemål og fire sjølvmål.


22 mål:
Vegard Savland, Førde

13 mål:
Sander Aamelfot, Førde

12 mål:
Joakim Sjøthun Måren, Høyang

10 mål:
Sondre Holmlund Ørjasæter, Stryn

9 mål:
Vegard Sæten Hopland, Stryn

6 mål:
Mathias Lambrechts Sagevik, Førde

4 mål:
Trym Vatn Øvreberg, Stryn
Hubert Karol Wdowiak, Stryn
Martin Klakegg Hauge, Bremanger

3 mål:
Severin Knutson Halland, Jølster
Daniel Skilbrei Aven, Høyang
Johannes Garlid Tenden, Stryn
Kristian Bell, Førde
Vegard Krøvel Flatjord, Jølster

2 mål:
Thor Aage Pleym Evensen, Bremanger
Christopher Skjær Brugrand, Kaupanger
Mathias Sunde Årdal, Jølster
Michael Hansen Våge, Høyang
Jakob Rømo, Høyang
John-Erlend Bø, Stryn
Morten Mathias Larssen Mathisen, Bremanger
Sindre Rørvik, Kaupanger
Øystein Riksheim Østvik, Førde

I tillegg har 28 forskjellige spelarar scora eit mål kvar.


 


Sander Aamelfot scora på straffe i Førde sin kamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




Joakim Sjøthun Måren har scora 12 mål denne sesongen.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Eid 10. august 2019.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i denne kampen.


Sondre Holmlund Ørjasæter har scora 10 mål denne sesongen.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Bremanger 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


22.10 Frislid Vedvik toppscorar i Kretsligaen avdeling 1


Joakim Frislid Vedvik scora tre mål i heimekampen mot Syril 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.

 

Joakim Frislid Vedvik er toppscorar i Kretsligaen avdeling 1 denne sesongen. Eidspelaren har scora totalt åtte mål, og toppar lista to mål føre
Marko Ntontai Or Dodaj (Måløy) og Vegard Eikevik Dyrstad (Dale).

Totalt 61 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i Kretsligaen avdeling 1.

I Kretsligaen avdeling 1 er det scora totalt 119 mål, noko som gir eit snitt på 4,0 mål pr. kamp. Av desse er 106 spelemål, ni straffemål og fire sjølvmål.


8 mål:
Joakim Frislid Vedvik, Eid

6 mål:
Marko Ntontai Or Dodaj, Måløy
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale

5 mål:
Chris-Andre Nore, Måløy

4 mål:
Øystein Myrkaskog, Vik

3 mål:
Espen Joel Hickman, Syril
Mads Wie, Eid
William Landøy, Studentspretten
Dag Einar Bøtun, Vik
Kristian Lefdal, Eid
Ole-Morten Søderholm, Syril
Idar Holen, Vik
Joakim Blomseth Skjerven, Vik
Martin Enersen Knudsen, Studentspretten
Sander Rørvik Solheim, Dale

2 mål:
Mathias Stokkebø, Vik
Henning Haugen, Eid
Henrik Johan Fjærestad Holmberg, Vik
Svein Erik Saglien, Vik
Alexander Saltnes Slinde, Syril
Markus Tvendeseter Kupen, Måløy
Tord Gjedrem Aannerød, Studentspretten
Anders Ulvik Fleten, Måløy
Fredrik Vold, Studentspretten
Saron Ervik Bugjerde, Måløy

I tillegg har 36 forskjellige spelarar scora eit mål kvar.


 


Marko Ntontai Or Dodaj scora to mål i bortekampen mot Eid 16. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vegard Eikevik Dyrstad i Dale sin 3-1 seier borte mot Måløy 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


21.10 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J15

 
Marte Skeistrand i Eid 1 sin 3-1 seier mot Sandane 16. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag jenter født 2006 i perioden 15. oktober til 31. desember 2021. 

Trenar for NFF Sogn og Fjordane J15 er Jon Arild Halland.


Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J15

Anna Grindhaug, Kaupanger
Thea Elle, Kaupanger
Marte Aaberge, Kaupanger
Ine Langen Dale, Kaupanger
Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Lena Heggestad, Sogndal
Synne Ming Fosse, Vik
Naira Paola Garcia Ottone, Balestrand
Elise Tufte Mardal, Syril
Julia Felde, Eid
Marte Skeistrand, Eid
Lea Storøy, Førde
Frida Skilbrei, Førde
Sigrid Welle, Førde
Viktoria Zablotna, Førde
Marit Berqvam, Førde
Dina Sande Søgnen, Gaular
Emma Thorsnes, Hyllestad

 


Anna Grindhaug og Synne Ming Fosse på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.


21.10 Lokaltipset samanlagt før siste runde


 

Per-Magne Løken er i føringa samanlagt i Lokaltipset etter at ein har stroke dei to dårligaste rundane.

Løken toppar lista eit poeng føre Ole Tom Myroldhaug, to poeng føre Susanne Skogdatd og Sander Torheim Frislid, og tre poeng føre Bjørn-Helge Haugen.

Lokaltipset går over 11 rundar, og dei ni beste rundane er teljande.  

Siste runden i Lokaltipset går av stabelen denne helga.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !
Sissel Svarstad
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig


Samanlagt etter 10 rundar av Lokaltipset: (strykningar i parantes)

65 rette:
Per-Magne Løken 73 - (3+5 = 8) = 65

64 rette:
Ole Tom Myroldhaug 73 - (4+5 = 9) = 64

63 rette:
Susanne Skogstad 73 - (4+6 = 10) = 63
Sander Torheim Frislid 73 - (4+6 = 10) = 63

62 rette:
Bjørn-Helge Haugen 70 - (3+5 = 8) = 62

61 rette:
Elias Larsen 68 - (3+4 = 7) = 61
Geir Vindheim 69 - (4+4 = 8) = 61

60 rette:
Steinar Langedal 68 - (4+4 = 8) = 60
Kristian Lefdal 62 - (0+2 = 2) = 60

59 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide 68 - (4+5 = 9) = 59
Thomas Thaule 68 - (4+5 = 9) = 59

58 rette:
Per Michael Frichsen 67 - (4+5 = 9) = 58
Hans-Petter Gilleshammer 69 - (5+6 = 11) = 58
Jan Egil Gjørven 65 - (3+4 = 7) = 58
Knut Olav Halseth 58 - (0+0 = 0) = 58
Edvin Haugen 67 - (4+5 = 9) = 58
Terje Jahn 67 - (4+5 = 9) = 58
Jens Sagevik 63 - (0+5 = 5) = 58
Kai Henning Slinde 64 - (3+3 = 6) = 58
Bjørn Helge Svoren 62 - (0+4 = 4) = 58
Asgeir Torvanger 67 - (4+5 = 9) = 58

57 rette:
Marius Midtun Aaberge 61 - (0+4 = 4) = 57
Ørjan Eikevoll 65 - (4+4 = 8) = 57
Øystein Endestad 64 - (3+4 = 7) = 57
Rune Hansen 67 - (5+5 = 10) = 57
Sujeevan Mohanarajah 66 - (4+5 = 9) = 57
Jan Tore Slinde 63 - (3+3 = 6) = 57

56 rette:
Kay Ove Hafsås 64 - (4+4 = 8) = 56
Jakob Haugen 64 - (4+4 = 8) = 56
Arild Hjelmeland 66 - (5+5 = 10) = 56
Ørjan Igelkjøn 59 - (0+3 = 3) = 56
Håvard Mjølkeråen 64 - (4+4 = 8) = 56
Karl Martin Norbom 60 - (0+4 = 4) = 56

55 rette:
Kjell Bruland 64 - (4+5 = 9) = 55
Kenneth Fosse Elde 65 - (5+5 = 10) = 55
Sjur Gimmestad 61 - (2+4 = 6) = 55
Vidar Kvalvågnes 62 - (3+4 = 7) = 55
Jon Rauset 63 - (3+5 = 8) = 55
Arve Skaare 64 - (4+5 = 9) = 55

54 rette:
Johnny Husevåg 60 - (3+3 = 6) = 54
Rune Lefdal 59 - (2+3 = 5) = 54
Miguel Maureira 58 - (0+4 = 4) = 54
Stig Nord 61 - (3+4 = 7) = 54
Martha Karin Rauset 61 - (3+4 = 7) = 54
Benny Rivedal 60 - (3+3 = 6) = 54
Elisabeth Torvanger 60 - (3+3 = 6) = 54
Marcus Vedeler 63 - (4+5 = 9) = 54
Roger Skarstein Viem 61 - (3+4 = 7) = 54

53 rette:
Stein Roar Moheim 61 - (3+5 = 8) = 53
Jon Navarsete 57 - (0+4 = 4) = 53
Sondre Solheim Langedal 61 - (4+4 = 8) = 53

52 rette:
Reidar Balsnes 60 - (4+4 = 8) = 52
Roger Nordal 56 - (0+4 = 4) = 52
Odd Helge Vågseth 58 - (2+4 = 6) = 52

51 rette:
Roger Nygård 59 - (4+4 = 8) = 51
Magnar Skaare 59 - (4+4 = 8) = 51

50 rette:
Idar Kristiansen 58 - (4+4 = 8) = 50
John Krøke 50 - (0+0 = 0) = 50
Anders Midthjell 58 - (4+4 = 8) = 50
Dag Olav Osen 56 - (3+3 = 6) = 50


21.10 KM Futsal senior 2021 blir arrangert i Førde


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.

 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 11. desember KM Futsal senior i Førdehuset.

Fjorårets KM Futsal senior blei avlyst på grunn av koronapandemien.

I KM Futsal 2019 deltok 20 lag i herreklassa og fire lag i kvinneklassa.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.

Påmeldingsfristen er sett til onsdag 1. desember.

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Førde gjekk til topps i herreklassa i KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i KM Futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.



Stryn gjekk til topps i herreklassa under KM futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


20.10 Resultat kampar i dag, onsdag 20. oktober


Stryn vann i kveld 9-2 heime mot Sogndal på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Sogndal - HamKam 1-1 (0-1)
0-1 Morten Bjørlo (28. min)
1-1 Sjølvmål, Nicholas George Hagen (47. min)

KFUM - Bryne 0-1 (0-0)
Fredrikstad - Strømmen 3-1 (2-1)
Raufoss - Stjørdals Blink  5-2 (2-0)
Sandnes Ulf - Åsane 3-2 (2-0)
Start - Grorud 3-0 (2-0)
Ullensaker/Kisa - Jerv  0-0 (0-0)
Ranheim TF - Aalesund  3-3 (1-0)
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 24 16 5 3 53 - 19 53
Aalesund 24 13 8 3 53 - 32 47
Jerv 24 13 7 4 41 - 36 46
Fredrikstad 24 13 6 5 50 - 32 45
Sogndal 24 9 7 8 32 - 28 34
KFUM 24 9 7 8 33 - 34 34
Raufoss 24 9 4 11 44 - 40 31
Ranheim TF 24 8 7 9 47 - 46 31
Start 24 8 6 10 46 - 47 30
Sandnes Ulf 24 8 6 10 34 - 40 30
Åsane 24 8 5 11 32 - 45 29
Bryne 24 8 4 12 32 - 37 28
Ullensaker/Kisa 24 6 6 12 28 - 41 24
Grorud 24 7 3 14 33 - 50 24
Stjørdals-Blink 24 7 3 14 27 - 45 24
Strømmen 24 2 12 10 23 - 36 18


3. divisjon kvinner
Stryn - Sogndal  9-2 (5-1)

1-0 Emma Njøten (1. min)
2-0 Sofie Njøten (16. min)
3-0 Emma Dorthea Lødemel (25. min)
4-0 Emma Njøten (27. min)
5-0 Emma Dorthea Lødemel (35. min)
5-1 Elisabet Orrestad Nilsen (42. min)
5-2 Elisabet Orrestad Nilsen (52. min)
6-2 Hege-Renate Glosvik Espeland (57. min)
7-2 Olivia Vollsnes Wemby (77. min)
8-2 Emma Dorthea Lødemel (85. min)
9-2 Emma Dorthea Lødemel (87. min)


Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda 

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Kamil Kazimierz Chemba Hanssen, Selje 

Kort: Ingen


Stryn:
Mia Kristiansen
Tania Plasencia-Norlie
Victoria Bøe Fotland
Olivia Vollsnes Wemby
Selma Guddal Breivik
Malin Eikenes Tjellaug
Sofie Njøten
Julie Flølo Herrevold
Emma Njøten
Alida Bruland
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Selma Eikenes Isehaug
Hege-Renate Glosvik Espeland

Sogndal:
Lena Nesse Heggestad
Anna Chatrine Bergheim
Nora Hov
Martha Boksasp Lerum
Tale Moldestad Eineteig
Ada Bertine Gunvordal
Ingrid Marie Bergheim
Tina Svedal-Werz
Elisabet Orrestad Nilsen
Aurora Servold Wåseth
Amalie Hatlevoll

Innbyttarar:  
Hanna Loftesnes Breilid
Jin Therese Schøyen

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 8 4 2 2 36-17 14
Sogndal 9 2 0 7 15-49 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

20.10 Juleturnering i Strynehallen


Rett i krysset vann dameklassa i Juleturneringa i Strynehallen i 2019.
Sjå bilder frå juleturnering i Stryn 2019.

 

Den SÆRS tradisjonsrike juleturneringa i Strynehallen med Hardbagg IL som arrangør går av stabelen 26. desember i Strynehallen.

Etter at fjorårets turnering blei avlyst på grunn av koronapandemien er arrangøren klar til ei ny turnering med herre- og dameklasse, lokale dommarar, god stemning, sosialt, røvarhistoriar frå veteranane og forbrenning av kilovis med ribbefett.

I turneringa i 2019 vann Tankegang finalen i herreklassa 3-1 mot Smurfane, medan Rett i Krysset vann 4-2 mot Avengers i finalen i dameklassa.

I bronsefinalen i herreklassa vann Old boys 4-1 mot Knaljebaljane.

I dameklassa var det vinnaren i 2018 Bergh&co som trekte det lengste strået i bronsefinalen. Her var stillinga 1-1 etter ordinær tid, og kampen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse.


For å melde på lag kan du enten ta kontakt med Torstein Tvinnereim eller gå inn på Facebook: Juleturnering i Strynehallen

 


Bergh & Co forsvarte tittelen i dameklassa under turnering i 2018.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2018.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Juleturneringa i 2017.
Frå venstre: Eivind Daniel Røed, Runar Bjørhovde Heggedal, Joakim Hauge, Anders Karlsen, Arnt Herman Hagen, Vebjørn Nord Haugland og Vebjørn Høynes
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2017.



Brødrene Sander Amble Haugen og Erik Amble Haugen under
juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.


20.10 Stenevik teken ut på U23-landslaget


Elise Isolde Stenevik spelar til daglig for Eskilstuna i Damallsvenskan.
Foto: privat

 

Elise Isolde Stenevik er teken ut på U23-landslaget som skal spele kampar mot Sverige og Nederland. 22-åringen frå Florø står bokført med 42 aldersbestemte landskampar for Norge.

Frå før er Linn-Mari Nilsen og Thea Bjelde er tekne ut til desse kampane. 

Kampen mot Nederland blir spelt torsdag 21. oktober, medan Sverige står for tur måndag 25. oktober. Begge kampane blir spelt på Melløs Stadion i Moss.


Troppen:
Linn Mari Nilsen - Røa
Rugile Rulyte - Rosenborg
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Hørte - Kolbotn
Joanna Bækkelund - Lyn
Marthine Østenstad - Sandviken
Emilie Closs - Lyn
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Victoria Haugen - Virgina
Noor Eckhoff - Eskilstuna
Rikke Nygard - Vålerenga
Emma Godø - Lyn
Thea Bjelde - Vålerenga
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Sara Fornes - Rosenborg
Celin Bizet Ildhushøy - PSG
Justine Kielland - Stabæk
Emilie Joramo - Rosenborg
Andrea Norheim - Avaldsnes
Elise Stenevik - Eskilstuna
Laura Gashi – Lyn Fotball
Mathilde Hauge Harviken – Røa
Mille Aune – Sandviken

 


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


20.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !


Sissel Svarstad
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig


Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

Full oversikt over stillinga i samandraget med strykningar og alt blir lagt ut seinare i dag. (Blir dessverre ikkje lagt ut før torsdag)

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


20.10 Sogndal 1 vann 3-1 heime mot Stryn 1


Sogndal 1 sitt lag etter måndagens seier mot Stryn 1 på Fosshaugane.
Foto: privat

 

Sogndal 1 vann måndag kveld 3-1 heime mot Stryn 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 haust. Viljar Stavø (2) og Abdalla Mohamed Mohamud scora måla til Sogndal 1, medan Filip Roksvåg Leirgulen sette inn målet til Stryn 1.

Både Sogndal 1 og Stryn 1 står etter denne kampen med to seierar på tre kampar. Sogndal 1 toppar tabellen på mykje bedre målforskjell enn Stryn 1.

Både Stryn 1 og Sogndal 1 spelar mot Eid 1 i sin siste kamp. Stryn 1 spelar heime mot Eid 1 onsdag 27. oktober, medan Sogndal 1 møter Eid 1 på bortebane onsdag 3. november.


Sogndal 1 - Stryn 1  3-1 (1-0)
1-0 Viljar Stavø (20. min)
2-0 Abdalla Mohamed Mohamud (69. min)
2-1 Filip Roksvåg Leirgulen (79. min)
3-1 Viljar Stavø (80. min+2)

Dommar: Sindre Stø Hobber, Syril

Assistentdommarar: Festus Nahayo Kwizera, Vik og Frederick Nahayo Kwihangana, Vik 

Kort: Ingen

Sogndal 1:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren Kaptein
Kristian Kongelf
Ola Lerheim Olsen
Niklas Follevåg Berglund
Kaia Bjelde Hjelmhaug
Viljar Stavø
Abdalla Mohamed Mohamud

Innbyttarar:
Isac Løkken Bergerud
Martin Sva Wergeland
Andreas Haugen
Elling Ingeson Kvåle
Alfred Wåltorp Vangestad


Stryn 1:
Carl Strand Breidablik
Filip Roksvåg Leirgulen
Hans Teodor Opsahl Haugen
Jonas Rand Hopland
Peder Nyberg
Johannes Fredheim
Tomas Eikenes Tjellaug
Malin Eikenes Tjellaug
Marius Konstali-Lødemel
Daniel Vilnes Gjervik
Johannes Konstali-Lødemel
Emil Lindvik Aaning
Hubert Karol Wdowiak
Mohamed Ahmed Ahmed Said

Tabell G15/17 1. divisjon haust avdeling 2
Sogndal 1  3 2 0 1 19-6 6
Stryn 1  3 2 0 1 9-8 6
Eid 1  2 0 0 2 1-15 0

Gjenståande kampar G15/17 1. divisjon haust avdeling 2
Onsdag 27. oktober kl. 19.00 Stryn 1 - Eid 1
Onsdag 3. november kl. 19.00 Eid 1 - Sogndal 1

20.10 Kampar i dag, onsdag 20. oktober


Stryn møter i dag Sogndal på heimebane i 3. divisjon kvinner.
På bildet jublar Stryn etter at Marte Kroken fastsette sluttresultatet
til 3-0 til Stryn i kampen mellom dei to laga 4. juni 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 KFUM - Bryne
Kl. 18.00 Sogndal - HamKam
Kl. 18.00 Fredrikstad - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Åsane
Kl. 18.00 Start - Grorud
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Jerv
Kl. 20.00 Ranheim TF - Aalesund
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Aalesund 23 13 7 3 50 - 29 46
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 23 9 6 8 31 - 27 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Stryn - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

19.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !

Jan Tore Slinde
Arve Skaare
Sissel Svarstad
Geir Vindheim
Håkon Kongshaug
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig
Edvin Haugen


Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

Full oversikt over stillinga i samandraget med strykningar og alt blir lagt ut i morgon.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


19.10 Sogndal 2 rykker ned til Kretsligaen


Med berre to poeng på 11 kampar rykker Sogndal 2 ned til Kretsligaen.
Bildet er frå  Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal tapte i ettermiddag 5-0 borte mot Ready i den utsette kampen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Sondre Nordgaard Meløe (3), Aleksander Fredvik og Drilon Zeneli scora måla til heimelaget. Fire av scoringane kom før pause.

Med dagens tap er det no ikkje lenger teoretisk sjanse for Sogndal 2 å redde plassen i Norsk Tipping-ligaen. Sogndal sine nest best blir dermed å finne i Kretsligaen neste sesong.   

Sogndal 2 avsluttar årets sesong med bortekamp mot Fyllingsdalen og heimekamp mot Os. 


Ready - Sogndal  5-0 (4-0)

1-0 Sondre Nordgaard Meløe (6. min)
2-0 Aleksander Fredvik (39. min)
3-0 Sondre Nordgaard Meløe (41. min)
4-0 Sondre Nordgaard Meløe (45. min)
5-0 Drilon Zeneli (72. min)

Dommar: Martin Myrnes Bolstad, Bækkelaget

Assistentdommarar: Edvard Norøm Spolén, Røa og Jan Erling Kristiansen, Skeid

Gult kort: Tobias Gram-Caspersen, Ready


Ready:
Ulrik Solberg Rygg
Tommy Aandewiel (Simen Høglien 86. min)
Tobias Gram-Caspersen (Simen Alexander Santos Lyngbø 86. min)
Aleksander Fredvik
Kalle Skrettingland Roba
Drilon Zeneli (Junior Franck Kouta 73. min)
Kasper Kvello
Sindre Storhaug Grytnes
Sondre Nordgaard Meløe (Ulf Jesper Lenander 86. min)
Mathias Øfsti Bråten (David Sarnacki 79. min)
Even Omholt

Sogndal 2:
Jørgen Johnsen
Lidvin Berge Hestetun
Jonas Torvanger (Stian Oppedal Heggelund 50. min)
Henri Järvelaid
Sondre Waage Andersen (Ingvar Kolbjørnsen 77. min)
Noah Solskjær (Marius Ylvisåker 77. min)
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Tobias Bjørnebye
Filip Pleym Mardal
Peter Godly Michael
Mikal Dahlen (Andreas Haugen Duesund 77. min)


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Ready 11 2 4 5 21 - 23 10
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Sogndal 2 11 0 2 9 6 - 55 2

19.10 Kaja teken ut på J15-landslaget


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kaja Bjelde Hjelmhaug er teken ut på J15-landslaget som skal spele privatlandskampar mot Belgia og Mexico fyrste veka i november.

Begge kampane blir spelt i Leuven i Belgia.

Landslagstrenar for J15-landslaget er Bengt Sæternes.


Troppen:
Lotte Egeland - Amazon Grimstad
Linnea Tveit - Klepp
Silje Bjåstad - Klepp
Ane Nordby Jørgensen - Stabæk
Solveig Tomren Slemmen - Molde
Kaja Bjelde Hjelmhaug - Sogndal
Carina Wik Alfredsen - Stabæk
Karen Rygg Ims - Viking
Marthine Trollsås Fenger - Amazon Grimstad
Mathea Berg Solemdal - Eik Tønsberg
Kajsa Pettersen - Viking
Pia Grinde Hansen - Jardar
Anna Nigardsøy - Baune
Ida Emilie Heggem Warvik - Molde
Tomine Svendheim - Arna-Bjørnar
Sara Rebaudo Tingberg - Drøbak-Frogn
Signe Amalie Strømnes - Stabæk
Julia Ovidia Hals - Klepp


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


19.10 Sogndal G13 med 4. plass i Eliteturnering


Sogndal sitt lag etter ein av helgas kampar i LSK-hallen.
Foto: privat

 

Sogndal G13 med spelarar frå heile fylket tok ein sterk 4. plass under helgas Eliteturnering på Lillestrøm.

I dei innleiande kampane laurdag vann Sogndal 4-0 mot Vålerenga og spelte uavgjort 2-2 mot mot Ullensaker/Kisa. I den siste kampen i denne gruppa spelte Ullensaker/Kisa og Vålerenga uavgjort 1-1. 

Sogndal blei med det gruppevinnarar føre Ullensaker/Kisa og Vålerenga.

I den fyrste sluttspelkampen søndag møtte Sogndal gruppevinnaren frå Gruppe D som var Bodø/Glimt. Etter heroisk innsats enda kampen til slutt med eit knepent tap 2-3.

Det var dermed duka for bronsefinale mot Fredrikstad som blei gruppevinnar i Gruppe A. Her blei Fredrikstad for gode og vann til slutt kampen 3-0.

Sogndal stilte med denne troppen til Eliteturneringa på Lillestrøm:

Tropp Sogndal G13, NTF Eliteturnering Lillestrøm:

Erlend Hetle, Breismbygda
Mikel Wurtz, Florø
Adrian Høyum, Jotun
Lukas Tangedal, Gaular
Tobias Herstad, Florø
Sondre Høydal, Florø
Ogi Markovic, Måløy
Vegard Guddal, Stryn
Oliver Veka Brath, Stryn
Kristian Nord, Sogndal
Gaute Sunde Sandal, Førde
Syver Hatteland, Førde
Noah Brattreit, Førde
Ludvik Gimmestad, Sandane
Njord Leversund, Florø
Thomas Grytbakk, Jotun
Ola Holmlund Ørjasæter, Stryn


Innleiande kampar laurdag 16. oktober
Sogndal - Ullensaker/Kisa 2-2
0-1 Maximillian Elton Hauge (18. min)
1-1 Ola Holmlund Ørjasæter (36. min)
2-1 Ludvik Gimmestad (41. min)
2-2 Patrik Rygg (50. min+1)

Sogndal - Vålerenga  4-0 (3-0)
1-0 Njord Leversund (11. min)
2-0 Njord Leversund (15. min)
3-0 Njord Leversund (24. min)
4-0 Ola Holmlund Ørjasæter (30. min)

Tabell Gruppe C, NTF Elitetiltak Lillestrøm
Sogndal  2  1 1 0  6-2  4
Ullensaker/Kisa 2  0 2 0  3-3  2
Vålerenga 2  0 1 1  1-5  1


Sluttspelkampar, søndag 17. oktober
Semifinale:
Sogndal - Bodø/Glimt  2-3
Mål Sogndal: Ola Holmlund Ørjasæter (2)

Finale:
Sogndal - Fredrikstad 0-3

19.10 Sogndal 2 møter Ready på bortebane


Sogndal 2 spelar i ettermiddag den utsette kampen mot Ready borte.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det er duka for eit skikkelig botnoppgjer når Sogndal i dag møter Ready på bortebane i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.15 Ready - Sogndal 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Ready 10 1 4 5 16 - 23 7
Sogndal 2 10 0 2 8 6 - 50 2

18.10 Måløy vann 2-1 borte mot Eid


Måløy jublar etter dagens 2-1 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy vann i kveld 2-1 borte mot Eid i klasse J15/17 1. divisjon haust.

Julia Felde gav Eid leiinga 1-0 før halvminuttet var spelt, men to scoringar av Eli Sofie Seim Skjølberg sikra bortelaget tre poeng.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I den andre kampen i denne avdelinga i dag vann Førde 3-2 heime mot Syril. Til tross for at Syril tapte denne kampen er laget kretsmester i denne klassa ettersom Eid tapte sin kamp mot Måløy.

Den siste kampen i denne klassa mellom Eid og Syril blir spelt måndag 25. oktober på Eid Idrettspark.   



Eid - Måløy  1-2 (1-2)
1-0 Julia Felde (1. min)
1-1 Eli Sofie Seim Skjølberg (26. min)
1-2 Eli Sofie Seim Skjølberg, straffe (34. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen

Eid:
Ilona Johannessen
Tuva Sigdestad Lund
Andrea Engeseth Naustdal
Linnea Stokke Lillestøl
Andrine Flo Heggen
Mathilde Solheim
Pernille Leirgulen Kullsveen
Marte Skeistrand
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Amanda Marie Challen
Matea Myrold Haavik
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tara-Mari Hovden
Cecilie Elde Aarvik

Måløy:
Andrea Hermine Carlson
Malene Håvik Melheim
Amalie Lillenes Kvalheim
Leah Isabell Romuld Hagen
Emeline Gjerde Skavøypoll
Emma Farstad Hennøen
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Eli Sofie Seim Skjølberg
Lone Hunvik Kvalheim
Kine Runderheim
Siri Beate Solibakke
Viktoria Endal Jepsen
Rakel Apneseth
Malin Solvang
Johanne Vågen
Sunniva Torheim Andal

18.10 Geir Frode Rudi Årets Grasrottrenar


Geir Frode Rudi løftar Sivert Heggheim Mannsverk etter at Jotun G13
vann finalen mot Sandane under innandørs-KM på Sandane 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.


Geir Frode Rudi frå Jotun er blitt kåra til Årets Grasrottrenar i NFF Sogn og Fjordane.

Rudi er dermed ein av 18 kretsvinnarar som får diplom og heder og ære. I tillegg får klubben Rudi er trenar i, Jotun, ein sjekk på 10 000 kr.

Geir Frode Rudi går vidare til den nasjonale kåringa der Årets Grasrottrenar for heile Norge skal kårast. Her kan ein stemme på dei forskjellige kandidatane i perioden frå 1. november til 14. november. Etter det skal ein fagjury kåre Årets Grasrottrenar 2021 blant dei fem kandidatane med flest stemmer.

Den nasjonale prisen skal delast ut på Cupfinaleseminaret på Ullevaal stadion fyrste helga i desember.


Kretsvinnarane i Årets Grasrottrenar 2021:
NFF Agder - Vidar Nordhaug (IK Gimletroll)
NFF Akershus - Kenneth Hänsgen (Strømmen IF)
NFF Buskerud - Bjørn Johannessen (Kongsberg IF)
NFF Hordaland - René Riera (FK Fyllingsdalen)
NFF Hålogaland - Marius Johansen (Sortland IL)
NFF Indre Østland - Bjørn Brungot (Furnes Fotball)
NFF Nordland - Svein-Erik Valla (Selfors UL)
NFF Nordmøre og Romsdal - Ola Lyngvær (Clausenengen)
NFF Oslo - Kristian Gjerstadberget (Nordstrand)
NFF Rogaland - Eivind Ramsli (Moi IL)
NFF Sogn og Fjordane - Geir Frode Rudi (IL Jotun Fotball)
NFF Sunnmøre - Peter Brusdal (Spjelkavik IL)
NFF Telemark - Per Morten Weber (IF Borg)
NFF Troms - Katrine Slorafoss (IL Vårsol)
NFF Trøndelag - Dag Undseth (Alvdal IL)
NFF Vestfold - Ole Bredesen Klaussen (Flint)
NFF Østfold - Jacob Hegre (FK Eika Krapfoss)

NFF Finnmark vil offentliggjere sin vinnar under jubileumshelga 22.- 24. oktober.

18.10 TEAM Sogn og Fjordane jenter 2021


Maia Lindesteg Øen i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut spelarane til den spissa satsingsgruppa TEAM Sogn og Fjordane jenter. Uttaket gjeld i perioden 15. oktober til 31. desember 2021.

Trenarar for Team Sogn og Fjordane jenter er: Øystein Lindesteg Rinde, Sebastian Kaldestad, Torbjørn Gran og Jan Tore Jåstad.

Desse jentene er tekne ut på TEAM Sogn og Fjordane.
Maia Lindesteg Øen, Kaupanger
Thea Lovise Holsen, Førde
Ine Langen Dale, Kaupanger
Marte Aaberge, Kaupanger
Thea Elle, Kaupanger
Anna Grindhaug, Kaupanger
Lea Storøy, Førde
Dina Søgnen, Gaular
Julia Felde, Eid
Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Kaia Barsnes Frøyd, Sogndal
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Andrea Njøs, Syril
Nathalie Høgi, Sogndal
Mari Hov Heggestad, Sogndal
Inga Berqvam, Førde
Ella Berge Hestetun, Jotun


Andrea Njøs under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


Julia Felde under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 



Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mia Johannessen Bakke under 2. runde i Enivestserien 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


18.10 Førde G14 gjekk heilt til topps i Adidas Cup


Førde jublar etter gårsdagens finaleseier mot Askøy FK.
Foto: privat

 

Førde gjekk heilt til topps i klasse G14 under årets Adidas Cup.

I gårsdagens finale vann Førde 2-1 mot Askøy på Gjøvik Stadion. Daniel Gjelsvik og Liam Undeland scora måla til Førde.

Førde tok seg til finale etter 3-0 seier mot Gjelleråsen på Vind Stadion laurdag. Her scora Liam Undeland, Teo Aamot og Daniel Gjelsvik måla til Førde.


Sluttspel klasse G14

1/8-finalar
Randesund IL - Blindheim IL  6-1
Tune IL - KFUM-Kam. Oslo 8-3
Nordstrand IF - Bjarg, IL - 1  1-2
Brumunddal Fotball - Askøy FK 0-4
Førde IL - Slagen IF  2-0
Fotballklubben Vidar - Gjøvik-Lyn, FK 2-0
Fana Fotball - Stoppen Sportsklubb 6-5
Gjelleråsen IF - Hamar IL 1-0

Kvartfinalar
Tune IL - Askøy FK  2-4
Gjelleråsen IF - Bjarg IL  5-2
Førde IL - Fana Fotball  6-5
Fotballklubben Vidar - Randesund IL  4-6

Semifinalar
Askøy FK - Randesund IL  3-1
Gjelleråsen IF - Førde IL  0-3

Bronsefinale:
Randesund IL - Gjelleråsen IF  2-3

Finale:
Askøy FK - Førde IL  1-2


18.10 Sluttspel Kretsligaen 2021


Førde vann 4-1 heime mot Stryn på Førde Stadion 4. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Etter at dei to avdelingane i Kretsligaen blei ferdigspelt i helga er det klart for sluttspel. Det blir spelt dobbelkamp mellom laga som kom på samme plass i dei to avdelingane, og laget som hadde flest poeng får heimekamp i den siste kampen.

Etter at sluttspelet er ferdig blir det sett opp den endelige tabellen for Kretsligaen 2021. Denne blir avgjerande for opp- og nedrykk, pluss plassar i NM 2022.


1. runde sluttspel Kretsligaen 2021
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Eid - Førde
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Måløy - Stryn
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Høyang - Studentspretten
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Jølster - Vik 
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Bremanger - Dale
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Syril - Kaupanger 

2. runde sluttspel Kretsligaen 2021
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Førde - Eid
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Stryn - Måløy 
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Studentspretten - Høyang
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Vik - Jølster
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Dale - Bremanger 
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Kaupanger - Syril 


Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 10 7 0 3 27-11 21
Måløy 10 6 3 1 27-12 21
Studentspretten 10 5 1 4 17-25 16
Vik 10 4 3 3 25-18 15
Dale 10 2 2 6 13-23 8
Syril 10 1 1 8 10-30 4

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 10 10 0 0 53-9 30
Stryn 10 8 0 2 38-13 24
Høyang 10 4 1 5 22-29 13
Jølster 10 2 2 6 15-29 8
Bremanger 10 1 3 6 10-38 6
Kaupanger 10 1 2 7 11-34 5


Eid jublar etter 2-1 seieren borte mot Studentspretten 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.


Stryn jublar etter scoring i bortekampen Jølster 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Måløy jublar etter at Kim Andre Gangeskar auka Måløy si leiing til 2-0
i 2-1 seier heime mot Eid på Skavøypoll Stadion 5. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.10 To personar prikka inn 10 rette


 

To personar prikka inn 10 rette i den 10. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips. Dei to er Per-Magne Løken og Ole Tom Myroldhaug.

Etter loddtrekning går denne rundens flax-lodd til Per-Magne Løken.


10 rette:
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Per Jarle Mathisen
Jon Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Sander Torheim Frislid

8 rette:
Steinar Christensen
Hans-Petter Gilleshammer
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Miguel Maureira
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
John Roar Øien
Øystein Østvik

7 rette:
Andreas Blålid
Kenneth Fosse Elde
Øystein Endestad
Bente Fosse
Jan Egil Gjørven
Edvin Haugen
Ørjan Igelkjøn
Rolf Lefdal
Knut Løseth
Magnus Myrhol
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nygård
Roger Skarstein Viem
Odd Helge Vågseth


10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 0-1 
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4) B 1-11
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4) B 3-5
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-1 
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-4 
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1) B 0-3
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1) H 1-0 
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2) B 1-5 
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen) H 3-0


17.10 Resultat kampar i dag, søndag 17. oktober


Hafslo sitt lag etter dagens 5-3 seier borte mot Måløy 2
i den fyrste kampen i KM-sluttspelet i 6. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon

Måløy 2 - Hafslo  3-5 (2-3)
0-1 Aleksander Haugen (3. min)
0-2 Ole-Marius Anhanger Solberg (8. min)
0-3 Aleksander Haugen (9. min)
1-3 Asle Flataker Eldevik (32. min)
2-3 Jørgen Færestrand (45. min+1)
2-4 Henrik Salveson (6. min)
2-5 Daniel Fylling (69. min)
3-5 Stian Hagen Åmelfot (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


OBOS-ligaen
Aalesund - Sogndal  3-0 (2-0)
1-0 Erlend Segberg (2. min)
2-0 Niklas Fernando Nygaard Castro (9. min)
3-0 Muamer Brajanac (90. min)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Aalesund 23 13 7 3 50 - 29 46
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 23 9 6 8 31 - 27 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Studentspretten - Førde  3-1 (2-1)

1-0 Ragnhild Wee (6. min)
1-1 Inga Hoff (30. min)
2-1 Kamilla Vangsnes (45. min)
3-1 Kamilla Vangsnes (85. min)

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Åheim/Selje/Vanylven - HaNo/Harøy  3-4 (3-3)
1-0 Katrine Lunde (8. min)
1-1 Thea Dalhaug Ulla (13. min)
2-1 Jeanette Rundereim Taklo (19. min)
2-2 Thea Dalhaug Ulla (21. min)
3-2 Tiril Hasund (24. min)
3-3 Julie Norvoll Longva (42. min)
3-4 Leonora Myren (52. min)

Kl. 17.00 Hareid - Vigra

Kampen Aksla - Hornindal er utsett 

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
HaNo/Harøy 5 5 0 0 35-6 15
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
Brattvåg 6 4 0 2 27-15 12
Åheim/Selje/Vanylven  5 3 0 2 23-9 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Hornindal 5 1 0 3 8-31 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

17.10 Fotballstudio på Hallo Sogn


Knut Almås i Fjøra sin heimekamp mot Valdres 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp mellom Aalesund og Sogndal fotballstudio.

Frå klokka 14.55 kan du følge Sogndal sin bortekamp mot Aalesund i OBOS-ligaen.

Gjest i Studio i dag er Knut Almås.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Aalesund - Sogndal.

17.10 Kampar i dag, søndag 17. oktober


Måløy 2 møter Hafslo på heimebane i den fyrste kampen i KM-sluttspelet.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Hornindal 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon

Kl. 14.00 Måløy 2 - Hafslo


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Aalesund - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Aalesund 22 12 7 3 47 - 29 43
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 22 9 6 7 31 - 24 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Kl. 15.00 Studentspretten - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 14.15 Åheim/Selje/Vanylven - HaNo/Harøy
Kl. 17.00 Aksla - Hornindal
Kl. 17.00 Hareid - Vigra

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
HaNo/Harøy 4 4 0 0 31-3 12
Brattvåg 6 4 0 2 27-15 12
Åheim/Selje/Vanylven  4 3 0 1 20-5 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Hornindal 5 1 0 3 8-31 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

16.10 To personar har prikka inn ni kampar


 

Etter at 11 av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Per-Magne Løken og Ole Tom Myroldhaug har prikka inn ni av dei 11 kampane som er spelt til no i 10. runde i Lokaltipset.

Den siste kampen i denne runden mellom Aalesund og Sogndal blir spelt søndag 17. oktober.


9 rette:

Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Sander Torheim Frislid
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Per Jarle Mathisen
Jon Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren

7 rette:
Andreas Blålid
Steinar Christensen
Hans-Petter Gilleshammer
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Miguel Maureira
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Magnus Myrhol
Stig Nord
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
John Roar Øien
Øystein Østvik


10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 0-1 
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4) B 1-11
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4) B 3-5
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-1 
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-4 
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1) B 0-3
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1) H 1-0 
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2) B 1-5 
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)


16.10 Resultat kampar i dag, laurdag 16. oktober


Silje Torvanger blei matchvinnar for Kaupanger i dagens kamp mot Stord.
Bildet er frå cupkampen heime mot Åsane 4. augsut.
   Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Florø - Brattvåg 1-2 (1-0)
1-0 Nelson De Jesus Correia (19. min)
1-1 Agwa Okuot Obiech (74. min)
1-2 Sander Aakvik Lille-Løvø (83. min)

Kongsvinger - Kvik Halden 7-0 (5-0)
Asker - Moss 2-1 (1-1)
Eidsvold TF - Tromsdalen  2-2 (2-1)
Fløya - Bærum  0-2 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 21 18 2 1 74 - 20 56
Hødd 21 13 6 2 46 - 14 45
Asker 21 14 3 4 51 - 25 45
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Tromsdalen 21 10 5 6 43 - 27 35
Kvik Halden 22 10 4 8 41 - 43 34
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Alta 21 9 5 7 36 - 36 32
Bærum 22 8 2 12 36 - 42 26
Moss 21 6 5 10 36 - 45 23
Vålerenga 2 21 6 4 11 37 - 50 22
Fløya 22 2 8 12 27 - 60 14
Florø 22 3 2 17 22 - 57 11
Senja 21 1 5 15 21 - 55 8


2. divisjon kvinner avdeling 4

Stord - Kaupanger  0-1 (0-1)
0-1 Silje Torvanger, straffe (19. min)
 
Viking - Bryne 3-2 (0-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 10 9 1 0 34 - 7 28
Bryne 10 7 2 1 27 - 8 23
Fyllingsdalen 9 5 4 0 17 - 6 19
Arna-Bjørnar 2 9 6 0 3 23 - 14 18
Kaupanger 10 5 1 4 14 - 12 16
Avaldsnes 2 9 4 1 4 19 - 21 13
Haugar 9 4 0 5 13 - 16 12
Loddefjord 9 3 0 6 12 - 17 9
Klepp 2 9 2 2 5 15 - 22 8
Staal Jørpeland 9 2 1 6 10 - 24 7
Stord 10 2 0 8 11 - 29 6
Lura 9 1 0 8 12 - 31 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Frigg  1-11 (0-6)

0-1 Ilir Kukleci (32. min)
0-2 Vital Curtis Kaba (33. min)
0-3 Ulrik Ferrer (35. min)
0-4 Ilir Kukleci (37. min)
0-5 Ferrer (41. min)
0-6 Vital Curtis Kaba (45. min+1)
0-7 Marius Cassidy (47. min)
0-8 Vital Curtis Kaba (60. min)
0-9 Vital Curtis Kaba (69. min)
0-10 Vital Curtis Kaba (71. min)
1-10 Filip Pleym Mardal (74. min)
1-11 Bo Åsulv Hegland (80. min)

Årdal - Bjarg 3-5 (1-2)
0-1 Abdel-Hedi Ali (2. min)
0-2 Ørjan Strand (12. min)
1-2 Anders Lereng (25. min)
2-2 Truls Hovland, straffe (61. min)
2-3 Jacob Emil Tornes (64. min)
2-4 Abdel-Hedi Ali (71. min)
3-4 Terje Kvam Øvstetun (73. min)
3-5 Hans-Fredrik Brosvik Holst (85. min)

Sandviken - Fjøra 3-1 (2-0)
1-0 Lars Dalstø (1. min)
2-0 Patrik Dønheim Hjelmseth (17. min)
3-0 Thomas Fahy Instanes (55. min)
3-1 Karsten Ellema Bjelde (58. min)

Lyn 1896 - Ready 3-1 (1-0)
Fana - Stord 5-2 (4-1)
Lysekloster - Fyllingsdalen 4-3 (2-2)
 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 10 4 3 3 21 - 20 15
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Brann 2 10 3 0 7 28 - 27 9
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Ready 10 1 4 5 16 - 23 7
Sogndal 2 10 0 2 8 6 - 50 2


Kretsligaen avdeling 1

Eid - Måløy  1-4 (1-2)
0-1 Marko Ntontai Or Dodaj (7. min)
0-2 Marko Ntontai Or Dodaj (19. min)
1-2 Kristian Lefdal (41. min)
1-3 Anders Ulvik Fleten (48. min)
1-4 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Studentspretten - Dale  1-0 (0-0)
1-0 Sindre Kvame (83. min)

Syril - Vik  0-3 (0-1)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 10 7 0 3 27-11 21
Måløy 10 6 3 1 27-12 21
Studentspretten 10 5 1 4 17-25 16
Vik 10 4 3 3 25-18 15
Dale 10 2 2 6 13-23 8
Syril 10 1 1 8 10-30 4


Kretsligaen avdeling 2
Stryn - Førde  1-5 (0-2)
Bremanger - Høyang 1-1 (1-1) 

Kaupanger - Jølster  1-1 (1-1) 
1-0 Sindre Rørvik (6. min)
1-1 Mathias Sunde Årdal (41. min)


Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 10 10 0 0 53-9 30
Stryn 10 8 0 2 38-13 24
Høyang 10 4 1 5 22-29 13
Jølster 10 2 2 6 15-29 8
Bremanger 10 1 3 6 10-38 6
Kaupanger 10 1 2 7 11-34 5

16.10 10. runde i Lokaltipset 2021


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN I ER I DAG KLOKKA 12.55.



I den 10. runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, Kretsligaen avdeling 2 og OBOS-ligaen.

Kampane i 10. runde blir spelt enten laurdag 16. oktober eller søndag 17. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


16.10 Kampar i dag, laurdag 16. oktober


Førde møter i dag Stryn på bortebane i Kretsligaen avdeling 2.
På bildet har tidligare Strynespelar Vegard Savland gitt Førde leiinga
2-1 i Førde sin 4-1 seier heime mot Stryn 4. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Florø - Brattvåg
Kl. 15.00 Kongsvinger - Kvik Halden
Kl. 16.00 Asker - Moss
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Tromsdalen
Kl. 16.00 Fløya - Bærum

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 20 17 2 1 67 - 20 53
Hødd 21 13 6 2 46 - 14 45
Asker 20 13 3 4 49 - 24 42
Tromsdalen 20 10 4 6 41 - 25 34
Kvik Halden 21 10 4 7 41 - 36 34
Brattvåg 21 10 3 8 45 - 40 33
Eidsvold TF 21 10 3 8 38 - 40 33
Alta 21 9 5 7 36 - 36 32
Bærum 21 7 2 12 34 - 41 23
Moss 20 6 5 9 35 - 43 23
Vålerenga 2 21 6 4 11 37 - 50 22
Fløya 21 2 8 11 26 - 58 14
Florø 21 3 2 16 21 - 55 11
Senja 21 1 5 15 21 - 55 8


2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 13.00 Stord - Kaupanger  
Kl. 14.00 Viking - Bryne

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 9 8 1 0 31 - 5 25
Bryne 9 7 2 0 25 - 5 23
Fyllingsdalen 9 5 4 0 17 - 6 19
Arna-Bjørnar 2 9 6 0 3 23 - 14 18
Kaupanger 9 4 1 4 13 - 12 13
Avaldsnes 2 9 4 1 4 19 - 21 13
Haugar 9 4 0 5 13 - 16 12
Loddefjord 9 3 0 6 12 - 17 9
Klepp 2 9 2 2 5 15 - 22 8
Staal Jørpeland 9 2 1 6 10 - 24 7
Stord 9 2 0 7 11 - 28 6
Lura 9 1 0 8 12 - 31 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Frigg
Kl. 14.00 Årdal - Bjarg
Kl. 14.00 Lyn 1896 - Ready
Kl. 15.00 Fana - Stord
Kl. 15.00 Lysekloster - Fyllingsdalen
Kl. 16.00 Sandviken - Fjøra 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 10 8 2 0 30 - 9 26
Fana 10 8 1 1 32 - 13 25
Fyllingsdalen 10 8 0 2 25 - 12 24
Bjarg 10 6 1 3 19 - 19 19
Lyn 1896 FK 10 4 5 1 24 - 13 17
Os 10 4 3 3 21 - 20 15
Stord 10 3 3 4 22 - 24 12
Fjøra 10 3 1 6 23 - 26 10
Brann 2 10 3 0 7 28 - 27 9
Lysekloster 10 2 3 5 19 - 18 9
Sandviken 10 2 3 5 16 - 21 9
Årdal 10 2 2 6 5 - 23 8
Ready 9 1 4 4 15 - 20 7
Sogndal 2 9 0 2 7 5 - 39 2


Kretsligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Studentspretten - Dale
Kl. 15.00 Eid - Måløy
Kl. 15.00 Syril - Vik

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 9 7 0 2 26-7 21
Måløy 9 5 3 1 23-11 18
Studentspretten 9 4 1 4 16-25 13
Vik 9 3 3 3 22-18 12
Dale 9 2 2 5 13-22 8
Syril 9 1 1 7 10-27 4


Kretsligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Bremanger - Høyang 
Kl. 15.00 Kaupanger - Jølster 

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 9 9 0 0 48-8 27
Stryn 9 8 0 1 37-8 24
Høyang 9 4 0 5 21-28 12
Jølster 9 2 1 6 14-28 7
Bremanger 9 1 2 6 9-37 5
Kaupanger 9 1 1 7 10-33 4

15.10 Florø skal neste sesong spele i 1. divisjon


Stor jubel etter at Florø i sikra opprykk til 1. divisjon 15. oktober 2016.    
Sjå bilder og fakta frå denne kampen