14.12 Send inn svar på luke 14 i julekalendaren 



I luke 14 skal ein kome fram Årets spelar for Kaupanger sitt damelag.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 14 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Send inn svar på luke 13 i julekalendaren 



I luke 13 skal ein kome fram til ein sentral person innan spelarutvikling her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 13 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Sparebanken Vest Cup 2019


Førde vann G13 under årets Sparebanken Vest Cup.
Frå venstre: Håvard Sunde Sandal, Andreas Hvidsten, Mikal Kalstad, Olai Farsund, Arne Olai Vallestad, Henrik Mork og Jonas Frøiland Nistad.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 19. januar
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar


 

Måløy FK har gleda av å invitere til Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen.

Turneringa har sidan starten i 1986 utvika seg til å bli den største innandørsturneringa mellom Bergen og Ålesund med eit snitt på over 150 deltakande lag.

Etter gode tilbakemeldingar på turneringsformatet i år vil også Sparebanken Vest Cup 2020 bli gjennomført over to helgar.

 - Konkurranseklassene (13-17 år) - laurdag 18. og søndag 19. januar.
 - Dei yngste klassene (7-12 år) laurdag 25. og søndag 26. januar.

Les invitasjonen til Sparebanken Vest Cup 2020.


Eventuelle spørsmål kan sendast til cup@maloyfk.no 


Blindheim 1 vann klasse J15 i fjorårets Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 20. januar 2018.


Stryn 1 gjekk til topps i klasse G14 i Sparebanken Vest Cup 2017.
Sjå bilder frå kampar i Sparebanken Vest Cup 20. januar.


Hornindal gjekk til topps i klasse J15/16 i Sparebanken Vest Cup 2016.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.


Loen gjekk heilt til topps i klasse G15 i Sparebanken Vest Cup 2015.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå bilder frå kampane i Sparebanken Vest Cup 17. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 17. januar.


Førde gjekk heilt til topps i klasse G14 under SPV-Cup 2014.
  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup fredag 17. januar.  
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2014.


Jotun 1 gjekk til topps i A-sluttspelet i klasse G13 i 2013. 
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001).
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 18. januar. 
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 19. januar.


Eid vann smågutteklassa i Sparebanken Vest Cup 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane fredag 20. januar.


Eid 3 hevar pokalen etter å ha vunne smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 21. januar.


Marius Endestad Henriksen i aksjon under Sparebanken Vest Cup 2010.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2010.


Skavøypoll jublar etter å ha scora i finalen mot Haugen i 2009. 
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 23. januar 2009.

 


13.12 Vinnar av luke 12 i julekalendaren


Sureskumar Kathiravel var hovuddommar i seriefinalen i 3. divisjon
kvinner mellom Stryn og Førde på Stryn Stadion 27. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

Rune Haugland frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 170 svar, og 152 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Sureskumar Kathiravel.

Svara var fordelt slik:
Sureskumar Kathiravel: 154 stk, 89,4%
Jeikishan Jegatheesan: 13 stk, 7,6%
Frederick Kwihangana: 3 stk, 1,8%
Kisanth Kamalanathan: 1 stk, 0,6%
Muhamet Barlla: 1 stk, 0,6%


I luke 13 skal ein kome fram til ein sentral person innan spelarutvikling her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 13 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

13.12 Castrol Cup 2019 i Olivinhallen


Løfserøvane vann 5-1 mot Ship o'hoes i finalen i dameklassa i 2018.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.

Vanylven FK inviterer også i år til romjulsturnering i innandørsfotball, for 20. året på rad.

Den tradisjonelle turneringa blir avvikla i Olivinhallen mandag den 30. desember. Castrol Cup er ei turnering med fokus på ha det kjekt i lag, uavhengig av alder, form eller ferdigheiter!

Informasjon/spørsmål til:
stianbell@hotmail.com eller anders.ystebakk.midtbo@hotmail.com

Følg denne linken for å melde på lag: https://forms.gle/ZJjFdNvEntxzVCTy7

Påmeldingsfrist 16. desember (eller til turneringa er fullbooka)

NB! Første mann til mølla prinsippet gjeld ved påmelding.

Klasseinndeling:
Aktiv klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle deltakarar fødde 2003 eller tidlegare
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Dame klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle jenter/ damer fødde i 2004 eller tidlegare.
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Open klasse– Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle som er fødde 2004 eller tidlegare.
Maksimalt to spelarar pr. lag som har spelt aktiv seniorfotball 2019
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Kort om gjennomføringa:
Det vil bli spelt på handballbane, 20x40 m. Det vil bli brukt 7-ar mål.
Kampane er 10 min lange, utan pause. Alle laga er garanterte minst 3 kamper.

Det skal vere 4 spelarar + keeper på bana.

Det kan maksimalt vere 10 spelarar på kvart lag. (Ved fleire, kan få dispensasjon).
Det vil bli brukt futsalball i aktiv og dameklassa, men i open klasse vil det bli brukt filtball.

Les meir om Castrol Cup på turneringa si facebookside.

 


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i fjorårets Castrol Cup.
Bak frå venstre:  Sander Torheim Frislid, Vebjørn Høynes, Vebjørn Nord Haugland og Ove Balsnes. Framme frå venstre: Ole Andreas Aarvik, Jan Olav Humborstad og Kristian Lefdal.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Castrol Cup 2017.
Bak frå venstre: Vebjørn Nord Haugland, Ole-Andreas Aarvik, Sander Frislid og Eivind Daniel Røed. Framme frå venstre: Jan Olav Humborstad, Kristian Lefdal, Simen Lefdal og Vebjørn Høynes.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann 2-1 i finalen mot Julepynt i dameklassa i 2017.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann i 3-0 i finalen mot Queens i dameklassa i 2016. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.



Stian Sandal, Aksel Myklebust og Karl-Erik Aarsheim jublar etter at 
Aksel Myklebust redda den avgjerande straffa i semifinalen i 2012. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2012 i Olivinhallen.

 
Irene Humborstad og Queens vann dameklassa i 2010.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2010 i Olivinhallen.



Jimmies vann herreklassa i 2009: Ole Andreas Solheim, Kennet Honningsvåg, Kai Arne Otneim, Endre Kupen, Runar Tunheim Aarsheim og Johannes Myklebust.
Sjå resultat og bilder frå Castrol Cup 2009.


12.12 Vinnar av luke 11 i julekalendaren


Kampen mellom Selje og Sandane 18. august enda uavgjort 6-6.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bente Fosse frå Bremanger blei trekt ut som vinnar av luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 170 svar, og 154 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at resultatet blei 6-6.

Svara var fordelt slik:
6-6: 154 stk, 90,6%
5-5: 12 stk, 7,1%
4-4: 2 stk, 1,2%
3-3: 1 stk, 1,2%
2-2: 0 stk, 0%


I luke 12 skal ein kome fram til ein dommar her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

12.12 Send inn svar på luke 12 i julekalendaren 



I luke 12 skal ein kome fram til ein dommar her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 12 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

12.12 Lindesteg Rinde fekk ikkje ny kontrakt 


Kaupanger fortvilar etter 1-0 tapet heime mot Medkila 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Øystein Lindesteg Rinde fekk ikkje fornya kontrakt som hovudtrenar for Kaupanger sitt damelag. Rindesteg Rinde har vore hovudtrenar for fylkets beste damelag dei fem siste sesongane.

I løpet av desse fem sesongane har Kaupanger gått frå midt på tabellen i 2. divisjon, til opprykk til 1. divisjon, og dei to siste sesongane har Kaupanger blitt nummer ni og 10 i 1. divisjon.

Øystein Lindesteg Rinde blei kåra til Årets trenar i seniorfotballen i Sogn og Fjordane i 2017.

2019-sesongen
Tabell 1. divisjon kvinner

Fløya 22 15 2 5 62 - 30 47
Hønefoss BK 22 14 3 5 47 - 23 45
Øvrevoll Hosle 22 13 4 5 55 - 26 43
Medkila 22 12 5 5 37 - 33 41
Amazon Grimstad 22 11 1 10 51 - 36 34
Grei Kvinner Elite 22 9 6 7 46 - 40 33
Åsane 22 9 5 8 38 - 33 32
Grand Bodø 22 8 3 11 34 - 45 27
Byåsen KF 22 7 5 10 39 - 55 26
Kaupanger 22 4 6 12 13 - 41 18
Nanset 22 5 1 16 21 - 52 16
Snøgg 22 2 5 15 18 - 47 11

2018-sesongen
Tabell 1. divisjon kvinner
Fart 22 14 5 3 45 - 20 47
Grei Kvinner Elite 22 13 4 5 37 - 23 43
Byåsen KF 22 12 5 5 47 - 30 41
Øvrevoll Hosle 22 11 5 6 36 - 31 38
Medkila 22 10 4 8 29 - 26 34
Amazon Grimstad 22 8 5 9 37 - 38 29
Fløya 22 8 5 9 37 - 40 29
Åsane 22 8 4 10 29 - 25 28
Kaupanger 22 6 9 7 22 - 26 27
Nanset 22 5 9 8 23 - 32 24
Urædd 22 5 7 10 21 - 34 22
Bossekop 22 0 2 20 19 - 57 2

2017-sesongen
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger 22 15 2 5 52 - 21 47
Fyllingsdalen 22 13 4 5 35 - 15 43
Bryne 22 14 0 8 67 - 25 42
Haugar 22 11 6 5 35 - 18 39
Vestsiden-Askøy 22 10 5 7 41 - 40 35
Arna-Bjørnar 2 22 9 3 10 36 - 45 30
Hinna 22 8 4 10 35 - 42 28
Klepp 2 22 8 3 11 30 - 30 27
Sandviken 2 22 7 5 10 32 - 41 26
Fana 22 7 5 10 25 - 39 26
Avaldsnes 2 22 6 7 9 48 - 42 25
Førde 22 1 2 19 18 - 96 5

2016-sesongen
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Hinna 22 17 1 4 69 - 26 52
Kaupanger 22 16 2 4 78 - 22 50
Sandviken 2 22 16 1 5 69 - 39 49
Fyllingsdalen 22 10 7 5 38 - 20 37
Avaldsnes 2 22 11 1 10 36 - 39 34
Klepp 2 22 10 3 9 47 - 36 33
Arna-Bjørnar 2 22 9 4 9 45 - 39 31
Vestsiden-Askøy 22 9 2 11 36 - 44 29
Haugar 22 7 5 10 32 - 39 26
Staal Jørpeland 22 5 2 15 23 - 81 17
Bergen Nord /Hovding 22 4 4 14 32 - 60 16
Forus og Gausel 22 1 2 19 16 - 76 5

2015-sesongen
Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen 22 14 4 4 45 - 21 46
Avaldsnes 2 22 13 2 7 59 - 23 41
Sandviken 2 22 12 2 8 53 - 40 38
Vestsiden-Askøy 22 11 4 7 38 - 27 37
Klepp 2 22 12 1 9 37 - 29 37
Kaupanger 22 10 4 8 46 - 35 34
Arna-Bjørnar 2 22 11 1 10 39 - 39 34
Hinna 22 10 3 9 55 - 38 33
Staal Jørpeland 22 9 3 10 39 - 40 30
Voss 22 7 5 10 28 - 41 26
Fana 22 6 3 13 38 - 50 21
Førde 22 0 2 20 9 - 103 2

 


Kaupanger jublar etter 3-0 seieren mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Magne Elde og Øystein Lindesteg Rinde i treningskampen mellom
Fortuna Ålesund og Kaupanger på Eid Idrettspark 7. april 2018.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Årets trenar i seniorfotballen 2017, Øystein Lindesteg Rinde, Kaupanger. 
Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Kaupanger jublar for opprykk til 1. divisjon 29. oktober 2017.
  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Lindesteg Rinde og Kai Inge Cirotzki trena Kaupanger i 2015-sesongen.


Øystein L. Rinde i pause mellom SFFK G2001 og Eid 14. desember 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Øystein Lindesteg Rinde i kamp for Lærdal mot Eid 2 17. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.12 Send inn svar på luke 11 i julekalendaren 



I luke 11 skal ein kome fram til resultatet i 5. divisjonskampen mellom Selje og Sandane på Selje Idrettspark. 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

11.12 KM Futsal Old Boys og Old Girls 


Askvoll/Holmedal gjekk til topps under årets Futsal Old Boys.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2019.

NFF Sogn og Fjordane og Gaular IL inviterer klubbane i kretsen til KM Futsal i klasse Old Boys og Old Girls.

Arrangementet går av stabelen laurdag 11. januar i Gaularhallen, som ligg på Sande i Sunnfjord.

Påmeldingsfrist: torsdag 2. januar 2020.

Påmelding via e-post til: yngve.haakonsen@fotball.no

Alle klubbar tilslutta NFF Sogn og Fjordane kan delta.

Aldersklassa som kan delta på KM Futsal Old Boys og Old Girls er frå og med ein fyller 34 år i 2020. I tillegg kan ein ha med inntil to som er underårige. Desse må fylle 30 år eller meir i løpet av 2020.


 


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2018
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.


11.12 Fekk stipend frå Sogn og Fjordane Idrettskrins


Thomas Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.

 

Tre fotballspelarar frå Sogn og Fjordane har fått stipend frå Sogn og Fjordane Idrettskrins. Dei tre fotballspelarane som fekk stipend på kr. 10 000,- var Thomas Hallstensen frå Eikefjord, Miriam Vilnes Mjåseth frå Atløy og Håvard Hetle frå Breim.

Føremålet med stipenda er å stimulere og hjelpe unge, aktive idrettsutøvarar i aldersgruppa 16-19 år til å søkje utvikling og framgang i sin idrett. Vilkår for tildeling er at utøvar representerer eit idrettslag i Sogn og Fjordane i idrett og grein som er tilslutta Norges idrettsforbund, og må halde høgt nasjonalt og/eller regionalt nivå innanfor sin idrett. Styret i Sogn og Fjordane idrettskrins har vedteke tildelinga. Idrettskrinsen har innhenta tilleggsinformasjon frå særkrins/region eller NIF om det har vore naudsynt i samband med handsaming av søknadane. 

Totalt 15 idrettsutøvarar frå 13 ulike idrettar fylket fekk stipend frå Sogn og Fjordane Idrettskrins. Stipenda var på kr. 10 000,-


Thomas Hallstensen, Florø Sportsklubb, Fotball
Miriam Vilnes Mjåset, Kaupanger IL, Fotball
Håvard Hetle, Sogndal Fotball, Fotball

Mathias Andreas Reksten Dale, Breimsbygda IL, Friidrett og vektløfting
Cornelius Hilde Eikeland, Førde volleyballklubb, Volleyball
Elias Felde, Breimsbygda IL, Alpint
Andrea Fiskaa Haugen, Luster Telemarkklubb, Telemark
Elena Eikevoll Heltne, Florø Pistolklubb, Pistol
Marta Valland Hofslundsengen. Sogndal Køyre- og rideklubb, Køyring
Simon Hjelmeset Kirkeeide, Markane IL, Skiskyting
Julia Jordanger Loen, Breimsbygda IL, Vektløfting
Steffen Melheim, Olden IL, Friidrett
Jakob Stavang Stubhaug, Sunnfjord Golfklubb, Golf
Gunn Kristi Tvinnereim, Hardbagg IL, Skiskyting
Thristan Engebø Ullebø, Førde IL/Sogn CK, Sykkel og langrenn

 


Miriam Vilnes Mjåseth i heimekampen mot Medkila 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Håvard Hetle holdt nullen i debuten for Sogndal i cupkampen
borte mot gamle lagkameratar i Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.12 Vinnar av luke 10 i julekalendaren


Ivan Øy i Årdal sin bortekamp mot Førde på Førde Stadion 9. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Frode Ølmheim frå Leikanger blei trekt ut som vinnar av luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 193 svar, og 189 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Ivan Øy.

Svara var fordelt slik:
Ivan Øy: 189 stk, 98,0%
Terje Rognsø: 2 stk, 1,0%
Kjell Ertesvåg: 1 stk, 0,5%
Gisle Isene: 1 stk, 0,5%
Eirik Bakke: 0 stk, 0%


I luke 11 skal ein kome fram til resultatet i 5. divisjonskampen mellom Selje og Sandane på Selje Idrettspark. 

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 11 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

10.12 Torbjørn Endestad skal trene Eikefjord


Torbjørn Endestad under KM Futsal senior på Sandane 30. november.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november.

Torbjørn Endestad blir ny trenar for Eikefjord sitt herrelag i 6. divisjon. Endestad tek dermed over etter Håvard Mjølkeråen som har vore hovudtrenar denne sesongen.

Eikefjord enda denne sesongen på 2. plass i 6. divisjon avdeling 2. Seks poeng bak Fure som sikra opprykk til 5. divisjon ved å slå Eid 2 og Balestrand i kvalifiseringa.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 20 14 4 2 92 - 48 46
Eikefjord 20 13 1 6 63 - 40 40
Florø 3 20 12 3 5 80 - 55 39
Askvoll/Holmedal 20 11 1 8 69 - 47 34
Tempo 20 11 1 8 76 - 58 34
Hyllestad 1 20 8 4 8 66 - 62 28
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 20 7 3 10 54 - 61 24
Tambarskjelvar 20 6 2 12 59 - 65 20
Anga 2 20 6 2 12 49 - 58 20
Høyang 2 20 3 0 17 31 - 140 9

10.12 Stine Pettersen Reinås skal spele for Stabæk


Stine Pettersen Reinås under sonelagsturnering på Eid i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.


 

Stine Pettersen Reinås skal neste sesong spele for Stabæk. 25-åringen frå Hafslo vender dermed tilbake til klubben ho spelte fast for i Toppserien i fem sesongar frå 2013 til 2017.

Dei to siste sesongane har Pettersen Reinås spelt for Vålerenga.

Pettersen Reinås var i 2016 og 2017 nominert som Årets forsvarar i Toppserien. I 2016 vann ho denne prisen.

Pettersen Reinås har tidligare spelt for klubbane Sogndal, Kaupanger, Voss, Kattem, Stabæk og Vålerenga. Pettersen Reinås står bokført med åtte kampar og eit mål for det norske kvinnelandslaget. I tillegg har ho spelt 45 kampar og scora to mål for aldersbestemte landslag. 

10.12 11 trenarar har gjennomført UEFA B-lisens


Tom Øyvind Solheim før Hornindal sin kamp mot Svelgen/Bremanger 2. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11 trenarar i klubbar i NFF Sogn og Fjordane har i år gjennomført UEFA B-lisens.

Henrik Myklebust, Førde
Ørjan Hoff Vikum, Førde
Are Njøten, Stryn
Johan Elverum Salveson, Kaupanger
Robert Hovland, Vik
Tom-Øyvind Solheim, Hornindal
Geir Stenehjem, Sogndal
Brede Nymark, Kaupanger
Katrin Oppheim, Stryn
Siri Nesheim, Sogndal (Lyn)
Rasmus Faleide, Anga


UEFA B-lisensutdanninga er trinn 2 av 4 i NFFs trenerutdanningsstige.

UEFA B-lisensutdanninga består av to fellessamlingar. Den fyrste samlinga er på sju dager, medan den andre samlinga er på tre dager. I tillegg kjem mellomfasearbeid med egne utviklingsmål, pluss skriftlig innlevering av teorioppgåver om sentrale temaområder.

 


Geir Stenehjem før Sogndal sin kamp mot Jerv 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Katrin Oppheim under KM Futsal senior 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember.


Are Njøten i Stryn sin kamp mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Henrik Myklebust i Førde sin bortekamp mot Stryn 27. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.


Brede Nymark i Kaupanger sin 2-1 seier borte mot Tornado Måløy 25. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå film frå Kaupanger si garderobe etter seieren. 


Robert Hovland under KM futsal på Sandane 4. mars 2017.
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal laurdag 4. mars. (NB Stor fil)
Sjå bilder frå KM-innandørs futsal søndag 5. mars. (NB Stor fil)


10.12 Vinnar av luke 9 i julekalendaren


Ole Erik Sunde før Flatraket/Skavøypoll 2 sin
heimekamp mot Oppstryn på Naustteigen Stadion 4. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Rune Lefdal frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 182 svar, og 173 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Ole Erik Sunde var trenar for Flatraket/Skavøypoll 2 denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Flatraket/Skavøypoll 2: 173 stk, 95,1%
Tempo: 3 stk, 1,6%
Breimsbygda/Jølster 2: 3 stk, 1,6%
Jotun/Årdal 2/Årdalstangen/Lærdal/Aurland: 2 stk, 1,1%
Tornado Måløy 2: 1 stk, 0,5%


I luke 10 skal ein kome fram til kven som blei Årets trenar her i Sogn og Fjordane 2019.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

10.12 Send inn svar på luke 10 i julekalendaren 



I luke 10 skal ein kome fram til kven som blei Årets trenar her i Sogn og Fjordane 2019.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 10 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

09.12 Skjerven held fram som dommar i Eliteserien


Skjerven før kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven held fram som hovuddommar i Eliteserien.

52-åringen frå Kaupanger er ein av 14 hovuddommarar i Eliteserien neste sesong. Skjerven står bokført med 378 kampar som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Hovuddommarar Eliteserien 2020
Espen Eskås, NFF Oslo
Dag Vidar Hafsås, NFF Trøndelag
Kai Erik Steen, NFF Hordaland
Kristoffer Hagenes, NFF Hordaland
Marius Hansen Grøtta, NFF Nordmøre & Romsdal (ny)
Ola Hobber Nilsen, NFF Oslo
Sigurd Kringstad, NFF Sunnmøre
Rohit Saggi, NFF Buskerud
Sivert Amland, NFF Hordaland (ny)
Svein Oddvar Moen, NFF Rogaland
Tommy Skjerven, NFF Sogn & Fjordane
Tom Harald Hagen, NFF Indre Østland
Tore Hansen, NFF Agder
Usman Aslam, NFF Buskerud (ny)

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.12 Andre futsalturnering for spelarar 10-14 år

 
Heia sitt lag som spelte i klasse J12/13 under turneringa i Svelgen.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november. 


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Den andre av i alt tre turneringar går av stabelen søndag 15. desember.

Det blir spelt kampar i Svelgen, Askvoll og Høyanger.

Totalt 70 lag (48 guttelag og 22 jentelag) skal spele totalt 177 kampar i løpet av den andre turneringa.

Svelgen - Kampar frå klokka 10.00 - 19.30
Høyanger - Kampar frå klokka 09.30 - 20.15
Askvoll - Kampar frå klokka 09.30 - 20.30

Den tredje og siste futsalturneringa for gutar og jenter i alderen 10-14 år går av stabelen søndag 12. januar. Påmeldingsfrist til denne turneringa er sett til torsdag 2. januar 2020.

 

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.


 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


09.12 Send inn svar på luke 9 i julekalendaren 



I luke 9 skal ein kome fram til kva lag Ole Erik Sunde har vore trenar for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

09.12 Vinnar av luke 8 i julekalendaren


Askvoll/Holmedal gjekk til topps under årets Futsal Old Boys.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2019.

Ane Myklebust Møll frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 154 svar, og 149 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Askvoll/Holmedal vann KM Futsal Old Boys 2019.

Svara var fordelt slik:
skvoll/Holmedal: 149 stk, 96,8%
Svelgen: 2 stk, 1,3%
Jølster: 2 stk, 1,3%
Fjøra: 1 stk, 0,6%
Kaupanger: 0 stk, 0%


I luke 9 skal ein kome fram til kva lag Ole Erik Sunde har vore trenar for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 9 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

08.12 Send inn svar på luke 8 i julekalendaren 



I luke 8 skal ein kome fram til kven som vann KM Futsal Old Boys 2019.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

08.12 Erik Rotihaug vann Farmen



 

I dag blei det klart at tidligare Eidspelar Erik Rotihaug vann Farmen. 24-åringen frå Nordfjordeid vann finalen mot Ingebjørg Monique Haram.

Premien Rotihaug fekk som vinnar av Farmen var ein Toyota Corolla Hybrid og hytta Koia Moderne frå Norgeshus.

Erik Rotihaug har i tillegg til Eid også spelt for Tornado Bergen.

 


Erik Rotihaug i Eid sin bortekamp mot Sogndal 2 17. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Erik Rotihaug blei matchvinnar då Eid snudde 1-2 til 3-2 mot Florø i 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Erik Rotihaug og Roy Lasse Torheim etter Eid 2 sin heimekamp
mot Stadlandet på Eid Stadion 11. september 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.12 Sogndal tapte etter straffesparkkonkurranse


Sogndal sitt juniorlag før kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal sitt juniorlag spelte i dag kamp mot IF Brommapojkarna om 6. plassen under Skandinavisk Mesterskap for junior i Sverige.

Etter ein mållaus kamp, måtte laga ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Her var IF Brommapojkarna best, og Sogndal som var regjerande mester i denne turneringa blei dermed nummer seks. 

Malmö FF vann finalen mot IF Elfsborg 3-0.


Sogndal – IF Brommapojkarna  0-0 (0-0) 2-4 etter straffesparkkonk.


Pulje 1:
IF Elfsborg
Sogndal
Esbjerg
Mjøndalen

Pulje 2:
FC Midtjylland
Malmö FF
IF Brommapojkarna
Brann

Kampar, fredag 15. november
IF Elfsborg – Mjøndalen  4-2 (2-0)
Malmö FF – IF Brommapojkarna  4-1 (3-0)
FC Midtjylland – Brann 3-0 (2-0)
Esbjerg - Sogndal  2-1 (0-1)

Kampar, søndag 17. november
Mjøndalen – Esbjerg  0-3
Sogndal – IF Elfsborg  0-2
Brann – IF Brommapojkarna 1-4
FC Midtjylland – Malmö FF  0-3


Kampar, fredag 6. desember
Sogndal - Mjøndalen  2-0 (0-0)
Esbjerg - IF Elfsborg  2-3
IF Brommapojkarna  - FC Midtjylland   0-3
Malmö FF – Brann  1-0

Sluttspelkampar, søndag 8. desember
Kamp om 7. plass,
Mjøndalen - Brann  1-1, 4-5 etter straffesparkkonk.

Kamp om 5. plass,
Songdal - IF Brommapojkarna 0-0, 4-5 etter straffesparkkonk.

Bronsefinale,
Esbjerg - FC Midtjylland  2-3

Finale,
IF Elfsborg - Malmö FF 0-3


08.12 Vinnar av luke 7 i julekalendaren


Vik blei kretsmester i 5. divisjon etter 4-3 seieren mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.

Sondre Solheim Langedal frå Loddefjord blei trekt ut som vinnar av luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 192 svar, og 186 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Vik blei kretsmester i 5. divisjon denne sesongen.

Svara var fordelt slik:
Vik: 186 stk, 96,9%
Sogndal 3/Fjøra 2: 4 stk, 2,1%
Førde 2: 1 stk, 0,5%
Tempo: 1 stk, 0,5%
Selje: 0 stk, 0%


I luke 8 skal ein kome fram til kven som vann KM Futsal Old Boys 2019.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 8 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

08.12 Runar Hove cupmester med Viking


Runar Hove i Florø sin heimekamp mot Sogndal 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Runar Hove og Viking vann i dag 1-0 mot Haugesund i cupfinalen på Ullevaal Stadion. 24-åringen frå Florø spelte heile kampen i Viking sitt midtforsvar.

Viking sin kaptein Zlatko Tripic scora kampens einaste mål drøye fem minutt ut i 2. omgang.

Haugesund - Viking  0-1 (0-0)
0-1 Zlatko Tripic, straffe (51. min)


Dommar:
Espen Andreas Eskås, Bækkelaget

Assistentdommarar:
Anders Olav Dale, Nordre Holsnøy og Runar Langseth, Kolstad

4. dommar:
Rohit Saggi, Drafn

Gult kort :
Benjamin Tiedemann Hansen, Jan Douglas Bergqvist, Mikkel Desler Puggaard, Martin Samuelsen og Sondre Bjorvand Tronstad, Haugesund
 
Adrian Nilsen Pereira, Runar Ullaland Hove, Zlatko Tripic, Kristoffer Lie Løkberg og Viljar Helland Vevatne, Viking


Haugesund:
Helge Valvatne Sandvik
Jan Douglas Bergqvist (Pascal Wiberg Gregor 77. min)
Benjamin Tiedemann Hansen
Mikkel Desler Puggaard
Thore Baardsen Pedersen
Christian Grindheim
Sondre Bjorvand Tronstad
Niklas Sandberg
Bruno Miguel Santos Leite (Kevin Martin Krygård 79. min)
Martin Samuelsen
Kristoffer Velde (Ibrahima Kone 90. min)

Viking:
Iven Austbø
Viljar Helland Vevatne
Runar Ullaland Hove
Sondre Flem Bjørshol
Adrian Nilsen Pereira
Johnny Furdal (Fredrik Torsteinbø 67. min)
Kristoffer Lie Løkberg (Samuel Kari Fridjonsson 75. min)
Kristian Thorstvedt
Zlatko Tripic (Rolf Daniel Vikstøl 90. min)
Ylldren Ibrahimaj
Benjamin Kallman

08.12 Jølster feira opprykk til Kretsligaen


Jølster sitt trenarteam denne sesongen under gårsdagens opprykksfest.
Frå venstre: OleMartin Eide, Andre Heggheim og Øyvind Årdal.
Foto: Ola Weel Skram

 

Jølster Fotball hadde laurdag kveld fotball- og opprykksfest på Thon Jølster Hotell.

Jølster sikra seg denne sesongen opprykk til Kretsligaen etter å ha vunne kvalifiseringa mot Florø 2. Jølster tok seg til kvalifiseringa ved å bli nummer fem i 5. divisjon.

Her er oversikten over kven som stakk av med prisane for Jølster sitt herrelag i 5. divisjon.

Årets spelar: Bård Sandnes

Årets toppscorar: Torbjørn Hjellbrekke

Ragnar Åmots pokal: Kristoffer Flatjord Sunde

Årets Fairplay: Gestur Gylfason

Årets viktigaste spelar: Vegard Krøvel Flatjord

Årets råtass: Bård Sandnes


Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7

 


Jølster jublar etter at opprykket til Kretsligaen var sikra borte mot Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


07.12 Vinnar av luke 6 i julekalendaren


Ulrik Flo i Sogndal sin heimekamp mot Jerv 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Henrik Myklebust frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 192 svar, og 188 av svara var riktige. 

Det rette svaret var at Sogndal enda på 6. plass i OBOS-ligaen.

Svara var fordelt slik:
6. plass: 188 stk, 98,0%
3. plass: 2 stk, 1,0%
4. plass: 1 stk, 0,5%
7. plass: 1 stk, 0,5%
5. plass: 0 stk, 0%


I luke 7 skal ein kome fram til kva lag som blei kretsmester i 5. divisjon denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

07.12 Send inn svar på luke 7 i julekalendaren 



I luke 7 skal ein kome fram til kva lag som blei kretsmester i 5. divisjon denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 7 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

07.12 Oppsett Post Nord og Norsk Tipping-ligaen


Årdal spretta champagnen etter at laget sikra opprykk til Norsk Tipping-
ligaen med seier 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seier mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.

Norges Fotballforbund har sett opp avdelingane i Post Nord-ligaen og avdelingane i Norsk Tipping-ligaen.

Florø skal spele i PostNord-ligaen avdeling 1, medan Fjøra, Årdal og Sogndal 2 er sett opp i avdeling 4 i Norsk Tipping-ligaen.


PostNord-ligaen avdeling 1
Alta
Fløya
Tromsdalen
Senja
Brattvåg
Hødd
Florø
Eidsvold Turn
Vålerenga 2
Skeid
Kjelsås
Moss
Fredrikstad
Kvik Halden

PostNord-ligaen avdeling 2
Nardo
Levanger
Rosenborg 2
Bærum
Asker
Sotra
Vard Haugesund
Egersund
Bryne
Fløy
Notodden
Odd 2
Arendal
Fram

Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Kongsvinger 2
Nybergsund
Elverum
Fu/Vo
Gjelleråsen
Lillestrøm 2
Lørenskog
Ull/Kisa 2
Grorud 2
Rommen
Gjøvik/Lyn
Raufoss 2
Toten
Brumunddal

Norsk Tipping-ligaen avdeling 2
Hønefoss
Strømsgodset 2
Åssiden
Mjøndalen 2
Ørn Horten
FK Tønsberg
Flint
Halsen
Pors
Oppsal
Follo
Fredrikstad 2
Sarpsborg 08 2
Kråkerøy

Norsk Tipping-ligaen avdeling 3
Vidar
Sola
Madla
Viking 2
Staal Jørpeland
Brodd
Åkra
Hinna
Djerv 1919
Express
Donn
Start 2
Vindbjart
Mandalskameratene

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2
Fjøra
Årdal
Fyllingsdalen
Lysekloster
Brann 2
Fana
Stord
Os
Ready
Frigg
Lyn
Sandviken
Bjarg

Norsk Tipping-ligaen avdeling 5
Byåsen
Strindheim
Kolstad
Ranheim 2
Tiller
Melhus
Tynset
NTNUI
Orkla
Molde 2
Træff
Spjelkavik
Aalesund 2
Volda

Norsk Tipping-ligaen avdeling 6
Mjølner
Finnsnes
Bodø/Glimt 2
Melbo
Junkeren
Skjervøy
Tromsø 2
Skånland
Rana FK
Stabæk 2
Nordstrand
Skeid 2
Lokomotiv Oslo
Ullern

 


Mathias Hovland auka Fjøra si leiing til 2-0 mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Anders Johannessen Nord heada inn vinnarmålet til Sogndal 2 fire
minutt  på overtid i 4-3 seieren heime mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Brage Naustdal i Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.12 Stenevik tildelt utviklingsstipend


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat 

Hordaland Fylkeskommune har i dag tildelt Utviklingsstipend til seks idrettsutøvarar i Hordaland.

Ein av utøvarane som fekk tildelt utviklingsstipend var Elise Isolde Stenevik frå Florø. Utviklingsstipendet er på kr. 30 000,-

20-åringen frå Florø, som sidan hausten 2015 har spelt for Arna Bjørnar, har spelt fast i Toppserien dei fire siste sesongane. I løpet av desse fire sesongane har Stenevik spelt 72 kampar og scora eit mål i Toppserien. I tillegg har ho spelt 12 kampar og scora eit mål i cupen.

På aldersbestemte landslag står Stenevik bokført med 41 kampar og åtte mål.  

Neste sesong skal Elise Isolde Stenevik spele for den svenske toppklubben Eskilstuna United.

Desse fekk tildelt utviklingsstipend:
Salum Kashafali, friidrett, Norna-Salhus
Maia Emilie Lund, roing, Bergens roklubb
Andreas Haara Bakketun, friidrett, IL Gneist
Anna Bryn Mørkeset, alpint, Voss IL
Elise Isolde Stenevik, fotball, Arna-Bjørnar
Martin Femsteinevik, skiskyting, Hålandsdal IL

 


Stenevik for Team SFFK jenter mot Kaupanger 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.



Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.



Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


06.12 Sogndal vann 2-0 mot Mjøndalen


Sogndal sitt juniorlag før kampen mot Sheriff Tiraspol 27. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal sitt juniorlag vann i dag 2-0 mot Mjøndalen under Skandinavisk Mesterskap for junior i Sverige. Mathias Sundberg og Adrian Solberg scora Sogndal sine mål.

Sogndal står dermed med ein seier og to tap i dei innleiande kampane.
 
Sogndal – Mjøndalen 2-0 (0-0)
1-0 Mathias Sundberg (74. min)
2-0 Adrian Solberg (81. min)

Pulje 1:
IF Elfsborg
Sogndal
Esbjerg
Mjøndalen

Pulje 2:
FC Midtjylland
Malmö FF
IF Brommapojkarna
Brann

Kampar, fredag 15. november
IF Elfsborg – Mjøndalen  4-2 (2-0)
Malmö FF – IF Brommapojkarna  4-1 (3-0)
FC Midtjylland – Brann 3-0 (2-0)
Esbjerg - Sogndal  2-1 (0-1)

Kampar, søndag 17. november
Mjøndalen – Esbjerg  0-3
Sogndal – IF Elfsborg  0-2
Brann – IF Brommapojkarna 1-4
FC Midtjylland – Malmö FF  0-3


Kampar, fredag 6. desember
Sogndal - Mjøndalen  2-0 (0-0)

Kl. 16.00 Esbjerg - IF Elfsborg
Kl. 18.00 IF Brommapojkarna  - FC Midtjylland
Kl. 20.00 Malmö FF – Brann


06.12 Vinnar av luke 5 i julekalendaren


Kaupanger etter seieren heime mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Madelen Bakkebø frå Stadlandet blei trekt ut som vinnar av luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 203 svar, og 194 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Øystein Lindesteg Rinde.

Svara var fordelt slik:
Øystein Lindesteg Rinde: 194 stk, 95,6%
Ørjan Hjellhaug: 4 stk, 2,0%
Marius Lenni Bøe: 3 stk, 1,5%
Sebastian Kaldestad: 2 stk, 1,0%
Brede Nymark: 0 stk, 0%


I luke 6 skal ein kome fram til kva plass Sogndal kom på i OBOS-ligaen denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

06.12 Kretskampane på Nordfjordeid er avlyst


NFF Sogn og Fjordane G14 under kretskampane på Eid 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå dagens kretskampar på Nordfjordeid.  

 

NFF Sogn og Fjordane sine G14 og G15-kretslag skulle etter planen spele kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Nordfjordeid laurdag.

På grunn av vertilhøva er desse kampane dessverre avlyst.
 

06.12 Send inn svar på luke 6 i julekalendaren 



I luke 6 skal ein kome fram til kva plass Sogndal kom på i OBOS-ligaen denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 6 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

05.12 Send inn svar på luke 5 i julekalendaren 



I luke 5 skal ein kome fram til ein trenar her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

05.12 Spelar kretskampar på Nordfjordeid


NFF Sogn og Fjordane G14 under kretskampane på Eid 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå dagens kretskampar på Nordfjordeid.  

 

NFF Sogn og Fjordane sine G14 og G15-kretslag spelar laurdag kretskampar på Nordfjordeid.

Både G14 og G15-kretslaget skal i løpet av dagen spele kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal. I tillegg skal NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal spele kampar mot kvarandre.

Kampoppsett kretskampar Eid Idrettspark laurdag 7. desember
Kl. 11.00 G14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre
Kl. 12.00 G15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre
Kl. 13.00 G14 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal
Kl. 14.00 G15 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal
Kl. 15.00 G14 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane 
Kl. 16.00 G15 NFF Nordmøre og Romsdal - NFF Sogn og Fjordane

 


Hubert Wdowiak  i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Lidvin Hestetun i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


05.12 Thorsnes med ny scoring for Canberra United

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes scora Canberra United sitt mål i dagens 2-1 tap heime mot Brisbane Roar på McKellar Park. Thornes har dermed scora i begge sine kampar for sin nye klubb i Australia Canberra United.

Thorsnes spelte også for Canberra United ein tremånadersperiode vinteren 2017/2018.

Canberra United sin neste kamp er borte mot Perth Glory Woman fredag 13. desember.

Canberra United - Brisbane Roar  1-2 (0-2)
0-1 Tameka Yallop (17. min)
0-2 Hayley Raso (41. min)
1-2 Elise Thorsnes (66. min)

05.12 Vinnar av luke 4 i julekalendaren


Therese Figved under KM Futsal senior på Sandane 30. november.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november.

Bjørn Totland frå Førde blei trekt ut som vinnar av luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 205 svar, og 188 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Therese Figved.

Svara var fordelt slik:
Therese Figved: 188 stk, 91,7%
Marianne Aakre Laugerud: 6 stk, 2,9%
Elise Selland: 4 stk, 2,0%
Oda Bjelde: 4 stk, 2,0%
Jasmijn Koopmans: 3 stk, 1,5%


I luke 5 skal ein kome fram til ein trenar her i fylket.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 5 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

04.12 Kåringar Studentspretten 2019-sesongen


Malene Haugland Skadal i bortekampen mot Sandane 22. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Studentspretten har denne sesongen deltatt med tre lag i serien. Eit damelag i 3. divisjon, eit herrelag i Kretsligaen og eit herrelag i 5. divisjon.

Her er oversikten over kven som stakk av med prisane denne sesongen.

Studentspretten, 3. divisjon kvinner
Årets spelar: Malene Haugland Skadal
Årets toppscorar: Kristin Solås

Studentspretten, Kretsligaen
Årets spelar: Tor Erik Eide
Årets toppscorar: Pål Gundegjerde

Studentspretten 2, 5. divisjon
Årets spelar: Petter Sundaker Nordberg


Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 16 12 3 1 68-11 39
Sandane 16 12 3 1 57-18 39
Førde 16 10 1 5 66-36 31
Studentspretten 16 9 2 5 46-24 29
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 16 4 2 10 29-52 14
Sogndal 16 3 3 10 30-66 12
Vik 16 3 3 10 18-58 12
Selje /Åheim 16 2 5 9 28-48 11

Tabell Kretsligaen
Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7

 


Kristin Solås i Studentspretten sin bortekamp mot Stryn 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tor Erik Eide i bortekampen mot Eid på Eid Idrettspark 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Pål Gundegjerde i Studentspretten sin heimekamp mot Eid 21. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Petter Sundaker Nordberg for Studentspretten 2 i bortekampen
mot Skavøypoll på SKavøypoll Stadion 24. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.12 Vinnar av luke 3 i julekalendaren


Dan Jøran Hafsås under årets Eid Cup på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå Eid Cup 2019.

Sjå bilder frå Eid Cup 2018.
Sjå bilder frå Eid Cup 2017.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.

Sigrid Kalstad Sortevik frå Leikanger blei trekt ut som vinnar av luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 259 svar, og 255 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Dan Jøran Hafsås.

Svara var fordelt slik:
Dan Jøran Hafsås: 255 stk, 98,4%
Arild Myklebust: 2 stk, 0,8%
Frode Nord: 1 stk, 0,4%
Bjørn Totland: 1 stk, 0,4%
Geir Moldestad: 0 stk, 0%

I luke 4 skal ein kome fram til kven som blei Årets dommar i Sogn og Fjordane.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

04.12 Bjørnebye har signert for Sogndal


Tobias Bjørnebye og Håvard Flo.
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball.

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Rosenborg BK og Sogndal Fotball er enige om ein overgang for midtbanespelar Tobias Bjørnebye. 20-åringen har signert ei kontrakt med Sogndal som gjer han til Sogndal-spelar ut sesongen 2021.

Sogndal Fotball sine nettsider skriv dette om den nye spelaren:
Den unge midtbanespelaren starta med organisert fotball i Heming i Oslo før han seinare spelte ungdomsfotball for Lyn. Familien flytta til Trondheim, og då vart Tobias ein del av G19 laget til Rosenborg. I sesongane 2017 og 2018 spelte han for Rosenborg sitt 2. lag. Preseason 2019 var med Rosenborg sitt A-lag, og før sesongstart gjekk han til Hødd for utlån ut sesongen. I Ulsteinvik spelte han 21 seriekampar i årets sesong.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.


 


Tobias Bjørnebye og Eirik Bakke.
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball.


04.12 Gjerde Årets spelar og toppscorar for Fjøra


Malvin Gjerde i 3-0 seieren heime mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Malvin Gjerde stakk av med dei gjevaste prisane under Fjøra Fotballklubb sin årsfest på Quality Hotel Sogndal laurdag.

27-åringen frå Voss fekk både prisen Årets spelar og Årets toppscorar.

Gjerde har denne sesongen scora 23 mål i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. På sine to og ein halv sesong for Fjøra har Gjerde scora 59 mål på 54 seriekampar. I cupen har det blitt fire mål på fire kampar.

Gjerde har tidligare spelt for klubbane Voss, Nesna og Studentspretten.


Fjøra si grunngjeving for tildelinga av Årets spelar:
Årets sesong har variert fra det ordinære til det fantastiske. Det same kan seiast om årets spelar. Sjølv om prestasjonen til årets spelar naturlegvis har vore veldig god sesongen sett under eitt. Personen har godt humør og lun humor, sjølv om det inni han også ein plass er bra med temperament. Spelaren er ikkje spesielt glad i øvelsar som krev stor konsentrasjon, men likar det enkle; spela fotball!

Årets spelar er en spelar som pratar mest med beina, men er samtidig ein av dei meir rutinerte på laget. Han er mest kjent for ein spesiell ferdighet, men i tillegg til denne ferdigheten er personen pliktoppfyllande og hardtarbeidande for laget. Det er ein lagspelar sjølv om ikkje det er det første ein tenker på når vi høyrer navnet. Personen beviser dette også gjennom eit meget solid treningsoppmøte, der statistikken fører han opp på 3. plass i stallen med 119 av 135 økter.

Spelaren er ein offensiv spelar som er på toppen når det gjeld både mål og assist. Sjølv om han uten tvil er mest glad i mål. Årets spelar har klart å spa fram 9 assist og 23 mål i ein tidvis trøblete sesong. Ein utruleg prestasjon.


 



Malvin Gjerde i fjorårets bortekamp mot Bremanger 30. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Malvin Gjerde for Studentspretten borte mot Sandane 1. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Malvin Gjerde for Voss i 2-0 seieren borte mot Stryn 1. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.12 Send inn svar på luke 4 i julekalendaren 



I luke 4 skal ein kome fram til kven som blei Årets dommar i Sogn og Fjordane.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 4 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

03.12 Brudevoll og Holen Årets spelarar i Vik


Vik blei kretsmester i 5. divisjon etter 4-3 seieren mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.

Laurdag 23. november hadde seniorlaga til Vik sesongavslutning på Blix Hotell. Det blir meldt om ein fin kveld med god mat, flotte talar og ikkje minst utdeling av prisar.

Helga Brudevoll og Idar Holen stakk av med dei gjevaste prisane som Årets spelarar.

Vik, 3. divisjon kvinner
Årets spelar: Helga Brudevoll
Årets Fair play: Eili Nygard Riise
Årets toppscorar:  Kristine Hovland

Vik, 5. divisjon
Årets spelar: Idar Holen
Årets unge spelar: Mathias Stokkebø
Årets toppscorar:  Øystein Myrkaskog

I tillegg blei det delt ut pokal til spelarar som har oppnådd eit rundt antall kampar for Vik.

350 kampar: Stig Roar Hovland
250 kampar: Svein Erik Saglien og Idar Holen
150 kampar: Aleksander Valsvik
100 kampar: Sivert Aase og Asgeir Fosse Refsdal
50 kampar: Erlend Aase, Dag Einar Bøthun, Viljar Andersen og Joar Tryti

03.12 Vinnar av luke 2 i julekalendaren


Hagen i duell mot Bendik Rise i kampen på Høddvoll 29. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Halldis Balsnes frå Nordfjordeid blei trekt ut som vinnar av luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 232 svar, og 225 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Fredrikstad.

Svara var fordelt slik:
Fredrikstad: 225 stk, 97,0%
HamKam: 6 stk, 2,6%
Hødd: 1 stk, 0,4%
Elverum: 0 stk, 0%
Notodden: 0 stk, 0%


I luke 3 skal ein kome fram til ein sangglad trenar i Kretsligaen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

03.12 Magne Elde held fram som hovedtrenar i Fortuna


Magne Elde i Fortuna sin kamp borte mot Kaupanger i NM J19 i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein liten filmsnutt frå kampen på Kaupanger Stadion.

 

Magne Elde held fram som hovedtrenar for Fortuna. Elde går dermed inn i sitt 7. år som hovedtrenar for Fortuna.

Elde har vore hovudtrenar i Fortuna i sesongane 2012-2014 og 2017-2019.

Frå 1. januar 2020 blir Aafk Fortuna ein realitet. Det blei klart etter at dei to klubbane sine medlemmar under ekstraordinære årsmøter tidligare i haust godkjente avtalen mellom dei to klubbane.

Avtala strekk seg over tre år. Fra 2020-sesongen skal AaFK Fortuna spele i AaFK-drakter, men den nye satsinga vil ligge i Fortuna med adskilt organisasjon, økonomi og inntekter, men med eit nært samarbeid for å utvikle klubbane.

- Eg er ekstremt glad og stolt over å ha signert den første trenerkontrakta i AaFK Fortuna. Etter seks sesonger som hovedtrenar i FK Fortuna Ålesund har eg stor tru på det nye prosjektet Toppfotball 2023 og eit tett samarbeid med AaFK fra 1. januar 2020. Det skjer veldig mykje spennande rundt jente- og damefotballen på Sunnmøre, i Norge og i resten av verden for tida. Den reisa vil eg være med på. Vi har ei meget dedikert og utviklingsorientert spelargruppe, som eg samarbeidar utrolig godt i lag med. Dette gir meg stor motivasjon og lyst til å jobbe hardt kvar dag saman for å nå dei ambisiøse måla til klubben. Saman med eit solid støtteapparat, eit sterkt styre, og ikke minst ei unik spelargruppe skal vi bygge vidare på årets sterke haust og skape mange flotte fotballopplevelsar i 2020. Å lede AaFK Fortuna i Toppserien foran eit fullsatt Color Line Stadion er et drømmescenario, seier Magne Elde.

 


 Marthe Bjørhovde og Magne Elde med pokalen etter seieren
mot Arna Bjørnar i cupfinalen i klasse J19 i 2017. Foto: Privat


03.12 Send inn svar på luke 3 i julekalendaren 



I luke 3 skal ein kome fram til ein sangglad trenar i Kretsligaen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 3 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Bilder frå sonelagsturneringa på Eid


TEAM TMFK under sonelagsturneringa på Nordfjordeid 2. desember 2006.
Sjå nokre bilder frå turneringa.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 13 år sidan i dag blei den siste av i alt to sonelagsturneringar for 14-åringar spelt på Eid Idrettspark.

TEAM TMFK gutar og TEAM Kaupanger jenter vann sonelagsturneringa for 14-åringar, og er klar for det regionale mesterskapet for sonelag/bylag i Ålesund på nyåret. TMFK gutar vann begge sine kampar i dag, og med ein siger og ein uavgjort frå soneturneringa i Førde var fyrsteplassen avgjort før den siste kampen mellom Team Førde og Team Sogn i dag. 

I jenteklassa var det veldig spennande mellom TEAM Førde og Team Kaupanger. Begge laga sto bokført med sju poeng før den siste kampen mellom dei to laga. Team Kaupanger drog det lengste strået i "finalen" og vann til slutt fortent 4-1  

Sjå nokre bilder frå turneringa.

J14 TMFK-Kaupanger 1-4 (0-2)
G14 TMFK-Sogn 4-0 (1-0)
J14 TMFK-Førde 0-2 (0-1)
G14 TMFK-Førde 3-1 (1-0)
J14 Kaupanger-Førde 4-1 (3-1)
G14 Sogn-Førde 0-2 (0-1)

Tabell jenter: 
Kaupanger 4 3 1 0 18-3 10
Førde 4 2 1 1 6-5 7
TMFK 4 0 0 4 2-17 0

Tabell gutar: 
TMFK 4 3 1 0 9-1 10
Førde 4 1 2 1 5-5 5
Sogn 4 0 1 3 2-19 1

Jenter TMFK-Kaupanger 1-4 (0-2)
0-1 Elisabeth Orrestad Nilsen (8. min)
0-2 Hege Wahlquist (18. min)
0-3 Elisabeth Orrestad Nilsen (32. min)
0-4 Elisabeth Orrestad Nilsen (44. min)
1-4 Nina Hjelle (50. min)

Gutar TMFK-Sogn 4-0 (1-0)
1-0 Sondre Kullsveen (6. min)
2-0 Marius Hagen (40. min)
3-0 Mads Wie (43. min)
4-0 Mads Wie (47. min)

Jenter TMFK-Førde 0-2 (0-1)
0-1 Elise Mjåseth (22. min)
0-2 Malin Vik (39. min)

Gutar TMFK-Førde 3-1 (1-0)
1-0 Martin Flåten (21. min)
1-1 Vegard Dyrstad (27. min)
2-1 Mads Wie (39. min)
3-1 Marius Hagen (44. min)

Jenter Kaupanger-Førde 4-1 (3-1)
1-0 Hege Wahlquist (1. min)
2-0 Gry Merete Nummedal (15. min)
2-1 Elise Mjåseth (20. min)
3-1 Hege Wahlquist (25. min)
4-1 Ingvild Mundal (33. min)

Gutar Sogn-Førde 0-2 (0-1)
0-1 Kristian Aase, straffe (12. min)
0-2 Sondre Herstad (36. min)

02.12 Vinnar av luke 1 i julekalendaren


Stryn sikra KM-tittelen etter 6-1 seieren heime mot Førde 27. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Knut Ivar Dvergsdal frå Førde blei trekt ut som vinnar av luke 1 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Vinnaren får tilsendt 3 flax-lodd.

Det blei sendt inn totalt 264 svar, og 263 av svara var riktige. 

Det rette svaret var Stryn.

Svara var fordelt slik:
Stryn: 263 stk, 99,6%
Førde: 1 stk, 0,4%
Studentspretten: 0 stk, 0%
Kaupanger 2: 0 stk, 0%
Sandane: 0 stk, 0%


I luke 2 skal ein kome fram til kva klubb eidaren Marius Hagen har spelt for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Send inn svar på luke 2 i julekalendaren 



I luke 2 skal ein kome fram til kva klubb eidaren Marius Hagen har spelt for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

02.12 Jåstad Årets talent i Arna Bjørnar


Foto: Arna Bjørnar, Thea Bjelde

 

Ingrid Lovise Jåstad blei kåra til Årets talent i Arna Bjørnar.

Tildelinga skjedde under Arna Bjørnar sin årsfest laurdag kveld.

17-åringen frå Hafslo har spelt for Toppserieklubben sidan ho forlot Kaupanger før årets haustsesong. Jåstad spelte fast for Kaupanger heile 2018-sesongen og fram til sommaren 2019.

For Arna Bjørnar har Jåstad spelt 13 kampar og scora 1 mål i Toppserien. I tillegg har ho spelt tre kampar for Arna Bjørnar i cupen.
 
Ingrid Lovise Jåstad står bokført med åtte aldersbestemte landskampar.

 


Ingrid Lovise Jåstad i Kaupanger sin 3-0 seier mot Fløya 17. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


02.12 Vinnar av oppvarmingsoppgåva ! 


Årdal spretta champagnen etter at laget sikra opprykk til Norsk Tipping-
ligaen med seier 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seier mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.

Øystein Lindesteg Rinde frå Lærdal blei trekt ut som vinnar av oppvarmingsoppgåva i haugenfotball.no sin julekalendar. 

Haugenkrus pluss marsipangris kjem i posten.

Det blei sendt inn totalt 247 svar på oppvarmingsspørsmålet.

Det rette svaret var at Årdal gjekk til topps i Kretsligaen denne sesongen.

I luke 2 skal ein kome fram til kva klubb eidaren Marius Hagen har spelt for denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 2 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

01.12 Bilder frå KM Futsal på Sandane 


Martine Kvamme får pokalen av Jarle Andersen for seieren i kvinneklassa.
Sjå bilder frå KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november.
 

 

NFF Sogn og Fjordane arrangerte i går KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

20 lag fordelt på fire avdelingar deltok i herreklassa, medan fire lag i ei avdeling deltok i kvinneklassa.

Sandane 1 vann 3-0 mot Sandane 2 i finalen i kvinneklassa, medan Studentspretten vann 1-0 i finalen mot Eid i herreklassa.

Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane 30. november.

 


Aleksander Belland Eriksen og Studentspretten vann finalen mot Eid 1-0. 


01.12 Send inn svar på luke 1 i julekalendaren 



I luke 1 skal ein kome fram til kven som vann 3. divisjon kvinner denne sesongen.

Vinnaren av dagens luke stikk av med 3 flax-lodd. 

Klikk her for å sende inn svar på luke 1 i haugenfotball.no sin julekalendar. 

01.12 Prisutdelingar på Kaupanger sin årsfest


Kim Andre Dyrdal Stokke, Jannike Orrestad Andersen og Jørgen Dalaker.
Foto: privat

Kaupanger Fotball hadde laurdag kveld sin tradisjonelle årsfest i Skogly.

I tillegg til god mat og noko godt i glasset blei det delt ut prisar til dei som har utmerka seg litt ekstra denne sesongen.
 
Her er oversikten over kven som stakk av med dei gjevaste prisane: 

1. divisjon kvinner
Årets spelar: Jannike Orrestad Andersen

Årets utviklingspris: Kristine Hovland

Årets toppscorar: Miriam Vilnes Mjåseth


Kretsligaen
Årets spelar: Kim Andre Dyrdal Stokke

Årets utviklingspris: Jørgen Dalaker

Årets toppscorar: Kim Andre Dyrdal Stokke


3. divisjon kvinner:
Årets spelar: Oda Hov

Årets utviklingspris: Anna Myhre Nornes

Årets toppscorar: Andrine Olsen Endestad


Herre rekrutt
Årets spelar: Geir Ove Engebø

Årets utviklingspris: Mathias Meløy

Årets toppscorar: Geir Ove Engebø




 


Kim Andre Dyrdal Stokke, Brede Nymark og Jørgen Dalaker.
Foto: privat


 Mathias Meløy, Maria Omvik Hella og Geir Ove Engebø
Foto: privat


01.12 Johannsdottir og Busmic Årets spelarar i Stryn


Marie Rekdal Johannsdottir blei Årets spelar på damelaget.
Alle foto: Stryn Fotball

Stryn Fotball hadde i går kveld sin årlige fotballfest på Isehaug Kafeteria.

Marie Rekdal Johannsdottir og Justas Busmic stakk av med dei gjevaste prisane som Årets spelarar.


Her er full oversikt over prisvinnarane:
Årets spelar damer: Marie Rekdal Johannsdottir
Årets spelar herrer: Justas Busmic

Årets toppscorar damer: Kaisa Vollsnes Wemby (18 mål)
Årets toppscorar Kretsligaen: Vegard Sæten Hopland (15 mål)
Årets toppscorar 5. divisjon: Johannes Garlid Tenden (14 mål)

Årets unge spelar: Marie Rekdal Johannsdottir
Årets unge spelar: Sondre Erdal

 


Justas Busmic fekk prisen som Årets spelar på herrelaget.


Kaisa Vollsnes Wemby blei toppscorar på damelaget med 18 mål.


Vegard Sæten Hopland blei toppscorar for herrelaget med 15 mål.
(Bildet frå Stryn Fotball sin årsfest 2018)


John Marius Berger blei toppscorar for Stryn 2 med 14 mål.


Marie Rekdal Johannsdottir fekk prisen Årets unge spelar på damelaget.


Sondre Erdal fekk prisen Årets unge spelar på herrelaget.


30.11 Sandane 1 og Studentspretten vann KM Futsal


Sandane 1 gjekk til topps i kvinneklassa under årets KM Futsal senior.
Bilder frå dagens KM Futsal senior kjem etterkvart.

 

NFF Sogn og Fjordane har i dag arrangert KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

20 lag fordelt på fire avdelingar deltok i herreklassa, medan fire lag i ei avdeling deltok i kvinneklassa.

Sandane 1 vann 3-0 mot Sandane 2 i finalen i kvinneklassa, medan Studentspretten vann 1-0 i finalen mot Eid i herreklassa.

Bilder frå dagens KM Futsal senior kjem etterkvart.

 


Studentspretten blei kretsmester i herreklassa.


Sandane 2 kom på 2. plass i kvinneklassa.


Eid kom på 2. plass i herreklassa.


30.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

NB! Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er i kveld klokka 23.59.

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

30.11 Dale Fotball arrangerar Extra Cup


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


Dale Fotball arrangerar søndag 15. desember Extra Cup i Fjalerhallen i Dale.

Futsal-turneringa med 3'ar fotball med dei minste i sentrum er for jenter og gutar fødde i 2010, 2011, 2012, 2013 og 2014.

Det er reine gute- og jenteklasser.
 
Meld på lag til Extra Cup i Dale på denne linken.

 


Frå Extra Cup i Fjalerhallen i januar 2018.
Foto: Dale Fotball


30.11 Matchvinnar for Canberra United

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes blei i dag matchvinnar for sin nye klubb i Australia Canberra United.

Thorsnes sette inn Canberra sitt tredje mål i dagens 3-2 seier borte mot Newcastle Jets. Scoringa kom knappe 10 minutt før full tid.

Thorsnes spelte også for Canberra United ein tremånadersperiode vinteren 2017/2018.

Canberra United sin neste kamp er heime mot Brisbane Roar torsdag 5. desember.

Newcastle Jets - Canberra United  2-3 (2-2)

0-1 Ashlie Crofts (29. min)
0-2 Simone Charley (32. min)
1-2 Tara Andrews, straffe (41. min)
2-2 Tara Andrews, straffe (45. min+1)
2-3 Elise Thorsnes (81. min)

30.11 KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane


Stryn gjekk til topps i kvinneklassa under KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar i dag KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

20 lag fordelt på fire avdelingar deltek i herreklassa, medan fem lag i ei avdeling deltek i kvinneklassa. Av dei 25 laga som er påmeldt er 13 frå Nordfjord, 10 frå Sunnfjord, og kun to frå Sogn. 

Klikk her for fortløpande oppdatering frå turneringa.  

Stryn er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Førde er tittelforsvarar i herreklassa.

 


Førde blei kretsmester i herreklassa under fjorårets KM Futsal senior.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


29.11 Azar Karadas sin siste kamp for Brann


Azar Karadas i treningskampen mellom Brann og
eit lag samansett av spelarar frå Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Når Brann møter Viking på søndag er dette Azar Karadas sin siste kamp for Brann.

38-åringen frå Nordfjordeid har over 250 kampar for Brann i løpet av dei tre periodane han har spelt for klubben.

Karadas har i tillegg til moderklubben Eid spelt for klubbane Brann, Rosenborg, Portsmouth, Benfica, Kasimpasa, Kaiserslautern og Sogndal. 

Azar Karadas står bokført med 10 kampar og eit mål for Norge sitt A-landslag. I tillegg har eidaren spelt 60 kampar og scora 17 mål for aldersbestemte landslag.
 
 


Azar Karadas i kamp for Nordfjordlaget mot Sogndal 12. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Karadas i cupkampen mellom Tornado Måløy og Sogndal 17. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Azar Karadas i kampen mot Vålerenga 5. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.11 Hove kåra til Årets unge spelar i Strømsgodset


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Johan Hove frå Sogndal er kåra til Årets unge spelar i Strømsgodset denne sesongen. Det er Strømsgodset sin mangeårige samarbeidspartnar Aass Bryggeri som står for denne kåringa.  

Strømsgodset si nettside skriv dette om tildelinga av prisen:


Utmerkelsen går til den unggutten som har tatt størst steg og vist mest fremgang i A-stallen gjennom sesongen.

Årets pris går til Johan Hove. 19-åringen fra Sogndal kom til Strømsgodset i fjor sommer og har på halvannet år hatt en flott utvikling. Spesielt i år har Johan blitt en mer voksen spiller og han har sågar fått sin debut på U21-landslaget.

Hove innledet 2019-sesongen som fast på laget og han scoret et herlig mål i seriepremieren mot FK Haugesund. Hove sikret også tre viktige poeng hjemme mot Tromsø med scoring helt på tampen. 19-åringen var lenge aktuell for troppen til U20-VM, men kom ikke med her. I sommer viste han seg i stedet frem på fordelaktig vis for G19-landslaget i EM-sluttspillet i Armenia.

Johan Hove har ikke vært fast på laget i siste halvdel av sesongen, men midtbanetalentet har hatt flere gode innhopp - blant annet hjemme mot Rosenborg. Han leverte også en solid kamp fra start i derbyet mot MIF.

- Jeg vil gjerne takke Aass Bryggeri for denne utmerkelsen. Det er veldig inspirerende og motiverende og noe jeg setter stor pris på. Jeg føler jeg har tatt nye steg denne sesongen og utviklet meg mye siden jeg kom til Strømsgodset i fjor sommer, sier 19-åringen.

Sportssjef Jostein Flo delte ut prisen og en sjekk på 20.000 kroner Johan på vegne av Aass Bryggeri i forbindelse med fredagens lunch på Marienlyst.


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.11 Elise Isolde Stenevik klar for svensk topplag


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat 

Elise Isolde Stenevik frå Florø er klar for den svenske toppklubben Eskilstuna United.

Eskilstuna United kom i år på 4. plass i Allsvenskan Kvinner, bak klubbane Rosengård, Gøteborg og Vittsjö.

20-åringen frå Florø, som sidan hausten 2015 har spelt for Arna Bjørnar, har spelt fast i Toppserien dei fire siste sesongane. I løpet av desse fire sesongane har Stenevik spelt 72 kampar og scora eit mål i Toppserien. I tillegg har ho spelt 12 kampar og scora eit mål i cupen.

På aldersbestemte landslag står Stenevik bokført med 41 kampar og åtte mål.  

Tabell Allsvenskan Kvinner 2019
Rosengård  22 14 7 1 51-16 49
Gøteborg  22 13 6 3 45-19 45
Vittsjö  22 12 5 5 33-13 41
Eskilstuna United  22 11 5 6 34-19 38
Linköpings  22 10 6 6 37-20 36
Piteå  22 8 10 4 30-21 34
Kristianstads  22 9 6 7 38-30 33
Örebro  22 9 3 10 28-30 30
Växjö DFF  22 6 7 9 25-40 25
Djurgården  22 4 2 16 24-49 14
Bunkeflo  22 3 5 14 16-46 14
Kungsbacka  22 1 2 19 14-72 5

 


Stenevik for Team SFFK jenter mot Kaupanger 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.



Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.



Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.11 Hafsås held fram som trenar for Eid


Dan Jøran Hafsås i Eid sin 4-1 seier mot Stryn 16. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå Eid sin 4-1 seier mot Stryn.

Dan Jøran Hafsås held fram som trenar for Eid sitt herrelag i Kretsligaen. 27-åringen frå frå Stårheim tek dermed til på sin 4. sesong som trenar for Eid sitt herrelag.

Eid har dei tre sesongane enda på femte, andre og tredjeplass i Kretsligaen. Dei to siste sesongane har Eid vore det beste laget frå Nordfjord.


Tabell Kretsligaen 2019

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Tabell Kretsligaen 2018
Fjøra 22 16 5 1 91 - 25 53
Eid 22 15 1 6 88 - 42 46
Stryn 22 15 1 6 77 - 39 46
Studentspretten 22 10 6 6 52 - 35 36
Kaupanger 22 11 0 11 52 - 60 33
Årdal 22 9 5 8 48 - 49 32
Florø 2 22 8 4 10 50 - 60 28
Dale 22 7 2 13 47 - 70 23
Tornado Måløy 22 6 4 12 44 - 65 22
Bremanger 22 5 6 11 35 - 81 21
Vik 22 4 6 12 33 - 66 18
Skavøypoll 22 4 4 14 46 - 71 16

Tabell Kretsligaen 2017
Sogndal 2 22 18 0 4 122 - 17 54
Stryn 22 15 2 5 83 - 38 47
Florø 2 22 14 2 6 80 - 51 44
Årdal 22 14 2 6 59 - 36 44
Eid 22 11 5 6 60 - 53 38
Vik 22 9 2 11 37 - 50 29
Dale 22 8 2 12 55 - 64 26
Tornado Måløy 22 7 3 12 37 - 57 24
Skavøypoll 22 7 3 12 43 - 74 24
Bremanger 22 5 6 11 38 - 75 21
Førde 2 22 4 3 15 49 - 101 15
Høyang 22 3 4 15 23 - 70 13


 


Hafsås blei vist på tribuna under heimekampen mot Stryn 24. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå film av eit av måla til Eid pluss jubelen i garderoba etter kampen.


Capskameratane Hafsås og Torheim før møtet med Høyang 10. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i kampen mot Høyang.


Hafsås under Eid sin heimekamp mot Bremanger 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hafsås tek ein pust i bakken under KM Futsal 2018 på Sandane i 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars 2018.


Hafsås og Øystein Haugland på Eid Idrettspark 5. september 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

28.11 Bilder frå Sogndal sin kamp i UEFA Youth League


Sogndal sitt lag før gårsdagens kamp mot Sheriff Tiraspol.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal vann i går ettermiddag 3-1 heime mot Sheriff Tiraspol frå Moldova i 2. runde i UEFA Youth League.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal  - Sheriff Tiraspol  3-1 (2-0)

1-0 Mathias Sundberg (16. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (31. min)
2-1 Evgenhii Ojehovschii (66. min)
3-1 Adrian Nicolai Anhanger Solberg, straffe (69. min)

Dommar: Ivar Orri Kristjansson, Island

Assistentdommarar:
Birkir Sigurdarson, Island og Egill Gudvardur Gudlaugsson, Island

Fjerdedommar:
Marius Hansen Grøtta, Norge

Rødt kort:

Adrian Nicolai Anhanger Solberg, Sogndal (to gule kort 26. og 77. min)
Anders Johannessen Nord, Sogndal (to gule kort 78. og 90. min+7)
Evgenhi Pleşco, Sheriff Tiraspol (90. min+6)

Gult kort:
Elias Mittet, Sogndal
Mihail Cioban, Vladimir Covcenco, Evgenhi Pleşco, Denis Macalici og Eugeniu Gliga, Sheriff Tiraspol

Sogndal:

Håvard Hetle
Adrian Nicolai Anhanger Solberg
Eirik Lereng
Eivind Helgesen
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Sivert Heggheim Mannsverk
Elias Mittet
Eirik Stokkanes
William Furnes Rakkenes (Filip Pleym Mardal 71. min)
Anders Johannessen Nord
Mathias Sundberg

 


28.11 Mats Solheim klar for Stabæk 


Jon Terje Tjellaug, Asbjørn Tenden og Mats Solheim scora måla til
Stryn i 5-0 seieren heime mot Eid på Stryn Stadion 16. mai 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Mats Solheim er klar for Eliteserieklubben Stabæk.

I følge Stabæk sine nettsider har 31-åringen frå Loen skrive under ei treårskontrakt med klubben.

I tillegg til moderklubben Loen har Solheim tidligare spelt for klubbane Stryn, Sogndal, Kalmar og Hammarby.  

Mats Solheim har i løpet av dei fem siste sesongane spelt 109 kampar og scora åtte mål for Hammarby i Allsvenskan.

 


Mats Solheim i duell med Mikael Dorsin på Fosshaugane 30. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Mats Solheim i Stryn sin kvalifiseringskamp mot HamKam 2 i 2005.
Sjå fakta og bilder frå kampen.


28.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

27.11 Sogndal ute av Youth League på bortemål


Sivert Heggheim Mannsverk i dagens kamp mot Sheriff Tiraspol.
Bilder og fakta frå denne kampen kjem torsdag.

 

Sogndal vann i ettermiddag 3-1 heime mot Sheriff Tiraspol frå Moldova i 2. runde i UEFA Youth League.

Mathias Sundberg, Sivert Heggheim Mannsverk og Adrian Solberg scora for Sogndal, medan Evgenhii Ojehovschii sette inn målet til Sheriff Tiraspol.

Bilder og fakta frå denne kampen kjem torsdag.

Etter at Sogndal tapte 2-0 borte i den fyrste kampen blei det til slutt 3-3 samanlagt. Sheriff Tiraspol er dermed vidare på fleire scora bortemål. 


Sogndal  - Sheriff Tiraspol  3-1 (2-0)

1-0 Mathias Sundberg (16. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (31. min)
2-1 Evgenhii Ojehovschii (66. min)
3-1 Adrian Solberg, straffe (69. min)


27.11 KM Futsal Old Boys og Old Girls 


Askvoll/Holmedal gjekk til topps under årets Futsal Old Boys.
Sjå film frå KM Futsal Old Boys 2019.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2019.

NFF Sogn og Fjordane og Gaular IL inviterer klubbane i kretsen til KM Futsal i klasse Old Boys og Old Girls.

Arrangementet går av stabelen laurdag 11. januar i Gaularhallen, som ligg på Sande i Sunnfjord.

Påmeldingsfrist: torsdag 2. januar 2020.

Påmelding via e-post til: yngve.haakonsen@fotball.no

Alle klubbar tilslutta NFF Sogn og Fjordane kan delta.

Aldersklassa som kan delta på KM Futsal Old Boys og Old Girls er frå og med ein fyller 34 år i 2020. I tillegg kan ein ha med inntil to som er underårige. Desse må fylle 30 år eller meir i løpet av 2020.


 


Fjøra gjekk til topps under KM Futsal Old Boys 2018
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2018. 


Høyang vann historiens fyrste KM Futsal for Old Boys i Sogn og Fjordane.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal Old Boys 2017. 
Sjå filmen frå KM Futsal Old Boys 2017.


27.11 Sogndal møter Sheriff Tiraspol på Fosshaugane


Nils Tore Krosshaug i Sogndal 2 sin 4-3 seier mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelar i ettermiddag heimekamp mot Sheriff Tiraspol frå Moldova i 2. runde i UEFA Youth League.

Kampen på Fosshaugane Campus har avspark klokka 18.00

I bortekampen i Moldova tapte Sogndal 2-0, noko som betyr at Sogndal i dag må vinne med minst tre mål for å gå vidare. Endar dagens kamp 2-0 blir det ekstraomgongar, og eventuelt straffesparkkonkurranse.  

Sheriff Tiraspol - Sogndal  2-0 (1-0)
1-0 Nichita Covali (31. min)
2-0 Eugeniu Gliga (75. min)


26.11 Førde vann 5-1 borte mot Stryn 


Sander Aamelfot scora tre mål for Førde i dagens kamp mot Stryn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde sitt juniorlag vann i ettermiddag 5-1 borte mot Stryn i ein treningskamp på Stryn Stadion. Sander Aamelfot (3), Edvin Brattreit og Jarand Fitje scora for Førde, medan John-Erlend Bø sette inn målet til Stryn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn - Førde  1-5 (1-1)(0-2)(0-2)
1-0 John-Erlend Bø (17. min)
1-1 Sander Aamelfot (30. min)
1-2 Edvin Brattreit (56. min)
1-3 Jarand Fitje (57. min)
1-4 Sander Aamelfot (61. min)
1-5 Sander Aamelfot (73. min)

Dommar: Tom Edvinsen, Stryn

Assistentdommarar: Oliver Kirkeeide Næss og Olav Næss

Gult kort: Stian Gjengedal Olsbø, Stryn


Stryn:
Erik Paulsen
Håvard Kroken
Sigurd Fotland Fænn
Lukas Roksvåg Leirgulen
Saeed Tajik
Stian Gjengedal Olsbø
Trym Vatn Øvreberg
Steinar Hauge
John-Erlend Bø
Sondre Holmlund Ørjasæter
Johannes Garlid Tenden 

Innbyttarar:
Jørgen Trøsken
Mossie Melake
Martin Sætre
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Bjørnar Lyslo
Rasmus Skaare Tjellaug
Magnus Vik Skrede
Jens Aarnes Kleppe

Førde:
Håvard Folkestad
Steffen Igelkjønn
Emil Berge
Andreas Årseth
Edvin Brattreit
Mathias Helgheim
Jakob Larsen
Elias Vindheim
Ulrik Nilsen
Sander Aamelfot
Oskar Solheim

Innbyttarar:

Johannes Hjelle
Jarand Fitje

26.11 Tildelt kretsens Blå diplom


Lars Magne Taraldset under Grodås Cup 2014. 
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.

 

35 personar fekk tildelt kretsen sin Blå diplom under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.

Kretsen sin Blå diplom går til personar som har gjort ein lenger vedvarande innsats på klubbnivå.

Tildelt:
Lars Taraldset, Hornindal
Gunnar Grodås, Hornindal
Knut Ove Grodås, Hornindal
Hilde Hagen, Skavøypoll
Willy Nordpoll, Skavøypoll
Tor Starheim, Førde
Margunn Vallestad, Førde
Anne Seljeset, Førde
Michal Nygård, Flatraket
Vidmar Hjellhaug, Kaupanger
Frank Roger Eldegard, Jotun
Kai Wigum, Jotun
Ivar Otto Øren, Jotun
Trude Eimhjellen, Sandane
Jan Inge Erdal, Sandane
Arild Bruland, Sandane
Jørn Peder Sætre, Stryn
Jannicke Hagen Henden, Eid 
Frode Taklo, Eid
Rune Lefdal, Eid
Svein Rekdal, Selje
Annichen Andersen Grøttå, Selje
Bjørn Sårheim, Breimsbygda
Janne Marie Solheim, Breimsbygda
Per Jarle Mathisen, Tornado Måløy
Sindre Blålid Kvalheim, Tornado Måløy
Gro Linde, Syril
Rune Henjesand, Syril
Stein Vangsnes, Syril
Magn Helge Brattelid, Dale
Alf Magne Salbu, Dale
Britt Marit Stadheim, Vik
Anne Guri Seim, Vik
Svein Seljestø, Vik
Arve Hovland, Florø

 


Rune Lefdal etter Eid sin 9-1 seier heime mot Høyang 10. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.


Gunnar Grodås under Grodås Cup 18. juni 2017.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2017.


Jørn Peder Sætre i Stryn sin guttekamp mot Førde 23. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Frode Taklo under kampen mellom Eid 1 og Heia 28. september 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sindre Blålid Kvalheim i Tornado Måløy 2 sin bortekamp mot Eid 2 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

25.11 Valsvik og Åsane klar for OBOS-ligaen


Kristoffer Valsvik blei matchvinnar for Fyllingsdalen mot Sogndal 2 i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kristoffer Valsvik og Åsane er klar for OBOS-ligaen.

Åsane sikra opprykk til OBOS-ligaen ved å vinne 5-3 samanlagt i kvalifiseringa mot Notodden. Etter seier 3-1 i den fyrste kampen borte, blei det uavgjort 2-2 i kampen på Myrdal stadion.  

24-åringen frå Vik står bokført med 17 kampar og sju mål for Åsane i PostNord-ligaen avdeling 2 denne sesongen. Valsvik har tidligare spelt for klubbane Vik, Sogndal, Florø, Fyllingsdalen og Varegg.

Åsane kom denne sesongen på 2. plass i PostNord-ligaen avdeling 2.

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 26 15 6 5 47 - 32 51
Åsane 26 15 5 6 66 - 31 50
Kjelsås 26 13 8 5 50 - 30 47
Asker 26 13 7 6 39 - 28 46
Fram 26 12 7 7 50 - 34 43
Alta 26 12 5 9 44 - 41 41
Florø 26 9 8 9 36 - 41 35
Odd 2 26 10 2 14 46 - 45 32
Sotra 26 8 6 12 34 - 37 30
Bærum 26 7 8 11 39 - 55 29
Senja 26 7 6 13 31 - 47 27
Elverum 26 7 5 14 34 - 46 26
Oppsal 26 6 6 14 35 - 60 24
Mjølner 26 6 5 15 30 - 54 23

 


Kristoffer Valsvik for Varegg borte mot Førde 9. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


25.11 Jan Tore Slinde held fram som trenar for Syril


Jan Tore Slinde i Syril sin bortekamp mot Eid 26. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Jan Tore Slinde held likevel fram som trenar for Syril sitt lag i Kretsligaen.

Syril annonserte på fotballfesten laurdag 15. november at Jan Tore Slinde sluttar som trenar for Syril sitt lag i Kretsligaen. Men 10 dagar etter kjem altså kontrabeskjeden.

Grunnen til at Slinde held fram er at Syril har fått på plass eit veldig sterkt og godt apparat rundt rundt herrelaget. 

Slinde har trena Syril sitt herrelag i lag med assistentrenar Stian Nilsen Nornes dei to siste sesongane. Dette har ført til opprykk til Kretsligaen i fjor, pluss ein noko overraskande 9. plass i årets Kretsliga.


25.11 KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane


Stryn gjekk til topps i kvinneklassa under KM Futsal senior 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 30. november KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

20 lag fordelt på fire avdelingar deltek i herreklassa, medan fem lag i ei avdeling deltek i kvinneklassa. Av dei 25 laga som er påmeldt er 13 frå Nordfjord, 10 frå Sunnfjord, og kun to frå Sogn. 

Stryn er tittelforsvarar i kvinneklassa, medan Førde er tittelforsvarar i herreklassa.

Herreklassa
Avdeling 1
Eikefjord
Førde 1
Jølster
Stryn 3
Studentspretten

Avdeling 2
Breimsbygda
Måløy
Stryn 2
Vik
Vikane

Avdeling 3
Eid
Førde 2
Sandane 1
Svelgen
Tambarskjelvar

Avdeling 4
Askvoll/Holmedal
Bremanger
Dale
Sandane 2
Stryn 1


Kvinneklassa
Dale
Førde 1
Førde 2
Sandane 1
Sandane 2

 


Førde blei kretsmester i herreklassa under fjorårets KM Futsal senior.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


25.11 Nominert til Årets gjennombrudd


Sivert Heggheim Mannsverk i Sogndal sin cupkamp mot Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndalspelar Sivert Heggheim Mannsverk er nominert til Årets gjennombrudd i OBOS-ligaen.

17-åringen frå Årdal er ein av tre nominerte til denne prisen. Dei to andre er Anton Kralj, Sandefjord og Lars Olden Larsen, KFUM.

Utdelinga av prisen skjer på den direktesendte Fotballfesten 2019 på Max måndag 2. desember.

Heggheim Mannsverk står bokført med 16 kampar og eit mål for Sogndal i OBOS-ligaen denne sesongen.  

25.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

25.11 Honorært leiarstipend 2019


Jarle Andersen i lag med Høyang sitt damelag som gjekk heilt
til topps under KM Futsal i Førdehuset 9. desember 2017.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 9. desember 2017.


 

Jarle Andersen frå Syril og Eli Bente Lote Henden har fått tildelt Honorært leiarstipend 2019.

Tildelinga skjedde under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.


Komplett liste over dei som har fått Honorært leiarstipend: 
1980 Karsten S. Hoff, IL Jotun
1981 Rolf Navarsete, Sogndal IL
1981 Ingvar Stadheim, Sogndal IL
1982 Einar Gjerde, Svelgen T og IF
1984 Ragnar Haugen, Vik IL
1984 Nils T. Henjum, Syril IL
1989 Bjørn Pedersen, Sogndal IL
1990 Odd Sønnervik, Anga FK
1990 Øystein Hjertenes, Florø SK
1991 Svein Bjørnseth, Tempo FK
1991 Jonn Helle, Dale IL
1992 Edvard Iversen, Tornado FK
1992 Knut Armand Iversen, Sogndal IL
1993 Erik Midtgård, Selje IL
1993 Arthur Svedal, IL Høyang
1994 Magnar Myklebust, Dale IL
1994 Ingemund Sægrov, Sandane T og IL
1995 Sverre Kjos Wenjum, Hafslo IL
1995 Olav Tenden, Stryn T og IL
1996 Øystein Jarle Wangen, IL Jotun
1996 Rolf Kleiven, Dale IL
1997 Magne Felde, IL Jotun
1997 Jan Kåre Stedje, Årdalstangen/Lærdal IL
1998 Torgeir Strypet, Kaupanger IL
1999 Steinar Sægrov, Sandane T og IL
1999 Arve Helle, Dale IL
2000 Magdalon Sætre, Sogndal IL
2000 Jan Agledal, Eikefjord IL
2001 Atle Steinar Solheim, Selje IL
2001 Kåre Bakke, Tornado FK
2002 Olav Kjos Wenjum, Hafslo IL
2002 Ståle Sandal, Skavøypoll IL
2003 Odd Henrik Hagen, Førde IL
2003 Svein Leirvåg, Saga FK
2004 Malvin Silden, Tornado Måløy FK
2004 Oddvar Huseklepp, Førde IL
2005 Odd Helge Aase, Dale IL
2005 Rune Rutledal, Tornado Måløy FK
2006 Nils Taklo, Eid IL
2006 Terje Blomseth, Vik IL/SFFK
2007 Petter Sortland, IL Høyang
2007 Rasmus Værn, Førde IL
2008 Bjørn Hundershagen, Tambarskjelvar IL
2008 Normann Henning Fimreite, Kaupanger IL
2009 Arild Melvær, FSK
2009 Knut Olav Halseth, Anga FK
2010 Irene Sande Nilsen, Gaular IL
2010 Paul Hool, Stryn T og IL
2011 Morten Lægreid, Sogndal Fotball
2011 Per Øyvind Sørbø, Eikefjord IL
2012 Ola Hove, Selje IL
2012 Nils Magne Slinde, Syril IL
2013 Rune Haugland, Haugen IL
2013 Frode Nord, Eid IL
2014 Per Øyvind Storevik, Førde Fotball
2014 Anne Britt Drabløs, Selje
2015 Kjell Magnar Flølo, Selje
2015 Ole Jacob Endestad, Eikefjord
2016 Anne Jorunn Fjærestad, Vik
2016 Kjell Ertesvåg, Kaupanger IL
2017 Henrik Rønningen, IL Jotun
2017 Margrethe Svidal, Sogndal Fotball
2018 Margareth Leivdal, Stadlandet IL
2018 Geir Vindheim,  Førde IL
2019: Jarle Andersen Syril IL
2019: Eli Bente Lote Henden, Eid IL

24.11 Henrik Rønningen Årets klubbleiar


Henrik Rønningen etter at Jotun sikra KM-tittelen i G14 7'ar i 2014.
Bildet er tatt etter den avgjerande kampen heime mot Gaular 25. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Henrik Rønningen frå Jotun fekk prisen Årets klubbleiar 2019. Tildelinga skjedde laurdag kveld under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Kretsting i Førde.


Tidligare vinnarar av Årets klubbleiar:
2018: Line Døsen, Bjørn
2017: Trine Lerum Hjellhaug, Kaupanger
2016: Torstein Tvinnereim, Stryn
2015: Jannicke Hagen Henden, Eid
2014: Sjur Gimmestad, Sandane
2013: Bjarte Gangeskar, Breimsbygda
2012: Per Øyvind Sørebø, Eikefjord
2011: Atle Steinar Solheim, Selje

24.11 Årdal og Selje/Åheim best på arrangement


Frå Selje/Åheim sin heimekamp mot Førde 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal og Selje/Åheim stakk av med prisane for beste arrangement i 2019-sesongen. Årdal fekk prisen for beste arrangement i Kretsligaen, medan Selje/Åheim fekk prisen for beste arrangement i 3. divisjon kvinner. Årdal og Selje/Åheim fekk prisane under Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Kretsting i Førde.


Klubbane som har fått desse prisane dei siste sesongane:

4. divisjon menn:
2018: Dale
2017: Stryn
2016: Dale
2015: Dale
2014: Skavøypoll
2013: Skavøypoll
2012: Skavøypoll

3. divisjon kvinner:
2018: Stryn
2017: Høyang
2016: Tornado Måløy
2015: Høyang
2014: Høyang
2013: Breimsbygda/Sandane
2012: Breimsbygda

 


Årdal sitt lag før bortekampen mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


24.11 Jarle Christensen blir ny trenar for Vik


Jarle Christensen i Vik sin 4-3 seier borte mot Tornado Måløy i 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jarle Christensen blir ny trenar for Vik sitt lag i Kretsligaen.

Christensen tek dermed over Aleksander Valsvik og Nils Geir Myrkaskog. Jarle Christensen får med seg Dag Einar Bøthun som fysisk trenar.

Det er fjerde periode at Jarle Christensen er trenar for Vik sitt herrelag.

Vik spelar neste sesong i Kretsligaen, etter at dei denne sesongen blei kretsmester i 5. divisjon.

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7

24.11 Sju personar fekk tildelt Grønt merke med diplom


Hans-Petter Gilleshammer under miniputturneringa i Loen 22. september.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.


 

Sju personar fekk tildelt Grønt merke med diplom under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.

Hans-Petter Gilleshammer, Haugen
Rune Haugland, Haugen
Evy Mariann Rossetvik, Stryn
Geir Thomas Espe, Anga
Jan Ravnestad, Florø
Mette Stokkenes, Syril
Inge Seglem, Årdal
 

Grønt merke med diplom kan innstillast for kombinert innsats på klubb og kretsnivå. Prisen kan tildelast trenarar, leiarar, dommarar.

Rammar for kretsarbeid: 6 år i kretsen sine komitéar, der minimum 2 år må ha vore i kretsstyret, eller 10 år i kretsen sine komitéar

Rammar for kombinert teneste i klubb og krets: 6 år som trenar, leiar, dommar i klubb, eller 4 år i kretsen sine komitéar. Av dette 2 år som komitéleiar eventuelt ein periode i styret (2 år)

Grønt merke med diplom har tidligare blitt tildelt:
2017 Geir Arne Kvam Hafslo IL
2015 Mona Ødegård Standal Eikefjord IL
2015 Arthur Norevik Førde IL
2013 Anne Kristin Vedvik Kaupanger IL
2013 Arve Helle Dale IL
2013 Eivind Heggen Eid IL
2009 Tore Loftheim Førde IL
2009 Rolf Thingvoll Anga FK
2009 Kåre Bakke Tornado Måløy FK
2009 Oddvar Flataker Førde IL
2009 Torgeir Strypet Årdal FK
2009 Kjell Alme Sandane T og IL
2007 Robert Endestad Tempo FK
2007 Rune Helge Sunde Eid IL
2007 Arne Abrahamsen Balestrand IL
2007 Randi Marie Sjøholt Sogndal IL
2007 Tore Dvergsdal Førde IL
2007 Asbjørn Steen Førde IL
2007 Steinar Holvik Sandane T og IL
2007 Tommy Skjerven Kaupanger IL
2005 Torstein Egil Kvam Jotun Årdalstangen FK
2005 Jarle Grindhaug Årdalstangen IL
2003 Inger-Anne Steenslid Skavøypoll IL
2003 Ketil Ølmheim Norane IL
2003 Arthur Svedal Høyang IL
2003 Øystein Hjertenes Florø SK
2000 Trude Risnes, Syril IL
2000 Ørn Kristiansen, Hyllestad IL
2000 Helge Valvik, IL Høyang
2000 Einar Gjerde, Svelgen T og IF
1997 Anne Leversund, Florø SK
1997 Jarle Skaar, Sogndal IL
1997 Hilde Jenssen, Svelgen T og IF
1997 Per Rygg, Sogndal IL
1997 Ragnar Åmot, Jølster IL
1997 Jon Georg Rutledal, Tornado FK
1996 Lars Fraas, Eikefjord IL
1995 Geir Navarsete, Kaupanger IL
1993 Sissel Holsæter, Årdalstangen IL
1992 Nils Gjerde, Stadlandet IL
1992 Terje Blomseth, Vik IL
1989 Svein Bjørnseth, Tempo FK
1988 Dagfinn Lauritsen, Førde IL
1988 Odd Drabløs, Selje IL
1987 Svein Monsen, Førde IL
1987 Jan Aabrekk, Stryn T og IL
1987 Tor Halvorsen, Jølster IL
1986 Per Varden, IL Høyang
1986 Jonn Helle, Dale IL
1984 Asbjørn Sunde, Stryn T og IL
1983 Ingemund Sægrov, Sandane T og IL
1983 Jan Knut Sande, Florø SK
1982 Jan A. Olsen, Florø SK
1982 Olav Kjos-Wenjum, Hafslo IL
1980 Henrik Myklestad, Sogndal IL
1980 Magne S. Olsen, Florø SK
1980 Bjarne Vassbotn, Florø SK
1979 Knut Stavang, Sandane T og IL
1978 John A. Wigedahl, IL Jotun
1978 Ola Buhaug, IL Jotun
1975 Sigmund Sandvoll, IL Jotun
1972 Olav K. Strand, Dale IL
1968 Anders Holvik, Sandane T og IL
1968 Olav Årdal, IL Høyang
1965 Mandor Klock, IL Høyang
1964 Sverre Heggen, Eid IL
1963 Olav Haugen, Høyanger IL Høyang
1962 Karsten Skuggen Hoff, IL Jotun
1960 Per Gunnar Larsen, Måløy IL
1955 Bjarne Sunde, Florø SK
1955 Kåre Krokene, Florø SK
1953 Hjalmar Forsberg, IL Høyang
1952 Thor Wormsen, IL Høyang
1946 Alfred Forsberg, IL Høyang
1945 Bernhard Refsdal, IL Høyang
1939 Jan Rolland, IL Høyang
1934 Alfred Edvardsen, Florø SK
1934 Oskar Andersen, IL Høyang

 

 
Inge Seglem i kampen mellom Skavøypoll og Fjøra 6. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Rune Haugland i kampen TMFK 2 - Svelgen/Bremanger 2 14. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Jan Ravnestad i Florø 2 sin heimekamp mot Eid 10. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


24.11 Sogndal tapte 1-0 borte mot Kongsvinger


Eirik Bakke i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i går ettermiddag 1-0 borte mot Kongsvinger i den fyrste kvalifiseringskampen om opprykk til Eliteserien.

Edvard Skagestad blei matchvinnar for Kongsvinger etter å ha scora kampens einaste mål drøye kvarteret ut i 1. omgang. 

Sogndal er dermed ferdig med sesongen, medan Kongsvinger skal ut i kamp mot KFUM Oslo onsdag 27. november.   

 
Kongsvinger - Sogndal 1-0 (1-0)
1-0 Edvard Skagestad (17. min)


Dommar:
Ola Hobber Nilsen, Nordstrand

Assistentdommarar: Tom Harald Grønevik, Gneist og Anders Michael Velo, Furuset

4. dommar:
Eivind Bodding, Haga

Gult kort: Fredrik Mani Pålerud, Kongsvinger 
Ogbu Igoh, Steffen Ernemann og Martin Ove Roseth, Sogndal 


Kongsvinger:
Ali Nadhoim Ahamada
Fredrik Mani Pålerud
Edvard Skagestad
Iman Mafi
Martin Lundal
Bo Simon Penny Marklund
Martin Tangen Vinjor
Joel Landry Tsfack Nguemo
Mathias Berg Gjerstrøm (Harald Holter 78. min)
Adem Güven
Shuaibu Lalle Ibrahim (Jonas Kippersund Rønningen 65. min)

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Ulrik Tillung Fredriksen (Steffen Ernemann 54. min)
Ogbu Igoh
Tomas Kristoffersen
Joachim Soltvedt
Martin Ove Roseth
Sixten Dalen Jensen (Akor Jerome Adams 67. min)
Eirik Wilberg Schulze
Ulrik Flo (Alioune Ndour 76. min)
Andreas Hoven


Øvrige kampar i kvalifiseringa om opprykk:

Onsdag 27. november kl. 18.30 
Kamp 2: KFUM Oslo – Kongsvinger

Søndag 1. desember kl. 15.00 
Kamp 3: Start – Vinnar kamp 2

Laurdag 7. desember kl. 18.00
Vinnar kamp 3 – Nummer 14 i Eliteserien

Onsdag 11. desember kl. 19.00
Nummer 14 i Eliteserien – Vinnar kamp 3

 

24.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

23.11 Therese Figved Årets dommar 2019


Foto: Hans-Petter Gilleshammer 

 

Therese Figved frå Studentspretten er Årets dommar i Sogn og Fjordane 2019.

Figved fekk prisen i kveld under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets si Miljøhelg i Førde. Det er fyrste gong ei kvinne får prisen som Årets dommar i Sogn og Fjordane.

Dommarar som har fått denne prisen dei siste sesongane:
2018: Jonny Skjerven, Kaupanger
2017: Dan Kåre Esp, Eikefjord
2016: Tommy Skjerven, Kaupanger
2015: Rune Haugland, Haugen
2014: Vebjørn Nord Haugland, Eid
2013: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra
2012: Jonny Skjerven, Kaupanger
2011: Joakim Knapstad, Eikefjord
2010: Frode Ølmheim, Sogndal
2009: Jarle Andersen, Syril
2008: Ronny Stian Hopland, Skavøypoll


Foto: Hans-Petter Gilleshammer 


Therese Figved i kvalifiseringskampen mellom Stryn og Loddefjord.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


23.11 Jon Georg Rutledal tildelt "Kjosenprisen"


Jon Georg Rutledal i TMFK sin heimekamp mot Årdal 12. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jon Georg Rutledal fekk i kveld tildelt Kjosenprisen under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde. Ei meir fortent tildeling av pris skal ein leite lenge etter.  

Denne prisen er Sogn og Fjordane Fotballkrets sin eigen eldsjelpris, kor kriteriane mellom anna er eit stort oppofrande og positivt engasjement for fotballen - i klubben og bygda over lang tid. 

Tidligare vinnarar av Kjosenprisen:
2018: Nils Geir Myrkaskog, Vik
2017: Norman Henning Fimreite, Kaupanger
2016: Olav Flatjord, Førde
2015: Rolf Navarsete, Sogndal
2014: Nils Taklo, Eid
2013: Øystein Hjertenes, Florø
2012: Per Sætre, Stryn


Nils Geir Myrkaskog før Vik sin bortekamp mot Stryn 10. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå ein filmsnutt frå kampen på Stryn Stadion.


Norman Henning Fimreite neddynka i champagne då Kaupanger sikra
opprykk til 1. divisjon ved å vinne heime mot Urædd i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Full spenning då Førde vann cupkampen heime mot Brann 13. april.  
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Rolf Navarsete og Tor Arne Ness før Sogndal sin kamp mot Bodø/Glimt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Nils Taklo blei tildelt Kjosenprisen i 2014.


Endre Kupen og Øystein Hjertenes strålte om kapp med sola etter at Florø sikra opprykk til 1. divisjon med seieren heime mot Nest Sotra i 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå jubelscenene i Florø.
 

Per Sætre var den fyrste vinnaren av Kjosenprisen. Bildet er 
tatt under cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Olav Kjos Wenjum under opninga av kunstgrasbana på Stadlandet. 
Sjå bilder frå denne markeringa på Stadlandet Stadion.


23.11 Årets trenarar i Sogn og Fjordane 2019


Ivan Øy under bortekampen mot Eid på Eid Idrettspark 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Også trenarane fekk sine prisar under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.

Prisen som Årets trenar i seniorfotballen gjekk til Årdal sin trenar Ivan Øy. Årdal vann denne sesongen Kretsligaen.

Prisen som Årets trenar i barne- og ungdomsfotballen gjekk til Nils Tore Krosshaug. Krosshaug er mellom anna trenar for Sogndal sitt fantastiske juniorlag.

 


Nils Tore Krosshaug i Sogndal 2 sin 4-3 seier mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.11 Stryn vinnar av Fair Play Prisen 2019


Foto: Hans-Petter Gilleshammer

Stryn blei i kveld tildelt Fair Play-Prisen 2019 under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.

Fair Play Prisen, som delast ut i regi av NFF og Norsk Tipping, er ei høgthengande utmerking som går til ein klubb i kvar krets som har gjort eit særs godt arbeid innan Fair Play.

I 2019 hadde NFF Sogn og Fjordane valgt å nominere fem klubbar til Fair Play-Prisen.

Dei andre klubbane som var nominerte var Eid, Eikefjord, Selje og Vik.


Tidligare vinnarar av Fair Play-prisen:
2018: Vik
2017: Stryn
2016: Vik
2015: Selje
2014: Jølster
2013: Selje
2012: Selje
2011: Eikefjord
2010: Skavøypoll
2009: Jølster


Foto: Hans-Petter Gilleshammer


23.11 Blei tildelt Kretsen sitt Gullmerke med diplom

 
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

Tommy Skjerven blei i kveld tildelt Kretsen sitt Gullmerke med diplom.

Gullmerke med diplom blir tildelt personar som har særskild stor og lang teneste for NFF Sogn og Fjordane FK. Tildelinga skjedde under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt kretsting i Førde. 


KRETSEN SITT GULLMERKE MED DIPLOM:
1949 Alfred Forsberg, IL Høyang
1953 Oskar Andersen, IL Høyang
1954 Thor Wormsen, IL Høyang
1960 Kåre Krokene, Florø SK
1968 Olav Haugen, IL Høyang
1969 Mandor Klock, IL Høyang
1972 Sverre Heggen, Eid IL
1972 Karsten Skuggen Hoff, IL Jotun
1987 Per Varden, IL Høyang
1987 Olav Kjos-Wenjum, Hafslo IL
1987 Jan Andreas Olsen, Florø SK
1987 Magne Solheim Olsen, Florø SK
1988 Jan Knut Sande, Florø SK
1991 Ingemund Sægrov, Sandane T og IL
1993 Dagfinn Lauritsen, Førde IL
1997 Asbjørn Sunde, Stryn T og IL
2002 Lars Fraas, Eikefjord IL
2002 Geir Navarsete, Kaupanger IL
2005 Jonn Helle, Dale IL
2009 Jon Georg Rutledal, Tornado Måløy FK
2010 Ketil Ølmheim, Norane IL
2013 Rune Helge Sunde, Eid IL
2015 Robert Endestad, FK Tempo
2019 Tommy Skjerven, Kaupanger

 
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

 
Foto: Hans-Petter Gilleshammer


23.11 Vebjørn Høynes Årets spelar for Fana


Vebjørn Høynes for Fana i bortekampen mot Sogndal 2 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vebjørn Høynes blei kåra til Årets spelar for Fana denne sesongen.

21-åringen frå Stårheim fekk prisen under Fana IL Fotball sin avslutningsfest fredag kveld. Høynes står bokført med 25 seriekampar og 11 mål i sin fyrste sesong for bergensklubben. Høynes har tidligare spelt for klubbane Stårheim, Eid og Fyllingsdalen.

Martin Hummelvoll fekk prisen Årets toppscorar, medan Lars Christian Moldestad fekk prisen som Årets mest framgangsrike spelar.

Fana enda denne sesongen til slutt på 5. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4. 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 26 20 3 3 103 - 22 63
Lysekloster 26 17 3 6 85 - 30 54
Djerv 1919 26 16 3 7 72 - 38 51
Fyllingsdalen 26 16 2 8 68 - 41 50
Fana 26 14 6 6 76 - 40 48
Stord 26 12 4 10 70 - 48 40
Strømsgodset 2 26 12 3 11 55 - 49 39
Sogndal 2 26 10 5 11 54 - 52 35
Brann 2 26 10 3 13 49 - 49 33
Fjøra 26 10 3 13 54 - 78 33
Os 26 9 4 13 58 - 46 31
Vestfossen 26 7 3 16 43 - 70 24
Bergen Nord 26 6 2 18 30 - 71 20
Valdres 26 1 0 25 10 - 193 3 


23.11 Thorsnes cupmester for LSK Kvinner

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes og LSK Kvinner vann i ettermiddag 5-1 mot Vålerenga i cupfinalen i Telenor Arena.

Emilie Nautnes (2), Elise Thorsnes, Therese Sessy Åsland og Anja Sønstevold scora for LSK Kvinner, medan Ajara Nchout Njoya sette inn målet til Vålerenga. Stillinga til pause på Telenor Arena var 4-0 til LSK Kvinner.

Thorsnes blei dermed historisk etter å ha vunne cupen for fire forskjellige klubbar.

Stine Pettersen Reinås spelte 2. omgang for Vålerenga, medan Synne Sofie Christiansen var ubenytta reserve. 


LSK Kvinner - Vålerenga  5-1 (4-0)
1-0 Elise Hove Thorsnes (11. min)
2-0 Emilie Nautnes (20. min)
3-0 Emilie Nautnes (25. min)
4-0 Therese Sessy Åsland (45. min)
4-1 Ajara Nchout Njoya (51. min)
5-1 Anja Sønstevold (57. min)

Dommar:
Ingvild Langnes Aarland, Malmefjorden


Assistentdommarar:
Monica Brun Løkkeberg, Freidig og Helle Reiten, Sjetne

4. dommar:
Karoline Marie Jensen, Furuflaten

Gult kort:
Anja Sønstevold, LSK Kvinner og Sherida Spitse, Vålerenga

LSK Kvinner:

Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold
Ina Gausdal
Emilie Marie Aanes Woldvik
Malin Johnsen Brenn
Synne Skinnes Hansen (Mia Authen 88. min)
Emilie Nautnes
Therese Sessy Åsland (Meryll Krysteen Abrahamsen Serrano 75. min)
Anja Sønstevold
Isabell Bachor (Cathrine Høegh Dekkerhus 80. min)
Elise Hove Thorsnes

Vålerenga:

Hannah Grace Seabert
Andrine Tomter (Stine Pettersen Reinås 46. min)
Maruschka Waldus
Tina Dalgård Konradsen (Ingrid Katrine Buer Søndenå 85. min)
Stine Ballisager Pedersen
Sherida Spitse
Victoria Ludvigsen
Dejana Stefanovic (Celin Bizet Ildhusøy 68. min)
Marie Dølvik Markussen
Rikke Marie Madsen
Ajara Nchout Njoya

23.11 Haugen er Årets dommarklubb


Rune Haugland med  beviset på at Haugen er Årets dommarklubb.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer
 

Haugen fekk i dag prisen som Årets dommarklubb under Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Kretsting i Førde.

Haugen har dermed fått denne prisen sju av 10 siste åra.

Årets dommarklubb i Sogn og Fjordane:
2019 Haugen
2018 Sogndal
2017 Eid
2016 Haugen
2015 Haugen
2014 Fjøra
2013 Haugen
2012 Haugen, Fjøra
2011 Haugen
2010 Haugen
2009 Florø
2008 Florø

23.11 Thea Bjelde tildelt Tullenprisen 2019


Foto: Hans-Petter Gilleshammer

Thea Bjelde frå Sogndal fekk i dag tildelt Tullenprisen 2019 under NFF Sogn og Fjordane sitt Kretsting i Førde.


Tullenprisen 
Tullenprisen er rentene av eit fond oppretta av Rolf Seljeseth (Tullen), Florø SK. Seljeseth var ein sentral spelar og leiar i FSK gjennom ei rekkje år. Seljeseth viste si takksemd til fotballen i Sogn og Fjordane ved årleg å sette av ein fast pengesum på eit eige fond i fotballkretsen. Rolf ønskte at gode haldningar til idretten, positiv framferd, treningsiver og sportsleg dugleik skulle vere avgjerande kriterie for prisen. Prisen blir kun tildelt dei åra det er høvande kandidatar. Rolf Seljeseth gjekk bort 22.11.01, 78 år gammal.

Tidlegare vinnarar av Tullenprisen: 
1988 Anette Igland Kaupanger IL
1989 Jostein Hillersøy Bulandet IL
1991 Marit Midthjell Svelgen T og IF
1992 Ole Hjelmhaug Sogndal IL
1993 Harald Lødemel, Sogndal IL 
1994 John Eirik Indrebø Holmedal IL
1995 Tommy Øren Årdalstangen/Lærdal IL
1996 Jori Solstad Skorve Kaupanger IL
1997 Kjetil Holvik Måløy IL
1998 Anette Saltskår Kaupanger IL
1999 Marte Rutledal Tornado FK
2000 Trude Amundsen Gaular IL
2001 Rune Solvang Skavøypoll IL
2002 Kay Ove Hafsås, Stryn TIL
2003 Mathias Eikenes Sandane T og IL
2005 Elise Thorsnes Kaupanger IL
2006 Per Egil Flo Sogndal IL
2007 Eivind Daniel Røed Eid IL
2008 Gisle Myhre Tornado Måløy FK
2009: Ane Fimreite, Kaupanger og Gustav Valsvik, Vik 
2010: Stine Pettersen Reinås, Kaupanger IL
2011: Guro Øydvin, Kaupanger IL og Peter Aase, Florø SK 
2012: Jacob Storevik, Rosenborg BK
2013: Marthe Gjerde Stølen, Kaupanger IL
2014: Sigrid Heien Hansen, Arna Bjørnar og Kristoffer Ryland, Florø SK
2015: Marte Bjelde Hjelmhaug, Kaupanger
2016: Johan Hove, Sogndal
2017: Elise Isolde Stenevik, Arna Bjørnar
2018: Linn-Mari Nilsen, Kaupanger


Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Foto: Hans-Petter Gilleshammer


Elise Isolde Stenevik etter utdelinga av Tullenprisen 2017.
Foto: privat


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger 22. februar.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.



Sigrid Heien Hansen i heimekampen mot Sarpsborg 08 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kristoffer Ryland jublar etter scoring borte mot Stryn 31. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Marthe Gjerde Stølen fekk Tullenprisen i 2013.
Bildet er frå innandørs-KM senior 23. november 2013.
Sjå bilder og komplett oversikt over resultata frå innandørs-KM.   



Jacob Storevik fekk tildelt Tullenprisen 2012. 
På bildet ser vi Jacob i lag med broren Marius under innandørs-KM. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Gurø Øydvin fekk Tullenprisen i 2011. 
Bildet er frå bortekampen mot Jølster på Skei Stadion 16. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Peter Aase fekk Tullenprisen i 2011. 
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Florø stadion 20. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stine Pettersen Reinås blei tildelt Tullenprisen 2010. 

Foto: Privat


Ane Fimreite og Gustav Valsvik fekk tildelt Tullenprisen 2009. 
Foto: Magne Elde

 
Gisle Myhre fekk tildelt Tullenprisen i 2008. 
Foto: Magne Elde


Eivind Daniel Røed fekk tildelt Tullenprisen i 2007.
 Foto: Privat


23.11 Elias Roko Eide Årets unge dommar


Elias Roko Eide er Årets unge dommar 2019.
Foto: Hans-Petter Gilleshammer

 

Elias Roko Eide frå Jølster er Årets unge dommar i Sogn og Fjordane 2019.

Roko Eide fekk prisen i dag under NFF Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt Kretsting i Førde.

Dommarar som har fått denne prisen dei siste sesongane:
2018: Jakob Sande Søgnen, Gaular
2017: Markus Nybø Bakke, Eid
2016: Erlend Nondal Lereim, Kaupanger
2015: Elias Åsebø, Eid
2014: Erlend Nondal Lereim, Kaupanger
2013: Vegar Rørvik, Kaupanger
2012: Vebjørn Nord Haugland, Eid og Marianne Aakre Laugerud, Førde
2011: Vebjørn Nord Haugland, Eid
2010: Aleksander Høydal, Lærdal
2009: Vegard Yndestad, Florø
2008: Vegard Yndestad, Florø


Foto: Rune Haugland


23.11 Skjerven dømmer på Nadderud Stadion


Skjerven før kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Stabæk og Mjøndalen.

Med seg på linjene har han Runar Langseth, Kolstad og Jørgen Rønning Valstadve, Fram. 4. dommar er Christian Moen, Løvenstad.

Kampen blir spelt på Nadderud stadion søndag 24. november klokka 18.00.

Kampen mellom Stabæk og Mjøndalen er Tommy Skjerven sin 378. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 60 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 52-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.   

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.11 Spelar kvalifisering om opprykk til Eliteserien


Bjørnar Hove og Ulrik Flo i kampen mellom Sogndal og Jerv 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal møter i dag Kongsvinger på bortebane i den fyrste kvalifiseringskampen om opprykk til Eliteserien. Kampen blir spelt på Gjemselund klokka 18.00.


Øvrige kampar i kvalifiseringa om opprykk:

Onsdag 27. november kl. 18.30 
Kamp 2: KFUM Oslo – Vinnar kamp 1

Søndag 1. desember kl. 15.00 
Kamp 3: Start – Vinnar kamp 2

Laurdag 7. desember kl. 18.00
Vinnar kamp 3 – Nummer 14 i Eliteserien

Onsdag 11. desember kl. 19.00
Nummer 14 i Eliteserien – Vinnar kamp 3

 


Eirik Bakke i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.11 Fem trenarar har gjennomført NFF Trenarveiledar


Bjørn Totland og Geir Rindheim i cupkampen Førde - Florø 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 

Fem trenarar i klubbar i NFF Sogn og Fjordane har i år gjennomført kurset NFF Trenarveiledar. 

Geir Rindheim, Florø
Kai Frode Magnussen, Florø
Bjørn Totland, Førde 
Øystein Hesjedal, Stryn
Jarle Christensen, Vik 

Trenarveilederen er ein nøkkelrolle for å sikre god kvalitet på treningsfeltet. Gjennom å ha ein kompetent trenarveiledar på feltet vil klubben i større grad kunne påverke eigen aktivitet, og samtidig leggje til rette for at trenarar og andre ressurspersonar vert sett og løfta fram i kvardagen.

 


Kai Frode Magnussen i Florø 2 sin bortekamp mot Jølster 2. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Øystein Hesjedal i Stryn G12 sin kamp mot Skavøypoll 9. mai.
Sjå bilder frå denne kampen.



Jarle Christensen i Vik sin 4-3 seier borte mot Tornado Måløy i 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Geir Rindheim før Florø sin kamp mot Nest Sotra 15. oktober 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Bjørn Totland i Førde sin cupkamp mot Florø 27. april 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


22.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

22.11 Meld på lag til Vinterserien junior 2020


Stryn vann Vinterserien junior kvinner 2019. 
Bildet er tatt etter turnering i Hafstadparken i Førde søndag 10. mars.
Foto: privat
 

NFF Sogn og Fjordane inviterar til Vinterserien junior menn og junior kvinner 2020.

Som tidligare år er vinterserien junior kvinner og junior menn kvalifisering til NM J19 Telenor Cup og NM G19 Telenor Cup.

Stryn er tittelforsvarar i Vinterserien junior kvinner, medan Sogndal er tittelforsvarar i Vinterserien junior menn.
 
Påmeldingsfrist er sett til torsdag 12. desember.

Les meir om Vinterserien junior kvinner på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.

Les meir om Vinterserien junior menn på NFF Sogn og Fjordane sine nettsider.


 


Elias Mittet og Sogndal vann 5-1 mot Førde i finalen i Vinterserien 2019.
Bildet er frå semifinalen borte mot Stryn 20. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.11 Futsalturneringar for spelarar 10-14 år

 
Heia sitt lag i klasse J12/13 under turneringa i Svelgen 17. november.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november. 


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Den fyrste turneringa gjekk av stabelen rundt om i fylket søndag 17. november.

Dei to neste turneringane er søndag 15. desember og søndag 12. januar.

Frist for å melde på lag til turneringa søndag 15. desember er sett til måndag 2. desember.

 

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.



Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


21.11 Utvida påmeldingsfrist KM Futsal senior 2019


Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 30. november KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

På grunn av skuffande påmeldingstal har NFF Sogn og Fjordane beslutta å utsette påmeldingsfristen til fredag 22. november klokka 12.00. 

Stryn er tittelforsvarar i dameklassa, medan Førde gjekk til topps i herreklassa.

 


Førde er tittelforsvar i herreklassa i KM Futsal senior.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Stryn sin kaptein Astrid Bjørke.


Fredrik Hanssen får pokal og sjekk av Dan Kåre Esp.


Sandane kom på 2. plass i kvinneklassa.


Stryn sin kaptein Emill Allesøe får pokal og sjekk for 2. plass.


Stryn blei nummer to i herreklassa.


Jotun tok 3. plass i kvinneklassa.


21.11 Morten Brandsdal skal trene Årdal 

 
Morten Brandsdal i bortekampen mot Eid 21. april 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogn Avis melder i dagens avis at Morten Brandsdal blir ny hovudtrenar for Årdal. Brandsdal tek dermed over etter Ivan Øy som gav seg etter årets sesong. Øy har vore trenar for Årdal dei siste sju sesongane.

Brandsdal får i følge Sogn Avis med seg Ole Gunnar Hunderi som assistenttrenar.

Årdal skal neste sesong spele i Norsk Tipping-ligaen.
 


Ole Gunnar Hunderi og Morten Brandsdal etter Årdal
sin bortekamp mot Stryn på Stryn Stadion 29. september 2007.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen.  


20.11 Send inn svar på oppvarmingsoppgåva!



Ver med i Haugenfotball.no sin julekalender 2019. 

I år som tidlegare år blir det julekalendar her på haugenfotball.no. Kvar dag frå 1. desember og fram til julafta blir det lagt ut ei nøtt som lesarane kan bryne seg på. 

Vi prøvar oss med ei oppvarmingsoppgåve medan vi ventar på at kalendaren skal vise 1. desember. 

Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som kan velge mellom tre flax-lodd og eit Haugenkrus med ein marsipangris opp i.  

Siste frist for å sende inn svar på denne oppgåva er sett til laurdag 30. november kl. 23:59. 

Klikke her for å sende inn svar på oppvarmingsoppgåva.

20.11 Eid vann 8-1 mot Loen i vinterserien 


"Farmen Erik" scora eit av Eid sine mål i kampen 20. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig sju år sidan i dag vann Eid 8-1 heime mot Loen i Vinterserien junior herrer på Eid Idrettspark. 

Eid vann i ettermiddag 8-1 mot Loen i Vinterserien junior herrer avdeling 2. Eid var det klart beste laget og Loen kan takke sin gode keeper Simen Lillevik for at tapet ikkje blei endå større. 

Kampen starta på verst tenkelig måte for bortelaget. Allereie før minuttet var spelt var ein Loenforsvarar uheldig å sette ein corner frå Eivind Skrede i eige mål. 20 minutt ut i 1. omgang auka Elias Lund Johansen Eid si leiing til 2-0. Mats Ole Bakke spelte ein perfekt stikkar til Lund Johansen som kom åleine mot Loen sin gode keeper Simen Lillevik. Lund Johansen var iskald i avslutninga og sette ballen over Lillevik og i mål. 

Omlag 10 minutt etter auka Runar Bjørhovde Heggedal til 3-0. Bjørhovde Heggedal var høgast på eit frispark frå Eivind Skrede, og frå 5 meter heada midtstopparen ballen i mål. 

Like etter Eid si 3-0 scoring hadde Loen sin einaste store sjanse i 1. omgang. John Marius Bergen kom åleine mot Eid sin keeper Sander Frislid. Frislid redda avslutninga og returen sette Berger like utanfor.

Siste 10 minutta av 1. omgang spelte Eid ball i hatt med Loen og produserte fire store sjansar. Men storspel av Simen Lillevik og ineffektive angriparar gjorde at Eid berre leia 3-0 til pause.     

Knappe 10 minutt ut i 2. omgang auka Eid sin kaptein Vebjørn Nord Haugland til 4-0. Nord Haugland avslutta frå 20 meter, og ballen gjekk via ein uheldig Simen Lillevik og i mål. To minutt etter scora Loen sitt einaste mål i kampen. Filip Oray vende vekk ein forsvarar før han avslutta ned til venstre for Eid sin keeper Sander Frislid. 

Men Eid lot ikkje Loen kome nermare og berre tre minutt etter auka Jan Olav Humborstad Eid si leiing til 5-1. Humborstad gjekk inn frå venstrekanten og avslutta hardt ned i lengste hjørnet frå omlag 20 meter. Etter dette måtte ein vente heilt til omlag fem minutt før slutt før Eid scora sitt neste mål. Innbyttar Wael Younis var på rett plass inne i feltet, og frå fem meters hold breisida han ballen i mål etter eit innlegg frå Erik Rotihaug. Like etter scora Wael Younis sitt andre mål på tre minutt. Erik Rotihaug kom rundt på kanten og slo ei perfekt pasning inn  til Sebastian Width. Avslutninga frå Widt blei glimrande redda av Lillevik, med Wael Younis dukka opp og sette returen sikkert i mål. 

I kampens siste minutt fastsette Erik Rotihaug sluttresultatet til 8-1. Rotihaug som ikkje har scora før i 2012 kom åleine mot keeper, og frå fem-seks meter sette han ballen i mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Loen  8-1 (3-0)
1-0 Sjølvmål (1. min)
2-0 Elias Lund Johansen (20. min)
3-0 Runar Bjørhovde Heggedal (31. min)
4-0 Vebjørn Nord Haugland (53. min)
4-1 Filip Oray (55. min)
5-1 Jan Olav Humborstad (58. min)
6-1 Wael Younis (84. min)
7-1 Wael Younis (87. min)
8-1 Erik Rotihaug (90. min)

Gult kort: August Skjerven, Eid. Erik Sunde og Fredrik Drageset, Loen. 

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Eid: 
Sander Frislid
Ruben Kullsveen 
Anders Karlsen 
Runar Bjørhovde Heggedal 
August Skjerven 
Elias Lund Johansen 
Vebjørn Nord Haugland
Eivind Skrede
Erik Rotihaug
Jan Olav Humborstad 
Mats Ole Bakke

Innbyttarar: 
Adrian Løvlid
Vegard Øien 
Wael Younis
Sebastian Width
Kenneth Myklebust 
Arnt Herman Hagen 

Loen: 
Simen Lillevik
John M. Berger
Filip Oray
Ivar L. Sandbakk
Fredrik Drageset
Joakim Olsbø
Erik Sunde
Daniel Lundberg
Tord Bruland
Simen Hestnes
Kevin Gascogne
Fredrik Svarstad
Georg Lipai
Anders Egset
Eirik Bøe

Tabell vinterserien junior herrer avdeling 2:
Eid  1  1 0 0  8-1 3 poeng
Florø  1  1 0 0  6-2  3 poeng
Sandane  1  0 0 1  2-6  0 poeng
Loen  1  0 0 1  1-8  0 poeng

2. serierunde, laurdag 24. november: 

Kl. 14.00 Florø - Bremanger 
Kl. 14.00 Loen - Sandane


20.11 Haugenfotball.no sin julekalendar for 14. gong



For 14. året på rad blir det julekalendar her på haugenfotball.no.

Vinnarane av dei forskjellige lukene stikk av med Flax-lodd.

I tillegg til sjølve julekalendaren blir det også lagt ut ei oppvarmingsoppgåve. Av dei som svarar rett på denne oppgåve blir det trekt ut ein vinnar som får eit Haugenkrus og ein marsipangris.

Oppvarmingsoppgåva blir lagt ut i dag klokka 18.00.

20.11 Wesley Lohman har signert for Eid 


Wesley Lohman under Eid si trening 3. oktober på Eid Idrettspark.

 
 

Den nederlanske midtbanespelaren Wesley Lohman har signert for Eid.

23-åringen har trena med Eid i heile haust, og vil bli ei god forstekning for Eid sitt lag i Kretsligaen.

Lohman kjem til Eid frå spel i finnmarksklubben Alta.

Tidligare har Wesley Lohman spelt for den nederlandske klubben Ons Sneek i Derde divisie i Nederland.

Eid enda til slutt på 3. plass i årets Kretsliga.

Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

 


Wesley Lohman under Eid sin heimekamp mot Studentspretten 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.11 Førde vann 1-0 heime mot Florø


Elias Vindheim i Førde sin bortekamp mot Stryn i NM G16 23. mars.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Førde sitt juniorlag spelte i ettermiddag treningskamp mot Florø i Hafstadparken.

Førde vann til slutt kampen 1-0 etter eit flott langskot frå Elias Vindheim.

Det blei spelt tre omgangar av 25 minutt.

Til tross for minusgrader blir det meldt om flotte speleforhold i Hafstadparken.


Førde - Florø  1-0 (0-0)(1-0)(0-0)
1-0 Elias Vindheim (33. min)

 


Frå dagens juniorkamp mellom Førde og Florø i Hafstadparken.
Foto: Arne Helgheim


19.11 Sigrid Heien Hansen klar for Vålerenga


Heien Hansen i Fortuna sin heimekamp mot Sarpsborg 18. mai 08 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sigrid Heien Hansen er klar for Toppserieklubben Vålerenga.

24-åringen frå Sandane forlet dermed Kolbotn som ho har vore kaptein for denne sesongen. I løpet av denne sesongen har Heien Hansen spelt 19 kampar og scora to mål for Kolbotn i Toppserien.

Sigrid Heien Hansen har tidligare spelt for moderklubben Sandane, Jølster, Fortuna Ålesund og Arna Bjørnar.


Heien Hansen i treningskampen Fortuna - Kaupanger 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Sigrid Heien Hansen i kampen Jølster - Kaupanger 16. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.11 Jonas spelte sin landskamp nummer 20


Jonas Tillung Fredriksen i Sogndal sin cupkamp borte mot Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen spelte sin landskamp nummer 20 då Norge U20 i går spelte uavgjort borte mot Polen.

Tillung Fredriksen blei bytta inn for Conrad Wallem i starten av 2. omgang.

Kampen enda til slutt uavgjort 1-1, etter at Polen utlikna på overtid.


Polen - Norge  1-1 (0-0)
0-1 Markus Solbakken, straffe (61. min)
1-1 Dawid Kurminowski (90. min+2)

Gult kort: Jakub Bednarczyk, Serafin Szota og Tymoteusz Puchacz, Polen
Tobias Christensen, Conrad Wallem, Erik Tobias Tangen Sandberg og Mikael Birk Giæver Ugland, Norge

Norge:
Mads Hedenstad Christiansen
Erik Tobias Tangen Sandberg
Colin Rösler
Robert Behson-Courage Williams
Marcus Holmgren Pedersen
Elias Kristoffersen Hagen (George Nuah Gibson 46. min)
Markus Solbakken (Mikael Birk Giæver Ugland 79. min)
Conrad Wallem (Jonas Tillung Fredriksen 46. min)
Sebastian Jarl
Erik Botheim
Tobias Christensen (August Mikkelsen 89. min)

 


Jonas T. Fredriksen for Sogndal mot Fyllingsdalen 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.11 Norge G18 vann prøve-EM i Nord Irland


Eirik Lereng, Sivert Heggheim Mannsverk og Adrian Anhanger Solberg
under Sogndal sin kamp mot Jerv i OBOS-ligaen 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Norge G18 spelte i går ettermiddag uavgjort 1-1 mot Portugal under prøve-EM i Nord Irland. Félix Correira gav Portugal leiinga 1-0 på straffespark, medan Edvard Sandvik Tagseth utlikna for Norge. Begge scoringa kom i fyrste omgang.

Med to seierar og ein uavgjort gjekk Norge heilt til topps i prøve-EM i Nord Irland.

Portugal - Norge  1-1 (1-1)
1-0 Félix Correira, straffe (11. min)
1-1 Edvard Sandvik Tagseth (23. min)

Norge:
Oliver Petersen
Leo Erik Jean Cornic
Sturla Ottesen
Ole Martin Lekven Kolskogen
Fredrik Oppegård
Kristoffer Askildsen
Thomas Grevsnes Rekdal
Edvard Sandvik Tagseth
Joshua Gaston Kitolano
Noah Jean Holm
Kornelius Normann Hansen

Innbyttarar:
Rasmus Semundseth Sandberg
Eirik Lereng
Einar Hjellestad Iversen
Josef Brian Baccay
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Ullereng Kjølø
Isak Dybvik Määttä
Emil Konradsen Ceide
Runar Hauge

19.11 Norge G17 vann 1-0 mot Russland


Mathias Sundberg i Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norge G17 avslutta i går firenasjonarsturnering i Spania med å vinne 1-0 mot Russland. Mads Fagerli Halsøy scora kampens einaste mål kvarteret ut i 1. omgang.

Mathias Sundeberg blei bytta inn drøye 20 minutt før full tid, medan Thomas Hallstensen var ubenytta reserve. 

Russland - Norge 0-1 (0-1)
0-1 Mads Fagerli Halsøy (15. min)

Gult kort: Kaloyan Kalinov Kostadinov, Norge 

Norge:
Sander Tangvik
Mikkel Tveiten
Nicolas Pignatel Jenssen
Sebastian Sørlie Henriksen
David Møller Wolfe
Fredrik Carson Pedersen
Kaloyan Kalinov Kostadinov (81. min)Adan Abadala Hussein
Mikail Maden (Trygve Solberg Aarstad 46. min)
Sebastian Tounekti (Mathias Sundberg 69. min)
Emanuel Mawuena Junior Kulego (Martin Njøten Palumbo 46. min)
Mads Fagerli Halsøy (Herman Geelmuyden 46. min)

 


Thomas Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


19.11 Tekne ut til keepersamling på Olympiatoppen


Leander Øy under Proffveka i Stryn 10. august 2017.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 10. august 2017.   

Leander Øy frå Årdal og Håvard Hetle frå Breim er tekne ut til samlinga Morgendagens keeper med Frode Grodås.

Samlinga går av stabelen på Olympiatoppen 9. og 10. desember.

Morgendagens keeper er Norges Fotballforbund sitt prosjekt som mellom anna har som mål å utvikle keeperar med gode nok ferdighetar til å kunne spele landskampar på høgt nivå.

Desse keeperane er tekne ut til samlinga: 
Marius Ulla, Stabæk
Frank Stople, Haugesund
Sander Tangvik, Rosenborg
Håvard Hetle, Sogndal
Leander Øy, Sarpsborg 08
Isak Solberg, Tottenham
Jasper Thorkilsen, Vigør
Andreas Albertsen Sandefjord
Storm Strand-Koldbjørnsen, Vålerenga


Håvard Hetle holdt nullen i debuten for Sogndal i cupkampen
borte mot gamle lagkameratar i Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frode Grodås hadde keepersamling på Nordfjordeid 31. oktober 2014.
Sjå bilder frå keepersamlinga på Nordfjordeid 31. oktober 2014.


18.11 Sogndal redda plassen i Tippeligaen 


Sogndal jublar etter 2-0 seieren mot Brann 18. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig sju år sidan i dag sikra Sogndal plassen i Tippeligaen ved å vinne 2-0 heime mot Brann.
 

Sogndal vann i dag 2-0 heime mot Brann og sikra med det plassen i Tippeligaen. Ulrik Flo og Ørjan Hopen scora kvart sitt mål for laget frå den einaste Tippeligabygda i verden.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Brann 2-0 (1-0)
1-0 Ulrik Flo (42. min)
2-0 Ørjan Hopen (83. min)

Dommar: Espen Berntsen, Fart

Assistentdommarar: Ivar Michael Bergum Jahr, Raufoss og Anders Michael Velo, Furuset

4. dommar: Tommy Frydenlund, Gjøvik-Lyn

Gult kort: Henrik Luggenes Furebotn og Ørjan Hopen, Sogndal
Birkir Mar Sævarsson, Brann


Sogndal:
Nils Kenneth Udjus
Hannu Jarl Johannes Patronen
Per-Egil Hough Flo
Gustav Valsvik
Eirik Bergum Skaasheim
Henrik Luggenes Furebotn
Ørjan Hopen
Stephane Badji
Azar Karadas (Ricardo Henrique Da Silva Dos Santos 68. min)
Ulrik Flo
Malick Mane (Eirik Bakke 90. min)

Brann:
Jørgen Aarre Mohus
Birkir Mar Sævarsson
Simen Søraunet Wangberg
Zsolt Korcsmar
Erdin Demir
Fredrik Haugen
Erik Andre Huseklepp
Kristoffer Knudsen Larsen
Kristoffer Ramos Barmen (Erik Nævdal Mjelde 87. min)
Kim Ojo
Bård Finne (Amin Soleiman Askar 77. min)


Øvrige resultat Tippeligaen
Fredrikstad - Molde 0-2 (0-0)
Strømsgodset - Stabæk 3-1 (2-1)
Tromsø - Odd Grenland 0-1 (0-1)
Lillestrøm - Haugesund 0-0 (0-0)
Aalesund - Sandnes Ulf 3-1 (1-0)
Hønefoss - Rosenborg 1-4 (0-1)
Viking - Vålerenga 2-1 (0-0)

Tabell Tippeligaen
Molde 30 19 5 6 51-31 62
Strømsgodset 30 17 7 6 62-40 58
Rosenborg 30 15 10 5 53-26 55
Tromsø 30 14 7 9 45-32 49
Viking 30 14 7 9 41-36 49
Brann 30 13 3 14 57-50 42
Haugesund 30 11 9 10 46-40 42
Vålerenga 30 12 5 13 42-44 41
Lillestrøm 30 9 12 9 46-47 39
Odd Grenland 30 11 7 12 40-43 39
Aalesund 30 9 11 10 40-41 38
Sogndal 30 8 10 12 29-37 34
Hønefoss 30 7 12 11 30-42 33
Sandnes Ulf 30 8 8 14 44-56 32
Fredrikstad 30 9 3 18 42-59 30
Stabæk 30 5 2 23 25-69 17


Ulrik Flo gir Sogndal leiinga 1-0 like før pause. 


18.11 Jan Tore Slinde sluttar som trenar for Syril


Jan Tore Slinde i Syril sin bortekamp mot Eid 26. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Jan Tore Slinde sluttar som trenar for Syril sitt lag i Kretsligaen. Dette blei annonsert under Syril sin fotballfest sist fredag.

Slinde har trena Syril sitt herrelag i lag med assistentrenar Stian Nilsen Nornes dei to siste sesongane. Dette har ført til opprykk til Kretsligaen i fjor, pluss ein noko overraskande 9. plass i årets Kretsliga.

Tradisjonen tru blei det også delt ut prisar for Syril sine to seniorlag på Fotballfesten.

Syril sitt damelag kom 5. plass i 4. divisjon kvinner 7'ar.

Her er oversikten over prisvinnarane:

Damelaget:
Årets spelar: Linda Strand
Årets unge spelar: Oline Kleiven
Årets toppscorar: Vilde Oppedal Jakobsen
Årets spelar - spelarane sin spelar: Hildegunn Høgheim

Herrelaget:
Årets spelar: Ole Morten Kvam
Årets unge spelar: Tom-Rune Sæle
Årets toppscorar: Andrè Thorsnes Talle
Årets spelar - spelarane sin spelar: Ole Morten Kvam


Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 1 10 10 0 0 83 - 15 30
Sogndal 10 7 1 2 55 - 21 22
Dale 10 4 1 5 44 - 46 13
Tornado Måløy 10 4 0 6 49 - 43 12
Syril 10 3 2 5 27 - 49 11
Svelgen/Leirgulen 10 0 0 10 11 - 95 0


18.11 Kåringar Sogndal Fotball 2019


Kristin Bergheim Lykkeslett blei toppscorar og årets spelar i lag
med Vilde Slåen Nornes for Sogndal denne sesongen.
Bildet er frå 4-3 seieren borte mot Sandane 19. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Sogndal Fotball sitt damelag hadde i helga sesongavslutning på Kafe Krydder.

Avslutninga blei ein fin kveld med god mat, taler, quiz og prisutdelingar.

Her er oversikten over kven som fekk prisar for Sogndal sitt damelag denne sesongen.

Årets spelar: Kristin Bergheim Lykkeslett og Vilde Slåen Nornes

Årets toppscorar: Kristin Bergheim Lykkeslett

Årets unge spelar: Tea Sletten


Sogndal sitt damelag kom denne sesongen på 7. plass i 3. divisjon kvinner.

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 16 12 3 1 68-11 39
Sandane 16 12 3 1 57-18 39
Førde 16 10 1 5 66-36 31
Studentspretten 16 9 2 5 46-24 29
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 16 4 2 10 29-52 14
Sogndal 16 3 3 10 30-66 12
Vik 16 3 3 10 18-58 12
Selje /Åheim 16 2 5 9 28-48 11

 


Vilde Slåen Nornes fekk prisen årets spelar i lag med Bergheim Lykkeslett.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn 16. juni 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.11 Fyrste futsalturnering for spelarar 10-14 år

 
Heia sitt lag som spelte i klasse J12/13 under turneringa i Svelgen.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november. 


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Den fyrste turneringa gjekk i går av stabelen, og det blei spelt kampar i Svelgen, Sande i Gaular, Hyllestad og Øvre Årdal.

Totalt 83 lag (50 guttelag og 33 jentelag) spelte totalt 156 kampar i løpet av den fyrste turneringa.

Sjå bilder frå futsalturneringa i Svelgen 17. november. 

 

 
Frå kampen mellom Eikefjord og Breimsbygda i klasse G10/11. 


Frå kampen mellom Svelgen og Førde 5 i klasse J13/14.


Nokre av spelarar på Breimsbygda sitt lag i klasse G10/11.


18.11 Erik Sandal skal trene Måløy FK


Erik Sandal og Jon Georg Rutledal i heimekampen mot Årdal 12. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.


 

Måløy FK melder i ei pressemelding at Erik Sandal blir hovudtrenar for Måløy FK sitt lag i Kretsligaen.

Sandal var klubben sitt fyrstevalg til denne stillinga, og i følge pressemeldinga er klubben i samtale med Sandal om å utvide stillinga slik at Erik sin kompetanse kjem fleire av laga til gode.

- Jeg mener at er samarbeid for Vågsøy-fotballen er et steg i riktig retning. Nå når en har klart å forene kreftene, er dette absolutt jeg ønsker å være en del av, seier Erik Sandal.

Erik Sandal har følgande ambibisjonar for herrelaget.
- På kort sikt er det viktig å få til et godt treningsmiljø, med kvalitet i
treningshverdagen. På lang sikt er ambisjonene å utvikle gode fotballspillere og være en klubb som slår godt fra seg i Kretsligaen.

På Måløy sitt lag i Kretsligaen får Sandal med seg evigunge Jon Georg Rutledal som hjelpetrenar, og Bjørn Kristian Eikrem som keepertrenar.

Kenneth Flataker og Håkon Kongshaug blir med i støtteapparatet som
materialforvaltarar, medan Sujeevan Mohanarajah blir lagskontakt.

 


Bjørn Kristian Eikrem i 4-3 seieren mot Eid 28. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.


17.11 Sogndal tapte 2-0 mot IF Elfsborg


Sondre Nor Midthjell fekk sjansen mellom stengene for Sogndal. 
Nor Midthjell under kretskampane på Nordfjordeid 5. januar.

Sjå bilder og resultat frå dagens kretskampar på Nordfjordeid.  

 

Sogndal sitt juniorlag tapte i dag 2-0 mot IF Elfsborg under Skandinavisk Mesterskap for junior i Sverige.

Sogndal står dermed med to strake tap i dei innleiande kampane.

Den siste innleiande kampen mot Mjøndalen blir spelt fredag 6. desember, medan finalespelet går av stabelen søndag 8. desember.
 
Sogndal – IF Elfsborg  0-2 (0-0)
0-1 IF Elsborg (56. min)
0-2 IF Elsborg (89. min)
  
Sogndal:
Håvard Hetle
Leander Høyvik (Florø)
Kasper Bordvik
Adrian Solberg
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Mikkel Erlandsen
Henrik Sperrevik (Os)
Anders Johannessen Nord
Brage Naustdal (Florø)
Akor Jerome Adams
Sondre Nor Midthjell (Eid)
Johan Johannessen Bakke
William Furnes Rakkenes
Per M. Thune
Filip Pleym Mardal
Vegard Halset


Pulje 1:
IF Elfsborg
Sogndal
Esbjerg
Mjøndalen

Pulje 2:
FC Midtjylland
Malmö FF
IF Brommapojkarna
Brann

Kampar, fredag 15. november
IF Elfsborg – Mjøndalen  4-2 (2-0)
Malmö FF – IF Brommapojkarna  4-1 (3-0)
FC Midtjylland – Brann 3-0 (2-0)

Kampar, søndag 17. november
Mjøndalen – Esbjerg  0-3
Sogndal – IF Elfsborg  0-2
Brann – IF Brommapojkarna 1-4
FC Midtjylland – Malmö FF  0-3


17.11 Lura lurte Stryn for opprykk til 2. divisjon 


Stryn etter 6-1 seieren heime mot Førde 27. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

 

Stryn tapte i dag 6-2 borte mot Lura i den siste kvalifirseringskampen om opprykk til 2. divisjon. Stryn ville sikra opprykk til 2. divisjon viss dei ikkje tapte med meir enn tre mål.

Hege-Renate Glosvik Espeland og Karoline Flo scora måla til Stryn. Stillinga til pause var 3-1 til Lura.

Lura og Loddefjord rykker dermed opp til 2. divisjon, medan Stryn også neste sesong spelar i 3. divisjon

Lura - Stryn  (3-1)
1-0 Björg Bjarnadottir (3. min)
1-1 Hege-Renate Glosvik Espeland (22. min)
2-1 Björg Bjarnadottir (26. min)
3-1 Line Krogedal Smørsgård (33. min)
4-1 Björg Bjarnadottir (64. min)
5-1 Line Krogedal Smørsgård (81. min)
5-2 Karoline Flo (84. min)
6-2 Björg Bjarnadottir (90. min)

Dommar: Cecilie Frøyland, Frøyland 

Assistentdommarar: Jasmin Sahmanovic, Tjensvoll og Olaf Andre Frøyland, Frøyland

 
Lura:
Sofie Bråthen Nybø
Kaia Mogen
Anette Tengesdal Østerhus
Marie Bakke
Martine Bøckman
Aina Eike
Mona Iren Jørgensen
Mariell Bunes Løland
Munira Haji Hassan
Björg Bjarnadottir
Line Krogedal Smørsgård

Innbyttarar:
Sølvi Bøe
Anette Thomassen Kristiansen
Siri Bhagyashree Eldor
Synne Skjefrås Alsaker
Henriette Tollefsen Høslom

Stryn:
Anna-Sofie Engebø Auflem
Olivia Vollsnes Wemby
Hege-Renate Glosvik Espeland
Anja Bertine Tomasgård
Maria Belinda Bergset
Emma Njøten
Astrid Solheim Bjørke Kaptein
Hedda Vatn Øvreberg
Marie Rekdal Johannsdottir
Karoline Flo
Kaisa Vollsnes Wemby

Innbyttarar:
Mia Kristiansen
Andrine Lødemel Bøe
Emma Sæbø


17.11 Fyrste futsalturnering for spelarar 10-14 år

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Den fyrste turneringa går av stabelen i dag, og det blir spelt kampar i Svelgen, Sande i Gaular, Hyllestad og Øvre Årdal.

Totalt 83 lag (50 guttelag og 33 jentelag) skal spele totalt 156 kampar i løpet av den fyrste turneringa.

Sande i Gaular - Kampar frå klokka 10.00 - 18.30
Svelgen - Kampar frå klokka 11.00 - 19.30
Øvre Årdal - Kampar frå klokka 09.00 - 20.00
Hyllestad - Kampar frå klokka 10.00 - 18.30

 

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


17.11 Stryn møter Lura i kamp om opprykk


Stryn jublar etter scoring av Kaisa Vollsnes Wemby mot Loddefjord.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Stryn spelar i dag bortekamp mot Lura i den siste kampen i kvalifiseringa om opprykk til 2. divisjon. Kampen blir spelt på Lura Stadion klokka 14.00.

I den fyrste kampen i kvalifiseringa vann Loddefjord 8-2 heime mot Lura, medan Stryn vann sin fyrste kamp i kvalifiseringa 3-2 heime mot Loddefjord.

Dei to beste laga i denne kvalifiseringa spelar neste sesong i 2. divisjon.

Loddefjord er til tross tapet borte mot Stryn klar for opprykk til 2. divisjon. Stryn slår følge med Loddefjord opp i 2. divisjon viss dei unngår å tape med meir enn tre mål i dagens kamp på Lura Stadion. 


16.11 Resultat 2. runde i Enivestserien U14


Nordfjord sine gutar vann begge kampane sine på Fosshaugane Campus.
Foto: privat


2. runde i Enivestserien U14 har i dag gått av stabelen på Fosshaugane Campus i Sogndal.

Sunnfjord vann begge sine kampar i jenteklassa, medan Nordfjord vann begge sine kampar i guteklassa.


Resultat jenter
Sogn - Nordfjord  3-1
Sunnfjord - Nordfjord  1-0 
Sogn - Sunnfjord 1-3

Tabell jenter
Sunnfjord   2   2 0 0  4-1  6
Sogn   2   1 0 1  4-4  3
Nordfjord  2   0 0 2  1-4  0


Resultat gutar
Sogn - Nordfjord  1-3
Sunnfjord - Nordfjord 0-4
Sogn - Sunnfjord  2-3

Tabell gutar
Nordfjord   2   2 0 0  7-1  6
Sunnfjord   2   1 0 1  3-6  3
Sogn  2   0 0 2  3-6  0

 


Sogn sine jenter under dagens turnering på Fosshaugane Campus.
Foto: privat


Nordfjord sine jenter under dagens turnering på Fosshaugane Campus.
Foto: privat


16.11 Mathias Sundberg scora for Norge G17


Mathias Sundberg i Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Mathias Sundeberg scora fyrste målet då Norge G17 i dag spelte uavgjort 4-4 mot England under ei firenasjonarsturnering i Spania. Norge hadde seieren i lomma, men England utlikna til 4-4 nesten fem minutt på overtid.

Mathias Sundberg blei bytta ut drøye 20 minutt ut i 2. omgang, medan Thomas Hallstensen frå Florø spelte heile kampen. 

Norge avsluttar turneringa i Spania med kamp mot Russland måndag 18. november.

England - Norge  4-4 (1-2)
0-1 Mathias Sundberg (11. min)
0-2 Trygve Solberg Aarstad (38. min)
1-2 James McAtee (42. min)
1-3 Herman Geelmuyden (57. min)
2-3 James McAtee (61. min)
3-3 Sam Greenwood, straffe (85. min)
3-4 Herman Geelmuyden (86. min)
4-4 Miguel Azeez (90. min+5)

Gult kort: Trygve Solberg Aarstad og Mads Fagerli Halsøy, Norge

Norge:
Markus Vassøy Nilsen
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen 
Herman Geelmuyden (Mikkel Tveiten 88. min)
Martin Njøten Palumbo (Emanuel Mawuena Junior Kulego 68. min)
Thomas Hallstensen
Trygve Solberg Aarstad
Mathias Sundberg (Mads Fagerli Halsøy 68. min)
Adan Abadala Hussein (Mikail Maden 46. min)
David Møller Wolfe (Kaloyan Kalinov Kostadinov 90. min)
Tobias Hafstad (Fredrik Carson Pedersen 68. min)



 


Thomas Hallstensen for Florø 2 i kvalifiseringa mot Jølster 9. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


16.11 Midtbø Humlestøl debuterte i Toppserien


Ingrid Lovise Jåstad og Martine Midtbø Humlestøl i kampen mellom
Kaupanger og Arna Bjørnar i NM J19 på Kaupanger Stadion 19. juni.
Sjå nokre bilder og fakta frå denne kampen.  

Martine Midtbø Humlestøl frå Florø debuterte i dag i Toppserien. Midtbø Humlestøl blei bytta inn drøye kvarteret ut i 2. omgang i Arna Bjørnar sin heimekamp mot Vålerenga.

Martine Midtbø Humlestøl var ei av fire spelarar frå Sogn og Fjordane i Arna Bjørnar sin tropp mot Vålerenga. Elise Isolde Stenevik og Ingrid Lovise Jåstad spelte heile kampen, medan Helena Navarsete var ubenytta reserve.

For Vålerenga blei Stine Pettersen Reinas bytta inn drøye 10 minutt før slutt, medan Synne Sofie Christiansen var ubenytta reserve. 

Vålerenga vann kampen 2-0 etter scoringar av Rikke Marie Madsen og Marie Dølvik Markussen. Begge scoringane kom i 1. omgang.


Arna-Bjørnar - Vålerenga  0-2 (0-2)
0-1 Rikke Marie Madsen (15. min)
0-2 Marie Dølvik Markussen (23. min)

Kort: Ingen

Dommar:
Karoline Marie Jensen, Furuflaten

Assistentdommarar: Henrik Pettersen Sunde, Baune og Eirik Fjellanger, Trott

4. dommar: Lars Grønås Drange, Follese


Arna-Bjørnar:
Sandra Stavenes
Helene Lokøy Gloppen
Elise Isolde Stenevik
Andrine Mo (Åsne Takle Eide 77. min)
Augustine Sylvia Ejangue Siliki (Tora Ose 82. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Andrea Wilmann
Ingrid Lovise Jåstad
Katarina Dybvik Sunde (Martine Humlestøl Midtbø 63. min)
Mimi Omosefe Asom
Linnéa Solvoll Laupstad

Vålerenga:
Hannah Grace Seabert
Andrine Tomter
Maruschka Waldus
Tina Dalgård Konradsen
Stine Ballisager Pedersen
Sherida Spitse Kaptein
Victoria Ludvigsen
Dejana Stefanovic (Stine Pettersen Reinås 79. min)
Marie Dølvik Markussen
Rikke Marie Madsen
Ajara Nchout Njoya (Celin Bizet Ildhusøy 90. min)

 


Midtbø Humlestøl i kretskampen mot NFF Hordaland 18. mars 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.11 Valkomiteen si innstilling til nytt kretsstyre


Robert Endestad var dommar i kampen Skavøypoll-Høyang 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Valkomitéen i NFF Sogn og Fjordane har kome med si innstilling til nytt kretsstyre i perioden 2019-2021.

Leiar: Robert Endestad, Tempo FK (attval)

Nestleiar: Jon Georg Rutledal, Måløy FK (attval)

Styremedlemmar:
Rune Helge Sunde, Eid IL (attval)
Evy Mariann Rossetvik, Stryn T&IL (attval)
Marie Helene Hollevik Brandsdal (attval)
Bente Hermansen, Førde IL (ny
Line Pedersen Døsen, IL Bjørn (ny)

Valet til kretsstyret gjeld for 2 år.

16.10 Fardal Opseth scora sitt fyrste mål i Australia


Kristian Fardal Opseth scora i dag sitt fyrste mål for Adelaide United.
Bildet er frå Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kristian Fardal Opseth scora Adelaide United sitt tredje mål i dagens 3-1 seier borte mot Central Coast Mariners. Dette var Fardal Opseth sitt fyrste mål etter at han debuterte for den australske klubben 11. oktober.

Adelaide United ligg etter dagens seier på 5. plass i A-League i Australia.

Central Coast Mariners - Adelaide United  1-3 (1-3)
1-0 Milan Duric (6. min)
1-1 Ben Halloran (26. min)
1-2 Nikola Mileusnic (38. min)
1-3 Kristian Fardal Opseth (45. min)

Gult kort:
Giancarlo Gallifuoco, Central Coast Mariners
Michael Marrone, Ryan Strain og Kristian Fardal Opseth, Adelaide United  

Adelaide United:
Paul Izzo
Ryan Strain
Michael Marrone
Michael Jakobsen (Jordan Elsey 54. min)
Michaël Maria
Riley McGree (Nathan Konstandopoulos 90. min)
Louis D'Arrigo
James Troisi
Ben Halloran
Kristian Fardal Opseth
Nikola Mileusnic (George Blackwood 77. min)

Tabell A-League, Australia
Melbourne City 5 4 1 0 10 - 5 13
Western Sydney Wanderers 5 3 1 1 6 - 4 10
Western United FC 6 3 1 2 8 - 7 10
Sydney 4 3 0 1 9 - 5 9
Adelaide United 5 3 0 2 9 - 7 9
Perth Glory 5 1 3 1 6 - 6 6
Melbourne Victory 5 1 2 2 5 - 6 5
Newcastle United Jets 5 1 2 2 5 - 8 5
Central Coast Mariners 5 1 1 3 6 - 10 4
Brisbane Roar 4 0 2 2 1 - 3 2
Wellington Phoenix 5 0 1 4 5 - 9 1

 


Kristian Fardal Opseth for Sogndal mot Bodø Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.11 Kåringar Krabbetor 2019-sesongen 


Prisvinnarane under kveldens sesongavslutning for Krabbetor.
Foto: Ingrid Ulvestad

 

Krabbetor frå Hordaland med mange spelarar frå Sogn og Fjordane har i kveld hatt sesongavslutning.

Krabbetor har denne sesongen for fyrste gong spelt i 3. divisjon. Etter ein litt trå start fann laget for alvor storformen på slutten av sesongen. Laget avslutta sesongen med seier 4-2 borte mot Djerv og 1-0 seier heime mot Solid/Trott.

Daniel Gangeskar frå Deknepollen har vore hovudtrenar for Krabbetor denne sesongen.   

Her er oversikten over kven som stakk av med årets prisar.

Årets spelar: Kristine Hofland
Årets assistdronning: Lene Sunde
"Årets jævla bra kar": Charlotte
Årets toppscorar: Kristine Kjøsnes
Årets mål: Bodil Taule Rørvik
Årets mest framgangsrike: Aleksandra Karlsen


 


Krabbetor sitt lag i 3. divisjon denne sesongen.
Foto: Krabbetor Fotball


15.11 Måløy FK med ny logo og ny sponsor 


 Et enstemmig styre i Måløy Fotballklubb bestemte
torsdag kveld at dette blir klubbens nye logo. 


 

Måløy Fotballklubb har sendt ut følgande pressemeldingar i forbindelse med at klubben i kveld har lansert sin nye klubblogo, og at klubben har signert Sparebanken Vest som hovudsponsor.


Måløy Fotballklubb lanserer fredag kveld sin nye klubblogo. Det skjer dagen etter at et enstemmig styre i den nye klubben valgte logoalternativet som er utformet av lokale krefter.

Styret benytter samtidig anledningen for å takke for alle innspill man har fått i prosessen med å utvikle Måløy Fotballklubbs nye klubblogo.

Med valget at ny klubblogo- og klubbprofil fortsetter nå arbeidet med å
blant annet utvikle Måløy Fotballklubbs første klubbkolleksjon.

Måløy Fotballklubb stiftes formelt først 1. januar 2020, men klubbens nye
senior- og ungdomslag gjennomfører sine første treninger kommende uke.



Sparebanken Vest blir hovedsponsor for tre lokale klubber
Måløy Fotballklubb er strålende fornøyd med å kunne offentliggjøre at vi har signert en treårsavtale med Sparebanken Vest som gjør at banken blir klubbens første hovedsponsor.

Avtalen innebærer også at Sparebanken Vest blir hovedsponsor for barnefotballklubbene Tornado Fotballklubb og Skavøypoll Fotball. Styret i Måløy Fotballklubb er svært godt fornøyd med innholdet i avtalen og at
den lokale banken blir med på laget og støtter satsingen fra første dag.

- Måløy FK er en særdeles viktig samarbeidspartner for Sparebanken Vest i
vårt lokalmiljø.

Sparebanken Vest er familiebanken som fokuserer sterkt på
#sammengjørvidetbedre, sier Wenche Myhre som er Sparebanken Vests banksjef for Måløy og Nordfjordeid.

- Overskuddet som kundene skaper går tilbake til lag og organisasjoner, helt i tråd med at vi i Sparebanken Vest sammen med Måløy FK ønsker å skape en bedre plass å bo.

Vårt mål er flerekunder og større overskudd å dele ut. Sparebanken Vest starter også i 2020 med kundeutbytte, egger Myhre til.

Sponsoravtalen gjør at tradisjonsrike Sparebanken Vest Cup fortsetter med
samme navn.

Turneringen i Nordfjordhallen er den største innendørsturneringen i fotball
mellom Bergen og Ålesund og har frem til nå vært arrangert av Tornado Måløy FK. Fra 2020 skal turneringen arrangeres av nye Måløy FK med støtte fra barnefotballklubbene Tornado og Skavøypoll.

Som de siste to årene vil turneringen også i 2020 gjennomføres over to helger; 18.-19. januar (13-17 år) og 25.-26. januar (7-12 år). Invitasjonen vil bli sendt ut i helgen og vi satser på å toppe årets turnering da rundt 160 lag deltok på Sparebanken Vest Cup.

 


Støtter satsingen: Leder Rune Oksholen (nr. 5 f.v.) og nestleder Endre
Rutledal (t.v.) i Måløy Fotballklubb sammen noen av de lokale representantene fra Sparebanken Vest i Måløy. Pressefoto


15.11 Sogndal tapte 2-1 mot Esbjerg


Akor Jerome Adams scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Esbjerg.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal sitt juniorlag spelar denne helga to innleiande kampar under Skandinavisk Mesterskap for junior i Sverige.

I dagens kamp tapte Sogndal 2-1 mot det danske laget Esbjerg. Akor Jerome Adams gav Sogndal leiinga 1-0 knappe kvarteret ut i 1. omgang, men to danske mål etter pause gjorde at Sogndal tapte kampen.

Esbjerg - Sogndal  2-1 (0-1)
0-1 Akor Jerome Adams (13. min)
1-1 Esbjerg (53. min)
2-1 Esbjerg (83. min)
  
Sogndal:
Håvard Hetle
Leander Høyvik (Florø)
Kasper Bordvik
Adrian Solberg
Eivind Helgesen
Elias Mittet
Mikkel Erlandsen
Henrik Sperrevik (Os)
Anders Johannessen Nord
Brage Naustdal (Florø)
Akor Jerome Adams

Innbyttarar:
Sondre Nor Midthjell (Eid)
Johan Johannessen Bakke
William Furnes Rakkenes
Per M. Thune
Filip Pleym Mardal
Vegard Halset


Pulje 1:
IF Elfsborg
Sogndal
Esbjerg
Mjøndalen

Pulje 2:
FC Midtjylland
Malmö FF
IF Brommapojkarna
Brann

Kampar, fredag 15. november
IF Elfsborg – Mjøndalen  4-2 (2-0)
Malmö FF – IF Brommapojkarna  4-1 (3-0)
FC Midtjylland – Brann 3-0 (2-0)

Kampar, søndag 17. november
Kl. 09.15 Mjøndalen – Esbjerg
Kl. 11.00 Sogndal – IF Elfsborg
Kl. 13.00 Brann – IF Brommapojkarna
Kl. 15.00 FC Midtjylland – Malmö FF


15.11 Norge G18 vann 2-1 mot Tyskland


Eirik Lereng, Sivert Heggheim Mannsverk og Adrian Anhanger Solberg
under Sogndal sin kamp mot Jerv i OBOS-ligaen 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Eirik Lereng og Sivert Heggheim Mannsverk var begge i startellevaren då Norge G18 i dag vann 2-1 mot Tyskland under prøve-EM i Nord Irland.

Noah Jean Holm scora begge måla til Norge måla til Norge. Vinnarmålet kom fire minutt på overtid i 2. omgang.

Eirik Lereng blei bytta ut i pausa, medan Sivert Heggheim Mannsverk blei bytta ut knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Dagens kamp blei spelt på Mourneview Park i Lurgan i Nord Irland.  


Tyskland - Norge  1-2 (1-1)
1-0 Dominic Schmidt (6. min)
1-1 Noah Jean Holm (17. min)
1-2 Noah Jean Holm (90. min+4)

Gult kort: Robert Voloder, Tyskland
Kristoffer Askildsen, Mathias Ullereng Kjølø, Ole Martin Lekven Kolskogen og Noah Jean Holm, Norge

Norge:
Oliver Petersen
Eirik Lereng (Sturla Ottesen 46. min)
Ole Martin Lekven Kolskogen
Josef Brian Baccay
Runar Hauge (Leo Erik Jean Cornic 57. min)
Kristoffer Askildsen
Einar Hjellestad Iversen (Edvard Sandvik Tagseth 57. min)
Sivert Heggheim Mannsverk (Thomas Grevsnes Rekdal  57. min)
Mathias Ullereng Kjølø
Noah Jean Holm
Emil Konradsen Ceide (Kornelius Normann Hansen 83. min)

15.11 Norge U21 vann 2-1 mot Kypros


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Ulrik Tillung Fredriksen var begge på bana då Norge U21 i dag vann 2-1 i EM-kvalifiseringskampen borte mot Kypros.
 
Andreas Neophytou gav Kypros leiinga i fyrste omgang, men to scoringar av Kristian Thorstvedt etter kvilen sikra norsk seier.

Johan Hove blei bytta inn knappe 10 minutt ut i 2. omgang, medan Ulrik Tillung Fredriksen fekk sjansen knappe 10 minutt før full tid.  

Norge sin neste motstandar i EM-kvalifiseringa er heime mot Portugal. Denne kampen blir spelt på Marienlyst tysdag 19. november .

Kypros - Norge  1-2 (1-0)
1-0 Andreas Neophytou (20. min)
1-1 Kristian Thorstvedt (72. min)
1-2 Kristian Thorstvedt (85. min)

Gult kort: Christos Hadjipaschalis, Zacharias Adoni, Ruel Sotiriou og Paris Polikarpou, Kypros 

Norge:
Julian Rekdahl Faye Lund
Leo Skiri Østigård (Ulrik Tillung Fredriksen 83. min)
Christian Dahle Borchgrevink
Birk Risa (Jørgen Strand Larsen 75. min)
Odin Luraas Bjørtuft
Hugo Vegard Vetlesen (Fredrik André Bjørkan53. min)
Emil Bohinen
Håkon Evjen
Jens Petter Hauge (Ola Brynhildsen 46. min)
Aron Leonard Dønnum (Johan Hove 53. min)
Kristian Thorstvedt

 


Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


14.11 Benjamin Vågen tildelt Suenprisen 2019


Benjamin Vågen i Høyang sin bortekamp mot Eid 10. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.

Benjamin Vågen fekk i dag tildelt Suenprisen 2019.

Tildelinga skjedde under IL Høyang Fotball si sesongavslutning for aldersbestemte lag. Benjamin Vågen fekk prisen av Gunnar Sigmar Håre framfor nermare 100 spelarar og trenarar på Høyanger Vidaregåande skule.

Suenprisen, som i dag blei delt ut for andre gong, er til minne om Rune "Suen" Sviggum som gjekk bort i fjor.

Den fyrste som blei tildelt Suenprisen var Marius Fossen Varden i 2018.

 


Marius Fossen Varden (til høgre) blei tildelt den fyrste Suenprisen.
Bildet er frå Høyang sin bortekamp mot Stryn 19. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


14.11 Amble Haugen på prøvespele i Hødd


Sander Amble Haugen i Stryn sin kamp mot Bergsøy 13. august 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sander Amble Haugen er denne veka i følge Sunnmørsposten på prøvespel i Hødd.

19-åringen frå Innvik har sidan hausten 2017 spelt for Viking. I år står Amble Haugen bokført med 24 kampar og tre mål for Viking 2 i Norsk Tipping-ligaen, pluss 11 kampar og eit mål for Viking sitt juniorlag.

Amble Haugen er ein av sju spelarar som denne veka har fått sjansen til å vise seg fram for klubben i PostNord-ligaen.

Dei seks andre spelarane er:
Markus Karlsbakk, Aalesund
Ruben Brandal, Hareid
Sjur Lothe, Vidar
Jørgen Sjøl, Ørn Horten
Ole Strømsborg, Kvik Halden
Sam Tattum, FC United of Manchester

Les heile saka på Smp.no NB! Krever abbonement.

 


Sander Amble Haugen i duell med Michael Barrantes i Stryn sin
cupkamp mot Aalesund på Stryn Stadion 22. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Brødrene Sander Amble Haugen og Erik Amble Haugen under
juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.
Sjå bilder frå juleturneringa i Stryn 26. desember 2014.


14.11 Maureira blir ny hovudtrenar for Høyang


Miguel Angel Maureira og Leif Arne Tveit i kampen mot Stryn 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Miguel Angel Maureira blir ny hovudtrenar for Høyang sitt herrelag i Kretsligaen.

Maureira tek dermed over etter Leif Arne Tveit som har vore hovudtrenar for Høyang dei to siste sesongane. Maureira har dei to siste sesongane vore assistenttrenar for Høyang sitt herrelag.

Med seg i trenarteamet får Maureira assistenttrenar Jarl Ulvestad og keepertrenar Mauricio Hernandez. Hernandez har også vore keepertrenar for Høyang dei to siste sesongane.

Høyang enda denne sesongen på 8. plass i Kretsligaen.

Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

 


Høyang vann 3-1 borte mot Stryn 2 på Stryn Stadion 30. april 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.11 Castrol Cup 2019 i Olivinhallen


Løfserøvane vann 5-1 mot Ship o'hoes i finalen i dameklassa i 2018.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.

Vanylven FK inviterer også i år til romjulsturnering i innandørsfotball, for 20. året på rad.

Den tradisjonelle turneringa blir avvikla i Olivinhallen mandag den 30. desember. Castrol Cup er ei turnering med fokus på ha det kjekt i lag, uavhengig av alder, form eller ferdigheiter!

Informasjon/spørsmål til:
stianbell@hotmail.com eller anders.ystebakk.midtbo@hotmail.com

Følg denne linken for å melde på lag: https://forms.gle/ZJjFdNvEntxzVCTy7

Påmeldingsfrist 16. desember (eller til turneringa er fullbooka)

NB! Første mann til mølla prinsippet gjeld ved påmelding.

Klasseinndeling:
Aktiv klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle deltakarar fødde 2003 eller tidlegare
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Dame klasse - Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle jenter/ damer fødde i 2004 eller tidlegare.
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Open klasse– Påmelding: 1000,- pr. lag.
For alle som er fødde 2004 eller tidlegare.
Maksimalt to spelarar pr. lag som har spelt aktiv seniorfotball 2019
Premiering: Pengepremie til vinnarlag.

Kort om gjennomføringa:
Det vil bli spelt på handballbane, 20x40 m. Det vil bli brukt 7-ar mål.
Kampane er 10 min lange, utan pause. Alle laga er garanterte minst 3 kamper.

Det skal vere 4 spelarar + keeper på bana.

Det kan maksimalt vere 10 spelarar på kvart lag. (Ved fleire, kan få dispensasjon).
Det vil bli brukt futsalball i aktiv og dameklassa, men i open klasse vil det bli brukt filtball.

Les meir om Castrol Cup på turneringa si facebookside.

 


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i fjorårets Castrol Cup.
Bak frå venstre:  Sander Torheim Frislid, Vebjørn Høynes, Vebjørn Nord Haugland og Ove Balsnes. Framme frå venstre: Ole Andreas Aarvik, Jan Olav Humborstad og Kristian Lefdal.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2018 i Olivinhallen.


Gratis pølse i kiosken vann herreklassa i Castrol Cup 2017.
Bak frå venstre: Vebjørn Nord Haugland, Ole-Andreas Aarvik, Sander Frislid og Eivind Daniel Røed. Framme frå venstre: Jan Olav Humborstad, Kristian Lefdal, Simen Lefdal og Vebjørn Høynes.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann 2-1 i finalen mot Julepynt i dameklassa i 2017.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2017 i Olivinhallen.


Las Estrallas Azules vann i 3-0 i finalen mot Queens i dameklassa i 2016. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2016 i Olivinhallen.



Stian Sandal, Aksel Myklebust og Karl-Erik Aarsheim jublar etter at 
Aksel Myklebust redda den avgjerande straffa i semifinalen i 2012. 
Sjå bilder frå Castrol Cup 2012 i Olivinhallen.

 
Irene Humborstad og Queens vann dameklassa i 2010.
Sjå bilder frå Castrol Cup 2010 i Olivinhallen.



Jimmies vann herreklassa i 2009: Ole Andreas Solheim, Kennet Honningsvåg, Kai Arne Otneim, Endre Kupen, Runar Tunheim Aarsheim og Johannes Myklebust.
Sjå resultat og bilder frå Castrol Cup 2009.


13.11 Thomas og Mathias debuterte på G17-landslaget


Thomas Hallstensen i Florø 2 sin 3-2 seier borte mot Skavøypoll i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thomas Hallstensen frå Florø og Mathias Sundeberg frå Sogndal debuterte i dag med flagget på brystet.

Mathias Sundberg spelte 1. omgang, medan Thomas Hallstensen blei bytta inn i dagens kamp for G17-landslaget mot Tsjekkia under ei firenasjonarsturnering i Spania.

Kampen enda til slutt uavgjort 2-2, etter at Tsjekkia var i leiinga 1-0 til pause. Herman Geelmuyden og Trygve Solberg Aarstad scora for Norge, medan Timofej Barkov og Timofej Barkov sette inn måla Tsjekkia.

Norge sin neste motstandar i turneringa i Spania er England laurdag 16. november.

Tsjekkia - Norge  2-2 (1-0)
1-0 Timofej Barkov (25. min)
1-1 Herman Geelmuyden (58. min)
2-1 Timofej Barkov (67. min)
2-2 Trygve Solberg Aarstad, straffe (74. min)

Norge:
Markus Vassøy Nilsen (Sander Tangvik 46. min)
Mikkel Tveiten (David Møller Wolfe 46. min)
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen
Sebastian Sørlie Henriksen (Thomas Hallstensen 78. min)
Fredrik Carson Pedersen (Trygve Solberg Aarstad 46. min)
Kaloyan Kalinov Kostadinov (Mads Fagerli Halsøy 46. min)
Mikail Maden (Tobias Hafstad 46. min)
Sebastian Tounekti (Adan Abadala Hussein 46. min)
Emanuel Mawuena Junior Kulego (Herman Geelmuyden 46. min)
Mathias Sundberg (Martin Njøten Palumbo 46. min)

 



Mathias Sundberg i Fjøra 2/Sogndal 3 sin bortekamp mot Sandane i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


13.11 Sogndal spelar Skandinavisk Mesterskap


Anders Johannessen Nord i 6-0 seieren mot Nordstrand i NM G19.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal sitt juniorlag skal denne helga spele to innleiande kampar under Skandinavisk Mesterskap for junior i Sverige.

Sogndal er i pulje 1 i lag med IF Elfsborg, Esbjerg og Mjøndalen. Motstandarar denne helga er Esbjerg fredag og IF Elfsborg søndag.

Den siste innleiande kampen mot Mjøndalen blir spelt fredag 6. desember.
Finalespelet går av stabelen søndag 8. desember.

Sogndal er regjerande mester i denne turneringa.

Pulje 1:
IF Elfsborg
Sogndal
Esbjerg
Mjøndalen

Pulje 2:
FC Midtjylland
Malmö FF
IF Brommapojkarna
Brann

Kampar, fredag 15. november
Kl. 14.00 IF Elfsborg – Mjøndalen
Kl. 16.00 Malmö FF – IF Brommapojkarna
Kl. 18.00 Esbjerg – Sogndal
Kl. 20.00 FC Midtjylland – Brann

Kampar, søndag 17. november
Kl. 09.15 Mjøndalen – Esbjerg
Kl. 11.00 Sogndal – IF Elfsborg
Kl. 13.00 Brann – IF Brommapojkarna
Kl. 15.00 FC Midtjylland – Malmö FF

Tidligare vinnarar av Skandinavisk Mesterskap
2018: Sogndal
2017: Esbjerg
2016: FC Midtjylland


13.11 Ervik har signert ny kontrakt med Sandviken


Camilla Ervik under Marius Hagen sin Elitedag på Eid 30. mars.
Sjå bilder frå Marius Hagen sin Elitedag på Eid.

 

Camila Ervik har signert ny kontrakt med Sandviken. Kontrakta med Toppserieklubben strekk seg ut 2020-sesongen.

24-åringen frå Nordfjordeid har spelt for Sandviken sidan 2015-sesongen. På dei fire sesongane har Ervik spelt 100 kampar og scora 13 mål for A-laget, pluss 19 kampar og fire mål for Sandviken 2.

Etter at Ervik forlot moderklubben Eid spelte ho to sesongar for Kaupanger i 1. divisjon. På desse to sesongane spelt Ervik 37 kampar og scora 11 mål.

Camilla Ervik står bokført med fem kampar for det norske U23-landslaget.  

 


Stine Hovland og Camilla Ervik etter fjorårets cupfinale i Telenor Arena.
Foto: Susanne Skogstad


Camilla Ervik i Kaupanger sin treningskamp mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.




Camilla Ervik i Eid sin kamp mot SFFK J98 9. mars 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.11 Peter Aase skal spele for Lysekloster


Jose Angel fekk direkte rødt kort for denne taklinga på Peter Aase
i kampen mellom Florø og Bodø Glimt 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Peter Aase skal neste sesong spele for Lysekloster. Aase blir dermed lagkamerat med tvillingbroren Stefan.

Peter Aase har denne haustsesongen spelt for Sotra i PostNord-ligaen.

24-åringen frå Florø har tidligare også spelt for klubbane Sogndal og Åsane. Peter står bokført med 139 kampar for Florø sitt A-lag.

Peter Aase har spelt totalt 25 kampar for aldersbestemte landslag.

Lysekloster enda denne sesongen på 2. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 26 20 3 3 103 - 22 63
Lysekloster 26 17 3 6 85 - 30 54
Djerv 1919 26 16 3 7 72 - 38 51
Fyllingsdalen 26 16 2 8 68 - 41 50
Fana 26 14 6 6 76 - 40 48
Stord 26 12 4 10 70 - 48 40
Strømsgodset 2 26 12 3 11 55 - 49 39
Sogndal 2 26 10 5 11 54 - 52 35
Brann 2 26 10 3 13 49 - 49 33
Fjøra 26 10 3 13 54 - 78 33
Os 26 9 4 13 58 - 46 31
Vestfossen 26 7 3 16 43 - 70 24
Bergen Nord 26 6 2 18 30 - 71 20
Valdres 26 1 0 25 10 - 193 3

 


Peter og Stefan Aase etter kretskampen mot Sunnmøre 15. mars 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.11 Ballbingen i Kjølsdalen offisielt opna


Jon Georg Rutledal og Olav Kjos-Wenjum sto
for den offisielle opninga av ballbingen i Kjølsdalen.
Sjå fleire bilder frå opninga av ballbingen i Kjølsdalen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan i dag blei den nye ballbingen i Kjølsdalen offisielt opna.

I ettermiddag blei ballbingen i Kjølsdalen offisielt opna. 

Ballbingen i Kjølsdalen er den 104 her i fylket og blei av reisande ballbingeambassadør Olav Kjos-Wenjum karakterisert som ein Mercedes blant ballbingane. 

Rett over helga blir ballbinge nummer 2000 opna her i landet, og Sogn og Fjordane er det fylket her i landet som har flest ballbingar ut i frå folketalet. 

Sjå fleire bilder frå opninga av ballbingen i Kjølsdalen. 


Jostein Huneide og Harald Sivertsen frå Eid kommune og 
elevrådsleiar ved Kjølsdalen Skule Maria Øygard


Ingvild Hestenes, Sparebanken Sogn og Fjordane


Roar Øystein Bakke , Kjølsdalen IL


12.11 Gaular kretsmester i klasse J13/14 7'ar


Gaular sitt lag som kom på 2. plass i klasse J14 under KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 



Gaular vann i ettermiddag 4-3 heime mot Hafslo i den siste kampen i KM-sluttspelet i klasse J13/14 7'ar. Hafslo hadde KM-tittelen ned i lomma med 2-1 leiing til pause, men Gaular snudde kampen til seier 4-3.

Med seier i dag og uavgjort 4-4 borte mot Eid i den fyrste kampen er Gaular kretsmester i denne klassa føre Hafslo og Eid. Hafslo vann 9-2 i heimekampen mot Eid. 

Etter dagens kamp mellom Gaular og Hafslo er det blitt kåra totalt 15 kretsmesterar denne sesongen. Stryn har vunne mest med tre KM-titlar, medan Svelgen har vunne to KM-titlar.

Dei 15 KM-titlane er godt fordelt mellom lag frå Nordfjord, Sunnfjord og Sogn. Alle tre fogderia har vunne fem KM-titlar kvar.


Her er full oversikt over kretsmesterar i 2019
J13/14 7'ar: Gaular
J13/14 9'ar: Stryn 

J15/17 9'ar: Syril
J15/17 11'ar: Førde


G13/14 7'ar: Svelgen
G13/14 9'ar: Svelgen
G13/14 11'ar: Sogndal

G15/17 9'ar: Vikane
G15/17 11'ar: Stryn


3. divisjon kvinner: Stryn
4. divisjon kvinner 7'ar: Høyang

Kretsligaen: Årdal
5. divisjon: Vik
6. divisjon: Fure
7. divisjon 7'ar: Stadlandet


 


Svelgen sitt lag som blei kretsmester i klasse G13/14 9'ar.
Foto: privat


Stryn blei kretsmester i klasse G15/17 etter seieren mot Førde 23. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Stryn jublar etter at KM-tittelen var sikra i klasse J13/14 9'ar.
Foto: Jon-Terje Tjellaug


Syril blei kretsmester i klasse J15/17 9'ar.
Foto: privat


Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner etter seieren heime mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Høyang er kretsmester i 4. divisjon kvinner 7'ar.
Bildet er tatt etter seieren borte  mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Årdal spretta champagnen etter at laget sikra KM-tittelen i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.


Vik blei kretsmester i 5. divisjon etter 4-3 seieren mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Stadlandet jublar etter KM-tittel i klasse 7. divisjon 7'ar.
Foto: Stadlandet IL


12.11 Norge G18 vann 3-0 mot Nord Irland


Eirik Lereng i Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eirik Lereng og Sivert Heggheim var begge i startellevaren då Norge i dag vann 3-0 mot Nord Irland under prøve-EM i Nord Irland.

Noah Jean Holm (2) og Thomas Grevsnes Rekdal scora Norge sine mål. Alle måla kom i løpet av siste kvarteret av 2. omgang.

Eirik Lereng som i dag debuterte med flagget på brystet spelte heile kampen, medan Sivert Heggheim Mannsverk blei bytta ut fem minutt før full tid. Kampen i dag var Heggehiem Mannsverk sin 14. aldersbestemte landskamp.

Dagens kamp blei spelt på Mourneview Park i Lurgan i Nord Irland.  

Nord-Irland - Norge 0-3 (0-0)
0-1 Noah Jean Holm (78. min)
0-2 Thomas Grevsnes Rekdal (80. min)
0-3 Noah Jean Holm (83. min)

Gult kort: David Kyle Mcclelland, Nord Irland

Norge:
Rasmus Semundseth Sandberg
Leo Erik Jean Cornic (Einar Hjellestad Iversen 85. min)
Sturla Ottesen
Eirik Lereng
Fredrik Oppegård (Runar Hauge 85. min)
Thomas Grevsnes Rekdal
Kornelius Normann Hansen (Emil Konradsen Ceide 65. min)
Sivert Heggheim Mannsverk (Mathias Ullereng Kjølø 85. min)
Joshua Gaston Kitolano
Edvard Sandvik Tagseth (Josef Brian Baccay 85. min)
Isak Dybvik Määttä (Noah Jean Holm 75. min)

 


Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.11 Spelar kvalifisering om opprykk til Eliteserien


Bjørnar Hove og Ulrik Flo i kampen mellom Sogndal og Jerv 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal er klar for kvalifisering til Eliteserien etter å ha blitt nummer seks i OBOS-ligaen. Norges Fotballforbund har no sett opp datoane for kvalifiseringskampane.

Sogndal skal i den fyrste kampen i kvalifiseringa møte Kongsvinger som blei nummer fem i OBOS-ligaen. Kampen blir spelt på kunstgraset på Gjemselund laurdag 23. november klokka 18.00.


Laurdag 23. november kl. 18.00
Kamp 1: Kongsvinger – Sogndal

Onsdag 27. november kl. 18.30 
Kamp 2: KFUM Oslo – Vinnar kamp 1

Søndag 1. desember kl. 15.00 
Kamp 3: Start – Vinnar kamp 2

Laurdag 7. desember kl. 18.00
Vinnar kamp 3 – Nummer 14 i Eliteserien

Onsdag 11. desember kl. 19.00
Nummer 14 i Eliteserien – Vinnar kamp 3


Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 30 25 4 1 67 - 25 79
Sandefjord Fotball 30 19 8 3 53 - 30 65
Start 30 19 5 6 54 - 31 62
KFUM 30 13 9 8 58 - 42 48
Kongsvinger 30 14 4 12 38 - 36 46
Sogndal 30 13 6 11 51 - 39 45
Nest-Sotra 30 14 6 10 43 - 31 44
Ullensaker/Kisa 30 11 6 13 47 - 47 39
Sandnes Ulf 29 11 5 13 46 - 46 38
HamKam 30 11 5 14 43 - 47 38
Raufoss 30 12 2 16 47 - 59  38
Jerv 30 8 9 13 34 - 54 33
Strømmen 29 6 10 13 29 - 46 27
Notodden 30 6 7 17 35 - 53 25
Skeid 30 4 10 16 38 - 54 22
Tromsdalen 30 3 4 23 36 - 79 13

 


Eirik Bakke i Sogndal sin 4-2 seier heime mot Skeid 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.11 Øvretveit Larsen ny trenar for Førde 2


Elias Øvretveit Larsen signerte i dag som trenar for Førde 2.
Foto: Førde Fotball

Førde Fotball melder på sine facebooksider at Elias Øvretveit Larsen blir ny trenar for Førde 2 sitt lag i 5. divisjon.

22-åringen frå Sande i Sunnfjord tek dermed over etter Johan Pettersen.
 
Larsen Øvretveit er ein av 11 trenarar som deltek i NFF Sogn og Fjordane sitt trenarprosjekt, Drømmetrenaren – det neste steget 2019.

Som seniorspelar står Larsen Øvretveit bokført med kampar for Gaular og Førde. For Førde har han spelt 34 kampar for A-laget, og 68 kampar for Førde 2.

Førde 2 enda denne sesongen på 4. plass i 5. divisjon.

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7


Elias Øvretveit Larsen i heimekampen mot Lysekloster 28. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Elias Øvretveit Larsen for Førde 2 borte mot Skavøypoll 14. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


12.11 Fem klubbar nominert til Fair Play Prisen 2019 


Jølster fekk tildelt Fair Play Prisen 2014. På bildet ser vi Yngve Hallen, Jarl Helle, Knut Øystein Ripe og Lena Årseth under utdelinga 19. januar.
Sjå bilder frå Fair Play kvelden på Thon Hotel Jølster.
Sjå filmen frå utdelinga av Fair Play-Prisen 2014.   

Fair Play Prisen, som delast ut i regi av NFF og Norsk Tipping, er ei høgthengande utmerking som går til ein klubb i kvar krets som har gjort eit særs godt arbeid innan Fair Play.

I 2019 har NFF Sogn og Fjordane valgt å nominere fem klubbar til den gjeve Fair Play Prisen.

Desse klubbane er Eid, Eikefjord, Selje, Stryn og Vik.


Tidligare vinnarar av Fair Play-prisen:

2018: Vik
2017: Stryn
2016: Vik
2015: Selje
2014: Jølster
2013: Selje
2012: Selje
2011: Eikefjord
2010: Skavøypoll
2009: Jølster

Eid
Klubben har verkeleg fått fart på Fair play arbeidet sitt i 2019! Fair play er godt implementert i planverk og er tema i alle trenar- og lagleiarmøter før sesongstart. Eid har visjonen "Fotballglede for alle!" og jobbar målretta for å gi alle som ønskjer eit tilbod i fotballaktiviten. Dei har eit godt samarbeid med Flyktningtenesta og integrerer innvandrarar og flyktningar på ein god måte, både i aktiviteten og som ressurspersonar på arrangement som t.d.TINE Fotballskule. Dei har mål om å gi eit aktivitetstilbod innan tilrettelagt fotball via Eid United. I haust har alle lag i 9-12 år gjennomført Fair play skulen, noko dei vil vidareføre før sesongstart i 2020. Dei framstår som ambisiøse i Fair play arbeidet sitt og fortener all honnør for arbeidet dei gjer!....

Eikefjord
Fair play har vore ein naturleg del av klubben i mange år og har også tidlegare vunnet Fair play prisen for sitt arbeid. Eikefjord leverer gode arrangement, framstår som inkluderande og kampvertrollen er godt innarbeidd med klare instruksar. Klubben arrangerer eigen Fair play turnering i lag med skulen der alle elevar i 5.-10.klasse er med. På årets TINE Fotballskule vart Fair play reglane løfta fram, og dei får skryt for over 50% deltaking av jenter, både på utøver- og instruktørsida! På avslutningsfesten for aldersbestemt fotball deler dei ut Fair play prisar, og i juni vant dei Månadens Fair play i regi av krets.....

Selje
Selje har Fair play i ryggraden og har vunnet Fair play prisen fleire gonger. Det er godt forankra i planverk samt at dei har ein omfattande handlingsplan med god måloppnåing. Selje implementerer Fair play på ein fin måte i alle sine arrangement. Nytt i 2019 var eit samarbeid med Amnesty der dei sette fokus på mangfoldet i fotballen på Selje Cup. Ca 700 regnbogearmband med påskrift "Å elske er ein menneskerett" vart delt ut til dei eldste deltakarane. I tillegg vart informasjon lagt ved i lagleiarmapper og informert om med plakatar på stadion. Amnesty var også tilstades og Selje fikk god omtale i media for sitt flotte engasjement....

Stryn
Klubben har i lengre tid jobba godt og strukturert med Fair play og har eigne Fair play utval og inkluderingsutval som har særskild fokus på det haldningsskapande arbeidet. Visjonen til klubben er "Alje me'" og Stryn jobbar målbevisst for å få alle med i aktiviteten og arbeidet rundt klubben. Med Stryn United gir dei eit godt tilbod innan tilrettelagt fotball, og i samarbeid med Flyktningetenesta i kommunen har dei lyktes godt med integrering av flyktningar. Ei eiga pensjonistgruppe i klubben deltek aktivt på arrangement i klubben og i "Alje me'"-turneringa som blir arrangert årleg blir alle i bygda (over 14 år) invitert til å stille lag. Heimekampar i senior (menn/damer) blir brukt til å dele ut Månadens Fair play til personar i klubben og gir fin publisitet til Fair play...

Vik 
Fair play er ein av verdiane i fotballgruppa og er nedfelt i handlingsplan. Klubben har tidlegare fått vel fortent honnør for sitt integreringsarbeid for flyktningar, og dette er ein naturleg del av klubbaktiviteten. I samarbeid med skulen i bygda arrangerast det ein "Fair play fotballdag" der Fair play verdiane blir løfta. Dei bruker også Fair play aktivt i andre klubbarrangement som TINE Fotballskule og grendacup. Klubben engasjerer seg når dei opplever brot på Fair play og har meldt inn til krets når det har vore tilfeller som burde sanksjonerast. Vik stiller gjerne opp på ulike tiltak og deler sitt Fair play arbeid med andre når dei blir spurt....


Frå utdelinga av Fair Play Prisen 2013 til Selje 12. april 2014.
Sjå bilder frå markeringa i gymsalen på Selje selje.
Sjå filmen frå markeringa i gymsalen på Selje skule.


Per Ravn Omdal var i Selje og delte ut Fair Play Prisen 2012.  
Sjå bilder frå utdelinga av Fair Play Prisen 2012.


11.11 Simon Gimmestad Årets spelar for Eid


Simon Gimmestad blei kåra til Årets spelar for Eid denne sesongen.
I tillegg fekk Eid sin gode keeper prisen Spelarane sin spelar.
Bildet er frå 5-1 seieren borte mot Stryn 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå film frå kampen mellom Stryn og Eid 16. mai.

Eid Fotball hadde laurdag kveld sesongavslutning for sine to seniorlag på klubbhuset på Eid Stadion.

Eid Fotball har hatt ein god sesong der Eid kom på 3. plass i Kretsligaen, og Eid 2 sikra opprykk til 5. divisjon.

I tillegg til god mat, godt drikke, god underholdning og mykje godt prat blei det delt ut prisar til dei som har utmerka seg litt ekstra i årets sesong. Simon Gimmestad stakk av med den gjevaste prisen som Årets spelar.

Her er oversikt over prisvinnarane:
Årets spelar: Simon Gimmestad

Årets toppscorar: Mads Wie 23 mål

Årets Lagspelar: Daniel Haus

Årets Utviklingspris: Daniel Skår

Spelarane sin spelar: Simon Gimmestad

 


Mads Wie scora på sin fyrste touch på ballen for Eid mot Tornado Måløy.
Frå Wie blei bytta inn til ballen låg i nettet tok det nøyaktig 36 sekund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Daniel Haus i heimekampen mot Studentspretten 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Daniel Skår debuterte for A-laget mot Høyang 10. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i kampen mot Høyang.


11.11 Totland Gillesdal Årets spelar for Haugen


Mons-Arne Totland Gillesdal borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Haugen sitt A-lag hadde laurdag sesongavslutningsfest på Balsnes Gard.

I tillegg til god mat og litt godt i glaset blei det delt ut premiar for årets sesong.

Her er oversikten over kven som stakk av med årets utmerkelsar.

Årets spelar:
Mons-Arne Totland Gillesdal

Årets talent:
Sivert Humborstad

Årets toppscorar:
Kai Arne Nord Humborstad og Yngve Furnes (8 mål)

I tillegg fekk Kay Rune Solheim og Stian Aaland plakett for å ha runda 250 og 100 kampar.


Haugen enda til slutt 6. plass i 6. divisjon avdeling 3.

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14


 


Sivert Humborstad i heimekampen mot Hornindal 25. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Kai-Arne Nord Humborstad blei matchvinnar for Haugen i
4-3 seieren borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Yngve Furnes i heimekampen mot Svelgen/Bremanger 2 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kay Rune Solheim har spelt 263 kampar for Haugen sitt A-lag.
Bildet er frå heimekampen mot Eid 2 på Eid Idrettspark 20. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stian Aaland har passert 100 kampar for Haugen sitt A-lag.
Bildet er frå heimekampen mot Svelgen/Bremanger 2 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.11 Terje Rognsø bir trenar for Førde sitt A-lag


Terje Rognsø etter seieren heime mot Fredrikstad 23. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Førde Fotball melder på sine facebooksider at Førde har signert Terje Rognsø som ny A-lagstrenar i 2020-sesongen.

Meldinga kom nøyaktig eit år etter at Rognsø gav seg som trenar for Florø. Rognsø sin siste kamp for Florø var heimekampen mot Mjøndalen 11. november 2018. Då hadde Rognsø vore trenar for Florø i ni sesongar på rad.

Rognsø var i perioden 1. januar til 29. april 2019 daglig leiar i Sogndal Fotball. 

Rognsø tek over som hovudtrenar i Førde etter Gisle Isene. Førde enda denne sesongen på 2. plass i Kretsligaen.

Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

 


Geir Rindheim og Terje Rognsø takka for seg i Florø etter
heimekampen mot Mjøndalen på Florø Stadion 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Rognsø i kampen mellom Florø og Sogndal på Florø Stadion 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Terje Rognsø etter cupkampen heime mot Brann 10. mai 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


10.11 Resultat Førde Cup 2019


 Stryn vann 3-2 mot Førde 1 i finalen i klasse G16.
Foto: Privat

  

103 lag frå 23 forskjellige klubbar deltok denne helga på årets Førde Cup i Førdehuset.

Totalt 271 kampar gjekk av stabelen før turneringa blei avslutta i kveld.


Her er oversikten over dei fire beste laga i kvar klasse:
Klasse G14:
1. Gaular
2. Askvoll/Holmedal 2
3. Tambarskjelvar
4. Bergsøy Kvit

Klasse J14:
1. Førde 3
2. Førde 8
3. Førde 1
4. Hovding

Klasse G16:
1. Stryn
2. Førde 1
3. Bergsøy Kvit
4. Førde 6

Klasse J16: 
1. Førde 1
2. Tambarskjelvar
3. Førde 2
4. Bergen Nord 3

Klasse G19:

1. Bergsøy
2. Bergen Nord
3. Førde 1
4. Gjerdsvika/Larsnes/Gursken 2

Klasse J19:
1. Vik
2. Bergen Nord
3. Bergen Nord 1
4. Førde


10.11 Stryn vann 3-2 heime mot Loddefjord


Stryn jublar etter at Kaisa Vollsnes Wemby gav Stryn leiinga 3-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Stryn vann i ettermiddag 3-2 heime mot Loddefjord i kvalifiseringa om opprykk til 2. divisjon. Karoline Flo (2) og Kaisa Vollsnes Wemby scora måla til Stryn, medan Vilde Heradstveit Øyri og Lina Osland Forthun sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Loddefjord er tross tap i dagens kamp mot Stryn klar for opprykk til 2. divisjon. Stryn slår følge med Loddefjord opp i 2. divisjon viss dei unngår å tape med meir enn tre mål i bortekampen mot Lura neste søndag.


Kvalifisering til 2. divisjon kvinner
Stryn - Loddefjord  3-2 (1-1)

1-0 Karoline Flo (24. min)
1-1 Vilde Heradstveit Øyri (35. min)
2-1 Karoline Flo (58. min)
3-1 Kaisa Vollsnes Wemby (81. min)
3-2 Lina Osland Forthun (83. min) 


Dommar:
Therese Figved, Studentspretten

Assistentdommarar:
Sureskumar Kathiravel, Eid og Oda Bjelde, Sogndal

Gult kort:
Julianne Gripsgård Osa, Loddefjord

Stryn:

Anna-Sofie Engebø Auflem
Tuva Fredheim (Maria Belinda Bergset 46. min)
Olivia Vollsnes Wemby
Hege-Renate Glosvik Espeland (Andrine Lødemel Bøe 46. min)
Anja Bertine Tomasgård
Emma Njøten
Astrid Solheim Bjørke
Marie Rekdal Johannsdottir
Karoline Flo
Emma Sæbø
Kaisa Vollsnes Wemby

Loddefjord:

Julianne Gripsgård Osa
Henriette Hevrøy Mundheim
Juli Grønaas Kvamme
Juni Hordvik
Vilde Heradstveit Øyri
Maren Sunde Leirvåg
Lina Osland Forthun
Camilla Cecilie Sagstad Kolding (Rufiye Parhat 67. min)
Anahita Sara Eleonora Færøy-Niazmand
Kamilla Rasmussen
Tora Tjønn Lotsberg

Innbyttarar:

Lisa Coldal
Stine Risko Pedersen
Hedda Møgedal Stokkeland
Amanda Sanne
Rufiye Parhat

Den fyrste kampen i denne kvalifiseringa:
Loddefjord - Lura  8-2


10.11 Idar Taklo skal trene Selje neste sesong


Idar Taklo etter Selje sin kamp mot Stryn 2 6. september 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Idar Taklo blir ny trenar for Selje sitt herrelag i 5. divisjon.

Taklo tek dermed over etter Marko Tanasic som har vore trenar for Selje dei fire siste sesongane.

Taklo har vore trenar for Selje i mange sesongar tidligare. Med unntak av våren 2011 var Taklo trenar for Selje i perioden heilt frå før 2007-sesongen til og med 2015-sesongen. Fleire av desse sesongane delte han trenaransvaret med Ola Hove. 

Selje enda årets sesong på 7. plass i 5. divisjon.

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7

 


Idar Taklo i kampen mellom Eid 2 og Selje på Eid Idrettspark 2. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Idar Taklo pustar letta ut etter kampen mot Eid 2 9. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Idar Taklo i bortekampen mot Eid 2 29. august 2009. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Idar Taklo i treningskampen mot Skavøypoll 17. februar 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


10.11 Svelgen kretsmester i klasse G13/14 9'ar


Svelgen sitt lag etter gårsdagens kamp på Vik Stadion.
Foto: privat

 

Vik og Svelgen kvalifiserte seg til KM-sluttspelet i klasse G13/14 9'ar ved å vinne kvar si 1. divisjonsavdeling i haust.

I den fyrste kampen i KM-sluttspelet vann Svelgen 2-0 heime mot Vik. I returkampen som blei spelt i går på Vik Stadion blei resultatet uavgjort 2-2.

Svelgen er dermed kretsmester i denne klassa med 4-2 samanlagt.

Tabell G13/14 9'ar 1. divisjon avdeling 1 haust
Vik 8 5 1 2 27 - 11 16
Gaular 8 5 1 2 26 - 17 16
Sogndal 1 8 5 0 3 25 - 13 15
Syril 1 8 3 0 5 17 - 19 9
Førde 1 8 1 0 7 10 - 45 3

Tabell G13/14 9'ar 1. divisjon avdeling 2 haust

Svelgen 10 9 0 1 51 - 12 27
Bremanger 10 8 0 2 52 - 30 24
Florø 2 10 5 0 5 36 - 31 15
Tornado Måløy 10 5 0 5 38 - 48 15
Florø 1 10 1 1 8 35 - 60 4
Stryn 10 1 1 8 20 - 51 4


10.11 Kampar i dag, søndag 3. november


Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner etter 6-1 seieren mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kvalifisering til 2. divisjon kvinner
Kl. 14.00 Stryn - Loddefjord

Den fyrste kampen i denne kvalifiseringa:
Loddefjord - Lura  8-2


09.11 Resultat kampar i dag, laurdag 9. november


Jølster jublar etter at Odd Rune Herstad Dvergsdal utlikna til 1-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kvalifisering til Kretsligaen
Florø 2 - Jølster 2-2 (1-1)
1-0 Brage Naustdal (6. min)
1-1 Odd Rune Herstad Dvergsdal (24. min)
1-2 Torbjørn Johannessen Hjellbrekke (47. min)
2-2 Brage Naustdal, straffe (54. min)

Jølster rykker opp til Kretsligaen på bortemålsregelen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sjå stemninga på tribuna og jubelen i garderoba etter kampen.


Den fyrste kampen i kvalifiseringa:
Jølster  - Florø 2   0-0 (0-0) - Sjå bilder og fakta frå denne kampen

OBOS-ligaen

KFUM - Sogndal  1-0 (1-0)
1-0 Abdul-Basit Ouro Agouda (41. min)

Notodden - Start  0-2 (0-1)
Aalesund - Sandefjord 3-1 (1-1)
Raufoss - Skeid  4-5 (3-2) 
Ullensaker/Kisa - Tromsdalen 2-0 (1-0)  
Jerv - Kongsvinger 0-2 (0-2) 
HamKam - Nest-Sotra  3-2 (0-1)

UTSETT  Sandnes Ulf - Strømmen 

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 30 25 4 1 67 - 25 79
Sandefjord Fotball 30 19 8 3 53 - 30 65
Start 30 19 5 6 54 - 31 62
KFUM 30 13 9 8 58 - 42 48
Kongsvinger 30 14 4 12 38 - 36 46
Sogndal 30 13 6 11 51 - 39 45
Nest-Sotra 30 14 6 10 43 - 31 44
Ullensaker/Kisa 30 11 6 13 47 - 47 39
Sandnes Ulf 29 11 5 13 46 - 46 38
HamKam 30 11 5 14 43 - 47 38
Raufoss 30 12 2 16 47 - 59  38
Jerv 30 8 9 13 34 - 54 33
Strømmen 29 6 10 13 29 - 46 27
Notodden 30 6 7 17 35 - 53 25
Skeid 30 4 10 16 38 - 54 22
Tromsdalen 30 3 4 23 36 - 79 13


09.11 Fyrste futsalturnering for spelarar 10-14 år

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Den fyrste turneringa går av stabelen søndag 17. november, og det blir spelt kampar i Svelgen, Sande i Gaular, Hyllestad og Øvre Årdal.

Totalt 83 lag (50 guttelag og 33 jentelag) skal spele totalt 156 kampar i løpet av den fyrste turneringa.

Sande i Gaular - Kampar frå klokka 10.00 - 18.30
Svelgen - Kampar frå klokka 11.00 - 19.30
Øvre Årdal - Kampar frå klokka 09.00 - 20.00
Hyllestad - Kampar frå klokka 10.00 - 18.30

 

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


09.11 Kampar i dag, laurdag 2. november


Kampen om den siste plassen i Kretsligaen står mellom Florø 2 og Jølster.
Bildet er frå den fyrste kvalifiseringskampen på Reed 2. november. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kvalifisering til Kretsligaen
Kl. 14.00 Florø 2 - Jølster

Den fyrste kampen i kvalifiseringa:
Jølster  - Florø 2   0-0 (0-0) - Sjå bilder og fakta frå denne kampen

OBOS-ligaen

Kl. 15.30 KFUM - Sogndal
Kl. 15.30 Sandnes Ulf - Strømmen 
Kl. 15.30 Notodden - Start
Kl. 15.30 Aalesund - Sandefjord
Kl. 15.30 Raufoss - Skeid 
Kl. 15.30 Ullensaker/Kisa - Tromsdalen  
Kl. 15.30 Jerv - Kongsvinger 
Kl. 15.30 HamKam - Nest-Sotra

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 29 24 4 1 64 - 24 76
Sandefjord Fotball 29 19 8 2 52 - 27 65
Start 29 18 5 6 52 - 31 59
KFUM 29 12 9 8 57 - 42 45
Sogndal 29 13 6 10 51 - 38 45
Nest-Sotra 29 14 6 9 41 - 28 44
Kongsvinger 29 13 4 12 36 - 36 43
Sandnes Ulf 29 11 5 13 46 - 46 38
Raufoss 29 12 2 15 43 - 54 38
Ullensaker/Kisa 29 10 6 13 45 - 47 36
HamKam 29 10 5 14 40 - 45 35
Jerv 29 8 9 12 34 - 52 33
Strømmen 29 6 10 13 29 - 46 27
Notodden 29 6 7 16 35 - 51 25
Skeid 29 3 10 16 33 - 50 19
Tromsdalen 29 3 4 22 36 - 77 13


08.11 Norge vann 6-0 mot Nord-Irland

 

 

Norge vann i ettermiddag 6-0 i EM-kvalifiseringskampen mot Nord-Irland på SR-Bank Arena i Stavanger.

Lisa-Marie Karlseng Utland (2), Caroline Graham Hansen (2), Guro Reiten og Ingrid Syrstad Engen scora Norge sine mål i kampen. Stillinga til pause var 2-0. 

Elise Thorsnes blei bytta inn drøye 20 minutt ut i 2. omgang , medan Stine Hovland var ubeytta reserve.

Norge - Nord-Irland 6-0 (2-0)
1-0 Lisa-Marie Karlseng Utland (3. min)
2-0 Lisa-Marie Karlseng Utland (12. min)
3-0 Guro Reiten (51. min)
4-0 Ingrid Syrstad Engen (53. min)
5-0 Caroline Graham Hansen (69. min) 
6-0 Caroline Graham Hansen (90. min) 

Kort: Ingen

Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold
Synne Skinnes Hansen
Maren Nævdal Mjelde
Ingrid Syrstad Engen
Vilde Bøe Risa (Rikke Bogetveit Nygard 77. min)
Guro Reiten
Frida Leonhardsen Maanum
Karina Sævik (Amalie Vevle Eikeland 67. min)
Caroline Graham Hansen
Lisa-Marie Karlseng Utland (Elise Hove Thorsnes 66. min)

08.11 37 lag deltek på Kjempenes Liga i Sognahallen 


Tom Wolff Navarsete er leiar i Fjøra FK.
Bildet er frå Fjøra sin bortekamp mot Sandane 29. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Fjøra arrangerar denne helga Kjempenes Liga i Sognahallen.

I årets turnering deltek 28 herrelag og 9 damelag. 37 lag er to lag færre enn det som deltok i fjorårets turnering.

Flest lag deltok det i turneringa i 2010. Då deltok det heile 42 lag.

08.11 103 lag deltek på Førde Cup i Førdehuset


 Førde 1 gjekk til topps i klasse G14 under fjorårets Førde Cup.
Frå venstre: Daniel Birkeland, Emil Berge, Tobias Holme,
Mathias Helgheim, Ulrik Nielsen, Andreas Tefre, Magne Aarøen,
Edvin Brattereit og Tobias B. Vikøren.
Foto: Privat


  

103 lag frå 23 forskjellige klubbar deltek denne helga på årets Førde Cup i Førdehuset.

Det blir konkurrert i klassene Gutar 14, Jenter 14, Gutar 16, Jenter 16, Gutar 19 og Jenter 19.

Totalt 271 kampar skal spelast før turneringa blir avslutta søndag ettermiddag. 


Her er oversikten over dei fire beste laga frå kvar klasse i 2018:
Klasse G14:
1. Førde 1
2. Høyang 
3. Gaular 2 
4. Vik

Klasse J14:
1. Førde 7
2. Førde 4
3. Førde 5
4. Jølster 1

Klasse G16:
1. Bergen Nord 1
2. Larsnes/Gursken 2 
3. Bergen Nord 3 
4. Larsnes/Gursken 1

Klasse J16: 
1. Førde 2
2. Bergen Nord
3. Vik
4. Tambarskjelvar 1

Klasse G19:
1. Bergsøy
2. Førde 5 
3. Førde 2 
4. Bergen Nord 1

Klasse J19:
1. Førde 1
2. Bergen Nord 1
3. Gaular
4. Bergsøy/Tjørvåg/Gurskøy


07.11 Fylkeslaget junior vann 5-0 mot Fjøra


Fylkeslaget etter dagens kamp på Fosshaugane Campus,
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fire år sidan i dag vann Fylkeslaget junior 5-0 mot Fjøra på Fosshaugane Campus.
 

Eit lag samansett av juniorar frå fylket (pluss tre hospitantar frå Hordaland) vann i dag 5-0 mot Fjøra på Fosshaugane Campus.

Daniel Kvalvågnes gav Fylkeslaget leiinga 1-0 etter 11 minutt av 1. omgang. Kvalvågnes fekk ein stikkar frå Vebjørn Høynes, og frå 16- meteren plasserte han ballen lekkert i lengste hjørnet. 10 minutt etter auka Petter Knudtsen Fykeslaget si leiing til 2-0 på frispark. Frisparket frå spelaren frå Fyllingsdalen var av den dårlige sorten, men ein uheldig Håvard Mjelleli fomla ballen i mål. 2-0 var også pauseresultatet i kampen.

2. omgang starta glimrande for Fylkeslaget. Allereie etter eit halvt minutt auka Markus Fossnes frå Sædalen leiinga til 3-0. Innbyttar Fridjon Mortensen kom seg glimrande til dødlinja, og innlegget frå Tornado Måløy-spelaren sette Fossnes sikkert i mål bak Fjøra sin keeper Andreas Horvei. Omlag midtvegs ut i 2. omgang auka Simen Lefdal Fylkeslaget si leiing til 4-0. Lefdal drog seg inn frå høgre, og frå omlag 23-24 meter prikka han ballen lekkert i lengste hjørnet.  

Like før full tid fastsette Andreas Lerheim Olsen sluttresultatet til 5-0 på straffespark. Jonas Denk blei lagt i bakken inne i Fjøra sin 16-meter, og kampens dommar Brede Nymark peika på straffemerket. Straffa sette Lerheim Olsen sikkert ned til venstre for keeper Andreas Horvei.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Fylkeslaget junior - Fjøra  5-0 (2-0)
1-0 Daniel Kvalvågnes (11. min)
2-0 Petter Knudtsen (21. min)
3-0 Markus Fossnes (46. min)
4-0 Simen Lefdal (66. min)
5-0 Andreas Lerheim Olsen, straffe (87. min)

Gult kort: Christoffer Honningsvåg, Fjøra

Dommar: Brede Nymark, Sogndal

Assistentdommarar: Steinar Hole, Jølster og Simen Skjerven, Kaupanger

Fylkeslaget:

Sander Torheim Frislid – Eid Fotball
Johan Skorge – Eid Fotball
Vegard Vatn Øvreberg – Stryn
Henrik Navarsete – Sogndal
Joakim Måren – Høyang
Endre Kauppi Straumsheim – Årdal FK
Oskar Roti – Førde
Markus Fossnes – Sædalen IL
Vebjørn Høynes – Eid Fotball
Petter Knudtsen – Fyllingsdalen
Daniel Kvalvågnes – Førde

Innbyttarar:
Simen Lefdal – Eid Fotball
Andreas Lerheim Olsen – Sogndal
Fridjon Mortensen – Tornado Måløy
Ulrik Fredriksen – Sædalen IL
Jonas Denk – Sogndal
Kristian Rutlin – Sogndal (Ubenytta)

Fjøra:
Håvard Mjelleli
Eirik Stedje
Elias Saltnes
Knut Øystein Ripe
Eirik Kristoffersen
Erik Loftesnes
Runar Heggestad
Steffen Olsen
Christoffer Honningsvåg
Espen Eitelleanna
Henrik Ørpetveit

Innbyttarar:
Eilert Brox Holme
Øystein Lerum
Andreas Horvei

 


Ulrik Fredriksen frå Sædalen hospiterte for Fylkeslaget i dagens kamp. Her er sonen til tidligare Sogndalspelar Roar Fredriksen i duell med Runar Heggestad. Heggestad har spelt for Førde denne sesongen.


07.11 Dømde kamp i Cambs Kershaw Premier League


Dommarkvintetten under laurdagens kamp på The Hall Road.
Frå venstre: Vegard Albretsen, Jakob Sande Søgnen, Therese Figved,
Elias Åsebø og Torgeir Heimdal Aase. Foto: Rune Haugland.
 
 

NFF Sogn og Fjordane arrangerte sist helg dommarsamling i England. Totalt 28 deltakarar deltok på samlinga i Northampton.

Som ein del av samlinga var fem av deltakarane i aksjon under lokaloppgjøret mellom Eynesbury United og St. Neots Town Reserves i Cambs Kershaw Premier League.

Elias Åsebø var hovuddommar i kampen, medan Vegard Aalbretsen, Jakob Sande Søgnen, Therese Figved og Torgeir Heimdal Aase var assistentdommarar i kampen.

Det blir meldt om jamn kamp fram til bortelaget fekk ein spelar utvist omlag 20 minutt ut i 2. omgang. I følge heimelaget hadde dommarane ein god kamp.

Eynesbury United - St. Neots Town Reserves  6-1 (2-1)
1-0 Lee Bassett (12. min)
1-1 Reif Clarke (24. min)
2-1 Shane Fox (26. min)
3-1 Kyle Morris (56. min)
4-1 First Dean Parratt (70. min)
5-1 Lee Bassett (77. min)
6-1  Shane Fox (83. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Assistentdommarar: Jakob Sande Søgnen, Gaular, Therese Figved, Studentspretten, Vegard Albretsen, Kaupanger og Torgeir Heimdal Aase, Vik

Rødt kort: Gabriel Kirk, St. Neots Town Reserves (to gule kort)

Gult kort: Aaron Rymer, Eynesbury United

Eynesbury United
Iwen Jones
Lee Bassett
Owen Dixon
Shane Fox
Robert Gooch
Lewis Gordine-Francis
Tom Lewin
Dominic Mason
Kyle Morris
Dean Parratt
Aaron Rymer

Innbyttarar:
Adam Jennings
Aiden McLean
Jayk Mullee
Samuel Routs
Joshua Spavins

St. Neots Town Reserves
Rajan Badian
Tyrese Baker
Reif Clarke
Owen Dunnett
Joshua Francis
Gabriel Kirk
Dylan Martin
Adrian O'Hara
Bobby Shillinde
Rio Thompson
Aldo Walsh

Innbyttarar:
Jordan Carter
Ellis Duffus
Glen Grimes
Andrew Howell


Tabell Cambs Kershaw Premier League
Cherry Hinton First 11 8 2 1 27 26
Cambridge University Press 9 7 2 0 21 23
Foxton First 11 6 1 4 4 19
Eaton Socon First Team 10 5 2 3 11 17
West Wratting First 9 5 2 2 11 17
Over Sports First 11 4 4 3 8 16
Great Shelford First 9 5 0 4 5 15
Linton Granta First 11 5 0 6 3 15
Comberton United First 9 4 2 3 2 14
Eynesbury United 8 4 1 3 3 13
Ely City Reserves 11 4 1 6 -14 13
Chatteris Town First 10 3 1 6 -6 10
Hemingfords United First team 9 3 1 5 -10 10
St Neots Town Reserves 10 0 0 10 -37 0
Fulbourn Institute First 8 0 1 7 -28 -2

 




Hovudleiledar Geir Arne Kvam frå Hafslo.
Foto: Rune Haugland.


07.11 KM Futsal senior 2019 blir arrangert på Sandane


Stryn gjekk heilt til topps i kvinneklassa under KM Futsal 2018.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar laurdag 30. november KM Futsal senior i Trivselshagen på Sandane.

I fjorårets KM Futsal senior deltok 25 lag i herreklassa og seks lag i dameklassa.

Stryn er tittelforsvarar i dameklassa, medan Førde gjekk til topps i herreklassa.

Påmeldingsfristen er sett til måndag 18. november.

 


Førde er tittelforsvar i herreklassa i KM Futsal senior.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior i Førdehuset 1. desember 2018.



Stryn sin kaptein Astrid Bjørke.


Fredrik Hanssen får pokal og sjekk av Dan Kåre Esp.


Sandane kom på 2. plass i kvinneklassa.


Stryn sin kaptein Emill Allesøe får pokal og sjekk for 2. plass.


Stryn blei nummer to i herreklassa.


Jotun tok 3. plass i kvinneklassa.


06.11 Slik blir fordelinga av lag i 2020-sesongen


Kampen om den siste plassen i Kretsligaen står mellom Florø 2 og Jølster.
Bildet er frå den fyrste kvalifiseringskampen på Reed  2. november. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

For fyrste gong på mange år kan vi neste sesong få ein Kretsliga (4. divisjon) med berre fyrstelag.

Florø 2, som var einaste andrelag i Kretsligaen denne sesongen, spelar laurdag avgjerande kvalifiseringskamp mot Jølster om den siste plassen i Kretsligaen.. Den fyrste kampen i denne kvalifiseringa enda 0-0 på Reed Stadion.

I 5. divisjon derimot kan vi ende opp med heile sju andrelag blant dei 10 laga neste sesong. Vinn Jølster bortekampen mot Florø 2 i kvalifiseringa er det kun Selje, Sandane og Fure som er fyrstelag i 5. divisjon.

Med dei reglane som gjeld for bruk av spelarar på andrelag blir det tøft for desse tre laga å hevde seg. Andrelaga kan bruke fem spelarar frå troppen til sist kamp for fyrstelaget. I tillegg kan ein stryke dei spelarane i troppen som ikkje blei benytta. Det vil seie at viss ein ikkje byttar inn nokon spelarar i fyrstelaget sin kamp, så kan ein totalt bruke heile 12 av dei spelarane som var i den opprinnelige troppen til fyrstelaget i neste kamp for andrelaget. Tvilar på at det var slik denne regelen var tenkt då den var laga.

Under ser du oversikten over korleis fordelinga av lag blir i 2020-sesongen etter årets plasseringar.


Eliteserien eller OBOS-ligaen:
Sogndal

PostNord-ligaen:
Florø

Norsk Tipping-ligaen:
Fjøra
Sogndal 2
Årdal (Opprykk frå Kretsligaen)

Kretsligaen:
Bremanger
Dale
Eid
Førde
Høyang
Kaupanger
Måløy FK
Stryn
Studentspretten
Syril
Vik (Opprykk frå 5. divisjon)

Florø 2 eller Jølster (Eventuelt opprykk frå 5. divisjon)

5. divisjon:
Eid 2
Fure
Førde 2
Måløy 2
Sandane
Selje
Sogndal 3/Fjøra 2
Studentspretten 2
Stryn 2

Jølster eller Florø 2 (Eventuelt nedrykk frå 5. divisjon)

6. divisjon:
Resten av laga som melder seg på i 2020-sesongen.

06.11 Sogndal tapte 2-0 mot Sheriff Tiraspol


Eirik Lereng, Sivert Heggheim Mannsverk og Adrian Anhanger Solberg
under Sogndal sin kamp mot Jerv i OBOS-ligaen 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal tapte i ettermiddag 2-0 borte mot Sheriff Tiraspol frå Moldova i 2. runde i UEFA Youth League.

Nichita Covali og Eugeniu Gliga scora måla til heimelaget. Nermast scoring for Sogndal var Adrian Nicolai Anhanger Solberg då han dunka ballen i treverket etter knappe halvtimen av fyrste omgang.

Returkampen blir spelt på Fosshaugane Campus onsdag 27. november.


Sheriff Tiraspol - Sogndal  2-0 (1-0)
1-0 Nichita Covali (31. min)
2-0 Eugeniu Gliga (75. min)

Dommar:
Yigal Frid, Israel

Assistentdommarar:
Sagy Metzamber, Israel og Haz Orpaz Hen, Israel

Fjerdedommar:
Ion Orlic, Moldova

Gult kort:
Denis Macalici, Ion Danilov og Evghenii Ojehovschii, Sheriff Tiraspol
Mikkel Raunehaug Erlandsen, Eirik Lereng, Sivert Heggheim Mannsverk og Elias Mittet, Sogndal

Sogndal:

Håvard Hetle
Adrian Nicolai Anhanger Solberg
Kasper Bordvik
Eirik Lereng
Eivind Helgesen
Mikkel Raunehaug Erlandsen (William Furnes Rakkenes 74. min)
Sivert Heggheim Mannsverk
Vegard Halset (Elias Mittet 46. min)
Eirik Stokkanes
Anders Johannessen Nord
Mathias Sundberg

Sheriff Tiraspol:
Mihail Cioban
Evgheni Pleşco
Ion Danilov
Denis Macalici
Nichita Covali (Eugeniu Gliga 58. min)
Evghenii Ojehovschii (Nichita Picus 72. min)
Egor Cesnocov
Valeriu Gaiu
Danila Ignatov
Vladimir Covcenco (Alexandr Gradinar 87. min)
Andrei Conohov


06.11 Skjerven dømmer på Brann stadion


Tommy Skjerven i kampen mellom TMFK og Stryn 14. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i eliteseriekampen mellom Brann og Odd.

Med seg på linjene har han Reidar Mørkestøl frå Frisk Asker og Anders Michael Velo frå Furuset. 4. dommar er Kristoffer Hagenes frå Hovding.

Kampen blir spelt på Brann stadion fredag 8. november klokka 19.00.

Kampen mellom Brann og Odd er Tommy Skjerven sin 377. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

Dette er 59 kampar meir enn Roy Helge Olsen som er nestemann på den lista med 318 kampar. 52-åringen frå Kaupanger har vore dommar i Eliteserien sidan 1995.   

 


Erik Salveson fekk det raude kortet av Tommy Skjerven etter
24 minutt i heimekampen mot Radøy/Manger 16. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


06.11 Søk støttemidlar frå Byrkjeloleikane 



 

Byrkjeloleikane er eit "non-profit" arrangement som over tid har sett av pengar på "fond". Dette ynskjer Byrkjeloleikane skal komme målgruppa til gode.

Har du eller laget ditt planar om å delta på turneringar og stemner, kan Byrkjeloleikane kanskje bidra med støtte.

Send ein kortfatta søknad til bgangesk@online.no så tek dei kontakt om dei treng meir informasjon.

Søknadar vert handsama fortløpande.

Lag og utøvarar frå Sogn og Fjordane kan søkje.

Byrkjeloleikane er ein tilrettelagt aktivitetsdag for deltakarar i alle aldersgrupper, og blir arrangert av Sogn og Fjordane Friidrettskrins, Sogn og Fjordane Fotballkrins, Sogndal United og Breimsbygda IL.

 


Frå opninga av Byrkjeloleikane på Byrkjelo Stadion 9. september 2017.
Sjå bilder frå Byrkjeloleikane 2017.


06.11 Møter Sheriff Tiraspol i UEFA Youth League


Sogndal møter i dag Sheriff Tiraspol i 2. runde i UEFA Youth League.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 4-3 seier heime mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelar i ettermiddag bortekamp mot Sheriff Tiraspol frå Moldova i 2. runde i UEFA Youth League.

Kampen blir spelt på Sheriff small Arena i Tiraspol i Moldova klokka 17.00.

Returkampen blir spelt på Fosshaugane Campus onsdag 27. november.

I fyrste runde i UEFA Youth League vann Sogndal 4-2 samanlagt mot det finske laget FC Honka.

FC Honka - Sogndal  1-1 (1-1)
0-1 Adrian Solberg (17. min)
1-1 Idrissa Camara (38. min)

Sogndal - FC Honka  3-1 (2-1)

0-1 Martin Salin (38.  min)
1-1 Mathias Sundberg (42. min)
2-1 Anders Johannessen Nord (45. min+1)
3-1 Vegard Halset (69. min)


05.11 Hagen blant dei beste i PostNord-ligaen


Hagen i duell mot Bendik Rise i kampen på Høddvoll 29. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

For andre året på rad er Marius Hagen blant dei beste spelarane i PostNord-ligaen. Etter ein god sesong for Hødd i fjor var Hagen på Årets lag i PostNord-ligaen pluss at han blei kåra årets blåsar av Høddsupporterane.

Eidaren er ein av fire spelarar frå Fredrikstad i kåringa Årets lag i PostNord-ligaen avdeling 1. Marius Hagen står bokført med 23 kampar og to mål i serien denne sesongen. I tillegg var han på bana i Fredrikstad sin cupkamp mot Sarpsborg 08.

Fredrikstad har denne sesongen hatt eit snitt på fantastiske 3939 tilskodarar på heimebane. Det er like mange tilskodarar som dei seks neste klubbane på lista, Hødd, Bryne, Kvik Halden, Moss, Arendal og Egersunds, har til saman.

Marius Hagen har fått følgande skussmål i kåringa: 
Løper, takler og dirigerer. I et FFK-lag som (etter egne ambisjooner) legger bak seg nok en skuffende sesong, så har Hagen vært et lite lyspunkt. Blant spillere som er mest glade i å ha ballen i beina er han en annerledes og høyst nødvendig annen type på midtbanen.

Det er Jørgen Tjærnås, NordicBets ekspert på breddefotball, som står for kåringa.

Årets lag:
Håvar Jenssen (Fredrikstad)
Filip Westgaard (Kvik Halden)
Vebjørn Vinje (Nardo/Stjørdals-Blink)
Mads Nielsen (Fredrikstad)
Albert Makiadi (Kvik Halden)
Sander Kartum (Stjørdals-Blink)
Mathias Engebretsen (Kvik Halden)
Youssef Chaib (Kvik Halden)
Bob Sumareh (Egersund)
Markus Naglestad (Egersund)
Mats Lillebo (Stjørdals-Blink)

Benken:
David Paulmin (Kvik Halden)
Vegard Fiske (Stjørdals-Blink)
Dardan Sæter-Mehmeti (Kvik Halden)
Daniel Eid (Hødd)
Marius Hagen (Fredrikstad)
Ermal Hajdar (Levanger)
Sivert Solli (Stjørdals-Blink)
Henrik Kjelsrud Johansen (Fredrikstad)
Sondre Hopmark Stokke (Stjørdals-Blink)


 


Marius Hagen i Hødd sin treningskamp mot Førde på Eid 14. juli 2019.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Marius Hagen under Elitedagen på Eid 30. mars 2019.
Sjå film frå Elitedagen på Eid 30. mars 2019.
Sjå bilder frå Elitedagen på Eid 30. mars.


05.11 Kjell Ertesvåg blir ny Fjøratrenar 


Kjell Ertesvåg før heimekampen mot Valdres 22. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Kjell Ertesvåg blir ny hovudtrenar for Fjøra i 2020-sesongen.

Med seg får han Håvard Øygarden som vil få ei sentral rolle som hjelpetrenar i klubben. I tillegg til desse to vil Thomas Ness i tillegg til å vere spelar bidra som hjelpetrenar.

Fjøra melder at dei er veldig fornøgde med at denne trioen vil vere med å bidra i 2020.

Fjøra enda denne til slutt denne sesongen på 10. plass i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4.


Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 26 20 3 3 103 - 22 63
Lysekloster 26 17 3 6 85 - 30 54
Djerv 1919 26 16 3 7 72 - 38 51
Fyllingsdalen 26 16 2 8 68 - 41 50
Fana 26 14 6 6 76 - 40 48
Stord 26 12 4 10 70 - 48 40
Strømsgodset 2 26 12 3 11 55 - 49 39
Sogndal 2 26 10 5 11 54 - 52 35
Brann 2 26 10 3 13 49 - 49 33
Fjøra 26 10 3 13 54 - 78 33
Os 26 9 4 13 58 - 46 31
Vestfossen 26 7 3 16 43 - 70 24
Bergen Nord 26 6 2 18 30 - 71 20
Valdres 26 1 0 25 10 - 193 3


 


Bjørn Totland og Håvard Øygarden på Eid Idrettspark 10. januar 2016.
Sjå meir frå 2. runde i vinterserien junior menn 10. januar 2016.



Thomas Eriksen Ness i Fjøra sin 2-0 seier mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.11 Jonas teken ut på U20-landslaget


Jonas Tillung Fredriksen i Sogndal sin cupkamp borte mot Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Sogndalspelar Jonas Tillung Fredriksen er teken ut på U20-landslaget som skal spele privatlandskamp borte mot Polen.

Kampen blir spelt i Bytów i Polen måndag 18. november klokka 17.00.

Jonas Tillung Fredriksen står bokført med 19 aldersbestemte landskampar.

Troppen:
Mads Hedenstad Christiansen - Lillestrøm
Enock Mawete Mwimba - Aalesund
Philip Slørdahl - Lillestrøm
Erik Tobias Sandberg - Skeid
Colin Rösler - NAC Breda
Sebastian Jarl - KFUM
Conrad Wallem - Arendal
Marcus Holmgren Pedersen - Tromsø
Emil Kalsaas - Brann
Mikael Ugland - Start
Jonas Fredriksen - Sogndal
Markus Solbakken - HamKam
Tobias Christensen - Molde
Elias Hagen - Grorud
Robert Williams - Stjørdals/Blink
George Gibson - Sandefjord
Erik Botheim - Rosenborg
Ole Didrik Blomberg - Åsane
Kevin Krygård - Haugesund
Filip Delaveris - Odd

 


Jonas T. Fredriksen for Sogndal mot Fyllingsdalen 15. september 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.11 Johan og Ulrik tekne ut på U21-landslaget


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Ulrik Tillung Fredriksen er tekne ut på U21-landslaget til EM-kvalifiseringskampane mot Kypros og Portugal.

Norge spelar borte mot Kypros fredag 15. november og heime mot Portugal på Marienlyst tysdag 19. november .

Troppen:
Julian Faye Lund - Mjøndalen
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Fredrik André Bjørkan - Bodø/Glimt
Leo Skiri Østigård - St. Pauli
Ulrik Tillung Fredriksen - Sogndal
Christian Dahle Borchgrevink - Vålerenga
Gaute Høberg Vetti - Sarpsborg 08
Hugo Vegard Vetlesen - Stabæk
Emil Bohinen - Stabæk
Birk Risa - Odd
Aron Dønnum - Vålerenga
Håkon Evjen - Bodø/Glimt
Tord Johnsen Salte - Viking
Odin Luraas Bjørtuft - Odd
Ola Brynhildse - Stabæk
Adrian Pereira - Viking
Jens Petter Hauge - Bodø/Glimt
Johan Hove - Strømsgodset
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Kristian Thorstved - Viking

 


Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


05.11 Hovland teken ut til EM-kvalifiseringskampar


Even Hovland og Høyang vann 5-4 mot Førde i finalen i juniorklassa
under KM-innandørs i Nordfjordhallen 5. mars 2006.
Sjå resultata og bilder frå KM-innandørs søndag 5. mars 2006.

Sjå resultata og bilder frå KM-innandørs laurdag 4. mars 2006.

 

Even Hovland er teken ut på A-landlaget som skal ut i EM-kvalifiseringskampar mot Færøyene og Malta.
 
Norge spelar heimekamp mot Færøyene fredag 15. november, medan Malta ventar på bortebane måndag 18. november. 


Troppen:

Sten Michael Grytebust, FC København
Rune Almenning Jarstein, Hertha Berlin
Ørjan Håskjold Nyland, Aston Villa
Kristoffer Vassbakk Ajer, Celtic FC
Haitam Aleesami, Amiens SC
Omar Elabdellaoui, Olympiacos FC
Even Hovland, Rosenborg BK
Birger Solberg Meling, Rosenborg BK
Tore Reginiussen, Rosenborg BK
Sigurd Rosted, Brøndby IF
Jonas Svensson, AZ Alkmaar
Sander Gard Bolin Berge, KRC Genk
Mats Møller Dæhli, FC St Pauli
Mohamed Amine Elyounoussi, Celtic FC
Iver Tobias Rørvik Fossum, AaB
Markus Henriksen, Hull City
Stefan Marius Johansen, Fulham FC
Fredrik Midtsjø, AZ Alkmaar
Mathias Antonsen Normann, FC Rostov
Ole Kristian Selnæs, Shenzhen FC
Martin Ødegaard, Real Sociedad
Tarik Elyounoussi, AIK
Erling Braut Haaland, Red Bull Salzburg
Joshua Christian Kojo King, AFC Bournemouth
Alexander Sørloth, Trabzonspor Futbol


05.11 Film frå Stryn sin heimekamp mot Førde


Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner etter 6-1 seieren mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.

 

Stryn sikra KM-tittelen i 3. divisjon kvinner ved å vinne 6-1 heime mot Førde i den siste serierunden.

Ein liten film frå denne kampen er no lagt ut på YouTube.

Sjå film frå Stryn sin heimekamp mot Førde 27. oktober.


Stryn som vann 3. divisjon kvinner i Sogn og Fjordane skal ut i kvalifisering om opprykk til 2. divisjon mot avdelingsvinnarane i Hordaland og Rogaland.

I den fyrste kampen i kvalifiseringa vann Loddefjord 8-2 heime mot Lura. Det betyr at den neste kampen i kvalifiseringa blir Stryn heime mot Loddefjord. Denne kampen blir spelt på Stryn Stadion søndag 10. november klokka 14.00. 

Den siste kampen i kvalifiseringa mellom Lura og Stryn blir spelt i Rogaland søndag 17. november.

Dei to beste laga i denne kvalifiseringa spelar neste år i 2. divisjon.


04.11 Resultat dagens kampar i Bylagsserien 


Sogn har tatt føringa i jenteklassa i Bylagsserien. 
Sjå bilder og fakta frå kampane i Bylagsserien 4. november 2012.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig sju år sidan i dag blei det spelt full serierunde i Bylagsserien på Kaupanger.


Det har i dag blitt spelt full serierunde både for gutar og jenter i Bylagsserien på Kaupanger. 

Jentene avvikla fyrste runde i Bylagsserien, medan gutane var i aksjon for andre gong.    

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Bylagsserien.

1. runde Bylagsserien jenter: 

Sogn - Sunnfjord 2-0 (0-0)
1-0 Jannike Orrestad Andersen (28. min)
2-0 Jannike Orrestad Andersen (45. min)

Nordfjord - Sunnfjord 0-0 (0-0)

Sogn - Nordfjord 0-0 (0-0)


Tabell Bylagsserien jenter etter 1. serierunde: 
Sogn  2  1 1 0  2-0  4 poeng
Nordfjord  2  0 2 0  0-0  2 poeng 
Sunnfjord  2  0 1 1  0-2  1 poeng 

2. runde Bylagsserien gutar: 
Sogn - Sunnfjord 0-0 (0-0)

Nordfjord - Sunnfjord 6-0 (2-0)
1-0 Sondre Silden (6. min)
2-0 Steffen Glosvik (12. min)
3-0 Kristian Lefdal (36. min)
4-0 Leander Seime (42. min)
5-0 Marius Henriksen (48. min)
6-0 Steffen Glosvik (50. min)

Sogn - Nordfjord 2-1 (1-0)
1-0 Mats Uglane (6. min)
1-1 Kristian Lefdal (40. min)
2-1 Vegard Øien (49. min)

Tabell Bylagsserien gutar etter 2. serierunde: 
Sogn  4  2 1 1  5-3  7 poeng
Nordfjord  4  2 0 2  9-6  6 poeng 
Sunnfjord  4  1 1 2  3-8  3 poeng 

04.11 Kåringar Høyang Fotball 2019


Linn Jeanette Selnes i bortekampen mot Tornado Måløy 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over kven som stakk av med årets utmerkelsar i Høyang Fotball denne sesongen.

Høyang, 3. divisjon kvinner:
Årets spelar: Linn Jeanette Selnes
Årets unge spelar: Sandra Vågen
Årets toppscorar: Guro Sagen Knudsen

Høyang 4. divisjon herrer:
Årets spelar: Sander Stølen Olsen
Årets unge spelar: Bernard Breidvik
Årets toppscorar: Jacob Frøyen Bergset

Høyang 2:
Årets spelar: Thomas Nyland Tonning
Årets toppscorar: Sondre Gjeraker


 


Sander Stølen Olsen i Høyang sin bortekamp mot Stryn 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Guro Sagen Knudsen i bortekampen mot Tornado Måløy 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


04.11 Storevik og Sandefjord klar for Eliteserien


Jacob Storevik under Florø sin kamp mot Sogndal 1. juli 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandefjord med Jacob Storevik mellom stengene vann i helga 1-0 heime mot Jerv på Komplett Arena.

Klubben er dermed klar for Eliteserien, etter at dei med seieren mot Jerv sikra 2. plassen i OBOS-ligaen.

Jacob Storevik har spelt fast for Sandefjord sidan i sommar. På dei 16 kampane Storevik har spelt i OBOS-ligaen denne sesongen har han holdt nullen i ni av dei.

23-åringen frå Naustdal har tidligare spelt for for moderklubben Tambarskjelvar, Florø, Rosenborg og Levanger.

Jacob Storevik står bokført med ni kampar mellom stengene for aldersbestemte landslag. 

Sandefjord Fotball - Jerv  1-0 (0-0)
1-0 Ruben Herraiz Alcaraz (54. min)
 
Dommar: Mads Følstad Skarsem, Steinkjer

Assistentdommarar:  Helge Myklebust, Freidig og Sondre Dahle, Heimdal

4. dommar: Stian Røvig Sletner, Bækkelagets

Gult kort: Marius Christopher Høibråten, Vidar Ari Jonsson og Ruben Herraiz Alcaraz, Sandefjord Fotball
Torje Wichne, Thomas Zernichow og Luke Vincent Ferreira, Jerv 


Sandefjord Fotball:
Jacob Storevik
Lars Grorud
Marius Christopher Høibråten
Anton Sebastian Kralj
Vidar Ari Jonsson
Emil Palsson (Marcos Vales Gonzalez 85. min)
Erik Nævdal Mjelde (William Albin Kurtovic 74. min)
Alberto Ortiz Moreno
Mohamed Ofkir
Ruben Herraiz Alcaraz (George Nuah Gibson 90. min)
Lars Pontus Engblom

Jerv:
Benjamin Boujar
Torje Wichne
Espen Ramse Knudsen
Peter Reinhardsen
Jørgen Solli (Michael Baidoo 64. min)
Mathias Wichmann Andersen Kaptein
Thomas Zernichow
Daniel Aase
Simon-Andreas Larsen
Luke Vincent Ferreira
Ole Marius Håbestad (Anthony Achu Okachi 67. min)

 


Jacob Storevik i Sogndal sin treningskamp mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jacob Storevik fekk sin debut på A-laget til Florø hausten 2011.
Bildet er tatt før heimekampen mot Saga 22. oktober 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.


04.11 Bilder frå J14 og J15 kretskampane i Stryn


NFF Sogn og Fjordane J15 vann begge kampane sine i Stryn søndag.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november.
  Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 spelte søndag kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal i Stryn.

NFF Sogn og Fjordane J14 vann begge sine kampar, medan NFF Sogn og Fjordane J14 vann ein kamp og spelte ein uavgjort.

Mina Bell Folland frå Gaular utmerka seg mest med seks mål på dei to kampane for NFF Sogn og Fjordane J14. 

Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november.

Sjå NFF Sogn og Fjordane J15 juble etter kampane i Stryn. 


J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 2-2 (1-1)
1-0 Mina Bell Folland (4. min)
1-1 Malene Olsen Almås (13. min)
2-1 Mina Bell Folland (35. min)
2-2 Helene Leira (36. min)

J15 NFF Sogn og Fjordane - NFF Sunnmøre 2-1 (1-1)
1-0 Anne Gyldenskog Kilnes (14. min)
1-1 Kaja Nygård Thunem (19. min)
2-1 Inga Hoff (35. min)
 
J14 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal 3-1 (1-0)
1-0 Sofie Kolås (6. min)
2-0 Sofie Kolås (28. min)
3-0 Stella Vik Remøy (36. min)
3-1 Linnea Simonsen Istad (44. min)

J15 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal 0-3 (0-0)
0-1 Lina Haugland (37. min)
0-2 Lina Haugland (43. min)
0-3 Malene Vatne (45. min)

J14 NFF Sogn og Fjordane - NFF Nordmøre og Romsdal 7-0 (4-0)

1-0 Mina Bell Folland (12. min)
2-0 Mathea Bråstad (20. min)
3-0 Mina Bell Folland (23. min)
4-0 Mina Bell Folland (25. min)
5-0 Mina Bell Folland (33. min)
6-0 Hermine Kjøsnes (38. min)
7-0 Linn Langen Dale (39. min)

J15 NFF Sunnmøre - NFF Nordmøre og Romsdal 3-1 (1-1)
1-0 Emma Sæbø (2. min)
1-1 Eivor Ulvund (20. min)
2-1 Anne Gyldenskog Kilnes (26. min)
3-1 Emma Sæbø (29. min)

 


NFF Sogn og Fjordane J14 vann 7-0 mot NFF Nordmøre og
Romsdal og spelte uavgjort 2-2 mot NFF Sunnmøre.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 3. november.


04.11 Futsalturneringar for spelarar 10-14 år

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Det er lagt opp til turneringar i Sogn, Sunnfjord og Nordfjord søndagane 17. november, 15. desember og 12. januar.


NB! I DAG ER DET SISTE FRIST FOR Å MELDE PÅ LAG TIL TURNERINGA SØNDAG 17. NOVEMBER.

 

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


03.11 Stryn spelar heime mot Loddefjord i neste kamp


Stryn blei kretsmester i 3. divisjon kvinner etter 6-1 seieren mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn som vann 3. divisjon kvinner i Sogn og Fjordane skal ut i kvalifisering om opprykk til 2. divisjon mot avdelingsvinnarane i Hordaland og Rogaland.

I den fyrste kampen i kvalifiseringa vann Loddefjord i dag 8-2 heime mot Lura. Det betyr at den neste kampen i kvalifiseringa blir Stryn heime mot Loddefjord. Denne kampen blir spelt på Stryn Stadion søndag 10. november klokka 14.00. 

Den siste kampen i kvalifiseringa mellom Lura og Stryn blir spelt i Rogaland søndag 17. november.

Dei to beste laga i denne kvalifiseringa spelar neste år i 2. divisjon.


03.11 Kaupanger tapte 1-0 heime mot Åsane 


Kaupanger spelar neste sesong i 2. divisjon kvinner .
På bildet fortvilar Kaupanger etter 1-0 tapet heime mot Medkila.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kaupanger avslutta årets sesong med tap 1-0 heime mot Åsane på Kaupanger Stadion. Milena Kokosz scora kampens einaste mål drøye 20 minutt ut i 2. omgang.

Med 18 poeng på 22 kampar enda Kaupanger til slutt på 10. plass i 1. divisjon kvinner.

Kaupanger  - Åsane  0-0 (0-1)
0-1 Milena Kokosz (66. min)

Dommar:
Steffen René Arnesen Mandelid, Kalandseid 

Assistentdommarar:
Frederick Nahayo Kwihangana, Vik og Bjarte Leite Kalvøy, Studentspretten  

Kaupanger:

Ingeborg Romstad Osland
Lone Cirotzki
Åshild Hereid Haugen
Jannike Orrestad Andersen
Stine Gjerde
Kristine Hovland (Siv Reagen Hickman 46. min)
Kristi Fondenes Vangsnes (Elisabet Orrestad Nilsen 84. min)
Andrea Henjesand
Tea Berteig
Silje Torvanger
Andrine Olsen Endestad (Miriam Vilnes Mjåset 56. min)

Åsane:

Ingvild Thynes Villa
Charlotte Sofie Ulvesæter Nilsen
Ingvild Hansen Høvring
Alise Tvilde Evensen
Anna Lan Meland Lysebo
Synne Brudvik
Julie Vik
Trine Taule (Madelen Erika Rønvik 81. min)
Milena Kokosz (Eilen Husebø 86. min)
Sofie Borge Tilrem (Ida Skaar Kroken 46. min)
Kristina Borgenhaug Brudvik

Tabell 1. divisjon kvinner

Fløya 22 15 2 5 62 - 30 47
Hønefoss BK 22 14 3 5 47 - 23 45
Øvrevoll Hosle 22 13 4 5 55 - 26 43
Medkila 22 12 5 5 37 - 33 41
Amazon Grimstad 22 11 1 10 51 - 36 34
Grei Kvinner Elite 22 9 6 7 46 - 40 33
Åsane 22 9 5 8 38 - 33 32
Grand Bodø 22 8 3 11 34 - 45 27
Byåsen KF 22 7 5 10 39 - 55 26
Kaupanger 22 4 6 12 13 - 41 18
Nanset 22 5 1 16 21 - 52 16
Snøgg 22 2 5 15 18 - 47 11


03.11 Kampar i dag, søndag 3. november


Kaupanger møter i dag Åsane i sesongavslutninga i 1. divisjon kvinner.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner

Kl. 13.00 Kaupanger  - Åsane

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 21 14 2 5 59 - 29 44
Hønefoss BK 21 13 3 5 42 - 22 42
Øvrevoll Hosle 21 12 4 5 53 - 26 40
Medkila 21 11 5 5 36 - 33 38
Amazon Grimstad 21 11 1 9 51 - 34 34
Grei Kvinner Elite 21 9 6 6 45 - 35 33
Åsane 21 8 5 8 37 - 33 29
Grand Bodø 21 8 3 10 33 - 42 27
Byåsen KF 21 6 5 10 37 - 54 23
Kaupanger 21 4 6 11 13 - 40 18
Nanset 21 5 1 15 21 - 51 16
Snøgg 21 2 5 14 17 - 45 11


02.11 Resultat kampar i dag, laurdag 2. november


Morten Olsen og Florø 2 var heldige som greidde uavgjort 0-0 i
dagens bortekamp mot Jølster i kvalifiseringa til Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kvalifisering til Kretsligaen
Jølster  - Florø 2   0-0 (0-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

OBOS-ligaen

Sogndal - HamKam   3-0 (0-0)
1-0 Tomas Kristoffer (55. min)
2-0 Ulrik Flo (73. min)
3-0 Eirik Wilberg Schulze (82. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 29 24 4 1 64 - 24 76
Sandefjord Fotball 29 19 8 2 52 - 27 65
Start 29 18 5 6 52 - 31 59
KFUM 29 12 9 8 57 - 42 45
Sogndal 29 13 6 10 51 - 38 45
Nest-Sotra 29 14 6 9 41 - 28 44
Kongsvinger 29 13 4 12 36 - 36 43
Sandnes Ulf 29 11 5 13 46 - 46 38
Raufoss 29 12 2 15 43 - 54 38
Ullensaker/Kisa 29 10 6 13 45 - 47 36
HamKam 29 10 5 14 40 - 45 35
Jerv 29 8 9 12 34 - 52 33
Strømmen 29 6 10 13 29 - 46 27
Notodden 29 6 7 16 35 - 51 25
Skeid 29 3 10 16 33 - 50 19
Tromsdalen 29 3 4 22 36 - 77 13


02.11 Kampar i dag, laurdag 2. november


Ulrik Flo og Sogndal møter i dag HamKam på heimebane.
Bildet er frå kampen mot Jerv på Fosshaugane Campus 20. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


Kvalifisering til Kretsligaen
Kl. 14.00 Jølster  - Florø 2

OBOS-ligaen

Kl. 16.00 Sogndal - HamKam

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 28 23 4 1 63 - 24 73
Sandefjord Fotball 28 18 8 2 51 - 27 62
Start 28 17 5 6 50 - 30 56
Nest-Sotra 28 14 6 8 41 - 27 44
Kongsvinger 28 13 4 11 35 - 34 43
KFUM 28 11 9 8 54 - 42 42
Sogndal 28 12 6 10 48 - 38 42
Raufoss 28 12 2 14 43 - 51 38
Ullensaker/Kisa 28 10 6 12 44 - 45 36
Sandnes Ulf 28 10 5 13 44 - 45 35
HamKam 28 10 5 13 40 - 42 35
Jerv 28 8 9 11 34 - 51 33
Strømmen 28 6 10 12 29 - 43 27
Notodden 28 6 6 16 33 - 49 24
Skeid 28 3 9 16 31 - 48 18
Tromsdalen 28 2 4 22 33 - 77 10


01.11 Sonelagsturnering G/J 94-95


 TEAM Nordfjord er i førarsetet i gutteklassa i Bylagsserien
etter å ha vunne begge sine kampar på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 10 år sidan i dag blei det arrangert sonelagsturnering for gutar og jenter født 94/95 på Eid Idrettspark.


Sonelagsturnering G/J 94/95 på Eid Idrettspark
Jenter TEAM Nordfjord - TEAM Sogn  0-1 (0-0)
0-1 Vårin Ness (50. min)

Gutar TEAM Nordfjord - TEAM Sogn 5-1 (4-1)
1-0 Sjølvmål (7. min)
2-0 Vidar Senneset (8. min)
2-1 Tommy Verøy (17. min)
3-1 Erik Rotihaug (18. min)
4-1 Torbjørn Aabrekk (20. min)
5-1 Erik Rotihaug (42. min)

Jenter TEAM Sunnfjord - TEAM Sogn 1-3 (1-2)
0-1 Oline Lønning (7. min)
0-2 Tonje Torvanger (12. min)
1-2 Ane Byrkjeland (18. min)
1-3 Oline Lønning (44. min)

Gutar TEAM Sunnfjord - TEAM Sogn 2-1 (1-0)
1-0 Kristoffer Sigdestad (22. min)
2-0 Petter Gulestø (30. min)
2-1 Martin Hollevik (44. min)

Jenter TEAM Nordfjord - TEAM Sunnfjord 1-3 (0-2)
0-1 Sara Eriksen (7. min)
0-2 Elin Margrethe Sørbø (12. min)
0-3 Andrine Helgås (27. min)
1-3 Katrine V. Hole (29. min)

Gutar TEAM Nordfjord - TEAM Sunnfjord 5-3 (1-3)
0-1 Kristoffer Sigdestad (4. min)
0-2 Oddne Årdal (13. min)
0-3 Magnus Bjørvik (19. min)
1-3 Håvard Hagen (24. min)
2-3 Henning Gangsø (38. min)
3-3 Torbjørn Aabrekk, straffe (42. min)
4-3 Håvard Hagen (45. min)
5-3 Simen Hamre (46. min)

Sjå bilder og fakta frå denne turneringa.

01.11 Eirik og Sivert tekne ut på G18-landslaget


Eirik og Sivert var med på Jotun sitt lag som gjekk til topps under
Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen i 2013.
Bak frå venstre: Sivert Mannsverk (2002), Nicolai Laberg (2000), Simen Mannsverk (2000), Stian Laberg (2001), Tobias Klepp (2000) og Eirik Lereng (2001). Sjå bilder og resultat frå kampane 18. januar 2013.


Eirik Lereng og Sivert Heggheim Mannsverk er tekne ut på G18-landslaget som skal spele prøve-EM i Nord Irland i midten av denne månaden. 

Norge sine motstandarar i turneringa er Nord Irland, Tyskland og Portugal.

Det er fyrste gongen Eirik Lereng er teken ut til å spele for Norge. Sivert Heggheim Mannsverk står bokført med totalt 13 kampar og to mål for Norge sine G15, G16, G17 og G18-landslag. 

Troppen:
Rasmus Sandberg - Rosenborg
Oliver Petersen - Molde
Leo Cornic - Bærum
Runar Hauge - Bodø/Glimt
Sturla Ottesen - Kjelsås
Ole Martin Kolskogen - Åsane
Eirik Lereng - Sogndal
Josef Baccay - Lillestrøm
Fredrik Oppegård - PSV Eindoven
Kristoffer Askildsen - Stabæk
Sivert Heggheim Mannsverk - Sogndal
Joshua Kitolano - Odd
Mathias Kjølø - PSV Eindoven
Thomas Rekdal - Mainz 05
Edvard Tagseth - Rosenborg
Einar Iversen - Everton
Emil K. Ceide - Rosenborg
Kornelius Normann Hansen - Southampton
Noah Holm - RB Leipzig
Mustapha Fofana - Strømsgodset

 


Eirik og Sivert på Jotun sitt lag som vann 13-4 borte mot Eid i den
fyrste kampen om KM-tittelen i klasse G14 7'ar 19. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Eirik Lereng i Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Eid 7. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.11 Mathias og Thomas tekne ut på G17-landslaget


Mathias Sundberg i Fjøra 2/Sogndal 3 sin bortekamp mot Sandane i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Mathias Sundeberg frå Sogndal og Thomas Hallstensen frå Florø er tekne ut på G17-landslaget som skal spele firenasjonarsturnering i Spania i midten av november.

Det er fyrste gong dei to spelarane frå Sogn og Fjordane blir tatt ut til å spele med det norske flagget på brystet.

Norge sine motstandarar i turneringa er Tsjekkia, England og Russland. 

Troppen:
Frank Stople - FK Haugesund
Markus Vassøy Nilsen - Sandnes Ulf
Tobias Hafstad - Tromsø
Fredrik Carson Pedersen - Strømsgodset
David Wolfe - Brann
Mikkel Tveiten - Lyn
Nicolas P. Jenssen - Stabæk
Brage Skaret - Vålerenga
Kaloyan Kostadinov - Sandnes Ulf
Adan Abadala Hussein - Bodø/Glimt
Trygve Solberg Aarstad - Vålerenga
Herman Geelmuyden - Stabæk
Sebastian Tounekti - Tromsdalen
Martin Njøten Palumbo - Udinese
Emanuel Kulego - Rosenborg
Mads Fagerli Halsøy - Bodø/ Glimt
Thomas Hallstensen - Florø
Mathias Sundberg - Sogndal
Sebastian Henriksen - Viking
Mikail Maden - Brann

 


Thomas Hallstensen i Florø 2 sin 3-2 seier borte mot Skavøypoll i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.10 Keepersamling med Frode Grodås



Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig fem år sidan i dag hadde keeperlandslagstrenar Frode Grodås keepersamling på Norsfjordeid.


Keeperlandslagtrenar Frode Grodås hadde i ettermiddag/kveld keepersamling på Nordfjordeid.

Omlag 25 keeperar med keepertrenarar var fyrst med på ei teoriøkt på klubbhuset, før ein hadde ei keepertrening på Eid Idrettspark.

Sjå bilder frå dagens keepersamling.

31.11 Jentekretskampar i Stryn 3. november


NFF Sogn og Fjordane J14 jublar etter at Emma Sæbø gav laget
leiinga 1-0 i kampen mot NFF Sunnmøre på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober 2017.

NFF Sogn og Fjordane J14 og J15 skal søndag 3. november spele kretskampar mot NFF Sunnmøre og NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion.

Bildene i saka er frå jentekretskampane i Stryn 28. oktober 2017.

Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 28. oktober 2017.
 

 


31.10 Marit Mardal toppscorar i 3. divisjon kvinner


Marit Mardal jublar etter eit av tre mål i 4-1 seieren mot Førde 18. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Marit Mardal er toppscorar i 3. divisjon kvinner denne sesongen.

16-åringen frå Sandane har scora 29 mål på 16 kampar, og toppar med det lista føre Astrid Bolstad Blikra, Førde (25 mål), Anne Aune, Balestrand (24 mål), Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn (18 mål), Kristin Solås, Studentspretten (16 mål), Hege Gjesdal, Førde (15 mål) og Kristin Bergheim Lykkeslett, Sogndal (15 mål).

Det er andre sesongen på rad at Marit Mardal blir toppscorar i 3. divisjon kvinner. I fjor scora Mardal 17 mål på 15 kampar, og totalt står 16-åringen frå Sandane med 51 mål på 36 kampar for Sandane sitt damelag.  


29 mål:
Marit Mardal, Sandane

25 mål:

Astrid Bolstad Blikra, Førde

24 mål:
Anne Aune, Balestrand

18 mål:

Kaisa Vollsnes Wemby, Stryn

16 mål:

Kristin Solås, Studentspretten

15 mål:

Hege Gjesdal, Førde
Kristin Bergheim Lykkeslett, Sogndal

12 mål:

Hedda Vatn Øvreberg, Stryn

10 mål:

Guro Lesto Larsen, Selje/Åheim
Sara Lothe Rustøen, Sandane

7 mål:

Marie Rekdal Johannsdottir, Stryn

6 mål:

Lene Refsnes, Selje/Åheim
Martine Refsnes Nøstdal, Selje/Åheim
Karoline Flo, Stryn
Kristine Lothe Rustøen, Sandane
Vilde Thue, Balestrand

5 mål:

Malene Haugland Skadal, Studentspretten
Amalie Sjøvoll Hauglund, Sogndal
Andrine Olsen Endestad, Kaupanger 2
Kristine Hovland, Vik
Miriam Vilnes Mjåset, Kaupanger 2

 


Astrid Bolstad Blikra scora fem mål borte mot Selje/Åheim 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Anne Aune i bortekampen mot Tornado Måløy 10. juni 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kaisa Vollsnes Wemby i seriefinalen heime mot Førde 27. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.10 Svelgen kretsmester i klasse G13/14 7'ar


Svelgen sitt lag som kom på 2. plass i klasse G14 under KM Futsal.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 

 

Svelgen vann i ettermiddag 5-2 heime mot Veten/Hardbagg/Stryn i den andre sluttspelkampen om KM-tittelen i klasse G13/14 7'ar.

Med 2-1 seier borte i den fyrste kampen er Svelgen kretsmester i denne klassa med 7-3 samanlagt.


Svelgen er også kvalifisert til KM-sluttspelet i klasse G14 9'ar.

Kamp 1: Måndag 4. november kl. 18.15, Svelgen - Vik
Kamp 2: Laurdag 9. november kl. 14.00, Vik - Svelgen.

30.10 Runar Hove klar for cupfinale på Ullevaal


Runar Hove i Florø sin seier heime mot Simen Lillevik og
Kongsvinger på Florø Stadion 6. august 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Runar Hove og Viking spelte i kveld semifinale i cupen mot Ranheim framfor 15179 tilskodarar på SR-Bank Arena i Stavanger.

Viking vann til slutt kampen 3-0 etter scoringar av Kristian Thorstvedt, Ylldren Ibrahimaj og Benjamin Kallman.

Viking møter vinnaren av kampen mellom Odd og Haugesund i cupfinalen

Årets cupfinale blir spelt på Ullevaal Stadion søndag 8. desember.

Viking - Ranheim   3-0 (2-0)
1-0 Kristian Thorstvedt (8. min)
2-0 Ylldren Ibrahimaj (38. min) 
3-0 Benjamin Kallman (52. min)

Dommar: Trond Ivar Døvle, Fjellhamar

Assistentdommarar: Kim André Johnsen, Frogner og Eivin Christofer Møllerud Hansen, Grorud 

4. dommar: Kristoffer Hagenes, Hovding

Gult kort: Ylldren Ibrahimaj og Runar Ullaland Hove, Viking 
Øyvind Storflor, Ivar Erlien Furu, Mads Reginiussen, Eirik Valla Dønnem og Magnus Blakstad, Ranheim 

Viking:
Iven Austbø
Viljar Helland Vevatne
Runar Ullaland Hove
Sondre Flem Bjørshol
Adrian Nilsen Pereira
Fredrik Torsteinbø
Kristoffer Lie Løkberg (Samuel Kari Fridjonsson 26. min)
Kristian Thorstvedt
Zlatko Tripic (Zymer Bytyqi 65. min)
Ylldren Ibrahimaj (Even Østensen 85. min)
Benjamin Kallman

Ranheim:

Even Barli (Magnus Rønnekleiv Lenes 11. min)
Jørgen Olsen Øveraas
Daniel Kvande (Ivar Erlien Furu 33. min)
Torbjørn Lysaker Heggem
Aleksander Foosnæs
Magnus Blakstad
Mads Reginiussen
Eirik Valla Dønnem
Øyvind Storflor
Vegard Østraat Erlien (Michael Karlsen 71. min)
Mushaga Bakenga


 


Florø jublar etter at Runar Hove gav Florø leiinga 3-0 i bortekampen
mot Stryn på Stryn Stadion 31. august 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


30.10 Sogndal tapte 3-1 heime mot Odd i NM G19


Mathias Sundberg scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Odd.
Bildet er frå Sogndal sin kamp mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal tapte i ettermiddag 3-1 heime mot Odd i semifinalen i NM G19 Telenor Cup. Mathias Sundberg scora Sogndal sitt mål då han utlikna til 1-1 knappe 20 minutt ut i 2. omgang. Stillinga til pause var 1-0 til Odd.   

I den andre semifinalen i NM G19 Telenor Cup spelar Viking heime mot Rosenborg torsdag 31. oktober.

Sogndal - Odd  1-3 (0-1)
0-1 Markus Sjøstrøm (35. min)
1-1 Mathias Sundberg (64. min)
1-2 Joakim Jahnsen (68. min)
1-3 Marius Bustgaard Larsen (83. min)

Dommar: Andre Holtar Arnholt, Østsiden Askøy

Assistentdommarar: Sivert Endestad Orheim, Florø og Andreas Ytredal Akse, Hyllestad 

4. dommar: Elias Åsebø, Haugen


Sogndal:
Håvard Hetle
Kasper Bordvik
Adrian Nicolai Anhanger Solberg
Mikkel Raunehaug Erlandsen
Jonas Tillung Fredriksen
Eirik Lereng
Elias Mittet
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Sundberg
Anders Johannessen Nord
Akor Jerome Adams
 
Innbyttarar:
Gøran Sælid Njøs
Johan Johanessen Bakke
Per Michael Legria Thune
Eirik Stokkanes
William Furnes Rakkenes
Filip Pleym Mardal
Vegard Halset

Odd:
Petter Hagen
Eirik Asante Gayi
Kevin Egell-Johnsen
Bjørn Mæland Kaptein
Sondre Aarrestad
Eivind Willumsen
Markus Sjøstrøm
Filip Rønningen Jørgensen
Marius Bustgaard Larsen
Filip Larsen Gripsgård
Joakim Jahnsen

Innbyttarar:
Pål Trygve Bakke
Ola Dalene
Oskar Kolstad Nordskog
Pedro de Souza
Jesper Romsdalen
Syver Aas
Viljar Byrkjeland

 


30.10 Synne Sofie og Stine klar for Cupfinalen


Synne Sofie Christiansen var innbyttar i semifinalen mot Sandviken.
Bildet er frå Kaupanger sin treningskamp mot Fortuna 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Vålerenga er klar for cupfinalen etter søndagens 4-1 seier borte mot Arna Bjørnar på Arna Idrettspark. Ajara Nchout Njoya (3) og Stine Ballisager Pedersen scora for Vålerenga, medan Mimi Omosefe Asom sette inn målet til Arna Bjørnar.

Det er dermed duka for cupfinale for Vålerengaspelarane Synne Sofie Christiansen og Stine Pettersen Reinås. Motstandar i cupfinalen er LSK Kvinner med Elise Thorsnes på laget.

Cupfinalen mellom LSK Kvinner og Vålerenga blir spelt i Telenor Arena laurdag 23. november.  

Elise Isolde Stenevik og Ingrid Lovise Jåstad spelte heile semifinalen Vålerenga.

Arna-Bjørnar - Vålerenga  1-4 (1-1)
1-0 Mimi Omosefe Asom (8. min)
1-1 Stine Ballisager Pedersen (21. min)
1-2 Ajara Nchout Njoya (74. min)
1-3 Ajara Nchout Njoya (79. min)
1-4 Ajara Nchout Njoya (85. min)

Dommar: Henrikke Holm Nervik, Trygg/Lade

Assistentdommarar: Line Cathrine Nymoen, Kolstad og Helle Reiten, Sjetne

4. dommar: Marius Bye, Aurskog-Høland

Kort: Ingen

Arna-Bjørnar:
Sandra Stavenes
Helene Lokøy Gloppen
Elise Isolde Stenevik
Augustine Sylvia Ejangue Siliki (Kristin Jondahl Risnes 81. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Lais Dos Santos Araujo
Andrea Wilmann
Milica Mijatovic (Linnéa Solvoll Laupstad 60. min)
Ngozi Ebere (Åsne Takle Eide 55. min)
Ingrid Lovise Jåstad
Mimi Omosefe Asom

Vålerenga:
Hannah Grace Seabert
Andrine Tomter
Maruschka Waldus
Tina Dalgård Konradsen
Stine Ballisager Pedersen
Sherida Spitse
Victoria Ludvigsen
Dejana Stefanovic (Ingrid Katrine Buer Søndenå 90. min)
Marie Dølvik Markussen (Celin Bizet Ildhusøy 80. min)
Rikke Marie Madsen (Synne Sofie Christiansen 90. min)
Ajara Nchout Njoya 

30.10 Sogndal spelar semifinale mot Odd i NM G19


Sogndal møter i dag Odd på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal møter i dag Odd på heimebane i semifinalen i NM G19 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus klokka 17.00.

I den andre semifinalen i NM G19 Telenor Cup spelar Viking heime mot Rosenborg torsdag 31. oktober.

Sogndal sin vei til semifinalen:
1. runde, Førde - Sogndal 0-3
2. runde, Hallingdal - Sogndal 0-2
3. runde, Sogndal - Nordstrand 6-0
4. runde, Vålerenga - Sogndal 1-2
5. runde, Sogndal - Brann 1-0

Odd sin vei til semifinalen:
1. runde, Skarphedin - Odd 0-12
2. runde, FK Tønsberg - Odd  0-1
3. runde, Odd - Storm  7-3
4. runde, Start - Odd  2-3
5. runde, Odd - Sarpsborg 08  3-0


29.10 Eid 2 sikra opprykk til 5. divisjon uten å spele


Eid 2 blei kretsmester i 6. divisjon 2018.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Studentspretten 2 21. oktober 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
  Sjå ein filmsnutt av Eid 2 sitt vinnarmål mot Studentspretten 2. 

 

Dei tre avdelingsvinnarane i 6. divisjon Eid 2, Fure og Balestrand spelar KM-sluttspel om KM-tittelen i 6. divisjon. I tillegg sikrar dei to beste laga i sluttspelet seg opprykk til 5. divisjon.

Etter dei to fyrste kampane er det klart at Fure er kretsmester i 6. divisjon. Fure vann 3-2 både i bortekampen mot Balestrand og i heimekampen mot Eid 2.

Den siste kampen i sluttspelet mellom Eid 2 og Balestrand ville dermed blitt ein rein finale om å sikre seg opprykk til 5. divisjon i lag med Fure.
Men ettersom Balestrand har trekt seg frå denne kampen er det Eid 2 som slår følge med Fure opp i 5. divisjon.  

KM-sluttspel 6. divisjon

Balestrand - Fure   2-3 (1-1)
1-0 Geir Christian Bale (13. min)
1-1 Andreas Bjørvik (43. min) 
1-2 Sebastian Madsen (50. min)
1-3 Anders Furset (66. min)
2-3 Børge Sæle (82. min)

Fure - Eid 2   3-2 (1-1)
0-1 Daniel Haus (18. min)
1-1 Oddgeir Lammetun (40. min)
2-1 Vegard Skår (47. min)
3-1 Einar Furset (59. min)
3-2 Jakob Hagen (66. min)


Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 15 12 0 3 56-19 36
Bjørn 15 11 1 3 60-26 34
Årdal 2/Jotun/ÅTIL  15 8 1 6 65-36 25
Hafslo 15 3 4 8 26-59 13
Kaupanger 2 15 4 1 10 23-64 13
Fanaråk 15 2 3 10 30-56 9

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 20 14 4 2 92 - 48 46
Eikefjord 20 13 1 6 63 - 40 40
Florø 3 20 12 3 5 80 - 55 39
Askvoll/Holmedal 20 11 1 8 69 - 47 34
Tempo 20 11 1 8 76 - 58 34
Hyllestad 1 20 8 4 8 66 - 62 28
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 20 7 3 10 54 - 61 24
Tambarskjelvar 20 6 2 12 59 - 65 20
Anga 2 20 6 2 12 49 - 58 20
Høyang 2 20 3 0 17 31 - 140 9

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14


29.10 Stryn 1 kretsmester i klasse J13/14 9'ar


Stryn jublar etter at KM-tittelen var sikra med seier mot Sogndal 1.
Foto: Jon-Terje Tjellaug


 

Stryn 1 vann i ettermiddag 5-1 heime mot Sogndal 1 i klasse J13/14 9'ar 1. divisjon.

I dei to andre kampane i denne klassa i dag vann Sogndal 3 1-0 heime mot Kaupanger, medan Gaular vann 3-2 heime mot Førde 1.

Med dagens resultat er Stryn 1 kretsmester i denne klassa føre Sogndal 3, Kaupanger, Førde 1, Sogndal 1 og Gaular.

Tabell J13/14 9'ar 1. divisjon haust

Stryn 1 10 7 1 2 26 - 11 22
Sogndal 3 10 6 1 3 21 - 17 19
Kaupanger 10 6 0 4 32 - 15 18
Førde 1 10 4 1 5 17 - 17 13
Sogndal 1 10 2 2 6 18 - 27 8
Gaular 10 2 1 7 15 - 42 7

Stryn 1 - Sogndal 1   5-1 (2-1)
1-0 Hermine Kjøsnes
2-0 Iselin Bø
2-1 Sogndal
3-1 Hermine Kjøsnes
4-1 Sofie Njøten
5-1 Hermine Kjøsnes

Stryn 1:
Dorthea Elise Tidemann Nesdal
Solveig Følsvik
Elise Foss Hagen
Sofie Njøten
Selma Guddal Breivik
Selma Stølen Veamyhr
Katarina Shiloh Tuzarova
Iselin Bø
Marie Holien Aabrekk
Malin Eikenes Tjellaug
Rebecca Agnethe Tvinnereim
Ingunn Amalie Hopland
Ingeborg Hauge Otterdal
Hermine Kjøsnes
Ronja Kristine Almenning Edelston
Mailene Myklebust Rustøen
Kristine Sætre
Hedda Afrodite Belden Ulen

Sogndal 1:
Andrea Russ Weinbach
Ane Malen Sætren Myklebust
Eili Drageset Ellingsen
Ingvild Eikevik
Anne Cathrine Bergheim
Kate Elizabeth Skjeldestad
Laila Stavø Stenehjem
Hanna Loftesnes Breilid
Siri Munthe Olsen
Jin Therese Schøyen
Andrea Bruland Øygard
Thea Sønnesyn

29.10 Futsalturneringar for spelarar 10-14 år

 
Frå kampen Eid - Sandane i klasse J14 på Sandane 16. desember 2018.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Trivselshagen på Sandane.


 

NFF Sogn og Fjordane arrangerar også denne vinteren futsalturneringar for gutar og jenter i alderen 10-14 år.

Det er lagt opp til turneringar i Sogn, Sunnfjord og Nordfjord søndagane 17. november, 15. desember og 12. januar.

Påmeldingsfrist for turneringa søndag 17. november er sett til måndag 4. november.

 

 
Frå kampen mellom Eid og Stryn i klasse G12 under
futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember 2017.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus 17. desember.


Stryn jublar etter scoring i Futsalturneringa på Eid 12. november 2016.
Sjå bilder frå futsalturneringa i Eid Idrettshus.




Frå kampen mellom Breimsbygda og Leirgulen i klasse
jenter 13/14 år under futsalturneringa i Eid Idrettshus 8. januar 2017.  
Sjå bilder frå dagens futsalturnering i Eid Idrettshus 8. januar 2017.


29.10 Førde kretsmester i J15/17 11'ar


Førde jublar etter 7-0 seieren borte mot Eid 24. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde vann i går ettermiddag 6-0 heime mot Eid i klasse J15/17 11'ar 1. divisjon haust.

Førde er dermed kretsmester i denne klassa føre Eid, Gaular, Hornindal og Tambarskjelvar.

Førde - Eid  6-0

Førde:
Maia Lindesteg Øen
Tuva Aasen
Kristine Krakhellen
Maria Høyvik
Anine Madeleine Sørbotten
Deidre Konstanse Solsvik Skilbrei
Line Bruland
Anne Gyldenskog Kilnes
Hanna Hoff Strand
Inga Hoff
Oda Grimeland
Sofie Honningsvåg Aarnes
Ingrid Krakhellen
Thea Lovise Holsen
Stina Hillersøy
Linnea Lervik Aamot
Ine-Erika Aamodt Volle
Fride Høyvik

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Andrea Førde Totland
Tuva Alsaker
Emilie Førde Naustdal
Eveline Skrede Anderson
Oselie Henden

Innbyttarar:
Matea Myrold Haavik
Amanda Marie Challen
Julia Felde


Tabell J15/17 1. divisjon haust
Førde 8 7 0 1 36-4 21
Eid 8 5 0 3 20-23 15
Gaular 8 3 0 5 20-27 9
Hornindal 8 3 0 5 15-24 9
Tambarskjelvar 8 2 0 6 11-24 6


28.10 Kåringar Tornado Måløy sine herrelag 2019


Benjamin Frantzen i Tornado Måløy sin 4-3 seier mot Eid 28. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.


Tornado Måløy har denne sesongen hatt eit herrelag i Kretsligaen og eit herrelag i 6. divisjon avdeling 3.

Laget i Kretsligaen kom på 7. plass, medan laget i 6. divisjon avdeling 3 kom på 5. plass.

Her er oversikten over kven som stakk av med prisane for årets sesong.

Tornado Måløy (Kretsligaen)
Årets spelar:
Benjamin Daae Frantzen
Spelarane sin spelar:
Christoffer Nore
Årets toppscorar: Thor Aage Pleym Evensen
Årets unge spelar:
Berge Torheim Andal

Tornado Måløy 2 (6. divisjon avdeling 3)
Årets spelar:
Rikard Bigset Blaalid
Spelarane sin spelar: Sindre Blålid Kvalheim
Årets toppscorar:
Rikard Bigset Blaalid


Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14

 


Thor Aage Pleym Evensen i bortekampen mot Stryn 3. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av jubelen i garderoba etter kampen.  


Christoffer Nore i Tornado Måløy sin 4-3 seier mot Eid 28. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.


Berge Andal i sesongavslutninga heime mot Årdal 12. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.


Rikard B. Blaalid i Tornado Måløy 2 sin seier mot Svelgen/Bremanger 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sindre Blålid Kvalheim i Tornado Måløy 2 sin bortekamp mot Eid 2 21. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


28.10 Hallstensen teken ut på G17-landslaget


Thomas Hallstensen i Florø 2 sin 3-2 seier borte mot Skavøypoll i 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Thomas Hallstensen er teken ut på G17-landslaget som skal spele turnering i Spania i midten av november. Norge sine motstandarar i denne turneringa er England, Tsjekkia og og Russland.

Det er fyrste gong 17-åringen frå Eikefjord blir tatt ut til å spele med det norske flagget på brystet. Hallstensen har dei siste sesongane spelt aldersbestemt og seniorfotball for Florø. I løpet av det siste året har Hallstensen spelt seg til fast plass på Florø sitt lag i PostNord-ligaen.

Troppen:
Frank Stople, Haugesund
Markus Vassøy Nilsen, Sandnes Ulf
Tobias Hafstad, Tromsø
Fredrik Carson Pedersen, Strømsgodset
David Wolfe, Brann
Thomas Hallstensen, Florø
Mikkel Tveiten, Lyn
Nicolas Pignatel Jenssen, Stabæk
Brage Skaret, Vålerenga
Kaloyan Kostadinov, Sandnes Ulf
Adan Abadala Hussein, Bodø/Glimt
Trygve Solberg Aarstad, Vålerenga
Herman Geelmuyden, Stabæk
Sebastian Tounekti, Tromsdalen
Martin Njøten Palumbo, Udinese
Emanuel Kulego, Rosenborg
Mads Fagerli Halsøy, Bodø/Glimt

 


Thomas Hallstensen blei bytta inn i Florø sin cupkamp mot Aalesund. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hallstensen for Sunnfjord i soneturnering på Eid 12. november 2016.  
Sjå bilder og fakta frå soneturnering på Eid 12. november 2016.


28.10 Stryn jublar etter å ha sikra KM-tittelen i G15/17


Stryn sin kaptein Trym Vatn Øvreberg med pokalen kampen mot Førde.
Sjå film frå jubelscenene etter at at Stryn sikra KM-tittelen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Stryn 1 vann sist onsdag 4-2 heime mot Førde 1 i den siste serierunden i sluttspelet i G15/17 1. divisjon. Stryn 1 blei dermed kretsmester i klasse G15/17 1. divisjon.

Ein liten film frå pokalutdelinga og jubelen etter kampen er no lagt ut. 

Sjå film frå jubelscenene etter at at Stryn sikra KM-tittelen.

27.10 Resultat kampar i dag, søndag 27. oktober


Stryn er kretsmester i 3. divisjon kvinner etter 6-1 seier heime mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


KM-sluttspel 6. divisjon
Fure - Eid 2   3-2 (1-1)

0-1 Daniel Haus (18. min)
1-1 Oddgeir Lammetun (40. min)
2-1 Vegard Skår (47. min)
3-1 Einar Furset (59. min)
3-2 Jakob Hagen (66. min)

1. divisjon kvinner

Øvrevoll Hosle - Kaupanger  5-0 (2-0)

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 21 14 2 5 59 - 29 44
Hønefoss BK 21 13 3 5 42 - 22 42
Øvrevoll Hosle 21 12 4 5 53 - 26 40
Medkila 21 11 5 5 36 - 33 38
Amazon Grimstad 21 11 1 9 51 - 34 34
Grei Kvinner Elite 21 9 6 6 45 - 35 33
Åsane 21 8 5 8 37 - 33 29
Grand Bodø 21 8 3 10 33 - 42 27
Byåsen KF 21 6 5 10 37 - 54 23
Kaupanger 21 4 6 11 13 - 40 18
Nanset 21 5 1 15 21 - 51 16
Snøgg 21 2 5 14 17 - 45 11

OBOS-ligaen

Raufoss - Sogndal  1-1 (1-1)
1-0 Sjølvmål, Stefan Zelimir Antonijevic (5. min)
1-1 Eirik Wilberg Schulze (23. min)

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 28 23 4 1 63 - 24 73
Sandefjord Fotball 28 18 8 2 51 - 27 62
Start 28 17 5 6 50 - 30 56
Nest-Sotra 28 14 6 8 41 - 27 44
Kongsvinger 28 13 4 11 35 - 34 43
KFUM 28 11 9 8 54 - 42 42
Sogndal 28 12 6 10 48 - 38 42
Raufoss 28 12 2 14 43 - 51 38
Ullensaker/Kisa 28 10 6 12 44 - 45 36
Sandnes Ulf 28 10 5 13 44 - 45 35
HamKam 28 10 5 13 40 - 42 35
Jerv 28 8 9 11 34 - 51 33
Strømmen 28 6 10 12 29 - 43 27
Notodden 28 6 6 16 33 - 49 24
Skeid 28 3 9 16 31 - 48 18
Tromsdalen 28 2 4 22 33 - 77 10

3. divisjon kvinner
Stryn - Førde  6-1 (2-1)
1-0 Kaisa Vollsnes Wemby (24. min)
2-0 Emma Njøten (31. min)
2-1 Astrid Bolstad Blikra (32. min)
3-1 Astrid Solheim Bjørke, straffe (52. min)
4-1 Hedda Vatn Øvreberg (57. min)
5-1 Kaisa Vollsnes Wemby (75. min)
6-1 Hedda Vatn Øvreberg (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger 2 - Selje /Åheim  1-6 (0-1)
0-1 Guro Lesto Larsen (37. min)
0-2 Martine Refsnes Nøstdal (46. min)
1-2 Oda Hov (49. min)
1-3 Guro Lesto Larsen (52. min)
1-4 Lene Refsnes (58. min)
1-5 Lene Refsnes (75. min)
1-6 Lene Refsnes (81. min)

Sandane - Sogndal  10-1 (6-1)
1-0 Marit Mardal (4. min)
2-0 Sara Lothe Rustøen (20. min)
2-1 Kristin Bergheim Lykkeslett (22. min)
3-1 Marit Mardal (32. min)
4-1 Marit Mardal (43. min)
5-1 Sara Lothe Rustøen (44. min)
6-1 Marit Mardal (45. min+1)
7-1 Marit Mardal (53. min)
8-1 Marit Mardal (57. min)
9-1 Marit Mardal 77. min)
10-1 Karoline Hjelle (90. min+1)

Studentspretten - Vik  3-1

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 16 12 3 1 68-11 39
Sandane 16 12 3 1 57-18 39
Førde 16 10 1 5 66-36 31
Studentspretten 16 9 2 5 46-24 29
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 16 4 2 10 29-52 14
Sogndal 16 3 3 10 30-66 12
Vik 16 3 3 10 18-58 12
Selje /Åheim 16 2 5 9 28-48 11


27.10 Kampar i dag, søndag 27. oktober


Kaupanger møter i dag Øvrevoll Hosle på bortebane.
På bildet fortvilar Kaupanger etter 1-0 tapet heime mot Medkila.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


KM-sluttspel 6. divisjon
Kl. 14.00 Fure - Eid 2

1. divisjon kvinner

Kl. 13.00 Øvrevoll Hosle - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner

Fløya 20 14 2 4 58 - 27 44
Hønefoss BK 20 12 3 5 40 - 21 39
Øvrevoll Hosle 20 11 4 5 48 - 26 37
Medkila 20 10 5 5 34 - 32 35
Amazon Grimstad 20 10 1 9 47 - 32 31
Grei Kvinner Elite 20 8 6 6 40 - 34 30
Grand Bodø 20 8 3 9 32 - 40 27
Åsane 20 7 5 8 32 - 33 26
Byåsen KF 20 6 5 9 35 - 50 23
Kaupanger 20 4 6 10 13 - 35 18
Nanset 20 5 1 14 21 - 46 16
Snøgg 20 2 5 13 16 - 40 11

OBOS-ligaen

Kl. 18.00 Raufoss - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 28 23 4 1 63 - 24 73
Sandefjord Fotball 27 17 8 2 49 - 27 59
Start 28 17 5 6 50 - 30 56
KFUM 27 11 9 7 54 - 41 42
Nest-Sotra 27 13 6 8 40 - 27 41
Sogndal 27 12 5 10 47 - 37 41
Kongsvinger 27 12 4 11 34 - 34 40
Raufoss 27 12 1 14 42 - 50 37
Ullensaker/Kisa 27 10 6 11 44 - 43 36
HamKam 27 10 5 12 39 - 40 35
Jerv 27 8 9 10 34 - 50 33
Sandnes Ulf 27 9 5 13 41 - 43 32
Strømmen 27 5 10 12 27 - 42 24
Notodden 27 6 5 16 30 - 46 23
Skeid 27 3 9 15 29 - 45 18
Tromsdalen 27 2 3 22 30 - 74 9

3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger 2 - Selje /Åheim
Kl. 15.00 Studentspretten - Vik
Kl. 15.00 Sandane - Sogndal
Kl. 15.00 Stryn - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 15 11 3 1 47-17 36
Førde 15 10 1 4 65-30 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 15 3 3 9 17-55 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


27.10 Sogndal møter Raufoss på bortebane


Full jubel etter at Ulrik Flo fastsette sluttresultatet til 4-0 heime mot Jerv.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal møter i ettermiddag Raufoss på bortebane. Kampen blir spelt på NAMMO Stadion klokka 18.00.


28. serierunde OBOS-ligaen

Kl. 14.00 Notodden - Tromsdalen
Kl. 14.00 KFUM - Kongsvinger
Kl. 14.00 Jerv - Nest Sotra
Kl. 15.00 Ullensaker/Kisa - Sandefjord
Kl. 18.00 Raufoss - Sogndal
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Skeid
Kl. 18.00 HamKam - Strømmen

Laurdag 26. oktober
Aalesund - Start  2-1 (0-1)
1-0 Pape Hibab Gueye, strafe (73. min)
2-0 Pape Hibab Gueye (75. min)
2-1 Eirik Wichne (79. min)


Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 28 23 4 1 63 - 24 73
Sandefjord Fotball 27 17 8 2 49 - 27 59
Start 28 17 5 6 50 - 30 56
KFUM 27 11 9 7 54 - 41 42
Nest-Sotra 27 13 6 8 40 - 27 41
Sogndal 27 12 5 10 47 - 37 41
Kongsvinger 27 12 4 11 34 - 34 40
Raufoss 27 12 1 14 42 - 50 37
Ullensaker/Kisa 27 10 6 11 44 - 43 36
HamKam 27 10 5 12 39 - 40 35
Jerv 27 8 9 10 34 - 50 33
Sandnes Ulf 27 9 5 13 41 - 43 32
Strømmen 27 5 10 12 27 - 42 24
Notodden 27 6 5 16 30 - 46 23
Skeid 27 3 9 15 29 - 45 18
Tromsdalen 27 2 3 22 30 - 74 9

27.10 Siste serierunde i 3. divisjon kvinner


Stryn sitt damelag etter seieren heime mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

I dag blir den siste serierunden i 3. divisjon kvinner spelt.

Kampen om seieren i 3. divisjon kvinner står mellom Stryn og Sandane. Stryn spelar heime mot Førde, medan Sandane spelar heime mot Sogndal.

Stryn og Sandane har begge 36 poeng, men Stryn har 12 mål bedre målforskjell enn Sandane.

18. serierunde 3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Kaupanger 2 - Selje /Åheim
Kl. 15.00 Studentspretten - Vik
Kl. 15.00 Sandane - Sogndal
Kl. 15.00 Stryn - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 15 11 3 1 47-17 36
Førde 15 10 1 4 65-30 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 15 3 3 9 17-55 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8

Vinnaren av 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane skal ut i kvalifiseringskampar om opprykk til 2. divisjon mot dei to avdelingsvinnarane i 3. divisjon frå Rogaland og Hordaland. Lura er avdelingsvinnar i Rogaland, medan Loddefjord vann avdelinga i Hordaland.

Dei to beste laga i denne kvalifiseringa spelar neste år i 2. divisjon kvinner.
 


Sandane jublar etter seieren borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.10 Elise Thorsnes klar for ny cupfinale

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elise Thorsnes og LSK Kvinner vann i dag 2-0 borte mot Trondheims-Ørn i semifinalen i NM kvinner. Elise Thorsnes og Therese Sessy Åsland scora måla til LSK kvinner.

Med seier i cupfinalen har Elise Thorsnes blitt cupmester med fire forskjellige klubbar her i Norge. Frå før er Thorsnes cupmester med Røa, Stabæk og Avaldsnes.

I den andre semifinalen spelar Arna Bjørnar heime mot Vålerenga. Kampen blir spelt på Arna Idrettspark søndag 27. oktober klokka 13.00.

Trondheims-Ørn - LSK Kvinner 0-2 (0-1)
0-1 Elise Hove Thorsnes (45. min)
0-2 Therese Sessy Åsland (90. min)

Dommar:
Emilie Rodahl Dokset, Bækkelaget

Assistentdommarar:
Sonia Khan, Nordstrand og Marit Skurdal, Oppsal

4. dommar:
Marit Buhaug Folstad, Buvik

Gult kort:
Solfrid Vaagan Hofset og Elen Sagmo Melhus, Trondheims-Ørn
Ina Gausdal, LSK Kvinner

Trondheims-Ørn:

Kristine Nøstmo
Mali Lilleås Næss
Maria Olsvik
Solfrid Vaagan Hofset
Marita Olsen (Julie Skjeflo Adserø 87. min)
Elin Åhgren Sørum
Elen Sagmo Melhus
Maiken Bakke (Sara Kanutte Fornes 68. min)
Emilie Marie Joramo
Cesilie Andreassen (Rakel Engesvik 82. min)
Marit Clausen

LSK Kvinner:

Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold
Ina Gausdal
Emilie Marie Aanes Woldvik
Malin Johnsen Brenn
Synne Skinnes Hansen
Elise Hove Thorsnes (Cathrine Høegh Dekkerhus 90. min)
Meryll Krysteen Abrahamsen Serrano (Sophie Roman Haug 87. min)
Anja Sønstevold
Isabell Bachor
Emilie Nautnes (Therese Sessy Åsland 73. min)

26.10 Oppsummering Haugen 2019-sesongen


Haugen vann 5-1 heime mot Hornindal på Klenkarberget 25. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen avslutta årets sesong 1. oktober med å tape 2-1 borte mot Tornado Måløy 2 på Måløy Stadion. Med fem seierar, tre uavgjort og åtte tap kom Haugen til slutt på 6. plass i 6. divisjon avdeling 3.


Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14

Her er ein liten oversikt over kven som spelte kampar, scora mål og pådrog seg kort for Haugen denne sesongen.

Kai-Arne Nord Humborstad og Yngve Furnes blei toppscorarar denne sesongen med åtte mål.

Haugen scora totalt 45 mål på ni kampar, og 16 forskjellige spelarar har teikna seg på scoringslista.
.

8 mål:
Kai-Arne Nord Humborstad
Yngve Furnes

7 mål:
Mons-Arne Totland Gillesdal

5 mål:
Mats Ole Bakke

2 mål:

Birger Osevoll Midthjell
Elias Åsebø
Geir Andreas Holtermann Holmen
Eirik Bjarnastein Stave
Sivert Humborstad

1 mål:

Bjørnar Sletbak Rolland
Jo Inge Skålbones
Kay Rune Solheim
Kennet Starheim Remme
Lasse Rundereim Ødegård
Stig Tore Gilleshammer
Andreas Elias Nord Humborstad


Birger Osevoll Midthjell og Mons-Arne Totland Gillesdal er dei to spelarane som har spelt flest kampar denne sesongen. Begge har spelt 15 av dei 16 kampane i årets sesong.

Totalt 33 forskjellige spelarar er blitt nytta i løpet av denne sesongen.

15 kampar:
Birger Osevoll Midthjell
Mons-Arne Totland Gillesdal

14 kampar:
Geir Andreas Holtermann Holmen
Henrik Espelund Myklebust
Kay Rune Solheim

13 kampar:
Stian Aaland
Elias Åsebø

12 kampar:
Yngve Furnes

10 kampar:
Jo Inge Skålbones
Kennet Starheim Remme

9 kampar:
Kai-Arne Nord Humborstad
Stig Tore Gilleshammer
Arild Lote Henden

8 kampar:
Johannes Balsnes Lefdal
Sivert Humborstad

7 kampar:
Øystein Haugland

6 kampar:
Eirik Bjarnastein Stave

4 kampar:
Lasse Rundereim Ødegård
Fredrik Espelund Eikås
Ivar Engeland
Matias Lien Bruland

3 kampar:
Bjørnar Sletbakk Rolland
Andreas Elias Nord Humborstad
Jan Olav Humborstad
Mats Ole Bakke

2 kampar:
Magnus Leite Gilleshammer
Håvard Kvamme Furnes
Oddbjørn Sandven Melheim

1 kamp:
Christoffer Skår
Kenneth Myklebust
Michal Åsebø Berg
Tord Flatebø
Tore Ola Sundal


Haugen har pådratt seg 15 gule kort denne sesongen. 

4 gule kort:
Henrik Espelund Myklebust

3 gule kort:

Yngve Furnes

2 gule kort:
Kennet Starheim Remme
Eirik Bjarnastein Stave

1 gult kort:

Elias Åsebø
Johannes Balsnes Lefdal
Arild Lote Henden
Stian Aaland

 


Kai-Arne Nord Humborstad blei matchvinnar for Haugen i
4-3 seieren borte mot Oppstryn på Lund Stadion 11. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


26.10 Resultat kampar i dag, laurdag 26. oktober


Odd Arve Solvåg starta mellom stengene i Florø sin kamp mot Oppsal.
Bildet er frå heimekampen mot Nest Sotra 15. oktober 2016.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2
Florø - Oppsal  4-3 (2-1)
1-0 Moses John Dyer (19. min)
1-1 Wilhelm Osman Adra (26. min)
2-1 Lorent Callaku (43. min)
2-2 Wilhelm Osman Adra (50. min)
3-2 Oliver Rotihaug (57. min)
4-2 Lorent Callaku (84. min)
4-3 Kristoffer Hagen (89. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 26 15 6 5 47 - 32 51
Åsane 26 15 5 6 66 - 31 50
Kjelsås 26 13 8 5 50 - 30 47
Asker 26 13 7 6 39 - 28 46
Fram 26 12 7 7 50 - 34 43
Alta 26 12 5 9 44 - 41 41
Florø 26 9 8 9 36 - 41 35
Odd 2 26 10 2 14 46 - 45 32
Sotra 26 8 6 12 34 - 37 30
Bærum 26 7 8 11 39 - 55 29
Senja 26 7 6 13 31 - 47 27
Elverum 26 7 5 14 34 - 46 26
Oppsal 26 6 6 14 35 - 60 24
Mjølner 26 6 5 15 30 - 54 23

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Sogndal 2  1-1 (0-0)

0-1 Akor Jerome James (50. min)
1-1 Sindre Kristoffer Jensen (85. min)

Stord - Fana 3-3 (2-2)
Fyllingsdalen - Strømsgodset 2  4-0 (1-0)
Lysekloster - Os  3-1 (2-0)
Vard Haugesund - Djerv 1919  4-0 (2-0)
Vestfossen - Valdres 9-0 (4-0)
Bergen Nord - Brann 2  3-0 (2-0)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 26 20 3 3 103 - 22 63
Lysekloster 26 17 3 6 85 - 30 54
Djerv 1919 26 16 3 7 72 - 38 51
Fyllingsdalen 26 16 2 8 68 - 41 50
Fana 26 14 6 6 76 - 40 48
Stord 26 12 4 10 70 - 48 40
Strømsgodset 2 26 12 3 11 55 - 49 39
Sogndal 2 26 10 5 11 54 - 52 35
Brann 2 26 10 3 13 49 - 49 33
Fjøra 26 10 3 13 54 - 78 33
Os 26 9 4 13 58 - 46 31
Vestfossen 26 7 3 16 43 - 70 24
Bergen Nord 26 6 2 18 30 - 71 20
Valdres 26 1 0 25 10 - 193 3


26.10 Kampar i dag, laurdag 26. oktober


Oliver Rotihaug og Florø avsluttar sesongen med heimekamp mot Oppsal.
Bildet er frå sesongavslutninga mot Mjøndalen 11. november 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 13.00 Florø - Oppsal

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 25 14 6 5 43 - 31 48
Åsane 25 14 5 6 63 - 30 47
Kjelsås 25 12 8 5 48 - 29 44
Fram 25 12 7 6 49 - 30 43
Asker 25 12 7 6 36 - 28 43
Alta 25 11 5 9 42 - 40 38
Odd 2 25 10 2 13 46 - 42 32
Florø 25 8 8 9 32 - 38 32
Sotra 25 8 6 11 33 - 35 30
Bærum 25 7 8 10 39 - 52 29
Senja 25 7 6 12 30 - 45 27
Elverum 25 7 5 13 33 - 43 26
Oppsal 25 6 6 13 32 - 56 24
Mjølner 25 5 5 15 27 - 54 20

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 12.00 Fjøra - Sogndal 2
Kl. 12.00 Stord - Fana
Kl. 12.00 Fyllingsdalen - Strømsgodset 2
Kl. 12.00 Lysekloster - Os
Kl. 12.00 Vard Haugesund - Djerv 1919
Kl. 12.00 Vestfossen - Valdres
Kl. 12.00 Bergen Nord - Brann 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 25 19 3 3 99 - 22 60
Lysekloster 25 16 3 6 82 - 29 51
Djerv 1919 25 16 3 6 72 - 34 51
Fana 25 14 5 6 73 - 37 47
Fyllingsdalen 25 15 2 8 64 - 41 47
Stord 25 12 3 10 67 - 45 39
Strømsgodset 2 25 12 3 10 55 - 45 39
Sogndal 2 25 10 4 11 53 - 51 34
Brann 2 25 10 3 12 49 - 46 33
Fjøra 25 10 2 13 53 - 77 32
Os 25 9 4 12 57 - 43 31
Vestfossen 25 6 3 16 34 - 70 21
Bergen Nord 25 5 2 18 27 - 71 17
Valdres 25 1 0 24 10 - 184 3


25.10 ENIVEST Storsonesamling på Eid


Dan J. Hafsås og Torbjørn Gran leia dagens samling på Eid Idrettspark.
Sjå bilder frå dagens samling på Eid Idrettspark.


 

I ettermiddag gjekk den fyrste av i alt tre samlingar av ENIVEST Storsonesamlinga for gutar født 2007 i Nordfjord av stabelen.

Sjå bilder frå dagens samling på Eid Idrettspark.

ENIVEST Storsonesamling vil utgjere grunnlaget for vidare uttak til U13 sonelaget og deltaking i ENIVEST-serien fyrste halvdel av 2020.

Dei to neste samlinga går av stabelen laurdag 26. oktober og fredag 1. november.

For perioden hausten 2019 har NFF Sogn og Fjordane tatt ut følgande spelarar til ENIVEST Storsonesamling for gutar født 2007 i Nordfjord.

Aleksander Osmundsvåg, Tornado Måløy
Kyle Nygård, Tornado Måløy
Magnus Aare, Tornado Måløy
Anton Endal Jepsen, Tornado Måløy
Olai Svarstad, Bremanger
Jørgen Værø, Bremanger
Stian Vike, Bremanger
Scott Kroken Karlsen, Eid
Levi Skibenes, Eid
Nikolai Starheimsvik, Eid
Mathias Fosse Vedvik, Eid
Lukas Olai Lødemel, Hornindal
Nicholas Borgundvåg Otnheim, Stadlandet
Johannes Sande Drage, Stadlandet
Martin Skudal Larsson, Stadlandet
Tobias Kvellestad, Breimsbygda
Olav Reed, Breimsbygda
Øyvind Ariansen, Heia
Elias Endal Hellesø, Heia
Sivert Nordnes, Heia
Daniel Naustdal, Heia
Sigve Aabrekk, Stryn
Tomas Eikenes Tjellaug, Stryn
Simen Reed Hopland, Stryn
Marius Konstali Lødemel, Stryn
Marcel Kucab, Stryn
Hewad Ahmadzai, Stryn
Kristian Solvang, Skavøypoll
Mathias Henriksen, Skavøypoll
Audun Langedal, Svelgen
Ådne Vårdal, Svelgen
Sander Aske Granheim, Sandane
Christian Eimhjellen Fjedtvedt, Sandane
Harald Evebø, Sandane
Emil Helgheim, Sandane

 


25.10 Heia avdelingsvinnar i J13/14 9'ar 2. divisjon 


Heia jublar etter 11-0 seieren mot Sandane på Klenkarberget. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Heia vann tysdag ettermiddag 5-1 borte mot Stryn 2 i klasse J13/14 9'ar 2. divisjon avdeling 3.

Heia er med dette resultatet avdelingsvinnar i denne avdelinga føre Loen/Vikane, Tornado Måløy, Stryn 2 og Sandane.

I den andre kampen tysdag vann Loen/Vikane 2-1 heime mot Tornado Måløy.

I den siste kampen i denne avdelinga spelar Sandane heimekamp mot Loen/Vikane tysdag 29. oktober.

Tabell J13/14 2. divisjon avdeling 3

Heia J 1314 9 8 7 0 1 41 - 17 21
Loen /Vikane J 1314 9 7 5 0 2 33 - 12 15
Tornado Måløy J 1314 9 8 4 0 4 19 - 16 12
Stryn J 1314 9 2 8 3 0 5 24 - 27 9
Sandane J 1314 9 7 0 0 7 6 - 51 0

25.10 Film frå kampen mellom TMFK og Årdal


Årdal spretta champagnen etter at laget sikra opprykk til Norsk Tipping-ligaen med seier 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.

 

Det var høg temperatur då Årdal sikra opprykk frå Kretsligaen ved å vinne 2-1 borte mot Tornado Måløy 12. oktober.
 

Underteikna har no lagt ut ein film med scoringar, situasjonar og jubelen etter kampen.

Sjå film frå kampen mellom Tornado Måløy og Årdal 12. oktober.

Tornado Måløy - Årdal  1-2 (1-0)
1-0 Marius Stavenæs Refvik (10. min)
1-1 Terje Kvam Øvstetun (61. min)
1-2 Truls Hovland (90. min+2)

Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 


24.10 Førde har KM-tittelen langt ned i lomma


Førde har KM-tittelen lang ned i lomma etter dagens 7-0 seier mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Førde vann i ettermiddag 7-0 borte mot Eid i klasse J15/17 11'ar 1. divisjon haust.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med tre poeng meir og mykje bedre målforskjell enn Eid vil Førde bli kretsmester viss dei ikkje tapar i den siste kampen mot Eid med meir enn 12 mål.

Eid - Førde 0-7 (0-6)
0-1 Sjølvmål (1. min)
0-2 Anne Gyldenskog Kilnes (20. min)
0-3 Anne Gyldenskog Kilnes (26. min)
0-4 Kristine Krakhellen (33. min)
0-5 Inga Hoff (35. min)
0-6 Fride Høyvik (38. min)
0-7 Anne Gyldenskog Kilnes (45. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Kort: Ingen

Eid:
Ida Vingen Vedeld
Tuva Sigdestad Lund
Pernille Leirgulen Kullsveen
Mathilde Solheim
Andrea Engeseth Naustdal
Dina Helena Grönstrand Taklo
Andrea Førde Totland
Amanda Marie Challen
Tuva Alsaker
Emilie Førde Naustdal
Eveline Skrede Anderson
Oselie Henden
Julia Felde

Førde:
Maia Lindesteg Øen
Tuva Aasen
Kristine Krakhellen
Maria Høyvik
Anine Madeleine Sørbotten
Line Bruland
Anne Gyldenskog Kilnes
Hanna Hoff Strand
Inga Hoff
Oda Grimeland
Sofie Honningsvåg Aarnes
Linnea Lervik Aamot
Thea Lovise Holsen
Ine-Erika Aamodt Volle
Sofie Marskar-Strønen
Fride Høyvik
Stina Hillersøy

Tabell J15/17 1. divisjon haust
Førde 7 6 0 1 30-4 18
Eid 7 5 0 2 20-17 15
Gaular 8 3 0 5 20-27 9
Hornindal 7 2 0 5 12-23 6
Tambarskjelvar 7 2 0 5 10-21 6


24.10 Resultat kampar i dag, torsdag 24. oktober


Balestrand vann i ettermiddag 6-1 heime mot Vik.
Bildet er tatt etter 4-2 seieren borte mot TMFK 24. april 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


UEFA Youth League
FC Honka - Sogndal  1-1 (1-1)

0-1 Adrian Solberg (17. min)
1-1 Idrissa Camara (38. min)

Sogndal vidare til neste runde med 4-2 samanlagt.

3. divisjon kvinner
Balestrand - Vik 6-1 (2-1)

1-0 Vilde Thue
1-1 Elise Fosse
2-1 Ingrid Synnøve Ladehaug
3-1 Anne Aune
4-1 Vilde Thue
5-1 Anne Aune
6-1 Vilde Thue

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 15 11 3 1 47-17 36
Førde 15 10 1 4 65-30 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Balestrand 16 5 2 9 36-65 17
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 15 3 3 9 17-55 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


24.10 Sogndal vidare i UEFA Youth League


Nils T. Krosshaug og Sogndal er klar for neste runde UEFA Youth League.
Bildet er frå Sogndal 2 sin 4-3 seier heme mot Fana 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 borte mot FC Honka i UEFA Youth League. Adrian Solberg scora Sogndal sitt mål på frispark drøye kvarteret ut i 1. omgang.

Sogndal vann heimekampen mot FC Honka 3-1, og er med det vidare til neste runde i UEFA Youth League med 4-2 samanlagt.

I neste runde møter Sogndal Sheriff Tiraspol frå Moldova. Kampane blir spelt onsdag 6. november og onsdag 27. november.

FC Honka - Sogndal  1-1 (1-1)
0-1 Adrian Solberg (17. min)
1-1 Idrissa Camara (38. min)

Sogndal:
Håvard Hetle
Adrian Solberg
Eirik Lereng
Kasper Bordvik
Elias Mittet
Mikkel Erlandsen
Sivert Heggheim Mannsverk
Anders Johannessen Nord
Eivind Helgesen
Vegard Halset (Eirik Stokkanes 67. min)
Mathias Sundberg (William Rakkenes 89. min)


24.10 Tett i toppen i klasse J15/17 1. divisjon haust


Eid blei kretsmester i klasse J15/17 11'ar 2018.
Bildet er tatt etter 2-1 seieren mot Stryn i KM-sluttspelet 23. oktober 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Kampen om KM-tittelen i klasse J15/17 11'ar 1. divisjon står mellom Førde og Eid. Begge står bokført med 15 poeng og to kampar igjen av årets sesong.

I dag møtest dei to laga på Eid Idrettspark klokka 19.00.

Tabell J15/17 1. divisjon haust
Førde 6 5 0 1 23-4 15
Eid 6 5 0 1 20-10 15
Gaular 8 3 0 5 20-27 9
Hornindal 7 2 0 5 12-23 6
Tambarskjelvar 7 2 0 5 10-21 6


24.10 Sogndal møter FC Honka i UEFA Youth League


Sogndal møter i dag FC Honka på Helsinki Football Stadium i Helsingfors.
Bildet er frå Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal møter i dag FC Honka på bortebane i UEFA Youth League.

Kampen blir sparka i gong på Helsinki Football Stadium i Helsingfors klokka 17.30.

Sogndal vann kampen mot FC Honka på heimebane 3-1.
 
UEFA Youth League
Kl. 17.30 FC Honka - Sogndal

UEFA Youth League
Sogndal - FC Honka  3-1 (2-1)

0-1 Martin Salin (38.  min)
1-1 Mathias Sundberg (42. min)
2-1 Anders Johannessen Nord (45. min+1)
3-1 Vegard Halset (69. min)


24.10 Kampar i dag, torsdag 24. oktober


Anne Aune og Balestrand møter i dag Vik på heimebane.
Bildet er frå damekampen mellom TMFK og Balestrand 10. juni 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


UEFA Youth League
Kl. 17.30 FC Honka - Sogndal

3. divisjon kvinner
Kl. 18.00 Balestrand - Vik

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 15 11 3 1 47-17 36
Førde 15 10 1 4 65-30 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Balestrand 15 4 2 9 30-64 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


23.10 Stryn 1 kretsmester i G15/17 1. divisjon


Stryn sin kaptein Trym Vatn Øvreberg med pokalen etter dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Stryn 1 vann i ettermiddag 4-2 heime mot Førde 1 i den siste serierunden i sluttspelet i G15/17 1. divisjon.

Sondre Holmlund Ørjasæter (2), Trym Vatn Øvreberg og Sander Sande Tenden scora for Stryn 1, medan Mathias Aanderud Sælen og
Oskar Andreas Solheim sette inn måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 1 er med dagens seier kretsmester i klasse G15/17 1. divisjon. 

I den andre kampen i den siste serierunden vann Sogndal 1 3-1 heime mot Eid 1 på Fosshaugane Campus.

Tabell sluttspel G15/17 1. divisjon

Stryn 1 6 5 0 1 25-8 15
Førde 1 6 3 1 2 19-13 10
Sogndal 1 6 3 0 3 13-20 6
Eid 1 6 0 1 5 7-23 1

Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon

1. serierunde
Stryn 1- Sogndal 1  5-1 (2-0)
Førde 1 - Eid 1  4-1 (2-1) 

2. serierunde
Sogndal 1 - Førde 1  3-2 (1-1)
Eid 1 - Stryn 1   1-6 (0-3)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

3. serierunde
Førde 1 - Stryn 1  4-2 (1-2)
Eid 1 - Sogndal 1 2-5 (0-3) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

4. serierunde:
Sogndal 1 - Stryn 1  5-0 (1-0)
Eid 1 - Førde 1 2-2 (0-1) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

5. serierunde:

Førde 1 - Sogndal 1  5-1 (3-0)
Stryn 1 - Eid 1  3-0 (3-0)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

6. serierunde:
Stryn 1 - Førde 1  4-2 (2-0) Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sogndal 1 - Eid 1  3-1 (2-1)    

23.10 Fure vann 3-2 borte mot Balestrand


Jakob Sande Søgnen var dommar i dagens kamp på Kreklingen Stadion.
Bildet er frå Eid sin heimekamp mot Kaupanger 21. juni 2018.
Sjå film av Eid sitt fyrste mål og jubelen i garderoba etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Fure vann i kveld 3-2 borte mot Balestrand i den fyrste kampen i KM-sluttspelet for 6. divisjon. Geir Christian Bale og Børge Sæle scora for Balestrand, medan Andreas Bjørvik, Sebastian Madsen og Anders Furset sette inn måla til bortelaget.

Balestrand - Fure   2-3 (1-1)
1-0 Geir Christian Bale (13. min)
1-1 Andreas Bjørvik (43. min) 
1-2 Sebastian Madsen (50. min)
1-3 Anders Furset (66. min)
2-3 Børge Sæle (82. min)

Resterande kampar i KM-sluttspel 6. divisjon
Søndag 27. oktober kl. 14.00, Fure - Eid
Onsdag 30. oktober kl. 19.00, Eid 2 - Balestrand


23.10 Tornado Måløy tapte mot eit bedre lag


TMFK sin kaptein Børge Yndestad etter tapet mot Jevnaker.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig ni år sidan i dag spelte Tornado Måløy kvalifisering om opprykk til 2. divisjon framfor 850 tilskodarar på Måløy Stadion.

Tornado Måløy tapte i ettermiddag 3-0 heime mot Jevnaker og med tap 2-1 i bortekampen sist helg blir det spel i 3. divisjon for Tornado Måløy også neste sesong. 

Til tross for det store snøfallet dei siste dagane var Måløy Stadion i imponerande god stand føre dagens kvalifiseringskamp. Alt låg til rette for ein jamn og spennande kamp, og heile 850 tilskodarar hadde teke turen for å få med seg dagens batalje. Starten av 1. omgang var veldig sjansefattig og det var tydelig at mykje sto på spel for begge laga. 

Fyrste sjansen i kampen kom etter 20 minutt ved Sveinung Frantzen. Martin Flåten som gjorde ein god kamp på TMFK si midtbane slo ei flott pasning til Frantzen inne i Jevnaker sin 16-meter. Frantzen lurte av ein forsvarar, men avslutninga var for dårlig og gjekk rett på keeper. 

På slutten av omgangen hadde bortelaget sin beste periode i 1. omgang. Jevnaker pressa på og TMFK hadde ei lita stund store problem med å kome seg ut av eige forsvar. På overtid gjekk ei avklaring ut til Allan Simonsen som frå skrått hold sette ballen i lengste hjørnet bak Magnus Magnusson. Rett etter bles dommar Steinar Hauge av for 1. omgang, og laga gjekk til pause på stillinga 0-1. 

TMFK starta 2. omgang klart best og fem minutt ut i omgangen hadde Endre Kupen ein kjempesjanse til å utlikne til 1-1. John Martin Gil trilla ballen gjennom til Endre Kupen som kom heilt åleine mot keeper. Kupen drog til frå 16 meter, men avslutninga blei for dårlig og Sindre Johnsrud redda enkelt. 

Tjue minutt før slutt fall avgjerda i kampen. Steffen Simonsen som sto over sist kamp på grunn av rødt kort i den siste seriekampen mot Birkebeineren auka Jevnaker si leiing til 0-2. Innbyttar Ulrik Sundling spelte ballen til Simonsen som åleine mot keeper sette ballen sikkert i mål. 

Drøye ti minutt før slutt blei TMFK redusert til 10 spelarar då Sveinung Frantzen fekk det raude kortet av kampens dommar Steinar Hauge. 

Minuttet før slutt fastsette Steffen Simonsen sluttresultatet til 0-3. Jevnaker kunne dermed sleppe jubelen laus for opprykk til 2. divisjon, medan TMFK neste sesong spelar i den nye 3. divisjon. 

TMFK var tydelig skuffa etter kampen, men når ein har gjennomført ein kjempesesong og tapar mot eit bedre lag i kvalifiseringa går truleg skuffelsen fort over. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Jevnaker  0-3 (0-1) Samanlagt 1-5

0-1 Allan Simonsen (45. min+3)
0-2 Steffen Simonsen (70. min)
0-3 Steffen Simonsen (89. min)

Gult kort:
Birger Silden, John Martin Gil og Børge Yndestad, TMFK. Steffen Olimb og Einar Dons Brath, Jevnaker.

Rødt kort:
Sveinung Frantzen, TMFK

Dommar:
Steinar Hauge, Djerv

Assistentdommarar:
Stian Aaland, Haugen og Kaj-Inge Fløde, Stadlandet

TMFK:

Magnus Magnusson 
Rune Myre (KIm Andre Gangeskar 46. min)
Birger Silden (Runar Televik Blaalid 29. min) 
Børge Yndestad
Thomasz Gryszun
Martin Flåten
Gisle Myhre
Sveinung Frantzen
John Martin Gil
Endre Kupen
Joachim Raknes Forthun (Øivin Vabø 73. min)

Jevnaker: 

Sindre Johnsrud
Steffen Olimb (Kai V. Johansen 87. min)
Kjetil Elfving
Jostein Jernslett
Steffen Mørtvedt
Einar Dons Brath
Brynjar Fagerås
Nader Khalayli (Mathias M. Vad 73. min)
Maris Bruders
Allan Simonsen (Ulrik Sundling 67. min)
Steffen Simonsen


23.10 Truls Hovland blei toppscorar i Kretsligaen


Truls Hovland i bortekampen mot Tornado Måløy 12. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter dagens seier mot Tornado Måløy.

 

Truls Hovland frå Årdal blei toppscorar i Kretsligaen med 37 mål. 

Hovland toppar lista føre Mads Wie, Eid (23 mål), Vegard Sæten Hopland, Stryn (15 mål), Kristian Hauståker, Førde (14 mål), Brage Sandvoll, Førde (13 mål) og Kim Andre Dyrdal Stokke, Kaupanger (12. mål).
 

37 mål:
Truls Hovland, Årdal

23 mål:
Mads Wie, Eid

15 mål:
Vegard Sæten Hopland, Stryn

14 mål:
Kristian Hauståker, Førde

13 mål:
Brage Sandvoll, Førde

12 mål:
Kim Andre Dyrdal Stokke, Kaupanger

11 mål:
Johan Pasit Skorge, Eid
Ruben Digernes Holsæter, Førde
Jacob Frøyen Bergset, Høyang
Sindre Rørvik, Kaupanger
Johnny Aspeseter Hagen, Årdal

10 mål:
Martin Klakegg Hauge, Bremanger
Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy

9 mål:
Vegard Eikevik Dyrstad, Dale
Joakim Frislid Vedvik, Eid
Michael Hansen Våge, Høyang
Marius Stavenæs Refvik, Tornado Måløy
Tor-Erik Tvendeseter Kupen, Tornado Måløy

8 mål:
Jonas Heggen Trosdahl, Eid
Joakim Sjøthun Måren, Høyang
Trond Vegard Kim Ripe, Kaupanger
Pål Madsen Gundegjerde, Studentspretten
André Thorsnes Talle, Syril

7 mål:
Oskar Roti, Førde
Vegar Heggenes Gjermundstad, Førde
Anders Lunde Hjeltnes, Syril
Fredrik Aspeseter Sørli, Årdal
Ole Gunnar Bukve Kjødnes, Årdal

6 mål:
Anders Nilsen Midthjell, Bremanger
Kristian Lefdal, Eid
Mathias Lambrechts Sagevik, Førde
Johannes Garlid Tenden, Stryn
Magnus Følling Bjørvik, Studentspretten
Terje Kvam Øvstetun, Årdal

5 mål:
Ole-Andreas Aarvik, Eid
Marius Rauset, Stryn
Håvard Kroken, Stryn
Anders Lereng, Årdal
Joachim Furset, Årdal


Mads Wie scora 23 mål på 14 kampar for Eid denne sesongen.
Wie var kampens store spelar med tre mål og fire målgivande
pasningar i Eid sin 9-1 seier heime mot Høyang på Eid Stadion 10. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå film av to av Eid sine scoringar i dagens kamp mot Høyang.


Vegard Sæten Hopland scora tre mål i kampen mot Bremanger 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kristian Hauståker blei matchvinnar for Førde mot Bremanger 26. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


23.10 Kom på 2. plass i Post NM i fotball

 
Laget til Sunnmøre og Nordfjord som i helga kom på 2. plass i Post NM.
Bak frå venstre: Ole Tom Myroldhaug, Robert Vestre, Andreas Kvam,
Marius Hagen, Ole Martin Vedding og Mats Stien Myrold.
Framme frå venstre: Kjell Erik Godø, Sondre Lunde, Tommy Vestre,
Simen Lefdal og Kristian Lefdal. Alle foto: Privat

 

Eit samansett lag frå Posten på Sunnmøre og Nordfjord deltok i helga på Post NM i fotball i Vallhall Arena i Oslo.

Frå Posten i Nordfjord deltok Mats Stien Myrold, Kristian Lefdal og Simen Lefdal. I tillegg var eidaren Ole Tom Myroldhaug coach for laget. Myroldhaug jobbar til daglig på Posten i Hovdebygda.

Sunnmøre og Nordfjord spelte innleiande kampar mot LSO Manuell, Transport og Oslo Maskinell. Etter to seierar og ein uavgjort kamp vann Sunnmøre og Nordfjord gruppa si på bedre målforskjell enn LSO Manuell.

I sluttspelet vann Sunnmøre og Nordfjord 4-2 i kvartfinalen mot RK3 Natt 2, før dei sikra seg finaleplass ved å vinne semifinalen mot KI sitt andrelag  3-1.

I finalen blei det tap 4-2 mot KI sitt fyrstelag.

Andreas Kvam blei kåra til turneringas beste spelar.

Innleiande kampar
Sunnmøre og Nordfjord - Transport  5-1
Sunnmøre og Nordfjord - LSO Manuell 1-1 
Sunnmøre og Nordfjord - Oslo Maskinell 4-0

Tabell gruppe 1
Sunnmøre og Nordfjord  3  2 1 0  10-2  7
LSO Manuell  3  2 1 0  5-2  7
Transport  3  1 0 2  3-8  3
Oslo Maskinell  3  0 0 1  0-6  0

Sluttspel
Kvartfinale, Sunnmøre og Nordfjord - RK3 Natt 2  4-2

Semifinale, Sunnmøre og Nordfjord - KI 2  3-1

Finale, Sunnmøre og Nordfjord - KI 1  2-4


Desse deltok på laget til Sunnmøre og Nordfjord

Frå Posten i Hovdebygda:
Ole Tom Myroldhaug - coach i verdensklasse

Frå Posten i Ålesund:
Robert Vestre – Leeds suporter og tidlegare SIF kjempe,
Andreas Kvam – Valder
Marius Hagen – tidlegare Ellingsøy
Ole Martin Vedding – hobbyfotball
Tommy Vestre – ex SIF, no Leeds suporter
Kjell Erik Godø – hobbyfotball

Frå Posten i Ulsteinvik:
Sondre Lunde – ex. Hødd no Hasundgot

Frå Posten i Nordfjord:
Simen Lefdal - Eid
Kristian Lefdal - Eid
Mats Myrold - tidlegare Eid og Haugen



 


23.10 Rein finale om KM-tittelen i G15/17 1. divisjon


Martin Sætre, Sondre Holmlund Ørjasæter og resten av Stryn 1 hadde
godt tak på Eid 1 i kampen på Stryn Stadion 16. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

I ettermiddag blir den siste serierunden i sluttspelet i G15/17 1. divisjon spelt.

Kampen mellom Stryn 1 og Førde 1 blir ein rein finale om KM-tittelen. Førde 1 må vinne for å ta KM-tittelen, medan Stryn 1 greier seg med minst uavgjort. Kampen blir spelt på Stryn Stadion klokka 19.00.

I den andre kampen spelar Sogndal 1 heimekamp mot Eid 1 på Fosshaugane Campus.

Tabell sluttspel G15/17 1. divisjon

Stryn 1 5 4 0 1 21-6 12
Førde 1 5 3 1 1 17-9 10
Sogndal 1 5 2 0 3 10-19 6
Eid 1 5 0 1 4 6-20 1

Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon

1. serierunde
Stryn 1- Sogndal 1  5-1 (2-0)
Førde 1 - Eid 1  4-1 (2-1) 

2. serierunde
Sogndal 1 - Førde 1  3-2 (1-1)
Eid 1 - Stryn 1   1-6 (0-3)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

3. serierunde
Førde 1 - Stryn 1  4-2 (1-2)
Eid 1 - Sogndal 1 2-5 (0-3) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

4. serierunde:
Sogndal 1 - Stryn 1  5-0 (1-0)
Eid 1 - Førde 1 2-2 (0-1) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

5. serierunde:

Førde 1 - Sogndal 1  5-1 (3-0)
Stryn 1 - Eid 1  3-0 (3-0)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

23.10 Kampar i dag, onsdag 23. oktober


Eid 2 blei kretsmester i 6. divisjon 2018.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Studentspretten 2 21. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
  Sjå ein filmsnutt av Eid 2 sitt vinnarmål mot Studentspretten 2. 

 

I dag blir den fyrste kampen i KM-sluttspelet for 6. divisjon spelt mellom Balestrand og Fure. Kampen blir spelt på Kreklingen Stadion klokka 20.00.

KM-sluttspel 6. divisjon
Onsdag 23. oktober kl. 20.00, Balestrand - Fure
Søndag 27. oktober kl. 14.00, Fure - Eid
Onsdag 30. oktober kl. 19.00, Eid 2 - Balestrand


Tabell 6. divisjon avdeling 1
Balestrand 15 12 0 3 56-19 36
Bjørn 15 11 1 3 60-26 34
Årdal 2/Jotun/ÅTIL  15 8 1 6 65-36 25
Hafslo 15 3 4 8 26-59 13
Kaupanger 2 15 4 1 10 23-64 13
Fanaråk 15 2 3 10 30-56 9

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 20 14 4 2 92 - 48 46
Eikefjord 20 13 1 6 63 - 40 40
Florø 3 20 12 3 5 80 - 55 39
Askvoll/Holmedal 20 11 1 8 69 - 47 34
Tempo 20 11 1 8 76 - 58 34
Hyllestad 1 20 8 4 8 66 - 62 28
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 20 7 3 10 54 - 61 24
Tambarskjelvar 20 6 2 12 59 - 65 20
Anga 2 20 6 2 12 49 - 58 20
Høyang 2 20 3 0 17 31 - 140 9

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14


22.10 Anne Aune har scora 100 mål for Balestrand


Aune i Balestrand sin kamp mot Stryn i Vinterserien junior herrer i Stryn.  
Sjå bilder og resultat frå Vinterserien junior herrer 14. januar 2018. 


Anne Aune scora i går fem mål i Balestrand sin 6-2 seier borte mot Sogndal på Fosshaugane Campus.

Siste målet i kampen mot Sogndal var Anne Aune sitt seriemål nummer 100 for Balestrand. 19-åringen frå Inderøy i Trøndelag har scora 90 mål på 51 kampar for damelaget, pluss at ho har scora 10 mål for herrelaget.

Ein kan trygt seie at å score 100 seriemål på seniornivå før ein fyller 20 år er litt av ei bragd.

Aune som har vore elev på Sygna Vidaregåande Skule i tre år jobbar no som idrettsassistent på skulen.

Neste kamp for storscoraren frå Trøndelag er Balestrand sin kamp mot Fure i KM-sluttspelet i 6. divisjon herrer. Kampen blir spelt onsdag kveld klokka 20.00 på Kreklingen Stadion i Balestrand.

22.10 Sandane vann 3-2 borte mot Førde 


Marit Mardal scora to mål for Sandane i dagens 3-2 seier mot Førde.
På bildet jublar Mardal etter eit av tre mål i 4-1 seieren heime mot Førde.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Sandane vann i ettermiddag 3-2 borte mot Førde i 3. divisjon kvinner.

Marit Mardal (2) og Sara Lothe Rustøen scora for Sandane, medan Ida Kristine Rotnes og Karte Kyte Stokka sette inn måla til heimelaget.

Før den siste serierunden toppar Stryn tabellen føre Sandane. Begge står med 36 poeng, men Stryn har 22 mål bedre målforskjell. I den siste serierunden søndag 27. oktober spelar Stryn heime mot Førde, medan Sandane tek i mot Sogndal på Sandane Idrettspark.

Vinnaren av 3. divisjon kvinner i Sogn og Fjordane spelar kvalifisering mot avdelingsvinnarane i Hordaland og Rogaland. Dei to beste laga rykker opp i 2. divisjon.   

Førde - Sandane  2-3 (2-2)

1-0 Ida Kristine Rotnes (1. min)
1-1 Marit Mardal (8. min)
2-1 Marte Kyte Stokka (18. min)
2-2 Sara Lothe Rustøen (20. min)
2-3 Marit Mardal (59. min)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Arvin Træland, Studentspretten og Bjarte Leite Kalvøy, Studentspretten 

Førde:
Helene Barnung Aasved
Ida Kristine Rotnes
Eirin Vasskog Lund
Gunvor Hagen Igland
Mathilde Erichsen Myklebust
Marte Kyte Stokka
Astrid Bolstad Blikra
Silje Lerheim
Hege Gjesdal
Tonje Holme Ulleland
Vilde Myklebust Sægrov

Innbyttarar:
Stina Hillersøy
Anne Gyldenskog Kilnes
Amalie Elise Nielsen
Kristine Nedreberg Størdal
Line Bruland
Ingebjørg Anette Strand

Sandane:
Astrid Lovise Hilde
Maja Isane Selsvik
Elin Varpe
Anna Fjellestad
Emma Mellingen Lothe
Berit Leirgul
Martine Kvamme
Karoline Hjelle
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Innbyttarar:
Hilde Gulliksen
Mia Huus Fjellestad

 
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 15 11 3 1 47-17 36
Førde 15 10 1 4 65-30 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Balestrand 15 4 2 9 30-64 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


22.10 Tekne ut til EM-kvalifiseringskamp i Stavanger

 

 

Stine Hovland og Elise Thorsnes er tekne ut på A-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskamp mot Nord-Irland. Kampen blir spelt på SR-Bank Arena i Stavanger fredag 8. november.

Landslagssjef Martin Sjögren har funne plass til to nye spelarar i troppen mot Nord-Irland. Den eine av desse er Vilde Hasund frå Åheim. Hasund som spelar for Lyn i Toppserien står bokført med 29 landskampar og ni mål for J19 og U23-landslaget. 

Troppen:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand, LSK Kvinner
Aurora Mikalsen, Manchester United Women FC
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner
Synne Skinnes Hansen, LSK Kvinner
Tuva Hansen, Klepp IL
Stine Hovland, A.C. Milan SPA
Kristine Bjørdal Leine, Reading Women FC
Maria Thorisdottir, Chelsea Ladies FC
Maren Nævdal Mjelde, Chelsea Ladies FC
Vilde Hasund, Lyn Fotball
Ingrid Syrstad Engen, VfL Wolfsburg
Karina Sævik, Paris St Germain FC
Vilde Bøe Risa, Kopparbergs/Göteborg FC
Elisabeth Terland, Klepp IL
Amalie Vevle Eikeland, Reading Women FC
Rikke Bogetveit Nygard, Arna-Bjørnar Allianse Idrettslag
Frida Leonhardsen Maanum, Linköping FC
Guro Reiten, Chelsea FC
Caroline Graham Hansen, FC Barcelona Femeni
Elise Hove Thorsnes, LSK Kvinner
Isabell Lehn Herlovsen, Kolbotn IL
Lisa-Marie Karlseng Utland, Reading Women FC

 


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.10 Eat Move Sleep Sogndal 2019


Frå Eat Move Sleep Cup i Sognahallen søndag 20. oktober.
Sjå bilder frå Eat Move Sleep Cup søndag 20. oktober.


 

Sogndal Fotball arrangerte i helga Eat Move Sleep Cup i Sogndal.

Totalt 115 lag frå 15 forskjellige klubbar deltok i turneringa som blei spelt i Sognhallen og på Fosshaugane Campus. Turneringa var for gutar og jenter i alderen 6 til 12 år.

Sjå bilder frå Eat Move Sleep Cup søndag 20. oktober.


 


22.10 Førde møter Sandane i Hafstadparken


Sandane jublar etter seieren borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner

Kl. 19.00 Førde - Sandane
 
Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Balestrand 15 4 2 9 30-64 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


21.10 Norge G16 vann 8-0 mot Malta


Filip Pleym Mardal og Håvard Hetle under kampen mellom
Sogndal 2 og Fana på Fosshaugane Campus 19. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle og Norge G16 vann i går 8-0 i EM-kvalifiseringskampen mot Malta på Raufoss Stadion. Med to strake seierar blir onsdagens kamp mot Østerrike ein rein gruppefinale.

Norge - Malta  8-0 (6-0)
1-0 Bryan Solhaug Fiabema (1. min)
2-0 Tobias Fjeld Gulliksen (8. min)
3-0 Kristian Fredrik Malt Arnstad (24. min)
4-0 Bryan Solhaug Fiabema (26. min)
5-0 Bryan Solhaug Fiabema (32. min)
6-0 Mathias Andreas Bauer (41. min)
7-0 Tobias Fjeld Gulliksen (58. min)
8-0 Tobias Fjeld Gulliksen (67. min)

Norge:
Håvard Hetle (Jasper Silva Torkildsen 64. min)
Mathias Andreas Bauer (Audun Engen Vik 46. min)
Daniel Kubrom Hamde (Henrik Kjeilen Steinseide 46. min)
Leo Fuhr Hjelde
Mathias Johan Fjørtoft Løvik
Sondre Auklend
Kristian Fredrik Malt Arnstad
Tobias Fjeld Gulliksen
Bryan Solhaug Fiabema (Seedy Jatta 46. min)
Oscar Bobb (Kristian Bernt Torgersen 46. min)
Daniel Seland Karlsbakk


21.10 Resultat kampar i dag, måndag 21. oktober


Stryn snudde i ettermiddag 0-1 til seier 5-1 borte mot Kaupanger 2.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Sogndal - Balestrand  2-6 (1-3)

0-1 Anne Aune (30. min)
1-1 Kristin Bergheim Lykkeslett (43. min)
1-2 Anne Aune (45. min)
1-3 Anne Aune (45. min+1)
2-3 Kristin Bergheim Lykkeslett (53. min)
2-4 Anne Aune (55. min)
2-5 Karen Emilie Jonasmo (87. min)
2-6 Anne Aune (90. min+2)

Kaupanger 2 - Stryn 1-5 (1-0)
1-0 Andrine Olsen Endestad (12. min)
1-1 Karoline Flo (48. min)
1-2 Karoline Flo (67. min)
1-3 Kaisa Vollsnes Wemby (71. min)
1-4 Kaisa Vollsnes Wemby (82. min)
1-5 Emma Njøten (88. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 15 11 3 1 62-10 36
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 15 4 2 9 28-46 14
Balestrand 15 4 2 9 30-64 14
Sogndal 15 3 3 9 29-56 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


21.10 Team Sogndal 2004 deltok på Eliteturnering


Team Sogndal etter 2-1 seieren mot Vålerenga.
Bak frå venstre: Jan Rune Årøy (trenar), Steinar Hauge, Stryn, Jørgen
Trøsken, Stryn, Martin Sætre, Stryn, Joakim Kvellestad, Breimsbygda,
 Jakob Larsen, Dale, Mathias Helgheim, Førde, Ulrik Nielsen, Førde, Lasse
 Aamelfot, Førde, Nikolai Bøthun, Sogndal og Henrik Furebotn (trenar).
Framme frå venstre Edvin Brattreit, Førde, Stian Heggelund, Tornado
Måløy, Marius Ylvisåker, Sogndal, Noah Solheim, Dale, Erik Paulsen, Stryn,
Kim-Christian Liset, Bremanger, Erik Flataker, Tornado Måløy, Johan
Bakke, Sogndal. Foto: privat

 

Team Sogndal 2004 med spelarar frå heile fylket deltok i helga på Eliteturnering i Bergen.

Team Sogndal møtte i dei innleiande kampane KFUM og Rosenborg.

I den fyrste kampen tapte Team Sogndal 2-1 mot KFUM. Eirik Hovden Flataker utlikna til 1-1 cirka 10 minutt ut i 2. omgang. Stillinga til pause var 0-0. I den andre kampen tapte Team Sogndal 2-0 mot Rosenborg. Også i denne kampen var stillinga 0-0 til pause.

Team Sogndal blei med desse resultata nummer tre i si pulje.

Motstandarar søndag var Mjøndalen og Vålerenga som blei nummer tre i sine puljer.

Team Sogndal fekk ein kjempestart i kampen mot Vålerenga. Allereie etter to minutt gav Ulrik Nielsen Team Sogndal leiinga 1-0. 20. minutt ut i 1. omgang auka Joakim Kvellestad leiinga til 2-1. Like etter reduserte Vålerenga til 2-1, noko som også blei sluttresultatet i kampen.  

I den andre sluttspelkampen søndag vann Team Sogndal 2-0 mot Mjøndalen. Fyrst sette Mjøndalen ballen i eige mål, før Jørgen Trøsken fastsette sluttresultatet til 2-0. Begge scoringane kom etter pause.   


Eliteturnering G15, Bergen 19. og 20. oktober

Innleiande kampar laurdag 19. oktober

Pulje A
Brann - Viking 1-1
Viking - Vålerenga 1-0
Vålerenga - Brann 0-1

Tabell Pulje A
Brann  2  1 1 0  2-1  4
Viking  2  1 1 0  2-1  4
Vålerenga 2  0 0 2  0-2 0


Pulje B
Sogndal - KFUM  1-2 (0-0)
Rosenborg - Sogndal 2-0 (0-0)
KFUM - Rosenborg  2-1

Tabell Pulje B
KFUM  2  2 0 0  4-2  6
Rosenborg   2  1 0 1  3-2  3
Sogndal  2  0 0 2  1-4 0


Pulje C
Åsane - Sandnes Ulf  5-1
Mjøndalen - Åsane 3-2
Sandnes Ulf - Mjøndalen 5-1

Tabell Pulje C
Åsane   2  1 0 1  7-4  3
Sandnes Ulf  2  1 0 1  6-6  3
Mjøndalen   2  1 0 1  4-7  3

Sluttspelkampar søndag 20. oktober

Gruppe A
Brann - KFUM 3-1
KFUM - Åsane 1-1
Åsane - Brann 1-0

Tabell Gruppe A
Åsane  2  1 1 0  2-1  4
Brann  2  1 0 1  3-2  3
Vålerenga 2  0 1 1  2-4 1

Gruppe B
Rosenborg - Viking 4-2
Viking - Sandnes Ulf 2-1
Sandnes Ulf - Rosenborg 1-2

Tabell Gruppe B
Rosenborg  2  2 0 0  6-3  6
Viking  2  1 0 1  4-5  3
Sandnes Ulf 2  0 0 2  2-4 0

Gruppe C
Vålerenga - Sogndal  1-2
Mjøndalen - Vålerenga 0-3
Sogndal - Mjøndalen  2-0

Tabell Gruppe C
Sogndal   2  2 0 0  4-1  6
Vålerenga  2  1 0 1  4-2  3
Mjøndalen 2  0 0 2  0-5 0

Sluttstilling i Eliteturneringa
1. Åsane
2. Brann
3. Vålerenga
4. Rosenborg
5. Viking
6. Sandnes Ulf
7. Sogndal
8. Vålerenga
9. Mjøndalen

 


Team Sogndal før laurdagens kamp mot Rosenborg.
Foto: privat


21.10 Sogndal vann 4-0 heime mot Jerv


Bjørnar Hove og Ulrik Flo i gårsdagens kamp mellom Sogndal og Jerv.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Sogndal vann i går ettermiddag 4-0 heime mot Jerv på Fosshaugane Campus. Joachim Soltvedt (2) og Ulrik Flo (2) scora måla i kampen der stillinga til pause var 2-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sogndal ligg etter gårsdagens seier på 6. plass i OBOS-ligaen.

Sogndal - Jerv 4-0 (2-0)
1-0 Joachim Soltvedt (8. min)
2-0 Ulrik Flo (21. min)
3-0 Joachim Soltvedt (55. min)
4-0 Ulrik Flo (79. min)

Dommar: Ajdin Medic, Trosvik

Assistentdommarar: Imran Tariq, Furuset Fotball og Kim Minh Nguyen, Abildsø

4. dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Gult kort: Martin Ove Roseth, Sogndal

Sogndal:
Mathias Lønne Dyngeland
Tomas Olai Totland
Stefan Zelimir Antonijevic
Martin Ove Roseth
Sixten Dalen Jensen
Ogbu Igoh
Steffen Ernemann
Eirik Wilberg Schulze
Tomas Kristoffersen (Adrian Nicolai Anhanger Solberg 90. min)
Joachim Soltvedt (Andreas Hoven 70. min)
Ulrik Flo (Alioune Ndour 85. min)

Jerv:
Øystein Øvretveit
Torje Wichne (Peter Reinhardsen 85. min)
Bjørnar Hove (Thomas Zernichow 70. min)
Espen Ramse Knudsen
Simon-Andreas Larsen
Jørgen Solli
Mathias Wichmann Andersen
Luke Vincent Ferreira
Daniel Aase
Michael Baidoo (Håkon Suggelia 80. min)
Alexander Dang


Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 27 22 4 1 61 - 23 70
Sandefjord Fotball 27 17 8 2 49 - 27 59
Start 27 17 5 5 49 - 28 56
KFUM 27 11 9 7 54 - 41 42
Nest-Sotra 27 13 6 8 40 - 27 41
Sogndal 27 12 5 10 47 - 37 41
Kongsvinger 27 12 4 11 34 - 34 40
Raufoss 27 12 1 14 42 - 50 37
Ullensaker/Kisa 27 10 6 11 44 - 43 36
HamKam 27 10 5 12 39 - 40 35
Jerv 27 8 9 10 34 - 50 33
Sandnes Ulf 27 9 5 13 41 - 43 32
Strømmen 27 5 10 12 27 - 42 24
Notodden 27 6 5 16 30 - 46 23
Skeid 27 3 9 15 29 - 45 18
Tromsdalen 27 2 3 22 30 - 74 9

 


Jerv sin keeper Øvretveit er sjanselaus på Soltvedt si fyrste scoring.


Sogndal feirar Joachim Soltvedt si fyrste scoring i kampen.


Ulrik Flo skar inn frå høgre og dunka ballen opp i lengste hjørnet.


Full jubel etter at Ulrik Flo fastsette sluttresultatet til 4-0.


Adrian Nicolai Anhanger Solberg debuterte i går for Sogndal i
OBOS-ligaen. På bildet ser vi Anhanger Solberg i lag med
Eirik Lereng og Sivert Heggheim Mannsverk.


21.10 Skjerven dømmer på Aspmyra Stadion


Skjerven før kampen mellom Eid og Florø 2 i Kretsligaen 9. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


 

Tommy Skjerven er sett opp som hovuddommar i dagens eliteseriekamp mellom Bodø/Glimt og Mjøndalen.

Med seg på linjene har han  Ivar Michael Bergum Jahr frå Raufoss og Eivin Christofer Møllerud Hansen frå Grorud. 4. dommar er Martin Berg frå Hunstad.

Avspark i dagens kamp på Aspmyra Stadiion er klokka 19.00

Kampen mellom Bodø/Glimt og Mjøndalen er Tommy Skjerven sin 375. kamp som hovuddommar på høgast nivå her i Norge. 

 


Tommy Skjerven i cupkampen mellom Florø og Molde 4. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.10 Kampar i dag, måndag 21. oktober


Anja Bertine Tomasgard og Stryn møter i dag Kaupanger 2 borte.
Bildet er frå 9-0 seieren heime mot Vik 13. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Sogndal - Balestrand
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 14 4 2 8 27-41 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


20.10 Resultat kampar i dag, søndag 20. oktober


Kaupanger fortvilar etter dagens 1-0 tap heime mot Medkila.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner

Kaupanger - Medkila  0-1 (0-1)
0-1 Rachel Louise Hignett, straffe (30. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 1. divisjon kvinner

Fløya 20 14 2 4 58 - 27 44
Hønefoss BK 20 12 3 5 40 - 21 39
Øvrevoll Hosle 20 11 4 5 48 - 26 37
Medkila 20 10 5 5 34 - 32 35
Amazon Grimstad 20 10 1 9 47 - 32 31
Grei Kvinner Elite 20 8 6 6 40 - 34 30
Grand Bodø 20 8 3 9 32 - 40 27
Åsane 20 7 5 8 32 - 33 26
Byåsen KF 20 6 5 9 35 - 50 23
Kaupanger 20 4 6 10 13 - 35 18
Nanset 20 5 1 14 21 - 46 16
Snøgg 20 2 5 13 16 - 40 11

OBOS-ligaen
Sogndal - Jerv  4-0 (2-0)

1-0 Joachim Soltvedt (8. min)
2-0 Ulrik Flo (21. min)
3-0 Joachim Soltvedt (55. min)
4-0 Ulrik Flo (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 27 22 4 1 61 - 23 70
Sandefjord Fotball 27 17 8 2 49 - 27 59
Start 27 17 5 5 49 - 28 56
KFUM 27 11 9 7 54 - 41 42
Nest-Sotra 27 13 6 8 40 - 27 41
Sogndal 27 12 5 10 47 - 37 41
Kongsvinger 27 12 4 11 34 - 34 40
Raufoss 27 12 1 14 42 - 50 37
Ullensaker/Kisa 27 10 6 11 44 - 43 36
HamKam 27 10 5 12 39 - 40 35
Jerv 27 8 9 10 34 - 50 33
Sandnes Ulf 27 9 5 13 41 - 43 32
Strømmen 27 5 10 12 27 - 42 24
Notodden 27 6 5 16 30 - 46 23
Skeid 27 3 9 15 29 - 45 18
Tromsdalen 27 2 3 22 30 - 74 9

3. divisjon kvinner
Vik - Selje/Åheim 1 -1 (0-1)

0-1 Lene Refsnes (18. min)
1-1 Solveig Brudevoll (55. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 14 4 2 8 27-41 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 14 3 3 8 16-49 12
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 15 1 5 9 22-47 8


20.10 Kampar i dag, søndag 20. oktober


Kaupanger møter i dag Medkila i 1. divisjon kvinner.
Bildet er tatt etter seieren heime mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner

Kl. 12.00 Kaupanger - Medkila

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 19 13 2 4 56 - 26 41
Øvrevoll Hosle 20 11 4 5 48 - 26 37
Hønefoss BK 19 11 3 5 37 - 20 36
Medkila 19 9 5 5 33 - 32 32
Amazon Grimstad 19 10 1 8 45 - 29 31
Grei Kvinner Elite 19 8 5 6 38 - 32 29
Grand Bodø 19 8 2 9 30 - 38 26
Åsane 19 6 5 8 29 - 31 23
Byåsen KF 19 6 5 8 34 - 47 23
Kaupanger 19 4 6 9 13 - 34 18
Nanset 19 5 1 13 20 - 44 16
Snøgg 20 2 5 13 16 - 40 11

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Jerv

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 26 21 4 1 60 - 23 67
Sandefjord Fotball 26 16 8 2 46 - 27 56
Start 26 17 4 5 49 - 28 55
KFUM 26 11 8 7 54 - 41 41
Kongsvinger 27 12 4 11 34 - 34 40
Nest-Sotra 26 12 6 8 37 - 27 38
Sogndal 26 11 5 10 43 - 37 38
Raufoss 26 12 1 13 41 - 48 37
HamKam 27 10 5 12 39 - 40 35
Ullensaker/Kisa 26 9 6 11 42 - 42 33
Jerv 26 8 9 9 34 - 46 33
Sandnes Ulf 26 9 5 12 41 - 40 32
Notodden 26 6 5 15 30 - 43 23
Strømmen 26 4 10 12 25 - 41 21
Skeid 26 3 9 14 28 - 43 18
Tromsdalen 26 2 3 21 30 - 73 9

3. divisjon kvinner
Kl. 13.00 Vik - Selje/Åheim

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 14 4 2 8 27-41 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7


19.10 Sikra opprykk til Norsk Tipping-ligaen 


Christoffer Hafsås var tilbake i Eidadrakta i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid.

Bjarg med Christoffer Hafsås på laget sikra i dag opprykk til Norsk Tipping-ligaen. 27-åringen frå Stårheim scora to av måla i dagens 7-2 seier borte mot Flaktveit på Flaktveit Stadion.

Bjarg sikra dermed seieren i 4. divisjon avdeling Hordaland tre poeng føre Arna Bjørnar.

Flaktveit - Bjarg  2-7 (1-6)
0-1 Jesper Hadler-Olsen (4. min)
0-2 Christoffer Hafsås (7. min)
0-3 Petter Havsgård Martinsen (11. min)
0-4 Eirik Skavhaug Larsson (13. min)
0-5 Christoffer Hafsås (33. min)
1-5 Truls Hansen Thorn (37. min)
1-6  Eirik Skavhaug Larsson (45. min)
2-6 Raymond Askeland (54. min)
2-7 Enrique Crespo Søvik (90. min)

Dommar:
Christoffer Tveit, Bergen Nord

Assistentdommarar:
Eivind Halle, Nordhordland og Rene Luis Aguilar,  Nordhordland

Rødt kort:
Ismar Lokmic, Flaktveit

Gult kort:
Andreas Mæland, Flaktveit

Flaktveit:

Ismar Lokmic
Julius Sagevik
Andreas Mæland
Kristian Rene Maurstad
Eivind Rognaldsen Herdlevær
Remi Askeland
Eskild Fjeldstad
Raymond Askeland
Henrik Soltvedt
Eldar Sehic
Truls Hansen Thorn

Innbyttarar:
Victor Muhire
Fredrik Benitez Bergaas
Casper Urø
Johann Mjelstad

Bjarg:

Kjetil Hansen
Martin Dregelid
Petter Havsgård Martinsen
Kristian Wesetvik
Lars-Erik Løwø
Jacob Emil Tornes
Eirik Skavhaug Larsson
Arvid Austevoll
Jesper Hadler-Olsen
Ørjan Strand
Christoffer Hafsås

Innbyttarar:
Enrique Crespo Søvik
Arild Eie

19.10 Resultat kampar i dag, laurdag 19. oktober


Vebjørn Høynes scora eit mål då Fana i dag vann 3-0 heime mot
Erik Andre Huseklepp og Fyllingsdalen på Nesttun.
Bildet er tatt etter Brann sin kamp mot Firdalaget 12. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2
Asker - Florø  2-0 (2-0)
1-0 Lars Mendoncha Fuhre (19. min)
2-0 Julius Friberg Skaug (35. min)

Fram - Kjelsås  1-1 (0-1)
Åsane - Mjølner  3-0 (1-0)
Alta - Grorud  2-3 (0-2)
Oppsal - Elverum  4-1 (3-1)
Bærum - Senja 1-3 (0-0)
Sotra - Odd 2  1-2 (1-2)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 25 14 6 5 43 - 31 48
Åsane 25 14 5 6 63 - 30 47
Kjelsås 25 12 8 5 48 - 29 44
Fram 25 12 7 6 49 - 30 43
Asker 25 12 7 6 36 - 28 43
Alta 25 11 5 9 42 - 40 38
Odd 2 25 10 2 13 46 - 42 32
Florø 25 8 8 9 32 - 38 32
Sotra 25 8 6 11 33 - 35 30
Bærum 25 7 8 10 39 - 52 29
Senja 25 7 6 12 30 - 45 27
Elverum 25 7 5 13 33 - 43 26
Oppsal 25 6 6 13 32 - 56 24
Mjølner 25 5 5 15 27 - 54 20

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Bergen Nord  4-0 (4-0)
1-0 Elias Mittet (5. min)
2-0 Jonas Tillung Fredriksen (26. min)
3-0 Mathias Sundberg (32. min)
4-0 Eivind Helgesen (37. min)

Djerv 1919 - Fjøra  3-4 (0-2)
0-1 Tor Håkon Sveen (3. min)
0-2 Kenneth Blomseth Skjerven (25. min)
1-2 Jørgen Voilås (61. min)
1-3 Malvin Gjerde (63. min)
2-3 Maid Memic (66. min)
2-4 Tor Håkon Sveen (72. min)
3-4 Maid Memic (87. min)

Fana - Fyllingsdalen 3-0 (2-0) 
1-0 Martin Hummervoll (20. min)
2-0 Vebjørn Høynes (24. min)
3-0 Martin Hummervoll (73. min)

Brann 2 - Vestfossen  5-1 (4-1)
Os - Vard Haugesund 1-3 (1-2)
Valdres - Stord  0-6 (0-4) 
Strømsgodset 2 - Lysekloster  1-1 (1-0) 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 25 19 3 3 99 - 22 60
Lysekloster 25 16 3 6 82 - 29 51
Djerv 1919 25 16 3 6 72 - 34 51
Fana 25 14 5 6 73 - 37 47
Fyllingsdalen 25 15 2 8 64 - 41 47
Stord 25 12 3 10 67 - 45 39
Strømsgodset 2 25 12 3 10 55 - 45 39
Sogndal 2 25 10 4 11 53 - 51 34
Brann 2 25 10 3 12 49 - 46 33
Fjøra 25 10 2 13 53 - 77 32
Os 25 9 4 12 57 - 43 31
Vestfossen 25 6 3 16 34 - 70 21
Bergen Nord 25 5 2 18 27 - 71 17
Valdres 25 1 0 24 10 - 184 3


19.10 Kim-Andre Gangeskar Årets spelar


Kim-Andre Gangeskar i heimekampen mot Stryn 2 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

På Skavøypoll Fotball sin årsfest blei det delt ut ei rekke med prisar. Kim-Andre Gangeskar stakk av med den gjevaste prisen Årets spelar.

Her er oversikt over prisvinnarane:
Årets spelar: Kim-Andre Gangeskar

Årets forsvarar: Rune Myre
Årets midtbanespelar: Kim-Andre Gangeskar
Årets angripar: Marko Dodaj

Årets unge spelar: Sondre Sørpoll

Årets entusiast: Yngve Hagen


Skavøypoll enda til slutt på 3-plass i årets 5. divisjon

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7

 


Sondre Sørpoll i Skavøypoll sin heimekamp mot Sandane 10. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Yngve Hagen i 4-0 seieren borte mot Sandane 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.


Marko Dodaj i heimekampen mot Vik på Skavøypoll Stadion 6. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.


Rune Myre i Skavøypoll sin heimekamp mot Sandane 10. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.10 Kampar i dag, laurdag 19. oktober


Brage Naustdal og Florø møter i dag Asker på bortebane i PostNord-ligaen. Bildet er frå Florø sin cupkamp heime mot Aalesund 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2
Kl. 13.00 Asker - Florø
Kl. 13.00 Fram - Kjelsås
Kl. 13.00 Åsane - Mjølner 
Kl. 13.00 Alta - Grorud
Kl. 13.00 Oppsal - Elverum
Kl. 13.00 Bærum - Senja
Kl. 13.00 Sotra - Odd 2

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 24 13 6 5 40 - 29 45
Åsane 24 13 5 6 60 - 30 44
Kjelsås 24 12 7 5 47 - 28 43
Fram 24 12 6 6 48 - 29 42
Asker 24 11 7 6 34 - 28 40
Alta 24 11 5 8 40 - 37 38
Florø 24 8 8 8 32 - 36 32
Sotra 24 8 6 10 32 - 33 30
Odd 2 24 9 2 13 44 - 41 29
Bærum 24 7 8 9 38 - 49 29
Elverum 24 7 5 12 32 - 39 26
Senja 24 6 6 12 27 - 44 24
Oppsal 24 5 6 13 28 - 55 21
Mjølner 24 5 5 14 27 - 51 20

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 13.00 Sogndal 2 - Bergen Nord
Kl. 13.00 Djerv 1919 - Fjøra
Kl. 13.00 Fana - Fyllingsdalen 
Kl. 13.00 Brann 2 - Vestfossen 
Kl. 13.00 Os - Vard Haugesund
Kl. 13.00 Valdres - Stord 
Kl. 13.00 Strømsgodset 2 - Lysekloster 

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 24 18 3 3 96 - 21 57
Djerv 1919 24 16 3 5 69 - 30 51
Lysekloster 24 16 2 6 81 - 28 50
Fyllingsdalen 24 15 2 7 64 - 38 47
Fana 24 13 5 6 70 - 37 44
Strømsgodset 2 24 12 2 10 54 - 44 38
Stord 24 11 3 10 61 - 45 36
Os 24 9 4 11 56 - 40 31
Sogndal 2 24 9 4 11 49 - 51 31
Brann 2 24 9 3 12 44 - 45 30
Fjøra 24 9 2 13 49 - 74 29
Vestfossen 24 6 3 15 33 - 65 21
Bergen Nord 24 5 2 17 27 - 67 17
Valdres 24 1 0 23 10 - 178 3


18.10 To kjappe og vekk med Åskollen


Steinar Tenden jublar etter å ha gitt Førde leiinga 1-0 mot Åskollen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 11 år sidan i dag vann Førde 2-0 heime mot Åskollen i kvalifiseringa om opprykk til 2. divisjon.


Førde vann i ettermiddag 2-0 heime mot Åskollen, og laget har dermed fått eit godt utgangspunkt før returkampen neste laurdag. 

Førde starta kampen best i pøsande regnver på Førde Stadion. Etter fem minutt var Steinar Tenden farlig frampå, men Åskollen sin keeper Petter Harila var hurtig ute og fekk snappa ballen. Knappe ti minutt seinare kom Åskollen til ein god sjanse, men skotet frå Morten Hagen var lett match for Førde sin gode keeper Ole Henrik Gulliksen. Hagen fekk ein ny sjanse like etter, men denne gongen gjekk skotet frå Åskollen sin spiss langt utanfor. Halvveis ut i omgangen måtte Øystein Vetti kaste inn handkleet etter å ha fått ein strekk i låret.

Etter 26 minutt gav Steinar Tenden heimelaget leiinga 1-0. Førde sin gode spiss vann duellen mot ein forsvarar og Åskollen sin keeper, og ballen spratt inn i det tomme målet. To minutt etter takka innbyttar Gisle Isene for tilliten med å stusse eit frispark frå Thor Jørgen Spurkeland i lengste hjørnet. Etter desse to scoringane kunne og burde Førde scora både eit og to mål til før laga gjekk til pause. Fyrst heada Aleksander Hjelmeland Rygg like utanfor, og deretter var Kim Tangedal berre centimeter frå å kome fyrst på eit innlegg frå Steinar Tenden. Åskollen blei i denne perioden pressa langt tilbake på bana, og på slutten av omgangen var Åskollen heldige som ikkje låg under meir enn 2-0 til pause. 

Andre omgang starta med ein god sjanse til Åskollen etter drøye fem minutt. Petter Kalmo fekk avslutte frå god posisjon, men skotet gjekk via en Førdespelar og ut til corner. Fem minutt etter var same mann på ferde inne i Førde sitt felt igjen. Kalmo dribla av ein spelar og skaut frå 8-9 meter, men Gulliksen i Førde sitt mål var lynraskt nede og holdt ballen. Etter dette hadde Førde ein god periode og både Bernt Norevik og Thor Jørgen Spurkeland hadde store sjansar til å punktere kampen. Norevik avslutta frå god posisjon, men skotet gjekk like utanfor. Drøye ti minutt før slutt spelte Spurkeland vegg med Steinar Tenden. Ein Åskollen-forsvarar glei i det han skulle stoppe ballen, og Spurkeland fekk fri vei mot mål. Frå omlag 12 meter skaut han ballen knallhardt i retning lengste hjørnet, men Åskollen-keeper Petter Harila varta opp med ei kjemperedning. Heilt på slutten av omgangen fekk Spurkeland ein ny sjanse etter framspel frå Steinar Tenden. Denne gongen kom han litt skrått på mål, og skotet mot lengste hjørnet var lett match for Petter Harila. 

Fem minutt på overtid var Førde heldig at Åskollen ikkje øydela det gode utgangspunktet før returkampen. Simen Amundsen drog seg fri på kanten og spelte ballen ut til ein umarkert Morten Hagen. Hagen si avslutning hadde retning ned i hjørnet til høgre for Gulliksen, men Gulliksen fekk så vidt slått ballen til corner. På corneren fekk Thomas Backe stå heilt umarkert på bakerste stolpe, og berre ei utrulig redning av Gulliksen hindra scoriing i denne situasjonen. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Kvalifisering til 2. divisjon

Førde - Åskollen 2-0 (2-0)
1-0 Steinar Tenden (26. min)
2-0 Gisle Isene (28. min)

Gule kort: Thor Jørgen Spurkeland, Førde
Faramarz Nemati, Morten Hagen og Simen Amundsen, Åskollen 

Dommar: Kai Erik Steen, Gneist

Assistentdommarar: Vegard Yndestad, Florø og Stian Aaland, Haugen

Førde: 
Ole Henrik Gulliksen
Eirik Flatjord
Tor Are Dvergsdal
Roger Kandal
Terje Sørbø
Alexander Hjelmeland Rygg (Eirik Fraas 61. min)
Thor Jørgen Spurkeland
Øystein Vetti (Gisle Isene 25. min)
Kim Tangedal
Bernt Norevik (Benny Rivedal 79. min)
Steinar Tenden

18.10 Kristian Lefdal vann Lokaltipset 2019


 
Kristian Lefdal har brukt uttallige timar bak PC'en for å drive
med research for å sikre seg seieren i årets Lokaltips.

 

Kristian Lefdal frå Leivdalen på Hjelle gjekk heilt til topps i årets Lokaltips på haugenfotball.no.

Etter at dei tre dårligaste rundane er strokne toppar Lefdal lista tre poeng føre Kenneth Fosse Elde frå Bremanger. Eit poeng bak Fosse Elde finn vi Rune Lefdal, også han frå Leivdalen på Hjelle.     

Kristian Lefdal stikk dermed av med 1. premien på 30 flax-lodd.


Totalt 400 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane i årets Lokaltips.


Stillinga Lokaltipset 2019 etter strykningar
1. Kristian Lefdal 151 - 9 (0-4-5) = 142
2. Kenneth Fosse Elde 154 - 15 (4-5-6) = 139
3. Rune Lefdal 146 - 8 (0-4-4) = 138
4. Rune Henjesand 147 - 10 (0-5-5) = 137
5. Oddmund Balsnes 146 - 10 (2-4-4) = 136
6. Marcus Vedeler 151 - 15 (5-5-5) = 136
7. Kay Ove Hafsås 147 - 12 (4-4-4) = 135
8. Arne Helgheim 151 - 16 (5-5-6) = 135
9. Mathias Helgheim 144 - 9 (0-4-5) = 135
10. Ørjan Igelkjøn 149 - 14 (4-5-5) = 135
11. John Søgnen 149 - 14 (4-5-5) = 135
12. Odd Helge Vågseth 149 - 14 (4-5-5) = 135
13. Ole- Andreas Aarvik 152 - 18 (6-6-6) = 134
14. Ørjan Eikevoll 143 - 9 (0-4-5) = 134
15. Ole Morten Kvam 149 - 15 (4-5-6) = 134
16. Ole-Gunnar Midtbø 148 - 14 (4-5-5) = 134
17. Odd Bjarte Rauset 145 - 11 (3-4-4) = 134
18. Thomas Thaule 145 - 11 (3-4-4) = 134
19. Eirik Kristoffersen 147 - 14 (4-5-5) = 133
20. Steinar Langedal 145 - 12 (4-4-4) = 133
21. Roger Nygård 146 - 13 (4-4-5) = 133
22. Alf Tore Tvendeseter 146 - 13 (4-4-5) = 133
23. Adrian Helgheim 146 - 14 (4-5-5) = 132
24. Arild Hjelmeland 143 - 11 (3-4-4) = 132
25. Reidar Balsnes 142 - 11 (3-4-4) = 131
26. Nils Morten Frislid 143 - 12 (4-4-4) = 131
27. Asle Hopland 145 - 14 (4-5-5) = 131
28. Stig Nord 139 - 8 (0-3-5) = 131
29. Sindre Thue 143 - 12 (2-5-5) = 131
30. Christian Helgheim 136 - 6 (0-3-3) = 130
31. Vidar Kvalvågnes 144 - 14 (4-5-5) = 130
32. Øyvind Kristoffersen 143 - 14 (4-5-5) = 129
33. Per-Magne Løken 129 - 0 (0-0-0) = 129
34. Martha Karin Rauset 142 - 13 (4-4-5) = 129
35. Per Jakob Kyrkjeeide 137 - 9 (0-4-5) = 128
36. Knut Strand Løseth 140 - 12 (3-4-5) = 128
37. Vegard Flatjord 140 - 13 (4-4-5) = 127
38. Sveinung Frantzen 136 - 9 (0-4-5) = 127
39. Sujeevan Mohanarajah 139 - 12 (3-4-5) = 127
40. Jon Kåre Rauset 139 - 12 (4-4-4) = 127
41. Kai Henning Slinde 131 - 4 (0-0-4) = 127
42. Johan Sigmund Hanssen 140 - 14 (4-5-5) = 126
43. Frank Heggestad 126 - 0 (0-0-0) = 126
44. Elin Helgheim 141 - 15 (5-5-5) = 126
45. Sissel Høynes 139 - 13 (4-4-5) = 126
46. Vebjørn Høynes 130 - 4 (0-0-4) = 126
47. Knut-Atle Krossøy 136 - 10 (3-3-4) = 126
48. Edvard Nordang 134 - 8 (0-4-4) = 126
49. Frode Ølmheim 136 - 10 (3-3-4) = 126
50. Øyvind Hafsaas 136 - 11 (3-4-4) = 125
51. Rune Haugland 135 10 2 4 4 125
52. Torbjørn Ylvisåker 125 - 0 (0-0-0) = 125
53. Helge Haugland 124 - 0 (0-0-0) = 124
54. Roy Atle Igland 131 - 7 (0-3-4) = 124
55. Miguel Maureira 124 - 0 (0-0-0) = 124
56. Gjert Nygård 133 - 9 (0-4-5) = 124
57. Jon Georg Rutledal 131 - 7 (0-3-4) = 124
58. Magnar Skaare 138 - 14 (4-5-5) = 124
59. Harald Vartdal 137 - 13 (3-5-5) = 124
60. Marius Midtun Aaberge 130 - 7 (0-3-4) = 123
61. Henning Haugen 123 - 0 (0-0-0) = 123
62. Roger Nordal 126 - 3 (0-0-3) = 123
63. Anny Balsnes 134 - 12 (3-4-5) = 122
64. Malin Balsnes 130 - 8 (2-3-3) = 122
65. Rune Hansen 133 - 11 (3-4-4) = 122
66. Ole Tom Myroldhaug 133 - 11 (3-4-4) = 122
67. Kjell Bruland 131 - 10 (2-4-4) = 121
68. Øystein Solheim 125 - 4 (0-0-4) = 121
69. Magne Elde 120 - 0 (0-0-0) = 120
70. Jakob Haugen 127 - 7 (0-3-4) = 120
71. Idar Arne Kristiansen 129 - 9 (1-4-4) = 120
72. Janne Kristin Leivdal 131 - 11 (3-4-4) = 120
73. Dag Olav Osen 131 - 11 (3-3-5) = 120


18.10 Norge G16 vann 2-1 mot Bulgaria


Håvard Hetle holdt nullen i debuten for Sogndal i cupkampen
borte mot gamle lagkameratar i Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle spelte heile kampen då Norge G16 i går vann 2-1 i EM-kvalifiseringskampen mot Bulgaria. Tobias Fjeld Gulliksen og Mathias Andreas Bauer scora for Norge, medan Martin Smolenski sette inn målet til Bulgaria.

Kampen mot Bulgaria var Håvard Hetle sin 14. aldersbestemte landskamp for Norge. 

Daniel Seland Karlsbakk (son av Eivind Karlsbakk frå Stryn) blei bytta inn knappe 10 minutt før slutt. Seland Karlsbakk som til daglig spelar for Bryne 2 i Norsk Tipping-ligaen står bokført med tre kampar for det norsk G16-landslaget. I Norsk Tipping-ligaen har Seland Karlsbakk spelt 19 kampar og scora seks mål til no denne sesongen.   

Norge - Bulgaria  2-1 (0-0)
1-0 Tobias Fjeld Gulliksen, straffe (63. min)
1-1 Martin Smolenski (78. min)
2-1 Mathias Andreas Bauer (90. min)

Norge:
Håvard Hetle
Mathias Andreas Bauer
Daniel Kubrom Hamde
Leo Fuhr Hjelde
Shahram Rashid Majid Jabari (Mathias Johan Fjørtoft Løvik 46. min)
Christos Zafeiris (Daniel Seland Karlsbakk 83. min)
Kristian Fredrik Malt Arnstad
Tobias Fjeld Gulliksen
Bryan Solhaug Fiabema
Nicolai Alexander Georgsen Skoglund (Sondre Auklend 72. min)
Oscar Bobb (Henrik Kjeilen Steinseide 90. min)


18.10 Stillinga Lokaltipset før strykningar


 

Sist helg gjekk den 21. og siste runden av årets Lokaltips av stabelen. 

Totalt 400 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane i årets Lokaltips.

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det ser ut til at det kjem til å bli store endringar i toppen av lista etter at dei tre dårligaste rundane er strokne.
Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også der ser ein på nest beste enkeltrunde osv. 

Under ser du oversikten over korleis stillinga er før dei tre dårligaste rundane for kvar enkelt tippar er strokne.

Stillinga Lokaltipset 2019 før strykningar
Kenneth Fosse Elde 154
Ole- Andreas Aarvik 152
Arne Helgheim 151
Kristian Lefdal 151
Marcus Vedeler 151
Ørjan Igelkjøn 149
Ole Morten Kvam 149
John Søgnen 149
Odd Helge Vågseth 149
Ole-Gunnar Midtbø 148
Kay Ove Hafsås 147
Rune Henjesand 147
Eirik Kristoffersen 147
Oddmund Balsnes 146
Adrian Helgheim 146
Rune Lefdal 146
Roger Nygård 146
Alf Tore Tvendeseter 146
Asle Hopland 145
Steinar Langedal 145
Odd Bjarte Rauset 145
Thomas Thaule 145
Mathias Helgheim 144
Vidar Kvalvågnes 144
Ørjan Eikevoll 143
Nils Morten Frislid 143
Arild Hjelmeland 143
Øyvind Kristoffersen 143
Sindre Thue 143
Reidar Balsnes 142
Martha Karin Rauset 142
Elin Helgheim 141
Vegard Flatjord 140
Johan Sigmund Hanssen 140
Knut Strand Løseth 140
Sissel Høynes 139
Sujeevan Mohanarajah 139
Stig Nord 139
Jon Kåre Rauset 139
Magnar Skaare 138
Per Jakob Kyrkjeeide 137
Harald Vartdal 137
Sveinung Frantzen 136
Øyvind Hafsaas 136
Christian Helgheim 136
Knut-Atle Krossøy 136
Frode Ølmheim 136
Rune Haugland 135
Anny Balsnes 134
Edvard Nordang 134
Rune Hansen 133
Ole Tom Myroldhaug 133
Gjert Nygård 133
Kjell Bruland 131
Roy Atle Igland 131
Janne Kristin Leivdal 131
Dag Olav Osen 131
Jon Georg Rutledal 131
Kai Henning Slinde 131
Marius Midtun Aaberge 130
Malin Balsnes 130
Vebjørn Høynes 130
Kenneth Rakkenes 130
Jan Taule 130
Per Michael Frichsen 129
Idar Arne Kristiansen 129
Per-Magne Løken 129
Jakob Haugen 127
Frank Heggestad 126
Stein Roar Moheim 126
Roger Nordal 126
Halldis Balsnes 125
Øystein Solheim 125
Torbjørn Ylvisåker 125
Bente Fosse 124
Helge Haugland 124
Johnny Husevåg 124
Miguel Maureira 124
Henning Haugen 123
Susanne Skogstad 123
Gunnar Balsnes 122
Svein Arne Hagen 122
Odd Drabløs 121
Magne Elde 120
Morten Eriksen 120
Kay Rune Solheim 119
Knut Olav Halseth 118
Else Helene Abrahamsen 116
Jørn Kristian Engebø 116
Hilmar Lindskog 116
Magnus Reksnes 115
Benjamin Frantzen 109
Aleksander Kvernevik 109
Håvard Mjølkeråen 109
Øystein Nesse 109
Kennet Hessvik 107
Martin Nesje Lindvik 107
Steinar Christensen 106
Andreas Torvanger 106
Henri Kjødnes 105
Torbjørn Leivdal 105
Odd Gunnar Måren 104
Karl Martin Opseth Norbom 102
Einar Hellem 101
Kim Christian Liset 100
John Rasmus Sæbø 100


18.10 Tabellkonkurransen Kretsligaen 2019


Årdal spretta champagnen etter 2-1 seieren borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter seieren mot Tornado Måløy.
 

 

Det blei tett i toppen i haugenfotball.no sin tabellkonkurranse i Kretsligaen. Både Thor Aage Pleym Evensen og Elias Rognebakke enda til slutt på 16 feilpoeng og fem lag på rett plass.

Pleym Evensen er rangert føre Rognebakke på grunn av kva lag ein har tippa på rett plass. Pleym Evensen har tippa rett lag på 2. plass (Førde), 3. plass (Eid), 4. plass (Studentspretten), 11. plass (Dale) og 12. plass (Florø 2), medan Rognebakke har tippa rett på 3. plass (Eid), 4. plass (Studentspretten), 6. plass (Kaupanger ), 7. plass (Tornado Måløy) og 8. plass (Høyang).

Nermast Pleym Evensen og Rognebakke følgde Knut-Atle Krossøy og Jon Arild Halland med 18 feilpoeng og tre lag på rett plass. Her blei Krossøy rangert føre Halland. Knut-Atle Krossøy har tippa rett lag på 3. plass (Eid), 4. plass (Studentspretten) og 10. plass (Studentspretten, medan Jon Arild Halland har tippa rett på 3. plass (Eid), 7. plass (Tornado Måløy) og 8. plass (Høyang).


Det er premiering til dei tre beste i tabellkonkurransen:
1. premie: 10 flaxlodd - Thor Aage Pleym Evensen
1. premie: 7 flaxlodd - Elias Rognebakke
3. premie: 5 flaxlodd - Knut-Atle Krossøy


Sluttabell Kretsligaen 2019
Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 

Resultat tabellkonkurransen 2019
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Thor Aage Pleym Evensen 16 5
2. Elias Rognebakke 16 5
3. Knut-Atle Krossøy 18 3
4. Jon Arild Halland 18 3
5. Eirik Nor Midthjell 18 2
6. John Os 20 6
7. Julian Hove 20 5
8. Nina Sofie Nor Midthjell 20 5
9. Einar Hellem 20 4
10. Frank Nymark 20 4
11. Marius Hellebust 20 4
12. Otto Øy 20 4
13. Terje Nybø 20 4
14. Vebjørn Nord Haugland 20 4
15. Jan Tore Slinde 20 3
16. John Søgnen 20 3
17. Kåre Magne Moe 20 3
18. Odd Gunnar Måren 20 3
19. Rune Midthjell 20 3
20. Sander Simpson-Larsen 20 3
21. Stein Roar Moheim 20 3
22. Anders Frøyen 20 2
23. Arild Hjelmeland 20 2
24. Jo Arne Sætre 20 2
25. Kennet Hessvik 20 2
26. Nikolai Thorsen 20 2
27. Øystein Solheim 20 2
28. Atle Rake 20 1
29. Odd Listhaug Drabløs 20 1
30. Cathrine Sæbøe Tveit 22 5
31. Elvis Fleksnes 22 4
32. Johan Skorge 22 4
33. Jon Navarsete 22 4
34. Kjetil Karlsen 22 4
35. Odd Rune Dvergsdal 22 4
36. Sander Aamelfot 22 4
37. Ahmad Abdullah 22 3
38. Anders Lereng 22 3
39. Even Kvam 22 3
40. Henri Kjødnes 22 3
41. Josefine Sannebro 22 3
42. Kristian Aase 22 3
43. Olve Eide 22 3
44. Shanjeevan Mohanarajah 22 3
45. Tommy Øren 22 3
46. Frank V. Eimhjellen 22 2
47. Geir Igelkjøn 22 2
48. Håvard Folevåg Mjelleli 22 2
49. Inge Visnes 22 2
50. Jørund Nygård 22 2
51. Kay Rune Solheim 22 2
52. Kristian Andal 22 2
53. Ole Tom Myroldhaug 22 2
54. Per-Magne Løken 22 2
55. Stein Inge Strøm 22 2
56. Steinar Langedal 22 2
57. Frank Torheim 22 1
58. Kai Henning Slinde 22 1
59. Knut Olav Halseth 22 1
60. Vegard Flatjord 22 1
61. Per Inge Hjelmeland 22 0

Sjå heile lista etter 22. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


17.10 Sandane vann 5-2 heime mot Kaupanger 2


Sandane jublar etter Emma Mellingen Lothe gav laget leiinga 3-0.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sandane vann i ettermiddag 5-2 heime mot Kaupanger 2 på Sandane Idrettspark. Marit Mardal (2), Emma Mellingen Lothe, Martine Kvamme og Kristine Lothe Rustøen scora for Sandane, medan Augusta Skrede Luggenes sette inn begge måla til Kaupanger 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sandane - Kaupanger 2 5-2 (3-0)

1-0 Marit Mardal (2. min)
2-0 Martine Kvamme, straffe (18. min)
3-0 Emma Mellingen Lothe (31. min)
4-0 Marit Mardal (81. min)
4-1 Augusta Skrede Luggenes (87. min)
4-2 Augusta Skrede Luggenes (90. min)
5-2 Kristine Lothe Rustøen (90. min+1)

Dommar:
Stein Otto Førde, Breimsbygda

Assistentdommarar:
Sureskumar Kathiravel, Eid og Muhamet Barlla, Eid

Gult kort:
Karoline Hjelle, Sandane

Sandane:

Astrid Lovise Hilde
Maja Isane Selsvik
Elin Varpe
Anna Fjellestad
Emma Mellingen Lothe
Berit Leirgul
Martine Kvamme
Karoline Hjelle
Marit Mardal
Kristine Lothe Rustøen
Sara Lothe Rustøen

Innbyttarar:

Hilde Gulliksen
Ragne Heggdal-Verlo

Kaupanger 2:

Marthe Helle
Ingrid Wahlquist Timberlid
Marte Hollevik
Marta Dalaker
Hanna Grindedal Ertesvåg
Oda Hov
Anna Myhre Nornes
Marthe Skjerven
Pia Krosshaug
Augusta Skrede Luggenes
Andrine Olsen Endestad

Innbyttarar:
Camilla Moldestad Eineteig
Birthe Lerum Hjellhaug


Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 14 10 3 1 44-15 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 14 4 2 8 27-41 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7


17.10 Eriksen Ness ny soneansvarlig gutar Sogn


Thomas Eriksen Ness i Fjøra sin 2-0 seier mot Valdres 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

NFF Sogn og Fjordane melder på sine nettsider at Thomas Eriksen Ness er ny soneansvarleg for gutar i Sogn. Eriksen Ness tek dermed over etter Anders Veibust som har hatt denne stillinga.

28-åringen frå Sogndal jobbar som lærar i Sogndal. Eriksen Ness, som no spelar for Fjøra, har tidligare spelt for klubbane Sogndal, Fyllingsdalen og Baune.

Eriksen Ness får no det overordna ansvaret for all sonelagsaktivitet i Sogn på gutesida i alderen 12-14 år.


17.10 Bilder frå guttekampen mellom Stryn 1 og Eid 1


Eid 1 hadde store problem med å stoppe Sondre Holmlund Ørjasæter.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn 1 vann i går kveld 3-0 heime mot Eid 1 i sluttspelet i G15/17 1. divisjon. Sondre Holmlund Ørjasæter (2) og Martin Sætre scora Stryn 1 sine mål i kampen. Stillinga til pause var 3-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 


17.10 Kampar i dag, torsdag 17. oktober


Sandane jublar etter seieren borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7


16.10 Stryn 1 vann 3-0 heime mot Eid 1


Martin Sætre, Sondre Holmlund Ørjasæter og resten av Stryn 1 hadde godt
tak på Eid 1 i dagens kamp i G15/17 1. divisjon på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Stryn 1 vann i kveld 3-0 heime mot Eid 1 i sluttspelet i G15/17 1. divisjon.

Sondre Holmlund Ørjasæter (2) og Martin Sætre scora Stryn 1 sine mål i kampen. Stillinga til pause var 3-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I den andre kampen i denne klassa i dag vann Førde 1 5-1 heime mot Sogndal 1 i Hafstadparken. 

Med berre ein serierunde igjen i denne klassa er det klart at den siste kampen mellom Stryn 1 og Førde 1 blir ein rein finale om KM-tittelen. Førde 1 må vinne for å ta KM-tittelen, medan Stryn 1 greier seg med minst uavgjort. Kampen blir spelt på Stryn Stadion onsdag 23. oktober.  


Stryn 1 - Eid 1  3-0 (3-0)
1-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (16. min)
2-0 Martin Sætre (32. min)
3-0 Sondre Holmlund Ørjasæter (39. min)


Dommar: Ståle Sandal, Breimsbygda

Gult kort: Martin Sætre, Stryn 1

Stryn 1:
Erik Paulsen
Sven Bergset Langvik
Jørgen Trøsken
Saeed Tajik
Lukas Roksvåg Leirgulen
Jens Aarnes Kleppe
Anders Svarstad Hole
Trym Vatn Øvreberg
Sondre Holmlund Ørjasæter
Sander Sande Tenden
Martin Sætre
Patrick Watral Garlid
John-Erlend Bø
Johannes Konstali-Lødemel
Steinar Hauge

Eid 1:
Filip Vederhus Høstland
Patrick Isene
Henning Strøm Os
Jon Kristian Rafshol
Eirik Nor Midthjell
Sindre Årskog
August Sigdestad Lund
Sondre Wik Leite
Mohammad Mahmoud Almshout
Fredrik Åshamar Taklo
William Hagen Brenden
Oliver Holmøyvik
Edvard Bjørhovde
Jon Ivar Myklebust Møll
Trygve Myrold


Tabell sluttspel G15/17 1. divisjon

Stryn 1 5 4 0 1 21-6 12
Førde 1 5 3 1 1 17-9 10
Sogndal 1 5 2 0 3 10-19 6
Eid 1 5 0 1 4 6-20 1

Sluttspel om KM-tittelen i klasse G15/17 1. divisjon

1. serierunde
Stryn 1- Sogndal 1  5-1 (2-0)
Førde 1 - Eid 1  4-1 (2-1) 

2. serierunde
Sogndal 1 - Førde 1  3-2 (1-1)
Eid 1 - Stryn 1   1-6 (0-3)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

3. serierunde
Førde 1 - Stryn 1  4-2 (1-2)
Eid 1 - Sogndal 1 2-5 (0-3) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

4. serierunde:
Sogndal 1 - Stryn 1  5-0 (1-0)
Eid 1 - Førde 1 2-2 (0-1) Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

5. serierunde:
Førde 1 - Sogndal 1  5-1 (3-0)
Stryn 1 - Eid 1  3-0 (3-0)  Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


16.10 Kåringar Tornado Måløy sitt damelag 2019


TMFK etter 4-2 seieren heime mot Dale i Nordfjordhallen 30. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy sitt damelag har denne sesongen spelt i 4. divisjon kvinner.

Tornado Måløy kom til slutt på 4. plass på tabellen med 12 poeng på 10 kampar.

Her er oversikten over kven som stakk av med prisane for årets sesong.

Årets spelar:
Emilie Volle
Spelarane sin spelar: Maja Berg
Årets toppscorar: Kaja Hoddevik (18 mål)
Årets talent:
Maja Berg
Årets forbilde: Kine Runderheim


Tabell 4. divisjon kvinner 7'ar

Høyang 1 10 10 0 0 83 - 15 30
Sogndal 10 7 1 2 55 - 21 22
Dale 10 4 1 5 44 - 46 13
Tornado Måløy 10 4 0 6 49 - 43 12
Syril 10 3 2 5 27 - 49 11
Svelgen/Leirgulen 10 0 0 10 11 - 95 0

 


Emilie Volle i heimekampen mot Sogndal i Nordfjordhallen 3. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Maja Berg i full strekk i heimekampen mot Dale 30. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kaja-Malene Nykrem Hoddevik scora sju mål for Tornado Måløy
i 19-0 seieren mot Svelgen/Leirgulen på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Kine Runderheim i heimekampen mot Svelgen/Leirgulen på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


16.10 Team Sogndal 2004 deltek på Eliteturnering


Noah Solheim under årets KM Futsal aldersbestemt på Sandane.
Sjå bilder frå fyrste dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 
Sjå bilder frå andre dag av KM Futsal aldersbestemt 2019. 

 

Team Sogndal 2004 med spelarar frå heile fylket skal komande helg delta på Eliteturnering i Bergen.

Team Sogndal møter i dei innleiande kampane laurdag KFUM og Rosenborg. Begge kampane blir spelt på Nymark.

Motstandarar søndag er avhengig av resultata frå dei innleiande kampane laurdag.

Trenarar for laget er Henrik Furebotn og Jan Rune Årøy.  

Troppen:
Erik Paulsen Stryn
Marius Ylvisåker Sogndal
Nikolai Bøthun Sogndal
Jørgen Trøsken Stryn
Joakim Kvellestad Breimsbygda
Edvin Brattreit Førde
Lasse Aamelfot Førde
Noah Solheim Dale 
Jakob Larsen Dale
Stian Heggelund Tornado Måløy
Martin Sætre Stryn
Steinar Hauge Stryn
Mathias Helgheim
Erik Flataker Tornado Måløy
Ulrik Nielsen Førde
Kim-Christian Liset, Bremanger 

 


Kim Christian Liset i NFF Sogn og Fjordane G14 sin kamp mot
NFF Nordmøre og Romsdal på Stryn Stadion 28. oktober 2018. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Edvin Brattreit og Førde vann klasse G14 under under KM Futsal 2018.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt laurdag 3. mars.
Sjå bilder frå KM Futsal aldersbestemt søndag 4. mars.


Erik Flataker debuterte for Tornado Måløy sitt A-lag mot Selje 6. april.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


15.10 Resultat kampar i dag, tysdag 15. oktober


Åmot var dommar i dagens kamp mellom Tambarskjelvar og Eikefjord.
Bildet er frå Bremanger sin heimekamp mot Flatraket 3. august 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Balestrand - Førde  2-7 (1-5)

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Førde 14 10 1 3 63-27 31
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Balestrand 14 3 2 9 24-62 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7

6. divisjon avdeling 2
Fure - Høyang 2   15-1 (6-0)
Hyllestad - Anga 2  3-1 (3-1) 
Tempo - Florø 3  3-5 (2-4) 
Tambarskjelvar - Eikefjord  7-1 (2-1) 
Gaular/Dale 2 - Askvoll/Holmedal 4-5 (2-3)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Fure 20 14 4 2 92 - 48 46
Eikefjord 20 13 1 6 63 - 40 40
Florø 3 20 12 3 5 80 - 55 39
Askvoll/Holmedal 20 11 1 8 69 - 47 34
Tempo 20 11 1 8 76 - 58 34
Hyllestad 1 20 8 4 8 66 - 62 28
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 20 7 3 10 54 - 61 24
Tambarskjelvar 20 6 2 12 59 - 65 20
Anga 2 20 6 2 12 49 - 58 20
Høyang 2 20 3 0 17 31 - 140 9


15.10 Sesongavslutning Haugen A-lag 2004


Jim Tore Humborstad og Ove Balsnes blei kåra til Årets Talent 2004.
Sjå nokre bilder frå Haugen si sesongavslutning 15. oktober 2004.

 

Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 15 år sidan i dag hadde Haugen sitt A-lag sesongavslutning i klubbhuset på Klenkarberget. Dei blei delt ut prisar, drøfte litt forskjellig før ein del av gjengen avslutta med dans i Nilsbakkjen med musikk av Olav Stedje.

Sjå nokre bilder frå Haugen si sesongavslutning 15. oktober 2004.


Tabell 6. divisjon avdeling 4
Eid 2 12 10 1 1 51 - 17 31
Tornado Måløy 3 12 7 2 3 52 - 30 23
Haugen 12 7 2 3 42 - 23 23
Stadlandet 12 6 2 4 36 - 26 20
Skavøypoll 12 5 0 7 34 - 42 15
Heia 12 2 2 8 18 - 52 8
Flatraket 12 0 1 11 16 - 59 1

Årets toppskårar Haugen
6 mål: Rune Venøy
5 mål: Hans Ottar Humborstad og Bjarne Haugland
4 mål: Gustav Orheim, Jim Tore Humborstad og Roger Nygård

Årets Stjernegris
21 : Håvard Bruvoll
18 : Rune Venøy
14 : Gustav Orheim, 
9 : Jim Tore Humborstad
5 : Bjarne Haugland, Trond Kroken, Hans Humborstad, Ove Balsnes
4 : Stian Bjørlo, Øystein Haugland
3 : Jim Andre Balsnes
2 : Hans Petter Gilleshammer
1 : Geir Ove Åsebø, Torleiv Orheim, Øyvind Løkling

Årets Råtass
2 gule: Rune Venøy
1 gult: Torleiv Orheim, Hans Ottar Humborstad, Ove Balsnes, Håvard Bruvoll, Stian Bjørlo 

 


Håvard Bruvoll fekk prisen som Årets Spelar 2004.


Rune Venøy blei toppscorar for Haugen i 2004-sesongen. 


Øyvind Løkling debatterte litt utpå kvelden fargane på draktene til Haugen.


Dei to medlemane i Fjørafjæra Supporterklubb Tim Onar og Bjørn Erik.


Festen blei avslutta med dans i Nilsbakkjen med musikk av Olav Stedje.


15.10 Kampar i dag, tysdag 15. oktober


Førde møter i dag Balestrand på Kreklingen Stadion.
Bildet er frå Førde sin bortekamp mot Selje/Åheim 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Balestrand - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 13 9 1 3 56-25 28
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Balestrand 13 3 2 8 22-55 11
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Fure - Høyang 2  
Kl. 19.00 Hyllestad - Anga 2
Kl. 19.00 Tempo - Florø 3 
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Eikefjord
Kl. 19.30 Gaular/Dale 2 - Askvoll/Holmedal

Tabell 6. divisjon avdeling 2

Fure 19 13 4 2 77 - 47 43
Eikefjord 19 13 1 5 62 - 33 40
Florø 3 19 11 3 5 75 - 52 36
Tempo 19 11 1 7 73 - 53 34
Askvoll/Holmedal 19 10 1 8 64 - 43 31
Hyllestad 19 7 4 8 63 - 61 25
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 19 7 3 9 50 - 56 24
Anga 2 19 6 2 11 48 - 55 20
Tambarskjelvar 19 5 2 12 52 - 64 17
Høyang 2 19 3 0 16 30 - 125 9


15.10 Kongleriket Miniputturneringar 2020


God stemning etter kampen mellom Stryn Rangers (bak) og Stryn United (framme) i klasse Gutar 8 år under turnering i Loen 22. september.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion.


 

NFF Sogn og Fjordane har terminfesta datoane for Kongleriket Miniputturneringane i 2020.

- laurdag 9. mai
- søndag 7. juni
- søndag 30. august
- søndag 20. september

På miniputturneringane skal 6 og 7-åringane skal spele 3'ar, medan 8 og 9-åringane skal spele 5'ar.


Bilder frå miniputturneringar underteikna har vore på denne sesongen.

Sjå bilder frå miniputturneringa på Loen Stadion 22. september.


Sjå bilder frå miniputturneringa på Stryn Stadion 1. september.

 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 1. september.

Sjå bilder frå miniputturneringa under årets Seljecup 16. juni.


Frå kampen mellom Oppstryn Mix og Hornindal i klasse jenter
7 år under miniputturneringa i Hornindal 23. september 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Hornindal Stadion.



Flatraket sitt lag i klasse jenter 9-10 år under miniputturneringa
på Stadlandet 2. september.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



Frå ein kamp mellom Bremanger og Tornado Måløy under
miniputturneringa under Seljecup 2018.  
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2018.


Lokaloppgjør mellom Eid og Stryn i klasse Gutar 7 år
under miniputturneringa på Eid Stadion 10. juni 2018.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion 2018.


 
Frå 2019-sesongen skal 10-åringane ikkje spele miniputturneringar.
Stadlandet sitt lag i klasse Gutar 10 år på Stadlandet Stadion august 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Stadlandet Stadion.



 
Frå kampen mellom Eid J6 og Loen G6 Mix på Eid Stadion 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Stadion.


 
Frå kampen mellom Selje J6 og Stårheim J7 11. juni 2017.
Sjå bilder frå miniputturneringa under Seljecup 2017.

 
Selje mot Stårheim i klasse 7 år under turneringa i Måløy hausten 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Måløy 25. september 2016.

 
Frå kampen mellom Stryn og Oppstryn i klasse Gutar 8 år
under miniputturneringa på Stryn Stadion 28. august 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Stryn 28. august.

 
Frå kampen mellom Stryn 1 og Loen i klasse Gutar 10 år
under miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.
Sjå bilder frå miniputturneringa i Hornindal 8. mai 2016.


Frå kampen mellom Haugen og Selje i klasse Mix 6-7 år
under Miniputturneringa på Måløy Stadion 27. september 2015. 
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Måløy 27. september 2015.



Frå ein kamp mellom Florø og Førde i Florø 30. august 2015.
Sjå bilder frå Konglerike Miniputt i Florø 30. august 2015.



Frå kampen mellom Heia og Olden i klasse gutar 8 år under miniputturneringa på Eid Stadion 9. juni 2013. 
Sjå bilder frå denne miniputturnering på Eid Stadion.



Frå kampen mellom Skavøypoll og Stadlandet i klasse G/J 7år.
Sjå bilder frå Miniputt-turneringa i Nordfjordhallen 6. mai 2012.


Frå kampen mellom Loen og Olden på Eid Idrettspark 8. mai 2011. 
Sjå bilder frå denne miniputturneringa.



Eit av Haugen sine miniputtlag i kamp mot Kjølsdalen under
miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010. 
Sjå bilder frå miniputturneringa på Eid Idrettspark 24. mai 2010.



Haugen arrangerte 14. juni 2009 miniputturnering på Klenkarberget. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 14. juni 2009.


Frå kampen mellom Heia og Eid i klasse G10 under
Miniputturneringa på Klenkarberget 1. juni 2008. 

Sjå bilder frå turneringa på Klenkarberget 1. juni 2008.


14.10 Debuterte på linja i PostNord-ligaen


Jonas Sande Mossestad, Jonny Skjerven og Frank Heggestad før
kampen mellom Fjøra og Valdres på Fosshaugane Campus 22. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Jonas Sande Mossestad debuterte laurdag som assistentdommar i PostNord-ligaen. 15-åringen frå Førde var assistendommar i kampen mellom Florø og Åsane på Florø Stadion. Sande Mossestad danna dommartrio i lag med Adrian Bjørkhaug Gjendemsjø frå Tertnes og Kjell August Ytre-Eide frå Stryn.

Det har vore eit innholdsrikt år for den unge dommaren frå Førde. I vår debuterte han som assistentdommar i Norsk Tipping-ligaen og som  hovuddommar i 6. divisjon. I haust har han i tillegg til debuten på linja i Post Nord-ligaen også debutert som hovuddommar i 5. divisjon.

Sande Mossestad er ein av 11 dommarar som er med på NFF Sogn og Fjordane si talentgruppe Norcore #1. 

Idar Saglien, Vik IL
Torgeir Heimdal Aase, Vik IL
Andreas Ytredal Akse, Hyllestad IL
Sivert Orheim Florø, Fotball
Jonas Sande Mossestad, Førde IL
Raymond Mjømen, Hyllestad IL
Torleiv Straume, Hyen IL
Elias Roko Eide, Jølster IL
Vegard Aa Albregtsen, Kaupanger IL
Frederich Kwihangana, Vik IL
Sverre Fredheim Tangen, Sogndal IL
Fredrik Stavø, Kaupanger IL

 


14.10 Rune Haugland rundevinnar i Lokaltipset


 

Henning Haugen, Rune Haugland, Adrian Helgheim og Roger Nordal prikka inn åtte rette i den siste runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Rune Haugland av med premien på tre flax-lodd.

12 tipparar hadde sju rette, medan 35 tipparar hadde seks rette.


8 rette:

Henning Haugen
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Roger Nordal

7 rette:
Morten Bakken
Johan Hanssen
Arne Helgheim
Arild Hjelmeland
Per Jakob Kyrkjeeide
Hilmar Lindskog
Ole-Gunnar Midtbø
Stig Nord
Odd Bjarte Rauset
Øystein Solheim
John Søgnen
Thomas Thaule

6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Else Helene Abrahamsen
Anny Balsnes
Gunnar Balsnes
Halldis Balsnes
Leander Bøe Bakken
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Benjamin Frantzen
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Sissel Høynes
Roy Atle Igland
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Ole Morten Kvam
Aleksander Kvernevik
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Aron Leonel Olsen
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Sissel Svarstad
Idar Taklo
Jan Taule
Sindre Thue
Gudmund Wie
John Roar Øien


Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)  U 1-1
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner) H 6-0
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen) H 1-0
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen) H 3-1
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen) B 2-4 
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen) U 2-2
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen) B 1-2
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen) H 5-1
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner) H 9-0
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner) U 2-2


14.10 Tre lag frå fylket har deltatt på Eliteturneringar 


Team Sogndal 2005 etter 7-0 seieren mot Skeid i Stavanger.
Foto: privat

 

Fleire lag frå fylket har denne helga deltatt på Eliteturneringar. Team Sogndal 2005 med spelarar frå heile fylket har deltatt på Eliteturnering i Stavanger, medan NFF Sogn og Fjordane sine J13 og J14-kretslag har deltatt på Bakers Elite Jente Cup 2019 på Hamar.


Eliteturnering G2005 i Stavanger
Innleiande kampar, laurdag 12. oktober
Team Sogndal - Skeid 7-0 (5-0)
Team Sogndal - Kristiansund 1-2 (0-1) 

Sluttspelkampar, søndag 13. oktober
Team Sogndal - Viking  1-1 (1-0)
Team Sogndal - Sandnes Ulf 1-1 (1-1)

Tropp Team Sogndal G2005:

Sondre Nor Midthjell, Eid
Aleksander Nundal, Jotun
Markus Bringas, Sogndal
Lidvin Hestetun, Jotun
Aksel Gåsvær, Gaular
Kevin Hoddevik, Selje 
Marius Årøy, Sogndal
Enok Naustdal, Florø
Kristoffer Steinset, Florø
Daniel Gjervik, Askvoll/Holmedal 
Sander Kilen, Jotun
Hubert Wdowiak, Bremanger 
Kevin Lægreid, Jotun
Johannes Konstali Lødemel, Stryn
Tomas Gebrezgi, Vik


Bakers Elite Jente Cup 2019 på Hamar.
Klasse Jenter 2006

Innleiande kampar, Pulje B

NFF Sogn og Fjordane - NFF Telemark  1-0
NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo  2-1 
NFF Sogn og Fjordane - NFF Østfold  4-0  

Tabell Pulje B
NFF Sogn og Fjordane  3  3 0 0  7-1 9
NFF Oslo  3  1 1 1  7-3 4
NFF Telemark  3  0 2 1  4-5 2
NFF Østfold  3  0 1 2  3-12 1

A-sluttspel Jenter 2006

Semifinale, NFF Sogn og Fjordane - Team BDO 5-1
Finale, NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo  1-0  

NFF Sogn og Fjordane J2006:

Selma Vassdal Gaular IL
Emma Thorsnes Hyllestad IL
Anna Grindhaug Hafslo IL
Kaja Hjelmhaug Sogndal Fotball
Thea Sviggum Elle Sogndal Fotball
Mia Selseng Sogndal Fotball
Jenny Feidje Rørvik Sogndal Fotball
Selma Feidje Rørvik Sogndal Fotball
Marte Aaberge Kaupanger IL
Ine Langen Dale Kaupanger IL
Synne Ming Fosse Vik IL
Nara Paola G.Ottone Balestrand IL
Elise Tuften Mardal Syril IL
Julia Felde Eid IL
Othilie Hatteland Førde IL Fotball
Lea Storøy Førde IL Fotball
Frida Skilbrei Førde IL Fotball
Dina Søgnen Sande Gaular IL


Bakers Elite Jente Cup 2019 på Hamar.
Klasse Jenter 2005

Innleiande kampar, Pulje B

NFF Sogn og Fjordane - NFF Oslo  0-3
NFF Sogn og Fjordane - Team BDO 3-2  
NFF Sogn og Fjordane - NFF Indre Østland  2-3   

Tabell Pulje B
NFF Oslo  3  3 0 0  10-1 9
Team BDO  3  1 0 2  5-7 3
NFF Sogn og Fjordane  3  1 0 2  5-8 3
NFF Indre Østland  3  1 0 2  5-9 3

B-sluttspel Jenter 2005

Semifinale, NFF Sogn og Fjordane - NFF Østfold  3-0
Finale, NFF Sogn og Fjordane - NFF Nord Norge 5-3 etter straffesparkkonk.  


NFF Sogn og Fjordane J2005:
Ida Flatebø Holmøy Heia FK
Tuva Kjøs Gaular IL
Rebekka Felde Liljedal Syril IL
Live N.Holen Syril IL
Linn Langen Dale Kaupanger IL
Ingeborg Sofie Sætren Hornindal IL
Maia Lindesteg Øen Førde IL Fotball
Maria Høyvik Førde IL Fotball
Thea Lovise Holsen Førde IL Fotball
Hermine Kjøsnes Stryn T&I
Sofie Njøten Stryn T&I
Malin Eikenes Tjellaug Stryn T&I
Eli Sofie Seim Skjølberg Bremanger IL
Marte Hovland Vik IL
Mathea Bråstad Hyllestad IL
Mina Bell Folland Førde
 


NFF Sogn og Fjordane J14 etter kretskampen mot
NFF Sunnmøre på Stryn Stadion 9. mars. 
Sjå bilder frå jentekretskampane på Stryn Stadion 9. mars.


13.10 Resultat kampar i dag, søndag 13. oktober


Anja Bertine Tomasgard scora det siste målet i Stryn sin 9-0
seier heime mot Vik på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Stryn - Vik  9-0 (6-0)

1-0 Hedda Vatn Øvreberg (2. min)
2-0 Kaisa Vollsnes Wemby (6. min)
3-0 Kaisa Vollsnes Wemby (22. min)
4-0 Hedda Vatn Øvreberg (25. min)
5-0 Kaisa Vollsnes Wemby (30. min)
6-0 Emma Sæbø (45. min+1)
7-0 Marie Rekdal Johannsdottir (56. min)
8-0 Astrid Solheim Bjørke (62. min)
9-0 Anja Bertine Tomasgård (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje /Åheim - Studentspretten  2-2 (1-0)
1-0 Guro Lesto Larsen (5. min)
2-0 Martine Refsnes Nøstdal (52. min)
2-1 Karen Løyning (70. min)
2-2 Kristin Solås (73. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 14 10 3 1 57-9 33
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 13 9 1 3 56-25 28
Studentspretten 15 8 2 5 43-23 26
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Balestrand 13 3 2 8 22-55 11
Vik 13 3 2 8 15-48 11
Selje /Åheim 14 1 4 9 21-46 7


13.10 Kampar i dag, søndag 13. oktober


Stryn spelar i ettermiddag heimekamp mot Vik på Stryn Stadion.
På bildet ser vi Stryn sitt lag etter seieren mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Stryn - Vik
Kl. 16.00 Selje /Åheim - Studentspretten

Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 13 9 1 3 56-25 28
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 12 3 2 7 15-39 11
Balestrand 13 3 2 8 22-55 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6


12.10 Fire personar har prikka inn sju av 10 kampar


 

Etter at 10 av dei 12 kampane i siste runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

Fire tipparar har tippa rett på sju av dei 10 kampane, 13 tipparar har rett på seks kampar, medan 30 personar har tippa rett på fem av dei 10 spelte kampane til no.

7 rette:
Henning Haugen
Rune Haugland
Adrian Helgheim
Roger Nordal

6 rette:
Morten Bakken
Johan Hanssen
Arne Helgheim
Arild Hjelmeland
Ole Morten Kvam
Per Jakob Kyrkjeeide
Hilmar Lindskog
Ole-Gunnar Midtbø
Stig Nord
Odd Bjarte Rauset
Øystein Solheim
John Søgnen
Thomas Thaule

5 rette:
Ole Andreas Aarvik
Anny Balsnes
Halldis Balsnes
Leander Bøe Bakken
Kenneth Fosse Elde
Bente Fosse
Benjamin Frantzen
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Kennet Hessvik
Asle Hopland
Roy Atle Igland
Øyvind Kristoffersen
Vidar Kvalvågnes
Aleksander Kvernevik
Even Melås Fåberg
Sujeevan Mohanarajah
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Aron Leonel Olsen
Dag Olav Osen
Jon Rauset
Jens Sagevik
Magnar Skaare
Sissel Svarstad
Idar Taklo
Sindre Thue
Gudmund Wie
John Roar Øien


12.10 Norge G18 vann 8-1 mot San Marino


Eivind Helgesen i Sogndal sin 6-0 seier mot Nordstrand i NM G19 27. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eivind Helgesen og Sivert Heggheim Mannsverk var begge i startellevaren då Norge i dag vann 8-1 mot San Marino i EM-kvalifiseringa i Tsjekkia. Heggheim Mannsverk scora Norge sitt tredje mål i kampen.

Norge står etter dagens seier med seks poeng på dei to fyrste kampane.

Den siste kampen i EM-kvalifiseringa mot Tsjekkia blir spelt tysdag 15. oktober.

San Marino - Norge  1-8 (1-2)
1-0 Filippo Fabbri (28. min)
1-1 Emil Konradsen Ceide (37. min)
1-2 Kornelius Normann Hansen (42. min)
1-3 Sivert Heggheim Mannsverk (55. min)
1-4 Mustapha Fofana (56. min)
1-5 Noah Jean Holm (62. min)
1-6 Edvard Sandvik Tagseth (68. min)
1-7 Kristoffer Askildsen (82. min)
1-8 Leo Erik Jean Cornic (90. min)

Norge:
Oliver Petersen
Sturla Ottesen (Ole Martin Lekven Kolskogen 71. min)
Bjørn Mæland
Fredrik Oppegård
Eivind Helgesen (Kristoffer Askildsen 59. min)
Kornelius Normann Hansen (Leo Erik Jean Cornic 59. min)
Sivert Heggheim Mannsverk
Mathias Ullereng Kjølø
Noah Jean Holm
Mustapha Fofana (Edvard Sandvik Tagseth 59. min)
Emil Konradsen Ceide (Einar Hjellestad Iversen 70. min)

 


Sivert H. Mannsverk i Sogndal 2 sin bortekamp mot Skavøypoll i 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


12.10 Resultat kampar i dag, laurdag 12. oktober


Årdal spretta champagnen etter at laget i dag sikra opprykk til Norsk Tipping-ligaen med seier 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av Årdal sine jubelscener etter dagens seier mot Tornado Måløy.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner

Fløya - Kaupanger  6-0 (3-0)
1-0 Celine Emilie Nergård (1. min)
2-0 Celine Emilie Nergård (4. min)
3-0 Marthe Hansen (39. min)
4-0 Celine Emilie Nergård (59. min)
5-0 Helene Sørensen (82. min)
6-0 Celine Emilie Nergård (84. min)

Tabell 1. divisjon kvinner
Fløya 19 13 2 4 56 - 26 41
Hønefoss BK 19 11 3 5 37 - 20 36
Medkila 19 9 5 5 33 - 32 32
Øvrevoll Hosle 18 9 4 5 43 - 25 31
Amazon Grimstad 19 10 1 8 45 - 29 31
Grei Kvinner Elite 19 8 5 6 38 - 32 29
Grand Bodø 18 8 2 8 29 - 34 26
Åsane 19 6 5 8 29 - 31 23
Byåsen KF 18 5 5 8 29 - 45 20
Kaupanger 19 4 6 9 13 - 34 18
Nanset 18 5 1 12 18 - 39 16
Snøgg 19 2 5 12 16 - 39 11

PostNord-ligaen avdeling 2

Florø - Åsane  1-0 (0-0)
1-0 Moses John Dyer (85. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2

Grorud 24 13 6 5 40 - 29 45
Åsane 24 13 5 6 60 - 30 44
Kjelsås 24 12 7 5 47 - 28 43
Fram 23 12 6 5 48 - 27 42
Asker 24 11 7 6 34 - 28 40
Alta 23 11 4 8 38 - 35 37
Florø 24 8 8 8 32 - 36 32
Sotra 23 8 6 9 30 - 30 30
Bærum 23 7 8 8 37 - 47 29
Odd 2 23 8 2 13 42 - 40 26
Elverum 23 7 4 12 30 - 37 25
Senja 23 5 6 12 25 - 44 21
Oppsal 24 5 6 13 28 - 55 21
Mjølner 23 4 5 14 24 - 49 17

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Fjøra - Fana  3-1 (1-1)
1-0 Malvin Gjerde (32. min)
1-1 Anders Moe Lund (35. min)
2-1 Mathias Hovland (54. min)
3-1 Mathias Sunde Årdal (89. min)

Vestfossen - Sogndal 2  2-4 (0-4)
0-1 Kristoffer Hoven (4. min)
0-2 Erlend Hanssen Grov (17. min)
0-3 Alioune Ndour (19. min)
0-4 Alioune Ndour (42. min)
1-4 Fredrik Smeby (74. min)
2-4 Preben Røren (90. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4

Vard Haugesund 24 18 3 3 96 - 21 57
Djerv 1919 24 16 3 5 69 - 30 51
Lysekloster 23 15 2 6 78 - 26 47
Fyllingsdalen 24 15 2 7 64 - 38 47
Fana 24 13 5 6 70 - 37 44
Strømsgodset 2 24 12 2 10 54 - 44 38
Stord 24 11 3 10 61 - 45 36
Os 24 9 4 11 56 - 40 31
Sogndal 2 24 9 4 11 49 - 51 31
Brann 2 23 9 3 11 42 - 42 30
Fjøra 24 9 2 13 49 - 74 29
Vestfossen 24 6 3 15 33 - 65 21
Bergen Nord 24 5 2 17 27 - 67 17
Valdres 24 1 0 23 10 - 178 3

Kretsligaen

Tornado Måløy - Årdal  1-2 (1-0)
1-0 Marius Stavenæs Refvik (10. min)
1-1 Terje Kvam Øvstetun (61. min)
1-2 Truls Hovland (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film av Årdal sine jubelscener etter dagens seier mot Tornado Måløy.

Førde - Eid  1-1 (1-1)
0-1 Johan Pasit Skorge (17. min)
1-1 Oskar Roti (42. min)

Kaupanger - Stryn  2-2 (0-0)

Florø 2 - Syril  1-2 (1-1)
0-1 Sondre Loftesnes (13. min)
1-1 Håvard Nødset Rosø (39. min)
1-2 Brage Asperanden Navarsete (69. min)

Bremanger - Dale   5-1 (3-0)
1-0 Anders Frøyen (3. min)
2-0 Martin Klakegg Hauge, straffe (21. min)
3-0 Anders Frøyen (38. min)
4-0 Martin Klakegg Hauge (52. min)
4-1 Geir Loneland (57. min)
5-1 Martin Svarstad (90. min)

Tabell Kretsligaen

Årdal 22 20 0 2 87 - 28 60
Førde 22 19 1 3 72 - 15 55
Eid 22 13 6 3 84 - 32 45
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 22 12 2 8 54 - 46 38
Kaupanger 22 9 4 9 46 - 59 31
Tornado Måløy 22 9 1 12 50 - 51 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Syril 22 5 3 14 36 - 77 18
Bremanger 22 5 1 16 29 - 55 16
Dale 22 5 1 16 24 - 63 16
Florø 2 22 3 2 17 25 - 82 11 


12.10 Siste runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for den siste runden i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.


NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 12.25

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

På grunn av få kampar denne helga er kamp nr. 1 EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og England. 

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.

Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner)


12.10 Kampar i dag, laurdag 12. oktober


Årdal vil med uavgjort eller seier borte mot TMFK vinne Kretsligaen.
Bildet er frå kampen mellom Årdal og TMFK 25. oktober 2014.
Johnny Aspeseter Hagen scora to mål i kampen som til slutt enda 3-3.
Årdal sikra med det plassen i 3. divisjon, medan TMFK rykte ned.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


1. divisjon kvinner

Kl. 13.00 Fløya - Kaupanger

Tabell 1. divisjon kvinner

Fløya 18 12 2 4 50 - 26 38
Hønefoss BK 18 10 3 5 35 - 19 33
Amazon Grimstad 18 10 1 7 44 - 24 31
Øvrevoll Hosle 18 9 4 5 43 - 25 31
Medkila 18 9 4 5 32 - 31 31
Grei Kvinner Elite 18 7 5 6 33 - 31 26
Grand Bodø 18 8 2 8 29 - 34 26
Åsane 18 6 5 7 28 - 29 23
Byåsen KF 18 5 5 8 29 - 45 20
Kaupanger 18 4 6 8 13 - 28 18
Nanset 18 5 1 12 18 - 39 16
Snøgg 18 2 4 12 15 - 38 10

PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 16.00 Florø - Åsane

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 23 13 6 4 39 - 27 45
Åsane 23 13 5 5 60 - 29 44
Fram 23 12 6 5 48 - 27 42
Kjelsås 23 11 7 5 44 - 28 40
Asker 23 10 7 6 32 - 27 37
Alta 23 11 4 8 38 - 35 37
Sotra 23 8 6 9 30 - 30 30
Florø 23 7 8 8 31 - 36 29
Bærum 23 7 8 8 37 - 47 29
Odd 2 23 8 2 13 42 - 40 26
Elverum 23 7 4 12 30 - 37 25
Senja 23 5 6 12 25 - 44 21
Oppsal 23 5 6 12 28 - 52 21
Mjølner 23 4 5 14 24 - 49 17

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Fjøra - Fana
Kl. 15.00 Vestfossen - Sogndal 2

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 23 17 3 3 92 - 21 54
Djerv 1919 23 16 2 5 68 - 29 50
Lysekloster 23 15 2 6 78 - 26 47
Fyllingsdalen 23 15 1 7 63 - 37 46
Fana 23 13 5 5 69 - 34 44
Strømsgodset 2 23 12 2 9 54 - 40 38
Stord 23 11 2 10 60 - 44 35
Os 23 9 3 11 55 - 39 30
Brann 2 23 9 3 11 42 - 42 30
Sogndal 2 23 8 4 11 45 - 49 28
Fjøra 23 8 2 13 46 - 73 26
Vestfossen 23 6 3 14 31 - 61 21
Bergen Nord 23 4 2 17 19 - 67 14
Valdres 23 1 0 22 10 - 170 3
 
Kretsligaen

Kl. 14.00 Tornado Måløy - Årdal
Kl. 14.00 Førde - Eid 
Kl. 14.00 Kaupanger - Stryn 
Kl. 14.00 Florø 2 - Syril 
Kl. 14.00 Bremanger - Dale 

Tabell Kretsligaen

Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 13 5 3 83 - 31 44
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Dale 21 5 1 15 23 - 58 16
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 21 3 2 16 24 - 80 11 


11.10 Ylinn Tennebø med suksess i Avaldsnes


Ylinn Tennebø i Kaupanger sin heimekamp mot Øvrevoll Hosle 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Ylinn Tennebø har sidan sommaren spelt for Toppserieklubben Avaldsnes.

19-åringen frå Vågsøy har tatt nivået og vore i startellevaren til Avaldsnes alle dei ni seriekampane og to cupkampane Avaldsnes har spelt etter at ho kom til klubben.

Etter ein dårlig start i serien har Avaldsnes for alvor funne storformen etter sommarferien. Med sju seierar, ein uavgjort og berre eit tap på dei ni siste kampane har Avaldsnes klatra frå 10. plass til 5. plass i Toppserien.

I morgon spelar Avaldsnes bortekamp mot den suverene serieleiaren LSK Kvinner i LSK-hallen.


Tabell Toppserien
LSK Kvinner 18 14 3 1 44 - 11 45
Vålerenga 18 12 2 4 36 - 22 38
Sandviken 18 11 2 5 35 - 25 35
Klepp 18 10 2 6 29 - 17 32
Avaldsnes 18 8 6 4 35 - 27 30
Røa Fotball Elite 18 7 5 6 35 - 27 26
Kolbotn 17 6 3 8 27 - 31 21
Trondheims-Ørn 18 5 4 9 18 - 21 19
Arna-Bjørnar 18 5 4 9 21 - 31 19
Lyn 18 4 6 8 18 - 30 18
Stabæk 18 2 3 13 12 - 33 9
Fart 17 1 4 12 11 - 46 7

 


Ylinn Tennebø i Tornado Måløy sin kamp mot Stryn 15. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


11.10 Studentspretten og Høyang spelte uavgjort 1-1


Morten M. Larssen Mathisen scora Studentspretten sitt mål mot Høyang.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Idrettspark 5. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Studentspretten og Høyang spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 den fyrste kampen i den siste serierunden i Kretsligaen. Jakob Rømo gav bortelaget leiinga 1-0, medan Morten Mathias Larssen Mathisen utlikna for heimelaget til 1-1. 

Studentspretten - Høyang  1-1 (0-1)
0-1 Jakob Rømo (12. min)
1-1 Morten Mathias Larssen Mathisen (50. min)

Dommar:
Elias Roko Eide, Jølster 

Assistentdommarar:
Vegard Aa. Albretsen, Kaupanger og Fredrik Stavø, Kaupanger 


Studentspretten:

Tor Erik Eide
Rainer Pando
Ruben Kvalsvik
Olav Ulrik Underdal
Tord Gjedrem Aannerød
Steffen Årseth Ljosheim
Markus Sletteland Sigvaldsen
Gaute Vedvik
Fredrik Vold
Morten Mathias Larssen Mathisen
Fredrick Thorvaldsen Lindal

Innbyttarar:
Lars Christian Lindsay Lundhøj
Jim Skarstein
Nikolai Bråta Strømstad
Bård Moldekleiv Dalen
Ola Huus Ervik
Erik Tønnessen
Petter Sundaker Nordberg

Høyang:

Marius Varden Fossen
Sindre Ulvestad
Luis Alejandro Nedrebø Maureira
Sander Stølen Olsen
Erlend Austreim Giil
Jacob Frøyen Bergset
Michael Hansen Våge
Jakob Rømo
Bernard Breidvik
Nikolas Gudvangen Trollebø
Joakim Sjøthun Måren

Innbyttarar:
Benjamin Ramsli Lyeng
William Berge Ullebø
Eirik Sjøthun Måren


Tabell Kretsligaen

Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 22 11 6 5 37 - 26 39
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 22 6 5 11 40 - 50 23
Dale 21 5 1 15 23 - 58 16
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 21 3 2 16 24 - 80 11 


11.10 Spelte heile kampen mot Kviterussland


Johan Hove i kamp for Sogndal mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Johan Hove frå Sogndal og Sogndalspelar Ulrik Tillung Fredriksen spelte heile kampen då Norge i dag spelte uavgjort 1-1 borte mot Kviterussland i EM-kvalifiseringa. Emil Bohinen scora Norge sitt utlikningsmål drøye 10 minutt før full tid.

Hviterussland - Norge 1-1 (0-0)
1-0 Denis Grechikho (58. min)
1-1 Emil Bohinen (79. min)

Norge:
Julian Rekdahl Faye Lund
Fredrik André Bjørkan (Ola Brynhildsen 71. min)
Leo Skiri Østigård
Ulrik Tillung Fredriksen
Birk Risa
Johan Hove
Hugo Vegard Vetlesen
Emil Bohinen (Tobias Christensen 79. min)
Håkon Evjen
Tobias Heintz (Dennis Tørset Johnsen 87. min)
Kristian Thorstvedt (Aron Leonard Dønnum 79. min)

 


Ulrik Tillung Fredriksen i heimekampen mot Rosenborg 15. juli 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


11.10 Kristian Fardal Opseth debuterte i Australia


Kristian Fardal Opseth debuterte i dag for Adelaide United.
Bildet er frå Bodø/Glimt sin bortekamp mot Florø 21. mai 2017.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Kristian Fardal Opseth debuterte i dag for den australske klubben Adelaide United. Sogningen blei bytta inn for Alhassen Toure knappe kvarteret før full tid i heimekampen mot Sydney.

Kampen enda til slutt med tap 2-3, etter at stillinga til pause var 1-2.

Adelaide United - Sydney  2-3 (1-2)
0-1 Adam Le Fondre (22. min)
0-2 Adam Le Fondre (28. min)
1-2 Nikola Mileusnic (44. min)
2-2 Alhassan Toure (53. min)
2-3 Ryan McGowan (87. min)

Adelaide United:
Paul Izzo
Ryan Strain
Jordan Elsey Høyre
Michael Jakobsen
Ryan Kitto
George Blackwood
Louis D'Arrigo (Michaël Maria 67. min)
Riley McGree
Nikola Mileusnic (Michael Marrone 60. min)
Alhassan Toure (Kristian Fardal Opseth 78. min)
Ben Halloran

 


Kristian Fardal Opseth for Sogndal mot Bodø Glimt 24. juli 2016. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.10 Siste runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for den siste runden i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

På grunn av få kampar denne helga er kamp nr. 1 EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og England. 

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.

Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner)


11.10 Studentspretten møter Høyang på Kvåle


Høyang sin trenar Leif Arne Tveit gir seg etter dagens kamp mot
Studentspretten. Bildet er frå bortekampen mot Stryn 31. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Studentspretten møter i dag Høyang i den siste serierunden i Kretsligaen. Kampen blir spelt på Kvåle Stadion klokka 18.30.

Studentspretten vil med seier i denne kampen sikre 4. plassen i årets Kretsliga. Høyang endar uansett resultat i dagens kamp på 8. plass i Kretsligaen 2019.

Kretsligaen
Kl. 18.30 Studentspretten - Høyang

Tabell Kretsligaen

Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 21 11 5 5 36 - 25 38
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 21 6 4 11 39 - 49 22
Dale 21 5 1 15 23 - 58 16
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 21 3 2 16 24 - 80 11 


10.10 Øystein Hesjedal blir ny trenar i Stryn


Øystein Hesjedal i Stryn G12 sin kamp mot Skavøypoll 9. mai.
Sjå bilder frå denne kampen.


 

Stryn Fotball melder i ei pressemelding at Øystein Hesjedal blir ny trenar for Stryn sine herrelag. Hesjedal tek dermed over etter Geir Inge Rake som har hatt denne stillinga dei to siste sesongane.

Hesjedal, som denne sesongen har vore trenar for Stryn G12, tek til i jobben 1. november 2019.

39-åringen frå Bergen har som spelar spelt for klubbane Åsane, Kvernbit, Kaupanger, Sogndal, Stryn og Øystese.

Øystein Hesjedal er ein av 11 trenarar som NFF Sogn og Fjordane har plukka ut til å delta på trenarprosjektet, Drømmetrenaren – det neste steget 2019.

 


Øystein Hesjedal i kamp for Stryn mot Tornado Måløy 5. august 2008.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


10.10 Joachim Refvik toppscorar i 5. divisjon


Joachim Refvik scora seks mål heime mot Jølster 8. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film frå Selje si garderobe etter seieren. 

 

Joachim Refvik frå Selje er toppscorar i 5. divisjon denne sesongen med 20 mål.

Selje sin storscorar toppar denne lista føre Øystein Myrkaskog (16 mål),
John Marius Myklebust Berger (14 mål), Abraham Johnny (13 mål), Svein Erik Saglien (12 mål), Filip Pleym Mardal (12 mål) og Johannes Garlid Tenden (12 mål).
 

20 mål:
Joachim Refvik, Selje

16 mål:
Øystein Myrkaskog, Vik

14 mål:
John Marius Myklebust Berger, Stryn 2

13 mål:
Abraham Johnny, Sandane

12 mål:
Svein Erik Saglien, Vik
Filip Pleym Mardal, Sandane
Johannes Garlid Tenden, Stryn 2

9 mål:
Eivind Frøholm, Førde 2
Per Michael Legria Thune, Sogndal 3/Fjøra 2

8 mål:
Erlend Fjærestad Aase, Vik
Hallvard Bjotveit, Sandane
Idar Holen, Vik

7 mål:
Dag Einar Bøtun, Vik
Jonas Beitveit, Selje
Kim Andre Gangeskar, Skavøypoll
Alen Arnautovic, Anga
Håvard Kroken, Stryn 2
Torbjørn Johannessen Hjellbrekke, Jølster

6 mål:
Bård Sandnes, Jølster
Aleksander Valsvik, Vik
Ørjan Øyren Harjo, Anga
Stian Hellebust, Førde 2

 


Øystein Myrkaskog for Førde i 2-0 seieren mot Tertnes 19. mai 2018.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


John Marius Myklebust Berger scora to mål for Stryn 2
 i dagens 7-1 seier mot Førde 2 på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Abraham Johnny scora to mål i 8-2 seieren heime mot Selje 5. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Filip Pleym Mardal scora tre mål 8-0 seieren mot Anga 14. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johannes G. Tenden scora to mål for Stryn 2 mot Skavøypoll 14. august.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Svein Erik Saglien blei kretsmester med Vik i lag med sønene Idar Andre
og Daniel. Bildet er tatt etter bortekampen mot Skavøypoll 8. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.


10.10 Siste runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for den siste runden i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

På grunn av få kampar denne helga er kamp nr. 1 EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og England. 

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.

Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner)


10.10 Status tabellkonkurransen etter 21. serierunde


Stryn vann 7-1 heime mot Bremanger i den 21. serierunden i Kretsligaen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Elias Rognebakke leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 21. serierunde. Rognebakke leiar konkurransen føre John Søgnen, Knut-Atle Krossøy, Kjetil Karlsen, Nina Sofie Nor Midthjell, Shanjeevan Mohanarajah,
Stein Roar Moheim og Thor Aage Pleym.

Neste gong det er premiering i konkurransen er ved sesongslutt.

Tabell Kretsligaen etter 21. serierunde:
Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 21 11 5 5 36 - 25 38
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 21 6 4 11 39 - 49 22
Dale 21 5 1 15 23 - 58 16
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 21 3 2 16 24 - 80 11 

Stilling tabellkonkurransen etter 21. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Elias Rognebakke 12 7
2. John Søgnen 16 5
3. Knut-Atle Krossøy 16 2
4. Kjetil Karlsen 18 6
5. Nina Sofie Nor Midthjell 18 5
6. Shanjeevan Mohanarajah 18 5
7. Stein Roar Moheim 18 5
8. Thor Aage Pleym 18 5
9. Josefine Sannebro 18 4
10. Julian Hove 18 4
11. Kristian Aase 18 4
12. Marius Hellebust 18 4
13. Ole Tom Myroldhaug 18 4
14. Rune Midthjell 18 4
15. Stein Inge Strøm 18 4
16. Anders Frøyen 18 3
17. Arild Hjelmeland 18 3
18. Frank Nymark 18 3
19. Geir Igelkjøn 18 3
20. Jon Arild Halland 18 3
21. Odd Gunnar Måren 18 3
22. Eirik Nor Midthjell 18 2
23. Håvard Folevåg Mjelleli 18 2
24. Jan Tore Slinde 18 2
25. Kai Henning Slinde 18 2
26. Vegard Flatjord 18 2
27. Per Inge Hjelmeland 18 0
28. Anders Lereng 20 5
29. Idar Arne Kristiansen 20 5
30. Jan-Tore Løken 20 5
31. Ahmad Abdullah 20 4
32. Even Kvam 20 4
33. Gunnar Balsnes 20 4
34. Henri Kjødnes 20 4
35. Idar Taklo 20 4
36. Johan Skorge 20 4
37. Jon Navarsete 20 4
38. Magnus Nikolai Bolseth 20 4
39. Magnus Sævik 20 4
40. Marcus Vedeler 20 4
41. Odd Rune Dvergsdal 20 4
42. Geir Christensen 20 3
43. Olve Eide 20 3
44. Per Michael Frichsen 20 3
45. Rune Haugland 20 3
46. Sander Simpson-Larsen 20 3
47. Steinar Langedal 20 3
48. Frank Torheim 20 2
49. Hans Egil Glomnes Øyen 20 2
50. Nils Morten Frislid 20 2
51. Øystein Solheim 20 2
52. Atle Rake 20 1
53. Knut Olav Halseth 20 1
54. Nikolai Thorsen 20 1
55. Odd Eriksen 20 1
56. Odd Listhaug Drabløs 20 1
57. Jakob Haugen 22 7
58. Ida Løken 22 6
59. Anne Mette Lillestøl 22 5
60. Ingvild Vatn Øvreberg 22 5
61. Odd Helge Vågseth 22 5
62. Reidar Balsnes 22 5
63. Sujeevan Mohanarajah 22 5
64. Henriette Naustdal 22 4
65. John Os 22 4
66. Kay Rune Solheim 22 4
67. Kristi Glomnes 22 4
68. Nils Tore Krosshaug 22 4
69. Tore Haraldsen 22 4
70. Vegard Lunde 22 4
71. Anny Balsnes 22 3
72. Else Helene Abrahamsen 22 3
73. Elvis Fleksnes 22 3
74. Halldis Balsnes 22 3
75. Hans-Petter Gilleshammer 22 3
76. Jens-Ivar Nilsen 22 3
77. Kay Ove Hafsås 22 3
78. Kennet Hessvik 22 3
79. Kjell Nigardsøy 22 3
80. Kjell Tore Lillestøl 22 3
81. Ole Martin Bolset 22 3
82. Ole Morten Kvam 22 3
83. Otto Øy 22 3
84. Terje Nybø 22 3
85. Tommy Øren 22 3
86. Vebjørn Nord Haugland 22 3
87. Andrine Njøsen Helgås 22 2
88. Dino Omerovic 22 2
89. Einar Hellem 22 2
90. Jan Are Øvstetun 22 2
91. Jørund Nygård 22 2
92. Kjetil Myklebust 22 2
93. Kristian Andal 22 2
94. Kåre Magne Moe 22 2
95. Marius Midtun Aaberge 22 2
96. Rune Henden 22 2
97. Sveinung Frantzen 22 2
98. Øyvind Hervik 22 2
99. Alexander Slinde 22 1
100. Hilmar Lindskog 22 1
101. Jan Per Løken 22 1
102. Nikolai Midtbø Heggedal 22 1
103. Odd Eriksen 22 1
104. Åge Sem-Johansen 22 1
105. Harald Vartdal 22 0
106. Jo Arne Sætre 22 0
107. Tommy Holm 22 0

Sjå heile lista etter 21. serierunde. 


Premiering Tabellkonkurransen 2019

Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 10 flaxlodd
2. premie: 7 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd


10.10 Hard kamp om seieren i 3. divisjon kvinner


Stryn sitt damelag etter seieren heime mot Studentspretten 13. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Kampen om seieren i 3. divisjon kvinner står mellom Stryn, Førde og Sandane. Berre to poeng skiller dei tre laga i det tre serierundar gjenstår.

Vinnaren av 3. divisjon kvinner Sogn og Fjordane skal ut i kvalifiseringskampar om opprykk til 2. divisjon mot dei to avdelingsvinnarane i 3. divisjon frå Rogaland og Hordaland. Dei to beste laga i denne kvalifiseringa spelar neste år i 2. divisjon kvinner.

I 3. divisjon kvinner Hordaland har Loddefjord allereie sikra seg seieren i avdelinga, medan i avdelinga i Rogaland har Lura avdelingsseieren langt ned i lomma.


Resterande kampar i 3. divisjon kvinner
Søndag 13. oktober
Kl. 15.00 Stryn - Vik
Kl. 16.00 Selje /Åheim - Studentspretten

Tysdag 15. oktober
Kl. 19.00 Balestrand - Førde

Torsdag 17. oktober
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger 2

Søndag 20. oktober
Kl. 13.00 Vik - Selje /Åheim
Kl. 15.00 Førde - Sandane

Måndag 21. oktober
Kl. 18.30 Sogndal - Balestrand
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Stryn

Torsdag 24. oktober
Kl. 18.00 Balestrand - Vik

Søndag 27, oktober
Kl. 15.00 Studentspretten - Vik
Kl. 15.00 Sandane - Sogndal
Kl. 15.00 Stryn - Førde
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Selje /Åheim


Tabell 3. divisjon kvinner
Stryn 13 9 3 1 48-9 30
Sandane 13 9 3 1 39-13 30
Førde 13 9 1 3 56-25 28
Studentspretten 14 8 1 5 41-21 25
Kaupanger 2 13 4 2 7 25-36 14
Sogndal 14 3 3 8 27-50 12
Vik 12 3 2 7 15-39 11
Balestrand 13 3 2 8 22-55 11
Selje /Åheim 13 1 3 9 19-44 6

Tabell 3. divisjon kvinner Hordaland
Loddefjord 19 18 1 0 83 - 18 55
Fana 18 13 1 4 40 - 20 40
Sotra 19 12 2 5 85 - 41 38
Fyllingsdalen 2 18 11 3 4 58 - 33 36
Åsane 2 19 10 2 7 42 - 26 32
Os /Nore Neset 19 9 4 6 41 - 41 31
Nordhordland /Eikanger/Kvernbit 19 7 4 8 27 - 49 25
Gneist 19 7 2 10 33 - 36 23
Nymark 19 4 4 11 25 - 44 16
Djerv 19 4 4 11 25 - 51 16
Solid /Trott 19 3 2 14 28 - 72 11
Krabbetor FK 19 0 1 18 15 - 71 1

Tabell 3. divisjon kvinner Rogaland
Lura 19 16 1 2 77 - 24 49
Randaberg 19 13 2 4 50 - 24 41
Vidar 18 12 3 3 76 - 26 39
Egersunds 18 12 1 5 73 - 25 37
Bryne 2/Frøyland 18 10 2 6 38 - 36 32
Falkeid /Skjold/Stegaberg 18 8 5 5 40 - 32 29
Klepp /Havdur 3 19 7 2 10 53 - 55 23
Forus og Gausel 19 6 3 10 34 - 47 21
Djerv 1919 19 6 2 11 36 - 50 20
Haugar 2 17 5 0 12 32 - 48 15
Hinna 2 19 3 0 16 23 - 87 9
Vard Haugesund 1 17 1 1 15 14 - 92 4

 


Sandane jublar etter seieren borte mot Stryn 9. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Astrid Bolstad Blikra og Førde skal møte Balestrand, Sandane og
Stryn i dei tre siste kampane denne sesongen.
Bolstad Blikra scora fem mål borte mot Selje/Åheim 28. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.10 Azar Karadas ferdig som spelar i Brann


Azar Karadas i treningskampen mellom Brann og
eit lag samansett av spelarar frå Sogn og Fjordane 16. juni 2016.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Azar Karadas er ferdig som spelar i Brann. 38-åringen frå Nordfjordeid har over 250 kampar for Brann i løpet av dei tre periodane han har spelt for klubben.

No er det altså klart at kontrakta med Brann som går ut ved nyttår ikkje blir fornya.

Karadas har i tillegg til moderklubben Eid spelt for klubbane Brann, Rosenborg, Portsmouth, Benfica, Kasimpasa, Kaiserslautern og Sogndal. 

Azar Karadas står bokført med 10 kampar og eit mål for Norge sitt A-landslag. I tillegg har eidaren spelt 60 kampar og scora 17 mål for aldersbestemte landslag.
 
 


Azar Karadas i kamp for Nordfjordlaget mot Sogndal 12. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Karadas i cupkampen mellom Tornado Måløy og Sogndal 17. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Azar Karadas i kampen mot Vålerenga 5. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.10 Siste runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for den siste runden i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

På grunn av få kampar denne helga er kamp nr. 1 EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og England. 

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.

Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner)


09.10 11 trenarar plukka ut til Drømmetrenaren



NFF Sogn og Fjordane har plukka ut 11 trenarar som skal delta på trenarprosjektet, Drømmetrenaren – det neste steget 2019.

Målet med prosjektet er å utvikle og inspirere trenarar til å ta det neste steget som trenar. Trenarar som kan være med å prege fotballen i Sogn og Fjordane i åra som kjem, inn mot spelarutvikling og trenarutvikling i klubb- og krets. Trenarane må ha som mål å vidareutdanne seg inn mot UEFA B-lisens, Spelarutvikling B, NFF Trenarveiledaren, og evt. også på sikt UEFA A-lisens.

Stig Laberg Øvstetun IL Jotun
Maria Omvik Hella Kaupanger IL
Jørn Peder Sætre Stryn Fotball
Øystein Hesjedal Stryn Fotball
Kurt Heggestad Hafslo IL
Joar Duesund Hafslo IL
Alexander Lambrechts Lekva Førde Fotball
Bjørn André Storøy Førde Fotball
Elias Øvretveit Larsen Førde Fotball
Andre Østvik Kaupanger IL
Torstein Rutledal Tornado Måløy FK

09.10 Stiler med to lag i Eliteturnering på Hamar


NFF Sogn og Fjordane J14 etter kretskampen mot
NFF Sunnmøre på Stryn Stadion 9. mars. 
Sjå bilder frå jentekretskampane på Stryn Stadion 9. mars.

 

Storhamar Fotball arrangerar komande helg Bakers Elite Jente Cup 2019 på Hamar. Det blir konkurrert i klassene J13, J14 og J15. NFF Sogn og Fjordane stiller med kretslaga sine i klasse J13 og J14.

NFF Sogn og Fjordane J13 er komne i avdeling med NFF Oslo, NFF Telemark og NFF Østfold, medan NFF Sogn og Fjordane J14 spelar innleiande kampar mot NFF Indre Østland, NFF Oslo og Team BDO.

NFF Sogn og Fjordane J13:
Selma Vassdal Gaular IL
Emma Thorsnes Hyllestad IL
Anna Grindhaug Hafslo IL
Kaja Hjelmhaug Sogndal Fotball
Thea Sviggum Elle Sogndal Fotball
Mia Selseng Sogndal Fotball
Jenny Feidje Rørvik Sogndal Fotball
Selma Feidje Rørvik Sogndal Fotball
Marte Aaberge Kaupanger IL
Ine Langen Dale Kaupanger IL
Synne Ming Fosse Vik IL
Nara Paola G.Ottone Balestrand IL
Elise Tuften Mardal Syril IL
Julia Felde Eid IL
Othilie Hatteland Førde IL Fotball
Lea Storøy Førde IL Fotball
Frida Skilbrei Førde IL Fotball
Dina Søgnen Sande Gaular IL

Trenar for NFF Sogn og Fjordane J13 er Jon Arild Halland

NFF Sogn og Fjordane J14:
Ida Flatebø Holmøy Heia FK
Tuva Kjøs Gaular IL
Rebekka Felde Liljedal Syril IL
Live N.Holen Syril IL
Linn Langen Dale Kaupanger IL
Ingeborg Sofie Sætren Hornindal IL
Maia Lindesteg Øen Førde IL Fotball
Maria Høyvik Førde IL Fotball
Thea Lovise Holsen Førde IL Fotball
Hermine Kjøsnes Stryn T&I
Sofie Njøten Stryn T&I
Malin Eikenes Tjellaug Stryn T&I
Eli Sofie Seim Skjølberg Bremanger IL
Marte Hovland Vik IL
Mathea Bråstad Hyllestad IL
Mina Bell Folland Førde

Trenar for NFF Sogn og Fjordane J14 er Jon Terje Tjellaug


 


Kaja Bjelde Hjelmhaug under 3. runde i Enivestserien 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.   


Anna Grindhaug frå Hafslo under 3. runde i Enivestserien 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.   


08.10 Resultat kampar i dag, tysdag 8. oktober


 
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Tambarskjelvar  1-7 (0-2)
Askvoll/Holmedal - Tempo  2-4 (0-3) 
Eikefjord - Førde 3  1-5 (1-2)
Florø 3 - Fure  4-6 (4-0)
Anga 2 - Gaular/Dale 2  3-1 (2-0)
 
Tabell 6. divisjon avdeling 2

Fure 19 13 4 2 77 - 47 43
Eikefjord 19 13 1 5 62 - 33 40
Florø 3 19 11 3 5 75 - 52 36
Tempo 19 11 1 7 73 - 53 34
Askvoll/Holmedal 19 10 1 8 64 - 43 31
Hyllestad 19 7 4 8 63 - 61 25
Førde 3 20 7 3 10 61 - 66 24
Gaular /Dale 2 19 7 3 9 50 - 56 24
Anga 2 19 6 2 11 48 - 55 20
Tambarskjelvar 19 5 2 12 52 - 64 17
Høyang 2 19 3 0 16 30 - 125 9


08.10 Norge vann 13-0 mot Færøyane

 

Elise Thorsnes scora det siste målet då Norge i dag vann 13-0 i EM-kvalifiseringskampen borte mot Færøyane. Dette var Thorsnes sitt fyrste landslagsmål sidan kampen mot Australia 28. februar 2018.

Thorsnes blei bytta inn for Lisa-Marie Karlseng Utland 20 minutt ut i 2. omgang. Thorsnes står etter dagens kamp med 120 kampar og 20 mål for det norske kvinnelandslaget.

Norge står etter dagens seier mot Færøyane med tre strake seierar i gruppe C i EM-kvalifiseringa. Norge toppar gruppa to poeng føre Wales.


Færøyene - Norge  0-13 (0-4)
0-1 Lisa-Marie Karlseng Utland (8. min)
0-2 Caroline Graham Hansen, straffe (23. min)
0-3 Amalie Vevle Eikeland (37. min)
0-4 Caroline Graham Hansen (40. min)
0-5 Caroline Graham Hansen (52. min)
0-6 Isabell Lehn Herlovsen (54. min) 
0-7 Karina Sævik (60. min)
0-8 Ingrid Syrstad Engen (63. min)
0-9 Frida Leonhardsen Maanum (64. min)
0-10 Isabell Lehn Herlovsen (66. min)
0-11 Ingrid Syrstad Engen (77. min)
0-12 Isabell Lehn Herlovsen (78. min)
0-13 Elise Hove Thorsnes (87. min)

Norge:
Cecilie Hauståker Fiskerstrand
Ingrid Moe Wold (Karina Sævik 59. min)
Maria Thorisdottir
Synne Skinnes Hansen
Maren Nævdal Mjelde
Caroline Graham Hansen
Ingrid Syrstad Engen
Amalie Vevle Eikeland
Guro Reiten (Frida Leonhardsen Maanum 58. min)
Isabell Lehn Herlovsen
Lisa-Marie Karlseng Utland (Elise Hove Thorsnes 65. min)

08.10 Siste runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for den siste runden i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

På grunn av få kampar denne helga er kamp nr. 1 EM-kvalifiseringskampen mellom Norge og England. 

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.

Siste runde i Lokaltipset 2019
Kamp 1: Norge - Spania (EM-kvalifisering)
Kamp 2: Fløya - Kaupanger (1. divisjon kvinner)
Kamp 3: Florø - Åsane (PostNord-ligaen)
Kamp 4: Fjøra - Fana (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Vestfossen - Sogndal 2 (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 6: Kaupanger - Stryn (Kretsligaen)
Kamp 7: Tornado Måløy - Årdal (Kretsligaen)
Kamp 8: Førde - Eid (Kretsligaen)
Kamp 9: Florø 2 - Syril (Kretsligaen)
Kamp 10: Bremanger - Dale (Kretsligaen)
Kamp 11: Stryn - Vik (3. divisjon kvinner)
Kamp 12: Selje/Åheim - Studentspretten (3. divisjon kvinner)


08.10 Kampar i dag, tysdag 8. oktober


Mjølkeråen og Eikefjord møter i dag Førde 3 i 6. divisjon avdeling 2.
Bildet er frå Eikefjord sin bortekamp mot Selje 21. september 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Tambarskjelvar
Kl. 19.00 Askvoll/Holmedal - Tempo
Kl. 19.00 Eikefjord - Førde 3 
Kl. 19.00 Florø 3 - Fure 
Kl. 20.00 Anga 2 - Gaular/Dale 2
 
Tabell 6. divisjon avdeling 2

Eikefjord 18 13 1 4 61 - 28 40
Fure 18 12 4 2 71 - 43 40
Florø 3 18 11 3 4 71 - 46 36
Askvoll/Holmedal 18 10 1 7 62 - 39 31
Tempo 18 10 1 7 69 - 51 31
Hyllestad 19 7 4 8 63 - 61 25
Gaular /Dale 2 18 7 3 8 49 - 53 24
Førde 3 19 6 3 10 56 - 65 21
Anga 2 18 5 2 11 45 - 54 17
Tambarskjelvar 18 4 2 12 45 - 63 14
Høyang 2 18 3 0 15 29 - 118 9


07.10 Larsen og Sandal slutta med stil 


Ole Gunnar Midtbø, Vidar Sandal, John Martin Gil og Peter Orry Larsen etter Skavøypoll sin 6-1 seier heime mot Selje 7. oktober 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Med ujamne mellomrom blir det lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna var på nøyaktig denne dagen for ein del år sidan.

For nøyaktig 13 år sidan i dag vann Skavøypoll 6-1 heime mot Selje på Skavøypoll Stadion.


Både trenar Vidar Sandal og spelar Peter Orry Larsen var i aksjon for siste gong på Skavøypoll i dagens kamp mot Selje. I alle fall for ei stund. Trenar Vidar Sandal har bestemt seg for å slutte som trenar for Skavøypoll, og Peter Orry Larsen skal som kjent spele for Aafk neste sesong. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det var stor spenning føre kampen mellom Skavøypoll og Selje. Begge laga kjempa om den viktige 10. plassen på tabellen som kan gje spel i 3. divisjon også neste sesong. 

Skavøypoll starta kampen best og tok også leiinga 1-0 etter 20 minutt. John Martin Gil fekk stå merkeleg upressa på omlag 25 meter. Gil lot seg ikkje be to gongar og skaut ballen i ein fin bue over Odd Helge Losnegård. Etter dette hadde Peter Orry Larsen ein susar som gjekk rett utanfor. Selje sin største sjanse i fyrste omgang kom på eit langt framspel frå Gaute Otnes. Framspelet slo i tverrliggaren, men det virka som at Yngve Furnes i Skavøypoll sitt mål hadde full kontroll. 1-0 til pause var eit ok resultat etter ein dårleg fyrsteomgang i regnveret på Skavøypoll Stadion.  

Starten av andre omgang bar preg av at mykje sto på spel for begge laga. Det var høg temperatur og Inge Seglem hadde ein periode det gule kortet framme både titt og ofte. Midtvegs i omgangen gjorde Vidar Sandal eit bytte som kanskje avgjorde kampen. Preben Torvanger blei bytta inn for Børge Yndestad. Torvanger takka for tilliten med å gå rett i angrep. I det han skulle runde ein forsvarar blei, blei han felt av Peter Bergesen. Kampens dommar Inge Seglem peika korrekt på straffemerket. Banas beste spelar, Peter Orry Larsen, var sikkerheten sjølv frå krittmerket, og Skavøypoll auka leiinga til 2-0. To minutt etter trudde Selje at dei hadde resusert til 2-1. Men assistentdommar Stian Aaland frå Haugen hadde flagget oppe og målet blei korrekt annullert. 

Hadde ikkje kampen vore avgjort på 2-0, blei den det i alle fall kvarteret før slutt. Peter Orry Larsen dreiv fint fram på midtbana og rett utanfor 16- meteren trilla han ballen vidare til Ole Gunnar Midtbø. Midtbø sette ballen i lengste hjørnet bak ein sjanselaus Odd Helge Losnegård. Etter dette virka det som at Selje gav opp, og heimelaget fekk lett spel. Berre fire minutt etter måtte dommar Seglem nok ein gong peike på straffemerket. Denne gongen var det John Martin Gil som blei felt, og Gil sette sjølv straffesparket i mål. Sju minutt før slutt auka Peter Orry Larsen Skavøypoll si leiinga til 5-0. Larsen møtte eit frispark frå Ole Gunnar Midtbø på fyrste stolpe, og heada ballen knallhardt i mål. Rett før slutt laga Kenneth Pedersen Selje sitt trøystemål, på eit innlegg frå Gaute Otnes. På overtid fastsette Ole Gunnar Midtbø sluttresulatat til 6-1. Frå langt hold lobba Midtbø ballen i mål til stor jubel frå heimepublikum på Skavøypoll Stadion.  

Dermed gjenstår det for Skavøypoll å håpe på at Stryn rykker opp i 2. divisjon, slik at dei beheld plassen i 3. divisjon. Selje har hatt ein god haustsesong, men blei i dag for svake, og spelar dermed i 4. divisjon neste sesong.


Skavøypoll - Selje  6-1 (1-0)
1-0 John Martin Gil (20. min)
2-0 Peter Orry Larsen, straffe (67. min)
3-0 Ole Gunnar Midtbø (75. min) Assist: Peter Orry Larsen
4-0 John Martin Gil, straffe (79. min)
5-0 Peter Orry Larsen (83. min) Assist: Ole Gunnar Midtbø
5-1 Kenneth Pedersen (89. min) Assist: Gaute Otnes
6-1 Ole Gunnar Midtbø (90. min)

Gult kort:
Skavøypoll: Trond Sandal og Chris Nedreberg Silden
Selje: Peter Bergesen, Kenneth Pedersen og Kristoffer Hove.

Dommar: Inge Seglem, Årdalstangen

Assistendommarar: Stian Aaland, Haugen og Kjell Alme, Sandane

Skavøypoll:
Yngve Furnes
Kim Andre Gangeskar
Chris Nedreberg Silden
Stian Ferstad
Peter Orry Larsen
Øystein Weltzien
Trond G. Sandal
Ole Kristoffer Nore
Ole Gunnar Midtbø
John Martin Gil
Børge Yndestad

Innbyttarar:
Preben Torvanger
Stian Åmelfot
Håvard Tennebø
Magnus Nore

Selje:
Odd Helge Losnegard
Gaute Osnes
Kristoffer Hove
Peter Bergesen
Anders Eltvik
Kai Arne Otneim
Jan Runar Trandal
Kenneth Pedersen
Kenneth Honningsvåg
Frode Nøstdal
Karl Erik Aarsheim

Innbyttarar:
Endre Kupen
Trond Hamre
Idar Taklo
Ole Andreas Solheim


07.10 Flatraket stiller lag åleine neste sesong


Ole Erik Sunde held fram som hovudtrenar for Flatraket sitt seniorlag.
Bildet er frå kampen heime mot Oppstryn på Naustteigen Stadion 4. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Etter sju sesongar med samarbeid med andre klubbar er det no klart at Flatraket neste sesong skal stille herrelag åleine.

Frå 2013 til 2017 hadde Flatraket samarbeid med Selje, medan dei dei to siste sesongane har stilt herrelag i samarbeid med Skavøypoll. I årets sesong kom Flatraket/Skavøypoll 2 på 4. plass i 6. divisjon avdeling 3.

Ole Erik Sunde, som har vore trenar for Flatraket/Skavøypoll 2 denne sesongen, har takka ja til ei ny avtale med Flatraket ut neste sesong.  

Tabell 6. divisjon avdeling 3

Eid 2 16 11 0 5 82 - 53 33
Hornindal 16 10 1 5 35 - 26 31
Oppstryn 16 9 1 6 46 - 46 28
Flatraket /Skavøypoll 2 16 7 3 6 45 - 27 24
Tornado Måløy 2 16 7 3 6 46 - 32 24
Haugen 16 5 3 8 45 - 52 18
Hyen 16 6 0 10 36 - 53 18
Breimsbygda /Jølster 2 16 5 3 8 40 - 69 18
Svelgen/Bremanger 2 16 4 2 10 43 - 58 14


07.10 Film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik


Svein Erik Saglien blei kretsmester med Vik i lag med sønene Idar
Andre og Daniel. Det er femte kampen i år dei har vore på bana i lag. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.

 

Vik vann søndag ettermiddag 4-3 borte mot Skavøypoll i serieavslutninga i 5. divisjon.

Ettersom Stryn 2 berre greidde uavgjort borte mot Studentspretten 2 kunne Vik juble for KM-tittel i 5. divisjon. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Sjå ein film frå kampen mellom Skavøypoll og Vik.

Skavøypoll - Vik  3-4 (3-2)

1-0 Kim Andre Gangeskar, straffe (6. min)
1-1 Aleksander Valsvik (11. min)
2-1 Lars Eltvik Nygård (36. min)
2-2 Bengt William Abelsen-Øhlen
3-2 Stian Hagen Åmelfot (44. min)
3-3 Svein Erik Saglien (68. min)
3-4 Mathias Stokkebø (80. min)

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7


07.10 Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset samanlagt


 

Kenneth Fosse Elde leiar Lokaltipset samanlagt etter 20 rundar.

Fosse Elde har prikka inn 148 rette på dei 20 fyrste rundane, og toppar føre  Ole- Andreas Aarvik (146 rette). Kristian Lefdal (146 rette) og Marcus Vedeler (146 rette).

NB! I kampen om samanlagseieren skal tipparane stryke dei tre dårligaste rundane sine. Det ser ut til at det kjem til å bli store endringar i toppen av lista etter at dei tre dårligaste rundane er strokne.

Har to eller fleire personar like mange rette etter strykningane vinn den som har flest rette i beste enkeltrunde. Er ein like også der ser ein på nest beste enkeltrunde osv. 

Totalt 395 personar har deltatt i ein eller fleire av rundane til no i årets Lokaltips.

Klikk her for å sende inn ditt tips på 21. runde i Lokaltipset 2019.


148 rette:
Kenneth Fosse Elde

146 rette:

Ole- Andreas Aarvik
Kristian Lefdal
Marcus Vedeler

144 rette:

Arne Helgheim
Ørjan Igelkjøn
Odd Helge Vågseth

143 rette:

Kay Ove Hafsås
Ole Morten Kvam

142 rette:
Oddmund Balsnes
Eirik Kristoffersen
Rune Lefdal
John Søgnen

141 rette:

Rune Henjesand
Steinar Langedal
Ole-Gunnar Midtbø
Roger Nygård
Alf Tore Tvendeseter

139 rette:

Nils Morten Frislid
Asle Hopland

138 rette:

Ørjan Eikevoll
Adrian Helgheim
Mathias Helgheim
Vidar Kvalvågnes
Martha Karin Rauset
Odd Bjarte Rauset
Thomas Thaule

137 rette:

Reidar Balsnes
Øyvind Kristoffersen
Sindre Thue

136 rette:

Arild Hjelmeland

135 rette:

Vegard Flatjord
Elin Helgheim
Knut Strand Løseth

133 rette:

Johan Sigmund Hanssen
Christian Helgheim
Sissel Høynes
Sujeevan Mohanarajah
Jon Kåre Rauset

132 rette:

Øyvind Hafsaas
Stig Nord
Magnar Skaare
Harald Vartdal

131 rette:

Sveinung Frantzen
Knut-Atle Krossøy
Frode Ølmheim

130 rette:

Per Jakob Kyrkjeeide

129 rette:

Rune Hansen
Ole Tom Myroldhaug

128 rette:

Anny Balsnes
Edvard Nordang

127 rette:

Kjell Bruland
Rune Haugland
Gjert Nygård
Jon Georg Rutledal
Kai Henning Slinde

126 rette:

Marius Midtun Aaberge
Malin Balsnes
Frank Heggestad
Vebjørn Høynes
Janne Kristin Leivdal

125 rette:

Per Michael Frichsen
Roy Atle Igland
Idar Arne Kristiansen
Dag Olav Osen
Kenneth Rakkenes
Torbjørn Ylvisåker


07.10 Team Sogndal 2005 deltek på Eliteturnering


Hubert Wdowiak  i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  

 

Team Sogndal 2005 med spelarar frå heile fylket skal komande helg delta på Eliteturnering i Stavanger.


Team Sogndal møter i dei innleiande kampane laurdag Skeid og Kristiansund.

Motstandarar søndag er avhengig av resultata frå dei innleiande kampane laurdag.

Dei øvrige laga i Eliteturneringa er Jerv, Sandnes Ulf, Ullenskaer/Kisa, HamKam, Viking og Molde.

Trenarar for laget er Anders Stadheim og Tommy Øren.  

Tropp Team Sogndal G2005:

Sondre Nor Midthjell, Eid
Aleksander Nundal, Jotun
Markus Bringas, Sogndal
Lidvin Hestetun, Jotun
Aksel Gåsvær, Gaular
Kevin Hoddevik, Selje 
Marius Årøy, Sogndal
Enok Naustdal, Florø
Kristoffer Steinset, Florø
Daniel Gjervik, Askvoll/Holmedal 
Sander Kilen, Jotun
Hubert Wdowiak, Bremanger 
Kevin Lægreid, Jotun
Johannes Konstali Lødemel, Stryn
Tomas Gebrezgi, Vik

 


Sondre Nor Midthjell under kretskampen mot Nordmøre/Romsdal 9. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Lidvin Hestetun i kretskampen mot Nordmøre og Romsdal 5. januar.
Sjå bilder og resultat frå kretskampampane på Nordfjordeid.  


Tomas Gebrezgi under 3. runde i Enivestserien 2018 på Eid Idrettspark .
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  


Daniel Gjervik scora for Sunnfjord i Enivestserien 25. august 2018.
Sjå bilder og fakta frå 3. runde i Enivestserien på Nordfjordeid.  


06.10 Odd Helge Vågseth rundevinnar i Lokaltipset


 

Sissel Høynes og Odd Helge Vågseth prikka inn åtte rette i den 20. runden av Lokaltipset. Etter loddtrekning stikk Odd Helge Vågseth frå Førde av med premien på tre flax-lodd.

Sju tipparar hadde sju rette, 26 tipparar hadde seks rette, medan 37 tipparar hadde fem rette.


8 rette:

Sissel Høynes
Odd Helge Vågseth

7 rette:
Marius Midtun Aaberge
Bodil Bøe
Per Michael Frichsen
Steinar Langedal
Stig Nord
Kai Henning Slinde
Frode Ølmheim

6 rette:
Ole Andreas Aarvik
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Oddmund Balsnes
Kjell Bruland
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Sveinung Frantzen
Jakob Haugen
Adrian Helgheim
Asle Hopland
Vebjørn Høynes
Ørjan Igelkjøn
Eirik Kristoffersen
Knut-Atle Krossøy
Torbjørn Leivdal
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Edvard Nordang
Dag Olav Osen
Øystein Solheim
Sindre Thue
Bjørn Totland
Øyvind Vågseth

5 rette:
Gunnar Balsnes
Ronny Berg
Marita Berge
Øyvind Hafsaas
Rune Hansen
Johan Hanssen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Glenn Hovland
Johnny Husevåg
Håkon Kongshaug
Idar Arne Kristiansen
Øyvind Kristoffersen
Per Jakob Kyrkjeeide
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Janne-Kristin Leivdal
Hilmar Lindskog
Kim Christian Liset
Stein Roar Moheim
Ole Tom Myroldhaug
Odd Gunnar Måren
Gjert Nygård
Odd Bjarte Rauset
Magnus Reksnes
Magnar Skaare
Knut Strand Løseth
Jakob Søgnen
John Søgnen
Jan Taule
Thomas Thaule
Leif Arne Tveit
Marcus Vedeler


20. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sandnes Ulf - Sogndal (OBOS-ligaen)  B 0-1
Kamp 2: Fram - Florø (PostNord-ligaen) U 1-1
Kamp 3: Os - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-3
Kamp 4: Sogndal 2 - Fyllingsdalen (Norsk Tipping-ligaen) B 2-3
Kamp 5: Årdal - Kaupanger (Kretsligaen) H 8-2
Kamp 6: Stryn - Bremanger (Kretsligaen) H 7-1
Kamp 7: Høyang - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 8: Eid - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Dale - Florø 2 (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 10: Syril - Førde (Kretsligaen) B 0-6
Kamp 11: Skavøypoll - Vik (5. divisjon) B 3-4 
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon) U 4-4


06.10 Resultat kampar i dag, søndag 6. oktober


Vik er kretsmester i 5. divisjon etter dagens 4-3 seier mot Skavøypoll.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Sandnes Ulf - Sogndal  0-1 (0-0)
0-1 Ogbu Igoh (51. min)

Tabell OBOS-ligaen

Aalesund 26 21 4 1 60 - 23 67
Sandefjord Fotball 26 16 8 2 46 - 27 56
Start 26 17 4 5 49 - 28 55
KFUM 26 11 8 7 54 - 41 41
Nest-Sotra 26 12 6 8 37 - 27 41
Sogndal 26 11 5 10 43 - 37 38
Kongsvinger 26 11 4 11 32 - 33 37
Raufoss 26 12 1 13 41 - 48 37
HamKam 26 10 5 11 38 - 38 35
Ullensaker/Kisa 26 9 6 11 42 - 42 33
Jerv 26 8 9 9 34 - 46 33
Sandnes Ulf 26 9 5 12 41 - 40 32
Notodden 26 6 5 15 30 - 43 23
Strømmen 26 4 10 12 25 - 41 21
Skeid 26 3 9 14 28 - 43 18
Tromsdalen 26 2 3 21 30 - 73 9

Kretsligaen
Dale - Florø 2  1-1 (0-0)

Tabell Kretsligaen
Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 21 11 5 5 36 - 25 38
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 21 6 4 11 39 - 49 22
Dale 21 5 1 15 23 - 58 16
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 21 3 2 16 24 - 80 11 

5. divisjon

Skavøypoll - Vik  3-4 (3-2)
1-0 Kim Andre Gangeskar, straffe (6. min)
1-1 Aleksander Valsvik (11. min)
2-1 Lars Eltvik Nygård (36. min)
2-2 Bengt William Abelsen-Øhlen
3-2 Stian Hagen Åmelfot (44. min)
3-3 Svein Erik Saglien (68. min)
3-4 Mathias Stokkebø (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Studentspretten 2 - Stryn 2  4-4 (2-2)
1-0 Magnus Nordstrand Tødenes (3. min)
2-0 Bård Moldekleiv Dalen (39. min)
2-1 Johannes Garlid Tenden (42. min)
2-2 John-Erlend Bø (44. min)
2-3 Ole-Ivan Glosvik Espeland (73. min)
2-4 Sondre Holmlund Ørjasæter (81. min)
3-4 Faste Ystad Skjei (85. min)
4-4 Vegard Rogstad Kvalvær (90. min+1)

Sandane - Førde 2  3-1 (1-0)
1-0 Hallvard Bjotveit (30. min)
1-1 Norfinn Tonning (48. min)
2-1 Abraham Johnny (57. min)
3-1 Abraham Johnny (90. min)

Sogndal 3/Fjøra 2 - Jølster  1-1 (0-0)
1-0 Ole Petter Hatlevoll (51. min)
1-1 Henrik Ramstad Nedrebø (61. min)

Tabell 5. divisjon
Vik 18 14 0 4 69-28 42
Stryn 2 18 13 2 3 68-25 41
Skavøypoll 18 10 1 7 38-38 31
Førde 2 18 9 3 6 42-44 30
Jølster 18 9 2 7 36-32 29
Sandane 18 8 1 9 48-47 25
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sogndal 3/Fjøra 2 18 5 2 11 40-44 17
Studentspretten 2 18 5 1 12 29-58 16
Anga 18 2 1 15 27-75 7


06.10 10 personar har prikka inn seks av åtte kampar


 

Etter at åtte av dei 12 kampane i 20. runde i Lokaltipset er spelt er status følgande.

10 tipparar har tippa rett på seks av dei åtte kampane, medan 37 personar har tippa rett på fem av dei spelte kampane til no.

6 rette:
Marius Midtun Aaberge
Sveinung Frantzen
Per Michael Frichsen
Sissel Høynes
Eirik Kristoffersen
Steinar Langedal
Dag Olav Osen
Kai Henning Slinde
Øyvind Vågseth
Frode Ølmheim

5 rette:
Ole Andreas Aarvik
Halldis Balsnes
Malin Balsnes
Oddmund Balsnes
Bodil Bøe
Ørjan Eikevoll
Morten Eriksen
Rune Hansen
Bjørn-Helge Haugen
Frank Heggestad
Adrian Helgheim
Arne Helgheim
Elin Helgheim
Mathias Helgheim
Rune Henjesand
Asle Hopland
Johnny Husevåg
Vebjørn Høynes
Håkon Kongshaug
Knut-Atle Krossøy
Kristian Lefdal
Rune Lefdal
Hilmar Lindskog
Per-Magne Løken
Miguel Maureira
Ole-Gunnar Midtbø
Håvard Mjølkeråen
Stein Roar Moheim
Odd Gunnar Måren
Stig Nord
Edvard Nordang
Gjert Nygård
Øystein Solheim
Knut Strand Løseth
Sindre Thue
Bjørn Totland
Odd Helge Vågseth

20. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sandnes Ulf - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Fram - Florø (PostNord-ligaen) U 1-1
Kamp 3: Os - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen) B 0-3
Kamp 4: Sogndal 2 - Fyllingsdalen (Norsk Tipping-ligaen) B 2-3
Kamp 5: Årdal - Kaupanger (Kretsligaen) H 8-2
Kamp 6: Stryn - Bremanger (Kretsligaen) H 7-1
Kamp 7: Høyang - Tornado Måløy (Kretsligaen) H 3-1 
Kamp 8: Eid - Studentspretten (Kretsligaen) U 1-1
Kamp 9: Dale - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 10: Syril - Førde (Kretsligaen) B 0-6
Kamp 11: Skavøypoll - Vik (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)


06.10 Kampar i dag, søndag 6. oktober


Skavøypoll møter i dag Vik på Skavøypoll Stadion.
Bildet er frå 4-0 seieren borte mot Sandane 1. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sjå ein filmsnutt av scoringa til Mohanarajah og jubelen etterpå.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sandnes Ulf - Sogndal
 
Tabell OBOS-ligaen
Aalesund 25 20 4 1 57 - 22 64
Start 26 17 4 5 49 - 28 55
Sandefjord Fotball 25 15 8 2 43 - 25 53
KFUM 25 11 7 7 53 - 40 40
Nest-Sotra 25 11 6 8 35 - 27 38
Kongsvinger 25 11 4 10 30 - 30 37
Raufoss 25 12 1 12 40 - 45 37
Sogndal 25 10 5 10 42 - 37 35
Jerv 26 8 9 9 34 - 46 33
Sandnes Ulf 25 9 5 11 41 - 39 32
Ullensaker/Kisa 25 9 5 11 42 - 42 32
HamKam 25 9 5 11 36 - 37 32
Notodden 25 6 4 15 30 - 43 22
Strømmen 25 4 10 11 25 - 39 21
Skeid 25 3 9 13 27 - 41 18
Tromsdalen 25 2 2 21 29 - 72 8

Kretsligaen
Kl. 15.00 Dale - Florø 2

Tabell Kretsligaen
Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 21 11 5 5 36 - 25 38
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 21 6 4 11 39 - 49 22
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 20 3 1 16 23 - 79 10 

5. divisjon

Kl. 13.00 Skavøypoll - Vik
Kl. 13.00 Studentspretten 2 - Stryn 2
Kl. 15.00 Sandane - Førde 2
Kl. 15.00 Sogndal 3/Fjøra 2 - Jølster

Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 17 13 0 4 65-25 39
Skavøypoll 17 10 1 6 35-34 31
Førde 2 17 9 3 5 41-41 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Sogndal 3/Fjøra 2 17 5 1 11 39-43 16
Studentspretten 2 17 5 0 12 25-54 15
Anga 18 2 1 15 27-75 7


05.10 Resultat kampar i dag, laurdag 5. oktober


Stryn vann i dag 7-1 heime mot Bremanger på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Fram - Florø 1-1 (0-1)
0-1 Lorent Callaku, straffe (23. min)
1-1 Sindre Lie (70. min)

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 23 13 6 4 39 - 27 45
Åsane 23 13 5 5 60 - 29 44
Fram 23 12 6 5 48 - 27 42
Kjelsås 23 11 7 5 44 - 28 40
Asker 23 10 7 6 32 - 27 37
Alta 22 10 4 8 34 - 34 34
Sotra 22 8 6 8 30 - 29 30
Florø 23 7 8 8 31 - 36 29
Bærum 23 7 8 8 37 - 47 29
Odd 2 22 8 2 12 41 - 36 26
Elverum 23 7 4 12 30 - 37 25
Senja 22 4 6 12 24 - 44 18
Oppsal 22 4 6 12 26 - 52 18
Mjølner 22 4 5 13 24 - 47 17

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Sogndal 2 - Fyllingsdalen  2-3 (0-1)

0-1 Erik Andre Huseklepp (14. min)
1-1 Jonas Tillung Fredfriksen (53. min)
2-1 Jonas Tillung Fredfriksen (68. min)
2-2 Ivar Mykkeltvedt (78. min)
2-3 Henrik Nyland (85. min)

Os - Fjøra 0-3 (0-1)
0-1 Morten Knutsen (15. min)
0-2 Malvin Gjerde (54. min)
0-3 Malvin Gjerde (77. min)

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 22 17 2 3 88 - 17 53
Djerv 1919 23 16 2 5 68 - 29 50
Lysekloster 23 15 2 6 78 - 26 47
Fyllingsdalen 23 15 1 7 63 - 37 46
Fana 22 13 4 5 65 - 30 43
Stord 23 11 2 10 60 - 44 35
Strømsgodset 2 22 11 2 9 52 - 40 35
Os 23 9 3 11 55 - 39 30
Brann 2 23 9 3 11 42 - 42 30
Sogndal 2 23 8 4 11 45 - 49 28
Fjøra 23 8 2 13 46 - 73 26
Vestfossen 22 6 3 13 31 - 59 21
Bergen Nord 23 4 2 17 19 - 67 14
Valdres 23 1 0 22 10 - 170 3
 
Kretsligaen
Eid - Studentspretten 1-1 (0-1)
0-1 Steffen Årseth Ljosheim (37. min)
1-1 Mads Wie, straffe (87. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Bremanger  7-1 (3-0)
1-0 Johannes Garlid Tenden (12. min)
2-0 Ole-Ivan Glosvik Espeland (33. min)
3-0 Vegard Sæten Hopland (42. min)
4-0 Mathias Ullebø Garlid (43. min)
4-1 Kim-Christian Liset (64. min)
5-1 Vegard Vatn Øvreberg (67. min)
6- 1Vegard Sæten Hopland (74. min)
7-1 Vegard Sæten Hopland (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Årdal - Kaupanger 8-2 (3-1)
1-0 Truls Hovland (6. min)
2-0 Ole Gunnar Bukve Kjødnes (22. min)
3-0 Truls Hovland (37. min)
3-1 Trond Vegard Kim Ripe (45. min)
4-1 Vegard Aafedt Bukve (55. min)
5-1 Truls Hovland (59. min)
6-1 Fredrik Aspeseter Sørli (63. min)
6-2 Jørgen Dalaker (71. min)
7-2 Vegard Aafedt Bukve (85. min)
8-2 Anders Lereng (86. min)

Høyang - Tornado Måløy 3-1 (2-0)
1-0 Jacob Frøyen Bergset (9. min)
2-0 Bernard Breidvik (34. min)
2-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (52. min)
3-1 Sjælvmål, Marius Stavenæs Refvik (84. min)

Syril - Førde  0-6 (0-3)
0-1 Frank Robert Værn (31. min)
0-2 Ruben Digernes Holsæter (34. min)
0-3 Ruben Digernes Holsæter (35. min)
0-4 Brage Sandvoll (52. min)
0-5 Brage Sandvoll (60. min)
0-6 Ruben Digernes Holsæter (70. min)

Tabell Kretsligaen
Årdal 21 19 0 2 85 - 27 57
Førde 21 18 0 3 71 - 14 54
Eid 21 14 5 2 83 - 31 44
Studentspretten 21 11 5 5 36 - 25 38
Stryn 21 12 1 8 52 - 44 37
Kaupanger 21 9 3 9 44 - 57 30
Tornado Måløy 21 9 1 11 49 - 49 28
Høyang 21 6 4 11 39 - 49 22
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 21 4 3 14 34 - 76 15
Bremanger 21 4 1 16 24 - 54 13
Florø 2 20 3 1 16 23 - 79 10 

 


Eid og Studentspretten spelte i dag uavgjort 1-1 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.10 20. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 20. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 13.55.  


Klikk her for å sende inn ditt tips på 20. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

20. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sandnes Ulf - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Fram - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Os - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Fyllingsdalen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Årdal - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Stryn - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Høyang - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 10: Syril - Førde (Kretsligaen)
Kamp 11: Skavøypoll - Vik (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)


05.10 Kampar i dag, laurdag 5. oktober


Eid møter i ettermiddag Studentspretten på Eid Idrettspark.
Bildet er frå Eid sin 3-1 seier heime mot Årdal 11. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå film frå Eid si garderobe etter seieren. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


PostNord-ligaen avdeling 2

Kl. 14.00 Fram - Florø

Tabell PostNord-ligaen avdeling 2
Grorud 22 13 5 4 38 - 26 44
Åsane 22 12 5 5 57 - 29 41
Fram 22 12 5 5 47 - 26 41
Kjelsås 22 11 7 4 44 - 25 40
Asker 22 9 7 6 31 - 27 34
Alta 22 10 4 8 34 - 34 34
Sotra 22 8 6 8 30 - 29 30
Florø 22 7 7 8 30 - 35 28
Bærum 22 7 7 8 36 - 46 28
Odd 2 22 8 2 12 41 - 36 26
Elverum 22 7 4 11 30 - 36 25
Senja 22 4 6 12 24 - 44 18
Oppsal 22 4 6 12 26 - 52 18
Mjølner 22 4 5 13 24 - 47 17

Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 Sogndal 2 - Fyllingsdalen
Kl. 15.00 Os - Fjøra

Tabell Norsk Tipping-ligaen avdeling 4
Vard Haugesund 22 17 2 3 88 - 17 53
Djerv 1919 22 16 1 5 67 - 28 49
Lysekloster 22 14 2 6 70 - 26 44
Fana 22 13 4 5 65 - 30 43
Fyllingsdalen 22 14 1 7 60 - 35 43
Stord 22 11 2 9 57 - 40 35
Strømsgodset 2 22 11 2 9 52 - 40 35
Os 22 9 3 10 55 - 36 30
Sogndal 2 22 8 4 10 43 - 46 28
Brann 2 22 8 3 11 38 - 39 27
Fjøra 22 7 2 13 43 - 73 23
Vestfossen 22 6 3 13 31 - 59 21
Bergen Nord 22 4 1 17 18 - 66 13
Valdres 22 1 0 21 10 - 162 3

Kretsligaen
Kl. 14.00 Årdal - Kaupanger
Kl. 15.00 Stryn - Bremanger
Kl. 15.00 Høyang - Tornado Måløy
Kl. 15.00 Syril - Førde
Kl. 16.00 Eid - Studentspretten

Tabell Kretsligaen
Årdal 20 18 0 2 77 - 25 54
Førde 20 17 0 3 65 - 14 51
Eid 20 14 4 2 82 - 30 43
Studentspretten 20 11 4 5 35 - 24 37
Stryn 20 11 1 8 45 - 43 34
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 20 9 1 10 48 - 46 28
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 20 4 3 13 34 - 70 15
Bremanger 20 4 1 15 23 - 47 13
Florø 2 20 3 1 16 23 - 79 10 


04.10 Selje vann 6-1 heime mot Anga


Selje avslutta årets sesong med å vinne 6-1 heime mot Anga.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Selje vann i ettermiddag 6-1 heime mot Anga på Selje Idrettspark. Aleksander Kvernevik (2), Magne Krogenes Brobakke (2), Jonas Beitveit og Joachim Refvik scora for heimelaget, medan Eirik Engen Skadal reduserte for Anga på straffespark.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje - Anga 6-1 (4-0)
1-0 Jonas Beitveit (10. min)
2-0 Aleksander Kvernevik (27. min)
3-0 Joachim Refvik (32. min)
4-0 Aleksander Kvernevik (41. min)
5-0 Magne Krogenes Brobakke (51. min)
6-0 Magne Krogenes Brobakke (62. min)
6-1 Eirik Engen Skadal, straffe (86. min)

Dommar:
Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Olav Næss, Stryn

Kort: Ingen

Selje:
Tomas Lesto Larsen
Jon Anders Helland Gulbransen
Mikal Osmundsvåg
Johannes Osmundsvåg
Kristoffer Aam Hamre
Jose Andres Alvarado Gonzalez
Jonas Beitveit
Magne Krogenes Brobakke
Aleksander Kvernevik
Einar Tobias Hoddevik
Joachim Refvik

Innbyttarar:
Kevin Nybø Sjøberg
Oliver Kupen Skårbø
Johannes Grytting
Sebastian Frekøy Drage
Alexander Hove
Ingo Jhonatan Barboza Da Silva
Kenneth Steinsland Pedersen

Anga:
Thomas Dobbe Personbråten
Bjarte Nordvik
Eirik Engen Skadal
Arne Inge Solgard
Vebjørn Litsheim Løkkebø
Alexander Lambrechts Lekva
Mathias Indrebø
Nicolai Rinnan Knutson
Tristan Bergby Carlsen
Andreas Opseth
Michael Kristiansen Johannessen

Innbyttarar:
Rasmus Faleide
Sander Østby Birkeland
Karl Martin Opseth Norbom


Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 17 13 0 4 65-25 39
Skavøypoll 17 10 1 6 35-34 31
Førde 2 17 9 3 5 41-41 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Selje 18 7 3 8 53-59 24
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Sogndal 3/Fjøra 2 17 5 1 11 39-43 16
Studentspretten 2 17 5 0 12 25-54 15
Anga 18 2 1 15 27-75 7


04.10 Eid vann 2-0 heime mot Tambarskjelvar


Eid jublar etter gårsdagens seier mot Tambarskjelvar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Eid vann i går ettermiddag 2-0 heime mot Tambarskjelvar i klasse G13/14 11'ar 2. divisjon avdeling 2 haust. David Balsnes Lefdal scora begge måla, i ein kamp der stillinga til pause var 1-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Etter sju serierundar i denne klassa toppar Eid tabellen på bedre målforskjell enn Tambarskjelvar og Tornado Måløy. Tre poeng bak denne trioen ligg Førde 2 med 12 poeng.

Eid - Tambarskjelvar 2-0 (1-0)
1-0 David Balsnes Lefdal (22. min)
2-0 David Balsnes Lefdal (61. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Gult kort: Harald Kristian Holmøyvik Starheim, Eid og Thomas Kibsgaard Nordheim, Tambarskjelvar

Eid:
Sondre Nor Midthjell
Tobias Indrebø
Tobias Berge
Andreas Andreassen Haavik
David Balsnes Lefdal
Eskil Alsaker
Lukas Magnus Endal Andersson
Tørres Bjelland Nøstdal
Yafiet Zerai Mussie
Julian Alexander Ervik Hansen
Marius Åsebø

Innbyttarar:
Tobias Nyland Englund
Edmond Sibondagara
Gabriel Balsnes Lyngstad
Daniel Dyrstad Hildenes
Harald Kristian Holmøyvik Starheim
Theo Endal

Tambarskjelvar:
Jonas Rødvik
Sindre Andreas Heimseter Underlid
Thomas Kibsgaard Nordheim
Håvard Aarseth Horstad
Emil Hallstensen
Nikolai Førde Ramsdal
Matias Personbråten
Simon Dobbe Personbråten
Hallvard Edvardsen Sagevik
Marius Alvolai Myrvang Røyseth
Truls Savland Røyseth

Innbyttarar:
Aurora Endestad Haaland
Oda Martine Solheim Aamot


Tabell G13/14 11'ar 2. divisjon avdeling 2 haust

Eid 7 5 0 2 35 - 12 15
Tambarskjelvar 7 5 0 2 35 - 15 15
Tornado Måløy 7 5 0 2 28 - 13 15
Førde 2 7 4 0 3 15 - 26 12
Sandane 7 2 0 5 16 - 22 6
Dale 7 0 0 7 8 - 49 0

04.10 20. runde i Lokaltipset 2019


 

Det er duka for 20. runde i Haugenfotball.no sitt lokaltips 2019.


Klikk her for å sende inn ditt tips på 20. runde i Lokaltipset 2019.

Tipparane skal tippe korleis det går i 12 lokale kampar med lag her i frå fylket.

I kvar runde blir det kåra ein rundevinnar som stikk av med flax-lodd. Er det fleire som har like mange rette blir det loddtrekning om premien. 

20. runde Lokaltipset 2019
Kamp 1: Sandnes Ulf - Sogndal (OBOS-ligaen)
Kamp 2: Fram - Florø (PostNord-ligaen)
Kamp 3: Os - Fjøra (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 4: Sogndal 2 - Fyllingsdalen (Norsk Tipping-ligaen)
Kamp 5: Årdal - Kaupanger (Kretsligaen)
Kamp 6: Stryn - Bremanger (Kretsligaen)
Kamp 7: Høyang - Tornado Måløy (Kretsligaen)
Kamp 8: Eid - Studentspretten (Kretsligaen)
Kamp 9: Dale - Florø 2 (Kretsligaen)
Kamp 10: Syril - Førde (Kretsligaen)
Kamp 11: Skavøypoll - Vik (5. divisjon)
Kamp 12: Studentspretten 2 - Stryn 2 (5. divisjon)


04.10 Selje møter Anga på Selje Idrettspark


Selje avsluttar årets sesong i 5. divisjon med heimekamp mot Anga.
Joachim Refvik scora alle tre måla til Selje i 3-2 seieren mot Vik.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Selje møter i ettermiddag Anga på Selje Idrettspark klokka 19.00.

5. divisjon

Kl. 19.00 Selje - Anga

Tabell 5. divisjon
Stryn 2 17 13 1 3 64-21 40
Vik 17 13 0 4 65-25 39
Skavøypoll 17 10 1 6 35-34 31
Førde 2 17 9 3 5 41-41 30
Jølster 17 9 1 7 35-31 28
Sandane 17 7 1 9 45-46 22
Selje 17 6 3 8 47-58 21
Sogndal 3/Fjøra 2 17 5 1 11 39-43 16
Studentspretten 2 17 5 0 12 25-54 15
Anga 17 2 1 14 26-69 7


03.10 Håvard Hetle teken ut på G16-landslaget


Håvard Hetle holdt nullen i debuten for Sogndal i cupkampen
borte mot gamle lagkameratar i Stryn 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Håvard Hetle er teken ut på G16-landslaget som skal spele EM-kvalifisering på heimebane 17. -23. oktober. Norge sine motstandarar i denne EM-kvalifiseringsrunden er Bulgaria, Malta og Østerrike.
 
Keeperen frå Breimsbygda står bokført med 13 aldersbestemte landskampar.

Troppen:
Håvard Hetle - Sogndal
Jasper Silva Torkildsen - Vigør
Henrik Kjeilen Steinseide - Brann
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
Sondre Auklend - Viking
Bryan Fiabema - Tromsø
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Mathias Bauer - Augsburg
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Odin Thiago Holm - Vålerenga
Shahram Jabari - Lillestrøm
Nicolai Skoglund - Sporting Lisboa
Audun Engen Vik - Rosenborg
Oscar Bobb - Manchester City
Seedy Jatta - Skeid
Christos Zafeiris - Vålerenga
Daniel Karlsbakk - Bryne


03.10 Status tabellkonkurransen etter 20. serierunde


Tor-Erik Tvendeseter Kupen blei matchvinnar for Tornado Måløy mot Eid
då han i dag sette inn 4-3 på frispark i kampens siste ordinære minutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av vinnarmålet pluss jubelen i garderoba etter kampen.
 

 

Elias Rognebakke leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 20. serierunde. Rognebakke leiar konkurransen føre John Søgnen, Knut-Atle Krossøy, Kjetil Karlsen, Nina Sofie Nor Midthjell, Shanjeevan Mohanarajah,
Stein Roar Moheim og Thor Aage Pleym.

Neste gong det er premiering i konkurransen er ved sesongslutt.

Tabell Kretsligaen etter 20. serierunde:
Årdal 20 18 0 2 77 - 25 54
Førde 20 17 0 3 65 - 14 51
Eid 20 14 4 2 82 - 30 43
Studentspretten 20 11 4 5 35 - 24 37
Stryn 20 11 1 8 45 - 43 34
Kaupanger 20 9 3 8 42 - 49 30
Tornado Måløy 20 9 1 10 48 - 46 28
Høyang 20 5 4 11 36 - 48 19
Dale 20 5 0 15 22 - 57 15
Syril 20 4 3 13 34 - 70 15
Bremanger 20 4 1 15 23 - 47 13
Florø 2 20 3 1 16 23 - 79 10 

Stilling tabellkonkurransen etter 20. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1. Elias Rognebakke 12 7
2. John Søgnen 16 5
3. Knut-Atle Krossøy 16 2
4. Kjetil Karlsen 18 6
5. Nina Sofie Nor Midthjell 18 5
6. Shanjeevan Mohanarajah 18 5
7. Stein Roar Moheim 18 5
8. Thor Aage Pleym 18 5
9. Josefine Sannebro 18 4
10. Julian Hove 18 4
11. Kristian Aase 18 4
12. Marius Hellebust 18 4
13. Ole Tom Myroldhaug 18 4
14. Rune Midthjell 18 4
15. Stein Inge Strøm 18 4
16. Anders Frøyen 18 3
17. Arild Hjelmeland 18 3
18. Frank Nymark 18 3
19. Geir Igelkjøn 18 3
20. Jon Arild Halland 18 3
21. Odd Gunnar Måren 18 3
22. Eirik Nor Midthjell 18 2
23. Håvard Folevåg Mjelleli 18 2
24. Jan Tore Slinde 18 2
25. Kai Henning Slinde 18 2
26. Vegard Flatjord 18 2
27. Per Inge Hjelmeland 18 0
28. Anders Lereng 20 5
29. Idar Arne Kristiansen 20 5
30. Jan-Tore Løken 20 5
31. Ahmad Abdullah 20 4
32. Even Kvam 20 4
33. Gunnar Balsnes 20 4
34. Henri Kjødnes 20 4
35. Idar Taklo 20 4
36. Johan Skorge 20 4
37. Jon Navarsete 20 4
38. Magnus Nikolai Bolseth 20 4
39. Magnus Sævik 20 4