Siste nytt

04.10 Kampar i dag, laurdag 4. oktober


Stryn møter i dag Eid på Stryn Stadion. På bildet jublar Stryn etter at
Vegard Hopland på overtid scora vinnarmålet mot Eid i vårkampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Skarbøvik - Bergsøy
Kl. 15.00 Stryn - Eid
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Larsnes/Gursken
Kl. 16.00 Tertnes - Årdal  

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 22 18 2 2 74 - 23 56
Sogndal 2 22 14 5 3 62 - 34 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 22 10 3 9 67 - 37 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Årdal 22 6 4 12 39 - 52 22
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

4. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon
Florø 2 21 18 3 0 93-18 57
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 20 11 3 6 42-28 36
Sogndal 3 21 11 0 10 61-45 33
Førde 2 20 10 2 8 51-39 32
Sandane 21 9 4 8 46-45 31
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Høyang 21 7 1 13 47-70 22
Kaupanger 21 5 5 11 53-62 20
Tambarskjelvar 21 6 1 14 41-75 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Jotun - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 16 13 1 2 73 - 27 40
Bjørn 16 10 1 5 48 - 25 31
Eikefjord 16 9 3 4 48 - 38 30
Balestrand 16 9 2 5 49 - 36 29
Lærdal 16 5 7 4 47 - 42 22
Askvoll/Holmedal 15 6 2 7 38 - 34 20
Syril 16 4 3 9 36 - 59 15
Førde 3 16 3 3 10 31 - 52 12
Jotun 15 0 2 13 17 - 74 2

03.10 Resultat kampar i dag, fredag 3. oktober



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Florø 2 - Sandane 3-1 (0-0)
Sogndal 3 - Kaupanger  4-0 (3-0)
Tambarskjelvar - Høyang 1-4 (1-1)

Tabell 4. divisjon
Florø 2 21 18 3 0 93-18 57
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 20 11 3 6 42-28 36
Sogndal 3 21 11 0 10 61-45 33
Førde 2 20 10 2 8 51-39 32
Sandane 21 9 4 8 46-45 31
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Høyang 21 7 1 13 47-70 22
Kaupanger 21 5 5 11 53-62 20
Tambarskjelvar 21 6 1 14 41-75 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

4. divisjon kvinner avdeling 1

Lærdal - Sogndal 2  0-3
Mål Sogndal 2: Sonja Vikenes, Lina Lunde Christiansen og Hilde Nes

Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 9 9 0 0 54-7 27
Jotun /ÅTIL 9 5 0 4 34-25 15
Lærdal 9 2 0 7 14-36 6
Balestrand 9 2 0 7 13-47 6

03.10 Tippekonkurranse Stryn - Eid


Christoffer Hafsås i duell med Petter Hammer 16. mai 2009. 
Foto: Vebjørn Høynes
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Stryn - Eid.

Kampen blir spelt på Stryn Stadion laurdag 4. oktober kl. 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd. 

Send inn ditt tips her.


 


Geir Moldestad fortvilar etter å ha sett ballen i eige mål 16. mai 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen. 


03.10 Norges best besøkte damekamp !


Stryn jublar etter scoring heime mot Hødd 13. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn Fotball har som mål at kampen mellom Stryn og Verdal skal bli Norges best besøkte damekamp i seriesystemet i 2014.

Damekampen i seriesystemet som til no denne sesongen har flest tilskodarar er kampen mellom Grand Bodø og Klepp. Her hadde 512 personar funne vegen til Nordlandshallen.

Så for at Stryn Fotball skal nå målet sitt må 513 eller fleire møte opp på Stryn Stadion søndag 5. oktober klokka 13.00.

På arrangementet "Norges best besøkte damekamp" på Facebook står følgjande:

Vi skal gå ned med flagget til topps. Stryn sine fotballdamer har slite seg gjennom sesongen og står føre siste seriekamp med 0 poeng. Stryn fotball ynskjer å gje honnør til damelaget. Dei har stått på, kjempa og aldri gjett opp trua på at sigeren skulle kome.

512 er nøkkeltalet.

Det er den best besøkte damekampen i seriesystemet i år. (Grand Bodø-Klepp)

Vi skal lage skikkeleg ramme kring kampen, med alt som høyrer ein skikkeleg fotballkamp til. Så er det opp til deg om vi klarer målet:

Årets best besøkte damekamp i seriesystemet!

Kanskje kan vi saman gje damene nok støtte til at det blir siger. Uansett blir dette ein skikkeleg folkefest. Ei slik sesongavslutning fortener jentene!

Bli med då vel! :)

Meld deg på arrangementet her.

03.10 Kampar i dag, fredag 3. oktober


Thomas Frichsen og Høyang møter i dag Tambarskjelvar på bortebane.
Bildet er frå bortekampen mot Sogndal 3 20. september 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Florø 2 - Sandane
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Kaupanger
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Høyang

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 20 11 3 6 42-28 36
Førde 2 20 10 2 8 51-39 32
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

02.10 Tett lokaloppgjer mellom Eid og Haugen i G12


Frå dagens kamp mellom Eid og Haugen i klasse G12 avdeling 9.
Sjå bilder frå denne kampen. 

Eid og Haugen spelte i dag lokaloppgjer i G12 avdeling 9 på kunstgrasbana bak Valhall. Etter ein god og spennande kamp vann Eid til slutt 7-5.

Sjå bilder frå denne kampen. 


Eid - Haugen 7-5 (0-4)

Eid:
Sindre Årskog
Sondre Leite
Steffen Lotsberg
Hallvard Lote
Henrik Sørgulen
August Lund
Kristoffer Eikeset
Håvard Frislid
Bendik Vereide
Pascal Sibondagara
Jonas Trosdahl
Jakob Jensen

Haugen:
Peder Naustdal
Oliver Strømmen
Peder Lefdal
Oliver Løkling
Edvard Bjørhovde
Kristoffer N. Sundal
Thomas Andreassen
Ask Haughovd
Trym Lødøen
Lasse Flo Bødal
Kasper Mundal

02.10 Tippekonkurranse Stryn - Eid


Stryn jublar etter at Vegard Hopland scora vinnarmålet mot Eid i vår.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Stryn - Eid.

Kampen blir spelt på Stryn Stadion laurdag 4. oktober kl. 15.00.

Vinnaren av tippekonkurransen stikk av med 5 flax-lodd. 

Send inn ditt tips her.


 


Stian Sandal i kampen mellom Eid og Stryn 16. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Stryn jublar etter scoring i bortekampem mot Eid 28. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thomas Starheim scora eitt mål i Eid sin 4-2 seier mot Stryn i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


02.10 Keepersamling med Frode Grodås


Frode Grodås under Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.
Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.


Eid Fotball har gleden av å kunne invitere til samling med landslagstrenar Frode Grodås.

Grodås kjem til Eid 31. oktober for å halde ei samling med keeperar i Nordfjord og omegn.

Eid Fotball ynskjer at når ein endelig har fått Frode til å kome til Eid, så er det svært viktig at flest mogleg møter opp.

Les meir om dette på Eid Fotball sine nettsider.

01.10 Sogndal 2 tok sin åttande strake seier


Hilde Nes scora eit av Sogndal 2 sine mål mot Balestrand.
Bildet er frå kampen Eid-Sogndal på Eid Stadion 27. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 vann i går ettermiddag 8-0 heime mot Balestrand i Sognahallen. Sogndal tok dermed sin åttande strake seier i 4. divisjon kvinner avdeling 1.

Kari Johannesen Bakke (3), Jori Skorve (2), Sonja Viknes, Ingrid Kvigne Bøe og Hilde Nes scora Sogndal 2 sine mål i denne kampen.

Den siste kampen i denne avdelinga mellom Lærdal og Sogndal blir spelt fredag 3. oktober.

Midt i oktober er det duka for KM-finale i 4. divisjon kvinner mellom Sogndal 2 og Jølster.

Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 8 8 0 0 51 - 7 24
Jotun /ÅTIL 9 5 0 4 34 - 25 15
Lærdal 8 2 0 6 14 - 33 6
Balestrand 9 2 0 7 13 - 47 6

01.10 Eid rundspelte Sogndal på Fosshaugane Campus


Eid fekk lett match i dagens bortekamp mot Sogndal.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 17. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i G16 1. divisjon haust. Eid rundspelte Sogndal og vann 7-0 på Fosshaugane Campus, medan Førde vann 1-0 borte mot Florø.

Kampen mellom Tornado Måløy og Jotun er utsett til søndag 19. oktober.

Sogndal - Eid  0-7 (0-2)
0-1 Steffen Glosvik (12. min)
0-2 Kristian Lefdal (36. min)
0-3 Vebjørn Høynes (44. min)
0-4 Kristian Lefdal (53. min)
0-5 Kristian Lefdal (57. min)
0-6 Kristian Lefdal (60. min)
0-7 Sindre Kolseth, straffe (74. min)

Florø - Førde 0-1 (0-1)
0-1 Tobias Hoff (39. min)

Tabell G16 1. divisjon haust
Førde   7  6 1 0  28-8  19 poeng
Eid   7  5 1 1  40-12 16 poeng
Sogndal 8  2 2 4  10-23 8 poeng
Florø    5 2 0 3  11-12  6 poeng
Jotun   3  0 0 3  3-10  0 poeng
Tornado Måløy   4  0 0 4  4-31  0 poeng

01.10 Eid Fotball arrangerar Ferieproff i haustferien


Sjå bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.

I år som i fjor vil vil Eid Fotball tilby ivrige fotballspelarar ferieproffen og trening i haustferien.

Desse skal vere instruktørar under årets Ferieproff:
Måndag 6. oktober:
Bjørn Totland, Eivind Skrede og Ruben Kullsveen

Tysdag 7. oktober:
Bjørn Totland, Johan Skorge, Daniel Haus og Vebjørn Høynes

Onsdag 8. oktober:
Bjørn Totland, Simen Lefdal og Kristian Lefdal

Det blir lagt opp til to treningar for dagen, med medbrakt lunsj mellom treningane.

Innhald i treningane vil blant anna vere:

• Teknikktrening.
• Pasningar.
• Ulik form for possesion.
• Speløvelsar.
• Ferdigheitsmerket/minimerket.
• Anna leik og moro.

Ferieproffen vert i år måndag 6. oktober til onsdag 8. oktober. Ferieproffen er for jentar og gutar fødde frå 2002-2007, og kjernetida vert klokka 1000-1400.

Spelarane vert så sett saman i grupper basert på alder og nivå.

NB! Ein treng ikkje å vere medlem av Eid IL for å delta på skulen.

Treningane blir på Eid idrettspark. Pris kr 750.-

Instruktørar på ferieproffen vert klubbutviklar/a-lagstrenar Bjørn Totland, samt andre trenarar eller seniorspelarar frå Eid.

Påmelding til post@eidfotball.no

Merk påmeldinga med FERIEPROFFEN.

Har du spørsmål ta gjerne kontakt med Bjørn Totland på telefon 907 71 263.


Sjå bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.

 




30.09 Skavøypoll 2 er klar for 5. divisjon


Skavøypoll 2 feirar opprykket etter dagens kamp mot Oppstryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll 2 vann i ettermiddag 4-0 heime mot Oppstryn på Skavøypoll Stadion. Skavøypoll 2 sikra med avdelingsseieren i 6. divisjon avdeling 3, og sikra med det opprykk til 5. divisjon.

Stian Hagen Åmelfot, Kristoffer Djuvik, Sujeevan Mohanarajah og Henning Gangsøy scora måla til heimelaget. Stillinga til pause var 2-0. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Skavøypoll 2 - Oppstryn 4-0 (2-0)
1-0 Stian Hagen Åmelfot (16. min)
2-0 Kristoffer Djuvik (37. min)
3-0 Sujeevan Mohanarajah (60. min)
4-0 Henning Gangsøy (73. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Vebjørn Furnes og Mathias Oppedal Heggelund, Skavøypoll 2
Terje Guddal, Oppstryn

Skavøypoll 2:
Yngve Furnes
Vegard Svoren
Thomas Rikstad
Ole Erik Sunde
Joakim Hauge Klubben
Vebjørn Furnes
Sujeevan Mohanarajah
Henning Gangsøy
Stian Hagen Åmelfot
Harald Arne Frostad
Kristoffer Djuvik

Innbyttarar:
Mathias Edler
Trond Marius Sørensen
Marcus Børseth
Mathias Gangsøy
Christian Trygve Bjerkreim
Mathias Oppedal Heggelund

Oppstryn:
Olav Matias Flo
Anders Larsson
Asgeir A. Brekke Tonning
Inge Andreas Guddal
Magnus Guddal
Jørund Dolen Nesje
Even Hjelle Guddal
Terje Guddal
Andreas Guddal
Anton Øvreberg
Lars Guddal

Innbyttar:
Rolv Olav Gjørven
 

30.09 Resultat kampar i dag, tysdag 30. september


Alexander Hove scora to mål i dagens kamp mot Tornado Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Hafslo  5-2
Hyllestad/Dale 2 - Balestrand 2  4-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 12 9 1 2 54-14 28
Sogndal 4 12 8 1 3 37-13 25
Hafslo 12 7 3 2 33-19 24
Balestrand 2 12 2 0 10 10-57 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Gaular  2-1
Svelgen - Tempo  1-3

Kl. 18.00 Florø 4- Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 15 10 2 3 58-26 32
Tempo 15 8 2 5 66-37 26
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 15 6 2 7 32-53 20
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 15 3 2 10 28-59 11

6. divisjon avdeling 3

Skavøypoll 2 - Oppstryn 4-0 (2-0)
1-0 Stian Hagen Åmelfot (16. min)
2-0 Kristoffer Djuvik (37. min)
3-0 Sujeevan Mohanarajah (60. min)
4-0 Henning Gangsøy (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2  4-2 (2-1)
1-0 Alexander Hove (13. min)
2-0 Magnus Rye (31. min)
2-1 Rune Henden (41. min)
3-1 Alexander Hove (46. min)
4-1 Sjølvmål (58. min)
4-2 Sveinung Frantzen (64. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Vikane/Loen - Stadlandet  5-0

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 15 11 1 3 50-24 34
Vikane /Loen 15 10 2 3 43-23 32
Tornado Måløy 2 15 9 2 4 57-37 29
Flatraket /Selje 2 15 4 2 9 39-56 14
Oppstryn 15 3 2 10 28-46 11
Stadlandet 15 3 1 11 28-59 10

30.09 Petter og Mathias tekne ut på U21-landslaget


Petter Strand sine prestasjonar i Sogndal har blitt lagt merke til. 
Bildet er frå kampen Stryn-Tertnes på Stryn Stadion 3. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Mathias Dyngeland og Petter Strand er tekne ut i U21-landslagstroppen til kampane mot Irland og Ungarn.

Norge møter Irland torsdag 9. oktober, medan det er duka for kamp mot Ungarn måndag 13. oktober. Begge kampane blir spelt på Marienslyst Stadion.

Troppen:
Mathias Dyngeland - Sogndal
Pål Vestly Heigre - Start
Kristoffer Haraldseid - Haugesund
Andreas Vindheim - Brann
Jonas Grønner - Brann
Marius Høibråten - Strømsgodset
Vegard Bergan - Odd
Thomas Grøgaard - Odd
Eirik Hestad - Molde
Ohi Omoijuanfo - Lillestrøm
Anders Trondsen - Stabæk
Martin Rønning Ovenstad - Strømsgodset
Iver Fossum - Strømsgodset
Marius Lundemo - Lillestrøm
Ghayas Zahid - Vålerenga
Veton Berisha - Viking
Bård Finne - Köln
Kasper Skaanes - Brann
Mohamed Elyounoussi - Molde
Petter Strand - Sogndal
Fredrik Aursnes - Hødd
Daniel Granli - Stabæk

 


Mathias Dyngeland i kamp for Sogndal 2 mot Tornado Måløy 3. juni 2013.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


30.09 Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde


Bjørn Totland var fornøgd etter uavgjort 4-4 mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Jostein Sandøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 22. serierunde. Sandøy leiar tabellkonkurransen føre Runar Nøstdal, Unni Helland, Are Bjørgum, Håvard Hetle, Inge Visnes og Kay Ove Hafsås.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 22. serierunde:
Aalesund 2 22 18 2 2 74 - 23 56
Sogndal 2 22 14 5 3 62 - 34 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 22 10 3 9 67 - 37 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Årdal 22 6 4 12 39 - 52 22
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

Stilling tabellkonkurransen etter 22. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Jostein Sandøy 34 3
2 Runar Nøstdal 36 4
3 Unni Helland 36 3
4 Are Bjørgum 36 2
5 Håvard Hetle 36 2
6 Inge Visnes 36 2
7 Kay Ove Hafsås 36 2
8 Jon Navarsete 36 1
9 Steinar Aabrekk 36 0
10 Halvor Lie 38 4
11 Jo Inge Skålbones 38 3
12 Kåre Åmot 38 1
13 Ole Martin Rotihaug 38 1
14 Rolf Kåre Almenning 38 1
15 Inge Matias Tvinnereim 38 0
16 Sander Nyland 38 0
17 Steinar Bakka 38 0
18 Arthur Norevik 39 3
19 John Os 40 3
20 Bjørn-Helge Haugen 40 2
21 Espen Solhaug 40 2
22 Ingun Nes Aabrekk 40 1
23 Odd Drabløs 40 1
24 Anne Karin Rand Torheim 41 3
25 Roger Hollevik 42 4
26 Hans Ole Svarstad 42 3
27 Alf-Tore Tvendeseter 42 2
28 Rasmus Aarflot 42 2
29 Tom Rene Ørnehaug 42 2
30 Idar Taklo 42 1
31 Jan Martin Starheim 42 1
32 Paul Glosvik 42 1
33 Tommy Totland Hauge 42 1
34 John Roar Øien 43 1
35 Emil Allesøe 44 2
36 Håkon Skjerven 44 2
37 Jarle Christensen 44 2
38 Nils Tore Krosshaug 44 2
39 Ronny Berg 44 2
40 Stig Nord 44 2
41 Edgar Flo 44 1
42 Henriette Naustdal 44 1
43 Ole-Andreas Aarvik 44 1
44 Bente Fosse 45 2
45 Bjørn Ove Hersdal 46 4
46 Stig Roar Hakkebo 46 3
47 Øyvind Løkling 46 3
48 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 2
49 Geir Egil Olsen 46 2
50 Kenneth Rakkenes 46 2
51 Oddmund Balsnes 46 2
52 Tore-Christian Gjelsvik 46 2
53 Asle Knut Gangeskar 46 1
54 Dan Jøran Hafsås 46 1
55 Gjert Nygård 46 1
56 Roar Bakke 46 1
57 Runar Hove 46 1
58 Jan Ove Møll 48 3
59 Andreas Vereide 48 2
60 Einar Orten Trovåg 48 2
61 Pål Fossnes 48 2
62 Svein Arne Hagen 48 2
63 Terje Grytting 48 2
64 Børge Strandos 48 1
65 Elias Åsebø 48 1
66 Leif Arne Tveit 48 1
67 Sigmund Arentz Enger 48 1
68 Sindre Nordang 48 1
69 Yngve Tolaas 48 1
70 Edvard Nordang 48 0
71 Marius Schjei Dahl 48 0
72 Rasmus Gausemel 48 0
73 Ole-Gunnar Midtbø 50 4
74 Arve Lote 50 2
75 Kai-Alvar Brandsøy 50 2
76 Ole Refsnes 50 2
77 Stig Hermann Hagen 50 2
78 Torbjørn Leivdal 50 2
79 Erik Amble Haugen 50 1
80 Jarle Hafsås 50 1
81 Kent Fimreite 50 1
82 Kristen H. Heggedal 50 1
83 Marius Bøe 50 1
84 Olav R. Haugen 50 1
85 Eivind Skrede 50 0
86 Oddne Årdal 50 0
87 Stein Roar Moheim 50 0

Sjå heile lista etter 22. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd



TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


30.09 Norges best besøkte damekamp !


Stryn jublar etter scoring heime mot Hødd 13. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn Fotball har som mål at kampen mellom Stryn og Verdal skal bli Norges best besøkte damekamp i seriesystemet i 2014.

Damekampen i seriesystemet som til no denne sesongen har flest tilskodarar er kampen mellom Grand Bodø og Klepp. Her hadde 512 personar funne vegen til Nordlandshallen.

Så for at Stryn Fotball skal nå målet sitt må 513 eller fleire møte opp på Stryn Stadion søndag 5. oktober klokka 13.00.

På arrangementet "Norges best besøkte damekamp" på Facebook står følgjande:

Vi skal gå ned med flagget til topps. Stryn sine fotballdamer har slite seg gjennom sesongen og står føre siste seriekamp med 0 poeng. Stryn fotball ynskjer å gje honnør til damelaget. Dei har stått på, kjempa og aldri gjett opp trua på at sigeren skulle kome.

512 er nøkkeltalet.

Det er den best besøkte damekampen i seriesystemet i år. (Grand Bodø-Klepp)

Vi skal lage skikkeleg ramme kring kampen, med alt som høyrer ein skikkeleg fotballkamp til. Så er det opp til deg om vi klarer målet:

Årets best besøkte damekamp i seriesystemet!

Kanskje kan vi saman gje damene nok støtte til at det blir siger. Uansett blir dette ein skikkeleg folkefest. Ei slik sesongavslutning fortener jentene!

Bli med då vel! :)

Meld deg på arrangementet her.

30.09 Flo med i troppen mot Malta og Bulgaria

  
Per Egil Flo i fint driv forbi Per Jarle Mathisen i cupkampen mellom Tornado Måløy og Tornado Måløy på Måløy Stadion 12. mai 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

  

Per Egil Flo er teken ut i den norske A-landslagstroppen til EM-kvalifiseringskampane mot Malta og Bulgaria.

25-åringen frå Stryn står bokført med tre A-landskampar for Norge.

Norge spelar borte mot Malta fredag 10. oktober, medan dei møter Bulgaria heime på Ullevaal Stadion måndag 13. oktober.

Troppen:
André Hansen - Odd
Rune Almenning Jarstein - Hertha Berlin
Ørjan Nyland - Molde
Mats Møller Dæhli - Cardiff
Omar Elabdellaoui - Olympiakos
Tarik Elyounoussi - Hoffenheim
Per Egil Flo - Molde
Vegard Forren - Molde
Steffen Hagen - Odd
Henning Hauger - Elfsborg
Markus Henriksen - AZ Alkmaar
Tom Høgli - FC København
Stefan Johansen - Celtic
Joshua King - Blackburn
Håvard Nielsen - Eintracht Braunschweig
Håvard Nordtveit - Borussia Mönchengladbach
Jone Samuelsen - Odd
Per Ciljan Skjelbred - Hertha Berlin
Alexander Tettey - Norwich
Martin Linnes - Molde
Martin Ødegaard - Strømsgodset

30.09 Kampar i dag, tysdag 30. september


Skavøypoll 2 vil med seier mot Oppstryn i dag vinne 6. divisjon avdeling 3.
På bildet jublar Vebjørn Furnes og Kristoffer Djuvik etter scoring
 mot Oppstryn på Skavøypoll Stadion 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Balestrand 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Hafslo

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 11 8 1 2 50-13 25
Hafslo 11 7 3 1 31-14 24
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Balestrand 2 11 2 0 9 9-53 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Atløy - Gaular
Kl. 18.00 Florø 4- Hyen
Kl. 18.00 Svelgen - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Tempo 14 7 2 5 63-36 23
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 14 5 2 7 30-52 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11

6. divisjon avdeling 3

Kl. 18.00 Flatraket/Selje 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 18.00 Skavøypoll 2 - Oppstryn
Kl. 18.00 Vikane/Loen - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Flatraket /Selje 2 14 3 2 9 35-54 11
Stadlandet 14 3 1 10 28-54 10

29.09 Resultat kampar i dag, måndag 29. september  


Eirik Kvamme utlikna til 3-3 for Førde 2 borte mot Skavøypoll. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Aalesund 2  1-4
Årdal - Hødd 2  4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 22 18 2 2 74 - 23 56
Sogndal 2 22 14 5 3 62 - 34 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 22 10 3 9 67 - 37 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Årdal 22 6 4 12 39 - 52 22
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

4. divisjon

Skavøypoll - Førde 2  3-3 (1-0)
1-0 Chris Nedreberg Silden (18. min)
2-0 Tor Erik Tvendeseter Kupen (52. min)
2-1 Sjølvmål, Jon Haukur Haraldsson (63. min)
3-1 Vegard Rangsæter (71. min)
3-2 Eirik Kvamme (87. min)
3-3 Eirik Kvamme (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 20 11 3 6 42-28 36
Førde 2 20 10 2 8 51-39 32
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

29.09 Førde vann 4-3 heime mot Florø


Runar Vikum scora Førde sitt fyrste mål i kampen mot Florø.
Bildet er Førde sin bortekamp mot Eid på Eid Idrettspark 10. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Førde vann fredag ettermiddag 4-3 heime mot Florø i G16 1. divisjon haust. Fredrick Rørstadbotnen (2), Runar Vikum og Elias Eide scora for Førde, medan Nikolai Sjåstad, Eirik Høydal og Sivert Helland Veseth sette inn Florø sine scoringar. Stillinga til pause var 1-1.

Førde - Florø 4-3 (1-1)
1-0 Runar Vikum
1-1 Nikolai Sjåstad
2-1 Fredrick Rørstadbotnen
2-2 Eirik Høydal
3-2 Fredrick Rørstadbotnen
3-3 Sivert Helland Veseth 
4-3 Elias Eide

Tabell G16 1. divisjon haust
Førde   6  5 1 0  27-8  16 poeng
Eid   6  4 1 1  33-12 13 poeng
Sogndal 7  2 2 3  10-16  8 poeng
Florø    4 2 0 2  11-11  6 poeng
Jotun   3  0 0 3  3-10  0 poeng
Tornado Måløy   4  0 0 4  4-31  0 poeng

29.09 Kampar i dag, måndag 29. september  


Sogndal 2 møter i dag Aalesund 2 til toppkamp i 3. divisjon avdeling 8.
Bildet er frå 5-1 seieren borte mot Stryn på Stryn Stadion 3. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Sogndal 2 - Aalesund 2
Kl. 18.00 Årdal - Hødd 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

4. divisjon

Kl. 19.00 Skavøypoll - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

28.09 Resultat kampar i dag, søndag 28. september  


Selje tapte i dag 2-1 heime mot Jølster på Selje Idrettspark.
I dag er det akkurat to år sidan sist Selje tapte ein kamp på heimebane. Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 8. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

KM-sluttspel 3. divisjon kvinner
Høyang - Sogndal  1-4 (0-1)
0-1 Vibeke Solheim
0-2 Marusia Andreea Sandor
0-3 Marusia Andreea Sandor
0-4 Vibeke Solheim
1-4 Anja Pettersen

Breimsbygda/Sandane - Førde  3-1 (2-0)
1-0 Maria Kleppe
2-0 Kristin Myklebust 
3-0 Kristin Myklebust
3-1 Linda Saltskår

3. divisjon avdeling 8
Spjelkavik - Arna Bjørnar 2-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 22 9 6 7 40 - 31 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 22 6 5 11 31 - 46 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Førde 3  6-2
Balestrand - Lærdal  3-3 
Bjørn - Jotun  5-1  
Syril - Veitastrond  2-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 16 13 1 2 73 - 27 40
Bjørn 16 10 1 5 48 - 25 31
Eikefjord 16 9 3 4 48 - 38 30
Balestrand 16 9 2 5 49 - 36 29
Lærdal 16 5 7 4 47 - 42 22
Askvoll/Holmedal 15 6 2 7 38 - 34 20
Syril 16 4 3 9 36 - 59 15
Førde 3 16 3 3 10 31 - 52 12
Jotun 15 0 2 13 17 - 74 2

5. divisjon avdeling 2
Selje - Jølster 1-2
Anga - Bremanger 1-3
Breimsbygda - Hornindal 1-4
Stryn 2 - Eid 2 11-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95 - 7 44
Selje 16 10 4 2 47 - 20 34
Stryn 2 16 9 1 6 64 - 43 28
Bremanger 16 8 4 4 45 - 39 28
Jølster 16 8 3 5 30 - 33 27
Anga 16 5 1 10 37 - 61 16
Hornindal 16 5 0 11 26 - 48 15
Eid 2 16 4 1 11 38 - 67 13
Breimsbygda 16 1 0 15 19 - 83 3

28.09 Kampar i dag, søndag 28. september  


Høyang møter i dag Sogndal i KM-sluttspelet i 3. divisjon kvinner.
Bildet er frå seieren borte mot Eid på Eid Idrettspark 21. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

KM-sluttspel 3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Høyang - Sogndal
Kl. 17.00 Breimsbygda/Sandane - Førde

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Spjelkavik - Arna Bjørnar

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Førde 3
Kl. 15.00 Balestrand - Lærdal
Kl. 15.00 Bjørn - Jotun
Kl. 15.00 Syril - Veitastrond

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 15 9 1 5 46-34 28
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 15 4 3 8 34-55 15
Førde 3 15 3 3 9 29-46 12
Jotun 14 0 2 12 16-69 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Jølster
Kl. 15.00 Anga - Bremanger
Kl. 15.00 Breimsbygda - Hornindal
Kl. 15.00 Stryn 2 - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Stryn 2 15 8 1 6 53-43 25
Bremanger 15 7 4 4 42-38 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3

27.09 Oliver og Brann klar for finalen i NM G19


Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Oliver Rotihaug og Brann er klar for finalen i NM G19 Telenor Cup. I dagens semifinale mot Rosenborg på Brann Stadion vann Brann 1-0. Håkon Lorentzen scora Brann sitt mål minuttet før full tid.

Jacob Storevik frå Naustdal vokta målet til Rosenborg. 

I den andre semifinalen vann Lillestrøm 2-0 heime mot Viking.

Brann - Rosenborg  1-0 (1-0)
1-0 Håkon Lorentzen (89. min)

Brann:
Ådne Nissestad
Jan Ruben Sleen
Fredrik Pallesen Knudsen
Fredrik Heggland
Brian Jensen
Joachim Soltvedt
Mathias Raum
Fredrik Tonholt
Emil Hansson (Michael Sutton 86. min)
Oliver Rotihaug (Didrik Angell 68. min)
Håkon Lorentzen.

Rosenborg:
Jacob Storevik
Aslak Witry
Morten Strand
Martin Lundal
Julian Moen Rygh
Jørgen Solli
Bent Sørmo
John Hou Sæter
Per- Magnus Steiring
Alexander Sørloth (Joachim Erlend Olufsen 60. min)
Kristian Rømo Skille

Kampfakta er henta frå Brann sine nettsider.

27.09 Saga kretsmester for fjerde året på rad


Saga har vunne KM-tittelen i klasse Old Boys fire år på rad. 
Bildet er etter at Saga vann KM-tittelen i 2012. 
Foto: Saga Fotball

Saga vann i dag kretsmesterskapet i klasse Old Boys som blei arrangert på Sande Stadion.

Deltakande lag i årets turneringa var Saga, Gaular, Høyang og Jølster.

I dei innleiande kampane vann Saga 4-2 mot Jølster, 5-2 mot Gaular og 2-0 mot Høyang.

Saga og Høyang blei dei to beste laga innleiande, og det var duka for finale mellom Saga og Høyang om KM-tittelen. Her starta Saga klart best og 10 minutt før slutt leia Saga finalen 4-0. Men Høyang gav seg ikkje, og då dommaren bles for full tid var stillinga uavgjort 4-4.

Saga var det einaste laget som scora i ekstraomgangane, og med seier 5-4 var KM-tittel nummer fire på rad i boks.

Desse var med på Saga sitt vinnarlag: Benny Rivedal, Kenneth Leirvåg, Kai Kilnes, Alexander Hjelmeland Rygg, Rune Espeland, Geir Roger Leirvåg, Svein Ove Leirvåg, Bjarte Nordvik og Bernt Helge Nilsen

27.09 Resultat kampar i dag, laurdag 27. september  


Bjørn Totland var fornøgd etter uavgjort 4-4 mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Sogndal - Haugesund  4-1 (1-1)
Mål Sogndal: Tim Andre Nilsen (2), Ulrik Flo og Mahatma Otoo

Tabell Tippeligaen
Molde 25 19 5 1 56 - 19 62
Odd 24 14 6 4 40 - 23 48
Strømsgodset TF 25 13 4 8 41 - 34 43
Rosenborg 24 12 6 6 48 - 39 42
Lillestrøm 24 11 7 6 38 - 25 40
Vålerenga 25 9 9 7 52 - 43 36
Viking 25 7 11 7 36 - 34 32
Sarpsborg 08 24 8 8 8 34 - 40 32
Stabæk 24 9 3 12 37 - 48 30
Aalesund 24 7 7 10 28 - 30 28
Start 24 8 4 12 37 - 48 28
Bodø/Glimt 25 8 4 13 36 - 48 28
Haugesund 25 6 6 13 33 - 43 24
Sogndal 25 6 6 13 29 - 41 24
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Sandnes Ulf 25 3 9 13 21 - 43 18

1. divisjon kvinner
Kaupanger - Sarpsborg 08  0-2 (0-1)
0-1 Henriette Ingvaldsen (2. min)
0-2 Hedda Vedeler (84. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 19 18 1 0 78 - 7 55
Sarpsborg 08 18 11 3 4 45 - 34 36
Urædd 18 11 2 5 37 - 19 35
Fortuna 17 10 2 5 40 - 27 32
Lyn 17 8 2 7 35 - 29 26
Øvrevoll Hosle 18 7 5 6 26 - 28 26
Kongsvinger 18 4 6 8 25 - 38 18
Åsane Fotball Damer 18 5 3 10 19 - 37 18
Grei Kvinner Elite 17 4 5 8 21 - 38 17
Fart 17 4 5 8 26 - 45 17
Kaupanger 18 3 1 14 18 - 42 10
Fløya 17 1 5 11 17 - 43 8

2. divisjon avdeling 3
Vidar - Førde  3-4 (1-1)
Mål Førde: Kristoffer Haaland Iversen, Eirik Lund Holm, Øystein Myrkaskog og Daniel Kvalvågnes

Fyllingsdalen - Florø  3-2 (1-0)
Mål Florø: Erlend Hove og Bjørnar Hove

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 22 14 4 4 58 - 22 46
Egersunds 22 12 5 5 38 - 29 41
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 22 9 6 7 38 - 35 33
Fyllingsdalen 22 9 5 8 41 - 33 32
Florø 22 8 8 6 47 - 41 32
Førde 22 8 7 7 31 - 36 31
Fana 22 8 5 9 42 - 43 29
Lyn 22 8 4 10 33 - 34 28
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17

3. divisjon avdeling 8

Eid - Skarbøvik  4-4 (2-2)
0-1 Adnan Chafouh Idrissi (8. min)
0-2 Thomas Hamnes (25. min)
1-2 Johan Skorge (38. min)
2-2 Kristian Lefdal (45. min+1)
3-2 Ove Balsnes, straffe (63. min)
3-3 Nils Ottar Sandø (71. min)
3-4 Thomas Hamnes (79. min)
4-4 Jonas Denk (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Bergsøy - Tertnes  2-3 (1-0)
Tornado Måløy - Norborg 1-0 (0-0)
Larsnes/Gursken - Stryn  3-1 (0-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Tertnes 22 13 3 6 47 - 31 42
Stryn 22 13 3 6 45 - 33 42
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Skarbøvik 22 9 4 9 45 - 45 31
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Eid 22 8 5 9 40 - 43 29
Bergsøy 22 6 7 9 36 - 44 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Tornado Måløy 22 6 3 13 38 - 78 21
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 22 6 1 15 31 - 56 19
Larsnes/Gursken 22 3 3 16 27 - 69 12

27.09 KM Old Boys 2014


Saga har vunne KM-tittelen i klasse Old Boys tre år på rad. 
Bildet er etter at Saga vann KM-tittelen i 2012. 
Foto: Saga Fotball

I dag blir KM Old Boys arrangert på Sande Stadion, med Gaular IL som teknisk arrangør.

Deltakande lag i årets turneringa er: Saga, Gaular, Høyang og Jølster.

Kampoppsett:
Kl. 10.30 Gaular - Høyang 
Kl. 10.30 Jølster - Saga
Kl. 11.00 Gaular - Saga
Kl. 11.00 Høyang - Jølster 
Kl. 11.30 Jølster - Gaular
Kl. 11.30 Saga - Høyang
Kl. 12.00 Gaular - Saga
Kl. 12.00 Høyang - Jølster
Kl. 12.30 Gaular - Høyang
Kl. 12.30 Jølster - Saga
Kl. 13.00 Jølster - Gaular
Kl. 13.00 Saga - Høyang

27.09 Kampar i dag, laurdag 27. september  


Nils Ottar Sandø og Skarbøvik møter i dag Eid på bortebane.
Sandø er toppscorar i 3. divisjon avdeling 8 med 19 scoringar.
På bildet jublar Sandø etter scoring mot Tornado Måløy 13. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Haugesund

Tabell Tippeligaen
Molde 24 18 5 1 54 - 18 59
Odd 24 14 6 4 40 - 23 48
Rosenborg 24 12 6 6 48 - 39 42
Lillestrøm 24 11 7 6 38 - 25 40
Strømsgodset TF 24 12 4 8 39 - 33 40
Vålerenga 25 9 9 7 52 - 43 36
Viking 24 7 11 6 35 - 32 32
Sarpsborg 08 24 8 8 8 34 - 40 32
Stabæk 24 9 3 12 37 - 48 30
Aalesund 24 7 7 10 28 - 30 28
Start 24 8 4 12 37 - 48 28
Bodø/Glimt 24 8 4 12 35 - 46 28
Haugesund 24 6 6 12 32 - 39 24
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Sogndal 24 5 6 13 25 - 40 21
Sandnes Ulf 25 3 9 13 21 - 43 18

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Sarpsborg 08

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 18 17 1 0 74 - 7 52
Sarpsborg 08 17 10 3 4 43 - 34 33
Urædd 17 10 2 5 36 - 19 32
Fortuna 17 10 2 5 40 - 27 32
Lyn 17 8 2 7 35 - 29 26
Øvrevoll Hosle 17 7 5 5 26 - 27 26
Kongsvinger 17 4 6 7 25 - 34 18
Åsane Fotball Damer 18 5 3 10 19 - 37 18
Grei Kvinner Elite 17 4 5 8 21 - 38 17
Fart 17 4 5 8 26 - 45 17
Kaupanger 17 3 1 13 18 - 40 10
Fløya 17 1 5 11 17 - 43 8

2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Vidar - Førde
Kl. 15.00 Fyllingsdalen - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Førde 21 7 7 7 27 - 33 28
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17

3. divisjon avdeling 8

Kl. 13.00 Bergsøy - Tertnes
Kl. 14.00 Eid - Skarbøvik
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Norborg
Kl. 16.00 Larsnes/Gursken - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9

26.09 Resultat kampar i dag, fredag 26. september  


Fredrik Flo scora fire mål i dagens kamp mot Årdal 2.
Bildet er frå kampen Stryn-Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kaupanger - Tambarskjelvar 8-0 (6-0)
1-0 Sindre Rørvik (8. min)
2-0 Christoffer Robin Larsen (25. min)
3-0 Christoffer Robin Larsen (29. min)
4-0 Christoffer Robin Larsen (31. min)
5-0 Kristian Hauståker (34. min)
6-0 Sindre Rørvik (44. min)
7-0 Sindre Rørvik (58. min)
8-0 Ørjan Hjellhaug (78. min)

Sandane - Vik  1-3 (1-1)
1-0 Thomas Dyrrdal (23. min)
1-1 Jackson Bayubahe, straffe (26. min)
1-2 Jackson Bayubahe (65. min)
1-3 Håkon Jonar Skjerven (83. min)
 
Sogndal 3 - Årdal 2   7-0 (4-0)
1-0 Pål Fossnes (6. min)
2-0 Fredrik Flo (19. min)
3-0 Fredrik Flo (42. min)
4-0 Erik Fossnes (44. min)
5-0 Fredrik Flo (52. min)
6-0 Fredrik Flo (58. min)
7-0 Andreas Hauglund (83. min)

Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 20 9 4 7 45-42 31
Sogndal 3 20 10 0 10 57-45 30
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 20 6 4 10 35-49 22
Kaupanger 20 5 5 10 53-58 20
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Tambarskjelvar 20 6 1 13 40-71 19
Årdal 2 20 3 2 15 25-72 11

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Tempo  0-2 (0-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Tempo 14 7 2 5 63-36 23
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Atløy 14 5 2 7 30-52 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11

6. divisjon avdeling 3
Stadlandet - Flatraket/Selje 2  1-3 (0-1)

0-1 Martin Grøttå
0-2 Jørgen Sundal
1-2 Kim Ole Rønning
1-3 Kjell Inge Rundereim

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Flatraket /Selje 2 14 3 2 9 35-54 11
Stadlandet 14 3 1 10 28-54 10

26.09 Kampar i dag, fredag 26. september  


Sandane møter i dag Vik på kunstgrasbana i Sandane Idrettspark.
Sandane hadde seieren i lomma heime mot Fjøra 12. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Kaupanger - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Sandane - Vik
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Årdal 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Tempo 13 6 2 5 61-36 20
Atløy 13 5 2 6 30-50 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Stadlandet - Flatraket/Selje 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8

25.09 Håvard Hagen og Volda er klar for 3. divisjon


Hagen avslutta perioden i Skavøypoll med to scoringar mot Sogndal 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Fire serierundar før slutt er det klart at Håvard Hagen og Volda er klar for 3. divisjon neste sesong. Volda vann i ettermiddag 2-1 heime mot Langevåg, og toppar tabellen heile 14 poeng føre Emblem på andreplass.

Johannes Myklebust og Jan Magne Solibakke var begge på bana for Emblem i dagens 4-0 seier mot Ørsta.

Resultat 18. serierunde 4. divisjon Sunnmøre
Volda - Langevåg 2-1
Rollon - Valder 4-1
Skodje - Godøy 2-4
Emblem - Ørsta 4-0
FK Sykkylven - Hareid 4-2
Stranda - Blindheim 5-0

Tabell 4. divisjon Sunnmøre

Volda 18 16 2 0 47 - 11 50
Emblem 18 11 3 4 54 - 32 36
FK Sykkylven 18 9 7 2 37 - 24 34
Valder 18 8 6 4 46 - 28 30
Godøy 18 8 4 6 41 - 36 28
Rollon 18 7 2 9 40 - 33 23
Ørsta 18 6 5 7 27 - 25 23
Langevåg 18 6 5 7 29 - 40 23
Hareid 18 5 6 7 27 - 33 21
Stranda 18 3 3 12 25 - 48 12
Skodje 18 3 1 14 18 - 57 10
Blindheim 18 1 6 11 24 - 48 9

25.09 Florø vann 6-1 borte mot Høyang 


Ole Sivertsen scora eitt mål og var nest sist på tre av Florø
sine scoringar i dagens bortekamp mot Høyang på Sletta.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Ørsta i Eid sin vinterserie 25. januar. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Florø 2 vann i ettermiddag 6-1 borte mot Høyang på Sletta. Kaddu Aton (3), Dino Omerovic (2) og Ole Sivertsen scora måla til bortelaget, medan tidligare Florøspelar Thomas Frichsen sette inn trøstemålet til Høyang. 

Høyang - Florø 2  1-6 (0-3)

0-1 Ole Sivertsen
0-2 Kaddu Aton
0-3 Kaddu Aton
1-3 Thomas Frichsen
1-4 Dino Omerovic
1-5 Kaddu Aton
1-6 Dino Omerovic

Tabell 4. divisjon
Florø 2 20 17 3 0 90-17 54
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Høyang 20 6 1 13 43-69 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

25.09 Jotun/ÅTIL Vann 6-3 heime mot Balestrand


Jenny Hovland scora to mål i kampen mot Balestrand.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Jotun/ÅTIL vann i går ettermiddag 6-3 heime mot Balestrand i 4. divisjon kvinner avdeling 1. Jenny Hovland (2), Susanne Myrland (2) og Sigrid Rio (2) scora måla til heimelaget, medan Katrin F. Weum (2) og Mariann Nese sette inn måla til Balestrand. 

Jotun/ÅTIL - Balestrand 6-3 (3-1)
1-0 Jenny Hovland (12. min)
2-0 Susanne Myrland (13. min)
2-1 Mariann Nese (15. min)
3-1 Sigrid Rio (32. min)
4-1 Jenny Hovland (61. min)
4-2 Katrin F. Weum (65. min)
5-2 Sigrid Rio (67. min)
5-3 Katrin F. Weum (81. min)
6-3 Susanne Myrland (83. min)

Jotun/ÅTIL:
Line Røneid Hagen
Marie Vinsand Wigum
Susanne Myrland
Sunniva Øvstetun
Vanja Thomassen Øren
Jenny Hovland
Birgitte Fossheim Dokken
Sigrid Rio
Olaug Marie Aalen
Marte Hestetun

Balestrand:
Thea Margrethe Kvikne
Dyrleif Svansdottir
Hannah Elise Fjellheim
Hedda Serine Bekkelund
Karen Aune
Karoline Nordby
Katrin F. Weum
Lina Rasmussen
Mariann Nese
Sigri Olive Kjølen
Bente Høiland

Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Jotun /ÅTIL 9 5 0 4 34 - 25 15
Lærdal 8 2 0 6 14 - 33 6
Balestrand 8 2 0 6 13 - 39 6

25.09 KM-sluttspel 3. divisjon kvinner


Høyang sitt damelag etter seieren borte mot Eid 21. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sist søndag blei dei siste kampane i årets 3. divisjon kvinner avvikla.

Førde blei vinnar av 3. divisjon kvinner, og sikra med det opprykk til 2. divisjon. Dei fire beste laga i serien skal no ut i sluttspel om KM-tittelen. 

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 12 9 3 0 64-9 30
Sogndal 12 7 3 2 28-14 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Breimsbygda /Sandane 12 5 2 5 21-22 17
Kaupanger 2 12 4 1 7 20-49 13
Florø 12 3 1 8 13-34 10
Eid 12 1 0 11 12-56 3

KM-sluttspelet blir spelt etter følgjande mal:
- Lag nr 1 og lag nr 4 møtes i 2 kampar, lag nr 1 har fordel av heimekamp sist.

- Lag nr 2 og lag nr 3 møtes i 2 kampar, lag nr 2 har fordel av heimekamp sist.

- Vinnarane møtast i finalen, heime/borte.

Semifinalar:
- Kamp 1: Søndag 28.9, kl. 15.00, Breimsbygda/Sandane – Førde
- Kamp 2: Søndag 28.9, kl. 15.00, Høyang – Sogndal

- Kamp 3: Måndag 13.10, kl. 19.00, Førde – Breimsbygda/Sandane
- Kamp 4: Måndag 13.10, kl. 19.00, Sogndal – Høyang

Finale:
- Kamp 5: Laurdag 18.10, kl. 15.00, vinnar kamp 1/3 – vinnar kamp 2/4
- Kamp 6: Måndag 20.10, kl. 19.00, vinnar kamp 1/3 - vinnar kamp 2/4

Kamp 5 og 6 kan omgjerast til ein kamp på nøytral bane, dersom begge lag ønskjer det.

 


Beate Vangsnes og Sogndal vann 4-1 borte mot Eid 21. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.09 Høyang møter Florø 2 på heimebane 


Tidligare Florøspelar Thomas Frichsen og Høyang møter Florø 2 på Sletta.
Bildet er frå kampen Florø - Fjøra på Florø Stadion 8. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang møter i ettermiddag Florø 2 på Sletta.

Florø 2 har vunne avdelinga for ei stund sidan, medan Høyang kjempar for å overleve i 4. divisjon.

4. divisjon
Kl. 17.30 Høyang - Florø 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

24.09 Resultat kampar i dag, onsdag 24. september  


Anurathan Velalakan scora fire mål i dagens kamp mot Bremanger.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot Skarbøvik på Stryn Stadion 23. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Dale - Fjøra 0-4 (0-2)

0-1 Knut Ola Høvik (31. min)
0-2 Anders Hjeltnes (32. min)
0-3 Per Eirik Lunde (46. min)
0-4 Anders Hjeltnes (80. min)

Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 20 14 1 5 49-24 43
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 20 7 6 7 39-55 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Bremanger  8-2 (5-2)

1-0 Anurathan Velalakan
2-0 Anurathan Velalakan
3-0 Simen Rye Hestenes
3-1 Martin Senneset
4-1 Anurathan Velalakan
5-1 Eirik Bøe
5-2 Martin Senneset
6-2 Jan Marius Brekke
7-2 Anurathan Velalakan
8-2 Jan Marius Brekke

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Stryn 2 15 8 1 6 53-43 25
Bremanger 15 7 4 4 42-38 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3

24.09 Njøsen Helgås toppscorar i 3. divisjon kvinner


Andrine Njøsen Helgås scora seks mål borte mot Eid 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Andrine Njøsen Helgås er toppscorar i 3. divisjon kvinner denne sesongen. Njøsen Helgås står bokført med 16 mål for Førde og eit mål for Kaupanger 2.

17 mål:
Andrine Njøsen Helgås, Førde/Kaupanger 2

9 mål:
Anja Pettersen, Høyang
Kaja Ullebø, Høyang

8 mål:
Caroline Morken, Førde
Camilla Ueland Komperud, Høyang
Marusia Andreea Sandor, Sogndal

6 mål:

Jeanette Taklo, Eid
Henriette Jagedal, Førde

5 mål:
Amalie Hatlevoll, Sogndal

4 mål:
Eli Kristin Arnestad, Breimsbygda/Sandane
Kristin Myklebust, Breimsbygda/Sandane
Sandra Kleppenes Sårheim, Breimsbygda/Sandane
Julie Fosse Førde, Florø
Amanda Nesbakk, Førde
Kristine Løkkebø Nybø, Førde
Lea Lefdal Jensen, Kaupanger 2

3 mål:
Marte Sandal Gangsø, Breimsbygda/Sandane
Marthe Halvorsen Agledal, Florø
Eline Nordstrand, Førde
Kristine Høyvik Hilde, Førde
Malin Fjæren, Førde
Marte Waldussen Skogheim, Førde
Bodil Taule Rørvik, Høyang
Elisabeth Frafjord Nessa, Høyang
Oline Jorddal Lønning, Høyang
Tiril Valsvik, Sogndal

2 mål:

Maria Kleppe, Breimsbygda/Sandane
Renate Arnestad, Breimsbygda/Sandane
Elise Hjelle, Eid
Helle Bang-Olsen, Florø
Lisbeth Nordal, Florø
Hanne Rygg, Førde
Linda Saltskår, Førde
Vilde Valaker Eikeland, Førde
Marianne Steinsøy, Høyang
Martine Nygård Ullebø, Høyang
Anita Hundere, Kaupanger 2
Kristina Juklestad, Kaupanger 2
Lise Helen Hollsten, Kaupanger 2
Åse Neraas, Kaupanger 2
Marianne Tvedt, Sogndal
Marte Hjelmhaug, Sogndal
Synne Slåen Nornes, Sogndal

1 mål:

Gina Takle Tytingvåg, Breimsbygda/Sandane
Andrine Englund Mårstøl, Eid
Iselin Ervik, Eid
Mariel Førde Myhre, Eid
Rikke Myklebust, Eid
Hanna Hovland, Florø
Marte Barlund, Florø
Ingrid Lefdal, Førde
Linn Fjæren, Førde
Marte Sjøvold, Førde
Renate Øye Pollen, Førde
Elsa Erlingsdottir Nesse, Høyang
Siri B. Nesheim, Høyang
Andrea Helene Sævik, Kaupanger 2
Hedda Haanæs, Kaupanger 2
Ida Dalaker, Kaupanger 2
Ida Tonheim, Kaupanger 2
Ingrid Hagen, Kaupanger 2
Kine Bjerklund, Kaupanger 2
Marta Dalaker, Kaupanger 2
Andrine Øvreseth, Sogndal
Beate Vangsnes, Sogndal
Ingvild Hellenes, Sogndal
Linea Oppedal, Sogndal
Vibeke Solheim, Sogndal

I tillegg er det blitt scora tre sjølvmål.

24.09 Kampar i dag, onsdag 24. september  


Stryn 2 møter i ettermiddag Bremanger på kunstgrasbana i Stryn.
Bildet er frå heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Fjøra

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 19 7 6 6 39-51 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.15 Stryn 2 - Bremanger

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3

23.09 Resultat kampar i dag, tysdag 23. september  


Christian Tvendeseter Lofnes scora to mål for TMFK 2 i dagens kamp mot Skavøypoll 2. Bildet er frå bortekampen mot Stadlandet 29. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Jølster 2  2-1
Hafslo - Hyllestad/Dale 2  3-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 11 8 1 2 50-13 25
Hafslo 11 7 3 1 31-14 24
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Balestrand 2 11 2 0 9 9-53 6
Jølster 2 12 1 1 10 14-45 4

6. divisjon avdeling 2
Gaular - Florø 4  3-4
Hyen - Svelgen  0-1
Tempo - Atløy  8-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 14 10 2 2 57-24 32
Florø 4 14 7 2 5 51-39 23
Tempo 13 6 2 5 61-36 20
Atløy 13 5 2 6 30-50 17
Hyen 13 4 1 8 28-49 13
Svelgen 14 3 2 9 27-56 11

6. divisjon avdeling 3

Oppstryn - Vikane/Loen  0-1

Tornado Måløy - Skavøypoll 2  3-0 (0-0)
1-0 Daniel Kvalheim
2-0 Christian Tvendeseter Lofnes
3-0 Christian Tvendeseter Lofnes

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 14 10 1 3 46-24 31
Tornado Måløy 2 14 9 2 3 55-33 29
Vikane /Loen 14 9 2 3 38-23 29
Oppstryn 14 3 2 9 28-42 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8

23.09 Florø vann 3-0 mot Sogndal i G16 1. divisjon haust


Shankar Panchalingam scora eit av Florø sine mål i kampen mot Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Florø 3 og Stryn 2 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Florø og Sogndal tjuvstarta laurdag 20. september den 7. serierunden i G16 1. divisjon haust.

Florø vann til slutt kampen 3-0 etter scoringar av Shankar Panchalingam, Agash Puthi og Nikolai Sjåstad. Alle måla kom i 1. omgang. 

Dei to andre kampane i 7. serierunde G16 1. divisjon haust blir spelt onsdag 24. september. Eid tek i mot Jotun på Eid Idrettspark, medan Førde spelar heime mot Tornado Måløy.

Florø - Sogndal  3-0 (3-0)
1-0 Shankar Panchalingam
2-0 Agash Puthi
3-0 Nikolai Sjåstad

Tabell G16 1. divisjon haust
Eid   6  4 1 1  33-12 13 poeng
Førde   5  4 1 0  23-5  13 poeng
Sogndal 7  2 2 3  10-16  8 poeng
Florø    3 2 0 1  8-7  6 poeng
Jotun   3  0 0 3  3-10  0 poeng
Tornado Måløy   4  0 0 4  4-31  0 poeng

23.09 Uttak kretsgruppe jenter 2000 


Emma Åsebø i kampen mellom Eid og Sandane i NM J16 Telenorcup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

For hausten 2014 arrangerer Sogn og Fjordane Fotballkrets treningssamlingar for jenter født 2000.

Treningssamlingane blir følgjande datoar:
Onsdag 15. oktober på Kaupanger
Tysdag 28. oktober på Skei kunstgrasbane
Tysdag 4. november på Sandane kunstgrasbane

Hovudtrenar for J2000 er Leif Arne Tveit.


Desse spelarane er uttekne:
Johanne Vedvik, Tornado Måløy FK
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Marthe Bjørhovde, Eid IL
Emma Åsebø, Eid IL
Lone Cirotzki, Sogndal IL Fotball
Andrea Flo, Sogndal IL Fotball
Martine Kvamme, Sandane TIL
Julie Kandal, Sandane TIL
Tora Skarpen, IL Bjørn
Siri Sandvik, IL Bjørn
Anna Østvik, Førde IL Fotball
June Hamar, Førde IL Fotball
Mariell Taraldset, Hornindal IL
Lina Haugsbø, IL Høyang
Siv Reagan Hickman, IL Syril
Kristi Vangsnes, IL Syril
Stine Gjerde, IL Syril
Janne Tryti, Vik IL
Helga Brudevoll, Vik IL
Lena Einevoll, Tambarskjelvar IL
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Anna Johannsdottir, Stryn T&I
Marthe Skjerven, Hafslo IL
Margrete Marøy Nondal, Kaupanger IL
Sigrid Dalaker, Kaupanger IL
Anne Hope Skjerven, Kaupanger IL
Ingrid Øvstetun, Jotun IL
Anna Elise Nesse, Jotun IL

23.09 Eid Fotball arrangerar Ferieproff i haustferien


Sjå bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.

I år som i fjor vil vil Eid Fotball tilby ivrige fotballspelarar ferieproffen og trening i haustferien.

Det blir lagt opp til to treningar for dagen, med medbrakt lunsj mellom treningane.

Innhald i treningane vil blant anna vere:

• Teknikktrening.
• Pasningar.
• Ulik form for possesion.
• Speløvelsar.
• Ferdigheitsmerket/minimerket.
• Anna leik og moro.

Ferieproffen vert i år måndag 6. oktober til onsdag 8. oktober. Ferieproffen er for jentar og gutar fødde frå 2002-2007, og kjernetida vert klokka 1000-1400.

Spelarane vert så sett saman i grupper basert på alder og nivå.

NB! Ein treng ikkje å vere medlem av Eid IL for å delta på skulen.

Treningane blir på Eid idrettspark. Pris kr 750.-

Instruktørar på ferieproffen vert klubbutviklar/a-lagstrenar Bjørn Totland, samt andre trenarar eller seniorspelarar frå Eid.

Påmelding til post@eidfotball.no

Merk påmeldinga med FERIEPROFFEN.

Har du spørsmål ta gjerne kontakt med Bjørn Totland på telefon 907 71 263.


Sjå bilder frå fjorårets Ferieproff på Eid Idrettspark.

 




23.09 Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde


Vegard Savland scora alle tre måla til Stryn i kampen mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Jo Inge Skålbones leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 21. serierunde. Skålbones leiar tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Runar Nøstdal og Unni Helland.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 21. serierunde:
Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9

Stilling tabellkonkurransen etter 21. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jo Inge Skålbones 36 5
2 Are Bjørgum 36 3
3 Runar Nøstdal 36 3
4 Unni Helland 36 3
5 Inge Visnes 36 1
6 Jostein Sandøy 36 1
7 Kåre Åmot 36 1
8 Steinar Aabrekk 36 1
9 Håvard Hetle 38 3
10 Jon Navarsete 38 1
11 Kay Ove Hafsås 38 1
12 Steinar Bakka 38 1
13 Ole Martin Rotihaug 38 0
14 Arthur Norevik 39 4
15 Espen Solhaug 40 3
16 Ingun Nes Aabrekk 40 2
17 John Os 40 2
18 Idar Taklo 40 1
19 Inge Matias Tvinnereim 40 1
20 Rolf Kåre Almenning 40 1
21 Sander Nyland 40 0
22 Anne Karin Rand Torheim 41 2
23 Alf-Tore Tvendeseter 42 3
24 Halvor Lie 42 3
25 Håkon Skjerven 42 3
26 Hans Ole Svarstad 42 2
27 Jan Martin Starheim 42 1
28 Odd Drabløs 42 1
29 Paul Glosvik 42 1
30 Tommy Totland Hauge 42 1
31 Oddmund Balsnes 44 4
32 Stig Roar Hakkebo 44 4
33 Jarle Christensen 44 3
34 Stig Nord 44 3
35 Dan Jøran Hafsås 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Ole-Andreas Aarvik 44 2
38 Roger Hollevik 44 2
39 Rasmus Aarflot 44 1
40 Ronny Berg 44 1
41 Tore-Christian Gjelsvik 44 1
42 Bjørn-Helge Haugen 44 0
43 Bente Fosse 45 2
44 John Roar Øien 45 0
45 Yngve Tolaas 46 3
46 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 2
47 Børge Strandos 46 2
48 Svein Arne Hagen 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Øyvind Løkling 46 2
51 Erik Amble Haugen 46 1
52 Geir Egil Olsen 46 1
53 Nils Tore Krosshaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Emil Allesøe 46 0
56 Gjert Nygård 46 0
57 Henriette Naustdal 46 0
58 Tom Rene Ørnehaug 46 0
59 Arve Lote 48 4
60 Andreas Vereide 48 3
61 Bjørn Ove Hersdal 48 3
62 Leif Arne Tveit 48 2
63 Olav R. Haugen 48 2
64 Sigmund Arentz Enger 48 2
65 Stein Roar Moheim 48 2
66 Edvard Nordang 48 1
67 Einar Orten Trovåg 48 1
68 Rasmus Gausemel 48 1
69 Roar Bakke 48 1
70 Kenneth Rakkenes 48 0
71 Marius Schjei Dahl 48 0
72 Oddne Årdal 48 0
73 Runar Hove 48 0
74 Aleksander Kvernevik 50 3
75 Ole Refsnes 50 3
76 Torbjørn Leivdal 50 3
77 Børge Hansen 50 2
78 Gudmund Wie 50 2
79 Kristen H. Heggedal 50 2
80 Pål Fossnes 50 2
81 Tore Ola Sundal 50 2
82 Elias Åsebø 50 1
83 Ole Morten Kvam 50 1
84 Sindre Nordang 50 1
85 Stig Hermann Hagen 50 1
86 Eivind Skrede 50 0
87 Jarle Hafsås 50 0
88 Kai-Alvar Brandsøy 50 0
89 Kent Fimreite 50 0
90 Magne Elde 50 0

Sjå heile lista etter 21. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd



TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


23.09 Kampar i dag, tysdag 23. september  


Skavøypoll 2 møter i ettermiddag Tornado Måløy 2 på bortebane.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll 2 og Tornado Måløy 2 19. august. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Jølster 2
Kl. 19.00 Hafslo - Hyllestad/Dale 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 8 0 2 47-10 24
Hafslo 10 7 2 1 28-11 23
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Jølster 2 11 1 1 9 13-43 4
Balestrand 2 10 1 0 9 7-52 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Gaular - Florø 4
Kl. 19.00 Hyen - Svelgen
Kl. 19.00 Tempo - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 13 10 2 1 54-20 32
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Tempo 12 5 2 5 53-34 17
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Hyen 12 4 1 7 28-48 13
Svelgen 13 2 2 9 26-56 8

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Oppstryn - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 13 10 1 2 46-21 31
Tornado Måløy 2 13 8 2 3 52-33 26
Vikane /Loen 13 8 2 3 37-23 26
Oppstryn 13 3 2 8 28-41 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8

22.09 Tambarskjelvar vann 5-1 borte mot Eid


Tambarskjelvar jublar etter ei av fem scoringar i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tambarskjelvar vann i ettermiddag 5-1 borte mot Eid i klasse G13/14 9'ar 1. divisjon avdeling 2. Daniel Heggelund (3), Mathias Gamlestøl og Michael Johannessen scora måla til Tambarskjelvar, medan Tore Årskog sette inn Eid sitt trøstemål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Tambarskjevar 1-5 (0-2)
0-1 Mathias Gamlestøl (12. min)
0-2 Daniel Heggelund (32. min)
0-3 Daniel Heggelund (45. min)
0-4 Michael Johannessen (48. min)
0-5 Daniel Heggelund (64. min)
1-5 Tore Årskog (68. min)

Kort: Ingen

Dommar: Sureskumar Kathirave, Eid

Eid:
Olav Berstad
Martin Skipenes
Sivert Humborstad
Daniel Skår
Andreas Hellenes
Andreas Henden
Håkon H. Høydal
Eirik Tolaas
Eirik Karlsen
Steffen Starheim
Tore Årskog

Tambarskjelvar:
Aleksander Tybura
Emil Røyseth
August Thingnes
Eirik Bygstad
Mathias Gamlestøl
Sander Nordheim
Sander Smådal
Rodney Lending
Michael Johannessen
Daniel Heggelund

22.09 Uttak Sonelag Nordfjord G2001 


Eirik Tolaas i dagens kamp mellom Eid og Tambarskjelvar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Soneansvarlig Nordfjord gutt, Kåre Bakke, har tatt ut følgjande spelarar til Sonelag Nordfjord G2001.

Framfor dei tre siste soneturneringane skal også fire spelarar født etter 01.08.2000 vere med på laget. Spelarar fødde i 2000 på lista er nominerte av klubbane sine.

Fyrste samling er på Eid Idrettspark laurdag 27. september klokka 11.00-12.30.

Troppen:
1. Mathias Buene, Sandane 26.03.2001
2. Jonas Våge, TMFK 01.05.2001
3. Peter Frausing, Stryn TIL 03.01.2001
4. Håvard Kroken, Hornindal IL 02.01.2001
5. Eirik Sæten, Loen IL 28.06.2001
6. Anders Berentzen, Stryn TIL 15.03.2001
7. Jakob Hagen, Eid IL 23.09.2001
8. Abraham Johnny, Sandane TIL 12.02.2001
9. Kristoffer Hjelle, Breimsbygda IL 04.06.2001
10. Thomas Bashay, Eid IL 30.06.2001
11. Sondre Bruland, Sandane TIL 14.06.2001
12. Marvin Arntzen, Stryn TIL 11.03.2001
13. Eirik Tollås, Eid IL 15.05.2001
14. Tommy Flølo, Breimsbygda IL 08.01.2001
15. Andreas Hagen, TMFK 21.06.2001
16. Ole Ivar Glosvik Espeland, Stryn 17.10.2001
17. Christoffer Nore, TMFK 16.02.2001
18. Simon Gangsøy, Skavøypoll 22.12.2000
19. Sivert Kolseth, Bremanger 17.08.2000
20. Martinius Espe, Hornindal 06.08.2000
21. Oddbjørn Karlsen, Eid 07.11.2000
22. Simon Hjelmeseth Kirkeeide, Stryn 09.12.2000
23. Adrian Oldeide, TMFK 14.12.2000
24. Andreas Humborstad, Eid 09.12.2000

22.09 Resultat kampar i dag, måndag 22. september  


Øystein Myrkaskog spelte i dag sin fyrste kamp på nesten fem månadar. Myrkaskog skuffa ikkje og på overtid blei han matchvinnar mot Brann 2. Bildet er frå heimekampen mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3

Førde - Brann 2  3-2

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Førde 21 7 7 7 27 - 33 28
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 21 7 1 13 35 - 58 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17

3. divisjon avdeling 8

Norborg - Sogndal 2  1-2
Hødd 2 - Bergsøy 4-0 
Aalesund 2 - Spjelkavik  4-0 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 21 17 2 2 70 - 22 53
Sogndal 2 21 14 5 2 61 - 30 47
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 21 10 3 8 66 - 33 33
Spjelkavik 21 8 6 7 38 - 30 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 21 6 7 8 34 - 41 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 21 6 1 14 31 - 55 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Jotun  6-1
Førde 3 - Syril 4-2 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 15 9 1 5 46-34 28
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 15 4 3 8 34-55 15
Førde 3 15 3 3 9 29-46 12
Jotun 14 0 2 12 16-69 2

22.09 Kampar i dag, måndag 22. september  


Førde møter i ettermiddag Brann 2 på Førde Stadion.
På bildet ser vi Thor J. Spurkeland i kampen mot Åsane 15. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3

Kl. 17.00 Førde - Brann 2

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 21 8 8 5 45 - 38 32
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Grorud 21 6 7 8 35 - 39 25
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17

3. divisjon avdeling 8

Kl. 17.30 Norborg - Sogndal 2
Kl. 19.00 Hødd 2 - Bergsøy
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Spjelkavik

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Jotun
Kl. 19.00 Førde 3 - Syril

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2

21.09 Breimsbygda tok sin fyrste seier for sesongen


Breimsbygda sitt lag etter dagens kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Breimsbygda vann i ettermiddag 3-2 borte mot Eid 2, og vann dermed sin fyrste kamp denne sesongen.

Kjetil Løkke Vie blei den store helten med tre scoringar. Stein Inge Torheim og Øystein Aabrekk scora måla til heimelaget. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 - Breimsbygda 2-3 (0-2)
0-1 Kjetil Løkke Vie (30. min)
0-2 Kjetil Løkke Vie (38. min)
1-2 Stein Inge Torheim (62. min)
2-2 Øystein Aabrekk (83. min)
2-3 Kjetil Løkke Vie (84. min)

Dommar: Rolf Lefdal, Haugen


Gult kort: Kjetil Løkke Vie og Øyvind Løkke Vie, Breimsbygda

Eid 2:
Sindre Kolseth
Ole Gunnar Midtbø
Kristian Årskog
Adrian Haavik
Arthur Sundal
Przemyslav Petrynski
Ronny berg
Frode Taklo
Daniel Myklebust
Øystein Aabrekk
Steffen Glosvik

Innbyttarar:
Anders Nes
Daniel Haus
Wael Younis

Breimsbygda:
Arne Nybø Gangeskar
Stig-Håvard Aspheim
Ole Kristian Evebø
Brian Landøy
Øyvind Løkke Vie
Nils Thommas Volle Støyva
Raymond Niiranen
Leif Øystein Felde
Stian Kvellestad
Bendik Henriksen
Kjetil Løkke Vie

Innbyttarar:
Edvin Fonn Sårheim
Stian Hjelle
Bereket Esseyas Tekle

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3

21.09 Resultat kampar i dag, søndag 21. september  


Beate Vangsnes og Sogndal vann i dag 4-1 borte mot Eid på Eid Stadion. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Sarpsborg 08 - Sogndal 3-1 (1-0)

2. divisjon avdeling 3

Grorud - Florø 3-3 (1-2)

3. divisjon kvinner
Eid - Sogndal  1-4 (0-1)
0-1 Beate Vangsnes (34. min)
0-2 Ingvild Hellenes (56. min)
0-3 Vibeke Solheim (60. min)
0-4 Andrine Øvreseth (72. min)
1-4 Andrine Englund Mårstøl (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø - Førde 0-10 (0-3)
0-1 Ingrid Lefdal (21. min)
0-2 Linda Saltskår (23. min)
0-3 Caroline Louise Morken (33. min)
0-4 Vilde Valaker Eikeland (54. min)
0-5 Kristine Nybø (56. min)
0-6 Hanne Opseth Rygg (71. min)
0-7 Caroline Louise Morken (73. min)
0-8 Vilde Valaker Eikeland (77. min)
0-9 Linda Saltskår (81. min)
0-10 Caroline Louise Morken (88. min)

Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane  2-5 (1-0)
1-0 Lise Helen Hollsten (41. min)
2-0 Andrea Helene Sævik (50. min)
2-1 Kristin Myklebust (53. min)
2-2 Sandra Kleppenes Sårheim (72. min)
3-2 Marte Sandal Gangsø (74. min)
4-2 Kristin Myklebust (78. min)
5-2 Sandra Kleppenes Sårheim (83. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 12 9 3 0 64-9 30
Sogndal 12 7 3 2 28-14 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Breimsbygda /Sandane 12 5 2 5 21-22 17
Kaupanger 2 12 4 1 7 20-49 13
Florø 12 3 1 8 13-34 10
Eid 12 1 0 11 12-56 3

4. divisjon

Førde 2 - Sandane  0-2 (0-1)
Årdal 2 - Dale  1-3

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 19 10 1 8 48-36 31
Sandane 19 9 4 6 44-39 31
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 19 7 6 6 39-51 27
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 19 3 2 14 25-65 11

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Breimsbygda  2-3 (0-2)

0-1 Kjetil Løkke Vie (30. min)
0-2 Kjetil Løkke Vie (38. min)
1-2 Stein Inge Torheim (62. min)
2-2 Øystein Aabrekk (83. min)
2-3 Kjetil Løkke Vie (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 3 - Selje  2-2 (1-1)

Jølster - Anga  3-1

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 16 14 2 0 95-7 44
Selje 15 10 4 1 46-18 34
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 15 7 3 5 28-32 24
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Anga 15 5 1 9 36-58 16
Eid 2 15 4 1 10 38-56 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 15 1 0 14 18-79 3

21.09 Kampar i dag, søndag 21. september  


Eid sitt damelag møter i dag Sogndal på Eid Stadion.
Bildet er tatt etter heimekampen mot Florø 24. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal

Tabell Tippeligaen
Molde 24 18 5 1 54 - 18 59
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Strømsgodset TF 24 12 4 8 39 - 33 40
Lillestrøm 23 10 7 6 36 - 25 37
Vålerenga 24 9 9 6 51 - 41 36
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Stabæk 23 9 3 11 37 - 45 30
Sarpsborg 08 23 7 8 8 31 - 39 29
Bodø/Glimt 24 8 4 12 35 - 46 28
Aalesund 23 6 7 10 25 - 30 25
Start 23 7 4 12 36 - 48 25
Brann 24 6 5 13 33 - 41 23
Haugesund 23 5 6 12 30 - 38 21
Sogndal 23 5 6 12 24 - 37 21
Sandnes Ulf 24 2 9 13 19 - 42 15

2. divisjon avdeling 3

Kl. 16.00 Grorud - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 21 14 3 4 56 - 20 45
Egersunds 21 11 5 5 37 - 29 38
Vard Haugesund 21 11 4 6 47 - 28 37
Vidar 21 9 6 6 35 - 31 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fyllingsdalen 21 8 5 8 38 - 31 29
Fana 21 8 5 8 42 - 42 29
Lyn 21 8 3 10 31 - 32 27
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 21 8 1 12 31 - 42 25
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Stord Fotball 21 6 5 10 35 - 47 23
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 21 5 2 14 26 - 50 17

3. divisjon kvinner
Kl. 16.00 Eid - Sogndal
Kl. 16.00 Florø - Førde
Kl. 16.00 Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3

4. divisjon

Kl. 13.00 Førde 2 - Sandane
Kl. 16.00 Årdal 2 - Dale

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Florø 3 - Selje
Kl. 17.00 Eid 2 - Breimsbygda
Kl. 18.00 Jølster - Anga

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 14 0 0 14 15-77 0

20.09 Resultat kampar i dag, laurdag 20. september  


Vegard Savland scora alle tre måla til Stryn i dagens kamp mot TMFK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Stryn - Tornado Måløy  3-1 (0-0)
1-0 Vegard Savland (52. min)
2-0 Vegard Savland (68. min)
3-0 Vegard Savland (87. min)
3-1 Thor-Aage Pleym Evensen (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Arna Bjørnar - Årdal 2-2 (2-1)
0-1 Johnny Aspeseter Hagen (33. min)
1-1 Patrick Eriksen (43. min)
2-1 Øystein Bratvold (45. min)
2-2 Marcin Brzykcy (90. min+1)

Tertnes - Eid 2-3 (1-1)
0-1 Torbjørn Aabrekk (35. min)
1-1 Nick Odell Murphy, straffe (37. min)
1-2 Vebjørn Høynes (67. min)
2-2 Steffen Olsen, straffe (78. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (90. min+1)

Skarbøvik - Larsnes/Gursken 2-1 (0-0)
0-1 Thomas Sætre Hauge (54. min)
1-1 Nils Ottar Sandø (78. min)
2-1 Sondre Kjølsøy (90. min+1)

Kampfakta frå dei tre siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Stryn 21 13 3 5 44 - 30 42
Tertnes 21 12 3 6 44 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 21 9 3 9 41 - 41 30
Eid 21 8 4 9 36 - 39 28
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Arna-Bjørnar 21 6 5 10 30 - 44 23
Årdal 21 5 4 12 35 - 51 19
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Tornado Måløy 21 5 3 13 37 - 78 18
Larsnes/Gursken 21 2 3 16 24 - 68 9

5. divisjon avdeling 1
Lærdal - Askvoll/Holmedal 3-0 (3-0)

1-0 Ole Johnny Cirotzki Voll
2-0 Ole Johnny Cirotzki Voll, straffe
3-0 Sander Moen

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 15 5 6 4 44-39 21
Askvoll/Holmedal 14 5 2 7 32-32 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2

20.09 Kampar i dag, laurdag 20. september  


Stryn jublar etter å ha auka leiinga til 2-0 borte mot TMFK 31. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Arna Bjørnar - Årdal
Kl. 14.00 Tertnes - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Skarbøvik - Larsnes/Gursken

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Lærdal - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2

19.09 Tipp resultatet i kampen Stryn-TMFK på Facebook


Refvik og Evebø før kampen TMFK-Stryn på Måløy Stadion 14. mai 2011. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Laurdag 20. september er det duka for kamp mellom Stryn og Tornado Måløy på Stryn Stadion. Kampen har avspark klokka 15.00.

Ver med i haugenfotball.no sin tippekonkurranse på Facebook.

Her skal ein tippe resultatet og kor tid fyrste målet i kampen blir scora.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


19.09 Resultat kampar i dag, fredag 19. september  


Sindre Rørvik scora fire mål i dagens bortekamp mot Florø 2.
Bildet er frå kampen Eid-Kaupanger 9. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Fjøra - Skavøypoll  1-0 (0-0)
1-0 Anders Hjeltnes, straffe (78. min)

Florø 2 - Kaupanger 4-4 (3-3)
1-0 Kim Vik (7. min)
2-0 Kim Vik (11. min)
3-0 Kristoffer Book (16. min)
3-1 Sindre Rørvik (23. min)
3-2 Sindre Rørvik (29. min)
3-3 Sindre Rørvik (44. min)
3-4 Sindre Rørvik (50. min)
4-4 Thomas Rognsø (89. min)

Høyang - Vik 3-0 (1-0)
1-0 Høyang (45. min)
2-0 Høyang (77. min)
3-0 Høyang (90. min)

Tambarskjelvar - Sogndal 3  0-5 (0-4)
0-1 Simen Brekkhus (20. min)
0-2 Andreas Lerheim Olsen (23. min)
0-3 Simen Brekkhus (35. min)
0-4 Erik Loftesnes (39. min)
0-5 Eirik Kristoffersen (91. min)

Resultat og kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Florø 2 19 16 3 0 84-16 51
Fjøra 19 13 1 5 45-24 40
Skavøypoll 19 11 2 6 39-25 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 19 9 0 10 50-45 27
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 19 5 4 10 32-48 19
Høyang 19 6 1 12 42-63 19
Tambarskjelvar 19 6 1 12 40-63 19
Kaupanger 19 4 5 10 45-58 17
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 1
Jotun - Eikefjord 0-4 (0-3)

0-1 Bjarte Jakob Eikevik (5. min)
0-2 Bjørnar Øren (40. min)
0-3 Sondre Herstad (45. min)
0-4 Sondre Herstad (77. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Eikefjord 16 9 3 4 48-38 30
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 13 0 2 11 15-63 2

19.09 Kampar i dag, fredag 19. september  


Fjøra møter i ettermiddag Skavøypoll på Fosshaugane Campus.
På bildet jublar Fjøra etter scoring i bortekampen mot Skavøypoll 6. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll
Kl. 19.00 Florø 2 - Kaupanger
Kl. 19.00 Høyang - Vik
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Sogndal 3

Tabell 4. divisjon
Florø 2 18 16 2 0 80-12 50
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 18 8 0 10 45-45 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

18.09 Sondre Myre Silden i startellevaren mot Sverige


Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og Eid G98 15. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sondre Myre Silden spelte 1. omgang då Norge G15 i dag tapte 3-0 mot Sverige. Teddy Bergqvist, Oscar Krusnell og Joel Asoro scora måla til Sverige i kampen som blei spelt på Kongevi Idrottsplats i Kungälv.

Sverige - Norge 3-0 (2-0)

1-0 Teddy Bergqvist (19. min)
2-0 Oscar Krusnell (26. min)
3-0 Joel Asoro (67. min)

Norge:

Emil Ødegaard
Elias Jacobsen (Christian Borchgrevink 41. min)
Tord Salte
Daniel Johansen (Sjur Lothe 56. min)
Arne Holter
Sondre Myre Silden (Brage Berg Pedersen 41. min)
Sondre Skulbørstad
Martin Antonsen
John Kitolano (Eman Markovic 61. min)
Tobias Svendsen
Sebastian Pedersen (Abdul Basit-Agouda 41. min)

18.09 Bjørn vann 3-2 borte mot Veitastrond 


Tore Madsen scora eit av Bjørn sine mål i dagens kamp mot Veitastrond.
Bildet er frå KM-finalen i 5. divisjon borte mot Eid 2 i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Bjørn vann i ettermiddag 3-2 borte mot Veitastrond på Leikvoll Stadion. Veitastrond som allereie har sikra opprykk til 4. divisjon gjekk dermed på sitt fyrste tap på heimebane denne sesongen.

Den avgjerande scoringa i dagens thriller på Leikvoll Stadion kom omlag fem minutt før slutt. Eit skot frå Rune Stenehjem endra retning i ein Veitastrondspelar, og ballen enda til slutt i nettet bak ein utmanøvrert keeper.

Veitastrond - Bjørn 2-3 (1-0)

1-0 Frode Kvam
1-1 Tore Madsen
2-1 Åsmund Øgar
2-2 Rune Steig
2-3 Sjølvmål

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 15 12 1 2 69-25 37
Bjørn 15 9 1 5 43-24 28
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

18.09 Status tabellkonkurransen etter 20. serierunde


Tornado Måløy såg rødt fleire gongar i kampen mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jostein Sandøy og Kåre Åmot leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 20. serierunde. Sandøy og Åmot leiar tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Jo Inge Skålbones, Runar Nøstdal og Steinar Bakka.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 20. serierunde:
Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

Stilling tabellkonkurransen etter 20. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jostein Sandøy 34 3
2 Kåre Åmot 34 3
3 Are Bjørgum 36 3
4 Jo Inge Skålbones 36 3
5 Runar Nøstdal 36 3
6 Steinar Bakka 36 3
7 Espen Solhaug 36 2
8 Håvard Hetle 36 2
9 Inge Visnes 36 2
10 Kay Ove Hafsås 36 1
11 Steinar Aabrekk 36 1
12 Jon Navarsete 38 3
13 Idar Taklo 38 1
14 Inge Matias Tvinnereim 38 1
15 Anne Karin Rand Torheim 39 2
16 Unni Helland 40 3
17 Ingun Nes Aabrekk 40 2
18 John Os 40 2
19 Odd Drabløs 40 2
20 Paul Glosvik 40 1
21 Ole Martin Rotihaug 40 0
22 Sander Nyland 40 0
23 Arthur Norevik 41 2
24 Bente Fosse 41 2
25 Børge Strandos 42 4
26 Håkon Skjerven 42 4
27 Svein Arne Hagen 42 3
28 Tommy Totland Hauge 42 3
29 Jan Martin Starheim 42 1
30 Rolf Kåre Almenning 42 1
31 Ronny Berg 42 1
32 Halvor Lie 44 3
33 Ole-Andreas Aarvik 44 3
34 Stig Roar Hakkebo 44 3
35 Alf-Tore Tvendeseter 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Rasmus Aarflot 44 2
38 Bjørn-Helge Haugen 44 1
39 Dan Jøran Hafsås 44 1
40 Emil Allesøe 44 1
41 Hans Ole Svarstad 44 1
42 John Roar Øien 45 0
43 Gudmund Wie 46 4
44 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 3
45 Jarle Christensen 46 3
46 Yngve Tolaas 46 3
47 Roger Hollevik 46 2
48 Stig Nord 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Geir Egil Olsen 46 1
51 Kenneth Rakkenes 46 1
52 Oddne Årdal 46 1
53 Tom Rene Ørnehaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Henriette Naustdal 46 0

Sjå heile lista etter 20. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd



TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


18.09 Kampar i dag, torsdag 18. september  


Veitastrond møter i dag Bjørn på Leikvoll Stadion.
På bildet ser vi Kurt, Øystein og Emil, alle med etternamn Heggestad, juble etter at Kurt Heggestad scora vinnarmålet borte mot Skavøypoll i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1

Kl. 18.00 Veitastrond - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 14 8 1 5 40-22 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

17.09 6. serierunde G16 1. divisjon haust


Eid fekk lett match i dagens bortekamp mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det har i dag blitt spelt to kampar i G16 1. divisjon haust. Førde vann 4-1 borte mot Sogndal på Fosshaugane Campus, medan Eid vann heile 14-0 borte mot Tornado Måløy på Refvik Stadion.

Kampen mellom Jotun og Florø er utsett til seinare.

