25.10 Husk å melde på lag til Førde Cup 2021


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16 under Førde Cup 2019.
Foto: Privat

 


NB! Siste frist for å melde på lag til årets Førde Cup er onsdag 27. oktober.

Førde Fotball arrangerar andre helga i november Førde Cup i Førdehuset.

Etter at Førde Cup i 2020 blei avlyst på grunn av Koronapandemien kan arrangøre melde om at årets Førde Cup går av stabelen fredag 12. til søndag 14. november.   

Det blir konkurrert i klassene Gutar 14, Jenter 14, Gutar 16, Jenter 16, Gutar 19 og Jenter 19.

I 2019 deltok 103 lag frå 23 forskjellige klubbar på Førde Cup i Førdehuset.

Les meir på Førde Cup sine nettsider.

 


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G14 under Førde Cup 2018.
Frå venstre: Daniel Birkeland, Emil Berge, Tobias Holme,
Mathias Helgheim, Ulrik Nielsen, Andreas Tefre, Magne Aarøen,
Edvin Brattereit og Tobias B. Vikøren.
Foto: Privat


25.10 Arve Skaare prikka inn 10 rette


 

Arve Skaare prikka inn 10 rette i den siste runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Flax-lodda til rundevinnar går dermed til Stryn.

Tusen takk til alle som har deltatt på Lokaltipset denne sesongen.


10 rette:
Arve Skaare

9 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Kay Ove Hafsås
Arild Hjelmeland
Tor Arne Hov
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Stig Nord
Jan Tore Slinde
Asgeir Torvanger
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Jan Egil Gjørven
Jakob Haugen
Steinar Holvik
Terje Jahn
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug
Jon Rauset
Jan Magne Solibakke
John Søgnen
Pål Trøsken
Geir Vindheim

7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Rune Hansen
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Elias Larsen
Knut Løseth
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Jan Ove Sæbø
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Sander Torheim Frislid
Elisabeth Torvanger
John Roar Øien


Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen) B 0-2
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 2-1
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-2
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 2-0 
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen) B 3-7 
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen) H 4-2 
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner) U 4-4 
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner) B 2-4 
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner) B 1-6 
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon) H 4-2 


24.10 Resultat kampar i dag, søndag 24. oktober


Førde er kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen.
Bildet er tatt etter dagens kamp mot Stryn som enda uavgjort 4-4.
Foto: privat

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon
Førde 3 - Måløy 2  4-2 (2-2)

0-1 Rune Solvang (4. min)
1-1 Steffen Sjøvold-Igelkjøn (25. min)
2-1 Tobias By Vikøren (29. min)
2-2 Kasper Bakke Øvrebø (33. min)
3-2 Torjus Turøy Berge (59. min)
4-2 Nikolai Kvarme (90. min+1)


OBOS-ligaen

Strømmen - Sogndal 0-2 (0-1)
0-1 Kristoffer Nessø (41. min)
0-2 Akor Jerome Adams (90. min)

Aalesund - Sandnes Ulf 2-2 (1-1)
Bryne - Raufoss 3-1 (1-1)
Grorud - Fredrikstad 1-2 (1-1) 
HamKam - Ranheim TF  3-0 (2-0)
Stjørdals Blink - Ullensaker/Kisa 0-0 (0-0) 
Åsane - KFUM   3-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 25 17 5 3 56 - 19 56
Jerv 25 14 7 4 44 - 38 49
Aalesund 25 13 9 3 55 - 34 48
Fredrikstad 25 14 6 5 52 - 33 48
Sogndal 25 10 7 8 34 - 28 37
KFUM 25 9 7 9 33 - 37 34
Åsane 25 9 5 11 35 - 45 32
Raufoss 25 9 4 12 45 - 43 31
Ranheim TF 25 8 7 10 47 - 49 31
Bryne 25 9 4 12 35 - 38 31
Sandnes Ulf 25 8 7 10 36 - 42 31
Start 25 8 6 11 48 - 50 30
Ullensaker/Kisa 25 6 7 12 28 - 41 25
Stjørdals-Blink 25 7 4 14 27 - 45 25
Grorud 25 7 3 15 34 - 52 24
Strømmen 25 2 12 11 23 - 38 18

 
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2  2-1 (1-0)

1-0 Henriette Aalen Vindheim (20. min)
2-0 Silje Torvanger (55. min)
2-1 Mia Fedøy (73. min)

Staal Jørpeland - Viking
Bryne - Lura
Fyllingsdalen - Avaldsnes 2
Haugar - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 11 10 1 0 40 - 9 31
Bryne 11 8 2 1 34 - 10 26
Fyllingsdalen 11 6 4 1 21 - 11 22
Arna-Bjørnar 2 11 7 0 4 27 - 20 21
Kaupanger 11 6 1 4 16 - 13 19
Avaldsnes 2 11 5 1 5 28 - 28 16
Haugar 11 5 0 6 22 - 24 15
Loddefjord 11 4 0 7 16 - 19 12
Klepp 2 11 3 2 6 18 - 25 11
Staal Jørpeland 11 2 1 8 13 - 33 7
Stord 11 2 0 9 11 - 32 6
Lura 11 2 0 9 17 - 39 6


3. divisjon kvinner
Balestrand - Studentspretten  1-6
Sogndal - Sandane 2-4  (1-0)

Førde - Stryn  4-4 (2-1)

1-0 Una Claussen Thingnes (5. min)
1-1 Emma Njøten (18. min)
2-1 Sofia Hagen Paulen (42. min)
2-2 Emma Dorthea Lødemel (46. min)
2-3 Emma Dorthea Lødemel (55. min)
3-3 Tina Lund Davanger (70. min)
4-3 Lea Storøy (77. min)
4-4 Malin Eikenes Tjellaug (90. min+2)


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 10 8 1 1 55-15 25
Studentspretten 10 6 1 3 33-20 19
Sandane 10 6 1 3 40-34 19
Stryn 9 4 3 2 40-21 15
Sogndal 10 2 0 8 17-53 6
Balestrand 9 0 0 9 8-45 0

24.10 Tildelt stipend frå Katrin Lerum's minnefond  


Hilde Nes og Anna Grindhaug etter dagens tildeling
av Katrin Lerum sitt minnefond på Kaupanger Stadion.
Foto: Anja Senneset

 

Anna Grindhaug er blitt tildelt stipend frå Katrin Lerum sitt minnefond. Tildelinga skjedde i dag før Kaupanger sin heimekamp mot Klepp 2 på Kaupanger Stadion. Det er 11. gongen at det blir delt ut stipend frå Katrin Lerum sitt minnefond.

Anna Grindhaug er eit stort talent og har vore fast innventar på NFF Sogn og Fjordane sine kretslag og satsingsgrupper dei siste åra. 15-åringen har spelt fast for Kaupanger sitt damelag etter at ho kom til klubben frå Hafslo i sommar.

Grindhaug har imponert stort for Kaupanger, og blei i haust belønna med uttak på det norske J15-landslaget. Midtbanespelaren fekk speletid i begge landskampane borte mot Sverige.


Om Katrin Lerum sitt minnefond:
Katrin Lerum omkom i ei tragisk bilulykke 16. oktober 2007, 24 år gamal. Katrin var ein aktiv fotballspelar. Først i Sogndal, deretter eit par sesongar for Lillehammar og siste sesongen i Kaupanger. Klubbane Sogndal og Kaupanger har saman med familien hennar oppretta eit minnefond i Katrin Lerum sitt navn

Katrin Lerum sitt minnefond delar ut stipend til lovande jente- og damespelarar som spelar på eller har spelt for klubbar tilslutta Sogn og Fjordane fotballkrets. Stipendmottakarar skal utmerke seg med sportslege prestasjonar utover ordinært klubbspel for desse klubbane, på høgt nivå innan seriesystemet for kvinnefotball eller på nasjonale tiltak og eller landslag.

Ann-Katrin Grotle var i 2008 den fyrste som fekk tildelt stipend frå Katrin Lerum's minnefond.

Andre spelarar som er tildelt stipendet frå Katrin Lerum's minnefond: 
2009: Ane Fimreite.
2010: Stine Pettersen Reinås 
2011: Guro Øydvin
2012: Vårin Ness
2013: Jannike Orrestad Andersen
2015: Linn-Mari Nilsen
2016: Marte Bjelde Hjelmhaug
2017: Thea Bjelde
2018: Ylinn Tennebø

 


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ylinn Tennebø i heimekampen mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark. 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august.
 


Jannike Orrestad Andersen i Stryn - Sogndal 4. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vårin Ness i kamp mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


Gurø Øydvin i bortekampen mot Jølster på Skei Stadion 16. juni 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stine Pettersen Reinås. Foto: Privat


Ane Fimreite var instruktør for keeperane under Proffveka i Stryn 2012. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012. 


Ann-Katrin Grotle var den fyrste spelaren som fekk stipend frå Katrin Lerum's minnefond. Bildet er tatt under kvalifiseringskampen om 
opprykk til 2. divisjon mot Klepp 2 21. oktober 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


24.10 Kampar i dag, søndag 24. oktober


Trioen Sander Amble Haugen, Simen Lillevik og Marius Hagen skal
prøve å stoppe Sogndal i dagens kamp på Strømmen Stadion.
Foto: Susanne Skogstad

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

NB! Hallo Sogn TV har fotballstudio i forbindelse med dagens kamp mellom Kaupanger og Klepp 2 i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - Klepp 2.


KM-sluttspel 6. divisjon
Kl. 13.00 Førde 3 - Måløy 2


OBOS-ligaen

Kl. 15.00 Strømmen - Sogndal
Kl. 15.00 Aalesund - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Bryne - Raufoss
Kl. 15.00 Grorud - Fredrikstad 
Kl. 15.00 HamKam - Ranheim TF
Kl. 15.00 Stjørdals Blink - Ullensaker/Kisa 
Kl. 15.00 Åsane - KFUM  
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 24 16 5 3 53 - 19 53
Jerv 25 14 7 4 44 - 38 49
Aalesund 24 13 8 3 53 - 32 47
Fredrikstad 24 13 6 5 50 - 32 45
Sogndal 24 9 7 8 32 - 28 34
KFUM 24 9 7 8 33 - 34 34
Raufoss 24 9 4 11 44 - 40 31
Ranheim TF 24 8 7 9 47 - 46 31
Start 25 8 6 11 48 - 50 30
Sandnes Ulf 24 8 6 10 34 - 40 30
Åsane 24 8 5 11 32 - 45 29
Bryne 24 8 4 12 32 - 37 28
Ullensaker/Kisa 24 6 6 12 28 - 41 24
Grorud 24 7 3 14 33 - 50 24
Stjørdals-Blink 24 7 3 14 27 - 45 24
Strømmen 24 2 12 10 23 - 36 18


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Kaupanger - Klepp 2
Kl. 14.00 Staal Jørpeland - Viking
Kl. 14.00 Bryne - Lura
Kl. 14.00 Fyllingsdalen - Avaldsnes 2
Kl. 14.00 Haugar - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 10 9 1 0 34 - 7 28
Bryne 10 7 2 1 27 - 8 23
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 25 - 14 21
Fyllingsdalen 10 5 4 1 17 - 8 19
Kaupanger 10 5 1 4 14 - 12 16
Avaldsnes 2 10 5 1 4 25 - 24 16
Loddefjord 11 4 0 7 16 - 19 12
Haugar 10 4 0 6 16 - 22 12
Klepp 2 10 3 2 5 17 - 23 11
Staal Jørpeland 10 2 1 7 11 - 27 7
Lura 10 2 0 8 15 - 32 6
Stord 11 2 0 9 11 - 32 6


3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Studentspretten
Kl. 15.00 Sogndal - Sandane
Kl. 15.30 Førde - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 8 4 2 2 36-17 14
Sogndal 9 2 0 7 15-49 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

23.10 fem personar har prikka inn fem kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i siste runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Fem personar har prikka inn fem av dei seks kampane som er spelt til no denne runden.


5 rette:

Anny Balsnes
Kay Ove Hafsås
Arve Skaare
Jan Magne Solibakke
Odd Helge Vågseth

4 rette:
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Arild Hjelmeland
Tor Arne Hov
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Dag Olav Osen
Jan Tore Slinde
John Søgnen
Asgeir Torvanger
Geir Vindheim

3 rette:
Reidar Balsnes
Hans-Petter Gilleshammer
Jan Egil Gjørven
Rune Hansen
Jakob Haugen
Steinar Holvik
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Per-Magne Løken
Knut Løseth
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Roger Nygård
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Sissel Svarstad
Thomas Thaule
Stein Inge Torheim
Pål Trøsken
John Roar Øien


Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-2
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 2-0 
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen) B 3-7 
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen) H 4-2 
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)


23.10 Resultat kampar i dag, laurdag 23. oktober


Førde har opprykket til Norsk Tipping-ligaen langt ned i lomma
etter dagens 3-0 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Moss - Florø  3-1 (1-0)

1-0 Walid Chafouk Idrissi (29. min)
2-0 Leonard Getz (61. min)
3-0 Magnus Fagernes (79. min)
3-1 George Nuah Gibson (83. min)

Bærum - Senja 2-0 (1-0)
Tromsdalen - Kvik Halden 2-0 (2-0)
Fløya - Kongsvinger 0-3 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 23 20 2 1 80 - 21 62
Hødd 22 14 6 2 50 - 15 48
Asker 22 14 3 5 52 - 28 45
Tromsdalen 22 11 5 6 45 - 27 38
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Kvik Halden 23 10 4 9 41 - 45 34
Alta 22 9 5 8 37 - 40 32
Bærum 23 9 2 12 38 - 42 29
Moss 22 7 5 10 39 - 46 26
Vålerenga 2 22 6 4 12 37 - 51 22
Fløya 23 2 8 13 27 - 63 14
Senja 23 2 5 16 22 - 57 11
Florø 23 3 2 18 23 - 60 11


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Lysekloster 2-0 (2-0)
1-0 Andreas Lerheim Olsen (11. min)
2-0 Andreas Lerheim Olsen (45. min)

Stord - Årdal 5-2 (3-0)
1-0 Martin Pedersen (3. min)
2-0 Jonas Tungeland (13. min)
3-0 Jonas Tungeland (23. min)
4-0 Jonas Tungeland (65. min)
5-0 Martin Pedersen (79. min)
5-1 Joakim Berg Nundal (83. min)
5-2 Jacob Frøyen Bergset (90. min)

Fyllingsdalen - Sogndal 2 5-1 (1-1)
1-0 Ivar Mykkeltvedt (38. min)
1-1 Henri Järvelaid (39. min)
2-1 Erik Andre Huseklepp (61. min)
3-1 Eivind Fauske Helland (68. min)
4-1 Aron Jonsson (76. min)
5-1 Ivar Mykkeltvedt (85. min)

Frigg - Lyn 1896 FK  5-0 (3-0)
1-0 Per Eik Forgaard (8. min)
2-0 Petter Nosakhare Dahl (29. min)
3-0 Ilir Kukleci (45. min)
4-0 Vital Curtis Kaba (73. min)
5-0 Ulrik Ferrer (82. min)

Bjarg - Fana  1-3 (0-1)
0-1 Lars Christian Moldestad (25. min)
0-2 Vebjørn Høynes (50. min)
0-3 Simen Brekkhus (52. min)
1-3 Arvid Austevoll (77. min)

Os - Sandviken 1-5 (1-4)
0-1 Sebastian Skåre Tune (9. min)
0-2 Helge Mehammer (10. min)
0-3 Helge Mehammer (18. min)
1-3 Kristoffer Røttingen (24. min)
1-4 Sebastian Skåre Tune (34. min)
1-5 Ole Thomas Herrem (62 min)

Ready - Brann 2  1-0 (1-0)
1-0 Mathias Øfsti Bråten (44. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 12 10 2 0 46 - 10 32
Fana 12 10 1 1 40 - 16 31
Fyllingsdalen 12 9 0 3 33 - 17 27
Bjarg 12 7 1 4 25 - 25 22
Lyn 1896 FK 12 5 5 2 27 - 19 20
Sandviken 12 4 3 5 24 - 23 15
Stord 12 4 3 5 29 - 31 15
Os 12 4 3 5 23 - 27 15
Ready 12 3 4 5 22 - 23 13
Fjøra 12 4 1 7 26 - 29 13
Brann 2 12 4 0 8 30 - 29 12
Lysekloster 12 3 3 6 23 - 23 12
Årdal 12 2 2 8 10 - 33 8
Sogndal 2 12 0 2 10 7 - 60 2

Sluttspel Kretsligaen
Eid - Førde  0-3 (0-1)
0-1 Mathias Lambrechts Sagevik (17. min)
0-2 Vegard Savland (53. min)
0-3 Kim Ødegård Vik (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy - Stryn 3-7  (2-1)
1-0 Fridjon Mortensen (5. min)
2-0 Anders Ulvik Fleten (25. min)
2-1 Vegard Sæten Hopland (37. min)
2-2 Vegard Sæten Hopland (50. min)
2-3 Rasmus Skaare Tjellaug (53. min)
2-4 Vegard Sæten Hopland, straffe (68. min)
2-5 Ole-Ivan Glosvik Espeland (71. min)
2-6 Vegard Sæten Hopland (75. min)
3-6 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (84. min)
3-7 Jens Aarnes Kleppe (90. min)

Høyang - Studentspretten 1-1 (0-1)
0-1 Girthan Kumarasamy (36. min)
1-1 Joakim Sjøthun Måren (67. min)

Jølster - Vik  4-2 (4-1)
0-1 Svein Erik Saglien
1-1 Mathias Sunde Årdal
2-1 Arild Øygard 
3-1 Arild Øygard 
4-1 Mathias Sunde Årdal
4-2 Idar Holen

Bremanger - Dale  2-1 (1-1)
0-1 Sander Rørvik Solheim (31. min)
1-1 Martin Igland Senneset (37. min)
1-2 Vebjørn Igland Nigardsøy (72. min)

Syril - Kaupanger 1-3 (1-2)

0-1 Sondre Loftesnes (13. min)
1-1 Brage Asperanden Navarsete (38. min)
1-3 Christopher Skjær Brugrand (45. min)
1-3 Elias Bruland Selseng (65. min)

23.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 12.55.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


23.10 Kampar i dag, laurdag 23. oktober


Eid møter i dag Førde i kamp om opprykk til Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er tatt 2-1 etter seieren borte mot Studentspretten 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 12.30 Bærum - Senja
Kl. 15.30 Tromsdalen - Kvik Halden
Kl. 16.00 Moss - Florø
Kl. 16.00 Fløya - Kongsvinger

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 22 19 2 1 77 - 21 59
Hødd 22 14 6 2 50 - 15 48
Asker 22 14 3 5 52 - 28 45
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Tromsdalen 21 10 5 6 43 - 27 35
Kvik Halden 22 10 4 8 41 - 43 34
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Alta 22 9 5 8 37 - 40 32
Bærum 22 8 2 12 36 - 42 26
Moss 21 6 5 10 36 - 45 23
Vålerenga 2 22 6 4 12 37 - 51 22
Fløya 22 2 8 12 27 - 60 14
Senja 22 2 5 15 22 - 55 11
Florø 22 3 2 17 22 - 57 11


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Lysekloster
Kl. 13.00 Stord - Årdal
Kl. 13.00 Fyllingsdalen - Sogndal 2
Kl. 13.00 Frigg - Lyn 1896 FK
Kl. 13.00 Bjarg - Fana
Kl. 13.00 Os - Sandviken
Kl. 13.00 Ready - Brann 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Ready 11 2 4 5 21 - 23 10
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Sogndal 2 11 0 2 9 6 - 55 2


Sluttspel Kretsligaen

Kl. 14.00 Eid - Førde
Kl. 14.00 Måløy - Stryn
Kl. 14.00 Høyang - Studentspretten
Kl. 14.00 Jølster - Vik
Kl. 14.00 Bremanger - Dale
Kl. 14.00 Syril - Kaupanger

22.10 Eid 1 vann 10-0 heime mot Florø 2


 Eid 1 jublar etter 4-3 seieren heime mot Stryn 1 13. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Eid 1 vann i dag 10-0 heime mot Florø 2 i klasse G13/14 11'ar 2. divisjon avdeling 3 haust. Scott Kroken Karlsen (4), Øyvind Ariansen (3), Sivert Nordnes (2) og Matias Sivert Fosse scora måla til Eid 1.

Eid 1 klatra med dagens seier forbi Florø 2 på tabellen på bedre målforskjell. Begge laga står med ni poeng, men Florø 2 har ein kamp mindre spelt.

Eid 1 avsluttar sesongen med bortekamp mot Måløy, medan Florø 2 spelar heime mot Måløy og borte mot Sandane. 


Eid 1 - Florø 2  10-0 (4-0)
1-0 Scott Kroken Karlsen (10. min)
2-0 Sivert Nordnes (15. min)
3-0 Øyvind Ariansen (25. min)
4-0 Scott Kroken Karlsen (30. min)
5-0 Øyvind Ariansen (42. min)
6-0 Sivert Nordnes (50. min)
7-0 Scott Kroken Karlsen (57. min)
8-0 Matias Sivert Fosse (63. min)
9-0 Øyvind Ariansen (66. min)
10-0 Scott Kroken Karlsen (69. min)


Eid 1:
Anton Stener Endal Jepsen
Fredrik Nordnes Haugland
Nikolai Slettenes
Herman Krokstrand Kjøllesdal
William Nyland Englund
Scott Kroken Karlsen
Matias Sivert Fosse
Torbjørn Liland
Sivert Nordnes
Øyvind Ariansen
Sander Varpen Heimsæter
Nikolai Starheimsvik
Trygve Magnus Tverberg
Kasper Skjølberg Gustavsen

Florø 2:
Nikolai Fauske
Lars Skaflestad Herstad
William Midttun
Trym Sørdal Kårstad
Nicolai Frøysa Herrmann
Hanujit Ithayasegaran
Elias Ferdinand Frøyen
Chrisander Eilertsen
Rohan Abbas Painda
Håvard Øygard Krokene
Olai Bjørnset Hallstensen


22.10 Savland toppscorar i Kretsligaen avdeling 2


Vegard Savland i Førde sin heimekamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vegard Savland er toppscorar i Kretsligaen avdeling 2 denne sesongen. Førdespelaren har scora totalt 22 mål, og toppar lista føre Sander Aamelfot (Førde), Joakim Sjøthun Måren (Høyang) og Sondre Holmlund Ørjasæter (Stryn).

Totalt 51 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i Kretsligaen avdeling 2.

I Kretsligaen avdeling 2 er det scora totalt 149 mål, noko som gir eit snitt på 5,0 mål pr. kamp. Av desse er 137 spelemål, åtte straffemål og fire sjølvmål.


22 mål:
Vegard Savland, Førde

13 mål:
Sander Aamelfot, Førde

12 mål:
Joakim Sjøthun Måren, Høyang

10 mål:
Sondre Holmlund Ørjasæter, Stryn

9 mål:
Vegard Sæten Hopland, Stryn

6 mål:
Mathias Lambrechts Sagevik, Førde

4 mål:
Trym Vatn Øvreberg, Stryn
Hubert Karol Wdowiak, Stryn
Martin Klakegg Hauge, Bremanger

3 mål:
Severin Knutson Halland, Jølster
Daniel Skilbrei Aven, Høyang
Johannes Garlid Tenden, Stryn
Kristian Bell, Førde
Vegard Krøvel Flatjord, Jølster

2 mål:
Thor Aage Pleym Evensen, Bremanger
Christopher Skjær Brugrand, Kaupanger
Mathias Sunde Årdal, Jølster
Michael Hansen Våge, Høyang
Jakob Rømo, Høyang
John-Erlend Bø, Stryn
Morten Mathias Larssen Mathisen, Bremanger
Sindre Rørvik, Kaupanger
Øystein Riksheim Østvik, Førde

I tillegg har 28 forskjellige spelarar scora eit mål kvar.


 


Sander Aamelfot scora på straffe i Førde sin kamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




Joakim Sjøthun Måren har scora 12 mål denne sesongen.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Eid 10. august 2019.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i denne kampen.


Sondre Holmlund Ørjasæter har scora 10 mål denne sesongen.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Bremanger 11. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


22.10 Frislid Vedvik toppscorar i Kretsligaen avdeling 1


Joakim Frislid Vedvik scora tre mål i heimekampen mot Syril 7. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.

 

Joakim Frislid Vedvik er toppscorar i Kretsligaen avdeling 1 denne sesongen. Eidspelaren har scora totalt åtte mål, og toppar lista to mål føre
Marko Ntontai Or Dodaj (Måløy) og Vegard Eikevik Dyrstad (Dale).

Totalt 61 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i Kretsligaen avdeling 1.

I Kretsligaen avdeling 1 er det scora totalt 119 mål, noko som gir eit snitt på 4,0 mål pr. kamp. Av desse er 106 spelemål, ni straffemål og fire sjølvmål.


8 mål:
Joakim Frislid Vedvik, Eid

6 mål:
Marko Ntontai Or Dodaj, Måløy
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale

5 mål:
Chris-Andre Nore, Måløy

4 mål:
Øystein Myrkaskog, Vik

3 mål:
Espen Joel Hickman, Syril
Mads Wie, Eid
William Landøy, Studentspretten
Dag Einar Bøtun, Vik
Kristian Lefdal, Eid
Ole-Morten Søderholm, Syril
Idar Holen, Vik
Joakim Blomseth Skjerven, Vik
Martin Enersen Knudsen, Studentspretten
Sander Rørvik Solheim, Dale

2 mål:
Mathias Stokkebø, Vik
Henning Haugen, Eid
Henrik Johan Fjærestad Holmberg, Vik
Svein Erik Saglien, Vik
Alexander Saltnes Slinde, Syril
Markus Tvendeseter Kupen, Måløy
Tord Gjedrem Aannerød, Studentspretten
Anders Ulvik Fleten, Måløy
Fredrik Vold, Studentspretten
Saron Ervik Bugjerde, Måløy

I tillegg har 36 forskjellige spelarar scora eit mål kvar.


 


Marko Ntontai Or Dodaj scora to mål i bortekampen mot Eid 16. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vegard Eikevik Dyrstad i Dale sin 3-1 seier borte mot Måløy 7. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


21.10 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J15

 
Marte Skeistrand i Eid 1 sin 3-1 seier mot Sandane 16. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag jenter født 2006 i perioden 15. oktober til 31. desember 2021. 

Trenar for NFF Sogn og Fjordane J15 er Jon Arild Halland.


Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J15

Anna Grindhaug, Kaupanger
Thea Elle, Kaupanger
Marte Aaberge, Kaupanger
Ine Langen Dale, Kaupanger
Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Lena Heggestad, Sogndal
Synne Ming Fosse, Vik
Naira Paola Garcia Ottone, Balestrand
Elise Tufte Mardal, Syril
Julia Felde, Eid
Marte Skeistrand, Eid
Lea Storøy, Førde
Frida Skilbrei, Førde
Sigrid Welle, Førde
Viktoria Zablotna, Førde
Marit Berqvam, Førde
Dina Sande Søgnen, Gaular
Emma Thorsnes, Hyllestad

 


Anna Grindhaug og Synne Ming Fosse på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.


21.10 Lokaltipset samanlagt før siste runde


 

Per-Magne Løken er i føringa samanlagt i Lokaltipset etter at ein har stroke dei to dårligaste rundane.

Løken toppar lista eit poeng føre Ole Tom Myroldhaug, to poeng føre Susanne Skogdatd og Sander Torheim Frislid, og tre poeng føre Bjørn-Helge Haugen.

Lokaltipset går over 11 rundar, og dei ni beste rundane er teljande.  

Siste runden i Lokaltipset går av stabelen denne helga.

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !
Sissel Svarstad
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig


Samanlagt etter 10 rundar av Lokaltipset: (strykningar i parantes)

65 rette:
Per-Magne Løken 73 - (3+5 = 8) = 65

64 rette:
Ole Tom Myroldhaug 73 - (4+5 = 9) = 64

63 rette:
Susanne Skogstad 73 - (4+6 = 10) = 63
Sander Torheim Frislid 73 - (4+6 = 10) = 63

62 rette:
Bjørn-Helge Haugen 70 - (3+5 = 8) = 62

61 rette:
Elias Larsen 68 - (3+4 = 7) = 61
Geir Vindheim 69 - (4+4 = 8) = 61

60 rette:
Steinar Langedal 68 - (4+4 = 8) = 60
Kristian Lefdal 62 - (0+2 = 2) = 60

59 rette:
Per Jakob Kyrkjeeide 68 - (4+5 = 9) = 59
Thomas Thaule 68 - (4+5 = 9) = 59

58 rette:
Per Michael Frichsen 67 - (4+5 = 9) = 58
Hans-Petter Gilleshammer 69 - (5+6 = 11) = 58
Jan Egil Gjørven 65 - (3+4 = 7) = 58
Knut Olav Halseth 58 - (0+0 = 0) = 58
Edvin Haugen 67 - (4+5 = 9) = 58
Terje Jahn 67 - (4+5 = 9) = 58
Jens Sagevik 63 - (0+5 = 5) = 58
Kai Henning Slinde 64 - (3+3 = 6) = 58
Bjørn Helge Svoren 62 - (0+4 = 4) = 58
Asgeir Torvanger 67 - (4+5 = 9) = 58

57 rette:
Marius Midtun Aaberge 61 - (0+4 = 4) = 57
Ørjan Eikevoll 65 - (4+4 = 8) = 57
Øystein Endestad 64 - (3+4 = 7) = 57
Rune Hansen 67 - (5+5 = 10) = 57
Sujeevan Mohanarajah 66 - (4+5 = 9) = 57
Jan Tore Slinde 63 - (3+3 = 6) = 57

56 rette:
Kay Ove Hafsås 64 - (4+4 = 8) = 56
Jakob Haugen 64 - (4+4 = 8) = 56
Arild Hjelmeland 66 - (5+5 = 10) = 56
Ørjan Igelkjøn 59 - (0+3 = 3) = 56
Håvard Mjølkeråen 64 - (4+4 = 8) = 56
Karl Martin Norbom 60 - (0+4 = 4) = 56

55 rette:
Kjell Bruland 64 - (4+5 = 9) = 55
Kenneth Fosse Elde 65 - (5+5 = 10) = 55
Sjur Gimmestad 61 - (2+4 = 6) = 55
Vidar Kvalvågnes 62 - (3+4 = 7) = 55
Jon Rauset 63 - (3+5 = 8) = 55
Arve Skaare 64 - (4+5 = 9) = 55

54 rette:
Johnny Husevåg 60 - (3+3 = 6) = 54
Rune Lefdal 59 - (2+3 = 5) = 54
Miguel Maureira 58 - (0+4 = 4) = 54
Stig Nord 61 - (3+4 = 7) = 54
Martha Karin Rauset 61 - (3+4 = 7) = 54
Benny Rivedal 60 - (3+3 = 6) = 54
Elisabeth Torvanger 60 - (3+3 = 6) = 54
Marcus Vedeler 63 - (4+5 = 9) = 54
Roger Skarstein Viem 61 - (3+4 = 7) = 54

53 rette:
Stein Roar Moheim 61 - (3+5 = 8) = 53
Jon Navarsete 57 - (0+4 = 4) = 53
Sondre Solheim Langedal 61 - (4+4 = 8) = 53

52 rette:
Reidar Balsnes 60 - (4+4 = 8) = 52
Roger Nordal 56 - (0+4 = 4) = 52
Odd Helge Vågseth 58 - (2+4 = 6) = 52

51 rette:
Roger Nygård 59 - (4+4 = 8) = 51
Magnar Skaare 59 - (4+4 = 8) = 51

50 rette:
Idar Kristiansen 58 - (4+4 = 8) = 50
John Krøke 50 - (0+0 = 0) = 50
Anders Midthjell 58 - (4+4 = 8) = 50
Dag Olav Osen 56 - (3+3 = 6) = 50


21.10 KM Futsal senior 2021 blir arrangert i Førde


Sandane stakk av med dei to fyrste plassane i kvinneklassa under
KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.

 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 11. desember KM Futsal senior i Førdehuset.

Fjorårets KM Futsal senior blei avlyst på grunn av koronapandemien.

I KM Futsal 2019 deltok 20 lag i herreklassa og fire lag i kvinneklassa.

Sandane er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Studentspretten gjekk til topps i herreklassa sist KM Futsal senior blei arrangert.

Påmeldingsfristen er sett til onsdag 1. desember.

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa i 2019.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen 30. november 2019.



Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Førde gjekk til topps i herreklassa i KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i KM Futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.



Stryn gjekk til topps i herreklassa under KM futsal 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


20.10 Resultat kampar i dag, onsdag 20. oktober


Stryn vann i kveld 9-2 heime mot Sogndal på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Sogndal - HamKam 1-1 (0-1)
0-1 Morten Bjørlo (28. min)
1-1 Sjølvmål, Nicholas George Hagen (47. min)

KFUM - Bryne 0-1 (0-0)
Fredrikstad - Strømmen 3-1 (2-1)
Raufoss - Stjørdals Blink  5-2 (2-0)
Sandnes Ulf - Åsane 3-2 (2-0)
Start - Grorud 3-0 (2-0)
Ullensaker/Kisa - Jerv  0-0 (0-0)
Ranheim TF - Aalesund  3-3 (1-0)
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 24 16 5 3 53 - 19 53
Aalesund 24 13 8 3 53 - 32 47
Jerv 24 13 7 4 41 - 36 46
Fredrikstad 24 13 6 5 50 - 32 45
Sogndal 24 9 7 8 32 - 28 34
KFUM 24 9 7 8 33 - 34 34
Raufoss 24 9 4 11 44 - 40 31
Ranheim TF 24 8 7 9 47 - 46 31
Start 24 8 6 10 46 - 47 30
Sandnes Ulf 24 8 6 10 34 - 40 30
Åsane 24 8 5 11 32 - 45 29
Bryne 24 8 4 12 32 - 37 28
Ullensaker/Kisa 24 6 6 12 28 - 41 24
Grorud 24 7 3 14 33 - 50 24
Stjørdals-Blink 24 7 3 14 27 - 45 24
Strømmen 24 2 12 10 23 - 36 18


3. divisjon kvinner
Stryn - Sogndal  9-2 (5-1)

1-0 Emma Njøten (1. min)
2-0 Sofie Njøten (16. min)
3-0 Emma Dorthea Lødemel (25. min)
4-0 Emma Njøten (27. min)
5-0 Emma Dorthea Lødemel (35. min)
5-1 Elisabet Orrestad Nilsen (42. min)
5-2 Elisabet Orrestad Nilsen (52. min)
6-2 Hege-Renate Glosvik Espeland (57. min)
7-2 Olivia Vollsnes Wemby (77. min)
8-2 Emma Dorthea Lødemel (85. min)
9-2 Emma Dorthea Lødemel (87. min)


Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda 

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Kamil Kazimierz Chemba Hanssen, Selje 

Kort: Ingen


Stryn:
Mia Kristiansen
Tania Plasencia-Norlie
Victoria Bøe Fotland
Olivia Vollsnes Wemby
Selma Guddal Breivik
Malin Eikenes Tjellaug
Sofie Njøten
Julie Flølo Herrevold
Emma Njøten
Alida Bruland
Emma Dorthea Lødemel

Innbyttarar:
Selma Eikenes Isehaug
Hege-Renate Glosvik Espeland

Sogndal:
Lena Nesse Heggestad
Anna Chatrine Bergheim
Nora Hov
Martha Boksasp Lerum
Tale Moldestad Eineteig
Ada Bertine Gunvordal
Ingrid Marie Bergheim
Tina Svedal-Werz
Elisabet Orrestad Nilsen
Aurora Servold Wåseth
Amalie Hatlevoll

Innbyttarar:  
Hanna Loftesnes Breilid
Jin Therese Schøyen

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 8 4 2 2 36-17 14
Sogndal 9 2 0 7 15-49 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

20.10 Juleturnering i Strynehallen


Rett i krysset vann dameklassa i Juleturneringa i Strynehallen i 2019.
Sjå bilder frå juleturnering i Stryn 2019.

 

Den SÆRS tradisjonsrike juleturneringa i Strynehallen med Hardbagg IL som arrangør går av stabelen 26. desember i Strynehallen.

Etter at fjorårets turnering blei avlyst på grunn av koronapandemien er arrangøren klar til ei ny turnering med herre- og dameklasse, lokale dommarar, god stemning, sosialt, røvarhistoriar frå veteranane og forbrenning av kilovis med ribbefett.

I turneringa i 2019 vann Tankegang finalen i herreklassa 3-1 mot Smurfane, medan Rett i Krysset vann 4-2 mot Avengers i finalen i dameklassa.

I bronsefinalen i herreklassa vann Old boys 4-1 mot Knaljebaljane.

I dameklassa var det vinnaren i 2018 Bergh&co som trekte det lengste strået i bronsefinalen. Her var stillinga 1-1 etter ordinær tid, og kampen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse.


For å melde på lag kan du enten ta kontakt med Torstein Tvinnereim eller gå inn på Facebook: Juleturnering i Strynehallen

 


Bergh & Co forsvarte tittelen i dameklassa under turnering i 2018.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 2018.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Juleturneringa i 2017.
Frå venstre: Eivind Daniel Røed, Runar Bjørhovde Heggedal, Joakim Hauge, Anders Karlsen, Arnt Herman Hagen, Vebjørn Nord Haugland og Vebjørn Høynes
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2017.



Brødrene Sander Amble Haugen og Erik Amble Haugen under
juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.


20.10 Stenevik teken ut på U23-landslaget


Elise Isolde Stenevik spelar til daglig for Eskilstuna i Damallsvenskan.
Foto: privat

 

Elise Isolde Stenevik er teken ut på U23-landslaget som skal spele kampar mot Sverige og Nederland. 22-åringen frå Florø står bokført med 42 aldersbestemte landskampar for Norge.

Frå før er Linn-Mari Nilsen og Thea Bjelde er tekne ut til desse kampane. 

Kampen mot Nederland blir spelt torsdag 21. oktober, medan Sverige står for tur måndag 25. oktober. Begge kampane blir spelt på Melløs Stadion i Moss.


Troppen:
Linn Mari Nilsen - Røa
Rugile Rulyte - Rosenborg
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Hørte - Kolbotn
Joanna Bækkelund - Lyn
Marthine Østenstad - Sandviken
Emilie Closs - Lyn
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Victoria Haugen - Virgina
Noor Eckhoff - Eskilstuna
Rikke Nygard - Vålerenga
Emma Godø - Lyn
Thea Bjelde - Vålerenga
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Sara Fornes - Rosenborg
Celin Bizet Ildhushøy - PSG
Justine Kielland - Stabæk
Emilie Joramo - Rosenborg
Andrea Norheim - Avaldsnes
Elise Stenevik - Eskilstuna
Laura Gashi – Lyn Fotball
Mathilde Hauge Harviken – Røa
Mille Aune – Sandviken

 


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


20.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !


Sissel Svarstad
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig


Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

Full oversikt over stillinga i samandraget med strykningar og alt blir lagt ut seinare i dag. (Blir dessverre ikkje lagt ut før torsdag)

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


20.10 Sogndal 1 vann 3-1 heime mot Stryn 1


Sogndal 1 sitt lag etter måndagens seier mot Stryn 1 på Fosshaugane.
Foto: privat

 

Sogndal 1 vann måndag kveld 3-1 heime mot Stryn 1 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 haust. Viljar Stavø (2) og Abdalla Mohamed Mohamud scora måla til Sogndal 1, medan Filip Roksvåg Leirgulen sette inn målet til Stryn 1.

Både Sogndal 1 og Stryn 1 står etter denne kampen med to seierar på tre kampar. Sogndal 1 toppar tabellen på mykje bedre målforskjell enn Stryn 1.

Både Stryn 1 og Sogndal 1 spelar mot Eid 1 i sin siste kamp. Stryn 1 spelar heime mot Eid 1 onsdag 27. oktober, medan Sogndal 1 møter Eid 1 på bortebane onsdag 3. november.


Sogndal 1 - Stryn 1  3-1 (1-0)
1-0 Viljar Stavø (20. min)
2-0 Abdalla Mohamed Mohamud (69. min)
2-1 Filip Roksvåg Leirgulen (79. min)
3-1 Viljar Stavø (80. min+2)

Dommar: Sindre Stø Hobber, Syril

Assistentdommarar: Festus Nahayo Kwizera, Vik og Frederick Nahayo Kwihangana, Vik 

Kort: Ingen

Sogndal 1:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Mathias Øren Kaptein
Kristian Kongelf
Ola Lerheim Olsen
Niklas Follevåg Berglund
Kaia Bjelde Hjelmhaug
Viljar Stavø
Abdalla Mohamed Mohamud

Innbyttarar:
Isac Løkken Bergerud
Martin Sva Wergeland
Andreas Haugen
Elling Ingeson Kvåle
Alfred Wåltorp Vangestad


Stryn 1:
Carl Strand Breidablik
Filip Roksvåg Leirgulen
Hans Teodor Opsahl Haugen
Jonas Rand Hopland
Peder Nyberg
Johannes Fredheim
Tomas Eikenes Tjellaug
Malin Eikenes Tjellaug
Marius Konstali-Lødemel
Daniel Vilnes Gjervik
Johannes Konstali-Lødemel
Emil Lindvik Aaning
Hubert Karol Wdowiak
Mohamed Ahmed Ahmed Said

Tabell G15/17 1. divisjon haust avdeling 2
Sogndal 1  3 2 0 1 19-6 6
Stryn 1  3 2 0 1 9-8 6
Eid 1  2 0 0 2 1-15 0

Gjenståande kampar G15/17 1. divisjon haust avdeling 2
Onsdag 27. oktober kl. 19.00 Stryn 1 - Eid 1
Onsdag 3. november kl. 19.00 Eid 1 - Sogndal 1

20.10 Kampar i dag, onsdag 20. oktober


Stryn møter i dag Sogndal på heimebane i 3. divisjon kvinner.
På bildet jublar Stryn etter at Marte Kroken fastsette sluttresultatet
til 3-0 til Stryn i kampen mellom dei to laga 4. juni 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 KFUM - Bryne
Kl. 18.00 Sogndal - HamKam
Kl. 18.00 Fredrikstad - Strømmen
Kl. 18.00 Raufoss - Stjørdals Blink
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Åsane
Kl. 18.00 Start - Grorud
Kl. 18.00 Ullensaker/Kisa - Jerv
Kl. 20.00 Ranheim TF - Aalesund
 

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Aalesund 23 13 7 3 50 - 29 46
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 23 9 6 8 31 - 27 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Stryn - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

19.10 Siste runde i Lokaltipset 2021


 

NB! Det var feil på den fyrste kupongen som blei lagt ut !!!!!!!!

Desse må derfor sende inn sitt tips på nytt !

Jan Tore Slinde
Arve Skaare
Sissel Svarstad
Geir Vindheim
Håkon Kongshaug
Odd Helge Vågseth
Eivind Mårstig
Edvin Haugen


Det er duka for den siste runden av Lokaltipset 2021.

Full oversikt over stillinga i samandraget med strykningar og alt blir lagt ut i morgon.

I den siste runden er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Sluttspel Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og Sluttspel 6. divisjon.

Kampane i siste runde blir spelt enten laurdag 23. oktober eller søndag 24. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Det blir arrangert 11 av Tippetipset 2021, der dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

Siste runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Strømmen - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Klepp 2 (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Stord - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Måløy - Stryn (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Dale (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 7: Jølster - Vik (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Studentspretten (Sluttspel Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sogndal - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Balestrand - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 3 - Måløy 2 (Sluttspel 6. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på siste runde i Lokaltipset 2021.


19.10 Sogndal 2 rykker ned til Kretsligaen


Med berre to poeng på 11 kampar rykker Sogndal 2 ned til Kretsligaen.
Bildet er frå  Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal tapte i ettermiddag 5-0 borte mot Ready i den utsette kampen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Sondre Nordgaard Meløe (3), Aleksander Fredvik og Drilon Zeneli scora måla til heimelaget. Fire av scoringane kom før pause.

Med dagens tap er det no ikkje lenger teoretisk sjanse for Sogndal 2 å redde plassen i Norsk Tipping-ligaen. Sogndal sine nest best blir dermed å finne i Kretsligaen neste sesong.   

Sogndal 2 avsluttar årets sesong med bortekamp mot Fyllingsdalen og heimekamp mot Os. 


Ready - Sogndal  5-0 (4-0)

1-0 Sondre Nordgaard Meløe (6. min)
2-0 Aleksander Fredvik (39. min)
3-0 Sondre Nordgaard Meløe (41. min)
4-0 Sondre Nordgaard Meløe (45. min)
5-0 Drilon Zeneli (72. min)

Dommar: Martin Myrnes Bolstad, Bækkelaget

Assistentdommarar: Edvard Norøm Spolén, Røa og Jan Erling Kristiansen, Skeid

Gult kort: Tobias Gram-Caspersen, Ready


Ready:
Ulrik Solberg Rygg
Tommy Aandewiel (Simen Høglien 86. min)
Tobias Gram-Caspersen (Simen Alexander Santos Lyngbø 86. min)
Aleksander Fredvik
Kalle Skrettingland Roba
Drilon Zeneli (Junior Franck Kouta 73. min)
Kasper Kvello
Sindre Storhaug Grytnes
Sondre Nordgaard Meløe (Ulf Jesper Lenander 86. min)
Mathias Øfsti Bråten (David Sarnacki 79. min)
Even Omholt

Sogndal 2:
Jørgen Johnsen
Lidvin Berge Hestetun
Jonas Torvanger (Stian Oppedal Heggelund 50. min)
Henri Järvelaid
Sondre Waage Andersen (Ingvar Kolbjørnsen 77. min)
Noah Solskjær (Marius Ylvisåker 77. min)
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Tobias Bjørnebye
Filip Pleym Mardal
Peter Godly Michael
Mikal Dahlen (Andreas Haugen Duesund 77. min)


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Ready 11 2 4 5 21 - 23 10
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Sogndal 2 11 0 2 9 6 - 55 2

19.10 Kaja teken ut på J15-landslaget


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kaja Bjelde Hjelmhaug er teken ut på J15-landslaget som skal spele privatlandskampar mot Belgia og Mexico fyrste veka i november.

Begge kampane blir spelt i Leuven i Belgia.

Landslagstrenar for J15-landslaget er Bengt Sæternes.


Troppen:
Lotte Egeland - Amazon Grimstad
Linnea Tveit - Klepp
Silje Bjåstad - Klepp
Ane Nordby Jørgensen - Stabæk
Solveig Tomren Slemmen - Molde
Kaja Bjelde Hjelmhaug - Sogndal
Carina Wik Alfredsen - Stabæk
Karen Rygg Ims - Viking
Marthine Trollsås Fenger - Amazon Grimstad
Mathea Berg Solemdal - Eik Tønsberg
Kajsa Pettersen - Viking
Pia Grinde Hansen - Jardar
Anna Nigardsøy - Baune
Ida Emilie Heggem Warvik - Molde
Tomine Svendheim - Arna-Bjørnar
Sara Rebaudo Tingberg - Drøbak-Frogn
Signe Amalie Strømnes - Stabæk
Julia Ovidia Hals - Klepp


Kaja Bjelde Hjelmhaug under kretskampane i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


19.10 Sogndal G13 med 4. plass i Eliteturnering


Sogndal sitt lag etter ein av helgas kampar i LSK-hallen.
Foto: privat

 

Sogndal G13 med spelarar frå heile fylket tok ein sterk 4. plass under helgas Eliteturnering på Lillestrøm.

I dei innleiande kampane laurdag vann Sogndal 4-0 mot Vålerenga og spelte uavgjort 2-2 mot mot Ullensaker/Kisa. I den siste kampen i denne gruppa spelte Ullensaker/Kisa og Vålerenga uavgjort 1-1. 

Sogndal blei med det gruppevinnarar føre Ullensaker/Kisa og Vålerenga.

I den fyrste sluttspelkampen søndag møtte Sogndal gruppevinnaren frå Gruppe D som var Bodø/Glimt. Etter heroisk innsats enda kampen til slutt med eit knepent tap 2-3.

Det var dermed duka for bronsefinale mot Fredrikstad som blei gruppevinnar i Gruppe A. Her blei Fredrikstad for gode og vann til slutt kampen 3-0.

Sogndal stilte med denne troppen til Eliteturneringa på Lillestrøm:

Tropp Sogndal G13, NTF Eliteturnering Lillestrøm:

Erlend Hetle, Breismbygda
Mikel Wurtz, Florø
Adrian Høyum, Jotun
Lukas Tangedal, Gaular
Tobias Herstad, Florø
Sondre Høydal, Florø
Ogi Markovic, Måløy
Vegard Guddal, Stryn
Oliver Veka Brath, Stryn
Kristian Nord, Sogndal
Gaute Sunde Sandal, Førde
Syver Hatteland, Førde
Noah Brattreit, Førde
Ludvik Gimmestad, Sandane
Njord Leversund, Florø
Thomas Grytbakk, Jotun
Ola Holmlund Ørjasæter, Stryn


Innleiande kampar laurdag 16. oktober
Sogndal - Ullensaker/Kisa 2-2
0-1 Maximillian Elton Hauge (18. min)
1-1 Ola Holmlund Ørjasæter (36. min)
2-1 Ludvik Gimmestad (41. min)
2-2 Patrik Rygg (50. min+1)

Sogndal - Vålerenga  4-0 (3-0)
1-0 Njord Leversund (11. min)
2-0 Njord Leversund (15. min)
3-0 Njord Leversund (24. min)
4-0 Ola Holmlund Ørjasæter (30. min)

Tabell Gruppe C, NTF Elitetiltak Lillestrøm
Sogndal  2  1 1 0  6-2  4
Ullensaker/Kisa 2  0 2 0  3-3  2
Vålerenga 2  0 1 1  1-5  1


Sluttspelkampar, søndag 17. oktober
Semifinale:
Sogndal - Bodø/Glimt  2-3
Mål Sogndal: Ola Holmlund Ørjasæter (2)

Finale:
Sogndal - Fredrikstad 0-3

19.10 Sogndal 2 møter Ready på bortebane


Sogndal 2 spelar i ettermiddag den utsette kampen mot Ready borte.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det er duka for eit skikkelig botnoppgjer når Sogndal i dag møter Ready på bortebane i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 17.15 Ready - Sogndal 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 11 4 3 4 22 - 22 15
Brann 2 11 4 0 7 30 - 28 12
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Ready 10 1 4 5 16 - 23 7
Sogndal 2 10 0 2 8 6 - 50 2

18.10 Måløy vann 2-1 borte mot Eid


Måløy jublar etter dagens 2-1 seier borte mot Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy vann i kveld 2-1 borte mot Eid i klasse J15/17 1. divisjon haust.

Julia Felde gav Eid leiinga 1-0 før halvminuttet var spelt, men to scoringar av Eli Sofie Seim Skjølberg sikra bortelaget tre poeng.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I den andre kampen i denne avdelinga i dag vann Førde 3-2 heime mot Syril. Til tross for at Syril tapte denne kampen er laget kretsmester i denne klassa ettersom Eid tapte sin kamp mot Måløy.

Den siste kampen i denne klassa mellom Eid og Syril blir spelt måndag 25. oktober på Eid Idrettspark.   



Eid - Måløy  1-2 (1-2)
1-0 Julia Felde (1. min)
1-1 Eli Sofie Seim Skjølberg (26. min)
1-2 Eli Sofie Seim Skjølberg, straffe (34. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen

Eid:
Ilona Johannessen
Tuva Sigdestad Lund
Andrea Engeseth Naustdal
Linnea Stokke Lillestøl
Andrine Flo Heggen
Mathilde Solheim
Pernille Leirgulen Kullsveen
Marte Skeistrand
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Amanda Marie Challen
Matea Myrold Haavik
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tara-Mari Hovden
Cecilie Elde Aarvik

Måløy:
Andrea Hermine Carlson
Malene Håvik Melheim
Amalie Lillenes Kvalheim
Leah Isabell Romuld Hagen
Emeline Gjerde Skavøypoll
Emma Farstad Hennøen
Cathrine Ancheli Yuson Nygård
Eli Sofie Seim Skjølberg
Lone Hunvik Kvalheim
Kine Runderheim
Siri Beate Solibakke
Viktoria Endal Jepsen
Rakel Apneseth
Malin Solvang
Johanne Vågen
Sunniva Torheim Andal

18.10 Geir Frode Rudi Årets Grasrottrenar


Geir Frode Rudi løftar Sivert Heggheim Mannsverk etter at Jotun G13
vann finalen mot Sandane under innandørs-KM på Sandane 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.


Geir Frode Rudi frå Jotun er blitt kåra til Årets Grasrottrenar i NFF Sogn og Fjordane.

Rudi er dermed ein av 18 kretsvinnarar som får diplom og heder og ære. I tillegg får klubben Rudi er trenar i, Jotun, ein sjekk på 10 000 kr.

Geir Frode Rudi går vidare til den nasjonale kåringa der Årets Grasrottrenar for heile Norge skal kårast. Her kan ein stemme på dei forskjellige kandidatane i perioden frå 1. november til 14. november. Etter det skal ein fagjury kåre Årets Grasrottrenar 2021 blant dei fem kandidatane med flest stemmer.

Den nasjonale prisen skal delast ut på Cupfinaleseminaret på Ullevaal stadion fyrste helga i desember.


Kretsvinnarane i Årets Grasrottrenar 2021:
NFF Agder - Vidar Nordhaug (IK Gimletroll)
NFF Akershus - Kenneth Hänsgen (Strømmen IF)
NFF Buskerud - Bjørn Johannessen (Kongsberg IF)
NFF Hordaland - René Riera (FK Fyllingsdalen)
NFF Hålogaland - Marius Johansen (Sortland IL)
NFF Indre Østland - Bjørn Brungot (Furnes Fotball)
NFF Nordland - Svein-Erik Valla (Selfors UL)
NFF Nordmøre og Romsdal - Ola Lyngvær (Clausenengen)
NFF Oslo - Kristian Gjerstadberget (Nordstrand)
NFF Rogaland - Eivind Ramsli (Moi IL)
NFF Sogn og Fjordane - Geir Frode Rudi (IL Jotun Fotball)
NFF Sunnmøre - Peter Brusdal (Spjelkavik IL)
NFF Telemark - Per Morten Weber (IF Borg)
NFF Troms - Katrine Slorafoss (IL Vårsol)
NFF Trøndelag - Dag Undseth (Alvdal IL)
NFF Vestfold - Ole Bredesen Klaussen (Flint)
NFF Østfold - Jacob Hegre (FK Eika Krapfoss)

NFF Finnmark vil offentliggjere sin vinnar under jubileumshelga 22.- 24. oktober.

18.10 TEAM Sogn og Fjordane jenter 2021


Maia Lindesteg Øen i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har tatt ut spelarane til den spissa satsingsgruppa TEAM Sogn og Fjordane jenter. Uttaket gjeld i perioden 15. oktober til 31. desember 2021.

Trenarar for Team Sogn og Fjordane jenter er: Øystein Lindesteg Rinde, Sebastian Kaldestad, Torbjørn Gran og Jan Tore Jåstad.

Desse jentene er tekne ut på TEAM Sogn og Fjordane.
Maia Lindesteg Øen, Kaupanger
Thea Lovise Holsen, Førde
Ine Langen Dale, Kaupanger
Marte Aaberge, Kaupanger
Thea Elle, Kaupanger
Anna Grindhaug, Kaupanger
Lea Storøy, Førde
Dina Søgnen, Gaular
Julia Felde, Eid
Kaja Bjelde Hjelmhaug, Sogndal
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Kaia Barsnes Frøyd, Sogndal
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Andrea Njøs, Syril
Nathalie Høgi, Sogndal
Mari Hov Heggestad, Sogndal
Inga Berqvam, Førde
Ella Berge Hestetun, Jotun


Andrea Njøs under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


Julia Felde under fjorårets KM Futsal på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2020. 



Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mia Johannessen Bakke under 2. runde i Enivestserien 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


18.10 Førde G14 gjekk heilt til topps i Adidas Cup


Førde jublar etter gårsdagens finaleseier mot Askøy FK.
Foto: privat

 

Førde gjekk heilt til topps i klasse G14 under årets Adidas Cup.

I gårsdagens finale vann Førde 2-1 mot Askøy på Gjøvik Stadion. Daniel Gjelsvik og Liam Undeland scora måla til Førde.

Førde tok seg til finale etter 3-0 seier mot Gjelleråsen på Vind Stadion laurdag. Her scora Liam Undeland, Teo Aamot og Daniel Gjelsvik måla til Førde.


Sluttspel klasse G14

1/8-finalar
Randesund IL - Blindheim IL  6-1
Tune IL - KFUM-Kam. Oslo 8-3
Nordstrand IF - Bjarg, IL - 1  1-2
Brumunddal Fotball - Askøy FK 0-4
Førde IL - Slagen IF  2-0
Fotballklubben Vidar - Gjøvik-Lyn, FK 2-0
Fana Fotball - Stoppen Sportsklubb 6-5
Gjelleråsen IF - Hamar IL 1-0

Kvartfinalar
Tune IL - Askøy FK  2-4
Gjelleråsen IF - Bjarg IL  5-2
Førde IL - Fana Fotball  6-5
Fotballklubben Vidar - Randesund IL  4-6

Semifinalar
Askøy FK - Randesund IL  3-1
Gjelleråsen IF - Førde IL  0-3

Bronsefinale:
Randesund IL - Gjelleråsen IF  2-3

Finale:
Askøy FK - Førde IL  1-2


18.10 Sluttspel Kretsligaen 2021


Førde vann 4-1 heime mot Stryn på Førde Stadion 4. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Etter at dei to avdelingane i Kretsligaen blei ferdigspelt i helga er det klart for sluttspel. Det blir spelt dobbelkamp mellom laga som kom på samme plass i dei to avdelingane, og laget som hadde flest poeng får heimekamp i den siste kampen.

Etter at sluttspelet er ferdig blir det sett opp den endelige tabellen for Kretsligaen 2021. Denne blir avgjerande for opp- og nedrykk, pluss plassar i NM 2022.


1. runde sluttspel Kretsligaen 2021
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Eid - Førde
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Måløy - Stryn
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Høyang - Studentspretten
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Jølster - Vik 
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Bremanger - Dale
Laurdag 23. oktober kl. 14.00 Syril - Kaupanger 

2. runde sluttspel Kretsligaen 2021
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Førde - Eid
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Stryn - Måløy 
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Studentspretten - Høyang
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Vik - Jølster
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Dale - Bremanger 
Laurdag 30. oktober kl. 14.00 Kaupanger - Syril 


Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 10 7 0 3 27-11 21
Måløy 10 6 3 1 27-12 21
Studentspretten 10 5 1 4 17-25 16
Vik 10 4 3 3 25-18 15
Dale 10 2 2 6 13-23 8
Syril 10 1 1 8 10-30 4

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 10 10 0 0 53-9 30
Stryn 10 8 0 2 38-13 24
Høyang 10 4 1 5 22-29 13
Jølster 10 2 2 6 15-29 8
Bremanger 10 1 3 6 10-38 6
Kaupanger 10 1 2 7 11-34 5


Eid jublar etter 2-1 seieren borte mot Studentspretten 25. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.


Stryn jublar etter scoring i bortekampen Jølster 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Måløy jublar etter at Kim Andre Gangeskar auka Måløy si leiing til 2-0
i 2-1 seier heime mot Eid på Skavøypoll Stadion 5. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.10 To personar prikka inn 10 rette


 

To personar prikka inn 10 rette i den 10. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips. Dei to er Per-Magne Løken og Ole Tom Myroldhaug.

Etter loddtrekning går denne rundens flax-lodd til Per-Magne Løken.


10 rette:
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Per Jarle Mathisen
Jon Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Sander Torheim Frislid

8 rette:
Steinar Christensen
Hans-Petter Gilleshammer
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Miguel Maureira
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
John Roar Øien
Øystein Østvik

7 rette:
Andreas Blålid
Kenneth Fosse Elde
Øystein Endestad
Bente Fosse
Jan Egil Gjørven
Edvin Haugen
Ørjan Igelkjøn
Rolf Lefdal
Knut Løseth
Magnus Myrhol
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nygård
Roger Skarstein Viem
Odd Helge Vågseth


10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 0-1 
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4) B 1-11
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4) B 3-5
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-1 
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-4 
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1) B 0-3
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1) H 1-0 
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2) B 1-5 
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen) H 3-0


17.10 Resultat kampar i dag, søndag 17. oktober


Hafslo sitt lag etter dagens 5-3 seier borte mot Måløy 2
i den fyrste kampen i KM-sluttspelet i 6. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon

Måløy 2 - Hafslo  3-5 (2-3)
0-1 Aleksander Haugen (3. min)
0-2 Ole-Marius Anhanger Solberg (8. min)
0-3 Aleksander Haugen (9. min)
1-3 Asle Flataker Eldevik (32. min)
2-3 Jørgen Færestrand (45. min+1)
2-4 Henrik Salveson (6. min)
2-5 Daniel Fylling (69. min)
3-5 Stian Hagen Åmelfot (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av Ole-Marius Anhanger Solberg sitt frisparkmål mot Måløy 2.


OBOS-ligaen
Aalesund - Sogndal  3-0 (2-0)
1-0 Erlend Segberg (2. min)
2-0 Niklas Fernando Nygaard Castro (9. min)
3-0 Muamer Brajanac (90. min)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Aalesund 23 13 7 3 50 - 29 46
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 23 9 6 8 31 - 27 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Studentspretten - Førde  3-1 (2-1)

1-0 Ragnhild Wee (6. min)
1-1 Inga Hoff (30. min)
2-1 Kamilla Vangsnes (45. min)
3-1 Kamilla Vangsnes (85. min)

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 9 8 0 1 51-11 24
Studentspretten 9 5 1 3 27-19 16
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Åheim/Selje/Vanylven - HaNo/Harøy  3-4 (3-3)
1-0 Katrine Lunde (8. min)
1-1 Thea Dalhaug Ulla (13. min)
2-1 Jeanette Rundereim Taklo (19. min)
2-2 Thea Dalhaug Ulla (21. min)
3-2 Tiril Hasund (24. min)
3-3 Julie Norvoll Longva (42. min)
3-4 Leonora Myren (52. min)

Kl. 17.00 Hareid - Vigra

Kampen Aksla - Hornindal er utsett 

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
HaNo/Harøy 5 5 0 0 35-6 15
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
Brattvåg 6 4 0 2 27-15 12
Åheim/Selje/Vanylven  5 3 0 2 23-9 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Hornindal 5 1 0 3 8-31 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

17.10 Fotballstudio på Hallo Sogn


Knut Almås i Fjøra sin heimekamp mot Valdres 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp mellom Aalesund og Sogndal fotballstudio.

Frå klokka 14.55 kan du følge Sogndal sin bortekamp mot Aalesund i OBOS-ligaen.

Gjest i Studio i dag er Knut Almås.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Aalesund - Sogndal.

17.10 Kampar i dag, søndag 17. oktober


Måløy 2 møter Hafslo på heimebane i den fyrste kampen i KM-sluttspelet.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Hornindal 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


KM-sluttspel 6. divisjon

Kl. 14.00 Måløy 2 - Hafslo


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Aalesund - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 23 16 4 3 52 - 18 52
Jerv 23 13 6 4 41 - 36 45
Aalesund 22 12 7 3 47 - 29 43
Fredrikstad 23 12 6 5 47 - 31 42
KFUM 23 9 7 7 33 - 33 34
Sogndal 22 9 6 7 31 - 24 33
Ranheim TF 23 8 6 9 44 - 43 30
Åsane 23 8 5 10 30 - 42 29
Raufoss 23 8 4 11 39 - 38 28
Start 23 7 6 10 43 - 47 27
Sandnes Ulf 23 7 6 10 31 - 38 27
Bryne 23 7 4 12 31 - 37 25
Grorud 23 7 3 13 33 - 47 24
Stjørdals-Blink 23 7 3 13 25 - 40 24
Ullensaker/Kisa 23 6 5 12 28 - 41 23
Strømmen 23 2 12 9 22 - 33 18


3. divisjon kvinner

Kl. 15.00 Studentspretten - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 14.15 Åheim/Selje/Vanylven - HaNo/Harøy
Kl. 17.00 Aksla - Hornindal
Kl. 17.00 Hareid - Vigra

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
HaNo/Harøy 4 4 0 0 31-3 12
Brattvåg 6 4 0 2 27-15 12
Åheim/Selje/Vanylven  4 3 0 1 20-5 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Hornindal 5 1 0 3 8-31 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

16.10 To personar har prikka inn ni kampar


 

Etter at 11 av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Per-Magne Løken og Ole Tom Myroldhaug har prikka inn ni av dei 11 kampane som er spelt til no i 10. runde i Lokaltipset.

Den siste kampen i denne runden mellom Aalesund og Sogndal blir spelt søndag 17. oktober.


9 rette:

Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Sander Torheim Frislid
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Per Jarle Mathisen
Jon Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren

7 rette:
Andreas Blålid
Steinar Christensen
Hans-Petter Gilleshammer
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Elias Larsen
Miguel Maureira
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Magnus Myrhol
Stig Nord
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Thomas Thaule
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
John Roar Øien
Øystein Østvik


10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 0-1 
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4) B 1-11
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4) B 3-5
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-1 
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-4 
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1) B 0-3
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1) H 1-0 
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2) B 1-5 
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) U 1-1
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)


16.10 Resultat kampar i dag, laurdag 16. oktober


Silje Torvanger blei matchvinnar for Kaupanger i dagens kamp mot Stord.
Bildet er frå cupkampen heime mot Åsane 4. augsut.
   Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Florø - Brattvåg 1-2 (1-0)
1-0 Nelson De Jesus Correia (19. min)
1-1 Agwa Okuot Obiech (74. min)
1-2 Sander Aakvik Lille-Løvø (83. min)

Kongsvinger - Kvik Halden 7-0 (5-0)
Asker - Moss 2-1 (1-1)
Eidsvold TF - Tromsdalen  2-2 (2-1)
Fløya - Bærum  0-2 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 21 18 2 1 74 - 20 56
Hødd 21 13 6 2 46 - 14 45
Asker 21 14 3 4 51 - 25 45
Brattvåg 22 11 3 8 47 - 41 36
Tromsdalen 21 10 5 6 43 - 27 35
Kvik Halden 22 10 4 8 41 - 43 34
Eidsvold TF 22 10 4 8 40 - 42 34
Alta 21 9 5 7 36 - 36 32
Bærum 22 8 2 12 36 - 42 26
Moss 21 6 5 10 36 - 45 23
Vålerenga 2 21 6 4 11 37 - 50 22
Fløya 22 2 8 12 27 - 60 14
Florø 22 3 2 17 22 - 57 11
Senja 21 1 5 15 21 - 55 8


2. divisjon kvinner avdeling 4

Stord - Kaupanger  0-1 (0-1)
0-1 Silje Torvanger, straffe (19. min)
 
Viking - Bryne 3-2 (0-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 10 9 1 0 34 - 7 28
Bryne 10 7 2 1 27 - 8 23
Fyllingsdalen 9 5 4 0 17 - 6 19
Arna-Bjørnar 2 9 6 0 3 23 - 14 18
Kaupanger 10 5 1 4 14 - 12 16
Avaldsnes 2 9 4 1 4 19 - 21 13
Haugar 9 4 0 5 13 - 16 12
Loddefjord 9 3 0 6 12 - 17 9
Klepp 2 9 2 2 5 15 - 22 8
Staal Jørpeland 9 2 1 6 10 - 24 7
Stord 10 2 0 8 11 - 29 6
Lura 9 1 0 8 12 - 31 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Frigg  1-11 (0-6)

0-1 Ilir Kukleci (32. min)
0-2 Vital Curtis Kaba (33. min)
0-3 Ulrik Ferrer (35. min)
0-4 Ilir Kukleci (37. min)
0-5 Ferrer (41. min)
0-6 Vital Curtis Kaba (45. min+1)
0-7 Marius Cassidy (47. min)
0-8 Vital Curtis Kaba (60. min)
0-9 Vital Curtis Kaba (69. min)
0-10 Vital Curtis Kaba (71. min)
1-10 Filip Pleym Mardal (74. min)
1-11 Bo Åsulv Hegland (80. min)

Årdal - Bjarg 3-5 (1-2)
0-1 Abdel-Hedi Ali (2. min)
0-2 Ørjan Strand (12. min)
1-2 Anders Lereng (25. min)
2-2 Truls Hovland, straffe (61. min)
2-3 Jacob Emil Tornes (64. min)
2-4 Abdel-Hedi Ali (71. min)
3-4 Terje Kvam Øvstetun (73. min)
3-5 Hans-Fredrik Brosvik Holst (85. min)

Sandviken - Fjøra 3-1 (2-0)
1-0 Lars Dalstø (1. min)
2-0 Patrik Dønheim Hjelmseth (17. min)
3-0 Thomas Fahy Instanes (55. min)
3-1 Karsten Ellema Bjelde (58. min)

Lyn 1896 - Ready 3-1 (1-0)
Fana - Stord 5-2 (4-1)
Lysekloster - Fyllingsdalen 4-3 (2-2)
 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 11 9 2 0 41 - 10 29
Fana 11 9 1 1 37 - 15 28
Fyllingsdalen 11 8 0 3 28 - 16 24
Bjarg 11 7 1 3 24 - 22 22
Lyn 1896 FK 11 5 5 1 27 - 14 20
Os 10 4 3 3 21 - 20 15
Lysekloster 11 3 3 5 23 - 21 12
Sandviken 11 3 3 5 19 - 22 12
Stord 11 3 3 5 24 - 29 12
Fjøra 11 3 1 7 24 - 29 10
Brann 2 10 3 0 7 28 - 27 9
Årdal 11 2 2 7 8 - 28 8
Ready 10 1 4 5 16 - 23 7
Sogndal 2 10 0 2 8 6 - 50 2


Kretsligaen avdeling 1

Eid - Måløy  1-4 (1-2)
0-1 Marko Ntontai Or Dodaj (7. min)
0-2 Marko Ntontai Or Dodaj (19. min)
1-2 Kristian Lefdal (41. min)
1-3 Anders Ulvik Fleten (48. min)
1-4 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Studentspretten - Dale  1-0 (0-0)
1-0 Sindre Kvame (83. min)

Syril - Vik  0-3 (0-1)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 10 7 0 3 27-11 21
Måløy 10 6 3 1 27-12 21
Studentspretten 10 5 1 4 17-25 16
Vik 10 4 3 3 25-18 15
Dale 10 2 2 6 13-23 8
Syril 10 1 1 8 10-30 4


Kretsligaen avdeling 2
Stryn - Førde  1-5 (0-2)
Bremanger - Høyang 1-1 (1-1) 

Kaupanger - Jølster  1-1 (1-1) 
1-0 Sindre Rørvik (6. min)
1-1 Mathias Sunde Årdal (41. min)


Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 10 10 0 0 53-9 30
Stryn 10 8 0 2 38-13 24
Høyang 10 4 1 5 22-29 13
Jølster 10 2 2 6 15-29 8
Bremanger 10 1 3 6 10-38 6
Kaupanger 10 1 2 7 11-34 5

16.10 10. runde i Lokaltipset 2021


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN I ER I DAG KLOKKA 12.55.



I den 10. runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, Kretsligaen avdeling 2 og OBOS-ligaen.

Kampane i 10. runde blir spelt enten laurdag 16. oktober eller søndag 17. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


16.10 Kampar i dag, laurdag 16. oktober


Førde møter i dag Stryn på bortebane i Kretsligaen avdeling 2.
På bildet har tidligare Strynespelar Vegard Savland gitt Førde leiinga
2-1 i Førde sin 4-1 seier heime mot Stryn 4. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Florø - Brattvåg
Kl. 15.00 Kongsvinger - Kvik Halden
Kl. 16.00 Asker - Moss
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Tromsdalen
Kl. 16.00 Fløya - Bærum

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 20 17 2 1 67 - 20 53
Hødd 21 13 6 2 46 - 14 45
Asker 20 13 3 4 49 - 24 42
Tromsdalen 20 10 4 6 41 - 25 34
Kvik Halden 21 10 4 7 41 - 36 34
Brattvåg 21 10 3 8 45 - 40 33
Eidsvold TF 21 10 3 8 38 - 40 33
Alta 21 9 5 7 36 - 36 32
Bærum 21 7 2 12 34 - 41 23
Moss 20 6 5 9 35 - 43 23
Vålerenga 2 21 6 4 11 37 - 50 22
Fløya 21 2 8 11 26 - 58 14
Florø 21 3 2 16 21 - 55 11
Senja 21 1 5 15 21 - 55 8


2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 13.00 Stord - Kaupanger  
Kl. 14.00 Viking - Bryne

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 9 8 1 0 31 - 5 25
Bryne 9 7 2 0 25 - 5 23
Fyllingsdalen 9 5 4 0 17 - 6 19
Arna-Bjørnar 2 9 6 0 3 23 - 14 18
Kaupanger 9 4 1 4 13 - 12 13
Avaldsnes 2 9 4 1 4 19 - 21 13
Haugar 9 4 0 5 13 - 16 12
Loddefjord 9 3 0 6 12 - 17 9
Klepp 2 9 2 2 5 15 - 22 8
Staal Jørpeland 9 2 1 6 10 - 24 7
Stord 9 2 0 7 11 - 28 6
Lura 9 1 0 8 12 - 31 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Frigg
Kl. 14.00 Årdal - Bjarg
Kl. 14.00 Lyn 1896 - Ready
Kl. 15.00 Fana - Stord
Kl. 15.00 Lysekloster - Fyllingsdalen
Kl. 16.00 Sandviken - Fjøra 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 10 8 2 0 30 - 9 26
Fana 10 8 1 1 32 - 13 25
Fyllingsdalen 10 8 0 2 25 - 12 24
Bjarg 10 6 1 3 19 - 19 19
Lyn 1896 FK 10 4 5 1 24 - 13 17
Os 10 4 3 3 21 - 20 15
Stord 10 3 3 4 22 - 24 12
Fjøra 10 3 1 6 23 - 26 10
Brann 2 10 3 0 7 28 - 27 9
Lysekloster 10 2 3 5 19 - 18 9
Sandviken 10 2 3 5 16 - 21 9
Årdal 10 2 2 6 5 - 23 8
Ready 9 1 4 4 15 - 20 7
Sogndal 2 9 0 2 7 5 - 39 2


Kretsligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Studentspretten - Dale
Kl. 15.00 Eid - Måløy
Kl. 15.00 Syril - Vik

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 9 7 0 2 26-7 21
Måløy 9 5 3 1 23-11 18
Studentspretten 9 4 1 4 16-25 13
Vik 9 3 3 3 22-18 12
Dale 9 2 2 5 13-22 8
Syril 9 1 1 7 10-27 4


Kretsligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Bremanger - Høyang 
Kl. 15.00 Kaupanger - Jølster 

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 9 9 0 0 48-8 27
Stryn 9 8 0 1 37-8 24
Høyang 9 4 0 5 21-28 12
Jølster 9 2 1 6 14-28 7
Bremanger 9 1 2 6 9-37 5
Kaupanger 9 1 1 7 10-33 4

15.10 Florø skal neste sesong spele i 1. divisjon


Stor jubel etter at Florø i sikra opprykk til 1. divisjon 15. oktober 2016.    
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av dei elleville jubelscenene på YouTube.


 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan i dag vann Florø 2-0 heime mot Nest Sotra i toppkampen i 2. divisjon på Florø Stadion. Florø som starta kampen med 10 spelarar frå Sogn og Fjordane sikra med denne seieren opprykk til 1. divisjon.


Florø vann i dag 2-0 heime mot Nest Sotra i toppkampen i 2. divisjon avdeling 3. Florø sikra med dagens seier opprykk til 1. divisjon. Christer Husa og Endre Kupen scora måla til Florø. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå film av dei elleville jubelscenene på YouTube. 

 
Florø - Nest Sotra 2-0 (0-0)
1-0 Christer Husa (68. min)
2-0 Endre Kupen (90. min+4)

Dommar: Steinar Hauge, Bjarg

Assistentdommarar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra og Erlend Nondal Lerheim, Kaupanger

Rødt kort: Stefan Aase, Florø (to gule kort 54. og 90. minutt)

Gult kort: Runar Hove, Florø og Kristoffer Zachariassen, Nest Sotra

Florø:
Nicklas Frenderup
Andre Frøyen Reksten (Simen Brekkhus 87. min)
Runar Hove
Vegar Gjermundstad
Christer Husa
Stefan Aase
Halvor Solheim-Olsen
Peter Aase
Oliver Rotihaug (Kaddu Aton 83. min)
Kim Ødegård Vik
Endre Kupen

Nest-Sotra:
Øystein Øvretveit
Erlend Hellevik Larsen
Mats Walberg
Max Jakob Bjørsvik (Ole Thomas Herrem 83. min)
Petter Havsgård Martinsen
Bjarte Haugsdal
Akinbola Olajide Akinyemi
Niklas Sandberg (Damian Sanchez Olsen 71. min)
Johnny Furdal
Kristoffer Zachariassen
Kasper Højvig Nissen (Kittiphong Pluemjai 83. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Florø 25 21 3 1 76 - 20 66
Nest-Sotra 25 19 3 3 80 - 23 60
Egersunds 25 13 4 8 48 - 26 43
Vard Haugesund 25 10 7 8 45 - 34 37
Fana 25 9 9 7 34 - 29 36
Vålerenga 2 25 10 6 9 46 - 45 36
Vidar 25 11 3 11 49 - 60 36
Fyllingsdalen 25 9 7 9 43 - 35 34
Lysekloster 25 10 0 15 40 - 59 30
Lørenskog 25 8 3 14 39 - 47 27
Frigg 25 7 5 13 37 - 61 26
Stord 25 6 6 13 36 - 59 24
Sola 25 6 3 16 27 - 59 21
Førde 25 3 7 15 27 - 70 16


15.10 Lokaltipset samanlagt etter ni rundar


 

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 64 rette etter ni rundar.

Torheim Frislid og Skogstad toppar lista poenget føre Ole Tom Myroldhaug og Per-Magne Løken, og to poeng føre Bjørn-Helge Haugen.

Lokaltipset går over 11 rundar, og dei ni beste rundane er teljande.  

NB! Det kan bli store endringar etter at dei to dårligaste rundane er strokne. Etter ei prøvestrykning viser det seg at berre to poeng skiller dei sju beste tipparane.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


Samanlagt etter ni rundar av Lokaltipset:

64 rette:
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

63 rette:
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

62 rette:
Bjørn-Helge Haugen

61 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Geir Vindheim

60 rette:
Kjell Bruland
Edvin Haugen
Elias Larsen
Thomas Thaule

59 rette:
Rune Hansen
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Asgeir Torvanger

58 rette:
Kenneth Fosse Elde
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Arild Hjelmeland
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah

57 rette:
Øystein Endestad

56 rette:
Ørjan Eikevoll
Jakob Haugen
Vidar Kvalvågnes
Kai Henning Slinde

55 rette:
Kay Ove Hafsås
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Sondre Solheim Langedal
Marcus Vedeler

54 rette:
Reidar Balsnes
Rune Lefdal
Jon Rauset
Jens Sagevik
Roger Skarstein Viem

53 rette:
Kristian Lefdal
Anders Midthjell
Stein Roar Moheim
Karl Martin Norbom
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Bjørn Helge Svoren

52 rette:
Marius Midtun Aaberge
Sjur Gimmestad
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Roger Nygård
Elisabeth Torvanger

51 rette:
Benny Rivedal
Magnar Skaare
Odd Helge Vågseth

50 rette:
Knut Olav Halseth
Idar Kristiansen
John Krøke
Miguel Maureira
Jon Navarsete
Roger Nordal
Dag Olav Osen


15.10 Kvartett blei toppscorarar i 6. divisjon avdeling 3


Kristoffer Rundereim scora to mål mot Haugen 23. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kvartetten Kristoffer Rundereim (Flatraket), Håvard Kroken (Hornindal),
Magne-Johan Gjengedal (Hyen) og Kasper Bakke Øvrebø (Måløy 2) blei toppscorarar i 6. divisjon avdeling 3 denne sesongen med sju mål.

Rett bak denne kvartetten finn vi Haugen sin nye storscorar Ryan Dennis Ough med seks mål.

Totalt 75 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i 6. divisjon avdeling 3 denne sesongen.

I 6. divisjon avdeling 3 er det scora totalt 156 mål, noko som gir eit snitt på 5,6 mål pr. kamp. Av desse er 145 spelemål, sju straffemål og tre sjølvmål.


7 mål:
Kristoffer Rundereim, Flatraket
Håvard Kroken, Hornindal
Magne-Johan Gjengedal, Hyen
Kasper Bakke Øvrebø, Måløy 2

6 mål:
Ryan Dennis Ough, Haugen

5 mål:
Kai-Arne Nord Humborstad, Haugen
Yngve Furnes, Haugen
Eirik Holvik, Måløy 2

4 mål:
Johannes Øvreseth, Breimsbygda/Jølster 2
Kjetil Løkke Vie, Breimsbygda/Jølster 2
Martin Anders Nygård, Flatraket
Morten Ommedal, Hyen
Christian Tvendeseter Lofnes, Måløy 2
Stian Hagen Åmelfot, Måløy 2

3 mål:
Eivind-Rune Leikanger Flataker, Flatraket
Ole Martin Moritsgård Flatjord, Hyen
Ingar Røsok Kvalheim, Måløy 2
Jørgen Færestrand, Måløy 2
Kasper Silden, Måløy 2
Ahamadey Hussain, Svelgen/Bremanger 2

2 mål:
Emil Sårheim, Breimsbygda/Jølster 2
Muktar Ferej Yassin, Haugen
Nikolai Midtbø Heggedal, Haugen
Sivert Humborstad, Haugen
Tom-Øyvind Espeseth Solheim, Hornindal
Brede Mikal Seim, Hyen
Ola Henning Ommedal, Hyen
Sindre Moritsgård Flatjord, Hyen
Marko Ntontai Or Dodaj, Måløy 2
Anas Hussein Ahmed, Svelgen/Bremanger 2
Anders Nilsen Midthjell, Svelgen/Bremanger 2

Totalt 44 forskjellige spelarar har scora eit mål denne sesongen.



Håvard Kroken i Hornindal sin heimekamp mot Måløy 2 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Magne-Johan Gjengedal scora eit fantastisk mål i kampen mot Haugen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kasper Bakke Øvrebø i bortekampen mot Stadlandet 28. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.10 10. runde i Lokaltipset 2021


 

I den 10. runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, Kretsligaen avdeling 2 og OBOS-ligaen.

Kampane i 10. runde blir spelt enten laurdag 16. oktober eller søndag 17. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


14.10 Tobias Holme toppscorar i 5. divisjon


Tobias Holme frå Førde 2 blei toppscorar i 5. divisjon med 11 mål.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Stadion 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.

 

Tobias Holme frå Førde 2 blei toppscorar i 5. divisjon denne sesongen med 11 mål. Rett bak følgde Simen Stølen frå Fure og Oliver Kupen Skårbø frå Selje med 10 mål kvar.

Totalt 83 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål i 5. divisjon denne sesongen.

I 5. divisjon er det scora totalt 201 mål, noko som gir eit snitt på 4,5 mål pr. kamp. Av desse er 190 spelemål, 10 straffemål og eit sjølvmål.


11 mål:
Tobias Holme, Førde 2

10 mål:
Simen Stølen, Fure
Oliver Kupen Skårbø, Selje

8 mål:
Hallvard Bjotveit, Sandane

7 mål:
Joachim Refvik, Selje

6 mål:
Ingo Jhonatan Barboza Da Silva, Selje

5 mål:
Kim-Christian Liset, Florø 2
Ulrik Konstantin Nielsen, Førde 2

4 mål:
Magnus Øygard Solstad, Bjørn
Lasse Aamelfot, Førde 2
Robert Auflem Vik, Sandane
Tore Tveit, Sandane
Ole Andreas Solheim, Selje
Nathaniel Maristuen, Sogndal 3/Fjøra 2
Toran Kaldestad, Sogndal 3/Fjøra 2

3 mål:
Grunde Eide Øy, Bjørn
Johan Felde, Eid 2
Fredrik Humlestøl Døsen, Florø 2
Leander Agledal Nordal, Florø 2
Ole Petter Hjelle Larsen, Førde 2
Sander Kapstad, Førde 2
Vegard Søren Holen Eimhjellen, Sandane

17 spelarar har scora to mål, medan 41 spelarar har scora eit mål.



Simen Stølen har scora 10 mål for Fure.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 30. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Oliver Kupen Skårbø scora 10 mål for Selje denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.



Sandanespelar Hallvard Bjotveit har scora åtte mål denne sesongen.
Bildet er frå frå 4-1 seieren heime mot mot Fure 30. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


14.10 Sogndal tapte 3-0 mot Kristiansund BK


Sogndal G16 sin kaptein Lidvin Berge Hestetun.
Bildet er frå G20-kampen mellom Stryn og Sogndal 20. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt av dei elleville jubelscenene frå Stryn si garderobe. 

 

Sogndal tapte i dag 3-0 mot Kristiansund BK i Nasjonal G16 på Fosshaugane Campus. Fredrik Leren Hoel (2) og Eirik Erstad Nyland scora måla til bortelaget. Stillinga til pause var 1-0 til Kristiansund BK.

Sogndal sin siste kamp i årets G16 nasjonal serie er borte Stabæk søndag 31. oktober.
 
Sjå Hallo Sogn si sending av dagens kamp mellom Sogndal og Kristiansund BK på Fosshaugane Campus.


Sogndal - Kristiansund BK  0-3 (0-1)
0-1 Fredrik Leren Hoel (38. min)
0-2 Fredrik Leren Hoel (49. min)
0-3 Eirik Erstad Nyland (58. min)

Dommar: Sindre Stø Hobber (Syril IL)

Assistentdommarar: Therese Figved, Studentspretten og Liban Ahmed Ahmed Mahmud, Sogndal


Sogndal:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Lidvin Berge Hestetun Kaptein
Mathias Øren
Andreas Kalstad
Ingvar Kolbjørnsen
Kristian Kongelf
Andreas Haugen Duesund
Felix Solheim
Viljar Stavø

Innbyttarar:
Daniel Gjerde Sætren
Noah Heggestad
Ola Lerheim Olsen


Kristiansund BK:
Sander Rød
Jørgen Bach
Ulrik Stranden
Marius Ranheim Sæther
Johannes Andreas Schultz Wiig
Jesper Pettersen Storbugt
Per Ole Tveraas
Sigurd Sæther
Marius Remøy
Fredrik Leren Hoel
Askil Røen

Innbyttarar:
Henrik Astad
Aron Listuen
Eirik Erstad Nyland
Even-Andre Høyer Valde
Abel Raaen

14.10 10. runde i Lokaltipset 2021


 

I den 10. runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, Kretsligaen avdeling 2 og OBOS-ligaen.

Kampane i 10. runde blir spelt enten laurdag 16. oktober eller søndag 17. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


13.10 Hornindal tapte heimekampen mot Brattvåg 


Julie Madeleine Lødemel scora Hornindal sitt mål mot Brattvåg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hornindal sitt damelag spelte i kveld heimekamp mot Brattvåg i 4. divisjon kvinner Sunnmøre.

Heimelaget var bra med på notane fyrste timen av kampen, men på slutten av kampen var hadde Hornindal lite å stille opp med mot eit målhungrig bortelag. Brattvåg gav seg ikkje før dei hadde putta 10 ballar bak Hornindal sin keeper Tiril Johanne Helgesen Haugen.

Julie Madeleine Lødemel scora Hornindal sitt mål knappe kvarteret ut i 2. omgang.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hornindal - Brattvåg  1-10 (0-3)
0-1 Anne Margrethe Ulla Staurset (3. min)
0-2 Emma Otine Hagen (25. min)
0-3 Emilia Maria Zlotnicka (34. min)
0-4 Emma Otine Hagen (48. min)
0-5 Emma Otine Hagen (53. min)
1-5 Julie Madeleine Lødemel (58. min)
1-6 Emilia Maria Zlotnicka (78. min)
1-7 Ajla Selak (79. min)
1-8 Tiril Løken Tharaldsen (82. min)
1-9 Fride Christine Lianes (86. min)
1-10 Tiril Løken Tharaldsen (90. min)


Dommar: Svein Høylo, Fjærland 

Kort: Ingen

Hornindal:
Tiril Johanne Helgesen Haugen
Grete Lene Lillestøl Tvinnereim
Sofie Høgalmen Støverstein
Anne Marte Leine-Dimmen
Karoline Eikenes Hilde
Malin Grothaug Myklebust
Susann Gausemel Kaptein
Fredrika Lødemel Sægrov
Julie Haugen
Sigrid Sollid Tisthamar
Julie Madeleine Lødemel

Innbyttarar:
Mona Kleppe Skåden
Ingrid Dragsund Mork
Annette Lillestøl

Brattvåg:
Marte Skår Arntsen
Anne Margrethe Ulla Staurset
Matilde Vestre
Mariann Otterlei Bjørnland
Mathea Christin Sønderland
Ajla Selak
Tuva Koppen Vågnes
Emma Otine Hagen
Fride Christine Lianes Kaptein
Karen Louise Fjørtoft Floen
Anchisa Selene Sorndet Risnes
Emilia Maria Zlotnicka
Tiril Løken Tharaldsen
Sunniva Johansen


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
HaNo/Harøy 4 4 0 0 31-3 12
Brattvåg 6 4 0 2 27-15 12
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Hornindal 5 1 0 3 8-31 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

13.10 Norge J16 vann 4-1 mot Ungarn


Mina Bell Folland i KM-sluttspelkampen borte mot Eid 12. oktober 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Mina Bell Folland var i startellevaren då Norge J16 i går vann EM-kvalifiseringskampen mot Ungarn 4-1. Signe Gaupset (2), Anna Lervik og Mawa Sesay scora måla til Norge, medan Adelina Molnár sette inn målet til Ungarn. Mina Bell Folland blei bytta ut på stillinga 3-0 til pause.

Med to seierar på to kampar er Norge klar for gruppefinale mot Irland. Med seier mot Irland er Norge klar for neste EM-kvalifiseringsrunde som blir spelt til våren.


Norge - Ungarn  4-1 (3-0)
1-0 Signe Gaupset, straffe (17. min)
2-0 Anna Lervik (34. min)
3-0 Mawa Sesay (39. min)
3-1 Adelina Molnár (54. min)
4-1 Signe Gaupset (67. min)

Gult kort: Nora Blindheim Nøss og Mawa Sesay, Norge 
Diána Somogyi og Ágnes Pongrácz, Ungarn
 

Norge:
Vendela Bakke
Mia Hambro Svendsen (Mathilde Eidissen Karlsen 74. min)
Tilja Ellingsen
Anna Lervik
Madelen Eid (Helle Aune 46. min)
Nora Blindheim Nøss
Signe Gaupset
Cille Nilsen (Julie Bruusgaard 84. min)
Mawa Sesay
Kamilla Melgård (Ida Mortensen Natvik 74. min)
Mina Bell Folland (Amalie Isabell Taraldsen 46. min)
 
Ungarn:
Ágnes Pongrácz
Petra Helmeczi
Petra Acsádi
Diána Somogyi (Lili Gyánó 82. min) 
Emília Csejtei (Hajna Vas 86. min)
Zsófia Mayer (Petra Tuza 46. min)
Kíra Kágyi
Fanni Kern
Adél Németh (Adelina Molnár 46. min)
Gréta Kiss (Napsugár Sinka 90. min)
Annamária Benke

13.10 Spelt seniorfotball i seks samanhengande tiår


Gunnar Grodås i Hornindal sin heimekamp mot Eid 2 3. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Gunnar Grodås frå Hornindal har gjort noko svært få andre har gjort.

63- åringen, som har deltatt på nesten samtlige Hornindalstreningar denne sesongen, blei bytta inn for Hornindal i gårsdagens bortekamp mot Stadlandet i 6. divisjon avdeling 3.

I følge Nordfjord sitt fotballorakel Harald Vartdal betyr det at at 63-åringen frå Hornindal har spelt seniorfotball for Hornindal i seks samanhengande tiår.

Gunnar Grodås debuterte for Hornindal sitt seniorlag i 1974, og har i tillegg til 1970-talet spelt for Hornindal på 1980-, 1990-, 2000-, 2010- og 2020-talet. I tillegg har Grodås også spelt for Skeid og Stryn på 1980-talet. 

Forrige gang Gunnar Grodås var på bana var i Hornindal sin heimekamp mot Eid 2 3. oktober 2017. 


Gunnar Grodås under Grodås Cup 18. juni 2017.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2017.  



Gunnar Grodås i lag med andre lokale spelarar under Drillos-jubileumet
som blei gjennomført på Skei 6. september 2008.
Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.


13.10 KM-sluttspel 6. divisjon 2021


Måløy 2 møter Hafslo på heimebane i den fyrste kampen i KM-sluttspelet.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Hornindal 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hafslo, Førde 3 og Måløy 2 er som avdelingsvinnarar i kvar si 6. divisjonsavdeling kvalifisert til KM-sluttspelet om KM-tittelen i 6. divisjon.

Dei to beste laga i sluttspelet er sikra opprykk til 5. divisjon.

Det blir spelt enkel serie mellom dei tre laga, og vinnaren av denne blir kretsmester 6. divisjon 2021. Kampdatoane for sluttspelkampane i 6. divisjon er 17. oktober, 24. oktober og 31. oktober.

Kamp 1, Søndag 17. oktober
Måløy 2 - Hafslo

Kamp 2, Søndag 24. oktober
Dersom Måløy 2 vinn kamp 1, spelast Hafslo - Førde 3. Dersom uavgjort eller Hafslo vinn kamp 1, spelast Førde 3 - Måløy 2.

Kamp 3, søndag 31. oktober
Dersom Måløy 2 vinn kamp 1 spelast Førde 3 - Måløy 2
Dersom uavgjort eller Hafslo vinn kamp 1, spelast Hafslo - Førde 3.


Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 6 4 2 0 15-8 14
Årdal 2/Jotun 6 3 2 1 15-8 11
Kaupanger 2 6 0 0 6 3-17 0

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 6 6 0 0 32-6 18
Tambarskjelvar 6 4 0 2 18-12 12
Høyang 2 6 3 0 3 11-14 9
Eikefjord 6 2 1 3 12-22 7
Tempo 6 2 0 4 12-13 6
Dale 2 6 1 2 3 12-17 5
Askvoll/Holmedal 6 1 1 4 7-20 4

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 7 6 0 1 37-12 18
Haugen 7 6 0 1 29-12 18
Hyen 7 4 1 2 25-16 13
Flatraket 7 2 3 2 21-25 9
Hornindal 7 2 1 4 16-18 7
Svelgen/Bremanger 2 7 2 0 5 13-29 6
Stadlandet 7 1 2 4 6-27 5
Breimsbygda/Jølster 2 7 1 1 5 13-20 4

13.10 12 personar prikka inn 10 rette


 

12 personar prikka inn 10 rette i den 9. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Etter loddtrekning går denne rundens flax-lodd til Geir Vindheim.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.

10 rette:
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Steinar Langedal
Elias Larsen
Arve Lote
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Kai Henning Slinde
Geir Vindheim

9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Øystein Endestad
Sjur Gimmestad
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Tommy Totland Hauge
Arild Hjelmeland
Steinar Holvik
Tor Arne Hov
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Rune Lefdal
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Martha Karin Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Øystein Solheim
Sondre Solheim Langedal
Bjørn Helge Svoren
Jan Taule
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Bjørn Totland
Marcus Vedeler
Roger Skarstein Viem

8 rette:
Halldis Balsnes
Reidar Balsnes
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Jakob Haugen
Roy Atle Igland
Terje Jahn
John Krøke
Knut Løseth
Even Melås Fåberg
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Benny Rivedal
John Søgnen
John Roar Øien


9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 4-1 
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) H 6-1 
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 1-0 
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) U 2-2 
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)  H 2-1
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon) H 3-2 
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)  H 5-1 
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1) B 1-3
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2) B 0-4
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3) H 3-2 
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3) U 0-0


13.10 Hornindal møter Brattvåg på heimebane


Hornindal sitt lag etter seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Hornindal sitt damelag møter i ettermiddag Brattvåg i 4. divisjon kvinner Sunnmøre. Kampen blir spelt på Hornindal Stadion klokka 18.45.


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.45 Hornindal - Brattvåg

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
HaNo/Harøy 4 4 0 0 31-3 12
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Brattvåg 5 3 0 2 17-14 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Hornindal 4 1 0 3 7-21 3
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

12.10 Resultat kampar i dag, tysdag 12. oktober


Måløy 2 er avdelingsmester i 6. divisjon avd. 3 etter seieren mot Flatraket.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Hornindal 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

I kveld har det vore serieavslutning i dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Etter dagens kampar er det klart at Måløy, Førde 3 og Hafslo er avdelingsvinnarar i kvar si avdeling denne sesongen.

Dei tre avdelingsvinnarane skal no ut i sluttspel om KM-tittelen i 6. divisjon. Dei to beste laga i sluttspelet er sikra opprykk til 5. divisjon.


6. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Hafslo  1-3 (1-1)
1-0 Ørjan Hjellhaug (19. min)
1-1 Bjarte Vatlestad (20. min)
1-2 Johan Elverum Salveson (51. min)
1-3 Johan Elverum Salveson (75. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 6 4 2 0 15-8 14
Årdal 2/Jotun 6 3 2 1 15-8 11
Kaupanger 2 6 0 0 6 3-17 0

6. divisjon avdeling 2
Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar  0-4 (0-2)
0-1 Henrik Aase (13. min)
0-2 Emil Østerbø (15. min)
0-3 Simon Dobbe Personbråten (47. min)
0-4 Thomas Liabø Rognsø (55. min)

Dale 2 - Høyang 2  1-3 (0-0)
1-0 Svein-Erik Bøthun Helle (47. min)
1-1 Petros Gebremichael (55. min)
1-2 Knut Osland Øygard (74. min)
1-3 Petros Gebremichael (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 6 6 0 0 32-6 18
Tambarskjelvar 6 4 0 2 18-12 12
Høyang 2 6 3 0 3 11-14 9
Eikefjord 6 2 1 3 12-22 7
Tempo 6 2 0 4 12-13 6
Dale 2 6 1 2 3 12-17 5
Askvoll/Holmedal 6 1 1 4 7-20 4

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hyen 3-2 (2-0)
1-0 Kai-Arne Nord Humborstad (2. min)
2-0 Ryan Dennis Ough (45. min+1)
2-1 Magne Johan Gjengedal (49. min)
3-1 Muktar Ferej Yassin (71. min)
3-2 Ole Martin Morritsgård Flatjord (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Måløy 2 - Flatraket  9-2 (5-1)

Stadlandet - Hornindal  0-0 (0-0)


Svelgen/Bremanger 2 - Breimsbygda/Jølster 2  3-2 (2-2)
1-0 Anas Hussein Ahmed (7. min)
1-1 Johannes Øvreseth (8. min)
2-1 Anas Hussein Ahmed (20. min)
2-2 Johannes Øvreseth (32. min)
3-2 Vebjørn Igland Nigardsøy (77. min)


Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 7 6 0 1 37-12 18
Haugen 7 6 0 1 29-12 18
Hyen 7 4 1 2 25-16 13
Flatraket 7 2 3 2 21-25 9
Hornindal 7 2 1 4 16-18 7
Svelgen/Bremanger 2 7 2 0 5 13-29 6
Stadlandet 7 1 2 4 6-27 5
Breimsbygda/Jølster 2 7 1 1 5 13-20 4

12.10 10. runde i Lokaltipset 2021


 

I den 10. runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, Kretsligaen avdeling 2 og OBOS-ligaen.

Kampane i 10. runde blir spelt enten laurdag 16. oktober eller søndag 17. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

10. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Florø - Brattvåg (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Stord - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Sogndal 2 - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Eid - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Syril - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Studentspretten - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Kaupanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Stryn - Førde (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Bremanger - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 12: Aalesund - Sogndal (OBOS-ligaen)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2021.


12.10 Kampar i dag, tysdag 12. oktober


Haugen møter i ettermiddag Hyen Eid Idrettspark.
Haugen jublar etter seieren heime mot Måløy 2 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

I kveld er det serieavslutning i dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Det er framleis spenning om kven som blir avdelingsvinnar i avdeling 1 og 3, medan Førde 2 allereie har stukke av med avdelingsseieren i avdeling 2.

Dei tre avdelingsvinnarane skal ut i sluttspel om KM-tittelen i 6. divisjon. Dei to beste laga i sluttspelet er sikra opprykk til 5. divisjon.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Hafslo

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 6 3 2 1 15-8 11
Hafslo 5 3 2 0 12-7 11
Kaupanger 2 5 0 0 5 2-14 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Dale 2 - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 6 6 0 0 32-6 18
Tambarskjelvar 5 3 0 2 14-12 9
Eikefjord 6 2 1 3 12-22 7
Tempo 6 2 0 4 12-13 6
Høyang 2 5 2 0 3 8-13 6
Dale 2 5 1 2 2 11-14 5
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 7-16 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Hyen
Kl. 19.00 Måløy 2 - Flatraket
Kl. 19.00 Stadlandet - Hornindal
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 6 5 0 1 28-10 15
Haugen 6 5 0 1 26-10 15
Hyen 6 4 1 1 23-13 13
Flatraket 6 2 3 1 19-16 9
Hornindal 6 2 0 4 16-18 6
Breimsbygda/Jølster 2 6 1 1 4 11-17 4
Stadlandet 6 1 1 4 6-27 4
Svelgen/Bremanger 2 6 1 0 5 10-27 3

11.10 Linn-Mari og Thea tekne ut på U23-landslaget


Linn-Mari Nilsen i Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Linn-Mari Nilsen og Thea Bjelde er tekne ut på U23-landslaget som skal spele kampar mot Sverige og Nederland.

Kampen mot Nederland blir spelt torsdag 21. oktober, medan Sverige står for tur måndag 25. oktober. Begge kampane blir spelt på Melløs Stadion i Moss.

Før kampane mot Sverige og Nederland står Linn-Mari Nilsen bokført med 34 aldersbestemte landskampar, medan Thea Bjelde har spelt heile 48 aldersbestemte landskampar. 


Troppen:
Linn-Mari Nilsen - Røa
Rugile Rulyte - Rosenborg
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Hørte - Kolbotn
Joanna Bækkelund - Lyn
Marthine Østenstad - Sandviken
Emilie Closs - Lyn
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Victoria Haugen - Virgina
Heidi Ellingsen - Linköping
Noor Eckhoff - Eskilstuna
Rikke Nygard - Vålerenga
Elin Sørum - Rosenborg
Emma Godø - Lyn
Olaug Tvedten - Vålerenga
Thea Bjelde - Vålerenga
Ingrid Kvernvolden - Kolbotn
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Sara Fornes - Rosenborg
Celin Bizet Ildhushøy - PSG


Thea Bjelde for Arna Bjørnar heime mot Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


11.10 Ellijanne seriemester med Aafk Fortuna


Elijanne Skrede Anderson i jentekampen mot Stryn 22. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

I går ettermiddag blei den siste serierunden i 2. divisjon kvinner avdeling 5 spelt. Denne avdelinga består av lag frå Møre og Romsdal og Trøndelag.

Aafk Fortuna med Ellijanne Skrede Anderson frå Nordfjordeid på laget blei seriemester etter at laget vann 12-0 borte mot Nardo i siste serierunde. Aafk Fortuna skal dermed ut i kvalifiseringskampar om opprykk til 1. divisjon etter å ha vunne alle ni seriekampane denne sesongen.

Ellijanne Skrede Anderson som har spelt for klubben i Ålsesund sidan 2018 har vore på bana i alle AAfk Fortuna sine serie og cupkampar denne sesongen.

Det er ikkje berre Ellijanne Skrede Anderson frå Sogn og Fjordane som spelar for klubbar i 2. divisjon kvinner avdeling 5. Hermine Kjøsnes frå Stryn, Andrine Olsen Endestad frå Eikefjord og Ingeborg Sofie Sætren frå Hornindal spelar for Molde, Oselie Hagen Henden frå Nordfjordeid og evigunge Irene Humborstad frå Kjølsdalen spelar for Volda, medan Synne Søvik frå Florø spelar for Nardo.

Molde kom til slutt på 2. plass i serien etter å ha tapt berre ein kamp denne sesongen. Andrine Olsen Endestad scora fem mål på sju seriekampar, medan Hermine Kjøsnes og Ingeborg Sofie Sætren dessverre har fått store delar av sesongen spolert på grunn av skade.

Volda klatra med seier 4-0 mot Hødd i den siste serierunden frå 9. plass til 7. plass. Her scora Oselie Hagen Henden to av måla til Volda.

Norges Fotballforbund har bestemt at ingen lag rykker ned frå 2. divisjon kvinner denne sesongen.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 5
AaFK Fortuna 9 9 0 0 41 - 2 27
Molde 9 8 0 1 50 - 10 24
Rosenborg 2 9 6 0 3 24 - 17 18
Byåsen KF 9 5 1 3 17 - 18 16
Herd 9 4 1 4 15 - 22 13
Tynset 9 4 0 5 26 - 28 12
Volda 9 2 1 6 6 - 23 7
Nardo 9 2 1 6 11 - 32 7
Hødd 9 2 0 7 13 - 26 6
Træff 9 1 0 8 6 - 31 3


 


Andrine Endestad Olsen etter Molde sin kamp mot Hødd på Høddvoll.
Foto: privat


Hermine Kjøsnes i Stryn J20 sin kamp mot Sogndal 11. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Ingeborg Sofie Sætren under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 18. januar 2020.

Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar 2020.


Oselie Hagen Henden for Eid G17 mot Stryn 2 3. september 2020.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Irene Humborstad etter Volda sin kamp mot Eid 27. januar 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Synne Søvik for Florø under Seljecup 10. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup fredag 10. juni 2016.
Sjå bilder frå Seljecup søndag 12. juni 2016.


11.10 Vilde Hasund teken ut på A-landslaget


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vilde Hasund frå Åheim er teken ut A-landslaget som skal spele VM-kvalifiseringskampar mot Polen og Belgia. Norge spelar fyrst borte mot Polen torsdag 21. oktober, før dei møter Belgia på Ullevaal Stadion tysdag 26. oktober.

Norge har fått ein strålande start på VM-kvaifiseringa med seks poeng og 13-0 i målforskjell på dei to fyrste kampane.   

24-åringen som til daglig spelar for Sandviken står bokført med åtte mål på 19 kampar i cupen og serien denne sesongen. Med flagget på brystet har Hasund scora ni mål på 31 kampar for J19- og U23-landslaget.

Vilde Hasund har også tidligare vore teken ut i A-landslagstroppen, men venstrekanten har framleis ikkje spelt kampar for den norske A-landslaget.


Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Aurora Mikalsen, Sandviken Toppfotball, IL
Guro Pettersen, Piteå IF
Emilie Bragstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Maria Thorisdottir, Manchester United FC
Guro Bergsvand, Sandviken Toppfotball, IL
Tuva Hansen, Sandviken Toppfotball, IL
Maria Olsvik, Rosenborg Ballklub Kvinner
Anja Sønstevold, FC Inter Milan
Synne Skinnes Hansen, Rosenborg Ballklub Kvinner
Julie Blakstad, Rosenborg Ballklub Kvinner
Ingrid Syrstad Engen, FC Barcelona
Vilde Bøe Risa, Manchester United Women FC
Frida Leonhardsen Maanum, Arsenal Women FC
Lisa Fjeldstad Naalsund, Sandviken Toppfotball, IL
Vilde Hasund, Sandviken Toppfotball, IL
Guro Reiten, Chelsea FC
Elisabeth Terland, Sandviken Toppfotball, IL
Emilie Bosshard Haavi, LSK Kvinner
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Karina Sævik, Avaldsnes Allianseidrettslag Toppfotball
Lisa-Marie Karlseng Utland, Rosenborg Ballklub Kvinner

11.10 Førde Fotball arrangerar Førde Cup 2021


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16 under Førde Cup 2019.
Foto: Privat

 

Førde Fotball arrangerar andre helga i november Førde Cup i Førdehuset.

Etter at Førde Cup i 2020 blei avlyst på grunn av Koronapandemien kan arrangøre melde om at årets Førde Cup går av stabelen fredag 12. til søndag 14. november.   

Det blir konkurrert i klassene Gutar 14, Jenter 14, Gutar 16, Jenter 16, Gutar 19 og Jenter 19.

I 2019 deltok 103 lag frå 23 forskjellige klubbar på Førde Cup i Førdehuset.

Les meir på Førde Cup sine nettsider.

 


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G14 under Førde Cup 2018.
Frå venstre: Daniel Birkeland, Emil Berge, Tobias Holme,
Mathias Helgheim, Ulrik Nielsen, Andreas Tefre, Magne Aarøen,
Edvin Brattereit og Tobias B. Vikøren.
Foto: Privat


11.10 To personar har prikka inn alle åtte kampane


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Dag Olav Osen og Kai Henning Slinde har prikka inn alle åtte kampane som er spelt til no i 9. runde i Lokaltipset.

Dei fire siste kampane i denne runden er frå vår lokale 6. divisjon. Alle fire kampane blir spelt tysdag 12. oktober.

Kupongen for 10. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


8 rette:
Dag Olav Osen
Kai Henning Slinde

7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Arild Hjelmeland
Steinar Holvik
Tor Arne Hov
John Krøke
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Elias Larsen
Rune Lefdal
Arve Lote
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Jon Rauset
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Sondre Solheim Langedal
John Søgnen
Thomas Thaule
Bjørn Totland
Geir Vindheim

6 rette:
Steinar Aabrekk
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Kjell Bruland
Kenneth Fosse Elde
Øystein Endestad
Sjur Gimmestad
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Jakob Haugen
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Knut Løseth
Even Melås Fåberg
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Navarsete
Roger Nordal
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Susanne Skogstad
Bjørn Helge Svoren
Jan Taule
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Roger Skarstein Viem
John Roar Øien


9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 4-1 
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) H 6-1 
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 1-0 
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) U 2-2 
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)  H 2-1
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon) H 3-2 
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)  H 5-1 
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)


10.10 Resultat Torshov Sport Elite Jente Cup


NFF Sogn og Fjordane J2007 gjekk heilt til topps i B-sluttspelet
under helgas Torshov Sport Elite Jente Cup på Hamar.
Foto: Øystein Lindesteg Rinde

 

NFF Sogn og Fjordane har denne helga deltatt med to kretslag på Torshov Sport Elite Jente Cup på Hamar. Etter innleiande kampar i går har det i dag blitt spelt sluttspel.

NFF Sogn og Fjordane J2007 gjekk heilt til topps i B-sluttspelet, medan NFF Sogn og Fjordane tok ein sterk 3. plass i A-sluttspelet.  

Innleiande kampar J2008
Team BDO - NFF Sogn og Fjordane  0-5
NFF Akershus - NFF Sogn og Fjordane 1-2 
NFF Østfold - NFF Sogn og Fjordane  1-2 

Tabell Pulje B J2008
NFF Sogn og Fjordane 3  3 0 0  9-2  9
NFF Akershus  3  2 0 1  9-7  6
NFF Østfold  3  1 0 2  7-8  3
Team BDO  3  0 0 3  6-14  0

A-sluttspel J2008
Semifinale
NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo 0-5

Bronsefinale
NFF Hordaland - NFF Sogn og Fjordane 1-2


Innleiande kampar J2007
NFF Sogn og Fjordane - NFF Agder 0-1
NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo 1-2 
NFF IØFK - NFF Sogn og Fjordane  2-2

Tabell Pulje A J2007
NFF Oslo 3  3 0 0  10-2  9
NFF IØFK  3  1 1 1  7-6  4
NFF Agder  3  1 0 2  4-11  3
NFF Sogn og Fjordane  3  0 1 2  3-5  1

B-sluttspel J2007
Semifinale
NFF Telemark - NFF Sogn og Fjordane  0-2

Finale
NFF Agder - NFF Sogn og Fjordane  1-2



Tropp NFF Sogn og Fjordane J2008
Selma Berg, Måløy
Camla Eikenes, Førde
Elena Sætren Holvik, Sandane
Inga Berqvam, Førde
Tilde Dahl Tørnes, Kaupanger
Julie Vågen Nilsen, Høyang
Synnøve Røneid, Hafslo
Nathalie Neraas Teigen, Kaupanger
Kristina Berqvam, Førde
Mari Hov Heggestad, Sogndal
Ella Berge Hestetun, Jotun
Emilie Haukøy Eckhoff, Kaupanger
Nathalie Høgi, Sogndal
Kaja Skrede, Førde
Cathrine Tveit, Høyang
Malene Kleppe, Stryn 
Bertine Hellebø, Jotun
Stine Fimreite, Sogndal

Tropp NFF Sogn og Fjordane J2007
Kaja Barsnes Frøyd, Sogndal
Vilde Kongelf Stadheim, Sogndal
Kristina Hatlevoll, Sogndal
Sandra Wolff Bolseth,  Sogndal
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Sofia Verpeide Rimstad, Måløy
Ingeborg Sekse, Hafslo
Ingrid Johanne Kvalen Hafslo
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Vilde Wie, Førde
Borgny Kristin Hetle, Sandane
Andrea Njøs, Syril
Ingeborg Myklebust, Syril
Anne England Husum, Syril
Oda Eline Viken Olsen, Gaular
Lana Saltskår, Askvoll/Holmedal
 


NFF Sogn og Fjordane J2008 tok ein sterk 3. plass i A-sluttspelet
under helgas Torshov Sport Elite Jente Cup på Hamar.
Foto: privat


10.10 Resultat kampar i dag, søndag 10. oktober


Oliver Skinlo Evebø blei matchvinnar for Sandane mot Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Sandane si garderobe etter seieren.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

Treningskamp
Brann - Stryn  8-0 (3-0)


5. divisjon
Sandane - Florø 2 2-1 (2-1)
1-0 Robert Auflem Vik (12. min)
1-1 Oscar André Fanøy Nordal (18. min)
2-1 Oliver Skinlo Evebø (24. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene i Sandane si garderobe etter seieren.

Studentspretten 2 - Eid 2  1-2 (0-1)
0-1 Johan Felde
0-2 Andreas Vedvik Eikeset
1-2 Olav Ulrik Underdal

Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2  5-1 (3-0)
1-0 Lasse Aamelfot (5. min)
2-0 Ole Petter Hjelle Larsen. straffe (32. min)
3-0 Magne Elias Aarøen (38. min)
4-0 Tobias Holme (58. min)
4-1 Nathaniel Maristuen (67. min)
5-1 Lasse Aamelfot (82. min)

Bjørn - Fure  4-1 (1-0)
1-0 Magnus Øygard Solstad (43. min)
2-0 Joar Fossøy (56. min)
3-0 Bent Ole Bolstad (63. min)
3-1 Simen Stølen (70. min)
4-1 Matias Skagen (87. min)

Tabell 5. divisjon
Førde 2 9 9 0 0 41 - 8 27
Sandane 9 7 0 2 23 - 12 21
Selje 9 5 0 4 29 - 24 15
Bjørn 9 5 0 4 21 - 18 15
Florø 2 8 5 0 3 18 - 16 15
Sogndal 3/Fjøra 2 9 4 0 5 23 - 24 12
Eid 2 9 4 0 5 17 - 23 12
Stryn 2 8 3 0 5 14 - 18 9
Studentspretten 2 9 1 0 8 13 - 28 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

 


Førde fekk pokalen som KM-vinnar i 5. divisjon etter dagens kamp
mot Sogndal 3/Fjøra 2 i Hafstadparken. Bak f.v. Karl M. O. Norbom (ass.trener), Lasse Åmelfot, Nikolai Hvidsten, Brage Halbrend, Emil Berge, Marius Rødvik, Edvin Bratterit, Sander Kapstad, Mathias A.Sælen, Elias Larsen (trener) og Ole P. H. Larsen.
Framme f.v. Sander Leknes, Tobias Holme, Andreas Tefre, Mathias Helgheim, Magne Aarøen og Johannes N. Hjelle. Foto: privat


10.10 Norge G17 vann 3-1 mot Russland


Johan debuterte for Sogndal mot Strømmen 8. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Erik Hovden Flataker og Johan Johannessen Bakke fekk begge speletid då Norge G17 i går vann 3-1 mot Russland på Marbella. Markus Olsvik Welinder, Albert Braut Tjåland, Oskar Siira Sivertsen scora for Norge, medan Ilia Gribakin sette inn trøstemålet til Russland.

Landslagstrenar for G17-landslaget er Luis Pimenta.


Russland - Norge  1-3 (0-3)

0-1 Markus Olsvik Welinder (5. min)
0-2 Albert Braut Tjåland (17. min)
0-3 Oskar Siira Sivertsen (45. min)
1-3 Ilia Gribakin (86. min)

Gult kort: Kirill Stolbov, Russland og Oliver Johansen Braude, Norge


Russland:
Semen Fadeev
Snanislav Bessmertnyi
Georgii Arutiunian
Denis Pershin
Yaroslav Krasherskiy
Ivan Piatkin
Dimitrii Kochugura
Kirill Stolbov
Mikhail Gainov
Akim Belokhonov
Ilia Rodionov

Innbyttarar:
Daniil Khudiakov
Daniil Golikov
Ilia Gribakin
Ilia Kirch
Andrea Pelamatti
Dmitrii Vaseilev
Nikkita Stalykov
Ivan Kozlov
Aleksander Chupaev
Abdullo Dzhebov
Ismail Dibirov
Egor Chistiakov


Norge:
Viktor Gustavsen Engh
Eirik Espelid Blikstad
Vetle Walle Egeli (Niklas Ødegård 83. min)
Markus Olsvik Welinder (Christian Mork Breivik 70. min)
Dennis Gjengaar
Magnus Bech Riisnæs (Johan Johanessen Bakke 83. min)
Alwande Benedict Roaldsøy
Moutaz Ali Alzubi (Syver Aas 70. min)
Oskar Siira Sivertsen (Erik Hovden Flataker 70. min)
Oliver Johansen Braude (Aron Jonsson 83. min)
Albert Braut Tjåland (Henrik Langaas Skogvold 70. min)

 


Erik Hovden Flataker i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.10 Kampar i dag, søndag 10. oktober


Sandane avsluttar i dag årets sesong i 5. divisjon heime mot Florø 2.
Bildet er frå 4-1 seieren heime mot Fure 30. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Treningskamp
Kl. 13.00 Brann - Stryn

5. divisjon
Kl. 15.00 Sandane - Florø 2
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Eid 2
Kl. 15.00 Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2
Kl. 15.00 Bjørn - Fure

Tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 7 24
Sandane 8 6 0 2 21 - 11 18
Selje 9 5 0 4 29 - 24 15
Florø 2 7 5 0 2 17 - 14 15
Sogndal 3/Fjøra 2 8 4 0 4 22 - 19 12
Bjørn 8 4 0 4 17 - 17 12
Eid 2 8 3 0 5 15 - 22 9
Stryn 2 8 3 0 5 14 - 18 9
Studentspretten 2 8 1 0 7 12 - 26 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

09.10 To personar har prikka inn alle seks kampane


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Dag Olav Osen og Kai Henning Slinde har prikka inn alle seks kampane som er spelt til no i 9. runde i Lokaltipset.


6 rette:
Dag Olav Osen
Kai Henning Slinde

5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Arild Hjelmeland
Steinar Holvik
Tor Arne Hov
John Krøke
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Elias Larsen
Rune Lefdal
Arve Lote
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Roger Nygård
Jon Rauset
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Sondre Solheim Langedal
John Søgnen
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Bjørn Totland
Geir Vindheim

4 rette:
Steinar Aabrekk
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Kjell Bruland
Kenneth Fosse Elde
Øystein Endestad
Sjur Gimmestad
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Jakob Haugen
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Idar Kristiansen
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Knut Løseth
Even Melås Fåberg
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Navarsete
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Bjørn Helge Svoren
Jan Taule
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Roger Skarstein Viem
John Roar Øien


9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1) H 3-2
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 4-1 
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) H 6-1 
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 1-0 
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) U 2-2 
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon) H 3-2 
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)


09.10 Resultat Torshov Sport Elite Jente Cup


NFF Sogn og Fjordane J2008 er klar for semifinale i A-sluttspelet etter å ha
vunne alle tre kampane i dag under Torshov Sport Elite Jente Cup.
Foto: privat

 

NFF Sogn og Fjordane deltek denne helga med to kretslag på Torshov Sport Elite Jente Cup på Hamar. Jan Tore Jåstad er trenar for J2008, medan Øystein Lindesteg Rinde er trenar for J2007.

Her er oversikten over korleis det har gått med dei to laga i dagens innleiande kampar.

Innleiande kampar J2008
Team BDO - NFF Sogn og Fjordane  0-5
NFF Akershus - NFF Sogn og Fjordane 1-2 
NFF Østfold - NFF Sogn og Fjordane  1-2 

Tabell Pulje B J2008
NFF Sogn og Fjordane 3  3 0 0  9-2  9
NFF Akershus  3  2 0 1  9-7  6
NFF Østfold  3  1 0 2  7-8  3
Team BDO  3  0 0 3  6-14  0

A-sluttspel J2008
Semifinalar, søndag 10. oktober

Kl. 09.30 NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo
Kl. 09.30 NFF Hordaland - NFF Akershus


Innleiande kampar J2007
NFF Sogn og Fjordane - NFF Agder 0-1
NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo 1-2 
NFF IØFK - NFF Sogn og Fjordane  2-2

Tabell Pulje A J2007
NFF Oslo 3  3 0 0  10-2  9
NFF IØFK  3  1 1 1  7-6  4
NFF Agder  3  1 0 2  4-11  3
NFF Sogn og Fjordane  3  0 1 2  3-5  1

B-sluttspel J2007
Semifinalar, søndag 10. oktober

Kl. 10.30 NFF Telemark - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 10.30 NFF Agder - NFF Østfold
 

Tropp NFF Sogn og Fjordane J2008
Selma Berg, Måløy
Camla Eikenes, Førde
Elena Sætren Holvik, Sandane
Inga Berqvam, Førde
Tilde Dahl Tørnes, Kaupanger
Julie Vågen Nilsen, Høyang
Synnøve Røneid, Hafslo
Nathalie Neraas Teigen, Kaupanger
Kristina Berqvam, Førde
Mari Hov Heggestad, Sogndal
Ella Berge Hestetun, Jotun
Emilie Haukøy Eckhoff, Kaupanger
Nathalie Høgi, Sogndal
Kaja Skrede, Førde
Cathrine Tveit, Høyang
Malene Kleppe, Stryn 
Bertine Hellebø, Jotun
Stine Fimreite, Sogndal

Tropp NFF Sogn og Fjordane J2007
Kaja Barsnes Frøyd, Sogndal
Vilde Kongelf Stadheim, Sogndal
Kristina Hatlevoll, Sogndal
Sandra Wolff Bolseth,  Sogndal
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Sofia Verpeide Rimstad, Måløy
Ingeborg Sekse, Hafslo
Ingrid Johanne Kvalen Hafslo
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Vilde Wie, Førde
Borgny Kristin Hetle, Sandane
Andrea Njøs, Syril
Ingeborg Myklebust, Syril
Anne England Husum, Syril
Oda Eline Viken Olsen, Gaular
Lana Saltskår, Askvoll/Holmedal

09.10 Mina Bell Folland scora to mål mot Bulgaria


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

 

Mina Bell Folland scora to mål då Norge J16 i dag vann 5-0 i EM-kvalifiseringskampen mot Bulgaria.

16-åringen frå Gaular gav Norge leiinga 1-0 og 2-0 i kampen på SR-Bank Arena i Stavanger. Linneah Rene Henriquez Rasmussen (2) og Anna Lervik scora dei andre norske måla i kampen.

Norge sine motstandarar i dei to siste kampane i EM-kvalifiseringa i Rogaland er Irland og Ungarn.

Norge - Bulgaria  5-0 (4-0)
1-0 Mina Bell Folland (14. min)
2-0 Mina Bell Folland (29. min)
3-0 Anna Lervik (37. min)
4-0 Linneah Rene Henriquez Rasmussen (45. min)
5-0 Linneah Rene Henriquez Rasmussen (75. min)

Gult kort: Polina Demirova, Bulgaria


Norge:
Maria Sandvik
Mia Hambro Svendsen
Tilja Ellingsen (Ingrid Rame 46. min)
Anna Lervik
Madelen Eid (Mathilde Eidissen Karlsen 46. min)
Nora Blindheim Nøss
Signe Gaupset (Ragnhild Eikeland Skage 62. min)
Cille Nilsen (Amalie Isabell Taraldsen 78. min)
Kamilla Melgård
Mina Bell Folland
Linneah Rene Henriquez Rasmussen

Bulgaria:
Kristiana Kabova
Tanya Ilieva
Pamela Raycheva
Aleksandra Sergeeva (Anastasia Trifonova 82. min)
Mihaela Mihaylova
Wiktoria Cwetkowa (Polina Demirova 51. min)
Antonia Angelova
Yoana Stankova
Preslava Yordanova (Tsveti Vasileva 82. min)
Teodora Metodieva (Viktoria Genova 65. min)
Rona Mihaylova (Yoana Mileva 51. min)

09.10 Resultat kampar i dag, laurdag 9. oktober


Stryn 2 jublar etter å ha snudd 0-2 til seier 3-2 mot Selje på Loen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Kvik Halden - Florø  3-2 (2-0)
1-0 Albert Antoine Alexis Norbert Makiadi, straffe (7. min)
2-0 Dardan Sæter-Mehmeti, straffe (29. min)
2-1 Rodrigo Felipe Carreiro Lima, straffe (53. min)
2-2 Nelson De Jesus Correia (61. min)
3-2 Øystein Lundblad Næsheim (78. min)

Brattvåg - Kongsvinger 0-4 (0-2)
Bærum - Alta  3-2 (1-1)
Vålerenga 2 - Asker  0-5 (0-3)
Hødd - Eidsvold TF  2-0 (1-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 20 17 2 1 67 - 20 53
Hødd 21 13 6 2 46 - 14 45
Asker 19 12 3 4 46 - 22 39
Tromsdalen 19 10 4 5 39 - 22 34
Kvik Halden 21 10 4 7 41 - 36 34
Brattvåg 21 10 3 8 45 - 40 33
Eidsvold TF 21 10 3 8 38 - 40 33
Alta 21 9 5 7 36 - 36 32
Bærum 21 7 2 12 34 - 41 23
Vålerenga 2 21 6 4 11 37 - 50 22
Moss 19 5 5 9 31 - 43 20
Fløya 21 2 8 11 26 - 58 14
Florø 21 3 2 16 21 - 55 11
Senja 20 1 5 14 21 - 51 8


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Lura  4-1 (1-0)
1-0 Silje Torvanger (45. min)
2-0 Nora Henjesand (48. min)
3-0 Marte Hovland (63. min)
3-1 Marte Kristine Gjellan Leine (69. min)
4-1 Kaja Rekkedal (90. min)

Staal Jørpeland - Loddefjord  4-2 (2-1)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 8 7 1 0 29-4 22
Bryne 8 7 1 0 24-4 22
Fyllingsdalen 8 5 3 0 16-5 18
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 20-12 15
Kaupanger 9 4 1 4 13-12 13
Avaldsnes 2 8 4 1 3 17-18 13
Loddefjord 9 3 0 6 12-17 9
Haugar 8 3 0 5 9-14 9
Klepp 2 8 2 2 4 13-18 8
Staal Jørpeland 9 2 1 6 10-24 7
Stord 8 2 0 6 10-26 6
Lura 9 1 0 8 12-31 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Sogndal 2  6-1 (3-0)

1-0 Mathias Hovland (21. min)
2-0 Elias Mittet, straffe (36. min)
3-0 Malvin Gjerde (41. min)
3-1 Andreas Kalstad (49. min)
4-1 Malvin Gjerde (64. min)
5-1 Skage Giljarhus Storheim (75. min)
6-1 Jakob Thormodsen Høyland (88. min)

Os - Årdal 1-0 (0-0)
1-0 Roger Blokhus Ekeland (76. min)

Stord - Lyn 1896  3-3 (1-3)
1-0 Jonas Hilt Stoknes (2. min)
1-1 Matias Sorteberg Bjanes (8. min)
1-2 Peder Nomell (11. min)
1-3 Matias Sorteberg Bjanes (41. min)
2-3 Martin Pedersen (58. min)
3-3 Martin Pedersen (75. min)

Ready - Fana 1-5 (0-4)
0-1 Fredrik Fosse-Iversen (4. min)
0-2 Simen Brekkhus (24. min)
0-3 Herman Stang Stakset (27. min)
0-4 Lars Christian Moldestad (34. min)
0-5 Joachim Dankertsen (56. min)
1-5 Sondre Nordgaard Meløe (90. min)

Frigg - Lysekloster 1-1 (1-0)
1-0 Ulrik Ferrer (25. min)
1-1 Tim Nilsen (58. min)

Bjarg - Sandviken 4-3 (1-1)
0-1 Avan Barzan Warmely (30. min)
1-1 Christoffer Hafsås, straffe (41. min)
1-2 Lars Dalstø (55. min)
1-3 Eskild Haugland Båsen (71. min)
2-3 Jacob Emil Tornes (80. min)
3-3 Abdel-Hedi Ali (89. min)
4-3 Jacob Emil Tornes (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 10 8 2 0 30 - 9 26
Fana 10 8 1 1 32 - 13 25
Fyllingsdalen 9 7 0 2 22 - 10 21
Bjarg 10 6 1 3 19 - 19 19
Lyn 1896 FK 10 4 5 1 24 - 13 17
Os 10 4 3 3 21 - 20 15
Stord 10 3 3 4 22 - 24 12
Fjøra 10 3 1 6 23 - 26 10
Brann 2 9 3 0 6 26 - 24 9
Lysekloster 10 2 3 5 19 - 18 9
Sandviken 10 2 3 5 16 - 21 9
Årdal 10 2 2 6 5 - 23 8
Ready 9 1 4 4 15 - 20 7
Sogndal 2 9 0 2 7 5 -39 2


Kretsligaen avdeling 1
Vik - Måløy  2-2 (1-0)
1-0 Aleksander Valsvik (17. min)
1-1 Fridjon Mortensen (54. min)
1-2 Chris Andre Nore (58. min)
2-2 Mathias Stokkebø (76. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 9 7 0 2 26-7 21
Måløy 9 5 3 1 23-11 18
Studentspretten 9 4 1 4 16-25 13
Vik 9 3 3 3 22-18 12
Dale 9 2 2 5 13-22 8
Syril 9 1 1 7 10-27 4


5. divisjon
Stryn 2 - Selje 3-2 (1-2)
0-1 Oliver Kupen Skårbø (4. min)
0-2 Oliver Kupen Skårbø, straffe (15. min)
1-2 Steinar Hauge (23. min)
2-2 Daniel Vilnes Gjervik (46. min)
3-2 Ole-Ivan Glosvik Espeland (54. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 7 24
Sandane 8 6 0 2 21 - 11 18
Selje 9 5 0 4 29 - 24 15
Florø 2 7 5 0 2 17 - 14 15
Sogndal 3/Fjøra 2 8 4 0 4 22 - 19 12
Bjørn 8 4 0 4 17 - 17 12
Eid 2 8 3 0 5 15 - 22 9
Stryn 2 8 3 0 5 14 - 18 9
Studentspretten 2 8 1 0 7 12 - 26 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

09.10 Niande runde i Lokaltipset 2021


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 12.55.



I den niande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, 5. divisjon og dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Kampane i niande runde blir spelt enten laurdag 9. oktober, søndag 10. oktober og tysdag 12. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2021.


09.10 Kampar i dag, laurdag 9. oktober


Måløy spelar i dag den utsette bortekampen mot Vik.
På bildet jublar Måløy etter at Kim Andre Gangeskar auka Måløy si leiing til
2-0 i 2-1 seier heime mot Eid på Skavøypoll Stadion 5. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Kvik Halden - Florø
Kl. 15.00 Brattvåg - Kongsvinger
Kl. 16.00 Bærum - Alta
Kl. 16.00 Vålerenga 2 - Asker
Kl. 16.00 Hødd - Eidsvold TF

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 19 16 2 1 63 - 20 50
Hødd 20 12 6 2 44 - 14 42
Asker 18 11 3 4 41 - 22 36
Tromsdalen 19 10 4 5 39 - 22 34
Brattvåg 20 10 3 7 45 - 36 33
Eidsvold TF 20 10 3 7 38 - 38 33
Alta 20 9 5 6 34 - 33 32
Kvik Halden 20 9 4 7 38 - 34 31
Vålerenga 2 20 6 4 10 37 - 45 22
Bærum 20 6 2 12 31 - 39 20
Moss 19 5 5 9 31 - 43 20
Fløya 21 2 8 11 26 - 58 14
Florø 20 3 2 15 19 - 52 11
Senja 20 1 5 14 21 - 51 8


2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 12.30 Staal Jørpeland - Loddefjord
Kl. 16.00 Kaupanger - Lura 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 8 7 1 0 29-4 22
Bryne 8 7 1 0 24-4 22
Fyllingsdalen 8 5 3 0 16-5 18
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 20-12 15
Avaldsnes 2 8 4 1 3 17-18 13
Kaupanger 8 3 1 4 9-11 10
Loddefjord 8 3 0 5 10-13 9
Haugar 8 3 0 5 9-14 9
Klepp 2 8 2 2 4 13-18 8
Stord 8 2 0 6 10-26 6
Staal Jørpeland 8 1 1 6 6-22 4
Lura 8 1 0 7 11-27 3


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.30 Stord - Lyn 1896
Kl. 15.00 Ready - Fana
Kl. 16.00 Fjøra - Sogndal 2
Kl. 16.00 Os - Årdal
Kl. 16.00 Frigg - Lysekloster
Kl. 16.00 Bjarg - Sandviken

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 9 8 1 0 29 - 8  25
Fana 9 7 1 1 27 - 12 22
Fyllingsdalen 9 7 0 2 22 - 10 21
Lyn 1896 FK 9 4 4 1 21 - 10 16
Bjarg 9 5 1 3 15 - 16 16
Os 9 3 3 3 20 - 20 12
Stord 9 3 2 4 19 - 21 11
Brann 2 9 3 0 6 26 - 24 9
Sandviken 9 2 3 4 13 - 17 9
Lysekloster 9 2 2 5 18 - 17 8
Årdal 9 2 2 5 5 - 22 8
Ready 8 1 4 3 14 - 15 7
Fjøra 9 2 1 6 17 - 25 7
Sogndal 2 8 0 2 6 4 - 33 2


Kretsligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Vik - Måløy

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 9 7 0 2 26-7 21
Måløy 8 5 2 1 21-9 17
Studentspretten 9 4 1 4 16-25 13
Vik 8 3 2 3 20-16 11
Dale 9 2 2 5 13-22 8
Syril 9 1 1 7 10-27 4


5. divisjon
Kl. 13.00 Stryn 2 - Selje 

Tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 7 24
Sandane 8 6 0 2 21 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 7 5 0 2 17 - 14 15
Sogndal 3/Fjøra 2 8 4 0 4 22 - 19 12
Bjørn 8 4 0 4 17 - 17 12
Eid 2 8 3 0 5 15 - 22 9
Stryn 2 7 2 0 5 11 - 16 6
Studentspretten 2 8 1 0 7 12 - 26 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

08.10 Martin scora seks mål for Tornado Bergen


Martin Andersen Grøttå  for Selje i treningskampen mot Flatraket 27. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Martin Andersen Grøttå scora seks mål då Tornado Bergen i kveld vann 12-0 heime mot Hovding i 5. divisjon avdeling 2 Hordaland. 24-åringen frå Selje starta kampen med å score ekte hat-trick i løpet av fire minutt før 10 minutt var spelt.

Dei andre måla til Tornado Bergen blei scora av Martin Flåten (2), Øystein Haugen Ødegård, Torstein Volle, Håvard Hagen og Jonas Velle Sjåstad.
Stillinga til pause i kampen på Nygårdsmyren Idrettsplass var 6-0.

Tornado Bergen ligg etter dagens seier på 7. plass i 5. divisjon avdeling 2 Hordaland med 10 poeng på åtte kampar.

Tornado Bergen sin neste kamp i serien er borte mot Hausvik på Haus Idrettsplass laurdag 16. oktober.  


Tornado Bergen - Hovding  12-0 (6-0)
1-0 Martin Andersen Grøttå (5. min)
2-0 Martin Andersen Grøttå (7. min)
3-0 Martin Andersen Grøttå (9. min)
4-0 Øystein Haugen Ødegård (15. min)
5-0 Martin Andersen Grøttå (27. min)
6-0 Martin Andersen Grøttå (37. min)
7-0 Martin Flåten (47. min)
8-0 Torstein Volle (66. min)
9-0 Håvard Hagen (78. min)
10-0 Martin Andersen Grøttå (82. min)
11-0 Jonas Velle Sjåstad (87. min)
12-0 Martin Flåten (90. min)

Dommar: Isak Johannes Höghäll Johnsson, Fyllingsdalen

Assistentdommarar: Benedict Ernest Peter, Djerv og Kjell Gudvangen, Gneist

Gult kort: Sondre Elde, Tornado Bergen og Ronald Simonsen (trenar), Hovding


Tornado Bergen:
Sondre Sørpoll
Sondre Elde
Eivind Lillestøl Skrede
Håvard Bakke Tennebø
Erik Horn Hammersvik
Håvard Hagen
Torstein Volle
Martin Flåten
Runar Televik Blaalid
Erik Selaas
Rasmus Gotteberg
Øystein Haugen Ødegård
Jonas Velle Sjåstad
Martin Andersen Grøttå

Hovding:
Henrik Bakke
Simen Overøie Kallekleiv
Vilhelm Nymark
Andreas Herland Søilen
Jan Patrick Viken Arntzen
Tobias Seilen Verlo
Mats Thormodsen
Andreas Småland Seilen
Emil Bøe
Abdul Emad
Ole Skønberg-Johannesen
Oscar André Coucheron Kipinä-Rykkje
Tor Marius Lillestøl

08.10 Siste serierunde i 5. divisjon


Førde 2 sikra KM-tittelen i 5. divisjon med seier mot Eid 2 3. oktober .
Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Denne helga blir den siste serierunden i 5. divisjon spelt. Med unntak av kampen i morgon mellom Stryn 2 og Selje på Loen Stadion blir kampane i den 9. serierunden spelt søndag klokka 15.00.

Førde 2 sikra KM-tittelen i 5. divisjon ved å vinne bortekampen mot Eid 2 sist helg.

I botnen av tabellen ligg Studentspretten 2 og Fure med tre poeng. Kor mange lag som rykker ned frå 5. divisjon til 6. divisjon er avhengig av kor mange lag frå Sogn og Fjordane som rykker ned frå Norsk Tipping-ligaen til Kretsligaen.  

9. serierunde 5. divisjon
Laurdag 9. oktober
Kl. 13.00 Stryn 2 - Selje 

Søndag 10. oktober
Kl. 15.00 Sandane - Florø 2
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Eid 2
Kl. 15.00 Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2
Kl. 15.00 Bjørn - Fure

Tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 7 24
Sandane 8 6 0 2 21 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 7 5 0 2 17 - 14 15
Sogndal 3/Fjøra 2 8 4 0 4 22 - 19 12
Bjørn 8 4 0 4 17 - 17 12
Eid 2 8 3 0 5 15 - 22 9
Stryn 2 7 2 0 5 11 - 16 6
Studentspretten 2 8 1 0 7 12 - 26 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

 


Oliver Kupen Skårbø scora to mål for Selje mot Sandane 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.


08.10 Deltek med to lag på Eliteturnering på Hamar


Elena Sætren Holvik frå Sandane og Stine Fimreite frå Sogndal er begge
tekne ut på NFF Sogn og Fjordane J2008 sitt lag til turneringa på Hamar. Bildet er frå kampen mellom Nordfjord og Sogn under
Enivestserien på Reed Stadion 18. september.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.

 

NFF Sogn og Fjordane deltek denne helga med to kretslag under Torshov Sport Elite Jente cup på Hamar. Turneringar er for klassene J2006, J2007 og J2008. Totalt åtte laga deltek i kvar klasse. NFF Sogn og Fjordane deltek med kretslaga sine i klassene J2007 og J2008.

Begge laga spelar innleiande kampar laurdag og plasseringskampar søndag. Jan Tore Jåstad er trenar for J2008, medan Øystein Lindesteg Rinde er trenar for J2007.

Innleiande kampar J2008, laurdag 9. oktober
Kl. 11.00 Team BDO - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 15.00 NFF Akershus - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 11.00 NFF Østfold - NFF Sogn og Fjordane

Tropp NFF Sogn og Fjordane J2008
Selma Berg, Måløy
Camla Eikenes, Førde
Elena Sætren Holvik, Sandane
Inga Berqvam, Førde
Tilde Dahl Tørnes, Kaupanger
Julie Vågen Nilsen, Høyang
Synnøve Røneid, Hafslo
Nathalie Neraas Teigen, Kaupanger
Kristina Berqvam, Førde
Mari Hov Heggestad, Sogndal
Ella Berge Hestetun, Jotun
Emilie Haukøy Eckhoff, Kaupanger
Nathalie Høgi, Sogndal
Kaja Skrede, Førde
Cathrine Tveit, Høyang
Malene Kleppe, Stryn 
Bertine Hellebø, Jotun
Stine Fimreite, Sogndal

Innleiande kampar J2007, laurdag 9. oktober
Kl. 08.00 NFF Sogn og Fjordane - NFF Agder
Kl. 12.00 NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo
Kl. 16.00 NFF IØFK - NFF Sogn og Fjordane

Tropp NFF Sogn og Fjordane J2007

Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J14

Kaja Barsnes Frøyd, Sogndal
Vilde Kongelf Stadheim, Sogndal
Kristina Hatlevoll, Sogndal
Sandra Wolff Bolseth,  Sogndal
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Sofia Verpeide Rimstad, Måløy
Ingeborg Sekse, Hafslo
Ingrid Johanne Kvalen Hafslo
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Vilde Wie, Førde
Borgny Kristin Hetle, Sandane
Andrea Njøs, Syril
Ingeborg Myklebust, Syril
Anne England Husum, Syril
Oda Eline Viken Olsen, Gaular
Lana Saltskår, Askvoll/Holmedal

08.10 Niande runde i Lokaltipset 2021


 

I den niande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, 5. divisjon og dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Kampane i niande runde blir spelt enten laurdag 9. oktober, søndag 10. oktober og tysdag 12. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2021.


07.10 Hovden Flataker matchvinnar mot England


Erik Hovden i Sogndal G20 sin bortekamp mot Stryn 24. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Erik Hovden Flataker blei matchvinnar då Norge G17 i dag vann 2-1 mot England på Marbella. 16-åringen frå Almenningen fastsette sluttresultatet til 2-1 to minutt før full tid.

Både Hovden Flataker og Johan Johannessen Bakke var i den norske startellevaren.

Neste kamp for Norge G17 er mot Russland laurdag 9. oktober.


England - Norge  1-2 (0-0)
1-0 Jude Soonsup-Bell (48. min)
1-1 Niklas Ødegård (70. min)
1-2 Erik Hovden Flataker (88. min)

Gult kort: Lewis Hall, England 


England:
Charlie Setford
Rico Lewis
Zac Sturge (Harvey Araujo 82. min)
Elijah Campell
Brodi Hughes (James Clarridge 82. min)
Sammy Braybrooke
Silko Thomas (Michael Olakigbe 46. min)
Jack Wells-Morrison
Zak Emmerson (Jude Soonsup-Bell 46. min)
Kian Pennant
Sam Mather

Norge:
Storm Strand-Kolbjørnsen
Sebastian Stokke (Albert Braut Tjåland 80. min)
Vetle Walle Egeli
Markus Olsvik Welinder
Johan Johanessen Bakke (Alwande Benedict Roaldsøy 69. min)
Syver Aas (Magnus Bech Riisnæs 69. min)
Niklas Ødegård
Henrik Langaas Skogvold (Oskar Siira Sivertsen 60. min)
Dylan Ryan Murugesapillai
Erik Hovden Flataker
Niklas Jensen Wassberg

07.10 Resultat kampar i dag, torsdag 7. oktober


Sandane sitt lag etter dagens 7-0 seier heime mot Sogndal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner

Sandane - Sogndal  7-0 (2-0)
1-0 Sjølvmål (31. min)
2-0 Sara Lothe Rustøen (38. min)
3-0 Sara Lothe Rustøen (54. min)
4-0 Sara Lothe Rustøen (56. min)
5-0 Kristine Lothe Rustøen (69. min)
6-0 Sofie Borge Tilrem (81. min)
7-0 Vilde Bolseth Lote (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Sandane 9 5 1 3 36-32 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 8 2 0 6 13-40 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Hornindal - Stordal/Stranda  1-6 (0-4)

0-1 Solveig Tangen Vad (9. min)
0-2 Siri Lirhus Hove (23. min)
0-3 Solveig Tangen Vad (24. min)
0-4 Pia Horremsbakk Bergersen (30. min)
0-5 Maja Vindsnes Arnes (57. min)
1-5 Fredrika Lødemel Sægrov, straffe (62. min)
1-6 Hedda Johanne Schreijer (82. min)

Brattvåg - HaNo/Harøy 2-7 (2-4)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 5 4 1 0 28-7 13
HaNo/Harøy 4 4 0 0 31-3 12
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Brattvåg 5 3 0 2 17-14 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Hornindal 4 1 0 3 7-21 3
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

07.10 Sogndal med 2. plass i Eliteturnering i Oslo


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 i heimekampen mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal med spelarar frå heile fylket deltok sist helg på NTF G15 Eliteturnering i Oslo.

Sogndal tok seg til semifinale ved å vinne pulja si mot KFUM og Odd. I den fyrste kampen spelte Sogndal uavgjort 2-2 mot Odd, medan puljeseieren blei sikra med 6-2 seier mot KFUM. Liam-Alexander Jacobsen Høyvik og Kristian Kongelf scora måla mot Odd, medan Andreas Kalstad (2), Viljar Stavø, Liam-Alexander Jacobsen Høyvik, Oskar Grenager og Jonas Rand Hopland sette inn måla i storseieren mot KFUM.

Dei andre puljevinnarane blei Rosenborg, Mjøndalen og Aalesund.

Gruppe A: HamKam - Rosenborg - Vålerenga
Gruppe B: Lillestrøm - Mjøndalen - Skeid
Gruppe C: KFUM - Sogndal - Odd
Gruppe D: Grorud - Ullensaker/Kisa - Aalesund

I semfinalen vann Sogndal 2-1 mot Aalesund etter scoring av Kristian Kongelf og eit sjølvmål.

Sogndal sin finalemotstandar var Rosenborg som vann sin semifinale mot Mjøndalen 3-1. Her tapte Sogndal til slutt 3-1. Sander Sjøthun Heggestad scora Sogndal sitt mål i finalen på corner.

I Bronsefinalen vann Mjøndalen 3-1 mot Aalesund.

07.10 Stryn møter Brann på Brann Stadion


Stryn jublar etter scoring i bortekampen Jølster 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn sitt herrelag skal spele treningskamp mot Brann sitt eliteserielag i Bergen. Kampen blir spelt på Brann Stadion søndag 10. oktober klokka 13.00.

Stryn får dermed ein tøff test før neste helgs seriefinale mot Førde i Kretsligaen avdeling 2. Førde har avdelingsseieren eit stykke ned i lomma, men vinn Stryn med seks mål er det Stryn som blir avdelingsmester.

Seriefinalen mellom Stryn og Førde blir spelt på Stryn Stadion laurdag 16. oktober klokka 15.00.  

Siste serierunde Kretsligaen avdeling 2
Laurdag 16. oktober
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Bremanger - Høyang 
Kl. 15.00 Kaupanger - Jølster 

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 9 9 0 0 48-8 27
Stryn 9 8 0 1 37-8 24
Høyang 9 4 0 5 21-28 12
Jølster 9 2 1 6 14-28 7
Kaupanger 9 1 1 7 10-33 4
Bremanger 9 1 2 6 9-37 5

07.10 Lokaltipset samanlagt etter åtte rundar


 

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 55 rette etter åtte rundar.

Torheim Frislid og Skogstad toppar lista poenget føre Ole Tom Myroldhaug, og to poeng føre trioen Hans-Petter Gilleshammer, Kristian Lefdal og Per-Magne Løken.

NB! Lokaltipset går over 11 rundar, og dei ni beste rundane er teljande.  


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2021.


55 rette:
Sander Torheim Frislid
Susanne Skogstad

54 rette:
Ole Tom Myroldhaug

53 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Kristian Lefdal
Per-Magne Løken

52 rette:
Bjørn-Helge Haugen

51 rette:
Kjell Bruland
Terje Jahn
Håvard Mjølkeråen
Thomas Thaule
Geir Vindheim

50 rette:
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Edvin Haugen
Per Jakob Kyrkjeeide
Elias Larsen
Asgeir Torvanger

49 rette:
Kenneth Fosse Elde
Jan Egil Gjørven
Arild Hjelmeland
Steinar Langedal
Sujeevan Mohanarajah

48 rette:
Øystein Endestad
Jakob Haugen
Arve Skaare

47 rette:
Ørjan Eikevoll
Vidar Kvalvågnes

46 rette:
Reidar Balsnes
Kay Ove Hafsås
Anders Midthjell
Stig Nord
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Sondre Solheim Langedal
Marcus Vedeler

45 rette:
Rune Lefdal
Karl Martin Norbom
Roger Nygård
Jens Sagevik
Roger Skarstein Viem
Odd Helge Vågseth

44 rette:
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Bjørn Helge Svoren
Andreas Torvanger

43 rette:
Marius Midtun Aaberge
Sjur Gimmestad
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Stein Roar Moheim
Benny Rivedal
Elisabeth Torvanger

42 rette:
John Krøke
Jon Navarsete
Roger Nordal
Magnar Skaare

41 rette:
Anny Balsnes
Knut Olav Halseth
Idar Kristiansen

40 rette:
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Miguel Maureira
Dag Olav Osen
Kay Rune Solheim

39 rette:
Jan Taule
Pål Trøsken

38 rette:
Guttorm Sæbø

37 rette:
Robert Alrek
Knut Løseth
Monday Solo

35 rette:
Roy Atle Igland
Øystein Solheim


07.10 Kampar i dag, torsdag 7. oktober


Sandane møter i dag Sogndal på heimebane i Sandane Idrettspark.
Bildet er tatt etter seieren mot Balestrand 1. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner

Kl. 18.45 Sandane - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Sandane 8 4 1 3 27-32 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 7 2 0 5 13-33 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Hornindal - Stordal/Stranda
Kl. 18.30 Brattvåg - HaNo/Harøy

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 4 3 1 0 22-6 10
HaNo/Harøy 3 3 0 0 24-1 9
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Brattvåg 4 3 0 1 15-7 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Hornindal 3 1 0 2 6-15 3
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

06.10 Måløy FK arrangerar Toyota Cup i Nordfjordhallen



Måløy FK har gleda av å invitere til Toyota Cup i Nordfjordhallen laurdag 20. og søndag 21. november.

Toyota Cup er for gutar og jenter i alderen seks til 12 år.

3'ar-fotball (6-7 år): 2 x 7 minutter (minimum 3 kamper)
5'ar-fotball (8-12 år): 1 x 13 minutter (minimum 4 kamper)

6-7 år: 10 x 15 meter (blir spelt med vant rundt hele banen)
G8 og J8/9: 20 x 30 meter
G9 og 10-12 år: 20 x 40 meter

Eventuelle spørsmål til turneringa kan rettast til cup@maloyfk.no

Les invitasjonen til Toyota Cup i Nordfjordhallen.


06.10 Kristoffer Helle Årets klubbleiar 2020



 

Kristoffer Helle er Årets klubbleiar 2020 i NFF Sogn og Fjordane.

NFF Sogn og Fjordane skriv på sine nettsider at Årets klubbleiar har gjennomført eit lenger og omfangsrikt arbeid i AHIL. Han har vist entreprenørskap, samfunnsansvar, gitt klubben god mediaomtale og har i perioden auka klubben sin aktivitet i kvalitet og omfang.

Les heile saka på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.


Grunngjeving:
Hausten for 4-5 år sidan var Kristoffer aktiv for å bli vald inn i styret som leiar. Han var tilbake i bygda etter eit utanlandsopphald og saman med andre likesinna ville han inn i styret for å utvikle klubben, finne tilbake engasjement, gleda og dugnadsgleda som var i klubben tidlegare.

Kristoffer har oppretta sportsleg utval, han har jobba aktivt for at AHIL skal bli godkjent som kvalitetsklubb og at klubben lever opp til krava. I tillegg er han trener for J12, han har fleire kiosktimar enn dei fleste i klubben, han er sjølvlært IT-konsulent og jobbar med heimesida, han klipper graset på Hilvang og i det heile ein leiar som engasjerer seg i aktivitet klubben har. Han har et bevisst forhold til å knyte personar til konkrete verv med stillingsinstruksar.

Han bruker myke tid på vervet og har mykje positiv energi som smitter over på andre. Han har stadig nye idear til korleis vi kan tjene pengar eller nye prosjekt. Kristoffer er ein leiar som er med og tilgjengeleg.

I periodar når han har fri frå jobben, er han stadig på farten rundt på anlegga våre ifm vedlikehald, møter, treningar etc. I jobbperiodane er han likevel tilgjengeleg på mail og messenger eller telefon. I det heile er Kristoffer til å stole på, ein man vil jobbe for, og han er eit godt førebilete som bygger relasjonar på alle plan i klubben.

Rett og slett ein kjekk kar og heil ved.


Tidligare vinnarar av Årets klubbleiar:
2019: Henrik Rønningen, Jotun
2018: Line Døsen, Bjørn
2017: Trine Lerum Hjellhaug, Kaupanger
2016: Torstein Tvinnereim, Stryn
2015: Jannicke Hagen Henden, Eid
2014: Sjur Gimmestad, Sandane
2013: Bjarte Gangeskar, Breimsbygda
2012: Per Øyvind Sørebø, Eikefjord
2011: Atle Steinar Solheim, Selje

06.10 Per Jarle og Cecilie tildelt Blå diplom


Rune Sunde overrekte Blå diplom til Per Jarle Hoddevik og Cecilie Sunde
i pausa under søndagens kamp mellom Selje og Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.

 

Per Jarle Hoddevik og Cecilie Sunde Hoddevik fekk søndag tildelt NFF Sogn og Fjordane sin Blå diplom for 2020. Tildelinga skjedde i pausa under Selje sin heimekamp mot Sandane på Selje Idrettspark. Rune Sunde frå NFF Sogn og Fjordane overrekte diplomane.

Blå diplom gis til eldsjeler i klubb som har gjort ein lengre vedvarande innsats i klubben, minimum 8 år, som trenar, leiar eller oppmann.

Per Jarle Hoddevik og Cecilie Sunde Hoddevik er nummer 30 og 31 frå Selje IL som har fått tildelt kretsen sin Blå diplom.

Personar frå Selje IL som har fått tildelt Blå diplom: 
Annichen Andersen Grøttå (2019)
Svein Rekdal (2019)
Elin Lesto Larsen (2018)
Evelyn Skorge (2018)
Frode Nøstdal (2017)
Maj Britt Aam Hamre (2015)
Helge Hamre (2015)
Idar Taklo (2014)
Trond Grøttå (2013)
Trond Sætren (2012)
Anne-Britt Drabløs Rekdal (2011)
Merethe K. Aarsheim (2010)
Roger Hamre (2009)
Geir-Johnny Rye (2008)
Nina Refvik (2008)
John Helge Andersen (2006)
Hilde Drabløs (2005)
Odd Drabløs (2005)
Arild Hove (2004)
Rolf Aarsheim (2003)
Roald Halsør (2003)
Jon Arve Trandal (2002)
Ola Hove (2002)
Kjell Magnar Flølo (1998)
Svein Hoff (1998)
Atle Solheim (1997)
Erik Midtgård (1996)
Oddmund Thunold (1995)
Roald Rye (1995)

06.10 Niande runde i Lokaltipset 2021


 

I den niande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, 5. divisjon og dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Kampane i niande runde blir spelt enten laurdag 9. oktober, søndag 10. oktober og tysdag 12. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2021.


06.10 Haustsamling for dommarar i Førde



 

NFF Sogn og Fjordane inviterar til den årlige haustsamlinga for dommarar.

Haustsamlinga går av stabelen på Scandic Sunnfjord Hotel i Førde laurdag 6. november.

Samlinga er for klubbdommarar, rekrutteringsdommarar, autoriserte dommarar, dommarkontaktar i klubb og veiledarar.

Dommarseksjonen i NFF Sogn og Fjordane ynskjer å samle dommarane til ein fagleg og motiverande føremiddag i Førde. Her vil ein ta ein prat om sesongen som har vore, erfaringar og hendingar i covid-sesongen, samt å førebu sesongen 2022.

Samlinga er for alle, og spesielt dei nye dommarane er spesielt velkomne.

Påmeldinga må gjerast seinast måndag 25. oktober, på e-post, til:
yngve.haakonsen@fotball.no eller pr. telefon 90 62 42 55.
 
 


Yngve Håkonsen sit klar for å ta i mot påmeldingar til haustsamlinga.
Bildet er frå Førde sin heimekamp mot Vardeneset 23. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


05.10 Resultat kampar i dag, tysdag 5. oktober


Håvard Kroken og Hornindal møtte i kveld Måløy 2 på Hornindal Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Årdal 2/Jotun - Kaupanger 2  5-0 (2-0)

1-0 Jesper Eldegard (11. min)
2-0 Kristian Lerum (16. min)
3-0 Sjølvmål (53. min) 
4-0 Eirik Thomassen Øren (59. min)
5-0 Truls Hovland (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 6 3 2 1 15-8 11
Hafslo 5 3 2 0 12-7 11
Kaupanger 2 5 0 0 5 2-14 0

6. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Dale 2  6-2 (3-0)
1-0 Eirik Engen Skadal (5. min)
2-0 Michael Kristiansen Johannessen (9. min)
3-0 Hallvard Edvardsen Sagevik (13. min)
4-0 Henrik Aase (66. min)
5-0 Simon Dobbe Personbråten (73. min)
5-1 Sander Rørvik Solheim (80. min)
6-1 Michael Kristiansen Johannessen (87. min)
6-2 Elias Sande-Neset (90. min)

Høyang 2 - Tempo 1-0 (0-0)
1-0 Mads Oppedal Loftesnes, straffe (81. min)

Eikefjord - Førde 3  0-8 (0-2)
0-1 Johannes Nagan Hjelle (38. min)
0-2 Steffen Sjøvold-Igelkjøn (41. min)
0-3 Johannes Nagan Hjelle (50. min)
0-4 Tobias By Vikøren (57. min)
0-5 Sander Leknes (66. min)
0-6 Marius Ramstad Rødvik (70. min)
0-7 Nikolai Kvarme (86. min)
0-8 Tobias By Vikøren (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 6 6 0 0 32-6 18
Tambarskjelvar 5 3 0 2 14-12 9
Eikefjord 6 2 1 3 12-22 7
Tempo 6 2 0 4 12-13 6
Høyang 2 5 2 0 3 8-13 6
Dale 2 5 1 2 2 11-14 5
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 7-16 4

6. divisjon avdeling 3
Hornindal - Måløy 2  2-4 (1-3)
0-1 Ingar Røsok Kvalheim (9. min)
1-1 Håvard Kroken (10. min)
1-2 Eirik Holvik (19. min)
1-3 Kasper Silden (37. min)
1-4 Eirik Holvik (46. min)
2-4 Chrisander Lødøen Øen (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Svelgen/Bremanger 2  5-3 (2-2)
0-1 Terje Rebni (10. min)
0-2 August Johan Ommedal (25. min)
0-3 Martin Anders Nygård (37. min)
0-4 Kristoffer Rundereim, straffe (40. min)
0-5 Martin Anders Nygård (53. min)
0-6 Ahamadey Hussain (56. min)
0-7 Martin Anders Nygård (65. min)
0-8 Joachim Lunde Træet (80. min)

Hyen - Stadlandet 8-0 (2-0)
1-0 Ole Martin Moritsgård Flatjord (7. min)
2-0 Magne-Johan Gjengedal (35. min)
3-0 Ole Martin Moritsgård Flatjord (54. min)
4-0 Ola Henning Ommedal (58. min)
5-0 Brede Mikal Seim (75. min)
6-0 Magne-Johan Gjengedal (81. min)
7-0 Jonas Eimhjellen (82. min)
8-0 Morten Ommedal (85. min)

Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen 0-3 (0-2)
0-1 Yngve Furnes (26. min)
0-2 Muktar Ferej Yassin (45. min)
0-3 Yngve Furnes (70. min)

Sjå fakta frå denne kampen.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 6 5 0 1 28-10 15
Haugen 6 5 0 1 26-10 15
Hyen 6 4 1 1 23-13 13
Flatraket 6 2 3 1 19-16 9
Hornindal 6 2 0 4 16-18 6
Breimsbygda/Jølster 2 6 1 1 4 11-17 4
Stadlandet 6 1 1 4 6-27 4
Svelgen/Bremanger 2 6 1 0 5 10-27 3

05.10 Niande runde i Lokaltipset 2021


 

I den niande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen avdeling 1, 5. divisjon og dei tre avdelingane i 6. divisjon.

Kampane i niande runde blir spelt enten laurdag 9. oktober, søndag 10. oktober og tysdag 12. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

9. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Kvik Halden - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 2: Kaupanger - Lura (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Fjøra - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Os - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Vik - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Sandane - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 7: Stryn 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 8: Førde 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 9: Kaupanger 2 - Hafslo (6. divisjon avdeling 1)
Kamp 10: Askvoll/Holmedal - Tambarskjelvar (6. divisjon avdeling 2)
Kamp 11: Haugen - Hyen (6. divisjon avdeling 3)
Kamp 12: Stadlandet - Hornindal (6. divisjon avdeling 3)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2021.


05.10 Kampar i dag, tysdag 5. oktober


Dagmund Evebø og Hornindal møter i dag Måløy 2 på Hornindal Stadion. 
Bildet er frå Hornindal sin heimekamp mot Haugen 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Årdal 2/Jotun - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 5 3 2 0 12-7 11
Årdal 2/Jotun 5 2 2 1 10-8 8
Kaupanger 2 4 0 0 4 2-9 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Dale 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tempo
Kl. 19.00 Eikefjord - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 5 5 0 0 24-6 15
Eikefjord 5 2 1 2 12-14 7
Tambarskjelvar 4 2 0 2 8-10 6
Tempo 5 2 0 3 12-12 6
Dale 2 4 1 2 1 9-8 5
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 7-16 4
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Hornindal - Måløy 2
Kl. 19.00 Hyen - Stadlandet
Kl. 20.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 5 4 0 1 24-8 12
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Hyen 5 3 1 1 15-13 10
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Hornindal 5 2 0 3 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 5 1 1 3 11-14 4
Stadlandet 5 1 1 3 6-19 4
Svelgen/Bremanger 2 5 1 0 4 7-22 3

04.10 Eid 1 vann 4-3 heime mot Førde 1


Eid 1 sitt lag etter dagens 4-3 seier heime mot Førde 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 1 vann i kveld 4-3 heime mot Førde 1 i klasse J15/17 1. divisjon haust.

Julia Felde (2), Lene Refsnes og Marte Skeistrand scora for Eid 1, medan Henriette Palma Flaten, Elma Sørensen Solheim og Marie Jakobsen sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Syril 2-1 borte mot Måløy.  Andrea Sælid Njøs scora begge måla til Syril i 1. omgang, medan Eli Sofie Seim Skjølberg reduserte til 1-2 i 2. omgang.


Eid 1 - Førde 1  4-3 (2-1)
0-1 Henriette Palma Flaten (7. min)
1-1 Lene Refsnes (33. min)
2-1 Julia Felde (40. min)
2-2 Elma Sørensen Solheim (45. min)
2-3 Marie Jakobsen (47. min)
3-3 Julia Felde (51. min)
4-3 Marte Skeistrand (78. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Eid 1:
Ilona Johannessen
Tuva Sigdestad Lund
Andrea Engeseth Naustdal
Andrine Flo Heggen
Mathilde Solheim
Lene Refsnes
Marte Skeistrand
Julia Felde
Eveline Skrede Anderson
Amanda Marie Challen
Matea Myrold Haavik
Ida Balsnes
Dina Helena Grönstrand Taklo
Tara-Mari Hovden
Cecilie Elde Aarvik
Elsa Jansen Bredesen

Førde 1:
Sofie Honningsvåg Aarnes
Viktoria Zablotna
Lise Hafstad
Kristina Hjelmeland Berqvam
Inga Hjelmeland Berqvam
Marie Jakobsen
Frida Kusslid Skilbrei
Sigrid Welle
Henriette Palma Flaten
Andrea Myren Ynnesdal
Nora Gåsdal
Bertine Hauge Angedal
Elma Sørensen Solheim
Vilde Sunde Wie
Ingrid Kvåle Øvrebø


Tabell J15/17 1. divisjon haust
Syril 4 4 0 0 20-4 12
Eid 1 4 2 0 2 10-11 6
Måløy 5 2 0 3 12-16 6
Førde 1 5 1 0 4 14-25 3

04.10 Sogndal 2 tapte 5-1 borte mot Brann 2


Sogndal 2 må framleis vente på sin fyrste seier denne sesongen.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal 2 tapte i ettermiddag 5-1 borte mot Brann 2 i botnkampen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Monga Aluta Simba (2) og Vegard Haugerud Hagen (2) scora måla til Brann 2, medan Filip Pleym Mardal sette inn målet til Sogndal 2. I tillegg scora Sogndal 2 eit sjølvmål like før full tid.

Brann 2 klatra med dagens seier frå 13. plass til 8. plass på tabellen, medan Sogndal 2 ligg heilt sist med to poeng på åtte kampar. 


Brann 2 - Sogndal 2  5-1 (4-1)
1-0 Vegard Haugerud Hagen (3. min)
2-0 Monga Aluta Simba (11. min)
3-0 Vegard Haugerud Hagen (18. min)
3-1 Filip Pleym Mardal (20. min)
4-1 Monga Aluta Simba (43. min)
5-1 Sjølvmål, Lidvin Berge Hestetun (90. min)

Dommar:
Anders Bjerk Hansen, Bjarg

Assistentdommarar: Magnus Drag Lysø, Rørvik og Mathias Fremstad Nymo, Askøy

Gult kort: Sander Hestetun Kilen, Sogndal 2


Brann 2:
Markus Olsen Pettersen 
Lars Christian Krogh Gerson
Ole Didrik Blomberg
Morgan Ahmer
Håvard Vindenes Presthus
Mathias Knutsen Rasmussen
Mikal Berg Kvinge
Kasper Holmboe Skaanes
Vegard Haugerud Hagen
Filip Møller Delaveris
Monga Aluta Simba

Innbyttarar:
Martin Børsheim
Henrik Kjeilen Steinseide
Casper Thorsen
Marcus Fandino
Mikael Andersen Baisotti
Mathias Schilbred-Eriksen
Patrik Andersen
Sander Johannesen

Sogndal 2:
Jørgen Johnsen
Iver Skorve
Tom-Rune Sæle
Jonas Torvanger
Mikkel Raunehaug Erlandsen Kaptein
Marius Årøy
Adrian Søvold
Per Michael Legria Thune
Ingvar Kolbjørnsen
Filip Pleym Mardal
Sander Hestetun Kilen

Innbyttarar:
Sondre Nor Midthjell
Lidvin Berge Hestetun
Sondre Waage Andersen
Mikal Dahlen


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 9 8 1 0 29 - 8  25
Fana 9 7 1 1 27 - 12 22
Fyllingsdalen 9 7 0 2 22 - 10 21
Lyn 1896 FK 9 4 4 1 21 - 10 16
Bjarg 9 5 1 3 15 - 16 16
Os 9 3 3 3 20 - 20 12
Stord 9 3 2 4 19 - 21 11
Brann 2 9 3 0 6 26 - 24 9
Sandviken 9 2 3 4 13 - 17 9
Lysekloster 9 2 2 5 18 - 17 8
Årdal 9 2 2 5 5 - 22 8
Ready 8 1 4 3 14 - 15 7
Fjøra 9 2 1 6 17 - 25 7
Sogndal 2 8 0 2 6 4 - 33 2

04.10 Selje fekk overrekt Fair Play Prisen 2020


Rune Sunde overrekte Fair Play-prisen til Atle Solheim i pausa
under gårsdagens kamp mellom Selje og Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.

Selje blei vinnarar av Fair Play-Prisen 2020 i NFF Sogn og Fjordane.

Overrekkinga av prisen blei gjort i pausa under gårsdagens kamp i 5. divisjon mellom Selje og Sandane. Rune Sunde frå NFF Sogn og Fjordane overrekte prisen som var ein plakett og ein gavesjekk på kr. 10 000,- til Atle Solheim i Selje Fotball.   

Fair Play Prisen, som delast ut i regi av NFF og Norsk Tipping, er ei høgthengande utmerking som går til ein klubb i kvar krets som har gjort eit særs godt arbeid innan Fair Play.

Selje har tidligare blitt kåra til Årets Fair Play-klubb i Sogn og Fjordane i 2012, 2013 og 2015.

Grunngjeving for tildelinga:
Selje IL har i mange år jobba godt og strukturert i sitt Fair play arbeid. Fair play fokuset er gjennomgåande i alle arrangement i regi av klubben, og det er vel kanskje den einaste klubben som har Fair play logo tufta inn i kunstgraset på bana si.

Selje Cup, som er ei stor og tradisjonsrik turnering, vart avlyst grunna koronasituasjonen i år. Selje Cup blir aktivt brukt til å fronte Fair play og i fjor kjøpte klubben inn regnbogekapteinsbind til alle lag som deltok, for å sette fokus på mangfaldet og respekt for ulikeheiter i fotballen. Dei har også eit samarbeid med Amnesty. Media var tilstades og gav god profilering av eit viktig tema samt at klubben fekk vel fortent merksemd og ros for tiltaket.

I år har dei gjennomført TINE Fotballskule i koronatid, også den med stort Fair play fokus. Fair play var tema på fellessamlingar på fotballskulen og deltakarane (6-10 år) gjennomførte natursti rundt stadion.

Klubben har eit stort fokus på «fotball for alle». Flyktningar og innvandrarar som har vore busett i kommunen, har vore ein naturleg del av fotballaktiviteten. Grunna små årskull samarbeider dei med naboklubbar for å gi tilbod til alle som vil spele fotball.

Selje arrangerer interne Fair play møter på alle nivå. Haldningskontraktar blir benytta for spelarar frå 9 år og oppover og dei er gode på profilering av Fair play på stadion på bekledning og i alt materiell klubben sender ut.

Eldsjelene i Selje IL framstår som gode rollemodellar i fotballen i Sogn og Fjordane. Leiar i klubben, Atle Solheim, var som ein av tre kandidatar nominert til den nasjonale Ildsjelprisen som vart delt ut på Idrettsgallaen på Hamar i 2017. I tillegg har han vunnet prisen som Årets leiar i vår krets.
   

Tidligare vinnarar av Fair Play-prisen:
2019: Stryn
2018: Vik
2017: Stryn
2016: Vik
2015: Selje
2014: Jølster
2013: Selje
2012: Selje
2011: Eikefjord
2010: Skavøypoll
2009: Jølster


Under kan du sjå kven som stakk av med Fair Play-prisen i dei andre kretsane her i landet i 2020.

Årets Fair play-klubbar 2020:
Agder: Birkenes
Akershus: Dal
Buskerud: Kongsberg
Finnmark: Bossekop
Hordaland: Nore Neset
Hålogaland: Mjølner
Indre Østland: Storhamar
Nordland: Halsakameratane
Nordmøre og Romsdal: Midsund
Oslo: Sagene
Rogaland: Hundvåg
Sogn og Fjordane: Selje
Sunnmøre: Volda
Telemark: Storm
Troms: Reinen
Trøndelag: Rørvik
Vestfold: Runar
Østfold: Eika Krapfoss

 


Frå utdelinga av Fair Play Prisen 2013 til Selje på Selje skule 12 april.2014.
Sjå bilder frå markeringa i gymsalen på Selje selje.
Sjå filmen frå markeringa i gymsalen på Selje skule. 


Per Ravn Omdal var i Selje og delte ut Fair Play Prisen 2012.  
Sjå bilder frå utdelinga av Fair Play Prisen 2012.


04.10 Førde kretsmester i 3. divisjon kvinner


Førde jublar etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

To serierundar før slutt er det klart at Førde er kretsmester i 3. divisjon kvinner denne sesongen. Førde står med åtte strake seierar og 50-8 i målforskjell på dei åtte fyrste kampane.

Som avdelingsvinnar i 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane skal Førde ut i kvalifisering om opprykk til 2. divisjon kvinner. I kvalifiseringa møter Førde dei to avdelingsvinnarane frå Hordaland og Rogaland. Dei to beste av dei tre laga i kvalifiseringa rykker opp til 2. divisjon kvinner.

Før Førde skal ut i kvalifisering om opprykk avsluttar dei sesongen i 3. divisjon kvinner med bortekamp mot Studentspretten og heimekamp mot Stryn. 


Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Sandane 8 4 1 3 27-32 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 7 2 0 5 13-33 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

04.10 To personar prikka inn sju rette


 

To personar prikka inn sju rette i den 8. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips. Dei to var Kenneth Fosse Elde og Hans-Petter Gilleshammer.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Kenneth Fosse Elde.

Kupongen for 9. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


7 rette:
Kenneth Fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer

6 rette:
Kjell Bruland
Johnny Husevåg
Ole Tom Myroldhaug
Bjørn Helge Svoren

5 rette:
Halldis Balsnes
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Edvin Haugen
Arild Hjelmeland
Per-Magne Løken
Even Melås Fåberg
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal
Arve Skaare
Jan Taule
Thomas Thaule
Pål Trøsken
Geir Vindhein
Odd Helge Vågseth

4 rette:
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Øystein Endestad
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Jakob Haugen
Roy Atle Igland
Serif Isic
Terje Jahn
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Elias Larsen
Rolf Lefdal
Knut Løseth
Miguel Maureira
Håvard Mjølkeråen
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Sondre Solheim Langedal
Jan Magne Solibakke
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler


8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen) U 1-1
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)  B 1-2
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 1-0
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4) U 2-2
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 3-0 
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) U 2-2
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner) UTSETT
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner) B 3-7
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon) H 3-2 
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon) B 0-3
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup) B 1-2


04.10 Kampar i dag, måndag 4. oktober


Filip Pleym Mardal og Sogndal 2 møter i dag Brann 2 på Bortebane. 
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Brann 2 - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 9 8 1 0 29 - 8  25
Fana 9 7 1 1 27 - 12 22
Fyllingsdalen 9 7 0 2 22 - 10 21
Lyn 1896 FK 9 4 4 1 21 - 10 16
Bjarg 9 5 1 3 15 - 16 16
Os 9 3 3 3 20 - 20 12
Stord 9 3 2 4 19 - 21 11
Sandviken 9 2 3 4 13 - 17 9
Lysekloster 9 2 2 5 18 - 17 8
Årdal 9 2 2 5 5 - 22 8
Ready 8 1 4 3 14 - 15 7
Fjøra 9 2 1 6 17 - 25 7
Brann 2 8 2 0 6 21 - 23 6
Sogndal 2 7 0 2 5 3 - 28 2

03.10 Resultat kampar i dag, søndag 3. oktober


Førde 2 sikra med dagens seier mot Eid 2 KM-tittelen i 5. divisjon.
Viss Førde sitt lag i Kretsligaen rykker opp til Norsk Tipping-ligaen
blir det opprykk frå 5. divisjon til Kretsligaen for Førde 2.
Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Bak f.v. Elias Larsen (trenar), Emil Berge, Håvard Folkestad, Andreas Årseth, Ulirik Nielsen , Mathias A. Sælen og Ole Petter H. Larsen.
Framme f.v. Mathias Helgheim, Nikolai Hvidsten, Magne Aarøen, Andreas Tefre, Edvin Brattreit, Tobias Holme og Lasse Aamelfot.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Viking 1-2

0-1 Hanne Sæthre Jakobsen (5. min)
0-2 Gina Ødegaard (80. min)
1-2 Thea Sviggum Elle (81. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 8 7 1 0 29-4 22
Bryne 8 7 1 0 24-4 22
Fyllingsdalen 8 5 3 0 16-5 18
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 20-12 15
Avaldsnes 2 7 4 1 2 17-15 13
Kaupanger 8 3 1 4 9-11 10
Loddefjord 8 3 0 5 10-13 9
Haugar 8 3 0 5 9-14 9
Klepp 2 8 2 2 4 13-18 8
Stord 8 2 0 6 10-26 6
Lura 8 1 0 7 11-27 3
Staal Jørpeland 7 0 1 6 3-22 1


3. divisjon kvinner
Sogndal - Førde 1-10 (1-5)
0-1 Thea Lovise Holsen (4. min)
0-2 Sofia Hagen Paulen (11. min)
0-3 Ida Kristine Rotnes (20. min)
1-3 Aurora Servold Wåseth (22. min)
1-4 Sofia Hagen Paulen (23. min)
1-5 Anne Gyldenskog Kilnes (27. min)
1-6 Inga Hoff (58. min)
1-7 Sofia Hagen Paulen (62. min)
1-8 Sofia Hagen Paulen (63. min)
1-9 Stina Hillersøy (79. min)
1-10 Tina Lund Davanger (84. min)

Sandane - Studentspretten 3-7 (1-4)
0-1 Emma Askeland (4. min)
0-2 Kamilla Vangsnes (14. min)
0-3 Julie Antonsen Lenes (32. min)
0-4 Kamilla Vangsnes (38. min)
1-4 Kristine Lothe Rustøen (41. min)
2-4 Sara Lothe Rustøen (56. min)
2-5 Kamilla Vangsnes (66. min)
2-6 Julie Antonsen Lenes (80. min)
2-7 Tuva Søreide Solberg (84. min)
3-7 Kristine Lothe Rustøen (86. min)

Balestrand - Stryn  - UTSETT

Tabell 3. divisjon kvinner

Førde 8 8 0 0 50-8 24
Studentspretten 8 4 1 3 24-18 13
Sandane 8 4 1 3 27-32 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Sogndal 7 2 0 5 13-33 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Brattvåg - Selje 2-3 (2-1)
0-1 Sofie Refvik Hove (3. min)
1-1 Emma Otine Hagen (12. min)
2-1 Emma Sofie Hjelle Kvammen (30. min)
2-2 Sofie Refvik Hove (80. min)
2-3 Katrine Lunde (90. min)

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 4 3 1 0 22-6 10
HaNo/Harøy 3 3 0 0 24-1 9
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Brattvåg 4 3 0 1 15-7 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Hornindal 3 1 0 2 6-15 3
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0


5. divisjon
Selje - Sandane 3-2 (2-0)
1-0 Oliver Kupen Skårbø (6. min)
2-0 Joachim Refvik (13. min)
2-1 Tore Tveit (63. min)
3-1 Joachim Refvik (69. min)
3-2 Hallvard Bjotveit (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene frå Selje si garderobe etter kampen.


Eid 2 - Førde 2 0-3 (0-2)
0-1 Magne Elias Aarøen (12. min)
0-2 Lasse Aamelfot (31. min)
0-3 Edvin Dvergsdal Brattreit (52. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene etter at Førde sikra seg KM-tittelen.

Fure - Stryn 2  1-5 (0-2)
0-1 Hubert Karol Wdowiak (21. min)
0-2 Rasmus Skaare Tjellaug (31. min)
1-2 Einar Furset (51. min)
1-3 Jørgen Trøsken (68. min)
1-4 Mohamed Ahmed (77. min)
1-5 Kasper Bjørkedal Eide (86. min)

Florø 2 - Studentspretten 2  1-0 (0-0)
1-0 Kim-Christian Liset (56. min)

Sogndal 3/Fjøra 2 - Bjørn  3-4 (0-2)


Tabell 5. divisjon
Førde 2 8 8 0 0 36 - 7 24
Sandane 8 6 0 2 21 - 11 18
Selje 8 5 0 3 27 - 21 15
Florø 2 7 5 0 2 17 - 14 15
Sogndal 3/Fjøra 2 8 4 0 4 22 - 19 12
Bjørn 8 4 0 4 17 - 17 12
Eid 2 8 3 0 5 15 - 22 9
Stryn 2 7 2 0 5 11 - 16 6
Studentspretten 2 8 1 0 7 12 - 26 3
Fure 8 1 0 7 19 - 44 3

03.10 Fotballstudio på Hallo Sogn


Marthe Bjørhovde, Odd Einar Fimreite og Cecilie Leivdal etter at
Volda slo ut Fortuna Ålesund i 1. runde i NM kvinner i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp mellom Kaupanger og Viking fotballstudio.

Frå klokka 11.55 kan du følge Kaupanger sin kamp mot topplaget Viking på Kaupanger Stadion.

Gjest i Studio i dag er Odd Einar Fimreite.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - Viking.

03.10 Fem personar har har prikka inn fire rette kampar


 

Etter at sju av dei 12 kampane i 8. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.


4 rette:
Kjell Bruland
Kenneth Fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Ole Tom Myroldhaug
Odd Helge Vågseth

3 rette:
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Per Michael Frichsen
Svein Arne Hagen
Rune Hansen
Johnny Husevåg
Serif Isic
Rolf Lefdal
Knut Løseth
Even Melås Fåberg
Anders Midthjell
Jon Georg Rutledal
Arve Skaare
Magnar Skaare
Bjørn Helge Svoren
Jan Taule
Pål Trøsken

2 rette:
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Øystein Endestad
Bente Fosse
Kay Ove Hafsås
Edvin Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Steinar Holvik
Ole morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Elias Larsen
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Jon Rauset
August Sigdestad Lund
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Sondre Solheim Langedal
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Geir Vindhein
Sindre Årskog


8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen) U 1-1
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4) H 1-0
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4) U 2-2
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 3-0 
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) U 2-2
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup) B 1-2


03.10 Kampar i dag, søndag 3. oktober


Selje møter i dag Sandane på heimebane i 5. divisjon.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga i 2019 som enda uavgjort 6-6.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


2. divisjon kvinner
Kl. 12.00 Kaupanger - Viking

NB! Hallo Sogn TV har i forbindelse med denne kampen fotballstudio frå klokka 11.55. Gjest i Studio i dag er Odd Einar Fimreite.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - Viking.


Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 7 6 1 0 27-3 19
Bryne 7 6 1 0 22-4 19
Fyllingsdalen 8 5 3 0 16-5 18
Arna-Bjørnar 2 7 5 0 2 20-10 15
Avaldsnes 2 6 3 1 2 13-12 10
Kaupanger 7 3 1 3 8-9 10
Loddefjord 8 3 0 5 10-13 9
Haugar 8 3 0 5 9-14 9
Stord 7 2 0 5 9-24 6
Klepp 2 7 1 2 4 11-17 5
Lura 7 1 0 6 8-23 3
Staal Jørpeland 7 0 1 6 3-22 1

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Stryn
Kl. 15.00 Sogndal - Førde
Kl. 15.00 Sandane - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 7 7 0 0 40-7 21
Sandane 7 4 1 2 24-25 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Studentspretten 7 3 1 3 17-15 10
Sogndal 6 2 0 4 12-23 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0


4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 13.00 Brattvåg - Selje 2-3 

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 4 3 1 0 22-6 10
HaNo/Harøy 3 3 0 0 24-1 9
Åheim/Selje  4 3 0 1 20-5 9
Brattvåg 4 3 0 1 15-7 9
Aksla 4 2 1 1 11-7 7
Hareid  5 2 0 3 16-11 6
Hornindal 3 1 0 2 6-15 3
Bergsøy 5 1 0 4 8-25 3
Vigra  6 0 0 6 7-52 0

5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Sandane
Kl. 15.00 Eid 2 - Førde 2
Kl. 15.00 Fure - Stryn 2
Kl. 15.00 Florø 2 - Studentspretten 2
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Bjørn 

Tabell 5. divisjon
Førde 2 7 7 0 0 33 - 7 21
Sandane 7 6 0 1 19 - 8 18
Selje 7 4 0 3 24 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 7 4 0 3 19 - 15 12
Florø 2 6 4 0 2 16 - 14 12
Bjørn 7 3 0 4 13 - 14 9
Eid 2 7 3 0 4 15 - 19 9
Stryn 2 6 1 0 5 6 - 15 3
Studentspretten 2 7 1 0 6 12 - 25 3
Fure 7 1 0 6 18 - 39 3

02.10 Resultat kampar i dag, laurdag 2. oktober


Morten Mathias Larssen Mathisen scora Bremanger sitt fyrste mål i dagens kamp borte mot Jølster på Skei Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


NM G16 Telenor Cup
Sogndal - Åsane  1-2 (1-1)
1-0 Abdalla Mohamed Mohamud (20. min)
1-1 Tobias Breivik Sagstad (34. min)
1-2 Tobias Breivik Sagstad, straffe (61. min) 


OBOS-ligaen
Sogndal - Jerv  1-1 (1-0)
1-0 Steffen Lie Skålevik (23. min)
1-1 John Olav Norheim (74. min)

Fredrikstad - Raufoss 1-1 (1-0)
KFUM - Stjørdals Blink 1-0 (0-0)
Ranheim - Strømmen 5-2 (1-0)
Sandnes Ulf - Bryne 2-2 (0-0)
Start - Åsane 1-1 (1-0)
Ullensaker/Kisa - Grorud 1-2 (1-1)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 21 15 3 3 48 - 17 48
Aalesund 21 12 6 3 46 - 28 42
Jerv 22 12 6 4 39 - 35 42
Fredrikstad 22 11 6 5 46 - 31 39
KFUM 22 9 7 6 33 - 30 34
Sogndal 22 9 6 7 31 - 24 33
Ranheim TF 22 8 6 8 43 - 41 30
Raufoss 22 8 4 10 38 - 36 28
Åsane 22 8 4 10 27 - 39 28
Start 22 7 5 10 41 - 45 26
Sandnes Ulf 22 7 5 10 29 - 36 26
Bryne 22 7 4 11 31 - 36 25
Stjørdals-Blink 22 7 2 13 23 - 38 23
Ullensaker/Kisa 22 6 4 12 25 - 38 22
Grorud 22 6 3 13 31 - 46 21
Strømmen 22 2 11 9 20 - 31 17


PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Kongsvinger 0-5 (0-1)
0-1 Jan Martin Hoel Andersen (38. min)
0-2 Martin Tangen Vinjor (66. min)
0-3 Ludvig Halvorsen Langrekken (74. min)
0-4 Ludvig Halvorsen Langrekken (87. min)
0-5 Martin Tangen Vinjor (89. min)

Senja - Kvik Halden 2-3 (1-2)
Asker - Bærum 3-0 (2-0)
Moss - Alta 3-0 (1-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 19 16 2 1 63 - 20 50
Hødd 19 12 5 2 44 - 14 41
Asker 17 10 3 4 38 - 21 33
Brattvåg 19 10 3 6 42 - 32 33
Alta 20 9 5 6 34 - 33 32
Kvik Halden 19 9 4 6 37 - 31 31
Tromsdalen 17 9 3 5 33 - 22 30
Eidsvold TF 19 9 3 7 35 - 36 30
Vålerenga 2 19 6 4 9 35 - 42 22
Bærum 20 6 2 12 31 - 39 20
Moss 19 5 5 9 31 - 43 20
Fløya 19 1 8 10 22 - 49 11
Florø 20 3 2 15 19 - 52 11
Senja 20 1 5 14 21 - 51 8


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Årdal - Lysekloster 1-0 (1-0)

1-0 Jacob Frøyen Bergset (35. min)

Fjøra - Ready  2-2 (1-2) 
0-1 Sondre Nordgaard Meløe (10. min)
0-2 Junior Franck Kouta, straffe (32. min)
1-2 Malvin Gjerde, straffe (39. min)
2-2 Mathias Hovland (48. min)

Fana - Fyllingsdalen 2-1 (1-0)
1-0 Anders Sørevik (18. min)
2-0 Vebjørn Høynes (54. min)
2-1 Ivar Mykkeltvedt (71. min)

Bjarg - Lyn 1896 0-2 (0-2)
0-1 Henrik Elvevold (9. min)
0-2 Peder Nomell (15. min)

Os - Stord 3-2 (2-1)
0-1 Simen Hanssen Grov (8. min)
1-1 Thomas Stene Spilde (20. min)
2-1 Thomas Stene Spilde (44. min)
2-2 Andreas Brakedal Eide (53. min)
3-2 Niklas Lunde Fosen (71. min)
 
Sandviken - Frigg 2-3 (0-3)
0-1 Ulrik Ferrer, straffe (22. min)
0-2 Vital Curtis Kaba, straffe (35. min)
0-3 Petter Nosakhare Dahl (40. min)
1-3 Ole Thomas Herrem (67. min)
2-3 Jesper Nesdal Sandberg (89. min)


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 9 8 1 0 29 - 8  25
Fana 9 7 1 1 27 - 12 22
Fyllingsdalen 9 7 0 2 22 - 10 21
Lyn 1896 FK 9 4 4 1 21 - 10 16
Bjarg 9 5 1 3 15 - 16 16
Os 9 3 3 3 20 - 20 12
Stord 9 3 2 4 19 - 21 11
Sandviken 9 2 3 4 13 - 17 9
Lysekloster 9 2 2 5 18 - 17 8
Årdal 9 2 2 5 5 - 22 8
Ready 8 1 4 3 14 - 15 7
Fjøra 9 2 1 6 17 - 25 7
Brann 2 8 2 0 6 21 - 23 6
Sogndal 2 7 0 2 5 3 - 28 2

Kretsligaen avdeling 1
Dale - Syril  3-0 (1-0)
1-0 Vegard Eikevik Dyrstad (45. min)
2-0 Gaute Nyland (59. min)
3-0 Vegard Skår (63. min)

Vik - Eid 2-1 (1-0) 

1-0 Dag Einar Bøtun (21. min)
2-0 Idar Holen, straffe (45. min)
2-1 Dan Jøran Hafsås, straffe (87. min)

Måløy - Studentspretten 6-1 (3-1)
1-0 Marko Ntontai Or Dodaj (10. min)
2-0 Simon Eide Nordbø (20. min)
3-0 Marko Ntontai Or Dodaj (270. min)
3-1 Sasa Nedic (28. min)
4-1 Markus Tvendeseter Kupen (62. min)
5-1 Chris-Andre Nore (66. min)
6-1 Kasper Silden (90. min+2)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 9 7 0 2 26-7 21
Måløy 8 5 2 1 21-9 17
Studentspretten 9 4 1 4 16-25 13
Vik 8 3 2 3 20-16 11
Dale 9 2 2 5 13-22 8
Syril 9 1 1 7 10-27 4

Kretsligaen avdeling 2
Jølster - Bremanger 2-2 (1-1)
1-0 Severin Knutson Halland (8. min)
1-1 Morten Mathias Larssen Mathisen (12. min)
1-2 Anders Frøyen (47. min)
2-2 Arild Øygard (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Stryn 0-5 (0-4)

0-1 Trym Vatn Øvreberg (10. min)
0-2 Vegard Sæten Hopland (12. min)
0-3 Vegard Sæten Hopland (34. min)
0-4 Jørgen Trøsken (39. min)
0-5 Vegard Sæten Hopland, straffe (62. min)

Førde - Kaupanger  8-0 (5-0)
1-0 Mathias Lambrechts Sagevik (9. min)
2-0 Sander Aamelfot (19. min)
3-0 Vegard Savland (21. min)
4-0 Sjølvmål, Leif Andrik Teigen (30. min)
5-0 Vegard Savland (37. min)
6-0 Vegard Savland (58. min)
7-0 Vegard Savland (64. min)
8-0 Mathias Aanderud Sælen (85. min)


Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 9 9 0 0 48-8 27
Stryn 9 8 0 1 37-8 24
Høyang 9 4 0 5 21-28 12
Jølster 9 2 1 6 14-28 7
Kaupanger 9 1 1 7 10-33 4
Bremanger 9 1 2 6 9-37 5

4. divisjon kvinner 7'ar
Syril - Askvoll/Holmedal/Atløy 2-2
Bjørn - Høyang 5-5

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 5 4 1 0 21-11 13
Syril 5 2 1 2 13-14 7
Bjørn 5 2 1 2 16-22 7
Jotun 5 2 0 3 20-21 6
Sogndal 5 2 0 3 12-16 6
Askvoll/Holmedal/Atløy 5 1 1 3 14-12 4

02.10 Åttande runde i Lokaltipset 2021


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 14.55.


