30.09 Skavøypoll 2 er
klar for 5. divisjon
|
Skavøypoll 2 feirar opprykket etter dagens kamp mot Oppstryn.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Skavøypoll 2 vann i
ettermiddag 4-0 heime mot Oppstryn på Skavøypoll Stadion. Skavøypoll
2 sikra med avdelingsseieren i 6. divisjon avdeling 3, og sikra med
det opprykk til 5. divisjon.
Stian Hagen Åmelfot, Kristoffer Djuvik, Sujeevan Mohanarajah og
Henning Gangsøy scora måla til heimelaget. Stillinga til pause var
2-0.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Skavøypoll 2 - Oppstryn 4-0 (2-0)
1-0 Stian Hagen Åmelfot (16. min)
2-0 Kristoffer Djuvik (37. min)
3-0 Sujeevan Mohanarajah (60. min)
4-0 Henning Gangsøy (73. min)
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Gult kort: Vebjørn Furnes og Mathias Oppedal Heggelund,
Skavøypoll 2
Terje Guddal, Oppstryn
Skavøypoll 2:
Yngve Furnes
Vegard Svoren
Thomas Rikstad
Ole Erik Sunde
Joakim Hauge Klubben
Vebjørn Furnes
Sujeevan Mohanarajah
Henning Gangsøy
Stian Hagen Åmelfot
Harald Arne Frostad
Kristoffer Djuvik
Innbyttarar:
Mathias Edler
Trond Marius Sørensen
Marcus Børseth
Mathias Gangsøy
Christian Trygve Bjerkreim
Mathias Oppedal Heggelund
Oppstryn:
Olav Matias Flo
Anders Larsson
Asgeir A. Brekke Tonning
Inge Andreas Guddal
Magnus Guddal
Jørund Dolen Nesje
Even Hjelle Guddal
Terje Guddal
Andreas Guddal
Anton Øvreberg
Lars Guddal
Innbyttar:
Rolv Olav Gjørven
|
|
30.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 30. september
|
Alexander Hove scora to mål i dagens kamp mot Tornado Måløy 2.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Hafslo 5-2
Hyllestad/Dale 2 - Balestrand 2 4-1
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 12 9 1 2 54-14 28
Sogndal 4 12 8 1 3 37-13 25
Hafslo 12 7 3 2 33-19 24
Balestrand 2 12 2 0 10 10-57 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4
6. divisjon avdeling 2
Atløy - Gaular 2-1
Svelgen - Tempo 1-3
Kl. 18.00 Florø 4- Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 15 10 2 3 58-26 32
Tempo 15 8 2 5 66-37 26
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 15 6 2 7 32-53 20
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 15 3 2 10 28-59 11
6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 - Oppstryn 4-0 (2-0)
1-0 Stian Hagen Åmelfot (16. min)
2-0 Kristoffer Djuvik (37. min)
3-0 Sujeevan Mohanarajah (60. min)
4-0 Henning Gangsøy (73. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2 4-2 (2-1)
1-0 Alexander Hove (13. min)
2-0 Magnus Rye (31. min)
2-1 Rune Henden (41. min)
3-1 Alexander Hove (46. min)
4-1 Sjølvmål (58. min)
4-2 Sveinung Frantzen (64. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Vikane/Loen - Stadlandet 5-0
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 15 11 1 3 50-24 34
Vikane /Loen 15 10 2 3 43-23 32
Tornado Måløy 2 15 9 2 4 57-37 29
Flatraket /Selje 2 15 4 2 9 39-56 14
Oppstryn 15 3 2 10 28-46 11
Stadlandet 15 3 1 11 28-59 10 |
|
30.09 Petter og
Mathias tekne ut på U21-landslaget
|
Petter Strand sine prestasjonar i Sogndal har blitt
lagt merke til.
Bildet er frå kampen Stryn-Tertnes på Stryn Stadion 3.
august 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Mathias Dyngeland og
Petter Strand er tekne ut i U21-landslagstroppen til kampane mot
Irland og Ungarn.
Norge møter Irland torsdag 9. oktober, medan det er duka for kamp
mot Ungarn måndag 13. oktober. Begge kampane blir spelt på
Marienslyst Stadion.
Troppen:
Mathias Dyngeland - Sogndal
Pål Vestly Heigre - Start
Kristoffer Haraldseid - Haugesund
Andreas Vindheim - Brann
Jonas Grønner - Brann
Marius Høibråten - Strømsgodset
Vegard Bergan - Odd
Thomas Grøgaard - Odd
Eirik Hestad - Molde
Ohi Omoijuanfo - Lillestrøm
Anders Trondsen - Stabæk
Martin Rønning Ovenstad - Strømsgodset
Iver Fossum - Strømsgodset
Marius Lundemo - Lillestrøm
Ghayas Zahid - Vålerenga
Veton Berisha - Viking
Bård Finne - Köln
Kasper Skaanes - Brann
Mohamed Elyounoussi - Molde
Petter Strand - Sogndal
Fredrik Aursnes - Hødd
Daniel Granli - Stabæk
|
Mathias Dyngeland i kamp for Sogndal 2 mot Tornado
Måløy 3. juni 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
30.09
Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde
|
Bjørn Totland var fornøgd etter uavgjort 4-4 mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Jostein Sandøy leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 22. serierunde. Sandøy leiar
tabellkonkurransen føre Runar Nøstdal, Unni Helland, Are Bjørgum,
Håvard Hetle, Inge Visnes og Kay Ove Hafsås.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 22. serierunde:
Aalesund 2 22 18 2 2 74 - 23 56
Sogndal 2 22 14 5 3 62 - 34 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 22 10 3 9 67 - 37 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Årdal 22 6 4 12 39 - 52 22
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12
Stilling tabellkonkurransen etter 22. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jostein Sandøy 34 3
2 Runar Nøstdal 36 4
3 Unni Helland 36 3
4 Are Bjørgum 36 2
5 Håvard Hetle 36 2
6 Inge Visnes 36 2
7 Kay Ove Hafsås 36 2
8 Jon Navarsete 36 1
9 Steinar Aabrekk 36 0
10 Halvor Lie 38 4
11 Jo Inge Skålbones 38 3
12 Kåre Åmot 38 1
13 Ole Martin Rotihaug 38 1
14 Rolf Kåre Almenning 38 1
15 Inge Matias Tvinnereim 38 0
16 Sander Nyland 38 0
17 Steinar Bakka 38 0
18 Arthur Norevik 39 3
19 John Os 40 3
20 Bjørn-Helge Haugen 40 2
21 Espen Solhaug 40 2
22 Ingun Nes Aabrekk 40 1
23 Odd Drabløs 40 1
24 Anne Karin Rand Torheim 41 3
25 Roger Hollevik 42 4
26 Hans Ole Svarstad 42 3
27 Alf-Tore Tvendeseter 42 2
28 Rasmus Aarflot 42 2
29 Tom Rene Ørnehaug 42 2
30 Idar Taklo 42 1
31 Jan Martin Starheim 42 1
32 Paul Glosvik 42 1
33 Tommy Totland Hauge 42 1
34 John Roar Øien 43 1
35 Emil Allesøe 44 2
36 Håkon Skjerven 44 2
37 Jarle Christensen 44 2
38 Nils Tore Krosshaug 44 2
39 Ronny Berg 44 2
40 Stig Nord 44 2
41 Edgar Flo 44 1
42 Henriette Naustdal 44 1
43 Ole-Andreas Aarvik 44 1
44 Bente Fosse 45 2
45 Bjørn Ove Hersdal 46 4
46 Stig Roar Hakkebo 46 3
47 Øyvind Løkling 46 3
48 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 2
49 Geir Egil Olsen 46 2
50 Kenneth Rakkenes 46 2
51 Oddmund Balsnes 46 2
52 Tore-Christian Gjelsvik 46 2
53 Asle Knut Gangeskar 46 1
54 Dan Jøran Hafsås 46 1
55 Gjert Nygård 46 1
56 Roar Bakke 46 1
57 Runar Hove 46 1
58 Jan Ove Møll 48 3
59 Andreas Vereide 48 2
60 Einar Orten Trovåg 48 2
61 Pål Fossnes 48 2
62 Svein Arne Hagen 48 2
63 Terje Grytting 48 2
64 Børge Strandos 48 1
65 Elias Åsebø 48 1
66 Leif Arne Tveit 48 1
67 Sigmund Arentz Enger 48 1
68 Sindre Nordang 48 1
69 Yngve Tolaas 48 1
70 Edvard Nordang 48 0
71 Marius Schjei Dahl 48 0
72 Rasmus Gausemel 48 0
73 Ole-Gunnar Midtbø 50 4
74 Arve Lote 50 2
75 Kai-Alvar Brandsøy 50 2
76 Ole Refsnes 50 2
77 Stig Hermann Hagen 50 2
78 Torbjørn Leivdal 50 2
79 Erik Amble Haugen 50 1
80 Jarle Hafsås 50 1
81 Kent Fimreite 50 1
82 Kristen H. Heggedal 50 1
83 Marius Bøe 50 1
84 Olav R. Haugen 50 1
85 Eivind Skrede 50 0
86 Oddne Årdal 50 0
87 Stein Roar Moheim 50 0
Sjå heile lista etter 22. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
30.09 Norges best
besøkte damekamp !
|
Stryn jublar etter scoring heime mot Hødd 13. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn Fotball har som mål
at kampen mellom Stryn og Verdal skal bli Norges best besøkte
damekamp i seriesystemet i 2014.
Damekampen i seriesystemet som til no denne sesongen har flest
tilskodarar er kampen mellom Grand Bodø og Klepp. Her hadde 512
personar funne vegen til Nordlandshallen.
Så for at Stryn Fotball skal nå målet sitt må 513 eller fleire møte
opp på Stryn Stadion søndag 5. oktober klokka 13.00.
På arrangementet "Norges best besøkte damekamp" på Facebook står
følgjande:
Vi skal gå ned med flagget til topps. Stryn sine fotballdamer har
slite seg gjennom sesongen og står føre siste seriekamp med 0 poeng.
Stryn fotball ynskjer å gje honnør til damelaget. Dei har stått på,
kjempa og aldri gjett opp trua på at sigeren skulle kome.
512 er nøkkeltalet.
Det er den best besøkte damekampen i seriesystemet i år. (Grand
Bodø-Klepp)
Vi skal lage skikkeleg ramme kring kampen, med alt som høyrer ein
skikkeleg fotballkamp til. Så er det opp til deg om vi klarer målet:
Årets best besøkte damekamp i seriesystemet!
Kanskje kan vi saman gje damene nok støtte til at det blir siger.
Uansett blir dette ein skikkeleg folkefest. Ei slik sesongavslutning
fortener jentene!
Bli med då vel! :)
Meld deg på arrangementet her. |
|
30.09
Flo med i troppen mot Malta og Bulgaria
|
Per Egil Flo i fint driv forbi Per Jarle Mathisen i cupkampen mellom
Tornado Måløy og Tornado Måløy på Måløy Stadion 12. mai 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Per Egil Flo er teken ut i den norske
A-landslagstroppen til EM-kvalifiseringskampane mot Malta og
Bulgaria.
25-åringen frå Stryn står bokført med tre A-landskampar for Norge.
Norge spelar borte mot Malta fredag 10. oktober, medan dei møter
Bulgaria heime på Ullevaal Stadion måndag 13. oktober.
Troppen:
André Hansen - Odd
Rune Almenning Jarstein - Hertha Berlin
Ørjan Nyland - Molde
Mats Møller Dæhli - Cardiff
Omar Elabdellaoui - Olympiakos
Tarik Elyounoussi - Hoffenheim
Per Egil Flo - Molde
Vegard Forren - Molde
Steffen Hagen - Odd
Henning Hauger - Elfsborg
Markus Henriksen - AZ Alkmaar
Tom Høgli - FC København
Stefan Johansen - Celtic
Joshua King - Blackburn
Håvard Nielsen - Eintracht Braunschweig
Håvard Nordtveit - Borussia Mönchengladbach
Jone Samuelsen - Odd
Per Ciljan Skjelbred - Hertha Berlin
Alexander Tettey - Norwich
Martin Linnes - Molde
Martin Ødegaard - Strømsgodset |
|
30.09 Kampar i dag,
tysdag 30. september
|
Skavøypoll 2 vil med seier mot Oppstryn i dag vinne 6. divisjon
avdeling 3.
På bildet jublar
Vebjørn Furnes og Kristoffer Djuvik etter scoring
mot Oppstryn på Skavøypoll Stadion 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Balestrand 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Hafslo
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 11 8 1 2 50-13 25
Hafslo 11 7 3 1 31-14 24
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Balestrand 2 11 2 0 9 9-53 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4
6. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Atløy - Gaular
Kl. 18.00 Florø 4- Hyen
Kl. 18.00 Svelgen - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Tempo 14 7 2 5 63-36 23
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 14 5 2 7 30-52 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 18.00 Skavøypoll 2 - Oppstryn
Kl. 18.00 Vikane/Loen - Stadlandet
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Flatraket /Selje 2 14 3 2 9 35-54 11
Stadlandet 14 3 1 10 28-54 10 |
|
29.09 Resultat kampar i dag,
måndag 29. september
|
Eirik Kvamme utlikna til 3-3 for Førde 2 borte mot
Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Aalesund 2 1-4
Årdal - Hødd 2 4-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 22 18 2 2 74 - 23 56
Sogndal 2 22 14 5 3 62 - 34 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 22 10 3 9 67 - 37 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Årdal 22 6 4 12 39 - 52 22
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12
4. divisjon
Skavøypoll - Førde 2 3-3 (1-0)
1-0 Chris Nedreberg Silden (18. min)
2-0 Tor Erik Tvendeseter Kupen (52. min)
2-1 Sjølvmål, Jon Haukur Haraldsson (63. min)
3-1 Vegard Rangsæter (71. min)
3-2 Eirik Kvamme (87. min)
3-3 Eirik Kvamme (90. min+4)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 20 11 3 6 42-28 36
Førde 2 20 10 2 8 51-39 32
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11 |
|
29.09 Førde vann 4-3
heime mot Florø
|
Runar Vikum scora Førde sitt fyrste mål i kampen mot
Florø.
Bildet er Førde sin bortekamp mot Eid på Eid Idrettspark 10.
september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Førde vann fredag
ettermiddag 4-3 heime mot Florø i G16 1. divisjon haust. Fredrick
Rørstadbotnen (2), Runar Vikum og Elias Eide scora for Førde, medan
Nikolai Sjåstad, Eirik Høydal og Sivert Helland Veseth sette inn
Florø sine scoringar. Stillinga til pause var 1-1.
Førde - Florø 4-3 (1-1)
1-0 Runar Vikum
1-1 Nikolai Sjåstad
2-1 Fredrick Rørstadbotnen
2-2 Eirik Høydal
3-2 Fredrick Rørstadbotnen
3-3 Sivert Helland Veseth
4-3 Elias Eide
Tabell G16 1. divisjon haust
Førde 6 5 1 0 27-8 16 poeng
Eid 6 4 1 1 33-12 13 poeng
Sogndal 7 2 2 3 10-16 8 poeng
Florø 4 2 0 2 11-11 6 poeng
Jotun 3 0 0 3 3-10 0 poeng
Tornado Måløy 4 0 0 4 4-31 0 poeng
|
|
29.09 Kampar i dag,
måndag 29. september
|
Sogndal 2 møter i dag Aalesund 2 til toppkamp i 3.
divisjon avdeling 8.
Bildet er frå 5-1 seieren borte mot Stryn på Stryn Stadion 3.
august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Sogndal 2 - Aalesund 2
Kl. 18.00 Årdal - Hødd 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12
4. divisjon
Kl. 19.00 Skavøypoll - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11 |
|
28.09 Resultat kampar i dag,
søndag 28. september
|
Selje tapte i dag 2-1 heime mot Jølster på Selje
Idrettspark.
I dag er det akkurat to år sidan sist Selje tapte ein kamp på
heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
KM-sluttspel 3. divisjon kvinner
Høyang - Sogndal 1-4 (0-1)
0-1 Vibeke Solheim
0-2
Marusia Andreea Sandor
0-3
Marusia Andreea Sandor
0-4 Vibeke Solheim
1-4 Anja Pettersen
Breimsbygda/Sandane - Førde 3-1 (2-0)
1-0 Maria Kleppe
2-0 Kristin Myklebust
3-0 Kristin Myklebust
3-1 Linda Saltskår
3. divisjon avdeling 8
Spjelkavik - Arna Bjørnar 2-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Førde 3 6-2
Balestrand - Lærdal 3-3
Bjørn - Jotun 5-1
Syril - Veitastrond 2-4
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 16 13 1 2 73 - 27 40
Bjørn 16 10 1 5 48 - 25 31
Eikefjord 16 9 3 4 48 - 38 30
Balestrand 16 9 2 5 49 - 36 29
Lærdal 16 5 7 4 47 - 42 22
Askvoll/Holmedal 15 6 2 7 38 - 34 20
Syril 16 4 3 9 36 - 59 15
Førde 3 16 3 3 10 31 - 52 12
Jotun 15 0 2 13 17 - 74 2
5. divisjon avdeling 2
Selje - Jølster 1-2
Anga - Bremanger 1-3
Breimsbygda - Hornindal 1-4
Stryn 2 - Eid 2 11-0
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95 - 7 44
Selje 16 10 4 2 47 - 20 34
Stryn 2 16 9 1 6 64 - 43 28
Bremanger 16 8 4 4 45 - 39 28
Jølster 16 8 3 5 30 - 33 27
Anga 16 5 1 10 37 - 61 16
Hornindal 16 5 0 11 26 - 48 15
Eid 2 16 4 1 11 38 - 67 13
Breimsbygda 16 1 0 15 19 - 83 3 |
|
28.09 Kampar i dag,
søndag 28. september
|
Høyang møter i dag Sogndal i KM-sluttspelet i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå seieren borte mot Eid på Eid Idrettspark 21. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
KM-sluttspel 3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Høyang - Sogndal
Kl. 17.00 Breimsbygda/Sandane - Førde
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Spjelkavik - Arna Bjørnar
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Førde 3
Kl. 15.00 Balestrand - Lærdal
Kl. 15.00 Bjørn - Jotun
Kl. 15.00 Syril - Veitastrond
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 15 9 1 5 46-34 28
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 15 4 3 8 34-55 15
Førde 3 15 3 3 9 29-46 12
Jotun 14 0 2 12 16-69 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Jølster
Kl. 15.00 Anga - Bremanger
Kl. 15.00 Breimsbygda - Hornindal
Kl. 15.00 Stryn 2 - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Stryn 2 15 8 1 6 53-43 25
Bremanger 15 7 4 4 42-38 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3 |
|
27.09 Oliver og Brann
klar for finalen i NM G19
|
Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen
mot Florø 7. september. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg
Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Oliver Rotihaug og Brann
er klar for finalen i NM G19 Telenor Cup. I dagens semifinale mot
Rosenborg på Brann Stadion vann Brann 1-0. Håkon Lorentzen scora
Brann sitt mål minuttet før full tid.
Jacob Storevik frå Naustdal vokta målet til Rosenborg.
I den andre semifinalen vann Lillestrøm 2-0 heime mot Viking.
Brann - Rosenborg 1-0 (1-0)
1-0 Håkon Lorentzen (89. min)
Brann:
Ådne Nissestad
Jan Ruben Sleen
Fredrik Pallesen Knudsen
Fredrik Heggland
Brian Jensen
Joachim Soltvedt
Mathias Raum
Fredrik Tonholt
Emil Hansson (Michael Sutton 86. min)
Oliver Rotihaug (Didrik Angell 68. min)
Håkon Lorentzen.
Rosenborg:
Jacob Storevik
Aslak Witry
Morten Strand
Martin Lundal
Julian Moen Rygh
Jørgen Solli
Bent Sørmo
John Hou Sæter
Per- Magnus Steiring
Alexander Sørloth (Joachim Erlend Olufsen 60. min)
Kristian Rømo Skille
Kampfakta er henta frå Brann sine nettsider. |
|
27.09 Saga kretsmester
for fjerde året på rad
|
Saga har vunne KM-tittelen i klasse Old Boys fire år på
rad.
Bildet er etter at Saga vann KM-tittelen i 2012.
Foto: Saga
Fotball
|
Saga vann i dag
kretsmesterskapet i klasse Old Boys som blei arrangert på Sande
Stadion.
Deltakande lag i årets turneringa var Saga, Gaular, Høyang og
Jølster.
I dei innleiande kampane vann Saga 4-2 mot Jølster, 5-2 mot Gaular
og 2-0 mot Høyang.
Saga og Høyang blei dei to beste laga innleiande, og det var duka
for finale mellom Saga og Høyang om KM-tittelen. Her starta Saga
klart best og 10 minutt før slutt leia Saga finalen 4-0. Men Høyang
gav seg ikkje, og då dommaren bles for full tid var stillinga
uavgjort 4-4.
Saga var det einaste laget som scora i ekstraomgangane, og med seier
5-4 var KM-tittel nummer fire på rad i boks.
Desse var med på Saga sitt vinnarlag: Benny Rivedal, Kenneth
Leirvåg, Kai Kilnes, Alexander Hjelmeland Rygg, Rune Espeland, Geir
Roger Leirvåg, Svein Ove Leirvåg, Bjarte Nordvik og Bernt Helge
Nilsen |
|
27.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 27. september
|
Bjørn Totland var fornøgd etter uavgjort 4-4 mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Haugesund 4-1 (1-1)
Mål Sogndal: Tim Andre Nilsen (2), Ulrik Flo og Mahatma Otoo
Tabell Tippeligaen
Molde 25 19 5 1 56 - 19 62
Odd 24 14 6 4 40 - 23 48
Strømsgodset TF 25 13 4 8 41 - 34 43
Rosenborg 24 12 6 6 48 - 39 42
Lillestrøm 24 11 7 6 38 - 25 40
Vålerenga 25 9 9 7 52 - 43 36
Viking 25 7 11 7 36 - 34 32
Sarpsborg 08 24 8 8 8 34 - 40 32
Stabæk 24 9 3 12 37 - 48 30
Aalesund 24 7 7 10 28 - 30 28
Start 24 8 4 12 37 - 48 28
Bodø/Glimt 25 8 4 13 36 - 48 28
Haugesund 25 6 6 13 33 - 43 24
Sogndal 25 6 6 13 29 - 41 24
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Sandnes Ulf 25 3 9 13 21 - 43 18
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Sarpsborg 08 0-2 (0-1)
0-1 Henriette Ingvaldsen (2. min)
0-2 Hedda Vedeler (84. min)
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 19 18 1 0 78 - 7 55
Sarpsborg 08 18 11 3 4 45 - 34 36
Urædd 18 11 2 5 37 - 19 35
Fortuna 17 10 2 5 40 - 27 32
Lyn 17 8 2 7 35 - 29 26
Øvrevoll Hosle 18 7 5 6 26 - 28 26
Kongsvinger 18 4 6 8 25 - 38 18
Åsane Fotball Damer 18 5 3 10 19 - 37 18
Grei Kvinner Elite 17 4 5 8 21 - 38 17
Fart 17 4 5 8 26 - 45 17
Kaupanger 18 3 1 14 18 - 42 10
Fløya 17 1 5 11 17 - 43 8
2. divisjon avdeling 3
Vidar - Førde 3-4 (1-1)
Mål Førde: Kristoffer Haaland Iversen, Eirik Lund Holm, Øystein
Myrkaskog og Daniel Kvalvågnes
Fyllingsdalen - Florø 3-2 (1-0)
Mål Florø: Erlend Hove og Bjørnar Hove
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 22 14 4 4 58 - 22 46
Egersunds 22 12 5 5 38 - 29 41
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 22 9 6 7 38 - 35 33
Fyllingsdalen 22 9 5 8 41 - 33 32
Florø 22 8 8 6 47 - 41 32
Førde 22 8 7 7 31 - 36 31
Fana 22 8 5 9 42 - 43 29
Lyn 22 8 4 10 33 - 34 28
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17
3. divisjon avdeling 8
Eid - Skarbøvik 4-4 (2-2)
0-1 Adnan Chafouh Idrissi (8. min)
0-2 Thomas Hamnes (25. min)
1-2 Johan Skorge (38. min)
2-2 Kristian Lefdal (45. min+1)
3-2 Ove Balsnes, straffe (63. min)
3-3 Nils Ottar Sandø (71. min)
3-4 Thomas Hamnes (79. min)
4-4 Jonas Denk (90. min+3)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Bergsøy - Tertnes 2-3 (1-0)
Tornado Måløy - Norborg 1-0 (0-0)
Larsnes/Gursken - Stryn 3-1 (0-0)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12 |
|
27.09 KM Old Boys 2014
|
Saga har vunne KM-tittelen i klasse Old Boys tre år på
rad.
Bildet er etter at Saga vann KM-tittelen i 2012.
Foto: Saga
Fotball
|
I dag blir KM Old Boys
arrangert på Sande Stadion, med Gaular IL som teknisk arrangør.
Deltakande lag i årets turneringa er: Saga, Gaular, Høyang og
Jølster.
Kampoppsett:
Kl. 10.30 Gaular - Høyang
Kl. 10.30 Jølster - Saga
Kl. 11.00 Gaular - Saga
Kl. 11.00 Høyang - Jølster
Kl. 11.30 Jølster - Gaular
Kl. 11.30 Saga - Høyang
Kl. 12.00 Gaular - Saga
Kl. 12.00 Høyang - Jølster
Kl. 12.30 Gaular - Høyang
Kl. 12.30 Jølster - Saga
Kl. 13.00 Jølster - Gaular
Kl. 13.00 Saga - Høyang
|
|
27.09 Kampar i dag,
laurdag 27. september
|
Nils Ottar Sandø og Skarbøvik møter i dag Eid på bortebane.
Sandø er toppscorar i 3. divisjon avdeling 8 med 19 scoringar.
På bildet jublar Sandø etter scoring mot Tornado Måløy 13.
september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Haugesund
Tabell Tippeligaen
Molde 24 18 5 1 54 - 18 59
Odd 24 14 6 4 40 - 23 48
Rosenborg 24 12 6 6 48 - 39 42
Lillestrøm 24 11 7 6 38 - 25 40
Strømsgodset TF 24 12 4 8 39 - 33 40
Vålerenga 25 9 9 7 52 - 43 36
Viking 24 7 11 6 35 - 32 32
Sarpsborg 08 24 8 8 8 34 - 40 32
Stabæk 24 9 3 12 37 - 48 30
Aalesund 24 7 7 10 28 - 30 28
Start 24 8 4 12 37 - 48 28
Bodø/Glimt 24 8 4 12 35 - 46 28
Haugesund 24 6 6 12 32 - 39 24
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Sogndal 24 5 6 13 25 - 40 21
Sandnes Ulf 25 3 9 13 21 - 43 18
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Sarpsborg 08
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 18 17 1 0 74 - 7 52
Sarpsborg 08 17 10 3 4 43 - 34 33
Urædd 17 10 2 5 36 - 19 32
Fortuna 17 10 2 5 40 - 27 32
Lyn 17 8 2 7 35 - 29 26
Øvrevoll Hosle 17 7 5 5 26 - 27 26
Kongsvinger 17 4 6 7 25 - 34 18
Åsane Fotball Damer 18 5 3 10 19 - 37 18
Grei Kvinner Elite 17 4 5 8 21 - 38 17
Fart 17 4 5 8 26 - 45 17
Kaupanger 17 3 1 13 18 - 40 10
Fløya 17 1 5 11 17 - 43 8
2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Vidar - Førde
Kl. 15.00 Fyllingsdalen - Florø
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Førde 21 7 7 7 27 - 33 28
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17
3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Bergsøy - Tertnes
Kl. 14.00 Eid - Skarbøvik
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Norborg
Kl. 16.00 Larsnes/Gursken - Stryn
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9 |
|
26.09 Resultat kampar i dag,
fredag 26. september
|
Fredrik Flo scora fire mål i dagens kamp mot Årdal 2.
Bildet er frå kampen Stryn-Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kaupanger - Tambarskjelvar 8-0 (6-0)
1-0 Sindre Rørvik (8. min)
2-0 Christoffer Robin Larsen (25. min)
3-0 Christoffer Robin Larsen (29. min)
4-0 Christoffer Robin Larsen (31. min)
5-0 Kristian Hauståker (34. min)
6-0 Sindre Rørvik (44. min)
7-0 Sindre Rørvik (58. min)
8-0 Ørjan Hjellhaug (78. min)
Sandane - Vik 1-3 (1-1)
1-0 Thomas Dyrrdal (23. min)
1-1 Jackson Bayubahe, straffe (26. min)
1-2 Jackson Bayubahe (65. min)
1-3 Håkon Jonar Skjerven (83. min)
Sogndal 3 - Årdal 2 7-0 (4-0)
1-0 Pål Fossnes (6. min)
2-0 Fredrik Flo (19. min)
3-0 Fredrik Flo (42. min)
4-0 Erik Fossnes (44. min)
5-0 Fredrik Flo (52. min)
6-0 Fredrik Flo (58. min)
7-0 Andreas Hauglund (83. min)
Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11
6. divisjon avdeling 2
Atløy - Tempo 0-2 (0-1)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Tempo 14 7 2 5 63-36 23
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 14 5 2 7 30-52 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11
6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Flatraket/Selje 2 1-3 (0-1)
0-1 Martin Grøttå
0-2 Jørgen Sundal
1-2 Kim Ole Rønning
1-3 Kjell Inge Rundereim
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Flatraket /Selje 2 14 3 2 9 35-54 11
Stadlandet 14 3 1 10 28-54 10 |
|
26.09 Kampar i dag,
fredag 26. september
|
Sandane møter i dag Vik på kunstgrasbana i Sandane Idrettspark.
Sandane hadde seieren i lomma heime mot Fjøra 12. september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Kaupanger - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Sandane - Vik
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Årdal 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Tempo 13 6 2 5 61-36 20
Atløy 13 5 2 6 30-50 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Stadlandet - Flatraket/Selje 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8 |
|
25.09 Håvard Hagen og
Volda er klar for 3. divisjon
|
Hagen avslutta perioden i Skavøypoll med to
scoringar mot Sogndal 2.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Fire serierundar før
slutt er det klart at Håvard Hagen og Volda er klar for 3. divisjon
neste sesong. Volda vann i ettermiddag 2-1 heime mot Langevåg, og
toppar tabellen heile 14 poeng føre Emblem på andreplass.
Johannes Myklebust og Jan Magne Solibakke var begge på bana for
Emblem i dagens 4-0 seier mot Ørsta.
Resultat 18. serierunde 4. divisjon Sunnmøre
Volda - Langevåg 2-1
Rollon - Valder 4-1
Skodje - Godøy 2-4
Emblem - Ørsta 4-0
FK Sykkylven - Hareid 4-2
Stranda - Blindheim 5-0
Tabell 4. divisjon Sunnmøre
Volda 18 16 2 0 47 - 11 50
Emblem 18 11 3 4 54 - 32 36
FK Sykkylven 18 9 7 2 37 - 24 34
Valder 18 8 6 4 46 - 28 30
Godøy 18 8 4 6 41 - 36 28
Rollon 18 7 2 9 40 - 33 23
Ørsta 18 6 5 7 27 - 25 23
Langevåg 18 6 5 7 29 - 40 23
Hareid 18 5 6 7 27 - 33 21
Stranda 18 3 3 12 25 - 48 12
Skodje 18 3 1 14 18 - 57 10
Blindheim 18 1 6 11 24 - 48 9 |
|
25.09 Florø vann 6-1
borte mot Høyang
|
Ole Sivertsen scora eitt mål og var nest sist på tre av Florø
sine scoringar i dagens bortekamp mot Høyang på Sletta.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Ørsta i Eid sin vinterserie 25.
januar.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Florø 2 vann i
ettermiddag 6-1 borte mot Høyang på Sletta. Kaddu Aton (3), Dino
Omerovic (2) og Ole Sivertsen scora måla til bortelaget, medan
tidligare Florøspelar Thomas Frichsen sette inn trøstemålet til
Høyang.
Høyang - Florø 2 1-6 (0-3)
0-1 Ole Sivertsen
0-2 Kaddu Aton
0-3 Kaddu Aton
1-3 Thomas Frichsen
1-4 Dino Omerovic
1-5 Kaddu Aton
1-6 Dino Omerovic
Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11 |
|
25.09 Jotun/ÅTIL Vann
6-3 heime mot Balestrand
|
Jenny Hovland scora to mål i kampen mot Balestrand.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Jotun/ÅTIL vann i går
ettermiddag 6-3 heime mot Balestrand i 4. divisjon kvinner avdeling
1. Jenny Hovland (2), Susanne Myrland (2) og Sigrid Rio (2) scora
måla til heimelaget, medan Katrin F. Weum (2) og Mariann Nese sette
inn måla til Balestrand.
Jotun/ÅTIL - Balestrand 6-3 (3-1)
1-0 Jenny Hovland (12. min)
2-0 Susanne Myrland (13. min)
2-1 Mariann Nese (15. min)
3-1 Sigrid Rio (32. min)
4-1 Jenny Hovland (61. min)
4-2 Katrin F. Weum (65. min)
5-2 Sigrid Rio (67. min)
5-3 Katrin F. Weum (81. min)
6-3 Susanne Myrland (83. min)
Jotun/ÅTIL:
Line Røneid Hagen
Marie Vinsand Wigum
Susanne Myrland
Sunniva Øvstetun
Vanja Thomassen Øren
Jenny Hovland
Birgitte Fossheim Dokken
Sigrid Rio
Olaug Marie Aalen
Marte Hestetun
Balestrand:
Thea Margrethe Kvikne
Dyrleif Svansdottir
Hannah Elise Fjellheim
Hedda Serine Bekkelund
Karen Aune
Karoline Nordby
Katrin F. Weum
Lina Rasmussen
Mariann Nese
Sigri Olive Kjølen
Bente Høiland
Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Jotun /ÅTIL 9 5 0 4 34 - 25 15
Lærdal 8 2 0 6 14 - 33 6
Balestrand 8 2 0 6 13 - 39 6 |
|
25.09 KM-sluttspel
3. divisjon kvinner
|
Høyang sitt damelag etter seieren borte mot Eid 21. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sist søndag blei dei
siste kampane i årets 3. divisjon kvinner avvikla.
Førde blei vinnar av 3. divisjon kvinner, og sikra med det opprykk
til 2. divisjon. Dei fire beste laga i serien skal no ut i sluttspel
om KM-tittelen.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 12 9 3 0 64-9 30
Sogndal 12 7 3 2 28-14 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Breimsbygda /Sandane 12 5 2 5 21-22 17
Kaupanger 2 12 4 1 7 20-49 13
Florø 12 3 1 8 13-34 10
Eid 12 1 0 11 12-56 3
KM-sluttspelet blir spelt etter følgjande mal:
- Lag nr 1 og lag nr 4 møtes i 2 kampar, lag nr 1 har fordel av
heimekamp sist.
- Lag nr 2 og lag nr 3 møtes i 2 kampar, lag nr 2 har fordel av
heimekamp sist.
- Vinnarane møtast i finalen, heime/borte.
Semifinalar:
- Kamp 1: Søndag 28.9, kl. 15.00, Breimsbygda/Sandane Førde
- Kamp 2: Søndag 28.9, kl. 15.00, Høyang Sogndal
- Kamp 3: Måndag 13.10, kl. 19.00, Førde Breimsbygda/Sandane
- Kamp 4: Måndag 13.10, kl. 19.00, Sogndal Høyang
Finale:
- Kamp 5: Laurdag 18.10, kl. 15.00, vinnar kamp 1/3 vinnar kamp
2/4
- Kamp 6: Måndag 20.10, kl. 19.00, vinnar kamp 1/3 - vinnar kamp 2/4
Kamp 5 og 6 kan omgjerast til ein kamp på nøytral bane, dersom begge
lag ønskjer det.
|
Beate Vangsnes og Sogndal vann 4-1 borte mot
Eid 21. september.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
25.09 Høyang møter
Florø 2 på heimebane
|
Tidligare Florøspelar
Thomas Frichsen og Høyang møter Florø 2 på Sletta.
Bildet er frå kampen Florø - Fjøra på Florø Stadion 8. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Høyang møter i
ettermiddag Florø 2 på Sletta.
Florø 2 har vunne avdelinga for ei stund sidan, medan Høyang
kjempar for å overleve i 4. divisjon.
4. divisjon
Kl. 17.30 Høyang - Florø 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11 |
|
24.09 Resultat kampar i dag,
onsdag 24. september
|
Anurathan Velalakan scora fire mål i dagens kamp mot Bremanger.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot Skarbøvik på Stryn Stadion 23.
mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Dale - Fjøra 0-4 (0-2)
0-1 Knut Ola Høvik (31. min)
0-2 Anders Hjeltnes (32. min)
0-3 Per Eirik Lunde (46. min)
0-4 Anders Hjeltnes (80. min)
Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11
5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Bremanger 8-2 (5-2)
1-0 Anurathan Velalakan
2-0 Anurathan Velalakan
3-0 Simen Rye Hestenes
3-1 Martin Senneset
4-1 Anurathan Velalakan
5-1 Eirik Bøe
5-2 Martin Senneset
6-2 Jan Marius Brekke
7-2 Anurathan Velalakan
8-2 Jan Marius Brekke
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Stryn 2 15 8 1 6 53-43 25
Bremanger 15 7 4 4 42-38 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3 |
|
24.09 Njøsen Helgås
toppscorar i 3. divisjon kvinner
|
Andrine Njøsen Helgås scora seks mål borte mot Eid 25. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Andrine Njøsen Helgås er toppscorar i 3. divisjon
kvinner denne sesongen. Njøsen Helgås står bokført med 16 mål for Førde
og eit mål for Kaupanger 2.
17 mål:
Andrine Njøsen Helgås, Førde/Kaupanger 2
9 mål:
Anja Pettersen, Høyang
Kaja Ullebø, Høyang
8 mål:
Caroline Morken, Førde
Camilla Ueland Komperud, Høyang
Marusia Andreea Sandor, Sogndal
6 mål:
Jeanette Taklo, Eid
Henriette Jagedal, Førde
5 mål:
Amalie Hatlevoll, Sogndal
4 mål:
Eli Kristin Arnestad, Breimsbygda/Sandane
Kristin Myklebust, Breimsbygda/Sandane
Sandra Kleppenes Sårheim, Breimsbygda/Sandane
Julie Fosse Førde, Florø
Amanda Nesbakk, Førde
Kristine Løkkebø Nybø, Førde
Lea Lefdal Jensen, Kaupanger 2
3 mål:
Marte Sandal Gangsø, Breimsbygda/Sandane
Marthe Halvorsen Agledal, Florø
Eline Nordstrand, Førde
Kristine Høyvik Hilde, Førde
Malin Fjæren, Førde
Marte Waldussen Skogheim, Førde
Bodil Taule Rørvik, Høyang
Elisabeth Frafjord Nessa, Høyang
Oline Jorddal Lønning, Høyang
Tiril Valsvik, Sogndal
2 mål:
Maria Kleppe, Breimsbygda/Sandane
Renate Arnestad, Breimsbygda/Sandane
Elise Hjelle, Eid
Helle Bang-Olsen, Florø
Lisbeth Nordal, Florø
Hanne Rygg, Førde
Linda Saltskår, Førde
Vilde Valaker Eikeland, Førde
Marianne Steinsøy, Høyang
Martine Nygård Ullebø, Høyang
Anita Hundere, Kaupanger 2
Kristina Juklestad, Kaupanger 2
Lise Helen Hollsten, Kaupanger 2
Åse Neraas, Kaupanger 2
Marianne Tvedt, Sogndal
Marte Hjelmhaug, Sogndal
Synne Slåen Nornes, Sogndal
1 mål:
Gina Takle Tytingvåg, Breimsbygda/Sandane
Andrine Englund Mårstøl, Eid
Iselin Ervik, Eid
Mariel Førde Myhre, Eid
Rikke Myklebust, Eid
Hanna Hovland, Florø
Marte Barlund, Florø
Ingrid Lefdal, Førde
Linn Fjæren, Førde
Marte Sjøvold, Førde
Renate Øye Pollen, Førde
Elsa Erlingsdottir Nesse, Høyang
Siri B. Nesheim, Høyang
Andrea Helene Sævik, Kaupanger 2
Hedda Haanæs, Kaupanger 2
Ida Dalaker, Kaupanger 2
Ida Tonheim, Kaupanger 2
Ingrid Hagen, Kaupanger 2
Kine Bjerklund, Kaupanger 2
Marta Dalaker, Kaupanger 2
Andrine Øvreseth, Sogndal
Beate Vangsnes, Sogndal
Ingvild Hellenes, Sogndal
Linea Oppedal, Sogndal
Vibeke Solheim, Sogndal
I tillegg er det blitt scora tre sjølvmål. |
|
24.09 Kampar i dag,
onsdag 24. september
|
Stryn 2 møter i ettermiddag Bremanger på kunstgrasbana i Stryn.
Bildet er frå heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Fjøra
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 19 7 6 6 39-51 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.15 Stryn 2 - Bremanger
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3 |
|
23.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 23. september
|
Christian Tvendeseter Lofnes scora to mål for TMFK 2 i dagens kamp
mot Skavøypoll 2. Bildet er frå bortekampen mot Stadlandet 29. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Jølster 2 2-1
Hafslo - Hyllestad/Dale 2 3-3
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 11 8 1 2 50-13 25
Hafslo 11 7 3 1 31-14 24
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Balestrand 2 11 2 0 9 9-53 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4
6. divisjon avdeling 2
Gaular - Florø 4 3-4
Hyen - Svelgen 0-1
Tempo - Atløy 8-2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Tempo 13 6 2 5 61-36 20
Atløy 13 5 2 6 30-50 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11
6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Vikane/Loen 0-1
Tornado Måløy - Skavøypoll 2 3-0 (0-0)
1-0 Daniel Kvalheim
2-0 Christian Tvendeseter Lofnes
3-0 Christian Tvendeseter Lofnes
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8 |
|
23.09 Florø vann 3-0
mot Sogndal i G16
1. divisjon haust
|
Shankar Panchalingam scora eit av Florø sine mål i
kampen mot Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Florø 3 og Stryn 2 7. september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Florø og Sogndal
tjuvstarta laurdag 20. september den 7. serierunden i G16 1.
divisjon haust.
Florø vann til slutt kampen 3-0 etter scoringar av Shankar
Panchalingam, Agash Puthi og Nikolai Sjåstad. Alle måla kom i 1.
omgang.
Dei to andre kampane i 7. serierunde G16 1. divisjon haust blir
spelt onsdag 24. september. Eid tek i mot Jotun på Eid Idrettspark,
medan Førde spelar heime mot Tornado Måløy.
Florø - Sogndal 3-0 (3-0)
1-0 Shankar Panchalingam
2-0 Agash Puthi
3-0 Nikolai Sjåstad
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 6 4 1 1 33-12 13 poeng
Førde 5 4 1 0 23-5 13 poeng
Sogndal 7 2 2 3 10-16 8 poeng
Florø 3 2 0 1 8-7 6 poeng
Jotun 3 0 0 3 3-10 0 poeng
Tornado Måløy 4 0 0 4 4-31 0 poeng
|
|
23.09 Uttak kretsgruppe
jenter 2000
|
Emma Åsebø i kampen mellom Eid og Sandane i NM J16 Telenorcup.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
For hausten 2014
arrangerer Sogn og Fjordane Fotballkrets treningssamlingar for
jenter født 2000.
Treningssamlingane blir følgjande datoar:
Onsdag 15. oktober på Kaupanger
Tysdag 28. oktober på Skei kunstgrasbane
Tysdag 4. november på Sandane kunstgrasbane
Hovudtrenar for J2000 er Leif Arne Tveit.
Desse spelarane er uttekne:
Johanne Vedvik, Tornado Måløy FK
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Marthe Bjørhovde, Eid IL
Emma Åsebø, Eid IL
Lone Cirotzki, Sogndal IL Fotball
Andrea Flo, Sogndal IL Fotball
Martine Kvamme, Sandane TIL
Julie Kandal, Sandane TIL
Tora Skarpen, IL Bjørn
Siri Sandvik, IL Bjørn
Anna Østvik, Førde IL Fotball
June Hamar, Førde IL Fotball
Mariell Taraldset, Hornindal IL
Lina Haugsbø, IL Høyang
Siv Reagan Hickman, IL Syril
Kristi Vangsnes, IL Syril
Stine Gjerde, IL Syril
Janne Tryti, Vik IL
Helga Brudevoll, Vik IL
Lena Einevoll, Tambarskjelvar IL
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Anna Johannsdottir, Stryn T&I
Marthe Skjerven, Hafslo IL
Margrete Marøy Nondal, Kaupanger IL
Sigrid Dalaker, Kaupanger IL
Anne Hope Skjerven, Kaupanger IL
Ingrid Øvstetun, Jotun IL
Anna Elise Nesse, Jotun IL |
|
23.09 Eid Fotball arrangerar
Ferieproff i haustferien
|
Sjå
bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.
|
I år som i fjor vil vil
Eid Fotball tilby ivrige fotballspelarar ferieproffen og trening i
haustferien.
Det blir lagt opp til to treningar for dagen, med medbrakt lunsj
mellom treningane.
Innhald i treningane vil blant anna vere:
Teknikktrening.
Pasningar.
Ulik form for possesion.
Speløvelsar.
Ferdigheitsmerket/minimerket.
Anna leik og moro.
Ferieproffen vert i år måndag 6. oktober til onsdag 8. oktober.
Ferieproffen er for jentar og gutar fødde frå 2002-2007, og
kjernetida vert klokka 1000-1400.
Spelarane vert så sett saman i grupper basert på alder og nivå.
NB! Ein treng ikkje å vere medlem av Eid IL for å delta på skulen.
Treningane blir på Eid idrettspark. Pris kr 750.-
Instruktørar på ferieproffen vert klubbutviklar/a-lagstrenar Bjørn
Totland, samt andre trenarar eller seniorspelarar frå Eid.
Påmelding til
post@eidfotball.no
Merk påmeldinga med FERIEPROFFEN.
Har du spørsmål ta gjerne kontakt med Bjørn Totland på telefon 907
71 263.
Sjå
bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.
|
|
|
23.09
Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde
|
Vegard Savland scora alle tre måla til Stryn i kampen mot Tornado
Måløy.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Jo Inge Skålbones leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 21. serierunde. Skålbones leiar
tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Runar Nøstdal og Unni Helland.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 21. serierunde:
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9
Stilling tabellkonkurransen etter 21. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jo Inge Skålbones 36 5
2 Are Bjørgum 36 3
3 Runar Nøstdal 36 3
4 Unni Helland 36 3
5 Inge Visnes 36 1
6 Jostein Sandøy 36 1
7 Kåre Åmot 36 1
8 Steinar Aabrekk 36 1
9 Håvard Hetle 38 3
10 Jon Navarsete 38 1
11 Kay Ove Hafsås 38 1
12 Steinar Bakka 38 1
13 Ole Martin Rotihaug 38 0
14 Arthur Norevik 39 4
15 Espen Solhaug 40 3
16 Ingun Nes Aabrekk 40 2
17 John Os 40 2
18 Idar Taklo 40 1
19 Inge Matias Tvinnereim 40 1
20 Rolf Kåre Almenning 40 1
21 Sander Nyland 40 0
22 Anne Karin Rand Torheim 41 2
23 Alf-Tore Tvendeseter 42 3
24 Halvor Lie 42 3
25 Håkon Skjerven 42 3
26 Hans Ole Svarstad 42 2
27 Jan Martin Starheim 42 1
28 Odd Drabløs 42 1
29 Paul Glosvik 42 1
30 Tommy Totland Hauge 42 1
31 Oddmund Balsnes 44 4
32 Stig Roar Hakkebo 44 4
33 Jarle Christensen 44 3
34 Stig Nord 44 3
35 Dan Jøran Hafsås 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Ole-Andreas Aarvik 44 2
38 Roger Hollevik 44 2
39 Rasmus Aarflot 44 1
40 Ronny Berg 44 1
41 Tore-Christian Gjelsvik 44 1
42 Bjørn-Helge Haugen 44 0
43 Bente Fosse 45 2
44 John Roar Øien 45 0
45 Yngve Tolaas 46 3
46 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 2
47 Børge Strandos 46 2
48 Svein Arne Hagen 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Øyvind Løkling 46 2
51 Erik Amble Haugen 46 1
52 Geir Egil Olsen 46 1
53 Nils Tore Krosshaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Emil Allesøe 46 0
56 Gjert Nygård 46 0
57 Henriette Naustdal 46 0
58 Tom Rene Ørnehaug 46 0
59 Arve Lote 48 4
60 Andreas Vereide 48 3
61 Bjørn Ove Hersdal 48 3
62 Leif Arne Tveit 48 2
63 Olav R. Haugen 48 2
64 Sigmund Arentz Enger 48 2
65 Stein Roar Moheim 48 2
66 Edvard Nordang 48 1
67 Einar Orten Trovåg 48 1
68 Rasmus Gausemel 48 1
69 Roar Bakke 48 1
70 Kenneth Rakkenes 48 0
71 Marius Schjei Dahl 48 0
72 Oddne Årdal 48 0
73 Runar Hove 48 0
74 Aleksander Kvernevik 50 3
75 Ole Refsnes 50 3
76 Torbjørn Leivdal 50 3
77 Børge Hansen 50 2
78 Gudmund Wie 50 2
79 Kristen H. Heggedal 50 2
80 Pål Fossnes 50 2
81 Tore Ola Sundal 50 2
82 Elias Åsebø 50 1
83 Ole Morten Kvam 50 1
84 Sindre Nordang 50 1
85 Stig Hermann Hagen 50 1
86 Eivind Skrede 50 0
87 Jarle Hafsås 50 0
88 Kai-Alvar Brandsøy 50 0
89 Kent Fimreite 50 0
90 Magne Elde 50 0
Sjå heile lista etter 21. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
23.09 Kampar i dag,
tysdag 23. september
|
Skavøypoll 2 møter i ettermiddag Tornado Måløy 2 på bortebane.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll 2 og Tornado Måløy 2 19.
august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Jølster 2
Kl. 19.00 Hafslo - Hyllestad/Dale 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 8 0 2 47-10 24
Hafslo 10 7 2 1 28-11 23
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Jølster 2 11 1 1 9 13-43 4
Balestrand 2 10 1 0 9 7-52 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Gaular - Florø 4
Kl. 19.00 Hyen - Svelgen
Kl. 19.00 Tempo - Atløy
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 13 10 2 1 54-20 32
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Tempo 12 5 2 5 53-34 17
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Hyen 12 4 1 7 28-48 13
Svelgen 13 2 2 9 26-56 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Skavøypoll 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 13 10 1 2 46-21 31
Tornado Måløy 2 13 8 2 3 52-33 26
Vikane /Loen 13 8 2 3 37-23 26
Oppstryn 13 3 2 8 28-41 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8 |
|
22.09
Tambarskjelvar vann 5-1 borte mot Eid
|
Tambarskjelvar jublar etter ei av fem scoringar i dagens kamp mot
Eid.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Tambarskjelvar vann i
ettermiddag 5-1 borte mot Eid i klasse G13/14 9'ar 1. divisjon
avdeling 2. Daniel Heggelund (3), Mathias Gamlestøl og Michael
Johannessen scora måla til Tambarskjelvar, medan Tore Årskog sette
inn Eid sitt trøstemål.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid - Tambarskjevar 1-5 (0-2)
0-1 Mathias Gamlestøl (12. min)
0-2 Daniel Heggelund (32. min)
0-3 Daniel Heggelund (45. min)
0-4 Michael Johannessen (48. min)
0-5 Daniel Heggelund (64. min)
1-5 Tore Årskog (68. min)
Kort: Ingen
Dommar: Sureskumar Kathirave, Eid
Eid:
Olav Berstad
Martin Skipenes
Sivert Humborstad
Daniel Skår
Andreas Hellenes
Andreas Henden
Håkon H. Høydal
Eirik Tolaas
Eirik Karlsen
Steffen Starheim
Tore Årskog
Tambarskjelvar:
Aleksander Tybura
Emil Røyseth
August Thingnes
Eirik Bygstad
Mathias Gamlestøl
Sander Nordheim
Sander Smådal
Rodney Lending
Michael Johannessen
Daniel Heggelund |
|
22.09 Uttak Sonelag
Nordfjord G2001
|
Eirik Tolaas i dagens kamp mellom Eid og Tambarskjelvar.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Soneansvarlig Nordfjord
gutt, Kåre Bakke, har tatt ut følgjande spelarar til Sonelag
Nordfjord G2001.
Framfor dei tre siste soneturneringane skal også fire spelarar født
etter 01.08.2000 vere med på laget. Spelarar fødde i 2000 på lista
er nominerte av klubbane sine.
Fyrste samling er på Eid Idrettspark laurdag 27. september klokka
11.00-12.30.
Troppen:
1. Mathias Buene, Sandane 26.03.2001
2. Jonas Våge, TMFK 01.05.2001
3. Peter Frausing, Stryn TIL 03.01.2001
4. Håvard Kroken, Hornindal IL 02.01.2001
5. Eirik Sæten, Loen IL 28.06.2001
6. Anders Berentzen, Stryn TIL 15.03.2001
7. Jakob Hagen, Eid IL 23.09.2001
8. Abraham Johnny, Sandane TIL 12.02.2001
9. Kristoffer Hjelle, Breimsbygda IL 04.06.2001
10. Thomas Bashay, Eid IL 30.06.2001
11. Sondre Bruland, Sandane TIL 14.06.2001
12. Marvin Arntzen, Stryn TIL 11.03.2001
13. Eirik Tollås, Eid IL 15.05.2001
14. Tommy Flølo, Breimsbygda IL 08.01.2001
15. Andreas Hagen, TMFK 21.06.2001
16. Ole Ivar Glosvik Espeland, Stryn 17.10.2001
17. Christoffer Nore, TMFK 16.02.2001
18. Simon Gangsøy, Skavøypoll 22.12.2000
19. Sivert Kolseth, Bremanger 17.08.2000
20. Martinius Espe, Hornindal 06.08.2000
21. Oddbjørn Karlsen, Eid 07.11.2000
22. Simon Hjelmeseth Kirkeeide, Stryn 09.12.2000
23. Adrian Oldeide, TMFK 14.12.2000
24. Andreas Humborstad, Eid 09.12.2000 |
|
22.09 Resultat kampar i dag,
måndag 22. september
|
Øystein Myrkaskog spelte i dag sin fyrste kamp på nesten fem
månadar. Myrkaskog skuffa ikkje og på overtid blei han matchvinnar
mot Brann 2. Bildet er frå heimekampen mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Førde - Brann 2 3-2
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Førde 21 7 7 7 27 - 33 28
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17
3. divisjon avdeling 8
Norborg - Sogndal 2 1-2
Hødd 2 - Bergsøy 4-0
Aalesund 2 - Spjelkavik 4-0
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9
5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Jotun 6-1
Førde 3 - Syril 4-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 15 9 1 5 46-34 28
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 15 4 3 8 34-55 15
Førde 3 15 3 3 9 29-46 12
Jotun 14 0 2 12 16-69 2 |
|
22.09 Kampar i dag,
måndag 22. september
|
Førde møter i ettermiddag Brann 2 på Førde Stadion.
På bildet ser vi Thor J. Spurkeland i kampen mot Åsane 15. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 17.00 Førde - Brann 2
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Norborg - Sogndal 2
Kl. 19.00 Hødd 2 - Bergsøy
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Spjelkavik
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Jotun
Kl. 19.00 Førde 3 - Syril
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2 |
|
21.09
Breimsbygda tok sin fyrste seier for sesongen
|
Breimsbygda sitt lag etter dagens kamp på Eid
Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Breimsbygda vann i
ettermiddag 3-2 borte mot Eid 2, og vann dermed sin fyrste kamp
denne sesongen.
Kjetil Løkke Vie blei den store helten med tre scoringar. Stein Inge
Torheim og Øystein Aabrekk scora måla til heimelaget.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Breimsbygda 2-3 (0-2)
0-1 Kjetil Løkke Vie (30. min)
0-2 Kjetil Løkke Vie (38. min)
1-2 Stein Inge Torheim (62. min)
2-2 Øystein Aabrekk (83. min)
2-3 Kjetil Løkke Vie (84. min)
Dommar: Rolf Lefdal, Haugen
Gult kort: Kjetil Løkke Vie og Øyvind Løkke Vie, Breimsbygda
Eid 2:
Sindre Kolseth
Ole Gunnar Midtbø
Kristian Årskog
Adrian Haavik
Arthur Sundal
Przemyslav Petrynski
Ronny berg
Frode Taklo
Daniel Myklebust
Øystein Aabrekk
Steffen Glosvik
Innbyttarar:
Anders Nes
Daniel Haus
Wael Younis
Breimsbygda:
Arne Nybø Gangeskar
Stig-Håvard Aspheim
Ole Kristian Evebø
Brian Landøy
Øyvind Løkke Vie
Nils Thommas Volle Støyva
Raymond Niiranen
Leif Øystein Felde
Stian Kvellestad
Bendik Henriksen
Kjetil Løkke Vie
Innbyttarar:
Edvin Fonn Sårheim
Stian Hjelle
Bereket Esseyas Tekle
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3 |
|
21.09 Resultat kampar i dag,
søndag 21. september
|
Beate Vangsnes og Sogndal vann i dag 4-1 borte mot
Eid på Eid Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Sarpsborg 08 - Sogndal 3-1 (1-0)
2. divisjon avdeling 3
Grorud - Florø 3-3 (1-2)
3. divisjon kvinner
Eid - Sogndal 1-4 (0-1)
0-1 Beate Vangsnes (34. min)
0-2 Ingvild Hellenes (56. min)
0-3 Vibeke Solheim (60. min)
0-4 Andrine Øvreseth (72. min)
1-4 Andrine Englund Mårstøl (73. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Florø - Førde 0-10 (0-3)
0-1 Ingrid Lefdal (21. min)
0-2 Linda Saltskår (23. min)
0-3 Caroline Louise Morken (33. min)
0-4 Vilde Valaker Eikeland (54. min)
0-5 Kristine Nybø (56. min)
0-6 Hanne Opseth Rygg (71. min)
0-7 Caroline Louise Morken (73. min)
0-8 Vilde Valaker Eikeland (77. min)
0-9 Linda Saltskår (81. min)
0-10 Caroline Louise Morken (88. min)
Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane 2-5 (1-0)
1-0 Lise Helen Hollsten (41. min)
2-0 Andrea Helene Sævik (50. min)
2-1 Kristin Myklebust (53. min)
2-2 Sandra Kleppenes Sårheim (72. min)
3-2 Marte Sandal Gangsø (74. min)
4-2 Kristin Myklebust (78. min)
5-2 Sandra Kleppenes Sårheim (83. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 12 9 3 0 64-9 30
Sogndal 12 7 3 2 28-14 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Breimsbygda /Sandane 12 5 2 5 21-22 17
Kaupanger 2 12 4 1 7 20-49 13
Florø 12 3 1 8 13-34 10
Eid 12 1 0 11 12-56 3
4. divisjon
Førde 2 - Sandane 0-2 (0-1)
Årdal 2 - Dale 1-3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 19 7 6 6 39-51 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Breimsbygda 2-3 (0-2)
0-1 Kjetil Løkke Vie (30. min)
0-2 Kjetil Løkke Vie (38. min)
1-2 Stein Inge Torheim (62. min)
2-2 Øystein Aabrekk (83. min)
2-3 Kjetil Løkke Vie (84. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Florø 3 - Selje 2-2 (1-1)
Jølster - Anga 3-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3 |
|
21.09 Kampar i dag,
søndag 21. september
|
Eid sitt damelag møter i dag Sogndal på Eid Stadion.
