20.08 Stig Torheim rundevinnar i Lokaltipset


 

Marius Midtun Aaberge og Stig Torheim prikka inn åtte rette i den 13. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Stig Torheim av med premien på tre flax-lodd.

22 tipparar hadde sju rette, medan 25 tipparar hadde seks rette.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.

8 rette:

Marius Midtun Aaberge
Stig Torheim

7 rette:
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arian Helgheim
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Torbjørn Leivdal
Miguel Maureira
Stig Nord
Magnar Skaare
John Sæbø
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim
Øystein Østvik

6 rette:

Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Arild Hagen Bakke
Helge Haugland
Frank Heggestad
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Håkon Kongshaug
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Hilmar Lindskog
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Nesse
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Andreas Torvanger
Odd Helge Vågseth


13. runde Lokaltipset 2019

Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)  B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) H 4-3
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2 
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1 
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) B 2-4
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) U 6-6 
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) B 0-1
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) B 1-4
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 


20.08 Kampar i dag, tysdag 20. august


Haugen møter i ettermiddag Eid 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå bortekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 7. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Studentspretten 2 - Sogndal 3/Fjøra 2

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Fanaråk - Hafslo
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Bjørn
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Balestrand

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 8 8 0 0 41-8 24
Årdal 2 8 5 0 3 34-16 15
Bjørn 8 5 0 3 31-16 15
Kaupanger 2 8 3 1 4 14-33 10
Fanaråk 8 1 1 6 11-32 4
Hafslo 8 0 2 6 8-34 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Hyllestad
Kl. 19.00 Florø 3 - Anga 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Fure
Kl. 19.30 Eikefjord - Gaular/Dale 2
Kl. 20.00 Førde 3 - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Eikefjord 12 8 1 3 39 - 23 25
Tempo 12 8 0 4 47 - 34 24
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Eid 2
Kl. 19.00 Tornado Måløy 2 - Hornindal
Kl. 19.00 Oppstryn - Svelgen/Bremanger 2
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Oppstryn 10 6 1 3 30 - 23 19
Eid 2 10 6 0 4 43 - 38 18
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Flatraket /Skavøypoll 2 12 5 2 5 30 - 19 17
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 10 4 2 4 35 - 35 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 10 3 1 6 30 - 38 10
Breimsbygda /Jølster 2 9 3 1 5 19 - 34 10


19.08 Sogndal 2 snudde 2-3 til seier 4-3 på overtid


Anders Johannessen Nord headar inn vinnarmålet til Sogndal 2 fire minutt
 på overtid i dagens 4-3 seier heime mot Fana på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal 2 vann i ettermiddag 4-3 heime mot Fana på Fosshaugane Campus. Tomas Kristoffersen, Ørjan Hippe Sørflaten, Alioune Ndour og Anders Johannessen Nord scora for Sogndal 2, medan Vebjørn Høynes, Herman Stang Stakset og Martin Hummelvoll sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 - Fana  4-3 (1-2)
0-1 Vebjørn Høynes (26. min)
0-2 Herman Stang Stakset (28. min)
1-2 Tomas Kristoffersen (41. min)
2-2 Ørjan Hippe Sørflaten (59. min)
2-3 Martin Hummervoll (64. min)
3-3 Alioune Ndour (90. min+1)
4-3 Anders Johannessen Nord (90. min+4)

Dommar: Yngve Håkonsen, Fjøra

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular og Torgeir Heimdal Aase, Vik

Gult kort: Sander Pettersen og Joachim Dankertsen, Fana 

Sogndal 2:
Fartein Bøyum
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Stokkanes
Per-Magnus Steiring (Stefan Zelimir Antonijevic 46. min)
Eivind Helgesen
Elias Mittet (Johan Svedal Flo 80. min)
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Tomas Kristoffersen (Ørjan Hippe Sørflaten 46. min)
Erlend Hanssen Grov
Markus Dahlen Brændsrød (Alioune Ndour 62. min)
Anders Johannessen Nord

Fana:
Storm Sebastian Husebø
Fabian Filip Rimestad
Sivert Engh Øverby
Sander Pettersen
Anders Sørevik
Simen Brekkhus
Herman Stang Stakset
Anders Moe Lund (Martin Hummelvoll 54. min)
Vebjørn Høynes
Joachim Dankertsen
Lars Christian Moldestad


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Fyllingsdalen 16 10 1 5 43 - 23 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 16 8 4 4 43 - 20 28
Sogndal 2 16 6 2 8 34 - 30 20
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 16 1 0 15 9 - 124 3


19.08 Sogndal møter Brann i kvartfinalen i NM G19


Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal møter Brann i kvartfinalen i NM G19 Telenor Cup 2019. Sogndal har fått heimekamp på Fosshaugane Campus, og kampen er terminfesta til torsdag 19. september.

Kvartfinalar NM G19 Telenor Cup 2019:
Sogndal - Brann 
Odd - Sarpsborg 08
Rosenborg - Kristiansund
Lillestrøm - Vinnar av kampen Viking - Bryne *

* Viss Bryne vinn kampen mot Viking blir kampen Bryne - Lillestrøm spelt på Bryne Stadion. Viss Viking vinn kampen mot Bryne blir kampen Lillestrøm - Viking spelt på Åråsen Stadion.


19.08 14. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 14. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 14. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

14. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Kongsvinger (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Hønefoss (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Mjølner (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Stord (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Høyang - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 6: Syril - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Førde - Dale (Kretsligaen)
Kamp 10: Balestrand - Sandane (3. divisjon kvinner)
Kamp 11: Sogndal - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Førde 2 - Jølster (5. divisjon)


19.08 Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde


Stryn vann 2-1 heime mot Førde i den 14. serierunden i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 14. serierunde. Krossøy leiar konkurransen føre Kai Henning Slinde, Josefine Sannebro, Thor Aage Pleym, Julian Hove og Odd Gunnar Måren.

Det er premiering i tabellkonkurransen etter den 14. serierunden.

Knut-Atle Krossøy som leiar tabellkonkurransen stikk av med 3 flax-lodd, medan Unni Helland som ligg sist får 2 flax-lodd.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 14. serierunde:
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7 


Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 10 7
2. Kai Henning Slinde 14 4
3. Josefine Sannebro 16 6
4. Thor Aage Pleym 16 6
5. Julian Hove 16 4
6. Odd Gunnar Måren 16 4
7. Per Inge Hjelmeland 16 3
8. Elias Rognebakke 16 2
9. Rune Haugland 18 6
10. Kjetil Karlsen 18 5
11. Odd Eriksen 18 4
12. Kjetil Myklebust 18 3
13. Knut Olav Halseth 18 3
14. Kristian Aase 18 3
15. Nina Sofie Nor Midthjell 18 3
16. Anders Frøyen 18 2
17. Geir Christensen 18 2
18. Håvard Folevåg Mjelleli 18 2
19. Olve Eide 18 2
20. Jan Tore Slinde 18 1
21. Jon Georg Rutledal 20 6
22. Kay Ove Hafsås 20 6
23. Jan-Tore Løken 20 5
24. John Os 20 5
25. Marius Hellebust 20 5
26. Torbjørn Ylvisåker 20 5
27. Anne Mette Lillestøl 20 4
28. Arve Helle 20 4
29. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
30. Henriette Naustdal 20 4
31. Jon Navarsete 20 4
32. Kjell Tore Lillestøl 20 4
33. Kåre Magne Moe 20 4
34. Dino Omerovic 20 3
35. Frank Nymark 20 3
36. Idar Holen 20 3
37. Jan Are Øvstetun 20 3
38. Johan Skorge 20 3
39. Kjell Nigardsøy 20 3
40. Per Michael Frichsen 20 3
41. Rune Midthjell 20 3
42. Arild Hjelmeland 20 2
43. Geir Igelkjøn 20 2
44. Hans Egil Glomnes Øyen 20 2
45. Henri Kjødnes 20 2
46. Jan Per Løken 20 2
47. Jo Arne Sætre 20 2
48. John Søgnen 20 2
49. Magnus Sævik 20 2
50. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
51. Odd Listhaug Drabløs 20 2
52. Rune Henden 20 2
53. Sveinung Frantzen 20 2
54. Vegard Lunde 20 2
55. Atle Rake 20 1
56. Frank Torheim 20 1
57. Stein Inge Strøm 20 1
58. Vegard Flatjord 20 1
59. Harald Vartdal 20 0

Sjå heile lista etter 14. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


19.08 Kampar i dag, måndag 19. august


Anders J. Nord og Sogndal 2 møter i dag Fana på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Fana

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Fyllingsdalen 16 10 1 5 43 - 23 31
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 16 1 0 15 9 - 124 3


18.08 To personar har prikka inn åtte rette


 

Etter at 11 av dei 12 kampane i 13. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Marius Midtun Aaberge og Stig Torheim har begge prikka inn åtte av dei 11 kampane som er spelt til no. Midtun Aaberge og Torheim toppar lista føre 14 personar som har tippa rett på sju av 11 kampar.


8 rette:

Marius Midtun Aaberge
Stig Torheim

7 rette:

Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Jakob Haugen
Arian Helgheim
Asle Hopland
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Magnar Skaare
John Sæbø
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim

6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Helge Haugland
Frank Heggestad
Kennet Hessvik
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Torbjørn Leivdal
Hilmar Lindskog
Miguel Maurera
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Nesse
Stig Nord
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Andreas Torvanger
Odd Helge Vågseth
Øystein Østvik

5 rette:
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Ronny Berg
Steinar Christensen
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Vegard Flatjord
Svein Arne Hagen
Arild Hagen Bakke
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Rune Henjesand
Sissel Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Håkon Kongshaug
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Steinar Langedal
Rolf Lefdal
Janne Kristin Leivdal
Per-Magne Løken
Even Melås Fåberg
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Simen Nilsen
Roger Nordal
Jon Rauset
Else Lindvik Remme
Kai Henning Slinde
Øystein Solheim
Sissel Svarstad
Harald Vartdal
Ørjan Vikum


13. runde Lokaltipset 2019

Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)  B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) MÅNDAG 
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2 
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1 
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) B 2-4
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) U 6-6 
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) B 0-1
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) B 1-4
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 


18.08 Resultat kampar i dag, søndag 18. august


Hallvard Bjotveit scora ekte hat-trick på drøye kvarteret mot Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Florø 2 - Tornado Måløy  2-4 (2-2)
0-1 Martin Flåten (11. min)
1-1 Toni Jakupovic (22. min)
1-2 Thor Aage Pleym Evensen (26. min)
2-2 Brage Naustdal, straffe (33. min)
2-3 Benjamin Daae Frantzen (61. min)
2-4 Thor Aage Pleym Evensen (83. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Tornado Måløy 14 7 0 7 35 - 28 21
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 14 2 1 11 16 - 40 7 

5. divisjon
Selje - Sandane  6-6 (3-1)

1-0 Josef Maximilian Husevåg (10. min)
2-0 Einar Tobias Hoddevik (16. min)
3-0 Einar Tobias Hoddevik (18. min)
3-1 Melos Kibreab Yacob (45. min)
3-2 Magnus Nikolai Bolseth (49. min)
3-3 Hallvard Bjotveit (52. min)
3-4 Hallvard Bjotveit (58. min)
3-5 Hallvard Bjotveit (68. min)
3-6 Magnus Nikolai Bolseth (70. min)
4-6 Jonas Beitveit (72. min)
5-6 Joachim Refvik (80. min)
6-6 Aleksander Kvernevik (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn 2 - Vik  0-1 (0-0)
0-1 Svein Erik Saglien (90. min+2)

Skavøypoll - Førde 2  1-4 (0-3)


Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 13 8 1 4 28-25 25
Vik 11 8 0 3 30-13 24
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Førde 2 11 7 2 2 25-19 23
Stryn 2 11 7 1 3 34-16 22
Sandane 12 5 1 6 37-32 16
Selje 11 3 3 5 24-34 12
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3


18.08 Hopland har prikka inn alle sju kampane til no


 

Etter at sju dei 12 kampane i 13. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Asle Hopland har prikka inn alle sju kampane som er spelt til no. Hopland toppar lista føre 11 personar som har tippa rett på seks av sju kampar.


7 rette:

Asle Hopland

6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Bjørn-Helge Haugen
Arian Helgheim
Vidar Kvalvågnes
Miguel Maureira
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal
Magnar Skaare
John Sæbø
Stig Torheim
Marcus Vedeler

5 rette:
Ole Andreas Aarvik
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Knut Olav Halseth
Jakob Haugen
Helge Haugland
Vebjørn Høynes
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Torbjørn Leivdal
Stig Nord
Geir Inge Rake
Martha Karin Rauset
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim


13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)  B 2-3
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen) MÅNDAG 
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen) H 7-2 
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen) H 2-1 
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen) SØNDAG
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon) SØNDAG
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2) H 6-1 


18.08 Kampar i dag, søndag 18. august


Selje møter i dag Sandane på Selje Idrettspark.
Bildet er frå Selje sin 3-2 seier heime mot Vik 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 14.00 Florø 2 - Tornado Måløy

Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 

5. divisjon
Kl. 13.00 Selje - Sandane
Kl. 13.00 Skavøypoll - Førde 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Vik

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3


17.08 Resultat kampar i dag, laurdag 17. august


Stryn vann i ettermiddag 2-1 heime mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad - Kaupanger  4-0 (1-0)

1-0 Mette Lorentzen (22. min)
2-0 Lisbeth Fredli Rotschild (65. min)
3-0 Cathrine Dyngvold (68. min)
4-0 Isabella Hayes, straffe (76. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 15 10 1 4 40 - 17 31
Fløya 13 8 1 4 33 - 20 25
Øvrevoll Hosle 13 7 3 3 32 - 18 24
Hønefoss BK 14 7 3 4 27 - 16 24
Medkila 14 6 4 4 26 - 25 22
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Åsane 13 4 5 4 20 - 22 17
Grei Kvinner Elite 13 4 5 4 24 - 27 17
Byåsen KF 14 4 5 5 25 - 31 17
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 15 2 6 7 9 - 25 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7

OBOS-ligaen
Sogndal - Aalesund  2-3 (1-0)

1-0 Tomas Olai  Totland (7. min)
1-1 Daniel Leo Gretarsson Schmidt (51
1-2 Aron Elis Thrandarson (70. min)
1-3 Pape Habib Gueye (83. min)
2-3 Akor Jerome Adams (90. min+4)

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 18 15 2 1 38 - 14 47
Sandefjord Fotball 18 11 5 2 30 - 19 38
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 18 8 3 7 36 - 29 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 18 3 6 9 20 - 26 15
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5

PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud - Florø  5-1 (1-0)
1-0 Kevin Mankowitz (17. min)
2-0 Oliver Valaker Edvardsen (61. min)
3-0 Thierry Dabove (77. min)
3-1 Thomas Hallstensen (84. min)
4-1 Kevin Mankowitz (86. min)
5-1 Thierry Dabove (90. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 16 10 3 3 28 - 15 33
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Åsane 16 8 4 4 40 - 21 28
Sotra 15 8 4 3 25 - 17 28
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Asker 16 5 7 4 19 - 19 22
Bærum 16 5 5 6 26 - 30 20
Florø 16 5 4 7 17 - 23 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Lysekloster - Fjøra  2-0 (1-0)
1-0 Even Hepsø Vetås (20. min)
2-0 Eskild Haugland Båsen (83. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Vard Haugesund 16 13 0 3 57 - 13 39
Lysekloster 16 12 1 3 56 - 14 37
Djerv 1919 16 12 1 3 55 - 19 37
Strømsgodset 2 16 9 2 5 35 - 27 29
Stord 16 9 1 6 50 - 26 28
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Brann 2 16 6 2 8 28 - 32 20
Os 16 5 3 8 39 - 31 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 16 4 3 9 19 - 42 15
Fjøra 16 4 1 11 28 - 59 13
Bergen Nord 16 2 1 13 12 - 48 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3

Kretsligaen
Stryn - Førde  2-1 (1-0)

1-0 Håvard Kroken (44. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (50. min)
2-1 Brage Sandvoll (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Eid 3-1 (2-0)
1-0 Truls Hovland, straffe (11. mål)
2-0 Johnny Aspeseter Hagen (33. min)
2-1 Mads Wie (46. min)
3-1 Truls Hovland (51. min)

Bremanger - Kaupanger 1-4 (1-2)
0-1 Kim Andre Dyrdal Stokke, straffe (10. min)
1-1 Kim-Christian Liset (21. min)
1-2 Sindre Rørvik (28. min)
1-3 Sindre Rørvik (78. min)
1-4 Kim Andre Dyrdal Stokke (88. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 14 12 0 2 47 - 20 36
Førde 14 11 0 3 39 - 11 33
Eid 14 8 4 2 50 - 20 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 14 7 1 6 27 - 29 22
Kaupanger 14 6 2 6 29 - 31 20
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Bremanger 14 4 1 9 17 - 30 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 


17.08 Peter Aase klar for Sotra Sportsklubb


Peter Aase i Florø sin kamp mot Bodø/Glimt 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Peter Aase forlet Florø SK til fordel for divisjonskollega Sotra Sportsklubb.

24-åringen frå Florø står bokført med 51 kampar for Florø i OBOS-ligaen. Aase har også OBOS-ligaerfaring med klubbane Sogndal og Åsane.

Peter Aase har spelt totalt 25 aldersbestemte landskampar for Norge G15, G16 G17 og G18 i perioden 2010 til 2013.

Sotra Sportsklubb er for alvor med i kampen om opprykk til OBOS-ligaen. Laget ligg på 4. plass i PostNord-ligaen avdeling 2. Med ein kamp mindre spelt er Sotra fem poeng bak serieleiar Kjelsås.

Sotra spelar i dag heimekamp mot Bærum på Straume Stadion klokka 14.00.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Grorud 15 9 3 3 23 - 14 30
Åsane 15 8 4 3 37 - 17 28
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Bærum 15 5 5 5 24 - 27 20
Asker 15 4 7 4 15 - 16 19
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10

 


Florø twins fantastico etter kampen mot Lyn 13. juli 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.08 Teken ut til kampar mot Nord Irland og England

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes er teken ut på kvinnelandslaget som skal spele kampar mot Nord Irland og England.

Fyrst spelar Norge EM-kvalifiseringskamp borte Nord Irland i Belfast 30. august, og deretter ventar privatlandskamp heime mot England 3. september.

Troppen:
Ingrid Hjelmseth, Stabæk Fotball
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Oda Maria Hove Bogstad, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Isabell Lehn Herlovsen, Kolbotn IL
Kristine Minde, VfL Wolfsburg
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Lisa-Marie Karlseng Utland, FC Rosengård Dam
Synne Skinnes Hansen, LSK Kvinner
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Amalie Vevle Eikeland, Sandviken, IL
Tuva Hansen, Klepp IL
Guro Reiten, Chelsea FC
Elise Hove Thorsnes, LSK Kvinner
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Kristine Bjørdal Leine, Reading Women FC
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg

17.08 Kampar i dag, laurdag 17. august


Eid møter i ettermiddag Årdal på Jotun Stadion.
Bildet er frå Eid sin 3-1 seier heime mot Årdal 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Amazon Grimstad - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 14 9 1 4 36 - 17 28
Fløya 13 8 1 4 33 - 20 25
Øvrevoll Hosle 13 7 3 3 32 - 18 24
Hønefoss BK 14 7 3 4 27 - 16 24
Medkila 14 6 4 4 26 - 25 22
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Åsane 13 4 5 4 20 - 22 17
Grei Kvinner Elite 13 4 5 4 24 - 27 17
Byåsen KF 14 4 5 5 25 - 31 17
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 14 2 6 6 9 - 21 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7

OBOS-ligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Aalesund

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 17 14 2 1 35 - 12 44
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 17 8 3 6 34 - 26 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 17 3 5 9 18 - 24 14
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5

PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 16.00 Grorud - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Grorud 15 9 3 3 23 - 14 30
Åsane 15 8 4 3 37 - 17 28
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Fram 15 6 5 4 30 - 21 23
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Bærum 15 5 5 5 24 - 27 20
Asker 15 4 7 4 15 - 16 19
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Odd 2 15 6 0 9 29 - 26 18
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 15 4 2 9 17 - 33 14
Senja 15 2 6 7 17 - 27 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 15.00 Lysekloster - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 15 8 2 5 32 - 25 26
Brann 2 15 6 2 7 28 - 29 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Fjøra 15 4 1 10 28 - 57 13
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3

Kretsligaen
Kl. 14.00 Årdal - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Bremanger - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 


16.08 Resultat kampar i dag, fredag 16. august


Oddne Årdal hadde målgivande pasning på begge måla til Jølster
 i dagens 2-0 seier heime mot Anga på Skei Stadion.
Bildet er frå Jølster sin heimekamp mot Årdal 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Høyang - Syril  7-2 (2-1)

1-0 Jacob Frøyen Bergset (26. min)
1-1 Sondre Loftesnes (35. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (37. min)
3-1 Nikolas Gudvangen Trollebø (46. min)
4-1 Michael Hansen Våge (51. min)
5-1 Michael Hansen Våge (61. min)
5-2 Ole-Morten Søderholm (63. min)
6-2 Jacob Frøyen Bergset (70. min)
7-2 Michael Hansen Våge (88. min)

Dale - Studentspretten 0-3 (0-2)
0-1 Fredrik Vold (14. min)
0-2 Pål Madsen Gundegjerde (16. min)
0-3 Pål Madsen Gundegjerde (64. min)

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 14 8 2 4 22 - 15 26
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 14 5 0 9 20 - 38 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 14 3 4 7 21 - 34 13
Syril 14 3 1 10 24 - 52 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 

5. divisjon
Jølster - Anga  2-0 (1-0)

1-0 Bård Sandnes (21. min)
2-0 Jakob Gjesdal Eikås (52. min)

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Jølster 11 8 0 3 26-15 24
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 11 2 1 8 14-41 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3

6. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Tempo  6-1 (4-0)

1-0 Vegard Henriksen (9. min)
2-0 Lars Hermann Terøy (15. min)
3-0 Jakob Guddal Hansen (20. min)
4-0 Skjalg Are Lyngstad (35. min)
5-0 Øyvind Sørbø (46. min)
5-1 Tempo (64. min)
6-1 Håvard Redal Mjølkeråen (66. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Eikefjord 12 8 1 3 39 - 23 25
Tempo 12 8 0 4 47 - 34 24
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6


16.08 NB! Siste frist i dag klokka 17.55


 

NB! Siste frist for å sende inn svar på denne vekas Lokaltips er i dag klokka 17.55.

Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)


16.08 Førde Cup utandørs 7.-8. september


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Førde IL Fotball ønskjer alle velkommen til Førde Cup i Hafstadparken 7.-8. september.

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 12 år.

Aldersgruppa 9-10 år spelar 7'ar, medan laga i aldersgruppa 11-12 år spelar 9'ar.

Det blir spelt kampar på 2x13 minutt, og alle laga får minimum 4 kampar.

Klikk her for meir info og for å melde på lag på Førde Cup sine nettsider.

16.08 Tommy Skjerven dømmer Odd - Rosenborg


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Odd og Rosenborg.

Med seg på linjene har han Anders Michael Velo frå Furuset og Kim Andre Johnsen frå Frogner. 4. dommar er Tom Harald Hagen frå Brandval.

Kampen blir spelt på Skagerak Arena laurdag 17. august klokka 18.00.


 


Tommy Skjerven i kampen mellom Fjøra og Eid 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.08 Kampar i dag, fredag 16. august


Jølster spelar i dag heimekamp mot Anga på Skei Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Sandane på Skei Stadion 22. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 18.45 Høyang - Syril
Kl. 19.00 Dale - Studentspretten

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 

5. divisjon
Kl. 19.00 Jølster - Anga

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 18.00 Eikefjord - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6


15.08 Elise Isolde og Vilde tekne ut på U23-landslaget


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat

Elise Isolde Stenevik frå Florø og Vilde Hasund frå Åheim er tekne ut på U23-landslaget som skal spele Nordic Tournament i England i månadskiftet  august/september.

Norge sine motstandarar i turneringa er USA, Sverige og England.
 

Troppen:
Aurora Mikalsen - Kolbotn
Ida Norstrøm - LSK Kvinner
Emilie Woldvik - LSK Kvinner
Cecilie Redisch Kvamme - West Ham
Camilla Huseby - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Katrine Jørgensen - Røa
Vilde Birkeli - Røa
Marit B Lund - Kolbotn
Noor Eckhoff - Lyn
Therese  Sessy Åsland - LSK
Nora Eide Lie - Kolbotn
Rikke Nygard - Arna Bjørnar
Olaug Tvedten - Avaldsnes
Vilde Hasund - Lyn
Andrea Wilmann - Arna-Bjørnar
Marie D. Markussen - Vålerenga
Rebecka W. Holum - Røa
Synne Jensen - Røa
Meryll Abrahamsen - LSK
Emilie Nautnes - LSK

 


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.08 Sogndal klar for kvartfinale i NM G19 Telenor Cup


Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 2-1 borte mot Vålerenga i 4. runde i NM G19 Telenor Cup på Intility Arena. Elias Mittet og Akor Jerome Adams scora måla til Sogndal i starten av 2. omgang.   

Vålerenga - Sogndal  1-2 (0-0)
0-1 Elias Mittet (47. min)
0-2 Akor Jerome Adams (55. min)
1-2 Hans Jacob Huun Thomsen (76. min)


Dommar: Martin Myrnes Bolstad, Bækkelaget

Assistentdommarar: Karwan Mamhassan, Abildsø og Théo Kvandal Sevestre, Huk 

Gult kort: Osame Sahraoui og Harald Martin Hauso, Vålerenga


Vålerenga:
Jørgen Johnsen
Brage Skaret
Hans Jacob Huun Thomsen
Ziké Joacim Sereba
Harald Martin Hauso
Brede Sandmoen
Christos Zafeiris
Osame Sahraoui
Sander Haugaard Werni
Yasir Abdiqadir Sa'Ad
Odin Thiago Holm

Innbyttarar:
Sander Nordby
Martin Bech Riisnæs
Trygve Solberg Aarstad
Mathias Øfsti Bråten
Fredrik Holmé
Jacob Blixt Flaten
Elias Taubo

Sogndal:
Håvard Hetle
Ogbu Igoh
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Lereng
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Sivert Heggheim Mannsverk
Halldor Østervold Stenevik
Eirik Stokkanes
Anders Johannessen Nord
Akor Jerome Adams

Innbyttarar:
Fartein Bøyum
Kasper Bordvik
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Filip Pleym Mardal
Daniel Navarsete Tonheim
Vegard Halset


15.08 13. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)


15.08 Sogndal møter Vålerenga i NM G19 Telenor Cup


Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Vålerenga i 4. runde i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Intility Arena klokka 17.00. 


Kampoppsett og resultat 4. runde NM G19 Telenor Cup

Onsdag 14. august
Lillestrøm - Tromsø 3-1 (3-0)

Torsdag 15. august
Kl. 17.00 Vålerenga - Sogndal
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Mjøndalen
Kl. 18.00 Start - Odd
Kl. 18.00 Brann - Stord
Kl. 18.00 Kristiansund - Nardo
Kl. 18.00 Levanger - Rosenborg

Onsdag 21. august
Kl. 18.00 Viking - Bryne


14.08 Stryn 2 vann 3-1 borte mot Skavøypoll


Johannes Garlid Tenden scora to mål for Stryn 2 mot Skavøypoll.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn 2 vann i ettermiddag 3-1 borte mot Skavøypoll på Skavøypoll Stadion. Børge Bø Yndestad gav Skavøypoll leiinga 1-0, men scoringar av Johannes Garlid Tenden (2) og John Marius Myklebust Berger gjorde at Stryn 2 tok med seg alle tre poenga heim til Stryn. Stillinga til pause var uavgjort 0-0.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Stryn 2   1-3 (0-0)

1-0 Børge Bø Yndestad (48. min)
1-1 John Marius Myklebust Berger (49. min)
1-2 Johannes Garlid Tenden (66. min)
1-3 Johannes Garlid Tenden (71. min)

Dommar: Andreas Ytredal Akse, Hyllestad

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Ruben Petersen Heggen, Heia

Rødt kort: Nikolai Midtbø Heggedal, Skavøypoll (to gule 30. og 56. min)

Gult kort: Lars Eltvik Nygård, Skavøypoll og Justinas Busmic, Stryn


Skavøypoll:
Sondre Sørpoll
Lars Eltvik Nygård
Eivind-Rune Leikanger Flataker
Rune Kristian Myre
Markus Tvendeseter Kupen
Anders Ramsevik Kvalheim
Marko Dodaj
Kim Andre Gangeskar Kaptein
Nikolai Midtbø Heggedal
Per-Martin Bjørntvedt
Magnus Sivertsen Nore

Innbyttarar:
Mats Robbin Nygård Barmen
Børge Bø Yndestad
Sujeevan Mohanarajah
Rune Solvang
Shanjeevan Mohanarajah

Stryn 2:
Erik Paulsen
Justinas Busmic
Aron Hogrenning Kristiansen
Lukas Roksvåg Leirgulen
Sander Sande Tenden
Tanel Melts
Rasmus Skaare Tjellaug
John-Erlend Bø
Stian Gjengedal Olsbø
John Marius Myklebust Berger
Johannes Garlid Tenden

Innbyttarar:
Sigurd Fotland Fænn
Jørgen Trøsken
Johan Teigum-Ytreeide
Sondre Erdal

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 12 8 1 3 27-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 34-15 22
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3


14.08 Lereng har signert A-lagskontrakt med Sogndal


Eirik Lereng i 6-0 seieren i NM G19 mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Eirik Lereng har signert A-lagskontrakt med klubben ut 2021-sesongen.

Sogndal Fotball skriv følgande på sine nettsider om signeringa:
Eirik er med det nok ein lokal, ung spelar som tek steget opp frå Sogndal 2. Eirik har allereie hatt debuten sin og står no med tre kampar i OBOS-liagen. Han har levert svært godt i desse kampane.

Den nye midtstopparen vår har gått ein veldig god skule i Årdal, der han har vore innom alle laga. Han starta fotballivet sitt i IL Jotun, gjekk så til Årdalstangen IL, før han slutta seg til Årdal FK. Før sesongen 2017 bestemte han seg for å satsa på fotballen, og meldte overgang til Sogndal.

I Sogndal 2 har han vore ein av bærebjelkane det siste året, og i fjor var han med på det allereie legendariske G19-laget vårt som vann både NM og Skandinavisk Meisterskap.

Sjå intervju med Eirik Bakke og Eirik Lereng på Sogndal Fotball sine nettsider.

 


Eirik Lereng var med på Jotun sitt lag som gjekk til topps under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2013.
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001). Sjå bilder og resultat frå kampane 18. januar 2013.



Eirik Lereng for Jotun under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2014. Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup 17. januar 2014.


Eirik Lereng i kretsfinalen mot Eid i G14 7'ar 19. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



SFFK G14 etter kampen mot Sunnmøre FK 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.



Eirik Lereng i G15-kretskampen mot Sunnmøre på Eid 2. oktober 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Eirik Lereng i Sogndal 2 sin kamp mot Eid på Fosshaugane 24. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eirik Lereng i Sogndal sin treningskamp mot Lillestrøm 27. januar 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.08 Fosse Elde og Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kenneth Fosse Elde og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter 12 rundar.

Dei to tipparane har begge prikka inn 97 rette på dei 12 fyrste rundane. Fosse Elde og Lefdal toppar lista føre Roger Nygård (95 rette), Alf Tore Tvendeseter (94 rette), Kay Ove Hafsås (93 rette), Rune Lefdal (93 rette) og Rune Henjesand (93 rette). 

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 11 fyrste rundane. Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også der ser ein på nest beste enkeltrunde osv. 

Totalt 385 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.

97 rette:

Kenneth Fosse Elde
Kristian Lefdal

95 rette:
Roger Nygård

94 rette:
Alf Tore Tvendeseter

93 rette:
Kay Ove Hafsås
Rune Henjesand
Rune Lefdal

92 rette:
Arne Helgheim

91 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Oddmund Balsnes
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth

90 rette:
Christian Helgheim
Ørjan Igelkjøn

89 rette:
Nils Morten Frislid
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
Odd Bjarte Rauset

88 rette:
Vidar Kvalvågnes
Steinar Langedal
Jon Kåre Rauset
John Søgnen
Thomas Thaule
Harald Vartdal

87 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Arild Hjelmeland
Martin Nesje Lindvik
Martha Karin Rauset

85 rette:
Reidar Balsnes
Elin Helgheim
Asle Hopland
Øyvind Kristoffersen

84 rette:
Ørjan Eikevoll
Adrian Helgheim
Knut Strand Løseth
Torbjørn Ylvisåker

83 rette:
Vegard Flatjord
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Rune Hansen
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Magnus Reksnes

82 rette:
Øyvind Hafsaas
Sissel Høynes
Magnar Skaare

81 rette:
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Vebjørn Høynes
Jon Georg Rutledal
Sindre Thue

80 rette:
Anny Balsnes
Henning Haugen
Knut-Atle Krossøy
Kenneth Rakkenes
Andreas Torvanger

79 rette:
Stig Nord
John Rasmus Sæbø
Geir Vindheim
Frode Ølmheim

78 rette:
Rune Haugland
Roy Atle Igland
Per Jakob Kyrkjeeide
Gjert Nygård
Rune Sandal
Kay Rune Solheim
Jan Taule

77 rette:
Malin Balsnes
Kjell Bruland
Svein Arne Hagen
Janne Kristin Leivdal
Roger Nordal
Iren Sandal

76 rette:
Morten Eriksen
Johnny Husevåg
Idar Arne Kristiansen
Øystein Nesse
Karl Martin Opseth Norbom
Øystein Solheim

75 rette:
Jørn Kristian Engebø
Vebjørn Nord Haugland
Edvard Nordang


14.08 Kampar i dag, onsdag 14. august


Skavøypoll møter i ettermiddag Stryn 2 på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå 2-1 seieren mot Sogndal 3/Fjøra 2 13. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Skavøypoll - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3


13.08 Resultat kampar i dag, tysdag 13. august


Erick Medina Vhiestrox og Oppstryn vann i dag 2-1 borte mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Sandane - Studentspretten 2  4-2 (0-1)

Mål Sandane: Abraham Johnny (3) og Kaare Flintegaard Rasmussen

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 11 5 0 6 31-26 15
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 9 1 0 8 12-26 3

6. divisjon avdeling 2
Fure - Førde 3  11-1 (5-0)
Hyllestad - Florø 3  2-2 (1-2)
Gaular/Dale 2 - Høyang 2  5-2 (1-1)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 12 8 3 1 47 - 26 27
Fure 12 7 3 2 46 - 26 24
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 12 5 2 5 39 - 31 17
Gaular /Dale 2 12 4 3 5 32 - 36 15
Førde 3 12 4 2 6 23 - 39 14
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 12 2 0 10 24 - 65 6

6. divisjon avdeling 3
Hornindal - Oppstryn 1-2 (1-2)

0-1 Martin Sandbakk (15. min)
1-1 Mathias Pacheco Valle Grodås (34. min)
1-2 Lars Guddal (39. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Svelgen/Bremanger 2 - Haugen 5-3 (0-1)
0-1 Sivert Humborstad (7. min)
0-2 Mats Ole Bakke (47. min)
1-2 Anders Nilsen Midthjell (53. min)
1-3 Mats Ole Bakke (55. min)
2-3 Anders Nilsen Midthjell (62. min)
3-3 Anders Nilsen Midthjell (74. min)
4-3 Henrik Holmøy (80. min)
5-3 Anders Nilsen Midthjell (90. min)

Sjå fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2  5-2 (3-0)
Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen  4-1 (0-0)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Oppstryn 10 6 1 3 30 - 23 19
Eid 2 10 6 0 4 43 - 38 18
Hornindal 10 6 0 4 17 - 18 18
Flatraket /Skavøypoll 2 12 5 2 5 30 - 19 17
Hyen 11 5 0 6 29 - 34 15
Haugen 10 4 2 4 35 - 35 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 10 3 1 6 30 - 38 10
Breimsbygda /Jølster 2 9 3 1 5 19 - 34 10


13.08 Knut Strand Løseth rundevinnar i Lokaltipset


 

Knut Strand Løseth var den einaste som prikka inn 10 rette i den 12. runden av Lokaltipset. Strand Løseth stikk dermed av med premien på tre flax-lodd.

11 tipparar hadde ni rette, medan 43 tipparar hadde åtte rette.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.

10 rette:
Knut Strand Løseth

9 rette:
Marius Midtun Aaberge
Oddmund Balsnes
Ørjan Eikevoll
Frank Heggestad
Sondre Loftesnes
Stig Nord
Roger Nygård
Sindre Thue
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Malin Balsnes
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Morten Eriksen
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Henning Haugen
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Janne Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Edvard Nordang
Martha Karin Rauset
Trond Vegard Ripe
Susanne Skogstad
Sissel Svarstad
Thomas Thaule
Stig Torheim
Andreas Torvanger
Alf Tore Tvendeseter
Tom Rene Ørnehaug

7 rette:
Abdinazir Abdi
Else Helene Abrahamsen
Anny Balsnes
Reidar Balsnes
Kjell Bruland
Eirik Espe Stensvand
Vegard Flatjord
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Helge Haugland
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Idar Holen
Vebjørn Høynes
Roy Atle Igland
Vidar Kvalvågnes
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Ole Tom Myroldhaug
Jan Ove Møll
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Karl Martin Opseth Norbom
Gjert Nygård
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Benny Rivedal
Kai Henning Slinde
Kay Rune Solheim
Thomas Steenslid
John Søgnen
Harald Vartdal
Geir Vindheim
Frode Ølmheim


12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-3
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)  B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2 
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 2-1
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)  H 2-0 
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)  U 3-3 
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1 
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2 
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)  H 4-3  
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) H 3-0


13.08 Kampar i dag, tysdag 13. august


Hornindal spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Oppstryn.
Bildet er frå heimekampen mot Haugen 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Studentspretten 2

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Fure - Førde 3
Kl. 19.00 Hyllestad - Florø 3
Kl. 19.00 Gaular/Dale 2 - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hornindal - Oppstryn
Kl. 19.00 Svelgen/Bremanger 2 - Haugen
Kl. 19.00 Eid 2 - Flatraket/Skavøypoll 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 11 5 2 4 28 - 14 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Hyen 10 5 0 5 28 - 30 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


12.08 Eid Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Glade fotballpelarar under årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til onsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 150 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på fotballbanene i Eid sentrum. Dette er ein auke i forhold til fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. I 2017 hadde Tine Fotballskule på Nordfjordeid omlag 110 deltakarar, medan det i 2016 var 90 persnar som deltok på Tine Fotballskule.

Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 12. august.

 




12.08 Resultat kampar i dag, måndag 12. august


Fjøra vann i ettermiddag 2-1 heime mot Brann 2 på Fosshaugane.
Bildet er frå fjorårets bortekamp mot Bremanger 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Fjøra - Brann 2  2-1 (0-0)
1-0 Håvard Stedje (60. min)
2-0 Malvin Gjerde (66. min)
2-1 Mikail Maden (75. min)

Fana Strømsgodset 2  2-2 (2-0)
1-0 Herman Stang Stakset (4. min)
2-0 Herman Stang Stakset (7. min)
2-1 Martin Rønning Ovenstad (66. min)
2-2 David Campher (77. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fana 15 8 4 3 40 - 16 28
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 15 8 2 5 32 - 25 26
Brann 2 15 6 2 7 28 - 29 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Fjøra 15 4 1 10 28 - 57 13
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3


12.08 Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde


Førde jublar etter at Vegar Heggenes Gjermundstad gav Førde leiinga
1-0 i 3-1 seieren heime mot Årdal på Førde Stadion 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 

 

Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Krossøy leiar konkurransen føre Kai Henning Slinde, Odd Gunnar Måren, Josefine Sannebro, Kjell Nigardsøy og Odd Listhaug Drabløs.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 13. serierunde:
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 


Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1. Knut-Atle Krossøy 10 6
2. Kai Henning Slinde 12 6
3. Odd Gunnar Måren 12 6
4. Josefine Sannebro 16 6
5. Kjell Nigardsøy 16 6
6. Odd Listhaug Drabløs 16 5
7. Anders Frøyen 16 4
8. Geir Christensen 16 4
9. Håvard Folevåg Mjelleli 16 4
10. Per Inge Hjelmeland 16 4
11. Rune Henden 16 4
12. Thor Aage Pleym 16 4
13. Elias Rognebakke 16 3
14. Jan Tore Slinde 16 3
15. Kjetil Myklebust 16 3
16. Olve Eide 16 3
17. Harald Vartdal 16 2
18. Julian Hove 16 2
19. Mathias Helgheim 18 7
20. Kjell Tore Lillestøl 18 6
21. Elin Helgheim 18 4
22. Hans-Petter Gilleshammer 18 4
23. Idar Holen 18 4
24. Jan Per Løken 18 4
25. Kristian Aase 18 4
26. Marius Valaker Frøyen 18 4
27. Knut Olav Halseth 18 3
28. Stein Inge Strøm 18 3
29. Nikolai Midtbø Heggedal 18 2
30. Atle Rake 18 1
31. Nina Sofie Nor Midthjell 18 1
32. Vegard Lunde 18 1
33. Magnus Gilleshammer 20 6
34. Oddmund Balsnes 20 6
35. Ole Martin Bolset 20 6
36. Anders Lereng 20 5
37. Arne Helgheim 20 5
38. Einar Aase 20 5
39. Jon Georg Rutledal 20 5
40. Jon Navarsete 20 5
41. Ole-Gunnar Midtbø 20 5
42. Andreas Bjørkum Vereide 20 4
43. Christian Helgheim 20 4
44. Magne Elde 20 4
45. Odd Helge Vågseth 20 4
46. Rune Haugland 20 4
47. Tore Haraldsen 20 4
48. Alexander Slinde 20 3
49. Andrine Njøsen Helgås 20 3
50. Are Gunnar Korsvoll 20 3
51. Arve Helle 20 3
52. Frank Nymark 20 3
53. Geir Igelkjøn 20 3
54. Idar Taklo 20 3
55. John Søgnen 20 3
56. Kåre Magne Moe 20 3
57. Odd Eriksen 20 3
58. Rune Midthjell 20 3
59. Sveinung Frantzen 20 3
60. Arild Hjelmeland 20 2
61. Dino Omerovic 20 2
62. Halfdan Faleide 20 2
63. Hans Egil Glomnes Øyen 20 2
64. Henriette Naustdal 20 2
65. Håkon Kongshaug 20 2
66. Magnus Sævik 20 2
67. Vegard Flatjord 20 2
68. Frank Torheim 20 1
69. Henri Kjødnes 20 1
70. Jan Are Øvstetun 20 1
71. Johan Skorge 20 1
72. Rune Lefdal 20 1


Sjå heile lista etter 13. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


12.08 13. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 13. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 13. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

13. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Aalesund (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Sogndal 2 - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 3: Dale - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 4: Høyang - Syril (Kretsligaen)
Kamp 5: Årdal - Eid (Kretsligaen)
Kamp 6: Bremanger - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Stryn - Førde (Kretsligaen)
Kamp 8: Florø 2 - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 9: Selje - Sandane (5. divisjon)
Kamp 10: Stryn 2 - Vik (5. divisjon)
Kamp 11: Skavøypoll - Førde 2 (5. divisjon)
Kamp 12: Eikefjord - Tempo (6. divisjon avd. 2)


12.08 Kampar i dag, måndag 12. august


Fjøra møter i ettermiddag Brann 2 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Fjøra sin 2-0 seier mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 17.00 Fjøra - Brann 2
Kl. 18.00 Fana Strømsgodset 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3


11.08 Vik vann klasse G13 9'ar og G14 7'ar i Sandarcup


Fabrice Niyomwungere under KM Futsal aldersbestemt på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 


 

Vik gjekk til topps i både klasse G13 9'ar og G14 7'ar under årets Sandarcup i Sandefjord.

I finalen i klasse G13 9'ar vann Vik 3-0 mot Sogndal, medan finalen i klasse G14 7'ar enda med 2-1 seier til Vik mot Sannidal. 

Fabrice Niyomwungere blei kåra til banas beste spelar i finalen i klasse G13 9'ar, og Tomas Gebrezgi fekk bestemannsprisen i finalen i klasse G14 7'ar.

Totalt 675 lag frå 209 forskjellige klubbar deltok på Sandarcupen 2019.


Klasse G13 9'ar pulje A
Innleiande kampar

Vik - Sandefjord  5-0
Vik - Tveit 6-0
Vik - Strømsgodset3  3-1
Vik - Vollen  3-2

Tabell klasse G13 9'ar pulje A
Vik  4 4 0 0  17-3 12
Vollen 4 3 0 1  12-4 9
Strømsgodset3  4 1 0 3  7-8 3
Sandefjord  4 1 0 3  5-12 3
Tveit 4 0 1 3  3-17 3

A-sluttspel G13 9'ar
1/16-finale, Vik - Kongsberg3  5-0
1/8-finale, Vik - Kapp/Lena 1-0
Kvartfinale, Vik - Trauma  1-0
Semifinale, Vik - Hønefoss  4-1 
Finale, Vik - Sogndal  3-0 


Klasse G14 7'ar pulje A
Innleiande kampar

Vik - Sannidal  3-1
Vik - Hånes 5-1
Vik - Gjekstad/Østerøya
Vik - Torsnes  3-3

Tabell klasse G14 7'ar pulje A
Vik  4 3 1 0  16-6 10
Sannidal 4 3 0 1  19-7 9
Hånes 4 2 0 2  12-12 6
Gjekstad/Østerøya  4 1 0 3  5-15 3
Torsnes 4 0 1 3  6-18 1

A-sluttspel G14 7'ar
Semifinale, Vik - Borg  4-0
Finale, Vik - Sannidal 2-1

 


Tomas Gebrezgi under KM Futsal 2018 på Sandane 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.


11.08 Førde gjekk heilt til topps i Bergen Fotballcup


 

Førde gjekk heilt til topps i A-sluttspelet i klasse J17 under årets Bergen Fotballcup.

Jentene frå Førde tok seg til A-sluttspelet med å vinne alle tre innleiande kampane. I semifinalen vann Førde heile 6-0 mot Vestsiden Askøy, medan finalen enda med 4-0 seier mot Sandviken.

Innleiande kampar klasse J17:
Førde - Lyngbø  3-2
Førde - Vestsiden/Askøy 5-0
Førde - Sandviken 2-0

Tabell klasse J17

Førde 3 3 0 0  10-2 9
Lyngbø 3 1 1 1  8-5 4
Sandviken 3 1 1 1  2-3 4
Vestsiden/Askøy 3 0 0 3  1-11 0

A-sluttspel:

Semifinale, Førde - Vestsiden/Askøy  6-0
Finale, Førde - Sandviken 4-0 


11.08 Strand Løseth har prikka inn 10 rette


 

Etter at 11 av dei 12 kampane i 12. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Knut Strand Løseth har prikka inn 10 av dei 11 kampane som er spelt til no. Strand Løseth toppar lista føre fem personar som har tippa rett på ni av 11 kampar.


10 rette:
Knut Strand Løseth

9 rette:
Ørjan Eikevoll
Roger Nygård
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Morten Eriksen
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Kennet Hessvik
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Hilmar Lindskog
Sondre Loftesnes
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Susanne Skogstad
Sindre Thue
Stig Torheim
Andreas Torvanger


12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) B 1-3
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)  B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2 
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) Måndag
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)  H 2-0 
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)  U 3-3 
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1 
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2 
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)  H 4-3  
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) H 3-0


11.08 Resultat kampar i dag, søndag 11. august


John Marius Myklebust Berger og Stryn 2 viste musklar i dagens kamp.
Bildet er frå Stryn sin kamp mot Kaupanger på Stryn Stadion 28. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Notodden - Sogndal  1-3 (1-1)

1-0 Steffen Jenssen (15. min)
1-1 Andreas Hoven (22. min)
1-2 Joachim Soltvedt, straffe 78. min)
1-3 Eirik Wilberg Schulze (81. min)

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 17 14 2 1 35 - 12 44
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 17 9 1 7 30 - 33 28
Sogndal 17 8 3 6 34 - 26 27
Kongsvinger 17 8 3 6 19 - 17 27
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 17 6 5 6 22 - 19 22
Ullensaker/Kisa 17 6 3 8 30 - 25 21
HamKam 17 5 4 8 16 - 21 19
Jerv 17 4 7 6 20 - 28 19
Skeid 17 3 5 9 18 - 24 14
Strømmen 17 3 6 8 17 - 26 14
Notodden 17 4 1 12 20 - 32 13
Tromsdalen 17 1 2 14 21 - 54 5

Kretsligaen
Kaupanger - Florø 2  4-3 (2-0)
1-0 Kim Andre Dyrdal Stokke, straffe (15. min)
2-0 Sindre Rørvik (45. min)
3-0 Kim Andre Dyrdal Stokke (50. min)
3-1 Even Johan Pereira Haslerud (53. min)
4-1 Severin Knutson Halland (59. min)
4-2 Even Johan Pereira Haslerud (75. min)
4-3 Thomas Hallstensen (90. min)

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Kaupanger 13 5 2 6 25 - 30 17
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 13 2 1 10 14 - 36 7 

5. divisjon
Vik - Jølster 3-0 (2-0)

1-0 Svein Erik Saglien (18. min)
2-0 Øystein Myrkaskog (37. min)
3-0 Bengt William Abelsen-Øhlen (67. min)

Førde 2 - Selje  2-0 (1-0)
1-0 Stian Hellebust (18. min)
2-0 Eivind Frøholm (75. min)

Sogndal 3/Fjøra 2 - Stryn 2  1-3 (0-2)

Mål Stryn 2: John Marius Myklebust Berger, Sander Sande Tenden og Trym Skåre Hogrenning

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Vik 10 7 0 3 29-13 21
Jølster 10 7 0 3 24-15 21
Førde 2 10 6 2 2 21-18 20
Stryn 2 9 6 1 2 31-14 19
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 10 3 2 5 18-28 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 10 1 1 8 14-23 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 2
Anga 2 - Askvoll/Holmedal  3-1 (0-1)

0-1 Daniel Ulltang (23. min)
1-1 Marius Humlevåg Gjelsvik (58. min)
2-1 Tristan Bergby Carlsen (78. min)
3-1 Adrian Apalset (87. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 12 6 0 6 38 - 27 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 11 3 2 6 20 - 32 11
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6


11.08 Velkomen til Lærdalsturneringa 2019


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Årets Lærdalsturnering går av stabelen frå fredag 6. til søndag 8. september.

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 9 til 14 år.

Arrangøren har jobba med å få til ei turnering med mange tilbod også utanom sjølve fotballen – både for born og vaksne. Blant anna har arrangøren booka triksekongen Brynjar i Fagerlibrothers til å halda trikseshow og trikseskule for borna.

Av andre aktivitetar kan nemnast opningsarrangement på Lærdal ferie- og fritidspark med pizzabuffet og musikk, aktivitetar rundt fotballbanane som boblefotball og bruskassestabling, arrangert tur med det lokale turlaget, kino, diskotek og turneringslotteri.

Les meir om Lærdalsturneringa 2019 på turneringa si internettside.


11.08 Jåstad scora sitt fyrste mål i Toppserien


Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Ingrid Lovise Jåstad frå Hafslo scora i går sitt fyrste mål i Toppserien.

Scoringa kom i Arna Bjørnar sin 3-1 seier heime mot Fart på Arna Idrettspark. Jåstad fastsette sluttresultatet til 3-1 knappe halvtimen ut i 1. omgang.

Både Ingrid Lovise Jåstad og Elise Isolde Stenevik spelte heile kampen for Arna Bjørnar, medan Martine Humlestøl Midtbø var ubenytta reserve for heimelaget.

Arna Bjørnar - Fart 3-1 (3-1)
1-0 Milica Mijatovic (10. min)
2-0 Mimi Omosefe Asom (11. min)
2-1 Mina Kjørum (24. min)
3-1 Ingrid Lovise Jåstad (29. min)


Dommar: Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden

Assistentdommarar: Martin Røed Knudsen, Tertnes og Martin Skagestad Akervold, Kalandseid 

4. dommar: Dennis Stokseth, Djerv

Gult kort: Lais Dos Santos Araujo, Arna Bjørnar og Natalie Granvang Nilsen, Fart

Arna-Bjørnar:
Oda Maria Hove Bogstad
Helene Lokøy Gloppen 
Åsne Takle Eide (Ngozi Ebere 81. min)
Augustine Sylvia Ejangue Siliki
Elise Isolde Stenevik
Andrine Mo
Lais Dos Santos Araujo
Ingrid Lovise Jåstad
Milica Mijatovic (Kristin Jondahl Risnes 76. min)
Andrea Wilmann
Mimi Omosefe Asom (Kristina Borgenhaug Brudvik 63. min)

Fart:
Idun-Kristine Jørgensen
Sanna Marja Porali
Maren Kristine Andersen
Sigrid Bloch-Hansen
Mathilde Hauge Harviken
Natalie Granvang Nilsen
Julie Blakstad
Sara Johansen
Mina Kjørum
Åsa Emelie Helmvall
Lise Janbu Eide (Camilla Bekkevold 59. min)

11.08 Skjerven dømmer Strømsgodset - Vålerenga


Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i dagens eliteseriekamp mellom Strømsgodset og Vålerenga.

Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og Ivar Askeland frå Kvernbit.  4. dommar er Sigurd Smehus Kringstad frå Valder.

Kampen blir spelt på Marienlyst Stadion klokka 20.00.

Kampen mellom Strømsgodset og Vålerenga er Tommy Skjerven sin 370. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 
 
 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.08 Kampar i dag, søndag 11. august


Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Notodden.
Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Notodden - Sogndal  

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 17 11 4 2 28 - 17 37
Start 17 11 2 4 31 - 19 35
KFUM 17 9 3 5 35 - 25 30
Raufoss 16 9 1 6 30 - 32 28
Sogndal 16 7 3 6 31 - 25 24
Kongsvinger 16 7 3 6 18 - 17 24
Sandnes Ulf 17 6 5 6 26 - 24 23
Nest-Sotra 16 6 4 6 21 - 18 21
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 29 - 24 20
HamKam 16 5 4 7 16 - 20 19
Jerv 16 3 7 6 19 - 28 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 16 3 6 7 16 - 23 14
Notodden 16 4 1 11 19 - 29 13
Tromsdalen 16 0 2 14 20 - 54 2

Kretsligaen
Kl. 15.00 Kaupanger - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

5. divisjon
Kl. 15.00 Vik - Jølster
Kl. 15.00 Førde 2 - Selje
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Stryn 2

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga 2 - Askvoll/Holmedal

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 11 6 0 5 37 - 24 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6


10.08 Strand Løseth har prikka inn sju rette


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 12. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Knut Strand Løseth har prikka inn sju av dei åtte kampane som er spelt til no. Strand Løseth toppar lista føre 12 personar som har tippa rett på seks av åtte kampar.


7 rette:
Knut Strand Løseth

6 rette:
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Øyvind Hafsaas
Idar Arne Kristiansen
Hilmar Lindskog
Stein Roar Moheim
Jan Ove Møll
Roger Nygård
Stig Torheim
Marcus Vedeler
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth

5 rette:
Marius Midtun Aaberge
Abdinazir Abdi
Oddmund Balsnes
Kjell Bruland
Magne Elde
Kenneth Fosse Elde
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Kennet Hessvik
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Torbjørn Leivdal
Janne Kristin Leivdal
Sondre Loftesnes
Ole-Gunnar Midtbø
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Stig Nord
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Susanne Skogstad
Kai Henning Slinde
Sindre Thue
Andreas Torvanger


12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen) Søndag
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)  B 0-1
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen) B 1-2 
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) H 6-0
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen) Måndag
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)  H 2-0 
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)  U 3-3 
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen) H 9-1 
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen) B 1-2 
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen) Søndag
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon) Søndag


10.08 Resultat kampar i dag, laurdag 10. august


Mads Wie var kampens store spelar med tre mål og fire målgivande
pasningar i Eid sin 9-1 seier heime mot Høyang på Eid Stadion.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Florø - Kjelsås 1-2 (0-0)
0-1 Winston Robin Yaw Paintsil (52. min)
0-2 Sturla Ottesen (65. min)
1-2 Moses John Dyer (71. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Kjelsås 15 8 6 1 27 - 16 30
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Sotra 14 7 4 3 22 - 15 25
Alta 15 7 2 6 24 - 24 23
Fram 14 6 4 4 29 - 20 22
Bærum 14 5 5 4 24 - 26 20
Florø 15 5 4 6 16 - 18 19
Asker 14 3 7 4 14 - 16 16
Odd 2 14 5 0 9 24 - 24 15
Elverum 14 4 2 8 19 - 25 14
Mjølner 14 4 2 8 15 - 28 14
Senja 14 2 6 6 17 - 25 12
Oppsal 15 2 4 9 19 - 40 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Vard Haugesund - Sogndal 2   6-0 (1-0)
1-0 Erling Flotve Myklebust (23. min)
2-0 Daniel Aarås (62. min)
3-0 Sjølvmål, Mikkel Raunehaug Erlandsen (64. min)
4-0 Kjetil Vatland Olsen (67. min)
5-0 Kjetil Vatland Olsen (69. min)
6-0 Arent-Emil Klaussen Hauge (72. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 15 12 1 2 54 - 17 37
Vard Haugesund 15 12 0 3 54 - 13 36
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Fyllingsdalen 15 9 1 5 34 - 23 28
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 15 8 1 6 44 - 26 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 15 5 3 7 37 - 28 18
Sogndal 2 15 5 2 8 30 - 27 17
Vestfossen 15 3 3 9 17 - 41 12
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Bergen Nord 15 2 1 12 des.42 7
Valdres 15 1 0 14 9 - 115 3

Kretsligaen
Eid - Høyang  9-1 (4-1)

1-0 Mads Wie (12. min)
2-0 Ole-Andreas Aarvik (31. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (33. min)
3-1 Joakim Frislid Vedvik (37. min)
4-1 Mads Wie (45. min)
5-1 Simen Lefdal (64. min)
6-1 Joakim Frislid Vedvik (70. min)
7-1 Mads Wie, straffe (83. min)
8-1 Jonas Heggen Trosdahl (86. min)
9-1 Joakim Frislid Vedvik (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.

Bremanger - Syril  3-3 (1-1)

Studentspretten - Stryn  2-0 (0-0)
1-0 Pål Madsen Gundegjerde (50. min)
2-0 Eric Aarebrot Skorpen (80. min)

Tornado Måløy - Dale 1-2 (1-2)
0-1 Bendik Vik (18. min)
1-1 Espen Sandal (32. min)
1-2 Vegard Eikevik Dyrstad (42. min)

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 13 8 4 1 49 - 17 28
Studentspretten 13 7 2 4 19 - 15 23
Stryn 13 6 1 6 25 - 28 19
Tornado Måløy 13 6 0 7 31 - 26 18
Dale 13 5 0 8 20 - 35 15
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 13 4 1 8 16 - 26 13
Høyang 13 2 4 7 14 - 32 10
Syril 13 3 1 9 23 - 45 10
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 


10.08 Førde vann toppkampen heime mot Årdal


Per Øyvind Storevik og Gisle Isene var godt nøgd etter kampen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 

Førde vann i går ettermiddag 3-1 heime mot Årdal i toppkampen i Kretsligaen. Vegar Heggenes Gjermundstad (2) og Kristian Hauståker scora for Førde, medan Fredrik Aspeseter Sørli sette inn målet til Årdal.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Etter 13. serierunde er det kun fire mål som skiller desse to laga i kampen om opprykk til Norsk Tipping-ligaen. Både Førde og Årdal kan fort vinne resten av kampane sine, og opprykket blir i så fall avgjort på målforskjell.

Førde - Årdal 3-1 (1-0)
1-0 Vegar Heggenes Gjermundstad (28. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (65. min)
2-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe (77. min)
3-1 Kristian Hauståker (90. min+4)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Elias Roko Eide, Jølster og Andreas Ytredal Akse, Hyllestad

Gult kort: Sander Aamelfot, Ruben Digernes Holsæter og Oskar Roti, Førde
Vegard Aafedt Bukve, Truls Hovland og Johnny Aspeseter Hagen, Årdal

Førde:
Knut Strand Løseth
Odin Elias Bauge Koskinen
Martin Moldskred Dvergsdal (Kristian Hauståker 81. min)
Eirik Flatjord
Vegar Heggenes Gjermundstad
Bernt Marifjæren Norevik (Mathias Lambrechts Sagevik 63. min)
Erlend Moen Taule
Oskar Roti
Ruben Digernes Holsæter
Sander Aamelfot
Brage Sandvoll (Bernt Marifjæren Norevik 81. min)

Årdal:
Sivert Larsson
Ørjan Skilbrei
Kjetil Karlsen
Christian Stedje (Marius Loftheim 74. min)
Brede Stedje Ylvisåker
Vegard Aafedt Bukve
Nicolai Laberg
Johnny Aspeseter Hagen
Truls Hovland
Terje Kvam Øvstetun (Anders Lereng 86. min)
Fredrik Aspeseter Sørli

 


10.08 Kampar i dag, laurdag 10. august


Eid møter i ettermiddag Høyang på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Dale 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå film av eit par scoringar i kampen på Eid Idrettspark.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Florø - Kjelsås

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Kjelsås 14 7 6 1 25 - 15 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Fram 14 6 4 4 29 - 20 22
Sotra 13 6 4 3 20 - 14 22
Bærum 14 5 5 4 24 - 26 20
Alta 14 6 2 6 22 - 24 20
Florø 14 5 4 5 15 - 16 19
Asker 14 3 7 4 14 - 16 16
Odd 2 14 5 0 9 24 - 24 15
Elverum 13 4 2 7 18 - 23 14
Mjølner 14 4 2 8 15 - 28 14
Senja 14 2 6 6 17 - 25 12
Oppsal 14 2 4 8 19 - 38 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 13.00 Vard Haugesund - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Lysekloster 15 11 1 3 54 - 14 34
Djerv 1919 14 11 1 2 42 - 17 34
Vard Haugesund 14 11 0 3 48 - 13 33
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 14 8 1 5 42 - 23 25
Fyllingsdalen 14 8 1 5 31 - 21 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Brann 2 14 6 2 6 27 - 27 20
Os 14 5 3 6 37 - 27 18
Sogndal 2 14 5 2 7 30 - 21 17
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Vestfossen 14 2 3 9 16 - 41 9
Bergen Nord 15 2 1 12 12 - 42 7
Valdres 14 1 0 13 9 - 103 3

Kretsligaen
Kl. 13.30 Bremanger - Syril
Kl. 15.00 Studentspretten - Stryn
Kl. 16.00 Eid - Høyang
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Dale

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 


09.08 Resultat kampar i dag, fredag 9. august


Førde jublar etter at Vegar Heggenes Gjermundstad gav Førde leiinga
1-0 i dagens 3-1 seier heime mot Årdal på Førde Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Grand Bodø  0-1 (0-0)
0-1 Cecilie Noreng (50. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 13 9 0 4 33 - 14 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 13 6 3 4 24 - 15 21
Medkila 13 6 3 4 23 - 22 21
Grand Bodø 14 6 2 6 22 - 29 20
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Byåsen KF 13 3 5 5 22 - 29 14
Nanset 14 4 1 9 15 - 26 13
Kaupanger 14 2 6 6 9 - 21 12
Snøgg 14 1 4 9 13 - 30 7

Kretsligaen
Førde - Årdal 3-1 (1-0)

1-0 Vegar Heggenes Gjermundstad (28. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (65. min)
2-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe (77. min)
3-1 Kristian Hauståker (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tabell Kretsligaen
Førde 13 11 0 2 38 - 9 33
Årdal 13 11 0 2 44 - 19 33
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

5. divisjon
Anga - Skavøypoll  3-5 (1-3)

0-1 Håvard Hagen (1. min)
1-1 Alen Arnautovic (8. min)
1-2 Rune Kristian Myre (22. min)
1-3 Marko Dodaj (42. min)
2-3 Alen Arnautovic (49. min) 
3-3 Alexander Lambrechts Lekva  (51. min)
3-4 Håvard Hagen (55. min)
3-5 Marko Dodaj (81. min)

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 11 8 1 2 26-18 25
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 10 2 1 7 14-39 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


09.08 NB! Siste frist å sende inn tips er klokka 15.15.


 

NB! Innleveringsfristen for å sende inn svar for 12. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips er i dag klokka 15.15.

Den korte innsendingsfristen er på grunn av at kampen mellom Kaupanger og Grand Bodø har avspark allereie klokka 15.30.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)


09.08 Kampar i dag, fredag 9. august


Førde spelar i ettermiddag toppkamp heime mot Årdal.
Bildet er frå 3-1 seieren borte mot Eid på Eid Stadion 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 15.30 Kaupanger - Grand Bodø

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 13 9 0 4 33 - 14 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 13 6 3 4 24 - 15 21
Medkila 13 6 3 4 23 - 22 21
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 13 5 2 6 21 - 29 17
Byåsen KF 13 3 5 5 22 - 29 14
Kaupanger 13 2 6 5 9 - 20 12
Nanset 13 3 1 9 13 - 26 10
Snøgg 13 1 4 8 13 - 28 7

Kretsligaen
Kl. 19.00 Førde - Årdal

Tabell Kretsligaen
Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

5. divisjon
Kl. 19.00 Anga - Skavøypoll

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 10 7 1 2 21-15 22
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


08.08 Bilder frå Proffveka i Stryn


Roar Wold er ein av dei faste instruktørane under Proffveka i Stryn.
Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 
 

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 88 talentfulle spelarar frå nesten 30 forskjellige klubbar er med på årets Proffveke i Stryn.

Det er 10. året på rad at Proffveka i Stryn blir arrangert.

Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 


 


08.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn


Panelet under årets Fotballseminar under Proffveka i Stryn.
 Jøri Gytre Horverak, Vidar Riseth og Davy Wathne.
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.

Stryn Fotball arrangerte i ettermiddag det årlige Fotballseminaret under Proffveka i Stryn.

I år var temaet Spelarutvikling - med eit spesielt fokus på mentale utfordringar som mellom anna omstilling/tilpasning ved skifte av miljø, prestasjonspress, relasjonsbygging o.l.

Leiar for seminaret var journalist Davy Wathne, og i panelet sat tidlegare toppspelar Vidar Riseth og psykolog Jøri Gytre Horverak.

Det er i år 10. året at det blir arrangert Proffveka i Stryn.
 
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2019.


 


Mr. Proffveka Johann Sigurdsson ønskte velkommen til fotballseminaret.


Det var trangt om plassen i auditoriumet på Stryn vidaregåande skule.


08.08 Stryn Fotball arrangerar Alje me' turnering


Oppstryn gjekk heilt til topps i fjorårets Alje me' turnering.
Alle foto: Stryn Fotball

 

Stryn fotball inviterer til Alje me`turnering på Stryn stadion søndag 8. september.
 
Det er fjerde året at Stryn fotball arrangerar denne turneringa.

Dette er ei sjuarturnering, der alle er velkomne til å delta. (Turneringa er for vaksne, så ein bør vere 12-13 år om ein skal vere med).

Stryn Fotball oppfordrar vennelag, skuleklassar, bedrifter, grendalag, idrettslag og andre til å samle eit lag og stille.

Alje me´ er ei uhøgtidleg turnering, men likevel arrangert seriøst med dommarar, speaker, sekretæriat og kiosk.

Det vert innleiiande runde og finalespel, og alle lag er garantert minst 3 kampar a 17 minutt.

Påmelding: post@stryn-fotball.com
Påmeldingsavgift: kr 700 pr lag
Påmeldingsfrist: 3. september

GLEDE - ENGASJEMENT - GODE OPPLEVINGAR


 

 
Blå spelte seg heilt fram til finale i fjorårets turnering.


Bøagjengen gjekk heilt til topps i Alje me' turneringa i 2017.


08.08 NB! Innleveringsfrist 12. runde i Lokaltipset


 

NB! Innleveringsfristen for å sende inn svar for 12. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips er fredag 9. august kl. 15.15.

Den korte innsendingsfristen er på grunn av at kampen mellom Kaupanger og Grand Bodø fredag har avspark allereie klokka 15.30.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)


07.08 Håvard Hetle vokta målet mot Sverige


Håvard Hetle etter Sogndal sin kamp mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle spelte heile kampen då Norge G16 i dag møtte Sverige under ope nordisk mesterskap i Danmark. Sverige vann til slutt kampen 3-2, etter å ha vore i føringa 3-0 til pause.

I den fyrste kampen i turneringa vann Norge 5-0 mot Færøyane.

Sverige møter Danmark i finalen, medan Norge møter Mexico i kampen om 3. plassen i Ope Nordisk mesterskap.

Sverige - Norge 3-2 (3-0)

1-0 Emil Roback (25. min)
2-0 Emil Roback (38. min)
3-0 Emil Roback (43. min)
3-1 Nicolai Alexander Georgsen Skoglund (51. min)
3-2 Christos Zafeiris (62. min)

Norge:

Håvard Hetle
Mathias Andreas Bauer (Leo Fuhr Hjelde 46. min)
Daniel Kubrom Hamde
Mathias Johan Fjørtoft Løvik (Audun Engen Vik 46. min)
Shahram Rashid Majid Jabari (Tobias Fjeld Gulliksen 80. min)
Christos Zafeiris
Sondre Auklend (Henrik Kjeilen Steinseide 46. min)
Kristian Fredrik Malt Arnstad (Keerat Singh Mann 88. min)
Oscar Bobb (Kristian Bernt Torgersen 46. min)
Nicolai Alexander Georgsen Skoglund
Bryan Solhaug Fiabema


07.08 Harald Gjervik ny daglig leiar i Strømmen


Harald Gjervik under Florø sin treningskamp mot Brattvåg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Strømmen IF presenterte i kveld Harald Gjervik som ny daglig leiar for Strømmen.

Gjervik, som tidligare har jobba i IT-bransjen, har dei to siste åra vore daglig leiar i Florø Fotball.

52-åringen frå Måløy flyttar no til Oslo, der han tek til i jobben som daglig leiar for Strømmen 1. september.


07.08 Fosse Elde og Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kenneth Fosse Elde og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter 11 rundar.

Keeperen til Bremanger og angriparen til Eid har begge prikka inn 89 rette på dei 11 fyrste rundane. Fosse Elde og Lefdal toppar lista føre Rune Lefdal (87 rette), Rune Henjesand (86 rette), Roger Nygård (86 rette) og  
Alf Tore Tvendeseter (86 rette). 

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 11 fyrste rundane. Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også der ser ein på nest beste enkeltrunde osv. 

Totalt 381 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.

89 rette:

Kenneth Fosse Elde
Kristian Lefdal

87 rette:
Rune Lefdal

86 rette:
Rune Henjesand
Roger Nygård
Alf Tore Tvendeseter

85 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim

84 rette:
Mathias Helgheim
Torbjørn Ylvisåker

83 rette:
Ole-Gunnar Midtbø
Odd Bjarte Rauset

82 rette:
Oddmund Balsnes
Christian Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Steinar Langedal
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth

81 rette:
Nils Morten Frislid
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Jon Kåre Rauset
John Søgnen
Harald Vartdal

80 rette:
Frank Heggestad
Martin Nesje Lindvik
Thomas Thaule

79 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Arild Hjelmeland
Asle Hopland
Martha Karin Rauset

78 rette:
Reidar Balsnes
Per Michael Frichsen
Adrian Helgheim
Rune Sandal

77 rette:
Elin Helgheim
Øyvind Kristoffersen
Magnus Reksnes
Iren Sandal

76 rette:
Vegard Flatjord
Rune Hansen
Ole Tom Myroldhaug
Magnar Skaare
Øystein Solheim

75 rette:
Ørjan Eikevoll
Sveinung Frantzen
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal

74 rette:
Halfdan Faleide
Øyvind Hafsaas
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Knut Strand Løseth
John Rasmus Sæbø

73 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Kenneth Rakkenes

72 rette:
Henning Haugen
Rune Haugland
Knut-Atle Krossøy
Øystein Nesse
Jan Taule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Geir Vindheim
Frode Ølmheim

71 rette:
Svein Arne Hagen
Roy Atle Igland
Roger Nordal
Gjert Nygård
Kay Rune Solheim

70 rette:
Kjell Bruland
Odd Rune Dvergsdal
Johnny Husevåg
Per Jakob Kyrkjeeide
Stig Nord

69 rette:
Malin Balsnes
Ronny Berg
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Janne Kristin Leivdal
Vebjørn Nord Haugland
Karl Martin Opseth Norbom

68 rette:
Morten Eriksen
Idar Arne Kristiansen

67 rette:
Gunnar Balsnes
Odd Drabløs
Benjamin Frantzen
Jakob Haugen
Helge Haugland
Edvard Nordang
Dag Olav Osen

65 rette:
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Kai Henning Slinde

64 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Steinar Christensen
Rune Henden
Susanne Skogstad

63 rette:
Halldis Balsnes
Edvin Haugen
Aleksander Kvernevik
Håvard Mjølkeråen
Benny Rivedal
Håkon Skjerven

62 rette:
Einar Hellem

61 rette:
Dan Jøran Hafsås
Per-Magne Løken

60 rette:
Else Helene Abrahamsen
Odd Gunnar Måren


07.08 Har passert 130 påmelde til Tine og Fotballcamp


Glade fotballjenter under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.

 

Eid IL Fotball arrangerar neste veke Tine Fotballskule og Fotballcamp på Nordfjordeid.

Arrangøren melder om at ein har passert totalt 130 påmelde til årets Tine Fotballskule og til årets Fotballcamp.

Men det er ikkje for seint for dei som enno ikkje har meldt seg på. Eid Fotball utvidar påmeldingsfristen til ut veka.

Les alt om Tine Fotballskule og Fotballcamp på Eid Fotball sine nettsider.


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2017.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.



Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


07.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn


Panelet under fjorårets Fotballseminar under Proffveka i Stryn.
Davy Wathne, Jan Tore Jåstad, Roar Wold og Johann Sigurdsson.
Sjå nokre bilder frå Fotballseminaret under Proffveka 2018.

Eit fast innslag under Proffveka er Fotballseminaret på Stryn Vidaregåande skule.

I år er temaet Spelarutvikling - med eit spesielt fokus på mentale utfordringar som mellom anna omstilling/tilpasning ved skifte av miljø, prestasjonspress, relasjonsbygging o.l.

Leiar for seminaret er journalist Davy Wathne, og i panelet sit tidlegare toppspelar Vidar Riseth og psykolog Jøri Gytre Horverak.

Dette blir garantert ein interessant kveld så set av tid til å få med deg dette.

Seminaret er gratis og ope for alle!

Vel møtt torsdag 8. august kl. 18.00  på Stryn Vidaregåande Skule!
 

 


06.08 19 personar hadde 11 rette i Lokaltipset


 

Heile 19 personar prikka inn 11 rette i den 11. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Eirik Kristoffersen av med premien på tre flax-lodd.

30 tipparar hadde 10 rette, medan 36 tipparar hadde ni rette.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.


11 rette:
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Nils Morten Frislid
Hans-Petter Gilleshammer
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Odd Helge Vågseth

10 rette:
Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Halfdan Faleide
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Helge Haugland
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Asle Hopland
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim

9 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Odd Rune Dvergsdal
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Christian Helgheim
Vebjørn Høynes
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Øystein Nesse
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Georg Rutledal
Jens Sagevik
Iren Sandal
Rune Sandal
Øystein Solheim
John Sæbø
John Søgnen
Thomas Thaule
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Geir Vindheim


11. runde Lokaltipset 2019

Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) H 3-0
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)  H 2-0  
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0 
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0 
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7 
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4 
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 2-0  
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) H 2-1
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2) H 5-1


06.08 Status tabellkonkurransen etter 12. serierunde


Johannes Garlid Tenden og Vegard Sæten Hopland scora Stryn sine
mål i laurdagens 2-0 seier heime mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  
 

 

Thor Aage Pleym leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 12. serierunde. Pleym leiar konkurransen føre Knut-Atle Krossøy, Odd Gunnar Måren, Josefine Sannebro, Henri Kjødnes, Kai Henning Slinde og Vegard Lunde.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 12. serierunde:
Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

Stilling tabellkonkurransen etter 12. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Thor Aage Pleym 14 5
2. Knut-Atle Krossøy 14 4
3. Odd Gunnar Måren 14 4
4. Josefine Sannebro 16 8
5. Henri Kjødnes 16 5
6. Kai Henning Slinde 16 4
7. Vegard Lunde 16 4
8. Geir Christensen 18 4
9. Leif Løvold 18 4
10. Elias Rognebakke 18 3
11. Kjetil Myklebust 18 3
12. Nina Sofie Nor Midthjell 18 3
13. Julian Hove 18 2
14. Odd Listhaug Drabløs 18 2
15. Atle Rake 18 1
16. Olve Eide 18 1
17. Hans-Petter Gilleshammer 20 4
18. Kjell Nigardsøy 20 4
19. Magne Elde 20 4
20. Sveinung Frantzen 20 4
21. Idar Holen 20 3
22. Jan Are Øvstetun 20 3
23. Johan Skorge 20 3
24. Jørund Nygård 20 3
25. Stein Inge Strøm 20 3
26. Anders Frøyen 20 2
27. Håvard Folevåg Mjelleli 20 2
28. Jan Tore Slinde 20 2
29. Marius Valaker Frøyen 20 2
30. Nikolai Midtbø Heggedal 20 2
31. Per Inge Hjelmeland 20 2
32. Rune Henden 20 1
33. Harald Vartdal 20 0
34. Jon Rauset 22 6
35. Ole Martin Bolset 22 6
36. Oddmund Balsnes 22 5
37. Ole-Gunnar Midtbø 22 5
38. Rune Haugland 22 5
39. Anders Lereng 22 4
40. Kjell Tore Lillestøl 22 4
41. Mathias Helgheim 22 4
42. Odd Helge Vågseth 22 4
43. Per Michael Frichsen 22 4
44. Frank Nymark 22 3
45. Henriette Naustdal 22 3
46. Idar Taklo 22 3
47. John Os 22 3
48. John Søgnen 22 3
49. Kjetil Karlsen 22 3
50. Kristian Aase 22 3
51. Magnus Sævik 22 3
52. Magnus Thor Magnusson 22 3
53. Markus Eide Nordbø 22 3
54. Monday Solo 22 3
55. Odd Eriksen 22 3
56. Steinar Christensen 22 3
57. Andreas Bjørkum Vereide 22 2
58. Håkon Kongshaug 22 2
59. Jan Per Løken 22 2
60. Knut Olav Halseth 22 2
61. Kristoffer Ryland 22 2
62. Kåre Magne Moe 22 2
63. Rune Midthjell 22 2
64. Arild Hjelmeland 22 1
65. Elin Helgheim 22 1
66. Jo Arne Sætre 22 1
67. Rune Lefdal 22 1
68. Frank Torheim 22 0

Sjå heile lista etter 12. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


06.08 Resultat kampar i dag, tysdag 6. august


Årdal er serieleiar i Kretsligaen etter 2-1 seier mot Studentspretten.
Bildet er frå 4-2 seieren borte mot Stryn 30. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Årdal - Studentspretten  2-1 (2-0)

1-0 Eirik Rode (7. min)
2-0 Terje Kvam Øvstetun (21. min)
2-1 Pål Madsen Gundegjerde (58. min)

Tabell Kretsligaen

Årdal 12 11 0 1 43 - 16 33
Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 12 6 2 4 17 - 15 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

6. divisjon avdeling 2
Florø 3 - Gaular/Dale 2  3-3 (3-0)
Mål Gaular/Dale 2: Sander Kapstad (2) og Brage Loftheim (straffe)

Askvoll/Holmedal - Hyllestad  5-1
Høyang 2 - Tempo  2-3
Førde 3 - Tambarskjelvar  6-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 11 8 2 1 45 - 24 26
Tempo 11 8 0 3 46 - 28 24
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Askvoll/Holmedal 11 6 0 5 37 - 24 18
Hyllestad 1 11 5 1 5 37 - 29 16
Førde 3 11 4 2 5 22 - 28 14
Gaular /Dale 2 11 3 3 5 27 - 34 12
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 11 2 0 9 25 - 41 6
Høyang 2 11 2 0 9 22 - 60 6


06.08 12. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 12. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)


06.08 22 personar har prikka inn ni rette


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 11. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

22 personar har prikka inn ni av dei 10 kampane som er spelt til no.

9 rette:
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Halfdan Faleide
Nils Morten Frislid
Hans-Petter Gilleshammer
Kay Ove Hafsås
Helge Haugland
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rune Lefdal
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Odd Helge Vågseth

8 rette:
Marius Midtun Aaberge
Abdinazir Abdi
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Knut Olav Halseth
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Øystein Lindesteg Rinde
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Jon Rauset
Magnar Skaare
Kai Henning Slinde
John Søgnen
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim

7 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Malin Balsnes
Odd Rune Dvergsdal
Jørn Kristian Engebø
Vegard Flatjord
Bente Fosse
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Henning Haugen
Christian Helgheim
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Per-Magne Løken
Sujeevan Mohanarajah
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Øystein Nesse
Brede Nymark
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Jon Georg Rutledal
Knut S. Løseth
Jens Sagevik
Iren Sandal
Rune Sandal
Øystein Solheim
John Sæbø
Thomas Thaule
Alf Tore Tvendeseter
Geir Vindheim


11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) H 3-0
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)  H 2-0  
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0 
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0 
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7 
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4 
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) H 2-0  
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) TYSDAG 
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2) TYSDAG 


06.08 Kampar i dag, tysdag 6. august


Studentspretten spelar i ettermiddag kamp mot Årdal på Jotun Stadion.
Øystein Riksheim Østvik utlikna for Studentspretten fire minutt
på overtid i heimekamp mot Eid på Kvåle Stadion 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Årdal - Studentspretten

Tabell Kretsligaen

Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Gaular/Dale 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tempo
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Hyllestad
Kl. 20.00 Førde 3 - Tambarskjelvar

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 10 8 1 1 42 - 21 25
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Tempo 10 7 0 3 43 - 26 21
Fure 11 6 3 2 35 - 25 21
Hyllestad 1 10 5 1 4 36 - 24 16
Askvoll/Holmedal 10 5 0 5 32 - 23 15
Gaular /Dale 2 10 3 2 5 24 - 31 11
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 10 2 0 8 23 - 35 6
Høyang 2 10 2 0 8 20 - 57 6


05.08 Bremanger vann 2-0 heime mot Florø 2


Martin Klakegg Hauge gav Bremanger leiinga 1-0 10 minutt før full tid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Bremanger vann i ettermiddag 2-0 heime mot Florø 2 på Bremanger Stadion. Martin Klakegg Hauge og Anders Midthjell scora måla til Bremanger. Begge scoringane kom i slutten av 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Florø 2   2-0 (0-0)
1-0 Martin Klakegg Hauge (80. min)
2-0 Anders Midthjell (86. min)

Dommer:
Andreas Sandal, Haugen

Assistentdommarar:
Ragnar Åmot, Jølster og Roger Skavøypoll,  Skavøypoll 

Gult kort:
Tore Førde Rylandsholm, Bremanger


Bremanger:

Kenneth Fosse Elde
Simen Svarstad
Martin Svarstad
Tore Førde Rylandsholm
Martin Igland Senneset (Henrik Holmøy 68. min)
Eirik Førde Rylandsholm
Anders Frøyen (Anders Midthjell 68. min)
Gøran Larsen
Simen Hamre (Kim-Christian Liset 81. min)
Martin Klakegg Hauge
Anders Midthjell (Håvard Nødset Rosø 46. min)

Florø 2:
Lars Martin Kvarekvål
Kristoffer Stavang Magnussen
Torkel Hammerseth Aarønes
Hans Hansen
Eirik Nekkøy Klokkernes (Pravin Parameswaran 20. min)
Oscar André Fanøy Nordal
Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik (Toni Jakupovic 64. min)
Brage Naustdal
Even Johan Pereira Haslerud (Leander-Nikolai Jacobsen Høyvik 87. min)
Anders Ulvik Fleten
Oskar Gjervik (Oliver Æsøy Frimannslund 81. min)
Toni Jakupovic
 

Tabell Kretsligaen

Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Bremanger 12 4 0 8 13 - 23 12
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 12 2 1 9 11 - 32 7 


05.08 Thue Stranden banas beste i finale i  Norway Cup


Vanylven jublar etter 2-1 seieren mot Nesodden i finalen i Norway Cup.
Foto: Norway Cup

 

Kristoffer Thue Stranden blei kåra til finalens beste spelar då Vanylven laurdag vann finalen i klasse G16 7'ar i Norway Cup.

Den tidligare Skavøypollspelaren storspelte og var nest sist på begge scoringane til Vanylven. Vanylven som også var i finalen i fjorårets Norway Cup tok seg til årets finale med sju strake seierar og imponerande 59-6 i målforskjell. I finalen mot Nesodden vann Vanylven til slutt 2-1, etter to scoringar av Mats Hovden.

Kristoffer Thue Stranden, som har drøssevis med kampar for krets- og sonelag i Sogn og Fjordane, har akkurat fullført ungdomsskulen på Åheim. Til hausten tek 16-åringen frå Thue på Åheim til på Idrett på Ulstein Vidaregåande Skule i Ulsteinvik. 

Thue Stranden har i tillegg til aldersbestemte kampar for Skavøypoll og Åheim spelt 12 kampar for Skavøypoll i Kretsligaen. Denne sesongen har Thue Stranden spelt kampar for Vanylven G16 og for Vanylven i 6. divisjon. I 6. divisjon står Thue Stranden bokført med sju mål på seks kampar.

Vanylven - Nesodden  2-1
0-1 Noah Guanio (11. min)
1-1 Mats Hovden (17. min)
2-1 Mats Hovden (25. min)

Vanylven:
Marius Ersvåg
Kristoffer Thue Stranden
Simen Bellen
Mats Hovden
Andreas Flusund
Mahad Ushey
Josva Madsen
Marius Asklund
Torbjørn Baade


Vanylven sin vei til finalen:
Innleiande kampar:
Vanylven - Bryn/Bud  4-1
Vanylven - Ørje 15-0
Vanylven - Langhus 12-0

A-sluttspel:
1/16-finale, Vanylven - Vålerenga 8-0
1/8-finale, Vanylven - Lesja/Dombås  13-1
Kvartfinale, Vanylven  - Røa  4-2
Semifinale, Vanylven - Tana  3-2  
 
 


Før laurdagens finalen mot Nesodden i klasse G16 7'ar.
Foto: Norway Cup


05.08 Kampar i dag, måndag 5. august


Bremanger møter i dag Florø 2 på Bremanger Stadion.
Martin Klakegg Haugen blei matchvinnar for Bremanger heime mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Bremanger - Florø 2

Tabell Kretsligaen

Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Bremanger 11 3 0 8 11 - 23 9
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 11 2 1 8 11 - 30 7 


04.08 Sogndal vann 3-0 heime mot Ull/Kisa


Anders Johannessen Nord debuterte i dag for Sogndal sitt A-lag.
Bildet er frå Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal vann i ettermiddag 3-0 heime mot Ullensaker/Kisa på Fosshaugane Campus. Sogndal sin nye spelar Andreas Hoven gav Sogndal leiinga før pause, medan Eirik Wilberg Schulze og Sigurd Hauso Haugen sikra seieren med kvar si scoring i 2. omgang.   

Sogndal er med dagens seier oppe på 6. plass på tabellen i OBOS-ligaen. Det er fyrste gong denne sesongen at Sogndal er oppe på ein av dei plassane på tabellen som gir kvalifisering om opprykk til Eliteserien.

Anders Johannessen Nord fekk sin debut for Sogndal sitt A-lag då han blei bytta inn for Sigurd Hauso Haugen like før full tid.  

Sogndal - Ullensaker/Kisa  3-0 (1-0)
1-0 Andreas Hoven (30. min)
2-0 Eirik Wilberg Schulze (65. min)
3-0 Sigurd Hauso Haugen (89. min)

Dommar: Sivert Øksnes Amland, Fana

Assistentdommarar: Ole Andreas Skogsrud Haukåsen, Ridabu og Erland Hareland, Lesja

4. dommar: Jonny Skjerven, Kaupanger

Gult kort: Sivert Heggheim Mannsverk, Sogndal


Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Andreas Hoven
Eirik Lereng
Steffen Ernemann
Joachim Soltvedt
Sivert Heggheim Mannsverk (Tomas Kristoffersen 78. min)
Sixten Dalen Jensen
Eirik Wilberg Schulze (Ogbu Igoh 86. min)
Sigurd Hauso Haugen (Anders Johannessen Nord 90. min)

Ullensaker/Kisa:
Stefan Hagerup
Vegard Kongsro (Sakarias Opsahl 65. min)
Nikolas Walstad
Sverre Martin Torp
Espen Bjørnsen Garnås
Eric Bugale Kitolano (Alfred Richard Scriven 53. min)
Sverre Hjelle Økland
Christian Aas
Ole Kristian Langås
Martin Wilhelmsen Trøen (Ciise Aden Abshir 75. min)
Henrik Loholt Kristiansen


Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 16 11 3 2 28 - 17 36
Start 16 11 1 4 31 - 19 34
Raufoss 16 9 1 6 30 - 32 28
KFUM 16 8 3 5 32 - 25 27
Sogndal 16 7 3 6 31 - 25 24
Kongsvinger 16 7 3 6 18 - 17 24
Sandnes Ulf 16 6 5 5 26 - 21 23
Nest-Sotra 16 6 4 6 21 - 18 21
Ullensaker/Kisa 16 6 2 8 29 - 24 20
HamKam 16 5 4 7 16 - 20 19
Jerv 16 3 7 6 19 - 28 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 16 3 6 7 16 - 23 14
Notodden 16 4 1 11 19 - 29 13
Tromsdalen 16 0 2 14 20 - 54 2


04.08 12. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 12. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 12. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

12. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Notodden - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Grand Bodø (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Kjelsås (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Vard Haugesund - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fjøra - Brann 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Førde - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 7: Studentspretten - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Syril (Kretsligaen)
Kamp 9: Eid - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Tornado Måløy - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Kaupanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 12: Vik - Jølster (5. divisjon)


04.08 Tennebø og Jåstad debuterte i Toppserien


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ylinn Tennebø og Ingrid Lovise Jåstad fekk i går sin debut i Toppserien i kampen mellom Avaldsnes og Arna Bjørnar.

Tennebø spelte heile kampen for Avaldsnes, medan Jåstad blei bytta inn for Arna Bjørnar knappe 10 minutt før full tid. Avaldsnes vann til slutt kampen 2-1.

Både Tennebø og Jåstad har spelt fast for Kaupanger i 1. divisjon dei to siste sesongane. 

Avaldsnes - Arna Bjørnar  2-1 (1-1)
1-0 Olaug Tvedten (1. min)
1-1 Lais Dos Santos Araujo (12. min)
2-1 Anna Langås Jøsendal (78. min)


Dommar: Malin Frantzen Øiseth, Fet

Assistentdommarar: Johan Veland Kjellesvik, Haugar og
Stian Nord Sjursen, Djerv 1919

4. dommar: Bjørn Reidar Klingenberg Schaal, Ålgård

Rødt kort: Rikke Bogetveit Nygard, Arna Bjørnar

Gult kort: Maria Eduarda Francelino Da Silva, Avaldsnes

Avaldsnes:
Victoria Lucy Esson
Rebekah Ashley Stott
Nathalie Jøsang Utvik (Rasheedat Busayo Ajibade 70. min)
Robyn Elizabeth Decker
Hanna Dahl
Olaug Tvedten
Aivi Belinda Kerstin Luik
Ylinn Tennebø
Giovanna de Oliveira
Maria Eduarda Francelino Da Silva
Anna Langås Jøsendal

Arna-Bjørnar:
Oda Maria Hove Bogstad
Helene Lokøy Gloppen
Kristin Jondahl Risnes (Kristina Borgenhaug Brudvik 89. min)
Augustine Sylvia Ejangue Siliki (Åsne Takle Eide 79. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Elise Isolde Stenevik
Andrine Mo (Ingrid Lovise Jåstad 83. min)
Lais Dos Santos Araujo
Karoline Heimvik Haugland
Andrea Wilmann
Milica Mijatovic

 


Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.08 Kampar i dag, søndag 4. august


Sigurd Hauso Haugen og Sogndal møter i dag Ullensaker/KIsa.
Bildet er frå heimekampen mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 16 13 2 1 32 - 11 41
Sandefjord Fotball 15 10 3 2 27 - 17 33
Start 15 10 1 4 28 - 18 31
Raufoss 15 9 1 5 29 - 28 28
KFUM 15 8 2 5 30 - 23 26
Kongsvinger 15 7 3 5 17 - 14 24
Sandnes Ulf 15 6 5 4 26 - 19 23
Sogndal 15 6 3 6 28 - 25 21
Ullensaker/Kisa 15 6 2 7 29 - 21 20
Nest-Sotra 15 6 3 6 19 - 16 20
HamKam 15 4 4 7 14 - 20 16
Jerv 15 3 7 5 18 - 25 16
Skeid 16 3 5 8 18 - 23 14
Strømmen 15 2 6 7 13 - 22 11
Notodden 15 3 1 11 15 - 28 10
Tromsdalen 15 0 2 13 20 - 53 2


03.08 Frislid har prikka inn alle åtte kampane


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 11. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Nils Morten Frislid har prikka inn alle åtte kampane som er spelt til no. Frislid toppar lista føre 29 personar som har tippa rett på sju av åtte kampar.


8 rette:
Nils Morten Frislid

7 rette:
Abdinazir Abdi
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Halfdan Faleide
Hans-Petter Gilleshammer
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Helge Haugland
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Miguel Maureira
Gjert Nygård
Roger Nygård
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Odd Helge Vågseth

6 rette:

Marius Midtun Aaberge
Ørjan Eikevoll
Jørn Kristian Engebø
Morten Eriksen
Per Michael Frichsen
Knut Olav Halseth
Bjørn-Helge Haugen
Rune Haugland
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Alexander Gudni Jakobsson
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Øystein Lindesteg Rinde
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Martin Nesje Lindvik
Roger Nordal
Brede Nymark
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Kai Henning Slinde
John Sæbø
John Søgnen
Thomas Thaule
Sindre Thue
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Frode Ølmheim

11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen) SØNDAG
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)  H 2-0  
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen) H 1-0 
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen) B 3-4
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-10
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 2-0 
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen) B 1-7 
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen) B 0-3
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen) B 1-4 
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen) MÅNDAG 
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen) TYSDAG 
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2) TYSDAG 


03.08 Resultat kampar i dag, laurdag 3. august


Johannes Garlid Tenden og Vegard Sæten Hopland scora Stryn sine
mål i dagens 2-0 seier mot Tornado Måløy på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Nanset - Kaupanger  2-0 (0-0)

1-0 Hedda Minori Haugene (79. min)
2-0 Hedda Minori Haugene (85. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 12 9 0 3 32 - 12 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Medkila 12 5 3 4 22 - 22 18
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Kaupanger 13 2 6 5 9 - 20 12
Byåsen KF 12 2 5 5 21 - 29 11
Nanset 13 3 1 9 13 - 26 10
Snøgg 12 0 4 8 11 - 27 4


PostNord-ligaen avdeling 2

Sotra - Florø 1-0 (1-0)
1-0 Frederic Doksæter Falck (38. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Åsane 14 8 3 3 36 - 16 27
Grorud 14 8 3 3 21 - 14 27
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Sotra 13 6 4 3 20 - 14 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Florø 14 5 4 5 15 - 16 19
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Elverum 13 4 2 7 18 - 23 14
Mjølner 13 4 2 7 14 - 25 14
Asker 13 2 7 4 12 - 16 13
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Senja 13 2 6 5 17 - 23 12
Oppsal 14 2 4 8 19 - 38 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Sogndal 2 - Djerv 1919  3-4 (3-0)
1-0 Johan Svedal Flo (7. min)
2-0 Akor Jerome Adams (18. min)
3-0 Akor Jerome Adams (33. min)
3-1 Jørgen Voilås (63. min)
3-2 Sander Abrahamsen Deilkås (70. min)
3-3 Sebastian Lie Haaland (72. min)
3-4 Vetle Worre Bråtveit (83. min)

Valdres - Fjøra  0-10 (0-4)
0-1 Malvin Gjerde (4. min)
0-2 Malvin Gjerde (10. min)
0-3 Andreas Lereim Olsen (33. min)
0-4 Malvin Gjerde (44. min)
0-5 Malvin Gjerde (56. min)
0-6 Malvin Gjerde (58. min)
0-7 Mathias Hovland (79. min)
0-8 Kenneth Blomseth Skjerven (81. min)
0-9 Mathias Hovland (88. min)
0-10 Mathias Hovland (90. min+ 2)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 14 11 1 2 42 - 17 34
Lysekloster 14 10 1 3 47 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Fana 14 8 3 3 38 - 14 27
Stord 14 8 1 5 42 - 23 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Strømsgodset 2 14 8 1 5 30 - 23 25
Os 14 5 3 6 37 - 27 18
Sogndal 2 14 5 2 7 30 - 21 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Fjøra 14 3 1 10 26 - 56 10
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 14 2 1 11 12 - 35 7
Valdres 14 1 0 13 9 - 103 3

Kretsligaen
Stryn - Tornado Måløy  2-0 (0-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (71. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  

Syril - Eid  1-7 (1-3)
0-1 Kristian Lefdal (10. min)
0-2 Sindre Hafsås (14. min)
1-2 Sondre Søderholm (30. min)
1-3 Sindre Hafsås (31. min)
1-4 Kristian Lefdal (68. min)
1-5 Mads Wie (73. min)
1-6 Jonas Heggen Trosdahl (87. min)
1-7 Joakim Frislid Vedvik (90. min)

Høyang - Førde  0-3 (0-2)
0-1 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe 23. min)
0-2 Bernt Marifjæren Norevik (28. min)
0-3 Brage Sandvoll (50. min)

Dale - Kaupanger  1-4 (1-2)
1-0 Bendik Vik (7. min)
1-1 Kim Andre Dyrdal Stokke (19. min)
1-2 Severin Knutson Halland (39. min)
1-3 Trond Vegard Kim Ripe, straffe (47. min)
1-4 Kim Andre Dyrdal Stokke (77. min)

Tabell Kretsligaen

Førde 12 10 0 2 35 - 8 30
Årdal 11 10 0 1 41 - 15 30
Eid 12 7 4 1 40 - 16 25
Studentspretten 11 6 2 3 16 - 13 20
Stryn 12 6 1 5 25 - 26 19
Tornado Måløy 12 6 0 6 30 - 24 18
Kaupanger 12 4 2 6 21 - 27 14
Dale 12 4 0 8 18 - 34 12
Høyang 12 2 4 6 13 - 23 10
Bremanger 11 3 0 8 11 - 23 9
Syril 12 3 0 9 20 - 42 9
Florø 2 11 2 1 8 11 - 30 7 


03.08 Siste frist for 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Siste frist for å sende inn tips til 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019 er i dag klokka 12.45.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


03.08 Kampar i dag, laurdag 3. august


Johannes Garlid Tenden blei matchvinnar for Stryn i bortekampen
mot Tornado Måløy på Måløy Stadion 27. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet til Garlid Tenden og jubelen etter kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Nanset - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner

Amazon Grimstad 12 9 0 3 32 - 12 27
Øvrevoll Hosle 12 7 3 2 31 - 15 24
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Medkila 12 5 3 4 22 - 22 18
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Kaupanger 12 2 6 4 9 - 18 12
Byåsen KF 12 2 5 5 21 - 29 11
Nanset 12 2 1 9 11 - 26 7
Snøgg 12 0 4 8 11 - 27 4

PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Sotra - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 13 8 3 2 19 - 11 27
Åsane 13 7 3 3 31 - 14 24
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Sotra 12 5 4 3 19 - 14 19
Florø 13 5 4 4 15 - 15 19
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Mjølner 13 4 2 7 14 - 25 14
Asker 13 2 7 4 12 - 16 13
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Senja 13 2 6 5 17 - 23 12
Elverum 12 3 2 7 15 - 21 11
Oppsal 13 2 4 7 17 - 33 10

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Djerv 1919
Kl. 15.00 Valdres - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3

Kretsligaen
Kl. 15.00 Syril - Eid
Kl. 15.00 Stryn - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Høyang - Førde 
Kl. 16.00 Dale - Kaupanger  

Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7


02.08 Grinde Håre årets dommar under Norway Cup


Asbjørn K. G. Håre i kampen mellom Sandane og Selje 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Asbjørn Kjetil Grinde Håre frå Fjøra blei i kveld kåra til årets dommar i Norway Cup. Tildelinga skjedde under samankomsten for alle  dommarane på Brannfjell Skole.

På denne tilstellinga blei det også kunngjort kva dommarar som fekk finalekampar i årets turnering. Sivert Orheim frå Florø og Asbjørn Kjetil Grinde Håre frå Fjøra skal i aksjon i finalen i klasse G17, medan Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad blir å finne i finalen i klasse J14.

Finale G17 - Bergen Nord - Strindheim
Dommar: Kjetil Bakke Moen
Assistentdommarar: Sivert Orheim og Madjd Nabhani
4. dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre 

Finale J14 - Fyllingsdalen - Lillestrøm
Dommar: Edward Rønning 
Assistentdommarar: Andreas Ytredal Akse og Torjus Johansen
4. dommar: Tresor Dion 

 


Sivert Orheim som assitentdommar i kampen TMFK - Førde 8. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Andreas Ytredal Akse frå Hyllestad i kampen Fjøra - Eid 23. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampen Fjøra - Eid 23. februar.


02.08 Stefan Aase skal spele for Lysekloster


Stefan Aase i treningskampen mot Åsane 17. februar 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stefan Aase skal spele for Lysekloster i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.

Aase går på lån frå Åsane ut denne sesongen, og blir dermed lagkamerat med Dino Omerovic. 24-åringen frå Florø har kun spelt ein kamp for Åsane i PostNord-ligaen denne sesongen.

Stefan Aase er ikkje den einaste forsterkninga Lysekloster har gjort før helgas serierunde. Lysekloster har også signert kontrakter som bind Andreas Kytiri og Joachim Westrheim til klubben ut 2020-sesongen.

Fyrste kamp for Stefan Aase i ny klubb kan bli allereie i morgendagens kamp borte mot Stord. Lysekloster ligg på 3. plass på tabellen, tre poeng bak serieleiar Djerv 1919. 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3

02.08 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


02.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup


Sogndal tok sølv i B-sluttspelet i klasse J14 11'ar.
Etter ein litt trå start har laget spelt seg godt opp utover i turneringa.
Heile laget består av jenter frå Sogndal født 2005.
Foto: Karianne Brøndbo Bergheim

I det ein er ferdige med to dagar med sluttspel er fem lag frå fylket framleis med vidare i Norway Cup.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

Semifinale, kl. 10.50 Gaular - Nesodden   2-2, 5-6 etter straffekonk.


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

Bronsefinale, kl. 10.00 Syril - Lyn   1-0


Klasse J14
A-sluttspel

Kvartfinale, kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen  2-0

B-sluttspel
Finale, kl. 10.20 Sogndal - Nittedal  0-3


Klasse J16
B-sluttspel

Semifinale, kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint 1-0

Finale, kl. 17.20 Sogndal - Gimletroll  0-1

 


Syril tok bronse i A-sluttspelet i klasse J13/14 7'ar.
Foto: Jorunn Felde


02.08 Dagens kampar i Norway Cup



Fem lag frå fylket er framleis med vidare i Norway Cup.

Her er oversikten over dagens kampar.

Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

Semifinale, kl. 10.50 Gaular - Nesodden


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

Bronsefinale, kl. 10.00 Syril - Lyn 


Klasse J14
A-sluttspel

Kvartfinale, kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen

B-sluttspel
Finale, kl. 10.20 Sogndal - Nittedal  


Klasse J16
B-sluttspel

Semifinale, kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint

01.08 Status Norway Cup etter dagens kampar



Fem lag frå fylket er med vidare i Norway Cup etter dagens sluttspelkampar.

Førde 1 er klar for kvartfinale i A-sluttspelet i klasse J14, medan Sogndal har to lag og Gaular har eit lag med vidare i B-sluttspelet. I tillegg skal Syril spele bronsefinale i A-sluttspelet i klasse J13/14 7'ar.


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

Semifinale, fredag 2. august kl. 10.50 Gaular - Nesodden


Klasse J13/14 7'ar

Bronsefinale, fredag 2. august kl. 10.00 Syril - Lyn


Klasse J14
A-sluttspel

Kvartfinale, fredag 2. august kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen

B-sluttspel

Finale, fredag 2. august kl. 10.20 Sogndal - Nittedal  


Klasse J16
B-sluttspel

Semifinale, fredag 2. august kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint

01.08 Skavøypoll vann 4-0 borte mot Sandane


Skavøypoll vann 4-0 borte Sandane på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.

 

Skavøypoll vann i ettermiddag 4-0 borte mot Sandane i den fyrste haustkampen i 5. divisjon. Håvard Hagen (2), Børge Bø Yndestad og Shanjeevan Mohanarajah scora måla til Skavøypoll. Stillinga til pause var 0-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.

Sandane - Skavøypoll  0-4 (0-0)

0-1 Håvard Hagen (46. min)
0-2 Håvard Hagen (77. min)
0-3 Børge Bø Yndestad (88. min)
0-4 Shanjeevan Mohanarajah (90. min+4)

Dommar:
Torleiv Straume, Hyen 

Assistentdommarar:
Ragnar Åmot, Jølster og Leander Mulen Sunde, Jølster 

Gult kort:
Egil Brekke, Torbjørn Gran og Nimrod Isaac-Habtemariam, Sandane
Markus Tvendeseter Kupen, Skavøypoll  

Sandane:

Almar Eli Færseth
Aron Nikolai Rauset Skogli
Magnar Slagstad
Sivert Fure Skinlo
Sander Natanael Rauset Skogli
Egil Brekke
Tore Tveit
Kristian Møll
Vegard Søren Holen Eimhjellen
Abraham Johnny
 Magnus Nikolai Bolseth

Innbyttarar:
 
Kjetil Andre Moen Eide
Nimrod Isaac-Habtemariam
Melos Kibreab Yacob
Håvard Myklebust Hauge
Torbjørn Gran

Skavøypoll:

Sondre Sørpoll
Håvard Hagen
Rune Kristian Myre
Yngve Hagen
Børge Bø Yndestad
Markus Tvendeseter Kupen
Kim Andre Gangeskar
Nikolai Midtbø Heggedal
Kristoffer Rundereim
Anders Ramsevik Kvalheim
Emil Andreas Malmin Nordpoll

Innbyttarar:
Per-Martin Bjørntvedt
Jon Haukur Haraldsson
Sujeevan Mohanarajah
Shanjeevan Mohanarajah


Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 10 7 1 2 21-15 22
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 10 4 0 6 27-25 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


01.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Totalt 18 lag frå Sogn og Fjordane var med vidare i sluttspelet i årets Norway Cup etter onsdagens kampar. 12 lag var vidare i A-sluttspelet, medan seks lag var vidare i B-sluttspelet. 

I tillegg spelar Sogndal sine to lag i klasse J12 gruppespelkampar i dag. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar, og kven laga i sine neste sluttspelkampar.


Klasse J12 7'ar
kl. 09.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Abildsø  0-0
kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 2 - KFUM-Kam Oslo 1   3-0
kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Hale-Løren Rød  2-8


Sluttspelkampar


Klasse G13 9'ar
A-sluttspel

1/8-finale, kl. 08.00 Førde - Nest Sotra  2-4


Klasse G14 
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 13.45 Jotun - Skånland   2-1

1/8-finale, kl. 20.45 Jotun - Korsvoll  1-4
 

Klasse G16
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.15 Førde 1 - Vigør  0-1
1/16-finale, kl. 09.15 Jotun - Nordhordland  1-2 
1/16-finale, kl. 09.15 Eid - Djerv 1919  1-3 


Klasse G17 
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.05 Florø - Fron  4-0

1/8-finale, kl. 14.45 Florø - Spjelkavik  1-1, Spjelkavik vidare  


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle  4-0
1/16-finale, kl. 12.10 Gaular - Oppsal  3-2

1/8-finale, kl. 16.20 Heia - Sauland   1-3
1/8-finale, kl. 17.10 Gaular - Langhus  4-2

Kvartfinale, kl. 20.30 Gaular - Ullern  3-2

Semifinale, fredag 2. august kl. 10.50 Gaular - Nesodden


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

Kvartfinale, kl. 12.00 Syril - Gaular  4-1

Semifinale, kl. 18.15 Syril - Jinshan Shanghai  1-3


Klasse J14
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 15.15 Førde 1 - Røa  5-0
1/8-finale, kl. 20.45 Førde 1 - Kolbotn  1-0

Kvartfinale, fredag 2. august kl. 08.00 Førde 1 - Fyllingsdalen

B-sluttspel

1/8-finale, kl. 08.00 Førde 2 - Andebu 0-1
1/8-finale, kl. 08.00 Sogndal - Fet  1-0
1/8-finale, kl. 08.00 Heia - Nordhordland  2-1

Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Heia  1-0

Semifinale, kl. 18.30 Sogndal - Kongsberg  2-0

Finale, fredag 2. august kl. 10.20 Sogndal - Nittedal  


Klasse J15
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1  3-5
1/16-finale, kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2  0-1


Klasse J16
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.15 Bjørn - Hødd  0-2

B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa  2-1

Semifinale, fredag 2. august kl. 09.00 Sogndal - Nord/Fauske Sprint

01.08 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


01.08 Sandane spelar heimekamp mot Skavøypoll


Sandane vann 8-2 heime mot Selje på Sandane Idrettspark 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Sandane og Skavøypoll sparkar i ettermiddag i gong haustsesongen i 5. divisjon.

Skavøypoll ligg på 2. plass på tabellen etter vårsesongen, medan Sandane har inntatt ein plass midt på tabellen. Torleiv Straume frå Hyen er dommar i kampen, og med seg på linjene har han med seg jølstringane Ragnar Åmot og Leander Mulen Sunde.
 
Kampen blir spelt på Sandane Idrettspark klokka 19.00.

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 9 4 0 5 27-21 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


01.08 Dagens kampar i Norway Cup



Totalt 18 lag frå Sogn og Fjordane er framleis med vidare i sluttspelet i årets Norway Cup. 12 lag er vidare i A-sluttspelet, medan seks lag er vidare i B-sluttspelet. 

I tillegg spelar Sogndal sine to lag i klasse J12 gruppespelkampar i dag. 


Klasse J12 7'ar
kl. 09.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Abildsø
kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 2 - KFUM-Kam Oslo 1
kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Hale-Løren Rød


Sluttspelkampar


Klasse G13 9'ar
A-sluttspel

1/8-finale, kl. 08.00 Førde - Nest Sotra


Klasse G14
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 13.45 Jotun - Skånland


Klasse G16
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, kl. 09.15 Eid - Djerv 1919


Klasse G17
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.05 Florø - Fron


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, kl. 12.10 Gaular - Oppsal


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

Kvartfinale, kl. 12.00 Syril - Gaular


Klasse J14
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 15.15 Førde 1 - Røa

B-sluttspel

1/8-finale, kl. 08.00 Førde 2 - Andebu
1/8-finale, kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, kl. 08.00 Heia - Nordhordland


Klasse J15
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2


Klasse J16
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.15 Bjørn - Hødd

B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa

31.07 Ingrid Lovise Jåstad debuterte for Arna Bjørnar


Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

Ingrid Lovise Jåstad debuterte i dag for Arna Bjørnar i cupkampen heime mot Stabæk på Myrdal Stadion.

17-åringen frå Hafslo blei bytta inn for Milica Mijatovic på stillinga 2-2 like før full tid. Kampen måtte dermed avgjerast med ekstraomgangar. Her scora Karoline Heimvik Haugland vinnarmålet til Arna Bjørnar drøye 10 minutt før slutt i 2. ekstraomgang.

Arna Bjørnar - Stabæk  2-2 (1-0) 3-2 etter ekstraomgangar
1-0 Kristin Jondahl Risnes (15. min)
2-0 Kristin Jondahl Risnes (74. min)
2-1 Thea Loennecken (79. min)
2-2 Iris Omarsdottir (90. min)
3-2 Karoline Heimvik Haugland (108. min)

Øvrige resultat i 3. runde NM kvinner
Trondheims Ørn - Fløya  3-2
Kolbotn - Grand Bodø  11-0
LSK kvinner - Amazon Grimstad 4-0
Medkila - Røa 0-3

Resterande kampar 3. runde NM kvinner
Torsdag 1. august kl. 18.00 Sandviken - Grei
Onsdag 7. august kl. 18.00 Avaldsnes - Klepp
Onsdag 7. august kl. 18.30 Fortuna - Vålerenga

 


Linn-Mari Nilsen spelte heile kampen for Røa borte mot Medkila.
Bildet er frå Kaupanger sin kamp mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



Totalt 55 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup.

Etter dei innleiande kampane var 27 av desse klar for A-sluttspel, medan 26 lag gjekk til B-sluttspel. Sogndal sine to lag i klasse J12 spelar ikkje sluttspel. 

12 lag er vidare i A-sluttspelet, medan seks lag er vidare i B-sluttspelet. 

Her kan du sjå korleis det har gått med laga frå Sogn og Fjordane i dagens sluttspelkampar.


Klasse G13 9'ar
A-sluttspel

1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde - Nest Sotra


Klasse G14
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Jotun - Skånland


Klasse G16
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Eid - Djerv 1919
 

Klasse G17
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron


Klasse J13 9'ar 
B-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Oppsal


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.00 Syril - Gaular


Klasse J14 
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa

B-sluttspel

1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde 2 - Andebu 
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Heia - Nordhordland


Klasse J15 
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2


Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Bjørn - Hødd

B-sluttspel

Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa

31.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Totalt 55 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.

Her kan du sjå korleis det har gått med laga frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.


Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset 0-2
1/32-finale, kl. 12.10 Førde - Lier  7-0
1/32-finale, kl. 13.00 Jotun - Stag 2  3-0

1/16-finale, kl. 19.40 Førde - Jotun  4-3

1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde - Nest Sotra

B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog  0-2


Klasse G13/14 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza Cannan  0-4
1/16-finale, kl. 09.00 Gaular - Stegaberg 3-1 
1/16-finale, kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot  6-1 
1/16-finale, kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru  1-8

1/8-finale, kl. 17.15 Gaular - Frei  3-14
1/8-finale, kl. 18.15 Svelgen - Rollon   2-3

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.00 Jotun - Dombås  0-9


Klasse G14
A-sluttspel

1/64-finale, kl. 08.00 Eid - Vålerenga 3   5-0
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa  0-1

1/32-finale, kl. 13.30 Syril - Frogner  0-4
1/32-finale, kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes  6-0
1/32-finale, kl. 13.30 Eid - Korsvoll  1-5

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Jotun - Skånland

B-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå  5-0
1/64-finale, kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3  6-2
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad  10-0

1/32-finale, kl. 12.30 Sandane - Nordre Fjell  2-0
1/32-finale, kl. 12.30 Bjørn - Haugar  0-8
1/32-finale, kl. 12.30 Førde - Lyn  0-2
1/32-finale, kl. 12.30 Kaupanger - Klemetsrud 1-3
1/32-finale, kl. 12.30 Hafslo - Falkeid 4-0

1/16-finale, kl. 19.00 Hafslo - Vålerenga 2  1-5
1/16-finale, kl. 19.00 Sandane  - Vålerenga rekrutt  5-6


Klasse G15
A-sluttspel

1/32-finale, kl. 09.00 Førde - Strindheim  3-1

1/16-finale, kl. 20.15 Førde - Fet  1-4


Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.00 Balestrand - Ørsta  5-1
1/16-finale, kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1  5-2

1/8-finale, kl. 18.15 Balestrand - Nesodden 5   0-4
1/8-finale, kl. 18.15 Gaular - Ørskog  0-2


Klasse G16
A-sluttspel

1/32-finale, kl. 10.15 Eid - Hovding  2-0
1/32-finale, kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo  2-0

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Jotun - Nordhordland
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Eid - Djerv 1919

B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg Karmøy  3-1
1/32-finale, kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn 1-3

1/16-finale, kl. 19.00 Tornado Måløy - Langhus  1-3
1/16-finale, kl. 19.00 Bjørn - Rubbestadnes  1-5
 

Klasse G17
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Jotun - Kjelsås 2-7


Klasse J13 9'ar 
B-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Oppsal


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.00 Gaular - Magnet Youth  7-3
1/16-finale, kl. 10.00 Syril - Førde  6-1
1/16-finale, kl. 10.00 Kaupanger - Aksla 3-4

1/8-finale, kl. 18.15 Loen - Syril  1-2
1/8-finale, kl. 18.15 Gaular - Avaldsnes/Kopervik  8-0

Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.00 Syril - Gaular

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Høyang - Berlevåg  3-0
1/16-finale, kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad  1-4
1/16-finale, kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom  1-2 
1/16-finale, kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten  1-5

1/8-finale, kl. 15.15 Høyang - Krødsherad 1-2

Klasse J14 
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa

B-sluttspel

1/16-finale, kl. 15.45 Førde 2 - Radøy  2-0
1/16-finale, kl. 15.45 Sogndal - Strindheim  1-0
1/16-finale, kl. 15.45 Heia - Oppegård  3-2
1/16-finale, kl. 15.45 Jotun - Nittedal 0-1

1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Førde 2 - Andebu 
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Sogndal - Fet
1/8-finale, torsdag 1. august kl. 08.00 Heia - Nordhordland


Klasse J15 
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2


Klasse J15/16 7'ar 
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival  5-3

1/8-finale, kl. 19.15 Tambarskjelvar - Malvik  0-3

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.15 Tornado Måløy - Reinsfjell/Eidsvåg  3-1

1/8-finale, kl. 20.15 Tornado Måløy - Dombås  2-3


Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Bjørn - Hødd

B-sluttspel

1/16-finale, kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy 2-4
1/16-finale, kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg  2-1

1/8-finale, kl. 20.15 Sogndal - Gruben  3-1

Kvartfinale, torsdag 1. august kl. 12.45 Sogndal - Nordreisa/Herd Spj


Klasse J17
B-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.15 Gaular - Øvrevoll/Hosle  3-1

1/8-finale, kl. 17.30 Gaular - Sotra  2-5

31.07 Fardal Opseth klar for Adelaide United


Kristian Fardal Opseth i Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kristian Fardal Opseth er klar for den australske klubben Adelaide United. Det melder klubben på sine heimesider.

Fardal Opseth har sidan i januar spelt for den tyrkiske klubben BB Erzurumspor. 29-åringen frå Kaupanger har i tillegg til moderklubben Kaupanger spelt for klubbane Sogndal, Førde, Bodø/Glimt og BB Erzurumspor.

 


Kristian Fardal Opseth for Sogndal mot Bodø Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.07 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter 10 rundar.

Lefdal har på dei 10 fyrste rundane prikka inn 80 rette, og toppar lista føre Kenneth Fosse Elde (78 rette) og Alf Tore Tvendeseter (77 rette). 

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 10 fyrste rundane.

Totalt 378 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.


80 rette:

Kristian Lefdal

78 rette:
Kenneth Fosse Elde

77 rette:
Alf Tore Tvendeseter

76 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Rune Lefdal

75 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Rune Henjesand
Roger Nygård

74 rette:
Torbjørn Ylvisåker

73 rette:
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø

72 rette:
Steinar Langedal
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
Marcus Vedeler

71 rette:
Oddmund Balsnes
Ørjan Igelkjøn
Ole morten Kvam
Jon Kåre Rauset
Magnus Reksnes
Thomas Thaule
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth

70 rette:
Reidar Balsnes
Nils Morten Frislid
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Martin Nesje Lindvik


31.07 Dagens kampar i Norway Cup



Totalt 55 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.

Her er oversikten over dagens sluttspelkampar.

Klasse G13 9'ar
A-sluttspel
1/32-finale, kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset
1/32-finale, kl. 12.10 Førde - Lier
1/32-finale, kl. 13.00 Jotun - Stag 2

B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog


Klasse G13/14 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza Cannan
1/16-finale, kl. 09.00 Gaular - Stegaberg
1/16-finale, kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot
1/16-finale, kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 08.00 Jotun - Dombås


Klasse G14
A-sluttspel

1/64-finale, kl. 08.00 Eid - Vålerenga 3
1/64-finale, kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa

1/32-finale, kl. 13.30 Syril - Frogner
1/32-finale, kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes

B-sluttspel
1/64-finale, kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå
1/64-finale, kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3
1/64-finale, kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad

1/32-finale, kl. 12.30 Sandane - Villasanta/Nordre Fjell
1/32-finale, kl. 12.30 Bjørn - Haugar


Klasse G15
A-sluttspel

1/32-finale, kl. 09.00 Førde - Strindheim


Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.00 Balestrand - Ørsta
1/16-finale, kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1


Klasse G16
A-sluttspel

1/32-finale, kl. 10.15 Eid - Hovding
1/32-finale, kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør/Team Askøy 2

B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg Karmøy
1/32-finale, kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn


Klasse G17
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 09.00 Jotun - Kjelsås


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Vinnar Oppsal/Kolbotn 2


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 10.00 Gaular - Magnet Youth
1/16-finale, kl. 10.00 Syril - Førde
1/16-finale, kl. 10.00 Kaupanger - Aksla

1/8-finale, kl. 18.15 Loen - Vinnar Syril/Førde

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 10.00 Høyang - Berlevåg
1/16-finale, kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad
1/16-finale, kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom
1/16-finale, kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten


Klasse J14
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa

B-sluttspel

1/16-finale, kl. 15.45 Førde 2 - Radøy
1/16-finale, kl. 15.45 Sogndal - Strindheim
1/16-finale, kl. 15.45 Heia - Oppegård
1/16-finale, kl. 15.45 Jotun - Nittedal


Klasse J15
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2


Klasse J15/16 7'ar
A-sluttspel

1/16-finale, kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival

B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.15 Tornado Måløy - Reinsfjell/Eidsvåg


Klasse J16
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 14.45 Bjørn - Hødd

B-sluttspel

1/16-finale, kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy
1/16-finale, kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg


Klasse J17
B-sluttspel

1/16-finale, kl. 11.15 Gaular - Øvrevoll/Hosle

30.07 27 lag vidare til A-sluttspel i Norway Cup



Totalt 55 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 27 av desse går til A-sluttspel, medan 26 lag går til B-sluttspel.

Sogndal sine to lag i klasse J12 spelar ikkje sluttspel. 

Under ser du oversikten over kva lag som går til A-sluttspel og B-sluttspel i dei forskjellige klassene, pluss kor tid og kven laga skal møte i den fyrste sluttspelkampen.


Klasse G13 9'ar
A-sluttspel

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 11.20 Tornado Måløy - Strømsgodset
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.10 Førde - Lier
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.00 Jotun - Stag 2

B-sluttspel

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 15.30 Stadlandet - Lesja/Lesjaskog


Klasse G13/14 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Tornado Måløy - Gaza Cannan
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Gaular - Stegaberg
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Svelgen - Hasundgot
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Førde - Aurskog/Finstadbru

B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Jotun - Dombås


Klasse G14

A-sluttspel
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Eid - Vålerenga
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Sogndal - Ullensaker/Kisa

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.30 Syril - Frogner
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 13.30 Jotun - Brage Trondenes

B-sluttspel
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Førde - Kolbotn Blå
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Kaupanger - Oppsal 3
1/64-finale, onsdag 31. juli kl. 08.00 Hafslo - Gjerstad 

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.30 Sandane - Villasanta/Nordre Fjell
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 12.30 Bjørn - Haugar


Klasse G15

A-sluttspel
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Førde - Strindheim


Klasse G15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Balestrand - Ørsta
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 12.00 Gaular - Bryn/Bud 1


Klasse G16
A-sluttspel

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Eid - Hovding
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Jotun - KFUM-Kam Oslo

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 09.15 Førde 1 - Vigør/Team Askøy 2

B-sluttspel

1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Tornado Måløy - Vedavåg Karmøy
1/32-finale, onsdag 31. juli kl. 10.15 Førde 2 - Bjørn


Klasse G17
A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Florø - Fron

B-sluttspel

1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 09.00 Jotun - Kjelsås


Klasse J13 9'ar
B-sluttspel
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.20 Heia - Øvrevoll Hosle
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 12.10 Gaular - Vinnar  Oppsal/Kolbotn 2


Klasse J13/14 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Gaular  - Magnet Youth
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Syril - Førde
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Kaupanger - Aksla

1/8-finale, onsdag 31. juli kl. 18.15 Loen - Vinnar Syril/Førde

B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 10.00 Høyang - Berlevåg
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Lærdal - Krødsherad
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Tornado Måløy - Lom
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.00 Bjørn - Øyer Tretten


Klasse J14
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 13.45 Førde 1 - Røa
B-sluttspel

1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Førde 2 - Radøy
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Strindheim - Sogndal
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Heia - Oppegård
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 15.45 Jotun - Nittedal


Klasse J15
A-sluttspel

1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Førde - KFUM-kam Oslo 1
1/16-finale, torsdag 1. august kl. 11.30 Jølster - Skarphedin 2


Klasse J15/16 7'ar
A-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.15 Tambarskjelvar - Rival

B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 13.15 Tornado Måløy - Reinsfjell/Eidsvåg


Klasse J16
B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Florø - Vestsiden Askøy
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Bjørn - Odda
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 14.45 Sogndal - Kongsberg
 

Klasse J17

B-sluttspel
1/16-finale, onsdag 31. juli kl. 11.15 Bjørn - Odda

30.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

Dagens 57 kampar enda med 26 seierar, 10 uavgjort og 21 tap.

Kl. 09.00 J13/14 7'ar Bjørn - Åsane  1-1
Kl. 09.00 G14 Eid - Ulfstind   4-1
Kl. 09.00 G14 Førde - FC Reipas  0-4
Kl. 09.00 G14 Kaupanger - Ullensaker/Kisa  0-1
Kl. 09.00 G14 Hafslo - Gjøa SC  1-2
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Lom 1   4-2
Kl. 09.10 G14 Sogndal - Stoppen 1-0
Kl. 09.50 J15 Jølster - Ørnar  1-0 
Kl. 09.50 J15 Førde - Bremnes  3-0
Kl. 09.50 J16 Florø - Aksla 1-3
Kl. 09.50 J16 Sogndal - Sykkylven  0-2
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - KFUM-kam Oslo 3  4-2
Kl. 10.50 G14 Sandane - HSV Fotball 2  1-2
Kl. 10.50 J14 Jotun - Kolbotn  2-2
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Nittedal  1-0
Kl. 10.50 J14 Førde 2 - Lørenskog  0-2
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Abildsø  0-4
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Høybråten og Stovner Rosa 8-0
Kl. 11.00 J13/14 7'ar Gaular - Lyn 2  4-4
Kl. 11.30 G13 9'ar Stadlandet - KFUM-Kam Oslo 1   1-7
Kl. 12.00 G15/16 7'ar Balestrand - Frei  4-0
Kl. 12.20 J13 9'ar Gaular - Øvrevoll Hosle 1  6-1
Kl. 12.40 G16 Bjørn - Kvernbit  1-2
Kl. 12.40 J16 Bjørn - Herd  0-10
Kl. 13.10 J13 9'ar Heia - Oppsal   4-2
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Magnet Youth  2-2
Kl. 13.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Korsgård  2-2
Kl. 13.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Gjerdrum 1-1
Kl. 13.55 G17 Jotun - Sund/Skogsvåg  0-6
Kl. 14.00 J12 7'ar Sogndal 1 - KFUM-Kam Oslo 2  2-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Herd  1-6
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Kvass/Ulvungen  2-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Lærdal - Ørsta  2-3
Kl. 14.50 G13 9'ar Jotun - Lindeberg  3-1
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Oppegård 2  2-0
Kl. 15.10 G14 Syril - Lørenskog 2   4-2
Kl. 15.10 G14 Jotun - Spydeberg  4-0
Kl. 15.10 G15 Førde - Elverum Hvit  3-0
Kl. 15.10 G16 Tornado Måløy - Team Askøy 1   0-2
Kl. 15.40 G13 9'ar Tornado Måløy - Sotra 2  8-2
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Valder  0-5
Kl. 16.10 G16 Eid - Mosjøen 1  2-2
Kl. 16.10 G16 Førde 1 - Åndalsnes  3-1
Kl. 16.10 G16 Førde 2 - Austevoll 0-2
Kl. 16.15 G15/16 7'ar Gaular - TuS Felde  2-1
Kl. 16.15 J13/14 7'ar Gaular - Njardar/Tysnes  2-2
Kl. 16.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Clausenengen 1-1
Kl. 17.10 G16 Jotun - Os 2  2-1
Kl. 17.10 J14 Heia - Ørsta  0-3
Kl. 17.10 J14 Jotun - Haugar 1   3-3
Kl. 17.15 J13/14 7'ar Førde - Stridsklev  3-0
Kl. 18.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Høybråten og Stovner Hvit   8-0
Kl. 18.10 J17 Gaular - Malvik  3-5
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Kaupanger - Nittedal   4-0
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Førde - Skåla  8-4
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Gaular - Bud  2-6
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Jotun - Heddal  2-0

30.07 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine.


11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


30.07 Dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09.00 J13/14 7'ar Bjørn - Åsane
Kl. 09.00 G14 Eid - Ulfstind
Kl. 09.00 G14 Førde - FC Reipas
Kl. 09.00 G14 Kaupanger - Ullensaker/Kisa
Kl. 09.00 G14 Hafslo - Gjøa SC
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Lom 1
Kl. 09.10 G14 Sogndal - Stoppen
Kl. 09.50 J15 Jølster - Ørnar
Kl. 09.50 J15 Førde - Bremnes
Kl. 09.50 J16 Florø - Aksla
Kl. 09.50 J16 Sogndal - Sykkylven
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - KFUM-kam Oslo 3
Kl. 10.50 G14 Sandane - HSV Fotball 2
Kl. 10.50 J14 Jotun - Kolbotn
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Nittedal
Kl. 10.50 J14 Førde 2 - Lørenskog
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Abildsø
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Høybråten og Stovner Rosa
Kl. 11.00 J13/14 7'ar Gaular - Lyn 2
Kl. 11.30 G13 9'ar Stadlandet - KFUM-Kam Oslo 1
Kl. 12.00 G15/16 7'ar Balestrand - Frei
Kl. 12.20 J13 9'ar Gaular - Øvrevoll Hosle 1
Kl. 12.40 G16 Bjørn - Kvernbit
Kl. 12.40 J16 Bjørn - Herd
Kl. 13.10 J13 9'ar Heia - Oppsal
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Magnet Youth
Kl. 13.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Korsgård
Kl. 13.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Gjerdrum
Kl. 13.55 G17 Jotun - Sund/Skogsvåg
Kl. 14.00 J12 7'ar Sogndal 1 - KFUM-Kam Oslo 2
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Herd
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Kvass/Ulvungen
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Lærdal - Ørsta
Kl. 14.50 G13 9'ar Jotun - Lindeberg
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Oppegård 2
Kl. 15.10 G14 Syril - Lørenskog 2
Kl. 15.10 G14 Jotun - Spydeberg
Kl. 15.10 G15 Førde - Elverum Hvit
Kl. 15.10 G16 Tornado Måløy - Team Askøy 1
Kl. 15.40 G13 9'ar Tornado Måløy - Sotra 2
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Valder
Kl. 16.10 G16 Eid - Mosjøen 1
Kl. 16.10 G16 Førde 1 - Åndalsnes
Kl. 16.10 G16 Førde 2 - Austevoll
Kl. 16.15 G15/16 7'ar Gaular - TuS Felde
Kl. 16.15 J13/14 7'ar Gaular - Njardar/Tysnes
Kl. 16.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Clausenengen
Kl. 17.10 G16 Jotun - Os 2
Kl. 17.10 J14 Heia - Ørsta
Kl. 17.10 J14 Jotun - Haugar 1
Kl. 17.15 J13/14 7'ar Førde - Stridsklev
Kl. 18.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Høybråten og Stovner Hvit
Kl. 18.10 J17 Gaular - Malvik
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Kaupanger - Nittedal
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Førde - Skåla
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Gaular - Bud
Kl. 19.30 G13/14 7'ar Jotun - Heddal

29.07 Jølster vann 4-2 mot Kaupanger


Odd Rune Dvergsdal scora eit av måla til Jølster mot Kaupanger.
Bildet er frå kampen mellom Sandane og Jølster 6. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Jølster vann i ettermiddag 4-2 borte mot Kaupanger i ein treningskamp på Kaupanger Stadion.

Daniel Klakegg, Ola Weel Skram, Trond Arild Bolset og Odd Rune Dvergsdal scora for Jølster, medan Trond Vegard Ripe og Kim Stokke sette inn måla til heimelaget. Kampen blei spelt over 3x30 minutt.

Jølster spelar sin fyrste seriekamp i haust borte mot Vik søndag 11. august. Jølster toppar 5. divisjon etter ni serierundar, medan Vik ligg på 3. plass.

Kaupanger sparkar i gong sin haustsesong i Kretsligaen med bortekamp mot Dale. Kampen blir spelt på Dingemoen laurdag 3. august.


29.07 Bergen Nord vann 1-0 heime mot Sogndal 2


Vebjørn Nord Haugland og Bergen Nord vann i dag 1-0 mot Sogndal 2.
Bildet er frå Eid 2 sin 3-0 seier heime mot Jølster 13. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Sogndal 2 tapte i ettermiddag 1-0 borte mot Bergen Nord i Norsk Tipping-ligaen. Hermann Mellesdal Haukeland scora Bergen Nord sitt vinnarmål like før full tid.

Bergen Nord - Sogndal 2   1-0 (0-0)
1-0 Hermann Mellesdal Haukeland (88. min)

Bergen Nord:
Andreas Andersen
Andreas Drægebø Helland
Andreas Hopland Larsen
David Mkrtchyan
Dennis Møller Wolfe
Eric Andres Figueroa
Hermann Mellesdal Haukeland
Mathias Macody Lund
Mohaned Al-abdi
Morten Rasmussen Stenhjem
Ole Marius Cassidy Ones
Sander Genius Bjørndal
Simen Lindtner
Stefan Georg Johannessen
Vebjørn Nord Haugland
Ulrik Giving Hauge
Karsten Samuelsen Østerbø

Sogndal 2:
Kristian Bergheim Rutlin
Ulrik Tillung Fredriksen
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Stokkanes
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Erlend Hanssen Grov
Anders Johannessen Nord
Johan Svedal Flo
Akor Jerome Adams

Innbyttarar:
Per Michael Legria Thune
Ørjan Hippe Sørflaten
Daniel Navarsete Tonheim
Vegard Halset
Kasper Bordvik


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 13 5 2 6 27 - 17 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Bergen Nord 13 2 1 10 12 - 32 7
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3

 


Kristian Rutlin spelte sin siste kamp for Sogndal før overgangen til Fjøra.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal 2 og Fyllingsdalen i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

Dagens 56 kampar enda med 25 seierar, ni uavgjort og 22 tap.

Jenter
kl. 09.00 J13 9'ar Heia - Frisk Asker  1-3
kl. 10.40 J13 9'ar Gaular - Grüner  7-0

kl. 10.00 J13/14 7'ar Førde - Vanylven   4-3
kl. 10.00 J13/14 7'ar Kaupanger - Flåværingen  7-2
kl. 10.00 J13/14 7'ar Bjørn - Jinshan Shanghai  0-11
kl. 10.00 J13/14 7'ar Gaular - Hødd Blå  4-3
kl. 11.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Lesja/Dombås  3-3
kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Bækkelaget  2-1
kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Varegg  7-2
kl. 14.15 J13/14 7'ar Loen - Vigra  7-0
kl. 17.15 J13/14 7'ar Bjørn - Steigen   2-2
kl. 17.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Sotra 2  0-8
kl. 17.15 J13/14 7'ar Lærdal - Høybråten og Stovner  2-2

kl. 09.00 J14 Førde 1 - Tertnes  9-0
kl. 09.00 J14 Førde 2 - KFUM-Kam Oslo 2   3-0
kl. 09.00 J14 Sogndal - Elnesvågen  1-2
kl. 09.00 J14 Heia - Molde  1-4
kl. 11.40 J14 Jotun - Åndalsnes  0-2

kl. 09.50 J15 Jølster - AIK  0-1
kl. 09.50 J15 Førde - Kolbotn Hvit  1-4

kl. 18.30 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Leirfjord  7-0
kl. 19.30 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Vanylven  1-0

kl. 09.50 J16 Sogndal - Lambertseter  0-1
kl. 13.55 J16 Bjørn - Otta  2-1
kl. 18.10 J16 Florø - Kolnes/Stegaberg  1-1

kl. 15.05 J17 Gaular - Osterøy  2-3

Gutar
kl. 09.00 G13/14 7'ar Gaular - Mysen  6-2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Stegaberg 2    2-2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Førde - Alrusifa Club Association  0-11

kl. 17.20 G13 9'ar Jotun - Landsås  0-1
kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Lyn 2   7-0
kl. 12.20 G13 9'ar Stadlandet - Vestre Akers  0-0
kl. 13.10 G13 9'ar Førde - Rælingen 2   3-1

kl. 18.30 G13/14 7'ar Svelgen - Tertnes  5-0
kl. 19.30 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Røa  7-0

kl. 10.50 G14 Sandane - Os 2  3-0
kl. 10.50 G14 Syril - Villasanta Cosov 1   3-1
kl. 10.50 G14 Jotun - Villasanta Cosov 2   3-1
kl. 15.10 G14 Bjørn - Nest Sotra  0-7
kl. 16.10 G14 Førde - Oppsal 1  1-5
kl. 16.10 G14 Sogndal - Gjekstad/Østerøya  0-1
kl. 16.10 G14 Eid - Kløfta  0-2
kl. 16.10 G14 Kaupanger - Asker  0-0
kl. 16.10 G14 Hafslo - Tertnes  2-4

kl. 15.10 G15 Førde - Byåsen 1  1-5

kl. 11.00 G15/16 7'ar Gaular - Furuset  4-0
kl. 17.15 G15/16 7'ar Balestrand - Torpa  16-1

kl. 15.10 G16 Førde 1 - Hegra  5-0 
kl. 11.40 G16 Førde 2 - Flekkefjord  0-5
kl. 11.40 G16 Bjørn - Herd  1-2
kl. 11.40 G16 Jotun - Verdal   1-1
kl. 19.25 G16 Tornado Måløy - Giv Akt/Spangereid  2-1
kl. 19.25 G16 Eid - KFUM-Kam Oslo  1-1

Kl. 08.00 G17 Jotun - Varden  1-4
kl. 19.25 G17 Florø - Brattvåg  4-0
kl. 20.25 G17 Jotun - Seleccion Scandinavia de Chile  1-2

29.07 Bjørnar Hove skal spele for Jerv


Bjørnar Hove i Florø sin bortekamp mot Førde 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Bjørnar Hove frå Sogndal skal spele for Jerv i OBOS-ligaen.

Den tidligare Sogndal og Florøspelaren har dei siste sesongane spelt for Stjørdals Blink i PostNord-ligaen. 24-åringen blei presentert som Jerv-spelar i pausa under gårsdagens kamp mellom Jerv og Sogndal på Levermyr Stadion.

Hove er klar for spel i Jerv når overgangsvinduet åpnar 1. august. 
 


Bjørnar Hove for Sogndal 2 i bortekampen mot Sandane 30. juli 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Kampar i dag, måndag 29. juli


Ulrik Tillung Fredriksen i heimekamp mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 19.00 Bergen Nord - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 13 10 1 2 38 - 14 31
Vard Haugesund 13 10 0 3 46 - 13 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Stord 13 8 1 4 39 - 19 25
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 13 7 3 3 36 - 14 24
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Os 13 5 3 5 37 - 25 18
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Brann 2 13 5 2 6 25 - 26 17
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3


29.07 Dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 08.00 G17 Jotun - Varden
kl. 09.00 G13/14 7'ar Gaular - Mysen
kl. 09.00 J13 9'ar Heia - Frisk Asker
kl. 09.00 J14 Førde 1 - Tertnes
kl. 09.00 J14 Førde 2 - KFUM-Kam Oslo 2
kl. 09.00 J14 Sogndal - Elnesvågen
kl. 09.00 J14 Heia - Molde
kl. 09.50 J15 Jølster - AIK
kl. 09.50 J15 Førde - Kolbotn Hvit
kl. 09.50 J16 Sogndal - Lambertseter
kl. 10.00 J13/14 7'ar Førde - Vanylven
kl. 10.00 J13/14 7'ar Kaupanger - Flåværingen
kl. 10.00 J13/14 7'ar Bjørn - Jinshan Shanghai
kl. 10.00 J13/14 7'ar Gaular - Hødd Blå
kl. 10.40 J13 9'ar Gaular - Grüner
kl. 10.50 G14 Sandane - Os 2
kl. 10.50 G14 Syril - Villasanta Cosov 1
kl. 10.50 G14 Jotun - Villasanta Cosov 2
kl. 11.00 G15/16 7'ar Gaular - Furuset
kl. 11.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Lesja/Dombås
kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Lyn 2
kl. 11.40 G16 Førde 2 - Flekkefjord
kl. 11.40 J14 Jotun - Åndalsnes
kl. 11.40 G16 Bjørn - Herd
kl. 11.40 G16 Jotun - Verdal
kl. 12.20 G13 9'ar Stadlandet - Vestre Akers
kl. 13.10 G13 9'ar Førde - Rælingen 2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Stegaberg 2
kl. 13.15 G13/14 7'ar Førde - Alrusifa Club Association
kl. 13.55 J16 Bjørn - Otta
kl. 14.15 J13/14 7'ar Høyang - Bækkelaget
kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Varegg
kl. 14.15 J13/14 7'ar Loen - Vigra
kl. 15.05 J17 Gaular - Osterøy
kl. 15.10 G14 Bjørn - Nest Sotra
kl. 15.10 G15 Førde - Byåsen 1
kl. 15.10 G16 Førde 1 - Hegra
kl. 16.10 G14 Førde - Oppsal 1
kl. 16.10 G14 Sogndal - Gjekstad/Østerøya
kl. 16.10 G14 Eid - Kløfta
kl. 16.10 G14 Kaupanger - Asker
kl. 16.10 G14 Hafslo - Tertnes
kl. 17.15 J13/14 7'ar Bjørn - Steigen
kl. 17.15 G15/16 7'ar Balestrand - Torpa
kl. 17.15 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Sotra 2
kl. 17.15 J13/14 7'ar Lærdal - Høybråten og Stovner
kl. 17.20 G13 9'ar Jotun - Landsås
kl. 18.10 J16 Florø - Kolnes/Stegaberg
kl. 18.30 G13/14 7'ar Svelgen - Tertnes
kl. 18.30 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Leirfjord
kl. 19.25 G16 Tornado Måløy - Giv Akt/Spangereid
kl. 19.25 G16 Eid - KFUM-Kam Oslo
kl. 19.25 G17 Florø - Brattvåg
kl. 19.30 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Røa
kl. 19.30 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Vanylven
kl. 20.25 G17 Jotun - Seleccion Scandinavia de Chile

28.07 Sogndal spelte uavgjort 1-1 borte mot Jerv


Sivert Mannsverk og Eirik Lereng var begge med på Jotun sitt lag som gjekk til topps under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2013.
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001). Sjå bilder og resultat frå kampane 18. januar 2013.

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 borte mot Jerv på Levermyr Stadion. Ole Amund Sveen gav Sogndal leiinga 1-0, men nesten fem minutt utlikna Jerv til 1-1 ved Torje Wichne.

Eirik Lereng debuterte for Sogndal i OBOS-ligaen denne kampen. Årdølen spelte heile kampen i Sogbndal sitt forsvar.  

Neste kamp for Sogndal i OBOS-ligaen er heime mot Ullensaker/Kisa søndag 4. august. 

Jerv - Sogndal  1-1 (0-0)
0-1 Ole Amund Sveen (86. min)
1-1 Torje Wichne (90. min+5)

Dommar: Christian Moen, Løvenstad

Assistentdommarar: Steffen Tendvall Abrahamsen, Randesund og Kjetil Nordmark, Orstad 

4. dommar: Jon Romuld Håversen, Gimletroll

Gult kort: Anthony Achu Okachi, Daniel Aase og Vincent Ferreira, Jerv 
Per-Magnus Steiring, Sogndal 

Jerv:
Øystein Øvretveit
Torje Wichne
Espen Ramse Knudsen
Peter Reinhardsen
Simon-Andreas Larsen
Mathias Wichmann Andersen
Daniel Aase
Jan Martin Hoel Andersen
Luke Vincent Ferreira (Ole Marius Håbestad 76. min)
Kristoffer Tønnessen
Anthony Achu Okachi (Aram Khalili 63. min)

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Per-Magnus Steiring
Ole Amund Sveen (Jonas Tillung Fredriksen 90. min)
Eirik Lereng
Steffen Ernemann (Ole Martin Rindarøy 79. min)
Joachim Soltvedt
Sivert Heggheim Mannsverk
Sixten Dalen Jensen
Eirik Wilberg Schulze
Sigurd Hauso Haugen (Akor Jerome Adams 90. min)

28.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup.

Dagens 58 kampar enda med 26 seierar, fire uavgjort og 28 tap.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.

Kl. 09.00 G14 Eid - KFUM-Kam Oslo 3  5-0
Kl. 09.00 G14 Sandane - Høybråten og Stovner  0-3
Kl. 09.00 G14 Sogndal - Oppsal 3   4-0
Kl. 09.00 G14 Syril - Fron  1-2
Kl. 09.00 G14 Jotun - Kolbotn Kvit   4-1
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Averøy  0-4
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Holmlia  3-2
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Lærdal - Treungen  0-5
Kl. 09.50 J13 9'ar Gaular - Sotra  2-3
Kl. 09.50 J15 Førde - Vedavåg Karmøy  2-1
Kl. 10.00 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Stegaberg 2   3-3
Kl. 10.40 G13 9'ar Stadlandet - Stag 2   2-3
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - Ready 1   4-2
Kl. 10.50 G16 Bjørn - Koppang/Rendalen  1-1
Kl. 10.50 J14 Førde 1 - Avaldsnes/Koparvik  1-1
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Eik Tønsberg  2-3
Kl. 10.50 J14 Heia - Grue  0-5
Kl. 10.50 J14 Jotun - Nordhordland  2-0
Kl. 11.00 G15/16 7'ar Balestrand - Norild  7-1
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Kolbotn A  0-2
Kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Eik Tønsberg  1-5
Kl. 11.30 J13 9'ar Heia - Tjørvåg/Mil/Gil  1-2
Kl. 11.40 G16 Tornado Måløy - Club de Alfaz del Pi  0-3
Kl. 11.40 G16 Førde 1 - Lysekloster  5-1
Kl. 11.40 J16 Sogndal - Nord  0-2
Kl. 11.40 J15 Jølster - Kilkameratene  2-0
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Høyang - Osterøy  0-6
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Gaular - Lom 2   9-0
Kl. 12.40 G17 Florø - Vestsiden Askøy  5-1
Kl. 12.40 G16 Eid - Vestsiden Askøy 2 3-0
Kl. 13.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Ramnes Blå  2-1
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Torpa  3-7
Kl. 13.55 J16 Bjørn - Sverresborg 1  0-1
Kl. 14.00 J13 9'ar Gaular - Spjelkavik  2-3
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Kaupanger - Hødd Kvit  1-5
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Hareid  4-0
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Bjørn - Aksla  1-11
Kl. 14.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Eina  10-1
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Frigg Oslo  9-1
Kl. 15.10 G14 Førde - Vard Haugesund 1   0-1
Kl. 15.15 G13/14 7'ar Svelgen - Leik  3-2
Kl. 15.15 G14 Kaupanger - Raufoss 2  0-1
Kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Kolbotn C   2-1
Kl. 16.10 G14 Hafslo - Ullern 1 0-5
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Nordstrand 0-6
Kl. 16.10 J16 Florø - Sverresborg 2  0-4
Kl. 17.10 G15 Førde - Lille Tøyen  4-0
Kl. 17.10 J14 Førde 2 - Torvastad 1-0
Kl. 17.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Malvik  2-6
Kl. 18.10 G16 Førde 2 - Molde  1-5
Kl. 18.10 G16 Jotun - Ridabu  2-0
Kl. 18.10 J16 Sogndal - Surnadal  0-4
Kl. 18.10 J17 Gaular - Fagernes  0-0
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Førde - Haugar  7-0
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Gaular - Dombås  4-1
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Førde - SRBG Panda Girls  0-5
Kl. 19.30 G15/16 7'ar Gaular - Træff  3-1
Kl. 19.50 G13 9'ar Jotun - Oppsal 3    11-1

28.07 Filmsnutt frå Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2


Hyen jublar etter 4-3 seieren mot Fatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.
 

Hyen vann fredag ettermiddag 4-3 heime mot Flatraket/Skavøypoll 2 på Hyen Sentralidrettsanlegg. Magne-Johan Gjengedal, Sindre Moritsgård Flatjord, Nils Jøssang og Jens Inge Utheim Bakketun scora for Hyen, medan Per Martin Bjørntvedt (2) og Martin Nygård sette inn måla til Flatraket/Skavøypoll 2.

Ein liten filmsnutt frå denne kampen er no lagt ut på YouTube.

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2   4-3 (0-0)
1-0 Magne-Johan Gjengedal (51. min)
1-1 Martin Nygård (60. min)
1-2 Per Martin Bjørntvedt (64. min)
2-2 Sindre Moritsgård Flatjord (67. min)
3-2 Nils Jøssang (77. min)
3-3 Per Martin Bjørntvedt (79. min)
4-3 Jens Inge Utheim Bakketun (87. min)

28.07 11. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 11. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 11. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine.


11. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Ullensaker/Kisa (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Nanset - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Sotra - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Djerv 1919 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Valdres - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Stryn - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Eid (Kretsligaen)
Kamp 8: Høyang - Førde (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 11: Årdal - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 12: Askvoll/Holmedal - Hyllestad (6. divisjon avdeling 2)


28.07 Dagens kampar i Norway Cup



55 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09.00 G14 Eid - KFUM-Kam Oslo 3
Kl. 09.00 G14 Sandane - Høybråten og Stovner
Kl. 09.00 G14 Sogndal - Oppsal 3
Kl. 09.00 G14 Syril - Fron
Kl. 09.00 G14 Jotun - Kolbotn Kvit
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Tornado Måløy - Averøy
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Loen - Holmlia
Kl. 09.00 J13/14 7'ar Lærdal - Treungen
Kl. 09.50 J13 9'ar Gaular - Sotra
Kl. 09.50 J15 Førde - Vedavåg Karmøy
Kl. 10.00 G13/14 7'ar Tornado Måløy - Stegaberg 2
Kl. 10.40 G13 9'ar Stadlandet - Stag 2
Kl. 10.40 G13 9'ar Førde - Ready 1
Kl. 10.50 G16 Bjørn - Koppang/Rendalen
Kl. 10.50 J14 Førde 1 -  Avaldsnes/Koparvik
Kl. 10.50 J14 Sogndal - Eik Tønsberg
Kl. 10.50 J14 Heia - Grue
Kl. 10.50 J14 Jotun - Nordhordland
Kl. 11.00 G13/14 7'ar Førde - Svelgen
Kl. 11.00 G15/16 7'ar Balestrand - Norild
Kl. 11.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Kolbotn A
Kl. 11.30 G13 9'ar Tornado Måløy - Eik Tønsberg
Kl. 11.30 J13 9'ar Heia - Tjørvåg/Mil/Gil
Kl. 11.40 G16 Tornado Måløy - Club de Alfaz del Pi
Kl. 11.40 G16 Førde 1 - Lysekloster
Kl. 11.40 J16 Sogndal - Nord
Kl. 11.40 J15 Jølster - Kilkameratene
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Høyang - Osterøy
Kl. 12.00 J13/14 7'ar Gaular - Lom 2
Kl. 12.40 G16 Eid - Vestsiden Askøy 2
Kl. 12.40 G17 Florø - Vestsiden Askøy
Kl. 13.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Ramnes Blå
Kl. 13.15 G13/14 7'ar Jotun - Torpa
Kl. 13.55 J16 Bjørn - Sverresborg 1
Kl. 14.00 J13 9'ar Gaular - Spjelkavik
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Kaupanger - Hødd Kvit
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Syril - Hareid
Kl. 14.15 J13/14 7'ar Bjørn - Aksla
Kl. 14.15 J15/16 7'ar Tambarskjelvar - Eina
Kl. 15.00 J12 7'ar Sogndal 1 - Frigg Oslo
Kl. 15.10 G14 Førde - Vard Haugesund 1
Kl. 15.15 G13/14 7'ar Svelgen - Leik
Kl. 15.15 G14 Kaupanger - Raufoss 2
Kl. 16.00 J12 7'ar Sogndal 2 - Kolbotn C
Kl. 16.10 G14 Hafslo - Ullern 1
Kl. 16.10 G14 Bjørn - Nordstrand
Kl. 16.10 J16 Florø - Sverresborg 2
Kl. 17.10 G15 Førde - Lille Tøyen
Kl. 17.10 J14 Førde 2 - Torvastad
Kl. 17.15 J15/16 7'ar Tornado Måløy - Malvik
Kl. 18.10 G16 Førde 2 - Molde
Kl. 18.10 G16 Jotun - Ridabu
Kl. 18.10 J16 Sogndal - Surnadal/Søya/Todalen
Kl. 18.10 J17 Gaular - Fagernes
Kl. 18.30 G13/14 7'ar Gaular - Dombås
Kl. 18.30 J13/14 7'ar Førde - SRBG Panda Girls
Kl. 19.30 G15/16 7'ar Gaular - Træff
Kl. 19.50 G13 9'ar Jotun - Oppsal 3
Kl. 19.55 G17 Jotun - Varden

28.07 Sogndal møter Jerv på bortebane


Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal møter i ettermiddag Jerv på bortebane i den 15. serierunden i OBOS-ligaen.

15. serierunde OBOS-ligaen
Kl. 17.00 Tromsdalen - Strømmen
Kl. 18.00 Jerv - Sogndal
Kl. 18.00 Kongsvinger - Skeid
Kl. 18.00 Notodden - Sandnes Ulf
Kl. 18.00 Aalesund - Nest Sotra
Kl. 18.00 KFUM - Raufoss
Kl. 18.00 HamKam - Sandefjord
Kl. 20.00 Ullensaker/Kisa - Start 

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Start 14 9 1 4 26 - 18 28
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 14 6 2 6 27 - 24 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2

27.07 Hornindalsvatnet Maraton 2019


Inge Asbjørn Haugen, Louisa Sance og Signy Henden Rustlie
etter dagens Hornindalsvatnet Maraton i Hornindal.
Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2019.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i dag avvikla ved Nord-Europas djupaste innsjø. Det er 28. gongen Hornindalsvatnet Maraton blir arrangert.

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2019.



Svein Egil Sørland, Hanna Lovise Sørland og Andy Thiem i fint driv.


Helge Hafsås frå Olden vann maratondistansen på 3.10.14.
 

Helge Fuglseth frå Ålesund sprang i dag sin 200. maraton. 


Inge Asbjørn Haugen har som som den einaste fullført maratondistansen
alle 28. gongane Hornindalsvatnet Maraton har blitt arrangert. 


Før starten på dagens maratondistanse.


27.07 Resultat kampar i dag, laurdag 27. juli


Hasan Kurucay gav Florø leiinga 1-0 i dagens 2-0 seier mot Fram.
Bildet er frå cupkampen heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Florø - Fram  2-0 (1-0)
1-0 Hasan Kurucay (6. min)
2-0 Moses John Dyer (63. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Åsane 13 7 3 3 31 - 14 24
Kjelsås 13 6 6 1 22 - 14 24
Fram 13 6 4 3 28 - 16 22
Alta 13 6 2 5 21 - 22 20
Florø 13 5 4 4 15 - 15 19
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Bærum 13 4 5 4 22 - 25 17
Odd 2 13 4 0 9 20 - 23 12
Asker 12 2 6 4 11 - 15 12
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Mjølner 12 3 2 7 13 - 25 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Oppsal 13 2 4 7 17 - 33 10

Fjøra - Strømsgodset 2  1-2 (1-1)

0-1 Andreas Rosendal Nyhagen (8. min)
1-1 Morten Knutsen (36. min)
1-2 Aleksander Biermann Stenseth (85. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 12 10 1 1 37 - 11 31
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Lysekloster 13 9 1 3 43 - 11 28
Fyllingsdalen 13 8 1 4 30 - 19 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Strømsgodset 2 13 7 1 5 27 - 23 22
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Os 12 4 3 5 34 - 23 15
Brann 2 12 4 2 6 22 - 25 14
Vestfossen 13 2 3 8 16 - 39 9
Fjøra 13 2 1 10 16 - 56 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 13 1 0 12 9 - 93 3


27.07 Kampar i dag, laurdag 27. juli


Steffen Olsen og Fjøra møter i Strømsgodset 2 på heimebane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Florø - Fram

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Fram 12 6 4 2 28 - 14 22
Åsane 12 6 3 3 28 - 13 21
Kjelsås 12 5 6 1 20 - 13 21
Alta 12 6 2 4 20 - 19 20
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Florø 12 4 4 4 13 - 15 16
Bærum 12 4 4 4 17 - 20 16
Odd 2 12 4 0 8 19 - 21 12
Asker 12 2 6 4 11 - 15 12
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Mjølner 12 3 2 7 13 - 25 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Oppsal 12 2 3 7 12 - 28 9

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Fjøra - Strømsgodset 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 12 10 1 1 37 - 11 31
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Lysekloster 12 8 1 3 24 - 11 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Fyllingsdalen 12 7 1 4 28 - 19 22
Strømsgodset 2 12 6 1 5 25 - 22 19
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Os 12 4 3 5 34 - 23 15
Brann 2 12 4 2 6 22 - 25 14
Vestfossen 12 2 3 7 16 - 37 9
Fjøra 12 2 1 9 15 - 54 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 12 1 0 11 9 - 74 3


26.07 Hyen vann 4-3 mot Flatraket/Skavøypoll 2


Hyen jublar etter dagens seier mot Fatraket/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Hyen vann i ettermiddag 4-3 heime mot Flatraket/Skavøypoll 2 på Hyen Sentralidrettsanlegg. Magne-Johan Gjengedal, Sindre Moritsgård Flatjord, Nils Jøssang og Jens Inge Utheim Bakketun scora for Hyen, medan Per Martin Bjørntvedt (2) og Martin Nygård sette inn måla til Flatraket/Skavøypoll 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2   4-3 (0-0)
1-0 Magne-Johan Gjengedal (51. min)
1-1 Martin Nygård (60. min)
1-2 Per Martin Bjørntvedt (64. min)
2-2 Sindre Moritsgård Flatjord (67. min)
3-2 Nils Jøssang (77. min)
3-3 Per Martin Bjørntvedt (79. min)
4-3 Jens Inge Utheim Bakketun (87. min)

Dommar: Stein Otto Førde (Breimsbygda IL)

Gult kort:
Jakob Straume, Øyvind Magnus Solheim og Nils Jøssang, Hyen

Hyen:

Torleiv Straume
Øyvind Magnus Solheim
Are Gunnar Korsvoll
Vegard Moritsgård Flatjord
Sindre Moritsgård Flatjord
Jakob Straume
Magne-Johan Gjengedal
Ole Jakob Mjellem
Kjetil Husevåg Strømmen
Brede Mikal Seim
Ola Henning Ommedal

Innbyttarar:
Lars Magne Rønnekleiv
Mikael Nordal
Nils Jøssang
Øyvind Heimset Larsen
Jens Inge Utheim Bakketun

Flatraket /Skavøypoll 2:

John-Martin Vederhus
Stig André Lunde
Idar Helle
Ove Hovden Borgund
Lars-Petter Aarseth
Martin Nygård
Michal Hestenes Nygård
Steffen Helgås Brandsøy
Kristoffer Rundereim
Marcus Børseth
Per Martin Bjørntvedt

Innbyttarar:
Mathias Lexau
Runar Refvik
Jørgen Sundal


Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 11 5 2 4 28 - 14 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Hyen 10 5 0 5 28 - 30 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7

 

26.07 Vik vann finalen i Dana Cup


Vik gjekk til topps i klasse G16 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 


Vik vann i dag 2-1 mot Sverresborg i finalen i klasse G16 7'ar i Dana Cup. 

Florø sitt lag i klasse G14 er klar for kvartfinale i B-sluttspelet.


Klasse G14
B-sluttspel

1/8-finale, Florø - Proskills Soccer  6-4

Kvartfinale, Florø - Vindbjart  0-2

Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Finale, Vik - Sverresborg   2-1

26.07 Kampar i dag, fredag 26. juli


Hyen sitt lag før bortekampen mot Stadlandet/Åheim 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2 sparkar i ettermiddag i gong haustsesongen her i fylket. Kampen mellom dei to laga i 6. divisjon avdeling 3 blir spelt på Hyen Sentralidrettsanlegg klokka 19.00.

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Flatraket/Skavøypoll 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7

 


Flatraket/Skavøypoll 2 jublar etter scoring mot Oppstryn 4. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.07 Vik spelar finale i Dana Cup


Vik gjekk til topps i klasse G16 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 


Vik spelar i dag finale i klasse G16 7'ar i Dana Cup. Motstandar i finalen klokka 08.45 er Sverresborg.

Florø sitt lag i klasse G14 spelar 1/8-finale i B-sluttspelet klokka 09.45. Motstandar er Proskills Soccer frå Sør Afrika.


Klasse G14
B-sluttspel

1/8-finale, kl. 09.45 Florø - Proskills Soccer

Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Finale, kl. 08.45, Vik - Sverresborg

25.07 Seier og tap for Studentspretten i EM i Spania


Kristin Solås scora to mål for Studentspretten i dagens 3-0 seier.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 26. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Damelaget til Studentspretten vann i dag 3-0 mot University of Basel under Student EM i Spania. Kristin Solås (2) og Sigrid Moen scora måla til Studentspretten. Dette var damelaget sin fyrste seier i mesterskapet.

Herrelaget til Studentspretten tapte i dag 2-0 mot Ternopil University frå Ukraina.

University of Basel - Studentspretten  0-3 (0-3)
  
0-1 Sigrid Moen (2. min)
0-2 Kristin Solås (6. min)
0-3 Kristin Solås (10. min)

Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen 
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solås
Johanna Skulstad Dregelid
Linnea Johansson Thorset
Sigrid Moen

Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Hedda Winnberg


Studentspretten - Ternopil University  0-2 (0-1)
0-1 Ihor Hatala (33. min)
0-2 Ihor Hatala (49. min)

Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Aleksander Belland Eriksen
Arvid Rabben
Thomas Gabriel Minde
Markus Sletteland Sigvaldsen
Øystein Riksheim Østvik 
Vidar Eikeland Øvregard
Fredrik Vold
Adrian Lindstad

Innbyttarar:
Martin Svarstad
Pål Madsen Gundegjerde
Håvard Grøteide
Nikolai Bråta Strømstad
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Christopher Steensohn
Ådne Onarheim

25.07 Syril vann 3-1 borte mot Årdal


Sondre Søderholm scora to mål for Syril i dagens 3-1 seier mot Årdal.
Bildet er frå bortekampen mot Sandane 8. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen mellom Sandane og Syril.

Syril vann i ettermiddag 3-1 borte mot Årdal i ein treningskamp på Cuba Stadion.

Sondre Søderholm (2) og Alexander Saltnes Slinde scora for Syril, medan Terje Kvam Øvstetun scora Årdal sitt mål på straffespark.

Kampen blei spelt over 3 x 30 minutt.

Syril sparkar i gong haustsesongen heime mot Eid laurdag 3. august, medan Årdal spelar sin fyrste haustkamp heime mot Studentspretten tysdag 6. august. 

Årdal - Syril 1-3 (0-0, 1-2, 0-1)
1-0 Terje Kvam Øvstetun, straffe
1-1 Sondre Søderholm 
1-2 Alexander Saltnes Slinde
1-3 Sondre Søderholm


Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7

25.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Mathias Stokkebø og Vik er klar for finale i klasse G16 7'ar.
Bildet er frå bortekampen mot Vik på Selje Idrettspark 29. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar, og kven laga som går vidare møter i neste runde.


Klasse G14
B-sluttspel
1/16-finale, Florø - Stathelle og Omegn  5-0

1/8-finale, fredag 26. juli kl. 09.45 Florø - Proskills Soccer/Rælingen

Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, Stryn - Club Reforma  2-0
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Ingeborg Sofie Sætren

1/8-finale, Stryn - Stord 2   1-2 (0-1)
Mål Stryn: Marte Hovland

Klasse J16
A-sluttspel
1/8-finale, Stryn - Fortuna  0-1 (0-0)



Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Goals Football Academy   17-0 (11-0)


Semifinale, Vik - Enebakk  3-0 (1-0)

Finale, fredag 26. juli kl. 08.45, Vik - Sverresborg

25.07 Tor Kåre Myhre fyller 50 år


Tornado Myhre er trenar for Tornado Måløy sitt lag som gjekk
heilt til topp i klasse G13/14 under årets Seljecup.  
Sjå bilder frå kampane og premiutdelinga i klassene J13/14 og G13/14.
Sjå bilder frå miniputturneringa under årets Seljecup.

 

Ei anonym legende fyller i dag 50 år.

Tor Kåre Myhre har spelt aktiv fotball i fire forskjellige 10-år (80-tallet, 90-tallet og begge tiåra etter tusenårsskiftet). Myhre har spelt for klubbane Flatraket, Tornado FK, Måløy IL og Tornado Måløy FK.

I tillegg til å vere spelar har Myhre vore trenar for Tornado Måløy 2 sitt lag i 5. divisjon i fem sesongar.

Dei siste sesongane har Myhre vore trenar for aldersbestemte gute- og jentelag i Tornado Måløy.

Dagen blir feira i lystig lag på Kreta.

GRATULERER MED DAGEN !

 


Tor Kåre Myhre i kampen mellom Bremanger og TMFK 2 13. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tor Kåre Myhre som betenkt trenar i bortekampen mot Selje 18. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.07 Dagens kampar i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Etter dei innleiande kampane er det klart at Stryn J14, Stryn J16 og Vik G16 7'ar er klare for A-sluttspel, medan Florø G14 skal ut i B-sluttspel.

Her er oversikten over dagens kampar med laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G14
B-sluttspel
1/16-finale, kl. 19.10, Florø - Stathelle og Omegn


Klasse J14
A-sluttspel
1/16-finale, kl. 07.30, Stryn - Club Reforma


Klasse J16
A-sluttspel
1/8-finale, kl. 17.55, Stryn - Vinnar Fortuna/Steinkjer


Klasse G16 7'ar
A-sluttspel
Kvartfinale, kl. 11.15, Vik - Goals Football Academy

24.07 Tap for begge laga til Studentspretten i EM


Thomas Gabriel Minde scora Studentspretten sitt mål i dagens kamp.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Kvåle Stadion 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Begge laga til Studentspretten tapte sine kampar i dag under Student EM i Spania.

Damelaget tapte 8-0 mot University of Frankfurt, medan herrelaget tapte 3-1 mot det tyske laget Karlsruhe Tech.

University of Frankfurt - Studentspretten 8-0 (3-0)  
1-0 Lisa Mundt (11. min)
2-0 Asrun Sigurdardottir (23. min)
3-0 Caren Biermann (25. min)
4-0 Asrun Sigurdardottir (31. min)
5-0 Lisa Mundt (32. min)
6-0 Nina Warnecke (40. min)
7-0 Nina Warnecke (47. min)
8-0 Lisa Mundt (50. min)

Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Ingunn Dahl Larsen
Kristin Solaas 
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Hedda Winnberg
Linnea Johansson Thorset

Innbyttarar:
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Johanna Skulstad Dregelid
Sigrid Moen

Studentspretten - Karlsruhe Tech 1-3 (0-2)  
0-1 Philipp Engert (3. min)
0-2 Christof Leiss (9. min)
1-2 Thomas Gabriel Minde (62. min)
1-3 Yannick Rolf, straffe (65. min)

Studentspretten:  
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Martin Svarstad
Aleksander Belland Eriksen
Pål Madsen Gundegjerde
Arvid Rabben
Nikolai Bråta Strømstad
Thomas Gabriel Minde 
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard

Innbyttarar:
Håvard Grøteide
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Øystein Riksheim Østvik
Fredrik Vold
Adrian Lindstad
Ådne Onarheim

24.07 Sogndal tapte 1-0 heime mot Start


Eirik Bakke i Sogndal sin heimekamp mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Start på Fosshaugane Campus. Scoringa kom på eit sjølvmål frå Per-Magnus Steiring knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Start klatra med dagens seier opp på 3. plass på tabellen i OBOS-ligaen, medan Sogndal blir liggande på ein skuffande 9. plass.

Sogndal - Start  0-1 (0-0)
0-1 Sjølvmål, Per-Magnus Steiring (59. min)

Dommar: Steinar Hauge, Bjarg

Assistentdommarar: Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter og Imran Tariq, Furuset

4. dommar: Jonny Skjerven (Kaupanger IL)

Gult kort:
Sixten Dalen Jensen og Ulrik Tillung Fredriksen, Sogndal
Erlend Segberg og Aron Sigurdarson, Start


Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Per-Magnus Steiring
Ulrik Tillung Fredriksen
Eivind Helgesen (Sivert Heggheim Mannsverk 74. min)
Steffen Ernemann (Akor Jerome Adams 66. min)
Eirik Wilberg Schulze
Eirik Birkelund (Joachim Soltvedt 20. min)
Sixten Dalen Jensen
Sigurd Hauso Haugen
Ole Amund Sveen

Start:
Jonas Deumeland
Joackim Jørgensen
Henrik Robstad
Eirik Wichne
Damion Onandi Lowe
Afeez Olalekan Aremu
Tobias Christensen (Espen Hammer Berger 90. min+3)
Aron Sigurdarson
Kasper Holmboe Skaanes
Erlend Segberg (Isaac Twum 72. min)
Mathias Idsøe Bringaker (Kristjan Floki Finnbogason 77. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Start 14 9 1 4 26 - 18 28
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 14 6 2 6 27 - 24 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2

24.07 Resultat Dagens kampar i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Her er oversikten over korleis det har gått med dei fire laga frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.

Stryn J14, Stryn J16 og Vik G16 7'ar er klare for A-sluttspel som gruppevinnarar. Florø G14 skal ut i B-sluttspel.


Klasse G14, gruppe 1
Florø - Våg  0-4
Florø - Voss 1  2-0

Tabell klasse G14, gruppe 1
Pequeninos do Jockey1  3 2 1 0 7-1 7
Våg  3 2 0 1 8-2 6
Florø  3 1 1 1 2-4 4
Voss1   3 0 0 3 0-10 0

B-sluttspel klasse G14
1/16-finale, torsdag 25. juli kl. 19.10, Florø - Vinnar Hamrun Spartans Elite Academy/Stathelle og Omegn


Klasse J14, gruppe 6
Stryn - Vrå-Børglum  4-0
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Hermine Kjøsnes
3-0 Marte Hovland
4-0 Kaja Hjelmhaug

Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn  3 3 0 0 14-0 9
Ottestad   3 2 0 1 7-5 6
Bjarg   3 1 0 2 4-10 3
Vrå-Børglum 3  0 0 3 1-11 0

A-sluttspel J14
1/16-finale, torsdag 25. juli kl. 07.30, Stryn - Club Reforma


Klasse J16, gruppe 11
Stryn - Nymark  12-0
1-0 Joanna Øvre-Flo
2-0 Oda Stokkebø
3-0 Marie Johannsdottir
4-0 Andrine Olsen Endestad
5-0 Emma Sæbø
6-0 Marie Johannsdottir
7-0 Joanna Øvre-Flo
8-0 Nora Henjesand
9-0 Sjølvmål
10- Thea Stadheim
11-0 Nora Henjesand
12-0 Nora Henjesand

Stryn - Fet  4-0 (2-0)
1-0 Joanna Øvre-Flo
2-0 Oda Stokkebø
3-0 Andrine Olsen Endestad
4-0 Mathilde Erichsen Myklebust


Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn  4 4 0 0 26-0 12
Intercups C.A.  4 3 0 1 12-2 9
Fet   4 2 0 2 3-6 6
Borre 2  4 1 0 3 2-16 3
Nymark  4 0 0 4 1-20 0

A-sluttspel J16
1/8-finale, torsdag 25. juli kl. 17.55, Stryn - Vinnar kamp 25073701


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik - Rödemisser  4-0

Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik  3 3 0 0 22-2 9
Brodd  3 2 0 1 5-3 6
Stokke  3 1 0 2 3-18 3
Rödemisser  3 0 0 3 2-9 0


A-sluttspel G16 7'ar
Kvartfinale, torsdag 25. juli kl. 11.15, Vik - Goals Football Academy

24.07 Dagens kampar i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Her er dagens kampar for dei fire laga frå Sogn og Fjordane.


Klasse G14, gruppe 1
Kl. 11:30 Florø - Våg
Kl. 18.00 Florø - Voss 1

Tabell klasse G14, gruppe 1
Våg  1 1 0 0 3-0 3
Florø  1 0 1 0 0-0 1
Pequeninos do Jockey1  1 0 1 0 0-0 1
Voss1   1 0 0 1 0-3 0


Klasse J14, gruppe 6
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum

Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn  2 2 0 0 10-0 6
Ottestad   2 1 0 1 4-4 3
Bjarg   2 1 0 1 3-7 3
Vrå-Børglum 2  0 0 2 1-7 0


Klasse J16, gruppe 11
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Fet

Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn  2 2 0 0 10-0 6
Intercups C.A.  2 1 0 1 2-1 3
Fet   2 1 0 1 1-2 3
Borre 2  2 1 0 1 2-9 3
Nymark  2 0 0 2 0-3 0


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser

Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik  2 2 0 0 18-2 6
Brodd  2 1 0 1 4-3 3
Stokke  2 1 0 1 3-17 3
Rödemisser  2 0 0 2 2-5 0

24.07 Sogndal møter Start på Fosshaugane Campus


Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Start i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.

Kamper er ein utsett kamp frå den 9. serierunden.

Dommar i kampen er Steinar Hauge frå Bjarg. Med seg på linjene har han Imran Tariq frå Furuset og Tom Kenneth Sandvold frå Hauerseter. 4. dommar Jonny Skjerven frå Kaupanger.  

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 14 10 3 1 27 - 16 33
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Start 13 8 1 4 25 - 18 25
Kongsvinger 14 7 3 4 17 - 12 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 13 6 2 5 27 - 23 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2

 


Mathias Dyngeland i Sogndal sin heimekamp mot Brann i cupen 19. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


23.07 Studentspretten tapte 2-0 i EM i Spania



 

Studentspretten sitt damelag tapte i dag 2-0 mot University of Toulose under Student EM i Spania. Stillinga til pause var uavgjort 0-0.

Damelaget sin neste kamp er mot University of Frankfurt onsdag 24. juli klokka 09.00. Ein time seinare spelar herrelaget til Studentspretten mot det tyske laget Karlsruhe Tech.

University of Toulouse - Studentspretten 2-0 (0-0)  
1-0 Marine Garcia (43. min)
2-0 Maeva Manuel (45. min)

Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solaas
Johanna Skulstad Dregelid
Elin Mohaugen Stensrud
Sigrid Moen

Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Elise Svaleng Johnsen Hedda Winnberg 
Linnea Johansson Thorset

23.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Her er oversikten over korleis det har gått med dei fire laga frå Sogn og Fjordane i dagens kampar.


Klasse G14, gruppe 1
Florø - Pequeninos do Jockey 1   0-0

Tabell klasse G14, gruppe 1
Våg  1 1 0 0 3-0 3
Florø  1 0 1 0 0-0 1
Pequeninos do Jockey1  1 0 1 0 0-0 1
Voss1   1 0 0 1 0-3 0


Klasse J14, gruppe 6
Stryn - Ottestad  4-0 (3-0)
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Malin Eikenes Tjellaug
3-0 Hermine Kjøsnes
4-0 Malin Eikenes Tjellaug

Stryn - Bjarg  6-0 (2-0)
1-0 Malin Eikenes Tjellaug
2-0 Marte Hovland
3-0 Marte Hovland
4-0 Hermine Kjøsnes
5-0 Malin Eikenes Tjellaug
6-0 Ingeborg Otterdal


Tabell klasse J14, gruppe 6
Stryn  2 2 0 0 10-0 6
Ottestad   2 1 0 1 4-4 3
Bjarg   2 1 0 1 3-7 3
Vrå-Børglum 2  0 0 2 1-7 0


Klasse J16, gruppe 11

Stryn - Borre 2   9-0 (5-0)
1-0 Emma Sæbø
2-0 Emma Sæbø
3-0 Andrine Olsen Endestad
4-0 Emma Sæbø
5-0 Marie Johannsdottir
6-0 Andrine Aase
7-0 Andrine Olsen Endestad
8-0 Andrine Olsen Endestad
9-0 Joanna Øvre-Flo

Stryn - Intercups C.A.  1-0 (0-0)
1-0 Kristine Hovland


Tabell klasse J16, gruppe 11
Stryn  2 2 0 0 10-0 6
Intercups C.A.  2 1 0 1 2-1 3
Fet   2 1 0 1 1-2 3
Borre 2  2 1 0 1 2-9 3
Nymark  2 0 0 2 0-3 0


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik - Stokke  15-0
Vik - Brodd  3-2

Tabell klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik  2 2 0 0 18-2 6
Brodd  2 1 0 1 4-3
Stokke  2 1 0 1 3-17 3
Rödemisser  2 0 0 2 2-5 0

23.07 Tre spelarar frå Sogndal på rundens lag


Eirik Wilberg Schulze i Sogndal sin cupkamp mot Brann 19. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tre spelarar frå Sogndal er på rundens lag for den 14. serierunden i OBOS-ligaen.

Ole Amund Sveen og Eirik Wilberg Schulze har fått plass på midtbana, medan Akor Jerome Adams er ein av to angriparar på rundens lag.

Det er NTB sine reporterar som har plukka ut spelarane på rundens lag.
 
Rundens lag, 14. serierunde OBOS-ligaen

Keeper: Idar Nordby Lysgård, Skeid - 6

Forsvar: Axel Kryger, Sandnes Ulf - 7
Forsvar: Joackim Jørgensen, Start - 7
Forsvar: Lars Grorud, Sandefjord - 7

Midtbane: Ole Amund Sveen, Sogndal - 7
Midtbane: Eirik Wilberg Schulze, Sogndal - 8
Midtbane: Mikkel Maigaard, Raufoss - 7
Midtbane: David Kristjan Olafsson, Aalesund - 8
Midtbane: Angrep: Aron Sigurdarson, Start - 8

Angrep: Pape Habib Gueye, Aalesund - 7
Angrep: Akor Jerome Adams, Sogndal - 7


 


Akor Jerome Adams scora to mål for Sogndal mot Tromsdalen.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ole Amund Sveen jublar etter scoring mot Bodø Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.07 Dagens kampar i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Her er dagens kampar for dei fire laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G14, gruppe 1
Florø
Våg
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1

Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1


Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum

Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg


Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Fet
Intercups C.A.

Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Brodd
Rödemisser
Stokke

Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Brodd

22.07 Seier og tap for Studentspretten i EM i Spania


Aleksander Belland Eriksen scora eit av måla til Studentspretten i
dagens 2-0 seier mot University of Amsterdam frå Nederland.
Bildet er frå Studentspretten sin bortekamp mot Stryn 4. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Både Studentspretten sitt damelag og herrelag deltek i desse dagar på Student EM i Spania. 

Begge laga gjekk til topps under NM for studentar tidligare i år, og forvsvarar dermed Norge si ære under fotballturneringa i mesterskapet.

I dei fyrste innleiande kampane i går spelte herrane uavgjort 0-0 mot Camilo Jose Cela University frå Spania, medan damene tapte 9-1 mot Kharkiv State Academy of Physical Culture frå Ukraina.

I dag vann herrane 2-0 mot University of Amsterdam frå Nederland, medan damene tapte 4-0 mot University of Lleida frå Spania. 

Herrene sin neste kamp er onsdag 24. juli mot det tyske laget Karlsruhe Tech. Jentene skal i elden i morgon mot University of Toulouse frå Frankrike.

University of Lleida - Studentspretten  4-0 (3-0)  
1-0 Marina Fernandez Muelas (14. min)
2-0 Laura Abad Riao (24. min)
3-0 Cristina Beltran Tena (25. min)
4-0 Iris Aixala Sala (38. min)

Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Jane Hustoft Svendsen
Malene Haugland Skadal
Johanna Skulstad Dregelid
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen
Linnea Johansson Thorset

Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Kristin Solaas
Hedda Winnberg
Sigrid Moen

University of Amsterdam - Studentspretten   0-2 (0-0)
0-1 Markus Sletteland Sigvaldsen (54. min)
0-2 Aleksander Belland Eriksen (67. min)

Studentspretten:
Tor Erik Eide
Ruben Kvalsvik
Martin Svarstad
Aleksander Belland Eriksen
Nikolai Bråta Strømstad
Thomas Gabriel Minde
Øystein Riksheim Østvik
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard
Fredrik Vold
Adrian Lindstad

Innbyttarar:
Rainer Pando
Håvard Grøteide
Pål Madsen Gundegjerde
Arvid Rabben
Eric Skorpen
Lars Christian Lundhøj
Markus Sletteland Sigvaldsen
Ådne Onarheim

22.07 Spelar seriekamp under Friluftshelga 2019


Hyen sitt lag før bortekampen mot Stadlandet/Åheim 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Denne veka blir det arrangert Friluftshelga 2019 i Hyen.

Eit fast innslag under friluftshelga i Hyen er at det blir spelt fotballkamp fredag ettermiddag. Etter at det i fjor blei spelt treningskamp mot Eikefjord, blir det i år alvor når Ole Sunde sine friluftsgutar gjestar Hyen Sentralidrettsanlegg til seriekamp.

Kampen mellom Hyen og Flatraket/Skavøypoll 2 blir sparka i gong fredag 26. juli klokka 19.00. Dommar i kampen er sjølvsagt friluftsentusiast Ståle Sandal frå Breimsbygda.


Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


 


Flatraket/Skavøypoll 2 jublar etter scoring mot Oppstryn 4. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ståle Sandal er som vanlig tett opp i situasjonane.
Bildet er frå guttekampen mellom Eid 1 og Florø 1 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


22.07 Florø, Stryn og Vik stiller med lag i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Dana Cup går av stabelen tysdag 23. juli til laurdag 27. juli. 

Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for dei fire laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G14, gruppe 1
Florø
Våg
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1

Tysdag 23. juli
Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1

Onsdag 24. juli
Kl. 11:30 Florø - Våg
Kl. 18.00 Florø - Voss 1


Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum

Tysdag 23. juli
Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg

Onsdag 24. juli
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum


Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Fet
Intercups C.A.

Tysdag 23. juli
Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.

Onsdag 24. juli
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Fet


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Brodd
Rödemisser
Stokke

Tysdag 23. juli
Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Brodd

Onsdag 24. juli
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser

22.07 Byrkjeloleikane 2019


Frå opninga av Byrkjeloleikane på Byrkjelo Stadion 9. september.
Sjå bilder frå Byrkjeloleikane 2017.

 

Laurdag 7. september blir det arrangert Byrkjeloleikane 2019 på Byrkjelo Stadion.

Byrkjeloleikane er ein tilrettelagt aktivitetsdag for deltakarar i alle aldersgrupper, og blir arrangert av Sogn og Fjordane Friidrettskrins, NFF Sogn og Fjordane, Sogndal United og Breimsbygda IL.

Deltakarane får prøve seg på 60 meter, 200 meter, kast (liten ball), lengde, hesteskokasting, nær o-løp, boccia, bøtteblink med tennisball og fotball.

Det er 8. årets at Byrkjeloleikane blir arrangert.

Sjå meir om arrangementet på Byrkjeloleikane sine nettsider.

 


21.07 Norge G19 slått ut av EM-sluttspelet 


 

 

Norge tapte i ettermiddag 1-0 mot Frankrike i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Armenia. Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen, medan Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen var ubenytta reserve. 

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Irland 2-1 mot Tsjekkia. Frankrike og Irland er dermed vidare til semifinale i mesterskapet etter å ha blitt nummer dei to beste laga i Norge si gruppe.

I den andre gruppa blei Portugal gruppevinnar føre Spania.

Frankrike møter Spania i den fyrste semifinalen, medan Portugal skal ut i kamp om den siste finaleplassen mot Irland. Begge semifinalane blir spelt onsdag 24. juli.


Frankrike - Norge  1-0 (0-0)
1-0 Nathan Ngoumou Minpole (61. min)

Gult kort: Noah Jean Holm, Norge 

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Philip Alexander Kolberg Slørdahl (Noah Jean Holm 79. min)
Markus Solbakken (Elias Kristoffersen Hagen 71. min)
Halldor Østervold Stenevik (Marcus Holmgren Pedersen 71. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano (Mikael Birk Giæver Ugland 57. min)
Edvard Sandvik Tagseth
Erik Botheim (Jakob Maslø Dunsby 71. min)
Jørgen Strand Larsen


Tabell Gruppe A
Portugal 3 2 1 0 8-1 7
Spania  3 2 1 0 7-3 7
Italia  3 1 0 2 5-5 3
Armenia  3 0 0 3 1-12 0

Tabell Gruppe B
Frankrike   3 3 0 0 5-0 9
Irland  3 1 1 1 3-3 4
Norge  3 0 2 1 1-2 2
Tsjekkia  3 0 1 2 1-5 1

21.07 Sogndal vann 5-2 heime mot Tromsdalen


Akor Jerome Adams scora to mål for Sogndal mot Tromsdalen.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann i ettermiddag 5-2 heime mot Tromsdalen på Fosshaugane Campus. Eirik Wilberg Schulze (2),  Akor Jerome Adams (2) og Ole Amund Sveen scora for heimelaget, medan Lars Henrik Baal Andreassen og Sander Finjord Ringberg sette inn måla til Tromsdalen. Stillinga til pause var 3-1 til Sogndal.

Sogndal - Tromsdalen (3-1)

1-0 Ole Amund Sveen (15. min)
2-0 Eirik Wilberg Schulze (21. min)
2-1 Lars Henrik Baal Andreassen (26. min)
3-1 Akor Jerome Adams (31. min)
4-1 Eirik Wilberg Schulze (46. min)
4-2 Sander Finjord Ringberg (56. min)
5-2 Akor Jerome Adams (61. min)

Gult kort: Ulrik Tillung Fredriksen, Sogndal 
Thomas Båtnes Braaten, Robin Edvardsen Lorentzen og ndreas Løvland, Tromsdalen

Dommar: Mohammad Usman Aslam, Lier

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Erland Hareland, Lesja

4. dommar: Elias Åsebø, Haugen


Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Stefan Zelimir Antonijevic (Per-Magnus Steiring 77. min)
Ulrik Tillung Fredriksen
Martin Ove Roseth (Eivind Helgesen 90. min)
Eirik Wilberg Schulze
Eirik Birkelund
Ole Amund Sveen (Joachim Soltvedt 70. min)
Sixten Dalen Jensen
Akor Jerome Adams
Sigurd Hauso Haugen

Tromsdalen:
Erik-Johannes Thorsbye Arnebrott
Andreas Arntzen (Robin Edvardsen Lorentzen 57. min)
Thomas Båtnes Braaten
Kristoffer Hay
Andreas Løvland
Tomas Kristoffersen
Lasse Berg Johnsen (Adrian Sandbukt 62. min)
Lars Henrik Baal Andreassen
Håkon Kjæve
Gabriel Andersen (Harald Nilsen Tangen 68. min)
Sander Finjord Ringberg



Øvrige resultat 14. serierunde OBOS-ligaen
Strømmen - Skeid  1-1 (1-0)
Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa  2-0 (2-0)
Raufoss - Jerv 4-2 (1-0)
KFUM - Aalesund 2-4 (1-0)
Nest Sotra - Notodden 2-1 (0-1)
Start - HamKam  4-1 (3-0)

Kl. 20.00 Sandefjord - Kongsvinger

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 14 11 2 1 29 - 11 35
Sandefjord Fotball 13 9 3 1 26 - 16 30
Raufoss 14 9 1 4 28 - 26 28
Start 13 8 1 4 25 - 18 25
Kongsvinger 13 7 3 3 17 - 11 24
KFUM 14 7 2 5 28 - 22 23
Ullensaker/Kisa 14 6 2 6 29 - 19 20
Nest-Sotra 14 6 3 5 19 - 14 20
Sogndal 13 6 2 5 27 - 23 20
Sandnes Ulf 14 5 5 4 22 - 19 20
Jerv 14 3 6 5 17 - 24 15
HamKam 14 3 4 7 13 - 20 13
Skeid 14 2 5 7 16 - 22 11
Notodden 14 3 1 10 15 - 24 10
Strømmen 14 1 6 7 11 - 22 8
Tromsdalen 14 0 2 12 20 - 51 2


21.07 Studentspretten deltek på EM i Spania


Kristin Solås scora Studentspretten sitt mål mot Kharkiv Academy.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 26. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Både Studentspretten sitt damelag og herrelag deltek i desse dagar på Student EM i Spania. 

Begge laga gjekk til topps under NM for studentar tidligare i år, og forvsvarar dermed Norge si ære under fotballturneringa i mesterskapet.

I dei fyrste innleiande kampane i dag spelte herrane uavgjort mot Camilo Jose Cela University frå Spania, medan damene tapte 9-1 mot Kharkiv State Academy of Physical Culture frå Ukraina.

Herrene sin neste kamp er i morgon mot University of Amsterdam frå Nederland. Eit lag som i den fyrste kampen tapte 2-0 mot Ternopil Pedagogical University frå Ukraina.

Damene sin neste kamp er mot University of Lleida frå Spenia. University of Lleida tapte 6-1 mot University of Frankfurt i sin fyrste kamp.


Camilo Jose Cela University - Studentspretten  0-0 (0-0)
  

Studentspretten:
Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Aleksander Belland Eriksen
Pål Madsen Gundegjerde
Thomas Gabriel Minde
Markus Sletteland Sigvaldsen
Øystein Riksheim Østvik
Christopher Steensohn
Vidar Eikeland Øvregard
Ådne Onarheim

Innbyttarar:
Håvard Grøteide
Martin Svarstad
Arvid Rabben 
Nikolai Bråta Strømstad
Lars Christian Lundhøj
Eric Skorpen
Fredrik Vold
Adrian Lindstad


Studentspretten - Kharkiv State Academy of Physical Culture  1-9 (0-7)  
0-1 Yana Malakhova (5. min)
0-2 Veronika Andrukhiv (6. min)
0-3 Yana Malakhova (12. min)
0-4 Veronika Andrukhiv (20. min)
0-5 Yana Malakhova (23. min)
0-6 Yana Kalinina (24. min)
0-7 Yana Malakhova (25. min)
0-8 Iryna Podolska (29. min)
1-8 Kristin Solås (30. min)
1-9 Iryna Podolska (48. min)

Studentspretten:
Karoline Myklebust Torstensen
Malene Haugland Skadal
Kristin Solaas 1
Johanna Skulstad Dregelid
Hedda Winnberg
Linnea Johansson Thorset
Sigrid Moen 

Innbyttarar:
Ingunn Dahl Larsen
Jane Hustoft Svendsen
Elin Mohaugen Stensrud
Elise Svaleng Johnsen

21.07 Kampar i dag, søndag 21. juli


Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Tromsdalen.
Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Tromsdalen
Kl. 18.00 Strømmen - Skeid
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Ullensaker/Kisa
Kl. 18.00 Raufoss - Jerv
Kl. 18.00 KFUM - Aalesund
Kl. 18.00 Nest Sotra - Notodden
Kl. 18.00 Start - HamKam
Kl. 20.00 Sandefjord - Kongsvinger

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 13 10 2 1 25 - 9 32
Sandefjord Fotball 13 9 3 1 26 - 16 30
Raufoss 13 8 1 4 24 - 24 25
Kongsvinger 13 7 3 3 17 - 11 24
KFUM 13 7 2 4 26 - 18 23
Start 12 7 1 4 21 - 17 22
Ullensaker/Kisa 13 6 2 5 29 - 17 20
Nest-Sotra 13 5 3 5 17 - 13 17
Sogndal 12 5 2 5 22 - 21 17
Sandnes Ulf 13 4 5 4 20 - 19 17
Jerv 13 3 6 4 15 - 20 15
HamKam 13 3 4 6 12 - 16 13
Skeid 13 2 4 7 15 - 21 10
Notodden 13 3 1 9 14 - 22 10
Strømmen 13 1 5 7 10 - 21 7
Tromsdalen 13 0 2 11 18 - 46 2


20.07 Skjerven dømmer Molde - Sarpsborg 08


Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Molde og Sarpsborg 08.

Med seg på linjene har han Jan Erik Engan frå Loddefjord og Anders Olav Dale frå Nordre Holsnøy. 4. dommar er Marius Hansen Grøtta frå Malmefjorden.

Kampen blir spelt på Aker Stadion i Molde søndag 21. juli klokka 20.00.

Kampen mellom Molde og Sarpsborg 08 er Tommy Skjerven sin 369. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 
 
 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


20.07 Resultat kampar i dag, laurdag 20. juli


Oliver Rotihaug var tilbake på bana etter skade i dagens kamp mot Alta.
Bildet er frå heimekampen mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Alta - Florø  3-0 (2-0)
1-0 Guyon Philips (25. min)
2-0 Guyon Philips (28. min)
3-0 Guyon Philips (62. min)

Sotra - Åsane   3-3 (1-3)
Kjelsås - Elverum 1-1 (0-1)
Grorud - Odd 2  2-0 (1-0)
Oppsal - Senja  1-0 (0-0)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 12 8 3 1 19 - 10 27
Åsane 12 6 3 3 28 - 13 21
Kjelsås 12 5 6 1 20 - 13 21
Alta 12 6 2 4 20 - 19 20
Fram 11 5 4 2 25 - 14 19
Sotra 11 5 3 3 18 - 13 18
Bærum 11 4 4 3 17 - 17 16
Florø 12 4 4 4 13 - 15 16
Odd 2 12 4 0 8 19 - 21 12
Asker 11 2 5 4 sep.13 11
Senja 12 2 5 5 16 - 22 11
Elverum 11 3 1 7 14 - 20 10
Mjølner 11 3 1 7 11 - 23 10
Oppsal 12 2 3 7 12 - 28 9

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Valdres - Vard Haugesund  0-11 (0-4)

0-1 Robert Kling (2. min)
0-2 Arent-Emil Klaussen Hauge (22. min)
0-3 Roy André Miljeteig (26. min)
0-4 Roy André Miljeteig (37. min)
0-5 Robert Kling (46. min)
0-6 Håkon Fosen Jacobsen (56. min)
0-7 Stian Barane (71. min)
0-8 Roy André Miljeteig, straffe (81. min)
0-9 Stian Barane (85. min)
0-10 Roy André Miljeteig 88. min)
0-11 Kjetil Vatland Olsen (90. min+1)

Vestfossen - Bergen Nord  2-1 (1-0)
1-0 Hichem Bekkaoui (4. min)
1-1 David Mkrtchyan (61. min)
2-1 Anders Torgersen, straffe (72. min)

Sogndal 2 - Lysekloster  0-2 (0-2)
0-1 Simen August Næss (30. min)
0-2 Simen August Næss (45. min+1)

Fyllingsdalen - Fana  2-0 (2-0)
1-0 Ronny Rojas (1. min)
2-0 Eirik Kampenes (22. min)

Stord - Fjøra  12-1 (6-0)
1-0 Ole Kallevåg (7. min)
2-0 Malvin Ingebrigtsen (9. min)
3-0 Viktor Smari Segatta (10. min)
4-0 Jonas Tungeland (16. min)
5-0 Jonas Hilt Stoknes (20. min)
6-0 Malvin Ingebrigtsen (32. min)
7-0 Jonas Tungeland (48. min)
8-0 Viktor Helgi Benediktsson (66. min)
9-0 Mats Dale Valvatne (69. min)
10-0 Jonas Tungeland (80. min)
11-0 Jonas Tungeland (81. min)
12-0 Jonas Tungeland (82. min)
12-1 Eirik Kristoffersen (84. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Vard Haugesund 12 10 0 2 44 - 10 30
Djerv 1919 11 10 0 1 37 - 11 30
Lysekloster 12 8 1 3 24 - 11 25
Fana 12 7 3 2 35 - 12 24
Stord 12 7 1 4 37 - 18 22
Fyllingsdalen 12 7 1 4 28 - 19 22
Sogndal 2 12 5 2 5 27 - 16 17
Strømsgodset 2 11 5 1 5 21 - 21 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Vestfossen 12 2 3 7 16 - 37 9
Fjøra 12 2 1 9 15 - 54 7
Bergen Nord 12 1 1 10 11 - 32 4
Valdres 12 1 0 11 9 - 74 3


20.07 Elias Åsebø 4. dommar i OBOS-ligaen


Dommarkvartetten etter kampen mellom Sogndal og Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Elias Åsebø er sett opp som 4. dommar i kampen mellom Sogndal og Tromsdalen på Fosshaugane Campus søndag 21. juli.

Dommar i kampen er Mohammad Usman Aslam frå Lier, og med seg på linjene har han Erland Hareland frå Lesja og Lasse Johannes Skogstad Patrikainen frå Askøy.

20-åringen frå Haugen debuterte som 4. dommar i OBOS-ligaen under kampen mellom Sogndal og Skeid på Fosshaugane Campus 23. juni.

Elias Åsebø er til daglig hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen.

 


Elias Åsebø skulle prøve å holde styr på Eirik Bakke og Tom Nordli
under kampen mellom Sogndal og Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


20.07 Kampar i dag, laurdag 20. juli


Halvor Solheim-Olsen og Florø spelar i dag bortekamp mot Alta.
Bildet er frå cupkampen heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Alta - Florø
Kl. 16.00 Sotra - Åsane 
Kl. 16.00 Kjelsås - Elverum
Kl. 16.00 Grorud - Odd 2
Kl. 16.00 Oppsal - Senja

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 11 7 3 1 17 - 10 24
Åsane 11 6 2 3 25 - 10  20
Kjelsås 11 5 5 1 19 - 12 20
Fram 11 5 4 2 25 - 14 19
Sotra 10 5 2 3 15 - 10 17
Alta 11 5 2 4 17 - 19 17
Florø 11 4 4 3 13 - 12 16
Bærum 11 4 4 3 17 - 17 16
Odd 2 11 4 0 7 19 - 19 12
Asker 11 2 5 4 9 - 13 11
Senja 11 2 5 4 16 - 21 11
Mjølner 11 3 1 7 11 - 23 10
Elverum 10 3 0 7 13 - 19 9
Oppsal 11 1 3 7 11 - 28 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Valdres - Vard Haugesund
Kl. 13.00 Vestfossen - Bergen Nord
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Lysekloster
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Fana
Kl. 16.00 Stord - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Djerv 1919 11 10 0 1 37 - 11 30
Vard Haugesund 11 9 0 2 33 - 10 27
Fana 11 7 3 1 35 - 10 24
Lysekloster 11 7 1 3 22 - 11 22
Stord 11 6 1 4 25 - 17 19
Fyllingsdalen 11 6 1 4 26 - 19 19
Sogndal 2 11 5 2 4 27 - 14 17
Strømsgodset 2 11 5 1 5 21 - 21 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 11 1 3 7 14 - 36 6
Bergen Nord 11 1 1 9 10 - 30 4
Valdres 11 1 0 10 9 - 63 3


19.07 Arna Bjørnar tapte semifinalen i Gothia Cup


Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i 1/8-finalen.
Foto: privat

 

Arna Bjørnar tapte i ettermiddag 2-0 mot Lerums i semifinalen i A-sluttspelet i klasse J16 i Gothia Cup.

Filippa Mellingsäter og Filippa Thunell scora måla til Lerums. Begge scoringane kom i 1. omgang.

Lerums spelar finale i denne klassa mot det danske laget Viborg. Finalen blir spelt på Gamla Ullevi laurdag 20. juli klokka 11.00. 

Klasse J16, A-sluttspel
Semifinale, Arna Bjørnar - Lerums  0-2 (0-2)
0-1 Filippa Mellingsäter, straffe (9. min)
0-2 Filippa Thunell (24. min)


19.07 Norge spelte uavgjort 0-0 mot Tsjekkia i G19 EM 


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen då Norge G19 i går spelte uavgjort 0-0 mot Tsjekkia under EM-sluttspelet i Armenia. Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen var ubenytta reserve.

Med to uavgjorte på dei to fyrste kampane ligg Norge på 2. plass i Gruppe B. Den siste kampen i gruppespelet mot Frankrike blir spelt søndag 21. juli klokka 19.00. Frankrike har vunne begge sine to fyrste kampar, og er med det gruppevinnar allereie før kampen mot Norge

Dei to beste laga i kvar gruppe er kvalifisert til semifinalar i turneringa.

Tsjekkia - Norge  0-0 (0-0)

Gult kort: Václav Míka, Michal Kohút, Filip Kaloč og David Píchal, Tsjekkia

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Marcus Holmgren Pedersen (Halldor Østervold Stenevik 63. min)
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
Mikael Birk Giæver Ugland (Elias Kristoffersen Hagen 63. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano
Erik Botheim (Noah Jean Holm 76. min)
Jørgen Strand Larsen
Edvard Sandvik Tagseth


Tabell Gruppe A
Spania  2 1 1 0 5-2 4
Portugal 2 1 1 0 4-1 4
Italia  2 1 0 1 4-3 3
Armenia  2 0 0 2 1-8 0

Resterande kampar Gruppe A
Laurdag 20. juli

Kl. 19.00 Spania - Italia
Kl. 19.00 Portugal - Armenia 


Tabell Gruppe B
Frankrike   2 2 0 0 4-0 6
Norge  2 0 2 0 1-1 2
Irland  2 0 1 1 1-2 1
Tsjekkia  2 0 1 1 0-3 1

Resterande kampar Gruppe B
Søndag 21. juli

Kl. 19.00 Frankrike - Norge
Kl. 19.00 Irland - Tsjekkia

19.07 Arna Bjørnar klar for semifinale i Gothia Cup


Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i 1/8-finalen.
Foto: privat

 

Arna Bjørnar J16, med fem jenter frå Sogn og Fjordane i startoppstillinga, vann i dag 2-0 mot Hammarby i kvartfinalen i Gothia Cup.

Sunniva Djønne Mathiassen og Ine Malene Næss scora måla til Arna Bjørnar. Stillinga til pause var 0-0.

Arna Bjørnar sin motstandar i semifinalen er det svenske laget Lerums. Semifinalen mellom Arna Bjørnar og Lerums blir spelt på Heden 3 i ettermiddag klokka 16.40.

Klasse J16, A-sluttspel
Kvartfinale, Arna Bjørnar - Hammarby IF  2-0 (0-0)
1-0 Sunniva Djønne Mathiassen
2-0 Ine Malene Næss


19.07 Stryn tapte 1/8-finalen i Gothia Cup


Stryn G13 etter 2-0 seieren mot Hamburg Eimsbütteler tidligare i veka.
Foto: Stryn Fotball

 

Stryn sitt lag i klasse G13 tapte i dag tidlig 1/8-finalen i B-sluttspelet i Gothia Cup.

Stryn var i føringa både 2-1 og 3-2, men like før full tid utlikna det svenske laget Hisingbacka FC til 3-3. Kampen måtte dermed avgjerast med straffesparkkonkurranse.

Jesper Jepsen, Felix Solheim og Jonas Rand Hopland scora måla til Stryn i ordinær tid. I straffesparkkonkurransen scora Felix Solheim, Filip Roksvåg Leirgulen og Jesper Jensen.

1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC  3-3 (2-2) 6-7 etter straffesparkkonk.
0-1 Ayub Hassan (5. min)
1-1 Jesper Jepsen (12. min)
2-1 Felix Solheim (15. min)
2-2 Iyobel Hadgu (18. min)
3-2 Jonas Rand Hopland (34. min)
3-3 Leon Farholt Koivisto (40. min)


19.07 Håvard Hetle teken ut på G16-landslaget


Håvard Hetle etter Sogndal sin kamp mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle er teken ut på G16-landslaget som skal spele opent nordisk mesterskap i Danmark 4. - 10. august.

Norge møter Færøyane i den fyrste kampen i turneringa.

Troppen:
Håvard Hetle - Sogndal
Henrik Kjeilen Steinseide - Brann
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Sondre Auklend - Viking
Bryan Fiabema - Tromsø
Mathias Bauer - Augsburg
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Odin Thiago Holm - Vålerenga
Shahram Jabari - Lillestrøm
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Audun Engen Vik - Rosenborg
Oscar Bobb - Manchester City
Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Andreas Endresen - Haugesund
Jasper Silva Torkildsen - Vigør
Rahul Sharma - KFUM


19.07 Dagens kampar i Gothia Cup


Stryn G13 spelar i dag 1/8-finale i B-sluttspelet i Gothia Cup.
Bildet er tatt etter 2-0 seieren mot Hamburg Eimsbütteler.
Foto: Stryn Fotball

 

Her er oversikten over dagens sluttspelkampar med lokale lag og spelarar i Gothia Cup.

Stryn G13 spelar 1/8-finale i B-sluttspelet, medan Arna Bjørnar med mange lokale spelarar skal ut i kvartfinale i A-sluttspelet i klasse J16. 


Klasse G13,
B-sluttspel
Kl. 08.00, 1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC

Klasse J16, A-sluttspel
Kl. 11.20, Kvartfinale, Arna Bjørnar - Hammarby IF

 


Arna Bjørnar J16 jublar etter 4-3 seier mot Rosengård i 1/8-finalen.
Foto: privat


18.07 Sogndal vann 4-3 i thrilleren mot Follo


Even Hovland jublar etter å ha scora årets mål på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan i dag vann Sogndal 4-3 heime mot Follo på Fosshaugane Campus.


Sogndal vann i ettermiddag 4-3 i heimekampen mot botnlaget Follo. Det såg lenge ut til å gå mot ein komfortabel heimeseier, men på slutten surra Sogndal det til for seg sjølv og Follo hadde sjansen til å utlikne til 4-4 like før slutt. Tremålsscorar Eirik Markegård fekk sjansen frå straffemerket, men Sogndal sin fantastiske keeper Piotr Leciejewski redda det godt plasserte straffesparket. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Follo 4-3 (3-1)
1-0 Barry Kader (18. min)
2-0 Ole Jørgen Halvorsen (20. min)
2-1 Eirik Markegård, straffe (24. min)
3-1 Even Hovland (32. min)
4-1 Even Hovland (53. min)
4-2 Eirik Markegård (59. min)
4-3 Eirik Markegård (87. min)

Dommar:
Kai Erik Steen, Gneist

Assistentdommar 1:
Tom Kenneth Sandvold, FK Hauerseter
Assistentdommar 2:
Helge Myklebust, Asker SK

4. dommar:
Joakim Knapstad, Eikefjord 

Kort: Ingen

Sogndal: 
Piotr Leciejewski
Isak Scheel
Even Hovland
Lars Grorud
Eivind Daniel Røed
Ole Jørgen Halvorsen
Henrik Furebotn
Ahyee Aye Elvis
Barry Kader
Espen Olsen 
Ulrik Flo

Innbyttarar: 

Håvard Flo
Ørjan Hopen
Tommy Øren

Follo:

Glenn Arne Hansen
Jens Kristian Skogmo
Benjamin Dahl Hagen
Øystein Grini
Edvard Skagestad
Anders Jahnsen
Patrik Karoliussen
Alexander Ruud Tveter
Boniventure Maruti
Jørgen Røssevøld
Eirik Markegård

Innbyttarar: 
Alban Shipshani
Mads Clausen


18.07 Arna Bjørnar J16 klar for kvartfinale i Gothia Cup


Arna Bjørnar jublar etter dagens 4-3 seier mot Rosengård.
Foto: privat

 

Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16 er klar for kvartfinale i Gothia Cup. 

I dagens 1/8-finale mot FC Rosengård måtte ein ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Stillinga til ordinær tid var 2-2. Astrid Bolstad Blikra og Martine Humlestøl Midtbø scora for Arna Bjørnar.

I kvartfinalen møter Arna Bjørnar det svenske laget Hammarby IF. Kampen blir spelt på Gröna Vallen fredag klokka 11.20.

1/8-finale, Arna Bjørnar - FC Rosengård  2-2 (2-1) 4-3 etter straffekonk.
1-0 Astrid Bolstad Blikra (13. min)
1-1 Joanne Agbor Cronquist (28. min)
2-1 Martine Humlestøl Midtbø, straffe (30. min)
2-2 Hanna Cronquist (59. min)

Kvartfinale, fredag 19. juli kl. 11.20, Arna Bjørnar Hammarby IF


Arna Bjørnar sitt lag i klasse J15 tapte i ettermiddag 1/16-finalen mot det amerikanske laget Lake Norman. Her var stillinga 3-3 etter ordinær tid, men Arna Bjørnar tapte 8-7 etter straffesparkkonkurranse.

 
Åtte spelarar frå fylket hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.

Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby (Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar J16.

I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16. 

 


Helena Navarsete, Emma Njøten, Marie Johannsdottir og
Olivia Vollsnes Wemby. Foto: privat


18.07 Steffen Olsen er speleklar for Fjøra


Steffen Olsen i Fjøra sin bortekamp mot Eid på Eid Stadion 2. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Studentsprettenspelar Steffen Olsen er speleklar for Fjøra. Olsen vender dermed tilbake til klubben han spelte for i fem sesongar frå 2014 til 2018.

Steffen Olsen spelte denne sesongen ni seriekampar for Studentspretten i Kretsligaen. For Fjøra står Olsen bokført med 85 kampar og 12 mål.

Fjøra sparkar i gong haustsesongen med bortekamp mot Stord. Kampen blir spelt på Vikahaugane fyrstkomande laurdag klokka 16.00.

Fjøra vann 2-0 mot Sogndal 2 i ein treningskamp tidligare denne veka. Malvin Gjerde scora begge måla til Fjøra, i ein kamp som blei spelt over 3x20 minutt.

12. serierunde Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Laurdag 20. juli

Kl. 13.00 Valdres - Vard Haugesund
Kl. 13.00 Vestfossen - Bergen Nord
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Lysekloster
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Fana
Kl. 16.00 Stord - Fjøra

Søndag 21. juli

Kl. 14.00 Strømsgodset 2 - Brann 2
Kl. 18.00 Os - Djerv 1919

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 11 9 0 2 33 - 10 27
Fana 11 7 3 1 35 - 10 24
Lysekloster 11 7 1 3 22 - 11 22
Stord 11 6 1 4 25 - 17 19
Fyllingsdalen 11 6 1 4 26 - 19 19
Sogndal 2 11 5 2 4 27 - 14 17
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 11 1 3 7 14 - 36 6
Bergen Nord 11 1 1 9 10 - 30 4
Valdres 11 1 0 10 9 - 63 3

 


Steffen Olsen for Studentspretten heime mot Eid på Kvåle Stadion 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 


G15 jublar etter seieren mot Euro Soccer Academy på straffekonkurranse.
Foto: Stryn Fotball

Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det siste laget gjekk til B-sluttspel.

Her er oversikten over korleis det går med laga frå Stryn i dagens sluttspelkampar.

Klasse G13

B-sluttspel
1/32-finale, Stryn - Häken 2   4-2 (0-2)
0-1 Elias Persson (14. min)
0-2 Johannes Mouki (22. min)
1-2 Felix Solheim (30. min)
2-2 Jesper Jepsen (31. min)
3-2 Jonas Rand Hopland (33. min)
4-2 Simen Reed Hopland (45. min)

1/16-finale, Stryn - Marin FC    4-1 (2-1)

1-0 Filip Roksvåg Leirgulen (5. min)
1-1 Marin FC (10. min)
2-1 Jesper Jepsen (18. min)
3-1 Jonas Rand Hopland (27. min)
4-1 Jonas Rand Hopland (30. min)

Fredag 19. juli kl. 08.00, 1/8-finale, Stryn - Hisingbacka FC


Klasse G14
A-sluttspel
1/32-finale, Stryn - Mexcales FC  0-3 (0-1)

0-1 Santiago Solis Camara (7. min)
0-2 Santiago Solis Camara (27. min)
0-3 Jeronimo Iparraguirre (50. min)


Klasse G15
1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy  0-0 (0-0) 3-4 etter straffekonk

1/16-finale, Stryn - IFK Lidingö  0-1 (0-1)
0-1 Hugo Widlund (16. min)

Klasse G16  

A-sluttspel
1/32-finale, Stryn - InterClubes  0-5 (0-1)

0-1 (10. min)
0-2 (36. min)
0-3 (48. min)
0-4 (51. min)
0-5 (54. min)

18.07 La Sportiva Skåla Opp, laurdag 17. august


Jonathan Wyatt var raskaste herre med 1.08.42 under Skåla Opp i 2008. 

 

Laurdag 17. august går det 18. Skåla Opp av stabelen, og arrangøren har sendt ut følgjande pressemelding.

Ein månad før årets La Sportiva Skåla Opp i Loen i Stryn kommune er dei beste nasjonale og ein del topp internasjonale motbakkeløparar påmeldt.

Blant kvinnene nevner vi Annie Bersagel (USA), Eli Anne Dvergsdal, Karoline Holsen Kyte og May Britt Buer, og blant herrane løyperekordhaldar Ahmet Arslan (Tyrkia), verdsmeister Stian Angermund-Vik, Johan Bugge, Stian Øvergaard Aarvik, Torstein Tengsareid, Øyvind Heiberg Sundby, Andrew Douglas, Torbjørn Thorsen Ludvigsen og langrennsløparane Kristen Skjeldal og Jens Arne Svartedal. Her blir det kniving om sigeren!

Det er framleis mogleg å melde seg på motbakkefesten både i konkurranse og trimklasse, mosjonistane startar frå kl. 07.00 til 09.00 og løparane har fellesstart kl 10.00.

Velkommen !

Les meir på www.skaala.no

 



Antonella Confortola vann klasse kvinner 23-34 år i 2008.


Roger Lillestøl og Odd Bjørn Hjelmeseth i fint driv på vei mot toppen.


18.07 Thea og Kaja klar for 1/16-finale med Lyn


Thea Elle scora Lyn sitt mål i 1/32-finalen mot det svenske laget
Bergums etter pasning frå Kaja Bjelde Hjelmhaug. Foto: privat.

 

Thea Elle og Kaja Bjelde Hjelmhaug er med på Lyn sitt lag i klasse J14 under Gothia Cup. Både Elle og Bjelde Hjelmhaug spelar til daglig på Sogndal J13.

Etter to seierar og eit tap i gruppespelet enda Lyn J14 på andre plass i si pulje, tre poeng bak det islandske laget Breidablik 1.

Lyn vann i dag tidlig 1-0 mot det svenske laget Bergums i 1/32-finalen i A-sluttspelet. Thea Elle scora målet til Lyn etter pasning frå Kaja Bjelde Hjelmhaug.

Seinare i dag spelar Lyn 1/16-finale mot det svenske laget Södra Sandby.

Klasse J14 gruppe 16
Lyn - IF Warta  2-0 (0-0)
Lyn - Breidablik 1  0-2
Lyn - Färjestadens GoIF 1-0 (1-0)

Tabell klasse J15 gruppe 1
Breidblik 1  3 3 0 0 17-0 9
Lyn  3 2 0 1 3-2 6
Färjestadens GoIF 3 0 1 2 0-9 1
IF Warta IF 3 0 1 2 0-9 1

A-sluttspel
1/32-finale, Lyn - Bergums  1-0 (1-0)


Kl. 13.20, 1/16-finale, Lyn - Södra Sandby

18.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det siste laget skal ut i B-sluttspel.

Klasse G13

B-sluttspel
Kl. 12.00, 1/32-finale, Stryn - Häken 2

Klasse G14
A-sluttspel
Kl. 12.20, 1/32-finale, Stryn - Vinnar Östersund/Mexcales

Klasse G15
Kl. 11.10, 1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy

Klasse G16  

A-sluttspel
Kl. 10.00, 1/32-finale, Stryn - InterClubes

17.07 Begge laga vidare til Arna Bjørnar til A-sluttspel


Strynejentene Emma Njøten, Olivia Vollsnes Wemby, Marie Johannsdottir og Emma Sæbø hospiterar med Arna Bjørnar J16 under Gothia Cup.
Foto: privat

Begge laga til Arna Bjørnar er klar for A-sluttspelet i Gothia Cup etter å ha blitt gruppevinnar i si gruppe.

Arna Bjørnar stiller med eit lag i klasse J15 og eit lag i klasse J16.

Begge desse laga skal ut i 1/16-finale i A-sluttspelet torsdag.

Åtte spelarar frå fylket hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.

Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby (Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar J16.

I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16. 


Klasse J15 gruppe 1
Arna Bjørnar - Tranås  1-1 (0-1)
Arna Bjørnar - Unik 2-0 (1-0)
Arna Bjørnar - Manstorps 6-1 (2-0)

Tabell klasse J15 gruppe 1
Arna-Bjørnar 3 2 1 0 9 2 7
Unik FK 3 2 0 1 6 3 6
Tranås FF 3 1 1 1 5 3 4
Gimonäs Umeå IF 3 0 0 3 1 13 0

A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 18.40, 1/16-finale, Arna Bjørnar - Vinnar kampen Lake Norman/Eskilstuna


Klasse J16 gruppe 2
Arna Bjørnar - Umedalens 8-0 (6-0)
Arna Bjørnar - Mölnlycke 3-1 (2-1)
Arna Bjørnar - Manstorps 8-0 (3-0)

Tabell klasse J16 gruppe 2
Arna-Bjørnar 3 3 0 0 19 1 9
Mantorps FF 3 1 1 1 2 9 4
Mölnlycke IF 3 1 0 2 4 6 3
Umedalens IF 3 0 1 2 1 10 1

A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 10.10, 1/16-finale, Arna Bjørnar - TGK Worcestershire

17.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 


Stryn G14 har vunne alle sine tre kampar i gruppespelet i Gothia Cup.
Foto: Stryn Fotball

Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Tre av laga er kvalifisert til A-sluttspelet i si klasse, medan det siste laget skal ut i B-sluttspel.

Under ser du ein oversikt over korleis det har gått med Stryn sine lag i gruppespelet, og kven laga skal møte i sin fyrste kamp i sluttspelet. 


Klasse G13
Stryn - CIFU   1-1 (0-0)
0-1 Alvaro Aldines Garrido (28. min)
1-1 Simen Reed Hopland (33. min)

Tabell klasse G13, gruppe 14
Hamburg Eimsbütteler BC 3 2 0 1 6 - 3 6
CIFU 3 1 1 1 5 - 4 4
Stryn TIL 3 1 1 1 4 - 3 4
IF Väster 3 1 0 2 4 - 9 3

B-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 12.00, 1/32-finale, Stryn-Vinnar Lillehammer 2/Häken 2


Klasse G14
Stryn - Danderyds SK Blå  3-1 (2-1)
1-0 Hubert Wdowiak (6. min)
2-0 Hubert Wdowiak (10. min)
2-1 Martin Rasiwala (19. min)
3-1 Jon Kristoffer Kveen Øvre-Flo (27. min)

Tabell klasse G14, gruppe 15
Stryn TIL 3 3 0 0 7 - 3 9
Brämhults IK 3 1 1 1 5 - 3 4
Marin FC 3 1 1 1 2 - 1 4
Danderyds SK Blå 3 0 0 3 1 - 8 0


A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 12.20, 1/32-finale, Stryn - Vinnar Östersund/Mexcales

Klasse G15
Stryn - Bergums IF  1-2 (1-1)
0-1 Arin Naskina (13. min)
1-1 Mathias Helgheim (14. min)
1-2 Viktor Blomberg (38. min)

Tabell klasse G15, gruppe 16
Bergums IF 3 3 0 0 10 - 1 9
Stryn TIL 3 2 0 1 18 - 2 6
Juventus Academy 3 0 1 2 0 - 12 1
Dalstorp/Limmared/Grimsås 3 0 1 2 0 - 13 1

A-sluttspel
1/64-finale, Stryn - Ersmarks/Umeå  1-0 (1-0)

1-0 Kim-Christian Liset (12. min)

Torsdag 18. juli kl. 11.10, 1/32-finale, Stryn - Euro Soccer Academy

Klasse G16  
Stryn - Fässbergs IF  4-0 (2-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (14. min)
2-0 Johannes Garlid Tenden (21. min)
3-0 Marius Klopstad (27. min)
4-0 Trym Vatn Øvreberg (33. min)

Tabell klasse G16, gruppe 22
Stryn TIL 3 3 0 0 8 - 1 9
Colegio São João de Brito 3 2 0 1 6 - 2 6
Match Fit Academy 3 0 1 2 0 - 3 1
Fässbergs IF 3 0 1 2 0 - 8 1

A-sluttspel
Torsdag 18. juli kl. 10.00, 1/32-finale, Stryn - InterClubes
 

17.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.

Kl. 08.00 Klasse G15 Stryn - Bergums IF
Kl. 09.40 Klasse G13 Stryn - CIFU
Kl. 11.00 Klasse G16 Stryn - Fässbergs IF
Kl. 13.50 Klasse G14 Stryn - Danderyds SK Blå

16.07 Oransj vann oppvisningskampen på Eid Stadion


Oransj og Ålfoten Rovers etter dagens kamp på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig to år sidan i dag blei det spelt oppvisningskamp mellom Oransj og Ålfoten Rovers på Eid Stadion. 


I forbindelse med at Marius Hagen seinare i sommar fyller 25 år har det i ettermiddag blitt spelt ein oppvisningskamp på Eid Stadion.

Marius Hagen sitt lag Oransj spelte kamp mot Anders Midthjell sitt lag Ålfoten Rovers. Oransj vann til slutten kampen 8-3, etter at stillinga til pause var 4-1. Torbjørn Aabrekk (2), Tobias Evebø, Noah Taklo, Mats Stien Myrold, Dan Jøran Hafsås, Lukas Endal Andersson og Emilian Hagen Henden scora måla til Oransj, medan Anders Midthjell (2) og Bengt Kongsvoll sette inn måla til Ålfoten Rovers.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå oppvisningskampen på Eid Stadion.

Oransj - Ålfoten Rovers  8-3 (4-1)
1-0 Torbjørn Aabrekk (1. min)
1-1 Anders Midthjell (21. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (26. min)
3-1 Tobias Evebø (31. min)
4-1 Noah Taklo (45. min)
4-2 Bengt Kongsvoll (55. min)
4-3 Anders Midthjell (62. min)
5-3 Mats Stien Myrold (63. min)
6-3 Dan Jøran Hafsås (65. min)
7-3 Lukas Endal Andersson (70. min)
8-3 Emilian Hagen Henden (72. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Assistentdommarar: Jostein Haugland, Haugen og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Anders Midthjell, Ålfoten Rovers  

Oransj:
Nikolai Brune Engeset
Stian Sandal
Stig Ose Bjørneset
Marius Ose Østgaard
Rasmus Aarflot
Marius Hagen
Tobias Evebø
Dan Jøran Hafsås
Torbjørn Aabrekk
Christoffer Hafsås
Mats Stien Myrold
Sivert Ose Bjørneset
Emilian Hagen Henden
Lukas Endal Andersson
Marius Åsebø
Tøres Nøstdal
Esekiel Hagen Henden
Noah Taklo


Ålfoten Rovers:
Stig Hermann Hagen
Vegar Granvold Bertntsen
Henning Haugen
Eivind Daniel Røed
Vegard Hellebust
Runar Lillestøl Naustdal
Yngve Furnes
Bengt Kongsvoll
Robin Hjelmeseth
Vebjørn Nord Haugland
Anders Midthjell
Frode Taklo
Kristian Kongsvoll (Coach)




16.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 


Stryn G13 vann i dag 2-0 mot Hamburg Eimsbütteler.
Foto: Stryn Fotball

Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Alle fire laga til Stryn vann sine kampar i dag.


Gutar 13

Stryn - Hamburg Eimsbütteler  2-0 (2-0)
1-0 Filip Roksvåg Leirgulen (6. min)
2-0 Oliver Bjørkedal Eide (16. min)

Gutar 14
Stryn - Marin FC   1-0 (0-0)

1-0 Hubert Wdowiak (34. min)

Gutar 15
Stryn - Juventus Academy  9-0 (4-0)

1-0 Kim-Christian Liset (1. min)
2-0 Ulrik Nielsen (8. min)
3-0 Ulrik Nielsen (11. min)
4-0 Kim-Christian Liset (24. min)
5-0 Joakim Kvellestad (37. min)
6-0 Martin Sætre (41. min)
7-0 Martin Sætre (43. min)
8-0 Kim-Christian Liset (45. min)
9-0 Mathias Sandal (46. min)

Gutar 16
Stryn - Colegio São João de Brito  2-1 (2-1)
1-0 Johannes Garlid Tenden (9. min)
1-1 João Rocha 16. min)
2-1 John Erlend Bø (22. min)

16.07 Jåstad har signert for Arna Bjørnar


Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

Kaupangerspelar Ingrid Lovise Jåstad har signert for toppserieklubben Arna Bjørnar.

17-åringen frå Hafslo flyttar til Bergen der ho skal gå Toppidrett på Tertnes videregående skole. Planen er at Jåstad skal trene med Arna Bjørnar sitt toppserielag, samtidig som ho utover hausten blir lånt ut til Kaupanger for å spele kampar for dei. Jåstad har spelt fast for Kaupanger sitt lag i 1. divisjon dei to siste sesongane.

Ingrid Lovise Jåstad står bokført med åtte aldersbestemte landskampar.

 


Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.

Kl. 12.00 Klasse G16 Stryn - Colegio São João de Brito
Kl. 12.20 Klasse G13 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Kl. 12.30 Klasse G14 Stryn - Marin FC
Kl. 15.40 Klasse G15 Stryn - Juventus Academy

15.07 Aalesund vann 3-0 over Brann i Florø 


Sven Erik Midthjell, Diego Silva og Ramiro Corrales i kampen
mellom Aalesund og Brann på Florø Stadion 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 12 år sidan i dag vann Aalesund 3-0 mot Brann i ein treningskamp på Florø Stadion.


Aalesund vann i ettermiddag 3-0 mot Brann på Florø Stadion. Brann var spelemessig det beste laget på ei flottgrasbane i Florø i dag, men Aalesund var giftigast framfor mål og vann dermed fortent 3-0. 

Joakim Austnes gav Aalesund leiinga 1-0 etter 24 minutt. Austnes vann ein løpsduell mot Jan Gunnar Solli, og avslutta kontrollert i lengste hjørnet til Håkon Opdal. Knappe ti minutt før pause dobla Amund Skiri Aafk si leiing til 2-0, etter ein stuss på eit frispark frå Mattias Nylund. Også Brann hadde sine sjansar til å score før pause, men enten gjekk skota utanfor, eller så blei dei redda av Brann sin gode keeper Adin Brown.

I starten av andre omgang var Brann det klart beste laget og i løpet av dei fyrste ti minutta spelte Brann seg fram til fire store sjansar. Minuttet etter pause kom Erik Huseklepp seg heilt fri på dødlinja. Innlegget gjekk ut til Ardian Gashi som breisida ballen over. Tre minutt etter var det Bjørn Dahl sin tur til å komme rundt på høgrekanten. Innlegget traff Benjamin Kibebe som skaut ballen i retning eige mål, men innbyttar Andreas Lie i Aalesund sitt mål var meisterleg nede og redda. Like etter var det Erik Huseklepp som viste fram fart og teknikk. Huseklepp dribla seg fri i fin posisjon, men skotet gjekk like utanfor. Åtte minutt etter pause var driblefanten Huseklepp på ferde igjen. Denne gongen avslutta han showet med å slå eit glimrande innlegg i retning fyrste stolpe. Der dukka Ramiro Corrales opp og heada ballen knallhardt i retning nermaste hjørnet. Nok ein gong var Andreas Lie med på notane og fekk slått ballen til corner. Etter dette virka det som at Brann hadde køyrt i frå seg for ei stund, og Aalesund slapp litt meir inn i kampen igjen. 

Knappe kvarteret før slutt burde innbyttar Torstein Helstad scora og med det laga ny spenning i kampen for dei omlag 1500 tilskodarane på Florø Stadion. Helstad sprang frå Aafk sitt forsvar, men åleine mot keeper sette han ballen rett på Andreas Lie. Seks minutt før slutt fastsette Diego Silva sluttresultatet til 3-0. Åleine mot Håkon Opdal var Silva iskald og scora sikkert. 

Sjå bilder og fakta frå kampen.  

Brann-Aalesund 0-3 (0-2)

0-1 Joakim Rune Austnes (24. min9)
0-2 Amund Skiri (36. min)
0-3 Diego Silva (84. min)

Gult kort: Mattias Nylund, Aalesund

Dommar: Stig Rune Krokdal, Nessegutten

Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell, Eid og Joakim Knapstad, Skeid

Brann:
Håkon Opdal 
Cato Guntveit  (Bjørn Dahl 46. min)
Ramiro Corrales
Olafur Ørn Bjarnason
Kristjan Ørn Sigurdsson
Jan Gunnar Solli (Erlend Hanstveit 46. min)
Martin Andresen
Erik Huseklepp
Ardian Gashi
Robbie Winters (Torstein Helstad (62. min)
Joakim Sjöhage (Armann Smari Bjørnsson 46. min)

Aalesund:
Adin Brown (Andreas Lie 46. min)
Enar Jääger
Mattias Nylund
Benjamin Kibebe
Haraldur Freyr Gudmundsson (Joakim Alexandersson 76. min)
Karl Oskar Fjørtoft (Dag Roar Ørsal 76. min)
Magnus Kihlberg (Trond Fredriksen 57. min)
Amund Skiri
Joakim Austnes (Lasse Olsen 46. min)
Diego Silva (Denis Selimovic 85. min)
Tor Hogne Aarøy (Jonathan Parr 46. min)

15.07 Norge spelte uavgjort 1-1 mot Irland i G19 EM 


 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen spelte heile kampen då Norge G19 spelte uavgjort 1-1 mot Irland under EM-sluttspelet i Armenia.

Erik Botheim gav Norge leiinga 1-0 etter knappe 10 minutt av fyrste omgang, men dessverre for Norge utlikna Irland til 1-1 knappe 10 minutt før full tid.

Norge sin neste motstandar i turneringa er Tsjekkia. Denne kampen blir spelt torsdag 18. juli. Tsjekkia tapte i dag 3-0 mot Frankrike.

I den andre gruppa i EM-sluttspelet vann Spania 4-1 mot Armenia, medan Portugal vann 3-0 mot Italia.

Irland - Norge 1-1 (0-1)
0-1 Erik Botheim (8. min)
1-1 Joe Hodge (81. min)

Gult kort: Joe Hodge, Jonathan Afolabi og Lee O'Connor, Irland
Halldor Østervold Stenevik og Noah Jean Holm, Norge

Norge:
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Erik Tobias Tangen Sandberg 
Colin Rösler
Jonas Tillung Fredriksen
Markus Solbakken (Mikael Birk Giæver Ugland 79. min)
Halldor Østervold Stenevik (Marcus Holmgren Pedersen  90. min)
Johan Hove
Joshua Gaston Kitolano
Edvard Sandvik Tagseth
Erik Botheim (Noah Jean Holm 65. min)
Jørgen Strand Larsen

15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 


Stryn G15 vann i dag 8-0 mot Dalstorp/Limmared/Grimsås.
Foto: Stryn Fotball

 

Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Her er oversikten over korleis det har gått med Stryn sine lag i dagens kampar.


Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar

Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)

Stryn - IF Väster  1-2 (1-2)
1-0 Oliver Bjørkedal Eide (4. min)
1-1 Bennjamin Olsson (7. min)
1-2 Bennjamin Olsson (9. min)

Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.20 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Onsdag 17. juli kl. 09.40 Stryn - CIFU


Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar

Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)

Stryn - Brämhults  2-3 (1-1)
1-0 Hubert Wdowiak (13. min)
1-1 Eman Hajradinovic (21. min)
2-1 Johannes Konstali Lødemel (31. min)
3-1 Hubert Wdowiak (45. min)
3-2 Altin Jashari (47. min)

Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.30 Stryn - Marin FC
Onsdag 17. juli kl. 13.50 Stryn - Danderyds SK Blå


Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar

Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)

Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås   8-0 (7-0)
1-0 Steinar Hauge (7. min)
2-0 Saeed Tajik (10. min)
3-0 Ulrik Nielsen (15. min)
4-0 Martin Sætre (18. min)
5-0 Kim-Christian Liset (19. min)
6-0 Kim-Christian Liset (23. min)
7-0 Kim-Christian Liset (25. min+1)
8-0 Mathias Helgheim (27. min)


Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 15.40 Stryn - Juventus Academy
Onsdag 17. juli kl. 08.00 Stryn - Bergums IF


Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar

Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal)

Stryn - Match Fit Academy  2-0 (0-0)
1-0 Trym Skåre Hogrenning (35. min)
2-0 Trym Vatn Øvreberg (36. min)

Resterande gruppespelkampar:
Tysdag 16. juli kl. 12.00 Stryn - Colegio São João de Brito
Onsdag 17. juli kl. 11.00 Stryn - Fässbergs IF

 


Abbas Tamimi er Sunnmøre sin representant under Norcore #2.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Brattvåg på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.07 Stine Hovland klar for italiensk toppklubb


Stine Hovland og Camilla Ervik etter cupfinalen 2018 i Telenor Arena.
Foto: Susanne Skogstad

 

VG melder på sine nettsider at Stine Hovland er klar for den italienske toppklubben Milan.

28-åringen frå Vadheim har spelt for Sandviken sidan starten av 2014-sesongen.

- Det er jeg veldig fornøyd med. Jeg har hatt seks fine år i Sandviken. Nå kom muligheten til å oppleve noe ute, og jeg føler tiden er inne. De har gode fasiliteter. Det er et eventyr, seier Stine Hovland til VG.

Milan sitt damelag blei etablert i 2018, og kom i sin fyrste sesong på 3. plass bak Juventus og Fiorentina.

 


Stine Hovland etter kvalifiseringskampen mot Urædd 27. oktober 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.07 Norge møter Irland i G19 EM i Armenia


 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen er med på Norge sitt lag som i dag sparkar i gong EM G19-sluttspelet i Armenia.

Norge sin fyrste motstandar i turneringa er Irland. Kampen blir spelt i ettermiddag klokka 16.45 på FFA Academy Stadium i Yerevan.

Norge sine andre motstandarar i dei innleiande kampane er Tsjekkia og Frankrike.

Troppen:
Mads Hedenstad Christiansen, Lillestrøm
Kristoffer Klaesson, Vålerenga
Erik Tobias Sandberg, Lillestrøm
Colin Rösler, Manchester City
Sebastian Jarl, Sarpsborg 08
Edvard Sandvik Tagseth, Liverpool
Halldor Stenevik, Strømsgodset
Mikael Tørset Johnsen, Rosenborg
Mikael Ugland, Start
Johan Hove, Strømsgodset
Markus Solbakken, HamKam
Joshua Kitolano, Odd
Jørgen Strand Larsen, Sarpsborg 08
Marcus Holmgren Pedersen, Tromsø
Elias Hagen, Grorud
Erik Botheim, Rosenborg
Philip Slørdahl, Lillestrøm
Jakob Maslø Dunsby, HIFK
Noah Holm, Red Bull Leipzig
Jonas TillungFredriksen, Sogndal

15.07 Dagens kampar i Gothia Cup 




Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Stryn sine lag.

Kl. 10.40 klasse G13 Stryn - IF Väster
Kl. 11.00 klasse G15 Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås
Kl. 12.00 klasse G16 Stryn - Match Fit Academy
Kl. 15.50 klasse G14 Stryn - Brämhults

14.07 Lokale spelarar hospiterar med Arna Bjørnar


Emilie Stadheim Skrede frå Eid er ei av jentene som skal
hospitere med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.
Bildet er frå Eid sin jentekamp mot Selje/Åheim 20. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Åtte spelarar frå fylket hospiterar med Arna Bjørnar under årets Gothia Cup.

Arna Bjørnar stiller med eit lag i klasse J15 og eit lag i klasse J16.

Emma Søbø (Stryn), Tuva Lund (Eid), Emile Stadheim Skrede (Eid) og Pia Krosshaug (Sogndal) hospiterar med Arna Bjørnar J15, medan Emma Njøten (Stryn), Marie Jonannsdottir (Stryn), Olivia Vollsnes Wemby (Stryn) og Astrid Bolstad Blikra (Førde) hospiterar med Arna Bjørnar J16.

I tillegg er Arna Bjørnar-spelar Martine Humlestøl Midtbø med på Arna Bjørnar sitt lag i klasse J16. 

Thea Bjelde og Helena Navarsete er i opptrening etter skade og bidreg på Gothia Cup som lagleiarar.

Dersom folk vil følge Arna Bjørnar sine lag kan dei like facebooksida Arna-Bjørnar Proffstien eller Arnabjornarproffstien på Instagram.

14.07 Fair Play-prisar til Trøsken og Frøholm


Runar Walaker, Kornelia Trøsken, Bente Frøholm og Lars Sandbakk.
Tildelinga skjedde i pausa under Stryn sin 5-1 seier mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn Fotball delte onsdag 28. juni ut Fair Play-prisar til Kornelia Trøsken frå Stryn J10 og til lagleiar og eldsjel Bente Frøholm.

Tildelinga skjedde i pausa under Stryn sin kamp mot Kaupanger i Kretsligaen. Medlem i Stryn Fotball sitt Fair Play-utval, Lars Sandbakk, overrekte pokalane til dei to vinnarane. 

Kornelia Trøsken
Kornelia Trøsken er spelar på Stryn Fotball sitt Jenter 10-lag. Ho er alltid blid og glad og stiller alltid på alle treningar! Kornelia er ei allsidig jente, og i tillegg til at ho er ein dyktig fotballspelar hevder ho seg også særs godt i skiskyting og orientering. Ho viser meget gode haldningar ovanfor lagkameratar, vener og klubben!

Bente Frøholm
Bente Frøholm er ein av lagleiarane for gutar 2009 og ho er god som gull! Bente stiller alltid på og hjelper til når andre av ulike årsaker ikkje kan. Uansett kva oppgåve det skulle vere og uansett kor kort frist det er, så stiller ho opp! Utan slike eldsjeler ville det vore vanskeleg for Stryn fotball å lage til kamparrangement, treningar og aktivitetar, for både store og små! Utan kamparrangement, treningar og aktivitetar for barna, får vi heller ikkje vist og brukt fair play! Med andre ord er Bente er eit prakteksemplar for alle i klubben og ei vi alle set stor pris på!


13.07 Sande Søgnen teken ut til Norcore #2 Norway Cup


Jakob Sande Søgnen i Eid sin heimekamp mot Kaupanger 21. juni 2018.
Sjå film av Eid sitt fyrste mål og jubelen i garderoba etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Jakob Sande Søgnen frå Gaular er teken ut til Norcore #2 2019.

Norcore #2 er eit dommartiltak som blir gjennomført under årets Norway Cup i månadskiftet juli/august. Kvar krets har innstilt både jenter og gutar, og deretter har dommarseksjonen i Norges Fotballforbund innstilt 12 jenter og 18 gutar til dette tiltaket. Dommarane vil være saman ei veke der både kampar og ulike fagtema står på programmet.

Ingen jenter frå NFF Sogn og Fjordane er med på årets Norcore #2.

Gutar
Jakob Sande Søgnen, Sogn og Fjordane
Abbas Tamimi, Sunnmøre
Johannes Guldahl Letting, Østfold
Sondre Biti Sandvik, Finnmark
Javi Mertens, Agder,
Mon Shagiri, Akershus
Per Oscar Grov Heiberg, Buskerud,
Amang Kanyi, Hordaland
Herman Bostad, Indre Østland
Henrik Gagnum, Nordland,
Stian Jensen Pettersen, Oslo
Amir Mohammed Ajjour, Rogaland
Georg Bårdsen, Telemark
Mats Thorsø Hansen, Trøndelag
Magnus Drag Lysø, Nordmøre og Romsdal
Faeik Ali Arshad, Vestfold
André Resvoll, Troms
Håkon Rinaldo Hansen, Hålogaland

Jenter
Vilde Kramer, Hålogaland
Mathea Havig Nordland
Jonida Hoxha, Vestfold
Erta Floxha, Vestfold
Ingrid Pettersen, Trøndelag
Nathalle Fuglestad Fuglset, Rogaland
Vilde Vistven Stenseth, Oslo
Ane Victoria Martinsen Kilskar, Oslo
Hanne Myhr, Indre østland
Nora Rognstad, Indre østland
Annika Øye Guddal, Hordaland
Vilde Sølverud Larsen, Buskerud

 


Abbas Tamimi er Sunnmøre sin representant under Norcore #2.
Bildet er frå Florø sin treningskamp mot Brattvåg på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.07 Florø spelte uavgjort 2-2 heime mot Lyn


Florø jublar etter at Simen Hamre utlikna til 2-2 fire minutt på overtid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan i dag spelte Florø uavgjort 2-2 heime mot Lyn på Florø Stadion. Simen Hamre utlikna til 2-2 fire minutt på overtid.

2. divisjon avdeling 3

Florø - Lyn  2-2 (0-2)
0-1 Didrik Sereba (12. min)
0-2 Armin Sistek (22. min)
1-2 Ntege Cone (66. min)
2-2 Simen Hamre (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.

Førde - Fana 2-2 (2-2)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Florø 13 7 4 2 26 - 17 25
Vidar 13 7 4 2 22 - 16 25
Åsane 13 7 3 3 25 - 17 24
Vard Haugesund 13 7 2 4 31 - 19 23
Egersunds 13 5 4 4 24 - 22 19
Fana 13 5 3 5 28 - 26 18
Fyllingsdalen 13 5 2 6 23 - 20 17
Stord Fotball 13 5 2 6 21 - 22 17
Lyn 13 5 2 6 17 - 19 17
Førde 13 5 2 6 15 - 20 17
Brann 2 13 5 1 7 24 - 34 16
Grorud 13 4 3 6 21 - 24 15
Stabæk 2 13 5 0 8 21 - 26 15
Ålgård 13 2 2 9 13 - 29 8

13.07 Vegard Savland toppscorar for Florø


Vegard Savland i Florø sin treningskamp mot Brattvåg på Eid 16. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Vegard Savland er med fire mål toppscorar for Florø i PostNord-ligaen avdeling 2 etter 11. serierundar.

Lorent Callaku (3), Moses John Dyer (2), Halvor Utkilen Solheim-Olsen (2), Christer Husa og Kasper Højvig Nissen er dei andre spelarane som har scora mål for Florø til no denne sesongen.

Joakim Vatle Hammersland frå Åsane er toppscorar i Post Nord-ligaen avdeling 2 med ni scoringar.

9 mål:
Joakim Vatle Hammersland, Åsane

8 mål:
Magnus Solum, Elverum

6 mål:
Mame Mor Ndiaye, Fram
Håkon Holmefjord Lorentzen, Åsane
Oliver Valaker Edvardsen, Grorud
Sindre Osestad, Fram

5 mål:
Joachim Skorpen Edvardsen, Sotra

4 mål:
Mathias Johnsen, Mjølner
Guyon Philips, Alta
Jens Bonde Aslaksrud, Kjelsås
Lasse Bransdal, Oppsal
Markus André Kaasa, Odd 2
Vegard Savland, Florø
Jan Christian Egseth Aubert, Bærum
Markus Johnsgård, Senja
Stian Bogetveit Nygard, Åsane
Tobias Lauritsen, Odd 2

3 mål:
André Södlund, Odd 2
Lars Ivar Slemdal, Bærum
Philip Sandvik Aukland, Fram
Lorent Callaku, Florø
Truls Torblå, Mjølner
Akinbola Olajide Akinyemi, Kjelsås
Attila Mark Markus, Bærum
Christian Reginiussen, Alta
Henrik Bredeli, Grorud
Magnus Aasarød, Kjelsås
Tor Martin Mienna, Senja
Alexander Mikkelsen, Senja
Filip Møller Delaveris, Odd 2
Jone Rugland, Sotra
Magnus Killingberg Nikolaisen, Alta
Sebastian Jensen, Senja
Walid Chafouk Idrissi, Kjelsås

2 mål: ,
Moses John Dyer, Florø
Halvor Utkilen Solheim-Olsen, Florø

1 mål:
Christer Husa, Florø
Kasper Højvig Nissen, Florø

 


Lorent Callku har scora tre mål til no denne sesongen.
Bildet er frå Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.07 Skjerven dømmer Bodø Glimt - Ranheim


Tommy Skjerven i kampen mellom Fjøra og Eid 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Bodø Glimt og Ranheim.

Med seg på linjene har han Reidar Mørkestøl Gundersen frå Frisk Asker og Ole Andreas Skogsrud Haukåsen frå Ridabu. 4. dommar er Martin Berg frå Hunstad.

Kampen blir spelt på Aspmyra Stadion laurdag 13. juli klokka 21.00.

Kampen mellom Bodø Glimt og Ranheim er Tommy Skjerven sin 368. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 50 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 51-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995. 
 
 


Tommy Skjerven var hovuddommar i kampen Stryn - Sogndal 2 i 2016.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.07 Sogndal vann 2-1 mot Førde


Tore Andre Flo spelte fyrste omgang i treningskampen på Osen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan i dag spelte Sogndal og Førde treningskamp på Osen Stadion i Gaular.


Sogndal vann i ettermiddag 2-1 mot Førde i ein treningskamp på Osen Stadion i Gaular. Det var lenge vanskelig å sjå kven av dei to laga som spelar i Tippeligaen, men siste kvarteret var Sogndal klart best og vann til slutt fortent. Tore Andre Flo spelte sin fyrste kamp for Sogndal sidan 1994, og kanskje blir han å sjå fleire gongar på Sogndal sitt lag denne haustsesongen. Edvin Noso frå Nigeria erstatta Flo etter pause, og sjølv om det ikkje blei scoring i dag viste han ved nokre høve at han kan vere spissen Sogndal er ute etter. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Sogndal 1-2 (0-0)
1-0 Øystein Vetti, straffe (71. min)
1-1 Espen Olsen (77. min)
1-2 Ulrik Flo (90. min)

Kort: Ingen

Dommar: Asle Hammerseth, Tempo

Førde: 
Vegard Skjeldestad (Fredrik Hanssen 72. min)
Jan Inge Dvergsdal (Tor Are Dvergsdal 46. min)
Christer Husa (Bernt Norevik 46. min)
Øystein Vetti
Are Gunnar Korsvoll (Kim Tangedal 46. min)
Eirik Fraas (Sander Solvik 60. min)
Gisle Isene 
Ole Marius Gundersen (Øyvind Blikra 84. min)
Ruben Holsæter (Frode Fjørstad 72. min)
Thor-Jørgen Spurkeland (Tobias Evebø 46. min)
Christoffer Hafsås (Thor Erik Nygård 60. min)

Sogndal: 
Joe Benedik
Per Egil Flo (Gustav Valsvik 60. min)
Isak Scheel
Vegar Gjermundstad
Mats Solheim
Ørjan Hopen
Espen Olsen 
Cato Hansen
Ulrik Flo
Thomas Ness (Barry Kader 60. min)
Tore Andre Flo (Edvin Noso 46. min)


11.07 Hauso Haugen på 3. plass på NTB-Børsen


Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndalspelar Sigurd Hauso Haugen ligg på 3. plass på spelarbørsen til NTB for spelarane i OBOS-ligaen. Hauso Haugen har scora ni mål og står med to målgivande pasningar til no denne sesongen.

Niklas Castro frå Aalesund toppar lista føre Kongsvingerspelar Ali Ahamada.

For å vere med på denne lista må ein ha spelt over 30 obligatoriske minutt i meir enn 60 prosent av seriekampane.


NTB-Børsen
1. Niklas Castro, Aalesund 6.22
2. Ali Ahamada, Kongsvinger 6.10
3. Sigurd Hauso Haugen, Sogndal 6.00
4. Stian Sortevik, KFUM Oslo 5.92
5. Pontus Engblom, Sandefjord 5.90
6. Moses Mawa, KFUM Oslo 5.77
7. Lars Olden Larsen, KFUM Oslo 5.75
8. Kristoffer Normann Hansen, Ull/Kisa 5.75
9. Ole Kristian Lauvli, Raufoss 5.69
10. Kachi, Sandnes Ulf 5.64
11. Robin Rasch, KFUM Oslo 5.63
12. Mikkel Maigaard, Raufoss 5.62
13. Christian Aas, Ull/Kisa 5.62
14. Daníel Leó Grétarsson, Aalesund 5.62
15. Tobias Christensen, Start 5.60
16. Izuchukwu Anthony, Nest-Sotra 5.58
17. Christian Røer, Kongsvinger 5.55
18. Martin Torp, Ull/Kisa 5.55
19. Eric Kitolano, Ull/Kisa 5.54
20. Brice Wembangomo, Sandefjord 5.54
21. Knut André Skjærstein, KFUM Oslo 5.54
22. Mohamed Ofkir, Sandefjord 5.50
23. Aron Sigurdarson, Start 5.50
24. William Kurtovic, Sandefjord 5.50
25. Olav Øby, KFUM Oslo 5.50
26. Chuma Anene, Jerv 5.46
27. Adem Güven, Kongsvinger 5.45
28. Jørgen Hammer, KFUM Oslo 5.42
29. Bjarte Haugsdal, Nest-Sotra 5.38
30. Simen Bolkan Nordli, HamKam 5.33
31. Oddbjørn Lie, Aalesund 5.33
32. Andreas Lie, Aalesund 5.33
33. Edvard Skagestad, Kongsvinger 5.31
34. Morten Sundli, Ull/Kisa 5.31
35. Victor Grodås, Strømmen 5.31
36. Aron Elís Thrándarson, Aalesund 5.31
37. Snorre Strand Nilsen, Raufoss 5.30
38. Jonas Deumeland, Start 5.27
39. Alexander Dang, Nest-Sotra 5.27
40. Damion Lowe, Start 5.25
41. Harald Holter, Kongsvinger 5.23
42. Jørgen Hatlehol, Aalesund 5.23
43. Renze Fij, Nest-Sotra 5.23
44. Kristian Jahr, Strømmen 5.22
45. Afeez Aremu, Start 5.22
46. Erlend Segberg, Start 5.17
47. Benjamin Gleditsch, HamKam 5.13
48. Marlinho, Kongsvinger 5.13
49. Mesüt Can, Skeid 5.11
50. Elmin Nurki?, Nest-Sotra 5.11
51. Pål Vestly Heigre, Sandnes Ulf 5.11
52. Tore André Sørås, KFUM Oslo 5.09
53. Anton Kralj, Sandefjord 5.09
54. Martin Trøen, Ull/Kisa 5.09
55. Mathias Bringaker, Start 5.09
56. Simon Marklund, Kongsvinger 5.08
57. Markus Solbakken, HamKam 5.08
58. Solomon Owusu, Raufoss 5.08
59. Kristoffer Stephensen, Nest-Sotra 5.08
60. Mathias Dyngeland, Sogndal 5.08
61. Hassan Mohamed Yusuf, Skeid 5.08
62. Kristoffer Tønnessen, Jerv 5.08
63. Emil Sildnes, HamKam 5.08
64. Enric Vallès, Sandefjord 5.08
65. Kristian Onsrud, HamKam 5.08
66. Emilie Noe Dadjo, Raufoss 5.00
67. Ingvald Sandvik Halgunset, Sandnes Ulf 5.00
68. Espen Garnås, Ull/Kisa 5.00
69. Alberto Ortiz Moreno Tito, Sandefjord 5.00
70. Emmanuel Troudart, KFUM Oslo 5.00
71. Ayoub Aleesami, Skeid 5.00
72. Sander Finjord Ringberg, Tromsdalen 5.00
73. Matias Belli Moldskred, Raufoss 5.00
74. Kristian Brix, KFUM Oslo 5.00
75. Håvard Storbæk, Sandefjord 5.00
76. Daniel Aase, Jerv 5.00
77. Jo Sondre Aas, Nest-Sotra 5.00
78. Tapio Heikkilä, Sandnes Ulf 5.00
79. Martin Holmen, Notodden 5.00
80. Mats André Kaland, Strømmen 5.00
81. Stian Pettersen, Skeid 5.00
82. Mathias Wichmann, Jerv 5.00
83. Iman Mafi, Kongsvinger 5.00
84. Ole Kristian Langås, Ull/Kisa 5.00
85. Lee Rochester Sørensen, Nest-Sotra 5.00
86. Marius Høibråten, Sandefjord 5.00
87. Shola Akinyemi, Sandnes Ulf 5.00
88. Odmar Færø, HamKam 5.00
89. Dadi Dodou Gaye, KFUM Oslo 5.00
90. Fredrik Pålerud, Kongsvinger 5.00

 


Mathias Dyngeland ligg på 60. plass på NTB-Børsen for OBOS-ligaen.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Brann i cupen 19. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


11.07 10 strake seierar i G15/17 1. divisjon


Førde 1 jublar etter 3-2 seieren heime mot Eid 1 22. mai.
Foto: Jan Taule  


Førde 1 står med 10 strake seierar av 10 mulig til no denne sesongen i G15/17 1. divisjon. Førde 1 toppar med det tabellen ni poeng føre Stryn 1 og Eid 1 som ligg på dei to neste plassane.

Dei fire beste laga etter alle 14 serierundane er kvalifisert til sluttspel om KM-tittelen i denne klassa.

Tabell G15/17 1. divisjon
Førde 1 10 10 0 0 48 - 11 30
Stryn 1 10 7 0 3 41 - 24 21
Eid 1 10 7 0 3 35 - 20 21
Sogndal 1 10 6 0 4 35 - 30 18
Dale 10 4 0 6 22 - 20 12
Førde 2 10 3 1 6 18 - 45 10
Florø 1 10 2 1 7 26 - 23 7
Tornado Måløy 10 0 0 10 10 - 62 0

Neste serierunde i denne klassa blir spelt onsdag 19. august.

11. serierunde G15/17 1. divisjon
Førde 1 - Tornado Måløy
Florø 1 - Stryn 1
Eid 1 - Sogndal 1
Dale - Førde 2

 


Eid 1 sitt lag som vann 4-2 heime mot Florø 1 på Eid Idrettspark 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før kampen på Selje Idrettspark 11. juli 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå Selje All Star Cup 2015.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fire år sidan i dag blei det spelt kamp mellom Manchester United og Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Selje All Star Cup 2015.


Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter 3-1 seieren mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i kampen.


10.07 Rosenborg vann 2-0 borte mot Linfield


Even Hovland for Molde i cupkampen mot Florø 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Even Hovland spelte heile kampen då Rosenborg i kveld vann 2-0 borte mot Linfield i kvalifiseringa til Champions League. Mike Jensen og Alexander Søderlund scora måla til Rosenborg.

Gustav Valsvik var ubenytta reserve for Rosenborg.

Returkampen blir spelt på Lerkendal Stadion onsdag 17. juli.

Linfield - Rosenborg  0-2 (0-1)
0-1 Mike Jensen (22. min)
0-2 Alexander Søderlund (69. min)

Rosenborg:
André Hansen
Vegar Eggen Hedenstad
Tore Reginiussen
Even Hovland
Birger Meling
Mike Jensen
Marius Lundemo
Anders Konradsen (Anders Trondsen 72. min)
David Akintola (Yann-Erik de Lanlay 61. min)
Alexander Søderlund
Gjermund Åsen (Pål André Helland 70. min)

 


Even Hovland og Gustav Valsvik. som siamesiske midtstopparar i
treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.07 Oppsummering Haugen vårsesongen 2018


Haugen vann i 5-1 heime mot serieleiar Hornindal 25. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen avslutta vårsesongen 25. juni med å vinne 5-1 heime mot serieleiar Hornindal. Haugen ligg med sine 14 poeng på ni kampar på 5. plass på tabellen i 6. divisjon avdeling 3.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7
 
Her er ein liten oversikt over kven som spelte kampar, scora mål og pådrog seg kort for Haugen denne vårsesongen.

Kai-Arne Nord Humborstad er toppscorar etter vårsesongen med åtte mål.

Haugen scora totalt 32 mål på ni kampar, og 14 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista.
.

8 mål:
Kai-Arne Nord Humborstad

5 mål:
Yngve Furnes

3 mål:

Mats Ole Bakke
Mons-Arne Totland Gillesdal

2 mål:

Birger Osevoll Midthjell
Elias Åsebø
Geir Andreas Holtermann Holmen

1 mål:

Bjørnar Sletbak Rolland
Jo Inge Skålbones
Kay Rune Solheim
Kennet Starheim Remme
Lasse Rundereim Ødegård
Sivert Humborstad
Stig Tore Gilleshammer


Fem spelarar har vore på bana samtlige ni kampar denne vårsesongen. Totalt 23 forskjellige spelarar er blitt nytta i løpet av dei ni kampane.

9 kampar:
Birger Osevoll Midthjell
Jo Inge Skålbones
Kennet Starheim Remme
Mons-Arne Totland Gillesdal
Stian Aaland

8 kampar:
Geir Andreas Holtermann Holmen
Henrik Espelund Myklebust
Johannes Balsnes Lefdal
Yngve Furnes

7 kampar:
Elias Åsebø
Kay Rune Solheim

6 kampar:
Kai-Arne Nord Humborstad
Stig Tore Gilleshammer

4 kampar:
Arild Lote Henden
Lasse Rundereim Ødegård

3 kampar:
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland

2 kampar:
Jan Olav Humborstad
Magnus Leite Gilleshammer
Mats Ole Bakke
Sivert Humborstad

1 kamp:
Andreas Elias Nord Humborstad
Christoffer Skår


Haugen har pådratt seg ni gule kort denne vårsesongen. 

3 gule kort:
Henrik Espelund Myklebust

2 gule kort:

Yngve Furnes
Kennet Starheim Remme

1 gult kort:

Elias Åsebø
Johannes Balsnes Lefdal


 


Kai-Arne Nord Humborstad blei matchvinnar for Haugen i
4-3 seieren borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


10.07 Bolstad Blikra toppscorar i 3. divisjon kvinner


Astrid Bolstad Blikra scora fem mål for Førde borte mot Selje/Åheim.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Astrid Bolstad Blikra frå Førde er toppscorar i 3. divisjon kvinner. 

Bolstad Blikra har scora heile 17 mål på åtte kampar, og toppar lista føre Marit Mardal frå Sandane (12 mål) og Anne Aune frå Balestrand (10 mål).

Det er blitt scora totalt 166 mål til no denne sesongen i 3. divisjon kvinner, noko som gir eit snitt på 4,6 mål pr. kamp. Av desse 166 måla er 158 spelemål, fire straffemål, medan fire mål er sjølvmål.


17 mål:
Astrid Bolstad Blikra, Førde

12 mål:
Marit Mardal, Sandane

10 mål:
Anne Aune, Balestrand

6 mål:
Kristin Bergheim Lykkeslett, Sogndal
Kristin Solås, Studentspretten

5 mål:
Hedda Vatn Øvreberg, Stryn
Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn
Kristine Hovland, Vik

4 mål:
Amalie Sjøvoll Hauglund, Sogndal
Guro Lesto Larsen, Selje/Åheim
Hege Gjesdal, Førde
Kristine Lothe Rustøen, Sandane
Marit Ova Bøyum, Studentspretten
Sara Lothe Rustøen, Sandane
 

 


Marit Mardal scora tre mål då Sandane vann 4-1 mot Førde 18. juni.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Anne Aune har scora 10 mål på fire kampar denne sesongen.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 10. juni 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.07 KM Futsal aldersbestemt 2020


Vik gjekk til topps i klasse G16 under årets KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 


 

Sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt 2020 blir arrangert i Trivselshagen på Sandane. Arrangementet går av stabelen laurdag 29. februar og søndag 1. mars 2020.

Før sluttspelet i KM Futsal aldersbestemt blir sparka i gong blir det arrangert kvalifisering laurdag 1. og søndag 2. februar 2020. Her vil det bli spelt kvalifiseringskampar rundt om i heile fylket.

Totalt 190 lag deltok i KM Futsal aldersbestemt 2019. Flest lag var det påmeldt i klasse G14 med 29 lag. Under kan du sjå kor mange lag som var påmeldt i dei forskjellige klassene, og kven som gjorde det best under sluttspelet på Sandane fyrste helga i mars. 

Påmelde lag KM Futsal aldersbestemt 2019:

G13: 27 lag
G14: 29 lag
G15: 22 lag
G16: 18 lag
G19: 16 lag

Totalt antall guttelag: 112 lag

J13: 17 lag
J14: 18 lag
J15: 18 lag
J16: 15 lag
J19: 10 lag

Totalt antall jentelag: 78 lag

Resultat klasse J13:

1. Syril
2. Førde 4
3. Førde 1
4. Jotun

Resultat klasse J14:
1. Kaupanger
2. Gaular
3. Stryn
4. Jølster

Resultat klasse J15: 
1. Dale
2. Jølster
3. Førde
4. Sandane

Resultat klasse J16: 
1. Tambarskjelvar
2. Vik
3. Sandane
4. Førde

Resultat klasse J19:
1. Kaupanger 1
2. Stryn 1
3. Førde 
4. Stryn 2 

Resultat klasse G13:
1. Førde 1
2. Sogndal
3. Florø 
4. Høyang

Resultat klasse G14:
1. Jotun 1
2. Svelgen
3. Vik
4. Gaular

Resultat klasse G15:

1. Førde 1   
2. Stryn
3. Førde 2
4. Sandane

Resultat klasse G16:
1. Vik
2. Florø
3. Sandane
4. Stryn

Resultat klasse G19:

1. Sandane 1
2. Dale
3. Vikane 
4. Førde 3


 


Førde 1 vann klasse J15 under KM Futsal 2018 på Sandane.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.


Stryn blei kretsmester i klasse G16 under KM futsal på Sandane 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars 2017. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars 2017. (NB Stor fil)


Tambarskjelvar/Eikefjord gjekk til topps i klasse J15 i KM Futsal 2016.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars 2016.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars 2016.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2016.  


Årdal vann klasse G19 for andre året på rad i 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.


Balestrand vann klasse J16 under KM-innandørs 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.


Sogndal tok dobbelseier i jenteklassa i KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.



Sogndal blei kretsmester i smågutteklassa i Florø 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Kaupanger blei kretsmester i klasse junior damer i 2012. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Martine Wolff Nesse og Balestrand vann jenteklassa i 2011. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 5. mars.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 6. mars.


Florø gjorde reint bord i gutteklassa under KM-innandørs 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.


Førde junior herrer gjekk til topps under KM-sluttspelet i Florø i 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter søndag 8. mars 2009.  



Aurland jublar etter seieren i småjenteklassa i innandørs-KM 2008. 
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen laurdag 8. mars 2008.
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen søndag 9. mars 2008.



Florø vann klassa for junior damer i innandørs-KM 2007.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 3. mars 2007. 
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 4. mars 2007. 



Bremanger sitt lag som vann klasse junior damer i innandørs-KM 2006.
Sjå resultat og bilder frå innandørs-KM 5. mars 2006.

Sjå resultat og bilder frå innandørs-KM 4. mars 2006.


09.07 Memic toppscorar i Norsk Tipping-ligaen avd. 4


Maid Memic har scora 12 mål for Djerv 1919 denne sesongen.
Bildet er frå Voss sin bortekamp mot Stryn 19. mai 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Maid Memic frå Djerv 1919 er toppscorar i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.

Memic, som tidligare har spelt for klubbane Førde, Voss, Vard Haugesund og Vedavåg Karmøy, har scora 12 mål til no denne sesongen, og toppar lista føre på Roger Blokhus Ekeland (11 mål), Viktor Smari Segatta (8 mål) og Stian Barane (8 mål).

Erlend Hanssen Grov er med sine fem mål toppscorar for Sogndal 2, medan Andreas Lereim Olsen og Malvin Gjerde er toppscorarar for Fjøra med fire mål kvar.   

Det er blitt scora totalt 329 mål til no denne sesongen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. Av desse er 304 spelemål, 19 straffemål, medan seks mål er sjølvmål.


12 mål:
Maid Memic, Djerv 1919

11 mål:
Roger Blokhus Ekeland, Os

8 mål:
Viktor Smari Segatta, Stord Fotball
Stian Barane, Vard Haugesund

7 mål:
Lars Christian Moldestad, Fana

6 mål:
Jørgen Voilås, Djerv 1919
Mats Cato Søvik Moldskred, Os
Aune Selland Heggebø, Brann 2
Vebjørn Høynes, Fana

5 mål:
Henrik Nyland, Fyllingsdalen
Mustapha Fofana, Strømsgodset
Robert Kling, Vard Haugesund
Erik Andre Huseklepp, Fyllingsdalen
Erlend Hanssen Grov, Sogndal 2
Fabian Bødtker, Os
Herman Stang Stakset, Fana
Roy André Miljeteig, Vard Haugesund

4 mål:
Anders Moe Lund, Fana
David Mkrtchyan, Bergen Nord
Andreas Lereim Olsen, Fjøra
Marius Haugland Mikkelsen, Os
Martin Hummervoll, Fana
Sivert Helgesen, Djerv 1919
Jonas Tungeland, Stord Fotball
Lennart Henriques, Djerv 1919
Malvin Gjerde, Fjøra
Ole Kallevåg, Stord Fotball
Simen August Næss, Lysekloster
Eirik Kampenes, Fyllingsdalen

Øvrige målscorarar frå Fjøra og Sogndal 2:

3 mål:
Adrian Nicolai Anhanger Solberg, Sogndal 2
Anders Johannessen Nord, Sogndal 2
Alioune Ndour, Sogndal 2
Johan Svedal Flo, Sogndal 2

2 mål:
Akor Jerome Adams, Sogndal 2
Mathias Sundberg, Sogndal 2
Nikolai Aas, Sogndal 2
Mathias Hovland, Fjøra
Mathias Sunde Årdal, Fjøra

1 mål:
Jonas Tillung Fredriksen, Sogndal 2
Eivind Helgesen, Sogndal 2
Elias Mittet, Sogndal 2
William Furnes Rakkenes, Sogndal 2 
Morten Knutsen, Fjøra
Svenn Ove Gjøringbø, Fjøra
 

 


Erlend Hanssen Grov har scora fem mål for Sogndal 2.
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Førde 14. oktober 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Malvin Gjerde har scora fire mål for Fjøra til no denne sesongen. 
Bildet er frå fjorårets bortekamp mot Bremanger 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Andreas Lerheim Olsen har scora fire mål til no denne sesongen.
Bildet er frå 3-0 seieren heime mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tidligare Eidspelar Vebjørn Høynes har scora seks mål for Fana.
Bildet er frå Eid sin heimekamp mot Tornado Måløy 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


08.07 Kampoppsett Stryn sine lag i Gothia Cup 


Stryn spelte seg fram til 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse
G14 under fjorårets Gothia Cup. Foto: privat


Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Her er oversikten over Stryn sine kampar i gruppespelet.

Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar

Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)

Måndag 15. juli kl. 10.40 Stryn - IF Väster
Tysdag 16. juli kl. 12.20 Stryn - Hamburg Eimsbütteler
Onsdag 17. juli kl. 09.40 Stryn - CIFU


Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar

Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)

Måndag 15. juli kl. 15.50 Stryn - Brämhults
Tysdag 16. juli kl. 12.30 Stryn - Marin FC
Onsdag 17. juli kl. 13.50 Stryn - Danderyds SK Blå


Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar

Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)

Måndag 15. juli kl. 11.00 Stryn - Dalstorp/Limmared/Grimsås
Tysdag 16. juli kl. 15.40 Stryn - Juventus Academy
Onsdag 17. juli kl. 08.00 Stryn - Bergums IF


Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar

Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal)

Måndag 15. juli kl. 12.00 Stryn - Match Fit Academy
Tysdag 16. juli kl. 12.00 Stryn - Colegio São João de Brito
Onsdag 17. juli kl. 11.00 Stryn - Fässbergs IF

08.07 Seks lag kvalifisert for G13/14 1. divisjon haust


Jotun er den store favoritten til å vinne KM-tittelen i klasse G13/14 11'ar.
Jotun hadde sju gutar med på Sogn sitt lag under 3. runde
i Enivestserien på Eid Idrettspark 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  

 

18 lag har denne vårsesongen spelt i klasse G13/14 11'ar.

Laga var fordelt på tre avdelingar, og dei to beste laga i kvar avdeling er kvalifisert til 1. divisjon haust.

Jotun 1 og Sogndal er kvalifisert frå avdeling 1, Askvoll/Holmedal og Førde 1 er kvalifisert frå avdeling 2, medan Stryn og Florø er klar for 1. divisjon etter å ha blitt dei to beste laga i avdeling 3.

Fyrste serierunde i G13/14 1. divisjon haust blir spelt søndag 18. august. Askvoll/Holmedal spelar heime mot Florø, Jotun 1 spelar heime mot Stryn, medan Sogndal spelar heime mot Førde 1.
 

Tabell G13/14 11'ar avdeling 1 vår
Jotun  1 9 9 0 0 63 - 7 27
Sogndal  9 6 1 2 57 - 14 19
Vik  9 4 1 4 16 - 28 13
Kaupanger  13/14 11 9 3 1 5 32 - 24 10
Hafslo  8 3 1 4 27 - 49 10
Jotun  2 8 2 1 5 20 - 43 7
Bjørn  8 0 1 7 21 - 71 1

Tabell G13/14 11'ar avdeling 2 vår

Askvoll/Holmedal  10 7 1 2 40 - 25 22
Førde  1 10 7 0 3 56 - 21 21
Tambarskjelvar  10 7 0 3 44 - 20 21
Høyang  10 3 2 5 28 - 47 11
Førde  2 10 2 3 5 20 - 39 9
Dale  10 0 2 8 10 - 46 2

Tabell G13/14 11'ar avdeling 3 vår
Stryn  8 6 0 2 39 - 8 18
Florø  8 5 0 3 37 - 20 15
Tornado Måløy  8 4 1 3 26 - 20 13
Eid  8 4 1 3 25 - 20 13
Sandane  8 0 0 8 9 - 68 0

08.07 Rune Bolseth runda 400 kampar for Sogndal


Rune Bolseth spelte sin 400. kamp for Sogndal i cupkampen mot Aafk. Sjå bilder frå cupkampen Sogndal - Aalesund 8. juli 2009. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan i dag spelte Sogndal cupkamp heime mot Aalesund på Fosshaugane Campus.

Sjå bilder frå cupkampen Sogndal - Aalesund 8. juli 2009. 

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Aalesund og er dermed ute av cupen. Sogndal anført av ein strålande opplagt Rune Bolseth var det førande laget før kvilen og det hadde slett ikkje vore ufortent om heimelaget hadde leia til pause. I andre omgang tok Aalesund leiinga ved Alexander Mathisen etter 56 minutt, noko som også skulle vise seg å bli sluttresultatet i kampen. Henrik Furebotn var nærmast scoring for heimelaget, men skotet frå Sogndal sin beste spelar gjekk i krysset der stolpen møter tverrliggaren. 

Sogndal-Aalesund 0-1 (0-0)
0-1 Alexsander Mathisen (56. min)

 


Tarjei Dale rasar mot dommar Tom Henning Øvrebø.


Alexander Mathisen blei matchvinnar i kampen mot Sogndal.


07.07 Hammarby vann 6-2 heime mot Falkenberg


Mats Solheim i duell med Mikael Dorsin på Fosshaugane 30. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Mats Solheim spelte heile kampen då Hammarby i dag vann 6-2 heime mot Falkenberg i den 14. serierunden i Allsvenskan.

Alexander Kačaniklić (3), Nikola Djurdjić (2) og Vidar Örn Kjartansson scora for Hammarby, medan Tibor Józa og Robin Östlind sette inn måla til bortelaget. Stillinga til pause var 3-0 til Hammarby.

Hammarby ligg etter dagens seier på 7. plass i Allsvenskan.

Hammarby - Falkenberg  6-2 (3-0)
1-0 Alexander Kačaniklić (8. min)
2-0 Vidar Örn Kjartansson (13. min)
3-0 Nikola Djurdjić (18. min)
4-0 Alexander Kačaniklić  (56. min)
5-0 Alexander Kačaniklić (57. min)
6-0 Nikola Djurdjić  (73. min)
6-1 Tibor Józa (78. min)
6-2 Robin Östlind (88. min)

Hammarby:
Davor Blažević
Simon Sandberg (Vladimir Rodić 64. min)
Mats Solheim 
David Fällman
Dennis Widgren (Jean Carlos 63. min)
Jeppe Andersen 
Nikola Djurdjić
Darijan Bojanić
Muamer Tanković (Leo Bengtsson70. min)
Vidar Örn Kjartansson
Alexander Kačaniklić

Tabell Allsvenskan

Malmö 15 10 4 1 27 - 10 34
AIK 15 8 4 3 17 - 11 28
Djurgården 13 8 3 2 23 - 10 27
IFK Göteborg 14 7 4 3 22 - 13 25
Häcken 14 7 3 4 20 - 12 24
Norrköping 15 6 6 3 22 - 17 24
Hammarby 14 6 4 4 26 - 20 22
Elfsborg 13 4 5 4 17 - 19 17
Sirius 14 5 2 7 18 - 22 17
Östersund 14 3 7 4 14 - 19 16
Örebro 14 4 2 8 16 - 23 14
Kalmar 14 2 7 5 10 - 15 13
Helsingborg 13 3 4 6 13 - 19 13
GIF Sundsvall 15 2 5 8 16 - 22 11
Falkenberg 14 2 4 8 13 - 28 10
AFC Eskilstuna 13 1 4 8 9 - 23 7

07.07 Fem lag klar for J15/17 1. divisjon haust


Eid blei kretsmester i klasse J15/17 11'ar i 2018-sesongen.
Bildet er tatt etter sluttspelkampen heime mot Stryn 23. oktober 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

10 lag har denne vårsesongen spelt i klasse J15/17 11'ar.

Laga har vore fordelt på to avdelingar, og no er det klart kven som skal spele 1. divisjon til hausten. Frå avdeling 1 er Førde og Gaular kvalifisert, medan Tambarskjelvar, Eid og Hornindal er kvalifisert for 1. divisjon frå avdeling 2.

Fyrste serierunde i J15/17 1. divisjon blir spelt måndag 19. august. Førde spelar heime mot Gaular, medan Eid spelar heime mot Tambarskjelvar. 

Tabell J15/17 11'ar avdeling 1 vår
Førde 8 6 2 0 42 - 8 20
Gaular 8 6 1 1 32 - 10 19
Kaupanger 8 3 0 5 17 - 31 9
Bjørn 8 2 0 6 8 - 29 6
Sogndal 8 1 1 6 6 - 27 4

Tabell J15/17 11'ar avdeling 2 vår
Tambarskjelvar 8 5 1 2 48 - 23 16
Eid 8 5 1 2 36 - 17 16
Hornindal 8 5 0 3 32 - 18 15
Sandane 8 3 0 5 20 - 40 9
Stryn /Loen 8 1 0 7 14 - 52 3

07.07 Frå Klenkarberget til dansk Superliga


Magnus L. Gilleshammer i Haugen sin kamp mot Sandane 2 19. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Haugenspelar Magnus Leite Gilleshammer skal til hausten starte 3. året på Sport Management ved Høgskolen i Molde.

I den anledning set Leite Gilleshammer kursen mot Danmark der han skal fullføre ein bachelor i Sport Mangement. I tillegg til dette skal 22-åringen frå Kjølsdalen jobbe med videoanalyse for A-laget til FC Midtjylland.

FC Midtjylland spelar i dansk Superliga, og enda sist sesong på 2. plass bak FC København. FC Midtjylland er frå Herning og Ikast-området i Midtjylland, og klubben blei stifta i 1999 som ei samanslåing av klubbane Herning Fremad og Ikast FS.

- Eg skal jobbe med videoanalyse for A-laget til FC Midtjylland, og eg skal bu i Danmark og jobbe med trenerteamet på treningane og kampane. Samtidig skal eg vere student og fullføre ein bachelor i Sport Management, seier Magnus Leite Gilleshammer som denne sesongen i tillegg til å vere student i Molde har vore referent for NTB på Molde sine heimekampar i Eliteserien.

Magnus Leite Gilleshammer står bokført med 16 kampar og eit mål for Haugen.

 


Frå Haugen sin bortekamp mot Loen/Vikane 15. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Magnus Leite Gilleshammer i Haugen sin heimekamp mot Oppstryn i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.07 Bjørnar Hove scora for Stjørdals Blink


Bjørnar Hove i Florø sin bortekamp mot Førde 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Bjørnar Hove frå Sogndal scora eit mål då Stjørdals Blink i ettermiddag vann 3-1 heime mot Kvik Halden i toppkampen i PostNord-ligaen avdeling 1.

Den tidligare Sogndal og Florøspelaren auka Stjørdals Blink si leiing til 2-0 knappe 20 minutt før full tid. Med dagens seier toppar Stjørdals Blink tabellen i PostNord-ligaen avdeling 1 to poeng føre Marius Hagen og Fredrikstad. Fredrikstad spelar sin kamp denne runden heime mot Egersunds søndag klokka 17.00.
 
Stjørdals-Blink - Kvik Halden 3-1 (1-0)
1-0 Mats Størseth Lillebo, straffe (11. min)
2-0 Bjørnar Hove (72. min)
3-0 Mats Størseth Lillebo (78. min)
3-1 Youssef Chaib (84. min)

Dommer: Anders Bodding, Haga

Assistentdommarar: Monica Brun Løkkeberg, Freidig og Line Cathrine Nymoen, Kolstad

4. dommar: Jonas Johnsen, Charlottenlund

Gult kort: Sondre Hopmark Stokke, Stjørdals Blink
Ole Aleksander Strømsborg og Mathias Engebretsen, Kvik Halden 


Stjørdals-Blink:
Thomas Lia
Lars Ramstad
Bjørnar Hove
Vegard Fiske
Robert Behson-Courage Williams
Fredrik Vinje
Sander Erik Kartum
Jakob Talmo Tromsdal (Anders Nygaard 86. min)
Sondre Hopmark Stokke (Jørgen Kjøsnes Valleraunet 90. min)
Sivert Solli (Ole Kristian Rødahl 78. min)
Mats Størseth Lillebo

Kvik Halden:
David Abidja Paulmin
Jakob Madsen Lund
Dardan Sæter-Mehmeti
Albert Antoine Alexis Norbert Makiadi
Ole Aleksander Strømsborg (Marcus Moberg 81. min)
Filip Johansen Westgaard
Kevin Stephane Jordan Krans
Mathias Engebretsen
Deni Hasanagic (Peder Nomell 75. min)
Øystein Lundblad Næsheim
Nii Noye Kodjo Samuel Nyarko Narh (Youssef Chaib 70. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Stjørdals-Blink 13 8 4 1 29 - 8 28
Fredrikstad 12 8 2 2 26 - 12 26
Kvik Halden 12 7 2 3 24 - 15 23
Arendal 12 6 2 4 22 - 17 20
Egersunds 12 5 4 3 27 - 14 19
Hødd 12 5 4 3 23 - 18 19
Moss 12 5 1 6 15 - 22 16
Nardo 13 4 4 5 13 - 21 16
Brattvåg 13 4 3 6 18 - 22 15
Bryne 12 3 4 5 14 - 18 13
Levanger 11 4 1 6 11 - 18 13
Vidar 12 3 3 6 15 - 17 12
Sola 12 2 2 8 11 - 27 8
Byåsen TF 12 2 2 8 13 - 32 8

 


Bjørnar Hove for Sogndal 2 i bortekampen mot Sandane 30. juli 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.07 Florø, Stryn og Vik stiller med lag i Dana Cup



Florø, Stryn og Vik stiller med lag i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 14 år, Stryn stiller med eit lag i klasse Jenter 14 år og og eit lag i klasse Jenter 16 år, medan Vik stiller med eit lag i klasse G16 7'ar.

Dana Cup går av stabelen tysdag 23. juli til laurdag 27. juli. 

Her er kampoppsettet for dei innleiande kampane for dei fire laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G14, gruppe 1
Florø
Flint 2
Voss 1
Pequeninos do Jockey 1

Tysdag 23. juli
Kl. 13.20 Florø - Pequeninos do Jockey 1

Onsdag 24. juli
Kl. 11:30 Florø - Flint 2
Kl. 18.00 Florø - Voss 1


Klasse J14, gruppe 6
Stryn
Ottestad
Bjarg
Vrå-Børglum

Tysdag 23. juli
Kl. 12.20 Stryn - Ottestad
Kl. 18.30 Stryn - Bjarg

Onsdag 24. juli
Kl. 14.20 Stryn - Vrå-Børglum


Klasse J16, gruppe 11
Stryn
Borre 2
Nymark
Horsens
Intercups C.A.

Tysdag 23. juli
Kl. 13.50 Stryn - Borre 2
Kl. 19.50 Stryn - Intercups C.A.

Onsdag 24. juli
Kl. 09.20 Stryn - Nymark
Kl. 19.50 Stryn - Horsens


Klasse G16 7'ar, gruppe 1
Vik
Ottestad
Rödemisser
Stokke

Tysdag 23. juli
Kl. 09.20 Vik - Stokke
Kl. 17.00 Vik - Ottestad

Onsdag 24. juli
Kl. 19.30 Vik - Rödemisser

06.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade fotballjenter under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2007 - 2012 til Tine Fotballskule, 12. - 14. august.

Deltakarane vert delt inn i grupper som gjennomfører fleire treningsøkter kvar dag. Siste dagen av Tine Fotballskule blir det turnering og avslutning.

Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball, A-lagsspelarar og vi håpar også at nokre frå Sogndal Fotball tek turen.

Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.

Fine deltakarpremiar til alle!

Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 28. juli 2019. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.

Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 900,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


God stemning under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.



Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


05.07 Florø G16 tapte kvartfinalen i Storsjöcup


Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Foto: privat

Florø spelte i kveld kvartfinale i A-sluttspelet i klasse G16 under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige. Motstandarar i kveldens kvartfinale var Levanger.

Levanger starta kampen best og tok leiinga 1-0 omlag 10 minutt ut i 1. omgang. Men Florø gav seg ikkje og 11 minutt ut i 2. omgang utlikna
Noah Forsberg for Florø på eit frispark frå langt hold.

Fleire mål blei det ikkje i ordinær tid, og kampen måtte dermed avgjerast med straffesparkkonkurranse. Her trekte Levanger det lengste strået etter å ha scora på alle fem straffene sine.
 
Kvartfinale
Florø - Levanger  1-1 (0-1) 4-6 etter straffesparkkonkurranse
0-1 Levanger (11. min)
1-1 Noah Forsberg (36. min)

05.07 Sputnik kom sist i NM i Hesteskokasting 


Sputnik flankert av norgesmesterane i single Alf Lindal frå Ringeren HK (Arendal) og Audhild Sagosen, Nordhordland HK.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan var underteikna på NM i Hesteskokasting på Nordfjordeid.


I ei stille tid med fotball har underteikna denne helga vore på NM i Hesteskokasting på Nordfjordeid. TV2 med programleiar Sigurd Sollien var tilstades og til vinteren kan ein sjå eit heilt program frå NM i Hesteskokasting 2009. 

Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM i X-kast fredag 3. juli.

Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM Par og Mix laurdag 4. juli.

Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM Single laurdag 5. juli.

05.07 Florø G16 klar for kvartfinale i Storsjöcup


Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Foto: privat

Florø er klar for kvartfinale i A-sluttspelet i klasse G16 under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige. Florø vann i dag 4-1 mot Varden i 1/8-finalen. Marius Klopstad (2), Toni Jakupovic og Fredrik Døsen scora måla til Florø.

Kvartfinalen mot Levanger blir spelt i kveld klokka 22.00. 

Florø sitt lag i klass G15 er ute av turneringa etter at laget tapte 2-1 mot Sørlia i 1/8-finalen.

A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, Florø - Sørlia 1-2 (1-1)

A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, Florø - Varden  4-1 (1-1)
0-1 Varden
1-1 Marius Klopstad
2-1 Marius Klopstad
3-1 Toni Jakupovic
4-1 Fredrik Døsen

kvartfinale, kl. 22.00 Florø - Levanger

05.07 Hovland suveren toppscorar i Kretsligaen


Truls Hovland scora Årdal sitt mål i bortekampen mot Eid 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 


 

Truls Hovland frå Årdal er suveren toppscorar i Kretsligaen etter halvspelt sesongen.

Den tidligare Sogndal, Florø og Lyseklosterspelaren har scora 20 mål på dei 11 kampane, og toppar lista soleklart føre Kristian Hauståker (9 mål), Johan Pasit Skorge (8 mål) og Vegard Eikevik Dyrstad (8 mål).    

Det er blitt scora totalt 257 mål til no denne sesongen i Kretsligaen. Av desse er 235 spelemål, 18 straffemål, medan fire er sjølvmål.


20 mål:
Truls Hovland, Årdal

9 mål:
Kristian Hauståker, Førde

8 mål:
Johan Pasit Skorge, Eid
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale

7 mål:
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy

6 mål:
André Thorsnes Talle, Syril
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal
Jonas Heggen Trosdahl, Eid

5 mål:
Anders Nilsen Midthjell, Bremanger
Joachim Furset, Årdal
Marius Rauset, Stryn
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Trond Vegard Kim Ripe, Kaupanger

4 mål:
Pål Madsen Gundegjerde, Studentspretten
Brage Sandvoll, Førde
Martin Klakegg Hauge, Bremanger
Thomas Holmøyvik Starheim, Eid


 


Kristian Hauståker blei matchvinnar for Førde borte mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Eid på Eid Idrettspark 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå film av eit par scoringar av dagens kamp på Eid Idrettspark.


Johan Pasit Skorge har scora åtte mål for Eid til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thor-Aage Pleym Evensen har scora sju mål for Tornado Måløy.
Bildet er frå 5-0 seieren heime mot Dale 29. juni 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå eit filmklipp frå jubelen i Tornado Måløy si garderobe etter kampen.


05.07 Dagens kampar i Storsjöcup 2019


Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Bak frå venstre: Fredrik Forsberg (trenar), Sondre Mowatt, Jonas Hovland, Birk Kårstad, Nathaniel Grønsberg, Toni Jakupovic, Noah Forsberg, Vetle Hansen, Knut Einar Grønsberg (bussjåfør og medisinsk ansvarlig) og Christian Ravnøy (assistenttrener). Framme frå venstre: Leander Høyvik, Mathias Ravnøy, Marius Klopstad, Sivert Orheim, Tord Alden, Fredrik Døsen og Andreas Slack. Foto: privat

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Etter at dei har spelt dei innleiande kampane er det klart at begge laga er klare for A-sluttspelet i si klasse.

A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 13.50, Florø - Sørlia

A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 15.00, Florø - Vinnar Ørland 2/Varden

05.07 KM Futsal senior blir arrangert på Sandane


Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



 

KM Futsal senior går denne sesongen av stabelen laurdag 30. november.

Etter at KM Futsal senior har blitt arrangert i Førde dei fem siste sesongane er det no klart at årets KM Futsal blir arrangert i Trivselshagen på Sandane.

Stryn er tittelforsvarar i dameklassa, medan Førde gjekk til topps i herreklassa under KM FUtsal senior 2018.

 


Førde blei kretsmester i herreklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Høyang blei kretsmester i kvinneklassa i 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.



Stryn sitt lag som blei kretsmester i herreklassa i 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.


04.07 Skjerven dømmer Strømsgodset - Stabæk


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i morgendagens eliteseriekampen mellom Strømsgodset og Stabæk.

Med seg på linjene har han Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og Jim Andre Alnes Dyb frå Valder. 4. dommar er Trygve Kjensli frå Nesodden.

Kampen blir spelt på Marienlyst Stadion klokka 19.00.

Kampen mellom Strømsgodset og Stabæk er Tommy Skjerven sin 367. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 
 
 


Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Stryn på Refvik Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


04.07 Sogndal møter Vålerenga i NM G19 Telenor Cup


Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal er sett opp med bortekamp mot Vålerenga i 4. runde i NM G19 Telenor Cup.

4. runde i NM G19 Telenor er terminfesta til torsdag 15. august.

Kampoppsett 4. runde NM G19 Telenor Cup

Sarpsborg 08 - Mjøndalen
Vålerenga - Sogndal
Lillestrøm - Tromsø
Start - Odd
Viking - Bryne
Brann - Stord
Kristiansund - Nardo
Levanger - Rosenborg


04.07 Florø klar for A-sluttspel i Storsjöcup 2019


Florø G16 etter 7-2 seieren mot Vinne onsdag ettermiddag.
Bak frå venstre: Fredrik Forsberg (trenar), Sondre Mowatt, Jonas Hovland, Birk Kårstad, Nathaniel Grønsberg, Toni Jakupovic, Noah Forsberg, Vetle Hansen, Knut Einar Grønsberg (bussjåfør og medisinsk ansvarlig) og Christian Ravnøy (assistenttrener). Framme frå venstre: Leander Høyvik, Mathias Ravnøy, Marius Klopstad, Sivert Orheim, Tord Alden, Fredrik Døsen og Andreas Slack. Foto: privat

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Etter at dei har spelt dei innleiande kampane er det klart at begge laga er klare for A-sluttspelet i si klasse.

Florø sitt lag i Gutar 15 blei nummer to i si klasse, og skal i 1/8-finale fredag møte Sørlia som blei gruppevinnar i gruppe E.

Florø sitt lag i Gutar 16 vann gruppe J i si klasse, og får som gruppevinnar walkover i 1/16-finalen. Florø sin motstandar i 1/8-finalen er vinnaren av kampen mellom laget som blei nummer to i gruppe A og laget som blei nummer to i gruppe G. Denne kampen blir spelt fredag ettermiddag.


Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Nationalkameratene  0-1

Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Nationalkameratene   3   2 1 0  4-2  7
Florø   3   2 0 1  6-2  6
Inderøy   3   0 2 1  3-6  2
Vuku   3   0 1 2  0-3  1 

A-sluttspel Gutar 15 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 13.50, Florø - Sørlia

 
Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Åfjord 1-1

Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø   4   3 1 0  14-5  10
Stjørdals-Blink   4   2 1 1  11-8  7
Orkla   4   2 0 2  8-8 6
Åfjord   4   1 2 1  8-7  5
Vinne   4   0 0 4  5-18  0

A-sluttspel Gutar 16 år
1/8-finale, fredag 5. juli kl. 15.00, Florø - Vinnar Ørland 2/Varden


 


Trioen Marius Klopstad, Sivert Orheim og Leander Høyvik er strålande
fornøgde med Florø sine kampar i gruppespelet. Foto: privat


04.07 Brede Skahjem Tokvam blir trenar i Chelsea


Brede Skahjem Tokvam i Lærdal sin bortekamp mot Selje 18. april 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Brede Skahjem Tokvam blir assistentrenar for Chelsea sitt damelag.

27-åringen frå Aurland i Sogn har vore ein del av trenarteamet til Brann 2 sidan januar 2018. Skahjem Tokvam har tidligare mellom anna vore trenar for Aalesund sitt guttelag, og vore ein del av trenarteamet til Fyllingsdalen.

Aurlendingen tek til i jobben som assistenttrenar i Chelsea i starten av august.

Manager for Chelsea, som sist sesong enda på 3. plass i FA Woman Super League, er Emma Hayes.

Maren Mjelde, Maria Thorisdottir og Guro Reiten skal alle tre spele for Chelsea neste sesong.
 
Tabell FA Women's Super League 18/19
Arsenal Women 20 18 0 2 70 13 54
Man City Women 20 14 5 1 53 17 47
Chelsea Women 20 12 6 2 46 14 42
B'ham City Women 20 13 1 6 29 17 40
Reading Women 20 8 3 9 33 30 27
Bristol City Women 20 7 4 9 17 34 25
West Ham Women 20 7 2 11 25 37 23
Liverpool Women 20 7 1 12 21 38 22
Brighton Women 20 4 4 12 16 38 16
Everton Ladies 20 3 3 14 15 38 12
Yeovil Town Ladies 20 2 1 7 11 60 7

04.07 Dagens kampar i Storsjöcupen



Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.

Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 08.00 Florø - Nationalkameratene

Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Florø   2   2 0 0  6-1  6
Nationalkameratene   2   1 1 0  3-2  4
Inderøy   2   0 1 1  3-6  1
Vuku   2   0 0 2  0-3  0 
 
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 09.00 Florø - Åfjord

Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø   3   3 0 0  13-4  9
Åfjord   2   1 1 0  6-3  4
Orkla   2   1 0 1  4-3  3
Stjørdals-Blink   2   0 1 1  3-6  1
Vinne   3   0 0 3  4-14  0

03.07 Resultat dagens kampar i Storsjöcupen



Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år. Begge laga har stø kurs mot A-sluttspelet etter å ha vunne alle sine kampar.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Florø.

Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Inderøy  4-1

Tabell Gutar 15 år, gruppe G
Florø   2   2 0 0  6-1  6
Nationalkameratene   2   1 1 0  3-2  4
Inderøy   2   0 1 1  3-6  1
Vuku   2   0 0 2  0-3  0 

Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Vinne  7-2

Tabell Gutar 16 år, gruppe J
Florø   3   3 0 0  13-4  9
Åfjord   2   1 1 0  6-3  4
Orkla   2   1 0 1  4-3  3
Stjørdals-Blink   3   0 1 1  3-6  1
Vinne   3   0 0 3  4-14  0

03.07 Marius Hagen med suksess i Fredrikstad


Marius Hagen i Hødd sin treningskamp mot Førde på Eid 14. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Marius Hagen og Fredrikstad toppar tabellen etter at 12 kampar er spelt i PostNord-ligaen avdeling 1. I kampen om å rykke opp til OBOS-ligaen er Fredrikstad i førarsetet eit poeng føre Bjørnar Hove og Stjørdals-Blink.

Marius Hagen, som kom til Fredrikstad frå Hødd, har spelt alle 12 seriekampane og scora eit mål til no dennne sesongen. Den hardtarbeidande midtbanespelaren har for alvor funne storformen, og i bortekampen mot Nardo sist laurdag var Hagen svært delaktig i at Fredrikstad kunne ta med seg tre poeng heim frå Nissekollen. 

Ein av Fredrikstad sine samarbeidspartnerar delar kvart år ut K-prisen som går til Årets spelar i Fredrikstad. I skrivande stund er det Marius Hagen som leiar denne kåringa.

Marius Hagen var i fjor på Årets lag i PostNord-ligaen avdeling 2 og blei kåra til Årets spelar i Hødd av Hødd sine supporterar. 

Fredrikstad avsluttar vårsesongen med heimekamp mot Egersunds søndag 7. juli og bortekamp mot Sola laurdag 13. juli.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 1
Fredrikstad 12 8 2 2 26 - 12 26
Stjørdals-Blink 12 7 4 1 26 - 7 25
Kvik Halden 11 7 2 2 23 - 12 23
Arendal 12 6 2 4 22 - 17 20
Egersunds 12 5 4 3 27 - 14 19
Hødd 12 5 4 3 23 - 18 19
Moss 12 5 1 6 15 - 22 16
Nardo 12 4 4 4 13 - 20 16
Bryne 12 3 4 5 14 - 18 13
Levanger 11 4 1 6 11 - 18 13
Vidar 12 3 3 6 15 - 17 12
Brattvåg 12 3 3 6 17 - 22 12
Sola 12 2 2 8 11 - 27 8
Byåsen TF 12 2 2 8 13 - 32 8

 

 
Marius Hagen under Elitedagen på Eid 30. mars 2018.
Sjå film frå Elitedagen på Eid 30. mars 2018.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars 2018.


Marius Hagen i Elverum sin bortekamp mot Florø 30. april 2017. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


03.07 J14 og J15 spelar kretskampar på Høddvoll


NFF Sogn og Fjordane J2004 etter kampen på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 skal den andre helga i august spele kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Høddvoll i Ulsteinvik.

Laurdag 10. august skal både NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 spele kampar mot NFF Nordmøre og Romsdal, medan det er NFF Sunnmøre som er motstandar i dei to jentekretslagskampane søndag 11. august.

Laurdag 10. august

Kl. 14.00 J15 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 15.30 J14 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane

Søndag 11. august
Kl. 10.00 J14 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane
Kl. 11.30 J15 NFF Sunnmøre - NFF Sogn og Fjordane

Tropp NFF Sogn og Fjordane J14

Eli Sofie Skjølberg, Bremanger IL
Hermine Kjøsnes, Stryn T&I
Ingeborg Sofie Sætren, Hornindal IL
Ingrid Krakhellen, Førde IL
Lena Heggestad, Sogndal IL
Linn Langen, Dale Kaupanger IL
Live Holen, Syril IL
Maia Lindesteg Øen, Førde IL
Malin Eikenes Tjellaug, Stryn T&I
Maria Høyvik, Førde IL
Marie Eckhoff, Kaupanger IL
Marte Hovland, Vik IL
Mathea Bråstad, Hyllestad IL
Mina Bell Folland, Gaular IL
Rebekka Liljedal, Syril IL
Thea Holsen, Førde IL

Trenar:
Aleksander Belland Eriksen

Tropp NFF Sogn og Fjordane J15
Anne Gyldenskog Kilnes, Førde IL
Emilie Stadheim Skrede, Eid IL
Emma Lødemel, Hornindal IL
Emma Sæbø, Stryn T&I
Inga Hoff, Førde IL
Julie Øverland, Tambarskjelvar IL
Karoline Hjelle, Sandane T&IL
Line Bruland, Førde IL
Pia Krosshaug, Sogndal IL
Sara Rustøen, Sandane T&IL
Sigrid Høgseth Felde, Dale IL
Silje Bø Florø, Fotball
Sofia Paulen, Jølster IL
Stina Hillersøy, Førde IL
Tuva Alsaker, Eid IL
Tuva Lund, Eid IL

Trenar:
Jon Terje Tjellaug

 


NFF Sogn og Fjordane J2003 etter kampen på Høddvoll 12. august 2018.
Sjå bilder frå dagens jentekretskampar på Høddvoll.



J2003-kretslaget etter kampen mot NFF Sunnmøre 13. august 2017.  
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NFF Sunnmøre.


03.07 Dagens kampar i Storsjöcupen



Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.

Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 12.00 Florø - Inderøy
 
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 17.00 Florø - Vinne

02.07 Eid vann 5-1 heime mot Bjarg


Eid fekk straffe i denne situasjonen i kampen mot Bjarg 2. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

  

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig åtte år sidan i dag vann Eid 5-1 heime mot Bjarg i 3. divisjon.


Eid vann i ettermiddag heile 5-1 heime mot Bjarg på Eid Stadion. Eid er etter dagens seier på 6. plass på tabellen, og er dermed det beste laget frå fylket i det vår lokale 3. divisjon er halvspelt. 

Eid fekk ei kanonopning på dagens kamp då Eid sin kaptein, Thomas Starheim, gav heimelaget leiinga 1-0 allereie etter seks minutt. Starheim fekk stå heilt umarkert inne i feltet, og frå fem meter heada han eit frispark frå Øystein Aabrekk i mål. Drøye ti minutt etter surra Bjarg det til i eige forsvar og Kim Vik kunne sette full fart åleine mot keeper Martin Sanchez Olsen. Vik var iskald i avslutninga og sette ballen i mål til høgre for Sanchez Olsen. 

Etter Eid sine to scoringar kom Bjarg meir med i kampen igjen og det hadde ikkje vore ufortent om bortelaget hadde redusert på ein av sjansane sine før pause. Heilt på slutten av omgangen hadde Erik Salveson ein god sjanse. Salveson som i dag spelte spiss var på vei gjennom Bjarg sitt forsvar, men i siste liten fekk Bjarg avverga og laga kunne gå til pause på stillinga 2-0. 

Bjarg var det førande laget i starten av 2. omgang, og det var derfor fortent då Didrik Thorbjørnsen reduserte til 2-1 knappe kvarteret ut i omgangen. Bjarg sin sterke spiss var suveren i lufta og heada enkelt i mål eit innlegg frå Damian Sanchez Olsen. Etter denne scoringa var heimelaget på gyngande grunn ei stund, men bortelaget makta ikkje å omsette overtaket i banespelet til dei heilt store sjansane. 

Drøye 20 minutt før slutt blei dagens kamp på Eid Stadion avgjort. Torbjørn Aabrekk gjekk overende inne i Bjarg sin 16-meter, etter ein duell med Bjargspelar Eirik Wollen Steen. Dommar Øystein Ytterland frå Valder peika på straffemerket og gav Wollen Steen det raude kortet. Ove Balsnes sette straffa sikkert i mål bak ein sjanselaus Martin Sanchez Olsen i Bjarg sitt mål. 

Seks minutt før full tid auka innbyttar Erik Rotihaug Eid si leiing til 4-1. Kim Vik vann ein duell med ein forsvarar, og sende ballen vidare til til Rotihaug. Innbyttaren gjekk forbi Bjarg sin keeper og kunne enkelt sette ballen i mål frå fire meters hold. På overtid fastsette Eid sin toppscorar Torbjørn Aabrekk sluttresultatet til 5-1. Aabrekk blei spelt heilt fri av innbyttar Ole Martin Eide, og åleine mot keeper sette Aabrekk ballen enkelt i mål frå 16 meter. 

Neste kamp for Eid er heime mot Arna Bjørnar, medan Bjarg i sin neste kamp spelar borte mot Årdal. Begge desse kampane blir spelt laurdag 9. juli. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Bjarg 5-1 (2-0)

1-0 Thomas Starheim (6. min)
2-0 Kim Vik (16. min)
2-1 Didrik Thorbjørnsen (58. min)
3-1 Ove Balsnes, straffe (70. min)
4-1 Erik Rotihaug (84. min)
5-1 Torbjørn Abrekk (90. min)

Rødt kort: Eirik Wollen Steen, Bjarg 

Gult kort: Johannes Myklebust og Thomas Starheim, Eid

Dommar: Øystein Ytterland, Valder

Assistentdommarar: Terje Klungsøyr, Mork og Stian Aaland, Haugen

Eid:
Tom Øyvind Solheim
Øystein Aabrekk 
Henning Haugen 
Ove Balsnes
Johannes Myklebust
Kim Vik 
Thomas Starheim
Håvard Bruvoll (Ole Martin Eide 64. min)
Torbjørn Aabrekk
Ole Andreas Solheim (Jonas Rye Tvendeseter 90. min)
Erik Salveson (Erik Rotihaug 46. min)

Bjarg: 
Martin Sanchez Olsen
Martin Lund (Daniel Mikkelsen 64. min)
Alistair George Pelly
Eirik Wollen Steen
Jan Tore Susort Torgersen
Vegard Skeie Liland (Marius Vik Tvedte 82. min)
Sandrino Arenas Birkeland
Torstein Pettersen
Damian Sanchez Olsen
Even Husøy (Preben Johansen 63. min)
Didrik Thorbjørnsen

02.07 Resultat dagens kampar i Storsjöcupen



Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Florø.

Gutar 15 år, gruppe G
Florø - Vuku  3-0
 
Gutar 16 år, gruppe J
Florø - Orkla  2-1
Florø - Stjørdals Blink  3-2

02.07 Desse laga kan Sogndal møte i NM G19


Sogndal jublar etter ei av scoringane i 6-0 seieren mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal vann sist torsdag 6-0 heime mot Nordstrand i 3. runde i NM G19 Telenor Cup.

Etter at alle kampane i 3. runde er spelt er det klart at desse laga er vidare til 4. runde.

Brann
Bryne
Kristiansund
Levanger
Lillestrøm
Odd
Mjøndalen
Nardo
Rosenborg
Sarpsborg 08
Sogndal
Start
Stord
Tromsø
Viking
Vålerenga

4. runde i NM G19 Telenor er terminfesta til torsdag 15. august.


02.07 Dagens kampar i Storsjöcupen



Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Florø.

Gutar 15 år, gruppe G
Kl. 09.00 Florø - Vuku
 
Gutar 16 år, gruppe J
Kl. 08.00 Florø - Orkla
Kl. 15.00 Florø - Stjørdals Blink

01.07 Fem jenter frå fylket er på talentleir i Porsgrunn


Ingeborg Sofie Sætren, Maia Lindesteg Øen, Hermine Kjøsnes og
Malin Eikenes Tjellaug under Equinor Talentleir i Porsgrunn.
Foto: Jon Terje Tjellaug
 

 

Fem jenter frå fylket er i desse dagar på Equinor Talentleir i Porsgrunn.

Hermine Kjøsnes - Stryn
Malin Eikenes Tjellaug - Stryn
Ingeborg Sofie Sætren - Hornindal
Maia Lindesteg Øen - Førde
Malin Ness - Kaupanger



Program Equinor Talentleir Porsgrunn

Laurdag 29. juni

1300: Seneste ankomst spillere
1300 - 1400: Utdeling av utstyr - felles oppstart - Lunsj
1400 - 1500: Lagsmøter
1530 - 1830: Trening landslag og skygge
1600 - 1730: Trening 14
1800 - 1900: Middag
2200: Kveldsmat (Wraps)
2230: Ro

Søndag 30. juni
0800 - 0845: Frokost
0900 - 1000: Trening J14
1000 - 1100: Trening Landslag og skygge
1130 - 1200: Lunsj
1400 - 1500: Hvile
1500 - 1530: Kampmat
1630 - 1700: Kamp Landslag vs Skygge
1730 - 1900: Kamp J14 X - Y
2100 - 2200: Kveldsmat
2230: Ro

Måndag 1. juli
0900 - 1000: Frokost
1000 - 1200: Equinor Fotografering
1300 - 1400: Lunsj + utdelling av wraps
1400 - 1600: Individuell jobbing i hudl
1700 - 1830: Trening
1900 - 1930: Middag
2000 - 2100: Lagsmøter
2230: Ro

Tysdag 2 juli
0900 - 0930: Frokost
1000 - 1130: Trening alle
1200 - 1230: Lunsj (utdeling av wraps)
1230 -1500: Smoothie laging og foredrag Ingvill Måkestd Bovim
1500 - 1800: Spillersamtaler og jobbing med Hudl / Muligheter for
individuelle samtaler med Ingvill
1900: Grilling
2230: Ro

Onsdag 3. juli
0800 - 0900: Frokost og rydding av rom
1030 - 1200: Kamp J14 X vs Y
1200 - 1330: Kamp J15 Landslag vs Skygge
1300 - 1430: Lunsj og innlevering av utstyr
1500: Hjemreise

 


Malin Ness blei matchvinnar for Kaupanger mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.07 Ylinn Tennebø skal spele for Avaldsnes


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ylinn Tennebø skal spele for Toppserielaget Avaldsnes.

19-åringen sluttar dermed i Kaupanger etter tre sesongar i klubben. Tennebø står bokført med 11 mål på 62 seriekampar for Kaupanger sidan ho kom frå Tornado Måløy sommaren 2016. I tillegg har Tennebø spelt tre cupkampar og ein del kampar i NM J19 for Kaupanger.  

Ylinn Tennebø var i midten av februar på treningsleir med Avaldsnes i Tyrkia. I løpet av denne treningsleiren spelte Avaldsnes mellom anna treningsleir mot Lyn og Stabæk. Ylinn Tennebø fekk speletid i begge kampane. Ho spelte 35 minutt i 1-0 tapet mot Lyn, og heile kampen i 1-0 seieren mot Stabæk fredag.

Ylinn har spelt 12 aldersbestemte landskampar for J16- og J17-landslaget.


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ylinn Tennbø i kampen mellom TMFK og Stryn 15. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Ylinn Tennebø i kampen mot Kaupanger i Vinterserien junior kvinner 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


01.07 Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter 10 rundar.

Lefdal har på dei 10 fyrste rundane prikka inn 80 rette, og toppar lista føre Kenneth Fosse Elde (78 rette) og Alf Tore Tvendeseter (77 rette). 

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei 10 fyrste rundane.

Totalt 378 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Det blir no sommarferie i Lokaltipset her på haugenfotball.no.

Den 11. runden i Lokaltipset med kampar 2.-4. august blir lagt ut her på nettsida laurdag 27. juli.  


80 rette:

Kristian Lefdal

78 rette:
Kenneth Fosse Elde

77 rette:
Alf Tore Tvendeseter

76 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Rune Lefdal

75 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Rune Henjesand
Roger Nygård

74 rette:
Torbjørn Ylvisåker

73 rette:
Christian Helgheim
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø

72 rette:
Steinar Langedal
Odd Bjarte Rauset
John Søgnen
Marcus Vedeler

71 rette:
Oddmund Balsnes
Ørjan Igelkjøn
Ole morten Kvam
Jon Kåre Rauset
Magnus Reksnes
Thomas Thaule
Harald Vartdal
Odd Helge Vågseth

70 rette:
Reidar Balsnes
Nils Morten Frislid
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Martin Nesje Lindvik

69 rette:
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Vebjørn Nord Haugland
Rune Sandal

68 rette:
Arild Hjelmeland
Martha Karin Rauset
Iren Sandal

67 rette:
Vegard Flatjord
Rune Hansen
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Johnny Husevåg
Øyvind Kristoffersen
Ole Tom Myroldhaug
Edvard Nordang
Øystein Solheim

66 rette:
Anny Balsnes
Sveinung Frantzen
Sissel Høynes
Knut Strand Løseth
Sujeevan Mohanarajah
Jon Georg Rutledal
Magnar Skaare

65 rette:
Jan Taule
Ørjan Eikevoll
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Øyvind Hafsaas
Vebjørn Høynes
John Rasmus Sæbø

64 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Steinar Christensen
Halfdan Faleide
Svein Arne Hagen
Henning Haugen
Rune Henden
Kenneth Rakkenes
Susanne Skogstad

63 rette:
Marius Midtun Aaberge
Kjell Bruland
Øystein Nesse
Benny Rivedal
Håkon Skjerven
Kay Rune Solheim
Sindre Thue
Geir Vindheim

62 rette:
Rune Haugland
Knut-Atle Krossøy
Janne Kristin Leivdal
Stig Nord
Andreas Torvanger
Frode Ølmheim

61 rette:
Ronny Berg
Odd Rune Dvergsdal
Dan Jøran Hafsås
Per Jakob Kyrkjeeide
Roger Nordal
Karl Martin Opseth Norbom

60 rette:
Gunnar Balsnes
Malin Balsnes
Jørn Kristian Engebø
Bente Fosse
Jakob Haugen
Roy Atle Igland
Gjert Nygård


01.07 Florø stiller med to lag i Storsjöcupen 2019


Florø sitt lag i klasse G12 under Storsjöcupen 2011.
 Bak frå venstre: Fredrik Indrebø Langlo (00), William Stenevik (98), Elise Isolde Stenevik (99), Torje Naustdal (00), Halldor Stenevik (00) og trenar Gunnar Naustdal. Framme frå venstre: Eirik Valvik (99), Brage Naustdal (02), Mads Mortensen (00) og Andreas Lefdalshjelle (00).
Foto: Anita Stenevik

Florø stiller med to lag under årets Storsjöcup i Østersund i Sverige.

Florø er ein av 103 klubbar frå Norge som stiller med lag i denne turneringa. Florø stiller med eit lag i klasse Gutar 15 år og eit lag i klasse Gutar 16 år.

Gutar 15 år, gruppe G
Florø
Inderøy
Nationalkameratene
Vuku

Tysdag 2. juli klokka 09.00 Florø - Vuku
Onsdag 3. juli klokka 12.00 Florø - Inderøy
Torsdag 4. juli klokka 08.00 Florø - Nationalkameratene
 
Gutar 16 år, gruppe J
Florø
Orkla
Åfjord
Vinne
Stjørdals Blink

Tysdag 2. juli klokka 08.00 Florø - Orkla
Tysdag 2. juli klokka 15.00 Florø - Stjørdals Blink
Onsdag 3. juli klokka 17.00 Florø - Vinne
Torsdag 4. juli klokka 09.00 Florø - Åfjord


Florø sitt lag som kom på 3. plass i klasse G13 i 2011. 
Bak fra venstre: Håkon Hopen (98), Sivert Veseth (98), Sander Gjertsen (98), Sindre Kvarsvik (98), Thomas Røgnsø (97), Ole Sivertsen (97), Ole Kristian Førde (97), Johannes Grahl Jacobsen (98) og Ole Kristian Hugøy (98). Framme frå venstre: Halldor Stenevik (00), Eirik Valvik (99), Eirik Høydal (98), Lasse Angelshaug (98), Nicolai Sjåstad (98) og William Stenevik (98). Trenar for laget er Steinar Hopen 
Foto: Anita Stenevik


01.07 Status tabellkonkurransen etter 11. serierunde


Håvard Kroken fastsette sluttresultatet til 5-1 i kampen mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Knut-Atle Krossøy leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 11. serierunde. Knut-Atle Krossøy leiar konkurransen føre Thor Aage Pleym, Knut Olav Halseth, Jan Tore Slinde, Kai Henning Slinde og Per Inge Hjelmeland.

Premien til den som leiar tabellkonkurransen etter 11. serierunden er 3 flax-lodd.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 11. serierunde:
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7

Stilling tabellkonkurransen etter 11. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Knut-Atle Krossøy 14 4
2. Thor Aage Pleym 18 6
3. Knut Olav Halseth 18 3
4. Jan Tore Slinde 18 2
5. Kai Henning Slinde 18 1
6. Per Inge Hjelmeland 18 1
7. Rune Haugland 20 5
8. Anne Mette Lillestøl 20 4
9. Jon Navarsete 20 4
10. Josefine Sannebro 20 4
11. Kjetil Karlsen 20 4
12. Julian Hove 20 3
13. Kjetil Myklebust 20 3
14. Odd Gunnar Måren 20 3
15. Elias Rognebakke 20 2
16. Geir Christensen 20 2
17. Kristian Aase 20 2
18. Odd Eriksen 20 2
19. Anders Frøyen 20 1
20. John Os 22 6
21. Henriette Naustdal 22 5
22. Jan Nilsen 22 5
23. Jon Georg Rutledal 22 5
24. Kåre Magne Moe 22 5
25. Bjørn Berge 22 4
26. Dino Omerovic 22 4
27. Einar Aase 22 4
28. Kjell Nigardsøy 22 4
29. Bjørn Tore Midthjell 22 3
30. Halfdan Faleide 22 3
31. Kjell Tore Lillestøl 22 3
32. Magnus Sævik 22 3
33. Nina Sofie Nor Midthjell 22 3
34. Odd Eriksen 22 3
35. Torbjørn Ylvisåker 22 3
36. Vegard Lunde 22 3
37. Åge Sem-Johansen 22 3
38. Arve Helle 22 2
39. Frank Torheim 22 2
40. Jo Arne Sætre 22 2
41. Nikolai Thorsen 22 2
42. Per Michael Frichsen 22 2
43. Harald Vartdal 22 1
44. Håvard Folevåg Mjelleli 22 1
45. Idar Holen 22 1
46. Olve Eide 22 1
47. Rune Lefdal 22 0
48. Paul Hool 24 7
49. Kay Ove Hafsås 24 5
50. Jan-Tore Løken 24 4
51. Kristi Glomnes 24 4
52. Marius Hellebust 24 4
53. Arne Helgheim 24 3
54. Birte Andersen 24 3
55. Halldis Balsnes 24 3
56. Hans-Petter Gilleshammer 24 3
57. Johan Skorge 24 3
58. Knut Kristoffersen 24 3
59. Leif Løvold 24 3
60. Mathias Helgheim 24 3
61. Odd Helge Vågseth 24 3
62. Reidar Balsnes 24 3
63. Rune Midthjell 24 3
64. Anders Lereng 24 2
65. Andrine Njøsen Helgås 24 2
66. Are Gunnar Korsvoll 24 2
67. Arild Hjelmeland 24 2
68. Asle Hopland 24 2
69. Frank Nymark 24 2
70. Geir Loneland 24 2
71. Gunnar Balsnes 24 2
72. Henri Kjødnes 24 2
73. Håkon Jonar Skjerven 24 2
74. Håkon Kongshaug 24 2
75. Jan Are Øvstetun 24 2
76. Magnus Gilleshammer 24 2
77. Odd Listhaug Drabløs 24 2
78. Ole Morten Kvam 24 2
79. Steinar Christensen 24 2
80. Tore Haraldsen 24 2
81. Alexander Slinde 24 1
82. Anny Balsnes 24 1
83. Atle Rake 24 1
84. Else Helene Abrahamsen 24 1
85. Geir Igelkjøn 24 1
86. Hans Egil Glomnes Øyen 24 1
87. John Søgnen 24 1
88. Jon Arild Halland 24 1
89. Nikolai Midtbø Heggedal 24 1
90. Rune Henden 24 1
91. Simen Nilsen 24 1
92. Stein Inge Strøm 24 1
93. Tommy Holm 24 1
94. Elin Helgheim 24 0
95. Jan Per Løken 24 0
96. Sveinung Frantzen 24 0
97. Vegard Flatjord 24 0

Sjå heile lista etter 11. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


01.07 Fire lag frå Stryn deltek i Gothia Cup 


Stryn spelte seg fram til 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse
G14 under fjorårets Gothia Cup. Foto: privat


Fire lag frå Stryn deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Stryn stiller med lag i klasse G13, G14, G15 og G16.

Totalt 1695 lag frå 78 nasjonar deltek i Gothia Cup 2019. 

Årets Gothia Cup går av stabelen frå måndag 15. juli til laurdag 20. juli.


Gutar 13 - 156 lag frå 31 nasjonar

Gruppe 14
Stryn
CIFU (Mexico)
HamburgEimsbütteler (Tyskland)
IF Väster (Sverige)


Gutar 14 - 174 lag frå 24 nasjonar

Gruppe 15
Stryn
Marin FC (USA)
Brämhults IK (Sverige)
Danderyds SK Blå (Sverige)


Gutar 15 - 223 lag frå 32 nasjonar

Gruppe 16
Stryn
Bergums IF (Sverige)
Juventus Academy (Saudi Arabia)
Dalstorp/Limmared/Grimsås (Sverige)


Gutar 16 - 173 lag frå 30 nasjonar

Gruppe 22
Stryn
Fässbergs IF (Sverige)
Match Fit Academy (USA)
Colegio São João de Brito (Portugal)

30.06 To tipparar med åtte rette i Lokaltipset


 

Arthur Norevik og Harald Vartdal prikka inn åtte rette i den 10. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Harald Vartdal av med premien på tre flax-lodd.

11 tipparar hadde sju rette, medan 36 tipparar hadde seks rette.

Det blir no sommarferie i Lokaltipset her på haugenfotball.no.

Den 11. runden i Lokaltipset med kampar 2.-4. august blir lagt ut her på nettsida laurdag 27. juli.  

8 rette:

Arthur Norevik
Harald Vartdal

7 rette:  
Reidar Balsnes
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Arild Hjelmeland
Ole morten Kvam
Steinar Langedal
Kristian Lefdal
Karl Martin Opseth Norbom
Håkon Skjerven
John Søgnen

6 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Markus Bakke
Ørjan Eikevoll
Kenneth Fosse Elde
Dagmund Evebø
Jon Anders Gulbransen
Johan Hanssen
Jakob Haugen
Helge Haugland
Frank Heggestad
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Ørjan Igelkjøn
Øyvind Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Rune Lefdal
Miguel Maureira
Stein Roar Moheim
Roger Nordal
Amalie Rauset
Jon Rauset
Martha Karin Rauset
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Thomas Steenslid
Knut Strand Løseth
Jørn Peder Sætre
Andreas Torvanger
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Geir Vindheim
Øyvind Vågseth

5 rette:
Else Helene Abrahamsen
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Odd Rune Dvergsdal
Magne Elde
Morten Eriksen
Halfdan Faleide
Bente Fosse
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Rune Hansen
Henning Haugen
Daniel Haus
Mathias Helgheim
Asle Hopland
Sissel Høynes
Håkon Kongshaug
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Rolf Lefdal
Per-Magne Løken
Ole-Gunnar Midtbø
Ole Tom Myroldhaug
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Magnus Reksnes
Trond Vegard Ripe
Jon Georg Rutledal
Iren Sandal
Rune Sandal
Harald Sivertsen
Kai Henning Slinde
Krister Smaadal
Øystein Solheim
Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
Rune Åberge


10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen) H 3-0
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)  U 0-0
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 4-3 
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen) H 5-1
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)  B 1-3
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)  H 3-0 
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen) H 7-2 
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon) H 3-2
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien) U 1-1
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien) H 3-0
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien) U 1-1
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)  U 0-0)


30.06 Sogndal tapte 3-0 borte mot Kongsvinger


Eirik Bakke og Sogndal tapte i dag 3-0 borte mot Kongsvinger.
Bildet er frå Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i dag 3-0 borte mot Kongsvinger på Gjemselund Stadion.

Adem Güven, Markus Myre Aanesland og Mathias Berg Gjerstrøm scora måla til Kongsvinger i ein kamp der stillinga var 1-0 til pause.

Sogndal tek etter dagens kamp sommarferie nokre veker. Fyrste kamp etter sommarferien er heime mot Tromsdalen søndag 21. juli.  

 

Kongsvinger - Sogndal 3-0 (1-0)
1-0 Adem Güven (7. min)
2-0 Markus Myre Aanesland (55. min) 
3-0 Mathias Berg Gjerstrøm (90. min)

Dommar: Eivind Bodding (Haga)

Assistentdommarar: Lasse Johannes Skogstad Patrikainen, Askøy og Erland Hareland, Lesja 

4. dommar: Anders Bodding, Haga

Gult kort: Martin Lundal og Edvard Skagestad, Kongsvinger
Ulrik Tillung Fredriksen, Sogndal 

Kongsvinger:
Ali Nadhoim Ahamada
Fredrik Mani Pålerud
Edvard Skagestad
Iman Mafi
Martin Lundal
Bo Simon Penny Marklund (Mathias Berg Gjerstrøm 88. min)
Marlon Mateus Da Silva
Harald Holter
Joel Landry Tsfack Nguemo
Adem Güven Kaptein
Markus Myre Aanesland (Martin Tangen Vinjor 82. min)

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Per-Magnus Steiring (Joachim Soltvedt 62. min)
Stefan Zelimir Antonijevic
Martin Ove Roseth
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Eirik Wilberg Schulze
Sixten Dalen Jensen (Akor Jerome Adams 73. min)
Ulrik Flo (Steffen Ernemann 62. min)
Sigurd Hauso Haugen
Ole Amund Sveen


Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 12 9 2 1 22 - 8 29
Sandefjord Fotball 12 8 3 1 24 - 16 27
Raufoss 13 8 1 4 24 - 24 25
Kongsvinger 13 7 3 3 17 - 11 24
KFUM 12 7 2 3 24 - 14 23
Start 11 6 1 4 18 - 16 19
Ullensaker/Kisa 12 5 2 5 25 - 15 17
Sandnes Ulf 12 4 5 3 19 - 16 17
Sogndal 12 5 2 5 22 - 21 17
Jerv 12 3 6 3 15 - 18 15
Nest-Sotra 12 4 3 5 15 - 12 14
HamKam 13 3 4 6 16 - 12 13
Skeid 12 2 4 6 14 - 19 10
Strømmen 12 1 5 6 10 - 18 7
Notodden 12 2 1 9 11 - 22 7
Tromsdalen 12 0 2 10 17 - 43 2


30.06 Bilder frå Selje sin 3-2 seier heime mot Vik


Joachim Refvik scora alle tre måla til Selje i gårsdagens 3-2 seier mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje vann i går 3-2 heime mot Vik på Selje Idrettspark. Joachim Refvik scora alle tre måla til Selje i 1. omgang, medan Aleksander Valsvik og Martin Stadheim reduserte for bortelaget i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Laga i 5. divisjon tek no sommarferie til starten av august. Selje spelar borte mot Førde 2 11. august, medan Vik samme dag spelar toppkamp heime mot serieleiar Jølster.

Selje - Vik 3-2 (3-0)
1-0 Joachim Refvik (5. min)
2-0 Joachim Refvik (40. min)
3-0 Joachim Refvik (42. min)
3-1 Aleksander Valsvik (66. min)
3-2 Martin Stadheim (81. min)

Dommar: Ragnar Åmot, Jølster

Assistentdommarar: Stein Otto Førde, Breimsbygda og Ruben Petersen Heggen, Heia

Gult kort: Bengt William Abelsen-Øhlen og Idar Andre Tenold-Saglien, Vik

Selje:
Kevin Nybø Sjøberg
Mikal Osmundsvåg
Ingo Jhonatan Barboza Da Silva
Andreas Olav Hoddevik
Aleksander Kvernevik
Jose Andres Alvarado Gonzalez
Jonas Beitveit
Magne Krogenes Brobakke
Oliver Kupen Skårbø
Joachim Refvik
Einar Tobias Hoddevik

Innbyttarar:
Tomas Lesto Larsen
Jon Anders Helland Gulbransen
Alexander Hove
Josef Maximilian Husevåg
Jan-Kristian Apelseth
Andreas Teigen
Kenneth Steinsland Pedersen

Vik:
Idar Andre Tenold-Saglien
Sindre Fosse
Torgeir Heimdal Aase
Bengt William Abelsen-Øhlen
Mathias Stokkebø
Aleksander Valsvik
Idar Holen
Abed Alwahhab Zakaria Al-Mor
Martin Stadheim
Erlend Fjærestad Aase
Sivert Fjærestad Aase

Innbyttarar:
Daniel Tenold-Saglien
Imran Khan 

 






30.06 18 personar har prikka inn fem rette


 

Etter at sju av dei 12 kampane i 10. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Heile 18 personar toppar lista etter å ha prikka inn fem rette på dei sju fyrste kampane.

5 rette:
Morten Eriksen
Kay Ove Hafsås
Helge Haugland
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ole Morten Kvam
Steinar Langedal
Rune Lefdal
Arthur Norevik
Kai Henning Slinde
Thomas Steenslid
John Søgnen
Andreas Torvanger
Harald Vartdal
Øyvind Vågseth

4 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Abdinazir Abdi
Else Helene Abrahamsen
Markus Bakke
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Dagmund Evebø
Halfdan Faleide
Jon Anders Gulbransen
Jakob Haugen
Daniel Haus
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Sissel Høynes
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Øyvind Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Karl Martin Opseth Norbom
Gjert Nygård
Roger Nygård
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Amalie Rauset
Martha Karin Rauset
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad
Knut Strand Løseth
Jørn Peder Sætre
Thomas Thaule
Elisabeth Torvanger
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker

10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)  U 0-0
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 4-3 
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen) H 5-1
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)  B 1-3
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)  H 3-0 
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen) H 7-2 
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon) H 3-2
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien)
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien)
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)


30.06 Kampar i dag, søndag 30. juni


Sogndal spelar i dag bortekamp mot Kongsvinger på Gjemselund Stadion. Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i heimekampen mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Kl. 15.00 Kongsvinger - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 12 9 2 1 22 - 8 29
Sandefjord Fotball 12 8 3 1 24 - 16 27
Raufoss 13 8 1 4 24 - 24 25
KFUM 12 7 2 3 24 - 14 23
Kongsvinger 12 6 3 3 14 - 11 21
Start 11 6 1 4 18 - 16 19
Ullensaker/Kisa 12 5 2 5 25 - 15 17
Sogndal 11 5 2 4 22 - 18 17
Sandnes Ulf 12 4 5 3 19 - 16 17
Jerv 12 3 6 3 15 - 18 15
Nest-Sotra 12 4 3 5 15 - 12 14
HamKam 13 3 4 6 16 - 12 13
Skeid 12 2 4 6 14 - 19 10
Strømmen 12 1 5 6 10 - 18 7
Notodden 12 2 1 9 11 - 22 7
Tromsdalen 12 0 2 10 17 - 43 2


29.06 Resultat kampar i dag, laurdag 29. juni


Førde vann 3-1 borte mot Eid i toppkampen i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Snøgg  0-0 (0-0)

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 12 9 0 3 32 - 12 27
Øvrevoll Hosle 11 7 2 2 29 - 13 23
Fløya 12 7 1 4 29 - 20 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Grei Kvinner Elite 12 4 5 3 24 - 23 17
Åsane 12 4 5 3 18 - 19 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Medkila 11 4 3 4 19 - 22 15
Kaupanger 12 2 6 4 9 - 18 12
Byåsen KF 11 2 5 4 21 - 26 11
Nanset 11 2 0 9 9 - 24 6
Snøgg 12 0 4 8 11 - 27 4

Kretsligaen

Eid - Førde 1-3 (0-1)
0-1 Kristian Hauståker (26. min)
0-2 Sjølvmål (59. min)
0-3 Vegar Heggenes Gjermundstad, straffe (75. min)
1-3 Thomas Holmøyvik Starheim, straffe (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Dale - Bremanger  3-0 (0-0)

1-0 Einar Aase (51. min)
2-0 Tommy Andre Holm (67. min)
3-0 Andreas Bjørhovde Heggedal (88. min)

Syril - Florø 2  7-2

Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 11 9 0 2 32-8 27
Eid 11 6 4 1 33-15 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Dale 11 4 0 7 17-30 12
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 11 3 0 8 11-23 9
Syril 11 3 0 8 19-35 9
Florø 2 11 2 1 8 11-30 7

5. divisjon
Selje - Vik  3-2 (3-0)

1-0 Joachim Refvik (5. min)
2-0 Joachim Refvik (40. min)
3-0 Joachim Refvik (42. min)
3-1 Aleksander Valsvik (66. min)
3-2 Martin Stadheim (81. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem søndag.

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 9 6 0 3 26-13 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 8 4 0 4 27-19 12
Selje 9 3 2 4 18-26 11
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


29.06 Kampar i dag, laurdag 29. juni


Torbjørn Aabrekk og Eid møter i dag Førde på Eid Stadion. Bildet er frå
Varegg sin bortekamp mot Førde i 2017 der Aabrekk scora fem mål.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Snøgg

Tabell 1. divisjon kvinner
Amazon Grimstad 11 8 0 3 28 - 10 24
Øvrevoll Hosle 11 7 2 2 29 - 13 23
Fløya 11 7 1 3 27 - 16 22
Hønefoss BK 12 6 3 3 24 - 14 21
Grei Kvinner Elite 11 4 5 2 23 - 21 17
Grand Bodø 12 5 2 5 21 - 28 17
Medkila 11 4 3 4 19 - 22 15
Åsane 11 3 5 3 16 - 18 14
Byåsen KF 11 2 5 4 21 - 26 11
Kaupanger 11 2 5 4 9 - 18 11
Nanset 11 2 0 9 9 - 24 6
Snøgg 11 0 3 8 11 - 27 3

Kretsligaen

Kl. 15.00 Syril - Florø 2
Kl. 16.00 Eid - Førde
Kl. 16.00 Dale - Bremanger

Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 10 8 0 2 29-7 24
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 10 3 0 7 11-20 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6

5. divisjon
Kl. 14.00 Selje - Vik

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 8 4 0 4 27-19 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


28.06 Resultat kampar i dag, fredag 28. juni


Håvard Kroken fastsette sluttresultatet til 5-1 i dagens kamp
mellom Stryn og Kaupanger på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Stryn - Kaupanger 5-1 (2-0)
1-0 Rasmus Skaare Tjellaug (24. min)
2-0 Tanel Melts (42. min)
3-0 Tanel Melts (61. min)
4-0 John Marius Myklebust Berger (87. min)
4-1 Sindre Rørvik (90. min+2)
5-1 Håvard Kroken (90. min+3)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Tornado Måløy  4-3 (1-0)
1-0 Joachim Furset (14. min)
1-1 Erik Hovden Flataker (47. min)
2-1 Nicolai Laberg (49. min)
2-2 Erik Hovden Flataker (63. min)
3-2 Nicolai Laberg (65. min)
3-3 Sondre Myre Silden (71. min)
4-3 Truls Hovland (90. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 11 10 0 1 41-15 30
Førde 10 8 0 2 29-7 24
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 11 6 0 5 30-22 18
Stryn 11 5 1 5 23-26 16
Kaupanger 11 3 2 6 17-26 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 10 3 0 7 11-20 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6


28.06 Nilsen har skrive langtidskontrakt med Røa


Linn-Mari Nilsen for Kaupanger i kampen mot Fløya 17. august 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Linn-Mari Nilsen frå Gaular har signert langtidskontrakt med Toppserielaget Røa.

Keeperen som skreiv under for Røa i vinter forlengar dermed avtalen som opprinnelig skulle gått ut 31. desember 2019.

– Jeg trives veldig godt og jeg tror det er den rette plassen for meg å utvikle meg videre. Samtidig virker planene Røa har for årene fremover veldig spennende, og det er noe jeg ønsker å være en del av, seier Nilsen til Røa sine nettsider.

 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august.


28.06 Elias Åsebø debuterte i OBOS-ligaen


Dommarkvartetten etter søndagens kamp på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Elias Åsebø debuterte sist søndag i OBOS-ligaen.

20-åringen frå Haugen var 4. dommar under søndagens kamp mellom Sogndal og Skeid på Fosshaugane Campus. Dommar i kampen var Marius Lien frå Otra, og med seg på linjene hadde han Erland Hareland frå Lesja og Kristian Solvang Johannessen frå Falk.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Elias Åsebø er til daglig hovuddommar i Norsk Tipping-ligaen og Kretsligaen. Denne helga er Åsebø hovuddommar i kampen mellom Dale og Bremanger i Kretsligaen. Med seg på linjene på Dingemoen laurdag ettermiddag har Åsebø klubbkamerat Andreas Sandal og Steve Sibondagara frå Eid.

 


Elias Åsebø skulle prøve å holde styr på Eirik Bakke og Tom Nordli.


Joachim Soltvedt blir bytta inn for SixtenDalen Jensen.
 

Eirik Bakke og Sogndal vann til slutt kampen mot Skeid 4-2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


28.06 10. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 18.45.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2019.

NB! Etter denne runden tek Lokaltipset sommarferie fram til haustsesongen blir sparka i gong igjen.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei ni fyrste rundane.

10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon)
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien)
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien)
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)


28.06 Kampar i dag, fredag 28. juni


Årdal spelar i ettermiddag heimekamp mot Tornado Måløy.
Bildet er frå heimekampen mot Tornado Måløy 25. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen

Kl. 19.00 Årdal - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Stryn - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Førde 10 8 0 2 29-7 24
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 10 3 0 7 11-20 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6


27.06 Resultat kampar i dag, torsdag 27. juni


Sogndal jublar etter at Sundberg brassesparka inn 5-0 mot Nordstrand.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM G19 Telenor Cup, 3. runde
Sogndal - Nordstrand  6-0 (2-0)

1-0 Mathias Sundberg (31. min)
2-0 Eirik Lereng (45. min)
3-0 Sjølvmål, Sander Sønsterud (55. min)
4-0 Anders Johannessen Nord (65. min)
5-0 Mathias Sundberg (76. min)
6-0 Johan Johanessen Bakke (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Skavøypoll 2 - Svelgen/Bremanger 2   7-0

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Flatraket /Skavøypoll 2 10 5 2 3 25 - 10 17
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 9 2 1 6 25 - 35 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


27.06 10. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2019.

NB! Etter denne runden tek Lokaltipset sommarferie fram til haustsesongen blir sparka i gong igjen.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei ni fyrste rundane.

10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon)
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien)
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien)
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)


27.06 Status tabellkonkurransen etter 8. serierunde


Førde vann den utsette bortekampen mot Bremanger 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

På grunn av at kampen mellom Bremanger og Førde blei utsett har oppdateringa av tabellkonkurransen blitt utsett tilsvarande. Førde sin 1-0 seier mot Bremanger er no lagt inn i tabellen, og her er oppdateringa etter 8. serierunde.

Elias Rognebakke leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 8. serierunde. Rognebakke leiar konkurransen føre Knut-Atle Krossøy, Julian Hove, Vegard Lunde og Henri Kjødnes.

Premien til den som leiar tabellkonkurransen etter 8. serierunden er 3 flax-lodd.

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 11. serierunde.

Tabell Kretsligaen etter 8. serierunde:
Årdal 8 7 0 1 29-9 21
Førde 8 7 0 1 22-6 21
Eid 8 5 3 0 29-11 18
Tornado Måløy 8 5 0 3 22-13 15
Studentspretten 8 5 0 3 13-11 15
Kaupanger 9 3 2 4 15-17 11
Stryn 8 3 1 4 13-21 10
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 8 3 0 5 14-23 9
Bremanger 8 2 0 6 7-15 6
Florø 2 8 1 1 6 5-19 4
Syril 8 1 0 7 7-26 3


Stilling tabellkonkurransen etter 8. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Elias Rognebakke 16 5
2. Knut-Atle Krossøy 16 4
3. Julian Hove 18 6
4. Vegard Lunde 18 5
5. Henri Kjødnes 20 6
6. Kjetil Myklebust 20 5
7. Nina Sofie Nor Midthjell 20 5
8. Ole Tom Myroldhaug 20 5
9. Stein Inge Strøm 20 5
10. Geir Christensen 20 4
11. Geir Igelkjøn 20 4
12. John Søgnen 20 4
13. Jo Arne Sætre 20 3
14. Vegard Flatjord 20 3
15. Nikolai Thorsen 20 2
16. Kai Henning Slinde 20 1
17. Per Inge Hjelmeland 20 1
18. Anny Balsnes 22 5
19. Dino Omerovic 22 5
20. Jan Are Øvstetun 22 5
21. Johan Skorge 22 5
22. Magnus Sævik 22 5
23. Idar Taklo 22 4
24. Nikolai Midtbø Heggedal 22 4
25. Per Michael Frichsen 22 4
26. Steinar Christensen 22 4
27. Steinar Langedal 22 4
28. Hans Egil Glomnes Øyen 22 3
29. Josefine Sannebro 22 3
30. Kristian Aase 22 3
31. Odd Gunnar Måren 22 3
32. Rune Henden 22 3
33. Rune Midthjell 22 3
34. Arild Hjelmeland 22 2
35. Atle Rake 22 2
36. Frank Torheim 22 2
37. Odd Eriksen 22 2
38. Olve Eide 22 2
39. Harald Vartdal 22 1
40. Odd Listhaug Drabløs 22 1
41. Jakob Haugen 24 6
42. Jens A. Isehaug 24 6
43. Henning Haugen 24 5
44. Henriette Naustdal 24 5
45. Idar Arne Kristiansen 24 5
46. Kay Ove Hafsås 24 5
47. Nils Tore Krosshaug 24 5
48. Reidar Balsnes 24 5
49. Stein Roar Moheim 24 5
50. Hans-Petter Gilleshammer 24 4
51. Jan-Tore Løken 24 4
52. John Os 24 4
53. Jon Arild Halland 24 4
54. Magnus Thor Magnusson 24 4
55. Ahmad Abdullah 24 3
56. Andrine Njøsen Helgås 24 3
57. Frank Nymark 24 3
58. Gunnar Balsnes 24 3
59. Idar Holen 24 3
60. Knut Olav Halseth 24 3
61. Kåre Magne Moe 24 3
62. Marcus Vedeler 24 3
63. Nils Morten Frislid 24 3
64. Rune Lefdal 24 3
65. Terje Nybø 24 3
66. Dag Inge Sætren 24 2
67. Einar Hellem 24 2
68. Else Helene Abrahamsen 24 2
69. Jan Per Løken 24 2
70. Sveinung Frantzen 24 2
71. Thor Aage Pleym 24 2
72. Håvard Folevåg Mjelleli 24 1

Sjå heile lista etter 8. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


27.06 Eirik fekk tildelt Månadens Fair Play i mai


Jon Georg Rutledal og Eirik Førde Rylandsholm før kampen mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eirik Førde Rylandsholm fekk i går tildelt Månadens Fair Play i mai.

Jon Georg Rutledal stod for tildelinga som skjedde før Bremanger sin heimekamp mot Førde på Bremanger Stadion.

Eirik Førde Rylandsholm, Bremanger IL, blir tildelt Månadens Fair play etter følgande hending i kretsligakampen mot Syril 4.mai:

På stillinga 0-0 i kampen mellom Syril og Bremanger på Syril stadion vart Bremanger tildelt straffespark etter at spelaren tilsynelatande vart helden og revet i bakken på eit frispark. Spelaren som vart felt, Eirik Førde Rylandsholm, gikk sjølv bort til dommaren og sa at han hadde sklidd og at det ikkje var felling, noko som fekk dommaren til å omgjere avgjerda.

Dette er ei hending i beste Fair play ånd! Kampen står og vippar, begge lag treng poenga, og likevel opptrer spelaren på ein respektfull måte! Dette er eit godt førebilete for alle i fylkesfotballen og ei fjær i hatten for Bremanger IL!


27.06 Kampar i dag, torsdag 27. juni


Eirik Lereng og Sogndal møter i dag Nordstrand i 3. runde i NM G19.
Bildet er frå Sogndal sin treningskamp mot Lillestrøm 27. januar 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM G19 Telenor Cup, 3. runde
Kl. 17.00 Sogndal - Nordstrand

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.30 Flatraket/Skavøypoll 2 - Svelgen/Bremanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Flatraket /Skavøypoll 2 9 4 2 3 18 - 10 14
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


26.06 Resultat kampar i dag, onsdag 26. juni


Kristian Hauståker blei matchvinnar for Førde borte mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Bremanger - Førde  0-1 (0-1)
0-1 Kristian Hauståker (19. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Høyang - Studentspretten 1-1 (1-1)
1-0 Robert Alrek (22. min)
1-1 Magnus Følling Bjørvik (41. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Førde 10 8 0 2 29-7 24
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 11 6 2 3 16-13 20
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 11 2 4 5 13-20 10
Bremanger 10 3 0 7 11-20 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6


26.06 10. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 10. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2019.

NB! Etter denne runden tek Lokaltipset sommarferie fram til haustsesongen blir sparka i gong igjen.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei ni fyrste rundane.

10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon)
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien)
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien)
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)


26.06 Stryn møter Herd i NM J16 Telenor Cup


Stryn jublar etter seieren borte mot Førde i kvalifiseringa.
Foto: privat

 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM J16 Telenor Cup.

Stryn er NFF Sogn og Fjordane sin representant etter at dei vann dei avgjerande kvalifiseringskampane mot Førde.

I 1. runde er jentene frå Stryn sett opp med bortekamp mot fjorårsfinalist Herd. 

Kampane i 1. runde er terminfesta til helga 24. og 25. august. 

1. runde NM JG16 Telenor Cup
Lyn - Lillestrøm
Borre – Stabæk
Gimletroll – Storm
Stord – Viking
Herd – Stryn
Arna-Bjørnar – Øvrevoll Hosle
Strindheim – Åndalsnes
Mjølner – Tromsø


26.06 Førde møter Brann i NM G16 Telenor Cup


Førde kvalifiserte seg til 1. runde etter 6-3 seier borte mot Stryn 23. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM G16 Telenor Cup.

Førde, som vann kvalifiseringa i Sogn og Fjordane, er sett opp med bortekamp mot Brann.

Kampane i 1. runde er terminfesta til helga 24. og 25. august. 

1. runde NM G16 Telenor Cup
Fredrikstad – Sarpsborg 08
Lillestrøm – Aalesund
Stabæk – Sandefjord
Odd – Vinner av kampen Start - Ørn Horten, spelast onsdag 14. august
Bryne – Vinner av kampen Fana - Viking, spelast laurdag 10. august
Brann – Førde
Kristiansund – Molde
Tromsdalen – Vålerenga


26.06 Bilder frå Lerum Cup 2019


Frå kampen Dale - Kaupanger i klasse Gutar 10 år på Kvåle Stadion.
Sjå bilder frå Lerum Cup 2019 søndag 23. juni.
 

 

Årets Lerum Cup gjekk av stabelen frå laurdag 22. juni til måndag 24. juni.

Det har blitt spelt totalt 624 kampar og scora 3824 mål på dei forskjellige banene i Sogndal, Kaupanger og på Hafslo.

Totalt 246 lag frå 67 forskjellige klubbar deltok i turneringa som er for gutar og jenteren i alderen 10 til 14 år.

 


26.06 Resultat fyrste runde 7. divisjon 7'ar 2019


Frank Ommedal og Svelgen vann begge kampane i den fyrste turneringa.
Bildet er frå kampen mellom Haugen mot Svelgen/Bremanger 2 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Tre lag stiller i 7. divisjon 7'ar denne sesongen. Dette er Stadlandet, Balestrand og Svelgen.

Laurdag 22. juni blei den fyrste turneringa arrangert på Kreklingen Stadion i Balestrand.

Resultat 1. turnering 7. divisjon 7'ar:
Stadlandet - Balestrand  3-2
Svelgen - Stadlandet 8-2
Balstrand - Svelgen  3-7

Tabell 7. divisjon 7'ar
Svelgen  2  2 0 0  15-5  6
Stadlandet  2  1 0 1  5-10  3
Svelgen  2  0 0 2  5-10  0

Resterande turneringar 7. divisjon 7'ar
Svelgen, 31. august
Stadlandet, 29. september

 


Stadlandet/Åheim før heimekampen mot Hyen 18. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.06 Fem gutar frå fylket på talentleir i Porsgrunn


Sondre Nor Midthjell og Lidvin Berge Hestetun under ei av
treningsøktene på Equinor Talentleir i Porsgunn. Foto: Privat
 

 

Fem gutar frå fylket er denne veka på Equinor Talentleir i Porsgrunn.

Sondre Nor Midthjell - Eid
Lidvin Berge Hestetun - Jotun
Leander Nikolai Jakobsen Høyvik - Florø
Håvard Hetle - Sandane
Leander Øy - Årdal

Program Equinor Talentleir Porsgrunn

Måndag 24. juni
1300: Seneste ankomst spillere
1200 - 1400: Utdeling av utstyr - praktisk informasjon - Lunsj
1400: Felles oppstartsmøte
1415 - 1500: Lagsmøter
1500 - 1800: Trening
1800 - 1900: Middag
1930 - 2030: Lagsmøter
2200: Wraps
2230: Ro

Tysdag 25. juni
0800 - 0900: Frokost
0930 - 1230: Trening
1230 - 1330: Lunsj
1230 - 1330: Fotografering Equinor
1330 - 1415: Kostholdsforedrag Ingvill Måkestad Bowim
1430 -1530: Hvile
1530 - 1800: Trening
1800 - 1900: Middag
2200: Wraps
2230: Ro

Onsdag 26. juni
0830 - 1000: Frokost
0930 - 1030: Lagsmøter
1200 - 1500: Lunsj
1200 - 1500: Kamper
1600 - 1700: Middag
1800 - 2000: Hvile / Smoothie laging med kostholdsekspert
2000 - 2100: Kampgjennomgang
2200: Wraps
2230: Ro

Torsdag 27. juni
0830 - 0930: Frokost
0930 - 1130: Individuell jobbing i Hudl / Trening / Muligheter for
individuelle samtaler med Kostholdsekspert
1130 - 1230: Lunsj
1230 - 1430: Spillersamtaler / jobbing i Hudl / Muligheter for individuelle
samtaler med Kostholdsekspert
1530 -1830: Trening
1800 - 1900: Grilling
1900 - 2100: Hvile
2200: Wraps
2230: Ro

Fredag 28. juni
0800 - 0900: Frokost
0930 - 1230: Internkamper
1330 - 1430: Lunsj og innlevering av utstyr
1500: Hjemreise

26.06 Kampar i dag, onsdag 26. juni


Martin Klakegg Haugen og Bremanger møter i dag Førde.
Bildet er frå heimekampen mot Stryn 22. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Bremanger - Førde
Kl. 19.00 Høyang - Studentspretten

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Førde 9 7 0 2 28-7 21
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 10 2 3 5 12-19 9
Bremanger 9 3 0 6 11-19 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6


25.06 Resultat kampar i dag, tysdag 25. juni


Haugen vann i ettermiddag 5-1 heime mot serieleiar Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Stryn 2 - Anga  4-0 (2-0)

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 8 5 1 2 28-13 16
Sandane 8 4 0 4 27-19 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Anga 9 2 1 6 11-34 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Hornindal 5-1 (3-1)
1-0 Kai-Arne Nord Humborstad (6. min)
2-0 Kai-Arne Nord Humborstad (9. min)
2-1 Vegard Åshamar Taklo (23. min)
3-1 Sivert Humborstad (39. min)
4-1 Geir Andreas Holtermann Holmen (64. min)
5-1 Geir Andreas Holtermann Holmen (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hyen - Eid 2  6-1 (4-1)
0-1 Dan Jøran Hafsås (3. min)
1-1 Sindre Moritsgård Flatjord (14. min)
2-1 Ola Henning Ommedal (37. min)
3-1 Brede Mikal Seim (43. min)
4-1 Sindre Moritsgård Flatjord (45. min)
5-1 Ola Henning Ommedal (62. min)
6-1 Alexander Lilletvedt Moritsgård (64. min)

Oppstryn - Tornado Måløy 2   4-2 (1-1)
1-0 Lars Guddal (14. min)
1-1 Eirik Myhre Føleide (30. min)
1-2 Filip Bakke Øvrebø (50. min)
2-2 Lars Guddal (63. min)
3-2 Håvard Nygård (65. min)
4-2 Lars Guddal (84. min)

Kampen Flatraket/Skavøypoll 2 - Svelgen/Bremanger 2 er flytta til torsdag 27. juni kl. 18.30.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 9 6 0 3 16 - 16 18
Oppstryn 9 5 1 3 28 - 22 16
Eid 2 9 5 0 4 38 - 36 15
Flatraket /Skavøypoll 2 9 4 2 3 18 - 10 14
Haugen 9 4 2 3 32 - 30 14
Tornado Måløy 2 10 4 1 5 28 - 20 13
Hyen 9 4 0 5 24 - 27 12
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7

 


Lars Guddal scora tre mål for Oppstryn i dagens 4-2 seier mot TMFK 2.
Guddal si fyrste scoringa i dag var hans scoring nummer 400 for klubben.
Lars Guddal står no bokført med 402 mål på 378 kampar for Oppstryn.
Bildet er frå Oppstryn sin heimekamp mot Haugen 11. juni.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


25.06 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade fotballjenter under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 13. august 2018.

 

Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterer jenter og gutar fødde 2007 - 2012 til Tine Fotballskule, 12. - 14. august.

Deltakarane vert delt inn i grupper som gjennomfører fleire treningsøkter kvar dag. Siste dagen av Tine Fotballskule blir det turnering og avslutning.

Instruktørar vil være trenarar frå Eid Fotball, A-lagsspelarar og vi håpar også at nokre frå Sogndal Fotball tek turen.

Sunt og godt kosthald er viktig. Kvar dag blir det servert god og sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og frukt.

Fine deltakarpremiar til alle!

Påmelding til djh.eidfotball@gmail.com innan 28. juli 2019. Hugs namn, fødselsdato og telefon til kontaktperson.

Prisen per deltaker Tine Fotballskule er kr 900,-
Søksenmoderasjon: 2 søsken kr 1400,- 3 søsken: kr 2000,-

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


God stemning under fjorårets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 14. august 2017.



Glade deltakarar under Tine Fotballskule på Nordfjordeid i 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august 2016.


Bjørn Totland var strålande fornøgd med Tine Fotballskule 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.



Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


25.06 Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter ni rundar.

Lefdal har på dei ni fyrste rundane prikka inn 73 rette, og toppar lista føre Kenneth Fosse Elde og Alf Tore Tvendeseter med 72 rette. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei ni fyrste rundane.

Totalt 370 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2019.

73 rette:

Kristian Lefdal

72 rette:

Kenneth Fosse Elde
Alf Tore Tvendeseter

70 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Rune Lefdal
Roger Nygård

69 rette:
Oddmund Balsnes
Rune Henjesand
Torbjørn Ylvisåker

68 rette:
Kay Ove Hafsås
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
Odd Bjarte Rauset

67 rette:
Thomas Thaule

66 rette:
Nils Morten Frislid
Christian Helgheim
Martin Nesje Lindvik
Magnus Reksnes
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth

65 rette:
Per Michael Frichsen
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Steinar Langedal
Vebjørn Nord Haugland
Jon Kåre Rauset
John Søgnen

64 rette:
Johan Sigmund Hanssen
Frank Heggestad
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Ole Morten Kvam
Rune Sandal

63 rette:
Reidar Balsnes
Vegard Flatjord
Sujeevan Mohanarajah
Edvard Nordang
Iren Sandal
Harald Vartdal

62 rette:
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Ole Tom Myroldhaug
Martha Karin Rauset
Øystein Solheim
John Rasmus Sæbø
Jan Taule

61 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Anny Balsnes
Kjell Bruland
Sveinung Frantzen
Svein Arne Hagen
Adrian Helgheim
Elin Helgheim
Rune Henden
Arild Hjelmeland
Sissel Høynes
Vebjørn Høynes
Øyvind Kristoffersen
Jon Georg Rutledal

60 rette:
Marius Midtun Aaberge
Steinar Christensen
Julie Fosse Førde
Rune Haugland
Knut Strand Løseth
Øystein Nesse
Magnar Skaare

59 rette:
Ørjan Eikevoll
Dagmund Evebø
Halfdan Faleide
Henning Haugen
Knut-Atle Krossøy
Janne Kristin Leivdal
Stig Nord
Kenneth Rakkenes
Kay Rune Solheim
Frode Ølmheim

58 rette:
Ronny Berg
Susanne Skogstad
Sindre Thue

57 rette:
Malin Balsnes
Benjamin Frantzen
Dan Jøran Hafsås
Roy Atle Igland
Benny Rivedal
Geir Vindheim

56 rette:
Gunnar Balsnes
Odd Drabløs
Odd Rune Dvergsdal
Jørn Kristian Engebø
Håvard Mjølkeråen
Håkon Skjerven
Andreas Torvanger


25.06 Kampar i dag, tysdag 25. juni


Stein Otto Førde dømmer dagens kamp mellom Hyen og Eid 2.
Bildet er frå kampen mellom Loen/Vikane og Haugen 15. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Stryn 2 - Anga

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 8 4 0 4 27-19 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Anga 8 2 1 5 11-30 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Hornindal
Kl. 19.00 Hyen - Eid 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Tornado Måløy 2

Kampen Flatraket/Skavøypoll 2 - Svelgen/Bremanger 2 er flytta til torsdag 27. juni kl. 18.30.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 8 6 0 2 15 - 11 18
Eid 2 8 5 0 3 37 - 30 15
Flatraket /Skavøypoll 2 9 4 2 3 18 - 10 14
Tornado Måløy 2 9 4 1 4 26 - 16 13
Oppstryn 8 4 1 3 24 - 20 13
Haugen 8 3 2 3 27 - 29 11
Hyen 8 3 0 5 18 - 26 9
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


24.06 Selje/Åheim spelte 0-0 heime mot Kaupanger 2


Til tross for store sjansar og nettsus enda dagens kamp 0-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Selje/Åheim og Kaupanger 2 spelte i ettermiddag uavgjort 0-0 på Selje Idrettspark. Dei frammøtte fekk sjå ein sjanserik kamp med annullerte mål og fleire stolpetreff. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje/Åheim - Kaupanger 2  0-0 (0-0)


Dommar: Stein Otto Førde, Breimsbygda

Assistentdommarar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll og Ruben Petersen Heggen, Heia

Gult kort: Marta Dalaker, Kaupanger 2


Selje /Åheim:
Emma Wold Haugland
Madelene Hammerseth
Terese Lunde
Nora Wold Haugland
Anette Lunde
Elisabeth Lekanger Nygård
Jeanette Rundereim Taklo
Martine Refsnes Nøstdal
Sara Refvik Hove
Guro Lesto Larsen
Lene Refsnes

Innbyttere:
Anna Lovise Sjåstad
Katrine Lunde
Elisabeth Hovdevik
Tiril Hasund
Celine Rundereim Taklo
Sandra Adelene Rundereim
Sofie Refvik Hove

Kaupanger 2:

Emma Rønning
Lone Cirotzki
Sofie Aaberge Dale
Hanna Grindedal Ertesvåg
Kristi Fondenes Vangsnes
Anna Myhre Nornes
Marta Dalaker
Kristin Dvergedal
Haleema Hamilton Frøiland
Elisabet Orrestad Nilsen
Andrine Olsen Endestad

Innbyttar:
Hedda Sva Ramstad

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Førde 8 5 1 2 33-15 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 8 1 2 5 5-22 5
Selje /Åheim 8 0 2 6 10-26 2


24.06 Johan og Jonas klar for EM i Armenia


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen er tekne ut på G19-landslaget som delta på EM-sluttspelet i Armenia 14.-27. juli. 

Norge sine motstandarar i dei innleiande kampane er Irland, Tsjekkia og Frankrike.

Troppen:
Mads Hedenstad Christiansen, Lillestrøm
Kristoffer Klaesson, Vålerenga
Erik Tobias Sandberg, Lillestrøm
Colin Rösler, Manchester City
Sebastian Jarl, Sarpsborg 08
Edvard Sandvik Tagseth, Liverpool
Halldor Stenevik, Strømsgodset
Mikael Tørset Johnsen, Rosenborg
Mikael Ugland, Start
Johan Hove, Strømsgodset
Markus Solbakken, HamKam
Joshua Kitolano, Odd
Jørgen Strand Larsen, Sarpsborg 08
Marcus Holmgren Pedersen, Tromsø
Elias Hagen, Grorud
Erik Botheim, Rosenborg
Philip Slørdahl, Lillestrøm
Jakob Maslø Dunsby, HIFK
Noah Holm, Red Bull Leipzig
Jonas Fredriksen, Sogndal

 


Jonas T. Fredriksen for Sogndal mot Fyllingsdalen 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.06 Sogndal vann 4-2 heime mot Skeid


Sigurd Hauso Haugen scora tre mål i gårsdagens kamp mot Skeid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal vann i går ettermiddag 4-2 heime mot Skeid i den 12. serierunden i OBOS-ligaen Sigurd Hauso Haugen (3) og Sixten Dalen Jensen scora for Sogndal, medan Mesut Can og Hassan Mohamed Yusuf sette inn måla til bortelaget. Stillinga til pause på Fosshaugane Campus var uavgjort 1-1.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Skeid 4-2 (1-1)
1-0 Sigurd Hauso Haugen (11. min)
1-1 Mesut Can (13. min)
2-1 Sigurd Hauso Haugen, straffe (49. min)
3-1 Sixten Dalen Jensen (56. min)
3-2 Hassan Mohamed Yusuf (74. min)
4-2 Sigurd Hauso Haugen (76. min)

Dommar: Marius Lien, Otra

Assistentdommarar: Erland Hareland, Lesja og Kristian Solvang Johannessen, Falk

4. dommar: Elias Åsebø, Haugen
 
Gult kort: Per-Magnus Steiring og Ulrik Tillung Fredriksen, Sogndal
Henning Tønsberg Andresen, Skeid

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Per-Magnus Steiring
Stefan Zelimir Antonijevic
Martin Ove Roseth
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Eirik Wilberg Schulze
Sixten Dalen Jensen (Joachim Soltvedt 90. min)
Ulrik Flo (Steffen Ernemann 72. min)
Sigurd Hauso Haugen
Ole Amund Sveen (Eirik Birkelund 85. min)

Skeid:
Idar Nordby Lysgård
Kim Eugen Skogsrud
Tom Even Skogsrud
Ayoub Aleesami
Ahmed el Amrani
Mohammed Mahnin
Hassan Mohamed Yusuf
Henning Tønsberg Andresen (David Tavakoli 62. min)
Mesut Can (David Hickson Gyedu 62. min)
Johnny Per Buduson (Mustafa Hassan Ahmad 72. min)
Johannes Andres Nunez Godoy

 


24.06 Fire tipparar med åtte rette i Lokaltipset


 

Ole Andreas Aarvik, Kenneth Fosse Elde, Sujeevan Mohanarajah og Trond Vegard Ripe prikka inn åtte rette i den 9. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Ole Andreas Aarvik av med premien på tre flax-lodd.

26 tipparar hadde sju rette, medan 50 tipparar hadde seks rette.

Runde 10 av lokaltipset er den siste før vi tek ein liten sommarferie med Lokaltipset. For å fylle opp kupongen har vi i tillegg til dei lokale kampane tatt med fire kampar frå Eliteserien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 10. runde i Lokaltipset 2019.

8 rette:

Ole Andreas Aarvik
Kenneth Fosse Elde
Sujeevan Mohanarajah
Trond Vegard Ripe

7 rette:
Steinar Aabrekk
Abdinazir Abdi
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Edvin Haugen
Elin Helgheim
Einar Hellem
Sissel Høynes
Henri Kjødnes
Aleksander Kvernevik
Per-Magne Løken
Håvard Mjølkeråen
Stig Nord
Vebjørn Nord Haugland
Gjert Nygård
Kenneth Rakkenes
Jon Rauset
Susanne Skogstad
Øystein Solheim
Stein Inge Strøm
Jan Taule
Thomas Thaule
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Øystein Østvik

6 rette:

Else Helene Abrahamsen
Gunnar Balsnes
Oddmund Balsnes
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Dagmund Evebø
Julie Fosse Førde
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Sander torheim Frislid
Knut Olav Halseth
Johan Hanssen
Henning Haugen
Jakob Haugen
Daniel Haus
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Rune Henden
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Pål Holko
Tommy Holm
Johnny Husevåg
Roy Atle Igland
Eirik Kristoffersen
Ole Morten Kvam
John Arild Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Rolf Lefdal
Rune Lefdal
Kim Christian Liset
Ole-Gunnar Midtbø
Johannes Myklebust
Øystein Nesse
Amalie Rauset
Elias Rognebakke
Jens Sagevik
Kai Henning Slinde
Sondre Solheim Langedal
Monday Solo
Knut Strand Løseth
John Søgnen
Kjell Norfinn Tonning
Andreas Torvanger
Gudmund Wie
Ingvild Vatn Øvreberg
Sindre Årskog


9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)  H 4-2
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)  U 0-0
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)  B 1-2
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)  B 0-4
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)  U 3-3
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)  U 1-1
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)  B 1-4
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen) H 2-1 
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)  H 5-3
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)  H 2-0 
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)  U 1-1
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon) H 3-1

10. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Kongsvinger - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Snøgg (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Årdal - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 4: Stryn - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 5: Eid - Førde (Kretsligaen)
Kamp 6: Dale - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Syril - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 8: Selje - Vik (5. divisjon)
Kamp 9: Molde - Brann (Eliteserien)
Kamp 10: Bodø/Glimt - Odd (Eliteserien)
Kamp 11: Mjøndalen - Viking (Eliteserien)
Kamp 12: Stabæk - Ranheim (Eliteserien)


24.06 Kampar i dag, måndag 24. juni


Guro Lesto Larsen og Selje/Åheim møter i dag Kaupanger 2.
Bildet er frå Selje/Åheim sin heimekamp mot Førde 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.15 Selje/Åheim - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Førde 8 5 1 2 33-15 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 7 1 1 5 5-22 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1


23.06 Resultat kampar i dag, søndag 23. juni


Sigurd Hauso Haugen scora tre mål for Sogndal i dagens seier mot Skeid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Sogndal - Skeid 4-2 (1-1)
1-0 Sigurd Hauso Haugen (11. min)
1-1 Mesut Can (13. min)
2-1 Sigurd Hauso Haugen, straffe (49. min)
3-1 Sixten Dalen Jensen (56. min)
3-2 Hassan Mohamed Yusuf (74. min)
4-2 Sigurd Hauso Haugen (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 12 9 2 1 22 - 8 29
Sandefjord Fotball 12 8 3 1 24 - 16 27
KFUM 12 7 2 3 24 - 14 23
Raufoss 12 7 1 4 22 - 23 22
Kongsvinger 12 6 3 3 14 - 11 21
Start 11 6 1 4 18 - 16 19
Ullensaker/Kisa 12 5 2 5 25 - 15 17
Sogndal 11 5 2 4 22 - 18 17
Sandnes Ulf 12 4 5 3 19 - 16 17
Jerv 12 3 6 3 15 - 18 15
Nest-Sotra 12 4 3 5 15 - 12 14
HamKam 12 3 4 5 11 - 14 13
Skeid 12 2 4 6 14 - 19 10
Strømmen 12 1 5 6 10 - 18 7
Notodden 12 2 1 9 11 - 22 7
Tromsdalen 12 0 2 10 17 - 43 2

1. divisjon kvinner
Åsane - Kaupanger  0-0 (0-0)

Tabell 1. divisjon kvinner

Amazon Grimstad 11 8 0 3 28 - 10 24
Øvrevoll Hosle 11 7 2 2 29 - 13 23
Fløya 11 7 1 3 27 - 16 22
Hønefoss BK 11 6 3 2 23 - 12 21
Grei Kvinner Elite 11 4 5 2 23 - 21 17
Medkila 11 4 3 4 19 - 22 15
Åsane 11 3 5 3 16 - 18 14
Grand Bodø 11 4 2 5 19 - 27 14
Byåsen KF 11 2 5 4 21 - 26 11
Kaupanger 11 2 5 4 9 - 18 11
Nanset 11 2 0 9 9 - 24 6
Snøgg 11 0 3 8 11 - 27 3

Kretsligaen
Florø 2 - Dale  2-0 (1-0)

1-0 Anders Ulvik Fleten (41. min)
1-1 Oscar Andre Fanøy Nordal (55. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Førde 9 7 0 2 28-7 21
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 10 2 3 5 12-19 9
Bremanger 9 3 0 6 11-19 9
Dale 10 3 0 7 14-30 9
Florø 2 10 2 1 7 9-23 7
Syril 10 2 0 8 12-33 6

5. divisjon
Førde 2 - Sandane   2-1 (0-0)
Jølster - Sogndal 3/Fjøra 2  3-1 (1-1)

Stryn 2 - Studentspretten 2 - KAMPEN ER UTSETT !

Tabell 5. divisjon
Jølster 9 7 0 2 24-12 21
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Førde 2 9 5 2 2 19-18 17
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 8 4 0 4 27-19 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Anga 8 2 1 5 11-30 7
Sogndal 3/Fjøra 2 9 1 1 7 13-20 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


23.06 Seks personar har prikka inn seks rette


 

Etter at ni av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Seks personar toppar lista etter å ha prikka inn seks rette på dei ni fyrste kampane.

6 rette:

Ole Andreas Aarvik
Kenneth Fosse Elde
Julie Fosse Førde
Aleksander Kvernevik
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Solheim

5 rette:
Steinar Aabrekk
Abdinazir Abdi
Gunnar Balsnes
Nils Morten Frislid
Kay Ove Hafsås
Rune Hansen
Edvin Haugen
Daniel Haus
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Einar Hellem
Sissel Høynes
Henri Kjødnes
John Arild Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Per-Magne Løken
Håvard Mjølkeråen
Johannes Myklebust
Stig Nord
Vebjørn Nord Haugland
Gjert Nygård
Amalie Rauset
Jon Rauset
Trond Vegard Ripe
Elias Rognebakke
Susanne Skogstad
Knut Strand Løseth
Stein Inge Strøm
Jan Taule
Thomas Thaule
Marcus Vedeler
Torbjørn Ylvisåker
Øystein Østvik

9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)  B 1-2
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)  B 0-4
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)  U 3-3
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)  U 1-1
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)  B 1-4
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen) H 2-1 
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)  H 5-3
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)  U 1-1
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon) H 3-1


23.06 Kampar i dag, søndag 23. juni


Sigurd H. Haugen og Sogndal møter i dag Skeid på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Sogndal sin cupkamp mot Brann 19. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Sogndal - Skeid

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 11 9 2 0 21 - 6 29
Sandefjord Fotball 12 8 3 1 24 - 16 27
Kongsvinger 11 6 3 2 14 - 9 21
KFUM 11 6 2 3 22 - 14 20
Start 11 6 1 4 18 - 16 19
Raufoss 11 6 1 4 20 - 22 19
Ullensaker/Kisa 12 5 2 5 25 - 15 17
Jerv 11 3 6 2 14 - 14 15
Sogndal 10 4 2 4 18 - 16 14
Sandnes Ulf 11 3 5 3 16 - 14 14
HamKam 11 3 4 4 11 - 12 13
Nest-Sotra 11 3 3 5 11 - 11 11
Skeid 11 2 4 5 12 - 15 10
Notodden 12 2 1 9 11 - 22 7
Strømmen 11 0 5 6 8 - 18 4
Tromsdalen 11 0 2 9 15 - 40 2

1. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Åsane - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner
Øvrevoll Hosle 11 7 2 2 29 - 13 23
Fløya 11 7 1 3 27 - 16 22
Amazon Grimstad 10 7 0 3 23 - 9 21
Hønefoss BK 11 6 3 2 23 - 12 21
Grei Kvinner Elite 11 4 5 2 23 - 21 17
Medkila 11 4 3 4 19 - 22 15
Grand Bodø 11 4 2 5 19 - 27 14
Åsane 10 3 4 3 16 - 18 13
Byåsen KF 10 2 5 3 20 - 21 11
Kaupanger 10 2 4 4 9 - 18 10
Nanset 11 2 0 9 9 - 24 6
Snøgg 11 0 3 8 11 - 27 3

Kretsligaen
Kl. 14.00 Florø 2 - Dale

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Førde 9 7 0 2 28-7 21
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 10 2 3 5 12-19 9
Bremanger 9 3 0 6 11-19 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Syril 10 2 0 8 12-33 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4

5. divisjon
Kl. 13.00 Førde 2 - Sandane
Kl. 15.00 Jølster - Sogndal 3/Fjøra 2

Stryn 2 - Studentspretten 2 - KAMPEN ER UTSETT !

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Jølster 8 6 0 2 21-11 18
Førde 2 8 4 2 2 17-17 14
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 8 2 1 5 11-30 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


22.06 Resultat kampar i dag, laurdag 22. juni


Martin Klakegg Haugen blei matchvinnar for Bremanger heime mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Florø - Grorud  1-2 (1-0)
1-0 Halvor Utkilen Solheim-Olsen (45. min)
1-1 Henrik Bredeli, straffe (59. min)
1-2 Oliver Valaker Edvardsen (90. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 11 7 3 1 17 - 10 24
Åsane 11 6 2 3 25 - 10  20
Kjelsås 11 5 5 1 19 - 12 20
Fram 11 5 4 2 25 - 14 19
Sotra 10 5 2 3 15 - 10 17
Alta 10 5 2 3 17 - 14 17
Florø 11 4 4 3 13 - 12 16
Bærum 11 4 4 3 17 - 17 16
Asker 11 2 5 4 9 - 13 11
Senja 11 2 5 4 16 - 21 11
Mjølner 11 3 1 7 11 - 23 10
Odd 2 10 3 0 7 14 - 19 9
Elverum 10 3 0 7 13 - 19 9
Oppsal 11 1 3 7 11 - 28 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Fana - Sogndal 2  3-3 (2-1)
0-1 Elias Mittet (1. min)
1-1 Vebjørn Høynes (13. min)
2-1 Lars Christian Moldestad (38. min)
2-2 Anders Johannessen Nord (46. min) 
2-3 Anders Johannessen Nord (54. min)
3-3 Vebjørn Høynes (77. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 11 9 0 2 33 - 10 27
Fana 11 7 3 1 35 - 10 24
Lysekloster 11 7 1 3 22 - 11 22
Stord 11 6 1 4 25 - 17 19
Fyllingsdalen 11 6 1 4 26 - 19 19
Sogndal 2 11 5 2 4 27 - 14 17
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 11 4 2 5 21 - 21 14
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 11 1 3 7 14 - 36 6
Bergen Nord 11 1 1 9 10 - 30 4
Valdres 11 1 0 10 9 - 63 3

Kretsligaen
Bremanger - Stryn  2-1 (1-1)

1-0 Anders Midthjell, straffe (17. min)
1-1 Sjølvmål (28. min)
2-1 Martin Klakegg Hauge (56. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde - Syril 7-0 (5-0)
1-0 Kristian Hauståker (19. min)
2-0 Kristian Hauståker (24. min)
3-0 Kristian Hauståker (33. min)
4-0 Sjølvmål, Brage Asperanden Navarsete (38. min)
5-0 Oskar Roti (39. min)
6-0 Kristian Hauståker (50. min)
7-0 Krister Smaadal (87. min)

Tornado Måløy - Høyang  5-3 (3-1)
1-0 Thor Aage Pleym Evensen (13. min)
1-1 Thomas Dyrrdal (16. min)
2-1 Thor Aage Pleym Evensen (18. min)
3-1 Thor Aage Pleym Evensen (45. min)
3-2 Erlend Austreim Giil (61. min)
3-3 Thomas Dyrrdal (68. min)
4-3 Thor Aage Pleym Evensen, straffe (71. min)
5-3 Martin Flåten (78. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Førde 9 7 0 2 28-7 21
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Tornado Måløy 10 6 0 4 27-18 18
Stryn 10 4 1 5 18-25 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 10 2 3 5 12-19 9
Bremanger 9 3 0 6 11-19 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Syril 10 2 0 8 12-33 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4

5. divisjon

Anga - Selje  5-2 (3-2)
Vik - Skavøypoll 5-0

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 9 6 1 2 17-15 19
Vik 8 6 0 2 24-10 18
Jølster 8 6 0 2 21-11 18
Førde 2 8 4 2 2 17-17 14
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Selje 8 2 2 4 15-24 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 8 2 1 5 11-30 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


22.06 Toppar lista med fem rette av fem mulige


 

Etter at fem av dei 12 kampane i 9. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Einar Hellem er den einaste som har prikka inn alle dei fem fyrste kampane. Fem tipparar står med fire rette, medan 53 tipparar har tippa rett på tre av dei fem fyrste kampane. 


5 rette:

Einar Hellem

4 rette:
Ole Andreas Aarvik
Gunnar Balsnes
Sander Torheim Frislid
Sissel Høynes
Øystein Solheim

3 rette:
Steinar Aabrekk
Abdinazir Abdi
Else Helene Abrahamsen
Steinar Christensen
Odd Rune Dvergsdal
Kenneth Fosse Elde
Julie Fosse Førde
Per Michael Frichsen
Nils Morten Frislid
Jon Anders Gulbransen
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Rune Hansen
Edvin Haugen
Daniel Haus
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Elin Helgheim
Rune Henden
Henri Kjødnes
Aleksander Kvernevik
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Rolf Lefdal
Even Melås
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Sujeevan Mohanarajah
Øystein Nesse
Vebjørn Nord Haugland
Roger Nordal
Ole-Johan Nordeide
Gjert Nygård
Evert Tristan Olsen Olsen
Kenneth Rakkenes
Amalie Rauset
Jon Rauset
Trond Vegard Ripe
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Susanne Skogstad
Monday Solo
Stein Inge Strøm
Jan Taule
Thomas Thaule
Andreas Torvanger
Marcus Vedeler
Gudmund Wie
Torbjørn Ylvisåker
Øystein Østvik
Ingvild Vatn Øvreberg

9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)  B 0-4
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)  U 1-1
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)  B 1-4
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)  U 1-1
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon) H 3-1


22.06 Kampar i dag, laurdag 22. juni


Tore Rylandsholm og Bremanger møter i dag Stryn på heimebane.
Bildet er frå kampen mellom Bremanger og Stryn 29. september 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Florø - Grorud

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 10 6 3 1 15 - 9 21
Åsane 10 6 1 3 24 - 9 19
Kjelsås 10 5 4 1 17 - 10 19
Fram 10 5 3 2 23 - 12 18
Alta 10 5 2 3 17 - 14 17
Sotra 9 5 1 3 13 - 8 16
Florø 10 4 4 2 12 - 10 16
Bærum 10 4 3 3 15 - 15 15
Asker 10 2 4 4 8 - 12 10
Senja 10 2 4 4 14 - 19 10
Odd 2 10 3 0 7 14 - 19 9
Mjølner 10 3 0 7 9 - 21 9
Elverum 9 2 0 7 9 - 19 6
Oppsal 10 1 3 6 11 - 24 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 16.00 Fana - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 10 8 0 2 30 - 10 24
Fana 10 7 2 1 32 - 7 23
Stord 10 6 1 3 25 - 14 19
Lysekloster 10 6 1 3 18 - 10 19
Sogndal 2 10 5 1 4 24 - 11 16
Fyllingsdalen 10 5 1 4 23 - 18 16
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 10 3 2 5 14 - 20 11
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 10 1 3 6 13 - 32 6
Bergen Nord 10 1 1 8 9 - 27 4
Valdres 10 1 0 9 8 - 56 3

Kretsligaen
Kl. 14.00 Bremanger - Stryn
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Høyang
Kl. 16.00 Førde - Syril

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Førde 8 6 0 2 21-7 18
Tornado Måløy 9 5 0 4 22-15 15
Stryn 9 4 1 4 17-23 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Bremanger 8 2 0 6 9-18 6
Syril 9 2 0 7 12-26 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4

5. divisjon

Kl. 13.00 Anga - Selje
Kl. 14.00 Vik - Skavøypoll

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Jølster 8 6 0 2 21-11 18
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Førde 2 8 4 2 2 17-17 14
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 7 1 1 5 6-28 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3


21.06 Resultat kampar i dag, fredag 21. juni


Øystein Riksheim Østvik utlikna for Studentspretten fire minutt
på overtid i dagens heimekamp mot Eid på Kvåle Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Fjøra - Os 0-4 (0-2)
0-1 Rafael Villen (15. min)
0-2 Roger Blokhus Ekeland, straffe (20. min)
0-3 Rune Johan Åsheim Mo (74. min)
0-4 Rafael Villen (90. min+1)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 10 8 0 2 30 - 10 24
Fana 10 7 2 1 32 - 7 23
Stord 10 6 1 3 25 - 14 19
Lysekloster 10 6 1 3 18 - 10 19
Sogndal 2 10 5 1 4 24 - 11 16
Fyllingsdalen 10 5 1 4 23 - 18 16
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 11 4 2 5 34 - 23 14
Brann 2 10 3 2 5 14 - 20 11
Fjøra 11 2 1 8 14 - 42 7
Vestfossen 10 1 3 6 13 - 32 6
Bergen Nord 10 1 1 8 9 - 27 4
Valdres 10 1 0 9 8 - 56 3

3. divisjon kvinner
Førde - Stryn  1-1 (1-1)
1-0 Hege Gjesdal (9. min)
1-1 Hedda Vatn Øvreberg (29. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 8 6 1 1 25-7 19
Førde 8 5 1 2 33-15 16
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 7 1 1 5 5-22 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1

Kretsligaen
Studentspretten - Eid  1-1 (0-0)

0-1 Simen Lefdal (88. min)
1-1 Øystein Riksheim Østvik (90. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Årdal  1-4 (0-3)

Tabell Kretsligaen
Årdal 10 9 0 1 37-12 27
Eid 10 6 4 0 32-12 22
Studentspretten 10 6 1 3 15-12 19
Førde 8 6 0 2 21-7 18
Tornado Måløy 9 5 0 4 22-15 15
Stryn 9 4 1 4 17-23 13
Kaupanger 10 3 2 5 16-21 11
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Bremanger 8 2 0 6 9-18 6
Syril 9 2 0 7 12-26 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2  3-1 (0-0)
0-1 Torjus Ødegård (54. min)
1-1 Stian Åmelfot (64. min)
2-1 Asle Eldevik (78. min)
3-1 Martin Nygård (87. min)

Breimsbygda/Jølster 2 - Hornindal 0-3 (0-1)
0-1 Kjetil Svarstad (45. min)
0-2 Eskil Nordang Seljeset (77. min)
0-3 Darko Stojkovic (86. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Hornindal 8 6 0 2 15 - 11 18
Eid 2 8 5 0 3 37 - 30 15
Flatraket /Skavøypoll 2 9 4 2 3 18 - 10 14
Tornado Måløy 2 9 4 1 4 26 - 16 13
Oppstryn 8 4 1 3 24 - 20 13
Haugen 8 3 2 3 27 - 29 11
Hyen 8 3 0 5 18 - 26 9
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 8 2 1 5 15 - 33 7


21.06 9. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 17.55.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon avdeling 3)


21.06 Kampar i dag, fredag 21. juni


Mads Wie og Eid møter i dag Studentspretten på bortebane.
Bildet er frå Eid sin heimekamp mot Tornado Måløy 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 19.00 Fjøra - Os

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 10 8 0 2 30 - 10 24
Fana 10 7 2 1 32 - 7 23
Stord 10 6 1 3 25 - 14 19
Lysekloster 10 6 1 3 18 - 10 19
Sogndal 2 10 5 1 4 24 - 11 16
Fyllingsdalen 10 5 1 4 23 - 18 16
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 10 3 2 5 30 - 23 11
Brann 2 10 3 2 5 14 - 20 11
Fjøra 10 2 1 7 14 - 38 7
Vestfossen 10 1 3 6 13 - 32 6
Bergen Nord 10 1 1 8 9 - 27 4
Valdres 10 1 0 9 8 - 56 3

3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Førde - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 7 6 0 1 24-6 18
Førde 7 5 0 2 32-14 15
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 7 1 1 5 5-22 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1

Kretsligaen
Kl. 19.00 Studentspretten - Eid
Kl. 19.00 Kaupanger - Årdal

Tabell Kretsligaen
Årdal 9 8 0 1 33-11 24
Eid 9 6 3 0 31-11 21
Studentspretten 9 6 0 3 14-11 18
Førde 8 6 0 2 21-7 18
Tornado Måløy 9 5 0 4 22-15 15
Stryn 9 4 1 4 17-23 13
Kaupanger 9 3 2 4 15-17 11
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Bremanger 8 2 0 6 9-18 6
Syril 9 2 0 7 12-26 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 18.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Hornindal

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 5 0 3 37 - 30 15
Hornindal 7 5 0 2 12 - 11 15
Tornado Måløy 2 8 4 1 3 25 - 13 13
Oppstryn 8 4 1 3 24 - 20 13
Flatraket /Skavøypoll 2 8 3 2 3 15 - 9 11
Haugen 8 3 2 3 27 - 29 11
Hyen 8 3 0 5 18 - 26 9
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 1 4 15 - 30 7


20.06 Sogndal tapte 2-1 mot Brann i cupen


Sigurd Hauso Haugen scora Sogndal sitt mål på straffespark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal tapte i går ettermiddag 2-1 mot Brann i cupkampen heime på Fosshaugane Campus.

Sigurd Hauso Haugen gav Sogndal leiinga på straffespark, men to kjappe scoringar til Brann like før pause sende Sogndal ut av cupen
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Brann 1-2 (1-2)
1-0 Sigurd Hauso Haugen, straffe (27. min)
1-1 Sjølvmål, Stefan Zelimir Antonijevic (40. min)
1-2 Amer Ordagic (41. min)


Dommar: Espen Andreas Eskås, Bækkelaget

Assistentdommarar: Øystein Simon Ytterland, Valder og Jim Andre Alnes Dyb, Valder

4. dommar: Jan Morten Tennøy, Nore Neset

Gult kort: Sigurd Hauso Haugen, Sogndal
Eirik Holmen Johansen og Thomas Grøgard, Brann

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Per-Magnus Steiring
Stefan Zelimir Antonijevic
Martin Ove Roseth
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen
Eirik Wilberg Schulze
Sixten Dalen Jensen (Steffen Ernemann 68. min)
Martin Ramsland (Alioune Ndour 84. min)
Sigurd Hauso Haugen
Ole Amund Sveen (Ulrik Flo 73. min)

Brann:
Eirik Holmen Johansen
Vito Wormgoor
Christian Eggen Rismark
Thomas Grøgaard
Petter Dahle Strand
Bismar Gilberto Acosta Evans
Amer Ordagic
Ruben Yttergård Jenssen (Kristoffer Lie Løkberg 81. min)
Azar Karadas (Karamoko Daouda Bamba 55. min)
Veton Berisha
Kristoffer Ramos Barmen (Gilli Rolantsson Sørensen 66. min)


 




Azar Karadas spelte frå start for Brann i gårsdagens kamp.


Ultik Flo blei bytta inn for Sogndal knappe 20 minutt før full tid. 




20.06 Kaupanger tapte etter straffesparkkonkurranse


Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl scora kvart sitt mål
i gårsdagens kamp mellom Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

Kaupanger er ute av NM J19 Telenor Cup etter at laget i går tapte mot Arna Bjørnar etter straffesparkkonkurranse. Stillinga etter ordinær tid var 2-2.

Kristine Hovland og Ingrid Lovise Jåstad scora måla til heimelaget, medan Martine Humlestøl Midtbø og Julie Bøe Snekkevik sette inn måla til Arna Bjørnar.

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Arna Bjørnar 2-2 (0-0) 7-8 etter straffesparkkonk.
0-1 Martine Humlestøl Midtbø, straffe (71. min)
1-1 Kristine Hovland (73. min)
1-2 Julie Bøe Snekkevik (78. min)
2-2 Ingrid Lovise Jåstad (80. min)

Dommar: Sverre Fredheim Tangen, Sogndal

Assistentdommarar: Endre Stedje, Sogndal og Oda Bjelde, Sogndal

Kaupanger:
Ingeborg Romstad Osland
Siri Sandvik
Lone Cirotzki
Malin Ness
Stine Gjerde
Ingrid Lovise Jåstad
Kristine Hovland
Haleema Hamilton Frøiland
Kristi Fondenes Vangsnes
Andrine Olsen Endestad
Siv Reagen Hickman

Innbyttarar:
Nora Henjesand
Anna Myhre Nornes
Ylinn Tennebø
Andrea Henjesand

Arna-Bjørnar:
Andrea Kvamme
Maria Ones
Mira Hannisdal Nilsen
Sunniva Djønne Mathiassen
Live Yanbing Vonen
Maria Østervold
Helene Haugland Nesbø
Ingrid Brattabø
Julie Bøe Snekkevik
Martine Humlestøl Midtbø
Rebecca Mccormack

Innbyttarar:
Eirin Kjøsnes Lie
Emma Sivertsen
Maria Enger Sælen . 

 


Haleema Hamilton Frøiland i fint driv på Kaupanger si midtbane.


Andrine Endestad Olsen debuterte for Kaupanger i gårsdagens kamp.


Kristine Hovland utlikna til 1-1 drøye kvarteret før full tid.


Ingrid Lovise Jåstad sikra ekstraomgangar då ho utlikna til 2-2.


20.06 9. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon avdeling 3)


19.06 Resultat kampar i dag, onsdag 19. juni


Kristine Hovland scora eit av Kaupanger sine mål i dagens kamp
mot Arna Bjørnar i 2. runde i NM J19 Telenor Cup.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup, 2. runde

Kaupanger - Arna Bjørnar  2-2 (0-0) 7-8 etter straffesparkkonk.
0-1 Martine Humlestøl Midtbø, straffe (71. min)
1-1 Kristine Hovland (73. min)
1-2 Julie Bøe Snekkevik (78. min)
2-2 Ingrid Lovise Jåstad (80. min)

Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.

NM Menn, 3. runde
Sogndal - Brann 1-2 (1-2)
1-0 Sigurd Hauso Haugen, straffe (27. min)
1-1 Sjølvmål, Stefan Zelimir Antonijevic (40. min)
1-2 Amer Ordagic (41. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.06 Tvendeseter og Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Alf Tore Tvendeseter og Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter åtte rundar.

Tvendeseter og Lefdal har på dei åtte fyrste rundane prikka inn 67 rette, og toppar lista føre Roger Nygård som har 65 rette.

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei åtte fyrste rundane.

Totalt 363 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2019.

67 rette:

Kristian Lefdal 67
Alf Tore Tvendeseter 67

65 rette:
Roger Nygård

64 rette:
Kenneth Fosse Elde
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Rune Lefdal
Odd Bjarte Rauset

63 rette:
Oddmund Balsnes

62 rette:
Ole- Andreas Aarvik
Arne Helgheim
Ole-Gunnar Midtbø
Martin Nesje Lindvik
Magnus Reksnes
Torbjørn Ylvisåker

61 rette:
Kay Ove Hafsås
Frank Heggestad
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Steinar Langedal
Odd Helge Vågseth

60 rette:
Nils Morten Frislid
Christian Helgheim
Vidar Kvalvågnes
Rune Sandal
Thomas Thaule

59 rette:
Reidar Balsnes
Per Michael Frichsen
Asle Hopland
Eirik Kristoffersen
Edvard Nordang
Iren Sandal
John Søgnen
Marcus Vedeler

58 rette:
Kristoffer Vie Angedal
Vegard Flatjord
Johan Sigmund Hanssen
Johnny Husevåg
Ole morten Kvam
Vebjørn Nord Haugland
Jon Kåre Rauset
John Rasmus Sæbø
Harald Vartdal

57 rette:
Dan Jøran Hafsås
Svein Arne Hagen
Øyvind Kristoffersen
Ole Tom Myroldhaug
Martha Karin Rauset
Jon Georg Rutledal

56 rette:
Marius Midtun Aaberge
Anny Balsnes
Kjell Bruland
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Knut-Atle Krossøy

55 rette:
Halfdan Faleide
Sveinung Frantzen
Anders Frøyen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Rune Henden
Arild Hjelmeland
Janne Kristin Leivdal
Sujeevan Mohanarajah
Jonathan Silden
Magnar Skaare
Kay Rune Solheim
Øystein Solheim
Jan Taule
Frode Ølmheim

54 rette:
Malin Balsnes
Steinar Christensen
Julie Fosse Førde
Elin Helgheim
Sissel Høynes
Knut Strand Løseth
Øystein Nesse
Benny Rivedal

53 rette:
Ronny Berg
Ørjan Eikevoll
Dagmund Evebø
Henning Haugen
Andrine Njøsen Helgås
Sindre Thue

52 rette:
Jørn Kristian Engeb
Benjamin Frantzen
Magnus Gilleshammer
Stig Nord
Kenneth Rakkenes
Geir Vindheim

51 rette:
Odd Drabløs
Odd Rune Dvergsdal
Roy Atle Igland
Øystein Lindesteg Rinde
Frank Nymark
Geir inge Rake
Håkon Skjerven
Susanne Skogstad

50 rette:
Gunnar Balsnes
Bente Fosse
Glenn Hovland
Anders Midthjell
Roger Nordal
Karl Martin Opseth Norbom
Dag Olav Osen
Andreas Torvanger


19.06 Kampar i dag, onsdag 19. juni


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Brann i 3. runde i cupen.
Bildet er frå Sogndal sin heimekamp mot Odd 3. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


NM J19 Telenor Cup, 2. runde

Kl. 15.30 Kaupanger - Arna Bjørnar

NM Menn, 3. runde
Kl. 18.00 Sogndal - Brann


18.06 Resultat kampar i dag, tysdag 18. juni


Marit Mardal scora tre mål då Sandane i dag vann 4-1 mot Førde.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Sandane - Førde  4-1 (1-1)
1-0 Marit Mardal (8. min)
1-1 Hege Gjesdal (37. min)
2-1 Marit Mardal (61. min)
3-1 Marit Mardal (65. min)
4-1 Martine Kvamme (68. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Kaupanger 2  4-0 (1-0)
1-0 Saeideh Tajik (19. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (62. min)
3-0 Hedda Vatn Øvreberg (71. min)
4-0 Emma Sæbø, straffe (85. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 8 6 2 0 26-6 20
Stryn 7 6 0 1 24-6 18
Førde 7 5 0 2 32-14 15
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 7 1 1 5 5-22 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1

6. divisjon avdeling 1
Fanaråk - Balestrand  1-4
Hafslo - Årdal 2  0-4
Bjørn - Kaupanger 2  7-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 8 8 0 0 41-8 24
Årdal 2 8 5 0 3 34-16 15
Bjørn 8 5 0 3 31-16 15
Kaupanger 2 8 3 1 4 14-33 10
Fanaråk 8 1 1 6 11-32 4
Hafslo 8 0 2 6 8-34 2

6. divisjon avdeling 2

Askvoll/Holmedal - Gaular/Dale 2  1-2
Florø 3 - Tempo  3-1
Eikefjord - Tambarskjelvar  2-0
Høyang 2 - Fure  2-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 10 8 1 1 42 - 21 25
Eikefjord 11 7 1 3 33 - 22 22
Tempo 10 7 0 3 43 - 26 21
Fure 10 6 3 1 34 - 23 21
Hyllestad 1 10 5 1 4 36 - 24 16
Askvoll/Holmedal 10 5 0 5 32 - 23 15
Gaular /Dale 2 10 3 2 5 24 - 31 11
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 10 2 0 8 23 - 35 6
Høyang 2 10 2 0 8 20 - 57 6

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Tornado Måløy 6-6 (2-2)
1-0 Mons-Arne Totland Gillesdal (11. min)
1-1 Rikard Bigset Blaalid (28. min)
2-1 Elias Åsebø (31. min)
2-2 Rikard Bigset Blaalid (45. min)
3-2 Mats Ole Bakke (53. min)
3-3 Haakon Christensen (56. min)
3-4 Birger Silden (63. min)
3-5 Markus Eide Nordbø (69. min)
4-5 Mons-Arne Totland Gillesdal (70. min)
4-6 Tobias Holvik Aase (75. min)
5-6 Mats Ole Bakke (80. min)
6-6 Mats Ole Bakke (89. min)

Sjå fakta frå denne kampen.


Flatraket/Skavøypoll 2 - Hornindal  0-1
Breimsbygda/Jølster 2 - Eid 2  6-5
Hyen - Svelgen/Bremanger 2   5-2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 8 5 0 3 37 - 30 15
Hornindal 7 5 0 2 12 - 11 15
Tornado Måløy 2 8 4 1 3 25 - 13 13
Oppstryn 8 4 1 3 24 - 20 13
Flatraket /Skavøypoll 2 8 3 2 3 15 - 9 11
Haugen 8 3 2 3 27 - 29 11
Hyen 8 3 0 5 18 - 26 9
Svelgen/Bremanger 2 8 2 1 5 25 - 28 7
Breimsbygda /Jølster 2 7 2 1 4 15 - 30 7


18.06 Kampar i dag, tysdag 18. juni


Sandane og Førde spelar i ettermiddag toppkamp i 3. divisjon kvinner.
Bildet er tatt etter Sandane sin seier borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Sandane - Førde
Kl. 19.00 Stryn - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 7 5 2 0 22-5 17
Førde 6 5 0 1 31-10 15
Stryn 6 5 0 1 20-6 15
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 5-18 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Fanaråk - Balestrand
Kl. 19.00 Hafslo - Årdal 2
Kl. 20.00 Bjørn - Kaupanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 7 7 0 0 37-7 21
Årdal 2 7 4 0 3 30-16 12
Bjørn 7 4 0 3 24-14 12
Kaupanger 2 7 3 1 3 12-26 10
Fanaråk 7 1 1 5 10-28 4
Hafslo 7 0 2 5 8-30 2

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Gaular/Dale 2
Kl. 19.00 Florø 3 - Tempo
Kl. 19.00 Eikefjord - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Høyang 2 - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 9 7 1 1 39 - 20 22
Tempo 9 7 0 2 42 - 23 21
Fure 10 6 3 1 34 - 23 21
Eikefjord 10 6 1 3 31 - 22 19
Hyllestad 1 10 5 1 4 36 - 24 16
Askvoll/Holmedal 9 5 0 4 31 - 21 15
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Gaular /Dale 2 9 2 2 5 22 - 30 8
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 9 2 0 7 23 - 33 6
Høyang 2 9 1 0 8 18 - 56 3

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Tornado Måløy 2
Kl. 19.00 Flatraket/Skavøypoll 2 - Hornindal
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Eid 2
Kl. 19.30 Hyen - Svelgen/Bremanger 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 7 5 0 2 32 - 24 15
Oppstryn 8 4 1 3 24 - 20 13
Tornado Måløy 2 7 4 0 3 19 - 8 12
Hornindal 6 4 0 2 11 - 11 12
Flatraket /Skavøypoll 2 7 3 2 2 15 - 8 11
Haugen 7 3 1 3 21 - 23 10
Svelgen/Bremanger 2 7 2 1 4 23 - 23 7
Hyen 7 2 0 5 13 - 24 6
Breimsbygda /Jølster 2 6 1 1 4 9 - 25 4


17.06 To tipparar med 11 rette i Lokaltipset


 

Alf Tore Tvendeseter frå Nordfjordeid og Ørjan Vikum frå Førde prikka inn heile 11 rette i den 8. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Alf Tore Tvendeseter frå Nordfjordeid av med premien på tre flax-lodd.

Sju tipparar hadde 10 rette, medan 49 tipparar hadde ni rette.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2019.

11 rette:

Alf Tore Tvendeseter
Ørjan Vikum

10 rette:
Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Arne Helgheim
Susanne Skogstad

9 rette:
Ole Andreas Aarvik
Kristoffer Vie Angedal
Anny Balsnes
Malin Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Morten Eriksen
Julie Fosse Førde
Nils morten Frislid
Dan Jøran Hafsås
Henning Haugen
Helge Haugland
Frank Heggestad
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Arild Hjelmeland
Ørjan Igelkjøn
Henri Kjødnes
Idar Arne Kristiansen.
Øyvind Kristoffersen
Magne J. Krumsvik
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Janne Kristin Leivdal
Miguel Maureira
Even Melås
Marius Midtun Aaberge
Sujeevan Mohanarajah
Martin Nesje Lindvik
Vebjørn Nord Haugland
Roger Nordal
Roger Nygård
Frank Nymark
Kjell Ståle Orheim
Martha karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Trond Vegard Ripe
John Sæbø
Thomas Thaule
Sindre Thue
Stein Inge Torheim
Stig Torheim
Harald Vartdal
Marcus Vedeler
Odd Helge Vågseth
Torbjørn Ylvisåker
Øystein Østvik
Rune Åberge

8 rette:
Gunnar Balsnes
Oddmund Balsnes
Ronny Berg
Kjell Bruland
Steinar Christensen
Odd Rune Dvergsdal
Vegard Flatjord
Anders Frøyen
Jon Anders Gulbransen
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Rune Haugland
Daniel Haus
Christian Helgheim
Tommy Holm
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Knut-Atle Krossøy
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Hilmar Lindskog
Ole-Gunnar Midtbø
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Karl Norbom
Edvard Nordang
Ole-Johan Nordeide
Kevin Nybø Sjøberg
Gjert Nygård
Ørjan Nygård
Rune Oksholen
Jon Rauset
Magnus Reksnes
Benny Rivedal
Elias Rognebakke
Ola Rognebakke
Jon Georg Rutledal
Iren Sandal
Rune Sandal
Magnar Skaare
Sondre Solheim Langedal
Monday Solo
John Søgnen
Jan Taule
Sander Sande Tenden
Geir Vindheim
John Roar Øien

8. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Strømmen (OBOS-ligaen)  H 4-2
Kamp 2: Kaupanger - Fløya (1. divisjon kvinner)  B 0-4 
Kamp 3: Florø - Odd 2 (PostNord-ligaen) H 3-1
Kamp 4 Sogndal 2 - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)  H 4-0
Kamp 5 Høyang - Kaupanger (Kretsligaen)  U 2-2
Kamp 6 Årdal - Bremanger (Kretsligaen)  H 4-2
Kamp 7 Syril - Dale (Kretsligaen)  H 5-0
Kamp 8 Stryn - Florø 2 (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 9 Førde - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10 Eid - Tornado Måløy (Kretsligaen)  H 2-0
Kamp 11 Jølster - Stryn 2 (5. divisjon) H 5-1
Kamp 12 Selje/Åheim - Vik (3. divisjon kvinner)  B 3-4


17.06 Tornado Måløy arrangerar Tine Fotballskule


Frå Tine Fotballskule på Måløy Stadion 12. oktober 2016.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule onsdag 12. oktober 2016.

Måndag 24. til torsdag 27. juni arrangerar Tornado Måløy Tine fotballskule på Måløy Stadion. Fotballskulen er for gutar og jenter født 2007-2012.

Arrangøren lokkar med fire dagar med mykje fotball, leik og varierte aktivitetar. Tornado Måløy sine trenarar og seniorspelarar er instruktørar under fotballskulen.

Kvar dag blir det frukt og Tine-produkt pluss varm lunsj fra Bjørg’s mat.

Påmeldingsfrist er sett til onsdag 19. juni

Les meir om Tine Fotballskule på TMFK sine nettsider.

17.06 Resultat kampar i dag, måndag 17. juni


Mathias Sundberg gav Sogndal 2 leiinga 1-0 i dagens 4-0 seier mot Fjøra.
Bildet er frå Fjøra 2/Sogndal 3 sin seier mot Sandane 28. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Florø - Odd 2  3-1 (2-0)
1-0 Christer Husa (23. min)
2-0 Vegard Savland (34. min)
3-0 Moses John Dyer (49. min)
3-1 Andre Södlund, straffe (54. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 10 6 3 1 15 - 9 21
Åsane 10 6 1 3 24 - 9 19
Kjelsås 10 5 4 1 17 - 10 19
Fram 10 5 3 2 23 - 12 18
Alta 10 5 2 3 17 - 14 17
Sotra 9 5 1 3 13 - 8 16
Florø 10 4 4 2 12 - 10 16
Bærum 10 4 3 3 15 - 15 15
Asker 10 2 4 4 8 - 12 10
Senja 10 2 4 4 14 - 19 10
Odd 2 10 3 0 7 14 - 19 9
Mjølner 10 3 0 7 9 - 21 9
Elverum 9 2 0 7 9 - 19 6
Oppsal 10 1 3 6 11 - 24 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Sogndal 2 - Fjøra  4-0 (0-0)
1-0 Mathias Sundberg (50. min)
2-0 Akor Jerome Adams (55. min)
3-0 Akor Jerome Adams (80. min)
4-0 Erlend Hanssen Grov (84. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 10 8 0 2 30 - 10 24
Fana 10 7 2 1 32 - 7 23
Stord 10 6 1 3 25 - 14 19
Lysekloster 10 6 1 3 18 - 10 19
Sogndal 2 10 5 1 4 24 - 11 16
Fyllingsdalen 10 5 1 4 23 - 18 16
Strømsgodset 2 10 5 1 4 20 - 18 16
Os 10 3 2 5 30 - 23 11
Brann 2 10 3 2 5 14 - 20 11
Fjøra 10 2 1 7 14 - 38 7
Vestfossen 10 1 3 6 13 - 32 6
Bergen Nord 10 1 1 8 9 - 27 4
Valdres 10 1 0 9 8 - 56 3


17.06 54 lag frå fylket stiller i årets Norway Cup


Førde stiller med ni lag i årets Norway Cup.
Førde blei kretsmester i klasse G14 1. divisjon 2018.


54 lag frå 21 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Førde er med sine ni lag den klubben i fylket som stiller med flest lag i årets turnering.

I fjor deltok 58 lag frå 25 forskjellige klubbar, i 2017 deltok 41 lag frå 20 forskjellige klubbar, i 2016 deltok 53 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2015 deltok det 56 lag frå 20 forskjellige klubbar, i 2014 deltok det 55 lag frå 24 forskjellige klubbar, i 2013 deltok det 44 lag frå 16 forskjellige klubbar, medan det i 2012 deltok 49 lag frå 24 forskjellige klubbar her frå fylket.

Flest lag frå fylket er det i klassene Gutar 14 år og Jenter 13/14 år 7'ar. Ni lag frå fylket deltek i kvar av desse klassene.

Oversikt over lag/klasse:
G13 9'ar

Stadlandet
Tornado Måløy
Førde
Jotun

G13/14 7'ar

Tornado Måløy
Gaular
Jotun
Svelgen

G14

Eid
Sandane
Førde
Sogndal
Kaupanger
Hafslo
Syril
Bjørn
Jotun

G15
Førde

G15/16 7'ar

Balestrand
Gaular

G16

Tornado Måløy
Eid
Førde 1
Førde 2
Bjørn
Jotun

G17

Florø
Jotun

J12 7'ar

Sogndal 1
Sogndal 2

J13 9'ar

Heia
Gaular

J13/14 7'ar

Tornado Måløy
Førde
Kaupanger
Syril
Bjørn
Gaular
Høyang
Loen
Lærdal

J14

Førde
Førde
Sogndal
Heia
Jotun

J15

Førde
Jølster

J15/16 7'ar

Tornado Måløy
Tambarskjelvar

J16

Florø
Sogndal
Bjørn

J17

Gaular

17.06 9. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 9. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 9. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

9. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Skeid (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Åsane - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Grorud (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Os (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Fana - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Studentspretten - Eid (Kretsligaen)
Kamp 7: Kaupanger - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Bremanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 9: Tornado Måløy - Høyang (Kretsligaen)
Kamp 10: Florø 2 - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Førde - Stryn (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Flatraket/Skavøypoll 2 - Tornado Måløy 2 (6. divisjon avdeling 3)


17.06 Toppar lista med ni rette av 10 mulige


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i 8. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

To personar har prikka inn ni av 10 fyrste kampane, medan 10 tipparar står med åtte rette.

Dei to siste kampane av denne vekas Lokaltips blir spelt i ettermiddag.

9 rette:

Alf Tore Tvendeseter
Ørjan Vikum

8 rette:

Reidar Balsnes
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Arne Helgheim
Magne J. Krumsvik
Susanne Skogstad
Sindre Thue
Odd Helge Vågseth

8. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Strømmen (OBOS-ligaen)  H 4-2
Kamp 2: Kaupanger - Fløya (1. divisjon kvinner)  B 0-4 
Kamp 3: Florø - Odd 2 (PostNord-ligaen)
Kamp 4 Sogndal 2 - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5 Høyang - Kaupanger (Kretsligaen)  U 2-2
Kamp 6 Årdal - Bremanger (Kretsligaen)  H 4-2
Kamp 7 Syril - Dale (Kretsligaen)  H 5-0
Kamp 8 Stryn - Florø 2 (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 9 Førde - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10 Eid - Tornado Måløy (Kretsligaen)  H 2-0
Kamp 11 Jølster - Stryn 2 (5. divisjon) H 5-1
Kamp 12 Selje/Åheim - Vik (3. divisjon kvinner)  B 3-4


17.06 Kampar i dag, måndag 17. juni


Frode Nybø og Florø møter i dag Odd 2 på Florø Stadion.
Bildet er frå Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.30 Florø - Odd 2

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 10 6 3 1 15 - 9 21
Åsane 10 6 1 3 24 - 9 19
Kjelsås 10 5 4 1 17 - 10 19
Fram 10 5 3 2 23 - 12 18
Alta 10 5 2 3 17 - 14 17
Sotra 9 5 1 3 13 - 8 16
Bærum 10 4 3 3 15 - 15 15
Florø 9 3 4 2 9 - 9 13
Asker 10 2 4 4 8 - 12 10
Senja 10 2 4 4 14 - 19 10
Odd 2 9 3 0 6 13 - 16 9
Mjølner 10 3 0 7 9 - 21 9
Elverum 9 2 0 7 9 - 19 6
Oppsal 10 1 3 6 11 - 24 6

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
 
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 
Djerv 1919 10 9 0 1 34 - 10 27
Vard Haugesund 10 8 0 2 30 - 10 24
Fana 10 7 2 1 32 - 7 23
Stord 10 6 1 3 25 - 14 19
Lysekloster 10 6 1 3 18 - 10 19
Fyllingsdalen 10 5 1 4 23 - 18 16
Sogndal 2 9 4 1 4 20 - 11 13
Strømsgodset 2 9 4 1 4 16 - 16 13
Os 9 3 2 4 28 - 19 11
Brann 2 10 3 2 5 14 - 20 11
Fjøra 9 2 1 6 14 - 34 7
Vestfossen 10 1 3 6 13 - 32 6
Bergen Nord 10 1 1 8 9 - 27 4
Valdres 10 1 0 9 8 - 56 3


16.06 Bilder og resultat frå Seljecup 2019


Tornado Måløy vann klasse G13/14 under årets Seljecup.  
Sjå bilder frå dagens kampar og premiutdelinga i klassene J13/14 og G13/14.
Sjå bilder frå miniputturneringa under årets Seljecup.

Seljecup 2019 har denne helga gått av stabelen i Selje. 

Underteikna har vore til stades på dagens kampar på Selje Idrettspark.

Sjå bilder frå dagens kampar og premiutdelinga i klassene J13/14 og G13/14.

Sjå bilder frå miniputturneringa under årets Seljecup.
 

Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Jenter 13/14 år:

1. Sykkylven
2. Hyllestad
3. Tornado Måløy 
4. Selje

Resultat J15/16/17:
1. Selje kvit
2. Tornado Måløy 
3. Selje blå
4. Eid

Gutar 13/14 år, A-sluttspel:
1. Tornado Måløy 
2. Selje
3. Rollon
4. Aksla

Gutar 13/14 år, B-sluttspel:
1. Valder
2. Skavøypoll
3. Rollon

 


Sykkylven vann klasse J13/14 under årets Seljecup.  


Dei fire beste laga i klasse G13/14 under årets Seljecup.  


Dei fire beste laga i klasse J13/14 under årets Seljecup.  


Tornado Måløy jublar etter seieren i finalen mot Selje i klasse G13/14.

 

Turneringsgeneral Atle Steinar Solheim hadde som vanlig full kontroll.



 


16.06 Resultat kampar i dag, søndag 16. juni


Sigurd Hauso Haugen i bortekampen mot Florø 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå nokre klipp frå steminga blant Saftkokardn på Florø Stadion.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kaupanger - Fløya   0-4 (0-3)
0-1 Vilde Bratland (2. min)
0-2 Celine Emilie Nergård (7. min)
0-3 Mona Karin Ophus-Johannessen (44. min)
0-4 Sandra Rebecca Nicolaisen Simonsen (60. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 10 7 1 2 25 - 13 22
Amazon Grimstad 10 7 0 3 23 - 9 21
Øvrevoll Hosle 10 6 2 2 26 - 12 20
Hønefoss BK 10 5 3 2 20 - 12 18
Grei Kvinner Elite 10 3 5 2 20 - 20 14
Grand Bodø 10 4 2 4 18 - 24 14
Åsane 10 3 4 3 16 - 18 13
Medkila 10 3 3 4 16 - 20 12
Byåsen KF 10 2 5 3 20 - 21 11
Kaupanger 10 2 4 4 9 - 18 10
Nanset 10 2 0 8 9 - 21 6
Snøgg 10 0 3 7 10 - 24 3

OBOS-ligaen
Sogndal - Strømmen  4-2 (3-0)
1-0 Sigurd Hauso Hauen (15. min)
2-0 Sigurd Hauso Haugen (17. min)
3-0 Ulrik Flo (24. min)
3-1 Pål Steffen Andresen (48. min)
4-1 Sigurd Hauso Haugen (74. min)
4-2 Sivert Stenseth Gussiås (84. min)
 
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 11 9 2 0 21 - 6 29
Sandefjord Fotball 11 7 3 1 21 - 14 24
Kongsvinger 11 6 3 2  14 - 9 21
KFUM 11 6 2 3 22 - 14 20
Start 10 6 1 3 18 - 13 19
Raufoss 11 6 1 4 20 - 22 19
Ullensaker/Kisa 11 5 2 4 23 - 12 17
Jerv 11 3 6 2 14 - 14 15
Sogndal 10 4 2 4 18 - 16 14
Sandnes Ulf 11 3 5 3 16 - 14 14
HamKam 11 3 4 4 11 - 12 13
Nest-Sotra 11 3 3 5 11 - 11 11
Skeid 11 2 4 5 12 - 15 10
Strømmen 11 0 5 6 8 - 18 4
Notodden 11 1 1 9 8 - 22 4
Tromsdalen 11 0 2 9 15 - 40 2

5. divisjon

Studentspretten 2 - Førde 2  1-2
Jølster - Stryn 2  5-1 (3-1)


Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Jølster 8 6 0 2 21-11 18
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Førde 2 8 4 2 2 17-17 14
Stryn 2 7 4 1 2 24-13 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 7 1 1 5 6-28 4
Studentspretten 2 8 1 0 7 11-22 3

6. divisjon avdeling 2

Anga 2 - Hyllestad   1-4 (0-2)
0-1 Marius Haugen (22. min)
0-2 Marius Haugen (33. min)
0-3 Lasse Birkeland (46. min)
1-3 Tristan Bergby Carlsen (50. min)
1-4 Martin Rysjedal Tonning (70. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 9 7 1 1 39 - 20 22
Tempo 9 7 0 2 42 - 23 21
Fure 10 6 3 1 34 - 23 21
Eikefjord 10 6 1 3 31 - 22 19
Hyllestad 1 10 5 1 4 36 - 24 16
Askvoll/Holmedal 9 5 0 4 31 - 21 15
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Gaular /Dale 2 9 2 2 5 22 - 30 8
Anga 2 10 2 2 6 17 - 31 8
Tambarskjelvar 9 2 0 7 23 - 33 6
Høyang 2 9 1 0 8 18 - 56 3


16.06 Toppar lista med seks rette av sju mulige


 

Etter at sju av dei 12 kampane i 8. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Fire personar har prikka inn seks av dei sju fyrste kampane, medan 39 tipparar står med fem rette.


6 rette:

Sindre Thue
Alf Tore Tvendeseter
Ørjan Vikum
Odd Helge Vågseth

5 rette:
Ole Andreas Aarvik
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Reidar Balsnes
Steinar Christensen
Ørjan Eikevoll
Magne Elde
Morten Eriksen
Sveinung Frantzen
Nils morten Frislid
Øyvind Hafsaas
Kay Ove Hafsås
Knut Olav Halseth
Henning Haugen
Daniel Haus
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Mathias Helgheim
Kåre Hetle
Arild Hjelmeland
Eirik Kristoffersen
Magne J. Krumsvik
Vidar Kvalvågnes
Per Jakob Kyrkjeeide
Steinar Langedal
Janne Kristin Leivdal
Miguel Maureira
Even Melås
Vebjørn Nord Haugland
Roger Nordal
Rune Oksholen
Kjell Ståle Orheim
Ola Rognebakke
Jon Georg Rutledal
Susanne Skogstad
Thomas Thaule
Stig Torheim
Øystein Østvik
Rune Åberge

8. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Strømmen (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Fløya (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Odd 2 (PostNord-ligaen)
Kamp 4 Sogndal 2 - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5 Høyang - Kaupanger (Kretsligaen)  U 2-2
Kamp 6 Årdal - Bremanger (Kretsligaen)  H 4-2
Kamp 7 Syril - Dale (Kretsligaen)  H 5-0
Kamp 8 Stryn - Florø 2 (Kretsligaen) H 4-2
Kamp 9 Førde - Studentspretten (Kretsligaen) B 0-1
Kamp 10 Eid - Tornado Måløy (Kretsligaen)  H 2-0
Kamp 11 Jølster - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 12 Selje/Åheim - Vik (3. divisjon kvinner)  B 3-4


16.06 Kampar i dag, søndag 16. juni


Stryn 2 møter i dag Jølster på Skei Stadion.
Bildet er frå 4-0 seieren heime mot Skavøypoll på Stryn Stadion 10. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger - Fløya

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 9 6 1 2 21 - 13 19
Amazon Grimstad 9 6 0 3 20 - 8 18
Hønefoss BK 9 5 3 1 19 - 9 18
Øvrevoll Hosle 9 5 2 2 22 - 11 17
Grei Kvinner Elite 9 3 4 2 17 - 17 13
Åsane 10 3 4 3 16 - 18 13
Grand Bodø 9 4 1 4 15 - 21 13
Medkila 9 3 3 3 15 - 16 12
Byåsen KF 9 2 4 3 17 - 18 10
Kaupanger 9 2 4 3 9 - 14 10
Nanset 10 2 0 8 9 - 21 6
Snøgg 9 0 2 7 7 - 21 2

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Strømmen

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 10 8 2 0 19 - 5 26
Sandefjord Fotball 10 6 3 1 19 - 14 21
Kongsvinger 11 6 3 2 14 - 9 21
KFUM 10 6 1 3 21 - 13 19
Start 10 6 1 3 18 - 13 19
Raufoss 10 6 1 3 19 - 17 19
Ullensaker/Kisa 10 4 2 4 18 - 11 14
Jerv 10 3 5 2 14 - 14 14
Sandnes Ulf 10 3 4 3 16 - 14 13
HamKam 10 3 4 3 10 - 10 13
Sogndal 9 3 2 4 14 - 14 11
Nest-Sotra 10 3 2 5 9 - 9 10
Skeid 10 2 3 5 11 - 14 9
Strømmen 10 0 5 5 6 - 14 4
Notodden 10 1 1 8 8 - 20 4
Tromsdalen 10 0 1 9 13 - 38 1

5. divisjon

Kl. 15.00 Studentspretten 2 - Førde 2
Kl. 15.00 Jølster - Stryn 2


Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Jølster 7 5 0 2 16-10 15
Stryn 2 6 4 1 1 23-8 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Førde 2 7 3 2 2 15-16 11
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 7 1 1 5 6-28 4
Studentspretten 2 7 1 0 6 10-20 3

6. divisjon avdeling 2

Kl. 13.00 Anga 2 - Hyllestad

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 9 7 1 1 39 - 20 22
Tempo 9 7 0 2 42 - 23 21
Fure 10 6 3 1 34 - 23 21
Eikefjord 10 6 1 3 31 - 22 19
Askvoll/Holmedal 9 5 0 4 31 - 21 15
Hyllestad 1 9 4 1 4 32 - 23 13
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Gaular /Dale 2 9 2 2 5 22 - 30 8
Anga 2 9 2 2 5 16 - 27 8
Tambarskjelvar 9 2 0 7 23 - 33 6
Høyang 2 9 1 0 8 18 - 56 3


15.06 Resultat kampar i dag, laurdag 15. juni


Mads Wie scora på sin fyrste touch på ballen for Eid.
Frå Wie blei bytta inn til ballen låg i nettet tok det nøyaktig 36 sekund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Selje/Åheim - Vik  3-4 (2-2) 
1-0 Guro Lesto Larsen (1. min)
1-1 Kristine Hovland (5. min)
2-1 Lene Refsnes (11. min)
2-2 Andrine Fjærestad Aase (35. min)
2-3 Kristine Hovland (50. min)
2-4 Jun Hillestad Jacobsen (72. min)
3-4 Sandra Adelene Rundereim (76. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 7 5 2 0 22-5 17
Førde 6 5 0 1 31-10 15
Stryn 6 5 0 1 20-6 15
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 8 3 2 3 12-18 11
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 5-18 4
Selje /Åheim 7 0 1 6 10-26 1

Kretsligaen
Eid - Tornado Måløy  2-0 (1-0)

1-0 Johan Skorge (21. min)
2-0 Mads Wie (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Årdal - Bremanger  4-2 (2-0)

Syril - Dale 5-0 (2-0)

Stryn - Florø 2  4-2 (0-2)
0-1 Andreas Husevåg Hereid (36. min)
0-2 Stefan Misic (45. min)
1-2 Johannes Garlid Tenden (57. min)
2-2 Johannes Garlid Tenden (63. min)
3-2 Tanel Melts (66. min)
4-2 Ruben Garlid (75. min)

Førde - Studentspretten  0-1 (0-1)
Adrian Skjoldal Lindstad (17. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 9 8 0 1 33-11 24
Eid 9 6 3 0 31-11 21
Studentspretten 9 6 0 3 14-11 18
Førde 8 6 0 2 21-7 18
Tornado Måløy 9 5 0 4 22-15 15
Stryn 9 4 1 4 17-23 13
Kaupanger 9 3 2 4 15-17 11
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 9 3 0 6 14-28 9
Bremanger 8 2 0 6 9-18 6
Syril 9 2 0 7 12-26 6
Florø 2 9 1 1 7 7-23 4


15.06 UTTAK PROFFVEKA 2019 


Roar Wold var ein av instruktørane under fjorårets Proffveke i Stryn.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 7. august 2018. 

 

Uttakskomiteen i Proffveka 2019 beståande av Johann Sigurdsson, Jon Terje Tjellaug og Frank Hool har teke ut følgjande spelarar til Proffveka i Stryn måndag 5. august til fredag 9. august. 2019.

Søkjartalet var også i år stort til Proffveka i Stryn.

Dei som ikkje er med i uttaket står automatisk på venteliste.

TROPP JENTER:
Mina Bell Folland Gaular
Selma Guddal Breivik Stryn
Mari Cirotzki Hafslo
Ine Dale Kaupanger
Martine Espe Lødøen Hornindal
Synne Ming Fosse Vik idrettslag
Anna Grindhaug Hafslo
Lena Nesse Heggestad Sogndal
Live Holen Syril
Ida Holmøy Heia
Thea Lovise Holsen Førde
Cornelia Husevåg Selje
Maria Høyvik Førde
Saga Håkansson Lillestrøm
Eira Jørstad-Hærum Bønes IL
Hermine Kjøsnes Stryn
Kristine Krakhellen Førde
Ingrid Krakhellen Førde
Mia Kristiansen Stryn
Rebekka Felde Liljedal Syril
Maia Lindesteg Øen Førde
Sofie Marskar-Strønen Førde
Malin Mjåseth Dale IL
Ane Malen Myklebust Sogndal
Dorthea Nesdal Stryn
Amalie Ness Førde
Sofie Njøten Stryn
Cathrine Nygård TMFK
Tiril Pettersen Bell Førde
Dina Sande Søgnen Gaular
Vilje Sande-Neset Dale IL
Julie Seljeseth Øverland Tambarskjelvar
Marte Senneset Aaberge Kaupanger
Marte Skeistrand Heia
Kate Elizabeth Skjeldestad Sogndal
Eli Sofie Skjølberg Bremanger
Synva Solstad Herfindal Sogndal
Lea Storøy Førde
Emma Sæbø Stryn
Ingeborg Sofie Sætren Hornindal
Malin Tjellaug Stryn
Guro Vik Ødelien Førde
Mari Henrikke Wenger Lillestrøm
Sofie Honningsvåg Aarnes Førde
Martine Honningsvåg Aarnes Førde

TROPP GUTAR:
Johan Johannessen Bakke Sogndal
Oliver Bjørkedal Eide Stryn
Emil Ellingsund Mortensen Florø
Tobias Flo Stryn
Edvard Flo Håvik Stryn
Johannes Fredheim Stryn
Petros Gebremichael Høyang
Aksel Gåsvær Gaular
Steinar Hauge Stryn
Kristoffer Solvang Hauge Skavøypoll IL
Andreas Haugen Duesund Hafslo
Noah Heggestad Hafslo
Mathias Helgheim Førde
Kevin Hoddevik Selje
Sokrates Ullebø Hool Stryn
Andreas Kalstad Bjørn
Johannes Konstali-Lødemel Stryn
Joakim Kvellestad Breimsbygda
Filip Leirgulen Stryn
Nathaniel Maristuen Sogndal
Simon Midtgaard Fana Fotball
Sondre Nor Midthjell Eid
Sander Misund Haugen Hornindal
Enok Naustdal Florø
Tørres Nøstdal Eid
Erik Paulsen Stryn
Simon Dobbe Personbråten Tambarskjelvar
Jonas Rand Hopland Stryn
Steffen Sunde Reme Vikane
Hallvard Edvardsen Sagevik Tambarskjelvar
Emil Saltskår, Gjervik Askvoll/Holmedal
Truls Savland Røyseth Tambarskjelvar
Isak Skogen Vikane
Kristoffer Haukås Steinset Florø
Martin Sætre Stryn
Magnus Tomren Solheim SK Træff
Jørgen Trøsken Stryn
William Berge Ullebø Høyang
Henrik Vingen Vedeld Eid
Daniel Vilnes Gjervik Askvoll Holmedal
Marius Ylvisåker Sogndal
Mathias Aa Sandal Breimsbygda
Marius Årøy Sogndal
Marius Åsebø Eid

 


God stemning blant keeperane under Proffveka i Stryn 2017.
Sjå bilder frå ettermiddagstrening under Proffveka 10. august 2017.


Frå Proffveka i Stryn 2016.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka 11. august 2016. 




Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


15.06 Kampar i dag, laurdag 15. juni


Eid møter i ettermiddag Tornado Måløy på Eid Stadion.
Bildet er frå Eid sin kamp heime mot Tornado Måløy 17. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå stemninga i Eid si garderobe etter seieren.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Selje/Åheim - Vik

Tabell 3. divisjon kvinner
Sandane 7 5 2 0 22-5 17
Førde 6 5 0 1 31-10 15
Stryn 6 5 0 1 20-6 15
Studentspretten 8 4 1 3 24-10 13
Vik 7 2 2 3 8-15 8
Balestrand 8 2 2 4 14-26 8
Sogndal 8 2 1 5 16-35 7
Kaupanger 2 6 1 1 4 5-18 4
Selje /Åheim 6 0 1 5 7-22 1

Kretsligaen

Kl. 14.00 Årdal - Bremanger
Kl. 15.00 Syril - Dale
Kl. 15.00 Stryn - Florø 2
Kl. 15.00 Førde - Studentspretten
Kl. 16.00 Eid - Tornado Måløy

Tabell Kretsligaen
Årdal 8 7 0 1 29-9 21
Eid 8 5 3 0 29-11 18
Førde 7 6 0 1 21-6 18
Tornado Måløy 8 5 0 3 22-13 15
Studentspretten 8 5 0 3 13-11 15
Kaupanger 9 3 2 4 15-17 11
Stryn 8 3 1 4 13-21 10
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 8 3 0 5 14-23 9
Bremanger 7 2 0 5 7-14 6
Florø 2 8 1 1 6 5-19 4
Syril 8 1 0 7 7-26 3


14.06 Resultat kampar i dag, fredag 14. juni


Debutant Oliver Skinlo Evebø scora Sandane sitt siste mål i
dagens 8-0 seier mot Anga på Sandane Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Høyang - Kaupanger  2-2 (2-2)

1-0 Michael Hansen Våge (5. min)
1-1 Trond Vegard Kim Ripe (29. min)
2-1 Joakim Sjøthun Måren (37. min)
2-2 Torjus Halsne (42. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 8 7 0 1 29-9 21
Eid 8 5 3 0 29-11 18
Førde 7 6 0 1 21-6 18
Tornado Måløy 8 5 0 3 22-13 15
Studentspretten 8 5 0 3 13-11 15
Kaupanger 9 3 2 4 15-17 11
Stryn 8 3 1 4 13-21 10
Høyang 9 2 3 4 9-14 9
Dale 8 3 0 5 14-23 9
Bremanger 7 2 0 5 7-14 6
Florø 2 8 1 1 6 5-19 4
Syril 8 1 0 7 7-26 3

5. divisjon
Sandane - Anga 8-0 (5-0)
1-0 Filip Pleym Mardal (14. min)
2-0 Kjetil Andre Moen Eide (16. min)
3-0 Filip Pleym Mardal (24. min)
4-0 Eirik Rauset, straffe (26. min)
5-0 Abraham Johnny (32. min)
6-0 Hallvard Bjotveit (54. min)
7-0 Filip Pleym Mardal (84. min)
8-0 Oliver Skinlo Evebø (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Jølster 7 5 0 2 16-10 15
Stryn 2 6 4 1 1 23-8 13
Sandane 7 4 0 3 26-17 12
Førde 2 7 3 2 2 15-16 11
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 7 1 1 5 6-28 4
Studentspretten 2 7 1 0 6 10-20 3

6. divisjon avdeling 1
Bjørn - Hafslo  6-0 (3-0)

1-0 Magnus Øygard Solstad (12. min)
2-0 Håvard Bringe (26. min)
3-0 Jonas Elle (45. min)
4-0 Jonas Elle (66. min)
5-0 Fredrik Furehaug Weum (70. min)
6-0 Magnus Øygard Solstad (80. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 7 7 0 0 37-7 21
Årdal 2 7 4 0 3 30-16 12
Kaupanger 2 7 3 1 3 12-26 10
Bjørn 7 4 0 3 24-14 12
Fanaråk 7 1 1 5 10-28 4
Hafslo 7 0 2 5 8-30 2

6. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Fure  0-3 (0-3)

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 9 7 1 1 39 - 20 22
Tempo 9 7 0 2 42 - 23 21
Fure 10 6 3 1 34 - 23 21
Eikefjord 10 6 1 3 31 - 22 19
Askvoll/Holmedal 9 5 0 4 31 - 21 15
Hyllestad 1 9 4 1 4 32 - 23 13
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Gaular /Dale 2 9 2 2 5 22 - 30 8
Anga 2 9 2 2 5 16 - 27 8
Tambarskjelvar 9 2 0 7 23 - 33 6
Høyang 2 9 1 0 8 18 - 56 3


14.06 To nye spelarar er klare for TMFK


Alexander Gudni Jakobsson scora for Stryn mot Fjøra 28. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Dagen før kampen mot Eid i Kretsligaen er det klart at Tornado Måløy har sikra seg to nye spelarar.

Runar Televik Blaalid kjem frå spel i Tornado Bergen, medan Alexander Gudni Jakobsson dei siste sesongane har spelt for Stryn.

Både Televik Blaalid og Jakobsson har spelt for Tornado Måløy tidligare. Televik Blaalid er som ein veteran å rekne i klubben med 153 kampar og to scoringar. Jakobsson spelte 11 kampar for Tornado Måløy løpet av 2015- og 2016-sesongen.

Tornado Måløy har også sikra seg Martin Flåten frå Tornado Bergen. Flåten var på bana då Tornado Måløy tapte 3-0 mot Førde sist helg.  

 


Runar Televik Blaalid for TMFK i cupkampen mot Sogndal 17. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


14.06 Sivert scora sitt fyrste landslagsmål


Sivert Heggheim Mannsverk under treningsamlinga på Fagernes 1. mars.
Foto: Elin Hæreid

 

Sivert Heggheim Mannsverk gav Norge G18 leiinga 1-0 i gårsdagens kamp mot Japan under ei turnerig i Portugal. Heggheim Mannsverk heada ein corner i mål allereie etter tre minutt av 1. omgang.

Norge vann til slutt kampen 3-2, og vann dermed turneringa i Portugal føre Portugal og Japan.

Japan - Norge 2-3 (0-1)
1-0 Sivert Heggheim Mannsverk (3. min)
2-0 Sjølvmål  (49. min)
2-1 Hisatoshi Nishido (58. min)
3-1 Aune Selland Heggebø (85. min)
3-2 Sosuke Shibata (90. min)

Norge:
Andreas Smedplass
Leo Erik Jean Cornic
Harald Martin Hauso (Sturla Ottesen 65. min)
Bjørn Mæland
Oskar Aron Opsahl (Josef Brian Baccay 73. min)
Sander Johan Christiansen
Thomas Grevsnes Rekdal 
Harald Nilsen Tangen (Fredrik Oppegård 46. min)
Sivert Heggheim Mannsverk (Mathias Ullereng Kjølø 15. min)
Aune Selland Heggebø
Emil Konradsen Ceide (Runar Hauge 77. min)

14.06 8. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2019.

Siste frist for å sende inn svar er sett til i dag klokka 18.45.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei sju fyrste rundane.

8. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Strømmen (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Fløya (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Odd 2 (PostNord-ligaen)
Kamp 4 Sogndal 2 - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5 Høyang - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6 Årdal - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7 Syril - Dale (Kretsligaen)
Kamp 8 Stryn - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 9 Førde - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 10 Eid - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 11 Jølster - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 12 Selje/Åheim - Vik (3. divisjon kvinner)


14.06 Kampar i dag, fredag 14. juni


Sandane møter i dag Anga på Sandane Idrettspark.
Bildet er frå 8-2 seieren heime mot Selje 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kretsligaen
Kl. 19.00 Høyang - Kaupanger

Tabell Kretsligaen
Årdal 8 7 0 1 29-9 21
Eid 8 5 3 0 29-11 18
Førde 7 6 0 1 21-6 18
Tornado Måløy 8 5 0 3 22-13 15
Studentspretten 8 5 0 3 13-11 15
Kaupanger 8 3 1 4 13-15 10
Stryn 8 3 1 4 13-21 10
Dale 8 3 0 5 14-23 9
Høyang 8 2 2 4 7-12 8
Bremanger 7 2 0 5 7-14 6
Florø 2 8 1 1 6 5-19 4
Syril 8 1 0 7 7-26 3

5. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Anga

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Jølster 7 5 0 2 16-10 15
Stryn 2 6 4 1 1 23-8 13
Førde 2 7 3 2 2 15-16 11
Sandane 6 3 0 3 18-17 9
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 6 1 1 4 6-20 4
Studentspretten 2 7 1 0 6 10-20 3

6. divisjon avdeling 1
Kl. 17.30 Bjørn - Hafslo

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 7 7 0 0 37-7 21
Årdal 2 7 4 0 3 30-16 12
Kaupanger 2 7 3 1 3 12-26 10
Bjørn 6 3 0 3 18-14 9
Fanaråk 7 1 1 5 10-28 4
Hafslo 6 0 2 4 8-24 2

6. divisjon avdeling 2
Kl. 20.00 Eikefjord - Fure

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Florø 3 9 7 1 1 39 - 20 22
Tempo 9 7 0 2 42 - 23 21
Eikefjord 9 6 1 2 31 - 19 19
Fure 9 5 3 1 31 - 23 18
Askvoll/Holmedal 9 5 0 4 31 - 21 15
Hyllestad 1 9 4 1 4 32 - 23 13
Førde 3 10 3 2 5 16 - 26 11
Gaular /Dale 2 9 2 2 5 22 - 30 8
Anga 2 9 2 2 5 16 - 27 8
Tambarskjelvar 9 2 0 7 23 - 33 6
Høyang 2 9 1 0 8 18 - 56 3


13.06 Vann 2-1 heime mot Sogndal 3/Fjøra 2


Kim Andre Gangeskar og Rune Solvang scora Skavøypoll
sine mål i dagens 2-1 seier heime mot Sogndal 3/Fjøra 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Skavøypoll vann i ettermiddag 2-1 heime mot Sogndal3/Fjøra 2 på Skavøypoll Stadion. Kim Andre Gangeskar og Rune Solvang scora måla til Skavøypoll, medan Andreas Sjøvoll Hauglund sette inn målet til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Sogndal 3/Fjøra 2  2-1 (1-1)
1-0 Kim Andre Gangeskar (19. min)
1-1 Andreas Sjøvoll Hauglund (45.  min+3)
2-1 Rune Solvang (67. min)  

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid 

Assistentdommarar:
Sureskumar Kathiravel og Ruben Petersen Heggen, Heia

Gult kort:
Marko Dodaj og Karl Oskar Volle, Skavøypoll
Andreas Sjøvoll Hauglund, Sogndal3/Fjøra 2

Skavøypoll:

Sondre Sørpoll
Eivind-Rune Leikanger Flataker
Rune Kristian Myre
Anders Ramsevik Kvalheim
Yngve Hagen
Markus Tvendeseter Kupen
Karl Oskar Volle
Kim Andre Gangeskar
Rune Solvang
Marko Dodaj
Magnus Sivertsen Nore

Innbyttarar:

Thomas Rikstad
Vegard Svoren
Emil Andreas Malmin Nordpoll

Sogndal 3/Fjøra 2:
Ben Norheim Grift
Lars Thorsnes Lefdal
Zanyar Dara Mohammad
Daniel Navarsete Tonheim
Øystein Skjerdal Bondevik
Jonas Torvanger
Vegard Halset
Melchior Solberg Dalehaug
Per Michael Legria Thune
Andreas Sjøvoll Hauglund
William Berge Bjelland

Innbyttarar:

Ola Jang Schøyen
Kristoffer Mannsverk Bringas
Ådne Kvåle
Jan Reidar Grane

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 8 6 1 1 17-10 19
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Jølster 7 5 0 2 16-10 15
Stryn 2 6 4 1 1 23-8 13
Førde 2 7 3 2 2 15-16 11
Sandane 6 3 0 3 18-17 9
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 8 1 1 6 12-17 4
Anga 6 1 1 4 6-20 4
Studentspretten 2 7 1 0 6 10-20 3


13.06 Mads Wie skal spele for Eid


Mads Wie i gult og svart under Norfjordlaget sin kamp mot Sogndal i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

I dag blei det bekrefta at Mads Wie er speleklar for Eid. Storscoraren frå Sandane sluttar dermed i Stryn etter sju kampar og tre scoringar denne sesongen. 26-åringen spelte også for Stryn i perioden 2015 til 2017. 

Mads Wie står bokført med 232 mål på 226 kampar sidan han debuterte som senior i 2008.

Wie har i tillegg til moderklubben Sandane og Stryn spelt for klubbane Varegg og Tornado Måløy.
 
Oversikt over Mads Wie sine scoringar:
2008: Sandane, 18 mål på 18 kampar
2009: Sandane, 27 mål på 21 kampar
2010: Sandane, 13 mål på 20 kampar
2011: Tornado Måløy, 16 mål på 18 kampar (12 serie- og fire cupmål)
2012: Sandane, 21 mål på 17 kampar
2013: Sandane, 16 mål på 16 kampar
2014: Varegg, 7 mål på 9 kampar og Sandane, 15 mål på 14 kampar
2015: Stryn, 26 mål på 28 kampar
2016: Stryn, 22 mål på 26 kampar
2017: Stryn, 31 mål på 21 kampar
2018: Sandane, 16 mål på 11 kampar
2019: Stryn, 3 mål på 7 kampar

 


Mads Wie jublar etter å ha scora sitt 200. mål som seniorspelar.
Scoringa kom i Stryn sin heimekamp mot Høyang 19. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 Sjå stemninga i Stryn si garderobe etter seieren.



Mads Wie i duell med Bjørnar Hove i heimekampen mot Sogndal 2 i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mads Wie og Ruben Wie etter kampen mellom Stryn
og Tornado Måløy på Stryn Stadion 27. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mads Wie i lag med Frode Grodås, Tore Andre Flo og Simon Gimmestad
etter kampen under Drillos-jubileumet på Skei i 2008.
Sjå bildene frå Drillo-jubileumet på Skei 6. september 2008.



Mads Wie scora 18 mål på 18 kampar i sin fyrste sesong på seniornivå.
Bildet er tatt under kampen Sandane-Dale 15. august 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.06 Fire klubbar frå fylket deltek på Voss Cup


 

Fire klubbar frå fylket stiller denne helga med lag under årets Voss Cup.

Dei fire klubbane er Førde med sju lag, Syril med tre lag, Vik med to lag, medan Viksdalen stiller med eit lag.

- Førde stiller med fire lag i G12, eit lag i G10, eit lag i G9 og eit lag i J12.
- Syril stiller med to lag i to lag i J10 og eit lag i G10.
- Vik stiller eit lag i G11 og eit lag i J10
- Viksdalen tiller i eit lag i G12

Voss Cup blei arrangert for fyrste gong i 1991 med 93 lag fyrste året. Cupen har sidan den gong auka jamnt og trutt, og er i dag den største barneturneringa i landet.  

Turneringa er for gutar og jenter i alderen 7 til år. Totalt 673 frå 85 klubbar stiller i årets Voss Cup.


13.06 8. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 8. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2019.

Siste frist for å sende inn svar er sett til fredag 14. juni klokka 18.45.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei sju fyrste rundane.

8. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sogndal - Strømmen (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Kaupanger - Fløya (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Odd 2 (PostNord-ligaen)
Kamp 4 Sogndal 2 - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5 Høyang - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6 Årdal - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7 Syril - Dale (Kretsligaen)
Kamp 8 Stryn - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 9 Førde - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 10 Eid - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 11 Jølster - Stryn 2 (5. divisjon)
Kamp 12 Selje/Åheim - Vik (3. divisjon kvinner)


13.06 Kampar i dag, torsdag 13. juni


Skavøypoll møter i dag Sogndal 3/Fjøra 2 på Skavøypoll Stadion.
Kim Andre Gangeskar blei matchvinnar for Skavøypoll mot Sandane.
Skavøypoll sin kaptein fastsette sluttresultatet til 3-2 på straffe på overtid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


5. divisjon
Kl. 19.00 Skavøypoll - Sogndal 3/Fjøra 2

Tabell 5. divisjon
Skavøypoll 7 5 1 1 15-9 16
Vik 7 5 0 2 19-10 15
Jølster 7 5 0 2 16-10 15
Stryn 2 6 4 1 1 23-8 13
Førde 2 7 3 2 2 15-16 11
Sandane 6 3 0 3 18-17 9
Selje 7 2 2 3 13-19 8
Sogndal 3/Fjøra 2 7 1 1 5 11-15 4
Anga 6 1 1 4 6-20 4
Studentspretten 2 7 1 0 6 10-20 3


12.06 Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kristian Lefdal leiar Lokaltipset samanlagt etter sju rundar.

Lefdal har på dei sju fyrste rundane prikka inn 59 rette, og toppar lista føre trioen Rune Lefdal, Roger Nygård og Alf Tore Tvendeseter, som alle har 56 rette.

NB! I kampen om samanlagseieren kan tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det vil sei at du kan vere med i kampen om samanlagtseiaren sjølv om du ikkje har vore med på alle dei sju fyrste rundane.

Totalt 354 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 8. runde i Lokaltipset 2019.

59 rette:

Kristian Lefdal

56 rette:
Rune Lefdal
Roger Nygård
Alf Tore Tvendeseter

55 rette:
Oddmund Balsnes
Kenneth Fosse Elde
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Odd Bjarte Rauset

54 rette:
Vebjørn Høynes
Ole-Gunnar Midtbø
Magnus Reksnes

53 rette:
Ole-Andreas Aarvik
Dagmund Evebø
Andrine Njøsen Helgås
Martin Nesje Lindvik
Torbjørn Ylvisåker

52 rette:
Per Michael Frichsen
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Christian Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole morten Kvam
Steinar Langedal
Rune Sandal
Odd Helge Vågseth

51 rette: