30.09 Flatraket rykker
ned til 6. divisjon
|
Flatraket tapte mot TMFK 2 og må ta den tunge veien
ned i 6. divisjon.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Flatraket tapte i
ettermiddag 3-1 heime mot Tornado Måløy 2 på Naustteigen
Stadion. Flatraket enda dermed sist på tabellen i 5.
divisjon avdeling 2, og laget spelar dermed i 6. divisjon neste
sesong. Eid 2 enda som beste toar i dei to 5. divisjonsavdelinga
og er avhengig av hjelp for å berge plassen i 5. divisjon. Eid
rykker som kjent ned frå 3. divisjon, men er det fleire lag frå
fylket som også rykker ned frå 3. divisjon blir det nedrykk for
Eid 2 også.
Frå 5. divisjon avdeling 1 rykker Jølster 2 og Gaular ned i 6.
divisjon.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Flatraket - Tornado Måløy 2 1-3 (0-1)
0-1 Erlend Nygård Kvalheim (28. min)
0-2 Karl Oskar Volle (85. min)
1-2 Martin Nygård (90. min)
1-3 Erlend Nygård Kvalheim (90. min+4)
Kort: Ingen
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Flatraket:
Andreas Kvernevik
Johannes Solheim
Stephan Lexau
Ole Sunde
Kjell Inge Rundereim
Espen Kvernevik
Kenneth Pedersen
Jørgen Sundal
Tore Ola Sundal
Jørgen Ødegård
Martin Nygård
Innbyttarar:
Kim Nedreberg Silden
Mads Flataker
Øystein Kongsvik
Vegard Kvernevik
Trond Viggo Våge
Tornado Måløy 2:
Isak Gangeskar
Mads Rune Hoddevik
Eirik Rutledal
Eirik Kvalheim
Håvard Sjåstad
Alexander Husevåg
Kristoffer Djuvik
Eirik Holvik
Erlend Nygård Kvalheim
Andreas Lillebø
Karl Oskar Volle
Innbyttarar:
Jan Kvalheim
Kent Rune Bugjerde
Tor Kåre Myhre
|
|
30.09 Resultat kampar i dag,
søndag 30. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Hønefoss - Sogndal 0-0 (0-0)
Tabell Tippeligaen
Molde 24 15 3 6 41-27 48
Strømsgodset 24 14 5 5 51-32 47
Rosenborg 24 12 10 2 45-20 46
Tromsø 23 11 6 6 38-24 39
Brann 24 11 3 10 47-36 36
Viking 24 10 6 8 33-31 36
Haugesund 24 9 7 8 40-33 34
Vålerenga 23 10 4 9 35-34 34
Hønefoss 24 7 10 7 26-29 31
Odd Grenland 24 8 6 10 29-37 30
Aalesund 24 7 8 9 30-32 29
Lillestrøm 24 6 10 8 34-42 28
Sogndal 24 5 9 10 22-32 24
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sandnes Ulf 23 5 7 11 28-44 22
Stabæk 24 4 1 19 22-57 13
2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Sandviken 2 1-0
Hinna - Nymark 2-1
Loddefjord - Førde 2-1
Høyang - Bergen Nord Hovding 4-1
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 21 13 3 5 51-15 42
Nymark 21 10 3 8 41-49 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 21 8 5 8 34-36 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 21 7 2 12 31-51 23
Høyang 21 6 4 11 29-48 22
Loddefjord 21 6 2 13 42-59 20
Hinna 21 6 2 13 31-62 20
Bergen Nord Hovding 21 5 2 14 25-55 17
3. divisjon avdeling 8
Voss - Radøy/Manger 3-3
Fyllingsdalen 2 - Førde 2-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 23 17 3 3 91-27 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 23 13 4 6 66-41 43
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 23 12 2 9 63-52 38
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 23 6 5 12 42-68 23
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14
Eid 23 3 5 15 30-75 14
4. divisjon
Kaupanger - Høyang 0-2
Veitastrond - Skavøypoll 3-1
Sandane - Førde 2 1-1
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 21 12 7 2 66-40 43
Skavøypoll 21 10 4 7 45-27 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Førde 2 21 8 2 11 44-47 26
Høyang 21 8 2 11 39-46 26
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Kaupanger 21 6 6 9 40-48 24
Veitastrond 21 7 2 12 48-70 23
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril 6-6
Mål Syril: Jan Tore Slinde (2), Marius Midtun Aaberge (2), Sondre Søderholm
og Aslak Djupedal
Sogndal 3 - Jølster 2 4-0
Anga - Kaupanger 2 4-1
Årdal 2 - Gaular 10-3
Kl. 15.00 Dale/Hyllestad 2 - Bjørn
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 18 17 0 1 90-19 51
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 18 10 3 5 69-50 33
Syril 1 18 10 2 6 76-48 32
Anga 18 9 0 9 56-51 27
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Årdal 2 18 6 0 12 51-70 18
Kaupanger 2 18 5 2 11 30-51 17
Gaular 18 3 1 14 35-75 10
Jølster 2 18 2 1 14 32-111 7
5. divisjon avdeling 2
Flatraket - Tornado Måløy 2 1-3 (0-1)
0-1 Erlend Nygård Kvalheim (28. min)
0-2 Karl Oskar Volle (85. min)
1-2 Martin Nygård (90. min)
1-3 Erlend Nygård Kvalheim (90. min+4)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Bremanger - Stadlandet 4-0 (1-0)
1-0 Gøran Larsen
2-0 Gøran Larsen
3-0 Eirik Rylandsholm
4-0 Martin Igland Senneset
Stryn 2 - Eid 2 4-2 (2-1)
Mål Stryn 2: Jan Marius Brekke, Ruben Garlid, Anurathan Velalakan
og Jon Terje Tjellaug
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 18 11 5 2 53-18 38
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 18 9 0 9 47-34 27
Tornado Måløy 2 18 6 2 10 49-64 20
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Stadlandet 18 3 3 12 30-68 12
Eid 2 18 3 2 13 25-77 11
Flatraket 18 3 1 14 25-78 10
|
|
30.09 Sogndal spelar
Eliteturnering i Haugesund
|
Jan Tore Jåstad og Sebastian er trenarar for Sogndal sitt
lag.
Bildet er frå Eliteturneringa i Sognahallen 14. januar 2010.
Sjå bilder frå kampane i Sognehallen torsdag 14. januar.
|
Sogndal IL Fotball vil i
lag med Sogn og Fjordane Fotballkrets gjennomføre følgjande spelarutviklingstiltak for gutar
født 1997.
Søndag 14. oktober, Trening og kamp mot Sogndal G96 i Sogndal
Fredag 19. - søndag 21. oktober, Eliteturnering i Haugesund
Trenarar: Sebastian Kaldestad og Jan Tore Jåstad
I Eliteturneringa i Haugesund deltek følgjande lag.
Gruppe A: Bryne, AGF Aarhus, FK Fyllingsdalen og Viking
Gruppe B: Sogndal, Sandnes Ulf, Karanba og Haugesund
Troppen består av følgjande spelarar:
Sivert Larsson, Årdalstangen
Endre Reinås Pettersen, Sogndal
Henrik Navarsete, Sogndal
Kjetil Moen Eide, Sogndal
Oliver Rotihaug, Eid
Joar Tryti, Vik
Ola Rognebakke, Førde
Niklas Helgheim, Førde
Bjørnar Skildheim, Førde
Daniel Kvalvågnes, Førde
Ole Sivertsen, Florø SK
Erik Amble Haugen, Stryn
Bjørnar Dale, Kaupanger
Edin Øy, Jotun
Chris Adrian Steinsvik, Askvoll/Holmedal
Andreas Horvei, Aurland (1998)
Eirik Husabø, Syril IL (1998)
Simen Lefdal, Eid (1998)
|
Ole Sivertsen under Nordrikk Cup 2009 på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå
fyrste dag av Nordrikk Cup 2009.
Sjå bilder frå
andre dag av Nordrikk Cup 2009.
Edin Øy i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 8. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane laurdag 7. januar.
Sjå bilder og fakta frå
kretskampane søndag 8. januar.
Simen Lefdal er ein av tre 98-modellar som er tekne ut i troppen.
Bildet er tatt under morgentreninga fredag 17. februar.
Sjå bilder
frå morgentreninga i Eid Idrettshus 17. februar.
|
|
30.09 Kampar i dag,
søndag 30. september
|
Ruben og Mads Wie har scora til saman 38 mål til no
denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Dale Jølster 14. august 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Hønefoss - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Rosenborg 24 12 10 2 45-20 46
Molde 23 14 3 6 37-24 45
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Brann 23 11 3 9 47-34 36
Tromsø 22 10 6 6 37-24 36
Viking 24 10 6 8 33-31 36
Haugesund 24 9 7 8 40-33 34
Vålerenga 23 10 4 9 35-34 34
Hønefoss 23 7 9 7 26-29 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 23 8 5 10 29-37 29
Lillestrøm 24 6 10 8 34-42 28
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sogndal 23 5 8 10 22-32 23
Sandnes Ulf 22 5 6 11 28-44 21
Stabæk 23 4 1 18 19-53 13
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Jølster - Sandviken 2
Kl. 14.00 Hinna - Nymark
Kl. 15.00 Loddefjord - Førde
Kl. 16.00 Høyang - Bergen Nord Hovding
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Voss - Radøy/Manger
Kl. 15.00 Fyllingsdalen 2 - Førde
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Eid 23 3 5 15 30-75 14
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14
4. divisjon
Kl. 15.00 Kaupanger - Høyang
Kl. 15.00 Veitastrond - Skavøypoll
Kl. 15.30 Sandane - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Anga - Kaupanger 2
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril
Kl. 15.00 Dale/Hyllestad 2 - Bjørn
Kl. 15.00 Sogndal 3 - Jølster 2
Kl. 15.00 Årdal 2 - Gaular
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 17 16 0 1 86-19 48
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 17 5 0 12 41-67 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Stadlandet
Kl. 15.00 Flatraket - Tornado Måløy 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
|
|
29.09 Eid vann 6-2
heime mot Vik
|
Oliver Rotihaug jublar etter å ha gitt Eid leiinga
3-0 etter 18 minutt.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid vann i ettermiddag
heile 6-2 heime mot Vik på Eid Idrettspark. Eid står dermed
bokført med sju poeng på dei tre siste kampane, noko som er like
mange poeng som dei tok totalt på dei 20 fyrste kampane.
Vik hadde den fyrste store sjansen i kampen allereie etter fire
minutt av 1. omgang. Anders Helleland fekk avslutta åleine mot
Eid sin keeper, men Tom Øyvind Solheim var med på notane og fekk
slått ballen til corner.
To minutt etter gav Eivind Skrede heimelaget leiinga 1-0. Skrede
som i dag var i startellevaren til Eid for fyrste gogn fekk eit
innlegg frå Jan Olav Humborstad på venstrekanten. 16-åringen
møtte perfekt og frå fem meter breisida han ballen forbi Vik sin
keeper Stig Roar Hovland.
Eid hadde marginane på si side i starten av denne kampen og etter
14 minutt auka Jan Olav Humborstad til 2-0. Oliver Rotihaug gjekk
i ein duell med ein Vikforsvarar inne i Vik sin 16-meter. Ballen
trilla ut til Jan Olav Humborstad som frå 10 meters hold
overlista Stig Roar Hovland. Fire minutt etter var det 15-åringen
Oliver Rotihaug sin tur til å score på Eid Idrettspark. Rotihaug
fekk ballen frå Jan Olav Humborstad, og åleine mot keeper sette
han ballen sikkert i mål.
Etter 22 minutt reduserte Vik til 3-1 på straffespark ved Jackson Bayubahe.
Eid sin keeper Tom Øyvind Solheim gav retur på eit langskot, og
i eit forsøk på å fange ballen felte han Kenneth Skjerven.
Straffa sette Jackson Bayubahe kontant i mål.
Oliver Rotihaug hadde før dagens kamp aldri scora for Eid sitt
A-lag. Men etter halvtimen av 1. omgang sette han inn sitt andre
mål for dagen. Rotihaug kom gjennom på venstrekanten og avslutta
frå hjørnet av 5-meteren. Stig Roar Hovland fekk avverga
avslutninga, men ballen gjekk rett i ansiktet på Rotihaug og
spratt i mål. Rotihaug gjekk ned for telling i denne situasjonen
og blei i pausen erstatta av Andreas Bjørhovde Heggedal.
Men Vik gav seg ikkje og knappe 10 minutt før pause reduserte
Joar Tryti til 4-2. 15-åringen var høgast på ein corner frå
Tarjei Vevle og frå kort hold heada han ballen i mål. Fem minutt
etter Vik si redusering til 4-2 fastsette Johannes Myklebust
pauseresultatet til 5-2. Eivind Skrede kom seg rundt på
høgrekanten, og åleine mot keeper sette han ballen i stolpen.
Etter litt fram og tilbake enda ballen hos Johannes Myklebust som
avslutta sikkert i mål.
I 2. omgang var Eid det klart beste laget og Vik hadde knapt ein
einaste sjanse i løpet av heile 2. omgang. Eid skapte fleire
store sjansar, men takka vere godt keeperspel av Stig Roar Hovland
og litt tur slapp Vik unna med eitt baklengsmål etter kvilen.
Scoringa kom på straffespark ved Bjørn Totland 20 minutt før
slutt. Torbjørn Aabrekk blei lagt i bakken av Sindre Fosse inne i
Vik sin 16-meter, og kampens gode dommar Rolf Kåre Almenning
peika på straffemerket. Straffa sette Eid sin kaptein heilt ut i
med venstre stolpen.
I neste serierunde spelar Eid borte mot Radøy/Manger, medan Vik
spelar heime mot Fyllingsdalen 2.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid - Vik 6-2 (5-2)
1-0 Eivind Skrede (6. min)
2-0 Jan Olav Humborstad (14. min)
3-0 Oliver Rotihaug (18. min)
3-1 Jackson Bayubahe, straffe (22. min)
4-1 Oliver Rotihaug (30. min)
4-2 Joar Tryti (36. min)
5-2 Johannes Myklebust (41. min)
6-2 Bjørn Totland, straffe (70. min)
Gult kort: Sindre Fosse og Svein Erik Saglien, Vik
Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø
Assistentdommarar: Kaj-Inge Fløde, Stadlandet og Tom Edvinsen, Stryn
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ole Andreas Aarvik
Ove Balsnes (Anders Karlsen 82. min)
Erik Salveson
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland
Torbjørn Aabrekk
Eivind Skrede
Oliver Rotihaug (Andreas Bjørhovde Heggedal 46. min)
Johannes Myklebust (Vebjørn Nord Haugland 67. min)
Vik:
Stig Roar Hovland
Sindre Fosse
Jackson Bayubahe (Terje Målsnes 64. min)
Anders Helleland
Tarjei Vevle (Jarle Christensen 71. min)
Idar Holen
Endre Holstad
Joar Tryti
Asgeir Fosse Refsdal
Kenneth Blomseth Skjerven
Svein Erik Saglien
|
|
29.09 Kaupanger vann
seriefinalen mot Haugar
|
Åse Neraas og Kaupanger er klar for kvalifisering
til 1. divisjon.
Bildet er frå heimekampen mot Klepp 2 21. august 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Kaupanger sitt damelag
vann i dag 4-2 mot Haugar i toppkampen i 2. divisjon kvinner
avdeling 4. Kaupanger har dermed vunne denne 2. divisjonsavdelinga
og er klar for kvalifisering om opprykk til 1. divisjon.
Kaupanger skal i kvalifiseringa møte vinnaren av
Sørlandsavdelinga og laget som blir nummer to i
Østlandsavdelinga. Det blir spelt enkel serie og det beste laget
tek steget opp i 1. divisjon.
Kaupanger - Haugar 4-2 (2-2)
1-0 Åse Neraas (12. min)
1-1 Hanna Dahl (13. min)
2-1 Martine Wolff Nesse (29. min)
2-2 Hanna Dahl (39. min)
3-2 Vårin Ness (67. min)
4-2 Stine Hovland (71. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
Høyr Hallo Sogn
si oppsummering av seriefinalen mellom Kaupanger og Haugar.
|
|
29.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 29. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Haugar 4-2 (2-2)
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 21 17 2 2 79-14 53
Haugar 21 15 3 3 52-17 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Eid - Vik 6-2 (5-2)
1-0 Eivind Skrede (6. min)
2-0 Jan Olav Humborstad (14. min)
3-0 Oliver Rotihaug (18. min)
3-1 Jackson Bayubahe, straffe (22. min)
4-1 Oliver Rotihaug (30. min)
4-2 Joar Tryti (36. min)
5-2 Johannes Myklebust (41. min)
6-2 Bjørn Totland, straffe (70. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Florø - Bergen Nord 8-0 (2-0)
Tornado Måløy - Øystese 3-2 (1-1)
Saga - Årdal 2-2 (2-1)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 23 15 3 5 63-32 48
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 23 12 2 9 74-43 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 23 11 3 9 54-44 36
Vik 23 11 2 10 73-71 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 23 9 2 12 35-56 29
Saga 23 8 1 14 38-60 25
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Eid 23 3 5 15 30-75 14
Bergen Nord 23 4 2 17 28-83 14
|
|
29.09 Tine Fotballskule
10.-12. oktober
|
|
Tornado Måløy vil i lag med Tine gjennomføre fotballskule i
haustferien. Fotballskulen vil gå i veke 41, onsdag 10. til
fredag 12. oktober.
Alle jenter og gutar som går i klassetrinna 2.-8. klasse er velkomne til å melde seg på.
Dette er 6. året på rad at Tornado Måløy arrangerar TINE Fotballskule i
haustferien.
NB! Ein treng ikkje vere medlem i Tornado Måløy FK for å melde
seg på fotballskulen.
Les
meir om fotballskulen på Tornado Måløy sine nettsider.
|
|
29.09 Kampar i dag,
laurdag 29. september
|
Stine Hovland og Kaupanger møter i dag Haugar på
heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 16. juni 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Haugar
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 20 16 2 2 75-12 50
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Fana 21 9 2 10 54-54 29
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Klepp 2 21 8 2 11 47-56 26
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø - Bergen Nord
Kl. 15.00 Eid - Vik
Kl. 15.30 Tornado Måløy - Øystese
Kl. 16.00 Saga - Årdal
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
|
|
28.09 Sogndal 2
kretsmester i 4. divisjon kvinner
|
Hilde Nes og Sogndal 2 vann i ettermiddag 5-1 heime
mot Dale.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 27. august 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal 2 vann i
ettermiddag 5-1 heime mot Dale og er dermed kretsmester i 4.
divisjon kvinner.
Med unntak av bortekampen mot Årdal/Jotun/ÅTIL (tap 1-8) gjorde
Sogndalsdamene reint bord denne hausten.
1. serierunde: Sogndal 2 - Årdal/Jotun/Åtil 5-3
2. serierunde: Hafslo - Sogndal 2
3. serierunde: Dale - Sogndal 2 2-15
4. serierunde: Årdal/Jotun/ÅTIL - Sogndal 2 8-1
5. serierunde: Sogndal 2 - Hafslo 5-3
6. serierunde: Sogndal 2 - Dale 5-1
|
|
28.09 Resultat kampar i dag,
fredag 28. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Sotra - Stryn 2-4 (1-1)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 23 11 2 10 53-54 35
Stryn 23 9 4 10 45-49 31
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
4. divisjon
Lærdal - Balestrand 2-2
Fjøra - Dale 3-1
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 21 14 3 4 64-28 45
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Balestrand 21 7 4 10 40-77 25
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 21 5 4 12 33-49 19
Lærdal 21 0 4 16 17-110 4
5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Sogndal 3 0-5
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 17 16 0 1 86-19 48
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 17 5 0 12 41-67 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Hornindal 4-1
Selje - Florø 2 1-2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 18 17 1 0 75-20 52
Eikefjord 18 13 3 2 71-21 42
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 18 9 1 8 42-37 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 18 4 6 8 38-38 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
KM-finale 6. divisjon
Loen - Florø 3 0-1 (0-1)
|
|
28.09 Kampar i dag,
fredag 28. september
|
Loen møter i dag Florø 3 i KM-finale i 6.
divisjon.
Bildet er frå bortekampen mot Haugen på Klenkarberget 5. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Sotra - Stryn
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
4. divisjon
Kl. 19.00 Lærdal - Balestrand
Kl. 20.00 Fjøra - Dale
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 16 15 0 1 81-19 45
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Hornindal
Kl. 19.00 Selje - Florø 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 17 4 6 7 37-34 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
KM-finale 6. divisjon
Kl. 18.00 Loen - Florø 3
|
|
27.09 Hødd klar for
cupfinale på Ullevaal Stadion
|
Erik Sandal jublar etter dagens seier mot Brann.
Sjå bilder
frå denne kampen.
|
Hødd med Erik Sandal på
laget vann i ettermiddag meget overraskande
3-1 heime mot Brann i semifinalen i cupen. Hødd er dermed klar
for cupfinale mot Tromsø på Ullevaal Stadion søndag 25.
november.
Hødd - Brann 3-1 (1-1)
0-1 Zsolt Korcsmar (16. min)
1-1 Fredrik Aursnes (40. min)
2-1 Pål Andre Helland (66. min)
3-1 Kjell Rune Selin (81. min)
Sjå bilder
frå denne kampen.
|
|
|
27.09 Erik Sandal og
Hødd møter Brann i cupen
|
Erik Sandal og Hødd møter i dag Brann på Høddvoll.
Bildet er frå cupkampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 1.
mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Erik Sandal og Hødd
møter i dag Brann i semifinale i cupen. Kampen blir spelt på
Høddvoll og har avspark kl. 16.00.
Bilder og fakta frå denne kampen kjem utover kvelden.
I gårsdagens semifinale vann Tromsø 2-1 mot Molde.
|
|
27.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1211 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
26.09 Sogndal vann 6-2
borte mot Eid
|
Asgrim Farnes scora tre mål i dagens kamp mot
Eid.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal sitt guttelag
vann i ettermiddag 2-6 borte mot Eid på Eid Idrettspark. Sogndal
toppar etter dagens kampar tabellen med like mange poeng som
Florø.
Sogndal starta kampen best og etter 15 minutt av 1. omgang tok
bortelaget leiinga 0-1. Runar Heggestad fekk eit innlegg og frå
høgre, og frå 7-8 meters hold breisida han ballen i mål bak Eid
sin keeper Sander Torheim Frislid. Tre minutt etter utnytta
Sogndal ein tabbe i Eid sitt forsvar, og Karsten Bjelde auka
Sogndal si leiing til 0-2. Asgrim Farnes tok ballen frå ein
forsvarar og avslutta i stolpen. Karsten Bjelde var påpasselig
framme på returen og sette ballen enkelt i mål. Sogndal var gode
i denne perioden, og etter 22 minutt auka Asgrim Farnes til 0-3.
Farnes var høgast på eit frispark frå Erik Loftesnes, og frå
7-8 meter stussa han ballen over Eid sin keeper.
Knappe 10 minutt før pause reduserte Eid til 1-3 ved Elias Lund
Johansen. Lund Johansen fekk kjempetreff frå 25 meter, og ballen
gjekk heilt opp i høgre hjørnet bak ein sjanselaus Sogndalkeeper
Håvard Mjelleli. Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og
laga gjekk til pause med 1-3 leiing til Sogndal.
Drøye fem minutt etter pause reduserte heimelaget ytterligare.
Mats Ole Bakke sette fart og frå omlag 20 meter dunka han ballen
lavt ned i nermaste hjørnet. Men berre to minutt etter sette
Asgrim Farnes kjeppar i hjula for Eid sin snuoperasjon. Farnes
blei spelt gjennom på venstrekanten, og åleine mot keeper sette
han ballen via stolpen og i mål. Farnes var ein konstant trussel
mot Eid sitt forsvar i dagens kamp og kvarteret før slutt
punkterte han i realiteten kampen. Farnes tok med seg ballen inn
frå høgrekanten og avslutta hardt opp i lengste hjørnet.
Drøye 10 minutt før slutt fastsette Erik Loftesnes
sluttresultatet til 2-6. Eid sin keeper feilrekna eit innlegg frå
Loftesnes og ballen trilla mot Eid sitt mål. Sigmund Myhre var
etter ballen og kunne enkelt score sjølv, men Myhre lot ballen
trille i mål og Loftesnes fekk kreditert målet.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid 1 - Sogndal 1 2-6 (1-3)
0-1 Runar Heggestad (15. min)
0-2 Karsten Bjelde (18. min)
0-3 Asgrim Farnes (22. min)
1-3 Elias Lund Johansen (31. min)
2-3 Mats Ole Bakke (46. min)
2-4 Asgrim Farnes (48. min)
2-5 Asgrim Farnes (65. min)
2-6 Erik Loftesnes (69. min)
Gult kort: Oliver Rotihaug og Elias Lund Johansen, Eid
Dommar: Kjell Alme, Sandane
Eid 1:
Sander Torheim Frislid
Tor Helge Gilleshammer
Eivind Skrede
Kenneth Myklebust
Kristian Rønnestad
Adrian Løvlid
Håvard Holmøyvik
Elias Lund Johansen
Ruben Kullsveen
Oliver Rotihaug
Mats Ole Bakke
Innbyttarar:
Kristian Årskog
Yahya Mohamed
Sogndal 1:
Håvard Mjelleli
Erik Fossnes
Robin Solberg
Endre Reinås
Fredrik Flo
Erik Loftesnes
Mathias Flo
Runar Heggestad
Karsten Bjelde
Asgrim Farnes
Sigmund Myhre
Innbyttarar:
Nikolai Loftesnes
Mads Uglane
Pål Fossnes
Andreas Hauglund
|
|
26.09 Dagens kampar G16 1.
divisjon haust
|
|
Det blei i ettermiddag
spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
Sogndal vann 6-2 borte mot Eid, Florø vann 9-2 borte mot Tornado
Måløy, medan lokaloppgjøret mellom Førde 2 og Førde 1 enda
1-6.
7. serierunde, onsdag 26. september
Eid 1 - Sogndal 1 2-6 (1-3)
0-1 Runar Heggestad (15. min)
0-2 Karsten Bjelde (18. min)
0-3 Asgrim Farnes (22. min)
1-3 Elias Lund Johansen (31. min)
2-3 Mats Ole Bakke (46. min)
2-4 Asgrim Farnes (48. min)
2-5 Asgrim Farnes (65. min)
2-6 Erik Loftesnes (69. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Førde 2 - Førde 1 1-6
Tornado Måløy 1- Florø 1 2-9
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 7 6 0 1 39-8 18
Florø 1 7 6 0 1 36-9 18
Førde 1 7 4 2 1 21-10 14
Eid 1 7 2 1 4 20-27 7
Tornado Måløy 1 7 1 0 6 12-42 3
Førde 2 7 0 1 6 3-35 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
Resultat 4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
Resultat 5. serierunde:
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2 6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1 3-1
Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2 5-0
Førde 1 - Tornado Måløy 1 5-0
Florø 1 - Eid 1 5-2
Kampoppsett, 8. serierunde:
Søndag 30. september, Sogndal 1 - Tornado Måløy 1
Tysdag 2. oktober, Eid 1 - Førde 2
Onsdag 3. oktober, Førde 1 - Florø 1
|
|
26.09 Status G16 1.
divisjon haust
|
Oliver Rotihaug og Eid møter i dag Sogndal på Eid
Idrettpark.
På bildet ser vi brødrene Oliver og Erik Rotihaug etter
småguttekampen heime mot Høyang på Eid Idrettspark 11. september
2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det blir i ettermiddag
spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
7. serierunde, onsdag 26. september
Førde 2 - Førde 1
Eid 1 - Sogndal 1
Tornado Måløy 1- Florø 1
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 6 5 0 1 33-6 15
Florø 1 6 5 0 1 27-7 15
Førde 1 6 3 2 1 15-9 11
Eid 1 6 2 1 3 18-21 7
Tornado Måløy 1 6 1 0 5 10-33 3
Førde 2 6 0 1 5 2-29 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
Resultat 4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
Resultat 5. serierunde:
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2 6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1 3-1
Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2 5-0
Førde 1 - Tornado Måløy 1 5-0
Florø 1 - Eid 1 5-2
|
|
26.09 Høyang med
avdelingsseieren langt ned i lomma
|
Høyang sitt lag i klasse J16 7'ar avdeling 1
Foto: Marianne Taule
|
Jentelaget til Høyang
vann i går 7-1 borte mot Bjørn og har avdelingsseieren i klasse J16 7'ar avdeling
1 langt ned i lomma. Årdalstangen kan i teorien ende opp med like
mange poeng som Høyang, men med 64 plussmål mindre enn Høyang
skal det meir enn eitt under til for at Høyang ikkje skal vinne
avdelinga.
Bjørn - Høyang 1-7
Mål Høyang: Bodil Taule Rørvik (3), Andrea Huseklepp (2), Bettina Varden og Kaja Ullebø
Høyang:
Madeleine G Rørvik
Embla Stedje
Linn Therese Urnes
Lise Marie Dønnem
Bodil Taule Rørvik
Andrea Huseklepp
Bettina Varden
Kaja Ullebø
Tabell J16 7'ar avdeling 1
Høyang 11 9 0 2 91-15 27
Årdalstangen 10 7 0 3 43-31 21
Sogndal 11 7 0 4 40-41 21
Bjørn 11 4 0 7 43-44 12
Syril 11 0 0 11 22-108 0
|
Foto: Marianne Taule
|
|
25.09 Sogndal 3 på
full fart mot 4. divisjon
|
|
Sogndal vann i
ettermiddag heile 9-2 borte mot Gaular på Sande Stadion. Sogndal
3 toppar etter dagens seier 5. divisjon avdeling 1 poenget føre
Bjørn.
Bjørn avsluttar sesongen med heimekamp mot Anga, medan Sogndal 2
har igjen både heimekamp mot Jølster 2 og bortekamp mot Årdal
2.
5. divisjon avdeling 1
Gaular - Sogndal 3 2-9
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 16 15 0 1 81-19 45
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 17 3 1 13 32-65 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
|
|
25.09 Sogndal 2
kretsmester i 4. divisjon
|
Sebastian Kaldestad med pokalen for KM-tittelen i 4.
divisjon.
Foto: Hans Petter Gilleshammer
|
Før gårsdagens kamp
mellom Sogndal 2 og Fjøra på Fosshaugane Campus fekk Sogndal 2
pokalen som det synlige beviset på at laget er blitt kretsmester
i 4. divisjon 2012.
Sogndal 2 har vore det klart beste laget i 4. divisjon, og i
gårsdagens kamp mot Fjøra, som er nummer to på tabellen, vann
Sogndal 2 heile 8-0.
Det er to serierundar igjen i årets 4. divisjon. Sogndal 2 møter
Jølster borte måndag 1. oktober, medan dei avsluttar heime mot
Veitastrond fredag 5. oktober.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
|
|
25.09 Status G14 1. divisjon haust
|
Isak Hopland og Stryn vann måndag ettermiddag 3-2
heime mot Førde.
Bildet er frå heimekampen mot Eid måndag 17. september.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kampane i den 6.
serierunden i G14 1. divisjon haust blei spelt søndag 23. og
måndag 24. september. Sogndal vann 11-0 heime mot Skavøypoll,
Eid vann 4-1 borte mot Florø og Stryn vann noko overraskande 3-2
heime mot Førde.
Med fire serierundar igjen er det Sogndal som toppar
tabellen.
Resultat 6. serierunde:
Florø 1 - Eid 1 1-4 (0-2)
0-1 Kristian Lefdal (19. min)
0-2 Kristian Lefdal (34. min)
1-2 Sander Gjertsen (40. min)
1-3 Johan Skorge (58. min)
1-4 Kristian Lefdal (68. min)
Sogndal 1 - Skavøypoll 11-0
Stryn 1 - Førde 1 3-2
Tabell G14 1. divisjon haust:
Sogndal 1 6 4 1 1 29-6 13
Førde 1 6 4 0 2 22-10 12
Eid 1 6 4 0 2 21-12 12
Florø 1 6 3 1 2 19-10 10
Stryn 1 6 1 0 5 5-25 3
Skavøypoll 6 1 0 5 3-36 3
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1 7-0
Skavøypoll - Sogndal 1 1-5
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Stryn 1 - Skavøypoll 0-1
Florø 1 - Førde 1 5-1
Resultat 3. serierunde:
Skavøypoll - Eid 1 0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1 2-0
Florø 1 - Stryn 1 4-0
Resultat 4. serierunde:
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
Sogndal 1 - Stryn 8-1
Skavøypoll - Florø 1 1-7
Resultat 5. serierunde:
Stryn 1 - Eid 1 1-3 (0-1)
Førde 1 - Skavøypoll 7-0
Florø 1 - Sogndal 1 0-0
Kampar 7. serierunde, måndag 1. oktober:
Skavøypoll - Stryn 1
Eid 1 - Sogndal 1
Tysdag 2. oktober: Førde 1 - Florø 1
|
|
25.09 Gaular møter
Sogndal 3 på Sande Stadion
|
Vegard Dyrstad i kamp for Dale borte mot Sandane 15.
august 2008.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Gaular møter i
ettermiddag Sogndal 3 på Sande Stadion.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Gaular - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
|
|
24.09 Resultat kampar i dag,
måndag 24. september
|
|
Her er oversikten overresultata
frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Førde 2 - Veitastrond 6-1 (2-1)
Sogndal 2 - Fjøra 8-0 (3-0)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 20 18 2 0 113-14 56
Fjøra 20 13 3 4 61-27 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 20 8 1 11 43-46 25
Veitastrond 20 6 2 12 45-69 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
5. divisjon avdeling 1
Syril - Dale/Hyllestad 2 9-0
Mål Syril: Jan Tore Slinde (3), Steinar Henjum (3), Sondre Søderholm
(2) og Cato Aalen.
Kaupanger 2 - Årdal 2 1-0
Bjørn - Anga 3-0 (Anga kunne ikkje stille lag)
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 17 14 2 1 70-20 44
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 17 10 1 6 70-42 31
Anga 17 8 0 9 52-50 24
Dale /Hyllestad 2 17 7 1 9 41-53 22
Kaupanger 2 17 5 2 10 29-47 17
Årdal 2 16 5 0 11 41-62 15
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Stryn 2 2-3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 17 8 0 9 43-32 24
Hornindal 17 4 6 7 37-34 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
|
|
24.09 Høyang i
føringa i J16 7'ar avdeling1
|
Høyang sitt jentelag. Foto: Marianne Taule
|
Jentelaget til Høyang
vann sist veke 8-2 heime mot Sogndal i klasse J16 7'ar avdeling 1.
Høyang fekk dermed revansje for 2-1 tapet borte mot Sogndal
tidligare i sesongen.
Høyang leiar dermed klasse J16 7'ar avdeling 1 og vil med poeng i
heimekampen mot Årdalstangen vere sikra seieren i denne
avdelinga. Vinnaren av denne avdelinga vil spele KM-finale mot den
andre avdelingsvinnaren. I J16 7'ar avdeling 2 har
Askvoll/Holmedal vunne alle kampane til og er heilt
suverene.
Høyang - Sogndal 8-2 (3-1)
Mål Høyang: Målskårer; Andrea Huseklepp (3) Andrine Haukøy
(2), Bettina Varden, Bodil Taule Rørvik og Susanne Vadheim
Høyang:
Lise Marie Dønnem
Kaja Ullebø
Embla Stedje
Andrea Huseklepp
Andrine Haukøy
Bettina Varden
Bodil Taule Rørvik
Susanne Vadheim
Tabell J16 7'ar avdeling 1
Høyang 10 8 0 2 84 - 14 24
Årdalstangen 10 7 0 3 43 - 31 21
Sogndal 11 7 0 4 40 - 41 21
Bjørn 10 4 0 6 42 - 37 12
Syril 11 0 0 11 22 - 108 0
|
|
24.09 Trygve Leite blei
Årets Råtass 2012
|
Trygve Leite fekk rødt kort i heimekampen mot
Skavøypoll 2 14. august.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Trygve Leite blei Årets
Råtass på Haugen sitt A-lag i 2012. Haugen sin kaptein fekk
rødt kort i heimekampen mot Skavøypoll 2, og det holdt til å
stikke av med denne prisen.
Rolf Hagen fekk tre gule kort og toppar statistikken over dei med
flest gule kort.
1 rødt kort:
Trygve Leite
3 gule kort:
Rolf Hagen
2 gule kort:
Jo Inge Skålbones
Anders Midthjell
1 gult kort:
Stian Bjørlo
Heshmat
Kay Rune Solheim
Daniel Lotsberg
Lasse Ødegård
|
|
24.09 Daniel Lotsberg
og Trygve Leite toppscorarar 2012
|
Daniel Lotsberg scora med ansiktet i kampen mot Hyen
11. september.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Daniel Lotsberg og Trygve
Leite blei toppscorarar for Haugen denne sesongen. Begge enda til
slutt opp med 7 mål i årets sesong.
Haugen scora totalt 31 mål i løpet av dei 12 kampane.
Måljegeren 2012:
Daniel Lotsberg 7 mål (5 kampar)
Trygve Leite 7 mål (11 kampar)
Rolf Hagen 4 mål (10 kampar)
Toni Lotsberg 3 mål (6 kampar)
Bjørnar Rolland 3 mål (11 kampar)
Anders Midthjell 2 mål (4 kampar)
Kennet Remme 1 mål (6 kampar)
Jarle Åsebø 1 mål (7 kampar)
Øystein Haugland 1 mål (11 kampar)
Kay Rune Solheim 1 mål (12 kampar)
Sjølvmål 1 mål
|
|
24.09 Kampar i dag,
måndag 24. september
|
Hornindal møter i ettermiddag Stryn 2 på
kunstgrasbana i Hornindal.
Hornindal sto med sokkane i handa i kampen mot Eikefjord 22. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Veitastrond
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Fjøra
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Anga
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Årdal 2
Kl. 19.00 Syril - Dale/Hyllestad 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
|
|
23.09 Stadlandet vann
botnkampen heime mot Flatraket
|
Stadlandet vann i ettermiddag 3-2 heime mot
Flatraket.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stadlandet vann i
ettermiddag 3-2 heime mot Flatraket i den særs viktige kampen i
nedrykksstriden i 5. divisjon avdeling 2. Stadlandet gjekk
dermed forbi både Flatraket og Eid 2 på tabellen, og vil med
seier borte mot Bremanger i neste kamp sikre plassen i 5. divisjon
også neste sesong.
Det var stor spenning føre dagens kamp mellom Stadlandet og
Flatraket på Stadlandet Stadion. Dei frammøtte fekk sjå ein
jamn 1. omgang, men til tross for fleire gode sjansar til begge
laga blei det ikkje scoringar før pause.
I starten av 2. omgang var Flatraket det førande laget, og
Stadlandet var heldige at bortelaget ikkje tok leiinga i kampen.
Den fyrste store sjansen hadde Håvard Nyheim sju minutt etter
kvilen. Eit frispark frå Johannes Solheim spratt gjennom til
Nyheim, som med høgreforten sette ballen forbi keeper og i
stolpen. Knappe kvarteret ut i 2. omgang var det Jørgen Sundal
sin tur til å fortvile etter å ha misbrukt ein kjempesjanse.
Sundal fekk ballen heilt umarkert inne i feltet, og frå fire
meters holde sette han ballen over Stadlandet sitt mål.
25 minutt ut omgangen tok Stadlandet leiinga 1-0 på ein corner
frå Andreas Losnegard. Ballen blei stussa bakover og ein uheldig
Martin Nygård sette ballen i eige mål. Fire minutt etter auka
Kim Ole Rønning Stadlandet si leiing til 2-0. Rønning sto på
rett plass etter ein corner frå Asbjørn Losnegard, og frå
hjørnet av 5-meteren overlista han Flatraket sin keeper Andreas
Kvernevik.
Minuttet etter burde innbyttar Torgeir Fure redusert til 2-1. Fure
vende vekk ein forsvarar inne i feltet, men avslutninga åleine
mot keeper frå fem meter blei glimrande redda av Odd Helge
Losnegard. Ytterligare minuttet seinare fekk Flatraket endelig hol
på byllen. Martin Nygård kom rundt på høgrekanten, og frå
skrått hold sette han ballen lavt i lengste hjørnet.
10 minutt før slutt blei Flatraket redusert til 10 mann då Asle
Eldevik fekk direkte rødt kort av dommar Ståle Sandal. Eit langt
utspel frå Odd Helge Losnegard hadde retning Kim Ole Rønning som
viss han hadde fått ballen ville vore åleine mot Flatraket sin
keeper. I sitt forsøk på å stoppe ballen var Eldevik bort i
ballen med handa, og når dommar Ståle Sandal dømde hands i
denne situasjonen hadde han ikkje noko anna val enn å vise ut
Flatraket sin kaptein.
Men sjølv om bortelaget var ein mann mindre gav dei seg ikkje og
fire minutt før full tid utlikna Håvard Nyheim til 2-2 på eit
innøvd frispark. I staden for å skyte direkte på frisparket
frå 20 meter trilla Martin Nygård ballen til Stephan Lexau
på høgrekanten. Lexau la perfekt inn til Håvard Nyheim som frå
kort hold sette ballen i mål. Stadlandet gjekk rett i angrep
etter utlikninga og fekk frispark frå omlag 25 meter. Andreas
Losnegard tok frisparket hurtig og ballen gjekk via tverrliggaren
og i mål. Flatraket mente frisparket blei tatt for tidlig, men
dommar Ståle Sandal var ikkje enig og vinnarmålet blei ståande.
Fleire scoringar blei det ikkje og Stadlandet kunne juble for tre
viktige poeng i nedrykksstriden.
I den siste seriekampen spelar Stadlandet borte mot Bremanger,
medan Flatraket tek i mot Tornado Måløy 2 på Naustteigen
Stadion.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Stadlandet - Flatraket 3-2 (0-0)
1-0 Sjølvmål, Martin Nygård (70. min)
2-0 Kim Ole Rønning (74. min)
2-1 Martin Nygård (76. min)
2-2 Håvard Nyheim (86. min)
3-2 Andreas Losnegard (87. min)
Rødt kort: Asle Eldevik, Flatraket
Gult kort: Asbjørn Losnesgard og Eivind Holmboe, Stadlandet.
Martin Nygård, Espen Kvernevik og Ole Sunde, Flatraket.
Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda
Stadlandet:
Odd Helge Losnegard
Hans Ole Drage
Øyvind Bakkebø
Sigve Røkås
Kristoffer Honningsvåg
William Dalsbø
Eivind Holmboe
Andreas Losnegard
Kristoffer Vårdal
Asbjørn Losnegard
Kim Ole Rønning
Innbyttarar:
Petter Leikanger
Virasak Hustad
Paul Inge Hoddevik
Flatraket:
Andreas Kvernevik
Espen Kvernevik
Martin Nygård
Werner Kupen
Jørgen Ødegård
Håvard Nyheim
Jørgen Sundal
Johannes Solheim
Asle Eldevik
Ove Borgund
Vegard Kvernevik
Innbyttarar:
Stephan Lexau
Kjell Inge Rundereim
Torgeir Fure
Ole Sunde
|
|
23.09 Resultat kampar i dag,
søndag 23. september
|
Sogndal vann 1-0 i dagens heimekamp mot
Tromsø.
Bildet er frå heimekampen mot Start 22. august 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Tromsø 1-0 (1-0)
1-0 Sjølvmål, Saliou Ciss (18. min)
Tabell Tippeligaen
Molde 23 14 3 6 37-24 45
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Rosenborg 23 11 10 2 40-18 43
Brann 23 11 3 9 47-34 36
Tromsø 22 10 6 6 37-24 36
Viking 23 10 5 8 33-31 35
Haugesund 23 9 7 7 38-28 34
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 23 8 5 10 29-37 29
Lillestrøm 23 6 9 8 34-42 27
Fredrikstad 23 7 3 13 32-43 24
Sogndal 23 5 8 10 22-32 23
Sandnes Ulf 22 5 6 11 28-44 21
Stabæk 23 4 1 18 19-53 13
2. divisjon kvinner avdeling 4
Fana - Kaupanger 1-3
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 20 16 2 2 75-12 50
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 20 9 1 10 53-53 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Øystese - Fyllingsdalen 2 4-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 22 12 4 6 64-40 40
Øystese 22 12 2 8 72-40 38
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
5. divisjon avdeling 1
Jølster 2 - Askvoll/Holmedal 2-12
Mål Askvoll/Holmedal: Joakim Rakneberg (4), Ørjan Haugstad (3), Simen Nilsen
(2), Rudi Aalen, Chris Adrian Steinsvik og Øyvind Undertun.
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 17 10 2 5 63-44 32
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 17 2 1 13 32-107 7
5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Flatraket 3-2 (0-0)
1-0 Sjølvmål, Martin Nygård (70. min)
2-0 Kim Ole Rønning (74. min)
2-1 Martin Nygård (76. min)
2-2 Håvard Nyheim (86. min)
3-2 Andreas Losnegard (87. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Tornado Måløy - Selje 0-5 (0-1)
0-1 Kristoffer Hove
0-2 Silviu Iacob
0-3 Joachim Refvik
0-4 Saron Osmundsvåg
0-5 Alexander Hove
Eid 2 - Bremanger 1-5 (0-1)
0-1 Eirik Rylandsholm
0-2 Ole Langeland
0-3 Vidar Senneset
1-3 Runar Bjørhovde Heggedal
1-4 Ole Langeland
1-5 Marin Klakegg Hauge
Florø 2 - Eikefjord 1-1 (0-0)
0-1
1-1 Einar Andre Alsaker
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 17 16 1 0 73-19 49
Eikefjord 17 12 3 2 67-20 39
Bremanger 17 10 5 2 49-18 35
Selje 17 9 1 7 41-35 28
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 17 5 2 10 46-63 17
Stadlandet 17 3 3 11 30-64 12
Eid 2 17 3 2 12 23-73 11
Flatraket 17 3 1 13 24-75 10
|
|
23.09 Kampar i dag,
søndag 23. september
|
Stadlandet møter i dag Flatraket i botnkamp i 5.
divisjon avdeling 2.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga 7. august 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Tromsø
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 23 13 5 5 49-32 44
Molde 22 14 2 6 37-24 44
Rosenborg 22 11 10 1 39-16 43
Tromsø 21 10 6 5 37-23 36
Viking 23 10 5 8 33-31 35
Brann 22 10 3 9 45-33 33
Haugesund 22 8 7 7 35-26 31
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 23 7 8 8 30-31 29
Odd Grenland 22 8 4 10 29-37 28
Lillestrøm 23 6 9 8 34-42 27
Fredrikstad 22 6 3 13 31-43 21
Sandnes Ulf 21 5 6 10 26-41 21
Sogndal 22 4 8 10 21-32 20
Stabæk 22 4 1 17 19-52 13
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Fana - Kaupanger
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Øystese - Fyllingsdalen 2
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Jølster - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 16 9 2 5 51-42 29
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Tornado Måløy - Selje
Kl. 15.00 Eid 2 - Bremanger
Kl. 15.00 Florø 2 - Eikefjord
Kl. 15.00 Stadlandet - Flatraket
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 16 16 0 0 72-18 48
Eikefjord 16 12 2 2 66-19 38
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 16 5 2 9 46-58 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9
|
|
22.09 Myren sikra
uavgjort seks minutt på overtid
|
Stryn jublar etter at Pål Henning Myren utlikna til
1-1 seks
minutt på overtid i dagens kamp mot Tornado Måløy.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn og Tornado Måløy
spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 på kunstgrasbana i Stryn.
Tornado Måløy tok leiinga i kampen ved Ole Andreas Solheim midt
i 2. omgang, men seks minutt på overtid utlikna Pål Henning
Myren til 1-1.
Den fyrste store sjansen i dagens kamp kom etter seks minutt av 1.
omgang. Karl Erik Aarsheim dribla seg heilt fri inne i Tornado
Måløy sin 5-meter, men uheldigvis for heimelaget gjekk
avslutninga frå Aarsheim utanfor. Stryn var det beste laget i 1.
omgang og etter 26 minutt hadde Stryn sin neste store sjanse i
kampen. Vegard Hopland fekk til ei bra avslutning etter ein corner
frå Karl Erik Aarsheim. Avslutninga gjekk i retning Olle
Kristoffersson som frå 4 meter flikka ballen like over.
Knappe 10 minutt før pause hadde Tornado Måløy sin største
sjanse i 1. omgang. Tornado Måløy vann igjen ballen midt på
Stryn sin banehalvdel, og Gisle Myhre spelte gjennom Ole Andreas
Solheim. Solheim skar inn frå høgre, men avslutninga frå TMFK
sin angripar blei redda av Stryn sin keeper Gunnar Lindal
Sigurdsson.
Etter kvilen tok bortelaget over føringa i kampen og spelte seg
fram til fleire gode sjansar. 10 minutt ut i omgangen fekk Gisle
Myhre bra fart i ei heading etter eit innlegg frå John Martin
Gil. Ballen hadde retning heilt opp i venstre hjørnet, men Stryn
sin keeper Gunnar Lindal Sigurdsson varta opp med ei fantastisk
enhåndsredning.
Halvvegs ut i omgangen tok bortelaget leiinga 1-0 ved Ole Andreas
Solheim. John Martin Gil la ballen knallhardt inn til Solheim som
stupheada ballen i mål frå tre meters hold. Kvarteret før slutt
burde Birger Silden auka TMFK si leiing til 2-0. Silden fekk
ballen frå John Martin Gil, men heading frå god posisjon gjekk
like utanfor.
Like før slutt måtte banas beste spelar Karl Erik Aarsheim
forlate bana med skade. Aarsheim blei takla stygt av John Martin
Gil, og kampens dommar Rolf Kåre Almenning gav Gil direkte rødt
kort. Aarsheim blei liggande igjen med store smerter, og etter
omlag fem minutt blei han hjelpt av bana. I etterkant er det konstatert
at Aarsheim har brote kragebeinet.
Omlag seks minutt på overtid utlikna Stryn til 1-1 ved Pål
Henning Myren. Myren fekk kjempetreff frå omlag 40 meter heilt ut
på høgrekanten. Ballen gjekk over TMFK sin keeper Magnus Magnusson
og duppa ned i lengste hjørnet.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn - Tornado Måløy 1-1 (0-0)
0-1 Ole Andreas Solheim (68. min)
1-1 Pål Henning Myren (90. min+6)
Rødt kort: John Martin Gil, Tornado Måløy
Gult kort: Tobias Evebø, Stryn. Henrik Gjerde, Tore Rylandsholm og Birger
Silden, Tornado Måløy
Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø
Assistentdommarar: Stian Aaland, Haugen og Muhamet Barlla, Eid
Stryn:
Gunnar Lindal Sigurdsson
Pål Henning Myren
Petter Hammer
Vegard Hopland
Stian Sandal
Frode Hool Egge
Tobias Evebø
Erick Vhiestrox (Ibra Jagne 73. min)
Karl Erik Aarsheim (Erling Myklebust 90. min)
Ruben Garlid (Per Ole Tenden 46. min)
Olle Kristoffersson
Tornado Måløy:
Magnus Magnusson
Runar Televik Blaalid
Kennet Honningsvåg (Eirik Kvalheim 83. min)
Jon Haukur Haraldsson
Birger Silden
Gisle Myhre
Tore Rylandsholm
Marius Refvik (Eirik Rutledal 35. min)
John Martin Gil
Henrik Gjerde (Per Jarle Mathisen 75. min)
Ole Andreas Solheim
|
|
22.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 22. september
|
Edgar Flo scora i dag sitt fyrste mål for Eid sidan
2006-sesongen.
Målet kom i heimekampen mot Fjøra på Eid Stadion 11. august
2006.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar - Førde 2-1
Sandviken 2 - Høyang 1-1
Nymark - Klepp 2 1-2
Jølster - Loddefjord 2-4
Bergen Nord Hovding - Hinna 1-3
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 20 15 3 2 50-13 48
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Sandviken 2 20 13 3 4 51-14 42
Nymark 20 10 3 7 40-47 33
Førde 20 8 5 7 33-34 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 20 8 1 11 46-55 25
Jølster 20 6 2 12 30-51 20
Høyang 20 5 4 11 25-47 19
Loddefjord 20 5 2 13 40-58 17
Bergen Nord Hovding 20 5 2 13 24-51 17
Hinna 20 5 2 13 29-61 17
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Tornado Måløy 1-1 (0-0)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sotra - Saga 2-1 (2-1)
Radøy/Manger - Florø 0-3 (0-1)
Vik - Voss 3-5 (0-2)
Bergen Nord - Årdal 2-1 (1-1)
Førde - Eid 3-3 (3-1)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 22 17 3 2 90-25 54
Florø 22 14 3 5 55-32 45
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Voss 22 12 1 9 60-49 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 22 11 2 9 52-42 35
Vik 22 11 2 9 71-65 35
Sotra 22 11 2 9 51-50 35
Stryn 22 8 4 10 41-47 28
Tornado Måløy 22 8 2 12 32-54 26
Saga 22 8 0 14 36-58 24
Radøy/Manger 22 6 4 12 39-65 22
Bergen Nord 22 4 2 16 28-75 14
Eid 22 2 5 15 24-73 11
4. divisjon
Høyang - Sandane 1-2 (0-1)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 20 12 6 2 65-39 42
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 20 7 2 11 37-46 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
Resultata frå dagens kampar er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
|
|
22.09 Kampar i dag,
laurdag 22. september
|
Stryn møter i ettermiddag Tornado Måløy på
kunstgrasbana i Stryn.
Bildet er frå kampen Stryn-Tornado Måløy 18. september
2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Haugar - Førde
Kl. 13.00 Bergen Nord Hovding - Hinna
Kl. 13.00 Sandviken 2 - Høyang
Kl. 14.00 Nymark - Klepp 2
Kl. 14.00 Jølster - Loddefjord
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 19 15 2 2 72-11 47
Haugar 19 14 3 2 48-12 45
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 19 10 3 6 39-45 33
Førde 19 8 5 6 32-32 29
Fana 19 9 1 9 52-50 28
Klepp 2 19 7 1 11 44-54 22
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 19 5 3 11 24-46 18
Bergen Nord Hovding 19 5 2 12 23-48 17
Loddefjord 19 4 2 13 36-56 14
Hinna 19 4 2 13 26-60 14
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sotra - Saga
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Florø
Kl. 16.00 Vik - Voss
Kl. 16.00 Bergen Nord - Årdal
Kl. 16.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Førde - Eid
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10
4. divisjon
Kl. 15.00 Høyang - Sandane
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
|
|
21.09 Eid avslutta
sesongen med seier mot Hornindal
|
Eid sitt damelag er kretsmester i 3. divisjon
kvinner.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid sitt damelag vann i
kveld 2-1 borte mot Hornindal på kunstgrasbana i Hornindal.
Hornindal var fullt på høgde med årets kretsmesterar og det
hadde ikkje vore noko å sei på om Hornindal hadde tatt poeng i
denne kampen.
Hornindal starta kampen best og allereie etter 54 sekund låg
ballen i mål bak Eid sin keeper Marita Berget Alsaker. Anja
Tomasgård sette ballen i mål etter eit innlegg frå høgre, men
dommar Rune Haugland annullerte målet for offside. Utover i 1.
omgang tok Eid over føringa i kampen og spelte seg fram til gode
sjansar. Men Hornindal sin keeper Tonje Fannemel storspelte i
dagens kamp og tok det meste som kom.
Fire minutt før pause var Hornindal centimeter frå å ta leiinga
i kampen. Anne Marte Espe spelte fram Anja Tomasgård, men
uheldigvis for heimelaget gjekk avslutninga frå Tomasgård i
tverrliggaren og ned på streken.
To minutt på overtid i 1. omgang tok Eid leiinga 1-0 ved Camilla
Ervik. Marte Hjelle spelte fram Julia Navelsaker Røed på
høgrekanten. Navelsaker Røed la ballen inn til Ervik som
frå 11 meter sette ballen heilt opp i venstre hjørnet.
Drøye kvarteret ut i 2. omgang auka bortelaget leiinga til 2-0.
Veronika Stokke drog til frå omlag 22 meter, og ballen gjekk i
mål til høgre for Hornindal sin keeper Tonje Fannemel.
Men til tross for 0-2 gav heimelaget ikkje opp, og resten av
omgangen var Hornindal det beste laget. Drøye kvarteret før
slutt fekk Hornindal straffespark etter at Anja Tomasgård blei
lagt ned inne i Eid sin 16-meter. Tonje Fannemel som scora frå
midtstreken i bortekampen mot Sogndal sist helg tok
straffesparket. Avslutninga gjekk i venstre hjørnet, men Eid sin
keeper Marita Berget Alsaker var med på notane og fekk slått
ballen til corner. Like etter surra Eid sitt forsvar det til igjen
og Anja Tomasgård kom heilt åleine mot keeper. Tomasgård fekk
avslutta, men ballen trilla like utanfor.
Tre minutt før slutt reduserte Hornindal til 1-2 ved Anja
Tomasgård. Marie Ingeborg Espe la inn til Tomasgård som frå
kort hold trilla ballen i mål. Fleire scoringar blei det ikkje og
Eid kunne juble for sin åttande seier denne sesongen.
Etter kampen fekk Eid pokal frå SFFK som kretsmester i 3.
divisjon kvinner 2012.
Hornindal - Eid 1-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik (45. min+2)
0-2 Veronika Stokke (63. min)
1-2 Anja Bertine Tomasgård (87. min)
Gult kort: Marte Hjelle og Camilla Ervik, Eid
Dommar: Rune Haugland, Haugen
Hornindal:
Tonje Fannemel
Linda Kristin Tomasgård
Maria Drageset
Anna Hofseth
Anne Marte Espe
Marie Ingeborg Espe
Jenny Mari Tomasgard
Helene Otterdal
Helga Skarstein
Anja Bertine Tomasgård
Ivrine Marine Kristensen
Innbyttarar:
Marte Kroken
Nicole Grodås
Eid:
Marita Berget Alsaker
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Julia Navelsaker Røed
Veronika Stokke
Marte Hjelle
Helene Inselseth
Camilla Ervik
Elise Hjelle
Innbyttarar:
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal
Henriette Fonn Naustdal
|
|
21.09 Resultat kampar i dag,
fredag 21. september
|
Oddne Årdal og Jølster vann overraskande 2-1 borte
mot Skavøypoll.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 12. juni 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Hornindal - Eid 1-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik (45. min+2)
0-2 Veronika Stokke (63. min)
1-2 Anja Bertine Tomasgård (87. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Stryn - Sogndal 4-2
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 10 8 1 1 36-18 25
Stryn 10 6 2 2 28-13 20
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 10 2 2 6 23-26 8
Hornindal 10 2 2 6 16-30 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8
4. divisjon
Skavøypoll - Jølster 1-2 (0-0)
1-0 Håvard Hagen (60. min)
1-1 Oddne Årdal (86. min)
1-2 Kristian Helle (89. min)
Kaupanger - Lærdal 6-1
Dale - Balestrand 0-2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 20 10 4 6 44-24 34
Jølster 20 7 6 7 41-35 27
Kaupanger 20 6 6 8 40-46 24
Balestrand 20 7 3 10 38-75 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 20 5 4 11 32-46 19
Lærdal 20 0 3 16 15-108 3
6. divisjon avdeling 3
Hyen - Breimsbygda 2-3
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Breimsbygda 12 4 2 6 27-28 14
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Hyen 12 0 2 10 14-54 2
|
|
21.09 Kampar i dag,
fredag 21. september
|
Skavøypoll møter i dag Jølster på Skavøypoll
Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 2 10. august 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Hornindal - Eid
Kl. 19.00 Stryn - Sogndal
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 9 2 2 5 21-22 8
Hornindal 9 2 2 5 15-28 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8
4. divisjon
Kl. 18.30 Kaupanger - Lærdal
Kl. 19.00 Dale - Balestrand
Kl. 19.00 Skavøypoll - Jølster
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 19 6 3 10 36-75 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Breimsbygda 11 3 2 6 24-26 11
Hyen 11 0 2 9 12-51 2
|
|
20.09 Eid 2 vann 4-1
mot Bremanger
|
Joachim Joensen i duell mot Martin Senneset i dagens
kamp.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid 2 vann i kveld 4-1
heime mot Bremanger i G16 3. divisjon avdeling 3 haust. Dei
frammøtte fekk sjå ein jamn kamp der heimelaget tok over og
avgjorde kampen siste halvdel av 2. omgang.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Bremanger 4-1 (1-1)
1-0 Kristian Årskog (10. min)
1-1 Oliver Igland (40. min)
2-1 Adrian Løvlid (48. min)
3-1 Magnus Leite Gilleshammer (74. min)
4-1 Wael Younis (77. min)
Kort: Ingen
Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid
Eid 2:
Sander Torheim Frislid
Wael Younis
Magnus Leite Gilleshammer
Vegard Lunde
Kim Andre Nygård
Joachim Joensen
Markus Lefdal
Adrian Løvlid
Elias Lund Johansen
Kristian Årskog
Yahya Mohamed
Innbyttarar:
Kristoffer Drage
Stein Inge Torheim
Kristian Lefdal
Bremanger:
Amund Leirgulen
Sindre Kolset
Oliver Igland
Lars Eirik Nyborg
Emil T. Igland
Halvor Nesbakk
Julie Fosse
Inger Nesbakk
Jørgen Nesje
Martin Senneset
Eirik Rylandsholm
Eirik Klevold
Kristoffer Lågeide
Peder Midtbø Liset
Marius Gulliksen
Martine Almenning
|
|
20.09 Kay Rune Solheim
har spelt alle kampane i 2012
|
Kay Rune Solheim i heimekampen mot Hyen 11.
september.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Kay Rune Solheim er
einaste spelaren som har spelt alle kampane for Haugen denne
sesongen. Solheim har dermed spelt 12 kampar, medan Bjørnar Rolland,
Sindre Karadas, Trygve Leite og Øystein Haugland står bokført
med 11 kampar denne sesongen.
Totalt 28 spelarar har spelt ein eller fleire kampar for Haugen
denne sesongen.
12 kampar: Kay Rune Solheim
11 kampar: Bjørnar Rolland, Sindre Karadas, Trygve Leite
og Øystein Haugland
10 kampar: Rolf Hagen
8 kampar: Andreas Sandal og Joakim Hauge
7 kampar: Jarle Åsebø
6 kampar: Jon Simen Myrstad, Kennet Remme, Lasse Ødegård,
Toni Lotsberg og Zulfiqar Ali
5 kampar: Daniel Lotsberg, Heshmat, Håvard Manseth og Stian Bjørlo
4 kampar: Anders Midthjell, Bengt Leite, Olav Monsson og Stian
Aaland
2 kampar: Jo Inge Skålbones og Tore Haraldsen
1 kamp: Birger Midthjell, Bjørn Erik Henden, Kai Arne
Humborstad og
Martin Leite Gilleshammer
|
|
20.09
Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde
|
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Voss på Stryn Stadion 19.
mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Morten Bakken er i føringa i haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 21. serierunde. Bakken leiar konkurransen
føre Rikke Myklebust og Tarjei Bjørkum Vereide.
Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde. Då er det
premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg på
andreplass.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 21. serierunde:
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10
Stilling tabellkonkurransen etter 21. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Lag på rett plass
Plass Navn Feilpoeng Rett plass
1 Morten Bakken 22 6
2 Rikke Myklebust 24 5
2 Tarjei Bjørkum Vereide 24 5
4 Arne Helgheim 24 4
4 Olav Balsnes 24 4
6 Edgar Flo 24 0
7 Preben Strypet 25 4
8 Morten Sanden 26 5
9 Elin Helgheim 26 3
10 Susanne Skogstad 26 2
11 John Rasmus Sæbø 26 0
12 Christoffer Hafsås 28 4
13 Ingmar Sægrov 28 4
14 Kai Arne Otneim 28 3
15 Ove Balsnes 28 3
16 Per Hove 28 3
17 Sondre Solheim Langedal 28 3
18 Knut Atle Krossøy 28 2
19 Ole Tom Myroldhaug 28 2
20 Daniel Lotsberg 28 1
21 Hildre Andrine Eikenæs 28 1
22 Bjørnar Hove 29 2
23 Kanagaratnam Mohanarajah 30 4
24 Magnus Breilid 30 4
25 Vebjørn Furnes 30 4
26 Jarle Christensen 30 2
27 Trond Vegard Ripe 30 2
28 Martine Førde 30 1
29 Ruben Wie 30 1
30 Jan Martin Starheim 31 1
31 Geir Roger Leirvåg 32 4
32 Idar Arne Kristiansen 32 4
33 Knut Olav Halseth 32 4
34 Håvard Mjølkeråen 32 3
35 Kåre Egil Skjerven 32 3
36 Rune Christensen 32 3
37 Tonje Haugen 32 3
38 Erlend Moen Taule 32 2
39 Oddfrid Mjellem 32 2
40 Rene Haugen 32 2
Sjå heile lista etter 21.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
19.09 Full serierunde i
G16 1.
divisjon haust
|
Håvar Mjelleli og Sogndal vann i dag 5-0 heime mot
Tornado Måløy.
Bildet er frå sluttspelet i innandørs KM i Nordfjordhallen
2010.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.
|
Det blei i ettermiddag
spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
Sogndal 1 vann 5-0 heime mot Førde 2, Førde 1 vann 5-0 heime mot
Tornado Måløy 1, og Florø 1 vann 5-2 heime mot Eid 1.
Resultat 6. serierunde
Sogndal 1 - Førde 2 5-0
Førde 1 - Tornado Måløy 1 5-0
Florø 1 - Eid 1 5-2
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 6 5 0 1 33-6 15
Florø 1 6 5 0 1 27-7 15
Førde 1 6 3 2 1 15-9 11
Eid 1 6 2 1 3 18-21 7
Tornado Måløy 1 6 1 0 5 10-33 3
Førde 2 6 0 1 5 2-29 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
Resultat 4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
Resultat 5. serierunde:
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2 6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1 3-1
7. serierunde, onsdag 26. september
Førde 2 - Førde 1
Eid 1 - Sogndal 1
Tornado Måløy 1- Florø 1
|
|
19.09 Norge klar for
EM-sluttspelet i Sverige 2013
|
Elise Thorsnes gav Norge leiinga 2-0 i dagens kamp
mot Island.
Bildet er frå Toppseriekampen mellom Fortuna og Røa 30. juni 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Norge sitt kvinnelandslag
er klar for EM-sluttspelet i Sverige 2013, etter at laget i dag
vann 2-1 heime mot Island. Maren Mjelde og Elise Thorsnes scora
for heimelaget, medan Margrét Lára Vidarsdóttir sette inn
Island sitt trøstemål.
Tabell EM-kvalifisering gruppe 3:
1 Norge 10 8 0 2 35 - 9 24
2 Island 10 7 1 2 28 - 4 22
3 Belgia 10 6 2 2 18 - 8 20
4 Nord-Irland 10 3 2 5 12 - 15 11
5 Ungarn 10 3 1 6 18 - 22 10
6 Bulgaria 10 0 0 10 1 - 54 0
Norge - Island 2-1 (2-0)
1-0 Maren Mjelde (39. min)
2-0 Elise Thorsnes (42. min)
2-1 Margrét Lára Vidarsdóttir (65. min)
Norge:
Ingrid Hjelmseth
Marita Skammelsrud Lund
Marit Helene Fiane Christensen
Mari Karoline Knudsen
Toril Hetland Akerhaugen
Maren Mjelde
Solveig Gulbrandsen
Isabell Lehn Herlovsen
Ingvild Landvik Isaksen (Hege Hansen 67. min)
Elise Thorsnes (Nora Holstad Berge 77. min)
Guro Knutsen Mienna
Island:
Thora Helgadóttir
Sif Atladóttir
Rakel Hönnudóttir (Dóra María Lárusdóttir 56. min)
Edda Gardarsdóttir (Harpa Thorsteinsdóttir 71. min)
Hallbera Gísladóttir
Hólmfrídur Magnúsdóttir
Sara Björk Gunnarsdóttir
Katrín Jónsdóttir
Margrét Lára Vidarsdóttir
Fandís Fridriksdóttir (Dagný Brynjarsdóttir 84. min)
Katrín Ómarsdóttir
|
|
19.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1212 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
19.09 Full serierunde i
G16 1.
divisjon haust
|
Simen Halvorsen scora fire mål i heimekampen
mot TMFK 1.
Bildet er frå 5. divisjonskampen borte mot Flatraket 10.
august.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det blir i ettermiddag
spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
6. serierunde, onsdag 19. september:
Sogndal 1 - Førde 2
Førde 1 - Tornado Måløy 1
Florø 1 - Eid 1
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 5 4 0 1 28-6 12
Florø 1 5 4 0 1 22-5 12
Førde 1 5 2 2 1 10-9 8
Eid 1 5 2 1 2 16-16 7
Tornado Måløy 1 5 1 0 4 10-28 3
Førde 2 5 0 1 4 2-24 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
Resultat 4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
Resultat 5. serierunde:
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
Tornado Måløy 1 - Førde 2 6-0 (4-0)
Florø 1 - Sogndal 1 3-1
|
|
18.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 18. september
|
Daniel Lotsberg scora to mål i dagens seier borte
mot Breimsbygda.
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 24. august 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Gaular 7-2
Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 16 9 2 5 51-42 29
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 16 3 1 12 30-58 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7
6. divisjon avdeling 1
Hafslo/Bjørn 2 - Vik 2 5-0
Jotun - Balestrand 2 4-2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 12 7 0 5 45-31 21
Hafslo /Bjørn 2 12 6 1 5 29-25 19
Jotun 11 5 2 4 30-28 17
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Vik 2 11 4 1 6 25-41 13
6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Atløy 2-1
Tambarskjelvar - Florø 4 4-2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 10 0 2 67-18 30
Tambarskjelvar 12 9 0 3 55-26 27
Tempo 12 8 1 3 49-21 25
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 12 3 1 8 27-42 10
Florø 4 12 2 1 9 17-62 7
6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Haugen 1-4 (1-3)
0-1 Trygve Leite, straffe (17. min)
1-1 Breimsbygda (25. min)
1-2 Daniel Lotsberg (36. min)
1-3 Bjørnar Rolland (43. min)
1-4 Daniel Lotsberg (73. min)
Sjå
fakta frå denne kampen.
Loen - Sandane 3-2
Mål Loen: Wilhelm Bødal (3)
Hyen - Skavøypoll 2 2-5
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 12 10 2 0 52-14 32
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 12 5 3 4 31-37 18
Skavøypoll 2 12 5 2 5 22-26 17
Sandane 2 12 3 3 6 29-38 12
Breimsbygda 11 3 2 6 24-26 11
Hyen 11 0 2 9 12-51 2
|
|
18.09 Status G14 1. divisjon haust
|
Joachim Joensen scora to mål i Eid sin 3-1 seier
borte mot Stryn.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Det har dei to siste
dagane blitt spelt full serierunde i G14 1. divisjon haust. Førde
vann 7-0 heime mot Skavøypoll, Eid vann 3-1 borte mot Stryn,
medan Florø og Sogndal spelte 0-0 på kunstgraset i Florø.
Resultat 5. serierunde:
Stryn 1 - Eid 1 1-3 (0-1)
0-1 Joachim Joensen (25. min)
1-1 Isak Hopland (47. min)
1-2 Joachim Joensen (49. min)
1-3 Kristian Lefdal (65. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Førde 1 - Skavøypoll 7-0
Florø 1 - Sogndal 1 0-0
Tabell G14 1. divisjon haust:
Førde 1 5 4 0 1 20-7 12
Sogndal 1 5 3 1 1 18-6 10
Florø 1 5 3 1 1 18-6 10
Eid 1 5 3 0 2 17-11 9
Skavøypoll 5 1 0 4 3-25 3
Stryn 1 5 0 0 5 2-23 0
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1 7-0
Skavøypoll - Sogndal 1 1-5
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Stryn 1 - Skavøypoll 0-1
Florø 1 - Førde 1 5-1
Resultat 3. serierunde:
Skavøypoll - Eid 1 0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1 2-0
Florø 1 - Stryn 1 4-0
Resultat 4. serierunde:
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
Sogndal 1 - Stryn 8-1
Skavøypoll - Florø 1 1-7
Kampar 6. serierunde, måndag 24. september:
Florø 1 - Eid 1
Sogndal 1 - Skavøypoll
Stryn 1 - Førde 1
|
|
18.09 Opning av den nye
fleirbrukshallen i Hornindal
|
|
Fredag 14. september blei
Hornindal si nye storstove "Honndalshallen" offisielt
opna. Den nye fleirbrukshallen har kosta totalt 53 millionar
kronar og skal brukast av både skulen, kulturen og
idretten.
Hornindal sine fotballag har nesten vore uten treningsarena på
vinterstid. Med både ny kunstgrasbana og Honndalshallen kjem
dette garantert til å gje fotballen i Hornindal eit løft
framover.
Les meir om
opninga på NRK Sogn og Fjordane sine nettsider.
|
Ordførar i Hornindal Anne Britt Øen Nygård klipper snora.
Stortingsrepresentant for Høgre Bjørn Lødemel er klar
til å spele volleyball i den nye storstova.
|
|
18.09 Video frå
damekampen Sogndal-Hornindal
|
Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
|
Kent Fimreite frå Hallo
Sogn filma 1. omgang av fredagens damekamp mellom Sogndal og
Hornindal.
På Hallo Sogn si nettside kan du sjå filmen frå 1.
omgang.
Sjå
filmen her.
|
Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
|
|
18.09
Minifotballturnering i Nordfjordhallen
|
|
Tornado Måløy FK
inviterar til Minifotballturnering i Nordfjordhallen 20. og 21.
oktober 2012.
Tornado Måløy FK ynskjer å gje spelarar, trenarar og publikum
ei heilt ny og spennande fotballoppleving.
Ein har vore så heldige å få booket fire slike baner som ein
ser på bildet over.
Det er oppblåsbare baner som er bygd på same teknologi som hoppeslott. Banene er 12x15 meter og
veggane er 1,5 meter høge.
Tanken er at kvart lag består av 3 spelarar pluss keeper. Så her
blir det ekstremt mange ballberøringar pr. spelar, og med 1,5 meter høge
veggar blir ballen i spel omtrent heile tida.
Sjå
Tornado Måløy sine nettsider for meir informasjon og
påmelding.
|
|
18.09 Kampar i dag,
tysdag 18. september
|
Haugen avsluttar årets sesong med bortekamp mot
Breimsbygda.
Jarle Åsebø og Haugen fekk så hatten passa i heimekampen 19.
juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular
Kl. 19.00 Årdal 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo/Bjørn 2 - Vik 2
Kl. 18.00 Jotun - Balestrand 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 11 5 1 5 24-25 16
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Jotun 10 4 2 4 26-26 14
Vik 2 10 4 1 5 25-36 13
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Atløy
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Florø 4
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 12 8 1 3 49-21 25
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 11 3 1 7 26-40 10
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Hyen - Skavøypoll 2
Kl. 18.20 Loen - Sandane
Kl. 19.00 Breimsbygda - Haugen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 11 9 2 0 49-12 29
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 11 4 3 4 27-36 15
Skavøypoll 2 11 4 2 5 17-24 14
Sandane 2 11 3 3 5 27-35 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 10 0 2 8 10-46 2
|
|
17.09 Florø 2 vann 4-3
borte mot Stryn 2
|
Florø 2 vann i ettermiddag 4-3 borte mot Stryn 2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Florø 2 vann i
ettermiddag 4-3 borte mot Stryn 2 på kunstgrasbana i Stryn.
Florø 2 som allereie er klar for opprykk til 4. divisjon tok
dermed sin 16. strake seier denne sesongen.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Stryn 2 - Florø 2 3-4 (0-3)
0-1 Tord Hovden (11. min)
0-2 Einar Alsaker (23. min)
0-3 Fredrik Avsnes (41. min)
1-3 Ruben Garlid, straffe (71. min)
2-3 Petter Hammer (80. min)
3-3 Frank Hool (90. min)
3-4 Karl Alsaker (90. min+2)
Gult kort: Erik Sunde, Stryn 2
Dommar: Rune Haugland, Haugen
Stryn 2:
Adrian Grodås
Kenneth Aaland
Erik Sunde
Lars Gjørven
Dan Marius Glosvik
Anurathan Velalakan
Ruben Garlid
Eirik Bøe
Petter Hammer
Preben Hool
Ole Myklebust
Innbyttarar:
Frank Hool
Alexander Eikenes
Florø 2:
Joachim Husevåg
Karl Solheim
Eivind Nybakk
Martin Hollevik
Martin Solheim Olsen
Simen Halvorsen
Ole Sivertsen
Tord Hovden
Einar Alsaker
Walter Høivik Jr.
Fredrik Avsnes
Innbyttar:
Emil Aadland
|
|
17.09 Resultat kampar i dag,
måndag 17. september
|
Marius Salamonsen og Sogndal 2 er klar for 3.
divisjon neste sesong.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 22. august
2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Balestrand - Sogndal 2 0-4
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 19 17 2 0 105-14 53
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 19 6 3 10 36-75 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3
5. divisjon avdeling 1
Anga - Syril 2-6 (1-2)
0-1 Steinar Henjum (21. min)
0-2 Vegar Røysum (31. min)
1-2 Thomas Vie (35. min)
1-3 Sondre Søderholm (51. min)
2-3 Håvard Halbrend (59. min)
2-4 Sondre Søderholm (68. min)
2-5 Marius Aaberge (72. min)
2-6 Sondre Søderholm (78. min)
Dale/Hyllestad 2 - Jølster 2 3-2
Kaupanger 2 - Bjørn 0-0
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 16 13 2 1 67-20 41
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 16 9 1 6 61-42 28
Anga 16 8 0 8 52-47 24
Dale /Hyllestad 2 16 7 1 8 41-44 22
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 16 4 2 10 28-47 14
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 16 2 1 13 30-95 7
5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Florø 2 3-4 (0-3)
0-1 Tord Hovden (11. min)
0-2 Einar Alsaker (23. min)
0-3 Fredrik Avsnes (41. min)
1-3 Ruben Garlid, straffe (71. min)
2-3 Petter Hammer (80. min)
3-3 Frank Hool (90. min)
3-4 Karl Alsaker (90. min+2)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eikefjord - Tornado Måløy 2 8-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 16 16 0 0 72-18 48
Eikefjord 16 12 2 2 66-19 38
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 16 7 0 9 40-30 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 16 5 2 9 46-58 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9
6. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Førde 4 2-4 (0-2)
0-1 Karl Fredriksen (21. min)
0-2 Martin Mortensbakke (41. min)
0-3 Kåre Eikenes (58. min)
0-4 Erik Nyland (61. min)
1-4 Kristian Åsnes (74. min)
2-4 Alexander Øvrebø (86. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 4 12 3 1 7 29-40 13
Førde 3 12 3 2 7 27-62 11
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
|
|
17.09
Miniputt-turnering på Eid Idrettspark
|
|
Eid arrangerte søndag
16. september miniputt-turnering på Eid Idrettspark.
Totalt 56 lag frå klubbane Eid, Heia, Hornindal, Stryn, Loen,
Olden, Veten/Hardbagg og Oppstryn deltok på turneringa.
Sjå bilder
frå Miniputt-turneringa på Eid Idrettspark.
|
|
|
17.09 Kampar i dag,
måndag 17. september
|
Florø 2 spelar i ettermiddag bortekamp mot Stryn 2 i
5. divisjon.
Bildet er frå vinterseriekampen Stryn-Florø 7. desember 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Anga - Syril
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Jølster 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Bjørn
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 15 6 1 8 38-42 19
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 15 4 1 10 28-47 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Florø 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9
6. divisjon avdeling 2
Kl. 17.00 Førde 3 - Førde 4
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 11 3 2 6 25-58 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
|
|
16.09 Eid 2 vann 5-3
borte mot Stadlandet - OPPDATERT
|
Eid 2 jublar etter scoring borte mot Stadlandet på
Stadlandet Stadion.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid 2 vann i kveld 5-3
borte mot Stadlandet på Stadlandet Stadion. Stadlandet var med
på notane før pause, men i 2. omgang var bortelaget klart best.
Stadlandet kan takke keeper Odd Helge Losnegard for at tapet ikkje
blei endå større.
Stadlandet starta kampen best og etter seks minutt tok heimelaget
leiinga 1-0. Arne Refsnes fekk ballen på omlag 20 meter, og med
millimeterpresisjon løfta han ballen lekkert over Eid 2 sin
keeper. Men berre to minutt etter utlikna Eid 2 til 1-1 ved Elias
Lund Johansen. Vebjørn Nord Haugland spelte glimrande gjennom til
Lund Johansen som åleine mot keeper sette ballen sikkert opp i
høgre hjørnet.
Etter halvtimen av 1. omgang burde Eid 2 tatt leiinga i kampen.
Elias Lund Johansen avslutta i stolpen før Anders Karlsen sette
ballen utanfor på ope mål. Like etter var det Stadlandet sin tur
til å vere nær scoring. Eid 2 sin keeper Roy Lasse Torheim gav
retur på ei hard avslutning frå Arne Refsnes. Kim Ole Rønning
dukka opp på returen, men uheldigvis for Stadlandet blei
avslutninga frå Rønning blokkert i siste
liten.
Siste store sjansen i 1. omgang hadde Eid 2 og Anders Karlsen.
Karlsen kom heilt åleine mot keeper Odd Helge Losnegard. Eid 2
sin angripar fekk til ei bra avslutning, men Stadlandet sin
spelande trenar redda glimrande.
Fleire scoringar blei det ikkje før kvilen og laga tok ein pust i
bakken på stillinga 1-1.
Etter ein relativt jamn 1. omgang var Eid 2 det førande laget
etter pause. Laget spelte seg fram til fleire store sjansar i
starten av 2. omgang. Meen takka vere fantastisk keeperspel av Odd
Helge Losnegard scora ikkje Eid 2 før 17 minutt var spelt av 2.
omgang. Vebjørn Nord Haugland slo ein frekk tunnel på Eivind
Holmboe og prikka ballen lavt i lengste hjørnet frå skrått
hold.
Men Stadlandet er kjent som eit lag som ikkje gir opp, og fem
minutt etter utlikna Arne Refsnes til 2-2. Refsnes var på rett
plass inne i feltet etter eit frispark frå Andreas Losnegard.
Frå kort viste han korleis det skal gjerast og overlista Eid 2
sin keeper Roy Lasse Torheim.
Anders Karlsen hadde spolert fleire store sjansar tidligare i
kampen, men knappe 25 minutt ut i 2. omgang fekk han omsider
overlista Stadlandet sin keeper. Eit presist frispark frå Eivind
Skrede enda på hovudet til Karlsen, som frå 10 meters hold heada
ballen heilt opp i høgre hjørnet. På avsparket etter denne
scoringa prøvde Arne Refsnes seg med ein frekkis frå
midtstreken. Avslutninga frå Refsnes hadde god retning, men Roy
Lasse Torheim var med på notane og fekk slått ballen til
corner.
I denne perioden av kampen skjedde det mykje og like etter tok Eid
2 leiinga 4-2. Ein Stadlandetforsvarar blei pressa av Elias Lund
Johansen og var uheldig å sette ballen over eigen keeper og
i eige mål.
10 minutt før slutt auka Elias Lund Johansen Eid 2 si leiing til
5-2. Odd Helge Losnegard redda glimrande ei avslutning frå
Vebjørn Nord Haugland, men på returen dukka Lund Johansen opp og
sklei ballen i mål. Like etter reduserte Stadlandet til 3-5 ved
Kim Ole Rønning. Rønning var påpasselig framme på ein retur
frå Eid 2 sin keeper, og frå kort sette han ballen sikkert i
mål.
Fleire scoringar blei det ikkje i kampen, og med to serierundar
igjen er ingenting avgjort i botnstriden i 5. divisjon avdeling 2.
Stadlandet, Flatraket og Eid 2 er alle i fare for å rykke ned til
6. divisjon.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Stadlandet - Eid 2 3-5 (1-1)
1-0 Arne Refsnes (6. min)
1-1 Elias Lund Johansen (8. min)
1-2 Vebjørn Nord Haugland (62. min)
2-2 Arne Refsnes (67. min)
2-3 Anders Karlsen (69. min)
2-4 Sjølvmål, Sigve Røkås (71. min)
2-5 Elias Lund Johansen (80. min)
3-5 Kim Ole Rønning (82. min)
Gult kort: Andreas Losnegard og Jørgen Honningsvåg, Stadlandet.
Sondre Kullsveen, Eid 2
Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll
Stadlandet:
Odd Helge Losnegard
Kristoffer Vårdal
Sigve Røkås
Marius Kongsvoll
Hans Ole Drage
William Dalsbø
Andreas Losnegard
Jørgen Honningsvåg
Kristoffer Honningsvåg
Kim Ole Rønning
Arne Refsnes
Innbyttarar:
Petter Leikanger
Virasak Hustad
Paul Inge Hoddevik
Håvard Borgund
Eivind Holmboe
Eid 2:
Roy Lasse Torheim
Arnt Hermann Hagen
Ole Andreas Aarvik
Tor Helge Gilleshammer
Eivind Skrede
Sebastian Width
Runar Bjørhovde Heggedal
Sondre Kullsveen
Elias Lund Johansen
Vebjørn Nord Haugland
Anders Karlsen
Innbyttarar:
Adrian Løvlid
Vadim Haugland
Hasim Sinkovic
|
|
16.09 Resultat kampar i dag,
søndag 16. september
|
Erling Myklebust scora mål i Stryn sin bortekamp mot
Fyllingsdalen 2.
Bildet er frå kampen mellom Haugen og Vikande 23. august 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Fredrikstad - Sogndal 2-1 (1-1)
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 22 13 5 4 47-29 44
Molde 22 14 2 6 37-24 44
Rosenborg 22 11 10 1 39-16 43
Brann 22 10 3 9 45-33 33
Tromsø 20 9 6 5 32-22 33
Viking 22 9 5 8 30-29 32
Haugesund 22 8 7 7 35-26 31
Vålerenga 22 9 4 9 32-32 31
Hønefoss 22 7 9 6 24-26 30
Aalesund 22 7 8 7 29-29 29
Odd Grenland 22 8 4 10 29-37 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Fredrikstad 22 6 3 13 31-43 21
Sandnes Ulf 21 5 6 10 26-41 21
Sogndal 22 4 8 10 21-32 20
Stabæk 22 4 1 17 19-52 13
2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Hinna 2-2
Loddefjord - Haugar 0-4
Kaupanger - Nymark 7-0
Førde - Fana 2-6
Klepp 2 - Bergen Nord Hovding 2-2
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 15 2 2 72 - 11 47
Haugar 14 3 2 48 - 12 45
Sandviken 2 13 2 4 50 - 13 41
Nymark 10 3 6 39 - 45 33
Førde 8 5 6 32 - 32 29
Fana 9 1 9 52 - 50 28
Klepp 2 7 1 11 44 - 54 22
Jølster 6 2 11 28 - 47 20
Høyang 5 3 11 24 - 46 18
Bergen Nord Hovding 5 2 12 23 - 48 17
Loddefjord 4 2 13 36 - 56 14
Hinna 4 2 13 26 - 60 14
3. divisjon avdeling 8
Fyllingsdalen - Stryn 3-2 (1-1)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 21 12 4 5 63-36 40
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 21 8 3 10 40-46 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10
4. divisjon
Lærdal - Dale 1-1
Veitastrond - Høyang 4-5
Jølster - Førde 2 1-0
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Jølster 19 6 6 7 39-34 24
Høyang 19 7 2 10 36-44 23
Førde 2 19 7 1 11 37-45 22
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Veitastrond 19 6 2 11 44-63 20
Dale 19 5 4 10 32-44 19
Lærdal 19 0 3 15 14-102 3
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Hornindal 2-2 (1-1)
0-1 Kjetil Svarstad
1-1 Espen Frøyen
2-1 Lars Erik Nyborg
2-2 Halvard Espe
Stadlandet - Eid 2 3-5 (1-1)
1-0 Arne Refsnes (6. min)
1-1 Elias Lund Johansen (8. min)
1-2 Vebjørn Nord Haugland (62. min)
2-2 Arne Refsnes (67. min)
2-3 Anders Karlsen (69. min)
2-4 Sjølvmål, Sigve Røkås (71. min)
2-5 Elias Lund Johansen (80. min)
3-5 Kim Ole Rønning (82. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 16 9 5 2 44-17 32
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 16 4 6 6 35-31 18
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Eid 2 16 3 2 11 22-68 11
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 16 2 3 11 27-62 9
|
|
16.09 Kampar i dag,
søndag 16. september
|
Kaupanger møter i dag Nymark i 2. divisjon kvinner
avdeling 4.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Fredrikstad - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 22 13 5 4 47 - 29 44
Molde 22 14 2 6 37 - 24 44
Rosenborg 21 10 10 1 36 - 16 40
Tromsø 20 9 6 5 32 - 22 33
Brann 21 10 2 9 42 - 30 32
Haugesund 22 8 7 7 35 - 26 31
Vålerenga 21 9 4 8 32 - 29 31
Viking 21 9 4 8 28 - 27 31
Aalesund 22 7 8 7 29 - 29 29
Hønefoss 21 7 8 6 22 - 24 29
Odd Grenland 21 8 4 9 28 - 35 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31 - 36 24
Sogndal 21 4 8 9 20 - 30 20
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23 - 38 20
Fredrikstad 21 5 3 13 29 - 42 18
Stabæk 21 3 1 17 17 - 51 10
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Høyang - Hinna
Kl. 13.00 Loddefjord - Haugar
Kl. 14.00 Kaupanger - Nymark
Kl. 14.00 Førde - Fana
Kl. 14.00 Klepp 2 - Bergen Nord Hovding
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 18 4 1 13 24-58 13
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen - Stryn
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10
4. divisjon
Kl. 14.00 Lærdal - Dale
Kl. 15.00 Veitastrond - Høyang
Kl. 17.30 Jølster - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Hornindal
Kl. 19.00 Stadlandet - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
|
|
15.09 Eid vann 3-2
heime mot Øystese
|
Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid
Idrettspark.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid tok sin andre seier
for sesongen då laget i ettermiddag vann 3-2 heime mot Øystese
på Eid Idrettspark.
Allereie etter tre minutt tok Eid leiinga ved Henrik Salveson.
Torbjørn Aabrekk sette fart frå midtbana og spelte ballen vidare
til Henrik Salveson. Salveson vende opp og frå 16 meter plasserte
han ballen lekkert i lengste hjørnet.
Drøye 10 minutt etter utlikna Øystese til 1-1 ved Eivind Madsen
Skeie. Eid sin keeper Tom Øvind Solheim varta opp med ei god
redning, men dessverre for heimelaget var Madsen Skeie på rett
plass og breisida ballen i mål. Berre tre minutt etter Øystese
si utlikning til 1-1 var heimelaget i føringa igjen. Ove Balsnes
var sist på ein corner frå Øystein Aabrekk, og assistentdommar
Tom Edvinsen var godt plassert og markerte at ballen var
inne.
På slutten av 1. omgang var Øystese det beste laget og det var
fortent då Gediminas Zaborskis utlikna til 2-2 knappe kvarteret
før pause. Etter litt fram og tilbake inn ei Eid sin 5-meter
sette Zaborskis ballen i mål frå kort hold.
Knappe 20 minutt før slutt fastsette Henrik Salveson
sluttresultatet til 3-2. Salveson som var Eid sin beste spelar i
dag blei lagt i bakken like utanfor Øystese sin 16-meter. Dommar
Ronny Stian Hopland var ikkje i tvil og gav Eid frispark. Salveson
lot seg ikkje be to gongar og curla frisparket bort i lengste
hjørnet.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)
Gult kort: Øystein Aabrekk, Eid og Endre Hansen, Øystese
Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll
Assistentdommarar: Toni Lotsberg og Tom Edvinsen, Stryn
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Bjørn Totland ( Edgar Flo 90. min+4)
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust ( Elias Lund Johansen 66. min)
Ruben Kullsveen ( Anders Karlsen 68. min)
Oliver Rotihaug
Henrik Salveson
Øystese:
Svenn Egil Aarekol
Bjørnar Liland Skjelvan (Øyvind Berge 79. min)
Gediminas Zaborskis
Gunnar Loland
Alexander Børve Høvik
Endre Hansen
Eivind Madsen Skeie
Sebastian Skåre Tune
Rune Myklebust
Bjørn Kristian Øye Vines (Kristian Linga 71. min)
Karsten Raunehaug (Heine Dalatun 45. min)
|
|
15.07 Vebjørn Nord
Haugland debuterte i 3. divisjon
|
Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Vebjørn Nord Haugland
debuterte i dag som hovuddommar i 3. divisjon. 16-åringen frå Haugen som no dømmer for Eid
fekk sin debut i kampen mellom Florø og Vik på kunstgrasbana i
Florø.
Nord Haugland gjorde sakene sine meget bra og etter kampen vanka
det berre godord om den unge dommaren sin innsats.
- Begge lag stilte ungt i dagens kamp, også dommeren var det. Han
var etter mi meining ein av dei beste aktørane på bana, seier
Florø sin trenar Terje Rognsø.
Nord Haugland har tatt store steg sidan han starta si
dommarkarriere som 12-åring med lilleguttkampar på Klenkarberget.
Oversikt over vidare steg på dommarkarrieren:
15. august 2009: Assistentdommar 3. divisjon (Florø-Årdal)
18. september 2009: Hovuddommar 3. divisjon damer (Eid-Høyang)
15. mai 2010: Assistentdommar i 2. divisjon (Førde-Åsane)
3. mai 2011: Hovuddommar 6. divisjon (Skavøypoll 2-Haugen)
24. juni 2011: Hovuddommar 5. divisjon (Eikefjord-Hornindal)
25. mai 2012: Hovuddommar 4. divisjon (Sogndal 2-Lærdal)
15. september 2012: Hovuddommar 3. divisjon (Florø-Vik)
|
Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass
på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon
som 14-åring.
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen
mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
16-åringen er denne sesongen hovuddommar i 4.
divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
I tillegg til å vere dommar spelar Vebjørn Nord
Haugland på Eid. På bildet jublar Nord Haugland etter scoring for
Eid 2 borte mot Flatraket 4. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
15.09 Handball på Hallo Sogn
|
|
Hallo Sogn overfører direkte alle kampane til Jotun handball damer i
2. divisjon sesongen 2012/2013.
Fyrste kamp er borte mot Førde søndag 16. september.
Kampen blir spelt i Førdehuset og har avkast kl. 17.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
15.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 15. september
|
Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Øystese på Eid
Idrettspark.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Hinna 3-2 (1-1)
0-1 Hege Aske, straffe (12. min)
1-1 Siren Heggheim Nilsen (19. min)
2-1 Kristina Juklestad (63. min)
2-2 Hanne Kogstad (65. min)
3-2 Katrine Viktoria Hole (71. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 19 6 2 11 28-47 20
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 18 4 1 13 24-58 13
3. divisjon avdeling 8
Eid - Øystese 3-2 (2-2)
1-0 Henrik Salveson (4. min)
1-1 Eivind Madsen Skeie (15. min)
2-1 Ove Balsnes (18. min)
2-2 Gediminas Zaborskis (33. min)
3-2 Henrik Salveson (73. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Florø - Vik 3-1 (2-0)
1-0 Kristoffer Ryland (14. min)
2-0 Kristoffer Ryland (32. min)
2-1 Øystein Myrkaskog (48. min)
3-1 Halvor Solheim Olsen (90. min+3)
Saga - Bergen Nord 3-0 (1-0)
1-0 Kenneth Russenes (35. min)
2-0 Sjølvmål (52. min)
3-0 Ghiorghita Marius Ion (90. min+2)
Årdal - Radøy/Manger 6-0 (3-0)
1-0 Truls Hovland (5. min)
2-0 Truls Hovland (7. min)
3-0 Preben Strypet (37. min)
4-0 Sjølvmål (63. min)
5-0 Preben Strypet, straffe (66. min)
6-0 Jonas Hestetun (80. min)
Voss - Førde 2-2 (1-1)
0-1 Christoffer Hafsås (35. min)
1-1 Stig Arne Brunborg, straffe (38. min)
1-2 Christoffer Hafsås, straffe (60. min)
2-2 Ronny Skjelde (66. min)
Tornado Måløy - Sotra 4-2 (2-2)
1-0 Marius Stavenæs Refvik (3. min)
1-1 Sjølvmål (14. min)
1-2 Kristoffer Snekkevik (22. min)
2-2 Ole Andreas Solheim (32. min)
3-2 Ole Andreas Solheim (70. min)
4-2 Jon Haukur Haraldsson (86. min)
Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 21 17 2 2 87-22 53
Florø 21 13 3 5 52-32 42
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 21 11 2 8 68-39 35
Årdal 21 11 2 8 51-40 35
Vik 21 11 2 8 68-60 35
Voss 21 11 1 9 55-46 34
Sotra 21 10 2 9 49-49 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Tornado Måløy 21 8 1 12 31-53 25
Saga 21 8 0 13 35-56 24
Radøy/Manger 21 6 4 11 39-62 22
Bergen Nord 21 3 2 16 26-74 11
Eid 21 2 4 15 21-70 10
4. divisjon
Sandane - Kaupanger 1-1 (0-1)
0-1 Kennet Dvergedal (12. min)
1-1 Ruben Wie (78. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 19 11 6 2 63-38 39
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Kaupanger 19 5 6 8 34-45 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
|
|
15.09 Kampar i dag,
laurdag 15. september
|
Håkon Skjerven og Vik møter i dag Florø på
bortebane.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Vik på Stryn Stadion 28.
juli.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Jølster - Hinna
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 18 8 1 9 46-48 25
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 18 4 2 12 36-52 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø - Vik
Kl. 15.00 Saga - Bergen Nord
Kl. 16.00 Årdal - Radøy/Manger
Kl. 16.00 Voss - Førde
Kl. 16.00 Eid - Øystese
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Sotra
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 20 10 2 8 47-45 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7
4. divisjon
Kl. 15.00 Sandane - Kaupanger
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
|
|
14.09 Selje vann 5-0
borte mot Flatraket
|
Selje vann i dag 5-0 borte mot Flatraket på
Naustteigen Stadion.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Selje vann i dag 5-0
borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion. Selje var det
klart beste laget i kampen, og Flatraket kan takke sin gode keeper
Andreas Kvernevik for at tapet ikkje blei endå større.
Selje tok leiinga 1-0 allereie etter åtte minutt av 1. omgang.
Silvio Iacob la inn til storscorar Alexander Hove som frå fem
meter breisida ballen sikkert i mål. Like etter hadde Selje
fleire store sjansar til å auke leiinga til 2-0. Etter ein
kanonade mot Flatraket sitt mål enda angrepet med at Alexander
Hove heada like over.
Knappe 20 minutt ut i 1. omgang auka Are Berstad Selje si leiing
til 2-0. Ungguten fekk kjempetreff frå hjørnet av 16-meteren, og
ballen gjekk som ein prosjektil opp i lengste hjørnet.
På slutten av 1. omgang hadde Flatraket sin beste periode i
kampen. Laget spelte seg fram til nokre gode sjansar, men kom
ikkje nærmare scoring enn eit skot i nettveggen og ein corner som
gjekk i tverrliggaren og over.
I 2. omgang var det tydelig forskjell på dei to laga. Selje rulla
i periodar over heimelaget og det var heilt fortent då Silvio
Iacob auka til 3-0 knappe 10 minutt etter kvilen. Joachim Refvik
sitt skot blei meisterlig redda av Andreas Kvernevik, men på
returen dukka Iacob opp og sette ballen sikkert i mål.
Like etter fekk Selje straffespark etter at Joachim Refvik blei
lagt ned av Øystein Kongsvik inne i Flatraket sin 16-meter.
Straffa sette Joachim Refvik i stolpen og rett i ryggen på keeper
Andreas Kvernevik. Ballen trilla ut igjen til Refvik som
frå kort hold sette ballen i ope mål.
Utover i omgangen spelte Selje seg fram til fleire store sjansar,
men takka vere glimrande keeperspel av Andreas Kvernevik blei det
med Are Berstad si scoring fem minutt før slutt. Are Berstad
sprang frå ein Flatraketspelar og åleine mot keeper tuppa han
ballen i lengste hjørnet.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Flatraket - Selje 0-5 (0-2)
0-1 Alexander Hove (8. min)
0-2 Are Berstad (19. min)
0-3 Silvio Iacob (54. min)
0-4 Joachim Refvik (57. min)
0-5 Are Berstad (85. min)
Gult kort: Vegard Elde, Selje
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Flatraket:
Andreas Kvernevik
Espen Kvernevik
Stephan Lexau
Johannes Solheim
Vegard Kvernevik
Roger Nygård
Kjell Inge Rundereim
Øystein Kongsvik
Jørgen Ødegård
Jørgen Sundal
Torgeir Fure
Innbyttarar:
Mads Flataker
Tore Ola Sundal
Selje:
Erling Åbø
Vegard Elde
Martin Hove
Espen Nøstdal
Espen Aahjem
Joachim Refvik
Martin Grøttå
Are Berstad
Magnus Rye
Alexander Hove
Silvio Iacob
Innbyttarar:
Joakim Lunde Træet
Jonas Beitveit
Andreas Teigen
Johannes Osmundsvåg
|
|
14.09 Resultat kampar i dag,
fredag 14. september
|
Tonje Fannemel scora i dag på frispark frå midtbana
mot Sogndal.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 26. april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Hornindal 3-2 (1-1)
Breimsbygda/Sandane - Florø 7-0
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 10 5 1 4 21-22 16
Sogndal 9 2 2 5 21-22 8
Hornindal 9 2 2 5 15-28 8
Florø 10 2 2 6 17-32 8
4. divisjon
Fjøra - Skavøypoll 3-0
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 19 13 3 3 61-19 42
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 19 10 4 5 43-22 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2 1-3
UTSETT Askvoll/Holmedal - Gaular
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 15 6 1 8 38-42 19
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 15 4 1 10 28-47 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7
5. divisjon avdeling 2
Flatraket - Selje 0-5 (0-2)
0-1 Alexander Hove (8. min)
0-2 Are Berstad (19. min)
0-3 Silvio Iacob (54. min)
0-4 Joachim Refvik (57. min)
0-5 Are Berstad (85. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 16 8 1 7 36-35 25
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 16 3 1 12 22-72 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Førde 3 13-0
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 11 10 0 1 65-14 30
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 11 3 2 6 25-58 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
|
|
14.09 Kampar i dag,
fredag 14. september
|
Flatraket møter i dag Selje på Naustteigen
Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Selje og Flatraket på Selje Stadion 8.
juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Hornindal
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Florø
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Florø 9 2 2 5 17-25 8
Hornindal 8 2 2 4 13-25 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
4. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 18 12 3 3 58-19 39
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 18 10 4 4 43-19 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 15 13 1 1 67-20 40
Askvoll og Holmedal 15 8 2 5 44-40 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 14 5 1 8 35-41 16
Årdal 2 15 5 0 10 41-61 15
Kaupanger 2 14 4 1 9 27-44 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Flatraket - Selje
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 0 1 52-14 27
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 10 3 2 5 25-45 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
|
|
13.09 Haugen trenar på
Eid Idrettspark fredag kl. 19.00
|
Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4.
september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sitt A-lag trenar
fredag 14. september på Eid Idrettspark klokka 19.00.
Haugen avsluttar sesongen med bortekamp mot Breimsbygda tysdag 18.
september.
|
|
13.09 Eid 2 vann 5-1
heime mot Tornado Måløy 2
|
Magnus Leite Gilleshammer i dagens kamp mot Tornado
Måløy 2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid 2 vann i ettermiddag
5-1 heime mot Tornado Måløy i G16 3. divisjon avdeling 3
haust. Bortelaget var lenge med på notane, men utover i 2.
omgang var Eid 2 det beste laget.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Tornado Måløy 2 5-1 (1-0)
1-0 Magnus Leite Gilleshammer (28. min)
1-1 Torstein Volle (46. min)
2-1 Arthur Sundal (52. min)
3-1 Eivind Skrede (60. min)
4-1 Håvard Holmøyvik (62. min)
5-1 Kenneth Myklebust (64. min)
Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid
Gult kort: Magnus Leite Gilleshammer
Eid 2:
Sander Torheim Frislid
Kristoffer Drage
Kenneth Myklebust
Vegard Lunde
Kim Andre Nygård
Eivind Skrede
Håvard Holmøyvik
Kristian Årskog
Yahya Mohamed
Magnus Leite Gilleshammer
Wael Younis
Innbyttarar:
Preben Hjelmeland Løvlid
Arthur Sundal
Jonas Heggen
Tornado Måløy 2:
Ohm Husevåg
Espen Nyborg
Erik Egeberg
Mathias Refvik
Daniel Kvalheim
Odd Erik Aare
Gard Gravdal
Fridjon Mortensen
Saron Bugjerde
Marius Husevåg
Magnus Runderheim
Vetle O. Midtgård
Tord Stokseth
Torstein Volle
|
|
12.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1206 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
12.09 Resultat dagens
kampar G16 1.
divisjon haust
|
Chris Andre Nore scora fem mål i dagens kamp mot
Førde 2.
Bildet er frå kvalifiseringa til innandørs-KM i Nordfjordhallen
2010.
Sjå bilder
og resultat frå kvalifiseringa laurdag 6. februar 2010.
Sjå bilder
og resultat frå kvalifiseringa søndag 7. februar 2010.
|
Det blei i dag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
Resultat 5. serierunde:
Førde 1 - Eid 1 2-2 (0-1)
0-1 Stein Inge Torheim (6. min)
1-1 Vegard S. Eikeland (44. min)
2-1 Erlend Moen Taule (60. min)
2-2 Elias Lund Johansen (80. min)
Tornado Måløy 1 - Førde 2 6-0 (4-0)
1-0 Chris Andre Nore
2-0 Chris Andre Nore
3-0 Chris Andre Nore
4-0 Chris Andre Nore
5-0 Erik Forthun
6-0 Chris Andre Nore
Florø 1 - Sogndal 1 3-1
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 5 4 0 1 28-6 12
Florø 1 5 4 0 1 22-5 12
Førde 1 5 2 2 1 10-9 8
Eid 1 5 2 1 2 16-16 7
Tornado Måløy 1 5 1 0 4 10-28 3
Førde 2 5 0 1 4 2-24 1
6. serierunde, onsdag 19. september:
Sogndal 1 - Førde 2
Førde 1 - Tornado Måløy 1
Florø 1 - Eid 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
Resultat 4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
|
|
11.09 Haugen vann 6-2
heime mot Hyen
|
Anders Midthjell i dagens kamp mot Hyen på Eid
Idrettspark.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Haugen vann i ettermiddag
6-2 heime mot Hyen på Eid Idrettsplass. Haugen klatra med dagens
seier opp på tredjeplass på tabellen, og vil med seier i den
siste kampen borte mot Breimsbygda sikre denne plasseringa. Kennet
Remme, Daniel Lotsberg, Trygve Leite, Anders Midthjell, Kay Rune
Solheim og Rolf Hagen scora for heimelaget, medan Torleiv Straume
Jr. og Jakob Andre Rønnekleiv sette inn Hyen sine mål. Stillinga
til pause var 2-1.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Haugen - Hyen 6-2 (2-1)
1-0 Kennet Remme (15. min)
1-1 Torleiv Straume Jr. (23. min)
2-1 Daniel Lotsberg (25. min)
3-1 Trygve Leite (53. min)
4-1 Anders Midthjell (67. min)
4-2 Jakob Andre Rønnekleiv (80. min)
5-2 Kay Rune Solheim (82. min)
6-2 Rolf Hagen (89. min)
Kort: Ingen
Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid
Haugen:
Sindre Karadas
Jon Simen Myrstad
Øystein Haugland
Bjørnar Rolland
Olav Monsson
Kennet Remme
Anders Midthjell
Kay Rune Solheim
Trygve Leite
Daniel Lotsberg
Rolf Hagen
Innbyttarar:
Jarle Åsebø
Andreas Sandal
Zulfiqar Ali
Hyen:
Nils A. Storsletten
Øyvind Larsen
Geir Hjelle
Ola Henning Ommedal
Ola Andreas Ommedal
Jakob Andre Rønnekleiv
Anders Ommedal
Anton Höhn
Torleiv Straume Jr.
Ole Jakob Mjellem
Hans Holme
Åsmund Ommedal
|
|
11.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 11. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Treningskamp, Fosshaugane Campus
Sogndal - Florø 8-0 (4-0)
6. divisjon avdeling 1
Vik 2 - Jotun 2-2
Syril 2 - Hafslo/Bjørn 2 4-1
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 11 5 1 5 24-25 16
Syril 2 12 5 0 7 39-45 15
Jotun 10 4 2 4 26-26 14
Vik 2 10 4 1 5 25-36 13
6. divisjon avdeling 2
Atløy - Førde 3 3-2
Florø 3 - Tempo 4-2
Førde 4 Tambarskjelvar 1-4
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 10 9 0 1 52-14 27
Tempo 11 8 0 3 47-19 24
Tambarskjelvar 11 8 0 3 51-24 24
Førde 3 10 3 2 5 25-45 11
Førde 4 11 3 1 7 25-38 10
Atløy 10 3 0 7 24-38 9
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hyen 6-2 (2-1)
1-0 Kennet Remme (15. min)
1-1 Hyen (23. min)
2-1 Daniel Lotsberg (25. min)
3-1 Trygve Leite (53. min)
4-1 Anders Midthjell (67. min)
4-2 Hyen (80. min)
5-2 Kay Rune Solheim (82. min)
6-2 Rolf Hagen (89. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sandane 2 - Oppstryn 1-6
Skavøypoll 2 - Loen 2-4
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 11 9 2 0 49-12 29
Oppstryn 12 7 2 3 49-27 23
Haugen 11 4 3 4 27-36 15
Skavøypoll 2 11 4 2 5 17-24 14
Sandane 2 11 3 3 5 27-35 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 10 0 2 8 10-46 2
|
|
11.09 Kampar i dag,
tysdag 11. september
|
Rolf Hagen scora eitt av Haugen sine mål i heimekampen mot
Oppstryn.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik 2 - Jotun
Kl. 20.00 Syril 2 - Hafslo/Bjørn 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Jotun 9 4 1 4 24-24 13
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
6. divisjon avdeling 2
Atløy - Førde 3
Florø 3 - Tempo
Førde 4 Tambarskjelvar
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 10 8 0 2 45-15 24
Tambarskjelvar 10 7 0 3 47-23 21
Førde 3 9 3 2 4 23-42 11
Førde 4 10 3 1 6 24-34 10
Atløy 9 2 0 7 21-36 6
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Sandane 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Loen
Kl. 19.05 Haugen - Hyen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 10 8 2 0 45-10 26
Oppstryn 11 6 2 3 43-26 20
Skavøypoll 2 10 4 2 4 15-20 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 10 3 3 4 21-34 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
10.09 Full serierunde i G14 1. divisjon haust
|
Førde vann i ettermiddag 3-2 borte mot Eid på Eid
Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Det har i ettermiddag
blitt spelt full serierunde i G14 1. divisjon haust. Førde vann
3-2 borte mot Eid, Florø vann 7-1 borte Skavøypoll, medan
Sogndal tok over leiinga på tabellen med seier 8-1 heime mot
Stryn.
Resultat 4. serierunde:
Eid 1 - Førde 1 2-3 (1-1)
0-1 Brage Sandvoll (25. min)
1-1 Vebjørn Høynes (33. min)
1-2 Tobias Hoff (36. min)
1-3 Elias Borlaug Eide (59. min)
2-3 Johan Skorge (70. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Sogndal 1 - Stryn 8-1
Skavøypoll - Florø 1 1-7
Tabell G14 1. divisjon haust:
Sogndal 1 4 3 0 1 18-6 9
Florø 1 4 3 0 1 18-6 9
Førde 1 4 3 0 1 13-7 9
Eid 1 4 2 0 2 14-10 6
Skavøypoll 4 1 0 3 3-18 3
Stryn 1 4 0 0 4 1-20 0
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1 7-0
Skavøypoll - Sogndal 1 1-5
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Stryn 1 - Skavøypoll 0-1
Florø 1 - Førde 1 5-1
Resultat 3. serierunde:
Skavøypoll - Eid 1 0-6 (0-3)
Førde 1 - Sogndal 1 2-0
Florø 1 - Stryn 1 4-0
Kampar 5. serierunde, måndag 17. september:
Førde 1 - Skavøypoll
Stryn 1 - Eid 1
Florø 1 - Sogndal 1
|
|
10.09 Resultat kampar i dag,
måndag 10. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Årdal 2 5-0 (2-0)
1-0 Tore Madsen
2-0 Stian Kvalsøren
3-0 Tore Madsen
4-0 Daniel Tverberg
5-0 Tore Madsen
Jølster 2 - Anga 4-2
Mål Anga: Steffen Herstad og Stein Erik Solheim
Syril - Kaupanger 2 4-2 (1-2)
Gaular - Dale/Hyllestad 2 1-2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 14 12 1 1 63-19 37
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Syril 1 15 8 1 6 55-40 25
Anga 15 8 0 7 50-41 24
Dale /Hyllestad 2 14 5 1 8 35-42 16
Årdal 2 15 5 0 10 42-61 15
Kaupanger 2 14 4 1 9 27-44 13
Gaular 15 3 1 11 28-51 10
Jølster 2 15 2 1 12 28-92 7
5. divisjon avdeling 2
Tornado Måløy 2 - Stryn 2 2-1 (0-1)
0-1 Stryn (2. min)
1-1 Jon Haukur Haraldsson (46. min)
2-1 Runar Televik Blaalid (75. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 15 7 0 8 37-26 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 15 5 2 8 45-50 17
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
|
|
10.09 SFFK Gutar vann
6-1 mot Florø
|
SFFK G97/98 før kretskampen mot Nordmøre og
Romsdal 8. januar.
Sjå bilder
og fakta frå kretskampane mot NRFK på Eid 8. januar.
|
SFFK sitt G97 kretslag spelte laurdag treningskamp mot Florø sitt G96 lag.
Kretslaget vann til slutt 6-1 etter ein flott kamp med mykje godt spel og gode prestasjonar.
SFFK sine mål blei scora av Kjetil Moen Eide (2), Chris Adrian Steinsvik (2), Ole Sivertsen og eit sjølvmål.
SFFK sin tropp:
Sivert Larsson, Årdalstangen
Andreas Horvei, Aurland
Sivert Veseth, Florø
Niklas Helgheim, Førde
Endre P. Reinås, Sogndal
Isak Hopland, Stryn
Ole Gunnar Kjødnes, Jotun
Erik Amble Haugen, Stryn
Ole Sivertsen, Florø
Edin Øy, Jotun
Kjetil Moen Eide, Sogndal
Chris Adrian Steinsvik - Askvoll/Holmedal
Simen Lefdal, Eid
Bjørnar Dale, Kaupanger
Vebjørn Høynes, Eid
|
|
10.09 SFFK Jenter tapte
3-1 mot Jølster
|
Kristine Nybø i kamp for Sunnfjord mot Sogn 30.
oktober 2011.
Sjå bilder
og resultat frå 1. runde i Bylagsserien på Kaupanger 2011.
|
SFFK sitt jentelag spelte
sist torsdag kamp mot Jølster sitt småguttelag.
Kampen enda til slutt med tap 3-1 og Kristine Nybø frå
Eikefjorden scora SFFK sitt mål.
Marthe Gjerde Stølen, Lærdal
Ingrid Nornes, Sogndal
Ingri Ness, Sogndal
Andrea Hopen, Sogndal
Rebekka Skaasheim, Balestrand
Bodil Rørvik, Høyang
Martine W. Nesse, Kaupanger
Ida Dalaker, Kaupanger
Jannike O. Andersen, Sogndal
Elsa Nesse, Balestrand
Kristine Hilde, Førde
Synne Sofie Christiansen, Kaupanger
Ida Flo, Stryn
Synnøve Skaasheim, Balestrand
Kristine Nybø, Eikefjord
Oline Lønning, Høyang
|
|
10.09 Kampar i dag,
måndag 10. september
|
Tornado Måløy 2 møter i dag Stryn 2 på
heimebane.
Bildet er frå Tornado Måløy 2 sin bortekamp mot Selje 18.
juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Syril - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Bjørn - Årdal 2
Kl. 19.00 Gaular - Dale/Hyllestad 2
Kl. 19.00 Jølster 2 - Anga
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Tornado Måløy 2 - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
|
|
09.09 Video frå
damekampen Sogndal-Eid
|
Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
|
Kent Fimreite frå Hallo
Sogn filma fredagens damekamp mellom Eid og Sogndal.
På Hallo Sogn si nettside er det lagt ut ein film med scoringar
og høgdepunkt på nesten sju minutt frå kampen.
Sjå
filmen her.
|
Foto: Kent Fimreite, Hallo Sogn
|
|
09.09 Florø 2 sikra
opprykk til 4. divisjon
|
Frå dagens kamp mellom Florø 2 og Bremanger på
kunstgraset i Florø.
Foto: Eikefjord Fotball
|
Florø 2 vann i
ettermiddag 2-1 heime mot Bremanger på kunstgrasbana i Florø.
Ettersom Eikefjord tapte 3-1 borte mot Selje fredag er Florø 2
etter dagens seier klar for opprykk til 4. divisjon.
Les
meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.
Florø 2 - Bremanger 2-1 (0-0)
0-1 Espen Frøyen (70. min)
1-1 Walter Høyvik Jr. (75. min)
2-1 Fredrik Avsnes (82. min)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
|
|
09.09 Retting
tippekonkurransen Stryn-Eid
|
Karl Erik Aarsheim var banas beste spelar i kampen
Stryn-Eid.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kenneth Fosse Elde frå
Bremanger vann Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse 3. divisjonskampen mellom Stryn og Eid.
Kenneth Fosse Elde får tilsendt 5 flax lodd.
NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen frå klokka 21.30.
Totalt 112 personar har sendt inn svar på denne
konkurransen.
1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H
91 personar har tippa H og er med vidare i konkurransen.
2. Antall mål Stryn?
Rett svar: 3
Av dei 91 personane som hadde tippa H hadde heile 31 av dei tippa
at Stryn kom til å score 3 mål i kampen.
3. Antall mål Eid?
Rett svar: 2
Av desse 31 har tre personar tippa at Eid kom til å score 2
mål.
Dei tre personane som er med vidare er:
Runar Hove, Florø
Kenneth Fosse Elde, Bremanger
Gunnar Atle Vereide, Sandane
4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA
To av dei tre som er med vidare i konkurransen har tippa rett
også dette spørsmålet.
Dei to er Kenneth Fosse Elde og Gunnar Atle Vereide.
5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA
Her svarte både Kenneth Fosse Elde og Gunnar Atle Vereide feil.
Begge er dermed vidare i konkurransen.
6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Karl Erik Aarsheim, Stryn
Her tippa Kenneth Fosse Elde at Olle Kristoffersson kom til å
score fyrste målet, medan Gunnar Atle Vereide hadde svart Andre
Strynespelarar.
Begge har feil svar og begge er dermed vidare i
konkurransen.
7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 14. minutt
Kenneth Fosse Elde tippa 17. minutt på dette spørsmålet, medan
Gunnar Atle Vereide tippa 22. minutt.
Kenneth Fosse Elde var berre tre minutt frå rett svar og vinn
dermed konkurransen.
Kenneth Fosse Elde får tilsendt fem flax-lodd i posten.
|
|
09.09 Flatraket vann
3-0 borte mot Eid 2
|
Asle Eldevik i duell med Mats Ole Bakke under dagens
kamp.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Flatraket vann i
ettermiddag 3-0 borte mot Eid 2 på Eid Idrettspark.
Flatraket tok dermed tre særs viktige poeng i kampen om å holde
seg i 5. divisjon.
Flatraket tok leiinga i kampen 1-0 ved Jørgen Ødegård etter 19
minutt. Ei avklaring frå ein Eidaforsvarar enda ute hos Ødegård
som frå langt hold drog til på halvspretten. Ballen gjekk heilt
opp i krysset, utagbart for Eid sin keeper Edgar Flo.
Drøye halvtimen ut i 1. omgang fekk Eid straffe etter at
Sebastian Width blei lagt ned inne i Flatraket sin 16-meter.
Vebjørn Nord Haugland tok straffa, men Flatraket sin keeper var
hurtig nede og redda skotet frå Nord Haugland. Flatraket sette
hurtig i gang og takka vere glimrande dømming av fordel av Ståle
Sandal enda ballen hos Jørgen Ødegård like utanfor Eid sin
16-meter. Ødegård lot seg ikkje be to gongar og for andre gong i
kampen overlista han Eid sin keeper Edgar Flo.
Fleire scoringar blei det ikkje før pause, og laga tok ein pust i
bakken på stillinga 0-2.
Minuttet ut i 2. omgang var Jørgen Ødegård centimeter frå å
score hat-trick. Ødegård fekk kjempetreff frå langt hold, men
skotet gjekk like over Eid sitt mål.
Utover i omgangen blei det i store periodar spel mot eitt mål.
Flatraket hang ikkje med i svingane, og Eid spelte seg fram til
drøssevis med sjansar. Men takka vere godt keeperspel av
Flatraket sin keeper Andreas Kvernevik og dårlige avslutningar av
Eid sine spelarar blei det ikkje scoringar for heimelaget i
dag.
Flatraket var farlige på kontringar og knappe kvarteret før
slutt punkterte Martin Nygård kampen. Nygård kom åleine mot
keeper og sette ballen sikkert i mål frå 8-9 meters
hold.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Flatraket 0-3 (0-2)
0-1 Jørgen Ødegård (19. min)
0-2 Jørgen Ødegård (32. min)
0-3 Martin Nygård (76. min)
Gult kort: Michal Nygård, Espen Kvernevik og Asle Eldevik, Flatraket
Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda
Eid 2:
Edgar Flo
Arnt Hermann Hagen
August Skjerven
Magnus Leite Gilleshammer
Anders Karlsen
Sebastian Width
Vebjørn Nord Haugland
Runar Bjørhovde Heggedal
Jan Albert Solheim
Elias Lund Johansen
Mats Ole Bakke
Innbyttarar:
Vadim Haugland
Hasim Sinkovic
Alex Bashay
Flatraket:
Andreas Kvernevik
Vegard Kvernevik
Michal Nygård
Asle Eldevik
Johannes Solheim
Espen Kvernevik
Martin Nygård
Werner Kupen
Jørgen Ødegård
Håvard Nyheim
Jørgen Sundal
Innbyttarar:
Mads Flataker
Vidar Hagen
Glenn Inge Kvernevik
Torgeir Fure
Tore Ola Sundal
|
|
09.09 Resultat kampar i dag,
søndag 9. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Fana - Haugar 3-4
Bergen Nord Hovding - Kaupanger 0-2 (0-2)
Høyang - Loddefjord 2-0
Nymark - Førde 1-1
Sandviken 2 - Klepp 2 6-1
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 18 14 2 2 65-11 44
Haugar 18 13 3 2 44-12 42
Sandviken 2 19 13 2 4 50-13 41
Nymark 18 10 3 5 39-38 33
Førde 18 8 5 5 30-26 29
Fana 17 7 1 9 42-47 22
Klepp 2 18 7 0 11 42-52 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Høyang 18 5 2 11 22-44 17
Bergen Nord Hovding 18 5 1 12 21-46 16
Loddefjord 17 4 2 11 35-48 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
3. divisjon kvinner
Florø - Hornindal 6-1
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Florø 9 2 2 5 17-25 8
Hornindal 8 2 2 4 13-25 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
3. divisjon avdeling 8
Sotra - Fyllingsdalen 2 2-1
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 20 11 4 5 60-34 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 20 10 2 8 47-45 32
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7
4. divisjon
Sandane - Lærdal 6-1
Førde 2 - Fjøra 2-1
Kaupanger - Veitastrond 6-1
Skavøypoll - Balestrand 8-0
Høyang - Jølster 3-1
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 18 12 3 3 58-19 39
Sandane 18 11 5 2 62-37 38
Skavøypoll 18 10 4 4 43-19 34
Førde 2 18 7 1 10 37-44 22
Jølster 18 5 6 7 38-34 21
Balestrand 18 6 3 9 36-71 21
Høyang 18 6 2 10 31-40 20
Kaupanger 18 5 5 8 33-44 20
Veitastrond 18 6 2 10 40-58 20
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Lærdal 18 0 2 15 13-101 2
5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 - Askvoll/Holmedal 7-2
1-0 Runar Heggestad
2-0 Eirik Kristoffersen
3-0 Marius Hellebust, straffe
4-0 Vegard Dyrstad
5-0 Marius Hellebust, straffe
6-0 Olve Øvstetun
6-1 Askvoll Holmedal
6-2 Askvoll Holmedal
7-2 Andreas Afseth
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 15 14 0 1 72-17 42
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 14 8 2 4 43-36 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Flatraket 0-3 (0-2)
0-1 Jørgen Ødegård (19. min)
0-2 Jørgen Ødegård (32. min)
0-3 Martin Nygård (76. min)
Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.
Florø 2 - Bremanger 2-1 (0-0)
0-1 Espen Frøyen (70. min)
1-1 Walter Høyvik Jr. (75. min)
2-1 Fredrik Avsnes (82. min)
Hornindal - Stadlandet 2-2 (0-1)
0-1 Andreas Losnegard
0-2 Asbjørn Losnegard
1-2 Eivind Grodås
2-2 Sturla Lødøen
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 15 15 0 0 68-15 45
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 15 9 4 2 42-15 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 15 4 5 6 33-29 17
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Flatraket 15 3 1 11 22-67 10
Stadlandet 15 2 3 10 24-57 9
Eid 2 15 2 2 11 17-65 8
|
|
09.09 Eid er
kretsmester i 3. divisjon kvinner
|
Eid sitt damelag jublar etter at KM-tittelen blei sikra med seier
4-2 borte mot Sogndal på Fosshaugane Campus. Foto: Privat
|
Eid sitt damelag er
kretsmester i 3. divisjon kvinner for andre året på rad. Fredag
vann Eid 4-2 borte med Sogndal på Fosshaugane Campus. Med fem
poeng forsprang til Stryn, og med kun ein kamp igjen kunne Eid
juble for ein ny KM-tittel i 3. divisjon kvinner.
Eid avsluttar sesongen med bortekamp mot Hornindal fredag 21.
september.
Sogndal - Eid 2-4 (1-3)
0-1 Camilla Ervik (5. min)
0-2 Marte Hjelle (20. min)
1-2 Sogndal (28. min)
1-3 Helene Inselseth (39. min)
2-3 Sogndal (46. min)
2-4 Cecilie Leivdal (89. min)
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5
Eid sine kampar til no denne sesongen:
27.04. Breimsbygda/Sandane - Eid 2-3 (0-2) Sjå bilder og
fakta
11.05. Eid - Vik 4-2 (3-1) Sjå bilder og
fakta
18.05. Eid - Stryn 3-2 (0-1) Sjå bilder og
fakta
25.05. Florø - Eid 1-3
01.06. Eid - Sogndal 4-3 (2-1) Sjå bilder og
fakta
15.06. Eid - Hornindal 7-2 (3-1) Sjå bilder og
fakta
17.08. Stryn - Eid 4-2 (2-0) Sjå bilder og
fakta
31.08. Eid - Florø 1-1 (1-0) Sjå bilder og
fakta
02.09. Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0) Sjå bilder og
fakta
07.09. Sogndal - Eid 2-4 (1-3)
|
Eid snudde 0-2 til 3-2 heime mot Stryn og vann med det
serien.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid vann heile 7-0 heime mot Breimsbygda/Sandane.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid sitt einaste tap til no i sesongen kom borte
mot Stryn 17. august.
Her scora Ingrid Øvreberg alle fire måla til Stryn.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
09.09 Rette svar
tippekonkurransen Stryn-Eid
|
Karl Erik Aarsheim var banas beste spelar i kampen
Stryn-Eid.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse 3. divisjonskampen mellom Stryn og Eid.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd.
NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen i kveld
kl. 21.30.
1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: H
2. Antall mål Stryn?
Rett svar: 3
3. Antall mål Eid?
Rett svar: 2
4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA
5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA
6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: Karl Erik Aarsheim, Stryn
7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 14. minutt
|
|
09.09 Haugen spelar
heime mot Hyen på Eid Idrettspark
|
Trygve Leite i heimekampen mot Hyen på Eid
Idrettspark 31. mai 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sin siste
heimekamp denne sesongen blir spelt på Eid Idrettspark tysdag 11.
september.
Kampen er mot Hyen og har avspark omlag kl. 19.05. (Like etter
kampen mellom Eid og Sandane i klasse J11)
Haugen avsluttar sesongen med bortekamp mot Breimsbygda tysdag 18.
september.
Med to kampar igjen er Trygve Leite i leiinga både i kåringa
årets toppscorar og årets råtass.
Måljegeren 2012:
Trygve Leite 5
Daniel Lotsberg 4
Toni Lotsberg 3
Rolf Hagen 3
Bjørnar Rolland 2
Jarle Åsebø 1
Øystein Haugland 1
Anders Midthjell 1
Sjølvmål 1
Årets Råtass:
1 rødt: Trygve Leite
3 gule: Rolf Hagen
2 gule: Jo Inge Skålbones og Anders Midthjell
1 gult: Stian Bjørlo, Heshmat Miraqa, Kay Rune Solheim, Daniel Lotsberg og Lasse Ødegård.
|
|
09.09 Kampar i dag,
søndag 9. september
|
Ruben Wie og Sandane møter i dag Lærdal på
heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Veitastrond 25. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Fana - Haugar
Kl. 14.00 Bergen Nord Hovding - Kaupanger
Kl. 14.00 Høyang - Loddefjord
Kl. 15.00 Nymark - Førde
Kl. 15.00 Sandviken 2 - Klepp 2
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 17 12 3 2 40-9 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 17 10 2 5 38-37 32
Førde 17 8 4 5 29-25 28
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Bergen Nord Hovding 17 5 1 11 21-44 16
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Høyang 17 4 2 11 20-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Florø - Hornindal
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Sotra - Fyllingsdalen 2
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7
4. divisjon
Kl. 14.00 Sandane - Lærdal
Kl. 15.00 Førde 2 - Fjøra
Kl. 15.00 Kaupanger - Veitastrond
Kl. 15.00 Skavøypoll - Balestrand
Kl. 16.00 Høyang - Jølster
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Sogndal 3 - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eid 2 - Flatraket
Kl. 15.00 Florø 2 - Bremanger
Kl. 15.00 Hornindal - Stadlandet
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
08.09 Stryn vann 3-2
heime mot Eid
|
Stryn vann i dag 3-2 heime mot Eid på kunstgrasbana på Stryn
Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn vann i ettermiddag
3-2 i lokaloppgjeret heime mot Eid. Stryn tok dermed eit langt
steg mot fornya kontrakt i 3. divisjon, medan Eid må belage seg på spel i 4.
divisjon neste sesong.
Stryn tok leiinga i kampen 1-0 etter knappe kvarteret av 1.
omgang. Asbjørn Kjetil Grinde Håre såg noko ureglementert inne
i feltet på ein corner. Dommaren frå Fjøra peika på
straffemerket og gav ein forfjamsa Ole Andreas Aarvik gult kort.
Straffa sette banas beste spelar Karl Erik Aarsheim sikkert i mål
bak Tom Øyvind Solheim.
Omlag fem minutt etter blei Karl Erik Aarsheim lagt i bakken av
Ove Balsnes inne i Eid sin 16-meter. Stryn ville ha ei ny straffe,
men Grinde Håre var ikkje av same oppfatning.
Like før pause fekk Petter Hammer sitt andre gule kortet i
kampen, og Stryn måtte dermed spele resten av kampen med 10
mann.
Men til tross for at Stryn spelte med ein mann mindre var det
Stryn som scora fyrst i 2. omgang. Eit frispark frå Karl Erik
Aarsheim enda hos Frode Hool Egge som frå kort hold breisida
ballen sikkert i mål. Knappe kvarteret ut i 2. omgang burde Olle
Kristoffersson scora sitt 10. mål for sesongen. Kristoffersson
fekk ballen frå Tobias Evebø, men frå god posisjon trilla Stryn
sin toppscorar ballen like utanfor.
20 minutt ut i 2. omgang fekk Eid indirekte frispark etter eit
tilbakespel til keeper. Henrik Salveson tok frisparket hurtig til
Torbjørn Aabrekk som sette ballen enkelt i mål. Berre to minutt
etter utlikna Eid til 2-2. Torbjørn Aabrekk curla ballen lekkert
forbi ein forsvarar og opp i høgre hjørnet.
No var Eid virkelig i dytten, men minuttet etter miste Eid
fordelen av å spele med ein mann meir. Ole Andreas Aarvik fekk
sitt andre gule kort i kampen, og måtte sjå resten av kampen i
lag med Petter Hammer.
Drøye 10 minutt før slutt fastsette Olle Kristoffersson
sluttresultatet til 3-2. Innbyttar Per Ole Tenden trilla ballen
til Kristoffersson som åleine mot keeper sette inn
vinnarmålet.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn - Eid 3-2 (1-0)
1-0 Karl Erik Aarsheim, straffe (14. min)
2-0 Frode Hool Egge (52. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (65. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (67. min)
3-2 Olle Kristoffersson (77. min)
Rødt kort: Petter Hammer, Stryn og Ole Andreas Aarvik, Eid
Gult kort: Gunnar Lindal Sigurdsson og Olle Kristoffersson, Stryn
Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra
Assistentdommarar: Ragnar Åmot, Jølster og Per Olav Erikstad, Jølster
Stryn:
Gunnar Lindal Sigurdsson
Pål Henning Myren (Rasmus Gausemel 38. min)
Petter Hammer
Vegard Hopland
Marius Østgaard
Frode Hool Egge
Tobias Evebø
Stian Sandal
Erick Vhiestrox (Per Ole Tenden 75. min)
Karl Erik Aarsheim
Olle Kristoffersson
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Oliver Rotihaug 46. min)
Thomas Starheim
Ove Balsnes
Kristian Kongsvoll
Torbjørn Aabrekk
Jan Olav Humborstad
Øystein Aabrekk
Henrik Salveson
Johannes Myklebust (Anders Karlsen 82. min)
|
|
08.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 8. september
|
Vegard Savland scora begge måla til Saga borte mot Tornado Måløy.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 3. september 2011..
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Stryn - Eid 3-2 (1-0)
1-0 Karl Erik Aarsheim, straffe (14. min)
2-0 Frode Hool Egge (52. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (65. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk (67. min)
3-2 Olle Kristoffersson (77. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Øystese - Voss 5-1 (3-0)
1-0 Johnny-Mikael Gallefoss (16. min)
2-0 Eivind Madsen Skeie (28. min)
3-0 Alexander Høvik (36. min)
4-0 Gedinias Zaborski (68. min)
4-1 Hans Dregelid (78. min)
5-1 Cato Guntveit (82. min)
Radøy/Manger - Bergen Nord 1-2 (1-1)
0-1 Alexander Teigland (7. min)
1-1 Raymond Kviste (21. min)
1-2 Jimmy Selvarajah (62. min)
Vik - Årdal 2-1 (0-0)
1-0 Øystein Myrkaskog (60. min)
1-1 Christian Stedje (63. min)
2-1 Joar Tryti (88. min)
Tornado Måløy - Saga 1-2 (1-1)
0-1 Vegard Savland (13. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (45. min)
1-2 Vegard Savland (62. min)
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Øystese 20 11 2 7 66-36 35
Vik 20 11 2 7 67-57 35
Voss 20 11 0 9 53-44 33
Årdal 20 10 2 8 45-40 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 20 8 3 9 38-43 27
Radøy/Manger 20 6 4 10 39-56 22
Tornado Måløy 20 7 1 12 27-51 22
Saga 20 7 0 13 32-56 21
Bergen Nord 20 3 2 15 26-71 11
Eid 20 1 4 15 18-68 7
4. divisjon
Sogndal 2 - Dale 9-0 (5-0)
1-0 Ruben Holsæter (9. min)
2-0 Ørjan Hopen (13. min)
3-0 Anders Hella (19. min)
4-0 Sindre Rydvang (25. min)
5-0 Gustav Valsvik (44. min)
6-0 Jørgen Eide Øy (56. min)
7-0 Anders Hella (67. min)
8-0 Asgrim Farnes (76. min)
9-0 Anders Hella (89. min)
Kampfakta frå dei fire siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 og
kampen i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 18 16 2 0 101-14 50
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 18 5 3 10 31-43 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2
|
|
08.09 Tippekonkurranse
Stryn - Eid
|
Stryn jublar etter at Petter Hammer punkterte kampen 11. juni 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med
dagens 3. divisjonskamp mellom Stryn og Eid.
Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
Stryn kunne juble etter seier i kampen mot Eid 16. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Brødrene Kåre og Ove Balsnes etter kampen på Eid Stadion i
2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
08.09 Kampar i dag,
laurdag 8. september
|
Tornado Måløy møter i dag Saga på Måløy
Stadion.
Bildet er frå cupkampen heime mot Stranda 18. april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Øystese - Voss
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Bergen Nord
Kl. 16.00 Vik - Årdal
Kl. 16.00 Stryn - Eid
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Saga
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7
4. divisjon
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Dale
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 17 15 2 0 92-14 47
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2
|
|
07.09 Selje vann 3-1
heime mot Eikefjord
|
Martin Hove i duell med Tom Rene Ørnehaug i dagens kamp.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Selje vann i ettermiddag
3-1 heime mot Eikefjord på Selje Idrettspark. Magnys Rye, Silvio
Iacob og Martin Grøttå scora for heimelaget, medan Håvard
Mjølkeråen sette inn Eikefjord sitt mål på straffespark.
Stillinga til pause var 1-1.
Magnus Rye gav heimelaget leiinga 1-0 etter 15 minutt av 1.
omgang. Rye fekk kjempetreff frå hjørnet av 16-meteren og ballen
gjekk i mål utagbart for Eikefjord sin keeper Stig Odde Roth.
Like etter utlikna Eikefjord til 1-1 ved spelande trenar Håvard
Mjølkeråen. Ei avslutning frå Mjølkeråen traff ei hand inne i
feltet og kampens dommar Kjell Alme peika på straffemerket.
Straffa sette Mjølkeråen via Selje sin keeper Erling Åbø og
opp i nettaket.
Fem minutt ut i 2. omgang tok Selje på nytt leiinga i kampen.
Silvio Iacob fekk ballen heilt åleine på høgrekanten og åleine
mot keeper sette han ballen hardt nede i nermaste hjørnet.
10 minutt før slutt fastsette Martin Grøttå sluttresultatet til
3-1. Grøttå sprang frå Eikefjord sitt forsvar og sette ballen
hardt ned i lengste hjørnet.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Selje - Eikefjord 3-1 (1-1)
1-0 Magnys Rye (15. min)
1-1 Håvard Mjølkeråen, straffe (19. min)
2-1 Silvio Iacob (50. min)
3-1 Martin Grøttå (80. min)
Kort: Ingen
Dommar: Kjell Alme, Sandane
Assistentdommarar: Stein Otto Førde, Breimsbygda og Muhamet Barlla, Eid
Selje:
Erling Åbø
Espen Aahjem
Martin Hove
Andreas Teigen
Vegard Elde
Joachim Refvik
Joakim Lunde Træet
Are Berstad
Martin Grøttå
Magnus Rye
Sivio Iacob
Innbyttarar:
Alexander Hove
Jonas Beitveit
Johannes Osmundsvåg
Eikefjord:
Stig Odde Roth
Torbjørn Endestad
Andreas Hopen
Erling Austrheim
Sondre Langedal
Joakim Barlund
Øyvind Sørbø
Marius Kjellevold
Marius Hovland
Tom Rene Ørnehaug
Håvard Mjølkeråen
Innbyttarar:
Bjørnar Øren
Andreas Lid
Lars Kittang
Geir Sigurd Vatnamo
|
|
07.09 Resultat kampar i dag,
fredag 7. september
|
Eid er kretsmester i 3. divisjon kvinner etter seier borte mot
Sogndal.
Bildet er tatt etter at Eid sikra KM-tittelen borte mot Florø i
2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Førde - Florø 3-1
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 20 17 1 2 85-20 52
Florø 20 12 3 5 49-31 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7
3. divisjon kvinner
Sogndal - Eid 2-4
Stryn - Breimsbygda/Sandane 2-0
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 9 7 1 1 34-17 22
Stryn 9 5 2 2 24-11 17
Breimsbygda/Sandane 9 4 1 4 14-22 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 8 1 2 5 18-20 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5
5. divisjon avdeling 2
Selje - Eikefjord 3-1 (1-1)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 15 11 2 2 58-18 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 15 7 1 7 31-35 22
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
07.09 Tippekonkurranse
Stryn - Eid
|
Christoffer Hafsås scorar i kampen heime mot Stryn 16. mai
2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med
3. divisjonskampen Stryn-Eid 8. september.
Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
Stryn jublar etter seieren heime mot Eid 28. august 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
07.09 Kampar i dag,
fredag 7. september
|
Eikefjord møter i ettermiddag Selje på Selje
Idrettspark.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 22. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Førde - Florø
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Eid
Kl. 19.00 Stryn - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 8 6 1 1 30-15 19
Stryn 8 4 2 2 22-11 14
Breimsbygda/Sandane 8 4 1 3 14-20 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 7 1 2 4 16-16 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Eikefjord
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
06.09 Tippekonkurranse
Stryn - Eid
|
Stryn jublar etter at Petter Hammer punkterte kampen 11. juni 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med
3. divisjonskampen Stryn-Eid 8. september.
Kampen har avspark på Stryn Stadion kl. 16.00, og siste frist for å sende inn svar er sett til kl. 15.30.
Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax lodd.
Send inn ditt
tips her.
|
Stryn kunne juble etter seier i kampen mot Eid 16. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Brødrene Kåre og Ove Balsnes etter kampen på Eid Stadion i
2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
06.09 Jotun vann 2-0
borte mot Balestrand 2
|
|
Jotun vann i ettermiddag
2-0 borte mot Balestrand 2. Jotun klatra med dagens seier forbi
både Vik 2 og Syril 2 i 6. divisjon avdeling 1.
6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Jotun 0-2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 11 7 0 4 43-27 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Jotun 9 4 1 4 24-24 13
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
|
|
06.09 Topp mot botn i
6. divisjon avdeling 1
|
|
Det blir i dag spelt ein
kamp i 6. divisjon avdeling 1. Med seier i denne kampen vil
Balestrand vinne 6. divisjon avdeling 1.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Jotun
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 10 7 0 3 43-25 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
|
|
05.09 Resultat dagens
kampar G16 1.
divisjon haust
|
Elias Lund Johansen scora eitt mål i dagens
kamp mot Tornado Måløy.
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Veitastrond 19. juni 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det blei i dag spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1 5-1
Eid 1 - Tornado Måløy 1 5-4
Førde 2 - Florø 1 1-5
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 4 4 0 0 27-3 12
Florø 1 4 3 0 1 19-4 9
Førde 1 4 2 1 1 8-7 7
Eid 1 4 2 0 2 14-14 6
Førde 2 4 0 1 3 2-18 1
Tornado Måløy 1 4 0 0 4 4-28 0
5. serierunde, onsdag 12. september:
Tornado Måløy 1 - Førde 2
Førde 1 - Eid 1
Florø 1 - Sogndal 1
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
|
|
05.09 Status G16 1.
divisjon haust
|
Daniel Kvalvågnes og Førde 1 møter Sogndal på
bortebane.
Bildet er frå kampen mellom kretslaget og Team Søre 31. mars.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det blir i ettermiddag
spelt full serierunde i klasse G16 1. divisjon haust.
4. serierunde:
Sogndal 1 - Førde 1
Eid 1 - Tornado Måløy 1
Førde 2 - Florø 1
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 3 3 0 0 22-2 9
Førde 1 3 2 1 0 7-2 7
Florø 1 3 2 0 1 14-3 6
Eid 1 3 1 0 2 9-10 3
Førde 2 3 0 1 2 1-13 1
Tornado Måløy 1 3 0 0 3 0-23 0
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Resultat 3. serierunde:
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1 0-11
Førde 2 - Eid 1 0-6
Florø 1 - Førde 1 1-2
|
|
04.09 Resultat kampar i dag,
tysdag 4. september
|
Haugen sin keeper Sindre Karadas spelte back i dagens
kamp mot Loen.
Bildet er frå heimekampen mot Skavøypoll 9. august 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Dale/Hyllestad 2 - Sogndal 3 2-7
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 14 13 0 1 65-15 39
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 13 4 1 8 33-41 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
6. divisjon avdeling 1
Hafslo/Bjørn 2 - Balestrand 2 5-3
Vik 2 - Syril 2 4-3
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 10 7 0 3 43-25 21
Hafslo /Bjørn 2 10 5 1 4 23-21 16
Syril 2 11 4 0 7 37-44 12
Vik 2 9 4 0 5 23-34 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
6. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Florø 4 2-2
Tambarskjelvar - Atløy 5-2
Tempo - Førde 4 6-1
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 10 8 0 2 45-15 24
Tambarskjelvar 10 7 0 3 47-23 21
Førde 3 9 3 2 4 23-42 11
Førde 4 10 3 1 6 24-34 10
Atløy 9 2 0 7 21-36 6
Florø 4 11 1 1 9 15-61 4
6. divisjon avdeling 3
Loen - Haugen 6-0 (5-0)
1-0 Loen (12. min)
2-0 Loen (14. min)
3-0 Loen (18. min)
4-0 Loen (28. min)
5-0 Loen (35. min)
6-0 Loen (62. min)
Sjå
fakta frå denne kampen.
Oppstryn - Skavøypoll 2 8-0 (4-0)
1-0 Lars Guddal (5. min)
2-0 Idar Nedre-Flo (9. min)
3-0 Lars Guddal (13. min)
4-0 Anders Joar Berge (38. min)
5-0 Anders Joar Berge (50. min)
6-0 Andreas Berge (58. min)
7-0 Vegard Valaker (62. min)
8-0 Lars Guddal (69. min)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 10 8 2 0 45-10 26
Oppstryn 11 6 2 3 43-26 20
Skavøypoll 2 10 4 2 4 15-20 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 10 3 3 4 21-34 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
04.08 Selje Fotball
arrangerte Tine Fotballskule
|
Foto: Selje Fotball
|
Selje Fotball arrangerte
fredag 31. august og laurdag 1. september Tine Fotballskule på
Selje Idrettspark.
Tine Fotballskule blei arrangert på Selje Idrettspark for
åttande året på rad, og omlag 80 spelarar frå Selje kommune
deltok.
I følge Selje sine nettsider gjekk alt som planlagt og fotballskulen vart nok ein gong ein stor suksess.
Det blir meldt om at til og med vêrgudane var på lag med
arrangøren.
|
Foto: Selje Fotball
|
|
04.09 Tett i toppen i G14 1. divisjon haust
|
Anders Nes scora to mål for Eid borte mot
Skavøypoll.
Bildet er frå heimekampen mot Selje 11. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Berre eitt mål skiller
fire lag i det tre serierundar er spelt i G14 1. divisjon haust.
Florø 1, Eid 1, Sogndal 1 og Førde 1 står alle med seks poeng.
Florø 1 toppar tabellen med seks plussmål, medan dei dei tre
andre laga står bokført med fem plussmål.
Resultat 3. serierunde:
Skavøypoll - Eid 1 0-6 (0-3)
0-1 Anders Nes
0-2 Vebjørn Høynes
0-3 Anders Nes
0-4 Kristian Lefdal
0-5 Kristian Lefdal
0-6 Preben Løvlid
Førde 1 - Sogndal 1 2-0
Florø 1 - Stryn 1 4-0
Tabell G14 1. divisjon haust:
Florø 1 3 2 0 1 11-6 6
Eid 1 3 2 0 1 12-7 6
Sogndal 1 3 2 0 1 10-5 6
Førde 1 3 2 0 1 10-5 6
Skavøypoll 3 1 0 2 2-11 3
Stryn 1 3 0 0 3 0 - 12 0
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 4-2 (2-2)
Førde 1 Stryn 1 7-0
Skavøypoll - Sogndal 1 1-5
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Stryn 1 - Skavøypoll 0-1
Florø 1 - Førde 1 5-1
Kampar 4. serierunde, måndag 10. september:
Eid 1 - Førde 1
Sogndal 1 - Stryn
Skavøypoll - Florø 1
Kampar 5. serierunde, måndag 17. september:
Førde 1 - Skavøypoll
Stryn 1 - Eid 1
Florø 1 - Sogndal 1
|
|
04.09 Kampar i dag,
tysdag 4. september
|
Haugen møter i ettermiddag Loen på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Loen 5. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo/Bjørn 2 - Balestrand 2
Kl. 19.00 Vik 2 - Syril 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 9 7 0 2 40-20 21
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 10 4 0 6 34-40 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
Vik 2 8 3 0 5 19-31 9
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 3 - Florø 4
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Atløy
Kl. 19.00 Tempo - Førde 4
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 9 6 0 3 42-21 18
Førde 4 9 3 1 5 23-28 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 10 1 0 9 13-59 3
6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Loen - Haugen
Kl. 18.00 Oppstryn - Skavøypoll 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Skavøypoll 2 9 4 2 3 15-12 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
03.09 Resultat kampar i dag,
måndag 3. september
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Balestrand - Førde 2 1-6 (1-3)
0-1 Kristoffer Angedal (14. min)
0-2 Magnus Bjørvik (19. min)
1-2 James Issa Nundu (28. min)
1-3 Magnus Bjørvik (33. min)
1-4 Magnus Bjørvik (72. min)
1-5 Magnus Bjørvik (76. min)
1-6 Kristoffer Angedal (81. min)
Les meir om denne kampen på Førde
sine nettsider.
Lærdal - Sogndal 2 0-8 (0-4)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 17 15 2 0 92-14 47
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 17 6 3 8 36-63 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Førde 2 17 6 1 10 35-43 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Lærdal 17 0 2 14 12-95 2
5. divisjon avdeling 1
Anga - Gaular 5-2 (3-0)
Mål Anga: Hallvard Øen (2), Lasse Herstad Øvrelid (2) og Thomas
Vie
Bjørn - Syril 8-1 (3-0)
1-0 Daniel Tverberg
2-0 Tore Madsen
3-0 Tore Madsen
4-0 Frode Bergum
5-0 Rune Steig
6-0 Daniel Tverberg
7-0 Daniel Tverberg
7-1 Syril
8-1 Frode Kvalsøren
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 58-19 34
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Anga 14 8 0 6 48-37 24
Syril 1 14 7 1 6 51-38 22
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 14 3 1 10 27-49 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Florø 2 0-3 (0-1)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 14 14 0 0 66-14 42
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 14 2 2 10 22-55 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
03.09
Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde
|
Kim Svarstad ligg som vanlig heilt sist i
tabellkonkurransen.
Bildet er frå kampen mellom Eid 2 og Eikefjord 6. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Olav Balsnes er i føringa i haugenfotball.no sin
tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Balsnes får dermed tilsendt
fire flax-lodd i posten.
Premie blir det også til Kim Svarstad som ligg heilt sist i
konkurransen. Svarstad får for det tilsendt tre flax-lodd.
Neste gong det er premiering er etter 23. serierunde. Då er det
premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg på
andreplass.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 19. serierunde:
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7
Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Lag på rett plass
1 Olav Balsnes 22 5
2 Morten Bakken 24 5
3 Christoffer Hafsås 24 4
4 Hildre Andrine Eikenæs 24 3
5 Preben Strypet 25 4
6 Håvard Mjølkeråen 26 5
7 Arne Helgheim 26 4
8 Harald Hollevik 26 4
9 Per Hove 26 4
10 Jan Martin Starheim 27 2
11 Rikke Myklebust 28 5
12 Kanagaratnam Mohanarajah 28 4
13 Elin Helgheim 28 3
14 Andreas Teigen 30 6
15 Oddfrid Mjellem 30 5
16 Sondre Solheim Langedal 30 5
17 Daniel Lotsberg 30 3
18 Morten Sanden 30 3
19 Tarjei Bjørkum Vereide 30 3
20 Trond Vegard Ripe 30 3
21 Vegard Flatjord 30 3
22 Jarle Christensen 30 2
23 Martine Førde 30 1
24 Ingmar Sægrov 32 4
25 Kay Ove Hafsås 32 4
26 Benny Rivedal 32 3
27 Idar Arne Kristiansen 32 3
28 Jon-Terje Tjellaug 32 3
29 Eirik Jenssen 32 2
30 Odd L. Drabløs 32 2
31 Ruben Wie 32 2
32 Susanne Skogstad 32 2
33 Vebjørn Furnes 32 2
34 John Rasmus Sæbø 32 1
35 Knut Atle Krossøy 32 1
36 Edgar Flo 32 0
37 Jan Rune Jonasdal 34 5
38 Bjørn-Erik Bruvoll 34 4
39 Geir Roger Leirvåg 34 4
40 Kai Arne Otneim 34 4
41 Kay Rune Solheim 34 4
42 Kåre Egil Skjerven 34 4
43 Magnus Breilid 34 4
44 Steinar Langedal 34 4
45 Brynjar Myklebust 34 2
46 Per Are Verlo 34 2
47 Rune Midthjell 34 2
48 Simen Reksten Solheim 34 2
Sjå heile lista etter 19.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
03.09 Kampar i dag,
måndag 3. september
|
Stadlandet møter i ettermiddag Florø 2 på
heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane 2 25. oktober 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 18.00 Lærdal - Sogndal 2
Kl. 19.00 Balestrand - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Syril
Kl. 19.30 Anga - Gaular
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Florø 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
02.09 Eid vann 7-0
heime mot Breimsbygda/Sandane
|
Veronika Stokke og Eid sklir vidare mot ny KM-tittel
i 3. divisjon.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid vann i ettermiddag
heile 7-0 heime mot Breimsbygda/Sandane på Eid Stadion. Eid har
etter dagens kamp ei leiing på fem poeng ned til Stryn som ligg
på andreplass på tabellen. Eid vil dermed med seier i ein av dei
to siste kampane forsvare KM-tittelen frå sist sesong.
Allereie etter to minutt tok Eid leiinga 1-0 ved Camilla Ervik.
Ervik sette full fart på venstrekanten og frå 12-13 meter sette
ho ballen i mål bak bortelaget sin keeper Isabell Rose Kvandal.
Fem minutt etter auka Elise Hjelle Eid si leiing til 2-0. Hjelle
fekk eit innlegg frå Camilla Ervik, og frå 8-9 meter sette ho
ballen lekkert i mål.
Drøye 20 minutt ut i 1. omgang hadde Breimsbygda/Sandane sin
største sjanse i kampen. Elise Heien Hansen kom heilt åleine mot
Eid sin keeper Marita Berget Alsaker, men avslutninga blei ikkje
god nok og Berget Alsaket redda glimrande.
Drøye halvtimen ut i omgangen auka Eid til 3-0 ved Julia
Navelsaker Røed. Navelsaker Røed som spelte ein glimrande kamp i
dag breisida ballen sikkert i mål etter eit innlegg frå Camilla
Ervik. Drøye fem minutt etter hadde dei to spelarane bytt roller.
Denne gongen var det Julia Navelsaker Røed som slo innlegget, og
frå 15 meter sette Camilla Ervik ballen i lengste hjørnet.
Drøye 10 minutt ut i 2. omgang sette Camilla Ervik inn sitt
tredje mål i kampen. Marte Hjelle spelte ei glimrande pasning til
Camilla Ervik som åleine mot keeper plasserte ballen i mål frå
omlag 10 meter.
Innbyttar Kristin Myklebust auka Eid si leiing til 6-0 knappe
kvarteret før slutt. Myklebust var påpasselig framme på ein
retur frå keeper etter eit skot frå Camilla Ervik. Frå kort
hold trilla Myklebust ballen i ope mål.
Eitt minutt på overtid fastsette Camilla Ervik sluttresultatet
til 7-0 med si fjerde scoring i kampen. Ervik sette fart frå
eigen 16-meter og etter å ha sprunge frå det som var av
Breimsbygda/Sandane-spelarar sette ho ballen via keeper og i
mål.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0)
1-0 Camilla Ervik (2. min)
2-0 Elise Hjelle (7. min)
3-0 Julia Navelsaker Røed (31. min)
4-0 Camilla Ervik (38. min)
5-0 Camilla Ervik (56. min)
6-0 Kristin Myklebust (76. min)
7-0 Camilla Ervik (90. min+1)
Kort: Ingen
Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll
Eid:
Marita Berget Alsaker
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Henriette Fonn Naustdal
Veronika Stokke
Marte Hjelle
Julia Navelsaker Røed
Camilla Ervik
Elise Hjelle
Innbyttarar:
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal
Kristin Myklebust
Breimsbygda/Sandane:
Isabell Rose Kvandal
Elin Møll
Maren Rosø
Irene Slagstad
Sara Kleppe
Helene Gåsemyr
Berit Myklebust
Eli Kristin Arnestad
Solgunn R. Lote
Renate Arnestad
Elise Heien Hansen
Innbyttarar:
Eva Fortun
Marita Sårheim
|
|
02.09 Eid 2 spelte
uavgjort 2-2 heime mot Hornindal
|
Eid 2 jublar etter at Anders Karlsen gav heimelaget
leiinga 2-1.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid 2 spelte i
ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Hornindal på Eid Idrettspark.
Eid 2 tok dermed eit viktig poeng i botnstriden i 5. divisjon
avdeling 2, og etterlet sisteplassen i avdelinga til
Flatraket.
Stillinga til pause i kampen var 0-0 etter ein jamn og særs
sjansefattig 1. omgang.
2. omgang var langt meir futt i og berre to minutt etter kvilen
gav Even Lødemel bortelaget leiinga 1-0. Lødemel blei spelt
gjennom og åleine mot keeper sette han ballen opp i nermaste
hjørnet. Drøye 10 minutt etter utlikna Eid 2 til 1-1 ved Anders
Karlsen. Etter litt fram og tilbake inne i feltet dunka Karlsen
ballen i nettaket frå kort hold.
Knappe 20 minutt før slutt gav Eid 2 sin kaptein Vebjørn Nord
Haugland heimelaget leiinga 2-1. Midtbanespelaren sette ei pasning
frå Ruben Kullsveen hardt ned til venstre for keeper.
Hornindal si utlikning til 2-2 er uten tvil årets scoring på Eid
Idrettspark. Endre Lødemel fekk kjempetreff frå 20 meter, og
ballen gjekk i mål heilt opp i høgre krysset.
Minuttet på overtid hadde Hornindal ein kjempesjanse til å vinne
kampen. Innbyttar Joakim Olsbø kom fyrst på eit innlegg frå
Halvard Espe, men uheldigvis frå Hornindal gjekk avslutninga via
Eid 2 sin keeper Roy Lasse Torheim og ut til corner.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Hornindal 2-2 (0-0)
0-1 Even Lødemel (47. min)
1-1 Anders Karlsen (59. min)
2-1 Vebjørn Nord Haugland (71. min)
2-2 Endre Lødemel (77. min)
Gult kort:
Roy Lasse Torheim, Eid 2
Dommar:
Stein Otto Førde, Breimsbygda
Eid 2:
Roy Lasse Torheim
Arnt Hermann Hagen
Runar Bjørhovde Heggedal
Adrian Løvlid
Anders Karlsen
Sebastian Width
Vebjørn Nord Haugland
Sondre Kullsveen
Andreas Bjørhovde Heggedal
Ole Gunnar Midtbø
Elias Lund Johansen
Innbyttarar:
Ruben Kullsveen
Alex Bashay
Hornindal:
Kristoffer Grodås
Håvard Sollid
Isak Fotland Fænn
Håvard Nygård
Halvard Espe
Jørgen Hopland
Even Lødemel
Johnny Myklebust
Daniel Lundberg
Endre Lødemel
Tore Raftevold
Innbyttar:
Joakim Olsbø
|
|
02.09 Resultat kampar i dag,
søndag 2. september
|
Høyang sitt damelag tok ein viktig 3-2 seier heime
mot Jølster.
Foto: Marianne Taule
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Sogndal - Strømsgodset 1-1 (0-0)
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 21 12 5 4 43-29 41
Molde 21 13 2 6 36-24 41
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Tromsø 20 9 6 5 32-22 33
Brann 21 10 2 9 42-30 32
Haugesund 21 8 7 6 35-25 31
Vålerenga 21 9 4 8 32-29 31
Viking 21 9 4 8 28-27 31
Aalesund 21 7 8 6 29-25 29
Hønefoss 21 7 8 6 22-24 29
Odd Grenland 21 8 4 9 28-35 28
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Sogndal 21 4 8 9 20-30 20
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23-38 20
Fredrikstad 21 5 3 13 29-42 18
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10
2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Jølster 3-2
Haugar - Nymark 0-1
Førde - Bergen Nord Hovding 0-0
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 17 12 3 2 40-9 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 17 10 2 5 38-37 32
Førde 17 8 4 5 29-25 28
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 18 5 2 11 25-45 17
Bergen Nord Hovding 17 5 1 11 21-44 16
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Høyang 17 4 2 11 20-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
3. divisjon kvinner
Eid - Breimsbygda/Sandane 7-0 (4-0)
1-0 Camilla Ervik (2. min)
2-0 Elise Hjelle (7. min)
3-0 Julia Navelsaker Røed (31. min)
4-0 Camilla Ervik (38. min)
5-0 Camilla Ervik (56. min)
6-0 Kristin Myklebust (76. min)
7-0 Camilla Ervik (90. min+1)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sogndal - Stryn 2-2
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 8 6 1 1 30-15 19
Stryn 8 4 2 2 22-11 14
Breimsbygda/Sandane 8 4 1 3 14-20 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 7 1 2 4 16-16 5
Florø 8 1 2 5 11-24 5
5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Jølster 2 9-2
Årdal 2 - Askvoll/Holmedal 1-4
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 13 8 2 3 41-29 26
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 14 5 0 9 42-56 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 13 4 1 8 25-40 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Jølster 2 14 1 1 12 24-90 4
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Hornindal 2-2 (0-0)
0-1 Even Lødemel (47. min)
1-1 Anders Karlsen (59. min)
2-1 Vebjørn Nord Haugland (71. min)
2-2 Endre Lødemel (77. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Stryn 2 - Selje 7-1
Mål Stryn 2: Ruben Garlid (4), Jon Terje Tjellaug (2) og Jan
Marius Brekke
Flatraket - Eikefjord 1-5
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 14 11 2 1 57-15 35
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Stryn 2 14 7 0 7 36-24 21
Selje 14 6 1 7 28-34 19
Hornindal 14 4 4 6 31-27 16
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 14 2 2 10 17-62 8
Flatraket 14 2 1 11 19-67 7
|
|
02.09 Kampar i dag,
søndag 2. september
|
Ingrid Øvreberg og Stryn spelar i dag bortekamp mot
Sogndal.
Øvreberg har funne scoringsformen i det siste og scora 10 mål på
dei tre siste kampane. Bildet er frå heimekampen mot Eid 17.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Strømsgodset
Tabell Tippeligaen
Molde 20 13 2 5 35-20 41
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Haugesund 20 8 7 5 35-24 31
Vålerenga 21 9 4 8 32-29 31
Viking 20 9 4 7 28-26 31
Tromsø 19 8 6 5 31-22 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 20 7 8 5 22-22 29
Aalesund 20 6 8 6 27-25 26
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 21 5 9 7 31-36 24
Sandnes Ulf 20 5 5 10 23-38 20
Sogndal 20 4 7 9 19-29 19
Fredrikstad 21 5 3 13 29-42 18
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Høyang - Jølster
Kl. 14.00 Haugar - Nymark
Kl. 16.00 Førde - Bergen Nord Hovding
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11
3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Sogndal - Stryn
Kl. 17.15 Eid - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 7 5 1 1 23-15 16
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 7 4 1 2 14-13 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 8 1 2 5 11-24 5
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Jølster 2
Kl. 15.00 Årdal 2 - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eid 2 - Hornindal
Kl. 15.00 Flatraket - Eikefjord
Kl. 17.00 Stryn 2 - Selje
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
|
|
01.09 Eid tapte 3-2
heime mot Sotra
|
Sotra jublar etter at Kristoffer Snekkevik utlikna
til 2-2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid tapte i ettermiddag
3-2 heime mot Sotra på Eid Stadion. Eid tok leiinga 2-0, men
bortelaget snudde kampen og påførte heimelaget sitt 14. tap
denne sesongen.
Eid tok leiinga 1-0 ved Ove Balsnes etter 27 minutt av 1. omgang.
Balsnes var på rett plass inne i feltet etter eit frispark og
heimelaget fekk med dette ein strålande start på kampen. Berre
fire minutt etter dobla Henrik Salveson Eid si leiing til 2-0.
Salveson som var Eid sin beste spelar i dag fekk eit innlegg frå
Ole Andreas Aarvik. Frå kort hold sette Salveson ballen i mål
bak Sotra sin keeper Daniel Hilland.
Men Sotra gav seg ikkje og berre tre minutt etter Eid si 2-0
scoring reduserte bortelaget til 2-1. Ein corner enda på bakerste
hos Yngve Alrek Misje. Alrek Misje lot seg ikkje be to gongar og
frå hjørnet av 5-meteren dunka han ballen lekkert i lengste
hjørnet.
Knappe fem minutt før pause utlikna Sotra til 2-2 ved Kristoffer
Snekkevik. Stord sin toppscorar var framme på ein retur frå Eid
sin keeper og frå god posisjon sette Snekkevik ballen enkelt i
mål.
Bortelaget sitt seiersmål kom knappe kvarteret ut i 2. omgang på
ei glimrande kontring. Ballen gjekk hurtig framover og blei
avslutta med ei perfekt pasning frå Kristoffer Snekkevik til Kristoffer Zachariassen. Zachariassen
drog til frå omlag 12-13 meter og ballen gjekk via stolpen og i
mål i lengste hjørnet.
Med dagens tap er det berre i teorien at Eid kan redde plassen i
3. divisjon.
Neste kamp for Eid er borte mot Stryn laurdag 8.
september.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Sotra 2-3 (2-2)
1-0 Ove Balsnes (27. min)
2-0 Henrik Salveson (31. min)
2-1 Yngve Alrek Misje (34. min)
2-2 Kristoffer Snekkevik (41. min)
2-3 Kristoffer Zachariassen (58. min)
Gult kort: Johannes Myklebust, Eid. Oddbjørn Kvarekvål og Thomas Langeland, Sotra
Dommar: Karl Inge Wolff, Hyllestad
Assistentdommarar: Joar Vefring, Tambarskjelvar og Toni
Lotsberg, Haugen
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ole Andreas Aarvik
Johannes Myklebust
Erik Salveson
Ove Balsnes
Jan Olav Humborstad (Anders Karlsen 70. min)
Torbjørn Aabrekk
Oliver Rotihaug (Elias Lund Johansen 87. min)
Henrik Salveson
Bjørn Totland (Vebjørn Nord Haugland 72. min)
Sotra:
Daniel Hilland
Mats Helle
Yngve Alrek Misje
Oddbjørn Kvarekvål
Thomas Langeland
Kristoffer Zachariassen
Timothy Auestad Hicks (Knut Magnus Helle 76. min)
Ivar Valø
Kristoffer Snekkevik
Martin Foss Gudvangen (Håvard Opheim Rise 89. min)
Daniel Lund (Marius Moen 83. min)
|
|
01.09 Resultat kampar i dag,
laurdag 1. september
|
Olle Kristoffersson og Stryn vann 5-1 borte mot
Voss.
Bildet er frå heimekampen mot Arna Bjørnar 24. september 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Sandviken 2 1-0 (1-0)
1-0 Vårin Ness (2. min)
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 17 13 2 2 63-11 41
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 18 12 2 4 44-12 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11
3. divisjon avdeling 8
Eid - Sotra 2-3 (2-2)
1-0 Ove Balsnes (27. min)
2-0 Henrik Salveson (31. min)
2-1 Yngve Alrek Misje (34. min)
2-2 Kristoffer Snekkevik (41. min)
2-3 Kristoffer Zachariassen (58. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Fyllingsdalen 2 - Tornado Måløy 5-0 (2-0)
1-0 Simen Hopsdal, straffe (40. min)
2-0 Belsti Dessalegn (45. min)
3-0 Belsti Dessalegn (60. min)
4-0 Petter Ingebrigtsen (67. min)
5-0 Belsti Dessalegn (89. min)
Bergen Nord - Vik 2-3 (1-0)
1-0 Chris Alexander Obinna Jensen (39. min)
1-1 Endre Holstad (48. min)
1-2 Øystein Myrkaskog, straffe (51. min)
1-3 Øystein Myrkaskog (61. min)
2-3 Chris Alexander Obinna Jensen (70. min)
Florø - Øystese 0-3 (0-2)
0-1 Karstein Raunehaug (15. min)
0-2 Eivind Madsen Skeie (31. min)
0-3 Johnny Mikael Gallefoss (57. min)
Saga - Radøy/Manger 0-3 (0-2)
0-1 Raymond Kviste (7. min)
0-2 Yngve Njøten (33. min)
0-3 Yngve Njøten (65. min)
Årdal - Førde 2-1 (1-1)
1-0 Truls Hovland (20. min)
1-1 Alexander Ødegaard, straffe (26. min)
2-1 Preben Strypet (70. min)
Voss - Stryn 1-5 (1-2)
1-0 Geir Edvard Geitle (19. min)
1-1 Olle Kristoffersson (32. min)
1-2 Olle Kristoffersson (35. min)
1-3 Karl Erik Aarsheim (47. min)
1-4 Stian Sandal (69. min)
1-5 Petter Hammer (83. min)
Kampfakta frå dei seks siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 19 16 1 2 82-19 49
Florø 19 12 3 4 48-28 39
Fyllingsdalen 2 19 11 4 4 59-32 37
Voss 19 11 0 8 52-39 33
Øystese 19 10 2 7 61-35 32
Vik 19 10 2 7 65-56 32
Årdal 19 10 2 7 44-38 32
Sotra 19 9 2 8 45-44 29
Stryn 19 7 3 9 35-41 24
Radøy/Manger 19 6 4 9 38-54 22
Tornado Måløy 19 7 1 11 26-49 22
Saga 19 6 0 13 30-55 18
Bergen Nord 19 2 2 15 24-70 8
Eid 19 1 4 14 16-65 7
4. divisjon
Veitastrond - Sandane 4-4 (2-3)
1-0 Severin Rokne (17. min)
1-1 Aaron Nyemah (19. min)
1-2 Mads Wie (21. min)
2-2 Kurt Heggestad (24. min)
3-2 Kurt Heggestad (40. min)
3-3 Ruben Wie (47. min)
3-4 Mads Wie (63. min)
4-4 Frank Robert Værn (70. min)
Les meir om denne kampen på Sandane
sine nettsider.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 17 10 5 2 56-36 35
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 17 6 2 9 39-52 20
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
|
|
01.09 Kampar i dag,
laurdag 1. september
|
Eid møter i dag Sotra på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen Eid-Tornado Måløy på Eid Idrettspark 12.
mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Sandviken 2
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen 2 - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Bergen Nord - Vik
Kl. 15.00 Florø - Øystese
Kl. 15.00 Saga - Radøy/Manger
Kl. 16.00 Årdal - Førde
Kl. 16.00 Voss - Stryn
Kl. 16.00 Eid - Sotra
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Fyllingsdalen 2 18 10 4 4 54-32 34
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 18 6 0 12 30-52 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7
4. divisjon
Kl. 14.00 Veitastrond - Sandane
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
Hallo Sogn overfører direkte dagens damekamp mellom Kaupanger og
Sandviken i 2. divisjon kvinner.
Kampen blir spelt på Kaupanger
Stadion og har avspark klokka 14.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
31.08 Eid spelte
uavgjort 1-1 heime mot Florø
|
Florø jublar etter at Lisbeth Nordal utlikna til 1-1
like før slutt.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid spelte i ettermiddag
1-1 heime mot Florø på Eid Stadion. Eid var på høgde med
bortelaget før pause, men i 2. omgang var Florø det klart beste
laget.
Eid tok leiinga ved Camilla Ervik etter 17 minutt av 1. omgang.
Ervik blei spelt gjennom på venstrekanten, og etter å ha sprunge
frå ein Florøforsvarar sette ho ballen under Florø sin gode
keeper Martine Førde.
Etter ein relativt jamnspelt 1. omgang tok Florø meir og meir
over utover i 2. omgang. Laget spelte seg fram mange store
sjansar, og to minutt før slutt fekk bortelaget hol på byllen.
Lisbeth Nordal fekk kjempetreff frå omlag 10 meter, og ballen
gjekk i mål utagbart for Eid sin keeper Henriette Fonn Naustdal.
Allereie fyrstkomande søndag skal Eid ut i ny heimekamp. Då er
det Breimsbygda/Sandane som er motstandar på Eid Stadion.
Florø sin neste kamp er heime mot Hornindal søndag 9. september.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Florø 1-1 (1-0)
1-0 Camilla Ervik (17. min)
1-1 Lisbeth Nordal (88. min)
Kort: Ingen
Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll
Eid:
Henriette Fonn Naustdal
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen
Mariel Starheim
Rikke Myklebust
Julia Navelsaker Røed
Veronika Stokke
Helga Leivdal
Elise Hjelle
Marte Hjelle
Camilla Ervik
Innbyttarar:
Cecilie Leivdal
Kristin Myklebust
Amalie Bjørkedal
Lisa Skarstein
Florø:
Martine Førde
Mari Knapstad
Mari Sørstrand Æsøy
Lisbeth Nordal
Tora Agledal
Malene Sundsøy
Britt Leni Berge
Sigrid Hopen Eliasson
Heidi Kjerpeset
Helle Bang Olsen
Elin Sørbø
Innbyttarar:
Linnea Løkkebø
Haldis Knapstad
Malin Melvær Giil
|
|
31.08 Tobias Evebø er
klar for Stryn
|
Stryn sin trenar Dagmund Evebø og Tobias Evebø
etter kampen
mellom Stryn og Førde på Stryn Stadion 29. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Tidligare Førdespelar
Tobias Evebø er klar for Stryn. Evebø er son til Stryn sin
trenar Dagmund Evebø, og blir ein viktig spelar for Stryn i
kampen om å unngå nedrykk til 4. divisjon.
Fyrste kamp for Evebø blir i morgon borte mot Voss.
|
|
31.08 Resultat kampar i dag,
fredag 31. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Eid - Florø 1-1 (1-0)
1-0 Camilla Ervik (17. min)
1-1 Lisbeth Nordal (88. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Breimsbygda/Sandane - Hornindal 2-0
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 7 5 1 1 23-15 16
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 7 4 1 2 14-13 13
Hornindal 7 2 2 3 12-19 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 8 1 2 5 11-24 5
4. divisjon
Fjøra - Høyang 3-1 (1-1)
1-0 Kenneth Nondal (26. min)
1-1 Kristoffer Kalstad (40. min)
2-1 Ole Morten Kvam (50. min)
3-1 Arild Underdal (80. min)
Dale - Skavøypoll 3-1 (3-1)
1-0 Jan Anders Tonning Wichstrøm (29. min)
2-0 Jan Anders Tonning Wichstrøm (36. min)
3-0 Nicolai Macpherson (38. min)
3-1 Eivind Lillebø (43. min)
Jølster - Kaupanger 2-2 (1-1)
1-0 Trond Vegard Ripe (27. min)
1-1 Kristian Hauståker (45. min+3)
2-1 Jon Atle Heggheim (60. min)
2-2 Joachim Andreassen (84. min)
Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 17 12 3 2 57-17 39
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 17 9 4 4 35-19 31
Jølster 17 5 6 6 37-31 21
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Dale 17 5 3 9 31-34 18
Høyang 17 5 2 10 28-39 17
Kaupanger 17 4 5 8 27-43 17
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Tornado Måløy 2 1-1 (0-0)
0-1 Karl Oskar Volle
1-1 Martin Klakegg Hauge
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 14 9 4 1 41-13 31
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 14 4 2 8 43-49 14
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
|
|
31.08 Kaupanger -
Sandviken 2
direkte på Hallo Sogn
|
|
Hallo Sogn overfører direkte damekampen mellom Kaupanger og
Sandviken i 2. divisjon kvinner. Kampen blir spelt på Kaupanger
Stadion laurdag 1. september og har avspark klokka 14.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
31.08 Kampar i dag,
fredag 31. august
|
Eid sitt damelag møter i dag Florø på Eid Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 27. april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 18.45 Breimsbygda/Sandane - Hornindal
Kl. 19.00 Eid - Florø
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 6 2 2 2 12-17 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4
4. divisjon
Kl. 18.00 Fjøra - Høyang
Kl. 19.00 Dale - Skavøypoll
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 16 9 4 3 34-16 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Dale 16 4 3 9 28-33 15
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Bremanger - Tornado Måløy 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
|
|
30.08 Haugen tapte 7-2
mot TMFK på Klenkarberget
|
Håvard Kjøsnes i duell med TMFK-spelar Emil Gjerde.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sitt lag i klasse
G12 tapte i ettermiddag 7-2 heime mot Tornado Måløy på
Klenkarberget. Haugen spelte ein god kamp og var fullt på
høgde med Tornado Måløy. Men med fire mål på fem minutt like
før slutt avgjorde bortelaget kampen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Haugen - Tornado Måløy 2-7 (2-3)
0-1 Thomas Bakke (13. min)
0-2 Filip B. Øvrebø (18. min)
1-2 Jostein Haugland (24. min)
2-2 Håvard Kjøsnes (25. min)
2-3 Thomas Bakke (28. min)
2-4 Rasmus Gotteberg (49. min)
2-5 Thomas Bakke (50. min)
2-6 Rasmus Gotteberg (51. min)
2-7 Rasmus Gotteberg (53. min)
Dommar: Kay Rune Solheim, Haugen
Haugen:
Kevin Sørhaug
Adrian Hanebrekke
Jostein Haugland
Sara Haugland
Hanna Starheim
Håvard Kjøsnes
Trond Zachariassen
Bjørnar Remme Dale
Oddbjørn Strømmen
Henrik Hestenes
Tornado Måløy:
Jonas Oksholen
Ørjan Lunde
Andreas O. Hauge
Markus Refvik
Tobias Aarvik
Thomas Bakke
Filip B. Øvrebø
Jonas Sjåstad
Emil Gjerde
Rasmus Gotteberg
|
Rasmus Gotteberg og Thomas Bakke jublar etter
scoring mot Haugen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
30.08 Florø tapte 4-2
mot
Brann i kvartfinalen i NM G19
|
Runar Hove scora utlikna til 2-2 i dagens kamp mot
Brann.
Bildet er frå heimekampen mot Fjøra på Florø Stadion 8. oktober
2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Florø er ute av NM G19
Telenor Cup etter at laget i dag tapte 4-2 i kvartfinalen mot
Brann på heimebane.
Kristoffer Book og Runar Hove scora heimelaget sine mål i ein
kamp der stillinga til pause var 2-2.
Florø - Brann 2-4 (2-2)
0-1 Kasper Skaanes (4. min)
0-2 Steffen Lie Skålevik (14. min)
1-2 Kristoffer Book (19. min)
2-2 Runar Hove (32. min)
2-3 Sjølvmål (64. min)
2-4 Bård Finne (80. min)
Øvrige kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Søndag 2. september kl. 16.00: Viking - Odd Grenland
Søndag 2. september kl. 16.00:
Strømsgodset - Sarpsborg 08
Onsdag 5. september kl. 17.00: Lørenskog - Rosenborg
|
|
30.08 Sandane 2 kunne
ikkje stille lag mot Skavøypoll 2
|
Frå Sandane 2 sin bortekamp mot Haugen på Eid
Idrettspark 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sandane 2 kunne måndag
ettermiddag ikkje stille lag til bortekampen mot Skavøypoll
2.
Det er no bestemt at kampen ikkje blir noko av. Skavøypoll får
dermed tre poeng og resultatet blir sett til 3-0.
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Skavøypoll 2 9 4 2 3 15-12 14
Sandane 2 10 3 3 4 26-29 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
30.08 Florø møter
Brann heime i kvartfinalen i NM G19
|
Florø sitt seniorlag møtte Brann heime i 2. runde i
cupen 10. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Florø møter i dag Brann
på heimebane
i
kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup.
Kampen blir spelt på Florø Stadion klokka 17.30.
- Brann er dei store favorittane til å vinne NM, så det kunne
ikkje blitt tøffere. Men det likar vi, seier Florøtrenar Terje
Rognsø like etter at oppsettet blei
offentliggjort.
Kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Torsdag 30. august kl. 17.30: Florø - Brann
Søndag 2. september kl. 16.00: Viking - Odd Grenland
Søndag 2. september kl. 16.00:
Strømsgodset - Sarpsborg 08
Onsdag 5. september kl. 17.00: Lørenskog - Rosenborg
|
|
29.08 Eid snudde 0-2
til 3-2 heime mot Sandane
|
Cecilie Leivdal scora alle tre måla til Eid i dagens
kamp.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid sitt jentelag vann i
ettermiddag 3-2 heime mot Sandane på Eid Idrettspark.
Sandane starta kampen best og tok leiinga både 1-0 og 2-0 før
kvarteret var spelt. Elin Møll gav Sandane leiinga 1-0, medan Eli
Kristian Arnestad auka til 2-0.
Utover i omgangen tok heimelaget meir og meir over og etter 15
minutt reduserte Cecilie Leivdal til 1-2. Amalie Bjørkedal spelte
fram fram Eid sin angripar, som åleine mot keeper sette ballen
under keeper og i mål.
Etter halvtimen av 1. omgang utlikna Eid til 2-2. På nytt var det
Cecilie Leivdal som overlista Sandane sin keeper. Leivdal vende
vekk ein forsvarar og sette ballen heilt opp i venstre
hjørnet.
Drøye fem minutt før pause gav Cecilie Leivdal Eid leiinga 3-2
med si tredje scoring i kampen. Leivdal fekk ballen frå ein
medspelar, og for tredje gong på knappe 20 minutt overlista ho
Sandane sin keeper.
Andre omgang enda merkelig nok uten scoringar. Begge laga spelte
seg fram til mange store sjansar, men glimrande keeperspel av dei
to sisteskansane gjorde at kampen enda 3-2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Sandane 3-2 (3-2)
0-1 Elin Møll (11. min)
0-2 Eli Kristin Arnestad (12. min)
1-2 Cecilie Leivdal (15. min)
2-2 Cecilie Leivdal (30. min)
3-2 Cecilie Leivdal (34. min)
Kort: Ingen
Dommar: Runar Bjørhovde Heggedal, Eid
Eid:
Mona Bakke
Merete Sandal
Nikoline Myklebust
Helga Leivdal
Cecilie Leivdal
Ingrid Oline Aabrekk
Dorthea Skjerven
Hedda Holmgren
Emma Myroldhaug
Amalie H. Bjørkedal
Karen Helset
Kristin Myklebust
Hanne Åsebø
Anette M. Jensen
Sandane:
Gunnhild H. Eimhjellen
Sunneva Gimmestad
Sirianne Hellerud
Benedikte Lotsberg
Fride Mardal
Elin Møll
Stine Raad
Maren Rosø
Marita Veiesund
Eli Kristin Arnestad
Susann S. Gjerløw
Silje Iren H. Hervik
Solgunn Lote
Elisabeth Sandal
|
|
29.08 Resultat kampar i dag,
onsdag 29. august
|
Andrine Njøsen Helgås scora alle tre måla i dagens
kamp mot Høyang.
Bildet er frå heimekampen mot Hinna 21. mai 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Høyang - Førde 0-3 (0-3)
0-1 Andrine Njøsen Helgås (7. min)
0-2 Andrine Njøsen Helgås (19. min)
0-3 Andrine Njøsen Helgås (41. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Loddefjord - Nymark 1-2
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 16 9 2 5 37-37 29
Førde 16 8 3 5 29-25 27
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 16 4 2 10 35-46 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 16 3 2 11 17-42 11
5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Askvoll/Holmedal 4-1 (2-1)
1-0 Jonas Elle
1-1 Askvoll/Holmedal
2-1 Frode Kvalsøren, straffe
3-1 Rune Steig
4-1 Frode Bergum
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 13 11 1 1 54-19 34
Askvoll og Holmedal 13 7 2 4 38-32 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
|
|
29.08 Kampar i dag,
onsdag 29. august
|
Andrine Njøsen Helgås jublar etter scoring borte
mot Jølster 3. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 18.30 Høyang - Førde
Kl. 18.30 Loddefjord - Nymark
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 15 8 2 5 35-36 26
Førde 15 7 3 5 26-25 24
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 15 4 2 9 34-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
|
|
28.08 Haugen spelte
uavgjort 3-3 heime mot Oppstryn
|
Rolf Hagen scora eitt av Haugen sine mål i dagens
kamp mot
Oppstryn.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Haugen spelte i
ettermiddag uavgjort 3-3 heime mot Oppstryn på Klenakrberget.
Haugen var i føringa tre gongar i kampen, men bortelaget utlikna
alle tre gongane. Daniel Lotsberg (2) og Rolf Hagen scora for
heimelaget, medan Anders Joar Berge (2) og Idar Nedre-Flo sette
inn Oppstryn sine mål.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Haugen - Oppstryn 3-3 (2-2)
1-0 Daniel Lotsberg (13. min)
1-1 Idar Nedre-Flo (21. min)
2-1 Daniel Lotsberg (27. min)
2-2 Anders Joar Berge (35. min)
3-2 Rolf Hagen (51. min)
3-3 Anders Joar Berge (54. min)
Gult kort: Anders Midthjell, Haugen. Anders Joar Berge og Leif Ståle Skår, Oppstryn.
Dommar: Kjell Alme, Sandane
Haugen:
Sindre Karadas
Andreas Sandal
Zulfiqar Ali
Bjørnar Rolland
Øystein Haugland
Jarle Åsebø
Trygve Leite
Anders Midthjell
Rolf Hagen
Kay Rune Solheim
Daniel Lotsberg
Innbyttarar:
Martin Leite Gilleshammer
Kai Arne Humborstad
Oppstryn:
Andreas Guddal
Tarald Harstad
Terje Guddal
Arvid Sunde
Kjetil Rudning
Magnus Guddal
Leif Ståle Skår
Idar Nedre-Flo
Anders Joar Berge
Vegard Valaker
Andreas Frøholm
Innbyttarar:
Håvard Sæterlid
Even Hjelle Guddal
|
|
28.08 Dagny Sæten klar
for FK Fortuna Ålesund
|
Dagny Sæten under jente/damefotballens dag på Kaupanger
i 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Strynespelar Dagny Sæten
er klar for 1. divisjonsklubben FK Fortuna Ålesund.
Her er Fortunatrenar Magne Elde sin kommentar i samband med
overgangen.
Dagny er ein spelar underteikna har følgt nøye det siste året. Ho gjorde eit særs positivt inntrykk under hospitering med oss under vårt treningsopphald i Stryn for nokre veker sidan. Vi hadde eigentleg tenkt å først hente ho inn mot 2013 sesongen, men sidan vi har fått ein del skadeproblemar i dei bakre rekker, så bestemte vi oss for å hente Dagny alt no.
Dagny kan spele både stoppar og back, ho er ein hurtig, duellsterk og uredd spelartype som vi er sikre på vil kunne ta nivået i førstedivisjon.
Dagny vil pendle til Ålesund frå Stryn ut sesongen, slik at ho får med seg
to treningar pluss kamp i veka. Så vil vi saman vurdere vegen vidare ved sesongslutt.
FK Fortuna Ålesund er svært glade for å ha sikra oss Dagny og ikkje minst vil vi takke Stryn Fotball for ein god og positiv dialog i samband med overgangen.
|
|
28.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 28. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 - Anga 7-0 (7-0)
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 13 12 0 1 58-13 36
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 13 7 0 6 43-35 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Vik 2 8-3
Syril 2 - Jotun 2-4
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 9 7 0 2 40-20 21
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 10 4 0 6 34-40 12
Jotun 8 3 1 4 22-24 10
Vik 2 8 3 0 5 19-31 9
6. divisjon avdeling 2
Førde 4 - Florø 3 3-5 (2-3)
Mål Førde 4: Marius Bruland, Kåre Eikenes og Joakim
Gjermundstad
Les om
denne kampen på Førde sine nettsider.
Florø 4 - Tambarskjelvar 3-2
UTSETT Atløy - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 9 8 0 1 48-12 24
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 9 6 0 3 42-21 18
Førde 4 9 3 1 5 23-28 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 10 1 0 9 13-59 3
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Oppstryn 3-3 (2-2)
1-0 Daniel Lotsberg (13. min)
1-1 Idar Nedre Flo (21. min)
2-1 Daniel Lotsberg (27. min)
2-2 Anders Joar Berge (35. min)
3-2 Rolf Hagen (51. min)
3-3 Anders Joar Berge (54. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
AVLYST Skavøypoll 2 - Sandane 2, Sandane 2 kunne ikkje stille lag
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 10 5 2 3 35-26 17
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Haugen 9 3 3 3 21-28 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
28.08 Mange lag frå
fylket i Hessa Cup 2012
|
|
37 lag frå fylket deltok
denne helga på Hessa Cup i Ålesund.
Her er ein oversikt over dei klubbane som stilte lag i dei
forskjellige klassene, og litt om korleis det gjekk med dei laga
som gjekk vidare til sluttspelet i turneringa.
J16 7'ar: Loen og Tornado Måløy
J14 7'ar: Eid, Loen og Hornindal
J13 7'ar: Eid, Loen, Bjørn og Balestrand
J12: Bjørn, Eid, Førde, Sogndal 1, Sogndal 2, Stryn og Tornado
Måløy
G16 11'ar: Førde og Loen
G16 7'ar: Kaupanger, Syril, Tornado Måløy Kvit og Tornado
Måløy Blå
G14 11'ar: Loen
G14 7'ar: Balestrand og Kaupanger
G13 7'ar: Eid 1 og Eid 2
G12: Bjørn, Eid 1, Eid 2, Skavøypoll, Sogndal 1, Sogndal 2,
Stryn 1, Stryn 2 og Vikane
G11: Bjørn
Sluttspel J14 7'ar:
Semifinale: Eid - Herd 1 1-4
Sluttspel J13 7'ar:
Kvartfinale: Bjørn - Herd 2 0-1
Kvartfinale: Eid - Dahle 2-5
Sluttspel G16 11'ar:
Kvartfinale: Førde - Rival 2-0
Semifinale: Førde - Stordal 2-2
Bronsefinale: Førde - Clausenengen 2 1-0
Sluttspel G16 7'ar:
Semifinale: Kaupanger - TMFK Kvit 3-2
Semifinale: Syril - Spjelkavik 1-4
Bronsefinale: TMFK kvit - Syril 7-5
Finale: Kaupanger - Spjelkavik 4-1
Sluttspel G14 7'ar:
Semifinale: Kaupanger - Midsund 3-4
Bronsefinale: Kaupanger - KHF/GRY/AK 3-0
Sluttspel G13 7'ar:
Kvartfinale: Eid 2 - Sel/Otta 2-1
Semifinale: Eid 2 - SIF 4-1
Finale: Eid 2 - IL Nordlandet 0-10
|
|
28.08 Kongleriket
Miniputt runde 3
|
Foto: Eikefjord Fotball
Sjå meir om turneringa i Eikefjorden på Eikefjord sine nettsider.
|
Søndag 26. august blei
3. runde i Kongleriket miniputt arrangert diverse stadar i
fylket.
Arrangørane i denne runden var: Aurland, Vik, Hyllestad,
Eikefjord, Vikane, Hornindal, Stadlandet og Hafslo. Hafslo
arrangerte si turnering søndag 19. august.
Sjå meir om turneringa i Eikefjorden på Eikefjord sine nettsider.
|
|
28.08 Kampar i dag,
tysdag 28. august
|
Haugen møter i ettermiddag Oppstryn på
Klenkarberget.
Bildet er frå kampen Haugen-Oppstryn 19. juni 2007.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Anga
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Vik 2
Kl. 19.00 Syril 2 - Jotun
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 8 6 0 2 32-17 18
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18-18 13
Syril 2 9 4 0 5 32-36 12
Vik 2 7 3 0 4 16-23 9
Jotun 7 2 1 4 18-22 7
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo
Kl. 19.00 Florø 4 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Førde 4 - Florø 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 8 7 0 1 43-9 21
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 8 6 0 2 40-18 18
Førde 4 8 3 1 4 20-23 10
Førde 3 8 3 1 4 21-40 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 9 0 0 9 10-57 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Oppstryn
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Sandane 2
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
27.08 Azar Karadas klar
for Sogndal
|
Azar Karadas under trening med Eid på Eid Stadion 8.
juni 2006.
Sjå bilder frå
fotballaktivitetar på Eid denne ettermiddagen.
|
NRK Sogn og Fjordane
melder på sine nettsider at Azar Karadas er klar for
Sogndal.
Azar og Sogndal skal i følge NRK Sogn og Fjordane vere einige om
vilkåra som bind Eidaren til Sogndal ut sesongen.
- Azar kjem til Sogndal i morgon for å signere papira, seier
Håvard Flo til NRK.
Les
hele saka på Nrk Sogn og Fjordane.
|
|
27.08 Resultat kampar i dag,
måndag 27. august
|
Jan Tore Slinde scora tre mål i dagens kamp mellom
Syril og Årdal 2.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 6. september 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Skavøypoll - Sogndal 2 1-3 (1-1)
1-0 Rune Solvang (25. min)
1-1 Tonny Brochmann (29. min)
1-2 Ahyee Aye Elvis (81. min)
1-3 Ruben Holsæter (90. min+2)
Førde 2 - Dale 3-0 (1-0)
1-0 Kristian Langedal (9. min)
2-0 Magnus Bjørvik (75. min)
3-0 Tobias Holsen Oppedal (90. min+3)
Kampfakta frå dei to kampane i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 16 14 2 0 84-14 44
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 16 9 4 3 34-16 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Førde 2 16 5 1 10 29-42 16
Dale 16 4 3 9 28-33 15
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 1
Syril - Årdal 2 11-1
Mål Syril: Jan Tore Slinde (3), Steinar Henjum (3), Cato Aalen, Endre Asperanden
Sjøthun, Sondre Søderholm, Joar Strand og Sigurd Fardal Nes
Jølster 2 - Bjørn 1-9
Mål Bjørn: Daniel Tverberg (2), Jonas Elle (2), Tore Madsen (2), Frode
Kvalsøren, Joar Fossøy og Frode Bergum
Gaular - Kaupanger 2 3-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 12 10 1 1 50-18 31
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Syril 1 13 7 1 5 50-30 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Årdal 2 13 5 0 8 41-52 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Gaular 13 3 1 9 25-44 10
Kaupanger 2 12 3 1 8 16-38 10
Jølster 2 13 1 1 11 22-81 4
5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Stryn 2 3-2 (3-0)
1-0 Marius Hovland (1. min)
2-0 Tom Renè Ørnehaug (30. min)
3-0 Bjarte Eikevik (39. min)
3-1 Jan Marius Brekke (62. min)
3-2 Jan Marius Brekke (75. min)
Les
meir om kampen på Eikefjord sine nettsider.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 13 10 2 1 52-14 32
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 13 6 0 7 29-23 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
6. divisjon avdeling 3
Breimsbygda - Loen 0-2 (0-2)
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 9 7 2 0 39-10 23
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 10 3 2 5 23-22 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
27.08 Norge klar for
kvartfinale i U20 VM
|
Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen
mot Portugal.
Foto: Privat
|
Norge er klar for
kvartfinale i U20 VM i Japan. Stine Pettersen Reinås spelte heile
kampen då Norge i dag vann 4-1 mot Argentina i den siste
innleiande kampen i gruppespelet.
Norge enda dermed på 2. plass i gruppa og skal ut i kvartfinale
mot Tyskland.
Norge sin kvartfinale mot Tyskland blir spelt fredag 31. august
kl. 09.00.
Dei andre kvartfinalane i turneringa er:
Nigeria - Mexico
Nord Korea - USA
Japan - Sør Korea
|
|
27.08 Kampar i dag,
måndag 27. august
|
Skavøypoll møter i dag Sogndal 2 på Skavøypoll
Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 2 2. mai 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 18.30 Skavøypoll - Sogndal 2
Kl. 19.00 Førde 2 - Dale
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 13 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Jølster 2 - Bjørn
Kl. 19.00 Gaular - Kaupanger 2
Kl. 19.00 Syril - Årdal 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Loen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 8 6 2 0 37-10 20
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 9 3 2 4 23-20 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
|
|
26.08 Selje Tine
Fotballskule
|
|
TINE-fotballskule vert i år arrangert rundt om i Norge med ca. 70.000 barn og unge som deltek. TINE-fotballskule har fokus på fysisk aktivitet, sosialt fellesskap, trivsel, meistring og sunt kosthald.
Selje IL, Fotball arrangerer i år fotballskule for 8. gong. Dei siste åra har arrangementet samla ca. 120-130 deltakarar.
Vi har igjen gleda av å invitere til: SELJE TINE-FOTBALLSKULE
Fredag 31. august kl. 17.30-20.30
Laudag 1. september kl. 12.00-16.00
Alder: Gutar og jenter frå 7 år til og med 15 år.
NB! PÅMELDINGSFRIST TYSDAG 28. AUGUST.
For
meir informasjon sjå Selje sine nettsider.
|
|
26.08 Stryn vann 5-1
borte mot Hornindal
|
Thea Bergset og Ingrid Øvreberg jublar etter at
Bergset scora for Stryn.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Stryn vann i ettermiddag
5-1 borte mot Hornindal på den nye kunstgrasbana i
Hornindal.
Stryn tok leiinga i kampen ved Ingrid Øvreberg etter 10 minutt av
1. omgang. Øvreberg vann ein duell med to forsvarar og Hornindal
sin keeper før ho enkelt sette ballen i ope mål. Drøye 10
minutt etter auka Miriam Lefdal Stryn si leiing til 2-0. Lefdal
kom rundt på høgrekanten og frå skrått hold løfta ho ballen
lekkert over Hornindal sin keeper Tonje Fannemel.
Stryn var gode i denne perioden og like etter punkterte i
realiteten Ingrid Øvreberg spenninga i kampen. Øvreberg sprang
frå Hornindal sitt forsvar og trilla ballen sikkert i lengste
hjørnet.
Hornindal starta 2. omgang best og hadde sin beste periode i
kampen like etter kvilen. Men etterkvart tok Stryn meir over og
etter knappe kvarteret auka banas beste spelar Hanna Tenden Stryn
si leiing til 4-0. Tenden stakk gjennom Stryn sitt forsvar og
sette ballen til høgre for Tonje Fannemel.
Knappe fem minutt etter reduserte Hornindal til 1-4 ved
midtstoppar Anna Hofseth. Ein corner frå Helga Skarstein blei
avklara ut til Hofseth. Hofseth lot seg ikkje be to gongar og
sette ballen hardt ned til venstre for Stryn sin keeper Lena
Vinsrygg.
Knappe 25 minutt før slutt fastsette Thea Bergset sluttresultatet
til 1-5. Tonje Stølen kom rundt på høgrekanten og innlegget
sette Bergset i mål frå omlag fem meter.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Hornindal - Stryn 1-5 (0-3)
0-1 Ingrid Øvreberg (10. min)
0-2 Miriam Lefdal (22. min)
0-3 Ingrid Øvreberg (25. min)
0-4 Hanna Tenden (58. min)
1-4 Anna Hofseth (62. min)
1-5 Thea Bergset (66. min)
Kort: Ingen
Dommar: Rune Haugland, Haugen
Hornindal:
Tonje Fannemel
Maria Drageset
Linda K. Tomasgård
Helene Otterdal
Anna Hofseth
Anne Marte Espe
Marte Kroken
Anja Tomasgård
Helga Skarstein
Jenny Mari Tomasgard
Ivrine Kristensen
Innbyttarar:
Marte Gausemel
Karoline Gullbrå
Nicole Grodås
Guro Valheim
Ingrid Gausemel
Stryn:
Lena Vinsrygg
Mari Skarstein
Karine Tonning
Mona Myklebust
Dagny Sæten
Benedikte Flåten
Hanna Tenden
Miriam Lefdal
Pernille Flo
Marita Berge
Ingrid Øvreberg
Innbyttarar:
Caroline Gjertsen
Tonje Stølen
Thea Bergset
|
|
26.08 Resultat kampar i dag,
søndag 26. august
|
Elisabet Orrestad Nilsen scora fire mål i dagens
kamp mot Klepp 2.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Sandnes Ulf - Sogndal 3-1 (1-1)
Tabell Tippeligaen
Molde 20 13 2 5 35-20 41
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Rosenborg 20 9 10 1 34-16 37
Haugesund 20 8 7 5 35-24 31
Viking 20 9 4 7 28-26 31
Tromsø 19 8 6 5 31-22 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 20 7 8 5 22-22 29
Vålerenga 20 8 4 8 28-29 28
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 20 5 9 6 30-34 24
Aalesund 19 5 8 6 24-24 23
Sandnes Ulf 19 5 5 9 23-34 20
Sogndal 20 4 7 9 19-29 19
Fredrikstad 19 4 3 12 26-38 15
Stabæk 20 3 1 16 17-49 10
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2 8-0 (4-0)
Sandviken 2 - Førde 0-0
Nymark - Fana 1-1
Hinna - Loddefjord 1-1
Tabell
2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Kaupanger 16 12 2 2 62-11 38
Sandviken 2 17 12 2 3 44-11 38
Nymark 15 8 2 5 35-36 26
Førde 15 7 3 5 26-25 24
Fana 16 7 1 8 39-43 22
Klepp 2 17 7 0 10 41-46 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 15 4 2 9 34-44 14
Hinna 17 4 1 12 22-55 13
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
3. divisjon avdeling 8
Fyllingsdalen 2 - Saga 7-1 (5-0)
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Fyllingsdalen 2 18 10 4 4 54-32 34
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 18 6 0 12 30-52 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7
3. divisjon kvinner
Hornindal - Stryn 1-5 (0-3)
0-1 Ingrid Øvreberg (10. min)
0-2 Miriam Lefdal (22. min)
0-3 Ingrid Øvreberg (25. min)
0-4 Hanna Tenden (58. min)
1-4 Anna Hofseth (62. min)
1-5 Thea Bergset (66. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 7 4 1 2 20-9 13
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 6 2 2 2 12-17 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4
4. divisjon
Høyang - Balestrand 2-2
Veitastrond - Lærdal 7-0
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Balestrand 16 6 3 7 35-57 21
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Veitastrond 16 6 1 9 35-48 19
Høyang 16 5 2 9 27-36 17
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 16 0 2 14 12-87 2
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Dale/Hyllestad 2 2-2
0-1 Hyllestad/Dale 2
1-1 Frank Ask
1-2 Hyllestad/Dale 2
2-2 Ørjan Haugstad
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 12 7 2 3 37-28 23
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 12 4 1 7 31-34 13
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
5. divisjon avdeling 2
Florø 2 - Eid 2 7-0
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 13 13 0 0 63-14 39
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Eid 2 13 2 1 10 15-60 7
|
|
26.08 Kampar i dag,
søndag 26. august
|
Hornindal møter i dag Stryn på kunstgrasbana i
Hornindal.
Bildet er frå kampen Stryn-Hornindal 26. april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 20 12 4 4 42-28 40
Molde 19 12 2 5 33-20 38
Rosenborg 19 9 9 1 33-15 36
Viking 19 9 3 7 27-25 30
Brann 20 9 2 9 38-29 29
Hønefoss 19 7 8 4 22-21 29
Haugesund 19 7 7 5 31-23 28
Vålerenga 19 8 4 7 28-27 28
Tromsø 18 7 6 5 30-22 27
Odd Grenland 20 7 4 9 27-35 25
Lillestrøm 20 5 9 6 30-34 24
Aalesund 19 5 8 6 24-24 23
Sogndal 19 4 7 8 18-26 19
Sandnes Ulf 18 4 5 9 20-33 17
Fredrikstad 19 4 3 12 26-38 15
Stabæk 19 3 1 15 16-45 10
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Klepp 2
Kl. 15.00 Sandviken 2 - Førde
Kl. 16.00 Nymark - Fana
Kl. 16.30 Hinna - Loddefjord
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Klepp 2 16 7 0 9 41-38 21
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Fyllingsdalen 2 - Saga
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7
3. divisjon kvinner
Kl. 17.00 Hornindal - Stryn
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 6 3 1 2 15-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4
4. divisjon
Kl. 15.00 Høyang - Balestrand
Kl. 15.00 Veitastrond - Lærdal
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Dale/Hyllestad 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Florø 2 - Eid 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Hallo Sogn overfører direkte 2. divisjonskampen i fotball for
kvinner mellom Kaupanger og Klepp 2.
Kampen blir spelt på Kaupanger Stadion klokka 13.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
25.08 Tornado Måløy
vann 2-1 heime mot Eid
|
Eid har ikkje slått Tornado Måløy i ein seriekamp
sidan 2004.
Heller ikkje i dagens kamp på Måløy blei det seier til dei gule
og svarte.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Tornado Måløy vann i
ettermiddag 2-1 heime mot Eid på Måløy Stadion.
Dei få frammøtte fekk sjå ein jamn kamp der det meste skjedde
dei siste 10 minutta. Drøye fem minutt før slutt tok Tornado
Måløy leiinga 1-0 ved Gisle Myhre. Ballen enda hos Myhre etter
ein duell mellom brødrene Tom Øyvind og Ole Andreas Solheim.
Gisle Myhre kunne enkelt heade ballen i ope mål frå fem
meter.
To minutt på overtid auka Ole Andreas Solheim heimelaget si
leiing til 2-0. Ein corner frå John Martin Gil enda på bakerste
stolpe hos Gisle Myhre. Myhre heada ballen på tvers til Ole
Andreas Solheim som frå kort hold heada ballen i mål.
Minuttet etter reduserte Eid til 2-1 ved Kristian Kongsvoll. Etter
litt fram og tilbake inne i TMFK sin 16-meter trilla ballen til
Kongsvoll som frå 7-8 meter overlista heimelaget sin sisteskanse
Magnus Magnusson. Like etter var Ove Balsnes heilt gjennom og
kunne sikra bortelaget eitt viktig poeng. Men frå god posisjon
prøvde Balsnes uegoistisk å sentre til ein medspelar i staden
for å avslutte sjølv. Ein forsvara fekk klarert og Tornado
Måløy kunne juble for tre viktige poeng i
nedrykksstriden.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tornado Måløy - Eid 2-1 (0-0)
1-0 Gisle Myhre (84. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (90. min+2)
2-1 Kristian Kongsvoll (90. min+3)
Gult kort: Birger Silden og Per Jarle Mathisen, Tornado Måløy.
Thomas Starheim og Tom Øyvind Solheim, Eid.
Dommar: Rolf Kåre Almenning, Florø
Assistentdommarar: Per Olav Erikstad, Jølster og Kaj Inge Fløde, Stadlandet
TMFK:
Magnus Magnusson
Runar Televik Blaalid
Eirik Kvalheim
Erik Hammersvik
Birger Silden
Gisle Myhre
Marius Refvik (Ørjan Paulsen 69. min)
Kennet Honningsvåg (Jon Haukur Haraldsson 88. min)
John Martin Gil
Henrik Gjerde (Per Jarle Mathisen 46. min)
Ole Andreas Solheim
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik (Anders Karlsen 83. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Ove Balsnes
Johannes Myklebust
Kristian Kongsvoll
Thomas Starheim
Jan Olav Humborstad (Vebjørn Nord Haugland 83. min)
Erik Rotihaug
Oliver Rotihaug
Torbjørn Aabrekk
|
|
25.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 25. august
|
Øystein Myrkaskog scora fire mål i dagens seier mot
Radøy/Manger.
Bildet er frå kampen mellom Firdalaget og Brann 14. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
NM J16 Telenor Cup
Sogndal - Arna Bjørnar 1-2
2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Klepp 2 1-3
Bergen Nord Hovding - Haugar 0-1
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 16 12 3 1 40-8 39
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Klepp 2 16 7 0 9 41-38 21
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Jølster 17 5 2 10 23-42 17
Bergen Nord Hovding 16 5 0 11 21-44 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Eid 2-1 (0-0)
1-0 Gisle Myhre (84. min)
2-0 Ole Andreas Solheim (90. min+2)
2-1 Kristian Kongsvoll (90. min+3)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sotra - Voss 5-3 (2-2)
1-0 Kristoffer Zachariassen (5. min)
1-1 Hans Dregelid (14. min)
2-1 Kristoffer Snekkevik (19. min)
2-2 Simen Brekkhus (37. min)
3-2 Simen Birkelund (58. min)
4-2 Kristoffer Snekkevik (63. min)
4-3 Vegard Skjoldli (77. min)
5-3 Simen Birkelund (85. min)
Førde - Bergen Nord 6-0 (3-0)
1-0 Thor Erik Nygård (8. min)
2-0 Alexander Ødegård (33. min)
3-0 Kristian Fardal Opseth (40. min)
4-0 Kristian Fardal Opseth (48. min)
5-0 Alexander Ødegård (80. min)
6-0 Øystein Stafsnes Bøyum (87. min)
Vik - Radøy/Manger 11-2 (6-1)
1-0 Joar Tryti (10. min)
2-0 Joar Tryti (14. min)
3-0 Øystein Myrkaskog (16. min)
4-0 Øystein Myrkaskog (24. min)
5-0 Kristoffer Valsvik (34. min)
5-1 Andre S. Fivelsdal (36. min)
6-1 Øystein Myrkaskog (45. min+2)
7-1 Kristoffer Valsvik (48. min)
8-1 Svein Erik Saglien (75. min)
9-1 Svein Erik Saglien (78. min)
10-1 Øystein Myrkaskog (80. min)
11-1 Kristoffer Valsvik (85. min)
11-2 Raymond Kviste (87. min)
Stryn - Florø 1-2 (0-0)
0-1 Kristoffer Book (61. min)
0-2 Simen Hamre (72. min)
1-2 Karl Erik Aarsheim, straffe (90. min)
Øystese - Årdal 7-3 (3-1)
1-0 Eivind Madsen Skeie (6. min)
1-1 Christian Stedje (9. min)
2-1 Karstein Raunehaug (21. min)
3-1 Endre Hansen, straffe (42. min)
3-2 Thomas Frichsen (47. min)
4-2 Eivind Madsen Skeie (55. min)
5-2 Johnny-Mikael Gallefoss (61. min)
6-2 Rune Myklebust (66. min)
7-2 Karstein Raunehaug (70. min)
7-3 Thomas Frichsen (90. min)
Kampfakta frå dei fem siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 3. divisjon avdeling 8
Førde 18 16 1 1 81-17 49
Florø 18 12 3 3 48-25 39
Voss 18 11 0 7 51-34 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Øystese 18 9 2 7 58-35 29
Vik 18 9 2 7 62-54 29
Årdal 18 9 2 7 42-37 29
Sotra 18 8 2 8 42-42 26
Tornado Måløy 18 7 1 10 26-44 22
Stryn 18 6 3 9 30-40 21
Radøy/Manger 18 5 4 9 35-54 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 18 2 2 14 22-67 8
Eid 18 1 4 13 14-62 7
4. divisjon
Kaupanger - Fjøra 0-5 (0-1)
0-1 Kenneth Nondal (28. min)
0-2 Arild Lunde Underdal (53. min)
0-3 Roger Hjellhaug (62. min)
0-4 Magnus Hunemo (77. min)
0-5 Kenneth Nondal (86. min)
Les meir om denne kampen på Fjøra
sine nettsider.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 16 11 3 2 54-16 36
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 16 4 4 8 25-41 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Flatraket 4-2 (2-1)
1-0 Eivind Grodås
2-0 Eivind Grodås
2-1 Flatraket
2-2 Flatraket
3-2 Marius Grodås
4-2 Eivind Grodås
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 13 4 3 6 29-25 15
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 13 2 1 10 18-62 7
Sonelagsturnering 97/98, Sandane
Jenter, Nordfjord - Sunnfjord 1-2
Mål Nordfjord: Johanne Drageseth
Mål Sunnfjord:
Jenter, Sunnfjord - Sogn 1-2
Mål Sogn: Kaja Ullebø og Tiril Valsvik
Mål Sunnfjord: Elise Isolde Stenevik
Jenter, Nordfjord - Sogn 0-0
Gutar, Nordfjord - Sunnfjord 1-3 (1-2)
Mål Nordfjord: Isak Hopland
Mål Sunnfjord: Daniel Grimset Kvalvågnes (2) og Sander Gjertsen
Gutar, Sunnfjord - Sogn 4-1
Mål Sunnfjord: Daniel Grimset Kvalvågnes (2), Sander Gjertsen og
Ole Aase Sivertsen
Mål Sogn: Kjetil Moen Eide
Gutar, Nordfjord - Sogn 0-2 (0-1)
Mål Sogn: Kjetil Moen Eide og Endre Kauppi Straumsheim
|
|
25.08 Kampar i dag,
laurdag 25. august
|
Tornado Måløy møter i dag Eid på Måløy
Stadion.
Bildet er frå kampen Tornado Måløy-Eid 26. april 2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
NM J16 Telenor Cup
Kl. 13.00 Sogndal - Arna Bjørnar
Sonelagsturnering 97/98, Sandane
Kl. 11.00 Jenter, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter, Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Jenter, Nordfjord - Sogn
Kl. 14.00 Gutar, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Gutar, Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Gutar, Nordfjord - Sogn
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 11.00 Jølster - Klepp 2
Kl. 13.00 Bergen Nord Hovding - Haugar
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Haugar 15 11 3 1 39-8 36
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Klepp 2 15 6 0 9 38-37 18
Jølster 16 5 2 9 22-39 17
Bergen Nord Hovding 15 5 0 10 21-43 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sotra - Voss
Kl. 15.00 Førde - Bergen Nord
Kl. 15.00 Vik - Radøy/Manger
Kl. 16.00 Stryn - Florø
Kl. 16.00 Øystese - Årdal
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Eid
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7
4. divisjon
Kl. 15.00 Kaupanger - Fjøra
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Hornindal - Flatraket
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7
Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom
Vik og Radøy/Manger.
Kampen blir spelt på Vik stadion klokka 15.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
24.08 Bremanger vann
3-1 borte mot Selje
|
Martin Klakegg Hauge scora to mål i dagens kamp mot
Selje.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Bremanger vann i
ettermiddag 3-1 borte mot Selje i 5. divisjon avdeling 2. Martin
Klakegg Hauge (2) og Tore Rylandsholm scora for Bremanger, medan
Jan Vidar Smenes sette inn heimelaget sitt mål.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Selje - Bremanger 1-3 (1-2)
1-0 Jan Vidar Smenes (4. min)
1-1 Martin Klakegg Hauge (9. min)
1-2 Tore Rylandsholm (14. min)
1-3 Martin Klakegg Hauge (79. min)
Gult kort: Ørjan Igland Senneset, Bremanger
Dommar: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll
Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Stein Otto Førde, Breimsbygda
Selje:
Ole-Johnny Hoddevik
Vegard Elde
Martin Hove
Espen Nøstdal
Espen Aahjem
Frode Nøstdal
Jan Vidar Smenes
Saron Osmundsvåg
Martin Grøttå
Joachim Refvik
Runar T. Aarsheim
Innbyttarar:
Are Berstad
Aleksander Kvernevik
Magnus Rye
Bremanger:
Kenneth Fosse Elde
Vidar Senneset
Ørjan Igland Senneset
Magnus Myrhol
Espen Frøyen
Ole Røys Langeland
Gøran Larsen
Tore Rylandsholm
Lars Erik Nyborg
Martin Klakegg Hauge
Innbyttarar:
Mathias Hammersland
Eirik Rylandsholm
Kristoffer Svarstad
Tom Hem
|
|
24.08 Resultat kampar i dag,
fredag 24. august
|
Ingrid Øvreberg har scora åtte mål på dei to
siste kampane.
Bildet er frå heimekampen mot Eid 17. august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Stryn - Florø 4-1 (3-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (13. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (16. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (27. min)
3-1 Helle Bang Olsen (63. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (84. min)
Sogndal - Breimsbygda/Sandane 2-3
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Stryn 6 3 1 2 15-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 12-13 10
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Florø 7 1 1 5 10-23 4
4. divisjon
Sandane - Jølster 6-0 (2-0)
1-0 Ruben Wie (33. min)
2-0 Martin Sivertsen (36. min)
3-0 Torgeir Apalseth (54. min)
4-0 Juty Johnny (55. min)
5-0 Ruben Wie (63. min)
6-0 Mads Wie (75. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Sandane 16 10 4 2 52-32 34
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Jølster 16 5 5 6 35-29 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Kaupanger 2 - Sogndal 3 1-5
Mål Sogndal 3: Marius Salamonsen, Eldar Saue, Olve Øvstetun, Anders Hjeltnes og Abdullahi Abu
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 12 11 0 1 51-13 33
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 11 3 1 7 15-35 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
5. divisjon avdeling 2
Selje - Bremanger 1-3 (1-2)
1-0 Jan Vidar Smenes (4. min)
1-1 Martin Klakegg Hauge (9. min)
1-2 Tore Rylandsholm (14. min)
1-3 Martin Klakegg Hauge (79. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tornado Måløy 2 - Stadlandet 4-2 (3-1)
1-0 Per Jarle Mathisen, straffe
2-0 Per Jarle Mathisen
3-0 Per Jarle Mathisen
3-1 Stadlandet
4-1 Håvard Holvik
4-2 Stadlandet, straffe
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Bremanger 13 9 3 1 40-12 30
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Selje 13 6 1 6 27-27 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Tornado Måløy 2 13 4 1 8 42-48 13
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 13 2 2 9 22-52 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7
|
|
24.08 NB! Garderober i
STIL-stova
|
Kåre Bakke under kretssamlinga på Eid Idrettspark
6. januar.
Sjå bilder frå denne
kretssamlinga.
|
Soneansvarlig for
Nordfjord, Kåre Bakke, minner om at garderobane under
morgondagens soneturnering er i STIL-stova ved grasbana.
Kampane blir spelt på kunstgrasbana på Myklebustflata.
Kampoppsett:
Kl. 11.00 Jenter, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter, Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Jenter, Nordfjord - Sogn
Kl. 14.00 Gutar, Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Gutar, Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Gutar, Nordfjord - Sogn
|
|
24.08 Kampar i dag,
fredag 24. august
|
Sandane møter i dag Jølster på Idrettsplassen på
Sandane.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 2. oktober
2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Breimsbygda/Sandane
Kl. 19.30 Stryn - Florø
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Stryn 5 2 1 2 11-7 7
Breimsbygda/Sandane 5 2 1 2 9-11 7
Sogndal 5 1 1 3 12-11 4
Florø 6 1 1 4 9-19 4
4. divisjon
Kl. 18.00 Sandane - Jølster
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 15 5 5 5 35-23 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 10 3 1 6 14-30 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Bremanger
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Stadlandet
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 12 3 1 8 38-46 10
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7
|
|
23.08 Sonelagsturnering
G97/98 Sandane 25. august
|
Ida Flo i kamp for kretslaget mot Eid sitt damelag 26.
februar.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Laurdag 25. august blir det
spelt sonelagsturnering for gutar født 97/98 på Sandane. I
troppane til Nordfjord er det komne ein del forfall, og her er
troppane pr. dags dato.
Kampoppsett Jenter:
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Nordfjord - Sogn
Nordfjord Jenter:
Eli Arnestad, Sandane TIL (97)
Solgunn Lote, Sandane TIL (97)
Helga Oline Leivdal, Eid IL (97)
Cecilie Leivdal, Eid IL (97)
Tonje Stølen, Stryn T&IL (97)
Siri Ommedal, Stryn T&IL (97)
Ida Flo, Stryn T&IL (98)
Mia Sæbø, Stryn T&I (98)
Julie Helle Felde, Breimsbygda IL (98)
Sofie Hole, Sandane TIL (98)
Lena Vinsrygg, Stryn IL (97)
Johanne Drageseth, Selje IL (98)
Siri Henden, Sandane TIL (98)
Nora Øvreberg, Stryn T&IL (98)
Amalie Bjørkedal, Eid IL (97)
Kampoppsett Gutar:
Kl. 14.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Nordfjord - Sogn
Nordfjord Gutar:
Nikolas Berg, Tornado Måløy (98)
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger (98)
Are Berstad, Selje IL (97)
Eirik Haugen, Stryn T&I (97)
Jonas Denk, SandaneTIL (97)
Daniel B. Mork, Tornado Måløy FK (97)
Ingo da Silva, Selje IL (98)
Stein Inge Torheim, Eid IL (97)
Steven Silden (Skavøypoll IL) 98
Steffen Glosvik, Stryn T&I (98)
Simen Lefdal, Eid IL (98)
Vebjørn Høynes, Eid IL (98)
Marius Henriksen, Skavøypoll IL (98)
Kristian Lefdal, Eid IL (98)
Johan Skorge, Eid IL (98)
Oliver Rotihaug, Eid (97)
Isak Hopland, Stryn (98)
Martin Senneseth, Bremanger (97)
|
Steffen Glosvik i sonelagsturneringa på Eid 10.
april 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
23.08 Spennande
guttekamp mellom Eid 2 og Loen
|
Magnus Leite Gilleshammer scora alle fire måla til Eid 2 mot
Loen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid 2 og Loen spelte i
ettermiddag uavgjort 4-4 i G16 3. divisjon avdeling 3 haust.
Allereie før to minutt var spelt tok Loen leiinga i kampen 1-0.
Loen sin hurtige angripar John Marius Berger gjorde ingen feil og
overlista Eid sin keeper Sander Torheim Frislid. Drøye fem minutt
etter fekk Eid straffe etter at Magnus Leite Gilleshammer blei
lagt i bakken av Loen sin midtstoppar Zerdast Amin. Leite
Gilleshammer tok straffa sjølv, men skotet gjekk rett på Loen
sin keeper. Men Leite Gilleshammer lot seg ikkje knekke av
straffemissen, og berre fire minutt etter utlikna han til 1-1.
Frå 20 meter løfta han ballen lekkert over keeper og i
mål.
Til tross for store sjansar til begge lag blei det med dei to
scoringane i 1. omgang, og laga tok ein pust i bakken på
stillinga 1-1.
Før minuttet var spelt av 2. omgang gav Martin Leite Gilleshammer
heimelaget leiinga 2-1. Leite Gilleshammer blei spelt fri på
høgrekanten og dunka ballen i mål frå omlag ti meter. Men før
Eid hadde jubla frå seg låg ballen på nytt bak Eid sin keeper
Sander Torheim Frislid. John Marius Berger er uten tvil ein spelar
som veit kor målet står og frå god posisjon plasserte han
ballen sikkert i mål.
Knappe kvarteret ut i 2. omgang scora John Marius Berger sitt
tredje mål i kampen. Berger fekk gå heilt upressa og frå 20
meter sette han ballen utagbart i mål. I denne perioden var ikkje
heimelaget med på notane og ikkje lenge etter auka Loen til 4-2.
Filip Orlay gjekk forbi det som var av Eidspelarar og frå omlag
16 meter sette han ballen i mål lavt i lengste hjørnet.
Etter Loen si 4-2 scoring gjorde Eid sin trenar Stian Aaland ein
genistrek. Han sette keeper Sander Torheim Frislid fram som spiss
og forsvarar Vegard Lunde i mål. Dette gav Eid fleire strengar å
spele på og Eid var det klart beste laget resten av kampen. 20
minutt før slutt reduserte Eid til 4-3 ved Magnus Leite
Gilleshammer. Markus Lefdal tok eit hurtig frispark til Leite
Gilleshammer som runda keeper og sette inn sitt tredje mål i
kampen.
Knappe kvarteret før slutt var Eid centimeter frå å utlikne til
4-4. Eit frispark frå Markus Lefdal enda hos Kristian Rønnestad
som frå to meters hold sette ballen i undersida av tverrliggaren.
Minuttet etter utnytta Eid ein feil i Loen sitt forsvar. Sander
Torheim Frislid tok ballen frå ein forsvarar og slo ballen mot
spissmakker Magnus Leite Gilleshammer. Leite Gilleshammer kasta
seg fram og sette i mål opp i nermaste
hjørnet.
Minuttet før slutt hadde Loen ein kjempesjanse til å vinne
kampen. Filip Orlay drog til frå langt hold, men uheldigvis for
Orlay og Loen gjekk skotet i tverrliggaren.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Loen 4-4 (1-1)
0-1 John Marius Berger (2. min)
1-1 Magnus Leite Gilleshammer (12. min)
2-1 Magnus Leite Gilleshammer (41. min)
2-2 John Marius Berger (42. min)
2-3 John Marius Berger (54. min)
2-4 Filip Orlay (58. min)
3-4 Magnus Leite Gilleshammer (60. min)
4-4 Magnus Leite Gilleshammer (67. min)
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Gult kort: Zerdast Amin, Loen
Eid 2:
Sander Torheim Frislid
Kim Andre Nygård
Kristian Rønnestad
Vegard Lunde
Markus Lefdal
Kristoffer Drage
Yahya Mohamed
Wael Younis
Magnus Leite Gilleshammer
Anders Nes
Daniel Myklebust
Mathias Lote Henden
Preben Hjelmeland Løvlid
Loen:
Bjarne Nesje
Rasmus Bø
Zerdast Amin
Anders Egset
Fredrik Svarstad
Bjørnar Sæten
Tony Haugen
Ole Sande
John Marius Berger
Jens Hage
Anders Sæten
Nico Bolseth
Rasmus Skarstein
Filip Orlay
|
|
23.08 Norge vann 2-1
mot Canada i U20 VM
|
Ane Fimreite var instruktør for keeperane under årets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder
frå Proffveka i Stryn 2012.
|
Norge vann i formiddag
2-1 mot Canada i den andre kampen under U20 VM i Japan. Laget har
dermed framleis håp om å bli blant dei to beste i gruppa som
går til kvartfinale i turneringa.
Både Stine
Pettersen Reinås og Ane
Fimreite var ubenytta reserve i kampen.
Siste kampen i gruppespelet er mot Argentina, og kampen blir spelt
måndag 27. august kl. 12.00.
Norge - Canada 2-1 (0-1)
0-1 Jenna Richardson (44. min)
1-1 Ada Hegerberg (52. min)
2-1 Andrine Hegerberg (79. min)
Resultat Gruppe C
Nord Korea - Norge 4-2 (2-1)
Argentina - Canada 0-6 (0-5)
Nord Korea - Argentina 9-0 (7-0)
Norge - Canada 2-1 (0-1)
Tabell Gruppe C
Nord Korea 2 2 0 0 13-2 6 poeng
Canada 2 1 0 1 7-2 3 poeng
Norge 2 1 0 1 4-5 3 poeng
Argentina 2 0 0 2 0-15 0 poeng
|
|
23.08 Status G16 1. divisjon haust
|
Simen Halvorsen scora fire mål i gårsdagens kamp
mot TMFK 1.
Bildet er frå 5. divisjonskampen borte mot Flatraket 10.
august.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Florø 1 og Sogndal 1
leiar G16 1. divisjon haust med full pott etter at to serierundar
er avvikla. Nordfjordlaga Eid 1 og Tornado Måløy 1 ligg i andre
enden av tabellen med to strake tap kvar.
Resultat 2. serierunde:
Sogndal 1 - Eid 1 5-2
Førde 1 - Førde 2 1-1
Florø 1 - Tornado Måløy 1 8-0
Tabell G16 1. divisjon haust
Florø 1 2 2 0 0 13-1 6 poeng
Sogndal 1 2 2 0 0 11-2 6 poeng
Førde 1 2 1 1 0 5-1 4 poeng
Førde 2 2 0 1 1 1-7 1 poeng
Eid 1 2 0 0 2 3-10 0 poeng
Tornado Måløy 1 2 0 0 2 0-12 0
poeng
Resultat 1. serierunde:
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Neste serierunde blir spelt onsdag 29. august.
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Førde 1
|
|
22.08 Resultat kampar i dag,
onsdag 22. august
|
Åse Neraas scora Kaupanger sitt andre mål i dagens
kamp mot Høyang.
Bildet er frå seriekampen heime mot Klepp 2 21. august 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Høyang 2-0 (1-0)
1-0 Giro Hauge (25. min)
2-0 Åse Neraas (62. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Førde - Jølster 3-0 (2-0)
1-0 Sara Eriksen (25. min)
2-0 Camilla Stenseth (26. min)
3-0 Camilla Stenseth (61. min)
Les meir om denne kampen på Førde
sine nettsider.
Haugar - Sandviken 2 2-0
Fana - Bergen Nord Hovding 3-0
Klepp 2 - Hinna 0-2
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 16 12 1 3 44-11 37
Haugar 15 11 3 1 39-8 36
Kaupanger 15 11 2 2 54-11 35
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 14 7 2 5 26-25 23
Fana 15 7 0 8 38-42 21
Klepp 2 15 6 0 9 38-37 18
Jølster 16 5 2 9 22-39 17
Bergen Nord Hovding 15 5 0 10 21-43 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Hinna 16 4 0 12 21-54 12
Høyang 15 3 2 10 17-39 11
5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2 4-2
1-0 Joakim Rakneberg
1-1 Kaupanger 2
1-2 Kaupanger 2
2-2 Joakim Rakneberg
3-2 Frank Ask
4-2 Joakim Rakneberg
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Askvoll og Holmedal 11 7 1 3 35-26 22
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 10 3 1 6 14-30 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
|
|
22.08
Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde
|
Trond Leirgulen fekk rødt kort i Stryn sin heimekamp
mot Voss.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over stillinga i
tabellkonkurransen etter 17. serierunde.
NB! Det er ikkje premiering etter 17. serierunde.
Neste gong det er premiering er etter 19. serierunde. Då er det
premie både til den som leiar konkurransen og til den som ligg
heilt sist.
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 17. serierunde:
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7
Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
1 Preben Strypet 23 3
2 Olav Balsnes 24 4
3 Håvard Mjølkeråen 26 6
4 Arne Helgheim 26 5
5 Morten Bakken 26 4
6 Hildre Andrine Eikenæs 26 2
7 Idar Arne Kristiansen 28 4
8 Oddfrid Mjellem 28 4
9 Per Hove 28 4
10 Kanagaratnam Mohanarajah 28 3
11 Tarjei Bjørkum Vereide 28 3
12 Vegard Flatjord 28 3
13 Christoffer Hafsås 28 2
14 Harald Hollevik 28 2
15 Andreas Teigen 30 5
16 Kay Ove Hafsås 30 5
17 Rikke Myklebust 30 3
18 Elin Helgheim 30 2
19 Knut Atle Krossøy 30 1
20 Martine Førde 30 0
21 Jan Martin Starheim 31 1
22 Kai Arne Otneim 32 5
23 Morten Sanden 32 4
24 Pål Fossnes 32 4
25 Trond Vegard Ripe 32 4
26 Endre Kristensen 32 3
27 Jarle Christensen 32 3
28 Susanne Skogstad 32 3
29 Brynjar Myklebust 32 2
30 Daniel Lotsberg 32 2
31 Eirik Jenssen 32 2
32 John Rasmus Sæbø 32 2
33 Odd L. Drabløs 32 2
34 Runar Hove 32 2
35 Jarle Hafsås 32 1
36 Eirik Endestad 33 2
37 Ingmar Sægrov 34 4
38 Kåre Balsnes 34 4
39 Ole Tom Myroldhaug 34 4
40 Bjørn-Erik Bruvoll 34 3
41 Dan Jøran Hafsås 34 3
42 Ole Einar Rebni 34 3
43 Ove Balsnes 34 3
44 Sujeevan Mohanarajah 34 3
45 Kay Rune Solheim 34 2
46 Ruben Wie 34 2
47 Sondre Solheim Langedal 34 2
48 Andreas Vereide 34 1
49 Per Are Verlo 34 1
50 Rune Midthjell 34 1
51 Edgar Flo 34 0
Sjå heile lista etter 17.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
22.08 Kampar i dag,
onsdag 22. august
|
Kaupanger møter i ettermiddag Høyang på
heimebane.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 18.30 Kaupanger - Høyang
Kl. 19.00 Førde - Jølster
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 15 12 1 2 44-9 37
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 14 8 1 5 34-35 25
Førde 13 6 2 5 23-25 20
Klepp 2 14 6 0 8 38-35 18
Fana 14 6 0 8 35-42 18
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Bergen Nord Hovding 14 5 0 9 21-40 15
Loddefjord 14 4 1 9 33-43 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 15 3 0 12 19-54 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.30 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 12 1 1 10 21-72 4
NB! Hallo Sogn overfører direkte dagens damekamp mellom Kaupanger og
Høyang.
Sendinga finn du
her.
|
|
21.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 21. august
|
Daniel Lotsberg scora to mål i dagens kamp mot
Sandane 2.
Bildet er frå heimekampen mot Hyen 24. august 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
6. divisjon avdeling 1
Jotun - Hafslo/Bjørn 2 2-3
Syril 2 - Balestrand 2 3-6
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 8 6 0 2 32-17 18
Hafslo /Bjørn 2 9 4 1 4 18 -18 13
Syril 2 9 4 0 5 32-36 12
Vik 2 7 3 0 4 16 - 23 9
Jotun 7 2 1 4 18-22 7
6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Atløy 8-0
Tambarskjelvar - Førde 3 6-3
Tempo - Florø 4 6-2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 8 7 0 1 43-9 21
Tempo 9 7 0 2 39-14 21
Tambarskjelvar 8 6 0 2 40-18 18
Førde 4 9 3 1 5 23-29 10
Førde 3 7 3 1 3 18-34 10
Atløy 8 2 0 6 19-31 6
Florø 4 9 0 0 9 10-57 0
6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Haugen 3-3 (1-1)
0-1 Anders Midthjell
1-1 Mikael Alander
1-2 Daniel Lotsberg
2-2 Juty Johnny
2-3 Daniel Lotsberg
3-3 Sebastian Haugen
Loen - Hyen 8-0
Oppstryn - Breimsbygda 0-4
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 8 6 2 0 37-10 20
Oppstryn 9 5 1 3 32-23 16
Sandane 2 9 3 3 3 26-26 12
Breimsbygda 9 3 2 4 23 - 20 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 8 3 2 3 18-25 11
Hyen 9 0 2 7 8-40 2
Treningskamp, Fosshaugane Campus
Sogndal - Førde 7-2 (3-2)
|
|
21.08 Resultat 1.
serierunde G14 1. divisjon haust
|
Eid sitt småguttelag vann 4-2 heime mot Florø på
Eid Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Selje 11. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Måndag 20. august blei
1. serierunde spelt i klasse G14 1. divisjon haust.
Eid vann 4-2 heime mot Florø, Førde vann 7-0 heime mot Stryn,
medan Sogndal vann 5-1 borte mot Skavøypoll.
Eid 1 - Florø 1 4-2 (2-2)
1-0 Kristian Lefdal
2-0 Simen Lefdal
2-1 Eirik Høydal
2-2 Sander Gjertsen
3-2 Kristian Lefdal
4-2 Daniel Haus
Førde 1 Stryn 1 7-0
Skavøypoll - Sogndal 1 1-5
2. serierunde, måndag 27. august:
Sogndal 1 - Eid 1
Stryn 1 - Skavøypoll
Florø 1 - Førde 1
|
|
21.08
Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde
|
Eid har kun vunne ein kamp til no denne sesongen.
Bildet er frå seieren i seriepremiera borte mot Florø 14.
april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over stillinga i
tabellkonkurransen etter 14. serierunde.
Det er premie til dei tre beste etter 14. serierunde.
1. premie - 7 flax-lodd - Kanagaratnam Mohanarajah
2. premie - 5 flax-lodd - Vegard Flatjord
3. premie - 3 flax-lodd - Hildre Andrine Eikenæs
Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av SFE-Alarm.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 14. serierunde:
Førde 14 12 1 1 55-11 37
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 14 5 0 9 23-36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
1 Kanagaratnam Mohanarajah 26 6
2 Vegard Flatjord 28 5
3 Hildre Andrine Eikenæs 28 2
4 Harald Hollevik 28 1
5 Olav Balsnes 28 1
6 Eirik Endestad 29 5
7 Preben Strypet 29 2
8 Henrik Førde 30 5
9 Oddfrid Mjellem 30 4
10 Arne Helgheim 30 3
11 Christoffer Hafsås 30 1
12 Andreas Teigen 32 5
13 Endre Kristensen 32 4
14 Idar Arne Kristiansen 32 4
15 Håvard Mjølkeråen 32 3
16 Knut Atle Krossøy 32 3
17 Per Hove 32 3
18 Brynjar Myklebust 32 2
19 Eirik Jenssen 32 2
20 Elin Helgheim 32 2
21 Jarle Christensen 32 2
22 Jarle Hafsås 32 2
23 Morten Bakken 32 1
24 Sujeevan Mohanarajah 34 5
25 Daniel Lotsberg 34 4
26 Jacob Storevik 34 4
27 Kay Rune Solheim 34 4
28 Runar Hove 34 4
29 Susanne Skogstad 34 4
30 Per Are Verlo 34 3
31 Pål Fossnes 34 3
32 Rikke Myklebust 34 3
33 Vigdis Bjørhovde 34 3
34 Odd L. Drabløs 34 2
35 Tarjei Bjørkkum Vereide 34 2
36 Kay Ove Hafsås 34 1
37 Martine Førde 34 0
38 Arild Hagen Bakke 35 4
39 Jan Martin Starheim 35 0
40 Geir Igelkjøn 36 5
41 Jan Taule 36 5
42 Eirik Rutledal 36 4
43 Kai Henning Slinde 36 4
44 Kristoffer Valsvik 36 4
45 Kåre Balsnes 36 4
46 Morten Sanden 36 4
47 Trond Vegard Ripe 36 4
48 Astrid Mikalsen 36 3
49 Bjørn-Erik Bruvoll 36 3
50 Christer Husa 36 3
51 Eivind Nybakk 36 3
52 Ole Einar Rebni 36 3
53 Ove Balsnes 36 3
Sjå heile lista etter 14.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
21.08
Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde
|
Stryn jublar etter at Petter Hammer gav Stryn leiinga 1-0 mot
Vik.
Sjå bilder frå
denne kampen.
|
Steinar Christensen frå Manger leiar
haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8 etter
9. serierunde.
Christensen er heile 12 poeng føre Førdespelar Christoffer Hafsås
som ligg på andreplass.
Christensen får tilsendt fem flax-lodd som er sponsa av SFE-Alarm.
Som etter sist oppdatering ligg Kim Svarstad på 310. plass og er
heilt sist i konkurransen.
NB! Det er premiering til den som ligg på sisteplass etter 19.
serierunde.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 9. serierunde:
Førde 9 7 1 1 29-8 22
Fyllingsdalen 2 9 6 1 2 26-12 19
Årdal FK 9 6 1 2 26-15 19
Voss 9 6 0 3 25-17 18
Florø 9 5 1 3 27-16 16
Stryn 9 5 0 4 16-20 15
Radøy/Manger 9 4 2 3 20-20 14
Vik 9 4 1 4 28-28 13
Saga 9 4 0 5 16-21 12
Øystese 9 3 1 5 27-21 10
Sotra 9 3 0 6 20-19 9
Tornado Måløy 9 2 1 6 12-22 7
Eid 9 1 2 6 4-34 5
Bergen Nord 9 1 1 7 11-34 4
Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
1 Steinar Christensen 20 7
2 Christoffer Hafsås 32 3
3 Kristoffer Valsvik 32 2
4 Eirik Endestad 33 5
5 Ove Balsnes 34 4
6 Harald Hollevik 34 3
7 Odd L. Drabløs 34 3
8 Arild Hjelmeland 35 1
9 Vigdis Bjørhovde 36 3
10 Preben Strypet 37 1
11 Geir Igelkjøn 38 4
12 Geir Loneland 38 4
13 Hildre Andrine Eikenæs 38 2
14 Oddfrid Mjellem 38 2
15 Olav Balsnes 38 2
16 Anja Evelyn Amundsen 38 1
17 Jon Valaker 38 0
18 Martine Førde 38 0
19 Jarle Hafsås 40 5
20 Vebjørn Furnes 40 4
21 Lena Hollevik 40 3
22 Ole Einar Rebni 40 3
23 Rene Haugen 40 3
24 Sujeevan Mohanarajah 40 3
25 Elin Helgheim 40 2
26 Jacob Storevik 40 2
27 Olle Kristoffersson 40 2
28 Vårin Ness 40 1
29 Andreas Lillebø 41 1
30 Are Jacobsen 42 4
31 Idar Arne Kristiansen 42 4
32 Kjell Inge Sanden 42 4
33 Magnus Myrhol 42 3
34 Sindre Karadas 42 3
35 Øystein Aabrekk 42 3
36 Alf Inge Holsæter 42 2
37 Benny Rivedal 42 2
38 Kanagaratnam Mohanarajah 42 2
39 Knut Atle Krossøy 42 2
40 Kåre Balsnes 42 2
41 Marius Sætren 42 2
42 Tommy Totland Hauge 42 2
43 Vegard Flatjord 42 2
44 Øyvind Løkling 42 2
Sjå heile lista etter 9.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
21.08
Status tabellkonkurransen etter 4. serierunde
|
John Martin Gil og TMFK låg på ein 8. plass etter 4. serierunde.
Bildet er frå heimekampen på Måløy Stadion 27. juni 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Eirik Endestad leiar haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3.
divisjon avdeling 8 etter 4. serierunde.
Endestad stikk dermed av med fem flax-lodd som er sponsa av
SFE-Alarm.
I løpet av ettermiddagen kjem også oppdateringane etter 9. og
14. serierunde.
I tillegg vil oppdateringa etter helgas serierunde bli lagt ut i
morgon tidlig.
Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 4. serierunde:
Førde 4 3 0 1 13-5 9
Voss 4 3 0 1 11-5 9
Årdal FK 4 3 0 1 10-4 9
Vik 4 3 0 1 15-11 9
Stryn 4 3 0 1 9-6 9
Florø 4 2 1 1 15-10 7
Radøy/Manger 4 2 0 2 9-9 6
Tornado Måløy 4 2 0 2 8-9 6
Fyllingsdalen 2 4 1 1 2 13-9 4
Bergen Nord 4 1 1 2 6-8 4
Sotra 4 1 0 3 5-11 3
Saga 4 1 0 3 6-15 3
Eid 4 1 0 3 2-14 3
Øystese 4 0 1 3 7-13 1
Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
1 Eirik Endestad 25 5
2 Magnus Myrhol 32 6
3 Anja Evelyn Amundsen 32 4
4 Arild Ivar Husa 32 1
5 Kristian Lefdal 34 5
6 Jacob Storevik 34 4
7 Jarle Hafsås 34 4
8 Mathias Kullsveen 34 4
9 Kristoffer Sigdestad 34 2
10 Kristoffer Valsvik 34 2
11 Sander Torheim Frislid 35 5
12 Arild Rafshol 36 4
13 Olle Kristoffersson 36 4
14 Thomas Rognsø 36 4
15 Kenneth Rakkenes 36 3
16 Rasmus Gausemel 36 3
17 Per Ivar Hovden 36 1
18 Arild Hjelmeland 37 0
19 Geir Igelkjøn 38 4
20 Henrik Førde 38 3
21 Pål Fossnes 38 3
22 Øystein Aabrekk 38 3
23 Marius Sætren 38 2
24 Øystein Lindesteg Rinde 40 5
25 Oddfrid Mjellem 40 3
26 Runar Hove 40 3
27 Sindre Karadas 40 3
28 Tore Haraldsen 40 3
29 Vårin Ness 40 3
30 Kennet Hessvik 40 2
31 Torbjørn Endestad 40 2
32 Odd L. Drabløs 40 1
33 Arild Hagen Bakke 41 3
34 Andreas Teigen 42 4
35 Even Melaas Fåberg 42 4
36 Rune Midthjell 42 4
37 Anders Kyrkjeeide Karlsen 42 3
38 Leif Øystein Felde 42 3
39 Per Are Verlo 42 3
40 Steinar Christensen 42 3
Sjå heile lista etter 4.
serierunde.
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd
4. premie: 6 flaxlodd
5. premie: 4 flaxlodd
I tillegg blir det premiert slik:
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd
1. premie etter 14 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 14 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 14 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 19 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 19 serierundar: 3 flaxlodd
1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd
TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:
|
|
21.08 Florø møter
Brann heime i kvartfinalen i NM G19
|
Kristoffer Book scora eitt mål i 4. runde-kampen mot Molde.
Bildet er frå 3. divisjonskampen heime mot Tornado Måløy 28.
april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Florø møter Brann heime
i
kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup.
Kampen er beramma til søndag 2. september, men det blir jobba med
å flytte denne kampen.
- Brann er dei store favorittane til å vinne NM, så det kunne
ikkje blitt tøffere. Men det likar vi, seier Florøtrenar Terje
Rognsø like etter at oppsettet blei
offentliggjort.
Kvartfinalar G19 Telenor Cup:
Florø - Brann
Viking - Odd Grenland
Strømsgodset - Sarpsborg 08
Lørenskog - Rosenborg
|
|
21.08 Kampar i dag,
tysdag 21. august
|
Haugen møter i ettermiddag Sandane 2 på
bortebane.
Bildet er frå 4-1 seieren heime mot Sandane 2 tysdag 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Hafslo/Bjørn 2
Kl. 19.00 Syril 2 - Balestrand 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26 - 14 15
Syril 2 8 4 0 4 29 - 30 12
Hafslo /Bjørn 2 8 3 1 4 15 - 16 10
Vik 2 7 3 0 4 16 - 23 9
Jotun 6 2 1 3 16 - 19 7
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Atløy
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Førde 3
Kl. 19.00 Tempo - Florø 4
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 7 6 0 1 35 - 9 18
Tempo 8 6 0 2 33 - 12 18
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34 - 15 15
Førde 4 8 3 1 4 20 - 23 10
Førde 3 7 3 1 3 18 - 34 10
Atløy 7 2 0 5 19 - 23 6
Florø 4 8 0 0 8 8-51 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Loen - Hyen
Kl. 19.00 Oppstryn - Breimsbygda
Kl. 19.00 Sandane 2 - Haugen
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 8 5 1 2 32 - 19 16
Sandane 2 8 3 2 3 23 - 23 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 7 3 1 3 15 - 22 10
Breimsbygda 8 2 2 4 19 - 20 8
Hyen 8 0 2 6 8-32 2
Treningskamp, Fosshaugane Campus
Kl. 18.00 Sogndal - Førde
|
|
20.08 Vik har trekt
damelaget sitt i 3. divisjon kvinner
|
Vik jublar etter scoring borte mot Eid på Eid
Idrettspark 11. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Det blir i dag meldt at
Vik har trekt damelaget sitt i 3. divisjon kvinner. På grunn av
mangel på spelarar ser ikkje Vik noko anna løysing enn å trekke
laget. Det betyr at kampane som Vik har spelt til no denne
sesongen blir annullert.
Vik sine kampar som blir annullert:
Vik - Breimsbygda/Sandane 0-5
Eid - Vik 4-2 - Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Vik - Sogndal 3-2
Vik - Hornindal 3-3
Stryn - Vik 7-1
Florø - Vik 5-1
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 5 0 1 22-14 15
Hornindal 5 2 2 1 11-12 8
Stryn 5 2 1 2 11-7 7
Breimsbygda/Sandane 5 2 1 2 9-11 7
Sogndal 5 1 1 3 12-11 4
Florø 6 1 1 4 9-19 4
|
|
20.08 Resultat kampar i dag,
måndag 20. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Jølster - Veitastrond 2-1 (2-1)
1-0 Ole Martin Eide (8. min)
2-0 Tom Erik Sandal (17. min)
2-1 Severin Rokne (29. min)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 15 5 5 5 35-23 20
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 15 5 1 9 28-48 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Gaular 6-0 (1-0)
1-0 Daniel Tverberg
2-0 Frode Kvalsøren
3-0 Stian Kvalsøren
4-0 Binyam Gobizei
5-0 Jonas Elle, straffe
6-0 Frode Kvalsøren
Syril - Jølster 2 10-2
Mål Syril: Jan Tore Slinde (4), Helge Henjum (3), Steinar Henjum
(2) og Sondre Søderholm
UTSETT Kaupanger 2 - Sogndal 3
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 11 9 1 1 41-17 28
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Syril 1 12 6 1 5 39-29 19
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 12 2 1 9 22-43 7
Jølster 2 11 1 1 9 20-63 4
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Tornado Måløy 2 2-6
Flatraket - Stryn 2 2-1
1-0 Roger Nygård
2-0 Roger Nygård
2-1 Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 12 6 0 6 27-20 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 12 3 1 8 38-46 10
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Eid 2 12 2 1 9 15-53 7
Flatraket 12 2 1 9 16-58 7
|
|
20.08 Kaupanger -
Høyang
direkte på Hallo Sogn
|
|
Hallo Sogn overfører direkte damekampen mellom Kaupanger og
Høyang i 2. divisjon kvinner. Kampen blir spelt på kunstgrasbana
på Kaupanger onsdag 22. august og har avspark klokka 18.30.
Sendinga finn du
her.
|
|
20.08 Norge tapte 4-2 i
opningskampen i U20 VM
|
Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen
mot Portugal.
Foto: Privat
|
Norge tapte i formiddag
4-2 mot Nord Korea i opningskampen i U20 VM i Japan. Stine
Pettersen Reinås kom på bana tre minutt før full tid, medan Ane
Fimreite var ubenytta reserve.
Neste kamp for Norge i VM er mot Canada torsdag 23. august.
Nord Korea - Norge 4-2 (2-1)
1-0 Y. Hyon Hi (15. min)
1-1 Caroline Hansen (23. min)
2-1 Y. Hyon Hi (40. min)
2-2 Ada Hegerberg (54. min)
3-2 K. Un Hwa (71. min)
4-2 K. Su Gyong (77. min)
|
|
20.08 Kampar i dag,
måndag 20. august
|
Frank Hool og Stryn 2 møter i dag Flatraket på
Naustteigen Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Stadlandet 5. august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Veitastrond
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Gaular
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sogndal 3
Kl. 19.00 Syril - Jølster 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Flatraket - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
19.08 Eid spelte
uavgjort 2-2 mot Fyllingsdalen 2
|
Henrik Salveson gav Eid leiinga 1-0 i dagens kamp mot
Fyllingsdalen 2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Eid spelte i ettermiddag
uavgjort 2-2 heime mot Fyllingsdalen 2 på Eid Stadion.
Henrik Salveson gav Eid leiinga 1-0 etter eit kvarter av fyrste
omgang. Salveson drog av ein spelar og frå 23 meter dunka han
ballen nede i venstre hjørnet for Fyllingsdalen sin keeper Stefan
Hagerup. Etter ein god start av heimelaget tok Fyllingsdalen over
utover i omgangen, og drøye 10 minutt før pause utlikna
bortelaget til 1-1. Joachim S. Edvardsen skrudde eit frispark frå
omlag 25 meter rett i mål.
To minutt før pause gjekk bortelaget opp i leiinga 1-2 etter ein
ny dødballsituasjon. Eit frispark frå Daniel Campos gjekk
gjennom heile Eid sitt felt og på bakerste stolpe dukka
forsvarsspelar Simen Hopsdal opp og heada ballen i mål frå kort
hold.
Heimelaget hadde nytta pausen best og like etter kvilen hadde Eid
ein dobbelsjanse til å utlikne til 2-2. Bjørn Totland fekk
sjansen frå god posisjon, men skotet gjekk rett i ein forsvarar.
Totland fekk ballen tilbake og trilla den vidare til Torbjørn
Aabrekk. Ein forsvarar kom tett opp i Aabrekk og fekk blokkert
avslutninga i siste liten.
10 minutt ut i omgangen ropte heimelaget på straffespark. Ein
forsvarar fekk ballen i handa, men dommar Dan Kåre Esp var ikkje
enige med heimelaget og vinka spelet vidare.
Knappe 25 minutt ut i 2. omgang utlikna Eid til 2-2 på
straffespark. Etter litt fram og tilbake inne i Fyllingsdalen sin
16-meter var ein Fyllingsdalenspelar bort i ballen med handa.
Denne gongen var dommaren frå Eikefjorden ikkje i tvil og peika
på straffemerket. Torbjørn Aabrekk chippa straffa via keeper og
i mål.
På slutten av kampen bølga spelet fram og tilbake og det var
tydelig at begge laga gjekk for å vinne kampen. Den største
sjansen hadde Joachim S. Edvardsen like før slutt, men
avslutninga blei redda av Arild Magnus Bjørhovde Rindal.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Eid - Fyllingsdalen 2 2-2 (1-2)
1-0 Henrik Salveson (15. min)
1-1 Joachim S. Edvardsen (34. min)
1-2 Simen Hopsdal (43. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk, straffe (68. min)
Gult kort: Henrik Salveson, Johannes Myklebust og Erik
Salveson, Eid
Joachim Hatland, Fyllingsdalen 2
Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord
Assistentdommarar: Per Oddvar Lien, Høyang og Ragnar Åmot, Jølster
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Ove Balsnes
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Jan Olav Humborstad
Erik Salveson
Thomas Starheim
Henrik Salveson (Ole Andreas Aarvik 89. min)
Bjørn Totland
Erik Rotihaug
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust (Oliver Rotihaug 55. min)
Fyllingsdalen 2:
Stefan Hagerup
Kristoffer Jordal Møvik
Simen Hopsdal
Joachim Hatland
Daniel Campos (Trygve Bruvik Ellingstad 70. min)
Alexander Møll
Christian Heimark
Joachim S. Edvardsen
Mathias Wåge Raum
Jarle Jakobsen
Petter Ingebrigtsen (Nikolai Jensen 79. min)
|
|
19.08 Resultat kampar i dag,
søndag 19. august
|
Camilla Stenseth scora Førde sitt vinnarmål mot
Hinna.
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 3. mai.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Hinna 1-0 (0-0)
Mål Førde: Camilla Stenseth
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Førde 13 6 2 5 23-25 20
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 15 3 0 12 19-54 9
3. divisjon avdeling 8
Eid - Fyllingsdalen 2 2-2 (1-2)
1-0 Henrik Salveson (15. min)
1-1 Joachim S. Edvardsen (34. min)
1-2 Simen Hopsdal (43. min)
2-2 Torbjørn Aabrekk, straffe (68. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Voss - Tornado Måløy 0-2 (0-2)
0-1 Marius Refvik, straffe (16. min)
0-2 John Martin Gil (26. min)
Kampfakta frå kampen Voss-TMFK er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 17 11 0 6 48-29 33
Fyllingsdalen 2 17 9 4 4 47-31 31
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Tornado Måløy 17 6 1 10 24-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 17 1 4 12 13-60 7
4. divisjon
Balestrand - Kaupanger 1-0 (1-0)
1-0 Nicolay Andersen (41. min)
Sogndal 2 - Førde 2 6-0 (4-0)
1-0 Bjørnar Hove (15. min)
2-0 Sjølvmål (25. min)
3-0 Stian Dyngeland (31. min)
4-0 Stian Dyngeland (42. min)
5-0 Sjølvmål (59. min)
6-0 Marius Salamonsen (83. min)
Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 15 12 2 0 81-13 41
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Balestrand 15 6 2 7 33-55 20
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 15 4 4 7 25-36 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 15 4 1 10 26-42 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Årdal 2 - Dale/Hyllestad 2 5-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Årdal 2 12 5 0 7 40-41 15
Dale /Hyllestad 2 11 4 0 7 29-32 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Selje 2-2 (1-0)
1-0 Per Arne Teige
1-1 Joachim Refvik, straffe
2-1 Arne Refsnes
2-2 Saron Osmundsvåg
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Selje 12 6 1 5 26-24 19
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Stadlandet 12 2 2 8 20-48 8
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
19.08 Florø klar for
kvartfinale i NM G19 Telenor Cup
|
Kristoffer Book scora eitt mål i kampen mot Molde.
Bildet er frå 3. divisjonskampen heime mot Tornado Måløy 28.
april.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Florø er klar for
kvartfinale i NM G19 Telenor Cup etter at laget i går ettermiddag
vann 4-0 heime mot Molde. Halvor Solheim Olsen (2), Kristoffer
Book og Peter Aase scora Florø sine mål i ein kamp der stillinga
til pause var 0-0.
Rosenborg med Tidligare Florøspelar Jacob Storevik på laget er
også klar for kvartfinale i NM G19 Telenor Cup. Jacob Storevik
spelte 1. omgang for Rosenborg då laget vann 3-1 heime mot
Levanger. Storevik holdt nullen og stillinga var 1-0 til
pause.
Kanskje det er duka for kamp mellom Florø og Rosenborg på Florø
Stadion i kvartfinalen?
Resultat 4. runde NM G19 Telenor Cup:
Florø - Molde 4-0 (0-0)
Rosenborg - Levanger 3-1
Brann - Bryne 5-0
Lørenskog - Sortland 4-0
Viking - Sandnes Ulf 6-1
Sarpsborg 08 - Lillestrøm 1-1, 1-1 eeo, 5-3 etter
straffesparkkonk.
Odd Grenland - HamKam 5-1
Søndag 19. august kl. 15.00 Strømsgodset - Skeid
|
|
19.08 Terje Rognsø med
50 kampar på rad uten tap
|
Terje Rognsø før heimekampen mot Eid 20. september 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Laurdag blei ein jubeldag
for Florø Fotball. Fyrst vann 3. divisjonslaget 3-0 mot Sotra, og
ikkje lenge etter vann juniorlaget 4-0 mot Molde i
G19-cupen.
Florø sin hovudtrenar Terje Rognsø var på benken begge kampar
og kunne bokføre to nye kampar uten tap. Rognsø står dermed
bokført med utrulige 50 obligatoriske kampar på rad uten tap på
dei tre siste månadane. Dette gjeld kampar i 3. divisjon, 5.
divisjon og kampar for aldersbestemte lag i USA Cup.
Sist kamp der Rognsø var lagleiar som enda med tap var 2-5 kampen
borte mot Øystese i 3. divisjon 19. mai.
|
Terje Rognsø i pausen mellom Hornindal og Florø 2
16. august.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
|
19.08 Kampar i dag,
søndag 19. august
|
Eid møter i dag Fyllingsdalen 2 på heimebane.
Bildet er frå guttekampen mellom Eid og Førde 19. april 2007.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Førde - Hinna
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 14 3 0 11 19-53 9
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Eid - Fyllingsdalen 2
Kl. 16.00 Voss - Tornado Måløy
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6
4. divisjon
Kl. 15.00 Balestrand - Kaupanger
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Førde 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Årdal 2 - Dale/Hyllestad 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stadlandet - Selje
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
18.08 Erik Sandal og
Hødd klar for semifinale i cupen
|
Erik Sandal og Hødd overraska i dagens cupkamp borte
mot Haugesund.
Bildet er frå cupkampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 1.
mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Erik Sandal og Hødd er
klar for semifinale i cupen etter at laget i dag meget
overraskande vann borte mot Haugesund. Hødd var i føringa i
kampen to gongar, men Haugesund utlikna begge gongane ved Nikola
Djurdjic. Ingen av laga scora i ekstraomgangane og i
straffesparkkonkurransen var Hødd sikrast frå
ellevemeteren.
Haugesund - Hødd 2-2 (1-1) 6-7 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Pål Andre Helland (32. min)
1-1 Nikola Djurdjic (45. min+1)
1-2 Pål Andre Helland (49. min)
2-2 Nikola Djurdjic (62. min)
Kampfakta er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
|
|
18.08 Ida Katrine scora
to mål i debuten i 1. divisjon
|
Ida Katrine Pedersen Nesse i bortekampen mot Hornindal 24. juni
2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tidligare Høyangspelar Ida Katrine
Pedersen Nesse fekk i dag sin debut for Åsane i 1. divisjon.
Åsane vann 2-0 mot Fortuna Ålesund og Ida Katrine laga like godt
begge måla til Åsane.
Åsane - Fortuna Ålesund 2-0 (1-0)
1-0 Ida Katrine Pedersen Nesse (30. min)
2-0 Ida Katrine Pedersen Nesse (85. min)
|
|
18.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 18. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
NM G19
Florø - Molde 4-0 (0-0)
2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Haugar 1-1 (1-1)
Kaupanger - Hinna 9-0 (5-0)
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 14 10 3 1 37-8 33
Kaupanger 14 10 2 2 52-11 32
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 15 5 2 8 22-36 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 14 3 0 11 19-53 9
3. divisjon avdeling 8
Florø - Sotra 3-0 (2-0)
Radøy/Manger - Førde 2-8 (0-4)
Årdal - Stryn 2-0 (1-0)
Saga - Vik 3-4 (1-1)
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 17 15 1 1 75-17 46
Florø 17 11 3 3 46-24 36
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 17 9 2 6 39-30 29
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Vik 17 8 2 7 51-52 26
Sotra 17 7 2 8 37-39 23
Stryn 17 6 3 8 29-38 21
Radøy/Manger 17 5 4 8 33-43 19
Saga 17 6 0 11 29-45 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6
4. divisjon
Lærdal - Skavøypoll 0-4
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Skavøypoll 15 9 4 2 33-13 31
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 15 0 2 13 12-79 2
|
|
18.08 Kampar i dag,
laurdag 18. august
|
Florø møter i ettermiddag Molde på heimebane i
NM G19.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn i vinterserien 7. desember
2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
NM G19
Kl. 16.30 Florø - Molde
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Jølster - Haugar
Kl. 13.00 Kaupanger - Hinna
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 14 11 1 2 43-9 34
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Kaupanger 13 9 2 2 43-11 29
Nymark 13 7 1 5 32-34 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 14 5 1 8 21-35 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Bergen Nord Hovding 13 5 0 8 20-38 15
Loddefjord 13 4 1 8 30-38 13
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Florø - Sotra
Kl. 15.00 Radøy/Manger - Førde
Kl. 16.00 Årdal - Stryn
Kl. 16.00 Saga - Vik
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 16 14 1 1 67-15 43
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Florø 16 10 3 3 43-24 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Øystese 17 8 2 7 51-32 26
Årdal 16 8 2 6 37-30 26
Sotra 16 7 2 7 37-36 23
Vik 16 7 2 7 47-49 23
Stryn 16 6 3 7 29-36 21
Radøy/Manger 16 5 4 7 31-35 19
Saga 16 6 0 10 26-41 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 17 2 2 13 22-61 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6
4. divisjon
Kl. 14.00 Lærdal - Skavøypoll
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Saga
og Vik.
Kampen blir spelt på Førde stadion klokka
16.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
17.08 Ingrid Øvreberg
senka Eid med fire scoringar
|
Ingrid Øvreberg scora alle fire måla til Stryn i
dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Stryn vann i ettermiddag
4-2 heime mot Stryn i 3. divisjon kvinner. Eid gjekk dermed på
sitt fyrste tap denne sesongen, medan Stryn tok sin tredje seier
og klatra opp til 2. plass på tabellen.
Ingrid Øvreberg scora alle fire måla til Stryn, medan Helene
Marie Inselseth og Ingebjørg Scott Bale scora for
serieleiaren.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Stryn - Eid 4-2 (2-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (32. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (55. min)
3-1 Helene Marie Inselseth (81. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (86. min)
4-2 Ingebjørg Scott Bale (90. min)
Gult kort: Mariel Starheim, Eid
Dommar: Kjell Alme, Sandane
Eid:
Marita Berget Alsaker
Julia Navelsaker Røed
Mariel Holmøyvik Starheim
Rikke Myklebust
Marte Hjelle
Henriette Fonn Naustdal
Helene Marie Inselseth
Ingebjørg Scott Bale
Veronika Stokke
Camilla Ervik
Elise Hjelle
Innbyttarar:
Amalie Bjørkedal
Madelen Bakkebø
Kristin Heggen
Stryn:
Annie V. Stølen
Kristina Flo
Mari Skarstein
Dagny Sæten
Mona Myklebust
Benedikte Flåten
Amalie Øvreseth
Hanna Tenden
Pernille Flo
Sofie Lunde
Ingrid Øvreberg
Innbyttarar:
Marita Berge
Maria Bøe
Nadia Alim
Karine Tonning
Caroline Gjertsen
|
|
17.08 Resultat kampar i dag,
fredag 17. august
|
Gøran Larsen scora Bremanger sitt mål i dagens kamp
mot Eikefjord.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket 3. august.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Stryn - Eid 4-2 (2-0)
1-0 Ingrid Øvreberg (7. min)
2-0 Ingrid Øvreberg (32. min)
3-0 Ingrid Øvreberg (55. min)
3-1 Helene Marie Inselseth (81. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (86. min)
4-2 Ingebjørg Scott Bale (90. min)
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 7 6 0 1 26-16 18
Stryn 6 3 1 2 18-8 10
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4
4. divisjon
Dale - Høyang 2-1 (1-1)
0-1 Sjur Gjeraker (3. min)
1-1 Simen Stølen (7. min)
2-1 Runar Aune (61. min)
Fjøra - Sandane 2-3 (1-0)
1-0 Mats Nondal (22. min)
1-1 Martin Sivertsen (47. min)
2-1 Roger Hjellaug (55. min)
2-2 Mads Wie (59. min) (NB! Firda har feil på denne målscoraren)
2-3 Mads Wie (70. min)
Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 15 10 3 2 49-16 33
Sandane 15 9 4 2 46-32 31
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 15 5 1 9 25-34 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Dale 15 4 3 8 28-30 15
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
5. divisjon avdeling 1
Anga - Askvoll/Holmedal 5-1 (2-0)
Mål Anga: Hallvard Øen, Stein Erik Solheim, Tomas Myhre, Lasse Herstad Øvrelid og Sindre Hoff
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Anga 12 7 0 5 43-28 21
Askvoll og Holmedal 10 6 1 3 31-24 19
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Eikefjord 1-1
Mål Bremanger: Gøran Larsen
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 12 9 2 1 49-12 29
Bremanger 12 8 3 1 37-11 27
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
17.08 Saga - Vik
direkte på Hallo Sogn
|
|
Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Saga
og Vik.
Kampen blir spelt på Førde stadion laurdag 18. august klokka
16.00.
Sendinga finn du
her.
|
|
17.08 Kampar i dag,
fredag 17. august
|
Eid sitt damelag møter i dag Stryn på
bortebane.
På heimebane tidligare denne sesongen snudde Eid 0-2 til 3-2.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Eid
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4
4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Høyang
Kl. 19.00 Fjøra - Sandane
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 14 5 1 8 24-32 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Anga - Askvoll/Holmedal
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Bremanger - Eikefjord
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
16.08 Florø 2 vann 4-1
borte mot Hornindal
|
Kristian Rindheim og Mats Hovland etter at Mats
Hovland
fastsette sluttresultatet til 1-4 knappe 10 minutt før slutt.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Florø 2 tok sin 12
strake seier denne sesongen då laget i ettermiddag vann 4-1 borte
mot Hornindal. Mats Hovland (2), Simen Hamre og Kristoffer
Orheim scora for Florø 2, medan Stura Lødøen scora for
heimelaget.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Hornindal - Florø 2 1-4 (0-3)
0-1 Kristoffer Orheim (23. min)
0-2 Simen Hamre (24. min)
0-3 Mats Hovland (45. min+1)
1-3 Sturla Lødøen (52. min)
1-4 Mats Hovland (82. min)
Gult kort: Runar Åmot, Florø 2
Dommar: Rune Haugland, Haugen
Hornindal:
Kristoffer Grodås
Tarjei Lødøen
Sindre Nordang
Håvard Sollid
Martin Seljeset
Tore Raftevold
Kjetil Svarstad
Endre Lødemel
Johnny Myklebust
Sturla Lødøen
Eivind Grodås
Innbyttarar:
Isak Fotland Fænn
Stian Taraldset
Jan Rune Oppheim
Joakim Olsbø
Florø 2:
Knut Kvammen
Emil Aadland
Runar Åmot
Martin Orheim
Martin Solheim Olsen
Binyan Bereket
Mats Hovland
Kristoffer Orheim
Aksel Bauge
Erik Selaas
Simen Hamre
Innbyttarar:
Joachim Tunheim
Thor Henning Brandsøy
Kristian Rindheim
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 12 12 0 0 56-14 36
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 12 3 3 6 25-23 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
16.08 Bilder frå
Maurstad Open 2012
|
Roger Challen vann årets Maurstad Open føre Svend Weum.
Sjå
bilder frå Maurstad Open 2012.
|
Nordfjord Golfklubb
arrangerte sist søndag Maurstad Open i Stokkenes Golfpark. 85 år
gamle Toralv Maurstad som har gitt navnet sitt til turneringa
deltok og kom på ein flott 15. plass.
Sjå
bilder frå Maurstad Open 2012.
Resultat Maurstad Open - Stableford
Herrer :
1. CHALLEN, Roger Nordfjord Golfklubb 42
2. WEUM, Svend Johan Nordfjord Golfklubb 37
3. BREKKE, Ingvar Vanylven Golfklubb 36
4. HUSTAD, Sverre Berge Volda Golfklubb 36
5. GJERDE, Dagfinn Nordfjord Golfklubb 35
6. HALSØR, Reinhart Zeivar Selje Golfklubb 35
7. AASEN, Svein Volda Golfklubb 33
8. SVARLIAUNET, Sten Håvard Namdal Golfklubb 33
9. GJERDE, Bjørnar Sunnmøre Golfklubb 33
10. AARSKOG, Jostein Nordfjord Golfklubb 33
11. HJELMELAND, Arild Nordfjord Golfklubb 33
12. GISKEMO, Ole Christian Sola Golfklubb 32
13. REIMERS, Egil Solastranden Golfklubb 32
14. SØRLAND, Kim-Andre Hauger Golfklubb 32
15. MAURSTAD, Toralv Nordfjord Golfklubb 31
16. BREKKE, Alexander Vanylven Golfklubb 31
17. INDRESØVDE, Harald Volda Golfklubb 31
18. MØRKVED, Arne Stiklestad Golfklubb 31
19. REBBESTAD, Idar Arne Volda Golfklubb 30
20. DIGERNES, Jostein Volda Golfklubb 29
21. BERGMANN, Webjørn Yksnøy Volda Golfklubb 28
22. VOLDSUND, Joar Vanylven Golfklubb 28
23. FJØRTOFT, Laurits A Stiklestad Golfklubb 28
24. NAUSTDAL, Tore Henning Nordfjord Golfklubb 28
25. VEE, Oddbjørn Sandane Golfklubb 28
26. AARHEIM, Ola Andreas Stryn Golfklubb 27
27. TRYGGESTAD, Kent Roger Nordfjord Golfklubb 27
28. KALVATN, Terje Volda Golfklubb 27
29. MYKLEBUST, Are Volda Golfklubb 27
30. ANDENES, Sondre Sandane Golfklubb 27
31. LANGLO, Asbjørn Stranda Golfklubb 27
32. STEFFENAKK, Øystein Ålesund Golfklubb 27
33. STORØY, Thomas Nordfjord Golfklubb 26
34. LANGLO, Kolbein Johannes Stranda Golfklubb 26
35. ORLIEN, Ole-Magnus Ålesund Golfklubb 26
36. SVALHEIM, Roy Sunnfjord Golfklubb 25
37. NES, Ottar Arve Nordfjord Golfklubb 25
38. JOHANSEN, Olav Vanylven Golfklubb 24
39. LANGLO, Sven Ove Stranda Golfklubb 24
40. ELTVIK, Ove Magnor Selje Golfklubb 23
41. HOLVIK, Eirik Selje Golfklubb 23
42. HASUND, Kjetil Sunnmøre Golfklubb 22
43. LIEN, Bjørn Nordfjord Golfklubb 22
44. VIKESTRAND, Lars Kåre Volda Golfklubb 21
45. HOLVIK, Arild Selje Golfklubb 20
46. LYNGE, Leif Magne Sunnmøre Golfklubb 19
47. SÆTEN, Joar Nordfjord Golfklubb 16
Damer:
1. LANGLO, Solfrid Josefine Stranda Golfklubb 24
2. LEIVDAL RYE, Linn Beathe Nordfjord Golfklubb 22
3. ERIKSEN, Beate Marie Nordfjord Golfklubb 22
Junior:
1. HJELLE, Martin Sunnfjord Golfklubb 35
2. WILHELMSEN, Markus Ålesund Golfklubb 32
|
Martin Hjelle frå Sunnfjord Golfklubb og Toralv
Maurstad.
Ingen skulle tru at det er 70 år mellom dei to golfarane.
Sjå
bilder frå Maurstad Open 2012.
|
|
16.08 SFFK jenter
spelte 2-2 mot Høyang sitt damelag
|
Frå tysdagens kamp mellom SFFK og Høyang.
Foto: Marianne Taule
|
Sogn og Fjordane
Fotballkrets sitt jentelag spelte tysdag ettermiddag 2-2 mot
Høyang sitt damelag på Sletta. Elise Isolde Stenevik og Sara
Eriksen scora for kretslaget, medan Oline Lønning scora begge
måla til heimelaget. Stillinga til pause var 1-1.
Høyang - SFFK 2-2 (1-1)
1-0 Oline Lønning
1-1 Elise Isolde Stenevik
1-2 Sara Eriksen
2-2 Oline Lønning
|
|
16.08 Sonelagsturnering
G97/98 Sandane 25. august
|
Mats Uglane under innandørs-KM i Florø 3. mars.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 3. mars.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 4. mars.
|
Laurdag 25. august blir det
spelt sonelagsturnering for gutar født 97/98 på Sandane. Her er
spelarane som er tekne ut på dei forskjellige laga.
Kampoppsett:
Kl. 14.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 15.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 16.00 Nordfjord - Sogn
Sunnfjord gutar:
Chris Adrian Steinsvik, Askvoll/Holmedal IL (97)
Ole Aase Sivertsen, Florø SK (97)
Håkon Hopen, Florø SK (98)
Sivert Veseth, Florø SK (98)
Sander Gjertsen, Florø SK (98)
Bjørnar Skildheim, Førde IL Fotball (97)
Kristian Walaker, Førde IL Fotball (97)
Niklas Helgheim, Førde IL Fotball (97)
Ola Rognebakke, Førde IL Fotball (97)
Daniel Grimset Kvalvågnes, Førde IL Fotball (97)
Brage Sandvoll, Førde IL Fotball (98)
Sondre Fiske, Førde IL Fotball (98)
Oskar Roti, Førde IL Fotball (98)
Fredrik Rørstadbotn, Førde IL Fotball (98)
Martin Skilbrei, Tambarskjelvar IL (97)
Brage Loftheim, Gaular IL (98)
Øystein Lunde, Gaular IL (98)
Steinar Hole, Jølster IL (98)
Nordfjord gutar:
Are Berstad, Selje IL (97)
Ingo da Silva, Selje IL (98)
Erik Amble Haugen, Stryn T&I (97)
Steffen Glosvik, Stryn T&I (98)
Martin Senneseth, Bremanger IL (97)
Sindre Storøy Kolseth, Bremanger IL (98)
Jonas Denk, Sandane TIL (97)
Daniel B. Mork, Tornado Måløy FK (97)
Nikolas Berg, Tornado Måløy FK (97)
Stein Inge Torheim, Eid IL (97)
Rasmus Haugen, Hornindal IL (98)
Simen Lefdal, Eid IL (98)
Vebjørn Høynes, Eid IL (98)
Marius Henriksen, Skavøypoll IL (98)
Kristian Lefdal, Eid IL (98)
Johan Skorge, Eid IL (98)
Oliver Rotihaug, Eid IL (97)
Isak Hopland, Stryn (98)
Sogn gutar:
Håvard Stedje, Sogndal IL Fotball (97)
Endre P Reinås, Sogndal IL Fotball (97)
Kjetil Moen Eide, Sogndal IL Fotball (97)
Jonas Hove, Sogndal IL Fotball (98)
Mats Uglane, Sogndal IL Fotball (98)
Edin Øy, IL Jotun (97)
Ole Gunnar Kjødnes, IL Jotun (97)
Joakim Måren, IL Høyang (97)
Christoffer Maureira, IL Høyang (97)
Endre Kauppi Straumsheim, Årdalstangen IL (97)
Bjørnar Dale, Kaupanger IL (97)
Andreas Horvei, Aurland IL (98)
Vegard Bukve, IL Jotun (98)
Eirik Husabø, IL Syril (98)
Aleksander Langeteig, IL Syril (98)
Joakim Johnsen, IL Bjørn (98)
Christian Fjellheim, Vik IL (98)
Vegard Øien, Kaupanger IL (98)
|
Fleire av spelarane på Nordfjord sitt lag var med
på
morgontreningane med Eivind Daniel Røed i Eid Idrettshus.
Sjå bilder frå morgontreninga 17. februar.
|
|
16.08 Sonelagsturnering
J97/98 Sandane 25. august
|
Rebecca Bergum Skaasheim under innandørs-KM i Florø 3. mars.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 3. mars.
Sjå
bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 4. mars.
|
Laurdag 25. august blir det
spelt sonelagsturnering for jenter født 97/98 på Sandane. Her er
spelarane som er tekne ut på dei forskjellige laga.
Kampoppsett:
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Nordfjord - Sogn
Sunnfjord jenter:
Hanne Opseth Rygg, Førde IL Fotball (97)
Ragnhild Ulltang, Førde IL Fotball (97)
Karoline Hjelmeland, Førde IL Fotball (97)
Gina Årdal Indrebø, Førde IL Fotball (97)
Andrea Sæterlid, Førde IL Fotball (97)
Andrea Berge, Førde IL Fotball (97)
Kristine Nygård, Førde IL Fotball (97)
Karina Båsund, Førde IL Fotball (97)
Kristine Nybø, Eikefjord IL (98)
Renate Pollen, Førde IL Fotball (98)
Guro Johannesen, Førde IL Fotball (98)
Emilie Myklebust Sande, Førde IL Fotball (98)
Malin Rivedal, Askvoll og Holmedal IL (98)
Maren Grønfur, Førde IL Fotball (98)
Ann Helen Flaten, Førde IL Fotball (98)
Elise Isolde Stenevik, Florø SK (99)
Kristine Holme, Førde IL Fotball (98)
Mathilde Gjesdal, Førde IL Fotball (98)
Nordfjord jenter:
Amalie Bjørkedal, Eid IL (97)
Eli Arnestad, Sandane TIL (97)
Solgunn Lote, Sandane TIL (97)
Lena Vinsrygg, Stryn T&IL (97)
Helga Oline Leivdal, Eid IL (97)
Cecilie Leivdal, Eid IL (97)
Tonje Stølen, Stryn T&IL (97)
Siri Ommedal, Stryn T&IL (97)
Eline Bøe Nesdal, Stryn T&IL
Ida Flo, Stryn T&IL (98)
Mia Sæbø, Stryn T&IL (98)
Nora Øvreberg, Stryn T&IL (98)
Julie Helle Felde, Breimsbygda IL (98)
Sofie Hole, Sandane TIL (98)
Johanne Drageseth, Selje IL (98)
Stine Nilsen, Tornado Måløy FK (98)
Mariel Førde Myhre, Eid IL (98)
Anne Sofie Auflem, Loen (98)
Sogn jenter:
Rebekka Bergum Skaasheim, Balestrand IL (97)
Synnøve Bergum Skaasheim, Balestrand IL (97)
Marthe Gjerde Stølen, Lærdal IL (97)
Elsa Nesse, Balestrand IL (97)
Kaja Ullebø, IL Høyang (97)
Andrine Haukøy, IL Høyang (98)
Amalie Olsen, IL Høyang (97)
Jenny Hovland, Årdalstangen IL (97)
Anne Marte Lingjerde, IL Bjørn (97)
Tiril Valsvik, Vik IL (97)
Miriam Voll, Vik IL (97)
Susanne Myrland, Jotun IL (97)
Sigrun Asheim Nummedal, Vik IL (98)
Birgit Fjærestad Hønsi, Vik IL (98)
Beate Vangsnes, IL Syril (98)
Vibeke Solheim, IL Syril (97)
Vilde Thue, Balestrand IL (98)
|
Kristine Nybø under 1. runde i Bylagsserien 30. september 2011.
Sjå
bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien 30. september 2011.
|
|
16.08 Tine
Fotballskule i Eikefjorden
|
Foto: Eikefjord Fotball
Sjå meir om Tine Fotballskule på Eikefjord sine nettsider Eikefjorden.
|
Eikefjord arrangerte
måndag til torsdag sist veke Tine Fotballskule. Omlag 50 spelarar
i alderen 6 til 13 år hadde fire fine dagar på
fotballbana.
Sjå meir om Tine Fotballskule på Eikefjord sine nettsider Eikefjorden.
|
Foto: Eikefjord Fotball
|
|
16.08
Hornindal møter Florø 2 på heimebane
|
Hornindal sto med sokkane i handa i heimekampen mot
Eikefjord.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Hornindal møter i dag
serieleiar Florø 2 på heimebane i 5. divisjon avdeling 2. Kampen
blir spelt på den nye kunstgrasbana i Hornindal og har avspark
klokka 19.00.
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Florø 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
15.08 Resultat G16 1.
divisjon haust
|
|
Den aldersbestemte
fotballen rullar for fullt igjen, og i dag blei haustsesongen for
G16 1. divisjon sparka i gong. Florø 1 vann 5-1 borte mot Eid 1,
Sogndal 1 vann 6-0 borte mot Førde 2 og Førde 1 vann 4-0 borte
mot Tornado Måløy 1.
Resultat 1. serierunde, G16 1. divisjon haust
Eid 1 - Florø 1 1-5
Førde 2 - Sogndal 1 0-6
Tornado Måløy 1 - Førde 1 0-4
Tabell G16 1. divisjon haust
Sogndal 1 1 1 0 0 6-0 3 poeng
Florø 1 1 1 0 0 5-1 3 poeng
Førde 1 1 1 0 0 4-0 3 poeng
Eid 1 1 0 0 1 1-5 0 poeng
Tornado Måløy 1 1 0 0 1 0-4 0
poeng
Førde 2 1 0 0 1 0-6 0 poeng
Neste serierunde blir spelt onsdag 22. august.
Kl. 19.00 Førde 1 - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Tornado Måløy 1
|
|
15.08 Seriestart G16 1.
divisjon haust
|
Tornado Måløy med suksesstrenar Helge Refvik er med
i 1. divisjon.
Bildet er frå småguttekampen Eid-TMFK 16. mai 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det er i ettermiddag
seriestart for G16 1. divisjon haust. Det er seks lag i denne
avdelinga og ein skal spele dobbel serie.
Avdelingsvinnaren kan titulere seg som kretsmester 2012.
1. serierunde, onsdag 15. august
Kl. 19.00 Eid 1 - Florø 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Førde 1
2. serierunde, onsdag 22. august
Kl. 19.00 Førde 1 - Førde 2
Kl. 19.00 Sogndal 1 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Tornado Måløy 1
3. serierunde, onsdag 29. august
Kl. 19.00 Tornado Måløy 1 - Sogndal 1
Kl. 19.00 Førde 2 - Eid 1
Kl. 19.00 Florø 1 - Førde 1
|
|
14.08 Haugen snudde 0-1
til 3-1 mot Skavøypoll 2
|
Zulfiqar Ali og Haugen vann 3-1 heime mot Skavøypoll
2.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen vann i ettermiddag
3-1 heime mot Skavøypoll 2 på Klenkarberget.
Skavøypoll tok leiinga i kampen ved Espen Sandal etter 20 minutt.
Sandal fekk ballen frå Runar Leirgulen og på fyrste touchen
dunka han ballen i mål via stolpen. Drøye 10 minutt før pause
utlikna Haugen til 1-1 ved Øystein Haugland. Haugland brukte
godfoten og skrudde ein corner rett i mål. Til tross for store
sjansar til begge laga før pause, blei det med dei to scoringane
i 1. omgang.
Etter at Haugen starta best i 2. omgang jamna kampen seg ut og det
låg litt i korta at laget som scora fyrst ville vinne kampen.
Knappe kvarteret før slutt stakk Rolf Hagen gjennom og blei felt
av Skavøypoll sin keeper Nikolas Karlsen. Kampens dommar Ståle
Sandal frå Breimsbygda var ikkje i tvil og peika på
straffemerket. Straffa sette Haugen sin kaptein Trygve Leite
knallhardt i mål.
Like etter straffescoringa fekk Trygve Leite sitt andre gule kort
i kampen. Midtbanespelaren måtte dermed forlate bana og Haugen
måtte avslutte kampen med 10 spelarar. Skavøypoll pressa på for
utlikning, men det var Haugen som hadde dei største sjansane på
kontringar.
To minutt før slutt punkterte Toni Lotsberg kampen etter flott
forarbeid av Zulifiqar Ali. Zulfiqar Ali tok eit raid frå sin
høgrebackposisjon og spelte ballen vidare til Toni Lotsberg. Frå
16 meter skaut Lotsberg ballen i mål nede i venstre hjørnet for
Skavøypoll sin keeper Nikolas Karlsen.
NB! Haugen trenar på Klenkarberget onsdag 15. august kl. 19.00 og
fredag 17. august kl. 19.00.
Haugen - Skavøypoll 2 3-1 (1-1)
0-1 Espen Sandal (20. min)
1-1 Øystein Haugland (34. min)
2-1 Trygve Leite, straffe (77. min)
3-1 Toni Lotsberg (88. min)
Gult kort: Nikolas Karlsen og Christian Tvendeseter Lofnes,
Skavøypoll
Rødt kort:
Trygve Leite, Haugen (to gule kort)
Dommar:
Ståle Sandal, Breimsbygda
Haugen:
Sindre Karadas
Kennet Remme
Bjørnar Rolland
Øystein Haugland
Olav Monsson
Toni Lotsberg
Bengt Leite
Trygve Leite
Jarle Åsebø
Kay Rune Solheim
Tore Haraldsen
Innbyttarar:
Rolf Hagen
Joakim Hauge
Andreas Sandal
Zulfiqar Ali
Skavøypoll 2:
Nikolas Karlsen
Joakim Klubben
Jo Inge Skålbones
Øivind Gangsø
Christian Tvendeseter Lofnes
Lars Nygård
Espen Sandal
Runar Leirgulen
Kristian Kupen
Einar Dag Barmen
Vegard Svoren
Innbyttarar:
Vebjørn Furnes
Gøran Sværd
|
|
14.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 14. august
|
Elisabet Orrestad Nilsen scora tre mål i dagens kamp
mot Jølster.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna på Stryn Stadion 7.
august.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Jølster - Kaupanger 0-5 (0-1)
0-1 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (35. min)
0-2 Stine Hovland (74. min)
0-3 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (79. min)
0-4 Guro Hauge (90. min)
0-5 Elisabet Orrestad Nilsen, straffe (90. min+2)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 13 9 2 2 43-11 29
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 14 5 1 8 21-35 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9
5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 - Bjørn 5-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 11 10 0 1 46-12 30
Bjørn 10 8 1 1 35-17 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
6. divisjon avdeling 1
Vik 2 - Hafslo/Bjørn 2 3-2 (1-1)
Mål Vik 2: Håkon J. Skjerven, Jackson og Øystein Bjørk
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 8 4 0 4 29-30 12
Hafslo /Bjørn 2 8 3 1 4 15-16 10
Vik 2 7 3 0 4 16-23 9
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Florø 3 0-6
Førde 3 - Tempo 3-2 (0-2)
Mål Førde: Magnus Bjørvik (3)
Atløy - Førde 4 1-5 (1-2)
0-1 Joakim Vedvik
1-1 Tempo, straffe
1-2 Karl André Fredriksen
1-3 Erik Nyland
1-4 Karl André Fredriksen
1-5 Karl André Fredriksen
Les om
Førde sine kampar på Førde si nettside.
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Florø 3 7 6 0 1 35-9 18
Tempo 8 6 0 2 33-12 18
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 8 3 1 4 20-23 10
Førde 3 7 3 1 3 18-34 10
Atløy 7 2 0 5 19-23 6
Florø 4 8 0 0 8 8-51 0
6. divisjon avdeling 3
Haugen - Skavøypoll 2 3-1 (1-1)
0-1 Espen Sandal (20. min)
1-1 Øystein Haugland (34. min)
2-1 Trygve Leite, straffe (77. min)
3-1 Toni Lotsberg (88. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Hyen - Oppstryn 2-6 (0-4)
0-1 Anders Joar Berge (14. min)
0-2 Anders Joar Berge (23. min)
0-3 Vegard Valaker (41. min)
0-4 Anders Joar Berge (45. min)
0-5 Lars Guddal (51. min)
0-6 Anders Joar Berge (53. min)
1-6 Hyen (60. min)
2-6 Hyen (67. min)
Breimsbygda - Sandane 2 1-3
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 8 5 1 2 32-19 16
Sandane 2 8 3 2 3 23-23 11
Skavøypoll 2 8 3 2 3 12-12 11
Haugen 7 3 1 3 15-22 10
Breimsbygda 8 2 2 4 19-20 8
Hyen 8 0 2 6 8-32 2
|
|
14.08 Bilder frå Tine
Fotballskule på Nordfjordeid
|
Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule.
|
Årets Tine Fotballskule
på Nordfjordeid er i full gang.
Omlag 130 spelarar i alderen 8-14 år kosar seg med fotball på
dei tre banene i Eid sentrum.
Tine fotballskule starta måndag morgon og blir avslutta onsdag
ettermiddag.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule.
|
|
|
14.08 4 lag blei heidra
for gode cupresultat i sommar
|
Frå markeringa på Fosshaugane Campus søndag.
Foto: Eikefjord-fotball.no
|
I pausa i kampen mellom Sogndal og Rosenborg
på Fosshaugane Campus søndag blei fire aldersbestemte lag i frå
fylket heidra av fotballkretsen og stiftinga MOT for god innsats i årets utgåve av Norway Cup og Dana Cup.
Dei fire laga var:
Sogndal J14 - Sølv i Norway Cup
Sogndal G16 - Sølv i Dana Cup
Vik G16 7'ar - Gull i Norway Cup
Førde J16 - Gull i Dana Cup
Les meir om dette og sjå bilder på Eikefjord
sine nettsider.
|
|
14.08 Kampar i dag,
tysdag 14. august
|
Haugen møter i dag Skavøypoll 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå heimekampen mot Vikane 10. august 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 19.00 Jølster - Kaupanger
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 13 5 1 7 21-30 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Bjørn
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Vik 2 - Hafslo/Bjørn 2
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 8 4 0 4 29-30 12
Hafslo /Bjørn 2 7 3 1 3 13-13 10
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Førde 4
Kl. 19.00 Florø 4 - Florø 3
Kl. 19.00 Førde 3 - Tempo
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 7 6 0 1 31-9 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Breimsbygda - Sandane 2
Kl. 19.00 Haugen - Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 7 4 1 2 26-17 13
Skavøypoll 2 7 3 2 2 11-9 11
Breimsbygda 7 2 2 3 18-17 8
Sandane 2 7 2 2 3 20-22 8
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 7 0 2 5 6-26 2
|
|
13.08 Resultat kampar i dag,
måndag 13. august
|
Daniel Kvalvågnes scora i dag sitt fyrste mål i
Førdedrakta.
Bildet er frå kampen mellom kretslaget og Team Søre 31. mars.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Førde 2 - Skavøypoll 1-2 (1-1)
1-0 Daniel Kvalvågnes (16. min)
1-1 Kim Andre Gangeskar (22. min)
1-2 Eivind Lillebø (61. min)
Høyang - Sogndal 2 0-4 (0-2)
0-1 Sigurd Singelstad (11. min)
0-2 Sogndal (36. min)
0-3 John Jonasdal (52. min)
0-4 Asgrim Farnes (75. min)
Kampfakta frå dei to kampane i 4. divisjon er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 14 11 2 0 75-13 38
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 14 8 4 2 29-13 28
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 14 5 1 8 24-32 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 14 4 1 9 26-36 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
5. divisjon avdeling 1
Dale/Hyllestad 2 - Anga 4-5 (0-3)
Mål Anga: Halvard Øen ( 2), Stian Vie, Sindre Hoff og Stein Erik Solheim.
Gaular - Syril 1-3
Årdal 2 - Jølster 2 9-1
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 11 6 0 5 38-27 18
Syril 1 11 5 1 5 29-27 16
Dale /Hyllestad 2 10 4 0 6 28-27 12
Årdal 2 11 4 0 7 35-40 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Gaular 11 2 1 8 22-37 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
|
|
13.08 Kampar i dag,
måndag 13. august
|
Bjørnar Hove og Sogndal 2 spelar i dag bortekamp mot
Høyang.
Bildet er frå bortekampen mot Mads Wie og Sandane 30. juli.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Skavøypoll
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Dale/Hyllestad 2 - Anga
Kl. 19.00 Gaular - Syril
Kl. 19.00 Årdal 2 - Jølster 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
|
|
12.08 Resultat kampar i dag,
søndag 12. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat
og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA
KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende
informasjon.
Tippeligaen
Sogndal - Rosenborg 0-3 (0-0)
0-1 Borek Dockal, straffe (70. min)
0-2 Borek Dockal, straffe (75. min)
0-3 John Chibuike (90. min+2)
2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar - Høyang 6-0 (1-0)
Jølster - Fana 5-1 (2-0)
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Haugar 13 10 2 1 36-7 32
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 13 6 0 7 35-41 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Jølster 13 5 1 7 21-30 16
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 14 3 2 9 17-37 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2
5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Bremanger 0-1 (0-1)
Eikefjord - Stadlandet 3-0 (Stadlandet kunne ikkje stille lag)
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 11 9 1 1 48-11 28
Bremanger 11 8 2 1 36-10 26
Stryn 2 11 6 0 5 26-18 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 11 2 1 8 18-46 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
12.08 Ein bil har
køyrt inn på Klenkarberget
|
Slik såg det ut på Klenkarberget etter idiotkøyringa.
|
Natt til fredag hadde ein
tulling forvilla seg inn på Klenkarberget med bil.
Bilen hadde tatt ein runde inne på bana og etterlete seg stygge
hjulspor på den flotte grasmatta.
|
|
|
12.08 Kampar i dag,
søndag 12. august
|
Sogndal jublar etter scoring mot Rosenborg 30. juli
2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Rosenborg
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 18 12 3 3 39-21 39
Molde 18 11 2 5 32-20 35
Rosenborg 18 8 9 1 30-15 33
Brann 19 9 2 8 38-28 29
Haugesund 19 7 7 5 31-23 28
Vålerenga 19 8 4 7 28-27 28
Hønefoss 18 7 7 4 20-19 28
Viking 18 8 3 7 24-25 27
Tromsø 17 6 6 5 26-22 24
Aalesund 18 5 8 5 24-23 23
Lillestrøm 18 5 7 6 25-29 22
Odd Grenland 19 6 4 9 26-35 22
Sogndal 18 4 7 7 18-23 19
Sandnes Ulf 17 4 5 8 19-31 17
Fredrikstad 18 4 3 11 26-35 15
Stabæk 18 2 1 15 14-44 7
2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Haugar - Høyang
Kl. 15.00 Jølster - Fana
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 13 10 1 2 39-9 31
Haugar 12 9 2 1 30-7 29
Kaupanger 12 8 2 2 38-11 26
Nymark 12 7 1 4 32-30 22
Fana 12 6 0 6 34-36 18
Førde 12 5 2 5 22-25 17
Klepp 2 13 5 0 8 33-32 15
Loddefjord 12 4 1 7 29-36 13
Jølster 12 4 1 7 16-29 13
Bergen Nord Hovding 12 4 0 8 18-37 12
Høyang 13 3 2 8 17-31 11
Hinna 13 3 0 10 19-44 9
5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Kaupanger 2
Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Stryn 2 - Bremanger
Kl. 15.00 Eikefjord - Stadlandet
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
|
|
11.08 Eid gjekk på
trynet heime mot Saga
|
Eid gjekk på trynet i dagens botnkamp mot Saga.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Eid tapte 2-1 heime mot
Saga i dagens botnkamp i 3. divisjon på Eid Stadion. Harald
Oppedal og Vegard Savland scora for bortelaget, medan Bjørnar
Strandos sette inn Eid sitt trøstemål.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Eid - Saga 1-2 (1-1)
0-1 Harald Oppedal, straffe (18. min)
1-1 Bjørnar Strandos (43. min)
1-2 Vegard Savland (57. min)
Gult kort: Bjørnar Strandos, Torbjørn Aabrekk, Eid. Benny
Rivedal, Rune Espeland og Frode Fjørstad, Saga
Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra
Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Rune Haugland, Haugen
Eid:
Sindre Rise
Ole Andreas Aarvik (Oliver Rotihaug 61. min)
Thomas Starheim
Erik Salveson (Anders Midthjell 77. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Kristian Kongsvoll
Bjørn Totland
Erik Rotihaug
Bjørnar Strandos
Torbjørn Aabrekk
Johannes Myklebust (Jan Olav Humborstad 83. min)
Saga:
Fredrik Hanssen
Harald Oppedal
Einar By (Martin Dvergsdal 84. min)
Thomas Fjørstad
Ivan Dvergsdal
Benny Rivedal
Alexander Hjelmeland Rygg (Steffen Fjørstad 77. min)
Henrik Hagen
Frode Fjørstad
Rune Espeland
Vegard Savland (Odd-Anders Vie 84. min)
|
|
11.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 11. august
|
Yngve Håkonsen delte ut åtte gule kort i dagens
kamp på Måløy Stadion.
På bildet gir han Karl Erik Aarsheim gult kort i kampen mot Sotra
9. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Eid - Saga 1-2 (1-1)
0-1 Harald Oppedal, straffe (18. min)
1-1 Bjørnar Strandos (43. min)
1-2 Vegard Savland (57. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sotra - Årdal 5-1 (3-0)
1-0 Simen Birkelund (2. min)
2-0 Ivar Valø (20. min)
3-0 Yngve Alrek Misje (41. min)
3-1 Preben Strypet (48. min)
4-1 Kristoffer Snekkevik (57. min)
5-1 Marius Moen (61. min)
Stryn - Bergen Nord 4-1 (1-1)
1-0 Vegard Hopland, straffe (30. min)
1-1 Chris Alexander Obinna Jensen (32. min)
2-1 Erick Vhiestrox (53. min)
3-1 Stian Sandal (59. min)
4-1 Ibra Jagne (64. min)
Øystese - Radøy/Manger 3-0 (3-0)
1-0 Endre Hansen, straffe (19. min)
2-0 Endre Hansen (30. min)
3-0 Johnny Mikael Gallefoss (45. min)
Førde - Vik 8-3 (4-3)
1-0 Christoffer Hafsås, straffe (2. min)
2-0 Alexander Ødegaard (15. min)
2-1 Svein Erik Saglien (22. min)
2-2 Kristoffer Valsvik (25. min)
3-2 Gisle Isene (27. min)
4-2 Kristian Fardal Opseth (29. min)
4-3 Tarjei Vevle (31. min)
5-3 Kristian Fardal Opseth (50. min)
6-3 Alexander Ødegaard (69. min)
7-3 Alexander Ødegaard (74. min)
8-3 Christoffer Hafsås (89. min)
Fyllingsdalen 2 - Voss 2-0 (1-0)
1-0 Tim Nilsen (31. min)
2-0 Jarle Jakobsen (85. min)
Tornado Måløy - Florø 1-2 (1-1)
1-0 John Martin Gil (15. min)
1-1 Kim Vik (30. min)
1-2 Mats Hovland (89. min)
Kampfakta frå dei seks siste kampane er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 16 14 1 1 67-15 43
Voss 16 11 0 5 48-27 33
Florø 16 10 3 3 43-24 33
Fyllingsdalen 2 16 9 3 4 45-29 30
Årdal 16 8 2 6 37-30 26
Øystese 16 7 2 7 46-30 23
Sotra 16 7 2 7 37-36 23
Vik 16 7 2 7 47-49 23
Stryn 16 6 3 7 29-36 21
Radøy/Manger 16 5 4 7 31-35 19
Saga 16 6 0 10 26-41 18
Tornado Måløy 16 5 1 10 22-43 16
Bergen Nord 16 2 2 12 20-56 8
Eid 16 1 3 12 11-58 6
4. divisjon
Sandane - Balestrand 7-0 (2-0)
1-0 Ruben Wie (19. min)
2-0 Erlend Ødven Laurhammer (22. min)
3-0 Ruben Wie (53. min)
4-0 Mads Wie (56. min)
5-0 Erlend Ødven Laurhammer (61. min)
6-0 Andreas Bjørkum Vereide (64. min)
7-0 Mads Wie (79. min)
Kampfakta frå denne er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Sandane 14 8 4 2 43-30 28
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 14 5 2 7 32-55 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
|
|
11.08 Daniel
Kvalvågnes klar for Førde
|
Daniel Kvalvågnes scora seks mål på ein knapp
halvtime i kampen
mellom kretslaget og Team Søre på Eid Idrettspark 31. mars.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Tambarskjelvarspelar
Daniel Kvalvågnes er klar for Førde. 15-åringen frå Naustdal
har ekstreme spisskvalitetar og er uten tvil ein spelar som veit
kor målet står.
Kvalvågnes sit på benken for Førde i dagens heimekamp mot
Vik.
|
|
11.08 Peter Aase teken
ut i G17-landslagstroppen
|
Peter Aase i heimekampen mot Eid 20. september
2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Peter Aase er teken ut i
G17-landslagstroppen som skal delta på ei seks-nasjonarsturnering
i Tsjekkia i slutten av denne månaden.
I dei innleiande kampane skal Norge møte Tyrkia og
arrangørlandet Tsjekkia.
Troppen:
Pål Vestly Heigre, Viking FK
Alexander Jones, IK Start
Marius Christopher Høibråten, Lillestrøm SK
Martin Pedersen, FK Bodø/Glimt
Dursa Mohammed Ahmed, Viking FK
Sondre Tronstad, IK Start
Kent-Are Antonsen, Tromsø IL
Herman Stengel, Stabæk Fotball
Eirik Hestad, Molde FK
Anders Trondsen, Stabæk Fotball
Peter Aase, Florø SK
Ola Hermann Opheim, Molde FK
Riki Tomas Alba, Vålerenga Fotball
Kasper Skaanes, SK Brann
Christian Bjerkenes, Lillestrøm SK
Morten Strand, Rosenborg BK
Martin Sørlie Nygaard, Hønefoss BK
Martin Lundal, Rosenborg BK
|
|
11.08 Kampar i dag,
laurdag 11. august
|
Torbjørn Aabrekk og Eid møter i dag Saga på Eid
Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Saga 21. mai 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Sotra - Årdal
Kl. 15.00 Stryn - Bergen Nord
Kl. 15.00 Øystese - Radøy/Manger
Kl. 15.00 Førde - Vik
Kl. 15.00 Eid - Saga
Kl. 16.00 Fyllingsdalen 2 - Voss
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Florø
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 15 11 0 4 48-25 33
Florø 15 9 3 3 41-23 30
Fyllingsdalen 2 15 8 3 4 43-29 27
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Sotra 15 6 2 7 32-35 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 15 2 2 11 19-52 8
Eid 15 1 3 11 10-56 6
4. divisjon
Kl. 16.00 Sandane - Balestrand
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
NB! Hallo Sogn overfører direkte 3. divisjonskampen i fotball for herrar mellom Førde - Vik.
Kampen blir spelt på Førde Stadion og har avspark kl.
15.00.
Etter kampen vert de intervju med trenar for damelaget til Kaupanger Knut Hauge og Jon Navarsete før Tippeligakampen Sogndal - Rosenborg på søndag.
Kanalen finn du her.
|
|
10.08 Florø 2 vann 5-2
borte mot Flatraket
|
Simen Halvorsen spelte ein god kamp på Naustteigen
Stadion.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Florø 2 vann i
ettermiddag 5-2 borte mot Flatraket på Naustteigen Stadion.
Florø 2 tok dermed sin 11. strake seier denne sesongen, og mykje
skal skje om ikkje Florø 2 spelar i 4. divisjon neste sesong.
Flatraket ligg heilt sist på tabellen, tre poeng bak Eid 2,
Stadlandet og Tornado Måløy 2.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Flatraket - Florø 2 2-5 (2-4)
0-1 Simen Halvorsen (5. min)
0-2 Mads Hovland (8. min)
1-2 Werner Kupen (9. min)
1-3 Aksel Bauge (10. min)
1-4 Simen Halvorsen (24. min)
2-4 Roger Nygård (32. min)
2-5 Aksel Bauge (62. min)
Gult kort: Asle Eldevik, Flatraket
Dommar: Tom Edvinsen, Stryn
Flatraket:
Per Magne Løken
Vegard Kvernevik
Asle Eldevik
Kim N. Silden
Espen Kvernevik
Roger Nygård
Werner Kupen
Stephan Lexau
Håvard Nyheim
Øystein Kongsvik
Kenneth Pedersen
Innbyttarar:
Ole Sunde
Johannes Solheim
Tore Ola Sundal
Jørgen Sundal
Virasak Miram
Torgeir Fure
Florø 2:
Joachim Husevåg
Thor Henning Brandsøy
Magnus Brandsøy
Martin Hollevik
Runar Åmot
Simen Halvorsen
Kristoffer Orheim
Erik Selaas
Mats Hovland
Aksel Bauge
Innbyttarar:
Dino Omerovic
Patrick Magnussen
Joachim Tunheim
|
|
10.08 Resultat kampar i dag,
fredag 10. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Sogndal - Florø 2-2 (1-1)
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 7 2 1 4 14-20 7
Sogndal 6 1 1 4 14-14 4
Vik 6 1 1 4 10-26 4
4. divisjon
Jølster - Lærdal 7-0 (1-0)
Kaupanger - Dale 2-3 (2-1)
Veitastrond - Fjøra 0-3 (0-1)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 14 10 3 1 47-13 33
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Jølster 14 4 5 5 33-22 17
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 14 4 4 6 25-35 16
Veitastrond 14 5 1 8 27-46 16
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 14 3 3 8 26-29 12
Lærdal 14 0 2 12 12-75 2
5. divisjon avdeling 2
Flatraket - Florø 2 2-5 (2-4)
0-1 Simen Halvorsen (5. min)
0-2 Mads Hovland (8. min)
1-2 Werner Kupen (9. min)
1-3 Aksel Bauge (10. min)
1-4 Simen Halvorsen (24. min)
2-4 Roger Nygård (32. min)
2-5 Aksel Bauge (62. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 11 11 0 0 52-13 33
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 11 1 1 9 14-57 4
6. divisjon avdeling 2
Tempo - Tambarskjelvar 1-2
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 7 6 0 1 31-9 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 7 5 0 2 34-15 15
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0
|
|
10.08 Guro Hauge klar
for Kaupanger
|
Guro Hauge er klar for Kaupanger.
Foto: Kaupanger Fotball
|
Torsdag kveld signerte
Voss-spelar Guro Hauge for damelaget til Kaupanger. Den 20 år
gamle angriparen har sin unge alder til tross spelt over 70 kampar
for Voss.
Kaupanger opnar haustsesongen i 2. divisjon med bortekamp mot
Jølster tysdag 14. august.
|
|
10.08 Tine Fotballskule
på Nordfjordeid 13.-15. august
|
Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane.
Sjå
bilder frå Tine Fotballskule 2011.
|
Eid IL arrangerar Tine
Fotballskule på Nordfjordeid 13. 15. august.
Fotballskulen er for gutar og jenter frå 8 - 14 år (alderstrinn
1998-2004).
Les
meir om Tine Fotballskule på Eid sine nettsider.
|
Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine
Fotballskule på Eid 2010.
Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august
2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.
Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein
om
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006.
Sjå bilder frå
Tine Fotballskule 2006.
|
|
10.08 Kampar i dag,
fredag 10. august
|
Martin Hollevik og Florø 2 møter i dag Flatraket
på bortebane.
Bildet er frå kampen i Vinterturneringa på Eid 10. mars.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Sogndal - Florø
UTSETT Eid - Breimsbygda/Sandane
Tabell 3. divisjon kvinner
Eid 6 6 0 0 24-12 18
Breimsbygda/Sandane 6 3 1 2 14-11 10
Hornindal 6 2 3 1 14-15 9
Stryn 5 2 1 2 14-6 7
Florø 6 2 0 4 12-18 6
Vik 6 1 1 4 10-26 4
Sogndal 5 1 0 4 12-12 3
4. divisjon
Kl. 18.00 Jølster - Lærdal
Kl. 19.00 Kaupanger - Dale
Kl. 19.00 Veitastrond - Fjøra
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 13 4 4 5 23-32 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 13 0 2 11 12-68 2
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Flatraket - Florø 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tempo - Tambarskjelvar
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0
|
|
09.08 Selje vann 3-2
heime mot Eid 2
|
Idar Taklo kunne puste letta ut etter at dommar
Ståle Sandal bles
av dagens kamp mot Eid 2 fem minutt på overtid.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Selje vann i ettermiddag
3-2 heime mot Eid 2 på Selje Idrettspark. Eid 2 gav Selje uventa
god motstand, men fem minutt på overtid kunne heimelaget puste
letta ut.
Kristoffer Hove gav heimelaget leiinga 1-0 halvvegs ut i 1.
omgang. Hove fekk ballen etter ein duell mellom Eid sin keeper Roy
Lasse Torheim og Saron Osmundsvåg. Frå 5-6 meters hold sette
midtbanespelaren ballen sikkert i mål. Selje var det beste laget
i 1. omgang, og like før pause burde Runar T. Aarsheim auka
leiinga til 2-0. Aarsheim fekk eit innlegg frå venstre, men frå
kort hold sklei han ballen like over.
I 2. omgang var Eid 2 meir med på notane og etter drøye
kvarteret utlikna Vebjørn Nord Haugland til 1-1. Ein corner frå
Ole Gunnar Midtbø enda hos Nord Haugland, som frå fem meter
sette ballen i mål heilt ut med stolpen.
Fem minutt etter Eid si utlikning fekk Selje straffe. Eit innlegg
frå Joachim Refvik stoppa i handa til Runar Bjørhovde Heggedal,
og dommar Ståle Sandal frå Breimsbygda peika heilt korrekt på
straffemerket. Straffa sette Joachim Refvik sikkert i mål til
venstre for Eid sin keeper Roy Lasse Torheim.
Kvarteret før slutt auka Selje leiinga til 3-1. Eit innlegg frå
innbyttar Martin Grøttå gjekk via Martin Leite Gillieshammer og
bak ein forfjamsa Roy Lasse Torheim i Eid sitt mål.
Då trudde dei fleste at Selje hadde full kontroll, men bortelaget
gav seg ikkje. Sju minutt før slutt spelte Vebjørn Nord Haugland
fram Elias Lund Johansen. Lund Johansen sette fart og frå 20
meter dunka han ballen i mål nede i venstre hjørnet.
På slutten var spenninga til å ta og føle på, men fem minutt
på overtid kunne heimelaget puste letta ut og innkassere tre
viktige poeng.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Selje - Eid 2 3-2 (1-0)
1-0 Kristoffer Hove (23. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (61. min)
2-1 Joachim Refvik (66. min)
3-1 Sjølvmål, Magnus Leite Gilleshammer (75. min)
3-2 Elias Lund Johansen (83. min)
Gule kort: Saron Osmundsvåg, Runar T. Aarsheim og Aleksander
Kvernevik, Selje. Ole Martin Hoddevik, Eid
Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda
Assistentdommarar: Toni Lotsberg, Haugen og Andreas Sandal, Haugen
Eid 2:
Roy Lasse Torheim
Ole Martin Hoddevik
Ole Andreas Aarvik
Magnus Leite Gilleshammer
Ole Gunnar Midtbø
Magnus Strøm
Runar Bjørhovde Heggedal
Vebjørn Nord Haugland
Jan Albert Solheim
Elias Lund Johansen
Anders Karlsen
Innbyttarar:
Vadim Haugland
Selje:
Erling Åbø
Andreas Teigen
Rikard Drabløs Rekdal
Martin Hove
Aleksander Kvernevik
Are Berstad
Kristoffer Hove
Saron Osmundsvåg
Espen Aahjem
Runar T. Aarsheim
Joachim Refvik
Innbyttarar:
Martin Grøttå
Vegard Elde
Magnus Rye
Atle Riksfjord
|
|
09.08 Resultat kampar i dag,
torsdag 9. august
|
Ole Andreas Solheim scora eitt av TMFK 2 sine mål
mot Hornindal.
Bildet er tatt etter kampen Eid-Årdal 14. august 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 2
Selje - Eid 2 3-2 (1-0)
1-0 Kristoffer Hove (23. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (61. min)
2-1 Joachim Refvik (66. min)
3-1 Sjølvmål, Martin Leite Gilleshammer (75. min)
3-2 Elias Lund Johansen (83. min)
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Tornado Måløy 2 - Hornindal 3-3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 11 6 0 5 24-22 18
Hornindal 11 3 3 5 24-19 12
Tornado Måløy 2 11 2 1 8 32-44 7
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 11 2 1 8 13-47 7
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
09.08 Kampar i dag,
torsdag 9. august
|
Selje møter i ettermiddag Eid 2 på Selje
Idrettspark
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket 8. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Eid 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 10 2 1 7 11-44 7
Tornado Måløy 2 10 2 0 8 29-41 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
08.08 Bilder frå
Proffveka i Stryn
|
J20-landslagskeeper Ane Fimreite er blant instruktørane
for keeperane under årets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder
frå Proffveka i Stryn 2012.
|
Årets Proffveke i Stryn
er i full gang og her er nokre bilder frå treninga tysdag
ettermiddag.
Totalt er 84 spelarar med på årets Proffveke.
Sjå bilder
frå Proffveka i Stryn 2012.
|
Johann Sigurdsson var som vanlig blid som ei
sol.
Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i
Stryn.
Julian Hove må ta si straff for at laget hans
tapte kampen.
Paul Lever under treningsøkta onsdag
ettermiddag.
Tommy Øren og Mats Solheim var som vanlig i godt
humør.
Tidligare Sogndaltrenar Stig Nord er ein av
instruktørane på Proffveka.
|
|
08.08 Haugen trenar på
Klenkarberget kl. 19.00
|
Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4.
september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sitt A-lag trenar
i dag på Klenkarberget klokka 19.00.
Neste trening etter denne blir på Klenkarberget fredag 10. august 19.00.
|
|
07.08 Kaupanger tapte
3-1 mot Fortuna
|
Ingri Ness og Aina Røyrvik har full kontroll på
Fortuna
sin Irske landslagsspelar Marie Curtin.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Kaupanger sitt damelag
tapte i ettermiddag 3-1 mot 1. divisjonslaget Fortuna i ein
treningskamp på Stryn Stadion. Kaupanger hadde lite å stille opp
med i 1. omgang, men i 2. omgang var Kaupangerdamene i lange
periodar på høgde med laget frå Ålesund.
Andrea Gran Berild (2) og Therese Eide Ottesen scora for Fortuna,
medan Åse Neraas reduserte for Kaupanger drøye 20 minutt ut i 2.
omgang.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Kaupanger - Fortuna 1-3 (0-3)
0-1 Therese Eide Ottesen (5. min)
0-2 Andrea Gran Berild (20. min)
0-3 Andrea Gran Berild, straffe (45. min+ 1)
1-3 Åse Neraas (67. min)
Kort: Ingen
Dommar:
Vebjørn Nord Haugland, Eid
Assistentdommarar:
Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid og Tom Edvinsen, Stryn
Kaupanger:
Gro Belsheim
Ida Dalaker
Stine Hovland
Aina Røyrvik
Åshild Haugen
Lea Lefdal Jenssen
Åse Neraas
Marthe Botten
Synne Sofie Christiansen
Vårin Ness
Elisabet Orrestad Nilsen
Innbyttarar:
Guro Øydvin
Mari Fimreite
Ingri Ness
Karianne Kvam Gurvin
Fortuna:
Josefine Ervik
Dagny Sæten
Isabell Bårdsgjærde
Kristine Leine
Tonje Berge
Marie Curtin
Iselin Vestnes
Therese Eide Ottesen
Lea Eidså
Cathrine Å. Bjørkedal
Andrea Gran Berild
Innbyttarar:
Katrine Viktoria Hole
Julie Fosse Førde
Severine Dyp
|
|
07.08 Jonas Hestetun
vann Festivalpass til
årets Målrock
|
|
Jonas Hestetun blei trekt
ut som vinnar av eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) til årets
Målrock som går av stabelen komande helg i Meieriparken på Årdalstangen.
Hestetun var ein av 123 personar som la igjen ein kommentar på
posten om denne saka på haugenfotball.no
på Facebook.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
07.08 Resultat kampar i dag,
tysdag 7. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Syril - Sogndal 3 2-5
Tabell
5. divisjon avdeling 1
Sogndal 3 10 9 0 1 41-11 27
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 10 4 1 5 26-26 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn 2 - Syril 2
Kl. 19.00 Jotun - Vik
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 7 4 0 3 29-24 12
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Hafslo /Bjørn 2 6 2 1 3 7-13 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0
6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Loen 2-7
Sandane 2 - Hyen 2-2
Skavøypoll - Breimsbygda 1-1
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 7 5 2 0 29-10 17
Oppstryn 7 4 1 2 26-17 13
Skavøypoll 2 7 3 2 2 11-9 11
Breimsbygda 7 2 2 3 18-17 8
Sandane 2 7 2 2 3 20-22 8
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 7 0 2 5 6-26 2
|
|
07.08 Festivalpass til
årets Målrock
|
|
Årets Målrock går komande helg av stabelen i Meierparken på Årdalstangen.
Underteikna har eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) som går til ein av dei som "likar" haugenfotball.no
på Facebook.
Alt ein treng å gjere er å legge igjen ein kommentar på posten
som er lagt ut på haugenfotball.no si side på Facebook, så blir ein av dei som har gjort det trekt ut som "vinnar" av Festivalpasset.
NB! Siste frist for å legge igjen ein kommentar er sett til i dag
kl. 21.00.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
07.08 Kampar i dag,
tysdag 7. august
|
Loen møter i dag Oppstryn til toppkamp i 6. divisjon
avdeling 3.
Bildet er frå bortekampen mot Haugen på Klenkarberget 5. juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Sogndal 3
Tabell
5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo/Bjørn 2 - Syril 2
Kl. 19.00 Jotun - Vik
Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 7 5 0 2 26-14 15
Syril 2 7 4 0 3 29-24 12
Jotun 6 2 1 3 16-19 7
Hafslo /Bjørn 2 6 2 1 3 7-13 7
Vik 2 6 2 0 4 13-21 6
6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Førde 3
Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 6 6 0 0 30-7 18
Florø 3 6 5 0 1 29-9 15
Tambarskjelvar 6 4 0 2 32-14 12
Førde 4 7 2 1 4 15-22 7
Førde 3 6 2 1 3 15-32 7
Atløy 6 2 0 4 18-18 6
Florø 4 7 0 0 7 8-45 0
6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Oppstryn - Loen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Hyen
Kl. 19.00 Skavøypoll - Breimsbygda
Tabell 6. divisjon avdeling 3
Loen 6 4 2 0 22-8 14
Oppstryn 6 4 1 1 24-10 13
Skavøypoll 2 6 3 1 2 10-8 10
Breimsbygda 6 2 1 3 17-16 7
Sandane 2 6 2 1 3 18-20 7
Haugen 6 2 1 3 12-21 7
Hyen 6 0 1 5 4-24 1
|
|
06.08 Eikefjord vann
6-1 borte mot Eid 2
|
Dommar Kjell Alme var tett opp i situasjonane i
dagens kamp.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Eikefjord vann i
ettermiddag 6-1 borte mot Eid 2 på Eid Stadion. Eikefjord var det
klart beste laget og hadde i realiteten full kontroll gjennom
heile kampen.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid 2 - Eikefjord 1-6 (2-0)
0-1 Øyvind Sørbø (6. min)
0-2 Ørjan Midttun (41. min)
0-3 Ørjan Midttun (60. min)
0-4 Sjølvmål, Runar Bjørhovde Heggedal (60. min)
0-5 Håvard Berge (78. min)
0-6 Håvard Mjølkeråen (80. min)
1-6 Hans Egil Glomnes Øyen (85. min)
Kort: Ingen
Dommar: Kjell Alme, Sandane
Eid 2:
Roy Lasse Torheim
Adrian Løvlid
Runar Bjørhovde Heggedal
Kim Svarstad
Arnt Hermann Hagen
Alex Bashay
Vebjørn Nord Haugland
Hans Egil Glomnes Øyen
Ruben Kullsveen
Jan Albert Solheim
Anders Karlsen
Innbyttarar:
Kennet Myklebust
Vadim Haugland
Eikefjord:
Stig Odde Roth
Sondre Langedal
Tom Rene Ørnehaug
Andreas Hopen
Torbjørn Endestad
Marius Hovland
Marius Kjellevold
Ørjan Midttun
Håvard Berge
Andreas Lid
Øyvind Sørbø
Innbyttarar:
Håvard Mjølkeråen
Torbjørn Løkkebø
Joakim Barlund
|
|
06.08 Resultat kampar i dag,
måndag 6. august
|
Tore Andre Flo scora to mål i dagens kamp mot
Kaupanger. Bildet er frå kampen mellom Norge 98 og Firdalaget 6.
september 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Førde 2 - Lærdal 1-1
Sogndal 2 - Kaupanger 10-0
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 13 11 2 0 71-13 35
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Kaupanger 13 4 4 5 23-32 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 13 4 1 8 25-34 13
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 13 0 2 11 12-68 2
5. divisjon avdeling 1
Anga - Årdal 2 3-2 (2-1)
1-0 Sindre Hoff (1. min)
1-1 Gøran Moheim (11. min)
2-1 Kai Vidar Nygård (35. min)
3-1 Håvard Halbrend (58. min)
3-2 Per Sandnes (88. min)
Jølster 2 - Gaular 4-2
UTSETT Bjørn - Askvoll/Holmedal
UTSETT Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2
Tabell
5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Anga 10 5 0 5 33-23 15
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 10 3 0 7 26-39 9
Gaular 10 2 1 7 21-34 7
Jølster 2 10 1 1 8 18-53 4
5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Eikefjord 1-6
(2-0)
0-1 Øyvind Sørbø (6. min)
0-2 Ørjan Midttun (41. min)
0-3 Ørjan Midttun (60. min)
0-4 Sjølvmål, Runar Bjørhovde Heggedal (60. min)
0-5 Håvard Berge (78. min)
0-6 Håvard Mjølkeråen (80. min)
1-6 Hans Egil Glomnes Øyen (85. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Florø 2 - Tornado Måløy 2 5-3
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 10 10 0 0 47-11 30
Eikefjord 10 8 1 1 45-11 25
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Stryn 2 10 6 0 4 26-17 18
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 10 2 1 7 11-44 7
Tornado Måløy 2 10 2 0 8 29-41 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
06.08 Festivalpass til
årets Målrock
|
|
Årets Målrock går komande helg av stabelen i Meierparken på Årdalstangen.
Underteikna har eit festivalpass (Verdi kr. 950,-) som går til ein av dei som "likar" haugenfotball.no
på Facebook.
Alt ein treng å gjere er å legge igjen ein kommentar på posten
som er lagt ut på haugenfotball.no si side på Facebook, så blir ein av dei som har gjort det trekt ut som "vinnar" av Festivalpasset.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
06.08 Førde tapte
finalen i Svennis Cup
|
|
Førde sitt guttelag
tapte i går ettermiddag finalen i Svennis Cup i Torsby i Sverige.
Finalen mot det svenske laget Qviding FIF enda 0-0, og
ein måtte avgjere finalen med straffesparkkonkurranse. Her trekte Qviding
det lengste strået og vann 4-3.
G15/16 Gruppe C
GIF Sundsvall - Førde IL Fotball 0-0
Carlstad United - Førde IL Fotball 3-3
Førde IL Fotball - Värmbol FC 2-0
A-sluttspel, kvartfinale:
Hammarby IF P97-2 - Førde IL Fotball 0-3
A-sluttspel, semifinale:
Kongsvinger IL Toppfotball - Førde IL Fotball 1-1, 2-3 etter str.spark
A-sluttspel, finale:
Førde IL Fotball - Qviding FIF 0-0, 3-4 etter str.spark
|
|
06.08 Kampar i dag,
måndag 6. august
|
Eid 2 møter i dag Eikefjord på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Stadlandet 10. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Lærdal
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Kaupanger
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.30 Anga - Årdal 2
Kl. 19.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal
Kl. 19.00 Jølster 2 - Gaular
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Dale/Hyllestad 2
Tabell
5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 8 1 0 34-12 25
Sogndal 3 9 8 0 1 36-9 24
Askvoll og Holmedal 9 6 1 2 30-19 19
Syril 1 9 4 1 4 24-21 13
Anga 9 4 0 5 30-21 12
Dale /Hyllestad 2 9 4 0 5 24-22 12
Kaupanger 2 9 3 1 5 12-26 10
Årdal 2 9 3 0 6 24-36 9
Gaular 9 2 1 6 19-30 7
Jølster 2 9 0 1 8 14-51 1
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Eikefjord
Kl. 19.00 Florø 2 - Tornado Måløy 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Selje 11 6 0 5 25-23 18
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
05.08 Stryn 2 vann 4-3
borte mot Stadlandet
|
Frank Hool og Stryn 2 vann noko overaskande 4-3 borte
mot Stadlandet.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Stryn 2 vann i
ettermiddag 4-3 borte mot Stadlandet på Stadlandet Stadion. Begge
laga spelte seg fram til drøssevis med sjansar og kampen kunne
like godt enda 8-8. Mathias Garlid (3) og Frank Hool scora for
Stryn 2, medan Asbjørn Losnegard, Sigve Røkås og Eivind Holmboe
putta for heimelaget.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stadlandet - Stryn 2 3-4 (1-1)
0-1 Mathias Garlid (2. min)
1-1 Asbjørn Losnegard (15. min)
1-2 Mathias Garlid (51. min)
1-3 Frank Hool (58. min)
2-3 Sigve Røkås (73. min)
2-4 Mathias Garlid, straffe (75. min)
3-4 Eivind Holmboe (80. min)
Gult kort: Kristoffer Vårdal, Stadlandet. Mathias Garlid og Frank Hool, Stryn
Dommar: Muhamet Barlla, Eid
Assistentdommarar: Toni Lotsberg, Haugen og Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid
Stadlandet:
Odd Helge Losnegard
Hans Ole Drage
Sigve Røkås
Eivind Holmboe
Kristoffer Vårdal
Per Arne Teige
Jørgen Honningsvåg
Marius Kongsvoll
Asbjørn Losnegard
Andreas Losnegard
Kim Ole Rønning
Innbyttarar:
Arne Refsnes
William Dalsbø
Stryn 2:
Eskil Kroken
Darko Stojkovic
Julian Hove
Mathias Garlid
Lars Midthjell Gjørven
Anurathan Velalakan
Alexander Eikenes
Dan Marius Glosvik
Kenneth Aaland
Frank Hool
Eirik Bøe
|
|
05.08 Resultat kampar i dag,
søndag 5. august
|
Voss snudde i dag 0-2 til 5-2 heime mot Eid.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 19. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Florø - Fyllingsdalen 2 2-2 (0-0)
1-0 Andre Reksten (47. min)
2-0 Halvor Solheim Olsen (48. min)
2-1 Simen Hopsdal, straffe (83. min)
2-2 Mathias Wåge Raum (87. min)
Voss - Eid 5-2 (2-2)
0-1 Johannes Myklebust (6. min)
0-2 Bjørn Totland (16. min)
1-2 Maid Memic, straffe (20. min)
2-2 Geir Edvard Geitle (26. min)
3-2 Roald Underdal (49. min)
4-2 Maid Memic (89. min)
5-2 Eirik Een (90. min+1)
Kampfakta er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 15 11 0 4 48-25 33
Florø 15 9 3 3 41-23 30
Fyllingsdalen 2 15 8 3 4 43-29 27
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 15 1 3 11 10-56 6
4. divisjon
Veitastrond - Balestrand 5-2 (3-1)
Dale - Sandane 2-2 (0-1)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 13 7 4 2 36-30 25
Balestrand 13 5 2 6 32-48 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Veitastrond 13 5 1 7 27-43 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 13 2 3 8 23-27 9
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
5. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Stryn 2 3-4 (1-1)
0-1 Mathias Garlid (2. min)
1-1 Asbjørn Losnegard (15. min)
1-2 Mathias Garlid (51. min)
1-3 Frank Hool (58. min)
2-3 Sigve Røkås (73. min)
2-4 Mathias Garlid, straffe (75. min)
3-4 Eivind Holmboe (80. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Selje 11 6 0 5 25-23 18
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 10 2 1 7 18-43 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
05.08 Førde klar for
finale i Svennis Cup
|
|
Førde sitt guttelag er
klar for finalen i Svennis Cup i Torsby i Sverige.
Etter to uavgjort og ein seier i dei innleiande kampane møtte
Førde det svenske laget Hammarby IF i kvartfinalen. Her var
Førde det klart beste laget og vann til slutt 3-0.
I dagens semifinale mot Kongsvinger var stillinga 1-1 etter
ordinær tid, og kampen måtte avgjerast med
straffesparkkonkurranse. Førde holdt nervane under kontroll og
sikra med det plass i finalen.
I ettermiddagens finale møter Førde det svenske laget Qviding
FIF.
G15/16 Gruppe C
GIF Sundsvall - Førde IL Fotball 0-0
Carlstad United - Førde IL Fotball 3-3
Førde IL Fotball - Värmbol FC 2-0
A-sluttspel, kvartfinale:
Hammarby IF P97-2 - Førde IL Fotball 0-3
A-sluttspel, semifinale:
Kongsvinger IL Toppfotball - Førde IL Fotball 1-1, 2-3 etter str.spark
A-sluttspel, finale:
Kl. 14.40 Førde IL Fotball - Qviding FIF
|
|
05.08 Kampar i dag,
søndag 5. august
|
Florø møter i dag Fyllingsdalen 2 på Florø
Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Tertnes 12. oktober 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø - Fyllingsdalen 2
Kl. 15.00 Voss - Eid
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
4. divisjon
Kl. 15.00 Veitastrond - Balestrand
Kl. 15.00 Dale - Sandane
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stadlandet - Stryn 2
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
04.08 Resultat kampar i dag,
laurdag 4. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Hønefoss - Strømsgodset 1-1 (1-0)
1-0 Riki Riski (9. min)
1-1 Øyvind Storflor (88. min)
Molde - Sogndal 2-1 (1-0)
1-0 Martin Linnes (27. min)
1-1 Tonny Brochmann (49. min)
2-1 Daniel Chima Chukwu (62. min)
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 18 12 3 3 39-21 39
Molde 18 11 2 5 32-20 35
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Haugesund 18 7 7 4 29-20 28
Hønefoss 18 7 7 4 20-19 28
Vålerenga 18 7 4 7 25-26 25
Tromsø 16 6 6 4 26-20 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Brann 17 7 2 8 31-26 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sogndal 18 4 7 7 18-23 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7
3. divisjon avdeling 8
Vik - Øystese 3-0 (2-0)
1-0 Anders Helleland (20. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (27. min)
3-0 Øystein Myrkaskog (85. min)
Radøy/Manger - Stryn 1-1 (0-0)
1-0 Sindre Erstad (69. min)
1-1 Karl Erik Aarsheim (81. min)
Årdal - Tornado Måløy 3-0 (1-0)
1-0 Christian Stedje (29. min)
2-0 Christian Stedje (68. min)
3-0 Truls Hovland (89. min)
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 15 8 2 5 36-25 26
Vik 15 7 2 6 44-41 23
Øystese 15 6 2 7 43-30 20
Radøy/Manger 15 5 4 6 31-32 19
Stryn 15 5 3 7 25-35 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Tornado Måløy 15 5 1 9 21-41 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
4. divisjon
Skavøypoll - Høyang 3-1 (2-0)
1-0 Eivind Lillebø (39. min)
2-0 Nikolai Heggedal (43. min)
3-0 Eivind Lillebø (53. min)
3-1 Eirik Haukøy (86. min)
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Skavøypoll 13 7 4 2 27-12 25
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 13 5 1 7 24-28 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
Kampfakta frå dagens kampar er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
|
|
04.08 Sogndal tapte 4-2
i finalen i Norway Cup
|
Thea Bjelde scora eitt av Sogndal sine mål i dagens finale.
Bildet er frå kretskampen mot Team Søre 31. mars.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Sogndal sitt småjentelag
tapte i dag tidlig 5-2 mot det ugandiske laget Bring Children i
finalen i Norway Cup.
Thea Bjelde og Jannike Orrestad Andersen scora for Sogndal, i ein
kamp der Sogndal låg under 3-1 til pause.
|
|
04.08 Kampar i dag,
laurdag 4. august
|
John Martin Gil og TMFK møter i dag Årdal på bortebane.
Bildet er frå heimekampen på Måløy Stadion 27. juni 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Hønefoss - Strømsgodset
Kl. 20.00 Molde - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Haugesund 18 7 7 4 29-20 28
Hønefoss 17 7 6 4 19-18 27
Vålerenga 18 7 4 7 25-26 25
Tromsø 16 6 6 4 26-20 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Brann 17 7 2 8 31-26 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Sogndal 17 4 7 6 17-21 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Vik - Øystese
Kl. 16.00 Radøy/Manger - Stryn
Kl. 16.00 Årdal - Tornado Måløy
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
4. divisjon
Kl. 15.00 Skavøypoll - Høyang
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
NB! Det vert direktesendt
fotballextra på Hallo Sogn laurdagar kl. 15.00 - 18.00.
Her vil redaktør Kent Fimreite ta føre seg Tippeligaen med
Sogndal, 3. og 4. divisjon for herrer og 2. og 3. divisjon for
damer. I tillegg vil det bli musikk, gjester i studio og meldingar
frå lytterane.
I dag sender Hallo Sogn direkte frå kampen mellom Vik og Øystese.
Sendinga finn du her.
|
|
04.08 Sogndal sitt
småjentelag spelar finale i Norway Cup
|
|
Sogndal sitt småjentelag
spelar i dag finale i Norway Cup.
Motstandar er tittelforsvarar Bring Children frå Uganda.
Finalen blir spelt på Ekeberg klokka 09.00 og blir sendt direkte
på TV 2 Sport.
|
|
03.08 Bremanger vann
7-1 heime mot Flatraket
|
Gøran Larsen gir Bremanger leiinga 3-0 knappe ti
minutt før pause.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Bremanger vann i
ettermiddag 7-1 heime mot Flatraket på Bremanger Stadion.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Bremanger - Flatraket 7-1 (5-0)
1-0 Vegard Nygård (25. min)
2-0 Magnus Myrhol (32. min)
3-0 Gøran Larsen (37. min)
4-0 Espen Frøyen (39. min)
5-0 Vegard Nygård (44. min)
5-1 Jørgen Ødegård (54. min)
6-1 Tore Rylandsholm (62. min)
7-1 Gøran Larsen (63. min)
Rødt kort: Ove Borgund, Flatraket (to gule)
Gult kort: Asle Esldevik og Martin Lars Kvernevik, Flatraket
Dommar: Ragnar Åmot, Jølster
Bremanger:
Kenneth Fosse Elde
Espen Frøyen
Vidar Senneset
Ørjan Igland Senneset
Magnus Myrhol
Vegard Nygård
Tore Rylandsholm
Gøran Larsen
Martin Senneset
David Nygård
Martin Klakegg Hauge
Innbyttarar:
Kristoffer Svarstad
Ole Røys Langeland
Mathias Hammersland
Eirik Rylandsholm
Flatraket:
Per Magne Løken
Martin Lars Kvernevik
Kim N. Silden
Espen Kvernevik
Ove Borgund
Glenn Inge Kvernevik
Stephan Lexau
Jørgen Sundal
Jørgen Ødegård
Asle Eldevik
Tore Ola Sundal
Innbyttarar:
Terje Vederhus
Vidar Hagen
Johannes Solheim
Roger Nygård
Trond Viggo Våge
|
|
03.08 Resultat kampar i dag,
fredag 3. august
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Førde - Saga 4-1
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 15 13 1 1 59-12 40
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 15 5 0 10 24-40 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
4. divisjon
Fjøra - Jølster 5-1
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 13 9 3 1 44-13 30
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 13 3 5 5 26-22 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Flatraket 7-1 (5-0)
1-0 Vegard Nygård (25. min)
2-0 Magnus Myrhol (32. min)
3-0 Gøran Larsen (37. min)
4-0 Espen Frøyen (39. min)
5-0 Vegard Nygård (44. min)
5-1 Jørgen Ødegård (54. min)
6-1 Tore Rylandsholm (62. min)
7-1 Gøran Larsen (63. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Hornindal - Selje 2-1
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Bremanger 10 7 2 1 35-10 23
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 10 5 0 5 21-20 15
Hornindal 10 3 2 5 21-16 11
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 10 1 1 8 12-52 4
|
|
03.08 Resultat dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal 2-0
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 10.00 Spydeberg - Eid 1-0
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 10.00 Råde FK - Sogndal 2-1
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.55 Vik - Sund FK 2 2-1
Semifinale, kl. 15.15 Vik - Jurmala FS 6-3
Finale, kl. 19.30 Bindal - Vik 0-4
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.55 Sæbø - Jølster 0-3
Semifinale, kl. 14.05 Jølster Valcano 0-3
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 09.40 Syril - The Door 0-5
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal -
Svelgen 1-2
Semifinale, kl. 15.15 Svelgen - Sterling 3-0
Finale, kl. 19.00 Strømmen - Svelgen 0-5
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL 1-3
Klasse S, J14
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 14.00 Sogndal - Os TIF 3-0
Semifinale, kl. 19.30 Sunndal - Sogndal 0-3
Finale, laurdag kl. 09.00 Sogndal - Bring Children
Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel:
Semifinale, kl. 14.05 Kautokeino IL - Sandane 1-1 4-3 etter
straffespark
|
|
03.08 Dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
|
10 lag frå fylket er
framleis med i årets Norway Cup. Her er ein oversikt over dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 10.00 Spydeberg - Eid
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 10.00 Råde FK - Sogndal
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.55 Vik - Sund FK 2
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.55 Sæbø - Jølster
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 09.40 Syril - The Door
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal -
Svelgen
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL
Klasse S, J14
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 14.00 Sogndal - Os TIF
Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel:
Semifinale, kl. 09.50 Kautokeino IL - Sandane
|
|
03.08 Kampar i dag,
fredag 3. august
|
Selje vann 2-0 i heimekampen mot Hornindal 30.
april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Førde - Saga
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55-11 37
Voss 14 10 0 4 43-23 30
Florø 14 9 2 3 39-21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41-27 26
Årdal 14 7 2 5 33-25 23
Øystese 14 6 2 6 43-27 20
Vik 14 6 2 6 41-41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30-31 18
Sotra 14 5 2 7 30-34 17
Stryn 14 5 2 7 24-34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21-38 16
Saga 14 5 0 9 23-36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18-50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
4. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra - Jølster
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 12 8 3 1 39-12 27
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 12 3 5 4 25-17 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Hornindal - Selje
Kl. 19.00 Bremanger - Flatraket
Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 2 9 9 0 0 42-8 27
Eikefjord 9 7 1 1 39-10 22
Bremanger 9 6 2 1 28-9 20
Stryn 2 9 5 0 4 22-14 15
Selje 9 5 0 4 20-18 15
Hornindal 9 2 2 5 19-15 8
Stadlandet 9 2 1 6 15-39 7
Eid 2 9 2 1 6 10-38 7
Tornado Måløy 2 9 2 0 7 26-36 6
Flatraket 9 1 1 7 11-45 4
|
|
02.08 Vinner av Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Totalt 102 personar har sendt inn
svar på haugenfotball.no sine julinøtter.
53 av desse 102 personane har svart rett på alle seks
julinøttene.
Karoline Myhre Føleide frå Måløy blei trekt ut som vinnar av
denne konkurransen. Myhre Føleide får eit festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-)
Julinøtt 1:
Rett svar: Torstein Kvam
Julinøtt 2:
Rett svar: Joachim Refvik
Julinøtt 3:
Rett svar: Endre Kupen
Julinøtt 4:
Rett svar: Førde vann 2-0
Julinøtt 5:
Rett svar: Thomas Starheim
Julinøtt 6:
Rett svar: 2 mål
|
|
02.08 Resultat dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
Eid sitt småguttelag er klar for 1/8-finale mot Spydeberg.
Foto: Privat
|
Her er ein oversikt over
resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
På grunn av at regnet bøttar ned i Oslo har det blitt ein del
endringar i kampane.
Oversikten under blir oppdatert så snart nye kamptidspunkt er
klar.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.00 Moelven IL 1 -
Sogndal 2-2 6-7 etter straffespark
1/8-finale, fredag kl. 09.30 Skeid 1 - Sogndal
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 10.00 Eid - Klæbu 2-0
1/16-finale, kl. 10.00 Huk FK - Florø 3-1
1/8-finale, kl. fredag 10.00 Spydeberg - Eid
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 10.00 Vikersund - Jølster 0-3
1/16-finale, kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal 1-3
1/16-finale, kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang 3-1
1/8-finale, kl. 14.30 Klemetsrud - Sogndal 0-0 3-4 eeo
1/8-finale, kl. 14.30 Jølster - Bækkelaget 1-2
Kvartfinale, fredag kl. 10.00 Råde - Sogndal
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, fredag kl. 11.55 Vik - Sund SK 2
B-sluttspel:
Kvartfinale, fredag kl. 11.55 Sæbø - Jølster
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.00 Syril - Skavøypoll 4-1
Kvartfinale, fredag kl. 09.40 Syril - The Door
B-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.45 Otra - Svelgen 1-4
Kvartfinale, fredag kl. 11.10 Norddal/Eidsdal/Geiranger/Valldal -
Svelgen
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball 0-0 1-0 eeo
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Sogndal - Tromsø IL
Klasse S, J14
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 12.00 Viking FK - Sogndal 0-1
1/8-finale, kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1 2-3
Kvartfinale, kl. fredag kl. 14.00 Sogndal - Os TF
Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel:
1/8-finale, kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane 2-8
Kvartfinale, kl. 16.40 Sandane - Rustad IL 3-0
Semifinale, fredag kl. 09.50 Kautokeino IL - Sandane
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal 0-3
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll 1-1 Au/Br vidare
myntkast
1/16-finale, kl. 09.45 Øystre Slidre/Rogne 2 -
Eikefjord 0-1
1/8-finale, kl. 15.15 Kvelde Kvit - Eikefjord 2-2 Kvelde Kvit
vidare mynt
|
|
02.08 Dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
|
Her er ein oversikt over dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.00 Moelven IL 1 -
Sogndal
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 10.00 Eid - Klæbu
1/16-finale, kl. 10.00 Huk FK - Florø
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 10.00 Vikersund - Jølster
1/16-finale, kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal
1/16-finale, kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 17.25 Vik - Sund SK 2
B-sluttspel:
Kvartfinale, kl. 17.25 Sæbø - Jølster
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.00 Syril - Skavøypoll
B-sluttspel:
1/8-finale, kl. 09.45 Otra - Svelgen
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball
Klasse S, J14
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 12.00 Viking FK - Sogndal
1/8-finale, kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1
Klasse U, J16 7'ar
B-sluttspel:
1/8-finale, kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll
1/16-finale, kl. 09.45 Bjørgum -
Eikefjord
|
|
01.08 Sotra vann 1-0
heime mot Radøy/Manger
|
|
I ein kamp i vår lokale
3. divisjon vann i ettermiddag Sotra 1-0 mot Radøy/Manger på
Straume Stadion. Sotra klatra med dagens seier opp på sikker
plass på tabellen.
Sotra - Radøy/Manger 1-0 (0-0)
1-0 Simen Birkelund (61. min)
Kampfakta er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55 - 11 37
Voss 14 10 0 4 43 - 23 30
Florø 14 9 2 3 39 - 21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41 - 27 26
Årdal 14 7 2 5 33 - 25 23
Øystese 14 6 2 6 43 - 27 20
Vik 14 6 2 6 41 - 41 20
Radøy/Manger 14 5 3 6 30 -31 18
Sotra 14 5 2 7 30- 34 17
Stryn 14 5 2 7 24 - 34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21 - 38 16
Saga 14 5 0 9 23 - 36 15
Bergen Nord 14 2 2 10 18 - 50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
|
|
01.08 18 lag frå
fylket er med vidare i Norway Cup
|
|
Etter dagens kampar er 18
lag frå fylket framleis med vidare i årets Norway Cup. 10 lag er
med vidare i A-sluttspelet, medan åtte lag har gått vidare i
B-sluttspelet.
A-sluttspel:
Klasse B, G16: Sogndal
Klasse C, G14: Eid og Florø
Klasse E, G16 7'ar: Vik
Klasse F, G14 7'ar: Syril og Skavøypoll
Klasse R, J16: Sogndal
Klasse S, J14: Sogndal og Førde 1
Klasse V, J14 7'ar: Kaupanger
B-sluttspel:
Klasse C, G14: Jølster, Sogndal og Høyang
Klasse E, G16 7'ar: Jølster
Klasse F, G14 7'ar: Svelgen
Klasse U, J16 7'ar: Sandane
Klasse V, J14 7'ar: Førde og Eikefjord
Sjå saka under for resultata frå dagens kampar og kven laga som
er med vidare skal møte i neste kamp.
|
|
01.08 Resultat dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
Selje sitt jentelag kom til 1/16-finale i A-sluttspelet.
Foto: Privat
|
Her er ein oversikt over
resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Sola FK 2 - Stryn 1 2-1
1/64-finale, kl. 09.00 Sogndal 1 - Sarpsborg 1-0
1/64-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy FK - Nordre Fjell 2-3
1/64-finale, kl. 09.00 Langevåg - Askvoll/Holmedal 5-1
1/32-finale, kl. 18.30 Nordstrand IF G15/1 - Sogndal 0-2
1/16-finale, torsdag kl. 09.00 Moelven IL 1 -
Sogndal
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 08.00 Abildsø - Stryn/Hornindal 2 0-0
(1-4 e. str.sp)
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal 2 - Lillestrøm 0-1
1/64-finale, kl. 08.00 Selje - Kringlebotn 3-0
1/64-finale, kl. 08.00 Vålerenga - Årdalstangen 4-2
1/32-finale, kl. 14.30 Selje - Nannestad 0-1
1/32-finale, kl. 14.30 Bremnes 2 - Stryn/Hornindal 2
4-0
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 16.30 Eid - Bardufoss og Omegn IF
7-0
1/32-finale, kl. 16.30 Sylling - Bremanger 2-0
1/32-finale, kl. 16.30 Halsnøy - Florø 0-1
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Eid - Klæbu
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Huk FK - Florø
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 15.30 Stabæk - Askvoll/Holmedal 2-1
eeo
1/32-finale, kl. 15.30 Jølster - Ringsaker/Nes 2-0
1/32-finale, kl. 15.30 Eikefjord - KvassUlvungen/Søya/Todalen 1-2
1/32-finale, kl. 15.30 Valder - Sogndal 0-2
1/32-finale, kl. 16.30 Høyang - Nesna IL 1-0
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Vikersund - Jølster
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Notodden FK 2 - Sogndal
1/16-finale, torsdag kl. 10.00 Tromsdalen UIL - Høyang
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.45 Eid 1 - Junkeren 13-0
1/16-finale, kl. 12.00 Porsanger IL - Skavøypoll 1-3
1/16-finale, kl. 12.00 Bremanger - Sandviken 4-0
1/16-finale, kl. 12.00 Sogndal - Rustad IL 2 2-1
1/16-finale, kl. 12.45 Vik - Sandnessjøen 5-0
1/8-finale, kl. 16.20 Spjelkavik 1 - Vik 1-5
1/8-finale, kl. 17.15 Sogndal - Stordal 1-2 eeo
1/8-finale, kl. 17.15 Skavøypoll - Bindal 0-1
1/8-finale, kl. 17.15 Bremanger - Skånland OIF 2 1-2
1/8-finale, kl. 20.15 Ravn IL - Eid 1 2-1
Kvartfinale, torsdag kl. 17.25 Vik - Sund SK 2
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 12.00 Eid 2 - Lindås IL 1-2
1/16-finale, kl. 12.45 Jølster - Svalbard Turn 5-0
1/16-finale, kl. 13.00 Tornado Måløy - Fjellhamar 1-3
1/8-finale, kl. 17.15 Spjelkavik 2 - Jølster 2-7
Kvartfinale, torsdag kl. 17.25 Sæbø - Jølster
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 1 - Enebakk IF 1 3-2
1/32-finale, kl. 09.45 Vard - Breimsbygda 5-2
1/32-finale, kl. 09.45 Skavøypoll - Vestre FK 3-2
1/16-finale, kl. 18.00 Fortuna 239 - Syril 2-2 Syril vidare
myntkast
1/16-finale, kl. 18.00 Bjørn 1 - Cosmos 0-1
1/16-finale, kl. 18.00 Lillesand - Skavøypoll 0-2
1/8-finale, torsdag kl. 09.00 Syril - Skavøypoll
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 08.15 Svelgen - Hjørungavåg 5-0
1/32-finale, kl. 08.45 Bremnes - Høyang 4-2
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 2 - Farsund 1 0-1
1/16-finale, kl. 16.30 Harestua IL - Svelgen 0-5
1/8-finale, torsdag kl. 09.45 Otra - Svelgen
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.00 Nittedal - Sogndal 0-3
1/16-finale, torsdag kl. 11.00 Sogndal - Eidskog Fotball
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 17.30 Bremnes -
Lærdal 3-1 etter straffer
Klasse S, J14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 08.00 Høyang - Lena IF 0-7
1/16-finale, kl. 15.30 Elverum - Sogndal 0-3
1/16-finale, kl. 17.30 Vard - Førde 1 1-1 Førde vidare
myntkast
1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Viking FK - Sogndal
1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Førde 1 - Hadeland KFK 1
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.00 Bakke/Modum-Førde 2 1-1 Førde
vidare myntkast
1/16- finale, kl. 16.30 Lille Tøyen FK - Førde 2 7-0
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.30 Olsvik - Gaular 2-0
1/32-finale, kl. 11.15 Åndalsnes IF 1 - Selje 1-2
1/32-finale, kl. 11.15 Jølster - Lom IL 2-0
1/32-finale, kl. 11.15 Årdalstangen - Vardal IF 2-0
1/16-finale, kl. 19.30 Sømna IL - Selje 3-0
1/16-finale, kl. 19.30 Hødd -
Askvoll/Holmedal 4-1
1/16-finale, kl. 19.30 Finnsnes - Jølster 2-1
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 11.15 Træff - Hornindal 1-0
1/16-finale, kl. 18.00 Sandane - Falkeid IL 6-1
1/8-finale, torsdag kl. 10.30 Fyresdal IL - Sandane
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.55 Kaupanger - Disenå IL 0-0 Kaupanger
vidare mynt
1/32-finale, kl. 14.35 Varde - Breimsbygda 0-0 Breimsbygda vidare
mynt
1/32-finale, kl. 15.30 Syril - Øystre Slidre/Rogne 3 2-1
1/16-finale, kl. 19.00 Kaupanger - Tyristubben 3-0
1/16-finale, kl. 19.45 Sør Fron - Breimsbygda 1-0
1/16-finale, kl. 20.15 Valle IL - Syril 2-0
1/8-finale, torsdag kl. 12.00 Kaupanger - Surnadal
B-sluttspel:
1/16-finale, torsdag kl. 09.45 Førde - Austvatn/Bruvoll
1/16-finale, torsdag kl. 09.45 Bjørgum -
Eikefjord
|
|
01.08 Dagens
sluttspelkampar i Norway Cup
|
Begge Breimsbygda sine lag er klar for A-sluttspelet.
Foto: Privat
|
Her er ein oversikt over
dagens sluttspelkampar i Norway
Cup.
Klasse B, G16
A-sluttspel:
1/64-finale, kl. 09.00 Sola FK 2 - Stryn 1
1/64-finale, kl. 09.00 Sogndal 1 - Sarpsborg
1/64-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy FK - Nordre Fjell
1/64-finale, kl. 09.00 Langevåg - Askvoll/Holmedal
B-sluttspel:
1/64-finale, kl. 08.00 Abildsø - Stryn/Hornindal 2
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal 2 - Lillestrøm
1/64-finale, kl. 08.00 Selje - Kringlebotn
1/64-finale, kl. 08.00 Vålerenga - Årdalstangen
Klasse C, G14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 16.30 Eid - Bardufoss og Omegn IF
1/32-finale, kl. 16.30 Sylling - Bremanger
1/32-finale, kl. 16.30 Halsnøy - Florø
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 15.30 Stabæk - Askvoll/Holmedal
1/32-finale, kl. 15.30 Jølster - Ringsaker/Nes
1/32-finale, kl. 15.30 Eikefjord - KvassUlvungen/Søya/Todalen
1/32-finale, kl. 15.30 Valder - Sogndal
1/32-finale, kl. 16.30 Høyang - Nesna IL
Klasse E, G16 7'ar
A-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.45 Eid 1 - Junkeren
1/16-finale, kl. 12.00 Porsanger IL - Skavøypoll
1/16-finale, kl. 12.00 Bremanger - Sandviken
1/16-finale, kl. 12.00 Sogndal - Rustad IL 2
1/16-finale, kl. 12.45 Vik - Sandnessjøen
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 12.00 Eid 2 - Lindås IL
1/16-finale, kl. 12.45 Jølster - Svalbard Turn
1/16-finale, kl. 13.00 Tornado Måløy - Fjellhamar
Klasse F, G14 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 1 - Enebakk IF 1
1/32-finale, kl. 09.45 Vard - Breimsbygda
1/32-finale, kl. 09.45 Skavøypoll - Vestre FK
1/16-finale, kl. 18.00 Vinnar Fortuna/Dombås Panters - Syril
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 08.15 Svelgen - Hjørungavåg
1/32-finale, kl. 08.45 Bremnes - Høyang
1/32-finale, kl. 09.00 Bjørn 2 - Farsund 1
Klasse R, J16
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.00 Nittedal - Sogndal
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 17.30 Vinnar Bremnes/Kongsberg -
Lærdal
Klasse S, J14
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 08.00 Høyang - Lena IF
1/16-finale, kl. 15.30 Elverum - Sogndal
1/16-finale, kl. 17.30 Vard - Førde 1
B-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.00 Bakke/Modum FK - Førde 2
Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 10.30 Olsvik - Gaular
1/32-finale, kl. 11.15 Åndalsnes IF 1 - Selje
1/32-finale, kl. 11.15 Jølster - Lom IL
1/32-finale, kl. 11.15 Årdalstangen - Vardal IF
1/16-finale, kl. 19.30 Vinnar Hødd/Oppdal 1 -
Askvoll/Holmedal
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 18.00 Sandane - Vinnar Bækkelaget/Falkeid IL
1/32-finale, kl. 11.15 Træff - Hornindal
Klasse V, J14 7'ar
A-sluttspel:
1/32-finale, kl. 13.55 Kaupanger - Disenå IL
1/32-finale, kl. 14.35 Varde - Breimsbygda
1/32-finale, kl. 15.30 Syril - Øystre Slidre/Rogne 3
B-sluttspel:
1/16-finale, kl. 09.45 Førde - Vinnar AustvatnBruvoll/Hjørungavåg
1/16-finale, kl. 09.45 Vinnar Øystre Slidre Rogne 2/Bjørgum -
Eikefjord
|
|
31.07 Resultat kampar i dag,
tysdag 31. juli
|
Oddne Årdal og Jølster vann i dag 7-0 heime mot
Balestrand.
Bildet er frå heimekampen mot Eid 2 14. august 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Jølster - Balestrand 7-0 (4-0)
1-0 Oddne Årdal (1. min)
2-0 Trond Vegard Ripe (10. min)
3-0 Sjølvmål (32. min)
4-0 Trond Vegard Ripe (36. min)
5-0 Oddne Årdal , straffe (60. min)
6-0 Ole Martin Bolset (83. min)
7-0 Oddne Årdal (86. min)
Høyang - Førde 2 4-2
Kaupanger - Skavøypoll 0-3
Lærdal - Fjøra 2-5
Veitastrond - Dale 2-3
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 12 8 3 1 39-12 27
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 12 6 4 2 24-11 22
Balestrand 12 5 2 5 30-43 17
Kaupanger 12 4 4 4 23-22 16
Høyang 12 5 1 6 23-25 16
Jølster 12 3 5 4 25-17 14
Veitastrond 12 4 1 7 22-41 13
Førde 2 12 4 0 8 24-33 12
Dale 12 2 2 8 21-25 8
Lærdal 12 0 1 11 11-67 1
|
|
31.07 Norway Cup,
resultat kampar tysdag 31. juli
|
Sogndal sitt guttelag har storspelt i dei innleiande kampane.
Foto: Privat
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat
og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA
KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende
informasjon.
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Jølster IL - Lørenskog 1
0-3
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Eikefjord - Fjellhamar 0-5
Kl. 09.00 Klasse E - G16 7'ar Lindås IL - Vik IL
1-1
Kl. 09.00 Klasse R - J16 Sogndal IL - Rødenes IL
7-0
Kl. 09.00 Klasse V - J16 7'ar Førde - Grüner
1-2
Kl. 10.00 Klasse S - J14 Førde 2 - Rosendal TL 0-1
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Hødd - Høyang 13-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/1 - Stryn/Hornindal 2
6-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Sogndal 1 - Eide og Omegn FK
8-0
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Langesund IF - Tornado Måløy FK 1-8
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Lom IL - Syril IL
2-5
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Re FK - Jølster IL
0-3
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Gaular - Austrheim IL 2-0
Kl. 11.30 Klasse V - J16 7'ar Syril - Bryn, IL 3-1
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 2 - Sandnessjøen
0-4
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Moster IL 2
5-2
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Jølster IL - Norborg
6-1
Kl. 13.00 Klasse V - J16 7'ar Nesna IL - Breimsbygda IL
0-2
Kl. 13.15 Klasse B - G16 Sogndal 2 - Driv 0-3
Kl. 13.15 Klasse C - G14 Vikersund - Florø 0-4
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Vulcano - Eid IL 1
0-3
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Dyre Vaa IL
5-1
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Skrim IL
0-5
Kl. 13.45 Klasse U - J16 7'ar Sandane - Finnsnes 2-3
Kl. 14.30 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Sørreisa
0-2
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Huringen - Eikefjord 4-0
Kl. 14.30 Klasse F - G14 7'ar Høybråten og Stovner - Breimsbygda IL
1-2
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje 1-2
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Norild IL
3-3
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Barkåker
1-7
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Fotlandsvåg/Osterøy - Sogndal IL
0-3
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1 0-3
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hødd - Årdalstangen 8-2
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Ringsaker/Nes - Bremanger IL 0-2
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Eid IL 0-4
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Bjørndal - Sogndal 1-0
Kl. 16.30 Klasse B - G16 Skeid 2 - Sogndal 1
1-10
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Kolbu/KK/Kapp - Askvoll/Holmedal IL
2-0
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Furuset
5-0
Kl. 16.45 Klasse F - G14 7'ar Rubbestadnes - Bjørn 1
2-2
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Selje - Rennebu 2-1
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/2 - Årdalstangen
3-1
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Askvoll/Holmedal IL - Lørenskog 2
1-2
Kl. 18.15 Klasse U - J16 7'ar Hetlevik - Selje 3-0
Kl. 19.00 Klasse E - G16 7'ar Bremanger IL - Dombås
1-1
Kl. 19.00 Klasse V - J16 7'ar Kaupanger IL - Nordre Land 99
0-2
Kl. 19.30 Klasse S - J14 Tingvoll IL - Høyang 0-1
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Høybråten og Stovner 2
2-0
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Midtbygden IL - Stryn/Hornindal 2
3-1
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Valdres FK G15
0-1
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Mauseidvåg og Solevåg IL - Sogndal 1-10
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Jølster IL - Vasas
1-4
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nordre Fjell
5-2
|
|
31.07 SISTE FRIST Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Siste frist for å sende inn svar er sett til i dag kl.
23.59.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
31.07 Norway Cup,
kampar tysdag 31. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Jølster IL - Lørenskog 1
Kl. 08.00 Klasse C - G14 Eikefjord - Fjellhamar
Kl. 09.00 Klasse E - G16 7'ar Lindås IL - Vik IL
Kl. 09.00 Klasse R - J16 Sogndal IL - Rødenes IL
Kl. 09.00 Klasse V - J16 7'ar Førde - Grüner
Kl. 10.00 Klasse S - J14 Førde 2 - Rosendal TL
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Hødd - Høyang
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/1 - Stryn/Hornindal 2
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Sogndal 1 - Eide og Omegn FK
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Langesund IF - Tornado Måløy FK
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Lom IL - Syril IL
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Re FK - Jølster IL
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Gaular - Austrheim IL
Kl. 11.30 Klasse V - J16 7'ar Syril - Bryn, IL
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 2 - Sandnessjøen
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Moster IL 2
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Jølster IL - Norborg
Kl. 13.00 Klasse V - J16 7'ar Nesna IL - Breimsbygda IL
Kl. 13.15 Klasse B - G16 Sogndal 2 - Driv
Kl. 13.15 Klasse C - G14 Vikersund - Florø
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Vulcano - Eid IL 1
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Dyre Vaa IL
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Skrim IL
Kl. 13.45 Klasse U - J16 7'ar Sandane - Finnsnes
Kl. 14.30 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Sørreisa
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Huringen - Eikefjord
Kl. 14.30 Klasse F - G14 7'ar Høybråten og Stovner - Breimsbygda IL
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Norild IL
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Barkåker
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Fotlandsvåg/Osterøy - Sogndal IL
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hødd - Årdalstangen
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Skeid 2 - Eid IL
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Bjørndal - Sogndal
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Kolbu/KK/Kapp - Askvoll/Holmedal IL
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Ringsaker/Nes - Bremanger IL
Kl. 16.30 Klasse B - G16 Skeid 2 - Sogndal 1
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Furuset
Kl. 16.45 Klasse F - G14 7'ar Rubbestadnes - Bjørn 1
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Selje - Rennebu
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Nordstrand IF G15/2 - Årdalstangen
Kl. 17.30 Klasse B - G16 Askvoll/Holmedal IL - Lørenskog 2
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda IL - Siggerud
Kl. 18.15 Klasse U - J16 7'ar Hetlevik - Selje
Kl. 19.00 Klasse E - G16 7'ar Bremanger IL - Dombås
Kl. 19.00 Klasse V - J16 7'ar Kaupanger IL - Nordre Land 99
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Midtbygden IL - Stryn/Hornindal 2
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Valdres FK G15
Kl. 19.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Høybråten og Stovner 2
Kl. 19.30 Klasse S - J14 Tingvoll IL - Høyang
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Mauseidvåg og Solevåg IL - Sogndal
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Jølster IL - Vasas
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nordre Fjell
|
|
31.07 Kampar i dag,
tysdag 31. juli
|
Skavøypoll spelar i ettermiddag bortekamp mot
Kaupanger.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 19. august 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
4. divisjon
Kl. 19.00 Høyang - Førde 2
Kl. 19.00 Jølster - Balestrand
Kl. 19.00 Kaupanger - Skavøypoll
Kl. 19.00 Lærdal - Fjøra
Kl. 19.00 Veitastrond - Dale
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1
|
|
30.07 Sandane utlikna
til 3-3 fire minutt på overtid
|
Martin Sivertsen utlikna til 3-3 nesten fire minutt
på overtid.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Sandane spelte i
ettermiddag 3-3 mot Sogndal 2 på Idrettsplassen på Sandane. Sogndal 2
hadde seieren langt ned i lomma, men til tross for at Sandane
hadde kun 10 spelarar på bana utlikna heimelaget til 3-3 nesten
fire minutt på overtid.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Sandane - Sogndal 2 3-3 (1-1)
1-0 Ruben Wie (17. min)
1-1 Ørjan Hopen (40. min)
1-2 Ruben Holsæter (50. min)
1-3 Marius Salamonsen (60. min)
2-3 Aaron Nyemah (71. min)
3-3 Martin Sivertsen (90. min+4)
Rødt kort: Håkon Schjølberg, Sandane (to gule kort)
Gult kort: Kjetil Myklebust, Sandane og John Jonasdal, Sogndal 2
Dommar: Kaj-Inge Fløde, Stadlandet
Assistentdommarar: Dommar: Gloriyan Sureskumar Kathirave, Eid og Olav Fure, Volda
Sandane:
Simon Gimmestad (Sander Mardal 62. min)
Simen Solheim
Håkon Schjølberg
Ingar Sårheim (Juty Johnny 71. min)
Kjetil Myklebust
Andreas Bjørkum Vereide
Erlend Ødven Laurhammer
Torgeir Apalset (Martin Sivertsen 81. min)
Aaron Nyemah
Mads Wie (Sander Nesdal 87. min)
Ruben Wie
Sogndal 2:
Geir Stenehjem
Anders Hella
Sigurd Singelstad
Espen Lund Næss
Bjørnar Hove
John Jonasdal
Ørjan Hopen
Ahyee Aye Elvis
Sindre Rydvang (Anders Hjeltnes 62. min)
Ruben Holsæter
Marius Salamonsen
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 12 10 2 0 61-13 32
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 12 7 3 2 34-28 24
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1
|
|
30.07 Norway Cup,
resultat kampar måndag 30. juli
|
Eid sitt småguttelag vann i dag 6-0 mot Notodden FK 2.
Foto: Privat
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat
og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA
KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende
informasjon.
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Start IK - Høyang 10-0
Kl. 09.00 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Bækkelaget 3-0
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Hadeland KFK 1 - Førde 2 10-0
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Ranheim - Hornindal 6-0
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Bøler - Sandane 2-1
Kl. 09.45 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL -
Sykkylven 10-0
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Notodden FK 2 - Eid IL 0-6
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Røa - Florø 0-1
Kl. 10.30 Klasse E - G16 7'ar Seljord / Kviteseid 2 - Skavøypoll 5-1
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Sogndal - Åsane 1-4
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Lillestrøm 1-0
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Granvin - Høyang 3-0
Kl. 11.30 Klasse V - J14 7'ar Skjergard - Eikefjord 1-4
Kl. 12.15 Klasse V - J14 7'ar Øystre Slidre/Rogne 3 - Førde 1-1
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje 1-3
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Follese - Sogndal 0-3
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Junkeren - Tornado Måløy FK 1-0
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Rosendal/Uskedal
4-2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Hof/Åsa/Flisa 2-0
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Sæbø IL - Vik IL 1-6
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Tinn IL - Eid IL 2 0-5
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Hadeland KFK 2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kløfta - Sogndal 2 7-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Klæbu IL - Askvoll/Holmedal IL 0-6
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Haugsbygd IF 2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Hødd - Sogndal 1 1-5
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Pequeninos Do Jockey - Stryn 1 3-1
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Sunndal - Lærdal IL 1-0
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Bjørn 2 2-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tingvoll IL - Stryn/Hornindal 2 3-1
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Otra 4-0
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Stegaberg IL - Svelgen 1-1
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Høyang - Lyn 1 1-2
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Kopervik IL
0-2
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Lom IL - Askvoll/Holmedal IL
0-4
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Tjørvåg IL - Gaular 0-3
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Skeid - Sogndal IL 0-2
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nesodden IF 1-1
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Lesja/Lesjaskog - Årdalstangen
2-3
Kl. 17.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Pequeninos Do Jockey
2 1-1
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Spjelkavik 2 - Bremanger IL
0-7
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Gran IL - Jølster IL 2-0
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Fjellhamar - Eid IL 1 0-16
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geir. -
Kaupanger IL 0-5
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda
IL - Åmdal-Tokke FK 0-1
Kl. 18.30 Klasse B - G16 Selje - Hakoah 1-3
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Eikefjord - Bøler 4-5
Kl. 19.00 Klasse V - J14 7'ar Kvelde Grønn - Syril
Kl. 19.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Hønefoss BK 3-0
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Lierne IL - Vik IL 6-1
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Vaaler - Jølster IL 0-4
|
|
30.07 Ane og Stine klar
for VM i Japan
|
Ane Fimreite i kamp for Bremanger mot Volda 28. februar 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Ane Fimreite og Stine
Pettersen Reinås er begge med i J20-landslagstroppen som i
slutten av august skal spele VM i Japan. I dei innlande kampane
skal Norge møte Nord-Korea, Canada og Argentina.
Troppen:
Nora Neset Gjøen - Sandviken
Anja Sønstevold - Kolbotn
Ingrid Katrine Buer Søndenå - Røa
Ida Glükstad Aardalen - Sarpsborg 08
Anette Tengesdal - Klepp
Maria Thorisdottir - Klepp
Andrine Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Caroline Graham Hansen - Stabæk
Ada Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Melissa Bjånesøy - Sandviken
Kristine Wigdahl Hegland - Arna-Bjørnar
Ane Liseth Fimreite - Arna-Bjørnar
Ingrid Bakke - Stabæk
Maren Sjåholm Knudsen - Sandviken
Ina Helen Levorsen Skaug - Stabæk
Cathrine Høegh Dekkerhus - Stabæk
Guro Reiten - Kattem
Stine Pettersen Reinås - Kattem
Andrea Thun - Sarpsborg 08
Emilie Bosshard Haavi - Røa
Hilde Gunn Olsen - Klepp
|
Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen
mot Portugal.
Foto: Privat
|
|
30.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl.
23.59.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
30.07 Norway Cup,
kampar måndag 30. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Start IK - Høyang
Kl. 09.00 Klasse F - G14 7'ar Syril IL - Bækkelaget
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Hadeland KFK 1 - Førde 2
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Ranheim - Hornindal
Kl. 09.00 Klasse U - J16 7'ar Bøler - Sandane
Kl. 09.45 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL -
Sykkylven
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Notodden FK 2 - Eid IL
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Røa - Florø
Kl. 10.30 Klasse E - G16 7'ar Seljord / Kviteseid 2 - Skavøypoll
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Lillestrøm
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Sogndal - Åsane
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Granvin - Høyang
Kl. 11.30 Klasse V - J14 7'ar Skjergard - Eikefjord
Kl. 12.15 Klasse V - J14 7'ar Øystre Slidre/Rogne 3 - Førde
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje
Kl. 13.00 Klasse E - G16 7'ar Junkeren - Tornado Måløy FK
Kl. 13.45 Klasse E - G16 7'ar Follese - Sogndal
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Rosendal/Uskedal
Kl. 13.45 Klasse F - G14 7'ar Hareid - Bjørn 2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kløfta - Sogndal 2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Klæbu IL - Askvoll/Holmedal IL
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Tinn IL - Eid IL 2
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Sæbø IL - Vik IL
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Sogndal IL - Haugsbygd IF
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Hadeland KFK
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tingvoll IL - Stryn/Hornindal 2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Hødd - Sogndal 1
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Tornado Måløy FK - Hof/Åsa/Flisa
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Pequeninos Do Jockey - Stryn 1
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Otra
Kl. 15.15 Klasse F - G14 7'ar Stegaberg IL - Svelgen
Kl. 15.15 Klasse U - J16 7'ar Oppdal 2 - Selje
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Sunndal - Lærdal IL
Kl. 15.30 Klasse S - J14 Høyang - Lyn 1
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Kopervik IL
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Lom IL - Askvoll/Holmedal IL
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Tjørvåg IL - Gaular
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Skeid - Sogndal IL
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nesodden IF
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Lesja/Lesjaskog - Årdalstangen
Kl. 17.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Pequeninos Do Jockey
2
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Spjelkavik 2 - Bremanger IL
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Gran IL - Jølster IL
Kl. 17.30 Klasse E - G16 7'ar Fjellhamar - Eid IL 1
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Norddal/Eidsdal/Geiranger -
Kaupanger IL
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda
IL - Åmdal-Tokke FK
Kl. 18.30 Klasse B - G16 Selje - Hakoah
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Eikefjord - Bøler
Kl. 19.00 Klasse V - J14 7'ar Kvelde Grønn - Syril
Kl. 19.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Hønefoss BK
Kl. 20.30 Klasse E - G16 7'ar Lierne IL - Vik IL
Kl. 20.30 Klasse U - J16 7'ar Vaaler - Jølster IL
|
|
30.07 Sandane møter
Sogndal 2 på Idrettsplassen
|
Sandane jublar etter at opprykket var sikra i
2009-sesongen.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sandane møter i
ettermiddag Sogndal 2 på Idrettsplassen på Sandane. Sogndal 2
leiar tabellen klart, men vil garantert få hard motstand av
Sandane som har vunne alle heimekampane til no denne
sesongen.
4. divisjon, 12. serierunde
Kl. 19.00 Sandane - Sogndal 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 11 10 1 0 58-10 31
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 11 7 2 2 31-25 23
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1
|
|
29.07 Sogndal tapte 1-0
heime mot Odd Grenland
|
Bildet er frå fjorårets kamp mot Odd Grenland på
Fosshaugane Campus.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal tapte i
ettermiddag 1-0 heime mot Odd Grenland på Fosshaugane
Campus. Bortelaget si scoring kom ved Torgeir Børven på
straffespark etter at Ulrik Flo blei utvist etter å ha stoppa
ballen med handa på streken.
Sogndal - Odd Grenland 0-1 (0-0)
0-1 Torgeir Børven, straffe (75. min)
Aalesund - Stabæk 3-1 (1-1)
Hønefoss - Haugesund 3-2 (1-1)
Viking - Sandnes Ulf 5-0 (2-0)
Tromsø - Rosenborg 1-1 (0-1)
Måndag 30. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Brann
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 17 7 9 1 27-15 30
Hønefoss 17 7 6 4 19-18 27
Haugesund 17 6 7 4 25-18 25
Vålerenga 16 7 3 6 22-21 24
Viking 17 7 3 7 20-24 24
Tromsø 16 6 6 4 26-20 23
Aalesund 17 5 8 4 24-20 23
Brann 16 7 1 8 30-25 22
Odd Grenland 17 6 4 7 24-28 22
Sogndal 17 4 7 6 17-21 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Sandnes Ulf 16 4 5 7 19-30 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 17 2 1 14 14-40 7
|
|
29.07 Norway Cup,
resultat kampar søndag 29. juli
|
Eid 1 vann 3-1 mot Sørreisa i klasse E - G16 7'ar
Foto: Privat
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
NB! På grunn av at regnet har bøtta ned i Oslo dei siste dagane
kan det vere ein del endringar i forhold til det opprinnelige oppsettet.
NB! Underteikna tek gjerne i mot tips om resultat
og fakta frå kampar med lag her i frå fylket. Bruk knappen "TA
KONTAKT" oppe til høgre på nettsida for å sende
informasjon.
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Sogndal - Bardufoss og Omegn IF
1-4
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Høybråten og Stovner 1-4
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Kopervik - Høyang 2-3
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Førde 1 - Gossen IL 3-0
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Høyang - Klemetsrud 3-3
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Fana 5 0-1
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Florø - Lillestrøm 1 1-1
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Slidre/Røn - Bjørn 1
2-4
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Kvernbit - Sandane
2-5
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Sund SK 2 - Jølster IL
3-0
Kl. 12.15 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen - Bækkelaget 3-0
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Åheim 10-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Askøy FK 1 - Sogndal 2 1-0
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Gneist - Sogndal IL 1-1
Kl. 14.30 Klasse V - J14 7'ar Førde - Stegaberg IL 1-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kvernbit - Askvoll/Holmedal IL
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Kringlebotn - Bremanger IL 1-3
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Rjukan IL 4-0
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Lørenskog 1 - Selje 4-0
Kl. 15.15 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda IL - Guard 0-4
Kl. 15.15 Klasse V - J14 7'ar Lom IL - Syril 2-2
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Sokndal 1
3-1
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Bodø/Glimt - Eid IL 0-0
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Øystre Slidre/Rogne - Lærdal IL 1-0
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Huk FK 0-1
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Valldal IL 3-4
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nord 8-0
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Emblem IL - Eikefjord 1-0
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Sogndal IL - Oppsal 2-1
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Grand, IK - Jølster IL
0-4
Kl. 16.45 Klasse V - J14 7'ar Eikefjord - Nordre Land 98
0-1
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Stordal 0-8
Kl. 17.30 Klasse U - J16 7'ar Vardal IF - Gaular 1-3
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - The Door
2-7
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Uvdal Fotball - Syril IL 0-11
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Team Phillipine 4-3
Kl. 17.30 Klasse S - J14 Førde 2 - Surnadal 0-9
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Siggerud - Breimsbygda 1-3
Kl. 18.15 Klasse E - G16 7'ar Sogndal - TuS Felde 4-0
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Cosmos 0-10
Kl. 18.15 Klasse V - J14 7'ar Snøgg - Kaupanger IL 1-6
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Sund SK 0-5
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg IL - Eid IL 2
5-1
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 1 - Sørreisa 3-1
|
|
29.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl.
23.59.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
29.07 Norway Cup,
kampar søndag 29. juli
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar i
Norway Cup med lag her i frå fylket.
NB! På grunn av at regnet har bøtta ned i Oslo dei siste dagane
kan det skje ein del endringar i forhold til dette
oppsettet.
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Sogndal - Bardufoss og Omegn IF
Kl. 09.00 Klasse C - G14 Askvoll/Holmedal IL - Høybråten og Stovner
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Kopervik - Høyang
Kl. 09.00 Klasse S - J14 Førde 1 - Gossen IL
Kl. 10.00 Klasse C - G14 Høyang - Klemetsrud
Kl. 11.00 Klasse B - G16 Årdalstangen - Fana 5
Kl. 11.00 Klasse C - G14 Florø - Lillestrøm 1
Kl. 11.30 Klasse F - G14 7'ar Slidre/Røn - Bjørn 1
Kl. 11.30 Klasse U - J16 7'ar Kvernbit - Sandane
Kl. 12.15 Klasse E - G16 7'ar Sund SK 2 - Jølster IL
Kl. 12.15 Klasse F - G14 7'ar Skavøypoll IL - Åheim
Kl. 12.15 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen - Bækkelaget
Kl. 13.00 Klasse U - J16 7'ar Honningsvåg - Selje
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Askøy FK 1 - Sogndal 2
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Kvernbit - Askvoll/Holmedal IL
Kl. 14.30 Klasse E - G16 7'ar Kringlebotn - Bremanger IL
Kl. 14.30 Klasse R - J16 Gneist - Sogndal IL
Kl. 14.30 Klasse V - J16 7'ar Førde - Stegaberg IL
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Lørenskog 1 - Selje
Kl. 14.30 Klasse B - G16 Stryn 1 - Rjukan IL
Kl. 15.15 Klasse E - G16 7'ar Skavøypoll - Sokndal 1
Kl. 15.15 Klasse V - J16 7'ar Breimsbygda IL - Guard
Kl. 15.15 Klasse V - J16 7'ar Lom IL - Syril
Kl. 15.30 Klasse R - J16 Øystre Slidre/Rogne - Lærdal IL
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Jølster IL - Huk FK
Kl. 15.30 Klasse C - G14 Bodø/Glimt - Eid IL
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Hornindal - Valldal IL
Kl. 16.00 Klasse U - J16 7'ar Askvoll/Holmedal IL - Nord
Kl. 16.30 Klasse C - G14 Emblem IL - Eikefjord
Kl. 16.30 Klasse S - J14 Sogndal IL - Oppsal
Kl. 16.45 Klasse U - J16 7'ar Grand, IK - Jølster IL
Kl. 16.45 Klasse V - J16 7'ar Eikefjord - Nordre Land 98
Kl. 16.45 Klasse E - G16 7'ar Tornado Måløy FK - Stordal
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - The Door
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Uvdal Fotball - Syril IL
Kl. 17.30 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Team Phillipine
Kl. 17.30 Klasse S - J14 Førde 2 - Surnadal
Kl. 17.30 Klasse U - J16 7'ar Vardal IF - Gaular
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Siggerud - Breimsbygda
Kl. 18.15 Klasse V - J16 7'ar Snøgg - Kaupanger IL
Kl. 18.15 Klasse E - G16 7'ar Sogndal - TuS Felde
Kl. 18.15 Klasse F - G14 7'ar Høyang - Cosmos
Kl. 18.30 Klasse C - G14 Bremanger IL - Sund SK
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg IL - Eid IL 2
Kl. 19.45 Klasse E - G16 7'ar Eid IL 1 - Sørreisa
|
|
29.07 Sogndal møter
Odd Grenland på heimebane
|
Henrik Furebotn i kvalifiseringskampen mot Aalesund
8. november 2008.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelar i
ettermiddag heimekamp mot Odd Grenland på Fosshaugane
Campus.
Søndag 29. juli:
Kl. 18.00 Sogndal - Odd Grenland
Kl. 18.00 Aalesund - Stabæk
Kl. 18.00 Hønefoss - Haugesund
Kl. 18.00 Viking - Sandnes Ulf
Kl. 20.00 Tromsø - Rosenborg
Måndag 30. juli:
Kl. 19.00 Vålerenga - Brann
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 17 12 2 3 38-20 38
Molde 17 10 2 5 30-19 32
Rosenborg 16 7 8 1 26-14 29
Haugesund 16 6 7 3 23-15 25
Vålerenga 16 7 3 6 22-21 24
Hønefoss 16 6 6 4 16-16 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Brann 16 7 1 8 30-25 22
Viking 16 6 3 7 15-24 21
Aalesund 16 4 8 4 21-19 20
Sogndal 16 4 7 5 17-20 19
Lillestrøm 17 4 7 6 24-29 19
Odd Grenland 16 5 4 7 23-28 19
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Fredrikstad 17 3 3 11 24-35 12
Stabæk 16 2 1 13 13-37 7
|
|
28.07 Eid tapte 3-1
heime mot Florø
|
Henrik Salveson og Bjørn Totland kunne ikkje hindre at Eid tapte
kampen mot Florø.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Eid tapte i ettermiddag
3-1 heime mot Florø på Eid Stadion. Heimelaget var bra med på
notane i 1. omgang, men etter pause var Florø klart best og vann
heilt fortent. Halvor Solheim Olsen (2) og Kristoffer Ryland
scora Florø sine mål, medan Bjørn Totland scora for
heimelaget.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Eid - Florø 1-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Ryland (57. min)
0-2 Halvor Solheim Olsen (73. min)
1-2 Bjørn Totland (76. min)
1-3 Halvor Solheim Olsen (78. min)
Gult kort: Bjørnar Strandos, Eid
Rødt kort: Thomas Starheim, Eid (to gule) og Peter Aase, Florø
Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord
Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Ståle Sandal, Breimsbygda
Eid:
Tom Øyvind Solheim
Ole Andreas Aarvik
Erik Rotihaug
Erik Salveson (Ruben Kullsveen 61. min)
Arild Magnus Bjørhovde Rindal
Thomas Starheim
Torbjørn Aabrekk
Bjørn Totland (Anders Karlsen 81. min)
Bjørnar Strandos (Oliver Rotihaug 46. min)
Øystein Aabrekk
Henrik Salveson
Florø:
Tommy Løkkebø
Christer Husa
Aksel Knapstad
Runar Hove
Simen Reksten Solheim
Stefan Aase
Peter Aase
Simen Hamre
Kim Vik (Kristoffer Book 70. min)
Kristoffer Ryland (Kristoffer Sigdestad 65. min)
Halvor Solheim Olsen (Anders Sørensen 90. min+2)
|
|
28.07 Resultat kampar i dag,
laurdag 28. juli
|
Stryn jublar etter at Petter Hammer gav Stryn leiinga 1-0 mot
Vik.
Sjå bilder frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Eid - Florø 1-3 (0-0)
0-1 Kristoffer Ryland (57. min)
0-2 Halvor Solheim Olsen (73. min)
1-2 Bjørn Totland (76. min)
1-3 Halvor Solheim Olsen (78. min)
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Stryn - Vik 2-2 (1-2)
1-0 Petter Hammer (10. min)
1-1 Øystein Myrkaskog (23. min)
1-2 Anders Helleland (30. min)
2-2 Olle Kristoffersson (61. min)
Sjå bilder frå denne kampen.
Fyllingsdalen 2 - Årdal 2-1 (1-1)
1-0 Petter Ingebrigtsen (7. min)
1-1 Thomas Frichsen (34. min)
2-1 Trygve Ellingstad (65. min)
Tornado Måløy - Bergen Nord 2-1 (0-1)
0-1 Mats Andre Therkelsen (26. min)
1-1 Endre Kupen (74. min)
2-1 Vegard Holvik (90. min+3)
Øystese - Førde 1-4 (0-2)
0-1 Øystein Vetti (17. min)
0-2 Thor Erik Nygård (32. min)
1-2 Endre Hansen (52. min)
1-3 Thor Jørgen Spurkeland (79. min)
1-4 Øystein Vetti (88. min)
Saga - Voss 1-3 (1-1)
0-1 Vegard Skjoldli (14. min)
1-1 Harald Oppedal, straffe (40. min)
1-2 Tor Ivar Seim (64. min)
1-3 Stig Arne Brunborg (77. min)
Kampfakta frå dei fem siste kampane er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 14 12 1 1 55 - 11 37
Voss 14 10 0 4 43 - 23 30
Florø 14 9 2 3 39 - 21 29
Fyllingsdalen 2 14 8 2 4 41 - 27 26
Årdal 14 7 2 5 33 - 25 23
Øystese 14 6 2 6 43 - 27 20
Vik 14 6 2 6 41 - 41 20
Radøy/Manger 13 5 3 5 30 - 30 18
Stryn 14 5 2 7 24 - 34 17
Tornado Måløy 14 5 1 8 21 - 38 16
Saga 14 5 0 9 23 - 36 15
Sotra 13 4 2 7 29 - 34 14
Bergen Nord 14 2 2 10 18 - 50 8
Eid 14 1 3 10 8-51 6
|
|
28.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Til no har 76 personar sendt inn svar på julinøttene.
Siste frist for å sende inn svar er sett til 31. juli kl.
23.59.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
28.07 Stine Pettersen
Reinås vekas profil på fotball.no
|
Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen
mot Portugal.
Foto: Privat
|
Stine Pettersen Reinås
er vekas profil på fotball.no.
Sognejenta som tidligare har spelt for klubbane Hafslo, Sogndal,
Kaupanger og Voss spelar no for Toppserieklubben Kattem.
Les
heile saka på fotball.no
|
|
28.07 Kampar i dag,
laurdag 28. juli
|
Eid møter i dag Florø på Eid Stadion. På bildet jublar Eid etter
ein noko overraskande seier i seriepremiera borte mot Florø 14.
april.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar her i fylket.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Stryn - Vik
Kl. 16.00 Eid - Florø
Kl. 16.00 Fyllingsdalen 2 - Årdal
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Bergen Nord
Kl. 16.00 Øystese - Førde
Kl. 16.00 Saga - Voss
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 13 11 1 1 51-10 34
Voss 13 9 0 4 40-22 27
Florø 13 8 2 3 36-20 26
Fyllingsdalen 2 13 7 2 4 39-26 23
Årdal 13 7 2 4 32-23 23
Øystese 13 6 2 5 42-23 20
Vik 13 6 1 6 39-39 19
Radøy/Manger 13 5 3 5 30-30 18
Stryn 13 5 1 7 22-32 16
Saga 13 5 0 8 22-33 15
Sotra 13 4 2 7 29-34 14
Tornado Måløy 13 4 1 8 19-37 13
Bergen Nord 13 2 2 9 17-48 8
Eid 13 1 3 9 7-48 6
NB! Det vert direktesendt
fotballextra på Hallo Sogn laurdagar kl. 15.00 - 18.00.
Her vil redaktør Kent Fimreite ta føre seg Tippeligaen med
Sogndal, 3. og 4. divisjon for herrer og 2. og 3. divisjon for
damer. I tillegg vil det bli musikk, gjester i studio og meldingar
frå lytterane.
I dag sender Hallo Sogn direkte frå kampen mellom Stryn og
Vik.
Sendinga finn du her.
|
|
27.07 Jotun tapte
semifinalen i Dana Cup
|
|
Jotun i klasse G12 7'ar tapte i dag
tidlig 6-0 mot Fyllingsdalen i semifinalen i A-sluttspelet i Dana Cup.
Alle laga frå fylket er dermed slått ut frå turneringa.
|
|
27.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
27.07 Jotun spelar
semifinale i Dana Cup
|
|
Jotun i klasse G12 7'ar er einaste
laget frå fylket som er med vidare i årets Dana Cup.
Laget har spelt seg heilt fram til semifinale i
A-sluttspelet.
Semifinale, kl. 08.50 Jotun - Fyllingsdalen FK
I ein eventuell finale møter Jotun vinnaren av kampen Jahn
Schneverdingen TV (Tyskland) og Ateitis (Litauen).
Finalen blir spelt i dag kl. 15.00.
|
|
26.07 Ida Katrine
Pedersen Nesse klar for Åsane
|
Ida Katrine Pedersen Nesse i bortekampen mot Hornindal 24. juni
2011.
Sjå bilder frå denne kampen.
|
Høyang melder på sine
facebooksider at Ida Katrine Pedersen Nesse er klar for
Åsane.
Høyangspelarane Pedersen Nesse og Bodil Taule Rørvik har denne
veka vore på trening/hospitering hos 1. divisjonsklubben. Åsane
har tydelig vore fornøgd med det dei har sett av storscoraren og
ville ha ho med på laget allereie på Norway Cup neste
veke.
Dette gjorde at Pedersen Nesse som skal ta til på skule i Bergen
til hausten signerte alt no.
|
|
26.07 Resultat dagens sluttspelkampar Dana Cup
2012
|
|
Her er oversikten over resultata i dagens
sluttspelkampar for våre lag i Dana Cup.
Jotun tapte 5-2 mot CFH Esportes i kvartfinalen i klasse G12 7'ar.
I denne kampen brukte det brasilianske laget ein spelar som ikkje
var speleberettiga, og resultatet blei sett til 3-0 til
Jotun.
Klasse J16, A-sluttspel:
1/8-finale, Stryn - KIL Hemne 0-0, 2-3 etter
straffesparkkonk.
Klasse G12 7'ar, A-sluttspel:
1/8-finale, Jotun - Team
Philippines 7-4
1/4-finale, Jotun - CFH Esportes 3-0
Klasse G14, B-sluttspel:
1/16-finale, Stryn - Gullhaug 0-1
|
|
26.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
26.07 Sluttspelkampar Dana Cup
2012
|
|
Her er oversikten over dagens
sluttspelkampar for våre lag i Dana Cup.
Klasse J16, A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 20.20 Stryn - Vinnar KIL Hemne/Steinkjer
Klasse G12 7'ar, A-sluttspel:
1/8-finale, kl. 14.30 Jotun - Vinnar Gimletroll IK 1/Team
Philippines
Klasse G14, B-sluttspel:
1/16-finale, Kl. 19.30 Stryn - Vinnar Sandnes Ulf 2/Gullhaug
|
|
25.07 Sogndal vann 5-0
mot Hønefoss
|
Asgrim Farnes (4) og Erling Myklebust scora Sogndal
sine mål i dagens kamp mot Hønefoss.
|
Sogndal vann i dag 5-0 mot
Hønefoss i plasseringskampen under NTF U16
Cup (GET) i Trondheim. Asgrim Farnes blei kampens store spelar med
fire scoringar. Den fyrste scoringa til Farnes kom allereie etter
åtte sekund av fyrste omgang.
HønefossSogndal 0-5 (0-1)
0-1 Asgrim Farnes
0-2 Asgrim Farnes
0-3 Asgrim Farnes
0-4 Erling Myklebust
0-5 Asgrim Farnes
Sogndal:
Håvar Mjelleli (Kristian Rutlin 65. min)
Nikolai Njøsen Hilding (Erik Fossnes 36. min)
Erling Myklebust
Joar Tryti
Eirik Kristoffersen
Kenneth Skjerven (Erlend Moen Taule 28. min)
Karsten Bjelde
Runar Heggestad (Sander Dvergsdal 36. min)
Fredrik Flo
Mathias Flo (Simen Stølen 28. min)
Asgrim Farnes
|
|
25.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
25.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup
2012
|
|
Her er oversikten over dagens
resultat for våre lag i Dana Cup.
Stryn J16 og Jotun G12 7'ar er klar for A-sluttspel, medan Stryn
sitt lag i klasse B14 går til B-sluttspelet.
J16 avdeling avdeling 8
Stryn - Vadstena Go IF 4-2
Stryn - Skedsmo FK 5-1
Tabell J16 avdeling avdeling 8
Stryn T&IL 3 3 0 0 13-5 9
Vadstena GoIF 3 2 0 1 10-7 6
Haugar SK 3 0 1 2 3-6 1
Skedsmo FK 1 3 0 1 2 5-13 1
G14 avdeling avdeling 12
Stryn - Breidablik 0-9
Stryn - Hasle Løren IL 2 2-0
Tabell G14 avdeling avdeling 12
Breidablik 1 3 3 0 0 18-0 9
Tollnes BK 3 1 1 1 8-4 4
Stryn T&IL 3 1 1 1 4-11 4
Hasle-Løren IL 2 3 0 0 3 0-15 0
G12 7'ar avdeling 1
Jotun - Eintracht Immenbeck TSV 3-1
Tabell G12 7'ar avdeling 1
Jotun IL 3 3 0 0 15-4 9
Øvrevoll Hosle IL 2 3 2 0 1 12-7 6
Eintracht Immenbeck TSV 3 1 0 2 6-7 3
Athletico A.D. 2 3 0 0 3 4-19 0
|
|
25.07 Dagens kampar i Dana Cup
2012
|
|
Tre lag frå fylket stiller i
årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag.
Kl. 08.20 G14 Stryn - Breidablik
Kl. 09.30 J16 Stryn - Vadstena Go IF
Kl. 15.50 G12 7'ar Jotun - Eintracht Immenbeck TSV
Kl. 17.30 J16 Stryn - Skedsmo FK
Kl. 17.30 G14 Stryn - Hasle Løren IL 2
|
|
24.07 Haugenfotball.no
sine julinøtter 2012
|
|
Ver med på Haugenfotball.no sine julinøtter 2012.
Vinnaren er den personen som svarar rett på flest spørsmål. Er det fleire som har like mange rette svar blir vinnaren kåra ved loddtrekning.
Vinnaren kan velge mellom eitt festivalpass på årets Målrock
(verdi kr. 950,-) eller 10 flaxlodd.
Send inn svar på julinøttene her.
|
|
24.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup
2012
|
|
Her er oversikten over dagens
resultat for våre lag i Dana Cup.
J16 Stryn - Haugar SK 4-2 (2-0)
1-0 Pernille Flo (1. min)
2-0 Helga Leivdal (10. min)
2-1 Haugar (30. min)
3-1 Sofie Lunde (35. min)
4-1 Ingrid Øvreberg (40. min)
4-2 Haugar (45. min)
G14 Stryn - Tollnes BK 2-2 (2-2)
0-1 Tollnes (1. min)
0-2 Tollnes (10. min)
1-2 Runar Tvinnereim (13. min)
2-2 Isak Hopland (19. min)
G12 7'ar Jotun - Øvrevoll Hosle IL 5-2
G12 7'ar Jotun - Athletico A.D. 7-1
|
|
24.07 Dagens kampar i Dana Cup
2012
|
|
Tre lag frå fylket stiller i
årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag.
Kl. 11.30 J16 Stryn - Haugar SK
Kl. 11.40 G12 7'ar Jotun - Øvrevoll Hosle IL
Kl. 11.40 G14 Stryn - Tollnes BK
Kl. 20.50 G12 7'ar Jotun - Athletico A.D.
|
|
23.07 Sogndal tapte 3-1
mot Rosenborg
|
Sogndal sitt guttelag som deltek på NTF U16
Cup (GET).
|
Sogndal tapte i ettermiddag 3-1
mot Rosenborg i den siste innleiande kampen under NTF U16
Cup (GET) i Trondheim. Sogndal enda dermed sist i avdelinga og
skal møte Hønefoss i plasseringskamp. Denne kampen blir spelt
onsdag 25. juli klokka 11.30.
Rosenborg Sogndal 3-1 (2-0)
Mål Sogndal: Asgrim Farnes
Sogndal:
Håvar Mjelleli
Erik Fossnes
Joar Tryti
Runar Heggestad
Eirik Kristoffersen
Simen Stølen (Vegard Steen Eikeland)
Karsten Bjelde
Kenneth Skjerven
Sondre Sandvoll (Fredrik Flo)
Asgrim Farnes
Sander Dvergsdal (Mathias Flo)
Gult kort: Vegard Steen Eikeland
Gruppe 1:
Sandnes Ulf - Start 2-1
Haugesund - Vålerenga 1-2
Tabell gruppe 1:
Vålerenga 3 3 0 0 13-1 9
Haugesund 3 1 1 1 6-4 5
Sandnes Ulf 3 0 2 1 3-10 2
Start 3 0 1 2 3-10 2
Gruppe 2:
Hønefoss - Brann 0-4
Lillestrøm - Aalesund 2-0
Tabell gruppe 2:
Lillestrøm 3 2 1 0 6-3 7
Aalesund 3 2 0 1 7-3 6
Brann 3 1 1 1 6-4 5
Hønefoss 3 0 0 3 2-11 0
Gruppe 3:
Viking - Tromsø 3-1
Strømsgodset - Stabæk 1-2
Tabell gruppe 3:
Stabæk 3 2 0 1 6-4 6
Viking 3 2 0 1 8-7 6
Tromsø 3 1 1 1 5-6 5
Strømsgodset 3 0 1 2 6-8 1
Gruppe 4:
Molde - Fredrikstad 1-2
Rosenborg - Sogndal 3-1
Tabell gruppe 4:
Fredrikstad 3 2 1 0 9-4 8
Rosenborg 3 2 1 0 5-2 7
Molde 3 0 1 2 2-4 2
Sogndal 3 0 1 2 4-10 1
|
Erling Myklebust, Asgrim Farnes (2) og Karsten
Bjelde jr har scora Sogndal sine mål under NTF U16
Cup (GET) i Trondheim.
|
|
23.07 Ti kjappe
spørsmål til Ane Fimreite
|
Ane var med på Sogndal sitt jentelag som vann innandørs-KM i 2009.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 7. mars
2009.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 8. mars
2009.
|
NFF TV har tatt ein kjapp sommerprat med
spelarane U20-landslaget.
Klikkar du på linken under kan du sjå kva Ane Fimreite svarte
på spørsmåla frå NFF TV.
Sjå innslaget med Ane Fimreite frå NFF TV.
|
|
22.07 Erik Sandal
matchvinnar mot Sarpsborg
|
Erik Sandal og Peter Orry Larsen etter cupkampen mellom
Hødd og Aalesund på Høddvoll 9. juli 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
|
Erik Sandal blei matchvinnar då
Hødd i ettermiddag vann 2-1 heime mot Sarpsborg 08 på Høddvoll.
Sarpsborg 08 leia kampen 1-0, men scoringar av Fredrik Klock og
Erik Sandal gjorde at Hødd tok tre viktige poeng i botnstriden i
Adeccoligaen.
Etter dagens seier står Hødd bokført med 15 poeng og har god
kontakt med laga som ligg på trygg plass på tabellen.
Søndag 29. juli ventar ein vanskelig bortekamp mot Sandefjord på
Komplett.no Arena.
Hødd - Sarpsborg 08 2-1 (0-0)
0-1 Mohamed Elyounoussi (62. min)
1-1 Fredrik Klock (69. min)
2-1 Erik Sandal (84. min)
Tabell Adeccoligaen:
Start 14 9 4 1 34-14 31
HamKam 14 7 3 4 25-19 24
Ullensaker/Kisa 13 8 0 5 22-16 24
Sandefjord Fotball 14 7 3 4 22-18 24
Ranheim 14 6 5 3 28-16 23
Bodø/Glimt 14 6 5 3 25-16 23
Sarpsborg 08 14 6 5 3 24-18 23
Mjøndalen 14 6 4 4 19-23 22
Strømmen 13 5 3 5 19-22 18
Tromsdalen 14 5 3 6 20-26 18
Kongsvinger 14 5 2 7 19-23 17
Bryne 14 4 4 6 16-21 16
Hødd 14 4 3 7 20-25 15
Notodden 14 3 2 9 15-32 11
Alta 14 1 6 7 18-27 9
Bærum 14 2 2 10 24-34 8
|
|
22.07 Tre lag frå
fylket stiller i årets Dana Cup
|
|
Berre tre lag frå fylket stiller i
årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.
Stryn stiller med lag i klasse Gutar 14 og Jenter 16, medan Jotun
stiller lag i klasse Gutar 12 7'ar.
I fjor stilte 13 lag frå fylket i Dana Cup.
|
|
22.07 Sogndal spelte
uavgjort 1-1 mot Molde
|
Karsten Bjelde jr. scora Sogndal sitt mål mot Molde.
Bildet er frå kampen mot Hødd under Eliteturneringa i Sogndal i
januar.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Eliteturneringa 22. januar.
|
Sogndal spelte i dag uavgjort 1-1
mot Molde under NTF U16
Cup (GET) i Trondheim. Sogndal var etter rapportane det beste
laget, men storspel av TMFK-keeper Isak Gangeskar i Molde sitt
mål gjorde at Sogndal ikkje vann kampen.
Den påfølgande straffesparkkonkurransen enda med seier til Molde
11-10.
Kampar som endar uavgjort i denne turneringa blir avgjort med
straffesparkkonkurranse, og vinnaren får to poeng i staden for
eitt poeng.
I den siste innleiande kampen møter Sogndal Rosenborg på
kunstgrasbana på Remyra.
Molde - Sogndal 1-1 (0-0) (1110 på
straffekonkurranse)
Mål Sogndal: Karsten Bjelde jr.
Sogndal:
Håvar Mjelleli
Erik Fossnes
Erling Myklebust
Joar Tryti
Eirik Kristoffersen
Sander Dvergsdal (Mathias Flo 51. min)
Runar Heggestad (Simen Stølen 36. min)
Erlend Moen Taule
Kenneth Skjerven (Sondre Sandvoll 50. min)
Karsten Bjelde jr.
Asgrim Farnes
Gult kort: Erling Myklebust
Gruppe 1:
Sandnes Ulf - Vålerenga 0-7
Start - Haugesund 1-4
Tabell gruppe 1:
Vålerenga 2 2 0 0 11-0 6
Haugesund 2 1 1 0 5-2 5
Sandnes Ulf 2 0 1 1 1-8 1
Start 2 0 0 2 1-8 0
Gruppe 2:
Aalesund - Hønefoss 4-0
Lillestrøm - Brann 1-1
Tabell gruppe 2:
Aalesund 2 2 0 0 7-1 6
Lillestrøm 2 1 1 0 4-3 4
Brann 2 0 1 1 2-4 2
Hønefoss 2 0 0 2 2-6 0
Gruppe 3:
Stabæk - Viking 3-1
Strømsgodset - Tromsø 2-2
Tabell gruppe 3:
Tromsø 2 1 1 0 4-3 5
Stabæk 2 1 0 1 4-3 3
Viking 2 1 0 1 5-6 3
Strømsgodset 2 0 1 1 5-6 1
Gruppe 4:
Molde - Sogndal 1-1
Fredrikstad - Rosenborg 1-1
Tabell gruppe 4:
Fredrikstad 2 1 1 0 7-3 5
Rosenborg 2 1 1 0 2-1 4
Molde 2 0 1 1 1-2 2
Sogndal 2 0 1 1 3-7 1
|
|
22.07 Tornado Måløy
sin Sommar Fotballskule 2012
|
|
Tornado Måløy FK ynskjer å invitere jenter
og gutar i alderen 9 til 14 år til fotballglede på Måløy Stadion den 8. til 11. august.
Fotballskulen vil vare frå kl. 10.00. 15.00, med innlagt matpause. Vi har også opning for at ein av dagane vil gå med til ein ikkje fotballrelatert aktivitet. Laurdagen vil vi avslutte skulen med turnering, grilling og sjølvsagt gratis tilgang til seniorlagets kamp mot
Florø.
Vi oppmoder deltakaren til sjølve å ta med seg matpakke alle dagane, vi vil stille med frukt og drikke.
Du treng ikkje vere medlem i Tornado Måløy FK for å melde deg på, då fotballskulen og er open for spelarar frå andre klubbar.
NB! PÅMELDINGSFRIST: søndag 5. august.
Les
meir om dette på Tornado Måløy sine nettsider.
|
|
22.07 Alle fire laga
til Florø vann sine finalar i USA Cup
|
|
Alle fire laga til Florø
vann laurdag sine finalar i USA Cup i Blaine i Minnesota.
Florø gjorde dermed reint bord etter at dei også vann alle sine
klasser i Weekendturneringa førre helg.
Les
meir om dette på Firdaposten sine nettsider.
|
|
21.07 Sogndal tapte 6-2
mot Fredrikstad
|
Asgrim Farnes scora eitt av Sogndal sine mål mot Fredrikstad.
Bildet er frå kampen mot Aalesund under Eliteturneringa i Sogndal
2011.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Eliteturneringa 13. januar 2011.
Sjå bilder og fakta frå
kampane i Eliteturneringa 14. januar 2011.
|
Sogndal tapte i ettermiddag 6-2
mot Fredrikstad under NTF U16
Cup (GET) i Trondheim. Asgrim Farnes og Erling Myklebust scora
Sogndal sine mål i kampen.
I morgon spelar Sogndal mot Molde som tapte 1-0 mot Rosenborg i
sin fyrste kamp i turneringa.
Gruppe 1:
Haugesund - Sandnes Ulf 1-1
Vålerenga - Start 4-0
Gruppe 2:
Hønefoss - Lillestrøm 2-3
Brann - Aalesund 1-3
Gruppe 3:
Viking - Strømsgodset 4-3
Tromsø - Stabæk 2-1
Gruppe 4:
Sogndal - Fredrikstad 2-6
Rosenborg - Molde 1-0
|
|
21.07 Stryn spelte
uavgjort 2-2 mot Bergsøy
|
Daniel Sandvik i duell med Ruben Garlid i kampen mellom Stryn
og Bergsøy under Vinterturneringa på Eid 29. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Stryn spelte i dag uavgjort 2-2 mot
Bergsøy i ein treningskamp på Stryn Stadion. Stian Sandal og
Ruben Garlid scora Stryn sine mål i ein kamp der stillinga til
pause var 1-2.
Stryn sparkar i gong haustsesongen laurdag 28. juli med heimekamp
mot Vik.
Stryn Bergsøy 2-2 (1-2)
0-1 Aleksander Dahle (10. min)
1-1 Stian Sandal (28. min)
1-2 Daniel Kvalsvik (39. min)
2-2 Ruben Garlid (78. min)
|
|
21.07 Sogndal deltek
på NTF U 16 Cup i Trondheim
|
Fredrik Flo jublar etter scoring i ei
sonelagsturnering på Eid i 2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne turneringa.
|
Sogndal Fotball deltek på NTF U16
Cup (GET) i Trondheim i tidsrommet 21.-27. juli. Dette er ei turnering i regi av Norsk Toppfotball, der alle Tippeligalag er inviterte med sine G16 lag.
Trenarar for laget er Sebastian Kaldestad og Marius Bøe.
Sogndal sin tropp ser slik ut:
Erlend Moen Taule, Førde IL
Eirik Kristoffersen, Sogndal Fotball
Asgrim Farnes, Sogndal Fotball
Karsten Bjelde jr., Sogndal Fotball
Erling Tenden Myklebust, Stryn TIL
Erik Fossnes, Sogndal Fotball
Simen Stølen, Dale IL
Kenneth Skjerven, Vik IL
Runar Heggestad, Sogndal Fotball
Nikolai Njøsen Hilding, Førde IL
Håvard Mjelleli, Sogndal Fotball
Joar Tryti, Vik IL
Sander Dvergsdal, Førde IL
Vegard Steen Eikeland, Førde IL
Fredrik Flo, Sogndal Fotball
Sondre Sandvoll, Førde IL
Kristian Rutlin, Sogndal Fotball
Mathias Flo, Sogndal Fotball
|
|
21.07 Resultat Florø
sine kampar i USA Cup
|
|
Her er resultata frå
Florø sine kampar under USA
Cup fredag 20. juli.
U15
Florø - Minneapolis United 1-4
Motstandaren blei diskvalifisert og Florø gjekk vidare til
kvartfinale.
Kvartfinale: Florø - Lakehead 3-6
Semifinale: laurdag kl. 14.00 Florø - St. Paul United Elite
U16
Kvartfinale: Florø - St Croix St 3-2
Semifinale: laurdag kl. 16.00 Florø - Minneapolis United
U17
Kvartfinale: Florø - Gitchi Gummi SC 6-3
Semifinale: laurdag kl. 16.00 Florø - St Croix St
U19
Kvartfinale: Florø - Coon Rapid Select 7-0
Semifinale: laurdag kl. 18.00 Florø - Tenancingo Youth
|
|
20.07 Sogndal tok poeng
borte mot Haugesund
|
Gustav Valsvik spelte ein god kamp i Sogndal sitt
midtforsvar.
Bildet er frå kampen mot Molde i juniorturneringa 16. januar 2009.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelte i
ettermiddag 0-0 borte mot Haugesund på Haugesund Stadion. Begge
laga hadde fleire store sjansar, men ingen av laga makta score og
kampen enda dermed 0-0.
Søndag 29. juli spelar Sogndal heime mot Odd Grenland på
Fosshaugane Campus.
Haugesund - Sogndal 0-0 (0-0)
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 15 11 2 2 32-18 35
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 15 7 7 1 25-13 28
Haugesund 16 6 7 3 23-15 25
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 15 5 6 4 14-16 21
Aalesund 15 4 8 3 20-17 20
Brann 15 6 1 8 28-24 19
Sogndal 16 4 7 5 17-20 19
Viking 15 5 3 7 13-23 18
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Odd Grenland 15 4 4 7 21-27 16
Fredrikstad 15 3 3 9 24-28 12
Stabæk 15 2 1 12 12-34 7
|
|
20.07 Sogndal møter
Haugesund på bortebane
|
Henrik Furebotn i kvalifiseringskampen mot Aalesund
8. november 2008.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelar i
ettermiddag bortekamp mot Haugesund på Haugesund Stadion.
Kampen har avspark klokka 19.00 og i følge Sogndal sine nettsider
stiller Sogndal dette laget:
Kenneth Udjus
Eirik Skaasheim
Hannu Patronen
Gustav Valsvik
Taijo Teniste
Malick Mane
Henrik Furebotn
Eirik Bakke
Tonny Brochmann
Stian Dyngeland
Ulrik Flo
Innbyttarar:
Leif Lysne
Espen Næss Lund
Jasmin Mecinovic
Ruben Holsæter
Ørjan Hopen
Elvis
Tore André Flo
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 15 11 2 2 32-18 35
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 15 7 7 1 25-13 28
Haugesund 15 6 6 3 23-15 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 15 5 6 4 14-16 21
Aalesund 15 4 8 3 20-17 20
Brann 15 6 1 8 28-24 19
Sogndal 15 4 6 5 17-20 18
Viking 15 5 3 7 13-23 18
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 15 4 5 6 19-25 17
Odd Grenland 15 4 4 7 21-27 16
Fredrikstad 15 3 3 9 24-28 12
Stabæk 15 2 1 12 12-34 7
|
|
20.07 Resultat Florø
sine kampar i USA Cup
|
|
Her er resultata frå
Florø sine kampar under USA
Cup torsdag 19. juli.
U15
Florø - Cicero Mayas Academy 1-4
U16
Florø - North Metro SC North Metro United 12-1
U17
Florø - Euro FC Red 4-3
U19
Florø - Minneapolis United MPLS United Premier Blue 3-1
|
|
19.07 Erik Sandal har
signert ny kontrakt med
Hødd
|
Erik Sandal i kamp for Hødd borte mot Tornado
Måløy 1. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Hødd melder på sine
nettsider at Erik Sandal i dag har signert ny kontrakt med Hødd som strekkjer seg ut 2014-sesongen. Erik har spelt 270 kampar og
scora 87 mål i Hødd-drakta. 29-åringen kom til Hødd frå Skavøypoll før 2005 sesongen, og har sidan vore ein nøkkelspelar i Hødd-laget.
Les meir om
dette på Hødd sine nettsider.
|
|
19.07 Resultat sluttspelkampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens sluttspelkampar for våre lag i Gothia Cup.
Alle laga frå fylket er dermed ute av årets Gothia Cup.
Jenter 17:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun 0-3
1/16-finale, torsdag kl. 16.35 IFK Viksjö - IL Jotun
2-0
Gutar 14:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC 0-4
Gutar 16:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao 0-1
|
|
19.07 Dagens sluttspelkampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
dagens sluttspelkampar for våre lag i Gothia Cup.
Jenter 17:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun
Gutar 14:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC
Gutar 16:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao
|
|
19.07 Resultat Florø
sine kampar i USA Cup
|
|
Her er resultata frå
Florø sine kampar under USA
Cup onsdag 18. juli.
U15
Florø - Cottage Grove United 10-1
U16
Florø - Minneapolis United MPLS United Blue Devils 5-1
U17
Florø - WBL Bears 6-0
U19
Florø - Blackhawks Of ST. Paul 8-1
|
|
18.07 Haugenfotball.no
oppdatert daglig i seks år
|
Andreas Sandal stilte med blomster i høve jubileet.
|
Nettsida www.haugenfotball.no har i
dag jubileum med daglige oppdateringar i seks år (2192
dagar).
Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli
2006.
NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne
!
1111 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
18.07 Sluttspelkampar
for våre lag i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
sluttspelkampane for våre lag i Gothia Cup.
Jenter 17:
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.45 Etne IL - IL Jotun
Gutar 14:
B-sluttspel, 1/64-finale
Kl. 18.55 Saltsjöbadens IF 1 - IL Jotun 0-3
1/32-finale
Torsdag kl. 14.30 IL Jotun - Beirut FAC
Gutar 15:
B-sluttspel, 1/64-finale
Kl. 14.50 SC Sternschanze - Lærdal Idrettslag 2-0
Kl. 20.30 MTV Treubund Lüneburg 2 - IL Jotun 4-0
Gutar 16:
A-sluttspel, 1/64-finale
Kl. 15.40 IL Bjørn - KF Besa-Peja 0-3
B-sluttspel, 1/32-finale
Torsdag kl. 11.15 IL Jotun - Esporte Uniao
|
|
18.07 Resultat dagens kampar for
våre lag i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar i Gothia Cup.
Jenter 17 gruppe 11:
Belgicia (BEL) - IL Jotun 8-0
Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE) 3 2 1 0 15-1 7
poeng
Belgicia (BEL) 3 2 0 1 11-1 6 poeng
Skurups AIF (SWE) 3 1 1 1 12-4 4
poeng
IL Jotun 3 0 0 3 0-32 0 poeng
Gutar 14 gruppe 32:
IL Jotun -
Fiorente Grassobbio (ITA) 1-3
Tabell Gutar 14 gruppe 32:
Fiorente Grassobbio (ITA) 3 3 0 0 10-2 9
poeng
Villastadens IF (SWE) 3 2 0 1 5-3 6
poeng
Jonsereds IF (SWE) 3 1 0 2 4-7 3
poeng
IL Jotun 3 0 0 3 2-9 0 poeng
Gutar 15 gruppe 46:
Lærdal Idrettslag -
Ellerau (GER) 1-4
Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Euro Diggio (BRA) 3 3 0 0 7-1 9
poeng
Åhus HBK (SWE) 3 2 0 1 9-2 6
poeng
Ellerau (GER) 3 1 0 2 5-9 3 poeng
Lærdal Idrettslag 3 0 0 3 1-10 0
poeng
Gutar 15 gruppe 25:
Skiljebo SK 2 (SWE) - IL Jotun 1-1
Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Skiljebo SK 2 (SWE) 4 3 1 0 9-2 10
poeng
Cleveland FC (USA) 4 3 0 1 11-4 9
poeng
Utbynäs SK (SWE) 4 2 0 2 9-5 6
poeng
IL Jotun 4 1 1 2 3-8 4 poeng
Belzele-Evergem (BEL) 4 0 0 4 2-15 0
poeng
Gutar 16 gruppe 17:
IL Jotun -
Fehmarn (GER) 4-0
Tabell Gutar 16 gruppe 17:
Mjölby AIF (SWE) 3 3 0 0 9-3 9
poeng
C.B Oeste Solidaria (BRA) 3 2 0 1 9-3 6
poeng
IL Jotun 3 1 0 2 5-8 3 poeng
Fehmarn (GER) 3 0 0 3 2-11 0 poeng
Gutar 16 gruppe 36:
IL BJØRN -
Delsbo IF (SWE) 2-4
Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE) 3 3 0 0 13-3 9 poeng
IL BJØRN 3 2 0 1 10-4 6 poeng
IBV 2 (ISL) 3 1 0 2 2-9 3 poeng
Redlands AYSO (USA) 3 0 0 3 1-10 0
poeng
|
|
18.07 Dagens kampar for
våre lag i Gothia Cup
|
|
Seks lag frå fire
forskjellige klubbar her i fylket deltek denne veka på Gothia Cup
i Gøteborg i Sverige.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag.
Jenter 17 gruppe 11:
Kl. 12.50 Belgicia (BEL) - IL Jotun
Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE) 2 2 0 0 14-0 6
poeng
Skurups AIF (SWE) 2 1 0 1 11-3 3
poeng
Belgicia (BEL) 2 1 0 1 3-1 3 poeng
IL Jotun 2 0 0 2 0-24 0 poeng
Gutar 14 gruppe 32:
Kl. 12.00 IL Jotun -
Fiorente Grassobbio (ITA)
Tabell Gutar 14 gruppe 32:
Fiorente Grassobbio (ITA) 2 2 0 0 7-1 6
poeng
Villastadens IF (SWE) 2 1 0 1 3-3 3
poeng
Jonsereds IF (SWE) 2 1 0 1 4-5 3
poeng
IL Jotun 2 0 0 2 1-6 0 poeng
Gutar 15 gruppe 46:
Kl. 10.00 Lærdal Idrettslag -
Ellerau (GER)
Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE) 2 2 0 0 9-0 6
poeng
Euro Diggio (BRA) 2 2 0 0 5-1 6
poeng
Lærdal Idrettslag 2 0 0 2 0-6 0
poeng
Ellerau (GER) 2 0 0 2 1-8 0 poeng
Gutar 15 gruppe 25:
Kl. 11.00
Skiljebo SK 2 (SWE) - IL Jotun
Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA) 4 3 0 1 11-4 9
poeng
Skiljebo SK 2 (SWE) 3 3 0 0 8-1 9
poeng
Utbynäs SK (SWE) 3 1 0 2 3-4 3
poeng
IL Jotun 3 1 0 2 2-7 3 poeng
Belzele-Evergem (BEL) 3 0 0 3 1-9 0
poeng
Gutar 16 gruppe 17:
Kl. 09.00 IL Jotun -
Fehmarn (GER)
Tabell Gutar 16 gruppe 17:
C.B Oeste Solidaria (BRA) 2 2 0 0 8-1 6
poeng
Mjölby AIF (SWE) 2 2 0 0 7-2 6
poeng
Fehmarn (GER) 2 0 0 2 2-7 0 poeng
IL Jotun 2 0 0 2 1-8 0 poeng
Gutar 16 gruppe 36:
Kl. 09.00
IL BJØRN -
Delsbo IF (SWE)
Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE) 2 2 0 0 9-1 6 poeng
IL BJØRN 2 2 0 0 8-0 6 poeng
Redlands AYSO (USA) 2 0 0 2 1-8 0
poeng
IBV 2 (ISL) 2 0 0 2 0-9 0 poeng
|
|
18.07 Resultat fyrste
dag av USA Cup
|
|
Turnering nummer to i USA
Cup er i full gong og her er Florø sine resultat frå kampane
tysdag 17. juli.
U15
Florø - Prhpsa 3-0
Florø - Minnesota Thunder West MTA 97 White 4-1
U16
Florø - Dakota Rev SC Dakota Rev Pumas 6-1
U17
Florø - St. Croix Select 4-0
U19
Florø - CCFC2012 10-0
|
|
17.07 Rune Bolseth
vender tilbake til Sogndal
|
Rune Bolseth får blomster av Gunnar Solbakken før
heimekampen mot Aalesund 8. juli 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Nrk Sogn og Fjordane
melder på sine nettsider at Rune Bolseth har underteikna ei
toårskontrakt med Sogndal frå årsskiftet.
32-åringen frå Gloppen vender dermed tilbake til klubben han
spelte for frå 1999-2009.
Les heile
saka på Nrk Sogn og Fjordane sine nettsider.
|
Rune Bolseth i cupkampen borte mot Tornado Måløy
12. mai 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Rune Bolseth i duell med Andre Nevstad i
treningskampen
mellom Sogndal og Hødd på Eid Stadion 23. juni 2006.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
17.07 Resultat dagens kampar for
våre lag i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over dagens resultat for våre lag i Gothia Cup.
Jenter 17 gruppe 11:
IL Jotun -
Skurups AIF (SWE) 0-11
Tabell Jenter 17 gruppe 11:
Eskilstuna United DFF (SWE) 2 2 0 0 14-0 6
poeng
Skurups AIF (SWE) 2 1 0 1 11-3 3
poeng
Belgicia (BEL) 2 1 0 1 3-1 3 poeng
IL Jotun 2 0 0 2 0-24 0 poeng
Gutar 14 gruppe 32:
IL Jotun -
Villastadens IF (SWE) 0-3
Tabell Gutar 14 gruppe 32:
Fiorente Grassobbio (ITA) 2 2 0 0 7-1 6
poeng
Villastadens IF (SWE) 2 1 0 1 3-3 3
poeng
Jonsereds IF (SWE) 2 1 0 1 4-5 3
poeng
IL Jotun 2 0 0 2 1-6 0 poeng
Gutar 15 gruppe 46:
Lærdal Idrettslag -
Euro Diggio (BRA) 0-2
Tabell Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE) 2 2 0 0 9-0 6
poeng
Euro Diggio (BRA) 2 2 0 0 5-1 6
poeng
Lærdal Idrettslag 2 0 0 2 0-6 0
poeng
Ellerau (GER) 2 0 0 2 1-8 0 poeng
Gutar 15 gruppe 25:
IL Jotun -
Belzele-Evergem (BEL) 1-0
IL Jotun -
Utbynäs SK (SWE) 1-2
Tabell Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA) 4 3 0 1 11-4 9
poeng
Skiljebo SK 2 (SWE) 3 3 0 0 8-1 9
poeng
Utbynäs SK (SWE) 3 1 0 2 3-4 3
poeng
IL Jotun 3 1 0 2 2-7 3 poeng
Belzele-Evergem (BEL) 3 0 0 3 1-9 0
poeng
Gutar 16 gruppe 17:
IL Jotun - C.B Oeste Solidaria (BRA) 0-4
Tabell Gutar 16 gruppe 17:
C.B Oeste Solidaria (BRA) 2 2 0 0 8-1 6
poeng
Mjölby AIF (SWE) 2 2 0 0 7-2 6
poeng
Fehmarn (GER) 2 0 0 2 2-7 0 poeng
IL Jotun 2 0 0 2 1-8 0 poeng
Gutar 16 gruppe 36:
IBV 2 (ISL) -
IL BJØRN 0-4
Tabell Gutar 16 gruppe 36:
Delsbo IF (SWE) 2 2 0 0 9-1 6 poeng
IL BJØRN 2 2 0 0 8-0 6 poeng
Redlands AYSO (USA) 2 0 0 2 1-8 0
poeng
IBV 2 (ISL) 2 0 0 2 1-9 0 poeng
|
|
17.07 Haugen trenar
onsdag 18. juli kl. 19.00
|
Haugen sitt lag i heimekampen mot Selje 2 4.
september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sitt A-lag trenar
på Klenkarberget onsdag 18. juli klokka 19.00.
Alle som er heime bør møte på trening :-)
Neste trening etter denne blir på Klenkarberget onsdag 25. juli
klokka 19.00.
|
|
17.07 Dagens kampar for
våre lag i Gothia Cup
|
|
Seks lag frå fire
forskjellige klubbar her i fylket deltek denne veka på Gothia Cup
i Gøteborg i Sverige.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag.
Jenter 17 gruppe 11:
Kl. 11.00 IL Jotun -
Skurups AIF (SWE)
Gutar 14 gruppe 32:
Kl. 13.50
IL Jotun -
Villastadens IF (SWE)
Gutar 15 gruppe 46:
Kl. 14.00
Lærdal Idrettslag -
Euro Diggio (BRA)
Gutar 15 gruppe 25:
Kl. 08.00
IL Jotun -
Belzele-Evergem (BEL)
Kl. 13.00
IL Jotun -
Utbynäs SK (SWE)
Gutar 16 gruppe 17:
Kl. 10.00 IL Jotun - C.B Oeste Solidaria (BRA)
Gutar 16 gruppe 36:
Kl. 12.00 IBV 2 (ISL) -
IL BJØRN
|
|
16.07 Vebjørn plukka
ut til NFF's kurs under Norway Cup
|
Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Vebjørn Nord Haugland er
ein av 18 dommarar som er plukka ut til Norges Fotballforbund sitt
kurs under Norway Cup.
16-åringen frå Haugen som no dømmer for Eid er einaste dommaren
frå fylket som er plukka ut til kurset.
Norges Fotballforbund ynskjer med dette tiltaket å kartlegge
kretsane sine talentfulle dommarar og å kunne inspirere og
vidareutvikle dommarar til vidare satsing.
Utplukka dommarar:
Henrik Ingwardo, Akershus
Haakon Magan, Buskerud
Leiv Johnsen, Finnmark
Kim Rune Lydersen, Finnmark
Adrian Gjendemsjø, Hordaland
Hans Fredrik Sørdal, Hålogaland
Jo Elias Haave, IØFK
Kristian Wangsfjord, Nordland
Ali Iqbal Tahir, Oslo
Josef Benchi, Oslo
Ola Kellerhals, Rogaland
Oliver Amland, Rogaland
Vebjørn Nord Haugland, Sogn og Fjordane
Fredrik Honningsvåg, Sunnmøre
Kim-Runar Dalberg Olsen, Troms
Kent Ove Hammer, Trøndelag
Henrik A. Grenå Pettersen, Østfold
Daniel Augedahl, Østfold
|
Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass
på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon
som 14-åring.
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen
mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
16-åringen er denne sesongen hovuddommar i 4.
divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
I tillegg til å vere dommar spelar Vebjørn Nord
Haugland på Eid. På bildet jublar Nord Haugland etter scoring for
Eid 2 borte mot Flatraket 4. juni.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
16.07 Resultat dagens
kampar i Gothia Cup
|
|
Her er oversikten over
resultata frå dag 1 for våre lag i Gothia Cup.
Jenter 17 gruppe 11:
IL Jotun -
Eskilstuna United DFF (SWE) 0-13
Gutar 14 gruppe 32:
Jonsereds IF (SWE) -
IL Jotun 3-2
Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE) -
Lærdal Idrettslag 4-0
Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA) -
IL Jotun 5-0
Gutar 16 gruppe 17:
Mjölby AIF (SWE) -
IL Jotun 4-1
Gutar 16 gruppe 36:
IL BJØRN - Redlands AYSO (USA) 4-0
|
|
16.07 Dagens kampar i Gothia Cup
|
|
Seks lag frå fire
forskjellige klubbar her i fylket deltek denne veka på Gothia Cup
i Gøteborg i Sverige.
Her er oversikten over dagens kampar for våre lag.
Jenter 17 gruppe 11:
Kl. 11.00
IL Jotun -
Eskilstuna United DFF (SWE)
Gutar 14 gruppe 32:
Kl. 12.40 Jonsereds IF (SWE) -
IL Jotun
Gutar 15 gruppe 46:
Kl. 13.00 Åhus HBK (SWE) -
Lærdal Idrettslag
Gutar 15 gruppe 25:
Kl. 15.00 Cleveland FC (USA) -
IL Jotun
Gutar 16 gruppe 17:
Kl. 11.00 Mjölby AIF (SWE) -
IL Jotun
Gutar 16 gruppe 36:
Kl. 13.00 IL BJØRN - Redlands AYSO (USA)
|
|
16.07 Alle fire laga
til Florø vann sine finalar i USA Cup
|
|
Alle fire laga til Florø
vann sine finalar i USA Cup i Blaine i Minnesota.
U15
Finale: Florø - Phrpsa 3-2
U16
Finale: Florø - Dasc Black 3-2
U17
Finale: Florø - Dusc 2-1
U19
Finale: Florø - MN Thunder Elite 6-1
|
|
16.07 Norge J20 tapte
5-0 mot Tyskland
|
Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen
mot Portugal.
Foto: Privat
|
Norge J20 tapte i går
heile 5-0 borte mot Tyskland. Kampen var eit
ledd i oppkøyringa til J20 VM-sluttspelet som går
av stabelen i Japan 19. august til 8. september.
Stine Pettersen Reinås spelte 2. omgang for det norske laget,
medan Ane Fimreite var ubenytta reserve i kampen.
Tyskland - Norge 5-0 (2-0)
1-0 Lena Lotzen (23. min)
2-0 Dzsenifer Marozan (35. min)
3-0 Lina Magull (70. min)
4-0 Sjølvmål, Maren Knudsen (70. min)
5-0 Dzenifer Marozan (72. min)
Norge:
Nora Gjøen (Hildegunn Olsen 46. min)
Anja Sønstevold (Ina Skaug 70. min)
Ida Aardalen (Stine Reinås Pettersen 46. min)
Ingrid Søndenå (Maren Knudsen 26. min)
Ingrid Bakke (Anette Tengesdal 46. min)
Caroline Graham Hansen (Andrea Thun 70. min)
Cathrine Dekkerhus (Maria Thorisdottir 46. min)
Andrine Hegerberg
Ada Hegerberg
Melissa Bjånesøy (Victoria Ludvigsen 78. min)
Kristine Hegland (Guro Reiten 78. min)
|
|
15.07 Alle fire laga
til Florø klar for finalar i USA Cup
|
|
Alle fire laga til Florø
vann sine semifinalar og er klar for finalar i USA Cup.
U15
Semifinale:
Florø - Howard Hurricanes 3-1
Finale: kl. 21.30, Florø - Phrpsa
U16
Semifinale:
Florø - South Surburban Academy 3-0
Finale: kl. 23.10, Florø - Dasc Black
U17
Semifinale:
Florø - Valley United Fusion 3-0
Finale: kl. 19.50, Florø - Dusc
U19
Semifinale:
Florø - St. Croix Rossoneri 2-1
Finale: kl. 21.30, Florø - MN Thunder Elite
|
|
15.07 Sogndal vann 3-1
heime mot
Stabæk
|
Ulrik Flo scora to mål i dagens kamp mot Stabæk på
Fosshaugane Campus. Bildet er frå cupkampen borte mot Stryn 20. mai
2007.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal vann i
ettermiddag 3-1 heime mot Stabæk på Fosshaugane Campus. Ulrik
Flo (2) og Tonny Brochmann scora for Sogndal, medan Mads
Stokkelien sette inn målet til bortelaget.
Sogndal - Stabæk 3-1 (1-1)
1-0 Ulrik Flo (5. min)
1-1 Mads Stokkelien (14. min)
2-1 Ulrik Flo (53. min)
3-1 Tonny Brochmann (64. min)
Øvrige resultat 15. serierunde:
Brann - Odd Grenland 6-2 (1-1)
Aalesund - Fredrikstad 3-0 (2-0)
Viking - Hønefoss 2-1 (0-0)
Kl. 20.00 Haugesund - Rosenborg
Måndag 16. juli:
Kl. 19.00 Strømsgodset - Sandnes - Ulf
Fredag 13. juli:
Lillestrøm - Tromsø 4-2
Laurdag 14. juli:
Vålerenga - Molde 1-2
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 14 10 2 2 30-17 32
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 14 6 7 1 24-13 25
Haugesund 14 6 6 2 23-14 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 15 5 6 4 14-16 21
Aalesund 15 4 8 3 20-17 20
Brann 15 6 1 8 28-24 19
Sogndal 15 4 6 5 17-20 18
Viking 15 5 3 7 13-23 18
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 14 4 5 5 18-23 17
Odd Grenland 15 4 4 7 21-27 16
Fredrikstad 15 3 3 9 24-28 12
Stabæk 15 2 1 12 12-34 7
|
|
15.07 Alle fire laga
til Florø klar for semifinalar i USA Cup
|
|
Florø deltek i desse
dagar med fire lag under USA Cup i Blaine i Minnesota.
Florø sine lag står bokført med 13 seierar og ein uavgjort på
dei to fyrste dagane, og alle fire laga er klar for semifinalar i
sine klasser.
Her er oversikten over Florø sine resultat i Weekendturneringa
laurdag 14. juli, og kven dei forskjellige laga møter i
semifinalane.
U15
Florø - North Avenue Xpress 4-0
Kvartfinale: Florø - Qcu FC Iowa 2-1
Semifinale, søndag kl. 09.30 (lokal tid)
Florø - Howard Hurricanes
U16
Florø - Dasc Black 4-2
Semifinale, søndag kl. 11.10 (lokal tid)
Florø - South Surburban Academy
U17
Florø - Warren Blazers 1-0
Kvartfinale: Florø - Inter FC 3-1
Semifinale, søndag kl. 07:50 (lokal tid)
Florø - Valley United Fusion
U19
Florø - MN Thunder Elite 2-1
Florø - West Fargo SC Renegades 3-0
Semifinale, søndag kl. 09.30 (lokal tid)
Florø - St. Croix Rossoneri
|
|
15.07 Sogndal møter
Stabæk på Fosshaugane Campus
|
Sogndal jublar etter scoring heime mot Sarpsborg 17.
juli 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal spelar i
ettermiddag heimekamp mot Stabæk på Fosshaugane Campus.
Sogndal sin einaste seier på heimebane til no denne sesongen var
2-1 mot Molde 28. april.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Stabæk
Kl. 18.00 Brann - Odd Grenland
Kl. 18.00 Aalesund - Fredrikstad
Kl. 18.00 Viking - Hønefoss
Kl. 20.00 Haugesund - Rosenborg
Måndag 16. juli:
Kl. 19.00 Strømsgodset - Sandnes - Ulf
Fredag 13. juli:
Lillestrøm - Tromsø 4-2
Laurdag 14. juli:
Vålerenga - Molde 1-2
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 14 10 2 2 30-17 32
Molde 15 10 1 4 28-16 31
Rosenborg 14 6 7 1 24-13 25
Haugesund 14 6 6 2 23-14 24
Tromsø 15 6 5 4 25-19 23
Vålerenga 15 6 3 6 19-20 21
Hønefoss 14 5 6 3 13-14 21
Aalesund 14 3 8 3 17-17 17
Lillestrøm 15 4 5 6 22-27 17
Sandnes Ulf 14 4 5 5 18-23 17
Brann 14 5 1 8 22-22 16
Odd Grenland 14 4 4 6 19-21 16
Sogndal 14 3 6 5 14-19 15
Viking 14 4 3 7 11-22 15
Fredrikstad 14 3 3 8 24-25 12
Stabæk 14 2 1 11 11-31 7
|
|
14.07 Resultat USA Cup
fredag 13. juli
|
|
Florø deltek i desse
dagar med fire lag under USA Cup i Blaine i Minnesota.
Det blir fyrst spelt ei Weekendturnering 13.-15. juli før sjølve
USA Cup går av stabelen 17. -21. juli.
Florø deltek med fire lag i begge turneringane og her er
oversikten over resultata frå kampane fredag 13. juli.
U15
Florø - Cmysa Thunder 3-1
Florø - Depere Select 4-0
U16
Florø - Phoenix SC 5-1
Florø - Green Bay Lightning Premier 0-0
U17
Florø - Waunakee Quake 5-0
Florø - Oyster Bay Rockets 4-0
U19
Florø - CV Select 2-0
|
|
14.07 Gull til Førde
og sølv til Sogndal i Cup No.1
|
|
Førde sitt lag i klasse
J16 gjekk heilt til topps i årets Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark. I
dagens finale vann jentene frå Førde 2-0 mot den norske laget
Åkra.
I finalen i klasse G15 tapte Sogndal 3-1 mot det danske laget
Sæby IF Skjold.
Det deltok 177 lag frå omlag 20 nasjonar i årets Cup No.
1.
I klasse J16 som Førde vann deltok det seks lag, medan det i
klasse G15 der Sogndal blei nummer to deltok 19 lag.
Gutar 15 Gruppe A
Finale: Sogndal - Sæby IF Skjold 1-3
Jenter 16 Gruppe A
Finale: Førde - Åkra 2-0 (0-0)
|
|
14.07 Alle laga går
vidare til sluttspel i Norway Cup
|
Kaupanger G16 vann i 5-0 mot Høvik Total i fjorårets Norway Cup.
Foto: Magne Elde
|
Det er gjort ei stor
endring før årets Norway Cup. Tidligare har det vore slik at tre
av dei fire laga i gruppespelet har gått vidare til sluttspelet.
Dei to beste i kvar pulje har gått til A-sluttspel, nummer tre
har gått til B-sluttspel, medan laget som har enda sist i pulja
har blitt slått ut av turneringa.
Dette vil bli endra slik at dei to beste laga i pulja går til
A-sluttspel og dei to siste laga i pulja går til
B-sluttspel.
Norway Cup gjennomfører denne endringa for at laga skal få
fleire kampar i turneringa. Med denne endringa ville alle laga
minst få ein sluttspelkamp.
|
|
14.07 To lag frå
fylket spelar finale i Cup No.1
|
|
Både Sogndal sitt lag i klasse G15 og Førde sitt lag i klasse
J15 spelar i dag finale i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Gutar 15 Gruppe A
Finale: Kl. 12.15 Sogndal - Sæby IF Skjold
Jenter 16 Gruppe A
Finale: Kl. 09.30 Førde - Åkra
|
|
13.07 Resultat dagens kampar for
våre lag i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens resultat for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Både Sogndal sitt lag i klasse G15 og Førde sitt lag i klasse
J15 er klar for finale laurdag. Førde møter Åkra klokka 09.30,
medan Sogndal møter Sæby IF Skjold klokka 12.15.
Gutar 15 Gruppe A
A-sluttspel, kvartfinale:
Sogndal - Subiaco City Junior Soccer Club 2-0
Semifinale: Sogndal - FFI Fodbold 1-0
Finale: Laurdag kl. 12.15 Sogndal - Sæby IF Skjold
Jenter 16 Gruppe A
A-sluttspel, semifinale:
Førde - America Elite 4-2
Finale: Laurdag kl. 09.30 Førde - Åkra
|
|
13.07 Dagens kampar for
våre lag i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Gutar 15 Gruppe A
A-sluttspel, kvartfinale:
Kl. 15.30 Sogndal - Subiaco City Junior Soccer Club
I ein eventuell semifinale vil Sogndal møte vinnaren av kampen
Bremerhaven og FFI Fodbold. Denne semifinalen blir spelt i kveld
klokka 19.30.
Jenter 16 Gruppe A
A-sluttspel, semifinale:
Kl. 10.20 Førde - America Elite
|
|
13.07 Seks lag frå
fylket deltek på Gothia Cup
|
|
Søndag 15. juli blir
årets Gothia Cup sparka i gong i Gøteborg i Sverige. Omlag 1600 lag frå 70
nasjonar deltek på denne turneringa og av desse er 53 lag frå
Norge.
Frå Sogn og Fjordane stiller seks lag frå fire forskjellige
klubbar.
Lærdal stiller med eitt lag, Bjørn med eitt lag, medan Jotun
stiller med fire lag i turneringa.
Jenter 17 gruppe 11:
Skurups AIF (SWE)
Belgicia (BEL)
IL Jotun
Eskilstuna United DFF (SWE)
Gutar 14 gruppe 32:
Jonsereds IF (SWE)
Fiorente Grassobbio (ITA)
Villastadens IF (SWE)
IL Jotun
Gutar 15 gruppe 46:
Åhus HBK (SWE)
Lærdal Idrettslag
Ellerau (GER)
Euro Diggio (BRA)
Gutar 15 gruppe 25:
Cleveland FC (USA)
Belzele-Evergem (BEL)
IL Jotun
Utbynäs SK (SWE)
Skiljebo SK 2 (SWE)
Gutar 16 gruppe 17:
Mjölby AIF (SWE)
C.B Oeste Solidaria (BRA)
Fehmarn (GER)
IL Jotun
Gutar 16 gruppe 36:
Redlands AYSO (USA)
IBV 2 (ISL)
IL BJØRN
Delsbo IF (SWE)
|
|
12.07 Resultat dagens kampar
i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens resultat for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Dale sitt lag i Gutar 14 er ute av turneringa etter at dei i dag
tapte 3-2 mot Fredrikshavn i 1/8-finalen i B-sluttspelet.
Førde sitt lag i Jenter 15 er også ute av turneringa. Dei tapte
3-0 mot Trygg/Lade i kvartfinalen i B-sluttspelet.
Førde sitt lag i klasse Jenter 16 er klar for semifinale i
A-sluttspelet. Motstandar er America Elite og kampen blir spelt
fredag formiddag.
Laget frå fylket som har imponert mest er Sogndal som stiller i
klasse Gutar 16. Laget vann si avdeling uten å sleppe inn mål,
og er klar for kvartfinale i A-sluttspelet. I kvartfinalen fredag
ettermiddag møter Sogndal det Australske laget Subiaco City
Junior Soccer Club.
Gutar 14 Gruppe A
Dale - Akademia 0-3
Dale - Ullern 1 0-8
Tabell Gutar 14 Gruppe A
Ullern 1 4 4 0 0 17-1 12 poeng
Akademia 4 2 1 1 7-3 7 poeng
National Soccer Academy 4 2 0 2 6-8 6
poeng
Brunflo 4 0 2 2 2-6 2 poeng
Dale 4 0 1 3 1-15 1 poeng
B-sluttspel, 1/8-finale:
Dale - Fredrikshavn 2-3
Gutar 15 Gruppe A
Sogndal - Berg Idd 6-0
Sogndal - America Elite 4-0
Tabell Gutar 15 Gruppe A
Sogndal 4 3 1 0 11-0 10 poeng
Instituto San Miguel 4 3 0 1 13-4 9
poeng
FFI Fotbold 1 4 2 1 1 11-3 7 poeng
America Elite 4 1 0 3 3-9 3
poeng
Berg/Idd 4 0 0 4 2-24 0 poeng
A-sluttspel, kvartfinale:
Fredag kl. 15.30 Sogndal - Subiaco City Junior Soccer Club
Jente 15
B-sluttspel, kvartfinale:
Førde - Trygg/Lade 0-3
Jente 16 Gruppe A
Førde - Ridabu/Ottestad 2-1
Førde - FfI 6-0
Tabell Jente 16 Gruppe A
Linköping Kenty DFF 5 4 0 1 15-6 12
poeng
America Elite 5 3 1 1 10-5 10 poeng
Førde 5 3 0 2 13-8 9 poeng
Åkra 5 2 1 2 7-5 7 poeng
Ridabu/Ottestad 5 1 2 2 6-6 5 poeng
FfI 5 0 0 5 1-22 0 poeng
A-sluttspel, semifinale:
Fredag kl. 10.20 Førde - America Elite
|
|
12.07 Vellykka
fotballfest i Bremanger
|
Kaptein på Bremanger sitt A-lag, Kenneth Fosse Elde,
fekk pokalen for seieren av arrangør og spelar på Bremanger XO,
Morten Ferstad.
Foto: Emilie Colliander
Les alt om
fotballfesten i Bremanger på Bremanger sine nettsider.
|
Bremanger arrangerte sist
fredag fotballfest på Bremanger Stadion.
Arrangementet blei starta med straffesparkkonkurranse mellom
Kalvåg og Bremanger. Her scora Bremanger på alle sine straffer
og vann 5-2.
Etter straffesparkkonkurransen var det duka for kamp mellom
Bremanger sitt A-lag og eitt lag samansett av tidligare
Bremangerspelarar. Kampen enda til slutt 1-1 og det måtte
straffesparkkonkurranse til for å kåre ein vinnar. Bremanger
sitt A-lag vann denne straffesparkkonkurransen 5-2.
I pausa i herrekampen blei det avvikla damekamp mellom stjernene
frå 90-talet mot spelarane som spelte på damelaget på
2000-talet. Kampen enda til slutt 2-2, etter at stillinga til
pause var 1-0.
Les alt om
fotballfesten i Bremanger på Bremanger sine nettsider.
|
|
12.07 Dagens kampar for
våre lag i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Gutar 14 Gruppe A
Kl. 10.40 Dale - Akademia
Kl. 14.00 Dale - Ullern 1
Tabell Gutar 14 Gruppe A
Ullern 1 3 3 0 0 9-1 9 poeng
Akademia 3 1 1 1 4-3 4 poeng
National Soccer Academy 3 1 0 2 4-8 3
poeng
Brunflo 3 0 2 1 2-4 2 poeng
Dale 2 0 1 1 1-4 1 poeng
Gutar 15 Gruppe A
Kl. 09.00 Sogndal - Berg Idd
Kl. 14.00 Sogndal - America Elite
Tabell Gutar 15 Gruppe A
Instituto San Miguel 3 2 0 1 6-3 6
poeng
FFI Fotbold 1 3 1 1 1 10-3 4 poeng
Sogndal 2 1 1 0 1-0 4 poeng
America Elite 2 1 0 1 3-4 3
poeng
Berg/Idd 2 0 0 2 1-11 0 poeng
Jente 15
B-sluttspel, kvartfinale: Kl. 11.00 Førde - Trygg/Lade
Jente 16 Gruppe A
Kl. 09.00 Førde - Ridabu/Ottestad
Kl. 12.30 Førde - FfI
Tabell Jente 16 Gruppe A
Linköping Kenty DFF 4 3 0 1 12-5 9
poeng
America Elite 4 2 1 1 8-5 7 poeng
Ridabu/Ottestad 3 1 2 0 4-1 5 poeng
Åkra 3 1 1 1 4-3 4 poeng
Førde 3 1 0 2 5-7 3 poeng
FfI 3 0 0 3 1-13 0 poeng
|
|
11.07 Resultat dagens kampar
i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens resultat for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Gutar 14 Gruppe A
Dale - Brunflo 1-1
Tabell Gutar 14 Gruppe A
Ullern 1 3 3 0 0 9-1 9 poeng
Akademia 3 1 1 1 4-3 4 poeng
National Soccer Academy 3 1 0 2 4-8 3
poeng
Brunflo 3 0 2 1 2-4 2 poeng
Dale 2 0 1 1 1-4 1 poeng
Gutar 15 Gruppe A
Neste kamp for Sogndal er torsdag 12. juli.
Tabell Gutar 15 Gruppe A
Instituto San Miguel 3 2 0 1 6-3 6
poeng
FFI Fotbold 1 3 1 1 1 10-3 4 poeng
Sogndal 2 1 1 0 1-0 4 poeng
America Elite 2 1 0 1 3-4 3
poeng
Berg/Idd 2 0 0 2 1-11 0 poeng
Jente 15 Gruppe B
Førde - Bangsbo Freja 1-0
Førde - Ridabu 0-1
Tabell Jente 15 Gruppe B
National Soccer Academy 4 3 0 1 9-3 9
poeng
Bangsbo Freja 4 3 0 1 8-3 9 poeng
Ridabu 4 2 0 2 5-8 6 poeng
FK Bromma 4 1 0 3 4-8 3 poeng
Førde 4 1 0 3 2-6 3 poeng
Jente 16 Gruppe A
Førde - Åkra 0-2
Tabell Jente 16 Gruppe A
Linköping Kenty DFF 4 3 0 1 12-5 9
poeng
America Elite 4 2 1 1 8-5 7 poeng
Ridabu/Ottestad 3 1 2 0 4-1 5 poeng
Åkra 3 1 1 1 4-3 4 poeng
Førde 3 1 0 2 5-7 3 poeng
FfI 3 0 0 3 1-13 0 poeng
|
|
11.07 Statoil
talentpris til Ørjan Hopen
|
Kåre Bakke og Ørjan Hopen under innandørs-KM aldersbestemt i
2008.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 8. mars 2008.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 9. mars
2008.
|
Fotball.no melder på
sine nettsider at Ørjan Hopen er tildelt Statoils talentpris for april.
- Det er utrolig artig å få en sånn tildeling. Det gir meg motivasjon til å gasse på, og prøve å videreutvikle meg. Så jeg setter utrolig stor pris på det,
seier Hopen til fotball.no.
Statoils talentpris er et samarbeid mellom Norges Fotballforbund, TV 2 og Statoil.
Gjennom sesongen vil sju unge fotballtalent bli hedra som månadens fotballtalent, og
ein vil på slutten av sesongen bli kåra til Årets unge
spiller.
Les heile
saka på fotball.no.
|
Ørjan Hopen i heimekampen mot Odd Grenland 3. april
2011.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
11.07 Dagens kampar for
våre lag i Cup No.1
|
|
Her er oversikten over
dagens kampar for våre lag i Cup No.1 i Fredrikshavn i Danmark.
Gutar 14 Gruppe A
Kl. 10.40 Dale - Brunflo
Tabell Gutar 14 Gruppe A
Ullern 1 2 2 0 0 7-1 6 poeng
National Soccer Academy 2 1 0 1 4-5 3
poeng
Brunflo 1 0 1 0 1-1 1 poeng
Akademia 2 0 1 1 1-3 1 poeng
Dale 1 0 0 1 0-3 0 poeng
Gutar 15 Gruppe A
Neste kamp for Sogndal er torsdag 12. juli.
Tabell Gutar 15 Gruppe A
1.
FFI Fotbold 1 2 1 1 0 8-0 4 poeng
2. Sogndal 2 1 1 0 1-0 4 poeng
3.
Instituto San Miguel 2 1 0 1 3-1 3
poeng
4.
America Elite 1 0 0 1 0-3 0
poeng
5.
Berg/Idd 1 0 0 1 0-8 0 poeng
Jente 15 Gruppe B
Kl. 13.40 Førde - Bangsbo Freja
Kl. 17.50 Førde - Ridabu
Tabell Jente 15 Gruppe B
1. National Soccer Academy 2 2 0 0 6-0 6
poeng
2. Bangsbo Freja 2 2 0 0 5-1 6 poeng
3. FK Bromma 2 1 0 1 2-3 3 poeng
4. Førde 2 0 0 2 1-5 0 poeng
5. Ridabu 2 0 0 2 1-6 0 poeng
Jente 16 Gruppe A
Kl. 11.40 Førde - Åkra
Tabell Jente 16 Gruppe A
1. America Elite 2 2 0 0 8-2 6 poeng
2. Linköping Kenty DFF 2 1 0 1 5-5 3
poeng
3. Førde 2 1 0 1 5-5 3 poeng
4. Ridabu/Ottestad 1 0 1 0 0-0 1 poeng
5. Åkra 2 0 1 1 2-3 1 poeng
6. FfI 1 0 0 1 0-5 0 poeng
|
|
11.07 Kvartfinalar NM
menn og Kvinner
|
Elise Thorsnes i kamp for Røa borte mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Kvartfinalane i årets NM
menn og kvinner blei trekt i kveld.
Kvinner:
Arna-Bjørnar - Kolbotn
Sandviken - Amazon Grimstad
Stabæk - Trondheims-Ørn
LSK Kvinner - Røa
Kampane blir spelt tysdag 31. juli.
Menn:
Tromsø - Bodø/Glimt
Haugesund - Hødd
Brann - Strømsgodset
Molde - Sandefjord
Kampane blir spelt enten laurdag 18. august eller søndag 19.
august.
|
Erik Sandal og Hødd hadde full kontroll i cupkampen
mot TMFK 1. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
|
10.07 Status for våre
lag i Cup No.1 i Fredrikshavn
|
|
Cup No.1 blir arrangert i
Fredrikshavn i Danmark 9. -14. juli. Fire lag frå tre
forskjellige klubbar i fylket stiller i denne turneringa.
Førde
stiller med to lag, medan Sogndal og Dale stiller med eitt lag
kvar.
Her er status korleis det har gått med våre lag til no i
turneringa.
Gutar 14 Gruppe A
Dale -
National Soccer Academy 0-3
Tabell Gutar 14 Gruppe A
Ullern 1 2 2 0 0 7-1 6 poeng
National Soccer Academy 2 1 0 1 4-5 3
poeng
Brunflo 1 0 1 0 1-1 1 poeng
Akademia 2 0 1 1 1-3 1 poeng
Dale 1 0 0 1 0-3 0 poeng
Gutar 15 Gruppe A
Instituto San Miguel - Sogndal 0-1
Sogndal -
FFI Fotbold 1 0-0
Tabell Gutar 15 Gruppe A
1. FFI Fotbold 1 2 1 1 0 8-0 4 poeng
2. Sogndal 2 1 1 0 1-0 4 poeng
3. Instituto San Miguel 2 1 0 1 3-1 3
poeng
4. America Elite 1 0 0 1 0-3 0
poeng
5. Berg/Idd 1 0 0 1 0-8 0 poeng
Jente 15 Gruppe B
FK Bromma - Førde 2-1
Førde - National Soccer Academy 0-3
Tabell Jente 15 Gruppe B
1. National Soccer Academy 2 2 0 0 6-0 6
poeng
2. Bangsbo Freja 2 2 0 0 5-1 6 poeng
3. FK Bromma 2 1 0 1 2-3 3 poeng
4. Førde 2 0 0 2 1-5 0 poeng
5. Ridabu 2 0 0 2 1-6 0 poeng
Jente 16 Gruppe A
Linköping Kenty DFF - Førde 2-3
Førde - America Elite 2-3
Tabell Jente 16 Gruppe A
1. America Elite 2 2 0 0 8-2 6 poeng
2. Linköping Kenty DFF 2 1 0 1 5-5 3
poeng
3. Førde 2 1 0 1 5-5 3 poeng
4. Ridabu/Ottestad 1 0 1 0 0-0 1 poeng
5. Åkra 2 0 1 1 2-3 1 poeng
6. FfI 1 0 0 1 0-5 0 poeng
|
|
10.07 Salamonsen scorar
mest i 4. divisjon
|
Marius Salamonsen er toppscorar i 4. divisjon med 12
scoringar.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 22. august 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
kven som har scora flest mål til no i vår lokale 4.
divisjon.
12 mål:
Marius Salamonsen, Sogndal 2
11 mål:
Mads Wie, Sandane
9 mål:
Stian Dyngeland, Sogndal 2
8 mål:
Ruben Wie, Sandane
7 mål:
John Jonasdal, Sogndal 2
Magnus Bjørvik, Førde 2
6 mål:
Markus Tonning, Høyang
Kristjan Ingi Erlingsson Nesse, Balestrand
Arvid Bakke, Jølster
Sebastian Tveten Eriksen, Fjøra
Informasjonen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
|
Ruben og Mads Wie har scora til saman 19 mål for
Sandane.
Bildet er frå heimekampen mot Dale 14. august 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
09.07 SFFK sitt
jentelag hausten 2012
|
Elsa Nesse i kamp for Sogn mot Sunnfjord under 1.
runde i
Bylagsserien på kunstgrasbana på Kaupanger 30. oktober 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne turneringa.
|
Her er oversikten over
spelarane som er tatt ut på SFFK sitt jentelag hausten 2012. Trenarar
for laget er Terje Fjæren og Jan Tore Jåstad.
1995
Oline Lønning, Høyang
Andrine N. Helgås, Førde IL Fotball
Martine Wolff Nesse, Kaupanger IL
Ida Dalaker, Kaupanger IL
Lea Lefdal Jensen, Kaupanger IL
Ida Katrine P. Nesse, IL Høyang
1996
Sara Eriksen, Førde IL Fotball
Kristine Hilde, Førde IL Fotball
Synne Sofie Christiansen, Kaupanger IL
Bodil Taule Rørvik, IL Høyang
Bettina Varden, IL Høyang
Marit Bøyum, Jølster IL
Ingrid Ova Bøyum, Jølster IL
Julie Fosse Førde, Bremanger IL
1997
Rebekka Bergum Skaasheim, Balestrand IL
Synnøve Bergum Skaasheim, Balestrand IL
Ingri Ness, Sogndal IL Fotball
Ingrid Nornes, Sogndal IL Fotball
Amalie Bjørkedal, Eid IL
Marthe Gjerde Stølen, Lærdal IL
Elsa Nesse, Balestrand IL
Andrea Hopen, Sogndal IL Fotball
Hanne Rygg, Førde IL Fotball
Kaja Ullebø, IL Høyang
1998
Ida Flo, Stryn T&I
Jannike Orrestad Andersen, Sogndal IL Fotball
Kristine Nybø, Eikefjord IL
Aktivitetsliste:
14. august kl 19.00 Høyang IL - SFFK, Høyanger Stadion
6. september kl 19.00 Jølster IL - SFFK, Skei Stadion
14. september kl 18.00 Trening (truleg internkamp) Reed Stadion
25. september kl 19.00 Førde IL Fotball - SFFK, Førde
Stadion/Eikefjord /Sande
17. oktober kl 19.00 Kaupanger IL - SFFK, Kaupanger Stadion
|
Sara Eriksen i sonelagsturneringa på Eid 1. november
2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne turneringa.
|
|
08.07 Malin Fjæren
klar for Kaupanger
|
Malin Fjæren skiftar draktfarge frå rød til grønn.
|
Kaupanger melder på sine
nettsider at Høyangspelar Malin Fjæren er klar for Kaupanger.
19-åringen frå Høyanger har hatt ein god sesong for Høyang, og
skal resten av sesongen hjelpe Kaupanger i kampen om opprykk til
1. divisjon.
Les
meir om saka på Kaupanger sine nettsider.
|
Malin Fjæren i duell med Ragnhild Vereide under
seriefinalen
mellom Eid og Høyang på Eid Idrettspark 2. oktober 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
08.07 Byrkjelo Leikane
laurdag 8. september
|
|
Sogn og Fjordane Fotballkrets, Sogn og Fjordane Friidrettskrins, Sogndal United og Breimsbygda IL
inviterar til aktivitetsdag for deltakarar med psykisk utviklingshemming.
Arrangementet går av stabelen på Byrkjelo stadion laurdag 8.
september.
Program:
Kl. 11.30 - 12.00 Oppmøte/registrering
Kl. 12.00 - 16.00 Aktivitetstid
Fotball
Løp (60 m)
Kast (liten ball og lett kule)
Hopp (lengde med og utan tilløp)
Nær o-løp (7-800 m)
16.00 Grillfest/underhaldning
|
|
08.07 Veteranar kjempar
saman for Stryn
|
Per Ole Tenden, Trond Leirgulen og Jon Terje Tjellaug
var alle tre på
bana i heimekampen mot Førde på Stryn Stadion 29.
juni.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Per Ole Tenden , Trond
Leirgulen og Jon Terje Tjellaug er alle tre viktige brikker på
eit Strynlag som kjempar for å holde seg i 3. divisjon. Nrk Sogn
og Fjordane har laga ei sak om dei tre veteranane.
Les
heile saka på Nrk Sogn og Fjordane sine nettsider.
|
Per Ole Tenden i treningskampen mot Volda 24. juli
2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Trond Leirgulen godsnakkar litt med dommaren i cupkampen
mot Strømsgodset på Stryn Stadion 13. juni 2007.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Jon Terje Tjellaug i bortekampen mot Eid 1. oktober
2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
07.07 Gustav Valsvik
sikra uavgjort tre minutt på overtid
|
Gustav Valsvik sikra uavgjort då han utlikna til 1-1
tre minutt på overtid.
Bildet er tatt under sonelagsturneringa på Eid 27. mai 2007.
Sjå
bilder frå denne turneringa.
|
Gustav Valsvik blei den
store helten då han tre minutt på overtid utlikna til 1-1 i
bortekampen mot Tromsø på Alfheim Stadion. Tromsø var det klart
beste laget i kampen og ut i frå spel og sjansar burde heimelaget
vunne med fleire mål.
I kampen mellom Hønefoss og Brann vann Hønefoss 2-1, etter at
Brann leia 1-0 til pause. Rune Bolseth var nest sist på Hønefoss
sitt seiersmål.
Tromsø - Sogndal 1-1 (0-0)
1-0 Zdenek Ondrasek (65. min)
1-1 Gustav Valsvik (90. min+3)
Hønefoss - Brann 2-1 (0-1)
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 13 9 2 2 28-16 29
Molde 13 9 1 3 26-14 28
Haugesund 13 6 6 1 22-12 24
Tromsø 14 6 5 3 23-15 23
Rosenborg 13 5 7 1 23-13 22
Hønefoss 13 5 6 3 13-14 21
Sandnes Ulf 13 4 5 4 18-21 17
Brann 14 5 1 8 22-22 16
Aalesund 13 3 7 3 16-16 16
Vålerenga 12 4 3 5 13-16 15
Sogndal 14 3 6 5 14-19 15
Viking 13 4 2 7 10-21 14
Odd Grenland 12 3 4 5 15-17 13
Fredrikstad 13 3 3 7 21-21 12
Lillestrøm 13 2 5 6 14-22 11
Stabæk 13 2 1 10 10-29 7
|
|
07.07 Sogndal møter
Tromsø på Alfheim Stadion
|
Sogndal jublar etter scoring heime mot Start 21.
august 2011.
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Det blir i dag spelt to
kampar i Tippeligaen. Sogndal spelar borte mot Tromsø, medan
Brann møter Hønefoss på Aka Arena.
Tippeligaen
Kl. 18.00 Hønefoss - Brann
Kl. 20.00 Tromsø - Sogndal
Tabell Tippeligaen
Strømsgodset 13 9 2 2 28-16 29
Molde 13 9 1 3 26-14 28
Haugesund 13 6 6 1 22-12 24
Rosenborg 13 5 7 1 23-13 22
Tromsø 13 6 4 3 22-14 22
Hønefoss 13 4 6 3 11-13 18
Sandnes Ulf 13 4 5 4 18-21 17
Brann 13 5 1 7 21-20 16
Aalesund 13 3 7 3 16-16 16
Vålerenga 12 4 3 5 13-16 15
Sogndal 13 3 5 5 13-18 14
Viking 13 4 2 7 10-21 14
Odd Grenland 12 3 4 5 15-17 13
Fredrikstad 13 3 3 7 21-21 12
Lillestrøm 13 2 5 6 14-22 11
Stabæk 13 2 1 10 10-29 7
|
|
06.07 Veitastrond kåra
til Månadens Fair Play i juni
|
Kurt, Øystein og Emil Heggestad jublar etter at Øystein
Heggestad rundlurte Skavøypoll sitt forsvar slik at Kurt Heggestad
kunne sette inn vinnarmålet i kampen mot Skavøypoll 25. april
2010.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogn og Fjordane
Fotballkrets melder på sine nettsider at Veitastrond er kåra til
Månadens Fair Play i juni.
Klubben ligg i ei bygd i Luster Kommune med 123 innbyggjarar og har eit lag i 4.divisjon (!) for menn, den øvste divisjonen på herresida som blir administrert av
SFFK.
Laget og klubben har evna å ta vare på og inkludere ein spelar, som på grunn av sitt handikap etter ei stygg
trafikk-ulykke, ikkje kan delta på like vilkår som dei andre på laget. Spelaren får speletid i fleire kampar kvar sesong og har vore ein del av laget sidan klubben starta seniorlag for menn i 2004. Klubben er med sine prioriteringar ein glimrande rollemodell i inkluderingsarbeidet og haustar stor respekt for dette blant motstandarlaga i fylket.
I tillegg evner klubben å skape gode og positive rammer rundt arrangementa sine, med mellom anna servering av rømmegraut, noko som har ført til eit stort og trufast publikum og fornøgde motstandarlag på heimekampane. Det kan og nevnast at klubben har ei levande og særs folkeleg nettside som folk rundt i fylket veit å nytte seg av.
Les
heile saka på SFFK sine nettsider.
|
|
06.07 Sogndal mot ny
KM-tittel i småjenteklassa
|
Thea Bjelde i kamp for kretslaget mot Team Søre 31.
mars.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Sogndal er i føringa i
klasse J13/14 11'ar i det serien er halvspelt. Laget står
bokført med fem seierar og ein uavgjort, og leiar tabellen tre
poeng føre Førde 1 og Stryn.
Neste serierunde i denne avdelinga blir spelt tysdag 21.
august.
1. serierunde:
Førde 1 - Syril 7-0
Høyang - Sogndal 0-10
Sandane - Førde 2 0-0
2. serierunde:
Førde 2 - Førde 1 2-4
Stryn - Høyang 3-0
Sogndal - Sandane 14-1
3. serierunde:
Stryn - Syril 3-2
Sandane - Høyang 4-3
Førde 1 - Sogndal 2-2
4. serierunde:
Førde 2 - Syril 0-12
Sandane - Stryn 1-1
Høyang - Førde 1 2-5
5. serierunde:
Stryn - Førde 2 9-0
Syril - Sogndal 1-9
Førde 1 - Sandane 4-3
6. serierunde:
Førde 1 - Stryn 1-2
Sogndal - Førde 2 14-0
Høyang - Syril 2-2
7. serierunde:
Syril - Sandane 0-1
Stryn - Sogndal 0-9
Førde 2 - Høyang 0-0
Tabell J13/14 11'ar
Sogndal 6 5 1 0 58-4 16
Førde 1 6 4 1 1 23-11 13
Stryn 6 4 1 1 18-13 13
Sandane 6 2 2 2 10-22 8
Syril 6 1 1 4 17-22 4
Høyang 6 0 2 4 7-24 2
Førde 2 6 0 2 4 2-39 2
|
Sogndal blei kretsmester i småjenteklassa i 2011.
Bildet er tatt etter bortekampen mot Stryn 25. oktober 2011.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
Sogndal blei kretsmester i småjenteklassa også i
2008.
Bildet er tatt etter småjentekampen Eid-Sogndal 21. oktober
2008.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
05.07 Erik Sandal og
Hødd klar for kvartfinale i cupen
|
Hødd sine supporterar under cupkampen
mot TMFK 1. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Erik Sandal og Hødd er
klar for kvartfinale i cupen etter at laget i ettermiddag vann
heile 7-0 heime mot Asker på Høddvoll. Erik Sandal var sentral i
kampen og scora to vakre mål i 1. omgang.
I den andre cupkampen i dag tapte Aalesund 2-1 borte mot
Sandefjord etter ekstraomgangar.
Hødd-Asker 7-0 (3-0)
1-0 Vegard Heltne (4. min)
2-0 Erik Sandal (20. min)
3-0 Erik Sandal (37. min)
4-0 Pål Andre Helland (53. min)
5-0 Espen Standal (56. min)
6-0 Pål Andre Helland (61. min)
7-0 Christian Mork (63. min)
Les om
kampen på Hødd sine nettsider.
Resultat 4. runde NM herrer:
Molde - Rosenborg 4-3
Strømsgodset - Mjøndalen 6-1
Bodø/Glimt - Lillestrøm 4-0
Viking - Brann 2-2 (2-3 e.e.o)
Odd Grenland - Haugesund 0-2
Start - Tromsø 1-1 (2-5 e.str)
Hødd - Asker 7-0
Sandefjord Fotball - Aalesund 1-1 (2-1 e.e.o)
|
|
05.07 Erik Sandal og
Hødd møter Asker i cupen
|
Erik Sandal og Hødd hadde full kontroll i cupkampen
mot TMFK 1. mai.
Sjå bilder og
fakta frå denne kampen.
|
Det blir i dag spelt dei
to siste kampane i 4. runde i NM Herrer. Erik Sandal og Hødd
møter Asker på Høddvoll, medan Aalesund spelar borte mot
Sandefjord.
Kl. 18.00 Hødd - Asker
Kl. 18.00 Sandefjord Fotball - Aalesund
Resultat 4. runde NM herrer:
Molde - Rosenborg 4-3
Strømsgodset - Mjøndalen 6-1
Bodø/Glimt - Lillestrøm 4-0
Viking - Brann 2-2 (2-3 e.e.o)
Odd Grenland - Haugesund 0-2
Start - Tromsø 1-1 (2-5 e.str)
|
|
04.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook
|
|
1093 personar er til no blitt
tilhengarar av
Haugenfotball.no på Facebook.
Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av
Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.
Klikk
her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
|
|
04.07 Fotballfest i
Bremanger fredag 6. juli
|
Bremanger XO sitt lag under Fotballfesten i Bremanger 2009.
Foto: Kåre Magne Moe
|
Fredag 6. juli er det klart for "Fotballfest" på Bremanger stadion. Det blir ein ettermiddag med mykje fotballmoro, og fleire gamle heltar og heltinner i aksjon.
Det blir lova mange spennande høgdepunkt på programmet.
Program:
Kl. 17.00 : Open kiosk og aktivitetar på stadion, med utdeling av startnummer til
Vetenløpet.
Kl. 17.30 : Staffekonkuranse : Bremanger vs. Kalvåg. Kjende aktørar frå bygdene stiller til ein uhøgtidleg straffekonk.
Kl. 18.00 : 1. omgang : Bremanger A-lag vs. Bremanger XO. 2 x 35 min. 11àr kamp.
Kl. 18.35 : I pausa : Bremanger damer 90` vs. Bremanger damer 00`. 2 x 10 min. 7àr.
Kl. 19.00 : 2. omgang : Bremanger A-lag vs. Bremanger XO.
Kl. 19.35 : Kåring av lagas beste spelarar !
Kl. 19.45 : Slutt.
Kl. 21.00 : Open pub for triveleg samling og mimring på Havly.
|
|
03.07 Desse scorar mest
i 2. divisjon kvinner avdeling 4
|
Oline Lønning har scora 10 mål for Høyang til no
denne sesongen.
Bildet er frå sonelagsturneringa på Eid 1. februar 2009.
Sjå bilder
og resultat frå denne turneringa.
|
Her er oversikten over
kven som har scora flest mål til no i 2. divisjon kvinner
avdeling 4.
Av spelarane frå Sogn og Fjordane er Høyangspelar Oline Lønning
den som har scora flest mål. Ho har scora heile 10 av Høyang
sine 17 mål til no denne sesongen.
12 mål:
Helene Magnussen, Fana
10 mål:
Helene Walle, Fana
Janne Monsen Heggernæs, Loddefjord
Oline Lønning, Høyang
9 mål:
Elisabet Orrestad Nilsen, Kaupanger
8 mål:
Åse Neraas, Kaupanger
7 mål:
Miriam Kleppa, Loddefjord
Linda Saltskår, Førde
Vårin Ness, Kaupanger
6 mål:
Kristina Juklestad, Jølster
Informasjonen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
|
Elisabet Orrestad Nilsen har scora ni mål for
Kaupanger.
Bildet er frå kampen Eid-Sogndal 29. mai 2009.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Åse Neraas i kampen mot Klepp 2 21. august
2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Linda Saltskår er mestscorande på Førde sitt lag
med sju scoringar.
Bildet er tatt under heimekampen mot SST 15. mai 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Vårin Ness i kamp for Sogndal borte mot Hornindal
13. juni 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Kristina Juklestad er toppscorar for Jølster med
seks scoringar.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 7. mai 2010.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
|
|
03.07 Ane Fimreite
teken ut på J20-landslaget
|
Ane Fimreite var med på Sogndal sitt jentelag under innandørs-KM
2009.
Sjå bilder og
resultat frå innandørs-KM laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder og
resultat frå innandørs-KM søndag 8. mars 2009.
|
Ane Fimreite er teken ut i J20
landslagstroppen som skal spele privatlandskamp mot Tyskland i Aschaffenburg
søndag 15. juli.
Kampen er eit ledd i oppkøyringa til J20 VM-sluttspelet som går
av stabelen i Japan 19. august til 8. september.
Troppen:
Nora Gjøen - IL Sandviken
Ane Fimreite - Arna-Bjørnar
Hilde Gunn Olsen - Klepp
Anja Sønstevold - Kolbotn
Ida Aardalen - Sarpsborg 08
Maren Knudsen - IL Sandviken
Ingrid Søndenå - Røa
Anette Tengesdal - Klepp
Ingrid Bakke - Stabæk
Ina Skaug - Stabæk
Maria Thorisdottir - Klepp
Andrine Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Caroline Graham Hansen - Stabæk
Guro Reiten - Kattem
Victoria Ludvigsen - Grand Bodø IK
Cathrine Dekkerhus - Stabæk
Kristine Hegland - Arna-Bjørnar
Melissa Bjånesøy - IL Sandviken
Ada Stolsmo Hegerberg - Stabæk
Mia Voltersvik - Sarpsborg 08
Andrea Thun - Sarpsborg 08
Emilie Bosshard Haavi - Røa
|
|
02.07 Haugen trenar
onsdag 4. juli kl. 19.00
|
Jarle Åsebø scora Haugen sitt fjerde mål mot
Sandane 2 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
|
Haugen sitt A-lag trenar
på Klenkarberget onsdag 4. juli klokka 19.00.
Alle som er heime bør møte på trening :-)
Neste trening etter denne blir på Klenkarberget onsdag 11. juli
klokka 19.00.
|
|
02.07 Robert Endestad
skal på Norsk Countrytreff
|
Formann i Sogn og Fjordane Fotballkrets, Robert
Endestad, med gratisbillettar til Norsk Countrytreff og boka Idretten i
Breim som
han fekk under Kretstinget i Førde i november.
|
Breimsbygda melder på
sine nettsider at formann i Sogn og Fjordane Fotballkrets, Robert Endestad,
no har stadfesta at han kjem til Norsk Countrytreff
på Breim.
Breimsbygda skriv vidare på sine nettsider:
Som enkelte hugsar gjekk Endestad hardt ut i media og var kritisk til at idretten i fylket ikkje fekk meir pengar enn ein 4-dagars
countryfestival på Breim. Endestad fekk svar på tiltale av leiaren i BBIL si fotballgruppe. Dette både i lokalaviser og frå talarstolen på fotballkretsen sitt ting. Men, for å vise storsinn vart han og
"fruen" tildelt gratis festivalpass i 2012. Dette sikrar fri tilgang til heile arenaen og
festivalcampingen. Vi skal ta godt i mot dei og vise dei rundt på alle anlegga og forklare samanhengen mellom idrett og
countryfestival. Den samanhengen er nemleg større enn Endestad og mange andre har forstått.
Les om saka på
Breimsbygda sine nettsider.
|
Endestad som myndig dommar under kampen Eid-Årdal
25. april 2011.
Sjå bilder
og fakta frå denne kampen.
Endestad delte ut premiar under innandørs-KM 22.
november 2008.
Sjå bilder og
resultat frå innandørs-km i Florø 2008.
|
|
02.07 Fire lag frå
fylket stiller i Cup No.1
|
|
Cup No.1 blir arrangert i
Fredrikshavn i Danmark 9. -14. juli. Fire lag frå tre
forskjellige klubbar i fylket stiller i denne turneringa. Førde
stiller med to lag, medan Sogndal og Dale stiller med eitt lag
kvar.
G14 Gruppe A
Dale
Akademia
Brunflo
National Soccer Academy
Ullern 1
G15 Gruppe A
Sogndal
FFI Fotbold 1
Berg/Idd
Instituto San Miguel
America Elite
Jente 15 Gruppe B
Førde
Ridabu
Bangsbo Freja
Bromma
National Soccer Academy
Jente 16 Gruppe A
Førde
America Elite
FfI
Linköping Kenty
Ridabu/Ottestad
Åkra
|
|
01.07 Bruk
fotballferien til å høyre på korsang
|
St.Hallvard-guttene
|
Den komande veka blir det
arrangert fleire godbitar for dei som er glad i korsang. St.Hallvard-guttene
er i Nordfjord for å feire sitt 50-årsjubileum og vil i lag med
Drops, Salomos høysangere og Ugler i Moseboken ha fleire konsertar i
Nordfjord.
Tysdag 3. juli kl. 18.00 i Nedstryn kyrkje
St. Hallvard-guttene
Onsdag 4. juli kl. 19.00 i Operahuset, Nordfjordeid
St. Hallvard-guttene, Salomos Høysangere, Ugler i Moseboken, Drops
Torsdag 5. juli kl. 20.00 i Ervik kyrkje
Salomos Høysangere, Ugler i Moseboken og Drops
Fredag 6. juli kl. 18.00 i Sør-Vågsøy kyrkje
St. Hallvard-guttene
Fredag 6. juli kl. 21.00 i Selje kyrkje
Salomos Høysangere, Ugler i Moseboken og Drops
Laurdag 7. juli kl. 18.00 i Selje kyrkje
St. Hallvard-guttene. 50 års jubileum.
Søndag 8. juli kl. 17.00 i Syvde kyrkje
Salomos Høysangere, Ugler i Moseboken og Drops
Førehandssal: Coop Prix Selje, eller pr. e-post: selje@prix.coop.no og Operahuset: http://www.operahuset.no
St.Hallvard-guttene: Dirigent Hans Martin Molvik. Line Dybedal Vederhus på trompet og Jon Inge Sigerland på orgel akkompagnerer.
I Salomos høysangere syng tenorane Jon Bjørnar Sandve og Hans Martin Molvik, barytonen Thomas Guttormsen og bassen Jon Kaasa.
I Ugler i Moseboken spelar Arne Henry Skullerud på trommer og Jan Martin Kvile på bass/gitar, akkompagnert av Øystein Skullerud .
I Drops syng Per Stave; Dagfinn Stave; Stig Arild Reksnes; Ove Magnus Årvik. Akkompagnert av Jon inge Sigerland.
Sjå heile
annonsa her.
|
|
01.07 Resultat kampar i dag,
søndag 1. juli
|
Belsti Dessalegn og Fyllingsdalen 2 vann 6-0 mot
Bergen Nord.
På bildet ser Dessalegn i kampen Stryn-LøvHam 24. april 2011.
2
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
resultata frå dagens kampar.
3. divisjon avdeling 8
Fyllingsdalen 2 - Bergen Nord 6-0 (4-0)
1-0 Christian Heimark (16. min)
2-0 Christian Heimark (19. min)
3-0 Joachim Edvardsen (28. min)
4-0 Joachim Edvardsen (36. min)
5-0 Joachim Edvardsen (64. min)
6-0 Belsti Dessalegn (88. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 13 11 1 1 51-10 34
Voss 13 9 0 4 40-22 27
Florø 13 8 2 3 36-20 26
Fyllingsdalen 2 13 7 2 4 39-26 23
Årdal 13 7 2 4 32-23 23
Øystese 13 6 2 5 42-23 20
Vik 13 6 1 6 39-39 19
Radøy/Manger 13 5 3 5 30-30 18
Stryn 13 5 1 7 22-32 16
Saga 13 5 0 8 22-33 15
Sotra 13 4 2 7 29-34 14
Tornado Måløy 13 4 1 8 19-37 13
Bergen Nord 13 2 2 9 17-48 8
Eid 13 1 3 9 7-48 6
4. divisjon
Veitastrond - Sogndal 2 0-10 (0-4)
0-1 John Jonasdal (12. min)
0-2 Stian Dyngeland (21. min)
0-3 Stian Dyngeland, straffe (24. min)
0-4 Asgrim Farnes (45. min)
0-5 Thomas Ness (46. min)
0-6 Sigurd Singelstad (48. min)
0-7 Thomas Ness (56. min)
0-8 Stian Dyngeland (62. min)
0-9 Ruben Holsæter (68. min)
0-10 Sindre Rydvang (79. min)
Kampfakta frå denne kampen er henta
frå Firda
si Live-oppdatering.
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 11 10 1 0 58-10 31
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 11 7 2 2 31-25 23
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 11 4 1 6 20-38 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1
|
|
01.07 Resultat LERUM
CUP 2012
|
|
LERUM CUP 2012 har gått
av stabelen denne helga. Her er oversikten over resultata i dei
klassene der det blei kåra vinnarar.
Klasse E 7'ar (G98)
Sogndal 6 6 0 0 46 - 5 18
Stranda 6 5 0 1 38 - 9 15
Os 2 6 3 1 2 31 - 24 10
Hemsedal 6 3 0 3 21 - 39 9
Lindås 6 2 0 4 14 - 35 6
Vik 6 1 1 4 19 - 30 4
Syril 6 0 0 6 13 - 40 0
Klasse E 11'ar (G98)
Kvartfinalar:
Askøy - Fana 1 0 - 3
Os 1 - NBK 0 - 1
Nore Neset/Søre Neset - Florø 1 - 1 Florø vidare på corner
Sykkylven - IL Åsane 2 2 - 0
Semifinalar:
Fana 1 - NBK 0 - 0 Fana 1 vidare etter loddtrekning
Florø Sykkylven IL 3 - 0
Bronsefinale: NBK - Sykkylven IL 0 - 1
Finale: Fana 1 - Florø 0 - 2
Klasse F 7'ar (J98)
A-sluttspel, kvartfinalar:
Hetlevik - Lysekloster 8 - 0
Os Turn 2 - Hafslo 2 - 0
Os Turn 1 - Kaupanger 3 - 2
Dale - Blindheim Rød 0 - 6
Semifinalar:
Hetlevik - Os Turn 2 4 - 1
Os Turn 1 - Blindheim Rød 3 - 3 Blindheim Rød vidare på corner
Bronsefinale: Os Turn 2 - Os Turn 1 1 - 2
Finale: Hetlevik - Blindheim Rød 1 - 0
Klasse F 11'ar (J98)
Sogndal 6 5 0 1 28 - 4 15
Ørnar 6 5 0 1 17 - 3 15
Radøy/Manger 6 3 1 2 16 - 12 10
Øystese 6 3 0 3 8 - 5 9
Førde 2 6 2 2 2 7 - 13 8
Erdal Magma 6 1 1 4 6 - 22 4
Gneist 3 6 0 0 6 2 - 25 0
Klasse G 7'ar (G99)
Kvartfinalar:
Langevåg - Nest Sotra 2 - 1
Aurland IL - Sogndal 3 - 3 Aurland IL vidare på corner
Sykkylven Raud - Jølster 3 - 2
Sykkylven Blå - Volda 1 3 - 0
Semifinalar:
Langevåg - Aurland IL 6 - 3
Sykkylven Raud - Sykkylven Blå 6 - 2
Bronsefinale: Aurland IL - Sykkylven Blå 2 - 6
Finale: Langevåg - Sykkylven Raud 1 - 3
Klasse G 11'ar (G99)
Kvartfinalar:
Sotra 4 - Fana 1 1 - 0
Førde 4 - Gneist Brasil 2 - 2 Gneist Brasil vidare på corner
Austevoll - Bønes Kompis 2 - 1
Sædalen-Kringlebotn - Ørstad 4 - 0
Semifinalar:
Sotra 4 - Austevoll 4 - 0
Gneist Brasil - Sædalen-Kringlebotn 1 - 1 Gneist Brasil vidare på corner
Bronsefinale: Austevoll Sædalen-Kringlebotn 1 - 2
Finale: Sotra 4 Gneist Brasil 8 - 1
Klasse H 7'ar (J99)
Kvartfinalar:
Bjarg Korall 2 - Stranda 0 - 0 Bjarg Korall 2 vidare på corner
Sykkylven Raud - Bjørn 2 - 1
Gneist Alarm - Emblem J99 4 - 0
Bjarg Korall 1 - Blindheim 2 - 3
Semifinalar:
Bjarg Korall 2 - Sykkylven Raud 2 - 4
Gneist Alarm - Blindheim 0 - 5
Bronsefinale: Bjarg Korall 2 - Gneist Alarm 1 - 1 Gneist
vann på corner
Finale: Sykkylven Raud - Blindheim 2 - 2 Blindheim vann på corner
Klasse H 11'ar (J99)
Semifinalar: Fana Rød - Bønes 3 - 0
Lyngbø - NBK 1 - 1 NBK vidare på corner
Bronsefinale: Bønes - Lyngbø 0 - 1
Finale: Fana Rød - NBK 2 - 0
|
|
01.07 Kampar i dag,
søndag 1. juli
|
Veitastrond møter i dag Sogndal 2 på
heimebane.
På bildet jublar Ruben Wie etter scoring mot Veitastrond 25. mai.
Sjå
bilder og fakta frå denne kampen.
|
Her er oversikten over
dagens kampar.
3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Fyllingsdalen 2 - Bergen Nord
Tabell
3. divisjon avdeling 8
Førde 13 11 1 1 51-10 34
Voss 13 9 0 4 40-22 27
Florø 13 8 2 3 36-20 26
Årdal 13 7 2 4 32-23 23
Øystese 13 6 2 5 42-23 20
Fyllingsdalen 2 12 6 2 4 33-26 20
Vik 13 6 1 6 39-39 19
Radøy/Manger 13 5 3 5 30-30 18
Stryn 13 5 1 7 22-32 16
Saga 13 5 0 8 22-33 15
Sotra 13 4 2 7 29-34 14
Tornado Måløy 13 4 1 8 19-37 13
Bergen Nord 12 2 2 8 17-42 8
Eid 13 1 3 9 7-48 6
4. divisjon
Kl. 15.00 Veitastrond - Sogndal 2
Tabell 4. divisjon
Sogndal 2 10 9 1 0 48-10 28
Fjøra 11 7 3 1 34-10 24
Sandane 11 7 2 2 31-25 23
Skavøypoll 11 5 4 2 21-11 19
Balestrand 11 5 2 4 30-36 17
Kaupanger 11 4 4 3 23-19 16
Høyang 11 4 1 6 19-23 13
Veitastrond 10 4 1 5 20-28 13
Førde 2 11 4 0 7 22-29 12
Jølster 11 2 5 4 18-17 11
Dale 11 1 2 8 18-23 5
Lærdal 11 0 1 10 9-62 1
|
|
Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt
september-desember 2005
Siste Nytt mai-august
2005
Siste Nytt januar-april
2005
Siste Nytt 2004
Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00
|