Bildet er tatt etter heimekampen mot Florø 24. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Molde 24 18 5 1 54 - 18 59
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Strømsgodset TF 24 12 4 8 39 - 33 40
Lillestrøm 23 10 7 6 36 - 25 37
Vålerenga 24 9 9 6 51 - 41 36
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Stabæk 23 9 3 11 37 - 45 30
Sarpsborg 08 23 7 8 8 31 - 39 29
Bodø/Glimt 24 8 4 12 35 - 46 28
Aalesund 23 6 7 10 25 - 30 25
Start 23 7 4 12 36 - 48 25
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Haugesund 23 5 6 12 30 - 38 21
Sogndal 23 5 6 12 24 - 37 21
Sandnes Ulf 24 2 9 13 19 - 42 15
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Grorud - Florø
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17
3. divisjon kvinner
Kl. 16.00 Eid - Sogndal
Kl. 16.00 Florø - Førde
Kl. 16.00 Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3
4. divisjon
Kl. 13.00 Førde 2 - Sandane
Kl. 16.00 Årdal 2 - Dale
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Florø 3 - Selje
Kl. 17.00 Eid 2 - Breimsbygda
Kl. 18.00 Jølster - Anga
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 14 0 0 14 15-77 0 |
|
20.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 20. september
|
Vegard Savland scora alle tre måla til Stryn i dagens kamp mot TMFK.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Tornado Måløy 3-1 (0-0)
1-0 Vegard Savland (52. min)
2-0 Vegard Savland (68. min)
3-0 Vegard Savland (87. min)
3-1 Thor-Aage Pleym Evensen (90. min+2)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Arna Bjørnar - Årdal 2-2 (2-1)
0-1 Johnny Aspeseter Hagen (33. min)
1-1 Patrick Eriksen (43. min)
2-1 Øystein Bratvold (45. min)
2-2 Marcin Brzykcy (90. min+1)
Tertnes - Eid 2-3 (1-1)
0-1 Torbjørn Aabrekk (35. min)
1-1 Nick Odell Murphy, straffe (37. min)
1-2 Vebjørn Høynes (67. min)
2-2 Steffen Olsen, straffe (78. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (90. min+1)
Skarbøvik - Larsnes/Gursken 2-1 (0-0)
0-1 Thomas Sætre Hauge (54. min)
1-1 Nils Ottar Sandø (78. min)
2-1 Sondre Kjølsøy (90. min+1)
Kampfakta frå dei tre siste kampane er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9
5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Askvoll/Holmedal 3-0 (3-0)
1-0 Ole Johnny Cirotzki Voll
2-0 Ole Johnny Cirotzki Voll, straffe
3-0 Sander Moen
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2 |
|
20.09 Kampar i dag,
laurdag 20. september
|
Stryn jublar etter å ha auka leiinga til 2-0 borte
mot TMFK 31. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Arna Bjørnar - Årdal
Kl. 14.00 Tertnes - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Skarbøvik - Larsnes/Gursken
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Lærdal - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2 |
|
19.09 Tipp
resultatet i kampen Stryn-TMFK på Facebook
|
Refvik og Evebø før kampen TMFK-Stryn på Måløy Stadion 14. mai
2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Laurdag 20. september er det duka
for kamp mellom Stryn og Tornado Måløy på Stryn Stadion. Kampen
har avspark klokka 15.00.
Ver med i haugenfotball.no sin tippekonkurranse på Facebook.
Her skal ein tippe resultatet og kor tid fyrste målet i kampen
blir scora.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
19.09 Resultat kampar i dag,
fredag 19. september
|
Sindre Rørvik scora fire mål i dagens bortekamp mot
Florø 2.
Bildet er frå kampen Eid-Kaupanger 9. august 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Fjøra - Skavøypoll 1-0 (0-0)
1-0 Anders Hjeltnes, straffe (78. min)
Florø 2 - Kaupanger 4-4 (3-3)
1-0 Kim Vik (7. min)
2-0 Kim Vik (11. min)
3-0 Kristoffer Book (16. min)
3-1 Sindre Rørvik (23. min)
3-2 Sindre Rørvik (29. min)
3-3 Sindre Rørvik (44. min)
3-4 Sindre Rørvik (50. min)
4-4 Thomas Rognsø (89. min)
Høyang - Vik 3-0 (1-0)
1-0 Høyang (45. min)
2-0 Høyang (77. min)
3-0 Høyang (90. min)
Tambarskjelvar - Sogndal 3 0-5 (0-4)
0-1 Simen Brekkhus (20. min)
0-2 Andreas Lerheim Olsen (23. min)
0-3 Simen Brekkhus (35. min)
0-4 Erik Loftesnes (39. min)
0-5 Eirik Kristoffersen (91. min)
Resultat og kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 1
Jotun - Eikefjord 0-4 (0-3)
0-1 Bjarte Jakob Eikevik (5. min)
0-2 Bjørnar Øren (40. min)
0-3 Sondre Herstad (45. min)
0-4 Sondre Herstad (77. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2 |
|
19.09 Kampar i dag,
fredag 19. september
|
Fjøra møter i ettermiddag Skavøypoll på Fosshaugane Campus.
På bildet jublar Fjøra etter scoring i bortekampen mot Skavøypoll 6.
juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll
Kl. 19.00 Florø 2 - Kaupanger
Kl. 19.00 Høyang - Vik
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Sogndal 3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 18 16 2 0 80-12 50
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 18 8 0 10 45-45 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Eikefjord
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2 |
|
18.09 Sondre Myre
Silden i startellevaren mot Sverige
|
Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og
Eid G98 15. mars.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sondre Myre Silden spelte
1. omgang då Norge G15 i dag tapte 3-0 mot Sverige. Teddy Bergqvist,
Oscar Krusnell og Joel Asoro scora måla til Sverige i kampen som
blei spelt på Kongevi Idrottsplats i Kungälv.
Sverige - Norge 3-0 (2-0)
1-0 Teddy Bergqvist (19. min)
2-0 Oscar Krusnell (26. min)
3-0 Joel Asoro (67. min)
Norge:
Emil Ødegaard
Elias Jacobsen (Christian Borchgrevink 41. min)
Tord Salte
Daniel Johansen (Sjur Lothe 56. min)
Arne Holter
Sondre Myre Silden (Brage Berg Pedersen 41. min)
Sondre Skulbørstad
Martin Antonsen
John Kitolano (Eman Markovic 61. min)
Tobias Svendsen
Sebastian Pedersen (Abdul Basit-Agouda 41. min) |
|
18.09 Bjørn vann 3-2
borte mot Veitastrond
|
Tore Madsen scora eit av Bjørn sine mål i dagens kamp mot
Veitastrond.
Bildet er frå KM-finalen i 5. divisjon borte mot Eid 2 i 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Bjørn vann i ettermiddag
3-2 borte mot Veitastrond på Leikvoll Stadion. Veitastrond som
allereie har sikra opprykk til 4. divisjon gjekk dermed på sitt
fyrste tap på heimebane denne sesongen.
Den avgjerande scoringa i dagens thriller på Leikvoll Stadion kom
omlag fem minutt før slutt. Eit skot frå Rune Stenehjem endra
retning i ein Veitastrondspelar, og ballen enda til slutt i nettet
bak ein utmanøvrert keeper.
Veitastrond - Bjørn 2-3 (1-0)
1-0 Frode Kvam
1-1 Tore Madsen
2-1 Åsmund Øgar
2-2 Rune Steig
2-3 Sjølvmål
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2 |
|
18.09
Status tabellkonkurransen etter 20. serierunde
|
Tornado Måløy såg rødt fleire gongar i kampen mot Skarbøvik.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Jostein Sandøy og Kåre Åmot leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 20. serierunde. Sandøy og Åmot leiar
tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Jo Inge Skålbones, Runar
Nøstdal og Steinar Bakka.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 20. serierunde:
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
Stilling tabellkonkurransen etter 20. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jostein Sandøy 34 3
2 Kåre Åmot 34 3
3 Are Bjørgum 36 3
4 Jo Inge Skålbones 36 3
5 Runar Nøstdal 36 3
6 Steinar Bakka 36 3
7 Espen Solhaug 36 2
8 Håvard Hetle 36 2
9 Inge Visnes 36 2
10 Kay Ove Hafsås 36 1
11 Steinar Aabrekk 36 1
12 Jon Navarsete 38 3
13 Idar Taklo 38 1
14 Inge Matias Tvinnereim 38 1
15 Anne Karin Rand Torheim 39 2
16 Unni Helland 40 3
17 Ingun Nes Aabrekk 40 2
18 John Os 40 2
19 Odd Drabløs 40 2
20 Paul Glosvik 40 1
21 Ole Martin Rotihaug 40 0
22 Sander Nyland 40 0
23 Arthur Norevik 41 2
24 Bente Fosse 41 2
25 Børge Strandos 42 4
26 Håkon Skjerven 42 4
27 Svein Arne Hagen 42 3
28 Tommy Totland Hauge 42 3
29 Jan Martin Starheim 42 1
30 Rolf Kåre Almenning 42 1
31 Ronny Berg 42 1
32 Halvor Lie 44 3
33 Ole-Andreas Aarvik 44 3
34 Stig Roar Hakkebo 44 3
35 Alf-Tore Tvendeseter 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Rasmus Aarflot 44 2
38 Bjørn-Helge Haugen 44 1
39 Dan Jøran Hafsås 44 1
40 Emil Allesøe 44 1
41 Hans Ole Svarstad 44 1
42 John Roar Øien 45 0
43 Gudmund Wie 46 4
44 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 3
45 Jarle Christensen 46 3
46 Yngve Tolaas 46 3
47 Roger Hollevik 46 2
48 Stig Nord 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Geir Egil Olsen 46 1
51 Kenneth Rakkenes 46 1
52 Oddne Årdal 46 1
53 Tom Rene Ørnehaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Henriette Naustdal 46 0
Sjå heile lista etter 20. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
18.09 Kampar i dag,
torsdag 18. september
|
Veitastrond møter i dag Bjørn på Leikvoll Stadion.
På bildet ser vi
Kurt, Øystein og Emil, alle med etternamn Heggestad, juble etter at Kurt Heggestad scora vinnarmålet
borte mot Skavøypoll i 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Veitastrond - Bjørn
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 14 8 1 5 40-22 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2 |
|
17.09 6. serierunde G16
1. divisjon haust
|
Eid fekk lett match i dagens bortekamp mot Tornado
Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det har i dag blitt spelt
to kampar i G16 1. divisjon haust. Førde vann 4-1 borte mot Sogndal
på Fosshaugane Campus, medan Eid vann heile 14-0 borte mot Tornado
Måløy på Refvik Stadion.
Kampen mellom Jotun og Florø er utsett til seinare.
Sogndal - Førde 1-4 (0-3)
0-1 Marius Storevik
0-2 Tobias Hoff
0-3 Elias Eide
1-3 Erlend Holme
1-4 Fredrick Rørstadbotnen
Tornado Måløy - Eid 0-14 (0-6)
0-1 Kristian Lefdal (7. min)
0-2 Vebjørn Høynes (13. min)
0-3 Joachim Joensen (21. min)
0-4 Kristian Lefdal (24. min)
0-5 Steffen Ekern Glosvik (28. min)
0-6 Sindre Hafsås (36. min)
0-7 Daniel Haus (45. min)
0-8 Kristian Lefdal (46. min)
0-9 Kristian Lefdal (52. min)
0-10 Steffen Ekern Glosvik (56. min)
0-11 Daniel Myklebust (65. min)
0-12 Sindre Hafsås (71. min)
0-13 Sindre Hafsås (75. min)
0-14 Steffen Ekern Glosvik (78. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
NB! Laurdag 13. september spelte Førde den utsette heimekampen mot
Jotun frå 4. serierunde. Førde vann kampen 4-0, etter at stillinga
til pause var 4-0.
Førde - Jotun 5-0 (4-0)
Mål Førde: Brage Sandvoll, Fredrick Rørstadbotnen, Runar Vikum,
Marius Storevik og Tobias Hoff.
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 6 4 1 1 33-12 13 poeng
Førde 5 4 1 0 23-5 13 poeng
Sogndal 6 2 2 2 10-13 8 poeng
Florø 2 1 0 1 5-7 3 poeng
Jotun 3 0 0 3 3-10 0 poeng
Tornado Måløy 4 0 0 4 4-31 0 poeng
|
|
17.09 Stryn vann 6-0
heime mot Breimsbygda
|
Are Njøten scora to mål i dagens kamp mot Breimsbygda. Det blir
meldt om ein susar frå 35. meter, og eit kremmarhus i nettaket frå
6-7 meter.
Bildet er heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn vann i ettermiddag
6-0 heime mot Breimsbygda på kunstgrasbana i Stryn. Are Njøten (2),
Jan Marius Brekke (2), Karsten Bjelde og Simen Rye Hestenes scora
måla til heimelaget. Stryn leia kampen 3-0 til pause.
Stryn 2 - Breimsbygda 6-0 (3-0)
1-0 Jan Marius Brekke
2-0 Karsten Bjelde
3-0 Jan Marius Brekke
4-0 Are Njøten
5-0 Are Njøten
6-0 Simen Rye Hestenes
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 14 0 0 14 15-77 0 |
|
17.09 Kampar i dag,
onsdag 17. september
|
Stryn 2 møter i ettermiddag Breimsbygda på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Florø 3 7. september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.30 Stryn 2 - Breimsbygda
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
16.09 Sondre Myre
Silden debuterte på G15-landslaget
|
Sondre Myre Silden i guttekampen mot Eid på Refvik
Stadion 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sondre Myre Silden fekk i
dag sin debut på G15-landslaget. TMFK-spelaren blei bytta inn for
Brage Berg Pedersen 10 minutt før slutt i dagens landskamp borte mot
Sverige. Sverige vann kampen 1-0,etter scoring av Joel Asoro knappe
10 minutt før pause.
Norge G15 spelar ny landskamp mot Sverige torsdag 18. september.
Sverige - Norge 1-0 (1-0)
1-0 Joel Asoro (33. min)
Norge:
Julian Faye Lund
Christian Borchgrevink (Elias Jacobsen 73. min)
Tord Salte
Daniel Johansen
Arne Holter
Brage Berg Pedersen (Sondre Myre Silden 70. min)
Martin Antonsen
Sjur Lothe (Sondre B. Skulbørstad 70. min)
Eman Markovic (John Kitolano 63. min)
Abdul-Basit Agouda
Markus Hobbestad (Sebastian Pedersen 41. min)
|
Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og
Eid G98 15. mars.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
16.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 16. september
|
Bremanger vann i dag 4-3 borte mot Eid 2 på Eid Idrettspark
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Sogndal 3 - Florø 2 1-3 (0-2)
Tabell 4. divisjon
Florø 2 18 16 2 0 80-12 50
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 18 8 0 10 45-45 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Bremanger 3-4 (2-1)
0-1 Eirik Førde Rylandsholm (2. min)
1-1 Anders Nes (5. min)
2-1 Przemyslav Petrynski 13. min)
2-2 Martin Senneset (52. min)
3-2 Vegard Lunde (64. min)
3-3 Tore Førde Rylandsholm, straffe (67. min)
3-4 Harald Erlandsen (71. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Hafslo 1-5
Jølster 2 - Sogndal 4 1-3
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Hafslo 10 6 2 2 27-12 20
Jølster 2 11 1 1 9 13-43 4
Balestrand 2 10 1 0 9 7-52 3
6. divisjon avdeling 2
Svelgen - Gaular 1-3
Tempo - Hyen 11-1
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 13 10 2 1 54-20 32
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Tempo 12 5 2 5 53-34 17
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Hyen 12 4 1 7 28-48 13
Svelgen 13 2 2 9 26-56 8
6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Oppstryn 5-2 (3-1)
0-1 Oppstryn
1-1 Jan-Kristian Apalseth
2-1 Jørgen Sundal
3-1 Frode Flataker
3-2 Oppstryn
4-2 Kjell Inge Rundereim
5-2 Kjell Inge Rundereim, straffe
Tornado Måløy 2 - Stadlandet 10-2 (5-0)
Mål: Tornado Måløy 2: Thor-Aage Pleym Evensen (3), Chris Andre Nore
(2), Rafael Krzysztof Kuziniarski (2), Christian Tvendeseter Lofnes,
Nikolas Berg og Eirik Holvik
Mål Stadlandet: Calle Magnusson og Håvard Prestvik
Skavøypoll 2 - Vikane/Loen 3-2 (1-2)
0-1 Vikane/Loen
1-1 Harald Frostad
1-2 Vikane/Loen
2-2 Kim Nedreberg Silden
3-2 Kristian Kupen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 13 10 1 2 46-21 31
Tornado Måløy 2 13 8 2 3 52-33 26
Vikane /Loen 13 8 2 3 37-23 26
Oppstryn 13 3 2 8 28-41 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8 |
|
16.09 Midthjell
i aksjon i Champions League
|
Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og
Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sven Erik Midthjell er
sett opp som fjerdedommar i dagens Champions League-kamp mellom
Benfica og Zenit.
Kampen som blir spelt på Estadio da Luz i Lisboa har avspark klokka
20.45.
Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar
Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn
4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid
Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Flint, Kolstad og
Svein-Erik Edvartsen, Hamar |
|
16.09 Kampar i dag,
tysdag 16. september
|
Per Oddvar Lien er dommar i dagens kamp mellom Sogndal 3 og Florø 2.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Dale 13. september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Florø 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Eid 2 - Bremanger
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Hafslo
Kl. 19.00 Jølster 2 - Sogndal 4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 9 5 2 2 22-11 17
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 9 1 0 8 6-47 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Gaular
Kl. 19.00 Tempo - Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket/Selje 2 - Oppstryn
Kl. 18.00 Tornado Måløy - Stadlandet
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Vikane/Loen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Oppstryn 12 3 2 7 26-36 11
Stadlandet 12 3 1 8 25-41 10
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5 |
|
15.09 Resultat kampar i dag,
måndag 15. september
|
Jonas Denk og Eid vann i ettermiddag 2-0 heime mot Hødd 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Stabæk 2 - Førde 1-1 (0-0)
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 20 13 3 4 49 - 20 42
Vard Haugesund 20 11 4 5 46 - 26 37
Egersunds 20 10 5 5 35 - 28 35
Vidar 20 9 6 5 35 - 24 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fana 20 8 5 7 41 - 40 29
Fyllingsdalen 20 8 4 8 35 - 28 28
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 20 8 1 11 29 - 38 25
Lyn 20 7 3 10 29 - 31 24
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Stord Fotball 20 6 4 10 32 - 44 22
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 20 4 2 14 22 - 48 14
3. divisjon avdeling 8
Eid - Hødd 2 2-0 (1-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk (11. min)
2-0 Ove Balsnes, straffe (80. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Spjelkavik - Sogndal 2 1-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
4. divisjon
Høyang - Førde 2 3-3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Anga - Florø 3 1-4
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 16
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
15.09 Kampar i dag,
måndag 15. september
|
Bjørn Totland og Eid møter i ettermiddag Hødd 2 på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Hødd 2 og Eid på Høddvoll 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Stabæk 2 - Førde
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 20 11 4 5 46 - 26 37
Egersunds 20 10 5 5 35 - 28 35
Vidar 20 9 6 5 35 - 24 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fana 20 8 5 7 41 - 40 29
Fyllingsdalen 20 8 4 8 35 - 28 28
Lyn 20 7 3 10 29 - 31 24
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 20 6 4 10 32 - 44 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 20 4 2 14 22 - 48 14
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Spjelkavik - Sogndal 2
Kl. 18.00 Eid - Hødd 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
4. divisjon
Kl. 18.00 Høyang - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Florø 3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 12 5 1 6 36-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
14.09 Resultat kampar i dag,
søndag 14. september
|
Jan Marius Brekke blei matchvinnar for Stryn 2 i dagens kamp mot
Jølster.
Brekke blei også matchvinnar i heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Aalesund 1-1 (0-1)
0-1 Leke James (43. min)
1-1 Christophe Psyche (53. min)
Tabell Tippeligaen
Molde 23 17 5 1 52 - 18 56
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Lillestrøm 23 10 7 6 36 - 25 37
Strømsgodset TF 23 11 4 8 35 - 33 37
Vålerenga 23 9 9 5 51 - 39 36
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Stabæk 23 9 3 11 37 - 45 30
Sarpsborg 08 23 7 8 8 31 - 39 29
Bodø/Glimt 23 8 4 11 35 - 42 28
Aalesund 23 6 7 10 25 - 30 25
Start 23 7 4 12 36 - 48 25
Brann 23 6 4 13 32 - 40 22
Haugesund 23 5 6 12 30 - 38 21
Sogndal 23 5 6 12 24 - 37 21
Sandnes Ulf 23 2 8 13 18 - 41 14
2. divisjon kvinner
Stryn - Sunndal 0-1
Tabell 2. divisjon kvinner
Byåsen KF 17 15 1 1 62 - 11 46
Trondheims-Ørn 2 17 14 1 2 86 - 12 43
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Sunndal 17 7 2 8 27 - 39 23
Clausenengen 17 6 3 8 23 - 54 21
Træff 17 5 3 9 29 - 42 18
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 17 5 2 10 18 - 36 17
Stryn 19 0 0 19 12 - 88 0
3. divisjon avdeling 8
Årdal - Aalesund 2 0-1 (0-1)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
3. divisjon kvinner
Dagens kamp mellom Førde og Eid er avlyst på grunn av at Eid ikkje kan stille lag.
Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir
sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste
sesong spele i 2. divisjon.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril 1-2
Bjørn - Førde 3 2-0
NB! Kampen mellom Balestrand og Jotun er utsett til seinare.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 14 8 1 5 40-22 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Jølster 2-1 (1-0)
1-0 Jan Marius Brekke (15. min)
1-1 Torbjørn Hjellbrekke (64. min)
2-1 Jan Marius Brekke (87. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 12 5 1 6 36-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.30 Atløy - Florø 4
NB! Kampen mellom Atløy og Florø 4 er avlyst på grunn av at Florø 4 ikkje kunne
stille lag.
Tabellen er oppdatert med 3 poeng til Atløy og stillinga 3-0.
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8 |
|
14.09 Kampar i dag,
søndag 14. september
|
Sogndal møter i dag Aalesund og Peter Orry Larsen på Fosshaugane.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 11. september 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Aalesund
Tabell Tippeligaen
Molde 22 16 5 1 49 - 16 53
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Lillestrøm 22 10 7 5 34 - 22 37
Strømsgodset TF 23 11 4 8 35 - 33 37
Vålerenga 22 8 9 5 47 - 38 33
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Bodø/Glimt 23 8 4 11 35 - 42 28
Stabæk 22 8 3 11 34 - 43 27
Sarpsborg 08 22 6 8 8 29 - 39 26
Start 22 7 4 11 34 - 45 25
Aalesund 22 6 6 10 24 - 29 24
Brann 23 6 4 13 32 - 40 22
Haugesund 22 5 6 11 29 - 34 21
Sogndal 22 5 5 12 23 - 36 20
Sandnes Ulf 22 2 8 12 18 - 39 14
2. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Stryn - Sunndal
Tabell 2. divisjon kvinner
Byåsen KF 17 15 1 1 62 - 11 46
Trondheims-Ørn 2 17 14 1 2 86 - 12 43
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Clausenengen 17 6 3 8 23 - 54 21
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Træff 17 5 3 9 29 - 42 18
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 17 5 2 10 18 - 36 17
Stryn 18 0 0 18 12 - 87 0
3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Årdal - Aalesund 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
3. divisjon kvinner
Dagens kamp mellom Førde og Eid er avlyst på grunn av at Eid ikkje kan stille lag.
Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir
sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste
sesong spele i 2. divisjon.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril
Kl. 15.00 Bjørn - Førde 3
NB! Kampen mellom Balestrand og Jotun er utsett til seinare.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 17.30 Stryn 2 - Jølster
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.30 Atløy - Florø 4
NB! Denne kampen er avlyst på grunn av at Florø 4 ikkje kunne
stille lag.
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 12 6 2 4 47-33 20
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 11 4 2 5 25-42 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8 |
|
13.09 Førde sitt
damelag er klar for 2. divisjon
|
Førde etter seieren mot Eid på Eid Stadion 25. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Søndagens kamp mellom
Førde og Eid i 3. divisjon kvinner er avlyst på grunn av at Eid
ikkje kan stille lag.
Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir
sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste
sesong spele i 2. divisjon.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3 |
|
13.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 13. september
|
Tornado Måløy såg rødt fleire gongar i dagens kamp mot Skarbøvik.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Åsane Fotball Damer - Kaupanger 0-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik
0-2 Camilla Ervik
2. divisjon avdeling 3
Florø - Stord 6-3 (3-1)
0-1 Fredrik Heimro (3. min)
1-1 Stefan Aase (15. min)
2-1 Vegard Dyrstad (23. min)
3-1 Tord Hovden (25. min)
4-1 Christer Husa (48. min)
4-2 Tord Harald Aarland Skår (55. min)
4-3 Robert Alsaker (60. min)
5-3 Peter Aase (80. min)
6-3 Peter Aase (82. min)
3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Skarbøvik 1-3 (0-0)
1-0 Vegard Holvik (58. min)
1-1 Jesper Kringstad Bjerknes, straffe (60. min)
1-2 Adnan Chafouh Idrissi (66. min)
1-3 Nils Ottar Sandø (81. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Larsnes/Gursken - Tertnes 0-5
Bergsøy - Arna Bjørnar 2-1
Norborg - Stryn 0-5
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9
4. divisjon
Skavøypoll - Dale 2-1 (2-0)
1-0 Chris Nedreberg Silden (38. min)
2-0 Rune Solvang (45. min+1)
2-1 Frank Vik (83. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Selje - Hornindal 3-1 (0-1)
0-1 Antonio Sander Heggen (38. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (53. min)
2-1 Joachim Refvik (74. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (75. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
13.09 Kampar i dag,
laurdag 13. september
|
Tornado Måløy møter i dag Skarbøvik på Refvik Stadion.
Chris Andre Nore blei matchvinnar då TMFK snudde 2-4 til 5-4 mot
Aafk 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Åsane Fotball Damer - Kaupanger
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 17 16 1 0 71 - 6 49
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 16 10 1 5 37 - 24 31
Sarpsborg 08 16 9 3 4 40 - 32 30
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Åsane Fotball Damer 17 5 3 9 19 - 35 18
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Fløya 16 1 5 10 15 - 40 8
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7
2. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Florø - Stord
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 19 10 4 5 43 - 24 34
Egersunds 19 9 5 5 33 - 27 32
Vidar 19 8 6 5 31 - 24 30
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 19 7 4 8 32 - 28 25
Lyn 19 7 3 9 27 - 28 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14
3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Larsnes/Gursken - Tertnes
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Skarbøvik
Kl. 16.00 Bergsøy - Arna Bjørnar
Kl. 16.00 Norborg - Stryn
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 19 7 3 9 36 - 39 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9
4. divisjon
Kl. 16.00 Skavøypoll - Dale
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Selje - Hornindal
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
12.09 Resultat kampar i dag,
fredag 12. september
|
Sandane hadde seieren i lomma heime mot Fjøra.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Høyang 3-1 (0-1)
0-1 Elisabeth Frafjord Nessa
1-1 Marianne Tvedt
2-1 Andreea Marusia Sandor
3-1 Amalie Hatlevoll
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3
4. divisjon
Sandane - Fjøra 3-3 (1-1)
0-1 Andreas Lunde Hjeltnes (4. min)
1-1 Mads Wie (31. min)
2-1 Thomas Dyrrdal (63. min)
3-1 Mads Wie (67. min)
3-2 Sjølvmål (83. min)
3-3 Knut Ola Høvik (85. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Kaupanger - Vik 6-1
Tambarskjelvar - Årdal 2 2-0
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11
5. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Veitastrond 2-5
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
6. divisjon avdeling 2
Hyen - Atløy 3-1 (1-1)
1-0 Svein Rune Kjøllesdal (16. min)
1-1 Joakim Vågene Follevåg (30. min)
2-1 Tautvydas Jankunas (51. min)
3-1 Tautvydas Jankunas (86. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 11 4 2 5 25-42 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8
6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Stadlandet 4-2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Oppstryn 12 3 2 7 26-36 11
Stadlandet 12 3 1 8 25-41 10
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5 |
|
12.09 Brann møter
Rosenborg i semifinalen i NM G19
|
Oliver Rotihaug og Brann vann 5-0 borte mot Florø i
kvartfinalen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Brann med Oliver Rotihaug
på laget skal møte Rosenborg med Jacob Storevik mellom stengene i
semifinalen i NM G19 Telenor Cup. Brann som spelte borte mot Florø i
sist runde er sett opp med heimekamp. Rosenborg vann sin kvartfinale
heime mot Vålerenga 2-0.
I den andre semifinalen spelar Lillestrøm heime mot Viking.
Semifinalane er terminfesta til laurdag 27. september.
Finalen i NM G19 Telenor blir denne sesongen spelt i Telenor Arena
fredag 21. november. |
|
12.09 Kampar i dag,
fredag 12. september
|
Fjøra skal i dag møte Sandane på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll 6. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 11 6 4 1 41-12 22
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3
4. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Fjøra
Kl. 19.00 Kaupanger - Vik
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Årdal 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 17 5 4 8 31-39 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 17 3 4 10 35-53 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Eikefjord - Veitastrond
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hyen - Atløy
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 10 3 1 6 24-36 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Oppstryn - Stadlandet
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5 |
|
11.09 Resultat kampar i dag,
torsdag 11. september
|
Susanne Myrland scora eit mål i dagens kamp mot
Sogndal 2.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner avdeling 1
Jotun/ÅTIL - Sogndal 2 3-4 (2-2)
0-1 Anita Sva (2. min)
1-1 Jenny Hovland (26. min)
2-1 Jenny Hovland (32. min)
2-2 Kari Bakke (42. min)
3-2 Susanne Myrland (55. min)
3-3 Kari Loftesnes (57. min)
3-4 Kari Loftesnes (65. min)
Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Jotun /ÅTIL 8 4 0 4 28 - 22 12
Balestrand 6 2 0 4 10 - 30 6
Lærdal 7 1 0 6 11 - 33 3
6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Balestrand 2 7-0 (1-0)
1-0 Idar Bø (41. min)
2-0 Marius Sundal (47. min)
3-0 Ørjan Fåberg (48. min)
4-0 Idar Bø (60. min)
5-0 Kim-Rudi Kristiansen (61. min)
6-0 Ørjan Fåberg (90. min+1)
7-0 Kim-Rudi Kristiansen (90. min+2)
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 9 5 2 2 22-11 17
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 9 1 0 8 6-47 3 |
|
11.09 Perfekte forhold
på Florø Stadion
|
Even Hamn står for arbeidet på Florø Stadion.
Sjå
fleire bilder frå Florø Stadion.
|
Ingen av dei som har vore
på Florø Stadion denne sesongen har kunne unngått å ha lagt merke
til den flott grasbana.
Han som skal ha æra for dette er Even Hamn som gjer alt arbeidet på
Florø Stadion. Hamn legg sjela si i arbeidet og ingenting blir
overlatt til tilfeldighetene. Då underteikna var på synfaring på
Florø Stadion tysdag var Hamn i gang med å fjerne uønska gras på
bana.
Even Hamn og Terje Rognsø har eit tett samarbeid om bruk av Florø
Stadion, noko som er avgjerande for at bana til ein kvar tid er så
bra.
Florø Stadion har heilt sikkert ei av dei beste grasmattene i Norge.
Sjå
fleire bilder frå Florø Stadion.
|
Allereie til cupkampen mot Førde 24. april var Florø Stadion
glimrande.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Frå seriekampen mellom Florø og Førde 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Even Hamn brukte fire timar å trakke bana etter
kampen
mellom Florø og Brann i G19 Telenor Cup søndag.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
11.09 Stryn 2 vann 3-1
heime mot Hornindal
|
Håvard Sollid og Hornindal tapte i går kveld 3-1
borte mot Stryn 2.
Bildet er frå kampen mellom Hornindal og Stryn 2 1. august 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann i går kveld
3-1 heime mot Hornindal i 5. divisjon avdeling 2. Simen
Christoffer Rye Hestenes, Rasmus Bø og Anurathan Velalakan scora for
Stryn 2, medan tidligare Strynspelar Erick Vhiestrox sette inn
Hornindal sitt trøstemål på overtid.
Kampen blei spelt på kunstgrasbana i Stryn
Stryn 2 - Hornindal 3-1 (1-0)
1-0 Simen Christoffer Rye Hestenes (30. min)
2-0 Rasmus Bø (51. min)
3-0 Anurathan Velalakan (71. min)
3-1 Erick Vhiestrox (90. min)
Rødt kort:
Fredrik Drageset (24. min, to gule kort)
Dommar: Rune Haugland, Haugen IL
Stryn 2:
Adrian Grodås
Vegard Vatn Øvreberg
Julian Hove
Are Njøten
Simen Christoffer Rye Hestenes
John Marius Berger
Anurathan Velalakan
Jens August Guddal Muri
Rasmus Bø
Eirik Bøe
Jan Marius Brekke
Petter Hammer
Per Ole Tenden
Mathias Garlid
Darco Stojkovic
Jon-Terje Tjellaug
Hornindal:
Kjetil Svarstad
Håvard Sollid
Jan Rune Oppheim
Tarjei Andreas Lødøen
Idar Nedre-Flo
Marius Lødøen
Isak Fotland Fænn
Erick Vhiestrox
Lars Midthjell Gjørven
Verner Myklebust
Antonio Nygård Heggen
Svein Olav Nordang Solum
Alexander Taraldset
Fredrik Drageset
Torbjørn Flåm
Sturla Børge Lødøen
Henrik Grodås
Bård Ove Bergset
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Stryn 2 12 5 1 6 37-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
|
|
11.09 Vebjørn debuterar
som hovuddommar i 2. divisjon
|
Vebjørn Nord Haugland var dommar i cupkampen
Stryn-TMFK 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Vebjørn Nord Haugland er
sett opp som hovuddommar i 2. divisjonskampen mellom Fyllingsdalen
og Florø 27. september.
18-åringen frå Haugen, som no dømmer for Eid, får dermed sin debut
som hovuddommar i 2. divisjon to dagar etter at han fyller 19 år.
Vebjørn Nord Haugland dømmer denne sesongen fast i 3. divisjon og er
assistentdommar i 2. divisjon.
- Eg satsar som hovuddommar, og vil prøve å bli så god som mulig som
dette. Eg kjem til å spesialisere meg meir og meir som hovuddommar,
men slik er det i grunnen allereie, seier Nord Haugland som studerar
på Høgskulen i Sogndal.
Neste oppdrag for Hauaren er kampen i 5. divisjon avdeling 1 mellom
Bjørn og Førde på Gaupne Stadion 14. september. Helga etter er han
hovuddommar i storkampen i Nordfjord mellom Stryn og Tornado Måløy.
|
Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass
på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon
som 14-åring.
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen
mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Vebjørn Nord Haugland var som 16-åring fast hovuddommar i 4.
divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
11.09 Kampar i dag,
torsdag 11. september
|
Jenny Hovland og Jotun/ÅTIL møter i ettermiddag
Sogndal 2.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 18.00 Jotun/ÅTIL - Sogndal 2
Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 6 6 0 0 39 - 4 18
Jotun /ÅTIL 7 4 0 3 25 - 18 12
Balestrand 6 2 0 4 10 - 30 6
Lærdal 7 1 0 6 11 - 33 3
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo - Balestrand 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 8 1 0 7 6-40 3 |
|
10.09 5. serierunde G16
1. divisjon haust
|
Runar Vikum scora tre mål i dagens kamp mot Eid på
Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det har i dag blitt spelt
to kampar i G16 1. divisjon haust. Førde vann 7-2 borte mot Eid, medan Sogndal vann
2-1 borte mot Jotun.
Kampen mellom Tornado Måløy og Florø er utsett til søndag 5.
oktober.
Eid - Førde 2-7 (2-3)
1-0 Sindre Hafsås (12. min)
1-1 Tobias Hoff (16. min)
2-1 Vebjørn Høynes (23. min)
2-2 Runar Vikum (38. min)
2-3 Elias Rognebakke (40. min)
2-4 Runar Vikum (43. min)
2-5 Oscar Roti (66. min)
2-6 Runar Vikum (69. min)
2-7 Elias Eide (72. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Jotun - Sogndal 1-2 (0-2)
0-1 Magnus Håvik
0-2 Håkon Orrestad
1-2 Olav Nundal
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 5 3 1 1 19-12 10 poeng
Sogndal 5 2 2 1 9-9 8 poeng
Førde 3 2 1 0 14-4 7 poeng
Florø 2 1 0 1 5-7 3 poeng
Jotun 2 0 0 2 3-5 0 poeng
Tornado Måløy 3 0 0 3 4-17 0 poeng
|
|
10.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
2028 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
09.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 9. september
|
Chris Nedreberg Silden scora to mål i dagens kamp mot
Flatraket/Selje 2.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Høyang 23. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Balestrand 2 5-0 (3-0)
1-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (28. min)
2-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (45. min)
3-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (45. min+1)
4-0 Magnus Are Beier (71. min)
5-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (90. min)
Jølster 2 - Hyllestad/Dale 2 2-6
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 8 1 0 7 6-40 3
6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Tempo 3-2
Gaular - Hyen 11-1
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 10 3 1 6 24-36 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8
6. divisjon avdeling 3
Vikane/Loen - Tornado Måløy 2 1-1 (0-1)
Mål Tornado Måløy 2: Christian Lofnes
Skavøypoll 2 - Flatraket/Selje 2 4-2 (4-1)
Mål Skavøypoll 2: Chris Nedreberg Silden (2), Sujeevan Mohanarajah
og Christian Trygve Bjerkreim
Mål Flatraket/Selje 2: Magnus Rye og Jørgen Ødegård
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5 |
|
09.09
Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde
|
Vegard Savland fortvilar etter å ha dunka ballen i
tverrliggaren mot
gamle lagkameratar i kampen mot Tertnes på Stryn Stadion 30. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Jostein Sandøy og Kåre Åmot leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Sandøy og Åmot leiar
tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Jo Inge Skålbones, Runar
Nøstdal og Steinar Bakka.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 19. serierunde:
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9
Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jostein Sandøy 34 3
2 Kåre Åmot 34 3
3 Are Bjørgum 36 3
4 Jo Inge Skålbones 36 3
5 Runar Nøstdal 36 3
6 Steinar Bakka 36 3
7 Espen Solhaug 36 2
8 Håvard Hetle 36 2
9 Inge Visnes 36 2
10 Kay Ove Hafsås 36 1
11 Steinar Aabrekk 36 1
12 Jon Navarsete 38 3
13 Idar Taklo 38 1
14 Inge Matias Tvinnereim 38 1
15 Anne Karin Rand Torheim 39 2
16 Unni Helland 40 3
17 Ingun Nes Aabrekk 40 2
18 John Os 40 2
19 Odd Drabløs 40 2
20 Paul Glosvik 40 1
21 Ole Martin Rotihaug 40 0
22 Sander Nyland 40 0
23 Arthur Norevik 41 2
24 Bente Fosse 41 2
25 Børge Strandos 42 4
26 Håkon Skjerven 42 4
27 Svein Arne Hagen 42 3
28 Tommy Totland Hauge 42 3
29 Jan Martin Starheim 42 1
30 Rolf Kåre Almenning 42 1
31 Ronny Berg 42 1
32 Halvor Lie 44 3
33 Ole-Andreas Aarvik 44 3
34 Stig Roar Hakkebo 44 3
35 Alf-Tore Tvendeseter 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Rasmus Aarflot 44 2
38 Bjørn-Helge Haugen 44 1
39 Dan Jøran Hafsås 44 1
40 Emil Allesøe 44 1
41 Hans Ole Svarstad 44 1
42 John Roar Øien 45 0
43 Gudmund Wie 46 4
44 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 3
45 Jarle Christensen 46 3
46 Yngve Tolaas 46 3
47 Roger Hollevik 46 2
48 Stig Nord 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Geir Egil Olsen 46 1
51 Kenneth Rakkenes 46 1
52 Oddne Årdal 46 1
53 Tom Rene Ørnehaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Henriette Naustdal 46 0
56 Andreas Vereide 48 3
57 Bjørn Ove Hersdal 48 3
58 Elias Åsebø 48 3
59 Tore Ola Sundal 48 3
60 Edvard Nordang 48 2
61 Kai-Alvar Brandsøy 48 2
62 Kåre Selseng 48 2
63 Magne Elde 48 2
64 Oddmund Balsnes 48 2
65 Ole Morten Kvam 48 2
66 Pål Fossnes 48 2
67 Rasmus Gausemel 48 2
68 Einar Orten Trovåg 48 1
69 Eivind Skrede 48 1
70 Erik Amble Haugen 48 1
71 Olav R. Haugen 48 1
72 Sigmund Arentz Enger 48 1
73 Stein Roar Moheim 48 1
74 Eli Anne Dvergsdal 48 0
75 Gjert Nygård 48 0
76 Nils Tore Krosshaug 48 0
77 Runar Hove 48 0
78 Aleksander Kvernevik 50 3
79 Kristen H. Heggedal 50 3
80 Arve Lote 50 2
81 Børge Hansen 50 2
82 Jan Ove Møll 50 2
83 Egil Haugland 50 1
84 Jarle Hafsås 50 1
85 Leif Arne Tveit 50 1
86 Sindre Nordang 50 1
87 Stig Hermann Hagen 50 1
88 Tore-Christian Gjelsvik 50 1
89 Marius Schjei Dahl 50 0
90 Øyvind Løkling 50 0
Sjå heile lista etter 19. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
09.09 Kampar i dag,
tysdag 9. september
|
Skavøypoll 2 møter i dag Flatraket/Selje 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jølster 2 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Balestrand 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 9 8 0 1 42-7 24
Sogndal 4 9 5 1 3 24-10 16
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 9 1 1 7 10-34 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Tempo
Kl. 19.00 Gaular - Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Vikane/Loen
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Flatraket/Selje 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 11 8 1 2 39-17 25
Vikane /Loen 11 8 1 2 34-19 25
Tornado Måløy 2 11 7 1 3 41-30 22
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 11 1 2 8 25-47 5 |
|
08.09 Resultat kampar i dag,
måndag 8. september
|
Fredrik Flo scora to mål i dagens kamp mellom Vik og
Sogndal 3.
Bildet er frå kampen Stryn-Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Høyang - Førde 2-2 (2-1)
1-0 Camilla Ueland (2. min)
1-1 Marthe Sjøvold (13. min)
2-1 Martine Nygård Ullebø (42. min)
2-2 Linn Fjæren (78. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 11 6 4 1 41-12 22
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3
4. divisjon
Førde 2 - Kaupanger 3-1
Vik - Sogndal 3 0-9
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 17 5 4 8 31-39 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 17 3 4 10 35-53 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11
5. divisjon avdeling 1
Syril - Bjørn 0-7
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
5. divisjon avdeling 2
Jølster - Eid 2 4-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
08.09 Selje Tine
Fotballskule 2014
|
|
Fotballgruppa i Selje
arrangerte fredag og laurdag i fint sommarvær den 10. utgåva av
Selje Tine-Fotballskule.
Totalt deltok 87 spelarar i alderen 6 til 15 år på årets
fotballskule. I følge arrangøren gjekk arrangementet som planlagt.
Alle deltakarane fekk fine premiar: Umbro-fotball, Tine-ryggsekk,
t-skjorte og diplom. Begge dagane blei det servert lunch med drikke,
og det var open kiosk.
Arrangøren ynskjer å rette ei stor takk til trenarar/instruktørar
(Selje IL trenarar og A-lagsspelarar), arrangørstab og alle
deltakarar for god innsats og gjennomføring.
|
Foto: Selje Fotball |
|
08.09 Kampar i dag,
måndag 8. september
|
Ole Martin Eide og Jølster møter i ettermiddag Eid 2 på Skei
Stadion.
Bildet er frå kampen Stryn-Jølster på Stryn Stadion 26. juni 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 18.15 Høyang - Førde
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3
4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Kaupanger
Kl. 19.00 Vik - Sogndal 3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Bjørn
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Jølster - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0 |
|
07.09 Resultat kampar i dag,
søndag 7. september
|
Oliver Rotihaug var svært delaktig i Brann sin 5-0
seier mot Florø.
På bildet ser vi eidaren i lag med Brann sine målscorarar: Mathias
Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg
Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
NM G19 Telenor Cup
Florø - Brann 0-5 (0-2)
0-1 Mathias Wåge Raum (14. min)
0-2 Joachim Soltvedt (45. min+1)
0-3 Håkon Lorentzen (58. min)
0-4 Håkon Lorentzen (62. min)
0-5 Fredrik Svartberg Tonholt (68. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
2. divisjon avdeling 3
Førde - Fyllingsdalen 2-2 (2-1)
1-0 Eirik Flatjord (8. min)
1-1 Geir Andre Herrem (38. min)
2-1 Eiri Lund Holm (45. min)
2-2 Ahmed El Amrani (56. min)
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 19 10 4 5 43 - 24 34
Egersunds 19 9 5 5 33 - 27 32
Vidar 19 8 6 5 31 - 24 30
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 19 7 4 8 32 - 28 25
Lyn 19 7 3 9 27 - 28 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14
3. divisjon avdeling 8
Arna Bjørnar - Eid 5-1 (1-0)
1-0 Mats-Andre Lundekvam Olsen (25. min)
2-0 Robin Eriksen (63. min)
3-0 Mats-Andre Lundekvam Olsen (77. min)
3-1 Torbjørn Aabrekk (79. min)
4-1 Robin Eriksen (85. min)
5-1 Tor-Atle Kvamsdal Myrmel (90. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9
3. divisjon kvinner
Florø - Kaupanger 2 1-1 (1-1)
0-1 Ingrid Hagen (7. min)
1-1 Julie Fosse Førde (45. min+1)
Eid - Breimsbygda/Sandane 0-3 (0-3)
0-1 Maria Kleppe
0-2 Marte Sandal Gangsø
0-3 Kristin Myklebust
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3
4. divisjon
Årdal 2 - Skavøypoll 2-2 (1-1)
Florø 2 - Tambarskjelvar 8-0 (5-0)
Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11
5. divisjon avdeling 1
Jotun - Lærdal 0-3
Veitastrond - Balestrand 7-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2
5. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Stryn 2 5-2 (2-1)
1-0 Kim Vik (11. min)
2-0 Chris Adrian Steinsvik (27. min)
2-1 Anurathan Velalakan (38. min)
3-1 Haakon Hopen (59. min)
4-1 Ole Kristian Førde (64. min)
4-2 Anurathan Velalakan (77. min)
5-2 Ole Kristian Førde (82. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Bremanger - Breimsbygda 4-2
Kampen mellom Hornindal og Anga er avlyst på grunn av at Anga ikkje
kunne stille lag.
Resultatet blir dermed sett til 3-0 til Hornindal.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0
6. divisjon avdeling 2
Atløy - Svelgen 8-0
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8 |
|
07.09 Kampar i dag,
søndag 7. september
|
Kan desse spelarane sende Florø vidare til
semifinalen i NM G19.
Bildet er frå heimekampen mot Lyn på Florø Stadion 13. juli.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
NM G19 Telenor Cup
Kl. 15.00 Florø - Brann
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Førde - Fyllingsdalen
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Arna Bjørnar - Eid
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9
3. divisjon kvinner
Kl. 12.30 Florø - Kaupanger 2
Kl. 14.00 Eid - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Kl. 15.00 Årdal 2 - Skavøypoll
Kl. 18.00 Florø 2 - Tambarskjelvar
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Jotun - Lærdal
Kl. 15.00 Veitastrond - Balestrand
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 12.30 Florø 3 - Stryn 2
Kl. 15.00 Bremanger - Breimsbygda
Kampen mellom Hornindal og Anga er avlyst på grunn av at Anga ikkje
kunne stille lag.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 12 1 0 84-2 37
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 12.30 Atløy - Svelgen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 11 2 2 7 25-45 8 |
|
06.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 6. september
|
Gisle Myhre scora TMFK sitt andre mål i dagens seier borte mot Tertnes.
På bildet jublar Myhre etter å ha sikra seieren mot Høyang i 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Kongsvinger 3-2 (1-1)
1-0 Camilla Ervik (21. min)
1-1 Ida Bergersen (33. min)
2-1 Synne Sofie Christiansen (47. min)
3-1 Camilla Ervik (66. min)
3-2 Thea Krossøy (77. min)
Sjå eiga sak om denne kampen.
Tabell
1. divisjon kvinner
Sandviken 16 15 1 0 69 - 6 46
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7
2. divisjon kvinner avdeling 6
Nidelv - Stryn 1-0
Tabell
2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 16 14 1 1 58 - 11 43
Trondheims-Ørn 2 16 13 1 2 83 - 12 40
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Clausenengen 16 6 2 8 23 - 54 20
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 15 5 2 8 18 - 29 17
Træff 16 5 2 9 29 - 42 17
Stryn 18 0 0 18 12 - 87 0
3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Årdal 1-1 (1-0)
1-0 Ken Joar Frøyen (35. min)
1-1 Preben Strypet, straffe (77. min)
Tertnes - Tornado Måløy 2-3 (0-1)
0-1 Erik Forthun (45. min)
0-2 Gisle Myhre (62. min)
0-3 Erlend Nygård Kvalheim (74. min)
1-3 Henrik Reigstad (80. min)
2-3 Ivar Mykkeltvedt (87. min)
Hødd 2 - Larsnes/Gursken 6-0 (2-0)
1-0 Erik Sandal (7. min)
2-0 Joachim Magnussen (17. min)
3-0 Bendik Rise (47. min)
4-0 Bendik Rise (76. min)
5-0 Henrik Grimstad (85. min)
6-0 Henrik Grimstad (87. min)
Aalesund 2 - Bergsøy 3-0 (1-0)
1-0 Mustafa Abdellaoue (43. min)
2-0 Jørgen Hatlehol (47. min)
3-0 Mustafa Abdellaoue (53. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9
Kampfakta frå kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering. |
|
06.09 Kaupanger vann
3-2 heime mot Kongsvinger
|
Camilla Ervik scora to mål i dagens seier mot Kongsvinger.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Kaupanger vann i dag 3-2
heime mot Kongsvinger. Camilla Ervik (2), og Synne Sofie
Christiansen scora for Kaupanger, medan Ida Bergersen og Thea
Krossøy sette inn bortelaget sine mål.
Kaupanger - Kongsvinger 3-2 (1-1)
1-0 Camilla Ervik (21. min)
1-1 Ida Bergersen (33. min)
2-1 Synne Sofie Christiansen (47. min)
3-1 Camilla Ervik (66. min)
3-2 Thea Krossøy (77. min)
Rødt kort: Henriette Helle, Kaupanger (38. min) og Tuva
Rolstad Nilsen, Kongsvinger (90. min)
Gult kort: Synne Sofie Christiansen, Kaupanger
Dommar: Terje Holvik, Sandane
Assistentdommarar: Per Olav Erikstad, Jølster og Sindre
Myrvang, Sogndal
Kaupanger:
Anette Saltskår
Henriette Helle
Åshild Hereid Haugen
Ingri Ness
Kristin Haugland Orrestad
Andrea Hopen
Synne Sofie Christiansen
Martine Wolff Nesse (Vårin Ness 46. min)
Andrine Njøsen Helgås (Marit Fiskvik 46. min)
Camilla Ervik
Vilde S. Vrålid (Karianne Kvam Gurvin 81. min)
Kongsvinger:
Madeleine Samuelsen
Johanne Krogsrud Christiansen
Emma Vestby Kornstad (Dina Støve 88. min)
Tuva Rolstad Nilsen
Caroline Vad Østby
Thine Hestnes
Nora Hanssen
Ida Bergersen
Dorte Kvilten (Sara Asakskogen 72. min)
Pernille Velta
Thea Krossøy
Tabell
1. divisjon kvinner
Sandviken 16 15 1 0 69 - 6 46
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7 |
|
06.09 Kampar i dag,
laurdag 6. september
|
Kaupanger sitt damelag møter i dag Kongsvinger på heimebane.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Kongsvinger
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 15 14 1 0 63 - 6 43
Urædd 15 10 2 3 34 - 14 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 15 7 5 3 25 - 24 26
Lyn 15 7 1 7 30 - 25 22
Kongsvinger 15 4 5 6 21 - 29 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Fart 15 3 5 7 25 - 39 14
Grei Kvinner Elite 15 3 4 8 17 - 35 13
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7
Kaupanger 15 1 1 13 13 - 38 4
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 15.00 Nidelv - Stryn
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 15 13 1 1 52 - 11 40
Trondheims-Ørn 2 15 13 0 2 82 - 11 39
Tynset 16 9 3 4 46 - 30 30
Hødd 15 9 1 5 37 - 37 28
Verdal 14 6 3 5 41 - 33 21
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Clausenengen 15 6 2 7 23 - 48 20
Træff 15 5 2 8 29 - 37 17
Volda 16 4 2 10 31 - 35 14
Nidelv 14 4 2 8 17 - 29 14
Stryn 17 0 0 17 12 - 86 0
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Årdal
Kl. 15.00 Tertnes - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Hødd 2 - Larsnes/Gursken
Kl. 18.00 Aalesund 2 - Bergsøy
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9 |
|
05.09 Bruttotroppen til SFFK J2001
|
Sara Hove frå Selje er teken ut i bruttotroppen til
SFFK J2001.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
|
Sogn og Fjordane
Fotballkrets har teke ut bruttotroppen til SFFK J2001.
Trenarar for SFFK J2001 er Torbjørn Gran, Ole Johnny Djupegodt og
Geir Skaaden.
Bruttotropp SFFK J2001:
Ingeborg Osland, Kaupanger IL
Julie Årøy, Sogndal IL Fotball
Vilde Slåen Nornes, Sogndal IL Fotball
Kristin B. Lykkeslett, Sogndal IL Fotball
Hanna Krosshaug, Syril
Andrea Henjesand, Syril
Synne Gjerde, Syril
Sara Felde Liljedal, Syril
Martine Jakobsen, Sandane TIL
Sara Hove, Selje IL
Martine Refsnes Nøstdal, Selje IL
Kaisa Wemby, Stryn T&I
June Kleppenes Saarheim, Breimsbygda IL
Hege Gjesdal, Eikefjord IL
Mariell Loftheim, Askvoll Holmedal IL
Rakel Vilnes Helgheim, Førde IL Fotball
Anna Gloppen, Førde IL Fotball
Thea Salbu, Dale IL
Elise Dobbe Personbråten, Tambarskjelvar IL
Jennifer Mjøs, Aurland IL
Sara Brandsdal, IL Jotun
Gyrid Øygard, Jølster IL |
|
05.09 Bruttotroppen til SFFK G2001
|
Jonas Våge (TMFK) og Eirik Lereng (Jotun) er begge
med i bruttotroppen.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
|
Sogn og Fjordane
Fotballkrets har teke ut bruttotroppen til SFFK G2001.
Trenarar for SFFK G2001 er Øystein Lindesteg Rinde og Jarle
Christensen.
Bruttotropp SFFK G2001:
Tord Hansen Solvåg, Florø SK
Kristoffer Magnussen, Florø SK
Nicholas Knutsen, Florø SK
Leander Agledal, Florø SK
Even Johan Haslerud, Florø SK
Marius Arntsen, Stryn T&I
Peter Frausing, Stryn T&I
Anders Berentzen, Stryn T&I
Eirik Lereng, Jotun IL
Aasmund Kjellson Nesse, Jotun IL
Jon Skjerdal, Sogndal IL Fotball
Daniel Tonheim, Sogndal IL Fotball
Patrick Uglane, Sogndal IL Fotball
Eivind Helgesen, Sogndal IL Fotball
Stian Hellebø, Årdalstangen IL
Håvard Kroken, Hornindal IL
Odin Koskinen, Førde IL Fotball
Vebjørn Løkkebø, Førde IL Fotball
Sander Aamelfot, Førde IL Fotball
Eivind Frøholm, Førde IL Fotball
Magnus Risnes Wolff, Syril
Eirik Sæten, Loen IL
Jakob Hagen, Eid IL
Abraham Johnny, Sandane TIL
Jonas Våge, Tornado Måløy FK
Jørgen Natvik, Jotun IL |
|
05.09 Midthjell
i aksjon i EM-kvalifiseringskamp
|
Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og
Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sven Erik Midthjell er
sett opp som fjerdedommar i EM-kvalifiseringskampen mellom
Tyskland og Skottland.
Kampen blir spelt på BVB Stadion Dortmund søndag 7. september klokka
20.45.
Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar
Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn
4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid
Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Flint, Kolstad og
Tore Hansen, Feda |
|
05.09 Resultat kampar i dag,
fredag 5. september
|
Vegard Savland scora Stryn sitt mål i dagens bortekamp mot
Skarbøvik.
Bildet er frå heimekampen mot Arna Bjørnar på Stryn Stadion 16.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Kampfakta frå kampane Ålgård-Florø, Skarbøvik-Stryn og Dale-Sandane er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
2. divisjon avdeling 3
Ålgård - Florø 4-3 (2-1)
1-0 Geir Dahle Høyland (7. min)
1-1 Christer Husa (20. min)
2-1 Andreas Ravndal (31. min)
2-2 Tord Hovden (53. min)
3-2 Andreas Ravndal (60. min)
4-2 Geir Dahle Høyland (69. min)
4-3 Simen Reksten Solheim (82. min)
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 18 11 3 4 43 - 19 36
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Stabæk 2 18 8 0 10 28 - 34 24
Grorud 18 6 5 7 28 - 31 23
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Stord Fotball 18 6 3 9 26 - 35 21
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14
3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Stryn 1-1 (0-0)
0-1 Vegard Savland (67. min)
1-1 Nils Ottar Sandø (69. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Høyang - Førde
NB! DENNE KAMPEN ER FLYTTA TIL MÅNDAG 8. SEPTEMBER KL. 18.15.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Dale - Sandane 1-1 (0-1)
0-1 Thomas Dyrrdal (44. min)
1-1 Einar Aase (79. min)
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 1
Førde 3 - Eikefjord 2-3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2 |
|
05.09 Kampar i dag,
fredag 5. september
|
Florø møter i ettermiddag Ålgård på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Førde 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Ålgård - Florø
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 18 11 3 4 43 - 19 36
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 18 7 7 4 33 - 28 28
Fana 18 7 5 6 36 - 34 26
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Stabæk 2 18 8 0 10 28 - 34 24
Grorud 18 6 5 7 28 - 31 23
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Brann 2 18 7 1 10 30 - 47 22
Stord Fotball 18 6 3 9 26 - 35 21
Ålgård 18 3 2 13 18 - 42 11
3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Skarbøvik - Stryn
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Høyang - Førde
NB! DENNE KAMPEN ER FLYTTA TIL MÅNDAG 8. SEPTEMBER KL. 18.15.
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Sandane
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Førde 3 - Eikefjord
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2 |
|
04.09 Resultat kampar i dag,
torsdag 4. september
|
Thomas Frichsen senka i dag Fjøra med to scoringar på
Fosshaugane.
Bildet er frå bortekampen mot Sogndal 3 20. september 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Høyang vann i ettermiddag
noko overraskande 2-1 borte mot Fjøra på Fosshaugane Campus. Thomas
Frichsen scora begge måla til Høyang, medan Arild Lunde Underdal
sette inn Fjøra sitt trøystemål.
I ein kamp i vår lokale 3. divisjon spelte Nordborg uavgjort 1-1
heime mot Spjelkavik.
3. divisjon avdeling 8
Norborg - Spjelkavik 1-1 (1-1)
1-0 Joakim Roald (24. min)
1-1 Tore Johan Gjerde (33. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
4. divisjon
Fjøra - Høyang 1-2 (1-1)
0-1 Thomas Frichsen (14. min)
1-1 Arild Lunde Underdal (34. min)
1-2 Thomas Frichsen (80. min)
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
Kampfakta frå dei to kampane er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering. |
|
04.09 Dommarutvikling/kretstiltak
for nye dommarar
|
Jostein Haugland, Rune Haugland og Markus Nybø Bakke var dommartrio
i kampen mellom Stadlandet og Skavøypoll 2 tysdag 2. september.
|
For å arrangere
fotballkampar er ein avhengig av dommarar. Eit nytt kretstiltak for
å få fleire og bedre dommarar er å sette opp personar, som nettopp
har gått rekrutteringskurs, som assistentdommarar i 3. divisjon
kvinner, 5. divisjon og 6. divisjon. Dette er kampar som vanlegvis
ikkje blir avvikla med dommartrio.
Selje har dei siste åra køyrt dommartrio på alle sine heimekampar i
5. divisjon, og ein har sett at dette har fungert glimrande. Nye
dommarar kjem fort inn i seriesystemet, og er potensialet til stades
kan ein raskt få opprykk til assistentdommar i 4. divisjon.
Dommarkomiteen i SFFK håpar at mange kampar i 3. divisjon kvinner,
5. divisjon og 6. divisjon i haust blir avvikla med dommartrio.
Fotballkretsen ynskjer at fleire klubbar kan finne fram
dommarkandidatar for framtida, alder ingen hindring. |
|
04.09 Champions Academy
i Stryn 24.-26. oktober
|
KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.
|
Lær å spille fotball som i Champions League med
Champions Academy.
Har du en drøm om å spille i Champions League?
Vil du lære å gjøre som Messi, Xavi, Robben, Ronaldo og de andre
stjernene?
Champions Academy er en fotballskole for jenter og gutter i alderen 714 år, arrangert av Viasat
i samarbeid med velrennomerte Coerver® Coaching og adidas®
Champions Academy har fokus på ferdigheter, inspirert av det du ser i Champions League, som motiverer
deg til å utvikle dine individuelle ferdigheter og din
spilleforståelse.
Alle deltagerne får:
Den offisielle Champions Academy-drakten·
8 timer med trening over tre dager
Lære av sertifiserte Coerver®-instruktører, som står for treningen alle dager
Sted: Stryn Stadion, fredag 24. oktober, laurdag 25. oktober og
søndag 26. oktober.
Kontakt: info@coerver.no for eventuelle spørsmål Johann Sigurdsson
Tlf 974 99 949
Pris: 895,-
Påmelding:
Spelarar
født 2000-2003.
Spelarar født
2004-2007.
|
|
04.09 Kampar i dag,
torsdag 4. september
|
Fjøra møter i dag Høyang på Fosshaugane Campus.
På bildet jublar Fjøra etter scoring borte mot Skavøypoll 6. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Fjøra møter i ettermiddag
Høyang på heimebane. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.30.
I 3. divisjon avdeling 8 blir det spelt ein kamp i ettermiddag.
Norborg spelar heime mot Spjelkavik på grasbana på Uggedal Stadion
klokka 18.30.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Norborg - Spjelkavik
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
4. divisjon
Kl. 18.30 Fjøra - Høyang
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10 |
|
03.09 4. serierunde G16
1. divisjon haust
|
Kristian Lefdal scora tre mål i dagens bortekamp mot
Florø.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Stryn 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det har i dag blitt spelt
to kampar i G16 1. divisjon haust. Eid vann 5-1 borte mot Florø,
medan Sogndal vann 3-2 heime mot Tornado Måløy.
Kampen mellom Førde og Jotun blei utsett på grunn av at Jotun ikkje
kunne stille lag.
Florø - Eid 1-5 (1-1)
0-1 Daniel Myklebust (12. min)
1-1 Agash Puthi (14. min)
1-2 Kristian Lefdal (50. min)
1-3 Johan Skorge (52. min)
1-4 Kristian Lefdal (73. min)
1-5 Kristian Lefdal (77. min)
Sogndal - Tornado Måløy 3-2 (1-2)
1-0 Torjus Jetmundsen Kvåle (10. min)
1-1 Marcus Eide (20. min)
1-2 Sondre Myre Silden (35. min)
2-2 Magnus Håvik (70. min)
3-2 Torjus Jetmundsen Kvåle (80. min+3)
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 4 3 1 0 17-5 10 poeng
Sogndal 4 1 2 1 7-8 5 poeng
Førde 2 1 1 0 7-2 4 poeng
Florø 2 1 0 1 5-7 3 poeng
Jotun 1 0 0 1 2-3 0 poeng
Tornado Måløy 3 0 0 3 4-17 0 poeng
|
|
03.09 Sondre Myre
Silden teken ut på G15-landslaget
|
Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og
Eid G98 15. mars.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sondre Myre Silden er
teken ut i G15-landslagstroppen som skal spele dobbelkamp borte mot
Sverige.
Kampane blir spelt tysdag 16. og torsdag 18. september.
Troppen:
Emil Gundelach Ødegaard, Lillestrøm SK
Julian Faye Lund, Oppsal IF Fotball
Christian Dahle Borchgrevink, Vålerenga Fotball
Tord Johnsen Salte, Bryne FK
Sondre B. Skulbørstad, Fredrikstad FK
Arne Holter, Lillestrøm SK
Martin Antonsen, FK Bodø/Glimt
Sjur Lothe, SK Haugar
Brage Berg Pedersen, Tromsø IL
Abdul-Basit Agouda, Skeid
Tobias Hammer Svendsen, Molde FK
John Kitolano, Odds BK
Elias Jacobsen, Rosenborg BK
Daniel Johansen, Vindbjart FK
Sondre Myre Silden, Tornado Måløy FK
Eman Markovic, Lyngdal IL
Sebastian Pedersen, Ham-Kam Fotball
Markus Hobbestad, IK Start
|
Sondre Myre Silden i guttekampen mot Eid på Refvik
Stadion 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Stortalentet Tobias Svendsen frå Molde er også
teken ut i troppen.
Bildet er frå kampen mellom SFFK G15 - NRFK G15 i Stryn 9. februar.
Sjå bilder og
fakta frå dagens kretskampar i Stryn. |
|
03.09 Askvoll/Holmedal
vann 3-1 mot Balestrand
|
|
Askvoll/Holmedal vann i
ettermiddag 3-1 heime mot Balestrand på Hilvang.
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Balestrand 3-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2 |
|
03.09 Kampar i dag,
onsdag 3. september
|
Rudi Aalen og Askvoll/Holmedal møter i dag Balestrand på heimebane.
På bildet jublar Aalen etter ei av tre scoringar borte mot Hornindal
i 2008.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Balestrand
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 12 8 1 3 37-23 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Askvoll/Holmedal 11 4 2 5 28-26 14
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2 |
|
02.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 2. september
|
Florø 3 vann i dag 6-0 borte mot Eid 2 på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Breimsbygda/Sandane - Florø 2-0 (1-0)
1-0 Sjølvmål
2-0 Marte Sandal Gangsø
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Sogndal 3 - Førde 2 1-4
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Florø 3 0-6 (0-3)
0-1 Ole Kristian Førde (3. min)
0-2 Kristoffer Sigdestad (4. min)
0-3 Kristoffer Sogdestad (11. min)
0-4 Aksel Bauge (51. min)
0-5 Kristoffer Book (63. min)
0-6 Kristoffer Sigdestad (74. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 12 1 0 84-2 37
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0
6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Jølster 2 5-0
Hyllestad/Dale 2 -Sogndal 4 3-2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 9 8 0 1 42-7 24
Sogndal 4 9 5 1 3 24-10 16
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 9 1 1 7 10-34 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3
6. divisjon avdeling 2
Tempo - Gaular 0-4
Svelgen - Florø 4 3-6
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 11 2 2 7 25-45 8
6. divisjon avdeling 3
Tornado Måløy 2 - Oppstryn 5-3
Flatraket/Selje - Vikane/Loen 0-2
Stadlandet - Skavøypoll 2 2-2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 11 8 1 2 39-17 25
Vikane /Loen 11 8 1 2 34-19 25
Tornado Måløy 2 11 7 1 3 41-30 22
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 11 1 2 8 25-47 5 |
|
02.09 Robin Hjelmeseth
toppscorar i 3. divisjon avd. 8
|
Robin Hjelmeseth i heimekampen mot Eid på Høddvoll 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Robin Hjelmeseth er
toppscorar i 3. divisjon avdeling 8 etter 18 serierundar.
Hødd 2-spelaren står bokført med 17 scoringar, noko som er eit mål
meir enn Nils Ottar Sandø (Skarbøvik) og Sondre Brunstad Fet (Aalesund
2).
17 mål:
Robin Hjelmeseth, Hødd 2
16 mål:
Sondre Brunstad Fet, Aalesund 2
Nils Ottar Sandø, Skarbøvik
11 mål:
Kristian Fardal Opseth, Sogndal 2
Tim Andre Nilsen, Sogndal 2
9 mål:
Ove Balsnes, Eid
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy
8 mål:
Benjamin Mork Kleppe, Hødd 2
Kristoffer Søviknes, Norborg
Andreas Mulelid Kvam, Spjelkavik
Thomas Johannessen, Tertnes
Preben Strypet, Årdal
7 mål:
Elias Dahlberg, Aalesund 2
Henrik Bjørdal, Aalesund 2
Knut-Idar Dalhus, Aalesund 2
Frank Sverre Skorpen, Bergsøy
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2
Jørgen Bjelland, Tertnes
6 mål:
Thomas Sætre Hauge, Larsnes/Gursken
Øyvind Sundnes, Norborg
Daniel Gjerde, Skarbøvik
Tonny Brochmann, Sogndal 2
Truls Hovland, Sogndal 2
Karl Erik Aarsheim, Stryn
Roosevelt Juty Johnny, Stryn
Stian Sandal, Stryn
5 mål:
Robin Eriksen, Arna Bjørnar
Torbjørn Aabrekk, Eid
Bendik Rise, Hødd 2
Franjo Tepurić, Hødd 2
Vegard Savland, Stryn
Terje Kvam Øvstetun, Årdal
4 mål:
Niklas Rekdal, Aalesund 2
Sebastian Andreassen, Aalesund 2
Espen Fedje, Arna Bjørnar
Anders Midthjell, Eid
Anders Vaagen, Larsnes/Gursken
Oskar Gunnarstein, Larsnes/Gursken
Martin Trøen, Sogndal 2
Jonas Myrseth, Spjelkavik
Nick Odell Murphy, Tertnes
Endre Kupen, Tornado Måløy
Christian Stedje, Årdal
Edin Øy, Årdal
3 mål:
Bendik Mathiesen, Aalesund 2
Vegard Agdestein, Arna Bjørnar
Fredrik Muren, Bergsøy
Jose Pablo Peralta, Bergsøy
Elias Lund Johansen, Eid
Espen Standal, Hødd 2
Henrik Grimstad, Hødd 2
Martin Mork Breivik, Hødd 2
Tor-Jørgen Kleppe, Larsnes/Gursken
Elling Mikal Kalvø, Norborg
Robin Skuseth, Skarbøvik
Erik Skaasheim, Sogndal 2
Kenneth Skjerven, Sogndal 2
Mahatma Otoo, Sogndal 2
Kåre Sigve Balsnes, Spjelkavik
Marius Walderhaug Heltne, Spjelkavik
Sondre Skulstad, Spjelkavik
Trond Håkon Edøy, Spjelkavik
Vegard Bruland, Spjelkavik
Emil Allesøe, Stryn
Per Ole Tenden, Stryn
Dylan Anthony Murphy, Tertnes
Glenn Håberg, Tertnes
John Fraser, Tertnes
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Sveinung Daae Frantzen, Tornado Måløy
Vegard Holvik, Tornado Måløy
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Marcin Brzykcy, Årdal
2 mål:
Jo Nymo Matland, Aalesund 2
Sigurd Tafjord, Aalesund 2
Vebjørn Hoff, Aalesund 2
Didrik Sundsbø, Arna Bjørnar
Fredrik Orvedal, Arna Bjørnar
Daniel Jøsok Kvalsvik, Bergsøy
Harald Magne Haugen, Bergsøy
Isak Husøy, Bergsøy
Peter Daniel Baade, Bergsøy
Raymond Rachid, Bergsøy
Sami Zemichael, Bergsøy
Sander Leinebø Ulfstein, Bergsøy
Bjørn Totland, Eid
Kristian Lefdal, Eid
Robert Vik, Larsnes/Gursken
Hans Edvard Nordang, Norborg
Kristoffer Hildrestrand, Norborg
Ole Johan Urke, Norborg
Ole Kristian Aarseth, Norborg
Tarjei Gjerset Urkedal, Norborg
Svein Arve Alnes, Skarbøvik
Ken Joar Frøyen, Sogndal 2
Jonas Hjemaas Fagermo, Spjelkavik
Mathias Eikenes, Spjelkavik
Vegard Hopland, Stryn
Eirik Nielsen Hornnes, Tertnes
Gustav Mohus, Tertnes
Chris André Nore, Tornado Måløy
Eirik Føleide, Tornado Måløy
Erik Hammersvik, Tornado Måløy
Brede Stedje Ylvisåker, Årdal
1 mål:
Erik Dietrichson, Aalesund 2
Izantullah Ahmadzai, Aalesund 2
Jørgen Hatlehol, Aalesund 2
Martin Langva Syversen, Aalesund 2
Thomas Martinussen, Aalesund 2
Vegard Sætre, Aalesund 2
Anders Herland, Arna Bjørnar
Henrik Nyland, Arna Bjørnar
Lars Morten Lie, Arna Bjørnar
Sebastian Haugland, Arna Bjørnar
Steffen Sommerstad, Arna Bjørnar
Andrius Petreikus, Bergsøy
Erik Ulfstein, Bergsøy
Kjetil Steinsvik Paulsen, Bergsøy
Martin Søvik Røren, Bergsøy
Bengt Kongsvoll, Eid
Erik Salveson, Eid
Henning Haugen, Eid
Jan Olav Humborstad, Eid
Øystein Aabrekk, Eid
Isak Haanes, Hødd 2
Mathias Grimstad, Hødd 2
Robin Shroot, Hødd 2
Ruben Brandal, Hødd 2
Vegard Heltne, Hødd 2
Eirik Bringsvor, Larsnes/Gursken
Henrik Rekdal Eidheim, Larsnes/Gursken
Jørn Olsen, Larsnes/Gursken
Karl Bringsvor, Larsnes/Gursken
Daniel Åkre, Norborg
Christoffer Honningsvåg, Skarbøvik
Even Olstad, Skarbøvik
Henrik Synnes, Skarbøvik
Jesper Kringstad Bjerknes, Skarbøvik
Simen Skuseth, Skarbøvik
Sondre Kjølsøy, Skarbøvik
Thomas Hamnes, Skarbøvik
Vebjørn Krøvel, Skarbøvik
Asgrim Farnes, Sogndal 2
Edward Ofere, Sogndal 2
Fredrik Flo, Sogndal 2
Gustav Valsvik, Sogndal 2
Nicklas Sjølie Af Geijerstam, Sogndal 2
Runar Heggestad, Sogndal 2
Øystein Lillesandbu, Sogndal 2
Konstantins Budilovs, Spjelkavik
Marco Iserni-Jønsson, Spjelkavik
Ole André Ringstad, Spjelkavik
Stian Sunde, Spjelkavik
Anurathan Velalakan, Stryn
Justinas Busmic, Stryn
Mathias Garlid, Stryn
Christer Johansen, Tertnes
Frank Lilledal, Tertnes
Steffen Olsen, Tertnes
Birger Silden, Tornado Måløy
Eirik Kvalheim, Tornado Måløy
Eivind Lillebø, Tornado Måløy
Endre Kauppi Straumsheim, Årdal
Fredrik Aspeseter Sørli, Årdal
Robin Moheim, Årdal
Kilde: Nifs.no
|
Nils Ottar Sandø scora eit mål i bortekampen mot Stryn 23. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sondre Brunstad Fet scora tre mål i gårsdagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
02.09
Status tabellkonkurransen etter 18. serierunde
|
Stryn ligg framleis på 4. plass i 3. divisjon
avdeling 8.
På bildet ser vi Vegard Savland fortvile etter å ha dunka ballen i
tverrliggaren mot Tertnes på Stryn Stadion 30. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kåre Åmot frå Førde leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 18. serierunde. Åmot leiar
tabellkonkurransen føre Jo Inge Skålbones, Inge Visnes, Jon
Navarsete og Jostein Sandøy.
Heilt sist i konkurransen ligg Jan Marius Brekke frå Stryn.
Etter 18. serierunde er det premie til den som leiar konkurransen og
til den som ligg heilt sist.
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd: Kåre Åmot
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd: Jan Marius Brekke
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 18. serierunde:
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
Stilling tabellkonkurransen etter 18. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Kåre Åmot 32 4
2 Jo Inge Skålbones 34 4
3 Inge Visnes 34 2
4 Jon Navarsete 36 4
5 Jostein Sandøy 36 3
6 Håvard Hetle 36 2
7 Idar Taklo 36 2
8 Runar Nøstdal 36 2
9 Steinar Aabrekk 36 2
10 Espen Solhaug 36 1
11 Inge Matias Tvinnereim 36 1
12 Odd Drabløs 38 4
13 Steinar Bakka 38 3
14 Sander Nyland 38 2
15 Are Bjørgum 38 1
16 Kay Ove Hafsås 38 1
17 Ingun Nes Aabrekk 40 3
18 Jan Martin Starheim 40 2
19 Rolf Kåre Almenning 40 2
20 John Os 40 1
21 Anne Karin Rand Torheim 41 2
22 Rasmus Aarflot 42 4
23 Tommy Totland Hauge 42 4
24 Børge Strandos 42 3
25 Edgar Flo 42 3
26 Unni Helland 42 3
27 Dan Jøran Hafsås 42 2
28 Emil Allesøe 42 2
29 Ronny Berg 42 2
30 Bjørn-Helge Haugen 42 1
31 Paul Glosvik 42 1
32 Ole Martin Rotihaug 42 0
33 Arthur Norevik 43 2
34 Bente Fosse 43 1
35 Andreas Bjørhovde Heggedal 44 4
36 Håkon Skjerven 44 4
37 Yngve Tolaas 44 4
38 Halvor Lie 44 3
39 Svein Arne Hagen 44 3
40 Hans Ole Svarstad 44 2
41 Ole-Andreas Aarvik 44 2
42 Alf-Tore Tvendeseter 44 1
43 Asle Knut Gangeskar 44 1
44 Kenneth Rakkenes 44 1
45 John Roar Øien 45 0
46 Gudmund Wie 46 5
47 Kai-Alvar Brandsøy 46 3
48 Kåre Selseng 46 3
49 Geir Egil Olsen 46 2
50 Jarle Christensen 46 2
51 Ole Morten Kvam 46 2
52 Roger Hollevik 46 2
53 Eivind Skrede 46 1
54 Henriette Naustdal 46 1
55 Stein Roar Moheim 46 1
56 Stig Roar Hakkebo 46 1
57 Tom Rene Ørnehaug 46 1
58 Kristen H. Heggedal 48 4
59 Aleksander Kvernevik 48 3
60 Oddmund Balsnes 48 3
61 Pål Fossnes 48 3
62 Rasmus Gausemel 48 3
63 Tore Ola Sundal 48 3
64 Andreas Vereide 48 2
65 Bjørn Ove Hersdal 48 2
66 Jarle Hafsås 48 2
67 Leif Arne Tveit 48 2
68 Stig Nord 48 2
69 Terje Grytting 48 2
70 Egil Haugland 48 1
71 Marius Schjei Dahl 48 1
72 Nils Tore Krosshaug 48 1
73 Oddne Årdal 48 1
74 Sigmund Arentz Enger 48 1
75 Stig Hermann Hagen 48 1
76 Tore-Christian Gjelsvik 48 1
77 Einar Orten Trovåg 48 0
78 Gjert Nygård 48 0
79 Olav R. Haugen 48 0
80 Runar Hove 48 0
81 Robert Granum 50 3
82 Arve Lote 50 2
83 Edvard Nordang 50 2
84 Elias Åsebø 50 2
85 Hazhir Alipoor 50 2
86 Jan Ove Møll 50 2
87 Magne Elde 50 2
88 Marita Berget Alsaker 50 2
89 Børge Hansen 50 1
90 Ole Tom Myroldhaug 50 1
91 Eli Anne Dvergsdal 50 0
92 Erik Amble Haugen 50 0
93 Øyvind Løkling 50 0
Sjå heile lista etter 18. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
02.09 Kampar i dag,
tysdag 2. september
|
Stadlandet møter i ettermiddag Skavøypoll 2 på Stadlandet Stadion.
Bildet er frå kampen Stadlandet-Tornado Måløy 29. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Florø
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Breimsbygda /Sandane 9 2 2 5 11-20 8
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.45 Eid 2 - Florø 3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Jølster 2
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 -Sogndal 4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 8 7 0 1 39-5 21
Sogndal 4 8 5 1 2 22-7 16
Hafslo 7 3 2 2 10-11 11
Jølster 2 8 1 1 6 10-29 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Florø 4
Kl. 19.00 Tempo - Gaular
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 10 7 2 1 36-18 23
Tempo 9 4 2 3 40-26 14
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 10 2 2 6 22-39 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Flatraket/Selje - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Stadlandet - Skavøypoll 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 10 8 0 2 37-15 24
Vikane /Loen 10 7 1 2 32-19 22
Tornado Måløy 2 10 6 1 3 36-27 19
Stadlandet 10 3 0 7 21-35 9
Oppstryn 10 2 2 6 19-29 8
Flatraket /Selje 2 10 1 2 7 25-45 5 |
|
01.09 Resultat kampar i dag,
måndag 1. september
|
Sondre Brunstad Fet scora tre mål i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Eid - Aalesund 2 2-4 (1-1)
1-0 Kristian Lefdal (11. min)
1-1 Sondre Brunstad Fet (34. min)
1-2 Sondre Brunstad Fet, straffe (51. min)
1-3 Vegard Sætre (71. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (79. min)
2-4 Sondre Brunstad Fet (83. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tornado Måløy - Hødd 2 0-5 (0-3)
0-1 Sondre Sandnes Beite (14. min)
0-2 Martin Mork Breivik (28. min)
0-3 Sondre Sandnes Beite (37. min)
0-4 Sondre Sandnes Beite (66. min)
0-5 Isak Haanes (85. min)
Bergsøy - Sogndal 2 1-2 (0-1)
0-1 Tim Andre Nilsen, straffe (7. min)
0-2 Tim Andre Nilsen 57. min)
1-2 Isak Husøy (85. min)
Kampfakta frå dei to siste kampane er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9 |
|
01.09 Kampar i dag,
måndag 1. september
|
Eid møter i ettermiddag Aalesund 2 på Eid Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Aalesund 2 på Color Line
Stadion 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Eid - Aalesund 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Hødd 2
Kl. 19.00 Bergsøy - Sogndal 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9 |
|
31.08
Flo med i troppen mot England og Italia
|
Per Egil Flo i fint driv forbi Per Jarle Mathisen i cupkampen mellom
Tornado Måløy og Tornado Måløy på Måløy Stadion 12. mai 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Per Egil Flo er teken ut i den norske
A-landslagstroppen til privatlandskampen mot England og
EM-kvalifiseringskampen mot Italia.
Privatlandskampen borte mot England blir spelt onsdag 3. september,
medan EM-kvalifiseringskampen mot Italia går på Ullevaal Stadion
tysdag 9. september.
Per Egil Flo fekk sin debut på det norske A-landslaget i privatlandskampen mot Emiratene
på Viking Stadion onsdag 27. august.
Troppen:
André Hansen - Odd
Rune Almenning Jarstein - Hertha Berlin
Ørjan Håskjold Nyland - Molde
Mats Møller Dæhli - Cardiff
Omar Elabdellaoui - Olympiacos
Tarik Elyounoussi - Hoffenheim
Vegard Forren - Molde
Tom Høgli - FC København
Ruben Yttergård Jenssen - Kaiserslautern
Stefan Johansen - Celtic
Joshua King - Blackburn
Anders Konradsen - Rennes
Martin Linnes - Molde
Håvard Nielsen - Eintracht Braunschweig
Håvard Nordtveit - Borussia Mönchengladbach
Per Ciljan Skjelbred - Hamburg
Alexander Tettey - Norwich
Steffen Hagen - Odd
Fredrik Semb Berge - Brøndby
Vegar Eggen Hedenstad - Eintracht Braunschweig
Per Egil Flo - Molde
Morten Gamst Pedersen - Rosenborg
Jone Samuelsen - Odd
Mohamed Elyounoussi - Molde
Ola Kamara - Austria Wien |
|
31.08 Sigrid tildelt
Statoil Talentpris for juli
|
Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen er
blitt tildelt Statoil Talentpris for juli.
Her er juryens sin begrunnelse:
Sigrid var en av de mest toneangivende spillerne på J19-landslaget
som tok bronse i sommerens EM-sluttspill på hjemmebane og til daglig
spiller hun på Fortuna Ålesund som kjemper helt i toppen av
1.divisjon. Hun utstråler en herlig smittende energi på banen og har
høy arbeidskapasitet. Sigrid er en sterk ballvinner som viser stor
vilje til å ta ut alt i kamp. Hun har fortsatt noe å gå på når hun
har ball men hun har vilje og evne til å jobbe godt og fokusert for
å bli en enda bedre spiller og få tatt ut sitt potensiale. |
|
31.08 Resultat kampar i dag,
søndag 31. august
|
Sogndal tapte i dag 3-2 borte mot Start på Sør Arena.
Bildet er frå kampen mot Start på Fosshaugane Campus 21. august
2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Start - Sogndal 3-2 (2-1)
1-0 Zlatko Tripic (4. min)
1-1 Mahatma Otoo (35. min)
2-1 Rolf Daniel Vikstøl (38. min)
2-2 Mahatma Otoo (49. min)
3-2 Ernest Asante, straffe (84. min)
3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Eid 5-0 (2-0)
1-0 Ida Tonheim
2-0 Hedda Haanæs
3-0 Åse Neraas
4-0 Lise Helen Hollsten
5-0 Kine Bjerklund
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Breimsbygda /Sandane 9 2 2 5 11-20 8
Eid 9 1 0 8 11-46 3
4. divisjon
Florø 2 - Årdal 2 5-0
Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10
5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Førde 3 4-0
Askvoll/Holmedal - Bjørn 0-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 12 8 1 3 37-23 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Askvoll/Holmedal 11 4 2 5 28-26 14
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Breimsbygda - Selje 2-5 (1-2)
Bremanger - Jølster 1-1
NB! Kampen Stryn 2 - Hornindal er utsett til seinare
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0 |
|
31.08 Sigrid Heien
Hansen avslutta med stil i Fortuna
|
Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Etter to og eit halvt år
i Fortuna spelte Sigrid Heien Hansen i går sin siste kamp for
Ålesundklubben. Og ein kan trygt sei at jenta frå Gloppen avslutta
med stil. Med to scoringar og ei målgivande pasning sette ho eit
verdig punktum før ho sluttar seg til Toppserieklubben Arna Bjørnar.
Fortunatrenar Magne Elde har kome med følgjande kommentar etter
kampen:
Sigrid avslutta si fantastiske karriere i Fortunadrakta med ein ny
strålande kamp for oss. Sigrid hadde to flotte skåringar og ein
assist, i
tillegg til å prege kampen med sitt gode spel.
Sigrid har vore vår viktigaste og beste spelar, sidan eg tok ho med
meg
opp her då eg byrja i jobben før 2012 sesongen. Eg har bygd mykje av
laget rundt hennar kvalitetar og ho har stadig teke nye steg som
fotballspelar.
Ho er no etter mitt syn ein av Norges aller mest spennande spelarar
på
kvinnesida og eg er overbevist om at ho kan slå seg inn på det
norske
A-landslaget i løpet av nokre år. Sigrid er ein moderne
fotballspelar med internasjonalt snitt over seg !
No har ho gjort eit svært klokt klubbval vidare, og Arna Bjørnar er
eit
perfekt neste steg for ho.
Sigrid er ikkje berre ein fantastisk fotballspelar, men ein like
fantastisk person som det har vore ei glede å jobbe saman med heilt
i frå
eg først vart kjend med ho som soneansvarleg i Nordfjord for
seks-sju år sidan.
Sidan det var litt "støy" rundt det at eg tok med meg Sigrid til
Ålesund i
si tid, så er det ekstra kjekt å sjå den fantastiske utviklinga ho
har
hatt og kunne konstatere at vala som vart gjort den gangen har vore
avgjerande og heilt riktige for Sigrid.
No ynskjer eg ho alt mogleg lukke vidare i norsk toppfotball !
Fortuna - Øvrevoll Hosle 6-1 (3-1)
0-1 Stine Gundersen Høglie (3. min)
1-1 Emilie Nautnes (34. min)
2-1 Lise Janbu Eide (38. min)
3-1 Emilie Nautnes (42. min)
4-1 Sigrid Heien Hansen (47. min)
5-1 Sigrid Heien Hansen (65. min)
6-1 Emilie Nautnes (83. min)
Dommar: Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden
Assistentdommarar: Ingvild M Østrem, MSIL og Haakon Javier
Tronstad, Spjelkavik
Fortuna:
Lill Yvonne Sten Karlsrud
Cecilie Otterlei
Mette Osvold Muri
Kristine Bjørdal Leine
Camilla Ervik
Henrikke Andrea Nørve (Rikke Lundquist Bjerknes 72. min)
Pernille Gardien (Stine Reite 67. min)
Emilie Nautnes
Mari Wenaas
Sigrid Heien Hansen
Lise Janbu Eide (Olivia Helgesen 67. min)
Øvrevoll Hosle:
Vilde kolle
Aida Rajic (Kristine Dahl Myrberg 46. min)
Ane Askelund Sævereid
Lise Ulleland Bergsvik
Hedda Jacobsen
Kristine Hansen
Mia Berdal Jahr (Mina Khorami 77. min)
Agnethe B. Klepp (Chawan Hussaini 46. min)
Andrea Anderdal
Silje Bekkåsen Nyhagen
Stine Gundersen Høglie
|
Emilie Nautnes scora tre mål i kampen mot Øvrevoll
Hosle.
Bildet er frå kretskampen mellom SFFK J15 og NRFK J15 9. februar.
Sjå bilder og
fakta frå dagens kretskampar i Stryn.
|
|
31.08 Kampar i dag,
søndag 31. august
|
Eid sitt damelag møter i dag Kaupanger 2 på
bortebane.
På bildet ser vi laget som vann 6-1 heime mot Florø sist søndag.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Start - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Molde 21 15 5 1 48 - 16 50
Odd 22 13 6 3 36 - 20 45
Strømsgodset TF 22 11 4 7 34 - 29 37
Rosenborg 21 10 6 5 42 - 35 36
Lillestrøm 21 9 7 5 32 - 22 34
Vålerenga 22 8 9 5 47 - 38 33
Viking 21 7 11 3 33 - 25 32
Bodø/Glimt 22 8 4 10 34 - 39 28
Stabæk 21 8 2 11 33 - 42 26
Sarpsborg 08 22 6 8 8 29 - 39 26
Aalesund 22 6 6 10 24 - 29 24
Start 21 6 4 11 31 - 43 22
Haugesund 21 5 6 10 29 - 32 21
Sogndal 21 5 5 11 21 - 33 20
Brann 21 5 4 12 28 - 38 19
Sandnes Ulf 21 2 7 12 17 - 38 13
3. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Kaupanger 2 - Eid
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Kaupanger 2 9 3 0 6 12-43 9
Breimsbygda /Sandane 9 2 2 5 11-20 8
Eid 8 1 0 7 11-41 3
4. divisjon
Kl. 15.00 Florø 2 - Årdal 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Bjørn
Kl. 15.00 Balestrand - Førde 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Balestrand 11 7 1 3 33-23 22
Bjørn 11 5 1 5 29-22 16
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 11 2 3 6 23-35 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Breimsbygda - Selje
Kl. 15.00 Bremanger - Jølster
NB! Kampen Stryn 2 - Hornindal er utsett til seinare
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 12 8 3 1 36-13 27
Bremanger 11 5 3 3 31-24 18
Jølster 11 5 2 4 19-27 17
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 11 0 0 11 11-62 0 |
|
30.08 Stolpe ut
for Stryn mot Tertnes
|
Vegard Savland fortvilar etter å ha dunka ballen i
tverrliggaren mot
gamle lagkameratar i dagens kamp mot Tertnes på Stryn Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn spelte i
ettermiddag uavgjort 1-1 mot Tertnes på Stryn Stadion. Stryn var det
det beste laget, og Tertnes var heldige som fekk med seg eitt poeng
tilbake til Hordaland. Ved fleire høve small det i aluminiumen bak
Tertnes sin keeper Joachim Skønberg.
Steffen Olsen gav Tertnes leiinga etter drøye halvtimen av 1.
omgang. Ein corner frå høgre enda på hovudet til Olsen som frå kort
hold heada ballen i mål.
Stryn si utlikning til 1-1 kom knappe 20 minutt ut i 2. omgang.
Frode Hool Egge spelte gjennom Karl-Erik Aarsheim, som med utsida av
foten plasserte ballen lekkert i lengste hjørnet.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn - Tertnes 1-1 (0-1)
0-1 Steffen Olsen (32. min)
1-1 Karl-Erik Aarsheim (64. min)
Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra
Assistentdommarar: Per Olav Erikstad, Jølster og Sylwester
Janczura, Førde
Gult kort: Justinas Busmic, Stryn og Henrik Reigstad, Tertnes
Stryn:
Simen Lillevik
Justinas Busmic
Vegard Hopland
Erling Myklebust
Stian Sandal
Karsten Bjelde (Isak Hopland 82. min)
Frode Hool Egge
Mathias Garlid
Karl-Erik Aarsheim
Roosevelt Juty Johnny
Vegard Savland
Tertnes:
Joachim Skønberg
Anton von Hofacker
Eirik Hornnes
Fredrik Dybwad Brochmann
Jørgen Bjelland
Dylan Anthony Murphy
Frank Martin Søreide Lilledal
Henrik Bjarte Reigstad
Nick Odell Murphy
Thomas Johannesen
Steffen Olsen (Ivar Mykkeltvedt 82. min) |
|
30.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 30. august
|
Vadheim er kretsmester i 7. divisjon 7,ar.
Bildet er frå turneringa på Klenkarberget 14. juni.
Sjå bilder og resultat frå turneringa på Klenkarberget.
Sjå film frå turneringa på Klenkarberget.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Urædd - Kaupanger 1-0 (0-0)
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Tertnes 1-1 (0-1)
0-1 Steffen Olsen (32. min)
1-1 Karl-Erik Aarsheim (64. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Larsnes/Gursken - Arna Bjørnar 1-1
Årdal - Spjelkavik 2-2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9
7. divisjon 7'ar, Vaimbley
Tambarskjelvar 2 - Viksdalen 0-3 *
Vadheim - Haugen 8-0
Haugen - Viksdalen 2-5
Vadheim - Tambarskjelvar 2 3-0 *
Viksdalen - Vadheim 0-3
Haugen - Tambarskjelvar 2 1-0
* Tambarskjelvar 2 møtte ikkje til desse kampane
Tabell 7. divisjon 7'ar
Vadheim 9 6 1 2 31-20 19
Viksdalen 9 6 0 3 30-20 18
Tambarskjelvar 2 9 3 1 5 24-31 10
Haugen 9 2 0 7 24-38 6 |
|
30.08 Kampar i dag,
laurdag 30. august
|
Stryn møter i dag Tertnes på Stryn Stadion
På bildet jublar Stryn etter scoring borte mot Eid 13. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå kampen mellom Eid og Stryn.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Urædd - Kaupanger
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 14 13 1 0 59 - 5 40
Urædd 14 9 2 3 33 - 14 29
Fortuna 14 9 1 4 29 - 19 28
Øvrevoll Hosle 14 7 5 2 24 - 18 26
Sarpsborg 08 14 7 3 4 34 - 30 24
Lyn 14 7 1 6 29 - 21 22
Åsane Fotball Damer 14 5 2 7 18 - 30 17
Kongsvinger 14 3 5 6 18 - 27 14
Fart 14 3 4 7 24 - 38 13
Grei Kvinner Elite 14 3 3 8 16 - 34 12
Fløya 14 1 4 9 des.36 7
Kaupanger 14 1 1 12 13 - 37 4
3. divisjon avdeling 8
Kl. 12.00 Larsnes/Gursken - Arna Bjørnar
Kl. 14.00 Årdal - Spjelkavik
Kl. 15.00 Stryn - Tertnes
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 17 11 1 5 34 - 27 34
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 17 2 2 13 22 - 54 8
7. divisjon 7'ar, Vaimbley
Kl. 12.00 Tambarskjelvar 2 - Viksdalen
Kl. 12.00 Vadheim - Haugen
Kl. 13.30 Haugen - Viksdalen
Kl. 13.30 Vadheim - Tambarskjelvar 2
Kl. 15.00 Viksdalen - Vadheim
Kl. 15.00 Haugen - Tambarskjelvar 2
|
|
29.08 Resultat kampar i dag,
fredag 29. august
|
Florø og Førde spelte i dag uavgjort 2-2 på Florø Stadion.
Keeper Ante Knezovic får frispark i denne situasjonen like før
slutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Florø - Førde 2-2 (0-1)
0-1 Sjølvmål, Runar Hove (29. min)
1-1 Sjølvmål, Carl Joakim Kvist (50. min)
1-2 Alexander Ødegaard (68. min)
2-2 Halvor Solheim-Olsen (72. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 17 10 3 4 42 - 19 33
Vard Haugesund 17 9 3 5 37 - 23 30
Vidar 17 8 4 5 29 - 22 28
Florø 18 7 7 4 33 - 28 28
Egersunds 17 8 4 5 30 - 26 28
Fana 17 7 5 5 35 - 31 26
Fyllingsdalen 17 7 3 7 30 - 25 24
Lyn 17 7 2 8 26 - 25 23
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Grorud 17 6 4 7 27 - 30 22
Brann 2 17 7 1 9 30 - 42 22
Stabæk 2 17 7 0 10 25 - 33 21
Stord Fotball 17 5 3 9 24 - 34 18
Ålgård 17 3 2 12 17 - 40 11
3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Norborg 1-3
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 17 11 1 5 34 - 27 34
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 17 2 2 13 22 - 54 8
3. divisjon kvinner
Breimsbygda/Sandane - Høyang 1-1 (1-0)
1-0 Renate Arnestad (42. min)
1-1 Camilla Ueland (56. min)
Førde - Sogndal 2-2 (2-0)
1-0 Caroline Morken
2-0 Kristine Hilde
2-1 Marte Hjelmhaug
2-2 Amalie Hatlevoll
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Kaupanger 2 9 3 0 6 12-43 9
Breimsbygda /Sandane 9 2 2 5 11-20 8
Eid 8 1 0 7 11-41 3
4. divisjon
Høyang - Dale 3-4
Kaupanger - Fjøra 1-2
Sandane - Skavøypoll 2-1
Tambarskjelvar - Vik 1-3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10
5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Veitastrond 3-5
Eikefjord - Syril 5-3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Balestrand 11 7 1 3 33-23 22
Bjørn 11 5 1 5 29-22 16
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 11 2 3 6 23-35 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Anga - Breimsbygda 6-3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 12 8 3 1 36-13 27
Bremanger 11 5 3 3 31-24 18
Jølster 11 5 2 4 19-27 17
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 11 0 0 11 11-62 0
6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Vikane/Loen 0-2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 10 8 0 2 37-15 24
Vikane /Loen 10 7 1 2 32-19 22
Tornado Måløy 2 10 6 1 3 36-27 19
Stadlandet 10 3 0 7 21-35 9
Oppstryn 10 2 2 6 19-29 8
Flatraket /Selje 2 10 1 2 7 25-45 5 |
|
29.08 Kampar i dag,
fredag 29. august
|
Florø møter i ettermiddag Førde på Florø Stadion.
På bildet jublar Florø etter scoring mot Førde i cupkampen 24.
april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Florø - Førde
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 17 10 3 4 42 - 19 33
Vard Haugesund 17 9 3 5 37 - 23 30
Vidar 17 8 4 5 29 - 22 28
Egersunds 17 8 4 5 30 - 26 28
Florø 17 7 6 4 31 - 26 27
Fana 17 7 5 5 35 - 31 26
Fyllingsdalen 17 7 3 7 30 - 25 24
Lyn 17 7 2 8 26 - 25 23
Grorud 17 6 4 7 27 - 30 22
Førde 17 6 4 7 19 - 26 22
Brann 2 17 7 1 9 30 - 42 22
Stabæk 2 17 7 0 10 25 - 33 21
Stord Fotball 17 5 3 9 24 - 34 18
Ålgård 17 3 2 12 17 - 40 11
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Skarbøvik - Norborg
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 17 11 1 5 34 - 27 34
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 17 2 2 13 22 - 54 8
3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Førde - Sogndal
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Høyang
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 8 7 1 0 47-5 22
Høyang 9 6 2 1 38-9 20
Sogndal 9 5 2 2 19-10 17
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Kaupanger 2 9 3 0 6 12-43 9
Breimsbygda /Sandane 8 2 1 5 10-19 7
Eid 8 1 0 7 11-41 3
4. divisjon
Kl. 19.00 Høyang - Dale
Kl. 19.00 Kaupanger - Fjøra
Kl. 19.00 Sandane - Skavøypoll
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Vik
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Sandane 15 7 2 6 36-34 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Vik 15 4 4 7 28-29 16
Tambarskjelvar 15 5 1 9 37-47 16
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Lærdal - Veitastrond
Kl. 19.00 Eikefjord - Syril
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 11 7 1 3 33-23 22
Eikefjord 12 6 3 3 34-28 21
Bjørn 11 5 1 5 29-22 16
Lærdal 12 3 6 3 35-34 15
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Syril 11 3 3 5 27-38 12
Førde 3 11 2 3 6 23-35 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Breimsbygda
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 12 8 3 1 36-13 27
Bremanger 11 5 3 3 31-24 18
Jølster 11 5 2 4 19-27 17
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Anga 11 4 1 6 28-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 10 0 0 10 8-56 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Stadlandet - Vikane/Loen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 10 8 0 2 37-15 24
Vikane /Loen 9 6 1 2 30-19 19
Tornado Måløy 2 10 6 1 3 36-27 19
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 10 2 2 6 19-29 8
Flatraket /Selje 2 10 1 2 7 25-45 5 |
|
28.08 Sara Eriksen
teken ut til EM-kvalifisering
|
Sara Eriksen under damefotballens dag på Kaupanger
16. oktober 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sara Eriksen frå Førde er
teken ut i J19-landslagstroppen som skal spele EM-kvalifisering i
Albania i september.
I kvalifiseringa skal Norge spele kampar mot Polen, Albania og
Skottland.
Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand - Stabæk
Aurora Watten Mikalsen - Arna-Bjørnar
Tuva Hansen - Arna-Bjørnar
Marit Clausen - Trondheims-Ørn
Inga Sofie Bakken - Kolbotn
Marit Bratberg Lund - Fart
Cesilie Andreassen - Medkila
Kristine Leine Fortuna - Ålesund
Nora Eide Lie - Urædd
Karina Sævik - Avaldsnes
Sara Eriksen - Sandviken
Nora Hanssen - Kongsvinger
Marie Dølvik Markussen - Stabæk
Johanne Fridlund - Vålerenga
Camilla Ose - Kolbotn
Synne Sofie Kinden Jensen - Kolbotn
Maria Hiim - Klepp
Sina Tosterud - LSK Kvinner
|
Sara Eriksen under KM-innandørs i Nordfjordhallen 6. mars 2010.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs laurdag 6. mars 2010.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs søndag 7. mars 2010. |
|
28.08 Sigrid spelar sin
siste kamp for Fortuna
|
|
Laurdag 30. august spelar
FK Fortuna Ålesund heimekamp mot Øvrevoll Hosle på Color Line
Stadion. Dette er Sigrid Heien Hansen sin siste kamp for Fortuna før
ho sluttar seg til Toppserieklubben Arna Bjørnar.
Både Fortuna (3.plass) og Øvrevoll Hosle (4.plass) jaktar 2. plassen
som vil gje kvalifisering til Toppserien ved sesongslutt.
Kampen på Color Line Stadion har avspark klokka 13.00.
|
Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sigrid Heien Hansen i treningskampen mot Kaupanger 2.
februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
27.08 3. serierunde G16
1. divisjon haust
|
Kristan Lefdal, Mats Uglane og Steffen Glosvik etter dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid spelte i ettermiddag
uavgjort 0-0 heime mot Sogndal i G16 1. divisjon haust. Dei godt
over 100 frammøtte fekk sjå ein jamn og spennande kamp der uavgjort
var heilt greitt ut i frå spel og sjansar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Dei to andre kampane i denne serierunden i G16 1. divisjon haust er
utsatt til seinare. Førde-Florø blei utsatt på grunn av raset på
Grov, medan kampen Jotun-Tornado Måløy mest truleg blir spelt ei
helg.
Eid - Sogndal 0-0 (0-0)
Dommar: Andreas Sandal, Haugen
Kort: Ingen
Eid:
Sindre Kolseth
Arthur Sundal
Adrian Hagen Henden
Jonas Heggen
Adrian Haavik
Johan Skorge
Daniel Myklebust
Runar Naustdal
Joachim Joensen
Steffen Glosvik
Kristian Lefdal
Innbyttarar:
Vebjørn Høynes
Daniel Haus
Matias Lote Henden
Sogndal:
Joakim Skjeldestad
Håkon Orrestad
Eirik Stedje
Adrian Gjermundstad
Lars Ove Dulsvik
Torjus Kvåle
Bjørn Gurvin
Adrian Solberg
Andreas Flåten
Mats Uglane
Andreas Lerheim Olsen
Innbyttarar:
Torstein Kjørnes
Gjest Kvåle
Eirik Håvik
Magnus Håvik
Trym Bugten
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 3 2 1 0 12-4 7 poeng
Førde 2 1 1 0 7-2 4 poeng
Florø 1 1 0 0 4-2 3 poeng
Sogndal 3 0 2 1 4-6 2 poeng
Jotun 1 0 0 1 2-3 0 poeng
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-14 0 poeng
|
|
27.08
Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde
|
Edin Øy i bortekampen mot Tornado Måløy på Refvik Stadion 5. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Kåre Åmot frå Førde leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 17. serierunde. Åmot leiar
tabellkonkurransen føre Inge Visnes, Jo Inge Skålbones, Jon
Navarsete, Håvard Hetle og Jostein Sandøy.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 17. serierunde:
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 17 11 1 5 34 - 27 34
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 17 2 2 13 22 - 54 8
Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Kåre Åmot 32 3
2 Inge Visnes 32 2
3 Jo Inge Skålbones 34 5
4 Jon Navarsete 34 4
5 Håvard Hetle 34 3
6 Jostein Sandøy 34 3
7 Runar Nøstdal 34 2
8 Steinar Aabrekk 34 2
9 Inge Matias Tvinnereim 34 1
10 Odd Drabløs 36 4
11 Espen Solhaug 36 2
12 Idar Taklo 36 2
13 Sander Nyland 36 2
14 Are Bjørgum 36 1
15 Kay Ove Hafsås 36 1
16 Ingun Nes Aabrekk 38 3
17 Jan Martin Starheim 38 3
18 Rolf Kåre Almenning 38 2
19 Steinar Bakka 38 2
20 John Os 38 1
21 Rasmus Aarflot 40 4
22 Dan Jøran Hafsås 40 3
23 Edgar Flo 40 3
24 Unni Helland 40 3
25 Emil Allesøe 40 2
26 Bjørn-Helge Haugen 40 1
27 Ole Martin Rotihaug 40 0
28 Arthur Norevik 41 3
29 Anne Karin Rand Torheim 41 2
30 Andreas Bjørhovde Heggedal 42 5
31 Yngve Tolaas 42 5
32 Halvor Lie 42 3
33 Tommy Totland Hauge 42 3
34 Hans Ole Svarstad 42 2
35 Ole-Andreas Aarvik 42 2
36 Ronny Berg 42 2
37 Alf-Tore Tvendeseter 42 1
38 Asle Knut Gangeskar 42 1
39 Kenneth Rakkenes 42 1
40 Paul Glosvik 42 1
41 Bente Fosse 43 2
42 John Roar Øien 43 0
43 Håkon Skjerven 44 4
44 Geir Egil Olsen 44 2
45 Jarle Christensen 44 2
46 Roger Hollevik 44 2
47 Stein Roar Moheim 44 2
48 Stig Roar Hakkebo 44 2
49 Børge Strandos 44 1
50 Henriette Naustdal 44 1
51 Tom Rene Ørnehaug 44 1
52 Kristen H. Heggedal 46 4
53 Oddmund Balsnes 46 4
54 Bjørn Ove Hersdal 46 3
55 Rasmus Gausemel 46 3
56 Andreas Vereide 46 2
57 Jarle Hafsås 46 2
58 Kai-Alvar Brandsøy 46 2
59 Leif Arne Tveit 46 2
60 Sigmund Arentz Enger 46 2
61 Stig Nord 46 2
62 Svein Arne Hagen 46 2
63 Eivind Skrede 46 1
64 Marius Schjei Dahl 46 1
65 Nils Tore Krosshaug 46 1
66 Olav R. Haugen 46 1
67 Ole Morten Kvam 46 1
68 Stig Hermann Hagen 46 1
69 Tore-Christian Gjelsvik 46 1
70 Einar Orten Trovåg 46 0
71 Gjert Nygård 46 0
72 Runar Hove 46 0
73 Gudmund Wie 48 4
74 Pål Fossnes 48 4
75 Arve Lote 48 3
76 Jan Ove Møll 48 3
77 Tore Ola Sundal 48 3
78 Aleksander Kvernevik 48 2
79 Børge Hansen 48 2
80 Edvard Nordang 48 2
81 Kåre Selseng 48 2
82 Terje Grytting 48 2
83 Egil Haugland 48 1
84 Oddne Årdal 48 0
85 Øyvind Løkling 48 0
86 Morten Bakken 50 4
87 Ole-Gunnar Midtbø 50 4
88 Robert Granum 50 4
89 Andreas Teigen 50 3
90 Michael Frantsen 50 2
91 Roger Hellebust 50 2
92 Torbjørn Leivdal 50 2
93 Hazhir Alipoor 50 1
94 Magne Elde 50 1
95 Marita Berget Alsaker 50 1
96 Stian Aaland 50 1
97 Erik Amble Haugen 50 0
98 Frode Stormyr Engeset 50 0
99 Hans-Petter Gilleshammer 50 0
100 Joakim Hauge Klubben 50 0
101 Ole Tom Myroldhaug 50 0
102 Roar Bakke 50 0
103 Sindre Nordang 50 0
104 Øystein Lindesteg Rinde 50 0
Sjå heile lista etter 17. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
26.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 26. august
|
Muhamet Barlla var dommar i dagens kamp mellom Oppstryn og
Skavøypoll 2. Bildet er frå kampen Hornindal - Eid 2 4. august 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Hyllestad/Dale 2 0-3
Hafslo - Sogndal 4 2-1
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 8 7 0 1 39-5 21
Sogndal 4 8 5 1 2 22-7 16
Hafslo 7 3 2 2 10-11 11
Jølster 2 8 1 1 6 10-29 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3
6. divisjon avdeling 2
Gaular - Atløy 6-0
Hyen - Florø 4 1-1
Tempo - Svelgen 7-1
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 10 7 2 1 36-18 23
Tempo 9 4 2 3 40-26 14
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 10 2 2 6 22-39 8
6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Skavøypoll 2 3-0
Tornado Måløy 2 - Flatraket/Selje 2 10-5
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 10 8 0 2 37-15 24
Vikane /Loen 9 6 1 2 30-19 19
Tornado Måløy 2 10 6 1 3 36-27 19
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 10 2 2 6 19-29 8
Flatraket /Selje 2 10 1 2 7 25-45 5 |
|
26.08 Simen Lefdal går
glipp av landskampar i Polen
|
Simen Lefdal i kamp for Nordfjord i Bylagsserien 4. november 2012.
Sjå bilder
og fakta frå kampane i Bylagsserien 4. november 2012.
|
Simen Lefdal er denne
veka med G16-landslaget til Syrenka Cup i Polen.
Dessverre har Lefdal fått kjenning med ein skade, og det ser ut til
at Lefdal må følge kampane frå tribuna.
- Eg slite med ein lyskeskade. Kjende det på fyrste treninga, men
fullførte både den og den andre treninga. Etter det var eg til
fysioterapeut her nede, og han sa at eg ikkje fekk spele, seier
Simen Lefdal.
Norge spelte i dag sin fyrste kamp i Syrenka Cup.
Vi spelte ein ganske bra kamp i dag mot Makedonia, og vann til slutt
2-0 etter scoringar av Emil Hansson, seier Lefdal.
I morgon spelar det norske G16-landslaget mot Polen.
Norge - Makedonia 2-0 (2-0)
1-0 Emil Hansson (33. min)
2-0 Andreas Helmersen (40. min)
Norge:
Kjetil Haug
Jesper Espung
Joakim Barstad
Matushan Sandrakumar (Mathias Laudal 66. min)
Henrik Bredeli
Markus Stensby (Henrik Carlyle 78. min)
Mads Sande (Behrouz Habib 41. min)
John Sæther
Emil Hansson
Magnus Grødem
Andreas Helmersen (Abdul-Basit Agouda 59. min) |
|
26.08 Jonas Denk melder
overgang til Eid
|
Jonas Denk i bortekampen mot Skavøypoll på Selje Idrettspark 16.
mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sandane melder på sine
nettsider at Jonas Denk kjem til å melde overgang til Eid.
16-åringen har vore ei sentral brikke på A-laget til Sandane, og
blir rekna som eit av dei største talenta i klubben dei siste åra.
Jonas Denk spelar sin siste kamp for Sandane når Skavøypoll vitjar
Idrettsplassen fredag 29. august.
Midtbanespelaren vil vere klar for Eid til heimekampen mot Aalesund
måndag 1. september.
Les meir om saka på
Sandane sine nettsider. |
|
26.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule
|
Foto: Selje Fotball
|
For 10. året på rad arrangerar Selje Fotball Tine Fotballskule på
Selje Idrettspark.
Fredag 5. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 6. september kl. 12.00-16.00.
Alder: gutar og jenter frå 6 år (1. klasse, født 2008) til og med 15 år
(10. klasse, født 1999)
Les
meir om Tine Fotballskule på Selje sine nettsider.
NB! Påmeldingsfrist seinast innan måndag 1.september!
|
Foto: Selje Fotball |
|
26.08 Kampar i dag,
tysdag 26. august
|
Skavøypoll 2 møter i ettermiddag Oppstryn på bortebane.
Bildet er frå 5-1 seieren heime mot Tornado Måløy 2 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Hafslo - Sogndal 4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 7 6 0 1 36-5 18
Sogndal 4 7 5 1 1 21-5 16
Hafslo 6 2 2 2 8-10 8
Jølster 2 8 1 1 6 10-29 4
Balestrand 2 6 1 0 5 6-32 3
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Gaular - Atløy
Kl. 19.00 Hyen - Florø 4
Kl. 19.00 Tempo - Svelgen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 9 6 2 1 30-18 20
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 8 3 0 5 22-24 9
Svelgen 9 2 2 5 21-32 8
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Flatraket/Selje 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 9 8 0 1 37-12 24
Vikane /Loen 9 6 1 2 30-19 19
Tornado Måløy 2 9 5 1 3 26-22 16
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 9 1 2 6 16-29 5
Flatraket /Selje 2 9 1 2 6 20-35 5 |
|
25.08 Resultat kampar i dag,
måndag 25. august
|
Vegard Savland blei matchvinnar for Stryn i dagens
kamp mot Hødd 2.
Bildet er frå heimekampen mot Arna Bjørnar på Stryn Stadion 16.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Eid 0-0 (0-0)
Hødd 2 - Stryn 0-1 (0-1)
0-1 Vegard Savland (4. min)
Aalesund - Larsnes/Gursken 3-1 (2-0)
1-0 Vebjørn Hoff (7. min)
2-0 Sondre Brunstad Fet (17. min)
2-1 Karl Bringsvor (71. min)
3-1 Elias Dahlberg, straffe (81. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 17 11 1 5 34 - 27 34
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 17 2 2 13 22 - 54 8
4. divisjon
Førde 2 - Tambarskjelvar 5-2 (1-0)
1-0 Magnus Bjørvik (12. min)
2-0 Magnus Bjørvik (59. min)
3-0 Sjølvmål (65. min)
4-0 Magnus Bjørvik (73. min)
4-1 Einar By (80. min)
5-1 Eirik Kvamme (89. min)
5-2 Einar By (90. min)
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Sandane 15 7 2 6 36-34 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Vik 15 4 4 7 28-29 16
Tambarskjelvar 15 5 1 9 37-47 16
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10
Kampfakta frå dagens kampar er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering. |
|
25.08 Kampar i dag,
måndag 25. august
|
Stryn spelar i ettermiddag bortekamp mot Hødd 2.
På bildet jublar Stryn etter scoring borte mot Eid 13. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå kampen mellom Eid og Stryn.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Eid
Kl. 19.00 Hødd 2 - Stryn
Kl. 19.00 Aalesund - Larsnes/Gursken
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Tambarskjelvar
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Sandane 15 7 2 6 36-34 23
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Vik 15 4 4 7 28-29 16
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10 |
|
24.08 Resultat Hessa
Cup 2014
|
|
12 lag frå åtte
forskjellige klubbar her i fylket har denne helga delteke på Hessa
Cup.
Klubb/lag:
Eid: J12 og J13 7'ar
Eikefjord: G14 7'ar
Høyang: G14 9'ar og G16 11'ar
Loen: G11 7'ar
Selje: J14 7'ar
Sogndal: To lag i G12 7'ar
Stryn: G11 7'ar og J12 7'ar
Tornado Måløy: J14 9'ar
Her er oversikten over resultata for dei laga som er med i dei
klassene med sluttspel.
Eid J13 7'ar
Innleiande kampar:
Aksla IL - Eid 4-1
Spjelkavik - Eid 4-4
Eid - Molde FK 3-1
Eid - Averøykameratene 1-1
Tabell:
Aksla IL 4 4 0 0 11 - 4 12
Averøykameratene 4 1 2 1 6 - 6 5
Eid 4 1 2 1 9 - 10 5
Molde FK 4 1 1 2 7 - 9 4
Spjelkavik 4 0 1 3 7 - 11 1
A-sluttspel:
Kvartfinale, Hessa - Eid 1-1, Hessa vidare på corner
Eikefjord G14 7'ar
Innleiande kampar:
Eikefjord - Langevåg Gul 2-7
Herd Hvit - Eikefjord 4-3
Halsa/Valsøyfjord - Eikefjord 6-4
Tabell:
Langevåg Gul 3 3 0 0 17 - 3 9
Herd Hvit 3 2 0 1 7 - 8 6
Halsa/Valsøyfjord 3 1 0 2 6 - 11 3
Eikefjord 3 0 0 3 9 - 17 0
Høyang G14 9'ar
Innleiande kampar:
Blindheim Svart - Høyang 3-0
Høyang - Aksla 2 3-0
Skåla 2 - Høyang 0-3
Tabell:
Blindheim Svart 3 3 0 0 11 - 0 9
Høyang 3 2 0 1 6 - 3 6
Aksla 2 3 1 0 2 3 - 6 3
Skåla 2 3 0 0 3 1 - 12 0
A-sluttspel:
Kvartfinale, Skåla 1 Høyang 1-1, Skåla 1 vidare på corner
Høyang G16 11'ar
Innleiande kampar:
Spjelkavik - Høyang IL 1-6
Høyang IL - Averøy Fotball 0-0
Hessa/SIF 1 - Høyang IL 0-2
Tabell:
Høyang IL 3 2 1 0 8 - 1 7
Hessa/SIF 1 3 2 0 1 5 - 4 6
Spjelkavik 3 1 0 2 5 - 9 3
Averøy Fotball 3 0 1 2 1 - 5 1
A-sluttspel:
Kvartfinale, Høyang - Hessa/SIF 2 3-0
Semifinale, Høyang - Valder 0-0, Valder vann 9-8 på straffespark
Selje J14 7'ar
Innleiande kampar:
Spjelkavik IL - Aksla J 14 1-3
Selje IL - Spjelkavik IL 0-4
Selje IL - Emblem 7-0
Selje IL - Aksla J 14 0-0
Langevåg 1 - Selje IL 0-2
Tabell:
Aksla J 14 4 3 1 0 13 - 3 10
Spjelkavik IL 4 3 0 1 10 - 3 9
Selje IL 4 2 1 1 9 - 4 7
Langevåg 1 4 1 0 3 6 - 10 3
Emblem 4 0 0 4 1 - 19 0
A-sluttspel:
Kvartfinale, Selje - Hessa 2-1
Semifinale, Selje - Aksla 0-4
Tornado Måløy J14 7'ar
Innleiande kampar:
Tornado Måløy - Otta/Sel J13 1-0
Herd - Tornado Måløy 2-2
Tornado Måløy - Hovdebygda/Ørsta 3-1
Tabell:
1 Tornado Måløy 3 2 1 0 6 - 3 7
2 Herd 3 2 1 0 5 - 2 7
3 Hovdebygda/Ørsta 3 1 0 2 4 - 5 3
4 Otta/Sel J13 3 0 0 3 1 - 6 0
A-sluttspel:
Kvartfinale, Tornado Måløy - Otta Sel J14 1-3 |
|
24.08 Eid vann 6-1
heime mot Florø
|
Eid sitt lag som i dag vann sin fyrste seier for
sesongen.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Etter sju strake tap på
sine sju fyrste kampar vann i dag Eid sitt damelag 6-1 heime mot
Florø på Eid Stadion.
Arild Myklebust har teke over som trenar for laget, og i dagens
tropp hadde han tatt med seg heile ni spelarar frå jentelaget.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid - Florø 6-1 (2-0)
1-0 Mariel Førde Myhre (28. min)
2-0 Jeanette Taklo (37. min)
3-0 Iselin Ervik (48. min)
4-0 Jeanette Taklo (57. min)
4-1 Hanna Hovland (61. min)
5-1 Jeanette Taklo (67. min)
6-0 Jeanette Taklo (90. min+3)
Dommar: Rune Haugland, Haugen
Kort: Ingen
Eid:
Marita Alsaker
Ane Martine Møll
Eline Langeland
Hanne Åsebø
Veronika Stokke
Julia Navelsaker Røed
Lene Myklebust
Mariel Førde Myhre
Iselin Navelsaker Røed
Iselin Ervik
Jeanette Taklo
Innbyttarar:
Frida Holmgren
Rebekka Brobakke
Henrikke Dypveit
Julie Henden
Florø:
Linnea Løkkebø
Martine Reksten
Therese Lexau Hanebrekke
Halldis Knapstad
Mona Nigardsøy
Sigrid Hopen Eliasson
Lisbeth Nordal
Sara Jagedal
Britt Leni Berge
Hanna Hovland
Marthe Halvorsen Agledal |
|
24.08 Resultat kampar i dag,
søndag 24. august
|
Høyang jublar etter dagens 7-2 seier heime mot
Kaupanger 2.
Foto: Marianne Taule
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Lillestrøm 0-1 (0-0)
0-1 Marius Amundsen (89. min)
3. divisjon avdeling 8
Tertnes - Skarbøvik 2-1 (1-0)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 17 11 2 4 34 - 22 35
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
3. divisjon kvinner
Eid - Florø 6-1 (2-0)
1-0 Mariel Førde Myhre (28. min)
2-0 Jeanette Taklo (37. min)
3-0 Iselin Ervik (48. min)
4-0 Jeanette Taklo (57. min)
4-1 Hanna Hovland (61. min)
5-1 Jeanette Taklo (67. min)
6-1 Jeanette Taklo (90. min+3)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Høyang - Kaupanger 2 7-2 (4-1)
1-0 Camilla Ueland (12. min)
2-0 Camilla Ueland (15. min)
2-1 Lea Lefdal Jenssen (22. min)
3-1 Anja Pettersen (25. min)
4-1 Camilla Ueland (26. min)
5-1 Siri B. Nesheim (69. min)
5-2 Åse Neraas (79. min)
6-2 Anja Pettersen (87. min)
7-2 Martine Nygård Ullebø (90. min+2)
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 8 7 1 0 47-5 22
Høyang 9 6 2 1 38-9 20
Sogndal 9 5 2 2 19-10 17
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Kaupanger 2 9 3 0 6 12-43 9
Breimsbygda /Sandane 8 2 1 5 10-19 7
Eid 8 1 0 7 11-41 3
4. divisjon
Årdal 2 - Sandane 0-4 (0-1)
Vik - Florø 2 1-1
Tabell 4. divisjon
Florø 2 15 13 2 0 64-11 41
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Sandane 15 7 2 6 36-34 23
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Vik 15 4 4 7 28-29 16
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 15 3 1 11 22-53 10
5. divisjon avdeling 1
Førde 3 - Lærdal 2-3
Bjørn - Eikefjord 4-0
Syril - Balestrand 4-2
Kampen Jotun - Askvoll/Holmedal er utsett på grunn av at
Askvoll/Holmedal ikkje kunne stille lag.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 11 7 1 3 33-23 22
Eikefjord 12 6 3 3 34-28 21
Bjørn 11 5 1 5 29-22 16
Lærdal 12 3 6 3 35-34 15
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Syril 11 3 3 5 27-38 12
Førde 3 11 2 3 6 23-35 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Jølster - Breimsbygda 1-0 (0-0)
1-0 Ole Kristian Espe
Selje - Anga 6-0 (3-0)
1-0 Joachim Refvik (8. min)
2-0 Kristoffer Haugen (28. min)
3-0 Joachim Refvik (29 min)
4-0 Are Berstad (48. min)
5-0 Joachim Refvik (68. min)
6-0 Ingo da Silva (76. min)
Kampfakta frå kampen mellom Selje og Anga er henta frå
Selje sine nettsider.
Florø 3 - Bremanger 3-0
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 12 8 3 1 36-13 27
Bremanger 11 5 3 3 31-24 18
Jølster 11 5 2 4 19-27 17
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Anga 11 4 1 6 28-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 10 0 0 10 8-56 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Hyen - Atløy |
|
24.08 Kampar i dag,
søndag 24. august
|
Kaja Ullebø og Høyang møter i dag Kaupanger 2 på
heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Idrettspark 21.
april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Lillestrøm
Tabell Tippeligaen
Molde 20 14 5 1 43 - 16 47
Odd 20 12 5 3 30 - 17 41
Strømsgodset TF 21 11 4 6 34 - 27 37
Vålerenga 21 8 9 4 44 - 34 33
Rosenborg 20 9 6 5 40 - 35 33
Viking 21 7 11 3 33 - 25 32
Lillestrøm 20 8 7 5 31 - 22 31
Stabæk 21 8 2 11 33 - 42 26
Sarpsborg 08 20 6 7 7 27 - 35 25
Bodø/Glimt 20 6 4 10 28 - 35 22
Start 20 6 4 10 30 - 39 22
Haugesund 20 5 6 9 28 - 30 21
Aalesund 20 5 6 9 22 - 24 21
Sogndal 20 5 5 10 21 - 32 20
Brann 21 5 4 12 28 - 38 19
Sandnes Ulf 21 2 7 12 17 - 38 13
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.00 Tertnes - Skarbøvik
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 16 7 2 7 33 - 33 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Eid - Florø
Kl. 18.30 Høyang - Kaupanger 2
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 8 7 1 0 47-5 22
Høyang 8 5 2 1 31-7 17
Sogndal 9 5 2 2 19-10 17
Florø 8 3 0 5 11-16 9
Kaupanger 2 8 3 0 5 10-36 9
Breimsbygda /Sandane 8 2 1 5 10-19 7
Eid 7 0 0 7 5-40 0
4. divisjon
Kl. 14.00 Årdal 2 - Sandane
Kl. 14.30 Vik - Florø 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Førde 3 - Lærdal
Kl. 15.00 Bjørn - Eikefjord
Kl. 15.00 Jotun - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Syril - Balestrand
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 10 7 1 2 31-19 22
Eikefjord 11 6 3 2 34-24 21
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Anga
Kl. 15.00 Florø 3 - Bremanger
Kl. 15.00 Jølster - Breimsbygda
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 1 0 75-2 31
Selje 11 7 3 1 30-13 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 10 4 2 4 18-27 14
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Hyen - Atløy
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 9 6 2 1 30-18 20
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 8 3 0 5 22-24 9
Svelgen 9 2 2 5 21-32 8 |
|
23.08 Skavøypoll vann
7-4 heime mot Høyang
|
Marius Henriksen var involvert i alle sju scoringane til Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Skavøypoll vann i
ettermiddag 7-4 heime mot Høyang på Skavøypoll Stadion.
Marius Henriksen gjorde seg bemerka med å vere involvert i alle sju
måla til Skavøypoll. 16-åringen frå Bryggja var nest sist på fire
scoringar, og tredje sist på dei tre andre scoringane.
Chris Nedreberg Silden (2), Tor Erik Tvendeseter Kupen (2), Espen
Sandal (2) og Kim Andre Gangeskar scora for heimelaget, medan Joakim
S. Måren og Thomas Frichsen blei begge tomålsscorarar for
bortelaget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Skavøypoll - Høyang 7-4 (2-1)
1-0 Chris Nedreberg Silden (12. min)
1-1 Joakim S. Måren (25. min)
2-1 Chris Nedreberg Silden (31. min)
3-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (50. min)
4-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (55. min)
5-1 Espen Sandal (59. min)
6-1 Espen Sandal (67. min)
6-2 Thomas Frichsen (74. min)
6-3 Thomas Frichsen (79. min)
7-3 Kim Andre Gangeskar (82. min)
7-4 Joakim S. Måren (87. min)
Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda
Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Elias Åsebø,
Eid
Gult kort: Nikolai Heggedal, Rune Myre og Asle Eldevik,
Skavøypoll.
Sverre Nesse Dingsøyr, Høyang
Skavøypoll:
Kenneth Rakkenes (John-Martin Vederhus 1. min)
Asle Eldevik
Rune Kristian Myre
Børge Yndestad
Nikolai Heggedal
Rune Solvang (Mats Rohit Sandal Frantzen 78. min)
Kim Andre Gangeskar
Marius Henriksen
Tor-Erik Tvendeseter Kupen (Sujeevan Mohanarajah 84. min)
Vebjørn Furnes (Arild Grønnevik Sandal 51. min)
Chris Nedreberg Silden (Espen Sandal 51. min)
Høyang:
Markus Tennefoss Vefring
Robert Alrek
Andre Valsvik
Christopher Maureira
Sander Stølen Olsen
Sverre Nesse Dingsøyr
Mats Loftesnes (Vegard Breidvik 72. min)
Joakim S. Måren
Jacob Bergset
Michael Våge (Kristoffer Kalstad 66. min)
Thomas Frichsen |
|
23.08 Nordfjord gutar
best i SSF-serien
|
Nordfjord sitt lag som i dag vann begge kampane på Kaupanger.
Kanonfotograf: Kåre Bakke
Bak frå venstre: Anders Berentzen, Stryn, Eirik Sæten, Loen, Peter
Frausing, Stryn, Abraham Johnny, Sandane, Kristoffer Hjelle,
Breimsbygda, Jakob Hagen, Eid og Eirik Tolaas, Eid.
Framme frå venstre: Ole Ivan Glosvik Espeland, Stryn, Håvard Kroken,
Hornindal, Mathias Buene, Sandane, Marius Arntzen, Stryn, Thomas
Bashay, Eid, Tommy Flølo, Breimsbygda og Sondre Bruland, Sandane.
|
I dag gjekk den tredje
turneringa i Sparebanken Sogn og Fjordane serien av stabelen på
Kaupanger.
Nordfjord sine gutar overbeviste stort og vann 4-3 mot Sunnfjord, og
i kampen mot Sogn blei det seier 11-3.
I kampen mot Sunnfjord scora Eirik Sæten og
Anders Berentzen to mål kvar, medan i kampen mot Sogn blei det
scoringar av Anders Berentzen (3), Abraham Johnny (3), Eirik Sæten
(2), Håvard Kroken, Thomas Bashay og Peter Frausing.
I kampen mellom Sogn og Sunnfjord vann Sunnfjord 9-1.
Etter dei tre turneringane i Sparebanken Sogn og Fjordane serien som
blei avvikla som 9'ar er det Nordfjord som vann guteklassa.
Tabell SSF-serien gutar:
Nordfjord 6 4 0 2 33-24 12 poeng
Sunnfjord 6 3 0 3 28-24 9 poeng
Sogn 6 2 0 4
27-40 6 poeng
Resultat Reed, laurdag 29. mars:
Nordfjord - Sunnfjord 2-5
Sunnfjord - Sogn 0-6
Nordfjord - Sogn 7-4
Resultat Førde, laurdag 31. mai:
Nordfjord - Sunnfjord 4-3
Sunnfjord - Sogn 8-7
Nordfjord - Sogn 5-6
Resultat Kaupanger, laurdag 23. august:
Nordfjord - Sunnfjord 4-3
Sunnfjord - Sogn 1-9
Nordfjord - Sogn 11-3
Tabell SSF-serien gutar:
Nordfjord 6 4 0 2 33-24 12 poeng
Sunnfjord 6 3 0 3 28-24 9 poeng
Sogn 6 2 0 4
27-40 6 poeng |
|
23.08 Resultat kampar i
dag, laurdag 23. august
|
Rafal Krzysztof Kuzniarski fekk i dag sin debut for TMFK sitt A-lag.
Bildet er frå kampen mellom
Skavøypoll 2 og Tornado Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Fart 2-3 (1-1)
1-0 Synne Sofie Christiansen (1. min)
1-1 Marit Bratberg Lund (22. min)
1-2 Ane Snarud Olsen (61. min)
2-2 Cecilie Leivdal (69. min)
2-3 Lene Bredesen (90. min)
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 13 12 1 0 54 - 5 37
Urædd 13 8 2 3 32 - 14 26
Øvrevoll Hosle 13 7 5 1 24 - 13 26
Fortuna 13 8 1 4 28 - 19 25
Sarpsborg 08 14 7 3 4 34 - 30 24
Lyn 14 7 1 6 29 - 21 22
Åsane Fotball Damer 13 5 2 6 18 - 29 17
Kongsvinger 14 3 5 6 18 - 27 14
Fart 14 3 4 7 24 - 38 13
Grei Kvinner Elite 14 3 3 8 16 - 34 12
Fløya 13 1 4 8 12 - 35 7
Kaupanger 14 1 1 12 13 - 37 4
2. divisjon avdeling 3
Førde - Stord 1-1 (0-0)
1-0 Eirik Lund Holm (74. min)
1-1 Jonas Tungeland (85. min)
Åsane - Florø 3-0 (1-0)
1-0 Marcus Stueland (28. min)
2-0 Niklas Lerpold (50. min)
3-0 Joachim Raknes Forthun (83. min)
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 17 10 3 4 42 - 19 33
Vidar 16 8 4 4 28 - 20 28
Vard Haugesund 16 8 3 5 36 - 23 27
Florø 17 7 6 4 31 - 26 27
Fana 17 7 5 5 35 - 31 26
Egersunds 16 7 4 5 28 - 26 25
Fyllingsdalen 17 7 3 7 30 - 25 24
Grorud 17 6 4 7 27 - 30 22
Førde 17 6 4 7 19 - 26 22
Brann 2 16 7 1 8 30 - 40 22
Stabæk 2 16 7 0 9 25 - 32 21
Lyn 16 6 2 8 24 - 24 20
Stord Fotball 17 5 3 9 24 - 34 18
Ålgård 17 3 2 12 17 - 40 11
2. divisjon kvinner avdeling 6
Tynset - Stryn 7-2 (4-0)
Mål Stryn: Ingrid Øvreberg og Sofie Lunde
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 14 12 1 1 50 - 11 37
Trondheims-Ørn 2 14 12 0 2 73 - 11 36
Tynset 15 9 3 3 46 - 21 30
Hødd 15 9 1 5 37 - 37 28
Sunndal 14 6 1 7 25 - 37 19
Verdal 13 5 3 5 35 - 32 18
Træff 14 5 2 7 28 - 31 17
Clausenengen 14 5 2 7 22 - 48 17
Volda 15 4 2 9 31 - 33 14
Nidelv 13 4 1 8 16 - 28 13
Stryn 17 0 0 17 12 - 86 0
3. divisjon avdeling 8
Arna Bjørnar - Tornado Måløy 4-0 (3-0)
1-0 Robin Eriksen (15. min)
2-0 Fredrik Orvedal (25. min)
3-0 Espen Verlo Fedje (44. min)
4-0 Robin Eriksen (71. min)
Norborg - Årdal 2-1
Spjelkavik - Bergsøy 0-2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 17 8 3 6 34 - 22 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 16 7 2 7 33 - 33 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Arna-Bjørnar 17 5 3 9 21 - 38 18
Årdal 17 5 1 11 30 - 45 16
Norborg 17 5 0 12 26 - 46 15
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
4. divisjon
Skavøypoll - Høyang 7-4 (2-1)
1-0 Chris Nedreberg Silden (12. min)
1-1 Joakim S. Måren (25. min)
2-1 Chris Nedreberg Silden (31. min)
3-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (50. min)
4-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (55. min)
5-1 Espen Sandal (59. min)
6-1 Espen Sandal (67. min)
6-2 Thomas Frichsen (74. min)
6-3 Thomas Frichsen (79. min)
7-3 Kim Andre Gangeskar (82. min)
7-4 Joakim S. Måren (87. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 15 10 1 4 34-19 31
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 15 4 0 11 31-55 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10 |
|
23.08 Jotun/ÅTIL Vann
4-0 borte mot Balestrand
|
Jenny Hovland scora to mål i kampen mot Balestrand.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Jotun/ÅTIL vann i går
ettermiddag 4-0 borte mot Balestrand i 4. divisjon kvinner avdeling
1. Jenny Hovland (2), Susanne Myrland og Olaug Marie Aalen scora
måla til bortelaget. Jotun/ÅTIL leia 2-0 til pause.
Sogndal leiar denne avdelinga tre poeng føre Hafslo.
Balestrand - Jotun/ÅTIL 0-4 (0-2)
0-1 Susanne Myrland (20. min)
0-2 Jenny Hovland (37. min)
0-3 Olaug Marie Aalen (56. min)
0-4 Jenny Hovland (87. min)
Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 6 6 0 0 38 - 4 18
Hafslo 6 5 0 1 25 - 14 15
Jotun /ÅTIL 7 3 0 4 22 - 22 9
Balestrand 8 2 0 6 12 - 6
Lærdal 7 1 0 6 14 - 36 3 |
|
23.08 Kampar i dag,
laurdag 23. august
|
Tornado Måløy spelar i ettermiddag bortekamp mot Arna Bjørnar.
Bildet er frå heimekampen mot Aalesund søndag 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
1. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Kaupanger - Fart
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 13 12 1 0 54 - 5 37
Urædd 13 8 2 3 32 - 14 26
Øvrevoll Hosle 13 7 5 1 24 - 13 26
Fortuna 13 8 1 4 28 - 19 25
Sarpsborg 08 13 6 3 4 29 - 27 21
Lyn 13 6 1 6 25 - 20 19
Åsane Fotball Damer 13 5 2 6 18 - 29 17
Kongsvinger 13 3 5 5 15 - 22 14
Grei Kvinner Elite 13 3 3 7 15 - 30 12
Fart 13 2 4 7 21 - 36 10
Fløya 13 1 4 8 12 - 35 7
Kaupanger 13 1 1 11 11 - 34 4
2. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Førde - Stord
Kl. 15.00 Åsane - Florø
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 16 9 3 4 39 - 19 30
Vidar 16 8 4 4 28 - 20 28
Vard Haugesund 16 8 3 5 36 - 23 27
Florø 16 7 6 3 31 - 23 27
Fana 16 7 4 5 34 - 30 25
Egersunds 16 7 4 5 28 - 26 25
Fyllingsdalen 16 7 2 7 29 - 24 23
Brann 2 16 7 1 8 30 - 40 22
Stabæk 2 16 7 0 9 25 - 32 21
Førde 16 6 3 7 18 - 25 21
Lyn 16 6 2 8 24 - 24 20
Grorud 16 5 4 7 25 - 30 19
Stord Fotball 16 5 2 9 23 - 33 17
Ålgård 16 3 2 11 17 - 38 11
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 16.00 Tynset - Stryn
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 14 12 0 2 73 - 11 36
Byåsen KF 13 11 1 1 47 - 10 34
Hødd 14 9 1 4 36 - 35 28
Tynset 14 8 3 3 39 - 19 27
Verdal 12 5 3 4 34 - 29 18
Træff 14 5 2 7 28 - 31 17
Sunndal 13 5 1 7 23 - 36 16
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Clausenengen 13 4 2 7 21 - 48 14
Nidelv 13 4 1 8 16 - 28 13
Stryn 16 0 0 16 10 - 79 0
3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Arna Bjørnar - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Norborg - Årdal
Kl. 16.00 Spjelkavik - Bergsøy
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 16 7 2 7 33 - 33 23
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Tornado Måløy 16 4 3 9 32 - 61 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
4. divisjon
Kl. 15.00 Skavøypoll - Høyang
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10 |
|
22.08 Resultat kampar i dag,
fredag 22. august
|
Hornindal vann i ettermiddag 3-0 heime mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå
denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Breimsbygda/Sandane 3-0 (0-0)
1-0 Marianne Tvedt
2-0 Synne Nornes
3-0 Andreea Marusia Sandor
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 8 7 1 0 47-5 22
Høyang 8 5 2 1 31-7 17
Sogndal 9 5 2 2 19-10 17
Florø 8 3 0 5 11-16 9
Kaupanger 2 8 3 0 5 10-36 9
Breimsbygda /Sandane 8 2 1 5 10-19 7
Eid 7 0 0 7 5-40 0
4. divisjon
Dale - Kaupanger 4-2 (1-1)
0-1 Eirik Hellebust Menes (3. min)
1-1 Einar Aase (11. min)
2-1 Bendik Vik (48. min)
3-1 Bendik Vik (50. min)
3-2 Sindre Rørvik (82. min)
4-2 Idar Haugen Rochlenge (90. min)
Fjøra - Sogndal 3 3-0
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 15 11 0 4 38-18 33
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 15 5 5 5 30-44 20
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 15 3 4 8 33-48 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Jotun 3-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 10 7 1 2 31-19 22
Eikefjord 11 6 3 2 34-24 21
Askvoll/Holmedal 10 4 2 4 28-24 14
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2
5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Eid 2 3-0 (2-0)
1-0 Lars Midthjell Gjørven, straffe (21. min)
2-0 Marius Lødøen (27. min)
3-0 Lars Midthjell Gjørven (78. min)
Sjå bilder og fakta frå
denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 1 0 75-2 31
Selje 11 7 3 1 30-13 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 10 4 2 4 18-27 14
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
6. divisjon avdeling 2
Svelgen - Hyen 2-0
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 9 6 2 1 30-18 20
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 8 3 0 5 22-24 9
Svelgen 9 2 2 5 21-32 8 |
|
22.08 Kampar i dag,
fredag 22. august
|
Tidligare Strynspelar Erick Vhiestrox får i dag sin debut for
Hornindal.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Skavøypoll i Eid sin
vinterserie.
Sjå bilder og fakta frå
denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 17.30 Sogndal - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 8 7 1 0 47-5 22
Høyang 8 5 2 1 31-7 17
Sogndal 8 4 2 2 16-10 14
Florø 8 3 0 5 11-16 9
Kaupanger 2 8 3 0 5 10-36 9
Breimsbygda /Sandane 7 2 1 4 10-16 7
Eid 7 0 0 7 5-40 0
4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Kaupanger
Kl. 19.30 Fjøra - Sogndal 3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Jotun
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 10 7 1 2 31-19 22
Eikefjord 11 6 3 2 34-24 21
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 1 0 75-2 31
Selje 11 7 3 1 30-13 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 10 4 2 4 18-27 14
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Hornindal 11 2 0 9 14-42 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 9 6 2 1 30-18 20
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 7 3 0 4 22-22 9
Svelgen 8 1 2 5 19-32 5 |
|
21.08 Skavøypoll vann
3-0 borte mot Eid 3
|
Skavøypoll vann i ettermiddag 3-0 borte mot Eid 3.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Skavøypoll vann i
ettermiddag 3-0 borte mot Eid 3 i G16 2. divisjon avdeling 3.
Eid 3 var bra med på notane i 1. omgang, men etter pause var
Skavøypoll klart best og vann fullt fortent. Steven Silden (2) og
Simen Norheim scora måla til bortelaget.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid 3 - Skavøypoll 0-3 (0-0)
0-1 Steven Silden (44. min)
0-2 Simen Norheim (59. min)
0-3 Steven Silden (64. min)
Dommar: Gloryan Sureskumar Kathirave, Eid
Kort: Ingen
Eid 3:
Dennis Frislid
Ole Kristian Vedvik
Adrian Haavik
Stian Høvig
Henrik Myklebust
Michal Berg
Sondre Vangberg
Abdi Mohamed
Elias Nord
Christoffer Skår
Tor Henry Challen
Innbyttarar:
Stein Rune Bakke
Even Dalseth
Oddgeir Skeistrand
Skavøypoll:
Jon Henrik Stokke
Martin Oksholen
Anders Martin Kvalvåg
Olav Trollebø
Anders Kvalheim
Torjus Ødegård
Steven Silden
Markus Tjørvåg
Marius Henriksen
Eivind Rune Flataker
Yngve Hagen
Innbyttarar:
Mikkel Garshol
Håkon Saltkjel
Simen Norheim |
|
21.08 Florø møter
Brann heime i NM G19 Telenor Cup
|
Stefan Aase og Florø møter Brann på heimebane i NM
G19.
Bildet er frå 3. divisjonskampen borte mot Stryn 31. august 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Norges Fotballforbund har
sett opp kvartfinalane i i NM G19 Telenor Cup.
Florø, som vann borte mot Fyllingsdalen i 4. runde, er sett opp med
heimekamp mot Brann. Kampen blir spelt på Florø Stadion søndag 7.
september.
Oppsett kvartfinalar NM G19 Telenor Cup:
Laurdag 6. september:
Rosenborg Vålerenga
Søndag 7. september:
Florø Brann
Viking Runar
Molde Lillestrøm |
|
21.08 Tornado Måløy med
ny nettside
|
|
Tornado Måløy har fått
seg ny nettside.
Adressa til den nye nettsida er: www.tmfkfotball.no |
|
20.08 2. serierunde G16
1. divisjon haust
|
Steffen Glosvik fekk i dag sin debut for Eid.
Bildet er frå sonelagsturneringa på Eid Idrettspark 10. april 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne turneringa.
|
Det har i dag blitt spelt
full serierunde i G16 1. divisjon haust.
Førde vann 5-0 borte Tornado Måløy, Eid vann 3-2 borte mot Jotun,
medan Florø snudde 0-2 til 4-2 borte mot Sogndal på Fosshaugane
Campus.
Resultat 2. serierunde, G16 1. divisjon haust:
Jotun - Eid 2-3 (0-2)
0-1 Arthur Sundal (2. min)
0-2 Sindre Hafsås (35. min)
1-2 Marius Loftheim (48. min)
1-3 Johan Skorge (67. min)
2-3 Marius Loftheim, straffe (75. min)
Sogndal - Florø 2-4 (2-3)
1-0 Mats Uglane
2-0 Mats Uglane
2-1 Sivert Helland Veseth
2-2 Torje Naustdal
2-3 Eirik Høydal
2-4 Agash Puthi
Tornado Måløy - Førde 0-5 (0-2)
0-1 Runar Vikum
0-2 Fredrick Rørstadbotnen
0-3 Runar Vikum
0-4 Fredrick Rørstadbotnen
0-5 Runar Vikum
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 2 2 0 0 12-4 6 poeng
Førde 2 1 1 0 7-2 4 poeng
Florø 1 1 0 0 4-2 3 poeng
Sogndal 2 0 1 1 4-6 1 poeng
Jotun 1 0 0 1 2-3 0 poeng
Tornado Måløy 2 0 0 2 2-14 0 poeng
|
|
20.08 Norge J19 vann
3-2 borte mot Sverige
|
Sara Eriksen under damefotballens dag på Kaupanger
16. oktober 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sara Eriksen spelte 2.
omgang då Norge J19 i dag vann 3-2 i ein privatlandskamp borte mot
Sverige. Det såg lenge ut til å gå mot svensk seier, men to norske
scoringar på overtid gjorde at Norge vann kampen.
Sverige - Norge 2-3 (0-1)
0-1 Karina Sævik (28. min)
1-1 Tove Almqvist (49. min)
2-1 Nathalie Björn (65. min)
2-2 Karina Sævik (90. min+2)
2-3 Synne Sofie Kinden Jensen (90. min+3)
Norge:
Cecilie Fiskerstrand (Aurora Watten Mikalsen 46. min)
Marit Clausen
Tuva Hansen (Mariken Kleppe 79. min)
Inga Sofie Bakken
Marit Bratberg Lund (Cesilie Andreassen 46. min)
Synne Sofie Kinden Jensen
Marie Dølvik Markussen (Sina Elise Tosterud 68. min)
Karina Sævik
Johanne Fridlund
Nora Eide Lie (Sara Eriksen 46. min)
Camilla Ose (Caroline Hovland 61. min)(Maria Hiim 73. min)
|
Sara Eriksen i kamp for Førde borte mot Jølster 17. august 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
20.08 Eikefjord vann
6-0 heime mot Balestrand
|
Marius Hovland scora to mål i dagens kamp mot
Balestrand.
Foto:
www.eikefjord-fotball.no
|
Eikefjord vann i
ettermiddag 6-0 heime mot Balestrand. Mathias Knapstad, Marius
Hovland og Even Meisterplass scora kvar sine to mål for heimelaget.
5. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Balestrand 6-0 (3-0)
1-0 Mathias Knapstad (5. min)
2-0 Marius Hovland (20. min)
3-0 Even Meisterplass (25. min)
4-0 Marius Hovland (50. min)
5-0 Even Meisterplass (68. min)
6-0 Mathias Knapstad (82. min)
Kampfakta er henta frå
Eikefjord sine nettsider.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 10 7 1 2 31-19 22
Eikefjord 11 6 3 2 34-24 21
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2 |
|
20.08 Kampar i dag,
onsdag 20. august
|
Eikefjord møter i ettermiddag Balestrand på Eikefjord Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Eikefjord 10. september 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Eikefjord - Balestrand
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 9 7 1 1 31-13 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2 |
|
19.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 19. august
|
Skavøypoll 2 vann i ettermiddag 5-1 mot Tornado Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Jølster 2 - Balestrand 8-1
Hyllestad/Dale 2 - Hafslo 1-2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 5 1 1 21-5 16
Hyllestad /Dale 2 7 5 0 2 35-6 15
Hafslo 6 3 2 1 9-9 11
Jølster 2 8 1 1 6 10-29 4
Balestrand 2 6 1 0 5 6-32 3
6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Gaular 1-3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 9 6 2 1 30-18 20
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 7 3 0 4 22-22 9
Svelgen 8 1 2 5 19-32 5
6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 5-1 (1-0)
1-0 Kristian Kupen (7. min)
2-0 Thomas Rikstad (47. min)
3-0 Steven Silden (50. min)
3-1 Chris Andre Nore (53. min)
4-1 Sujeevan Mohanarajah (60. min)
5-1 Steven Silden (77. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Vikane/Loen - Oppstryn 1-0
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 9 8 0 1 37-12 24
Vikane /Loen 9 6 1 2 30-19 19
Tornado Måløy 2 9 5 1 3 26-22 16
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 9 1 2 6 16-29 5
Flatraket /Selje 2 9 1 2 6 20-35 5 |
|
19.08
Status tabellkonkurransen etter 16. serierunde
|
Eid ligg på 8. plass etter 16. serierunde.
Bildet er tatt etter 4-0 seieren mot Spjelkavik 16. august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Jon Navarsete frå Sogndal leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 16. serierunde. Navarsete leiar
tabellkonkurransen føre Jostein Sandøy, Inge Visnes, Sander Nyland
og Inge Matias Tvinnereim.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 16. serierunde:
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 16 7 2 7 33 - 33 23
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Tornado Måløy 16 4 3 9 32 - 61 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
Stilling tabellkonkurransen etter 16. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jon Navarsete 32 2
2 Jostein Sandøy 34 4
3 Inge Visnes 34 3
4 Sander Nyland 34 3
5 Inge Matias Tvinnereim 34 1
6 Runar Nøstdal 36 3
7 Håvard Hetle 36 2
8 Rolf Kåre Almenning 36 2
9 Are Bjørgum 36 1
10 Kåre Åmot 36 1
11 Steinar Aabrekk 36 1
12 Halvor Lie 38 4
13 Jo Inge Skålbones 38 4
14 Bjørn-Helge Haugen 38 3
15 Odd Drabløs 38 3
16 Kay Ove Hafsås 38 2
17 Unni Helland 38 2
18 Ole Martin Rotihaug 38 1
19 Emil Allesøe 40 5
20 Rasmus Aarflot 40 4
21 John Os 40 3
22 Idar Taklo 40 2
23 Ingun Nes Aabrekk 40 2
24 Jan Martin Starheim 40 2
25 Hans Ole Svarstad 42 4
26 Roger Hollevik 42 4
27 Asle Knut Gangeskar 42 2
28 Edgar Flo 42 2
29 Tom Rene Ørnehaug 42 2
30 Tommy Totland Hauge 42 2
31 Alf-Tore Tvendeseter 42 1
32 Espen Solhaug 42 0
33 Steinar Bakka 42 0
34 Anne Karin Rand Torheim 43 3
35 Arthur Norevik 43 2
36 John Roar Øien 43 1
37 Andreas Bjørhovde Heggedal 44 3
38 Henriette Naustdal 44 3
39 Nils Tore Krosshaug 44 3
40 Ronny Berg 44 3
41 Dan Jøran Hafsås 44 2
42 Kenneth Rakkenes 44 2
43 Jarle Christensen 44 1
44 Paul Glosvik 44 1
45 Tore-Christian Gjelsvik 44 1
46 Ole-Andreas Aarvik 44 0
47 Geir Egil Olsen 46 3
48 Oddmund Balsnes 46 3
49 Øyvind Løkling 46 3
50 Håkon Skjerven 46 2
51 Leif Arne Tveit 46 2
52 Marius Schjei Dahl 46 2
53 Yngve Tolaas 46 2
54 Gjert Nygård 46 1
55 Roar Bakke 46 1
56 Runar Hove 46 1
57 Stig Nord 46 1
58 Kai-Alvar Brandsøy 48 4
59 Bjørn Ove Hersdal 48 2
60 Jarle Hafsås 48 2
61 Kristen H. Heggedal 48 2
62 Øystein Lindesteg Rinde 48 2
63 Andreas Vereide 48 1
64 Einar Orten Trovåg 48 1
65 Rasmus Gausemel 48 1
66 Sigmund Arentz Enger 48 1
67 Stig Hermann Hagen 48 1
68 Stig Roar Hakkebo 48 1
69 Eivind Skrede 48 0
70 Stein Roar Moheim 48 0
71 Bente Fosse 49 0
72 Ole-Gunnar Midtbø 50 5
73 Pål Fossnes 50 3
74 Aleksander Kvernevik 50 2
75 Andreas Teigen 50 2
76 Arve Lote 50 2
77 Jan Ove Møll 50 2
78 Ole Morten Kvam 50 2
79 Torbjørn Leivdal 50 2
80 Ole Refsnes 50 1
81 Terje Grytting 50 1
82 Børge Strandos 50 0
83 Edvard Nordang 50 0
84 Frank Torheim 50 0
85 Olav R. Haugen 50 0
86 Sindre Nordang 50 0
Sjå heile lista etter 16. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
19.08
Per Egil Flo teken ut i A-landslagstroppen
|
Per Egil Flo i fint driv forbi Per Jarle Mathisen i cupkampen mellom
Tornado Måløy og Tornado Måløy på Måløy Stadion 12. mai 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Per Egil Flo er teken ut i den norske
A-landslagstroppen som skal spele privatlandskamp mot Emiratene.
Kampen blir spelt på Viking Stadion onsdag 27. august.
Med unntak av Rune Almenning Jarstein er alle spelarane i troppen
frå Tippeligaen. Martin Ødegaard er med i troppen og kan bli norge
yngste A-landslagsspelar gjennom tidene.
Troppen:
Rune Almenning Jarstein - Hertha Berlin
Ørjan Håskjold Nyland - Molde
André Danielsen - Viking
Mohamed Elyonoussi - Molde
Per Egil Flo - Molde
Vegard Forren - Molde
Thomas Grøgaard - Odd
Fredrik Gulbrandsen - Molde
Steffen Hagen - Odd
Yann-Erik de Lanlay - Viking
Martin Linnes - Molde
Marcus Pedersen - Brann
Morten Gamst Pedersen - Rosenborg
Tore Reginiussen - Rosenborg
Jone Samuelsen - Odd
Harmeet Singh - Molde
Alexander Søderlund - Rosenborg
Fredrik Ulvestad - Aalesund
Martin Ødegaard - Strømsgodset
|
|
19.08 Kampar i dag,
tysdag 19. august
|
Skavøypoll 2 møter i dag Tornado Måløy 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jølster 2 - Balestrand
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Hafslo
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 5 1 1 21-5 16
Hyllestad /Dale 2 6 5 0 1 34-4 15
Hafslo 5 2 2 1 7-8 8
Balestrand 2 5 1 0 4 5-24 3
Jølster 2 7 0 1 6 2-28 1
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Gaular
NB! Kampen Atløy-Tempo er utsett
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 8 5 2 1 27-17 17
Florø 4 8 4 1 3 36-24 13
Tempo 8 3 2 3 33-25 11
Atløy 7 3 1 3 15-32 10
Hyen 7 3 0 4 22-22 9
Svelgen 8 1 2 5 19-32 5
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Oppstryn
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 8 7 0 1 32-11 21
Vikane /Loen 8 5 1 2 29-19 16
Tornado Måløy 2 8 5 1 2 25-17 16
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 8 1 2 5 16-28 5
Flatraket /Selje 2 9 1 2 6 20-35 5 |
|
18.08 Resultat kampar i dag,
måndag 18. august
|
Mahatma Otoo scora tre mål i dagens kamp borte mot
Larsnes/Gursken.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Sogndal 2 15. september 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Larsnes/Gursken - Sogndal 2 1-7
Skarbøvik - Hødd 2 2-8
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 16 12 2 2 55 - 26 38
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Hødd 2 16 7 3 6 51 - 30 24
Skarbøvik 16 7 2 7 33 - 33 23
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Tornado Måløy 16 4 3 9 32 - 61 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Larsnes/Gursken 16 2 2 12 21 - 51 8
4. divisjon
Florø 2 - Førde 2 5-1
Tabell 4. divisjon
Florø 2 14 13 1 0 63-10 40
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 14 7 0 7 33-27 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Syril 8-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 9 7 1 1 31-13 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Lærdal 11 2 6 3 32-32 12
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Syril 10 2 3 5 23-36 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2 |
|
18.08 Jotun har
ikkje trekt laget sitt frå G16 1. divisjon
|
|
Sist onsdag blei den
fyrste seierunden i G16 1. divisjon haust spelt.
Eid vann 9-2 heime mot Tornado Måløy, medan Førde og Sogndal spelte
uavgjort 2-2 i Førde.
I saka om denne serierunden blei det skrive at Jotun har trekt laget
sitt frå G16 1. divisjon haust. Dette er ikkje tilfelle. Jotun melde
frå at dei ikkje ønskte å spele i G16 1. divisjon haust, og det blei
jobba for å få inn eit lag som erstatning for Jotun.
Ettersom dette ikkje lukkast blir G16 1. divisjon haust spelt som
oppsett.
NB! Kampen mellom Florø og Jotun i fyrste serierunde er utsett til
seinare.
Resultat 1. serierunde, G16 1. divisjon haust:
Førde - Sogndal 2-2 (1-0)
1-0 Mathias Sagevik
1-1 Adrian Gjermundstad
1-2 Mats Uglane
2-2 Mathias Sagevik
Eid - Tornado Måløy 9-2 (4-1)
1-0 Kristian Lefdal (3. min)
1-1 Svein-Arne Volle (13. min)
2-1 Vebjørn Høynes (16. min)
3-1 Simen Ledal (24. min)
4-1 Kristian Lefdal (39. min)
5-1 Kristian Lefdal (54. min)
6-1 Daniel Myklebust (56. min)
7-1 Daniel Myklebust (61. min)
7-2 Haakon Christensen (62. min)
8-2 Arthur Sundal (71. min)
9-2 Arthur Sundal (79. min)
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 1 1 0 0 9-2 3 poeng
Førde 1 0 1 0 2-2 1 poeng
Sogndal 1 0 1 0 2-2 1 poeng
Tornado Måløy 1 0 0 1 2-9 0 poeng
|
|
18.08 Stryn sitt
damelag tapte 2-0 mot Træff
|
Træff jublar etter Camilla Kvinen fastsette sluttresultatet til 0-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn sitt damelag tapte
i går ettermiddag 2-0 heime mot Træff. Begge scoringane til Træff
kom tidlig i 1. omgang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Neste kamp for Stryn sitt damelag er borte mot Tynset. Denne kampen
blir spelt på Nymoen gras laurdag 23. august.
Stryn - Træff 0-2 (0-2)
0-1 Brit Einrun Aspås Brakstad, straffe (10. min)
0-2 Camilla Kvinen (19. min)
Dommar:
Terje Holvik, Sandane
Assistentdommarar:
Elias Åsebø, Eid og Sylwester Janczura, Førde
Kort:
Ingen
Stryn:
Tonje Fannemel
Kristina F. Flo
Kristine Erdal
Anna Hofseth
Hanna Tenden
Mia Sæbø
Tonje Stølen
Ingrid Øvreberg
Eline Nesdal
Dagny Sæten
Anja Bertine Tomasgård
Innbyttarar:
Pernille Flo
Sofie Lunde
Tove Hjelle
Elin Håberg
Træff:
Aud ingrid Silseth
Malin Solem
Signe Høstmark
Brit Einrun Aspås Brakstad
Camilla Kvinen
Lise Bergsvik
Guro Helde Kjølseth
Anna Berg Brakstad
Vilde Sunde (Julie Berg Brakstad 46. min)
Malene Røsok (Hanne Marte Eik Ellingsen 41. min)
Anna Øien Sønslien (Solrun Berg-Sæter 51. min) |
|
18.08 Stryn 2 vann 2-1
mot Selje
|
Jan Marius Brekke blei matchvinnar for Stryn 2 mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann i går 2-1
heime mot Selje på kunstgrasbana i Stryn. Martin Grøttå gav Selje
leiinga, men mål av Trond Leirgulen og Jan Marius Brekke gjorde at
Selje gjekk på sitt fyrste tap denne sesongen. Alle måla i kampen
kom i 1. omgang.
Matchvinnar Jan Marius Brekke er tilbake i Stryn etter ein periode i
Ørsta.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn 2 - Selje 2-1 (2-1)
0-1 Martin Grøttå (9. min)
1-1 Trond Leirgulen (18. min)
2-1 Jan Marius Brekke (45. min)
Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid
Gult kort: Trond Leirgulen, Stryn. Runar Tunheim Aarsheim og
Johannes Osmundsvåg, Selje
Stryn 2:
Adrian Grodås
Isak N. Hopland
Trond Leirgulen
Julian Hove
Vegard Vatn Øvreberg
Are Njøten
Rasmus Bø
Agon Qitaku
Ruben Garlid
Anurathan Velalakan
John Marius Berger
Innbyttarar:
Jan Marius Brekke
Jens Guddal Muri
Eirik Bøe
Simen Christoffer Rye Hestenes
Selje:
Jonas Beitveit
Jon Anders Gulbransen
Johannes Osmundsvåg
Kristoffer Hove
Ingo da Silva
Aleksander Kvernevik
Runar Tunheim Aarsheim
Are Berstad
Ole Andreas Solheim
Joachim Refvik
Martin A. Grøttå
Innbyttarar:
Sebastian Grøttå
Kristoffer Haugen
Alexander Hove
Magnus Andre Rye |
|
18.08 Kampar i dag,
måndag 18. august
|
Sogndal 2 møter i ettermiddag Larsnes/Gursken på
bortebane.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 12. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Larsnes/Gursken - Sogndal 2
Kl. 19.00 Skarbøvik - Hødd 2
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Tornado Måløy 16 4 3 9 32 - 61 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
4. divisjon
Kl. 19.00 Florø 2 - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Lærdal - Syril
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 9 7 1 1 31-13 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2 |
|
17.08 Resultat kampar i dag,
søndag 17. august
|
Chris Andre Nore blei matchvinnar då TMFK snudde 2-4 til 5-4 mot
Aafk 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 6
Stryn - Træff 0-2 (0-2)
0-1 Brit Einrun Aspås Brakstad, straffe (10. min)
0-2 Camilla Kvinen (19. min)
Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før
måndag.
Tabell
2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 13 11 0 2 71 - 10 33
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Hødd 14 9 1 4 36 - 35 28
Tynset 14 8 3 3 39 - 19 27
Verdal 12 5 3 4 34 - 29 18
Sunndal 13 5 1 7 23 - 36 16
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Træff 13 4 2 7 25 - 29 14
Clausenengen 13 4 2 7 21 - 48 14
Nidelv 12 4 1 7 14 - 25 13
Stryn 15 0 0 15 9 - 70 0
3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Aalesund 2 5-4 (1-3)
0-1 Sigurd Tafjord (12. min)
0-2 Sondre Brunstad Fet (29. min)
0-3 Knut-Idar Dalhus (35. min)
1-3 Marius Refvik, straffe (47. min)
2-3 Marius Refvik, straffe (71. min)
2-4 Sebastian Andreassen (74. min)
3-4 Eirik Føleide (86. min)
4-4 Eirik Føleide (87. min)
5-4 Chris Andre Nore (90. min+2)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 16 12 2 2 55 - 19 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Tornado Måløy 16 4 3 9 32 - 61 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
4. divisjon
Vik - Årdal 2 3-0
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Vik 14 4 3 7 27-28 15
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 14 3 1 10 22-49 10
5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Bjørn 0-2
Veitastrond - Jotun 8-0
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 11 9 1 1 50-15 28
Balestrand 9 7 1 1 31-13 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Bjørn 10 4 1 5 25-22 13
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 10 0 2 8 14-53 2
5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Selje 2-1 (2-1)
0-1 Martin Grøttå (9. min)
1-1 Trond Leirgulen (18. min)
2-1 Jan Marius Brekke (45. min)
Bilder og fakta frå denne kampen kjem dessverre ikkje før måndag.
Jølster - Florø 3 0-6
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 1 0 75-2 31
Selje 11 7 3 1 30-13 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 10 4 2 4 18-27 14
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Hornindal 11 2 0 9 14-42 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
NM G19 Telenor Cup, 4. runde
Fyllingsdalen - Florø 1-2 (0-1) |
|
17.08 Kampar i dag,
søndag 17. august
|
Tornado Måløy møter i ettermiddag Aalesund 2 på Refvik Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 5. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 15.00 Stryn - Træff
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 13 11 0 2 71 - 10 33
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Hødd 14 9 1 4 36 - 35 28
Tynset 13 7 3 3 35 - 19 24
Sunndal 12 5 1 6 23 - 32 16
Verdal 11 4 3 4 29 - 27 15
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Clausenengen 12 4 2 6 19 - 43 14
Nidelv 12 4 1 7 14 - 25 13
Træff 12 3 2 7 23 - 29 11
Stryn 14 0 0 14 9 - 68 0
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Tornado Måløy - Aalesund 2
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 15 12 2 1 51 - 14 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Tornado Måløy 15 3 3 9 27 - 57 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
4. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Årdal 2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Vik 13 3 3 7 24-28 12
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 13 3 1 9 22-46 10
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Balestrand - Bjørn
Kl. 15.00 Veitastrond - Jotun
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 10 8 1 1 42-15 25
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 12.30 Stryn 2 - Selje
Kl. 16.00 Jølster - Florø 3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Stryn 2 9 3 1 5 30-33 10
Hornindal 11 2 0 9 14-42 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
NM G19 Telenor Cup, 4. runde
Kl. 15.00 Fyllingsdalen - Florø |
|
16.08 Kristoffer
Aarskog norgesmester i Footvolley
|
Kristoffer Aarskog under NM i Footvolley på heimebane i 2013.
Sjå
bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid.
|
Eidaren Kristoffer
Aarskog blei i lag med makker Tom Johannes Bang norgesmester i
Footvolley. Dette var Aarskog og Bang sin fyrste NM-tittel.
Bang har vore i finalen dei fem siste åra, medan dagens finale var
Aarskog sin fyrste.
I finalen blei det seier mot Tom-Rune Sørensen og Henrik Salveson.
Årets NM i Footvolley gjekk av stabelen i Slemmestad.
Semifinalar:
Aarskog/Bang - Knutsen/Furnes 2-0 (15-7, 15-10)
Sørensen/Salveson - Briseid/Samland 2-1 (15-12, 10-15, 11-8)
Bronsefinale:
Knutsen/Furnes - Briseid/Samland 1-0 (18-12)
Finale:
Aarskog/Bang - Sørensen/Salveson 2-0 (18-16,18-12)
|
Dei tre para som kom på pallen i NM i Footvolley på
Nordfjordeid 2013.
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes
Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm.
Sjå
bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i
Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll,
Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå
bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå
filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
|
|
16.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 16. august
|
Eid med fem guttespelarar på laget vann i dag 4-0 mot
Spjelkavik.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Viking - Sogndal 4-2 (1-2)
Mål Sogndal: Ulrik Flo og Tonny Brochmann
Tabell Tippeligaen
Molde 19 13 5 1 41 - 16 44
Odd 19 11 5 3 27 - 16 38
Strømsgodset TF 20 11 4 5 32 - 24 37
Rosenborg 19 9 6 4 39 - 32 33
Vålerenga 19 8 8 3 40 - 29 32
Viking 20 7 10 3 31 - 23 31
Lillestrøm 19 7 7 5 29 - 21 28
Sarpsborg 08 19 6 7 6 27 - 33 25
Stabæk 19 7 2 10 29 - 37 23
Start 20 6 4 10 30 - 39 22
Haugesund 20 5 6 9 28 - 30 21
Aalesund 20 5 6 9 22 - 24 21
Bodø/Glimt 19 6 3 10 27 - 34 21
Sogndal 20 5 5 10 21 - 32 20
Brann 19 4 3 12 22 - 34 15
Sandnes Ulf 19 2 5 12 14 - 35 11
1. divisjon kvinner
Lyn - Kaupanger
2-1 (1-1)
Mål Kaupanger: Andrine Njøsen Helgås
Tabell
1. divisjon kvinner
Sandviken 13 12 1 0 54 - 5 37
Øvrevoll Hosle 13 7 5 1 24 - 13 26
Fortuna 13 8 1 4 28 - 19 25
Urædd 12 7 2 3 30 - 14 23
Sarpsborg 08 12 6 3 3 29 - 25 21
Lyn 13 6 1 6 25 - 20 19
Åsane Fotball Damer 13 5 2 6 18 - 29 17
Kongsvinger 13 3 5 5 15 - 22 14
Grei Kvinner Elite 13 3 3 7 15 - 30 12
Fart 12 1 4 7 16 - 35 7
Fløya 12 1 4 7 11 - 30 7
Kaupanger 13 1 1 11 11 -34 4
2. divisjon avdeling 3
Florø - Fana 3-3 (3-1)
1-0 Christer Husa
2-0 Runar Hove
2-1 Joakim Alnæs Vatne
3-1 Erlend Hove
3-2 Marius Wichne
3-3 Jonas Hestetun
Ålgård - Førde 3-0
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vidar 15 8 4 3 28 - 18 28
Åsane 15 8 3 4 33 - 19 27
Vard Haugesund 16 8 3 5 36 - 23 27
Florø 16 7 6 3 31 - 23 27
Fana 16 7 4 5 34 - 30 25
Egersunds 15 7 4 4 28 - 24 25
Fyllingsdalen 16 7 2 7 29 - 24 23
Førde 16 6 3 7 18 - 25 21
Lyn 15 6 2 7 24 - 22 20
Brann 2 15 6 1 8 28 - 40 19
Stabæk 2 15 6 0 9 23 - 32 18
Stord Fotball 15 5 2 8 23 - 27 17
Grorud 15 4 4 7 23 - 30 16
Ålgård 16 3 2 11 17 - 38 11
3. divisjon avdeling 8
Eid - Spjelkavik 4-0 (1-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk (16. min)
2-0 Torbjørn Aabrekk (73. min)
3-0 Ove Balsnes, straffe (77. min)
4-0 Torbjørn Aabrekk (89. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Stryn - Arna Bjørnar 5-0 (3-0)
1-0 Karl-Erik Aarsheim (2. min)
2-0 Vegard Savland (24. min)
3-0 Vegard Savland (27. min)
4-0 Roosevelt Juty Johnny (72. min)
5-0 Stian Sandal (77. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tertnes - Norborg 1-0 (0-0)
1-0 Thomas Johannessen (77. min)
Bergsøy - Årdal 2-2 (0-1)
0-1 Preben Strypet (29. min)
1-1 Isak Husøy (52. min)
2-1 Harald Magne Haugen (62. min)
2-2 Marcin Brzykcy
Kampfakta frå dei to siste kampane i 3. divisjon er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 15 12 2 1 51 - 14 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 16 10 2 4 32 - 21 32
Stryn 16 10 1 5 33 - 27 31
Spjelkavik 16 8 3 5 34 - 20 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Eid 16 6 3 7 28 - 28 21
Bergsøy 16 4 7 5 29 - 31 19
Årdal 16 5 1 10 29 - 43 16
Arna-Bjørnar 16 4 3 9 17 - 38 15
Norborg 16 4 0 12 24 - 45 12
Tornado Måløy 15 3 3 9 27 - 57 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8 |
|
16.08 Daniel
Mork debuterte for DeSoto Central Jaguar
|
Daniel Mork i kampen mot Eid i G16 Telenor Cup 21. mars 2013.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Litt over tre veker etter
at Daniel Mork reiste til USA for å gå på High School fekk han
i natt (norsk tid) sin debut i Amerikansk fotball. 17-åringen frå
Måløy har tidligare spelt fotball for Tornado Måløy, og var sist
sesong kaptein på klubben sitt guttelag.
Mork er utvekslingsstudent på DeSoto Central High School i Olive
Branch i Mississippi, og skal under oppholdet i USA spele for laget
Desoto Central Jaguar Football.
Mork gjorde seg bemerka i debuten, då han scora på seks av seks
mulige field goals. DeSoto Central Jaguar Football vann til slutt
70-0 mot Byhalia Scrimmage.
Kampen blei spelt på Desoto Central Football Field i Memphis. |
|
16.08 Kampar i dag,
laurdag 16. august
|
Kan Per Are Verlo og Kaupanger ta poeng borte mot
Lyn.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 15.30 Viking - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Molde 19 13 5 1 41 - 16 44
Odd 19 11 5 3 27 - 16 38
Strømsgodset TF 20 11 4 5 32 - 24 37
Rosenborg 19 9 6 4 39 - 32 33
Vålerenga 19 8 8 3 40 - 29 32
Lillestrøm 19 7 7 5 29 - 21 28
Viking 19 6 10 3 27 - 21 28
Sarpsborg 08 19 6 7 6 27 - 33 25
Stabæk 19 7 2 10 29 - 37 23
Start 20 6 4 10 30 - 39 22
Haugesund 19 5 6 8 28 - 27 21
Bodø/Glimt 19 6 3 10 27 - 34 21
Sogndal 19 5 5 9 19 - 28 20
Aalesund 19 4 6 9 19 - 24 18
Brann 19 4 3 12 22 - 34 15
Sandnes Ulf 19 2 5 12 14 - 35 11
1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Lyn - Kaupanger
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 12 11 1 0 51 - 5 34
Fortuna 12 8 1 3 28 - 16 25
Urædd 12 7 2 3 30 - 14 23
Øvrevoll Hosle 12 6 5 1 22 - 12 23
Sarpsborg 08 12 6 3 3 29 - 25 21
Lyn 12 5 1 6 23 - 19 16
Kongsvinger 12 3 5 4 15 - 21 14
Åsane Fotball Damer 12 4 2 6 17 - 29 14
Grei Kvinner Elite 12 3 3 6 14 - 28 12
Fart 12 1 4 7 16 - 35 7
Fløya 12 1 4 7 11 - 30 7
Kaupanger 12 1 1 10 10 - 32 4
2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Ålgård - Førde
Kl. 15.00 Florø - Fana
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vidar 15 8 4 3 28 - 18 28
Vard Haugesund 15 8 3 4 35 - 21 27
Åsane 15 8 3 4 33 - 19 27
Florø 15 7 5 3 28 - 20 26
Egersunds 15 7 4 4 28 - 24 25
Fana 15 7 3 5 31 - 27 24
Førde 15 6 3 6 18 - 22 21
Fyllingsdalen 15 6 2 7 27 - 23 20
Lyn 15 6 2 7 24 - 22 20
Brann 2 15 6 1 8 28 - 40 19
Stabæk 2 15 6 0 9 23 - 32 18
Stord Fotball 15 5 2 8 23 - 27 17
Grorud 15 4 4 7 23 - 30 16
Ålgård 15 2 2 11 14 - 38 8
3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Tertnes - Norborg
Kl. 15.00 Stryn - Arna Bjørnar
Kl. 16.00 Bergsøy - Årdal
Kl. 16.00 Eid - Spjelkavik
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 15 12 2 1 51 - 14 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 15 9 1 5 28 - 27 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 15 4 3 8 17 - 33 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 15 3 3 9 27 - 57 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8 |
|
15.08 Resultat kampar i dag,
fredag 15. august
|
Marius Kjellevold jublar etter å ha scora vinnarmålet
til Eikefjord
i dagens kamp mot Askvoll/Holmedal på Eikefjord Stadion.
Foto:
www.eikefjord-fotball.no
Sjå
Eikefjord si scoring på Vimeo.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Høyang - Sandane 5-3 (4-3)
0-1 Mads Wie (9. min)
1-1 Mats Loftesnes (19. min)
1-2 Jonas Denk (19. min)
1-3 Jon Vegard Byrkjedal (25. min)
2-3 Jacob Bergset (28. min)
3-3 Mats Loftesnes (32. min)
4-3 Thomas Frichsen (40. min)
5-3 Jacob Bergset (55. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta frå
Sandane si Live-oppdatering.
Skavøypoll - Kaupanger 1-0 (1-0)
1-0 Rune Solvang (37. min)
Sogndal 3 - Dale 7-2 (4-1)
1-0 Fredrik Flo (1. min)
1-1 Eirik Systaddal (8. min)
2-1 Øyrstein Lillesandbu (13. min)
3-1 Fredrik Flo (17. min)
4-1 Sigmund Årdal Myhre (30. min)
4-2 Einar Aase (54. min)
5-2 Sigmund Årdal Myhre (65. min)
6-2 Erik Loftesnes (72. min)
7-2 Håvard Stedje (88. min)
Tambarskjelvar - Fjøra 4-3 (2-1)
0-1 Arild Lunde Underdal (10. min)
1-1 Ghiorghita Marius Ion (11. min)
2-1 Gunnstein Vefring (15. min)
3-1 Marius Hallem (63. min)
3-2 Anders Hjeltnes (71. min)
4-2 Ghiorghita Marius Ion (76. min)
4-3 Daniel Fylling (90. min)
Kampfakta frå dei tre siste kampane i 4. divisjon er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 14 10 0 4 35-18 30
Skavøypoll 14 9 1 4 27-15 28
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sogndal 3 14 7 0 7 34-35 21
Sandane 14 6 2 6 32-34 20
Dale 14 4 5 5 26-42 17
Tambarskjelvar 14 5 1 8 35-42 16
Kaupanger 14 3 4 7 31-44 13
Vik 13 3 3 7 24-28 12
Høyang 14 4 0 10 27-48 12
Årdal 2 13 3 1 9 22-46 10
5. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Askvoll/Holmedal 1-0 (0-0)
1-0 Marius Kjellevold (90. min+3)
Sjå
Eikefjord si scoring på Vimeo.
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 10 8 1 1 42-15 25
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 10 5 3 2 28-24 18
Askvoll/Holmedal 9 3 2 4 25-23 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2 |
|
15.08 Kampar i dag,
fredag 15. august
|
Skavøypoll møter i ettermiddag Kaupanger på
Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Sogndal 3 fredag 8. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Høyang - Sandane
Kl. 19.00 Skavøypoll - Kaupanger
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Dale
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Fjøra
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 13 10 0 3 32-14 30
Skavøypoll 13 8 1 4 26-15 25
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sandane 13 6 2 5 29-29 20
Sogndal 3 13 6 0 7 27-33 18
Dale 13 4 5 4 24-35 17
Tambarskjelvar 13 4 1 8 31-39 13
Kaupanger 13 3 4 6 31-43 13
Vik 13 3 3 7 24-28 12
Årdal 2 13 3 1 9 22-46 10
Høyang 13 3 0 10 22-45 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Eikefjord - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 10 8 1 1 42-15 25
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 8 3 2 3 25-22 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2 |
|
14.08 Florø møter
Fyllingsdalen på Varden Amfi
|
Stefan Aase og Florø møter Fyllingsdalen på bortebane i NM
G19.
Bildet er frå 3. divisjonskampen borte mot Stryn 31. august 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Denne helga går kampane i
4. runde i NM G19 Telenor Cup av stabelen.
Florø som vann
heime mot Aalesund etter straffesparkkonkurranse i 3. runde skal
spele
bortekamp mot Fyllingsdalen. Kampen blir spelt på Varden Amfi søndag
17. august klokka 15.00.
Oppsett 4. runde NM G19 Telenor Cup:
Sandnes Ulf - Viking
Brann - Raufoss
Ranheim - Rosenborg
Østsiden - Molde
Vålerenga - FK Tønsberg
Stabæk - Runar
Lillestrøm - Skeid
Fyllingsdalen - Florø |
|
14.08 Kunstgraset i
Nordfjordhallen klart til bruk
|
|
Ikkje lenge etter at
ein starta arbeidet med å skifte kunstgraset i Nordfjordhallen er no det
nye kunstgraset klart til bruk.
Onsdag blei siste rest av arbeidet utført, og no kan alle glede seg
til perfekte forhold i Nordfjordhallen framover.
|
|
|
13.08 Eid vann 9-2
heime mot Tornado Måløy
|
Arthur Sundal scora to mål i dagens kamp mot Tornado
Måløy.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Tornado Måløy 11. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Eid vann i ettermiddag
9-2 heime mot Tornado Måløy i G16 1. divisjon haust. Kristian Lefdal (3), Daniel Myklebust (2),
Arthur Sundal (2), Simen Lefdal og Vebjørn Høynes scora for heimelaget, medan
Svein-Arne Volle og Haakon Christensen sette inn Tornado Måløy sine
mål.
I ein annan kamp i denne avdelinga spelte Førde og Sogndal uavgjort
2-2.
NB! Jotun har trekt laget sitt frå G16 1. divisjon haust.
Tabell G16 1. divisjon haust
Eid 1 1 0 0 9-2 3 poeng
Førde 1 0 1 0 2-2 1 poeng
Sogndal 1 0 1 0 2-2 1 poeng
Tornado Måløy 1 0 0 1 2-9 0 poeng
Førde - Sogndal 2-2 (1-0)
1-0 Mathias Sagevik
1-1 Adrian Gjermundstad
1-2 Mats Uglane
2-2 Mathias Sagevik
Eid - Tornado Måløy 9-2 (4-1)
1-0 Kristian Lefdal (3. min)
1-1 Svein-Arne Volle (13. min)
2-1 Vebjørn Høynes (16. min)
3-1 Simen Ledal (24. min)
4-1 Kristian Lefdal (39. min)
5-1 Kristian Lefdal (54. min)
6-1 Daniel Myklebust (56. min)
7-1 Daniel Myklebust (61. min)
7-2 Haakon Christensen (62. min)
8-2 Arthur Sundal (71. min)
9-2 Arthur Sundal (79. min)
Eid:
Sindre Kolseth
Arthur Sundal (Ole Kristian Vedvik 41. min)
Jonas Heggen
Adrian Hagen Henden
Daniel Haus
Daniel Myklebust (Arthur Sundal 65. min)
Johan Skorge (Michal Berg 55. min)
Simen Lefdal (Christoffer Skår 63. min)
Vebjørn Høynes (Magnus Lien Reksnes 41. min)
Runar Naustdal
Kristian Lefdal
Tornado Måløy:
Nikolas Berg
Andreas Forthun
Daniel Kvalheim
Håkon Nordbø
Daniel Steinagard
Fridjon Mortensen
Haakon Christensen
Marius Husevåg
Markus Nordbø
Svein-Arne Volle
Alexander Jakobsson
Innbyttarar:
Preben Halnes
Tobias Aase
Kristian Iversen
Eirik Skram
|
Mathias Sagevik scora begge måla til Førde i dagens
kamp mot Sogndal.
Bildet er frå kretskampen mot Nordmøre og
Romsdal FK 9. februar.
Sjå bilder og
fakta frå dagens kretskampar i Stryn. |
|
13.08 Resultat kampar i dag,
onsdag 13. august
|
Hødd vann 5-1 mot Stryn i dagens kamp på
kunstgrasbana i Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 6
Stryn - Hødd 1-5 (0-3)
0-1 Vilde Hasund (18. min)
0-2 Caroline Overvåg (40. min)
0-3 Vilde Hasund (42. min)
0-4 Ragnhild Ertesvåg (64. min)
1-4 Tonje Stølen (79. min)
1-5 Ingrid Måseide (82. min)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 13 11 0 2 71 - 10 33
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Hødd 13 8 1 4 34 - 34 25
Tynset 12 7 2 3 32 - 16 23
Sunndal 12 5 1 6 23 - 32 16
Verdal 10 4 2 4 26 - 24 14
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Clausenengen 12 4 2 6 19 - 43 14
Nidelv 11 4 1 6 13 - 23 13
Træff 12 3 2 7 23 - 29 11
Stryn 14 0 0 14 9 - 68 0
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Hornindal 4-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 10 5 3 2 31-21 18
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Stryn 2 9 3 1 5 30-33 10
Hornindal 11 2 0 9 14-42 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
13.08 Simen Lefdal
teken ut på G16-landslaget
|
Simen Lefdal på morgentrening i Eid Idrettshus 17. februar 2012.
Sjå bilder
frå denne morgentreninga i Eid Idrettshus.
|
Simen Lefdal er teken ut
i den norske G16-landslagstroppen til Syrenka Cup. Turneringa går av
stabelen i Polen i slutten av denne månaden.
Motstandar i den fyrste kampen tysdag 26. august er Makedonia.
Troppen:
Marius Halvorsen, Ålgård
Kjetil Haug, Manchester City
Jesper Espung, Stabæk
Joakim Barstad, Ålesund FK
Mathias Laudal, Start
Mathusan Sandrakumar, VIF
Henrik Bredli, SIF
Henrik Carlyle, Tromsø IL
John Hou Sæter, RBK
Berhrouz Habib, Start
Eivind Fallås Dahl, Stabæk
Kristoffer Ajer, Start
Simen Lefdal, Eid
Sander Berge, Asker
Magnus R. Grødem, Bryne
Andreas K. Helmersen, RBK
Emil Hansson, Brann
Markus Stensby, Ull/Kisa
|
Simen Lefdal i kamp for Heia G12 mot Olden 11. mai 2010.
Simen Lefdal i kamp for Nordfjord i Bylagsserien 4. november 2012.
Sjå bilder
og fakta frå kampane i Bylagsserien 4. november 2012.
Simen Lefdal i kampen mot Sykkylen i NM
G19 Telenor Cup 21. april 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Simen Lefdal scora begge måla til Eid i bortekampen mot Florø 2
i 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
13.08 NM i Footvolley i
Slemmestad 16. august
|
Dei tre para som kom på pallen i NM i Footvolley på
Nordfjordeid 2013.
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes
Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm.
Sjå
bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
|
Laurdag 16. august blir
det arrangert NM i Footvolley i Slemmestad.
Påmeldingsfrist er sett til torsdag 14. august klokka 23.59.
Tysdag kveld var 15 lag påmeldt til mesterskapet:
1. Kristoffer F. Aarskog og Tom Johannes Bang (Footvolley
Nordfjordeid)
2. Tom-Rune Sørensen og Henrik Salveson (Footvolley Senja)
3. Atle T. Briseid og Erik-Magnus Samland (Footvolley Lofoten)
4. Morten Håland og Vemund Flatøy (Footvolley Slemmestad)
5. Emil Lindstrøm og Robin Nordgren (Footvolley Oslö)
6. Kjell Ove Knutsen og Christian Furnes (Footvolley Oslo)
7. Øyvind Kvangardsnes og Ola Godø Andersen (Footvolley Sunnmøre)
8. Rune Kandal og Pak Ling Li (Oslo Sandfotball)
9. Njål Sund og Magnus Hunemo (Footvolley Sogndal)
10. Bjørnar Øyahals og Mikkel Feyling (Footvolley Oslo)
11. Are Gunnar Korsvoll og Steinar Tenden (Footvolley Førde)
12. Kim Daninho de Ru og Patrick Costa Dietze (Footvolley
Slemmestad)
13. Tanes og Raki (Footvolley Slemmestad)
14. Sander Mauraldo og Erik Svettingsen (Footvolley Slemmestad)
15. Eirik Svanes og Christoffer Nilsen (Footvolley Oslo)
Les meir om NM i Footvolley på Norges Footvolleyforbund sine
nettsider.
|
Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i
Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll,
Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå
bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå
filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
|
|
13.08 Kampar i dag,
onsdag 13. august
|
Stryn sitt damelag møter i dag Hødd på kunstgrasbana
i Stryn.
Bildet er frå treningskampen mellom Stryn og Hødd 12. februar.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 19.00 Stryn - Hødd
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 13 11 0 2 71 - 10 33
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Tynset 12 7 2 3 32 - 16 23
Hødd 12 7 1 4 29 - 33 22
Sunndal 12 5 1 6 23 - 32 16
Verdal 10 4 2 4 26 - 24 14
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Clausenengen 12 4 2 6 19 - 43 14
Nidelv 11 4 1 6 13 - 23 13
Træff 12 3 2 7 23 - 29 11
Stryn 13 0 0 13 8 - 63 0
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Bremanger - Hornindal
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Stryn 2 9 3 1 5 30-33 10
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
12.08
Status tabellkonkurransen etter 15. serierunde
|
Tim Andre Nilsen scora tre mål i bortekampen mot
Stryn 3. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Inge Visnes frå Almenningen leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 15. serierunde. Visnes leiar
tabellkonkurransen føre Inge Matias Tvinnereim, Jostein Sandøy,
Håvard Hetle og Jon Navarsete.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 15. serierunde:
Aalesund 2 15 12 2 1 51 - 14 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 15 9 1 5 28 - 27 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 15 4 3 8 17 - 33 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 15 3 3 9 27 - 57 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
Stilling tabellkonkurransen etter 15. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Inge Visnes 30 4
2 Inge Matias Tvinnereim 30 2
3 Jostein Sandøy 32 4
4 Håvard Hetle 32 3
5 Jon Navarsete 32 3
6 Are Bjørgum 34 2
7 Sander Nyland 34 2
8 Steinar Aabrekk 34 2
9 Kåre Åmot 34 1
10 Jan Martin Starheim 36 3
11 Odd Drabløs 36 3
12 Rolf Kåre Almenning 36 2
13 Runar Nøstdal 36 2
14 Idar Taklo 36 1
15 Kay Ove Hafsås 36 1
16 Dan Jøran Hafsås 38 4
17 Jo Inge Skålbones 38 4
18 Emil Allesøe 38 3
19 Ingun Nes Aabrekk 38 3
20 John Os 38 3
21 Bjørn-Helge Haugen 38 2
22 Espen Solhaug 38 2
23 Ole Martin Rotihaug 38 1
24 Halvor Lie 40 3
25 Ole-Andreas Aarvik 40 3
26 Rasmus Aarflot 40 3
27 Edgar Flo 40 2
28 Steinar Bakka 40 2
29 Unni Helland 40 2
30 Alf-Tore Tvendeseter 40 1
31 Kenneth Rakkenes 40 1
32 Asle Knut Gangeskar 40 0
33 Anne Karin Rand Torheim 41 2
34 Andreas Bjørhovde Heggedal 42 5
35 Yngve Tolaas 42 4
36 Ronny Berg 42 3
37 Hans Ole Svarstad 42 2
38 Jarle Christensen 42 2
39 Stein Roar Moheim 42 2
40 Tom Rene Ørnehaug 42 2
41 Tommy Totland Hauge 42 2
42 Paul Glosvik 42 1
43 Arthur Norevik 43 2
44 John Roar Øien 43 0
45 Kristen H. Heggedal 44 4
46 Ole Morten Kvam 44 3
47 Andreas Vereide 44 2
48 Marius Schjei Dahl 44 2
49 Stig Roar Hakkebo 44 2
50 Einar Orten Trovåg 44 1
51 Geir Egil Olsen 44 1
52 Henriette Naustdal 44 1
53 Roger Hollevik 44 1
54 Runar Hove 44 1
55 Stig Hermann Hagen 44 0
56 Tore-Christian Gjelsvik 44 0
57 Arve Lote 46 3
58 Børge Hansen 46 3
59 Egil Haugland 46 3
60 Håkon Skjerven 46 3
61 Oddmund Balsnes 46 3
62 Rasmus Gausemel 46 3
63 Tore Ola Sundal 46 3
64 Aleksander Kvernevik 46 2
65 Bjørn Ove Hersdal 46 2
66 Kai-Alvar Brandsøy 46 2
67 Sigmund Arentz Enger 46 2
68 Børge Strandos 46 1
69 Eivind Skrede 46 1
70 Jarle Hafsås 46 1
71 Leif Arne Tveit 46 1
72 Olav R. Haugen 46 1
73 Stig Nord 46 1
74 Øyvind Løkling 46 1
75 Gjert Nygård 46 0
76 Nils Tore Krosshaug 46 0
Sjå heile lista etter 15. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
12.08 Stryn 2 vann 3-2
borte mot Anga
|
John Marius Berger scora eit av Stryn 2 sine mål i
dagens kamp mot Anga.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Stadion 22. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann i
ettermiddag 3-2 borte mot Anga i 5. divisjon avdeling 2. Kåre Åmot
scora begge måla til Anga, medan Agon Qitaku, John Marius Berger i
tillegg til eit sjølvmål sørga for Stryn sine mål.
5. divisjon avdeling 2
Anga - Stryn 2 2-3 (0-0)
0-1 Sjølvmål, Oddne Etterlid (58. min)
0-2 John Marius Berger (79. min)
0-3 Agon Qitaku (81. min)
1-3 Kåre Åmot, straffe (87. min)
2-3 Kåre Åmot (89. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 10 4 1 5 28-39 13
Stryn 2 9 3 1 5 30-33 10
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
12.08 Kampar i dag,
tysdag 12. august
|
Anga møter i ettermiddag Stryn 2 på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 5. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
11.08 Tine Fotballskule
på Nordfjordeid
|
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 11. august.
|
Eid IL Fotball arrangerar måndag
til torsdag denne veka Tine Fotballskule.
Omlag 150 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på kunsgras- og
grasbanene i Eid sentrum.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule måndag 11. august.
|
Gutane var ikkje seine å be når det var snakk om å ta
bilde.
Keeperane har eige opplegg under Tine Fotballskule.
Spelar i flott driv under ein av dagens øvelsar.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august. |
|
11.08 Resultat kampar i dag,
måndag 11. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Tornado Måløy 5-1
Aalesund 2 - Stryn 6-1
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 15 12 2 1 51 - 14 38
Sogndal 2 15 11 2 2 48 - 25 35
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 15 9 1 5 28 - 27 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 15 4 3 8 17 - 33 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 15 3 3 9 27 - 57 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
4. divisjon
Høyang - Årdal 2 4-2
Fjøra - Florø 2 0-2
Førde 2 - Vik 2-3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 13 12 1 0 58-9 37
Fjøra 13 10 0 3 32-14 30
Skavøypoll 13 8 1 4 26-15 25
Førde 2 13 7 0 6 32-22 21
Sandane 13 6 2 5 29-29 20
Sogndal 3 13 6 0 7 27-33 18
Dale 13 4 5 4 24-35 17
Tambarskjelvar 13 4 1 8 31-39 13
Kaupanger 13 3 4 6 31-43 13
Vik 13 3 3 7 24-28 12
Årdal 2 13 3 1 9 22-46 10
Høyang 13 3 0 10 22-45 9
5. divisjon avdeling 2
NB ! Kampen mellom Selje og Eid 2 er avlyst på grunn av at Eid
2 ikkje kunne stille lag.
Tabellen er oppdatert med tre poeng til Selje og 3-0.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 10 7 3 0 29-11 24
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 10 4 1 5 32-36 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
11.08 Kampar i dag,
måndag 11. august
|
Robert Endestad skulle dømme kampen mellom Selje
og Eid 2.
NB! DENNE KAMPEN ER AVLYST PGA AV AT EID 2 IKKJE KAN STILLE LAG.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Førde 2 9. september 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Stryn
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 15 4 3 8 17 - 33 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
4. divisjon
Kl. 18.50 Høyang - Årdal 2
Kl. 19.00 Fjøra - Florø 2
Kl. 19.00 Førde 2 - Vik
Tabell 4. divisjon
Florø 2 12 11 1 0 56-9 34
Fjøra 12 10 0 2 32-12 30
Skavøypoll 13 8 1 4 26-15 25
Førde 2 12 7 0 5 30-19 21
Sandane 13 6 2 5 29-29 20
Sogndal 3 13 6 0 7 27-33 18
Dale 13 4 5 4 24-35 17
Tambarskjelvar 13 4 1 8 31-39 13
Kaupanger 13 3 4 6 31-43 13
Årdal 2 12 3 1 8 20-42 10
Vik 12 2 3 7 21-26 9
Høyang 12 2 0 10 18-43 6
5. divisjon avdeling 2
NB ! Kampen mellom Selje og Eid 2 er AVLYST !
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 9 4 1 4 32-33 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0 |
|
10.08 Holdt nullen i
comebacket for Kaupanger
|
Anette Saltskår i kamp for Førde mot Hinna 21. mai 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Akkurat 15 år etter at Anette
Saltskår forlot Kaupanger, til fordel for spel i Trondheims-Ørn,
var ho i dag tilbake mellom stengene til Kaupanger.
32-åringen (fyller 33 år 19. august) var høgt og lavt i dagens
kamp mot Øvrevoll Hosle, og takka vere den rutinerte keeperen fekk
Kaupanger med seg eit viktig poeng frå dagens heimekamp.
Anette Saltskår har tidligare spelt for klubbane Kaupanger,
Trondheims Ørn, Fortuna Ålesund, Førde og Atløy.
I 2001-sesongen blei Saltskår både cupmester og seriemester for
Trondheims-Ørn.
Kaupanger - Øvrevoll Hosle 0-0 (0-0)
Gult kort: Synne Sofie Christiansen, Kaupanger og Julie
Simonsen Solberg, Øvrevoll Hosle
Dommar: Marianne Aakre Laugerud, Førde
Assistentdommarar: Kjell Dagfinn Alme, Sandane og Stein
Otto Førde, Breimsbygda
Kaupanger:
Anette Saltskår
Andrea Hopen
Jannike Orrestad Andersen
Åshild Hereid Haugen
Ingri Ness
Henriette Helle
Vårin Ness
Camilla Ervik
Synne Sofie Christiansen
Cecilie Leivdal (Karianne Kvam Gurvin 68. min)
Andrine Njøsen Helgås
Øvrevoll Hosle:
Anniken Jerre
Aida Rajic (Mina Khorami 84. min)
Ane Askelund Sævereid
Hanne Ellingsen
Julie Simonsen Solberg
Kristine Dahl Myrberg (Iselin Barclay Nitter 46. min)
Andrea Anderdal
Kristine Hansen (Agnethe B. Klepp 74. min)
Mia Berdal Jahr
Silje Bekkåsen Nyhagen
Stine Gundersen Høglie
|
|
10.08 Resultat kampar i dag,
søndag 10. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Bodø/Glimt 0-1 (0-0)
0-1 Dominic Chatto (87. min)
Tabell Tippeligaen
Molde 19 13 5 1 41 - 16 44
Odd 19 11 5 3 27 - 16 38
Strømsgodset TF 19 10 4 5 29 - 22 34
Rosenborg 19 9 6 4 39 - 32 33
Vålerenga 19 8 8 3 40 - 29 32
Lillestrøm 19 7 7 5 29 - 21 28
Viking 19 6 10 3 27 - 21 28
Sarpsborg 08 19 6 7 6 27 - 33 25
Stabæk 19 7 2 10 29 - 37 23
Start 19 6 4 9 28 - 36 22
Haugesund 19 5 6 8 28 - 27 21
Bodø/Glimt 19 6 3 10 27 - 34 21
Sogndal 19 5 5 9 19 - 28 20
Aalesund 19 4 6 9 19 - 24 18
Brann 19 4 3 12 22 - 34 15
Sandnes Ulf 19 2 5 12 14 - 35 11
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Øvrevoll Hosle 0-0 (0-0)
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 12 11 1 0 51 - 5 34
Fortuna 12 8 1 3 28 - 16 25
Urædd 12 7 2 3 30 - 14 23
Øvrevoll Hosle 12 6 5 1 22 - 12 23
Sarpsborg 08 12 6 3 3 29 - 25 21
Lyn 12 5 1 6 23 - 19 16
Kongsvinger 12 3 5 4 15 - 21 14
Åsane Fotball Damer 12 4 2 6 17 - 29 14
Grei Kvinner Elite 12 3 3 6 14 - 28 12
Fart 12 1 4 7 16 - 35 7
Fløya 12 1 4 7 11 - 30 7
Kaupanger 12 1 1 10 10 - 32 4
2. divisjon avdeling 3
Grorud - Førde 2-2 (1-1)
0-1 Gisle Isene (6. min)
1-1 Vetle Skåttun (42. min)
2-1 Anders Hatlen (61. min)
2-2 Magnus Følling Bjørvik (88. min)
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 15 8 3 4 35 - 21 27
Åsane 15 8 3 4 33 - 19 27
Florø 15 7 5 3 28 - 20 26
Egersunds 15 7 4 4 28 - 24 25
Vidar 14 7 4 3 22 - 18 25
Fana 15 7 3 5 31 - 27 24
Førde 15 6 3 6 18 - 22 21
Fyllingsdalen 15 6 2 7 27 - 23 20
Brann 2 14 6 1 7 28 - 34 19
Stabæk 2 14 6 0 8 23 - 26 18
Stord Fotball 15 5 2 8 23 - 27 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Grorud 15 4 4 7 23 - 30 16
Ålgård 15 2 2 11 14 - 38 8
3. divisjon avdeling 8
Arna Bjørnar - Skarbøvik 0-4 (0-3)
0-1 Nils Ottar Sandø (19. min)
0-2 Svein Arve Thalberg Alnes (24. min)
0-3 Nils Ottar Sandø (45. min)
0-4 Jesper Kringstad Bjerknes (75. min)
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Skarbøvik 15 7 2 6 31 - 25 23
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 15 4 3 8 17 - 33 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
5. divisjon avdeling 1
Veitastrond - Askvoll/Holmedal 3-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 10 8 1 1 42-15 25
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 8 3 2 3 25-22 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2
7. divisjon 7'ar, Viksdalen
Tambarskjelvar 2 - Vadheim 2-3
Viksdalen - Haugen 3-0
Haugen - Tambarskjelvar 2 5-6
Vadheim - Viksdalen 3-4
Vadheim - Haugen 1-10
Viksdalen - Tambarskjelvar 2
|
|
10.08 Eid vann klasse
G16 i Sandarcupen 2014
|
Eid sitt vinnarlag etter dagens premieutdeling.
Foto: Privat
|
Eid sitt guttelag gjekk
heilt til topps i klasse J (G16 11'ar) under Sandarcupen i
Sandefjord. Laget gjekk vidare til A-sluttspelet etter to uavgjorte
og ein seier i dei innleiande kampane.
I dagens sluttspelkampar blei det seier mot Lyngdal, Sandar og
Trøgstad/Båstad, før det i finalen blei seier 1-0 mot Eidskog.
Daniel Myklebust blei mathvinnar i finalen då han scora kampens
einaste mål drøye fem minutt ut i 2. omgang.
Klasse J, G16 11'ar, Pulje B
Eid -
Lisleby FK 1-1
Mål Eid: Kristian Lefdal
Eid -
Kolbu/KK Kapp 0-0
Eid -
Gøif 3-0
Mål Eid: Arthur Sundal, Kristian Lefdal og Kristian Rønnestad
Tabell Klasse J, G16 11'ar, Pulje B
1. Lisleby FK 3 2 1 0 6-1 7
2. Eid IL 3 1 2 0 4-1 5
3. Kolbu/KK Kapp 3 1 1 1 2-2 4
4. Gøif 3 0 0 3 0-8 0
Klasse J, G16 11'ar, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.00 Eid - Lyngdal 3-1
Mål Eid: Kristian Lefdal (2) og Daniel Haus
Kvartfinale, kl. 14.00 Eid - Sandar 1 2-0
Mål Eid: Daniel Myklebust og Kristian Rønnestad
Semifinale, kl. 16.00 Eid - Trøgstad/Båstad 3-0
Mål Eid: Kristian Lefdal (2) og Arthur Sundal
Finale, kl. 17.00 Eid - Eidskog 1-0 (0-0)
1-0 Daniel Myklebust (26. min) |
|
10.08 Resultat dagens sluttspelkampar i Sandarcup
|
|
Her er oversikten over
dagens sluttspelkampar for våre lag i Sandarcup.
Eid deltek med to lag i klasse J (G16 11'ar) og eit lag i klasse L
(G15 11'ar), medan Vik deltek med eit lag i klasse C (J15/16 7'ar)
Klasse C, J15/16 7'ar, A-sluttspel
Semifinale, kl. 12.10 Vik - Aurskog Finstadbru 1-2
Klasse J, G16 11'ar, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.00 Eid - Lyngdal 3-1
Kvartfinale, kl. 14.00 Eid - Sandar 1 2-0
Semifinale, kl. 16.00 Eid - Trøgstad/Båstad 3-0
Finale, kl. 17.00 Eid - Eidskog 1-0
Klasse J, G16 11'ar, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 09.20 Eid 2 - Hafslund 0-2
Kvartfinale, kl. 13.00 Eid 2 - Kolbu/KK Kapp 1-0
Semifinale, kl. 15.00 Eid 2 - Tolga Vingelen 0-0, 3-2 etter
straffekonk
Finale, kl. 17.00 Eid 2 - Aurskog Høland 0-3
Klasse L, G15 11'ar, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 09.20 Eid - Nummer 4 i gruppe A 3-0
Walkover
Kvartfinale, kl. 12.30 Eid - Ørn Horten 2 2-1
Semifinale, kl. 14.00 Eid - Ready 1 3-4 |
|
10.08 Kampar i dag,
søndag 10. august
|
Vadheim er i føringa i 7. divisjon 7'ar etter den
fyrste turneringa.
Sjå bilder og resultat frå turneringa på Klenkarberget.
Sjå film frå turneringa på Klenkarberget.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Bodø/Glimt
Tabell Tippeligaen
Molde 18 13 4 1 39 - 14 43
Odd 19 11 5 3 27 - 16 38
Strømsgodset TF 19 10 4 5 29 - 22 34
Vålerenga 19 8 8 3 40 - 29 32
Rosenborg 18 8 6 4 36 - 30 30
Lillestrøm 18 7 6 5 29 - 21 27
Viking 18 6 9 3 26 - 20 27
Sarpsborg 08 19 6 7 6 27 - 33 25
Start 18 6 4 8 26 - 33 22
Stabæk 18 7 1 10 27 - 35 22
Haugesund 18 5 5 8 27 - 26 20
Sogndal 18 5 5 8 19 - 27 20
Aalesund 19 4 6 9 19 - 24 18
Bodø/Glimt 18 5 3 10 26 - 34 18
Brann 19 4 3 12 22 - 34 15
Sandnes Ulf 18 2 4 12 14 - 35 10
1. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Kaupanger - Øvrevoll Hosle
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 12 11 1 0 51 - 5 34
Fortuna 12 8 1 3 28 - 16 25
Øvrevoll Hosle 11 6 4 1 22 - 12 22
Sarpsborg 08 12 6 3 3 29 - 25 21
Urædd 11 6 2 3 27 - 13 20
Kongsvinger 12 3 5 4 15 - 21 14
Åsane Fotball Damer 11 4 2 5 16 - 26 14
Lyn 11 4 1 6 19 - 19 13
Grei Kvinner Elite 12 3 3 6 14 - 28 12
Fløya 11 1 4 6 11 - 26 7
Fart 12 1 4 7 16 - 35 7
Kaupanger 11 1 0 10 10 - 32 3
2. divisjon avdeling 3
Kl. 17.00 Grorud - Førde
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 15 8 3 4 35 - 21 27
Åsane 15 8 3 4 33 - 19 27
Florø 15 7 5 3 28 - 20 26
Egersunds 15 7 4 4 28 - 24 25
Vidar 14 7 4 3 22 - 18 25
Fana 15 7 3 5 31 - 27 24
Fyllingsdalen 15 6 2 7 27 - 23 20
Førde 14 6 2 6 16 - 20 20
Brann 2 14 6 1 7 28 - 34 19
Stabæk 2 14 6 0 8 23 - 26 18
Stord Fotball 15 5 2 8 23 - 27 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Grorud 14 4 3 7 21 - 28 15
Ålgård 15 2 2 11 14 - 38 8
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.00 Arna Bjørnar - Skarbøvik
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Skarbøvik 14 6 2 6 27 - 25 20
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 14 4 3 7 17 - 29 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Veitastrond - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 7 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2
7. divisjon 7'ar, Viksdalen
Kl. 12.00 Tambarskjelvar 2 - Vadheim
Kl. 12.00 Viksdalen - Haugen
Kl. 13.30 Haugen - Tambarskjelvar 2
Kl. 13.30 Vadheim - Viksdalen
Kl. 15.00 Vadheim - Haugen
Kl. 15.00 Viksdalen - Tambarskjelvar 2
Tabell 7. divisjon 7'ar
Vadheim 3 2 1 0 11-6 7 poeng
Tambarskjelvar 2 3 2 1 0 16-12 7 poeng
Viksdalen 3 1 0 2 12-13 3 poeng
Haugen 3 0 0 3 7-15 0 poeng |
|
09.08 Resultat frå
dagens kampar i Sandarcup
|
|
Fire lag frå fylket
deltek denne helga på Sandarcup i Sandefjord.
Eid deltek med to lag i klasse J (G16 11'ar) og eit lag i klasse L
(G15 11'ar), medan Vik deltek med eit lag i klasse C (J15/16 7'ar)
Her er oversikten over resultata frå dagens innleiande kampar.
Vik sitt lag i klasse C (J15/16 11'ar) og Eid 1 i klasse J (G16
11'ar) er klar for A-sluttspel, medan Eid 2 i klasse J (G16 11'ar)
og Eid i klasse L (G15 11'ar) skal ut i B-sluttspel.
Klasse C, J15/16 7'ar, Pulje B
Vik -
Tolga-Vingelen 1-0
Vik -
Stålbrott 5-0
Vik -
Stokke/Vear 0-0
Tabell Klasse C, J15/16 7'ar, Pulje B
1. Vik 3 2 1 0 6-0 7
2. Stokke/Vear 3 1 2 0 7-1 5
3. Tolga-Vingelen 3 1 1 1 12-2 4
4. Stålbrott 3 0 0 3 0-22 0
Klasse J, G16 11'ar, Pulje B
Eid -
Lisleby FK 1-1
Eid -
Kolbu/KK Kapp 0-0
Eid -
Gøif 3-0
Tabell Klasse J, G16 11'ar, Pulje B
1. Lisleby FK 3 2 1 0 6-1 7
2. Eid IL 3 1 2 0 4-1 5
3. Kolbu/KK Kapp 3 1 1 1 2-2 4
4. Gøif 3 0 0 3 0-8 0
Klasse J, G16 11'ar, Pulje G
Eid 2 -
Aurskog Høland 2-5
Eid 2 -
Nanset 2-1
Eid 2 -
Fossum 11 0-3
Klasse J, G16 11'ar, Pulje G
1. Fossum 11 3 2 0 1 8-4 6
2. Nanset 3 2 0 1 8- 5 6
3. Aurskog Høland 3 1 0 2 6-8 3
4. Eid 2 3 1 0 2 4-9 3
Klasse L, G15 11'ar, Pulje E
Eid -
Ørn Horten 1-4
Eid -
Åmot 3-0
Eid -
Skeid 2-4
Tabell
Klasse L, G15 11'ar, Pulje E
1. Ørn Horten 3 3 0 0 10-2 9
2. Skeid 3 2 0 1 5-5 6
3. Eid 3 1 0 2 6-8 3
4. Åmot 3 0 0 3 1-7 0 |
|
09.08 Marius Hagen fekk
sin debut i Superettan
|
Marius Hagen i kamp for Stryn 27. august 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Marius Hagen fekk sin
debut for Husqvarna FF i Superettan, då han i ettermiddag blei bytta
inn i bortekampen mot Gais på Gamla Ullevi.
Husqvarna tapte til slutt 2-1, etter at stillinga til pause var 2-0.
Eidaren blei bytta inn på stillinga 2-1, drøye 25 minutt før slutt.
Husqvarna FF ligg etter dagens tap på 14. plass i Superettan.
Tabell Supettan:
Ljungskile SK 19 10 7 2 39-19 37
Hammarby 18 11 3 4 39-18 36
GIF Sundsvall 18 11 1 6 34-21 34
Östersunds FK 19 9 5 5 27-23 32
Varbergs BoIS FC 19 8 6 5 26-24 30
Jönköpings Södra IF 19 9 2 8 33-26 29
IK Sirius FK 19 7 7 5 31-24 28
Syrianska FC 19 8 2 9 28-34 26
IFK Värnamo 18 6 6 6 26-28 24
Ängelholms FF 19 6 5 8 22-32 23
Östers IF 18 5 6 7 24-25 21
Degerfors IF 19 5 6 8 26-32 21
GAIS 19 5 4 10 18-28 19
Husqvarna FF 19 5 3 11 19-31 18
Landskrona BoIS 19 5 3 11 27-40 18
Assyriska FF 19 3 8 8 16-30 17 |
|
09.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 9. august
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund - Florø 1-1 (0-0)
Mål Florø: Vegard Dyrstad
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 15 8 3 4 35 - 21 27
Åsane 15 8 3 4 33 - 19 27
Florø 15 7 5 3 28 - 20 26
Egersunds 15 7 4 4 28 - 24 25
Vidar 14 7 4 3 22 - 18 25
Fana 15 7 3 5 31 - 27 24
Fyllingsdalen 15 6 2 7 27 - 23 20
Førde 14 6 2 6 16 - 20 20
Brann 2 14 6 1 7 28 - 34 19
Stabæk 2 14 6 0 8 23 - 26 18
Stord Fotball 15 5 2 8 23 - 27 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Grorud 14 4 3 7 21 - 28 15
Ålgård 15 2 2 11 14 - 38 8
2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen - Stryn 9-1 (2-1)
Mål Stryn: Dagny Sæten
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Trondheims-Ørn 2 12 10 0 2 63 - 9 30
Tynset 12 7 2 3 32 - 16 23
Hødd 12 7 1 4 29 - 33 22
Sunndal 12 5 1 6 23 - 32 16
Verdal 10 4 2 4 26 - 24 14
Volda 14 4 2 8 31 - 32 14
Clausenengen 11 4 2 5 18 - 35 14
Nidelv 11 4 1 6 13 - 23 13
Træff 12 3 2 7 23 - 29 11
Stryn 13 0 0 13 8 - 63 0
3. divisjon avdeling 8
Årdal - Eid 3-2 (2-0)
1-0 Christian Stedje (20. min)
2-0 Terje Kvam Øvstetun (40. min)
2-1 Ove Balsnes (52. min)
3-1 Robin Moheim (65. min)
3-2 Ove Balsnes, straffe (76. min)
Høyr Hallo Sogn si overføring frå denne kampen.
Bergsøy - Norborg 6-1 (3-0)
1-0 Kjetil Steinsvik Paulsen (6. min)
2-0 Frank Sverre Skorpen (14. min)
3-0 Fredrik Muren (23. min)
4-0 Martin Søvik Røren (74. min)
5-0 Sander Leinebø Ulfstein (90. min)
5-1 Elling Mikal Kalvø (90. min+2)
6-1 Sander Leinebø Ulfstein (90. min+4)
Hødd 2 - Tertnes 0-3 (0-1)
0-1 Jørgen Bjelland (35. min)
0-2 Jørgen Bjelland (52. min)
0-3 Jørgen Bjelland (83. min)
Spjelkavik - Larsnes/Gursken 6-2 (2-0)
1-0 Marius Walderhaug Heltne (30. min)
2-0 Trond Håkon Edøy (35. min)
3-0 Jonas Myrseth (50. min)
4-0 Trond Håkon Edøy (51. min)
4-1 Anders Vaagen (60. min)
4-2 Tor-Jørgen Kleppe (66. min)
5-2 Stian Sunde (73. min)
6-2 Marci Iserni-Jønsson
Kampfakta frå kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta
frå
Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Tertnes 15 9 2 4 31 - 21 29
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 15 8 3 4 34 - 16 27
Hødd 2 15 6 3 6 43 - 28 21
Skarbøvik 14 6 2 6 27 - 25 20
Bergsøy 15 4 6 5 27 - 29 18
Eid 15 5 3 7 24 - 28 18
Arna-Bjørnar 14 4 3 7 17 - 29 15
Årdal 15 5 0 10 27 - 41 15
Norborg 15 4 0 11 24 - 44 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 15 2 2 11 20 - 44 8 |
|
09.08 Kampar i dag,
laurdag 9. august
|
Eid møter i dag Årdal på Jotun Stadion.
Bildet er frå Eid sin 2-1 seier heime mot Bergsøy 2. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Vard Haugesund - Florø
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 14 8 2 4 34 - 20 26
Florø 14 7 4 3 27 - 19 25
Vidar 14 7 4 3 22 - 18 25
Åsane 14 7 3 4 25 - 18 24
Egersunds 14 6 4 4 26 - 23 22
Fana 14 6 3 5 29 - 26 21
Fyllingsdalen 14 6 2 6 26 - 21 20
Førde 14 6 2 6 16 - 20 20
Brann 2 14 6 1 7 28 - 34 19
Stabæk 2 14 6 0 8 23 - 26 18
Stord Fotball 14 5 2 7 22 - 25 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Grorud 14 4 3 7 21 - 28 15
Ålgård 14 2 2 10 13 - 30 8
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 15.00 Byåsen - Stryn
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 11 10 1 0 37 - 7 31
Trondheims-Ørn 2 12 10 0 2 63 - 9 30
Hødd 12 7 1 4 29 - 33 22
Tynset 11 6 2 3 27 - 15 20
Clausenengen 11 4 2 5 18 - 35 14
Verdal 9 4 1 4 24 - 22 13
Volda 13 4 1 8 29 - 30 13
Nidelv 10 4 1 5 12 - 18 13
Sunndal 11 4 1 6 21 - 31 13
Træff 11 3 2 6 22 - 27 11
Stryn 13 0 0 13 8 - 63 0
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Eid
NB! Denne kampen
blir direkte overført på Hallo Sogn.
Kl. 14.00 Bergsøy - Norborg
Kl. 16.00 Hødd 2 - Tertnes
Kl. 16.00 Spjelkavik - Larsnes/Gursken
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Tertnes 14 8 2 4 28 - 21 26
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Hødd 2 14 6 3 5 43 - 25 21
Skarbøvik 14 6 2 6 27 - 25 20
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 14 4 3 7 17 - 29 15
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Norborg 14 4 0 10 23 - 38 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8 |
|
|
|
08.08 Marius Hagen klar
for Husqvarna i superettan
|
Christoffer Hafsås og Marius Hagen på Eid
Idrettspark. 6. februar 2012.
|
Etter omlag ein halv
sesong i Nest Sotra er Marius Hagen klar for Husqvarna FF i
superettan.
Hagen har fått draktnummer 20 og kan allereie i morgon få sin debut
for Husqvarna FF. Hagen startar på benken i bortekampen mot Gaiz. |
|
08.08 Resultat kampar i dag,
fredag 8. august
|
Håvard Hagen avslutta perioden i Skavøypoll med to
scoringar.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Skavøypoll - Sogndal 3 3-0 (3-0)
1-0 Håvard Hagen (2. min)
2-0 Håvard Hagen (14. min)
3-0 Rune Solvang (43. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Dale - Tambarskjelvar 2-0
Sandane - Kaupanger 8-2
Tabell 4. divisjon
Florø 2 12 11 1 0 56-9 34
Fjøra 12 10 0 2 32-12 30
Skavøypoll 13 8 1 4 26-15 25
Førde 2 12 7 0 5 30-19 21
Sandane 13 6 2 5 29-29 20
Sogndal 3 13 6 0 7 27-33 18
Dale 13 4 5 4 24-35 17
Tambarskjelvar 13 4 1 8 31-39 13
Kaupanger 13 3 4 6 31-43 13
Årdal 2 12 3 1 8 20-42 10
Vik 12 2 3 7 21-26 9
Høyang 12 2 0 10 18-43 6
5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Lærdal 2-0
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Bjørn 9 3 1 5 23-22 10
Lærdal 10 1 6 3 24-30 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Jotun 9 0 2 7 14-45 2
5. divisjon avdeling 2
Breimsbygda - Florø 3 0-15
Hornindal - Jølster 0-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 1 0 69-2 28
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Jølster 9 4 2 3 18-21 14
Eid 2 9 4 1 3 32-33 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 10 2 0 8 13-38 6
Breimsbygda 9 0 0 9 8-55 0
6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Stadlandet 5-1
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 8 7 0 1 32-11 21
Vikane /Loen 8 5 1 2 29-19 16
Tornado Måløy 2 8 5 1 2 25-17 16
Stadlandet 9 3 0 6 21-33 9
Oppstryn 8 1 2 5 16-28 5
Flatraket /Selje 2 9 1 2 6 20-35 5 |
|
08.08 Kampar i dag,
fredag 8. august
|
Kristoffer Book og Florø 3 møter i dag Breimsbygda på
Byrkjelo Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Årdal på Florø Stadion 27. juli
2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger
Kl. 19.00 Skavøypoll - Sogndal 3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 12 11 1 0 56-9 34
Fjøra 12 10 0 2 32-12 30
Skavøypoll 12 7 1 4 23-15 22
Førde 2 12 7 0 5 30-19 21
Sogndal 3 12 6 0 6 27-30 18
Sandane 12 5 2 5 21-27 17
Dale 12 3 5 4 22-35 14
Tambarskjelvar 12 4 1 7 31-37 13
Kaupanger 12 3 4 5 29-35 13
Årdal 2 12 3 1 8 20-42 10
Vik 12 2 3 7 21-26 9
Høyang 12 2 0 10 18-43 6
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Lærdal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Jotun 9 0 2 7 14-45 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Florø 3
Kl. 19.00 Hornindal - Jølster
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Eid 2 9 4 1 3 32-33 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Stadlandet
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 8 7 0 1 32-11 21
Vikane /Loen 8 5 1 2 29-19 16
Tornado Måløy 2 8 5 1 2 25-17 16
Stadlandet 8 3 0 5 20-28 9
Oppstryn 8 1 2 5 16-28 5
Flatraket /Selje 2 8 0 2 6 15-34 2 |
|
07.08 Førde 3 vann 3-2
heime mot Jotun
|
Ragnar Åmot var dommar i dagens kamp i Hafstadparken.
Bildet er frå kampen mellom Bremanger og Flatraket 3. august 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Førde vann i ettermiddag
3-2 heime mot Jotun i Hafstadparken. Førde 3 klatra med dagens seier
til ein 7. plass, medan Jotun ligg heilt sist på tabellen i 5.
divisjon avdeling 1.
5. divisjon avdeling 1
Førde 3 - Jotun 3-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Førde 3 10 2 3 5 21-32 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Jotun 9 0 2 7 14-45 2 |
|
|
|
07.08 Fire lag frå
fylket deltek i Sandarcup
|
|
Fire lag frå fylket
deltek denne helga på Sandarcup i Sandefjord.
Eid deltek med to lag i klasse J (G16 11'ar) og eit lag i klasse L
(G15 11'ar), medan Vik deltek med eit lag i klasse C (J15/16 7'ar)
Totalt 521 lag frå Norge, Sverige, Brasil og England deltek i årets
Sandarcup. 8000 spelarar skal spele 1350 kampar på 55 baner på 13
arenaer.
Klasse C, J15/16 7'ar, Pulje B
Vik
Tolga-Vingelen
Stålbrott
Stokke/Vear
Klasse J, G16 11'ar, Pulje B
Eid
Gøif
Kolbu/KK Kapp
Lisleby FK
Klasse J, G16 11'ar, Pulje G
Eid 2
Aurskog Høland
Fossum 11
Nanset
Klasse L, G15 11'ar, Pulje E
Eid
Skeid
Ørn Horten
Åmot |
|
07.08 Norge G18 spelte
uavgjort 1-1 mot Latvia
|
Jacob Storevik frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren
2011.
|
Jacob Storevik spelte
siste kvarteret då Norge G18 i formiddag spelte uavgjort 1-1 mot
Latvia. Dette var Noge sin andre kamp mot Latvia på tre dagar.
Tysdag snudde Norge 0-1 til seier 2-1.
Latvia - Norge 1-1 (1-1)
0-1 Kristian Rømo Skille (1. min)
1-1 Davis Stroos (22. min)
Norge:
Per Kristian Worre Bråtveit (Jacob Storevik 75. min)
Aslak Fonn Witry
Rasmus Levin Martinsen
Simen Olafsen (Ola Lønn Jenssen 53. min)
Keivan Ghaedamini
Kristian Rømo Skille
Bent L. Sørmo
Thore Baardsen Pedersen
Stian Stray Molde (Ivan Tarek Fjellstad Näsberg 33. min)
Tor Andre Skimmeland Aasheim (Morten Ågnes Konradsen 72. min)
Marius Wichne (Vebjørn A. Hoff 25. min) |
|
07.08 Kunstgraset i
Nordfjordhallen blir skråning på Eid
|
Kunstgraset frå Nordfjordhallen blir lagt i denne skråninga.
|
Kunstgraset i Nordfjordhallen har
blitt fjerna, og no er delar av kunstgraset transportert til
Nordfjordeid.
Med god hjelp frå A.O. Bakke med kranbil blei totalt 700
kvadratmeter med kunstgras henta onsdag kveld.
Nordfjord Golfklubb ser seg bruk i dette, og skal legge det i
skråninga nedanfor Driving Rangen. Denne skråninga har vist seg å
vere vanskelig å vedlikeholde, og med kunstgraset frå
Nordfjordhallen håpar ein at dette problemet er løyst.
|
Baneansvarlig i Nordfjord Golfklubb Tøger Lien.
Frå fjerninga av kunstgraset i Nordfjordhallen.
|
|
07.08 Kampar i dag,
torsdag 7. august
|
Marius Loftheim og Jotun møter i dag Førde 3 på
bortebane.
Bildet er frå sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Førde 3 - Jotun
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Førde 3 9 1 3 5 18-30 6
Jotun 8 0 2 6 12-42 2 |
|
06.08 Fortuna tapte 5-1
heime mot Trondheims-Ørn
|
Sigrid Heien Hansen i dagens cupkamp mot
Trondheims-Ørn.
Foto: Idar Arne Kristiansen, www.voldasupporter.com
Sjå
alle bildene frå kampen på voldasupporter.com sine nettsider.
|
Sigrid Heien Hansen scora
Fortuna sitt mål då Fortuna i dag tapte 5-1 i cupkampen mot heime
mot Trondheims-Ørn. Heien Hansen gav Fortuna leiinga 1-0, men
Toppserielaget kom sterkt tilbake og vann til slutt komfortabelt.
Stabæk med Stine Pettersen Reinås og Siri Nordeide Grønli på laget
vann 6-0 heime mot Øvrevoll Hosle. Elise Thorsnes var ubenytta
reserve i denne kampen.
Fortuna - Trondheims-Ørn 1-5 (1-1)
1-0 Sigrid Heien Hansen (30. min)
1-1 Hege Nordvik (31. min)
1-2 Lisa-Marie Karlseng Utland (48. min)
1-3 Hege Nordvik (60. min)
1-4 Kristin Jørgensen (71. min)
1-5 Elen Sagmo Melhus (90. min)
Rødt kort: Lisa-Marie Karlseng Utland, Trondheims-Ørn (to gule kort)
Dommar: Fredrik Løken, Brattvåg
Assistentdommarar: Maren Ruth Smehus Kringstad, Valder
og Ingvild M. Østrem, MSIL
Fortuna:
Ingvild Auflem Vik
Kristine Bjørdal Leine
Camilla Ervik
Mette Osvold Muri
Ingrid Gjørvad Alnes
Mari Wenaas (Rikke Lundquist Bjerknes 78. min)
Sigrid Heien Hansen
Pernille Gardien (Oda Sperre Tennfjord 68. min)
Lise Janbu Eide
Emilie Nautnes
Henrikke Andrea Nørve (Olivia Helgesen 65. min)
Trondheims-Ørn:
Kristine Nøstmo
Mali Lilleås Næss
Inger Ane Hole
Solfrid Andersen Dahle
Camilla Åseng
Hege Nordvik
Kristine Haugen
Andrea Eimstad Haugstøyl (Guro Ramstad 73. min)
Lisa-Marie Karlseng Utland
Kristin Jørgensen
Maria Olsvik |
|
06.08 Tertnes vann 2-0
heime mot Arna Bjørnar
|
John Abdulai Fraser og Tertnes vann i dag 2-0 mot
Arna Bjørnar.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Tertnes på Eid
Stadion 1. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Den siste kampen i den
14. serierunden i 3. divisjon avdeling 8 blei spelt i ettermiddag.
Tertnes tok i mot Arna Bjørnar på Åstveit Idrettspark. Tertnes
viste seg ssom det beste laget, og med ei scoring i kvar omgang vann
dei 2-0. Dylan Anthony Murphy og Thomas Johannesen scora måla til
Tertnes.
Tertnes - Arna Bjørnar 2-0 (1-0)
1-0 Dylan Anthony Murphy (39. min)
2-0 Thomas Johannesen (65. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Tertnes 14 8 2 4 28 - 21 26
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Hødd 2 14 6 3 5 43 - 25 21
Skarbøvik 14 6 2 6 27 - 25 20
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 14 4 3 7 17 - 29 15
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Norborg 14 4 0 10 23 - 38 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8 |
|
06.08 Norge G18 snudde
0-1 til seier 2-1
|
Jacob Storevik debuterte for Florø sitt A-lag hausten 2011.
Bildet er tatt før heimekampen mot Saga 22. oktober.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Jacob Storevik spelte
heile kampen då Norge G18 i går vann 2-1 borte mot Latvia.
David Stroos gav Latvia leiinga knappe kvarteret ut i 1. omgang, men
to scoringar av innbyttar Marius Wichne sikra Norge seieren. Kampen
blei spelt på Daugava Stadion i Latvia.
Torsdag formiddag er det duka for ny kamp mellom Norge og Latvia.
Latvia - Norge 1-2 (1-0)
1-0 Davis Stroos (13. min)
1-1 Marius Wichne (57. min)
1-2 Marius Wichne (68. min)
Norge:
Jacob Storevik
Ola Lønn Jenssen
Ivan Tarek Fjellstad Näsberg (Aslak Fonn Witry 46. min)
Rasmus Levin Martinsen
Stian Stray Molde
Joachim Eriksen (Marius Wichne 55. min)
Bent L. Sørmo (Thore Baardsen Pedersen 74. min)
Vebjørn A. Hoff
Andre Sødlund (Kristian Rømo Skille 83. min)
Morten Ågnes Konradsen
Tor Andre Skimmeland Aasheim |
|
05.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 5. august
|
Kaptein Arild Magnus Bjørhovde Rindal og Eid 2 hadde lite å stille
opp med i dagens heimekamp mot Anga på Eid Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kaupanger - Høyang 0-3
Vik - Fjøra 1-3
Florø 2 - Dale 10-0
Årdal 2 - Førde 2 1-0
Tambarskjelvar - Skavøypoll 0-3
Sogndal 3 - Sandane 1-3
Tabell 4. divisjon
Florø 2 12 11 1 0 56-9 34
Fjøra 12 10 0 2 32-12 30
Skavøypoll 12 7 1 4 23-15 22
Førde 2 12 7 0 5 30-19 21
Sogndal 3 12 6 0 6 27-30 18
Sandane 12 5 2 5 21-27 17
Dale 12 3 5 4 22-35 14
Tambarskjelvar 12 4 1 7 31-37 13
Kaupanger 12 3 4 5 29-35 13
Årdal 2 12 3 1 8 20-42 10
Vik 12 2 3 7 21-26 9
Høyang 12 2 0 10 18-43 6
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Anga 1-5 (0-1)
0-1 Thor Erik Nygård, straffe (24. min)
0-2 Alexander Lekva (52. min)
0-3 Kenneth Russenes (64. min)
0-4 Kenneth Russenes (85. min)
0-5 Thor Erik Nygård (90. min+2)
1-5 Anders Nes (90. min+3)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Eid 2 9 4 1 3 32-33 13
Anga 9 4 1 4 26-36 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0 |
|
05.08 Lars M. Gjørven
har meldt overgang til Hornindal
|
Lars Midthjell Gjørven i kampen mellom Stryn og
Sogndal 2 3. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Lars Midthjell Gjørven
har meldt overgang frå Stryn til Hornindal. Midthjell Gjørven er
speleklar for Hornindal til kampen mot Jølster fyrstkomande fredag.
Før heimekampen mot Jølster fredag ligg Hornindal på nestsiste plass
i 5. divisjon avdeling 2.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Eid 2 8 4 1 3 31-28 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Anga 8 3 1 4 21-35 10
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0 |
|
05.08 Sara Eriksen
teken ut på J19-landslaget
|
Sara Eriksen i kamp for Førde borte mot Jølster 17. august 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sara Eriksen frå Førde er
teken ut på J19-ladslaget som skal spele privatlandskamp borte mot
Sverige. Kampen blir spelt i Bredbyn i Sverige onsdag 20. august.
Den tidligare Førdespelaren står bokført med seks seriekampar og ein
cupkamp for Sandviken denne sesongen.
Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand - Stabæk
Marit Clausen - Trondheims-Ørn
Synne Sofie Kinden Jensen - Kolbotn IL
Marie Dølvik Markussen - Stabæk
Aurora Watten Mikalsen - Arna-Bjørnar
Tuva Hansen - Arna-Bjørnar
Karina Sævik - Avaldsnes IL
Johanne Fridlund - Vålerenga
Camilla Ose - Kolbotn IL
Cesilie Andreassen - Medkila
Inga Sofie Bakken - Kolbotn IL
Mariken Kleppe - Urædd FK
Marit Bratberg Lund - Fart
Nora Eide Lie - Urædd FK
Maria Hiim - Klepp
Sara Eriksen - IL Sandviken
Sina Elise Tosterud - LSK Kvinner
Caroline Hovland - Røa
|
Sara Eriksen under damefotballens dag på Kaupanger
16. oktober 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
05.08 Kampar i dag,
tysdag 5. august
|
Skavøypoll møter i dag Tambarskjelvar på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Vik 21. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Kaupanger - Høyang
Kl. 19.00 Vik - Fjøra
Kl. 19.00 Florø 2 - Dale
Kl. 19.00 Årdal 2 - Førde 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Skavøypoll
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Sandane
Tabell 4. divisjon
Florø 2 11 10 1 0 46-9 31
Fjøra 11 9 0 2 29-11 27
Førde 2 11 7 0 4 30-18 21
Skavøypoll 11 6 1 4 20-15 19
Sogndal 3 11 6 0 5 26-27 18
Dale 11 3 5 3 22-25 14
Sandane 11 4 2 5 18-26 14
Tambarskjelvar 11 4 1 6 31-34 13
Kaupanger 11 3 4 4 29-32 13
Vik 11 2 3 6 20-23 9
Årdal 2 11 2 1 8 19-42 7
Høyang 11 1 0 10 15-43 3
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Anga
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Eid 2 8 4 1 3 31-28 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Anga 8 3 1 4 21-35 10
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0 |
|
04.08 Folland sluttar
som trenar i Førde
|
Knut Erik Folland under heimekampen mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Firda melder på sine
nettsider at Knut Erik Folland gir seg som trenar for Førde etter
denne sesongen.
Eg har vore her i snart åtte år, og føler at tida er inne for eit
skifte. På mange område trur eg klubben har godt av eit skifte no,
seier Folland til Firda sine nettsider.
Les heile sak på Firda sine nettsider. |
|
04.08 Oliver Rotihaug
scora to mål for Brann 2
|
Oliver Rotihaug i kamp for Eid mot Sogndal 2 19.
april 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Oliver Rotihaug scora to
mål då Brann 2 i dag vann 4-0 mot Grorud i 2. divisjon avdeling 3.
Dette var dei to fyrste måla i 2. divisjon for 17-åringen frå Eid.
Brann 2 klatra med dagens seier opp til sikker plass i 2. divisjon
avdeling 3.
Brann 2 - Grorud 4-0 (2-0)
1-0 Simen Helland Lassen (10. min)
2-0 Oliver Rotihaug (13. min)
3-0 Fredrik Pallesen Knudsen (50. min)
4-0 Oliver Rotihaug (85. min)
Gult kort: Jonas Grønner og Eirik Birkelund, Brann 2
Brann 2:
Øystein Øvretveit
Birkir Mar Sævarsson
Fredrik Pallesen Knudsen
Jan Ruben Sleen
Jonas Grønner
Joachim Soltvedt (Even Hepsø Vetås 87. min)
Simen Helland Lassen
Trygve Bruvik Ellingstad
Eirik Birkelund
Vladan Radojkic
Oliver Rotihaug
Grorud:
Martin Vasillis G. Jørgensen
Benjamin Blinderen Gleditsch (Jonas Mebrathu Tekle 73. min)
Akinsola Akinyemi
Emilio Andre Jørgensen Garcia
Morten-Andre Slorby
Oluwashina Michael Babajide (Jorge Rosario Matos 46. min)
Momodou Lamin Darboe (Eirik Kjønø 72. min)
Mesut Can
Kevin Mankowitz
Faysal Mohamed Ahmed
Preben Mankowitz
Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 14 8 2 4 34 - 20 26
Florø 14 7 4 3 27 - 19 25
Vidar 14 7 4 3 22 - 18 25
Åsane 14 7 3 4 25 - 18 24
Egersunds 14 6 4 4 26 - 23 22
Fana 14 6 3 5 29 - 26 21
Fyllingsdalen 14 6 2 6 26 - 21 20
Førde 14 6 2 6 16 - 20 20
Brann 2 14 6 1 7 28 - 34 19
Stabæk 2 14 6 0 8 23 - 26 18
Stord Fotball 14 5 2 7 22 - 25 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Grorud 14 4 3 7 21 - 28 15
Ålgård 14 2 2 10 13 - 30 8 |
|
04.08 Resultat kampar i dag,
måndag 4. august
|
Joachim Refvik og Ole Andreas Solheim scora i dag
kvart sitt mål i
Selje sin seier borte mot Bremanger på Bremanger Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Aalesund 2 0-4
Norborg - Hødd 2 0-4
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 14 11 2 1 45 - 13 35
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Tertnes 13 7 2 4 26 - 21 23
Hødd 2 14 6 3 5 43 - 25 21
Skarbøvik 14 6 2 6 27 - 25 20
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17 - 27 15
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Norborg 14 4 0 10 23 - 38 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8
5. divisjon avdeling 1
Jotun - Syril 5-8
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Syril 9 2 3 4 21-28 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Førde 3 9 1 3 5 18-30 6
Jotun 8 0 2 6 12-42 2
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Selje 1-2 (0-1)
0-1 Joachim Refvik (43. min)
0-2 Ole Andreas Solheim (59. min)
1-2 Magnus Myrhol (78. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 9 6 3 0 26-11 21
Bremanger 9 4 3 2 27-20 15
Eid 2 8 4 1 3 31-28 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Anga 8 3 1 4 21-35 10
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0 |
|
04.08 Øystein Vetti
klar for Anga
|
Øystein Vetti i duell mot Anders Midthjell i kampen
Førde-Eid 2. juni 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Anga melder på sine
facebooksider at tidligare Førdespelar Øystein Vetti er klar for
Anga.
Øystein Vetti har vore ein bærebjelke på Førde sitt lag sidan 2006.
I fleire av desse sesongane har Vetti vore kaptein på laget.
Anga startar opp haustsesongen med bortekamp mot Eid 2. Denne kampen
blir spelt på Eid Stadion tysdag 5. august klokka 19.00. |
|
04.08 Kampar i dag,
måndag 4. august
|
Bremanger møter i dag Selje på Bremanger Stadion.
Bildet er frå kampen Selje-Bremanger på Selje Idrettspark 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Skarbøvik - Aalesund 2
Kl. 19.00 Norborg - Hødd 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41 - 13 32
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Tertnes 13 7 2 4 26 - 21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27 - 21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39 - 25 18
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17 - 27 15
Norborg 13 4 0 9 23 - 34 12
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Syril
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Syril 8 1 3 4 13-23 6
Førde 3 9 1 3 5 18-30 6
Jotun 7 0 2 5 7-34 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.30 Bremanger - Selje
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 1 0 54-2 25
Selje 8 5 3 0 24-10 18
Bremanger 8 4 3 1 26-18 15
Eid 2 8 4 1 3 31-28 13
Jølster 8 3 2 3 17-21 11
Anga 8 3 1 4 21-35 10
Stryn 2 8 2 1 5 27-31 7
Hornindal 9 2 0 7 13-37 6
Breimsbygda 8 0 0 8 8-40 0 |
|
03.08 Desse vann festivalpass
til Målrock 2014
|
|
Målrock 2014 blir
arrangert i Meieriparken på Årdalstangen 8. og 9. august.
På facebooksida til Haugenfotball.no har det vore ein konkurranse
der ein kunne vinne festivalpass til
Målrock 2014.
Her er dei fire som får tilsendt kvart sitt Festivalpass til Målrock
2014:
Marit Moen
Jan Stian Smedegård
Elisabeth Lunde Indrebø
Jan Erik Andersen
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook. |
|
03.08 Resultat kampar i dag,
søndag 3. august
|
Tim Andre Nilsen scora tre mål i dagens kamp mot
Stryn på Stryn Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Sogndal 2 1-5 (1-2)
1-0 Vegard Savland (5. min)
1-1 Tim Andre Nilsen (10. min)
1-2 Kristian Fardal Opseth (17. min)
1-3 Tim Andre Nilsen (63. min)
1-4 Fredrik Flo (73. min)
1-5 Tim Andre Nilsen (77. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41 - 13 32
Sogndal 2 14 10 2 2 43 - 24 32
Stryn 14 9 1 4 27 - 21 28
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Tertnes 13 7 2 4 26 - 21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27 - 21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39 - 25 18
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17 - 27 15
Norborg 13 4 0 9 23 - 34 12
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8
5. divisjon avdeling 1
Veitastrond - Førde 3 7-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 9 9 1 1 39-13 22
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Syril 8 1 3 4 13-23 6
Førde 3 9 1 3 5 18-30 6
Jotun 7 0 2 5 7-34 2 |
|
03.08 Vinn festivalpass
til Målrock 2014
|
|
Målrock 2014 blir
arrangert i Meieriparken på Årdalstangen 8. og 9. august.
På facebooksida til Haugenfotball.no kan ein vinne festivalpass til
Målrock 2014.
Av dei som legg igjen ein kommentar i den aktuelle statusen før
klokka 23.00 i kveld blir
fire av dei trekt ut som vinnarar av kvart sitt Festivalpass til
Målrock 2014.
(Verdi for kvart Festivalpass til Målrock er kr. 1100,- Pris etter
15. juli)
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook. |
|
03.08 Kampar i dag,
søndag 3. august
|
Stryn møter i dag Sogndal 2 til toppkamp på Stryn
Stadion.
På bildet jublar Stryn etter scoring borte mot Eid 13. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå kampen mellom Eid og Stryn.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Stryn - Sogndal 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41 - 13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38 - 23 29
Stryn 13 9 1 3 26 - 16 28
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Tertnes 13 7 2 4 26 - 21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27 - 21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39 - 25 18
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17 - 27 15
Norborg 13 4 0 9 23 - 34 12
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Veitastrond - Førde 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Balestrand 8 7 1 0 31-11 22
Veitastrond 8 6 1 1 32-12 19
Eikefjord 9 4 3 2 27-24 15
Askvoll/Holmedal 7 3 2 2 23-19 11
Lærdal 9 1 6 2 24-28 9
Bjørn 8 2 1 5 21-22 7
Førde 3 8 1 3 4 17-23 6
Syril 8 1 3 4 13-23 6
Jotun 7 0 2 5 7-34 2 |
|
02.08 Marte har vunne
både Dana Cup og Norway Cup
|
Marte Hjelmhaug i dagens finale mot Nardo.
Alle foto: Privat
|
Marte Hjelmhaug frå
Sogndal har vore med på Lyn sitt jentelag som dei to siste vekene
har vunne både Dana Cup og Norway Cup.
Lyn har vore heilt suverene i Norway cup, og i dagens finale blei
det seier 2-1 mot Nardo.
Oversikt over Lyn sine kampar på Norway Cup.
Klasse R, J16 11'ar, Pulje 23:
Lyn - Smørås 6-0
Lyn - Tistedalen 18-0
Lyn - Nordre Land 2-1
A-sluttspel:
1/32-finale, Lyn - Rapid Athene 10-0
1/16-finale, Lyn - Modum 6-0
1/8-finale, Lyn - Nordhordland 6-0
Kvartfinale, Lyn - Rælingen 5-0
Semifinale, Lyn - Ballerud Skovlunde 2-0
Finale, Lyn - Nardo 2-1
|
|
|
02.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 2. august
|
Eid vann 2-1 heime mot Bergsøy på Eid Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Strømsgodset - Sogndal 1-1 (1-0)
Viking - Vålerenga 5-5 (1-2)
Tabell Tippeligaen
Molde 17 13 3 1 38 - 13 42
Strømsgodset TF 18 10 4 4 29 - 21 34
Odd 17 9 5 3 23 - 15 32
Vålerenga 18 8 7 3 38 - 27 31
Rosenborg 17 8 6 3 35 - 26 30
Lillestrøm 18 7 6 5 29 - 21 27
Viking 18 6 9 3 22 - 16 27
Sarpsborg 08 17 6 6 5 25 - 29 24
Start 17 6 3 8 25 - 32 21
Sogndal 18 5 5 8 19 - 27 20
Stabæk 17 6 1 10 23 - 34 19
Bodø/Glimt 17 5 3 9 25 - 32 18
Haugesund 17 4 5 8 25 - 26 17
Aalesund 17 3 6 8 17 - 22 15
Brann 18 3 3 12 21 - 34 12
Sandnes Ulf 17 2 4 11 13 - 32 10
1. divisjon kvinner
Kaupanger - Sandviken 0-5 (0-1)
Tabell
1. divisjon kvinner
Sandviken 11 10 1 0 47 - 5 31
Fortuna 11 8 0 3 27 - 15 24
Øvrevoll Hosle 11 6 4 1 22 - 12 22
Urædd 11 6 2 3 27 - 13 20
Sarpsborg 08 11 5 3 3 26 - 23 18
Åsane Fotball Damer 11 4 2 5 16 - 26 14
Lyn 11 4 1 6 19 - 19 13
Kongsvinger 11 3 4 4 14 - 20 13
Grei Kvinner Elite 11 3 3 5 14 - 24 12
Fløya 11 1 4 6 nov.26 7
Fart 11 1 4 6 14 - 32 7
Kaupanger 11 1 0 10 10 - 32 3
2. divisjon kvinner avdeling 6
Stryn - Clausenengen 2-3 (1-1)
1-0 Sofie Lunde (2. min)
1-1 Siv Elisabeth Aksnes (27. min)
2-1 Ingrid Øvreberg (75. min)
2-2 Marthe Kvinge Hansen (80. min)
2-3 Siv Elisabeth Aksnes (90. min)
Tabell
2. divisjon kvinner avdeling 6
Trondheims-Ørn 2 12 10 0 2 63 - 9 30
Byåsen KF 10 9 1 0 34 - 6 28
Hødd 12 7 1 4 29 - 33 22
Tynset 11 6 2 3 27 - 15 20
Clausenengen 11 4 2 5 18 - 35 14
Verdal 9 4 1 4 24 - 22 13
Volda 13 4 1 8 29 - 30 13
Nidelv 10 4 1 5 des.18 13
Sunndal 10 4 1 5 20 - 28 13
Træff 11 3 2 6 22 - 27 11
Stryn 13 0 0 13 8 - 63 0
2. divisjon avdeling 3
Florø - Egersunds 1-2 (0-1)
Mål Florø: Kristoffer Valsvik (straffe)
Førde - Åsane 1-0 (0-0)
Mål Førde: Alexander Ødegaard
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund 14 8 2 4 34 - 20 26
Florø 14 7 4 3 27 - 19 25
Vidar 13 7 4 2 22 - 16 25
Åsane 14 7 3 4 25 - 18 24
Egersunds 14 6 4 4 26 - 23 22
Fyllingsdalen 14 6 2 6 26 - 21 20
Førde 14 6 2 6 16 - 20 20
Fana 13 5 3 5 28 - 26 18
Stord Fotball 14 5 2 7 22 - 25 17
Lyn 14 5 2 7 18 - 22 17
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 13 4 3 6 21 - 24 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Ålgård 13 2 2 9 13 - 29 8
3. divisjon avdeling 8
Eid - Bergsøy 2-1 (1-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk (25. min)
2-0 Anders Midthjell, straffe (58. min)
2-1 Erik Ulfstein (82. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Larsnes/Gursken - Årdal 0-3 (0-2)
Tornado Måløy - Spjelkavik 1-1 (0-0)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41 - 13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38 - 23 29
Stryn 13 9 1 3 26 - 16 28
Spjelkavik 14 7 3 4 28 - 14 24
Tertnes 13 7 2 4 26 - 21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27 - 21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39 - 25 18
Eid 14 5 3 6 22 - 25 18
Bergsøy 14 3 6 5 21 - 28 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17 - 27 15
Norborg 13 4 0 9 23 - 34 12
Årdal 14 4 0 10 24 - 39 12
Tornado Måløy 14 3 3 8 26 - 52 12
Larsnes/Gursken 14 2 2 10 18 - 38 8 |
|
02.08 Marte og Lyn
møter Nardo i finalen i Norway Cup
|
Marte Hjelmhaug i kretskampen mot NRFK i Stryn 9.
februar.
Sjå bilder og
fakta frå kretskampane mot NRFK i Stryn 9. februar.
|
Sist veke var Marte
Hjelmhaug frå Sogndal med på Lyn sitt jentelag som gjekk heilt til
topps i Dana Cup.
Denne veka er Marte Hjelmhaug med på Lyn sitt jentelag i Norway Cup.
Lyn har vore heilt suverene i sine kampar, og står med åtte strake
seierar og 55-1 i målforskjell.
Nardo er Lyn sin motstandar i dagens finale klokka 13.40.
Kampen blir vist direkte på TV2 Sportskanalen og TV2 Sumo. |
|
02.08 Kampar i dag,
laurdag 2. august
|
Sveinung Frantzen og TMFK møter i dag Spjelkavik på Refvik Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal på Refvik Stadion 5. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 15.30 Strømsgodset - Sogndal
Kl. 18.00 Viking - Vålerenga
Tabell Tippeligaen
Molde 17 13 3 1 38 - 13 42
Strømsgodset TF 17 10 3 4 28 - 20 33
Odd 17 9 5 3 23 - 15 32
Vålerenga 17 8 6 3 33 - 22 30
Rosenborg 17 8 6 3 35 - 26 30
Lillestrøm 18 7 6 5 29 - 21 27
Viking 17 6 8 3 21 - 15 26
Sarpsborg 08 17 6 6 5 25 - 29 24
Start 17 6 3 8 25 - 32 21
Sogndal 17 5 4 8 18 - 26 19
Stabæk 17 6 1 10 23 - 34 19
Bodø/Glimt 17 5 3 9 25 - 32 18
Haugesund 17 4 5 8 25 - 26 17
Aalesund 17 3 6 8 17 - 22 15
Brann 18 3 3 12 21 - 34 12
Sandnes Ulf 17 2 4 11 13 - 32 10
1. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Kaupanger - Sandviken
Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 10 9 1 0 42 - 5 28
Fortuna 11 8 0 3 27 - 15 24
Øvrevoll Hosle 11 6 4 1 22.des 22
Urædd 11 6 2 3 27 - 13 20
Sarpsborg 08 11 5 3 3 26 - 23 18
Åsane Fotball Damer 11 4 2 5 16 - 26 14
Lyn 11 4 1 6 19 - 19 13
Kongsvinger 11 3 4 4 14 - 20 13
Grei Kvinner Elite 11 3 3 5 14 - 24 12
Fløya 11 1 4 6 11 - 26 7
Fart 11 1 4 6 14 - 32 7
Kaupanger 10 1 0 9 10 - 27 3
2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 15.00 Stryn - Clausenengen
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 10 9 1 0 34 - 6 28
Trondheims-Ørn 2 11 9 0 2 58 - 7 27
Hødd 12 7 1 4 29 - 33 22
Tynset 11 6 2 3 27 - 15 20
Volda 12 4 1 7 27 - 25 13
Verdal 9 4 1 4 24 - 22 13
Nidelv 10 4 1 5 des.18 13
Sunndal 10 4 1 5 20 - 28 13
Træff 11 3 2 6 22 - 27 11
Clausenengen 10 3 2 5 15 - 33 11
Stryn 12 0 0 12 6 - 60 0
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Florø - Egersunds
Kl. 16.00 Førde - Åsane
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Florø 13 7 4 2 26 - 17 25
Vidar 13 7 4 2 22 - 16 25
Åsane 13 7 3 3 25 - 17 24
Vard Haugesund 13 7 2 4 31 - 19 23
Egersunds 13 5 4 4 24 - 22 19
Fana 13 5 3 5 28 - 26 18
Fyllingsdalen 13 5 2 6 23 - 20 17
Stord Fotball 13 5 2 6 21 - 22 17
Lyn 13 5 2 6 17 - 19 17
Førde 13 5 2 6 15 - 20 17
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 13 4 3 6 21 - 24 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Ålgård 13 2 2 9 13 - 29 8
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Eid - Bergsøy
Kl. 16.00 Larsnes/Gursken - Årdal
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Spjelkavik
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39-25 18
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 13 3 6 4 20-26 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17-27 15
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Tornado Måløy 13 3 2 8 25-51 11
Årdal 13 3 0 10 21-39 9
Larsnes/Gursken 13 2 2 9 18-35 8 |
|
01.08 Oppsummering Norway
Cup 2014
|
|
Årets Norway Cup er over
for laga frå Sogn og Fjordane.
Her er ei lita oppsummering over kva lag som har gjort det best i
årets turnering.
Totalt 53 lag frå 23 forskjellige klubbar
i fylket har deltatt i årets Norway Cup.
Førde og Bjørn er dei to klubbane i fylket som har har stilt med flest
lag. Førde har stilt med åtte lag, medan Bjørn har hatt med sju lag i årets
turnering.
Flest lag frå fylket var det i klasse U (J16 7'ar) der 11 lag deltek.
Etter dei innleiande
kampane gjekk 25 av laga frå fylket til A-sluttspel, medan 27
gjekk til B-sluttspel.
I 11'ar fotball var det Sogndal sitt lag i klasse G14 (C) som gjorde
det best. Dei spelte seg fram til 1/8-finalen, men der blei det tap
2-0 mot Bankok.
I 7'ar fotball var det fleire lag frå fylket som spelte seg fram til
semifinalar og finalar.
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Syril tapte 3-1 mot Hareid 2 i semifinalen
B-sluttspel:
Askvoll og Holmedal vann 1-0 mot Bogenhausen i finalen
Klasse F, G14 7'ar
B-sluttspel:
Syril vann 2-1 mot Bardu i finalen
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
Eid tapte 6-4 i semifinalen mot Hødd 2 etter
straffesparkkonkurranse
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
Syril tapte 1-0 mot Håkvik i semifinalen
B-sluttspel:
Sogndal vann 1-0 mot Tornado Måløy i finalen |
|
01.08 Dagens sluttspelkampar i Norway
Cup
|
Syril sitt lag som vann KM-innandørs i klasse jenter 14.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
|
Sju lag frå fylket er
framleis med i sluttspelet i Norway Cup.
Her er oversikten over kva lag dette er, og oppsettet over fredagens
sluttspelkampar.
DET BLIR FORTLØPANDE OPPDATERING AV RESULTAT.
Siste oppdatering: Syril vann 2-1 mot Bardu i finalen i B-sluttspelet i klasse
F, G14 7'ar.
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Hareid 2 - Syril
3-1
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Askvoll/Holmedal - Bergen
N.2 6-0
Finale, fredag 1. august kl. 13.30 Askvoll og Holmedal - Bogenhausen
1-0
Klasse F, G14 7'ar
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. augst kl. 10.50 Syril - Vestnes/Varfjell
2-1
Finale, fredag 1. august kl. 16.30 Bardu - Syril 1-2
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Eid - Hødd 2
2-2 4-6 etter straffer
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.00 Håkvik - Syril 1-0
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Tornado Måløy - Kjelsås 1-0
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Sogndal - Rjukan 2-1
Finale, fredag 1. august kl. 15.00 Sogndal - Tornado Måløy 1-0 |
|
31.07 Vinn festivalpass
til Målrock 2014
|
|
Målrock 2014 blir
arrangert i Meieriparken på Årdalstangen 8. og 9. august.
På facebooksida til Haugenfotball.no kan ein vinne festivalpass til
Målrock 2014.
Av dei som legg igjen ein kommentar i den aktuelle statusen blir
fire av dei trekt ut som vinnarar av kvart sitt Festivalpass til
Målrock 2014.
(Verdi for kvart Festivalpass til Målrock er kr. 1100,- Pris etter
15. juli)
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook. |
|
31.07 Desse laga frå
fylket er vidare i Norway
Cup
|
|
Sju lag frå fylket er
framleis med i sluttspelet i Norway Cup.
Her er oversikten over kva lag dette er, og oppsettet over fredagens
sluttspelkampar.
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Hareid 2 - Syril
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Askvoll og Holmedal - Bergen
Nord 2
Klasse F, G14 7'ar
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. augst kl. 10.50 Syril - Vestnes/Varfjell
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Eid - Hødd 2
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.00 Håkvik - Syril
B-sluttspel:
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Tornado Måløy - Kjelsås
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Sogndal - Rjukan
|
|
31.07 Dagens sluttspelkampar i Norway
Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens sluttspelkampar for våre lag i Norway Cup.
Totalt 26 lag frå Sogn og Fjordane er framleis med i årets Norway
Cup.
12 lag er vidare i A-sluttspelet, medan 14 lag er vidare i
B-sluttspelet.
Oversikt over lag/klasse:
Klasse B, G16
B-sluttspel:
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 08.00 Raufoss 2 - Årdalstangen/Jotun
4-1
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Tornado Måløy - Pequeninos
DJ 0-4
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Skjoldar - Sogndal 0-3
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 18.30 Sogndal - Bankok CO FC 0-2
B-sluttspel:
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Førde 2 - Bærum SK Gul
1-1
Bærum vidare på myntkast
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Bremanger - Høvik 0-6
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 12.55 Castalano da Bistrita - Syril
1-2 eeo
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 12.55 Campo Redondo - Bjørn 1
2-3
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 19.20 Bjørn 1 - Åndalsnes
1-3
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 19.20 Cosmos - Syril 1-2
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Hareid 2 - Syril
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Stranda - Askvoll og Holmedal
1-2
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Svelgen - Fjellhamar 5-0
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Sandane - Viking 3 9-0
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 14.45 Sandane - Oppdal 1 1-2
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 14.45 Askvoll/Holmedal - Svelgen
4-1
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Askvoll og Holmedal - Bergen
Nord 2
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 11.45 Trio/Halsnøy - Loen 3-1
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Sandane - Folkestad 0-5
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Syril - Åmdal Tokke FK
6-1
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 16.35 Ringvassøy - Syril 1-2
Semifinale, fredag 1. augst kl. 10.50 Syril - Vestnes/Varfjell
Klasse M, G13 7'ar
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Vålerenga 4 - Bjørn 2-1
Klasse P, J13 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale,
torsdag 31. juli kl. 11.45 Leirgulen/Davik - Team Nes 1-2 eeo
Klasse S, J14
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Ranheim 2 - Førde 2-0
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Høyang - Bremnes 1 0-1
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Eid - Vågå 2-2 6-4 etter
straffekonk
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.55 Askvoll og Holmedal -
Løten
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 20.15 Eid - Odda 1 2-1
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Eid - Hødd 2
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Eikefjord/Tambar - Rennebu 1
2-7
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Hunstad - Tambarskjelvar
4-2
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Kaupanger - Blindheim 1-5
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Syril - Tingvoll 2-0
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Håkvik - Bjørn 1 5-0
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 19.20 Syril - Blindheim 2-1
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.00 Håkvik - Syril
B-sluttspel:
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Sogndal - Vear 3-1
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.50 Tornado Måløy - KFUM
OSLO 4-0
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 18.25 Øyer/Tretten - Sogndal 0-4
Kvartfinale, torsdag 31. juli kl. 18.25 Tornado Måløy Eik Tønsberg
0-0
Tornado Måløy vidare etter myntkast
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Tornado Måløy - Kjelsås
Semifinale, fredag 1. august kl. 09.55 Sogndal - Rjukan
|
|
31.07 Skavøypoll
Stadion klar til bruk igjen
|
Slik ser Skavøypoll Stadion ut med det nye
kunstgrasdekket.
|
Arbeidet med å legge nytt
kunstgras på Skavøypoll Stadion er no fullført.
Etter at ein måtte fjerne det tidligare kunstgraset på grunn av
dårlig resultat, har ein no ei perfekt kunstgrasbane på Skavøypoll
Stadion.
Den fyrste kampen på det nye kunstgraset er 4. divisjonskampen
mellom Skavøypoll og Sogndal 3 fredag 8. august.
|
Det var full aktivitet på Skavøypoll Stadion onsdag
ettermiddag.
|
|
31.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid
|
Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 12. august 2013.
|
Eid IL Fotball inviterar
jenter og gutar fødd i 2000-2007 til Tine fotballskule måndag 11. -
torsdag 14. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før
skulestart.
Fotballgruppa i Eid er opptekne av å vere ein Fair Play klubb, og
dette vil vere viktig også under Tine Fotballskule. Eid Fotball har
fokus på eit sunt og godt kosthold. Det vert difor servert sunn
lunsj med Tine mjølkeprodukt og fruktmåltid kvar dag.
Innhaldet i fotballskulen vert to treningsøkter for dagen, med eit
måltid i mellom. Siste dagen vert det turnering. Alle deltakarar må
hugse å ta med riktig type kle og skotøy. Og hugs skiftekle!!
Det er pt. over 100 påmelde til årets Tine Fotballskule.
Dei fleste er frå Eid, men Eid Fotball ynskjer også hjartelig
velkomne til deltakarar frå Eid sine naboområder. Til dømes
Hornindal, Folkestad, Bryggja, Bremanger, Skavøypoll etc.
Trenarar vil vere frå Eid sitt trenarapparat og frå seniorlaga. I
tillegg håpar Eid Fotball at nokre Sogndaltrenarar tek turen i år
også.
Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.
|
Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste
side.
Sjå bilder frå Tine
Fotballskule 13. august 2013.
Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2012.
Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2011.
Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august
2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.
Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein
om
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 2006.
|
|
30.07 Resultat dagens sluttspelkampar i Norway
Cup
|
|
Her er resultata frå
dagens sluttspelkampar for våre lag i Norway Cup.
Oversikten blir også oppdatert med kven laga eventuelt møter i neste
sluttspelkamp.
Oversikt over lag/klasse:
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Fana 2 - Tornado Måløy 2-1
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 08.00 Bærum - Førde 2 7-1
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo/Aurland - KFUM KAm Oslo 3 4-1
1/64-finale, kl. 08.00 Minde - Årdalstangen/Jotun 1-3
1/32-finale, kl. 15.30 Tune - Hafslo/Aurland 4-0
1/32-finale, kl. 15.30 Djerv 1919 - Årdalstangen/Jotun 1-2
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 08.00 Raufoss 2 - Årdalstangen/Jotun
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 16.30 Førde 1 - Mandalskameratene 1 0-3
1/32-finale, kl. 16.30 Brumunddal - Sogndal 0-2
1/32-finale, kl. 16.30 Tornado Måløy - Bøler 3-1
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Tornado Måløy - Pequeninos
DJ
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Skjoldar - Sogndal
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 10.00 Heimdal FK - Førde 3 2-0
1/32-finale, kl. 18.30 Bjørn - Langhus 1-2
1/32-finale, kl. 19.30 Bremanger - Skedsmo 4 1-0
1/32-finale, kl. 19.30 Høybråten/Stovner 2 - Førde 2
0-1
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Førde 2 - Vedavåg Karmøy
1/16-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Borg - Bremanger
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.50 Dyre Vaa/Vinje - Bjørn 2 3-1
1/16-finale, kl. 18.25 Tornado Måløy - Bjørn 1 1-7
1/16-finale, kl. 18.25 Sokndal - Syril 0-2
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 12.55 Castalano da Bistrita - Syril
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 12.55 Campo Redondo - Bjørn 1
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 14.45 Balestrand - Askvoll og Holmedal
0-7
1/16-finale, kl. 14.45 Sandane - Sømna 4-2
1/16-finale, kl. 14.45 Try - Svelgen 0-4
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Stranda - Askvoll og Holmedal
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Svelgen - Fjellhamar
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Sandane - Viking 3
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 19.20 Jotun - Dale 1-2
1/16-finale, kl. 19.20 Ørskog - Loen 0-1 eeo
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 11.45 Trio/Halsnøy - Loen
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.00 Åheim - Svelgen 4-2
1/32-finale, kl. 09.00 Sogndal - Ringvassøy 2-3
1/32-finale, kl. 09.55 Sandane - Bamble 4-2
1/16-finale, kl. 14.45 Aurland - Kjellmyra 1-2 eeo
1/16-finale, kl. 15.40 Sandane - Eidsvåg IL 6-2
1/16-finale, kl. 16.35 Syril - Fyresdal 4-2
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Sandane - Folkestad
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Syril - Åmdal Tokke FK
Klasse M, G13 7'ar
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 16.36 Lindås - Bjørn 1-3
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Vålerenga 4 - Bjørn
Klasse P, J13 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale,
torsdag 31. juli kl. 11.45 Leirgulen/Davik - Team Nes
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 12.00 Bryne 1 - Førde 1 7-0
1/32-finale, kl. 12.00 Kaupanger/Hafslo - Øystre Slidre/Rogne 1
0-2
Klasse S, J14
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 14.30 Lillesand - Førde 1-3
1/16-finale, kl. 14.30 Høyang - Svarstad 2-1 eeo
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Ranheim 2 - Førde
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.00 Høyang - Bremnes 1
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.50 Lesja - Askvoll og Holmedal 1-2
1/16-finale, kl. 17.30 Tornado Måløy - Team Nes 2 1-7
1/16-finale, kl. 17.30 Hornindal - Løten 1-2
1/16-finale, kl. 17.30 Tingvoll - Eid 1-5
1/16-finale, kl. 17.30 Bjørn - Herd 0-1
1/16-finale, kl. 18.25 Balestrand - Askvoll og
Holmedal 2-3
1/16-finale, kl. 18.25 Årdalstangen/Jotun -
Spjelkavik 0-3
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Eid - Vågå
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.55 Askvoll og Holmedal -
Løten
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.55 Førde - Gimse/Melhus 3-1
1/16-finale, kl. 15.40 Innstrandens - Førde 5-0
1/16-finale, kl. 15.40 Eikefjord/Tambar - Rælingen 3-2
1/16-finale, kl. 15.40 Jølster - Gjekstad/Østerøya 0-2
straffekonk
1/16-finale, kl. 19.20 Sogndal - Vålerenga 1-4
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.00 Eikefjord/Tambar - Rennebu 1
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 20.15 Tambarskjelvar - Hessa 2-1 eeo
1/16-finale, kl. 21.10 Bjørn 1 - Guard 0-0 Bjørn 1
vidare på myntkast
1/16-finale, kl. 21.10 Åheim - Eid 4-2
1/16-finale, kl. 21.10 Kaupanger - Finnsnes 2-0
1/16-finale, kl. 21.10 Syril - Gransherad 4-1
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Hunstad - Tambarskjelvar
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Kaupanger - Blindheim
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Syril - Tingvoll
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 13.50 Håkvik - Bjørn 1
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.50 Hødd 2 - Bjørn 2 2-4
1/32-finale, kl. 13.50 Sogndal - Flisa/Åsa/Hof 2-2 Sogndal
myntkast
1/16-finale, kl. 20.15 Blåmann - Sogndal 0-2
1/16-finale, kl. 21.10 Øyer Tretten Skravlehø - Bjørn 2
2-0
1/16-finale, kl. 21.10 Førde - Kjelsås 1-6
1/16-finale, kl. 21.10 Tornado Måløy - Gvarv 7-0
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 09.55 Sogndal - Vear
1/8-finale, torsdag 31. juli kl. 10.50 Tornado Måløy - KFUM
KAM OSLO |
|
30.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1818 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
30.07 Sluttspelkampar i Norway Cup,
onsdag 30. juli
|
Førde sitt lag i klasse Q (J19) var einaste laget
frå fylket som
fekk pokal under fjorårets Norway Cup i Oslo.
Foto: Marianne Taule
|
Totalt 52 lag frå Sogn
og Fjordane kjempar om edelt metall i årets Norway Cup. I tillegg
deltek Sandane i klasse H G12 7'ar der det ikkje blir kåra vinnar.
Etter dei innleiande
kampane er det klart at 25 av laga går til A-sluttspel, medan 27
går til B-sluttspel.
Oversikt over lag/klasse:
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Fana 2 - Tornado Måløy
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 08.00 Bærum - Førde 2
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo/Aurland - KFUM KAm Oslo 3
1/64-finale, kl. 08.00 Minde - Årdalstangen/Jotun
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 16.30 Førde 1 - Mandalskameratene 1
1/32-finale, kl. 16.30 Brumunddal - Sogndal
1/32-finale, kl. 16.30 Tornado Måløy - Vinnar Korsvoll/Bøler
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 10.00 Herimdal FK - Førde 3
1/32-finale, kl. 18.30 Bjørn - Langhus
1/32-finale, kl. 19.30 Bremanger - Skedsmo 4
1/32-finale, kl. 19.30 Høybråten/Stovner 2 - Førde 2
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.50 Dyre Vaa/Vinje - Bjørn 2
1/16-finale, kl. 18.25 Tornado Måløy - Bjørn 1
1/16-finale, kl. 18.25 Sokndal - Syril
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 14.45 Balestrand - Askvoll og Holmedal
1/16-finale, kl. 14.45 Sandane - Sømna
1/16-finale, kl. 14.45 Try - Svelgen
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 19.20 Jotun - Vinnar Tromsø Hvit/Dale
1/16-finale, kl. 19.20 Ørskog - Loen
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.00 Åheim - Svelgen
1/32-finale, kl. 09.00 Sogndal - Ringvassøy
1/32-finale, kl. 09.55 Sandane - Bamble
1/16-finale, kl. 14.45 Aurland - Vinnar Kjellmyra/Beijing Ziyan
Cap
1/16-finale, kl. 16.35 Syril - Vinnar Tomrefjord/Fyresdal
Klasse M, G13 7'ar
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 16.36 Lindås - Bjørn
Klasse P, J13 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale,
torsdag 31. juli kl. 11.45 Leirgulen/Davik - Vinnar Team Nes/Hødd 2
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 12.00 Bryne 1 - Førde 1
1/32-finale, kl. 12.00 Kaupanger/Hafslo - Øystre Slidre/Rogne 1
Klasse S, J14
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 14.30 Lillesand - Førde
1/16-finale, kl. 14.30 Høyang - Svarstad
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.50 Lesja - Askvoll og Holmedal
1/16-finale, kl. 17.30 Tornado Måløy - Vinnar Team Nes 2/Rindal
1/16-finale, kl. 17.30 Hornindal - Løten
1/16-finale, kl. 17.30 Tingvoll - Eid
1/16-finale, kl. 17.30 Bjørn - Vinnar Herd Herd 1/Sotra 1
1/16-finale, kl. 18.25 Balestrand - Vinnar Lesja/Askvoll og
Holmedal
1/16-finale, kl. 18.25 Årdalstangen/Jotun - Vinnar
Spjelkavik/Langangen
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.55 Førde - Gimse/Melhus
1/16-finale, kl. 15.40 Eikefjord/Tambar - Vinnar The Door/Rælingen
1/16-finale, kl. 15.40 Jølster - Vinnar Gjekstad/Østerøya-Haramsøy/Nordøy
1/16-finale, kl. 19.20 Sogndal - Vinnar Vålerenga/BergenNord Hovding
2
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 20.15 Tambarskjelvar - Vinnar Spjelkavik/Hessa
1/16-finale, kl. 21.10 Bjørn 1 - Guard
1/16-finale, kl. 21.10 Åheim - Eid
1/16-finale, kl. 21.10 Kaupanger - Vinnar Finnsnes/Tertnes
Millenium
1/16-finale, kl. 21.10 Syril - Vinnar Gransherad/Hamna Blå
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.50 Hødd 2 - Bjørn 2
1/32-finale, kl. 13.50 Sogndal - Flisa/Åsa/Hof
1/16-finale, kl. 21.10 Førde - Kjelsås
1/16-finale, kl. 21.10 Tornado Måløy - Vinnar Holmestrand/Gvarv
|
|
29.07 Sjå film frå Hornindalsvatnet
Maraton 2014
|
Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn
Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton
2014.
Sjå
filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.
|
Årets Hornindalsvatnet
Maraton blei laurdag avvikla i god sommartemperatur ved Nord-Europas djupaste innsjø.
Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton
2014.
Sjå
filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.
|
Eli Anne Dvergsdal knuste rekorden på 10 kilometer
i kvinneklassa.
Helge Hafsås gjekk til topps i herreklassa i
maraton. |
|
29.07 Norway Cup,
resultat kampar tysdag 29. juli
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Stegaberg IL - Førde 1 0-3
Kl. 09:00 Klasse U - J16 7'ar Jølster-Samba - Hareid 0-1
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Bjørn, IL 2 - Moster IL 0-5
Kl. 09:40 Klasse H - G12 7'ar Sandane - Høybråten/Stovner IL K 2-4
Kl. 09:55 Klasse F - G14 7'ar Strømmen - Aurland 8-0
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Balestrand IL - Herd 2 1-4
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Paces - Kaupanger IL 1-3
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Lom Blå - Jotun,IL 0-10
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Stoppen SK 1-3
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Årdalstangen/Jotun - Ready 0-2
Kl. 11:45 Klasse E - G16 7'ar Burfjord IL - Sandane Turn og IL
3-1
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Ivansiuc Cluj FS 0-2
Kl. 11:45 Klasse M - G13 7'ar Bjørn IL - Rustad IL 3-1
Kl. 11:45 Klasse P - J13 7'ar Leirgulen/Davik - Kolbotn 0-0
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Sogndal - Harding IL 3-5
Kl. 12:00 Klasse B - G16 Tornado Måløy - Djerv 1919 3
3-3
Kl. 12:15 Klasse R - J16 Kaupanger/Hafslo - Bremnes 5-0
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Sandane Turn og IL - Ranheim IL 3
1-2
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Haramsøy/Nordøy FK
3-0
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL 2 - Loen IL 0-4
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Vågå 3-2
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Lyn 3 1-1
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Sogndal - Austrheim 2-0
Kl. 14:30 Klasse S - J14 Førde - Oppegård 0-5
Kl. 14:45 Klasse E - G16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Campo Redondo
3-3
Kl. 14:45 Klasse E - G16 7'ar Haugerud - Balestrand 2-9
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Bryne - Tornado Måløy 0-1
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Malvik IL - Førde IL 1 1-1
Kl. 15:40 Klasse E - G16 7'ar Syril - Bergen Nord 2 0-0
Kl. 15:40 Klasse F - G14 7'ar Skodje - Svelgen 8-1
Kl. 15:40 Klasse H - G12 7'ar Sandane - Oppegård IL - Kings
2-1
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Gjekstad/Østerøya IF - Eikefjord/Tambar
0-1
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Finnås 6-0
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Gransherad IL - Tambarskjelvar
2-4
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bjørn IL - Bergen Nord 0-2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sædalen 1 - Førde 2 4-0
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sveio - Førde 3 2-1
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sotra SK 2 - Tornado Måløy 0-3
Kl. 16:35 Klasse F - G14 7'ar Sogndal - Bardu IL 2-3
Kl. 16:35 Klasse V - J14 7'ar Førde - Kongsberg IF 4-1
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Ivansiuc Cluj FS - Svelgen 2-1
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Farsund IL - Bjørn, IL 1 0-9
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Sogndal - Hedalen 1-1
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Finnsnes IL - Tornado Måløy 1-0
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Bremnes 3 - Tornado Måløy 2-3
Kl. 17:30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Finnsnes IL
0-0
Kl. 18:25 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 2 - Farsund IL 2-3
Kl. 18:25 Klasse U - J16 7'ar Førde IL 2 - Lesja 0-8
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Eid IL 0-5
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Hafslo/Aurland - Kvass/Ulvungen ST/Surn...
1-0
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Nordre Holsenøy 0-4
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Rosendal - Eid 0-7
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar The Door Albania - Bjørn, IL 1
5-1
Kl. 20:15 Klasse U - J16 7'ar Rennebu IL 1 - Årdalstangen IL/Jotun
1-3 |
|
29.07 Norway Cup,
kampar tysdag 29. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Stegaberg IL - Førde 1
Kl. 09:00 Klasse U - J16 7'ar Jølster-Samba - Hareid
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Bjørn, IL 2 - Moster IL
Kl. 09:40 Klasse H - G12 7'ar Sandane - Høybråten/Stovner IL K...
Kl. 09:55 Klasse F - G14 7'ar Strømmen - Aurland
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Balestrand IL - Herd 2 *
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Paces - Kaupanger IL
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Lom Blå - Jotun,IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Stoppen SK
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Årdalstangen/Jotun - Ready
Kl. 11:45 Klasse E - G16 7'ar Burfjord IL - Sandane Turn og IL
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Ivansiuc Cluj FS
Kl. 11:45 Klasse M - G13 7'ar Bjørn IL - Rustad IL
Kl. 11:45 Klasse P - J13 7'ar Leirgulen/Davik - Kolbotn
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Sogndal - Harding IL
Kl. 12:00 Klasse B - G16 Tornado Måløy - Djerv 1919 3 *
Kl. 12:15 Klasse R - J16 Kaupanger/Hafslo - Bremnes
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Sandane Turn og IL - Ranheim IL 3
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Haramsøy/Nordøy FK
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL 2 - Loen IL
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Vågå
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Lyn 3
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Sogndal - Austrheim
Kl. 14:30 Klasse S - J14 Førde - Oppegård
Kl. 14:45 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Campo Redondo
FC
Kl. 14:45 Klasse E - G16 7'ar Haugerud - Balestrand
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Bryne - Tornado Måløy
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Malvik IL - Førde IL 1
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Giv Akt - Høyang, IL
Kl. 15:40 Klasse E - G16 7'ar Syril - Bergen Nord 2
Kl. 15:40 Klasse F - G14 7'ar Skodje - Svelgen
Kl. 15:40 Klasse H - G12 7'ar Sandane - Oppegård IL - Kings
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Gjekstad/Østerøya IF - Eikefjord/Tambar
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Finnås
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Gransherad IL - Tambarskjelvar
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bjørn IL - Bergen Nord
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sædalen 1 - Førde 2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sveio - Førde 3
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Sotra SK 2 - Tornado Måløy
Kl. 16:35 Klasse F - G14 7'ar Sogndal - Bardu IL
Kl. 16:35 Klasse V - J14 7'ar Førde - Kongsberg IF
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Ivansiuc Cluj FS - Svelgen
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Bremnes 3 - Tornado Måløy
Kl. 17:30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Finnsnes IL
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Farsund IL - Bjørn, IL 1
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Sogndal - Hedalen
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Finnsnes IL - Tornado Måløy
Kl. 18:25 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 2 - Farsund IL
Kl. 18:25 Klasse U - J16 7'ar Førde IL 2 - Lesja
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Eid IL
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Hafslo/Aurland - Kvass/Ulvungen ST/Surn...
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Nordre Holsenøy
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar The Door Albania - Bjørn, IL 1
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Rosendal - Eid
Kl. 19:20 Klasse V - J14 7'ar Kaupanger IL - Fyresdal IL
Kl. 20:15 Klasse U - J16 7'ar Rennebu IL 1 - Årdalstangen IL/Jotun |
|
28.07 Karsten Bjelde
har signert for Stryn
|
Karsten Bjelde i kamp for Sogndal 2 borte mot Stryn
15. september 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn held fram med å
forsterke laget framfor haustsesongen. I dag har Sogndalspelar
Karsten Bjelde signert for klubben. Bjelde som er ein sentral
midtbanespelar har starta fire kampar for Sogndal 2 denne sesongen,
og har spelt mesteparten av kampane til Sogndal 3.
18-åringen har spelt for Sogndal heile livet og føler at det er på
tide med eit miljøskifte.
Stryn og Karsten Bjelde sparkar i gong haustsesongen med heimekamp
mot nettopp Sogndal 2. Denne kampen blir spelt på Stryn Stadion
søndag 3. august klokka 14.00.
|
|
28.07 Joachim Raknes Forthun
klar for Åsane
|
Joachim Raknes scora tre mål i kampen mot Sogndal 2
3. juni 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Åsane melder på sine
facebooksider at tidligare TMFK-spelar Joachim Raknes Forthun er
klar for Åsane.
Raknes Forthun som gjekk frå Tornado Måløy til Bjarg i vinter har
scora seks mål på sju kampar for Bjarg. I fjor scora angriparen 18
mål for Tornado Måløy i 3. divisjon.
Åsane ligg på 3. plass i 2. divisjon avdeling 3 etter 13 kampar.
Berre eit poeng bak Florø som leiar denne avdelinga.
Åsane sin neste kamp er borte mot Førde laurdag 2. august. |
|
28.07 Hornindalsvatnet
Maraton 2014
|
Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn
Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton
2014.
|
Årets Hornindalsvatnet
Maraton blei laurdag avvikla i god sommartemperatur ved Nord-Europas djupaste innsjø.
Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton
2014.
|
Eli Anne Dvergsdal knuste rekorden på 10 kilometer
i kvinneklassa.
Helge Hafsås gjekk til topps i herreklassa i
maraton. |
|
28.07 Selje All Star
Cup på Selje Idrettspark
|
Laga samla før laurdagens kamp på Selje Idrettspark.
Foto: Selje Fotball
|
Laurdag 26. juli blei
Selje All Star Cup avvikla på Selje Idrettspark.
I tillegg til kamp mellom Liverpool og Manchester arrangerte
fotballgruppa i Selje kamplotteri. Inntektene av kamplotteriet gjekk
uavkorta til Selje sin vennskapsklubb i Vietnam.
Etter ein jamn og god kamp vann Liverpool til slutt 3-1.
Terje Edvardsen blei kåra til kampens profil.
|
Liverpool sitt lag som vann kampen 3-1 mot
Manchester United.
Foto: Selje Fotball
Terje Edvardsen blei kåra til kampens profil.
Foto: Selje Fotball |
|
28.07 Norway Cup,
resultat kampar måndag 28. juli
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
NB! Norway Cup melder på sine Facebooksider at dei har tekniske
problem, noko som medfører at resultata blir veldig seint oppdatert.
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Løvenstad FK 1 - Bjørn IL 4-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Tornado Måløy - Kolbotn 1 3-0
Kl. 09:00 Klasse U - J16 7'ar Førde IL 2 - Åheim 0-8
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Tambarskjelvar - Storsteinnes 4-4
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 2 - HooGee 2 1-3
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 2 - Sykkylven IL 3-3
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Sogndal 5-0
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 1 - Haramsøy/Nordøy FK
3-1
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Nordre Land IL 2 - Aurland 1-4
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Lillestrøm SK - Tornado Måløy 3-0
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skedsmo 4 - Bjørn IL 1-2
Kl. 11:45 Klasse E - G16 7'ar Sveio - Balestrand 10-1
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Rein, IL - Sogndal 2-6
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Håkvik IL 1-13
Kl. 12:55 Klasse V - J14 7'ar Bryn - Syril IL 0-3
Kl. 12:55 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Oppdal IL 1
2-2
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Os TF - Svelgen 6-1
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Lom Hvit - Syril IL 2-1
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Innstrandens IL - Balestrand IL 0-4
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Radøy/Manger FK 1-0
Kl. 13:50 Klasse V - J14 7'ar Lom (coop) - Bjørn, IL 2 7-0
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster-Samba - Jevnakerjentene 5-0
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Ørsta - Tornado Måløy 0-1
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Gimse/Melhus - Askvoll/Holmedal IL
15-0
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Førde 1 - Høvik 2-0
Kl. 14:30 Klasse S - J14 Øvrevoll Hosle IL S - Høyang, IL 4-0
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Eid IL - Medkila IL 9-0
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Førde - Blindheim 0-2
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Surnadal - Sogndal 4-3
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Keflavik A - Bremanger IL 8-0
Kl. 15:40 Klasse F - G14 7'ar Paces 2 - Sandane Turn og IL 9-0
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Eikefjord/Tambar - Odda FK 1 1-8
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Eidsvåg IL - Kaupanger IL 0-1
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Førde 3 - HooGee/Espa YJ 0-5
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Stridsklev IL - Førde 1-0
Kl. 16:35 Klasse F - G14 7'ar Jotun,IL - Sunndal 2 17-0
Kl. 16:35 Klasse U - J16 7'ar Seljord/Kviteseid - Eid 0-2
Kl. 17:30 Klasse B - G16 KFUM-KAM. OSLO 2 - Hafslo/Aurland 4-0
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Bjørn IL 2-0
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Cosmos - Syril 1-1
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Kaupanger/Hafslo - Rælingen 0-3
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Bjørn, IL 1 - KFUM-KAM. OSLO 4-0
Kl. 18:25 Klasse P - J13 7'ar Vear - Leirgulen/Davik 1-1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Oppsal Fotball 4 - Førde IL 2 0-1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Raufoss 1 - Årdalstangen/Jotun
4-1
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Sandane Turn og IL - Valldal IL/NEG
2-9
Kl. 19:20 Klasse F - G14 7'ar Storsteinnes IL 1 - Loen IL
0-11
Kl. 19:30 Klasse C - G14 Årvoll - Sogndal 0-3
Kl. 19:30 Klasse R - J16 Lille Tøyen FK - Førde IL 1 2-5
Kl. 20:15 Klasse U - J16 7'ar Sauland - Bjørn, IL 0-4
Kampar som ikkje er oppdatert med resultat på Norway Cup sine
nettsider:
Kl. 18:25 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Blindheim 2
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL/Jotun - Valle |
|
28.07
Lærdalsturneringa 6. og 7. september 2014
|
|
Lærdal Idrettslag, i samarbeid med
veterancupen og næringslivet i Lærdal, arrangerer også i år
fotballturnering for smågutar, småjenter, lillegutt og
lillejenter.
Her stiller gode lag frå aust og vest til kamp mot lag frå fylket.
Nytt av året er at laga vert delt i fem årsklassar : 2000, 2001,
2002, 2003 og 2004. Alle lag får spele minst 4 kampar. Premiering
i 2000 og 2001-klassane. Heile turneringa vert spela på Lærdal
Stadion, gras og kunstgras.
Turneringa er ein 7ar turnering og vert gjennomført etter
gjeldande reglar frå NFF.
Turneringa tilbyr overnatting på skule m.v. innan gåavstand til
banene, og har tilbod med matservering frå frukost laurdag til
middag søndag, før turneringsslutt og heimreise.
Turneringa har plass til om lag 50 lag og siste påmeldingsfrist er
sett til 25. juli. (NB! Denne er utvida med 10 dagar)
Påmeldingsskjema og meir om turneringa på nettsidene:
www.laerdalsturneringen.no
|
|
28.07 Norway Cup,
kampar måndag 28. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Tornado Måløy - Kolbotn 1
Kl. 09:00 Klasse F - G14 7'ar Dale IL - Åheim
Kl. 09:00 Klasse F - G14 7'ar Sandane Turn og IL - Tjøvåg
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Løvenstad FK 1 - Bjørn IL
Kl. 09:00 Klasse U - J16 7'ar Førde IL 2 - Åheim
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Paces - Kaupanger IL
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Tambarskjelvar - Storsteinnes
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 2 - HooGee 2
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 1 - Haramsøy/Nordøy FK
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 2 - Sykkylven IL
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Nordre Land IL 2 - Aurland
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Sogndal
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Lillestrøm SK - Tornado Måløy
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skedsmo 4 - Bjørn IL
Kl. 11:45 Klasse E - G16 7'ar Sveio - Balestrand
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Rein, IL - Sogndal
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Håkvik IL
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Førde 1 - Høvik
Kl. 12:55 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Oppdal IL 1
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Os TF - Svelgen
Kl. 12:55 Klasse F - G14 7'ar Lom Hvit - Syril IL
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Innstrandens IL - Balestrand IL
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Radøy/Manger FK
Kl. 12:55 Klasse V - J14 7'ar Bryn - Syril IL
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Gimse/Melhus - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster-Samba - Jevnakerjentene
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Ørsta - Tornado Måløy
Kl. 13:50 Klasse V - J14 7'ar Lom (coop) - Bjørn, IL 2
Kl. 14:30 Klasse S - J14 Øvrevoll Hosle IL S - Høyang, IL
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Eid IL - Medkila IL
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Førde - Blindheim
Kl. 14:45 Klasse V - J14 7'ar Surnadal - Sogndal
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Keflavik A - Bremanger IL
Kl. 15:40 Klasse F - G14 7'ar Paces 2 - Sandane Turn og IL
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Eikefjord/Tambar - Odda FK 1
Kl. 15:40 Klasse V - J14 7'ar Eidsvåg IL-MøreRomsdal - Kaupanger IL
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Førde 3 - HooGee/Espa YJ
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Stridsklev IL - Førde
Kl. 16:35 Klasse F - G14 7'ar Jotun,IL - Sunndal 2
Kl. 16:35 Klasse U - J16 7'ar Seljord/Kviteseid - Eid
Kl. 17:30 Klasse B - G16 KFUM-KAM. OSLO 2 - Hafslo/Aurland
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Bjørn IL
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Cosmos - Syril
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy - Trond Sumos
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Kaupanger/Hafslo - Rælingen
Kl. 17:30 Klasse V - J14 7'ar Bjørn, IL 1 - KFUM-KAM. OSLO
Kl. 18:25 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Blindheim 2
Kl. 18:25 Klasse P - J13 7'ar Vear - Leirgulen/Davik
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Oppsal Fotball 4 - Førde IL 2
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Raufoss 1 - Årdalstangen/Jotun
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Odda Fotballklubb 2 - Askvoll og
Holmedal IL
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Sandane Turn og IL - Valldal IL/NEG
Kl. 19:20 Klasse F - G14 7'ar Storsteinnes IL 1 - Loen IL
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL/Jotun - Valle
Kl. 19:30 Klasse C - G14 Årvoll - Sogndal
Kl. 19:30 Klasse R - J16 Lille Tøyen FK - Førde IL 1
Kl. 20:15 Klasse U - J16 7'ar Sauland - Bjørn, IL |
|
27.07 Sogndal tapte 3-1
mot Odd
|
|
Sogndal tapte i
ettermiddag 3-1 heime mot Odd på Fosshaugane
Campus. Sogndal sine nye spelar Christophe Psyche scora Sogndal sitt
mål kvarteret før slutt.
17. serierunde Tippeligaen
Haugesund - Start 5-1
Bodø/Glimt - Sarpsborg 08 3-4
Molde - Rosenborg 3-1
Sogndal - Odd 3-1
Brann - Viking 0-1
Tysdag 29. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Stabæk
Laurdag 26. juli:
Aalesund - Lillestrøm 1-1
Sandnes Ulf - Strømsgodset 1-3
Tabell Tippeligaen
Molde 17 13 3 1 38 - 13 42
Strømsgodset TF 17 10 3 4 28 - 20 33
Odd 17 9 5 3 23 - 15 32
Vålerenga 16 7 6 3 30 - 20 27
Rosenborg 16 7 6 3 34 - 26 27
Viking 17 6 8 3 21 - 15 26
Lillestrøm 17 6 6 5 25 - 18 24
Sarpsborg 08 17 6 6 5 25 - 29 24
Start 17 6 3 8 25 - 32 21
Sogndal 16 5 4 7 18 - 25 19
Stabæk 16 6 1 9 21 - 31 19
Bodø/Glimt 17 5 3 9 25 - 32 18
Haugesund 17 4 5 8 25 - 26 17
Aalesund 17 3 6 8 17 - 22 15
Brann 17 3 3 11 18 - 30 12
Sandnes Ulf 17 2 4 11 13 - 32 10 |
|
27.07 Norway Cup,
Resultat kampar søndag 27. juli
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
På grunn av kraftig lyn og torden med straumbrot har oppdateringa
vore svært mangelfull.
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Norborg IL - Tornado Måløy 1-2
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Nordre Land 6-3
Kl. 09:55 Klasse F - G14 7'ar Stordal IL - Syril IL 2-3
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Vartdal TIL - Bjørn, IL 2 9-1
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Fjellhamar - Førde 3-1
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Sogndal - Mauseidvåg og Solevåg
2-3
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Fjellhamar 1 - Hafslo/Aurland 6-0
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Førde IL 1 - Guard 0-0
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Balestrand - Blindheim 1
1-9
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger - Jotun
0-14
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Halsnøy - Eid IL 0-5
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Torvastad - Tambarskjelvar 0-10
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Nest Sotra/Nordre Fjell 1 - Tornado Måløy
1-4
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sunndal 1 - Årdalstangen/Jotun 3-0
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Hof Svarstad Hvittingfoss -
Kaupanger/Hafslo 0-4
Kl. 12:20 Klasse H - G12 7'ar Vestli - Sandane 0-9
Kl. 12:55 Klasse V - J14 7'ar Kaupanger IL - Kvaløya SK 5-1
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Samnanger 7-1
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Eikefjord/Tambar - Stordal IL 2-10
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Notodden FK - Førde IL 2 4-2
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Gossen IL - Dale IL 2-7
Kl. 13:50 Klasse E - G16 7'ar Ørskog - Askvoll og Holmedal IL
6-2
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Sandane Turn og IL
0-1
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Team Nes 1 - Hornindal 0-0
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Ibestad - Jølster-Samba 8-1
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Tornado Måløy - Farsund IL 4-1
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Førde 1 - Strømsgodset 2 2-2
Kl. 14:45 Klasse F - G14 7'ar Loen IL - Bryn 9-1
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Otta/Sel - Balestrand IL 1-6
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Blåmann IL Hvit
2-2
Kl. 15:00 Klasse H - G12 7'ar Flint IL 5 - Sandane 4-6
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sogndal - Tveit IL 4-0
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Dombås - Årdalstangen IL/Jotun 5-7
Kl. 15:40 Klasse P - J13 7'ar Notodden FK Blå - Leirgulen/Davik
0-3
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Eid - Aure IL 10-3
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bøler IF - Førde 3 3-0
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Moster - Bremanger IL 3-3
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Skeid 1 - Førde 2 9-0
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Førde - Kolnes 0-1
Kl. 16:35 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Bømlo IL 4-1
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Sandane Turn og IL - Bærum 3-1
Kl. 17:30 Klasse M - G13 7'ar Bjørn IL - Storsteinnes IL 2 1-5
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Nesna IL - Bjørn, IL 1 2-5
Kl. 18:25 Klasse U - J16 7'ar Hødd 2 - Sogndal 2-1
Kl. 18:25 Klasse F - G14 7'ar Aurland - Sund SK 1-2
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Furnes 2 1-4
Kl. 18:30 Klasse S - J14 Høyang, IL - Bønes IL 0-5
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 1 - Andebu IL 9-0
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Hessa IL/SIF - Syril 0-4
Kl. 19:20 Klasse F - G14 7'ar Gimse United - Sogndal 5-0
Kl. 19:20 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Gvarv 11-0
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Valldal IL
1-1
Kl. 20:15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Tjørvåg 1-7
Kl. 20:15 Klasse E - G16 7'ar Try - Bjørn, IL 2 3-4 |
|
27.07 Sogndal møter Odd
på Fosshaugane Campus
|
Eirik Bakke var kaptein for Sogndal heime mot Odd 3. april 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal møter i
ettermiddag Odd på heimebane. Kampen blir spelt på Fosshaugane
Campus klokka 18.00.
17. serierunde Tippeligaen
Kl. 15.30 Haugesund - Start
Kl. 18.00 Bodø/Glimt - Sarpsborg 08
Kl. 18.00 Molde - Rosenborg
Kl. 18.00 Sogndal - Odd
Kl. 20.00 Brann - Viking
Tysdag 29. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Stabæk
Laurdag 26. juli:
Aalesund - Lillestrøm 1-1
Sandnes Ulf - Strømsgodset 1-3
Tabell Tippeligaen
Molde 16 12 3 1 35 - 12 39
Strømsgodset TF 17 10 3 4 28 - 20 33
Odd 16 8 5 3 20 - 14 29
Rosenborg 15 7 6 2 33 - 23 27
Vålerenga 16 7 6 3 30 - 20 27
Lillestrøm 17 6 6 5 25 - 18 24
Viking 16 5 8 3 20 - 15 23
Start 16 6 3 7 24 - 27 21
Sarpsborg 08 16 5 6 5 21 - 26 21
Sogndal 15 5 4 6 17 - 22 19
Stabæk 16 6 1 9 21 - 31 19
Bodø/Glimt 16 5 3 8 22 - 28 18
Aalesund 17 3 6 8 17 - 22 15
Haugesund 16 3 5 8 20 - 25 14
Brann 16 3 3 10 18 - 29 12
Sandnes Ulf 17 2 4 11 13 - 32 10 |
|
27.07 Norway Cup,
kampar søndag 27. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Norborg IL - Tornado Måløy
Kl. 09:00 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Nordre Land
Kl. 09:55 Klasse F - G14 7'ar Stordal IL - Syril IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Vartdal TIL - Bjørn, IL 2
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Fjellhamar - Førde
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Sogndal - Mauseidvåg og Solevåg ...
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Fjellhamar 1 - Hafslo/Aurland
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Førde IL 1 - Guard
Kl. 10:50 Klasse E - G16 7'ar Balestrand - Blindheim 1
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger - Jotun,IL
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Halsnøy - Eid IL
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Torvastad - Tambarskjelvar
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Nest Sotra/Nordre Fjell 1 - Tornado Måløy
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sunndal 1 - Årdalstangen/Jotun
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Hof Svarstad Hvittingfoss -
Kaupanger/Hafslo
Kl. 12:20 Klasse H - G12 7'ar Vestli - Sandane
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Samnanger
Kl. 12:55 Klasse U - J16 7'ar Eikefjord/Tambar - Stordal IL
Kl. 12:55 Klasse V - J14 7'ar Kaupanger IL - Kvaløya SK
Kl. 13:50 Klasse E - G16 7'ar Ørskog - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Gossen IL - Dale IL
Kl. 13:50 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Sandane Turn og IL
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Notodden FK - Førde IL 2
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Team Nes 1 - Hornindal
Kl. 13:50 Klasse U - J16 7'ar Ibestad - Jølster-Samba
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Tornado Måløy - Farsund IL
Kl. 14:30 Klasse C - G14 Førde 1 - Strømsgodset 2
Kl. 14:45 Klasse F - G14 7'ar Loen IL - Bryn
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Otta/Sel - Balestrand IL
Kl. 14:45 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Blåmann IL Hvit
Kl. 15:00 Klasse H - G12 7'ar Flint IL 5 - Sandane
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Førde 1 - Herd 1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sogndal - Tveit IL
Kl. 15:40 Klasse P - J13 7'ar Notodden FK Blå - Leirgulen/Davik
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Eid - Aure IL
Kl. 15:40 Klasse U - J16 7'ar Dombås - Årdalstangen IL/Jotun
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Moster - Bremanger IL
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Skeid 1 - Førde 2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bøler IF - Førde 3
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Førde - Kolnes
Kl. 16:35 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Bømlo IL
Kl. 17:30 Klasse E - G16 7'ar Sandane Turn og IL - Bærum
Kl. 17:30 Klasse M - G13 7'ar Bjørn IL - Storsteinnes IL 2
Kl. 18:25 Klasse F - G14 7'ar Aurland - Sund SK
Kl. 18:25 Klasse U - J16 7'ar Hødd 2 - Sogndal
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Nesna IL - Bjørn, IL 1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Førde IL 2 - Furnes 2
Kl. 18:30 Klasse S - J14 Høyang, IL - Bønes IL
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Bjørn, IL 1 - Andebu IL
Kl. 19:20 Klasse E - G16 7'ar Hessa IL/SIF - Syril
Kl. 19:20 Klasse F - G14 7'ar Gimse United - Sogndal
Kl. 19:20 Klasse U - J16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Valldal IL
Kl. 19:20 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Gvarv
Kl. 20:15 Klasse E - G16 7'ar Try - Bjørn, IL 2
Kl. 20:15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Tjørvåg
|
|
26.07 Marte Hjelmhaug
og Lyn til topps i Dana Cup
|
Marte Hjelmhaug med pokalen etter finaleseieren mot
Fortuna.
Foto: Privat
|
Marte Hjelmhaug frå
Sogndal var med på Lyn sitt lag som i dag vann 3-1 mot Fortuna
Ålesund i finalen i A-sluttspelet i klasse J16 i Dana Cup. Mia Sæbø
frå Stryn var med på Fortuna Ålesund sitt lag.
I finalen i B-sluttspelet i klasse G17 tapte Stryn mot Gossen. Stryn
holdt Gossen til 1-1 etter ordinær tid og ekstraomgangar, men i den
påfølgande straffesparkkonkurransen var Gossen det beste laget.
Klasse J16, A-sluttspel
Finale, kl. 08.00 Lyn - Fortuna Ålesund 3-1
Klasse G17, B-sluttspel
Finale, kl. 09.00 Stryn - Gossen 1-1 (5-6 etter straffesparkkonk) |
|
26.07 Siste dag av Dana
Cup i Danmark
|
Marte Hjelmhaug i kretskampen mot NRFK i Stryn 9.
februar.
Sjå bilder og
fakta frå kretskampane mot NRFK i Stryn 9. februar.
|
Det blir i dag spelt to
finalar i Dana Cup med interesse for fotballengasjerte i Sogn og
Fjordane. Mia Sæbø frå Stryn er med på Fortuna Ålesund sitt lag som
spelar finale i A-sluttspelet i klasse J16 mot Lyn. På Lyn sitt lag
spelar Marte Hjelmhaug frå Sogndal.
I B-sluttspelet i klasse G17 spelar Stryn finale mot Gossen.
Klasse J16, A-sluttspel
Finale, kl. 08.00 Lyn - Fortuna Ålesund
Klasse G17, B-sluttspel
Finale, kl. 09.00 Stryn - Gossen |
|
25.07 Mia og Marte klar
for finale i J16 i Dana Cup
|
Mia Sæbø i kamp for Stryn heime mot Byåsen 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Mia Sæbø frå Stryn er med
på Fortuna Ålesund sitt lag som er klar for finalen i i
A-sluttspelet i klasse J16 i Dana Cup. I dagens kampar blei det
seier mot Verdal og Skarphedin, medan Lyn er motstandar i laurdagens
finale klokka 08.00.
I etterkant har underteikna fått vite at Marte Hjelmhaug frå Sogndal
spelar på Lyn sitt lag i klasse J16. Det blir dermed ein duell
mellom Marte Hjelmhaug og Mia Sæbø i laurdagens finale.
Av laga frå vårt fylket er Stryn sitt lag i klasse G17 det einaste
laget som framleis er med vidare i turneringa. Gutane frå Stryn
spelar finale i B-sluttspelet mot Gossen laurdag morgon klokka 09.00
Florø sitt lag i klasse G14 er det laget som har gjort det best av
våre lag. Florø tok seg heilt til kvartfinale i A-sluttspelet, men
der blei det tap 3-1 mot det brasilianske laget Pequeninos do
Jockey.
Klasse G17, B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.50 Stryn - Mathopen 5-4
Semifinale, kl. 18.10 Horne Hirtshals BK - Stryn 0-3
Finale, laurdag 26. juli kl. 09.00 Stryn - Gossen
Klasse G14, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 10.10 Florø - Flora 1-0
Kvartfinale, kl. 15.30 Florø - Pequeninos do Jockey 1-3
Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.30 Stryn - Nøtterøy 4-6
Klasse G13, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 10.10 Florø - Athletico A.D. 3-8 |
|
25.07 Tor Kåre Myhre
fyller 45 år
|
Tor Kåre Myhre i kampen mellom Bremanger og TMFK 2 13. juni 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Ei anonym legende fyller
i dag 45 år.
Tor Kåre Myhre har sin unge alder til tross spelt seniorfotball i
fire forskjellige 10-år (80-tallet, 90-tallet og begge tiåra etter
tusenårsskiftet). Myhre har spelt for klubbane Flatraket, Tornado FK,
Måløy IL og Tornado Måløy FK.
I tillegg til å vere spelar har Myhre vore trenar for Tornado Måløy
2 sitt lag i 5. divisjon i fem sesongar.
Myhre er denne sesongen trenar for Minijentene i Tornado Måløy.
GRATULERER MED DAGEN !
|
Tor Kåre Myhre som betenkt trenar i bortekampen mot
Selje 18. juni 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
25.07 Tornado Måløy
vann 6-1 mot Eid på Refvik Stadion
|
Sveinung Frantzen blei dagens mann med tre scoringar på Refvik
Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal på Refvik Stadion 5. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tornado Måløy vann i
ettermidag 6-1 mot Eid i ein treningskamp på Refvik Stadion.
Sveinung Frantzen (3), Gisle Myhre (2) og Vegard Holvik scora for
Tornado Måløy, medan Øystein Aabrekk sette inn gjestane sitt
trøstemål. Stillinga til pause var 4-0 til heimelaget.
Tornado Måløy - Eid 6-1 (4-0)
1-0 Gisle Myhre (22. min)
2-0 Vegard Holvik (27. min)
3-0 Gisle Myhre (31. min)
4-0 Sveinung Frantzen (36. min)
5-0 Sveinung Frantzen (54. min)
5-1 Øystein Aabrekk (59. min)
6-1 Sveinung Frantzen (77. min)
Kort: Ingen
Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid
Assistentdommarar: Rune Haugland, Haugen og Gloriyan
Sureskumar Kathirave, Eid
Tornado Måløy:
Stian Karlsen (Per Magne Løken 46. min)
Eirik Føleide (Fridjon Mortensen 69. min)
Eirik Holvik
Erik Hammersvik (Karl Oskar Volle 82. min)
Erik Raknes Forthun
Martin Flåten (Svein Arne Volle 75. min)
Gisle Myhre
Runar Televik Blaalid (Sondre Myre Silden 62. min)
Sveinung Frantzen
Vegard Holvik (Saron Bugjerde 82. min)
Endre Kupen
Eid:
Tom Øyvind Solheim (Sander Torheim Frislid 46. min)
Ruben Kullsveen (Arild Magnus Bjørhovde Rindal 72. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Ove Balsnes 46. min)
Henning Haugen
Eivind Skrede
Bjørn Totland
Simen Lefdal (Andreas Bjørhovde Heggedal 81. min)
Andreas Bjørhovde Heggedal (Bengt Kongsvoll 46. min)
Kristian Lefdal (Johan Skorge 46. min)
Torbjørn Aabrekk |
|
25.07 Dagens kampar i
Dana Cup
|
|
Fire lag frå fylket er
framleis med i Dana Cup som blir arrangert i Hjørring i Danmark.
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lokale lag.
Klasse G17, B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.50 Stryn - Mathopen
Klasse G14, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 10.10 Florø - Flora
Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.30 Stryn - Nøtterøy
Klasse G13, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 10.10 Florø - Athletico A.D. |
|
25.07 Tornado Måløy og
Eid spelar treningskamp
|
Sander Torheim Frislid holdt nullen og gjorde ein flott debut i 3.
divisjon då Eid spelte borte mot Tornado Måløy på Refvik Stadion 21.
juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Neste helg blir dei
fyrste kampane i i haustsesongen i vår lokale 3. divisjon spelt.
Oppkøyringa for dei enkelte laga er i full gang, og i dag er det
duka for treningskamp mellom Tornado Måløy og Eid. Kampen blir spelt
på Refvik Stadion klokka 18.00.
14. serierunde 3. divisjon avdeling 8
Laurdag 2. august:
Kl. 16.00 Eid - Bergsøy
Kl. 16.00 Larsnes/Gursken - Årdal
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Spjelkavik
Søndag 3. august :
Kl. 14.00 Stryn - Sogndal 2
Måndag 4. august:
Kl. 19.00 Skarbøvik - Aalesund 2
Kl. 19.00 Norborg - Hødd 2
Onsdag 6. august:
Kl. 19.00 Tertnes - Arna Bjørnar |
|
24.07 Norge tapte
semifinalen mot Spania
|
Sigrid Heien Hansen i treningskampen mot Kaupanger 2.
februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Det blir ikkje noko
finale for Sigrid Heien Hansen og
det norske J19-landslaget i EM-sluttspelet på heimebane. I dagens
semifinalen tapte Norge 2-0 mot Spania, etter at stillinga til pause
var 0-0.
Norge - Spania 0-2 (0-0)
0-1 Maria Caldentey (71. min)
0-2 Marta Turmo (90. min+3)
Norge:
Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Ane Walsøe
Andrine Tomter
Lisa Naalsund
Vilde Bøe Risa (Karina Sævik 83. min)
Sigrid Heien Hansen
Synne Skinnes Hansen (Johanne Fridlund 75. min)
Synne Jensen
Marie Markussen (Camilla Ose 55. min) |
|
24.07 Resultat dagens kampar i
Dana Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar for våre lokale lag i Dana Cup.
Av dei 10 laga frå fylket har fem kvalifisert seg til A-sluttspel,
medan dei fem andre skal ut i B-sluttspel.
På oversikten er det også lagt ut kven dei laga som har gått vidare
i dag skal møte i neste runde.
Klasse G17, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 19.10 Stryn - Skibsby Højene 3-0
Kvartfinale, fredag 25. juli kl. 12.50 Stryn - Mathopen
Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.10 Alta IF - Jølster 4-3
Klasse G14, A-sluttspel
1/32-finale, kl. 13.30 Florø - Horne Hirtshals 4-1
Mål Florø: Agash Puthi (2), Elias Rognebakke og Torje Naustdal
1/16-finale, kl. 19.30 Sandefjord - Florø 1-4
Mål Florø: Agash Puthi (4)
1/8-finale, fredag 25. juli kl. 10.10 Florø - Flora
Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 13.30 Stryn - Freidig SPK 1 11-1
1/16-finale, kl. 19.30 Arna Bjørnar - Stryn 0-1
1/8-finale, fredag 25. juli kl. 11.30 Stryn - Nøtterøy
Klasse G13, A-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.30 Eintracht Lüneburg - Stryn 4-1
1/16-finale, kl. 15.30 Jotun - Gullhaug 4-0
1/8-finale, kl. 20.30 Jotun - Düren-Niederau FC 1908 0-3
Klasse G13, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 17.30 Florø - Flint Tønsberg IL 2 6-0
1/8-finale, fredag 25. juli kl. 10.10 Florø - Athletico A.D.
Klasse G12 7'ar, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.30 Vik - HB 1 1-4
Klasse J15, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.40 Bærum SK 2 - Stryn 4-6
1/8-finale, kl. 20.20 Charlottenlund - Stryn 5-1
Klasse J13, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.30 Gneist IL 1 - Stryn 4-3 |
|
24.07 Kunstgraset i
Nordfjordhallen blir skifta
|
|
Det er ikkje berre på
Skavøypoll Stadion ein er i full gang med å legge nytt kunstgras.
Kustgraset i Nordfjordhallen har sett sine beste dagar, og no er arbeidet med å fjerne det gamle
kunstgraset i gang.
|
|
|
24.07 Arbeidet med å
legge nytt kunstgras er i gang
|
|
Arbeidet med å legge nytt
kunstgras på Skavøypoll Stadion er i full gang igjen. Då underteikna var
innom onsdag jobba ein med å line inn sidelinjene og
16-meterane.
|
|
|
24.07 Dagens kampar i
Dana Cup, torsdag 24. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lokale lag i Dana Cup.
Av dei 10 laga frå fylket har fem kvalifisert seg til A-sluttspel,
medan dei fem andre skal ut i B-sluttspel.
Mia Sæbø frå Stryn er med på Fortuna Ålesund sitt lag i klasse J16.
Fortuna vann si avdeling, etter å ha vunne alle fire kampane. I
1/16-finalen i A-sluttspelet møter Fortuna Ålesund det danske laget
Raarup.
Klasse G17, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 19.10 Stryn - Vinnar Skibsby Højene/Tårs Ugilt IF 2
Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.10 Alta IF - Jølster
Klasse G14, A-sluttspel
1/32-finale, kl. 13.30 Florø - Vinnar Horne Hirtshals/Fet IL
Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 13.30 Stryn - Vinnar Freidig SPK 1/Skedsmo FK 4
Klasse G13, A-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.30 Eintracht Lüneburg - Stryn
1/16-finale, kl. 15.30 Jotun - Vinnar Tun IK/Gullhaug
Klasse G13, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 17.30 Florø - Vinnar Kvinesdal/Flint Tønsberg IL 2
Klasse G12 7'ar, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.30 Vik - HB 1
Klasse J15, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.40 Bærum SK 2 - Stryn
Klasse J13, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.30 Gneist IL 1 - Stryn |
|
23.07 Resultat dagens kampar i
Dana Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar for våre lokale lag i Dana Cup.
Kl. 08.20 Klasse G13 Maristes Lleida - Florø SK 2-1
Kl. 08.30 Klasse G16 Kuala Lumpur Youth Soccer - Jølster IL
1-0
Kl. 09.30 Klasse G17 Grupo Sherwood - Stryn T&IL 2-2
Kl. 10.00 Klasse G14 Granja Nova - Florø SK 1-2
Mål Florø: Torje Naustdal (straffe) og Sivert Andersen
Kl. 10.00 Klasse G14 Breidablik 4 - Stryn T&IL 0-4
Kl. 11.40 Klasse G13 Inter FC - Stryn T&IL 0-2
Kl. 12.30 Klasse J15 Alnö IF - Stryn T&IL 5-0
Kl. 13.20 Klasse G12 7'ar Vik IL - HB 5 4-0
Kl. 14.10 Klasse J13 Stryn T&IL - Kongsberg IF 3-0
Kl. 15.00 Klasse G13 Jotun IL - HamKam FB 6-1
Kl. 16.30 Klasse G17 Stryn T&IL - Stångenäs AIS 2-0
Kl. 17.30 Klasse G13 Florø SK - Gjelleråsen IF 1-2
Kl. 18.30 Klasse G16 Jølster IL - Gimse IL 1-3
Kl. 19.10 Klasse G14 Stryn T&IL - HamKam FB 1 0-2
Kl. 19.30 Klasse J15 Stryn T&IL - Skeid FB 0-2
Kl. 20.50 Klasse G13 Stryn T&IL - Flint Tønsberg IL 1 0-5
Kl. 20.50 Klasse G14 Florø SK - Ullensaker-Kisa 1 2-0
Mål Florø: Agash Puthi og Torje Naustdal |
|
23.07 Resultat dagens kampar i
NTF U16
|
Sogndal sitt lag som stiller i NTF U16 Scandic
Eliteturnering.
Foto: Rune Sjøberg
|
Sogndal tapte i
formiddag 4-1 mot Lillestrøm i ein plasseringskamp i NTF U16 Scandic Eliteturnering i Trondheim.
Mats Uglane gav Sogndal leiinga 1-0, noko som også var
pauseresultatet i kampen. Etter pause var Lillestrøm det beste laget
og vann til slutt komfortabelt 4-1.
Sondre Myre Silden og Brann er klar for semifinale i turneringa,
etter at dei i dag vann mot Start. Stillinga etter ordinær tid var
1-1, men Brann var sikrast frå straffemerket i den påfølgande
straffesparkkonkurransen. Sondre Myre Silden fekk gult kort i denne
kampen, og pådrog seg dermed sitt tredje gule kort på tre kampar.
I semifinalen torsdag skal Brann møte Vålerenga, medan i den andre
semifinalen blir det kamp mellom Sandnes Ulf og Bodø/Glimt.
Semifinalar, torsdag 24. juli:
Kl. 12.00 Brann - Vålerenga
Kl. 14.15 Sandnes Ulf - Bordø/Glimt
Resultat kvartfinalar:
Start - Brann 1-1 (2-4 etter straffesparkkonk)
Vålerenga - Strømsgodset 2-0
Rosenborg - Sandnes Ulf 0-4
Bodø/Glimt - Aalesund 1-1 (6-5 etter straffesparkkonkurranse)
Resultat plasseringskampar:
Sarpsborg 08 - Haugesund 0-4
Viking - Molde 2-2 (3-2 etter straffesparkkonkurranse)
Stabæk - Odd 1-2
Sogndal - Lillestrøm 1-4 (1-0)
1-0 Mats Uglane (17. min)
1-1 Petter Mathias Olsen (46. min)
1-2 Henrik Kristiansen (50. min)
1-3 Petter Mathias Olsen (56. min)
1-4 Petter Mathias Olsen (70. min)
Gult kort: Johan Skorge og Oskar Roti, Sogndal
Henrik Kristiansen og Arne Holter, Lillestrøm
Sogndal:
Nikolas Berg, Tornado Måløy
Eirik Stedje, Sogndal (Fridjon Mortensen, Tornado Måløy 54. min)
Johan Skorge, Eid
Eirik Husabø, Syril (Oskar Roti, Førde 36. min)
Vegard Moldenes, Fyllingsdalen (Isak Hopland, Stryn 54. min)
Simen Lefdal, Eid
Marius Storevik, Førde (Steffen Ekern Glosvik, Stryn 54. min)
(Kristian Lefdal, Eid 64. min)
Sivert Helland Veseth, Florø
Adrian Solberg, Sogndal
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Mats Uglane, Sogndal |
|
23.07 Dagens kampar i
NTF U16 Scandic
Eliteturnering
|
Simen Lefdal og Nikolas Berg møter i dag Lillestrøm i NTF U16.
Foto: Privat
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U16 Scandic Eliteturnering i Trondheim.
Kvartfinalar:
Kl. 10.00 Start - Brann
Kl. 12.15 Vålerenga - Strømsgodset
Kl. 14.30 Rosenborg - Sandnes Ulf
Kl. 16.45 Bodø/Glimt - Aalesund
Plasseringskampar:
Kl. 10.00 Sogndal - Lillestrøm
Kl. 10.00 Sarpsborg 08 - Haugesund
Kl. 12.00 Viking - Molde
Kl. 12.00 Stabæk - Odd |
|
23.07 Dagens kampar i
Dana Cup, onsdag 23. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lokale lag i Dana Cup.
Kl. 08.20 Klasse G13 Maristes Lleida - Florø SK
Kl. 08.30 Klasse G16 Kuala Lumpur Youth Soccer - Jølster IL
Kl. 09.30 Klasse G17 Grupo Sherwood - Stryn T&IL
Kl. 10.00 Klasse G14 Granja Nova - Florø SK
Kl. 10.00 Klasse G14 Breidablik 4 - Stryn T&IL
Kl. 11.40 Klasse G13 Inter FC - Stryn T&IL
Kl. 12.30 Klasse J15 Alnö IF - Stryn T&IL
Kl. 13.20 Klasse G12 7'ar Vik IL - HB 5
Kl. 14.10 Klasse J13 Stryn T&IL - Kongsberg IF
Kl. 15.00 Klasse G13 Jotun IL - HamKam FB
Kl. 16.30 Klasse G17 Stryn T&IL - Stångenäs AIS
Kl. 17.30 Klasse G13 Florø SK - Gjelleråsen IF
Kl. 18.30 Klasse G16 Jølster IL - Gimse IL
Kl. 19.10 Klasse G14 Stryn T&IL - HamKam FB 1
Kl. 19.30 Klasse J15 Stryn T&IL - Skeid FB
Kl. 20.50 Klasse G13 Stryn T&IL - Flint Tønsberg IL 1
Kl. 20.50 Klasse G14 Florø SK - Ullensaker-Kisa 1 |
|
22.07 Bjørn Inge og
Jacob med i G18-landslagstroppen
|
Bjørn Inge Utvik i kampen mot Aalesund 10. november
2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Jacob Storevik og Bjørn
Inge Utvik er tekne ut i G18-landslagstroppen som skal spele
dobbellandskamp borte mot Latvia. Kampane blir spelt på Daugava
Stadion i Liepaja tysdag 5. august og torsdag 7. august.
Troppen:
Per Kristian Worre Bråtveit, Haugesund
Jacob Storevik, Rosenborg
Ola Lønn Jenssen, Fredrikstad
Bjørn Inge Utvik, Sogndal
Ulrik Yttergård Jenssen, Olympique Lyonnais
Stian Stray Molde, Asker
Ivan Tarek Fjellstad Näsberg, Vålerenga
Rasmus Levin Martinsen, Viking
Morten Thorsby, Heereveen
Vajebah Sakor, Juventus
Iver Fossum, Strømsgodset
Vebjørn A. Hoff, Aalesund
Bent L. Sørmo, Rosenborg
Morten Ågnes Konradsen, Bodø/Glimt
Runar Espejord, Tromsø
Tor Andre Skimmeland Aasheim, Haugesund
Bersant Celina, Manchester City
Sander Svendsen, Molde
|
Jacob Storevik frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren
2011. |
|
22.07 Resultat dagens kampar i
Dana Cup
|
|
Med 10 lag frå fylket
blir i dag Dana Cup sparka i gang i Hjørring i Danmark.
Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for våre lag:
Kl. 09.10 Klasse G12 7'ar Latorps IF - Vik IL 2-1
Kl. 10.00 Klasse G13 Bogafjell IL 1 - Jotun IL 0-3
Kl. 10.50 Klasse J13 Stryn T&IL - Fortuna Hjørring 1 0-2
Kl. 13.20 Klasse G13 Våg FK 2 - Florø SK 0-9
Kl. 13.20 Klasse G13 Bogafjell IL 2 - Stryn T&IL 1-3
Kl. 13.30 Klasse G16 Flekkefjord FK - Jølster IL 3-1
Kl. 13.30 Klasse J15 Hinna FB 2 - Stryn T&IL 0-6
Kl. 14.10 Klasse G14 Våg FK 2 - Florø SK 0-10
Mål Florø: Agash Puthi (5), Eirik Langlo (2), Fredrik Langlo (2) og
Kasper Bruås
Kl. 14.30 Klasse G17 Hinna FB - Stryn T&IL 2-0
Kl. 15.50 Klasse G14 Brodd IL - Stryn T&IL 2-1
Kl. 18.20 Klasse G12 7'ar Moonlight FC - Vik IL 3-7
Kl. 18.20 Klasse G13 U.E Castelldefels - Jotun IL 0-2
Kl. 18.20 Klasse J13 Hinna FB 2 - Stryn T&IL 0-1
Kl. 20.30 Klasse J15 Stryn T&IL - Staal Jørpeland IL 2 1-2 |
|
22.07 Dagens kampar i
Dana Cup, tysdag 22. juli
|
|
Med 10 lag frå fylket
blir i dag Dana Cup sparka i gang i Hjørring i Danmark.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag:
Kl. 09.10 Klasse G12 7'ar Latorps IF - Vik IL
Kl. 10.00 Klasse G13 Bogafjell IL 1 - Jotun IL
Kl. 10.50 Klasse J13 Stryn T&IL - Fortuna Hjørring 1
Kl. 13.20 Klasse G13 Våg FK 2 - Florø SK
Kl. 13.20 Klasse G13 Bogafjell IL 2 - Stryn T&IL
Kl. 13.30 Klasse G16 Flekkefjord FK - Jølster IL
Kl. 13.30 Klasse J15 Hinna FB 2 - Stryn T&IL
Kl. 14.10 Klasse G14 Våg FK 2 - Florø SK
Kl. 14.30 Klasse G17 Hinna FB - Stryn T&IL
Kl. 15.50 Klasse G14 Brodd IL - Stryn T&IL
Kl. 18.20 Klasse G12 7'ar Moonlight FC - Vik IL
Kl. 18.20 Klasse G13 U.E Castelldefels - Jotun IL
Kl. 18.20 Klasse J13 Hinna FB 2 - Stryn T&IL
Kl. 20.30 Klasse J15 Stryn T&IL - Staal Jørpeland IL 2 |
|
21.07 Sigrid klar for
semifinale på heimebane
|
Sigrid Heien Hansen i kampen Fortuna-Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen og
det norske J19-landslaget er etter dagens 5-0 seier mot Skottland
klar for semifinale i EM på heimebane. Norge vann gruppe A på bedre
målskilnad enn Nederland, og vil i semifinalen møte Spania som blei
nummer to i gruppe B.
I den andre semifinalen er det duka for kamp mellom Irland og
Nederland.
Finalen blir spelt på Ullevaal Stadion søndag
27. juli.
Norge - Skottland 5-0 (3-0)
1-0 Marit Clausen (10. min)
2-0 Lisa Fjeldstad Naalsund (14. min)
3-0 Synne Skinnes Hansen (34. min)
4-0 Marie Dølvik Markussen (73. min)
5-0 Synne Sofie Kinden Jensen (90. min)
Gult kort: Camilla Ose, Norge
Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Marit Clausen
Ane Sund Walsøe
Andrine Tomter
Cecilie Redisch Kvamme
Lisa Fjeldstad Naalsund
Vilde Bøe Risa
Sigrid Heien Hansen (Inger Katrine Bjerke 46. min)
Synne Skinnes Hansen (Karina Sævik 66. min)
Synne Sofie Kinden Jensen
Camilla Ose (Marie Dølvik Markussen 70. min)
Resultat gruppe A:
Skottland - Norge 0-5
Nederland - Belgia 1-0
Tabell gruppe A:
Norge 3 2 1 0 7-1 7 poeng
Nederland 3 2 1 0 4-2 7 poeng
Skottland 3 1 0 2 4-8 3 poeng
Belgia 3 0 1 2 1-5 1 poeng
Resultat gruppe B:
Spania - England 2-0
Sverige - Irland 1-2
Tabell gruppe B:
Irland 3 3 0 0 5-2 9 poeng
Spania 3 2 0 1 4-1 6 poeng
Sverige 3 1 0 2 3-4 3 poeng
England 3 0 0 3 1-6 0 poeng |
|
21.07 Sogndal tapte 2-1
mot Sandnes Ulf i NTF U16
|
Vegard Moldenes og Petter Knudtsen frå Fyllingsdalen
er med på
Sogndal sitt lag. Moldenes scora Sogndal sitt mål i dagens kamp.
Foto: Privat.
|
Sogndal tapte i dag 2-1
mot Sandnes Ulf under NTF U16 Scandic Eliteturneringa i Trondheim.
Vegard Moldenes frå Fyllingsdalen scora Sogndal sitt mål eit stykke
ut i 2. omgang. Stillinga til pause var 2-0 til Sandnes Ulf.
Med 3. plass i avdelinga blir det ikkje noko kvartfinale for
Sogndal, men laget skal ut i ein plasseringskamp onsdag mot Lillestrøm.
Sandnes Ulf - Sogndal 2-1 (2-0)
Mål Sogndal:
Vegard Moldenes, Fyllingsdalen
Sogndal:
Jens August Guddal Muri, Stryn
Isak Hopland, Stryn
Johan Skorge, Eid
Eirik Husabø, Syril
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy
Oskar Roti, Førde
Simen Lefdal, Eid
Vegard Moldenes, Fyllingsdalen
Adrian Solberg, Sogndal
Eirik Stedje, Sogndal
Mats Uglane, Sogndal
Resultat kampar i dag, måndag 21. juli:
Avdeling 1:
Vålerenga -
Viking 1-0
Sarpsborg 08 - Aalesund 2-3
Tabell avdeling 1:
Vålerenga 3 3 0 0 8-2 9
Aalesund 3 2 0 1 6-6 6
Viking 3 1 0 2 3-3 3
Sarpsborg08 3 0 0 3 3-9 0
Avdeling 2:
Stabæk - Start 1-3
Sogndal - Sandnes Ulf 1-2
Tabell avdeling 2:
IK Start 3 3 0 0 8-1 9
Sandnes Ulf 3 2 0 1 4-4 6
Sogndal 3 1 0 2 2-5 3
Stabæk Fotball 3 0 0 3 2-6 0
Avdeling 3:
Strømsgodset - Haugesund 3-0
Bodø/Glimt - Molde 2-2
Tabell avdeling 3:
FK Bodø/Glimt 3 2 1 0 11-3 7
Strømsgodset 3 2 0 1 6-4 6
Molde 3 0 2 1 5-7 2
Haugesund 3 0 1 2 3-11 1
Avdeling 4:
Odd - Lillestrøm 1-3
Rosenborg - Brann 3-0
Tabell avdeling 4:
Rosenborg 3 3 0 0 10-0 9
Brann 3 2 0 1 4-5 6
Lillestrøm 3 1 0 2 4-5 3
Odd 3 0 0 3 2-10 0
|
Spelarane frå Syril, Florø og Sogndal.
Frå venstre: Eirik Husabø, Andreas Lerheim Olsen, Mats Uglane,
Adrian Solberg, Sivert Helland Veseth, Johan Hove og Eirik Stedje.
Foto: Privat.
Det var 31 grader i skyggen under dagens kamp mot
Sandnes Ulf.
Foto: Privat. |
|
21.07 10 lag frå
fylket deltek i Dana Cup
|
|
10 lag frå fylket
deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Stryn deltek med lag i klasse G13, G14 G16, J13 og J15, Florø i
klasse G13 og G14, Jotun i klasse G13, Vik i klasse G12 7'ar, medan
Jølster har med eitt lag i klasse G16.
I tillegg skal Mia Sæbæ frå Stryn vere med på Fortuna sitt lag i
klasse J16.
Dana Cup går av stabelen tysdag 22. juli til laurdag 26.
juli. |
|
21.07 Dagens kampar i
NTF U16 Scandic
Eliteturnering
|
Sogndal sitt lag som stiller i NTF U16 Scandic
Eliteturnering.
Foto: Rune Sjøberg
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U16 Scandic Eliteturnering i Trondheim.
Kampar i dag, måndag 21. juli:
Avdeling 1:
Kl. 12.00
Vålerenga -
Viking
Kl. 12.00
Sarpsborg 08 - Aalesund
Tabell avdeling 1:
Vålerenga 2 2 0 0 7-2 6
Viking 2 1 0 1 3-2 3
Aalesund 2 1 0 1 3-4 3
Sarpsborg08 2 0 0 2 1-6 0
Avdeling 2:
Kl. 14.00 Stabæk - Start
Kl. 14.00 Sogndal - Sandnes Ulf
Tabell avdeling 2:
IK Start 2 2 0 0 5-0 6
Sandnes Ulf 2 1 0 1 2-3 3
Sogndal 2 1 0 1 1-3 3
Stabæk Fotball 2 0 0 2 1-3 0
Avdeling 3:
Kl. 16.00
Strømsgodset - Haugesund
Kl. 16.00 Bodø/Glimt - Molde
Tabell avdeling 3:
FK Bodø/Glimt 2 2 0 0 9-1 6
Strømsgodset 2 1 0 1 3-4 3
Molde 2 0 1 1 3-5 1
Haugesund 2 0 1 1 3-8 1
Avdeling 4:
Kl. 18.00
Odd - Lillestrøm
Kl. 18.00
Rosenborg - Brann
Tabell avdeling 4:
Rosenborg 2 2 0 0 7-0 6
Brann 2 2 0 0 4-2 6
Lillestrøm 2 0 0 2 1-4 0
Odd 2 0 0 2 1-7 0 |
|
20.07 Sondre og Brann
klar for kvartfinale i NTF U16
|
Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og Eid
G98 15. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sondre Myre Silden frå
Tornado Måløy har vore på bana i begge Brann sine kampar til no i NTF U16 Scandic Eliteturneringa i Trondheim.
Brann står med seier 2-1 både mot Odd og Lillestrøm, og er allereie
før den siste kampen mot Rosenborg klar for kvartfinale i
turneringa. Også Rosenborg har vunne begge sine to fyrste kampar, og
kampen måndag blir dermed ein rein gruppefinale i gruppe 4.
Sondre Myre Silden har pådratt seg gult i begge dei fyrste kampane,
og må dessverre stå over gruppefinalen mot Rosenborg.
Resultat gruppe 4:
Rosenborg - Lillestrøm 2-0
Brann - Odd 2-1
Lillestrøm - Brann 1-2
Odd - Rosenborg 0-5
Tabell gruppe 4:
Rosenborg 2 2 0 0 7-0 6 poeng
Brann 2 2 0 0 4-2 6 poeng
Lillestrøm 2 0 0 2 1-4 0 poeng
Odd 2 0 0 2 1-7 0 poeng |
|
20.07 Sogndal tapte 1-0
mot Rosenborg på Lerkendal
|
Tonny Brochmann hadde ein kjempesjanse til å score
for Sogndal på overtid i dagens kamp på Lerkendal.
Bildet er frå kampen TMFK - Sogndal 2 på Måløy Stadion 28. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal tapte i
ettermiddag 1-0 mot Rosenborg på Lerkendal. Rosenborg si scoring kom
på eit feildømt straffespark drøye 20 minutt ut i 1. omgang.
Rosenborg - Sogndal 1-0 (0-0)
1-0 Alexander Søderlund, straffe (24. min)
Øvrige resultat 16. serierunde Tippeligaen
Molde - Sandnes Ulf 3-1 (1-1)
Odd - Haugesund 0-0 (0-0)
Viking - Lillestrøm 0-0 (0-0)
Fredag 18. juli:
Stabæk - Brann 1-1
Laurdag 19. juli:
Start - Bodø/Glimt 2-1
Strømsgodset - Vålerenga 0-2
Tysdag 22. juli:
Kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Aalesund
Tabell Tippeligaen
Molde 16 12 3 1 35 - 12 39
Strømsgodset TF 16 9 3 4 25 - 19 30
Odd 16 8 5 3 20 - 14 29
Rosenborg 15 7 6 2 33 - 23 27
Vålerenga 16 7 6 3 30 - 20 27
Lillestrøm 16 6 5 5 24 - 17 23
Viking 16 5 8 3 20 - 15 23
Start 16 6 3 7 24 - 27 21
Sogndal 15 5 4 6 17 - 22 19
Stabæk 16 6 1 9 21 - 31 19
Bodø/Glimt 16 5 3 8 22 - 28 18
Sarpsborg 08 15 4 6 5 18 - 24 18
Aalesund 15 3 5 7 14 - 18 14
Haugesund 16 3 5 8 20 - 25 14
Brann 16 3 3 10 18 - 29 12
Sandnes Ulf 16 2 4 10 12 - 29 10 |
|
20.07 Sogndal tapte 3-0
mot Start
|
Kristian og Simen Lefdal spelte begge frå start i
dagens kamp mot Start.
Foto: Privat
|
Sogndal tapte i dag 3-0
mot Start i NTF U16 Scandic Eliteturneringa i Trondheim.
Sogndal - Start 0-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Syvertsen (43. min)
0-2 Peter Reinhardsen (52. min)
0-3 Joacim Emil Holtan (64. min)
Sogndal:
Nikolas Berg, Tornado Måløy
Eirik Stedje, Sogndal
Johan Skorge, Eid
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy
Isak Hopland, Stryn
Oskar Roti, Førde (Steffen Ekern Glosvik, Stryn 59. min)
Kristian Lefdal, Eid (Vegard Moldenes, Fyllingsdalen 36. min)
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Simen Lefdal, Eid (Marius Storevik, Førde 59. min)
Petter Knudtsen, Fyllingsdalen (Sivert Helland Veseth, Florø 47.
min)
Mats Uglane, Sogndal (Adrian Solberg, Sogndal 36. min)
Resultat kampar i dag, søndag 20. juli:
Avdeling 1:
Sarpsborg 08 -
Viking 0-3
Aalesund - Vålerenga 1-4
Avdeling 2:
Sogndal - Start 0-3
Sandnes Ulf - Stabæk 2-1
Avdeling 3:
Molde - Strømsgodset 0-2
Bodø/Glimt -
Haugesund 5-0
Avdeling 4:
Lillestrøm - Brann 1-2
Odd - Rosenborg 0-5
Resultat kampar laurdag 19. juli:
Avdeling 1:
Viking -
Aalesund 0-2
Vålerenga -
Sarpsborg08 3-1
Avdeling 2:
Stabæk - Sogndal 0-1
Start - Sandnes Ulf 2-0
Avdeling 3:
Strømsgodset -
Bodø/Glimt 1-4
Haugesund -
Molde 3-3
Avdeling 4:
Rosenborg -
Lillestrøm 2-0
Brann -
Odd 2-1 |
|
20.07 Dagens kampar i
NTF U16 Scandic
Eliteturnering
|
Sogndal sitt lag som stiller i NTF U16 Scandic
Eliteturnering.
Foto: Rune Sjøberg
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U16 Scandic Eliteturnering i Trondheim.
Kampar i dag, søndag 20. juli:
Avdeling 1:
Kl. 12.00
Sarpsborg 08 -
Viking
Kl. 12.00
Aalesund - Vålerenga
Avdeling 2:
Kl. 14.00 Sogndal - Start
Kl. 16.00 Sandnes Ulf - Stabæk
Avdeling 3:
Kl. 12.00
Molde -
Strømsgodset
Kl. 14.00
Bodø/Glimt -
Haugesund
Avdeling 4:
Kl. 14.00
Lillestrøm -
Brann
Kl. 16.00
Odd -
Rosenborg
Resultat kampar laurdag 19. juli:
Avdeling 1:
Viking -
Aalesund 0-2
Vålerenga -
Sarpsborg08 3-1
Avdeling 2:
Stabæk - Sogndal 0-1
Start - Sandnes Ulf 2-0
Avdeling 3:
Strømsgodset -
Bodø/Glimt 1-4
Haugesund -
Molde 3-3
Avdeling 4:
Rosenborg -
Lillestrøm 2-0
Brann -
Odd 2-1 |
|
20.07 Sogndal møter
Rosenborg på Lerkendal
|
Mats Solheim i kamp for Sgndal mot Rosenborg 30. juli 2011.
Sjå
bilder frå denne kampen.
|
Sogndal møter i
ettermiddag Rosenborg på bortebane. Kampen blir spelt på Lerkendal
Stadion klokka 18.00.
16. serierunde Tippeligaen
Kl. 15.30 Molde - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Odd - Haugesund
Kl. 18.00 Rosenborg - Sogndal
Kl. 19.00 Viking - Lillestrøm
Tysdag 22. juli:
Kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Aalesund
Fredag 18. juli:
Stabæk - Brann 1-1
Laurdag 19. juli:
Start - Bodø/Glimt 2-1
Strømsgodset - Vålerenga 0-2
Tabell Tippeligaen
Molde 15 11 3 1 32 - 11 36
Strømsgodset TF 16 9 3 4 25 - 19 30
Odd 15 8 4 3 20 - 14 28
Rosenborg 15 7 6 2 33 - 23 27
Vålerenga 16 7 6 3 30 - 20 27
Lillestrøm 15 6 4 5 24 - 17 22
Viking 15 5 7 3 20 - 15 22
Start 16 6 3 7 24 - 27 21
Sogndal 15 5 4 6 17 - 22 19
Stabæk 16 6 1 9 21 - 31 19
Bodø/Glimt 16 5 3 8 22 - 28 18
Sarpsborg 08 15 4 6 5 18 - 24 18
Aalesund 15 3 5 7 14 - 18 14
Haugesund 15 3 4 8 20 - 25 13
Brann 16 3 3 10 18 - 29 12
Sandnes Ulf 15 2 4 9 11 - 26 10 |
|
19.07 Sogndal vann 1-0
mot Stabæk i NTF U16
|
Andreas Lerheim Olsen og Johan Skorge etter dagens
kamp mot Stabæk.
Foto: Privat
|
Sogndal vann i kveld 1-0
mot Stabæk i NTF U16 Scandic Eliteturnering i Trondheim. Andreas
Lerheim Olsen blei matchvinnar etter å ha scora Sogndal sitt mål
knappe kvarteret ut i 1. omgang.
Sondre Myre Silden var med på Brann sitt lag som vann 2-1 mot
Odd.
Stabæk - Sogndal 0-1 (0-1)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (14. min) Assist: Johan Skorge
Sogndal:
Jens August Guddal Muri, Stryn
Eirik Stedje, Sogndal (Sivert Helland Veseth, Florø 63. min)
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy
Johan Skorge, Eid
Isak Hopland, Stryn
Marius Storevik, Førde (Steffen Ekern Glosvik, Stryn 36. min)
Oskar Roti, Førde
Vegard Moldenes, Fyllingsdalen (Kristian Lefdal, Eid 57. min)
Petter Knudtsen, Fyllingsdalen
Simen Lefdal, Eid
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Resultat kampar i dag, laurdag 19. juli:
Avdeling 1:
Viking -
Aalesund 0-2
Vålerenga -
Sarpsborg08 3-1
Avdeling 2:
Stabæk - Sogndal 0-1
Start - Sandnes Ulf 2-0
Avdeling 3:
Strømsgodset -
Bodø/Glimt 1-4
Haugesund -
Molde 3-3
Avdeling 4:
Rosenborg -
Lillestrøm 2-0
Brann -
Odd 2-1
|
Spelarane frå Eid og Tornado Måløy som er med på
Sogndal sitt lag.
Frå venstre: Johan Skorge, Kristian Lefdal, Fridjon Mortensen,
Nikolas Berg og Simen Lefdal. Foto: Privat. |
|
19.07 Sjå film frå Eidamesterskapet
i Footvolley
|
Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i
Footvolley.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll,
Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå
bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley.
Sjå
filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley.
|
Bengt Kongsvoll og
Kristoffer Førde Aarskog vann torsdag ettermiddag Eidamesterskapet i
Footvolley.
Haugenfotball.no sin film frå Eidamesterskapet i Footvolley er no
lagt ut på vimeo.
Sjå
filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley.
Sjå
bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley.
|
Anders Midthjell i aksjon i finalen mot
Kongsvoll/Førde Aarskog. |
|
19.07 Sogndal spelar
Eliteturnering i Trondheim
|
Steffen Glosvik og Simen Lefdal er to av spelarane i
Sogndal sin tropp.
Bildet er tatt etter 3. runde i Bylagsserien i Stryn 8. desember
2012.
Sjå bilder
frå 3. runde i Bylagsserien.
|
I dag blir NTF U16 Scandic Eliteturnering
sparka i gong i
Trondheim. Her stiller alle klubbane i Tippeligaen med G16-lag.
Sogndal er i avdeling 2, og skal ut i innleiande kampar mot Start,
Stabæk og Sandnes Ulf.
Til denne turneringa har Sogndal Fotball plukka ut føljande
fylkeslag.
Marius Storevik, Førde
Oskar Roti, Førde
Johan Skorge, Eid
Simen Lefdal, Eid
Kristian Lefdal, Eid
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Eirik Stedje, Sogndal
Mats Uglane, Sogndal
Eirik Husabø, Syril
Nikolas Berg, Tornado Måløy
Fridjon Mortensen, Tornado Måløy
Isak Hopland, Stryn
Steffen Ekern Glosvik, Stryn
Jens August Guddal Muri, Stryn
Vegard Moldenes, Fyllingsdalen
Petter Knudtsen, Fyllingsdalen
Sivert Helland Veseth, Florø
Johan Hove (Sogndal) har meldt forfall til turneringa på grunn av
skade. Ny spelar i troppen er Adrian Solberg (Sogndal).
Kampar i avdeling 2:
Laurdag 19. juli:
Kl. 20.00 Stabæk - Sogndal
Kl. 20.00 Start - Sandnes Ulf
Søndag 20. juli:
Kl. 14.00 Sogndal - Start
Kl. 16.00 Sandnes Ulf - Stabæk
Måndag 21. juli:
Kl. 14.00 Stabæk - Start
Kl. 14.00 Sogndal - Sandnes Ulf
Avdeling 1:
Viking
Aalesund
Vålerenga
Sarpsborg08
Avdeling 2:
Stabæk
Sogndal
Start
Sandnes Ulf
Avdeling 3:
Strømsgodset
Bodø/Glimt
Haugesund
Molde
Avdeling 4:
Rosenborg
Lillestrøm
Brann
Odd |
|
18.07 Sjå film frå
kampen mellom Florø og Lyn 13. juli
|
Florø jublar etter at Simen Hamre utlikna til 2-2 i
dagens kamp mot Lyn.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå
filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.
|
Florø og Lyn spelte
søndag 13. juli uavgjort 2-2 på Florø Stadion.
Eivind Daniel Røed filma denne kampen, og omsider har underteikna
fått redigert den ferdig.
Sjå
filmen frå kampen mellom Florø og Lyn. |
|
18.07 Norge vann 2-1
mot Belgia
|
Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen
var kanskje Norge sin beste spelar då Norge i dag vann 2-1 mot
Belgia på Tønsberg Stadion. Marie Dølvik Markussen og Synne Skinnes
Hansen scora for Norge, medan Lucinda Michez sette inn Belgia sitt
trøstemål.
I den andre
kampen i Norge si gruppe vann Nederland 3-2 mot Skottland.
Norge vil dermed med seier eller uavgjort i den siste kampen mot
Skottland vere sikra plass i semifinale i EM-sluttspelet.
I den andre gruppa vann Spania 2-0 mot Sverige, medan Irland slo
England 2-1.
Norge - Belgia 2-1 (1-0)
1-0 Marie Dølvik Markussen (18. min)
2-0 Synne Skinnes Hansen (58. min)
2-1 Lucinda Michez (63. min)
Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Ane Sund Walsøe
Andrine Tomter
Lisa Fjeldstad Naalsund
Vilde Bøe Risa
Sigrid Heien Hansen (Sara Johansen 84. min)
Synne Skinnes Hansen (Johanne Fridlund 64. min)
Synne Sofie Kinden Jensen
Marie Dølvik Markussen
Resultat gruppe A:
Norge - Belgia 2-1
Nederland - Skottland 3-2
Tabell gruppe A:
Nederland 2 1 1 0 3-2 4 poeng
Norge 2 1 1 0 2-1 4 poeng
Skottland 2 1 0 1 4-3 3 poeng
Belgia 2 0 1 1 1-4 1 poeng
Resterande kampar i gruppe A:
Måndag 21. juli kl. 19.00 Skottland - Norge
Måndag 21. juli kl. 19.00 Nederland - Belgia
Resultat gruppe B:
Spania - Sverige 2-0
England - Irland 1-2
Tabell gruppe B:
Irland 2 2 0 0 3-1 6 poeng
Spania 2 1 0 1 2-1 3 poeng
Sverige 2 1 0 1 2-2 3 poeng
England 2 0 0 2 1-4 0 poeng
Resterande kampar i gruppe B:
Måndag 21. juli kl. 19.00 Spania - England
Måndag 21. juli kl. 19.00 Sverige - Irland |
|
18.07 Florø 1 tapte
finalen i Gothia Cup på straffespark
|
Sivert Mannsverk blei kåra til beste spelar i dagens finale.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå
bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå
filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå
filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
|
Florø 1 spelte i
ettermiddag finale mot det svenske laget IFK Stocksund Blå i klasse
G12 i Gothia Cup. Finalen enda etter ordinær tid uavgjort 3-3, og
ein måtte ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Her
var det svenske laget klart best, og Florø 1 enda dermed på ein
flott 2. plass i turneringa.
Florø 1 har forsterka laget til denne turneringa med Sivert
Mannsverk (Jotun) og Mathias Sundberg (Sogndal). Mannsverk blei av
ein jury kåra til finalen sin beste spelar.
Florø 1 - IFK Stocksund Blå 3-3 (2-2) 3-6 etter straffekonk.
1-0 Mathias Sundberg (6. min)
1-1 IFK Stocksund Blå (14. min)
1-2 IFK Stocksund Blå (15. min)
2-2 Sivert Mannsverk (21. min)
2-3 IFK Stocksund Blå (32. min)
3-3 Thomas Hallstensen (45. min) |
|
18.07 Haugenfotball.no
oppdatert daglig i åtte år
|
Dommar Vebjørn Nord Haugland stilte med blomster i høve jubileet.
|
Nettsida www.haugenfotball.no har i
dag jubileum med daglige oppdateringar i åtte år (2922 dagar).
Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli
2006.
Totalt 33 471 unike besøkande har vore innom nettsida dei to siste
månadane. (17. mai til 17. juli 2014)
NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne
!
Klikk
her for å ta kontakt.
1769 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
18.07 Florø 1 klar for
finale i Gothia Cup
|
|
Florø 1 er klar for
finale i A-sluttspelet i klasse G12 i Gothia Cup.
I semifinalen i formiddag blei det seier 7-3 mot Hwanrang frå Sør
Korea. Mathias Sundberg (3), Thomas Hallstensen, Parsa Asadi, Sivert
Mannsverk og Brage Naustdal scora måla til Florø.
Finalen mot det svenske laget IFK Stocksund Blå går av stabelen i
dag klokka 15.30.
Florø 1 - Hwanrang 7-3 (2-1)
1-0 Mathias Sundberg (5. min)
1-1 Lee Seung Hwan (9. min)
2-1 Thomas Hallstensen (16. min)
3-1 Parsa Asadi (34. min)
4-1 Mathias Sundberg (39. min)
4-2 Shin Hyeon Min (41. min)
5-2 Mathias Sundberg (42. min)
6-2 Sivert Mannsverk (43. min)
7-2 Brage Naustdal (45. min)
7-3 Choi A Seong (49. min) |
|
18.07 Florø 1 spelar
semifinale i Gothia Cup
|
|
Florø 1 i klasse G12 er
einaste laget frå fylket som framleis er med vidare i Gothia Cup i Sverige.
Klokka 10.00 spelar Florø 1 semifinale i A-sluttspelet mot Hwanrang
frå Sør Korea. I ein eventuell finale klokka 15.30 vil Florø 1 møte
vinnaren av kampen mellom IFK Stocksund Blå og KF Gjakova.
A-sluttspel, semifinale:
Kl. 10.00 Florø 1 - Hwanrang
A-sluttspel, finale:
Kl. 15.30 Vinnar Florø 1/Hwanrang - Vinnar IFK Stocksund Blå/KF
Gjakova |
|
17.07 Kristoffer og
Bengt vann Eidamesterskapet
|
Dei tre beste laga i dagens Eidamesterskap i
Footvolley.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll,
Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå
bilder og resultat frå dagens Eidamesterskap i Footvolley.
|
Bengt Kongsvoll og
Kristoffer Førde Aarskog vann i ettermiddag Eidamesterskapet i
Footvolley. Heile 10 par deltok i dagens turnering som blei
arrangert på Footvolleybanene ved Eid Vidargåande skule.
Sjå
bilder og resultat frå dagens Eidamesterskap i Footvolley.
Film frå turneringa kjem fredag ettermiddag/kveld.
Gruppe 1:
Ove Andrè Balsnes/Anders Midthjell
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes
Eivind Daniel Røed/Kristian Rønnestad
Oliver Rotihaug/Bjørn Totland
Elias Åsebø/Sondre Martinsen
Resultat gruppe 1:
Balsnes/Midthjell - Lefdal/Høynes 17-15
Røed/Rønnestad - Rotihaug/Totland 8-15
Balsnes/Midthjell - Åsebø/Martinsen 11-9
Lefdal/Høynes - Rotihaug/Totland 10-12
Røed/Rønnestad - Balsnes/Midthjell 7-11
Lefdal/Høynes - Åsebø/Martinsen 11-3
Åsebø/Martinsen- Rotihaug/Totland 8-11
Rotihaug/Totland - Balsnes/Midthjell 9-11
Røed/Rønnestad - Åsebø/Martinsen 11-5
Gruppe 2:
Eivind Skrede/Ruben Kullsveen
Kristoffer Førde Aarskog/Bengt Kongsvoll
Øystein Aabrekk/Torbjørn Aabrekk
Anders Kyrkjeeide Karlsen/Vebjørn Nord Haugland
Johan Skorge/Erlend Martinsen
Resultat gruppe 2:
Skrede/Kullsveen - Førde Aarskog/Kongsvoll 14-16
Aabrekk/Aabrekk - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 13-15
Skrede/Kullsveen - Skorge/Martinsen 8-11
Førde Aarskog/Kongsvoll - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 11-5
Aabrekk/Aabrekk - Skrede/Kullsveen 11-8
Førde Aarskog/Kongsvoll - Skorge/Martinsen 11-7
Aabrekk/Aabrekk-Førde Aarskog/Kongsvoll 4-11
Skorge/Martinsen - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 8-11
Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland - Skrede/Kullsveen 9-11
Aabrekk/Aabrekk - Skorge/Martinsen 11-2
Kvartfinalar:
Balsnes/Midthjell - Skrede/Kullsveen 18-16
Rotihaug/Totland - Kyrkjeeide Karlsen/Nord Haugland 15-12
Førde Aarskog/Kongsvoll - Røed/Rønnestad 15-13
Aabrekk/Aabrekk - Lefdal/Høynes 6-15
Semifinalar:
Rotihaug/Totland - Førde Aarskog/Kongsvoll 8-15
Balsnes/Midthjell - Lefdal/Høynes 15-13
Bronsefinale:
Rotihaug/Totland - Lefdal/Høynes 15-9
Finale:
Førde Aarskog/Kongsvoll - Balsnes/Midthjell 9-15, 15-12, 11-2
|
Anders Midthjell i aksjon i finalen mot
Kongsvoll/Førde Aarskog.
Ruben Kullsveen og Eivind Skrede tapte 18-16 i kvartfinalen.
Sjå
bilder og resultat frå dagens Eidamesterskap i Footvolley. |
|
17.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
Florø 1 i klasse G12 er einaste laget frå fylket som framleis er med
i turneringa. Dette laget skal ut i semifinale i A-sluttspelet mot
Hwanrang frå Sør Korea fredag morgon.
Sluttspel klasse G12
A-sluttspel, 1/16-finale
JK Tallinna Kalev - Florø 1 3-4
A-sluttspel, 1/8-finale
FC Chambly - Florø 1 3-4
A-sluttspel, 1/4-finale
V. Ingelstad IS - Florø 1 3-6
A-sluttspel, semifinale:
Fredag 18. juli, kl. 10.00 Florø 1 - Hwanrang
B-sluttspel, 1/32-finale
Vake-Wit - Florø 2 6-2
Sluttspel klasse J14
B-sluttspel, 1/32-finale
Jotun - Umedalens IF 2-0
B-sluttspel, 1/16-finale
Mjölby A1/FF 2 - Jotun 2-1
Sluttspel klasse G18
A-sluttspel, 1/32-finale
Happy Valley Football Club - Årdal 0-2
A-sluttspel, 1/16-finale
Årdal - SK Vard Haugesund 0-2 |
|
17.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
Sluttspel klasse G12
A-sluttspel, 1/16-finale
Kl. 09.00 JK Tallinna Kalev - Florø 1
A-sluttspel, 1/8-finale, kl. 13.30
A-sluttspel, 1/4-finale, kl. 17.30
B-sluttspel, 1/32-finale
Kl. 11.30 Vake-Wit - Florø 2
B-sluttspel, 1/16-finale, kl. 15.20
B-sluttspel, 1/8-finale, kl. 19.10
Sluttspel klasse J14
B-sluttspel, 1/32-finale
Kl. 10.00 Jotun - Umedalens IF
B-sluttspel, 1/16-finale, kl. 14.20
B-sluttspel, 1/8-finale, kl. 18.10
Sluttspel klasse G18
A-sluttspel, 1/32-finale
Kl. 10.00 Happy Valley Football Club - Årdal
A-sluttspel, 1/16-finale, kl. 15.10 |
|
16.07 Endringar i
Sogndal sin Tippeligatropp
|
Gustav Valsvik mot Molde under Eliteturneringa i
Sogndal 2009.
Sjå
bilder og fakta frå kampen Sogndal-Molde.
|
Etter at
overgangsvindauget opna har det skjedd fleire endringar i Sogndal
sin tropp.
Ut av troppen:
Gustav Valsvik (Strømsgodset)
Erik Dahlin (Trollhättan)
Azar Karadas (Brann)
Ørjan Hopen (Nest-Sotra, utlån ut sesongen)
Inn i troppen:
Babacarr Sarr (Start)
Kenneth Udjus (Lillestrøm, lån ut sesongen)
|
Azar Karadas i kampen mot Vålerenga 5. november 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Ørjan Hopen blir lagkamerat med Marius Hagen i Nest Sotra.
På bildet ser vi sist desse to karane var på samme lag,
under sluttspelet i Bylagsturneringa i Ålesund januar 2007.
Sjå bilder og
alle fakta frå denne turneringa. |
|
16.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
Etterkvart blir det også lagt ut kampane i sluttspelet.
G12 pulje 19, Florø 1
Guadalajara Seals -
Florø 1 1-1
G12 pulje 17, Florø 2
South Central FC 1 -
Florø 2 2-1
Sluttspel klasse G12
A-sluttspel, 1/32-finale
Florø 1 - Beirut FAC 1 8-2
A-sluttspel, 1/16-finale
Torsdag 17. juli kl. 09.00 JK Tallinna Kalev - Florø 1
B-sluttspel, 1/64-finale
Florø 2 - Torns IF 2 5-2
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag 17. juli kl. 11.30 Vake-Wit - Florø 2
J14 pulje 10, Jotun
Sunnersta AIF - Jotun 2-0
Sluttspel klasse J14
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag 17. juli kl. 10.00 Jotun - Umedalens IF
G16 pulje 28, Jotun
IFK Viksjö - Jotun 1-1
Sluttspel klasse G16
B-sluttspel, 1/64-finale
Bjarg - Jotun 7-3
G18 pulje 10, Årdal
Årdal - BK Utsiktens 1-2
Sluttspel klasse G18
A-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag 17. juli kl. 10.00 Happy Valley Football Club - Årdal |
|
16.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
G12 pulje 19, Florø 1
Kl. 08.50 Guadalajara Seals -
Florø 1
G12 pulje 17, Florø 2
Kl. 08.00 South Central FC 1 -
Florø 2
J14 pulje 10, Jotun
Kl. 12.40 Sunnersta AIF - Jotun
G16 pulje 28, Jotun
Kl. 09.40 IFK Viksjö - Jotun
G18 pulje 10, Årdal
Kl. 14.20 Årdal - BK Utsiktens |
|
15.07 Norge spelte
uavgjort 0-0 mot Nederland
|
Sigrid Heien Hansen i treningskampen mot Kaupanger 2.
februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen
spelte heile kampen då Norge J19 i ettermiddag spelte 0-0 mot
Nederland i opningskampen i EM-sluttspelet på heimebane. I den andre
kampen i Norge si gruppe vann Skottland 2-0 mot Belgia.
I den andre gruppa vann Sverige 2-0 mot England, medan Irland slo
Spania 1-0.
Norge - Nederland 0-0 (0-0)
Norge:
Aurora Mikalsen
Tuva Hansen (Cecilie Kvamme 82. min)
Marit Clausen
Ane Sund Walsøe
Andrine Tomter
Lisa Naalsund
Vilde Bøe Risa
Sigrid Heien Hansen
Synne Skinnes Hansen (Johanne Fridlund 65. min)
Synne Jensen
Marie Markussen
Resultat gruppe A:
Norge - Nederland 0-0
Belgia - Skottland 0-2
Resultat gruppe B:
England - Sverige 0-2
Irland - Spania 1-0 |
|
15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
G12 pulje 19, Florø 1
KälvestaIoF -
Florø 1 1-6
G12 pulje 17, Florø 2
Gunnilse IS -
Florø 2 6-0
J14 pulje 10, Jotun
Jotun - Hittarps IK 1 0-3 (0-2)
G16 pulje 28, Jotun
Starfinder -
Jotun 4-4
Jotun -
IS Halmia 0-3
G18 pulje 10, Årdal
FC Neumünster Zürich -
Årdal 1-2 (1-1)
0-1 Endre Kauppi Straumsheim (8. min)
1-1 Rauber Michel 21. min)
1-2 Edin Øy (34. min) |
|
15.07 Retting Tippekonkurranse
VM Fotball Brasil 2014
|
|
Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i samband med VM Fotball i
Brasil 12. juni - 13. juli.
Det blir premie til dei to beste i denne konkurransen.
Vinnarane kan velge mellom eit festivalpass til Målrock 2014 eller
10 flaxlodd.
Målrock blir arrangert i Meieriparken på Årdalstangen 8. og 9.
august.
Kvart Festivalpass til Målrock har ein verdi på kr. 950,-
Totalt 263 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.
1. Kva land vinn VM 2014?
Rett svar: TYSKLAND
47 personar har tippa at Tyskland kom til å vinne VM i Brasil.
2. Kor mange mål lagar toppscoraren i VM 2014?
Rett svar: 6 MÅL
Av desse 47 var det 14 av dei som også har tippa rett på
spørsmålet om kor mange mål toppscoraren i turneringa kom til å
score.
Desse er med vidare i konkurransen:
Benjamin Stø Flåten, Risør
Glenn Inge Kvernevik, Flatraket
Jonathan Silden, Stryn
Kennet Honningsvåg, Bergen
Martin Hove, Bergen
Nils Morten Frislid, Nordfjordeid
Stein Roar Moheim, Årdalstangen
Steinar Holvik, Sandane
Steinar Aabrekk, Nordfjordeid
Thomas Rognsø, Florø
Tom Rene Ørnehaug, Florø
Vegard Lunde, Nordfjordeid
Vegard Myklebust Øien, Nordfjordeid
Vegard Aaland, Stryn
3. Kva land blir gruppevinnar i gruppe A?
Rett svar: BRASIL
Alle hadde rett på dette spørsmålet.
4. Kva land blir gruppevinnar i gruppe B?
Rett svar: NEDERLAND
På dette spørsmålet hadde Steinar Aabrekk tippa Chile, medan dei
13 andre hadde tippa Spania.
Ettersom alle hadde feil er alle 14 med vidare i konkurransen.
5. Kva land blir gruppevinnar i gruppe C?
Rett svar: COLOMBIA
Fem av dei 14 som var med vidare i konkurransen hadde tippa rett
på Colombia som gruppevinnar i gruppe C.
Dei som er med vidare:
Nils Morten Frislid, Nordfjordeid
Thomas Rognsø, Florø
Tom Rene Ørnehaug, Florø
Vegard Lunde, Nordfjordeid
Vegard Aaland, Stryn
6. Kva land blir gruppevinnar i gruppe D?
Rett svar: COSTA RICA
Ingen av dei fem som er med vidare hadde tippa på Costa Rica som
gruppevinnar i gruppe D.
Alle fem er dermed med vidare i konkurransen.
7. Kva land blir gruppevinnar i gruppe E?
Rett svar: FRANKRIKE
Alle fem hadde tippa rett på Frankrike som gruppevinnar i gruppe
E.
8. Kva land blir gruppevinnar i gruppe F?
Rett svar: ARGENTINA
Alle fem hadde også tippa rett på Argentina som gruppevinnar i
gruppe F.
9. Kva land blir gruppevinnar i gruppe G?
Rett svar: TYSKLAND
Alle fem hadde også tippa rett på Tyskland som gruppevinnar i
gruppe G.
10. Kva land blir gruppevinnar i gruppe H?
Rett svar: BELGIA
Alle fem hadde også tippa rett på Belgia som gruppevinnar i gruppe
H.
Premie blir det dermed til dei to av desse som har tippa nermast
på antall mål i gruppespelet.
11. Kor mange mål blir det laga til sammen i løpet av dei 48
gruppespelkampane?
Rett svar: 136 MÅL
1. plass, Thomas Rognsø, Florø, 130 mål
2. plass, Vegard Lunde, Nordfjordeid, 106 mål
3. plass, Tom Rene Ørnehaug, Florø, 100 mål
4. plass, Nils Morten Frislid, Nordfjordeid, 96 mål
5. plass, Vegard Aaland, Stryn, 72 mål
Det blir premie til Thomas Rognsø og Vegard Lunde i denne
konkurransen.
|
|
15.07 Retting konkurransen
om VM-finalen
|
|
Her er dei rette svara i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med finalen i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
Totalt 110 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.
1. Kva land vinn VM?
Rett svar: Tyskland vinn etter ekstraomgangar
Av desse har seks personar tippa at Tyskland kom til å vinne etter
ekstraomgangar.
NB! Resten av spørsmåla gjeld etter ordinær tid. (2x45
minutt+tillegg)
2. Antall mål Tyskland?
Rett svar: 0
3. Antall mål Argentina?
Rett svar: 0
2 personar har tippa at kampen kom til å ende 0-0 etter ordinær
tid.
Dei to som er med vidare i konkurransen er:
Henning Haugen, Nordfjordeid
Ole Morten Kvam, Sogndal
4. Blir det gult kort i 1. omgang?
Rett svar: JA
Både Henning Haugen og Ole Morten Kvam har svart rett på dette
spørsmålet.
5. Blir det dømt straffespark i kampen?
Rett svar: NEI
Begge hadde rett på dette spørsmålet også.
6. Blir det Rødt kort i kampen?
Rett svar: NEI
Ingen av dei to hadde tru på at det skulle bli rødt kort.
Begge er dermed vidare, og ettersom begge hadde tippa 0-0 hadde
dei sjølvsagt rett på dei to siste spørsmåla også.
7. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: INGEN MÅL
8. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: INGEN MÅL
Vinnar av konkurransen er dermed den av dei to som har sendt inn
sitt svar fyrst.
Henning Haugen sende inn sitt svar torsdag 10. juli kl. 21.13,
medna Ole Morten Kvam sende inn sitt svar søndag 13. juli kl.
09.38.
Vinnar av konkurransen er Henning Haugen frå Nordfjordeid.
|
|
15.07 Vegard Savland
har meldt overgang til Stryn
|
Vegard Savland og Dagmund Evebø etter kampen
Stryn-Spjelkavik 2. juli.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Vegard Savland har meldt
overgang frå Tambarskjelvar til Stryn.
21-åringen som tidligare har spelt for klubbane Førde, Saga, Tertnes
og Tambarskjelvar er toppscorar i 4. divisjon med 17 mål på 11
kampar.
Stryn som ligg på ein sterk 3. plass etter vårsesongen spelar sin
fyrste kamp i haustsesongen heime mot Sogndal 2. Kampen blir spelt
på Stryn Stadion søndag 3. august klokka 14.00.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39-25 18
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 13 3 6 4 20-26 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17-27 15
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Tornado Måløy 13 3 2 8 25-51 11
Årdal 13 3 0 10 21-39 9
Larsnes/Gursken 13 2 2 9 18-35 8
|
Saga jublar etter at Vegard Savland gav Saga leiinga 2-1 mot
Eid i 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Savland i bortekampen mot Skavøypoll på Eid Idrettspark 11.
april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen. |
|
15.07 Sigrid spelar
EM-sluttspel på heimebane
|
Sigrid Heien Hansen spelar J19 EM-sluttspel på
heimebane.
Bildet er frå kampen Fortuna-Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen og
det norske J19-landslaget møter i dag Nederland i sin fyrste kamp i
EM-sluttspelet på heimebane. Kampen blir spelt på Sarpsborg Stadion
klokka 19.00.
Gruppe A:
Kl. 19.00 Norge - Nederland (Sarpsborg Stadion)
Kl. 19.00 Belgia - Skottland (Strømmen Stadion)
Gruppe B:
Kl. 19.00 England - Sverige (Tønsberg Stadion)
Kl. 19.00 Irland - Spania (UKI Arena, Jessheim) |
|
15.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Gothia Cup i Sverige.
G12 pulje 19, Florø 1
Kl. 10.40
KälvestaIoF -
Florø 1
G12 pulje 17, Florø 2
Kl. 10.40
Gunnilse IS -
Florø 2
J14 pulje 10, Jotun
Kl. 11.40 Jotun -
Hittarps IK 1
G16 pulje 28, Jotun
Kl. 11.30
Starfinder -
Jotun
Kl. 16.30 Jotun -
IS Halmia
G18 pulje 10, Årdal
Kl. 13.20
FC Neumünster Zürich -
Årdal |
|
14.07 Rette svar Tippekonkurranse
VM Fotball Brasil 2014
|
|
Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i samband med VM Fotball i
Brasil 12. juni - 13. juli.
NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen tysdag
kveld.
Det blir premie til dei to beste i denne konkurransen.
Vinnarane kan velge mellom eit festivalpass til Målrock 2014 eller
10 flaxlodd.
Målrock blir arrangert i Meieriparken på Årdalstangen 8. og 9.
august.
Kvart Festivalpass til Målrock har ein verdi på kr. 950,-
1. Kva land vinn VM 2014?
Rett svar: TYSKLAND
2. Kor mange mål lagar toppscoraren i VM 2014?
Rett svar: 6 MÅL
3. Kva land blir gruppevinnar i gruppe A?
Rett svar: BRASIL
4. Kva land blir gruppevinnar i gruppe B?
Rett svar: NEDERLAND
5. Kva land blir gruppevinnar i gruppe C?
Rett svar: COLOMBIA
6. Kva land blir gruppevinnar i gruppe D?
Rett svar: COSTA RICA
7. Kva land blir gruppevinnar i gruppe E?
Rett svar: FRANKRIKE
8. Kva land blir gruppevinnar i gruppe F?
Rett svar: ARGENTINA
9. Kva land blir gruppevinnar i gruppe G?
Rett svar: TYSKLAND
10. Kva land blir gruppevinnar i gruppe H?
Rett svar: BELGIA
11. Kor mange mål blir det laga til sammen i løpet av dei 48
gruppespelkampane?
Rett svar: 136 MÅL
|
|
14.07 Rette svar i konkurransen
om VM-finalen
|
|
Her er dei rette svara i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med finalen i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen tysdag
kveld.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
1. Kva land vinn VM?
Rett svar: Tyskland vinn etter ekstraomgangar
NB! Resten av spørsmåla gjeld etter ordinær tid. (2x45
minutt+tillegg)
2. Antall mål Tyskland?
Rett svar: 0
3. Antall mål Argentina?
Rett svar: 0
4. Blir det gult kort i 1. omgang?
Rett svar: JA
5. Blir det dømt straffespark i kampen?
Rett svar: NEI
6. Blir det Rødt kort i kampen?
Rett svar: NEI
7. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: INGEN MÅL
8. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: INGEN MÅL
|
|
14.07 Resultat kampar i
Gothia Cup, måndag 14. juli
|
|
Her er oversikten over
resultata for våre lag i dagens kampar i Gothia Cup.
G12 pulje 19, Florø 1
Florø 1 - Angered United 10-0 (6-0)
G12 pulje 17, Florø 2
Florø 2 - Munka-Ljungby IF 2 0-2 (0-2)
J14 pulje 10, Jotun
Örby IS -
Jotun 0-4 (0-2)
0-1 Thea Trollebø (10. min)
0-2 Thea Trollebø (12. min)
0-3 Sara Brandsdal (35. min)
0-4 Thea Trollebø (39. min)
G16 pulje 28, Jotun
Jotun -
AP Top 54 0-4 (0-2)
G18 pulje 10, Årdal
Årdal -
Club Muncipal de Casablanca
Club Muncipal de Casablanca stilte ikkje lag til denne kampen ! |
|
14.07 Fem lag frå
fylket deltek i Gothia Cup
|
|
Fem lag frå fylket
deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.
Florø deltek med to lag i klasse G12, Jotun har med lag i
klasse G16 og J14, medan Årdal stiller med lag i klasse G18.
G12 pulje 19, Florø 1
Angered United
KälvestaIoF
Guadalajara Seals
Florø 1
G12 pulje 17, Florø 2
Munka-Ljungby IF 2
Florø 2
Gunnilse IS
South Central FC 1
J14 pulje 10, Jotun
Sunnersta AIF
Hittarps IK 1
Örby IS
Jotun
G16 pulje 28, Jotun
IS Halmia
IFK Viksjö
AP Top 54
Starfinder
Jotun
G18 pulje 10, Årdal
BK Utsiktens
FC Neumünster Zürich
Årdal
Club Muncipal de Casablanca |
|
13.07 Resultat kampar i dag,
søndag 13. juli
|
Florø jublar etter at Simen Hamre utlikna til 2-2 i
dagens kamp mot Lyn.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Florø - Lyn 2-2 (0-2)
0-1 Didrik Sereba (12. min)
0-2 Armin Sistek (22. min)
1-2 Ntege Cone (66. min)
2-2 Simen Hamre (90. min+4)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Førde - Fana 2-2 (2-2)
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Florø 13 7 4 2 26 - 17 25
Vidar 13 7 4 2 22 - 16 25
Åsane 13 7 3 3 25 - 17 24
Vard Haugesund 13 7 2 4 31 - 19 23
Egersunds 13 5 4 4 24 - 22 19
Fana 13 5 3 5 28 - 26 18
Fyllingsdalen 13 5 2 6 23 - 20 17
Stord Fotball 13 5 2 6 21 - 22 17
Lyn 13 5 2 6 17 - 19 17
Førde 13 5 2 6 15 - 20 17
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 13 4 3 6 21 - 24 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Ålgård 13 2 2 9 13 - 29 8 |
|
13.07 Tippekonkurranse
Finalen VM Fotball Brasil 2014
|
|
Ver med i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med dagens finale i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
Frist for å sende inn
tips er ein halv time før avspark.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
|
13.07 Kampar i dag,
søndag 13. juli
|
Stefan Aase og Florø møter i dag Lyn på heimebane.
Bildet er frå 3. divisjonskampen borte mot Stryn 31. august 2013.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Florø - Lyn
Kl. 16.00 Førde - Fana
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Florø 12 7 3 2 24 - 15 24
Vidar 12 6 4 2 20 - 15 22
Åsane 12 6 3 3 24 - 17 21
Vard Haugesund 12 6 2 4 27 - 19 20
Egersunds 12 5 4 3 23 - 19 19
Fyllingsdalen 12 5 2 5 22 - 18 17
Fana 12 5 2 5 26 - 24 17
Lyn 12 5 1 6 15 - 17 16
Førde 12 5 1 6 13 - 18 16
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 12 4 3 5 21 - 23 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Stord Fotball 12 4 2 6 18 - 21 14
Ålgård 12 2 2 8 13 - 25 8 |
|
12.07 Tippekonkurranse
Finalen VM Fotball Brasil 2014
|
|
Ver med i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med finalen i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
Kampen blir spelt søndag 13. juli, og siste frist for å sende inn
tips er ein halv time før avspark.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
|
12.07 Kalmar tapte
toppkampen mot AIK
|
Mats Solheim i kamp for Stryn mot HamKam 2 12.
november 2005.
Sjå fakta
og bilder frå kampen.
|
Mats Solheim spelte heile
kampen då Kalmar i dag tapte 3-0 i toppkampen borte mot AIK i
Allsvenskan. Kalmar er etter dagens kamp sju poeng bak Malmö som
toppar tabellen.
Neste helg er det duka for ein ny toppkamp i Allsvenskan. Då tek
Mats Solheim og Kalmar i mot Malmö på Fredriksskans Idrottsplats i
Kalmar.
Tabell Allsvenskan
Malmö 14 10 3 1 26-10 33
AIK 14 8 4 2 29-19 28
Kalmar 14 7 5 2 20-14 26
Elfsborg 13 7 3 3 19-11 24
Göteborg 13 5 7 1 22-12 22
Häcken 13 6 3 4 25-17 21
Djurgården 13 4 7 2 17-12 19
Norrköping 13 4 4 5 13-19 16
Åtvidaberg 14 4 4 6 14-23 16
Örebro 13 3 5 5 15-18 14
Falkenberg 14 3 5 6 12-17 14
Helsingborg 13 4 2 7 14-20 14
Gefle 13 2 6 5 14-16 12
Mjällby 14 3 3 8 13-23 12
Halmstad 13 2 4 7 13-23 10
Brommapojkarna 13 1 3 9 13-25 6
|
Mats Solheim i kamp for Sgndal mot Rosenborg 30. juli 2011.
Sjå
bilder frå denne kampen.
Mats Solheim var fotograf under cupkampen TMFK-Sogndal 12. mai 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen. |
|
12.07 Sogndal spelte
uavgjort 0-0 mot Viking
|
Tim Andre Nilsen i kampen Eid-Sogndal 2 på Eid
Stadion 12. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelte i dag
uavgjort 0-0 mot Viking i ein svært sjansefattig kamp på Fosshaugane
Campus. Innbyttar Tim Andre Nilsen hadde Sogndal sin einaste store
sjanse i kampen, men avslutninga frå Nilsen drøye 10 minutt før
slutt gjekk dessverre for Sogndal i stolpen.
15. serierunde Tippeligaen
Sogndal - Viking 0-0 (0-0)
Bodø/Glimt - Odd 0-3 (0-0)
Lillestrøm - Sarpsborg 08 0-0 (0-0)
Sandnes Ulf - Start 1-2 (0-2)
Brann - Strømsgodset 0-1 (0-0)
Søndag 13. juli:
Kl. 15.30 Haugesund - Stabæk
Kl. 17.00 Vålerenga - Rosenborg
Fredag 11. juli:
Aalesund - Molde 0-1 (0-1)
Tabell Tippeligaen
Molde 15 11 3 1 32-11 36
Strømsgodset TF 15 9 3 3 25-17 30
Odd 15 8 4 3 20-14 28
Rosenborg 14 7 5 2 31-21 26
Vålerenga 14 6 5 3 26-18 23
Lillestrøm 15 6 4 5 24-17 22
Viking 15 5 6 3 20-15 22
Sogndal 15 5 4 6 17-22 19
Start 15 5 3 7 22-26 18
Bodø/Glimt 15 5 3 7 21-26 18
Sarpsborg 08 15 4 6 5 18-24 18
Stabæk 14 6 0 8 20-28 18
Aalesund 15 3 5 7 14-18 14
Brann 15 3 2 10 17-28 11
Haugesund 14 2 4 8 18-25 10
Sandnes Ulf 15 2 4 9 11-26 10 |
|
12.07 Sogndal møter
Viking på Fosshaugane Campus
|
Ulrik Flo og Sogndal møter i dag Viking på heimebane.
Bildet er frå cupkampen borte mot Stryn 20. mai 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal møter i
ettermiddag Viking på heimebane. Kampen blir spelt på Fosshaugane
Campus klokka 15.30.
15. serierunde Tippeligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Viking
Kl. 18.00 Bodø/Glimt - Odd
Kl. 18.00 Lillestrøm - Sarpsborg 08
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Start
Kl. 19.00 Brann - Strømsgodset
Søndag 13. juli:
Kl. 15.30 Haugesund - Stabæk
Kl. 17.00 Vålerenga - Rosenborg
Fredag 11. juli:
Aalesund - Molde 0-1 (0-1)
Tabell Tippeligaen
Molde 15 11 3 1 32-11 36
Strømsgodset TF 14 8 3 3 24-17 27
Rosenborg 14 7 5 2 31-21 26
Odd 14 7 4 3 17-14 25
Vålerenga 14 6 5 3 26-18 23
Lillestrøm 14 6 3 5 24-17 21
Viking 14 5 6 3 20-15 21
Bodø/Glimt 14 5 3 6 21-23 18
Sogndal 14 5 3 6 17-22 18
Stabæk 14 6 0 8 20-28 18
Sarpsborg 08 14 4 5 5 18-24 17
Start 14 4 3 7 20-25 15
Aalesund 15 3 5 7 14-18 14
Brann 14 3 2 9 17-27 11
Haugesund 14 2 4 8 18-25 10
Sandnes Ulf 14 2 4 8 10-24 10 |
|
11.07 Daniel Berg
Hestad med ny rekord i Eliteserien
|
Daniel Berg Hestad blei matchvinnar i cupkampen mot Florø 4. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Moldespelar Daniel Berg
Hestad spelte i dag sin kamp nummer 440 på øverste nivå i Norge. Før
dagens kamp mot Aalesund på Color Line Stadion sto både Berg Hestad
og Roar Strand med 439 kampar.
Av dei som ligg på lista over dei 10 med flest kampar i Eliteserien
er tre av dei framleis aktive. Det er Daniel Berg Hestad (Molde),
Morten Berre (Vålerenga) og Espen Hoff (Start).
Dei 10 med flest kampar i Eliteserien:
Daniel Berg Hestad, Molde, 1993 440 kampar
Roar Strand, Rosenborg, Molde, 19892010, 439 kampar
Morten Berre, Skeid, Haugesund, Viking, Vålerenga, 1996 418 kampar
Christer Basma, Kongsvinger, Stabæk, RBK, 19932008, 348 kampar
Ola By Rise, Rosenborg, 19771995, 346 kampar
Runar Berg, Bodø/Glimt, Rosenborg, Tromsø, Lyn, 19902010, 345
kampar
Espen Hoff, Odd, Lyn, Stabæk, Start, 1999 339 kampar
Freddy dos Santos, Skeid, Molde, Vålerenga, 19962011, 337 kampar
Erik Hoftun, Molde, Rosenborg, 19922005, 336 kampar
Bjørn Johansen, Tromsø, Viking, 19872005, 334 kampar
Kilde: Wikipedia |
|
11.07 Publikumsnedgang
på Fosshaugane Campus
|
Azar Karadas i kampen mot Vålerenga 5. november 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Norsk Toppfotball melder
på sine nettsider at det til no denne sesongen har vore ein oppgang
i publikumsantallet på 3,3% i Tippeligaen.
Stabæk har hatt ein auke i publikumsantallet med heile 40,38%, medan
Sogndal er i andre enden av tabellen med ein nedgang på 7,64%
Endring samanlikna med snittet for 2013-sesongen.
|
|
11.07 Tippekonkurranse
Finalen VM Fotball Brasil 2014
|
|
Ver med i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med finalen i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
Kampen blir spelt søndag 13. juli, og siste frist for å sende inn
tips er ein halv time før avspark.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
|
10.07 Tapte
kvartfinalen i
NTF U19 Scandic Eliteturnering
|
Jacob Storevik debuterte for Florø sitt A-lag hausten 2011.
Bildet er tatt før heimekampen mot Saga 22. oktober.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Jacob Storevik spelte
heile kampen då Rosenborg i dag tapte 2-1 mot Viking i kvartfinalen
i NTF U19 Scandic
Eliteturnering. I tillegg til Viking er Odd, Vålerenga og Sandnes
Ulf klar for semifinale i turneringa.
Semifinalane blir spelt på Briskeby fredag 11. juli.
Edin Øy og Oliver Rotihaug var med på Brann sitt lag i denne
turneringa. Brann enda sist i si avdeling, og kvalifiserte seg
dermed ikkje for sluttspelkampar.
Resultat kvartfinalar, torsdag 10. juli:
Rosenborg - Viking 1-2
Odd - IK Start 3-2
Mjällby AIF - Vålerenga 1-5
Sandnes Ulf - Lillestrøm 4-1
Semifinalar, fredag 11. juli:
Kl. 15.00 Viking - Odd
Kl. 17.00 Vålerenga - Sandnes Ulf |
|
10.07 Tippekonkurranse
Finalen VM Fotball Brasil 2014
|
|
Ver med i Haugenfotball sin
tippekonkurranse i forbindelse med finalen i fotball-VM mellom
Tyskland og Argentina.
Kampen blir spelt søndag 13. juli, og siste frist for å sende inn
tips er ein halv time før avspark.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
|
10.07 Dagens kvartfinalar i
NTF U19
|
Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup
2009.
Sjå
bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.
|
I dag blir dei fire
kvartfinalane i NTF U19 Scandic
Eliteturnering spelt på Hamar.
Rosenborg med Jacob Storevik på laget møter Sandnes Ulf på
Briskeby. Keeperen frå Naustdal har holdt nullen i dei tre fyrste
kampane i turneringa.
Kl. 15.00 Rosenborg - Viking, Briskeby Hovedbane
Kl. 15.00 Odd - IK Start, Fartbana
Kl. 17.00 Mjällby AIF - Vålerenga, Fartbana
Kl. 17.00 Sandnes Ulf - Lillestrøm, Briskeby Hovedbane |
|
10.07 Desse laga spelar
i G16 1. divisjon haust
|
Håvard Kjøsnes debuterte på Eid sitt guttelag mot Stryn 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid 1, Tornado Måløy,
Florø, Jotun, Førde 1 og Sogndal er dei seks laga som denne hausten
skal spele i G16 1. divisjon.
Det blir spelt dobbel serie og fyrste serierunde går av stabelen
onsdag 13. august med desse kampane.
Eid 1 - Tornado Måløy
Florø - Jotun
Førde 1 - Sogndal
Den siste serierunden blir spelt onsdag 22. oktober.
Florø - Tornado Måløy
Førde 1 - Eid 1
Sogndal - Jotun
Tabell G16 1. divisjon avdeling 1 vår:
Førde 1 8 5 2 1 36-10 17
Sogndal 8 5 2 1 31-10 17
Syril 8 3 2 3 21-21 11
Jotun 8 3 2 3 18-21 11
Førde 8 0 0 8 7-49 0
Tabell G16 1. divisjon avdeling 2 vår:
Eid 9 7 2 0 42-7 23 poeng
Florø 9 4 2 3 17-22 14 poeng
Tornado Måløy 9 4 1 4 18-32 13 poeng
Stryn 9 0 1 8 15-33 1 poeng |
|
09.07 Fimreite sluttar
som assistenttrenar i Kaupanger
|
Per Are Verlo og Odd Einar Fimreite før kampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Odd Einar Fimreite
sluttar som assistenttrenar for Kaupanger sitt damelag i 1.
divisjon. Grunnen til dette er at Fimreite flyttar frå Sogndal til
Ørsta, og at han har fått seg ny jobb i Stryn.
Kaupanger jobbar med å få på plass ein ny assistenttrenar, og denne
skal vere på plass til treningane startar opp igjen etter
sommarferien 21. juli.
Det er ikkje berre Fimreite som sluttar som trenar i Kaupanger på
grunn av flytting. Ragnar Midtun som var trenar for Kaupanger 2 sitt
damelag i 3. divisjon har flytta frå området. Ida Dalaker og Ingrid
Hagen har teke på seg jobben som trenarar for dette laget. |
|
09.07 Kvartfinalar i
NTF U19 Scandic Eliteturnering
|
|
Etter dei innleiande
kampane er det klart for følgjande kvartfinalar i NTF U19 Scandic
Eliteturnering.
Jacob Storevik og Rosenborg blei avdelingsvinnar i gruppe A, og skal
etter oppsettet møte Sandnes Ulf som enda på 2. plass i gruppe C
Brann med Edin Øy og Oliver Rotihaug på laget enda sist i B. Brann
er dermed ute av turneringa.
Alle kvartfinalane blir spelt torsdag 10. juli.
Kl. 15.00 Rosenborg - Sandnes Ulf, Briskeby Hovedbane
Kl. 15.00 Odd - IK Start, Fartbana
Kl. 17.00 Mjällby AIF - Vålerenga, Fartbana
Kl. 17.00 Viking - Lillestrøm, Briskeby Hovedbane |
|
09.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1765 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
08.07 Resultat dagens kampar i
NTF U19
|
Jacob Storevik holdt i dag nullen for tredje kampen på rad i NTF
U19.
Bildet er frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren
2011.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Gruppe A:
Brommapojkarna - Lillestrøm 1-1
FK Bodø/Glimt - Rosenborg 0-0
Tabell gruppe A:
Rosenborg 3 1 2 0 3-0 5
Lillestrøm 3 1 1 1 4-5 4
Brommapojkarna 3 0 3 0 2-2 3
FK Bodø/Glimt 3 0 2 1 2-4 2
Gruppe B:
AIK Fotboll-AIK - Odd 0-2
Brann - Vålerenga 2-2
Tabell gruppe B:
Odd 3 2 1 0 4-1 7
Vålerenga 3 1 1 1 6-3 4
AIK Fotboll-AIK 3 1 0 2 2-6 3
Brann 3 0 2 1 3-5 2
Gruppe C:
GAIS - Sandnes Ulf 0-2
Viking - Strømsgodset 2-1
Tabell gruppe C:
Viking 3 2 0 1 8-3 6
Sandnes Ulf 3 2 0 1 5-5 6
Strømsgodset 3 1 1 1 7-5 4
GAIS 3 0 1 2 2-9 1
Gruppe D:
Mjällby AIF - IK Start 3-0
Sarpsborg 08 - Aalesunds Fotballklubb 1-3
Tabell gruppe D:
Mjällby AIF 3 2 1 0 7-3 7
IK Start 3 2 0 1 6-5 6
Aalesunds Fotballklubb 3 1 1 1 6-6 4
Sarpsborg 08 3 0 0 3 3-8 0 |
|
08.07 Dagens kampar i
NTF U19 Scandic Eliteturnering
|
Marius og Jacob Storevik under KM-innandørs i Florø 4. mars
2012.
Sjå bilder og resultat
frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og
resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Gruppe A:
Kl. 15.00 Brommapojkarna - Lillestrøm
Kl. 15.00 FK Bodø/Glimt - Rosenborg
Gruppe B:
Kl. 15.00 AIK Fotboll-AIK - Odd
Kl. 15.00 Brann - Vålerenga
Gruppe C:
Kl. 17.00 GAIS - Sandnes Ulf
Kl. 17.00 Viking - Strømsgodset
Gruppe D:
Kl. 17.00 Mjällby AIF - IK Start
Kl. 17.00 Sarpsborg 08 - Aalesunds Fotballklubb |
|
07.07 Resultat dagens kampar i
NTF U19
|
Edin Øy spelte heile kampen for Brann mot Odd.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy på Refvik Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Både Oliver Rotihaug og Edin Øy var med i Brann sin startellevar mot
Odd. Edin spelte heile kampen, medan Oliver blei bytta ut 20 minutt
ut i 2. omgang. Kampen enda til slutt uavgjort 1-1.
Jacob Storevik holdt nullen for andre kampen på rad då Rosenborg i
dag spelte 0-0 Brommapojkarna. I går blei det seier 3-0 mot
Lillestrøm.
Gruppe A, Fartbana:
Lillestrøm - FK Bodø/Glimt 3-1
Rosenborg - Brommapojkarna 0-0
Gruppe B, Briskeby Hovedbane:
Odd - Brann 1-1
Vålerenga - AIK Fotboll-AIK 4-0
Gruppe C, HIAS-bana:
Sandnes Ulf - Viking 2-1
Strømsgodset - GAIS 2-2
Gruppe D, Vangbana:
IK Start - Sarpsborg 08 3-1
Aalesunds Fotballklubb - Mjällby AIF 2-2 |
|
07.07 Dagens kampar i
NTF U19 Scandic Eliteturnering
|
Oliver Rotihaug og Brann møter i dag Odd under NTF
U19.
På bildet ser vi Oliver Rotihaug og Sebastian Stadheim
Width.
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Gruppe A, Fartbana:
Kl. 15.00 Lillestrøm - FK Bodø/Glimt
Kl. 17.00 Rosenborg - Brommapojkarna
Gruppe B, Briskeby Hovedbane:
Kl. 15.00 Odd - Brann
Kl. 17.00 Vålerenga - AIK Fotboll-AIK
Gruppe C, HIAS-bana:
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Viking
Kl. 17.00 Strømsgodset - GAIS
Gruppe D, Vangbana:
Kl. 15.00 IK Start - Sarpsborg 08
Kl. 17.00 Aalesunds Fotballklubb - Mjällby AIF |
|
06.07 Resultat dagens kampar i
NTF U19
|
Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup
2009.
Sjå
bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Rosenborg med Jacob Storevik mellom stengene vann 3-0 mot
Lillestrøm, medan det blei tap 2-0 for Brann mot det svenske laget
AIK. I denne kampen kom både Edin Øy og Oliver Rotihaug inn som
innbyttarar for Brann.
Gruppe A, Briskeby Hovedbane:
Lillestrøm - Rosenborg 0-3
FK Bodø/Glimt - Brommapojkarna 1-1
Gruppe B, Fartbana:
Odd - Vålerenga 1-0
Brann - AIK Fotboll-AIK 0-2
Gruppe C, Vangbana:
Sandnes Ulf - Strømsgodset 1-4
Viking - GAIS 5-0
Gruppe D, HIAS-bana:
IK Start - Aalesunds Fotballklubb 3-1
Sarpsborg 08 - Mjällby AIF 1-2 |
|
06.07 Kunstgraset er
blitt fjerna på Skavøypoll Stadion
|
Ståle Sandal og Ørjan Solvang i arbeid med å fjerne
kunstgraset.
|
Denne helga har det vore
full aktivitet med å fjerne kunstgraset på Skavøypoll Stadion. Før
helga fjerna ein gummi og sand frå banedekket, og i helga er det
sjølve kunstgraset som har blitt fjerna.
|
Laurdag ettermiddag var kunstgraset på halve bana
fjerna. |
|
06.07
Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde
|
Brødrene Kåre og Ove Balsnes spelte på kvart sitt lag i
kampen mellom Spjelkavik og Eid på Spjelkavik Stadion 4. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Jo Inge Skålbones frå Deknepollen leiar haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Skålbones leiar
tabellkonkurransen føre Inge Visnes, Kåre Åmot, Idar Taklo, Rolf
Kåre Almenning og Unni Helland.
Det er premiering i konkurransen til dei tre beste etter 13.
serierunde.
1. premie etter 13 serierundar, 7 flaxlodd: Jo Inge Skålbones
2. premie etter 13 serierundar, 5 flaxlodd: Inge Visnes
3. premie etter 13 serierundar, 3 flaxlodd: Kåre Åmot
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 13. serierunde:
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39-25 18
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 13 3 6 4 20-26 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17-27 15
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Tornado Måløy 13 3 2 8 25-51 11
Årdal 13 3 0 10 21-39 9
Larsnes/Gursken 13 2 2 9 18-35 8
Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jo Inge Skålbones 34 4
2 Inge Visnes 34 2
3 Kåre Åmot 36 2
4 Idar Taklo 38 2
5 Rolf Kåre Almenning 38 1
6 Unni Helland 40 3
7 Håvard Hetle 40 2
8 Runar Nøstdal 40 2
9 Jon Navarsete 40 1
10 Inge Matias Tvinnereim 40 0
11 Sander Nyland 40 0
12 Steinar Aabrekk 40 0
13 Bjørn-Helge Haugen 42 2
14 John Os 42 2
15 Tore-Christian Gjelsvik 42 2
16 Are Bjørgum 42 0
17 Steinar Bakka 42 0
18 Anne Karin Rand Torheim 43 3
19 Halvor Lie 44 3
20 Børge Strandos 44 2
21 Dan Jøran Hafsås 44 2
22 Ole Martin Rotihaug 44 2
23 Alf-Tore Tvendeseter 44 1
24 Edgar Flo 44 1
25 Espen Solhaug 44 1
26 Ingun Nes Aabrekk 44 1
27 Jostein Sandøy 44 1
28 Rasmus Aarflot 44 1
29 Jan Martin Starheim 44 0
30 Arthur Norevik 45 2
31 John Roar Øien 45 1
32 Aleksander Kvernevik 46 5
33 Ole Morten Kvam 46 3
34 Asle Knut Gangeskar 46 2
35 Hans Ole Svarstad 46 2
36 Kai-Alvar Brandsøy 46 2
37 Roger Hollevik 46 2
38 Yngve Tolaas 46 2
39 Halldis Balsnes 46 1
40 Jarle Christensen 46 1
41 Kay Ove Hafsås 46 1
42 Ole-Andreas Aarvik 46 1
43 Stein Roar Moheim 46 1
44 Tommy Totland Hauge 46 1
45 Marius Schjei Dahl 46 0
46 Odd Drabløs 46 0
47 Øyvind Løkling 48 4
48 Kåre Selseng 48 3
49 Svein Arne Hagen 48 3
50 Henriette Naustdal 48 2
51 Håkon Skjerven 48 2
52 Marita Berget Alsaker 48 2
53 Nils Tore Krosshaug 48 2
54 Oddmund Balsnes 48 2
55 Roar Bakke 48 2
56 Ronny Berg 48 2
57 Runar Hove 48 2
58 Sigmund Arentz Enger 48 2
59 Stig Hermann Hagen 48 2
60 Bjørn Ove Hersdal 48 1
61 Emil Allesøe 48 1
62 Gjert Nygård 48 1
63 Kenneth Rakkenes 48 1
64 Leif Arne Tveit 48 1
65 Paul Glosvik 48 1
66 Tom Rene Ørnehaug 48 1
67 Sander Torheim Frislid 50 4
68 Arve Lote 50 3
69 Espen Fonn Sårheim 50 3
70 Gudmund Wie 50 3
71 Ole Refsnes 50 2
72 Ole Tom Myroldhaug 50 2
73 Stig Nord 50 2
74 Terje Grytting 50 2
75 Torbjørn Leivdal 50 2
76 Andreas Bjørhovde Heggedal 50 1
77 Andreas Vereide 50 1
78 Einar Orten Trovåg 50 1
79 Geir Egil Olsen 50 1
80 Kristen H. Heggedal 50 1
81 Stig Roar Hakkebo 50 1
82 Tore Ola Sundal 50 1
83 Eivind Skrede 50 0
84 Erik Amble Haugen 50 0
85 Jarle Hafsås 50 0
86 Olav R. Haugen 50 0
87 Daniel Lotsberg 52 3
88 Øystein Haugland 52 3
89 Hazhir Alipoor 52 2
90 Pål Fossnes 52 2
91 Steinar Christensen 52 2
92 Andreas Teigen 52 1
93 Asgeir H. Furnes 52 1
94 Børge Hansen 52 1
95 Egil Haugland 52 1
96 Harald Holmøyvik 52 1
97 Joakim Hauge Klubben 52 1
98 Frank Torheim 52 0
99 Rasmus Gausemel 52 0
100 Robert Granum 52 0
Sjå heile lista etter 13. serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
06.07 Dagens kampar i
NTF U19 Scandic Eliteturnering
|
Edin Øy i gårsdagens bortekamp mot Tornado Måløy på Refvik Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar i NTF U19 Scandic Eliteturnering på Hamar.
Edin Øy og Oliver Rotihaug spelar for Brann, medan Jacob Storevik
voktar målet for Rosenborg.
Gruppe A, Briskeby Hovedbane:
Kl. 15.00 Lillestrøm - Rosenborg
Kl. 17.00 FK Bodø/Glimt - Brommapojkarna
Gruppe B, Fartbana:
Kl. 15.00 Odd - Vålerenga
Kl. 17.00 Brann - AIK Fotboll-AIK
Gruppe C, Vangbana:
Kl. 15.00 Sandnes Ulf - Strømsgodset
Kl. 17.00 Viking - GAIS
Gruppe D, HIAS-bana:
Kl. 15.00 IK Start - Aalesunds Fotballklubb
Kl. 17.00 Sarpsborg 08 - Mjällby AIF |
|
05.07 Resultat kampar i dag,
laurdag 5. juli
|
Tornado Måløy vann i dag 6-3 heime mot Årdal på Refvik Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Molde - Sogndal 3-0 (2-0)
Tabell Tippeligaen
Molde 14 10 3 1 31-11 33
Strømsgodset TF 13 7 3 3 23-17 24
Odd 13 7 3 3 15-12 24
Rosenborg 13 6 5 2 26-18 23
Vålerenga 13 6 4 3 24-16 22
Lillestrøm 13 6 3 4 23-14 21
Viking 13 5 6 2 20-13 21
Bodø/Glimt 13 5 3 5 20-21 18
Sogndal 14 5 3 6 17-22 18
Stabæk 13 6 0 7 20-26 18
Sarpsborg 08 13 3 5 5 16-23 14
Start 13 3 3 7 17-24 12
Aalesund 13 2 5 6 12-17 11
Haugesund 13 2 4 7 15-20 10
Sandnes Ulf 13 2 4 7 10-23 10
Brann 13 2 2 9 15-27 8
2. divisjon avdeling 3
Vidar - Florø 1-1 (0-0)
Mål Florø: Bjørnar Hove
Vard Haugesund - Førde 3-0
3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Årdal 6-3 (3-1)
0-1 Terje Kvam Øvstetun (8. min)
1-1 Thor Aage Pleym Evensen (11. min)
2-1 Birger Silden (24. min)
3-1 Thor Aage Pleym Evensen (39. min)
3-2 Terje Kvam Øvstetun (52. min)
4-2 Sjølvmål, Marcin Brzykcy (70. min)
5-2 Sveinung Frantzen (82. min)
5-3 Terje Kvam Øvstetun (87. min)
6-3 Sveinung Frantzen (90. min+6)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Hødd 2 - Arna Bjørnar 3-3 (3-1)
Larsnes/Gursken - Bergsøy 1-1 (0-0)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 13 5 3 5 39-25 18
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 13 3 6 4 20-26 15
Arna-Bjørnar 13 4 3 6 17-27 15
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Tornado Måløy 13 3 2 8 25-51 11
Årdal 13 3 0 10 21-39 9
Larsnes/Gursken 13 2 2 9 18-35 8 |
|
05.07 Kampar i dag,
laurdag 5. juli
|
Sogndal spelar i dag bortekamp mot Molde, medan Florø spelar
toppkamp borte mot Vidar. Bildet er frå cupkampen mellom Florø og
Molde 4. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
Tippeligaen
Kl. 15.30 Molde - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Molde 13 9 3 1 28-11 30
Strømsgodset TF 13 7 3 3 23-17 24
Odd 13 7 3 3 15-12 24
Rosenborg 13 6 5 2 26-18 23
Vålerenga 13 6 4 3 24-16 22
Lillestrøm 13 6 3 4 23-14 21
Viking 13 5 6 2 20-13 21
Bodø/Glimt 13 5 3 5 20-21 18
Sogndal 13 5 3 5 17-19 18
Stabæk 13 6 0 7 20-26 18
Sarpsborg 08 13 3 5 5 16-23 14
Start 13 3 3 7 17-24 12
Aalesund 13 2 5 6 12-17 11
Haugesund 13 2 4 7 15-20 10
Sandnes Ulf 13 2 4 7 10-23 10
Brann 13 2 2 9 15-27 8
2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Vidar - Florø
Kl. 16.00 Vard Haugesund - Førde
Tabell
2. divisjon avdeling 3
Florø 11 7 2 2 23-14 23
Vidar 11 6 3 2 19-14 21
Åsane 11 5 3 3 22-17 18
Vard Haugesund 11 5 2 4 24-19 17
Fana 11 5 2 4 26-22 17
Fyllingsdalen 12 5 2 5 22-18 17
Egersunds 11 4 4 3 20-19 16
Førde 11 5 1 5 13-15 16
Brann 2 13 5 1 7 24-34 16
Grorud 11 4 3 4 19-20 15
Stord Fotball 11 4 2 5 18-19 14
Lyn 11 4 1 6 13-17 13
Stabæk 2 12 4 0 8 18-24 12
Ålgård 11 2 2 7 13-22 8
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Hødd 2 - Arna Bjørnar
Kl. 16.00 Larsnes/Gursken - Bergsøy
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Årdal
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 12 5 2 5 36-22 17
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 12 3 5 4 19-25 14
Arna-Bjørnar 12 4 2 6 14-24 14
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Årdal 12 3 0 9 18-33 9
Tornado Måløy 12 2 2 8 19-48 8
Larsnes/Gursken 12 2 1 9 17-34 7 |
|
04.07 Edin Øy skal
spele for Brann i NTF U19
|
Edin Øy i duell med Johan Skorge bortekampen mot Eid 26. april.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Årdalspelar Edin Øy skal
spele for Brann under NTF U19 Scandic Eliteturnering.
Eliteturneringa på Hamar (tidligare JET-turneringa) går av stabelen
6.-12. juli.
I tillegg til Edin Øy deltek Oliver Rotihaug og Jacob Storevik for
sine respektive klubbar. Rotihaug spelar for Brann, medan Storevik
voktar målet i Rosenborg.
Gruppe A:
Lillestrøm
Rosenborg
Bodø/Glimt
Brommapojkarna
Gruppe B:
Odd
Vålerenga
Brann
AIK
Gruppe C:
Sandnes Ulf
Strømsgodset
Viking
GAIS
Gruppe D:
Start
Aalesund
Sarpsborg
Mjällby
|
Oliver Rotihaug i kamp for Eid mot Sogndal 2 19.
april 2013.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Jacob Storevik debuterte for Florø sitt A-lag hausten 2011.
Bildet er tatt før heimekampen mot Saga 22. oktober.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
04.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid
|
Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 12. august 2013.
|
Eid IL Fotball inviterar
jenter og gutar fødd i 2000-2007 til Tine fotballskule måndag 11. -
torsdag 14. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før
skulestart.
Fotballgruppa i Eid er opptekne av å vere ein Fair Play klubb, og
dette vil vere viktig også under Tine Fotballskule. Eid Fotball har
fokus på eit sunt og godt kosthold. Det vert difor servert sunn
lunsj med Tine mjølkeprodukt og fruktmåltid kvar dag.
Innhaldet i fotballskulen vert to treningsøkter for dagen, med eit
måltid i mellom. Siste dagen vert det turnering. Alle deltakarar må
hugse å ta med riktig type kle og skotøy. Og hugs skiftekle!!
Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.
|
Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste
side.
Sjå bilder frå Tine
Fotballskule 13. august 2013.
Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2012.
Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2011.
Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august
2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.
Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein
om
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 2006.
|
|
03.07 Sogndal 2 tapte
2-1 borte mot Skarbøvik
|
Kristian Fardal Opseth (bakerst) scora Sogndal 2 sitt
mål i dagens kamp. Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion
12. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal 2 tapte i dag 2-1
borte mot Skarbøvik på Skarbøvik Stadion. Innbyttar Kristian Fardal
Opseth gav Sogndal 2 leiinga tidlig i 2. omgang, men to scoringar
frå heimelaget gjorde at Sogndal 2 måtte reise heim uten poeng i
denne kampen.
Skarbøvik - Sogndal 2 2-1 (0-0)
0-1 Kristian Fardal Opseth (47. min)
1-1 Vebjørn Krøvel (62. min)
2-1 Daniel Gjerde (84. min)
Gult kort: Truls Hovland og Kristoffer Nesse Stephensen,
Sogndal 2
Dommar: Fredrik Løken, Brattvåg
Assistentdommarar: Kristian Melset, Sykkylven og David Fiskaa,
Gjerdrum
Skarbøvik:
Per Espen Thorsen
Vebjørn Krøvel
Svein Egil Løseth
Henrik Synnes
Chris-Rune Pickard
Jesper Kringstad Bjerknes
Daniel Gjerde
Simen Skuseth
Thomas Hamnes (Svein Arve Thalberg Alnes 58. min)
Nils Ottar Sandø
Sondre Kjølsøy
Sogndal 2:
Leif Kvamme Lysne
Nicklas Sjølie Af Geijerstam
Eirik Kristoffersen (Truls Hovland 46. min)
Runar Flugheim Heggestad
Sindre Kvist Rydvang
Kenneth Blomseth Skjerven
Øystein Lillesandbu
Sigmund Årdal Myhre (Kristian Fardal Opseth 46. min)
Kristoffer Nesse Stephensen
Fredrik Flo
Martin Wilhelmsen Trøen
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 13 9 2 2 38-23 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Skarbøvik 13 6 2 5 27-21 20
Hødd 2 12 5 2 5 36-22 17
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 12 3 5 4 19-25 14
Arna-Bjørnar 12 4 2 6 14-24 14
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Årdal 12 3 0 9 18-33 9
Tornado Måløy 12 2 2 8 19-48 8
Larsnes/Gursken 12 2 1 9 17-34 7 |
|
03.07 Kunsgrasdekket på
Skavøypoll Stadion blir skifta
|
Olav Kjos-Wenjum stod for opninga på Skavøypoll
Stadion 6. juni.
Sjå
filmen frå opninga av den nye kunstgrasbana og garderobebygget.
Sjå bilder
frå opninga av den nye kunstgrasbana og garderobebygget.
|
Under ein månad etter at
Skavøypoll hadde offisiell opning av den nye kunstgrasbana er ein no
i full gang med å fjerne kunstgraset igjen.
Grunnen er at Skavøypoll ikkje er fornøgd med resultatet, og ein har
blitt einige med leverandøren om at bana skal leggast på nytt igjen.
Onsdag ettermiddag var ein i full gang med å fjerne gummi og sand
frå banedekket.
Skavøypoll spelar sin fyrste heimekamp i haust mot Sogndal 3 fredag
8. august.
|
|
|
03.07
Midthjell dømmer i
Europa League- kvalik
|
Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og
Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sven Erik Midthjell er
sett opp som assistentdommar i kampen mellom FK Atlantas (Litauen)
og FC Differdange 03 (Luxembourg).
Kampen er kvalifisering i i Europa League, og blir spelt torsdag 10.
juli i Litauen sin einaste havneby Klaipeda.
Dommar: Ken Henry Johnsen, Flint
Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell, Eid og Tom Harald
Grønevik, Askøy
4. dommar: Svein-Erik Edvartsen,
Hamar
|
|
03.07 Marianne plukka
ut til NFF's kurs under NC 2014
|
Marianne Aakre Laugerud før kampen mellom Jølster og
Eid 27. mars.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Marianne Aakre Laugerud
frå Førde er plukka ut som ein av 12 kvinnelige dommarar til Norges Fotballforbund sitt
kurs under Norway Cup.
Uttaket er i gjort i samarbeid mellom Norges Fotballforbund og dei
ulike kretsane.
Målsetningen med kurset er å bli kjent med dei kvinnelige talenta, i
dei ulike kretsane, som har signalisert at dei ynskjer å satse på
dommergjerninga.
Av dei 12 uttekne dommarane finn ein ei fin blanding av nokon som
allereie dømmer i 1. divisjon, og av andre som blir vurdert som
aktuelle for å ta steget opp på dette nivået i nærmaste framtid.
Marianne Aakre Laugerud fekk sin debut som hovuddommar i 1. divisjon
i kampen mellom Kaupanger og Urædd 10. mai.
Desse dommarane er plukka ut:
Malin Øiseth, Akershus
Maliha Ahmady, Buskerud
Susanne Bendiksen, Hordaland
Irmelin Aarseth, Hordaland
Ingvild Langnes Aarland, Nordmøre og Romsdal
Cecilie Ege, Rogaland
Marianne Aakre Laugerud, Sogn og Fjordane
Ingvild Østrem, Sunnmøre
Maren S. Kringstad, Sunnmøre
Helene Johansen, Troms
Line Cathrine Nymoen, Trøndelag
Ingri Kappel Kirkbakk, Trøndelag |
|
03.07 Kampar i dag,
torsdag 3. juli
|
Sogndal 2 møter i ettermiddag Skarbøvik på bortebane.
Bildet er frå 3-2 seieren borte mot TMFK på
Måløy Stadion 28. april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Skarbøvik - Sogndal 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 12 9 2 1 37-21 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Hødd 2 12 5 2 5 36-22 17
Skarbøvik 12 5 2 5 25-20 17
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 12 3 5 4 19-25 14
Arna-Bjørnar 12 4 2 6 14-24 14
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Årdal 12 3 0 9 18-33 9
Tornado Måløy 12 2 2 8 19-48 8
Larsnes/Gursken 12 2 1 9 17-34 7 |
|
02.07 Resultat kampar i dag,
onsdag 2. juli
|
Mathias Eikenes brukte berre to minutt på å score på
gamle lagkameratar.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Spjelkavik 0-4 (0-1)
0-1 Mathias Eikenes (2. min)
0-2 Sondre Skulastad (65. min)
0-3 Andreas Mulelid Kvam (90. min)
0-4 Andreas Mulelid Kvam (90. min+4)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tertnes - Aalesund 2 1-3 (0-2)
0-1 Sigurd Tafjord (11. min)
0-2 Sondre Brunstad Fet (34. min)
0-3 Knut-Idar Dalhus (90. min)
1-3 Thomas Johannesen (90. min+)
Norborg - Eid 1-0 (1-0)
1-0 Øyvind Sundnes (12. min)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 13 10 2 1 41-13 32
Sogndal 2 12 9 2 1 37-21 29
Stryn 13 9 1 3 26-16 28
Spjelkavik 13 7 2 4 27-13 23
Tertnes 13 7 2 4 26-21 23
Hødd 2 12 5 2 5 36-22 17
Skarbøvik 12 5 2 5 25-20 17
Eid 13 4 3 6 20-24 15
Bergsøy 12 3 5 4 19-25 14
Arna-Bjørnar 12 4 2 6 14-24 14
Norborg 13 4 0 9 23-34 12
Årdal 12 3 0 9 18-33 9
Tornado Måløy 12 2 2 8 19-48 8
Larsnes/Gursken 12 2 1 9 17-34 7 |
|
02.07 Kampar i dag,
onsdag 2. juli
|
Stryn møter i ettermiddag Spjelkavik på Stryn
Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 13. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sjå
film frå kampen mellom Eid og Stryn.
|
Her er oversikten over
dagens kampar med lag her i frå fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Tertnes - Aalesund 2
Kl. 19.00 Stryn - Spjelkavik
Kl. 19.00 Norborg - Eid
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 12 9 2 1 38-12 29
Sogndal 2 12 9 2 1 37-21 29
Stryn 12 9 1 2 26-12 28
Tertnes 12 7 2 3 25-18 23
Spjelkavik 12 6 2 4 23-13 20
Hødd 2 12 5 2 5 36-22 17
Skarbøvik 12 5 2 5 25-20 17
Eid 12 4 3 5 20-23 15
Bergsøy 12 3 5 4 19-25 14
Arna-Bjørnar 12 4 2 6 14-24 14
Norborg 12 3 0 9 22-34 9
Årdal 12 3 0 9 18-33 9
Tornado Måløy 12 2 2 8 19-48 8
Larsnes/Gursken 12 2 1 9 17-34 7 |
|
01.07 Vebjørn plukka
ut til NFF's kurs under Norway Cup
|
Vebjørn Nord Haugland var dommar i cupkampen
Stryn-TMFK 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Vebjørn Nord Haugland er
ein av 18 dommarar som er plukka ut til Norges Fotballforbund sitt
kurs under Norway Cup.
18-åringen frå Haugen som no dømmer for Eid er einaste dommaren
frå fylket som er plukka ut til kurset. Vebjørn Nord Haugland
var også i 2012 plukka ut til å vere med på Norges Fotballforbund sitt
kurs under Norway Cup.
Norges Fotballforbund ynskjer med dette tiltaket å kartlegge
kretsane sine talentfulle dommarar og å kunne inspirere og
vidareutvikle dommarar til vidare satsing.
Dommarar som er uttekne til samlinga:
Mads E. Hole, Agder FK
Marius Bye, Akershus FK
Eivind Bodding, Akershus FK
Haakon Magan, Buskerud FK
Trygve F. Pedersen, Hordaland FK
Simen A.Eilertsen, Hålogaland FK
Mohammed Hafezi, Indre Østfold FK
Yahya Swayet, Indre Østfold FK
Karl E. Brendskag, Nordmøre/Romsdal FK
Harald Sletner, Oslo FK
Morten Flaten, Oslo FK
Alf O. Rossland, Rogaland FK
Vebjørn Nord Haugland, Sogn og Fjordane FK
Fredrik Honningsvåg, Sunnmøre FK
Kevin Hjelmseth, Troms FK
Erlend Helmersen, Trøndelag FK
Daniel Augdahl, Østfold FK
Sebastian Mikalsen, Østfold FK
|
Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass
på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon
som 14-åring.
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen
mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Vebjørn Nord Haugland var som 16-åring fast hovuddommar i 4.
divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni 2012.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni 2012.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
01.07 Sigrid Heien
Hansen skal spele for Arna Bjørnar
|
Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Fortunaspelar Sigrid
Heien Hansen frå Sandane har teikna kontrakt med Toppserieklubben
Arna Bjørnar.
Kontrakta gjeld frå 1. september 2014 til 31. desember 2016. Sigrid
spelar dei fyrste seks kampane til Fortuna i august, før ho sluttar
seg 100% til Arna Bjørnar.
Sigrid var den første spelarane eg tok med meg til klubben, då eg
overtok roret i januar 2012. Ho har sidan den tid vore særs sentral
i vårt lag, og vore ein viktig bidragsytar til den store sportslege
framgangen klubben har vist. Etter mange års samarbeid, så har
Sigrid ein spesiell plass i fotballhjartet mitt, og eg gledar meg
storvegs over henner utvikling og denne muligheten ho no har fått.
Sigrid har i Fortunatida utvikla seg til å bli ein av landets mest
spennande spelarar, noko som har ført ho rette inn i J19 troppen til
EM. Sigrid har verkeleg sett fotavtrykk i Fortuna og kjem til å bli
savna både på og utanfor bana, seier Magne Elde til haugenfotball.no.
|
Sigrid Heien Hansen i treningskampen mot Kaupanger 2.
februar.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
01.07 Norge J19 sin
tropp til EM-sluttspelet
|
Sigrid Heien Hansen er teken ut i troppen til EM på
heimebane.
Bildet er frå kampen Fortuna-Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sigrid Heien Hansen er
teken ut i den norske J19-landslagstroppen til EM-sluttspelet på
heimebane 15.-27. juli.
I EM-sluttspelet skal Norge i dei innleiande kampane møte Nederland,
Belgia og Skottland. Finalen blir spelt på Ullevaal Stadion søndag
27. juli.
Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand - Fortuna Ålesund
Cecilie Redisch Kvamme - Arna-Bjørnar
Marit Clausen - Trondheims-Ørn
Ane Sund Walsøe - Medkila
Andrine Tomter - Kolbotn IL
Lisa Fjellstad Naalsund - Arna-Bjørnar
Vilde Bøe Risa - Arna-Bjørnar
Synne Skinnes Hansen - Røa
Amalie Vevle Eikeland - Arna-Bjørnar
Synne Sofie Kinden Jensen - Kolbotn IL
Marie Dølvik Markussen - Stabæk
Aurora Watten Mikalsen - Arna-Bjørnar
Tuva Hansen - Arna-Bjørnar
Inger Katrine Bjerke - Røa
Karina Sævik - Avaldsnes IL
Sara Johansen - Fløya IF
Sigrid Heien Hansen - Fortuna Ålesund
Johanne Fridlund - Vålerenga |
|
Siste Nytt april - juni 2014
Siste Nytt januar - mars 2014
Siste Nytt oktober - desember 2013
Siste Nytt juli-september 2013
Siste Nytt april-juni 2013
Siste Nytt januar-mars 2013
Siste Nytt oktober-desember 2012
Siste Nytt juli-september 2012
Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt
september-desember 2005
Siste Nytt mai-august
2005
Siste Nytt januar-april
2005
Siste Nytt 2004
Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00
|