I den åttande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon o NM G16 Telenor Cup.

Kampane i åttande runde blir spelt enten laurdag 2. oktober eller søndag 3. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2021.


02.10 Kampar i dag, laurdag 2. oktober


Bremanger møter i dag Jølster på bortebane i Kretsligaen avdeling 2.
Bildet er frå 3-2 seieren heime mot Jølster 28. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


NM G16 Telenor Cup
Kl. 15.00 Sogndal - Åsane


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Sogndal - Jerv
Kl. 15.00 Fredrikstad - Raufoss
Kl. 15.00 KFUM - Stjørdals Blink
Kl. 15.00 Ranheim - Strømmen
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Bryne
Kl. 15.00 Start - Åsane

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 21 15 3 3 48 - 17 48
Aalesund 21 12 6 3 46 - 28 42
Jerv 21 12 5 4 38 - 34 41
Fredrikstad 21 11 5 5 45 - 30 38
Sogndal 21 9 5 7 30 - 23 32
KFUM 21 8 7 6 32 - 30 31
Raufoss 21 8 3 10 37 - 35 27
Ranheim TF 21 7 6 8 38 - 39 27
Åsane 21 8 3 10 26 - 38 27
Bryne 21 7 4 10 31 - 34 25
Start 21 7 4 10 40 - 44 25
Sandnes Ulf 21 6 5 10 27 - 36 23
Stjørdals-Blink 21 7 2 12 23 - 37 23
Ullensaker/Kisa 21 6 4 11 24 - 36 22
Grorud 21 5 3 13 29 - 45 18
Strømmen 21 2 11 8 18 - 26 17

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Florø - Kongsvinger
Kl. 16.00 Senja - Kvik Halden
Kl. 16.00 Asker - Bærum
Kl. 16.00 Moss - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 18 15 2 1 58 - 20 47
Hødd 19 12 5 2 44 - 14 41
Brattvåg 19 10 3 6 42 - 32 33
Alta 19 9 5 5 34 - 30 32
Asker 16 9 3 4 35 - 21 30
Tromsdalen 17 9 3 5 33 - 22 30
Eidsvold TF 19 9 3 7 35 - 36 30
Kvik Halden 18 8 4 6 34 - 29 28
Vålerenga 2 19 6 4 9 35 - 42 22
Bærum 19 6 2 11 31 - 36 20
Moss 18 4 5 9 28 - 43 17
Fløya 19 1 8 10 22 - 49 11
Florø 19 3 2 14 19 - 47 11
Senja 19 1 5 13 19 - 48 8

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Bjarg - Lyn 1896
Kl. 14.00 Os - Stord
Kl. 14.30 Sandviken - Frigg
Kl. 16.00 Årdal - Lysekloster
Kl. 17.00 Fana - Fyllingsdalen
Kl. 18.00 Fjøra - Ready   

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 8 7 1 0 26-6 22
Fyllingsdalen 8 7 0 1 21-8 21
Fana 8 6 1 1 25-11 19
Bjarg 8 5 1 2 15-14 16
Lyn 1896 FK 8 3 4 1 19-10 13
Stord 8 3 2 3 17-18 11
Os 8 2 3 3 17-18 9
Sandviken 8 2 3 3 11-14 9
Lysekloster 8 2 2 4 18-16 8
Ready 7 1 3 3 12-13 6
Brann 2 8 2 0 6 21-23 6
Fjøra 8 2 0 6 15-23 6
Årdal 8 1 2 5 4-22 5
Sogndal 2 7 0 2 5 3-28 2

Kretsligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Dale - Syril
Kl. 16.00 Vik - Eid
Kl. 16.00 Måløy - Studentspretten

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 8 7 0 1 25-5 21
Måløy 7 4 2 1 15-8 14
Studentspretten 8 4 1 3 15-19 13
Vik 7 2 2 3 18-15 8
Dale 8 1 2 5 10-22 5
Syril 8 1 1 6 10-24 4

Kretsligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Høyang - Stryn
Kl. 15.00 Førde - Kaupanger
Kl. 15.00 Jølster - Bremanger

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 8 8 0 0 40-8 24
Stryn 8 7 0 1 32-8 21
Høyang  8 4 0 4 21-20 12
Jølster 8 2 0 6 12-26 6
Kaupanger 8 1 1 6 10-25 4
Bremanger 8 1 1 6 7-35 4

4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 14.00 Syril - Askvoll/Holmedal/Atløy
Kl. 14.00 Bjørn - Høyang

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Jotun 5 2 0 3 20-21 6
Sogndal 5 2 0 3 12-16 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Askvoll/Holmedal/Atløy 4 1 0 3 12-10 3

01.10 Resultat kampar i dag, fredag 1. oktober


Hyen vann i kveld 4-3 heime mot Hornindal på Hyen Sentralidrettsanlegg.
Bildet er tatt etter seieren mot Flatraket/Skavøypoll 2 26. juli 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


4. divisjon kvinner 7'ar
Jotun - Sogndal  8-1 (2-0)


Mål Sogndal: Hilde Nes

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Jotun 5 2 0 3 20-21 6
Sogndal 5 2 0 3 12-16 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Askvoll/Holmedal/Atløy 4 1 0 3 12-10 3

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Hornindal 4-3 (2-1)
1-0 Sindre Moritsgård Flatjord (38. min)
1-1 Håvard Kroken (43. min) 
2-1 Magne Johan Gjengedal (45. min)
2-2 Tom Øyvind Solheim (47. min)
3-2 Magne Johan Gjengedal (55. min)
4-2 Brede Seim (79. min)
4-3 Sjølvmål (85. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 5 4 0 1 24-8 12
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Hyen 5 3 1 1 15-13 10
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Hornindal 5 2 0 3 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 5 1 1 3 11-14 4
Stadlandet 5 1 1 3 6-19 4
Svelgen/Bremanger 2 5 1 0 4 7-22 3

01.10 Måløy FK arrangerar Tine Fotballskule


Frå Tornado Måløy sin Tine Fotballskule på Måløy Stadion hausten 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule hausten 2015 på Måløy Stadion.


Måløy Fotballklubb arrangerar måndag 11. oktober til onsdag 13. oktober.

Fotballskulen er for gutar og jenter født 2010 - 2014 (2. til 6. klasse).

Fotballskulen varer frå klokka klokka 10.00 til 14.00 kvar dag.

Måndag 11. oktober er det oppmøte/registrering kl. 09.30.

Tine Fotballskule blir gjennomført på Skavøypoll Stadion og/eller i Nordfjordhallen.

Samtlige deltakere får utlevert t-skjorte og ryggsekk, i tillegg til et praktisk fotballnett.

Det blir egne økter for keeperane.

Påmeldingsfrist er sett til torsdag 7. oktober.

Sjå meir informasjon på Måløy FK sine Facebooksider.

 


Frå Tornado Måløy sin Tine Fotballskule 24. juni 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule  24. juni 2015.


01.10 Bilder frå kampen Sandane - Fure


Sandane jublar etter at Tore Tveit scora Sandane sitt fjerde mål på
eit flott frispark frå 30 meter i gårsdagens 4-1 seier mot Fure.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sandane vann i går ettermiddag 4-1 heime mot Fure i den utsatte kampen mot Fure.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sandane - Fure  4-1 (2-0)
1-0 Sjølvmål (13. min)
2-0 Hallvard Bjotveit (32. min)
3-0 Hallvard Bjotveit (49. min)
4-0 Tore Tveit (68. min)
4-1 Simen Stølen (78. min)

01.10 Bilder frå kampen Sandane - Balestrand


Sandane sitt lag etter gårsdagens seier mot Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sandane sitt damelag vann i går ettermiddag 8-1 heime mot Balestrand i 3. divisjon kvinner.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sandane - Balestrand  8-1 (5-0)
1-0 Sara Lothe Rustøen (16. min)
2-0 Sofie Borge Tilrem (17. min)
3-0 Kristine Lothe Rustøen (27. min)
4-0 Kristine Lothe Rustøen (33. min)
5-0 Karoline Hjelle (45. min)
6-0 Berit Leirgul (46. min)
7-0 Sofie Borge Tilrem (62. min)
8-0 Sofie Borge Tilrem (66. min)
8-1 Maren Melø (70. min)

01.10 Lokaltipset samanlagt etter sju rundar


 

Kristian Lefdal, Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 51 rette etter sju rundar.

Trioen toppar lista to poeng føre Bjørn-Helge Haugen og tre poeng føre Per-Magne Løken og Ole Tom Myroldhaug.

NB! Lokaltipset går over 11 rundar, og dei ni beste rundane er teljande.  


Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2021.


51 rette:
Kristian Lefdal
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

49 rette:
Bjørn-Helge Haugen

48 rette:
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug

47 rette:
Terje Jahn
Håvard Mjølkeråen

46 rette:
Hans-Petter Gilleshammer
Jan Egil Gjørven
Per Jakob Kyrkjeeide
Elias Larsen
Thomas Thaule
Asgeir Torvanger
Geir Vindheim

45 rette:
Kjell Bruland
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Edvin Haugen
Steinar Langedal
Jens Sagevik

44 rette:
Øystein Endestad
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Vidar Kvalvågnes
Sujeevan Mohanarajah

43 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Rune Lefdal
Stig Nord
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde

42 rette:
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Kay Ove Hafsås
Sondre Solheim Langedal
Marcus Vedeler
Roger Skarstein Viem

41 rette:
Sjur Gimmestad
Anders Midthjell
Karl Martin Norbom
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Andreas Torvanger

40 rette:
Ørjan Igelkjøn
Stein Roar Moheim
Benny Rivedal
Elisabeth Torvanger
Odd Helge Vågseth

39 rette:
John Krøke
Jon Rauset

38 rette:
Knut Olav Halseth
Jon Navarsete
Roger Nordal
Magnar Skaare
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Guttorm Sæbø

37 rette:
Anny Balsnes
Johnny Husevåg
Idar Kristiansen
Monday Solo

36 rette:
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Miguel Maureira
Dag Olav Osen

35 rette:
Robert Alrek


01.10 Kampar i dag, fredag 1. oktober


Svein Olav Solum og Hornindal møter i dag Hyen på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Haugen 14. september.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.



4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 18.00 Jotun - Sogndal

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Sogndal 4 2 0 2 11-8 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Askvoll/Holmedal/Atløy 4 1 0 3 12-10 3
Jotun 4 1 0 3 12-20 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Hornindal

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 5 4 0 1 24-8 12
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Hyen 4 2 1 1 11-10 7
Hornindal 4 2 0 2 11-10 6
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 5 1 1 3 11-14 4
Stadlandet 5 1 1 3 6-19 4
Svelgen/Bremanger 2 5 1 0 4 7-22 3

30.09 Sandane vann 4-1 mot Fure


Hallvard Bjotveit scora to mål i dagens 4-1 seier mot Fure.
Bilder frå denne kampen kjem fredag.

 

Sandane vann i kveld 4-1 heime mot Fure i den utsette kampen i 5. divisjon. Hallvard Bjotveit (2) og Tore Tveit scora måla til Sandane, medan Simen Stølen sette inn Fure sitt reduseringsmål. I tillegg var ein spelar frå Fure uheldig å sette ballen i eige mål.

Bilder frå denne kampen kjem fredag.


Sandane - Fure  4-1 (2-0)

1-0 Sjølvmål (13. min)
2-0 Hallvard Bjotveit (32. min)
3-0 Hallvard Bjotveit (49. min)
4-0 Tore Tveit (68. min)
4-1 Simen Stølen (78. min)


Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra

Assistentdommarar:  Kjell August Ytre-Eide, Stryn og Sureskumar Kathiravel, Eid 

Gult kort: Egil Brekke, Sandane
Anders Furset, Simen Stølen, Einar Furset og Jørn Solås, Fure 

Sandane:
Sebastian Dainius Uribe
Oliver Skinlo Evebø
Sivert Fure Skinlo
Magnus Nikolai Bolseth
Tore Tveit
Robert Auflem Vik
Jonas Løvland
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Sander Natanael Rauset Skogli
Hallvard Bjotveit
Nicolai Aske Granheim

Innbyttarar:
Olve Ommedal Teigland
Nimrod Isaac-Habtemariam
Egil Brekke

Fure:
Eivind Grytøyra
Anders Furset
Hans André Lammetun
Sebastian Mikkelsen Madsen
Vegard Vesterås
Jørn Solås
Martin Mjellem Christiansen
Oddgeir Lammetun
Einar Furset
Simen Stølen
Piotr Tadeusz Budziak

Innbyttarar:
Endre Vesterås
Tommy Johansen Dale
Frank Jarle Stølen
Øyvind Olai Lindelid
Eirik Svorstøl


Tabell 5. divisjon
Førde 2 7 7 0 0 33 - 7 21
Sandane 7 6 0 1 19 - 8 18
Selje 7 4 0 3 24 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 7 4 0 3 19 - 15 12
Florø 2 6 4 0 2 16 - 14 12
Bjørn 7 3 0 4 13 - 14 9
Eid 2 7 3 0 4 15 - 19 9
Stryn 2 6 1 0 5 6 - 15 3
Studentspretten 2 7 1 0 6 12 - 25 3
Fure 7 1 0 6 18 - 39 3

30.09 Sandane vann 8-1 mot Balestrand


Sofie Borge Tilrem scora tre mål i dagens seier mot Balestrand.
Bilder frå denne kampen kjem fredag.

 

Sandane sitt damelag vann i ettermiddag 8-1 heime mot Balestrand i 3. divisjon kvinner. Sofie Borge Tilrem (3), Kristine Lothe Rustøen (2), Karoline Hjelle, Berit Leirgul og Sara Lothe Rustøen scora måla til Sandane, medan Maren Melø sette inn Balestrand sitt mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sandane - Balestrand  8-1 (5-0)
1-0 Sara Lothe Rustøen (16. min)
2-0 Sofie Borge Tilrem (17. min)
3-0 Kristine Lothe Rustøen (27. min)
4-0 Kristine Lothe Rustøen (33. min)
5-0 Karoline Hjelle (45. min)
6-0 Berit Leirgul (46. min)
7-0 Sofie Borge Tilrem (62. min)
8-0 Sofie Borge Tilrem (66. min)
8-1 Maren Melø (70. min)

Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda 

Assistentdommarar: Anders Paulen, Breimsbygda og Eirik Fraas Johnsen, Breimsbygda 

Kort: Ingen

Sandane:
Natalie Seime
Alva Johanna Heggdal-Verlo
Anna Fjellestad
Elin Varpe
Malene Utheim
Berit Leirgul
Martine Kvamme
Emma Mellingen Lothe
Sofie Borge Tilrem
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Innbyttarar:
Vilde Bolseth Lote
Karoline Hjelle
Katrine Bruland

Balestrand:
Kristine Andersen
Emma Husum
Ingebjørg Markhus
Stine Melø
Eline Silden
Ingrid Synnøve Ladehaug
Anna Emelie Gustavsson
Elena Gjeteskjær
Sara Nordheim Kaptein
Oline Markhus
Maren Melø

Innbyttarar:
Naira Paola Garcia Ottone
Shikara Zoe Kamara


Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 7 7 0 0 40-7 21
Sandane 7 4 1 2 24-25 13
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Studentspretten 7 3 1 3 17-15 10
Sogndal 6 2 0 4 12-23 6
Balestrand 8 0 0 8 7-39 0

30.09 Førde Fotball arrangerar Førde Cup 2021


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16 under Førde Cup 2019.
Foto: Privat

 

Førde Fotball arrangerar andre helga i november Førde Cup i Førdehuset.

Etter at Førde Cup i 2020 blei avlyst på grunn av Koronapandemien kan arrangøre melde om at årets Førde Cup går av stabelen fredag 12. til søndag 14. november.   

Det blir konkurrert i klassene Gutar 14, Jenter 14, Gutar 16, Jenter 16, Gutar 19 og Jenter 19.

I 2019 deltok 103 lag frå 23 forskjellige klubbar på Førde Cup i Førdehuset.

Les meir på Førde Cup sine nettsider.

 


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G14 under Førde Cup 2018.
Frå venstre: Daniel Birkeland, Emil Berge, Tobias Holme,
Mathias Helgheim, Ulrik Nielsen, Andreas Tefre, Magne Aarøen,
Edvin Brattereit og Tobias B. Vikøren.
Foto: Privat


30.09 Tippekonkurranse Supertorsdag på Sandane



 

Både Sandane sitt damelag og Sandane sitt herrelag skal i aksjon på heimebane i kveld på Sandane Idrettspark.

I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på facebook. Konkurransen går ut på å tippe sluttresultata i begge desse to kampane.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

30.09 Åttande runde i Lokaltipset 2021


 

I den åttande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon o NM G16 Telenor Cup.

Kampane i åttande runde blir spelt enten laurdag 2. oktober eller søndag 3. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2021.


30.09 Supertorsdag på Sandane Idrettspark


Sandane jublar etter seieren borte mot Stryn 15. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Både Sandane sitt damelag og Sandane sitt herrelag skal i aksjon på heimebane i kveld på Sandane Idrettspark.

Damelaget i 3. divisjon møter Balestrand klokka 18.00, medan herrelaget i 5. divisjon møter Fure klokka 20.00.


3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Sandane - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 7 7 0 0 40-7 21
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Studentspretten 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 16-24 10
Sogndal 6 2 0 4 12-23 6
Balestrand 7 0 0 7 6-31 0

5. divisjon
Kl. 20.00 Sandane - Fure

Tabell 5. divisjon
Førde 2 7 7 0 0 33 - 7 21
Sandane 6 5 0 1 15 - 7 15
Selje 7 4 0 3 24 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 7 4 0 3 19 - 15 12
Florø 2 6 4 0 2 16 - 14 12
Bjørn 7 3 0 4 13 - 14 9
Eid 2 7 3 0 4 15 - 19 9
Stryn 2 6 1 0 5 6 - 15 3
Studentspretten 2 7 1 0 6 12 - 25 3
Fure 6 1 0 5 17 - 35 3

 

 
Sandane etter 4-1 seieren heime mot Studentspretten 2 24. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


29.09 Stryn 1 vann 3-1 borte mot Eid 1


Stryn 1 jublar etter dagens seier borte mot Eid 1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn 1 vann i ettermiddag 3-1 borte mot Eid i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 haust. Daniel Dyrstad Hildenes gav heimelaget leiinga 1-0, men scoringar av Hubert Karol Wdowiak, Saeed Tajik og Daniel Vilnes Gjervik sikra bortelaget ein fortent seier.

Banas beste spelar var uten tvil Eid 1 sin keeper Anton Stener Endal Jepsen. 14-åringen storspelte mellom stengene for heimelaget og redda Eid 1 for eit større tap i dagens kamp.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Den neste kampen i denne avdelinga er Sogndal 1 heime mot Eid 1 onsdag 6. oktober.


Eid 1 - Stryn 1  1-3 (1-1)
1-0 Daniel Dyrstad Hildenes (9. min)
1-1 Hubert Karol Wdowiak (35. min)
1-2 Saeed Tajik (53. min)
1-3 Daniel Vilnes Gjervik (57. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke (Haugen IL)

Gult kort: David Balsnes Lefdal, Eid


Eid 1:
Anton Stener Endal Jepsen
Julian Alexander Ervik Hansen
Emilian Henden
David Balsnes Lefdal
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Jesper Endal Jepsen
Noah Aleksander Taklo
Yafiet Zerai Mussie
Henrik Vingen Vedeld
Marius Åsebø
Daniel Dyrstad Hildenes
 
Innbyttarar:
Johannes Krokstrand Kjøllesdal
Andreas Andreassen Haavik

Stryn 1:
Carl Strand Breidablik
Johannes Fredheim
Eirik Stensaker Tvinnereim
Hans Teodor Opsahl Haugen
Filip Roksvåg Leirgulen
Johannes Konstali-Lødemel
Malin Eikenes Tjellaug
Daniel Vilnes Gjervik
Saeed Tajik
Hubert Karol Wdowiak
Mohamed Ahmed Ahmed Said

Innbyttarar:
Marius Konstali-Lødemel
Tomas Eikenes Tjellaug
Marcel Filip Kucab

29.09 Sogndal tapte 1-0 borte mot Åsane


Eirik Bakke i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 borte Åsane i den 21. serierunden i OBOS-ligaen på Åsane Arena. Ryan Doghman blei matchvinnar i kampen etter å ha scora kampens einaste mål drøye kvarteret ut i 1. omgang.

Neste kamp for Sogndal er heime mot Jerv laurdag 2. oktober.


Åsane - Sogndal  1-0 (1-0)
1-0 Ryan Doghman (17. min)


Dommar:
Marius Lien, Fossum

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes

4. dommar: Bjørn Tore Tvedt, Eidsvåg 


Gult kort: Sondre Auklend og Morten Røssland (trenar), Åsane
Eirik Lereng, Sogndal 


Åsane:
Mark Fabricius Jensen
Martin Skiftestad Ueland
Eirik Wollen Steen
Bjarte Haugsdal
Emil Kalsaas (Erlend Hellevik Larsen 71. min)
Sondre Auklend (Jonas Tillung Fredriksen 56. min)
Didrik Bjørnstad Fredriksen
Ryan Doghman
Stian Bogetveit Nygard
Håkon Holmefjord Lorentzen
Joakim Vatle Hammersland (Geir André Herrem 81. min)

Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Eirik Lereng
Tord Johnsen Salte (Johan Johanessen Bakke 46. min)
Amin Mimoun Nouri (Ronan Thomas Darcy 46. min)
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger (Endre Kupen 61. min)
Andreas Hoven (Tobias Bjørnebye 80. min)
Mathias Blårud
Akor Jerome Adams (Kristoffer Hoven 61. min)
Kristoffer Nessø
 
Øvrige resultat 21. serierunde i OBOS-ligaen
Grorud - Ranheim TF 3-2 (2-1)
Strømmen - KFUM 1-1 (0-0)
Bryne - Ullensaker/Kisa 2-0 (1-0)
Jerv - Aalesund 2-2 (2-0)
Raufoss - Start  1-3 (0-2)
Stjørdals-Blink - Fredrikstad  3-0 (0-0)
HamKam - Sandnes Ulf 3-1 (1-1)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 20 14 3 3 45 - 16 45
Aalesund 21 12 6 3 46 - 28 42
Jerv 21 12 5 4 38 - 34 41
Fredrikstad 21 11 5 5 45 - 30 38
Sogndal 21 9 5 7 30 - 23 32
KFUM 21 8 7 6 32 - 30 31
Raufoss 21 8 3 10 37 - 35 27
Ranheim TF 21 7 6 8 38 - 39 27
Åsane 21 8 3 10 26 - 38 27
Bryne 21 7 4 10 31 - 34 25
Start 21 7 4 10 40 - 44 25
Sandnes Ulf 20 6 5 9 26 - 33 23
Stjørdals-Blink 21 7 2 12 23 - 37 23
Ullensaker/Kisa 21 6 4 11 24 - 36 22
Grorud 21 5 3 13 29 - 45 18
Strømmen 21 2 11 8 18 - 26 17

29.09 Johan og Sivert tekne ut på U21-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sivert Heghheim Mannsverk og Johan Hove er tekne ut på U21-landslaget som skal ut i EM-kvalifiseringskampar mot Kroatia og Estland i oktober. 

Kampen mot Kroatia blir spelt på Gradski stadion Varteks i Varazdin fredag 8. oktober, medan kampen mot Estland går av stabelen på Marienlyst Stadion i Drammen tysdag 12. oktober.

U21 EM-sluttspelet blir arrangert i Romania og Georgia sommaren 2023.


Troppen:
Kristoffer Klaesson - Leeds United
Oliver Petersen - Grorud
Sander Tangvik - Rosenborg
Jesper Daland - Cercle Brugge
Colin Rösler - NAC Breda
Ole Martin Kolskogen - Brann
Henrik Heggheim - Brøndby
Sebastian Sebulonsen - Viking
Robin Dahl Østrøm - Odense BK
Fredrik Oppegård - PSV Eindhoven
Halldor Stenevik - Strømsgodset
Sivert Mannsverk - Molde
Johan Hove - Strømsgodset
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Joshua Kitolano - Odd
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Osame Sahraoui - Vålerenga
Martin Njøten Palumbo - Juventus
Tobias Christensen - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Groeningen
Noah Holm - Rosenborg
Emil Konradsen Ceide - Rosenborg
Erik Botheim - Bodø/Glimt

 


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.09 Hjelmhaug ny utviklingsleiar i Sandnes Ulf



Ole Hjelmhaug etter Sogndal sin 5-4 seier mot Molde
under Color Line Cup i Ålesund 16. januar 2008.

Sjå bilder frå Color Line Cup, onsdag 16. januar 2008.
Sjå bilder frå Color Line Cup, torsdag 17. januar 2008.

 

Ole Hjelmhaug blir ny utviklingsleiar i Sandnes Ulf. 45-åringen tek til i jobben fyrstkomande måndag, og skal ha ansvaret for utviklingsarbeidet i OBOS-ligaklubben.

Hjelmhaug kjem til jobben i Sandnes Ulf frå stillinga som hovudtrenar og spelarutviklar i Ålgård. Tidligare har Hjelmhaug vore trenar i Bryne og Stord, og assistenttrenar i Sogndal.

Som spelar har Ole Hjelmhaug spelt drøssevis med kampar for Sogndal og Bryne på dei to høgaste nivå her i Norge.

I tillegg står Hjelmhaug bokført med tre mål på 21 aldersbestemte landskampar.

 


Ole Hjelmhaug før den viktige bortekampen mot Hødd i 2008. 
Sjå bilder og fakta frå kampen på Høddvoll 1. november 2008. 


29.09 Sogndal møter Åsane på Åsane Arena


Sogndal sin kaptein Per Egil Flo i laurdagens kamp mot Bryne.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i OBOS-ligaen.

Sogndal skal møte Åsane i Åsane si nye storstove, Åsane Arena, klokka 18.00.


21. serierunde i OBOS-ligaen
Kl. 16.00 Grorud - Ranheim TF
Kl. 16.00 Strømmen - KFUM
Kl. 18.00 Bryne - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Jerv - Aalesund
Kl. 18.00 Raufoss - Start
Kl. 18.00 Stjørdals-Blink - Fredrikstad
Kl. 18.00 Åsane - Sogndal
Kl. 20.00 HamKam - Sandnes Ulf

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 20 14 3 3 45 - 16 45
Aalesund 20 12 5 3 44 - 26 41
Jerv 20 12 4 4 36 - 32 40
Fredrikstad 20 11 5 4 45 - 27 38
Sogndal 20 9 5 6 30 - 22 32
KFUM 20 8 6 6 31 - 29 30
Raufoss 20 8 3 9 36 - 32 27
Ranheim TF 20 7 6 7 36 - 36 27
Åsane 20 7 3 10 25 - 38 24
Sandnes Ulf 20 6 5 9 26 - 33 23
Bryne 20 6 4 10 29 - 34 22
Start 20 6 4 10 37 - 43 22
Ullensaker/Kisa 20 6 4 10 24 - 34 22
Stjørdals-Blink 20 6 2 12 20 - 37 20
Strømmen 20 2 10 8 17 - 25 16
Grorud 20 4 3 13 26 - 43 15

 


Eirik Bakke jublar etter at Sogndal utlikna til 1-1 fem minutt på
overtid i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.09 Åttande runde i Lokaltipset 2021


 

I den åttande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon o NM G16 Telenor Cup.

Kampane i åttande runde blir spelt enten laurdag 2. oktober eller søndag 3. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2021.


28.09 Resultat kampar i dag, tysdag 28. september


Eirik Myhre Føleide fekk drømmetreff på halvspretten frå 43 meter
i Måløy 2 sin bortekamp mot Stadlandet på Stadlandet Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Årdal 2/Jotun  3-2 (3-0)

1-0 Ørjan Fåberg (38. min)
2-0 Daniel Fylling (42. min)
3-0 Daniel Fylling (45. min)
3-1 Benjamin Turkovic Alme (60. min)
3-2 Benjamin Turkovic Alme, straffe (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 5 3 2 0 12-7 11
Årdal 2/Jotun 5 2 2 1 10-8 8
Kaupanger 2 4 0 0 4 2-9 0

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Tambarskjelvar  3-4 (0-1)
0-1 Emil Østerbø (42. min)
1-1 Simen Reksten Solheim (47. min)
2-1 Daniel Korneliussen (55. min)
2-2 Jørgen Angvik Helgheim (57. min)
2-3 Vidar Standal (69. min)
3-3 Simen Reksten Solheim, straffe (73. min)
3-4 Martin Hjørnevik Kibsgaard (90. min)

Askvoll/Holmedal - Eikefjord  3-2 (2-0)
1-0 Martin England (19. min)
2-0 Andreas Rivedal, straffe (27. min)
2-1 Erlend Vassbotten, straffe  (58. min)
2-2 Øyvind Sørbø (77. min)
3-2 Andreas Rivedal (88. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 5 5 0 0 24-6 15
Eikefjord 5 2 1 2 12-14 7
Tambarskjelvar 4 2 0 2 8-10 6
Tempo 5 2 0 3 12-12 6
Dale 2 4 1 2 1 9-8 5
Askvoll/Holmedal 5 1 1 3 7-16 4
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3

6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Måløy 2  1-5 (0-1)
0-1 Kasper Bakke Øvrebø (37. min)
0-2 Kasper Bakke Øvrebø (53. min)
0-3 Kasper Silden (60. min)
0-4 Kasper Silden (65. min)
0-5 Eirik Myhre Føleide (72. min)
1-5 Andreas Losnegard (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Svelgen/Bremanger 2 - Hornindal  2-5 (0-2)
0-1 Preben Røberg
0-2 Tom Øyvind Solheim
1-2 Are Ryland
1-3 Eskil Seljeset, straffe
1-4 Håvard Kroken
2-4 Anders Midthjell
2-5 Håvard Kroken

Hyen - Breimsbygda/Jølster 2  4-2 (2-2)
0-1 Emil Sårheim (21. min)
1-1 Ole Jakob Mjellem  (24. min)
2-1 Morten Ommedal  (41. min)
2-2 Kjetil Løkke Vie (43. min)
3-2 Sindre Moritsgård Flatjord (47. min)
4-2 Morten Ommedal (81. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 5 4 0 1 24-8 12
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Hyen 4 2 1 1 11-10 7
Hornindal 4 2 0 2 11-10 6
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 5 1 1 3 11-14 4
Stadlandet 5 1 1 3 6-19 4
Svelgen/Bremanger 2 5 1 0 4 7-22 3

28.09 Daniel Gjerde Sætren vokta målet mot Sverige


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 i heimekampen mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Daniel Gjerde Sætren frå Svelgen spelte heile kampen mellom stengene då Norge G15 søndag møtte Sverige i Uddevalla.

Norge tapte til slutt kampen 2-1, etter at stillinga til pause var uavgjort 1-1.

Samlinga i Sverige var den tredje samlinga for Norge G15 i haust. I tillegg blir det jobba for å få til ytterligare ei samling til i haust for det norske G15-landslaget.

Sverige - Norge  2-1 (1-1)
0-1 Sindre Walle Egeli (13. min)
1-1 Aaron Stoch Rydell (15. min)
2-1 Bilal Fousseni (55. min)

Gult kort: Bilal Fousseni, William Andersson og Jayson Ezeb, Sverige
Fillip Voster Botnen, Norge

 
Sverige:
Arvid Snäck
Philip Rolke
Arvin Davoudi-Kia (Liam Mahachai Källman 74. min)
Leo Hellenius
Simeon Jovanovski
Lucas Bergwall (Måns Petersson 84. min)
Oscar Steinke Brånby
Isak Alemayehu Mulugeta (Jayson Ezeb 64. min)
Oscar Reinholdsson (William Rashidi 74. min)
Bilal Fousseni (William Andersson 64. min)
Aaron Stoch Rydell (Mohammed Abdirazak 80. min)

Norge:

Daniel Gjerde Sætren
Fillip Voster Botnen (Elias Kringberg Haug 64. min)
Anders Rønne Børset
Aleksander Hammer Kjelsen
Yabets Yaliso Yaya (Max Herman Bjurström 64. min)
Sverre Halseth Nypan
Edvard Sundbø Pettersen (Andreas Heredia-Randen 64. min)
Amir Ahmed Jama
Gustav Kjølstad Nyheim (Chrisander Bjørndalen Sørum 64. min)
Fenuel Temesgen Tewelde (Troy Engseth Nyhammer 64. min)
Sindre Walle Egeli

28.09 Bilder frå Sogndal sin kamp mot Bryne


Sogndal sin kaptein Per Egil Flo i laurdagens kamp mot Bryne.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal spelte laurdag ettermiddag uavgjort 0-0 heime mot Bryne i den 20. serierunden i OBOS-ligaen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal ligg etter laurdagens kamp på 5. plass på tabellen i OBOS-ligaen, heile ni poeng bak direkte opprykk til til Eliteserien.

Sogndal sin neste kamp i serien er borte mot Åsane onsdag 29. september. Neste heimekamp er mot Jerv laurdag 2. oktober.

Sogndal - Bryne 0-0 (0-0)

Dommar: Eivind Bodding, Haga

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset og Erik Westrøm, Huk

4. dommar: Torgeir Halsen, Vanylven

Gult kort: Mathias Blårud og Emil Palsson, Sogndal
Pål Aamodt og Henning Romslo, Bryne


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Daniel Fritz Eid
Eirik Lereng
Amin Mimoun Nouri (Ronan Thomas Darcy 46. min)
Axel Kryger
Emil Palsson (Tord Johnsen Salte 60. min)
Mathias Blårud
Akor Jerome Adams
Andreas Hoven
Kristoffer Nessø (Kristoffer Hoven 89. min)

Bryne:
Nicklas Bruus Jensen Frenderup
Pål Aamodt
Marius Andersen
Kristoffer Hay
Sondre Norheim
Henning Romslo
Sixten Dalen Jensen (Bjarne Damsgård Langeland 71. min)
Andreas Dybevik
Robert Undheim
Joacim Emil Godhei Holtan
Meinhard Egilsson Olsen (Oliver Rotihaug 76. min)

 


Oliver Rotihaug blei bytta inn for Bryne siste kvarteret av kampen. 


Eirik Lereng spelte ein bra kamp i Sogndal sitt midtforsvar.


Akor Jerome Adams er Sogndal sin toppscorar med åtte mål.


28.09 Åttande runde i Lokaltipset 2021


 

I den åttande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon o NM G16 Telenor Cup.

Kampane i åttande runde blir spelt enten laurdag 2. oktober eller søndag 3. oktober. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

8. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Jerv (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Viking (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Lysekloster (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Fjøra - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Balestrand - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Sandane - Studentspretten (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 11: Eid 2 - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2021.


28.09 Kampar i dag, tysdag 28. september


Fire brødre Losnegard på bana då Stadlandet spelte uavgjort 2-2 heime
mot Flatraket. Frå venstre: Asbjørn, Odd Helge, Andreas og Martin.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 17.30 Hafslo - Årdal 2/Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 4 2 2 0 9-5 8
Årdal 2/Jotun 4 2 2 0 8-5 8
Kaupanger 2 4 0 0 4 2-9 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 19.30 Askvoll/Holmedal - Eikefjord 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 5 5 0 0 24-6 15
Eikefjord 4 2 1 1 10-11 7
Tempo 4 2 0 2 9-8 6
Dale 2 4 1 2 1 9-8 5
Tambarskjelvar 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-14 1

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Hornindal
Kl. 19.00 Stadlandet - Måløy 2
Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Måløy 2 4 3 0 1 19-7 9
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 4 1 1 2 9-10 4
Hyen 3 1 1 1 7-8 4
Stadlandet 4 1 1 2 5-14 4
Hornindal 3 1 0 2 6-8 3
Svelgen/Bremanger 2 4 1 0 3 5-17 3

27.09 Florø tapte 3-2 borte mot Vålerenga 2


Gonçalo Pereira og Florø har stø kurs mot nedrykk til Norsk Tipping-ligaen.
Bildet er frå heimekampen mot Hødd på Florø Stadion 21. juni.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø tapte i ettermiddag 3-2 borte mot Vålerenga 2 i den 19. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1.

Det såg lenge ut at Florø skulle sikre seg eit viktig poeng i denne kampen, men litt over eit minutt på overtid scora Henrik Udahl vinnarmålet for Vålerenga 2. Nelson De Jesus Correia scora begge måla til Florø.

Neste kamp for Florø er heime mot serieleiar Kongsvinger på Florø Stadion laurdag 2. oktober.


Vålerenga 2 - Florø  3-2 (1-1)
1-0 Magnus Bech Riisnæs (4. min)
1-1 Nelson De Jesus Correia (11. min)
2-1 Magnus Bech Riisnæs  (56. min)
2-2 Nelson De Jesus Correia (71. min)
3-1 Henrik Udahl (90. min+2)

Dommar: Sander M. Johannessen, Randesund

Assistentdommarar:  Edvard Helgerud, Abildsø og Mathias Mo, Huk

Gult kort: Andreas Stensrud og Brage Skaret, Vålerenga 2
Adan Abadala Hussein og Maciej Krystian Raniowski, Florø 


Vålerenga 2:

Magnus Smelhus Sjøeng
Brage Skaret
Fredrik Holmé
Oskar Aron Opsahl (Edonis Mulaj 15. min)
Ousmane Diallo Toure
Nicolaj Thomsen
Mathias Johnsrud Emilsen
Magnus Bech Riisnæs
Jacob Emile Dicko Eng
Henrik Udahl
Andreas Stensrud (Aksel Aasheim Engesvik 87. min)

Florø:
Maciej Krystian Raniowski
Sergio Francisco Uolu (Vetle Fiskerstrand 68. min)
Christer Husa
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik
Lars Yonas Larsen
Dino Omerovic
Håkon Giæver Gjerstad (Adonis Brahimi 68. min)
Adan Abadala Hussein (Even Hepsø Vetås 59. min)
George Nuah Gibson
Nelson De Jesus Correia
Joni Onni Kristian Mäkelä

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 18 15 2 1 58 - 20 47
Hødd 19 12 5 2 44 - 14 41
Brattvåg 19 10 3 6 42 - 32 33
Alta 19 9 5 5 34 - 30 32
Asker 16 9 3 4 35 - 21 30
Eidsvold TF 19 9 3 7 35 - 36 30
Kvik Halden 18 8 4 6 34 - 29 28
Tromsdalen 16 8 3 5 31 - 22 27
Vålerenga 2 18 6 4 8 35 - 40 22
Bærum 19 6 2 11 31 - 36 20
Moss 18 4 5 9 28 - 43 17
Fløya 19 1 8 10 22 - 49 11
Florø 19 3 2 14 19 - 47 11
Senja 19 1 5 13 19 - 48 8

27.09 Førde G14 klar for kvartfinale i Adidas Cup


Førde sitt lag etter seieren mot Slagen i 1/8-finalen i Adidas Cup.
Foto: privat

 

Førde G14 er klar for kvartfinale i Adidas Cup, som blir rekna som eit uoffisielt NM for gutar og jenter i alderen 13-19 år.

Laurdag vann Førde 2-0 mot Slagen i 1/8-finalen som blei spelt på Gol. Førde var det beste laget i 1. omgang, og til pause var stillinga 2-0 til Førde etter scoringar av Daniel Gjelsvik og Sander Lekva.

Etter kvilen tok Slagen over føringa i kampen, men Førde rei stormen av og sikra vidare avansement i turneringa med resultatet 2-0.

Førde sin motstandar i kvartfinalen blir Fana, som vann vann sin 1/8-finale mot Stoppen 6-5.


27.09 Fair Play pris til Solveig Fure


Solveig Fure fekk Fair Play prisen i forbindelse med Stryn sin
damekamp mot Studentspretten på Stryn Stadion 26. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

I pausa i gårsdagens kamp mellom Stryn og Studentspretten delte Stryn Fotball ut Fair Play pris til Solveig Fure.

Fure som spelar på Stryn J11 var nominert av trenarane sine, og prisen blei delt ut av Fair Play-ansvarlig i Stryn Fotball, Anne Siri Vik.

Nominasjonen:
Solveig er ei jente som bidreg positivt både på og utanfor bana. Ho er ei veldig god lagvenninne, som behandler alle på laget likt. Solveig held alltid humøret og innsatsen oppe under kamp, uansett resultat, og motiverer dei rundt seg til å yte sitt beste. Solveig er fokusert på trening, tek imot beskjeder, og viser stor interesse for å lære meir. Sist men ikkje minst, så er Solveig ei som alltid viser omsorg for dei andre på laget, og stiller alltid motivert til kamp.

 


27.09 Heia vann 4-1 heime mot Høyang


Heia jublar etter seieren i gårsdagens heimekamp mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Heia snudde i går ettermiddag 0-1 til seier 4-1 heime mot Høyang i klasse J15/17 9'ar/7'ar. 

Juliane Andreassen Haavik (3) og Mathilde Nordnes scora måla til Heia, medan Tiril Aaland Engen sette inn målet til Høyang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Etter at serien er ferdigspelt skal dei tre beste laga i denne klassa ut sluttspel om KM-tittelen. Heia ligg etter gårsdagens seier på 3. plass på tabellen, men dei andre laga har fleire kampar igjen å spele. (Sjå tabell og gjennståande kampar nederst i denne saka) 


Heia - Høyang 4-1 (0-1)

0-1 Tiril Aaland Engen (33. min)
1-1 Juliane Andreassen Haavik (49. min)
2-1 Mathilde Nordnes (55. min)
3-1 Juliane Andreassen Haavik (68. min)
4-1 Juliane Andreassen Haavik (78. min)

Gult kort:
Renate Barvåg Leivdal, Heia

Heia:

Maria Cecilie Nesheim Aardalsbakke
Maria Honningsvåg Hjelle
Silje Kristin Åsebøstøl Hjelle
Øyvor Barvåg Leivdal
Renate Barvåg Leivdal
Tilla Karoline Karlsen
Nora Sørland
Ida Sandven Kjesbu
Juliane Andreassen Haavik
Mathilde Nordnes
Vanessa Leftwich

Høyang:

Guri Sværen Klævold
Marie Austreim Olsen
Emma Tennefoss-Finden
Stina Stølen Olsen
Tiril Aaland Engen
Kristine Fureli Kvikne
Anna Strandos Måredal
Karina Haugsbø Davenport


Gjenståande kampar J15/17 9'ar/7'ar haust
Fredag 1. oktober kl. 19.00 Selje/Åheim - Bjørn
Søndag 3. oktober kl. 15.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal
Søndag 3. oktober kl. 15.00 Høyang - Selje/Åheim

Tabell J15/17 9'ar/7'ar haust

Selje/Åheim 2 2 0 0 13-5 6
Høyang 1 3 2 0 1 13-7 6
Heia 4 2 0 2 19-14 6
Bjørn 2 1 0 1 6-10 3
Askvoll/Holmedal 3 0 0 3 3-18 0

27.09 Florø møter Vålerenga 2 på Intility Arena


 Daniel K. Hamde scora Florø sitt mål i heimekampen mot Vålerenga 2.
Bildet er frå heimekampen mot Hødd på Florø Stadion 21. juni.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Florø spelar i ettermiddag bortekamp mot Vålerenga 2 i den 19. serierunden i PostNord-ligaen avdeling 1. Kampen blir spelt på Intility Arena klokka 18.00.

Florø må greise seg uten Rodrigo Felipe Carreiro Lima og Sofia Dia i dagens kamp. Begge fekk rødt kort i Florø sin heimekamp mot Alta 18. september.

Florø ligg før dagens kamp på 13. plass på tabellen, seks poeng bak Moss som ligg på sikker plass på tabellen.


Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 18 15 2 1 58 - 20 47
Hødd 19 12 5 2 44 - 14 41
Brattvåg 19 10 3 6 42 - 32 33
Alta 19 9 5 5 34 - 30 32
Asker 16 9 3 4 35 - 21 30
Eidsvold TF 19 9 3 7 35 - 36 30
Kvik Halden 18 8 4 6 34 - 29 28
Tromsdalen 16 8 3 5 31 - 22 27
Bærum 19 6 2 11 31 - 36 20
Vålerenga 2 17 5 4 8 32 - 38 19
Moss 18 4 5 9 28 - 43 17
Fløya 19 1 8 10 22 - 49 11
Florø 18 3 2 13 17 - 44 11
Senja 19 1 5 13 19 - 48 8

27.09 To personar prikka inn ni rette


 

To personar prikka inn ni rette i den 7. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips. Dei to var Ole Tom Myroldhaug og Pål Trøsken.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Pål Trøsken.

Kupongen for 8. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


9 rette:
Ole Tom Myroldhaug
Pål Trøsken

8 rette:
Håvard Mjølkeråen
Roger Nordal
Kai Henning Slinde

7 rette:
Kenneth Fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Tommy Totland Hauge
Johnny Husevåg
Elias Larsen
Kristian Lefdal
Martha Karin Rauset
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth

6 rette:
Robert Alrek
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Øystein Endestad
Kjetil Fosse Elde
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Steinar Holvik
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rolf Lefdal
Leif Løvold
Miguel Maureira
Jon Navarsete
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Jens Sagevik
Arve Skaare
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Sondre Solheim Langedal
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Elisabeth Torvanger
Øystein Østvik

5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Gunnar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Jørn Kr Engebø
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Jakob Haugen
Christian Helgheim
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
John Krøke
Per Jakob Kyrkjeeide
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Even Melås fåberg
Stein Roar Moheim
Karl Martin Opseth Norbom
Stig Nord
Benny Rivedal
Odd magne Sjåstad
Kay Rune Solheim
Jan Magne Solibakke
Monday Solo
Bjørn Helge Svoren
Thomas Thaule
Marcus Vedeler
Geir Vindheim


7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen) U 0-0
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 2-0
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-2 
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4) U 0-0
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-5
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1) U 1-1
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) H 1-0 
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner) H 5-2
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner) H 10-2
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon) H 3-2 
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon) B 1-2
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon) H 5-1


26.09 Resultat kampar i dag, søndag 26. september


Stryn vann i dag 6-3 heime mot Studentspretten på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Bjarg  0-0 (0-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 8 7 1 0 26-6 22
Fyllingsdalen 8 7 0 1 21-8 21
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Bjarg 8 5 1 2 15-14 16
Lyn 1896 FK 8 3 4 1 19-10 13
Stord 8 3 2 3 17-18 11
Os 8 2 3 3 17-18 9
Sandviken 8 2 3 3 11-14 9
Lysekloster 8 2 2 4 18-16 8
Brann 2 7 2 0 5 19-17 6
Ready 7 1 3 3 12-13 6
Fjøra 8 2 0 6 15-23 6
Årdal 8 1 2 5 4-22 5
Sogndal 2 7 0 2 5 3-28 2

3. divisjon kvinner
Stryn - Studentspretten  6-3 (4-1)
1-0 Alida Bruland (22. min)
2-0 Emma Njøten (24. min)
3-0 Malin Eikenes Tjellaug (26. min)
3-1 Mari Sætrenes-Einbu (29. min)
4-1 Emma Njøten (45. min+4)
5-1 Emma Dorthea Lødemel (47. min)
6-1 Selma Eikenes Isehaug (73. min)
6-2 Sjølvmål (80. min)
6-3 Tuva Søreide Solberg (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Sandane  10-2 (5-2)
1-0 Astrid Bolstad Blikra (4. min)
2-0 Kaya Bird Fonn (11. min)
3-0 Thea Lovise Holsen (24. min)
4-0 Thea Lovise Holsen (30. min)
5-0 Inga Hoff (33. min)
5-1 Martine Kvamme (35. min)
5-2 Berit Leirgul (44. min)
6-2 Stina Hillersøy (51. min)
7-2 Astrid Bolstad Blikra (54. min)
8-2 Thea Lovise Holsen (59. min)
9-2 Sofia Hagen Paulen (73. min)
10-2 Astrid Bolstad Blikra (77. min)

Sogndal - Balestrand  5-2 (4-0)
Mål Sogndal: Amalie Hatlevoll (2), Tale Moldestad Eineteig (2) og Heidi Fjellheim Sviggum

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 7 7 0 0 40-7 21
Stryn 7 3 2 2 27-15 11
Studentspretten 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 16-24 10
Sogndal 6 2 0 4 12-23 6
Balestrand 7 0 0 7 6-31 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Askvoll/Holmedal/Atløy - Jotun  9-0

Mål Askvoll/Holmedal/Atløy: Linda Saltskår Kalstad (5), Hedda Vårdal (2), Iselin Olset og Aina Heggøy.

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Sogndal 4 2 0 2 11-8 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Askvoll/Holmedal/Atløy 4 1 0 3 12-10 3
Jotun 4 1 0 3 12-20 3

5. divisjon
Florø 2 - Selje  3-2 (1-1)
1-0 Fredrik Humlestøl Døsen (2. min)
1-1 Mohammad Ali (9. min)
2-1 Torkel Hammerseth Aarønes (55. min)
3-1 Leander Agledal Nordal (73. min)
3-2 Ole Andreas Solheim (90. min)

Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2  1-2 (0-0)
0-1 Sondre Waage Andersen (49. min)
0-2 Nathaniel Maristuen (66. min)
1-2 Saeed Tajik (70. min)

Bjørn - Eid 2  5-1 (2-0)

1-0 Tom Fransen (8. min)
2-0 Grunde Eide Øy (25. min)
3-0 Grunde Eide Øy (49. min)
4-0 Karlis Bremers (79. min)
4-1 Johan Felde (81. min)
5-1 Magnus Øygard Solstad 90. min+1)

Studentspretten 2 - Førde 2  2-4 (1-2)
0-1 Emil Berge
1-1
1-2 Lasse Aamelfot
1-3 Ulrik Nielsen
1-4 Edvin Brattreit
2-4

Kampen Sandane - Fure er utsett/avlyst på grunn av at Fure ikkje kan stille lag. 

Tabell 5. divisjon
Førde 2 7 7 0 0 33 - 7 21
Sandane 6 5 0 1 15 - 7 15
Selje 7 4 0 3 24 - 19 12
Sogndal 3/Fjøra 2 7 4 0 3 19 - 15 12
Florø 2 6 4 0 2 16 - 14 12
Bjørn 7 3 0 4 13 - 14 9
Eid 2 7 3 0 4 15 - 19 9
Stryn 2 6 1 0 5 6 - 15 3
Studentspretten 2 7 1 0 6 12 - 25 3
Fure 6 1 0 5 17 - 35 3


26.09 Myroldhaug har prikka inn fem av seks kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 7. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.


5 rette:
Ole Tom Myroldhaug

4 rette:
Johnny Husevåg
Kai Henning Slinde
Pål Trøsken

3 rette:
Marius Midtun Aaberge
Gunnar Balsnes
Jørn Kr. Engebø
Hans-Petter Gilleshammer
Steinar Holvik
Eirik Kristoffersen
Kristian Lefdal
Håvard Mjølkeråen
Roger Nordal
Magnar Skaare
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Geir Vindheim


7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen) U 0-0
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) H 2-0
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-2 
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 1-5
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1) U 1-1
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2) H 1-0 
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)


26.09 Kampar i dag, søndag 26. september


Førde møter i dag Sandane heime i toppkampen i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Bjarg

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 8 7 1 0 26-6 22
Fyllingsdalen 8 7 0 1 21-8 21
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Bjarg 7 5 0 2 15-14 15
Lyn 1896 FK 8 3 4 1 19-10 13
Stord 8 3 2 3 17-18 11
Os 8 2 3 3 17-18 9
Sandviken 8 2 3 3 11-14 9
Lysekloster 8 2 2 4 18-16 8
Brann 2 7 2 0 5 19-17 6
Ready 7 1 3 3 12-13 6
Fjøra 8 2 0 6 15-23 6
Årdal 8 1 2 5 4-22 5
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Stryn - Studentspretten
Kl. 15.00 Førde - Sandane
Kl. 15.00 Sogndal - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 6 6 0 0 30-5 18
Studentspretten 6 3 1 2 14-12 10
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Sogndal 5 1 0 4 7-21 3
Balestrand 6 0 0 6 4-26 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal/Atløy - Jotun

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Sogndal 4 2 0 2 11-8 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Jotun 3 1 0 2 12-11 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0

5. divisjon
Kl. 15.00 Florø 2 - Selje
Kl. 15.00 Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (Loen Stadion)
Kl. 15.00 Bjørn - Eid 2
Kl. 17.00 Studentspretten 2 - Førde 2

Kampen Sandane - Fure er utsett/avlyst på grunn av at Fure ikkje kunne stille lag. 

Tabell 5. divisjon
Førde 2 6 6 0 0 29 - 5 18
Sandane 6 5 0 1 15 - 7 15
Selje 6 4 0 2 22 - 16 12
Sogndal 3/Fjøra 2 6 3 0 3 17 - 14 9
Florø 2 5 3 0 2 13 - 12 9
Eid 2 6 3 0 3 14 - 14 9
Bjørn 6 2 0 4 8 - 13 6
Stryn 2 5 1 0 4 5 - 13 3
Studentspretten 2 6 1 0 5 10 - 21 3
Fure 6 1 0 5 17 - 35 3


25.09 Resultat kampar i dag, laurdag 25. september


Eid jublar etter dagens 2-1 seier borte mot Studentspretten i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Sogndal - Bryne 0-0 (0-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 
Aalesund - Strømmen 3-2 (3-1)
KFUM - Grorud 2-0 (0-0)
Ranheim - Åsane 2-2 (2-0)
Ullensaker/Kisa - Raufoss 0-2 (0-1)
Sandnes Ulf - Stjørdals Blink 2-1 (1-1)

Tabell OBOS-ligaen

HamKam 19 13 3 3 42 - 15 42
Aalesund 20 12 5 3 44 - 26 41
Jerv 19 12 4 3 35 - 29 40
Fredrikstad 19 10 5 4 39 - 25 35
Sogndal 20 9 5 6 30 - 22 32
KFUM 20 8 6 6 31 - 29 30
Raufoss 20 8 3 9 36 - 32 27
Ranheim TF 20 7 6 7 36 - 36 27
Åsane 20 7 3 10 25 - 38 24
Start 19 6 4 9 35 - 37 22
Bryne 20 6 4 10 29 - 34 22
Ullensaker/Kisa 20 6 4 10 24 - 34 22
Sandnes Ulf 19 5 5 9 24 - 32 20
Stjørdals-Blink 19 6 2 11 19 - 35 20
Strømmen 20 2 10 8 17 - 25 16
Grorud 20 4 3 13 26 - 43 15

2. divisjon kvinner
Haugar - Kaupanger  2-0 (1-0)
1-0 Solfrid Hetleflåt Bråthen (2. min)
2-0 Solfrid Hetleflåt Bråthen (73. min)

Fyllingsdalen - Staal Jørpeland 3-1 (2-0)

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 6 5 1 0 21-2 16
Bryne 6 5 1 0 16-4 16
Fyllingsdalen 7 4 3 0 15-5 15
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 15-8 12
Kaupanger 7 3 1 3 8-9 10
Loddefjord 6 3 0 3 10-10 9
Avaldsnes 2 5 2 1 2 11-12 7
Haugar 7 2 0 5 7-14 6
Stord 6 2 0 4 9-18 6
Klepp 2 6 1 2 3 10-11 5
Lura 6 1 0 5 6-18 3
Staal Jørpeland 6 0 1 5 3-20 1

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen - Fjøra 4-0 (0-0)

1-0 Robin Johnsen Vindenes (51. min)
2-0 Sander Hopsdal (56. min)
3-0 Robin Johnsen Vindenes (59. min)
4-0 Robin Johnsen Vindenes (90. min+2)

Årdal - Sandviken 0-2 (0-1)
0-1 Ole Thomas Herrem, straffe (35. min)
0-2 Patrik Dønheim Hjelmseth (81. min)

Frigg - Stord 2-0 (1-0)
Lyn - Os 2-2 (0-2)
Lysekloster - Ready 1-3 (1-2)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 8 7 1 0 26-6 22
Fyllingsdalen 8 7 0 1 21-8 21
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Bjarg 7 5 0 2 15-14 15
Lyn 1896 FK 8 3 4 1 19-10 13
Stord 8 3 2 3 17-18 11
Os 8 2 3 3 17-18 9
Sandviken 8 2 3 3 11-14 9
Lysekloster 8 2 2 4 18-16 8
Brann 2 7 2 0 5 19-17 6
Ready 7 1 3 3 12-13 6
Fjøra 8 2 0 6 15-23 6
Årdal 8 1 2 5 4-22 5
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

Kretsligaen avdeling 1

Studentspretten - Eid  1-2 (0-2)
0-1 Sjølvmål, Lasse Solum Moen (28. min)
0-2 Joakim Frislid Vedvik (40. min)
1-2 Magnus Bjelland Håstø (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelscenene frå Eid si garderobe etter kampen.


Syril - Måløy  1-5 (0-4)
0-1 Chris-Andre Nore (2. min)
0-2 Markus Tvendeseter Kupen  (16. min)
0-3 Sjølvmål, Simen Ylvisåker von Porat 29. min)
0-4 Marko Ntontai Or Dodaj (31. min)
1-4 Espen Joel Hickman (74. min)
1-5 Saron Ervik Bugjerde (85. min)

Dale - Vik  1-1 (1-1)
0-1 Bengt William Abelsen-Øhlen (5. min)
1-1 Vegard Eikevik Dyrstad (44. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 8 7 0 1 25-5 21
Måløy 7 4 2 1 15-8 14
Studentspretten 8 4 1 3 15-19 13
Vik 7 2 2 3 18-15 8
Dale 8 1 2 5 10-22 5
Syril 8 1 1 6 10-24 4

Kretsligaen avdeling 2
Bremanger - Førde 0-3 (0-3)
0-1 Elias Solheimsnes Vindheim (35. min)
0-2 Vegard Savland (36. min)
0-3 Sander Aamelfot (39. min)

Kaupanger - Stryn 0-4 (0-2)

0-1 Trym Vatn Øvreberg (36. min)
0-2 Hubert Karol Wdowiak (43. min)
0-3 Sondre Holmlund Ørjasæter (69. min)
0-4 Hubert Karol Wdowiak (70. min)

Jølster - Høyang 1-0 (0-0)
1-0 Sjølvmål, Robert Huseklepp Alrek (62. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 8 8 0 0 40-8 24
Stryn 8 7 0 1 32-8 21
Høyang  8 4 0 4 21-20 12
Jølster 8 2 0 6 12-26 6
Kaupanger 8 1 1 6 10-25 4
Bremanger 8 1 1 6 7-35 4

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 14.00 Hornindal - Brattvåg

NB! Utsett på grunn av at Brattvåg ikkje kunne stille lag.  

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 3 3 0 0 24-1 9
Brattvåg 3 3 0 0 13-4 9
Stordal/Stranda 3 2 1 0 11-5 7
Åheim/Selje  3 2 0 1 17-3 6
Aksla 3 1 1 1 5-5 4
Hareid  4 1 0 3 5-10 3
Bergsøy 4 1 0 3 7-14 3
Hornindal 3 1 0 2 6-15 3
Vigra  4 0 0 4 4-35 0

25.09 Sjuande runde i Lokaltipset 2021


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN TIPS ER I DAG KLOKKA 12.55.

I den sjuande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i sjuande runde blir spelt enten laurdag 25. september eller søndag 26. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.


25.09 Kampar i dag, laurdag 25. september


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Bryne på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå heimekampen mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Sogndal - Bryne
Kl. 15.00 Aalesund - Strømmen
Kl. 15.00 KFUM - Grorud
Kl. 15.00 Ranheim - Åsane
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Raufoss
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Stjørdals Blink

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 19 13 3 3 42 - 15 42
Jerv 19 12 4 3 35 - 29 40
Aalesund 19 11 5 3 41 - 24 38
Fredrikstad 19 10 5 4 39 - 25 35
Sogndal 19 9 4 6 30 - 22 31
KFUM 19 7 6 6 29 - 29 27
Ranheim TF 19 7 5 7 34 - 34 26
Raufoss 19 7 3 9 34 - 32 24
Åsane 19 7 2 10 23 - 36 23
Start 19 6 4 9 35 - 37 22
Ullensaker/Kisa 19 6 4 9 24 - 32 22
Bryne 19 6 3 10 29 - 34 21
Sandnes Ulf 19 5 5 9 24 - 32 20
Stjørdals-Blink 19 6 2 11 19 - 35 20
Strømmen 19 2 10 7 15 - 22 16
Grorud 19 4 3 12 26 - 41 15

2. divisjon kvinner
Kl. 12.00 Fyllingsdalen - Staal Jørpeland
Kl. 13.00 Haugar - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 6 5 1 0 21-2 16
Bryne 6 5 1 0 16-4 16
Fyllingsdalen 6 3 3 0 12-4 12
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 15-8 12
Kaupanger 6 3 1 2 8-7 10
Loddefjord 6 3 0 3 10-10 9
Avaldsnes 2 5 2 1 2 11-12 7
Stord 6 2 0 4 9-18 6
Klepp 2 6 1 2 3 10-11 5
Haugar 6 1 0 5 5-14 3
Lura 6 1 0 5 6-18 3
Staal Jørpeland 5 0 1 4 2-17 1

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Frigg - Stord
Kl. 14.00 Lyn - Os
Kl. 14.00 Lysekloster - Ready
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Fjøra
Kl. 16.00 Årdal - Sandviken

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 7 6 1 0 24-6 19
Fyllingsdalen 7 6 0 1 17-8 18
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Bjarg 7 5 0 2 15-14 15
Lyn 1896 FK 7 3 3 1 17-8 12
Stord 7 3 2 2 17-16 11
Lysekloster 7 2 2 3 17-13 8
Os 7 2 2 3 15-16 8
Brann 2 7 2 0 5 19-17 6
Fjøra 7 2 0 5 15-19 6
Sandviken 7 1 3 3 9-14 6
Årdal 7 1 2 4 4-20 5
Ready 6 0 3 3 9-12 3
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

Kretsligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Syril - Måløy
Kl. 15.00 Dale - Vik
Kl. 16.00 Studentspretten - Eid

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 7 6 0 1 23-4 18
Studentspretten 7 4 1 2 14-17 13
Måløy 6 3 2 1 10-7 11
Vik 6 2 1 3 17-14 7
Syril 7 1 1 5 9-19 4
Dale 7 1 1 5 9-21 4

Kretsligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Førde
Kl. 15.00 Kaupanger - Stryn
Kl. 15.00 Jølster - Høyang

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 7 7 0 0 37-8 21
Stryn 7 6 0 1 28-8 18
Høyang 7 4 0 3 21-19 12
Kaupanger 7 1 1 5 10-21 4
Bremanger 7 1 1 5 7-32 4
Jølster 7 1 0 6 11-26 3

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 14.00 Hornindal - Brattvåg -

NB! Utsett på grunn av at Brattvåg ikkje kunne stille lag.  

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre

HaNo/Harøy 3 3 0 0 24-1 9
Brattvåg 3 3 0 0 13-4 9
Stordal/Stranda 3 2 1 0 11-5 7
Åheim/Selje  3 2 0 1 17-3 6
Aksla 3 1 1 1 5-5 4
Hareid  4 1 0 3 5-10 3
Bergsøy 4 1 0 3 7-14 3
Hornindal 3 1 0 2 6-15 3
Vigra  4 0 0 4 4-35 0

24.09 Resultat kampar i dag, fredag 24. september

 
Sandane jublar etter dagens 4-1 seier heime mot Studentspretten 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang - Syril 4-2 (1-1)
0-1 Stine Gjerde
1-1 Guro Sagen Knudsen
2-1 Guro Sagen Knudsen
2-2 Live Holen 
3-2 Vilde Måren Måredal
4-2 Vilde Måren Måredal

Sogndal - Bjørn 1-3 (0-1)
0-1 Malene Kvalsøren
1-1 Hege Sætre
1-2 Elisa Walaker Karoliussen  
1-3 Malene Kvalsøren

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 4 4 0 0 16-6 12
Sogndal 4 2 0 2 11-8 6
Syril 4 2 0 2 11-12 6
Bjørn 4 2 0 2 11-17 6
Jotun 3 1 0 2 12-11 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0

5. divisjon
Sandane - Studentspretten 2  4-1 (3-0)
1-0 Tore Tveit (13. min)
2-0 Robert Auflem Vik (14. min)
3-0 Hallvard Bjotveit (16. min)
3-1 Jonathan Karlsen (70. min)
4-1 Nicolai Aske Granheim (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Dommar: Sindre Stø Hobber, Syril

Assistentdommarar: Stein Otto Førde, Breimsbygda og Jan Arve Søvde, Breimsbygda

Gult kort: Girthan Kumarasamy, Tøllev Brøndbo Kirkebøen, Filip Skogen og Øystein Øyre Vedvik, Studentspretten 2


Sandane:
Sebastian Dainius Uribe
Oliver Skinlo Evebø
Sivert Fure Skinlo
Torbjørn Gran
Magnus Nikolai Bolseth
Robert Auflem Vik
Tore Tveit
Jonas Løvland
Nimrod Isaac-Habtemariam
Hallvard Bjotveit
Nicolai Aske Granheim

Innbyttarar:
John Henning Gotteberg
Mathias Rauset
Egil Brekke
Thomas Veggeland

Studentspretten 2:
Carl William Onstad
Tøllev Brøndbo Kirkebøen
Morten Solberg
Thomas Brook Bergsvik Halleland
Girthan Kumarasamy
Elias Gamlem
Adam Suldrup
Sebastian Buczynski
Jonathan Karlsen
Filip Skogen
Bjørn Lillehammer

Innbyttarar:
Ole Andre Sandberg
Øystein Øyre Vedvik
Nickalas Jan Rodahl Thisted
Martin Grodås Alnes
Sindre Tysil Herikstad


Tabell 5. divisjon

Førde 2 6 6 0 0 29 - 5 18
Sandane 6 5 0 1 15 - 7 15
Selje 6 4 0 2 22 - 16 12
Sogndal 3/Fjøra 2 6 3 0 3 17 - 14 9
Florø 2 5 3 0 2 13 - 12 9
Eid 2 6 3 0 3 14 - 14 9
Bjørn 6 2 0 4 8 - 13 6
Stryn 2 5 1 0 4 5 - 13 3
Studentspretten 2 6 1 0 5 10 - 21 3
Fure 6 1 0 5 17 - 35 3

24.09 Norge J15 spelte uavgjort borte mot Sverige


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Anna Grindhaug frå Hafslo og Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal var begge på bana då Norge J15 i dag spelte uavgjort 2-2 borte mot Sverige.

Kaja Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn for Emilie Sofie Ludvigsen i starten av 2. omgang, medan Anna Grindhaug blei bytta inn for Martine Trollsås Fenger omlag 20 minutt før full tid.

Martine Trollsås Fenger og Kajsa Pettersen scora måla til Norge, medan Bianca Hultbäck Nattland og Matilda Ekblom sette inn måla til heimelaget. Norge si utlikning til 2-2 kom to minutt på overtid i 2. omgang. Stillinga til pause var uavgjort 1-1.


Sverige - Norge  2-2 (1-1)
0-1 Martine Trollsås Fenger (30. min)
1-1 Bianca Hultbäck Nattland (45. min)
2-1 Matilda Ekblom (85. min)
2-2 Kajsa Pettersen (90. min+2)

Gult kort:
Mathea Berg-Solemdal, Norge 

Sverige:
Julia Cavander (Wilma Delerud 46. min)
Alexandra Larsson
Emma Holmqvist (Izabella Veiszhaupt 53. min)
Stina Dahlman
Lea Ahl (Annika Svensson 46. min)
Elli Tsilichristos (Novalie Jensen 67. min)
Lykke Ihrfelt (Ida Björnberg 46. min)
Kornelia Starczynska
Hannah Sjödal (Elsa Pelgander 46. min)
Bianca Hultbäck Nattland (Matilda Ekblom 67. min)
Stina Dahl Forslund

Norge:
Lone Vartdal Forberg
Linnea Olausson Tveit
Silje Bjåstad
Linnea Moen Tvenge (Karen Rygg Ims 78. min)
Sara Rebaudo-Tingberg
Solveig Tomren Slemmen
Emilie Sofie Ludvigsen (Kaja Bjelde Hjelmhaug 46. min)
Mathea Berg-Solemdal (Nora Marie Stærk 70. min)
Carina Wik Alfredsen
Anna Gilleshammer Nigardsøy (Kajsa Pettersen 58. min)
Martine Trollsås Fenger (Anna Grindhaug 70. min)
 
 


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Roar Wold er J15-landslagstrenar for Norge. På bildet ser vi Wold i lag med
Anna Grindhaug og Synne Ming Fosse på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.


24.09 Haustsamling for dommarar i Førde



 

NFF Sogn og Fjordane inviterar til den årlige haustsamlinga for dommarar.

Haustsamlinga går av stabelen på Scandic Sunnfjord Hotel i Førde laurdag 6. november.

Samlinga er for klubbdommarar, rekrutteringsdommarar, autoriserte dommarar, dommarkontaktar i klubb og veiledarar.

Dommarseksjonen i NFF Sogn og Fjordane ynskjer å samle dommarane til ein fagleg og motiverande føremiddag i Førde. Her vil ein ta ein prat om sesongen som har vore, erfaringar og hendingar i covid-sesongen, samt å førebu sesongen 2022.

Samlinga er for alle, og spesielt dei nye dommarane er spesielt velkomne.

Påmeldinga må gjerast seinast måndag 25. oktober, på e-post, til:
yngve.haakonsen@fotball.no eller pr. telefon 90 62 42 55.
 
 


Yngve Håkonsen sit klar for å ta i mot påmeldingar til haustsamlinga.
Bildet er frå Førde sin heimekamp mot Vardeneset 23. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


24.09 Sogndal J15 klar for kvartfinale i Adidas Cup


Kristina Brekke Hatlevoll scora eit mål i 1/8-finalen mot SK Haugar.
Bildet er frå Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2021.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.

 

Sogndal er klar for kvartfinale i klasse J15 under årets Adidas Cup. Adidas Cup blir rekna som eit uoffisielt NM for gutar og jenter i alderen 13-19 år. 

I gårsdagens 1/8-finale vann jentene frå Sogndal heile 8-1 mot SK Haugar. Erle Eithun (4), Mia Johannessen Bakke, Nathalie Høgi, Kristina Brekke Hatlevoll og Sandra Wolff Bolseth scora måla til Sogndal. Kampen blei spelt på kunstgrasbana i Salhus.

Sogndal tok seg til 1/8-finale ved å vinne si gruppe. Sogndal vann 4-0 mot Voss og 1-0 mot Førde, medan det blei tap 3-1 mot Hødd.

Sogndal sin motstandar i kvartfinalen blir vinnaren av kampen mellom Asker og Fron. Kampen mellom Asker og Fron blir spelt på Føyka søndag 26. september.

Dei andre laga som er klar for kvartfinale i klasse J15 er Lillestrøm, Eigersund, Skeid, Åsane, Kolbotn og vinnaren av kampen mellom Vind og Abildsø/Lamberseter.

Sogndal - SK Haugar  8-1  
Mål Sogndal: Erle Eithun (4), Mia Johannessen Bakke, Nathalie Høgi, Kristina Brekke Hatlevoll og Sandra Wolff Bolseth.

Sogndal:
Vilde Kongelf Stadheim
Mari Ylvisåker
Erle Eithun
Kaia Loftesnes Breilid
Madelen Flugheim
Sandra Wolff Bolseth
Kristina Brekke Hatlevoll
Tale Øvereng Ylvisåker
Kaja Frøyd
Stine Gustavsen Fimreite
Nathalie Høgi
Maria Skartun Skjeldestad
Mari Hov Heggestad
Mia Johannessen Bakke

24.09 Sjuande runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjuande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i sjuande runde blir spelt enten laurdag 25. september eller søndag 26. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.


24.09 Kampar i dag, fredag 24. september

 
Hallvard Bjotveit og Sandane spelar møter i dag Studentspretten 2.
Bildet er frå kvalifiseringskampen til NM G19 mot Stryn 13. juni.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


4. divisjon kvinner 7'ar

Kl. 18.00 Høyang - Syril
Kl. 19.00 Sogndal - Bjørn

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Jotun 3 1 0 2 12-11 3
Bjørn 3 1 0 2 8-16 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0

5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Studentspretten 2

Tabell 5. divisjon
Førde 2 6 6 0 0 29-5 18
Sandane 6 5 0 1 14-7 15
Selje 6 4 0 2 23-16 12
Sogndal 3/Fjøra 2 6 3 0 3 17-14 9
Florø 2  53 0 2 13-12 9
Eid 2  6 3 0 3 14-14 9
Bjørn  6 2 0 4 8-13 6
Stryn 2 5 1 0 4 5-13 3
Studentspretten 2 6 1 0 5 10-21 3
Fure 6 1 0 5 17-35 3

23.09 Haugen vann 6-2 heime mot Flatraket


Kai-Arne Nord Humborstad, Stig Tore Gilleshammer og Tore Ola Sundal scora kvart sitt mål i dagens seier heime mot Flatraket på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Haugen vann i ettermiddag 6-2 heime mot Flatraket på Eid Idrettspark.

Ryan Dennis Ough, Stig Tore Gilleshammer, Henrik Espelund Myklebust, Kai-Arne Nord Humborstad, Nikolai Midtbø Heggedal og Tore Ola Sundal scora måla til Haugen, medan Kristoffer Rundereim sette inn begge måla til Flatraket. Stillinga til pause var 5-0 til Haugen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Flatraket 6-2 (5-0)
1-0 Ryan Dennis Ough (15. min)
2-0 Stig Tore Gilleshammer (32. min)
3-0 Henrik Espelund Myklebust (34. min)
4-0 Kai-Arne Nord Humborstad (36. min)
5-0 Nikolai Midtbø Heggedal (37. min)
6-0 Tore Ola Sundal (52. min)
6-1 Kristoffer Rundereim (70. min)
6-2 Kristoffer Rundereim (90. min+1)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort:
Ove Hovden Borgund og Kristoffer Rundereim, Flatraket

Haugen:
Sander Torheim Frislid
Frank-Willie Bødal
Henrik Espelund Myklebust
Vegard Lunde
Jo Inge Skålbones
Tore Årskog
Jan Olav Humborstad
Sivert Humborstad
Stig Tore Gilleshammer
Ryan Dennis Ough
Kai-Arne Nord Humborstad

Innbyttarar:
Kay Rune Solheim
André Rafsol
Nikolai Midtbø Heggedal
Øivin Vabø
Øystein Haugland
Muktar Ferej Yassin
Tore Ola Sundal

Flatraket:
Aleksander Blålid
Sulaiman Saleh Hasan
Joachim Lunde Træet
Stig André Lunde
Ove Hovden Borgund
Per-Martin Bjørntvedt
Marius Vinge
Steffen Heggøy
Kristoffer Rundereim
Jørgen Wik Ødegård
Martin Anders Nygård

Innbyttarar:
Lavrans Kristinssønn Landsnes
Magnus Nyheim
Bjørnar Flataker Eldevik
Ole Erik Sunde
Sander Kvalheim
Jon Olav Bergo Tunheim
 

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 5 4 0 1 23-10 12
Måløy 2 4 3 0 1 19-7 9
Flatraket 5 1 3 1 14-14 6
Breimsbygda/Jølster 2 4 1 1 2 9-10 4
Hyen 3 1 1 1 7-8 4
Stadlandet 4 1 1 2 5-14 4
Hornindal 3 1 0 2 6-8 3
Svelgen/Bremanger 2 4 1 0 3 5-17 3

23.09 Kun fire lag i J15/17 1. divisjon haust

 
Siri B. Solibakke scora begge måla til Måløy i måndagens kamp mot Eid.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Måløy på Eid Idrettspark 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Totalt 14 lag var påmeldt i klasse J15/17 11'ar denne sesongen. Av desse 14 laga er det berre 11 av dei som spelar kampar no i haustsesongen.

Bjørn trekte laget sitt før sesongen tok til, medan Sogndal 1 og Førde 2 trekte seg før haustsesongen. Både Sogndal 1 og Førde 2 var kvalifisert for 1. divisjon etter å ha blitt nummer 1 og 2 i J15/17 avdeling 2 vår.

J15/17 1. divisjon haust går dermed av stabelen med laga Måløy, Eid, Syril og Førde 1. Til no er det spelt fire kampar, og Syril toppar tabellen føre Måløy, Eid og Førde 1.

Kampoppsett J15/17 1. divisjon haust
1. serierunde

Måløy - Førde 1  5-2 (3-2)
1-0 Cecilie Vederhus Myklebust (7. min)
2-0 Siri Beate Solibakke (15. min)
2-1 Andrea Myren Ynnesdal (19. min)
2-2 Henriette Palma Flaten (21. min)
3-2 Eli Sofie Seim Skjølberg (45. min)
4-2 Lone Hunvik Kvalheim (55. min)
5-2 Lone Hunvik Kvalheim (67. min)

Torsdag 7. oktober kl. 19.00 Eid - Syril 

2. serierunde

Syril - Måløy  5-3 (3-2)
0-1 Eli Sofie Seim Skjølberg (2. min)
1-1 Elise Tufte Mardal (23 min)
2-1 Andrea Sælid Njøs (35. min)
3-1 Elise Tufte Mardal (37. min)
3-2 Eli Sofie Seim Skjølberg (42. min)
4-2 Live Holen (43. min)
5-2 Andrea Sælid Njøs (50. min)
5-3 Rakel Apneseth (65. min)

Onsdag 29. september kl. 19.00 Førde 1 - Eid  

3. serierunde

Syril - Førde 1  10-0 (5-0)
1-0 Andrea Sælid Njøs (27. min)
2-0 Andrea Sælid Njøs (37. min)
3-0 Live Holen (39. min)
4-0 Andrea Sælid Njøs (42. min)
5-0 Live Holen (45. min)
6-0 Live Holen (49. min)
7-0 Live Holen (67. min)
8-0 Andrea Sælid Njøs (71. min)
9-0 Andrea Sælid Njøs (73. min)
10-0 Andrea Sælid Njøs (76. min)

Måløy - Eid   2-1 (2-1)
0-1 Pernille Leirgulen Kullsveen (16. min)
1-1 Siri Beate Solibakke (18. min)
2-1 Siri Beate Solibakke (33. min)


4. serierunde

Søndag 26. september kl. 17.30 Førde 1 - Måløy
Måndag 27. september kl. 19.00 Syril - Eid 

5. serierunde

Måndag 4. oktober kl. 19.15 Måløy - Syril
Måndag 4. oktober kl. 19.30 Eid - Førde 1

6. serierunde

Måndag 18. oktober kl. 19.00 Eid - Måløy
Måndag 18. oktober kl. 19.00 Førde 1 - Syril


Tabell J15/17 1. divisjon haust
Syril 2 2 0 0 15-3 6
Måløy 3 2 0 1 10-8 6
Eid 1 1 0 0 1 1-2 0
Førde 1 2 0 0 2 2-15 0


J15/17 avdeling 1 vår
Syril 6 4 1 1 18-10 13
Førde 1 6 3 2 1 27-16 11
Sogndal 2 6 1 2 3 12-21 5
Jotun 6 1 1 4 14-24 4

J15/17 avdeling 2 vår

Sogndal 1 8 6 0 2 21-11 18
Førde 2 8 5 1 2 28-9 16
Gaular 8 5 1 2 30-14 16
Hyllestad 8 2 0 6 13-25 6
Tambarskjelvar 8 1 0 7 13-46 3

J15/17 avdeling 3 vår

Eid 1 9 6 3 0 37-12 21
Måløy 9 3 1 5 28-26 10
Sandane 9 3 1 5 22-29 10
Stryn 9 2 1 6 12-32 7





Andrea Sælid Njøs har scora åtte mål på to kampar til no i haust.
Bildet er frå Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2021.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


23.09 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G13


Njord Leversund frå Florø og Ogi Markovic frå Måløy er begge
tekne ut på NFF Sogn og Fjordane sitt kretslag for gutar født 2008.
Bildet er frå kampen mellom Nordfjord og Sogn 17. september.

Sjå bilder og fakta frå i 1. runde i Enivestserien G13.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag gutar født 2008 i perioden 15. september til 31. desember 2021. 

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane G13 er Tommy Øren og Martin Natvig.

Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G13

Adrian Holvik, Måløy
Ogi Markovic, Måløy
Oliver Veka Brath, Stryn
Vegard Guddal, Stryn
Ola Holmlund Ørjasæter, Stryn
Erlend Hetle, Breismbygda
Ludvik Gimmestad, Sandane
Olai Hallstensen, Florø
Casper Linden Nybø, Florø
Njord Leversund, Florø
Tobias Herstad, Florø
Sondre Høydal, Florø
Mikel Wurtz, Florø
Noah Brattreit, Førde
Syver Hatteland, Førde
Gaute Sunde Sandal, Førde
Lukas Tangedal, Gaular
Nikolai Gjesdal, Jølster
Adrian Høyum, Jotun
Thomas Grytbakk, Jotun
Kristian Nord, Sogndal
Andreas Grindhaug, Hafslo

 


Sunnfjord vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.


Nordfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


Sogn sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå i 1. runde i Enivestserien G13.


23.09 Sjuande runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjuande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i sjuande runde blir spelt enten laurdag 25. september eller søndag 26. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.


23.09 Kampar i dag, torsdag 23. september


Haugen møter i ettermiddag Flatraket på Eid Idrettspark.
Haugen jublar etter seieren heime mot Måløy 2 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Haugen - Flatraket (Eid Idrettspark)

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Måløy 2 4 3 0 1 19-7 9
Haugen 4 3 0 1 17-8 9
Flatraket 4 1 3 0 12-8 6
Breimsbygda/Jølster 2 4 1 1 2 9-10 4
Hyen 3 1 1 1 7-8 4
Stadlandet 4 1 1 2 5-14 4
Hornindal 3 1 0 2 6-8 3
Svelgen/Bremanger 2 4 1 0 3 5-17 3

22.09 Resultat kampar i dag, onsdag 22. september


Sogndal er ute av cupen etter dagens tap heime mot Åsane.
Eirik Bakke i heimekampen mot Stjørdals Blink 21. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Stjørdals Blink.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. runde NM Menn
Sogndal - Åsane  0-2 (0-1)
0-1 Sondre Auklend (19. min)
0-2 Håkon Holmefjord Lorentzen (74. min)

3. divisjon kvinner
Sogndal - Studentspretten  2-4 (0-1)
0-1 Kamilla Vangsnes (39. min)
0-2 Emma Aksdal Kråkenes (48. min)
1-2 Aurora Servold Wåseth (53. min)
2-2 Amalie Hatlevoll (55. min)
2-3 Emma Askeland (73. min)
2-4 Tuva Søreide Solberg (90. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 6 6 0 0 30-5 18
Studentspretten 6 3 1 2 14-12 10
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Sogndal 5 1 0 4 7-21 3
Balestrand 6 0 0 6 4-26 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Jotun - Bjørn  11-3

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Jotun 3 1 0 2 12-11 3
Bjørn 3 1 0 2 8-16 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0

22.09 Kaja og Anna debuterte på J15-landslaget


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Anna Grindhaug frå Hafslo og Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal debuterte i dag for det norske J15-landslaget. Bjelde Hjelmhaug spelte 1. omgang, medan Grindhaug spelte 2. omgang i dagens kamp borte mot Sverige.

Sverige vann til slutt kampen 1-0, etter at innbyttar Stina Dahl Forslund scora kampens einaste mål drøte fem minutt ut i 2. omgang.

Det er duka for eit nytt møte mellom Sverige og Norge fredag 24. september


Sverige - Norge  1-0 (0-0)
1-0 Stina Dahl Forslund (51. min)

Sverige:
Emmy Thyberg
Alexandra Larsson
Emma Holmqvist
Izabella Veiszhaupt (Lea Ahl 46. min)
Annika Svensson
Ida Björnberg (Lykke Ihrfelt 81. min)
Novalie Jensen (Elli Tsilichristos 70. min)
Elsa Pelgander
Bella Andersson (Hannah Sjödal 81. min)
Matilda Ekblom (Bianca Hultbäck Nattland 70. min)
Nova Johansson Parnevik (Stina Dahl Forslund 39. min)

Norge:
Lotte Egeland
Linnea Olausson Tveit (Sara Rebaudo-Tingberg 62. min)
Silje Bjåstad
Ane Jørgensen 
Solveig Tomren Slemmen
Kaja Bjelde Hjelmhaug (Emilie Sofie Ludvigsen 46. min)
Mathea Berg-Solemdal
Kajsa Pettersen (Linnea Moen Tvenge 62. min)
Nora Marie Stærk (Anna Grindhaug 46. min)
Carina Wik Alfredsen (Anna Gilleshammer Nigardsøy 70. min)
Martine Trollsås Fenger

 


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Roar Wold er J15-landslagstrenar for Norge. På bildet ser vi Wold i lag med
Anna Grindhaug og Synne Ming Fosse på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.


22.09 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J13


Elena Sætren Holvik frå Sandane og Stine Fimreite frå Sogndal er begge
tekne ut på NFF Sogn og Fjordane sitt kretslag for jenter født 2008.
Bildet er frå kampen mellom Nordfjord og Sogn 18. september.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag jenter født 2008 i perioden 15. september til 31. desember 2021. 

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane J13 er Hanna Tenden og Marianne Mellesdal.

Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J13

Kaja Skrede Førde
Elma Sørensen Solheim Førde
Kristina Berqvam Førde
Camla Eikenes Førde
Inga Berqvam Førde
Signe Fjermestad Askvoll/Holmedal
Sara Strandenes Dale
Nathalie Høgi Sogndal
Stine Fimreite Sogndal
Mari Hov Heggestad Sogndal
Emilie Haukøy Eckhoff Kaupanger
Nathalie Neraas Teigen Kaupanger
Bertine Rognstad Ness Kaupanger
Tilde Dahl Tørnes Kaupanger
Ella Berge Hestetun Jotun
Sara Øy Laberg Jotun
Bertine Hellebø Jotun
Synnøve Røneid Hafslo
Mathea Eide Bukve Bjørn
Julie Vågen Nilsen Høyang
Cathrine Tveit Høyang
Selma Berg Måløy
Malou Rosing Kvalheim Måløy
Elena Sætren Holvik Sandane
Malene Kleppe Stryn 

 


Sogn vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.


Nordfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


Sunnfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.


22.09 Muktar Ferej Yassin klar for Haugen


Muktar Ferej Yassin fastsette sluttresultat til 7-3 mot Førde 2 i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   Sjå film frå Eid  si garderobe etter kampen.

 

Haugen har forsterka laget med Muktar Ferej Yassin før årets tre siste seriekampar i 6. divisjon avdeling 3.

Ferej Yassin blei henta til Eid frå Haugen midt i 2015-sesongen etter å ha scora åtte mål på 12 kampar. Muktar var i lag med Lasse Englund Espe toppscorar for Haugen i 2015-sesongen.

For Eid og Eid 2 har Muktar Ferej Yassin scora 21 mål på 69 kampar.

NB! Haugen sin heimekamp mot Flatraket er flytta frå tysdag 28. september til torsdag 23. september. Kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 18.00.

Haugen ligg etter 4. serierunde på 2. plass i 6. divisjon avdeling 3.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Måløy 2 4 3 0 1 19-7 9
Haugen 4 3 0 1 17-8 9
Flatraket 4 1 3 0 12-8 6
Breimsbygda/Jølster 2 4 1 1 2 9-10 4
Hyen 3 1 1 1 7-8 4
Stadlandet 4 1 1 2 5-14 4
Hornindal 3 1 0 2 6-8 3
Svelgen/Bremanger 2 4 1 0 3 5-17 3

 


 Muktar scora eit mål for Haugen i heime mot Breimsbygda 23. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.09 Mina Bell Folland teken ut på J16-landslaget


Mina Bell Folland i kretskamp mot NRFK i Stryn 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november 2019.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

 

Mina Bell Folland frå Gaular er teken ut på J16-landslaget som skal ut i EM-kvalifisering på heimebane i midten av oktober. Norge sine motstandarar i kampane som blir spelt i Stavanger og Sandnes er Irland, Bulgaria og Ungarn.

Troppen:
Vendela Bakke, Hyggen
Mia Hambro Svendsen, Røa
Mathilde Eidissen Karlsen, Medkila
Tilja Ellingsen, Klepp
Anna Lervik, Herd
Amalie Isabell Taraldsen, Stabæk
Nora Blindheim Nøss, Arna-Bjørnar
Signe Gaupset, Sandviken
Mawa Sesay, Strømsgodset
Cille Nilsen, Avaldsnes
Kamilla Melgård, Lyn
Maria Sandvik, Viking
Ingrid Rame, Viking
Madelen Eid, Hødd
Ida Mortensen Natvik, Stord
Helle Aune, Viking
Julie Bruusgaard, Røa
Ragnhild Eikeland Skage, Sandviken
Mina Bell Folland, Arna-Bjørnar
Linneah Rene Henriquez Rasmussen, Avaldsnes

 


Mina Bell Folland i KM-sluttspelkampen borte mot Eid 12. oktober 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.09 Sjuande runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjuande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i sjuande runde blir spelt enten laurdag 25. september eller søndag 26. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.


22.09 Kampar i dag, onsdag 22. september


Sogndal møter i ettermiddag Åsane i 3. runde i cupen.
På bildet jublar Sogndal etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. runde NM Menn
Kl. 18.00 Sogndal - Åsane


3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Sogndal - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 6 6 0 0 30-5 18
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Studentspretten 5 2 1 2 10-10 7
Sogndal 4 1 0 3 5-17 3
Balestrand 6 0 0 6 4-26 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 19.00 Jotun - Bjørn

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Bjørn 2 1 0 1 5-5 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

21.09 Resultat kampar i dag, tysdag 21. september


Johan Elverum Salveson gav Hafslo leiinga 1-0 då Hafslo i ettermiddag
vann 3-0 heime mot Kaupanger 2 på Hafslo Stadion.
Bildet er tatt etter at Elverum Salveson blei matchvinnar i finalen mot
Gaular i KM Futsal Old Boys i Gaularhallen 13. januar 2018.

Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Balestrand - Førde 0-5 (0-2)
0-1 Anne Gyldenskog Kilnes
0-2 Stina Hillersøy
0-3 Astrid Bolstad Blikra
0-4 Sofia Hagen Paulen
0-5 Tina Lund Davanger

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 6 6 0 0 30-5 18
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Studentspretten 5 2 1 2 10-10 7
Sogndal 4 1 0 3 5-17 3
Balestrand 6 0 0 6 4-26 0

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Kaupanger 2  3-0 (1-0)

1-0 Johan Elverum Salveson (2. min)
2-0 Simon Hauge Sørensen (58. min)
3-0 Henrik Elverum Salveson (85. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Hafslo 4 2 2 0 9-5 8
Årdal 2/Jotun 4 2 2 0 8-5 8
Kaupanger 2 4 0 0 4 2-9 0

6. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Dale 2  3-3 (1-3)

0-1 Henrique Pereira Torvund (8. min)
0-2 Tommy André Holm (22. min)
0-3 Tommy André Holm (32. min)
1-3 Jakob Guddal Hansen (45. min)
2-3 Joakim Andreas Løkkebø Barlund (82. min)
3-3 Øyvind Sørbø (90. min)

Førde 3 - Askvoll/Holmedal  7-1 (2-1)
1-0 Oskar Andreas Solheim (9. min)
2-0 Oskar Andreas Solheim, straffe (35. min)
2-1 Andreas Rivedal, straffe (36. min)
3-1 Sander Kapstad (49. min)
4-1 Sjølvmål (57. min)
5-1 Nikolai Kvarme (61. min)
6-1 Sjølvmål (73. min)
7-1 Niklas Hillersøy (76. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 5 5 0 0 24-6 15
Eikefjord 4 2 1 1 10-11 7
Tempo 4 2 0 2 9-8 6
Dale 2 4 1 2 1 9-8 5
Tambarskjelvar 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-14 1

21.09 Leander Øy teken ut på G18-landslaget


Leander Øy under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 

Leander Øy er teken ut på G18-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringsrunde på heimebane i perioden 6. oktober til 12. oktober.

Norge sine motstandarar i denne EM-kvalifiseringsrunden er Kosovo, Georgia og Wales.

Troppen:
Isak Solberg - Tottenham
Leander Øy - Sarpsborg 08
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm
Uranik Seferi - Skeid
Max Williamsen - Kristiansund
August Frobenius - Sporting Lisboa
Leo Fuhr Hjelde - Leeds
Nikolai Hopland - Aalesund
Mathias Løvik - Molde
Andreas Schjelderup - Nordsjælland
Mathias Emilsen - Vålerenga
Tobias Gulliksen - Strømsgodset
Christos Zafeiris - Grorud
Kristian Arnstad - Anderlecht
Odin Thiago Holm - Vålerenga
Isak Hansen-Aarøen - Manchester United
Oscar Bobb - Manchester City
Sondre Auklend - Åsane
Jacob Dicko Eng - Vålerenga
Bryan Fiabema - Chelsea
Seedy Jatta - Vålerenga

 


Leander Øy og Årdal jublar etter 4-2 seier borte mot Stryn 30. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Edin og Leander Øy i Årdal sin bortekamp mot Skavøypoll 16. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Leander Øy under KM futsal på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017.


21.09 Haukås Steinset teken ut på G16-landslaget 


Kristoffer Haukås Steinset i Hødd sin heimekamp mot Hødd 21. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristoffer Haukås Steinset frå Florø er teken ut på G16-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringsrunde i Belgia i perioden 3. til 13. oktober.

Norge sine motstandarar i denne EM-kvalifiseringsrunden er Aserbajdsjan, Luxembourg og Belgia.

Dei to beste laga i kvar gruppe pluss dei fire beste gruppetrearane er kvalifisert til Eliterunden som går av stabelen i mars 2022.

G17 EM-sluttspelet blir arrangert i Israel i perioden 16. mai til 1. juni 2022.

Troppen:
Peder Hoel Lervik - Molde
Morgan Marvik - Viking
Håkon Røsten - Rosenborg
Jens Hjertø Dahl - Tromsø
Markus Haaland - Brann
Andreas Eikrem Myklebust - Molde
Aleksander Andresen - Stabæk
Runar Norheim - Tromsø
Oliver Kvendbø Holden - Rosenborg
Kristoffer Haukås Steinset - Florø
Ethan Day Amundsen - FC København
Jonas Tviberg Torsvik - Brann
Thorbjørn Kristiansen - HamKam
Jakob Tveit - Brann
Benjamin Thoresen Faraas - HamKam
Anders Hartveit Ryste - Odd
Antonio Eremonsele Nordby Nusa - Club Brugge
Magnus Brøndmo - Bodø/Glimt

21.09 Lødemel toppscorar i 3. divisjon kvinner


Emma Dorthea Lødemel scora fire mål i kampen mot Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Emma Dorthea Lødemel er toppscorar i 3. divisjon kvinner. Stryn sin angripar har scora åtte mål på seks kampar, og toppar lista to mål føre
Astrid Bolstad Blikra (Førde), Sara Lothe Rustøen (Sandane) og Thea Lovise Holsen (Førde).

Totalt 36 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål til no denne sesongen.

I 3. divisjon kvinner er det scora totalt 79 mål, noko som gir eit snitt på 5,3 mål pr. kamp. Av desse er 75 spelemål og fire straffemål.


8 mål:
Emma Dorthea Lødemel, Stryn

6 mål:
Astrid Bolstad Blikra, Førde
Sara Lothe Rustøen, Sandane
Thea Lovise Holsen, Førde

3 mål:
Kamilla Vangsnes, Studentspretten
Anne Gyldenskog Kilnes, Førde
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn
Kristine Lothe Rustøen, Sandane
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn

2 mål:
Sofie Borge Tilrem, Sandane
Alida Bruland, Stryn
Elisabet Orrestad Nilsen, Sogndal
Inga Hoff, Førde
Mari Sætrenes-Einbu, Studentspretten
Marit Mardal, Sandane
Martine Honningsvåg Aarnes, Førde
Stine Berg Henriksen, Studentspretten

1 mål:
Elena Gjeteskjær, Balestrand
Ingrid Marie Bergheim, Sogndal
Olivia Vollsnes Wemby, Stryn
Anna Emelie Gustavsson, Balestrand
Anna Fjellestad, Sandane
Anne Cathrine Bergheim, Sogndal
Heidi Eilifsen, Balestrand
Ingvild Eikevik, Sogndal
Kaya Bird Fonn, Førde
Lea Storøy, Førde
Linnea Lervik Aamot, Førde
Malene Haugland Skadal, Studentspretten
Monica Beate Myklebust Hesjedal, Stryn
Selma Guddal Breivik, Stryn
Sofia Hagen Paulen, Førde
Sofie Njøten, Stryn
Tina Lund Davanger, Førde
Tonje Holme Ulleland, Førde
Tuva Søreide Solberg, Studentspretten

21.09 Lokaltipset samanlagt etter seks rundar


 

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 45 rette etter seks rundar.

Torheim Frislid og Skogstad toppar lista eit poeng føre Kristian Lefdal, og to poeng føre Bjørn-Helge Haugen og Per-Magne Løken.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.

45 rette:
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

44 rette:
Kristian Lefdal

43 rette:
Bjørn-Helge Haugen
Per-Magne Løken

41 rette:
Jan Egil Gjørven
Edvin Haugen
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Thomas Thaule
Geir Vindheim

40 rette:
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Sujeevan Mohanarajah
Asgeir Torvanger

39 rette:
Kjell Bruland
Hans-Petter Gilleshammer
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Elias Larsen
Håvard Mjølkeråen
Ole Tom Myroldhaug
Jens Sagevik

38 rette:
Marius Midtun Aaberge
Øystein Endestad
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
Stig Nord
Roger Skarstein Viem

37 rette:
Ørjan Eikevoll
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Anders Midthjell
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Marcus Vedeler

36 rette:
Reidar Balsnes
Karl Martin Norbom
Sondre Solheim Langedal

35 rette:
Kenneth Fosse Elde
Ørjan Igelkjøn
Stein Roar Moheim
Roger Nygård
Benny Rivedal
Kai Henning Slinde

34 rette:
Anny Balsnes
Vebjørn Høynes
John Krøke
Martha Karin Rauset
Guttorm Sæbø
Andreas Torvanger
Elisabeth Torvanger

33 rette:
Idar Kristiansen
Jon Rauset
Kay Rune Solheim
Bjørn Helge Svoren
Odd Helge Vågseth

32 rette:
Magnus Bolseth
Knut Olav Halseth
Jon Navarsete
Magnar Skaare
Monday Solo
Torgeir Strypet

31 rette:
Kjetil Myklebust
Kenneth Russenes
Jan Ove Sæbø

30 rette:
Einar Hellem
Johnny Husevåg
Eirik Kristoffersen
Rolf Lefdal
Miguel Maureira
Roger Nordal
Dag Olav Osen
Jan Taule


21.09 Kampar i dag, tysdag 21. september


Førde sitt damelag møter i dag Balestrand på Kreklingen Stadion.
På bildet jublar Førde etter 5-3 seieren borte mot Stryn 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Balestrand - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 5 5 0 0 25-5 15
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Studentspretten 5 2 1 2 10-10 7
Sogndal 4 1 0 3 5-17 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 17.30 Hafslo - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 4 2 2 0 8-5 8
Hafslo 3 1 2 0 6-5 5
Kaupanger 2 3 0 0 3 2-6 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Dale 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Askvoll/Holmedal

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 4 4 0 0 17-5 12
Tempo 4 2 0 2 9-8 6
Eikefjord 3 2 0 1 7-8 6
Dale 2 3 1 1 1 6-5 4
Tambarskjelvar 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 3-7 1

20.09 Sjuande runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjuande runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i sjuande runde blir spelt enten laurdag 25. september eller søndag 26. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

7. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Bryne (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Haugar - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Årdal - Sandviken (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Sogndal 2 - Bjarg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Syril - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Dale - Vik (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Jølster - Høyang (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sogndal - Balestrand (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Førde - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Florø 2 - Selje (5. divisjon)
Kamp 11: Stryn 2 - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Bjørn - Eid 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 7. runde i Lokaltipset 2021.


20.09 Erik og Johan tekne ut på G17-landslaget


Erik Hovden Flataker i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Erik Hovden Flataker og Johan Johannessen Bakke er tekne ut på G17-landslaget som skal møte England og Russland på Marbella.

Kampen mot Russland blir spelt torsdag 7. oktober, medan England er motstandar laurdag 9. oktober.

Landslagstrenar for G17-landslaget er Luis Pimenta.

Troppen:
Storm Kolbjørnsen - Vålerenga
Magnus Rugland Ree - Viking
Jesper Robertsen - Tromsø
Dennis Gjengaar - Odd
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Christian Mork Breivik - Aalesund
Markus Welinder - Sarpsborg 08
Aron Jonsson - Fyllingsdalen
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Erik Hovden Flataker - Sogndal
Vetle Walle Egeli - Sandefjord
Johan Johannessen Bakke - Sogndal
Alwande Roaldsøy - Atalanta
Oliver Braude - Herenveen
Niklas Ødegård - Molde
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Syver Aas - Odd
Niklas Wassberg - Brann
Moutaz Ali Alzubi - FC Nordsjælland
Oskar Sivertsen - Kristiansund
Henrik Skogvold - Lillestrøm
Albert Braut Tjåland - Molde

 
 


Johan debuterte for Sogndal mot Strømmen 8. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.09 Bilder frå kampen Eid 2 - Stryn 2


Jørgen Trøsken fastsette sluttresultatet til 0-4 i gårsdagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn 2 vann i går ettermiddag 4-0 borte mot Eid 2 i 5. divisjon.  Rasmus Skaare Tjellaug (2), Johan Teigum-Ytreeide og Jørgen Trøsken scora måla til bortelaget. Alle måla kom i løpet av den fyrste drøye halvtimen av kampen på Eid Stadion.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Stryn 2 0-4 (0-4)
0-1 Johan Teigum-Ytreeide (3. min)
0-2 Rasmus Skaare Tjellaug (7. min)
0-3 Rasmus Skaare Tjellaug (27. min)
0-4 Jørgen Trøsken (31. min)

Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra 

Gult kort: Andreas Stokke Lillestøl og Marius Endestad Henriksen, Eid 2
Sondre Holmlund Ørjasæter og Johan Teigum-Ytreeide, Stryn 2

Eid 2:
Jim Rune Kvamme Hoddevik
August Sigdestad Lund
Eirik Nor Midthjell
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Sindre Årskog
Marius Endestad Henriksen
William Hagen Brenden
Marius Åsebø
Henning Strøm Os
Jon Ivar Myklebust Møll
Johan Felde

Innbyttarar:
Yafiet Zerai Mussie
Andreas Stokke Lillestøl
Dan Jøran Hafsås
Emilian Henden
Magnus Leite Gilleshammer

Stryn 2:
Sander Sande Tenden
Jens Aarnes Kleppe
Aron Hogrenning Kristiansen
Jørgen Trøsken
Trym Skåre Hogrenning
Tobias Tansøy Veum
Petter Heggdal
Johan Teigum-Ytreeide
Rasmus Skaare Tjellaug
John-Erlend Bø
Emil Richard Allesøe

Innbyttarar:
Sondre Holmlund Ørjasæter
Anders Svarstad Hole
Saeed Tajik
Pål Erik Ytreeide

20.09 11 personar prikka inn åtte rette


 

11 personar prikka inn åtte rette i den 6. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips. Kamp nr. 7 og kamp nr. 12 er utsett, og det var derfor mulig å oppnå berre 10 rette i denne runden.

Etter loddtrekning går flax-lodda til Anders Midthjell.

Kupongen for 7. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Bjørn-Helge Haugen
John Krøke
Steinar Langedal
Elias Larsen
Per-Magne Løken
Anders Midthjell
Ole Tom Myroldhaug
Bjørn Helge Svoren
Asgeir Torvanger
Torbjørn Ylvisåker

7 rette:
Per Michael Frichsen
Jakob Haugen
Terje Jahn
Vidar Kvalvågnes
Kristian Lefdal
Kjetil Myklebust
Jon Navarsete
Susanne Skogstad
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Geir Vindheim
John Roar Øien

6 rette:
Anny Balsnes
Magnus Nikolai Bolseth
Hans-Petter Gilleshammer
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Tommy Totland Hauge
Edvin Haugen
Vebjørn Høynes
Arve Lote
Sujeevan Mohanarajah
Roger Nygård
Sondre Solheim Langedal
Jan Ove Sæbø
Andreas Torvanger


6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)  B 1-2
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 0-2
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-3
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) UTSETT !
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 2-1 
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) H 7-2
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)  U 3-3
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon) B 0-4 
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon) B 3-7
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon) B 1-3
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup) UTSETT !


19.09 1. runde i Enivestserien J13 på Reed 


Sogn vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.

 

1. runde i Enivestserien J13 gjekk laurdag av stabelen på Reed Stadion.

Sogn var det beste laget og vann begge sine kampar. I den fyrste kampen vann Sogn 5-0 mot Nordfjord, medan den siste kampen enda med seier 5-3 mot Sunnfjord. I den siste kampen vann Sunnfjord 4-1 mot Nordfjord.

Dommar i kampane laurdag var Andreas Skeistrand Bakkeli frå Sadane.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Enivestserien J13.


Sogn - Nordfjord 5-0 (3-0)
1-0 Natalie Neraas Teigen (7. min)
2-0 Nathalie Høgi (12. min)
3-0 Emilie Haukøy Eckhoff (13. min)
4-0 Nathalie Høgi (29. min)
5-0 Bertine Hellebø (35. min)

Sunnfjord - Nordfjord 4-1 (3-1)
1-0 Cathrine Tveit (2. min)
2-0 Cathrine Tveit (3. min)
3-0 Kristina Berqvam (19. min)
3-1 Mathilde Dæmrikng (23. min)
4-1 Kristina Berqvam, straffe (42. min)

Sogn - Sunnfjord 5-3 (2-2)
0-1 Cathrine Tveit (1. min)
1-1 Nathalie Høgi (3. min)
2-1 Emilie Haukøy Eckhoff (5. min)
2-2 Elma Sørensen (20. min)
2-3 Elma Sørensen (26. min)
3-3 Mari Hov Heggestad (32. min)
3-4 Nathalie Høgi (34. min) 
3-5 Nathalie Høgi (49. min) 

 


Nordfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


Sunnfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


19.09 Resultat kampar i dag, søndag 19. september


Henning Haugen scora eit vakkert mål på stupheading i
dagens 7-0 seier heime mot Dale på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


2. divisjon kvinner
Kaupanger - Bryne 0-2 (0-2)

0-1 Karen Arrestad Nesse (16. min)
0-2 Mari Siqveland (29. min)

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 6 5 1 0 21-2 16
Bryne 6 5 1 0 16-4 16
Fyllingsdalen 6 3 3 0 12-4 12
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 15-8 12
Kaupanger 6 3 1 2 8-7 10
Loddefjord 6 3 0 3 10-10 9
Stord 6 2 0 4 9-18 6
Klepp 2 5 1 2 2 7-7 5
Avaldsnes 2 4 1 1 2 7-9 4
Haugar 6 1 0 5 5-14 3
Lura 6 1 0 5 6-18 3
Staal Jørpeland 5 0 1 4 2-17 1

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kampen mellom Ready og Sogndal 2 er utsett på grunn av covidsmitte hos eit av motstandarlaga til Sogndal i Nasjonal G16. Sogndal har dermed fått beskjed om at dei ikkje kan stille til denne kampen.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 7 6 1 0 24-6 19
Fyllingsdalen 7 6 0 1 17-8 18
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Lyn 1896 FK 7 3 3 1 17-8 12
Bjarg 6 4 0 2 11-13 12
Stord 7 3 2 2 17-16 11
Lysekloster 7 2 2 3 17-13 8
Os 7 2 2 3 15-16 8
Brann 2 6 2 0 4 18-13 6
Fjøra 7 2 0 5 15-19 6
Sandviken 7 1 3 3 9-14 6
Årdal 7 1 2 4 4-20 5
Ready 6 0 3 3 9-12 3
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

3. divisjon kvinner
Sandane - Stryn 3-3 (0-1)
0-1 Emma Dorthea Lødemel (44. min)
1-1 Sara Lothe Rustøen (49. min)
1-2 Malin Eikenes Tjellaug (70. min)
2-2 Sara Lothe Rustøen (80. min)
3-2 Kristine Lothe Rustøen (82. min)
3-3 Kaisa Vollsnes Wemby (90. min)

Studentspretten - Sogndal  3-2 (2-2)
1-0 Mari Sætrenes-Einbu (9. min)
2-0 Kamilla Vangsnes (25. min)
2-1 Ingvild Eikevik (43. min)
2-2 Ingrid Marie Bergheim (45. min)
3-2 Stine Berg Henriksen (55. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 5 5 0 0 25-5 15
Sandane 5 3 1 1 14-14 10
Stryn 6 2 2 2 21-12 8
Studentspretten 5 2 1 2 10-10 7
Sogndal 4 1 0 3 5-17 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

Kretsligaen avdeling 1
Eid - Dale 7-0 (1-0)
1-0 Ove Andre Balsnes (4. min)
2-0 Henning Haugen (51. min)
3-0 Joakim Frislid Vedvik (52. min)
4-0 Joakim Frislid Vedvik (55. min)
5-0 Sindre Årskog (64. min)
6-0 Marius Åsebø, straffe (90. min+1)
7-0 Joakim Frislid Vedvik (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 7 6 0 1 23-4 18
Studentspretten 7 4 1 2 14-17 13
Måløy 6 3 2 1 10-7 11
Vik 6 2 1 3 17-14 7
Syril 7 1 1 5 9-19 4
Dale 7 1 1 5 9-21 4

5. divisjon
Eid 2 - Stryn 2 0-4 (0-4)
0-1 Johan Teigum-Ytreeide (3. min)
0-2 Rasmus Skaare Tjellaug (7. min)
0-3 Rasmus Skaare Tjellaug (27. min)
0-4 Jørgen Trøsken (31. min

Bilder og fakta frå denne kampen kjem måndag.

Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane 1-3 (1-0)
1-0 Matthew Gabriel Herradura (30. min)
1-1 Vegard Søren Holen Eimhjellen (67. min)
1-2 Robert Auflem Vik (71. min)
1-3 Hallvard Bjotveit (87. min)

Selje - Studentspretten 2  5-2 (2-1)
1-0 Oliver Kupen Skårbø (10. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (20. min)
2-1 Jørgen Haugen Rosland (38. min)
3-1 Oliver Kupen Skårbø (57. min)
4-1 Joachim Refvik (59. min)
5-1 Vetle Håvarstein (61. min)
5-2 Jørgen Haugen Rosland (69. min)

Førde 2 - Bjørn 4-2 (2-0)
1-0 Tobias Holme (1. min)
2-0 Elias Solheimsnes Vindheim (36. min)
3-0 Tobias Holme (46. min)
3-1 Grunde Eide Øy (52. min)
3-2 Magnus Øvrebø (57. min)
4-2 Ulrik Konstantin Nielsen (67. min)

Fure - Florø 2  3-7 (2-5)
1-0 Jørn Solås (8. min)
1-1 Håvard Nødset Rosø, straffe (15. min)
1-2 Kim-Christian Liset (34. min)
1-3 Mengasha Abel Aregay (35. min)
1-4 Kim-Christian Liset (37. min)
2-4 Simen Stølen (40. min)
2-5 Leander Agledal Nordal (45. min)
3-5 Simen Stølen (47. min)
3-6 Oscar André Fanøy Nordal (80. min)
3-7 Fredrik Humlestøl Døsen (89. min)

Tabell 5. divisjon
Førde 2 6 0 0 29-5 18
Sandane 5 0 1 14-7 15
Selje 4 0 2 23-16 12
Sogndal 3/Fjøra 2 3 0 3 17-14 9
Florø 2 3 0 2 13-12 9
Eid 2 3 0 3 14-14 9
Bjørn 2 0 4 8-13 6
Stryn 2 1 0 4 5-13 3
Studentspretten 2 1 0 5 10-21 3
Fure 6 1 0 5 17-35 3

19.09 Kampar i dag, søndag 19. september


Eid møter i ettermiddag Dale på Eid Stadion.
Bildet er frå 4-1 seieren heime mot Studentspretten 21. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


2. divisjon kvinner
Kl. 12.00 Kaupanger - Bryne

NB! Hallo Sogn TV har i forbindelse med denne kampen fotballstudio frå klokka 11.55. Gjest i Studio i dag er Marta Dalaker.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - Bryne.

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 5 4 1 0 17 - 2 13
Bryne 5 4 1 0 14 - 4 13
Fyllingsdalen 6 3 3 0 12 - 4 12
Kaupanger 5 3 1 1 8 - 5 10
Arna-Bjørnar 2 5 3 0 2 14 - 8 9
Loddefjord 5 2 0 3 8 - 9 6
Stord 6 2 0 4 9 - 18 6
Klepp 2 4 1 2 1 7 - 6 5
Avaldsnes 2 4 1 1 2 7 - 9  4
Lura 5 1 0 4 6 - 14 3
Haugar 5 1 0 4 4 - 12 3
Staal Jørpeland 5 0 1 4 2 - 17 1

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kampen mellom Ready og Sogndal 2 er utsett på grunn av covidsmitte hos eit av motstandarlaga til Sogndal i Nasjonal G16. Sogndal har dermed fått beskjed om at dei ikkje kan stille til denne kampen.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 7 6 1 0 24-6 19
Fyllingsdalen 7 6 0 1 17-8 18
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Lyn 1896 FK 7 3 3 1 17-8 12
Bjarg 6 4 0 2 11-13 12
Stord 7 3 2 2 17-16 11
Lysekloster 7 2 2 3 17-13 8
Os 7 2 2 3 15-16 8
Brann 2 6 2 0 4 18-13 6
Fjøra 7 2 0 5 15-19 6
Sandviken 7 1 3 3 9-14 6
Årdal 7 1 2 4 4-20 5
Ready 6 0 3 3 9-12 3
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Sandane - Stryn
Kl. 17.00 Studentspretten - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 5 5 0 0 25-5 15
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 5 2 1 2 18-9 7
Studentspretten 4 1 1 2 7-8 4
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

Kretsligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Eid - Dale

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 6 5 0 1 16-4 15
Studentspretten 7 4 1 2 14-17 13
Måløy 6 3 2 1 10-7 11
Vik 6 2 1 3 17-14 7
Dale 6 1 1 4 9-14 4
Syril 7 1 1 5 9-19 4

5. divisjon
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane
Kl. 15.00 Selje - Studentspretten 2
Kl. 15.00 Førde 2 - Bjørn
Kl. 15.00 Fure - Florø 2
Kl. 17.00 Eid 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Førde 2 5 5 0 0 25 - 3 15
Sandane 5 4 0 1 11 - 6 12
Sogndal 3/Fjøra 2 5 3 0 2 16 - 11 9
Eid 2 5 3 0 2 14 - 10 9
Selje 5 3 0 2 17 - 14 9
Bjørn 5 2 0 3 6 - 9 6
Florø 2 4 2 0 2 6 - 9 6
Studentspretten 2 5 1 0 4 8 - 15 3
Fure 5 1 0 4 14 - 28 3
Stryn 2 4 0 0 4 1 - 13 0

18.09 Åtte tipparar har prikka inn alle fem kampane


 

Etter at fem av dei 12 kampane i 6. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

16 tipparar har prikka inn alle dei fem kampane som er spelt til no i denne runden. 35 tipparar har prikka inn fire av dei fem kampane.

5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Bjørn-Helge Haugen
John Krøke
Steinar Langedal
Per-Magne Løken
Anders Midthjell
Kjetil Myklebust
Roger Nygård
Susanne Skogstad
Sondre Solheim Langedal
Bjørn Helge Svoren
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Asgeir Torvanger
Torbjørn Ylvisåker
John Roar Øien

4 rette:
Anny Balsnes
Magnus Nikolai Bolseth
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Tommy Totland Hauge
Edvin Haugen
Christian Helgheim
Terje Jahn
Vidar Kvalvågnes
Elias Larsen
Kristian Lefdal
Arve Lote
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Jon Navarsete
Karl Martin Opseth Norbom
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Arve Skaare
Magnar Skaare
Jan Tore Slinde
Guttorm Sæbø
Jan Ove Sæbø
Jan Taule
Andreas Torvanger
Roger Skarstein Viem
Geir Vindheim


6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)  B 1-2
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1) B 1-2
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-3
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) UTSETT !
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 2-1 
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) H 7-2
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup) UTSETT !


18.09 Resultat kampar i dag, laurdag 18. september


Vegard Sæten Hopland scora to mål for Stryn i 6-1 seieren mot Jølster.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Grorud - Sogndal 1-2 (1-2)
0-1 Per-Egil Hough Flo (16. min)
0-2 Akor Jerome Adams (28. min)
1-2 Thomas Elsebutangen (44. min)

Bryne - Start  4-2 (2-0)
Jerv - Sandnes Ulf 1-0 (1-0)
Raufoss - KFUM 5-1 (2-0)
Strømmen - HamKam 0-0 (0-0)
Åsane - Aalesund 1-6 (1-4)
Ranheim - Stjørdals Blink  1-0 (0-0)
 
Tabell OBOS-ligaen

HamKam 19 13 3 3 42 - 15 42
Jerv 19 12 4 3 35 - 29 40
Aalesund 19 11 5 3 41 - 24 38
Fredrikstad 18 9 5 4 37 - 25 32
Sogndal 18 8 4 6 28 - 21 28
KFUM 19 7 6 6 29 - 29 27
Ranheim TF 19 7 5 7 34 - 34 26
Raufoss 19 7 3 9 34 - 32 24
Åsane 19 7 2 10 23 - 36 23
Start 19 6 4 9 35 - 37 22
Ullensaker/Kisa 18 6 4 8 24 - 30 22
Bryne 19 6 3 10 29 - 34 21
Sandnes Ulf 19 5 5 9 24 - 32 20
Stjørdals-Blink 19 6 2 11 19 - 35 20
Strømmen 19 2 10 7 15 - 22 16
Grorud 18 4 3 11 25 - 39 15

PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Alta 1-2 (0-0)
1-0 Joni Onni Kristian Mäkelä (67. min)
1-1 Peder Brekke (79. min)
1-2 Morten Gamst Pedersen (87. min)

Brattvåg - Bærum  2-0 (1-0)
Eidsvold TF - Moss  2-2 (1-2)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 16 13 2 1 47 - 20 41
Hødd 17 11 4 2 37 - 11 37
Brattvåg 18 9 3 6 39 - 30 30
Eidsvold TF 18 9 3 6 35 - 30 30
Asker 14 9 2 3 34 - 18 29
Alta 18 8 5 5 31 - 29 29
Tromsdalen 14 7 3 4 27 - 19 24
Kvik Halden 16 7 3 6 27 - 26 24
Vålerenga 2 15 5 3 7 30 - 32 18
Bærum 18 5 2 11 27 - 35 17
Moss 17 4 5 8 27 - 39 17
Florø 18 3 2 13 17 - 44 11
Fløya 16 1 6 9 17 - 40 9
Senja 17 1 5 11 18 - 40 8

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fana - Årdal 3-0 (1-0)
1-0 Fredrik Fosse-Iversen (45. min)
2-0 Lars Christian Moldestad (67. min)
3-0 Lars Christian Moldestad (89. min)

Fjøra - Lyn   0-3 (0-0)
0-1 Anwar Pellegrino (64. min) 
0-2 Matias Sorteberg Bjanes (76. min)
0-3 Martin Bakken (90. min)

Sandviken - Lysekloster  1-3 (1-0)
Os - Frigg 1-4 (1-4)
Stord - Fyllingsdalen 1-5 (0-3)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 7 6 1 0 24-6 19
Fyllingsdalen 7 6 0 1 17-8 18
Fana 7 5 1 1 19-9 16
Lyn 1896 FK 7 3 3 1 17-8 12
Bjarg 6 4 0 2 11-13 12
Stord 7 3 2 2 17-16 11
Lysekloster 7 2 2 3 17-13 8
Os 7 2 2 3 15-16 8
Brann 2 6 2 0 4 18-13 6
Fjøra 7 2 0 5 15-19 6
Sandviken 7 1 3 3 9-14 6
Årdal 7 1 2 4 4-20 5
Ready 6 0 3 3 9-12 3
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

Kretsligaen avdeling 1

Måløy - Vik  1-1 (1-0)
1-0 Anders Ulvik Fleten (2. min)
1-1 Joar Grov Turvoll (53. min)

Studentspretten - Syril  2-1 (0-1)
0-1 Christian Docando Eggum (16. min)
1-1 Brynjar Flatebø (64. min)
2-1 William Landøy (90. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 6 5 0 1 16-4 15
Måløy 6 3 2 1 10-7 11
Studentspretten 7 4 1 2 14-17 13
Vik 6 2 1 3 17-14 7
Dale 6 1 1 4 9-14 4
Syril 7 1 1 5 9-19 4

Kretsligaen avdeling 2
Stryn - Jølster 6-1 (4-0)
1-0 John-Erlend Bø (23. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (31. min)
3-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (33. min)
4-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (43. min)
5-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (51. min)
6-0 Vegard Sæten Hopland (82. min)
6-1 Mathias Sunde Årdal (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kaupanger - Bremanger  7-2 (4-1)
0-1 Thor Aage Pleym Evensen (19. min)
1-1 Christopher Skjær Brugrand (25. min)
2-1 Christopher Skjær Brugrand (30. min)
3-1 Sjølvmål (35. min)
4-1 Elias Bruland Selseng (37. min)
4-2 Morten Mathias Larssen Mathisen (46. min)
5-2 Sondre Tollefsen Rodegård (54. min)
6-2 Ola Skram (77. min)
7-2 Jo Nikolai Haukås (90. min)

Førde - Høyang  9-3 (5-1)
1-0 Vegard Savland (2. min)
2-0 Vegard Savland (22. min)
2-1 Jonas Ness (27. min)
3-1 Vegard Savland (35. min)
4-1 Sander Aamelfot (37. min)
5-1 Sander Aamelfot (44. min)
6-1 Sander Aamelfot (60. min)
7-1 Sander Aamelfot (69. min)
8-1 Sander Aamelfot (76. min)
8-2 Joakim Sjøthun Måren (84. min)
8-3 Joakim Sjøthun Måren (86. min)
9-3 Vegard Savland (88. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 7 7 0 0 37-8 21
Stryn 7 6 0 1 28-8 18
Høyang 7 4 0 3 21-19 12
Kaupanger 7 1 1 5 10-21 4
Bremanger 7 1 1 5 7-32 4
Jølster 7 1 0 6 11-26 3

4. divisjon kvinner 7'ar
Bjørn - Askvoll/Holmedal/Atløy  2-0

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Bjørn 2 1 0 1 5-5 3
Askvoll/Holmedal/Atløy 3 0 0 3 3-10 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

18.09 Sjette runde i Lokaltipset 2021


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 14.25.

Kampen mellom Kaupanger og Bremanger i Kretsligaen er flytta fram frå klokka 15.00 til klokka 14.30.


I den sjette runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og NM G16.

Kampane i sjette runde blir spelt enten laurdag 18. september eller søndag 19. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Lokaltipset 2021.


18.09 Kampar i dag, laurdag 18. september


Stryn møter i ettermiddag Jølster på Stryn Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga på Skei Stadion 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Grorud - Sogndal
Kl. 15.00 Bryne - Start
Kl. 15.00 Jerv - Sandnes Ulf
Kl. 15.00 Raufoss - KFUM
Kl. 15.00 Strømmen - HamKam
Kl. 15.00 Åsane - Aalesund
Kl. 18.00 Ranheim - Stjørdals Blink
 
Tabell OBOS-ligaen

HamKam 18 13 2 3 42 - 15 41
Jerv 18 11 4 3 34 - 29 37
Aalesund 18 10 5 3 35 - 23 35
Fredrikstad 18 9 5 4 37 - 25 32
Sogndal 18 8 4 6 28 - 21 28
KFUM 18 7 6 5 28 - 24 27
Ranheim TF 18 6 5 7 33 - 34 23
Åsane 18 7 2 9 22 - 30 23
Start 18 6 4 8 33 - 33 22
Ullensaker/Kisa 18 6 4 8 24 - 30 22
Raufoss 18 6 3 9 29 - 31 21
Sandnes Ulf 18 5 5 8 24 - 31 20
Stjørdals-Blink 18 6 2 10 19 - 34 20
Bryne 18 5 3 10 25 - 32 18
Strømmen 18 2 9 7 15 - 22 15
Grorud 18 4 3 11 25 - 39 15

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.30 Brattvåg - Bærum
Kl. 16.00 Florø - Alta
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Moss

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 16 13 2 1 47 - 20 41
Hødd 17 11 4 2 37 - 11 37
Asker 14 9 2 3 34 - 18 29
Eidsvold TF 17 9 2 6 33 - 28 29
Brattvåg 17 8 3 6 37 - 30 27
Alta 17 7 5 5 29 - 28 26
Tromsdalen 14 7 3 4 27 - 19 24
Kvik Halden 16 7 3 6 27 - 26 24
Vålerenga 2 15 5 3 7 30 - 32 18
Bærum 17 5 2 10 27 - 33 17
Moss 16 4 4 8 25 - 37 16
Florø 17 3 2 12 16 - 42 11
Fløya 16 1 6 9 17 - 40 9
Senja 17 1 5 11 18 - 40 8

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Sandviken - Lysekloster
Kl. 14.30 Os - Frigg
Kl. 16.00 Stord - Fyllingsdalen
Kl. 17.00 Fjøra - Lyn
Kl. 17.00 Fana - Årdal

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 6 5 1 0 20-5 16
Fyllingsdalen 6 5 0 1 12-7 15
Fana 6 4 1 1 16-9 13
Bjarg 6 4 0 2 11-13 12
Stord 6 3 2 1 16-11 11
Lyn 1896 FK 6 2 3 1 14-8 9
Os 6 2 2 2 14-12 8
Brann 2 6 2 0 4 18-13 6
Fjøra 6 2 0 4 15-16 6
Sandviken 6 1 3 2 8-11 6
Lysekloster 6 1 2 3 14-12 5
Årdal 6 1 2 3 4-17 5
Ready 6 0 3 3 9-12 3
Sogndal 2 6 0 1 5 3-28 1

Kretsligaen avdeling 1

Kl. 16.00 Måløy - Vik
Kl. 16.00 Studentspretten - Syril

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 6 5 0 1 16-4 15
Måløy 5 3 1 1 9-6 10
Studentspretten 6 3 1 2 12-16 10
Vik 5 2 0 3 16-13 6
Dale 6 1 1 4 9-14 4
Syril 6 1 1 4 8-17 4

Kretsligaen avdeling 2
Kl. 14.30 Kaupanger - Bremanger
Kl. 15.00 Stryn - Jølster
Kl. 15.00 Førde - Høyang

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 6 6 0 0 28-5 18
Stryn 6 5 0 1 22-7 15
Høyang 6 4 0 2 18-10 12
Bremanger 6 1 1 4 5-25 4
Jølster 6 1 0 5 10-20 3
Kaupanger 6 0 1 5 3-19 1

4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 14.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal/Atløy

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Bjørn 1 0 0 1 3-5 0
Askvoll/Holmedal/Atløy 2 0 0 2 3-8 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

17.09 1. runde i Enivestserien G13 på Reed 


Sunnfjord vann begge sine kampar under 1. runde i Enivestserien.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i 1. runde i Enivestserien.

 

1. runde i Enivestserien G13 har i dag gått av stabelen på Reed Stadion.

Sunnfjord var det beste laget og vann begge sine kampar. I den fyrste kampen vann dei 4-2 mot Nordfjord, medan den siste kampen enda med seier 2-0 mot Sogn.

Nordfjord vann sin kamp mot Sogn 5-1. Her scora Ola Holmlund Ørjasæter fire av Nordfjord sine fem mål. Med eit mål mot Sogn blei spelaren frå Stryn toppscorar i dagens turnering med fem mål. 

Dommar i dagens kampar var Jørgen Fure frå Breimsbygda.

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i 1. runde i Enivestserien.


Sogn - Nordfjord 1-5 (0-2) 
0-1 Ola Holmlund Ørjasæter (5. min)
0-2 Ola Holmlund Ørjasæter (11. min)
0-3 Ruben Brekke (35. min)
0-4 Ola Holmlund Ørjasæter (36. min)
1-4 Thomas Grytbakk (38. min)
1-5 Ola Holmlund Ørjasæter (39. min)

Sunnfjord - Nordfjord 4-2 (1-0)
1-0 Olai Hallstensen (23. min)
2-0 Noah Dvergsdal Brattreit (36. min)
2-1 Ola Holmlund Ørjasæter (38. min)
2-2 Vegard Guddal, straffe (43. min)
3-2 Heine England (45. min)
4-2 Lukas Loftheim Tangedal (49. min)

Sogn - Sunnfjord 0-2 (0-1)
0-1 Heine England (4. min)
0-2 Olai Hallstensen (39. min)

 


Nordfjord sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


Sogn sitt lag under 1. runde i Enivestserien på Reed Stadion.


17.09 Sogndal vann 6-1 heime mot Tromsø


Sondre Nor Midthjell vokta målet til Sogndal i 1. omgang mot Tromsø.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal vann i kveld 6-1 heime mot Tromsø i Nasjonal G16 på Fosshaugane Campus.

Sander Hestetun Kilen (2) Andreas Haugen Duesund (2), Markus Lazaro Mannsverk Bringas og Daniel Gjærvik scora måla til Sogndal, medan Gustav Kristian Ryvoll sette inn målet til Tromsø.

Sogndal - Tromsø  6-1 (4-0)
1-0 Sander Hestetun Kilen, straffe (3. min)
2-0 Andreas Haugen Duesund (19. min)
3-0 Sander Hestetun Kilen (20. min)
4-0 Markus Lazaro Mannsverk Bringas (24. min)
5-0 Daniel Gjærvik (58. min)
6-0 Andreas Haugen Duesund (82. min)
6-1 Gustav Kristian Ryvoll (87. min)

Dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø

Assistentdommarar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad og Therese Figved, Studentspretten

Gult kort: Kristian Kongelf og Daniel Gjærvik, Sogndal 
Simon Haugen, Tromsø

Sogndal:
Sondre Nor Midthjell
Sander Sjøthun Heggestad
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Lidvin Berge Hestetun
Marius Årøy
Andreas Kalstad
Sander Hestetun Kilen
Enok Naustdal
Kristoffer Steinset
Andreas Haugen Duesund

Innbyttarar:
Daniel Gjerde Sætren
Daniel Gjærvik
Mathias Øren
Kristian Kongelf
Ola Lerheim Olsen
Ingvar Kolbjørnsen
Viljar Stavø

Tromsø:
Thomas Kristiansen
Teo Lund Evertsen
Niklas Sørensen
Lukas Danielsen
Simon Haugen
Adrian Jørgensen Bergmo
David Borchgrevink
Ulrik Celius
Vetle Engstad
Hunor Lehel Bogdan
Gustav Kristian Ryvoll

Innbyttarar:
Sintayehu Pedersen
Perez Levi Bategeka Ateenyi Kyomuhendo
Viljar Berg-Johansen

17.09 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 18


Renze Jagger Fij i 6-1 seieren heime mot Ullensaker/Kisa 6. juli 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

To sogndalspelarar er med på rundens lag for den 18. serierunden i  OBOS-ligaen.

Dei to spelarane er Renze Jagger Fij og Akor Jerome Adams.

Sogndal vann 2-1 heime mot Grorud i den 18. serierunden i OBOS-ligaen. 


Sogndal - Raufoss  2-1 (0-0)
1-0 Akor Jerome Adams (48. min)
1-1 Markus Myre Aanesland (73. min)
2-1 Akor Jerome Adams (85. min)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Renze Jagger Fij (Sogndal)

Forsvar: David Kristjan Ólafsson (Aalesund)
Forsvar: Henrik Robstad (Start)
Forsvar: Jesper Taaje (KFUM)
Forsvar: Aleksander Melgalvis(HamKam)

Midtbane: Simen Bolkan Nordli (Aalesund)
Midtbane: John Olav Norheim (FK Jerv)
Midtbane: Jostein Ekeland (Sandnes Ulf)

Angrep: Akor Jerome Adams (Sogndal)
Angrep: Sigurd Hauso Haugen (Aalesund)
Angrep: Niklas Fernando Nygaard Castro (Aalesund)

 


Akor Jerome Adams i heimekampen mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.09 Kongleriket miniputturnering 19. september


Frå miniputturneringa på Eid Stadion 29. august.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 29. august.


 

Den andre av i alt tre rundar med Kongleriket miniputturneringar denne sesongen går av stabelen søndag 19. september. Dei som skal arrangere turnering søndag 19. september er Sogndal, Lærdal, Jølster, Høyang, Hornindal og Tornado.

Den siste runden med turneringar i haust blir arrangert søndag 3. oktober.

Fylket er delt inn i seks områder, og under ser du oversikten over kven som har og skal arrangere turneringar i dei forskjellige områda denne sesongen.

Datoar for årets arrangement
Søndag 29. august
Søndag 19. september
Søndag 3. oktober


SOGN 1
29.08 - Hafslo
19.09 - Lærdal
03.10 - Kaupanger

Aurland, Årdalstangen

SOGN 2
05.09 - Vik
19.09 - Sogndal
03.10 - Syril

Balestrand, Luster, Norane


SUNNFJORD 1
29.08 - Dale
19.09 - Høyang
03.10 - Hyllestad

Atløy, Viksdalen, Lavik, Kyrkjebø, Vadheim, Fure, Kvammen, Solund

SUNNFJORD 2
29.08 - Florø
19.09 - Jølster
03.10 - Eikefjord

Tambarskjelvar

NORDFJORD 1
29.08 - Stryn 
19.09 - Hornindal
03.10 - Breimsbygda

Loen, Vikane, Olden, Oppstryn, Veten, Hyen

NORDFJORD 2
29.08 - Eid 
19.09 - Tornado 
03.10 - Svelgen

Skavøypoll, Bremanger, Stadlandet, Heia, Haugen, Stårheim,
Kjølsdalen, Flatraket, Ålfoten

17.09 Sjette runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjette runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og NM G16.

Kampane i sjette runde blir spelt enten laurdag 18. september eller søndag 19. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Lokaltipset 2021.


16.09 Åheim/Selje vann 5-1 heime mot Hornindal


Åheim/Selje jublar etter dagens seier heime mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Åheim/Selje vann  i ettermiddag 5-1 heime mot Hornindal i 4. divisjon kvinner Sunnmøre. Sunniva Alfine Leivdal gav Hornindal leiinga, men scoringar av Jeanette Rundereim Taklo (2), Sara Refvik Hove, Guro Lesto Larsen og Celine Rundereim Taklo gjorde at heimelaget til slutt sikra seg ein rimelig komfortabel seier.

Guro Lesto Larsen var ein konstant trussel for Hornindal sitt forsvar, og blei av ein jury heilt fortent kåra til banas beste spelar.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ein annan kamp i 4. divisjon kvinner Sunnmøre i dag vann Stordal/Stranda 7-3 heime mot Bergsøy.


Åheim/Selje - Hornindal  5-1 (2-1)
0-1 Sunniva Alfine Leivdal (10. min)
1-1 Jeanette Rundereim Taklo (13. min)
2-1 Jeanette Rundereim Taklo (18. min)
3-1 Sara Refvik Hove (54. min)
4-1 Guro Lesto Larsen (58. min)
5-1 Celine Rundereim Taklo (90. min+3)

Dommar: Birger Elias Breivik, Volda

Assistentdommarar: Sigurd Aam Hamre, Selje og Mohammas Ali, Selje

Kort: Ingen


Åheim/Selje:
Emma Wold Haugland
Nora Wold Haugland
Ana Caroliny Vieira Santiago
Kaia Berit Trøen Bjørvik
Anette Lunde
Sofie Refvik Hove
Jeanette Rundereim Taklo
Martine Refsnes Nøstdal
Guro Lesto Larsen
Celine Rundereim Taklo
Sandra Adelene Rundereim

Innbyttarar:
Sara Refvik Hove
Katrine Lunde
Malin Rundereim Taklo
Tiril Hasund

Hornindal:
Tiril Johanne Helgesen Haugen
Fredrika Lødemel Sægrov
Julie Haugen
Sofie Høgalmen Støverstein
Anne Marte Leine-Dimmen
Malin Grothaug Myklebust
Susann Gausemel
Grete Lene Lillestøl Tvinnereim
Sigrid Sollid Tisthamar
Sunniva Alfine Leivdal
Rita Lødøen Hamre Lødemel

Innbyttarar:
Ingrid Dragsund Mork
Annette Lillestøl
Karoline Eikenes Hilde


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Stordal/Stranda 3 2 1 0 11-5 7
Åheim/Selje  3 2 0 1 17-3 6
Brattvåg 2 2 0 0 5-2 6
Aksla 3 1 1 1 5-5 4
HaNo/Harøy 1 1 0 0 12-0 3
Hareid  3 1 0 2 5-6 3
Hornindal 2 1 0 1 5-7 3
Bergsøy 4 1 0 3 7-14 3
Vigra  3 0 0 3 2-27 0

16.09 Bilder og resultat frå Maurstad Open 2021


Oliver Holmøyvik gjekk til topps i klasse C under Maurstad Open. 
Sjå bilder og resultat frå Maurstad Open 11. september.


 

Nordfjord Golfklubb arrangerte laurdag 11. september Maurstad Open i Stokkenes Golfpark.

Det blei spelt Stableford i tre aldersklasser, og i tillegg blei det kåra ein slagvinnar på tvers av alle klassene.

Klassevinnarane blei Magnus Myroldhaug (klasse A), Jon Tore Sætre (klasse B) og Oliver Holmøyvik (klasse C).

Vinnaren av slagkonkurransen blei Magnus Myroldhaug med 72 slag.

Sjå bilder og resultat frå Maurstad Open 11. september.


Klasse A:
1. Magnus Myroldhaug 40 poeng
2. Kristian Rønnestad 30 poeng
3. Alexander Hove 29 poeng
4. Viktor Alme 26 poeng
5. Joachim Refvik 22 poeng
6. Oddbjørn Melheim 21 poeng

Klasse B:
1. Jon Tore Sætre 40 poeng
2. Robert Buchan Graham 35 poeng
3. Mats Andersson 33 poeng
4. Finn Haugland 33 poeng
5. Kurt Hammerø 29 poeng
6. John Ivar Stennes 26 poeng
7. Helge Kjell Haugland 23 poeng
8. Leif Magne Lynge 22 poeng
9. Oddbjørn Vee 17 poeng

Klasse C:
1. Oliver Holmøyvik 38 poeng
2. Erik Haugland 37 poeng

 


Magnus Myroldhaug vann slagkonkurransen og klasse C under Maurstad Open. 


Jon Tore Sætre gjekk til topps i klasse B under Maurstad Open. 
Sjå bilder og resultat frå Maurstad Open 11. september.


16.09 Vegard Savland toppscorar i Kretsligaen


Vegard Savland i Førde sin heimekamp mot Stryn 4. september. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vegard Savland er toppscorar i Kretsligaen etter 6. serierunde. Førdespelaren har scora totalt 11 mål, og toppar lista eit mål føre Joakim Sjøthun Måren frå Høyang.

Totalt 77 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista med eit eller fleire mål til no denne sesongen.

I Kretsligaen avdeling 1 er det scora totalt 70 mål, noko som gir eit snitt på 4,1 mål pr. kamp. Av desse er 62 spelemål, seks straffemål og to sjølvmål.

I Kretsligaen avdeling 2 er det scora totalt 86 mål, noko som gir eit snitt på 4,8 mål pr. kamp. Av desse er 79 spelemål, seks straffemål og eit sjølvmål.

NB! Kampen mellom Vik og Måløy frå 2. serierunde i avdeling 1 er utsett.


11 mål:
Vegard Savland, Førde (avdeling 2)

10 mål:
Joakim Sjøthun Måren, Høyang (avdeling 2)

6 mål:
Sondre Holmlund Ørjasæter, Stryn (avdeling 2)

5 mål:
Mathias Lambrechts Sagevik, Førde (avdeling 2)
Sander Aamelfot, Førde (avdeling 2)

4 mål:
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale (avdeling 1)
Joakim Frislid Vedvik, Eid (avdeling 1)
Øystein Myrkaskog, Vik (avdeling 1)
Vegard Sæten Hopland, Stryn (avdeling 2)

3 mål:
Sander Rørvik Solheim, Dale (avdeling 1)
Mads Wie, Eid (avdeling 1)
Martin Enersen Knudsen, Studentspretten (avdeling 1)
Ole-Morten Søderholm, Syril (avdeling 1)
Martin Klakegg Hauge, Bremanger (avdeling 2)
Vegard Krøvel Flatjord, Jølster (avdeling 2)
Johannes Garlid Tenden, Stryn (avdeling 2)

2 mål:
Kristian Lefdal, Eid (avdeling 1)
Christoffer Nore, Måløy (avdeling 1)
William Landøy, Studentspretten (avdeling 1)
Fredrik Vold, Studentspretten (avdeling 1)
Tord Gjedrem Aannerød, Studentspretten (avdeling 1)
Espen Joel Hickman, Syril (avdeling 1)
Alexander Saltnes Slinde, Syril (avdeling 1)
Henrik Johan Fjærestad Holmberg, Vik (avdeling 1)
Svein Erik Saglien, Vik (avdeling 1)
Idar Holen, Vik (avdeling 1)
Joakim Blomseth Skjerven, Vik (avdeling 1)
Kristian Bell, Førde (avdeling 2)
Øystein Riksheim Østvik, Førde (avdeling 2)
Michael Hansen Våge, Høyang (avdeling 2)
Daniel Skilbrei Aven, Høyang (avdeling 2)
Jakob Rømo, Høyang (avdeling 2)
Severin Knutson Halland, Jølster (avdeling 2)
Trym Vatn Øvreberg, Stryn (avdeling 2)

1 mål:
Henrik Sollesnes Kummeneje, Dale (avdeling 1)
Ådne Engelsen Aarberg, Dale (avdeling 1)
Marius Endestad Henriksen, Eid (avdeling 1)
Håvard Holmøyvik, Eid (avdeling 1)
Kristian Årskog, Eid (avdeling 1)
Abraham Johnny, Eid (avdeling 1)
Espen Nødset Rosø, Eid (avdeling 1)
Henning Haugen, Eid (avdeling 1)
Thomas Bashay Berhie, Eid  (avdeling 1)
Chris-Andre Nore, Måløy (avdeling 1)
Henrik Furnes Myhre, Måløy (avdeling 1)
Kim Andre Gangeskar, Måløy (avdeling 1)
Marko Ntontai Or Dodaj, Måløy (avdeling 1)
Saron Ervik Bugjerde, Måløy (avdeling 1)
Sondre Myre Silden, Måløy (avdeling 1)
Stian Hagen Åmelfot, Måløy (avdeling 1)
Sander Midttun Solberg, Studentspretten (avdeling 1)
Eric Aarebrot Skorpen, Studentspretten (avdeling 1)
Mathias Kleven, Studentspretten (avdeling 1)
Olav Henjum, Syril (avdeling 1)
Dag Einar Bøtun, Vik (avdeling 1)
Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor, Vik (avdeling 1)
Anders Nilsen Midthjell, Bremanger (avdeling 2)
Eirik Førde Rylandsholm, Bremanger (avdeling 2)
Emil Turøy Berge, Førde (avdeling 2)
Kim Ødegård Vik, Førde (avdeling 2)
Lasse Aamelfot, Førde (avdeling 2)
Eirik Sjøthun Måren, Høyang (avdeling 2)
Sander Stølen Olsen, Høyang (avdeling 2)
Jon Atle Heggheim, Jølster (avdeling 2)
Andre Njøsen Norevik, Jølster (avdeling 2)
Joakim Solheim Kvellestad, Jølster (avdeling 2)
Ola Morten Forren, Jølster (avdeling 2)
Ola Vågane, Jølster (avdeling 2)
Kim Andre Dyrdal Stokke, Kaupanger (avdeling 2)
Sebastian Øyrehagen, Kaupanger (avdeling 2)
Sindre Rørvik, Kaupanger (avdeling 2)
Hubert Karol Wdowiak, Stryn (avdeling 2)
Lars Midthjell Gjørven, Stryn (avdeling 2)
John-Erlend Bø, Stryn (avdeling 2)
Ole-Ivan Glosvik Espeland, Stryn  (avdeling 2)
Sigurd Fotland Fænn, Stryn (avdeling 2)
Stian Gjengedal Olsbø, Stryn (avdeling 2)

 


Joakim Sjøthun Måren har scora 11 mål til no denne sesongen.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Eid 10. august 2019.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i denne kampen.


Sondre Holmlund Ørjasæter har scora seks mål til no denne sesongen.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Bremanger 11. septeber.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.09 Eat Move Sleep Sogndal 2021


Frå Eat Move Sleep Cup i Sognahallen søndag 20. oktober 2019.
Sjå bilder frå Eat Move Sleep Cup søndag 20. oktober 2019.


 

Sogndal Fotball arrangerar helga 24. og 25. oktober Eat Move Sleep Cup i Sogndal.

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 6 til 12 år.

Det vil bli spelt kampar i Sognahallen, Fosshaugane Campus og på Kvåle.

På grunn av koronarestriksjonar vil Sogndal Fotball i år ikkje tilby overnatting. Klassene for 6 til 9 år vil bli spelt laurdag 24. oktober, medan klassene 10 til 12 år går av stabelen søndag 25. oktober.

På grunn av Koronapandemien blei Eat Move Sleep Cup i 2020 avlyst.

I 2019 deltok totalt 115 lag frå 15 forskjellige klubbar på Eat Move Sleep .

Meld på ditt lag til Eat Move Sleep Cup Sogndal 2021.

 


16.09 Lokaltipset samanlagt etter fem rundar


 

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 38 rette etter fem rundar.

Torheim Frislid og Skogstad toppar lista eit poeng føre Kristian Lefdal, og to poeng føre Jan Egil Gjørven og Per Jakob Kyrkjeeide.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Lokaltipset 2021.

38 rette:
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

37 rette:
Kristian Lefdal

36 rette:
Jan Egil Gjørven
Per Jakob Kyrkjeeide

35 rette:
Øystein Endestad
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Ørjan Igelkjøn
Rune Lefdal
Per-Magne Løken

34 rette:
Kjell Bruland
Rune Hansen
Arild Hjelmeland
Terje Jahn
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Jens Sagevik
Thomas Thaule
Geir Vindheim

33 rette:
Ørjan Eikevoll
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Steinar Langedal
Stig Nord
Kay Rune Solheim
Roger Skarstein Viem

32 rette:
Knut Olav Halseth
Jakob Haugen
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Monday Solo
Torgeir Strypet
Asgeir Torvanger
Marcus Vedeler

31 rette:
Reidar Balsnes
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Vidar Kvalvågnes
Elias Larsen
Ole Tom Myroldhaug
Karl Martin Norbom
Kenneth Russenes
Elisabeth Torvanger
Odd Helge Vågseth

30 rette:
Marius Midtun Aaberge
Kenneth Fosse Elde
Eirik Kristoffersen
Stein Roar Moheim
Roger Nordal
Benny Rivedal
Sondre Solheim Langedal

29 rette:
Robert Alrek
Ole Morten Kvam
Anders Midthjell
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Øystein Solheim
Guttorm Sæbø

28 rette:
Anny Balsnes
Einar Hellem
Vebjørn Høynes
Idar Kristiansen
Jon Rauset
Henrik Berge Solheim
Andreas Torvanger

27 rette:
Rolf Lefdal
Knut Løseth
Odd-Magne Sjåstad
Magnar Skaare
Rune Viberg

26 rette:
Magnus Bolseth
John Krøke

25 rette:
Johnny Husevåg
Miguel Maureira
Jon Navarsete
Dag Olav Osen
Bjørn Helge Svoren
Jan Ove Sæbø
Jan Taule


16.09 Åheim/Selje møter Hornindal på Selje Idrettspark


Hornindal sitt lag etter seieren mot Vigra 2. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Åheim/Selje møter i ettermiddag Hornindal i 4. divisjon kvinner Sunnmøre. Kampen blir spelt på Selje Idrettspark klokka 19.00.

Åheim/Selje står bokført med tap 2-1 borte mot Bergsøy og seier 11-0 borte mot Vigra i sine to fyrste kampar. Hornindal vann 4-2 heime mot Vigra i sin fyrste kamp denne sesongen.

Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Brattvåg 2 2 0 0 5-2 6
Stordal/Stranda 2 1 1 0 4-2 4
Aksla 3 1 1 1 5-5 4
HaNo/Harøy 1 1 0 0 12-0 3
Åheim/Selje  2 1 0 1 12-2 3
Hornindal 1 1 0 0 4-2 3
Hareid  3 1 0 2 5-6 3
Bergsøy 3 1 0 2 4-7 3
Vigra  3 0 0 3 2-27 0

15.09 Sogndal vann 2-1 heime mot Raufoss


Akor Jerome Adams scora begge måla til Sogndal mot Raufoss.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Aalesund 18. juni.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 2-1 heime mot Raufoss i den 18. serierunden i OBOS-ligaen. Innbyttar Akor Jerome Adams scora begge måla til Sogndal, medan Markus Myre Aanesland sette inn målet til Raufoss.

Sogndal ligg etter dagens seier på 5. plass i OBOS-ligaen.

Neste kamp for Sogndal er borte mot Grorud laurdag 18. september.


Sogndal - Raufoss  2-1 (0-0)
1-0 Akor Jerome Adams (48. min)
1-1 Markus Myre Aanesland (73. min)
2-1 Akor Jerome Adams (85. min)

Dommar: Stian Røvig Sletner, Rustad 

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Ruben Haugland, Tertnes 

4. dommar: Jakob Sande Søgnen, Gaular 

Gult kort: Mathias Blårud, Sogndal og Herman Johan Haugen, Raufoss


Sogndal:
Renze Jagger Fij
Per-Egil Hough Flo
Martin Ove Roseth (Eirik Lereng 26. min)
Daniel Fritz Eid
Axel Kryger
Emil Palsson (Johan Johanessen Bakke 82. min)
Kristoffer Nessø (Tord Johnsen Salte 90. min+2)
Mathias Blårud
Steffen Lie Skålevik (Kristoffer Hoven 46. min)
Endre Kupen (Akor Jerome Adams 46. min)
Andreas Hoven

Raufoss:
Ole Kristian Gjefle Lauvli
Sivert Eriksen Westerlund
Akinsola Ihayere Azeez Akinyemi
Jakob Nyland Ørsahl (Emile Noe Dadjo 63. min)
Herman Johan Haugen
Håkon Butli Hammer
Teodor Berg Haltvik (Markus Johnsgård 71. min)
Markus Seehusen Karlsbakk
Andreas Klausen Helmersen
Sander Haugaard Werni (Bile-Enoch Banza 71. min)
Markus Myre Aanesland


Øvrige resultat 18. serierunde i OBOS-ligaen
KFUM - Fredrikstad 2-1 (1-1)
Aalesund - Grorud 6-2 (3-0)
HamKam - Bryne 3-0 (3-0)
Jerv - Åsane 3-1 (2-0)
Sandnes Ulf - Ranheim 5-4 (4-2)
Stjørdals Blink - Strømmen 1-1 (0-0)
Ullensaker/Kisa - Start 1-3 (0-3)

Tabell OBOS-ligaen

HamKam 18 13 2 3 42 - 15 41
Jerv 18 11 4 3 34 - 29 37
Aalesund 18 10 5 3 35 - 23 35
Fredrikstad 18 9 5 4 37 - 25 32
Sogndal 18 8 4 6 28 - 21 28
KFUM 18 7 6 5 28 - 24 27
Ranheim TF 18 6 5 7 33 - 34 23
Åsane 18 7 2 9 22 - 30 23
Start 18 6 4 8 33 - 33 22
Ullensaker/Kisa 18 6 4 8 24 - 30 22
Raufoss 18 6 3 9 29 - 31 21
Sandnes Ulf 18 5 5 8 24 - 31 20
Stjørdals-Blink 18 6 2 10 19 - 34 20
Bryne 18 5 3 10 25 - 32 18
Strømmen 18 2 9 7 15 - 22 15
Grorud 18 4 3 11 25 - 39 15

15.09 1. runde i Enivestserien U13 blir spelt på Reed 


Sogn sitt jentelag under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien J13 3. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå Enivestserien G13 2. oktober 2020.

 

Fredag 17. og laurdag 18. september går 1. runde av Enivestserien U13 av stabelen på Reed Stadion.

Gutane skal i elden fredag ettermiddag/kveld, medan jentene spelar laurdag formiddag. 

Kampoppsett 1. runde i Enivestserien U13, Reed Stadion
Gutar fredag 17. september

Kl. 17.00 Sogn - Nordfjord 
Kl. 18.30 Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 20.00 Sogn - Sunnfjord

Jenter laurdag 18. september
Kl. 10.00 Sogn - Nordfjord 
Kl. 11.30 Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 13.00 Sogn - Sunnfjord

 


Tomas Eikenes Tjellaug og Vegard Lorgen under 2. runde i
Enivestserien på Reed 2. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien G13 2. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien J13 3. oktober 2020.


15.09 Sjette runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjette runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og NM G16.

Kampane i sjette runde blir spelt enten laurdag 18. september eller søndag 19. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Lokaltipset 2021.


15.09 Sogndal møter Raufoss på heimebane


Endre Kupen og Sogndal møter i ettermiddag Raufoss.
Bildet er frå 6-1 seieren mot Ullensaker/Kisa 6. juli 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Raufoss i den 18. serierunden i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus.


NB! Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp fotballstudio frå klokka 17.55. Gjest i Studio i dag er Tom Wolff Navarsete.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Sogndal - Raufoss.


18. serierunde i OBOS-ligaen
Kl. 17.00 KFUM - Fredrikstad
Kl. 18.00 Sogndal - Raufoss
Kl. 18.00 Aalesund - Grorud
Kl. 18.00 HamKam - Bryne
Kl. 18.00 Jerv - Åsane
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ranheim
Kl. 18.00 Stjørdals Blink - Strømmen
Kl. 20.00 Ullensaker/Kisa - Start

Tabell OBOS-ligaen

HamKam 17 12 2 3 39 - 15 38
Jerv 17 10 4 3 31 - 28 34
Fredrikstad 17 9 5 3 36 - 23 32
Aalesund 17 9 5 3 29 - 21 32
Sogndal 17 7 4 6 26 - 20 25
KFUM 17 6 6 5 26 - 23 24
Ranheim TF 17 6 5 6 29 - 29 23
Åsane 17 7 2 8 21 - 27 23
Ullensaker/Kisa 17 6 4 7 23 - 27 22
Raufoss 17 6 3 8 28 - 29 21
Start 17 5 4 8 30 - 32 19
Stjørdals-Blink 17 6 1 10 18 - 33 19
Bryne 17 5 3 9 25 - 29 18
Sandnes Ulf 17 4 5 8 19 - 27 17
Grorud 17 4 3 10 23 - 33 15
Strømmen 17 2 8 7 14 - 21 14

14.09 Resultat kampar i dag, tysdag 14. september


Ryan Dennis Ough blei matchvinnar for Haugen borte mot Hornindal. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon
Sogndal3/Fjøra 2 - Selje  2-3

Tabell 5. divisjon
Førde 2 5 5 0 0 25 - 3 15
Sandane 5 4 0 1 11 - 6 12
Sogndal 3/Fjøra 2 5 3 0 2 16 - 11 9
Eid 2 5 3 0 2 14 - 10 9
Selje 5 3 0 2 17 - 14 9
Bjørn 5 2 0 3 6 - 9 6
Florø 2 4 2 0 2 6 - 9 6
Studentspretten 2 5 1 0 4 8 - 15 3
Fure 5 1 0 4 14 - 28 3
Stryn 2 4 0 0 4 1 - 13 0

6. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Årdal 2/Jotun  0-2 (0-2)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 4 2 2 0 8-5 8
Hafslo 3 1 2 0 6-5 5
Kaupanger 2 3 0 0 3 2-6 0

6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Tambarskjelvar  0-2
Tempo - Eikefjord  5-1
Dale 2 - Førde 3  1-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 4 4 0 0 17-5 12
Tempo 4 2 0 2 9-8 6
Eikefjord 3 2 0 1 7-8 6
Dale 2 3 1 1 1 6-5 4
Tambarskjelvar 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 4 1 0 3 7-13 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 3-7 1

6. divisjon avdeling 3
Hornindal - Haugen 1-2 (1-0)
1-0 Bjørnar Taraldset (40. min)
1-1 Yngve Furnes, straffe (48. min)
1-2 Ryan Dennis Ough (56. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Flatraket - Hyen  2-2 (0-0)
1-0 Steffen Heggøy
1-1 Vegard Flatjord Moritsgård
2-1 Kristoffer Rundereim
2-2 Magne Johan Gjengedal

Måløy 2 - Svelgen/Bremanger 2  8-0 (3-0)
1-0 Kasper Bakke Øvrebø (1. min)
2-0 Christian Tvendeseter Lofnes (22. min)
3-0 Ingar Røsok Kvalheim (45. min)
4-0 Jørgen Færestrand (46. min)
5-0 Christian Tvendeseter Lofnes (47. min)
6-0 Jørgen Færestrand (62. min)
7-0 Eirik Holvik (80. min)
8-0 Kasper Bakke Øvrebø (82. min)

Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet  3-0 (2-0)
1-0 Mehmet Emin Kostekci (7. min)
2-0 Kjetil Løkke Vie (44. min)
3-0 Kjetil Løkke Vie (74. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 4 3 0 1 19-7 9
Haugen 4 3 0 1 17-8 9
Flatraket 4 1 3 0 12-8 6
Breimsbygda/Jølster 2 4 1 1 2 9-10 4
Hyen 3 1 1 1 7-8 4
Stadlandet 4 1 1 2 5-14 4
Hornindal 3 1 0 2 6-8 3
Svelgen/Bremanger 2 4 1 0 3 5-17 3

14.09 Kampar i dag, tysdag 14. september


Haugen møter i ettermiddag Hornindal på Hornindal Stadion.
På bildet jublar Haugen etter seieren heime mot Måløy 2 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


5. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal3/Fjøra 2 - Selje

Tabell 5. divisjon
Førde 2 5 5 0 0 25 - 3 15
Sandane 5 4 0 1 11 - 6 12
Sogndal 3/Fjøra 2 4 3 0 1 14 - 8 9
Eid 2 5 3 0 2 14 - 10 9
Selje 4 2 0 2 14 - 12 6
Bjørn 5 2 0 3 6 - 9 6
Florø 2 4 2 0 2 6 - 9 6
Studentspretten 2 5 1 0 4 8 - 15 3
Fure 5 1 0 4 14 - 28 3
Stryn 2 4 0 0 4 1 - 13 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2/Jotun

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 3 1 2 0 6-5 5
Hafslo 3 1 2 0 6-5 5
Kaupanger 2 2 0 0 2 2-4 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Tempo - Eikefjord
Kl. 19.00 Dale 2 - Førde 3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 3 3 0 0 15-4 9
Eikefjord 2 2 0 0 6-3 6
Dale 2 2 1 1 0 5-3 4
Tempo 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 3 1 0 2 7-11 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 3-7 1
Tambarskjelvar 2 0 0 2 2-7 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket - Hyen
Kl. 19.00 Hornindal - Haugen
Kl. 19.00 Måløy 2 - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Haugen 3 2 0 1 15-7 6
Måløy 2 3 2 0 1 11-7 6
Flatraket 3 1 2 0 10-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 5-11 4
Hornindal 2 1 0 1 5-6 3
Hyen 2 1 0 1 5-6 3
Svelgen/Bremanger 2 3 1 0 2 5-9 3
Breimsbygda/Jølster 2 3 0 1 2 6-10 1

14.09 Sjette runde i Lokaltipset 2021


 

I den sjette runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og NM G16.

Kampane i sjette runde blir spelt enten laurdag 18. september eller søndag 19. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

6. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Grorud - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Bryne (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Florø - Alta (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Fjøra - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Ready - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Studentspretten - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Kaupanger - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Sandane - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Eid 2 - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Fure - Florø 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Sogndal 3/Fjøra 2 - Sandane (5. divisjon)
Kamp 12: Sogndal - Åsane (NM G16 Telenor Cup)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 6. runde i Lokaltipset 2021.


13.09 Stryn 2 vann 6-5 borte mot Eid 2


Ola Holmlund Ørjasæter scora fire mål for Stryn 2 mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Stryn 2 vann i ettermiddag 6-5 borte mot Eid 2 i klasse G13/14 9'ar 2. divisjon avdeling 3 haust. Levi Wilhelm Silander Skibenes (3), Torgrim Sagsletten Smørdal og Kasper Skjølberg Gustavsen scora for Eid 2, medan Ola Holmlund Ørjasæter (4), Truls David Takle Tytingvåg og Trygve Foss Hagen sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 - Stryn 2   5-6 (3-2)
1-0 Levi Wilhelm Silander Skibenes (5. min)
1-1 Ola Holmlund Ørjasæter (10. min)
2-1 Levi Wilhelm Silander Skibenes (22. min)
3-1 Torgrim Sagsletten Smørdal (26. min)
3-2 Ola Holmlund Ørjasæter (32. min)
3-3 Truls David Takle Tytingvåg (42. min)
3-4 Ola Holmlund Ørjasæter (50. min)
4-4 Levi Wilhelm Silander Skibenes (52. min)
5-4 Kasper Skjølberg Gustavsen (54. min)
5-5 Trygve Foss Hagen (58. min)
5-6 Ola Holmlund Ørjasæter (64. min)

Dommar: Stian Aaland, Haugen

Kort: Ingen

Eid 2:
Sander Varpen Heimsæter
Kasper Skjølberg Gustavsen
Torgeir Barmen Skoglund
Herman Krokstrand Kjøllesdal
Henrik Strømmen
Ådne Haugland Horne
Marius Sandal
Torgrim Sagsletten Smørdal
Ali Reza Islami
Levi Wilhelm Silander Skibenes
Matias Sivert Fosse
Abdimalik Mohamed Abdi

Stryn 2:
Vahid Tajik
Truls David Takle Tytingvåg
Trygve Foss Hagen
Johannes Roset-Hansen
Ola Holmlund Ørjasæter
Ludvig Taraldsen Guddal
Nftaleim Henok Asfaha
Sigve Heggdal Aabrekk
Gustav Fredheim
Mathias Olsen Skrede
Kasper Michalski
Bjørnar Tøfte Heimlid


13.09 Eid 2 vann 5-1 heime mot Vikane/Loen


Eid 2 jublar etter dagens seier mot Loen/Vikane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 2 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Vikane/Loen i klasse G15/17 2. divisjon avdeling 3 vår. Andreas Melheim gav bortelaget leiinga, men tre scoringar av Henrik Vingen Vedeld og to av Elias Engeland Løkling gjorda at heimelaget til slutt vann ein komfortabel seier.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 - Vikane/Loen  5-1 (0-1)
0-1 Andreas Melheim (3. min)
1-1 Elias Engeland Løkling (50. min)
2-1 Henrik Vingen Vedeld (54. min)
3-1 Henrik Vingen Vedeld (57. min)
4-1 Elias Engeland Løkling (65. min)
5-1 Henrik Vingen Vedeld (71. min)

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen

Assistentdommarar: Muhamet Barlla, Eid og Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Johannes Krokstrand Kjøllesdal, Eid 2
Mård Johannes Agjeld, Vikane/Loen 


Eid 2:
Anton Stener Endal Jepsen
Andreas Rafshol
Patrick Ellingsen
Svein-Phillip Becker
Johannes Krokstrand Kjøllesdal
Scott Kroken Karlsen
Jesper Endal Jepsen
Elias Engeland Løkling
Esekiel Henden
Eskil Alsaker
Eirik Rotihaug Pisani
Leif Magnar Haugland Horne
David Anday
Øyvind Ariansen
Henrik Vingen Vedeld

Vikane/Loen:
Marcel Piwko
Henrik Melheim
Elias Henden Drageset
Emil Årdal Solbu
Silas Vallebæk Gregersen Vik
Mathias Skåden Hopland
Emil Henden Drageset
Nicklas Sunde Haugen
Magnar Fredheim
Andreas Melheim
Mård Johannes Agjeld
Timon Tore
Henrik Medina Kjellevold
Jacob Henningsen Gjerde
Viljar Lyslo Søndenå
Roderik Farkas


13.09 Førde gjekk ubeseira gjennom serien


Førde sitt lag etter seieren mot Sotra i Adidas Cup.
Foto: privat

 

Førde 1 vann søndag 6-1 heime mot Eid 1 i klasse G13/14 11'ar avdeling 3 vår. Førde 1 tok dermed sin 10. seier av 10 mulige i serien, og er med det kvalifisert til 1. divisjon og spel om KM-tittelen i denne klassa. 

I tillegg til full pott i serien er Førde 1 klar for 1/8-finale i Adidas Cup som blir rekna som eit uoffisielt NM for gutar og jenter i alderen 13-19 år. 

I 1/16-finalen fredag vann Førde 2-1 heime mot Sotra i Hafstadparken. Motstandar i 1/8-finalen blir Slagen som vann 4-1 mot Ready i sin 1/16-finale.


Førde 1 - Eid 1  6-1 (2-1)
1-0 Liam Bruflot Undeland (18. min)
1-1 Levi Wilhelm Silander Skibenes (19. min)
2-1 Vegard Otterlei Fløholm (22. min)
3-1 Matias Sæterdal Steen (46. min)
4-1 Steffen Vårdal Helle (48. min)
5-1 Kasper Haaland Furelid (56. min)
6-1 Thomas Sunde (63. min)

Gult kort: Øyvind Ariansen, Eid 1

Førde 1:
Ruben Jordanger
Kasper Haaland Furelid
Marius Øksenberg
Mahan Paya
Sondre Løland
Teodor Levik Aamot
Matias Sæterdal Steen
Arwin Sande-Neset
Noah Øren Otternes
Steffen Vårdal Helle
Thomas Sunde
Elias Myrland
Liam Bruflot Undeland
Vegard Otterlei Fløholm

Eid 1:
Mathias Endestad Henriksen
Sander Varpen Heimsæter
Fredrik Nordnes Haugland
Øyvind Ariansen
William Nyland Englund
Scott Kroken Karlsen
August Emil Paulsen Hammerø
Matias Sivert Fosse
Herman Krokstrand Kjøllesdal
Levi Wilhelm Silander Skibenes
Torgeir Barmen Skoglund
Ali Reza Islami
Trygve Magnus Tverberg
Gunnar Nyttingnes Kragseth

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3 vår
Førde 1 10 10 0 0 49 - 6 30
Stryn 1 10 7 0 3 53 - 18 21
Eid 1 10 4 0 6 29 - 34 12
Sandane 10 4 0 6 21 - 33 12
Florø 2 10 3 0 7 16 - 42 9
Måløy 10 2 0 8 18 - 53 6


13.09 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J14


Juliane Andreassen Haavik i Heia J17 sin kamp mot Selje 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag jenter født 2007 i perioden 1. oktober til 31. desember 2021. I troppen er 14 spelarar frå Sogn, fire spelarar frå Nordfjord og fire spelarar frå Sunnfjord. 

Trenar for NFF Sogn og Fjordane J14 er Øystein Lindesteg Rinde.

Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane J14

Sofia Verpeide Rimstad, Måløy
Kine Andersen Grøttå, Selje
Borgny Kristin Hetle, Sandane
Juliane Andreassen Haavik, Heia
Anna Marie Bremer, Hafslo
Andrea Njøs, Syril
Kaja Barsnes Frøyd, Sogndal
Ingeborg Myklebust, Syril
Mari Ylvisåker, Sogndal
Kristina Hatlevoll, Sogndal
Sandra Wolff Bolseth,  Sogndal
Ingrid Johanne Kvalen Hafslo
Anne England Husum, Syril
Ingeborg Sekse, Hafslo
Vilde Kongelf Stadheim, Sogndal
Josefine Thorsnes Lefdal, Bjørn
Mia Johannessen Bakke, Sogndal
Sarah Danielsen, Syril
Lea Fonn, Førde
Vilde Wie, Førde
Lana Saltskår, Askvoll/Holmedal
Oda Eline Viken Olsen, Gaular

 


Andrea Njøs under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien G13 2. oktober 2020.

Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


Mia Johannessen Bakke under 2. runde i Enivestserien 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.



Sogn sitt lag under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.



Nordfjord  sitt lag under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.



Sunnfjord  sitt lag under Enivestserien på Reed Stadion 3. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Enivestserien J13 3. oktober 2020.


13.09 Åheim/Selje vann 11-0 borte mot Vigra


Guro Lesto Larsen scora tre mål i laurdagens kamp mot Vigra.
Bildet er frå Selje/Åheim sin heimekamp mot Førde 28. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Åheim/Selje vann laurdag heile 11-0 borte mot Vigra i 4. divisjon kvinner på Sunnmøre. Sandra Adelene Rundereim (4), Guro Lesto Larsen (3), Sofie Refvik Hove (2), Tiril Hasund og Celine Rundereim Taklo scora målet til Åheim/Selje. Stillinga til pause var 4-0 Åheim/Selje.

Åheim/Selje står dermed med ein seier og eit tap på sine to fyrste kampar.

Neste kamp for Åheim/Selje er heime mot Hornindal torsdag 16. september. Hornindal vann 4-2 heime mot Vigra i sin fyrste kamp denne sesongen.
 

Vigra - Åheim/Selje   0-11 (0-4)
0-1 Guro Lesto Larsen (12. min)
0-2 Guro Lesto Larsen (24. min)
0-3 Tiril Hasund (27. min)
0-4 Sandra Adelene Rundereim (31. min)
0-5 Sofie Refvik Hove (53. min)
0-6 Guro Lesto Larsen (63. min)
0-7 Celine Rundereim Taklo (65. min)
0-8 Sandra Adelene Rundereim (75. min)
0-9 Sandra Adelene Rundereim (83. min)
0-10 Sofie Refvik Hove (85. min)
0-11 Sandra Adelene Rundereim  (88. min)

Dommar: Harald Jan Ullahamar, Ellingsøy

Vigra:
Martine Gundersen Valderhaug
Ea Bostad Kaptein
Helene Skodje
Malin Sørøy Larsen
Marthe Giskeødegård
Hege Jørandli Flakk
Sofie Khueanork Roald
Ann Kristin Longva
Elisa Stokke Roald
Kine Skotte Moen
Monica Langvatn
Iben Bostad
Victoria Valderhaug Amdam

Åheim/Selje:
Andrine Vinge
Nora Wold Haugland
Kaia Berit Trøen Bjørvik
Anette Lunde
Sofie Refvik Hove
Jeanette Rundereim Taklo
Guro Lesto Larsen
Tiril Hasund
Katrine Lunde
Martine Refsnes Nøstdal
Malin Rundereim Taklo
Celine Rundereim Taklo
Sandra Adelene Rundereim


Tabell 4. divisjon kvinner Sunnmøre
Brattvåg 2 2 0 0 5-2 6
Stordal/Stranda 2 1 1 0 4-2 4
Aksla 3 1 1 1 5-5 4
HaNo/Harøy 1 1 0 0 12-0 3
Åheim/Selje  2 1 0 1 12-2 3
Hornindal 1 1 0 0 4-2 3
Hareid  3 1 0 2 5-6 3
Bergsøy 3 1 0 2 4-7 3
Vigra  3 0 0 3 2-27 0


13.09 Tre personar prikka inn 10 rette


 

Tre personar prikka inn 10 rette i den 5. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Dei tre er Knut Olav Halseth, Jakob Haugen og Vidar Kvalvågnes. Etter loddtrekning går flax-lodda til Jakob Haugen.

Kupongen for 6. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


10 rette:
Knut Olav Halseth
Jakob Haugen
Vidar Kvalvågnes

9 rette:
Kjetil Fosse Elde
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Aleksander Kvernevik
Elias Larsen
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Karl Martin Opseth Norbom
Kay Rune Solheim

8 rette:
Kjell Bruland
Øystein Endestad
Hans-Petter Gilleshammer
Jan Egil Gjørven
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Steinar Holvik
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Rolf Lefdal
Leif Løvold
Stein Roar Moheim
Evert Tristan Olsen
Benny Rivedal
Kenneth Russenes
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Henrik Berge Solheim
Monday Solo
Bjørn Helge Svoren
John Søgnen
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Marcus Vedeler
John Roar Øien

7 rette:
Per Michael Frichsen
Sjur Gimmestad
Edvin Haugen
Arild Hjelmeland
John Krøke
Steinar Langedal
Knut Løseth
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Marco Nesdal
Anne Karin Rand
Martha Karin Rauset
Øystein Solheim
Elisabeth Torvanger
Rune Viberg
Geir Vindheim
Øystein Østvik


5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)  H 2-1
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) B 1-2
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)  H 3-2
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-7
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4) U 0-0
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-2 
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 2-4
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1) B 2-4
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner) B 3-5 
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon) H 2-1
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon) B 0-2 
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon) B 0-5


12.09 Resultat kampar i dag, søndag 12. september


Førde jublar etter dagens 5-3 seier borte mot Stryn i 3. divisjon kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

OBOS-ligaen
Fredrikstad - Sogndal  2-1 (1-1)
0-1 Endre Kupen (21. min)
1-1 Henrik Kjelsrud Johansen (31. min)
2-1 Nicolay Tveten Solberg (90. min+2)

Tabell OBOS-ligaen

HamKam 17 12 2 3 39 - 15 38
Jerv 17 10 4 3 31 - 28 34
Fredrikstad 17 9 5 3 36 - 23 32
Aalesund 17 9 5 3 29 - 21 32
Sogndal 17 7 4 6 26 - 20 25
KFUM 17 6 6 5 26 - 23 24
Ranheim TF 17 6 5 6 29 - 29 23
Åsane 17 7 2 8 21 - 27 23
Ullensaker/Kisa 17 6 4 7 23 - 27 22
Raufoss 17 6 3 8 28 - 29 21
Start 17 5 4 8 30 - 32 19
Stjørdals-Blink 17 6 1 10 18 - 33 19
Bryne 17 5 3 9 25 - 29 18
Sandnes Ulf 17 4 5 8 19 - 27 17
Grorud 17 4 3 10 23 - 33 15
Strømmen 17 2 8 7 14 - 21 14

2. divisjon kvinner
Arna Bjørnar 2 - Kaupanger  1-2 (0-1)
0-1 Silje Torvanger (40. min)
0-2 Anna Grindhaug /76. min)
1-2 Emma Sivertsen (84. min)

Stord - Lura 2-3 (1-2)
Bryne - Staal Jørpeland 3-0 (3-0)

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 5 4 1 0 17 - 2 13
Bryne 5 4 1 0 14 - 4 13
Kaupanger 5 3 1 1 8 - 5 10
Arna-Bjørnar 2 5 3 0 2 14 - 8 9
Fyllingsdalen 5 2 3 0 9 - 4 9
Loddefjord 5 2 0 3 8 - 9 6
Stord 5 2 0 3 9 - 15 6
Klepp 2 4 1 2 1 7 - 6 5
Avaldsnes 2 4 1 1 2 7 - 9  4
Lura 5 1 0 4 6 - 14 3
Haugar 5 1 0 4 4 - 12 3
Staal Jørpeland 5 0 1 4 2 - 17 1

3. divisjon kvinner
Stryn - Førde 3-5 (3-3)
1-0 Emma Dorthea Lødemel (4. min)
1-1 Thea Lovise Holsen (12. min)
2-1 Kaisa Vollsnes Wemby (17. min)
2-2 Thea Lovise Holsen (18. min)
3-2 Malin Eikenes Tjellaug, straffe (25. min)
3-3 Thea Lovise Holsen (27. min)
3-4 Anne Gyldenskog Kilnes (57. min)
3-5 Sofia Hagen Paulen (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kampen mellom Sandane og Sogndal er utsett på grunn av at Sogndal ikkje kan stille lag.


Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 5 5 0 0 25-5 15
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 5 2 1 2 18-9 7
Studentspretten 4 1 1 2 7-8 4
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

5. divisjon
Sandane - Eid 2  2-1 (0-0)
1-0 Vegard Søren Holen Eimhjellen (66. min)
1-1 Kristian Årskog (70. min)
2-1 Hallvard Bjotveit (87. min)

Studentspretten 2 - Bjørn 0-2 (0-0)
0-1 Magnus Øygard Solstad (73. min)
0-2 Magnus Øygard Solstad (83. min)

Selje - Fure  7-1 (1-0)
1-0 Ingo Da Silva (16. min)
2-0 Oliver Kupen Skårbø (47. min)
3-0 Ingo Da Silva (50. min)
4-0 Oliver Kupen Skårbø (62. min)
5-0 Ole Andreas Solheim (68. min)
5-1 Cornelis Erstad (78. min)
6-1 Joachim Refvik (81. min)
7-1 Ingo Da Silva (82. min)

Florø 2 - Sogndal 3/Fjøra 2  2-1 (0-0)
0-1 Stian Oppedal Heggelund, straffe (66. min)
1-1 Leander Agledal Nordal (70. min)
2-1 Vetle Hansen (85. min)

Stryn 2 - Førde 2  0-5 (0-2)
0-1 Tobias Holme (13. min)
0-2 Tobias Holme (30. min)
0-3 Tobias Holme (60. min)
0-4 Sander Kapstad (75. min) 
0-5 Sander Kapstad (76. min)

Tabell 5. divisjon
Førde 2 5 5 0 0 25 - 3 15
Sandane 5 4 0 1 11 - 6 12
Sogndal 3/Fjøra 2 4 3 0 1 14 - 8 9
Eid 2 5 3 0 2 14 - 10 9
Selje 4 2 0 2 14 - 12 6
Bjørn 5 2 0 3 6 - 9 6
Florø 2 4 2 0 2 6 - 9 6
Studentspretten 2 5 1 0 4 8 - 15 3
Fure 5 1 0 4 14 - 28 3
Stryn 2 4 0 0 4 1 - 13 0

12.09 Åtte tipparar har prikka inn fem kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 5. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Åtte tipparar har prikka inn fem av dei seks kampane som er spelt til no i denne runden.

5 rette:
Kjell Bruland
Kjetil Fosse Elde
Vidar Kvalvågnes
Anders Midthjell
Håvard Mjølkeråen
Anne Karin Rand
Jan Tore Slinde
John Roar Øien

4 rette:
Marius Midtun Aaberge
Øystein Aabrekk
Gunnar Balsnes
Bente Fosse
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arild Hjelmeland
Steinar Holvik
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Terje Jahn
Idar Kristiansen
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Rolf Lefdal
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Leif Løvold
Marco Nesdal
Karl Martin Opseth Norbom
Evert Tristan Olsen
Kenneth Russenes
Lisa Skarstein
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Henrik Berge Solheim
Kay Rune Solheim
Monday Solo
Bjørn Helge Svoren
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Elisabeth Torvanger
Vegard Ulvik
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
Øystein Østvik


5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)  H 3-2
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-7
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4) U 0-0
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4) H 3-2 
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1) B 2-4
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1) B 2-4
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)
 


12.09 Kampar i dag, søndag 12. september


Stryn spelar i dag toppkamp heime mot Førde i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå 6-0 seieren heime mot Balestrand 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Fredrikstad - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen

HamKam 17 12 2 3 39 - 15 38
Jerv 17 10 4 3 31 - 28 34
Aalesund 17 9 5 3 29 - 21 32
Fredrikstad 16 8 5 3 34 - 22 29
Sogndal 16 7 4 5 25 - 18 25
KFUM 17 6 6 5 26 - 23 24
Ranheim TF 17 6 5 6 29 - 29 23
Åsane 17 7 2 8 21 - 27 23
Ullensaker/Kisa 17 6 4 7 23 - 27 22
Raufoss 17 6 3 8 28 - 29 21
Start 17 5 4 8 30 - 32 19
Stjørdals-Blink 17 6 1 10 18 - 33 19
Bryne 17 5 3 9 25 - 29 18
Sandnes Ulf 17 4 5 8 19 - 27 17
Grorud 17 4 3 10 23 - 33 15
Strømmen 17 2 8 7 14 - 21 14

2. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Arna Bjørnar 2 - Kaupanger
Kl. 14.00 Stord - Lura
Kl. 14.00 Bryne - Staal Jørpeland

Tabell 2. divisjon kvinner
Viking 5 4 1 0 17 - 2 13
Bryne 4 3 1 0 11 - 4 10
Arna-Bjørnar 2 4 3 0 1 13 - 6 9
Fyllingsdalen 5 2 3 0 9 - 4 9
Kaupanger 4 2 1 1 6 - 4 7
Loddefjord 5 2 0 3 8 - 9 6
Stord 4 2 0 2 7 - 12 6
Klepp 2 4 1 2 1 7 - 6 5
Avaldsnes 2 4 1 1 2 7 - 9  4
Haugar 5 1 0 4 4 - 12 3
Staal Jørpeland 4 0 1 3 2 - 14 1
Lura 4 0 0 4 3 - 12 0

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Stryn - Førde

Kampen mellom Sandane og Sogndal er utsett på grunn av at Sogndal ikkje kan stille lag.


Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 4 2 1 1 15-4 7
Studentspretten 4 1 1 2 7-8 4
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

5. divisjon
Kl. 14.00 Sandane - Eid 2
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Bjørn
Kl. 15.00 Selje - Fure
Kl. 15.00 Florø 2 - Sogndal 3/Fjøra 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Førde 2

Tabell 5. divisjon
Førde 2 4 4 0 0 20 - 3 12
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13 - 6 9
Eid 2 4 3 0 1 13 - 8 9
Sandane 4 3 0 1 9 - 5 9
Selje 3 1 0 2 7 - 11 3
Florø 2 3 1 0 2 4 - 8 3
Studentspretten 2 4 1 0 3 8 - 13 3
Bjørn 4 1 0 3 4 - 9 3
Fure 4 1 0 3 13 - 21 3
Stryn 2 3 0 0 3 1 - 8 0

11.09 Resultat kampar i dag, laurdag 11. september


To rutinerte keeperar på bana då Bremanger i dag møtte Stryn.
Frå venstre: Kenneth Fosse Elde og Pål Erik Ytreide.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Bærum - Florø 3-2 (1-2)

0-1 George Nuah Gibson (10. min)
0-2 Nelson De Jesus Correia, straffe (29. min)
1-2 Erik Emanuel Longe Grønner (35. min)
2-2 Jarmund Øyen Kvernstuen, straffe (53. min)
3-2 Younes Amer (87. min)

Senja - Fløya  1-1 (0-1)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 15 13 1 1 47 - 20 40
Hødd 16 11 3 2 37 - 11 36
Brattvåg 16 8 3 5 35 - 24 27
Asker 13 8 2 3 31 - 16 26
Eidsvold TF 16 8 2 6 30 - 27 26
Alta 16 7 5 4 28 - 25 26
Tromsdalen 14 7 3 4 27 - 19 24
Kvik Halden 16 7 3 6 27 - 26 24
Moss 16 4 4 8 25 - 37 16
Vålerenga 2 14 4 3 7 24 - 30 15
Bærum 17 5 2 10 27 - 33 17
Florø 17 3 2 12 16 - 42 11
Fløya 15 1 6 8 15 - 37 9
Senja 17 1 5 11 18 - 40 8

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Bjarg - Fjøra 3-2 (2-2)
0-1 Kenneth Blomseth Skjerven (4. min)
0-2 Pål Madsen Gundegjerde  (41. min)
1-2 Brede Sandmoen (42. min)
2-2 Arvid Austevoll (44. min) 
3-2 Enrique Crespo Søvik (70. min)

Årdal - Ready 0-0 (0-0)

Sogndal 2 - Lyn  0-7 (0-3)

Brann 2 - Frigg 2-3 (0-2)
Lysekloster - Fana 1-2 (1-2)
Fyllingsdalen - Os 2-1 (1-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Frigg 6 5 1 0 20-5 16
Fyllingsdalen 6 5 0 1 12-7 15
Fana 6 4 1 1 16-9 13
Bjarg 6 4 0 2 11-13 12
Stord 5 3 1 1 14-9 10
Os 6 2 2 2 14-12 8
Brann 2 6 2 0 4 18-13 6
Fjøra 6 2 0 4 15-16 6
Lyn 1896 FK 5 1 3 1 7-8 6
Lysekloster 6 1 2 3 14-12 5
Sandviken 5 1 2 2 6-9 5
Årdal 5 1 1 3 4-17 4
Ready 5 0 2 3 9-12 2
Sogndal 2 5 0 1 4 3-21 1

Kretsligaen avdeling 1
Dale - Måløy 2-4 (0-1)

0-1 Chris-Andre Nore (15. min)
1-1 Henrik Sollesnes Kummeneje (50. min)
1-2 Sondre Myre Silden (79. min)
1-3 Chris-Andre Nore (88. min)
1-4 Stian Hagen Åmelfot  (90. min)
2-4 Vegard Eikevik Dyrstad, straffe (90. min+2)

Syril - Eid 0-3 (0-2)
0-1 Marius Endestad Henriksen (22. min)
0-2 Kristian Årskog (45. min)
0-3 Joakim Frislid Vedvik (90. min)

Vik - Studentspretten  2-4 (1-1)
1-0 Henrik Johan Fjærestad Holmberg (2. min)
1-1 Sander Midttun Solberg (7. min)
1-2 Martin Enersen Knudsen, straffe (58. min) 
2-2 Svein Erik Saglien (63. min)
2-3 Tord Gjedrem Aannerød (65. min)
2-4 Mathias Kleven (90. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 6 5 0 1 16-4 15
Måløy 5 3 1 1 9-6 10
Studentspretten 6 3 1 2 12-16 10
Vik 5 2 0 3 16-13 6
Dale 6 1 1 4 9-14 4
Syril 6 1 1 4 8-17 4

Kretsligaen avdeling 2
Bremanger - Stryn 0-4 (0-0)
0-1 Vegard Sæten Hopland (65. min)
0-2 Sondre Holmlund Ørjasæter (67. min)
0-3 Sondre Holmlund Ørjasæter (71. min)
0-4 Vegard Sæten Hopland (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Kaupanger  5-0 (3-0)
1-0 Joakim Sjøthun Måren (14. min)
2-0 Sander Stølen Olsen (34. min)
3-0 Daniel Skilbrei Aven (39. min)
4-0 Joakim Sjøthun Måren (50. min)
5-0 Daniel Skilbrei Aven (81. min)

Jølster - Førde  2-5 (1-4)
0-1 Vegard Savland (4. min)
0-2 Mathias Lambrechts Sagevik (18. min)
0-3 Vegard Savland (25. min)
0-4 Vegard Savland (27. min)
1-4 Vegard Krøvel Flatjord (39. min)
1-5 Sander Aamelfot (50. min)
2-5 Andre Njøsen Norevik (85. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 6 6 0 0 28-5 18
Stryn 6 5 0 1 22-7 15
Høyang 6 4 0 2 18-10 12
Bremanger 6 1 1 4 5-25 4
Jølster 6 1 0 5 10-20 3
Kaupanger 6 0 1 5 3-19 1

11.09 Femte runde i Lokaltipset 2021


 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER KLOKKA 14.55.

I den femte runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i femte runde blir spelt enten laurdag 11. september eller søndag 12. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.


11.09 Kampar i dag, laurdag 11. september


Bremanger møter i dag Stryn på Bremanger Stadion.
Martin Klakegg Hauge blei matchvinnar då Bremanger vann 2-1
heime mot Stryn på Bremanger Stadion 22. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Bærum - Florø
Kl. 16.00 Senja - Fløya

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 15 13 1 1 47 - 20 40
Hødd 16 11 3 2 37 - 11 36
Brattvåg 16 8 3 5 35 - 24 27
Asker 13 8 2 3 31 - 16 26
Eidsvold TF 16 8 2 6 30 - 27 26
Alta 16 7 5 4 28 - 25 26
Tromsdalen 14 7 3 4 27 - 19 24
Kvik Halden 16 7 3 6 27 - 26 24
Moss 16 4 4 8 25 - 37 16
Vålerenga 2 14 4 3 7 24 - 30 15
Bærum 16 4 2 10 24 - 31 14
Florø 16 3 2 11 14 - 39 11
Fløya 14 1 5 8 14 - 36 8
Senja 16 1 4 11 17 - 39 7

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 14.30 Brann 2 - Frigg
Kl. 15.00 Lysekloster - Fana
Kl. 16.00 Årdal - Ready
Kl. 16.00 Bjarg - Fjøra
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Os
Kl. 17.00 Sogndal 2 - Lyn

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 5 4 1 0 17-3 13
Fyllingsdalen 5 4 0 1 10-6 12
Fana 5 3 1 1 14-8 10
Stord 5 3 1 1 14-9 10
Bjarg 5 3 0 2 8-11 9
Os 5 2 2 1 13-10 8
Brann 2 5 2 0 3 16-10 6
Fjøra 5 2 0 3 13-13 6
Lyn 1896 FK 5 1 3 1 7-8 6
Lysekloster 5 1 2 2 13-10 5
Sandviken 5 1 2 2 6-9 5
Årdal 5 1 1 3 4-17 4
Ready 5 0 2 3 9-12 2
Sogndal 2 5 0 1 4 3-21 1

Kretsligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Dale - Måløy
Kl. 16.00 Syril - Eid
Kl. 16.00 Vik - Studentspretten

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 5 4 0 1 13-4 12
Måløy 4 2 1 1 5-4 7
Studentspretten 5 2 1 2 8-14 7
Vik 4 2 0 2 14-9 6
Dale 5 1 1 3 7-10 4
Syril 5 1 1 3 8-14 4

Kretsligaen avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Stryn
Kl. 15.00 Høyang - Kaupanger
Kl. 15.00 Jølster - Førde

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 5 5 0 0 23-3 15
Stryn 5 4 0 1 18-7 12
Høyang 5 3 0 2 13-10 9
Bremanger 5 1 1 3 5-21 4
Jølster 5 1 0 4 8-15 3
Kaupanger 5 0 1 4 3-14 1

10.09 Resultat kampar i dag, fredag 10. september


Høyang har stø kurs mot KM-tittel etter dagens seier borte mot AHIL/Atløy.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 6. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Studentspretten - Balestrand  4-0 (1-0)
1-0 Tuva Søreide Solberg (35. min)
2-0 Malene Haugland Skadal (51. min)
3-0 Kamilla Vangsnes (60. min)
4-0 Kamilla Vangsnes (78. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 4 2 1 1 15-4 7
Studentspretten 4 1 1 2 7-8 4
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Balestrand 5 0 0 5 4-21 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Syril - Sogndal 2-5 (2-3)
0-1 Kari Johannessen Bakke
1-1 Elise Tufte Mardal
2-1 Ane Bjørk
2-2 Kari Loftesnes
2-3 Hilde Nilsen 
2-4 Hilde Nilsen 
2-5 Andrea Solbakken 

AHIL/Atløy - Høyang  2-4 (1-1)
0-1 Guro Sagen Knudsen
1-1 Iselin Olset
1-2 Guro Sagen Knudsen
1-3 Malin Fjæren
2-3 Iselin Olset
2-4 Guro Sagen Knudsen

Kampen mellom Jotun og Bjørn blei utsett i siste liten på grunn av at Bjørn ikkje kunne stille lag.


Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 3 3 0 0 12-4 9
Sogndal 3 2 0 1 10-5 6
Syril 3 2 0 1 9-8 6
Bjørn 1 0 0 1 3-5 0
Askvoll/Holmedal/Atløy 2 0 0 2 3-8 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

10.09 Liste over dei beste signeringane i OBOS-ligaen


Hagen i duell mot Bendik Rise i kampen på Høddvoll 29. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

To spelarar frå Sogn og Fjordane er på Joacim Jonsson si liste over dei 10 beste signeringane i OBOS-ligaen. Marius Hagen (frå Vestur til Strømmen) er nummer 10 på lista, medan Kristoffer Valsvik (frå Sogndal til Start) er nummer seks på lista. I tillegg er den nye Sogndalspelaren Emil Pálsson fra Sarpsborg nummer ni på lista.  

Joacim Jonsson som står for kåringa er VG-spaltist og fotballekspert i Eurosport.

10. Marius Hagen (29) frå Vestur (Færøyene) til Strømmen
9. Emil Pálsson (28) frå Sarpsborg 08 til Sogndal
8. Adnan Hadzic (22) frå Sandnes Ulf til Fredrikstad
7. Sondre Auklend (18) frå Viking til Åsane
6. Kristoffer Valsvik (26) frå Sogndal til IK Start
5. Samuel Jarard Rogers (22) frå Oklahoma City til HamKam
4. Noa Williams (19) frå Brage til Fredrikstad
3. Nicholas Hagen (25) frå Sabilal (Aserbajdsjan) til HamKam
2. Laurent Mendy (19) frå Sarpsborg til Strømmen
1. Kristoffer Barmen (28) frå Brann til Aalesund

Les heile saka på VG sine nettsider (+sak)

 


Kristoffer Valsvik i Sogndal sin heimekamp mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.09 Debuterte som dommar i Norsk Tipping-ligaen


Jonas var hovuddommar i cupkampen Kaupanger - Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jonas Sande Mossestad debuterte laurdag 28. august som hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen. Den talentfulle 17-åringen frå Førde var dommar i kampen mellom Fjøra og Frigg på Fosshaugane Campus.

Debuten i Norsk Tipping-ligaen kom berre 14 dagar etter at Sande Mossestad debuterte som hovuddommar i Kretsligaen. Debuten i Kretsligaen var kampen mellom Bremanger og Kaupanger på Bremanger Stadion.

Som assistentdommar har Sande Mossestad gått linja opp til og med PostNord-ligaen. Debuten kom i Florø sin heimekamp mot Hødd 21. juli.

Neste oppdrag for Sande Mossestad er som hovuddommar i morgendagens kamp mellom Bremanger og Stryn i Kretsligaen.

 


Jonas Sande Mossestad debuterte som assistentdommar i PostNord-ligaen
i kampen mellom Florø og Hødd på Florø Stadion 21. juli. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.09 Rake blir trenar for samarbeidslag i 5. divisjon


Geir Inge Rake blir ny trenar for Stryn 2 sitt lag i 5. divisjon.
Bildet er frå Stryn sin 6-2 seier heime mot Årdal 18. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

På grunn av stort fråfall av spelarar har Oppstryn og Loen/Vikane måtte trekke laga sine i 6. divisjon denne sesongen. Stryn 2 har også slite med å stille lag til kampane no når fotballen starta opp igjen i haust. Stryn 2 sin kamp borte mot Florø er utsett, medan bortekampen mot Studentspretten 2 er avlyst fordi Stryn 2 ikkje kunne stille lag.

Som ein konsekvens av dette har klubbane Oppstryn, Loen, Vikane og Stryn no innleia eit samarbeid med ei målsetting om å sikre kamptilbod på herresida også i framtida, i tillegg til Stryn sitt A-lag herrer som no spelar i Kretsligaen.

Resultatet av dette samarbeidet er at Stryn 2 i haust bestå av spelarar frå Oppstryn, Loen/Vikane og Stryn. Heimekampane vil bli spelt på Loen Stadion, og trenar for laget blir Geir Inge Rake.

10.09 Femte runde i Lokaltipset 2021


 

I den femte runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i femte runde blir spelt enten laurdag 11. september eller søndag 12. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.


10.09 Kampar i dag, fredag 10. september


Studentspretten møter i ettermiddag Balestrand på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Stryn 22. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Studentspretten - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 4 2 1 1 15-4 7
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Studentspretten 3 0 1 2 3-8 1
Balestrand 4 0 0 4 4-17 0

4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 19.00 Jotun - Bjørn
Kl. 19.00 Syril - Sogndal
Kl. 19.00 AHIL/Atløy - Høyang 

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 2 2 0 0 8-2 6
Syril 2 2 0 0 7-3 6
Sogndal 2 1 0 1 5-3 3
Bjørn 1 0 0 1 3-5 0
Askvoll/Holmedal/Atløy 1 0 0 1 1-4 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

09.09 Førde tapte 14-1 borte mot Arna Bjørnar i NM J19


Ingrid Jåstad scora to mål for Arna Bjørnar i dagens 14-1 seier mot Førde.
Bildet er frå kampen mellom Arna Bjørnar og Vålerenga 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 
 

Førde fekk så hatten passa i dagens bortekamp mot Arna Bjørnar i 2. runde i NM J19 Telenor Cup. Arna Bjørnar vann til slutt heile 14-1, etter stillinga til pause var 8-1. Astrid Bolstad Blikra scora Førde sitt trøstemål.

Fire jenter frå Sogn og Fjordane var i startellevaren til Arna Bjørnar i dagens kamp, og alle fire teikna seg på scoringslista. Desse var Marie Rekdal Johannsdottir (1 mål), Ingrid Lovise Jåstad (2 mål),  Martine Humlestøl Midtbø (2 mål) og Mina Bell Folland (2 mål).


Arna-Bjørnar - Førde  14-1 (8-1)
1-0 Ingrid Lovise Jåstad (7. min)
2-0 Linnéa Solvoll Laupstad (12. min)
3-0 Marie Rekdal Johannsdottir (16. min)
4-0 Martine Humlestøl Midtbø (17. min)
5-0 Linnéa Solvoll Laupstad (24. min)
6-0 Ingrid Lovise Jåstad (34. min)
7-0 Martine Humlestøl Midtbø (40. min)
7-1 Astrid Bolstad Blikra (41. min)
8-1 Mina Bell Folland (45. min)
9-1 Tora Ose (48. min)
10-1 Mina Bell Folland (50. min)
11-1 Linnéa Solvoll Laupstad (57. min)
12-1 Linnéa Solvoll Laupstad (68. min)
13-1 Linnéa Solvoll Laupstad (70. min)
14-1 Madelen Koldal Holme (90. min)

Dommar: Khalid Emad Al-Rantisi, Hovding

Assistentdommarar: Haval Hashim, Åsane og Joachim Berntsen, Sotra


Arna-Bjørnar:
Andrea Kvamme
Ingrid Andreassen
Tora Ose
Vida Dybevåg Tveit
Marie Rekdal Johannsdottir
Nora Blindheim Nøss
Ingrid Lovise Jåstad
Madelen Koldal Holme
Martine Humlestøl Midtbø
Mina Bell Folland
Linnéa Solvoll Laupstad

Innbyttarar:
Emma Sivertsen
Malin Solstrand Ludvigsen

Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Una Claussen Thingnes
Linnea Lervik Aamot
Ida Kristine Rotnes
Eline Botnen
Stina Hillersøy
Anne Gyldenskog Kilnes
Line Bruland
Synne Bell Folland
Astrid Bolstad Blikra
Inga Hoff

Innbyttarar:
Maria Høyvik
Tonje Holme Ulleland
Thea Lovise Holsen
Kaya Bird Fonn
Lea Storøy
Sofie Honningsvåg Aarnes
Sofia Hagen Paulen


2. runde NM J19 Telenor Cup

Onsdag 8. september
Molde - LSK Kvinner  1-2 (0-0)

Torsdag 9. september
Fløya - Grand Bodø 4-0 (1-0)
Vålerenga - Steinkjer 7-1 (5-1)
Gneist - Lyn 0-8 (0-3)
Kolbotn - Kongsvinger 3-0 (1-0)
Klepp - Viking 4-0 (2-0)


Onsdag 22. september
Kl. 20.00 Stabæk - Odds Ballklubb

09.09 Lokaltipset samanlagt etter fire rundar


 

Kristian Lefdal er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 31 rette etter fire rundar.

Tittelforsvarar Kristian Lefdal toppar lista eit poeng føre Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.

31 rette:
Kristian Lefdal

30 rette:
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

28 rette:
Jan Egil Gjørven
Edvin Haugen
Per Jakob Kyrkjeeide
Roger Skarstein Viem

27 rette:
Ørjan Eikevoll
Øystein Endestad
Bjørn-Helge Haugen
Arild Hjelmeland
Sujeevan Mohanarajah
Stig Nord
Torgeir Strypet
Asgeir Torvanger
Geir Vindheim

26 rette:
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Ørjan Igelkjøn
Terje Jahn
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Ole Tom Myroldhaug
Jens Sagevik
Arve Skaare
Kai Henning Slinde
Sondre Solheim Langedal
Thomas Thaule
Odd Helge Vågseth

25 rette:
Anny Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Håvard Mjølkeråen

24 rette:
Marius Midtun Aaberge
Robert Alrek
Sjur Gimmestad
Vebjørn Høynes
Eirik Kristoffersen
Roger Nordal
Jan Tore Slinde
Kay Rune Solheim
Monday Solo
Guttorm Sæbø
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler

23 rette:
Roger Nygård
Kenneth Russenes
Andreas Torvanger

22 rette:
Knut Olav Halseth
Jakob Haugen
Einar Hellem
Elias Larsen
Stein Roar Moheim
Karl Martin Norbom
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Øystein Solheim

21 rette:
Magnus Bolseth
Svein Arne Hagen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Odd-Magne Sjåstad
Magnar Skaare
Jan Ove Sæbø
Jan Taule

20 rette:
Idar Kristiansen
Knut Løseth
Anders Midthjell
Dag Olav Osen
Henrik Berge Solheim
Rune Viberg 


09.09 Førde møter Arna Bjørnar i 2. runde i NM J19


Astrid Bolstad Blikra scora tre mål for Førde i kampen mot Herd i 1. runde.
Bildet er frå kvalifiseringskampen borte mot Stryn 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Førde spelar i ettermiddag borte mot Arna Bjørnar i 2. runde i NM J19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Arna Idrettspark klokka 18.00.

Førde kvalifiserte seg til 2. runde ved å slå Herd 4-2 på heimebane.

2. runde NM J19 Telenor Cup

Onsdag 8. september
Molde - LSK Kvinner  1-2 (0-0)

Torsdag 9. september
Kl. 12.00 Fløya - Grand Bodø
Kl. 17.00 Vålerenga - Steinkjer
Kl. 17.00 Gneist - Lyn
Kl. 18.00 Kolbotn - Kongsvinger
Kl. 18.00 Klepp - Viking
Kl. 18.00 Arna-Bjørnar - Førde

Onsdag 22. september
Kl. 20.00 Stabæk - Odds Ballklubb




Resultat 1. runde NM J19 Telenor Cup

Førde - Herd  4-2 (2-0)

1-0 Thea Lovise Holsen (6. min)
2-0 Astrid Bolstad Blikra (39. min)
3-0 Astrid Bolstad Blikra (63. min)
3-1 Anne Sofie Tafjord (70. min)
4-1 Astrid Bolstad Blikra
4-2 Linnea Strømmen Østrem

Hammerfest - Fløya 0-5
Stord - Gneist 0-8
Fredrikstad - Kolbotn 0-3
Odds Ballklubb - Hønefoss BK 2-1
KFUM - Vålerenga 2-6
Kongsvinger - Fart 5-3 
Randesund - Klepp 1-4
Steinkjer - Rosenborg Kvinner  2-1
Voss - Arna-Bjørnar 2-8
Tiller - Molde 2-3 
Øvrevoll Hosle - Lyn 1-2
Viking - Avaldsnes Toppfotball 2-1
Grand Bodø - Medkila 4-0

LSK Kvinner - Røa Fotball Elite, LSK Kvinner vidare etter walkover
Sandefjord Fotball - Stabæk, Stabæk vidare etter walkover

09.09 Daniel Gjerde Sætren teken ut på G15-landslaget


Daniel Gjerde Sætren for Sogndal 2 i heimekampen mot Fana 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Daniel Gjerde Sætren frå Svelgen er teken ut på G15-landslaget som skal spele dobbelkamp borte Sverige. Kampane blir spelt i Uddevalla i Sverige torsdag 23. september og søndag 26. september.

Troppen:
Aleksander Hammer Kjelsen - Vålerenga
Almar Grindhaug - FK Haugesund
Amir Jama - Stabæk
Anders Rønne Børset - Molde
Andreas Heredia-Randen - Asker
Chrisander Sørum - Strømsgodset
Daniel Gjerde Sætren - Sogndal
Edvard Sundbø Pettersen - Sandefjord
Gustav Kjølstad Nyheim - Molde
Elias Kringberg Haug - Sarpsborg
Fanuel Temesgen Tewelde - Odd
Filip Botnen - Viking
Magnus Stær-Jensen - Grorud
Max Herman Bjurstrøm - Vålerenga
Yabets Yaliso Yaya - Brann
Sindre Walle Egeli - Sandefjord
Sverre Halseth Nypan - Rosenborg
Troy Engseth Nyhammer - FK Haugesund

08.09 Sogndal Fotballklubb Damer er skipa


Sogndal vann 3-1 borte mot TMFK på Måløy Stadion 2. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Samarbeidsprosjektet mellom Kaupanger IL og Sogndal Fotball har ført fram til at det i samarbeid har blitt skipa ein ny fotballklubb. Skipinga av Sogndal Fotballklubb Damer skjedde under dagens skipingsmøte på Fosshaugane Campus.

Det blir meldt om at det har blitt arbeida godt med dette over tid, og er noko som Kaupanger og Sogndal har skapt i lag.

Styreleiar: Torgeir Strypet
Nestleiar: Tone Bakke

Styremedlemar:
Rune Henjesand
Gunn Beate Thorsnes Lefdal
Ole Petter Heggestad
Kari Johannessen Bakke
Hava Hamurzayeva
Åse Neraas

Varamedlem:
Bodhild Therese Cirotzki


Kaupanger IL sitt årsmøte vedtok at Kaupanger IL sitt damelag skal gje frå seg plassen i seriesystemet til den nye samarbeidsklubben frå og med 1. januar 2022.

Den nye klubben skal spele heimekampane sine på Fosshaugane Campus.

 


Kaupanger etter seieren heime mot Øvrevoll Hosle 22. april 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.09 Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G14


Marius Konstali Lødemel og Scott Kroken Kroken er begge tekne ut på
G14-kretslaget. Bildet er frå småguttekampen Eid - Stryn 13. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane har teke ut bruttotroppen til kretslag gutar født 2007 i perioden 1. oktober til 31. desember 2021. 

Trenarar for NFF Sogn og Fjordane G14 er Tommy Øren og Bjørn Totland.


Bruttotropp NFF Sogn og Fjordane G14

Ard Ragnar Sundal, Jølster
Tomas Hellebø, Jotun
Ruben Jordanger, Førde
Teodor Aamot, Førde
Chrisander Eilertsen, Florø
Simen Hopland, Stryn
Marcel Kucab, Stryn
Sondre Myrkaskog, Vik
Martin Myrkaskog, Vik
Sander Løkkebø Lekva, Førde
Harald Evebø, Sandane 
Tomas Eikenes Tjellaug, Stryn
Elias Grimeland, Førde 
Arwin Sande Neset, Førde
Mathias Ravnestad, Sogndal
Vegard Lorgen, Førde 
Marius Konstali Lødemel, Stryn 
Linus Heggestad, Hafslo 
Edvard Tjønn, Jotun
Scott Kroken Karlsen, Eid 
Øyvind Ariansen, Eid 
Daniel Gjelsvik, Førde
Julian Lægreid, Jotun
Mentasenote Aletiu Girmissio, Høyang

 


Tomas Eikenes Tjellaug og Vegard Lorgen under 2. runde i
Enivestserien på Reed 2. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien G13 2. oktober 2020.


Julian Lægreid i 2. runde i Enivestserien på Reed 2. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien G13 2. oktober 2020.


08.09 Tommy Skjerven tilbake i Eliteserien


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen mellom Sogndal 2 og
Fana i Norsk Tipping-ligaen på Fosshaugane Campus 22. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Tommy Skjerven er tilbake på bana etter at store delar av 2021-sesongen har gått fløyten på grunn av skade. Etter totalt fem kampar i Kretsligaen, Norsk Tipping-ligaen, PostNord-ligaen og OBOS-ligaen er Skjerven no igjen klar for kamp i Eliteserien.

54-åringen frå Kaupanger er sett opp som hovuddommar i laurdagens kamp mellom Stabæk og Viking. Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og Sondre Dahle frå Vanvik. 4. dommar er Harald Røvig Sletner frå Rustad.

Kampen mellom Stabæk og Viking blir Skjerven sin 395. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge.

Sist Skjerven var i aksjon var som hovuddommar i Eliteserien var i kampen mellom Aalesund og Vålerenga 21. november 2020.

 


Skjerven i fint driv under trening på Kaupanger Idrettspark 4. august.


Frode Ølmheim, Tommy Skjerven og Øystein Ytterland i
cupkampen mellom Florø og Molde på Florø Stadion 4. juni 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 31. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.09 Femte runde i Lokaltipset 2021


 

I den femte runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i femte runde blir spelt enten laurdag 11. september eller søndag 12. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.


08.09 Erik Hovden Flataker scora viktig mål mot Belgia


Erik Hovden Flataker i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Erik Hovden Flataker scora Norge sitt andre mål då Norge G17 i går vann finalen mot Belgia under firenasjonarsturneringa i Sverige. 16-åringen frå Almenningen utlikna til 2-2 fire minutt før full tid.

Som i semifinalen mot Danmark var Norge best i den påfølgande  straffesparkkonkurransen.

Johan Johannessen Bakke var ubenytta reserve i gårsdagens finale. 


Belgia - Norge  2-2 (1-0) 5-7 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Léandre Kuavita (5. min)
1-1 Niklas Ødegård (46. min)
2-1 Mouad El Fanis (84. min)
2-2 Erik Hovden Flataker (86. min)

Gult kort: Kamiel Van de Perre, Belgia
Jesper Bergset Robertsen og Niklas Ødegård, Norge 

Norge:
Viktor Gustavsen Engh
Jesper Bergset Robertsen (Niklas Ødegård 46. min)
Nikolai Søyset Hopland
Markus Olsvik Welinder
Niklas Jensen Wassberg (Sebastian Stokke 77. min)
Vetle Walle Egeli (Moutaz Ali Alzubi 77. min)
Dylan Ryan Murugesapillai
Magnus Bech Riisnæs (Syver Aas 63. min)
Alwande Benedict Roaldsøy
Oskar Siira Sivertsen (Henrik Langaas Skogvold 63. min)
Jacob Emile Dicko Eng (Erik Hovden Flataker 73. min)

07.09 Resultat kampar i dag, tysdag 7. september


Haugen jublar etter dagens seier heime mot Måløy 2 på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Årdal 2/Jotun - Hafslo  2-2 (0-2)

0-1 Stian Anhanger Solberg (15. min)
0-2 Henrik Salveson (43. min)
0-3 Sander Bjørkum Øvstetun (73. min)
0-4 Sander Bjørkum Øvstetun (75. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 3 1 2 0 6-5 5
Hafslo 3 1 2 0 6-5 5
Kaupanger 2 2 0 0 2 2-4 0

6. divisjon avdeling 2
Askvoll/Holmedal - Dale 2  2-2 (1-0)
Førde 3 - Tempo  4-1 (1-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 3 3 0 0 15-4 9
Eikefjord 2 2 0 0 6-3 6
Dale 2 2 1 1 0 5-3 4
Tempo 3 1 0 2 4-7 3
Høyang 2 3 1 0 2 7-11 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 3-7 1
Tambarskjelvar 2 0 0 2 2-7 0

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Måløy 2 4-2 (0-0)
0-1 Stian Hagen Åmelfot (47. min)
1-1 Kai-Arne Nord Humborstad (50. min)
2-1 Sivert Humborstad (60. min)
3-1 Ryan Dennis Ough (74. min)
3-2 Sindre Blålid Kvalheim (78. min)
4-2 Sander Torheim Frislid (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stadlandet - Svelgen/Bremanger 2   2-1 (2-1)
0-1 Sigbjørn Hjortland (2. min)
1-1 Arnt-Severin Leivdal Leikanger (34. min)
2-1 Sindre Espen Otneim (43. min)

Breimsbygda/Jølster - Flatraket  3-3 (0-2)
0-1 Kristoffer Rundereim (32. min)
0-2 Kristoffer Rundereim (43. min)
1-2 Mathias Aa Sandal (57. min)
2-2 Kjetil Løkke Vie (61. min)
2-3 Kristoffer Rundereim (69. min)
3-3 Emil Sårheim (90. min+6)

NB! Kampen mellom Hyen og Hornindal er utsett.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Haugen 3 2 0 1 15-7 6
Måløy 2 3 2 0 1 11-7 6
Flatraket 3 1 2 0 10-6 5
Stadlandet 3 1 1 1 5-11 4
Hornindal 2 1 0 1 5-6 3
Hyen 2 1 0 1 5-6 3
Svelgen/Bremanger 2 3 1 0 2 5-9 3
Breimsbygda/Jølster 2 3 0 1 2 6-10 1

07.09 Femte runde i Lokaltipset 2021


 

I den femte runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i femte runde blir spelt enten laurdag 11. september eller søndag 12. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.


07.09 Kampar i dag, tysdag 7. september


Haugen møter i ettermiddag serieleiar Måløy 2 på Klenkarberget.
På bildet ser vi Haugen sin spelande trenar Geir Holmen
i 8-1 seieren heime mot Stadlandet på Klenkarberget .
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Årdal 2/Jotun - Hafslo

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Årdal 2/Jotun 2 1 1 0 4-3 4
Hafslo 2 1 1 0 4-3 4
Kaupanger 2 2 0 0 2 2-4 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Dale 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Førde 3 2 2 0 0 11-3 6
Eikefjord 2 2 0 0 6-3 6
Dale 2 1 1 0 0 3-1 3
Tempo 2 1 0 1 3-3 3
Høyang 2 3 1 0 2 7-11 3
Askvoll/Holmedal 2 0 0 2 1-5 0
Tambarskjelvar 2 0 0 2 2-7 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Måløy 2 (Startar sikkert litt før på grunn av lysforholda)
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster - Flatraket
Kl. 19.00 Stadlandet - Svelgen/Bremanger 2

NB! Kampen mellom Hyen og Hornindal er utsett.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Måløy 2 2 2 0 0 9-3 6
Flatraket 2 1 1 0 7-3 4
Haugen 2 1 0 1 11-5 3
Hornindal 2 1 0 1 5-6 3
Hyen 2 1 0 1 5-6 3
Svelgen/Bremanger 2 2 1 0 1 4-7 3
Stadlandet 2 0 1 1 3-10 1
Breimsbygda/Jølster 2 2 0 0 2 3-7 0

06.09 Eid 2 vann 3-1 heime mot Florø 2


Eid 2 jublar etter dagens seier mot Florø 2 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Eid 2 vann i ettermiddag 3-1 heime mot Florø 2 i 5. divisjon. Fredrik Humlestøl Døsen gav bortelaget leiinga, men scoringar av Thomas Bashay Berhie, Johan Felde og Sindre Årskog sikra heimelaget seier og tre poeng.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid 2 - Florø 2   3-1 (1-1)

0-1 Fredrik Humlestøl Døsen (28. min)
1-1 Thomas Bashay Berhie (44. min)
2-1 Johan Felde (56. min)
3-1 Sindre Årskog (61. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Haugen 

Gult kort: August Sigdestad Lund, Ole-Andreas Aarvik, Jon Ivar Myklebust Møll, Johan Felde og Jakob Hagen, Eid 2
Fredrik Humlestøl Døsen og Håvard Nødset Rosø, Florø 2


Eid 2:
Jim Rune Kvamme Hoddevik
Eirik Nor Midthjell
Jakob Hagen
Ole-Andreas Aarvik
August Sigdestad Lund
Jesper Endal Jepsen
Johan Felde
Thomas Bashay Berhie
Marius Åsebø
Jon Ivar Myklebust Møll
Sindre Årskog

Innbyttarar:
Andreas Stokke Lillestøl
Dan Jøran Hafsås
Oliver Holmøyvik
William Hagen Brenden
Henning Strøm Os
Magnus Leite Gilleshammer

Florø 2:
Herman Solheim Mortensen
Noah Anderson Forsberg
Sondre Mowatt
Pravin Parameswaran
Emil Grotle Herstad
Håvard Nødset Rosø
Oscar André Fanøy Nordal
Kim-Christian Liset
Vetle Hansen
Fredrik Humlestøl Døsen
Daniel Sagen Sundal

Innbyttarar:
Mats Sande Mallon
Elias Holm
Mengasha Abel Aregay


Tabell 5. divisjon
Førde 2 4 4 0 0 20-3 12
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13-6 9
Eid 2 4 3 0 1 13-8 9
Sandane 3 2 0 1 6-4 6
Selje 3 1 0 2 7-11 3
Florø 2 3 1 0 2 4-8 3
Bjørn 4 1 0 3 4-9 3
Fure 4 1 0 3 13-21 3
Stryn 2 2 0 0 2 1-5 0
Studentspretten 2 2 0 0 2 4-13 0

06.09 Mathias Sundberg scora for G19-landslaget


Mathias Sundberg for Sogndal mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Mathias Sundberg scora Norge G19 sitt fyrste mål i dagens 2-1 seier borte mot Frankrike. 19-åringen frå Sogndal gav Norge leiinga 1-0 etter berre fire minutt av 1. omgang. 1-0 til Norge var også pauseresultatet i kampen. 

Drøye kvarteret ut i 2. omgang auka Lasse Selvåg Nordås Norge si leiing til 2-0. Knappe kvarteret før slutt reduserte Janis Antiste for Frankrike til 1-2.

Den fyrste kampen mot Frankrike enda til slutt uavgjort 0-0. Her blei Mathias Sundberg bytta inn 20 minutt ut i 2. omgang. 

Frankrike - Norge 1-2 (0-1)
0-1 Mathias Sundberg (4. min)
0-2 Lasse Selvåg Nordås (62. min)
1-2 Janis Antiste (76. min)

Norge:
Magnus Smelhus Sjøeng
Leo Erik Jean Cornic
Colin Rösler
Erik Tobias Tangen Sandberg
Joel Mugisha
Magnus Nordengen Knudsen
Halvor Rødølen Opsahl
Mathias Sundberg
Jacob Hanstad (Tobias Hafstad 61. min)
Obilor Denzel Okeke (Lasse Selvåg Nordås 61. min)
Josef Brian Baccay

 


Mathias Sundberg for Tromsdalen i bortekampen mot Florø 26. juli 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


06.09 Femte runde i Lokaltipset 2021


 

I den femte runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, 2. divisjon kvinner avdeling 4, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i femte runde blir spelt enten laurdag 11. september eller søndag 12. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

5. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fredrikstad - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Arna Bjørnar 2 - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 3: Bærum - Florø (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 4: Sogndal 2 - Lyn (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Årdal - Ready (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Bjarg - Fjøra (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 7: Dale - Måløy (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Vik - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 9: Stryn - Førde (3. divisjon kvinner)
Kamp 10: Sandane - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 11: Studentspretten 2 - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 12: Stryn 2 - Førde 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 5. runde i Lokaltipset 2021.


06.09 Erik og Johan debuterte med flagget på brystet


Erik Hovden Flataker i Sogndal sin kamp mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Erik Hovden Flataker og Johan Johannessen Bakke var begge i startellevaren då Norge G17 laurdag møtte Danmark på Selånger Idrettspark i Sundsvall i Sverige.

Dette var både Hovden Flataker og Johannessen Bakke sin fyrste kamp med flagget på brystet.

Kampen enda til slutt 0-0, og ein måtte ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Her var Norge best, og møter dermed Belgia som vann sin kamp mot Sverige. Også denne kampen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse. Kampen mot Belgia blir Thulevallen tysdag 7. september. 

Danmark - Norge  0-0 (0-0) 5-6 etter straffesparkkonkurranse

Rødt kort: Viktor Gustavsen Engh, Norge (90. min)

Norge:
Magnus Rugland Ree (Viktor Gustavsen Engh 90. min)
Jesper Bergset Robertsen
Nikolai Søyset Hopland
Markus Olsvik Welinder (Sebastian Stokke 67. min)
Vetle Walle Egeli
Johan Johanessen Bakke (Dylan Ryan Murugesapillai 70. min)
Syver Aas (Magnus Bech Riisnæs 70. min)
Niklas Ødegård (Alwande Benedict Roaldsøy 70. min)
Niklas Jensen Wassberg (Oskar Siira Sivertsen 70. min)
Erik Hovden Flataker (Moutaz Ali Alzubi 70. min)
Henrik Langaas Skogvold (Jacob Emile Dicko Eng 70. min)
 
 


Johan debuterte for Sogndal mot Strømmen 8. september 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.09 Kampar i dag, måndag 6. september


Kristian Årskog fastsette sluttresultatet til seier 5-3 for Eid 2 mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

5. divisjon
Kl. 19.00 Eid 2 - Florø 2

Tabell 5. divisjon
Førde 2 4 4 0 0 20-3 12
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13-6 9
Eid 2 3 2 0 1 10-7 6
Sandane 3 2 0 1 6-4 6
Florø 2 2 1 0 1 3-5 3
Selje 3 1 0 2 7-11 3
Bjørn 4 1 0 3 4-9 3
Fure 4 1 0 3 13-21 3
Stryn 2 2 0 0 2 1-5 0
Studentspretten 2 2 0 0 2 4-13 0

05.09 Tre personar prikka inn 10 rette


 

Tre personar prikka inn 10 rette i den 4. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Dei tre er Ole Tom Myroldhaug, Thomas Thaule og Odd Helge Vågseth. Etter loddtrekning går flax-lodda til Odd Helge Vågseth.

Kupongen for 5. runde i Lokaltipset blir lagt ut måndag.


10 rette:
Ole Tom Myroldhaug
Thomas Thaule
Odd Helge Vågseth

9 rette:
Per Michael Frichsen
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Vebjørn Høynes
Terje Jahn
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Karl Martin Opseth Norbom
Arve Skaare
Torgeir Strypet
Roger Skarstein Viem
Geir Vindheim

8 rette:
Marius Aaberge
Ørjan Eikevoll
Sjur Gimmestad
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
John Krøke
Geir Arne Kvam
Steinar Langedal
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Jon Navarsete
Stig Nord
Roger Nordal
Jon Rauset
Jon Georg Rutledal
Odd-Magne Sjåstad
Jan Tore Slinde
Kai Henning Slinde
Guttorm Sæbø
Jan Taule
Asgeir Torvanger
Rune Viberg
Ørjan Vikum
John Roar Øien
Øystein Østvik

7 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Kjetil Elde
Øystein Endestad
Edvin Haugen
Jakob Haugen
Idar Holen
Steinar Holvik
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Elias Larsen
Kim Christian Liset
Anders Midthjell
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Kjetil Myklebust
Dag Olav Osen
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Kay Rune Solheim
Jan Ove Sæbø
Harald Vartdal


4. runde Lokaltipset 2021
Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) U 0-0
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1) H 3-0 
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-1 
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) H 4-1 
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1) B 2-3 
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 6-2 
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) H 6-0 
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2) H 4-1
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2) H 2-0 
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner) B 0-7
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner) B 2-4


05.09 Førde tapte 6-0 mot Fyllingsdalen i NM J16


Lea Storøy i kampen mot Stryn i kvalifiseringa til NM J19 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde tapte 6-0 borte mot Fyllingsdalen i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. Stillinga til pause i dagens kamp på Varden Amfi var 3-0. 
 

Fyllingsdalen - Førde  6-0 (3-0)
1-0 Tomine Kvinge Kolseth (9. min)
2-0 Tomine Kvinge Kolseth (38. min)
3-0 Ragnhild Eikeland Skage (39. min)
4-0 Elise Gjetø Kristoffersen, straffe (46. min)
5-0 Dina Areklett Norebø (58. min)
6-0 Awa Othelie Eriksen-Jacobsen (78. min)

Dommar: Sefa Erdal, Telavåg 

Assistentdommarar: Erlend Haugen Stalheim, Vadmyra og Truls Træen, Lyngbø 


Fyllingsdalen:
Elise Gjetø Kristoffersen
Ronja Helland Arildsen
Nikoline Lund Haukeland
Sunniva Pisani Eikeland
Linn-Sofie Täpp
Dina Areklett Norebø
Aurora Heldal Kibsgaard
Ragnhild Eikeland Skage
Tomine Kvinge Kolseth
Synne Hauge Kjølholdt Kaptein
Synne Hodnefjell
Julie Bjørkmann
Anna Bentzon Welde
Awa Othelie Eriksen-Jacobsen
Mia Smaadahl Hammersland
Vilde Pedersen
Tora Sigrid Medby

Førde:
Sofie Honningsvåg Aarnes
Maria Høyvik
Marie Jakobsen
Viktoria Zablotna
Lise Hafstad
Frida Kusslid Skilbrei
Sigrid Welle
Thea Lovise Holsen
Lea Storøy
Henriette Palma Flaten
Andrea Myren Ynnesdal

05.09 Sogndal klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Sogndal sitt lag som i dag vann 5-0 mot Florø i Hafstadparken. 
Foto: Kristian Ask

 

Sogndal er klar for 1. ordinære runde i NM G16 Telenor Cup. I dagens finale i kvalifiseringa vann Kristian Ask sitt lag heile 5-0 mot Florø i Hafstadparken. Sander Hestetun Kilen (3), Andreas Haugen Duesund og Viljar Stavø scora måla til Sogndal.

Fyrste ordinære runde i NM G16 Telenor Cup er terminfesta til helga 18. og 19. september.

Florø - Sogndal 0-5 (0-3)
0-1 Sander Hestetun Kilen (17. min)
0-2 Sander Hestetun Kilen (32. min)
0-3 Sander Hestetun Kilen (39. min)
0-4 Andreas Haugen Duesund (50. min)
0-5 Viljar Stavø (56. min)

Dommar: Jonas Sande Mossestad, Førde

Assistentdommarar: Amund Laukeland, Førde og Linus August Ness Hagenes, Førde

Gult kort: Torje Strømsnes Grindheim, Florø 

Florø:
Michal Sobczak
Nikolai Vårdal Haugland
David Nordal Solheim
Torje Strømsnes Grindheim
Jonas Gjervik Kvalsvik
Phakphum Khangkhunthod
Kristoffer Haukås Steinset
Emil Hallstensen
Emil Ellingsund Mortensen
Mats Sande Mallon
Liam-Alexander Jacobsen Høyvik

Innbyttarar:
Styrk Norman Leversund
Bile Abdi Mohamed

Sogndal:
Daniel Gjerde Sætren
Sander Sjøthun Heggestad
Martin Sva Wergeland
Noah Heggestad
Markus Lazaro Mannsverk Bringas
Ola Lerheim Olsen
Marius Årøy
Kristian Kongelf
Sander Hestetun Kilen
Viljar Stavø
Andreas Haugen Duesund

Innbyttarar:
Andreas Haugen
Elling Ingeson Kvåle
Kaia Bjelde Hjelmhaug
Isac Løkken Bergerud
Abdalla Mohamed Mohamud



Resultat 2. kvalifiseringsrunde NM G16 Telenor Cup

Florø - Måløy  5-1 (3-1)

0-1 Stian Pettersen Årdal (3. min)
1-1 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (17. min)
2-1 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (23. min)
3-1 Emil Hallstensen (25. min)
4-1 Phakphum Khangkhunthod (47. min)
5-1 Mats Sande Mallon (58. min)

Jotun - Sogndal  2-4 (2-3)

1-0 Lukas Bruheim (5. min)
2-0 Lukas Bruheim (15. min)
2-1 Ingvar Kolbjørnsen (26. min)
2-2 Kristian Kongelf (35. min)
2-3 Viljar Stavø (38. min)
2-4 Sander Hestetun Kilen (46. min)

Resultat 1. kvalifiseringsrunde NM G16 Telenor Cup
Førde - Jotun  1-2 (1-0)
1-0 Stian Vårdal Helle (29. min)
1-1 Isak Øren Hove (64. min)
1-2 Lukas Bruheim (85. min)

Måløy - Eid  3-2 (2-0)
1-0 Marius Lothe Fjugstad (8. min)
2-0 Bastian Djuvik (16. min)
2-1 Johannes Krokstrand Kjøllesdal (52. min)
2-2 Marius Åsebø, straffe (76. min)
3-2 Erik Hagevik Birknes (78. min)

Sogndal - Kaupanger 5-0 (2-0)
1-0 Viljar Stavø (15. min)
2-0 Kristian Kongelf (37. min)
3-0 Andreas Haugen Duesund (50. min)
4-0 Andreas Haugen Duesund (53. min)
5-0 Alfred Wåltorp Vangestad (68. min)

Florø - Stryn, Florø vidare etter walkover  


05.09 Resultat kampar i dag, søndag 5. september


Måløy jublar etter at Kim Andre Gangeskar auka Måløy si leiing til 2-0
i dagens 2-1 seier heime mot Eid på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Sogndal - Stryn 0-7 (0-5)
0-1 Olivia Vollsnes Wemby (10. min)
0-2 Emma Dorthea Lødemel (18. min)
0-3 Malin Eikenes Tjellaug, straffe (25. min)
0-4 Olivia Vollsnes Wemby (30. min)
0-5 Selma Guddal Breivik (45. min)
0-6 Emma Dorthea Lødemel (70. min)
0-7 Alida Bruland (90. min)

Balestrand - Sandane  2-4 (1-1)
0-1 Kristine Lothe Rustøen (3. min)
1-1 Heidi Eilifsen (9. min)
1-2 Marit Mardal (48. min)
1-3 Sofie Borge Tilrem (52. min)
1-4 Sofie Borge Tilrem (55. min)
2-4 Anna Emelie Gustavsson (70. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 4 3 0 1 11-11 9
Stryn 4 2 1 1 15-4 7
Sogndal 3 1 0 2 3-14 3
Studentspretten 3 0 1 2 3-8 1
Balestrand 4 0 0 4 4-17 0

Kretsligaen avdeling 1
Måløy - Eid   2-1 (2-0)
1-0 Marko Ntontai Or Dodaj (32. min)
2-0 Kim Andre Gangeskar, straffe  (32. min)
2-1 Thomas Bashay Berhie (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 5 4 0 1 13-4 12
Måløy 4 2 1 1 5-4 7
Studentspretten 5 2 1 2 8-14 7
Vik 4 2 0 2 14-9 6
Dale 5 1 1 3 7-10 4
Syril 5 1 1 3 8-14 4

5. divisjon
Fure - Studentspretten 2  7-4 (3-3)
Mål Studentspretten 2: Adam Suldrup (2), Vetle Håvardstein og Elias Gamlem

Bjørn - Stryn 2  2-0 (0-0)

1-0 Håvard Bringe (56. min)
2-0 Joar Fossøy (73. min)

Kampen Førde 2 - Sandane er avlyst på grunn av at Sandane ikkje kunne stille lag. Resultatet er sett til 3-0 seier til Førde.  

Tabell 5. divisjon
Førde 2 4 4 0 0 20-3 12
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13-6 9
Eid 2 3 2 0 1 10-7 6
Sandane 3 2 0 1 6-4 6
Florø 2 2 1 0 1 3-5 3
Selje 3 1 0 2 7-11 3
Bjørn 4 1 0 3 4-9 3
Fure 4 1 0 3 13-21 3
Stryn 2 2 0 0 2 1-5 0
Studentspretten 2 2 0 0 2 4-13 0

05.09 Fem tipparar har prikka inn åtte kampar


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 4. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Fem tipparar har prikka inn åtte av dei ni kampane som er spelt til no i denne runden.

8 rette:
Terje Jahn
Rune Lefdal
Ole Tom Myroldhaug
Arve Skaare
Thomas Thaule

7 rette:
Ørjan Eikevoll
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Vebjørn Høynes
Eirik Kristoffersen
John Krøke
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Karl Martin Opseth Norbom
Roger Nordal
Kai Henning Slinde
Torgeir Strypet
Asgeir Torvanger
Rune Viberg
Roger Skarstein Viem
Geir Vindheim
Odd Helge Vågseth
John Roar Øien

6 rette:
Marius Aaberge
Reidar Balsnes
Kjetil Elde
Øystein Endestad
Per Michael Frichsen
Sjur Gimmestad
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Jakob Haugen
Steinar Holvik
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Vidar Kvalvågnes
Geir Arne Kvam
Steinar Langedal
Elias Larsen
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Kjetil Myklebust
Stig Nord
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Odd-Magne Sjåstad
Jan Tore Slinde
Kay Rune Solheim
Guttorm Sæbø
Jan Ove Sæbø
Jan Taule
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Ørjan Vikum
Øystein Østvik

4. runde Lokaltipset 2021
Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4) U 0-0
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1) H 3-0 
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4) H 5-1 
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) H 4-1 
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1) B 2-3 
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1) H 6-2 
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1) SØNDAG
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2) H 6-0 
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2) H 4-1
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2) H 2-0 
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner) SØNDAG
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner) SØNDAG 


05.09 Kampar i dag, søndag 5. september


Måløy spelar i dag heimekamp mot Eid på Skavøypoll Stadion.
Tor-Erik Tvendeseter Kupen blei matchvinnar for Tornado Måløy
mot Eid på Måløy Stadion 28. september 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Sogndal - Stryn
Kl. 15.00 Balestrand - Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Stryn 3 1 1 1 8-4 4
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 3 0 1 2 3-8 1
Balestrand 3 0 0 3 2-13 0

Kretsligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Måløy - Eid

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 4 4 0 0 12-2 12
Studentspretten 5 2 1 2 8-14 7
Vik 4 2 0 2 14-9 6
Måløy 3 1 1 1 3-3 4
Dale 5 1 1 3 7-10 4
Syril 5 1 1 3 8-14 4

5. divisjon
Kl. 15.00 Fure - Studentspretten 2
Kl. 15.00 Bjørn - Stryn 2
Kl. 15.00 Førde 2 - Sandane 

Tabell 5. divisjon
Førde 2 3 3 0 0 17-3 9
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13-6 9
Eid 2 3 2 0 1 10-7 6
Sandane 2 2 0 0 6-1 6
Florø 2 2 1 0 1 3-5 3
Selje 3 1 0 2 7-11 3
Stryn 2 1 0 0 1 1-3 0
Bjørn 3 0 0 3 2-9 0
Fure 3 0 0 3 6-17 0
Studentspretten 2 1 0 0 1 0-6 0

04.09 Andrine scora to mål for Molde på Høddvoll


Andrine Endestad Olsen etter dagens kamp på Høddvoll.
Foto: privat

 

Andrine Olsen Endestad scora to mål på to minutt då Molde i dag vann 6-0 borte mot Hødd i 2. divisjon kvinner avdeling 5. 18-åringen frå Eikefjord står dermed bokført med fire scoringar på tre kampar for Molde denne sesongen. Alle tre kampane har den målfarlige angriparen starta på benken.

Oselie Hagen Henden (Volda) og Ellijanne Skrede Anderson (Aafk Fortuna) spelte begge frå start i dagens kamp mellom Aafk Fortuna og Volda på Color Line Stadion. Aafk vann til slutt kampen 4-0, etter at stillinga til pause var 2-0.

Hødd - Molde  0-6 (0-2)

0-1 June Grønseth (9. min)
0-2 Tora Aleksandersen (28. min)
0-3 Nora Harnes Håheim (49. min)
0-4 Vilde Pommeresche Aasprang (65. min)
0-5 Andrine Olsen Endestad (89. min)
0-6 Andrine Olsen Endestad (90. min)

Aafk Fortuna - Volda  4-0 (2-0)
1-0 Lise Janbu Eide (32. min)
2-0 Natalie Granvang Nilsen (41. min)
3-0 Ida Skaar Kroken (74. min)
4-0 Natalie Granvang Nilsen (81. min)

04.09 Resultat kampar i dag, laurdag 4. september


Førde vann 4-1 heime mot Stryn i toppkampen i Kretsligaen avdeling 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Senja  3-0 (3-0)

1-0 George Nuah Gibson (5. min)
2-0 George Nuah Gibson (20. min)
3-0 Even Hepsø Vetås (38. min)

Brattvåg - Alta  2-0 (1-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 14 12 1 1 45 - 20 37
Hødd 15 10 3 2 36 - 11 33
Alta 16 7 5 4 28 - 25 26
Asker 12 8 1 3 29 - 14 25
Eidsvold TF 15 8 1 6 28 - 25 25
Brattvåg 15 7 3 5 32 - 23 24
Kvik Halden 15 7 3 5 27 - 25 24
Tromsdalen 13 6 3 4 23 - 18 21
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 15 4 2 9 23 - 27 14
Moss 15 3 4 8 19 - 37 13
Florø 16 3 2 11 14 - 39 11
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Senja 16 1 4 11 17 - 39 7

2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen - Kaupanger  0-0 (0-0)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 3 2 1 0 11-2 7
Bryne 3 2 1 0 10-4 7
Kaupanger 4 2 1 1 6-4 7
Loddefjord 3 2 0 1 8-4 6
Fyllingsdalen 4 1 3 0 5-3 6
Arna-Bjørnar 2 3 2 0 1 7-6 6
Stord 3 2 0 1 7-9 6
Haugar 3 1 0 2 3-6 3
Klepp 2 3 0 2 1 3-6 2
Avaldsnes 2 3 0 1 2 4-9 1
Staal Jørpeland 3 0 1 2 2-8 1
Lura 3 0 0 3 3-8 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Årdal  5-1 (2-1)
1-0 Skage Giljarhus Storheim (2. min)
1-1 Joacim Nundal (31. min)
2-1 Kenneth Blomseth Skjerven (39. min)
3-1 Kenneth Blomseth Skjerven (56. min)
4-1 Mads Bådsvik (80. min)
5-1 Mads Bådsvik (85. min)

Stord - Sogndal 2  4-1 (2-0) 
1-0 Erlend Hanssen Grov (25. min)
2-0 Johannes Kyvik Skard (30. min)
2-1 Tobias Bjørnebye (54. min)
3-1 Martin Pedersen (77. min)
4-1 Andreas Brakedal Eide (87. min)

Ready - Bjarg 1-2 (1-1)
1-0 Fredrik Korssjøen Storløkken (11. min)
1-1 Anders Hagset Stavnesli (24. min)
1-2 Christoffer Hafsås (53. min)

Fana - Sandviken 3-0 (2-0)
Frigg - Fyllingsdalen 2-0 (0-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Frigg 5 4 1 0 17-3 13
Fyllingsdalen 5 4 0 1 10-6 12
Fana 5 3 1 1 14-8 10
Stord 5 3 1 1 14-9 10
Bjarg 5 3 0 2 8-11 9
Os 4 2 1 1 9-6 7
Brann 2 4 2 0 2 14-7 6
Fjøra 5 2 0 3 13-13 6
Sandviken 5 1 2 2 6-9 5
Lysekloster 4 1 1 2 9-6 4
Årdal 5 1 1 3 4-17 4
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Ready 5 0 2 3 9-12 2
Sogndal 2 5 0 1 4 3-21 1

Kretsligaen avdeling 1

Vik - Syril   6-2 (4-1)
1-0 Sjølvmål (2. min)
2-0 Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor (12. min)
3-0 Joakim Blomseth Skjerven (18. min)
3-1 Alexander Saltnes Slinde (31. min)
4-1 Idar Holen (43. min)
5-1 Øystein Myrkaskog (67. min)
5-2 Alexander Saltnes Slinde (68. min)
6-2 Svein Erik Saglien (78. min)

Dale - Studentspretten 2-3 (0-1)
0-1 Fredrik Vold (29. min)
1-1 Sander Rørvik Solheim (49. min)
1-2 Martin Enersen Knudsen (61. min)
1-3 William Landøy (65. min)
2-3 Vegard Dyrstad (90. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 4 4 0 0 12-2 12
Studentspretten 5 2 1 2 8-14 7
Vik 4 2 0 2 14-9 6
Måløy 3 1 1 1 3-3 4
Dale 5 1 1 3 7-10 4
Syril 5 1 1 3 8-14 4

Kretsligaen avdeling 2

Førde - Stryn  4-1 (2-1)
0-1 Vegard Sæten Hopland (11. min)
1-1 Mathias Lambrechts Sagevik (16. min)
2-1 Vegard Savland, straffe (27. min)
3-1 Kristian Bell (80. min)
4-1 Sander Aamelfot, straffe (90. min+3. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Bremanger 6-0 (3-0)
1-0 Eirik Sjøthun Måren (19. min)
2-0 Joakim Sjøthun Måren (30. min)
3-0 Joakim Sjøthun Måren (45. min)
4-0 Michael Hansen Våge, straffe (61. min)
5-0 Joakim Sjøthun Måren (85. min)
6-0 Joakim Sjøthun Måren (90. min)

Jølster - Kaupanger  2-0 (1-0)
1-0 Severin Knutson Halland (10. min)
2-0 Vegard Krøvel Flatjord (53. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 5 5 0 0 23-3 15
Stryn 5 4 0 1 18-7 12
Høyang 5 3 0 2 13-10 9
Bremanger 5 1 1 3 5-21 4
Jølster 5 1 0 4 8-15 3
Kaupanger 5 0 1 4 3-14 1

 


Christoffer Hafsås blei i dag matchvinnar for Bjarg borte mot Ready.
Foto: Tore Hellesø


04.09 Sundberg debuterte på G19-landslaget


Mathias Sundberg for Sogndal mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Mathias Sundberg debuterte i går på G19-landslaget. 19-åringen frå Sogndal blei bytta inn 20 minutt ut i 2. omgang i kampen mot Frankrike.

Kampen i Frankrike enda til slutt 0-0.

Måndag 6. september er det duka for ny kamp mellom Norge og Frankrike. 

Frankrike - Norge  0-0 (0-0)

Norge:
Frank Stople
Leo Erik Jean Cornic
Eskil Smidesang Edh
Colin Rösler
Erik Tobias Tangen Sandberg
Lars Erik Sødal (Magnus Nordengen Knudsen 77. min)
Joel Mugisha
Tobias Hafstad (Josef Brian Baccay 65. min)
Harald Nilsen Tangen
Lasse Selvåg Nordås (Obilor Denzel Okeke 86. min)
Alexander Hrcka Sannes (Mathias Sundberg 65. min)

 


Mathias Sundberg for Tromsdalen i bortekampen mot Florø 26. juli 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.09 Fjerde runde i Lokaltipset 2021


 

NB! Siste frist for å sende inn er i dag klokka 12.55.

I den fjerde runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen og 3. divisjon kvinner.

Kampane i fjerde runde blir spelt enten laurdag 4. september eller søndag 5. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

4. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Lokaltipset 2021.


04.09 Kampar i dag, laurdag 4. september


Vegard Savland og Førde møter i dag Stryn på Førde Stadion.
Bildet er frå Førde sin kamp mot Vardeneset 23. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 15.00 Florø - Senja
Kl. 16.00 Brattvåg - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 14 12 1 1 45 - 20 37
Hødd 15 10 3 2 36 - 11 33
Alta 15 7 5 3 28 - 23 26
Asker 12 8 1 3 29 - 14 25
Eidsvold TF 15 8 1 6 28 - 25 25
Kvik Halden 15 7 3 5 27 - 25 24
Brattvåg 14 6 3 5 30 - 23 21
Tromsdalen 13 6 3 4 23 - 18 21
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 15 4 2 9 23 - 27 14
Moss 15 3 4 8 19 - 37 13
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Florø 15 2 2 11 11 - 39 8
Senja 15 1 4 10 17 - 36 7

2. divisjon kvinner avdeling 4

Kl. 16.30 Fyllingsdalen - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 3 2 1 0 11-2 7
Bryne 3 2 1 0 10-4 7
Loddefjord 3 2 0 1 8-4 6
Kaupanger 3 2 0 1 6-4 6
Arna-Bjørnar 2 3 2 0 1 7-6 6
Stord 3 2 0 1 7-9 6
Fyllingsdalen 3 1 2 0 5-3 5
Haugar 3 1 0 2 3-6 3
Klepp 2 3 0 2 1 3-6 2
Avaldsnes 2 3 0 1 2 4-9 1
Staal Jørpeland 3 0 1 2 2-8 1
Lura 3 0 0 3 3-8 0

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fana - Sandviken
Kl. 13.00 Stord - Sogndal 2
Kl. 16.00 Fjøra - Årdal
Kl. 16.00 Frigg - Fyllingsdalen
Kl. 16.00 Ready - Bjarg

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Brann 2 4 2 0 2 14-7 6
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Sandviken 4 1 2 1 6-6 5
Lysekloster 4 1 1 2 9-6 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Fjøra 4 1 0 3 8-12 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Sogndal 2 4 0 1 3 2-17 1

Kretsligaen avdeling 1

Kl. 14.00 Vik - Syril 
Kl. 16.00 Dale - Studentspretten

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 4 4 0 0 12-2 12
Måløy 3 1 1 1 3-3 4
Syril 4 1 1 2 6-8 4
Dale 4 1 1 2 5-7 4
Studentspretten 4 1 1 2 5-12 4
Vik 3 1 0 2 8-7 3

Kretsligaen avdeling 2

Kl. 15.00 Førde - Stryn
Kl. 15.00 Høyang - Bremanger
Kl. 15.00 Jølster - Kaupanger  

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 4 4 0 0 19-2 12
Stryn 4 4 0 0 17-3 12
Høyang 4 2 0 2 7-10 6
Bremanger 4 1 1 2 5-15 4
Kaupanger 4 0 1 3 3-12 1
Jølster 4 0 0 4 6-15 0

03.09 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Fornøgde gutar under Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 3. september.

 

Selje Fotball arrangerar i dag og i morgon Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.

Det er i år 17. årets på rad at Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule. I 2017 blei Selje Fotball tildelt prisen for årets fotballskule av NFF Sogn og Fjordane.

Omlag 60 spelarar er med på årets Tine Fotballskule i Selje.
 

Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 3. september.


 






03.09 Resultat kampar i dag, fredag 3. september


Høyang vann 2-1 i toppkampen borte mot Sogndal i 4. divisjon kvinner.
Bildet er tatt etter seieren borte mot Tornado Måløy 6. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


4. divisjon kvinner 7'ar
Sogndal - Høyang 1-2 (1-0)
1-0 Kari Johannessen Bakke
1-1 Malin Fjæren
1-2 Marte Bringe

Jotun - Syril  0-2 (0-0)
0-1 Elise Tufte Mardal
0-2 Vilde Oppedal Jacobsen 

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 2 2 0 0 8-2 6
Syril 2 2 0 0 7-3 6
Sogndal 2 1 0 1 5-3 3
Bjørn 1 0 0 1 3-5 0
Askvoll/Holmedal/Atløy 1 0 0 1 1-4 0
Jotun 2 0 0 2 1-8 0

03.09 Pleym Evensen skal spele for Bremanger


Pleym Evensen blir lagkamerat med Håvard Mjølkeråen i Bremanger.
Bildet er frå treningskampen mellom Måløy og Bremanger 26. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thor Aage Pleym Evensen har meldt overgang frå Måløy til Bremanger.

Pleym Evensen har med eit unntak av ein liten periode i Førde i 2016 spelt for Tornado Måløy/Måløy sidan overgangen frå Sandnessjøen i 2013. Pleym Evensen får mest truleg debuten for sin nye klubb allereie i morgon når Bremanger møter Høyang på bortebane.

Bremanger vil med seier i kampen mot Høyang klatre opp på 3. plass på tabellen i Kretsligaen avdeling 2.

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 4 4 0 0 19-2 12
Stryn 4 4 0 0 17-3 12
Høyang 4 2 0 2 7-10 6
Bremanger 4 1 1 2 5-15 4
Kaupanger 4 0 1 3 3-12 1
Jølster 4 0 0 4 6-15 0

03.09 Anna og Kaja tekne ut på J15-landslaget


Anna Grindhaug i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Anna Grindhaug frå Hafslo og Kaja Bjelde Hjelmhaug frå Sogndal er tekne ut på J15-landslaget som skal spele dobbelkamp mot Sverige. Grindhaug spelar fast for Kaupanger sitt damelag i 2. divisjon, medan Bjelde Hjelmhaug har sin kamparena med Sogndal 1 sitt guttelag i 1. divisjon.

Landskampane mot Sverige blir spelt i Sverige onsdag 22. september og fredag 24. september.

J15-landslagstrenar er Roar Wold.

Troppen
Lotte Egeland - Amazon Grimstad
Lone Vartdal Forberg - Sykkylven
Linnea Tveit - Klepp
Silje Bjåstad - Klepp
Solveig Tomren Slemmen - Molde
Ane Nordby Jørgensen - Stabæk
Linneah Moen Tvenge - Hyggen
Sara Rebaudo-Tingberg - Drøbak-Frogn
Kaja Bjelde Hjelmhaug - Sogndal
Emilie Sofie Ludvigsen - Lyn
Carina Wik Alfredsen - Stabæk
Mathea Berg-Solemdal - Eik Tønsberg
Anna Nigardsøy - Baune
Kajsa Pettersen - Viking
Karen Rygg Ims - Viking
Nora Marie Stærk - Bjørnevatn
Martine Trollsås Feng - Gimletroll
Anna Grindhaug - Kaupanger

 


Kaja Bjelde Hjelmhaug og Sogndal blei kretsmester i klasse
G13/14 11'ar etter seieren borte mot Stryn 7. november 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Roar Wold er J15-landslagstrenar for Norge. På bildet ser vi Wold i lag med
Anna Grindhaug og Synne Ming Fosse på Proffveka i Stryn 8. august 2019.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka i Stryn 8. august 2019.


03.09 Fjerde runde i Lokaltipset 2021


 

I den fjerde runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen og 3. divisjon kvinner.

Kampane i fjerde runde blir spelt enten laurdag 4. september eller søndag 5. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

4. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Lokaltipset 2021.


03.09 Kampar i dag, fredag 3. september


Det er duka for toppkamp når Sogndal i dag møter Høyang.
Bildet er tatt etter at Sogndal blei kretsmester i 4. divisjon kvinner i 2016.
Foto: privat

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


4. divisjon kvinner 7'ar
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang
Kl. 19.00 Jotun - Syril

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar
Høyang 1 1 0 0 6-1 3
Sogndal 1 1 0 0 4-1 3
Syril 1 1 0 0 5-3 3
Bjørn 1 0 0 1 3-5 0
Askvoll/Holmedal/Atløy 1 0 0 1 1-4 0
Jotun 1 0 0 1 1-6 0

02.09 Resultat kampar i dag, torsdag 2. september


Hornindal sitt lag etter dagens seier mot Vigra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

3. divisjon kvinner
Førde - Studentspretten  4-1 (3-0)
1-0 Anne Gyldenskog Kilnes (17. min)
2-0 Astrid Bolstad Blikra (29. min)
3-0 Thea Lovise Holsen (35. min)
4-0 Tina Lund Davanger (61. min)
4-1 Ragnhild Wee (69. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 4 4 0 0 20-2 12
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Stryn 3 1 1 1 8-4 4
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 3 0 1 2 3-8 1
Balestrand 3 0 0 3 2-13 0

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Hornindal - Vigra 4-2 (1-1)

0-1 Ane Skodje (18. min)
1-1 Malin Grothaug Myklebust (29. min)
2-1 Andrine Høgalmen Støverstein (56. min)
3-1 Sunniva Alfine Leivdal (64. min)
4-1 Sunniva Alfine Leivdal (77. min)
4-2 Ann Kristin Longva (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sjå film av Sunniva Alfine Leivdal si frisparkscoring mot Vigra.

02.09 Uavgjort 3-3 i kampen mellom Eid 1 og Stryn


Hubert Karol Wdowiak scora alle tre måla til Stryn mot Eid 1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Eid 1 og Stryn spelte i går ettermiddag uavgjort 3-3 i klasse G15/17 1. divisjon avdeling 2 vår. David Balsnes Lefdal og Yafiet Zerai Mussie scora måla til Eid 1, medan Hubert Karol Wdowiak sette inn alle tre måla til Stryn. I tillegg scora Stryn eit sjølvmål. Stillinga til pause var 3-0 til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 1 - Stryn  3-3 (3-0)
1-0 David Balsnes Lefdal (2. min)
2-0 Sjølvmål (12. min)
3-0 Yafiet Zerai Mussie (28. min)
3-1 Hubert Karol Wdowiak (53. min)
3-2 Hubert Karol Wdowiak (70. min)
3-3 Hubert Karol Wdowiak (77. min)

Dommer: Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen


Eid 1:
Anton Stener Endal Jepsen
Andreas Alfred Vedvik Eikeset
Emilian Henden
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Tobias Berge
Noah Aleksander Taklo
Marius Åsebø
Julian Alexander Ervik Hansen
Yafiet Zerai Mussie
Jesper Endal Jepsen
David Balsnes Lefdal

Innbyttarar:
Daniel Dyrstad Hildenes
Andreas Andreassen Haavik
Henrik Vingen Vedeld
Elias Engeland Løkling
Patrick Ellingsen
Johannes Krokstrand Kjøllesdal
Lukas Magnus Endal Andersson

Stryn:
Carl Strand Breidablik
Hans Teodor Opsahl Haugen
Johannes Fredheim
Peder Nyberg
Filip Roksvåg Leirgulen
Daniel Vilnes Gjervik
Jonas Rand Hopland
Saeed Tajik
Mohamed Ahmed Ahmed Said
Eirik Stensaker Tvinnereim
Hubert Karol Wdowiak

Innbyttarar:
Brage Skåre Hogrenning
Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo
Johannes Konstali-Lødemel
Emil Lindvik Aaning
Cato Sæten Gundersen
Sjur Dysthe Hillestad

02.09 Kampar i dag, torsdag 2. september


Hornindal serieopnar årets sesong med heimekamp mot Vigra.
Bildet er frå Hornindal sin heimekamp mot Stryn 26. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.

3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Førde - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 3 3 0 0 16-2 9
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Stryn 3 1 1 1 8-4 4
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 3 0 0 3 2-13 0

4. divisjon kvinner Sunnmøre
Kl. 18.30 Hornindal - Vigra

02.09 Fjerde runde i Lokaltipset 2021


 

I den fjerde runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen og 3. divisjon kvinner.

Kampane i andre runde blir spelt enten laurdag 4. september eller søndag 5. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

4. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Lokaltipset 2021.


01.09 Resultat kampar i dag, onsdag 1. september


Ulrik Flo scora gav Fjøra leiinga 3-2 i dagens seier mot Brann 2.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Brann 18. november 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Hødd - Florø  7-1 (4-0)

1-0 Robin Hjelmeseth (11. min)
2-0 Paul- Henri Moussinga Mouasso (20. min)
3-0 Karl Joakim Wrele (22. min)
4-0 Bendik Rise (35. min)
5-0 Oskar Johannes Løken (69. min)
6-0 Alfred Richard Scriven (71. min)
7-0 Peder Nersveen (84. min)
7-1 Christer Husa (89. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 13 11 1 1 42 - 18 34
Hødd 15 10 3 2 36 - 11 33
Alta 14 7 5 2 26 - 20 26
Asker 12 8 1 3 29 - 14 25
Eidsvold TF 15 8 1 6 28 - 25 25
Kvik Halden 15 7 3 5 27 - 25 24
Brattvåg 14 6 3 5 30 - 23 21
Tromsdalen 13 6 3 4 23 - 18 21
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 15 4 2 9 23 - 27 14
Moss 15 3 4 8 19 - 37 13
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Florø 15 2 2 11 11 - 39 8
Senja 15 1 4 10 17 - 36 7

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Brann 2  4-2 (1-1)
0-1 Elias Heggland Myrlid (4. min)
1-1 Mads Bådsvik (15. min)
2-1 Malvin Gjerde, straffe (71. min)
2-2 Mikael Andersen Baisotti (84. min)
3-2 Ulrik Flo  (90. min+2)
4-2 Steffen Årseth Ljosheim (90. min+5)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Brann 2 4 2 0 2 14-7 6
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Sandviken 4 1 2 1 6-6 5
Lysekloster 4 1 1 2 9-6 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Fjøra 4 1 0 3 8-12 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Sogndal 2 4 0 1 3 2-17 1

01.09 Sundberg teken ut på G19-landslaget


Mathias Sundberg for Sogndal mot Sheriff Tiraspol 27. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Mathias Sundberg er teken ut på G19-landslaget som skal spele dobbelkamp mot Frankrike i Frankrike.

19-åringen frå Sogndal har denne sesongen scora tre mål på 14 kampar for Øygarden i PostNord-ligaen. Med flagget på brystet har Sundberg scora eit mål på seks aldersbestemte landskampar.

Landslagstrenar for Norge G19 er Mathias Haugaasen.

Troppen:
Frank Stople - Stjørdals Blink
Magnus Sjøeng - Vålerenga
Lasse Nordås - Bodø/Glimt
Joel Mvuka - Bodø/Glimt
Harald Nilsen Tangen - Viking
Mathias Sundberg - Øygarden
Eskil Edh - Lillestrøm
Colin Røsler - NAC Breda
Erik Tobias Sandberg - Jerv
Leo Cornic - Djurgården
Alexander Sannes - Strømmen
Herman Geelmuyden - Stabæk
Jacob Hanstad - Kjelsås
Tobias Hafstad - Arendal
Josef Baccay - Lillestrøm
Halvor R. Opsahl - HamKam
Mathias Kjølø - PSV Eindhoven
Obilor Okeke - Asker
Lars Erik Sødal - Egersund

 


Mathias Sundberg for Tromsdalen i bortekampen mot Florø 26. juli 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


01.09 Tipp resultatet Norge - Nederland



 

Norge spelar i kveld klokka 20.45 VM-kvalifiseringskamp heime mot Nederland på Ullevaal Stadion.

I den forbindelse prøvar haugenfotball.no seg med ein liten konkurranse på facebook. Tipp resultatet i kampen pluss tidspunkt for fyrste mål i kampen.

Tipset legg ein inn i kommentarfeltet under posten på facebook.

Send inn ditt tips på konkurransen på haugenfotball.no si facebookside.

01.09 Tre lokale spelarar tekne ut på U23-landslaget


Linn-Mari Nilsen for Kaupanger mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tre spelarar frå Sogn og Fjordane er tekne ut på U23-landslaget som skal ha samling seinare denne månaden. Dei tre er Linn-Mari Nilsen frå Sande i Gaular, Elise Isolde Stenevik frå Florø og Thea Bjelde frå Sogndal. 

I tillegg til treningar skal Norge i løpet av samlinga mellom anna spele kamp mot Kolbotn. Det var planlagt ein landskamp mot Sverige, men denne blir det ikkje noko av etter at Sverige trekte seg på grunn av usikkerhet rundt det med innreisekarantene til Norge.  

Det norske U23-landslaget skal seinare i haust spele kampar mot Spania, Sverige og Belgia.

Troppen
Linn Mari Nilsen - Røa
Sunniva Skoglund - Stabæk
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Iren Hørte - Kolbotn
Malin Sunde - Brøndby
Martine Østenstad - Sandviken
Elise Isolde Stenevik - Eskilstuna
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Emilie Raaum Closs - Lyn
Heidi Ellingsen - Linköping
Noor Eckhoff - Eskilstuna
Rikke Nygard - Vålerenga
Thea Bjelde - Vålerenga
Elin Sørum - Rosenborg
Emilie Joramo - Rosenborg
Camilla Linberg - LSK Kvinner
Olaug Tvedten - Vålerenga
Ingrid Kvernvolden - Kolbotn
Celin Bizet Ildhushøy - PSG
Runa Lillegård - Lyn

 


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat 



Bjelde i heimekampen mot Vålerenga på Arna Idrettspark 1. august 2020.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


01.09 Kampar i dag, onsdag 1. september


Florø møter i ettermiddag Hødd på Høddvoll i PostNord-ligaen.
Kim Christian Liset scora Florø sitt mål i heimekampen mot Hødd 21. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 18.00 Hødd - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 13 11 1 1 42 - 18 34
Hødd 14 9 3 2 29 - 10 30
Alta 14 7 5 2 26 - 20 26
Asker 12 8 1 3 29 - 14 25
Kvik Halden 14 7 3 4 25 - 19 24
Eidsvold TF 14 8 0 6 27 - 24 24
Brattvåg 13 6 3 4 30 - 22 21
Tromsdalen 13 6 3 4 23 - 18 21
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 14 3 2 9 17 - 25 11
Moss 14 2 4 8 18 - 37 10
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Florø 14 2 2 10 10 - 32 8
Senja 14 1 3 10 16 - 35 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 19.00 Fjøra - Brann 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Brann 2 3 2 0 1 12-3 6
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Sandviken 4 1 2 1 6-6 5
Lysekloster 4 1 1 2 9-6 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Sogndal 2 4 0 1 3 2-17 1
Fjøra 3 0 0 3 4-10 0

31.08 Sogndal og Florø klar for finale i kvalifiseringa


Sogndal sitt lag som vann 4-2 borte mot Jotun på Jotun Stadion.
Foto: Kristian Ask

 

Sogndal og Florø er klar for finalen i kvalifiseringa om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i 1. runde i NM G16 Telenor Cup. I semifinalane vann Florø 5-1 heime mot Måløy, medan Sogndal vann 4-2 borte mot Jotun.

Finalen mellom Sogndal og Jotun blir spelt i Hafstadparken i Førde søndag 5. september.  


Florø - Måløy  5-1 (3-1)

0-1 Stian Pettersen Årdal (3. min)
1-1 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (17. min)
2-1 Liam-Alexander Jacobsen Høyvik (23. min)
3-1 Emil Hallstensen (25. min)
4-1 Phakphum Khangkhunthod (47. min)
5-1 Mats Sande Mallon (58. min)

Jotun - Sogndal  2-4 (2-3)

1-0 Lukas Bruheim (5. min)
2-0 Lukas Bruheim (15. min)
2-1 Ingvar Kolbjørnsen (26. min)
2-2 Kristian Kongelf (35. min)
2-3 Viljar Stavø (38. min)
2-4 Sander Hestetun Kilen (46. min)

Resultat 1. kvalifiseringsrunde NM G16 Telenor Cup
Førde - Jotun  1-2 (1-0)
1-0 Stian Vårdal Helle (29. min)
1-1 Isak Øren Hove (64. min)
1-2 Lukas Bruheim (85. min)

Måløy - Eid  3-2 (2-0)
1-0 Marius Lothe Fjugstad (8. min)
2-0 Bastian Djuvik (16. min)
2-1 Johannes Krokstrand Kjøllesdal (52. min)
2-2 Marius Åsebø, straffe (76. min)
3-2 Erik Hagevik Birknes (78. min)

Sogndal - Kaupanger 5-0 (2-0)
1-0 Viljar Stavø (15. min)
2-0 Kristian Kongelf (37. min)
3-0 Andreas Haugen Duesund (50. min)
4-0 Andreas Haugen Duesund (53. min)
5-0 Alfred Wåltorp Vangestad (68. min)

Florø - Stryn, Florø vidare etter walkover  


31.08 Resultat kampar i dag, tysdag 31. august


Stryn jublar etter ei av scoringane i dagens 6-0 seier mot Balestrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Stryn - Balestrand 6-0 (3-0)
1-0 Emma Dorthea Lødemel (12. min)
2-0 Monica Beate Myklebust Hesjedal (21. min)
3-0 Emma Dorthea Lødemel (31. min)
4-0 Emma Dorthea Lødemel (48. min)
5-0 Emma Dorthea Lødemel (80. min)
6-0 Sofie Njøten (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 3 3 0 0 16-2 9
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Stryn 3 1 1 1 8-4 4
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 3 0 0 3 2-13 0

6. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Hafslo  1-2 (0-1)
0-1 Simon Hauge Sørensen, straffe (18. min)
0-2 Daniel Fylling (63. min)
1-2 Martin Settevik Midtgård  (73. min)

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Askvoll/Holmedal  2-0 (0-0)

1-0 Sjølvmål (46. min)
2-0 Eirik Kvamme (90. min)

Høyang 2 - Eikefjord 2-4 (2-2)

1-0 Gaute Vassbotten
2-0 Torbjørn Endestad
2-1 Daniel Skilbrei Aven
2-2 Benjamin Ramsli Lyeng
3-2 Jakob Guddal Hansen
4-2 Marius Kjellevold

31.08 Lokaltipset samanlagt etter tre rundar


 

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad er i leiinga samanlagt i Lokaltipset med 24 rette etter tre rundar.

Sander Torheim Frislid og Susanne Skogstad toppar lista to poeng føre tittelforsvarar Kristian Lefdal.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Lokaltipset 2021.

24 rette:
Susanne Skogstad
Sander Torheim Frislid

22 rette:
Kristian Lefdal

21 rette:
Edvin Haugen
Arild Hjelmeland

20 rette:
Kjell Bruland
Øystein Endestad
Sujeevan Mohanarajah
Sondre Solheim Langedal

19 rette:
Robert Alrek
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Hans-Petter Gilleshammer
Jan Egil Gjørven
Bjørn-Helge Haugen
Ørjan Igelkjøn
Per Jakob Kyrkjeeide
Håvard Mjølkeråen
Stig Nord
Jens Sagevik
Monday Solo
Asgeir Torvanger
Roger Skarstein Viem

18 rette:
Anny Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Rune Hansen
Einar Hellem
Steinar Langedal
Per-Magne Løken
Kai Henning Slinde
Torgeir Strypet
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim

17 rette:
Per Michael Frichsen
Terje Jahn
Rune Lefdal
Roger Nygård
Kenneth Russenes
Arve Skaare
Kay Rune Solheim
Andreas Torvanger

16 rette:
Marius Midtun Aaberge
Magnus Bolseth
Sjur Gimmestad
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Brede Nymark
Jan Tore Slinde
Øystein Solheim
Guttorm Sæbø
John Søgnen
Thomas Thaule
Odd Helge Vågseth

15 rette:
Bente Fosse
Jakob Haugen
Vebjørn Høynes
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Elias Larsen
Stein Roar Moheim
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Benny Rivedal


31.08 Kampar i dag, tysdag 31. august


Stryn sitt damelag møter i dag Balestrand på Stryn Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Studentspretten søndag 22. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Stryn - Balestrand

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 3 3 0 0 16-2 9
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 2 0 1 1 2-4 1
Stryn 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 2 0 0 2 2-7 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Hafslo

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Høyang 2 - Eikefjord
 

30.08 Fjerde runde i Lokaltipset 2021


 

I den fjerde runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen og 3. divisjon kvinner.

Kampane i andre runde blir spelt enten laurdag 4. september eller søndag 5. september. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

4. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Fyllingsdalen - Kaupanger (2. divisjon kvinner avdeling 4)
Kamp 2: Florø - Senja (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Årdal (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Stord - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Dale - Studentspretten (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 6: Vik - Syril (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Måløy - Eid (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 8: Høyang - Bremanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 9: Førde - Stryn (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 10: Jølster - Kaupanger (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 4. runde i Lokaltipset 2021.


30.08 Maia og Mina tekne ut på J16-landslaget


Maia Lindesteg Øen i Kaupanger sin cupkamp mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Maia Lindesteg Øen frå Førde og Mina Bell Folland frå Gaular er tekne ut på J16-landslaget som skal spele kampar mot Sverige og Tyskland.

Kampen mot Tyskland blir spelt på Tjörns Sparbank Arena i Skärhamn i Sverige torsdag 16. september, medan kampen mot Sverige blir spelt på Kungshamnsvallen i Sverige laurdag 18. september.

Samlinga er eit ledd i førebuingane til EM-kvalifiseringa på heimebane seinare i haust. Motstandarar i kvalifiseringskampane til hausten er Irland, Bulgaria og Ungarn.

Mina Bell Folland spelar til daglig for Arna Bjørnar, medan Maia Lindesteg Øen voktar målet til Kaupanger i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Troppen
Vendela Bakke - Hyggen
Mia Hambro Svendsen - Røa
Kristine Hustveit Nybru - Avaldsnes
Tilja Ellingsen - Klepp
Anna Lervik - Herd
Amalie Isabell Taraldsen - Stabæk
Nora Blindheim Nøss - Arna-Bjørnar
Signe Gaupset - Sandviken
Mawa Sesay - Strømsgodset
Cille Nilsen - Avaldsnes
Kamilla Melgård - Lyn
Maria Sandvik - Viking
Ingrid Rame - Viking
Madelen Eid - Hødd
Eva Charlotte Bang - Rosenborg
Helle Aune - Viking
Julie Bruusgaard - Røa
Ragnhild Eikeland Skage - Sandviken
Mina Bell Folland - Arna-Bjørnar
Linneah Rene Henriquez Rasmussen - Avaldsnes
Maia Lindesteg Øen - Kaupanger

 


Mina Bell Folland i KM-sluttspelkampen borte mot Eid 12. oktober 2020. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.08 Kaupanger vann 2-1 mot Avaldsnes 2 


Silje Torvanger scora Kaupanger sitt andre mål i dagens seier.
Bildet er frå Kaupanger sin cupkamp heime mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger vann i ettermiddag 2-1 heime mot Avaldsnes 2 i den 3. serierunden i 2. divisjon kvinner avdeling 4. Henriette Aalen Vindheim og Silje Torvanger scora måla til Kaupanger, medan Malin Røyset Johannesen sette inn målet til bortelaget.

Kaupanger ligg etter dagens seier på 4. plass på tabellen i 2. divisjon kvinner avdeling 4. Kaupanger sin neste kamp i serien er borte mot Fyllingsdalen. Kampen blir spelt på Varden Amfi laurdag 4. september klokka 16.30.  


Kaupanger - Avaldsnes 2   2-1 (2-0)
1-0 Henriette Aalen Vindheim (4. min)
2-0 Silje Torvanger (10. min)
2-1 Malin Røyset Johannesen (59. min)

Dommar: Trym Øvregard Røhme, Bjørn

Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Geir Markus Molland, Bjørn

Kaupanger:
Maia Lindesteg Øen
Ine Langen Dale
Nora Henjesand
Malin Ness
Kristine Hovland
Andrea Henjesand
Marte Hovland
Emma Sæbø
Anna Grindhaug
Henriette Aalen Vindheim
Silje Torvanger 

Innbyttarar:
Julie Seljeseth Øverland
Marte Hollevik
Oda Hov
Marte Senneset Aaberge
Ingrid Krakhellen
Thea Sviggum Elle
Malin Mjåseth

Avaldsnes 2:
Synne Danielsen
Kristine Hustveit Nybru
Erika Linga-Sørensen
Emma Endresen
Trine Karin Øritzland
Marion Mannes Haugland
Malin Røyset Johannesen
Anna Ferkingstad
Sandra Østenstad
Viktoria Sørensen
Kristina Svandal

Innbyttarar:
Ingrid Johanna Gismarvik
Linneah Rene Henriquez Rasmussen
Lotte Amelia Georgsen


Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 3 2 1 0 11-2 7
Bryne 3 2 1 0 10-4 7
Loddefjord 3 2 0 1 8-4 6
Kaupanger 3 2 0 1 6-4 6
Arna-Bjørnar 2 3 2 0 1 7-6 6
Stord 3 2 0 1 7-9 6
Fyllingsdalen 3 1 2 0 5-3 5
Haugar 3 1 0 2 3-6 3
Klepp 2 3 0 2 1 3-6 2
Avaldsnes 2 3 0 1 2 4-9 1
Staal Jørpeland 3 0 1 2 2-8 1
Lura 3 0 0 3 3-8 0

30.08 Fem personar prikka inn sju rette


 

Fem personar prikka inn sju rette i den 3. runden i haugenfotball.no sitt Lokaltips.

Dei fem er Kjell Bruland, Kim Christian Liset, Jon Navarsete, Monday Solo og Guttorm Sæbø. Etter loddtrekning går flax-lodda til Kim Christian Liset.

Kupongen for 4. runde i Lokaltipset blir lagt ut seinare i dag.


7 rette:
Kjell Bruland
Kim Christian Liset
Jon Navarsete
Monday Solo
Guttorm Sæbø

6 rette:
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Jonas Beitveit
Øystein Endestad
Hans-Petter Gilleshammer
Sjur Gimmestad
Jan Egil Gjørven
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Edvin Haugen
Einar Hellem
Arild Hjelmeland
Johnny Husevåg
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Markus Lefdal
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Martha Karin Rauset
Susanne Skogstad
Kay Rune Solheim
Sondre Solheim Langedal
Thomas Thaule
Sander Torheim Frislid
Elisabeth Torvanger
Roger Skarstein Viem
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
John Roar Øien

5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Robert Alrek
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Kay Ove Hafsås
Svein Arne Hagen
Rune Haugland
Vebjørn Høynes
John Krøke
Rune Lefdal
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Roger Nordal
Roger Nygård
Kenneth Russenes
Jens Sagevik
Odd Magne Sjåstad
Arve Skaare
Jan Tore Slinde
Ole Andreas Solheim
Øystein Solheim
Torgeir Strypet
Bjørn Helge Svoren
Asgeir Torvanger
Pål Trøsken
Marcus Vedeler


3. runde Lokaltipset 2021
Kamp 1: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) B 1-2
Kamp 2: Florø - Asker (PostNord-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 3: Fjøra - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4) B 1-2
Kamp 4: Årdal - Fyllingsdalen (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-3
Kamp 5: Sandviken - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) U 2-2
Kamp 6: Syril - Dale (Kretsligaen avdeling 1) U 1-1
Kamp 7: Bremanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) H 3-2
Kamp 8: Studentspretten - Sandane (3. divisjon kvinner) B 1-3
Kamp 9: Selje - Eid 2 (5. divisjon) B 3-5
Kamp 10: Sandane - Bjørn (5. divisjon) H 3-0
Kamp 11: Fure - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon) B 4-6
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon) UTSETT


30.08 Øy har skrive proffkontrakt med Sarpsborg 08


Leander Øy under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017. 

Leander Øy har skrive proffkontrakt med Sarpsborg 08.

17-åringen frå Årdal som trenar fast med Sarpsborg 08 sitt A-lag har skrive kontrakt med klubben ut 2023-sesongen.

- Dette er noe jeg har jobbet for siden jeg ble hentet hit i sommeren 2019. Klubben har tatt utrolig godt vare på meg og skal ha all mulig honnør for at jeg har tatt steg, seier Øy til Sarpsborg 08 sine nettsider.

Leander Øy går no inn i eit keeperteam i lag med Simen Vidtun Nilsen og Anders Kristiansen.

Sjå intervjuet med Leander Øy på Sarpsborg 08 sine nettsider.

 


Leander Øy og Årdal jublar etter 4-2 seier borte mot Stryn 30. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Edin og Leander Øy i Årdal sin bortekamp mot Skavøypoll 16. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Leander Øy under KM futsal på Sandane 5. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017.


30.08 Fotballstudio på Hallo Sogn


Kaupangertrenar Robert Hovland i cupkampen heime mot Åsane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Hallo Sogn TV har i forbindelse med dagens kamp mellom Kaupanger og Avaldsnes 2 fotballstudio.

Frå klokka 17.55 kan du følge kampen direkte.

Sjå Hallo Sogn TV sitt fotballstudio Kaupanger - AValdsnes 2.

30.08 Eirik Bakke gir seg som trenar i Sogndal


Eirik Bakke jublar etter at Sogndal utlikna til 1-1 fem minutt på
overtid i heimekampen mot Ullensaker/Kisa 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eirik Bakke gir seg som trenar i Sogndal etter denne sesongen. 43- åringen har vore trenar for Sogndal dei sju siste sesongane, og er med det den lengstsittande Sogndaltrenaren gjennom tidene.

I debutsesongen i 2015 sikra Sogndal opprykk til Tippeligaen etter å vore heilt suverene i OBOS-ligaen. Sogndal var heile ni poeng føre Brann som stakk av med den andre opprykksplassen. 

I 2016 blei Sogndal nummer 11 i Tippeligaen, før ein i 2017 rykte ned til OBOS-ligaen etter å ha tapt i kvalifiseringa mot Ranheim.

Frå 2018 og fram til i år har Sogndal vore i OBOS-ligaen. Dette har enda med ein 4. plass, 6. plass og 3. plass på tabellen, og alle tre åra har Sogndal spelt kvalifisering om opprykk til Eliteserien. Men til tross for at ein har vore svært nære har det ikkje blitt opprykk i nokon av desse sesongane.

Denne sesongen ligg Sogndal på 5. plass i OBOS-ligaen etter 16 av 30 serierundar.

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 16 11 2 3 35 - 15 35
Jerv 16 9 4 3 28 - 26 31
Fredrikstad 16 8 5 3 34 - 22 29
Aalesund 16 8 5 3 26 - 19 29
Sogndal 16 7 4 5 25 - 18 25
Åsane 16 7 2 7 21 - 23 23
Ullensaker/Kisa 16 6 4 6 22 - 22 22
KFUM 16 5 6 5 23 - 21 21
Ranheim TF 16 5 5 6 24 - 28 20
Start 16 5 4 7 28 - 29 19
Raufoss 16 5 3 8 27 - 29 18
Bryne 16 5 3 8 23 - 26 18
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19 - 26 17
Stjørdals-Blink 16 5 1 10 16 - 32 16
Grorud 16 4 3 9 22 - 31 15
Strømmen 16 2 8 6 12 - 18 14

 


Eirik Bakke i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eirik Bakke i Sogndal sin kamp mot Haugesund 17. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste
side under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 13. august 2013.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Ian McParland og Bakke i Sogndal sin kamp mot Åsane 13. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


30.08 Kaupanger møter Avaldsnes 2 på heimebane


Emma Sæbo og Kaupanger møter i ettermiddag Avaldsnes 2.
På bildet ser vi Sæbø i cupkampen heime mot Åsane 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger spelar i ettermiddag heimekamp mot Avaldsnes 2 i den 3. serierunden i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 18.00 Kaupanger - Avaldsnes 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Viking 3 2 1 0 11-2 7
Bryne 3 2 1 0 10-4 7
Loddefjord 3 2 0 1 8-4 6
Arna-Bjørnar 2 3 2 0 1 7-6 6
Stord 3 2 0 1 7-9 6
Fyllingsdalen 3 1 2 0 5-3 5
Kaupanger 2 1 0 1 4-3 3
Haugar 3 1 0 2 3-6 3
Klepp 2 3 0 2 1 3-6 2
Avaldsnes 2 2 0 1 1 3-7 1
Staal Jørpeland 3 0 1 2 2-8 1
Lura 3 0 0 3 3-8 0

29.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Fornøgde jenter under fjorårets Tine Fotballskule på Selje Idrettspark.  
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 19. september 2020.

TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med cirka 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.

Selje IL, Fotball arrangerer i år fotballskule for 17. år på rad.

Fredag 3. september kl. 17.30-20.30
Lørdag 4. september kl. 12.00-16.00

Alder: Gutar og jenter frå 6 år (1.klasse, f. 2015) til og med 15 år (10. klasse, f. 2006)

Pris: kr. 500,- pr. deltakar (søskenmoderasjon kr. 400,- for nr. 2 eller fleire)
 
NB! Betal inn på førehand til Selje IL, kontonr. 3845.07.10374 Frist innan onsdag 1. september. Merk m/namn!

Du får:
flotte Tine-premiar (ryggsekk, T-skjorte, diplom) + 1 stk Umbro-fotball + frukt + baguett + Tine-drikke.

Innhald: Spelarane vert inndelte etter alder i gute- og jentegrupper. Ulike aktivitetar og morsomme og lærerike øvingar. Eigen keeperskule.

Les meir på Selje Fotball sine nettsider.

29.08 Bilder frå Miniputturneringa på Eid Stadion


Frå ein kamp mellom jenter frå Eid og Skavøypoll på Eid Stadion.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 

Eid Fotball har i dag arrangert Miniputturnering på Eid Stadion.

Totalt 69 lag frå 10 forskjellige klubbar var i aksjon i dagens turnering.

I tillegg til arrangørklubben Eid har Heia, Haugen, Stårheim, Skavøypoll, Kjølsdalen, Selje, Tornado, Svelgen og Bremanger stilt med lag i turneringa.

Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.

 




29.08 Resultat kampar i dag, søndag 29. august


Kristian Årskog fastsette sluttresultatet til seier 5-3 borte mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sandviken - Sogndal 2  2-2 (1-2)

0-1 Tobias Bjørnebye (8. min)
0-2 Anders Johannessen Nord (21. min)
1-2 Sebastian Skåre Tune (43. min)
2-2 Szymon Walczak (50. min)

Lysekloster - Brann 2  0-2 (0-0)
0-1 Elias Heggland Myrlid (59. min)
0-2 Elias Heggland Myrlid (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Brann 2 3 2 0 1 12-3 6
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Sandviken 4 1 2 1 6-6 5
Lysekloster 4 1 1 2 9-6 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Sogndal 2 4 0 1 3 2-17 1
Fjøra 3 0 0 3 4-10 0

3. divisjon kvinner
Studentspretten - Sandane  1-3 (1-2)
0-1 Sara Lothe Rustøen (10. min)
0-2 Kristine Lothe Rustøen (40. min)
1-2 Mari Sætrenes-Einbu (44. min)
1-3 Sara Lothe Rustøen (53. min)

Førde - Sogndal  5-0 (4-0)
1-0 Astrid Bolstad Blikra (10. min)
2-0 Lea Storøy (36. min)
3-0 Inga Hoff (39. min)
4-0 Linnea Lervik Aamot (43. min)
5-0 Martine Honningsvåg Aarnes (50. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 3 3 0 0 16-2 9
Sandane 3 2 0 1 7-9 6
Sogndal 2 1 0 1 3-7 3
Studentspretten 2 0 1 1 2-4 1
Stryn 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 2 0 0 2 2-7 0

5. divisjon
Selje - Eid 2  3-5 (2-2)
1-0 Joachim Refvik (8. min)
1-1 Marius Åsebø (25. min)
2-1 Ingo Da Silva (35. min)
2-2 Marius Åsebø (45. min)
3-2 Joachim Refvik (63. min)
3-3 Sindre Årskog (77. min)
3-4 Johan Felde (80. min)
3-5 Kristian Årskog (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Florø 2 - Førde 2  0-4 (0-2)
0-1 Ulrik Konstantin Nielsen (13. min)
0-2 Emil Turøy Berge (20. min)
0-3 Tobias By Vikøren (72. min)
0-4 Ulrik Konstantin Nielsen (88. min)

Fure - Sogndal 3/Fjøra 2  4-6 (2-3)
1-0 Endre Vesterås (15. min)
2-0 Simen Stølen (21. min)
2-1 Marius Ylvisåker (34. min)
2-2 Mats Robbin Nygård Barmen (36. min)
2-3 Toran Kaldestad (45. min)
2-4 Toran Kaldestad (49. min)
3-4 Simen Stølen (66. min)
4-4 Marius Haugen (75. min)
4-5 Stian Oppedal Heggelund, straffe (80. min)
4-6 Toran Kaldestad (85. min)

Sandane - Bjørn  3-0 (2-0)
1-0 Hallvard Bjotveit (27. min)
2-0 Sander Natanael Rauset Skogli (29. min)
3-0 Robert Auflem Vik (59. min)

Kampen Studentspretten 2 - Stryn 2 er utsett/avlyst
 
Tabell 5. divisjon
Førde 2 3 3 0 0 17-3 9
Sogndal 3/Fjøra 2 3 3 0 0 13-6 9
Eid 2 3 2 0 1 10-7 6
Florø 2 2 1 0 1 3-5 3
Sandane 2 2 0 0 6-1 6
Selje 3 1 0 2 7-11 3
Stryn 2 1 0 0 1 1-3 0
Bjørn 3 0 0 3 2-9 0
Fure 3 0 0 3 6-17 0
Studentspretten 2 1 0 0 1 0-6 0

29.08 Åtte tipparar har prikka inn fire kampar


 

Etter at seks av dei 12 kampane i 3. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Åtte tipparar har prikka inn fire av dei seks kampane som er spelt til no i denne runden.


4 rette:
Kjell Bruland
Arild Hjelmeland
Kim Christian Liset
Jon Navarsete
Sondre Solheim Langedal
Bjørn Helge Svoren
Guttorm Sæbø
Thomas Thaule

3 rette:
Robert Alrek
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Jonas Beitveit
Ørjan Eikevoll
Øystein Endestad
Bente Fosse
Per Michael Frichsen
Hans-Petter Gilleshammer
Sjur Gimmestad
Jan Egil Gjørven
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Edvin Haugen
Einar Hellem
Bente Hermansen
Ørjan Igelkjøn
Serif Isic
Terje Jahn
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Markus Lefdal
Rolf Lefdal
Rune Lefdal
Per-Magne Løken
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Roger Nordal
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Susanne Skogstad
Jan Tore Slinde
Henrik Berge Solheim
Kay Rune Solheim
Ole Andreas Solheim
Monday Solo
Torgeir Strypet
Terje Tonheim
Sander Torheim Frislid
Andreas Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Roger Skarstein Viem
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
John Roar Øien

3. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen) B 1-2
Kamp 2: Florø - Asker (PostNord-ligaen avdeling 1) H 2-1
Kamp 3: Fjøra - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)  B 1-2
Kamp 4: Årdal - Fyllingsdalen (Norsk Tipping avdeling 4) B 0-3
Kamp 5: Sandviken - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4) 
Kamp 6: Syril - Dale (Kretsligaen avdeling 1) U 1-1
Kamp 7: Bremanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2) H 3-2
Kamp 8: Studentspretten - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Selje - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Sandane - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 11: Fure - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)


29.08 Kampar i dag, søndag 29. august


Erik Hovden Flataker og Sogndal 2 møter i dag Sandviken borte.
Bildet er frå kampen mot Fana på Fosshaugane Campus 22. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Sandviken - Sogndal 2
Kl. 16.00 Lysekloster - Brann 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Lysekloster 3 1 1 1 9-4 4
Sandviken 3 1 1 1 4-4 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Brann 2 2 1 0 1 10-3 3
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Fjøra 3 0 0 3 4-10 0
Sogndal 2 3 0 0 3 0-15 0

3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Studentspretten - Sandane
Kl. 15.00 Førde - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 2 2 0 0 11-2 6
Sogndal 1 1 0 0 3-2 3
Sandane 2 1 0 1 4-8 3
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Stryn 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 2 0 0 2 2-7 0

5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Eid 2
Kl. 15.00 Florø 2 - Førde 2
Kl. 15.00 Fure - Sogndal 3/Fjøra 2
Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Stryn 2
Kl. 17.00 Sandane - Bjørn

Tabell 5. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 13-3 6
Sogndal 3/Fjøra 2 2 2 0 0 7-2 6
Florø 2 1 1 0 0 3-1 3
Sandane 1 1 0 0 3-1 3
Selje 2 1 0 1 4-6 3
Eid 2 1 0 0 1 2-4 0
Stryn 2 1 0 0 1 1-3 0
Bjørn 2 0 0 2 2-6 0
Fure 1 0 0 1 2-8 0
Studentspretten 2 1 0 0 1 0-6 0

28.08 Resultat kampar i dag, laurdag 28. august


15-åringen Jesper Jepsen debuterte for Eid i dagens 2-1 seier mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Sogndal - Ranheim 1-2 (1-1)
1-0 Steffen Lie Skålevik (13. min)
1-1 Elias Hoff Melkersen (35. min)
1-2 Waren Håkon Christofer Kamazi (80. min)

Aalesund - Raufoss 4-2 (2-1)
Jerv - Fredrikstad 3-2 (2-1)
Sandnes Ulf - Grorud 2-3 (0-0)
Åsane - Strømmen 2-1 (1-0)

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 15 10 2 3 32 - 13 32
Jerv 16 9 4 3 28 - 26 31
Fredrikstad 16 8 5 3 34 - 22 29
Aalesund 16 8 5 3 26 - 19 29
Sogndal 16 7 4 5 25 - 18 25
Åsane 16 7 2 7 21 - 23 23
Ullensaker/Kisa 15 6 4 5 22 - 21 22
Ranheim TF 16 5 5 6 24 - 28 20
Start 15 5 4 6 26 - 26 19
KFUM 15 4 6 5 22 - 21 18
Raufoss 16 5 3 8 27 - 29 18
Bryne 15 5 3 7 22 - 24 18
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19 - 26 17
Grorud 16 4 3 9 22 - 31 15
Strømmen 16 2 8 6 12 - 18 14
Stjørdals-Blink 15 4 1 10 14 - 31 13

PostNord-ligaen avdeling 1
Florø - Asker  2-1 (1-1)
1-0 Christer Husa (11. min)
1-1 Sindre Mauritz-Hansen (42. min)
2-1 Rodrigo Felipe Carreiro Lima, straffe (78. min)

Tromsdalen - Senja 2-1 (2-0)
Kongsvinger - Moss 5-1 (4-0)
Brattvåg - Hødd 3-1 (1-1)
Eidsvold TF - Bærum 3-1 (2-1)
Kvik Halden - Alta 0-0 (0-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 13 11 1 1 42 - 18 34
Hødd 14 9 3 2 29 - 10 30
Alta 14 7 5 2 26 - 20 26
Asker 12 8 1 3 29 - 14 25
Kvik Halden 14 7 3 4 25 - 19 24
Eidsvold TF 14 8 0 6 27 - 24 24
Brattvåg 13 6 3 4 30 - 22 21
Tromsdalen 13 6 3 4 23 - 18 21
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 14 3 2 9 17 - 25 11
Moss 14 2 4 8 18 - 37 10
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Florø 14 2 2 10 10 - 32 8
Senja 14 1 3 10 16 - 35 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Frigg  1-2 (0-2)
Årdal - Fyllingsdalen 0-3 (0-1)
Ready - Stord 3-3 (1-1)
Fana - Lyn 3-1 (1-1)
Bjarg - Os  3-1 (2-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 4 4 0 0 10-4 12
Frigg 4 3 1 0 15-3 10
Fana 4 2 1 1 11-8 7
Os 4 2 1 1 9-6 7
Stord 4 2 1 1 10-8 7
Bjarg 4 2 0 2 6-10 6
Lysekloster 3 1 1 1 9-4 4
Sandviken 3 1 1 1 4-4 4
Årdal 4 1 1 2 3-12 4
Brann 2 2 1 0 1 10-3 3
Lyn 1896 FK 4 0 3 1 4-6 3
Ready 4 0 2 2 8-10 2
Fjøra 3 0 0 3 4-10 0
Sogndal 2 3 0 0 3 0-15 0

Kretsligaen avdeling 1
Eid - Vik  2-1 (1-0)
1-0 Kristian Lefdal (19. min)
1-1 Henrik Johan Fjærestad Holmberg (63. min)
2-1 Mads Wie (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Syril - Dale  1-1 (0-0)
1-0 Olav Henjum (90. min+1)
1-1 Vegard Eikevik Dyrstad (90. min+3)

Studentspretten - Måløy 0-0 (0-0)

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 4 4 0 0 12-2 12
Måløy 3 1 1 1 3-3 4
Syril 4 1 1 2 6-8 4
Dale 4 1 1 2 5-7 4
Studentspretten 4 1 1 2 5-12 4
Vik 3 1 0 2 8-7 3

Kretsligaen avdeling 2

Bremanger - Jølster  3-2 (0-0)
1-0 Martin Klakegg Hauge (49. min)
2-0 Eirik Førde Rylandsholm (54. min)
3-0 Martin Klakegg Hauge (74. min)
3-1 Vegard Krøvel Flatjord (85. min)
3-2 Joakim Solheim Kvellestad (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Høyang  2-1 (0-0)
1-0 Ole-Ivan Glosvik Espeland (48. min)
2-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (62. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (65. min)

Kaupanger - Førde 0-1 (0-0)
0-1 Lasse Aamelfot (71. min)

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 4 4 0 0 19-2 12
Stryn 4 4 0 0 17-3 12
Høyang 4 2 0 2 7-10 6
Bremanger 4 1 1 2 5-15 4
Kaupanger 4 0 1 3 3-12 1
Jølster 4 0 0 4 6-15 0

28.08 Tredje runde i Lokaltipset 2021


 


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN ER I DAG KLOKKA 12.55.


I den tredje runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i andre runde blir spelt enten laurdag 28. august eller søndag 29. august. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

3. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Asker (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Fyllingsdalen (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Syril - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Bremanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Studentspretten - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Selje - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Sandane - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 11: Fure - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 3. runde i Lokaltipset 2021.


28.08 Kampar i dag, laurdag 28. august


Bremanger møter i dag Jølster i Kretsligaen avdeling 2.
Bildet er frå Bremanger sin 2-0 seier mot Florø 2 5. august 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag i frå Sogn og Fjordane.


OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Sogndal - Ranheim
Kl. 15.00 Aalesund - Raufoss
Kl. 15.00 Jerv - Fredrikstad
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Grorud
Kl. 15.00 Åsane - Strømmen

Tabell OBOS-ligaen
HamKam 15 10 2 3 32 - 13 32
Fredrikstad 15 8 5 2 32 - 19 29
Jerv 15 8 4 3 25 - 24 28
Aalesund 15 7 5 3 22 - 17 26
Sogndal 15 7 4 4 24 - 16 25
Ullensaker/Kisa 15 6 4 5 22 - 21 22
Åsane 15 6 2 7 19 - 22 20
Start 15 5 4 6 26 - 26 19
KFUM 15 4 6 5 22 - 21 18
Raufoss 15 5 3 7 25 - 25 18
Bryne 15 5 3 7 22 - 24 18
Ranheim TF 15 4 5 6 22 - 27 17
Sandnes Ulf 15 4 5 6 17 - 23 17
Strømmen 15 2 8 5 11 - 16 14
Stjørdals-Blink 15 4 1 10 14 - 31 13
Grorud 15 3 3 9 19 - 29 12

PostNord-ligaen avdeling 1
Kl. 13.00 Tromsdalen - Senja
Kl. 14.00 Florø - Asker
Kl. 15.00 Kongsvinger - Moss
Kl. 16.00 Brattvåg - Hødd
Kl. 16.00 Eidsvold TF - Bærum
Kl. 16.00 Kvik Halden - Alta

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1

Kongsvinger 12 10 1 1 37 - 17 31
Hødd 13 9 3 1 28 - 7 30
Asker 11 8 1 2 28 - 12 25
Alta 13 7 4 2 26 - 20 25
Kvik Halden 13 7 2 4 25 - 19 23
Eidsvold TF 13 7 0 6 24 - 23 21
Brattvåg 12 5 3 4 27 - 21 18
Tromsdalen 12 5 3 4 21 - 18 18
Vålerenga 2 13 4 3 6 24 - 28 15
Bærum 13 3 2 8 16 - 22 11
Moss 13 2 4 7 17 - 32 10
Fløya 12 1 5 6 13 - 27 8
Senja 13 1 3 9 16 - 33 6
Florø 13 1 2 10 8 - 31 5

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Fjøra - Frigg
Kl. 13.00 Ready - Stord
Kl. 14.00 Fana - Lyn
Kl. 14.00 Bjarg - Os
Kl. 16.00 Årdal - Fyllingsdalen

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fyllingsdalen 3 3 0 0 7-4 9
Frigg 3 2 1 0 13-2 7
Os 3 2 1 0 8-3 7
Stord 3 2 0 1 7-5 6
Lysekloster 3 1 1 1 9-4 4
Fana 3 1 1 1 8-7 4
Sandviken 3 1 1 1 4-4 4
Årdal 3 1 1 1 3-9 4
Brann 2 2 1 0 1 10-3 3
Lyn 1896 FK 3 0 3 0 3-3 3
Bjarg 3 1 0 2 3-9 3
Ready 3 0 1 2 5-7 1
Fjøra 2 0 0 2 3-8 0
Sogndal 2 3 0 0 3 0-15 0

Kretsligaen avdeling 1
Kl. 14.00 Syril - Dale
Kl. 16.00 Eid - Vik
Kl. 16.00 Studentspretten - Måløy

Tabell Kretsligaen avdeling 1
Eid 3 3 0 0 10-1 9
Vik 2 1 0 1 7-5 3
Måløy 2 1 0 1 3-3 3
Syril 3 1 0 2 5-7 3
Dale 3 1 0 2 4-6 3
Studentspretten 3 1 0 2 5-12 3

Kretsligaen avdeling 2

Kl. 13.00 Bremanger - Jølster
Kl. 15.00 Stryn - Høyang
Kl. 15.00 Kaupanger - Førde

Tabell Kretsligaen avdeling 2
Førde 3 3 0 0 18-2 9
Stryn 3 3 0 0 15-2 9
Høyang 3 2 0 1 6-8 6
Kaupanger 3 0 1 2 3-11 1
Bremanger 3 0 1 2 2-13 1
Jølster 3 0 0 3 4-12 0

27.08 Rundens lag i OBOS-ligaen - runde 14


Per Egil Flo etter kampen mot Fredrikstad på Fosshaugane 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tre sogndalspelarar er med på rundens lag for den 14. serierunden i  OBOS-ligaen.

Dei tre spelarane er Martin Ove Roseth, Per Egil Flo og Akor Jerome Adams.

Sogndal vann 3-2 heime mot KFUM i den 14. serierunden i OBOS-ligaen.  På grunn av den utsette kampen mellom Ullensaker/Kisa og Bryne blei ikkje rundens lag for 14. serierunde kåra før i dag.  


Sogndal - KFUM  3-2 (2-0)
1-0 Sjølvmål, Aaron Kiil Olsen (9. min)
2-0 Per-Egil Hough Flo (18. min)
3-0 Daniel Fritz Eid (61. min)
3-1 Bilal Njie (86. min)
3-2 Jesper Taaje (90. min+4)


Rundens lag er plukka ut av NTB sine reportarar.

Keeper: Ole Kristian Gjefle Lauvli (Raufoss) 7

Forsvar: Daniel Nicolai Fosso Fremstad (Raufoss) 6
Forsvar: Martin Ove Roseth (Sogndal) 7
Forsvar: Halvor Rødølen Opsahl (HamKam) 7

Midtbane: Per Egil Flo (Sogndal) 6
Midtbane: Michael Baidoo (Sandnes Ulf) 7
Midtbane: Kristian Eriksen (HamKam) 7
Midtbane: Aleksander Melgalvis (HamKam) 6

Angrep: Akor Jerome Adams (Sogndal) 6
Angrep: Joakim Vatle Hammersland (Åsane) 7
Angrep: Taofeek Ajibade Ismaheel (Fredrikstad) 7


 


Akor Jerome Adams i heimekampen mot Aalesund 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Martin Ove Roseth i heimekampen mot Fredrikstad 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


27.08 Førde møter Fyllingsdalen i 1. runde i NM J16


Lea Storøy scora tre mål i kvalifiseringskampen mot Sogndal.
Bildet er frå kampen mot Stryn i kvalifiseringa til NM J19 Telenor Cup. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i fyrste runde i NM J16 Telenor Cup.

Førde, som er laget frå Sogn og Fjordane som er kvalifisert, er sett opp med bortekamp mot Fyllingsdalen. Kampane i fyrste runde er terminfesta til laurdag 4. september.

1. runde NM J16 Telenor Cup
Stabæk - vinnar av kampen Gimletroll-Hyggen
Fredrikstad - Flint
Gjøvik/Lyn - Stathelle
Fyllingsdalen - Førde
Stord - vinner Viking/Klepp
Sykkylven - Molde
Charlottenlund - Halsøy
Hamna - Lillestrøm

27.08 Tredje runde i Lokaltipset 2021


 

I den tredje runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i andre runde blir spelt enten laurdag 28. august eller søndag 29. august. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

3. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Asker (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Fyllingsdalen (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Syril - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Bremanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Studentspretten - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Selje - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Sandane - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 11: Fure - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 3. runde i Lokaltipset 2021.


27.08 Semifinalar kvalifisering NM G16 Telenor Cup


Måløy jublar etter seieren heime mot Eid på Skavøypoll Stadion 8. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

NFF Sogn og Fjordane har sett semifinalane i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Måløy er sett opp med kamp mot Florø, medan Sogndal skal møte Jotun. Etter loddtrekning spelar Florø heime mot Måløy, og Jotun spelar heime mot Sogndal. Vinnarane spelar finale på nøytral bane om NFF Sogn og Fjordane sin eine plass i 1. runde i NM G16 Telenor Cup. 

Måndag 30. august kl. 19.00 Florø - Måløy
Tysdag 31. august kl. 19.00 Jotun - Sogndal


Resultat 1. kvalifiseringsrunde NM G16 Telenor Cup

Førde - Jotun  1-2 (1-0)
1-0 Stian Vårdal Helle (29. min)
1-1 Isak Øren Hove (64. min)
1-2 Lukas Bruheim (85. min)

Måløy - Eid  3-2 (2-0)
1-0 Marius Lothe Fjugstad (8. min)
2-0 Bastian Djuvik (16. min)
2-1 Johannes Krokstrand Kjøllesdal (52. min)
2-2 Marius Åsebø, straffe (76. min)
3-2 Erik Hagevik Birknes (78. min)

Sogndal - Kaupanger 5-0 (2-0)
1-0 Viljar Stavø (15. min)
2-0 Kristian Kongelf (37. min)
3-0 Andreas Haugen Duesund (50. min)
4-0 Andreas Haugen Duesund (53. min)
5-0 Alfred Wåltorp Vangestad (68. min)

Florø - Stryn, Florø vidare etter walkover  


26.08 Runar Hove klar for Brann


Runar Hove i cupkampen heime mot Brann 10. mai 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sportsklubben Brann melder på sine nettsider at Runar Hove er klar for Brann.

26-åringen frå Florø har signert ei kontrakt som strekker seg ut 2022.

Runar Hove, som har spelt for Viking sidan 2019, står bokført med totalt åtte aldersbestemte landskampar.

Les saka på SK Brann sine nettsider.

26.08 Daniel Vilnes Gjevik skal spele for Stryn


Gjervik scora for Sunnfjord mot Nordfjord i Enivestserien 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  

 

Daniel Vilnes Gjervik har meldt overgang frå Askvoll/Holmedal til Stryn. 16-åringen skal starte på skule i Stryn, og overgangen var eit naturlig valg.

Vilnes Gjervik har denne sesongen spelt for Askvoll/Holmedal sitt guttelag i 2. divisjon avdeling 2 vår.

Vilnes Gjervik sin overgang blei godkjent tysdag 24. august, og spelaren blei speleklar for sin nye klubb onsdag 25. august.

26.08 Thomas Hallstensen teken ut på U20-landslaget


Thomas Hallstensen i Florø 2 sin 3-2 seier borte mot Skavøypoll i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Thomas Hallstensen er teken ut på U20-landslaget som skal møte Tyskland. Kampen blir spelt i den tyske byen zwickau måndag 6. september.

19-åringen frå Eikefjorden står bokført med seks aldersbestemte landskampar.

Troppen

Sander Tangvik - Rosenborg
William Da Rocha - Kjelsås
Kornelius Norman Hansen - Stabæk
Oscar Aga - Grorud
Thelo Aasgaard - Wigan
Mikail Maden - Schalke 04
Edvard Tagseth - Rosenborg
Thomas Rekdal - Stuttgart
David Wolfe - Brann
Brage Skaret - Vålerenga
Nicolas Pignatel Jenssen - Stabæk
Sturla Ottesen - Stabæk
Elias Melkersen - Ranheim
Sebastian Tounekti - Bodø/Glimt
Kayolan Kostadinov - Stabæk
Thomas Hallstensen - Odd
Mikkel Tveiten - Skeid
Sebastian Pop - Fram Larvik

 


Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


Thomas Hallstensen blei bytta inn for Florø mot Aalesund 22. mai 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hallstensen for Sunnfjord i soneturneringa på Eid 12. november 2016.
  Sjå bilder og fakta frå soneturnering på Eid 12. november 2016.


26.08 Jotun vann 2-1 borte mot Førde i NM G16


Julian Lægreid og Jotun snudde 0-1 til seier 2-1 borte mot Førde.
Bildet er frå 2. runde i Enivestserien på Reed 2. oktober 2020.
Sjå bilder og fakta frå Enivestserien G13 2. oktober 2020.


 

Jotun vann i går ettermiddag 2-1 borte mot Førde i 1. runde i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Stian Vårdal Helle gav Førde leiinga 1. 1. omgang, men scoringar av Isak Øren Hove og Lukas Bruheim etter pause sikra Jotun avansement til 2. kvalifiseringsrunde.

Frå før er Sogndal, Måløy og Florø klar for neste runde i kvalifiseringa om NFF Sogn og Fjordane sin plass i 1. runde i NM G16 Telenor Cup. 

Førde - Jotun  1-2 (1-0)
1-0 Stian Vårdal Helle (29. min)
1-1 Isak Øren Hove (64. min)
1-2 Lukas Bruheim (85. min)

Dommar: Sivert Endestad Orheim, Florø

Assistentdommarar: Raymond Mjømen, Hyllestad og Vilde Mattevik Vilnes, Atløy 

Gult kort: Sander Løkkebø Lekva og Eirik Solheim Fleten, Førde

Førde:
Nikolai Vie Berqvam
Eirik Solheim Fleten
Elias Løkkebø Lekva
Andreas Hvidsten
Sander Myklebust Sægrov
Elias Grimeland
Stian Vårdal Helle
Daniel Klopstad
Nikolai Grimelid Kirkebø
Arne Olai Orheim Vallestad
Daniel Gjelsvik

Innbyttarar:
Henrik Mork
Oscar August Sørheim
Sander Løkkebø Lekva
Nicolai Mehl Bendiksen
Elias Ravndal

Jotun:
Jaran Aspevik
Arvid Rene Lucas Lægreid
Jørgen Klingenberg
Aleksander Hatlevoll Nundal
Jonas Walaker
Isak Øren Hove
Tobias Luggenes Furebotn
Kevin Lægreid
Kristoffer Eri Bjørkum
Isak Øyre Nundal
Julian Lægreid
Oskar Grenager
Lukas Bruheim


26.08 Tredje runde i Lokaltipset 2021


 

I den tredje runden av Lokaltipset er det kampar med lokale lag frå OBOS-ligaen, PostNord-ligaen avdeling 1, Norsk Tipping-ligaen avdeling 4, Kretsligaen, 3. divisjon kvinner og 5. divisjon.

Kampane i andre runde blir spelt enten laurdag 28. august eller søndag 29. august. Kampar som av ein eller annan grunn ikkje blir spelt blir strokne i Lokaltipset.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med tre flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

Viss alt går etter planen tek ein sikte på å avvikle 11 rundar av Tippetipset 2021. Dei to dårligaste rundane blir strokne i samandraget. Er det fleire som har like mange rette etter strykningane skillar ein deltakarane på beste enkelrunde. 

NB! Viktig at du registrerar både for og etternavn riktig.

3. runde Lokaltipset 2021

Kamp 1: Sogndal - Ranheim (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Florø - Asker (PostNord-ligaen avdeling 1)
Kamp 3: Fjøra - Frigg (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 4: Årdal - Fyllingsdalen (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 5: Sandviken - Sogndal 2 (Norsk Tipping avdeling 4)
Kamp 6: Syril - Dale (Kretsligaen avdeling 1)
Kamp 7: Bremanger - Jølster (Kretsligaen avdeling 2)
Kamp 8: Studentspretten - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 9: Selje - Eid 2 (5. divisjon)
Kamp 10: Sandane - Bjørn (5. divisjon)
Kamp 11: Fure - Sogndal 3/Fjøra 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)

Klikk her for å sende inn ditt tips på 3. runde i Lokaltipset 2021.


25.08 Åheim/Selje serieopna borte mot Bergsøy


Martine Refsnes Nøstdal scora Åheim/Selje sitt mål mot Bergsøy.
Bildet er frå Selje/Åheim sin bortekamp mot Sandane 15. mai 2019.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Åheim/Selje og Hornindal er to av dei ni laga som denne sesongen spelar i 4. divisjon på Sunnmøre. Fyrst ute i denne divisjonen var Åheim/Selje som i ettermiddag møtte Bergsøy på Havila Stadion i Fosnavåg.

Etter ein mållaus 1. omgang gav Kamilla Leikanger heimelaget leiinga 1-0 drøye fem minutt ut i 2. omgang. Omlag 10 minutt seinare utlikna Martine Refsnes Nøstdal for Åheim/Selje til 1-1. Men det ville seg ikkje for Åheim/Selje, og knappe 20 minutt før full tid fastsette Bergsøyspelar Ida Kvalsvik Vestnes sluttresultatet til 2-1.

Åheim/Selje sin neste kamp i serien er borte mot Vigra laurdag 16. september. Hornindal serieopnar heime mot Vigra på Hornindal Stadion torsdag 2. september.

Bergsøy - Åheim/Selje  2-1 (0-0)
1-0 Kamilla Leikanger (51. min)
1-1 Martine Refsnes Nøstdal (64. min)
2-1 Ida Kvalsvik Vestnes (73. min)


Dommar: Oddbjørn Aam, Åmdal/Ørsta

Kort: Ingen

Bergsøy:
Synne Dale Ryan
Marthe Nerland Madsen
Veronica Nerland Madsen 
Kareema Nicole Wiig
Synne Olin Arnesen Tjervåg
Kamilla Leikanger
Line Flø Paulsen
Ida Kvalsvik Vestnes
Maja Vattøy
 
Innbyttarar:
Konstanse Torgersen Nærø
Tonje Christin Hide
Rebecca Lillian Herskedal
Ragnhild Riise Seppola
Anna Lisa Hide
Sofie Vågsholm Rooney


Åheim/Selje 9'ar:
Jeanette Rundereim Taklo
Terese Lunde
Malin Rundereim Taklo
Anette Lunde
Sofie Refvik Hove
Katrine Lunde
Celine Rundereim Taklo
Nora Wold Haugland
Ana Caroliny Vieira Santiago

Innbyttarar:
Sandra Adelene Rundereim
Martine Refsnes Nøstdal


25.08 Førde vann 4-0 heime mot Balestrand


Anne Gyldenskog Kilnes og Inga Hoff scora kvart sitt mål i dagens
seier mot Balestrand. Bildet er frå NFF Sogn og Fjordane J15 sin kamp
mot NFF Sunnmøre på Stryn Stadion 3. november 2019.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

 

Førde vann i ettermiddag 4-0 heime mot Balestrand i Hafstadparken. Astrid Bolstad Blikra (2), Inga Hoff og Anne Gyldenskog Kilnes scora måla til Førde. Alle fire scoringane i kampen kom siste kvarteret av 2. omgang.  

Førde står etter dagens kamp med to strake seierar i 3. divisjon kvinner. I den fyrste kampen vann Førde heile 7-1 borte mot Sandane. Førde sin neste kamp er heime mot Sogndal søndag 29. august. Balestrand står med to strake tap, og skal i neste kamp møte Stryn borte søndag 29. august.

Førde - Balestrand 4-0 (0-0)
1-0 Astrid Bolstad Blikra (75. min)
2-0 Astrid Bolstad Blikra, straffe  (77. min)
3-0 Inga Hoff (80. min)
4-0 Anne Gyldenskog Kilnes (89. min)
 
Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Assistentdommarar: Jan-Erik Stenseth, Dale og Svein Høylo, Fjærland


Førde:
Ingrid Sande Søgnen
Una Claussen Thingnes
Linnea Lervik Aamot
Maria Høyvik
Eline Botnen
Anne Gyldenskog Kilnes
Line Bruland
Thea Lovise Holsen
Synne Bell Folland
Astrid Bolstad Blikra
Inga Hoff

Innbyttarar:
Ida Kristine Rotnes
Stina Hillersøy
Tonje Holme Ulleland
Tina Lund Davanger
Kaya Bird Fonn
Amalie Elise Nielsen
Agathe Abrahamsen Slettehaug

Balestrand:
Kristine Andersen
Ingebjørg Markhus
Heidi Eilifsen
Stine Melø
Eline Silden
Ingrid Synnøve Ladehaug
Sara Nordheim
Anna Emelie Gustavsson
Elena Gjeteskjær
Oline Markhus
Maren Melø
 
Innbyttarar:
Naira Paola Garcia Ottone
Shikara Zoe Kamara
Ingeborg Borkamo Debutant


Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 2 2 0 0 11-2 6
Sogndal 1 1 0 0 3-2 3
Sandane 2 1 0 1 4-8 3
Studentspretten 1 0 1 0 1-1 1
Stryn 2 0 1 1 2-4 1
Balestrand 2 0 0 2 2-7 0

25.08 Johan og Sivert tekne ut på U21-landslaget


Sivert Heggheim Mannsverk i cupkampen mot Hødd 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sivert Heghheim Mannsverk og Johan Hove er tekne ut på U21-landslaget som skal ut i EM-kvalifiseringskampar mot Østerrike og Estland i starten av september.

Moldespelar Sivert Heggheim Mannsverk, som står bokført med 16 aldersbestemte landskampar, er for fyrste gong teken ut på U21-landslaget. Johan Hove har spelt 55 aldersbestemte landskampar, og av desse er seks for U21-landslaget.  

Kampen mot Østerrike blir spelt på Marienlyst Stadion fredag 3. september, medan kampen mot Estland blir spelt i Talinn tysdag 7. september. Dei andre laga i Norge si kvalifiseringsgruppe er Kroatia, Aserbajdsjan og Finland.

Tysdag 8. juni vann Østerrike 2-0 heime mot Estland. Dette er einaste kampen som er blitt spelt i denne gruppa til no.
 
Troppen:
Kristoffer Klaesson - Leeds
Mads Christiansen - Lillestrøm
Jesper Daland - Cercle Brugge
Ole Martin Kolskogen - Brann
Henrik Heggheim - Viking
Sebastian Sebulonsen - Viking
Robin Dahl Østrøm - Odense
Fredrik Oppegård - PSV Eindhoven
Halldor Stenevik - Strømsgodset
Sivert Heggheim Mannsverk - Molde
Johan Hove - Strømsgodset
Kristoffer Askildsen - Sampdoria
Joshua Kitolano - Odd
Håkon Evjen - AZ Alkmaar
Osame Sahraoui - Vålerenga
Martin Palumbo - Udinese
Andreas Schjelderup - Nordsjælland
Tobias Christensen - Vålerenga
Jørgen Strand Larsen - Groningen