19.09 Selje Fotball arrangerte Tine Fotballskule


Fornøgde jenter under Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 19. september.

 

Selje Fotball har dei to siste dagane arrangert Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Omlag 40 spelarar var med på årets Tine Fotballskule i Selje.
 

Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 19. september.


 






19.09 Stadlandet har arrangert Tine Fotballskule


Nokre av spelarane og instruktørane på Stadlandet Stadion i dag.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Stadlandet 19. september.

 

Stadlandet IL har dei tre siste dagane arrangert Tine Fotballskule under perfekte forhold i strålande haustvær.

Omlag 30 unge spelarar og mange flinke instruktørarar har vore i aksjon på Stadlandet Stadion.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Stadlandet 19. september.


 






19.09 Resultat dagens kampar, laurdag 19. september


Stryn vann 4-0 borte mot Måløy/Selje i klasse G20 avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Florø  0-0 (0-0)
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 11 11 0 0 40 - 9 33
Kvik Halden 11 8 1 2 28 - 15 25
Alta 10 7 1 2 21 - 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 11 4 4 3 23 - 14 16
Vålerenga 2 10 4 2 4 12 - 23 14
Florø 11 4 1 6 23 - 20 13
Kjelsås 11 3 4 4 17 - 16 13
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Senja 11 2 2 7 10 - 28 7
Moss 11 1 2 8 11 - 21 5
Fløya 11 0 1 10 7 - 49 1


J20 avdeling 2
Sogndal - Måløy/Selje/Åheim  3-3 (1-2)
1-0 Kristin Bergheim Lykkeslett (12. min)
1-1 Kaja-Malene Nykrem Hoddevik (17. min)
1-2 Guro Lesto Larsen (19. min)
2-2 Kristin Bergheim Lykkeslett (57. min)
2-3 Siri Beate Solibakke (69. min)
3-3 Dorthe Selseng (90. min+3)

NB Kampen mellom Kaupanger 1 og Stryn er utsett.

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Sogndal 5 1 1 3 13-20 4
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 3 0 1 2 4-18 1


G20 avdeling 1

Dale - Førde  0-6 (0-3)
0-1 Lasse Aamelfot (35. min)
0-2 Sander Aamelfot (43. min)
0-3 Kristian Bell (45. min)
0-4 Sander Aamelfot (53. min)
0-5 Mathias Aanderud Sælen (68. min)
0-6 Elias Solheimsnes Vindheim (86. min)

Kampen Balestrand - Sogndal 1 er kansellert.

Tabell G20 avdeling 1
Førde 5 5 0 0 22-3 15
Sogndal 1 5 3 1 1 16-9 10
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 5 1 0 4 9-20 3
Balestrand 5 0 0 5 8-25 0


G20 avdeling 2

Måløy/Selje - Stryn  0-4 (0-2)
0-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (30. min)
0-2 Sjølvmål (31. min)
0-3 Rasmus Skaare Tjellaug (47. min)
0-4 Sjølvmål (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sandane - Florø  5-1 (4-0)
1-0 Hallvard Bjotveit (20. min)
2-0 Sivert Fure Skinlo (25. min)
3-0 Hallvard Bjotveit (42. min)
4-0 Sivert Fure Skinlo (44. min)
5-0 Edin Myhre (77. min)
5-1 Håvard Nødset Rosø (80. min)

Sogndal 2 - Eid  8-1 (4-0)
1-0 Sander Hestetun Kilen (9. min)
2-0 Mathias Sunde Årdal (20. min)
3-0 Erik Hovden Flataker (34. min)
4-0 Jørgen Dalaker (40. min)
4-1 Jonas Heggen Trosdahl (53. min)
5-1 Mathias Sunde Årdal (57. min)
6-1 Sander Hestetun Kilen (66. min) 
7-1 Mathias Sunde Årdal (84. min)
8-1Mathias Sunde Årdal (89. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 5 5 0 0 35-5 15
Eid 5 2 0 3 17-18 6
Sandane 4 2 0 2 12-13 6
Florø 4 2 0 2 16-19 6
Sogndal 2 5 2 0 3 15-27 6
Måløy/Selje 3 0 0 3 3-16 0

19.09 Dagens kampar, laurdag 19. september


Florø møter i dag Brattvåg på bortebane.
På bildet jublar Florø etter scoring heime mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Brattvåg - Florø
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 10 4 3 3 23 - 14 15
Vålerenga 2 10 4 2 4 12 - 23 14
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Florø 10 4 0 6 23 - 20 12
Kjelsås 10 3 3 4 15 - 14 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Senja 10 2 1 7 9 - 27 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 10 0 0 10 6 - 48 0

J20 avdeling 2
Kl. 13.00 Sogndal - Måløy/Selje/Åheim
Kl. 15.00 Kaupanger 1 - Stryn

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Sogndal 4 1 0 3 10-17 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0


G20 avdeling 1

Kl. 15.00 Dale - Førde

Kampen Balestrand - Sogndal 1 er kansellert.

Tabell G20 avdeling 1
Førde 4 4 0 0 16-3 12
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 4 0 0 4 8-22 0


G20 avdeling 2

Kl. 13.00 Sandane - Florø
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Eid
Kl. 15.00 Måløy/Selje - Stryn

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 31-5 12
Eid 4 2 0 2 16-10 6
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sandane 3 1 0 2 7-12 3
Sogndal 2 4 1 0 3 7-26 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

18.09 Høyang og Vik spelte uavgjort 4-4 på Sletta


Erlend Fjærestad Aase scora to mål i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå Vik sin bortekamp mot Selje 29. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang og Vik spelte i ettermiddag uavgjort 4-4 i klasse G20 avdeling 1.

Jonas Ness (2), Raymond Mjømen og Jonathan Østerbø Breidvik scora for Høyang, medan Erlend Fjærestad Aase (2), Harald Brekke og Imran Khan sette inn måla til Vik.


Høyang - Vik  4-4 (1-1)
1-0 Jonas Ness (10. min)
1-1 Erlend Fjærestad Aase (20. min) 
2-1 Jonas Ness (50. min)
2-2 Harald Brekke (65. min)
2-3 Imran Khan (78. min)
3-3 Raymond Mjømen (83. min)
3-4 Erlend Fjærestad Aase (84. min)
4-4 Jonathan Østerbø Breidvik, straffe (90. min+2)

Dommar: Jonas Sande Mossestad, Førde

Assistentdommarar: Jan-Erik Stenseth Jenssen, Dale og Ragnar Åmot, Jølster 

Høyang:  
Brage Bjørkhaug Bergset
Raymond Mjømen
William Berge Ullebø
Øystein Dale Salbu
Eirik Sjøthun Måren
Bernard Breidvik
Knut Osland Øygard
Jonathan Østerbø Breidvik
Nikolas Gudvangen Trollebø
Magnus Kyrkjebø
Jonas Ness
Morten Borlaug
Benjamin Ramsli Lyeng
Gaute Virkesdal Bråstad
Daniel Skilbrei Aven

Vik:
Idar Andre Tenold-Saglien
Jaran Tryti
Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor
Daniel Tenold-Saglien
Jamal Tarakheil
Harald Brekke
Imran Khan
Eirik Høydal Breili
Mathias Stokkebø
Espen Joel Hickman
Martin Stadheim
Alexander Saltnes Slinde
Erlend Fjærestad Aase
Izat Khan Shirzad
Isa Hamidi


Tabell G20 avdeling 1
Førde 4 4 0 0 16-3 12
Høyang 5 2 2 1 15-14 8
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Vik 5 2 1 2 12-11 7
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 4 0 0 4 8-22 0

18.09 Erna Solberg gjest i podcasten #hunpresterer


Andrine Tomter, Erna Solberg og Sigrid Heien Hansen etter innspelinga
av episode to i sesong to av podcasten #hunpresterer
Foto: #hunpresterer

Vålerengaspelarane Sigrid Heien Hansen og Andrine Tomter er i gang med sesong nummer to av podcasten #hunpresterer.

Podcasten kom i stand i forbindelse med at Vålerenga Fotball ynskte å sette eit endå større fokus på kvinnelig prestasjonsutvikling. 

I den andre episoden av sesong 2 er det statsminister Erna Solberg som er gjest i studio.

Episoden med statsminister Erna Solberg, og alle dei andre episodane av podcasten, kan du høyre på Spotify.

 


Andrine Tomter og Sigrid Heien Hansen er klar for en
ny sesong med podcasten #hunpresterer


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


18.09 Breddefotballen 2020 er AVLYST ! 


Hyen jublar etter 4-3 seieren mot Flatraket/Skavøypoll 2 i 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.

 

Norges Fotballforbund melder på sine nettsider seriefotball bredde blir utsett til neste år. Regjeringa har ikkje opna for normal trening endå, og på grunnlag av det blir seriespel i senior breddefotball avlyst denne sesongen.

- Dette er en trist dag for forbundsstyret, 18 fotballkretser og ikke minst alle klubber og spillere som er berørt og har hatt et håp om seriespill i 2020. Norsk fotball har tatt smittevern på alvor fra dag en og utviklet gode smittevernprotokoller for alle nivåer i norsk fotball. Vi har lykkes med mye og fått åpnet opp for seriekamper i både toppfotballen og barne- og ungdomsfotballen. Gjennom dette har klubbene fått god erfaring med smittevern, og det er få eller ingen smittetilfeller som kan spores tilbake til fotballaktivitet. For de gjenværende seriene i senior breddefotball satt vi opp avdelinger med få lag og korte reiseavstander. Når regjeringen til tross for dette likevel ikke har åpnet opp for normal kontakttrening igjen nå, så har vi ikke noe annet valg enn å avlyse sesongen. Det er rett og slett ikke lenger praktisk mulig å gjennomføre sesongen over hele landet, seier fotballpresident Terje Svendsen til fotball.no

Les heile saka på Norges Fotballforbund sine nettsider.

 


Kaupanger jublar etter 1-0 seieren mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn jublar etter seieren i kvalikkkampen borte mot Førde 7. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Stryn si garderobe etter seieren. 


Eid jublar etter scoring heime mot Stryn 24. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.


17.09 Eid 2 vann 8-2 heime mot Stryn 2


Eid 2 jublar etter at David Balsnes Lefdal gav Eid 2 leiinga 3-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid 2 vann i ettermiddag 8-2 heime mot Stryn 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3.

William Hagen Brenden (2), David Balsnes Lefdal (2), Mohammad Mahmoud Almshout (2), Yafiet Zerai Mussie og Marius Åsebø scora måla til Eid 2, medan Patrick Watral Garlid og Kasper Bjørkedal Eide sette inn måla til Stryn 2. Stillinga til pause var 3-2 til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 - Stryn 2  8-2 (3-2)

0-1 Patrick Watral Garlid , straffe (12. min)
1-1 William Hagen Brenden (13. min)
2-1 Yafiet Zerai Mussie (17. min)
2-2 Kasper Bjørkedal Eide (22. min)
3-2 David Balsnes Lefdal (28. min)
4-2 Mohammad Mahmoud Almshout (45. min)
5-2 Marius Åsebø (48. min)
6-2 William Hagen Brenden (50. min)
7-2 David Balsnes Lefdal (67. min) 
8-2 Mohammad Mahmoud Almshout (74. min)  


Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

Kort: Ingen

Eid 2:
Max Munkebye Endal
Tobias Nyland Englund
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Tobias Berge
Julian Alexander Ervik Hansen
Yafiet Zerai Mussie
Noah Aleksander Taklo
Marius Åsebø
Daniel Dyrstad Hildenes
William Hagen Brenden
David Balsnes Lefdal
Emilian Henden
Mohammad Mahmoud Almshout
Oselie Henden
Lukas Magnus Endal Andersson

Stryn 2:
Tarjei Tøfte Heimlid
Johannes Fredheim
Jens Aarnes Kleppe
Tobias Tansøy Veum
Emil Haugen-Sebastian
Kasper Bjørkedal Eide
Johannes Konstali-Lødemel
Marius Konstali-Lødemel
Cato Sæten Gundersen
Peder Nyberg
Patrick Watral Garlid
Ådne Høgalmen Tenden
Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Steinar Hauge
Emil Lindvik Aaning

17.09 Hoven på rundens lag i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Kristoffer Hoven er med på rundens lag for den 15. serierunden i  OBOS-ligaen.

Det er femte gongen Sogndal sin toppscorar er på rundens lag i OBOS-ligaen denne sesongen.

Sogndal vann 3-0 borte mot Jerv i den 15. runden av OBOS-ligaen.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Mats Viken, Grorud 8

Forsvar: Ryan Doghman, Raufoss 7
Forsvar: Morten Sundli, Ull/Kisa 7
Forsvar: Karl Martin Rolstad, Stjørdals-Blink 7

Midtbane: Henrik Kristiansen, Ull/Kisa 8
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 7
Midtbane: Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm 7
Midtbane: Magnus Grødem, Sandnes Ulf 8

Angrep: Kjell Rune Sellin, Strømmen 7
Angrep: Oscar Aga, Grorud 7
Angrep: Peter Godly Michael, Øygarden 7

 


Kristoffer Hoven i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.09 Førde 1 vann 7-2 mot Svelgen/Bremanger 1


Førde 1 etter dagens seier mot Svelgen/Bremanger 1.
Foto: Jan Taule

 

Førde 1 vann i ettermiddag 7-2 heime mot Svelgen/Bremanger 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2.

Førde 1 sin kaptein og midtstoppar Emil Berge blei kampens store spelar med tre scoringar. Lasse Aamelfot (2), Nikolai Kvarme og Magne Elias Aarøen teikna seg også på scoringslista for heimelaget. Hubert Karol Wdowiak scora begge måla til Svelgen/Bremanger 1.

Den andre kampen i denne avdelinga i dag mellom Stryn 1 og Måløy 1 blei utsett/avlyst. Årsaka til dette var at Måløy 1 ikkje kunne stille lag.

 
Førde 1 - Svelgen/Bremanger 1  7-2(3-1)
1-0 Emil Berge (2. min)
2-0 Lasse Aamelfot (9. min)
2-1 Hubert Karol Wdowiak (11. min)
3-1 Nikolai Kvarme (20. min)
3-2 Hubert Karol Wdowiak (49. min)
4-2 Magne Elias Aarøen (58. min)
5-2 Lasse Aamelfot (62. min)
6-2 Emil Berge (68. min)
7-2 Emil Berge, straffe (71. min)

Dommar: Ragnar Åmot (Jølster IL)

Førde 1:
Håvard Vanberg Folkestad
Andreas Tefre
Tobias Holme
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Nikolai Kvarme
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Daniel Østby Birkeland

Svelgen/Bremanger 1:
Daniel Gjerde Sætren
Albert Bueie
Jonas Førde Sagebø
Jon Magnus Elde
Andreas Myklebust Førde
Johan Bakke-Settem
August Johan Ommedal
Sander Vike
Vebjørn Igland Nigardsøy
Abdirahman Saaid Makaraan
Hubert Karol Wdowiak
Anas Hussein Ahmed
Eli Sofie Seim Skjølberg
Simon Brekke Rebni

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Førde 1 4 3 1 0 25-4 10
Stryn 1 3 2 1 0 7-4 7
Svelgen/Bremanger 1 4 2 0 2 9-11 6
Florø 1 4 0 1 3 4-13 1
Måløy 1 3 0 1 2 2-15 1

16.09 Kjempenes Liga er avlyst



 

Fjøra FK har dessverre sett seg nødt til å avlyse årets Kjempenes liga på grunn av situasjonen med Covid-19.

I fjorårets turnering deltok 28 herrelag og 9 damelag. Totalt 37 lag var  to lag færre enn det som deltok i turneringa i 2018.

Flest lag deltok det i turneringa i 2010. Då deltok det heile 42 lag.

16.09 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

På grunn av dårlig vær sist helg måtte Selje Fotball utsette årets Tine Fotballskule.

Det er no bestemt at ein prøvar igjen komande helg.

Fredag 18. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 19. september kl. 12.00-16.00.

NB! Dei som var påmeldt til forrige helg treng ikkje melde seg på igjen på nytt. Men er du påmeldt, og ikkje skal vere med, må du gje beskjed til Rita Hatlenes (tlf. 95 23 56 27).

Er det nokon nye som vil melde seg på så er fristen i dag onsdag 16. september. 

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

16.09 Balestrand spelar heimekamp mot Førde


Hege Gjesdal scora fem mål for Førde i heimekampen mot Balestrand.
Bildet er frå Førde sin bortekamp mot Sandane i fjorårets 3. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i klasse J20 avdeling 1. Balestrand spelar heimekamp mot Førde på Kreklingen Stadion klokka 19.00.

J20 avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Førde

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 4 3 0 1 36-11 9
Kaupanger 2/Sogndal 2 3 0 0 3 2-34 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

15.09 Oppsummering fyrste halvdel av OBOS-ligaen


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Etter at Lillestrøm i kveld vann 1-0 borte mot Tromsø er årets sesong i OBOS-ligaen halvspelt. Sogndal ligg etter 15. serierunde på 2. plass, ei plassering som etter endt sesong gir opprykk til Tippeligaen.

Her er litt statistikk frå fyrste halvdel av OBOS-ligaen.

Det er scora totalt 401 mål på 120 kampar, noko som gir eit snitt på 3,34 mål pr. kamp. Av desse 401 måla er 11 sjølvmål, 37 straffemål og 353 spelemål.

Totalt 153 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista til no denne sesongen. 10 Sogndalspelarar har scora til no denne sesongen. Kristoffer Hoven er Sogndal sin toppscorar med 11 mål. Hoven ligg et mål bak Åsanespelaren Henrik Udahl på toppen av toppscorarlista i OBOS-ligaen. 

Dei 120 kampane har enda med 55 heimeseierar, 32 uavgjorte og 33 borteseierar. 

Det mest vanligaste resultatet er uavgjort 1-1 og uavgjort 2-2. 14 kampar har enda 1-1 og 14 kampar har enda 2-2.  

På dei 120 kampane er det blitt gitt åtte raude kort og 411 gule kort.
 

Tabell OBOS-ligaen etter 15. serierunde
Tromsø 15 10 2 3 24 - 11 32
Sogndal 15 9 3 3 35 - 17 30
Ranheim TF 15 9 0 6 43 - 28 27
Lillestrøm SK 15 7 5 3 21 - 15 26
Åsane 15 7 4 4 31 - 21 25
Sandnes Ulf 15 7 3 5 26 - 31 24
Stjørdals-Blink 15 6 4 5 28 - 27 22
Grorud 15 5 6 4 23 - 20 21
Raufoss 15 4 6 5 22 - 22 17
Ullensaker/Kisa 15 4 5 6 27 - 30 17
KFUM 15 4 5 6 18 - 22 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Strømmen 15 5 2 8 22 - 28 14
Øygarden FK 15 3 5 7 21 - 34 14
Kongsvinger 15 3 4 8 16 - 27 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10


Toppscorarliste OBOS-ligaen etter 15. serierunde

12 mål:
Henrik Udahl, Åsane


11 mål:
Kristoffer Hoven, Sogndal

9 mål:
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf
Erik Tønne, Ranheim TF
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink

8 mål:
Marcus Pedersen, HamKam
Mads Reginiussen, Ranheim TF
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane

7 mål:
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf

6 mål:
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden/Kongsvinger
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Peter Godly Michael, Øygarden
Ivar Sollie Rønning, Ranheim TF
Oscar Aga, Grorud IL

5 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker Kisa/Lillestrøm
David Tavakoli, KFUM
Tobias Hammer Svendsen, HamKam
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Adem Güven, Kongsvinger
Hans Daniel Gustafsson, Lillestrøm

4 mål:
Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink
Henrik Loholt Kristiansen, Ullensaker/Kisa
Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm
Tomas Olai Totland, Sogndal
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Gard Simenstad, Raufoss
Marius Svanberg Alm, Raufoss
Alioune Ndour, Sogndal
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Endre Kupen, Sogndal
Kent-Are Antonsen, Tromsø
Kjell Rune Sellin, Strømmen
Michael Karlsen, Ranheim TF
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud
Olav Øby, KFUM
Ole Hammerfjell Sæter, Ranheim TF
Youssef Chaib, Strømmen
Kristoffer Nessø, Raufoss

3 mål:
Emil Varhaugvik Breivik, Raufoss
Mathias Blårud, Sogndal
Alagie Sanyang, KFUM
Magnus Lankhof Dahlby, Grorud
Aleksander Melgalvis, Lillestrøm
Bo Simon Penny Marklund, Kongsvinger
Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Lasse Selvåg Nordås, Strømmen
Mesut Can, Ullensaker/Kisa
Sakarias Opsahl, Tromsø
Fitim Azemi, Tromsø
Jo Nymo Matland, HamKam
Jonas Enkerud, HamKam

Øvrige Sogndalspelarar som har scora til no denne sesongen
2 mål:
Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Eivind Helgesen, Sogndal

 


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.09 Eid vann 3-2 heime mot Øystese 


Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan vann Eid 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. Henrik Salveson (2) og Ove Balsnes scora måla til Eid, medan
Eivind Madsen Skeie og Gediminas Zaborskis sette inn måla til Øystese.


Eid tok sin andre seier for sesongen då laget i ettermiddag vann 3-2 heime mot Øystese på Eid Idrettspark. 

Allereie etter tre minutt tok Eid leiinga ved Henrik Salveson. Torbjørn Aabrekk sette fart frå midtbana og spelte ballen vidare til Henrik Salveson. Salveson vende opp og frå 16 meter plasserte han ballen lekkert i lengste hjørnet. 

Drøye 10 minutt etter utlikna Øystese til 1-1 ved Eivind Madsen Skeie. Eid sin keeper Tom Øvind Solheim varta opp med ei god redning, men dessverre for heimelaget var Madsen Skeie på rett plass og breisida ballen i mål. Berre tre minutt etter Øystese si utlikning til 1-1 var heimelaget i føringa igjen. Ove Balsnes var sist på ein corner frå Øystein Aabrekk, og assistentdommar Tom Edvinsen var godt plassert og markerte at ballen var inne. 

På slutten av 1. omgang var Øystese det beste laget og det var fortent då Gediminas Zaborskis utlikna til 2-2 knappe kvarteret før pause. Etter litt fram og tilbake inn ei Eid sin 5-meter sette Zaborskis ballen i mål frå kort hold. 

Knappe 20 minutt før slutt fastsette Henrik Salveson sluttresultatet til 3-2. Salveson som var Eid sin beste spelar i dag blei lagt i bakken like utanfor Øystese sin 16-meter. Dommar Ronny Stian Hopland var ikkje i tvil og gav Eid frispark. Salveson lot seg ikkje be to gongar og curla frisparket bort i lengste hjørnet. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)

Gult kort: Øystein Aabrekk, Eid og Endre Hansen, Øystese

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll 

Assistentdommarar: Toni Lotsberg og Tom Edvinsen, Stryn

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland ( Edgar Flo 90. min+4)
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust ( Elias Lund Johansen 66. min)
Ruben Kullsveen ( Anders Karlsen 68. min)
Oliver Rotihaug
Henrik Salveson

Øystese:
Svenn Egil Aarekol
Bjørnar Liland Skjelvan (Øyvind Berge 79. min)
Gediminas Zaborskis
Gunnar Loland
Alexander Børve Høvik
Endre Hansen
Eivind Madsen Skeie
Sebastian Skåre Tune
Rune Myklebust
Bjørn Kristian Øye Vines (Kristian Linga 71. min)
Karsten Raunehaug (Heine Dalatun 45. min)

15.09 Resultat gårsdagens kampar i J15/17


Førde 1 vann i går ettermiddag 4-1 heime mot Bjørn i Hafstadparken. 
Alle foto: privat.


 

Det blei i går spelt full serierunde i dei to avdelingane i klasse J15/17.


Her er oversikten over resultata frå gårsdagens kampar.


J15/17 avdeling 1
Bjørn
Dale/Florø
Førde 1
Gaular
Hyllestad
Jotun
Sogndal 2

5. serierunde J15/17 avdeling 1
Sogndal 2 - Jotun 8-0
Førde 1 - Bjørn  4-1
Dale/Florø - Gaular 1-3

Tabell 5. serierunde J15/17 avdeling 1

Førde 1 4 4 0 0 24-3 12
Dale/Florø 5 4 0 1 18-6 12
Gaular 5 4 0 1 17-6 12
Sogndal 2 4 2 0 2 14-6 6
Bjørn 4 1 0 3 6-13 3
Jotun 5 1 0 4 5-25 3
Hyllestad 5 0 0 5 2-27 0


J15/17 avdeling 2
Måløy
Eid
Førde 2
Heia
Jølster
Loen
Sandane
Tambarskjelvar

5. serierunde J15/17 avdeling 2
Eid - Førde 2  3-1
Sandane - Loen  5-4
Måløy - Jølster 1-2
Tambarskjelvar - Heia  3-1 (spelt søndag 13. september)

Tabell 5. serierunde J15/17 avdeling 2
Eid 4 4 0 0 26-2 12
Jølster 5 3 1 1 25-11 10
Førde 2 4 2 1 1 20-6 7
Heia 5 2 1 2 12-19 7
Tambarskjelvar 4 2 0 2 8-12 6
Sandane 5 1 1 3 11-14 4
Måløy 3 1 0 2 3-14 3
Loen 4 0 0 4 10-37 0


 






Bjørnspelar Oda Sønnesyn er også på krinslaget i langrenn. 
Alle foto: privat.


14.09 Sogndal vann 3-0 borte mot Jerv


Endre Kupen scora Sogndal sitt tredje mål i dagens bortekamp mot Jerv.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 3-0 borte mot Jerv på Levermyr Stadion. Kristoffer Hoven, Sivert Heggheim Mannsverk og Endre Kupen scora Sogndal sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 1-0 til Sogndal.

Sogndal står no med 10 strake kampar på rad uten tap i OBOS-ligaen. Med 30 poeng på 15 kampar ligg Sogndal på 2. plass på tabellen som ved sesongslutt gir opprykk til Eliteserien.

Sogndal sin neste kamp er heime mot Stjørdals Blink måndag 21. september. 
 
Jerv - Sogndal 0-3 (0-1)
0-1 Kristoffer Hoven, straffe (45. min)
0-2 Sivert Heggheim Mannsverk (51. min)
0-3 Endre Kupen (67. min)

Dommar: Svein Tore Sinnes, Flekkefjord

Assistentdommarar: Steffen Tendvall Abrahamsen, Randesund og Bjørnar Drtina Bjørnstad, Gimletroll

4. dommar: Hussein Al-Kharasani, Tveit


Gult kort: Simon-Andreas Larsen og Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Alioune Ndour, Sogndal
 
Jerv:
Øystein Øvretveit
Espen Ramse Knudsen
Simon-Andreas Larsen
Akeem Latifu
Iman Mafi
Torje Wichne (Håkon Suggelia 46. min)
Mathias Wichmann Andersen (Daniel Aase 68. min)
Thomas Zernichow (Ole Marius Håbestad 69. min)
Michael Baidoo
Diego de Jesus Campos Ballestero
Juan Pablo Pereira Sastre

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 91. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Mathias Blårud (Tobias Bjørnebye 92. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 73. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 73. min)
Kristoffer Hoven


Øvrige resultat 15. serierunde OBOS-ligaen

Strømmen - HamKam 3-0 (1-0)
Kongsvinger - Åsane 2-4 (0-1)
Ranheim - Ullensaker/Kisa  2-3 (1-2)
Raufoss - Grorud 2-2 (0-1)
Stjørdals Blink - Sandnes Ulf 5-4 (2-3)
Øygarden - KFUM 3-1 (0-1)

Tysdag 15. september klokka 19.00 Tromsø - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Sogndal 15 9 3 3 35 - 17 30
Ranheim TF 15 9 0 6 43 - 28 27
Åsane 15 7 4 4 31 - 21 25
Sandnes Ulf 15 7 3 5 26 - 31 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Stjørdals-Blink 15 6 4 5 28 - 27 22
Grorud 15 5 6 4 23 - 20 21
Raufoss 15 4 6 5 22 - 22 17
Ullensaker/Kisa 15 4 5 6 27 - 30 17
KFUM 15 4 5 6 18 - 22 17
Jerv 15 3 6 6 22 - 34 15
Strømmen 15 5 2 8 22 - 28 14
Øygarden FK 15 3 5 7 21 - 34 14
Kongsvinger 15 3 4 8 16 - 27 13
HamKam 15 2 4 9 22 - 34 10

14.09 Førde og Opseth gjestar i studio


Lasse Opseth i pausa under kampen Kaupanger-Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Hallo Sogn TV føl den 15. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Arild Førde og Lasse Opseth. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

14.09 Sogndal spelar bortekamp mot Jerv


Sogndal vann 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt nesten full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Jerv på Levermyr Stadion klokka 18.00.
 

15. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 17.00 Strømmen - HamKam
Kl. 18.00 Jerv - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Åsane
Kl. 18.00 Ranheim - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Raufoss - Grorud
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Øygarden - KFUM

Tysdag 15. september klokka 19.00 Tromsø - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Ranheim TF 14 9 0 5 41 - 25 27
Sogndal 14 8 3 3 32 - 17 27
Sandnes Ulf 14 7 3 4 22 - 26 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Åsane 14 6 4 4 27 - 19 22
Grorud 14 5 5 4 21 - 18 20
Stjørdals-Blink 14 5 4 5 23 - 23 19
KFUM 14 4 5 5 17 - 19 17
Raufoss 14 4 5 5 20 - 20 16
Jerv 14 3 6 5 22 - 31 15
Ullensaker/Kisa 14 3 5 6 24 - 28 14
Kongsvinger 14 3 4 7 14 - 23 13
Strømmen 14 4 2 8 19 - 28 11
Øygarden FK 14 2 5 7 18 - 33 11
HamKam 14 2 4 8 22 - 31 10

13.09 Resultat dagens kampar i G13/14 11'ar


Førde 2 etter dagens 7-2 seier borte mot Jotun i Øvre Årdal. 
Foto: privat.


 

Det har i dag blitt spelt full serierunde i dei tre avdelingane i klasse G13/14 11'ar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G13/14 11'ar avdeling 1
Førde 2
Høyang
Jotun
Sogndal
Vik

5. serierunde
Jotun - Høyang  2-7
Høyang - Sogndal  1-14 

Tabell G13/14 11'ar avdeling 1
Sogndal 4 3 0 1 28-5 9
Vik 3 2 1 0 13-7 7
Førde 2 3 2 0 1 12-10 6
Jotun 4 1 1 2 16-18 4
Høyang 4 0 0 4 5-34 0


G13/14 11'ar avdeling 2

Askvoll/Holmedal
Dale
Florø
Førde 1
Tambarskjelvar

5. serierunde
Førde 1 - Tambarskjelvar  22-0
Askvoll/Holmedal - Dale  1-3

Tabell G13/14 11'ar avdeling 2
Førde 1 3 3 0 0 38-1 9
Florø 4 3 0 1 31-13 9
Dale 3 2 0 1 7-6 6
Askvoll/Holmedal 4 1 0 3 6-23 3
Tambarskjelvar 4 0 0 4 6-45 0


G13/14 11'ar avdeling 3
Måløy
Eid
Jølster
Sandane
Stryn

5. serierunde
Sandane - Måløy 0-7
Eid - Jølster  4-3

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3
Stryn 4 3 1 0 16-8 10
Måløy 4 3 0 1 19-8 9
Eid 4 2 0 2 13-12 6
Jølster 4 1 1 2 16-17 4
Sandane 4 0 0 4 3-22 0


 


Frå kampen mellom Jotun og Førde 2 på kunstgraset i Øvre Årdal.
Foto: privat.


13.09 Resultat dagens kampar, søndag 13. september


Jonatan Braut Brunes scora to mål i dagens 3-0 seier mot Senja.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Senja  3-0 (2-0)
1-0 Jonatan Braut Brunes (16. min)
2-0 Lorent Callaku (28. min)
3-0 Jonatan Braut Brunes (83. min)

Dommar: Mathias Smehus Kringstad, Valder

Assistentdommarar: Vegard Mathisen-Yndestad, Eikefjord og Kjell August Ytre-Eide, Stryn

Gult kort: Eirik Høydal, Christer Husa og Ådne Midtskogen, Florø 
Jonas Tømmerdal Frøner, Senja

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Vladan Radojkic 83. min)
Christer Husa
Eirik Høydal (Akim Saeed Sairinen85. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 85. min)
Gustav Severinsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Brage Naustdal 3. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä


Senja:
Gard Nicolas Rueda Trollskar
Sebastian Østman Ottesen (Sondre Tunstad 46. min)
Sondre Laugsand
Ingar Angell Nicolaysen
Tobias Nymo Melseth
Jonas Tømmerdal Frøner (Asgeir Eliassen 76. min)
Simon Laugsand
Tobias Schjetne
Markus Johnsgård
Alexander Mikkelsen
Sverre Skoglund (Mathias Johnsgård 83. min)

 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 10 6 1 3 23 - 12 19
Hødd 10 5 2 3 13 - 6 17
Brattvåg 10 4 3 3 23 - 14 15
Tromsdalen 10 3 3 4 19 - 13 12
Florø 10 4 0 6 23 - 20 12
Kjelsås 9 3 3 3 14 - 12 12
Eidsvold TF 10 4 0 6 19 - 28 12
Vålerenga 2 9 3 2 4 10 - 22 11
Senja 10 2 1 7 9 - 27 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 10 0 0 10 6 - 48 0


J20 avdeling 1
Kaupanger 2/Sogndal 2 - Sandane  1-6 (1-1)
0-1 Marit Mardal
1-1
1-2 Hanna Pleym Mardal 
1-3 Marit Mardal
1-4 Kristine Lothe Rustøen
1-5 Sara Lothe Rustøen
1-6 Karoline Hjelle

Dommar: Sindre Stø Hobber, Nanset

Assistentdommarar: Svein Høylo, Fjærland og Anna Helena Almelid, Balestrand

Kaupanger 2/Sogndal 2:
Andrine Teigen Jensen
Emilie Ylvisåker Vedvik
Thea Sønnesyn
Andrea Bruland Øygard
Katarina Heggestad
Ingrid Marie Bergheim
Nora Hov
Tale Moldestad Eineteig
Laila Stavø Stenehjem
Ane Malen Sætren Myklebust
Aurora Servold Wåseth
Hanna Loftesnes Breilid
Snit Tesfahanes Berhane
Anne Cathrine Bergheim
Jin Therese Schøyen
Jenny Grindedal Ertesvåg
Hanna Grindedal Ertesvåg
Sofie Aaberge Dale

Sandane:
Jasmijn Koopmans
Maja Isane Selsvik
Anna Fjellestad
Dorte Maria Eimhjellen Heggheim
Maria Helen Fløtre Ulvestad
Malene Utheim
Hanna Pleym Mardal
Mia Huus Fjellestad
Karoline Hjelle
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 4 3 0 1 36-11 9
Kaupanger 2/Sogndal 2 3 0 0 3 2-34 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

13.09 Dagens kampar, søndag 13. september


Florø spelar i dag heimekamp mot Senja på Florø Stadion
Florøtrenar Frode Nybø i treningskampen mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå Sogn og Fjordane.

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Florø - Senja
 
Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 10 10 0 0 37 - 8 30
Kvik Halden 10 8 0 2 26 - 13 24
Alta 10 7 1 2 21 12 22
Skeid 9 5 1 3 20 - 10 16
Hødd 9 4 2 3 8 - 5 14
Tromsdalen 9 3 3 3 17 - 10 12
Brattvåg 9 3 3 3 19 - 13 12
Kjelsås 9 3 3 3 14 - 12 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18 - 23 12
Vålerenga 2 9 3 2 4 10 - 22 11
Florø 9 3 0 6 20 - 20 9
Senja 9 2 1 6 9 - 24 6
Moss 10 1 2 7 10 - 18 5
Fløya 9 0 0 9 5 - 44 0

J20 avdeling 1
Kl. 13.00 Kaupanger 2/Sogndal 2 - Sandane 

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 2 0 0 38-1 9
Sandane 3 2 0 1 30-10 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

12.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Eid jublar etter dagens 5-2 seier mot Sandane på Eid Idrettspark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


G20 avdeling 1

Vik - Dale  1-0 (0-0)
1-0 Sjølvmål (87. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 4 2 0 2 8-7 6
Dale 4 1 0 3 9-14 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

G20 avdeling 2
Eid - Sandane  5-2 (2-1)

1-0 Abraham Johnny (14 sekund)
2-0 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (19. min)
2-1 Joakim Solheim Kvellestad (43. min)
2-2 Joakim Solheim Kvellestad (62. min)
3-2 Jonas Heggen Trosdahl (72. min)
4-2 Jonas Heggen Trosdahl (83. min)
5-2 Abraham Johnny (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Sogndal 2  12-0 (6-0)
1-0 Sigurd Fotland Fænn (6. min)
2-0 Sondre Erdal (28. min)
3-0 Sigurd Fotland Fænn (31. min)
4-0 Stian Gjengedal Olsbø (41. min)
5-0 Johannes Konstali-Lødemel (43. min)
6-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (45. min)
7-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (51. min)
8-0 Johannes Konstali-Lødemel (59. min)
9-0 Håvard Kroken (63. min)
10-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (65. min)
11-0 Rasmus Skaare Tjellaug (72. min)
12-0 Sondre Erdal (77. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 31-5 12
Eid 4 2 0 2 16-10 6
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sandane 3 1 0 2 7-12 3
Sogndal 2 4 1 0 3 7-26 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

12.09 Dagens kampar i J20 og G20


Sivert Orheim er dommar i dagens kamp mellom Eid og Sandane.
Bildet er frå Sandane sin heimekamp mot Vik 22. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


G20 avdeling 1

Kl. 13.00 Vik - Dale

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn - Sogndal 2
Kl. 16.15 Eid - Sandane

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Eid 3 1 0 2 11-8 3
Sandane 2 1 0 1 5-7 3
Sogndal 2 3 1 0 2 7-14 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

11.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Stryn jublar etter ei av 10 scoringar i dagens kamp på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


J20 avdeling 2
Stryn - Sogndal 10-0 (7-0)
1-0 Emma Dorthea Lødemel (2. min)
2-0 Olivia Vollsnes Wemby (5. min)
3-0 Hermine Kjøsnes (8. min)
4-0 Hermine Kjøsnes (13. min)
5-0 Hege-Renate Glosvik Espeland (37. min)
6-0 Hermine Kjøsnes (39. min)
7-0 Emma Dorthea Lødemel (42. min)
8-0 Sofie Njøten (49. min)
9-0 Kaisa Vollsnes Wemby (51. min)
10-0 Kaisa Vollsnes Wemby (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 4 4 0 0 23-2 12
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Sogndal 4 1 0 3 10-17 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

G20 avdeling 1
Sogndal 1 - Høyang  2-2 (2-0)
1-0 Per Michael Legria Thune (10. min)
2-0 Sander Hestetun Kilen (30. min)
2-1 Nikolas Gudvangen Trollebø (46. min)
2-2 Gudvangen Trollebø (78. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 4 2 1 1 13-9 7
Høyang 4 2 1 1 11-10 7
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

11.09 Ny sesong av #hunpresterer


Andrine Tomter og Sigrid Heien Hansen er klar for en
ny sesong med podcasten #hunpresterer

Vålerengaspelarane Sigrid Heien Hansen og Andrine Tomter er tilbake med ein ny sesong av podcasten #hun presterer.

Fyrste sesong kom i forbindelse med at Vålerenga Fotball ynskte å sette eit endå større fokus på kvinnelig prestasjonsutvikling. Klubben etablerte i den anledning konseptet #hunpresterer, der formata var podcast og nettverksarena.

Den fyrste episoden av sesong 2, pluss alle dei 10 episodane frå sesong 1, kan du høyre på Spotify.

 


Sigrid Heien Hansen i bortekampen mot Arna Bjørnar 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Heien Hansen i Fortuna sin heimekamp mot Sarpsborg 18. mai 08 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.09 Dagens kampar i J20 og G20


Sureskumar Kathiravel er hovuddommar i dagens J20-kamp i Stryn.
Bildet er frå treningskampen mellom Selje og Vanylven 22. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.


J20 avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn - Sogndal

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 13-2 9
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

G20 avdeling 1
Kl. 18.00 Sogndal 1 - Høyang

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0

10.09 Måløy vann 3-2 borte mot Eid


Jesper Endal Jepsen scora alle tre måla til Måløy i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Måløy vann i ettermiddag 3-2 borte mot Eid i klasse G 13/14 11'ar avdeling 3 på Eid Idrettspark. Henrik Vingen Vedeld og Sivert Nordnes scora måla til Eid, medan Jesper Endal Jepsen scora alle tre måla til Måløy.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Både Eid og Måløy skal i elden igjen allereie fyrstkomande søndag. Eid  spelar heime mot Jølster, medan Måløy spelar bortekamp mot Sandane.  

Eid - Måløy 2-3 (0-1)
0-1 Jesper Endal Jepsen (25. min)
1-1 Henrik Vingen Vedeld (42. min)
2-1 Sivert Nordnes (44. min)
2-2 Jesper Endal Jepsen (25. min)
2-3  Jesper Endal Jepsen (25. min)

Eid:
Mathias Endestad Henriksen
Patrick Ellingsen
Svein-Phillip Becker
Olav Hopland Johnsen
Andreas Rafshol
Aksel Kjøsnes
Fredrik Nordnes Haugland
Sivert Nordnes
Aleksander Slettenes
Elias Engeland Løkling
David Anday
Esekiel Henden
Scott Kroken Karlsen
Øyvind Ariansen
Henrik Vingen Vedeld
Eskil Alsaker

Måløy:
Anton Stener Endal Jepsen
Kristian Carey Morken
Adrian Domstein
Kyle Lawrence Yuson Nygård
Noah Bakke Iversen
Erik Hagevik Birknes
Ognjen Markovic
Jesper Endal Jepsen
Alexander Osmundsvåg
Hassan Hamza Mohammad
Adrian Holvik 
Sebastian Gangeskar Henden
Kristian Solvang
Magnus Haraldsson Aare
Adrian Myhre


Tabell  G 13/14 11'ar avdeling 3

Stryn 4 3 1 0 16-8 10
Måløy 3 2 0 1 12-8 6
Jølster 3 1 1 1 13-13 4
Eid 3 1 0 2 9-9 3
Sandane 3 0 0 3 3-15 0

10.09 NM kvinner blir gjennomført, NM menn blir avlyst


Thea Bjelde og Sigrid Heien Hansen i kampen mellom Arna Bjørnar
og Vålerenga på Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Forbundsstyret i Norges Fotballforbund har beslutta at norgesmesterskapet for kvinner blir gjennomført. Det er også beslutta at NM for menn blir avlyst denne sesongen.

Oversikt over vinnarar NM menn 2000-2019
2019 Viking
2018 Rosenborg
2017 Lillestrøm
2016 Rosenborg
2015 Rosenborg
2014 Molde
2013 Molde
2012 Hødd
2011 Aalesund
2010 Strømsgodset
2009 Aalesund
2008 Vålerenga
2007 Lillestrøm
2006 Fredrikstad
2005 Molde
2004 Brann
2003 Rosenborg
2002 Vålerenga
2001 Viking
2000 Odd Grenland

Oversikt over vinnarar NM kvinner 2000-2019
2019 LSK Kvinner
2018 LSK Kvinner
2017 Avaldsnes
2016 LSK Kvinner
2015 LSK Kvinner
2014 LSK Kvinner
2013 Stabæk
2012 Stabæk
2011 Stabæk
2010 Røa
2009 Røa
2008 Røa
2007 Kolbotn
2006 Røa
2005 Asker
2004 Røa
2003 Medkila
2002 Trondheims-Ørn
2001 Trondheims-Ørn
2000 Asker


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


10.09 Hoven, Ogbu og Valsvik på rundens lag


Kristoffer Hoven scora tre mål for Sogndal i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

To spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 14. serierunden i  OBOS-ligaen.

Dei to Sogndalspelarane som har fått plass på laget er Kristoffer Hoven og Igoh Ogbu. Sogndal vann 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen.

I tillegg har Åsanespelar Kristoffer Valsvik frå Vik fått plass på rundens lag. Valvik spelte ein strålande kamp på Åsane si midtbane i 5-1 seieren heime mot Jerv.  


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Eirik Østgaard, Åsane 9

Forsvar: Vegard Kongsro, Ull/Kisa 8
Forsvar: Kristian Novak, Grorud 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 7

Midtbane: Kristoffer Valsvik, Åsane 7
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 8
Midtbane: Senai Hagos, Åsane 7
Midtbane: Kristoffer Ødemarksbakken, Ull/Kisa 8

Angrep: Ole Andreas Nesset, Ull/Kisa 7
Angrep: Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm 7
Angrep: Håkon Lorentzen, Åsane 9

 


Kristoffer Igoh Ogbu i 3-0 seieren mot Strømmen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristoffer Valsvik blei matchvinnar for Fyllingsdalen mot Sogndal 2 i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.09 Tommy Skjerven dømmer på Color Line Stadion


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Aalesund og Sarpsborg 08.

Med seg på linjene har han Erik Hegstad frå Sverresborg og Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss. 4. dommar er Torgeir Halsen frå Vanylven.

Kampen blir spelt på Color Line Stadion søndag 13. september klokka 18.00.

Kampen mellom Aalesund og Sarpsborg 08 er Tommy Skjerven sin 390. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.09 Bilder frå Sogndal sin 3-0 seier mot Strømmen


Sogndal hadde store sjansar i tillegg til dei tre scoringane.
Strømmen kan takke keeper Simen Lillevik for at tapet ikkje blei større.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i går ettermiddag 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen.

Kristoffer Hoven blei den store helten med ekte hat-trick i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

09.09 Hove spelte heile kampen mot Nederland


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove spelte heile kampen då Norge U21 i går spelte EM-kvalifiseringskamp borte mot Nederland.

Nederland vann til slutt kampen 2-0, etter to seine scoringar av Noa Lang og Myron Baodu. Kampen var Johan Hove sin 55. aldersbestemte landskamp for Norge.

Norge ligg etter tapet mot Nedrland på 3. plass i gruppe 7 i EM-kvalifiseringa. Nederland er ubeseira på sine seks kampar, og toppar gruppa føre Portugal.

Norge sin neste kamp i EM-kvalifiseringa er borte mot Portugal fredag 9. oktober.

Nederland - Norge  2-0 (0-0)
1-0 Noa Lang (83. min)
2-0 Myron Baodu (90. min+3)

Gult kort: Noa Lang og Sven Botman, Nederland
Leo Skiri Østigård og Kristoffer Askildsen, Norge 


Norge:
Julian Rekdahl Faye Lund
Leo Skiri Østigård
Fredrik André Bjørkan
Birk Risa (Tobias Christensen 85. min)
Odin Luraas Bjørtuft
Kristoffer Askildsen (Hugo Vegard Vetlesen 84. min)
Look Saa Nicholas Kengkhetkid Mickelson
Johan Hove
Håkon Evjen (Aron Leonard Dønnum 85. min)
Jørgen Strand Larsen
Jens Petter Hauge 

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.09 Sogndal vann 3-0 mot Strømmen


Hoven jublar etter den fyrste av i alt tre scoringar mot Strømmen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Sogndal vann i ettermiddag 3-0 heime mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen på Fosshaugane Campus.

Kristoffer Hoven blei den store helten med ekte hat-trick i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Strømmen  3-0 (3-0)

1-0 Kristoffer Hoven (2. min)
2-0 Kristoffer Hoven (8. min)
3-0 Kristoffer Hoven (38. min)

Dommar:
Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar:
Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar:
Asbjørn Kjetil Grinde Håre (Fjøra FK)

Gult kort:
Endre Kupen, Sogndal og Torje Naustdal, Strømmen 

Sogndal:

Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 90. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Johan Johanessen Bakke 90. min)
Tomas Kristoffersen
Alioune Ndour (65. min)Sixten Dalen Jensen
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 65. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 89. min)

Strømmen:

Simen Lillevik Kjellevold
Morten Renå Olsen
Kristian Jahr 
Sverre el Bjørkkjær
Hasan Kurucay
Torje Naustdal (Sander Birkeland 46. min)
Morten Bjørlo (Mustapha Achrifi 74. min)
Brede Sandmoen
Youssef Chaib (Willian Pozo-Venta 46. min)
Tega George (Martin André Sjølstad 46. min)
Kjell Rune Sellin (Håvard Segtnan Thun 84. min)

Øvrige resultat 14. serierunde OBOS-ligaen
Grorud - Stjørdals Blink 1-1 (0-0)
KFUM - Tromsø 1-1 (1-0)
HamKam - Raufoss 0-1 (0-0)
Lillestrøm - Ranheim 3-1 (0-1)
Sandnes Ulf - Kongsvinger 1-0 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Øygarden 6-1 (2-1)
Åsane - Jerv 5-1 (2-0)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 14 10 2 2 24 - 10 32
Ranheim TF 14 9 0 5 41 - 25 27
Sogndal 14 8 3 3 32 - 17 27
Sandnes Ulf 14 7 3 4 22 - 26 24
Lillestrøm SK 14 6 5 3 20 - 15 23
Åsane 14 6 4 4 27 - 19 22
Grorud 14 5 5 4 21 - 18 20
Stjørdals-Blink 14 5 4 5 23 - 23 19
KFUM 14 4 5 5 17 - 19 17
Raufoss 14 4 5 5 20 - 20 16
Jerv 14 3 6 5 22 - 31 15
Ullensaker/Kisa 14 3 5 6 24 - 28 14
Kongsvinger 14 3 4 7 14 - 23 13
Strømmen 14 4 2 8 19 - 28 11
Øygarden FK 14 2 5 7 18 - 33 11
HamKam 14 2 4 8 22 - 31 10

 


Johan Johannessen Bakke debuterte for Sogndal i dagens kamp. 


Simen Lillevik og Torje Naustdal var i startellevaren til Strømmen.


08.09 Norge vann 5-1 mot Nord Irland


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland spelte heile kampen då Norge i går kveld vann 5-1 borte mot Nord Irland i Nations League.

Kampen var 31-åringen frå Vadheim sin 29. landskamp for det norske A-landslaget. I tillegg har forsvarsspelaren spelt 31 aldersbestemte landskampar.

Norge spelar heime mot Romania i 3. runde i Nations League. Kampen blir spelt på Ullevaal Stadion søndag 11. oktober. 

Nord Irland - Norge  1-5 (1-3)
0-1 Mohamed Amine Elyounoussi (2. min)
1-1 Paddy McNair (6. min)
1-2 Erling Braut Haaland (8. min)
1-3 Alexander Sørloth (19. min)
1-4 Alexander Sørloth
1-5 Erling Braut Haaland

Gult kort: Daniel Ballard og Craig Cathcart, Nord Irland 
Birger Solberg Meling, Norge 

Nord-Irland:
Bailey Peacock-Farrell
Michael Smith
Daniel Ballard (Liam Boyce 46. min)
Craig Cathcart
George Saville
Steven Davis
Shane Ferguson
Stuart Dallas
Jordan Thompson
Conor Washington (Shayne Lavery 77. min)
Paddy McNair
 
Norge:
Rune Almenning Jarstein
Haitam Aleesami (Birger Solberg Meling 78. min)
Kristoffer Vassbakk Ajer
Even Hovland
Omar Elabdellaoui (Jonas Svensson 79. min)
Stefan Marius Johansen (Joshua Christian Kojo King 71. min)
Mohamed Amine Elyounoussi
Markus Henriksen
Mathias Antonsen Normann
Alexander Sørloth
Erling Braut Haaland

Tabell UEFA Nations League B gruppe 1
Romania 2 1 1 0 4-3 4
Østerrike 2 1 0 1 4-4 3
Norge 2 1 0 1 6-3 3
Nord Irland 2 0 1 1 2-6 1

Kampar 3. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Søndag 11. oktober, Kl. 18.00 Norge - Romania
Søndag 11. oktober, Kl. 20.45 Nord Irøand - Østerrike 

Kampar 4. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Onsdag 14. oktober, Kl. 20.45 Norge - Nord Irland
Onsdag 14. oktober, Kl. 20.45 Romania - Østerrike 

Kampar 5. runde UEFA Nations League B gruppe 1

Søndag 15. november, Kl. 20.45 Romania - Norge 
Søndag 15. november, Kl. 20.45 Østerrike - Nord Irland

Kampar 6. runde UEFA Nations League B gruppe 1
Onsdag 18. november, Kl. 20.45 Østerrike - Norge
Onsdag 18. november, Kl. 20.45 Nord Irland - Romania

08.09 Elise spelar EM-kvalifisering på Ullevaal



 

Elise Thorsnes er teken ut på det norske kvinnelandslaget som skal spele EM-kvalifiseringskamp mot Wales.

Kampen blir spelt på Ullevaal Stadion tysdag 22. september.

Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, Brighton & Hove Albion Women FC
Aurora Mikalsen, Tottenham Hotspur LFC
Guro Pettersen, Piteå IF
Ingrid Moe Wold, Everton Ladies FC
Emilie Marie Aanes Woldvik, LSK Kvinner
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Emilie Bragstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Tuva Hansen, Klepp IL
Kristine Minde, Rosenborg Ballklub Kvinner
Anja Sønstevold, FC Fleury 91
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Julie Blakstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Therese Sessy Åsland, Kristianstads DFF
Guro Reiten, Chelsea FC
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Celin Bizet Ildhusøy, Vålerenga Fotball
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Synne Sofie Kinden Jensen, Vålerenga Fotball
Elise Hove Thorsnes, Avaldsnes IL
Lisa-Marie Karlseng Utland, Rosenborg Ballklub Kvinner

08.09 Sogndal møter Strømmen på Campus


Sivert Heggheim Mannsverk heime mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Strømmen i den 14. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på på Fosshaugane Campus klokka 18.00.

14. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 17.00 Grorud - Stjørdals Blink
Kl. 17.30 KFUM - Tromsø
Kl. 18.00 Sogndal - Strømmen
Kl. 18.00 HamKam - Raufoss
Kl. 18.00 Lillestrøm - Ranheim
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Kongsvinger
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Øygarden
Kl. 18.00 Åsane - Jerv


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 13 10 1 2 23 - 9 31
Ranheim TF 13 9 0 4 40 - 22 27
Sogndal 13 7 3 3 29 - 17 24
Sandnes Ulf 13 6 3 4 21 - 26 21
Lillestrøm SK 13 5 5 3 17 - 14 20
Åsane 13 5 4 4 22 - 18 19
Grorud 13 5 4 4 20 - 17 19
Stjørdals-Blink 13 5 3 5 22 - 22 18
KFUM 13 4 4 5 16 - 18 16
Jerv 13 3 6 4 21 - 26 15
Raufoss 13 3 5 5 19 - 20 13
Kongsvinger 13 3 4 6 14 - 22 13
Strømmen 13 4 2 7 19 - 25 11
Ullensaker/Kisa 13 2 5 6 18 - 27 11
Øygarden FK 13 2 5 6 17 - 27 11
HamKam 13 2 4 7 22 - 30 10

07.09 Stryn vann 6-1 mot Måløy/Selje/Åheim


Stryn jublar etter at Malin Eikenes Tjellaug fastsette sluttresultatet til 1-6 i
dagens kamp mellom Måløy/Selje/Åheim og Stryn på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 6-1 borte mot Måløy/Selje/Åheim i klasse J20 avdeling 2.

Emma Njøten (3), Kaisa Vollsnes Wemby (2) og Malin Eikenes Tjellaug scora for Stryn, medan Sandra Adelene Rundereim sette inn målet til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy/Selje/Åheim - Stryn  1-6 (0-3)

0-1 Emma Njøten (27. min)
0-2 Emma Njøten (30. min)
0-3 Kaisa Vollsnes Wemby (44. min)
0-4 Emma Njøten 49. min)
1-4 Sandra Adelene Rundereim (59. min)
1-5 Kaisa Vollsnes Wemby (64. min)
1-6 Malin Eikenes Tjellaug (78. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll og Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Malin Eikenes Tjellaug, Stryn

Måløy/Selje/Åheim:
Andrea Hermine Carlson
Viktoria Endal Jepsen
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Katrine Lunde
Rakel Almenning Oldeide
Siri Beate Solibakke
Lone Hunvik Kvalheim
Linn-Therese Aarseth
Emilie Volle
Tiril Hasund
Sara Refvik Hove
Celine Rundereim Taklo
Cecilie Vederhus Myklebust
Silje Oline Myhre
Kaja-Malene Nykrem Hoddevik
Sandra Adelene Rundereim
Guro Lesto Larsen
Rakel Apneseth

Stryn:
Mia Kristiansen
Hege-Renate Glosvik Espeland
Olivia Vollsnes Wemby
Ingeborg Sofie Sætren
Rebecca Agnethe Tvinnereim
Emma Njøten
Sofie Njøten
Selma Guddal Breivik
Malin Eikenes Tjellaug
Hermine Kjøsnes
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Siri Oline Lillestøl
Jenny Taraldsen Guddal
Kaisa Vollsnes Wemby
Maria Belinda Bergset


Tabell J20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 13-2 9
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 2 0 0 2 1-15 0

07.09 Elise Thorsnes på rundens lag i Toppserien

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Elise Thorsnes er ein av dei utvalgte til rundens lag i 11. serierunde i Toppserien.

32-åringen frå Leikanger scora eit mål i Avaldsnes sin 2-0 seier borte mot Arna Bjørnar. Dette var Elise Thorsnes si 175. scoring på øverste nivå her i Norge.

Thorsnes ble belønna med seks poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Arna Idrettspark.

Rundens lag i 11. serierunde i Toppserien

Keeper: Kirvil Odden Sundsfjord, Lyn 6

Forsvar: Stine Ballisager Pedersen, Vålerenga 7
Forsvar: Kamilla Aabel, Røa 7
Forsvar: Sara Lindbak Hørte, Kolbotn 7
Forsvar: Robyn Elizabeth Decker, Avaldsnes 7

Midtbane: Elin Åhgren Sørum, Rosenborg 7
Midtbane: Synne Jensen, Vålerenga 6
Midtbane: Oline Brekke Fuglem, Røa 7

Angrep: Rasheedat Ajibade, Avaldsnes 7
Angrep: Johanne Fridlund, Kolbotn 7
Angrep: Elise Thorsnes, Avaldsnes 6

07.09 Måløy/Selje/Åheim møter Stryn klokka 19.00


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Måløy/Selje/Åheim spelar i ettermiddag heimekamp mot Stryn i klasse J20 avdeling 2. Kampen blir spelt på Skavøypoll Stadion klokka 19.00.

Måløy/Selje/Åheim tapte borte mot Sogndal i sin fyrste kamp, medan Stryn har vunne borte mot Sogndal og heime mot Kaupanger 1 i sine to kampar.

NB! Dagens kamp mellom Kaupanger 2/Sogndal 2 og Balestrand i J20 avdeling 1 er utsett.


J20 avdeling 2
Kl. 19.00 Måløy/Selje/Åheim - Stryn

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Emma Sæbø blei matchvinnar for Kaupanger 1 mot Sogndal.
Bildet er frå Kaupanger 1 sin bortekamp mot Stryn 29. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

G20 avdeling 1
Dale - Balestrand  7-2 (1-1)
Mål Dale: Anders Ulvik Fleten (4), Adrian Bjørvik Myklebust, Noah Rørvik Solheim og Tage Emanuel Gallefoss  
Mål Balestrand: Marius Myklebust (2)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Dale 3 1 0 2 9-13 3
Balestrand 3 0 0 3 8-19 0


J20 avdeling 2

Sogndal - Kaupanger 1  1-2 (1-1)
0-1 Marte Hovland (19. min)
1-1 Kate Elizabeth Skjeldestad (40. min)
1-2 Emma Sæbø (71. min)

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 3 1 0 2 10-7 3
Kaupanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Årets Tine Fotballskule i Selje går av stabelen:
Fredag 11. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 12. september kl. 12.00-16.00.

Alder:
Gutar og jenter frå 6 år (1.klasse, f.2014) til og med 15 år (10.klasse, f.2005)

Pris: kr. 400,- pr. deltakar (søskenmoderasjon pr. stk. kr. 300,- for nr. 2 eller fleire)

NB! Betal inn på førehand til Selje IL, kontonr. 3845.07.10374, frist innan onsdag 9. september. Merk m/namn!

Som inkluderer: flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1 stk Umbro-fotball + frukt + Tine-drikke. NB! Ta med nistepakke sjølv (På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert baguett).

Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar med ball. Eigen keeperskule.

innanfor reglane for smittevern

Selje IL vil gjennomføre fotballskulen iht. retningslinjer Tine Fotballskule og Fotballen sine koronavettreglar.

Påmelding til: Rita Hatlenes: ritahatlenes@hotmail.com

eller tlf./sms til: 95 23 56 27 Bindande påmelding, ”først til mølla….”

Påmelding Selje Tine-fotballskule: frist mandag 7.september!

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

06.09 Florø tapte 3-1 borte mot Vålerenga 2


Vladan Radojkic scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Vålerenga 2.
Bildet er frå Lysekloster sin bortekamp mot Førde 28. juli 2018.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø tapte i dag 3-1 borte mot Vålerenga 2 på Intility Arena.

Vladan Radojkic gav Florø leiinga etter 10 minutt, men scoringar av Lukas Thorsen Håll (2) og Brede Pedersen sikra Vålerenga 2 seieren. Stillinga til pause var 2-1 til Vålerenga 2.

Neste kamp for Florø er heime mot Brattvåg på Florø Stadion søndag 13. september.

Vålerenga 2 - Florø  (2-1)
0-1 Vladan Radojkic (10. min)
1-1 Brede Pedersen (16. min)
2-1 Lukas Thorsen Håll (28. min)
3-1 Lukas Thorsen Håll (74. min)

Dommar: Anders Bodding, Haga

Assistentdommarar: Arion Shaqiri, Strømmen og Stian André Kuznetsoff, Lommedalens

Gult kort: Brede Pedersen, Jacob Blixt Flaten og Magnus Bech Riisnæs, Vålerenga 2

Vålerenga 2:
Christian Kjetil Haug
Martin Bech Riisnæs
Brede Pedersen
Ousmane Diallo Toure
Oskar Aron Opsahl
Mathias Johnsrud Emilsen (Yasir Abdiqadir Sa'Ad 46. min)
Jacob Blixt Flaten
Magnus Bech Riisnæs (Florind Lokaj 81. min)
Mathias Øfsti Bråten
Lukas Thorsen Håll
Seedy Jatta (Sixten Cappelen Abrahamsen 90. min)

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes
Christer Husa 
Eirik Høydal (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 57. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Gustav Severinsen 57. min)
Vladan Radojkic
Brage Naustdal (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 57. min)
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä


Øvrige kampar i dag i den 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 16.00 Kjelsås - Tromsdalen
Kl. 16.30 Fredrikstad - Fløya

Resultat 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Eidsvold TF 4-2 (1-1)
Moss - Skeid 2-5 (1-3)
Hødd - Alta 2-0 (0-0)
Kvik Halden - Senja (3-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 9 7 1 1 21-9 22
Kvik Halden 9 7 0 2 25-13 21
Skeid 9 5 1 3 20-10 16
Hødd 9 4 2 3 8-5 14
Brattvåg 9 3 3 3 19-13 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18-23 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Vålerenga 2 9 3 2 4 10-22 11
Florø 9 3 0 6 20-20 9
Senja 9 2 1 6 9-24 6
Moss 9 1 2 6 10-17 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

06.09 Dagens kampar i J20 og G20


Emma Sæbø og Kaupanger 1 møter i dag Sogndal på Kvåle Stadion.
Bildet er frå Kaupanger 1 sin bortekamp mot Stryn 29. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

G20 avdeling 1
Kl. 18.30 Dale - Balestrand

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0


J20 avdeling 2

Kl. 18.00 Sogndal - Kaupanger 1

Tabell J20 avdeling 2
Stryn 2 2 0 0 7-1 6
Sogndal 2 1 0 1 9-5 3
Kaupanger 1 1 0 0 1 1-2 0
Måløy/Selje/Åheim 1 0 0 1 0-9 0

06.09 Florø møter Vålerenga 2 på bortebane


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag bortekamp mot Vålerenga 2 i den 9. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt på Intility Arena klokka 13.00.


Dagens kampar i 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Vålerenga 2 - Florø
Kl. 16.00 Kjelsås - Tromsdalen
Kl. 16.30 Fredrikstad - Fløya

Resultat 9. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Brattvåg - Eidsvold TF 4-2 (1-1)
Moss - Skeid 2-5 (1-3)
Hødd - Alta 2-0 (0-0)
Kvik Halden - Senja (3-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 9 7 1 1 21-9 22
Kvik Halden 9 7 0 2 25-13 21
Skeid 9 5 1 3 20-10 16
Hødd 9 4 2 3 8-5 14
Brattvåg 9 3 3 3 19-13 12
Eidsvold TF 9 4 0 5 18-23 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Florø 8 3 0 5 19-17 9
Vålerenga 2 8 2 2 4 7-21 8
Senja 9 2 1 6 9-24 6
Moss 9 1 2 6 10-17 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

05.09 Oliver Rotihaug scora for Bryne


Oliver Rotihaug for Florø mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Oliver Rotihaug scora Bryne sitt tredje mål i dagens 3-1 seier heime mot Notodden i PostNord-ligaen avdeling 2.

23-åringen frå Eid har vore ute med skade, og dagens kamp var Rotihaug sin fyrste kamp for Bryne heime på Bryne Stadion. Rotihaug debuterte for Bryne i toppkampen borte mot Vard Haugesund sist helg.

Bryne ligg etter dagens seier på 2. plass i PostNord-ligaen avdeling 2. Bryne har 20 poeng på ni kampar, og ligg med det poenget bak Vard Haugesund som toppar tabellen.  

Bryne - Notodden  3-1 (2-0)
1-0 Thierry Dabove (30. min)
2-0 Pål Aamodt (37. min)
2-1 Martin Brekke (77. min)
3-1 Oliver Rotihaug (84. min)

Dommar:
Andre Holtar Arnholt, Østsiden Askøy

Assistentdommarar:
Stian Blanckaert, Våganes og Julian Rene Blanckaert, Våganes

Gult kort:
Marius Andersen, Bryne
Martin Brekke, Kjetil Holand Tøsse og William Schjølberg Husebø, Notodden


Bryne:

Igor Spiridonov
Pål Aamodt
Marius Andersen
Kristoffer Hay
Joshua Paul Robson
Henning Romslo
Bjarne Damsgård Langeland Kaptein
Andreas Dybevik
Thierry Dabove (Oliver Rotihaug 80. min)
Robert Undheim (Vegard Aasen 88. min)
Daniel Seland Karlsbakk (Torben Dvergsdal 90. min)

Notodden:
Espen Vasby
William Schjølberg Husebø (Christopher Cheng 71. min)
Nicholas Marthinussen
Henrik Gustavsen
Espen Mogen Hagen
Sjur Lothe
Martin Soleim Holmen (Sebastian Temte Hansen 71. min)
Kjetil Holand Tøsse (Sander Røed 87. min)
Martin Brekke
Magnus Magnetun Bækken (Kristian Kjeverud Eggen 60. min)
Jørgen Voilås

 


Rotihaug etter at Florø sikra opprykk til OBOS-ligaen 15. oktober 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Oliver Rotihaug i Florø sin heimekamp mot Førde 27. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   



Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oliver Rotihaug i kamp for Eid borte mot Sogndal 3 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.09 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Eid vann i ettermiddag 8-1 borte mot Måløy/Selje på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp mellom Måløy/Selje og Eid.  

 

Det har i dag blitt spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G20 avdeling 1
Høyang - Førde  1-3 (0-0)
0-1 Nikolas Gudvangen Trollebø
1-1 Andreas Årseth
1-2 Tobias Holme
1-3 Oskar Andreas Solheim 

Vik - Sogndal 1  0-1 (0-0)

0-1 Bård Bådsvik (70. min)

Tabell G20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 13-3 9
Sogndal 1 3 2 0 1 11-7 6
Høyang 3 2 0 1 9-8 6
Vik 3 1 0 2 7-7 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0

G20 avdeling 2
Måløy/Selje - Eid 1-8 (0-4)
0-1 Sindre Årskog (21. min)
0-2 Abraham Johnny (22. min)
0-3 Jon Ivar Myklebust Møll (29. min)
0-4 Abraham Johnny (33. min)
0-5 Jon Ivar Myklebust Møll (54. min)
0-6 Abraham Johnny (60. min)
1-6 Einar Tobias Hoddevik (61. min)
1-7 Jakob Hagen, straffe (77. min)
1-8 Peder Andreas Lillestøl Naustdal (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp mellom Måløy/Selje og Eid.  


Sogndal 2 - Sandane  1-4 (1-2)
0-1 Hallvard Bjotveit (4. min)
1-1 Mathias Sunde Årdal (15. min)
1-2 Hallvard Bjotveit (36. min)
1-3 Hallvard Bjotveit (82. min)
1-4 Hallvard Bjotveit (87. min)

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Eid 3 1 0 2 11-8 3
Sandane 2 1 0 1 5-7 3
Sogndal 2 3 1 0 2 7-14 3
Måløy/Selje 2 0 0 2 3-12 0

J20 avdeling 1
Førde - Sandane  7-1 (4-1)
1-0 Inga Hoff (17. min)
1-1 Marit Mardal (18. min)
2-1 Astrid Bolstad Blikra (22. min)
3-1 Inga Hoff (24. min)
4-1 Astrid Bolstad Blikra (40. min)
5-1 Inga Hoff (50. min)
6-1 Astrid Bolstad Blikra(76. min)
7-1 Inga Hoff (86. min)

Tabell J20 avdeling 1
Førde 3 3 0 0 38-1 9
Sandane 3 2 0 1 30-10 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

05.09 Film frå Stryn si garderobe etter seieren


Stian Gjengedal Olsbø gav Stryn leiinga 4-0 etter 25 minutt av 1. omgang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen av jubelen i Stryn si garderobe etter seieren mot Florø. 


 

Stryn vann i hår ettermiddag 10-3 heime mot Florø i toppkampen i klasse G20 avdeling 2.

Ein liten film av jubelen i Stryn si garderobe er no lagt ut på YouTube. 

Sjå filmen av jubelen i Stryn si garderobe etter seieren mot Florø. 

05.09 Dagens kampar i J20 og G20


Marit Mardal og Sandane spelar i dag toppkamp mot Førde i klasse J20. Bildet er frå kampen mot Førde i 3. divisjon kvinner 18. juni 2019.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Det blir i dag spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over dagens kampar.

G20 avdeling 1
Kl. 15.00 Høyang - Førde
Kl. 15.00 Vik - Sogndal 1

Tabell G20 avdeling 1
Førde 2 2 0 0 10-2 6
Høyang 2 2 0 0 8-5 6
Sogndal 1 2 1 0 1 10-7 3
Vik 2 1 0 1 7-6 3
Balestrand 2 0 0 2 6-12 0
Dale 2 0 0 2 2-11 0

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Måløy/Selje - Eid 
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Sandane  

Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0

J20 avdeling 1
Kl. 18.00 Førde - Sandane

Tabell J20 avdeling 1
Førde 2 2 0 0 31-0 6
Sandane 2 2 0 0 29-3 6
Kaupanger 2/Sogndal 2 2 0 0 2 1-28 0
Balestrand 2 0 0 2 2-32 0

04.09 Stryn vann 10-3 i toppkampen heime mot Florø


Kongen av Stryn Stadion i dag, Sondre Holmlund Ørjasæter, blir
boren på gullstol av Honndalens store son, Håvard Kroken,
og Stryn sin kaptein Sigurd van Dijk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i ettermiddag heile 10-3 heime mot Florø i toppkampen i klasse G20 avdeling 2.

Sondre Holmlund Ørjasæter (5), Trym Vatn Øvreberg, Johannes Garlid Tenden, John-Erlend Bø og Johannes Konstali-Lødemel scora måla til Stryn, medan Fredrik Humlestøl Døsen, Håvard Nødset Rosø og Vetle Hansen sette inn måla til Florø.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Florø  10-3 (6-0)
1-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (7. min)
2-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (18. min)
3-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (20. min)
4-0 Stian Gjengedal Olsbø (25. min)
5-0 Trym Vatn Øvreberg (35. min)
6-0 Johannes Garlid Tenden (45. min+1)
6-1 Fredrik Humlestøl Døsen (52. min)
7-1 John-Erlend Bø (57. min)
7-2 Håvard Nødset Rosø (59. min)
8-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (62. min)
8-3 Vetle Hansen (71. min)
9-2 Johannes Konstali-Lødemel (90. min+2)
10-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (90. min+4)


Dommar: Jonas Sande Mossestad, Førde


Assistentdommarar: Muhamet Barlla, Eid og Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Håvard Kroken, Stryn
Pravin Parameswaran og Håvard Nødset Rosø, Florø


Stryn:
Jørgen Trøsken
John-Erlend Bø
Sigurd Fotland Fænn
Sondre Erdal
Håvard Kroken
Trym Vatn Øvreberg
Johannes Konstali-Lødemel
Stian Gjengedal Olsbø
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Sondre Holmlund Ørjasæter
Johannes Garlid Tenden

Innbyttarar:
Mossie Melake
Martin Sætre
Jens Aarnes Kleppe

Florø:
Oliver Æsøy Frimannslund
Sondre Mowatt
Pravin Parameswaran
Noah Anderson Forsberg
Ulrik Domben Rognaldsen
Håvard Nødset Rosø
Kristoffer Haukås Steinset
Oscar André Fanøy Nordal
Daniel Sagen Sundal
Fredrik Humlestøl Døsen
Mengasha Abel Aregay

Innbyttarar:
Vetle Hansen
Nathaniel Book Grønsberg
Enok Naustdal


Tabell G20 avdeling 2
Stryn 3 3 0 0 19-5 9
Florø 3 2 0 1 15-14 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0


 


Stian Gjengedal Olsbø gav Stryn leiinga 4-0 etter 25 minutt av 1. omgang.
Bilder frå denne kampen kjem etterkvart.


04.09 Stryn spelar toppkamp heime mot Florø


Stryn jublar etter at Johannes Garlid Tenden gav Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Florø i klasse G20 avdeling 2. Begge laga står med to strake seierar på sine to fyrste kampar.

Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 19.00.

Stryn og Florø sine kampar i dei to fyrste serierundane:

1. serierunde

Stryn - Eid 3-1 (1-0)
1-0 Stian Gjengedal Olsbø (7. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (49. min)
2-1 Eskil Heggen Starheim (72. min)
3-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Sogndal 2 8-2 (4-0)
1-0 Nathaniel Book Grønsberg (14. min)
2-0 Daniel Sagen Sundal (24. min)
3-0 Oscar André Fanøy Nordal (34. min)
4-0 Mengasha Abel Aregay (37. min)
5-0 Mengasha Abel Aregay (48. min)
6-0 Vetle Hansen (65. min)
7-0 Sondre Mowatt (74. min)
7-1 Mathias Sunde Årdal (82. min)
8-1 Sondre Mowatt (90. min)
8-2 Mathias Sunde Årdal (90. min+2)

2. serierunde:
Eid - Florø 2-4 (2-1)
1-0 Abraham Johnny (23. min)
2-0 Jakob Hagen, straffe (37. min)
2-1 Sjølvmål, Eskil Heggen Starheim (40. min)
2-2 Håvard Nødset Rosø, straffe (66. min)
2-3 Sondre Mowatt (78. min)
2-4 Mengasha Abel Aregay (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Stryn 1-6 (0-4)
0-1 Sondre Holmlund Ørjasæter (3. min)
0-2 Johannes Garlid Tenden (16. min)
0-3 Ole-Ivan Glosvik Espeland (18. min)
0-4 Johannes Garlid Tenden (24. min)
0-5 Jørgen Trøsken (48. min)
0-6 Sondre Holmlund Ørjasæter, straffe (68. min)
1-6 Vegard Søren Holen Eimhjellen (90. min)
 
Tabell G20 avdeling 2
Florø 2 2 0 0 12-4 6
Stryn 2 2 0 0 9-2 6
Sogndal 2 2 1 0 1 6-10 3
Måløy/Selje 1 0 0 1 2-4 0
Eid 2 0 0 2 3-7 0
Sandane 1 0 0 1 1-6 0

 


Florø jublar etter at Sondre Mowatt gav Florø leiinga 3-2 mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.09 Eid vann 9-1 heime mot Stryn 2


William Hagen Brenden scora fire mål for Eid mot Stryn 2.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i går ettermiddag 9-1 heime mot Stryn 2 i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3.

William Hagen Brenden (4), Johan Felde (2), Max Munkebye Endal, David Balsnes Lefdal og Oselie Henden scora for Eid, medan Ådne Høgalmen Tenden sette inn Stryn 2 sitt mål.

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Sandane 4-2 borte mot Måløy 2/Selje på Skavøypoll Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 1 - Stryn 2  9-1 (5-0)
1-0 William Hagen Brenden (20. min)
2-0 Max Munkebye Endal (29. min)
3-0 David Balsnes Lefdal (33. min)
4-0 Johan Felde (35. min)
5-0 William Hagen Brenden (39. min)
6-0 Johan Felde (41. min)
7-0 Oselie Henden (49. min)
7-1 Ådne Høgalmen Tenden (63. min)
8-1 William Hagen Brenden (73. min)
9-1 William Hagen Brenden (77. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: William Hagen Brenden og Osman Mohamed Ahmed, Eid 


Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Emilian Henden
Henning Strøm Os
Kevin Alexander Haaseth Sørland
Jon Kristian Rafshol
Julian Alexander Ervik Hansen
Johan Felde
Oliver Holmøyvik
Nida Al-Mfalani
Jon Ivar Myklebust Møll
Oselie Henden
Osman Mohamed Ahmed
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
William Hagen Brenden
Max Munkebye Endal
David Balsnes Lefdal

Stryn 2:
Anders Grøneng Bortne
Johannes Fredheim
Hans Teodor Opsahl Haugen
Filip Roksvåg Leirgulen
Emil Haugen-Sebastian
Marcel Filip Kucab
Tomas Eikenes Tjellaug
Cato Sæten Gundersen
Peder Nyberg
Marius Konstali-Lødemel
Ådne Høgalmen Tenden
Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Emil Lindvik Aaning

03.09 Eid tapte botnkampen heime mot Saga


Saga jublar etter at Vegard Savland gav Saga leiinga 2-1 mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan vann Saga 3-2 borte mot Eid i botnkampen i vår lokale 3. divisjon.

Eid tapte i ettermiddag 3-2 heime mot Saga i den meget viktige botnkampen i 3. divisjon avdeling 8. Eid ligg etter dagens tap på 12. plass og kjem ikkje Eid seg høgare på tabellen blir det spel i 4. divisjon neste sesong. 

Kampen starta bra for heimelaget og etter 14 minutt gav Eid sin toppscorar Torbjørn Aabrekk Eid leiinga 1-0. Aabrekk fekk ballen frå Ole Martin Eide, og etter å ha dribla av ein forsvarar sette han ballen i lengste hjørnet åleine mot Saga sin keeper Ole Henrik Gulliksen. Tre minutt etter utlikna Saga til 1-1 ved Vegard Savland. Savland stakk mellom to forsvararar på eit legg frå Øyvind Bolstad Blikra, og frå 8-9 meter sklei han ballen forbi Eid sin keeper Tom Øyvind Solheim. 

Saga var det beste laget i 1. omgang og det var heilt fortent då Vegard Savland gav bortelaget leiinga 2-1 drøye fem minutt før pause. Øystein Halbrend la ei perfekt pasning inn til Savland som fekk stå heilt umarkert inne i Eid sin 16-meter. Savland drog til på heil volley og ballen gjekk i mål bak ein sjanselaus Tom Øyvind Solheim. Berre to minutt etter fekk Terje Sørbø stå umarkert inne i feltet på ein corner frå Tor Are Dvergsdal. Sørbø steig til værs og heada ballen i nærmaste hjørnet. 

Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og laga tok ein pust i bakken på stillinga 1-3. 

I 2. omgang var heimelaget klart best og Saga hadde nok med å forsvare seg. Knappe ti minutt ut i omgangen hadde Kim Vik ein kjempesjanse til å redusere til 3-2. Ole Andreas Solheim trilla ballen til Vik som frå meget god posisjon skaut utanfor. Fire minutt etter gjorde Kim Vik det godt igjen då han gjorde heile forarbeidet til Torbjørn Aabrekk si andre scoring i kampen. Vik drog seg rundt på høgrekanten og slo ballen ut til Aabrekk som sette ballen sikkert i lengste hjørnet. 

Utover i omgang held heimelaget fram med å skape fleire store sjansar, men godt keeperspel av Ole Henrik Gulliksen og ein god porsjon flaks gjorde at Eid ikkje scora fleire mål i denne kampen. Nærmast scoring var Ole Martin Eide etter ein corner på overtid. Den knallharde headinga frå Eide gjekk forbi keeper, men uheldigvis for Eid traff den ein forsvarar på streken.

Saga sin einaste sjanse i 2. omgang kom på overtid. Vegard Savland kom seg gjennom på venstrekanten, men avslutninga redda Tom Øyvind Solheim til corner. 

Etter dagens tap er Eid nede i nedrykkstriden med begge beina. Saga har lagt inn protest på kampen mot Arna Bjørnar og vinn dei fram med denne og får tre poeng er Saga heile fem poeng føre Eid på tabellen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Saga 2-3 (1-3)
1-0 Torbjørn Aabrekk (14. min)
1-1 Vegard Savland (17. min)
1-2 Vegard Savland (38. min)
1-3 Terje Sørbø (40. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (58. min)

Gult kort: Ove Balsnes og Ole Martin Eide, Eid. Tor Are Dvergsdal, Ole Henrik Gulliksen, Vegard Savland og Benny Rvedal, Saga. 

Dommar: Jan Erik Bratteberg, Ørsta 

Assistentdommarar: Ståle Sandal, Breimsbygda og Kaj Inge Fløde, Stadlandet

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Johannes Myklebust (Jonas Rye Tvendeseter 71. min)
Øystein Aabrekk 
Henning Haugen
Ove Balsnes
Kim Vik 
Ole Andreas Solheim
Ole Martin Eide
Bjørnar Strandos (Andreas Bjørhovde Heggedal 82. min)
Thomas Starheim (Håvard Bruvoll 51. min)
Torbjørn Aabrekk 

Saga:
Ole Henrik Gulliksen
Ivan Dvergsdal 
Thomas Fjørstad
Frank Robert Værn
Tor Are Dvergsdal 
Terje Sørbø
Øyvind Bolstad Blikra
Øystein Halbrend (Kenneth Russenes 79. min)
Alexander Hjelmeland Rygg (Jo Arne Salthammer 87. min)
Benny Rivedal (Kenneth Leirvåg 90. min)
Vegard Savland


03.09 Bilder frå kampen Eid - Tornado i klasse G12


Frå dagens kamp mellom Eid og Tornado på Eid Idrettspark.
 Sjå bilder frå denne kampen.

 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i klasse G12 avdeling 6.

I kampen mellom Eid og Tornado på Eid Idrettspark vann Tornado 7-3. Her var stillinga til pause 4-0 til Tornado.

Sjå bilder frå denne kampen.

Resultat 3. serierunde G12 avdeling 6
Eid - Tornado  3-7
Skavøypoll - Selje  16-6
Svelgen/Bremanger - Stryn 2  1-8

 








03.09 Hove spelar EM-kvalifisering på heimebane


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Gibraltar og Nederland.

Kampen mot Gibraltar blir spelt på Hove si heimebane, Marienlyst Stadion,  fredag 4. september klokka 18.00.

Kampen mot Nederland blir spelt på Yanmar Stadium i Nederland tysdag 8. september.

Johan Hove har til no spelt totalt 54 landskampar for norske aldersbestemte landslag. Hove står bokført med to scoringar med flagget på brystet. Han gav Norge G17 leiinga 1-0 mot Russland i Ungarn 21. mars 2017, og han scora siste målet for Norge G18 i 4-0 seieren borte mot Sverige 10. september 2018.

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Julian Faye Lund- Rosenborg
Birk Risa - Odd
Fredrik André Bjørkan - Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård - Brighton
Jesper Daland - Start
Odin Luraas Bjørtuft - Odd
Colin Rösler - NAC Breda
Nicholas Mickelson - Strømsgodset
Marcus Holmgren Pedersen - Molde
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Hugo Vetlesen - Stabæk
Johan Hove - Strømsgodset
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Jens Petter Hauge - Bodø/Glimt
Aron Dønnum - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Ola Brynhildsen - Molde
Tobias Christensen - Molde
Markus Solbakken - HamKam

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.09 Resultat dagens kampar i G15/17 1. divisjon 


Stryn 1 spelte uavgjort 2-2 heime mot Førde 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i klasse G15/17 1. divisjon.

I avdeling 1 vann Sogndal 1 heile 8-0 heime mot Førde 2.

I avdeling 2 spelte Stryn 1 uavgjort 2-2 heime mot Førde 1, medan Florø 1 spelte uavgjort 2-2 heime mot Måløy 1.

G15/17 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 - Førde 2   8-0 (3-0)
1-0 Markus Lazaro Mannsverk Bringas (5. min)
2-0 Nathaniel Maristuen (13. min)
3-0 Abdalla Mohamed Mohamud (29. min)
4-0 Nathaniel Maristuen (56. min)
5-0 Viljar Stavø (60. min)
6-0 Jakob Loftesnes Harjo (68. min)
7-0 Sondre Waage Andersen (74. min)
8-0 Viljar Stavø (77. min)

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 1
Sogndal 1 2 2 0 0 11-2 6
Høyang 1 1 0 0 5-0 3
Jotun 1 2 1 0 1 4-3 3
Førde 2 3 1 0 2 4-15 3
Gaular 2 0 0 2 2-6 0

G15/17 1. divisjon avdeling 2
Stryn 1 - Førde  1   2-2 (2-0)

1-0 Jørgen Trøsken (23. min)
2-0 Johannes Konstali-Lødemel (35. min)
2-1 Emil Turøy Berge (45. min)
2-2 Ulrik Konstantin Nielsen (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Florø 1 - Måløy 1   2-2 (2-1)
0-1 Jesper Endal Jepsen (6. min)
1-1 Ulrik Domben Rognaldsen (21. min)
2-1 Elias Holm (40. min)
2-2 Kasper Silden (81. min)


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Stryn 1 3 2 1 0 7-4 7
Førde 1 2 1 1 0 7-2 4
Svelgen/Bremanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy 1 2 0 1 1 2-4 1
Florø 1 3 0 1 2 3-9 1

02.09 Drømmetrenaren - det neste steget 



 

NFF Sogn og Fjordane skal også i haust gjennomføre trenarprosjektet Drømmetrenaren – det neste steget.

NFF Sogn og Fjordane vil på ny invitere trenarar til utviklingstiltaket. Totalt 23 personar har gjennomført kurset i 2018 og 2019.

Mål:
Prosjektet har som mål å utvikle og inspirere trenarar til å ta det neste steget som trenar. Trenarar som skal kunne prege fotballen i Sogn og Fjordane i åra som kjem, inn mot spelarutvikling og trenarutvikling i klubb og krets.

Målgruppe:
NFF Sogn og Fjordane leitar etter dei mest motiverte trenarane i Sogn og Fjordane. Trenarane skal ha ei sterk indre drivkraft til å utvikle sin eigen kompetanse, og skal vere nysgjerrig på ny læring og erfaring. Forutan å utvikle seg sjølv, ønskjer NFF Sogn og Fjordane at dei skal vere ein ressursperson i sin klubb og sitt nærområde. Trenarane bør ha som mål å vidareutdanne seg inn mot UEFA B-lisens/spelarutvikling, NFF Trenarveiledaren, og evt. også på sikt UEFA A-lisens.

NFF Sogn og Fjordane har sett ei øvre grense på 12 trenarar til dette haustprosjektet. Erfaring som trenar i barne- og ungdomsfotball, seniorfotball, formell trenarutdanning, minimum grasrottrenar (C-kurs) og anna relevant utdanning vil danne grunnlaget for uttak til prosjektet. Som deltakar i «det neste steget» vil du og vere med i konkurransen om eit trenarstipend som skal gå til å dekke delar av utgifter knytt til vidare utdanning (T.d. UEFA B-lisens, UEFA B-spelarutvikling, NFF Trenarveiledaren, UEFA A-lisens).

Søknadsfrist: Fredag 2. oktober 2020. Bindande påmelding.

Søknad kan sendast til KA Trenarutviklar i NFF Sogn og Fjordane, Anders Stadheim, e-post: anders.stadheim@fotball.no , tel: 91 73 99 36

Les meir om Drømmetrenaren på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.

 

02.09 Dagens kampar i G115/17 1. divisjon 


Stryn 1 møter i dag Førde 1 på Stryn Stadion.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Florø 1 på Reed Stadion 26. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Det blir i ettermiddag spelt tre kampar i klasse G15/17 1. divisjon.

G15/17 1. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Førde 2

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 1
Høyang 1 1 0 0 5-0 3
Jotun 1 2 1 0 1 4-3 3
Sogndal 1 1 1 0 0 3-2 3
Førde 2 2 1 0 1 4-7 3
Gaular 2 0 0 2 2-6 0

G15/17 1. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn 1 - Førde  1
Kl. 19.00 Florø 1 - Måløy 1 

Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2

Stryn 1 2 2 0 0 5-2 6
Førde 1 1 1 0 0 5-0 3
Svelgen/Bremanger 1 2 1 0 1 3-3 3
Måløy 1 1 0 0 1 0-2 0
Florø 1 2 0 0 2 1-7 0

01.09 Toppscorarliste PostNord-ligaen avdeling 1


Mathias Sundberg har scora fem mål på seks kampar for Tromsdalen.
Bildet er frå bortekampen mot Florø 26. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Fredrikstadspelar Henrik Kjelsrud Johansen er toppscorar i PostNord-ligaen etter åtte serierundar.

Kjelsrud Johansen har scora åtte mål på dei åtte fyrste kampane, og toppar lista i PostNord-ligaen avdeling 1 eit mål føre Jonatan Braut Brunes (Florø), Christian Reginiussen (Alta) og Herman Jappée Henriksen (Eidsvold TF). 

Toppscorar i PostNord-ligaen avdeling 2 er Joacim Emil Godhei Holtan frå Bryne med ni mål.  


Toppscorarar PostNord-ligaen avdeling 1

8 mål:  
Henrik Kjelsrud Johansen, Fredrikstad

7 mål:
Jonatan Braut Brunes, Florø
Christian Reginiussen, Alta IF
Herman Jappée Henriksen, Eidsvold TF

6 mål:
Johnny Per Buduson, Skeid

5 mål:
Mathias Sundberg, Tromsdalen
Morten Gamst Pedersen, Alta IF

4 mål:
Nicolay Tveten Solberg, Fredrikstad
Sondre Sandnes Beite, Brattvåg
Lorent Callaku, Florø
Riki Tomas Alba, Fredrikstad

3 mål:
Agwa Okuot Obiech, Moss
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo, Florø
Kevin Stephane Jordan Krans, Kvik Halden
Svein-Ove Thomassen, Alta IF
Andreas Arntzen, Tromsdalen
Jesper Solli, Kjelsås
Martin Antonio Nieves, Fredrikstad
Walid Chafouk Idrissi, Kjelsås
Winston Robin Yaw Paintsil, Kjelsås
Øystein Lundblad Næsheim, Kvik Halden



Jonatan Braut Brunes i heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


01.09 Hafsås ny trenarveiledar for Eid Fotball 


Dan Jøran Hafsås under Eid sin kamp mot Florø 30. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Dan Jøran Hafsås er tilsett som trenarveiledar i Eid Fotball.

27-åringen frå Stårheim skal veilede trenarane til Eid, pluss at han skal jobbe for utvikling av det sportslige tilbodet i klubben.

Dan Jøran Hafsås var ein av seks personar som i 2018 gjennomførte NFF Sogn og Fjordane sitt trenarveiledarprogram.

Dei fem andre som gjennomførte NFF Sogn og Fjordane sitt trenarveiledarprogram i 2018 var Kjell Ertesvåg (Kaupanger IL), Tommy Øren (Sogndal Fotball), Sigmund Sandvik (IL Bjørn), Sondre Skrede (Sogndal Fotball) og Katrin Oppheim (Stryn).

01.09 Haugen vann 7-3 borte mot Oppstryn


Lasse Englund Espe scora to mål i kampen mot Oppstryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan vann Haugen 7-3 borte mot Oppstryn på Lund Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Oppstryn - Haugen 3-7 (1-4)
0-1 Ronny Berg (14. min)
0-2 Lasse Englund Espe (18. min)
0-3 Lasse Englund Espe (28. min)
1-3 Jonathan Silden (35. min)
1-4 Ronny Berg (44. min)
2-4 Jonathan Silden (67. min)
2-5 Muktar Ferej Yassin (70. min)
2-6 Vegard Myklebust Øien (71. min)
3-6 Lars Guddal (73. min)
3-7 Vegard Myklebust Øien (90. min+4)


Dommar: Elias Åsebø, Eid

Gult kort: Terje Guddal, Oppstryn

Oppstryn:
Lars Marius Kveen Gjertsen
Even Hjelle Guddal
Håvard Sæterlid
Terje Guddal
Luis Ignacio Gonzalez Camarero
Magnus Guddal
Kristian Andresen
Peter Siket
Jonathan Silden
Anton Øvreberg
Lars Guddal

Innbyttarar:
Inge Andreas Guddal
Øyvind Aahjem
Hekmatollah Nourzehi
Terje Aahjem

Haugen:
Amund Leirgulen
Kay Rune Solheim
Markus Balsnes Lefdal
Kjetil Remme
Ole Gunnar Midtbø
Jarle Åsebø
Jim Rune Skrede
Vegard Myklebust Øien
Ronny Berg
Lasse Englund Espe
Muktar Ferej Yassin

Innbyttarar:
Sigve Bjørhovde Heggedal
Stian Navelsaker Sandvik
Øystein Haugland

31.08 Eid vann 11-0 heime mot Måløy


Eid hadde få problem med å vinne dagens kamp mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid vann i ettermiddag 11-0 heime mot Måløy i klasse J15/17 avdeling 2.

Julie Felde (6), Marte Skeistrand (3) og Mathilde Solheim (2) scora måla til Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dei andre kampane i denne avdelinga i dag vann Heia 5-4 borte mot Loen, medan Jølster vann 3-2 borte mot Sandane.


Eid - Måløy  11-0 (3-0)
1-0 Julia Felde (2. min)
2-0 Marte Skeistrand (18. min)
3-0 Julia Felde (37. min)
4-0 Marte Skeistrand (61. min)
5-0 Mathilde Solheim  (66. min)
6-0 Julia Felde (70. min)
7-0 Mathilde Solheim  (72. min)
8-0 Marte Skeistrand (74. min)
9-0 Julia Felde (75. min)
10-0 Julia Felde (76. min)
11-0 Julia Felde (80. min)

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

Kort: Ingen

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tuva Alsaker
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Oselie Henden
Julia Felde

Innbyttarar:
Eveline Skrede Anderson
Andrine Flo Heggen
Matea Myrold Haavik
Silje Hellenes

Måløy:
Andrea Hermine Carlson
Viktoria Endal Jepsen
Sunniva Torheim Andal
Emeline Gjerde Skavøypoll
Rakel Almenning Oldeide
Lone Hunvik Kvalheim
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Kine Runderheim
Silje Oline Myhre
Siri Beate Solibakke
Rakel Apneseth

Innbyttarar:
Malin Solvang
Sunniva Mia Eide
Cecilie Vederhus Myklebust


Julia Felde laga seks mål i dagens kamp mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.08 Hovden Flataker debuterte for Sogndal


Erik Hovden Flataker scora i Måløy sin treningskamp mot Sandane. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Erik Hovden Flataker har meldt overgang frå Måløy til Sogndal.

Den talentfulle midtbane/angrepsspelaren debuterte for Sogndal i G20-kampen borte mot Førde laurdag 29. august.

15-åringen spelte åtte kampar og scora tre mål for Tornado Måløy i Kretsligaen i 2019-sesongen.

Erik Hovden Flataker har vore fast på kretslag i Sogn og Fjordane, og har ved fleire høve deltatt på Equinor Talentleir.


Erik Flataker i TMFK sin treningskamp mot Selje 6. pril 2019. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


31.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Frå fjorårets Tine Fotballskule i Selje. Foto: Selje Fotball

TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Det er i år 16. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Årets Tine Fotballskule i Selje går av stabelen:
Fredag 11. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 12. september kl. 12.00-16.00.

Alder:
Gutar og jenter frå 6 år (1.klasse, f.2014) til og med 15 år (10.klasse, f.2005)

Pris: kr. 400,- pr. deltakar (søskenmoderasjon pr. stk. kr. 300,- for nr. 2 eller fleire)

NB! Betal inn på førehand til Selje IL, kontonr. 3845.07.10374, frist innan onsdag 9. september. Merk m/namn!

Som inkluderer: flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1 stk Umbro-fotball + frukt + Tine-drikke. NB! Ta med nistepakke sjølv (På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert baguett).

Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar med ball. Eigen keeperskule.

innanfor reglane for smittevern

Selje IL vil gjennomføre fotballskulen iht. retningslinjer Tine Fotballskule og Fotballen sine koronavettreglar.

Påmelding til: Rita Hatlenes: ritahatlenes@hotmail.com

eller tlf./sms til: 95 23 56 27 Bindande påmelding, ”først til mølla….”

Påmelding Selje Tine-fotballskule: frist mandag 7.september!

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

30.08 Florø vann 4-2 borte mot Eid  


Florø jublar etter at Sondre Mowatt gav Florø leiinga 3-2 på Eid Stadion.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø snudde i dag 0-2 til seier 4-2 i bortekampen mot Eid i klasse G20 avdeling 2 på Eid Stadion.

Abraham Johnny og Jakob Hagen scora måla til Eid, medan Håvard Nødset Rosø, Sondre Mowatt og Mengasha Abel Aregay sette inn måla til Florø. I tillegg scora Eid eit sjølvmål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid - Florø  2-4 (2-1)

1-0 Abraham Johnny (23. min)
2-0 Jakob Hagen, straffe (37. min)
2-1 Sjølvmål, Eskil Heggen Starheim (40. min)
2-2 Håvard Nødset Rosø, straffe (66. min)
2-3 Sondre Mowatt (78. min)
2-4 Mengasha Abel Aregay (83. min)

Dommar:
Steffen René Arnesen Mandelid, Kaupanger

Assistentdommarar: Sindre Stø Hobber, Nanset og Trym Øvregard Røhme, Bjørn

Gult kort: August Sigdestad Lund og Sindre Årskog, Eid
Daniel Sagen Sundal, Florø 


Eid:

Filip Vederhus Høstland
Patrick Isene
August Sigdestad Lund
Jakob Hagen
Sindre Årskog
Jon Kristian Rafshol
Jonas Heggen Trosdahl
Jon Ivar Myklebust Møll
Eskil Heggen Starheim
Peder Andreas Lillestøl Naustdal
Abraham Johnny

Innbyttarar:

Oliver Holmøyvik
William Hagen Brenden
Henning Strøm Os
Mohammad Mahmoud Almshout
Johan Felde
Fredrik Åshamar Taklo

Florø:

Sivert Endestad Orheim
Kevin Krosi
Sondre Mowatt
Pravin Parameswaran
Ulrik Domben Rognaldsen
Håvard Nødset Rosø
Kristoffer Haukås Steinset
Oscar André Fanøy Nordal
Daniel Sagen Sundal
Fredrik Humlestøl Døsen
Mengasha Abel Aregay

Innbyttarar:

Vetle Hansen
Andreas Peter Hanebrekke Slack

30.08 Sogndal spelte uavgjort 0-0 mot Kongsvinger  


Torstein Egil Kvam var kampdelegat i dagens kamp på Gjemselund.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 0-0 borte mot Kongsvinger i den 13. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal ligg etter dagens kamp på 3. plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Sogndal er heime mot Strømmen tysdag 8. september.


Kongsvinger - Sogndal  0-0 (0-0)


Dommar:
Ole-Alexander Ekeli Valen, Kråkerøy

Assistentdommarar: Helge Myklebust, Freidig og Tom Kenneth Sandvold, Ådalsbruk

4. dommar:
Hakan Catalgøl, Løvenstad


Gult kort:
Edvard Skagestad, Kongsvinger
Mathias Blårud, Markus Dahlen Brændsrød og Axel Kryger, Sogndal  

Kongsvinger:

Andreas Smedplass
Fredrik Mani Pålerud
Christian Seland Røer
Ville Santeri Jalasto
Edvard Skagestad
Jonas Kippersund Rønningen
Harald Holter
Mathias Berg Gjerstrøm (Martin Tangen Vinjor 60. min)
Even Bydal
Adem Güven (Ludvig Halvorsen Langrekken 80. min)
Bo Simon Penny Marklund (Markus Myre Aanesland 80. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth (Per-Magnus Steiring 56. min)
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Mathias Blårud
Sixten Dalen Jensen (Anders Johannessen Nord 73. min)
Kristoffer Hoven
Markus Dahlen Brændsrød (Endre Kupen 78. min)
 

Øvrige resultat 13. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - Sandnes Ulf  1-1 (0-1)
Ranheim TF - KFUM  0-1 (0-0)
Raufoss - Åsane 3-1 (2-1)
Stjørdals Blink - HamKam 0-1 (0-0)
Strømmen - Jerv 5-2 (3-0)
Tromsø - Ullensaker/Kisa 2-1 (2-0)
Øygarden - Lillestrøm 0-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 13 10 1 2 23 - 9 31
Ranheim TF 13 9 0 4 40 - 22 27
Sogndal 13 7 3 3 29 - 17 24
Sandnes Ulf 13 6 3 4 21 - 26 21
Lillestrøm SK 13 5 5 3 17 - 14 20
Åsane 13 5 4 4 22 - 18 19
Grorud 13 5 4 4 20 - 17 19
Stjørdals-Blink 13 5 3 5 22 - 22 18
KFUM 13 4 4 5 16 - 18 16
Jerv 13 3 6 4 21 - 26 15
Raufoss 13 3 5 5 19 - 20 13
Kongsvinger 13 3 4 6 14 - 22 13
Strømmen 13 4 2 7 19 - 25 11
Ullensaker/Kisa 13 2 5 6 18 - 27 11
Øygarden FK 13 2 5 6 17 - 27 11
HamKam 13 2 4 7 22 - 30 10

30.08 Florø tapte 2-1 borte mot Skeid


Lorent Callaku scora Florø sitt mål mot Skeid.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø tapte i går ettermiddag 2-1 borte mot Skeid i den 8. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Lorent Callaku scora Florø sitt mål fem minutt før full tid.

Skeid - Florø  2-1 (0-0)
1-0 Taofeek Ajibade Ismaheel (66. min)
2-0 Taofeek Ajibade Ismaheel (73. min)
2-1 Lorent Callaku (85. min)

Dommar: Bendik Haarberg, Kvass/Ulvungen

Assistentdommarar: Yahya Swajet, Grue og Karwan Mamhassan, Abildsø 

Gult kort: Matarr Njie Kah og Fredrik Tobias Berglie, Skeid
Christer Husa, Florø


Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Akim Saeed Sairinen 64. min)
Christer Husa
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik (Hans Hansen 81. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 56. min)
Jonatan Braut Brunes
Gustav Severinsen
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Vladan Radojkic 46. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä

Øvrige resultat 8. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Tromsdalen - Fløya  6-0 (2-0)
Eidsvold TF - Fredrikstad  1-6 (0-1)
Kjelsås - Moss 2-1 (1-1)
Hødd - Brattvåg  2-0 (2-0)

Søndag 30. august
Kl. 14.00 Alta - Kvik Halden
Kl. 19.00 Senja - Vålerenga 2


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 8 8 0 0 28-8 24
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Skeid 8 4 1 3 15-8 13
Eidsvold TF 8 4 0 4 16-19 12
Tromsdalen 8 3 2 3 16-9 11
Kjelsås 8 3 2 3 13-11 11
Hødd 8 3 2 3 6-5 11
Brattvåg 8 2 3 3 15-11 9
Florø 8 3 0 5 19-17 9
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 8 1 2 5 8-12 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 8 0 0 8 5-38 0

30.08 Stedje og Hopen gjestar i studio


Jan Kåre Stedje i Årdal sin kamp mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Hallo Sogn TV føl den 13. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 14.55.

Gjester i studio i dag er Jan Kåre Stedje og Arild Hopen. 

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

30.08 Sogndal møter Kongsvinger på Gjemselund 


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Kongsvinger på Gjemselund.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Kongsvinger på Gjemselund klokka 15.00.
 

13. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 15.00 Kongsvinger - Sogndal
Kl. 15.00 Grorud - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Ranheim TF - KFUM
Kl. 15.00 Raufoss - Åsane
Kl. 15.00 Stjørdals Blink - HamKam
Kl. 15.00 Strømmen - Jerv
Kl. 15.00 Tromsø - Ullensaker/Kisa
Kl. 15.00 Øygarden - Lillestrøm

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 12 9 1 2 21 - 8 28
Ranheim TF 12 9 0 3 40 - 21 27
Sogndal 12 7 2 3 29 - 17 23
Sandnes Ulf 12 6 2 4 20 - 25 20
Åsane 12 5 4 3 21 - 15 19
Lillestrøm SK 12 5 4 3 17 - 14 19
Grorud 12 5 3 4 19 - 16 18
Stjørdals-Blink 12 5 3 4 22 - 21 18
Jerv 12 3 6 3 19 - 21 15
KFUM 12 3 4 5 15 - 18 13
Kongsvinger 12 3 3 6 14 - 22 12
Ullensaker/Kisa 12 2 5 5 17 - 25 11
Raufoss 12 2 5 5 16 - 19 10
Øygarden FK 12 2 4 6 17 - 27 10
Strømmen 12 3 2 7 14 - 23 8
HamKam 12 1 4 7 21 - 30 7

29.08 Stryn vann 2-1 heime mot Kaupanger 1


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn vann i dag 2-1 heime mot Kaupanger 1 i klasse J20 avdeling 2.

Hermine Kjøsnes scora begge måla til Stryn, medan Anna Myhre Nornes sette inn målet til Kaupanger 1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Kaupanger 1  2-1 (2-1)
1-0 Hermine Kjøsnes (12. min)
2-0 Hermine Kjøsnes (22. min)
2-1 Anna Myhre Nornes (39. min)
 

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda 

Assistentdommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Olivia Vollsnes Wemby, Stryn


Stryn:
Mia Kristiansen
Olivia Vollsnes Wemby
Hege-Renate Glosvik Espeland
Ingeborg Sofie Sætren
Maria Belinda Bergset
Emma Njøten
Malin Eikenes Tjellaug
Sofie Njøten
Jenny Taraldsen Guddal
Hermine Kjøsnes
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Siri Oline Lillestøl
Selma Guddal Breivik
Rebecca Agnethe Tvinnereim

Kaupanger 1:
Ingeborg Romstad Osland
Kristine Hovland
Nora Henjesand
Malin Ness
Ingrid Marie Bergheim
Oda Hov
Andrea Henjesand
Augusta Skrede Luggenes
Anna Myhre Nornes
Marte Hovland
Emma Sæbø

Innbyttarar:
Julie Seljeseth Øverland
Sofie Aaberge Dale

 


Hermine Kjøsnes scora begge måla til Stryn mot Kaupanger 1.


Emma Sæbø frå Stryn debuterte for Kaupanger i dagens kamp. 


29.08 Bilder frå Miniputturneringa på Eid Stadion


Ein Tornadospelar jublar etter scoring på Eid Stadion.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 

Eid Fotball har i dag arrangert Miniputturnering på Eid Stadion.

Totalt 44 lag frå 10 forskjellige klubbar var i aksjon i dagens turnering.

I tillegg til arrangørklubben Eid har Heia, Haugen, Skavøypoll, Selje, Tornado, Svelgen, Bremanger, Stadlandet og Stårheim stilt med lag i turneringa.

Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.

 


Stårheim sitt lag i klasse gutar 6 år.


Frå kampen mellom Haugen og Bremanger i klasse jenter 7 år.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


29.08 Resultat dagens kampar i J20 og G20


Stryn jublar etter 2-1 seieren heime mot Kaupanger 1 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det har i dag blitt spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G20 avdeling 1
Dale - Høyang 1-3 (1-2)
1-0 Anders Ulvik Fleten (23. min)
1-1 Jonas Ness (30. min)
1-2 Bernard Breidvik (36. min)
1-3 Jonathan Østerbø Breidvik, straffe (49. min)

Førde - Sogndal 1  6-2 (4-0)
1-0 Kristian Bell (9. min)
2-0 Kristian Bell (24. min)
3-0 Kristian Bell (32. min)
4-0 Stian Hellebust (45. min)
5-0 Kristian Bell (58. min)
5-1 Filip Pleym Mardal (64. min)
5-2 Lidvin Berge Hestetun (66. min)
5-3 Sander Aamelfot (74. min)

Balestrand - Vik 2-7 (0-3) 
0-1 Martin Stadheim (28. min)
0-2 Izat Khan Shirzad (37. min)
0-3 Martin Stadheim, straffe (45. min)
0-4 Izat Khan Shirzad (47. min)
0-5 Izat Khan Shirzad (75. min)
1-5 Viljar Alexander Isane (83. min)
1-6 Sahil Vikøren (84. min)
1-7 Mathias Stokkebø (87. min)
2-7 Marius Myklebust (90. min)

G20 avdeling 2
Sogndal 2 - Måløy/Selje  4-2 (2-1)
0-1 Jose Andres Alvarado Gonzalez (16. min)
1-1 Jørgen Dalaker (18. min)
2-1 Andreas Haugen Duesund (41. min)
3-1 Mathias Sunde Årdal (69. min)
3-2 Simon Eide Nordbø (72. min)
4-2 Mats Robin Barmen (79. min)

Sandane - Stryn  1-6 (0-4)
0-1 Sondre Holmlund Ørjasæter (3. min)
0-2 Johannes Garlid Tenden (16. min)
0-3 Ole-Ivan Glosvik Espeland (18. min)
0-4 Johannes Garlid Tenden (24. min)
0-5 Jørgen Trøsken (48. min)
0-6 Sondre Holmlund Ørjasæter, straffe (68. min)
1-6 Vegard Søren Holen Eimhjellen (90. min)

J20 avdeling 1
Balestrand - Sandane  2-14 (0-8)
0-1 Karoline Hjelle (1. min)
0-2 Kristine Lothe Rustøen (12 min)
0-3 Sara Lothe Rustøen (26. min)
0-4 Sara Lothe Rustøen (28. min)
0-5 Karoline Hjelle (29. min)
0-6 Sara Lothe Rustøen (33. min)
0-7 Mia Huus Fjellestad (44. min)
0-8 Sara Lothe Rustøen (45. min)
0-9 Kristine Lothe Rustøen (47. min)
0-10 Sara Lothe Rustøen (51. min)
0-11 Sara Lothe Rustøen (55. min)
0-12 Mia Huus Fjellestad (56. min)
0-13 Emma Mellingen Lothe (65. min)
0-14 Berit Leirgul (68. min)
1-14 Elena Gjeteskjær (70. min)
2-14 Elena Gjeteskjær (80. min)

Kaupanger 2/Sogndal 2 - Førde 0-13 (0-7)
Mål Førde: Astrid Bolstad Blikra (6), Stina Hillersøy (2), Anne Kilnes (2), Vilde Sægrov (2) og Kristine Krakhellen

J20 avdeling 2
Stryn - Kaupanger 1  2-1 (2-1)

1-0 Hermine Kjøsnes (12. min)
2-0 Hermine Kjøsnes (22. min)
2-1 Anna Myhre Nornes (39. min)
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 


Sogndal 2 sitt lag etter dagens 4-2 seier heime mot Måløy/Selje. 
Foto: Olav Skjeldestad


29.08 Dagens kampar i J20 og G20


Stryn møter i dag Sandane på bortebane i G20 avdeling 2.
Bildet er tatt etter ei av Stryn sine scoringar mot Eid 22. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i dag spelt en del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over dagens kampar.

G20 avdeling 1
Kl. 14.00 Dale - Høyang
Kl. 15.00 Førde - Sogndal 1
Kl. 17.00 Balestrand - Vik

G20 avdeling 2
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Måløy/Selje
Kl. 15.00 Sandane - Stryn 

J20 avdeling 1
Kl. 13.00 Balestrand - Sandane
Kl. 15.00 Kaupanger 2/Sogndal 2 - Førde

J20 avdeling 2
Kl. 14.00 Stryn - Kaupanger 1

29.08 Florø møter Skeid på bortebane


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag bortekamp mot Skeid i den 8. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt i Vallhall klokka 13.00.


8. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Skeid - Florø
Kl. 13.00 Tromsdalen - Fløya
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Fredrikstad
Kl. 16.00 Kjelsås - Moss
Kl. 16.00 Hødd - Brattvåg

Søndag 30. august
Kl. 14.00 Alta - Kvik Halden
Kl. 19.00 Senja - Vålerenga 2


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 7 7 0 0 22-7 21
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Eidsvold TF 7 4 0 3 15-13 12
Skeid 7 3 1 3 13-7 10
Brattvåg 7 2 3 2 15-9 9
Florø 7 3 0 4 18-15 9
Kjelsås 7 2 2 3 11-10 8
Tromsdalen 7 2 2 3 10-9 8
Hødd 7 2 2 3 4-5 8
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 7 1 2 4 7-10 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 7 0 0 7 5-32 0

28.08 Sogndal med tre spelarar på rundens lag


Martin Ove Roseth i Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tre spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 12. serierunden i  OBOS-ligaen.

Sivert Heggheim Mannsverk, Igoh Ogbu og Martin Ove Roseth har alle fått plass på laget. Sogndal vann 2-0 heime mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen.


Sogndal - Øygarden 2-0 (1-0)
1-0 Mathias Blårud (9. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (50. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Jacob Karlstrøm, Tromsø 7

Forsvar: Martin Ove Roseth, Sogndal 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 7
Forsvar: Ole Didrik Blomberg, Åsane 7

Midtbane: Ifeanyi Mathew, Lillestrøm 7
Midtbane: Sivert Mannsverk, Sogndal 8
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 8
Midtbane: Mads Reginiussen, Ranheim 7

Angrep: Ole Sæter, Ranheim 7
Angrep: Erik Tønne, Ranheim 9
Angrep: Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf 7

 


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Igoh Ogbu etter Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


28.08 Stryn vann 3-1 borte mot Eid


Kåre hadde mest grunn å glise av brødrene Balsnes etter kampen
mellom Eid og Stryn på EId Stadion 28.august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan vann Stryn 3-1 borte mot Eid på Eid Stadion. 


Stryn  vann i ettermiddag 3-1 borte mot Eid på Eid Stadion. Eid var det beste laget fyrste i 1. omgang, men etter pause tok Stryn fullstendig over og vann til slutt ein heilt fortent seier. 

Christoffer Hafsås gav heimelaget leiinga 1-0 etter 22 minutt. Hafsås sette fart og runda enkelt Kristian Sigurolason, før han frå hjørnet av 5-meteren tuppa ballen opp i nærmaste hjørnet. Stryn sin fyrste store sjanse kom etter knappe halvtimen av 1. omgang. Stian Sandal heada ballen til Christian Holko, som på direkten dunka ballen like over frå god posisjon. 

To minutt før pause utlikna Stryn til 1-1 ved Mathias Eikenes. Per Ole Tenden slo ei perfekt pasning til Mathias Eikenes, som på heil volley dunka ballen i lengste hjørnet. Fleire scoringar blei det ikkje i 1. omgang og dermed kunne laga ta ein velfortent pust i bakken på stillinga 1-1, noko som bortelaget hadde mest grunn til å vere fornøgd med. 

2. omgangen til Stryn i dag var truleg det beste noko bortelag har prestert på Eid Stadion denne sesongen. Eid var berre i periodar på høgde med bortelaget, og Stryn hadde dei klart fleste og største sjansane. 

Knappe kvarteret ut i omgangen blei Christian Holko hindra av Henning Haugen på full fart gjennom Eid sitt forsvar. Strynespelarane meinte at Holko var på vei til ein klar scoringssjanse og ville at Haugen skulle få det raude kortet. Dommar Ronny Stian Hopland frå Skavøypoll var ikkje av samme oppfatning og gav Haugen det gule kortet. 

Petter Hammer dunka det påfølgande frisparket i stolpen, og på returen dukka ein Strynespelar opp og sette ballen enkelt i mål. Stryn trudde dei hadde tatt leiinga 1-2, men scoringa blei annullert for offside. 

Kvarteret før slutt tok Stryn leiinga 1-2 ved innbyttar Kåre Sigve Balsnes. Hauaren tok med seg ballen innover på bana, og frå 16 meter skaut han ballen forbi Eid sin keeper Jim Rune Hoddevik. Eidarane meinte at ein Strynespelar i offsideposisjon hindra Hoddevik i denne situasjonen, men scoringa blei godkjent av mannen i svart til store protestar frå nokre av Eid sine spelarar.  

Fire minutt etter denne scoringa burde Mathias Eikenes scora sitt andre mål for dagen, men åleine mot keeper heada Eikenes ballen i tverrliggaren. Like etter var Christian Holko på farten inne i Eid sin 16-meter, men skotet frå hjørnet av 5-meteren gjekk utanfor. 

Knappe ti minutt før slutt punkterte Mathias Eikenes kampen då han fastsette sluttresultatet til 1-3. Olav Tenden la ballen klar ute ved hjørneflagget. Jon Terje Tjellaug la corneren perfekt inn til svoger Mathias Eikenes som frå to meter heada ballen sikkert i mål. 

Stryn klatra med dagens seier forbi Årdal på tabellen, og med seks kampar igjen og spele ligg Stryn på andreplass på tabellen fem poeng bak Tornado Måløy. 

Eid er etter dagens tap hekta av i kampen om avdelingsseieren, men ingen trudde vel før årets sesong at Eid skulle vere med i kampen om denne. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Stryn 1-3 (1-1)
1-0 Christoffer Hafsås (22. min)
1-1 Mathias Eikenes (43. min)
1-2 Kåre Sigve Balsnes (75. min)
1-3 Mathias Eikenes (82. min)

Gult kort: Henning Haugen, Eid og Per Ole Tenden og Christian Holko, Stryn

Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll

Assistentdommarar: Rune Haugland, Haugen og Toni Lotsberg, Haugen

Eid: 
Jim Rune Hoddevik
Johannes Myklebust (Sondre Kullsveen 84. min)
Ole Gunnar Midtbø (Torbjørn Aabrekk 20. min) 
Ove Balsnes
Henning Haugen
Øystein Aabrekk (Anders Midthjell 74. min)
Håvard Bruvoll
Thomas Starheim
Ole Andreas Solheim
Kim Vik (Andreas Bjørhovde Heggedal 63. min)
Christoffer Hafsås

Stryn:
Gunnar Sigurdsson
Petter Hammer (Jan Marius Brekke 89. min)
Geir Hool Egge 
Vegard Hopland 
Kristian Sigurolason
Per Ole Tenden
Jon-Terje Tjellaug
Ørn Kato Hauksson (Petur Heidar Kristjansson 46. min)
Christian Holko
Stian Sandal (Kåre Sigve Balsnes 60. min)
Mathias Eikenes (Karl Erik Aarsheim 90. min)


28.08 Tommy Skjerven dømmer på Lerkendal


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Rosenborg og Stabæk.

Med seg på linjene har han Dag Roger Nebben frå Åsa og Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss. 4. dommar er Robert Eggen frå Trønder Lyn.

Kampen blir spelt på Lerkendal Stadion søndag 30. august klokka 18.00.

Kampen mellom Rosenborg og Stabæk er Skjerven sin 12 kamp i Eliteserien denne sesongen. Totalt står 52-åringen frå Kaupanger bokført med 389 kampar som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.08 Sogndal vann 2-0 heime mot Øygarden 


Sivert Heggheim Mannsverk scora Sogndal sitt andre mål i dagens kamp.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 2-0 heime mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen. Mathias Blårud og Sivert Heggheim Mannsverk scora måla til Sogndal.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Kongsvinger søndag 30. august. Kampen blir spelt på Gjemselund klokka 15.00.


Sogndal - Øygarden 2-0 (1-0)
1-0 Mathias Blårud (9. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (50. min)


Dommar: Steinar Hauge (Bjarg, IL)

Assistentdommarar: Helge Myklebust, Freidig og Ole Johnny Løfald, Rindal

4. dommar: Vegard Mathisen-yndestad, Eikefjord

Gult kort:
Tomas Olai Totland, Sogndal
Andreas Fantoft, Øygarden

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Eivind Helgesen 89. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 74. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 74. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 46. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 85. min)

Øygarden:
Borger Engelbreth Bergmann Thomas
Erlend Hellevik Larsen (Thor Kristian Ekerhovd Økland 71. min)
Fredrik Flo
Stefan Zelimir Antonijevic (Maduka Christopher Udeh 67. min)
Andreas van der Spa
Andreas Fantoft
Peter Sørensen Nergaard
Sander Marthinussen (Charles Chinedu Ezeh 46. min)
Even Hepsø Vetås (Peter Godly Michael 46. min)
Jan Martin Hoel Andersen
Aune Selland Heggebø (Kyle Cameron Walter Spence 67. min)


Øvrige resultat 12. serierunde OBOS-ligaen

Jerv - Ranheim TF  1-6 (1-3)
KFUM - Stjørdals Blink 0-1 (0-1)
Sandnes Ulf - Raufoss 2-1 (1-1)
Ullensaker/Kisa - Kongsvinger 0-2 (0-0)
Åsane - Grorud 1-1 (0-0)
Lillestrøm - Strømmen 1-0 (1-0) 
HamKam - Tromsø  0-2 (0-1)

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 12 9 1 2 21 - 8 28
Ranheim TF 12 9 0 3 40 - 21 27
Sogndal 12 7 2 3 29 - 17 23
Sandnes Ulf 12 6 2 4 20 - 25 20
Åsane 12 5 4 3 21 - 15 19
Lillestrøm SK 12 5 4 3 17 - 14 19
Grorud 12 5 3 4 19 - 16 18
Stjørdals-Blink 12 5 3 4 22 - 21 18
Jerv 12 3 6 3 19 - 21 15
KFUM 12 3 4 5 15 - 18 13
Kongsvinger 12 3 3 6 14 - 22 12
Ullensaker/Kisa 12 2 5 5 17 - 25 11
Raufoss 12 2 5 5 16 - 19 10
Øygarden FK 12 2 4 6 17 - 27 10
Strømmen 12 3 2 7 14 - 23 8
HamKam 12 1 4 7 21 - 30 7

27.08 Elise Thorsnes mestscorande i Norge

 
Elise Thorsnes scora 60 mål på 76 kampar for Røa i Toppserien.
Bildet er frå bortekampen mot  Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med to mål i gårsdagens kamp mot Klepp har Elise Thorsnes scora totalt 174 mål på 262 kampar i Toppserien. Thorsnes er dermed mestscorande på øverste nivå her i Norge uansett kjønn.

Sigurd Rushfeldt er med sine 172 mål den herrespelaren som har scora flest mål i øverste divisjon i Norge.

Her er oversikten over Elise Thorsnes sine scoringar i Toppserien:
Arna Bjørnar: 39 mål på 59 kampar
Røa: 60 mål på 76 kampar
Stabæk: 31 mål på 40 kampar
Lillestrøm: 12 mål på 22 kampar
Avaldsnes: 32 mål på 65 kampar

I tillegg har Thorsnes scora 21 mål på 29 kampar i cupen for klubbane Avaldsnes, Lillestrøm, Stabæk og Røa.


Elise Thorsnes er også ein av dei utvalgte til rundens lag i 9. serierunde i Toppserien. 31-åringen frå Leikanger scora begge måla til Avaldsnes i gårsdagens 2-1 seier borte mot Klepp.

Thorsnes ble belønna med sju poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Jæren. 

Rundens lag i 9. serierunde i Toppserien

Keeper: Jalen Tompkins, Vålerenga 7

Forsvar: Guro Bergsvand, Sandviken 7
Forsvar: Ina Gausdal, LSK Kvinner 7
Forsvar: Emilie Woldvik, LSK Kvinner 7

Midtbane: Dejana Stefanovic, Vålerenga 8
Midtbane: Madeleine Veivåg, Sandviken 7
Midtbane: Katrine Winnem Jørgensen, Røa 7
Midtbane: Isabell Bachor, LSK Kvinner 7

Angrep: Janni Thomsen, Vålerenga 7
Angrep: Julie Blakstad, Rosenborg 7
Angrep: Elise Thorsnes, Avaldsnes 7

27.08 Sogndal møter Øygarden i OBOS-ligaen


Fredrik Flo er tilbake på Fosshaugane når Øygarden i dag møter Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Eid 24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Øygarden i den 12. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.


12. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Øygarden
Kl. 18.00 Jerv - Ranheim TF
Kl. 18.00 KFUM - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Raufoss
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Grorud
Kl. 18.00 Lillestrøm - Strømmen

Kl. 18.30 HamKam - Tromsø

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 11 8 1 2 19 - 8 25
Ranheim TF 11 8 0 3 34 - 20 24
Sogndal 11 6 2 3 27 - 17 20
Åsane 11 5 3 3 20 - 14 18
Grorud 11 5 2 4 18 - 15 17
Sandnes Ulf 11 5 2 4 18 - 24 17
Lillestrøm SK 11 4 4 3 16 - 14 16
Jerv 11 3 6 2 18 - 15 15
Stjørdals-Blink 11 4 3 4 21 - 21 15
KFUM 11 3 4 4 15 - 17 13
Ullensaker/Kisa 11 2 5 4 17 - 23 11
Raufoss 11 2 5 4 15 - 17 10
Øygarden FK 11 2 4 5 17 - 25 10
Kongsvinger 11 2 3 6 12 - 22 9
Strømmen 11 3 2 6 14 - 22 8
HamKam 11 1 4 6 21 - 28 7

26.08 Stryn 1 vann 2-1 mot Florø 1 på Reed Stadion


Stryn 1 jublar etter dagens seier mot Florø 1 på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Stryn 1 vann i ettermiddag 2-1 heime mot Florø 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 på Reed Stadion.

Saeed Tajik og Johannes Konstali-Lødemel scora måla til Stryn 1, medan Elias Holm sette inn målet til Florø 1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Stryn 1 - Florø 1  2-1 (2-0)
1-0 Saeed Tajik (29. min)
2-0 Johannes Konstali-Lødemel (33. min)
2-1 Elias Holm (60. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid 

Stryn 1:
Erik Paulsen
Jens Aarnes Kleppe
Jørgen Trøsken
Sander Sande Tenden
Johannes Fredheim
Tobias Tansøy Veum
Sander Misund Haugen
Martin Sætre
Johannes Konstali-Lødemel
Steinar Hauge
Saeed Tajik

Innbyttarar:
Patrick Watral Garlid
Kasper Bjørkedal Eide
Peder Nyberg

Florø 1:
Sivert Endestad Orheim
Henrik Haugland Heggheim
Kittisak AT Ludvigsen
Ulrik Domben Rognaldsen
David Nordal Solheim
Enok Naustdal
Kristoffer Haukås Steinset
Elias Hovland
Nikolai Vårdal Haugland
Noah Nikolai Taraldsen Thunes
Elias Holm

Innbyttarar:
Pipatpong Yuklanthuean
Torje Strømsnes Grindheim


Tabell G15/17 1. divisjon avdeling 2
Stryn 1 2 2 0 0 5-2 6
Førde 1 1 1 0 0 5-0 3
Måløy 1 0 0 0 0 0-0 0
Svelgen/Bremanger 1 1 0 0 1 1-3 0
Florø 1 2 0 0 2 1-7 0



Johannes Konstali-Lødemel blei matchvinnar for Stryn 1 i dagens seier.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


26.08 Full runde i Toppserien


Thea Bjelde og Sigrid Heien Hansen i kampen mellom Arna Bjørnar
og Vålerenga på Arna Idrettspark 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Fleire spelarar frå Sogn og Fjordane skal i aksjon når det i ettermiddag blir spelt full serierunde i Toppserien. Totalt ni spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid til no denne sesongen. (sjå oversikt nederst i saka)

9. serierunde i Toppserien

Kl. 18.00 Røa Fotball Elite - Rosenborg
Kl. 19.00 Arna Bjørnar - Sandviken
Kl. 19.00 LSK Kvinner - Kolbotn
Kl. 19.00 Vålerenga - Lyn
Kl. 20.00 Klepp - Avaldsnes

 
Tabell Toppserien
Vålerenga 9 6 2 1 17-8 20
Rosenborg 8 4 4 0 15-7 16
LSK Kvinner 8 5 1 2 16-9 16
Sandviken 8 5 1 2 16-12 16
Avaldsnes 8 4 2 2 13-10 14
Arna-Bjørnar 8 3 0 5 8-12 9
Klepp 8 2 2 4 5-9 8
Kolbotn 8 1 3 4 9-14 6
Lyn 8 1 2 5 9-17 5
Røa Fotball Elite 9 1 1 7 7-17 4


Ni spelarar frå Sogn og Fjordane har fått speletid til no denne sesongen i Toppserien. 
 
Arna Bjørnar:
Thea Bjelde (Sogndal) 8 kampar - 0 mål
Ingrid Lovise Jåstad (Hafslo) 7 kampar 0 mål
Camilla Ervik (Nordfjordeid) 7 kampar 0 mål

Sandviken:

Marte Bjelde Hjelmhaug (Sogndal) 7 kampar 0 mål

Avaldsnes:

Ylinn Tennebø (Måløy) 8 kampar 2 mål
Elise Thorsnes (Leikanger) 5 kampar 3 mål

Vålerenga:
Sigrid Heien Hansen (Sandane) 8 kampar 0 mål

Røa:
Linn-Mari Nilsen (Gaular) 8 kampar 0 mål

Kolbotn:
Synne Sofie Christiansen (Sogndal) 6 kampar 1 mål



Ylinn Tennebø i Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.08 Utviklingsstipend til idrettsutøvarar


Frå Enivestserien på Eid Idrettspark laurdag 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  

 

Vestland fylkeskommune deler kvart år ut sju utviklingsstipend à kr. 40 000,- til idrettsutøvarar i alderen 16 til 25 år.

Stipenda går til utøvarar som markerer seg med gode nasjonale og internasjonale prestasjonar innan sin idrett.

Målet med stipendet er å gje mottakarane høve til å vidareutvikle seg innan den aktuelle idretten. Stipendet skal også vere ein stimulans til vidare satsing.

Søknadsfrist er sett til torsdag 1. oktober.

Les  meir om ordninga, og søk på utviklingsstipendet her.

25.08 Jagger Fij på rundens lag i OBOS-ligaen


Renze Jagger Fij i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal sin keeper Renze Jagger Fij er med på rundens lag for den 11. serierunden i  OBOS-ligaen.

Sogndal spelte uavgjort 2-2 borte mot Tromsø på Alfheim Stadion.


Tromsø - Sogndal  2-2 (1-0)
1-0 Kent-Are Antonsen, straffe (15. min)
1-1 Markus Dahlen Brændsrød (76. min)
1-2 Mathias Blårud (80. min)
2-2 Fitim Azemi (86. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Renze Fij, Sogndal 7

Forsvar: Aleksander Melgalvis, Lillestrøm 7
Forsvar: Espen Garnås, Ull/Kisa 6
Forsvar: Leo Cornic, Grorud 7

Midtbane: Kristian Onsrud, HamKam 7
Midtbane: Fredrik Krogstad, Lillestrøm 7
Midtbane: Kaan Kairinen, Lillestrøm 7
Midtbane: Preben Mankowitz, Grorud 7

Angrep: Sivert Solli, Ranheim 7
Angrep: Erik Tønne, Ranheim 9
Angrep: Thomas Lehne Olsen, Lillestrøm 8
 

25.08 Kongleriket Miniputturneringar 2020


God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak) og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år under turnering i Loen 22. september 2019.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.


 

Som kjent blei dei to rundane med miniputturneringar i vår avlyst.

Går alt etter planen skal det arrangerast to rundar med turneringar i haust.

NFF Sogn og Fjordane har beslutta at dei fyrste turneringane går av stabelen laurdag 29. og søndag 30. august.

Arrangørar i denne runden er Hafslo, Askvoll/Holmedal, Florø, Breimsbygda, Eid og Syril/Sogndal.

Syril arrangarar turnering for 8 og 9-åringar laurdag 29. og søndag 30. august, medan Sogndal arrangerar turnering for 6 og 7-åringane laurdag 5. og søndag 6. september.

Fylket er delt inn i seks områder, og under ser du oversikten over kva klubbar som spelar i dei forskjellige områda.


SOGN 1
Kaupanger, Årdalstangen, Lærdal,Aurland, Hafslo, Jotun

SOGN 2
Sogndal, Syril , Vik, Bjørn, Balestrand, Luster, Norane

SUNNFJORD 1
Askvoll/Holmedal, Gaular, Høyang, Dale, Hyllestad, Atløy, Viksdalen, Lavik, Kyrkjebø, Vadheim, Fure, Kvammen, Solund

SUNNFJORD 2
Florø, Førde, Eikefjord, Tambarskjelvar, Jølster

NORDFJORD 1
Breimsbygda, Hornindal, Stryn, Sandane, Loen, Vikane, Olden, Oppstryn, Veten, Hyen

NORDFJORD 2
Eid, Tornado, Svelgen, Selje, Skavøypoll, Bremanger, Stadlandet, Heia, Haugen, Stårheim, Kjølsdalen, Flatraket, Ålfoten


Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Hornindal Stadion.



Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa under Seljecup 2018.  
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 2018.


 
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



 
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.

 
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy i 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Måløy 25. september.

 
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Stryn 28. august 2016.

 
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai.


Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7 år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015. 
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.



Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.



Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010. 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.



Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.


Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.


25.08 Eid vann 8-0 heime mot Heia


Julia Felde scora tre mål for Eid i gårsdagens kamp mot Heia.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid vann i går ettermiddag 8-0 heime mot Heia i klasse J15/17 på Eid Idrettspark.

Julia Felde (3), Mathilde Solheim (2), Oselie Hagen Henden, Lene Refsnes og Eveline Skrede Anderson scora for Eid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I neste serierunde spelar Eid heime mot Måløy, medan Heia spelar borte mot Loen. Begge desse kampane blir spelt måndag 31. august.

Eid - Heia 8-0 (6-0)
1-0 Julia Felde (2. min)
2-0 Julia Felde (5. min)
3-0 Oselie Hagen Henden (21. min)
4-0 Mathilde Solheim (28. min)
5-0 Mathilde Solheim (29. min)
6-0 Lene Refsnes, straffe (33. min)
7-0 Eveline Skrede Anderson (69. min)
8-0 Julia Felde (78. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Jenny Berteig Honningsvåg, Heia

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tuva Alsaker
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Oselie Hagen Henden
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Silje Hellenes
Ida Balsnes
Amanda Marie Challen

Heia:
Jenny Berteig Honningsvåg
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Tilla Karoline Karlsen
Linnea Stokke Lillestøl
Maria Honningsvåg Hjelle
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Renate Barvåg Leivdal
Andrea Vedvik
Ida Flatebø Holmøy
Øyvor Barvåg Leivdal
Victoria Marie Vedvik Eikeset
Andrea Helset
Vanessa Leftwich

24.08 Sogndal spelte uavgjort 2-2 mot Tromsø


Markus Dahlen Brændsrød utlikna til 1-1 i dagens kamp mot Tromsø.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 borte mot Tromsø på Alfheim Stadion.

Markus Dahlen Brændsrød, Mathias Blårud scora for Sogndal, medan Kent-Are Antonsen og Fitim Azemi sette inn måla til Tromsø.

Sogndal sin neste kamp er heime mot Øygarden på Fosshaugane Campus torsdag 27. august.

Tromsø - Sogndal  2-2 (1-0)
1-0 Kent-Are Antonsen, straffe (15. min)
1-1 Markus Dahlen Brændsrød (76. min)
1-2 Mathias Blårud (80. min)
2-2 Fitim Azemi (86. min)

Dommar: Christian Moen, Løvenstad


Assistentdommarar: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy og Kevin Bakketun Hjelmseth, Sørreisa

4. dommar: Kristian Kristiansen, Bakkeby

Gult kort: Tomas Olai Totland, Sivert Heggheim Mannsverk, Mathias Blårud og Ogbu Igoh, Sogndal

Tromsø:
Jacob Karlstrøm
Jostein Maurstad Gundersen
Simen Søraunet Wangberg Kaptein
Lars Sætra
Kent-Are Antonsen (Sakarias Opsahl 64. min)
Ruben Yttergård Jenssen
Magnus Andersen
Daniel Mikal Aas Berntsen (Mikael Norø Ingebrigtsen 79. min)
Lasse Nilsen (Adam Örn Arnarson 64. min)
Fitim Azemi
Eric Bugale Kitolano

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger (Per-Magnus Steiring 67. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud
Alioune Ndour (Anders Johannessen Nord 67. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 60. min)
Kristoffer Hoven
 

Øvrige resultat 11. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - KFUM  3-0 (1-0)
Ranheim - Strømmen 5-1 (2-0)
Raufoss - Ullensaker/Kisa 1-1 (0-1)
Sandnes Ulf - HamKam 1-2 (0-1)
Stjørdals Blink - Åsane 2-2 (2-1)
Øygarden - Jerv 1-0 (0-0)
Kongsvinger - Lillestrøm 0-3 (0-2)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 11 8 1 2 19 - 8 25
Ranheim TF 11 8 0 3 34 - 20 24
Sogndal 11 6 2 3 27 - 17 20
Åsane 11 5 3 3 20 - 14 18
Grorud 11 5 2 4 18 - 15 17
Sandnes Ulf 11 5 2 4 18 - 24 17
Lillestrøm SK 11 4 4 3 16 - 14 16
Jerv 11 3 6 2 18 - 15 15
Stjørdals-Blink 11 4 3 4 21 - 21 15
KFUM 11 3 4 4 15 - 17 13
Ullensaker/Kisa 11 2 5 4 17 - 23 11
Raufoss 11 2 5 4 15 - 17 10
Øygarden FK 11 2 4 5 17 - 25 10
Kongsvinger 11 2 3 6 12 - 22 9
Strømmen 11 3 2 6 14 - 22 8
HamKam 11 1 4 6 21 - 28 7

24.08 Johan Hove teken ut på U21-landslaget


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Gibraltar og Nederland.

Norge spelar heime mot Gibraltar på Marienlyst Stadion fredag 4. september og borte mot Nederland tysdag 8. september.

Johan Hove har til no spelt totalt 54 landskampar for norske aldersbestemte landslag. Hove står bokført med to scoringar med flagget på brystet. Han gav Norge G17 leiinga 1-0 mot Russland i Ungarn 21. mars 2017, og han scora siste målet for Norge G18 i 4-0 seieren borte mot Sverige 10. september 2018.

Troppen:
Kristoffer Klaesson, Vålerenga
Julian Faye Lund- Rosenborg
Birk Risa, Odd
Fredrik André Bjørkan, Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård, Brighton
Jesper Daland, Start
Odin Luraas Bjørtuft, Odd
Colin Rösler, NAC Breda
Nicholas Mickelson, Strømsgodset
Marcus Holmgren Pedersen, Molde
Kristoffer Askildsen, Sampdoria
Emil Bohinen, Stabæk
Hugo Vetlesen, Stabæk
Johan Hove, Strømsgodset
Håkon Evjen, AZ Alkmaar
Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt
Aron Dønnum, Vålerenga
Jørgen Strand Larsen, Sarpsborg 08
Ola Brynhildsen, Molde
Tobias Christensen, Molde

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.08 Even Hovland teken ut på A-landslaget


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland er teken ut på landslaget til kampane mot Østerrike og Nord Irland i Nations League.

Norge spelar heime mot Østerrike på Ullevaal Stadion fredag 4. september, medan Nord Irland ventar på bortebane måndag 7. september.

31-åringen frå Vadheim står bokført med 28 landskampar for det norske A-landslaget. I tillegg har forsvarsspelaren spelt 31 aldersbestemte landskampar.

Troppen:
Rune Almenning Jarstein, Hertha Berlin
Ørjan Håskjold Nyland, Aston Villa
Sondre Løvseth Rossbach, Odds Ballklubb
Kristoffer Vassbakk Ajer, Celtic FC
Haitam Aleesami, Amiens SC
Omar Elabdellaoui, Galatasaray
Lunan Ruben Gabrielsen, Toulouse FC
Even Hovland, Rosenborg BK
Martin Linnes, Galatasaray AS
Birger Solberg Meling, Nimes Olympique
Tore Reginiussen, Rosenborg BK
Jonas Svensson, AZ Alkmaar
Patrick Berg, Bodø/Glimt, FK
Sander Gard Bolin Berge, Sheffield United FC
Iver Tobias Rørvik Fossum, AaB
Markus Henriksen, Hull City
Stefan Marius Johansen, Fulham FC
Fredrik Midtsjø, AZ Alkmaar
Mathias Antonsen Normann, FC Rostov
Morten Thorsby, UC Sampdoria
Martin Ødegaard, Real Madrid
Mohamed Amine Elyounoussi, Celtic FC
Erling Braut Haaland, Borussia Dortmund
Joshua Christian Kojo King, AFC Bournemouth
Alexander Sørloth, Trabzonspor Futbol



Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.08 Wolff Navarsete og Helgesen gjestar i studio


Tom Wolff Navaresete i Fjøra sin bortekamp mot Sandane 29. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Hallo Sogn TV føl den 11. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Tom Wolff Navarsete og Trond Marius Helgesen.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.


11. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Tromsø - Sogndal
Kl. 18.00 Grorud - KFUM
Kl. 18.00 Ranheim - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - HanKam
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Jerv

Kl. 20.30 Kongsvinger - LIllestrøm

Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
KFUM 10 3 4 3 15 - 14 13
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Kongsvinger 10 2 3 5 12 - 19 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4


Trond Marius Helgesen var trenar for Sogndal som vann
klasse G16 under KM Futsal i Førdehuset i 2016. 
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2016.  


24.08 Kristoffer Hoven toppscorar i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Kristoffer Hoven er toppscorar i OBOS-ligaen med sju scoringar. Hoven delar plassen med Henrik Udahl (Åsane) og Mats Størseth Lillebo (Stjørdals-Blink). 

Totalt ni Sogndalspelarar har scora mål til no denne sesongen.


Toppscorarar OBOS-ligaen

7 mål:  
Kristoffer Hoven, Sogndal
Henrik Udahl, Åsane Fotball
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink

6 mål:
Marcus Pedersen, HamKam
Mads Reginiussen, Ranheim TF
Erik Tønne, Ranheim TF

5 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
David Tavakoli, KFUM
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf
Tobias Hammer Svendsen, HamKam
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden
Adem Güven, Kongsvinger
Ivar Sollie Rønning, Ranheim TF
Oscar Aga, Grorud IL A

4 mål:
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker/Kisa
Juan Pablo Pereira Sastre, Jerv
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf
Tomas Olai Totland, Sogndal
Alioune Ndour, Sogndal
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane Fotball
Kristoffer Nessø, Raufoss
Olav Øby, KFUM

3 mål:
Gard Simenstad, Raufoss
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Marius Svanberg Alm, Raufoss
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud IL
Peter Godly Michael, Øygarden
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Endre Kupen, Sogndal
Hans Daniel Gustafsson, Lillestrøm
Jo Nymo Matland, HamKam
Jonas Enkerud, HamKam


Øvrige sogndalspelarar som har scora:

1 mål:
Andreas Hoven, Sogndal
Eivind Helgesen, Sogndal
Markus Dahlen Brændsrød, Sogndal
Mathias Blårud, Sogndal

 
Totalt 132 spelarar har scora i OBOS-ligaen til no denne sesongen. 

24.08 Sogndal møter Tromsø på Alfheim


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Tromsø.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Tromsø på Alfheim Stadion klokka 18.00.
 

11. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Tromsø - Sogndal
Kl. 18.00 Grorud - KFUM
Kl. 18.00 Ranheim - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - HamKam
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Jerv

Kl. 20.30 Kongsvinger - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
KFUM 10 3 4 3 15 - 14 13
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Kongsvinger 10 2 3 5 12 - 19 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4

23.08 Resultat dagens kampar i G13/14 11'ar


Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.


 

Det har i dag blitt spelt full serierunde i dei tre avdelingane i klasse G13/14 11'ar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

G13/14 11'ar avdeling 1
Førde 2
Høyang
Jotun
Sogndal
Vik

2. serierunde
Høyang - Førde 2   0-4
Vik - Sogndal  2-1 


G13/14 11'ar avdeling 2
Askvoll/Holmedal
Dale
Florø
Førde 1
Tambarskjelvar

2. serierunde
Florø - Tambarskjelvar 16-3

Kampen Førde 1 - Dale er utsett på grunn av at Dale ikkje kunne stille lag.


G13/14 11'ar avdeling 3
Måløy
Eid
Jølster
Sandane
Stryn

2. serierunde
Stryn - Jølster  4-4

Kampen mellom Eid og Måløy er utsett.

På grunn av koronasmitte i Måløy og pågåande smittesporing er all fotballaktivitet i Måløy FK innstilt inntil vidare. 


 


Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.



Frå dagens kamp mellom Høyang og Førde 2 på Sletta kunstgras. 
Foto: privat.


23.08 Florø vann 6-1 heime mot Eidsvold TF


Florø jublar etter scoring mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø vann i dag 6-1 heime mot Eidsvold TF på Florø Stadion.


Lorent Callaku (2), Joni Onni Kristian Mäkelä (2), Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo og Vladan Radojkic scora måla til Florø, medan Herman Jappée Henriksen sette inn målet til bortelaget.

Henrik Solvoll Navarsete spelte heile kampen for Eidsvold TF.


Florø - Eidsvold TF  6-1 (2-0)
1-0 Lorent Callaku (4. min)
2-0 Joni Onni Kristian Mäkelä (29. min)
3-0 Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (51. min)
4-0 Joni Onni Kristian Mäkelä (64. min)
5-0 Vladan Radojkic (76. min)
5-1 Herman Jappée Henriksen (81. min)
6-1 Lorent Callaku, straffe (87. min)

Dommar: Andre Holtar Arnholt, Østsiden Askøy

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Steffen René Arnesen Mandelid, Kaupanger


Gult kort: Dino Omerovic, Gustav Severinsen, Joni Onni Kristian Mäkelä og Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik, Florø 
Jørgen Kolstad og Henrik Solvoll Navarsete, Eidsvold TF

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 60. min)
Christer Husa (Akim Saeed Sairinen 87. min)
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 46. min)
Jonatan Braut Brunes
Gustav Severinsen (Hans Hansen 87. min)
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Vladan Radojkic 71. min)
Joni Onni Kristian Mäkelä


Eidsvold TF:
Hågen Solberg Einang
Henrik Solvoll Navarsete
Johan Kolbjørnsrud (Markus Johan Sørensen 87. min)
Markus Furseth (Robin Loe Havukainen Nielsen 87. min)
Magnus Kristengård
Oliver Stenseth
Benedict Lethabo Notoane
Ulrich Østigård Ness (Simon Stenseth 87. min)
Robin Hofer Dahl (Jørgen Kolstad 75. min)
Jesper Flatla Kornbakk (Sondre Rustad Rudi 68. min)
Herman Jappée Henriksen


Øvrige resultat 7. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1

Brattvåg - Kjelsås  1-1 (0-1)
Moss - Tromsdalen 1-1 (0-0)
Kvik Halden - Hødd 2-1 (0-0)
Fredrikstad - Senja 5-0 (2-0)
Vålerenga 2 - Skeid  2-2 (1-1)
Fløya - Alta  1-4 (0-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 7 7 0 0 22-7 21
Alta 7 6 1 0 17-6 19
Kvik Halden 7 6 0 1 19-8 18
Eidsvold TF 7 4 0 3 15-13 12
Skeid 7 3 1 3 13-7 10
Brattvåg 7 2 3 2 15-9 9
Florø 7 3 0 4 18-15 9
Kjelsås 7 2 2 3 11-10 8
Tromsdalen 7 2 2 3 10-9 8
Hødd 7 2 2 3 4-5 8
Vålerenga 2 7 2 1 4 6-20 7
Moss 7 1 2 4 7-10 5
Senja 7 2 0 5 7-18 5
Fløya 7 0 0 7 5-32 0

23.08 Florø spelar heime mot Eidsvold TF


Florø møter i dag Eidsvold TF på Florø Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Fredikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Det blir i dag spelt full serierunde i PostNord-ligaen avdeling 1.

Florø spelar heimekamp mot Eidsvold TF på Florø Stadion klokka 14.00.

7. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Florø - Eidsvold TF
Kl. 14.00 Brattvåg - Kjelsås
Kl. 14.00 Moss - Tromsdalen
Kl. 15.00 Kvik Halden - Hødd
Kl. 15.30 Fredrikstad - Senja
Kl. 16.00 Vålerenga 2 - Skeid
Kl. 18.30 Fløya - Alta 

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 6 6 0 0 17-7 18
Alta 6 5 1 0 13-5 16
Kvik Halden 6 5 0 1 17-7 15
Eidsvold TF 6 4 0 2 14-7 12
Skeid 6 3 0 3 11-5 9
Brattvåg 6 2 2 2 14-8 8
Hødd 6 2 2 2 3-3 8
Kjelsås 6 2 1 3 10-9 7
Tromsdalen 6 2 1 3 9-9 7
Florø 6 2 0 4 12-14 6
Vålerenga 2 6 2 0 4 4-18 6
Senja 6 2 0 4 7-13 5
Moss 6 1 1 4 6-9 4
Fløya 6 0 0 6 4-28 0

22.08 Resultat dagens kampar i G20 og J20


Stryn vann i ettermiddag 5-0 borte mot Sogndal i J20 på Kvåle Stadion. 
Foto: privat.


 

I dag har det blitt spelt ein god del kampar i NFF Sogn og Fjordane sine U20-seriar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

1. serierunde G20 avdeling 1
Sogndal 1 - Dale 8-1 (6-1)
1-0 Nathaniel Maristuen (5. min)
2-0 Filip Pleym Mardal (16. min)
3-0 Henrik Tysse Sperrevik (17. min)
4-0 Henrik Tysse Sperrevik (25. min)
5-0 Filip Pleym Mardal (32. min)
6-0 Nathaniel Maristuen (44. min)
6-1 Aaron Sande Rennestraum (45. min)
7-1 Filip Pleym Mardal (47. min)
8-1 Isak Hauge Sørensen (66. min)

Vik - Førde 0-4 (0-3)
0-1 Oskar Andreas Solheim (17. min)
0-2 Kristian Bell (21. min)
0-3 Kristian Bell (28. min)
0-4 Oskar Andreas Solheim (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Balestrand 5-4 (1-2)
1-0 Raymond Mjømen (5. min)
1-1 Viljar Alexander Isane (30. min)
1-2 Viljar Alexander Isane (45. min)
2-2 Nikolas Gudvangen Trollebø (53. min)
3-2 Nikolas Gudvangen Trollebø (63. min)
4-2 Sindre Ulvestad (64. min)
4-3 Martin Skjerdal 77. min)
5-3 Jonas Ness (84. min)
5-4 Thomas Bashay Berhie, straffe (89. min)


1. serierunde G20 avdeling 2
Stryn - Eid 3-1 (1-0)
1-0 Stian Gjengedal Olsbø (7. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (49. min)
2-1 Eskil Heggen Starheim (72. min)
3-1 Ole-Ivan Glosvik Espeland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Sogndal 2  8-2 (4-0)
1-0 Nathaniel Book Grønsberg (14. min)
2-0 Daniel Sagen Sundal (24. min)
3-0 Oscar André Fanøy Nordal (34. min)
4-0 Mengasha Abel Aregay (37. min)
5-0 Mengasha Abel Aregay (48. min)
6-0 Vetle Hansen  (65. min)
7-0 Sondre Mowatt (74. min)
7-1 Mathias Sunde Årdal (82. min)
8-1 Sondre Mowatt (90. min)
8-2 Mathias Sunde Årdal (90. min+2)

NB! Kampen mellom Måløy/Selje og Sandane er utsett.


1. serierunde J20 avdeling 1
Førde - Balestrand  18-0 (8-0)
Mål Førde: Hege Gjesdal (5), Astrid Bolstad Blikra (4), Kaya Bird Fonn (3), Anne Gyldenskog Kilnes (2), Stina Hillersøy (2), Elemine Josefine Ellingsund Øyra og Martine Honningsvåg Aarnes.
 
Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2  15-1 (3-1)
0-1 Nora Hov (6. min)
1-1 Marit Mardal (7. min)
2-1 Marit Mardal (24. min)
3-1 Marit Mardal (38. min)
4-1 Marit Mardal (46. min)
5-1 Sara Lothe Rustøen (48. min)
6-1 Kristine Lothe Rustøen (50. min)
7-1 Sara Lothe Rustøen (51. min)
8-1 Kristine Lothe Rustøen (73. min)
9-1 Marit Mardal (75. min)
10-1 Marit Mardal (76. min)
11-1 Marit Mardal (77. min)
12-1 Marit Mardal (78. min)
13-1 Sara Lothe Rustøen (82. min)
14-1 Marit Mardal (84. min)
15-1 Marit Mardal (90. min)


1. serierunde J20 avdeling 2
Sogndal - Stryn  0-5 (0-3)
0-1 Emma Njøten (10. min)
0-2 Emma Njøten (31. min)
0-3 Hermine Kjøsnes (37. min)
0-4 Malin Eikenes Tjellaug (58. min)
0-5 Emma Njøten (60. min)

NB! Kampen mellom Kaupanger 1 og Måløy/Selje/Åheim er utsett.


 


Stryn jublar etter at Johannes Garlid Tenden gav Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå kampen mellom Sogndal og Stryn på Kvåle Stadion. 
Foto: privat.


Frå kampen mellom Vik og Førde i klasse G20 på Vik Stadion.  
Foto: Lena Årseth

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.08 Dagens kampar i G20 og J20


Stryn spelar i ettermiddag bortekamp mot Sogndal i J20.
Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner 2019 etter seieren mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

 

Totalt 20 lag har meldt seg på i kretsen sine U20-seriar denne hausten.

I dag blir dei fyrste kampane spelt i desse seriane.

Her er oversikten over dagens kampar.


G20 avdeling 1
Balestrand
Dale
Førde
Høyang
Sogndal 1
Vik

1. serierunde G20 avdeling 1
Kl. 14.00 Sogndal 1 - Dale
Kl. 15.00 Vik - Førde
Kl. 15.00 Høyang - Balestrand


G20 avdeling 2

Måløy/Selje
Eid
Florø
Sandane
Stryn
Sogndal 2

1. serierunde G20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Stryn - Eid
Laurdag 22. august kl. 15.00 Florø - Sogndal 2

NB! Kampen mellom Måløy/Selje og Sandane er utsett.

J20 avdeling 1

Balestrand
Førde
Kaupanger 2/Sogndal 2
Sandane

1. serierunde J20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Førde - Balestrand
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2


J20 avdeling 2
Måløy/Selje/Åheim
Kaupanger 1
Sogndal
Stryn

1. serierunde J20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 17.00 Sogndal - Stryn

NB! Kampen mellom Kaupanger 1 og Måløy/Selje/Åheim er utsett.
 

21.08 Sogndal toppar formtabellen i OBOS-ligaen


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med 13 poeng på dei fem siste kampane toppar Sogndal formtabellen i OBOS-ligaen.

Sogndal står med seierar mot Ranheim, HamKam, Lillestrøm og Raufoss, medan bortekampen mot Stjørdals Blink enda uavgjort. Her utlikna Stjørdals Blink fire minutt før full tid.

Sogndal toppar tabellen heile fire poeng føre Tromsø og Ranheim.


Sogndal sine fem siste kampar:

Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)


Stjørdals Blink - Sogndal  2-2 (1-2)
0-1 Mathias Blårud (7. min)
1-1 Sander Erik Kartum (34. min)
1-2 Tomas Olai Totland (40. min)
2-2 Jakob Rømo Skille (86. min)


Sogndal - HamKam  4-2 (1-1)
1-0 Kristoffer Hoven (1. min)
1-1 Jonas Enkerud  (36. min)
2-1 Tomas Olai Totland (71. min)
3-1 Kristoffer Hoven (73. min)
3-2 Jo Nymo Matland (89. min)
4-2 Markus Dahlen Brændsrød (90. min+3)


Lillestrøm - Sogndal  0-2 (0-2)
0-1 Kristoffer Hoven (14. min)
0-2 Endre Kupen (19. min)


Sogndal  - Raufoss  1-0 (1-0)
1-0 Tomas Olai Totland (15. min)


Formtabellen OBOS-ligaen
Sogndal 5 4 1 0 13 - 4 13
Tromsø 5 3 0 2 10 - 5 9
Ranheim 5 3 0 2 13 - 9 9
Åsane 5 2 2 1 9 - 4 8
Grorud 5 2 2 1 8 - 5 8
Jerv 5 1 4 0 7 - 6 7
Kongsvinger 5 1 3 1 7 - 7 6
Lillestrøm 5 1 3 1 8 - 9 6
Sandnes Ulf 5 2 0 3 6 - 15 6
Strømmen 5 2 2 1 10 - 6 5
Stjørdals-Blink 5 1 2 2 8 - 10 5
Ull/Kisa 5 1 2 2 7 - 11 5
HamKam 5 0 4 1 9 - 11 4
KFUM Oslo 5 0 3 2 5 - 8 3
Øygarden 5 0 3 2 5 - 11 3
Raufoss 5 0 3 2 4 - 8 2

21.08 Lereng og Mannsverk på G19-landslaget


Eirik Lereng etter kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelarane Eirik Lereng og Sivert Heggheim Mannsverk er tekne ut på G19-landslaget.

G19-landslaget skal ha samling i Oslo i starten av september.

Går alt etter planen skal G19-landslaget spele EM-kvalifisering i Italia i oktober. Motstandarar i desse kvalifiseringskampane er Island, Italia og Slovenia 

Troppen:
Oliver Petersen - Molde
Andreas Smedplass - Kongsvinger
Leo Cornic - Grorud
Runar Hauge - Grorud
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Brann
Eirik Lereng - Sogndal
Henrik Heggheim - Viking
Fredrik Oppegård - PSV Eindoven
Josef Baccay - Fredrikstad
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Sander Christiansen - Borussia Mönchenglabach
Thomas Rekdal - Mainz 05
Einar Iversen - Everton
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Edvard Tagseth - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Stabæk
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Osame Sahraoui - Vålerenga
Noah Holm Vitoria - Guimaraes
Aune Heggebø - Øygarden

 


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.08 Sundberg og Hallstensen på G18-landslaget


Mathias Sundberg scora for Tromsdalen borte mot Florø 26. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Mathias Sundberg og Thomas Hallstensen er tekne ut på G18-landslaget som skal ha samling i Oslo i starten av september.

Tropp:
Frank Stople - Haugesund
Sander Tangvik - Rosenborg
Nicolas Pignatel Jensen - Stabæk
Sebastian Henriksen - Fram Larvik
Brage Skaret - Vålerenga
Thomas Hallstensen - Odd
Mikkel Tveiten - Lyn
David Wolfe - Åsane
Fredrik Pedersen - Strømsgodset
Filip Jørgensen - Odd
Sebastian Pop - Strømsgodset
Kaloyan Kostadinov - Stabæk
Adan Hussein - Bodø/Glimt
Eskil Edh - Lillestrøm
Odin Holm - Vålerenga
Sondre Auklend - Viking
Sebastian Tounekti - Bodø/Glimt
Lasse Nordås - Strømmen
Alexander Sannes - Lillestrøm
Mathias Sundberg - Tromsdalen

 


Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


21.08 Endringar i overgangsreglementet for amatørar


Frå kampen Flatraket/Skavøypoll 2 - Haugen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norges Fotballforbund har vedtatt nokre endringar i overgangsreglementet for amatørspelarar.

Siste frist for overgangar blir endra frå torsdag 10. september til måndag 5. oktober.

Minimumsperioden mellom to overgangar/utlån blir redusert frå 30 dagar til 14 dagar med umiddelbar virkning viss/når seriestart i breddefotball blir vedtatt.

Endringane er berre midlertidige og gjeld ut 2020-sesongen.


20.08 Tommy Skjerven dømmer på Aspmyra


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Bodø/Glimt og Start. 

Med seg på linjene har han Dag Roger Nebben frå Åsa og Kim Andre Johnsen frå Frogner. 4. dommar er Martin Berg frå Hunstad. 

Kampen blir spelt på Aspmyra Stadion laurdag 22. august klokka 18.00.

Kampen mellom Bodø/Glimt og Start er Tommy Skjerven sin 389. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 


 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.08 Sander Amble Haugen med suksess i Sotra


Sander Amble Haugen under Juleturneringa i Strynehallen 26. desember.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2019.

Sander Amble Haugen og Sotra toppar PostNord-ligaen avdeling 2 etter seks serierundar.

20-åringen frå Innvik har spelt seg til fast plass på laget, og vore svært delaktig i at laget står med fem seierar og ein uavgjort på dei seks fyrste kampane.

Sotra som sist sesong enda på 9. plass i PostNord-ligaen avdeling 2 blei av mange tippa som eit av dårlige laga i denne avdelinga denne sesongen. 

Sotra sine kampar så langt denne sesongen:
Fram - Sotra 2-3
Sotra - Nardo 0-0
Vard Haugesund - Sotra 0-1
Sotra - Notodden 3-0
Rosenborg 2 - Sotra 1-2
Sotra - Odd 2  2-0

Sotra sin neste kamp er borte mot Bryne på Bryne Stadion laurdag 22. augsut.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Sotra 6 5 1 0 11-3 16
Bryne 6 4 2 0 15-6 14
Vard Haugesund 6 4 0 2 10-4 12
Asker 6 3 2 1 8-4 11
Arendal 6 3 1 2 8-3 10
Notodden 6 3 1 2 5-7 10
Levanger 6 2 3 1 7-2 9
Fløy-Flekkerøy 6 3 0 3 9-9 9
Egersund 6 2 0 4 13-13 6
Bærum 6 1 3 2 7-7 6
Nardo 6 1 3 2 7-8 6
Rosenborg 2 6 1 1 4 6-13 4
Odd 2 6 0 2 4 2-10 2
Fram 6 0 1 5 5-20 1


Sander Amble Haugen har dei tre siste sesongane før årets sesong spelt for Viking. I tillegg til ein del juniorkampar har Amble Haugen spelt 50 kampar og scora tre mål for Viking 2 i Norsk Tipping-ligaen.

Midtbanespelaren frå Innvik står bokført med 18 seriekampar i 3. divisjon og ein cupkamp for Stryn.

Med flagget på brystet har Sander Amble Haugen spelt totalt fire landskampar.

G15 Norge - Sverige 3-1

G18 Romania - Norge 1-1
G18 Tsjekkia - Norge 1-0
G18 Polen - Norge 1-3

 


Sander Amble Haugen debuterte for Stryn i cupkampen mot
Aalesund på Stryn Stadion 22. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sander Amble Haugen og Johan Hove under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


20.08 Førde 1 vann 5-0 borte mot Florø 1


Førde 1 sitt lag som vann 5-0 borte mot Florø 1 i serieopninga.
Foto: privat

 

Førde 1 vann i går ettermiddag 5-0 borte mot Florø 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 1.

Ulrik Konstantin Nielsen (2), Mathias Helgheim, Lasse Aamelfot og 
Nikolai Kvarme scora måla til Førde 1. Førde 1 leda 3-0 til pause.

Både Florø 1 og Førde 1 skal spele borte mot Stryn 1 i sin neste kamp. Florø 1 spelar borte mot Stryn 1 onsdag 26. august, medan Førde 1 set kursen mot Stryn onsdag 2. september.  

Stryn 1 vann 3-1 borte mot Svelgen/Bremanger 1 i sin fyrste seriekamp. Abdirahman Saaid Makaraan gav Svelgen/Bremanger 1 leiinga, men scoringar av Jørgen Trøsken (2) og Martin Sætre etter pause sikra Stryn seieren. Kampen blei spelt på Svelgen Stadion søndag 16. august.


Førde 1 -Førde 1  0-5 (0-3)
0-1 Mathias Helgheim (6. min)
0-2 Ulrik Konstantin Nielsen (26. min)
0-3 Lasse Aamelfot (34. min)
0-4 Ulrik Konstantin Nielsen (60. min)
0-5 Nikolai Kvarme (76. min)

Dommar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad 


Florø 1:
Michal Sobczak
Emil Grotle Herstad
Ulrik Domben Rognaldsen
David Nordal Solheim
Vegard Sund Hauge
Elias Hovland
Enok Naustdal
Kristoffer Haukås Steinset
Noah Nikolai Taraldsen Thunes
Elias Holm
Mats Sande Mallon
Kittisak AT Ludvigsen
Henrik Haugland Heggheim
Endre Strømsnes

Førde 1:
Håvard Vanberg Folkestad
Tobias Holme
Andreas Tefre
Edvin Dvergsdal Brattreit
Teodor Haaland Furelid
Emil Turøy Berge
Magne Elias Aarøen
Mathias Helgheim
Simen Pettersen Bell
Nikolai Hvidsten
Noah Tobias Stranden Fadnes
Ulrik Konstantin Nielsen
Simen Indrebø
Lasse Aamelfot
Nikolai Kvarme

 


Førde 1 sine målscorarar i bortekampen mot Florø 1. Frå venstre: Nikolai
Kvarme, Ulrik Konstantin Nielsen, Mathias Helgheim og Lasse Aamelfot.
Foto: privat


19.08 Eid 1 vann 4-1 heime mot Sandane


Eid jublar etter at Oliver Holmøyvik gav laget leiinga 1-0 på frispark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Eid 1 vann i ettermiddag 4-1 heime mot Sandane i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3. William Hagen Brenden (2), Oliver Holmøyvik og Johan Felde scora for Eid 1, medan Vegard Søren Holen Eimhjellen sette inn målet til Sandane.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Eid 1 - Sandane  4-1 (1-0)
1-0 Oliver Holmøyvik (18. min)
2-0 Johan Felde (62. min)
3-0 William Hagen Brenden (68. min)
3-1 Vegard Søren Holen Eimhjellen (71. min)
4-1 William Hagen Brenden (79. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: William Hagen Brenden og Nida Al-Mfalani, Eid 1
Sindre Fjellestad, Sandane

Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Emilian Henden
Henning Strøm Os
Kevin Alexander Haaseth Sørland
Jon Kristian Rafshol
Patrick Isene
Johan Felde
Oliver Holmøyvik
Nida Al-Mfalani
Jon Ivar Myklebust Møll
Osman Mohamed Ahmed
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Mohammad Mahmoud Almshout
William Hagen Brenden
Max Munkebye Endal

Sandane:
Isak Amandus Edvardsen Klokset
Christopher Solheim
Sindre Fjellestad
Leander Fløtre Dimmen
Sivert Fure Skinlo
Jørgen Evebø
Mathias Rauset
Nicolai Aske Granheim
Tobias Eimhjellen Fjeldtvedt
Oliver Skinlo Evebø
Surafi Kibreab Yacob
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Sebastian Dainius Uribe

19.08 Sogndal med fire spelarar på rundens lag


Martin Ove Roseth i Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Fire spelarar frå Sogndal er med på rundens lag for den 10. serierunden i  OBOS-ligaen.

Igoh Ogbu, Martin Ove Roseth, Daniel Eid og Kristoffer Hoven har alle fått plass på laget. Sogndal vann 4-0 heime mot Ranheim i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Øystein Øvretveit, Jerv 6

Forsvar: Simon Andreas Larsen, Jerv 7
Forsvar: Igoh Ogbu, Sogndal 8
Forsvar: Martin Ove Roseth, Sogndal 7

Midtbane: Nikolas Walstad, Ull/Kisa 7
Midtbane: Daniel Eid, Sogndal 7
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 7
Midtbane: Kristoffer Hoven, Sogndal 7
Midtbane: Kristoffer Larsen, Åsane 7

Angrep: Håkon Lorentzen, Åsane 8
Angrep: Henrik Udahl, Åsane 7

 


Daniel Eid jublar etter scoring mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Igoh Ogbu etter Sogndal sin 4-0 seier mot Jerv 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.08 Rauset vann Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset frå Hopland gjekk heilt til topps i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter at den dårligaste runden er stroken enda Rauset opp med totalt 63 rette. Kenneth Fosse Elde, Kay Rune Solheim, Ørjan Eikevoll og Marcus Vedeler enda opp berre poenget bak Rauset.
 
Resultat Tippetipset, poeng samanlagt minus dårligaste runde
Er det fleire som har like mange rette, blir tipparane rangert etter beste enkelrunde (Beste runde står lengst bak på resultatlista).
 

1. Martha Karin Rauset 67-4 = 63 9
2. Kenneth Fosse Elde 66-4 = 62 10
3. Kay Rune Solheim 67-5 = 62 9
4. Ørjan Eikevoll 66-4 = 62 8
4. Marcus Vedeler 64-2 = 62 8

6. Sander Torheim Frislid 66-5 = 61 9
7. Geir Inge Rake 65-4 = 61 8
8. Eirik Kristoffersen 60-0 = 60 8
9. Susanne Skogstad 63-4 = 59 9
10. Jon Georg Rutledal 59-0 = 59 8

11. Sissel-Irene Myklebust 62-3 = 59 7
12. Asle Hopland 59-2 = 57 9
12. Anders Midthjell 62-5 = 57 9
12. Kay Ove Hafsås 57-0 = 57 9
15. Per Michael Frichsen 60-3 = 57 8

16. Sujeevan Mohanarajah 61-4 = 57 7
17. Jakob Søgnen 56-0 = 56 9
18. Kjell Bruland 60-4 = 56 8
18. Jon Rauset 60-4 = 56 8
18. Ørjan Igelkjøn 60-4 = 56 8

21. Reidar Balsnes 60-4 = 56 7
22. Magnus Lien Reksnes 58-3 = 55 10
23. Jan Egil Gjørven 59-4 = 55 8
24. Håvard Mjølkeråen 60-5 = 55 7
25. Kristian Lefdal 54-0 = 54 9

26. Per Jakob Kyrkjeeide 58-4 = 54 8
26. Olai N. Eikevoll 57-3 = 54 8
28. Stein Inge Torheim 53-0 = 53 10
29. Bjørn-Helge Haugen 53-0 = 53 9
30. Jon Ivar Møll 58-5 = 53 8

30. Jakob Haugen 55-2 = 53 8
32. Anny Balsnes 54-2 = 52 8
32. Ole-Gunnar Midtbø 56-4 = 52 8
34. Bente Fosse 51-0 = 51 8
35. Thea N. Eikevoll 54-3 = 51 7

36. Jon Navarsete 49-0 = 49 8
37. Johnny Husevåg 51-3 = 48 9
38. Jan Taule 48-0 = 48 8
39. Rune Henjesand 48-0 = 48 7
40. Steinar Langedal 46-0 = 46 9

41. Else Helene Abrahamsen 49-3 = 46 8
42. Olai Årdal 46-0 = 46 7
43. John Søgnen 44-0 = 44 7
44. Øystein Solheim 43-0 = 43 8
45. Svein Arne Hagen 43-0 = 43 7

46. Dag Olav Osen 42-0 = 42 7
47. Rune Hansen 41-0 = 41 8
48. Roy Atle Igland 40-0 = 40 9

Totalt 123 tipparar deltok i ein eller fleire rundar av Tippetipset.


18.08 Cirotzki skal spele collegefotball i USA


Lone Cirotzki for Kaupanger mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kaupangerspelar Lone Cirotcki har flytta til USA for å kombinere fotball med utdanning.

Cirotzki har fått idretts- og utdanningsstipend hos University of Tampa - women's club soccer Team i Florida.

Cirotzki er en av to spelarar frå Europa som skal kombinere fotball med utdanning hos Universitetet i Florida. Den andre er i frå Sverige.

Lone har vore ein sentral spelar for Kaupanger sidan 2016-sesongen. I sin fyrste sesong for klubben stakk ho av med Kaupanger sin utviklingspris.
 
Lone Cirotzki står bokført med totalt 76 kampar for grøntrøyene.

 


Lone Cirotzki i kampen mellom Kaupanger og Arna Bjørnar
i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  


18.08 NFF Sogn og Fjordane startar opp med U20


Stryn er eit av tolv lag som stiller i G20 denne hausten.
Stryn vann si avdeling i Vinterserien junior herrer.
Bildet er tatt under turneringa på Sandane Idrettspark 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.

Sjå bilder og resultat kampane på Eid Idrettspark 26. januar.

 

Totalt 20 lag har meldt seg på i kretsen sine U20-seriar denne hausten.

NFF Sogn og Fjordane har no sett opp seriane, og i G20 er 12 lag fordelt i to avdelingar på seks lag i kvar, medan i J20 er åtte lag fordelt i to avdelingar på fire lag i kvar.

I G20 blir det spelt enkel serie på fem kampar, og det er lagt opp til oppstart laurdag 22. august.
 
I J20 blir det spelt dobbel serie på seks kampar, og det er lagt opp til oppstart laurdag 22. august.


G20 avdeling 1

Balestrand
Dale
Førde
Høyang
Sogndal 1
Vik

1. serierunde G20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sogndal 1 - Dale
Laurdag 22. august kl. 15.00 Vik - Førde
Laurdag 22. august kl. 15.00 Høyang - Balestrand


G20 avdeling 2

Måløy/Selje
Eid
Florø
Sandane
Stryn
Sogndal 2

1. serierunde G20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Stryn - Eid
Laurdag 22. august kl. 15.00 Måløy - Sandane
Laurdag 22. august kl. 15.00 Florø - Sogndal 2


J20 avdeling 1

Balestrand
Førde
Kaupanger 2/Sogndal 2
Sandane

1. serierunde J20 avdeling 1
Laurdag 22. august kl. 15.00 Førde - Balestrand
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sandane - Kaupanger 2/Sogndal 2


J20 avdeling 2
Måløy/Selje/Åheim
Kaupanger 1
Sogndal
Stryn

1. serierunde J20 avdeling 2
Laurdag 22. august kl. 15.00 Sogndal - Stryn
Laurdag 22. august kl. 15.00 Kaupanger 1 - Måløy/Selje/Åheim


 


Astrid Bolstad Blikra og Førde er eit av åtte lag som stiller i klasse J20.
Bildet er frå Førde sin seier borte mot Selje/Åheim 28. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.08 Emma Sæbø skal spele for Kaupanger


Emma Sæbø scora for Stryn i kampen mot Gneist i NM J19 30. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Emma Søbø skal spele for Kaupanger.

15-åringen frå Stryn startar på vidaregåande skule i Sogndal, og skiftar med det klubb frå Stryn til Kaupanger.

Emma Sæbø scora 4 mål på 10 kampar for Stryn sitt damelag i 2019-sesongen.

 


Emma Sæbø i kretskampen mot NFF Sunnmøre 13. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.


18.08 Kristoffer Thue Stranden klar for Hødd


Kristoffer Thue Stranden for Hødd under Sparebanken Vest Cup 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.

 

Kristoffer Thue Stranden er klar for Hødd. 17-åringen frå Åheim har vore Måløyspelar sidan i vinter, men på grunn av Koronasituasjonen har det kun blitt kampar i Vinterserien junior herrer for den lovande midtbanespelaren.

Kristoffer Thue Stranden spelte i 2018-sesongen 12 kampar for Skavøypoll i Kretsligaen. I 2019-sesongen blei Thue Stranden kåra til Årets spelar for Vanylven sitt lag i 6. divisjon på Sunnmøre. Her scora midtbanespelaren 16 mål på 13 kampar. I tillegg scora Thue Stranden 14 mål på 13 kampar for
Vanylven sitt guttelag i 2019-sesongen.

Kristoffer Thue Stranden har spelt fast for kretslaga til NFF Sogn og Fjordane.

 


Kristoffer Thue Stranden for Skavøypoll mot Fjøra 22. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kristoffer Thue Stranden i fint driv i kamp for Nordfjord mot Sogn
under sonelagsturneringa på Fosshaugane Stadion 12. mars 2016.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.


17.08 Søgnen vann siste runden i Tippetipset


 

John Søgnen prikka inn sju rette i den siste runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Søgnen stikk dermed av med premien på tre flax-lodd som rundevinnar.


7 rette:

John Søgnen

6 rette:
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Jon Ivar Møll

5 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Magne Elde
Jan Egil Gjørven
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
Olai Årdal

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Leander Bøe Bakken
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Rune Henjesand
Pål Holko
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Dag Olav Osen
Martha Karin Rauset
Jan Taule
Harald Vartdal

3 rette:
Thea N. Eikevoll
Bente Fosse
Stein Roar Moheim
Øystein Nesse
Magnus Reksnes


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien) B 2-3 (0-1)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien) H 2-1 (2-1)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien) B 1-2 (0-1)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien) U 3-3 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (3-1)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) H 4-0 (3-0)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


17.08 Sogndal vann 4-0 heime mot Ranheim


Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal vann i ettermiddag 4-0 heime mot Ranheim på Fosshaugane Campus i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.

Kristoffer Hoven (2), Tomas Olai Totland og Alioune Ndour scora måla til Sogndal der stillinga til pause var 3-0.

Sogndal klatra med dagens seier opp på 3. plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Tromsø måndag 24. august



Sogndal - Ranheim  4-0 (3-0)
1-0 Tomas Olai Totland (1. min)
2-0 Kristoffer Hoven (28. min)
3-0 Alioune Ndour (33. min)
4-0 Kristoffer Hoven, straffe (89. min)

Gult kort: Sivert Mannsverk, Axel Kryger og Tomas Kristoffersen, Sogndal
Even Barli og Daniel Kvande, Ranheim

Dommar: Eivind Bodding (Haga)

Assistentdommarar: Erland Hareland, Lesja og Erik Westrøm, Huk

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular


Sogndal:

Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 81. min)
Mathias Blårud (Per-Magnus Steiring 90. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 62. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 62. min)
Kristoffer Hoven (Anders Johannessen Nord 90. min)

Ranheim TF:
Even Barli
Daniel Kvande
Martin Lundal (Robert Behson-Courage Williams 46. min)
Øyvind Alseth (Sondre Klingen Langås 83. min)
Torbjørn Lysaker Heggem
Mads Reginiussen Kaptein
Eirik Valla Dønnem
Adria Mateo Lopez (Sondre Sørløkk 18. min)
Michael Karlsen (Ruben Kristensen Alte 64. min)
Erik Tønne
Sivert Solli (Magnus Blakstad 46. min)

Øvrige resultat 10. serierunde OBOS-ligaen
HamKam - Grorud 1-1 (1-1)
Jerv - Tromsø 1-0 (1-0)
Lillestrøm - Raufoss 2-2 (1-1)
Strømmen - Øygarden 2-2 (1-1)
Ullensaker/Kisa - Stjørdals Blink 2-1 (0-0)
Åsane - Sandnes Ulf 4-1 (3-0)

Tysdag 18. august
Kl. 19.00 KFUM - Kongsvinger


Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 10 8 0 2 17 - 6 24
Ranheim TF 10 7 0 3 29 - 19 21
Sogndal 10 6 1 3 25 - 15 19
Åsane 10 5 2 3 18 - 12 17
Sandnes Ulf 10 5 2 3 17 - 22 17
Jerv 10 3 6 1 18 - 14 15
Stjørdals-Blink 10 4 2 4 19 - 19 14
Grorud 10 4 2 4 15 - 15 14
Lillestrøm SK 10 3 4 3 13 - 14 13
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Ullensaker/Kisa 10 2 4 4 16 - 22 10
Raufoss 10 2 4 4 14 - 16 9
Strømmen 10 3 2 5 13 - 17 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Øygarden FK 10 1 4 5 16 - 25 7
HamKam 10 0 4 6 19 - 27 4

17.08 Førde Cup 2020 er avlyst


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G16 under Førde Cup 2017.
Frå venstre: Christian Helgheim, Andreas Opseth, Robert Ljøsne,
Sander Aamelfot, Eivind Frøholm, Vegard Roti, Vebjørn Løkkebø,
Marius Storevik (lagleiar) og Fredrik Hansen (lagleiar)
Foto: Privat

  

Førde IL Fotball har beslutta at årets Førde Cup må avlysast.

Som følge av Covid-19 har styret i turneringa funne ut at dei ikkje har noko anna valg enn å avlyse årets turnering.

Førde Cup 2020 skulle gått av stabelen i Førdehuset fredag 6. til søndag 8. november.


17.08 22 tipparar har prikka inn fem rette


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 10. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Totalt 22 tipparar har tippa rett på fem av dei 10 kampane som er spelt til no.

5 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Jon Ivar Møll
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
John Søgnen
Sander Torheim Frislid

4 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Leander Bøe Bakken
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Jon Georg Rutledal
Jan Taule
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal

3 rette:
Thea N. Eikevoll
Bente Fosse
Pål Holko
Stein Roar Moheim
Øystein Nesse
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien) B 2-3 (0-1)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien) H 2-1 (2-1)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien) B 1-2 (0-1)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien) U 3-3 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (3-1)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien) MÅNDAG 
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) MÅNDAG
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


17.08 Sogndal møter Ranheim på heimebane


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Ranheim på Fosshaugane Campus i den 10. serierunden i OBOS-ligaen.


10. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ranheim
Kl. 18.00 HamKam - Grorud
Kl. 18.00 Jerv - Tromsø
Kl. 18.00 Lillestrøm - Raufoss
Kl. 18.00 Strømmen - Øygarden
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Åsane - Sandnes Ulf

Tysdag 18. august
Kl. 19.00 KFUM - Kongsvinger


Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 9 8 0 1 17 - 5 24
Ranheim TF 9 7 0 2 29 - 15 21
Sandnes Ulf 9 5 2 2 16 - 18 17
Sogndal 9 5 1 3 21 - 15 16
Åsane 9 4 2 3 14 - 11 14
Stjørdals-Blink 9 4 2 3 18 - 17 14
Grorud 9 4 1 4 14 - 14 13
Jerv 9 2 6 1 17 - 14 12
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Lillestrøm SK 9 3 3 3 11 - 12 12
Raufoss 9 2 3 4 12 - 14 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Strømmen 9 3 1 5 11 - 15 7
Ullensaker/Kisa 9 1 4 4 14 - 21 7
Øygarden FK 9 1 3 5 14 - 23 6
HamKam 9 0 3 6 18 - 26 3

16.08 Førde 1 vann borte mot Fyllingsdalen


Jan Taule og Roger Helland (tidligare Brann, Lillestrøm og
Fredrikstad) er trenarar for Førde 1 og Fyllingsdalen.
Foto: Førde Fotball

 

Førde 1 sitt lag i klasse G16 spelte i går treningskamp borte mot Fyllingsdalen på Varden Amfi.

Det var venta ein tøff kamp mot eit lag Førde 1 har spelt jamnt mot tidligare. Men ein forrykande 1. omgang av Førde 1 sikra til slutt ein komfortabel seier.

Førde 1 vann til slutt 6-2, etter at leinga til pause var 6-0.

Magne Aarøen (2), Ulrik Nielsen (2), Simen Indrebø og Lasse Aamelfot scora for Førde 1.

Fyllingsdalen - Førde 1 2-6 (0-6)
0-1 Magne Aarøen (1. min)
0-2 Ulrik Nielsen (13. min)
0-3 Simen Indrebø (21. min)
0-4 Magne Aarøen (28. min)
0-5 Lasse Aamelfot (31. min)
0-6 Ulrik Nielsen (40. min)
1-6 Fyllingsdalen (56. min)
2-6 Fyllingsdalen (75. min)

 


Før gårsdagens kamp på Varden Amfi.
Foto: Førde Fotball


16.08 Stryn vann 5-1 borte mot Måløy 


Stryn jublar etter dagens 5-1 seier borte mot Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp på Måløy Stadion.

 

Stryn vann i ettermiddag 5-1 borte mot Måløy i klasse G13/14 11'ar avdeling 3.

Jonas Rand Hopland (2), Sigve Heggdal Åbrekk, Tomas Eikenes Tjellaug og Marius Konstali-Lødemel scora for Stryn, medan Jesper Endal Jepsen sette inn målet til Måløy.

Kampen i dag var Måløy FK sin fyrste offisielle seriekamp etter samanslåinga. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå nokre filmklipp frå dagens kamp på Måløy Stadion.

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Eid 5-1 borte mot Sandane. 


Måløy - Stryn 1-5 (0-3)
0-1 Sigve Heggdal Åbrekk (10. min)
0-2 Jonas Rand Hopland (11. min)
0-3 Tomas Eikenes Tjellaug (18. min)
1-3 Jesper Endal Jepsen (53. min)
1-4 Marius Konstali-Lødemel (55. min)
1-5 Jonas Rand Hopland (62. min)

Dommar: Roger Refvik, Måløy

Assistentdommarar: Alexander Skram, Måløy og Knut Skram, Måløy

Kort: Ingen

Måløy:
Anton Stener Endal Jepsen
Kristian Carey Morken
Adrian Domstein
Kyle Lawrence Yuson Nygård
Noah Bakke Iversen
Erik Hagevik Birknes
Ognjen Markovic
Jesper Endal Jepsen
Alexander Osmundsvåg
Hassan Hamza Mohammad
Adrian Holvik

Innbyttarar:
Anders Olai Borgund Rørvik
Sebastian Gangeskar Henden
Kristian Solvang
Magnus Haraldsson Aare
Adrian Myhre

Stryn:
Tarjei Tøfte Heimlid
Marcel Filip Kucab
Filip Roksvåg Leirgulen
Sjur Dysthe Hillestad
Jonas Rand Hopland
Tomas Eikenes Tjellaug
Sokrates Ullebø Hool
Sigve Heggdal Åbrekk
Marius Konstali-Lødemel
Abdulkadir Ahmed Saed
Oliver Bjørkedal Eide

Innbyttarar:
Carl Strand Breidablik
Brage Skåre Hogrenning
Georg Hopland
Simen Reed Hopland


 


Innmarsj med bluss i forbindelse med at dagens kamp var Måløy
 sin fyrste seriekamp etter samanslåinga.


Marius Konstali-Lødemel auka SStryn si leiing til 4-1.


Jesper Endal Jepsen scora Måløy sitt fyrste offisielle seriemål.


A-laget til Måløy stilte som ballgutar i dagens kamp.


16.08 Eid sitt småguttelag vann 9-1 heime mot TMFK


Adrian Løvlid scora Eid sitt fyrste mål i kampen mot TMFK i 2010. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan vann Eid sitt småguttelag 9-1 heime mot Tornado Måløy på Eid Stadion. Elias Lund Johansen (3), Mats Ole Bakke (3), Stein Hans Nesbakk (2) og Adrian Løvlid scora for Eid, medan Chris Andre Nore scora for Tornado Måløy.


Den aldersbestemte fotballen rullar for fullt igjen og underteikna har i dag vore på kampen Eid-Tornado Måløy i G14 1. divisjon haust. Eid var på førehand store favorittar i denne kampen, og etter ein litt famlande start vann heimelaget til slutt 9-1. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i G14 1. divisjon haust vann Sogndal 7-2 mot Sandane.

Eid - Tornado Måløy 9-1 (3-1)
1-0 Adrian Løvlid (4. min)
1-1 Chris Andre Nore (23. min)
2-1 Mats Ole Bakke (29. min)
3-1 Elias Lund Johansen (31. min)
4-1 Elias Lund Johansen (43. min)
5-1 Mats Ole Bakke (47. min)
6-1 Mats Ole Bakke (59. min)
7-1 Elias Lund Johansen (62. min)
8-1 Stein Hans Nesbakk (64. min)
9-1 Stein Hans Nesbakk (70. min)

Kort: Ingen 

Dommar: Andreas Bjørhovde Heggedal, Eid

Eid: 
Kennet Myklebust
Stein Hans Nesbakk
Lasse Espe
Åge Solheim
Eivind Skrede
Elias Lund Johansen
Tor Andre Nord Sneide
Simen Nord
Ruben Kullsveen
Adrian Løvlid
Mats Ole Bakke

Innbyttarar: 
Yahi Mohammed
Ragnhild Vereide

Tornado Måløy: 
Magnus Runderheim
Gard Gravdal
Kristoffer Nordbø
Kristian Runderheim
Erik Forthun
Erik Refvik
Chris Andre Nore
Sølve Haugen
Abdi Hakim Isaaq
Oscar Giovanni Vedvik
Sander Svarstad

Innbyttarar: 
Daniel B. Mork
Saron Bugjerde


15.08 John Søgnen har tippa rett på tre kampar


 

Etter at fire av dei 12 kampane i 10. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

John Søgnen er i føringa med tre rette av fire mulige, og toppar lista føre 14 tipparar som har to rette av dei fire kampane som er spelt.


3 rette:
John Søgnen

2 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Jon Ivar Møll
Geir Inge Rake
Jon Rauset

1 rett:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Bente Fosse
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Rune Henjesand
Pål Holko
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Øystein Nesse
Dag Olav Osen
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler

0 rette:
Stein Roar Moheim
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Olai Årdal


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien) H 1-0 (0-0)


15.08 Tennebø matchvinnar for Avaldsnes 


Ylinn Tennebø blei matchvinnar i dagens toppkamp mot LSK Kvinner.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fleire spelarar frå Sogn og Fjordane har vore involvert i dagens kampar i Toppserien.

Avaldsnes - LSK Kvinner 1-0 (0-0)

1-0 Ylinn Tennebø (62. min)

Elise Thorsnes spelte heile kampen for Avaldsnes, medan matchvinnar Ylinn Tennebø blei bytta inn drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Arna Bjørnar - Lyn  2-1 (1-0)
1-0 Rikke Bogetveit Nygard (37. min)
2-0 Meryll Abrahamsen (52. min)
2-1 Camilla Linberg (56. min)

Thea Bjelde spelte heile kampen for Arna Bjørnar, medan Camilla Ness Ervik spelte 1. omgang for heimelaget.

Martine Humlestøl Midtbø og Ingrid Lovise Jåstad var ubenytta reserver for Arna Bjørnar.

Klepp - Røa  0-1 (0-1)
0-1 Vilde Gullhaug Birkeli (17. min)
 
Linn-Mari Nilsen var ubenytta reserve for Røa.


Tabell Toppserien

LSK Kvinner 7 5 1 1 15-6 16
Vålerenga 7 5 1 1 14-7 16
Rosenborg 6 4 2 0 14-6 14
Avaldsnes 7 4 1 2 12-9 13
Sandviken 6 3 1 2 11-10 10
Klepp 7 2 2 3 4-7 8
Kolbotn 6 1 3 2 6-8 6
Arna-Bjørnar 7 2 0 5 5-10 6
Lyn 7 1 1 5 8-16 4
Røa Fotball Elite 8 1 0 7 6-16 3

 


Thea Bjelde og Arna Bjørnar vann i dag 2-1 heime mot Lyn.
Bildet er frå heimekampen mot Sigrid Heien Hansen og Vålerenga.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


15.08 Florø vann 1-0 borte mot Moss


Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo blei matchvinnar mot Moss.
Bildet er frå heimekampen mot Fredikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø vann i dag 1-0 borte mot Moss på Meløs Stadion. Innbyttar Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo blei matchvinnar etter å ha scora kampens einaste mål knappe kvarteret før full tid.

Florø klatra med dagens seier opp på 7. plass i PostNord-ligaen avdeling 1.

Neste kamp for Florø er heime mot Eidsvold TF laurdag 23. august.

Moss - Florø 0-1 (0-0)
0-1 Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (77. min)


Gult kort: Henrik Andreas Stokkebø og Thomas Klaussen, Moss
Jonatan Braut Brunes, Halvor Utkilen Solheim-Olsen og Dino Omerovic, Florø
 
Dommar: Torkjell Jonsson Trædal, Årvoll

Assistentdommarar: Henrik Skjevestad, Ready og André Jullum Fernandes, Bærums Verk Hauger

Moss:
Anders Gundersen
Christoffer Guttulsrød
Christoffer Alagie Jatta Skårn (Fredrik Wasenius 49. min)
Trym Bergan Solli
Momodou Willy Hagren Sanneh
Thomas Klemetsen Jakobsen
Henrik Andreas Stokkebø (Remi Jensen Telle 87. min)
Saadiq Faisal Elmi
Agwa Okuot Obiech (Mikkel Aleksander Aarstrand 72. min)
Øystein Vestvatn
Thomas Klaussen

Florø:
Matias Tjellaug Finnestrand
Torkel Hammerseth Aarønes
Christer Husa
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen (Akim Saeed Sairinen 82. min)
Dino Omerovic (Gustav Severinsen 65. min)
Vladan Radojkic (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 52. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Alta 6 5 1 0 13-5 16
Kvik Halden 5 5 0 0 16-2 15
Fredrikstad 5 5 0 0 12-6 15
Skeid 5 3 0 2 11-4 9
Eidsvold TF 5 3 0 2 10-6 9
Brattvåg 5 2 2 1 12-5 8
Florø 6 2 0 4 12-14 6
Senja 6 2 0 4 7-13 6
Vålerenga 2 5 2 0 3 3-14 6
Hødd 5 1 2 2 2-3 5
Tromsdalen 5 1 1 3 6-6 4
Kjelsås 5 1 1 3 6-8 4
Moss 6 1 1 4 6-9 4
Fløya 5 0 0 5 3-24 0

15.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 12.55.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


15.08 Florø spelar bortekamp mot Moss


Florøtrenar Frode Nybø i treningskampen mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø spelar i dag bortekamp mot Moss i PostNord-ligaen avdeling 1 på Melløs Stadion. 

Kl. 13.00 Moss - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 5 5 0 0 16-2 15
Fredrikstad 5 5 0 0 12-6 15
Alta 5 4 1 0 9-4 13
Skeid 5 3 0 2 11-4 9
Eidsvold TF 5 3 0 2 10-6 9
Brattvåg 5 2 2 1 12-5 8
Senja 5 2 0 3 6-9 6
Vålerenga 2 5 2 0 3 3-14 6
Hødd 5 1 2 2 2-3 5
Tromsdalen 5 1 1 3 6-6 4
Kjelsås 5 1 1 3 6-8 4
Moss 5 1 1 3 6-8 4
Florø 5 1 0 4 11-14 3
Fløya 5 0 0 5 3-24 0


14.08 Konkurranse Nordfjord Nærradio 14. august


John Roar Øien har klokka 22.00 sending på Nordfjord Nærradio.
Sendinga kan du høyre på FM-bandet i store delar av Nordfjord.
 

I forbindelse med Nordfjord Nærradio si underholdningssending i kveld er det lagt ut ein konkurranse her på nettsida.

Konkurransen er åpen både for Nordfjord Nærradio sine lyttarar og haugenfotball.no sine lesarar.

Vinnaren stikk av med premien som er flax-lodd.

NB! Siste frist for å svare på spørsmålet er i kveld klokka 23.40.

Vinnaren blir offentliggjort på Nordfjord Nærradio og her på nettsida rundt
midnatt.

Det rette svaret var Inge Asbjørn Haugen.

VINNAR AV KONKURRANSEN MARCUS VEDELER.

Klikk her for å kome til konkurransen.

14.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.


NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


14.08 Sogndal spelte uavgjort borte mot Stjørdals Blink


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 borte mot Stjørdals Blink i den 9. serierunden i OBOS-ligaen. Mathias Blårud og Tomas Olai Totland scora for Sogndal, medan Sander Erik Kartum og Jakob Rømo Skille sette inn måla til heimelaget.


Stjørdals Blink - Sogndal  2-2 (1-2)
0-1 Mathias Blårud (7. min)
1-1 Sander Erik Kartum (34. min)
1-2 Tomas Olai Totland (40. min)
2-2 Jakob Rømo Skille (86. min)

Gult kort:
Ole Kristian Rødahl og Anders Nygaard, Stjørdals Blink
Mathias Blårud, Sogndal

Dommar: Daniel Higraff (Randaberg IL - Fotball)

Assistentdommarar: Sondre Dahle, Heimdal og Kevin Bakketun Hjelmseth, Sørreisa

4. dommar: Oliver Skaret Barsøe, Namsos


Stjørdals-Blink:
Nicklas Bruus Jensen Frenderup
Vebjørn Walnum Vinje
Vegard Fiske
Patrik Dønheim Hjelmseth (Karl Martin Rolstad 68. min)
Robin Utseth Bjørnholm-Jatta
Anders Nygaard (Fredrik Vinje 46. min)
Sander Erik Kartum
Ole Kristian Rødahl (Arne Holter 83. min)
Marius Augdal (Tobias Hestad 46. min)
Sondre Hopmark Stokke
Lasse Bransdal (Jakob Rømo Skille 46. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger (Per-Magnus Steiring 71. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 71. min)
Sixten Dalen Jensen (Alioune Ndour 89. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 71. min)
Kristoffer Hoven


Øvrige resultat 9. serierunde OBOS-ligaen
Kongsvinger - Strømmen 2-1 (0-1)
Ranheim - Øygarden 6-1 (2-0)
Raufoss - Jerv 1-1 (0-0)
Sandnes Ulf - KFUM 3-1 (2-1)
Åsane - HamKam 2-2 (0-1)
Grorud - Tromsø 2-0 (0-0)
Lillestrøm - Ullensaker/Kisa  2-2 (1-0)

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 9 8 0 1 17 - 5 24
Ranheim TF 9 7 0 2 29 - 15 21
Sandnes Ulf 9 5 2 2 16 - 18 17
Sogndal 9 5 1 3 21 - 15 16
Åsane 9 4 2 3 14 - 11 14
Stjørdals-Blink 9 4 2 3 18 - 17 14
Grorud 9 4 1 4 14 - 14 13
Jerv 9 2 6 1 17 - 14 12
KFUM 9 3 3 3 14 - 13 12
Lillestrøm SK 9 3 3 3 11 - 12 12
Raufoss 9 2 3 4 12 - 14 8
Kongsvinger 9 2 2 5 11 - 18 8
Strømmen 9 3 1 5 11 - 15 7
Ullensaker/Kisa 9 1 4 4 14 - 21 7
Øygarden FK 9 1 3 5 14 - 23 6
HamKam 9 0 3 6 18 - 26 3

14.08 Brandsdal og Øy gjestar i studio


Ivan Øy i Årdal sin kamp mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Hallo Sogn TV føl den 9. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17.55.

Gjester i studio i dag er Ivan Øy og Morten Brandsdal.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

9. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Strømmen
Kl. 18.00 Ranheim - Øygarden
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - KFUM
Kl. 18.00 Åsane - HamKam
Kl. 18.00 Grorud - Tromsø
Kl. 20.30 Lillestrøm - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 8 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 8 4 2 2 13-17 14
Åsane 8 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 8 4 1 3 16-15 13
KFUM 8 3 3 2 13-10 12
Jerv 8 2 5 1 16-13 11
Lillestrøm SK 8 3 2 3 9-10 11
Grorud 8 3 1 4 12-14 10
Raufoss 8 2 2 4 11-13 7
Strømmen 8 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 8 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 8 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 8 1 2 5 9-17 5
HamKam 8 0 2 6 16-24 2


Morten Brandsdal i Årdal sin bortekamp mot Eid 21. april 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.08 Andrine Olsen Endestad skal spele for Molde


Andrine Olsen Endestad har skrive under for Molde. 
Foto: Privat.

 

Andrine Olsen Endestad skal denne sesongen spele for Molde. 17-åringen frå Eikefjorden har spelt for Kaupanger sidan i fjor sommar.

Den tidligare Eikefjord- og Tambarskjelarspelaren var på prøvespel i Molde i forrige veke, der ho mellom anna spelte ein kamp for damelaget mot Molde G14 Nasjonal (Kretslag). Andrine spelte ein god kamp, og scora eit av måla til damelaget.

Tysdag spelte Andrine dei 35 siste minutta i Molde sin treningskamp mot Fortuna Ålesund på Aksla Stadion. Kampen enda til slutt uavgjort 1-1, etter at stillinga til pause var 1-0 til Molde.

På grunn av situasjonen med Koronapandemien skal Molde sitt unge damelag i haust spele i G16 1. divisjon. Fyrste kamp for Andrine og Molde er heime mot Sunndal 1 på Aker Stadion måndag 17. august.

 


Andrine Olsen Endestad på Aker Stadion i Molde.
Foto: Privat.


Andrine Endestad Olsen debuterte for Kaupanger i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 19. juni 2019.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  


Andrine Olsen Endestad var med på Tambarskjelvar sitt lag som gjekk til
topps i klasse J16 under KM Futsal aldersbestemt på Sandane i 2019.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Tambarskjelvar vann klasse J15/16/17 under Sparebanken Vest Cup 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2019.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2019.


14.08 Sogndal møter Stjørdals Blink på bortebane


Sogndal jublar etter scoring i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal spelar borte mot Stjørdals Blink på M.U.S Stadion Sandskogan.


9. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Strømmen
Kl. 18.00 Ranheim - Øygarden
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - KFUM
Kl. 18.00 Åsane - HamKam
Kl. 18.00 Grorud - Tromsø
Kl. 20.30 Lillestrøm - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 8 6 0 2 23-14 18
Sogndal 8 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 8 4 2 2 13-17 14
Åsane 8 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 8 4 1 3 16-15 13
KFUM 8 3 3 2 13-10 12
Jerv 8 2 5 1 16-13 11
Lillestrøm SK 8 3 2 3 9-10 11
Grorud 8 3 1 4 12-14 10
Raufoss 8 2 2 4 11-13 7
Strømmen 8 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 8 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 8 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 8 1 2 5 9-17 5
HamKam 8 0 2 6 16-24 2

13.08 Håvard Hetle har forlenga med Sogndal


Håvard Hetle holdt nullen mot Mads Wie og gamle lagkameratar i
Stryn då Sogndal vann bortekampen mot Stryn 5-0 i 1. runde 1. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle har forlenga kontrakta med Sogndal til august 2023.

17-åringen frå Breimsbygda signerte fyrste gong for Sogndal hausten 2018. Med unntakk av hausten 2018 der Hetle var på utlån til Stryn i Kretsligaen har han spelt for Sogndal 2 og Sogndal sitt juniorlag.

Håvard Hetle står registrert med ein offisiell kamp for Sogndal. Dette var cupkampen borte mot Stryn, der Sogndal til slutt vann 5-0.

Hetle står bokført med totalt 19 aldersbestemte landskampar for Norge G15, G16 og G17.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Håvard Hetle etter kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hetle blei kåra til Stryn sin beste spelar i 1-0 seieren mot Eid i 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Stryn si garderobe etter dagens seier. 


Håvard Hetle for Sandane under Vinterserien junior herrer 14. januar 2018.
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar 2018. 



Håvard Hetle under KM Futsal i Trivselshagen på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 5. mars. (NB Stor fil)


Håvard Hetle under 1. runde i Akademiserien 11. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Akademiserien U14 på Eid Idrettspark.



Håvard Hetle storspelte mellom stengene då Eid sin juniorkamp spelte
uavgjort 2-2 mot Aalesund på Color Line Stadion 1. november 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.08 Tommy Skjerven dømmer Start - Vålerenga


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Start og Vålerenga. 

Med seg på linjene har han Magnus Lundberg frå Ringsaker og Kristoffer Gullhav frå Imås. 4. dommar er Svein Tore Sinnes frå Flekkefjord. 

Kampen blir spelt på Sør Arena måndag 17. august klokka 20.30.

Kampen mellom Start og Vålerenga er Tommy Skjerven sin 388. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 70 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 53-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.    

 


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.08 Kristoffer Hoven på rundens lag i OBOS-ligaen


Kristoffer Hoven i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kristoffer Hoven er plukka ut som ein av to angriparar på rundens lag i 8. serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal sin angripar scora to mål i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Hamkam.


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Even Barli, Ranheim 6

Forsvar: Sverre Bjørkkjær, Strømmen 7
Forsvar: Ole Didrik Blomberg, Åsane 7
Forsvar: Martin Lundal, Ranheim 7

Midtbane: Simen Lassen, Åsane 7
Midtbane: Ruben Yttergård Jenssen, Tromsø 8
Midtbane: Sivert Solli, Ranheim 8
Midtbane: Daniel Berntsen, Tromsø 7
Midtbane: Daniel Gustafsson, Lillestrøm 7

Angrep: Henrik Udahl, Åsane 8
Angrep: Kristoffer Hoven, Sogndal 7

12.08 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter ni rundar.

Rauset toppar lista eit poeng føre Kay Rune Solheim, og to poeng føre Sander Torheim Frislid

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar, noko som betyr at siste runde i tippetipset går av stabelen komande helg.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.

Er det fleire som har like mange rette på dei ni beste rundane, blir tipparane rangert etter beste enkeltrunde.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.

63 rette:
Martha Karin Rauset

62 rette:
Kay Rune Solheim

61 rette:
Sander Torheim Frislid

60 rette:

Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Geir Inge Rake

59 rette:
Marcus Vedeler

58 rette:
Susanne Skogstad

57 rette:

Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah

56 rette:

Ørjan Igelkjøn
Sissel-Irene Myklebust
Jakob Søgnen

55 rette:

Eirik Kristoffersen
Jon Rauset
Magnus Lien Reksnes

54 rette:

Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Jon Georg Rutledal

53 rette:

Kay Ove Hafsås
Asle Hopland
Stein Inge Torheim

52 rette:

Olai N. Eikevoll
Per Jakob Kyrkjeeide
Jon Ivar Møll

51 rette:

Thea N. Eikevoll
Ole-Gunnar Midtbø

50 rette:
Jakob Haugen

49 rette:
Anny Balsnes

48 rette:

Bente Fosse
Bjørn-Helge Haugen

47 rette:
Johnny Husevåg

45 rette:
Else Helene Abrahamsen

44 rette:

Rune Henjesand
Jon Navarsete
Jan Taule

43 rette:
Øystein Solheim

41 rette:
Steinar Langedal
Olai Årdal


12.08 Eid Fotball har arrangert Tine Fotballskule


Kjekke spelarar og flinke instruktørar på Eid Stadion i dag. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. august.

 

Eid IL Fotball har denne veka arrangert Tine Fotballskule under perfekte forhold i strålande sommarsol.

Omlag 120 unge spelarar og mange flinke instruktørarar har vore i aksjon på dei tre fotballbanene i Eid sentrum.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. august.


 




Esekiel Henden, ein av mange flinke instruktørar under årets fotballskule.


Dan Jøran Hafsås set seg i bilen etter tre fantastiske dagar med fotball.
 


12.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


11.08 Braut Brunes toppscorar i PostNord-ligaen


Jonatan Braut Brunes i heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florøspelar Jonatan Braut Brunes er toppscorar i PostNord-ligaen etter fem serierundar.

Braut Brunes har scora sju mål på dei fem fyrste kampane, og toppar lista i PostNord-ligaen avdeling 1 to mål føre Herman Jappée Henriksen frå Eidsvold TF.

Toppscorar i PostNord-ligaen avdeling 2 er JoacimEmil Godhei Holtan frå Bryne med seks mål.  


Toppscorarar PostNord-ligaen avdeling 1

7 mål:  
Jonatan Braut Brunes, Florø

5 mål:
Herman Jappée Henriksen, Eidsvold TF

4 mål:
Christian Reginiussen, Alta IF
Johnny Per Buduson, Skeid
Sondre Sandnes Beite, Brattvåg

3 mål:
Agwa Okuot Obiech, Moss
Kevin Stephane Jordan Krans, Kvik Halden
Martin Antonio Nieves, Fredrikstad
Riki Tomas Alba, Fredrikstad

2 mål:
Sami Kamel, Brattvåg
Christer Husa, Florø
Filip Johansen Westgaard, Kvik Halden
Henrik Kjelsrud Johansen, Fredrikstad
Henrik Solvoll Navarsete, Eidsvold TF
Simen Hestnes, Skeid
Andreas Arntzen, Tromsdalen
Björn Olof Johan Berglund, Kvik Halden
Dardan Sæter-Mehmeti, Kvik Halden
David Hickson Gyedu, Skeid
Jesper Solli, Kjelsås
Marius Brinck Rygel, Skeid
Mathias Sundberg, Tromsdalen
Morten Gamst Pedersen, Alta IF
Thomas Drage, Fredrikstad
Torbjørn Grytten, Brattvåg
Winston Robin Yaw Paintsil, Kjelsås

Totalt 40 spelarar har scora eit mål kvar.

11.08 Siste runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no køyrt i gong med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den siste runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen og to kampar frå Toppserien.

Kampane i 10. runde blir spelt laurdag 15. august, søndag 16. august og måndag 17. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


10. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sarpsborg 08 - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 3: Haugesund - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Odd - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 5: Sandefjord - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 8: Start - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 9: Moss - Florø (PostNord-ligaen avd. 1)
Kamp 10: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Lyn (Toppserien)
Kamp 12: Avaldsnes - LSK Kvinner (Toppserien)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Tippetipset 2020.


11.08 Midthjell vann 9. runde i Tippetipset


 

Anders Midthjell prikka inn ni rette i den 9. runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Midthjell stikk dermed av med premien på tre flax-lodd som rundevinnar.


9 rette:

Anders Midthjell

8 rette:
Bente Fosse
Jon Georg Rutledal

7 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Gro Berge
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Kay Rune Solheim

6 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Jakob Haugen
Håvard Mjølkeråen
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien) H 3-2 (1-0)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)  B 3-4 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien) H 5-1 (1-1)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien) B 1-2 (1-1)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen) H 4-2 (1-1)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)


10.08 Lærdalsturneringa 2020 er AVLYST !



Turneringsnemda i Lærdalsturneringa har i dag beslutta å avlyse årets turnering på grunn av situasjonen med Covid-19. 

Årets Lærdalsturnering skulle gått av stabelen frå fredag 4. til søndag 6. september.

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 14 år.

Les meir om Lærdalsturneringa på turneringa si internettside.


10.08 Sogndal vann 4-2 heime mot HamKam


Filip Pleym Mardal debuterte i dag for Sogndal sitt A-lag mot HamKam.
På bildet ser vi Pleym Mardal og Daniel Gjerde Sætren i Sogndal sin
heimekamp mot Sandnes Ulf på Fosshaugane Campus 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 4-2 heime mot HamKam på Fosshaugane Campus.

Kristoffer Hoven (2), Tomas Olai Totland og Markus Dahlen Brændsrød scora for Sogndal, medan Jonas Enkerud og Jo Nymo Matland sette inn måla til bortelaget.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Stjørdals Blink fredag 14. august.

Sogndal - HamKam  4-2 (1-1)
1-0 Kristoffer Hoven (1. min)
1-1 Jonas Enkerud  (36. min)
2-1 Tomas Olai Totland (71. min)
3-1 Kristoffer Hoven (73. min)
3-2 Jo Nymo Matland (89. min)
4-2 Markus Dahlen Brændsrød (90. min+3)

Dommar: Steinar Hauge, Bjarg

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Gult kort: Anders Johannessen Nord, Sogndal
Markus Solbakken og Tobias Hammer Svendsen, HamKam


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Magnus Steiring
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng (Axel Kryger 46. min)
Tomas Olai Totland
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen 62. min)
Kristoffer Hoven (Filip Pleym Mardal 90. min+3)
Anders Johannessen Nord (Alioune Ndour 62. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 78. min)

HamKam:
Lars Larsson Jendal
Ruben Alegre Guerra
Vetle Skjærvik
Kristian Fredrik Aasen Strande (William Moan Mikalsen 70. min)
Jo Nymo Matland
Lars-Gunnar Johnsen
Markus Solbakken
Tobias Hammer Svendsen
Kristian Lønstad Onsrud (Anders Bakken Dieserud 66. min)
Jonas Enkerud (Ahmed Daghim 76. min)
Marcus Pedersen (Emil Sildnes 76. min)

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 8 0 0 17-3 24
Ranheim TF 6 0 2 23-14 18
Sogndal 5 0 3 19-13 15
Sandnes Ulf 4 2 2 13-17 14
Åsane 4 1 3 12-9 13
Stjørdals-Blink 4 1 3 16-15 13
KFUM 3 3 1 12-8 12
Jerv 2 5 1 16-13 11
Grorud 3 1 4 12-14 10
Lillestrøm SK 2 2 3 7-9 8
Raufoss 2 2 4 11-13 7
Strømmen 3 1 4 10-13 7
Øygarden FK 1 3 4 13-17 6
Ullensaker/Kisa 1 3 4 12-19 6
Kongsvinger 1 2 5 9-17 5
HamKam 0 2 6 16-24 2

10.08 Bilder frå Tine Fotballskule på Eid


God stemning under årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til onsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 120 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på fotballbanene i Eid sentrum.



Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 10. august.


 


10.08 Sogndal møter HamKam på Fosshaugane Campus


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag HamKam.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i ettermiddag spelt sju kampar i den 8. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal møter HamKam på Fosshaugane Campus klokka 18.00.
 

8. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Ham Kam
Kl. 18.00 Jerv - Kongsvinger
Kl. 18.00 Ranheim - Raufoss
Kl. 18.00 Strømmen - Grorud
Kl. 18.00 Tromsø - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Åsane
Kl. 18.00 Øygarden - Stjørdals/Blink

Tysdag 11. august kl. 19.00 KFUM Oslo - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
Sogndal 7 4 0 3 15-11 12
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Lillestrøm SK 7 2 2 3 7-9 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

09.08 Tre tipparar har prikka inn sju kampar


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 9. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Tre tipparar har tippa rett på sju av dei 10 kampane som er spelt til no.

Dei to siste kampane i denne runden blir spelt måndag 10. august. Molde spelar heime mot Brann i Eliteserien, og Sogndal spelar heime mot HamKam i OBOS-ligaen.

7 rette:
Bente Fosse
Anders Midthjell
Jon Georg Rutledal

6 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Gro Berge
Jakob Haugen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Dag Olav Osen
Kay Rune Solheim

5 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Håvard Mjølkeråen
Stein Roar Moheim
Jon Navarsete
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide

4 rette:
Reidar Balsnes
Rune Henjesand
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Martha Karin Rauset
Odd magne Sjåstad
John Søgnen
Jan Taule
Odd Helge Vågseth


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien) H 3-2 (1-0)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)  B 3-4 (1-2)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien) H 5-1 (1-1)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien) MÅNDAG 
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen) MÅNDAG 
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)


09.08 Heia vann 6-4 mot Måløy på Eid Idrettspark 


Heia sitt lag etter dagens seier mot Måløy på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Heia sitt jentelag vann i ettermiddag 6-4 mot Måløy i ein treningskamp på Eid Idrettspark.

Andrea Helset (4), Jenny Berteig Honningsvåg og Vanessa Leftwich scora for Heia, medan Lone Kvalheim, Maja Berg, Kine Runderheim og Emma Farstad Hennøen sette inn måla til Måløy.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Heia - Måløy  6-4 (4-3)
1-0 Jenny Berteig Honningsvåg (4. min)
1-1 Lone Kvalheim (12. min)
1-2 Maja Berg (17. min)
2-2 Andrea Helset (20. min)
2-3 Kine Runderheim (31. min)
3-3 Andrea Helset (32. min)
4-3 Andrea Helset (35. min)
5-3 Vanessa Leftwich (46. min)
6-3 Andrea Helset (48. min)
6-4 Emma Farstad Hennøen (66. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid 

Kort: Ingen

Heia:
Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Renate Barvåg Leivdal
Linnea Stokke Lillestøl
Andrea Vedvik
Tilla Karoline Karlsen
Maria Honningsvåg Hjelle
Øyvor Barvåg Leivdal
Jenny Berteig Honningsvåg
Ida Flatebø Holmøy
Andrea Helset
Vanessa Leftwich

Måløy:
Andrea Carlson
Emma Farstad Hennøen
Rakel Oldeide
Kine Runderheim
Emeline Gjerde Skavøypoll
Rakel Apneseth
Silje-Oline Myhre
Maja Berg
Cathrine Nygård
Viktoria Jepsen
Sunniva Eide
Andrea Kristine Volle
Lone Kvalheim
Siri Solibakke
Sunniva Andal


Totalt 16 lag stiller i J15/17 11'ar denne sesongen. Dette er heile seks lag fleire enn i 2019-sesongen.

Dei 16 laga er delt i to avdelingar, og det blir spelt enkel serie i begge avdelingane. Etter at avdelingsspelet er ferdig vil dei to beste laga i kvar avdeling spele sluttspel om KM-tittelen.  


J15/17 avdeling 1
Bjørn
Dale/Florø
Førde 1
Gaular
Hyllestad
Jotun
Sogndal 1
Sogndal 2

1. serierunde J15/17 avdeling 1, måndag 17. august
Kl. 19.00 Førde 1 - Hyllestad
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Dale/Florø
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular 
Kl. 19.00 Jotun - Sogndal 1 

J15/17 avdeling 2
Måløy
Eid
Førde 2
Heia
Jølster
Loen
Sandane
Tambarskjelvar

1. serierunde J15/17 avdeling 2, måndag 17. august
Kl. 19.00 Heia - Jølster
Kl. 19.00 Sandane - Måløy
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Eid 
Kl. 19.00 Loen - Førde 2 

09.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn


Panelet under Fotballseminaret under Proffveka i Stryn 2018.
Davy Wathne, Jan Tore Jåstad, Roar Wold og Johann Sigurdsson.
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig to år sidan arrangerte Stryn Fotball Fotballseminar under Proffveka i Stryn.

Stryn Fotball arrangerte i dag det årlige Fotballseminaret under Proffveka i Stryn.

I år blei det diskutert litt laust og ledig om spelarutvikling, og om fotballen si utvikling generelt. 

I panelet hadde Stryn Fotball fått med Davy Wathne, Jan Tore Jåstad og Roar Wold. Seminaret blei glimrande leia av Mr. Proffveka Johann Sigurdsson.

Mellom 60 og 70 personar hadde funne vegen til årets Fotballseminar under Proffveka. Dette er gledelig mange i forhold til dei som har tatt turen under tidligare Fotballseminar som har blitt arrangert under Proffveka i Stryn. Det er i år niande året at det blir arrangert Proffveka i Stryn.
 
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.



 


08.08 Tre tipparar har prikka inn alle fire kampane


 

Etter at fire av dei 12 kampane i 9. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Tre tipparar har tippa rett på alle dei fire kampane som er spelt til no.


4 rette:
Bente Fosse
Jakob Haugen
Ole-Gunnar Midtbø

3 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Leander Bøe Bakken
Thea N. Eikevoll
Rune Hansen
Per Jakob Kyrkjeeide
Anders Midthjell
Jan Ove Møll
Jon Georg Rutledal
Kay Rune Solheim
Harald Vartdal

2 rette:
Kjell Bruland
Laila Bøe
Olai N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Sissel-Irene Myklebust
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Odd Magne Sjåstad
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
Tarjei Vereide


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien) U 2-2 (1-2)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2 (0-1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)  B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner) H 2-1 (2-0)
 


08.08 Førde og Stryn spelte uavgjort 2-2 


Sander Aamelfot scora Førde sitt fyrste mål i dagens kamp.
Bildet er frå treningskampen mot Stryn 26. november 2019.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Juniorlaga til Førde og Stryn spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp i Hafstadparken.

Sander Åmelfot og Oskar Solheim scora Førde sine mål, medan Martin Sætre og Johannes Konstali Lødemel sette inn måla til Stryn.

Kampen blei spelt over 2 ganger 45 minutt, pluss ein ekstraomgang på 15 minutt.

G19 Førde - Stryn  1-1 (0-0) 2-2 etter 15 minutt ekstraomgang
1-0 Sander Åmelfot (50. min)
1-1 Martin Sætre (72. min)
1-2 Johannes Konstali Lødemel (96. min)
2-2 Oskar Solheim, straffe (103. min)
 

08.08 Bergen Fotball Cup er avlyst


Førde gjekk til topps i klasse G13 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Fem lag frå to forskjellige klubbar i Sogn og Fjordane skulle neste helg delta på Bergen Fotball Cup.

Førde hadde meldt på to lag i klasse G13, eit lag i G15 og eit lag i G16, medan Stryn hadde meldt på eit lag i klasse G16.

No er dessverre turneringa avlyst på grunn av Covid-19 situasjonen. 

173 lag frå 49 forskjellige klubbar skulle etter planen delta i Bergen Fotball Cup 2020.


08.08 Florø tapte 2-1 heime mot Alta på Florø Stadion


Jonatan Braut Brunes scora Florø sitt mål i dagens kamp mot Alta.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø tapte i ettermiddag 2-1 heime mot Alta på Florø Stadion. 

Jonatan Braut Brunes utlikna til 1-1 for Florø drøye 20 minutt etter pause, men like etter scora Svein-Ove Thomassen som sikra Alta seieren.

Runar Overvik gav Alta leiinga 1-0 fem minutt før pause.

Neste kamp for Florø i PostNord-ligaen avdeling 1 er borte mot Moss laurdag 15. august.


Florø - Alta  1-2 (0-1)
0-1 Runar Overvik (40. min)
1-1 Jonatan Braut Brunes (68. min)
1-2 Svein-Ove Thomassen (72. min)

Dommar: Bendik Haarberg, Kvass/Ulvungen

Assistentdommarar: Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Gult kort: Mark Fabricius Jensen og Ådne Midtskogen, Florø
Grzegorz Stanislaw Flasza, Alta

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Torkel Hammerseth Aarønes (Akim Saeed Sairinen 85. min)
Christer Husa
Eirik Høydal
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Brage Naustdal 83. min)
Vladan Radojkic (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 46. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä

Alta:
Grzegorz Stanislaw Flasza
Mats Frede Hansen
Håvard Nome
Niklas Michael Krane Antonsen (Felix Adrian Jacobsen 87. min)
Runar Overvik
Dag Andreas Ytrehauge Balto
Svein-Ove Thomassen (Hikmat Nazari 90. min)
Christian Reginiussen
Magnus Killingberg Nikolaisen (Morten Gamst Pedersen 68. min)
Brage Berg Pedersen
Hans Julius Eriksen Norbye

08.08 Seks gutar deltek på Equinor Talentleir


Daniel Gjerde Sætren under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Norges Fotballforbund arrangerar frå i dag til og med onsdag 12. august Equinor Talentleir for gutar i Porsgrunn.

Seks gutar frå Sogn og Fjordane er tekne ut til denne talentleiren. Det er tatt ut G16-landslag, eit G16 skyggelandslag, G15-landslag, eit G15 skyggelandslag og to G14-troppar.

Johan Johannessen Bakke frå Sogndal er teken ut på G16-skyggelandslaget, Hubert Wdowiak frå Bremanger og Sondre Nor Midthjell frå Eid er tekne ut på G15 skyggelandslaget, Andreas Kalstad frå Bjørn og Felix Rørvik Solheim frå Dale i G14 X-troppen, medan Daniel Gjerde Sætren frå Svelgen er tatt ut i G14 Y-troppen.

 


Johan Johannessen Bakke i guttekampen mot Eid 26. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Hubert Wdowiak  i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Felix Rørvik Solheim under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Sondre Nor Midthjell under Vinterserierunden på Sandane 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.



Andreas Kalstad under Proffveka i Stryn 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening 8. august under Proffveka 2019. 
  Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.


08.08 Florø møter Alta på Florø Stadion


Christer Husa i Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag heimekamp mot Alta i PostNord-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.

Kl. 15.00 Florø - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 4 4 0 0 10-2 12
Fredrikstad 4 4 0 0 9-4 12
Alta 4 3 1 0 7-3 10
Eidsvold TF 4 3 0 1 10-4 9
Brattvåg 4 2 1 1 11-4 7
Skeid 4 2 0 2 9-4 6
Hødd 4 1 2 1 2-2 5
Tromsdalen 4 1 1 2 5-4 4
Kjelsås 4 1 1 2 4-5 4
Florø 4 1 0 3 10-12 3
Moss 4 1 0 3 5-7 3
Senja 4 1 0 3 5-9 3
Vålerenga 2 4 1 0 3 1-13 3
Fløya 4 0 0 4 3-18 0

08.08 Siste Frist - Niande runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 14.55.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


07.08 Thorsnes matchvinnar for Avaldsnes

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Elise Thorsnes blei matchvinnar for Avaldsnes i dagens bortekamp mot Røa i Toppserien.

Thorsnes scora kampens einaste mål drøye kvarteret ut i 1. omgang. Dette var Thorsnes sin fyrste kamp etter karantena på tre kampar ho fekk etter episoden med albuen i bortekampen mot Kolbotn.

Elise Thorsnes står bokført med 44 mål på 45 kampar for Røa frå 2009 til 2012-sesongen.

Linn-Mari Nilsen vokta målet til Røa i denne kampen, medan Ylinn Tennbø spelte nesten heile kampen for Avladsnes.

I ein annan kamp i Toppserien i dag spelte Vålerenga og Kolbotn uavgjort 1-1. Her spelte Sigrid Heien Hansen fyrste timen for Vålerenga, medan Synne Sofie Christiansen blei bytta inn for Kolbotn like før full tid. 


Tabell Toppserien
LSK Kvinner 5 4 1 0 13-4 13
Vålerenga 6 4 1 1 12-6 13
Rosenborg 5 3 2 0 11-5 11
Sandviken 5 3 1 1 10-7 10
Avaldsnes 6 3 1 2 11-9 10
Kolbotn 6 1 3 2 6-8 6
Klepp 5 1 2 2 3-6 5
Lyn 5 1 1 3 7-13 4
Arna-Bjørnar 5 1 0 4 2-7 3
Røa Fotball Elite 6 0 0 6 4-14 0

07.08 Endringar 12. runde i OBOS-ligaen


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin kamp mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norges Fotballforbund har beslutta å flytte den 12. serierunden i OBOS-ligaen frå fredag 28. august til torsdag 27. august.


12. serierunde OBOS-ligaen
Torsdag 27. august

Kl. 18.00 Sogndal - Øygarden
Kl. 18.00 Ull/Kisa - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Grorud
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Raufoss
Kl. 18.00 Lillestrøm - Strømmen
Kl. 18.00 KFUM Oslo - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Jerv - Ranheim
Kl. 18.30 HamKam - Tromsø

07.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


06.08 Tommy Skjerven dømmer Aalesund - Viking


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Aalesund og Viking. 

Med seg på linjene har han Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud og Jim Andre Alnes Dyb frå Valder. 4. dommar er Mathias Smehus Kringstad frå Valder.

Kampen blir spelt på Color Line Stadion søndag 9. august klokka 18.00.

Kampen mellom Aalesund og Viking er Tommy Skjerven sin 387. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


06.08 Dale Fotball arrangerar Extra Cup 8. august




Dale Fotball arrangerar laurdag 8. august Extra Cup på Dingemoen Idrettspark.

Turneringa er for gutar og jenter i årsklassene 2008-2014.

Totalt 37 lag frå sju forskjellige klubbar deltek i turneringa.

Spelforma vert slik:
2013-2014: 3ar
2011-2012: 5ar
2008-2010: 7ar

Sjå kampoppsettet for Extra Cup i Dale laurdag 8. august.

05.08 Gjennomførte dommartesten med stil


Fire dommarar gjennomført den fysiske dommartesten på Eid Idrettspark.
 
 

Fire dommarar tok i går den fysiske dommartesten på Eid Idrettspark.

Ståle Sandal, Breimsbygda
Steve Sibondagara, Eid
Elias Åsebø, Haugen
Markus Nybø Bakke, Haugen

Det blei gjennomført ein hurtighetstest og ein intervalltest.

På hurtighetstesten sprang ein seks gongar 40 meter, og kravet varierar ut i frå kva divisjon ein skal dømme.

NFF toppdommarar - 6,0 sekund
Kretsdommarar, Norsk Tipping-ligaen - 6,1 sekund
Kretsdommarar, Kretsligaen - 6,2 sekund
Kretsdommarar, 5. divisjon og lavare - Anbefalar 6,2 sekund

På intervalltesten skal ein springe 75 meter, gå 25 meter og gjenta dette 40 gongar.

Her er krava for intervalltesten:
NFF toppdommarar - 15 sekund/18 sekund
Kretsdommarar, Norsk Tipping-ligaen - 15 sekund/20 sekund
Kretsdommarar, Kretsligaen - 17 sekund/22 sekund
Kretsdommarar, 5. divisjon og lavare - anbefalar 17 sekund/22 sekund

Dei fire dommarane som tok testen i går viste god form og hadde få problem med den fysiske testen.

På intervalltesten hadde testsjef Rune Haugland lagt opp til å greie kravet for å dømme i Norsk Tipping-ligaen. Springe 75 meter på 15 sekund, deretter gå 25 meter på 20 sekund. Dette blei gjort 40 gongar. For nokon av deltakarane var dette eit perfekt "skjema", medan det for nokon gjekk leikande lett.

Så gjenstår det berre å sjå om det blir kampar å dømme denne sesongen.  


 


Dei fire dommarane var særs lette på foten under intervalltesten.


Testsjef Rune Haugland hadde full kontroll.


Markus Nybø Bakke viste storform på Eid Idrettspark i går.


05.08 Siste frist for å melde seg på Tine Fotballskule


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

NB! Siste frist for å melde seg på er i ettermiddag klokka 16.00.

Daglig leiar i Eid Fotball, Jannicke Hagen Henden, melder om god påmelding til årets Tine Fotballskule.

- Det er godt over 100 spelarar som er påmeldt til no, men det er plass til mange fleire. 

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

Påmelding: eidfotballen@gmail.com

 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


05.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


04.08 Bilder frå Proffveka i Stryn


Nokre av jentene under dagens ettermiddagstrening.
Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 
 

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 90 talentfulle spelarar frå nesten 30 forskjellige klubbar er med på årets Proffveke i Stryn.

Det er 11. året på rad at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 


 


04.08 Sogndal vann 2-0 borte mot Lillestrøm


Endre Kupen scora Sogndal sitt andre mål i dag på Åråsen Stadion.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 2-0 borte mot Lillestrøm på Åråsen Stadion. Kristoffer Hoven og Endre Kupen scora måla til Sogndal. Begge scoringane kom i 1. omgang.

Sogndal klatra med dagens seier opp på 4. plass på tabellen i OBOS-ligaen. Sogndal sin neste kamp er heime mot HamKam måndag 10. august.

Lillestrøm - Sogndal  0-2 (0-2)
0-1 Kristoffer Hoven (14. min)
0-2 Endre Kupen (19. min)

Dommar: Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy og Kristian Solvang Johannessen, Falk

4. dommar: Torkjell Jonsson Trædal, Årvoll

Gult kort: Torbjørn Kallevåg, Lillestrøm
Mathias Blårud, Ogbu Igoh, Sivert Heggheim Mannsverk og Tomas Olai Totland, Sogndal


Lillestrøm:
Jo Coppens
Simen Kind Mikalsen
Tobias Frank Salquist Nielsen
Marius Ørjasæter Amundsen
Lars Mogstad Ranger (Aleksander Melgalvis 46. min)
Torbjørn Kallevåg
Ifeanyi Mathew
Fredrik Krogstad (Kasper Kaan Kairinen 46. min)
Thomas Lehne Olsen
Kristoffer Ødemarksbakken (Ebiye Moses 46. min)
Hans Daniel Gustafsson (Alexander Hrcka Sannes 75. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng (Per-Magnus Steiring 63. min)
Ogbu Igoh
Tomas Olai Totland
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven (Sixten Dalen Jensen 46. min)
Mathias Blårud (Axel Kryger 90. min)
Kristoffer Hoven
9 Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 87. min)


Tabell OBOS-ligaen

Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
Sogndal 7 4 0 3 15-11 12
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Lillestrøm SK 7 2 2 3 7-9 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

04.08 Jåstad og Almås gjestar i studio


Jan Tore Jåstad under KM Futsal aldersbestemt 4. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.


 

Hallo Sogn TV føl i ettermiddag kampen mellom Lillestrøm og Sogndal i den 7. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 18.55.

Gjester i studio i dag er Jan Tore Jåstad og Knut Almås.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.



Knut Almås under Fjøra sin cupkamp mot Førde 4. april 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.08 Sogndal møter Lillestrøm på Åråsen


Tomas Olai Totland blei matchvinnar i heimekampen mot Raufoss.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal møter i ettermiddag Lillestrøm på bortebane i den siste kampen i den 7. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Åråsen Stadion klokka 19.00.

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 7 7 0 0 12-3 21
Ranheim TF 7 5 0 2 20-14 15
Sandnes Ulf 7 4 2 1 13-12 14
KFUM 7 3 3 1 12-8 12
Jerv 7 2 4 1 15-12 10
Stjørdals-Blink 7 3 1 3 15-15 10
Åsane 7 3 1 3 9-9 10
Grorud 7 3 1 3 11-12 10
Sogndal 6 3 0 3 13-11 9
Lillestrøm SK 6 2 2 2 7-7 8
Raufoss 7 2 2 3 11-10 7
Øygarden FK 7 1 3 3 13-16 6
Ullensaker/Kisa 7 1 3 3 12-16 6
Strømmen 7 2 1 4 8-12 4
Kongsvinger 7 1 1 5 8-16 4
HamKam 7 0 2 5 14-20 2

03.08 Niande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den niande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå OBOS-ligaen, en kamp frå PostNord-ligaen, en kamp frå 1. divisjon kvinner og en kamp frå Toppserien.

Kampane i niande runde blir spelt laurdag 8. august, søndag 9. august og måndag 10. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


9. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Vålerenga - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Aalesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Mjøndalen - Haugesund (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Start (Eliteserien)
Kamp 5: Stabæk - Odd (Eliteserien)
Kamp 6: Strømsgodset - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 7: Rosenborg - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 8: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 9: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sogndal - HamKam (OBOS-ligaen)
Kamp 11: Sandviken - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Stabæk - Medkila (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Tippetipset 2020.


03.08 Fire jenter deltar på Equinor Talentleir


Julia Felde under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

Norges Fotballforbund arrangerar denne veka Equinor Talentleir for jenter i Porsgrunn. Det er tatt ut eit J15-landslag, eit J15 skyggelandslag og to J14-troppar.

Malin Eikenes Tjellaug frå Stryn og Mina Bell Folland frå Gaular er tekne ut på J15-skyggelandslaget, medan Julia Felde frå Eid og Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal er tekne ut i J14 Y-troppen.


 


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


Malin Eikenes Tjellaug under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. novermber 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


03.08 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter åtte rundar.

Rauset toppar lista to poeng føre Kenneth Fosse Elde og tre poeng føre
Kay Rune Solheim og Sander Torheim Frislid

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar. Noko som betyr at siste runde i tippetipset er helga 15. og 16. august.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.


58 rette:
Martha Karin Rauset

56 rette:
Kenneth Fosse Elde

55 rette:

Kay Rune Solheim
Sander Torheim Frislid

54 rette:

Ørjan Eikevoll
Kristian Lefdal
Geir Inge Rake

53 rette:
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler

52 rette:

Sujeevan Mohanarajah
Susanne Skogstad

51 rette:

Per Michael Frichsen
Ørjan Igelkjøn

50 rette:

Eirik Kristoffersen
Jakob Søgnen

49 rette:

Reidar Balsnes
Sissel-Irene Myklebust
Jon Rauset
Magnus Lien Reksnes

48 rette:

Kjell Bruland
Jan Egil Gjørven
Asle Hopland
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen

47 rette:

Kay Ove Hafsås
Jon Ivar Møll

46 rette:

Olai N. Eikevoll
Jon Georg Rutledal

45 rette:

Thea N. Eikevoll
Per Jakob Kyrkjeeide

44 rette:

Jakob Haugen
Ole-Gunnar Midtbø

43 rette:

Bjørn-Helge Haugen

42 rette:

Anny Balsnes
Johnny Husevåg

41 rette:

Olai Årdal

40 rette:
Bente Fosse


03.08 Utvidar påmeldingsfristen til Tine Fotballskule


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

NB! Eid Fotball har utvida påmeldingsfristen til onsdag 5. august klokka 16.00.

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

Påmelding: eidfotballen@gmail.com

 


Glade fotballjenter under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2018. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.


Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


03.08 Søgnen vann 8. runde i Tippetipset


 

Tre tipparar prikka inn ni rette i den i 8. runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter loddtrekning går premien på tre flax-lodd til Jakob Søgnen frå Sande i Sunnfjord.


9 rette:

Johnny Husevåg
Steinar Langedal
Jakob Søgnen

8 rette:
Kenneth Fosse Elde
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Kay Rune Solheim
Øystein Solheim
Marcus Vedeler

7 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Sander Torheim Frislid
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Jon Rauset
Kristian Rønnestad

6 rette:
Morten Bakken
Kjell Bruland
Olai N. Eikevoll
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Asle Hopland
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Sondre Søreide
Stein Inge Torheim
Odd Helge Vågseth


8. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-1)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien) B 1-2 (1-1)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien) H 3-2 (2-1)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien) H 3-1 (2-0)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien) H 4-0 (0-0)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien) H (3-0 (1-0)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien) B 1-2 (1-0)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien) B 0-3 (0-1)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien) B 1-3 (1-2)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner) H 4-1 (4-0)


02.08 Lokale spelarar fekk trene med Aafk Fortuna


Spelarar og leiarar etter ei av øktene på Bremanger Stadion. 
Alle foto: Aafk Fortuna

Aafk Fortuna har frå torsdag til søndag denne veka hatt treningssamling i Magne Elde si vakre heimbygd Bremanger.

I tillegg til ein tropp på 20 spelarar har 12 lokale jenter fått sjansen til å hospitere med laget under oppholdet. Aafk Fortuna melder om fire flotte dagar med godt sportlig utbytte, pluss at ei slik treningssamling er gull for det sosiale.

Etter oppsettet skal Aafk Fortuna serieopne heime mot Træff søndag 16. august. Men det på grunn av situasjonen med Koronapandemien kan dette bli utsett til seinare.
 
Ellijanne Skrede Anderson frå Eid er inne i sin tredje sesong for sunnmørsklubben.

Desse lokale spelarane hospiterte med Aafk Fortuna:
Eli Sofie Skjølberg, Bremanger
Maja Berg, Måløy FK
Emma Njøten, Stryn
Olivia Vollsnes Wemby, Stryn
Sofie Njøten, Stryn
Emma Sæbø, Stryn
Ida Rotnes, Førde
Astrid Bolstad Blikra, Førde
Anna Kilnes, Førde
Thea Holsen, Førde
Martine Kvamme, Sandane
Sara Rustøen, Sandane


 




Alle foto: Aafk Fortuna


02.08 Vilnes Mjåseth med ny scoring for Medkila


Miriam Vilnes Mjåseth for Kaupanger mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth scora eit av Medkila sine mål i gårsdagens 4-1 seier heime mot Amazon Grimstad.

Vilnes Mjåseth og Medkila står dermed med fire seierar av fire mulige så langt denne sesongen. Fire seierar av fire mulige har også Stabæk som toppar tabellen på bedre målforskjell enn Medkila. Stine Pettersen Reinås har spelt tre av kampane til Stabæk denne sesongen, medan Siri Nordeide Grønli var på bana i 2-0 seieren borte mot Hønefoss. 

Laurdag 8. august blir det spelt toppkamp mellom Stabæk og Medkila på Nadderud Stadion.


Medkila - Amazon Grimstad 4-1 (4-0)

1-0 Andrea Pålsdatter Hunstad (24. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåset (28. min)
3-0 Agnethe Olaug Mathisen (41. min)
4-0 Kim Dolstra (45. min)
4-1 Rebekka Ausland (74. min)

Dommar:
Victoria Nilsen, Gruben

Assistentdommarar:
Ole Ragnar Jansen Knutsen, Beisfjord og Odd-Einar Cedervall Nervik, Vear 

Gult kort:
Johanna Helena Salmijärvi, Amazon Grimstad

Medkila:

Hanne Larsen
Kim Dolstra
Liv-Solveig Miklegard
Mette Aasvik Skau (Silje Helén Johansen 72. min)
Rachel Louise Hignett
Andrea Pålsdatter Hunstad
Sara Regine Aas Berntsen
Lotte Fikseth Fossem (Martine Brustad 87. min)
Ida Marie Fikseth Fossem (Natalie Dyring Hansen 87. min)
Agnethe Olaug Mathisen (Lotte Hokland 72. min)
Miriam Vilnes Mjåset (Ida Kristine Istad Nylund 87. min)

Amazon Grimstad:

Kristin Rage
Ingrid Bergland
Mette Lorentzen
Veronica Navestad Amundsen
Lisbeth Fredli Rothschild
Frida Abrahamsen (Tuva Helene Væting Hodne 60. min)
ulie Alexandra Andersen Lossius (Rebekka Ausland 65. min)
Johanna Helena Salmijärvi
Lykke Laura Kildegård Thomsen (Vårin Kristina Vik 72. min)
Cathrine Dyngvold
Emma Pettersen


Tabell 1. divisjon kvinner
Stabæk 4 4 0 0 13-1 12
Medkila 4 4 0 0 14-3 12
Øvrevoll Hosle 4 3 0 1 9-3 9
Hønefoss BK 4 2 0 2 7-7 6
Grei Kvinner Elite 4 1 2 1 4-3 5
Åsane 4 1 1 2 6-7 4
KIL/Hemne 4 1 1 2 5-10 4
Fløya 4 0 2 2 4-13 2
Amazon Grimstad 4 0 1 3 3-9 1
Fart 4 0 1 3 4-13 1

02.08 Fredrik Hanssen klar for Førde


Fredrik Hanssen for Førde i cupkampen mot Florø 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Fredrik Hanssen har meldt overgang frå Florø til Førde.

27-åringen vender dermed tilbake til klubben han har spelt for dei fleste sesongane som seniorspelar. Hanssen var fyrstekeeper for Førde i Norsk Tipping-ligaen i sesongane 2017 og 2018.

Fredrik Hanssen har også spelt seniorfotball for klubbane Stryn og Saga. 

 


Fredrik Hanssen etter Førde sin treningskamp mot Sogndal 12. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.08 Vålerenga vann 3-0 borte mot Arna Bjørnar


Thea Bjelde og Sigrid Heien Hansen i dagens kamp på Arna Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Vålerenga med Sigrid Heien Hansen på laget vann i ettermiddag 3-0 borte mot Arna Bjørnar på Arna Idrettspark.

Thea Bjelde, Ingrid Lovise Jåstad og Camilla Ness Ervik fekk speletid for Arna Bjørnar i denne kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Arna-Bjørnar - Vålerenga 0-3 (0-1)
0-1 Ajara Nchout Njoya (11. min)
0-2 Ajara Nchout Njoya (74. min)
0-3 Rikke Marie Madsen (87. min) 

Dommar: Henrikke Holm Nervik, Trygg/Lade

Assistentdommarar: Amang Kanyi, Baune og Martin Røed Knudsen, Tertnes

4. dommar: Mattias Gripsgård Sakstad, Flaktveit

Gult kort: Rikke Bogetveit Nygard, Arna Bjørnar og Celin Bizet Ildhusøy, Vålerenga

Arna-Bjørnar:
Teagan Jade Micah
Helene Lokøy Gloppen
Meryll Krysteen Abrahamsen Rosales Serrano (Ingrid Altermark 82. min)
Ingrid Lovise Jåstad (Åsne Takle Eide 66. min)
Emelie Susanne Asplund Lövgren
Marije Brummel
innéa Solvoll Laupstad (Camilla Ness Ervik 78. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Thea Bjelde
Kristina Erman
Katarina Dybvik Sunde (Pia Rijsdijk 46. min)


Vålerenga:
Hannah Grace Seabert
Andrine Tomter
Maruschka Waldus
Ingibjörg Sigurdardottir
Stine Ballisager Pedersen
Sigrid Heien Hansen (Mia Rostad Huse 90. min)
Sherida Spitse
Synne Sofie Kinden Jensen (Dejana Stefanovic 80. min)
Rikke Marie Madsen (Kine Myhrer Fløtre 90. min)
Ajara Nchout Njoya
Celin Bizet Ildhusøy (Tine Celine England Karstensen 90. min)


01.08 10 tipparar har prikka inn fire av fem kampar


 

Etter at fem av dei 12 kampane i 8. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

10 tipparar har tippa rett på fire av dei kampane som er spelt til no.


4 rette:
Kjell Bruland
Sander Torheim Frislid
Bjørn-Helge Haugen
Johnny Husevåg
Geir Inge Rake
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Kristian Rønnestad
Kay Rune Solheim
Jakob Søgnen

3 rette:
Morten Bakken
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Pål Holko
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Jon Navarsete
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Sondre Søreide
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler


8. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien) H 2-1 (1-1)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien) B 1-2 (1-1)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien) B 0-3 (0-1)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner) H 4-1 (4-0)


01.08 Tommy Skjerven dømmer Odd - Rosenborg


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Odd og Rosenborg.

Med seg på linjene har han Anders Michael Velo frå Furuset og Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud. 4. dommar er Jørgen Haugen frå Kurland.

Kampen blir spelt på Skagerak Arena søndag 2. august klokka 20.30.

Kampen mellom Odd og Rosenborg er Tommy Skjerven sin 386. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge.

Dette er 68 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 53-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.    

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.08 Åttande runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 13.25.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den åttande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, tre kampar frå Toppserien og ein kamp frå 1. divisjon kvinner.

Kampane i åttande runde blir spelt laurdag 1. august og søndag 2. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


8. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Tippetipset 2020.


31.07 Sogndal vann 1-0 heime mot Raufoss


Tomas Olai Totland blei matchvinnar i dagens heimekamp mot Raufoss.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 1. heime mot Raufoss i den 6. runden i OBOS-ligaen. Tomas Olai Totland scora Sogndal sitt mål knappe kvarteret ut i 1. omgang.

Sogndal sin neste kamp er borte mot Lillestrøm tysdag 4. august.


Sogndal  - Raufoss  1-0 (1-0)
1-0 Tomas Olai Totland (15. min)

Dommar: Harald Røvig Sletner, Rustad

Assistentdommarar: Erland Hareland, Lesja og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Gult kort:  Daniel Nicolai Fosso Fremstad og Emil Varhaugvik Breivik, Raufoss

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid (Axel Kryger 90. min)
Eirik Lereng (Per-Magnus Steiring 67. min)
Ogbu Igoh
Tomas Olai Totland
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven (Sixten Dalen Jensen 71. min)
Mathias Blårud
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 71. min)
Kristoffer Hoven

Raufoss:
Ole Kristian Gjefle Lauvli
Edvard Linnebo Race
Stian Simenstad (Emile Noe Dadjo 52. min)
Marius Svanberg Alm
Daniel Nicolai Fosso Fremstad
Matias Belli Moldskred
Emil Varhaugvik Breivik
Lasse Berg Johnsen
Lee Rochester Sørensen
Gard Simenstad (Oskar Johannes Løken 52. min)
Kristoffer Nessø (Ikhsan Fandi Ahmad 77. min)


Øvrige resultat 6. serierunde OBOS-ligaen
KFUM - Åsane 0-0 (0-0)
Ranheim TF  - Kongsvinger 3-2 (0-1)
Strømmen - Sandnes Ulf 4-0 (2-0)
Tromsø - Stjørdals-Blink 4-2 (1-2)
Ullensaker/Kisa - HamKam 2-2 (1-1)
Øygarden FK - Grorud 1-1 (1-0)

Kl. 20.30 Jerv - Lillestrøm SK

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 6 6 0 0 11-3 18
Ranheim TF 6 5 0 1 19-12 15
KFUM 6 3 2 1 10-6 11
Sandnes Ulf 6 3 2 1 11-11 11
Åsane 6 3 1 2 9-8 10
Sogndal 6 3 0 3 13-11 9
Stjørdals-Blink 6 3 0 3 13-13 9
Jerv 5 2 2 1 11-8 8
Lillestrøm SK 5 2 1 2 5-5 7
Grorud 6 2 1 3 8-11 7
Raufoss 6 2 1 3 10-9 6
Ullensaker/Kisa 6 1 3 2 11-13 6
Øygarden FK 6 1 2 3 12-15 5
Strømmen 6 2 0 4 7-11 3
Kongsvinger 6 1 0 5 7-15 3
HamKam 6 0 1 5 12-18 1

31.07 Florø vann 5-2 borte mot Fløya


Jonatan Braut Brunes scora fire mål i dagens kamp mot Fløya.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø vann i ettermiddag 5-2 borte mot Fløya i PostNord-ligaen avdeling 1.

Jonatan Braut Brunes blei kampens store spelar med fire mål. Lorent Callaku scora Florø sitt fyrste mål i kampen. Birk Berg-Johansen og Runar Johansen scora måla til heimelaget.

Florø sin neste kamp er heime mot Alta på Florø Stadion laurdag 8. august.
 

Fløya - Florø  2-5 (0-4)
0-1 Lorent Callaku (13. min)
0-2 Jonatan Braut Brunes (15. min)
0-3 Jonatan Braut Brunes (17. min)
0-4 Jonatan Braut Brunes (24. min)
1-4 Birk Berg-Johansen (57. min)
1-5 Jonatan Braut Brunes (68. min)
2-5 Runar Johansen, straffe (78. min) 

Dommar: Anders Bodding (Haga)

Assistentdommarar: Brage Nygård, Salangen og Tor-André Einebakken Nilsen, Furuflaten

Gult kort:
Thomas Søren Whalen, Fløya og Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo, Florø 

Fløya:
Marius Tollefsen
Johan Martin Arntsen (Mikael Augustinussen Lange 46. min)
Mads Aimar Bakkeby
Runar Johansen
Christer Johansen (Abdikani Mohammed Abdi 78. min)
Tomas Stabell (Mathias Johnsen Warvik 78. min)
Thomas Søren Whalen
Martin Rydningen
Håvard Mannsverk (Sondre Mikael Olsen 71. min)
Birk Berg-Johansen

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Torkel Hammerseth Aarønes
Akim Saeed Sairinen
Eirik Høydal (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 90. min)
Ådne Midtskogen
Dino Omerovic (Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo 73. min)
Gustav Severinsen (Brage Naustdal 62. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Jonatan Braut Brunes
Lorent Callaku Kaptein
Joni Onni Kristian Mäkelä (Hans Hansen 90. min)


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 3 3 0 0 7-3 9
Kvik Halden 3 3 0 0 5-2 9
Alta 3 2 1 0 5-3 7
Skeid 3 2 0 1 8-2 6
Eidsvold TF 3 2 0 1 9-4 6
Brattvåg 3 1 1 1 8-3 4
Kjelsås 3 1 1 1 4-4 4
Hødd 3 1 1 1 2-2 4
Tromsdalen 3 1 0 2 5-4 3
Moss 3 1 0 2 5-5 3
Florø 4 1 0 3 10-12 3
Senja 3 1 0 2 4-6 3
Vålerenga 2 3 1 0 2 1-8 3
Fløya 4 0 0 4 3-18 0

31.07 Åttande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den åttande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, tre kampar frå Toppserien og ein kamp frå 1. divisjon kvinner.

Kampane i åttande runde blir spelt laurdag 1. august og søndag 2. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


8. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Tippetipset 2020.


31.07 Florø spelar bortekamp mot Fløya


Frå Florø sin heimekamp mot Tromsdalen på Florø Stadion 26. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Det er duka for botnkamp i PostNord-ligaen avdeling 1 når Florø i ettermiddag møter Fløya. Både Florø og Fløya står uten poeng etter dei tre fyrste serierundane.

Kampen blir spelt på Fløya Arena klokka 17.00.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 3 3 0 0 7-3 9
Kvik Halden 3 3 0 0 5-2 9
Alta 3 2 1 0 5-3 7
Skeid 3 2 0 1 8-2 6
Eidsvold TF 3 2 0 1 9-4 6
Brattvåg 3 1 1 1 8-3 4
Kjelsås 3 1 1 1 4-4 4
Hødd 3 1 1 1 2-2 4
Tromsdalen 3 1 0 2 5-4 3
Moss 3 1 0 2 5-5 3
Senja 3 1 0 2 4-6 3
Vålerenga 2 3 1 0 2 1-8 3
Florø 3 0 0 3 5-10 0
Fløya 3 0 0 3 1-13 0

31.07 Sogndal spelar heimekamp mot Raufoss


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Raufoss på Fosshaugane Campus i den 6. serierunden i OBOS-ligaen.


6. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 KFUM - Åsane
Kl. 18.00 Ranheim TF  - Kongsvinger
Kl. 18.00 Sogndal  - Raufoss
Kl. 18.00 Strømmen - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Tromsø - Stjørdals-Blink
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - HamKam
Kl. 18.00 Øygarden FK - Grorud
Kl. 20.30 Jerv - Lillestrøm SK

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 5 0 0 7-1 15
Ranheim TF 4 0 1 16-10 12
Sandnes Ulf 3 2 0 11-7 11
KFUM 3 1 1 10-6 10
Stjørdals-Blink 3 0 2 11-9 9
Åsane 3 0 2 9-8 9
Jerv 2 2 1 11-8 8
Lillestrøm SK 2 1 2 5-5 7
Raufoss 2 1 2 10-8 6
Sogndal 2 0 3 12-11 6
Grorud 2 0 3 7-10 6
Ullensaker/Kisa 1 2 2 9-11 5
Øygarden FK 1 1 3 11-14 4
Kongsvinger 1 0 4 5-12 3
HamKam 0 0 5 10-16 0
Strømmen 1 0 4 3-11 0

30.07 Opprykk for Flo og Lausanne


Per Egil Flo, Tore Andre Flo og Ulrik Flo etter seieren mot Molde i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Per Egil Flo og Lausanne er klar for Super League i Sveits. Opprykket blei sikra med kveldens 4-0 seier borte mot Stade Lausanne-Ouchy.

Per Egil Flo har spelt for Lausanne i Challenge League (nivå 2) dei to siste sesongane.

Stade Lausanne-Ouchy - Lausanne 0-4 (0-1)
0-1 Sjølvmål, Marko Maletić (15. min)
0-2 Nikola Boranijasevic (51. min)
0-3 Alexandre Pasche (65. min)
0-4 Nicolas Gétaz (90. min+2)

Tabell Challenge League 2019/2020
Lausanne 35 21 7 7 79 - 33 70
Vaduz 35 18 10 7 77 - 51 64
Grasshoppers 35 17 10 8 69 - 46 61
Winterthur 35 14 10 11 50 - 58 52
Kriens 35 15 6 14 56 - 58 51
Wil 35 14 7 14 57 - 56 49
Stade Lausanne-Ouchy 35 11 9 15 46 - 61 42
Aarau 35 9 11 15 61 - 78 38
Schaffhausen 35 6 14 15 32 - 58 32
Chiasso 35 4 8 23 41 - 69 20


Per Egil Flo for Stryn i kvalifiseringskampen mot HamKam 2 i 2005.
Sjå fakta og bilder frå kampen.


30.07 Sogndal spelte uavgjort 1-1 heime mot RBK


Ole Jørgen Halvorsen jublar etter å ha utlikna til 1-1 mot RBK i 2011.
Sjå bilder og faskta frå denne kampen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan spelte Sogndal uavgjort 1-1 heime mot Rosenborg på Fosshaugane Campus. Heile åtte spelarar frå Sogn og Fjordane fekk speletid for Sogndal i denne kampen. 

Sogndal og Rosenborg spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 på Fosshaugane Campus. Mushaga Bakenga gav Rosenborg leiinga, medan Ole Jørgen Halvorsen utlikna for Sogndal på straffespark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Rosenborg 1-1 (0-0)
0-1 Mushaga Bakenga (63. min)
1-1 Ole Jørgen Halvorsen, straffe (84. min)

Dommar: Kjetil Sælen, Arna-Bjørnar

Assistentdommarar: Hans Christian Stormoen, Årstad og Chriss Nyhammer Bjorøy, Bjarg

4. dommar: Tommy Skjerven, Kaupanger

Rødt kort: Daniel Fredheim Holm, Rosenborg (84. min)

Gult kort: Eirik Bakke, Sogndal og Mikael Frank Dorsin, Rosenborg
 
Sogndal:
Nils Kenneth Udjus
Mats Goberg Solheim
Vegar Heggenes Gjermundstad
Per-Egil Hough Flo
Ayi Elvis Ahyee
Ole Jørgen Halvorsen
Souleymane Aonge Kader Barry (Henrik Furebotn 59. min)
Isak Scheel
Ulrik Flo (Tore Andre Flo 59. min)
Eirik Bakke
Cato Hansen (Ørjan Hopen 83. min)

Rosenborg:
Daniel Kjell Valter Erik Losciale Örlund
Carl Mikael Lustig
Mikael Frank Dorsin
Jim Kenneth Larsen
Simen Søraunet Wangberg
Fredrik Guttormsen Lærum Winsnes
Markus Henriksen
Gjermund Åsen
Morten Opsahl Moldskred (Daniel Fredheim Holm 55. min)
Jonas Svensson (Mushaga Bakenga 34. min)(Trond Olsen 90. min)
Rade Stanislav Prica
 

Tabell Tippeligaen
Molde 17 11 2 4 35-25 35
Tromsø 15 8 5 2 29-16 29
Strømsgodset 15 8 2 5 25-21 26
Brann 16 8 2 6 28-27 26
Lillestrøm 16 7 4 5 35-25 25
Rosenborg 16 6 5 5 28-20 23
Fredrikstad 16 7 2 7 20-19 23
Stabæk 15 7 2 6 27-30 23
Aalesund 15 7 2 6 19-22 23
Vålerenga 16 6 3 7 19-20 21
Haugesund 16 6 2 8 25-29 20
Viking 16 4 5 7 13-21 17
Odd Grenland 15 4 4 7 19-24 16
Sogndal 16 4 4 8 11-17 16
Sarpsborg 08 16 4 4 8 23-32 16
Start 16 4 2 10 23-31 14


30.07 Digitalt nominasjonsmøte 26. august


Jan Tore Jåstad under NorDrikk Cup på Nordfjordeid i 2010.
Sjå bilder frå NorDrikk cup 10. april 2010.
Sjå bilder frå NorDrikk cup 11. april 2010.


NFF Sogn og Fjordane inviterar til digitalt informasjonsmøte før nominering av spelarar født 2008.

I henhold til Landslagsskulen og oppstart av sonegrupper for spelarar født 2008 ber NFF Sogn og Fjordane klubbane om å førebu nominering av aktuelle spelarar.

NFF Sogn og Fjordane ynskjer å informera klubbane best mogeleg om nomineringsprosessen, om uttaka og om vegen vidare, og inviterer derfor alle klubbane til eit digitalt nominasjonsmøte.

Møtet vil føregå på Teams onsdag 26. august kl. 20.00.

Les heile saka på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.

30.07 Åttande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den åttande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, tre kampar frå Toppserien og ein kamp frå 1. divisjon kvinner.

Kampane i åttande runde blir spelt laurdag 1. august og søndag 2. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


8. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Tippetipset 2020.


29.07 Tornado Måløy vann enkelt etter Dalekollaps


Øystein Hagen scora tre mål mot Dale 29. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 14 år sidan vann Tornado Måløy 7-1 mot Dale på Refvik Stadion.

Dale gjekk ut meget defansivt i bortekampen mot TMFK på Refvik Stadion i ettermiddag. Dale var dyktige med ball i fyrste omgang, og på ei kontring omlag tjue minutt før kvilen gav Leif Helge Rivedal Dale leiinga 1-0. Til tross for eit par store sjansar til TMFK på slutten av fyrste omgang gjekk laga til pause på stillinga 0-1. 

I andre omgang var det i store periodar berre eit lag på bana. På 18 minutt midtvegs ut i omgangen laga TMFK likegodt heile seks scoringar, og Dale såg i denne perioden meir ut som eit tegneserielag enn eit lag som kjempar for å overleve i 3. divisjon.  

På overtid blir dagen heilsvart for Dale.  Kennet Vik får sitt andre gule kort for dagen, og får sjå det raude kortet av dommar Karl Inge Wolff frå Hyllestad. Rett etter fastset Per Magne Løken sluttresultatet til 7-1 på straffe. 

I neste serierunde skal TMFK spele ein vanskeleg bortekamp mot Høyang, medan Dale tek i mot Selje på Dingemoen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy - Dale 7-1 (0-1)
0-1 Leif Helge Rivedal (26. min)
1-1 Øystein Hagen (59. min)
2-1 Øivin Vabø (63. min)
3-1 Tore Rylandsholm (65. min)
4-1 Endre Rutledal (67. min)
5-1 Øystein Hagen (71. min)
6-1 Øystein Hagen (77. min)
7-1 Per Magne Løken, straffe (90. min +2)

Rødt kort: Kennet Vik, Dale (to gule) 

Gult kort: Rune Henden og Birger Silden, TMFK
Are Gunnar Korsvoll, Dale 

Dommar: Karl Inge Wolff, Hyllestad

Assistendommarar: Kaj Inge Fløde, Stadlandet og Per Oddvar Lien, Høyang

Tornado Måløy:
Per Magne Løken
Eirik Holvik
Rune Henden
Eirik Rutledal
Øivin Vabø
Sten Are Edvardsen
Birger Silden
Øystein Hagen
Tore Rylandsholm
Erlend Kvalheim
Endre Rutledal

Innbyttarar:
Sveinung Frantzen
Gisle Myhre
Eirik Føleide
Tarjei Myklebust

Dale:
Glenn Brynestad
Ola Furnes Ness
Are Gunnar Korsvoll
Mads Ludvig Kapstad
Gaute Lundeland
Eirik Systaddal
Leif Helge Rivedal
Ole Petter Mundal
Vegard Skår
Kennet Vik
Stian Neset

Innbyttarar:
Oddgeir Lammetun
Hugo Fretland
Richard Skår
Elias Haugsbø

29.07 15 lag i klasse G13/14 11'ar denne sesongen


Eid jublar etter seier mot Tambarskjelvar 3. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

G13/14 11'ar blir denne sesongen avvikla med 15 lag.

Dei 15 laga er delt i tre avdelingar, og det blir spelt dobbel serie i alle tre avdelingane. Avdelingsvinnarane spelar enkel serie om KM-tittelen.


G13/14 11'ar avdeling 1
Førde 2
Høyang
Jotun
Sogndal
Vik

1. serierunde
Søndag 16. august kl. 13.00, Førde 2 - Vik
Søndag 16. august kl. 15.00, Jotun - Høyang

2. serierunde
Søndag 23. august kl. 15.00, Høyang - Førde 2
Søndag 23. august kl. 15.00, Vik - Sogndal



G13/14 11'ar avdeling 2
Askvoll/Holmedal
Dale
Florø
Førde 1
Tambarskjelvar

1. serierunde
Søndag 16. august kl. 15.00, Dale - Florø
Søndag 16. august kl. 15.00, Askvoll/Holmedal - Førde 1

2. serierunde
Søndag 23. august kl. 15.00, Florø - Tambarskjelvar
Søndag 23. august kl. 17.30, Førde 1 - Dale


G13/14 11'ar avdeling 3
Måløy
Eid
Jølster
Sandane
Stryn

1. serierunde
Søndag 16. august kl. 15.00, Måløy - Stryn
Søndag 16. august kl. 15.00, Sandane - Eid

2. serierunde
Søndag 23. august kl. 15.00, Eid - Måløy
Søndag 23. august kl. 15.00, Stryn - Jølster

29.07 Bjørnebye går på utlån frå Sogndal til Hødd


Tobias Bjørnebye etter kampen mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndalspelar Tobias Bjørnebye går på utlån frå Sogndal til Hødd.

21-åringen, som har kontrakt med Sogndal ut 2021-sesongen, kom til Sogndal frå Rosenborg før årets sesong.

Bjørnebye står utan speletid for Sogndal i dei fem kampane som er blitt spelt til no denne sesongen.

Bjørnebye var på utlån til Hødd også i 2019-sesongen. Då som Rosenborgspelar. I 2019-sesongen spelte Bjørnebye 23 offisielle kampar for Hødd i PostNord-ligaen og cupen.

Bjørnebye som starta med organisert fotball i Heming har også spelt ungdomsfotball for Lyn. I 2017 og 2018 spelt Bjørnebye fast for Rosenborg 2 i Norsk Tipping-ligaen og PostNord-ligaen.


Tobias Bjørnebye på tribuna i kampen mot Sandnes Ulf 20. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Åttande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den åttande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, tre kampar frå Toppserien og ein kamp frå 1. divisjon kvinner.

Kampane i åttande runde blir spelt laurdag 1. august og søndag 2. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


8. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Tippetipset 2020.


28.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

NB! Vi har begrensa antall plassar.

Påmeldingsfrist er sett til laurdag 1. august 2020.

Påmelding ved å bruke link. (Evt. mail til eidfotballen@gmail.com)

Meld deg på Tine Fotballskule på Eid her.

 


Glade fotballjenter under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2018. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2017.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.



Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


28.07 Eid tapte 3-1 heime mot Florø


Henrik Salveson og Bjørn Totland kunne ikkje hindre at Eid tapte kampen mot Florø. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan tapte Eid 3-1 heime mot Florø på Eid Stadion.

Eid tapte i ettermiddag 3-1 heime mot Florø på Eid Stadion. Heimelaget var bra med på notane i 1. omgang, men etter pause var Florø klart best og vann heilt fortent. Halvor Solheim Olsen (2) og Kristoffer Ryland scora Florø sine mål, medan Bjørn Totland scora for heimelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Florø 1-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Ryland (57. min)
0-2 Halvor Solheim Olsen (73. min)
1-2 Bjørn Totland (76. min)
1-3 Halvor Solheim Olsen (78. min)

Gult kort: Bjørnar Strandos, Eid 

Rødt kort: Thomas Starheim, Eid (to gule) og Peter Aase, Florø 

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord

Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Ståle Sandal, Breimsbygda

Eid: 
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik
Erik Rotihaug
Erik Salveson (Ruben Kullsveen 61. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Thomas Starheim
Torbjørn Aabrekk
Bjørn Totland (Anders Karlsen 81. min)
Bjørnar Strandos (Oliver Rotihaug 46. min)
Øystein Aabrekk 
Henrik Salveson

Florø: 
Tommy Løkkebø
Christer Husa
Aksel Knapstad
Runar Hove
Simen Reksten Solheim
Stefan Aase
Peter Aase
Simen Hamre
Kim Vik (Kristoffer Book 70. min)
Kristoffer Ryland (Kristoffer Sigdestad 65. min)
Halvor Solheim Olsen (Anders Sørensen 90. min+2)

28.07 Åttande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den åttande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, tre kampar frå Toppserien og ein kamp frå 1. divisjon kvinner.

Kampane i åttande runde blir spelt laurdag 1. august og søndag 2. august.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


8. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Sandefjord - Molde (Eliteserien)
Kamp 2: Brann - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 4: Haugesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 5: Sarpsborg 08 - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 6: Start - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 7: Viking - Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 8: Odd - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Vålerenga (Toppserien)
Kamp 10: Kolbotn - Røa (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Sandviken (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - Amazon Grimstad (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Tippetipset 2020.


27.07 Sogndal tapte 4-1 borte mot KFUM


Eirik Bakke og Sogndal fekk ein tung dag på KFUM-Arena.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i ettermiddag 4-1 borte mot KFUM på KFUM-Arena.

David Tavakoli (3) og Abdul-Basit Ouro Agouda scora for KFUM, medan innbyttar Daniel Fritz Eid sette inn Sogndal sitt trøstemål tre minutt før full tid.

KFUM - Sogndal  4-1 (2-0)
1-0 David Tavakoli (26. min)
2-0 David Tavakoli (45. min)
3-0 David Tavakoli (64. min)
4-0 Abdul-Basit Ouro Agouda (84. min)
4-1 Daniel Fritz Eid (87. min)

Dommar: Christian Moen, Løvenstad

Assistentdommarar: Kim Minh Nguyen, Abildsø og Kristian Solvang Johannessen, Falk

4. dommar: Herman Leiulfsrud Aass, Fossum

Gult kort: Fisnik Kastrati, KFUM
Tomas Kristoffersen og Ogbu Igoh, Sogndal

KFUM:
Simon Edmund Thomas
Håkon Helland Hoseth (Remi-André Svindland53. min)
Mansour Gueye
Christopher Lindquist
Jørgen Paulov Hammer (Emmanuel Jules Jacques Troudart 70. min)
Stian Sortevik (Håkon Kristian Stavrum 23. min)
Olav Øby
Mohammed Mahnin
David Tavakoli (Abdul-Basit Ouro Agouda 70. min)
Fisnik Kastrati
Juba Massinissa Moula (Alagie Sanyang 70. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
er-Magnus Steiring (Tomas Olai Totland 46. min)
Martin Ove Roseth
Eivind Helgesen (Daniel Fritz Eid 46. min)
Ogbu Igoh
Axel Kryger (Sivert Heggheim Mannsverk 46. min)
Tomas Kristoffersen
Mathias Blårud (Endre Kupen 46. min)
Andreas Hoven (Anders Johannessen Nord 67. min)
Kristoffer Hoven
Sixten Dalen Jensen


Øvrige resultat 5. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa  2-1 (0-1)
Kl. 18.00 Grorud - Jerv 0-3 (0-2)
Kl. 18.00 Tromsø - Øygarden FK 1-0 (1-0)
Kl. 18.00 Raufoss - Kongsvinger 2-0 (1-0)
Kl. 18.00 Åsane - Lillestrøm SK 3-1 (0-1)
Kl. 18.00 Stjørdals-Blink - Strømmen 2-1 (1-1)

Tysdag 28. juli klokka 19.00 HamKam - Ranheim 

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 5 5 0 0 7-1 15
Sandnes Ulf 5 3 2 0 11-7 11
KFUM 5 3 1 1 10-6 10
Ranheim TF 4 3 0 1 12-7 9
Stjørdals-Blink 5 3 0 2 11-9 9
Jerv 5 2 2 1 11-8 8
Lillestrøm SK 4 2 1 1 4-2 7
Raufoss 5 2 1 2 10-8 6
Sogndal 5 2 0 3 12-11 6
Åsane 4 2 0 2 6-7 6
Grorud 5 2 0 3 7-10 6
Ullensaker/Kisa 5 1 2 2 9-11 5
Øygarden FK 5 1 1 3 11-14 4
Kongsvinger 5 1 0 4 5-12 3
HamKam 4 0 0 4 7-12 0
Strømmen 5 1 0 4 3-11 0

27.07 Nord og Neraas gjestar i studio


Åse Neraas var kampens klart beste spelar mot Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Hallo Sogn TV føl den 5. serierunden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17:55.

Gjester i studio i dag er Åse Neraas og Stig Nord.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.

5. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 KFUM - Sogndal
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Grorud - Jerv
Kl. 18.00 Tromsø - Øygarden FK
Kl. 18.00 Raufoss - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Lillestrøm SK
Kl. 18.00 Stjørdals-Blink - Strømmen

Tysdag 28. juli klokka 19.00 HamKam - Ranheim 

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 4 4 0 0 6-1 12
Ranheim TF 4 3 0 1 12-7 9
Sandnes Ulf 4 2 2 0 9-2 8
Lillestrøm SK 4 2 1 1 4-2 7
KFUM 4 2 1 1 6-5 7
Sogndal 4 2 0 2 11-7 6
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 9-8 6
Grorud 4 2 0 2 7-7 6
Åsane 4 2 0 2 6-7 6
Jerv 4 1 2 1 8-8 5
Ullensaker/Kisa 4 1 2 1 8-9 5
Øygarden FK 4 1 1 2 11-13 4
Raufoss 4 1 1 2 8-8 3
Kongsvinger 4 1 0 3 5-10 3
HamKam 4 0 0 4 7-12 0
Strømmen 4 1 0 3 2-9 0


Stig Nord etter Førde sin 2-0 seier mot Aalesund 2 11. oktober 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


27.07 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter sju rundar.

Rauset toppar lista to poeng føre Kenneth Fosse Elde og Sander Torheim Frislid.

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar. Noko som betyr at siste runde i tippetipset er helga 15. og 16. august.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.


50 rette:
Martha Karin Rauset

48 rette:

Kenneth Fosse Elde
Sander Torheim Frislid

47 rette:
Ørjan Eikevoll
Kristian Lefdal
Kay Rune Solheim
Stein Inge Torheim

46 rette:
Geir Inge Rake
Susanne Skogstad

45 rette:
Per Michael Frichsen
Sujeevan Mohanarajah
Marcus Vedeler

43 rette:
Ørjan Igelkjøn
Anders Midthjell
Magnus Lien Reksnes

42 rette:
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Jan Egil Gjørven
Asle Hopland
Eirik Kristoffersen
Sissel-Irene Myklebust
Jon Ivar Møll
Jon Rauset

41 rette:
Håvard Mjølkeråen
Jon Georg Rutledal
Jakob Søgnen

40 rette:
Olai N. Eikevoll
Kay Ove Hafsås

39 rette:
Jakob Haugen
Per Jakob Kyrkjeeide
Olai Årdal

38 rette:
Thea N. Eikevoll
Ole-Gunnar Midtbø

36 rette:
Bjørn-Helge Haugen

35 rette:
Anny Balsnes
Bente Fosse
Bjørn Tore Midthjell


27.07 Sogndal spelar borte mot KFUM


Alioune Ndour har scora tre mål på Sogndal sine fire fyrste kampar.
Bildet er frå Sogndal sin 6-1 seier mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot KFUM på KFUM-Arena.

Før dagens kamp ligg Sogndal på 6. plass på tabellen, medan KFUM ligg på plassen føre Sogndal.

KFUM står med to strake seierar på heimebane. I den fyrste serierunden blei det 2-1 mot Jerv, medan Raufoss blei slått 2-1 i den tredje serierunden.

Sogndal står med ein seier og eit tap på bortebane denne sesongen. I serieopninga vann Sogndal 4-1 borte mot Åsane, medan det blei tap 3-1 borte mot Raufoss i 3. serierunde.

5. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 KFUM - Sogndal
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Grorud - Jerv
Kl. 18.00 Tromsø - Øygarden FK
Kl. 18.00 Raufoss - Kongsvinger
Kl. 18.00 Åsane - Lillestrøm SK
Kl. 18.00 Stjørdals-Blink - Strømmen

Tysdag 28. juli klokka 19.00 HamKam - Ranheim 

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 4 4 0 0 6-1 12
Ranheim TF 4 3 0 1 12-7 9
Sandnes Ulf 4 2 2 0 9-2 8
Lillestrøm SK 4 2 1 1 4-2 7
KFUM 4 2 1 1 6-5 7
Sogndal 4 2 0 2 11-7 6
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 9-8 6
Grorud 4 2 0 2 7-7 6
Åsane 4 2 0 2 6-7 6
Jerv 4 1 2 1 8-8 5
Ullensaker/Kisa 4 1 2 1 8-9 5
Øygarden FK 4 1 1 2 11-13 4
Raufoss 4 1 1 2 8-8 3
Kongsvinger 4 1 0 3 5-10 3
HamKam 4 0 0 4 7-12 0
Strømmen 4 1 0 3 2-9 0

27.07 Fosse Elde vann 7. runde i Tippetipset


 

Kenneth Fosse Elde prikka inn 10 rette i den 7. runden i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Fosse Elde vann dermed denne runden føre Leander Bøe Bakken (9 rette), Eirik Kristoffersen (8 rette), Steinar Langedal (8 rette), Arve Lote (8 rette) og Jan Taule (8 rette).


10 rette:

Kenneth Fosse Elde

9 rette:
Leander Bøe Bakken

8 rette:
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Arve Lote
Jan Taule

7 rette:
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Kristian Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Geir inge Rake
Kurt-Erik Rauset
Martha Rauset Rauset
Susanne Skogstad
Marcus Vedeler
Olai Årdal

6 rette:
Morten Bakken
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Laila Bøe
Per Michael Frichsen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Anders Midthjell
Bjørn Tore Midthjell
Jon Ivar Møll
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Ove Johnny Rauset
Sander Torheim Frislid
Odd Arne Tveito


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (2-2)
Kamp 2: Brann - Kristiansund (Eliteserien) U 1-1 (0-0)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien) H 3-1 (1-1)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien) H 1-0 (0-0)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien) U 0-0 (0-0)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien) H 3-0 (2-0)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien) H 2-0 (2-0)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien) B 2-3 (1-2)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien) H 1-0 (0-0)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien) B 1-2 (0-0)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-4 (0-2)


26.07 Florø tapte 4-1 heime mot Tromsdalen


Vladan Radojkic fekk det raude kortet av dommar Torgeir Halsen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø tapte i ettermiddag 4-1 heime mot Tromsdalen i PostNord-ligaen avdeling 1. Andreas Arntzen (2), Mathias Sundberg og Adrian Sandbukt scora for Tromsdalen, medan Florø sin kaptein Christer Husa heada inn Florø sitt mål rett før full tid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Florø - Tromsdalen 1-4 (0-2)
0-1 Mathias Sundberg, straffe (3. min)
0-2 Andreas Arntzen (21. min)
0-3 Andreas Arntzen (65. min)
0-4 Adrian Sandbukt (85. min)
1-4 Christer Husa (90. min)

Dommar: Torgeir Halsen, Vanylven

Assistentdommarar: Brede Nymark, Sogndal og Vegard Aa. Albretsen, Kaupanger

Rødt kort: Vladan Radojkic, Florø (to gule kort 16. minutt og 48. minutt)

Gult kort: Halvor Utkilen Solheim-Olsen og Gustav Severinsen, Florø
Adrian Sandbukt, Tromsdalen

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Akim Saeed Sairinen
Christer Husa
Eirik Høydal (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 76. min)
Ådne Midtskogen (Dino Omerovic 76. min)
Jonatan Braut Brunes
Vladan Radojkic
Halvor Utkilen Solheim-Olsen (Gustav Severinsen 68. min)
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo
Joni Onni Kristian Mäkelä (Brage Naustdal 53. min)

Tromsdalen:
Theodor Nilsen
Martin Hivand Albertsen
Tobias Nygård Vibe
Casper Øyvann
Trygve Kristoffersen
Andreas Løvland (Peder Waldemar Mæhle 70. min)
Anders Karlsen (Vebjørn Valle Grunnvoll 75. min)
Patrik Braathen
Andreas Arntzen
Bendik Bigseth Mathiesen (Adrian Sandbukt 46. min)
Mathias Sundberg (Henrik Åsali Hanssen 75. min)



Øvrige resultat 3. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Hødd - Kjelsås 0-0 (0-0)
Eidsvold TF - Fløya 6-1 (4-1)
Skeid - Kvik Halden 0-1
Alta - Brattvåg  1-1
Senja - Moss 1-3

Måndag 27. juli kl. 19.00 Vålerenga 2 - Fredrikstad

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 3 3 0 0 5-2 9
Alta 3 2 1 0 5-3 7
Skeid 3 2 0 1 8-2 6
Eidsvold TF 3 2 0 1 9-4 6
Fredrikstad 2 2 0 0 5-3 6
Brattvåg 3 1 1 1 8-3 4
Kjelsås 3 1 1 1 4-4 4
Hødd 3 1 1 1 2-2 4
Tromsdalen 3 1 0 2 5-4 3
Moss 3 1 0 2 5-5 3
Senja 3 1 0 2 4-6 3
Vålerenga 2 2 1 0 1 1-6 3
Florø 3 0 0 3 5-10 0
Fløya 3 0 0 3 1-13 0

26.07 Florø møter Tromsdalen på Florø Stadion


Christer Husa i Florø sin kamp mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag heimekamp mot Tromsdalen i PostNord-ligaen avdeling 1 på Florø Stadion.

3. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Hødd - Kjelsås
Kl. 15.00 Florø - Tromsdalen
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Fløya

Måndag 27. juli kl. 19.00 Vålerenga 2 - Fredrikstad

Øvrige resultat 3. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Skeid - Kvik Halden 0-1
Alta - Brattvåg  1-1
Senja - Moss 1-3

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kvik Halden 3 3 0 0 5-2 9
Skeid 3 2 0 1 8-2 6
Fredrikstad 2 2 0 0 5-3 6
Alta 2 2 0 0 4-2 6
Brattvåg 2 1 0 1 7-2 3
Moss 3 1 0 2 5-5 3
Kjelsås 2 1 0 1 4-4 3
Eidsvold TF 2 1 0 1 3-3 3
Hødd 2 1 0 1 2-2 3
Senja 3 1 0 2 4-6 3
Vålerenga 2 2 1 0 1 1-6 3
Florø 2 0 0 2 4-6 0
Tromsdalen 2 0 0 2 1-3 0
Fløya 2 0 0 2 0-7 0

26.07 Fire tipparar har prikka inn alle fem kampane


 

Etter at fem av dei 12 kampane i 7. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Fire tipparar har tippa rett på alle fem kampane som er spelt til no.


5 rette:
Leander Bøe Bakken
Kenneth Fosse Elde
Eirik Kristoffersen
Arve Lote

4 rette:
Morten Bakken
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Jakob Haugen
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Jan Ove Møll
Jon Ivar Møll
Geir inge Rake
Martha Rauset Rauset
Ove Johnny Rauset
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid
Odd Arne Tveito
Olai Årdal

3 rette:
Kjell Bruland
Laila Bøe
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Bjørn-Helge Haugen
Einar Hellem
Rune Henjesand
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Anders Midthjell
Bjørn Tore Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Navarsete
Kurt-Erik Rauset
Jakob Søgnen
Jan Taule
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien) H 3-2 (2-2)
Kamp 2: Brann - Kristiansund (Eliteserien) U 1-1 (0-0)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien) B 2-3 (1-2)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien) H 1-0 (0-0)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien) B 1-2 (0-0)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


25.07 Resultat dagens kampar i Toppserien


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det har i dag blitt spelt tre kampar i den 4. serierunden i Toppserien. Fleire spelarar frå Sogn og Fjordane har vore i aksjon i dagens kampar.


Lyn - Kolbotn  1-0 (0-0)
1-0 Camilla Linberg, straffe (53. min)

- Synne Sofie Christiansen var i startellevaren til Kolbotn.

Arna Bjørnar - Rosenborg 1-2 (0-0)
0-1 Marit Clausen (49. min)
1-1 Meryll Abrahamsen (74. min)
1-2 Lisa-Marie Karlseng Utland (90. min+4)

- Thea Bjelde og Camilla Ervik spelte heile kampen for Arna Bjørnar.
- Ingrid Lovise Jåstad blei bytta inn for Arna Bjørnar etter 64 minutt.
- Martine Humlestøl Midtbø var ubenytta reserve for Arna Bjørnar. 

Røa - Sandviken 2-3 (1-2)
0-1 Maria Dybwad Brochmann (22. min)
0-2 Lisa Fjeldstad Naalsund, straffe (28. min)
1-2 Linn Huseby, straffe (36. min)
2-2 Linn Huseby, straffe (81. min)
2-3 Maria Dybwad Brochmann (85. min)

- Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen mellom stengene for Røa.
- Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn for Sandviken på stillinga 2-2.


Den siste kampen i 4. serierunde mellom LSK kvinner og Klepp blir spelt i LSK-hallen i morgon klokka 15.00.


Øvrig resultat 4. serierunde Toppserien
Vålerenga - Avaldsnes 2-1 (0-1)


Tabell Toppserien
Rosenborg 4 3 1 0 10-4 10
Vålerenga 4 3 0 1 8-5 9
LSK Kvinner 3 2 1 0 7-2 7
Avaldsnes 4 2 1 1 9-6 7
Sandviken 4 2 1 1 7-6 7
Klepp 3 1 1 1 2-4 4
Lyn 4 1 1 2 5-10 4
Arna-Bjørnar 4 1 0 3 2-4 3
Kolbotn 4 0 2 2 3-6 2
Røa Fotball Elite 4 0 0 4 3-11 0


Thea Bjelde dunka ballen i krysset på overtid i treningskampen
mot Fortuna Ålesund på Eid Idrettspark 2. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.07 Haugen sprang sin maraton nummer 500


Inge Asbjørn Haugen etter målgang i sitt 500. maratonløp.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan sprang Inge Asbjørn Haugen sin maraton nummer 500. Løpet skjedde på heimebane under Hornindalsvatnet Maraton.

I tillegg til underteikna sine bilder og film kan ein høyre lydinnslag frå Haugen sin 500. maraton. Redaktør i Nordfjord Nærradio, John Roar Øien, intervjua Inge Asbjørn Haugen både under og etter maratonkongen sitt løp. I innslaget kan ein også få med seg fleire intervju med sentrale personar, og ein kan få eit inntrykk av stemninga som var då Inge Asbjørn Haugen sprang i mål.  

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 




Inge Asbjørn Haugen, Louisa Sance og Signy Henden Rustlie
etter Hornindalsvatnet Maraton i Hornindal 27. juli 2019.
Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2019.


Inge Asbjørn Haugen sprang maraton på tida 3,59,20, medan
Marcus Vedeler kom i mål på tida 1,47,00 på halvmaraton 2017.
Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2017.


Helge Hafsås frå Olden hadde som vanlig beste tid på maraton i 2016.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2016.


Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.



Løparane ut frå start i maratonløpet i 2011. 
Sjå bilder og resultat frå Hornindalsvatnet Maraton 2011


Inge Asbjørn Haugen i flott driv under løpet i 2010. 
Sjå bilder og resultat frå Hornindalsvatnet Maraton 2010.


25.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 11.25.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


24.07 Heien Hansen og Vålerenga toppar Toppserien


Heien Hansen i Fortuna sin heimekamp mot Sarpsborg 18. mai 08 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sigrid Heien Hansen og Vålerenga er serieleiar i Toppserien etter dagens 2-1 seier heime mot Avaldsnes på Intility Arena.

Rasheedat Busayo Ajibade gav Avaldsnes leiinga 1-0 etter fem minutt, men scoringar av Ingibjörg Sigurdardottir og Ajara Nchout Njoya etter pause sikra Vålerenga seieren.

Sigrid Heien Hansen spelte heile kampen for Vålerenga, medan Ylinn Tennebø var i startellevaren til Avaldsnes. Tennebø blei bytta ut med skade drøye 10 minutt før full tid.


Vålerenga - Avaldsnes 2-1 (0-1)

0-1 Rasheedat Busayo Ajibade (5. min)
1-1 Ingibjörg Sigurdardottir (69. min)
2-1 Ajara Nchout Njoya (89. min)

Dommar: Emilie Rodahl Torkelsen, Bækkelaget

Assistentdommarar: Silje Elisabeth Thoresen, Bækkelaget og Niloo Kafili, Ridabu 

4. dommar: Herman Holthe (Bækkelagets SK)


Vålerenga:
Hannah Grace Seabert
Andrine Tomter
Maruschka Waldus
Ingibjörg Sigurdardottir
Stine Ballisager Pedersen
Sigrid Heien Hansen
Sherida Spitse
Celin Bizet Ildhusøy
Dejana Stefanovic (Synne Sofie Kinden Jensen 46. min)
Ajara Nchout Njoya (Tine Celine England Karstensen 90. min)
Rikke Marie Madsen

Avaldsnes:
Victoria Lucy Esson
Clare Elizabeth Polkinghorne
Nathalie Jøsang Utvik
Robyn Elizabeth Decker
Hanna Dahl
Olaug Tvedten
Katrina-Lee Gorry
Andrea Norheim (Anna Langås Jøsendal 53. min)
Marthe Enlid
Ylinn Tennebø (Kristina Svandal 79. min)
Rasheedat Busayo Ajibade


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.07 Avaldsnes fekk ikkje medhold i anken

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Disiplinærutvalget i Norges Fotballforbund beslutta sist veke at Elise Thorsnes skulle få tre kampars karantene etter episoden med albuen i bortekampen mot Kolbotn.

Avaldsnes anka denne avgjerdsla, men fekk ikkje medhold med Norges Fotballforbund. Straffa med tre kampar karantene blir dermed ståande. 

Elise Thorsnes stod over Avaldsnes sin kamp mot Arna Bjørnar sist helg, og må også stå over kampane mot Vålerenga og Sandviken.

24.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


23.07 NFF stenger Equinor Talentleir for publikum


Julia Felde under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 



 

Norges Fotballforbund har bestemt at årets Equinor Talentleir i Porsgrunn blir stengt for alle andre enn spelarar, trenarar og andre som har ei rolle under arrangementet.

Årets talentleir blei flytta frå juni til august på grunn av koronasituasjonen. 
Dette er også samme grunn til at talentleiren blir stengt for publikum.


10 spelarar frå Sogn og Fjordane er tekne ut på Equinor Talentleir i Porsgrunn i starten av august.

Jentene skal i aksjon frå måndag 3. til fredag 7. august, medan gutane skal i elden frå laurdag 8. august til onsdag 12. august.

J15 skyggelandslaget - Malin Eikenes Tjellaug, Stryn
J15 skyggelandslaget - Mina Bell Folland, Gaular

J14 y-troppen - Julia Felde, Eid
J14 y-troppen - Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal 

G16 skyggelandslaget - Johan Johannessen Bakke, Sogndal

G15 skyggelandslaget - Hubert Wdowiak, Bremanger
G15 skyggelandslaget - Sondre Nor Midthjell, Eid

G14 x-troppen - Andreas Kalstad, Bjørn
G14 x-troppen - Felix Rørvik Solheim, Dale
G14 y-troppen - Daniel Gjerde Sætren, Svelgen

 


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


Malin Eikenes Tjellaug under årets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar.


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. novermber 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


Daniel Gjerde Sætren under årets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 



Johan Johannessen Bakke i guttekampen mot Eid 26. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Hubert Wdowiak  i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Felix Rørvik Solheim under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Sondre Nor Midthjell under Vinterserierunden på Sandane 16. februar.
Sjå bilder og resultat frå kampane på Sandane Idrettspark 16. februar.



Andreas Kalstad under Proffveka i Stryn 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening 8. august under Proffveka 2019. 
  Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.


23.07 Skjerven dømmer Vålerenga - Strømsgodset


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Vålerenga og Strømsgodset.

Med seg på linjene har han Ivar Michael Jahr frå Raufoss og Jim Andre Dyb frå Valder. 4. dommar er Ajdin Medic frå Trosvik.

Kampen blir spelt på Intility Arena søndag 26. juli klokka 18.00.

Kampen mellom Vålerenga og Strømsgodset er Tommy Skjerven sin 385. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


22.07 Stryn vann Honndalscupen 2006


Leirgulen blei kåra til turneringas beste spelar i Honndalscupen 2006.  
Sjå bilder og fakta frå finalekampane 22. juli 2006.
  Sjå bilder og fakta frå semifinalekampane 21. juli 2006.

 
 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 14 år sidan blei det spelt finalekampar i Honndalscupen.
 

Stryn vann 3-1 mot Eid i dagens finale i Honndalscupen 2006. 

Stryn stilte med eit redusert lag i semifinalen mot Hornindal fredag kveld, men i dag var dei fleste faste spelarane igjen tilbake igjen på bana. Når Stryn i tillegg hadde forsterka laget sitt med Kim Vik og Jøran Rise stilte Stryn sterkt i dag. Men det må også nemnast at Stryn sin beste spelar i går, Jon Terje Tjellaug, ikkje var med i dag. 

Eid måtte klare seg uten Håvard Kroken Karlsen, Henning Haugen og Stein Inge Aabrekk frå det laget som stilte fredag. 
Men dette gav sjansen til fleire unge spelarar til å vise seg fram på bana. I dag viste 15 år gamle Kristian Kongsvoll at han vil vere med å ete kirsebær med dei store om relativt kort tid.  

Stryn tok leiinga 1-0 i kampen etter berre ti minutt. Kim Vik fekk stå heilt umarkert på omlag ti meter, og sette ballen enkel bak ein sjanselaus Sindre Rise. Etter omlag halvtimen laga Edgar Flo balanse i rekneskapet. Åleine mot Jøran Rise gjorde Flo ingen feil og laga var igjen like langt. Ni minutt før kvilen kom finalens beste spelar, Rune Myklebust, åleine mot keeper. Frå litt skrått hold overlista Myklebust keeper og Stryn var igjen i leiinga.    

I andre omgang dabba tempoet litt og spelet bar preg av den høge temperaturen. Mot slutten av omgangen tok Eid føringa i spelet og med litt meir tur i avslutningane kunne kampen enda uavgjort etter ordinær tid. Men tre minutt før slutt fastsette Pål Holko sluttresultatet til 3-1 med eit langskot.

Dermed kunne kaptein Per Ole Tenden heve pokalen for Stryn etter å ha vunne Honndalscupen 2006. Ein jury kåra Stryn sin midtstoppar Trond Leirgulen til turneringas beste spelar. 

I bronsefinalen vann Skavøypoll 4-1 over arrangørlaget Hornindal. I denne kampen leia Skavøypoll 2-1 til pause. 

Damekampen mellom Eid og Hornindal blei det ikkje noko av. 

Sjå meir fakta og bilder frå finalekampane. 


 


Rune Haugland fekk blomster etter bronsefinalen Skavøypoll - Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå finalekampane 22. juli 2006.
  Sjå bilder og fakta frå semifinalekampane 21. juli 2006.


22.07 Sundberg skal spele for Tromsdalen


Mathias Sundberg i kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogn Avis melder på sine nettsider at Sogndalspelar Mathias Sundberg skal spele for Tromsdalen.

18-åringen frå Sogndal signerte i dag ein utlånsavtale med Tromsdalen til tysdag 8. september.

Angriparen står bokført med fem mål på 34 kampar for Sogndal 2 i Norsk Tipping-ligaen.

Mathias Sundberg står bokført med totalt seks kampar og eit mål med flagget på brystet.

Tromsdalen spelar denne sesongen i PostNord-ligaen avdeling 1. Neste kamp for Tromsdalen er borte mot Florø søndag 26. juli.
 

Les heile saka på Sogn Avis sine nettsider.

 


Sundberg i Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mathias Sundberg blir bytta inn for Ulrik Flo mot LSK 27. januar 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mathias Sundberg i G15-kretskampen mot Hordland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland

Sjå bilder og fakta frå J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland
Sjå bilder og fakta frå G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Hordaland


22.07 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter seks rundar.

Rauset toppar lista eit poeng føre Kay Rune Solheim, Stein Inge Torheim og Sander Torheim Frislid.

Haugenfotball.no sitt tippetips går over 10 rundar. Noko som betyr at siste runde i tippetipset er helga 15. og 16. august.

NB! I samandraget tel dei ni beste rundane.


43 rette:
Martha Karin Rauset

42 rette:

Kay Rune Solheim
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid

40 rette:

Ørjan Eikevoll
Kristian Lefdal
Magnus Lien Reksnes

39 rette:

Per Michael Frichsen
Geir Inge Rake
Susanne Skogstad

38 rette:

Kenneth Fosse Elde
Sujeevan Mohanarajah
Marcus Vedeler

37 rette:

Olai N. Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Ørjan Igelkjøn
Anders Midthjell
Jakob Søgnen

36 rette:

Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Asle Hopland
Håvard Mjølkeråen
Jon Ivar Møll
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal

35 rette:

Kay Ove Hafsås
Sissel-Irene Myklebust

34 rette:

Jakob Haugen
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø

33 rette:
Thea N. Eikevoll

32 rette:

Bjørn-Helge Haugen
Olai Årdal

31 rette:
Else Helene Abrahamsen

30 rette:

Anny Balsnes
Bente Fosse
Johnny Husevåg


22.07 Desse scorar mest i OBOS-ligaen


Alioune Ndour er Sogndal sin toppscorar med tre mål.
Bildet er frå Sogndal sin 6-1 seier mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ivar Sollie Rønning, Ranheim og Kristoffer Nessø, Raufoss er toppscorarar i OBOS-ligaen med fire mål etter fire serierundar. 

Mestscorande for Sogndal er Alioune Ndour med tre mål. Daniel Fritz Eid, Endre Kupen og Kristoffer Hoven, Sogndal har alle scora to mål kvar.


4 mål:
Ivar Sollie Rønning, Ranheim
Kristoffer Nessø, Raufoss

3 mål:
Diego de Jesus Campos Ballestero, Jerv
Magnus Retsius Grødem, Sandnes Ulf
Erik Tønne, Ranheim
Henrik Udahl, Åsane
Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals-Blink
Tobias Hammer Svendsen, HamKam
Alioune Ndour, Sogndal
Aune Selland Heggebø, Øygarden
Oscar Aga, Grorud

2 mål:
Espen Bjørnsen Garnås, Ullensaker/Kisa
Marcus Pedersen, HamKam
Daniel Fritz Eid, Sogndal
Gard Simenstad, Raufoss
Jan Martin Hoel Andersen, Øygarden
Kent Håvard Eriksen, Sandnes Ulf
Mads Reginiussen, Ranheim
Mats Størseth Lillebo, Stjørdals-Blink 
Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud
Peter Godly Michael, Øygarden
Senai Eyob Hagos, Åsane
Adem Güven, Kongsvinger
David Tavakoli, KFUM
Endre Kupen, Sogndal
Eric Bugale Kitolano, Tromsø
Kristoffer Hoven, Sogndal

22.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


21.07 Bilder frå kampen Sogndal - Sandnes Ulf


Sogndal tapte 2-0 heime mot Sandnes Ulf på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal tapte i går ettermiddag 2-0 heime mot Sandnes Ulf i 4. serierunde i OBOS-ligaen. Magnus Retsius Grødem og Sanel Kapidzic scora måla til Sandnes Ulf. Stillinga til pause var 0-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I den siste kampen i 4. runde i OBOS-ligaen vann i dag Tromsø 2-1 borte mot Ranheim.

Tabell OBOS-ligaen
Tromsø 4 4 0 0 6-1 12
Ranheim TF 4 3 0 1 12-7 9
Sandnes Ulf 4 2 2 0 9-2 8
Lillestrøm SK 4 2 1 1 4-2 7
KFUM 4 2 1 1 6-5 7
Sogndal 4 2 0 2 11-7 6
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 9-8 6
Grorud 4 2 0 2 7-7 6
Åsane 4 2 0 2 6-7 6
Jerv 4 1 2 1 8-8 5
Ullensaker/Kisa 4 1 2 1 8-9 5
Øygarden FK 4 1 1 2 11-13 4
Raufoss 4 1 1 2 8-8 3
Kongsvinger 4 1 0 3 5-10 3
HamKam 4 0 0 4 7-12 0
Strømmen 4 1 0 3 2-9 0

21.07 Calson ny daglig leiar i Måløy FK



Jo Carlson startar i jobben som daglig leiar i Måløy FK i neste veke.
Her i lag med Måløy FK sin styreleiar, Rune Oksholen.
Foto: Måløy FK

 

Jo Carlson blir ny daglig leiar i Måløy Fotballklubb.

I den forbindelse har Måløy FK sendt ut følgande pressemelding:
Jo Carlson blir ny daglig leder i Måløy Fotballklubb.

- Det svært gledelig å kunne offentliggjøre at vi har ansatt Jo Carlson (46) i en 100% stilling som daglig leder i Måløy Fotballklubb, opplyser styret. Etter en årrekke som redaksjonssjef og sportsjournalist i Fjordenes Tidende kjenner Carlson fotballen i Ytre Nordfjord svært godt.

- Videre mener styret at hans kompetanse og arbeidserfaring med både daglig drift og prosjektarbeid gjør han svært godt egnet til å bidra til å drifte og utvikle Måløy FK, Skavøypoll Fotball og Tornado FK sportslig, administrativt og organisatorisk.

Da Måløy FK ble etablert i fjor høst lå det i avtalen en klar målsetting om at klubben skulle ansette en person med ansvaret for den daglige driften av overbyggingsklubben, samt barnefotballklubbene. I avtalen ble det samtidig understreket at dette først ville skje «når man er sikker på at det er økonomisk grunnlag for det».

- Fra tidspunktet sammenslåingen var et faktum har vi opplevd en overveldende positiv respons fra det lokale næringslivet som ønsker å bidra i satsingen på økt aktivitet og et bedre sportslig tilbud. Vi mener derfor grunnlaget nå er til stede for å ansette en daglig leder som kan bidra til å legge forholdene enda bedre til rette for våre uvurderlige frivillige
ressurser, skriver styret, som forklarer at de etter å ha lyst ut stillingen tidligere i sommer har intervjuet flere gode kandidater til stillingen.

Valget falt altså på Jo Carlson som starter i jobben 27. juli og som vil ha kontorsted på Måløy stadion.

- Måløy Fotballklubb er veldig spennende, og noe som jeg gleder meg stort til å bli en del av, sier Carlson. Den påtroppende daglige lederen håper å bidra at klubben kan bygge videre på den positive mottakelsen man har fått:

- Gjennom jobben som sportsjournalist har jeg vært tett på fotballen i Vågsøy, og i to tiår har jeg fulgt opp- og nedturer i de lokale klubbene. Der har jeg også blitt kjent med mange av alle ildsjelene som legger ned en uvurderlig innsats for å få hjulene til å gå rundt i fotballhverdagen. Når gode krefter nå står samlet, er det et strålende utgangspunkt. Alle bidrag er kjærkomne, og så skal jeg gjøre det jeg kan for å legge til rette for at klubben kan utvikle seg videre, avslutter Jo Carlson.

21.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


20.07 Sogndal tapte heime mot Sandnes Ulf


Sogndal fortvilar etter ei av Sandnes Ulf sine scoringar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal tapte i ettermiddag 2-0 heime mot Sandnes Ulf i 4. serierunde i OBOS-ligaen. Magnus Retsius Grødem og Sanel Kapidzic scora måla til Sandnes Ulf. Stillinga til pause var 0-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Sandnes Ulf  0-2 (0-0)
0-1 Magnus Retsius Grødem (51. min)
0-2 Sanel Kapidzic (62. min)

Dommar: Jan Morten Tennøy, Nore Neset

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Philip Askjer, FK Eik Tønsberg

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular

Gult kort: Daniel Fritz Eid og Tomas Kristoffersen, Sogndal
Tord Johnsen Salte, Sandnes Ulf


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland (Alioune Ndour 57. min)
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid (Eivind Helgesen 75. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk
Tomas Kristoffersen (Anders Johannessen Nord 75. min)
Andreas Hoven
Eirik Lereng
Kristoffer Hoven (Mathias Blårud 75. min)
Endre Kupen (Markus Dahlen Brændsrød 78. min)

Sandnes Ulf:
Pål Vestly Heigre
Espen Hammer Berger
Ári Mohr Jonsson
Christer Reppesgård Hansen
Tord Johnsen Salte
Sander Finjord Ringberg (Kevin Michel Jablinski 77. min)
Magnus Retsius Grødem (Matteo Vallotto 90. min)
Horenus Zewdu Tadesse (Jasmin Bogdanovic 90. min)
André Södlund
Sanel Kapidzic (Johannes Andres Hummelvoll-Nunez 74. min)
Kent Håvard Eriksen


Øvrige resultat 4. serierunde OBOS-ligaen
Jerv - HamKam  3-2 (0-1)
Kongsvinger - Grorud 0-1 (0-0)
Lillestrøm - Stjørdals Blink 0-1 (0-0)
Strømmen - Åsane 0-3 (0-1)
Ullensaker/Kisa - KFUM 1-1 (0-1)
Øygarden - Raufoss 4-4 (2-1)

Tysdag 21. juli kl. 19.00 Ranheim - Tromsø

Tabell OBOS-ligaen
Ranheim TF 3 3 0 0 11-5 9
Tromsø 3 3 0 0 4-0 9
Sandnes Ulf 4 2 2 0 9-2 8
Lillestrøm SK 4 2 1 1 4-2 7
KFUM 4 2 1 1 6-5 7
Sogndal 4 2 0 2 11-7 6
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 9-8 6
Grorud 4 2 0 2 7-7 6
Åsane 4 2 0 2 6-7 6
Jerv 4 1 2 1 8-8 5
Ullensaker/Kisa 4 1 2 1 8-9 5
Øygarden FK 4 1 1 2 11-13 4
Raufoss 4 1 1 2 8-8 3
Kongsvinger 4 1 0 3 5-10 3
HamKam 4 0 0 4 7-12 0
Strømmen 4 1 0 3 2-9 0

20.07 Sjuande runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjuande runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i sjuande runde blir spelt laurdag 25. juli og søndag 26. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


7. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Odd - Aalesund (Eliteserien)
Kamp 2: Brann -Kristiansund (Eliteserien)
Kamp 3: Bodø/Glimt - Molde (Eliteserien)
Kamp 4: Sandefjord - Mjøndalen (Eliteserien)
Kamp 5: Start - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 6: Viking - Sarpsborg 08 (Eliteserien)
Kamp 7: Vålerenga - Strømsgodset (Eliteserien)
Kamp 8: Haugesund - Rosenborg (Eliteserien)
Kamp 9: Røa - Sandviken (Toppserien)
Kamp 10: Lyn - Kolbotn (Toppserien)
Kamp 11: Arna Bjørnar - Rosenborg (Toppserien)
Kamp 12: Florø - Tromsdalen (PostNord-ligaen avdeling 1)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Tippetipset 2020.


20.07 Sogndal spelar heime mot Sandnes Ulf


Kristoffer Hoven scora to mål heime mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heime mot Sandnes Ulf i 4. serierunde i OBOS-ligaen.

Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.


4. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Jerv - HamKam
Kl. 18.00 Kongsvinger - Grorud
Kl. 18.00 Lillestrøm - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Strømmen - Åsane
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - KFUM
Kl. 18.00 Øygarden - Raufoss

Tysdag 21. juli kl. 19.00 Ranheim - Tromsø

Tabell OBOS-ligaen
Ranheim TF 3 3 0 0 11-5 9
Tromsø 3 3 0 0 4-0 9
Lillestrøm SK 3 2 1 0 4-1 7
Sogndal 3 2 0 1 11-5 6
KFUM 3 2 0 1 5-4 6
Sandnes Ulf 3 1 2 0 7-6 5
Ullensaker/Kisa 3 1 1 1 7-8 4
Stjørdals-Blink 3 1 0 2 8-8 3
Grorud 3 1 0 2 6-7 3
Øygarden FK 3 1 0 2 7-9 3
Kongsvinger 3 1 0 2 5-9 3
Åsane 3 1 0 2 3-7 3
Raufoss 3 1 0 2 4-4 2
Jerv 3 0 2 1 5-6 2
Strømmen 3 1 0 2 2-6 0
HamKam 3 0 0 3 5-9 0

19.07 Stensvand vinnar av 6. runde i Tippetipset


 

10 personar prikka inn åtte rette i 6. runde haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter loddtrekning går premien på tre flax-lodd til Eirik Stensvand frå Bergen. 

8 rette:

Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Kay Ove Hafsås
Jakob Haugen
Susanne Skogstad
Eirik Stensvand
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler

7 rette:
Else Helene Abrahamsen
Kjell Bruland
Laila Bøe
Leander Bøe Bakken
Rune Henjesand
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Kristian Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Eivind Mårstig
Jon Navarsete
Geir inge Rake
Martha Karin Rauset
Jon Georg Rutledal
Kay Rune Solheim
Harald Vartdal
Olai Årdal

6 rette:
Morten Bakken
Reidar Balsnes
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Jan Egil Gjørven
Rune Hansen
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Sissel-Irene Myklebust
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Leif Ståle Skår
Jakob Søgnen
Bjørn Totland


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)  B 2-3 (0-2)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien) 0-2 (0-1)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien) B 1-3 (1-1)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien) 0-0 (0-0)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien) H 2-1 (1-0)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien) H 2-0 (0-0)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien) B 0-4 (0-1)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien) U 1-1 (1-1)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1) H 2-1 (0-1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien) U 1-1 (0-1)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner) H 6-1 (3-0)


19.07 Christiansen scora i debuten for Kolbotn


Synne Sofie Christiansen i treningskampen mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Synne Sofie Christiansen spelte i dag sin fyrste kamp for Kolbotn i Toppserien.

24-åringen frå Sogndal blei bytta inn i pausen mot Rosenborg på Koteng Arena. Christiansen brukte berre tre minutt på bana før ho utlikna til 1-1.

Rosenborg vann til slutt kampen 3-1, etter at stillinga til pause var 1-0.  

Med unntak av 2018-sesongen i Røa har Christiansen spelt i Vålerenga sidan 2016. Christiansen står bokført med 30 kampar og tre mål for Vålerenga i Toppserien. I tillegg har Christiansen scora 22 mål for Vålerenga sitt lag i 2. divisjon.

Christiansen spelte 10 kampar og scora to mål for Røa i løpet av 2018-sesongen. 

I perioden frå 2012 til sommaren 2015 scora Christiansen 26 mål for Kaupanger i cup og serie.


Rosenborg - Kolbotn  3-1 (1-0)
1-0 Cesilie Andreassen (25. min)
1-1 Synne Sofie Christiansen (48. min)
2-1 Marit Clausen (54. min)
3-1 Marit Clausen (80. min)

Dommar: Marit Buhaug Folstad, Buvik

Assistentdommarar: Helle Reiten, Sjetne og Marit Hamel, Skaun

4. dommar: Mats Thorsø Hansen, Charlottenlund Sportsklubb

Gult kort: Sara Iren Lindbak Hørte, Kolbotn

Rosenborg:
Kristine Nøstmo
Mali Lilleås Næss
Ina Kamilla Lundereng Vårhus
Kristine Minde
Emilie Bragstad
Cesilie Andreassen (Emilie Lein 87. min)
Elin Åhgren Sørum (Sara Kanutte Sørensen Fornes 72. min)
Celine Emilie Nergård (Lisa-Marie Karlseng Utland 46. min)
Emilie Marie Joramo
Julie Blakstad
Marit Clausen (Rakel Engesvik 87. min)

Kolbotn:
Siri Ervik
Nikola Emmeline Orgill
Maja Maria Staubo Nordahl
Sara Iren Lindbak Hørte
Marit Bratberg Lund
My Haugland Sørsdahl
Tone Bettina Besmo Pirisi (Johanne Fridlund 83. min)
Kristin Holmen
Eline Hegg
Julie Elise Hoff Klæboe (Thea Helene Gammelgaard Sørbo 73. min)
Tanja Isabel Myrseth (Synne Sofie Christiansen 46. min)


Tabell Toppserien
Rosenborg 3 2 1 0 8-3 7
LSK Kvinner 3 2 1 0 7-2 7
Avaldsnes 3 2 1 0 8-4 7
Vålerenga 3 2 0 1 6-4 6
Sandviken 3 1 1 1 4-4 4
Klepp 3 1 1 1 2-2 4
Arna-Bjørnar 3 1 0 2 1-2 3
Kolbotn 3 0 2 1 3-5 2
Lyn 3 0 1 2 4-10 1
Røa Fotball Elite 3 0 0 3 1-8 0


 


Synne Sofie Christiansen for Sogndal borte mot Eid 18. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


19.07 Tommy Skjerven dømmer Brann - Start


Skjerven i kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i dagens eliteseriekamp mellom Brann og Start.

Med seg på linjene har han Anders Michael Velo frå Furuset og Ivar Askeland frå Kvernbit. 4. dommar er Jan Morten Tennøy frå Nore Neset.

Kampen blir spelt på Brann Stadion klokka 20.30.

Kampen mellom Brann og Start er Tommy Skjerven sin 384. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven var dommar i kampen Eid - Vik 18. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.07 Sluttspel i PostNord-ligaen


Christer Husa og Florø skal ut i sluttspel i PostNord-ligaen.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

På grunn av koronasituasjonen vil PostNord-ligaen denne sesongen bli spelt med enkel serie og påfølgande sluttspel.

I sluttspelet skal laga som blir nummer 1 til 7 møtast, medan laga som blir nummer 8 til 14 skal møte kvarandre.

Desse sluttspelkampane går av stabelen i perioden 10. oktober til 21. november.

Kvalifiseringa mellom dei to laga som kjem på 2. plass i avdelingane blir spelt 29. november og 6. desember. Vinnaren av desse to kampane spelar kamp mot nummer 14 i OBOS-ligaen 9. og 12. desember. 

18.07 Fire tipparar har prikka inn fire kampar


 

Etter at fem av dei 12 kampane i 6. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Fire tipparar har tippa rett på fire av dei fem kampane som er spelt til no.


4 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kay Ove Hafsås
Jakob Haugen

3 rette:
Else Helene Abrahamsen
Reidar Balsnes
Steinar Christensen
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Rune Henjesand
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir inge Rake
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Eirik Stensvand
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)  B 2-3 (0-2)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien) 0-2 (0-1)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1) H 2-1 (0-1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien) U 1-1 (0-1)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien) H 1-0 (1-0)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


18.07 Haugenfotball.no oppdatert daglig i 14 år 


Totalt 192 699 forskjellige bilder ligg no ute på haugenfotball.no

Nettsida www.haugenfotball.no har i dag jubileum med daglige oppdateringar i 14 år (5114 dagar). 

Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli 2006. 

6159 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook, og 3015 personar føl haugenfotball.no på Instagram. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og følge haugenfotball.no på Instagram.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


Haugenfotball.no blir driven med støtte frå bedrifter som annonserar på nettsida.

NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne !
Klikk her for å ta kontakt. 

I tillegg støtte frå bedrifter har ein vurdert moglegheita for ulike abonnements- og betalingsløysingar, men har kome fram til at ein ynskjer å behalde friast mogleg tilgang på innhaldet for brukerane.

Ein har difor valt å innføre ei frivillig betalingsløysing. Summen er sett til kr. 200 for året, eller ein kan betale eit valfritt beløp.

Les meir om frivillig betaling her. 

18.07 Florø tapte 2-1 borte mot Kvik Halden


Jonatan Braut Brunes scora Florø sitt mål i dagens kamp i Halden.
Bildet er frå heimekampen mot Fredrikstad på Florø Stadion 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø tapte i dag 2-1 borte mot Kvik Halden på Halden Stadion.

Jonatan Braut Brunes gav Florø leiinga før to minutt var spelt av 1. omgang, men to scoringar av heimelaget etter pause sikra Kvik Halden seieren.

Neste kamp for Florø i PostNord-ligaen avdeling 1 er heime mot Tromsdalen søndag 26. juli.

Kvik Halden - Florø 2-1 (0-1)
0-1 Jonatan Braut Brunes (2. min)
1-1 Dardan Sæter-Mehmeti (61. min)
2-1 Kevin Stephane Jordan Krans (81. min)

Dommar: Abdulhadi Al-Fahad, Ekholt

Assistentdommarar: Simen Kristiansen, Varteig og Thomas Andre Olafsen, Varteig


Kvik Halden:
Thomas Skjødt Johansen
Jakob Madsen Lund
Dardan Sæter-Mehmeti
Ole Aleksander Strømsborg
Filip Johansen Westgaard
Leonard Getz (Uranik Seferi 80. min)
Mathias Engebretsen
Deni Hasanagic (Øystein Lundblad Næsheim 69. min)
Kevin Stephane Jordan Krans
Björn Olof Johan Berglund (Oscar Boye Lopez Borgersen 80. min)
Peder Nomell (Marcus Moberg 88. min)

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Torkel Hammerseth Aarønes (Ådne Midtskogen 55. min)
Akim Saeed Sairinen
Christer Husa
Eirik Høydal
Jonatan Braut Brunes
Brage Naustdal (Vladan Radojkic 62. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen
Lorent Callaku
Joni Onni Kristian Mäkelä (Dino Omerovic 77. min)
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (Gustav Severinsen 77. min)

18.07 Florø møter Kvik Halden på Halden Stadion


Florø fortvilar etter at Fredrikstadscoring i fyrste serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Florø spelar i dag bortekamp mot Kvik Halden i PostNord-ligaen avdeling 1.

Florø tapte 3-4 heime mot Fredrikstad i fyrste serierunde, medan Kvik Halden vann 2-1 borte mot Eidsvold TF i serieopninga. 

2. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Kvik Halden - Florø
Kl. 14.00 Tromsdalen - Senja
Kl. 16.00 Kjelsås - Alta
Kl. 16.00 Fredrikstad - Hødd
Kl. 16.00 Moss - Eidsvold TF

Søndag 19. juli kl. 16.30 Fløya - Skeid

Måndag 20. juli kl. 18.00 Brattvåg - Vålerenga 2
 

18.07 Siste frist - Sjette runde i Tippetipset 2020


 


NB! Siste frist for å sende inn svar i denne runden er i dag klokka 12.55.


I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjette runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen, to kampar frå Toppserien og en kamp frå 1. divisjon kvinner.  

Kampane i sjette runde blir spelt laurdag 18. juli og søndag 19. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Tippetipset 2020.


17.07 Sogndal 2 kan ikkje rykke opp til PostNord-ligaen


Anders Johannessen Nord heada inn vinnarmålet til Sogndal 2 mot Fana
fire minutt på overtid i 4-3 seieren heime mot Fana 19. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Forbundstyret i Norges Fotballforbund har i dag vedtatt at andrelaga ikkje kan rykke opp frå Norsk Tipping-ligaen til PostNord-ligaen denne sesongen.

Grunnen til dette er den pågande pandemien der berre delar av fotballen er opna for normal trening og kampar.

Det er enno ikkje er bestemt kor tid ein kan starte med trening og kampar i Norsk Tipping-ligaen. Andrelaga til klubbane i dei tre øverste nivåa har imidlertid lov til å trene, og avstanden mellom andrelaga som får trene og dei andre klubbane som ikkje får ha normale treningar blir dermed større for kvar dag som går.

Forskjellane i forberedelsestid blir etter kvart så store at det vil bryte med grunnleggande Fair play-bestemmelsar. 


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2
Fjøra
Årdal
Fyllingsdalen
Lysekloster
Brann 2
Fana
Stord
Os
Ready
Frigg
Lyn
Sandviken
Bjarg

17.07 Hove spelte sin kamp nummer 50 i Eliteserien


Johan Hove i duell mot Fredrik Midtsjø og Mike Jensen i
Sogndal sin heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Johan Hove spelte nesten heile kampen då Strømsgodset i går vann 2-1 mot Mjøndalen på Marienlyst Stadion i Drammen. Dette var 19-åringen frå Sogndal sin 50. kamp på høgaste nivå her i Norge.

Johan Hove debuterte i Tippeligaen i Sogndal sin bortekamp mot Aalesund 8. mai 2016. Etter det blei det ytterligare 13 kampar for Sogndal i Tippeligaen/Eliteserien før overgangen til Strømsgodset hausten 2018. For Strømsgodset har midtbanespelaren vore på bana i 36 kampar i Eliteserien.

Johan Hove har vore i startellevaren til Strømsgodset dei siste sju kampane denne sesongen. Til no denne sesongen har det blitt tre scoringar for Johan Hove. I både heimekampen mot Odd og bortekampen mot Sarpsborg var Hove matchvinnar. Hove står bokført med totalt em mål for Strømsgodset i Eliteserien.

Johan Hove har til no spelt totalt 54 landskampar for norske aldersbestemte landslag. Hove står bokført med to scoringar med flagget på brystet. Han gav Norge G17 leiinga 1-0 mot Russland i Ungarn 21. mars 2017, og han scora siste målet for Norge G18 i 4-0 seieren borte mot Sverige 10. september 2018.

Neste kamp for Johan Hove og Strømsgodset er heime mot Molde på Marienlyst Stadion søndg 19. juli. Strømsgodset ligg på 8. plass i Eliteserien etter åtte serierundar. 

 


Johan Hove for kretslaget mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i treningskampen mot Florø i Sognahallen 21. januar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.07 Jerome Adams ute i minst tre månader


Akor Jerome Adams i kampen mot Nordstrand i NM G19 27. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at angriparen Akor Jerome Adams er ute i minst tre månader med ein lei ryggskade.

- Med Akor ute, mistar me ein viktig spelar, så dette er veldig kjedeleg, både for laget og ikkje minst guten sjølv. Akor spelte alt av kampar i oppkøyringa til sesongen, dette skulle vera året hans. No skal me ta godt vare på han og sørga for at han får god hjelp med å bli frisk, seier Eirik Bakke til Sogndal sine nettsider.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

17.07 Sjette runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjette runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen, to kampar frå Toppserien og en kamp frå 1. divisjon kvinner.  

Kampane i sjette runde blir spelt laurdag 18. juli og søndag 19. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Tippetipset 2020.


17.07 Aukar kamptroppen med to spelarar


Florø sin innbyttarbenk under heimekampen mot Fredrikstad 12. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Med bakgrunn i eit svært tett kampprogram har Norges Fotballforbund valgt å auke antall spelarar i kamptroppen frå 18 til 20.

Det betyr at alle laga i seriar som er administrert av Norges Fotballforbund kan ha inntil ni reservar per kamp. Regelen med maksimalt fem bytter per kamp er framleis gjeldande.  

Endringa gjeld frå og med i dag og ut 2020-sesongen.

16.07 Elise Thorsnes fekk tre kampars karantene

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Disiplinærutvalget i Norges Fotballforbund har beslutta at Elise Thorsnes får tre kampars karantene.

Thorsnes får karantena etter ein episode under bortekampen mot Kolbotn fredag 10. juli. Avaldsnesspelaren skal i følge rapporten ha brukt albuen i ein duell med Kolbotnspelar Noor Hoelsbrekken Eckhoff.

Elise Thorsnes må stå over Avaldsnes sine kampar mot Arna Bjørnar, Vålerenga og Sandviken.

Les heile saka på Norges Fotballforbund sine nettsider.

16.07 Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i Norgescup på Nordfjordeid i 2015.
Frå venstre: Christian Furnes, Kjell Ove Knutsen, Tom Johannes Bang, Kristoffer Førde Aarskog, Christoffer Hafsås og Bjørn Totland.
Sjå bilder frå Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.
 
 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan blei det det arrangert Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Footvolley Norway har i dag arrangert Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang frå Oslo Footvolley gjekk heilt til topps i turneringa. I finalen vann Førde Aarskog/Bang 2-0 i sett mot Kjell Ove Knutsen og Christian Furnes.

I bronsefinalen vann Bjørn Totland og Christoffer Hafsås 18-8 mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.

Totalt 11 par deltok i dagens turnering.  

Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Gruppe A:
Christian Furnes/Kjell Ove Knutsen 5 0 +45
Bjørn Totland/Christoffer Hafsås 4 1 +34 
Pål Fossnes/Erik Loftesnes 3 2 +20
Ole Andreas Aarvik/Ove Balsnes 2 3 +4
Erik Fossnes/Karsten Bjelde 1 4 -44
Sean Nicolai/Kjell Gunnar 0 5 -59

Gruppe B:

Kristoffer Førde Aarskog/Tom Johannes Bang 4 0  +43
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes  2 2  0
Ronny Hafsås/Dan Jøran Hafsås 2 2  -6 
Bengt Kongsvoll/Lars Henri Myrer 2 2  -10
Daniel Haus/Joakim Vedvik  0 4  -27


Kvartfinalar:

Furnes/Knutsen - Kongsvoll/Myrer  2-0 (11-6, 11-6)
Totland/Hafsås - Hafsås/Hafsås  2-0 (11-8, 11-2)
Fossnes/Loftesnes - Høynes/Lefdal   2-0 (11-7, 12-10)
Aarvik/Balsnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (7-11, 8-11)

Semifinalar:
Furnes/Knutsen - Totland/Hafsås 2-0 (15-9, 15-10)
Fossnes/Loftesnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (5-15, 11-15)

Bronsefinale:
Totland/Hafsås - Fossnes/Loftesnes 1-0 (18-8)

Finale: Førde/Aarskog/Bang - Furnes/Knutsen 2-0 (15-11, 15-13)


 


Christoffer Hafsås og Bjørn Totland jublar etter at dei vann bronsefinalen mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.


Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley tapte semifinalen mot Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang.


16.07 Sjette runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjette runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen, to kampar frå Toppserien og en kamp frå 1. divisjon kvinner.  

Kampane i sjette runde blir spelt laurdag 18. juli og søndag 19. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Tippetipset 2020.


15.07 Aalesund vann 3-0 over Brann i Florø 


Sven Erik Midthjell, Diego Silva og Ramiro Corrales på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 13 år sidan spelte Aalesund og Brann treningskamp på Florø Stadion.

Aalesund vann i ettermiddag 3-0 mot Brann på Florø Stadion. Brann var spelemessig det beste laget på ei flottgrasbane i Florø i dag, men Aalesund var giftigast framfor mål og vann dermed fortent 3-0. 

Joakim Austnes gav Aalesund leiinga 1-0 etter 24 minutt. Austnes vann ein løpsduell mot Jan Gunnar Solli, og avslutta kontrollert i lengste hjørnet til Håkon Opdal. Knappe ti minutt før pause dobla Amund Skiri Aafk si leiing til 2-0, etter ein stuss på eit frispark frå Mattias Nylund. Også Brann hadde sine sjansar til å score før pause, men enten gjekk skota utanfor, eller så blei dei redda av Brann sin gode keeper Adin Brown.

I starten av andre omgang var Brann det klart beste laget og i løpet av dei fyrste ti minutta spelte Brann seg fram til fire store sjansar. Minuttet etter pause kom Erik Huseklepp seg heilt fri på dødlinja. Innlegget gjekk ut til Ardian Gashi som breisida ballen over. Tre minutt etter var det Bjørn Dahl sin tur til å komme rundt på høgrekanten. Innlegget traff Benjamin Kibebe som skaut ballen i retning eige mål, men innbyttar Andreas Lie i Aalesund sitt mål var meisterleg nede og redda. Like etter var det Erik Huseklepp som viste fram fart og teknikk. Huseklepp dribla seg fri i fin posisjon, men skotet gjekk like utanfor. Åtte minutt etter pause var driblefanten Huseklepp på ferde igjen. Denne gongen avslutta han showet med å slå eit glimrande innlegg i retning fyrste stolpe. Der dukka Ramiro Corrales opp og heada ballen knallhardt i retning nermaste hjørnet. Nok ein gong var Andreas Lie med på notane og fekk slått ballen til corner. Etter dette virka det som at Brann hadde køyrt i frå seg for ei stund, og Aalesund slapp litt meir inn i kampen igjen. 

Knappe kvarteret før slutt burde innbyttar Torstein Helstad scora og med det laga ny spenning i kampen for dei omlag 1500 tilskodarane på Florø Stadion. Helstad sprang frå Aafk sitt forsvar, men åleine mot keeper sette han ballen rett på Andreas Lie. Seks minutt før slutt fastsette Diego Silva sluttresultatet til 3-0. Åleine mot Håkon Opdal var Silva iskald og scora sikkert. 

Sjå bilder og fakta frå kampen.  

Brann-Aalesund 0-3 (0-2)

0-1 Joakim Rune Austnes (24. min9)
0-2 Amund Skiri (36. min)
0-3 Diego Silva (84. min)

Gult kort: Mattias Nylund, Aalesund

Dommar: Stig Rune Krokdal, Nessegutten

Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell, Eid og Joakim Knapstad, Skeid

Brann:
Håkon Opdal 
Cato Guntveit  (Bjørn Dahl 46. min)
Ramiro Corrales
Olafur Ørn Bjarnason
Kristjan Ørn Sigurdsson
Jan Gunnar Solli (Erlend Hanstveit 46. min)
Martin Andresen
Erik Huseklepp
Ardian Gashi
Robbie Winters (Torstein Helstad (62. min)
Joakim Sjöhage (Armann Smari Bjørnsson 46. min)

Aalesund:
Adin Brown (Andreas Lie 46. min)
Enar Jääger
Mattias Nylund
Benjamin Kibebe
Haraldur Freyr Gudmundsson (Joakim Alexandersson 76. min)
Karl Oskar Fjørtoft (Dag Roar Ørsal 76. min)
Magnus Kihlberg (Trond Fredriksen 57. min)
Amund Skiri
Joakim Austnes (Lasse Olsen 46. min)
Diego Silva (Denis Selimovic 85. min)
Tor Hogne Aarøy (Jonathan Parr 46. min)

15.07 Lillevik på rundens lag i OBOS-ligaen


Simen Lillevik i Kongsvinger sin bortekamp mot Florø 6. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik er plukka ut som keeper på rundens lag i 3. serierunde i OBOS-ligaen.

25-åringen frå Innvik storspelte mellom stengene i Strømmen sin bortekamp mot Tromsø på Alfheim Stadion. Strømmen tapte til slutt kampen 1-0, etter at stillinga til pause var 0-0.

Lillevik og Strømmen spelar heime mot Åsane i neste serierunde i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Strømmen Stadion måndag 20. juli klokka 18.00. 


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.
 
Keeper: Simen Lillevik, Strømmen 7

Forsvar: Espen Berger, Sandnes Ulf 6
Forsvar: Håkon Hoseth, KFUM Oslo 7
Forsvar: Trace Akino Murray, Grorud 7

Midtbane: Aune Selland Heggebø, Øygarden 8
Midtbane: Simen Sandmæl, Stjørdals-Blink 7
Midtbane: Nikolai Jakobsen Hristov, Grorud 7
Midtbane: Sander Erik Kartum, Stjørdals-Blink 8

Angrep: Diego Campos, Jerv 7
Angrep: Mats Lillebo, Stjørdals-Blink 7
Angrep: Ivar Sollie Rønning, Ranheim 7


Lillevik før Stryn sin heimekamp mot Hødd 2 5. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Simen Lillevik gjev klar beskjed i kampen mot Kristiansund 25. mai 2015. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


Lillevik i Stryn sin heimekamp mot Vadmyra 15. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.07 Sjette runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjette runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen, to kampar frå Toppserien og en kamp frå 1. divisjon kvinner.  

Kampane i sjette runde blir spelt laurdag 18. juli og søndag 19. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Tippetipset 2020.


14.07 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter fem rundar.

Rauset toppar lista eit poeng føre Kay Rune Solheim, og to poeng føre trioen Magnus Lien Reksnes, Stein Inge Torheim og Sander Torheim Frislid.


36 rette:
Martha Karin Rauset

35 rette:
Kay Rune Solheim

34 rette:

Magnus Lien Reksnes
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid

33 rette:
Kristian Lefdal

32 rette:

Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bjørn-Helge Haugen
Geir Inge Rake

31 rette:

Olai N. Eikevoll
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Ørjan Igelkjøn
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Susanne Skogstad
Jakob Søgnen

30 rette:

Reidar Balsnes
Bente Fosse
Håvard Mjølkeråen
Jon Rauset
Marcus Vedeler

29 rette:

Kjell Bruland
Asle Hopland
Bjørn Tore Midthjell
Sissel-Irene Myklebust
Jon Georg Rutledal

28 rette:

Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø

27 rette:

Thea N. Eikevoll
Kay Ove Hafsås
Eirik Kristoffersen

26 rette:

Anny Balsnes
Jakob Haugen

25 rette:

Einar Hellem
Olai Årdal


14.07 Hødd vann 8-1 mot Førde


Hødd vann enkelt 8-1 mot Førde på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  
 
 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig to år sidan spelte Førde treningskamp mot Hødd på Eid Idrettspark.

Hødd vann i dag 8-1 mot Førde i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Magnus Waade Myklebust (2), Bendik Rise, Henrik Breimyr, Preben Alexander Sætre, Eirik Haugan, Joakim Wrele og Markus Kvame Naglestad scora for Hødd, medan Vegard Savland sette inn Førde sitt mål like før full tid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Hødd 1-8 (0-2)

0-1 Bendik Rise (8. min)
0-2 Henrik Breimyr (22. min)
0-3 Preben Alexander Sætre (47. min)
0-4 Eirik Haugan (49. min)
0-5 Joakim Wrele (50. min)
0-6 Magnus Waade Myklebust (63. min)
0-7 Markus Kvame Naglestad (68. min)
0-8 Magnus Waade Myklebust (73. min)
1-8 Vegard Savland (83. min)


Dommar:
Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar:
Andreas Sandal, Haugen og Steve Sibondagara, Eid

Kort:
Ingen


Førde:

Knut Strand Løseth
Kim Vik (Kristian Bell 46. min)
Kristoffer Haaland Iversen (Elias Øvretveit Larsen 46. min)
Martin Moldskred Dvergsdal
Simen Stølen (Brage Sandvoll 75. min)
Oskar Roti
Erlend Moen Taule
Brage Sandvoll (Marius Naustdal Storevik 46. min)
Ruben Digernes Holsæter
Vegard Savland
Øystein Myrkaskog

Hødd:

Ole Monrad Alme (Isak Endal 75. min)
Eirik Haugan (Daniel Eid 80. min)
Henrik Breimyr
Steffen Moltu
Daniel Eid (Iver Skeide 75. min)
Joakim Wrele (Marius Hagen 75. min)
Bendik Rise
Eirik Franke Saunes
Preben Alexander Sætre
Markus Kvame Naglestad (Petter Haddal Worren 75. min)
Magnus Waade Myklebust (Sondre Gjersbakk 75. min)

14.07 To avdelingar i G15/17 1. divisjon 


Stryn blei kretsmester i klasse G15/17 i 2019-sesongen.
Bildet er tatt etter kampen mot Førde 23. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

G15/17 1. divisjon blir denne sesongen avvikla med 11 lag.

Dei 11 laga er delt i to avdelingar, og det blir spelt dobbel serie i begge dei to avdelingane. Avdelingsvinnarane spelar dobbel kamp om KM-tittelen.

Førde stiller med heile tre lag i G15/17 1. divisjon denne sesongen. 

G15/17 avdeling 1
Førde 2
Gaular
Høyang
Jotun 1
Sogndal 1

1. serierunde
Onsdag 19. august kl. 19.00, Sogndal 1 - Jotun 1
Torsdag 20. august kl. 19.00, Gaular - Førde 2  

2. serierunde
Onsdag 26. august kl. 19.00, Førde 2 - Høyang
Søndag 30. august kl. 14.00, Jotun 1- Gaular


G15/17 avdeling 2
Måløy 1
Florø 1
Førde 1
Førde 3
Stryn 1
Svelgen/Bremanger 1

1. serierunde
Onsdag 19. august kl. 19.00, Florø 1 - Førde 1
Onsdag 19. august kl. 19.00, Svelgen/Bremanger 1 - Stryn 1
Onsdag 19. august kl. 19.00, Førde 3 - Måløy 1

2. serierunde
Onsdag 26. august kl. 18.30, Måløy 1 - Svelgen/Bremanger 1
Onsdag 26. august kl. 19.00, Førde 1 - Førde 3
Onsdag 26. august kl. 19.00, Stryn 1 - Florø 1

14.07 Sjette runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den sjette runden er det åtte kampar frå Eliteserien, en kamp frå PostNord-ligaen, to kampar frå Toppserien og en kamp frå 1. divisjon kvinner.  

Kampane i sjette runde blir spelt laurdag 18. juli og søndag 19. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 


6. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Mjøndalen - Bodø/Glimt (Eliteserien)
Kamp 2: Haugesund - Viking (Eliteserien)
Kamp 3: Aalesund - Stabæk (Eliteserien)
Kamp 4: Kristiansund - Vålerenga (Eliteserien)
Kamp 5: Rosenborg - Sandefjord (Eliteserien)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Odd (Eliteserien)
Kamp 7: Strømsgodset - Molde (Eliteserien)
Kamp 8: Brann - Start (Eliteserien)
Kamp 9: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 10: Sandviken - Lyn (Toppserien)
Kamp 11: Avaldsnes - Arna Bjørnar (Toppserien)
Kamp 12: Medkila - KIL/Hemne (1. divisjon kvinner)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Tippetipset 2020.


13.07 Flott opning av Stadlandet Stadion


Roy Evans og Bruce Grobbelaar under opninga på Stadlandet i 2008.
Sjå bilder frå opninga av Stadlandet Stadion. 


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 12 år sidan var det opning av Stadlandet Stadion. 


Den nye kunstgrasbana på Stadlandet blei i dag opna med ei flott markering. Bruce Grobbelaar. Phil Neal og Roy Evans frå Liverpool Legends var på plass og sette ein ekstra spiss på arrangementet.

Arrangementet blei avslutta med to oppvisningskampar. Fyrst spelte Stadlandet sitt guttelag kamp mot Åheim, og deretter spelte A-laget til Stadlandet kamp mot Stryn. 

Guttekamp Stadlandet-Åheim 1-4 (0-0)  2*15 minutt
0-1 Thomas Løvold (16. min) 
0-2 Alexander Hovdevik (18. min)
0-3 Thomas Løvold (24. min)
1-3 Kim Ole Rønning (25. min)
1-4 Alexander Hovdevik, straffe (26. min)

Stadlandet-Stryn 1-2 (1-1)  2*30 minutt
1-0 Anders Eriksen (2. min)
1-1 Pål Holko, straffe (13. min)
1-2 Marius Hagen (42. min)


Sjå bilder frå opninga av Stadlandet Stadion. 

13.07 Sogndal tapte 3-1 borte mot Grorud


Alioune Ndour scora Sogndal sitt mål mot Grorud.
Bildet er frå Sogndal sin 6-1 seier mot Ullensaker/Kisa 6. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal tapte i ettermiddag 3-1 borte mot Grorud i den 3. serierunden i OBOS-ligaen. Alioune Ndour scora Sogndal sitt mål då han utlikna til 1-1 like etter pause.

Sogndal sin neste kamp i OBOS-ligaen er heime mot Sandnes Ulf. Denne kampen blir spelt på Fosshaugane Campus måndag 20. juli klokka 18.00.

Grorud - Sogndal  3-1 (1-0)
1-0 Oscar Aga, straffe (38. min)
1-1 Alioune Ndour (49. min)
2-1 Fredrick Johan Skarheim Pettersen (71. min)
3-1 Sigurd Grønli (87. min)

Dommar: Ajdin Medic, Trosvik

Assistentdommarar: Kristian Solvang Johannessen, Falk og Erik Westrøm, Huk

4. dommar: Abdulhadi Al-Fahad, Ekholt

Gult kort: Emil Gundelach Ødegaard, Grorud og Eirik Lereng, Sogndal

Grorud:
Emil Gundelach Ødegaard
Trace Akino Murray
Arnar Thor Gudjonsson
Glenn André Evensen Harviken
Leo Erik Jean Cornic (Christos Zafeiris 83. min)
Martin Høyland
Elias Kristoffersen Hagen
Kevin Mankowitz (Fredrick Johan Skarheim Pettersen 67. min)
Nikolai Jakobsen Hristov (Runar Hauge 83. min)
Preben Mankowitz (Magnus Lankhof Dahlby 83. min)
Oscar Aga (Sigurd Grønli 76. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid (Kristoffer Hoven 74. min)
Ogbu Igoh
Sivert Heggheim Mannsverk (Mathias Blårud 85. min)
Tomas Kristoffersen
Andreas Hoven (Per-Magnus Steiring 85. min)
Eirik Lereng (Eivind Helgesen 85. min)
Endre Kupen
Alioune Ndour


Øvrige resultat 3. serierunde OBOS-ligaen
HamKam - Øygarden 3-4 (1-2)
KFUM Oslo - Raufoss 2-1 (1-1)
Stjørdals Blink - Kongsvinger 5-2 (1-1)
Tromsø - Strømmen 1-0 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Jerv 2-2 (1-2)
Åsane - Ranheim 0-3 (0-2)

Tysdag 14. juli kl. 19.00 Sandnes Ulf - Lillestrøm


Tabell OBOS-ligaen
Ranheim TF 3 3 0 0 11-5 9
Tromsø 3 3 0 0 4-0 9
Sogndal 3 2 0 1 11-5 6
Lillestrøm SK 2 2 0 0 3-0 6
KFUM 3 2 0 1 5-4 6
Sandnes Ulf 2 1 1 0 6-5 4
Ullensaker/Kisa 3 1 1 1 7-8 4
Stjørdals-Blink 3 1 0 2 8-8 3
Grorud 3 1 0 2 6-7 3
Øygarden FK 3 1 0 2 7-9 3
Kongsvinger 3 1 0 2 5-9 3
Åsane 3 1 0 2 3-7 3
Raufoss 3 1 0 2 4-4 2
Jerv 3 0 2 1 5-6 2
Strømmen 3 1 0 2 2-6 0
HamKam 3 0 0 3 5-9 0

13.07 Reksnes vinnar av 5. runde i Tippetipset



 

Magnus Reksnes prikka inn 10 rette i 5. runde i haugenfotball.no sitt Tippetips.

Reksnes stikk dermed av med premien på tre flax-lodd som rundevinnar.

Oversikten over stillinga samanlagt og ny kupong blir lagt ut i morgon.  
 

10 rette:

Magnus Reksnes

9 rette:
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Roy Atle Igland
Kristian Lefdal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Sander Torheim Frislid

8 rette:
Olai N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Rune Hansen
Jakob Haugen
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Jon Ivar Møll
Eivind Mårstig
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal

7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Thea N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Asle Hopland
Stein Tore Høynes
Vebjørn Høynes
Steinar Langedal
Arnt Ove Lunde
Bjørn Tore Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Sissel-Irene Myklebust
Jon Navarsete
Jørgen Neteland Rauset
Dag Olav Osen
Geir inge Rake
Martha Karin Rauset
Håkon Skjerven
Monday Solo
Stein Inge Torheim
Marcus Vedeler
Olai Årdal


5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen) B 0-3 (0-2)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen) H 3-0 (0-0)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen) B 1-6 (1-3)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen) B 1-2 (1-1)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen) B 0-1 (0-1)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen) H 1-0 (1-0)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen) B 1-2 (0-1)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen) H 3-1 (3-1)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien) H 1-0 (0-0) 
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen) B 3-4 (2-3)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen) H 2-1 (1-0)


13.07 Sogndal spelar borte mot Grorud


Sogndal jublar etter scoring i 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Grorud i den 3. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal står med to strake seierar denne sesongen, og toppar tabellen på bedre målskilnad enn Ranheim, Lillestrøm og Tromsø.

NB! Hallo Sogn TV føl 3. runden av OBOS-ligaen direkte frå klokka 17:55. Gjester i studio er Morten Wigum og Arild Hopen.

Sjå sendinga på Hallo Sogn Tv her.
 

3. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Grorud - Sogndal
Kl. 18.00 HamKam - Øygarden
Kl. 18.00 KFUM Oslo - Raufoss
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Kongsvinger
Kl. 18.00 Tromsø - Strømmen
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Jerv
Kl. 18.00 Åsane - Ranheim

Tysdag 14. juli kl. 19.00 Sandnes Ulf - Lillestrøm

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 2 2 0 0 10-2 6
Ranheim TF 2 2 0 0 8-5 6
Lillestrøm SK 2 2 0 0 3-0 6
Tromsø 2 2 0 0 3-0 6
Sandnes Ulf 2 1 1 0 6-5 4
Raufoss 2 1 0 1 3-2 3
KFUM 2 1 0 1 3-3 3
Ullensaker/Kisa 2 1 0 1 5-6 3
Kongsvinger 2 1 0 1 3-4 3
Åsane 2 1 0 1 3-4 3
Strømmen 2 1 0 1 2-5 3
Jerv 2 0 1 1 3-4 1
Grorud 2 0 0 2 3-6 0
Stjørdals-Blink 2 0 0 2 3-6 0
Øygarden FK 2 0 0 2 3-6 0
HamKam 2 0 0 2 2-5 0

12.07 Vilnes Mjåseth matchvinnar for Medkila


Miriam Vilnes Mjåseth for Kaupanger mot Medkila 20. oktober 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Miriam Vilnes Mjåseth blei matchvinnar for Medkila i dagens kamp mot Åsane i 1. divisjon kvinner. 20-åringen frå Atløy scora kampens einaste mål midtvegs ut i 2. omgang.

Dagens kamp var Vilnes Mjåseth sin fyrste offisielle kamp for Medkila etter overgangen frå Kaupanger i vinter. Angriparen scora 46 mål på 56 kampar for Kaupanger sitt fyrstelag dei fire sesongane ho spelte for klubben.

Neste kamp for Medkila i 1. divisjon kvinner er heime mot KIL/Hemne. Kampen blir spelt på Harstad Stadion søndag 19. juli. 

Medkila som har Margunn Haugenes som trenar enda sist sesong på 4. plass i 1. divisjon.


Åsane - Medkila   0-1 (0-0)
0-1 Miriam Vilnes Mjåset (67. min)


Dommar:
Maren Hatletvedt, Fana

Assistentdommarar:
Mattias Gripsgård Sakstad, Flaktveit og Mathias Fremstad Nymo, Askøy

Gult kort: Sofie Borge Tilrem og Marie Myhrvold Seim, Åsane

Åsane:

Ingvild Thynes Villa
Dina Fosso Dale
Ingvild Hansen Høvring
Alise Tvilde Evensen
Stine Tompsett Simonsen
Nina Vestbøstad
Ida Skaar Kroken
Madelen Erika Rønvik
Synne Eide Bjørnebøle
Sofie Borge Tilrem (Emilie Heggernes Olsen 69. min)
Marie Myhrvold Seim

Medkila:

Hanne Larsen
Kim Dolstra
Liv-Solveig Miklegard
Mette Aasvik Skau
Rachel Louise Hignett
Sara Regine Aas Berntsen
Lotte Fikseth Fossem
Ida Marie Fikseth Fossem
Miriam Vilnes Mjåset
Andrea Pålsdatter Hunstad (Lotte Hokland 75. min)
Agnethe Olaug Mathisen (Frida Nordgård Larsen 90. min)


 


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34 sekund
i finalen mellom Kaupanger og Tornado Måløy i Vinterserien
junior kvinner 2016 på Eid Idrettspark 24. januar 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 


12.07 Florø tapte 3-4 heime mot Fredrikstad


Florø fortvilar etter at Thomas Drage har gitt Fredrikstad leiinga 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø tapte i ettermiddag 3-4 heime mot Fredrikstad i serieopninga i PostNord-ligaen avdeling 1. Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo, Jonatan Braut Brunes og Christer Husa scora for Florø, medan Thomas Drage, Riki Tomas Alba, Anas Farah Ali og Martin Antonio Nieves sette inn scoringane til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Florø - Fredrikstad  3-4 (2-3)
0-1 Thomas Drage (5. min)
1-1 Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo (19. min)
2-1 Jonatan Braut Brunes (29. min)
2-2 Riki Tomas Alba (38. min)
2-3 Anas Farah Ali (41. min)
2-4 Martin Antonio Nieves (83. min)
3-4 Christer Husa (85. min)

Dommar: Mathias Smehus Kringstad, Valder

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Andreas Ytredal Akse, Hyllestad

Gult kort: Akim Saeed Sairinen og Christer Husa, Florø 
Mads Lennart Nielsen og Nicolay Tveten Solberg, Fredrikstad

Florø:
Mark Fabricius Jensen
Torkel Hammerseth Aarønes (Ådne Midtskogen 84. min)
Akim Saeed Sairinen
Christer Husa
Eirik Høydal
Jonatan Braut Brunes (Vladan Radojkic 80. min)
Gustav Severinsen (Brage Naustdal 60. min)
Halvor Utkilen Solheim-Olsen (Dino Omerovic 84. min)
Lorent Callaku
Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo
Joni Onni Kristian Mäkelä

Fredrikstad:
Håvar Grøntvedt Jenssen
Stian Stray Molde
Philip Sandvik Aukland
Mads Lennart Nielsen
Tomas Boye Lopez Borgersen
Thomas Drage
Carl Jakob Gustaf Lindström (Kasander Getz 56. min)
Håvard Huser Åsheim
Henrik Kjelsrud Johansen (Nicolay Tveten Solberg 69. min)
Riki Tomas Alba (Martin Antonio Nieves 76. min)
Anas Farah Ali (Eirik Lorås Vestby 76. min)

Øvrige resultat 1. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Alta - Tromsdalen 1-0 (1-0)
Eidsvold Turn - Kvik Halden 1-2 (1-0)
Hødd - Moss  2-1 (1-0)
Skeid - Brattvåg 2-1 (2-0)
Senja - Kjelsås  1-2 (0-2)

Måndag 13. juli kl. 16.00 Vålerenga 2 - Fløya

12.07 Florø spelar heime mot Fredrikstad


Christer Husa i heimekampen mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
 

Florø møter i dag Fredrikstad på heimebane i serieopninga i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt på Florø Stadion klokka 15.00.

Dommar i kampen er Mathias Smehus Kringstad frå Valder. Med seg på linjene har han Jakob Sande Søgnen frå Gaular og Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad. 

1. serierunde PostNord-ligaen avdeling 1
Fredag 10. juli kl. 19.30 Alta - Tromsdalen 1-0 (1-0)
Laurdag 11. juli kl. 16.00 Eidsvold Turn - Kvik Halden 1-2 (1-0)
Laurdag 11. juli kl. 16.00 Hødd - Moss  2-1 (1-0)

Søndag 12. juli kl. 13.00 Skeid - Brattvåg
Søndag 12. juli kl. 13.00 Senja - Kjelsås
Søndag 12. juli kl. 15.00 Florø - Fredrikstad

Måndag 13. juli kl. 16.00 Vålerenga 2 - Fløya


Florø enda sist sesong på 7. plass i PostNord-ligaen avdeling 2. 

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2 2019

Grorud 26 15 6 5 47 - 32 51
Åsane 26 15 5 6 66 - 31 50
Kjelsås 26 13 8 5 50 - 30 47
Asker 26 13 7 6 39 - 28 46
Fram 26 12 7 7 50 - 34 43
Alta 26 12 5 9 44 - 41 41
Florø 26 9 8 9 36 - 41 35
Odd 2 26 10 2 14 46 - 45 32
Sotra 26 8 6 12 34 - 37 30
Bærum 26 7 8 11 39 - 55 29
Senja 26 7 6 13 31 - 47 27
Elverum 26 7 5 14 34 - 46 26
Oppsal 26 6 6 14 35 - 60 24
Mjølner 26 6 5 15 30 - 54 23

11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før kamp på Selje Idrettspark 11. juli 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Selje All Star Cup 2015.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan blei det spelt kamp mellom Liverpool og Manchester United i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.


Manchester United vann i ettermiddag 3-1 mot Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Selje All Star Cup 2015.



Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter 3-1 seieren mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.


11.07 Neteland Rauset har tippa rett på alle kampane


 

Etter at fire av dei 12 kampane i 5. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Jørgen Neteland Rauset frå Olsvik er den einaste som har prikka inn alle fire kampane som er spelt til no denne runden. 37 tipparar har tippa rett på tre av dei fire kampane.

Resten av kampane i denne runden blir spelt i morgon, søndag 12. juli.


4 rette:
Jørgen Neteland Rauset

3 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Olai N. Eikevoll
Thea N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Stein Tore Høynes
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Jon Ivar Møll
Geir inge Rake
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Henrik Berge Solheim
Kay Rune Solheim
Jakob Søgnen
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
Olai Årdal


5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen) B 0-3 (0-2)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen) H 3-0 (0-0)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien) B 0-1 (0-0)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien) 
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen) H 2-1 (1-0)


11.07 Stenevik med sterk seier i Dameallsvenskan


Stenevik for Team SFFK jenter mot Kaupanger 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.

Elise Isolde Stenevik spelte heile kampen då Eskilstuna United i går ettermiddag vann 2-1 borte FC Rosengård i Dameallsvenskan.

Med en seier og to uavgjorte kampar på dei tre fyrste kampane er Eskilstuna United ubeseira så lagt denne sesongen. Gårsdagens motstandar FC Rosengård hadde vunne begge sine to kampar før kampen mot Eskilstuna United på Malmö Idrettspark.

Neste kamp for Stenevik og Eskilstuna er heime mot Kristianstads på Tunavallen onsdag 15. juli. 

FC Rosengård - Eskilstuna United  1-2 (0-1)
0-1 Loreta Kullashi (25. min)
0-2 Vaila Barsley (53. min)
1-2 Caroline Seger (74. min)

Gult kort: Elise Isolde Stenevik, Eskilstuna United

Dommar: Sara Person

Eskilstuna United
Emelie Lundberg
Elise Stenevik
Kaisa Collin
Loreta Kullashi
Julia Tunturi (Ngozi Sonia Okobi 46. min)
Vaila Barsley
Felicia Rogic (Emma Engström 61. min)(Elin Rombing 79. min)
Halimatu Ibrahim Ayinde
Anna Oskarsson
Fanny Andersson
Matilda Plan

Tabell Dameallsvenskan
Linköpings FC 3 3 0 0 6 1 9
Kopparbergs/Göteborg FC 3 2 1 0 10 2 7
Piteå IF  3 2 1 0 5 3 7
FC Rosengård 3 2 0 1 3 2 6
KIF Örebro  3 1 2 0 6 4 5
Eskilstuna United  3 1 2 0 6 5 5
IK Uppsala Fotboll 3 1 1 1 4 4 4
Vittsjö GIK 3 0 1 2 4 6 1
Djurgårdens IF  3 0 1 2 3 5 1
Umeå IK  3 0 1 2 3 6 1
Kristianstads  3 0 1 2 4 9 1
Växjö 3 0 1 2 1 8 1

 


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.



Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat 

 


11.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade fotballspelarar under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august 2019.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2008 - 2013 til Tine Fotballskule, 10. - 12. august.

Spelarane vert delt inn i grupper etter alder og kjønn. Eid Fotball stiller instruktørar frå dei eldre spelarane i klubben. Fotballskulen nyttar både Valhall kunstgras, Eid idrettspark og Eid stadion til aktivitet.

Vil tilbyr eigen keeperskule måndagen. Er du interessert i keepertrening, kryss av for dette ved påmelding.

På grunn av smittevernomsyn vert det ikkje servert mat på fotballskulen. Spelarane må ta med eiga niste, og vi et gruppevis. Vi spandere Litago drikke til måltidet. Men hugs å ta med eiga drikkeflaske i tillegg.

Alle spelarane vi få tildelt deltakarpakke med flott t-skjorte og ein ryggsekk, med eit praktisk fotballnett.

Deltakaravgift: 900 kr per deltakar. 600 kr pr. påfølgjande søsken.

NB! Vi har begrensa antall plassar.

Påmeldingsfrist er sett til laurdag 1. august 2020.

Påmelding ved å bruke link. (Evt. mail til eidfotballen@gmail.com)

Meld deg på Tine Fotballskule på Eid her.

 


Glade fotballjenter under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2018. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2017.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.



Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


11.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 13.55.

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


10.07 Kristoffersen og Hoven på rundens lag


Thomas Kristoffersen storspelte på Sogndal si midtbane mot Ull/Kisa.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

To spelarar frå Sogndal er på rundens lag for andre serierunde i OBOS-ligaen.

Thomas Kristoffersen får plass på midtbana, medan Kristoffer Hoven er ein av tre angriparar på rundens lag.

Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.
 
Keeper: Pål Vestly Heigre (Sandnes Ulf)

Forsvar: Aleksander Melgalvis (Lillestrøm)
Forsvar: Hasan Kurucay (Strømmen)
Forsvar: Adam Örn Arnarson (Tromsø)

Midtbane: Mads Reginiussen (Ranheim)
Midtbane: Daniel Aase (Jerv)
Midtbane: Thomas Kristoffersen (Sogndal)
Midtbane: Emil Breivik (Raufoss)

Angrep: Senai Eyob Hagos (Åsane)
Angrep: Kristoffer Hoven (Sogndal)
Angrep: Youssef Chaib (Strømmen)


Kristoffer Hoven scora to mål  i Sogndal sin 6-1 seier mot Ullensaker/Kisa.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


09.07 Florøkeeper klar for Skeid  


Kvarekvål etter Florø 2 sin bortekamp mot Bremanger 5. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florøkeeper Lars Martin Kvarekvål er klar for Skeid.

20-åringen frå Ullern har spelt for Florø Fotball sidan hausten 2018. Keeperen står bokført med tre seriekampar og ein cupkamp for Florø sitt fyrstelag. For Florø sitt andrelag har det blitt 13 kampar mellom stengene.

Lars Martin Kvarekvål som står bokført med totalt fire landskampar for Norge G15, G16 og G17 har signert ei kontrakt med Skeid som strekker seg ut 2020-sesongen.

Skeid spelar denne sesongen i samme avdeling i PostNord-ligaen som Florø. Kvarekvål og Skeid serieopnar heime mot Brattvåg på Nordre Åsen søndag 12. april.

 


Lars Martin Kvarekvål for Florø 2 mot Jølster 2. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


09.07 Førde tapte 5-3 heime mot Varegg 


Torbjørn Aabrekk scora alle fem måla til Varegg i seieren mot Førde.
Scoringane dediserte Aabrekk som bursdagspresang til Kristian Lefdal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 


 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig tre år sidan i dag tapte Førde 5-3 heime mot Varegg på Førde Stadion. Eidaren Torbjørn Aabrekk blei kampens store spelar etter å ha scora alle fem måla til Varegg.


Førde tapte i ettermiddag 5-3 heime mot Varegg på Førde Stadion.

Førde starta kampen klart best, og allereie etter åtte minutt var heimelaget i leiinga 2-0. Ruben Digernes Holsæter gav Førde leiinga 1-0 på straffespark, medan Øystein Myrkaskog auka leiinga til 2-0 på ei heading etter innlegg frå Ruben Digernes Holsæter. Like etter hadde Førde store sjansar til å auke leiinga til 3-0, men Varegg sin keeper Henrik Dørum Bøe var bra med på notane.

Siste timen av kampen var Varegg det førande laget, og det var ikkje ufortent då eidaren Torbjørn Aabrekk reduserte til 2-1 drøye halvtimen ut i 1. omgang. 2-1 til Førde var også pauseresultatet i kampen.   

I starten av 2. omgang viste Torbjørn Aabrekk kvifor han er ein frykta angripar. Eidaren scora ekte hat-trick på omlag 20 minutt, og førte med det Varegg opp i 2-4 leiing. Men Førde gav seg ikkje, og berre to minutt etter Varegg si 2-4 scoring reduserte Vegard Savland til 3-4.

I perioden etter denne scoringa satsa Førde alt framover, noko som resulterte i at Varegg kontra inn 3-5 målet. Kristoffer Valsvik trilla ballen gjennom til Aabrekk som scora sikkert åleine mot Førde sin keeper Fredrik Hanssen.

Tre minutt på overtid greier Førde sin kaptein Ruben Digernes Holsæter å snakke på seg eit direkte rødt kort.    


Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde - Varegg 3-5 (2-1)

1-0 Ruben Digernes Holsæter, straffe (3. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (8. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (33. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (50. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (59. min)
2-4 Torbjørn Aabrekk (71. min)
3-4 Vegard Savland (73. min)
3-5 Torbjørn Aabrekk (85. min)

Dommar:
Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar:
Vegard Yndestad, Eikefjord og Jakob Sande Søgnen, Gaular

Rødt kort:
Ruben Digernes Holsæter (90. min+2)

Gult kort:
Erlend Moen Taule, Førde
Ronny Rojas, Torbjørn Aabrekk og Sander Pettersen, Varegg


Førde:

Fredrik Hanssen
Carl Joakim Kvist
Martin Moldskred Dvergsdal
Fredrick Adrian Rørstadbotnen (Kristian Bell 81. min)
Eirik Flatjord
Ruben Digernes Holsæter Kaptein
Brage Sandvoll
Erlend Moen Taule
Oskar Roti (Vegard Savland 60. min)
Daniel Grimset Kvalvågnes
Øystein Myrkaskog

Varegg:

Henrik Dørum Bøe
Ronny Rojas (Andreas Nanthawong Skurtveit 79. min)
Sander Pettersen
Petter Ingebrigtsen
Joachim Hatland Sundfør
Henrik Nyland
Kristoffer Valsvik
Daniel Campos (Manuel Victor Almeida de Carvalho 90. min)
Thomas Antonio Ulvestad Vacas Kaptein
Nils-Erik Engen
Torbjørn Aabrekk (Stian Bakke 90. min+3)


 




09.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


08.07 Rune Bolseth runda 400 kampar for Sogndal


Rune Bolseth spelte sin 400. kamp for Sogndal i cupkampen mot Aafk.
Sjå bilder frå cupkampen Sogndal-Aalesund. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 11 år sidan i dag spelte Rune Bolseth sin kamp nummer 400 for Sogndal.

Rune Bolseth runda i cupkampen mot Aalesund i dag 400 kampar for Sogndal. Den hardarbeidande midtbanespelaren kom til Sogndal frå Sandane i 1999 og 29-åringen har etter det vore trofast mot klubben.

Litt fakta om Rune Bolseth: (Henta frå Sogndal Fotball si nettside)

Fødd: 04.07.1980 
Høgde: 175 
Vekt: 72 
Posisjon: Midtbane 
Draktnummer: 18 
Til Sogndal: 1999 
Heimbygd: Sandane 
Tidlegare klubbar: Sandane 
Tal kampar: 400 
Midtbane: 372 
Angrep: 8 
Bytta inn: 20 
Bytta ut: 116 
Mål: 56 
Gule kort: 27 
Raude kort: 1 

NB! Etter dette har Rune Bolseth spelt ytterligare 113 kampar for Sogndal. Bolseth står også bokført med 70 kampar for Hønefoss.



Rune Bolseth fekk blomster av styreleiar i Sogndal, Gunnar Solbakken.


08.07 Tommy Skjerven dømmer Viking - Odd


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Viking og Odd. 

Med seg på linjene har han Ivar Michael Jahr frå Raufoss og Christer Solheim Jørgensen frå Bergen Nord. 4. dommar er Daniel Higraff frå Randaberg.

Kampen blir spelt på SR-Bank Arena søndag 12. juli klokka 18.00.

Kampen mellom Viking og Odd er Tommy Skjerven sin 383. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 65 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 52-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.   

 


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


07.07 Førde vann 4-2 heime mot Asker


Christoffer Hafsås jublar etter å ha utlikna til 1-1 mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig sju år sidan i dag vann Førde 4-2 heime mot Asker på Førde Stadion.

Førde vann i ettermiddag 4-2 heime mot Asker i ein thriller av ein fotballkamp på Førde Stadion. Christoffer Hafsås og Kristian Fardal Opseth scora to kvar for heimelaget. 

Førde fekk ein verst tenkelig start på dagens kamp då Asker tok leiinga 1-0 allereie etter fire minutt. Eit innlegg frå Bajram Ajeti enda hos Stian Solberg som frå kort hold sette ballen sikkert i mål. 

Drøye kvarteret ut i 1. omgang utlikna Førde til 1-1 ved Christoffer Hafsås. Hafsås steig til vers og heada ein corner frå Alexander Ødegaard opp i lengste hjørnet, utagbart for Asker sin keeper Thomas Lia. 

Like før pause fekk Asker sin keeper Thomas Lia rødt kort. Lia brukte hendene i ein duell med Øystein Myrkaskog utanfor 16-meteren, og kampens dommar Andre Knudsen Arnholt frå Erdal drog fram det raude kortet. 

Tre minutt etter pause blei Alexander Ødegaard lagt i bakken inne i Asker sin 16-meter. Straffa sette Christoffer Hafsås sikkert i mål. 

Etter denne scoringa hadde Asker sin beste periode i kampen og produserte fleire gode sjansar. Men takka vere ein god Vegard Skjeldestad i Førde sitt mål fekk ikkje bortelaget mål før dommaren peika på straffemerket 20 minutt før slutt. Bajram Ajeti gjekk ned i feltet etter ein duell med Thor Jørgen Spurkeland. Straffa sette Petter Linstad sikkert til høgre for Vegard Skjeldestad. 

10 minutt før slutt sette Førde inn storscorar Kristian Fardal Opseth. Det viste seg å vere ein genistrek av Førde sin trenar Knut Erik Folland. Fardal Opseth brukte berre eit minutt på bana før han med sitt fyrste touch på ballen gav Førde leiinga 3-2. Fardal Opseth var på rett plass inne i feltet på eit innlegg frå Johan Peter Vennberg, og frå omlag sju-åtte meters hold heada han ballen enkelt i mål. 

I kampens siste ordinære minutt fastsette Kristian Fardal Opseth sluttresultatet til 4-2. Fardal Opseth viste kor farleg avsluttar han er då han prikka ballen i lengste hjørnet frå omlag 10 meter. 

Heile 1140 tilskodarar fekk med seg dagens toppkamp på Førde Stadion. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Førde - Asker 4-2 (1-1)
0-1 Stian Solberg (4. min)
1-1 Christoffer Hafsås (17. min)
2-1 Christoffer Hafsås, straffe (48. min)
2-2 Petter Linstad, straffe (70. min)
3-2 Kristian Fardal Opseth (81. min)
4-2 Kristian Fardal Opseth (90. min)

Rødt kort: Thomas Lia, Asker (42. min)

Gult kort: Petter Linstad, Asker

Dommar: Andre Knudsen Arnholt, Erdal 

Assistentdommarar: Bjørn Egil Sunde, Anga og Frode Ølmheim, Syril 

Førde: 
Vegard Skjeldestad
Kim Tangedal
Eirik Flatjord
Øystein Vetti
Vegar Gjermundstad
Thor Jørgen Spurkeland (Kristian Fardal Opseth 80. min)
Alexander Ødegaard
Eirik Fraas (Gisle Isene 71. min)
Johan Peter Vennberg
Øystein Myrkaskog
Christoffer Hafsås

Asker: 
Thomas Lia
Ulrik Ancher Henriksen Arneberg
Stian Stray Molde (Ciise Aden Abshir 82. min)
Nicklas Raaholt (Ole Christian Kristiansen 46. min)
Jørgen Hoel Sandberg
Petter Linstad
Ståle Steen Sæthre
Stian Solberg
Kristoffer Tollås
Bajram Ajeti
Armin Sistek (Johannes Bødtker 44. min)


07.07 Heimset Larsen ny leiar i Saftkokaradn


Øyvind Heimset Larsen og Vidar Vadseth under gårsdagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Øyvind Heimset Larsen blei i går valgt som ny leiar for Saftkokaradn.

Den finslepne teknikaren på Hyen sitt lag i 6. divisjon tek over leiarvervet etter Vidar Vadseth. Vidar Vadseth har dei siste åra i tillegg til å vore leiar i Saftkokaradn også vore styreleiar i Norsk Supporterallianse.

Styret i Saftkokaradn:
Øyvind Heimset Larsen
Tonje Norheim Tangerud
Therese Flæte Blomberg
Bente Mossige Ask
Sindre Myrvang
Joakim Lærum
Kim Andre Molland
 
 


Hyen vann 4-2 borte mot Stadlandet/Åheim 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


God stemning blant Saftkokaradn på Florø Stadion 1. juli 2018.
Sjå nokre klipp frå steminga blant Saftkokardn på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


06.07 Sogndal vann 6-1 mot Ullensaker/Kisa


Kristoffer Hoven scora to mål i dagens 6-1 seier på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 6-1 heime mot Ullensaker/Kisa på Fosshaugane Campus. Kristoffer Hoven (2), Endre Kupen, Daniel Fritz Eid, Alioune Ndour og Eivind Helgesen scora for Sogndal, medan Morten Sundli sette inn målet til bortelaget. Stillinga til pause var uavgjort 1-1.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Ullensaker/Kisa 6-1 (1-1)
1-0 Kristoffer Hoven (6. min)
1-1 Morten Sundli (30. min) 
2-1 Endre Kupen (50. min)
3-1 Kristoffer Hoven (70. min)
4-1 Daniel Fritz Eid (79. min)
5-1 Alioune Ndour (81. min)
6-1 Eivind Helgesen (90. min+2)


Dommer: Magnus Nicolai Koløy, Bjørndal

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset og Erland Hareland, Lesja 

4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Gult kort: Christian Aas, Ullensaker/Kisa

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth (Per-Magnus Steiring 87. min)
Daniel Fritz Eid (Eivind Helgesen 87. min)
Ogbu Igoh
Axel Kryger (Eirik Lereng 46. min)
Sivert Heggheim Mannsverk (Mathias Blårud 82. min)
Tomas Kristoffersen
Andreas Hoven
Endre Kupen (Alioune Ndour 75. min)
Kristoffer Hoven

Ullensaker/Kisa:
Stefan Hagerup
Steffen Jenssen
Nikolas Walstad
Espen Bjørnsen Garnås
Morten Sundli (Mesut Can 74. min)
Herman Johan Haugen
Christian Aas Kaptein
Sverre Martin Torp
Sander Haugaard Werni
Henrik Loholt Kristiansen (Sebastian Remme Berge 74. min)
Stian Lunder Ringstad (Sverre Hjelle Økland 64. min)
 
Øvrige resultat 2. serierunde OBOS-ligaen
Jerv - Sandnes Ulf  2-2 (0-1)
Kongsvinger - Tromsø  0-2 (0-2)
Ranheim - Grorud 5-3 (1-3)
Raufoss - Stjørdals-Blink 3-1 (2-0)
Strømmen - KFUM Oslo 2-1 (1-0)
Øygarden - Åsane 0-2 (0-0)

Tysdag 7. juli kl. 19.00 Lillestrøm - HamKam

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 2 2 0 0 10-2 6
Ranheim TF 2 2 0 0 8-5 6
Tromsø 2 2 0 0 3-0 6
Sandnes Ulf 2 1 1 0 6-5 4
Raufoss 2 1 0 1 3-2 3
Lillestrøm SK 1 1 0 0 1-0 3
KFUM 2 1 0 1 3-3 3
Ullensaker/Kisa 2 1 0 1 5-6 3
Kongsvinger 2 1 0 1 3-4 3
Åsane 2 1 0 1 3-4 3
Strømmen 2 1 0 1 2-5 3
Jerv 2 0 1 1 3-4 1
HamKam 1 0 0 1 2-3 0
Grorud 2 0 0 2 3-6 0
Stjørdals-Blink 2 0 0 2 3-6 0
Øygarden FK 2 0 0 2 3-6 0

06.07 Elise Thorsnes på rundens lag i Toppserien

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Elise Thorsnes er ein av dei utvalgte til rundens lag i 1. serierunde i Toppserien. 31-åringen frå Leikanger scora to mål og hadde ei målgivande pasning i Avaldsnes sin 5-2 seier mot Lyn.

Thorsnes ble belønna med sju poeng av 10 mulige frå NTB sin utsendte reporter på Avaldsnes. 

Vilde Hasund frå Åheim blei også belønna med plass på rundens lag. Hasund var sentral og scora eit mål i Sandviken sin 3-2 seier heime mot Vålerenga. 

Rundens lag i 1. serierunde i Toppserien

Keeper: Teagan Micah, Arna-Bjørnar, 6

Forsvar: Tuva Hansen, Klepp, 7
Forsvar: Emilie Woldvik, LSK Kvinner, 8
Forsvar: Helene Gloppen, Arna-Bjørnar, 6
Forsvar: Ingrid Ryland, Sandviken, 7

Midtbane: Sherida Spitse, Vålerenga, 8
Midtbane: Lisa Naalsund, Sandviken, 7
Midtbane: Vilde Hasund, Sandviken, 8
Midtbane: Cesilie Andreassen, Rosenborg, 7

Angrep: Kennya Cordner, Sandviken, 7
Angrep: Elise Thorsnes, Avaldsnes, 7

06.07 Femte runde i Tippetipset 2020


 

I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den femte runden er det åtte kampar frå Eliteserien, to kampar frå Toppserien og to kampar frå Post-Nord-ligaen. 

Kampane i femte runde blir spelt laurdag 11. juli og søndag 12. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Tippetipset 2020
Kamp 1: Haugesund - Molde (Tippeligaen)
Kamp 2: Rosenborg - Strømsgodset (Tippeligaen)
Kamp 3: Aalesund - Bodø/Glimt (Tippeligaen)
Kamp 4: Kristiansund - Stabæk (Tippeligaen)
Kamp 5: Mjøndalen - Vålerenga (Tippeligaen)
Kamp 6: Sarpsborg 08 - Start (Tippeligaen)
Kamp 7: Viking - Odd (Tippeligaen)
Kamp 8: Brann - Sandefjord (Tippeligaen)
Kamp 9: Arna Bjørnar - Klepp (Toppserien)
Kamp 10: LSK Kvinner - Sandviken (Toppserien)
Kamp 11: Florø - Fredrikstad (PostNord-ligaen)
Kamp 12: Hødd - Moss (PostNord-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Tippetipset 2020.


06.07 Sogndal møter Ull/Kisa på Fosshaugane Campus


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Ullensaker/Kisa.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

I ettermiddag blir det spelt sju kampar i den 2. serierunden i OBOS-ligaen.

Sogndal møter Ullensaker/Kisa på Fosshaugane Campus klokka 18.00.

Sogndal vann 4-1 borte mot Åsane i 1. serierunde, medan Ullensaker/Kisa vann sinn fyrste kamp med 4-0 heime mot Strømmen.

 
2. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Jerv - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Kongsvinger - Tromsø
Kl. 18.00 Ranheim - Grorud
Kl. 18.00 Raufoss - Stjørdals-Blink
Kl. 18.00 Strømmen - KFUM Oslo
Kl. 18.00 Øygarden - Åsane

Tysdag 7. juli kl. 19.00 Lillestrøm - HamKam

Tabell OBOS-ligaen
Ullensaker/Kisa 1 1 0 0 4-0 3
Sogndal 1 1 0 0 4-1 3
Sandnes Ulf 1 1 0 0 4-3 3
Kongsvinger 1 1 0 0 3-2 3
Ranheim TF 1 1 0 0 3-2 3
KFUM 1 1 0 0 2-1 3
Lillestrøm SK 1 1 0 0 1-0 3
Tromsø 1 1 0 0 1-0 3
Øygarden FK 1 0 0 1 3-4 0
HamKam 1 0 0 1 2-3 0
Stjørdals-Blink 1 0 0 1 2-3 0
Jerv 1 0 0 1 1-2 0
Grorud 1 0 0 1 0-1 0
Raufoss 1 0 0 1 0-1 0
Åsane 1 0 0 1 1-4 0
Strømmen 1 0 0 1 0-4 0

05.07 Fyrste runde i Toppserien


Ylinn Tennebø scora eit av Avaldsnes sine mål i 5-2 seieren mot Lyn.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Åtte spelarar frå Sogn og Fjordane var involvert i den fyrste serierunden i Toppserien.

Både Ylinn Tennebø og Elise Hove Thorsnes teikna seg på scoringslista i Avaldsnes sin 5-2 seier heime mot Lyn.

I kampen mellom Sandviken og Vålerenga spelte Sigrid Heien Hansen heile kampen for Vålerenga, medan Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn for Sandviken knappe 20 minutt før full tid.

Heile fire spelarar frå Sogn og Fjordane var i aksjon i kampen mellom Røa og Arna Bjørnar. Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen mellom stengene for Røa. For Arna Bjørnar spelte Thea Bjelde heile kampen, medan Ingrid Lovise Jåstad blei bytta ut med Camilla Ness Ervik drøye kvarteret før full tid.
 

Rosenborg - LSK Kvinner 1-1 (0-1)
0-1 Mimmi Matilda Löfwenius (10. min)
1-1 Julie Blakstad (78. min)

Sandviken - Vålerenga  3-2 (2-0)
1-0 Vilde Hasund (18. min)
2-0 Kennya Kinda Cordner (42. min)
2-1 Sherid Spitse (61. min)
3-1 Lisa Fjeldstad Naalsund, straffe (78. min)
3-2 Sherida Spitse (86. min)

Avaldsnes - Lyn 5-2 (3-1)
0-1 Emma Stølen Godø (16. min)
1-1 Elise Hove Thorsnes (29. min)
2-1 Rasheedat Busayo Ajibade (43. min)
3-1 Ylinn Tennebø (45. min)
3-2 Trine Skjelstad Jensen (48. min)
4-2 Olaug Tvedten (56. min)
5-2 Elise Hove Thorsnes (61. min)

Røa Fotball Elite - Arna Bjørnar  0-1 (0-1)
0-1 Rikke Bogetveit Nygard (43. min)

Klepp - Kolbotn  0-0 (0-0)  



Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.07 Rauset leiar Tippetipset samanlagt


 

Martha Karin Rauset er i føringa i samandraget i Tippetipset etter fire rundar.

Rauset toppar lista to poeng føre Stein Inge Torheim, og tre poeng føre Kay Rune Solheim.


29 rette:
Martha Karin Rauset

27 rette:
Stein Inge Torheim

26 rette:
Kay Rune Solheim

25 rette:

Kenneth Fosse Elde
Geir inge Rake
Jakob Søgnen
Sander Torheim Frislid

24 rette:

Ørjan Eikevoll
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Magnus Lien Reksnes

23 rette:

Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Olai N. Eikevoll
Bjørn-Helge Haugen
Ørjan Igelkjøn
Anders Midthjell
Jon Ivar Møll
Marcus Vedeler

22 rette:

Asle Hopland
Vidar Kvalvågnes
Bjørn Tore Midthjell
Sissel-Irene Myklebust
Jon Rauset
Susanne Skogstad

21 rette:

Jon Georg Rutledal

20 rette:

Else Helene Abrahamsen
Thea N. Eikevoll
Einar Hellem
Per Jakob Kyrkjeeide
Ole-Gunnar Midtbø


05.07 Endre Kupen og Sindre Eid på rundens lag


Endre Kupen scora tre mål for Florø mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

To spelarar frå Sogndal er på rundens lag for fyrste serierunde i OBOS-ligaen.

Daniel Eid får plass på midtbana, medan Endre Kupen er ein av tre angriparar på rundens lag.

Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.
 

Keeper: Mads Hedenstad Christiansen (Lillestrøm)

Forsvar: Espen Garnås (Ull/Kisa)
Forsvar: Torbjørn Heggem (Ranheim)
Forsvar: Marius Amundsen (Lillestrøm)

Midtbane: Sondre Stokke (Stjørdals/Blink)
Midtbane: Daniel Eid (Sogndal)
Midtbane: Fredrik Krogstad (Lillestrøm)
Midtbane: Magnus Grødem (Sandnes Ulf)

Angrep: André Sødlund (Sandnes Ulf)
Angrep: Endre Kupen (Sogndal)
Angrep: Peter Godly Michael (Øygarden)


Daniel Eid i Hødd sin heimekamp mot Fredrikstad 29. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.07 Florø vann 3-2 heime mot Sotra


Lorent Callaku scora to mål i dagens treningskamp mot Sotra.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø vann i dag 3-2 heime mot Sotra i ein treningskamp på Florø Stadion. Lorent Callaku (2) og Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo scora måla til Florø. Stillinga til pause var 2-0 til Florø.

Dagens kamp var Florø sin siste treningskamp før serieopninga heime mot Fredrikstad. Kampen mot Fredrikstad blir spelt på Florø Stadion søndag 12. juli klokka 15.00.

Dommar i kampen mellom Florø og Fredrikstad er Mathias Smehus Kringstad frå Valder. Med seg på linjene har han Jakob Sande Søgnen frå Gaular og Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad.


04.07 Balsnes vinnar i 4. runde i Tippetipset


 

Anny Balsnes, Sebastian Grøttå, Eivind Mårstig, Jon Navarsete og Håkon Skjerven prikka inn åtte rette i 4. runde haugenfotball.no sitt Tippetips.

Etter loddtrekning går premie på tre flax-lodd til Anny Balsnes frå Stårheim. 

8 rette:

Anny Balsnes
Sebastian Grøttå
Eivind Mårstig
Jon Navarsete
Håkon Skjerven

7 rette:

Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Magne Elde
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Svein Arne Hagen
Bjørn-Helge Haugen
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Steinar Langedal
Anders Midthjell
Bjørn Tore Midthjell
Sissel-Irene Myklebust
Geir inge Rake
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal
Kay Rune Solheim
Jan Taule
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal

6 rette:

Reidar Balsnes
Bente Fosse
Kay Ove Hafsås
Rune Henjesand
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Jakob Søgnen
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid



4. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Aalesund - Mjøndalen (Tippeligaen onsdag 1. juli)  B 1-3 (0-2)
Kamp 2: Haugesund - Start (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 1-0 (0-0)
Kamp 3: Odd - Bodø/Glimt (Tippeligaen onsdag 1. juli) B 0-4 (0-2)
Kamp 4: Stabæk - Strømsgodset (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (2-0)
Kamp 5: Viking - Sandefjord (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (0-0)
Kamp 6: Rosenborg - Vålerenga (Tippeligaen onsdag 1. juli) U 1-1 (1-0)
Kamp 7: Kristiansund - Molde (Tippeligaen torsdag 2. juli) U 2-2 (0-0)
Kamp 8: Sarpsborg 08 - Brann (Tippeligaen torsdag 2. juli) B 0-1 (0-1)
Kamp 9: Åsane - Sogndal (OBOS-ligaen, fredag 3. juli) B 1-4 (1-1)
Kamp 10: Røa - Arna Bjørnar (Toppserien, laurdag 4. juli) B 0-1 (0-1)
Kamp 11: Sandviken - Vålerenga (Toppserien, laurdag 4. juli) 3-2 (2-0)
Kamp 12: Avaldsnes - Lyn (Toppserien, laurdag 4. juli) H 5-2 (3-1)


04.07 Heile 16 jentelag i 11'ar denne sesongen 


Heia stiller lag i klasse J15/17 avdeling 2 denne sesongen.
Bildet er tatt etter småjentekampen mot Sandane 25. september 2019. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Totalt 16 lag stiller i J15/17 11'ar denne sesongen. Dette er heile seks lag fleire enn i 2019-sesongen.

Dei 16 laga er delt i to avdelingar, og det blir spelt enkel serie i begge avdelingane. Etter at avdelingsspelet er ferdig vil dei to beste laga i kvar avdeling spele sluttspel om KM-tittelen.  


J15/17 avdeling 1
Bjørn
Dale/Florø
Førde 1
Gaular
Hyllestad
Jotun
Sogndal 1
Sogndal 2

1. serierunde J15/17 avdeling 1, måndag 17. august
Kl. 19.00 Førde 1 - Hyllestad
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Dale/Florø
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular 
Kl. 19.00 Jotun - Sogndal 1 

J15/17 avdeling 2
Måløy
Eid
Førde 2
Heia
Jølster
Loen
Sandane
Tambarskjelvar

1. serierunde J15/17 avdeling 2, måndag 17. august
Kl. 19.00 Heia - Jølster
Kl. 19.00 Sandane - Måløy
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Eid 
Kl. 19.00 Loen - Førde 2 

03.07 Sogndal vann 4-1 borte mot Åsane 


Eirik Bakke og Sogndal fekk ein strålande start på årets sesong.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Haugesund 17. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 4-1 borte mot Åsane i serieopninga i OBOS-ligaen.

Endre Kupen, Alioune Ndour, Daniel Eid og Andreas Hoven scora for Sogndal, medan Senai Eyob Hagos sette inn målet til Åsane. Stillinga til pause var uavgjort 1-1.


Åsane - Sogndal  1-4 (1-1)
0-1 Endre Kupen (8. min)
1-1 Senai Eyob Hagos (30. min)
1-2 Alioune Ndour (54. min)
1-3 Daniel Eid (59. min)
1-4 Andreas Hoven (69. min)

Dommar: Jan Morten Tennøy, Nore Neset

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes


Gult kort: Senai Eyob Hagos, Åsane og Renze Jagger Fij, Ogbu Igoh og Tomas Kristoffersen, Sogndal

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Ogbu Igoh
Axel Kryger
Sivert Heggheim Mannsverk (Eirik Lereng 86. min)
Andreas Hoven
Mathias Blårud (Tomas Kristoffersen46. min)
Endre Kupen (Kristoffer Hoven 75. min)
Alioune Ndour (Sixten Dalen Jensen 86. min)

Åsane:
Eirik Østgaard
Martin Skiftestad Ueland
Eirik Wollen Steen (Sindre Austevoll82. min)
Ole Didrik Blomberg
Kristoffer Bidne (Emil Kalsaas 67. min)
Kristoffer Valsvik
Senai Eyob Hagos (Jonas Eide Vågen 82. min)
Didrik Bjørnstad Fredriksen
Simen Helland Lassen
Håkon Holmefjord Lorentzen
Joakim Vatle Hammersland (Henrik Udahl 74. min)


Resultat 1. serierunde OBOS-ligaen

Grorud - Lillestrøm  0-1 (0-0)
Åsane - Sogndal 1-4 (1-1)
KFUM Oslo - Jerv  2-1 (0-1)
Sandnes Ulf - Øygarden  4-3 (1-2)
Stjørdals-Blink - Ranheim 2-3 (0-1)
Tromsø - Raufoss  1-0 (1-0)
Ull/Kisa - Strømmen  4-0 (3-0)

Kl. 20.30 HamKam - Kongsvinger 

03.07 - Skuffande svar frå regjeringa



Det ser svart ut for breddefotballen !

 

Norges Fotballforbund melder på sine nettsider at dei i dag har fått beskjed om at det ikkje blir nokon ytterligare gjenopning av breddefotballen før tidligast i august.

Norges Fotballforbund skriv følgande på sine nettsider: 

Norges Fotballforbund har i dag fått svar på brevene som er sendt til Helse- og omsorgsdepartementet og Kulturdepartementet. Svaret er nedslående. I brevet står det at regjeringen av smittevernhensyn ikke vil åpne opp for treninger og kamper for breddefotballen i juli.

- Vi er glade for at Kulturdepartementet i brevet skriver at de har stor forståelse for NFFs ønske om en ytterligere åpning av idretten, og at det anerkjennes at fotball betyr mye for mange. Slik jeg leser brevet er det helsemyndighetenes tydelige anbefaling om at det ikke bør gis unntak for avstandskravet på en meter for spillere over 20 år som er utslagsgivende. Dette til tross for at helsemyndighetene har fastslått at kontakt i fotball medfører liten risiko for smitte, sier fotballpresident Terje Svendsen.

Gjennom media har kulturministeren uttalt at det er opp til NFF å la 2. divisjon kvinner og 3. divisjon menn starte med trening og kamp så lenge klubbene forpliktes til å følge smittevernsreglene i toppfotballpiloten. Nevnte divisjoner var ikke en del av denne piloten opprinnelig. NFF har derfor den siste uken gjennomført en undersøkelse blant disse klubbene for å vurdere om det er mulig å sette disse i gang innenfor smittereglene som gjelder i toppfotballpiloten. I brevet blir det også sagt nei til å innlemme 2. divisjon kvinner og 3. divisjon menn i toppfotballpiloten.

- Dette er et skuffende svar fra regjeringen. Både at de ikke ser verdien av trening for alle og at de gjør helomvending i spørsmålet om NFFs mandat til å innlemme nye liganivåer i toppfotballpiloten. Danmark åpnet for hele bredden allerede 7. juni. Derfor er det uforståelig for hele Fotball-Norge at regjeringen ikke kan åpne for trening allerede nå. Særlig med tanke på at norsk fotball hele veien har dokumentert vår evne og vilje til å ta smittevern på høyeste alvor fra dag én, fortsetter Svendsen.

Norges Fotballforbund og Norges Idrettsforbund er invitert til møte med politisk ledelse i Helse- og omsorgsdepartementet og Kulturdepartementet først 10. august klokken 11.30.

- Vår breddeprotokoll for igangsettelse for hele breddefotballen er klar, og vi er glade for Kulturdepartementets imøtekommenhet overfor både protokoll og stadfestelse av fotballen helsemessige og sosiale betydning for samfunnet. Et møte først 10. august kommer imidlertid sent for våre klubber som skulle vært midtveis i sesong nå. Vi ber hele regjeringen om å revurdere forslag til møtetidspunkt, slik at vi kan få en realitetsvurdering av vårt forslag til protokoll på et langt tidligere tidspunkt. Det mener jeg de over 50 000 spillerne i breddefotballen for voksne fortjener, avslutter Terje Svendsen.

Les saka på Norges Fotballforbund sine nettsider.

03.07 Sogndal sin startellevar mot Åsane 


Endre Kupen i Florø sin 4-0 seier mot Brumunddal 11. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal spelar i dag borte mot Åsane i fyrste runde i OBOS-ligaen.

Her er trenarane sine utvalgte til å starte kampen.

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Tomas Olai Totland
Martin Ove Roseth
Daniel Fritz Eid
Ogbu Igoh
Axel Kryger
Sivert Heggheim Mannsverk
Andreas Hoven
Mathias Blårud
Endre Kupen
Alioune Ndour

Innbyttarar:
Håvard Hetle
Per-Magnus Steiring
Tomas Kristoffersen
Eirik Lereng
Kristoffer Hoven
Eivind Helgesen
Sixten Dalen Jensen

Åsane:
Eirik Østgaard
Martin Skiftestad Ueland
Eirik Wollen Steen
Ole Didrik Blomberg
Kristoffer Bidne
Kristoffer Valsvik
Senai Eyob Hagos
Didrik Bjørnstad Fredriksen
Simen Helland Lassen
Håkon Holmefjord Lorentzen
Joakim Vatle Hammersland

Innbyttarar:
Thomas Hille
Jonas Eide Vågen
Sindre Austevoll
Kristoffer Stava
Henrik Udahl
Jonas Tillung Fredriksen
Emil Kalsaas

03.07 Sogndal serieopnar borte mot Åsane



Sivert Heggheim Mannsverk i kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag borte mot Åsane i serieopninga i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Myrdal Stadion klokka 18.00.

Dommar i kampen er Jan Morten Tennøy frå Nore Neset. Med seg på linjene har han Lasse Johannes Skogstad Patrikainen frå Askøy og Ruben Haugland frå Tertnes.

1. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Grorud - Lillestrøm
Kl. 18.00 Åsane - Sogndal
Kl. 18.00 KFUM Oslo - Jerv
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Øygarden
Kl. 18.00 Stjørdals-Blink - Ranheim
Kl. 18.00 Tromsø - Raufoss
Kl. 18.00 Ull/Kisa - Strømmen

Kl. 20.30 HamKam - Kongsvinger 


02.07 Tornado Måløy vann 2-0 borte mot Eid


Ronny Jørgensen blei dagens helt med to scoringar på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan i dag vann Tornado Måløy 2-0 borte mot Eid på Eid Stadion. Sommarvikaren Ronny Jørgensen scora begge måla i kampen.

Tornado Måløy vann i ettermiddag 2-0 borte mot Eid på Eid Stadion. TMFK har dermed ei leiing på sju poeng i det laga tek sommarferie, og mykje skal skje om ikkje TMFK spelar kvalifisering om opprykk til 2. divisjon til hausten. 

Eid starta kampen best og etter fire minutt hadde Kim Vik ein stor sjanse åleine mot keeper Magnus Magnusson. Magnusson kom glimrande ut og fekk slått avslutninga frå Vik til corner. Corneren frå Hans Egil Glomnes Øyen enda på hovudet til Christoffer Hafsås som heada utanfor frå god posisjon. 

TMFK hadde til denne kampen leigd inn Hareidspelar Ronny Jørgensen. Jørgensen var den fyrste halvtimen nesten usynelig, men ti minutt før kvilen gav storscoraren bortelaget leiinga 0-1. Endre Kupen slo eit perfekt innlegg til Jørgensen som breisida ballen i mål frå fem meter. 

Fleire scoringar blei det ikkje før pause, og laga kunne ta ein pust i bakken etter ein relativt sjansefattig 1. omgang. 

Knappe 20 minutt ut i 2. omgang fekk Eid sin midtstoppar Ove Balsnes direkte rødt kort av dommar Olav Strømsøy. Balsnes gjekk knallhardt til i ein duell med Ronny Jørgensen, og ein godt plassert dommar nølte ikkje og drog opp det raude kortet. 

Drøye 20 minutt før slutt fekk Ronny Jørgensen stå heilt upressa på omlag 30 meters hold. Jørgensen løfta ballen lekkert over Eid sin keeper Jim Rune Hoddevik og dobla TMFK si leiing til 0-2. Minuttet etter var Jørgensen på farten igjen, men denne gongen gjekk avslutninga like utanfor. 

Omlag ti minutt før slutt var dommar Olav Strømsøy oppe igjen med det raude kortet. Innbyttar Eirik Rutledal og Ole Andreas Solheim var litt i tottane på kvarandre, og Rutledal fekk det gule kortet, medan Solheim til sin store overraskelse fekk det raude kortet. 

Men Eid skal ha skryt for at dei til tross for at dei spelte 9 mot 11 siste kvarteret ikkje gav opp. To minutt før slutt burde Christoffer Hafsås redusert til 1-2, men skotet frå Hafsås gjekk over. 

To minutt på overtid fekk Eirik Rutledal direkte rødt kort etter å ha lagt Torbjørn Aabrekk i bakken. Aabrekk var på full fart gjennom TMFK sitt forsvar og Rutledal hindra Aabrekk på vei til ein klar scoringsposisjon. Dommar Strømsøy gav dermed sitt tredje raude kort i denne kampen som stort sett gjekk føre seg i rolige former. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Tornado Måløy 0-2 (0-1)
0-1 Ronny Jørgensen (35. min)
0-2 Ronny Jørgensen (69. min)

Rødt kort Eid: Ove Balsnes og Ole Andreas Solheim
Rødt kort: TMFK: Eirik Rutledal 

Gult kort Eid: Ole Gunnar Midtbø
Gult kort TMFK: Endre Kupen, Martin Flåten og Eirik Rutledal

Dommar: Olav Strømsøy, Florø

Assistentdommarar: Steinar Holvik, Sandane og Rune Haugland, Haugen

Eid: 
Jim Rune Hoddevik
Ole Gunnar Midtbø (Anders Midthjell 85. min)
Henning Haugen
Ove Balsnes
Torbjørn Aabrekk 
Håvard Bruvoll (Sondre Kullsveen 71. min)
Ole Andreas Solheim
Hans Egil Glomnes Øyen (Øystein Aabrekk 53. min)
Thomas Starheim
Kim Vik (Andreas Bjørhovde Heggedal 71. min)
Christoffer Hafsås

TMFK:
Magnus Magnusson 
Runar Televik Blaalid 
Børge Yndestad
Birger Silden 
Rune Myre (Eirik Hammersvik 90. min+1)
Martin Flåten (Eirik Rutledal 76. min)
Gisle Myhre 
Sveinung Frantzen
Joachim Raknes Forthun (Kim Andre Gangeskar 76. min)
Endre Kupen (John Martin Gil 65. min)
Ronny Jørgensen


02.07 Tre tipparar har prikka inn seks kampar


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 4. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Tre tipparar har tippa rett på seks av dei åtte kampane som er spelt til no.


6 rette:
Magne Elde
Svein Arne Hagen
Håkon Skjerven

5 rette:

Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Thea N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Kristian Lefdal
Anders Midthjell
Sissel-Irene Myklebust
Eivind Mårstig
Jon Rauset
Jakob Søgnen
Jan Taule
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal

4 rette:

Olai N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Sebastian Grøttå
Kay Ove Hafsås
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Bjørn Tore Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir inge Rake
Magnus Reksnes
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid


4. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Aalesund - Mjøndalen (Tippeligaen onsdag 1. juli)  B 1-3 (0-2)
Kamp 2: Haugesund - Start (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 1-0 (0-0)
Kamp 3: Odd - Bodø/Glimt (Tippeligaen onsdag 1. juli) B 0-4 (0-2)
Kamp 4: Stabæk - Strømsgodset (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (2-0)
Kamp 5: Viking - Sandefjord (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (0-0)
Kamp 6: Rosenborg - Vålerenga (Tippeligaen onsdag 1. juli) U 1-1 (1-0)
Kamp 7: Kristiansund - Molde (Tippeligaen torsdag 2. juli) U 2-2 (0-0)
Kamp 8: Sarpsborg 08 - Brann (Tippeligaen torsdag 2. juli) B 0-1 (0-1)
Kamp 9: Åsane - Sogndal (OBOS-ligaen, fredag 3. juli)
Kamp 10: Røa - Arna Bjørnar (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 11: Sandviken - Vålerenga (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 12: Avaldsnes - Lyn (Toppserien, laurdag 4. juli)


02.07 Florø har signert ny midtstoppar


Florøtrenar Frode Nybø i treningskampen mot Hødd i Svelgen 20. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø Fotball har blitt enige med Elverum Fotball om ein overgang for Ådne Midtskogen.

21-åringen frå Rendalen spelte sist sesong 28 kampar for Elverum i PostNord-ligaen. Midtstopparen har tidligare spelt for klubbane Nybergsund, HamKam og Tynset.

Florø serieopnar i PostNord-ligaen heime mot Fredrikstad søndag 12. juli.


01.07 Fire tipparar har prikka inn fem kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 4. runde i Tippetipset er spelt er status følgande.

Fire tipparar har tippa rett på fem av dei seks kampane som er spelt til no.


5 rette:
Magne Elde
Svein Arne Hagen
Kristian Lefdal
Håkon Skjerven

4 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Thea N. Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Rune Henjesand
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Anders Midthjell
Bjørn Tore Midthjell
Sissel-Irene Myklebust
Eivind Mårstig
Jon Rauset
Jakob Søgnen
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Olai Årdal

3 rette:
Olai N. Eikevoll
Ørjan Eikevoll
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Sebastian Grøttå
Rune Hansen
Jakob Haugen
Vebjørn Høynes
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Jon Ivar Møll
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Geir Inge Rake
Magnus Reksnes
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
John Søgnen
Jan Taule
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid


4. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Aalesund - Mjøndalen (Tippeligaen onsdag 1. juli)  B 1-3 (0-2)
Kamp 2: Haugesund - Start (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 1-0 (0-0)
Kamp 3: Odd - Bodø/Glimt (Tippeligaen onsdag 1. juli) B 0-4 (0-2)
Kamp 4: Stabæk - Strømsgodset (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (2-0)
Kamp 5: Viking - Sandefjord (Tippeligaen onsdag 1. juli) H 2-0 (0-0)
Kamp 6: Rosenborg - Vålerenga (Tippeligaen onsdag 1. juli) U 1-1 (1-0)
Kamp 7: Kristiansund - Molde (Tippeligaen torsdag 2. juli)
Kamp 8: Sarpsborg 08 - Brann (Tippeligaen torsdag 2. juli)
Kamp 9: Åsane - Sogndal (OBOS-ligaen, fredag 3. juli)
Kamp 10: Røa - Arna Bjørnar (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 11: Sandviken - Vålerenga (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 12: Avaldsnes - Lyn (Toppserien, laurdag 4. juli)


01.07 Førde stiller med tre lag i Bergen Fotball Cup


Førde gjekk til topps i klasse G13 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 


 

153 lag frå 56 forskjellige klubbar deltek i Bergen Fotball Cup 2020.

Som einaste klubb frå Sogn og Fjordane stiller Førde med tre lag i turneringa. Førde stiller med to lag i klasse G13 og eit lag i klasse G16.

I klasse G 13 deltek det totalt 33 lag, medan det i klasse G16 stiller 14 lag.

Bergen Fotball Cup 2020 går av stabelen i perioden torsdag 13. august til søndag 16. august.


01.07 Høynes har forlenga kontrakta med Fana


Vebjørn Høynes for Fana i bortekampen mot Sogndal 2 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Fana Fotball melder på sine nettsider at Vebjørn Høynes har forlenga kontrakta si med Fana.

21-åringen frå Stårheim spelte 25 seriekampar og scora 11 mål for Fana i Norsk Tipping-ligaen i 2019-sesongen.

Høynes som blei kåra til årets spelar i Fana i 2019 har tidligare spelt for klubbane Stårheim, Eid og Fyllingsdalen.

Les kva Fana Fotball skriv om saka på sine nettsider.


01.07 Siste frist i dag klokka 17.55


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN TIPS FOR 4. RUNDE I HAUGENFOTBALL.NO SITT TIPPETIPS ER I DAG KLOKKA 17.55.


I påvente av at lokalfotballen skal rulle igjen i Sogn og Fjordane har Haugenfotball.no i gong køyrt med Tippetips her på nettsida.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 utvalgte kampar. I den fjerde runden er det åtte kampar frå Eliteserien, ein kamp frå OBOS-ligaen, og tre kampar frå Toppserien.

Kampane i fjerde runde blir spelt onsdag 1. juli, torsdag 2. juli, fredag 3. juli og laurdag 4. juli.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle cirka åtte rundar av Tippetipset 2020.

Til hausten er ein tilbake med Lokaltipset der ein skal tippe korleis det går med lokale kampar. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

4. runde Tippetipset 2020

Kamp 1: Aalesund - Mjøndalen (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 2: Haugesund - Start (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 3: Odd - Bodø/Glimt (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 4: Stabæk - Strømsgodset (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 5: Viking - Sandefjord (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 6: Rosenborg - Vålerenga (Tippeligaen onsdag 1. juli)
Kamp 7: Kristiansund - Molde (Tippeligaen torsdag 2. juli)
Kamp 8: Sarpsborg 08 - Brann (Tippeligaen torsdag 2. juli)
Kamp 9: Åsane - Sogndal (OBOS-ligaen, fredag 3. juli)
Kamp 10: Røa - Arna Bjørnar (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 11: Sandviken - Vålerenga (Toppserien, laurdag 4. juli)
Kamp 12: Avaldsnes - Lyn (Toppserien, laurdag 4. juli)


Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Tippetipset 2020.


Gå til siste nytt for å sjå fleire saker.

 


















 


www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes