Siste nytt

28.07 Skiftar kunstgraset på Fosshaugane Campus


Slik var status på Fosshaugane Campus søndag 26. juli.
Alle foto: privat

Sogndal Fotball er i full gang med å skifte kunstgras og undervarme på Fosshaugane Campus.

Går alt etter planen skal anlegget vere ferdig til den direktesendte TV-kampen mot Bryne måndag 10. august. 






28.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Florø sitt småguttelag som møter Øyestad IL klokka 14.15.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Kolvereid IL – Spjelkavik (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 11.15: Os/Nansen FGR – Bardufoss (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 12.30: Rjukan IL – Tjøme (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 14.15: Øyestad IL – Florø Fotball (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 15.20: Hallingdal FK – Alta IF (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.40: Falkeid IL – Storelva (gutter 19 år, klasse A)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bærum SK - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal - Djerv 1919
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vestfossen IF - Førde 1
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Ullern 3 - Eid 2
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Øystese - Årdalstangen 1
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Orion Sporting
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Sogndal - Hadeland KFK
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Hareid - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Njardar/Tysnes IL
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Herd * - Breimsbygda
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Flisa/Åsa/Hof - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Lura IL - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Norild IL
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Sogndal - Haslum
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Heddal 2
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Hauketo - Sandane Turn og IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sandane - Mauseidvåg og Solevåg IL
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Gjøvik-Lyn - Førde 3
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skade - Hyllestad IL
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 2 - Tornado Måløy
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Bjørn - Haddal IL
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik IL - Breimsbygda
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Hønefoss BK - Åheim/Selje
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Høybråten og Stovner IL
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Lyngen/Karnes
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Rennebu IL - Florø Fotball 1
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Syril 2 - Bækkelaget
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Hornindal
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Hødd 2 - Svelgen
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Syllingjentene
Kl. 13:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Emblem Hvit
Kl. 14:15 Klasse C - G14 Øyestad 1 - Florø Fotball
Kl. 14:30 Klasse B - G16 Gaular - Bremnes 3
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Åndalsnes IF/IIL 1
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Løten FK
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Sandane - Kauma SC
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Kopervik IL
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Barkåker - Årdalstangen 2
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Herd Blå 1 - Breimsbygda
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Rival
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Radøy/Manger/Hordabø - Bjørn, IL
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Ulefoss - Årdalstangen IL 2
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Eidanger - Sandane
Kl. 16:40 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Ravn/Norborg
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gurskøy IL
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Isfjorden - Sandane T og IL 1
Kl. 16:40 Klasse U - J16 7'ar Ørsta IL - Eid IL 1
Kl. 17:20 Klasse D - G13 9'ar Ullern 4 - Eid 1
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Sagene IF - Sogndal
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Odda FK
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 2 - Bergen Nord 2
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Vind IL 2 - Vik IL
Kl. 17:35 Klasse U - J16 7'ar Ørskog IL - Eid IL 2
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 3 - Frei FK *
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Freidig 7
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Bjørn 2
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Driv - Jølster 1
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Rennebu IL
Kl. 19:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Odds BK
Kl. 20:20 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Hana IL

27.07 Heia Idrettslag bygger kunstgrasbane


Store mengder masse blir køyrt på den gamle grusbana.
Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.

Heia Idrettslag bygger i desse dagar kunstgrasbana på Hjelle. Bana som er ei stor 5'ar bane skal ligge like ved Hjelle skule.

Sist veke bestod dugnadsarbeidet i å køyre på og planere masse.

Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.






27.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 32 seierar, fire uavgjort og 23 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2   0-5
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball  0-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL   4-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn  3-4
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda  3-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane 2-5
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2  1-0
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2  1-9
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL  0-9
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL  0-6
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL   1-6
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK  8-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane  4-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular  3-1
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL  2-4
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn   4-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn   2-3
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal  0-4
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter  0-1
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød  1-1
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul  7-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn   2-1
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2  1-4
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2   2-6
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn  1-0
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart  6-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1   2-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen 0-7
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2  2-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest  4-1
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy   0-4
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7   4-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3   5-0
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal  1-2
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1   1-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1  1-3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger   2-0
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL  3-2
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1  0-4
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL   0-1
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball   2-2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1    1-3
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK   9-1
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK  0-3
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2   2-0
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen   1-5
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1    2-1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå  2-0
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane  2-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal  6-0
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad  0-3
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit  2-3
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2   3-5
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL   0-5
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø  1-2
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra  2-3
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2   4-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda  0-5
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra  1-1

27.07 Dagens kampar i Norway Cup



Ny dag med nye muligheter for dei lokale laga i årets Norway Cup.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Norild – Eidsvåg (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 11.05: Bossmo & Ytteren - Os (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 12.15: Verdal IL 1 – Herd Hvit (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 14.15: Utleira IL – Bremnes (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 15.40: Fløy – Ridabu IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 17.00: Averøykameratene – Oppdal IL (jenter 14 år, klasse S)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane Turn og IL
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1 
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra

26.07 Lydinnslag frå Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen etter målgang i sitt 500. maratonløp.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Redaktør i Nordfjord Nærradio var på plass under gårsdagens Hornindalsvatnet Maraton. John Roar Øien har intervjua Inge Asbjørn Haugen både under og etter maratonkongen sitt 500. maratonløp. I innslaget kan ein også få med seg fleire intervju med sentrale personar, og ein kan få eit inntrykk av stemninga som var då Inge Asbjørn Haugen sprang i mål.  

Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Tidligare fotballspelar Magnar Heggen sprang til ære for Inge Asbjørn.


Vigdis Larsen frå Halden i samtale med John Roar Øien.


Lars Bjørbæk frå Florø forklarar Øien kvifor han spring uten sko.


26.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



56 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Bjørn, Førde, Eid og Sandane er dei fire klubbane i fylket som stiller med flest lag. Bjørn stiller med sju lag, medan Førde, Eid og Sandane stiller med seks lag kvar i årets turnering.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 27 seierar, sju uavgjort og 20 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1  8-1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010  2-8
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad  11-0
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde  2-3
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK  7-0
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik 1-3
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL  1-1
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal  1-3
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget  2-2
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1  3-0 
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit   0-5
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2  0-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL  1-11
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold  8-2
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia  5-1
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje  5-0
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL  18-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2  7-2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde  1-6
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL  9-2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL  6-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF  6-3
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås  0-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers  1-4
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik  13-1
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier  2-3
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2  0-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2  3-3
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2  9-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1   11-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2  9-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA  5-1
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL  1-8
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2  2-0
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke  2-1
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4  1-0
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK  1-7
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF  3-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3  2-4
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2  4-1
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2   7-1
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1  5-2
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn 2-3
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane  2-6
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting  1-1
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1  1-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1  6-3
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom  3-1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal  0-11
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik  7-0
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand  0-3
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL  0-1
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind  6-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit  4-5
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå  6-0

26.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Sogndal sitt småjentelag som møter Holmlia klokka 11.25.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Alvdal – Torvastad IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 11.25: Sogndal – Holmlia (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 12.30: Hisøy – Skogstrand IL (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 14.30: Tjensvoll - Brattvåg (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.00: Steigen SPK – Nord SK (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 17.15: Hønefoss BK – Odda FK (jenter 16 år, klasse R)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Løvenstad FK - Florø Fotball 2
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå

25.07 Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen sprang i dag sin maraton nummer 500.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i dag avvikla under flotte forholdved Nord-Europas djupaste innsjø. 

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Ragnhild Susanne Molland frå Luster sprang inn til ny løyperekord i maraton for kvinner under dagens Hornindalsvatnet Maraton.
 

Rasmus Gausemel debuterte på maraton med å bli kretsmester i si klasse.


Andor Smørdal frå Haugen var ein av dei som fullførte Minimaraton.


25.07 Vik med sterk 3. plass i Dana Cup


Begge foto: privat

Vik sitt lag i klasse J12 tok ein sterk 3. plass i A-sluttspelet i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Med tre sigrar og ein uavgjort vann Vik gruppa si framfor Fyllingsdalen. Vik gjekk dermed rett til kvartfinale der dei møtte Team Horsens. Vik viste seg som det beste laget og vann til slutt 2-1.

I semifinalen møtte Vik det danske laget Fortuna Hjørring som før kampen mot Vik kun hadde slept inn eit mål i turneringa. Vik makta å score to mål, men med sine fire mål var det Fortuna Hjørring som gjekk til finalen. Fortuna Hjørring var heilt suverene i finalen og vann heile 6-1.

Desse var med på Vik sitt lag: Benedicte Nilsen Systad, Oda Alice Stokkebø, Marte Hovland, Kristine Hovland, Andrine Fjærestad Aase, Hedda Moe Sæbø, Ada Marie Fedje, Thea Stadheim og Erika Brekke.

Trenarar for Vik sitt lag er Anne Jorun Fjærestad Aase og Robert Hovland.

 


25.07 Inge Asbjørn Haugen spring sin 500. maraton


Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.

Inge Asbjørn Haugen spring i dag sin 500. maraton under årets Hornindalsvatnet Maraton.

Omlag 150 deltakarar (maraton, halvmaraton, 10km og minimaraton) er påmeldt til dagens arrangement.

24.07 Lokale jenter med på vinnarlag i Dana Cup


Thea Bjelde blei kåra til beste spelar i finalen i klasse J17 i Dana Cup.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø) var alle fire med på Arna Bjørnar sitt lag som gjekk heilt til topps i klasse J17 under årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

I dagens finale mot Viking vann Arna Bjørnar 2-0. Miriam Vilnes Mjåseth gav Arna Bjørnar leiinga 1-0, og Thea Bjelde blei kåra til finalens beste spelar.

Asbjørn Kjetil Grinde Håre frå Fjøra var 4. dommar i denne finalen.

Best av laga frå fylket var Årdalstangen med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse G15, og Vik med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse J12.

Stryn J12 og Stryn G12 gjekk begge til topps i B-sluttspelet i sine klasser.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL  1-3

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC  1-0
1/8-finale, kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1 0-3

Kvartfinale, kl. 13.45 Årdalstangen - BærumsVerk Hauger IL  2-0

Semifinale, kl. 18.45 Årdalstangen - Gimletroll IK  2-4

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.15 Stryn - Stord FB  3-1
Kvartfinale, kl. 15.00 Stryn - Lindö FF 0-3

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2  4-3
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Hjørring IF  6-2
Finale, kl. 18.45 Stryn - Barkåker IF  2-1 

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2 5-0
Finale, kl. 18.45 Stryn - Team Horne-Hirtshals  2-0

24.07 Stryn vann 2-0 heime mot Eid 


Christoffer Hafsås var tilbake i Eidadrakta i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid.

Stryn vann i ettermiddag 2-0 mot Eid i ein treningskamp på Stryn Stadion. Mads Wie og Petter Hammer scora Stryn sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 2-0.

I ein annan treningskamp i dag vann Årdal 2-0 borte mot Valdres. Truls Hovland scora begge måla i kampen etter pause.

Stryn - Eid   2-0 (2-0)
1-0 Mads Wie (37. min)
2-0 Petter Hammer (42. min)

Stryn:
Simen Lillevik
Petter Hammer
Vegard Vatn Øvreberg
Vegard Hopland
Stian Sandal
Mathias Garlid
Frode Hool Egge
Emil Allesøe
Ruben Garlid
Mads Wie
Karl-Erik Aarsheim

Innbyttarar:
Erik Amble Haugen
Sander Amble Haugen
Karsten Bjelde
Julian Hove
Marius Rauset

Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Daniel Myklebust
Vegard Lunde
Ove Balsnes
Johan Skorge
Vebjørn Høynes
Kristian Lefdal
Runar Naustdal
Marius Henriksen
Christoffer Hafsås

Innbyttarar:
Daniel Haus
Bengt Kongsvoll
Henning Haugen


24.07 Dagens kampar i Dana Cup



Seks lag frå fylket er framleis med vidare i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med fire lag vidare i B-sluttspelet, medan Årdalstangen og Sogndal begge skal spele 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse G15.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Lokale lag testar formen før haustsesongen 


Eid jublar etter scoring i heimekampen mot Hødd 2 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Omlag ei veke før haustsesongen i 3. divisjon blir sparka i gong er det duka for treningskamp mellom Eid og Stryn. Kampen blir spelt på Stryn Stadion fredag 24. juli klokka 19.00.

I følge Valdres FK sine facebooksider skal Valdres spele treningskamp mot Årdal. Kampen blir spelt på Blåbærmyra fredag 24. juli klokka 19.00.

23.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.


Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg  4-0
1/16-finale, kl. 20.30 Stryn - Nannestad FK  5-2

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK  3-2

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2   3-2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino  3-1
1/32-finale, kl. 12.55 Stryn - Charlottenlund SK  1-0

1/16-finale, kl. 16.10 Årdalstangen - Urædd FK 1  3-1
1/16-finale, kl. 17.15 Stryn - Ullensaker Kisa FB 1   0-5
1/16-finale, kl. 17.15 Sogndal - Emblem 2-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf   3-0
1/16-finale, kl. 18.30 Stryn - Skedsmo FK  1-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif  6-0
1/16-finale, kl. 17.15 Høyang - Bærums Verk Haugar IF 2  2-3

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB  0-7

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa  8-0
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Mathopen IL 2  10-2

Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK  3-2
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Lake Norman SC Eclipse 0-5

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR  1-2

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2  2-1
Semifinale, kl. 20.20 Vik - Fortuna Hjøøring 3   2-4

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Wojowniczki 3-0

Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Seks av laga er klare for A-sluttspelet, medan seks lag skal ut i B-sluttspelet. 

Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Vinnar Wojowniczki - Forus og Gausel


22.07 Jacob Storevik klar for Levanger


Jacob Storevik frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren 2011.  


Levanger Fotballklubb melder på sine nettsider ar Jacob Storevik er klar for Levanger. Keeperen frå Naustdal blir dermed lagkamerat med Ørjan Hopen.   

Storevik har sidan sommaren 2012 spelt for Rosenborg, og før det var keepertalentet i Florø.

Levanger slit i botnen av OBOS-ligaen, og i det serien er halvspelt har dei kun Hønefoss og Nest Sotra bak seg på tabellen.

Les heile saka på Levanger Fotball sine nettsider.

22.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Raufoss IL  0-1

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Eik Tønsberg FK 2  3-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Eik Tønsberg FK 3  5-0

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)  0-0
Årdalstangen - Gullhaug  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn -  Breidblik 4 (Island)  1-1
Stryn - Elverum FB 1   0-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Ottestad 0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - NSA (USA) 1-3
Stryn - HB 2 (Færøyane)  0-6

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)  3-4
Syril/Vik - Greåker IF  1-1

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Askim FK  2-1
Stryn - Freidig SPK  2-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn -  Lotorps IF (Sverige)  0-4
Stryn - Elverum FB  0-0

Klasse J12, gruppe 1
Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)  3-1
Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)  2-0

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Loddefjord IL  2-0
Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)  5-0


22.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 14.30 Stryn - Raufoss IL

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 13.30 Sogndal - Eik Tønsberg FK 2

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 15.30 Stryn - Eik Tønsberg FK 3

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 10.30 Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)
Kl. 18.30 Årdalstangen - Gullhaug


Klasse G14, gruppe 19
Kl. 10.50 Stryn -  Breidblik 4 (Island)
Kl. 20.00 Stryn - Elverum FB 1

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 15.50 Høyang - Ottestad

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 10.00 Stryn - NSA (USA)
Kl. 18.20 Stryn - HB 2 (Færøyane)

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 12.30 Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)
Kl. 20.00 Syril/Vik - Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 10.30 Stryn - Askim FK
Kl. 20.30 Stryn - Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 09.10 Stryn -  Lotorps IF (Sverige)
Kl. 16.40 Stryn - Elverum FB

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 08.20 Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)
Kl. 15.50 Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 14.10 Stryn - Loddefjord IL
Kl. 19.10 Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)


21.07 Norge J19 ute av EM-sluttspelet 


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 spelte i ettermiddag 0-0 mot England i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Israel. Norge var dermed avhengig av at Spania måtte ta poeng mot Tyskland for å sikre plass i semifinalen. Men Tyskland vann til slutt 1-0 mot Spania, og Norge er ute av EM-sluttspelet.

Vilde Hasund spelte 2. omgang for Norge, medan Sara Eriksen for tredje kampen på rad var ubenytta reserve.

England - Norge 0-0 (0-0)

Norge:
Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie (Vilde Hasund 46. min)
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 78. min)
Johanne Fridlund
Vilde Anett Fjelldal

Tabell

Tyskland 3 2 0 1 3-3 6
Spania 3  2 0 1 7-2 6
Norge 3  1 1 1 2-4 4
England 3 0 1 2 2-5 1

21.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Mandalskameratene FK 2 0-0
Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland) 0-2

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Randesund  3-2
Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)  6-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Mandalskameratene FK 1  2-1
Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)  0-2

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn - Madla  1-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Egersunds IK 1  1-1
Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)  0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - Store Bergan IL 1  6-5

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3  8-1
Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)  8-0

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Egersunds IK 2  4-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn - Hinna FB 1  1-4

Klasse J12, gruppe 1
Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)  8-0
Vik - Fyllingsdalen FK  3-3

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)  1-6
Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)  1-1


21.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 08.30 Stryn - Mandalskameratene FK 2
Kl. 17.30 Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 08.30 Sogndal - Randesund
Kl. 18.30 Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 10.30 Stryn - Mandalskameratene FK 1
Kl. 20.30 Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 15.30 Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2

Klasse G14, gruppe 19
Kl. 15.00 Stryn - Madla

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 11.40 Høyang - Egersunds IK 1
Kl. 20.30 Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 14.10 Stryn - Store Bergan IL 1

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 10.50 Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3
Kl. 18.20 Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 15.30 Stryn - Egersunds IK 2

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 15.00 Stryn - Hinna FB 1

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 12.30  Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Kl. 17.30 Vik - Fyllingsdalen FK

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 09.10 Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)
Kl. 16.40 Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)


20.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



2846 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook.

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


20.07 Jarle Christensen tek over som trenar for Vik


Jarle Christensen i bortekampen mot Tornado Måløy 17. august  2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogn Avis melder på sine nettsider at Jarle Christensen skal trene Vik ut sesongen. Christensen tek over etter Kåre Egil Skjerven som har vore trenar for Vik denne sesongen.

Jarle Christensen har vore trenar for Vik i åtte sesongar tidligare.

Les heile saka på Sogn Avis sine nettsider.

19.07 Norge J19 vann 2-0 mot Tyskland


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 vann i går 2-0 mot Tyskland under EM-sluttspelet i Israel.

Norge står dermed med ein seier og eit tap før den siste gruppespelkampen mot England. Med seier i kampen mot England er det stor sjanse for at Norge er klar for semifinale i EM-sluttspelet.

Vilde Hasund og Sara Eriksen var begge ubenytta reserve i kampen mot Tyskland.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Spania 3-1 mot England.

I den andre gruppa i EM-sluttspelet er Frankrike og Sverige klar for semifinale i turneringa.

Tyskland - Norge 0-2 (0-2)
0-1 Vilde Anett Fjelldal (5. min)
0-2 Sjølvmål, Rebecca Knaak (33. min)

Norge:

Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 73. min)
Johanne Fridlund Karoline (Heimvik Haugland 46. min)
Vilde Anett Fjelldal

Tabell
Spania 2  2 0 0 7-1 6
Norge 2  1 0 1 2-4 3
Tyskland 2 1 0 1 2-3 3
England 2 0 0 2 2-5 0

19.07 Oline Jorddal Lønning skal spele for Elverum


Oline Jorddal Lønning i Høyang sin bortekamp mot Eid 21. april 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elverum melder på sine nettsider at Oline Jordal Lønning er klar for Elverum.

Jordal Lønning har i tillegg til spel for Høyang også vore ein periode i Nymark.

Trener for Elverum Raymond Mikkelsen sine ord om nysigneringen:
Vi er veldig glade og stolte for å ha sikret oss Oline. Hun er en rask spiller som vet hvor målet står, det er det ingen som helst tvil om. Hun vil bidra stort for oss offensivt håper vi på, også skal vi lage et videreutviklingsprogram med henne for tiden hennes i Elverum Fotball. Slik at vi sørger for å ivareta utviklingen hennes som enkeltspiller. Hun har trent stort sett med gutter store deler av livet som fotballspiller, og har fått god betaling for det. Oline vil mye med fotballen, så hun er også en meget god lagspiller, og krever mye av både seg selv og andre, og det trenger vi som lag. Vi gleder oss veldig til samarbeidet, og håper hun vil finne veien til nettmaskene også i hvit og sort. Hun slutter seg til troppen som starter å trene igjen etter ferien 20. juli.

 


Oline Jorddal Lønning under KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.
 


19.07 Nicklas Sjølie Af Geijerstam klar for Fana


Nicklas Sjølie Af Geijerstam jublar etter å ha gitt Sogndal 2 leiinga
3-0 i kampen mot Eid på Fosshaugane Campus 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nicklas Sjølie Af Geijerstam er klar for 2. divisjonsklubben Fana. Den tidligare Sogndal 2 kapteinen, som også har spelt kampar for Vik, blei speleklar for klubben torsdag. 

Sjølie Af Geijerstam er i startellevaren til Fana i dagens kamp mot Eidsvoll TF. Kampen blir spelt på Nesttun Kunstgress klokka 16.00.

Tidligare Årdalspelar Jonas Hestetun, som også spelar frå start for Fana i dagens kamp, har spelt fast for klubben sidan 2013. Hestetun som er Fana sin faste straffeskyttar står registrert med 29 mål på 58 kampar.

Fana stiller dette laget i dagens kamp mot Eidsvoll TF:
Ådne Nissestad
Fabian Philip Rimestad
Ståle Tveit
Sindre Lie
Nicklas Sjølie Af Geijerstam
Anders Moe Lund
Erlend Aase
Jonas Hestetun
Joachim Dankertsen
Joachim H. Bjånesøy
Mathias Soltvedt

Innbyttarar:
Peter Eikeland
Didrik Angell
Robin Kjell Tshisekedi
Stian Dyngeland
Henrik Seim Frotvedt
Mads Gerhard Rakner


 


Jonas Hestetun i kamp for Årdal mot Jølster 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.07 Elise Isolde Stenevik klar for Arna Bjørnar


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.

Elise Isolde Stenevik er klar for Arna Bjørnar. 15-åringen frå Florø flytta til Bergen tidlig denne veka, og er teken opp i A-stallen til Toppserielaget.

J16-landslagsspelaren har nettopp avslutta ungdomsskulen i Florø, og vil frå hausten av gå på Tertnes Toppidrettsgymnas.

Neste veke er Stenevik med på Arna Bjørnar sitt J17-lag som deltek i Dana Cup. Her får ho også selskap av  Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde) og Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) som hospiterar med Arna Bjørnar i denne turneringa. 

18.07 Årdal FK samarbeidar med Florø om lag i Dana Cup


Foto: privat

 

Årdal FK deltek med eit lag i klasse G15 i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.

Årdal stiller med ein tropp på 15 spelarar. I tillegg til eigne spelarar har Årdal FK med fire spelarar frå Florø. Dette er Torkel Aarønes, Torje Naustdal, Mads Solheim Mortensen og Brage Naustdal.

Årdal FK er komne i gruppe 25, og skal i gruppespelet ut i kampar mot Mandalskameratene FK 2, Gullhaug og det svenske laget Bele Barkarby FF 1.

I ein treningskamp sist helg vann gutane frå Årdal 5-3 mot Sogndal sitt G99-lag. Anders Lereng (2), Joachim Furset (2) og Torje Naustdal scora for Årdal.

17.07 Jenter frå fylket er med Arna Bjørnar på Dana Cup


Thea Bjelde i bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fire jenter frå fylket skal vere med Arna Bjørnar sitt lag i klasse J17 på Dana Cup.

Dette er Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø).

Arna Bjørnar skal i dei innleiande kampane møte Lake Norman SC Elipse (USA), Västerås BK30 (Sverige) og det norske laget Lillesand.

Arna Bjørnar J17 sin tropp til Dana Cup: 

Linn-Mari Nilsen 1999
Sanna Håland 2000
Victoria Tangen 1997
Sofie Arnesen 1998
Charlotte Nilsen 1997
Andrine Mo 2000
Synnøve Arefjord 1998
Amalie Jordan 1998
Helene Vassnes 1997
Christina Haugland 1999
Elise Isolde Stenevik 1999
Thea Bjelde 2000
Rikke Bogetveit Nygard 2000
Miriam Vilnes Mjåseth 2000
Helena Mo 1998
Emma Birkeland 1999

 


Miriam V. Mjåseth scora fire mål i kampen mot Eid damer 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.07 12 lag frå fylket deltek i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Dana Cup går av stabelen tysdag 21. juli til laurdag 25. juli. 

Klasse G16, gruppe 23
Stryn
Mandalskameratene FK 2
Raufoss IL
Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal
Randesund
Eik Tønsberg FK 2
Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Stryn
Mandalskameratene FK 1
Eik Tønsberg FK 2
Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen
Mandalskameratene FK 2
Gullhaug
Bele Barkarby FF 1 (Sverige)

Klasse G14, gruppe 19
Stryn
Madla
Elverum FB 1
Breidblik 4 (Island)

Klasse G13, gruppe 15
Høyang
Egersunds IK 1
Ottestad
Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Stryn
Store Bergan IL 1
HB 2 (Færøyane)
NSA (USA)

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik
Gjokova (Kosovo)
Ullensaker Kisa FB 3
Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Stryn
Askim FK
Egersunds IK 2
Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Stryn
Hinna FB 1
Elverum FB
Lotorps IF (Sverige)

Klasse J12, gruppe 1
Vik
Fyllingsdalen FK
Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Team Horne Hirtshals (Danmark)
Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Stryn
Loddefjord IL
Fortuna Hjørring 4 (Danmark)
Horsens FC 1 (Danmark)
Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)


16.07 Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i dagens Norgescup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Christian Furnes, Kjell Ove Knutsen, Tom Johannes Bang, Kristoffer Førde Aarskog, Christoffer Hafsås og Bjørn Totland.
Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.
 

Footvolley Norway har i dag arrangert Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang frå Oslo Footvolley gjekk heilt til topps i turneringa. I finalen vann Førde Aarskog/Bang 2-0 i sett mot Kjell Ove Knutsen og Christian Furnes.

I bronsefinalen vann Bjørn Totland og Christoffer Hafsås 18-8 mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.

Totalt 11 par deltok i dagens turnering.  

Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Gruppe A:
Christian Furnes/Kjell Ove Knutsen 5 0 +45
Bjørn Totland/Christoffer Hafsås 4 1 +34 
Pål Fossnes/Erik Loftesnes 3 2 +20
Ole Andreas Aarvik/Ove Balsnes 2 3 +4
Erik Fossnes/Karsten Bjelde 1 4 -44
Sean Nicolai/Kjell Gunnar 0 5 -59

Gruppe B:

Kristoffer Førde Aarskog/Tom Johannes Bang 4 0  +43
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes  2 2  0
Ronny Hafsås/Dan Jøran Hafsås 2 2  -6 
Bengt Kongsvoll/Lars Henri Myrer 2 2  -10
Daniel Haus/Joakim Vedvik  0 4  -27


Kvartfinalar:

Furnes/Knutsen - Kongsvoll/Myrer  2-0 (11-6, 11-6)
Totland/Hafsås - Hafsås/Hafsås  2-0 (11-8, 11-2)
Fossnes/Loftesnes - Høynes/Lefdal   2-0 (11-7, 12-10)
Aarvik/Balsnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (7-11, 8-11)

Semifinalar:
Furnes/Knutsen - Totland/Hafsås 2-0 (15-9, 15-10)
Fossnes/Loftesnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (5-15, 11-15)

Bronsefinale:
Totland/Hafsås - Fossnes/Loftesnes 1-0 (18-8)

Finale: Førde/Aarskog/Bang - Furnes/Knutsen 2-0 (15-11, 15-13)


 


Christoffer Hafsås og Bjørn Totland jublar etter at dei vann bronsefinalen mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.


Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley tapte semifinalen mot Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang.


16.07 Peter Aase klar for Sogndal


Peter Aase i kampen mot Aalesund i Eliteturneringa 22. januar 2012.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 22. januar 2012.

Sogndal Fotball har lagt ut følgjande pressemelding i forbindelse med at Peter Aase er klar for Sogndal.

Peter Aase (f. 27/3-95) er klar for sin andre periode for Sogndal Fotball. Partane er samde i ein avtale som strekkjer seg over tre år, fram til 31/7-18.

Peter Aase har tidlegare vore i Sogndal, men har dei siste to åra spelt for moderklubben Florø.

- Me har holdt eit godt auge med Peter i denne perioden, og sett utviklinga hans. Den har vore so bra at me gjerne vil ha han med oss i Sogndal, seier sportsleg leiar Håvard Flo.

Eirik Bakke har fleire gonger uttalt at han har sansen for fotballspelaren Peter Aase, som har masse energi, god teknikk og stor løpskraft.

- Han vil passe godt inn i vår måte å spele fotball på, seier Flo.

Prosessen fram mot denne signeringa har vore utfordrande, då Peter har vore ei særs viktig brikke i kampen om eit mogleg opprykk for Florø. Vi er alle glade for at Peter kan ta på seg Sogndal-drakta att.

Me ynskjer alle Peter Aase velkomen tilbake til oss, og er trygge på at han vil ta nye steg i åra som kjem, avsluttar Håvard Flo.

 


Peter og Stefan Aase født 1995 var begge på bana då SFFK G93 spelte kretskamp mot Sunnmøre på Eid Idrettspark søndag 15. mars 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.07 Jotun sine lag ute av Gothia Cup



Jotun sitt lag i klasse J15 tapte i formiddag 1-3 mot Eriksberg i 1/32-finale i A-sluttspelet i Gothia Cup. Sara Brandsdal scora Jotun sitt mål på stillinga 0-3 like før full tid.

Alle laga til Jotun i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige er dermed ute av turneringa.

16.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar i dag Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Anders Midthjell i aksjon i finalen mot Kongsvoll/Førde Aarskog
under Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


16.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Av dei fire Jotunlaga som har deltatt i årets Gothia Cup er det kun laget i klasse J15 som er med vidare i turneringa.

Jentene enda til slutt på ein 2. plass i pulja si, og skal i dag ut i 1/32-finale i A-sluttspelet. Motstandar i dag klokka 09.00 er det svenske laget Eriksberg IF.

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF

15.07 Norge J19 tapte opningskampen i Israel


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norge J19 med Sara Eriksen frå Førde og Vilde Hasund frå Åheim i troppen fekk ein tøff start på EM-sluttspelet i Israel. I dagens kamp mot Spania tapte det norske laget heile 0-4, etter at stillinga til pause var 0-3.

Vilde Hasund blei bytta inn for Johanne Fridlund knappe 20 minutt før full tid, medan Sara Eriksen var ubenytta reserve.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Tyskland 2-1 mot England.

Spania - Norge 4-0 (3-0)
1-0 Alba Redondo (22. min)
2-0 Nahikari García (26. min)
3-0 Pilar Garrote (37. min)
4-0 Alba Redondo (83. min)

Norge:
Aurora Watten Mikalsen
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Johanne Fridlund (Vilde Hasund 73. min)
Karoline Heimvik Haugland (Marie Dølvik Markussen 46. min)
Vilde Anett Fjelldal (Pernille Velta 87. min)


15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

I dag blei dei siste innleiande kampane avvikla, og i tillegg har tre av Jotun sine lag har også spelt kampar i sluttspelet. Jotun G13 og Jotun G16 har spelt 1/64-finale i B-sluttspelet, medan Jotun G14 har vore i aksjon i 1/64-finale i A-sluttspelet. Dessverre enda det med tap for alle desse tre laga, noko som betyr at det kun er Jotun sitt lag i klasse J15 som framleis er med vidare i turneringa.

Jotun J15 spelar 1/32-finale i A-sluttspelet torsdag klokka 09.00 mot det svenske laget Erikbergs IF.

J15 pulje 17
Jotun - Ale United  1-0 (0-0)
1-0 Margrete Nondal Marøy (42. min)

Tabell J15 pulje 17

1. Växjö DFF 3 2 1 0 7 - 4 7
2. IL Jotun 3 2 0 1 4 - 4 6
3. Ale United 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Fanna BK 3 0 1 2 6 - 8 1

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, torsdag kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF


G13 pulje 23

Jotun - BK Häcken 2  0-8

Tabell G13 pulje 23
1. Montrouge FC 92 3 3 0 0 15 - 1 9
2. AP Top 54 3 2 0 1 9 - 3 6
3. BK Häcken 2 3 1 0 2 10 - 8 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 0 - 22 0

B-sluttspel G13
1/64-finale, Jotun - Fässbergs IF  0-8


G14 pulje 19
Jotun - Orust GHMMS 2  4-2 1-0)

Tabell G14 pulje 19
1. IL Jotun 3 3 0 0 6 - 2 9
2. Sandsbro AIK 3 1 1 1 2 - 2 4
3. Fut Academy Elite 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Orust GHMMS 2 3 0 1 2 5 - 8 1

A-sluttspel klasse G14
1/64-finale, Jotun - Onsala BK 1-2 (1-1)


G16 pulje 29
Jotun - St. Paul Blackhawks 2  1-5

Tabell G16 pulje 29
1. Independente FC 3 3 0 0 24 - 0 9
2. Enskede IK 3 2 0 1 13 - 4 6
3. St. Paul Blackhawks 2 3 1 0 2 5 - 12 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 1 - 27 0

B-sluttspel G16
1/64-finale, Jotun - Rochester School  0-9

15.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 13.40 Jotun - Ale United 

G13 pulje 23

Kl. 09.40 Jotun - BK Häcken 2

G14 pulje 19
Kl. 08.00 Jotun - Orust GHMMS 2

G16 pulje 29
Kl. 11.30 Jotun - St. Paul Blackhawks 2

14.07 LÆRDALSTURNERINGA 2015



Velkomen til Lærdalsturneringa 4.- 6. september 2015.

Lærdal Idrettslag, i samarbeid med veterancupen og næringslivet i Lærdal, arrangerer også i år fotballturnering for smågutar, småjenter, lillegutt og lillejenter. Her stiller gode lag frå aust og vest til kamp mot lag frå fylket.

Laga i 7-ar fotball vert delt i årsklassane: 2001, 2002, 2003, 2004 og 2005.

Nytt av året vil me prøve å få til 9'ar fotball for gutar og jenter 2000.
Ein forutsetning for 9'ar fotball er at me får minimum 4 lag for jenter og gutar.

Alle lag får spele minst 4 kampar. Premiering i 2000, 2001 og 2002-klassane. Heile turneringa vert avvikla på Lærdal Stadion, gras og kunstgras.

Turneringa er ein 7’ar og 9'ar turnering og vert gjennomført etter gjeldande reglar frå NFF.

Turneringa tilbyr overnatting på skule m.v. innan gåavstand til banene, og har tilbod med matservering frå frukost laurdag til middag søndag, før turneringsslutt og heimreise.
Turneringa har plass til om lag 50 lag og siste påmeldingsfrist er sett til 25. juli.

Påmeldingsskjema på nettsidene: www.laerdalsturneringen.no

Me ynskjer spesielt fotballjenter velkomne til turneringa !!

Prisen for deltaking: Påmeldingsavgift pr. 9ar-lag : kr. 1200,-

Påmeldingsavgift pr. 7ar-lag : kr. 900,-
Deltakarkort A : kr. 690,-
Deltakarkort B : kr. 550,-
Deltakarkort C : kr. 200,-

A-kort har overnatting, matservering med 5 måltider,.
B-kort er utan overnatting, men med matservering, T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar
C-kort er utan overnatting og matservering, med T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar. (lokale lag)

Ved sida av å gje eit godt tilbod til glade fotballgutar og -jenter, vil turneringa og ha eigne tilbod til foreldre med overnatting, mat og aktivitetstilbod. Meir info om desse tilboda vil det kome på nettstaden til turneringa utover våren og sommaren: www.laerdalsturneringen.no

Turneringsleiar, Jan Tore Stølen
E-post: yjanto@hotmail.com
Telefon: 455 13 167


14.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Växjö DFF  0-2 (0-0)


G13 pulje 23
Jotun - Montrouge FC 92  0-7 (0-3)

G14 pulje 19
Jotun - Fut Academy Elite  1-0 (1-0)
1-0 Jørgen Nattvik (18. min)

G16 pulje 29
Jotun - Independente FC 0-13 (0-8)

14.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.


J15 pulje 17
Kl. 12.20 Jotun - Växjö DFF 

G13 pulje 23
Kl. 15.50 Jotun - Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Kl. 09.00 Jotun - Fut Academy Elite

G16 pulje 29
Kl. 10.40 Jotun - Independente FC

13.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Kristoffer Aarskog under NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar torsdag 16. juli Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll, Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


13.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Fanna BK  3-2 (1-1)
1-0 Mari Bjørk Thorstensen (3. min)
1-1 Louise Welén (17. min)
1-2 Maja Olsson (26.  min)
2-2 Sara Brandsdal (32. min)
3-2 Mari Bjørk Thorstensen (50. min+1)
 
G13 pulje 23

Jotun - AP Top 54  0-7 (0-4)

G14 pulje 19
Jotun - Sandsbro AIK  1-0 (0-0)
1-0 Anders Thorsen Talle (33. min)

G16 pulje 29
Jotun - Enskede IK  0-9 (0-6)

13.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 12.40 Jotun - Fanna BK

G13 pulje 23

Kl. 09.00 Jotun - AP Top 54

G14 pulje 19
Kl. 13.50 Jotun - Sandsbro AIK

G16 pulje 29
Kl. 13.00 Jotun - Enskede IK

12.07 Sjå film frå Selje All Star Cup


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

 

Selje All Star Cup gjekk i går av stabelen på Selje Idrettspark.

Manchester United vann til slutt kampen mot Liverpool 3-1.

Film frå denne kampen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.07 Førde tapte 4-1 mot Kongsvinger på Gjemselund


Tidligare Dale og Sogndalspelar Simen Stølen kom inn som innbyttar
for Kongsvinger i dagens kamp mot Førde på Gjemselund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde tapte i ettermiddag 4-1 borte mot Kongsvinger på Gjemselund. Vegard Savland scora Førde sitt mål på straffespark på stillinga 2-0.

Sunnfjordingen Simen Stølen blei bytta inn for Kongsvinger like før full tid. Dette var Stølen sitt andre innhopp for Kongsvinger i 2. divisjon. 19-åringen kom til klubben for kort tid sidan.

Kongsvinger - Førde  4-1 (1-0)

1-0 Espen Nystuen (5. min)
2-0 Patrick Elvethun Hansen (66. min)
2-1 Vegard Savland, straffe (72. min)
3-1 Magnus Solum (75. min)
4-1 Magnus Solum (85. min)

Gult kort:
Niklas Rekdal, Kongsvinger og Thor Jørgen Spurkeland, Førde

Kongsvinger:

Alexander Pedersen
Fredrik Mani Pålerud
Jørgen Richardsen
Espen Nystuen
Francois Tobasegnou Yabre
Niklas Rekdal (Adrian Lillebekk Ovlien 79. min)
Tommy Edvardsen
Patrick Elvethun Hansen
Ørjan Røyrane (Simen Stølen 88. min)
Magnus Solum
Mats Cato Søvik Moldskred  (Ludvig Langrekken 84. min)

Førde:

Ante Knezovic
Vegard Steen Eikeland
Kristoffer Haaland Iversen
Eirik Flatjord
Elias Øvretveit Larsen
Thor Jørgen Spurkeland (Sondre Sandvoll 79. min)
Daniel Kvalvågnes
Svenn Ove Gjøringbø (Sondre Kyte 86. min)
Erlend Moen Taule
Vegard Savland
Oskar Roti (Kristoffer Angedal 81. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 13 11 0 2 35 - 11 33
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

12.07 Førde møter Kongsvinger på bortebane


Vegard Savland og Førde møter i dag Kongsvinger på Gjemselund.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot TMFK 20. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag blir den siste kampen i den 13. serierunden i 2. divisjon avdeling 4 spelt. Den suverene serieleiaren Kongsvinger tek i mot Førde på Gjemselund. Kampen har avspark klokka 17.00. 

2. divisjon avdeling 4
Kl. 17.00 Kongsvinger - Førde
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Manchester United vann i ettermiddag 3-1 mot Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter dagens 3-1 seier mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i dagens kamp.


11.07 Florø tapte 2-0 borte mot Strindheim


Simen Reksten Solheim fekk rødt kort i dagens kamp mot Strindheim.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 27. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø tapte i ettermiddag 2-0 borte mot Strindheim TF på Strindheim kunstress. Florø tek dermed sommarferie på ein tredjeplass på tabellen, minimum ni poeng bak serieleiar Kongsvinger. Med seier heime mot Førde i morgon vil serieleiar Kongsvinger auke avstanden til HamKam, Florø og Nardo til heile 12 poeng.

Strindheim TF - Florø 2-0 (1-0)
1-0 Christian Reginiussen (17. min)
2-0 Sindre Welo (90. min)

Rødt kort: Simen Reksten Solheim (to gule kort 88. min og 90. min)

Gult kort:
Sindre Welo og Christoffer Engen, Strindheim
Peter Aase, Florø 

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Simen Reksten Solheim
Andre Frøyen Reksten
Bjørnar Hove (Simen Halvorsen 79. min)
Martin Hollevik (Kaddu Aton 46. min)
Peter Aase
Hlynur Atli Magnusson
Kristoffer Book (Ntege Cone 73. min)
Halvor Solheim-Olsen
Tord Hovden

Øvrige resultat 2. divisjon avdeling 4
Molde 2 - Elverum 4-2
HamKam - Træff  4-0 
Brumunddal - Stjørdals Blink  2-2
Nardo - Byåsen TF 3-1
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Kampar i dag, laurdag 11. juli


Florø møter i dag Strindheim TF på bortebane. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Førde 24. april 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt fem kampar i 2. divisjon avdeling 4.

Florø skal ut i bortekamp mot Strindheim Toppfotball. Kampen blir spelt på Strindheim kunstress klokka 16.00.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 14.00 Molde 2 - Elverum
Kl. 16.00 HamKam - Træff
Kl. 16.00 Brumunddal - Stjørdals Blink
Kl. 16.00 Strindheim TF - Florø
Kl. 16.00 Nardo - Byåsen TF
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
Florø 12 6 3 3 22 - 12 21
Elverum 12 5 4 3 29 - 18 19
HamKam 12 4 6 2 19 - 15 18
Nardo 12 5 3 4 20 - 18 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Brumunddal 12 4 4 4 11 - 16 16
Stjørdals-Blink 12 5 1 6 19 - 25 16
Strindheim TF 12 3 6 3 16 - 15 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Molde 2 12 3 3 6 16 - 16 12
Træff 12 3 2 7 10 - 23 11
Byåsen TF 12 2 3 7 8 - 29 9

11.07 Selje All Star Cup på Selje Idrettspark


Laga samla før fjorårets kamp på Selje Idrettspark.
Foto: Selje Fotball

I ettermiddag blir Selje All Star Cup avvikla på Selje Idrettspark.

Dette er ein kamp mellom tilhengarar av Liverpool og Manchester United. Spelarane som skal vere med må ha spelt for Selje, og kan ikkje ha vore aktive på fotballbana den siste sesongen.

Det er tredje året at ein arrangerar Selje All Star Cup, og før dagens kamp står begge laga med kvar sin siger.

Dagens kamp på Selje Idrettspark har avspark klokka 15.00.

 


Liverpool sitt lag som vann kampen 3-1 mot Manchester United i 2014.
Foto: Selje Fotball


Terje Edvardsen blei kåra til kampens profil i 2014.
Foto: Selje Fotball


10.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Tre lag frå Førde var i dag i aksjon i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Dessverre blei det tap for alle tre laga, og cupeventyret er dermed over for Førde sine lag i denne turneringa.  

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, Førde 1 - Assens FC  1-3

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde - Hestrafors 2-2 4-6 etter straffesparkkonkurranse

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde 2 - Eiger FK  7-8 etter straffesparkkonkurranse

10.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Tre av laga er framleis med vidare i turneringa.

Førde 1 i klasse G16 er klar for 1/8-finale i A-sluttspelet, Førde 2 i klasse G16 skal ut i 1/8-finale i B-sluttspelet, medan Førde 1 i klasse G15 skal ut i kvartfinale i B-sluttspelet.

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC

I ein eventuell semifinale kl. 18.55 møter Førde 1 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og FFI 1.

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

I ein eventuell kvartfinale kl. 17.30 møter Førde vinnaren av den brasilianske duellen mellom Karanba og Kauai.

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

I ein eventuell kvartfinale kl. 18.25 møter Førde 2 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og Åsgårdstrand IF.

09.07 Fire lag frå Jotun deltek i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Årets Gothia Cup går av stabelen frå måndag 13. juli til laurdag 18. juli.

G13 pulje 23
Jotun
BK Häcken 2
AP Top 54
Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Jotun
Sandsbro AIK
Orust GHMMS 2
Fut Academy Elite

J15 pulje 17
Jotun
Fanna BK
Växjö DFF
Ale United 

G16 pulje 29
Jotun
Enskede IK
St. Paul Blackhawks 2
Independente FC

09.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat frå Førde sine kampar i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)  1-3

Tabell klasse G15, gruppe 2
Mercedarios  4 4 0 0 16-1 12
Enköpings SK  4 3 0 1 12-4 9
FFI 1  4 2 0 2 9-5 6
Øvrevoll Hosle IL  4 1 0 3 2-11 3
Førde 2  4 0 0 4 1-19 0

Tabell klasse G15, gruppe 3
Subiaco AFC 4 4 0 0 18-1 12
STD Bremerhaven 2 4 3 0 1 9-3 9
SEIF  4 2 0 2 6-8 6
Åkra IL  4 1 0 3 6-15 3
Førde 1 4 0 0 4 0 - 12 0


B-sluttspel klasse G15
1/8-finale, kl. 17.00 Førde 2 - FFI 2  0-3
1/8-finale, kl. 17.20 Førde 1 - Trosvik IF 2  4-0

Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC



Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Mercedarios (Spania)  1-3

Tabell klasse G16, gruppe 1
Mercedarios  4 4 0 0 17-1 12
Førde  4 2 1 1 9-5 7
Jerslev-Sterup  4 1 2 1 3-5 5
Eiger FK   4 1 0 3 3-14 3
Cercle Municipale de Casablanca   4 0 1 3 2-9 1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)  0-1

Tabell klasse G16, gruppe 2
FFI 1  5 4 1 0 22-0 13
Hestrafors IF   5 4 0 1 10-4 12
KAUAI   5 2 1 2 5-3 7
Åsgårdstrand IF   5 2 0 3 10-12 6
Førde IL 2   5 2 0 3 4-17 6
Ass. sportive rabie eldjazai  5 0 0 5 0-15 0 (Møtte ikkje til turneringa)


A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

09.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Førde.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 14.15 Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 15.15 Førde 1 - Mercedarios (Spania)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 18.20 Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)

08.07 Angvik og Diallo scorar mest i 3. divisjon avdeling 8


Jan Roger Angvik scora to mål i Kristiansund FK sin kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jan Roger Angvik frå Kristiansund FK og Kenneth Diallo frå Herd er toppscorarar i 3. divisjon avdeling 8 etter halvspelt sesong. Angvik og Diallo står begge med 16 mål kvar, og er to mål føre Finn Alvestad frå Brattvåg. Mads Wie er den spelaren frå fylket som har scora flest mål i 3. divisjon avdeling 8. Glopparen står bokført med ni scoringar for Stryn til no denne sesongen.

16 mål:
Jan Roger Angvik, KFK 16
Kenneth Diallo, Herd 16

14 mål:
Finn Alvestad, Brattvåg

11 mål:
Franjo Tepuric, Bergsøy

9 mål:
Mads Wie, Stryn
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2

8 mål:
Ingolfur Örn Kristjansson, Volda

7 mål:
Didrik Knutsen Fløtre, Brattvåg
Nils Ottar Sandø, Skarbøvik
Patrik Dønheim Hjelmset, Herd

6 mål:
Kim Ødegård Vik, Florø 2
Vegard Bruland, Herd

5 mål:
Bjørn Totland, Eid
John Erik Klinge, KFK
Jonas Kippersund Rønningen, Kristiansund BK 2
Preben Alexander Sætre, Herd
Thomas Aarsund, Brattvåg
Tommy Kanishi Andreassen, Brattvåg
Truls Hovland, Årdal

4 mål:
Asgrim Tangen Farnes, Sogndal 2
Fredrik Flo, Sogndal 2
Karsten Bjelde, Stryn
Kenneth-Andre Hole, Volda
Mathias Flo, Sogndal 2
Ole Kristian Rødahl, Kristiansund BK 2
Petter Hammer, Stryn
Simen Brekkhus, Sogndal 2
Sondre Kjølsøy, Skarbøvik
Thomas James Malins, Volda
Vebjørn Høynes, Eid
Vegard Eikevik Dyrstad, Florø 2



Kenneth Diallo har scora 16 mål for Herd til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på AMFI Moa Stadion 2. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Finn Alvestad jublar etter scoring i bortekampen mot Stryn 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Franjo Tepuric jublar etter scoring i heimekampen mot Eid 18. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn jublar etter at Mads Wie utlikna til 2-2 borte mot Florø 2 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat for Førde sine fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Mercedarios (Spania)  0-8
Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge) 0-2

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - SEIF (Danmark) 0-3
Førde 1 - Åkra (Norge) 0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Eiger FK (Norge)  5-0

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Kauai (Brasil)  1-0
Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)  3-0 walkover

08.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 11.15 Førde 2 - Mercedarios (Spania)
Kl. 16.15 Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge)

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 09.00 Førde 1 - SEIF (Danmark)
Kl. 11.30 Førde 1 - Åkra (Norge)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 16.30 Førde 1 - Eiger FK (Norge)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - Kauai (Brasil)
Kl. 16.30 Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)

07.07 Tapte fyrste kampen i NSE Camp Stavanger U19


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug og Brann deltek denne veka på NSE Camp Stavanger U19. I fråværet av den årlige NTF U19-cupen på Hamar er dette er ei juniorturnering som blir arrangert for fyrste gong i Stavanger. I tillegg til Brann og arrangørklubben Viking deltek Bodø/Glimt og Hønefoss. 

I dagens kamp tapte Brann 3-2 mot Viking på Stavanger Stadion. Oliver Rotihaug spelte heile kampen for Brann.

Resultat kampar tysdag 7. juli:
Viking-Brann 3-2 (0-1)
0-1 Kapinga Brazy (12. min)
1-1 Zymer Bytyqi (67. min)
2-1 Mathias Bringaker (75. min)
2-2 Haldor Stenevik (80. min)
3-2 Mathias Bringaker (87. min)

Bodø/Glimt - Hønefoss  6-2 (4-0)
1-0 Marcus Johansen
2-0 Marcus Johansen
3-0 Marcus Johansen
4-0 Sidad Chooly, straffe
5-0 Fredrik Andre Bjørkan
6-0 Magnus Andersson
6-1 Martin Olimb
6-2 Thomas Evjen

Kampfakta er henta frå Viking sine nettsider.

Kampar fredag 10. juli:
Kl. 16.00 Brann - Hønefoss
Kl. 18.00 Viking - Bodø/Glimt

Kampar måndag 13. juli:
Kl. 11.00 Hønefoss - Viking
Kl. 13.00 Brann - Bodø/Glimt

07.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.
 

Klasse G15, gruppe 2
FFI 1 (Danmark) - Førde 2   6-0

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)   0-1
Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)  0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)  1-1
Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko) 2-1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - FFI 1 (Danmark)  0-10
Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)  0-6

07.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 10.30 FFI 1 (Danmark) - Førde 2

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 10.30 Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)
Kl. 19.20 Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 10.30 Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)
Kl. 15.45 Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - FFI 1 (Danmark)
Kl. 16.20 Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)

06.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.

Eid IL Fotball inviterar jenter og gutar fødd i 2001 - 2008 til Tine fotballskule mandag 10. - torsdag 13. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før skulestart.

Fotballgruppa i Eid er opptekne av å vere ein Fair Play klubb, og dette vil vere viktig også under Tine Fotballskule. Vi har fokus på eit sunt og godt kosthold. Det vert difor servert sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og fruktmåltid kvar dag.

Innhaldet i fotballskulen vert to treningsøkter for dagen, med eit måltid i mellom. Siste dagen vert det turnering. Alle deltakarar må hugse å ta med riktig type kle og skotøy. Og hugs skiftekle!!

Oppmøte til fotballskulen er kl 0930 ved klubbhuset, og skulen varer til 1500.

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


06.07 Førde deltek med fire lag i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Der skal laga frå Førde ut i kampar mot lag i frå mellom anna Sverige, Danmark, Spania, Brasil, Australia og Marokko.

Sunnfjordklubben stiller med to lag i klasse G15 og to lag i klasse G16.

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2
Enköpings SK, Sverige
FFI 1, Danmark
Øvrevoll Hosle IL
Mercedarios, Spania

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1
Åkra
SEIF, Danmark
STD Bremerhaven 2, Tyskland
Subiaco AFC, Australia

Klasse G16, gruppe 1
Cercle Municipale de Casablanca, Marokko
Mercedarios, Spania
Jerslev-Sterud, Danmark
Førde 1
Eiger FK

Klasse G16, gruppe 2
Ass. sportive rabie eldjazai, Algerie
Kauai, Brasil
Hestrafors IF, Sverige
Åsgårdstrand IF
Førde 2
FFI 1, Danmark

05.07 Norge J16 tapte bronsefinalen mot Danmark


Elise Isolde Stenevik i kamp for Team SFFK jenter mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


 

Norge J16 tapte 3-1 mot Danmark i bronsefinalen i Åpent nordisk mesterskap i Danmark. Elise Isolde Stenevik var på bana i 2. omgang, medan Linn-Mari Nilsen var ubenytta reserve. Emilie Nautnes scora Norge sitt mål like etter pause.

Danmark - Norge 3-1 (1-0)

1-0 Nathali Viig Nørkjær (14. min)
1-1 Emilie Nautnes (41. min)
2-1 Frida Petersen (56. min)
3-1 Sjølvmål (57. min)

Norge:

Frida Bergmann Thomas
Silje Bjørnebo (Ine Sofie Leschbrandt Østmo 73. min)
Camilla Huseby
Malin Johnsen Brenn
Emilie Raaum Closs (Sara Gran 41. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Synne Vatnem (Emilie Nautnes 16. min)
Sophie Roman Haug (Olaug Tvedten 63. min)
Camilla Linberg (Elise Isolde Stenevik 41. min)
Emilia Ruud (Ida Isaksen Giske 41. min)
Celine Emilie Nergård

05.07 Sogndal spelte uavgjort 1-1 mot Strømmen 


Mahatma Otoo scora Sogndal sitt mål på straffespark
Bildet er frå heimekampen mot Stabæk 9. november 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Sogndal spelte i ettermidag uavgjort 1-1 borte mot Strømmen på Strømmen Stadion. Mahatma Otto scora Sogndal sitt mål på straffespark drøye 10 minutt ut i 2. omgang. Sogndal spelte over ein omgang med 10 mann, etter at Christophe Psyche fekk direkte rødt kort like før Strømmen si scoring. 

OBOS-ligaen
Strømmen - Sogndal  1-1 (1-0)
1-0 Madiou Konate (44. min)
1-1 Mahatma Otoo, straffe (56. min)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 16 10 5 1 27 - 11 35
Hødd 15 7 4 4 24 - 19 25
Sandnes Ulf 14 6 6 2 27 - 16 24
Jerv 16 5 8 3 23 - 17 23
Bryne 15 6 4 5 28 - 26 22
Kristiansund 14 5 6 3 18 - 13 21
Brann 14 5 6 3 19 - 21 21
Bærum 15 6 3 6 23 - 28 21
Follo 15 5 4 6 22 - 23 19
Strømmen 15 5 4 6 17 - 18 19
Ranheim TF 15 4 6 5 20 - 19 18
Fredrikstad 15 4 6 5 19 - 27 18
Åsane 15 4 4 7 21 - 27 16
Levanger 15 3 5 7 20 - 28 14
Hønefoss BK 14 3 3 8 14 - 21 12
Nest-Sotra 15 2 4 9 20 - 28 10

05.07 Sogndal møter Strømmen på bortebane


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga
2-0 i treningskampen borte mot Hødd på Nye Høddvoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt seks kampar i OBOS-ligaen. Serieleiar Sogndal skal ut i ein vanskelig bortekamp mot Strømmen på Strømmen Stadion.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Strømmen - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 15 10 4 1 26 - 10 34
Sandnes Ulf 14 6 6 2 27 - 16 24
Hødd 14 6 4 4 22 - 18 22
Bryne 14 6 4 4 26 - 23 22
Kristiansund 14 5 6 3 18 - 13 21
Bærum 14 6 3 5 23 - 23 21
Brann 14 5 6 3 19 - 21 21
Jerv 15 4 8 3 18 - 17 20
Follo 14 5 4 5 21 - 21 19
Strømmen 14 5 3 6 16 - 17 18
Åsane 14 4 4 6 19 - 24 16
Ranheim TF 14 3 6 5 17 - 17 15
Fredrikstad 14 3 6 5 16 - 25 15
Levanger 14 3 4 7 19 - 27 13
Hønefoss BK 14 3 3 8 14 - 21 12
Nest-Sotra 14 2 3 9 19 - 27 9

04.07 Florø G13 gjekk til heilt til topps i Storsjöcupen


Foto: Privat
 

Florø gjekk heilt til topps i klasse G13 i Storsjöcupen i Østersund i Sverige.

Tidlig i dag vann Florø 6-1 i semifinalen mot Verdal, og det var duka for finale mot Stjørdals/Blink 1.

Florø viste seg nok ein gong som det beste laget, og kunne til slutt juble for finaleseier 3-0.

Florø gjekk dermed gjennom turneringa med åtte strake seierar og den imponerande målforskjellen 33-6.

Desse spelarane var med på Florø sitt vinnarlag:
Gard Solheim
Leander Høyvik
Sondre Pedersen
Oscar A. Nordal
Thomas Hallstensen
Parsa Asadi
Leander Nordal
Kristian Gjelsvik
Jakob Stavang Stubhaug
Martine Humlestøl Midtbø
Oskar Gjervik
Brage Naustdal
Iver Ødelien
Stian Ommedal
Gjaingiz Uzbak
Emil Smørdal
Tobias Notø.

04.07 Resultat kampar i dag, laurdag 4. juli


Florø vann i ettermiddag 2-0 heime mot Molde 2.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Lyn 13. juli 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Florø og Lyn 13. juli 2014.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Florø - Molde 2  2-0 (0-0)

1-0 Havor Solheim-Olsen (73. min)
2-0 Christer Husa (84. min)

Førde - HamKam  2-3 (1-3)

0-1 Fredrik Sjølstad (1.  min)
1-1 Vegard Savland (11. min)
1-2 John Anders Rise (40. min)
1-3 Aziz Idris (40. min)
2-3 Svenn Ove Gjøringbø (69. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
Florø 12 6 3 3 22 - 12 21
Elverum 12 5 4 3 29 - 18 19
HamKam 12 4 6 2 19 - 15 18
Nardo 12 5 3 4 20 - 18 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 12 4 4 4 11 - 16 16
Stjørdals-Blink 12 5 1 6 19 - 25 16
Strindheim TF 12 3 6 3 16 - 15 15
Rødde 12 3 4 5 22 - 28 13
Molde 2 12 3 3 6 16 - 16 12
Aalesund 2 11 3 3 5 15 - 16 12
Træff 11 3 1 7 9 - 22 10
Byåsen TF 12 2 3 7 8 - 29 9

04.07 Kampar i dag, laurdag 4. juli


Florø møter i ettermiddag Molde 2 på Florø Stadion.
Bildet er frå cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 16.00 Florø - Molde 2
Kl. 16.00 Førde - HamKam

Tabell 2. divisjon avdeling 4
Kongsvinger 11 10 0 1 29 - 7 30
Florø 11 5 3 3 20 - 12 18
Nardo 11 5 3 3 19 - 16 18
Førde 11 4 5 2 22 - 18 17
Elverum 11 4 4 3 26 - 18 16
Brumunddal 11 4 4 3 11 - 13 16
HamKam 11 3 6 2 16 - 13 15
Stjørdals-Blink 11 4 1 6 16 - 23 13
Molde 2 11 3 3 5 16 - 14 12
Strindheim TF 11 2 6 3 15 - 15 12
Aalesund 2 11 3 3 5 15 - 16 12
Rødde 11 2 4 5 20 - 27 10
Træff 11 3 1 7 9 - 22 10
Byåsen TF 11 2 3 6 8 - 28 9

03.07 Florø G13 vann kvartfinalen i Storsjöcupen



Florø vann i ettermiddag 3-2 mot Årsta FF vit i kvartfinalen i klasse G13 i Storsjöcupen i Østersund i Sverige.

Årsta FF vit leia kampen 2-0 til pause, men Florø gav aldri opp, og med tre scoringar etter kvilen sikra laget frå kystbyen plass i semifinalen.

I semifinalen laurdag klokka 08.00 skal Florø møte Verdal IL.

I den andre semifinalen møtest Ope IF 2 og Stjørdals/Blink 1.

03.07 Film av Jonathan Åmot Olsen på Grodås Cup


Jonathan Åmot Olsen under årets Grodås Cup.
Sjå filmen av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.
 

 

En av verdens beste fotballtriksarar var på plass under årets Grodås Cup i Hornindal. Jonathan Åmot Olsen hadde imponerande trikseoppvisningar for både store og små under turneringa. Etter oppvisningane var det mulig å få autografen, og bli tatt bilde av i lag med 20-åringen frå Melhus i Sør Trøndelag.

Film av ei av Åmot Olsen sine oppvisningar er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar under årets Grodås Cup.

Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.




Å bli tatt bilde av i lag med Åmot Olsen var populært.


03.07 Florø G13 klar for kvartfinale i Storsjöcupen



Florø stiller med eit lag i klasse G13 i Storsjöcupen i Østersund i Sverige.

Laget har vunne alle sine tre kampar i gruppespelet, og i dag har laget gått sigrande ut av både 1/16-finale og 1/8-finale i A-sluttspelet.

I 1/16-finalen i dag tidlig vann Florø 2-0 mot det svenske laget Svegs IK/Vemdalen, medan det i i 1/8-finalen blei heile 6-0 mot det norske laget Orkla FK.

I kveld kl. 18.50 spelar Florø kvartfinale mot det svenske laget Årsta FF vit.

02.07 Norge J16 klar for bronsefinale mot Danmark


Elise Isolde Stenevik under sonelagsturneringa på Eid 10. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Norge J16 spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i den siste kampen i gruppespelet under Åpent nordisk mesterskap i Danmark.

Elise Isolde Stenevik blei bytta inn drøye 10 minutt før full tid.

Norge sikra med dagens uavgjort andreplassen i gruppa, og skal dermed ut i bronsefinale i turneringa. Motstandar i bronsefinalen er Danmark som blei nummer to i den andre gruppa. Finalen i turneringa går mellom Tyskland og Nederland.  

Sverige - Norge  2-2 (0-2)

0-1 Emilie Nautnes (25. min)
0-2 Sophie Roman Haug (26. min)
1-2 Wilma Wärulf (50. min)
2-2 Matilda Ovenberger (55. min)

Norge:

Frida Bergmann Thomas
Silje Bjørnebo
Camilla Huseby
Malin Johnsen Brenn
Emilie Raaum Closs
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Sophie Roman Haug
Ida Isaksen Giske (Olaug Tvedten 52. min)
Celine Emilie Nergård (Elise Isolde Stenevik 68. min)
Emilie Nautnes
Camilla Linberg (Ine Sofie Leschbrandt Østmo 40. min)

02.07 Florø G13 klar for 1/16-finale i Storsjöcupen



Florø stiller med eit lag i klasse G13 i Storsjöcupen i Østersund i Sverige.

Laget har vunne alle sine tre kampar i gruppespelet, og er dermed klar for 1/16-finale i turneringa.

Motstandar i 1/16-finalen, som blir spelt tidlig fredag morgon, er det svenske laget Svegs IK/Vemdalen.

Resultat klasse G13, gruppe I:
Florø - Kvam/Beistad 4-1
Florø - Ope IF 2   5-2
Florø - Charlottenlund SK 3  4-0

Tabell klasse G13, gruppe I:
1. Florø SK 3 3 0 0 13-3 9
2. Ope IF 2 3 1 0 2 4-7 3
3. Kvam/Beitstad 3 1 0 2 4-7 3
4. Charlottenlund SK 3 3 1 0 2 2-6 3

02.07 Sara og Vilde klar for EM-sluttspel i Israel


Sara Eriksen under damefotballens dag på Kaupanger 16. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sara Eriksen frå Førde og Vilde Hasund frå Åheim er begge tekne ut på J19-landslagslaget som skal spele EM-sluttspel i Israel 15. - 27. juli.

I dei innleiande kampane skal Norge ut i kampar mot Spania, Tyskland og England.

Troppen:
Cecilie Fiskerstrand, Stabæk
Aurora Watten Mikalsen, Clausenengen
Tuva Hansen, Klepp
Marit Bratberg Lund, Kolbotn
Ingrid Elvebakken, Kolbotn
Marit Clausen, Trondheims-Ørn
Kristine Leine, Fortuna Ålesund
Sara Eriksen, Sandviken
Nora Eide Lie, Urædd
Karina Sævik, Avaldsnes
Cecilie Dekkerhus, Stabæk
Johanne Fridlund, Vålerenga
Maria Hiim, Klepp
Karoline Haugland, Arna-Bjørnar
Marie Dølvik Markussen, Stabæk
Pernille Velta, Stabæk
Vilde Fjelldal, Medkila
Vilde Hasund, Røa



Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.07 Eidarar møtest i 4. runde i NM G19 Telenor Cup


Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 
 

To Eidarar møtest til kamp når 4. runde i NM G19 Telenor Cup går av stabelen. Oliver Rotihaug spelar for Brann medan Julian Smørdal er å finne i forsvaret til Fyllingsdalen. Fyllingsdalen er sett opp med heimekamp mot Brann. 

Jacob Storevik og Rosenborg er sett opp med heimekamp mot Rødde.

Kampane i 4. runde er beramma til søndag 16. august, men kan spelast på eit tidligare tidspunkt dersom begge klubbane er enige om det.

4.runde NM G19 Telenor Cup:

Tromsø - Lillestrøm
Rosenborg - Rødde
Fyllingsdalen - Brann
Sandnes Ulf - Viking
Start - Odd
FK Tønsberg - Stabæk
Strømsgodset - Follo
Vålerenga - Molde

01.07 Sven Erik Midthjell dømmer i Europa League


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som assistentdommar i kampen mellom Glenovan (Nord Irland) og FC Shakhtyor Soligorsk (Bulgaria).

Kampen er kvalifisering til Europa League, og blir spelt på Mourneview Park torsdag 2. juli klokka 20.45.

Dommar: Dag Vidar Hafsås

Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell og Svein Inge Wiken

4. dommar: Martin Lundby

01.07 Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde


Frå kampen mellom Eid og Florø 2 på Eid Stadion i 5. serierunde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Høyr lydinnslaget frå kampen mellom Eid og Florø 2. 

Torgeir Olsen frå Volda leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Olsen leiar tabellkonkurransen føre Tobias Evebø, Stig Hermann Hagen og Rune Lefdal.

Det er premiering til dei to beste i tabellkonkurransen etter 13. serierunde. Leiaren Torgeir Olsen får fem flax-lodd, medan Tobias Evebø som ligg på andreplass stikk av med tre flax-lodd. Vinnarlodda kjem i posten.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 13. serierunde:
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 13 7 3 3 21 - 13 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 13 2 2 9 16 - 30 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass Navn Feilpoeng Rett plass
1 Torgeir Olsen 22 1
2 Tobias Evebø 24 2
3 Stig Hermann Hagen 25 7
4 Rune Lefdal 26 4
5 Marius Heltne 26 3
6 Geir Igelkjøn 26 2
7 Martha Karin Rauset 26 1
8 Simen Lillevik Kjellevold 26 1
9 Sander Amble Haugen 28 5
10 Ole-Andreas Aarvik 28 4
11 Pål Holko 28 4
12 Idar Arne Kristiansen 28 2
13 Magne Elde 30 5
14 Morten Sanden 30 5
15 Geir Egil Olsen 30 3
16 John Egil Falkanger 30 3
17 Olav R. Haugen 30 3
18 Frank Sverre Skorpen 30 2
19 Ole Morten Kvam 30 2
20 Thomas Rognsø 30 1
21 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 30 1
22 Astrid Mikalsen 30 0
23 Erik Amble Haugen 32 4
24 Petter Hammer 32 3
25 Erik Fossnes 32 2
26 Børge Hansen 32 1
27 Jon Georg Rutledal 32 0
28 Kristen H. Heggedal 32 0
29 Kristian Lefdal 32 0
30 Ole-Gunnar Midtbø 32 0
31 Henning Haugen 34 5
32 Jon Navarsete 34 3
33 Kevin Hestholm 34 3
34 Olav Andre Austbø 34 3
35 Ola Rognebakke 34 2
36 Kåre Balsnes 34 1
37 Ove Balsnes 34 1
38 Preben Hagen Torvanger 34 1
39 Johnny Husevåg 36 5
40 Andreas Vereide 36 4
41 Harald Holmøyvik 36 4
42 Harald Vartdal 36 4
43 Sujeevan Mohanarajah 36 3
44 Daniel Haus 36 2
45 Inge Visnes 36 2
46 Jarle Christensen 36 2
47 Susanne Skogstad 36 2
48 Aleksander Kvernevik 36 1
49 Johan Skorge 36 1
50 Preben Løvlid 36 1
51 Yngve Tolaas 36 1
52 Inge Matias Tvinnereim 36 0
53 Tore Haraldsen 36 0
54 Bjørn Totland 38 4
55 Knut-Atle Krossøy 38 3
56 Sveinung Frantzen 38 3
57 Ole Tom Myroldhaug 38 2
58 Geir Christensen 38 1
59 Mads Wie 38 1
60 Michael Frantsen 38 1
61 Oddbjørn Åkerøy 38 1
62 Christian Helgheim 39 2
63 Håvard Mjølkeråen 39 0
64 Tommy Totland Hauge 40 6
65 Kristoffer Vie Angedal 40 4
66 Audar Kullsveen 40 3
67 Kenneth Fosse Elde 40 3
68 Runar Hellum 40 3
69 Geir Hoff 40 2
70 Harald Hollevik 40 2
71 Ole-Kristian Førde 40 2
72 Rune Leirgulen 40 2
73 Edgar Flo 40 1
74 Jan Taule 40 1
75 Karl Vie 40 1
76 Knut Idar Kristoffersen 40 1
77 Ole Mattis Myklebust 40 1
78 Rasmus Gausemel 40 1
79 Stein Roar Moheim 40 1
80 Edvard Nordang 40 0
81 Eirik Rutledal 40 0
82 Steinar Langedal 40 0

Sjå heile lista etter 13. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


30.06 Norge J16 vann 1-0 mot Island


Linn-Mari Nilsen holdt nullen i dagens kamp mot Island.
På bildet ser vi Nilsen og Kåre Rutlin på Eid Idrettspark 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Norge vann i dag 1-0 mot Island under Åpent nordisk mesterskap i Danmark. Både Linn-Mari Nilsen og Elise Isolde Stenevik var med i Norge sin startellevar. Emile Nautnes blei matchvinnar for Norge knappe 10 minutt før full tid.   

I den andre kampen i Norge si avdeling i dag vann Tyskland 3-1 mot Sverige. Det ser demed ut som Tyskland har stø kurs mot finale i turneringa, medan Norge og Sverige må kjempe om andreplassen i avdelinga i den siste kampen. Kampen mellom Norge og Sverige blir spelt torsdag 2. juli. 

Norge - Island  1-0 (0-0)
1-0 Emilie Nautnes (73. min)

Norge:

Linn-Mari Nilsen
Silje Bjørnebo
Camilla Huseby
Malin Johnsen Brenn
Sara Gran
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Elise Isolde Stenevik (Olaug Tvedten 41. min)
Emilie Raaum Closs (Camilla Linberg 58. min)
Emilia Ruud (Sophie Roman Haug 58. min)
Emilie Nautnes
Celine Emilie Nergård (Ida Isaksen Giske 78. min)
 


Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Emilie Nautnes blei matchvinnar i dagens kamp mot Island.
Bildet er frå SFFK J15 sin kretskamp mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar 2014.


30.06 Dale vann 3-2 heime mot Førde 2 på Dingemoen


Vegard Dyrstad var Dale sin beste spelar i dagens kamp mot Førde 2.
Bildet er frå Dale sin bortekamp mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Dale vann i ettermiddag 3-2 heime mot Førde 2 på grasbana på Dingemoen.

Frank Vik (2) og Vegard Dyrstad scora for heimelaget, medan Daniel Kvalvågnes sette inn begge måla til bortelaget.

4. divisjon

Dale - Førde 2  3-2 (1-1)
0-1 Daniel Kvalvågnes
1-1 Vegard Dyrstad
2-1 Frank Vik
3-1 Frank Vik
3-2 Daniel Kvalvågnes

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

30.06 Førde 2 spelar borte mot Dale på Dingemoen


Marius Storevik og Førde 2 møter i dag Dale på Dingemoen.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde 2 spelar i dag borte mot Dale på Dingemoen Stadion. Førde 2 vil med seier i dagens kamp vere serieleiar i det laga i 4. divisjon tek sommarferie fram til andre helga i august.

4. divisjon

Kl. 19.00 Dale - Førde 2

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 10 8 0 2 29-15 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

29.06 Resultat kampar i dag, måndag 29. juni


Vegard Savland blei matchvinnar for Førde borte mot Aalesund 2.
Bildet er frå kampen Stryn-Årdal på Stryn Stadion 18. oktober 2014.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4

Aalesund 2 - Førde 0-1 (0-1)
0-1 Vegard Savland, straffe (45. min)

Molde 2 - Byåsen  8-0 (6-0)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 11 10 0 1 29 - 7 30
Florø 11 5 3 3 20 - 12 18
Nardo 11 5 3 3 19 - 16 18
Førde 11 4 5 2 22 - 18 17
Elverum 11 4 4 3 26 - 18 16
Brumunddal 11 4 4 3 11 - 13 16
HamKam 11 3 6 2 16 - 13 15
Stjørdals-Blink 11 4 1 6 16 - 23 13
Molde 2 11 3 3 5 16 - 14 12
Strindheim TF 11 2 6 3 15 - 15 12
Aalesund 2 11 3 3 5 15 - 16 12
Rødde 11 2 4 5 20 - 27 10
Træff 11 3 1 7 9 - 22 10
Byåsen TF 11 2 3 6 8 - 28 9

3. divisjon avdeling 8
Spjelkavik - Sogndal 2  0-1 (0-1)

0-1 Henrik Navarsete (8. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 13 7 3 3 21 - 13 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 13 2 2 9 16 - 30 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

29.06 Norge J16 tapte 2-1 mot Tyskland


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Norge J16 tapte i ettermiddag 2-1 mot Tyskland i den fyrste kampen i Åpent nordisk mesterskap i Danmark.

Linn-Mari Nilsen frå Førde spelte heile kampen, medan Elise Isolde Stenevik frå Florø blei bytta inn før starten av 2. omgang. 

I den andre kampen i Norge si avdeling i turneringa vann Sverige 1-0 mot Island.

Tyskland - Norge 2-1 (1-0)
1-0 Tyskland (28. min)
2-0 Tyskland (52. min)
2-1 Noor Hoelsbrekken Eckhoff (78. min)

Norge:

Linn-Mari Nilsen
Silje Bjørnebo
Camilla Huseby
Malin Johnsen Brenn
Sara Gran
Sophie Roman Haug
Ine Sofie Leschbrandt Østmo (Emilie Raaum Closs 66. min)
Olaug Tvedten (Elise Isolde Stenevik 41. min)
Ida Isaksen Giske (Celine Emilie Nergård 57. min)
Emilie Nautnes
Emilia Ruud (Noor Hoelsbrekken Eckhoff 41. min)

 


Elise Isolde Stenevik i kamp for Team SFFK jenter mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


29.06 Tine Fotballskule i Sandane Idrettspark


Frå Tine Fotballskule i Sandane Idrettspark.
Alle foto: STIL Fotball

STIL Fotball arrangerte 22. - 24. juni Tine Fotballskule i Sandane Idrettspark.

130 barn og 40 instruktørar har hatt travle dagar i Sandane Idrettspark.

Med det nye treningsarealet i fotballhallen har TINE Fotballskule hatt større boltreplass. Dette har vore nødvendig med 30% auke i deltakartalet frå tidlegare.

Mange gode tilbakemeldingar, og mange trøtte fotballbein er ei foreløpig oppsummering etter dei tre dagane i Idrettsparken.

Sjefar for fotballskulen i år har vore Håkon Schjølberg og Simon Andre Gimmestad.


 




29.06 Sogndal møter Brann i 1. runde i NM G16


Andreas L. Olsen scora alle fire måla i kvalifiseringskampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sogndal er sett opp med heimekamp mot Brann i 1. runde i NM G 16 Telenor Cup.

Kampane i 1. runde er beramma til søndag 16. august, men kan spelast på eit tidligare tidspunkt dersom begge klubbane er enige om det.

Kampoppsett 1. runde NM J16 Telenor Cup:
Lillehammer - Lillestrøm
Stabæk - Bodø/Glimt
Asker - Aalesund
Strømsgodset - Odd
Flint - Sarpsborg 08
Bremnes - Bryne
Sogndal - Brann
Rosenborg - Namsos

29.06 Bjørn møter Herd i NM J16 Telenor Cup


Bjørn J16 stakk av med KM-tittelen under Innandørs-KM på Sandane.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Norges Fotballforbund har sett opp 1. runde i NM J16 Telenor Cup.

Bjørn som er SFFK sin representant i denne turneringa er sett opp med bortekamp mot Herd.

Kampane er beramma til søndag 16. august, men kan spelast på eit tidligare tidspunkt dersom begge klubbane er enige om det.

Kampoppsett 1. runde NM J16 Telenor Cup:
Lørenskog - Lier
Lyn - Kolbotn
Stabæk- Notodden
Teie - Egersund
Viking - Gneist
Herd - Bjørn
Byåsen - Molde
Bossekop - Grand Bodø

29.06 Florø og Sogndal direkte på TV2 



TV2 skal sende 42 kampar direkte frå årets Norway Cup. Av dei 18 kampane i gruppespelet som TV2 sender skal både Sogndal og Florø visast direkte på skjermen.

Sogndal J14 møter Holmlia søndag 26. juli kl. 11.25, og Florø G14 møter Øyestad tysdag 28. juli kl. 14.15.
 
Søndag 26. juli:
Kl. 10.00: Alvdal – Torvastad IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 11.25: Sogndal – Holmlia (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 12.30: Hisøy – Skogstrand IL (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 14.30: Tjensvoll - Brattvåg (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.00: Steigen SPK – Nord SK (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 17.15: Hønefoss BK – Odda FK (jenter 16 år, klasse R)

Måndag 27. juli:
Kl. 10.00: Norild – Eidsvåg (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 11.05: Bossmo & Ytteren - Os (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 12.15: Verdal IL 1 – Herd Hvit (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 14.15: Utleira IL – Bremnes (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 15.40: Fløy – Ridabu IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 17.00: Averøykameratene – Oppdal IL (jenter 14 år, klasse S)

Tysdag 28. juli:
Kl. 10.00: Kolvereid IL – Spjelkavik (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 11.15: Os/Nansen FGR – Bardufoss (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 12.30: Rjukan IL – Tjøme (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 14.15: Øyestad IL – Florø Fotball (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 15.20: Hallingdal FK – Alta IF (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.40: Falkeid IL – Storelva (gutter 19 år, klasse A)

29.06 Sogndal 2 møter Spjelkavik på bortebane


Sogndal 2 møter i dag Spjelkavik på bortebane.
Bildet er frå Sogndal 2 sin heimekamp mot Eid 17. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag går den siste kampen i den 13. serierunden i 3. divisjon avdeling 8 av stabelen. Spjelkavik møter Sogndal 2 på Spjelkavik Stadion klokka 19.00. 

Det blir også spelt to kampar i 2. divisjon avdeling 4 i ettermiddag. Førde spalar borte mot Aalesund 2, medan Molde 2 tek i mot Byåasen på Aker Stadion.

2. divisjon avdeling 4

Kl. 18.00 Aalesund 2 - Førde
Kl. 18.00 Molde 2 - Byåsen

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 11 10 0 1 29 - 7 30
Florø 11 5 3 3 20 - 12 18
Nardo 11 5 3 3 19 - 16 18
Elverum 11 4 4 3 26 - 18 16
Brumunddal 11 4 4 3 11 - 13 16
HamKam 11 3 6 2 16 - 13 15
Førde 10 3 5 2 21 - 18 14
Stjørdals-Blink 11 4 1 6 16 - 23 13
Strindheim TF 11 2 6 3 15 - 15 12
Aalesund 2 10 3 3 4 15 - 15 12
Rødde 11 2 4 5 20 - 27 10
Træff 11 3 1 7 9 - 22 10
Molde 2 10 2 3 5 8 - 14 9
Byåsen TF 10 2 3 5 8 - 20 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Spjelkavik - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 13 2 2 9 16 - 30 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

28.06 Florø 2 tapte 3-1 borte mot Skarbøvik


Adnan Chafouh Idrissi var involvert i alle tre måla til SIF mot Florø 2.
Bildet er frå SIF sin bortekamp mot Tornado Måløy 13. september 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 tapte i ettermiddag 3-1 borte mot Skarbøvik på Skarbøvik Stadion. Peter Aase sette inn Florø 2 sitt mål på stillinga 3-0.

Skarbøvik - Florø 2  3-1 (2-0)
1-0 Adnan Chafouh Idrissi (15. min)
2-0 Adnan Chafouh Idrissi (27. min)
3-0 Kenneth Kjevik (72. min)
3-1 Peter Aase (75. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 13 2 2 9 16 - 30 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

28.06 Lerum Cup 2015



Denne helga har Lerum Cup 2015 gått av stabelen i Sogn. Det har blitt spelt kampar i Sogndal, Kaupanger, Gaupne og på Hafslo.

Lerum cup er for jenter og gutar i alderen 10-14 år.

Her er oversikten over dei beste laga i dei klassene det er sluttspel:

Klasse D - Gutar 13 år 7'ar:
1. Høyang Class02
2. Sykkylven
3. Førde 1
4. Smørås 2

Klasse E - Gutar 14 år 7'ar:
1. Sogndal 1
2. Stranda kvit
3. Stranda blå
4. Hafslo 1

Klasse F - Gutar 13 år 9'ar:
1. Smørås 1
2. Bjarg 1
3. Askøy 1
4. Sogndal

Klasse G - Gutar 14 år 9'ar:
1. Fana 1
2. Os 1
3. Nordhordland BK 1
4. Smørås 1


Klasse N - Jenter 13 år 7'ar:
1. Ørsta
2. Gol
3. Vik
4. Bjarg Tinn

Klasse O - Jenter 14 år 7'ar:
1. Førde 1
2. Bjørn
3. Dale
4. Askvoll/Holmedal

Klasse P - Jenter 13 år 9'ar:
1. Fagernes/Aurdal/Leira
2. Sogndal
3. Voss
4. Nordhordland BK

Klasse Q - Jenter 14 år 9'ar:
1. Eidsvåg
2. Austrheim
3. Sogndal
4. Kaupanger

28.06 Syril J16 vann finalen i Sør Cup


Syril J16 under premieutdelinga under Innandørs-KM på Sandane i mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Syril J16 gjekk heilt til topps i Sør Cup i Kristiansand. I dagens finale mot Randesund på Sør Arena scora Siv Reagan Hickman seiersmålet tre minutt før full tid. 

Siv Reagan Hickman blei kåra til finalen sin beste spelar. 

Innleiande kampar:
Syril - Randesund 0 - 5
Syril - Mathopen 3 - 0
Lillesand - Syril 0 - 1
Syril - Skudenes 3 - 1
Nanset/Kvelde - Syril 1 - 0

Tabell innleiande:
1 Randesund 5 5 0 0 27 - 0 15
2 Lillesand 5 3 0 2 10 - 8 9
3 Syril 5 3 0 2 7 - 7 9
4 Skudenes 5 1 1 3 5 - 12 4
5 Mathopen 5 1 1 3 1 - 10 4
6 Nanset/Kvelde 5 1 0 4 2 - 15 3

Semifinalar:
Syril - Lillesand 1-0
Randesund - Skudenes  8-2

Bronsefinale:

Skudenes - Lillesand 0-5

Finale:
Syril - Randesund  1-0

28.06 Florø 2 møter Skarbøvik på bortebane


Peter Aase er med i Florø 2 sin startellevar i dagens kamp mot Skarbøvik.
Bildet er frå guttekampen borte mot Eid 1. september 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø 2 møter i dag Skarbøvik på bortebane. Kampen blir spelt på Skarbøvik Stadion klokka 15.00.

Florø 2 ligg før dagens kamp på ein 11. plass på tabellen, men vil med seier i dag klatre forbi heile fire lag på tabellen.

Florø stiller med denne startellevaren mot SIF:
Geir Stenehjem
Christer Husa
Markus Indrebø-langlo
Dan Strømsnes
Ola Rognebakke
Peter Aase
Thomas Rognsø
Ole Sivertsen
Tord Hovden
Simen Halvorsen
Ole Kristian Førde

Innbyttarar:

Fredrik Indrebø Langlo
Martin Skilbrei
Chris Adrian Steinsvik

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

27.06 Resultat kampar i dag, laurdag 27. juni


Sandane jublar etter at Jonas Denk scora seiersmålet mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Hødd 1-1 (1-0)
1-0 Robin Shroot (13.  min)
1-1 Ole Amund Sveen (90. min+3)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 15 10 4 1 26 - 10 34
Hødd 14 6 4 4 22 - 18 22
Sandnes Ulf 13 5 6 2 24 - 15 21
Kristiansund 13 5 5 3 17 - 12 20
Jerv 14 4 8 2 18 - 16 20
Bærum 13 6 2 5 22 - 22 20
Brann 13 5 5 3 18 - 20 20
Follo 13 5 4 4 20 - 17 19
Bryne 13 5 4 4 22 - 22 19
Strømmen 13 5 3 5 15 - 14 18
Ranheim TF 13 3 5 5 16 - 16 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 23 13
Hønefoss BK 13 3 3 7 13 - 19 12
Levanger 13 3 3 7 18 - 26 12
Fredrikstad 13 2 6 5 15 - 25 12
Nest-Sotra 13 2 2 9 18 - 26 8

2. divisjon avdeling 4
Brummunddal - Florø  1-0 (0-0)
1-0 Tanoh Franck Boris Semou, straffe (53. min)

3. divisjon avdeling 8
Bergsøy - Kristiansund FK 2-0
Herd - Brattvåg  0-3

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon

Sandane - Førde 2  1-0 (0-0)
1-0 Jonas Denk (47. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 10 8 0 2 29-15 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

27.06 Kampar i dag, laurdag 27. juni


Sandane møter i dag Førde 2 på Idrettsplassen på Sandane.
Bildet er frå Sandane sin seier mot Skavøypoll onsdag 24. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 20.00 Sogndal - Hødd

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 14 10 3 1 25 - 9 33
Sandnes Ulf 13 5 6 2 24 - 15 21
Hødd 13 6 3 4 21 - 17 21
Kristiansund 13 5 5 3 17 - 12 20
Jerv 14 4 8 2 18 - 16 20
Bærum 13 6 2 5 22 - 22 20
Brann 13 5 5 3 18 - 20 20
Follo 13 5 4 4 20 - 17 19
Bryne 13 5 4 4 22 - 22 19
Strømmen 13 5 3 5 15 - 14 18
Ranheim TF 13 3 5 5 16 - 16 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 23 13
Hønefoss BK 13 3 3 7 13 - 19 12
Levanger 13 3 3 7 18 - 26 12
Fredrikstad 13 2 6 5 15 - 25 12
Nest-Sotra 13 2 2 9 18 - 26 8

2. divisjon avdeling 4
Kl. 14.00 Brummunddal - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 10 9 0 1 25 - 4 27
Florø 10 5 3 2 20 - 11 18
Elverum 10 4 3 3 25 - 17 15
HamKam 10 3 6 1 13 - 9 15
Nardo 10 4 3 3 17 - 16 15
Førde 10 3 5 2 21 - 18 14
Brumunddal 10 3 4 3 10 - 13 13
Strindheim TF 10 2 6 2 14 - 12 12
Aalesund 2 10 3 3 4 15 - 15 12
Stjørdals-Blink 10 4 0 6 15 - 22 12
Træff 10 3 1 6 9 - 20 10
Molde 2 10 2 3 5 8 - 14 9
Byåsen TF 10 2 3 5 8 - 20 9
Rødde 10 1 4 5 17 - 26 7

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Bergsøy - Kristiansund FK
Kl. 15.00 Herd - Brattvåg

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 12 7 0 5 35 - 33 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 12 4 2 6 18 - 22 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon

Kl. 15.00 Sandane - Førde 2

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 10 4 1 5 18-19 13
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

26.06 Resultat kampar i dag, fredag 26. juni


Henning Haugen var tilbake frå skade i dagens bortekamp mot Volda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Volda - Eid 3-0 (0-0)
1-0 Isak Husøy (56. min)
2-0 Ingolfur Örn Kristjansson (63. min)
3-0 Thomas James Malins (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Hødd 2  1-1
Kristiansund BK 2 - Stryn  3-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 12 7 0 5 35 - 33 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 12 4 2 6 18 - 22 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon
Høyang - Tornado Måløy  2-2

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 10 4 1 5 18-19 13
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Selje  1-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 8 5 1 2 34-15 16
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 8 2 1 5 19-30 7
Hornindal 8 1 1 6 8-39 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

26.06 Kampar i dag, fredag 26. juni


Øystein Aabrekk og Eid møter i dag Volda på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Spjelkavik på Eid Stadion 20. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Volda - Eid
Kl. 19.00 Årdal - Hødd 2
Kl. 19.00 Kristiansund BK 2 - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 12 7 0 5 35 - 33 21
Stryn 12 5 4 3 23 - 20 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Hødd 2 12 3 6 3 21 - 21 15
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 12 4 2 6 18 - 22 14
Volda 12 3 4 5 22 - 27 13
Kristiansund BK 2 12 4 1 7 22 - 34 13
Årdal 12 3 3 6 15 - 26 12
Eid 12 1 3 8 19 - 44 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon
Kl. 19.00 Høyang - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 10 4 1 5 18-19 13
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 3 - Selje

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 8 2 1 5 19-30 7
Hornindal 8 1 1 6 8-39 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

25.06 Bilder frå Tine Fotballskule


Frå Tornado Måløy sin Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2015.

Tornado Måløy har denne veka arrangert Tine Fotballskule. Totalt 64 deltakarar pluss instruktørar har vore i aksjon på Skavøypoll Stadion.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2015.

 






25.06 Resultat kampar i dag, torsdag 25. juni


Fredrik Flo scora eit mål i dagens kamp mot Fyllingsdalen i NM G19.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Sogndal 2 3. august 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup
Sogndal - Fyllingsdalen 2-2 (1-1) 2-2 eeo, 4-6 etter straffekonk
Mål Sogndal: Sigmund Årdal Myhre og Fredrik Flo

6. divisjon avdeling 1

Fure - Florø 5-1 (2-0)
1-0 Øyvind Lindelid
2-0 Sebastian Madsen
2-1 Jørgen Steinset
3-1 Jim Skarstein
4-1 Einar Furset
5-1 Bendik Holt

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 7 7 0 0 29-9 21
Tempo 7 5 0 2 28-15 15
Florø 4 7 4 0 3 20-16 12
Atløy 7 2 0 5 16-26 6
Høyang 2 7 2 0 5 12-28 6
Balestrand 2 7 1 0 6 12-23 3

25.06 Kampar i dag, torsdag 25. juni


Sogndal møter i ettermiddag Fyllingsdalen i NM G19 Telenor Cup.
Bildet er frå 2. runde i Vinterserien junior herrer 11. januar.
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Vinterserien junior herrer.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen.
Sjå filmen frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 30. november 2014.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G19 Telenor Cup
Kl. 18.00 Sogndal - Fyllingsdalen

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Fure - Florø

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 6 6 0 0 24-8 18
Tempo 7 5 0 2 28-15 15
Florø 4 6 4 0 2 19-11 12
Atløy 7 2 0 5 16-26 6
Høyang 2 7 2 0 5 12-28 6
Balestrand 2 7 1 0 6 12-23 3

24.06 Resultat kampar i dag, onsdag 24. juni


Sandane vann i ettermiddag 3-0 heime mot Skavøypoll på Idrettsplassen. Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Jerv  1-1 (0-0)
1-0 Kristian Fardal Opseth (52. min)
1-1 Nils Petter Andersen (90. min)

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 14 10 3 1 25 - 9 33
Sandnes Ulf 13 5 6 2 24 - 15 21
Hødd 13 6 3 4 21 - 17 21
Kristiansund 13 5 5 3 17 - 12 20
Jerv 14 4 8 2 18 - 16 20
Bærum 13 6 2 5 22 - 22 20
Brann 13 5 5 3 18 - 20 20
Follo 13 5 4 4 20 - 17 19
Bryne 13 5 4 4 22 - 22 19
Strømmen 13 5 3 5 15 - 14 18
Ranheim TF 13 3 5 5 16 - 16 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 23 13
Hønefoss BK 13 3 3 7 13 - 19 12
Levanger 13 3 3 7 18 - 26 12
Fredrikstad 13 2 6 5 15 - 25 12
Nest-Sotra 13 2 2 9 18 - 26 8

4. divisjon

Sandane - Skavøypoll  3-0 (0-0)
1-0 Martin Svarstad (48. min)
2-0 Jonas Denk (55. min)
3-0 Isak Gangeskar Solheim (58. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 10 4 1 5 18-19 13
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

24.06 Kampar i dag, onsdag 24. juni


Skavøypoll møter i ettermiddag Sandane på Idrettsplassen på Sandane. Bildet er frå heimekampen mot Høyang 23. august 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Sogndal - Jerv

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 13 10 2 1 24 - 8 32
Sandnes Ulf 13 5 6 2 24 - 15 21
Hødd 13 6 3 4 21 - 17 21
Kristiansund 13 5 5 3 17 - 12 20
Bærum 13 6 2 5 22 - 22 20
Brann 13 5 5 3 18 - 20 20
Follo 13 5 4 4 20 - 17 19
Jerv 13 4 7 2 17 - 15 19
Bryne 13 5 4 4 22 - 22 19
Strømmen 13 5 3 5 15 - 14 18
Ranheim TF 13 3 5 5 16 - 16 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 23 13
Hønefoss BK 13 3 3 7 13 - 19 12
Levanger 13 3 3 7 18 - 26 12
Fredrikstad 13 2 6 5 15 - 25 12
Nest-Sotra 13 2 2 9 18 - 26 8

4. divisjon

Kl. 19.00 Sandane - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

23.06 Resultat kampar i dag, tysdag 23. juni


 Muktar Ferej Yassin og Haugen vann i ettermiddag 3-0 mot Breimsbygda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kaupanger - Sogndal 3  1-2 (1-1)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

6. divisjon avdeling 1
Fure - Tempo  5-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 6 6 0 0 24-8 18
Tempo 7 5 0 2 28-15 15
Florø 4 6 4 0 2 19-11 12
Atløy 7 2 0 5 16-26 6
Høyang 2 7 2 0 5 12-28 6
Balestrand 2 7 1 0 6 12-23 3

6. divisjon avdeling 2
Breimsbygda - Haugen   0-3 (0-2)
0-1 Runar Bjørhovde Heggedal (6. min)
0-2 Bjørnar Rolland (45. min)
0-3 Muktar Ferej Yassin (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vikane/Loen - Oppstryn  1-1 (0-1)

0-1 Lars Guddal (16. min)
1-1 Wilhelm Bødal (90. min)

Flatraket/Selje 2 - Hyen  3-0 (3-0)
1-0 Jørgen Sundal (21. min)
2-0 Alexander Hove (24. min)
3-0 Martin Nygård (41. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 8 6 1 1 33-13 19
Haugen 8 5 2 1 32-19 17
Vikane/Loen 8 3 3 2 16-16 12
Breimsbygda 8 4 0 4 12-22 12
Flatraket /Selje 2 8 3 2 3 21-19 11
Hyen 8 3 0 5 15-20 9
Stadlandet 8 2 2 4 17-18 8
Oppstryn 8 2 2 4 15-17 8
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6

23.06 Kampar i dag, tysdag 23. juni


Haugen møter i ettermiddag Breimsbygda på Reed Stadion.
Bildet er frå kampen borte mot Flatraket/Selje 2 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.00 Kaupanger - Sogndal 3

Tabell 4. divisjon
Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Fure - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Tempo 6 5 0 1 27-10 15
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Florø 4 6 4 0 2 19-11 12
Atløy 7 2 0 5 16-26 6
Høyang 2 7 2 0 5 12-28 6
Balestrand 2 7 1 0 6 12-23 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Oppstryn
Kl. 19.00 Breimsbygda - Haugen
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Hyen  

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 8 6 1 1 33-13 19
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 7 4 0 3 12-19 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Stadlandet 8 2 2 4 17-18 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6

22.06 Resultat kampar i dag, måndag 22. juni


Vebjørn Nord Haugland scora to mål i dagens kamp mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kristiansund FK - Kristiansund BK 2  3-0
Hødd 2 - Bergsøy  5-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
KFK 12 7 0 5 35 - 33 21
Stryn 12 5 4 3 23 - 20 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
Hødd 2 12 3 6 3 21 - 21 15
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 12 4 2 6 18 - 22 14
Volda 12 3 4 5 22 - 27 13
Kristiansund BK 2 12 4 1 7 22 - 34 13
Årdal 12 3 3 6 15 - 26 12
Eid 12 1 3 8 19 - 44 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon
Førde 2 - Fjøra  5-3
Florø 3 - Tambarskjelvar   6-0

Tabell 4. divisjon
Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 9 8 0 1 29-14 24
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Hornindal  4-2 (1-1)
0-1 Sturla Lødøen (2. min)
1-1 Vebjørn Nord Haugland (19. min)
2-1 Kristian Lefdal (46. min)
2-2 Darco Stojkovic (70. min)
3-2 Vebjørn Nord Haugland (71. min)
4-2 Magnus Lien Reksnes (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 8 2 1 5 19-30 7
Hornindal 8 1 1 6 8-39 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

22.06 Kampar i dag, måndag 22. juni


Anders Lunde Hjeltnes og Fjøra møter i dag Førde 2 til toppkamp i 4. divisjon. Bildet er frå bortekampen mot Sandane 29. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Kristiansund FK - Kristiansund BK 2
Kl. 19.00 Hødd 2 - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
Stryn 12 5 4 3 23 - 20 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
KFK 11 6 0 5 32 - 33 18
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 11 4 2 5 17 - 17 14
Volda 12 3 4 5 22 - 27 13
Kristiansund BK 2 11 4 1 6 22 - 31 13
Hødd 2 11 2 6 3 16 - 20 12
Årdal 12 3 3 6 15 - 26 12
Eid 12 1 3 8 19 - 44 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Fjøra
Kl. 19.00 Florø 3 - Tambarskjelvar

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 10 0 4 6 12-28 4
Tambarskjelvar 10 1 1 8 8-40 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

21.06 Bilder og resultat frå Grodås Cup 2015


Eid gjekk til topps i klasse J13/14 under Grodås Cup.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.

Grodås Cup har denne helga gått av stabelen i Hornindal. 

92 lag frå 24 forskjellige klubbar har vore i aksjon under årets turnering.

Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.


Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Smågutar 13/14 år:

1. Aafk Tigers
2. Hornindal
3. Stryn 1
4. Aafk juniors

Småjenter 13/14 år:
1. Eid
2. Bergsøy
3. Brattvåg
4. Hornindal

 


Frå kampen mellom Hødd og Volda i klasse Gutar 11 år.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.


21.06 Resultat kampar i dag, søndag 21. juni


Kristian Fardal scora tre mål i dagens seier borte mot Brann.
Bildet er frå Sogndal sin treningskamp borte mot Hødd 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Brann - Sogndal  0-4 (0-2)
0-1 Kristian Fardal Opseth (5. min)
0-2 Mahatma Otoo (20. min)
0-3 Kristian Fardal Opseth (77. min)
0-4 Kristian Fardal Opseth (79. min)

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 13 10 2 1 24 - 8 32
Sandnes Ulf 13 5 6 2 24 - 15 21
Hødd 13 6 3 4 21 - 17 21
Kristiansund 13 5 5 3 17 - 12 20
Bærum 13 6 2 5 22 - 22 20
Brann 13 5 5 3 18 - 20 20
Follo 13 5 4 4 20 - 17 19
Jerv 13 4 7 2 17 - 15 19
Bryne 13 5 4 4 22 - 22 19
Strømmen 13 5 3 5 15 - 14 18
Ranheim TF 13 3 5 5 16 - 16 14
Åsane 13 3 4 6 17 - 23 13
Hønefoss BK 13 3 3 7 13 - 19 12
Levanger 13 3 3 7 18 - 26 12
Fredrikstad 13 2 6 5 15 - 25 12
Nest-Sotra 13 2 2 9 18 - 26 8

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Hinna  1-3 (1-0)
1-0 Henriette Helle (9. min)
1-1 Marie Aarrestad Nesse (54. min)
1-2 Silje Nordtveit (62. min)
1-3 Andrea Medalen (83. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 12 9 0 3 22 - 10 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Fyllingsdalen 12 8 1 3 16 - 13 25
Arna-Bjørnar 2 11 7 1 3 19 - 11 22
Staal Jørpeland 12 6 2 4 25 - 22 20
Vestsiden-Askøy 12 6 1 5 23 - 17 19
Hinna 13 5 1 7 28 - 26 16
Avaldsnes 2 13 5 1 7 17 - 19 16
Kaupanger 12 4 1 7 20 - 26 13
Voss 12 3 3 6 11 - 13 12
Fana 12 3 2 7 18 - 21 11
Førde 11 0 2 9 4 - 43 2

Oddsen-ligaen avdeling 4

Florø - Elverum  3-2 (2-0)
1-0 Kristoffer Book (34. min)
2-0 Simen Reksten Solheim (45. min)
3-0 Bjørnar Hove (67. min)
3-1 Kresimir Jelic (75. min)
3-2 Kresimir Jelic (81. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 9 8 0 1 24 - 4 24
Florø 10 5 3 2 20 - 11 18
Elverum 10 4 3 3 25 - 17 15
HamKam 10 3 6 1 13 - 9 15
Nardo 10 4 3 3 17 - 16 15
Førde 10 3 5 2 21 - 18 14
Brumunddal 10 3 4 3 10 - 13 13
Strindheim TF 10 2 6 2 14 - 12 12
Aalesund 2 9 3 3 3 15 - 14 12
Stjørdals-Blink 10 4 0 6 15 - 22 12
Træff 10 3 1 6 9 - 20 10
Byåsen TF 10 2 3 5 8 - 20 9
Molde 2 9 2 2 5 6 - 12 8
Rødde 9 1 3 5 15 - 24 6

5. divisjon avdeling 1
Gaular - Askvoll/Holmedal 3-0

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Gaular 7 6 0 1 21-9 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 7 0 1 6 7-28 1

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2- Bremanger 4-6 (2-3)

0-1 Simen Hamre (5. min)
0-2 Gøran Larsen (8. min)
0-3 Gøran Larsen (19. min)
1-3 John Marius Berger (26. min)
2-3 Anurathan Velalakan (31. min)
2-4 Simen Hamre (66. min)
3-4 Karsten Bjelde (69. min)
3-5 Magnus Olav Myrhol (81. min)
4-5 Karsten Bjelde (90. min+1)
4-6 Simen Hamre (90. min+5)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy 2 - Jølster  2-0 (1-0)
1-0 Ronnie Refvik Riise
2-0 Ole Sunde

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

6. divisjon avdeling 2
Svelgen - Stadlandet  3-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 8 6 1 1 33-13 19
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Stadlandet 8 2 2 4 17-18 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6

21.06 Kampar i dag, søndag 21. juni


Anurathan Velalakan og Stryn 2 møter i dag Bremanger på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Brann - Sogndal 

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 12 9 2 1 20 - 8 29
Hødd 12 6 3 3 20 - 14 21
Brann 12 5 5 2 18 - 16 20
Bærum 12 6 2 4 20 - 19 20
Kristiansund 12 5 4 3 16 - 11 19
Sandnes Ulf 12 4 6 2 21 - 14 18
Jerv 12 4 6 2 16 - 14 18
Strømmen 12 5 3 4 14 - 12 18
Follo 12 4 4 4 18 - 16 16
Bryne 12 4 4 4 18 - 21 16
Levanger 12 3 3 6 17 - 22 12
Åsane 12 3 3 6 16 - 22 12
Ranheim TF 12 2 5 5 13 - 16 11
Hønefoss BK 12 3 2 7 12 - 18 11
Fredrikstad 12 1 6 5 12 - 23 9
Nest-Sotra 12 2 2 8 18 - 23 8

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Hinna

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 11 9 0 2 22 - 9 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Fyllingsdalen 12 8 1 3 16 - 13 25
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 19 - 11 21
Staal Jørpeland 11 5 2 4 21 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 5 1 5 22 - 17 16
Avaldsnes 2 13 5 1 7 17 - 19 16
Hinna 12 4 1 7 25 - 25 13
Kaupanger 12 4 1 7 20 - 26 13
Fana 11 3 2 6 16 - 17 11
Voss 11 3 2 6 11 - 13 11
Førde 10 0 2 8 3 -40 2

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Florø - Elverum

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 9 8 0 1 24 - 4 24
Elverum 9 4 3 2 23 - 14 15
Florø 9 4 3 2 17 - 9 15
HamKam 10 3 6 1 13 - 9 15
Nardo 10 4 3 3 17 - 16 15
Førde 10 3 5 2 21 - 18 14
Brumunddal 10 3 4 3 10 - 13 13
Strindheim TF 10 2 6 2 14 - 12 12
Aalesund 2 9 3 3 3 15 - 14 12
Stjørdals-Blink 10 4 0 6 15 - 22 12
Træff 10 3 1 6 9 - 20 10
Byåsen TF 10 2 3 5 8 - 20 9
Molde 2 9 2 2 5 6 - 12 8
Rødde 9 1 3 5 15 - 24 6

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Gaular - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 6 5 0 1 18-9 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Bremanger
Kl. 15.00 Tornado Måløy 2 - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 7 6 1 0 27-12 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Svelgen - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 7 5 1 1 30-12 16
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Stadlandet 7 2 2 3 16-15 8
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6

20.06 Resultat kampar i dag, laurdag 20. juni


Øystein Aabrekk og Eid tapte i dag 1-0 heime mot Spjelkavik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Hinna  0-3

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 11 9 0 2 22 - 9 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Fyllingsdalen 12 8 1 3 16 - 13 25
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 19 - 11 21
Staal Jørpeland 11 5 2 4 21 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 5 1 5 22 - 17 16
Avaldsnes 2 13 5 1 7 17 - 19 16
Hinna 12 4 1 7 25 - 25 13
Kaupanger 12 4 1 7 20 - 26 13
Fana 11 3 2 6 16 - 17 11
Voss 11 3 2 6 11 - 13 11
Førde 10 0 2 8 3 -40 2

Oddsen-ligaen avdeling 4
Førde - Nardo  5-3 (2-2)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 9 8 0 1 24 - 4 24
Elverum 9 4 3 2 23 - 14 15
Florø 9 4 3 2 17 - 9 15
HamKam 10 3 6 1 13 - 9 15
Nardo 10 4 3 3 17 - 16 15
Førde 10 3 5 2 21 - 18 14
Brumunddal 10 3 4 3 10 - 13 13
Strindheim TF 10 2 6 2 14 - 12 12
Aalesund 2 9 3 3 3 15 - 14 12
Stjørdals-Blink 10 4 0 6 15 - 22 12
Træff 10 3 1 6 9 - 20 10
Byåsen TF 10 2 3 5 8 - 20 9
Molde 2 9 2 2 5 6 - 12 8
Rødde 9 1 3 5 15 - 24 6

3. divisjon avdeling 8
Eid - Spjelkavik 0-1 (0-0)

0-1 Andreas Mulelid Kvam (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Volda  2-2 (0-0)
0-1 Romeo Juty Johnny (55. min)
0-2 Mads Wie (66. min)
1-2 Christoffer W. Bjerknes (87. min)
2-2 Ingolfur Örn Kristjansson (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal 2 - Skarbøvik  1-0
Brattvåg - Årdal 4-0
Florø 2 - Herd  1-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 12 10 1 1 39 - 10 31
Herd 12 8 3 1 43 - 15 27
Spjelkavik 12 7 3 2 21 - 12 24
Stryn 12 5 4 3 23 - 20 19
Sogndal 2 12 6 1 5 24 - 24 19
KFK 11 6 0 5 32 - 33 18
Florø 2 12 3 5 4 22 - 20 14
Bergsøy 11 4 2 5 17 - 17 14
Volda 12 3 4 5 22 - 27 13
Kristiansund BK 2 11 4 1 6 22 - 31 13
Hødd 2 11 2 6 3 16 - 20 12
Årdal 12 3 3 6 15 - 26 12
Eid 12 1 3 8 19 - 44 6
Skarbøvik 12 1 2 9 13 - 29 5

4. divisjon
Tornado Måløy - Sandane 3-2 (0-1)
Mål Tornado Måløy: Endre Kupen (2) og Marius Refvik
Mål Sandane: Jonas Denk og Thomas Dyrrdal

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 10 6 2 2 33-18 20
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 9 3 1 5 15-19 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 10 0 4 6 12-28 4
Tambarskjelvar 10 1 1 8 8-40 4

20.06 Kampar i dag, laurdag 20. juni


Simen Lefdal og Eid møter i dag Spjelkavik på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Spjelkavik 16. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Hinna

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 11 9 0 2 22 - 9 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Fyllingsdalen 11 7 1 3 15 - 13 22
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 19 - 11 21
Staal Jørpeland 11 5 2 4 21 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 5 1 5 22 - 17 16
Avaldsnes 2 12 5 1 6 17 - 18 16
Kaupanger 11 4 1 6 20 - 23 13
Fana 11 3 2 6 16 - 17 11
Voss 11 3 2 6 11 - 13 11
Hinna 11 3 1 7 22 - 25 10
Førde 10 0 2 8 3 - 40 2

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Nardo

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 9 8 0 1 24 - 4 24
Elverum 9 4 3 2 23 - 14 15
Florø 9 4 3 2 17 - 9 15
Nardo 9 4 3 2 14 - 11 15
Strindheim TF 9 2 6 1 12 - 9 12
HamKam 9 2 6 1 11 - 9 12
Aalesund 2 9 3 3 3 15 - 14 12
Brumunddal 9 3 3 3 9 - 12 12
Stjørdals-Blink 9 4 0 5 15 - 20 12
Førde 9 2 5 2 16 - 15 11
Molde 2 9 2 2 5 6 - 12 8
Byåsen TF 9 2 2 5 7 - 19 8
Træff 9 2 1 6 6 - 18 7
Rødde 9 1 3 5 15 - 24 6

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Eid - Spjelkavik
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Skarbøvik
Kl. 15.00 Brattvåg - Årdal
Kl. 16.00 Stryn - Volda
Kl. 16.00 Florø 2 - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 11 9 1 1 35 - 10 28
Herd 11 8 2 1 42 - 14 26
Spjelkavik 11 6 3 2 20 - 12 21
Stryn 11 5 3 3 21 - 18 18
KFK 11 6 0 5 32 - 33 18
Sogndal 2 11 5 1 5 23 - 24 16
Bergsøy 11 4 2 5 17 - 17 14
Florø 2 11 3 4 4 21 - 19 13
Kristiansund BK 2 11 4 1 6 22 - 31 13
Hødd 2 11 2 6 3 16 - 20 12
Volda 11 3 3 5 20 - 25 12
Årdal 11 3 3 5 15 - 22 12
Eid 11 1 3 7 19 - 43 6
Skarbøvik 11 1 2 8 13 - 28 5

4. divisjon
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Sandane

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 10 0 4 6 12-28 4
Tambarskjelvar 10 1 1 8 8-40 4

19.06 Resultat kampar i dag, fredag 19. juni


Marius Lennart Kjellevold scora to mål i dagens seier borte mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Vik - Florø 3  1-1 (1-1)
1-0 Endre Wold (14. min)
1-1 Agash Puthi (41. min)

Skavøypoll - Dale 3-0 (3-0)
1-0 Tor Erik Tvendeseter Kupen, straffe (14. min)
2-0 Vegard Rangsæter (34. min)
3-0 Asle Eldevik (42. min)

Tambarskjelvar - Kaupanger 0-1 (0-1)
0-1 Ole Andreas Aarvik (8. min)

Kampfakta frå kampane i 4. divisjon er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 10 5 1 4 20-17 16
Skavøypoll 10 3 2 5 23-21 11
Dale 10 3 2 5 11-17 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 10 0 4 6 12-28 4
Tambarskjelvar 10 1 1 8 8-40 4

5. divisjon avdeling 2
Selje - Eikefjord  2-3 (1-1)

0-1 Øyvind Sørbø (9. min)
1-1 Are Berstad (11. min)
1-2 Marius Lennart Kjellevold (48. min)
1-3 Marius Lennart Kjellevold (67. min)
2-3 Ingo Da Silva (70. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 7 6 1 0 27-12 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Selje 7 4 1 2 31-14 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

6. divisjon avdeling 2
Kampen mellom Stadlandet og Breimsbygda er avlyst på grunn av at Breimsbygda ikkje kunne stille lag.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 7 5 1 1 30-12 16
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Stadlandet 7 2 2 3 16-15 8
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6

19.06 Grodås Cup 2015


Førde stiller med ni lag i årets Grodås Cup.
På bildet ser vi Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.

Laurdag 20. og søndag 21. juni går Grodås Cup 2015 av stabelen i Hornindal.

Totalt 92 lag frå 24 klubbar stiller i årets turnering.

Volda stiller med heile 19 lag, og er den klubben som stiller med klart flest lag i turneringa.

Desse stiller lag i årets  Grodås Cup:

19 lag:
Volda

14 lag:
Stryn

9 lag:
Førde

8 lag:
Hornindal

7 lag:
Bergsøy

5 lag:
Brattvåg og Hødd

3 lag:
Eid og Aalesund

2 lag:
Bjørn, Loen, Ravn og Sunnylven

1 lag:
Hareid, Hasundgot, Heia, Norborg, Rollon, Sogndal, Stadlandet, Stranda, Syril, Vartdal, og Åmdal




Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


19.06 Kampar i dag, fredag 19. juni


Ole Andreas Solheim og Selje møter i dag Eikefjord på Selje drettspark.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal 8. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.30 Vik - Florø 3
Kl. 19.00 Skavøypoll - Dale
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Kaupanger

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 10 2 1 7 12-24 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Selje - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 7 6 1 0 27-12 19
Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Eikefjord 7 5 1 1 15-10 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 7 5 1 1 30-12 16
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6
Stadlandet 6 1 2 3 13-15 5

18.06 Resultat kampar i dag, torsdag 18. juni


Andreas L. Olsen scora Sogndal 3 sitt mål i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå kampen mot Eid i NM G16 på Eid Idrettspark 11. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Sogndal 3 - Høyang  1-1 (0-0)
0-1 Jacob Bergset (76. min)
1-1 Andreas Lerheim Olsen (90. min)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Sogndal 3 10 5 3 2 28-15 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Høyang 10 5 2 3 27-21 17
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 10 2 1 7 12-24 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 1
Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Bjørn 1-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 6 5 0 1 18-9 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

18.06 Status tabellkonkurransen etter 11. serierunde


Finn Alvestad og Brattvåg toppar tabellen etter 11. serierunde.
Bildet er tatt under kampen mellom Stryn og Brattvåg 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Astrid Mikalsen frå Nordfjordeid leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 11. serierunde. Mikalsen leiar tabellkonkurransen føre Torgeir Olsen, Petter Hammer og Simen Lillevik Kjellevold. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 13. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 11. serierunde:
Brattvåg 11 9 1 1 35 - 10 28
Herd 11 8 2 1 42 - 14 26
Spjelkavik 11 6 3 2 20 - 12 21
Stryn 11 5 3 3 21 - 18 18
KFK 11 6 0 5 32 - 33 18
Sogndal 2 11 5 1 5 23 - 24 16
Bergsøy 11 4 2 5 17 - 17 14
Florø 2 11 3 4 4 21 - 19 13
Kristiansund BK 2 11 4 1 6 22 - 31 13
Hødd 2 11 2 6 3 16 - 20 12
Volda 11 3 3 5 20 - 25 12
Årdal 11 3 3 5 15 - 22 12
Eid 11 1 3 7 19 - 43 6
Skarbøvik 11 1 2 8 13 - 28 5

Stilling tabellkonkurransen etter 11. serierunde:
1 Astrid Mikalsen 22 2
2 Torgeir Olsen 24 2
3 Petter Hammer 26 4
4 Simen Lillevik Kjellevold 26 2
5 Thomas Rognsø 28 5
6 Sander Amble Haugen 28 4
7 Magne Elde 28 3
8 Marius Heltne 28 2
9 Ole-Gunnar Midtbø 28 2
10 Martha Karin Rauset 28 1
11 Jon Navarsete 30 5
12 Ole-Andreas Aarvik 30 3
13 Rune Lefdal 30 3
14 Tobias Evebø 30 3
15 Børge Hansen 30 2
16 John Egil Falkanger 30 2
17 Olav R. Haugen 30 2
18 Frank Sverre Skorpen 30 1
19 Ove Balsnes 30 1
20 Harald Hollevik 32 5
21 Erik Fossnes 32 4
22 Inge Matias Tvinnereim 32 3
23 Jarle Christensen 32 2
24 Kristen H. Heggedal 32 2
25 Ola Rognebakke 32 2
26 Stig Hermann Hagen 33 4
27 Morten Sanden 34 5
28 Harald Vartdal 34 4
29 Magnus Sævik 34 4
30 Olav Andre Austbø 34 3
31 Kristian Lefdal 34 2
32 Susanne Skogstad 34 2
33 Jon Georg Rutledal 34 1
34 Ole Morten Kvam 34 1
35 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 34 1
36 Christian Helgheim 35 3
37 Håvard Mjølkeråen 35 3
38 Edvin Haugen 35 1
39 Knut Olav Halseth 36 5
40 Arne Helgheim 36 4
41 Daniel Haus 36 4
42 Elin Helen Helgheim 36 4
43 Geir Egil Olsen 36 4
44 Ole Mattis Myklebust 36 4
45 Asle Hopland 36 3
46 Aleksander Kvernevik 36 2
47 Geir Igelkjøn 36 2
48 Idar Arne Kristiansen 36 2
49 Jan Taule 36 2
50 Edgar Flo 36 1
51 Johan Skorge 36 1
52 Tore Haraldsen 36 1
53 Preben Hagen Torvanger 36 0
54 Stein Roar Moheim 38 5
55 Steinar Bakka 38 5
56 Geir Christensen 38 4
57 Henning Haugen 38 4
58 Mathias Helgheim 38 4
59 Harald Holmøyvik 38 3
60 John Os 38 3
61 Johnny Husevåg 38 3
62 Preben Løvlid 38 3
63 Erik Amble Haugen 38 2
64 Karl Vie 38 2
65 Ole-Kristian Førde 38 2
66 Steinar Langedal 38 2
67 Pål Holko 38 1
68 Ståle Sandal 38 0
69 Audar Kullsveen 40 3
70 Per Ivar Hovden 40 3
71 Andreas Vereide 40 2
72 Kevin Hestholm 40 2
73 Marita Berget Alsaker 40 2
74 Sveinung Alværn 40 2
75 Fredrik Sårheim 40 1
76 Hans-Petter Gilleshammer 40 1
77 Mads Wie 40 1
78 Sujeevan Mohanarajah 40 1
79 Rasmus Gausemel 40 0
80 Rolf Kåre Almenning 40 0
81 Bjørnar Espe 42 4
82 Sander Torheim Frislid 42 3
83 Knut-Atle Krossøy 42 2
84 Marcus Vangberg 42 2
85 Andreas Sanden 42 1
86 Eirik Rutledal 42 1
87 Elias Lund Johansen 42 1
88 Kay Ove Hafsås 42 1
89 Kåre Balsnes 42 1
90 Ole Tom Myroldhaug 42 1
91 Sveinung Frantzen 42 0
92 Kristoffer Vie Angedal 44 3
93 Ronny Berg 44 3
94 Jonas Hestetun 44 2
95 Runar Hellum 44 2
96 Terje Rognsø 44 2
97 Inge Visnes 44 1
98 Bjørnar Hove 44 0
99 Knut Idar Kristoffersen 44 0
100 Olav Leirvik 44 0

Sjå heile lista etter 11. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


18.06 Kampar i dag, torsdag 18. juni


Eirik Haukøy og Høyang møter i dag Sogndal 3 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Skavøypoll 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.45 Sogndal 3 - Høyang

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 10 2 1 7 12-24 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 6 5 0 1 18-9 15
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  6 2 0 4 11-13 6
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

17.06 Resultat kampar i dag, onsdag 17. juni


Nicklas Sjølie Af Geijerstam jublar etter å ha gitt Sogndal 2 leiinga
3-0 i dagens kamp mot Eid på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det har i ettermiddag blitt spelt full serierunde i 3. divisjon avdeling 8.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Eid  5-2 (3-0)
1-0 Mathias Flo (1. min)
2-0 Mathias Flo (31. min)
3-0 Nicklas Sjølie Af Geijerstam (45. min+1)
4-0 Runar Flugheim Heggestad (55. min)
5-0 Simen Brekkhus (61. min)
5-1 Sjølvmål Runar Flugheim Heggestad (78. min)
5-2 Bjørn Totland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Volda - Kristiansund FK   2-3
Kristiansund BK 2 - Hødd 2  2-3
Spjelkavik - Stryn  2-1
Årdal - Florø 2  2-1
Bergsøy - Brattvåg  2-2
Skarbøvik - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 11 9 1 1 35 - 10 28
Herd 11 8 2 1 42 - 14 26
Spjelkavik 11 6 3 2 20 - 12 21
Stryn 11 5 3 3 21 - 18 18
KFK 11 6 0 5 32 - 33 18
Sogndal 2 11 5 1 5 23 - 24 16
Bergsøy 11 4 2 5 17 - 17 14
Florø 2 11 3 4 4 21 - 19 13
Kristiansund BK 2 11 4 1 6 22 - 31 13
Hødd 2 11 2 6 3 16 - 20 12
Volda 11 3 3 5 20 - 25 12
Årdal 11 3 3 5 15 - 22 12
Eid 11 1 3 7 19 - 43 6
Skarbøvik 11 1 2 8 13 - 28 5

17.06 Sara og Vilde tekne ut på J19-landslaget


Sara Eriksen under damefotballens dag på Kaupanger 16. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sara Eriksen frå Førde og Vilde Hasund frå Åheim er begge tekne ut på J19-landslagslaget som skal spele privatlandskamp mot Sverige.

Kampen blir spelt på Bosön i Lidingö onsdag 1. juli.

Troppen:
Aurora Mikalsen - Clausenengen
Oda Marie Bogstad - Klepp
Tuva Hansen - Klepp
Marit Bratberg Lund - Kolbotn
Ingrid Elvebakken - Kolbotn
Marit Clausen - Trondheims Ørn
Kristine Leine - Fortuna Aalesund
Sara Eriksen - Sandviken
Nora Eide Lie - Urædd
Karina Sævik - Avaldsnes
Cecilie Dekkerhus - Stabæk
Johanne Fridlund - Vålerenga
Maria Hiim - Klepp
Karoline Haugland - Arna-Bjørnar
Cesilie Andreassen - Medkila
Marie Markussen - Stabæk
Pernille Velta - Stabæk
Vilde Fjelldal - Medkila
Vilde Hasund -Røa



Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.06 Sandane Fotball med nye nettsider



Sandane Fotballsider har fått seg nye nettsider.

Der kan ein mellom anna lese om Håvard Risnes Kjønås som til tross for kragebeinsbrot var med i Sandane 2 sin startellevar i gårsdagens kamp mot Vikane/Loen.

Bilder og film frå denne kampen er også lagt ut på Sandane sine nettsider.

Klikk her for å gå til Sandane sine nye nettsider.

17.06 Kampar i dag, onsdag 17. juni


Øystein Aabrekk og Eid møter i dag Sogndal 2 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå seieren heime mot Skarbøvik på Eid Stadion 13. juni.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Det blir i ettermiddag spelt full serierunde i 3. divisjon avdeling 8.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.00 Volda - Kristiansund FK
Kl. 18.30 Kristiansund BK 2 - Hødd 2
Kl. 19.00 Spjelkavik - Stryn
Kl. 19.00 Årdal - Florø 2
Kl. 19.00 Bergsøy - Brattvåg
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Eid
Kl. 19.00 Skarbøvik - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 10 9 0 1 33 - 8 27
Herd 10 7 2 1 34 - 14 23
Spjelkavik 10 5 3 2 18 - 11 18
Stryn 10 5 3 2 20 - 16 18
KFK 10 5 0 5 29 - 31 15
Florø 2 10 3 4 3 20 - 17 13
Bergsøy 10 4 1 5 15 - 15 13
Sogndal 2 10 4 1 5 18 - 22 13
Kristiansund BK 2 10 4 1 5 20 - 28 13
Volda 10 3 3 4 18 - 22 12
Hødd 2 10 1 6 3 13 - 18 9
Årdal 10 2 3 5 13 - 21 9
Eid 10 1 3 6 17 - 38 6
Skarbøvik 10 1 2 7 13 - 20 5

16.06 Forthun scora i sin siste kamp for TMFK


Kaptein Andreas Forthun og Geir Christensen etter dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Andreas Forthun spelte i ettermiddag sin siste kamp for Tornado Måløy. Forthun som flyttar til nabofylket i sør såg lenge ut til å bli matchvinnar i dagens kampen mot Eid i G16 1. divisjon avdeling 2 på Eid Idrettspark. Venstrebacken gav TMFK leiinga 2-1 på straffespark knappe 20 minutt før slutt, men dessverre for Forthun og TMFK utlikna Eid til 2-2 på overtid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Florø 8-0 borte mot Tornado Måløy 2.

Etter dagens kampar er det klart at Florø, Tornado Måløy og Eid skal spele i 1. divisjon til hausten. Frå den andre avdelinga ser det ut til at Førde, Syril og Årdalstangen skal kvalifisere seg til 1. divisjon.

Eid - Tornado Måløy 2-2 (1-1)
1-0 Joakim Vedvik (6. min)
1-1 Svein-Arne Volle (9. min)
1-2 Andreas Forthun, straffe (62. min)
2-2 Tor Henry Challen (80. min+1)

Tornado Måløy 2 - Florø  0-8 (0-4)
0-1 Torje Naustdal
0-2 Andreas Hereid
0-3 Agash Puthi
0-4 Torje Naustdal
0-5 Fredrik Langlo
0-6 Mads Mortensen
0-7 Lars Andreas Småbrekke
0-8 Eirik Valvik

Tabell G16 1. divisjon avdeling 2 vår
Florø 1 8 7 0 1 40 - 14 21
Tornado Måløy 1 8 5 1 2 41 - 17 16
Eid 1 8 5 1 2 25 - 17 16
Stryn 8 1 1 6 8 - 35 4
Tornado Måløy 2 8 0 1 7 10 - 41  1

16.06 Resultat kampar i dag, tysdag 16. juni



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Fjøra - Vik 4-0 (0-0)
1-0 Anders Hjeltnes (46. min)
2-0 Daniel Fylling (60. min)
3-0 Anders Hjeltnes (74. min)
4-0 Sjølvmål (85. min)

Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Tabell 4. divisjon
Fjøra 10 8 2 0 25-7 26
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 10 2 1 7 12-24 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 1
Hyllestad/Dale 2 - Gaular  2-5

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 6 5 0 1 18-9 15
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  6 2 0 4 11-13 6
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

6. divisjon avdeling 1

Balestrand 2 - Atløy 4-1
Høyang - Florø 4  3-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Tempo 6 5 0 1 27-10 15
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Florø 4 6 4 0 2 19-11 12
Atløy 7 2 0 5 16-26 6
Høyang 2 7 2 0 5 12-28 6
Balestrand 2 7 1 0 6 12-23 3

6. divisjon avdeling 2
Sandane 2 - Vikane/Loen 4-0
Hyen - Svelgen   2-5
Oppstryn - Flatraket/Selje 2  5-0


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 7 5 1 1 30-12 16
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 7 3 2 2 15-15 11
Hyen 7 3 0 4 15-17 9
Flatraket /Selje 2 7 2 2 3 18-19 8
Oppstryn 7 2 1 4 14-16 7
Sandane 2 8 2 0 6 16-33 6
Stadlandet 6 1 2 3 13-15 5

16.06 Kampar i dag, tysdag 16. juni


Fjøra møter i dag Vik på Fosshaugane Campus.
På bildet jublar Fjøra etter scoring mot TMFK på Måløy Stadion 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra - Vik

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Gaular

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  6 2 0 4 11-13 6
Hyllestad /Dale 2 6 1 0 5 5-24 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Balestrand 2 - Atløy
Kl. 19.00 Høyang - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Tempo 6 5 0 1 27-10 15
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Florø 4 5 4 0 1 18-8 12
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 6 1 0 5 9-27 3
Balestrand 2 6 0 0 6 8-22 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Sandane 2 - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Hyen - Svelgen
Kl. 19.00 Oppstryn - Flatraket/Selje 2


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Svelgen 6 4 1 1 25-10 13
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Hyen 6 3 0 3 13-12 9
Flatraket /Selje 2 6 2 2 2 18-14 8
Stadlandet 6 1 2 3 13-15 5
Oppstryn 6 1 1 4 9-16 4
Sandane 2 7 1 0 6 12-33 3

15.06 Resultat kampar i dag, måndag 15. juni


Anurathan Velalakan gav Stryn 2 leiinga 1-0 mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Stryn 2  1-4 (0-1)
0-1 Anurathan Velalakan (45. min)
0-2 Erik Amble Haugen (63. min)
1-2 Tarjei Lødøen (74. min)
1-3 Erik Amble Haugen (78. min)
1-4 John Marius Berger (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 7 6 1 0 27-12 19
Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Eikefjord 7 5 1 1 15-10 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 7 1 1 5 6-35 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

2. divisjon kvinner avdeling 4
Voss - Kaupanger  1-2 (1-1)

0-1 Vårin Ness (24. min)
1-1 Voss (45. min)
1-2 Åshild Haugen (90. min+2)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 11 9 0 2 22 - 9 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 19 - 11 21
Fyllingsdalen 10 6 1 3 14 - 13 19
Staal Jørpeland 11 5 2 4 21 - 20 17
Vestsiden-Askøy 11 5 1 5 22 - 17 16
Avaldsnes 2 12 5 1 6 17 - 18 16
Kaupanger 11 4 1 6 20 - 23 13
Fana 10 3 2 5 16 - 16 11
Voss 11 3 2 6 11 - 13 11
Hinna 11 3 1 7 22 - 25 10
Førde 10 0 2 8 3 - 40 2
 


Åse Neraas var tilbake i Kaupanger sin startellevar i dagens kamp mot Voss. Bildet er frå heimekampen mot Klepp 2 21. august 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.06 Kampar i dag, måndag 15. juni


Hornindal jublar etter at Emil Allesøe scora vinnarmålet på overtid i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i 5. divisjon avdeling 2. Hornindal møter Stryn 2 på Hornindal Stadion klokka 19.00.

I 2. divisjon kvinner avdeling 4 spelar Kaupanger bortekamp mot Voss. Kampen blir spelt på grasbana på Prestegardsmoen klokka 19.00.
 
5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Eikefjord 7 5 1 1 15-10 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 19.00 Voss - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 11 9 0 2 22 - 9 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Arna-Bjørnar 2 10 7 0 3 19 - 11 21
Fyllingsdalen 10 6 1 3 14 - 13 19
Staal Jørpeland 10 5 2 3 21 - 16 17
Vestsiden-Askøy 11 5 1 5 22 - 17 16
Avaldsnes 2 12 5 1 6 17 - 18 16
Fana 10 3 2 5 16 - 16 11
Voss 10 3 2 5 10 - 11 11
Kaupanger 10 3 1 6 18 - 22 10
Hinna 10 2 1 7 18 - 25 7
Førde 10 0 2 8 3 - 40 2

14.06 Bilder og resultat frå Seljecup 2015


Eid gjekk heilt til topps i klasse J14 under årets Seljecup.
Sjå bilder frå Seljecup 2015.

Seljecup 2015 har denne helga gått av stabelen på Selje Idrettspark.

Med 145 lag og omlag 1200 spelarar har det gått slag i slag sidan fredag ettermiddag til søndag kveld.

Sjå bilder frå Seljecup 2015.


Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Jenter 13 år:

1. Hjørungavåg
2. Tornado Måløy 
3. Aksla
4. Kvernbit

Jenter 14 år:

1. Eid
2. Selje
3. Stordal  
4. Brattvåg

Jenter 15/16 år:

1. Åheim
2. Tornado Måløy kvit
3. Tornado Måløy blå
4. Selje

Gutar 13 år:
1. Skavøypoll
2. MSIL
3. Tambarskjelvar
4. Kvernbit

Gutar 14 år:

1. Hareid Kanon
2. Tornado Måløy  
3. Tambarskjelvar 
4. Jølster grøn

Gutar 15/16 år:
1. Selje kvit
2. Selje blå
3. Jølster

 


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.


14.06 Resultat kampar i dag, søndag 14. juni



 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Vestsiden Askøy - Førde  9-0

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Bergsøy  2-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 10 9 0 1 33 - 8 27
Herd 10 7 2 1 34 - 14 23
Spjelkavik 10 5 3 2 18 - 11 18
Stryn 10 5 3 2 20 - 16 18
KFK 10 5 0 5 29 - 31 15
Florø 2 10 3 4 3 20 - 17 13
Bergsøy 10 4 1 5 15 - 15 13
Sogndal 2 10 4 1 5 18 - 22 13
Kristiansund BK 2 10 4 1 5 20 - 28 13
Volda 10 3 3 4 18 - 22 12
Hødd 2 10 1 6 3 13 - 18 9
Årdal 10 2 3 5 13 - 21 9
Eid 10 1 3 6 17 - 38 6
Skarbøvik 10 1 2 7 13 - 20 5

4. divisjon
Florø 3 - Førde 2  1-4

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 8 7 0 1 24-11 21
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 9 0 3 6 11-27 3

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Sogndal 4  0-8
Syril - Jotun/ÅTIL/Årdal 2  3-0

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  6 2 0 4 11-13 6
Hyllestad /Dale 2 6 1 0 5 5-24 3
Askvoll/Holmedal 6 0 1 5 7-25 1

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Eid 2  4-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Eikefjord 7 5 1 1 15-10 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 7 1 1 5 15-28 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

14.06 Kampar i dag, søndag 14. juni


Agash Puthi og Florø 3 møter i dag Førde 2 på heimebane.
Bildet er frå guttekampen mellom Tornado Måløy og Florø 20. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Vestsiden Askøy - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Klepp 2 10 9 0 1 22 - 8 27
Sandviken 2 11 8 1 2 32 - 13 25
Fyllingsdalen 10 6 1 3 14 - 13 19
Arna-Bjørnar 2 9 6 0 3 18 - 11 18
Staal Jørpeland 10 5 2 3 21 - 16 17
Avaldsnes 2 11 4 1 6 16 - 18 13
Vestsiden-Askøy 10 4 1 5 13 - 17 13
Fana 10 3 2 5 16 - 16 11
Voss 10 3 2 5 10 - 11 11
Kaupanger 10 3 1 6 18 - 22 10
Hinna 10 2 1 7 18 - 25 7
Førde 9 0 2 7 3 - 31 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø 2 - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 10 9 0 1 33 - 8 27
Herd 10 7 2 1 34 - 14 23
Spjelkavik 10 5 3 2 18 - 11 18
Stryn 10 5 3 2 20 - 16 18
KFK 10 5 0 5 29 - 31 15
Bergsøy 9 4 1 4 15 - 13 13
Sogndal 2 10 4 1 5 18 - 22 13
Kristiansund BK 2 10 4 1 5 20 - 28 13
Volda 10 3 3 4 18 - 22 12
Florø 2 9 2 4 3 18 - 17 10
Hødd 2 10 1 6 3 13 - 18 9
Årdal 10 2 3 5 13 - 21 9
Eid 10 1 3 6 17 - 38 6
Skarbøvik 10 1 2 7 13 - 20 5

4. divisjon
Kl. 17.00 Florø 3 - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Sogndal 4
Kl. 15.00 Syril - Jotun/ÅTIL/Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 6 5 0 1 19-13 15
Syril 6 4 0 2 21-6 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Hyllestad /Dale 2 6 1 0 5 5-24 3
Askvoll/Holmedal 5 0 1 4 7-17 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Eikefjord - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 6 1 1 4 13-26 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

13.06 Resultat kampar i dag, laurdag 13. juni


Øystein Aabrekk og Eid vann i dag 3-2 heime mot Skarbøvik.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Strindheim TF - Førde  1-1 (0-0)
1-0 Kofi Ramirez Osei-Tutu (49. min)
1-1 Vegard Savland (54. min)

Stjørdals Blink - Florø  1-3 (0-1)
0-1 Erlend Hove (10. min)
0-2 Halvor Solheim-Olsen (57. min)
1-2 Nedzad Sisic (61. min)
1-3 Erlend Hove (67. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 9 8 0 1 24 - 4 24
Elverum 9 4 3 2 23 - 14 15
Florø 9 4 3 2 17 - 9 15
Nardo 9 4 3 2 14 - 11 15
Strindheim TF 9 2 6 1 12 - 9 12
HamKam 9 2 6 1 11 - 9 12
Aalesund 2 9 3 3 3 15 - 14 12
Stjørdals-Blink 9 4 0 5 15 - 20 12
Førde 9 2 5 2 16 - 15 11
Brumunddal 8 2 3 3 5 - 9  9
Molde 2 9 2 2 5 6 - 12 8
Byåsen TF 9 2 2 5 7 - 19 8
Træff 9 2 1 6 6 - 18 7
Rødde 8 1 3 4 12 - 20  6

3. divisjon kvinner
Høyang - Kaupanger 2  5-1

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Høyang 6 3 3 0 19-9 12
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Kaupanger 2 6 2 2 2 12-12 8
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

3. divisjon avdeling 8
Eid - Skarbøvik 3-2 (3-2)

1-0 Eivind Skrede (5. min)
1-1 Nils Ottar Sandø (19. min)
1-2 Nils Ottar Sandø (25. min)
2-2 Øystein Aabrekk (37. min)
3-2 Bjørn Totland, straffe (39. min)

Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Stryn - Sogndal 2  1-0 (1-0)
1-0 Stian Sandal (16. min)

Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Kristiansund FK - Spjelkavik 1-2
Herd - Årdal 2-0
Brattvåg - Kristiansund BK 2  5-1
Hødd 2 - Volda  1-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 10 9 0 1 33 - 8 27
Herd 10 7 2 1 34 - 14 23
Spjelkavik 10 5 3 2 18 - 11 18
Stryn 10 5 3 2 20 - 16 18
KFK 10 5 0 5 29 - 31 15
Bergsøy 9 4 1 4 15 - 13 13
Sogndal 2 10 4 1 5 18 - 22 13
Kristiansund BK 2 10 4 1 5 20 - 28 13
Volda 10 3 3 4 18 - 22 12
Florø 2 9 2 4 3 18 - 17 10
Hødd 2 10 1 6 3 13 - 18 9
Årdal 10 2 3 5 13 - 21 9
Eid 10 1 3 6 17 - 38 6
Skarbøvik 10 1 2 7 13 - 20 5

4. divisjon
Høyang - Tambarskjelvar  4-0

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 9 5 1 3 26-20 16
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 9 1 1 7 8-39 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Tornado Måløy 2  7-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 7 6 0 1 36-6 18
Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 7 2 0 5 23-35 6
Eid 2 6 1 1 4 13-26 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1
 


Stian Sandal overlista Mathias Dyngeland frå langt hold i dagens kamp.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


13.06 Elise og Linn-Mari tekne ut på J16-landslaget


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Elise Isolde Stenevik og Linn-Mari Nilsen er tekne ut i J16-landslagstroppen som skal spele Åpent nordisk turnering i Danmark i månadskiftet juni-juli. I tillegg til ein plasseringskamp skal Norge spele kampar mot Tyskland, Island og Sverige. 

Troppen:

Linn-Mari Nilsen - Førde
Frida Bergmann Thomas - Stabæk
Silje Bjørnebo - Urædd
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Brenn - LSK Kvinner
Sara Gran - Asker
Noor Eckhoff - Lyn
Synne Vatnem - Avaldsnes
Sophie Haug - LSK Kvinner
Emilie Nautnes - Fortuna Ålesund
Elise Stenevik - Florø
Camilla Linberg - Stabæk
Ina Sofie Østmo - Mandalskameratene
Olaug Tvedten - Trott
Emilie Closs - LSK Kvinner
Emilia Ruud - LSK Kvinner
Ida Isaksen Giske - Viking
Celine Nergård - Fløya

 


Elise Isolde Stenevik i kamp for Team SFFK jenter mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


13.06 Kampar i dag, laurdag 13. juni


Eid jublar etter scoring i heimekampen mot Hødd 2 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Strindheim TF - Førde
Kl. 14.00 Stjørdals Blink - Florø

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 8 7 0 1 20-4 21
Nardo 8 4 3 1 14-7 15
Florø 8 3 3 2 14-8 12
Elverum 8 3 3 2 17-14 12
HamKam 8 2 6 0 9-6 12
Stjørdals-Blink 8 4 0 4 14-17 12
Strindheim TF 8 2 5 1 11-8 11
Førde 8 2 4 2 15-14 10
Aalesund 2 8 2 3 3 12-12 9
Brumunddal 8 2 3 3 5-9 9
Byåsen TF 8 2 2 4 7-13 8
Træff 8 2 1 5 5-16 7
Rødde 8 1 3 4 12-20 6
Molde 2 8 1 2 5 4-11 5

3. divisjon kvinner
Kl. 13.30 Høyang - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 5 2 2 1 11-7 8
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Eid - Skarbøvik
Kl. 14.00 Kristiansund FK - Spjelkavik
Kl. 15.00 Herd - Årdal
Kl. 16.00 Stryn - Sogndal 2
Kl. 16.00 Brattvåg - Kristiansund BK 2
Kl. 16.30 Hødd 2 - Volda

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 9 6 2 1 32-14 20
Spjelkavik 9 4 3 2 16-10 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 9 4 1 4 15-13 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Hødd 2 9 1 6 2 12-16 9
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

4. divisjon
Kl. 16.00 Høyang - Tambarskjelvar

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Bremanger 6 5 0 1 29-6 15
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 6 2 0 4 23-28 6
Eid 2 6 1 1 4 13-26 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

12.06 Resultat kampar i dag, fredag 12. juni


Asbjørn Losnegard scora ekte hat-trick på 12 minutt mot Haugen.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Sogndal - Tornado Måløy 4-0 (2-0)
1-0 Ingrid Nornes (20. min)
2-0 Andrea Flo (41. min)
3-0 Andrea Flo (72. min)
4-0 Marusia Andreea Sandor (77. min)
 
Stryn - Breimsbygda/Sandane  2-2 (1-0)
1-0 Anja Tomasgård (33. min)
1-1 Kristin Myklebust (49. min)
1-2 Maria Kleppe (67. min)
2-2 Hedda Øvreberg (84. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 5 2 2 1 11-7 8
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

4. divisjon
Tornado Måløy - Sogndal 3  2-2 (1-0)
1-0 Erik Raknes Forthun (37. min)
2-0 Sondre Myre Silden (55. min)
2-1 Mathias Flo (60. min)
2-2 Mathias Flo (81. min)

Sandane - Dale 0-2 (0-0)
0-1 Vegard Dyrstad
0-2 Frank Vik

Kaupanger - Vik 2-0 
Fjøra - Skavøypoll 0-0 (0-0)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 9 7 2 0 21-7 23
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 9 5 2 2 30-16 17
Sogndal 3 9 5 2 2 27-14 17
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 9 4 1 4 19-17 13
Dale 9 3 2 4 11-14 11
Sandane 8 3 1 4 13-16 10
Skavøypoll 9 2 2 5 20-21 8
Vik 9 2 1 6 12-20 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

6. divisjon avdeling 1

Tempo - Florø 4  2-1 (0-0)
0-1 Florø 4 (70. min)
1-1 Andreas Brandsøy (88. min)
2-1 Tor Olav Rognsøy (90. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Tempo 6 5 0 1 27-10 15
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Florø 4 5 4 0 1 18-8 12
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 6 1 0 5 9-27 3
Balestrand 2 6 0 0 6 8-22 0

6. divisjon avdeling 2
Haugen - Stadlandet 5-5 (3-2)

1-0 Muktar Ferej Yassin (3. min)
2-0 Mats Stien Myrold, straffe (8. min)
2-1 Marcus Beitveit (21. min)
2-2 Andreas Losnegard (27. min)
3-2 Stein Inge Torheim (36. min)
4-2 Kristoffer Honningsvåg (59. min)
5-2 Kristoffer Honningsvåg (68. min)
5-3 Asbjørn Losnegard (70. min)
5-4 Asbjørn Losnegard (78. min)
5-5 Asbjørn Losnegard (82. min)

Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 7 4 2 1 29-19 14
Svelgen 6 4 1 1 25-10 13
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Hyen 6 3 0 3 13-12 9
Flatraket /Selje 2 6 2 2 2 18-14 8
Stadlandet 6 1 2 3 13-15 5
Oppstryn 6 1 1 4 9-16 4
Sandane 2 7 1 0 6 12-33 3

12.06 Vegard Dyrstad tilbake i moderklubben Dale


Vegard Dyrstad kan stikke kjeppar i hjula for Sandane sin store dag.
Vegard Dyrstad i bortekampen mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


Etter omlag fire år i andre klubbar er Vegard Dyrstad tilbake i moderklubben Dale. 22-åringen frå Flekke i Fjaler kjem frå spel i Florø der han har vore sidan starten av 2014-sesongen.

Før det var Dyrstad i Sogndal frå hausten 2011 til sommaren 2013, og i Vik haustsesongen 2013.

Vegard Dyrstad er i Dale sin startellevar i dagens kamp mot Sandane på Sandane Idrettspark.


Vegard Dyrstad for Florø 2 mot Stryn på kunstgrasbana i Florø 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Vegard Dyrstad i kampen mellom TMFK og Vik 17. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vegard Dyrstad i kampen mellom Eid og Sogndal 3 30. juli 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.06 Kampar i dag, fredag 12. juni


Haugen møter i dag Stadlandet på Klenkarberget.
Bildet er frå bortekampen mot Flatraket 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Stryn - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 6 4 2 0 19-5 14
Breimsbygda/Sandane 6 2 3 1 16-9 9
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 5 2 2 1 11-7 8
Stryn 5 1 3 1 11-14 6
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 4-22 0

4. divisjon
Kl. 18.30 Sandane - Dale
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Sogndal 3
Kl. 19.00 Kaupanger - Vik
Kl. 19.00 Fjøra - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 8 5 1 2 28-14 16
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 8 3 1 4 17-17 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

6. divisjon avdeling 1

Kl. 17.00 Tempo - Florø 4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Tempo 5 4 0 1 25-9 12
Florø 4 4 4 0 0 17-6 12
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 6 1 0 5 9-27 3
Balestrand 2 6 0 0 6 8-22 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Haugen - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 6 4 1 1 25-10 13
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Hyen 6 3 0 3 13-12 9
Flatraket /Selje 2 6 2 2 2 18-14 8
Stadlandet 5 1 1 3 8-10 4
Oppstryn 6 1 1 4 9-16 4
Sandane 2 7 1 0 6 12-33 3

11.06 Kongleriket Miniputturneringar 14. juni


Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.

Søndag 14. juni går 2. runde av Kongleriket Miniputt av av stabelen. Det blir arrangert turneringar åtte plassar her i fylket.

Følgjande klubbar arrangerar turnering søndag 14. juni:
Dale
Eid
Høyang
Kaupanger
Selje
Tambarskjelvar
Vikane
Årdalstangen


Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Ivrige fotballspelarar på Eid Idrettspark søndag 26. september 2010.
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Frå Miniputturneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.
Sjå bilder frå denne turneringa på Klenkarberget.



Kristian Lefdal i aksjon under miniputturneringa på Klenkarberget i 2008.
Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget.


11.06 Stor dag for Sandane-fotballen !



Fredag 12. juni vert ein stor dag for Sandane-fotballen.

1. Den nye treningshallen for fotball vert då offisielt opna.

2. Sandane vert utnemnt som Kvalitetsklubb.

3. Norges Fotballforbund og Sogn og Fjordane Fotballkrets har stått for sertifiseringa av Sandane, og representantar frå NFF og SFFK vil vere til stades denne kvelden.

4. Følg landskampen mellom Norge og Aserbadsjan på storskjerm i hallen.

NB! Sandane TIL får utbetalt kr. 100,- for kvar person som møter opp
og ser landskampen på storskjerm i den nye hallen.


PROGRAM:
Kl. 18.30 Sandane - Dale, 4. divisjon

Kl. 20.15 Offisiell opning av hallen og STIL Fotball blir utnemnt som kvalitetsklubb.

Kl. 20.45 Landskamp Norge - Aserbadsjan på storskjerm i hallen

Les meir om dette på Sandane sine nettsider.

11.06 Tornado Måløy vann 7-1 heime mot Stryn


Tornado Måløy jublar etter scoring i heimekampen mot Eid 13. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Tornado Måløy vann i går ettermiddag 7-1 heime mot Stryn i G16 1. divisjon vår. Sondre Myre Silden (4), Svein Arne Volle, Jonas Våge og Torjus Ødegård scora måla til heimelaget.

Med gårsdagens seier toppar Tornado Måløy denne avdelinga på bedre målforskjell enn Florø og Eid. Alle tre laga har 15 poeng. 

Tornado Måløy - Stryn  7-1 (1-0)
1-0 Sondre Myre Silden
2-0 Svein Arne Volle
3-0 Sondre Myre Silden
3-1 Stryn
4-1 Jonas Våge
5-1 Sondre Myre Silden
6-1 Torjus Ødegård
7-1 Sondre Myre Silden

Tabell G16 1. divisjon avdeling 2 vår
Tornado Måløy 1 7 5 0 2 39-15 15
Florø 1 6 5 0 1 27-12 15
Eid 1 6 5 0 1 21-11 15
Stryn 8 1 1 6 8-34 4
Tornado Måløy 2 7 0 1 6 10-33 1

10.06 56 lag frå fylket stiller i årets Norway Cup


Eid stiller med seks lag i årets Norway Cup i Oslo.
Bildet er tatt før avreise til Norway Cup i 2013. 

56 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Bjørn, Førde, Eid og Sandane er dei fire klubbane i fylket som stiller med flest lag. Bjørn stiller med sju lag, medan Førde, Eid og Sandane stiller med seks lag kvar i årets turnering.

I fjor deltok 55 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2013 deltok det 44 lag frå 16 forskjellige klubbar, medan det i 2012 deltok 49 lag frå 24 forskjellige klubbar her frå fylket.

Flest lag frå fylket er det i klasse F (G14 7'ar) der 14 lag deltek. 

Oversikt over lag/klasse:
Klasse B, G16 
Eid 1
Eid 2
Gaular
Jølster
Sandane
Sogndal

Klasse C, G14 
Florø
Førde 1
Førde 2
Førde 3
Hyllestad
Sogndal

Klasse D, G13 9'ar
 
Eid 1
Eid 2

Klasse E, G16 7'ar 
Askvoll og Holmedal
Bjørn 1
Bjørn 2
Høyang
Svelgen
Årdalstangen 1
Årdalstangen 2

Klasse F, G14 7'ar 
Bjørn 1
Bjørn 2
Breimsbygda
Florø 1
Florø 2
Hornindal
Kaupanger
Sandane 1
Sandane 2
Svelgen
Syril 1
Syril 2
Tornado Måløy
Vik

Klasse M, G13 7'ar
Bjørn
Breimsbygda
Sandane

Klasse R, J16
Førde 1
Førde 2
Sandane

Klasse S, J14 
Førde 1
Sogndal

Klasse U, J16 7'ar

Bjørn
Eid 1
Eid 2
Jølster 1
Jølster 2
Årdalstangen 1
Årdalstangen 2

Klasse V, J14 7'ar 
Bjørn
Breimsbygda
Hyllestad
Leirgulen/Davik
Sandane
Syril

10.06 Midthjell i aksjon i EM-kvalifiseringskamp


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Haugen og Oppstryn 19. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i EM-kvalifiseringskampen mellom Latvia og Nederland.

Kampen blir spelt på Skonto Stadions i Riga i Latvia fredag 12. juni klokka 20.45.

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Tom Harald Grønevik, Gneist og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

10.06 Film av straffesparkkonkurranse på Stryn Stadion


Øyvind Aarheim avgjorde straffesparkonkurransen med eit fantastisk mål.
Sjå film av straffesparkkonkurransen på Stryn Stadion 25. mai.
 

I pausa i kampen mellom Stryn og Kristiansund 25. mai blei det arrangert straffesparkkonkurranse mellom "Dei gamle heltane" og "Sponsorlaget".

Film av denne straffesparkkonkurransen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film av straffesparkkonkurransen på Stryn Stadion 25. mai.

10.06 Status tabellkonkurransen etter 9. serierunde


Petter Hammer jublar etter å ha gitt Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Petter Hammer ligg på 3. plass i tabellkonkurransen etter 9. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Astrid Mikalsen frå Nordfjordeid leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 9. serierunde. Mikalsen leiar tabellkonkurransen føre Torgeir Olsen, Petter Hammer og Sander Amble Haugen.

Premien for fyrsteplass etter 9. serierunde er fem flax-lodd. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 13. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 9. serierunde:
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 9 6 2 1 32-14 20
Spjelkavik 9 4 3 2 16-10 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 9 4 1 4 15-13 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Hødd 2 9 1 6 2 12-16 9
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

Stilling tabellkonkurransen etter 9. serierunde:
1 Astrid Mikalsen 22 2
2 Torgeir Olsen 24 3
3 Petter Hammer 26 4
4 Sander Amble Haugen 26 4
5 Marius Heltne 26 2
6 Martha Karin Rauset 26 2
7 Simen Lillevik Kjellevold 26 1
8 Frank Sverre Skorpen 28 4
9 John Egil Falkanger 28 3
10 Olav R. Haugen 28 2
11 Thomas Rognsø 28 2
12 Ove Balsnes 28 1
13 Stig Hermann Hagen 29 6
14 Harald Vartdal 30 4
15 Magne Elde 30 4
16 Rune Lefdal 30 3
17 Kristen H. Heggedal 30 1
18 Ole-Gunnar Midtbø 30 1
19 Asle Hopland 32 5
20 Harald Hollevik 32 4
21 Kristian Lefdal 32 4
22 Jarle Christensen 32 3
23 Jon Navarsete 32 3
24 Olav Andre Austbø 32 3
25 Inge Matias Tvinnereim 32 2
26 Preben Hagen Torvanger 32 2
27 Ole-Andreas Aarvik 32 1
28 Tobias Evebø 32 1
29 Børge Hansen 32 0
30 Jon Georg Rutledal 32 0
31 Ole Morten Kvam 32 0
32 Edvin Haugen 33 2
33 Knut Olav Halseth 34 5
34 Erik Amble Haugen 34 3
35 Idar Arne Kristiansen 34 3
36 Morten Sanden 34 3
37 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 34 3
38 Erik Fossnes 34 2
39 Geir Egil Olsen 34 2
40 Johan Skorge 34 2
41 Ola Rognebakke 34 2
42 Tore Haraldsen 34 2
43 Håvard Mjølkeråen 35 1
44 Elin Helen Helgheim 36 3
45 Hans-Petter Gilleshammer 36 3
46 Mads Wie 36 3
47 Magnus Sævik 36 2
48 Geir Igelkjøn 36 1
49 Jan Taule 36 1
50 Edgar Flo 36 0
51 Johnny Husevåg 38 4
52 Daniel Haus 38 3
53 Harald Holmøyvik 38 3
54 Ole Mattis Myklebust 38 3
55 Preben Løvlid 38 3
56 Stein Roar Moheim 38 3
57 Arne Helgheim 38 2
58 Geir Christensen 38 2
59 Per Ivar Hovden 38 2
60 Pål Holko 38 2
61 Susanne Skogstad 38 2
62 Aleksander Kvernevik 38 1
63 Andreas Vereide 38 1
64 John Os 38 1
65 Karl Vie 38 1
66 Ole-Kristian Førde 38 1
67 Steinar Langedal 38 1
68 Sveinung Alværn 38 1
69 Ståle Sandal 38 0
70 Christian Helgheim 39 1
71 Henning Haugen 40 4
72 Sujeevan Mohanarajah 40 3
73 Elias Lund Johansen 40 2
74 Mathias Helgheim 40 2
75 Marcus Vangberg 40 1
76 Ole Tom Myroldhaug 40 1
77 Rasmus Gausemel 40 1

Sjå heile lista etter 9. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


09.06 UTTAK PROFFVEKA 2015 


Sander A. Haugen i duell med Michael Barrantes i cupkampen mot Aafk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johann Sigurdsson og Frank Hool i Stryn Fotball har teke ut følgjande spelarar til Proffveka i Stryn 3. - 7. august 2014.

Søkjartalet var også i år stort til Proffveka i Stryn.

TROPP GUTAR:
Alexander Jakobsson TMFK
Andreas Lefdalshjelle Florø
Bjørnar Lyslo Vikane
Brage Naustdal Florø
Daniel N Tonheim Sogndal
Daniel Wie Bruås Førde
Eirik Sæten Loen
Eivind Helgesen Sogndal
Espen Rosø Bremanger
Even Johan Haslerud Florø
Håvard Kroken Hornindal
Håvard Rosø Bremanger
Iver Bell Førde
Iver Svare Ødelien Florø
Jens August Muri Stryn
Joakim Vedvik Eid
Johan Olav Parr Flo Stryn
Johannes Tenden Vikane/Loen
Jonas Våge Tornado Måløy
Magnus Vik Skrede Stryn
Marcus Torjuul Skedsmo
Marius Arntsen Stryn
Marius Rauset Loen
Morten Bjerkvoll Skedsmo
Nikolas Knutsen Florø
Odin Elias Koskinen Førde
Olav Egset Loen
Ole- Ivan Glosvik Espeland Stryn
Oskar Breivik Stryn
Peter Frausing Stryn
Sander A Haugen Stryn
Sander Aamelfot Førde
Sigmund Kjøsnes Stryn
Sigurd Bøyum Sogndal
Sigurd Fænn Stryn
Simen Mannsverk Årdal FK
Sivert Mannsverk Årdal FK
Sondre Erdal Stryn
Stian Olsbø Stryn
Torje Nausdal Florø
Torkel Aarønes Florø
Vebjørn Løkkebø Førde

TROPP JENTER:
Aina Kvam Bjørn
Alise Takvam Gaular
Andrea Flo Sogndal
Andrine Bøe Stryn
Ane Rake Stabæk
Anna Johannsdottir Stryn
Aud Helene Mathiesen Tistedal
Guro Lesto Larsen Selje
Hanna Grindedal Ertesvåg Kaupanger
Hedda Øvreberg Stryn
Hege - Renate Espeland Stryn
Hege Gjesdal Eikefjord
Helena Træland Navarsete Sogndal
Hrafnhildur Ósk Sverrisdottir Kaupanger
Ingrid Lovise Jåstad Hafslo
Jannike Melheim Stryn
Jennifer Mjøs Aurland
Jenny Grindedal Ertesvåg Kaupanger
Julia Marken Voldset Tistedal
Julie Kandal Sandane
Julie Årøy Sogndal
Kaisa Vollsnes Wemby Stryn
Kaja Pernille Lund Tistedal
Kaja Sæbø Stryn
Kristi Fondenes Vangsnes Syril
Kristine Ekern Glosvik Stryn
Kristine Strøm Eid
Kristine Suther Danielsen Tistedal
Lina Stalheim Seldal Sogndal
Linn-Mari Nilsen Førde
Lone Cirotzki Sogndal
Mariell Loftheim Askvoll/Holmedal
Marthe Bjørhovde Eid
Martine Humlestøl Midtbø Florø
Martine Kvamme Sandane
Martine Refsnes Nøstdal Selje
Miriam Vilnes Mjåseth Askvoll og Holmedal
Rakel Vilnes Helgheim Førde
Sara Eirin Hollevik Brandsdal Jotun
Sara Refvik Hove Selje
Siri Sandvik Bjørn
Sofie Rake Bærums Verk
Stine Gjerde Syril
Vilde Slåen Nornes Sogndal


Kristine Strøm og Marthe Bjørhovde er begge tekne ut til Proffveka 2015.
Bildet er frå kvalifiseringa til innandørs-KM i Nordfjordhallen 7. februar.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM-innandørs i Nordfjordhallen 7. februar.



Jonas Våge (TMFK) er ein av gutane som er tekne ut til Proffveka 2015.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.


Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


09.06 Resultat kampar i dag, tysdag 9. juni


Jørgen Ødegård scora fire mål for Flatraket/Selje 2 mot Sandane 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Førde 2 - Kaupanger 2-0 (1-0)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Førde 2 7 6 0 1 20-10 18
Tornado Måløy 8 5 1 2 28-14 16
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 8 3 1 4 17-17 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

6. divisjon avdeling 1

Florø 4 - Balestrand 2  5-1
Tempo - Høyang 2  5-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Tempo 5 4 0 1 25-9 12
Florø 4 4 4 0 0 17-6 12
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 6 1 0 5 9-27 3
Balestrand 2 6 0 0 6 8-22 0

6. divisjon avdeling 2
Flatraket/Selje 2 - Sandane 2  8-3 (4-0)
1-0 Kjell Inge Rundereim (17. min)
2-0 Jørgen Ødegård (26. min)
3-0 Kjell Inge Rundereim (32. min)
4-0 Jørgen Ødegård (44. min)
4-1 Sverre Løken (65. min)
5-1 Jørgen Ødegård (70. min)
6-1 Bendik Weltzin (79. min)
7-1 Jørgen Ødegård (83. min)
7-2 William Landøy (85. min)
8-2 Bendik Weltzin (86. min)
8-3 Sebastian Bujnicki (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda - Hyen 0-3
Svelgen - Oppstryn 4-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 6 4 1 1 25-10 13
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 6 4 0 2 12-16 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Hyen 6 3 0 3 13-12 9
Flatraket /Selje 2 6 2 2 2 18-14 8
Stadlandet 5 1 1 3 8-10 4
Oppstryn 6 1 1 4 9-16 4
Sandane 2 7 1 0 6 12-33 3

09.06 Kampar i dag, tysdag 9. juni


Flatraket/Selje 2 spelar i dag heimekamp mot Sandane 2 på Naustteigen.
Bildet er frå heimekampen mot Haugen 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Kaupanger

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Tornado Måløy 8 5 1 2 28-14 16
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Florø 4 - Balestrand 2
Kl. 19.00 Tempo - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 5 0 0 5 7-17 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Hyen
Kl. 19.00 Svelgen - Oppstryn
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 5 4 0 1 12-13 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Svelgen 5 3 1 1 21-9 10
Hyen 5 2 0 3 10-12 6
Flatraket /Selje 2 5 1 2 2 10-11 5
Stadlandet 5 1 1 3 8-10 4
Oppstryn 5 1 1 3 8-12 4
Sandane 2 6 1 0 5 9-25 3

08.06 Eid sitt jentelag vann 12-0 heime mot Kaupanger


Helene Leivdal gir Eid leiinga 3-0 i dagens kamp på Plassen.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Eid sitt jentelag vann i ettermiddag 12-0 heime mot Kaupanger i J16 11'ar. Med fem strake seierar toppar Eid tabellen på bedre målskilnad enn Syril. Begge har 15 poeng, men Eid har spelt ein kamp mindre enn Syril.

Andrine Mårstøl (3), Eline Langeland (2), Lene Myklebust (2), Helene Leivdal (2), Kristine Strøm (2) og Astrid Bjørke scora Eid sine mål i kampen som blei spelt på grasbana på Plassen.


Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell J16 11'ar
Eid 5 5 0 0 34-3 15
Syril 6 5 0 1 24-3 15
Bjørn 6 4 1 1 24-9 13
Vik 6 2 2 2 12-14 8
Førde 6 2 2 2 8-19 8
Årdalstangen 5 1 1 3 5-12 4
Kaupanger 6 0 1 5 4-24 1
Sogndal 6 0 1 5 5-32 1


Eid - Kaupanger  12-0 (5-0)
1-0 Eline Langeland (17. min)
2-0 Lene Myklebust (19. min)
3-0 Helene Leivdal (20. min)
4-0 Andrine Mårstøl (23. min)
5-0 Lene Myklebust (24. min)
6-0 Andrine Mårstøl (42. min)
7-0 Eline Langeland (48. min)
8-0 Andrine Mårstøl (54. min)
9-0 Astrid Bjørke (61. min)
10-0 Helene Leivdal (64. min)
11-0 Kristine Strøm (72. min)
12-0 Kristine Strøm (79. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Kort: Ingen

Eid:
Marthe Bjørhovde
Iselin Røed
Iselin Ervik
Hanna Starheim
Mathilde Hjelmeland
Regine Nygård
Astrid Bjørke
Lene Myklebust
Kristine Strøm
Emma Åsebø
Eline Langeland
Andrine Mårstøl
Helene Leivdal
Celin Mjeltebakk

Kaupanger:
Hrafnhildur Sverrisdottir
Anne Hope Skjerven
Dina Beate Lerum
Hanna T. Olstad
Eirin T. Volle
Ingrid Olstad
Margrete N. Marøy
Ida M. Nornes
Silje Marie Foss
Sigrid Dalaker
Ingeborg Osland
Hanna Ertesvåg
Maria Lund

08.06 Hødd 2 vann 1-0 borte mot Spjelkavik


Sondre Sandnes Beite blei matchvinnar for Hødd 2 mot Spjelkavik.
Bildet er frå kampen mellom Hødd 2 og Stryn på Høddvoll 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hødd 2 vann i ettermiddag 1-0 borte mot Spjelkavik i den siste kampen i 9. serierunde i 3. divisjon avdeling 8. Sondre Sandnes Beite scora kampens einaste mål knappe 20 minutt ut i 2. omgang.

Spjelkavik - Hødd 2  0-1 (0-0)
0-1 Sondre Sandnes Beite (63. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 9 6 2 1 32-14 20
Spjelkavik 9 4 3 2 16-10 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 9 4 1 4 15-13 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Hødd 2 9 1 6 2 12-16 9
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

08.06 Sogndal vann 2-1 borte mot Kaupanger 2


Marusia Andreea Sandor blei matchvinnar for Sogndal to minutt før slutt.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal vann i ettermiddag 2-1 borte mot Kaupanger 2 i 3. divisjon kvinner. Marusia Andreea Sandor  blei den store helten då ho sette inn vinnarmålet to minutt før slutt.  

Kaupanger 2 - Sogndal  1-2 (0-1)
0-1 Ingrid Nornes (28. min)
1-1 Viktoria Nondal Marøy (73. min)
1-2 Marusia Andreea Sandor (88. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 6 4 2 0 19-5 14
Breimsbygda/Sandane 6 2 3 1 16-9 9
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 5 2 2 1 11-7 8
Stryn 5 1 3 1 11-14 6
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 4-22 0

08.06 146 lag deltek i årets Seljecup


Turneringsleiar Atle Solheim i lag med Åheim sitt jentelag
som vann A-sluttspelet i klasse Jenter 14 i 2014. 
Sjå bilder frå Seljecup 2014.

Helga 12. - 14. juni går årets Seljecup av stabelen på Selje Idrettspark.

Totalt 146 lag frå 36 forskjellige klubbar deltek i årets turnering.

Tornado Måløy er med sine 21 lag den klubben som deltek med flest lag.

Desse klubbane har med lag i årets Seljecup (antall lag):
Aksla (9)
Brattvåg (1)
Bremanger (5)
Eid (2)
Fiskarstrand (1)
Flatraket (2)
Førde (7)
Hareid (2)
Haugen (4)
Herd (2)
Hessa (1)
Hjørungavåg (2)
Hovdebygda (1)
Hødd (2)
Jølster (3)
Kaupanger (1)
Kjølsdalen (1)
Kvernbit (2)
Larsnes (1)
MSIL (4)
Rival (2)
Selje (15)
Skavøypoll (14)
Sogndal (2)
Spjelkavik (2)
Stadlandet (7)
Stordal (1)
Stårheim (3)
Tambarskjelvar (2)
Tjørvåg (3)
Tornado Måløy (21)
Valder (2)
VanKam (7)
Volda (5)
Åheim (4)
Ålfoten (3)

 


Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år i 2014. 
Sjå bilder frå Seljecup 2014.


08.06 Kaupanger 2 møter Sogndal på Kaupanger Stadion


Stina Øvrebø i bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 1. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Kaupanger 2 møter i dag serieleiar Sogndal på Kaupanger Stadion. Begge laga står uten tap denne sesongen, og det er venta ein jamn kamp på kunstgraset på Kaupanger.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 5 3 2 0 17-4 11
Breimsbygda/Sandane 6 2 3 1 16-9 9
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 4 2 2 0 10-5 8
Stryn 5 1 3 1 11-14 6
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 4-22 0

07.06 Sander og Johan tekne ut på G15-landslaget


Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.     

Sander Amble Haugen frå Stryn blei i mai teken ut på G15-landslaget. No er det også funne plass til Sogndalspelar Johan Hove på G15-landslaget.

Dei beste 15 og 16 åringane samlast under talentleiren i Porsgrunn 22. - 26. juni. Ingen frå fylket er tekne ut på G16-landslaget.

G15-landslaget:  
Ali Anas Farah, Fredrikstad FK
Andreas Uran, Molde FK
Colin Røsler, Manchester City
Erik Botheim, Lyn
Erik Tobias, Sandberg LSK
Erling Braut Håland, Bryne FK
Fabian Rimestad, Fana
Haldor Stenevik, FK Fyllingsdalen
Henrik Åsali Hansen, Tromsø
Hermann Ræstad, Molde FK
Håkon Evjen, Mjølner
Jesper Daland, Vigør
Johan Hove, Sogndal
Kevin Martin Krygård, Haugesund
Marius B. Larsen, Odd BK
Mikael B. Ugland, IK Start
Sander Amble Haugen, Stryn
Sigurd Kvile, FK Fyllingsdalen
Sondre Krogstad J. Granås, Rosenborg

07.06 Retting av tippekonkurransen Eid - Stryn


Petter Hammer jublar etter å ha gitt Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen i kveld klokka 21.30.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Totalt 122 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.

1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: B

93 av dei 122 personane som har sendt inn svar har tippa B


2. Antall mål Eid?
Rett svar: 1

Av desse 93 personane har 56 av dei tippa at Eid kom til å score eit mål.


3. Antall mål Stryn?
Rett svar: 2

Kun fem av dei 56 personane som framleis var med vidare i konkurransen hadde tippa at Stryn kom til å score to mål.
 

Dei fem som framleis er med i konkurransen er:
Egil Hogrenning, Loen
Sander Torheim Frislid, Nordfjordeid
Karianne Horgen Nygård, Førde
Øyvind Hafsaas, Nordfjordeid
Kia Uuskartano, Tromsø


4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA

Tre av dei fem som er med vidare hadde rett på dette spørsmålet.

Dei tre som er med vidare i konkurransen er:
Egil Hogrenning, Loen
Sander Torheim Frislid, Nordfjordeid
Øyvind Hafsaas, Nordfjordeid

5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA

Alle tre som var med vidare i konkurransen hadde tippa feil på dette spørsmålet. Alle desse tre er dermed vidare til neste spørsmål.

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: KARSTEN BJELDE, STRYN

Alle tre som var med vidare i konkurransen hadde tippa feil på også dette spørsmålet. Alle desse tre er dermed vidare til neste spørsmål, og vinnaren blir den av desse som hadde tippa nermast riktig tidspunkt for fyrste mål i kampen.


7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 21. MINUTT

Egil Hogrenning, Loen  18. minutt (tre minutt feil)
Sander Torheim Frislid, Nordfjordeid 34. minutt (13 minutt feil)
Øyvind Hafsaas, Nordfjordeid 41. minutt (20 minutt feil)

Vinnar av denne konkurransen blir dermed Egil Hogrenning frå Loen.

Underteikna takkar alle som har vore med på konkurransen, og ikkje minst Sacco of Norway AS som har sponsa premien.




07.06 Oliver Rotihaug scora for G18-landslaget


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug scora eit mål då Norge G18 i dag spelte uavgjort 2-2 mot Kina under ei  firenasjonarsturnering i Portugal. Eidaren gav Norge leiinga 1-0 etter 29 minutt av 1. omgang.

I dei to andre kampane i denne turneringa spelte Norge 1-1 mot Serbia og tapte 2-0 mot Portugal.

Norge - Kina  2-2 (1-1)
1-0 Oliver Rotihaug (29. min)
1-1 Yang Li Yu (41. min)
2-1 Badr Rahhaoui (74. min)
2-2 Zhang Yuning (88. min)

Norge:
Amund Wichne (Peter Eikeland 72. min)
Adrian Lillebekk Ovlien (Erlend Dahl Reitan 57. min)
Axel Kryger (Per Magnus Steiring 46. min)
Eirik Haugan
Sondre Norheim (Arent-Emil Klaussen Hauge 46. min) 
Ola Ormset Husby (Badr Rahhaoui 57. min)
Sivert Solli
Eric Kitolano (Julian Ryerson 46. min)
Sidad Najah Chooly (Erlend Segberg 46. min)
Sigurd Hauso Haugen (Sondre Brunstad Fet 72. min)
Oliver Rotihaug (Vegard Aasen 72. min)

07.06 Resultat kampar i dag, søndag 7. juni


Martin Berge fastsette sluttresultatet til 6-3 i dagens seier mot Eid 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Follo - Sogndal 0-1 (0-0)
0-1 Bjørn Inge Utvik (90. min+5)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Arna Bjørnar 2  1-3

3. divisjon avdeling 8
Bergsøy - Herd 0-3 (0-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 9 6 2 1 32-14 20
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 9 4 1 4 15-13 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Askvoll/Holmedal  4-3
Sogndal 4 - Hyllestad/Dale 2  4-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 6 5 0 1 19-13 15
Syril 6 4 0 2 21-6 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Hyllestad /Dale 2 6 1 0 5 5-24 3
Askvoll/Holmedal 5 0 1 4 7-17 1

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Førde 3  3-6 (1-2)
0-1 Bjørnar Skildheim (17. min)
1-1 Bengt Kongsvoll, straffe (30. min)
1-2 Ørjan Vikum (39. min)
2-2 Vebjørn Nord Haugland (64. min)
3-2 Sindre Hafsås (70. min)
3-3 Sindre Sandøy (72. min)
3-4 Sindre Sandøy, straffe (76. min)
3-5 Kristian Holme Ulleland (79. min)
3-6 Martin Berge (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Jølster - Bremanger  3-4

Tornado Måløy 2 - Hornindal  6-2 (1-1)

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Bremanger 6 5 0 1 29-6 15
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Førde 3 7 3 0 4 24-20 9
Tornado Måløy 2 6 2 0 4 23-28 6
Eid 2 6 1 1 4 13-26 4
Hornindal 6 1 1 4 5-31 4
Jølster 7 0 1 6 9-23 1

6. divisjon avdeling 1
Atløy - Fure 0-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 5 5 0 0 19-7 15
Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 6 2 0 4 15-22 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 5 0 0 5 7-17 0

6. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Sandane 2  6-0 (3-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 5 4 0 1 12-13 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Svelgen 5 3 1 1 21-9 10
Hyen 5 2 0 3 10-12 6
Flatraket /Selje 2 5 1 2 2 10-11 5
Stadlandet 5 1 1 3 8-10 4
Oppstryn 5 1 1 3 8-12 4
Sandane 2 6 1 0 5 9-25 3

07.06 Rette svar tippekonkurransen Eid - Stryn


Karsten Bjelde blei fyrste målsscorar i kampen mellom Eid og Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er dei rette svara i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med gårsdagens 3. divisjonskamp mellom Eid og Stryn.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Totalt 122 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.

NB! Det blir fortløpande retting av denne konkurransen i kveld klokka 21.30.


1. Tippeteikn i kampen?
Rett svar: B

2. Antall mål Eid?
Rett svar: 1

3. Antall mål Stryn?
Rett svar: 2

4. Blir det gult kort i 1. omgang ?
Rett svar: JA

5. Blir det straffespark i denne kampen?
Rett svar: JA

6. Fyrste målscorar i kampen?
Rett svar: KARSTEN BJELDE, STRYN

7. Kor tid kjem fyrste målet i kampen?
Rett svar: 21. MINUTT



07.06 Kampar i dag, søndag 7. juni


Eid 2 møter i dag Førde 3 på Eid Idrettspark.
Bildet er frå heimekampen mot Stryn 2 på Eid Stadion 19. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Follo - Sogndal

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Arna Bjørnar 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 8 7 0 1 19-7 21
Sandviken 2 8 6 1 1 27-9 19
Staal Jørpeland 10 5 2 3 21-16 17
Fyllingsdalen 8 5 1 2 11-10 16
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 15-10 15
Vestsiden-Askøy 9 4 1 4 13-15 13
Fana 9 3 2 4 15-14 11
Voss 9 3 2 4 10-10 11
Kaupanger 10 3 1 6 18-22 10
Avaldsnes 2 10 3 1 6 14-18 10
Hinna 9 2 1 6 17-23 7
Førde 8 0 2 6 2-28 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Bergsøy - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Balestrand - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Sogndal 4 - Hyllestad/Dale 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 6 4 0 2 21-6 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Sogndal 4 5 4 0 1 15-12 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Jølster - Bremanger
Kl. 15.00 Eid 2 - Førde 3
Kl. 15.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Hornindal 5 1 1 3 3-25 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 6 0 1 5 6-19 1

6. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Atløy - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 4 4 0 0 17-7 12
Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 5 2 0 3 15-20 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 5 0 0 5 7-17 0

6. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stadlandet - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 5 4 0 1 12-13 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Svelgen 5 3 1 1 21-9 10
Hyen 5 2 0 3 10-12 6
Flatraket /Selje 2 5 1 2 2 10-11 5
Oppstryn 5 1 1 3 8-12 4
Sandane 2 5 1 0 4 9-19 3
Stadlandet 4 0 1 3 2-10 1

06.06 Resultat kampar i dag, laurdag 6. juni


Petter Hammer jublar etter å ha gitt Stryn leiinga 2-0 mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Byåsen TF - Florø  0-0 (0-0)

Førde - Molde 2  1-1 (0-1)
0-1 Eskil Rønningen (6. min)
1-1 Alexander Ødegaard (90. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 8 7 0 1 20-4 21
Nardo 8 4 3 1 14-7 15
Florø 8 3 3 2 14-8 12
Elverum 8 3 3 2 17-14 12
HamKam 8 2 6 0 9-6 12
Strindheim TF 8 2 5 1 11-8 11
Førde 8 2 4 2 15-14 10
Aalesund 2 7 2 3 2 11-10 9
Stjørdals-Blink 7 3 0 4 12-16 9
Brumunddal 8 2 3 3 5-9 9
Byåsen TF 8 2 2 4 7-13 8
Træff 8 2 1 5 5-16 7
Rødde 8 1 3 4 12-20 6
Molde 2 8 1 2 5 4-11 5

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Staal Jørpeland  3-3 (1-1)

Mål Kaupanger: Marte Hjelmhaug, Aina Røyrvik og Rebekka Bergum Skaasheim

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 8 7 0 1 19-7 21
Sandviken 2 8 6 1 1 27-9 19
Staal Jørpeland 10 5 2 3 21-16 17
Fyllingsdalen 8 5 1 2 11-10 16
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 15-10 15
Vestsiden-Askøy 9 4 1 4 13-15 13
Fana 9 3 2 4 15-14 11
Voss 9 3 2 4 10-10 11
Kaupanger 10 3 1 6 18-22 10
Avaldsnes 2 10 3 1 6 14-18 10
Hinna 9 2 1 6 17-23 7
Førde 8 0 2 6 2-28 2

3. divisjon avdeling 8

Eid - Stryn 1-2 (0-1)
0-1 Karsten Bjelde (21. min)
0-2 Petter Hammer (48. min)
1-2 Bjørn Totland, straffe (53. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Skarbøvik - Årdal  0-1 (0-0)
0-1 Truls Hovland (53. min)

Sogndal 2 - Kristiansund FK  6-1
Kristiansund BK 2 - Florø 2  3-4

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
Stryn 9 4 3 2 19-16 15
KFK 9 5 0 4 28-29 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Sogndal 2 9 4 1 4 18-21 13
Kristiansund BK 2 9 4 1 4 19-23 13
Florø 2 9 2 4 3 18-17 10
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Årdal 9 2 3 4 13-19 9
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Skarbøvik 9 1 2 6 11-17 5
Eid 9 0 3 6 14-36 3

4. divisjon
Tambarskjelvar - Tornado Måløy  1-8

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Tornado Måløy 8 5 1 2 28-14 16
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 8 1 1 6 8-35 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

06.06 Tippekonkurranse Eid - Stryn 


Vegard Hopland scora vinnarmålet på overtid i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.


Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med dagens 3. divisjonskamp mellom Eid og Stryn.

Kampen blir spelt på Eid Stadion klokka 16.00, og siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.


Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



06.06 Kampar i dag, laurdag 6. juni


Yngve Håkonsen skal i år som i fjor vere dommar i kampen Eid-Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Byåsen TF - Florø
Kl. 15.00 Førde - Molde 2

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 7 6 0 1 17-3 18
Nardo 7 4 2 1 14-7 14
Florø 7 3 2 2 14-8 11
Strindheim TF 7 2 5 0 10-5 11
HamKam 7 2 5 0 9-6 11
Førde 7 2 3 2 14-13 9
Elverum 7 2 3 2 13-12 9
Aalesund 2 7 2 3 2 11-10 9
Brumunddal 7 2 3 2 5-8 9
Stjørdals-Blink 7 3 0 4 12-16 9
Byåsen TF 7 2 1 4 7-13 7
Rødde 7 1 3 3 10-16 6
Molde 2 7 1 1 5 3-10 4
Træff 7 1 1 5 4-16 4

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Staal Jørpeland

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 8 7 0 1 19-7 21
Sandviken 2 8 6 1 1 27-9 19
Staal Jørpeland 9 5 1 3 18-13 16
Fyllingsdalen 8 5 1 2 11-10 16
Arna-Bjørnar 2 8 5 0 3 15-10 15
Vestsiden-Askøy 9 4 1 4 13-15 13
Fana 9 3 2 4 15-14 11
Voss 9 3 2 4 10-10 11
Avaldsnes 2 10 3 1 6 14-18 10
Kaupanger 9 3 0 6 15-19 9
Hinna 9 2 1 6 17-23 7
Førde 8 0 2 6 2-28 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Kristiansund FK
Kl. 15.00 Kristiansund BK 2 - Florø 2
Kl. 15.00 Skarbøvik - Årdal
Kl. 16.00 Eid - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 8 4 1 3 16-19 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 8 3 1 4 12-20 10
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

4. divisjon
Kl. 14.00 Tambarskjelvar - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

05.06 Resultat kampar i dag, fredag 5. juni


Sofie Lunde scora to mål for Stryn i dagens kamp mot TMFK på Refvikja. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Stryn  2-4 (1-2)
0-1 Hanna Tenden (15. min)
0-2 Sofie Lunde (17. min)
1-2 Cathrine Eriksen Vedvik (36. min)
1-3 Anja Bertine Tomasgård (55. min)
1-4 Sofie Lunde (64. min)
2-4 Thea Kassen Sæten (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Breimsbygda/Sandane  2-2 (2-1)
1-0 Andreea Marusia Sandor (18. min)
2-0 Andreea Marusia Sandor (20. min)
2-1 Kristin Myklebust (43. min)
2-2 Eli Kristian Arnestad (50. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 5 3 2 0 17-4 11
Breimsbygda/Sandane 6 2 3 1 16-9 9
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Kaupanger 2 4 2 2 0 10-5 8
Stryn 5 1 3 1 11-14 6
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 5 0 0 5 4-22 0

3. divisjon avdeling 8
Volda - Brattvåg  0-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 9 8 0 1 28-7 24
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 8 4 1 3 16-19 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 8 3 1 4 12-20 10
Volda 9 2 3 4 16-22 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

4. divisjon
Vik - Høyang  1-1
Skavøypoll - Florø 3  2-2
Sogndal 3 - Sandane  3-2
Dale - Fjøra  0-1

Tabell 4. divisjon
Fjøra 8 7 1 0 21-7 22
Sogndal 3 8 5 1 2 25-12 16
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Høyang 8 4 1 3 22-20 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 7 3 1 3 13-14 10
Dale 8 2 2 4 9-14 8
Skavøypoll 8 2 1 5 20-21 7
Vik 8 2 1 5 12-18 7
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 8 0 3 5 10-23 3

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Stryn 2  0-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Stryn 2 6 5 1 0 23-11 16
Selje 6 4 1 1 29-11 13
Eikefjord 6 4 1 1 11-8 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Hornindal 5 1 1 3 3-25 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 6 0 1 5 6-19 1

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Fure  2-4 (1-3)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 4 4 0 0 17-7 12
Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 5 2 0 3 15-20 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 5 0 0 5 7-17 0

05.06 Tippekonkurranse Eid - Stryn 


Vegard Hopland scora vinnarmålet på overtid i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.


Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Eid - Stryn. 

Kampen blir spelt på Eid Stadion laurdag 6. juni kl. 16.00. Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.


Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



05.06 Kampar i dag, fredag 5. juni


Andreea Marusia Sandor og Sogndal møter i dag Breimsbygda/Sandane. Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Stryn
Kl. 19.00 Sogndal - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 4 2 2 0 10-5 8
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Stryn 4 0 3 1 7-12 3
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Volda - Brattvåg

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 8 4 1 3 16-19 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 8 3 1 4 12-20 10
Volda 8 2 3 3 16-20 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

4. divisjon
Kl. 18.45 Vik - Høyang
Kl. 19.00 Skavøypoll - Florø 3
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Sandane
Kl. 19.00 Dale - Fjøra

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Høyang 7 4 0 3 21-19 12
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 7 2 0 5 11-17 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Selje 6 4 1 1 29-11 13
Stryn 2 5 4 1 0 20-11 13
Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Hornindal 5 1 1 3 3-25 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 6 0 1 5 6-19 1

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Fure 3 3 0 0 13-5 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 5 2 0 3 15-20 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 4 0 0 4 5-13 0

04.06 Bjørn vann 3-1 heime mot Syril


Robin Frichsen og Bjørn vann i dag 3-1 heime mot Syril.
På bildet ser vi Frichsen i kampen TMFK - Høyang 1. august 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bjørn vann i ettermiddag 3-1 heime mot Syril på Gaupne Stadion.

Steinar Henjum gav Syril leiinga, men tre scoringar av Endre Bø, Daniel Tverberg og Tore Madsen i 2. omgang sikra heimelaget tre viktige poeng i kampen om opprykk til 4. divisjon. Bjørn har etter dagens seier 10 poeng, og er med det berre to poeng bak Syril, Gaular og Sogndal 4 som alle har 12 poeng. 

Bjørn - Syril  3-1 (0-1)
0-1 Steinar Henjum (16. min)
1-1 Endre Bø (57. min)
2-1 Daniel Tverberg (80. min)
3-1 Tore Madsen (88. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 6 4 0 2 21-6 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Sogndal 4 5 4 0 1 15-12 12
Bjørn 6 3 1 2 16-10 10
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

04.06 Status tabellkonkurransen etter 8. serierunde


Stryn ligg på 7. plass på tabellen etter 8. serierunde.
Bildet er frå heimekampen mot Skarbøvik på Stryn Stadion 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stig Hermann Hagen frå Deknepollen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 8. serierunde. Hagen leiar konkurransen føre Harald Vartdal, Ole Morten Kvam, Jon Georg Rutledal og Tobias Evebø.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 8. serierunde:
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 8 4 1 3 16-19 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 8 3 1 4 12-20 10
Volda 8 2 3 3 16-20 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

Stilling tabellkonkurransen etter 8. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Stig Hermann Hagen 27 5
2 Harald Vartdal 28 4
3 Ole Morten Kvam 28 3
4 Jon Georg Rutledal 30 4
5 Tobias Evebø 30 4
6 Geir Egil Olsen 30 3
7 Marius Heltne 30 3
8 Martha Karin Rauset 30 0
9 John Egil Falkanger 32 4
10 Olav Andre Austbø 32 3
11 Astrid Mikalsen 32 1
12 Børge Hansen 32 1
13 Kristen H. Heggedal 32 0
14 Petter Hammer 34 4
15 Rune Lefdal 34 4
16 Frank Sverre Skorpen 34 3
17 Geir Igelkjøn 34 2
18 Sander Amble Haugen 34 2
19 Thomas Rognsø 34 2
20 Simen Lillevik Kjellevold 34 1
21 Ove Balsnes 34 0
22 Torgeir Olsen 34 0
23 Erik Amble Haugen 36 4
24 Arild Hagen Bakke 36 2
25 Idar Arne Kristiansen 36 2
26 Ole-Andreas Aarvik 36 2
27 Terje Grytting 36 2
28 Olav R. Haugen 36 0
29 Preben Hagen Torvanger 36 0
30 Håvard Mjølkeråen 37 2
31 Morten Sanden 38 3
32 Rolf Kåre Almenning 38 3
33 Harald Hollevik 38 2
34 Kåre Balsnes 38 2
35 Sveinung Alværn 38 2
36 Edgar Flo 38 1
37 Tore Haraldsen 38 0
38 Edvin Haugen 39 3
39 Asle Hopland 40 4
40 Magne Elde 40 4
41 Ståle Sandal 40 3
42 Andreas Vereide 40 2
43 Harald Holmøyvik 40 2
44 Jon Navarsete 40 2
45 Johan Skorge 40 1
46 Ole-Gunnar Midtbø 40 0
47 Johnny Husevåg 42 4
48 Bjørnar Hove 42 3
49 Geir Hoff 42 3
50 Jan Tore Slinde 42 3
51 Kevin Hestholm 42 3
52 Knut Olav Halseth 42 3
53 Ole Tom Myroldhaug 42 2
54 Pål Holko 42 2
55 Inge Matias Tvinnereim 42 1
56 Jarle Christensen 42 1
57 John-Martin Vederhus 42 1
58 Kristian Lefdal 42 0
59 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 42 0
60 Bjørn Totland 44 3
61 Helge Aarseth 44 3
62 Magnus Sævik 44 3
63 Marcus Vangberg 44 3
64 Erik Fossnes 44 2
65 Karl Vie 44 2
66 Per Ivar Hovden 44 2
67 Rasmus Gausemel 44 2
68 Sveinung Frantzen 44 2
69 Bjørnar Espe 44 1
70 Elin Helen Helgheim 44 1
71 Geir Christensen 44 1
72 Inge Visnes 44 1
73 Mads Wie 44 1
74 Preben Løvlid 44 1
75 Aleksander Kvernevik 44 0
76 Arve Skaare 44 0
77 Edvard Nordang 44 0
78 Hans-Petter Gilleshammer 44 0
79 Knut-Atle Krossøy 46 2
80 Sujeevan Mohanarajah 46 2
81 Arne Helgheim 46 1
82 Eirik Rutledal 46 1
83 Elias Lund Johansen 46 1
84 Ola Rognebakke 46 1
85 Stein Roar Moheim 46 1
86 Steinar Langedal 46 1
87 Jan Taule 46 0
88 John Os 46 0
89 Ole-Kristian Førde 46 0
90 Yngve Tolaas 46 0

Sjå heile lista etter 8. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


04.06 Tippekonkurranse Eid - Stryn 


Vegard Hopland scora vinnarmålet på overtid i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.


Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Eid - Stryn. 

Kampen blir spelt på Eid Stadion laurdag 6. juni kl. 16.00. Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.


Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



04.06 Sogndal møter Fyllingsdalen i 3. runde i NM G19


Mathias Flo og Sogndal jublar etter scoringa i turneringa 11. januar.
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Vinterserien junior herrer.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen.
Sjå filmen frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 30. november 2014.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 3. runde i NM G19 Telenor Cup 2015.

Sogndal som vann heime mot Førde i 1. runde og Voss borte i 2. runde er sett opp med heimekamp mot Fyllingsdalen.

Kampane i 3. runde er beramma til søndag 28. juni, men kan spelast tidligare dersom begge klubbane er enige om det. 

Kampoppsett 3. runde NM G19 Telenor Cup:

Fredrikstad – Vålerenga
Stabæk – HamKam
Follo – Hønefoss
Kongsvinger – Strømsgodset
Lillestrøm – Gjøvik-Lyn
Mjøndalen – FK Tønsberg
Runar – Odd
Randesund – Start
Bryne – Sandnes Ulf
Viking – Stord
Gneist – Brann
Sogndal – Fyllingsdalen
Molde – Hødd
Rødde – Steinkjer
Rosenborg – Trond
Tromsø – Bodø/Glimt

04.06 Stor dag for Sandane-fotballen !



Fredag 12. juni vert ein stor dag for Sandane-fotballen.

1. Den nye treningshallen for fotball vert då offisielt opna.

2. Sandane vert utnemnt som Kvalitetsklubb.

3. Norges Fotballforbund og Sogn og Fjordane Fotballkrets har stått for sertifiseringa av Sandane, og representantar frå NFF og SFFK vil vere til stades denne kvelden.

4. Følg landskampen mellom Norge og Aserbadsjan på storskjerm i hallen.

NB! Sandane TIL får utbetalt kr. 100,- for kvar person som møter opp
og ser landskampen på storskjerm i den nye hallen.


PROGRAM:
Kl. 18.30 Sandane - Dale, 4. divisjon

Kl. 20.15 Offisiell opning av hallen og STIL Fotball blir utnemnt som kvalitetsklubb.

Kl. 20.45 Landskamp Norge - Aserbadsjan på storskjerm i hallen

Les meir om dette på Sandane sine nettsider.

04.06 Bjørn møter Syril på Gaupne Stadion


Thor Kristian Sortevik er dommar i dagens kamp mellom Bjørn og Syril.
Bildet er frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy 25. oktober 2014. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.

Kampen mellom Bjørn og Syril i 5. divisjon avdeling 1 er omberamma frå måndag 8. juni til i dag, torsdag 4. juni. Kampen blir spelt på Gaupne Stadion klokka 19.00.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Bjørn - Syril

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 5 4 0 1 20-3 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Sogndal 4 5 4 0 1 15-12 12
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

03.06 Tippekonkurranse Eid - Stryn 


Vegard Hopland scora vinnarmålet på overtid i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film frå kampen mellom Eid og Stryn 13. juni 2014.


Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med 3. divisjonskampen Eid - Stryn. 

Kampen blir spelt på Eid Stadion laurdag 6. juni kl. 16.00. Siste frist for å sende inn svar er eit kvarter før kampstart.


Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Send inn ditt tips her.



03.06 Malick Mane sende Sogndal ut av cupen


Malick Mane i kamp mot Stian Sandal under kampen
Sogndal-Nordfjordlaget på Eid Stadion 12. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tidligare Sogndalspelar Malick Mane scora begge måla til Hønefoss då Hønefoss i dag vann 2-1 borte mot Sogndal på Fosshaugane Campus.

Sogndal - Hønefoss 1-2 (0-0)
0-1 Malick Mane (59. min)
0-2 Malick Mane (62. min)
1-2 Christophe Charles Steven Rene Psyche (81. min)


Komplett kampoppsett 3. runde NM menn 2015:

Tysdag 2. juni:

Fyllingsdalen - Molde 0-4 (0-3)

Onsdag 3. juni:

Bærum – Kristiansund 0-1
Kvik Halden – Strømsgodset  0-0, 0-0, 4-2 etter str.sp.konk
Strømmen - Lillestrøm 1-1, 2-1 etter ekstraomgangar
Kongsvinger – Sandefjord 3-3, 3-3, 5-6 etter str.sp.konk
Gjøvik/Lyn – Sarpsborg 08  0-2
Notodden – Mjøndalen 1-4
Vindbjart – Odd 2-4
Arendal - Viking 3-5
Sogndal – Hønefoss 1-2 
Hødd – Aalesund 1-0
Ranheim - Åsane 0-2
Senja – Stabæk 1-3
Levanger – Rosenborg  0-7

Torsdag 4. juni:

Kl. 18.00 Tromsdalen – Bodø Glimt
Kl. 19.00 Bryne - Brann

03.06 Sogndal spelar heime mot Hønefoss i cupen


Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal møter i dag Hønefoss i 3. runde NM menn 2015. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.  


Komplett kampoppsett 3. runde NM menn 2015:

Tysdag 2. juni:

Fyllingsdalen - Molde 0-4 (0-3)

Onsdag 3. juni:

Kl. 17.00 Bærum – Kristiansund
Kl. 18.00 Kvik Halden – Strømsgodset
Kl. 18.00 Strømmen - Lillestrøm
Kl. 18.00 Kongsvinger – Sandefjord
Kl. 18.00 Gjøvik/Lyn – Sarpsborg 08
Kl. 18.00 Notodden – Mjøndalen
Kl. 18.00 Vindbjart – Odd
Kl. 18.00 Arendal - Viking
Kl. 18.00 Sogndal – Hønefoss
Kl. 18.00 Hødd – Aalesund
Kl. 18.00 Ranheim - Åsane
Kl. 18.00 Senja – Stabæk
Kl. 19.00 Levanger – Rosenborg

Torsdag 4. juni:

Kl. 18.00 Tromsdalen – Bodø Glimt
Kl. 19.00 Bryne - Brann
 


Sogndal spelte borte mot Tornado Måløy 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sogndal jublar etter scoring i cupkampen heime mot Follo 19. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå kampen.


02.06 Nordfjord sin tropp til 2. runde i Enivest-serien


Seks jenter frå Eid er med i Nordfjord sin tropp til 2. runde i Enivest-serien.
Eid vann klasse J13 under KM-innandørs på Sandane 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Den andre runden av Enivest-serien blir avvikla på Hafstadfeltet i Førde laurdag 6. juni.

Nordfjord J2002 stiller denne troppen:
Guro Larsen - Selje
Karoline Alsaker - Eid
Danielle Starheimsæter - Eid
Elijanne Anderson - Eid
Veline Johansen - Eid
Oselie Henden - Eid
Cecilie Berg - Eid
Marit Mardal - Sandane
Jasmijn Koopmans - Sandane
Kristine Rustøen - Sandane
Kristine Lødemel - Hornindal
Kristine Glosvik - Stryn
Gunn Kristin Tvinnereim - Stryn
Christine Indrebø - Stryn

Kampoppsett, Førde laurdag 6. juni:
Kl. 10.00 Bane 1 jenter Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 10.00 Bane 2 gutar Nordfjord - Sunnfjord

Kl. 11.15 Bane 1 jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 11.15 Bane 2 gutar Nordfjord - Sogn

Kl. 12.30 Bane 1 jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 12.30 Bane 2 gutar Sunnfjord - Sogn

02.06 Resultat kampar i dag, tysdag 2. juni


Bjørnar Rolland scora i dag eit mål i Haugen sin seier borte mot Hyen.
Sjå fakta frå denne kampen.
Bildet er frå heimekampen mot Svelgen på Eid Idrettspark 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Gaular - Sogndal 4  3-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 5 4 0 1 20-3 12
Gaular 5 4 0 1 13-7 12
Sogndal 4 5 4 0 1 15-12 12
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

6. divisjon avdeling 1
Atløy - Høyang 2  8-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Fure 3 3 0 0 13-5 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Atløy 5 2 0 3 15-20 6
Høyang 2 5 1 0 4 7-22 3
Balestrand 2 4 0 0 4 5-13 0

6. divisjon avdeling 2

Hyen - Haugen  1-4 (0-1)
0-1 Vegard Myklebust Øien (31. min)
1-1 Anders Ommedal (66. min)
1-2 Jan Albert Solheim (72. min)
1-3 Vebjørn Espe (82. min)
1-4 Bjørnar Rolland (90. min)

Sjå fakta frå denne kampen.

Sandane 2 - Svelgen  1-5
Vikane/Loen - Flatraket/Selje 2  2-2 (1-2)
Oppstryn - Breimsbygda  1-2


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 6 4 1 1 24-14 13
Breimsbygda 5 4 0 1 12-13 12
Vikane/Loen 6 3 2 1 15-11 11
Svelgen 5 3 1 1 21-9 10
Hyen 5 2 0 3 10-12 6
Flatraket /Selje 2 5 1 2 2 10-11 5
Oppstryn 5 1 1 3 8-12 4
Sandane 2 5 1 0 4 9-19 3
Stadlandet 4 0 1 3 2-10 1

02.06 Eid Fotball arrangerar Jentenes dag på Eid Stadion



 

Eid IL Fotball inviterar onsdag jentene i kommunen til jentetrening på Eid stadion

Eid IL Fotball ønskjer at jenter skal ha det gøy med fotball. Onsdag vil Eid IL Fotball difor invitere jenter i alderen 6-13 år til fotballtrening på Eid stadion. Alle jenter er velkomne, enten du har spelt fotball før eller ikkje, og uavhengig av kva klubb du høyrer til.

Det blir trening og moro med innstruktørar frå Eid IL Fotball. Oppmøte på klubbhuset kl 1200. Det blir frukt til dei som kjem.

NB! Det vil då vere guttefri sone på stadion :)


 


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


02.06 Nordfjord sin tropp til 2. runde i Enivest-serien


Nordfjord G2002, Sandane 11. april. Foto: Kåre Bakke
Framme frå venstre: Magnus Skrede, Stryn, Martin Johnsen, Skavøypoll, Jozef Tuzar, Stryn, Erik Pelè Gran Eide, Sandane, Bjørnar Lyslo, Vikane og  Even Goitom, Sandane.
Bak frå venstre: William Rakkenes, Skavøypoll, Håvard Rosø, Bremanger, Fillip Pleym Mardal, Sandane, Johannes Tenden, Loen, Ole Andreas Kupen, Skavøypoll, Sebastian Berg, Tornado Måløy, Kristoffer Årdal, Vikane og Sondre Skaaden Aarreberg, Vikane.

Den andre runden av Enivest-serien blir avvikla på Hafstadfeltet i Førde laurdag 6. juni.

Nordfjord G2002 stiller denne troppen:
Jozef Tuzar Stryn T&IL
Sondre Sørpoll Skavøypoll IL
Sigurd Fotland Fænn Stryn T&IL
Magnus Vik Skrede Stryn T&IL
Sondre Skaaden Aarreberg Vikane IL
Johannes Tenden Loen/Vikane
Sondre Erdal Stryn T&IL
William Rakkenes Skavøypoll IL
Håvard Rosø Bremanger IL
Martin Johnsen Skavøypoll IL
Meshach Jlaka Sandane TIL
Jonas Heggen Trosdal Eid IL
Filip Pleym Mardal Sandane TIL
Even Goitom Sandane TIL

Kampoppsett, Førde laurdag 6. juni:
Kl. 10.00 Bane 1 jenter Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 10.00 Bane 2 gutar Nordfjord - Sunnfjord

Kl. 11.15 Bane 1 jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 11.15 Bane 2 gutar Nordfjord - Sogn

Kl. 12.30 Bane 1 jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 12.30 Bane 2 gutar Sunnfjord - Sogn

02.06 Kampar i dag, tysdag 2. juni


Haugen spelar i dag bortekamp mot Hyen. 
Bildet er frå seieren borte mot Flatraket/Selje 2 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Gaular - Sogndal 4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 5 4 0 1 20-3 12
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Atløy - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Fure 3 3 0 0 13-5 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Høyang 2 4 1 0 3 6-14 3
Atløy 4 1 0 3 7-19 3
Balestrand 2 4 0 0 4 5-13 0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Sandane 2 - Svelgen
Kl. 19.00 Hyen - Haugen
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 5 3 1 1 20-13 10
Vikane/Loen 5 3 1 1 13-9 10
Breimsbygda 4 3 0 1 10-12 9
Svelgen 4 2 1 1 16-8 7
Hyen 4 2 0 2 9-8 6
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 4 1 1 2 7-10 4
Sandane 2 4 1 0 3 8-14 3
Stadlandet 4 0 1 3 2-10 1

01.06 Resultat kampar i dag, måndag 1. juni


Anja Bertine Tomasgård scora begge måla til Stryn mot Kaupanger 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Hødd 2  1-1 (0-1)
Herd - Kristiansund BK 2  6-0 (5-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Herd 8 5 2 1 29-14 17
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 8 4 1 3 16-19 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 8 3 1 4 12-20 10
Volda 8 2 3 3 16-20 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Hødd 2 8 0 6 2 11-16 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

3. divisjon kvinner
Stryn - Kaupanger 2  2-2 (1-0)

1-0 Anja Bertine Tomasgård (11. min)
1-1 Stina Øvrebø (48. min)
1-2 Viktoria Nondal Marøy (60. min)
2-2 Anja Bertine Tomasgård (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 4 2 2 0 10-5 8
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Stryn 4 0 3 1 7-12 3
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

4. divisjon

Høyang - Førde 2  4-3

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 6 5 0 1 18-10 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Høyang 7 4 0 3 21-19 12
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 7 2 0 5 11-17 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

5. divisjon avdeling 2
Kampen Hornindal - Jølster er avlyst på grunn av at Jølster ikkje kunne stille lag. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Selje 6 4 1 1 29-11 13
Stryn 2 5 4 1 0 20-11 13
Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Hornindal 5 1 1 3 3-25 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 6 0 1 5 6-19 1

01.06 Kampar i dag, måndag 1. juni


Stryn spelar i ettermiddag heimekamp mot Kaupanger 2.
Bildet er frå publikumsfesten heime mot Verdal 5. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå filmen frå fotballfesten i Stryn. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Hødd 2 
Kl. 19.00 Herd - Kristiansund BK 2 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Volda 8 2 3 3 16-20 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 3 2 1 0 8-3 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

4. divisjon

Kl. 19.00 Høyang - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 7 2 0 5 11-17 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Selje 6 4 1 1 29-11 13
Stryn 2 5 4 1 0 20-11 13
Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

31.05 Oen blir Seljespelar og kontaktlærar på Selje Skule


Ole Andreas Solheim for Selje i bortekampen mot Hornindal 8. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ole Andreas Solheim blir frå hausten av kontaktlærar for 3. klasse ved Selje Skule. 24-åringen frå Selje har ei fire-årig lærarutdanning bak seg (tre år i Oslo og eit år i Bergen), og skal no ut i arbeidslivet.

Solheim som tidligare har spelt for klubbane Selje, Eid og Tornado Måløy har denne sesongen vore spelande trenar for Tornado Bergen.

Det er venta at midtbanespelaren er klar for Selje til heimekampen mot Eikefjord fredag 19. juni.

Fyrstkomande tysdag spelar Solheim sin siste kamp for Tornado Bergen. Då spelar Tornado Bergen borte mot Sædalen på Kringlebotn Ballbane. Denne kampen er også Øystein Aabrekk sin siste kamp for Tornado Bergen. Aabrekk skal prøve å hjelpe Eid med å sanke poeng i 3. divisjon avdeling 8.

31.05 Resultat kampar i dag, søndag 31. mai


Ingo da Silva feira 17-årsdagen sin med å score ekte hat-trick på 12 minutt i dagens kamp mellom Selje og Eid 2 på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Fredrikstad 2-0 (2-0)

1-0 Hannu Patronen (8. min)
2-0 Hannu Patronen (32. min)

Oddsen-ligaen avdeling 4
Brummundal - Førde  1-0

1-0 Vegard Ruud

2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen - Kaupanger  3-2

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Volda  3-3

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Volda 8 2 3 3 16-20 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Florø 2 8 1 4 3 14-14 7
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

3. divisjon kvinner
Balestrand - Høyang  1-4

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Høyang 5 2 3 0 14-8 9
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 3 2 1 0 8-3 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Syril  0-5
Hyllestad/Dale 2 - Balestrand  1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 5 4 0 1 20-3 12
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 6 2 0 4 10-15 6
Hyllestad /Dale 2 5 1 0 4 3-20 3
Askvoll/Holmedal 4 0 1 3 4-13 1

5. divisjon avdeling 2
Selje - Eid 2   6-2 (1-2)

0-1 Daniel Myklebust (29. min)
0-2 Vebjørn Nord Haugland, straffe (31. min)
1-2 Martin Grøttå (38. min)
2-2 Martin Grøttå, straffe (48. min)
3-2 Kristoffer Haugen (69. min)
4-2 Ingo Da Silva (70. min)
5-2 Ingo Da Silva (77. min)
6-2 Ingo Da Silva (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde 3 - Stryn 2  3-4

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Selje 6 4 1 1 29-11 13
Stryn 2 5 4 1 0 20-11 13
Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Førde 3 6 2 0 4 18-17 6
Eid 2 5 1 1 3 10-20 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

6. divisjon avdeling 2

Stadlandet - Hyen  1-3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 5 3 1 1 20-13 10
Vikane/Loen 5 3 1 1 13-9 10
Breimsbygda 4 3 0 1 10-12 9
Svelgen 4 2 1 1 16-8 7
Hyen 4 2 0 2 9-8 6
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 4 1 1 2 7-10 4
Sandane 2 4 1 0 3 8-14 3
Stadlandet 4 0 1 3 2-10 1

31.05 Kampar i dag, søndag 31. mai


Selje møter i dag Eid 2 på Selje Idrettspark.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 2 15. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 15.00 Sogndal - Fredrikstad

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 10 7 2 1 17-8 23
Hødd 10 6 3 1 19-9 21
Bærum 10 5 2 3 15-14 17
Follo 10 4 4 2 17-13 16
Sandnes Ulf 10 3 6 1 17-10 15
Kristiansund 10 4 3 3 14-10 15
Jerv 10 3 6 1 12-8 15
Strømmen 10 4 2 4 12-11 14
Brann 10 3 5 2 13-13 14
Levanger 10 3 3 4 15-17 12
Bryne 10 3 3 4 15-19 12
Åsane 10 3 3 4 12-16 12
Fredrikstad 10 1 5 4 12-21 8
Ranheim TF 10 1 4 5 7-13 7
Hønefoss BK 10 2 1 7 9-16 7
Nest-Sotra 10 1 2 7 13-21 5

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 17.00 Brummundal - Førde

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 6 6 0 0 17-2 18
Florø 7 3 2 2 14-8 11
Nardo 6 3 2 1 13-7 11
Strindheim TF 7 2 5 0 10-5 11
HamKam 7 2 5 0 9-6 11
Førde 6 2 3 1 14-12 9
Aalesund 2 6 2 3 1 11-9 9
Elverum 7 2 3 2 13-12 9
Stjørdals-Blink 7 3 0 4 12-16 9
Byåsen TF 7 2 1 4 7-13 7
Brumunddal 6 1 3 2 4-8 6
Rødde 7 1 3 3 10-16 6
Træff 7 1 1 5 4-16 4
Molde 2 6 0 1 5 2-10 1

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 8 7 0 1 19-7 21
Sandviken 2 7 5 1 1 22-7. 16
Staal Jørpeland 9 5 1 3 18-13 16
Arna-Bjørnar 2 7 5 0 2 13-7 15
Fyllingsdalen 7 4 1 2 8-8 13
Vestsiden-Askøy 8 4 1 3 11-12 13
Voss 9 3 2 4 10-10 11
Kaupanger 8 3 0 5 13-16 9
Fana 8 2 2 4 12-12 8
Hinna 8 2 1 5 15-18 7
Avaldsnes 2 9 2 1 6 11-16 7
Førde 8 0 2 6 2-28 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø 2 - Volda

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3


3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 3 2 1 0 8-3 7
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Balestrand 5 1 1 3 7-14 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

5. divisjon avdeling 1

Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Syril
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Balestrand

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 5 1 0 4 6-14 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 4-8 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Eid 2
Kl. 15.00 Førde 3 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

6. divisjon avdeling 2

Kl. 15.00 Stadlandet - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 5 3 1 1 20-13 10
Vikane/Loen 5 3 1 1 13-9 10
Breimsbygda 4 3 0 1 10-12 9
Svelgen 4 2 1 1 16-8 7
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 4 1 1 2 7-10 4
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 4 1 0 3 8-14 3
Stadlandet 3 0 1 2 1-7 1

31.05 SISTE FRIST FOR Å MELDE SEG PÅ PROFFVEKA !


Roar Wold er ein av instruktørane under årets Proffveke i Stryn.
Bildet er frå ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.
 

TOPP TRENINGSVEKE FOR DEG MELLOM 13 OG 16 ÅR
måndag 3. august – fredag 7. august 2015

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter mellom 13 og 16 år (fødd 1999-2002) som ynskjer å satse på fotball!

Maksimalt 72 utespelarar (36 gutar og 36 jenter) og 12 keeperar vert
plukka ut til å delta gjennom innsende søknadar!

Proffveka i Stryn tilbyr topp kvalifiserte trenarar som gjev gode utviklingsmoglegheiter, tilbakemeldingar og eit innblikk i kva som krevjast for å bli ein topp fotballspelar.

ÅRETS HOVEDTRENARAR
Paul Lever: Tidligare akademitrenar i Liverpool. Jobbar for det engelske fotballforbundet FA. Ansvarleg for
utdanning av akademitrenarar i toppklubbane i Nord-England.

Brad Douglass: Australier som er sjef for Coerver Coaching Europa.

Chris Williams: Som aktiv var han innom Port Vale, Everton og Bolton. Er no keepertrenar på akademiet til Manchester City.

Roar Wold: Spelarutviklar i Rogaland Fotballkrets og landslagstrenar for J15. Tidl. trenar for Avaldsnes i Toppserien.

Marius Bøe: Toppspelarutviklar i Sogndal Fotball og trenar for Sogndal 2

Johann Sigurdsson: Proffveka sin far. Er no også trenar for Stryn, tidlegare bl.a. ass.trenar i Sogndal.

I tillegg vert det jobba med fleire kapasitetar på trenarsida. Følg med på www.stryn-fotball.com og www.facebook.com/proffveka


SØKNADSSKJEMA MÅ VERE SENDT INNAN 1. JUNI

Klikk her for å melde deg på Proffveka 2015.

Uttaket vert offentleggjort søndag 7. juni. Alle som søkjer vert kontakta via e-post om uttaket.


PRIS PR. UTØVAR PÅ PROFFVEKA
A-kort: Treningsavgift, utstyrspakke frå Umbro, seminar, overnatting* og 3 måltid: kr 2850,-

B-kort: Treningsavgift, utstyrspakke frå Umbro, seminar og lunsj: kr 2250,-

*Overnatting på Stryn vidaregåande skule.

Kontaktopplysningar:
Sportsleg ansvarleg/arr.ansvarleg: Johann Sigurdsson – 974 999 49 / johann.sigurdsson@sfj.no
Media ansvarleg: Frank Hool – 915 34 038 / frank@penselmesteren.no
Fysioterapeut-ansvarleg: Are Njøten - 906 97 552 / arenjoten@gmail.com


Les heile invitasjonen til Proffveka i Stryn.

 


Keepertrenar Chris Williams kjem til Proffveka i Stryn.


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson er sportslig ansvarlig for Proffveka i Stryn.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


30.05 Resultat kampar i dag, laurdag 30. mai


Vegard Hopland jublar etter å ha gitt Stryn leiinga 1-0 i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Florø - Rødde  4-0 (2-0)

1-0 Christer Husa (22. min)
2-0 Peter Aase (44. min)
3-0 Tord Hovden (66. min)
4-0 Peter Aase (75. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 6 6 0 0 17-2 18
Florø 7 3 2 2 14-8 11
Nardo 6 3 2 1 13-7 11
Strindheim TF 7 2 5 0 10-5 11
HamKam 7 2 5 0 9-6 11
Førde 6 2 3 1 14-12 9
Aalesund 2 6 2 3 1 11-9 9
Elverum 7 2 3 2 13-12 9
Stjørdals-Blink 7 3 0 4 12-16 9
Byåsen TF 7 2 1 4 7-13 7
Brumunddal 6 1 3 2 4-8 6
Rødde 7 1 3 3 10-16 6
Træff 7 1 1 5 4-16 4
Molde 2 6 0 1 5 2-10 1

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Skarbøvik 2-1 (2-0)
1-0 Vegard Hopland (8. min)
2-0 Mads Wie (16. min)
2-1 Robin S. Skuseth (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kristiansund FK - Eid  6-3 (3-0)
Mål Eid: Vebjørn Høynes (2) og Simen Lefdal

Årdal - Bergsøy 1-0 (0-0)
1-0 Christian Stedje (78. min)

Brattvåg - Spjelkavik 1-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 8 7 0 1 26-7 21
Spjelkavik 8 4 3 1 16-9 15
KFK 8 5 0 3 27-23 15
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 8 4 1 3 15-10 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Stryn 8 3 3 2 17-15 12
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Årdal 8 1 3 4 12-19 6
Skarbøvik 8 1 2 5 11-16 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Eid 8 0 3 5 13-34 3

4. divisjon

Tornado Måløy - Vik 4-2 (2-2)
1-0 Sondre Myre Silden (3. min)
1-1 Mohamed Omar Darood (11. min)
1-2 Svein Erik Saglien (22. min)
2-2 Henrik Myhre (40. min)
3-2 Sondre Myre Silden (56. min)
4-2 Chris Andre Nore (70. min)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 7 4 1 2 20-13 13
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 7 2 0 5 11-17 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

30.05 Kampar i dag, laurdag 30. mai


Stryn møter i dag Skarbøvik på Stryn Stadion klokka 14.00.
Bildet er frå heimekampen mot Kristiansund FK 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Florø - Rødde

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Stryn - Skarbøvik
Kl. 14.00 Kristiansund FK - Eid 
Kl. 16.00 Årdal - Bergsøy
Kl. 16.00 Brattvåg - Spjelkavik

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 7 4 1 2 15-9 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 7 4 0 3 21-20 12
Stryn 7 2 3 2 15-14 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 7 1 2 4 10-14 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 7 0 3 4 10-28 3

4. divisjon
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Vik

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 6 3 1 2 16-11 10
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

29.05 Resultat kampar i dag, fredag 29. mai


Anders Lunde Hjeltnes scora tre mål i dagens bortekamp mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Breimsbygda/Sandane - Tornado Måløy 8-0 (4-0)

Mål Breimsbygda/Sandane: Maria Kleppe (2), Kristin Myklebust, Elin Møll, Eli Kristin Arnestad, Siri Henden og Julie Kandal

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Breimsbygda /Sandane 5 2 2 1 14-7 8
Kaupanger 2 3 2 1 0 8-3 7
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Balestrand 5 1 1 3 7-14 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Tornado Måløy 4 0 0 4 2-18 0

4. divisjon
Sandane - Fjøra  0-4 (0-1)
0-1 Anders Lunde Hjeltnes (7. min)
0-2 Steffen Olsen (65. min)
0-3 Anders Lunde Hjeltnes (73. min)
0-4 Anders Lunde Hjeltnes (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 3 - Tambarskjelvar  9-0
Kaupanger - Skavøypoll  1-5
Florø 3 - Dale  2-2 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 7 6 1 0 20-7 19
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Sogndal 3 7 4 1 2 22-10 13
Tornado Måløy 6 3 1 2 16-11 10
Kaupanger 7 3 1 3 17-15 10
Sandane 6 3 1 2 11-11 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 7 2 2 3 9-13 8
Skavøypoll 7 2 0 5 18-19 6
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 7 1 1 5 7-27 4
Florø 3 7 0 2 5 8-21 2

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Jotun/ÅTIL/Årdal 2  1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  5 2 0 3 11-10 6
Balestrand 5 1 0 4 6-14 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 3 0 1 2 4-8 1

29.05 Kampar i dag, fredag 29. mai


Fjøra møter i ettermiddag Sandane på Idrettsplassen på Sandane.
På bildet jublar Fjøra etter scoring i kampen mot TMFK på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 1 0 15-2 10
Kaupanger 2 3 2 1 0 8-3 7
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Breimsbygda /Sandane 4 1 2 1 6-7 5
Balestrand 5 1 1 3 7-14 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Tornado Måløy 3 0 0 3 2-10 0

4. divisjon
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Kaupanger - Skavøypoll
Kl. 19.00 Sandane - Fjøra
Kl. 19.00 Florø 3 - Dale

Tabell 4. divisjon
Fjøra 6 5 1 0 16-7 16
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Tornado Måløy 6 3 1 2 16-11 10
Kaupanger 6 3 1 2 16-10 10
Sandane 5 3 1 1 11-7 10
Sogndal 3 6 3 1 2 13-10 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 6 2 1 3 7-11 7
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 6 1 1 4 7-18 4
Skavøypoll 6 1 0 5 13-18 3
Florø 3 6 0 1 5 6-19 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Jotun/ÅTIL/Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  4 1 0 3 7-9 3
Balestrand 5 1 0 4 6-14 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 2 0 1 1 3-4 1

28.05 Eikefjord vann 5-3 heime mot TMFK 2


Eikefjord jublar etter scoring i bortekampen mot Hornindal i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eikefjord vann i ettermiddag 5-3 heime mot Tornado Måløy 2 i 5. divisjon avdeling 2. Håvard Redal Mjølkeråen (2), Marius Lennart Kjellevold (2) og Andreas Hopen scora for serieleiaren, medan Torstein Volle, Karl Oskar Volle og Christian Tvendeseter Lofnes sette inn Tornado Måløy 2 sine scoringar.

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Tornado Måløy 2  5-3 (3-1)
0-1 Torstein Volle (2. min)
1-1 Håvard Redal Mjølkeråen (2. min)
2-1 Håvard Redal Mjølkeråen (9. min)
3-1 Marius Lennart Kjellevold (21. min)
4-1 Marius Lennart Kjellevold (51. min)
4-2 Karl Oskar Volle (63. min)
4-3 Christian Tvendeseter Lofnes (73. min)
5-3 Andreas Hopen (85. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Eikefjord 5 4 1 0 11-5 13
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 5 1 0 4 17-26 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

28.05 Eikefjord spelar heime mot Tornado Måløy 2


Tornado Måløy 2 vann 7-4 heime mot Førde 3 på Måløy Stadion 24. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eikefjord møter i ettermiddag Tornado Måløy 2 i 5. divisjon avdeling 2.

Kampen blir spelt på Eikefjord Stadion klokka 19.00.

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 4 1 0 3 14-21 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

27.05 Sogndal vann 3-0 mot Voss i NM G19 Telenor Cup


Edin Øy i treningskampen borte mot Hødd på nye Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i kveld 3-0 borte mot Voss i 2. runde i NM G19 Telenor Cup. Edin Øy, Fredrik Flo og Simen Brekkhus scora for Sogndal. 

Voss - Sogndal  0-3 (0-1)
0-1 Edin Øy
0-2 Fredrik Flo
0-3 Simen Brekkhus, straffe

Sogndal:
Håvard F. Mjelleli
Mathias B. Nese (Johan Hove)
Joar Tryti
Henrik Solvoll Navarsete
Eirik Kristoffersen
Runar Flugheim Heggestad (Håvard Stedje)
Kenneth Blomseth Skjerven
Edin Øy
Simen Brekkhus
Asgrim Tangen Farnes (Fredrik Flo)
Mathias Flo (Adrian Solberg)

27.05 Status tabellkonkurransen etter 7. serierunde


Stryn jublar etter at Karsten Bjelde gav Stryn leiinga 3-0 mot Kristiansund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ole Morten Kvam frå Sogndal leiar framleis haugenfotball.no sin sin tabellkonkurranse etter 7. serierunde. Kvam leiar konkurransen føre Martha Karin Rauset og Harald Vartdal.  

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 7. serierunde:
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 7 4 1 2 15-9 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 7 4 0 3 21-20 12
Stryn 7 2 3 2 15-14 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 7 1 2 4 10-14 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 7 0 3 4 10-28 3

Stilling tabellkonkurransen etter 7. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Ole Morten Kvam 24 3
2 Martha Karin Rauset 26 4
3 Harald Vartdal 26 3
4 Stig Hermann Hagen 27 5
5 Geir Egil Olsen 28 5
6 Kristen H. Heggedal 28 2
7 Jon Georg Rutledal 30 5
8 Ove Balsnes 30 3
9 Harald Holmøyvik 32 5
10 Sveinung Alværn 32 3
11 Torgeir Olsen 32 2
12 Arild Hagen Bakke 32 1
13 Børge Hansen 32 0
14 Preben Hagen Torvanger 32 0
15 Håvard Mjølkeråen 33 3
16 Tobias Evebø 34 4
17 Astrid Mikalsen 34 3
18 Olav Andre Austbø 34 2
19 Tore Haraldsen 34 2
20 Andreas Vereide 34 1
21 Marius Heltne 34 1
22 Olav R. Haugen 34 1
23 Terje Grytting 34 1
24 Arve Skaare 36 2
25 Johan Skorge 36 2
26 Kåre Balsnes 36 2
27 Petter Hammer 36 2
28 Edgar Flo 36 1
29 Geir Igelkjøn 36 1
30 Ole-Gunnar Midtbø 36 1
31 Thomas Rognsø 36 1
32 Simen Lillevik Kjellevold 36 0
33 John-Martin Vederhus 38 5
34 Jan Tore Slinde 38 4
35 Kevin Hestholm 38 4
36 Erik Amble Haugen 38 3
37 Morten Sanden 38 3
38 Inge Visnes 38 2
39 Jon Navarsete 38 2
40 Mads Wie 38 2
41 Harald Hollevik 38 1
42 John Egil Falkanger 38 1
43 Ole-Andreas Aarvik 38 1
44 Sander Amble Haugen 38 1
45 Knut Olav Halseth 40 3
46 Inge Matias Tvinnereim 40 2
47 Kristian Lefdal 40 2
48 Ole Tom Myroldhaug 40 2
49 Ståle Sandal 40 1
50 Frank Sverre Skorpen 40 0
51 Edvin Haugen 41 2
52 Johnny Husevåg 42 4
53 Oddbjørn Åkerøy 42 4
54 Rolf Kåre Almenning 42 4
55 Michael Frantsen 42 3
56 Asle Hopland 42 2
57 Bjørn Totland 42 2
58 Helge Aarseth 42 2
59 Jarle Christensen 42 2
60 Marcus Vangberg 42 2
61 Aleksander Kvernevik 42 1
62 Bjørnar Espe 42 1
63 Edvard Nordang 42 1
64 Idar Arne Kristiansen 42 1
65 Rune Lefdal 42 1
66 Yngve Tolaas 42 1
67 John Os 42 0
68 Preben Løvlid 42 0
69 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 42 0
70 Erlend Kristiansen 44 4
71 Erik Fossnes 44 3
72 Geir Hoff 44 3
73 Pål Holko 44 3
74 Audar Kullsveen 44 2
75 Karl Vie 44 2
76 Magne Elde 44 2
77 Steinar Langedal 44 2
78 Kay Ove Hafsås 44 1
79 Per Ivar Hovden 44 1
80 Elin Helen Helgheim 44 0
81 Geir Christensen 44 0

Sjå heile lista etter 7. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


27.05 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



2718 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook.

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


26.05 Resultat kampar i dag, tysdag 26. mai


Eid sine unggutar hadde fortent tre poeng i dagens kamp mot Hødd 2.
Bildet er tatt etter at Vebjørn Høynes gav Eid leiinga 1-0 etter tre minutt.
Frå venstre: Simen Lefdal (1998), Johan Skorge (1998),
Vebjørn Høynes (98) og Runar Lillestøl Naustdal (1999)
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Eid - Hødd 2   3-3 (1-2)

1-0 Vebjørn Høynes (3. min)
1-1 Erik Sandal, straffe (27. min)
1-2 Vagard Heltne (39. min)
2-2 Vebjørn Høynes (62. min)
3-2 Bjørn Totland (65. min)
3-3 Sveinung Tilseth Sæterås (90. min+5)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 7 4 1 2 15-9 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 7 4 0 3 21-20 12
Stryn 7 2 3 2 15-14 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 7 1 2 4 10-14 5
Hødd 2 7 0 5 2 10-15 5
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 7 0 3 4 10-28 3

4. divisjon
Førde 2 - Tornado Måløy  3-1 (3-1)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 6 5 1 0 16-7 16
Førde 2 5 5 0 0 15-6 15
Tornado Måløy 6 3 1 2 16-11 10
Kaupanger 6 3 1 2 16-10 10
Sandane 5 3 1 1 11-7 10
Sogndal 3 6 3 1 2 13-10 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 6 2 1 3 7-11 7
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 6 1 1 4 7-18 4
Skavøypoll 6 1 0 5 13-18 3
Florø 3 6 0 1 5 6-19 1

6. divisjon avdeling 1

Høyang 2 - Fure  1-4
Balestrand 2 - Tempo  0-3
Florø 4 - Atløy  5-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 4 3 0 1 20-7 9
Fure 3 3 0 0 13-5 9
Florø 4 3 3 0 0 12-5 9
Høyang 2 4 1 0 3 6-14 3
Atløy 4 1 0 3 7-19 3
Balestrand 2 4 0 0 4 5-13 0

6. divisjon avdeling 2

Haugen - Oppstryn  5-1 (3-0)
1-0 Muktar Ferej Yassin (33. min)
2-0 Markus Balsnes Lefdal (39. min)
3-0 Bjørnar Rolland (41. min)
4-0 Haben Bashay Berhie, straffe (79. min)
5-0 Magnus Gilleshammer (87.  min)
5-1 Lars Guddal, straffe (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda - Sandane 2  3-0 (2-0)
Svelgen - Vikane/Loen  2-3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 5 3 1 1 20-13 10
Vikane/Loen 5 3 1 1 13-9 10
Breimsbygda 4 3 0 1 10-12 9
Svelgen 4 2 1 1 16-8 7
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 4 1 1 2 7-10 4
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 4 1 0 3 8-14 3
Stadlandet 3 0 1 2 1-7 1

26.05 Tornado Måløy inviterar til Tine Fotballskule 


 

Tornado Måløy har sendt ut følgjande informasjon i forbindelse med årets Tine Fotballskule.

I uken etter skoleslutt og fram mot Måløydagene 26-28. Juni ønsker
Tornado Måløy FK å arrangere Tine Fotballskole for unger født 2007-2001.

Klokkeslett: Fotballskolen varer fra kl. 10:00-15:00 hver dag.

Fotballskolen inkluderer: Ryggsekk og T-skjorte.

Instruktører: Vi satser på å stille med både interne og eksterne instruktører. Spillere fra a-lagene stiller også. Endelige lister kommer når vi
nærmer oss starten på skolen.

Keepertrening:
Det blir egne økter for keepere. Merk av på påmeldingsskjema om
du ønsker å delta som keeper.

Frammøte/registrering: Mandag 22. Juni kl 09:00 på Måløy Stadion.
Har dere behov for å levere barna tidligere?
Da kan dere bestille dette ved påmelding. Barna kan da leveres
fra kl 08:00. Dette koster kr 200,- ekstra og inkluderer frokost som
blir servert kl 08:00-09:30.

Måltider: Lunsj:Varm mat til lunsj hver dag.
Onsdag blir det grilling om kvelden. Frukt og ett Tine Produkt hver dag.

Åpen kiosk

Pris:
Kr 1000,- for første deltaker
Kr 550,- for påfølgende søsken.
Kr 200,- for tidligere levering.

Påmelding/betaling:
Påmelding via påmeldingsskjema til fotballskole@tmfkfotball.no Evt spørsmål sendes til samme mail.

Betaling skal være registrert hos oss på kontonr: 3790.12.39143 senest 15. Juni.

Vi har 100 plasser og det er første mann til mølla som gjelder. Så nøl ikke og meld på allerede i dag!

Kveldsaktivitet med grilling for hele familien:
Onsdag går alle hjem kl 15:00 og kommer tilbake kl 18:00-21:00 til grilling, leker og gøy på Måløy Stadion. Da kan hele familien være med og det er mulighet for kjøp av grillmat for de som ikke deltar på
fotballskolen.

26.05 Bøe teken ut til å delta på UEFA A-lisenskurs


Marius L. Bøe under Sogndal 2 sin bortekamp mot Stryn 3. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Marius Lenni Bøe er ein av 32 trenarar som  er tekne ut til å delta på årets UEFA A-lisenskurs. Det var totlat 100 søkarar til dei 32 plassane. Kurset startar opp i Porsgrunn i perioden 22. - 27.juni.

Kursledar er Dag Riisnæs.

Veiledarar er Stig Winsnes, Reidar Vågnes, Jan Roar Saltvik, Åge Steen, Peter Engelbrektsson, Magnus Johansson, Erik Holtan og Børje Sørensen.

Deltakarar:
Bo Andersen, Vaulen
Even Sel, Bryne
Bjarte Lunde Aarsheim, Brodd
Tore Birkely, Haugar
Øyvind Dalseth, Start
Mattias Andersson, Start
Alf Erik Svela, Randesund
Magnus E. Meling, Fredrikstad
Ole Martin Nesselquist, Trosvik
Gard Kristiansen, Sprint-Jeløy
Hassan El Fakiri, Os
Hugo Vicente, Bergsøy
Lars Richard Bache, Nordstrand
Thomas Holm, Nordstrand
Anders Særvold, Follo
Christian Johnsen, NTG
Jørgen Isnes, KFUM
Kristian Holm Carlsen, Nesodden
Steffen Andersen, Stabæk
Espen Olsen, Strømmen
Bjarne Kortgaard Ingebrigtsen, Mjøndalen
Vitor Gazimba, Strømsgodset
Ørjan Valla, Strømsgodset
Klaus Pettersen, Strømsgodset
Knut Rønningene, Urædd
Fredrik Purser, Fram Larvik
Magnus Oltedal, Træff
Arnstein Røen, Orkla
Stig Kammen, Ranheim
Peder Winsnes, Sverresborg
Finn Morten Moe, Rosenborg
Marius Lenni Bøe, Sogndal

26.05 Kampar i dag, tysdag 26. mai


Haugen spelar i dag sin fyrste heimekamp på Klenkarberget.
Bildet er tatt 7. mai 2011.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Eid - Hødd 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 7 4 1 2 15-9 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 7 4 0 3 21-20 12
Stryn 7 2 3 2 15-14 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 7 1 2 4 10-14 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon
Fjøra 6 5 1 0 16-7 16
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Tornado Måløy 5 3 1 1 15-8 10
Kaupanger 6 3 1 2 16-10 10
Sandane 5 3 1 1 11-7 10
Sogndal 3 6 3 1 2 13-10 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 6 2 1 3 7-11 7
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 6 1 1 4 7-18 4
Skavøypoll 6 1 0 5 13-18 3
Florø 3 6 0 1 5 6-19 1

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Høyang 2 - Fure
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Tempo
Kl. 19.00 Florø 4 - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 3 2 0 1 17-7 6
Fure 2 2 0 0 9-4 6
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Høyang 2 3 1 0 2 5-10 3
Atløy 3 1 0 2 6-14 3
Balestrand 3 2 0 1 2 5-10 0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Haugen - Oppstryn
Kl. 19.00 Breimsbygda - Sandane 2
Kl. 19.00 Svelgen - Vikane/Loen

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 3 2 1 0 14-5 7
Haugen 4 2 1 1 15-12 7
Vikane/Loen 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 7-12 6
Oppstryn 3 1 1 1 6-5 4
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 3 1 0 2 8-11 3
Stadlandet 3 0 1 2 1-7 1

25.05 Resultat kampar i dag, måndag 25. mai


Stryn jublar etter at Karsten Bjelde gav Stryn leiinga 3-0 på frispark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sandnes Ulf - Sogndal  1-2 (0-2)
0-1 Mahatma Otoo (3. min)
0-2 Hannu Patronen (26. min)
1-2 Aksel Berget Skjølsvik (60. min)

Oddsen-ligaen avdeling 4
Træff - Florø  0-2 (0-1)

0-1 Halvor Solheim-Olsen (14. min)
0-2 Halvor Solheim-Olsen (51. min)

Førde - Elverum  2-4 (0-1)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Voss  0-6

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Kristiansund FK  3-2 (1-0)

1-0 Mads Wie (30. min)
2-0 Karsten Bjelde (56. min)
3-0 Karsten Bjelde (68. min)
3-1 Jan Roger Angvik, straffe (81. min)
3-2 Jan Roger Angvik (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skarbøvik - Bergsøy  1-3 (0-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Bergsøy 7 4 1 2 15-9 13
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 7 4 0 3 21-20 12
Stryn 7 2 3 2 15-14 9
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 7 1 2 4 10-14 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane 1-1 (1-0)
1-0 Viktoria Nondal Marøy
1-1 Julie Felde

Balestrand - Tornado Måløy  3-2 (1-0)
1-0 Hannah Elise Fjellheim (33. min)
2-0 Nathalie Ida Cathrine Nilsson (49. min)
2-1 Stine Nilsen Teige (52. min)
2-2 Cathrine Eriksen Vedvik (74. min)
3-2 Hannah Elise Fjellheim (83. min)

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Gaular  0-3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 4 4 0 0 10-3 12
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  4 1 0 3 7-9 3
Balestrand 5 1 0 4 6-14 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 2 0 1 1 3-4 1

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Hornindal 9-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 5 4 0 1 25-3 12
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 4 1 0 3 14-21 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 4 0 1 3 0-25 1

25.05 Kampar i dag, måndag 25. mai


Stryn møter i ettermiddag Kristiansund FK på Stryn Stadion.
Bildet er frå Stryn sin bortekamp mot Florø 2 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
KL. 15.00 Sandnes Ulf - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 9 6 2 1 15-7 20
Hødd 9 5 3 1 15-8 18
Sandnes Ulf 9 3 6 0 16-8 15
Kristiansund 9 4 3 2 14-9 15
Follo 9 4 3 2 15-11 15
Brann 9 3 5 1 12-9 14
Bærum 9 4 2 3 14-14 14
Jerv 9 2 6 1 11-8 12
Bryne 9 3 3 3 14-15 12
Åsane 9 3 3 3 12-13 12
Strømmen 9 3 2 4 9-11 11
Levanger 9 2 3 4 11-16 9
Ranheim TF 9 1 4 4 7-12 7
Fredrikstad 9 1 4 4 10-19 7
Nest-Sotra 9 1 2 6 12-18 5
Hønefoss BK 9 1 1 7 6-15 4

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Træff - Florø
Kl. 16.30 Førde - Elverum

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 5 5 0 0 15-2 15
HamKam 6 2 4 0 8-5 10
Strindheim TF 5 2 3 0 7-2 9
Førde 5 2 3 0 12-8 9
Nardo 5 2 2 1 10-6 8
Aalesund 2 5 2 2 1 9-7 8
Rødde 5 1 3 1 9-10 6
Brumunddal 5 1 3 1 4-6 6
Stjørdals-Blink 5 2 0 3 8-13 6
Florø 5 1 2 2 8-8 5
Byåsen TF 5 1 1 3 5-9 4
Træff 5 1 1 3 4-10 4
Elverum 5 0 3 2 5-10 3
Molde 2 6 0 1 5 2-10 1

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Førde - Voss

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 7 6 0 1 17-6 18
Sandviken 2 7 5 1 1 22-7 16
Staal Jørpeland 7 4 1 2 16-12 13
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 11-7 12
Fyllingsdalen 6 3 1 2 7-8 10
Vestsiden-Askøy 7 3 1 3 7-9 10
Kaupanger 8 3 0 5 13-16 9
Fana 7 2 2 3 12-10 8
Voss 7 2 2 3 4-8 8
Hinna 7 2 1 4 12-14 7
Avaldsnes 2 8 2 1 5 10-14 7
Førde 7 0 2 5 2-22 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Skarbøvik - Bergsøy
Kl. 16.00 Stryn - Kristiansund FK

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

3. divisjon kvinner
Kl. 16.00 Kaupanger 2 - Breimsbygda/Sandane
Kl. 17.00 Balestrand - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 0 1 15-2 10
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Balestrand 4 0 0 4 4-12 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Balestrand - Gaular

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  4 1 0 3 7-9 3
Balestrand 4 1 0 3 6-11 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 2 0 1 1 3-4 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Bremanger - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 4 1 0 3 14-21 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1

24.05 Resultat kampar i dag, søndag 24. mai


Chris A. Nore scora to mål i dagens kamp mot Førde 3 på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Hyllestad/Dale 2  2-0
Bjørn - Askvoll/Holmedal 2-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 5 2 1 2 13-9 7
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  4 1 0 3 7-9 3
Balestrand 4 1 0 3 6-11 3
Hyllestad /Dale 2 4 1 0 3 2-16 3
Askvoll/Holmedal 2 0 1 1 3-4 1

5. divisjon avdeling 2
Tornado Måløy 2 - Førde 3 7-4 (3-3)
1-0 Chris Andre Nore (17. min)
2-0 Ronnie Refvik Riise (24. min)
2-1 Brage Sandvoll (29. min)
2-2 Martin Berge (34. min)
3-2 Ronnie Refvik Riise (41. min)
3-3 Fredrick Rørstadbotnen (45. min+1)
4-3 Chris Andre Nore (51. min)
4-4 Brage Sandvoll (56. min)
5-4 Marius Stavenes Refvik (57. min)
6-4 Christian Tvendeseter Lofnes (60. min)
7-4 Torstein Volle (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Førde 3 5 2 0 3 15-13 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Tornado Måløy 2 4 1 0 3 14-21 3
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1

24.05 Kampar i dag, søndag 24. mai


Brage Sandvoll og Førde 3 møter i dag Tornado Måløy 2 på Måløy Stadion. Bildet er frå sonelagsturneringa på Eid Idrettspark 10. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 15.00 Bjørn - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 4 2 0 2 11-7 6
Balestrand 4 1 0 3 6-11 3
Hyllestad /Dale 2 3 1 0 2 2-14 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  3 0 0 3 5-9 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Tornado Måløy - Førde 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

23.05 Resultat kampar i dag, laurdag 23. mai


Kristina Juklestad og Katrine Viktoria Hole var begge med på Sandviken 2 sitt lag som i dag vann 4-2 borte mot Kaupanger på Kaupanger Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Jølster og Førde 17. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Sandviken 2  2-4 (0-2)
0-1 Elida Knudsen (16. min)
0-2 Silje Torvanger (30. min)
0-3 Kristina Juklestad (52. min)
1-3 Vårin Ness (55. min)
2-3 Synne Sofie Christiansen (74. min)
2-4 Elida Knudsen (90. min+2)

3. divisjon avdeling 8
Kristiansund BK 2 - Årdal  3-1
Sogndal 2 - Brattvåg  1-3
Spjelkavik - Florø 2  3-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 7 7 0 0 25-5 21
Herd 7 4 2 1 23-14 14
Kristiansund BK 2 7 4 1 2 16-13 13
Spjelkavik 7 3 3 1 14-8 12
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Sogndal 2 7 3 0 4 11-19 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Florø 2 7 1 3 3 11-11 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 7 0 3 4 11-19 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

23.05 Kampar i dag, laurdag 23. mai


Finn Alvestad og Brattvåg møter i dag Sogndal 2 på Fosshaugane Campus. Bildet er frå seieren borte mot Stryn på Stryn Stadion 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Sandviken 2

Klepp 2 7 6 0 1 17-6 18
Sandviken 2 6 4 1 1 18-5 13
Staal Jørpeland 7 4 1 2 16-12 13
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 11-7 12
Fyllingsdalen 6 3 1 2 7-8 10
Vestsiden-Askøy 7 3 1 3 7-9 10
Kaupanger 7 3 0 4 11-12 9
Fana 7 2 2 3 12-10 8
Voss 7 2 2 3 4-8 8
Hinna 7 2 1 4 12-14 7
Avaldsnes 2 8 2 1 5 10-14 7
Førde 7 0 2 5 2-22 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Kristiansund BK 2 - Årdal
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Brattvåg
Kl. 15.00 Spjelkavik - Florø 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
Herd 7 4 2 1 23-14 14
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 6 3 0 3 10-16 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 6 1 3 2 11-8 6
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

22.05 Resultat kampar i dag, fredag 22. mai


Eirik Haukøy jublar etter å ha gitt Høyang leiinga 3-2 mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Balestrand - Stryn  2-2 (2-1)

0-1 Anja Tomasgård (17. min)
1-1 Elisabeth Frafjord Nessa (28. min)
2-1 Nathalie Nilsson (39. min)
2-2 Hanna Tenden (56. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 0 1 15-2 10
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 3 0 2 1 5-10 2
Balestrand 4 0 0 4 4-12 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0

3. divisjon avdeling 8
Volda - Herd 2-5 (1-2)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
Herd 7 4 2 1 23-14 14
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 6 3 0 3 10-16 9
Volda 7 2 2 3 13-17 8
Florø 2 6 1 3 2 11-8 6
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

4. divisjon
Skavøypoll - Høyang 2-5 (2-2)
0-1 Michael Våge (6. min)
0-2 Eirik Haukøy (13. min)
1-2 Lars Nygård (21. min)
2-2 Anders Kvalvåg (32. min)
2-3 Eirik Haukøy (52. min)
2-4 Mats Loftesnes (66. min)
2-5 Michael Våge (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Vik - Sogndal 3  0-3 (0-1)
Dale - Kaupanger 1-4 (0-0)
Tambarskjelvar - Sandane  2-2 (1-1)

Fjøra - Florø 3  Resultatet er sett til 3-0 etter at Florø 3 ikkje kunne stille lag

Tabell 4. divisjon
Fjøra 6 5 1 0 16-7 16
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Tornado Måløy 5 3 1 1 15-8 10
Kaupanger 6 3 1 2 16-10 10
Sandane 5 3 1 1 11-7 10
Sogndal 3 6 3 1 2 13-10 10
Høyang 6 3 0 3 17-16 9
Dale 6 2 1 3 7-11 7
Vik 6 2 0 4 9-13 6
Tambarskjelvar 6 1 1 4 7-18 4
Skavøypoll 6 1 0 5 13-18 3
Florø 3 6 0 1 5 6-19 1

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Selje  1-1 (0-1)
0-1 Martin Grøttå
1-1 Anurathan Velalakan

Jølster - Eikefjord  2-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 5 3 1 1 23-9 10
Stryn 2 4 3 1 0 16-8 10
Eikefjord 4 3 1 0 6-2 10
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Jølster 5 0 1 4 6-16 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

6. divisjon avdeling 2

Oppstryn - Stadlandet 1-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 3 2 1 0 14-5 7
Haugen 4 2 1 1 15-12 7
Vikane/Loen 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 7-12 6
Oppstryn 3 1 1 1 6-5 4
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 3 1 0 2 8-11 3
Stadlandet 3 0 1 2 1-7 1

22.05 Kampar i dag, fredag 22. mai


Skavøypoll møter i ettermiddag Høyang på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå fjorårets kamp mellom dei to laga der Skavøypoll vann 7-4.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.30 Balestrand - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 0 1 15-2 10
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 2 0 1 1 3-8 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Volda - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 6 3 0 3 10-16 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Florø 2 6 1 3 2 11-8 6
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

4. divisjon
Kl. 18.00 Vik - Sogndal 3
Kl. 19.00 Dale - Kaupanger
Kl. 19.00 Fjøra - Florø 3
Kl. 19.00 Skavøypoll - Høyang
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Sandane

Tabell 4. divisjon
Fjøra 5 4 1 0 13-7 13
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Tornado Måløy 5 3 1 1 15-8 10
Sandane 4 3 0 1 9-5 9
Kaupanger 5 2 1 2 12-9 7
Sogndal 3 5 2 1 2 10-10 7
Dale 5 2 1 2 6-7 7
Vik 5 2 0 3 9-10 6
Høyang 5 2 0 3 12-14 6
Skavøypoll 5 1 0 4 11-13 3
Tambarskjelvar 5 1 0 4 5-16 3
Florø 3 5 0 1 4 6-16 1

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Selje
Kl. 19.00 Jølster - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 4 3 0 1 22-8 9
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Stryn 2 3 3 0 0 15-7 9
Eikefjord 3 2 1 0 3-0 7
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Jølster 4 0 1 3 4-13 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Oppstryn - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 3 2 1 0 14-5 7
Haugen 4 2 1 1 15-12 7
Vikane/Loen 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 7-12 6
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 2 1 0 1 5-4 3
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 3 1 0 2 8-11 3
Stadlandet 2 0 0 2 0-6 0

21.05 Synne Sofie Christiansen blir Vålerengaspelar


Synne Sofie Christiansen i treningskampen mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

NRK Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at Synne Sofie Christiansen blir Vålerengaspelar. Den tidligare Sogndalspelaren har spelt for Kaupanger sidan 2012-sesongen. Til no denne sesongen står Christiansen bokført med sju mål på ni kampar i cup og serie for Kaupanger.

Les heile saka på NRK Sogn og Fjordane sine nettsider.

21.05 Høyang og Sogndal spelte uavgjort 1-1


Thea Bjelde scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Høyang.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Høyang og Sogndal spelte i dag uavgjort 1-1 på Sletta i Høyanger. Anja Pettersen scora for Høyang, medan Thea Bjelde scora for Sogndal. Begge scoringane kom etter pause.

Høyang - Sogndal  1-1 (0-0)
1-0 Anja Pettersen
1-1 Thea Bjelde

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 4 3 0 1 15-2 10
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 4 1 3 0 10-7 6
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 2 0 1 1 3-8 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

21.05 Uttak rollegrupper treningssamlinga i Porsgrunn


Kjartan Yri, Sondre Myre Silden og Torje Naustdal etter gårsdagens guttekamp mellom Tornado Måløy og Florø på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


I tillegg til å ta ut G15 og G16-landslag til treningssamlinga i Porsgrunn er det også tekne ut rollegrupper. Desse rollegruppene består av G15 og G16-spelarar som er vurdert som hakket bak landslagsnivå.

Seks spelarar frå fylket er tekne ut i dei diverse rollegruppene.

Morgendagens keeperar:
Kristian Rutlin, Sogndal 1999
Jens August Guddal Muri, Stryn 1999

Morgendagens midtstopparar:
Kjartan Yri, Florø 2000

Morgendagens midtbanespelarar:

Johan Hove, Sogndal 2000
Torje Naustdal, Florø 2000

Morgendagens offansive midtbanespelarar:
Sondre Myre Silden, Tornado Måløy 1999


 


Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.     


Jens August Guddal Muri i kamp for Stryn 2 borte mot Florø 3 i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kristian Rutlin fekk sin debut på Sogndal sitt A-lag på Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.05 Høyang spelar heimekamp mot Sogndal


Frå Høyang sin 3-0 seier borte mot Tornado Måløy 26. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Høyang spelar i ettermiddag heimekamp mot Sogndal i 3. divisjon kvinner.

Kampen blir spelt på Sletta klokka 19.00.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 3 3 0 0 14-1 9
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 3 1 2 0 9-6 5
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 2 0 1 1 3-8 1
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0
Balestrand 3 0 0 3 2-10 0

20.05 Florø vann 6-3 borte mot Tornado Måløy


Agash Puthi scora fem mål i dagens kamp mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Florø vann i ettermiddag 6-3 borte mot Tornado Måløy i G16 1. divisjon vår.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tornado Måløy - Florø  3-6 (2-1)
1-0 Sondre Myre Silden (9. min)
2-0 Henrik Myhre (24. min)
2-1 Eirik Valvik (39. min)
2-2 Agash Puthi (55. min)
3-2 Henrik Myhre (56. min)
3-3 Agash Puthi (57. min)
3-4 Agash Puthi (63. min)
3-5 Agash Puthi (71. min)
3-6 Agash Puthi (80. min+1)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Torjus Ødegård, Tornado Måløy

Tornado Måløy:
Preben Halnes
Markus Eide Nordbø
Daniel Steinagard
Fridjon Mortensen
Håkon Nordbø
Torjus Ødegård
Alexander Jakobsson
Haakon Christenden
Henrik Myhre
Svein-Arne Volle
Sondre Myre Silden

Innbyttarar:
Anders Blålid
Håkon Bøe
Petter Refvik
Håkon Kongshaug

Florø:
Mathias Mortensen
Mads Mortensen
Kjartan Yri
Torkel Aarønes
Andreas Hereid
Lars A. Småbrekke
Andreas Lefdalshjelle
Torje Naustdal
Fredrik Langlo
Eirik Valvik
Agash Puthi

Innbyttarar:
Andreas Skorpen
Karl Mortensen

20.05 Syril vann 2-0 heime mot Balestrand


Steinar Henjum scora eit mål i dagens kamp mot Balestrand.
Bildet er frå Syril sin bortekamp mot Eid 2 6. september 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Syril vann i ettermiddag 2-0 heime mot Balestrand på Syril Stadion. Jørgen Mollan Breisnes og Steinar Henjum scora måla til heimelaget. Stillinga til pause var 0-0.

Syril - Balestrand  2-0 (0-0)
1-0 Jørgen Mollan Breisnes (62. min)
2-0 Steinar Henjum (85. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 4 3 0 1 15-3 9
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Bjørn 4 2 0 2 11-7 6
Balestrand 4 1 0 3 6-11 3
Hyllestad /Dale 2 3 1 0 2 2-14 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  3 0 0 3 5-9 0

20.05 Syril møter Balestrand på heimebane



 

Syril spelar i ettermiddag kamp mot Balestrand i 5. divisjon avdeling 1.

Kampen blir spelt på Syril Stadion klokka 19.00.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Balestrand

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Bjørn 4 2 0 2 11-7 6
Balestrand 3 1 0 2 6-9 3
Hyllestad /Dale 2 3 1 0 2 2-14 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  3 0 0 3 5-9 0

19.05 Sander Amble Haugen teken ut på G15-landslaget


Sander A. Haugen i duell med Michael Barrantes i cupkampen mot Aafk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sander Amble Haugen er teken ut på G15-landslaget.

Dei beste 15 og 16 åringane samlast under talentleiren i Porsgrunn 22. - 26. juni. Ingen frå fylket er tekne ut på G16-landslaget.

G15-landslaget:  
Ali Anas Farah, Fredrikstad FK
Andreas Uran, Molde FK
Colin Røsler, Manchester City
Erik Botheim, Lyn
Erik Tobias, Sandberg LSK
Erling Braut Håland, Bryne FK
Fabian Rimestad, Fana
Haldor Stenevik, FK Fyllingsdalen
Henrik Åsali Hansen, Tromsø
Hermann Ræstad, Molde FK
Håkon Evjen, Mjølner
Jesper Daland, Vigør
Kevin Martin Krygård, Haugesund
Marius B. Larsen, Odd BK
Mikael B. Ugland, IK Start
Sander Amble Haugen, Stryn
Sigurd Kvile, FK Fyllingsdalen
Sondre Krogstad J. Granås, Rosenborg

 


Sander Amble Haugen i kamp for Stryn mot Syril under innandørs-KM.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.
 


19.05 Thea og Ylinn tekne ut på J15-landslaget


Thea Bjelde i kampen mellom SFFK J15 og Eid sitt damelag 15. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
  

 

Thea Bjelde frå Sogndal og Ylinn Tennebø frå Tornado Måløy er tekne ut på J15-landslaget.

J15-landslaget skal ha samling på Lassa Idrettspark i Stavanger i perioden 17. - 21. juni.

Troppen:
Andrine Mo, Arna-bjørnar
Dina Aas, Fossum
Elin Sørum, IF Fløya
Eline Bjørmark, Stoppen
Emma Fraser Hoff, Nøtterøy
Ingeborg Løvli, Nannestad FK
Jenny Røsholm, Olsen Lyn
Joanna Aastad Bækkelund, Lyn
Karen Oline Sneve, SpK Freidig
Kristin Holmen, Fagernes
Kristin Rage, Bryne FK
Live Rushfeldt Deila, Stoppen
Malin Sunde, Fortuna
Marte Sofie Ness, Grand Bodø
Marte Taugbøl, Kongsvinger IL
Mathilde Alsaker Rogde, Forus og Gausel IL
Naomi Griffin, LSK Kvinner
Oda Eide Arnesen, Kopervik IL
Rikke Nygard, Hovding
Sara K Lysen, Kongsvinger IL
Thea Bjelde, Sogndal IL Fotball
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy
Vilde Austad, Inderøy IL


 


Ylinn Tennebø i kamp for J99 kretslaget på Reed Stadion 18. mai 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


19.05 Oliver Rotihaug teken ut på G18-landslaget


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug er teken ut i G18-landslagstroppen til firenasjonarsturnering i Portugal i perioden 31. mai - 8. juni.

Norge møter i denne turneringa Portugal, Serbia og Kina.

Troppen:
Amund Wichne - Viking
Peter Eikeland - Fana
Per Magnus Steiring - Rosenborg
Julian Ryerson - Viking
Sondre Norheim - Viking
Adrian Ovlien - Kongsvinger
Axel Kryger - Sandnes Ulf
Eirik Haugan - Molde
Patrick Berg - Bodø/Glimt
Mathias Gjerstrøm - Strømsgodset
Erlend Segberg - Start
Sidad Najah Chooly - Bodø/Glimt
Sivert Solli - Rosenborg
Arent Emil Hauge - Haugesund
Eric Kitolano - Odd
Sondre Brunstad Fet - Aalesund
Vegard Aasen - Sandnes Ulf
Julian Kristoffersen - København
Olliver Rotihaug - Brann
Badr Rahhaoui - Sarpsborg 08

 


Oliver Rotihaug i kamp for Eid mot Sogndal 2 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Oliver Rotihaug får instruksjonar av tidligare assistenttrenar i Brann
Espen Steffensen under ei trening på Klenkarberget 11. juni 2008.
Sjå bilder frå denne treninga på Klenkarberget.  



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


19.05 Resultat kampar i dag, tysdag 19. mai


Eid 2 tapte 5-3 i dagens heimekamp mot Stryn 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Sogndal  6-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 6 3 0 3 10-16 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Florø 2 6 1 3 2 11-8 6
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Stryn 2  3-5 (1-3)
0-1 Eirik Bøe (2. min)
0-2 John Marius Berger (13. min)
1-2 Bjørn Totland (25. min)
1-3 Anurathan Velalakan (38. min)
2-3 Sondre Aahjem (49. min)
3-3 Wael Younis (60. min)
3-4 Andreas Guddal (82. min)
3-5 Jon Marius Berger (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 4 3 0 1 22-8 9
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Stryn 2 3 3 0 0 15-7 9
Eikefjord 3 2 1 0 3-0 7
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 4 1 1 2 8-14 4
Jølster 4 0 1 3 4-13 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Høyang 2  1-2
Tempo - Atløy  8-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Tempo 3 2 0 1 17-7 6
Fure 2 2 0 0 9-4 6
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Høyang 2 3 1 0 2 5-10 3
Atløy 3 1 0 2 6-14 3
Balestrand 3 2 0 1 2 5-10 0

6. divisjon avdeling 2

Sandane 2 - Haugen   3-5 (1-3)
1-0 Tarjei Vereide
1-1 Kjetil Remme
1-2 Bjørnar Rolland
1-3 Muktar Ferej Yassin
1-4 Kjetil Remme
2-4 Olav Trollebø
3-4 Anders Silden
3-5 Muktar Ferej Yassin

Sjå fakta frå denne kampen.

Flatraket/Selje 2 - Svelgen  1-1
Vikane/Loen - Breimsbygda  1-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 3 2 1 0 14-5 7
Haugen 4 2 1 1 15-12 7
Vikane/Loen 4 2 1 1 10-7 7
Breimsbygda 3 2 0 1 7-12 6
Flatraket /Selje 2 4 1 1 2 8-9 4
Oppstryn 2 1 0 1 5-4 3
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 3 1 0 2 8-11 3
Stadlandet 2 0 0 2 0-6 0

19.05 Kaupanger møter Fyllingsdalen i NM J19


Cecilie Leivdal og Kaupanger skal spele bortekamp i NM J19.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde i NM J19 Telenor Cup.

Kaupanger blei sett opp med bortekamp mot Fyllingsdalen.

Kampane er beramma til søndag 9. august, men kan spelast tidligare dersom begge klubbane er enige om det.

2. runde, NM J19 Telenor Cup:
LSK kvinner - Molde
Fjellhamar - Lyn FK
Stabæk - Lillesand
Klepp - Djerv 1919
Fyllingsdalen - Kaupanger
Nardo - Byåsen
Grand Bodø - Kolbotn
Fløya - Bossekop

19.05 Kampar i dag, tysdag 19. mai


Haugen spelar i dag bortekamp mot Sandane 2 på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå seieren borte mot Flatraket/Selje 2 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Florø 2 - Sogndal

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 4 3 0 1 22-8 9
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Eikefjord 3 2 1 0 3-0 7
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 3 1 1 1 5-11 4
Jølster 4 0 1 3 4-13 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Høyang 2
Kl. 19.00 Tempo - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Fure 2 2 0 0 9-4 6
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Tempo 2 1 0 1 9-6 3
Atløy 2 1 0 1 5-6 3
Balestrand 2 2 0 0 2 4-8 0
Høyang 2 2 0 0 2 3-9 0

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Sandane 2 - Haugen
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Svelgen
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Vikane/Loen 3 2 1 0 9-5 7
Svelgen 2 2 0 0 13-4 6
Haugen 3 1 1 1 10-9 4
Oppstryn 2 1 0 1 5-4 3
Flatraket /Selje 2 3 1 0 2 7-8 3
Hyen 3 1 0 2 6-7 3
Sandane 2 2 1 0 1 5-6 3
Breimsbygda 2 1 0 1 5-11 3
Stadlandet 2 0 0 2 0-6 0

18.05 Resultat kampar i dag, måndag 18. mai


Jubel etter at Mads Wie utlikna til 3-3 i dagens bortkamp mot Hødd 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det har i dag blitt spelt to kampar i 3. divisjon avdeling 8.

Hødd 2 og Stryn spelte uavgjort 3-3 på nye Høddvoll, medan Bergsøy tapte 1-0 heime Kristiansund BK 2 på Havila Stadion Fosnavåg. 

Hødd 2 - Stryn  3-3 (3-1)
1-0 Bendik Dybdal Torset (15. min)
2-0 Sondre Sandnes Beite (28. min)
3-0 Sondre Sandnes Beite (42. min)
3-1 Roosevelt Juty Johnny (44. min)
3-2 Petter Hammer (61. min)
3-3 Mads Wie (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bergsøy - Kristiansund BK 2  0-1 (0-0)
0-1 Øyvind Sandnes Olsen (71. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 6 3 1 2 12-8 10
Kristiansund BK 2 6 3 1 2 13-12 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Stryn 6 1 3 2 12-12 6
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Hødd 2 6 0 4 2 7-12 4
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

18.05 Kampar i dag, måndag 18. mai


Stian Sandal og Stryn møter i dag Hødd 2 på nye Høddvoll.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot Brattvåg 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det blir i dag spelt to kampar i 3. divisjon avdeling 8.

Hødd 2 spelar heime mot Stryn på nye Høddvoll, medan Bergsøy møter Kristiansund BK 2 på Havila Stadion Fosnavåg.

Kl. 19.00 Hødd 2 - Stryn
Kl. 19.00 Bergsøy - Kristiansund BK 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Kristiansund BK 2 5 2 1 2 12-12 7
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Hødd 2 5 0 3 2 4-9 3
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

17.05 NRK sender VM i fotball i Canada

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Frå 6. juni til 5. juli går VM i fotball for damer av stabelen i Canada.

NRK satsar stort og vil sende samtlige kampar i mesterskapet.

Norge sine innleiande kampar:
Søndag 7. juni kl. 19.00 Norge - Thailand
Torsdag 11. juni kl. 22.00 Tyskland - Norge
Måndag 15. juni kl. 22.00 Elfenbenskysten - Norge 

VM-troppen:
Målvakter
Ingrid Hjelmseth - Stabæk
Cecilie Fiskerstrand - Stabæk
Silje Vesterbekkmo - Røa

Forsvar
Maren Mjelde - Avaldsnes
Trine Rønning - Stabæk
Marita Skammelsrud Lund - LSK Kvinner
Nora Holstad Berge - Bayern Munchen
Ingrid Moe Wold - LSK Kvinner
Maria Thorisdottir - Klepp
Marit Sandvei - LSK Kvinner

Midtbane
Lene Mykjåland - LSK Kvinner
Gry Tofte Ims - Klepp
Emilie Bosshard Haavi - LSK Kvinner
Solveig Gulbrandsen Kolbotn
Kristine Minde - Linköping
Ingrid Schjelderup - Stabæk

Angrep
Isabell Herlovsen - LSK Kvinner
Elise Thorsnes - Avaldsnes
Caroline Graham Hansen - Wolfsburg
Hege Hansen - Klepp
Ada Stolsmo Hegerberg - Olympique Lyonnais
Melissa Bjånesøy - Stabæk
Lisa-Marie Karlseng Utland - Trondheims-Ørn

17.05 GRATULERER MED DAGEN !



www.haugenfotball.no 
ynskjer alle ein riktig fin 17. mai. 


16.05 Resultat kampar i dag, laurdag 16. mai


Endre Kupen laga alle fire måla til TMFK i dagens kamp mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Ranheim 1-0 (1-0)
1-0 Robin Shroot (44. min)

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 9 6 2 1 15-7 20
Hødd 9 5 3 1 15-8 18
Sandnes Ulf 9 3 6 0 16-8 15
Kristiansund 9 4 3 2 14-9 15
Follo 9 4 3 2 15-11 15
Brann 9 3 5 1 12-9 14
Bærum 9 4 2 3 14-14 14
Jerv 9 2 6 1 11-8 12
Bryne 9 3 3 3 14-15 12
Åsane 9 3 3 3 12-13 12
Strømmen 9 3 2 4 9-11 11
Levanger 9 2 3 4 11-16 9
Ranheim TF 9 1 4 4 7-12 7
Fredrikstad 9 1 4 4 10-19 7
Nest-Sotra 9 1 2 6 12-18 5
Hønefoss BK 9 1 1 7 6-15 4

Oddsen-ligaen avdeling 4

Florø - Førde 1-1 (0-1)
0-1 Vegard Savland (36. min)
1-1 Peter Aase, straffe (56. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 5 5 0 0 15-2 15
Strindheim TF 5 2 3 0 7-2 9
Førde 5 2 3 0 12-8 9
HamKam 5 2 3 0 8-5 9
Nardo 5 2 2 1 10-6 8
Rødde 5 1 3 1 9-10 6
Brumunddal 5 1 3 1 4-6 6
Stjørdals-Blink 5 2 0 3 8-13 6
Aalesund 2 4 1 2 1 6-5 5
Florø 5 1 2 2 8-8 5
Byåsen TF 5 1 1 3 5-9 4
Træff 5 1 1 3 4-10 4
Elverum 5 0 3 2 5-10 3
Molde 2 4 0 0 4 0-7 0
 
3. divisjon avdeling 8
Årdal - Volda 1-1 (0-0)

0-1 Thomas Malins (60. min)
1-1 Robin Moheim (90. min)

Brattvåg - Eid 7-0 (3-0)

Kristiansund FK - Skarbøvik 2-0 (0-0)
Herd - Spjelkavik 2-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 6 6 0 0 22-4 18
KFK 6 4 0 2 19-17 12
Herd 6 3 2 1 18-12 11
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
Spjelkavik 6 2 3 1 11-8 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Volda 6 2 2 2 11-12 8
Kristiansund BK 2 5 2 1 2 12-12 7
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Skarbøvik 6 1 2 3 9-11 5
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Hødd 2 5 0 3 2 4-9 3
Årdal 6 0 3 3 10-16 3
Eid 6 0 2 4 7-25 2

4. divisjon
Tornado Måløy - Skavøypoll  4-1 (2-0)
1-0 Endre Kupen (11. min)
2-0 Endre Kupen (26. min)
3-0 Endre Kupen (64. min)
3-1 Espen Sandal (73. min)
4-1 Endre Kupen (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Dale 4-2

Tabell 4. divisjon
Fjøra 5 4 1 0 13-7 13
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Tornado Måløy 5 3 1 1 15-8 10
Sandane 4 3 0 1 9-5 9
Kaupanger 5 2 1 2 12-9 7
Sogndal 3 5 2 1 2 10-10 7
Dale 5 2 1 2 6-7 7
Vik 5 2 0 3 9-10 6
Høyang 5 2 0 3 12-14 6
Skavøypoll 5 1 0 4 11-13 3
Tambarskjelvar 5 1 0 4 5-16 3
Florø 3 5 0 1 4 6-16 1
 

16.05 Kampar i dag, laurdag 16. mai


Thor Jørgen Spurkeland og Førde møter i dag Florø på Florø Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga på Florø Stadion 29. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ranheim

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 8 5 2 1 14-7 17
Hødd 8 4 3 1 11-8 15
Sandnes Ulf 8 3 5 0 14-6 14
Follo 8 4 2 2 13-9 14
Bærum 8 4 2 2 13-10 14
Brann 8 3 4 1 10-7 13
Åsane 8 3 3 2 12-9 12
Kristiansund 8 3 3 2 10-8 12
Jerv 8 1 6 1 9-7 9
Levanger 8 2 3 3 10-14 9
Bryne 8 2 3 3 10-14 9
Strømmen 8 2 2 4 7-10 8
Ranheim TF 8 1 4 3 7-11 7
Fredrikstad 8 1 4 3 9-15 7
Nest-Sotra 8 1 1 6 10-16 4
Hønefoss BK 8 1 1 6 5-13 4

Oddsen-ligaen avdeling 4

Kl. 16.00 Florø - Førde

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 4 4 0 0 11-1 12
Strindheim TF 4 2 2 0 6-1 8
Førde 4 2 2 0 11-7 8
HamKam 4 2 2 0 7-4 8
Nardo 4 2 1 1 9-5 7
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 7-9 6
Aalesund 2 4 1 2 1 6-5 5
Brumunddal 4 1 2 1 3-5 5
Florø 4 1 1 2 7-7 4
Byåsen TF 5 1 1 3 5-9 4
Træff 5 1 1 3 4-10 4
Elverum 4 0 3 1 4-6 3
Rødde 4 0 3 1 5-9 3
Molde 2 4 0 0 4 0-7 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Kristiansund FK - Skarbøvik
Kl. 14.00 Brattvåg - Eid
Kl. 15.00 Herd - Spjelkavik
Kl. 16.00 Årdal - Volda

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 5 5 0 0 15-4 15
Herd 5 3 1 1 16-10 10
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
KFK 5 3 0 2 17-17 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Spjelkavik 5 2 2 1 9-6 8
Kristiansund BK 2 5 2 1 2 12-12 7
Volda 5 2 1 2 10-10 7
Skarbøvik 5 1 2 2 9-9 5
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Hødd 2 5 0 3 2 4-9 3
Årdal 5 0 2 3 9-15 2
Eid 5 0 2 3 7-18 2

4. divisjon
Kl. 15.00 Høyang - Dale
Kl. 18.00 Tornado Måløy - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon
Fjøra 5 4 1 0 13-7 13
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Sandane 4 3 0 1 9-5 9
Tornado Måløy 4 2 1 1 11-7 7
Kaupanger 5 2 1 2 12-9 7
Dale 4 2 1 1 4-3 7
Sogndal 3 5 2 1 2 10-10 7
Vik 5 2 0 3 9-10 6
Skavøypoll 4 1 0 3 10-9 3
Høyang 4 1 0 3 8-12 3
Tambarskjelvar 5 1 0 4 5-16 3
Florø 3 5 0 1 4 4-16 1

15.05 Resultat kampar i dag, fredag 15. mai


Selje jublar etter scoring i dagens kamp mot Tornado Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kaupanger - Fjøra  0-1 (0-1)
0-1 Arild Underdal (24. min)

Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Sandane - Florø 3  3-1 (3-0)
1-0 Jonas Denk (2. min)
2-0 Magnus Bolseth (3. min)
3-0 Magnus Bolseth (21. min)
3-1 Eirik Høydal (54. min)

Les meir om denne kampen på Sandane sine nettsider.


Tambarskjelvar - Vik  1-3 (1-1)
0-1 Sondre Skjerven (3. min)
1-1 Vladimir Deletic (18. min)
1-2 Sven Erik Saglien (70. min)
1-3 Sven Erik Saglien (88. min

Les meir om denne kampen på Tambarskjelvar sine nettsider.


Tabell 4. divisjon

Fjøra 5 4 1 0 13-7 13
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Sandane 4 3 0 1 9-5 9
Tornado Måløy 4 2 1 1 11-7 7
Kaupanger 5 2 1 2 12-9 7
Dale 4 2 1 1 4-3 7
Sogndal 3 5 2 1 2 10-10 7
Vik 5 2 0 3 9-10 6
Skavøypoll 4 1 0 3 10-9 3
Høyang 4 1 0 3 8-12 3
Tambarskjelvar 5 1 0 4 5-16 3
Florø 3 5 0 1 4 4-16 1

5. divisjon avdeling 1
Gaular - Jotun/ÅTIL/Årdal 2  4-3
Sogndal 4 - Balestrand  4-1
Hyllestad/Dale 2 - Bjørn  0-5

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Gaular 3 3 0 0 7-3 9
Sogndal 4 4 3 0 1 11-9 9
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Bjørn 4 2 0 2 11-7 6
Balestrand 3 1 0 2 6-9 3
Hyllestad /Dale 2 3 1 0 2 2-14 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  3 0 0 3 5-9 0

5. divisjon avdeling 2
Selje - Tornado Måløy 2  8-3 (3-2)
1-0 Martin Grøttå (11. min)
1-1 Ronnie Refvik Riise (29. min)
1-2 Ronnie Refvik Riise (38. min)
2-2 Are Berstad (40. min)
3-2 Johannes Osmundsvåg (43. min)
3-3 Christian Tvendeseter Lofnes (54. min)
4-3 Ingo Da Silva (60. min)
5-3 Kristoffer Haugen (68. min)
6-3 Ingo Da Silva (69. min)
7-3 Ingo Da Silva (76. min)
8-3 Sebastian Grøttå (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eikefjord - Bremanger 1-0
Førde 3 - Jølster  2-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Selje 4 3 0 1 22-8 9
Bremanger 4 3 0 1 16-3 9
Eikefjord 3 2 1 0 3-0 7
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Førde 3 4 2 0 2 11-6 6
Eid 2 3 1 1 1 5-11 4
Jølster 4 0 1 3 4-13 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 3 0 0 3 7-17 0

6. divisjon avdeling 1
Fure - Atløy  5-1

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 2 2 0 0 9-4 6
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Tempo 2 1 0 1 9-6 3
Atløy 2 1 0 1 5-6 3
Balestrand 2 2 0 0 2 4-8 0
Høyang 2 2 0 0 2 3-9 0

15.05 Kampar i dag, fredag 15. mai


Selje møter i dag Tornado Måløy 2 på Selje Idrettspark.
Bildet er frå bortekampen mot Hornindal på Hornindal Stadion 24. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.00 Sandane - Florø 3
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Vik
Kl. 19.00 Kaupanger - Fjøra

Tabell 4. divisjon
Førde 2 4 4 0 0 12-5 12
Fjøra 4 3 1 0 12-7 10
Kaupanger 4 2 1 1 12-8 7
Tornado Måløy 4 2 1 1 11-7 7
Dale 4 2 1 1 4-3 7
Sogndal 3 5 2 1 2 10-10 7
Sandane 3 2 0 1 6-4 6
Skavøypoll 4 1 0 3 10-9 3
Vik 4 1 0 3 6-9 3
Høyang 4 1 0 3 8-12 3
Tambarskjelvar 4 1 0 3 4-13 3
Florø 3 4 0 1 3 3-13 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Gaular - Jotun/ÅTIL/Årdal 2
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Balestrand
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Gaular 2 2 0 0 3-0 6
Sogndal 4 3 2 0 1 7-8 6
Balestrand 2 1 0 1 5-5 3
Bjørn 3 1 0 2 6-7 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 2-9 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  2 0 0 2 2-5 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Selje - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Bremanger
Kl. 19.00 Førde 3 - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 3 3 0 0 16-2 9
Selje 3 2 0 1 14-5 6
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Eikefjord 2 1 1 0 2-0 4
Eid 2 3 1 1 1 05-11 4
Førde 3 3 1 0 2 9-6 3
Jølster 3 0 1 2 4-11 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 4-9 0

6. divisjon avdeling 1
Fure - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Tempo 2 1 0 1 9-6 3
Atløy 1 1 0 0 4-1 3
Fure 1 1 0 0 4-3 3
Balestrand 2 2 0 0 2 4-8 0
Høyang 2 2 0 0 2 3-9 0

15.05 Status tabellkonkurransen etter 5. serierunde


Eid og Florø 2 spelte uavgjort 1-1 på Eid Stadion i 5. serierunde. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Høyr lydinnslaget frå kampen mellom Eid og Florø 2. 

Ole Morten Kvam frå Sogndal leiar haugenfotball.no sin sin tabellkonkurranse etter 5. serierunde. Kvam leiar konkurransen føre Harald Holmøyvik, Geir Egil Olsen og Martha Karin Rauset.

Harald Holmøyvik som ligg på 2. plass i konkurransen har plassert heile ni lag på rett plass på tabellen. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.


Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 5. serierunde:
Brattvåg 5 5 0 0 15-4 15
Herd 5 3 1 1 16-10 10
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
KFK 5 3 0 2 17-17 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Spjelkavik 5 2 2 1 9-6 8
Kristiansund BK 2 5 2 1 2 12-12 7
Volda 5 2 1 2 10-10 7
Skarbøvik 5 1 2 2 9-9 5
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Hødd 2 5 0 3 2 4-9 3
Årdal 5 0 2 3 9-15 2
Eid 5 0 2 3 7-18 2

Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Ole Morten Kvam 24 1
2 Harald Holmøyvik 26 9
3 Geir Egil Olsen 30 4
4 Martha Karin Rauset 30 4
5 Kristen H. Heggedal 30 3
6 Geir Igelkjøn 32 3
7 Olav R. Haugen 32 3
8 Andreas Vereide 32 2
9 Terje Grytting 32 1
10 Johnny Husevåg 34 5
11 Inge Visnes 34 3
12 Jon Georg Rutledal 34 3
13 Mads Wie 34 3
14 Børge Hansen 34 2
15 Preben Hagen Torvanger 34 2
16 Tore Haraldsen 34 1
17 Håvard Mjølkeråen 35 2
18 Kevin Hestholm 36 4
19 Ole-Gunnar Midtbø 36 3
20 Ove Balsnes 36 3
21 Harald Vartdal 36 2
22 Tobias Evebø 36 2
23 Ole-Andreas Aarvik 36 1
24 Simen Lillevik Kjellevold 36 1
25 Sveinung Alværn 36 1
26 Yngve Tolaas 36 1
27 Torgeir Olsen 36 0
28 Runar Olsen 37 3
29 Stig Hermann Hagen 37 3
30 Morten Sanden 38 3
31 Jan Tore Slinde 38 2
32 Kristian Lefdal 38 2
33 Oddbjørn Åkerøy 38 2
34 Sander Amble Haugen 38 2
35 Edgar Flo 38 1
36 John-Martin Vederhus 38 1
37 Marius Heltne 38 1
38 Michael Frantsen 38 1
39 Arild Hagen Bakke 38 0
40 Thomas Rognsø 38 0
41 Knut Olav Halseth 40 5
42 John Egil Falkanger 40 3
43 Jon Navarsete 40 3
44 Pål Holko 40 3
45 Kay Ove Hafsås 40 2
46 Olav Andre Austbø 40 2
47 Arve Skaare 40 1
48 Kåre Balsnes 40 1
49 Harald Hollevik 40 0
50 Aleksander Kvernevik 42 3
51 Petter Hammer 42 3
52 Bjørn Totland 42 2
53 Erik Amble Haugen 42 2
54 Astrid Mikalsen 42 1
55 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 42 1
56 Eirik Rutledal 42 0
57 Inge Matias Tvinnereim 42 0
58 Johan Skorge 42 0
59 Marcus Vangberg 44 3
60 Rasmus Gausemel 44 3
61 Audar Kullsveen 44 2
62 Edvard Nordang 44 2
63 Erik Fossnes 44 2
64 Erlend Kristiansen 44 2
65 Ole Tom Myroldhaug 44 2
66 Steinar Langedal 44 2
67 Sujeevan Mohanarajah 44 2
68 Sveinung Frantzen 44 2
69 Idar Arne Kristiansen 44 1
70 Kenneth Fosse Elde 44 1
71 Preben Løvlid 44 1
72 Rolf Kåre Almenning 44 1
73 Ståle Sandal 44 1
74 Geir Christensen 44 0

Sjå heile lista etter 5. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


14.05 Stine teken ut på U23-landslaget


Foto: Privat 

Stine Pettersen Reinås er teken ut i U23-landslagstroppen som skal spele kampar mot England, USA og Sverige i slutten av mai. Kampane blir spelt i Sarpsborg og Fredrikstad.

Norge sin tropp:
Nora Neset Gjøen, LSK Kvinner
Kristine Nøstmo, Trondheims-Ørn
Cecilie Kvamme, Arna-Bjørnar
Ane Walsøe, Kolbotn
Stine Reinås, Stabæk
Nora Nilsen, Røa
Anja Sønstevold, LSK
Guro Reiten, Trondheims-Ørn
Cathrine Dekkerhus, Stabæk
Synne Jensen, Kolbotn
Andrine Hegerberg, Kopparbergs/Göteborg
Victoria Ludvigsen, LSK Kvinner
Tuva Hansen, Klepp
Ingrid Stenevik, Arna-Bjørnar
Marit Lund, Kolbotn
Maria Brochmann, Arna-Bjørnar
Karina Sævik, Avaldsnes
Vilde Fjelldal, Medkila
Synne Hansen, Røa
Johanne Fridlund, Vålerenga


14.05 Resultat kampar i dag, torsdag 14. mai


Linda Saltskår scora Førde sitt mål i dagens kamp mot Avaldsnes 2.
Bildet er frå Førde sin heimekamp mot Solid/Stord/Trott 10. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Avaldsnes 2  1-1 (1-0)
1-0 Linda Saltskår (12. min)
1-1 Benedikthe Celine Hartvigsen (82. min)

Vestsiden Askøy - Kaupanger  2-1 (1-0)
Mål Kaupanger: Malin Solem

Voss - Fyllingsdalen 0-1
Sandviken 2 - Staal Jørpeland 5-3
Arna Bjørnar 2 - Hinna 3-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 7 6 0 1 17-6 18
Sandviken 2 6 4 1 1 18-5 13
Staal Jørpeland 7 4 1 2 16-12 13
Arna-Bjørnar 2 6 4 0 2 11-7 12
Kaupanger 7 3 0 4 11-12 9
Fyllingsdalen 5 3 0 2 6-7 9
Vestsiden-Askøy 6 3 0 3 6-8 9
Fana 7 2 2 3 12-10 8
Voss 7 2 2 3 4-8 8
Hinna 6 2 1 3 12-12 7
Avaldsnes 2 7 1 1 5 8-14 4
Førde 7 0 2 5 2-22 2

6. divisjon avdeling 1
Tempo - Fure 3-4

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Florø 4 2 2 0 0 7-4 6
Tempo 2 1 0 1 9-6 3
Atløy 1 1 0 0 4-1 3
Fure 1 1 0 0 4-3 3
Balestrand 2 2 0 0 2 4-8 0
Høyang 2 2 0 0 2 3-9 0

14.05 7. serierunde 2. divisjon kvinner avdeling 4


Geir Hoff og Førde møter i dag Avaldsnes 2 på heimebane.
Bildet er frå bortekampen mot Jølster 3. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Det blir i dag spelt tilnærma full serierunde i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Førde spelar heime mot Avaldsnes 2, medan Kaupanger møter Vestsiden Askøy på bortebane. 

7. serierunde 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Voss - Fyllingsdalen
Kl. 14.00 Sandviken 2 - Staal Jørpeland
Kl. 14.30 Arna Bjørnar 2 - Hinna
Kl. 15.00 Førde - Avaldsnes 2
Kl. 15.00 Vestsiden Askøy - Kaupanger

Onsdag 13. mai, Klepp 2 - Fana  2-1

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 7 6 0 1 17-6 18
Staal Jørpeland 6 4 1 1 13-7 13
Sandviken 2 5 3 1 1 13-2 10
Arna-Bjørnar 2 5 3 0 2 8-6 9
Kaupanger 6 3 0 3 10-10 9
Fana 7 2 2 3 12-10 8
Voss 6 2 2 2 4-7 8
Hinna 5 2 1 2 11-9 7
Fyllingsdalen 4 2 0 2 5-7 6
Vestsiden-Askøy 5 2 0 3 4-7 6
Avaldsnes 2 6 1 0 5 7-13 3
Førde 6 0 1 5 1-21 1

13.05 Tornado Måløy vann 7-1 heime mot Eid


Tornado Måløy jublar etter at Sondre Myre Silden auka leiinga til 5-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Tornado Måløy vann i ettermiddag heile 7-1 heime mot Eid i G16 1. divisjon vår. Tornado Måløy avgjorde i realiteten kampen med fire kjappe scoringar før kvarteret var spelt i 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Florø 5-3 heime mot Tornado Måløy 2.

Tornado Måløy - Eid  7-1 (4-0)
1-0 Svein-Arne Volle (3. min)
2-0 Henrik Myhre (6. min)
3-0 Sondre Myre Silden (10. min)
4-0 Svein-Arne Volle (13. min)
5-0 Sondre Myre Silden (73. min)
6-0 Henrik Myhre (76. min)
6-1 Joakim Frislid Vedvik (77. min)
7-1 Fridjon Mortensen (80. min)

Dommar: Knut Atle Krossøy, Haugen

Kort: Ingen

Tornado Måløy:
Preben Halnes
Markus Eide Nordbø
Daniel Steinagard
Fridjon Mortensen
Håkon Nordbø
Torjus Ødegård
Alexander Jakobsson
Henrik Myhre
Svein-Arne Volle
Haakon Christenden
Sondre Myre Silden
Kristian Iversen

Innbyttarar:
Tobias Aase
Petter Refvik

Eid:
Erik Andre Røysen
Ole Kristian Vedvik
Adrian Hagen Henden
Magnus Lien Reksnes
Stian Høvig
Christoffer Skår
Tor Henry Challen
Runar Naustdal
Sindre Hafsås
Abdi Mohamed Abdi
Michal Berg

Innbyttarar:
Markus Bakke
Joakim Vedvik
Henrik Myklebust
Jørgen Myklebust

13.05 Resultat kampar i dag, onsdag 13. mai


Mahatma Otoo scora eit mål i dagens seier borte mot Bryne.
Bildet er frå kampen mot Stabæk på Fosshaugane 9. november 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Bryne - Sogndal 0-2 (0-2)
0-1 Mahatma Otoo (18. min)
0-2 Lars Christian KJemhus (43. min)

Les meir om denne kampen på Sogndal sine nettsider.

Sandnes Ulf - Fredrikstad 6-1
Åsane - Follo 0-1
Kristiansund - Jerv  1-1
Nest-Sotra - Bærum  1-2
Ranheim TF - Strømmen  2-0
Levanger - Hødd  0-0

Tysdag 12. mai, Hønefoss BK - Brann 0-0

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 8 5 2 1 14-7 17
Hødd 8 4 3 1 11-8 15
Sandnes Ulf 8 3 5 0 14-6 14
Follo 8 4 2 2 13-9 14
Bærum 8 4 2 2 13-10 14
Brann 8 3 4 1 10-7 13
Åsane 8 3 3 2 12-9 12
Kristiansund 8 3 3 2 10-8 12
Jerv 8 1 6 1 9-7 9
Levanger 8 2 3 3 10-14 9
Bryne 8 2 3 3 10-14 9
Strømmen 8 2 2 4 7-10 8
Ranheim TF 8 1 4 3 7-11 7
Fredrikstad 8 1 4 3 9-15 7
Nest-Sotra 8 1 1 6 10-16 4
Hønefoss BK 8 1 1 6 5-13 4

5. divisjon avdeling 1
Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Sogndal 4  1-3 (0-3)
0-1 Henrik Ørpetveit, straffe (22. min)
0-2 Mathias Løken (32. min)
0-3 Henrik Ørpetveit, straffe (45. min+1)
1-3 Truls Sylvarnes (79. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Gaular 2 2 0 0 3-0 6
Sogndal 4 3 2 0 1 7-8 6
Balestrand 2 1 0 1 5-5 3
Bjørn 3 1 0 2 6-7 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 2-9 3
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  2 0 0 2 2-5 0


Joachim Raknes Forthun fekk i dag sin debut for Åsane i OBOS-ligaen.
Bildet er frå treningskampen mellom Sogndal og Åsane 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


13.05 Uttak NFF's dommerskole 2015


Marianne Aakre Laugerud før kampen Stryn-Hødd 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

2 dommarar frå fylket er tekne ut til NFFs dommerskole 2015

Dette er Marianne Aakre Laugerud (Førde) og Erlend Nondal Lereim (Kaupanger).

Totalt 18 gutar og 12 jenter er tekne ut til NFFs dommerskole 2015. I tillegg deltek 10 dommarcoachar.

Fotball.no skriv på sine heimesider at Norges Fotballforbunds dommerskole trinn # 2 er tiltenkt for dommere i alderen 17-22 år som har et talent, lederegenskaper og er dedikert til rollen som en fremtidig toppdommer. Her er det plass til både jenter og gutter uansett bosted, krets og etnisk opprinnelse.

NFF`s dommerskole trinn # 2 er tre-delt:
• Forkurs til Norway Cup 2015, 6. – 7. juni på Olympiatoppen
• Norway Cup 2015, 26. juli – 1. august
• Dialog med dommercoach i etterkant av Norway Cup

Uttak jenter:
Fatemeh Zangeneh 23 år Oslo Fotballkrets
Marit Skurdal 18 år Oslo Fotballkrets
Marianne Aakre Laugerud 20 år Sogn og Fjordane Fotballkrets
Susanne Bendiksen 19 år Hordaland Fotballkrets
Margrete Gomo Hammer 23 år Trøndelag Fotballkrets
Helene Johansen 20 år Troms Fotballkrets
Karoline Jensen 18 år Troms Fotballkrets
Cecilie Ege 20 år Rogaland Fotballkrets
Maliha Ahmady 18 år Buskerud Fotballkrets
Rikke Helene Melby 19 år Østfold Fotballkrets
Linnea Vollstad 18 år Østfold Fotballkrets
Malin Øiseth 19 år Akershus Fotballkrets

Uttak gutar:
Lars Bjørnar Frostad 19 år Nordmøre og Romsdal Fotballkrets
Ruben Haugland 24 år Hordaland Fotballkrets
Abdulhadi Al-Fahad 21 år Hordaland Fotballkrets
Simen A. Eilertsen 19 år Hålogaland Fotballkrets
Erlend Nondal Lereim 17 år Sogn og Fjordane Fotballkrets
Martin Berg 21 år Nordland Fotballkrets
Mohammad Hafezi 21 år Indre Østland Fotballkrets
Øyvind Nesdal Birkeland 18 år Sunnmøre Fotballkrets
Hussein AL-Kharasani 19 år Agder Fotballkrets
Espen Samuelsen 20 år Buskerud Fotballkrets
Satha Sejoohn Sritharan 21 år Oslo Fotballkrets
Erik Westrøm 21 år Oslo Fotballkrets
Kristian S. Johannessen 22 år Vestfold Fotballkrets
Dag Erik Tangvik 20 år Trøndelag Fotballkrets
Egil Bertheussen 19 år Troms Fotballkrets
Jørgen Haga 18 år Østfold Fotballkrets
Aleksander Skjold Vermundsen 21 år Rogaland Fotballkrets
Magnus Muri Nygren 24 år Akershus Fotballkrets


Erlend N. Lereim var assistentdommar i kampen Eid-Tertnes 1. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.05 Sogndal møter Bryne på bortebane


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga
2-0 i treningskampen borte mot Hødd på Nye Høddvoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt sju kampar i OBOS-ligaen. Serieleiar Sogndal skal ut i ein vanskelig bortekamp mot Bryne på Bryne Stadion.

8. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Bryne - Sogndal
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Fredrikstad
Kl. 18.00 Åsane - Follo
Kl. 18.00 Kristiansund - Jerv
Kl. 18.00 Nest-Sotra - Bærum
Kl. 18.00 Ranheim TF - Strømmen
Kl. 18.00 Levanger - Hødd

Tysdag 12. mai, Hønefoss BK - Brann 0-0

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 7 4 2 1 12-7 14
Hødd 7 4 2 1 11-8 14
Brann 8 3 4 1 10-7 13
Åsane 7 3 3 1 12-8 12
Follo 7 3 2 2 12-9 11
Sandnes Ulf 7 2 5 0 8-5 11
Bærum 7 3 2 2 11-9 11
Kristiansund 7 3 2 2 9-7 11
Bryne 7 2 3 2 10-12 9
Jerv 7 1 5 1 8-6 8
Strømmen 7 2 2 3 7-8 8
Levanger 7 2 2 3 10-14 8
Fredrikstad 7 1 4 2 8-9 7
Nest-Sotra 7 1 1 5 9-14 4
Ranheim TF 7 0 4 3 5-11 4
Hønefoss BK 8 1 1 6 6-13 4

13.05 Kampar i dag, onsdag 13. mai


Yngve Håkonsen er dommar i dagens kamp på Jotun Stadion.
Bildet er frå kampen mellom TMFK og Vadmyra 12. oktober 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt ein kamp i 5. divisjon avdeling 1.

Samarbeidslaget Jotun/ÅTIL/Årdal 2 møter Sogndal 4 på Jotun Stadion. Kampstart er sett til klokka 19.00.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Sogndal 4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Gaular 2 2 0 0 3-0 6
Balestrand 2 1 0 1 5-5 3
Bjørn 3 1 0 2 6-7 3
Sogndal 4 2 1 0 1 4-7 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 2-9 3
Jotun /ÅTIL/Årdal 2 1 0 0 1 1-2 0
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0

12.05 Manglar to ballar etter dagens kamp


 

Haugen spelte i dag uavgjort 3-3 i kampen mot Vikane/Loen på Eid Idrettspark.

Då ein skulle samle inn ballane etter dagens kamp mangla ein to stk. Er det nokon som ved ein feil har fått desse opp i ballnettet sitt blir Øystein Haugland glad om desse ballane blir levert tilbake.

Haugen trenar onsdag 13. mai klokka 19.00 på Eid Idrettspark, så då er det berre å stikke innom med ballane.

12.05 Oliver Rotihaug debuterte for Brann


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug fekk i dag sin debut for Brann sitt A-lag i bortekampen mot Hønefoss. Rotihaug blei bytta inn i lag med Azar Karadas omlag 10 minutt før slutt.

Hønefoss - Brann 0-0 (0-0)

Brann:
Kenneth Udjus
Fredrik P. Knudsen
Jonas Grønner
Fredrik Heggland
Amin Nouri
Kasper Skaanes
Fredrik Haugen
Erik Huseklepp (Oliver Rotihaug 82. min)
Erdin Demir
Alejandro Castro (Azar Karadas 82. min)
Kristoffer Larsen

12.05 Resultat kampar i dag, tysdag 12. mai


Vegard Øien i dagens kamp mot Vikane/Loen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Sogndal - Balestrand  6-0

4. divisjon
S
ogndal 3 - Førde 2  2-3

6. divisjon avdeling 1
Atløy - Balestrand 2  4-1
Florø 4 - Høyang 2  3-1

6. divisjon avdeling 2

Haugen - Loen/Vikane  3-3 (2-2)
1-0 Bjørnar Rolland (1. min)
1-1 Kim Kjellevold (5. min)
2-1 Mats Stien Myrold (28. min)
2-2 Marius Rauset (38. min)
3-2 Stein Inge Torheim (60. min)
3-3 Marius Rauset (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen - Oppstryn  2-1
Breimsbygda - Flatraket/Selje 2  4-2

12.05 Kampar i dag, tysdag 12. mai


Haugen møter i kveld Loen/Vikane på Eid Idrettspark.
Bildet er frå seieren borte mot Flatraket/Selje 2 5. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 17.30 Sogndal - Balestrand

4. divisjon
Kl. 19.30 Sogndal 3 - Førde 2

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Atløy - Balestrand 2
Kl. 19.00 Florø 4 - Høyang 2

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Hyen - Oppstryn
Kl. 19.00 Breimsbygda - Flatraket/Selje 2
Kl. 20.15 Haugen - Loen/Vikane

11.05 Resultat kampar i dag, måndag 11. mai


Jørgen Myklebust blei matchvinnar for Eid 2 i dagens kamp mot TMFK 2. Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 - Herd 0-2
Kristiansund FK - Hødd 2   5-2
Skarbøvik - Kristiansund BK 2  5-3

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 5 5 0 0 15-4 15
Herd 5 3 1 1 16-10 10
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
KFK 5 3 0 2 17-17 9
Sogndal 2 5 3 0 2 10-10 9
Spjelkavik 5 2 2 1 9-6 8
Kristiansund BK 2 5 2 1 2 12-12 7
Volda 5 2 1 2 10-10 7
Skarbøvik 5 1 2 2 9-9 5
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Hødd 2 5 0 3 2 4-9 3
Årdal 5 0 2 3 9-15 2
Eid 5 0 2 3 7-18 2

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Tornado Måløy 2  3-2 (2-0)

1-0 Joachim Joensen (27. min)
2-0 Anders Karlsen (38. min)
2-1 Ronnie Refvik Riise (48. min)
2-2 Saron Bugjerde (60. min)
3-2 Jørgen Myklebust (75. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 3 3 0 0 16-2 9
Selje 3 2 0 1 14-5 6
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Eikefjord 2 1 1 0 2-0 4
Eid 2 3 1 1 1 5-11 4
Førde 3 3 1 0 2 9-6 3
Jølster 3 0 1 2 4-11 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 2 0 0 2 4-9 0

11.05 Kampar i dag, måndag 11. mai


Ole Sunde og Tornado Måløy 2 møter i dag Eid 2 på Eid Idrettspark
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 2 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Kl. 16.00 Sogndal 2 - Herd
Kl. 19.00 Kristiansund FK - Hødd 2
Kl. 19.00 Skarbøvik - Kristiansund BK 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 5 5 0 0 15-4 15
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
Sogndal 2 4 3 0 1 10-8 9
Spjelkavik 5 2 2 1 9-6 8
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 4 2 1 1 9-7 7
Volda 5 2 1 2 10-10 7
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Hødd 2 4 0 3 1 2-4 3
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Skarbøvik 4 0 2 2 4-6 2
Årdal 5 0 2 3 9-15 2
Eid 5 0 2 3 7-18 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Tornado Måløy 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 3 3 0 0 16-2 9
Selje 3 2 0 1 14-5 6
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Eikefjord 2 1 1 0 2-0 4
Førde 3 3 1 0 2 9-6 3
Jølster 3 0 1 2 4-11 1
Eid 2 2 0 1 1 2-9 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 1 0 0 1 2-6 0

10.05 Lydinnslag frå kampen mellom Eid og Florø 2


John Roar Øien i samtale med Florø 2 sin trenar Nils Tore Krosshaug.
Høyr lydinnslaget frå dagens kamp mellom Eid og Florø 2. 

Redaktør i Nordfjord Nærradio var på plass under dagens kamp mellom Eid og Florø 2 på Eid Stadion. Øien sitt lydinnslag frå kampen er no lagt ut her på nettsida.

Høyr lydinnslaget frå dagens kamp mellom Eid og Florø 2. 


John Roar Øien i samtale med Arild Heggen.


10.05 Resultat kampar i dag, søndag 10. mai


Geir Stenehjem spelte i dag ein glimrande kamp på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Høyr lydinnslaget frå dagens kamp mellom Eid og Florø 2. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Åsane  3-0 (3-0)

1-0 Jim Johansen (5. min)
2-0 Robin Shroot (27. min)
3-0 Jim Johansen (28. min)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 7 4 2 1 12-7 14
Hødd 7 4 2 1 11-8 14
Åsane 7 3 3 1 12-8 12
Brann 7 3 3 1 10-7 12
Follo 7 3 2 2 12-9 11
Sandnes Ulf 7 2 5 0 8-5 11
Bærum 7 3 2 2 11-9 11
Kristiansund 7 3 2 2 9-7 11
Bryne 7 2 3 2 10-12 9
Jerv 7 1 5 1 8-6 8
Strømmen 7 2 2 3 7-8 8
Levanger 7 2 2 3 10-14 8
Fredrikstad 7 1 4 2 8-9 7
Nest-Sotra 7 1 1 5 9-14 4
Ranheim TF 7 0 4 3 5-11 4
Hønefoss BK 7 1 0 6 5-13 3

Oddsen ligaen avdeling 4
Førde - Byåsen   2-2 (2-1)

0-1 Arne Gunnes (19. min)
1-1 Alexander Ødegaard (27. min)
2-1 Tor Are Moldestad Dvergsdal (31. min)
2-2 Håvard Losnegard Karlsen (90. min)

Tabell Oddsen ligaen avdeling 4

Kongsvinger 4 4 0 0 11-1 12
Strindheim TF 4 2 2 0 6-1 8
Førde 4 2 2 0 11-7 8
HamKam 4 2 2 0 7-4 8
Stjørdals-Blink 4 2 0 2 7-9 6
Aalesund 2 3 1 1 1 6-5 4
Nardo 3 1 1 1 6-5 4
Florø 4 1 1 2 7-7 4
Brumunddal 3 1 1 1 3-5 4
Byåsen TF 4 1 1 2 5-8 4
Elverum 4 0 3 1 4-6 3
Rødde 4 0 3 1 5-9 3
Træff 4 0 1 3 3-10 1
Molde 2 3 0 0 3 0-4 0

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Kaupanger 2  0-4

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 2 2 0 0 8-1 6
Kaupanger 2 2 2 0 0 7-2 6
Høyang 3 1 2 0 9-6 5
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Stryn 2 0 1 1 3-8 1
Balestrand 2 0 0 2 2-4 0
Tornado Måløy 2 0 0 2 0-7 0

3. divisjon avdeling 8
Eid - Florø 2 1-1 (0-0)
0-1 Bjørnar Hove (55. min)
1-1 Bengt Kongsvoll (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 5 5 0 0 15-4 15
Bergsøy 5 3 1 1 12-7 10
Sogndal 2 4 3 0 1 10-8 9
Spjelkavik 5 2 2 1 9-6 8
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 4 2 1 1 9-7 7
Volda 5 2 1 2 10-10 7
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 5 1 2 2 9-9 5
Hødd 2 4 0 3 1 2-4 3
Florø 2 5 0 3 2 5-8 3
Skarbøvik 4 0 2 2 4-6 2
Årdal 5 0 2 3 9-15 2
Eid 5 0 2 3 7-18 2

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Gaular  0-1
Syril - Hyllestad/Dale 2  8-0 (7-0)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 3 2 0 1 13-3 6
Gaular 2 2 0 0 3-0 6
Balestrand 2 1 0 1 5-5 3
Bjørn 3 1 0 2 6-7 3
Sogndal 4 2 1 0 1 4-7 3
Hyllestad /Dale 2 2 1 0 1 2-9 3
Jotun /ÅTIL/Årdal 2 1 0 0 1 1-2 0
Askvoll/Holmedal 1 0 0 1 1-2 0
Lærdal 0 0 0 0 0-0 0

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Førde 3  4-0
Jølster - Selje  1-6

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 3 3 0 0 16-2 9
Selje 3 2 0 1 14-5 6
Stryn 2 2 2 0 0 10-4 6
Eikefjord 2 1 1 0 2-0 4
Førde 3 3 1 0 2 9-6 3
Jølster 3 0 1 2 4-11 1
Eid 2 2 0 1 1 2-9 1
Hornindal 3 0 1 2 0-16 1
Tornado Måløy 2 1 0 0 1 2-6 0

6. divisjon avdeling 2
NB! Kampen mellom Stadlandet og Sandane er utsett på grunn av at bortelaget ikkje kunne stille lag.

10.05 Bilder frå pausekampen på Stryn Stadion


Stor glede etter scoring i pausekampen.
Sjå bilder frå pausekampen på Stryn Stadion 9. mai.  

Spelarar frå Stryn sine lag for 7-åringar spelte i går pausekamp under kampen mellom Stryn og Brattvåg.
 
Sjå bilder frå pausekampen på Stryn Stadion 9. mai.


10.05 Kampar i dag, søndag 10. mai


Eid møter i ettermiddag Florø 2 på Eid Stadion.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Spjelkavik 16. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Åsane

Oddsen ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Byåsen

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Kaupanger 2

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Eid - Florø 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Syril - Hyllestad/Dale 2
Kl. 15.30 Bjørn - Gaular

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Førde 3
Kl. 15.00 Jølster - Selje

6. divisjon avdeling 2
NB! Kampen mellom Stadlandet og Sandane er utsett på grunn av at bortelaget ikkje kunne stille lag.

09.05 Resultat kampar i dag, laurdag 9. mai


Finn Alvestad blei matchvinnar for Brattvåg i dagens kamp mot Stryn. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen ligaen avdeling 4
Kongsvinger - Florø  2-1 (1-0)
Mål Florø: Ole Sivertsen

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Arna Bjørnar 2  1-2  (1-2)

Mål Kaupanger: Cecilie Leivdal
 
Fana - Førde  4-0

3. divisjon avdeling 8

Stryn - Brattvåg  1-2 (1-0)
1-0 Mads Wie (42. min)
1-1 Didrik Knutsen Fløtre (68. min)
1-2 Finn Alvestad (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Spjelkavik - Årdal  4-1
Mål Årdal: Terje Kvam Øvstetun

Volda - Bergsøy  2-1

4. divisjon
Vik - Sandane  1-3 (0-2)

0-1 Ole Andre Aa (11. min)
0-2 Thomas Dyrrdal (42. min)
0-3 Ole Andre Aa (80. min)
1-3 Svein Erik Saglien (85. min)

Dale - Tornado Måløy  1-0 (0-0)
1-0 Vegard Skår

09.05 Status tabellkonkurransen etter 4. serierunde


Stryn jublar etter at Mads Wie utlikna til 2-2 borte mot Florø 2 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Terje Grytting frå Flatraket leiar haugenfotball.no sin sin tabellkonkurranse etter 4. serierunde. Grytting leiar konkurransen føre Ole Morten Kvam og Andreas Vereide.

Terje Grytting får tilsendt 5 flax-lodd i posten.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 9. serierunde.


Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 4. serierunde:
Brattvåg 4 4 0 0 13-3 12
Bergsøy 4 3 1 0 11-5 10
Sogndal 2 4 3 0 1 10-8 9
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 4 2 1 1 9-7 7
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 4 1 2 1 8-7 5
Spjelkavik 4 1 2 1 5-5 5
Volda 4 1 1 2 8-9 4
Hødd 2 4 0 3 1 2-4 3
Skarbøvik 4 0 2 2 4-6 2
Årdal 4 0 2 2 8-11 2
Florø 2 4 0 2 2 4-7 2
Eid 4 0 1 3 6-17 1

Stilling tabellkonkurransen etter 4. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Terje Grytting 28 3
2. Ole Morten Kvam 28 2
3. Andreas Vereide 28 0
4. Geir Egil Olsen 30 3
5. Inge Visnes 30 1
6. Kristen H. Heggedal 30 1
7. Stig Hermann Hagen 31 5
8. Mads Wie 32 2
9. Preben Løvlid 34 4
10. Johan Skorge 34 3
11. Geir Igelkjøn 34 1
12. Martha Karin Rauset 34 1
13. Torgeir Olsen 34 1
14. Yngve Tolaas 34 1
15. Børge Hansen 34 0
16. Olav R. Haugen 34 0
17. Runar Olsen 35 4
18. Kåre Balsnes 36 2
19. Arild Hagen Bakke 36 1
20. Simen Lillevik Kjellevold 36 1
21. Tobias Evebø 36 1
22. Johnny Husevåg 38 4
23. Harald Vartdal 38 3
24. Kevin Hestholm 38 3
25. Olav Andre Austbø 38 3
26. Jon Georg Rutledal 38 2
27. Kenneth Fosse Elde 38 2
28. Marius Heltne 38 2
29. Michael Frantsen 38 2
30. Harald Holmøyvik 38 1
31. Kristian Lefdal 38 1
32. Oddbjørn Åkerøy 38 1
33. Ove Balsnes 38 1
34. Preben Hagen Torvanger 38 1
35. Håvard Mjølkeråen 39 0
36. Harald Hollevik 40 4
37. Audar Kullsveen 40 3
38. Geir Christensen 40 3
39. Arve Skaare 40 2
40. Idar Arne Kristiansen 40 1
41. Tore Haraldsen 40 1
42. Vebjørn Osmundsvåg Furnes 40 1
43. Ole-Andreas Aarvik 40 0
44. Ole-Gunnar Midtbø 40 0
45. Sander Amble Haugen 40 0
46. Tarjei Bjørkum Vereide 42 4
47. John-Martin Vederhus 42 3
48. Per Ivar Hovden 42 3
49. Stein Roar Moheim 42 3
50. Sujeevan Mohanarajah 42 3
51. Magne Elde 42 2
52. Morten Sanden 42 2
53. Eirik Rutledal 42 1
54. John Os 42 1
55. Thomas Rognsø 42 1
56. Sveinung Alværn 42 0
57. Kristoffer Vie Angedal 44 3
58. Astrid Mikalsen 44 2
59. Bjørn Totland 44 2
60. Erik Amble Haugen 44 2
61. Pål Holko 44 2
62. Aleksander Kvernevik 44 1
63. Erik Fossnes 44 1
64. Helge Aarseth 44 1
65. Jonas Hestetun 44 1
66. Rune Lefdal 44 1
67. Sander Torheim Frislid 44 1
68. Steinar Langedal 44 1
69. Edgar Flo 44 0
70. John Egil Falkanger 44 0
71. Jon Navarsete 44 0
72. Edvin Haugen 45 0
73. Anne Karin Rand Torheim 46 4
74. Elin Helen Helgheim 46 3
75. Jan Tore Slinde 46 2
76. Knut Olav Halseth 46 2
77. Vegard Lunde 46 2
78. Andre Søvik 46 1
79. Edvard Nordang 46 1
80. Jan Taule 46 1


Sjå heile lista etter 4. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


09.05 Kampar i dag, laurdag 9. mai


Brattvåg er Stryn sin motstandar i dagens kamp på Stryn Stadion.
Bildet er frå Brattvåg sin cupkamp borte mot Tornado Måløy 6. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Kongsvinger - Florø

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Arna Bjørnar 2
Kl. 14.00 Fana - Førde

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Spjelkavik - Årdal
Kl. 16.00 Stryn - Brattvåg
Kl. 16.00 Volda - Bergsøy

4. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Sandane
Kl. 16.00 Dale - Tornado Måløy

08.05 Resultat kampar i dag, fredag 8. mai


Mathias Flo scora begge måla i dagens kamp mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Skavøypoll - Sogndal 3  1-2 (1-0)

1-0 Kim Andre Gangeskar, straffe (35. min)
1-1 Mathias Flo (64. min)
1-2 Mathias Flo (67. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Fjøra - Høyang  2-1 (1-1)
1-0 Anders Hjeltnes (22. min)
1-1 Sander Olsen (30. min)
2-1 Arild Underdal (69. min)

Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

Førde 2 - Tambarskjelvar  4-0 (1-0)
1-0 Svenn Ove Gjøringbø (30. min)
2-0 Andre Kongsvik (68. min)
3-0 Magnus Følling Bjørvik (74. min)
4-0 Magnus Følling Bjørvik (90. min+3)

Florø 3 - Kaupanger  2-2 

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Eikefjord  0-0 (0-0)

6. divisjon avdeling 2
Vikane/Loen - Stadlandet  3-0 (1-0)

08.05 Sogndal møter Hønefoss i 3. runde NM menn 2015


Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 3. runde NM herrer 2015. 

Sogndal som er einaste lag i frå fylket er sett opp med heimekamp mot mot Hønefoss. 


Komplett kampoppsett 3. runde NM menn 2015:

Tysdag 2. juni:

Fyllingsdalen - Molde

Onsdag 3. juni:

Kvik Halden – Strømsgodset
Bærum – Kristiansund
Strømmen - Lillestrøm
Kongsvinger – Sandefjord
Gjøvik/Lyn – Sarpsborg 08
Notodden – Mjøndalen
Vindbjart – Odd
Arendal - Viking
Sogndal – Hønefoss
Hødd – Aalesund
Ranheim - Åsane
Levanger – Rosenborg
Senja – Stabæk

Torsdag 4. juni:

Bryne - Brann
Tromsdalen – Bodø Glimt
 


Sogndal spelte borte mot Tornado Måløy 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sogndal jublar etter scoring i cupkampen heime mot Follo 19. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå kampen.


08.05 Grodås Cup 20. og 21. juni 2015


Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.

Grodås Cup inviterer deg til Bendit Fotball Cup i Hornindal 20. og 21. juni 2015.

Nytt av året er at Grodås Cup vil bli arrangert som Bendit Fotballcup og vi er stolte av å være ny i familien under Bendit fana, og med det være Bendit ambassadør.

Vi håpar at mange born og unge vil kome til Hornindal og delta på cupen vår. Dei siste åra har det vore store endringar på fasilitetane våre. Med ny fleirbrukshall og ny kunstgrasbane er vi betre rusta enn nokon gong.

Vi lanserer også utviding av miniklassane og turneringa vil spenne frå 6 - 14 år. Vi forsterkar vår sunne profil med frukt, glede og fotball. Vi set det sosiale i fokus, og tilbyr mange trivelege aktivitetar innimellom fotballøktene.

Vi gler oss, håpar dokke gjer det same - Velkommen til Bendit Fotball Cup på Grodås.

NB! Vi har redusert prisane for alle klassar i alderen 6 til 10 år. Desse klassane skal ikkje betale spelaravgift. Kun lagsavgift!

For eventuelle spørsmål ta kontakt med Steinar Bakka 90937109 eller på epost: sb@silversalmon.no


Sjå heile invitasjonen til Grodås Cup 2015.

 


Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


08.05 Sogndal møter Voss i 2. runde i NM G19 Telenor Cup


Mathias Flo og Sogndal jublar etter scoringa i turneringa 11. januar.
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Vinterserien junior herrer.

Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen.
Sjå filmen frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 30. november 2014.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde i NM G19 Telenor Cup 2015.

Sogndal som vann heime mot Førde i 1. runde er sett opp med bortekamp Voss i 2. runde. Kampane i 2. runde er beramma til søndag 31. mai, men kan spelast tidligare dersom begge klubbabe er enige om det. 

Kampoppsett 2. runde NM G19 Telenor Cup:

Høybråten/Stovner – Follo
Holmlia – Fredrikstad
KFUM – Mjøndalen
Vålerenga – Eidsvold Turn
Oppsal – Kongsvinger
Grei – Stabæk
Lillestrøm – Korsvoll
HamKam – Lillehammer
Gjøvik Lyn – Hallingdal
Hønefoss – Bærum
Strømsgodset TF – Strømmen
FK Tønsberg – Pors
Runar – Strømsgodset IF
Odd – Sandefjord
Arendal – Start
Lyngdal – Randesund
Kopervik – Viking
Ålgård – Sandnes Ulf
Frøyland – Bryne
Stord – Vard Haugesund
Fana – Gneist
Brann – Follese
Tertnes – Fyllingsdalen
Voss – Sogndal
Hødd – Aalesund
Molde – Kristiansund
Orkla – Rosenborg
Trond – Byåsen
Rødde – Strindheim
Steinkjer – Brønnøysund
Bodø/Glimt – Fjellhamar
Tromsdalen – Tromsø 

08.05 Elise og Linn-Mari vann turnering i Portugal


Elise Isolde Stenevik under sonelagsturneringa på Eid 10. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Elise Isolde Stenevik frå Florø og Linn-Mari Nilsen frå Førde var begge med på Norge J16 som i går spelte uavgjort 1-1 mot Belgia i UEFA Development Tournament i Portugal. Med to seierar og ein uavgjort er Norge vinnar av årets UEFA Development Tournament.

Belgia - Norge 1-1 (0-0) 6-5 etter straffesparkkonkurranse

1-0 Belgia (70. min)
1-1 Camilla Linberg (76. min)

Norge:

Linn-Mari Nilsen
Kristin Muller
Malin Johnsen Brenn (Camilla Huseby 41. min)
Emilie Raaum Closs (Sara Gran 41. min)
Silje Bjørnebo
Synne Vatnem (Olaug Tvedten 61. min)
Sophie Roman Haug
Noor Hoelsbrekken Eckhoff (Ida Isaksen Giske 48. min)
Ine Sofie Leschbrandt Østmo (Camilla Linberg 41. min)
Elise Isolde Stenevik (Emilia Ruud 48. min)
Celine Emilie Nergård

 


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


08.05 Kampar i dag, fredag 8. mai


Vikane/Loen spelar i dag heimekamp mot Stadlandet.
Bildet er tatt før kampen mot Hornindal i Honndalscupen.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen.
Sjå film frå straffesparkkonkurransen mellom Hornindal og Loen/Vikane.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.45 Fjøra - Høyang
Kl. 19.00 Førde 2 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Florø 3 - Kaupanger
Kl. 19.00 Skavøypoll - Sogndal 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Eikefjord

6. divisjon avdeling 2
Vikane/Loen - Stadlandet

07.05 Stryn spelte uavgjort 2-2 heime mot Høyang


Hedda Vatn Øvreberg scora Stryn sitt fyrste mål mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Stryn sitt damelag spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Høyang. Hedda Vatn Øvreberg og Pernille Flo scora for heimelaget, medan Elsa Hrund E. Nesse og Malin Fjæren sette inn Høyang sine scoringar.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn - Høyang  2-2 (0-0)

0-1 Elsa Hrund E. Nesse (53. min)
1-1 Hedda Vatn Øvreberg (78. min)
1-2 Malin Fjæren (79. min)
2-2 Pernille Flo (81. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 2 2 0 0 8-1 6
Høyang 3 1 2 0 9-6 5
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Kaupanger 2 1 1 0 0 3-2 3
Stryn 2 0 1 1 3-8 1
Balestrand 2 0 0 2 2-4 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 0-3 0

07.05 Stryn spelar heimekamp mot Høyang


Stryn spelar i ettermiddag heimekamp mot Høyang. 
Bildet er frå seieren heime mot Verdal 5. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå filmen frå fotballfesten i Stryn.

Det blir i ettermiddag spelt ein kamp i den 3. serierunden i 3. divisjon kvinner.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Høyang

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 2 2 0 0 8-1 6
Høyang 2 1 1 0 7-4 4
Breimsbygda /Sandane 3 1 1 1 5-6 4
Kaupanger 2 1 1 0 0 3-2 3
Balestrand 2 0 0 2 2-4 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 0-3 0
Stryn 1 0 0 1 1-6 0

06.05 Eid sitt guttelag vann 3-0 heime mot Florø


Eid jublar etter scoring i dagens kamp mot Florø på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Eid vann i ettermiddag 3-1 heime mot Florø i G16 1. divisjon vår. Runar Naustdal, Tor Henry Challen og Joakim Vedvik scora for heimelaget, medan Mads Mortensen sette inn Florø si redusering på overtid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Tornado Måløy sitt fyrstelag 6-0 borte mot Stryn. Henrik Myhre (3), Sondre Myre Silden (2) og Marcus N. Eide scora Tornado Måløy sine mål. 

Eid - Florø 3-1 (0-0)
1-0 Runar Naustdal, straffe (43. min)
2-0 Tor Henry Challen (76. min)
3-0 Joakim Vedvik (79. min)
3-1 Mads Mortensen (80. min+1)

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Gult kort: Magnus Lien Reksnes og Johannes Lefdal, Eid
Torkel Aarønes, Fredrik Lango, Andreas Lefdalshjelle og Torje Naustdal, Florø

Eid:
Erik Andre Røysen
Ole Kristian Vedvik
Adrian Hagen Henden
Elias Nord
Magnus Lien Reksnes
Håvard Kjøsnes
Runar Naustdal
Sindre Hafsås
Christoffer Skår
Abdi Mohamed Abdi
Tor Henry Challen

Innbyttarar:
Henrik Myklebust
Michal Berg
Joakim Vedvik
Stian Høvig
Jørgen Myklebust
Johannes Lefdal

Florø:
Mathias Mortensen
Kjartan Yri
Mads Mortensen
Andreas Lefdalshjelle
Fredrik Langlo
Andreas Hereid
Lars A. Småbrekke
Torkel Aarønes
Eirik Valvik
Torje Naustdal
Agash Puthi

Innbyttarar:
Andreas Skorpen
Eirik E. Aasen

06.05 Resultat kampar i dag, onsdag 6. mai


Ulrik Flo scora eit mål i dagens cupkamp borte mot HamKam.
På bildet ser vi Flo i lag med Paul Lever og  Per Ole Tenden under Proffveka i 2013. Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM Menn, 2. runde
HamKam - Sogndal

0-1 Ulrik Flo (18. min)
0-2 Mahatma Osamanu Otoo (54. min)

NM Kvinner, 2. runde

Arna Bjørnar - Kaupanger  3-0 (1-0)
1-0 Maria Dybwad Brochmann (25. min)
2-0 Andrine Mo (80. min)
3-0 Synnøve Arefjord (88. min)

3. divisjon kvinner
Breimsbygda/Sandane - Balestrand  1-0 (0-0)
1-0 Silje Iren Hervik (49. min)

5. divisjon avdeling 2
Jølster - Stryn 2  2-4 (1-0)

1-0 Jon Atle Heggheim
1-1 Petter Hammer
1-2 Agon Qitaku
2-2 Arild Øygard 
2-3 Petter Hammer
2-4 Eirik Bøe

06.05 Kampar i dag, onsdag 6. mai


Sogndal spelar i dag bortekamp i cupen mot HamKam. 
Bildet er frå treningskampen borte mot Hødd på nye Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM Menn, 2. runde
Kl. 18.00 HamKam - Sogndal
0-1 Ulrik Flo (18. min)

NM Kvinner, 2. runde
Kl. 19.00 Arna Bjørnar - Kaupanger

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Balestrand

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Jølster - Stryn 2

05.05 Resultat kampar i dag, tysdag 5. mai


Haugen vann i ettermiddag 4-2 borte mot Flatraket/Selje 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Sogndal 3 - Dale  1-1 (0-1)

0-1 Jan Anders Wichstrøm, straffe (39. min)
1-1 Mathias Flo, straffe (62. min)

5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Bjørn  3-2
Gaular - Syril  2-0 

6. divisjon avdeling 1
Balestrand 2 - Florø 4  3-4
Høyang 2 - Tempo  2-6

6. divisjon avdeling 2
Flatraket/Selje 2 - Haugen 2-4 (1-4)
1-0 Jørgen Ødegård (19. min)
1-1 Muktar Ferej Yassin (24. min)
1-2 Markus Lefdal (29. min)
1-3 Stein Inge Torheim (37. min)
1-4 Vegard Myklebust Øien (43. min)
2-4 Jon Anders Gullbrandsen (63. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Svelgen - Breimsbygda  9-1
Sandane 2 - Hyen  3-2

05.05 Norge J16 vann 2-1 mot Italia


Linn Mari Nilsen spelte i dag heile kampen mot Italia.
Bildet er frå SFFK J15 sin kamp mot Eid sitt damelag 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Elise Isolde Stenevik og Linn-Mari Nilsen var begge med i Norge sin startellevar då Norge i dag vann 2-1 mot Italia i UEFA Development Tournament i Portugal. Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen, medan Elise Isolde Stenevik blei bytta ut i pausen.

Neste kamp for Norge i denne turneringa er mot Belgia torsdag 7. mai.

Italia - Norge 1-2 (0-0)

1-0 Italia (42. min)
1-1 Celine Emilie Nergård (43. min)
1-2 Ine Sofie Leschbrandt Østmo (56. min)

Norge:

Linn-Mari Nilsen
Kristin Muller (Sara Gran 62. min)
Camilla Huseby (Malin Johnsen Brenn 41. min)
Emilie Raaum Closs
Silje Bjørnebo
Marie Seim
Elise Isolde Stenevik (Olaug Tvedten 41. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Ine Sofie Leschbrandt Østmo
Sophie Roman Haug (Emilia Ruud 41. min)
Celine Emilie Nergård

05.05 Midthjell i aksjon i semifinalen i Europa League


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Haugen og Oppstryn 19. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i semifinalen i Europa League mellom Napoli og Dnipro.

Kampen blir spelt på Stadio San Paolo i Napoli torsdag 7. mai klokka 21.05.

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

05.05 Kampar i dag, tysdag 5. mai


Mats Stien Myrold og Øystein Haugland skal i aksjon på Naustteigen Stadion i dag. Bildet er tatt etter heimekampen mot Svelgen 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 20.00 Sogndal 3 - Dale

5. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Sogndal 4 - Bjørn
Kl. 19.00 Gaular - Syril

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand 2 - Florø 4
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tempo

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Svelgen - Breimsbygda
Kl. 19.00 Sandane 2 - Hyen
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Haugen

04.05 Stenevik spelte heile kampen mot Portugal


Elise Isolde Stenevik i kamp for Team SFFK jenter mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Elise Isolde Stenevik spelte heile kampen då Norge J16 i dag vann 1-0 mot Portugal i UEFA Development Tournament i Portugal. Olaug Tvedten scora Norge sitt mål knappe 20 minutt ut i 1. omgang.

I morgon spelar Norge kamp mot Italia, før turneringa blir avslutta med kamp mot Belgia torsdag 7. mai.

Linn-Mari Nilsen frå Førde var ubenytta reserve i dagens kamp mot Portugal.

Portugal - Norge 0-1 (0-1)
0-1 Olaug Tvedten (19. min)

Norge:
Frida Bergmann Thomas
Camilla Huseby
Malin Johnsen Brenn
Sara Gran
Emilie Marie Aanes Woldvik (Kristin Muller 37. min)
Emilia Ruud (Noor Hoelsbrekken Eckhoff 57. min)
Sophie Roman Haug
Elise Isolde Stenevik
Camilla Linberg (Ine Sofie Leschbrandt Østmo 57. min)
Olaug Tvedten
Synne Vatnem

 


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


04.05 Resultat kampar i dag, måndag 4. mai


Fredrik Flo gav Sogndal 2 leiinga 1-0 i dagens bortekamp mot Årdal.
Bildet er frå kampen Stryn - Sogndal 2 3. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Sogndal 2  2-3  (2-2)
0-1 Fredrik Flo
0-2 Nicklas Sjølie
1-2 Truls Hovland
2-2 Endre Kauppi Straumsheim
2-3 Sindre Austevoll

Kristiansund BK 2 - Volda  2-2
Hødd 2 - Skarbøvik  0-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 4 4 0 0 13-3 12
Bergsøy 4 3 1 0 11-5 10
Sogndal 2 4 3 0 1 10-8 9
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 4 2 1 1 9-7 7
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 4 1 2 1 8-7 5
Spjelkavik 4 1 2 1 5-5 5
Volda 4 1 1 2 8-9 4
Hødd 2 4 0 3 1 2-4 3
Skarbøvik 4 0 2 2 4-6 2
Årdal 4 0 2 2 8-11 2
Florø 2 4 0 2 2 4-7 2
Eid 4 0 1 3 6-17 1

3. divisjon kvinner
Sogndal - Stryn  6-1 (2-0)
1-0 Thea Bjelde
2-0 Ingrid Nornes
3-0 Ingrid Nornes
4-0 Amalie Hatlevoll
5-0 Vibeke Solheim
5-1 Anja Tomasgård
6-1 Amalie Hatlevoll 

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 2 2 0 0 8-1 6
Høyang 2 1 1 0 7-4 4
Kaupanger 2 1 1 0 0 3-2 3
Breimsbygda /Sandane 2 0 1 1 4-6 1
Balestrand 1 0 0 1 2-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 0-3 0
Stryn 1 0 0 1 1-6 0

04.05 Kampar i dag, måndag 4. mai


Andreea Marusia Sandor og Sogndal møter i dag Stryn på Fosshaugane.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Årdal - Sogndal 2
Kl. 19.00 Kristiansund BK 2 - Volda
Kl. 19.00 Hødd 2 - Skarbøvik

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 4 4 0 0 13-3 12
Bergsøy 4 3 1 0 11-5 10
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 3 2 0 1 7-5 6
Sogndal 2 3 2 0 1 7-6 6
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 4 1 2 1 8-7 5
Spjelkavik 4 1 2 1 5-5 5
Volda 3 1 0 2 6-7 3
Årdal 3 0 2 1 6-8 2
Hødd 2 3 0 2 1 2-4 2
Florø 2 4 0 2 2 4-7 2
Skarbøvik 3 0 1 2 4-6 1
Eid 4 0 1 3 6-17 1

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sogndal - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Høyang 2 1 1 0 7-4 4
Sogndal 1 1 0 0 2-0 3
Kaupanger 2 1 1 0 0 3-2 3
Breimsbygda /Sandane 2 0 1 1 4-6 1
Stryn 0 0 0 0 0-0 0
Balestrand 1 0 0 1 2-3 0
Tornado Måløy 1 0 0 1 0-3 0

03.05 Sigrid scora sitt fyrste mål i Toppserien


Sigrid Heien Hansen i kamp for Fortuna mot Sarpsborg 08 18. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sigrid Heien Hansen scora eit mål då Arna Bjørnar fredag vann 3-1 borte mot Amazon Grimstad på Levermyr Stadion. Dette var Heien Hansen si fyrste scoring i Toppserien.

Onsdag spelar Sigrid Heien Hansen og Arna Bjørnar cupkamp heime mot Kaupanger.

Amazon Grimstad - Arna-Bjørnar 1-3 (1-1)
0-1 Lisa Fjeldstad Naalsund (6. min)
1-1 Kristine Meland (24. min)
1-3 Sigrid Heien Hansen (58. min)
1-4 Tina Charlotte Algrøy (63. min)

Amazon Grimstad:
Line Geltzer Johansen
Emma Lisa Salomonsson
Kelsey Frances Hood
Rachel Breton
Stina Kleppe (Gro Ingvardsen 46. min)
Georgia France
Kristine Meland
Emma Beckett
Mona Lohmann (Heidi Eikeland 68. min)
Eline Glamsland
Silje Blakstad

Arna-Bjørnar:
Hilde Gunn Olsen
Karoline Heimvik Haugland
Caroline Walde
Ingrid Østervold Stenevik
Cecilie Redisch Kvamme
Maria Dybwad Brochmann
Vilde Bøe Risa
Sigrid Heien Hansen (Kristin Muller 90. min)
Amalie Vevle Eikeland
Tina Charlotte Algrøy (Ine Marie Thoresen Wedaa 77. min)
Lisa Fjeldstad Naalsund (Åsne Takle Eide 90. min)

03.05 Resultat kampar i dag, søndag 3. mai


Stryn jublar etter at Mads Wie utlikna til 2-2 minuttet før slutt mot Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kristiansund - Sogndal  1-1 (0-0)

0-1 Lars Christian Kjemhus (66. min)
1-1 Espen Næss Lund (90. min+3)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 - Kaupanger 1-0 (0-0)
Sandviken 2 - Førde  5-0

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Stryn 2-2 (1-0)

1-0 Kim Vik (28. min)
2-0 Kim Vik (55. min)
2-1 Mads Wie (66. min)
2-2 Mads Wie (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 4 4 0 0 13-3 12
Bergsøy 4 3 1 0 11-5 10
Herd 4 2 1 1 14-10 7
Kristiansund BK 2 3 2 0 1 7-5 6
Sogndal 2 3 2 0 1 7-6 6
KFK 4 2 0 2 12-15 6
Stryn 4 1 2 1 8-7 5
Spjelkavik 4 1 2 1 5-5 5
Volda 3 1 0 2 6-7 3
Årdal 3 0 2 1 6-8 2
Hødd 2 3 0 2 1 2-4 2
Florø 2 4 0 2 2 4-7 2
Skarbøvik 3 0 1 2 4-6 1
Eid 4 0 1 3 6-17 1

4. divisjon
Vik - Førde 2  1-2 (0-1)

0-1 Daniel Kvalvågnes (5. min)
1-1 Svein Erik Saglien (55. min)
1-2 Daniel Kvalvågnes (75. min)

5. divisjon avdeling 1
Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Balestrand  1-2

5. divisjon avdeling 2
Selje - Bremanger   1-4 (1-2)
0-1 Simen Hamre, straffe (8. min)
0-2 Eirik Rylandsholm (45. min)
1-2 Martin Grøttå, straffe (45. min+1)
1-3 Eirik Rylandsholm (55. min)
1-4 Martin Klakegg Hauge (88. min)

Eid 2 - Jølster  1-1 (1-0)

1-0 Daniel Haus
1-1 Nikolai Skinlo  

Førde 3 - Hornindal  9-0 (4-0) 
Mål Førde 3: Ørjan Vikum (3), Ole Kristian Svalheim (2), Stian Tefre, Bjøro Kalland, Håvard Dale og Nikolai Hilding

03.05 Kampar i dag, søndag 3. mai


Mads Wie og Stryn spelar i dag bortekamp mot Florø 2.
Bildet er frå kvalifiseringskampen i cupen borte mot Fjøra 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Kristiansund - Sogndal

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Klepp 2 - Kaupanger
Kl. 14.00 Sandviken 2 - Førde

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Florø 2 - Stryn

4. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Førde 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Balestrand

5. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Selje - Bremanger
Kl. 15.00 Eid 2 - Jølster
Kl. 15.00 Førde 3 - Hornindal

02.05 Resultat kampar i dag, laurdag 2. mai


Ove Balsnes og Sander Torheim Frislid var Eid sine to beste
spelarar i dagens 0-5 tap borte mot Herd på AMFI Moa Stadion.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4

Florø - HamKam  1-1 (0-1)
0-1 Marius Nybakk Holt (26. min)
1-1 Peter Aase (60. min)

3. divisjon avdeling 8
Herd - Eid  5-0 (2-0)

1-0 Vegard Bruland (9. min)
2-0 Kenneth Diallo (38. min)
3-0 Markus Slinning Aarø (52. min)
4-0 Patrik Dønheim Hjelmset (76. min)
5-0 Kenneth Diallo (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Bergsøy - Spjelkavik 1-1 (0-0)
1-0 Henrik Grimstad (54. min)
1-1 Tore johan Gjerde (86. min)

Brattvåg - Kristiansund FK  7-1

02.05 Film av scoringane i kampen TMFK - Fjøra


Gøran Wigum fekk direkte rødt kort i kampen mellom TMFK og Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.
 

Tornado Måløy spelte i går ettermiddag uavgjort 3-3 heime mot Fjøra i toppkampen i 4. divisjon.

Film av scoringane i kampen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.

02.05 Stryn Fotball arrangerar Nordfjord Bedriftscup



 

Stryn Fotball har sendt ut følgjande informasjon i forbindelse med at dei laurdag 13. juni arrangerar Nordfjord Bedriftcup 2015.

Stryn Fotball har glede av å invitere bedrifter i Nordfjord og deler av Sunnmøre til Nordfjord Bedriftscup 2015.

Stad: Stryn Stadion og Isehaug Kafeteria AS
Dato: Laurdag 13. juni 2015 frå kl 10.00

Vi legg opp til ein aktiv og sosial dag i lag med våre lokale bedrifter! Programmet for dagen vil sjå om lag slik ut (endeleg tidsskjema vert klart i starten av juni):

Stryn Stadion
10.00 - 13.00 Fotballturnering innleiande runder
13.00 - 14.00 Pause med mat og konkurransar
14.00 - 18.00 Fotballturnering sluttspel

Det vert diverse konkurranser og leikar for born og vaksne på stadionområdet under heile fotballturneringa.

Isehaug Kafeteria
20.00 - 22.00 Middag for deltakarane med prisutdelingar
22.00 - 02.00 Utedans på Isehaug Kafeteria for alle

Litt praktisk informasjon
Speleform: 7ar fotball (6 utespelarar + keeparar)
Kampvarighet: 1x 22 min - alle lag får minimum 3 kampar
Påmeldingsavgift: Kr 1.500,- pr lag
Kr 600,- pr deltakar - inkl middag og dans
Påmelding på e-post: Post@stryn-fotball.com innan 25.mai 2015.
Det er mulighet for å melde på lag i følgande klassar:
Herrer
Damer
Mix

Påmeldinga må innehalde namn på bedrift, namn på laget og antall spelarar. Kontonr for innbetaling av lagsavgift og deltakaravgift : 3790.13.72765.

Dersom nokon bedrifter ikkje kan stille mange nok spelarar åleine, oppfordrar vi til å gå saman med andre bedrifter i same bransje og stille felles lag.

Ta gjerne kontakt med John Os, tlf 99387441, dersom de har spørsmål.

Stryn Fotball ynskjer alle bedrifter hjerteleg velkomne til Nordfjord Bedriftscup 2015.

02.05 Kampar i dag, laurdag 2. mai


Florø møter i dag HamKam heime på Florø Stadion.
Bildet er frå cupkampen heime mot Førde 24. april 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4

Kl. 14.00 Florø - HamKam

Tabell 2. divisjon avdeling 4
Førde 3 2 1 0 9-5 7
Kongsvinger 2 2 0 0 6-0 6
Strindheim TF 3 1 2 0 2-1 5
Brumunddal 2 1 1 0 3-1 4
HamKam 2 1 1 0 3-2 4
Florø 2 1 0 1 5-4 3
Aalesund 2 2 1 0 1 4-3 3
Stjørdals-Blink 2 1 0 1 4-4 3
Byåsen TF 2 1 0 1 3-3 3
Elverum 2 0 2 0 1-1 2
Rødde 3 0 2 1 3-7 2
Nardo 2 0 1 1 2-5 1
Molde 2 3 0 0 3 0-4 0
Træff 2 0 0 2 0-5 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Herd - Eid
Kl. 16.00 Bergsøy - Spjelkavik
Kl. 16.00 Brattvåg - Kristiansund FK

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Bergsøy 3 3 0 0 10-4 9
Brattvåg 3 3 0 0 6-2 9
KFK 3 2 0 1 11-8 6
Kristiansund BK 2 3 2 0 1 7-5 6
Sogndal 2 3 2 0 1 7-6 6
Stryn 3 1 1 1 6-5 4
Spjelkavik 3 1 1 1 4-4 4
Herd 3 1 1 1 9-10 4
Volda 3 1 0 2 6-7 3
Årdal 3 0 2 1 6-8 2
Hødd 2 3 0 2 1 2-4 2
Skarbøvik 3 0 1 2 4-6 1
Florø 2 3 0 1 2 2-5 1
Eid 3 0 1 2 6-12 1

01.05 Resultat kampar i dag, fredag 1. mai


Fjøra jublar etter scoring i dagens kamp mot TMFK på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Kampen  mellom Kaupanger og Åsane er avlyst på grunn av at Åsane ikkje kunne stille lag.

NM G19 Telenor Cup

Sogndal - Førde  5-0 (3-0)
1-0 Edin Øy (7. min)
2-0 Eirik Husabø (18. min)
3-0 Edin Øy (21. min)
4-0 Kenneth Skjerven (81. min)
5-0 Andreas Lerheim Olsen (85. min)

2. divisjon avdeling 4

Rødde - Førde  2-2 (1-1)
0-1 Alexander Ødegaard (20. min)
1-1 Georg Flatgård (29. min)
2-1 Georg Flatgård (47. min)
2-2 Carl Joakim Kvist (90. min)

4. divisjon
Tornado Måløy - Fjøra 3-3 (2-0)
1-0 Endre Kupen (19. min)
2-0 Thor Aage Pleym Evensen (45. min+3)
2-1 Steffen Olsen (61. min)
2-2 Sindre Rørvik (68. min)
3-2 Thor Aage Pleym Evensen (81. min)
3-3 Sindre Rørvik (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tambarskjelvar - Skavøypoll  1-5
Kaupanger - Sandane  1-0 
Høyang - Florø 3  2-0

01.05 Kampar i dag, fredag 1. mai


I dag er det duka for toppkamp i 4. divisjon mellom Tornado Måløy og Fjøra. På bildet jublar Tornado Måløy etter scoring mot Fjøra 1. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Kampen  mellom Kaupanger og Åsane er avlyst på grunn av at Åsane ikkje kunne stille lag.

NM G19 Telenor Cup

Kl. 15.00 Sogndal - Førde 

2. divisjon avdeling 4

Kl. 14.00 Rødde - Førde

4. divisjon
Kl. 15.00 Tambarskjelvar - Skavøypoll
Kl. 16.00 Kaupanger - Sandane
Kl. 17.00 Høyang - Florø 3
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Fjøra

30.04 Resultat kampar i dag, torsdag 30. april


Rasmus Bø gav Stryn 2 leiinga 1-0 i dagens kamp mot Tornado Måløy 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Levanger 1-3 (0-2)

0-1 Bendik Bye (7. min)
0-2 Lars Emil Johannessen Flakk (27. min)
0-3 Bendik Bye (57. min)
1-3 Petter Strand (58. min)

3. divisjon kvinner
Høyang - Breimsbygda/Sandane  4-4

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Tornado Måløy 2  6-2 (2-1)
1-0 Rasmus Bø (16. min)
1-1 Karl Oskar Volle (40. min)
2-1 John Marius Berger (45. min+1)
2-2 Marius Husevåg (55. min)
3-2 Anurathan Velalakan (62. min)
4-2 Eirik Bøe (67. min)
5-2 Agon Qitaku (69. min)
6-2 Isak Hopland (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

30.04 Uttak SFFK J15 våren 2015


Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK i Stryn 31. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 31. januar.

 

Det er lagt opp til to samlingar for SFFK J15 denne våren.

Måndag 25. mai er det samling i Høyanger, medan ein onsdag 17. juni har samling på Hafstadparken i Førde.

Trenar for SFFK J15 er Leif Arne Tveit og Audun Rørvik.

Tropp SFFK J15:
Johanne Vedvik, Tornado Måløy FK
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Marthe Bjørhovde, Eid IL
Thea Bjelde, Sogndal IL Fotball
Lone Cirotzki, Sogndal IL Fotball
Andrea Flo, Sogndal IL Fotball
Martine Kvamme, Sandane TIL
Julie Kandal, Sandane TIL
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy FK
Siri Sandvik, IL Bjørn
Anna Østvik, Førde IL Fotball
Miriam Vilnes Mjåseth, Askvoll Holmedal IL
Alise Takvam, Gaular IL
Mariell Taraldset, Hornindal IL
Siv Reagan Hickman, IL Syril
Kristi Vangsnes, IL Syril
Stine Gjerde, IL Syril
Lena Einevoll, Tambarskjelvar IL
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Anna Johannsdottir, Stryn T&I
Marthe Skjerven, Hafslo IL
Margrete Marøy Nondal, Kaupanger IL
Kristine Strøm, Eid IL

 


Kristine Strøm og Marthe Bjørhovde er begge tekne ut på SFFK J15.
Bildet er frå kvalifiseringa til innandørs-KM i Nordfjordhallen 7. februar.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM-innandørs i Nordfjordhallen 7. februar.


30.04 Kampar i dag, torsdag 30. april


Høyang sitt damelag møter i dag Breimsbygda/Sandane.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 26. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Levanger

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Høyang - Breimsbygda/Sandane

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Tornado Måløy 2

29.04 TMFK arrangerar jentefotballens dag 



Tornado Måløy arrangerar søndag 3. mai jentefotballens dag på Måløy Stadion. Tornado Måløy har sendt følgjande informasjon om arrangementet.

Vi i Tornado Måløy FK ønsker å invitere alle jenter i alderen 6-16 år til en samling på nye Måløy Stadion.

Vi har i nyere tid sett at jentene i regionen her utgjør en større andel av totalen enn tidligere, noe vi ser på som veldig positivt for
utviklingen i fotballmiljøet, og ikke minst jentefotballen.

Denne dagen er forbeholdt jenter og det vil bli gjennomført en treningsøkt på 2 timer som blir tilrettelagt av trenere i klubben, og som vil bli tilpasset alle alderstrinn. Instruktører for økten blir selvfølgelig jenter fra vårt eget Damelag.

Vi håper alle som har mulighet møter på stadion denne dagen for å få inspirasjon til å begynne eller satse videre med fotball.

Det vil bli enkel servering, og tiltaket er selvfølgelig gratis.

MØT OPP SØNDAG 3.MAI KLOKKEN 13.00!

Sportslig hilsen
Tornado Måløy Fotballklubb

29.04 Kaupanger vann 3-0 mot Førde


Karianne Kvam Gurvin blei kåra til Kaupanger sin beste spelar i dag.
Bildet er frå kampen Eid - Kaupanger 2 på Eid Stadion 13. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kaupanger vann i ettermiddag 3-0 heime mot Førde på Kaupanger Stadion. Synne Sofie Christiansen, Åshild Haugen og Vårin Ness scora Kaupanger sine mål i kampen. Kaupanger leia 1-0 til pause. 

Kaupanger - Førde  3-0 (1-0)

1-0 Synne Sofie Christiansen
2-0 Åshild Haugen
3-0 Vårin Ness

Hinna - Avaldsnes 2  4-0
Staal Jørpeland Klepp 2  0-3
Sandviken 2 - Vestsiden Askøy  1-2
Fana - Voss  1-1
Fyllingsdalen - Arna Bjørnar 2  0-2

29.04 Kaupanger møter Førde på Kaupanger Stadion


Kaupanger møter i dag Førde på Kaupanger Stadion.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Det blir i dag spelt full serierunde i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Våre to lag skal i aksjon på Kaupanger Stadion klokka 19.00.

2. divisjon avdeling 4 kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger - Førde
Kl. 19.00 Hinna - Avaldsnes 2
Kl. 19.00 Staal Jørpeland Klepp 2
Kl. 20.00 Fana - Voss
Kl. 20.00 Fyllingsdalen - Arna Bjørnar 2
Kl. 20.00 Sandviken 2 - Vestsiden Askøy

Tabell 2. divisjon avdeling 4 kvinner
Klepp 2 4 3 0 1 11-5 9
Staal Jørpeland 3 2 1 0 6-2 7
Sandviken 2 2 2 0 0 7-0 6
Fyllingsdalen 3 2 0 1 5-5 6
Kaupanger 3 2 0 1 6-7 6
Hinna 4 1 1 2 7-9 4
Arna-Bjørnar 2 2 1 0 1 3-1 3
Avaldsnes 2 3 1 0 2 5-5 3
Vestsiden-Askøy 3 1 0 2 2-3 3
Voss 3 1 0 2 1-6 3
Fana 3 0 1 2 4-6 1
Førde 3 0 1 2 1-9 1

28.04 Haugen tapte 4-3 heime mot Svelgen


Øystein Haugland spelte i dag sin 11'ar kamp nummer 300 for Haugen.
På bildet ser vi Haugland i lag med Haugen sin beste spelar Mats Stien Myrold. Stien Myrold scora to mål og hadde ei målgvande i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Haugen tapte i ettermiddag 4-3 heime mot Svelgen på Eid Idrettspark.

6. divisjon avdeling 2
Haugen - Svelgen 3-4 (1-1)

1-0 Mats Stien Myrold, straffe (10. min)
1-1 Geir Myklebust (34. min)
2-1 Stein Inge Torheim (50. min)
2-2 Anders Midthjell (56. min)
2-3 Anders Midthjell, straffe (62. min)
3-3 Mats Stien Myrold (62. min)
3-4 Geir Myklebust (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Oppstryn - Sandane 2  4-2
Hyen - Vikane/Loen  2-3
Stadlandet - Flatraket/Selje 2  0-3

28.04 Kampar i dag, tysdag 28. april


Haugen sitt lag under turneringa på Klenkarberget 14. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå turneringa på Klenkarberget.

Sjå film frå turneringa på Klenkarberget.

 

Etter to år med lag i 7. divisjon 7'ar er no Haugen tilbake med lag i 6. divisjon.

Haugen spelar i 6. divisjon avdeling 2, og serieopnar i dag med heimekamp mot Svelgen. Klenkarberget er enno ikkje klar til bruk, så kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 19.00.

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Haugen - Svelgen
Kl. 19.00 Oppstryn - Sandane 2
Kl. 19.00 Hyen - Vikane/Loen
Kl. 19.00 Stadlandet - Flatraket/Selje 2

27.04 Resultat kampar i dag, måndag 27. april



 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Aalesund 2 - Florø  3-1  (1-0)
1-0 Carl Thomas Björk (38. min)
2-0 Carl Thomas Björk (38. min)
3-0 Sondre Brunstad Fet (72. min)
3-1 Halvor Solheim-Olsen (80. min)

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Bergsøy 1-3
Hødd 2 - Brattvåg  0-2
Spjelkavik - Kristiansund BK 2  0-1

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Bjørn 3-4

Kl. 17.00 Syril - Sogndal 4

5. divisjon avdeling 2

Eikefjord - Førde 3  2-0

27.04 Kampar i dag, måndag 27. april


Sogndal 2 skal i dag prøve å overliste 208 cm. høge João Ricardo Ribeiro.
På bildet ser vi Ribeiro i lag med Sander Frislid som berre er 193 cm.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Florø

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Bergsøy
Kl. 19.00 Hødd 2 - Brattvåg
Kl. 19.00 Spjelkavik - Kristiansund BK 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Bergsøy 2 2 0 0 7-3 6
KFK 3 2 0 1 11-8 6
Sogndal 2 2 2 0 0 6-3 6
Brattvåg 2 2 0 0 4-2 6
Stryn 3 1 1 1 6-5 4
Spjelkavik 2 1 1 0 4-3 4
Herd 3 1 1 1 9-10 4
Kristiansund BK 2 2 1 0 1 6-5 3
Volda 3 1 0 2 6-7 3
Hødd 2 2 0 2 0 2-2 2
Årdal 3 0 2 1 6-8 2
Skarbøvik 3 0 1 2 4-6 1
Florø 2 3 0 1 2 2-5 1
Eid 3 0 1 2 6-12 1

5. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Syril - Sogndal 4
Kl. 18.00 Balestrand - Bjørn

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Eikefjord - Førde 3

26.04 Resultat kampar i dag, søndag 26. april


Høyang vann i ettermiddag 3-0 mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Nest Sotra - Sogndal

0-1 Kristian Fardal Opseth (3. min)
1-1 Joachim Hammersland (28. min)
1-2 Babacar Sarr (78. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4

Avaldsnes 2 - Kaupanger 4-0 (4-0)

2. divisjon avdeling 4
Førde - Træff  3-0 (2-0)

1-0 Vegard Savland (9. min)
2-0 Vegard Savland (20. min)
3-0 Johan Peter Vennberg (63. min)

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Høyang 0-3 (0-2)

0-1 Anja Pettersen (1. min)
0-2 Kaja Ullebø (5. min)
0-3 Anja Pettersen, straffe (51. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Herd  3-1 (0-1)

Mål Stryn: Vegard Hopland, Petter Hammer og Erling Myklebust

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Eid 2   8-1 (4-0)
1-0 Martin Senneset (10. min)
2-0 Martin Klakegg Hauge (20. min)
3-0 Simen Hamre (28. min)
4-0 Martin Senneset (34. min)
5-0 Martin Klakegg Hauge (68. min)
6-0 Simen Hamre (70. min)
7-0 Simen Hamre, straffe (71. min)
8-0 Martin Klakegg Hauge (75. min)
8-1 Kristian Årskog (90. min+3)

26.04 Kampar i dag, søndag 26. april


Bremanger serieopnar i dag heime mot Eid 2 i Svelgen.
Bildet er tatt etter seriekampen borte mot Hornindal 11. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Nest Sotra - Sogndal

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Avaldsnes 2 - Kaupanger

2. divisjon avdeling 4
Kl. 16.00 Førde - Træff

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Høyang

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Stryn - Herd

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Eid 2 (Svelgen Stadion)


Eid Fotball arrangerar Eid Cup på Eid Idrettspark

Kaupanger Fotball arrangerar Kaupanger Toyota Cup på Kaupanger Stadion

25.04 Bilder frå dagens kampar i Eid Cup 2015


Sjå bilder frå dagens kampar i Eid Cup 2015.

Eid Fotball arrangerar denne helga Eid Cup 2015. I dag har det blitt spelt kampar i dei yngste klassene på Eid Idrettspark.

Sjå bilder frå dagens kampar i Eid Cup 2015.

 






25.04 Resultat kampar i dag, laurdag 25. april


Runar L. Naustdal utlikna til 3-3 for Eid mot Årdal to minutt før full tid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Staal Jørpeland  1-1 (0-0)

1-0 Linda Saltskår (57. min)
1-1 Berit Iren Austvoll (71. min)

3. divisjon avdeling 8

Eid - Årdal 3-3 (1-1)
0-1 Eirik Rode (29. min)
1-1 Bjørn Totland (44. min)n
1-2 Robin Moheim (48. min)
2-2 Johan Skorge (49. min)
2-3 Christian Stedje (57. min)
3-3 Runar Lillestøl Naustdal (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skarbøvik - Volda  2-3 (2-3)

0-1 Ingolfur Örn Kristjansson (1. min)
1-1 Sondre Kjølsøy (28. min)
1-2 Sondre Kjølsøy (30. min)
2-2 Runar Løvold (42. min)
2-3 Eirik Sjømæling Toft (45. min)

Kristiansund FK - Florø 2  2-0

4. divisjon

Skavøypoll - Vik  2-3

25.04 Kampar i dag, laurdag 25. april


Eid Fotball arrangerer denne helga Eid Cup på Eid Idrettspark.
Bildet er frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Staal Jørpeland

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Kristiansund FK - Florø 2
Kl. 16.00 Skarbøvik - Volda
Kl. 17.00 Eid - Årdal

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Bergsøy 2 2 0 0 7-3 6
Sogndal 2 2 2 0 0 6-3 6
Brattvåg 2 2 0 0 4-2 6
Herd 2 1 1 0 8-7 4
Spjelkavik 2 1 1 0 4-3 4
KFK 2 1 0 1 9-8 3
Kristiansund BK 2 2 1 0 1 6-5 3
Hødd 2 2 0 2 0 2-2 2
Stryn 2 0 1 1 3-4 1
Florø 2 2 0 1 1 2-3 1
Skarbøvik 2 0 1 1 2-3 1
Årdal 2 0 1 1 3-5 1
Volda 2 0 0 2 3-5 0
Eid 2 0 0 2 3-9 0

4. divisjon
Kl. 15.00 Skavøypoll - Vik

Eid Fotball arrangerar Eid Cup på Eid Idrettspark

24.04 Resultat kampar i dag, fredag 24. april


Selje vann 7-0 borte mot Hornindal i dagens kamp på Hornindal Stadion. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Florø 3 - Tornado Måløy  1-5 (1-2)
Mål Tornado Måløy: Thor Aage Pleym EVensen (2), Endre Kupen (2) og Marius Refvik

Dale - Tambarskjelvar 0-1
Kaupanger - Høyang  7-3 

Fjøra - Sogndal 3  3-1 (0-0)
1-0 Anders Hjeltnes (64. min)
1-1 Andreas Lerheim Olsen (74. min)
2-1 Ole Morten Kvam (80. min)
3-1 Gøran Wigum (86. min)

Les om denne kampen på Fjøra sine nettsider.

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2  1-2

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Selje  0-7 (0-0)

0-1 Martin Grøttå (56. min)
0-2 Kristoffer Haugen (59. min)
0-3 Kristoffer Haugen (65. min)
0-4 Kristoffer Haugen (67. min)
0-5 Martin Grøttå, straffe (74. min)
0-6 Ingo Da Silva (83. min)
0-7 Martin Grøttå (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

24.04 Norge G18 tok bronse i Slovakia Cup


Edin Øy i treningskampen borte mot Hødd på nye Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norge G18 vann i dag bronsefinalen mot Canada i Slovakia Cup.

Ingen av laga scora i løpet av dei 80 minutta kampen varte, og ein måtte ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Her scora Norge på alle sine fem straffer, medan Norge sin keeper redda ei av Canada sine straffer.

Edin Øy som spelte frå start blei bytta ut drøye 20 minutt før full tid, medan Oliver Rotihaug sto over dagens kamp på grunn av to gule kort.


Canada - Norge 0-0 (0-0) - 4-5 etter straffesparkkonkurranse

Norge:
Peter Eikeland
Arent-Emil Hauge (Ola Ormset Husby 64. min)
Axel Kryger
Nikolas Walstad
Sondre Norheim
Marius Østvold (Sidad Najah Chooly 37. min)
Erlend Segberg
Edin Øy (Julian Ryerson 58. min)
Stian Michalsen (Badr Rahhaou 58. min)
Erlend Hustad
Willian Venta Akre (Eric Kitolano 41. min)

24.04 2. runde NM menn 2015


Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde NM herrer 2015. 

Sogndal som er einaste lag i frå fylket er sett opp med bortekamp mot HamKam. 


Komplett kampoppsett 2. runde NM menn 2015:
Onsdag 6.mai:
Kvik Halden – Fredrikstad
KFUM Oslo– Stabæk
Skeid – Odd
Kjelsås - Strømsgodset
Ull./Kisa – Strømmen
Eidsvold Turn – Lillestrøm
Kongsvinger – Follo
HamKam - Sogndal
Gjøvik/Lyn – Vålerenga
Raufoss – Hønefoss
Ørn Horten - Mjøndalen
Fram – Sandefjord
Notodden - Jerv
Arendal – Sandnes Ulf
Vindbjart - Start
Sola – Bryne
Vard Haugesund – Brann
Fyllingsdalen – FK Haugesund
Fana – Hødd
Åsane – Nest Sotra
Rødde – Levanger
Byåsen – Ranheim
Strindheim - Aalesund
Stjørdals/ Blink – Kristiansund
Mjølner – Bodø/Glimt
Senja – Tromsø
Tromsdalen – Finnsnes
Fløya – Rosenborg

Torsdag 7. mai:
Varegg – Viking
Træff – Molde
Elverum – Bærum
Grorud – Sarpsborg 08

 


Brann spelte borte mot Florø i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Sogndal spelte borte mot Tornado Måløy 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


24.04 Kampar i dag, fredag 24. april


Selje møter i ettermiddag Hornindal på Hornindal Stadion.
Bildet er frå kampen Hornindal-Selje 8. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 17.35 Florø 3 - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Dale - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Kaupanger - Høyang
Kl. 19.00 Fjøra - Sogndal 3

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.30 Askvoll/Holmedal - Hyllestad/Dale 2

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Selje

23.04 Resultat kampar i dag, torsdag 23. april


Andreea Marusia Sandor gav Sogndal leiinga 1-0 i dagens kamp på Reed.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner

Breimsbygda/Sandane - Sogndal  0-2 (0-2)
0-1 Andreea Marusia Sandor (24. min)
0-2 Thea Bjelde (40. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger 2 - Balestrand  3-2 (1-0)
1-0 Lea Lefdal Jenssen
2-0 Victoria Nondal Marøy
2-1 Mariann Nese
3-1 Ingrid Hagen
3-2 Mariann Nese


23.04 Kaupanger møter Arna Bjørnar i 2. runde i cupen


Vårin Ness og Kaupanger møter Arna Bjørnar i 2. runde i NM kvinner 2015.
Bildet er frå kampen mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Norges Fotballforbund har i dag offentliggjort kampoppsettet for 2. runde NM kvinner 2015.

Kaupanger, som vann 4-1 mot Voss i 1. runde, er sett opp med bortekamp mot Arna Bjørnar.

Kampoppsettet for 2. runde NM kvinner:

Tysdag 5. mai:

Lyn – LSK kvinner
Grei – Røa
Øvrevoll Hosle – Kongsvinger
Stoppen – Amazon Grimstad
Urædd – Kolbotn
Hinna – Avaldsnes
Sandviken – Haugar
Åsane - Klepp
Byåsen – Fløya
Medkila - Mjølner
Bossekop – Stabæk

Onsdag 6. mai:

Sarpsborg 08 - Vålerenga
Arna Bjørnar - Kaupanger
Hødd – Fortuna
Tynset – Trondheims-Ørn
Grand Bodø - Innstrandens

23.04 Oliver Rotihaug scora to for G18-landslaget


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug scora begge måla då Norge G18 i dag vann 2-1 mot De Forente Arabiske Emirater i Slovakia Cup.

Norge avsluttar Slovakia Cup med plasseringskamp fredag.

De forente Arbabiske Emirater - Norge 1-2 (0-0)
1-0 Majed Surour, straffe (56. min)
1-1 Oliver Rotihaug (63. min)
1-2 Oliver Rotihaug (67. min)

Norge:
Amund Wichne
Erlend Dahl Reitan
Eirik Haugan
Nikolas Walstad
Julian Ryerson
Arent-Emil Hauge
Ola Ormset Husby
Sidad Najah Chooly
Badr Rahhaou
Oliver Rotihaug
Eric Kitolano

23.04 Kampar i dag, torsdag 23. april


Breimsbygda/Sandane møter i dag Sogndal på Reed Stadion
Bildet er frå bortekampen mot Eid 14. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner

Kl. 18.30 Kaupanger 2 - Balestrand
Kl. 19.00 Breimsbygda/Sandane - Sogndal

22.04 Kaupanger og Sogndal vidare i cupen


Synne Sofie Christiansen scora alle fire måla til Kaupanger mot Voss.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fem lag frå fylket har i dag vore i aksjon i 1. runde i cupen.

NM Kvinner, 1. runde
Kaupanger - Voss 4-1 (2-0)
1-0 Synne Sofie Christiansen (12. min)
2-0 Synne Sofie Christiansen (13. min)
3-0 Synne Sofie Christiansen (56. min)
3-1 Tina Skår Olderkjær (57. min)
4-1 Synne Sofie Christiansen (66. min)

NM Menn, 1. runde
Stryn - Aalesund  1-3 (1-1)

1-0 Mads Wie (2. min)
1-1 Oddbjørn Lie (15. min)
1-2 Mostafa Abdellaoue (61. min)
1-3 Peter Orry Larsen (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Lysekloster - Sogndal  1-5 (0-3)
0-1 Lars Christian Kjemhus (17. min)
0-2 Mahatma Osamanu Otoo (21. min)
0-3 Kristian Fardal Opseth (25. min)
0-4 Lars Christian Kjemhus (66. min)
1-4 Kim Andre Liseth (74. min)
1-5 Fredrik Flo (90. min)

Varegg - Florø  4-2 (2-1)
0-1 Halvor Solheim-Olsen (2. min)
1-1 Daniel Jøsok Kvalsvik (13. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (44. min)
3-1 Svein Erik Bjordal (57. min)
3-2 Halvor Solheim-Olsen (76. min)
4-2 Edmund Alexander Chappy (84. min)

Førde - Fyllingsdalen  0-5 (0-2)
0-1 Tobias Heltne (15. min)
0-2 Geir Andre Herrem (45. min)
0-3 Johan Stormyr (63. min)
0-4 Geir Andre Herrem (68. min)
0-5 Anders Hella (90. min)
 


Peter Orry Larsen scora Aalesund sitt tredje mål i dagens kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.04 Kaupanger møter Åsane i NM J19 Telenor Cup


Kaupanger er sett opp med heimekamp mot Åsane i 1. runde i NM J19.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Norges Fotballforbund har sett opp 1. runde i NM J19 Telenor Cup.

Kaupanger som er einaste laget frå fylket er sett opp med heimekamp mot Åsane. Kampane i 1. runde er beramma til fredag 1. mai.

1. runde, NM J19 Telenor Cup:
Kolbotn - Sarpsborg 08
Lyn - Storhamar
Fjellhamar - Asker
Hønefoss - Stabæk
Tønsberg - LSK Kvinner
Urædd - Lillesand
Viking - Klepp
Haugar - Djerv 1919
Sandviken - Fyllingsdalen
Kaupanger - Åsane
Molde - Fortuna
Tynset - Nardo
Byåsen - Verdal
Brønnøysund - Grand Bodø
Fløya - Mjølner
Bossekop - Skedsmo

22.04 Kampar i dag, onsdag 22. april


Stryn spelar i dag mot Aalesund i 1. runde i NM menn 2015.
På bildet jublar Stryn etter seier mot Sogndal i 1. runde i 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Fem lag frå fylket skal i dag ut i kampar i 1. runde i cupen. Dette er Kaupanger sitt damelag og Førde, Florø, Stryn og Sogndal i NM menn.

Førde spelar heime mot Fyllingsdalen, Florø spelar borte mot Varegg, Sogndal spelar borte mot Lysekloster, medan Stryn er sett opp med heimekamp mot Aalesund.

Kaupanger sitt damelag spelar heime mot Voss på Kaupanger Stadion.

NM Kvinner, 1. runde
Kl. 18.00 Kaupanger - Voss

NM Menn, 1. runde
Kl. 18.00 Lysekloster - Sogndal
Kl. 18.00 Stryn - Aalesund
Kl. 18.00 Varegg - Florø
Kl. 18.00 Førde - Fyllingsdalen
 


Florø jublar etter scoring heime mot Førde i 1. runde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


21.04 Norge G18 tapte 1-0 mot Tsjekkia


Edin Øy i kamp for Årdal borte mot Tornado Måløy 5. juli 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Edin Øy og Oliver Rotihaug var begge på bana då Norge G18 i dag tapte 1-0 mot Tsjekkia i Slovakia Cup. Edin Øy var i startellevaren, medan Rotihaug blei bytta inn knappe 20 minutt før full tid.

Tsjekkia - Norge 1-0 (1-0)
1-0 Jan Kuchta (32. min)

Norge:
Peter Eikeland
Nikolas Walstad
Axel Kryger
Erlend Dahl Reitan
Sondre Norheim (Julian Ryerson 75. min)
Edin Øy (Ola Ormset Husby 75. min)
Marius Østvold (Sidad Najah Chooly 62. min)
Erlend Segberg
Erlend Hustad (Oliver Rotihaug 62. min)
Stian Rokås Michalsen
Willian Venta Akre (Badr Rahhaoui 62. min)

21.04 Seljecup, 12.-14. juni 2015



Selje IL arrangerar 12. - 14. juni Seljecup 2015.

Selje Idrettslag v/ Fotballgruppa inviterer i år til Seljecup for 21. gong. Den tradisjonsrike og svært populære cupen er den nest største utandørs-cupen i Sogn og Fjordane.

Det brukar å delta ca. 140 lag, med om lag 1000-1100 spelarar frå ca 40 klubbar (Hordaland, Sogn og Fjordane, Sunnmøre og Nordmøre/Romsdal).

I fjor hadde vi deltakande lag frå Bergen i sør til Molde i nord.

Hovudturneringa med klasser frå 11-16år er frå fredag-søndag.

I utgangspunktet tek ein sikte på at gutar og jenter 15-16 år (5-ar lag) spelar fredag kveld, andre klasser (7-ar lag) 11-14 år laurdag og søndag.
Avslutning av cupen på søndag med stor turnering for minilag (5-ar lag) 6-10 år.

Det er svært populært for deltakande lag å nytte seg av cupens tilbod med overnatting på skule og matservering. Våre kokkar vil syte for framifrå matservering under cupen også i år.

Seljecup vil også i år ha eit mykje program utanom kampane. Det vert m.a.: grillselskap laurdag og søndag ettermiddag, cupdiskotek/karoke i kafeteltet og i Selje Samfunnshus og lagleiartreff laurdag kveld. Ellers vert det mange aktivitetar og mykje moro heile helga.

Selje har mykje å by på sommarstid, og cupen er eit fint høve til å nytte seg også av andre tilbod som kommunen har å by på.

Seljecup har hausta mange lovord frå deltakande lag for flott opplegg og avvikling av cupen. Alt føregår i og omkring Selje Idrettspark. Ein godt drilla arrangørstab skal gjere sitt ytterste for at cupen blir ein suksess også i år.

Det brukar å bli fullt på cupen og det løner seg difor å vere tidleg ute med påmelding, ”først til mølla…”.

Siste påmeldingsfristen er 25. april!

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 

Vi gledar oss til ny fotballfest og ynskjer spelarar, leiarar og alle andre velkomne til Seljecup 2015.



Turneringsleiar Atle Solheim i lag med Åheim sitt jentelag
som vann A-sluttspelet i klasse Jenter 14 i Seljecup 2014. 
Sjå bilder frå Seljecup 2014.



Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år. 


Blindheim gjekk heilt til topps i klasse Jenter 13 år.


Hareid blei vinnarar i klasse Gutar 13 år.


21.04 Florø 2 spelte uavgjort 0-0 mot Hødd 2


Ntege Cone og Sivert Veseth i bortekampen mot Hornindal 25. april 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Florø 2 og Hødd 2 spelte i ettermiddag uavgjort 0-0 på kunstgrasbana på Florø Stadion. Både Florø 2 og Hødd 2 står dermed begge uten seier etter at to kampar er spelt.

I neste serierunde spelar Florø 2 borte mot Kristiansund FK laurdag 25. april, medan Hødd 2 tek i mot Brattvåg på Høddvoll måndag 27. april.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Bergsøy 2 2 0 0 7-3 6
Sogndal 2 2 2 0 0 6-3 6
Brattvåg 2 2 0 0 4-2 6
Herd 2 1 1 0 8-7 4
Spjelkavik 2 1 1 0 4-3 4
KFK 2 1 0 1 9-8 3
Kristiansund BK 2 2 1 0 1 6-5 3
Hødd 2 2 0 2 0 2-2 2
Stryn 2 0 1 1 3-4 1
Florø 2 2 0 1 1 2-3 1
Skarbøvik 2 0 1 1 2-3 1
Årdal 2 0 1 1 3-5 1
Volda 2 0 0 2 3-5 0
Eid 2 0 0 2 3-9 0

21.04 Hødd vann 3-0 heime mot Brann


Eirik Ulland Andersen scora to mål i gårsdagens kamp mot Brann.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hødd vann i går ettermiddag 3-0 heime mot Hødd på nye Høddvoll.

Eirik Ulland Andersen (2) og Fredrik Aursnes scora måla til heimelaget, i ein kamp der stillinga til pause var 1-0. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hødd - Brann 3-0 (1-0)
1-0 Eirik Ulland Andersen (33. min)
2-0 Eirik Ulland Andersen (53. min)
3-0 Fredrik Aursnes (67. min)

Gult kort: Magnus Waade Myklebust, Hødd og Kristoffer Knutsen Larsen, Brann

Dommar: Trond Ivar Døvle, Svarstad IL

Assistentdommarar: Frode Ølmheim, Syril og Jim Andre Dyb, Valder
 
4. dommar: Even Myrheim, Emblem

Hødd:
Aslak Falch
Steffen Moltu
Christoffer Aasbak
Jesper Tørnqvist
Jonas Andre Ingebrigtsen
Karl Joakim Wrele
Ole Amund Sveen (Sondre Sandnes Beite 87. min)
Fredrik Aursnes
Magnus Waade Myklebust (Erik Sandal 90. min)
Michael Karlsen
Eirik Ulland Andersen (Torbjørn Kallevåg 79. min)

Brann:
Alexander Horwath
Jonas Grønner
Bismar Gilberto Acosta Evans
Erdin Demir
Amin Nouri
Vadim Demidov (Azar Karadas 62. min)
Fredrik Haugen
Kasper Skaanes (Kristoffer Barmen 46. min)
Erik Huseklepp
Kristoffer Knutsen Larsen
Jakob Orlov (Jorge Alejandro Castro Salazar 62. min)

21.04 Førde møter Sogndal i NM G19 Telenor Cup


Førde møter Sogndal i 1. runde i NM G19 Telenor Cup.
 Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen.

Sjå filmen frå 1. runde i Vinterserien i Sognahallen 30. november 2014
Sjå bilder og fakta frå 2. runde i Vinterserien junior herrer.

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i den fyrste runden i NM G19 Telenor Cup 2015.

Sogndal er sett opp med heimekamp mot Førde, og kampen er beramma til fredag 1. mai.

1.Fredrikstad – Kolbotn
2.Trosvik – Vålerenga
3.Askim – Lillestrøm
4.Lervik – KFUM
5.Sprint-Jeløy – Oppsal
6.Bærum – Drammen FK
7.Follo – Kvik Halden
8.Holmlia – Borgen IL
9.Korsvoll – Sarpsborg 08
10.Nordstrand – Strømsgodset Toppfotball
11.Stabæk – Gjelleråsen
12.Høybråten/Stovner – Mysen
13.Strømmen – Lyn Toppfotball
14.Fjellhamar – Kjelsås
15.Eidsvold Turn – Ottestad
16.Kongsvinger – Skedsmo
17.Ham Kam – Lørenskog
18.Gjøvik-Lyn – Storhamar
19.Lillehammer – Raufoss
20.Mjøndalen – Heming
21.Slemmestad – Grei
22.Hallingdal – Valdres
23.Hønefoss – Asker
24.Strømsgodset IF – Skeid
25.Sandefjord – Stathelle
26.Halsen – Odd
27.FK Tønsberg – Skiens Grane
28.Storm – Runar
29.Pors – Ørn Horten
30.Vindbjart – Arendal
31.Start – Jerv
32.Randesund – Vigør
33.Egersund – Lyngdal
34.Klepp – Ålgård
35.Viking – Forus & Gausel
36.Bryne – Vidar
37.Sandnes Ulf – Tasta
38.Madla – Frøyland
39.Kopervik – Djerv 1919
40.Vard Haugesund – Ølen
41.Stord – Haugar
42.Sund – Fana
43.Vadmyra – Brann
44.Gneist – Os
45.Fyllingsdalen – Bergen Nord
46.Bjarg – Tertnes
47.Follese – Nymark
48.Voss – Åsane
49.Sogndal – Førde
50.Langevåg – Hødd
51.Bergsøy – Aalesund
52.Herd – Molde
53.Kristiansund – Sunndal
54.Tynset – Orkla
55.Strindheim – Ranheim
56.Nardo – Trond
57.Vestbyen – Byåsen
58.Steinkjer – Charlottenlund
59.Verdal – Rødde
60.Sverresborg – Rosenborg
61.Brønnøysund – Namsos
62.Fauske/Sprint – Bodø/Glimt
63.Harstad – Tromsø IL
64.Alta – Tromsdalen UIL

21.04 Florø 2 møter Hødd 2 på Florø Stadion



I dag blir den siste kampen i den 2. serierunden i vår lokale 3. divisjon spelt. Florø 2 møter Hødd 2 på Florø Stadion klokka 19.00

Resultat 2. serierunde, 3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Brattvåg 0-1 (0-0)
Bergsøy - Eid 4-1 (2-1) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Kristiansund BK 2 - Sogndal 2  1-3 (0-1)
Årdal - Stryn  1-1 (1-0)
Herd - Kristiansund FK  6-5
Volda - Spjelkavik  1-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Bergsøy 2 2 0 0 7-3 6
Sogndal 2 2 2 0 0 6-3 6
Brattvåg 2 2 0 0 4-2 6
Herd 2 1 1 0 8-7 4
Spjelkavik 2 1 1 0 4-3 4
KFK 2 1 0 1 9-8 3
Kristiansund BK 2 2 1 0 1 6-5 3
Hødd 2 1 0 1 0 2-2 1
Stryn 2 0 1 1 3-4 1
Skarbøvik 2 0 1 1 2-3 1
Årdal 2 0 1 1 3-5 1
Florø 2 1 0 0 1 2-3 0
Volda 2 0 0 2 3-5 0
Eid 2 0 0 2 3-9 0

20.04 Oliver Rotihaug matchvinnar mot Russland


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug blei matchvinnar då Norge G18 i dag vann 1-0 mot Russland i Slovakia Cup. Rotihaug si scoring kom 10 minutt ut i 2. omgang. Kampen var eidaren sin fyrste kamp med flagget på brystet. 

Ein annan frå fylket som også debuterte på landslaget i dag var Edin Øy. 17-åringen frå Årdal blei bytta inn drøye 10 minutt før full tid.

Russland - Norge 0-1 (0-0)
0-1 Oliver Rotihaug (50. min)

Norge:
Amund Wichne
Julian Ryerson
Eirik Haugan
Axel Kryger
Sondre Norheim
Sidad Najah Chooly (Marius Østvold 78. min)
Arent Emil Hauge
Ola Ormset Husby ( Edin Øy 69. min)
Oliver Rotihaug (Erlend Hustad 74
Eric Kitolano
Badr Rahhaoui (Stian Rokås Michalsen 69. min)

 


Edin Øy i treningskampen borte mot Hødd på nye Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.04 Ølmheim assistentdommar i kampen Hødd-Brann


Frode Ølmheim var assistentdommar i kampen mellom Florø og Molde
i 3. runde NM Menn på Florø Stadion 4. juni 2014.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag blir dei to siste kampane i 3. runde i OBOS-ligaen avvikla. Fredrikstad spelar heime mot Levanger, medan Hødd møter Brann på nye Høddvoll.

I kampen mellom Hødd og Brann er Frode Ølmheim frå Syril sett opp som assistentdommar.


Tabell OBOS-ligaen
Åsane 3 3 0 0 9-2 9
Follo 3 2 1 0 7-2 7
Sogndal 3 2 1 0 5-2 7
Bryne 3 2 1 0 6-4 7
Sandnes Ulf 3 1 2 0 6-4 5
Brann 2 1 1 0 3-1 4
Hødd 2 1 1 0 2-1 4
Kristiansund 3 1 1 1 2-1 4
Ranheim TF 3 0 3 0 3-3 3
Strømmen 3 1 0 2 3-4 3
Fredrikstad 2 0 2 0 2-2 2
Jerv 3 0 2 1 3-4 2
Bærum 3 0 1 2 3-7 1
Nest-Sotra 3 0 0 3 4-8 0
Hønefoss BK 3 0 0 3 2-8 0
Levanger 2 0 0 2 0-7 0

20.04 Breimsbygda Fotball med nye nettsider



Breimsbygda Fotball har fått seg nye nettsider.

Her kan du holde deg oppdatert på alt som skjer innan fotballen i Breimsbygda.

Klikk her for å gå til Breimsbygda Fotball sine nye nettsider.

19.04 Midthjell i aksjon i Champions League på Camp Nou


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som fjerdedommar i kvatfinalen i Champions League mellom Barcelona og Paris Saint-Germain.

Kampen blir spelt på Camp Nou i Barcelona tysdag 21. april klokka 20.45.

Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Tomas Haglund, Navestad og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

19.04 Resultat kampar i dag , søndag 19. april


Tord Hovden scora to mål i dagens kamp mot Nardo på Florø Stadion.
Bildet er frå kampen mot Ørsta i Eid Fotball sin vinterserie i januar 2014.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Hønefoss  2-1 (0-1)
0-1 Miguel Macardo Hamutenya (5. min)
1-1 Kristian Fardal Opseth (53. min)
2-1 Kristian Fardal Opseth (72. min)

2. divisjon herrer avdeling 4
Florø - Nardo 4-1 (2-1)
1-0 Tord Hovden (35. min)
2-0 Tord Hovden (37. min)
2-1 Magnus Aasarød (44. min)
3-1 Halvor Solheim-Olsen (56. min)
4-1 Peter Aase (90. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Fana  3-2 (0-0)

1-0 Rebekka Skaasheim (51. min)
2-0 Synne Sofie Christiansen (66. min)
2-1 Fana (77. min)
2-2 Fana (78. min)
3-2 Marte Hjelmhaug (87. min)

Fyllingen - Førde  2-0 (2-0)

4. divisjon
Førde 2 - Skavøypoll  3-2 (1-2)

1-0 Ørjan Vikum (14. min)
1-1 Stian Åmelfot (16. min)
1-2 Skavøypoll (20. min)
2-2 Kristoffer Angedal  (50. min)
3-2 Erlend Moen Taule (55. min)

19.04 Kampar i dag , søndag 19. april


Kaupanger møter i dag Fana på Kaupanger Stadion.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Team SFFK jenter 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Hønefoss

2. divisjon herrer avdeling 4
Kl. 13.00 Florø - Nardo

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Kaupanger - Fana
Kl. 16.00 Fyllingen - Førde

4. divisjon
Kl. 15.00 Førde 2 - Skavøypoll

18.04 Bremanger Fotball med nye nettsider



Bremanger Fotball har fått seg nye nettsider.

Her kan du holde deg oppdatert på alt som skjer innan fotballen i Bremanger.

Klikk her for å gå til Bremanger Fotball sine nettsider.

18.04 Resultat kampar i dag , laurdag 18. april


15-år gamle Runar Naustdal spelte ein god kamp på Eid si midtbane i dagens kamp mot Bergsøy på Havila Stadion i Fosnavåg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Stjørdals Blink - Førde 3-4 (3-1)

3. divisjon avdeling 8
Bergsøy - Eid 4-1 (2-1)
0-1 Ruben Kullsveen (6. min)
1-1 Thomas Sætre Hauge (28. min)
2-1 Erik Ulfstein (33. min)
3-1 Henrik Grimstad (76. min)
4-1 Franjo Tepuric (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kristiansund BK 2 - Sogndal 2  1-3 (0-1)
0-1 Runar Heggestad (25. min)
0-2 Asgrim Farnes (50. min)
1-2 Kristiansund BK 2 (51. min)
1-3 Fredrik Flo (67. min)

Årdal - Stryn  1-1 (1-0)
1-0 Truls Hovland (43. min)
1-1 Mads Wie (80. min)

Herd - Kristiansund FK  6-5
Volda - Spjelkavik  1-2

4. divisjon
Tornado Måløy - Kaupanger  3-2

18.04 Kampar i dag , laurdag 18. april


Geir Ove Refvik og Tornado Måløy møter i dag Kaupanger på Måløy Stadion, Dagmund Evebø og Volda møter Spjelkavik på Volda Stadion.
Bildet er frå kampen TMFK-Stryn 14. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 14.00 Stjørdals Blink - Førde

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Stryn
Kl. 15.00 Herd - Kristiansund FK
Kl. 15.00 Kristiansund BK 2 - Sogndal 2
Kl. 16.00 Volda - Spjelkavik
Kl. 16.00 Bergsøy - Eid

4. divisjon
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Kaupanger

17.04 Resultat kampar i dag , fredag 17. april


Jonas Løvland sette inn Sandane sitt vinnarmål mot Høyang fire minutt på overtid. Bildet er frå heimekampen mot Fjøra 12. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Brattvåg 0-1 (0-0)
0-1 Finn Alvestad (90. min)

4. divisjon
Høyang - Sandane  2-3 (1-0)
1-0 Mats Loftesnes (36. min)
2-0 Jakob Bergset (48. min)
2-1 Jonas Denk (72. min)
2-2 Jonas Løvland (74. min)
2-3 Jonas Løvland (90. min+4)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå Sandane si Live-oppdatering.

Vik - Dale 1-2 (0-1)
0-1 Henrik Kummeneje (25. min)
1-1 Svein Erik Saglien (69. min)
1-2 Jan-Anders Wichstrøm, straffe (74. min)
 
Sogndal 3 - Florø 3  4-2 (2-1)
1-0 Mathias Flo (21. min)
1-1 Prathev Parameswaran (31. min)
2-1 Henrik Ørpetveit (35. min)
3-1 Mathias Flo, straffe (55. min)
4-1 Henrik Ørpetveit (82. min)
4-2 Sjølvmål (90. min+2)

Kampfakta frå dei to siste kampane i 4. divisjon er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

17.04 Kampar i dag , fredag 17. april


Stig Roar Hovland står mellom stengene til Vik i dagens kamp mot Dale.
Bildet er tatt etter at Førde sikra opprykk til 2. divisjon 24. oktober 2009. Førde sitt opprykk gjorde då at Vik redda plassen i vår lokale 3. divisjon.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Skarbøvik - Brattvåg

4. divisjon
Kl. 18.45 Vik - Dale
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Florø 3
Kl. 19.00 Høyang - Sandane

16.04 Kristoffer Valsvik klar for Fyllingsdalen


Kristoffer Valsvik i treningskampen mellom Fyllingsdalen
og Førde i Sognahallen 23. januar.  

Fyllingsdalen melder på sine nettsider at Kristoffer Valsvik er klar for overgang til Fyllingsdalen.

19-åringen frå Vik som sist sesong spelte for Florø har tidligare spelt for klubbane Sogndal og Vik.

Fyllingsdalen spelar denne sesongen i 2. divisjon avdeling 3. Laurdag 18. april serieopnar laget med heimekamp mot Egersunds på Varden Amfi.

Onsdag 22. april spelar Fyllingsdalen borte mot Førde i 1. runde i cupen.

16.04 Film frå straffesparkkonkurranse i Honndalscupen


Vikane/Loen gjekk heilt til topps i årets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen.
Sjå film frå straffesparkkonkurransen mellom Hornindal og Loen/Vikane.
 

Sist helg gjekk årets Honndalscup av stabelen på Hornindal Stadion.

I tillegg til arrangørklubben stilte klubbane Vikane/Loen, Åmdal og Tornado Måløy 2.

I semifinalen fredag mellom Hornindal og Vikane/Loen måtte ein ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar.

Film av denne straffesparkkonkurransen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film frå straffesparkkonkurransen mellom Hornindal og Loen/Vikane.

16.04 Oliver Rotihaug teken ut på G18-landslaget


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

I dag fekk Oliver Rotihaug beskjeden om at han er teken ut på G18-landslaget som skal spele Slovakia Cup i perioden 18.-25. april.

- Det er veldig kjekt å få sjansen på landslaget. Det blir veldig spennande å få testa seg på internasjonalt nivå, og sjå korleis eg taklar det, seier Oliver Rotihaug etter at han er teken ut på landslag for fyrste gong.

Frå før er Sogndalspelar Edin Øy teken ut på G18-landslaget til denne turneringa.

Norge skal møte Russland, Tsjekkia og De forente arabiske emirater, før turneringa blir avslutta med ein plasseringskamp.

 


Oliver Rotihaug i kamp for Eid mot Sogndal 2 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Oliver Rotihaug får instruksjonar av tidligare assistenttrenar i Brann
Espen Steffensen under ei trening på Klenkarberget 11. juni 2008.
Sjå bilder frå denne treninga på Klenkarberget.  


15.04 Fjøra vann 4-2 borte mot Tambarskjelvar


Gøran Wigum scora eit mål i dagens seier mot Tambarskjelvar.
Bildet er frå cupkampen heime mot Stryn på Fosshaugane 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra vann i ettermiddag borte mot Tambarskjelvar i serieopninga  i 4. divisjon. Tambarskjelvar var i føringa både 1-0 og 2-1, men Fjøra kom tilbake og vann til slutt 4-2.

I neste serierunde spelar Fjøra heimekamp mot Sogndal 3, medan Tambarskjelvar møter Dale på Dingemoen. Begge desse kampane går av stabelen fredag 24. april.

Tambarskjelvar - Fjøra 2-4 (2-2)
1-0 Sondre Herstad (12. min)
1-1 Gøran Wigum (18. min)
2-1 Sondre Herstad (19. min)
2-2 Ole Morten Kvam (45. min)
2-3 Sindre Sanden (60. min)
2-4 Sjølvmål (90. min)

Les kva Tambarskjelvar skriv om kampen på sine nettsider.

15.04 Edin Øy teken ut på G18-landslaget


Edin Øy i treningskampen borte mot Hødd på nye Høddvoll 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Edin Øy blei i dag teken ut på G18-landslaget som skal spele Slovakia Cup i perioden 18.-25. april. Det er fyrste gong 17-åringen frå Årdal er teken ut til å spele med flagget på brystet.

- Det er jo selvfølgelig kjekt å få prøva seg på eit aldersbestemt landslag, og noko eg alltid har hatt lyst til. Målet mitt er å få ein del speletid, og få vist meg fram frå mi beste side. Det blir i alle fall ei god erfaring, seier Edin Øy.

Norge skal møte Russland, Tsjekkia og De forente arabiske emirater, før turneringa blir avslutta med ein plasseringskamp.

Troppen:

Amund Wichne - Viking
Erlend Dahl Reitan - Rosenborg
Ludvig Begby - Fredrikstad
Marius Østvold - Stabæk
Eirik Haugan - Molde
Patrick Berg - Bodø/Glimt
Sidad Najah Chooly - Bodø/Glimt
Sivert Solli - Rosenborg
Erlend Hustad - Molde
Mathias Rasmussen - Start
Peter Eikeland - Fana
Sondre Norheim - Viking
Badr Rahhaoui - Sarpsborg 08
Eric Kitolano - Odd
Sondre Brunstad Fet - Aalesund
Erlend Segberg - Start
Nikolas Walstad - Lillestrøm
Stian Michalsen - Viking
Willian Venta Aker - Tromsø
Axel Kryger - Sandnes Ulf
Edin Øy, Sogndal

 


Eirik Bakke og Edin Øy frå kampen mot Florø 23. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Edin Øy i kamp for Årdal borte mot Tornado Måløy 5. juli 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Edin Øy i kretskampen mot NRFK på EId Idrettspark 8. januar 2012.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar.



Edin Øy i 1. runde i Bylagsserien på Kaupanger 30. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå 1. runde i Bylagsserien 2011.


15.04 Linn-Mari og Elise tekne ut på J16-landslaget


Elise Isolde Stenevik i kamp for Team SFFK jenter mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.

Linn-Mari Nilsen frå Førde og Elise Isolde Stenevik frå Florø er begge tekne ut på J16-landslaget som skal delta på UEFA Development Tournament i Portugal i perioden 2. - 8.mai.

Portugal, Italia og Belgia er Norge sine motstandarar i denne turneringa. 

Troppen:
Frida Bergman Thomas - Stabæk
Linn-Mari Nilsen - Førde
Kristin Müller - Arna-Bjørnar
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Sarah Gran - Asker
Emilie Closs - LSK Kvinner
Emilia Ruud - LSK Kvinner
Sophie Haug - LSK Kvinner
Noor Eckhoff - Lyn
Ida Isaksen Giske - Viking
Camilla Linberg - Stabæk
Olaug Tvedten - Trott
Ine Sofie Østmo - Mandalskameratene
Elise Isolde Stenevik - Florø
Synne Vatnem - Avaldsnes
Ingrid Olsen - Egersund
Celine Nergård - Fløya

Ytterligare to spelarar vil bli tekne ut seinare.

 


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


15.04 Sparkar i gong vår lokale 4. divisjon


Fjøra jublar etter scoring i bortekampen mot Skavøypoll 6. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tambarskjelvar og Fjøra spelar i dag årets fyrste kamp i vår lokale 4. divisjon. Kampen blir spelt på Naustdal Stadion klokka 19.00.

Dan Kåre Esp dømmer kampen, og med seg på linjene har han Ragnar Åmot og Subankan Karunakaran.

1. serierunde 4. divisjon:
Onsdag 15. april kl. 19.00 Tambarskjelvar - Fjøra
Fredag 17. april kl. 19.00 Sogndal 3 - Florø 3
Fredag 17. april kl. 19.00 Vik - Dale
Fredag 17. april kl. 19.00 Høyang - Sandane
Laurdag 18. april kl. 16.00 Tornado Måløy - Kaupanger
Søndag 19. april kl. Førde 2 - Skavøypoll

15.04 Desse dømmer kampane i 1. runde i cupen


Anders Bjerk Hansen og Vebjørn Nord Haugland skal begge to i aksjon som hovuddommar i 1. runde i NM menn 2015. Bildet er frå Vebjørn Nord Haugland sin debut som assistentdommar i 2. divisjon.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det er no klart kven som skal vere hovuddommarar i dei fire kampane med lokale lag i 1. runde NM menn 2015.

Einaste lokale dommar som skal i aksjon som hovuddommar er Vebjørn Nord Haugland. Han skal vere pipeblåsar i kampen mellom Førde og Fyllingsdalen på Førde Stadion. Anders Bjerk Hansen, som var hovuddommar då Nord Haugland i ein alder av 14 år debuterte som assistentdommar i 2. divisjon, er sett opp som hovuddommar i kampen mellom Varegg og Florø.

Petter Toppe frå Bergen Nord skal vere hovuddommar i kampen mellom Stryn og Aalesund på Stryn Stadion, medan kampen mellom Lysekloster og Sogndal blir leia av Steinar Hauge frå Djerv.

Alle desse fire kampane blir spelt onsdag 22. april klokka 18.00.

Stryn - Aalesund, Stryn Stadion
Dommar: Petter Toppe, Bergen Nord
Assistentdommarar: Frode Ølmheim, Syril og Andreas Sandal, Haugen
4. dommar: Dan Kre Esp, Eikefjord

Førde - Fyllingsdalen, Førde Stadion
Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid
Assistentdommarar: Vegard Yndestad, Eikefjord og Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Lysekloster - Sogndal, Kuventræ kunstgress

Dommar: Steinar Hauge, Djerv

Varegg - Florø, Stemmemyren kunstgress
Dommar: Anders Bjerk Hansen, Bjarg

 


Petter Toppe var dommar i cupkampen mellom TMFK og Molde i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Steinar Hauge i kampen mellom Florø og Førde i Florø 29. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.04 Uavgjort 2-2 mellom Hødd 2 og Herd


Kenneth Diallo scora to mål i dagens bortekamp mot Hødd 2 på Høddvoll.
Bildet er frå Herd sin treningskamp mot Førde 6. april 2014.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hødd 2 og Herd avslutta i dag den fyrste serierunden i vår lokale 3. divisjon. Kampen på Høddvoll enda til slutt uavgjort 2-2, etter at stillinga til pause var 1-0 til heimelaget.

Hødd 2 - Herd  2-2 (1-0)
1-0 Isak Haanes (40. min)
1-1 Kenneth Diallo (54. min)
1-2 Kenneth Diallo (59. min)
2-2 Benjamin Mork Kleppe, straffe (73. min)

Gult kort: Vegard Bruland, Herd

Hødd 2:
Ole-Monrad Alme
Audun Kåre Øvrelid (Aleksander Rekdal 68. min)
Mathias Grimstad
Martin Mork Breivik
Ruben-Kenneth Brandal (Vegard Heltne 61. min)
Bendik Rise
Bendik Dybdal Torset
Benjamin Mork Kleppe
Erik Sandal
Isak Haanes (Sveinung Tilseth Sæterås 89. min)
Sondre Sandnes Beite

Herd:
Henrik Skaugseth Hagen
Oskar H. Gunnarstein
Preben Alexander Sætre
Havtor Hofset Skeide
Scott Fellows
Vegard Bruland
Christoffer B. Rekdal
Mads Øvrevoll Pedersen
Petter Holand (Kristian Halvorsen 46. min)
Patrik Dønheim Hjelmset (Andreas Brune Rekdal 80. min)
Kenneth Diallo

Øvrige resultat 1. serierunde, 3. divisjon avdeling 8
Eid - Kristiansund BK 2  2-5 (2-0)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Kristiansund FK - Årdal  4-2
Spjelkavik - Skarbøvik  2-2 
Brattvåg - Florø 2  3-2
Stryn - Bergsøy  2-3 
Sogndal 2 - Volda  3-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Kristiansund BK 2 1 1 0 0 5-2 3
KFK 1 1 0 0 4-2 3
Bergsøy 1 1 0 0 3-2 3
Sogndal 2 1 1 0 0 3-2 3
Brattvåg 1 1 0 0 3-2 3
Herd 1 0 1 0 2-2 1
Skarbøvik 1 0 1 0 2-2 1
Spjelkavik 1 0 1 0 2-2 1
Hødd 2 1 0 1 0 2-2 1
Stryn 1 0 0 1 2-3 0
Florø 2 1 0 0 1 2-3 0
Volda 1 0 0 1 2-3 0
Årdal 1 0 0 1 2-4 0
Eid 1 0 0 1 2-5 0

14.04 Seier og tap for Nordfjord G2002 i Enivest-serien


Nordfjord G2002, Sandane 11. april. Foto: Kåre Bakke
Framme frå venstre: Magnus Skrede, Stryn, Martin Johnsen, Skavøypoll, Jozef Tuzar, Stryn, Erik Pelè Gran Eide, Sandane, Bjørnar Lyslo, Vikane og  Even Goitom, Sandane.
Bak frå venstre: William Rakkenes, Skavøypoll, Håvard Rosø, Bremanger, Fillip Pleym Mardal, Sandane, Johannes Tenden, Loen, Ole Andreas Kupen, Skavøypoll, Sebastian Berg, Tornado Måløy, Kristoffer Årdal, Vikane og Sondre Skaaden Aarreberg, Vikane.

Den fyrste runden av Enivest-serien blei avvikla på kunstgrasbana på Sandane laurdag 11. april.

Gutane frå Nordfjord vann 2-1 mot Sunnfjord, medan det blei tap 1-9 mot gutane frå Sogn. Johannes Tenden og William Rakkenes scora i kampen mot Sunnfjord, medan William Rakkenes sette inn målet mot Sogn. 


Resultat 1. runde Enivest-serien på Sandane: 
Jenter Nordfjord - Sunnfjord 2-4
Jenter Sunnfjord - Sogn  4-4
Jenter Nordfjord - Sogn  7-3

Gutar Nordfjord - Sunnfjord  2-1
Gutar Sunnfjord - Sogn 2-7
Gutar Nordfjord - Sogn 1-9

13.04 Sogndal 2 vann 3-2 heime mot Volda


Asgrim Farnes scora to mål i dagens kamp mot Volda.
Bildet er frå kampen mot Eid i Vinterserien junior herrer 19. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 vann i ettermiddag 3-2 heime mot Volda på Fosshaugane Campus. Asgrim Farnes (2) og Kenneth Skjerven scora måla til heimelaget, medan Fredrik Kvalsnes og Jonas Myrseth sette inn bortelaga sine mål.

Den fyrste serierunden i 3. divisjon avdeling 8 blir avslutta med kampen Hødd 2 - Herd. Denne kampen blir spelt på Høddvoll tysdag 14. april klokka 19.00.

Sogndal 2 - Volda  3-2 (1-1)
1-0 Asgrim Farnes (36. min)
1-1 Fredrik Kvalsnes (44. min)
2-1 Kenneth Skjerven (66. min)
3-1 Asgrim Farnes (69. min)
3-2 Jonas Myrseth (72. min)

Les meir om kampen på Sogndal Fotball sine nettsider. 

13.04 SISTE FRIST FOR Å MELDE PÅ LAG TIL EID CUP


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 26. april 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2014.

 

Eid IL Fotball er no inne i dei avsluttande dagane av påmelding til Eid Cup. Dei fleste klassene er no klare, men der er alltids plass til fleire lag. Arrangøren prøver også i år å få til 4 kampar pr. lag der det er mogleg. Etter planen så blir laga satt inn i kampoppsettet onsdag, og vidare vil oppsettet bli sendt ut til påmeldte lag i god tid Har du ikkje meldt på lag enda så kan du fortsatt rekke dette. Eid Fotball held døra på gløtt nokre få dagar til. Ta kontakt med klubbutviklar Bjørn Totland ved eventuelle spørsmål.

Årets Eid Cup går av stabelen laurdag 25. og søndag 26. april.

Det er tredje årets Eid Cup blir arrangert, og i årets cup kan ein melde på lag i følgande klasser:

5ar-fotball:
G6, G7, G8, G9 og G10
J6, J7, J8, J9, J10 og J11

7ar-fotball:
G11 og G12
J12

7'ar-fotball med sluttspel:
G13/14 og G15/16
J13/14 og J15/16

Det vert minimum 3 kampar for alle lag. Barneklassene 6-10 år spelar laurdag. Klassene 11-16 år spelar søndag. Kampane går i hovudsak på Eid idrettspark.

Eventuelle spørsmål om Eid Cup kan rettast til:
Klubbutviklar Bjørn Totland
E-post: btotland@gmail.com
Tlf: 907 71 263

Klikk deg inn på Eid Fotball sine nettsider for meir info og påmelding.




Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


13.04 Sogndal 2 møter Volda på Fosshaugane Campus


Håvard Hagen og Volda møter i dag Sogndal 2 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå treningskampen mot TMFK på Måløy Stadion 12. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt ein kamp i vår lokale 3. divisjon. Sogndal 2 møter Volda på Fosshaugane Campus.  

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Volda

Etter dagens kamp gjenstår det ein kamp i den 1. serierunden i 3. divisjon avdeling 8. Det er kampen mellom Hødd 2 og Herd som blir spelt på Høddvoll tysdag 14. april klokka 19.00.

Resultat 1. serierunde, 3. divisjon avdeling 8
Eid - Kristiansund BK 2  2-5 (2-0)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Kristiansund FK - Årdal  4-2
Spjelkavik - Skarbøvik  2-2 
Brattvåg - Florø 2  3-2
Stryn - Bergsøy  2-3 

12.04 Selje vann Eikefjord Cup 2015


Selje sitt vinnarlag i årets Eikefjord Cup. Foto: Selje Fotball

Denne helga gjekk Eikefjord Cup av stabelen på kunstgrasbana i Eikefjord.

Det er 33. året på rad at denne turneringa blir arrangert.

Totalt seks lag deltok i turneringa, og til slutt var det Selje som sto igjen som vinnarar av årets Eikefjord Cup.

Seljespelar Martin Grøttå som scora sju mål på tre kampar blei kåra til turneringa sin beste spelar.

Innleiande kampar, laurdag 11. april:
Bremanger - Askvoll/Holmedal  1-1
Eikefjord - Jølster  1-0
Askvoll/Holmedal - Selje  0-7
Gaular - Jølster  4-0 
Selje - Bremanger  4-0
Eikefjord - Gaular  2-2

Finalekampar, søndag 12. april:

Bronsefinale: Eikefjord - Bremanger  0-4
Finale: Selje - Gaular  6-1

Les meir om turneringa på Selje sine nettsider.    

 

 
Martin Grøttå blei kåra til turneringa sin beste spelar.
Foto: Selje Fotball

 
Runar Tunheim Aarsheim tek i mot vinnarpokalen frå arrangøren.
Foto: Selje Fotball


12.04 Sogndal klar for 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Andreas Lerheim Olsen scora alle fire måla til Sogndal i kampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sogndal er klar for 1. runde i NM G 16 Telenor Cup. I går vann laget 4-0 borte mot Eid i den siste kampen i kvalifiseringa om SFFK sin eine plass i turneringa.

Både Eid og Sogndal vann sine kampar mot Tornado Måløy, og det var dermed duka for ein rein finale på Eid Idrettspark.

Sogndal som ville greie seg med uavgjort starta kampen best og allereie etter 12 minutt låg fyrste ballen i målet bak Eid sin keeper Erik Andre Røysen. Sogndal sin storscorar Andreas Lerheim Olsen kom åleine mot keeper, og frå 10-11 meters hold trilla han ballen sikkert i mål. 1-0 var også pauseresultatet i kampen.

Omlag halvvegs ut i 2. omgang punkterte Andreas Lerheim Olsen og Sogndal kampen. Lerheim Olsen fekk stå umarkert inne i feltet tre gongar, og alle tre gongane overlista han Eid sin keeper.

Eid - Sogndal  0-4 (0-1)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (12. min)
0-2 Andreas Lerheim Olsen (57. min)
0-3 Andreas Lerheim Olsen (60. min)
0-4 Andreas Lerheim Olsen (67. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Tornado Måløy - Eid  3-4 (0-1)
0-1 Sindre Hafsås (19. min)
1-1 Svein-Arne Volle (51. min)
2-1 Henrik Myhre (62. min)
3-1 Svein-Arne Volle (69. min)
3-2 Christoffer Skår (71. min)
3-3 Sindre Hafsås (73. min)
3-4 Michal Berg, straffe (80. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Tornado Måløy 7-0 (5-0)
Mål Sogndal: Andreas Lerheim Olsen (3), Eirik Stedje (2), Sondre Loftesnes og Torjus Jetmundsen

12.04 Vikane/Loen vann Honndalscupen 2015


Vikane/Loen gjekk heilt til topps i årets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen.

Denne helga gjekk årets Honndalscup av stabelen på Hornindal Stadion.

I tillegg til arrangørklubben stilte klubbane Vikane/Loen, Åmdal og Tornado Måløy 2.

I semifinalane fredag vann Vikane/Loen mot Hornindal, medan Tornado Måløy 2 fekk lett match mot Åmdal.

Laurdag ettermiddag blei det spelt bronsefinale og finale i turneringa. Hornindal vann 1-0 mot Åmdal i bronsefinalen, medan Vikane/Loen trekte det lengste strået i finalen mot Tornado Måløy 2.

Tornado Måløy 2 gjorde reint bord i kåringane i turneringa. Henrik Gjerde blei kåra til turneringa sin beste spelar, medan Chris Andre Nore stakk av med prisen som årets talent. 

Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen.

Semifinalar, fredag 10. april:
Hornindal - Vikane/Loen 1-1 (1-1) 4-5 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Idar Nedre-Flo (7. min)
1-1 Marius Rauset (11. min)

Tornado Måløy 2 - Åmdal  8-2 (4-0)
1-0 Chris Andre Nore (15. min)
2-0 Ronnie Refvik Riise (34. min)
3-0 Ronnie Refvik Riise (36. min)
4-0 Chris Andre Nore (45. min+1)
5-0 Ronnie Refvik Riise (59. min)
6-0 Chris Andre Nore (15. min)
6-1 Ole-Johnny Lauvstad (66. min)
7-1 Chris Andre Nore (67. min)
7-2 Ole-Johnny Lauvstad (68. min)
8-2 Thor Aage Pleym Evensen (75. min)

Finalar, laurdag 11. april:

Bronsefinale, Hornindal - Åmdal 1-0
1-0 Verner Myklebust

Vikane/Loen - Tornado Måløy 2 5-3
1-0 Tony Andre Haugen
2-0 Guntis Bogdanov
3-0 Tony Andre Haugen
3-1 Tor Aage Pleym Evensen
4-1 Marius Rauset
5-1 Ole Roger Rake
5-2 Christian Lofnes
5-3 Chris Andre Nore

 

 
Chris Andre Nore blei kåra til årets talent i turneringa.
Bildet er frå semfinalen mot Åmdal fredag 10. april.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen.


12.04 Resultat kampar i dag , søndag 12. april


Kristina Juklestad og Katrine Viktoria Hole var begge med på Sandviken 2 sitt lag som i dag vann heile 6-0 borte mot Førde på Hafstadparken.
Bildet er frå kampen mellom Jølster og Førde 17. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Jerv - Sogndal 0-0 (0-0)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Sandviken 2  0-6 (0-3)

Eikefjord cup
Bronsefinale: Eikefjord - Bremanger  0-4
Finale: Selje - Gaular  6-1

Treningskamp damer

Tornado Måløy - Breimsbygda/Sandane  1-6 (1-2)
Mål Tornado Måløy: Thea Kassen

12.04 Kampar i dag , søndag 12. april


Sogndal spelar i dag bortekamp mot Jerv på Levermyr Stadion.
Kristian Fardal Opseth scora begge Sogndal sine mål mot Hødd 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Jerv - Sogndal

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Sandviken 2

Eikefjord cup
Kl. 11.00 Bronsefinale: Eikefjord - Bremanger
Kl. 13.00 Finale: Selje - Gaular

Treningskamp damer

Kl. 17.00 Tornado Måløy - Breimsbygda/Sandane, Skavøypoll Stadion

I tillegg blir det arrangert Oppkøyringsturnering på Reed og Jentefotballens helg på Kaupanger.

11.04 Resultat kampar i dag, laurdag 11. april


Kristiansund BK 2 snudde 0-2 til 5-2 i dagens bortekamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM G16 Telenor Cup
Eid - Sogndal  0-4 (0-1)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (12. min)
0-2 Andreas Lerheim Olsen (57. min)
0-3 Andreas Lerheim Olsen (60. min)
0-4 Andreas Lerheim Olsen (67. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


NM J16 Telenor Cup
Sandane - Bjørn 0-0 (0-0) 0-1 etter ekstraomgangar

2. divisjon kvinner avdeling 4
Hinna - Kaupanger  1-3 (0-0)
0-1 Cecilie Leivdal (49. min)
0-2 Synne Sofie Christiansen (52. min)
0-3 Rebekka Bergum Skaasheim (55. min)
1-3 Marte Hole (68. min)

3. divisjon avdeling 8
Eid - Kristiansund BK 2  2-5 (2-0)

1-0 Kristian Lefdal (5. min)
2-0 Kristian Lefdal (21. min)
2-1 Jonas Kippersund Rønningen (57. min)
2-2 Jonas Kippersund Rønningen (57. min)
2-3 Jonas Kippersund Rønningen (57. min)
2-4 Ole Kristian Rødahl (64. min)
2-5 Jonas Kippersund Rønningen (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kristiansund FK - Årdal  4-2
Spjelkavik - Skarbøvik  2-2 
Brattvåg - Florø 2  3-2
Stryn - Bergsøy  2-3 

Treningskamp
Skavøypoll - Larsnes/Gursken  3-2
Mål Skavøypoll: Stian Åmelfot (2) og Rune Solvang

Honndalscupen
Bronsefinale, Hornindal - Åmdal 1-0
1-0 Verner Myklebust

Vikane/Loen - Tornado Måløy 2 5-3
1-0 Tony Andre Haugen
2-0 Guntis Bogdanov
3-0 Tony Andre Haugen
3-1 Tor Aage Pleym Evensen
4-1 Marius Rauset
5-1 Ole Roger Rake
5-2 Christian Lofnes
5-3 Chris Andre Nore

Eikefjord cup
Bremanger - Askvoll/Holmedal  1-1
Eikefjord - Jølster  1-0
Askvoll/Holmedal - Selje  0-7
Gaular - Jølster  4-0 
Selje - Bremanger  4-0
Eikefjord - Gaular  2-2

11.04 NB! SISTE FRIST I TABELLKONKURRANSEN !


Thomas Starheim scora eitt mål i Eid sin 4-2 seier mot Stryn i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

NB! I dag klokka 12.45 er det siste frist for å sende inn tips i Haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8.

Følgjande lag er med: 
Bergsøy
Brattvåg
Eid
Florø 2
Herd
Hødd 2
Kristiansund FK
Kristiansund BK 2
Skarbøvik
Sogndal 2
Spjelkavik
Stryn
Volda
Årdal


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til laurdag 11. april kl. 12.45.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.


11.04 Kampar i dag, laurdag 11. april


Årdal sparkar i gong vår lokale 3. divisjon med bortekamp mot KFK.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 25. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy. 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G16 Telenor Cup
Kl. 13.00 Eid - Sogndal

NM J16 Telenor Cup
Kl. 16.30 Sandane - Bjørn

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Hinna - Kaupanger  

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Kristiansund FK - Årdal
Kl. 14.00 Spjelkavik - Skarbøvik
Kl. 14.00 Brattvåg - Florø 2
Kl. 16.00 Stryn - Bergsøy
Kl. 16.00 Eid - Kristiansund BK 2

Treningskamp
Kl. 14.00 Skavøypoll - Larsnes/Gursken

Honndalscupen
Kl. 14.00 Bronsefinale, Hornindal - Åmdal
Kl. 16.00 Finale, Tornado Måløy 2 - Vikane/Loen

Eikefjord cup
Kl. 10.00 Bremanger - Askvoll/Holmedal
Kl. 11.15 Eikefjord - Jølster
Kl. 12.30 Askvoll/Holmedal - Selje
Kl. 13.45 Gaular - Jølster 
Kl. 15.00 Selje - Bremanger
Kl. 16.15 Eikefjord - Gaular

1. runde Enivest-serien på Sandane: 
Kl. 10.00 Jenter Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 11.00 Gutar Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Gutar Sunnfjord - Sogn
Kl. 14.00 Jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 15.00 Gutar Nordfjord - Sogn

Oppkøyringsturnering på Reed
10.00 Smågutar 7 Breimsbygda - Førde 1
10.00 Smågutar 7 Jølster - Førde 2
11.00 Smågutar 11 Førde - Jølster
12.00 Smågutar 11 Breimsbygda - Sogndal
13.00 Smågutar 7 Breimsbygda - Jølster
13.00 Smågutar 7 Førde 1 - Førde 2
14.00 Smågutar 11 Førde - Breimsbygda
15.00 Smågutar 11 Jølster - Sogndal
16.00 Småjenter Førde 1 - Sandane
16.00 Småjenter Førde 2 - Breimsbygda

Jentefotballens helg på Kaupanger, J15/16
Kl. 10.00 Kaupanger - Syril
Kl. 10.30 Sogndal - Jotun
Kl. 11.00 Årdalstangen - Tornado Måløy
Kl. 11.30 Kaupanger - Sogndal
Kl. 12.00 Syril - Årdalstangen
Kl. 12.30 Tornado Måløy - Jotun
Kl. 13.00 Sogndal - Syril
Kl. 14.00 Jotun - Årdalstangen
Kl. 14.30 Tornado Måløy - Kaupanger
Kl. 15.00 Syril - Jotun
Kl. 15.30 Sogndal - Tornado Måløy
Kl. 16.00 Årdalstangen - Kaupanger


 


Eid møter i dag Sogndal i NM G16 Telenor Cup på Eid Idrettspark.
Bildet er frå Eid sin 4-3 seier borte mot Tornado Måløy 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


10.04 Resultat kampar i dag, fredag 10. april


Tornado Måløy 2 vann heile 8-2 mot Åmdal i Honndalscupen.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Honndalscupen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Treningskamp damer, Åheim/Selje - Stryn 2-3 (0-3)
0-1 Pernille Flo (12. min)
0-2 Inga Elise Vik (20. min)
0-3 Guro Myklebust (45. min)
1-3 Kaja Rekkedal (46. min)
2-3 Madelen Årheim Bakkebø (90. min)

Honndalscupen:
Hornindal - Vikane/Loen 1-1 (1-1) 4-5 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Idar Nedre-Flo (7. min)
1-1 Marius Rauset (11. min)

Tornado Måløy 2 - Åmdal  8-2 (4-0)
1-0 Chris Andre Nore (15. min)
2-0 Ronnie Refvik Riise (34. min)
3-0 Ronnie Refvik Riise (36. min)
4-0 Chris Andre Nore (45. min+1)
5-0 Ronnie Refvik Riise (59. min)
6-0 Chris Andre Nore (15. min)
6-1 Ole-Johnny Lauvstad (66. min)
7-1 Chris Andre Nore (67. min)
7-2 Ole-Johnny Lauvstad (68. min)
8-2 Thor Aage Pleym Evensen (75. min)

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Honndalscupen.

10.04 Tabellkonkurranse 3. divisjon avdeling 8


Thomas Starheim scora eitt mål i Eid sin 4-2 seier mot Stryn i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8.

Følgjande lag er med: 
Bergsøy
Brattvåg
Eid
Florø 2
Herd
Hødd 2
Kristiansund FK
Kristiansund BK 2
Skarbøvik
Sogndal 2
Spjelkavik
Stryn
Volda
Årdal


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til laurdag 11. april kl. 12.45.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.


10.04 Rune Haugland vann Påskenøtter 2015



Rune Haugland blei vinnar av Haugenfotball.no sine Påskenøtter 2015.

Haugland stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Totalt 125 personar sende inn svar på årets påskenøtter, og nesten alle svarte rett på alle tre spørsmåla. 

Her er dei rette svara:
1. Karl Erik Aarsheim
2. Jølster
3. Terje Rognsø 

10.04 1. runde NM menn 2015


Stryn får besøk av Aalesund i 1. runde i NM menn 2015.
På bildet jublar Stryn etter seier mot Sogndal i 1. runde i 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM herrer 2015. 

Førde spelar heime mot Fyllingsdalen, Florø spelar borte mot Varegg, Sogndal spelar borte mot Lysekloster, medan Stryn er sett opp med heimekamp mot Aalesund.

Alle desse fire kampane blir spelt onsdag 22. april.


Komplett kampoppsett 1. runde NM menn 2015:
21. april:
Lokomotiv Oslo - Vålerenga
Vigør - Start

22. april:
Kråkerøy - Sarpsborg 08
Trosvik - Follo
Moss - Grorud
Oppsal - Kvik-Halden
Rilindja - Bærum
Kjelsås - Sprint Jeløy
Holmen - Notodden
Asker - Sandefjord
Rælingen - Lillestrøm
Skedsmo - Raufoss
Hauerseter - KFUM
FuVo - Kongsvinger
Sander - Strømmen
HamKam - Lørenskog
Lillehammer - Elverum
Nybergsund - Ull-Kisa
Valdres - Gjøvik-Lyn
Hallingdal - Hønefoss
Vestfossen - Mjøndalen
Ørn-Horten - Ullern
FK Tønsberg - Strømsgodset
Runar - Stabæk
Fram-Larvik - Lyn
Skotfoss - Odd
Pors - Jerv
Arendal - Donn
Flekkerøy - Vindbjart
Ålgård - Viking
Randaberg - Haugesund
Brodd - Bryne
Riska - Sandnes-Ulf
Vard-Haugesund - Vidar
Odda - Fana
Stord - Nest-Sotra
Lysekloster - Sogndal
Varegg - Florø
Øystese - Åsane
Førde - Fyllingsdalen
Stryn - Aalesund
Brattvåg - Molde
Spjelkavik - Træff
Surnadal - Kristiansund
Tynset - Strindheim
Rødde - NTNUI
Nardo - Stjørdals-Blink
Byåsen - Sverresborg
Vuku - Rosenborg
Sandnessjøen - Ranheim
Junkeren/Mo - Tromsø
Finnsnes - Harstad
Salangen - Senja
Sortland - Tromsdalen
Fløya - Alta
Bossekop - Mjølner (kan bli flytta til 23.april)
Kirkenes - Bodø-Glimt

23.april:
Skeid - Drammen
Eidsvold Turn - Brumunddal
Ås - Fredrikstad
Egersund - Sola
Os - Brann
Herd - Hødd
Neset - Levanger
 


Florø jublar etter scoring heime mot Førde i 1. runde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


09.04 Kampoppsett Honndalscupen 2015


Hornindal i kampen mot Eid 2 på Hornindal Stadion 22. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hornindal arrangerar denne helga Honndalscup på Hornindal Stadion.

I tillegg til arrangørklubben deltek Vikane/Loen, Tornado Måløy 2 og Åmdal i årets turnering.

Hornindal er tittelforsvarar i turneringa, etter at dei vann fjorårets finale mot Sunnylven etter straffesparkkonkurranse.

Fredag 10. april:
Kl. 18.00 Hornindal - Vikane/Loen
Kl. 20.00 Tornado Måløy 2 - Åmdal

Laurdag 11. april:
Kl. 14.00 Bronsefinale
Kl. 16.00 Finale

09.04 Meld på lag i årets Eid Cup


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 26. april 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2014.

 

Siste frist for å melde seg på årets Eid Cup nermar sergmed stormskritt. Det blir meldt frå arrangøren at det er godt med påmelde lag, men at det framleis er plass til fleire lag.

Siste frist for å melde på lag til årets Eid Cup er sett til måndag 13. april.


Årets Eid Cup går av stabelen laurdag 25. og søndag 26. april.

Det er tredje årets Eid Cup blir arrangert, og i årets cup kan ein melde på lag i følgande klasser:

5ar-fotball:
G6, G7, G8, G9 og G10
J6, J7, J8, J9, J10 og J11

7ar-fotball:
G11 og G12
J12

7'ar-fotball med sluttspel:
G13/14 og G15/16
J13/14 og J15/16

Det vert minimum 3 kampar for alle lag. Barneklassene 6-10 år spelar laurdag. Klassene 11-16 år spelar søndag. Kampane går i hovudsak på Eid idrettspark.

Eventuelle spørsmål om Eid Cup kan rettast til:
Klubbutviklar Bjørn Totland
E-post: btotland@gmail.com
Tlf: 907 71 263

Klikk deg inn på Eid Fotball sine nettsider for meir info og påmelding.




Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


09.04 Tabellkonkurranse 3. divisjon avdeling 8


Mahatma Otoo i duell med Vegard Hopland i kampen mellom
Stryn og Sogndal 2 på Stryn Stadion 15. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8.

Følgjande lag er med: 
Bergsøy
Brattvåg
Eid
Florø 2
Herd
Hødd 2
Kristiansund FK
Kristiansund BK 2
Skarbøvik
Sogndal 2
Spjelkavik
Stryn
Volda
Årdal


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til laurdag 11. april kl. 12.45.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.


08.04 Vik vann 5-0 heime mot Balestrand


Vik jublar etter scoring borte mot Tornado Måløy 17. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Vik vann i ettermiddag 5-0 i ein treningskamp heime mot Balestrand.

Robert Hovland, Svein Erik Saglien, Sondre Skjerven, Håkon Skjerven og Joakim Skjerven scora måla i kampen der stillinga til pause var 2-0.

Vik - Balestrand  5-0 (2-0)
1-0 Robert Hovland
2-0 Svein Erik Saglien
3-0 Sondre Skjerven
4-0 Håkon Skjerven, straffe
5-0 Joakim Skjerven

08.04 Mats Solheim debuterte for Hammarby


Mats Solheim i duell med Mikael Dorsin i heimekampen mot
Rosenborg på Fosshaugane Campus 30. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Mats Solheim fekk i dag sin debut for Hammarby i Allsvenskan. Solheim spelte heile kampen då Hammarby i dag spelte uavgjort 1-1 borte mot IF Elsborg.

Neste kamp for Solheim og Hammarby er heime mot Djurgården på Tele2 Arena måndag 13. april.

IF Elsborg - Hammarby 1-1 (0-1)
0-1 Linus Hallenius (42. min)
1-1 Simon Hedlund (53. min)

IF Elfsborg:
Kevin Stuhr Ellegaard
Jesper Manns (Andréas Klarström 72. min)
Sebastian Holmén
Anders Svensson
Adam Lundqvist
Henning Hauger
Marcus Rohdén
Simon Hedlund (Lars Nilsson 61. min)
Viktor Claesson
Simon Lundevall
Per Frick (Arber Zeneli 61. min)

Hammarby:
Johannes Hopf
Mats Solheim
Lars Saetra
Birkir Mar Saevarsson
Stefan Batan
Johan Persson
Erik Israelsson
Måns Söderqvist (Pablo Pinones Arce 79. min)
Nahir Besara (Lars Fuhre 79. min)
Kennedy Bakircioglu
Linus Hallenius (Fredrik Torsteinbö 65. min)

Tabell Allsvenskan
Gefle IF FF 2 2 0 0 4-0 6
IFK Göteborg 2 2 0 0 3-0 6
Hammarby 2 1 1 0 3-1 4
IF Elfsborg 2 1 1 0 3-2 4
Malmö FF 1 1 0 0 4-1 3
AIK 1 1 0 0 2-1 3
Helsingborgs IF 2 0 2 0 0-0 2
IFK Norrköping FK 1 0 1 0 1-1 1
Örebro 2 0 1 1 1-3 1
Falkenbergs FF 2 0 1 1 0-2 1
Kalmar FF 2 0 1 1 0-2 1
Djurgården 1 0 0 1 1-2 0
Halmstads BK 1 0 0 1 1-2 0
Åtvidabergs FF 1 0 0 1 0-1 0
BK Häcken 1 0 0 1 0-2 0
GIF Sundsvall 1 0 0 1 1-4 0

 

 
Mats Solheim i kamp for Stryn mot HamKam 2 12. november 2005.
Sjå fakta og bilder frå kampen.


08.04 Fire gutar frå fylket tekne ut til Statoil Region


Sander Amble Haugen og Johan Hove er begge tekne ut
til Statoil Regionssanmling i Trondheim 16. -19. april.
Bildet er frå sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.     
 

Fire gutar frå fylket er tekne ut til Statoil Regionssamling.

Også gutane si samling går av stabelen i Trondheim torsdag 16. til søndag 19. april.

Desse gutane frå fylket er tekne ut:
Sander Amble Haugen, Stryn - 2000
Johan Hove, Sogndal - 2000

Peter Frausing, Stryn - 2001
Eirik Sæten, Loen - 2001
 


Eirik Sæten i kamp for Loen i kretsfinalen mot Syril 2. november 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Peter Frausing og Eirik Sæten i kampen mellom SFFK G14 og Sunnmøre FK.
Sjå bilder og fakta frå kretskamparne i Stryn 1. februar.


08.04 Fire jenter frå fylket tekne ut til Statoil Region


Thea Bjelde i kampen mellom SFFK J15 og Eid sitt damelag 15. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
  

 

Fire jenter frå fylket er tekne ut til Statoil Regionssamling.

Samlinga går av stabelen i Trondheim torsdag 16. til søndag 19. april.

Desse jentene frå fylket er tekne ut:
Thea Bjelde, Sogndal - 2000
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy - 2000
Miriam Vilnes Mjåset, Askvoll/Holmedal - 2000
Alise Takvam, Gaular - 2000

 


Ylinn Tennebø i kamp for J99 kretslaget på Reed Stadion 18. mai 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


Miriam V. Mjåseth scora fire mål i kampen mot Eid sitt damelag 15. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Alise Takvam i kamp for SFFK J15 mot NRFK i Stryn 31. jauar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 31. januar.


08.04 Tabellkonkurranse 3. divisjon avdeling 8


Bjørn Totland var fornøgd etter uavgjort 4-4 mot Skarbøvik i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 3. divisjon avdeling 8.

Følgjande lag er med: 
Bergsøy
Brattvåg
Eid
Florø 2
Herd
Hødd 2
Kristiansund FK
Kristiansund BK 2
Skarbøvik
Sogndal 2
Spjelkavik
Stryn
Volda
Årdal


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til laurdag 11. april kl. 12.45.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.


07.04 Nordfjord Gutar 2002 sin tropp til Enivest-serien


Nordfjord vann Bylagsserien for gutar 98-99.
Bildet er frå den avsluttande turneringa i Stryn 8. desember 2012.
Sjå bilder frå 3. runde i Bylagsserien i Stryn 8. desember 2012.   

 

Etter dagens trening på Eid Idrettspark har soneansvarlig i Nordfjord Kåre Bakke teke ut Nordfjord gutar 2002 sin tropp til 1. runde i Enivest-serien.

1. runde i Enivest-serien blir spelt på Sandane laurdag 11. april.

Kampoppsett, Sandane laurdag 11. april:
Kl. 10.00 Jenter Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 11.00 Gutar Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Gutar Sunnfjord - Sogn
Kl. 14.00 Jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 15.00 Gutar Nordfjord - Sogn

Tropp Nordfjord gutar 2002:
Jozef Tuzar, Stryn T&IL
Erik Pelè Gran Eide, Sandane TIL
Magnus Vik Skrede, Stryn T&IL
Kristoffer Årdal, Vikane IL
Bjørnar Lyslo, Vikane IL
Johannes Tenden, Loen/Vikane
Ole Andreas Kupen, Skavøypoll IL
Sebastian Berg, Tornado Måløy FK
William Rakkenes, Skavøypoll IL
Håvard Rosø, Bremanger IL
Martin Johnsen, Skavøypoll IL
Filip Pleym Mardal, Sandane TIL
Even Goitom, Sandane TIL
Bjørnar Skaaden, Vikane IL

07.04 Eikefjord Cup 2015



Laurdag 11. og søndag 12. april arrangerar Eikefjord Fotball den tradisjonsrike Eikefjord Cup.

Turneringa blir arrangert for 33. året på rad, og er eit sikkert teikn på at det er vår.

Pulje 1:
Selje
Bremanger
Askvoll/Holmedal

Pulje 2:
Eikefjord
Gaular
Jølster

Kampar laurdag 11. april (2x30 minutt):
Kl. 10.00 Bremanger - Askvoll/Holmedal
Kl. 11.15 Eikefjord - Jølster
Kl. 12.30 Askvoll/Holmedal - Selje
Kl. 13.45 Gaular - Jølster 
Kl. 15.00 Selje - Bremanger
Kl. 16.15 Eikefjord - Gaular

Kampar søndag 12. april (2x45 minutt):
Kl. 11.00 Kamp om 5.-6.plass
Kl. 13.00 Bronsefinale
Kl. 15.00 Finale

06.04 Haugenfotball.no sine Påskenøtter 2015



Ver med på Haugenfotball.no sine påskenøtter 2015. 

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER SETT TIL TYSDAG 7. APRIL KLOKKA 22.00.

Klikk her for å kome til haugenfotball.no sine Påskenøtter 2015.


06.04 Vilde Hasund sende Norge til EM-sluttspel


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Vilde Hasund frå Åheim scora begge måla då Norge J19 i dag vann 2-0 mot Sveits i EM-kvalifiseringsrunden i Nord Irland. Norge står dermed med to strake seierar og er i lag med Spania dei to fyrste laga som er kvalifisert for sommarens EM-sluttspel.

Sveits - Norge 0-2 (0-2)
0-1 Vilde Hasund (3. min)
0-2 Vilde Hasund (24. min)

Norge:
Aurora Watten Mikalsen
Tuva Hansen
Marit Bratberg Lund
Ingrid Rokke Elvebakken
Kristine Bjørdal Leine
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Johanne Fridlund (Marie Dølvik Markussen 46. min)
Vilde Hasund (Nora Eide Lie 62. min)
Karoline Heimvik Haugland
Vilde Anett Fjelldal (Maria Hiim 86. min)


06.04 Tornado Måløy tapte 2-1 heime mot Brattvåg


Brattvåg jublar etter at Thomas Aarsund scora seiersmålet like før full tid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Tornado Måløy tapte i dag 2-1 heime mot Brattvåg i den andre kvalifiseringsrunden til NM herrer 2015.

Finn Alvestad gav bortelaget leiinga 1-0 etter drøye halvtimen, noko som også var pauseresultatet i kampen.

Erik Raknes Forthun utlikna til 1-1 knappe 10 minutt ut i 2. omgang, men dessverre for heimelaget sette Finn Alvestad inn Brattvåg sitt seiersmål like før full tid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Brattvåg 1-2 (0-1)
0-1 Finn Alvestad (32. min)
1-1 Erik Raknes Forthun (53. min)
1-2 Thomas Aarsund (89. min)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Rune Haugland, Haugen og Andreas Sandal, Haugen

Gult kort: Martin Flåten, Eirik Føleide og Sveinung Frantzen, TMFK
Even Vestavik, Brattvåg

Tornado Måløy:
Kenneth Elde
Eirik Holvik
Eirik Føleide
Fridjon Mortensen
Erik Raknes Forthun
Martin Flåten (Thor Aage Pleym Evensen 84. min)
Sveinung Frantzen
Marius Stavenes Refvik
Gisle Myhre
Endre Kupen
Sondre Myre Silden (Henrik Gjerde 90. min+3)

Brattvåg:
Per Espen Thorsen
Jan Philip Berglund
Jørgen Flydal Sørnes
Frederik Sletting Johnsen
Robert Kjellmann
Simon Andre Tomren (Even Vestavik 48. min)
Robin Gabriel Palacios Persson
Tommy Kanishi Andreassen
Eirik Nakken Høivik (Thomas Aarsund 52. min)
Finn Alvestad
Didrik Knutsen Fløtre

 


Erik Raknes Forthun scora Tornado Måløy sitt mål i kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.04 Resultat kampar i dag, måndag 6. april


Mads Wie scora alle fire måla til Stryn i dagens 4-3 seier mot Årdal.
På bildet jublar Wie etter ei av to scoringar i cupkampen borte mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens fotballkampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Bærum
1-0 Robin Shroot (33. min)
2-0 Ulrik Flo (57. min)
3-0 Christophe Psyche (67. min)
3-1 Bærum (83. min)

2. kvalifiseringsrunde NM menn
Tornado Måløy - Brattvåg 1-2 (0-1)
0-1 Finn Alvestad (32. min)
1-1 Erik Raknes Forthun (53. min)
1-2 Thomas