Sogndal - Førde  1-4 (0-3)
0-1 Marius Storevik
0-2 Tobias Hoff
0-3 Elias Eide
1-3 Erlend Holme
1-4 Fredrick Rørstadbotnen

Tornado Måløy - Eid  0-14 (0-6)
0-1 Kristian Lefdal (7. min)
0-2 Vebjørn Høynes (13. min)
0-3 Joachim Joensen (21. min)
0-4 Kristian Lefdal (24. min)
0-5 Steffen Ekern Glosvik (28. min)
0-6 Sindre Hafsås (36. min)
0-7 Daniel Haus (45. min)
0-8 Kristian Lefdal (46. min)
0-9 Kristian Lefdal (52. min)
0-10 Steffen Ekern Glosvik (56. min)
0-11 Daniel Myklebust (65. min)
0-12 Sindre Hafsås (71. min)
0-13 Sindre Hafsås (75. min)
0-14 Steffen Ekern Glosvik (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

NB! Laurdag 13. september spelte Førde den utsette heimekampen mot Jotun frå 4. serierunde. Førde vann kampen 4-0, etter at stillinga til pause var 4-0.

Førde - Jotun 5-0 (4-0)
Mål Førde: Brage Sandvoll, Fredrick Rørstadbotnen, Runar Vikum, Marius Storevik og Tobias Hoff.

Tabell G16 1. divisjon haust
Eid   6  4 1 1  33-12 13 poeng
Førde   5  4 1 0  23-5  13 poeng
Sogndal 6  2 2 2  10-13  8 poeng
Florø    2 1 0 1  5-7  3 poeng
Jotun   3  0 0 3  3-10  0 poeng
Tornado Måløy   4  0 0 4  4-31  0 poeng

17.09 Stryn vann 6-0 heime mot Breimsbygda 


Are Njøten scora to mål i dagens kamp mot Breimsbygda. Det blir meldt om ein susar frå 35. meter, og eit kremmarhus i nettaket frå 6-7 meter.
Bildet er heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Stryn vann i ettermiddag 6-0 heime mot Breimsbygda på kunstgrasbana i Stryn. Are Njøten (2), Jan Marius Brekke (2), Karsten Bjelde og Simen Rye Hestenes scora måla til heimelaget. Stryn leia kampen 3-0 til pause.

Stryn 2 - Breimsbygda  6-0 (3-0)

1-0 Jan Marius Brekke
2-0 Karsten Bjelde
3-0 Jan Marius Brekke
4-0 Are Njøten
5-0 Are Njøten
6-0 Simen Rye Hestenes

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Stryn 2 14 7 1 6 45-41 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 14 0 0 14 15-77 0

17.09 Kampar i dag, onsdag 17. september  


Stryn 2 møter i ettermiddag Breimsbygda på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Florø 3 7. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.30 Stryn 2 - Breimsbygda

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

16.09 Sondre Myre Silden debuterte på G15-landslaget


Sondre Myre Silden i guttekampen mot Eid på Refvik Stadion 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sondre Myre Silden fekk i dag sin debut på G15-landslaget. TMFK-spelaren blei bytta inn for Brage Berg Pedersen 10 minutt før slutt i dagens landskamp borte mot Sverige. Sverige vann kampen 1-0,etter scoring av Joel Asoro knappe 10 minutt før pause.

Norge G15 spelar ny landskamp mot Sverige torsdag 18. september.

Sverige - Norge  1-0 (1-0)
1-0 Joel Asoro (33. min)

Norge:
Julian Faye Lund
Christian Borchgrevink (Elias Jacobsen 73. min)
Tord Salte
Daniel Johansen
Arne Holter
Brage Berg Pedersen (Sondre Myre Silden 70. min)
Martin Antonsen
Sjur Lothe (Sondre B. Skulbørstad 70. min)
Eman Markovic (John Kitolano 63. min)
Abdul-Basit Agouda
Markus Hobbestad (Sebastian Pedersen 41. min)

 


Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og Eid G98 15. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


16.09 Resultat kampar i dag, tysdag 16. september  


Bremanger vann i dag 4-3 borte mot Eid 2 på Eid Idrettspark
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Sogndal 3 - Florø 2  1-3 (0-2)

Tabell 4. divisjon
Florø 2 18 16 2 0 80-12 50
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 18 8 0 10 45-45 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Bremanger  3-4 (2-1)
0-1 Eirik Førde Rylandsholm (2. min)
1-1 Anders Nes (5. min)
2-1 Przemyslav Petrynski 13. min)
2-2 Martin Senneset (52. min)
3-2 Vegard Lunde (64. min)
3-3 Tore Førde Rylandsholm, straffe (67. min)
3-4 Harald Erlandsen (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 14 7 4 3 40-30 25
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 14 4 1 9 36-53 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Hafslo  1-5
Jølster 2 - Sogndal 4  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 11 7 1 3 32-11 22
Hafslo 10 6 2 2 27-12 20
Jølster 2 11 1 1 9 13-43 4
Balestrand 2 10 1 0 9 7-52 3

6. divisjon avdeling 2

Svelgen - Gaular  1-3
Tempo - Hyen  11-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 13 10 2 1 54-20 32
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Tempo 12 5 2 5 53-34 17
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Hyen 12 4 1 7 28-48 13
Svelgen 13 2 2 9 26-56 8

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Oppstryn  5-2 (3-1)

0-1 Oppstryn
1-1 Jan-Kristian Apalseth
2-1 Jørgen Sundal
3-1 Frode Flataker
3-2 Oppstryn
4-2 Kjell Inge Rundereim
5-2 Kjell Inge Rundereim, straffe

Tornado Måløy 2 - Stadlandet  10-2 (5-0)
Mål: Tornado Måløy 2: Thor-Aage Pleym Evensen (3), Chris Andre Nore (2), Rafael Krzysztof Kuziniarski (2), Christian Tvendeseter Lofnes, Nikolas Berg og Eirik Holvik

Mål Stadlandet: Calle Magnusson og Håvard Prestvik

Skavøypoll 2 - Vikane/Loen  3-2 (1-2)
0-1 Vikane/Loen
1-1 Harald Frostad
1-2 Vikane/Loen
2-2 Kim Nedreberg Silden
3-2 Kristian Kupen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 13 10 1 2 46-21 31
Tornado Måløy 2 13 8 2 3 52-33 26
Vikane /Loen 13 8 2 3 37-23 26
Oppstryn 13 3 2 8 28-41 11
Stadlandet 13 3 1 9 27-51 10
Flatraket /Selje 2 13 2 2 9 32-53 8

16.09 Midthjell i aksjon i Champions League


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i dagens Champions League-kamp mellom Benfica og Zenit. 

Kampen som blir spelt på Estadio da Luz i Lisboa har avspark klokka 20.45.

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Flint, Kolstad og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

16.09 Kampar i dag, tysdag 16. september  


Per Oddvar Lien er dommar i dagens kamp mellom Sogndal 3 og Florø 2.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Dale 13. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Sogndal 3 - Florø 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2

Kl. 18.00 Eid 2 - Bremanger

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 19
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Hafslo
Kl. 19.00 Jølster 2 - Sogndal 4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 9 5 2 2 22-11 17
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 9 1 0 8 6-47 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Gaular
Kl. 19.00 Tempo - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket/Selje 2 - Oppstryn
Kl. 18.00 Tornado Måløy - Stadlandet
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Vikane/Loen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Oppstryn 12 3 2 7 26-36 11
Stadlandet 12 3 1 8 25-41 10
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5

15.09 Resultat kampar i dag, måndag 15. september  


Jonas Denk og Eid vann i ettermiddag 2-0 heime mot Hødd 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Stabæk 2 - Førde  1-1 (0-0)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 20 13 3 4 49 - 20 42
Vard Haugesund 20 11 4 5 46 - 26 37
Egersunds 20 10 5 5 35 - 28 35
Vidar 20 9 6 5 35 - 24 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fana 20 8 5 7 41 - 40 29
Fyllingsdalen 20 8 4 8 35 - 28 28
Førde 20 6 7 7 24 - 31 25
Stabæk 2 20 8 1 11 29 - 38 25
Lyn 20 7 3 10 29 - 31 24
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Stord Fotball 20 6 4 10 32 - 44 22
Brann 2 20 7 1 12 33 - 55 22
Ålgård 20 4 2 14 22 - 48 14

3. divisjon avdeling 8
Eid - Hødd 2  2-0 (1-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk (11. min)
2-0 Ove Balsnes, straffe (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Spjelkavik - Sogndal 2  1-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 20 13 5 2 59 - 29 44
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 20 9 3 8 62 - 33 30
Spjelkavik 20 8 6 6 38 - 26 30
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 20 7 4 9 33 - 37 25
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

4. divisjon

Høyang - Førde 2  3-3

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 18 10 1 7 48-34 31
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 18 5 1 12 39-63 16
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2
Anga - Florø 3  1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 15 14 1 0 93-5 43
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 13 6 1 6 39-41 16
Anga 14 5 1 8 35-55 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 15 4 0 11 22-47 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

15.09 Kampar i dag, måndag 15. september  


Bjørn Totland og Eid møter i ettermiddag Hødd 2 på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Hødd 2 og Eid på Høddvoll 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Stabæk 2 - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 20 11 4 5 46 - 26 37
Egersunds 20 10 5 5 35 - 28 35
Vidar 20 9 6 5 35 - 24 33
Florø 20 8 7 5 42 - 35 31
Fana 20 8 5 7 41 - 40 29
Fyllingsdalen 20 8 4 8 35 - 28 28
Lyn 20 7 3 10 29 - 31 24
Grorud 20 6 6 8 32 - 36 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 20 6 4 10 32 - 44 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 20 4 2 14 22 - 48 14

3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.30 Spjelkavik - Sogndal 2
Kl. 18.00 Eid - Hødd 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

4. divisjon
Kl. 18.00 Høyang - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Anga - Florø 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 12 5 1 6 36-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

14.09 Resultat kampar i dag, søndag 14. september  


Jan Marius Brekke blei matchvinnar for Stryn 2 i dagens kamp mot Jølster.
Brekke blei også matchvinnar i heimekampen mot Selje 17. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Sogndal - Aalesund 1-1 (0-1)

0-1 Leke James (43. min)
1-1 Christophe Psyche (53. min)

Tabell Tippeligaen
Molde 23 17 5 1 52 - 18 56
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Lillestrøm 23 10 7 6 36 - 25 37
Strømsgodset TF 23 11 4 8 35 - 33 37
Vålerenga 23 9 9 5 51 - 39 36
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Stabæk 23 9 3 11 37 - 45 30
Sarpsborg 08 23 7 8 8 31 - 39 29
Bodø/Glimt 23 8 4 11 35 - 42 28
Aalesund 23 6 7 10 25 - 30 25
Start 23 7 4 12 36 - 48 25
Brann 23 6 4 13 32 - 40 22
Haugesund 23 5 6 12 30 - 38 21
Sogndal 23 5 6 12 24 - 37 21
Sandnes Ulf 23 2 8 13 18 - 41 14

2. divisjon kvinner
Stryn - Sunndal 0-1

Tabell 2. divisjon kvinner
Byåsen KF 17 15 1 1 62 - 11 46
Trondheims-Ørn 2 17 14 1 2 86 - 12 43
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Sunndal 17 7 2 8 27 - 39 23
Clausenengen 17 6 3 8 23 - 54 21
Træff 17 5 3 9 29 - 42 18
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 17 5 2 10 18 - 36 17
Stryn 19 0 0 19 12 - 88 0

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Aalesund 2  0-1 (0-1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 20 16 2 2 66 - 22 50
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 20 5 3 12 33 - 49 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

3. divisjon kvinner
Dagens kamp mellom Førde og Eid er avlyst på grunn av at Eid ikkje kan stille lag.

Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste sesong spele i 2. divisjon.

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril  1-2
Bjørn - Førde 3  2-0

NB!  Kampen mellom Balestrand og Jotun er utsett til seinare.

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 14 8 1 5 40-22 25
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 13 5 2 6 32-29 17
Syril 14 4 3 7 32-51 15
Førde 3 14 2 3 9 25-44 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Jølster  2-1 (1-0)

1-0 Jan Marius Brekke  (15. min)
1-1 Torbjørn Hjellbrekke (64. min)
2-1 Jan Marius Brekke (87. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 14 6 3 5 25-31 21
Stryn 2 12 5 1 6 36-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.30 Atløy - Florø 4

NB! Kampen mellom Atløy og Florø 4 er avlyst på grunn av at Florø 4 ikkje kunne stille lag.

Tabellen er oppdatert med 3 poeng til Atløy og stillinga 3-0.

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 13 6 2 5 47-36 20
Atløy 12 5 2 5 28-42 17
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

14.09 Kampar i dag, søndag 14. september  


Sogndal møter i dag Aalesund og Peter Orry Larsen på Fosshaugane. Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 11. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Aalesund

Tabell Tippeligaen
Molde 22 16 5 1 49 - 16 53
Odd 23 14 6 3 40 - 21 48
Rosenborg 23 12 6 5 47 - 37 42
Lillestrøm 22 10 7 5 34 - 22 37
Strømsgodset TF 23 11 4 8 35 - 33 37
Vålerenga 22 8 9 5 47 - 38 33
Viking 23 7 11 5 35 - 31 32
Bodø/Glimt 23 8 4 11 35 - 42 28
Stabæk 22 8 3 11 34 - 43 27
Sarpsborg 08 22 6 8 8 29 - 39 26
Start 22 7 4 11 34 - 45 25
Aalesund 22 6 6 10 24 - 29 24
Brann 23 6 4 13 32 - 40 22
Haugesund 22 5 6 11 29 - 34 21
Sogndal 22 5 5 12 23 - 36 20
Sandnes Ulf 22 2 8 12 18 - 39 14

2. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Stryn - Sunndal

Tabell 2. divisjon kvinner
Byåsen KF 17 15 1 1 62 - 11 46
Trondheims-Ørn 2 17 14 1 2 86 - 12 43
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Clausenengen 17 6 3 8 23 - 54 21
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Træff 17 5 3 9 29 - 42 18
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 17 5 2 10 18 - 36 17
Stryn 18 0 0 18 12 - 87 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Årdal - Aalesund 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

3. divisjon kvinner
Dagens kamp mellom Førde og Eid er avlyst på grunn av at Eid ikkje kan stille lag.

Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste sesong spele i 2. divisjon.

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril
Kl. 15.00 Bjørn - Førde 3

NB!  Kampen mellom Balestrand og Jotun er utsett til seinare.

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 17.30 Stryn 2 - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.30 Atløy - Florø 4

NB! Denne kampen er avlyst på grunn av at Florø 4 ikkje kunne stille lag.

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 12 6 2 4 47-33 20
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 11 4 2 5 25-42 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

13.09 Førde sitt damelag er klar for 2. divisjon


Førde etter seieren mot Eid på Eid Stadion 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Søndagens kamp mellom Førde og Eid i 3. divisjon kvinner er avlyst på grunn av at Eid ikkje kan stille lag.

Etter vanlig praksis blir Førde tilkjent seieren, og resultatet blir sett til 3-0. Førde vinn dermed 3. divisjon kvinner, og skal neste sesong spele i 2. divisjon.

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 11 8 3 0 54-9 27
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 11 1 0 10 11-52 3

13.09 Resultat kampar i dag, laurdag 13. september  


Tornado Måløy såg rødt fleire gongar i dagens kamp mot Skarbøvik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Åsane Fotball Damer - Kaupanger   0-2 (0-1)
0-1 Camilla Ervik
0-2 Camilla Ervik

2. divisjon avdeling 3
Florø - Stord 6-3 (3-1)

0-1 Fredrik Heimro (3. min)
1-1 Stefan Aase (15. min)
2-1 Vegard Dyrstad (23. min)
3-1 Tord Hovden (25. min)
4-1 Christer Husa (48. min)
4-2 Tord Harald Aarland Skår (55. min)
4-3 Robert Alsaker (60. min)
5-3 Peter Aase (80. min)
6-3 Peter Aase (82. min)

3. divisjon avdeling 8
Tornado Måløy - Skarbøvik  1-3 (0-0)
1-0 Vegard Holvik (58. min)
1-1 Jesper Kringstad Bjerknes, straffe (60. min)
1-2 Adnan Chafouh Idrissi (66. min)
1-3 Nils Ottar Sandø (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Larsnes/Gursken - Tertnes 0-5
Bergsøy - Arna Bjørnar   2-1
Norborg - Stryn  0-5

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 20 12 3 5 42 - 26 39
Stryn 20 12 3 5 41 - 29 39
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 20 8 3 9 39 - 40 27
Bergsøy 20 6 7 7 34 - 37 25
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 20 6 4 10 28 - 42 22
Norborg 20 6 1 13 30 - 53 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 20 5 3 12 36 - 75 18
Larsnes/Gursken 20 2 3 15 23 - 66 9

4. divisjon
Skavøypoll - Dale 2-1 (2-0)
1-0 Chris Nedreberg Silden (38. min)
2-0 Rune Solvang (45. min+1)
2-1 Frank Vik (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 18 11 2 5 39-24 35
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 18 6 6 6 36-50 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2
Selje - Hornindal  3-1 (0-1)

0-1 Antonio Sander Heggen (38. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (53. min)
2-1 Joachim Refvik (74. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (75. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 14 10 3 1 44-16 33
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

13.09 Kampar i dag, laurdag 13. september  


Tornado Måløy møter i dag Skarbøvik på Refvik Stadion.
Chris Andre Nore blei matchvinnar då TMFK snudde 2-4 til 5-4 mot Aafk 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Åsane Fotball Damer - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 17 16 1 0 71 - 6 49
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 16 10 1 5 37 - 24 31
Sarpsborg 08 16 9 3 4 40 - 32 30
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Åsane Fotball Damer 17 5 3 9 19 - 35 18
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Fløya 16 1 5 10 15 - 40 8
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7

2. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Florø - Stord

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 19 10 4 5 43 - 24 34
Egersunds 19 9 5 5 33 - 27 32
Vidar 19 8 6 5 31 - 24 30
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 19 7 4 8 32 - 28 25
Lyn 19 7 3 9 27 - 28 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Larsnes/Gursken - Tertnes
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Skarbøvik
Kl. 16.00 Bergsøy - Arna Bjørnar
Kl. 16.00 Norborg - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 19 7 3 9 36 - 39 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9

4. divisjon
Kl. 16.00 Skavøypoll - Dale

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Selje - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

12.09 Resultat kampar i dag, fredag 12. september  


Sandane hadde seieren i lomma heime mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Sogndal - Høyang  3-1 (0-1)

0-1 Elisabeth Frafjord Nessa
1-1 Marianne Tvedt
2-1 Andreea Marusia Sandor
3-1 Amalie Hatlevoll

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 12 6 4 2 42-15 22
Sogndal 11 6 3 2 24-13 21
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3

4. divisjon
Sandane - Fjøra 3-3 (1-1)
0-1 Andreas Lunde Hjeltnes (4. min)
1-1 Mads Wie (31. min)
2-1 Thomas Dyrrdal (63. min)
3-1 Mads Wie (67. min)
3-2 Sjølvmål (83. min)
3-3 Knut Ola Høvik (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Vik  6-1 
Tambarskjelvar - Årdal 2  2-0

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 18 12 1 5 44-24 37
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 18 8 4 6 42-39 28
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 18 5 4 9 32-45 19
Tambarskjelvar 18 6 1 11 40-58 19
Kaupanger 18 4 4 10 41-54 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Årdal 2 18 3 2 13 24-62 11

5. divisjon avdeling 1
Eikefjord - Veitastrond  2-5

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 14 12 1 1 67-22 37
Eikefjord 15 8 3 4 44-38 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

6. divisjon avdeling 2
Hyen - Atløy  3-1 (1-1)

1-0 Svein Rune Kjøllesdal (16. min)
1-1 Joakim Vågene Follevåg (30. min)
2-1 Tautvydas Jankunas (51. min)
3-1 Tautvydas Jankunas (86. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 11 4 2 5 25-42 14
Hyen 11 4 1 6 27-37 13
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

6. divisjon avdeling 3
Oppstryn - Stadlandet  4-2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Oppstryn 12 3 2 7 26-36 11
Stadlandet 12 3 1 8 25-41 10
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5

12.09 Brann møter Rosenborg i semifinalen i NM G19


Oliver Rotihaug og Brann vann 5-0 borte mot Florø i kvartfinalen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Brann med Oliver Rotihaug på laget skal møte Rosenborg med Jacob Storevik mellom stengene i semifinalen i NM G19 Telenor Cup. Brann som spelte borte mot Florø i sist runde er sett opp med heimekamp. Rosenborg vann sin kvartfinale heime mot Vålerenga 2-0.

I den andre semifinalen spelar Lillestrøm heime mot Viking.

Semifinalane er terminfesta til laurdag 27. september.

Finalen i NM G19 Telenor blir denne sesongen spelt i Telenor Arena fredag 21. november.

12.09 Kampar i dag, fredag 12. september  


Fjøra skal i dag møte Sandane på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll 6. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 11 6 4 1 41-12 22
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3

4. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Fjøra
Kl. 19.00 Kaupanger - Vik
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Årdal 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 17 5 4 8 31-39 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 17 3 4 10 35-53 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Eikefjord - Veitastrond

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hyen - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 10 3 1 6 24-36 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Oppstryn - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5

11.09 Resultat kampar i dag, torsdag 11. september  


Susanne Myrland scora eit mål i dagens kamp mot Sogndal 2.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon kvinner avdeling 1
Jotun/ÅTIL - Sogndal 2  3-4 (2-2)
0-1 Anita Sva (2. min)
1-1 Jenny Hovland (26. min)
2-1 Jenny Hovland (32. min)
2-2 Kari Bakke (42. min)
3-2 Susanne Myrland (55. min)
3-3 Kari Loftesnes (57. min)
3-4 Kari Loftesnes (65. min)

Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 7 7 0 0 43 - 7 21
Jotun /ÅTIL 8 4 0 4 28 - 22 12
Balestrand 6 2 0 4 10 - 30 6
Lærdal 7 1 0 6 11 - 33 3

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Balestrand 2   7-0 (1-0)
1-0 Idar Bø (41. min)
2-0 Marius Sundal (47. min)
3-0 Ørjan Fåberg (48. min)
4-0 Idar Bø (60. min)
5-0 Kim-Rudi Kristiansen (61. min)
6-0 Ørjan Fåberg (90. min+1)
7-0 Kim-Rudi Kristiansen (90. min+2)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 9 5 2 2 22-11 17
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 9 1 0 8 6-47 3

11.09 Perfekte forhold på Florø Stadion


Even Hamn står for arbeidet på Florø Stadion.
Sjå fleire bilder frå Florø Stadion.

Ingen av dei som har vore på Florø Stadion denne sesongen har kunne unngått å ha lagt merke til den flott grasbana.

Han som skal ha æra for dette er Even Hamn som gjer alt arbeidet på Florø Stadion. Hamn legg sjela si i arbeidet og ingenting blir overlatt til tilfeldighetene. Då underteikna var på synfaring på Florø Stadion tysdag var Hamn i gang med å fjerne uønska gras på bana.

Even Hamn og Terje Rognsø har eit tett samarbeid om bruk av Florø Stadion, noko som er avgjerande for at bana til ein kvar tid er så bra.

Florø Stadion har heilt sikkert ei av dei beste grasmattene i Norge.

Sjå fleire bilder frå Florø Stadion.






Allereie til cupkampen mot Førde 24. april var Florø Stadion glimrande.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Frå seriekampen mellom Florø og Førde 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Even Hamn brukte fire timar å trakke bana etter kampen
mellom Florø og Brann i G19 Telenor Cup søndag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.09 Stryn 2 vann 3-1 heime mot Hornindal


Håvard Sollid og Hornindal tapte i går kveld 3-1 borte mot Stryn 2.
Bildet er frå kampen mellom Hornindal og Stryn 2 1. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn 2 vann i går kveld 3-1 heime mot Hornindal i 5. divisjon avdeling 2. Simen Christoffer Rye Hestenes, Rasmus Bø og Anurathan Velalakan scora for Stryn 2, medan tidligare Strynspelar Erick Vhiestrox sette inn Hornindal sitt trøstemål på overtid.

Kampen blei spelt på kunstgrasbana i Stryn

Stryn 2 - Hornindal   3-1 (1-0)
1-0 Simen Christoffer Rye Hestenes (30. min)
2-0 Rasmus Bø (51. min)
3-0 Anurathan Velalakan (71. min)
3-1 Erick Vhiestrox (90. min)

Rødt kort:
Fredrik Drageset (24. min, to gule kort)

Dommar: Rune Haugland, Haugen IL

Stryn 2:

Adrian Grodås
Vegard Vatn Øvreberg
Julian Hove
Are Njøten
Simen Christoffer Rye Hestenes
John Marius Berger
Anurathan Velalakan
Jens August Guddal Muri
Rasmus Bø
Eirik Bøe
Jan Marius Brekke
Petter Hammer
Per Ole Tenden
Mathias Garlid
Darco Stojkovic
Jon-Terje Tjellaug

Hornindal:
Kjetil Svarstad
Håvard Sollid
Jan Rune Oppheim
Tarjei Andreas Lødøen
Idar Nedre-Flo
Marius Lødøen
Isak Fotland Fænn
Erick Vhiestrox
Lars Midthjell Gjørven
Verner Myklebust
Antonio Nygård Heggen
Svein Olav Nordang Solum
Alexander Taraldset
Fredrik Drageset
Torbjørn Flåm
Sturla Børge Lødøen
Henrik Grodås
Bård Ove Bergset

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Stryn 2 12 5 1 6 37-40 16
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 14 4 0 10 21-45 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

11.09 Vebjørn debuterar som hovuddommar i 2. divisjon


Vebjørn Nord Haugland var dommar i cupkampen Stryn-TMFK 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vebjørn Nord Haugland er sett opp som hovuddommar i 2. divisjonskampen mellom Fyllingsdalen og Florø 27. september.

18-åringen frå Haugen, som no dømmer for Eid, får dermed sin debut som hovuddommar i 2. divisjon to dagar etter at han fyller 19 år.

Vebjørn Nord Haugland dømmer denne sesongen fast i 3. divisjon og er assistentdommar i 2. divisjon.

- Eg satsar som hovuddommar, og vil prøve å bli så god som mulig som dette. Eg kjem til å spesialisere meg meir og meir som hovuddommar, men slik er det i grunnen allereie, seier Nord Haugland som studerar på Høgskulen i Sogndal.

Neste oppdrag for Hauaren er kampen i 5. divisjon avdeling 1 mellom Bjørn og Førde på Gaupne Stadion 14. september. Helga etter er han hovuddommar i storkampen i Nordfjord mellom Stryn og Tornado Måløy.




Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
 



Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i 
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon som 14-åring. 
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Vebjørn Nord Haugland var som 16-åring fast hovuddommar i 4. divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen 
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni 2012. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.09 Kampar i dag, torsdag 11. september  


Jenny Hovland og Jotun/ÅTIL møter i ettermiddag Sogndal 2.
Bildet er frå Jotun/ÅTIL sin bortekamp mot Eid 8. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon kvinner avdeling 1
Kl. 18.00 Jotun/ÅTIL - Sogndal 2

Tabell 4. divisjon kvinner avdeling 1
Sogndal 2 6 6 0 0 39 - 4 18
Jotun /ÅTIL 7 4 0 3 25 - 18 12
Balestrand 6 2 0 4 10 - 30 6
Lærdal 7 1 0 6 11 - 33 3

6. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hafslo - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 8 1 0 7 6-40 3

10.09 5. serierunde G16 1. divisjon haust


Runar Vikum scora tre mål i dagens kamp mot Eid på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det har i dag blitt spelt to kampar i G16 1. divisjon haust. Førde vann 7-2 borte mot Eid, medan Sogndal vann 2-1 borte mot Jotun.

Kampen mellom Tornado Måløy og Florø er utsett til søndag 5. oktober.

Eid - Førde 2-7 (2-3)
1-0 Sindre Hafsås (12. min)
1-1 Tobias Hoff (16. min)
2-1 Vebjørn Høynes (23. min)
2-2 Runar Vikum (38. min)
2-3 Elias Rognebakke (40. min)
2-4 Runar Vikum (43. min)
2-5 Oscar Roti (66. min)
2-6 Runar Vikum (69. min)
2-7 Elias Eide (72. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Jotun - Sogndal 1-2 (0-2)
0-1 Magnus Håvik
0-2 Håkon Orrestad
1-2 Olav Nundal

Tabell G16 1. divisjon haust
Eid   5  3 1 1  19-12 10 poeng
Sogndal 5  2 2 1  9-9  8 poeng
Førde   3  2 1 0  14-4  7 poeng
Florø    2 1 0 1  5-7  3 poeng
Jotun   2  0 0 2  3-5  0 poeng
Tornado Måløy   3  0 0 3  4-17  0 poeng

10.09 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



2028 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook.

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


09.09 Resultat kampar i dag, tysdag 9. september  


Chris Nedreberg Silden scora to mål i dagens kamp mot Flatraket/Selje 2.
Bildet er frå kampen mellom Skavøypoll og Høyang 23. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Balestrand 2  5-0 (3-0)
1-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (28. min)
2-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (45. min)
3-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (45. min+1)
4-0 Magnus Are Beier (71. min)
5-0 Andreas Sjøvoll Haugllund (90. min)

Jølster 2 - Hyllestad/Dale 2  2-6

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 10 9 0 1 48-9 27
Sogndal 4 10 6 1 3 29-10 19
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 10 1 1 8 12-40 4
Balestrand 2 8 1 0 7 6-40 3

6. divisjon avdeling 2
Florø 4 - Tempo  3-2
Gaular - Hyen  11-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 12 9 2 1 51-19 29
Florø 4 11 6 1 4 46-32 19
Tempo 11 4 2 5 42-33 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 10 3 1 6 24-36 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

6. divisjon avdeling 3
Vikane/Loen - Tornado Måløy 2  1-1 (0-1)
Mål Tornado Måløy 2: Christian Lofnes

Skavøypoll 2 - Flatraket/Selje 2  4-2 (4-1)
Mål Skavøypoll 2: Chris Nedreberg Silden (2), Sujeevan Mohanarajah og Christian Trygve Bjerkreim
Mål Flatraket/Selje 2: Magnus Rye og Jørgen Ødegård

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 12 9 1 2 43-19 28
Vikane /Loen 12 8 2 2 35-20 26
Tornado Måløy 2 12 7 2 3 42-31 23
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 12 1 2 9 27-51 5

09.09 Status tabellkonkurransen etter 19. serierunde


Vegard Savland fortvilar etter å ha dunka ballen i tverrliggaren mot
gamle lagkameratar i kampen mot Tertnes på Stryn Stadion 30. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Jostein Sandøy og Kåre Åmot leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 19. serierunde. Sandøy og Åmot leiar tabellkonkurransen føre Are Bjørgum, Jo Inge Skålbones, Runar Nøstdal og Steinar Bakka.

Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 19. serierunde:
Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9


Stilling tabellkonkurransen etter 19. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Jostein Sandøy 34 3
2 Kåre Åmot 34 3
3 Are Bjørgum 36 3
4 Jo Inge Skålbones 36 3
5 Runar Nøstdal 36 3
6 Steinar Bakka 36 3
7 Espen Solhaug 36 2
8 Håvard Hetle 36 2
9 Inge Visnes 36 2
10 Kay Ove Hafsås 36 1
11 Steinar Aabrekk 36 1
12 Jon Navarsete 38 3
13 Idar Taklo 38 1
14 Inge Matias Tvinnereim 38 1
15 Anne Karin Rand Torheim 39 2
16 Unni Helland 40 3
17 Ingun Nes Aabrekk 40 2
18 John Os 40 2
19 Odd Drabløs 40 2
20 Paul Glosvik 40 1
21 Ole Martin Rotihaug 40 0
22 Sander Nyland 40 0
23 Arthur Norevik 41 2
24 Bente Fosse 41 2
25 Børge Strandos 42 4
26 Håkon Skjerven 42 4
27 Svein Arne Hagen 42 3
28 Tommy Totland Hauge 42 3
29 Jan Martin Starheim 42 1
30 Rolf Kåre Almenning 42 1
31 Ronny Berg 42 1
32 Halvor Lie 44 3
33 Ole-Andreas Aarvik 44 3
34 Stig Roar Hakkebo 44 3
35 Alf-Tore Tvendeseter 44 2
36 Edgar Flo 44 2
37 Rasmus Aarflot 44 2
38 Bjørn-Helge Haugen 44 1
39 Dan Jøran Hafsås 44 1
40 Emil Allesøe 44 1
41 Hans Ole Svarstad 44 1
42 John Roar Øien 45 0
43 Gudmund Wie 46 4
44 Andreas Bjørhovde Heggedal 46 3
45 Jarle Christensen 46 3
46 Yngve Tolaas 46 3
47 Roger Hollevik 46 2
48 Stig Nord 46 2
49 Terje Grytting 46 2
50 Geir Egil Olsen 46 1
51 Kenneth Rakkenes 46 1
52 Oddne Årdal 46 1
53 Tom Rene Ørnehaug 46 1
54 Asle Knut Gangeskar 46 0
55 Henriette Naustdal 46 0
56 Andreas Vereide 48 3
57 Bjørn Ove Hersdal 48 3
58 Elias Åsebø 48 3
59 Tore Ola Sundal 48 3
60 Edvard Nordang 48 2
61 Kai-Alvar Brandsøy 48 2
62 Kåre Selseng 48 2
63 Magne Elde 48 2
64 Oddmund Balsnes 48 2
65 Ole Morten Kvam 48 2
66 Pål Fossnes 48 2
67 Rasmus Gausemel 48 2
68 Einar Orten Trovåg 48 1
69 Eivind Skrede 48 1
70 Erik Amble Haugen 48 1
71 Olav R. Haugen 48 1
72 Sigmund Arentz Enger 48 1
73 Stein Roar Moheim 48 1
74 Eli Anne Dvergsdal 48 0
75 Gjert Nygård 48 0
76 Nils Tore Krosshaug 48 0
77 Runar Hove 48 0
78 Aleksander Kvernevik 50 3
79 Kristen H. Heggedal 50 3
80 Arve Lote 50 2
81 Børge Hansen 50 2
82 Jan Ove Møll 50 2
83 Egil Haugland 50 1
84 Jarle Hafsås 50 1
85 Leif Arne Tveit 50 1
86 Sindre Nordang 50 1
87 Stig Hermann Hagen 50 1
88 Tore-Christian Gjelsvik 50 1
89 Marius Schjei Dahl 50 0
90 Øyvind Løkling 50 0


Sjå heile lista etter 19. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd



TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


09.09 Kampar i dag, tysdag 9. september  


Skavøypoll 2 møter i dag Flatraket/Selje 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Oppstryn 27. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jølster 2 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 9 8 0 1 42-7 24
Sogndal 4 9 5 1 3 24-10 16
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 9 1 1 7 10-34 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Tempo
Kl. 19.00 Gaular - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Vikane/Loen
Kl. 19.00 Skavøypoll 2 - Flatraket/Selje 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 11 8 1 2 39-17 25
Vikane /Loen 11 8 1 2 34-19 25
Tornado Måløy 2 11 7 1 3 41-30 22
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 11 1 2 8 25-47 5

08.09 Resultat kampar i dag, måndag 8. september  


Fredrik Flo scora to mål i dagens kamp mellom Vik og Sogndal 3.
Bildet er frå kampen Stryn-Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Høyang - Førde 2-2 (2-1)

1-0 Camilla Ueland (2. min)
1-1 Marthe Sjøvold (13. min)
2-1 Martine Nygård Ullebø (42. min)
2-2 Linn Fjæren (78. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 10 7 3 0 51-9 24
Høyang 11 6 4 1 41-12 22
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3

4. divisjon
Førde 2 - Kaupanger  3-1
Vik - Sogndal 3  0-9

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 17 10 0 7 45-31 30
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Sogndal 3 17 8 0 9 44-42 24
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Vik 17 5 4 8 31-39 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 17 3 4 10 35-53 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11

5. divisjon avdeling 1
Syril - Bjørn 0-7

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 13 7 1 5 38-22 22
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 13 3 3 7 30-50 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

5. divisjon avdeling 2
Jølster - Eid 2  4-1

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 13 6 3 4 24-29 21
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 13 4 1 8 33-49 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

08.09 Selje Tine Fotballskule 2014



Fotballgruppa i Selje arrangerte fredag og laurdag i fint sommarvær den 10. utgåva av Selje Tine-Fotballskule.

Totalt deltok 87 spelarar i alderen 6 til 15 år på årets fotballskule. I følge arrangøren gjekk arrangementet som planlagt.

Alle deltakarane fekk fine premiar: Umbro-fotball, Tine-ryggsekk, t-skjorte og diplom. Begge dagane blei det servert lunch med drikke, og det var open kiosk.

Arrangøren ynskjer å rette ei stor takk til trenarar/instruktørar (Selje IL trenarar og A-lagsspelarar), arrangørstab og alle deltakarar for god innsats og gjennomføring.


Foto: Selje Fotball


08.09 Kampar i dag, måndag 8. september  


Ole Martin Eide og Jølster møter i ettermiddag Eid 2 på Skei Stadion.
Bildet er frå kampen Stryn-Jølster på Stryn Stadion 26. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 18.15 Høyang - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Kaupanger
Kl. 19.00 Vik - Sogndal 3

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Jølster - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

07.09 Resultat kampar i dag, søndag 7. september  


Oliver Rotihaug var svært delaktig i Brann sin 5-0 seier mot Florø.
På bildet ser vi eidaren i lag med Brann sine målscorarar: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup

Florø - Brann  0-5 (0-2)
0-1 Mathias Wåge Raum (14. min)
0-2 Joachim Soltvedt (45. min+1)
0-3 Håkon Lorentzen (58. min)
0-4 Håkon Lorentzen (62. min)
0-5 Fredrik Svartberg Tonholt (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

2. divisjon avdeling 3
Førde - Fyllingsdalen 2-2 (2-1)
1-0 Eirik Flatjord (8. min)
1-1 Geir Andre Herrem (38. min)
2-1 Eiri Lund Holm (45. min)
2-2 Ahmed El Amrani (56. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 19 10 4 5 43 - 24 34
Egersunds 19 9 5 5 33 - 27 32
Vidar 19 8 6 5 31 - 24 30
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 19 7 4 8 32 - 28 25
Lyn 19 7 3 9 27 - 28 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Førde 19 6 6 7 23 - 30 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14

3. divisjon avdeling 8
Arna Bjørnar - Eid  5-1 (1-0)
1-0 Mats-Andre Lundekvam Olsen (25. min)
2-0 Robin Eriksen (63. min)
3-0 Mats-Andre Lundekvam Olsen (77. min)
3-1 Torbjørn Aabrekk (79. min)
4-1 Robin Eriksen (85. min)
5-1 Tor-Atle Kvamsdal Myrmel (90. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Eid 19 6 4 9 31 - 37 22
Arna-Bjørnar 19 6 4 9 27 - 40 22
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9

3. divisjon kvinner
Florø - Kaupanger 2  1-1 (1-1)

0-1 Ingrid Hagen (7. min)
1-1 Julie Fosse Førde (45. min+1)

Eid - Breimsbygda/Sandane  0-3 (0-3)
0-1 Maria Kleppe
0-2 Marte Sandal Gangsø
0-3 Kristin Myklebust

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Breimsbygda /Sandane 11 4 2 5 16-20 14
Kaupanger 2 11 4 1 6 18-44 13
Florø 11 3 1 7 13-24 10
Eid 10 1 0 9 11-49 3

4. divisjon
Årdal 2 - Skavøypoll 2-2 (1-1)
Florø 2 - Tambarskjelvar  8-0 (5-0)

Tabell 4. divisjon
Florø 2 17 15 2 0 77-11 47
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 17 10 2 5 37-23 32
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 17 5 1 11 38-58 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 17 3 2 12 24-60 11

5. divisjon avdeling 1
Jotun - Lærdal  0-3
Veitastrond - Balestrand  7-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 13 11 1 1 62-20 34
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 14 8 1 5 40-33 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 14 4 6 4 41-39 18
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 12 0 2 10 15-59 2

5. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Stryn 2   5-2 (2-1)
1-0 Kim Vik (11. min)
2-0 Chris Adrian Steinsvik (27. min)
2-1 Anurathan Velalakan (38. min)
3-1 Haakon Hopen (59. min)
4-1 Ole Kristian Førde (64. min)
4-2 Anurathan Velalakan (77. min)
5-2 Ole Kristian Førde (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Bremanger - Breimsbygda  4-2

Kampen mellom Hornindal og Anga er avlyst på grunn av at Anga ikkje kunne stille lag.

Resultatet blir dermed sett til 3-0 til Hornindal.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 14 13 1 0 89-4 40
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 13 6 4 3 36-27 22
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 13 5 1 7 34-51 16
Stryn 2 11 4 1 6 34-39 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 13 4 0 9 20-42 12
Breimsbygda 13 0 0 13 15-71 0

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Svelgen 8-0

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 10 4 2 4 24-39 14
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 12 2 2 8 25-53 8

07.09 Kampar i dag, søndag 7. september  


Kan desse spelarane sende Florø vidare til semifinalen i NM G19.
Bildet er frå heimekampen mot Lyn på Florø Stadion 13. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup
Kl. 15.00 Florø - Brann


2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Førde - Fyllingsdalen

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Åsane 19 12 3 4 46 - 19 39
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Grorud 19 6 6 7 31 - 34 24
Stabæk 2 19 8 0 11 28 - 37 24
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Stord Fotball 19 6 4 9 29 - 38 22
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Arna Bjørnar - Eid

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9

3. divisjon kvinner
Kl. 12.30 Florø - Kaupanger 2
Kl. 14.00 Eid - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3

4. divisjon
Kl. 15.00 Årdal 2 - Skavøypoll
Kl. 18.00 Florø 2 - Tambarskjelvar

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Jotun - Lærdal
Kl. 15.00 Veitastrond - Balestrand

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 12.30 Florø 3 - Stryn 2
Kl. 15.00 Bremanger - Breimsbygda

Kampen mellom Hornindal og Anga er avlyst på grunn av at Anga ikkje kunne stille lag.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 12 1 0 84-2 37
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 12.30 Atløy - Svelgen

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 11 2 2 7 25-45 8

06.09 Resultat kampar i dag, laurdag 6. september  


Gisle Myhre scora TMFK sitt andre mål i dagens seier borte mot Tertnes.
På bildet jublar Myhre etter å ha sikra seieren mot Høyang i 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Kaupanger - Kongsvinger 3-2 (1-1)

1-0 Camilla Ervik (21. min)
1-1 Ida Bergersen (33. min)
2-1 Synne Sofie Christiansen (47. min)
3-1 Camilla Ervik (66. min)
3-2 Thea Krossøy (77. min)

Sjå eiga sak om denne kampen.

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 16 15 1 0 69 - 6 46
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7

2. divisjon kvinner avdeling 6
Nidelv - Stryn 1-0

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 16 14 1 1 58 - 11 43
Trondheims-Ørn 2 16 13 1 2 83 - 12 40
Tynset 17 9 3 5 46 - 31 30
Hødd 16 9 2 5 38 - 38 29
Verdal 15 7 3 5 42 - 33 24
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Clausenengen 16 6 2 8 23 - 54 20
Volda 17 5 2 10 36 - 35 17
Nidelv 15 5 2 8 18 - 29 17
Træff 16 5 2 9 29 - 42 17
Stryn 18 0 0 18 12 - 87 0

3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 - Årdal  1-1 (1-0)
1-0 Ken Joar Frøyen (35. min)
1-1 Preben Strypet, straffe (77. min)

Tertnes - Tornado Måløy  2-3 (0-1)
0-1 Erik Forthun (45. min)
0-2 Gisle Myhre (62. min)
0-3 Erlend Nygård Kvalheim (74. min)
1-3 Henrik Reigstad (80. min)
2-3 Ivar Mykkeltvedt (87. min)

Hødd 2 - Larsnes/Gursken  6-0 (2-0)
1-0 Erik Sandal (7. min)
2-0 Joachim Magnussen (17. min)
3-0 Bendik Rise (47. min)
4-0 Bendik Rise (76. min)
5-0 Henrik Grimstad (85. min)
6-0 Henrik Grimstad (87. min)

Aalesund 2 - Bergsøy 3-0 (1-0)
1-0 Mustafa Abdellaoue (43. min)
2-0 Jørgen Hatlehol (47. min)
3-0 Mustafa Abdellaoue (53. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 19 15 2 2 65 - 22 47
Sogndal 2 19 13 4 2 58 - 28 43
Tertnes 19 11 3 5 37 - 26 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Hødd 2 19 9 3 7 62 - 31 30
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Bergsøy 19 5 7 7 32 - 36 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 19 5 3 11 33 - 48 18
Tornado Måløy 19 5 3 11 35 - 72 18
Larsnes/Gursken 19 2 3 14 23 - 61 9


Kampfakta frå kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

06.09 Kaupanger vann 3-2 heime mot Kongsvinger 


Camilla Ervik scora to mål i dagens seier mot Kongsvinger.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kaupanger vann i dag 3-2 heime mot Kongsvinger. Camilla Ervik (2), og Synne Sofie Christiansen scora for Kaupanger, medan Ida Bergersen og Thea Krossøy sette inn bortelaget sine mål.

Kaupanger - Kongsvinger 3-2 (1-1)

1-0 Camilla Ervik (21. min)
1-1 Ida Bergersen (33. min)
2-1 Synne Sofie Christiansen (47. min)
3-1 Camilla Ervik (66. min)
3-2 Thea Krossøy (77. min)

Rødt kort: Henriette Helle, Kaupanger (38. min) og Tuva Rolstad Nilsen, Kongsvinger (90. min)

Gult kort: Synne Sofie Christiansen, Kaupanger


Dommar: Terje Holvik, Sandane

Assistentdommarar: Per Olav Erikstad, Jølster og Sindre Myrvang, Sogndal


Kaupanger:
Anette Saltskår
Henriette Helle
Åshild Hereid Haugen
Ingri Ness
Kristin Haugland Orrestad
Andrea Hopen
Synne Sofie Christiansen
Martine Wolff Nesse (Vårin Ness 46. min)
Andrine Njøsen Helgås (Marit Fiskvik 46. min)
Camilla Ervik
Vilde S. Vrålid (Karianne Kvam Gurvin 81. min)

Kongsvinger:
Madeleine Samuelsen
Johanne Krogsrud Christiansen
Emma Vestby Kornstad (Dina Støve 88. min)
Tuva Rolstad Nilsen
Caroline Vad Østby
Thine Hestnes
Nora Hanssen
Ida Bergersen
Dorte Kvilten (Sara Asakskogen 72. min)
Pernille Velta
Thea Krossøy

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 16 15 1 0 69 - 6 46
Urædd 16 10 2 4 35 - 16 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 16 7 5 4 26 - 26 26
Lyn 16 8 1 7 32 - 26 25
Kongsvinger 16 4 5 7 23 - 32 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Grei Kvinner Elite 16 4 4 8 19 - 36 16
Fart 16 3 5 8 25 - 45 14
Kaupanger 16 2 1 13 16 - 40 7
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7

06.09 Kampar i dag, laurdag 6. september  


Kaupanger sitt damelag møter i dag Kongsvinger på heimebane.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Kongsvinger

Tabell 1. divisjon kvinner
Sandviken 15 14 1 0 63 - 6 43
Urædd 15 10 2 3 34 - 14 32
Fortuna 15 10 1 4 35 - 20 31
Sarpsborg 08 15 8 3 4 36 - 30 27
Øvrevoll Hosle 15 7 5 3 25 - 24 26
Lyn 15 7 1 7 30 - 25 22
Kongsvinger 15 4 5 6 21 - 29 17
Åsane Fotball Damer 15 5 2 8 18 - 32 17
Fart 15 3 5 7 25 - 39 14
Grei Kvinner Elite 15 3 4 8 17 - 35 13
Fløya 15 1 4 10 14 - 39 7
Kaupanger 15 1 1 13 13 - 38 4

2. divisjon kvinner avdeling 6
Kl. 15.00 Nidelv - Stryn

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Byåsen KF 15 13 1 1 52 - 11 40
Trondheims-Ørn 2 15 13 0 2 82 - 11 39
Tynset 16 9 3 4 46 - 30 30
Hødd 15 9 1 5 37 - 37 28
Verdal 14 6 3 5 41 - 33 21
Sunndal 16 6 2 8 26 - 39 20
Clausenengen 15 6 2 7 23 - 48 20
Træff 15 5 2 8 29 - 37 17
Volda 16 4 2 10 31 - 35 14
Nidelv 14 4 2 8 17 - 29 14
Stryn 17 0 0 17 12 - 86 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Sogndal 2 - Årdal
Kl. 15.00 Tertnes - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Hødd 2 - Larsnes/Gursken
Kl. 18.00 Aalesund 2 - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

05.09 Bruttotroppen til SFFK J2001


Sara Hove frå Selje er teken ut i bruttotroppen til SFFK J2001.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sogn og Fjordane Fotballkrets har teke ut bruttotroppen til SFFK J2001.

Trenarar for SFFK J2001 er Torbjørn Gran, Ole Johnny Djupegodt og Geir Skaaden.

Bruttotropp SFFK J2001:
Ingeborg Osland, Kaupanger IL
Julie Årøy, Sogndal IL Fotball
Vilde Slåen Nornes, Sogndal IL Fotball
Kristin B. Lykkeslett, Sogndal IL Fotball
Hanna Krosshaug, Syril
Andrea Henjesand, Syril
Synne Gjerde, Syril
Sara Felde Liljedal, Syril
Martine Jakobsen, Sandane TIL
Sara Hove, Selje IL
Martine Refsnes Nøstdal, Selje IL
Kaisa Wemby, Stryn T&I
June Kleppenes Saarheim, Breimsbygda IL
Hege Gjesdal, Eikefjord IL
Mariell Loftheim, Askvoll Holmedal IL
Rakel Vilnes Helgheim, Førde IL Fotball
Anna Gloppen, Førde IL Fotball
Thea Salbu, Dale IL
Elise Dobbe Personbråten, Tambarskjelvar IL
Jennifer Mjøs, Aurland IL
Sara Brandsdal, IL Jotun
Gyrid Øygard, Jølster IL

05.09 Bruttotroppen til SFFK G2001


Jonas Våge (TMFK) og Eirik Lereng (Jotun) er begge med i bruttotroppen.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sogn og Fjordane Fotballkrets har teke ut bruttotroppen til SFFK G2001.

Trenarar for SFFK G2001 er Øystein Lindesteg Rinde og Jarle Christensen.

Bruttotropp SFFK G2001:
Tord Hansen Solvåg, Florø SK
Kristoffer Magnussen, Florø SK
Nicholas Knutsen, Florø SK
Leander Agledal, Florø SK
Even Johan Haslerud, Florø SK
Marius Arntsen, Stryn T&I
Peter Frausing, Stryn T&I
Anders Berentzen, Stryn T&I
Eirik Lereng, Jotun IL
Aasmund Kjellson Nesse, Jotun IL
Jon Skjerdal, Sogndal IL Fotball
Daniel Tonheim, Sogndal IL Fotball
Patrick Uglane, Sogndal IL Fotball
Eivind Helgesen, Sogndal IL Fotball
Stian Hellebø, Årdalstangen IL
Håvard Kroken, Hornindal IL
Odin Koskinen, Førde IL Fotball
Vebjørn Løkkebø, Førde IL Fotball
Sander Aamelfot, Førde IL Fotball
Eivind Frøholm, Førde IL Fotball
Magnus Risnes Wolff, Syril
Eirik Sæten, Loen IL
Jakob Hagen, Eid IL
Abraham Johnny, Sandane TIL
Jonas Våge, Tornado Måløy FK
Jørgen Natvik, Jotun IL

05.09 Midthjell i aksjon i EM-kvalifiseringskamp


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i EM-kvalifiseringskampen mellom Tyskland og Skottland.

Kampen blir spelt på BVB Stadion Dortmund søndag 7. september klokka 20.45.

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Flint, Kolstad og Tore Hansen, Feda

05.09 Resultat kampar i dag, fredag 5. september  


Vegard Savland scora Stryn sitt mål i dagens bortekamp mot Skarbøvik.
Bildet er frå heimekampen mot Arna Bjørnar på Stryn Stadion 16. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kampfakta frå kampane Ålgård-Florø, Skarbøvik-Stryn og Dale-Sandane er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

2. divisjon avdeling 3
Ålgård - Florø  4-3 (2-1)

1-0 Geir Dahle Høyland (7. min)
1-1 Christer Husa (20. min)
2-1 Andreas Ravndal (31. min)
2-2 Tord Hovden (53. min)
3-2 Andreas Ravndal (60. min)
4-2 Geir Dahle Høyland (69. min)
4-3 Simen Reksten Solheim (82. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Åsane 18 11 3 4 43 - 19 36
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Fana 19 8 5 6 41 - 36 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 19 7 7 5 36 - 32 28
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Stabæk 2 18 8 0 10 28 - 34 24
Grorud 18 6 5 7 28 - 31 23
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Brann 2 19 7 1 11 32 - 52 22
Stord Fotball 18 6 3 9 26 - 35 21
Ålgård 19 4 2 13 22 - 45 14

3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Stryn 1-1 (0-0)

0-1 Vegard Savland (67. min)
1-1 Nils Ottar Sandø (69. min)
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 19 11 3 5 36 - 29 36
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 18 7 3 8 35 - 36 24
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Høyang - Førde

NB! DENNE KAMPEN ER FLYTTA TIL MÅNDAG 8. SEPTEMBER KL. 18.15.

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3

4. divisjon
Dale - Sandane  1-1 (0-1)

0-1 Thomas Dyrrdal (44. min)
1-1 Einar Aase (79. min)

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 17 8 3 6 39-36 27
Dale 17 6 6 5 35-48 24
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

5. divisjon avdeling 1
Førde 3 - Eikefjord  2-3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Eikefjord 14 8 3 3 42-33 27
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 13 2 3 8 25-42 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2

05.09 Kampar i dag, fredag 5. september  


Florø møter i ettermiddag Ålgård på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Førde 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Ålgård - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Åsane 18 11 3 4 43 - 19 36
Vard Haugesund 18 10 3 5 42 - 23 33
Vidar 18 8 5 5 30 - 23 29
Egersunds 18 8 5 5 31 - 27 29
Florø 18 7 7 4 33 - 28 28
Fana 18 7 5 6 36 - 34 26
Fyllingsdalen 18 7 3 8 30 - 26 24
Lyn 18 7 3 8 27 - 26 24
Stabæk 2 18 8 0 10 28 - 34 24
Grorud 18 6 5 7 28 - 31 23
Førde 18 6 5 7 21 - 28 23
Brann 2 18 7 1 10 30 - 47 22
Stord Fotball 18 6 3 9 26 - 35 21
Ålgård 18 3 2 13 18 - 42 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Skarbøvik - Stryn
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Høyang - Førde

NB! DENNE KAMPEN ER FLYTTA TIL MÅNDAG 8. SEPTEMBER KL. 18.15.

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3

4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Sandane

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Førde 3 - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2

04.09 Resultat kampar i dag, torsdag 4. september  


Thomas Frichsen senka i dag Fjøra med to scoringar på Fosshaugane.
Bildet er frå bortekampen mot Sogndal 3 20. september 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Høyang vann i ettermiddag noko overraskande 2-1 borte mot Fjøra på Fosshaugane Campus. Thomas Frichsen scora begge måla til Høyang, medan Arild Lunde Underdal sette inn Fjøra sitt trøystemål.

I ein kamp i vår lokale 3. divisjon spelte Nordborg uavgjort 1-1 heime mot Spjelkavik.

3. divisjon avdeling 8
Norborg - Spjelkavik  1-1 (1-1)

1-0 Joakim Roald (24. min)
1-1 Tore Johan Gjerde (33. min)
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 19 8 5 6 37 - 25 29
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 19 6 1 12 30 - 48 19
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

4. divisjon
Fjøra - Høyang  1-2 (1-1)

0-1 Thomas Frichsen (14. min)
1-1 Arild Lunde Underdal (34. min)
1-2 Thomas Frichsen (80. min)

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 17 12 0 5 41-21 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Høyang 17 5 0 12 36-60 15
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

Kampfakta frå dei to kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

04.09 Dommarutvikling/kretstiltak for nye dommarar


Jostein Haugland, Rune Haugland og Markus Nybø Bakke var dommartrio
i kampen mellom Stadlandet og Skavøypoll 2 tysdag 2. september.

 

For å arrangere fotballkampar er ein avhengig av dommarar. Eit nytt kretstiltak for å få fleire og bedre dommarar er å sette opp personar, som nettopp har gått rekrutteringskurs, som assistentdommarar i 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og 6. divisjon. Dette er kampar som vanlegvis ikkje blir avvikla med dommartrio.

Selje har dei siste åra køyrt dommartrio på alle sine heimekampar i 5. divisjon, og ein har sett at dette har fungert glimrande. Nye dommarar kjem fort inn i seriesystemet, og er potensialet til stades kan ein raskt få opprykk til assistentdommar i 4. divisjon.  

Dommarkomiteen i SFFK håpar at mange kampar i 3. divisjon kvinner, 5. divisjon og 6. divisjon i haust blir avvikla med dommartrio.

Fotballkretsen ynskjer at fleire klubbar kan finne fram dommarkandidatar for framtida, alder ingen hindring.

04.09 Champions Academy i Stryn 24.-26. oktober


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Lær å spille fotball som i Champions League med Champions Academy.

Har du en drøm om å spille i Champions League?

Vil du lære å gjøre som Messi, Xavi, Robben, Ronaldo og de andre
stjernene?

Champions Academy er en fotballskole for jenter og gutter i alderen 7–14 år, arrangert av Viasat i samarbeid med velrennomerte Coerver® Coaching og adidas®

Champions Academy har fokus på ferdigheter, inspirert av det du ser i Champions League, som motiverer deg til å utvikle dine individuelle ferdigheter og din spilleforståelse.

Alle deltagerne får:
• Den offisielle Champions Academy-drakten·
• 8 timer med trening over tre dager
• Lære av sertifiserte Coerver®-instruktører, som står for treningen alle dager

Sted: Stryn Stadion, fredag 24. oktober, laurdag 25. oktober og søndag 26. oktober. 

Kontakt: info@coerver.no for eventuelle spørsmål Johann Sigurdsson 
Tlf 974 99 949

Pris: 895,- 

Påmelding:  
Spelarar født 2000-2003.

Spelarar født 2004-2007.

04.09 Kampar i dag, torsdag 4. september  


Fjøra møter i dag Høyang på Fosshaugane Campus.
På bildet jublar Fjøra etter scoring borte mot Skavøypoll 6. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fjøra møter i ettermiddag Høyang på heimebane. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.30.

I 3. divisjon avdeling 8 blir det spelt ein kamp i ettermiddag. Norborg spelar heime mot Spjelkavik på grasbana på Uggedal Stadion klokka 18.30.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Norborg - Spjelkavik
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

4. divisjon
Kl. 18.30 Fjøra - Høyang

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

03.09 4. serierunde G16 1. divisjon haust


Kristian Lefdal scora tre mål i dagens bortekamp mot Florø.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Stryn 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det har i dag blitt spelt to kampar i G16 1. divisjon haust. Eid vann 5-1 borte mot Florø, medan Sogndal vann 3-2 heime mot Tornado Måløy.

Kampen mellom Førde og Jotun blei utsett på grunn av at Jotun ikkje kunne stille lag.

Florø - Eid  1-5 (1-1)
0-1 Daniel Myklebust (12. min)
1-1 Agash Puthi (14. min)
1-2 Kristian Lefdal (50. min)
1-3 Johan Skorge (52. min)
1-4 Kristian Lefdal (73. min)
1-5 Kristian Lefdal (77. min)

Sogndal - Tornado Måløy  3-2 (1-2)
1-0 Torjus Jetmundsen Kvåle (10. min)
1-1 Marcus Eide (20. min)
1-2 Sondre Myre Silden (35. min)
2-2 Magnus Håvik (70. min)
3-2 Torjus Jetmundsen Kvåle (80. min+3)

Tabell G16 1. divisjon haust
Eid   4  3 1 0  17-5  10 poeng
Sogndal 4  1 2 1  7-8  5 poeng
Førde   2  1 1 0  7-2  4 poeng
Florø    2 1 0 1  5-7  3 poeng
Jotun   1  0 0 1  2-3  0 poeng
Tornado Måløy   3  0 0 3  4-17  0 poeng

03.09 Sondre Myre Silden teken ut på G15-landslaget


Sondre Myre Silden i kampen mellom SFFK G15 og Eid G98 15. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sondre Myre Silden er teken ut i G15-landslagstroppen som skal spele dobbelkamp borte mot Sverige.

Kampane blir spelt tysdag 16. og torsdag 18. september.

Troppen:
Emil Gundelach Ødegaard, Lillestrøm SK
Julian Faye Lund, Oppsal IF – Fotball
Christian Dahle Borchgrevink, Vålerenga Fotball
Tord Johnsen Salte, Bryne FK
Sondre B. Skulbørstad, Fredrikstad FK
Arne Holter, Lillestrøm SK
Martin Antonsen, FK Bodø/Glimt
Sjur Lothe, SK Haugar
Brage Berg Pedersen, Tromsø IL
Abdul-Basit Agouda, Skeid
Tobias Hammer Svendsen, Molde FK
John Kitolano, Odds BK
Elias Jacobsen, Rosenborg BK
Daniel Johansen, Vindbjart FK
Sondre Myre Silden, Tornado Måløy FK
Eman Markovic, Lyngdal IL
Sebastian Pedersen, Ham-Kam Fotball
Markus Hobbestad, IK Start


Sondre Myre Silden i guttekampen mot Eid på Refvik Stadion 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Stortalentet Tobias Svendsen frå Molde er også teken ut i troppen.
Bildet er frå kampen mellom SFFK G15 - NRFK G15 i Stryn 9. februar.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


03.09 Askvoll/Holmedal vann 3-1 mot Balestrand 



 

Askvoll/Holmedal vann i ettermiddag 3-1 heime mot Balestrand på Hilvang.

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Balestrand 3-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 13 8 1 4 38-26 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Askvoll/Holmedal 12 5 2 5 31-27 17
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2

03.09 Kampar i dag, onsdag 3. september  


Rudi Aalen og Askvoll/Holmedal møter i dag Balestrand på heimebane.
På bildet jublar Aalen etter ei av tre scoringar borte mot Hornindal i 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Balestrand

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Veitastrond 12 10 1 1 55-18 31
Balestrand 12 8 1 3 37-23 25
Eikefjord 13 7 3 3 39-31 24
Bjørn 12 6 1 5 31-22 19
Lærdal 13 3 6 4 38-39 15
Askvoll/Holmedal 11 4 2 5 28-26 14
Syril 12 3 3 6 30-43 12
Førde 3 12 2 3 7 23-39 9
Jotun 11 0 2 9 15-56 2

02.09 Resultat kampar i dag, tysdag 2. september  


Florø 3 vann i dag 6-0 borte mot Eid 2 på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Breimsbygda/Sandane - Florø  2-0 (1-0)

1-0 Sjølvmål
2-0 Marte Sandal Gangsø

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Breimsbygda /Sandane 10 3 2 5 13-20 11
Florø 10 3 0 7 12-23 9
Eid 9 1 0 8 11-46 3

4. divisjon
Sogndal 3 - Førde 2  1-4

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Førde 2 16 9 0 7 42-30 27
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 16 7 0 9 35-42 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Florø 3  0-6 (0-3)
0-1 Ole Kristian Førde (3. min)
0-2 Kristoffer Sigdestad (4. min)
0-3 Kristoffer Sogdestad (11. min)
0-4 Aksel Bauge (51. min)
0-5 Kristoffer Book (63. min)
0-6 Kristoffer Sigdestad (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 13 12 1 0 84-2 37
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 12 4 1 7 32-45 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Jølster 2   5-0
Hyllestad/Dale 2 -Sogndal 4  3-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 9 8 0 1 42-7 24
Sogndal 4 9 5 1 3 24-10 16
Hafslo 8 4 2 2 15-11 14
Jølster 2 9 1 1 7 10-34 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3

6. divisjon avdeling 2
Tempo - Gaular  0-4
Svelgen - Florø 4  3-6

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Gaular 11 8 2 1 40-18 26
Florø 4 10 5 1 4 43-30 16
Tempo 10 4 2 4 40-30 14
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 11 2 2 7 25-45 8

6. divisjon avdeling 3
Tornado Måløy 2 - Oppstryn  5-3
Flatraket/Selje - Vikane/Loen  0-2 
Stadlandet - Skavøypoll 2  2-2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 11 8 1 2 39-17 25
Vikane /Loen 11 8 1 2 34-19 25
Tornado Måløy 2 11 7 1 3 41-30 22
Stadlandet 11 3 1 7 23-37 10
Oppstryn 11 2 2 7 22-34 8
Flatraket /Selje 2 11 1 2 8 25-47 5

02.09 Robin Hjelmeseth toppscorar i 3. divisjon avd. 8


Robin Hjelmeseth i heimekampen mot Eid på Høddvoll 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Robin Hjelmeseth er toppscorar i 3. divisjon avdeling 8 etter 18 serierundar.

Hødd 2-spelaren står bokført med 17 scoringar, noko som er eit mål meir enn Nils Ottar Sandø (Skarbøvik) og Sondre Brunstad Fet (Aalesund 2).
 

17 mål:
Robin Hjelmeseth, Hødd 2

16 mål:
Sondre Brunstad Fet, Aalesund 2
Nils Ottar Sandø, Skarbøvik

11 mål:
Kristian Fardal Opseth, Sogndal 2
Tim Andre Nilsen, Sogndal 2

9 mål:
Ove Balsnes, Eid
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy

8 mål:
Benjamin Mork Kleppe, Hødd 2
Kristoffer Søviknes, Norborg
Andreas Mulelid Kvam, Spjelkavik
Thomas Johannessen, Tertnes
Preben Strypet, Årdal

7 mål:
Elias Dahlberg, Aalesund 2
Henrik Bjørdal, Aalesund 2
Knut-Idar Dalhus, Aalesund 2
Frank Sverre Skorpen, Bergsøy
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2
Jørgen Bjelland, Tertnes

6 mål:
Thomas Sætre Hauge, Larsnes/Gursken
Øyvind Sundnes, Norborg
Daniel Gjerde, Skarbøvik
Tonny Brochmann, Sogndal 2
Truls Hovland, Sogndal 2
Karl Erik Aarsheim, Stryn
Roosevelt Juty Johnny, Stryn
Stian Sandal, Stryn

5 mål:
Robin Eriksen, Arna Bjørnar
Torbjørn Aabrekk, Eid
Bendik Rise, Hødd 2
Franjo Tepurić, Hødd 2
Vegard Savland, Stryn
Terje Kvam Øvstetun, Årdal

4 mål:
Niklas Rekdal, Aalesund 2
Sebastian Andreassen, Aalesund 2
Espen Fedje, Arna Bjørnar
Anders Midthjell, Eid
Anders Vaagen, Larsnes/Gursken
Oskar Gunnarstein, Larsnes/Gursken
Martin Trøen, Sogndal 2
Jonas Myrseth, Spjelkavik
Nick Odell Murphy, Tertnes
Endre Kupen, Tornado Måløy
Christian Stedje, Årdal
Edin Øy, Årdal

3 mål:
Bendik Mathiesen, Aalesund 2
Vegard Agdestein, Arna Bjørnar
Fredrik Muren, Bergsøy
Jose Pablo Peralta, Bergsøy
Elias Lund Johansen, Eid
Espen Standal, Hødd 2
Henrik Grimstad, Hødd 2
Martin Mork Breivik, Hødd 2
Tor-Jørgen Kleppe, Larsnes/Gursken
Elling Mikal Kalvø, Norborg
Robin Skuseth, Skarbøvik
Erik Skaasheim, Sogndal 2
Kenneth Skjerven, Sogndal 2
Mahatma Otoo, Sogndal 2
Kåre Sigve Balsnes, Spjelkavik
Marius Walderhaug Heltne, Spjelkavik
Sondre Skulstad, Spjelkavik
Trond Håkon Edøy, Spjelkavik
Vegard Bruland, Spjelkavik
Emil Allesøe, Stryn
Per Ole Tenden, Stryn
Dylan Anthony Murphy, Tertnes
Glenn Håberg, Tertnes
John Fraser, Tertnes
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Sveinung Daae Frantzen, Tornado Måløy
Vegard Holvik, Tornado Måløy
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Marcin Brzykcy, Årdal

2 mål:
Jo Nymo Matland, Aalesund 2
Sigurd Tafjord, Aalesund 2
Vebjørn Hoff, Aalesund 2
Didrik Sundsbø, Arna Bjørnar
Fredrik Orvedal, Arna Bjørnar
Daniel Jøsok Kvalsvik, Bergsøy
Harald Magne Haugen, Bergsøy
Isak Husøy, Bergsøy
Peter Daniel Baade, Bergsøy
Raymond Rachid, Bergsøy
Sami Zemichael, Bergsøy
Sander Leinebø Ulfstein, Bergsøy
Bjørn Totland, Eid
Kristian Lefdal, Eid
Robert Vik, Larsnes/Gursken
Hans Edvard Nordang, Norborg
Kristoffer Hildrestrand, Norborg
Ole Johan Urke, Norborg
Ole Kristian Aarseth, Norborg
Tarjei Gjerset Urkedal, Norborg
Svein Arve Alnes, Skarbøvik
Ken Joar Frøyen, Sogndal 2
Jonas Hjemaas Fagermo, Spjelkavik
Mathias Eikenes, Spjelkavik
Vegard Hopland, Stryn
Eirik Nielsen Hornnes, Tertnes
Gustav Mohus, Tertnes
Chris André Nore, Tornado Måløy
Eirik Føleide, Tornado Måløy
Erik Hammersvik, Tornado Måløy
Brede Stedje Ylvisåker, Årdal

1 mål:
Erik Dietrichson, Aalesund 2
Izantullah Ahmadzai, Aalesund 2
Jørgen Hatlehol, Aalesund 2
Martin Langva Syversen, Aalesund 2
Thomas Martinussen, Aalesund 2
Vegard Sætre, Aalesund 2
Anders Herland, Arna Bjørnar
Henrik Nyland, Arna Bjørnar
Lars Morten Lie, Arna Bjørnar
Sebastian Haugland, Arna Bjørnar
Steffen Sommerstad, Arna Bjørnar
Andrius Petreikus, Bergsøy
Erik Ulfstein, Bergsøy
Kjetil Steinsvik Paulsen, Bergsøy
Martin Søvik Røren, Bergsøy
Bengt Kongsvoll, Eid
Erik Salveson, Eid
Henning Haugen, Eid
Jan Olav Humborstad, Eid
Øystein Aabrekk, Eid
Isak Haanes, Hødd 2
Mathias Grimstad, Hødd 2
Robin Shroot, Hødd 2
Ruben Brandal, Hødd 2
Vegard Heltne, Hødd 2
Eirik Bringsvor, Larsnes/Gursken
Henrik Rekdal Eidheim, Larsnes/Gursken
Jørn Olsen, Larsnes/Gursken
Karl Bringsvor, Larsnes/Gursken
Daniel Åkre, Norborg
Christoffer Honningsvåg, Skarbøvik
Even Olstad, Skarbøvik
Henrik Synnes, Skarbøvik
Jesper Kringstad Bjerknes, Skarbøvik
Simen Skuseth, Skarbøvik
Sondre Kjølsøy, Skarbøvik
Thomas Hamnes, Skarbøvik
Vebjørn Krøvel, Skarbøvik
Asgrim Farnes, Sogndal 2
Edward Ofere, Sogndal 2
Fredrik Flo, Sogndal 2
Gustav Valsvik, Sogndal 2
Nicklas Sjølie Af Geijerstam, Sogndal 2
Runar Heggestad, Sogndal 2
Øystein Lillesandbu, Sogndal 2
Konstantins Budilovs, Spjelkavik
Marco Iserni-Jønsson, Spjelkavik
Ole André Ringstad, Spjelkavik
Stian Sunde, Spjelkavik
Anurathan Velalakan, Stryn
Justinas Busmic, Stryn
Mathias Garlid, Stryn
Christer Johansen, Tertnes
Frank Lilledal, Tertnes
Steffen Olsen, Tertnes
Birger Silden, Tornado Måløy
Eirik Kvalheim, Tornado Måløy
Eivind Lillebø, Tornado Måløy
Endre Kauppi Straumsheim, Årdal
Fredrik Aspeseter Sørli, Årdal
Robin Moheim, Årdal

Kilde: Nifs.no


Nils Ottar Sandø scora eit mål i bortekampen mot Stryn 23. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sondre Brunstad Fet scora tre mål i gårsdagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


02.09 Status tabellkonkurransen etter 18. serierunde


Stryn ligg framleis på 4. plass i 3. divisjon avdeling 8.
På bildet ser vi Vegard Savland fortvile etter å ha dunka ballen i tverrliggaren mot Tertnes på Stryn Stadion 30. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Kåre Åmot frå Førde leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 18. serierunde. Åmot leiar tabellkonkurransen føre Jo Inge Skålbones, Inge Visnes, Jon Navarsete og Jostein Sandøy.

Heilt sist i konkurransen ligg Jan Marius Brekke frå Stryn.

Etter 18. serierunde er det premie til den som leiar konkurransen og til den som ligg heilt sist.

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd: Kåre Åmot
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd: Jan Marius Brekke


Premiane i tabellkonkurransen er sponsa av NorDrikk.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 23. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 18. serierunde:
Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

Stilling tabellkonkurransen etter 18. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Kåre Åmot 32 4
2 Jo Inge Skålbones 34 4
3 Inge Visnes 34 2
4 Jon Navarsete 36 4
5 Jostein Sandøy 36 3
6 Håvard Hetle 36 2
7 Idar Taklo 36 2
8 Runar Nøstdal 36 2
9 Steinar Aabrekk 36 2
10 Espen Solhaug 36 1
11 Inge Matias Tvinnereim 36 1
12 Odd Drabløs 38 4
13 Steinar Bakka 38 3
14 Sander Nyland 38 2
15 Are Bjørgum 38 1
16 Kay Ove Hafsås 38 1
17 Ingun Nes Aabrekk 40 3
18 Jan Martin Starheim 40 2
19 Rolf Kåre Almenning 40 2
20 John Os 40 1
21 Anne Karin Rand Torheim 41 2
22 Rasmus Aarflot 42 4
23 Tommy Totland Hauge 42 4
24 Børge Strandos 42 3
25 Edgar Flo 42 3
26 Unni Helland 42 3
27 Dan Jøran Hafsås 42 2
28 Emil Allesøe 42 2
29 Ronny Berg 42 2
30 Bjørn-Helge Haugen 42 1
31 Paul Glosvik 42 1
32 Ole Martin Rotihaug 42 0
33 Arthur Norevik 43 2
34 Bente Fosse 43 1
35 Andreas Bjørhovde Heggedal 44 4
36 Håkon Skjerven 44 4
37 Yngve Tolaas 44 4
38 Halvor Lie 44 3
39 Svein Arne Hagen 44 3
40 Hans Ole Svarstad 44 2
41 Ole-Andreas Aarvik 44 2
42 Alf-Tore Tvendeseter 44 1
43 Asle Knut Gangeskar 44 1
44 Kenneth Rakkenes 44 1
45 John Roar Øien 45 0
46 Gudmund Wie 46 5
47 Kai-Alvar Brandsøy 46 3
48 Kåre Selseng 46 3
49 Geir Egil Olsen 46 2
50 Jarle Christensen 46 2
51 Ole Morten Kvam 46 2
52 Roger Hollevik 46 2
53 Eivind Skrede 46 1
54 Henriette Naustdal 46 1
55 Stein Roar Moheim 46 1
56 Stig Roar Hakkebo 46 1
57 Tom Rene Ørnehaug 46 1
58 Kristen H. Heggedal 48 4
59 Aleksander Kvernevik 48 3
60 Oddmund Balsnes 48 3
61 Pål Fossnes 48 3
62 Rasmus Gausemel 48 3
63 Tore Ola Sundal 48 3
64 Andreas Vereide 48 2
65 Bjørn Ove Hersdal 48 2
66 Jarle Hafsås 48 2
67 Leif Arne Tveit 48 2
68 Stig Nord 48 2
69 Terje Grytting 48 2
70 Egil Haugland 48 1
71 Marius Schjei Dahl 48 1
72 Nils Tore Krosshaug 48 1
73 Oddne Årdal 48 1
74 Sigmund Arentz Enger 48 1
75 Stig Hermann Hagen 48 1
76 Tore-Christian Gjelsvik 48 1
77 Einar Orten Trovåg 48 0
78 Gjert Nygård 48 0
79 Olav R. Haugen 48 0
80 Runar Hove 48 0
81 Robert Granum 50 3
82 Arve Lote 50 2
83 Edvard Nordang 50 2
84 Elias Åsebø 50 2
85 Hazhir Alipoor 50 2
86 Jan Ove Møll 50 2
87 Magne Elde 50 2
88 Marita Berget Alsaker 50 2
89 Børge Hansen 50 1
90 Ole Tom Myroldhaug 50 1
91 Eli Anne Dvergsdal 50 0
92 Erik Amble Haugen 50 0
93 Øyvind Løkling 50 0

Sjå heile lista etter 18. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 25 flaxlodd
2. premie: 15 flaxlodd
3. premie: 10 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 7 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
3. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 23 serierundar: 3 flaxlodd



TABELLKONKURRANSEN ER SPONSA AV:


02.09 Kampar i dag, tysdag 2. september  


Stadlandet møter i ettermiddag Skavøypoll 2 på Stadlandet Stadion.
Bildet er frå kampen Stadlandet-Tornado Måløy 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Florø

Tabell 3. divisjon kvinner
Førde 9 7 2 0 49-7 23
Høyang 10 6 3 1 39-10 21
Sogndal 10 5 3 2 21-12 18
Kaupanger 2 10 4 0 6 17-43 12
Florø 9 3 0 6 12-21 9
Breimsbygda /Sandane 9 2 2 5 11-20 8
Eid 9 1 0 8 11-46 3

4. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Florø 2 16 14 2 0 69-11 44
Fjøra 16 12 0 4 40-19 36
Skavøypoll 16 10 1 5 35-21 31
Sandane 16 8 2 6 38-35 26
Førde 2 15 8 0 7 38-29 24
Dale 16 6 5 5 34-47 23
Sogndal 3 15 7 0 8 34-38 21
Vik 16 5 4 7 31-30 19
Tambarskjelvar 16 5 1 10 38-50 16
Kaupanger 16 3 4 9 34-50 13
Høyang 16 4 0 12 34-59 12
Årdal 2 16 3 1 12 22-58 10

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.45 Eid 2 - Florø 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Florø 3 12 11 1 0 78-2 34
Selje 13 9 3 1 41-15 30
Bremanger 12 5 4 3 32-25 19
Jølster 12 5 3 4 20-28 18
Anga 12 5 1 6 34-48 16
Stryn 2 10 4 1 5 32-34 13
Eid 2 11 4 1 6 32-39 13
Hornindal 12 3 0 9 17-42 9
Breimsbygda 12 0 0 12 13-67 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Jølster 2
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 -Sogndal 4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Hyllestad /Dale 2 8 7 0 1 39-5 21
Sogndal 4 8 5 1 2 22-7 16
Hafslo 7 3 2 2 10-11 11
Jølster 2 8 1 1 6 10-29 4
Balestrand 2 7 1 0 6 6-35 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Florø 4
Kl. 19.00 Tempo - Gaular

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 10 7 2 1 36-18 23
Tempo 9 4 2 3 40-26 14
Florø 4 9 4 1 4 37-27 13
Atløy 9 3 2 4 16-39 11
Hyen 9 3 1 5 23-25 10
Svelgen 10 2 2 6 22-39 8

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Flatraket/Selje - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Stadlandet - Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Skavøypoll 2 10 8 0 2 37-15 24
Vikane /Loen 10 7 1 2 32-19 22
Tornado Måløy 2 10 6 1 3 36-27 19
Stadlandet 10 3 0 7 21-35 9
Oppstryn 10 2 2 6 19-29 8
Flatraket /Selje 2 10 1 2 7 25-45 5

01.09 Resultat kampar i dag, måndag 1. september  


Sondre Brunstad Fet scora tre mål i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Eid - Aalesund 2  2-4 (1-1)
1-0 Kristian Lefdal (11. min)
1-1 Sondre Brunstad Fet (34. min)
1-2 Sondre Brunstad Fet, straffe (51. min)
1-3 Vegard Sætre (71. min)
2-3 Torbjørn Aabrekk (79. min)
2-4 Sondre Brunstad Fet (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Hødd 2  0-5 (0-3)
0-1 Sondre Sandnes Beite (14. min)
0-2 Martin Mork Breivik (28. min)
0-3 Sondre Sandnes Beite (37. min)
0-4 Sondre Sandnes Beite (66. min)
0-5 Isak Haanes (85. min)

Bergsøy - Sogndal 2  1-2 (0-1)
0-1 Tim Andre Nilsen, straffe (7. min)
0-2 Tim Andre Nilsen 57. min)
1-2 Isak Husøy (85. min)

Kampfakta frå dei to siste kampane er henta frå Firda si Live-oppdatering.
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 18 14 2 2 62 - 22 44
Sogndal 2 18 13 3 2 57 - 27 42
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 18 8 3 7 56 - 31 27
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 18 5 7 6 32 - 33 22
Eid 18 6 4 8 30 - 32 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 18 4 3 11 32 - 70 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

01.09 Kampar i dag, måndag 1. september  


Eid møter i ettermiddag Aalesund 2 på Eid Stadion.
Bildet er frå bortekampen mot Aalesund 2 på Color Line Stadion 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Eid - Aalesund 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Hødd 2
Kl. 19.00 Bergsøy - Sogndal 2
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 17 13 2 2 58 - 20 41
Sogndal 2 17 12 3 2 55 - 26 39
Tertnes 18 11 3 4 35 - 23 36
Stryn 18 11 2 5 35 - 28 35
Spjelkavik 18 8 4 6 36 - 24 28
Hødd 2 17 7 3 7 51 - 31 24
Skarbøvik 17 7 2 8 34 - 35 23
Bergsøy 17 5 7 5 31 - 31 22
Eid 17 6 4 7 28 - 28 22
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 22 - 39 19
Norborg 18 6 0 12 29 - 47 18
Årdal 18 5 2 11 32 - 47 17
Tornado Måløy 17 4 3 10 32 - 65 15
Larsnes/Gursken 18 2 3 13 23 - 55 9

Siste Nytt juli - september 2014
Siste Nytt april - juni 2014
Siste Nytt januar - mars 2014
Siste Nytt oktober - desember 2013
Siste Nytt juli-september 2013
Siste Nytt april-juni 2013
Siste Nytt januar-mars 2013
Siste Nytt oktober-desember 2012

Siste Nytt juli-september 2012

Siste Nytt april-juni 2012
Siste Nytt januar-mars 2012
Siste Nytt oktober-desember 2011
Siste Nytt juli-september 2011
Siste Nytt april-juni 2011
Siste Nytt januar-mars 2011
Siste Nytt oktober-desember 2010
Siste Nytt juli-september 2010
Siste Nytt april-juni 2010
Siste Nytt januar-mars 2010
Siste Nytt oktober-desember 2009
Siste Nytt juli-september 2009
Siste Nytt april-juni 2009
Siste Nytt januar-mars 2009
Siste Nytt oktober-desember 2008
Siste Nytt juli-september 2008
Siste Nytt april-juni 2008
Siste Nytt januar-mars 2008
Siste Nytt oktober-desember 2007
Siste Nytt juli-september 2007
Siste Nytt april-juni 2007
Siste Nytt januar-mars 2007
Siste Nytt oktober-desember 2006
Siste Nytt juli-september 2006
Siste Nytt april-juni 2006
Siste Nytt januar-mars 2006
Siste Nytt september-desember 2005
Siste Nytt mai-august 2005

Siste Nytt januar-april 2005
Siste Nytt 2004

Siste Nytt 2003
Siste Nytt 2002
Siste Nytt 2001/00

 

 

 




 





www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes