03.05 Kampar i dag, tysdag 3. mai


Haugen spelar i dag bortekamp mot Flatraket/Selje 2.
Bildet er frå seieren mot Loen/Vikane/Stryn 3 26. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Balestrand 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Studentspretten

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Atløy
Kl. 19.00 Gaular 2 - Førde 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Haugen
Kl. 19.00 Svelgen - Hyen
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Oppstryn

02.05 Resultat kampar i dag, måndag 2. mai


Vebjørn Osmundvåg Furnes blei matchvinnar mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon avdeling 8

Hødd 2 - Aalesund 2  4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Træff 4 3 0 1 10-6 9
Herd 4 3 0 1 8-7 9
Fjøra 4 2 2 0 7-3 8
Aalesund 2 4 2 1 1 14-6 7
Sogndal 2 4 2 0 2 13-7 6
Bergsøy 4 2 0 2 8-6 6
Hødd 2 4 2 0 2 13-13 6
Stryn 4 2 0 2 8-11 6
Florø 2 4 1 1 2 6-7 4
KFK 4 1 1 2 9-15 4
Rollon 4 1 0 3 6-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Surnadal 4 0 1 3 1-11 1

4. divisjon
Skavøypoll - Førde 2  2-1 (1-1)

0-1 Svenn Ove Gjøringbø (5. min)
1-1 Rune Solvang (45. min+1)
2-1 Vebjørn Osmundsvåg Furnes (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell 4. divisjon
Høyang 3 2 1 0 11-3 7
Skavøypoll 3 2 1 0 8-5 7
Førde 2 3 2 0 1 12-3 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Vik 3 1 1 1 6-6 4
Dale 3 1 1 1 9-10 4
Tornado Måløy 3 1 1 1 6-7 4
Gaular 3 1 1 1 8-13 4
Sandane 3 1 0 2 3-4 3
Bremanger 3 1 0 2 2-9 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 1-14 0

5. divisjon avdeling 1
Hyllestad/Dale 2 - Førde 3   1-3
Bjørn - Balestrand  3-2 
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Syril  1-0

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Eikefjord  0-4
Stryn 2 - Hornindal  9-0   

02.05 Kampar i dag, måndag 2. mai


Skavøypoll møter i ettermiddag Førde 2 på Skavøypoll Stadion.
Tor-Erik Tvendeseter Kupen scora tre mål i fjorårets kamp mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon avdeling 8

Kl. 19.00 Hødd 2 - Aalesund 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Træff 4 3 0 1 10-6 9
Herd 4 3 0 1 8-7 9
Fjøra 4 2 2 0 7-3 8
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 4 2 0 2 13-7 6
Bergsøy 4 2 0 2 8-6 6
Stryn 4 2 0 2 8-11 6
Florø 2 4 1 1 2 6-7 4
KFK 4 1 1 2 9-15 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Rollon 4 1 0 3 6-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Surnadal 4 0 1 3 1-11 1

4. divisjon
Kl. 18.45 Skavøypoll - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Høyang 3 2 1 0 11-3 7
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 3 1 1 1 6-6 4
Dale 3 1 1 1 9-10 4
Tornado Måløy 3 1 1 1 6-7 4
Gaular 3 1 1 1 8-13 4
Sandane 3 1 0 2 3-4 3
Bremanger 3 1 0 2 2-9 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 1-14 0

5. divisjon avdeling 1
Kl. 18.00 Hyllestad/Dale 2 - Førde 3
Kl. 18.00 Bjørn - Balestrand
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Syril

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Eid 2 - Eikefjord
Kl. 19.00 Stryn 2 - Hornindal  

01.05 Resultat kampar i dag, søndag 1. mai


Tommy Skjerven dømte i ettermiddag sin 319. kamp i Tippeligaen. Dommaren frå Kaupanger er dermed den dommaren med flest antall
kampar som hovuddommar i Tippeligaen. Bildet er frå kampen mellom
TMFK og Stryn på Refvik Stadion 31. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Sogndal - Rosenborg  1-1 (1-0)

1-0 Babacar Sarr (9. min)
1-1 Anders Konradsen (71. min)

3. divisjon avdeling 8

Florø 2 - Bergsøy  2-0 (2-0)
1-0 Kaddu Aton
2-0 Tord Hovden

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Træff 4 3 0 1 10-6 9
Herd 4 3 0 1 8-7 9
Fjøra 4 2 2 0 7-3 8
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 4 2 0 2 13-7 6
Bergsøy 4 2 0 2 8-6 6
Stryn 4 2 0 2 8-11 6
Florø 2 4 1 1 2 6-7 4
KFK 4 1 1 2 9-15 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Rollon 4 1 0 3 6-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Surnadal 4 0 1 3 1-11 1

3. divisjon kvinner
Førde - Kaupanger 2   1-2 (0-1)

0-1 Lise Helen Holsen (38. min)
1-1 Linda Saltskår, straffe (54. min)
1-2 Eirin Teigen Volle (82. min)

5. divisjon avdeling 1
Akvoll/Holmedal - Fure  4-1 (2-0)
1-0 Espen Ask (6. min)
2-0 Kristian Ask, straffe (36. min)
3-0 Leif-Helge Rivedal (56. min)
4-0 Robert Indrebø (89. min)
4-1 Einar Furset (90. min)

6. divisjon avdeling 2
Atløy - Gaular 2  4-1 (2-1)

Mål Atløy: Halvard Gram, Jan Reidar Grane, Vegard Stølen og Geir Sætren

01.05 Bilder frå Eid Cup 2016


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit i klasse G7.
Sjå bilder frå Eid Cup 2016.


 

Laurdag 30. april arrangerte Eid Fotball Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.

Nytt av året var at alle kampane vart spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år var 6 til 12 år.

Totalt 54 lag frå 14 klubbar deltok i årets turnering.

Sjå bilder frå Eid Cup 2016.

Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

Sjå bilder frå Eid Cup 2014.
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Askvoll/Holmedal og Tornado Måløy kvit i klasse G7.






01.05 Kampar i dag, søndag 1. mai



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Rosenborg

Tabell Tippeligaen

Rosenborg 7 6 0 1 13-2 18
Molde 8 5 2 1 15-10 17
Odd 7 4 2 1 8-3 14
Brann 7 4 2 1 8-6 14
Lillestrøm 8 3 4 1 16-10 13
Haugesund 7 4 1 2 13-9 13
Strømsgodset TF 7 4 1 2 9-6 13
Viking 7 3 1 3 5-8 10
Sarpsborg 08 7 2 3 2 9-709.jul 9
Aalesund 8 2 1 5 10-10 7
Bodø/Glimt 7 2 1 4 10-11 7
Sogndal 7 2 1 4 3-7 7
Vålerenga 8 2 0 6 7-13 6
Tromsø 7 1 3 3 4-13 6
Stabæk 7 1 1 5 6-12 4
Start 7 0 3 4 3-12 3

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Florø 2 - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Træff 4 3 0 1 10-6 9
Herd 4 3 0 1 8-7 9
Fjøra 4 2 2 0 7-3 8
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 4 2 0 2 13-7 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Stryn 4 2 0 2 8-11 6
KFK 4 1 1 2 9-15 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Rollon 4 1 0 3 6-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 4 0 1 3 1-11 1

3. divisjon kvinner
Kl. 12.00 Førde - Kaupanger 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Fure

6. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Atløy - Gaular 2

30.04 Resultat kampar i dag, laurdag 30. april


Fjøra jublar etter at Steffen Olsen gav Fjøra leiinga 1-0 mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Vard Haugesund - Florø 2-3 (2-0)

1-0 Andreas Ulland Andersen (13. min)
2-0 Sixten Jensen (29. min)
2-1 Erlend Hove (62. min)
2-2 Kristoffer Ryland (64. min)
2-3 Sjølvmål, Erlend Drivenes (67. min)

3. divisjon avdeling 3
Gran - Årdal 2-1

3. divisjon avdeling 8

Fjøra - Stryn  2-0 (1-0)
1-0 Steffen Olsen (16. min)
2-0 Gøran Wigum, straffe (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Herd - Sogndal 2  3-2
Træff - Kristiansund FK  4-2
Rollon - Surnadal  2-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Træff 4 3 0 1 10-6 9
Herd 4 3 0 1 8-7 9
Fjøra 4 2 2 0 7-3 8
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 4 2 0 2 13-7 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Stryn 4 2 0 2 8-11 6
KFK 4 1 1 2 9-15 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Rollon 4 1 0 3 6-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 4 0 1 3 1-11 1

4. divisjon
Bremanger - Vik  2-0
Dale - Tornado Måløy  5-3

Tabell 4. divisjon
Høyang 3 2 1 0 11-3 7
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 3 1 1 1 6-6 4
Dale 3 1 1 1 9-10 4
Tornado Måløy 3 1 1 1 6-7 4
Gaular 3 1 1 1 8-13 4
Sandane 3 1 0 2 3-4 3
Bremanger 3 1 0 2 2-9 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 1-14 0

30.04 Eid Fotball arrangerar Eid Cup 2016


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

Eid Fotball arrangerar i dag Eid Cup 2016 på Eid Idrettspark.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år.

Sjå komplett kampoppsett på Eid Fotball sine nettsider.



Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


30.04 Kampar i dag, laurdag 30. april


Tornado Måløy møter i ettermiddag Dale på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på Måløy Stadion 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Vard Haugesund - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Vålerenga 2 3 2 1 0 5-1 7
Fana 3 2 1 0 4-1 7
Vidar 3 2 0 1 9-5 6
Nest-Sotra 3 2 0 1 5-3 6
Florø 3 1 2 0 8-5 5
Sola 3 1 2 0 4-3 5
Lørenskog 3 1 1 1 3-4 4
Egersunds 3 1 1 1 2-3 4
Vard Haugesund 3 1 0 2 6-7 3
Stord 3 1 0 2 6-10 3
Fyllingsdalen 3 0 2 1 3-4 2
Førde 3 0 2 1 2-3 2
Frigg 3 0 2 1 2-7 2
Lysekloster 3 0 0 3 2-5 0

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Gran - Årdal

Tabell 3. divisjon avdeling 3

Valdres 3 3 0 0 8-1 9
Flisa 3 3 0 0 8-1 9
Aurskog-Høland 3 3 0 0 11-5 9
Hauerseter 3 3 0 0 5-1 9
Ullensaker/Kisa 2 3 2 1 0 5-3 7
Skedsmo 3 2 0 1 8-5 6
Funnefoss/Vormsund 3 2 0 1 5-3 6
Årdal 3 1 0 2 6-4 3
Hallingdal 3 1 0 2 2-8 3
Kongsvinger 2 3 0 1 2 2-8 1
Gran 3 0 0 3 3-6 0
Lillestrøm 2 3 0 0 3 5-9 0
Sander 3 0 0 3 5-11 0
Jevnaker 3 0 0 3 1-9 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Herd - Sogndal 2
Kl. 15.00 Træff - Kristiansund FK
Kl. 16.00 Fjøra - Stryn
Kl. 16.00 Rollon - Surnadal

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 3 0 0 3 4-12 0

4. divisjon
Kl. 14.00 Bremanger - Vik
Kl. 16.00 Dale - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon
Høyang 3 2 1 0 11-3 7
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Gaular 3 1 1 1 8-13 4
Sandane 3 1 0 2 3-4 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 1-14 0

29.04 Resultat kampar i dag, fredag 29. april


Høyang jublar etter at Jacob Bergset sette inn vinnarmålet mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Volda - Spjelkavik  1-2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik 4 3 0 1 11-6 9
Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Volda 4 0 2 2 6-10 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 3 0 0 3 4-12 0

3. divisjon kvinner
Sogndal - Høyang  3-1 (2-0)
1-0 Andreea Marusia Sandor (3. min)
2-0 Åse-Marie Aursand Berge (7. min)
2-1 Guro Sagen Knudsen (54. min)
3-1 Amalie Hatlevoll (90. min)

Stryn - Breimsbygda/Sandane  1-2

4. divisjon
Sandane - Høyang 0-1 (0-0)

0-1 Jacob Bergset, straffe (55. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Fjøra 2/Sogndal 3 - Gaular  0-4 (0-2)
0-1 Brage Loftheim (3. min)
0-2 Per Einar Ness (41. min)
0-3 Magnus Bjørvik (71. min)
0-4 Per Einar Ness (74. min)

Tabell 4. divisjon
Høyang 3 2 1 0 11-3 7
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Gaular 3 1 1 1 8-13 4
Sandane 3 1 0 2 3-4 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0
Fjøra 2/SIL 3 3 0 0 3 1-14 0

5. divisjon avdeling 2
Tambarskjelvar - Selje  4-2 (2-0)

1-0 Kristoffer Hundershagen (33. min)
2-0 Emil Savland Røyseth (36. min)
3-0 Emil Savland Røyseth (63. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (66. min)
4-1 Emil Savland Røyseth (89. min)
4-2 Jonas Beitveit (90. min+1)

Kampfakta frå kampane Fjøra 2/Sogndal 3 og Tambarskjelvar - Selje er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

29.04 3. runde NM menn 2016


Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 3. runde NM menn 2016. 

Sogndal er sett opp med bortekamp mot Nest-Sotra onsdag 4. mai.
 
Komplett kampoppsett 3. runde NM menn 2016:
Tysdag 3. mai:
Brattvåg - Aalesund

Onsdag 4. mai:

KFUM Oslo - Vålerenga
Bærum - Stabæk
Asker - Odd
Kongsvinger - Strømmen
Sandefjord - Lillestrøm
Vindbjart - Strømsgodset
Sandnes Ulf - Start
Vidar - Viking
Åsane - Haugesund
Nest-Sotra - Sogndal
Nardo - Rosenborg
Stjørdals-Blink - Molde
Tromsdalen - Tromsø

Torsdag 5. mai:

Fredrikstad - Sarpsborg 08
Alta - Bodø/Glimt

29.04 Kampar i dag, fredag 29. april

 
 Selje serieopnar i dag med bortekamp mot Tambarskjelvar.
Bildet er frå treningskampen heime mot Tornado Måløy 28. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Volda - Spjelkavik

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Spjelkavik 3 2 0 1 9-5 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 3 0 0 3 4-12 0

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Breimsbygda/Sandane
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang

4. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Høyang
Kl. 19.30 Fjøra 2/Sogndal 3 - Gaular

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 1-10 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Selje

28.04 Norge G15 vann 2-0 mot Mexico


Eirik Sæten under kretskampen mot Sunnmøre FK i Stryn 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.

 

Eirik Sæten spelte nesten heile kampen då Norge J15 i dag vann 2-0 mot Mexico under ei turnering i Østerrike og Italia. Norge er etter dagens seier mot Mexico klar for semifinale i turneringa. 

I fredagens semifinale møter Norge gruppevinnar i gruppe C Slovenia. I den andre semifinalen møtest Japan og Russland.

Mexico - Norge 0-2 (0-1)
0-1 Sjølvmål (13. min)
0-2 Oscar Aga (69. min)

Norge:
Jørgen Johnsen
Christopher Georgiou Hurleen
Martin Helmer Rusten
Håvar Kleppe
Eirik Sæten (Harald Martin Hauso 60. min)
Joshua Gaston Kitolano (Edvard Sandvik Tagseth 47. min)
Sander Christiansen
Harald Tangen (Einar Hjellestad Iversen 69. min)
Sander Eng Strand (Peter Bjerke 60. min)
Oscar Aga
Kornelius Norman Hansen (Oskar Aron Opsahl 60. min)

28.04 Kaupanger spelte uavgjort 2-2 heime mot Eid


Sindre Rørvik scora begge måla til Kaupanger i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kaupanger og Eid spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 på Kaupanger Stadion. Kristian Lefdal og Simen Lefdal scora for Eid, medan Sindre Rørvik sette inn begge måla til Kaupanger. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kaupanger - Eid 2-2 (1-1)

1-0 Kristian Lefdal (25. min)
1-1 Sindre Rørvik (41. min)
2-1 Simen Lefdal (77. min)
2-2 Sindre Rørvik (82. min)

Dommar:
Rune Haugland, Haugen

Assistentdommarar:
Knut Atle Krossøy, Haugen og Marianne Aakre Laugerud, Førde

Gult kort:
Muktar Ferej Yassin, Eid

Kaupanger:

Aksel Asheim
Terje Hove Thorsnes
Kristoffer Dalaker
Arild Magnus Bjørhovde Rindal (Thomas Elinam Jenssen 71. min)
Henrik G Førde
Eirik Hellebust Menes
Håvard Takle Sanden
Christopher Skjær Brugrand (Sondre Hagen 90. min+3)
Kennet Dvergedal
Sindre Rørvik
Victor Aguiar (Karl Andre Klakegg 84. min)

Eid:

Sander Torheim Frislid
Håvard Holmøyvik
Muktar Ferej Yassin
Johan Skorge
Sebastian Andersen Grøttå (Daniel Myklebust 90. min+1)
Henning Haugen
Vebjørn Høynes
Marius Henriksen
Kristian Lefdal
Simen Lefdal
Anders Nilsen Midthjell (Joachim Joensen 84. min)

28.04 Resultat kampar i dag, torsdag 28. april

  
Rune Bolseth blei matchvinnar for Sogndal i bortekampen mot Førde.
Bildet er frå cupkampen borte mot Tornado Måløy 12. mai 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM menn 2. runde
Førde - Sogndal  0-1 (0-0)
0-1 Rune Bolseth (67. min)

4. divisjon
Kaupanger - Eid  2-2 (1-1)

1-0 Kristian Lefdal (25. min)
1-1 Sindre Rørvik (41. min)
2-1 Simen Lefdal (77. min)
2-2 Sindre Rørvik (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 3 1 2 0 12-3 5
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 3 0 2 1 6-7 2
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 1-10 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

28.04 Kaupanger møter Herd borte i NM J19 


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34
sekund mot Tornado Måløy i finalen i Vinterserien junior damer.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 
 

Norges Fotballforbund har sett opp 1. runde i NM J19 Telenor Cup 2016.

Kaupanger som vann kvalifiseringa her i fylket er sett opp med bortekamp mot Herd.

Kampene er beramma til søndag 29.mai, men kan spelast tidligare dersom begge klubbane er enige om det.

Kampoppsett 1. runde NM J19 Telenor Cup:
Askim - Kolbotn
Sarpsborg 08 - Lørenskog
Storhamar - LSK Kvinner
Raufoss - Lyn
Øvrevoll/Hosle - Tønsberg FK
Hønefoss BK - Urædd
Lyngdal - Hinna
Klepp - Haugar
Arna Bjørnar - Stord
Gneist - Sandviken
Herd - Kaupanger
Tiller - Brønnøysund
Flatås - Byåsen
Molde - Trondheims-Ørn
Grand Bodø - Medkila
Bossekop - Fløya

 


Kaptein Rebekka Skaasheim fekk pokalen av Rune Haugland frå SFFK, etter seieren i finalen mot Tornado Måløy 24. januar. Foto: Elias Åsebø
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


28.04 Kampar i dag, torsdag 28. april


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen i 1. runde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM menn 2. runde
Kl. 18.00 Førde - Sogndal

4. divisjon
Kl. 19.00 Kaupanger - Eid

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 2 1 1 0 10-1 4
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 1-10 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

27.04 Resultat 1. runde NM kvinner 2016


Marthe Bjørhovde, Odd Einar Fimreite og Cecilie Leivdal etter at Volda
i dag slo ut Fortuna Ålesund i 1. runde i NM kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Kaupanger er ute av cupen etter at laget i dag tapte 3-0 borte mot Åsane i 1. runde.

Underteikna var på kampen mellom Volda og Fortuna Ålesund. Her var Marthe Bjørhovde, Cecilie Leivdal sentrale då Volda til slutt vann 3-2 etter ekstraomgangar. Odd Einar Fimreite er trenar for Volda  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

1. runde NM kvinner
Volda - Fortuna 2-2 (2-0) 3-2 etter ekstraomgangar

1-0 Cecilie Leivdal (13. min)
2-0 Camilla Holmeset Aure (43. min)
2-1 Katarina Dybvik Sunde (57. min)
2-2 Cecilie Otterlei (89. min)
3-2 Maren Rogne Vatne (117. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Åsane Fotball Damer - Kaupanger  3-0 (1-0)
1-0 Helene Vassnes (34. min)
2-0 June Hammersland (74. min)
3-0 Synne Brudvik (86. min)

Grei Kvinner Elite - Innstrandens  2-0
Lier - Stoppen 2-0
Mjølner - Tromsdalen  0-2
Sunndal - Molde  0-5
Sarpsborg 08 - Lyn 1-8
Porsanger - Bossekop  0-7
Elverum - Raufoss 1-3
Byåsen KF - Tynset  2-1
Fløya - Tromsø 5-0
Nidelv - KIL/Hemne  1-4
Hinna - Haugar 1-0
Halsøy - Grand Bodø  0-10
Snøgg - Amazon Grimstad  0-2
Nanset - Eik Tønsberg  3-1
Øvrevoll Hosle - Fart  5-0
Lyngdal - Gimletroll  3-2
Fjellhamar - Kongsvinger  1-9
Vestsiden-Askøy - Fyllingsdalen  1-2

27.04 Status tabellkonkurransen etter 2. serierunde


Høyang jublar etter eit av Joakim Måren sine tre mål mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Terje Grytting frå Flatraket leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 2. serierunde. Grytting leiar konkurransen føre Per Ivar Hovden og Jakob Haugen.

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Tabell 4. divisjon etter 2. serierunde:
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 2 1 1 0 10-1 4
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 1-10 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

Stilling tabellkonkurransen etter 2. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Terje Grytting 14 5
2 Per Ivar Hovden 14 4
3 Jakob Haugen 16 4
4 Arne Helgheim 16 3
5 Simen Nilsen 16 2
6 Sander Torheim Frislid 18 5
7 Sindre Alisøy 18 5
8 Sofrid Bjørkum 18 5
9 Krister Smaadal 18 3
10 Adrian Helgheim 18 2
11 Arve Helle 18 2
12 Mads Wie 18 2
13 Astor Henriksen 18 1
14 Christian Helgheim 18 1
15 Kay Ove Hafsås 18 1
16 Jo Arne Sætre 20 5
17 Bjørn Hundershagen 20 4
18 Eirik Rauset 20 3
19 Elin Helgheim 20 3
20 Erlend Ødven Laurhammer 20 3
21 Even Kvam 20 3
22 Hans-Petter Gilleshammer 20 3
23 Knut Olav Halseth 20 3
24 Stig Hermann Hagen 20 3
25 Thomas Dyrrdal 20 3
26 Bjørn Totland 20 2
27 Idar Taklo 20 2
28 Joachim Raknes Forthun 20 2
29 Mathias Helgheim 20 2
30 Ole-Gunnar Midtbø 20 2
31 Stig Roar Hovland 20 2
32 Olve Eide 20 1
33 Rolf Lefdal 22 4
34 Rune Oksholen 22 4
35 Tommy Totland Hauge 22 4
36 Øystein Østvik 22 4
37 Geir-Ove Myhre 22 3
38 Gunnar Atle Vereide 22 3
39 Shanjeevan Mohanarajah 22 3
40 Vegard Flatjord 22 3
41 Geir Igelkjøn 22 2
42 Odd Eriksen 22 2
43 Olav Per Flataker 22 2
44 Per-Magne Løken 22 2
45 Sondre Skjerven 22 2
46 Trond Olsen 22 2
47 Yngve Hagen 22 2
48 Einar Furset 22 1
49 Erik Amble Haugen 22 1
50 Jan Taule 22 1
51 Kjell Tore Lillestøl 22 1
52 Olav R. Haugen 22 1
53 Ole Tom Myroldhaug 22 1
54 Geir Loneland 22 0
55 Odd Magne Sjåstad 22 0
56 Sindre Kvalheim 22 0

Sjå heile lista etter 2. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


27.04 Kaupanger møter Åsane borte i cupen


Kaupanger jublar etter at Thea Bjelde dunka ballen i krysset på overtid i treningskampen mot Fortuna Ålesund på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ettermiddag spelar Kaupanger borte mot Åsane i 1. runde i NM kvinner 2016. Kampen blir spelt på Myrdal gress klokka 18.00.

1. runde NM kvinner
Grei Kvinner Elite - Innstrandens  2-0
Lier - Stoppen 2-0
Mjølner - Tromsdalen  0-2
Sunndal - Molde  0-5
Sarpsborg 08 - Lyn 1-8
Porsanger - Bossekop  0-7
Elverum - Raufoss 1-3
Byåsen KF - Tynset  2-1

Kl. 18.00 Åsane Fotball Damer - Kaupanger
Kl. 18.00 Fløya - Tromsø
Kl. 18.00 Nidelv - KIL/Hemne
Kl. 18.00 Hinna - Haugar
Kl. 18.00 Volda - Fortuna
Kl. 18.30 Halsøy - Grand Bodø
Kl. 19.00 Snøgg - Amazon Grimstad
Kl. 19.30 Nanset - Eik Tønsberg
Kl. 19.30 Lyngdal - Gimletroll
Kl. 19.30 Øvrevoll Hosle - Fart
Kl. 19.45 Fjellhamar - Kongsvinger
Kl. 20.00 Vestsiden-Askøy - Fyllingsdalen

26.04 Resultat kampar i dag, tysdag 26. april


Mats Ole Bakke, Ronny Berg og Tor Henry Challen scora fem
av Haugen sine seks mål i dagens seier mot Loen/Vikane/Stryn 3. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

6.  divisjon avdeling 1
Studentspretten - Balestrand 2  6-3 (3-1)

6.  divisjon avdeling 2

Tempo - Høyang 2  5-0 (2-0)
1-0 Tor Olav Rognsøy (3. min)
2-0 Ørjan Midttun (31. min)
3-0 Espen Eilertsen (42. min)
4-0 Jon Håvard Espeseth Strømsnes (63. min)
5-0 Joakim Brandsøy (84. min)

Førde 4 - Anga   2-2 (1-1)

0-1 Anders Åsen
1-1 Øystein Vedvik
2-1 Daniel Kongsvik
2-2 Tomas Myhre

6.  divisjon avdeling 3
Haugen - Loen/Vikane/Stryn 3   6-1 (3-0)

1-0 Mats Ole Bakke (3. min)
2-0 Mats Ole Bakke (18. min)
3-0 Ronny Berg (27. min)
4-0 Tor Henry Challen (68. min)
4-1 Kim Kjellevold (78. min)
5-1 Stein Inge Torheim (79. min)
6-1 Tor Henry Challen (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane 2 - Flatraket/Selje 2   5-2 (3-0)
1-0 Magnus Nikolai Bolseth (10. min)
2-0 Magnus Nikolai Bolseth (29. min)
3-0 Martin Kolseth Skaar (41. min)
4-0 Magnus Nikolai Bolseth (50. min)
5-0 Ruben Elvebakk Nesdal (70. min)
5-1 Kenneth Nordpoll (79. min)
5-2 Håkon Wik Ødegård (89. min)

Hyen - Breimsbygda/Jølster 2  2-2
Svelgen - Oppstryn  2-2

Tabell 6.  divisjon avdeling 3
Haugen 2 2 0 0 9-2 6
Sandane 2 2 1 1 0 7-4 4
Hyen 2 1 1 0 5-3 4
Breimsbygda /Jølster 2 2 1 1 0 6-5 4
Oppstryn 2 0 1 1 5-6 1
Svelgen 2 0 1 1 3-5 1
Loen /Vikane/Stryn 3 2 0 1 1 3-8 1
Stadlandet /Åheim 1 0 0 1 1-3 0
Flatraket /Selje 2 1 0 0 1 2-5 0

26.04 Eirik Sæten debuterte på G15-landslaget


Eirik Sæten og Håvard Kroken i årets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå fredagens kampar i Honndalscupen.

 

Eirik Sæten frå Loen fekk i ettermiddag sin debut med flagget på brystet, då Norge G15 spelte uavgjort 2-2 mot Østerrike under ei turnering i Østerrike og Italia.

14-åringen som til daglig spelar for Stryn spelte heile dagens kamp mot Østerrike i det norske midtforsvaret.

Norge skal i den siste kampen innleiande møte Mexico. 

Østerrike - Norge 2-2 (2-1)
1-0 Flavius Daniliuc (6. min)
1-1 Stian Akernes (16. min)
2-1 Marco Fuchshofer (23. min)
2-2 Edvard Sandvik Tagseth (44. min)

Norge:
Marcus E. Andersen
Harald Martin Hauso
Eirik Sæten
Oskar Aron Opsahl
Joakim Holmen Jahnsen
Edvard Sandvik Tagseth (Christopher Georgiou Hurleen 63. min)
Einar Hjellestad Iversen  (Harald Tangen 36. min)
Sander Eng Strand
Peter Bjerke (Joshua Gaston Kitolano 55. min)
Vegard Johnsen (Oscar Aga 36. min)
Stian Akernes (Kornelius Norman Hansen 36. min)

 


Eirik Sæten under kretskampen mot Sunnmøre FK i Stryn 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.



Eirik Sæten i kamp for Loen i kretsfinalen mot Syril 2. november 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


26.04 Kampar i dag, tysdag 26. april


Haugen møter i ettermiddag Loen/Vikane/Stryn 3 på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6.  divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Studentspretten - Balestrand 2

6.  divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Tempo - Høyang 2
Kl. 20.30 Førde 4 - Anga

6.  divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Hyen - Breimsbygda/Jølster 2
Kl. 19.00 Sandane 2 - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.30 Svelgen - Oppstryn
Kl. 19.30 Haugen - Loen/Vikane/Stryn 3

25.04 Tommy Skjerven tangerte rekord


Tommy Skjerven var dommar i kampen mellom TMFK og Stryn i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 

Tommy Skjerven dømte i ettermiddag sin 318. kamp i Tippeligaen. Dommaren frå Kaupanger tangerte med det Roy Helge Olsen sin rekord med flest antall kampar som hovuddommar i Tippeligaen.

Skjerven, som har dømt fast i Tippeligaen sidan 1996, har også representert Norges Fotballforbund internasjonalt.

Neste oppdrag for Skjerven i Tippeligaen er kampen mellom Tromsø og Brann på Alfheim Stadion søndag 1. mai. Etter det skal Skjerven vere dommar i 4. divisjonskampen mellom Høyang og Eid 13. mai.

 


Tommy Skjerven på Måløy Stadion 14. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.04 Resultat kampar i dag, måndag 25. april


Benny Rivedal og Førde 2 toppar 4. divisjon etter to serierundar.
Bildet er frå Saga sin bortekamp mot Eid på Eid Stadion 11. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling avdeling 3
Vålerenga 2 - Førde  1-0 (0-0)

1-0 Rino Falk Larsen (71. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Vålerenga 2 3 2 1 0 5-1 7
Fana 3 2 1 0 4-1 7
Vidar 3 2 0 1 9-5 6
Nest-Sotra 3 2 0 1 5-3 6
Florø 3 1 2 0 8-5 5
Sola 3 1 2 0 4-3 5
Lørenskog 3 1 1 1 3-4 4
Egersunds 3 1 1 1 2-3 4
Vard Haugesund 3 1 0 2 6-7 3
Stord 3 1 0 2 6-10 3
Fyllingsdalen 3 0 2 1 3-4 2
Førde 3 0 2 1 2-3 2
Frigg 3 0 2 1 2-7 2
Lysekloster 3 0 0 3 2-5 0

3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik - Hødd 2  5-1 (3-0)
1-0 Andreas Stensøe (4. min)
2-0 Benjamin Skulstad Sunde (15. min)
3-0 Benjamin Skulstad Sunde (45. min)
4-0 Kåre Sigve Balsnes (71. min)
5-0 Marius Walderhaug Heltne (86. min)

Aalesund 2 - Rollon  5-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Aalesund 2 3 2 1 0 13-2 7
Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Spjelkavik 3 2 0 1 9-5 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 3 1 0 2 9-12 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 3 0 0 3 4-12 0

4. divisjon
Førde 2 - Fjøra/Sogndal 3  8-1 (4-1)

1-0 Kristian Hauståker
2-0 Svenn-Ove Gjøringbø
3-0 Svenn-Ove Gjøringbø
3-1 Håvard Håland
4-1 Kristian Angedal, straffe
5-1 Kristian Hauståker
6-1 Ørjan Vikum
7-1 Elias Rognebakke
8-1 Ørjan Vikum

Tabell 4. divisjon
Førde 2 2 2 0 0 11-1 6
Eid 2 1 1 0 10-1 4
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 2 0 0 2 1-10 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

25.04 Førde klar for 1/16-finale i Adidas Cup


Odin Koskinen i kretskampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Førde er klar for 1/16-finale i klasse G15 under årets Adidas Cup.

Førde har vore heilt suverene og vunne alle tre gruppespelkampane med god margin. Som gruppevinnar skal Førde møte nest beste gruppetrear i 1/16-finalen.

Resultat Førde sine kampar, G15 gruppe 4
Varegg - Førde 0-4
Førde - Fyllingsdalen 7-1
Førde - Sædalen 4-0  

25.04 Kampar i dag, måndag 25. april


Christian Aarbogh Bjerke og Førde møter i dag Vålerenga 2 i Vallhall.
Bildet er frå seieren heime mot Brann i cupen 13. april.  
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling avdeling 3
Kl. 17.00 Vålerenga 2 - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Fana 3 2 1 0 4-1 7
Vidar 3 2 0 1 9-5 6
Nest-Sotra 3 2 0 1 5-3 6
Florø 3 1 2 0 8-5 5
Sola 3 1 2 0 4-3 5
Vålerenga 2 2 1 1 0 4-1 4
Lørenskog 3 1 1 1 3-4 4
Egersunds 3 1 1 1 2-3 4
Vard Haugesund 3 1 0 2 6-7 3
Stord 3 1 0 2 6-10 3
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Fyllingsdalen 3 0 2 1 3-4 2
Frigg 3 0 2 1 2-7 2
Lysekloster 3 0 0 3 2-5 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 18.30 Spjelkavik - Hødd 2
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Rollon

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
Aalesund 2 2 1 1 0 8-1 4
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 2 1 0 1 8-7 3
Spjelkavik 2 1 0 1 4-4 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 2 0 0 2 3-7 0

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Fjøra/Sogndal 3

Tabell 4. divisjon
Eid 2 1 1 0 10-1 4
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

24.04 Anne Aune scora fire borte mot Tornado Måløy


Anne Aune scora fire mål i dagens seier borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Anne Aune blei den store spelaren då Balestrand i ettermiddag snudde 0-2 til 4-2 i bortekampen mot Tornado Måløy. Balestrand sin angripar scora like godt alle fire måla til bortelaget.

Cathrine Eriksen Vedvik og Lise Igland Senneset gav Tornado Måløy leiinga 2-0 i fyrste omgang, og det såg ut til å gå mot ein sikker heimeseier på Måløy Stadion. Men bortelaget gav seg ikkje og med fire scoringar av Anne Aune kunne bortelaget ta med seg tre poeng tilbake til Sogn. 

Neste kamp for Tornado Måløy er heime mot Høyang søndag 22. mai, medan Balestrand skal ut i ny bortekamp mot Førde måndag 9. mai.

Tornado Måløy - Balestrand 2-4 (2-0)
1-0 Cathrine Eriksen Vedvik (6. min)
2-0 Lise Igland Senneset (20. min)
2-1 Anne Aune (54. min)
2-2 Anne Aune (59. min)
2-3 Anne Aune, straffe (71. min)
2-4 Anne Aune (90. min+1)

Dommar: Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Kort: Ingen

Tornado Måløy:
Hrefna Gudrun Gudmundsdottir
Karina Trollebø
Hege Sætren
Stine Nilsen
Rakel T. Blaalid
Maria Kristoffersen
Synnøve Myhre Refvik
Marte Christine Jørgensen
Lise Igland Senneset
Thea Kassen Sæten
Cathrine Eriksen Vedvik

Innbyttarar:
Siri Viken Myre
Ylinn Tennebø
Elise Bjarkøy Rylandsholm

Balestrand:
Evita Ese
Silje Lerheim
Elsa Hrund E Nesse
Wobke Leerink
Sunniva Farnes Myrhol
Vilde Thue
Anne Aune
Janne Nessa
Oline Jorddal Lønning
Hannah Elise Fjellheim
Arnborg Grinde

Innbyttar:
Hedda Serine Bekkelund

24.04 Resultat kampar i dag, søndag 24. april


Miriam Vilnes Mjåseth scora begge måla i dagens kamp mot Klepp 2.
Bildet er frå kretskampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 - Kaupanger  3-2 (2-1)
1-0 Klepp 2 (17. min)
2-0 Klepp 2 (22. min)
2-1 Miriam Vilnes Mjåseth (26. min)
3-1 Klepp 2 (64. min)
3-2 MIriam Vilnes Mjåseth (86. min)

3. divisjon avdeling 8

Surnadal - Fjøra  1-1 (1-0)
1-0 Stein Todalshaug (29. min)
1-1 Gøran Wigum (89. min)

Sogndal 2 - Træff  1-2 (0-1)
0-1 Alexander Jonassen (1. min)
0-2 Arne Arnar Kotlica (65. min)
1-2 Henrik Navarsete (90. min+1)

Florø 2 - Herd  1-2 (0-0)
0-1 Preben Alexander Sætre (48. min)
1-1 Tord Hovden (69. min)
1-2 Ingolfur Örn Kristjansson (75. min)

Kampfakta frå dei tre kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 3 2 0 1 11-4 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Træff 3 2 0 1 6-4 6
Herd 3 2 0 1 5-5 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Fjøra 3 1 2 0 5-3 5
Aalesund 2 2 1 1 0 8-1 4
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 2 1 0 1 8-7 3
Spjelkavik 2 1 0 1 4-4 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 3 0 1 2 4-7 1
Surnadal 3 0 1 2 1-9 1
Rollon 2 0 0 2 3-7 0

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Balestrand  2-4 (2-0)
1-0 Cathrine Eriksen Vedvik (6. min)
2-0 Lise Igland Senneset (20. min)
2-1 Anne Aune (54. min)
2-2 Anne Aune (59. min)
2-3 Anne Aune, straffe (71. min)
2-4 Anne Aune (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Teningskamp damer
Kaupanger 2 - Sogndal  0-4
Mål Sogndal: Vilde Sofie Haveland Sleire (3) og Vibeke Solheim

24.04 Volda vann 7-0 heime mot Nidelv


Cecilie Leivdal scora to mål i debuten for Volda.
Bildet er frå kampen Kaupanger - Team SFFK 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.

 

Marthe Bjørhovde, Cecilie Leivdal og Irene Humborstad spelte alle frå starta då Volda i går vann 7-0 heime mot Nidelv i serieopninga i 2. divisjon kvinner avdeling 6.

Cecilie Leivdal scora to mål i sin fyrste kamp for Volda, medan Marthe Bjørhovde holdt nullen i sin fyrste offisielle kamp for Volda.

Onsdag spelar Volda heime mot Fortuna Ålesund i 1. runde NM kvinner.

Volda - Nidelv 7-0 (2-0)
1-0 Cecilie Leivdal (30. min)
2-0 Ella Vassbotn (45. min)
3-0 Cecilie Leivdal (63. min)
4-0 Malene Ulvestad (71. min)
5-0 Maren Rogne Vatne (78. min)
6-0 Malene Ulvestad (80. min)
7-0 Camilla Aure (83. min)

Volda:
Marthe Bjørhovde
Irene Humborstad (Sunniva Hammer 83. min)
Sofie Vassbotn (Mari Aarflot 69. min)
Tuva Hagen
Maria G. Rafteseth (Veronica Hammer 79. min)
Ella Vassbotn
Gina Brøste Rundtom
Maren Rogne Vatne
Vilde Olafsen Hjelle (Mari Heggen 79. min)
Cecilie Leivdal (Malene Ulvestad 67. min)
Camilla Holmeset Aure (Ane Serine Dimmen 83. min)

Alle fakta er henta frå www.voldasupporter.com

Sjå bilder frå kampen på voldasupporter.com sine nettsider.  

24.04 Kampar i dag, søndag 24. april


Tornado Måløy serieopnar i dag heime mot Balestrand på Måløy Stadion.
Bildet er frå fjorårets serieopning heime mot Høyang 26. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Klepp 2 - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Hinna 2 2 0 0 12-1 6
Avaldsnes 2 2 2 0 0 6-1 6
Klepp 2 2 1 1 0 6-1 4
Kaupanger 1 1 0 0 3 - 0 3
Sandviken 2 2 1 0 1 4-6 3
Bergen Nord /Hovding 2 1 0 1 2-8 3
Fyllingsdalen 2 0 2 0 2-2 2
Arna-Bjørnar 2 2 0 1 1 2-3 1
Forus og Gausel 2 0 1 1 1-4 1
Haugar 2 0 1 1 0-3 1
Vestsiden-Askøy 1 0 0 1 2-4 0
Staal Jørpeland 2 0 0 2 1-8 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 13.00 Surnadal - Fjøra
Kl. 14.30 Sogndal 2 - Træff
Kl. 15.00 Florø 2 - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 2 2 0 0 10-2 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Aalesund 2 2 1 1 0 8-1 4
Fjøra 2 1 1 0 4-2 4
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 2 1 0 1 8-7 3
Træff 2 1 0 1 4-3 3
Spjelkavik 2 1 0 1 4-4 3
Herd 2 1 0 1 3-4 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 2 0 1 1 3-5 1
Rollon 2 0 0 2 3-7 0
Surnadal 2 0 0 2 0-8 0

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Balestrand

Teningskamp damer
Kl. 12.00 Kaupanger 2 - Sogndal

23.04 Tornado Måløy og Eid spelte uavgjort 1-1 


Bataljen mellom TMFK og Eid på Måløy Stadion enda til slutt uavgjort 1-1.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy og Eid spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 på Måløy Stadion. Joachim Joensen gav Eid leiinga 1-0, medan Eirik Holvik fastsette sluttresultatet til 1-1. Begge måla kom før kvarteret var spelt i 1. omgang. 

Tornado Måløy - Eid 1-1 (1-1)
0-1 Joachim Joensen (8. min)
1-1 Eirik Holvik (11. min)

Dommar: Per Oddvar Lien, Høyang

Assistentdommarar: Knut-Atle Krossøy, Haugen og Stein Otto Førde, Breimsbygda

Gult kort: Eirik Føleide, Tornado Måløy og Sebastian Andersen Grøttå, Eid

Tornado Måløy:
Kenneth Elde
Eirik Holvik (Marius Sunde Husevåg 84. min)
Daniel Almenning Kvalheim
Eirik Føleide (Alexander Jakobsson 61. min)
Birger Silden
Christian Tvendeseter Lofnes
Jonas Våge (Agust Helgi Jònsson 72. min)
Marius Stavenes Refvik
Fridjon Mortensen
Sveinung Frantzen
Svein Arne Volle

Eid:
Sander Torheim Frislid
Muktar Ferej Yassin
Johan Skorge
Sebastian Andersen Grøttå (Adrian Hagen Henden 66. min)
Henning Haugen
Vebjørn Høynes
Håvard Holmøyvik
Marius Henriksen
Kristian Lefdal
Simen Lefdal
Joachim Joensen (Anders Nilsen Midthjell 56. min)

23.04 Resultat kampar i dag, laurdag 23. april

 
Mads Wie scora to mål i dagens seier borte mot Bergsøy.
Bildet er frå heimekampen mot Surnadal 16. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Brann - Sogndal 2-0 (1-0)

1-0 Bismar Acosta (24. min)
2-0 Fredrik Haugen (51. min)

2. divisjon avdeling avdeling 3
Florø - Egersunds  1-1 (1-0)

1-0 Endre Kupen, straffe (5. min)
1-1 Povilas Krasnovskis (85. min)

Tabell 2. divisjon avdeling avdeling 3
Fana 3 2 1 0 4-1 7
Vidar 3 2 0 1 9-5 6
Nest-Sotra 3 2 0 1 5-3 6
Florø 3 1 2 0 8-5 5
Sola 3 1 2 0 4-3 5
Vålerenga 2 2 1 1 0 4-1 4
Lørenskog 3 1 1 1 3-4 4
Egersunds 3 1 1 1 2-3 4
Vard Haugesund 3 1 0 2 6-7 3
Stord 3 1 0 2 6-10 3
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Fyllingsdalen 3 0 2 1 3-4 2
Frigg 3 0 2 1 2-7 2
Lysekloster 3 0 0 3 2-5 0

3. divisjon avdeling 3
Årdal - Kongsvinger 2   5-1

Tabell 3. divisjon avdeling 3

Hauerseter 3 3 0 0 5-1  9
Valdres 2 2 0 0 5-0 6
Aurskog-Høland 2 2 0 0 8-5 6
Skedsmo 3 2 0 1 8-5 6
Funnefoss/Vormsund 3 2 0 1 5-3 6
Flisa 2 2 0 0 3-1 6
Ullensaker/Kisa 2 2 1 1 0 2-1 4
Årdal 3 1 0 2 6-4 3
Hallingdal 2 1 0 1 2-3 3
Kongsvinger 2 3 0 1 2 2-8 1
Lillestrøm 2 2 0 0 2 4-6 0
Gran 3 0 0 3 3-6 0
Sander 2 0 0 2 3-8 0
Jevnaker 2 0 0 2 1-6 0

3. divisjon avdeling 8
Bergsøy - Stryn 2-3 (0-1)
Mål Stryn: Mads Wie og Karsten Bjelde

Kristiansund FK - Volda 2-2 (1-0)

3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 2 2 0 0 10-2 6
Bergsøy 3 2 0 1 8-4 6
Stryn 3 2 0 1 8-9 6
Aalesund 2 2 1 1 0 8-1 4
Fjøra 2 1 1 0 4-2 4
KFK 3 1 1 1 7-11 4
Hødd 2 2 1 0 1 8-7 3
Træff 2 1 0 1 4-3 3
Spjelkavik 2 1 0 1 4-4 3
Herd 2 1 0 1 3-4 3
Volda 3 0 2 1 5-8 2
Florø 2 2 0 1 1 3-5 1
Rollon 2 0 0 2 3-7 0
Surnadal 2 0 0 2 0-8 0

4. divisjon

Tornado Måløy - Eid  1-1 (1-1)
0-1 Joachim Joensen (8. min)
1-1 Eirik Holvik (11. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vik - Skavøypoll 4-4 (0-2)
Mål Skavøypoll: Jon Haukur Haraldsson (2), Rune Solvang og Torjus Ødegård

Tabell 4. divisjon
Eid 2 1 1 0 10-1 4
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Skavøypoll 2 1 1 0 6-4 4
Vik 2 1 1 0 6-4 4
Tornado Måløy 2 1 1 0 3-2 4
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

23.04 Seljecup, 12.-14. juni 2015


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.
 

Selje IL arrangerar 10. - 12. juni Seljecup 2016.

Selje Fotball skriv følgjande om årets turnering på cupen si nettside.

Selje Idrettslag har for 22. gong gleda av å ynskje velkommen til vår tradisjonsrike og svært populære cup. Seljecup er den nest største utandørs-cupen i fylket. Dei siste åra har det delteke i overkant av 140 lag og 1100 spelarar frå ca.40 klubbar, hovudsakleg frå Sogn og Fjordane, Sunnmøre og Hordaland. I fjor deltok lag frå Bergen i sør til Molde i nord.

Kampar, overnatting, matservering og alle aktivitetar føregår i og omkring Selje Idrettspark. Ny og moderne kunstgrasbane gjev flotte speletilhøve. Kamptidspunkta vert så langt råd tilpassa reiseavstand og ynskje frå klubbane.

Vi gjer merksam på at vi må sette ei øvre grense for kor mange lag som kan delta i turneringa. Det løner seg difor å vere tidleg ute med påmeldinga, ”først til mølla......”

Vi håpar på ein ny cupsuksess med mykje flott fotball, vennskap og glede.

La oss alle hjelpe kvarandre til FairPlay både på og utanfor bana Selje IL har i mange år hatt eit stort fokus på FairPlay. På bakgrunn av dette vart klubben både i 2012, 2013 0g 2015 kåra til ”Årets FairPlay-klubb” i Sogn og Fjordane. Seljecup har også fokus på FairPlay, noko som vil vise igjen under cupen.

Siste påmeldingsfristen er 25. april!

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 



Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


23.04 Volda serieopnar heime mot Nidelv


Marthe Bjørhovde voktar målet til Volda i dagens kamp mot Nidelv.

Tre spelarar frå fylket er i startellevaren når Volda i ettermiddag serieopnar heime mot Nidelv i 2. divisjon kvinner avdeling 6.

Marthe Bjørhovde og Cecilie Leivdal er nye i klubben, medan Irene Humborstad har spelt for Volda i over 10 år.

Trenar for laget er Odd Einar Fimreite.

Kampen blir spelt på Volda Stadion klokka 14.00.

Volda stiller dette laget:
Marthe Bjørhovde
Irene Humborstad
Sofie Vassbotn
Tuva Hagen
Maria G. Rafteseth
Ella Vassbotn
Gina Brøste Rundtom
Maren Rogne Vatne
Vilde Olafsen Hjelle
Cecilie Leivdal
Camilla Holmeset Aure

Innbyttarar:
Nathalie Eide
Veronica Prytz Hammer
Mari Heggen
Malene Nordal Ulvestad
Ane Serine Dimmen
Mari Aarflot
Sunniva Prytz Hammer

23.04 Kampar i dag, laurdag 23. april


Sander Torheim Frislid holdt nullen og gjorde ein flott debut i 3. divisjon
då Eid møtte Tornado Måløy på bortebane på Refvik Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Brann - Sogndal

Tabell Tippeligaen

Rosenborg 6 5 0 1 9-2 15
Molde 6 4 2 0 14-6 14
Odd 6 4 2 0 7-0 14
Brann 6 3 2 1 6-6 11
Haugesund 6 3 1 2 10-8 10
Strømsgodset TF 6 3 1 2 7-6 10
Viking 6 3 1 2 5-4 10
Lillestrøm 6 1 4 1 11-9 7
Bodø/Glimt 6 2 1 3 10-9 7
Sogndal 6 2 1 3 3-5 7
Sarpsborg 08 6 1 3 2 5-7 6
Tromsø 6 1 3 2 4-7 6
Stabæk 6 1 1 4 5-9 4
Aalesund 6 1 1 4 4-9 4
Vålerenga 6 1 0 5 5-11 3
Start 6 0 3 3 3-10 3

2. divisjon avdeling avdeling 3
Kl. 15.00 Florø - Egersunds

Tabell 2. divisjon avdeling avdeling 3
Florø 2 1 1 0 7-4 4
Vålerenga 2 2 1 1 0 4-1 4
Lørenskog 2 1 1 0 3-2 4
Fana 2 1 1 0 2-1 4
Nest-Sotra 2 1 0 1 3-2 3
Vard Haugesund 2 1 0 1 5-5 3
Vidar 2 1 0 1 3-4 3
Egersunds 2 1 0 1 1-2 3
Sola 2 0 2 0 2-2 2
Førde 2 0 2 0 2-2 2
Fyllingsdalen 2 0 2 0 2-2 2
Frigg 2 0 2 0 1-1 2
Lysekloster 2 0 0 2 1-3 0
Stord 2 0 0 2 4-9 0

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Årdal - Kongsvinger 2

Tabell 3. divisjon avdeling 3

Valdres 2 2 0 0 5-0 6
Skedsmo 2 2 0 0 8-4 6
Aurskog-Høland 2 2 0 0 8-5 6
Hauerseter 2 2 0 0 4-1 6
Flisa 2 2 0 0 3-1 6
Ullensaker/Kisa 2 2 1 1 0 2-1 4
Funnefoss/Vormsund 2 1 0 1 3-2 3
Hallingdal 2 1 0 1 2-3 3
Kongsvinger 2 2 0 1 1 1-3 1
Lillestrøm 2 2 0 0 2 4-6 0
Gran 2 0 0 2 2-4 0
Årdal 2 0 0 2 1-3 0
Sander 2 0 0 2 3-8 0
Jevnaker 2 0 0 2 1-6 0

3. divisjon avdeling 8

Kl. 16.00 Bergsøy - Stryn
Kl. 16.00 Kristiansund FK - Volda

3. divisjon avdeling 8

Sogndal 2 2 2 0 0 10-2 6
Bergsøy 2 2 0 0 6-1 6
Aalesund 2 2 1 1 0 8-1 4
Fjøra 2 1 1 0 4-2 4
Hødd 2 2 1 0 1 8-7 3
Træff 2 1 0 1 4-3 3
Spjelkavik 2 1 0 1 4-4 3
Herd 2 1 0 1 3-4 3
Stryn 2 1 0 1 5-7 3
KFK 2 1 0 1 5-9 3
Florø 2 2 0 1 1 3-5 1
Volda 2 0 1 1 3-6 1
Rollon 2 0 0 2 3-7 0
Surnadal 2 0 0 2 0-8 0

4. divisjon

Kl. 14.00 Vik - Skavøypoll
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Eid  

Tabell 4. divisjon
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Eid 1 1 0 0 9-0 3
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Skavøypoll 1 1 0 0 2-0 3
Vik 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 1 1 0 0 2-1 3
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

22.04 Resultat kampar i dag, fredag 22. april


Høyang jublar etter eit av Joakim Måren sine tre mål mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Bremanger - Høyang  0-7 (0-3)
0-1 Jacob Bergset (36. min)
0-2 Tommy Værøy (44. min)
0-3 Mats Loftesnes (45. min)
0-4 Joakim Måren (50. min)
0-5 Joakim Måren (73. min)
0-6 Eirik Haukøy (80. min)
0-7 Joakim Måren (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Sandane 1-2 (1-2)

1-0 Eirik Hellebust Menes (4. min)
1-1 Anders Frøyen (24. min)
1-2 Arne Morten Vilnes Øen (44. min)

Gaular - Dale 4-4
Mål Dale: Tommy Andre Holm, Sander Solheim, Lasse Birkeland og Jan-Anders Tonning Wichstrøm

Tabell 4. divisjon
Høyang 2 1 1 0 10-3 4
Eid 1 1 0 0 9-0 3
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Skavøypoll 1 1 0 0 2-0 3
Vik 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 1 1 0 0 2-1 3
Sandane 2 1 0 1 3-3 3
Kaupanger 2 0 1 1 4-5 1
Dale 2 0 1 1 4-7 1
Gaular 2 0 1 1 4-13 1
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Bremanger 2 0 0 2 0-9 0

6. divisjon avdeling 3
Stadlandet/Åheim - Hyen   1-3

Treningskamp
Hornindal - Eid 2  2-2 (0-0)
Mål Hornindal: Håvard Kroken og Tor Ådne Seljeset
Mål Eid 2: Vegard Lunde og Stijn van Oorschot

22.04 Sogndal spelar heime mot Eid i NM G19


Eid sitt lag etter seieren mot Sogndal i finalen i Vinterserien i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM G19 Telenor Cup 2016.

Sogndal og Eid som er laga frå frå Sogn og Fjordane er sett opp mot kvarandre, og som i finalen i Vinterserien junior herrer er det Sogndal som har fått heimekamp.

Kampane er beramma til søndag 8. mai, men kan spelast tidligare dersom klubbane er enige om det.

1. runde NM G19 Telenor Cup:
Kvik Halden- KFUM
Selbak - Sarpsborg 08
Askim - Sprint/Jeløy
Drøbak/Frogn - Lørenskog
Kolbotn - Trosvik
Nordstrand - Fredrikstad
Lyn - Gjelleråsen
Skeid - Råde
Oppsal - Lillestrøm
Kjelsås - Follo
Ullensaker/Kisa - Bodø/Glimt
Elverum - Stabæk
HamKam - Strømmen
Brumunddal - Storhamar
Raufoss - Ready
Valdres - Lillehammer
Bærum - Stoppen
Strømsgodset - Holmlia
Grei - Mjøndalen
Modum - Asker
Heming - Hønefoss
Hallingdal - Gjøvik/Lyn
Svelvik - Sandefjord
Stokke - Vålerenga
Eik Tønsberg - Odd
Hei - FK Tønsberg
Pors - Konnerud
Urædd - Ørn Horten
Tollnes - Arendal
Randesund - Jerv
Vigør - Start
Mandalskameratene - Flekkefjord
Frøyland - Haugesund
Moi - Viking
Hinna - Vidar
Sandnes Ulf - Madla
Bryne - Vard Haugesund
Sola - Klepp
Ålgård - Djerv 1919
Haugar - Kopervik
Bergen Nord - Brann
Bjarg - Sotra
Tertnes - Vadmyra
Fana - Stord
Follese - Fyllingsdalen
Sædalen - Varegg
Gneist - Nymark
Nest-Sotra - Os
Sogndal - Eid
Ørsta - Aalesund
Bergsøy - Hødd
Herd - Kristiansund BK
Blindheim - Molde
Byåsen - Strindheim
Verdal - Stjørdals/Blink
Levanger - Ranheim
Tillerbyen - Rosenborg
Steinkjer - Grong
Nardo - Gimse
Trond - Sverresborg
Orkla - Hitra
Mo IL - Fauske/Sprint
Fløya - Harstad
Alta - Tromsø


22.04 Kampar i dag, fredag 22. april


Eirik Haukøy og Høyang møter i dag Bremanger i Svelgen.
Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Bremanger - Høyang (Svelgen Stadion)
Kl. 19.00 Kaupanger - Sandane
Kl. 19.00 Gaular - Dale

Tabell 4. divisjon
Eid 1 1 0 0 9-0 3
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Skavøypoll 1 1 0 0 2-0 3
Vik 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 1 1 0 0 2-1 3
Kaupanger 1 0 1 0 3-3 1
Høyang 1 0 1 0 3-3 1
Sandane 1 0 0 1 1-2 0
Bremanger 1 0 0 1 0-2 0
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Dale 1 0 0 1 0-3 0
Gaular 1 0 0 1 0-9 0

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Hyen

Treningskamp
Kl. 18.00 Hornindal - Eid 2

21.04 Eid vann 9-0 heime mot TMFK/Skavøypoll 2


Joakim Vedvik scora fire mål i dagens kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Eid vann i ettermiddag 9-0 heime mot Tornado Måløy/Skavøypoll 2 i klasse G16 2. divisjon avdeling 3 vår. Joakim Vedvik (4), Andreas Hellenes (3), Wejdi Younis Osman og Tore Årskog scora måla i kampen.

I ein annan kamp i denne avdelinga i dag vann Selje 3-1 heime mot Jølster. Eid står etter dagens kamp med tre strake seierar, og toppar tabellen tre poeng føre Selje som har vunne begge sine to fyrste kampar.  

Eid - Tornado Måløy/Skavøypoll 2   9-0 (5-0)
1-0 Wejdi Younis Osman (4. min)
2-0 Andreas Hellenes (8. min)
3-0 Andreas Hellenes (15. min)
4-0 Andreas Hellenes (19. min)
5-0 Joakim Vedvik (30. min)
6-0 Tore Årskog (42. min)
7-0 Joakim Vedvik (54. min)
8-0 Joakim Vedvik (56. min)
9-0 Joakim Vedvik (61. min)

Gult kort: Johannes Berg, Tornado Måløy/Skavøypoll 2

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Eid:
Bendik Vereide
Andreas Lote Henden
Markus Nybø Bakke
Eirik Wik Leite
Vegard Taklo
Thomas Bashay
Wejdi Younis Osman
Andreas Hellenes
Tore Årskog
Håvard Kjøsnes
Joakim Vedvik

Innbyttarar:
Sondre Wiik Leite
Kristoffer Eikeseth
Jonas Heggen Trosdahl
Peder Naustdal

Tornado Måløy/Skavøypoll 2:
Berge Torheim Andal
Johannes Berg
Mikal Flølo
Anders Saltkjel Eldevik
Simen Nordheim
Markus Tvendessæter Kupen
Christoffer Nore
Thomas Sunde Husevåg
Yngve Hagen
Rasmus Gotteberg
Tobias Aarvik

Innbyttarar:
Sondre Almenning
William Rakkenes
Henrik Sørå

21.04 Heia vann 13-2 heime mot Sandane 


Heia sitt lag etter dagens seier mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Heia vann i ettermiddag 13-2 heime mot Sandane 1 i klasse G12 avdeling 6 vår. Kampen blei spelt på Heia si nye kunstgrasbane ved Hjelle skule.

Dei andre laga i denne avdelinga er Stryn 1, Stryn 2, Eid 1, Eid 2, Sandane 2, Breimsbygda, Hyen og Vikane.

Heia - Sandane 1   13-2 (4-1)
1-0 Andreas Eikeset (5. min)
2-0 Andreas Eikeset (8. min)
3-0 Andreas Eikeset (13. min)
3-1 Vegard Engeset (19. min)
4-1 Julian Hansen (24. min)
5-1 Ingebrigt Nes Hjelle (35. min)
6-1 Andreas Eikeset (36. min)
7-1 Ole Thomas Ytrehus (38. min)
8-1 Ingebrigt Nes Hjelle (41. min)
8-2 Vegard Engeset (42. min)
9-2 Julian Hansen (47. min)
10-2 Andreas Eikeset (50. min)
11-2 Ingebrigt Nes Hjelle (52. min)
12-2 Ole Thomas Ytrehus (54. min)
13-2 Ole Thomas Ytrehus (58. min)

Dommar: Daniel Myklebust, Eid

Heia:
Kevin A. Sørland
Ingebrigt Nes Hjelle
Ole Thomas Ytrehus
Trygve Myrold
Peder Hildenes
Martin Lindvik
Andreas Eikeset
Andreas Haavik
Julian Hansen

Sandane:
Michael Mettenes
Vegard Engeset
Oskar Kristian Fure
Dominic Kouarevski
Magnus Fagerås
Ola Langeteig
Oliver Evebø
Ole Jin Ravnestad


21.04 Status tabellkonkurransen etter 1. serierunde

 
Eid jublar etter ei av ni scoringar i kampen mot Gaular i 1. serierunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Runar Hove frå Florø leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 1. serierunde. Hove leiar konkurransen føre Hans-Petter Gilleshammer og Ingunn Nes Aabrekk.

Fyrste gong det er premiering i konkurransen er etter 4. serierunde.

Tabell 4. divisjon etter 1. serierunde:
Eid 1 1 0 0 9-0 3
Førde 2 1 1 0 0 3-0 3
Skavøypoll 1 1 0 0 2-0 3
Vik 1 1 0 0 2-0 3
Tornado Måløy 1 1 0 0 2-1 3
Kaupanger 1 0 1 0 3-3 1
Høyang 1 0 1 0 3-3 1
Sandane 1 0 0 1 1-2 0
Bremanger 1 0 0 1 0-2 0
Fjøra 2/SIL 3 1 0 0 1 0-2 0
Dale 1 0 0 1 0-3 0
Gaular 1 0 0 1 0-9 0

Stilling tabellkonkurransen etter 1. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass

1 Runar Hove 14 5
2 Hans-Petter Gilleshammer 14 2
3 Ingunn Nes Aabrekk 16 8
4 Erik Amble Haugen 16 3
5 Joachim Raknes Forthun 16 3
6 Vegard Lunde 16 3
7 Alf Tore Tvendeseter 18 7
8 Daniel Haus 18 4
9 Ole Tom Myroldhaug 18 4
10 Ruben Wie 18 4
11 Anita Endestad 20 5
12 Olav R. Haugen 20 5
13 Stig Roar Hovland 20 5
14 Øyvind Hafsaas 20 5
15 Odd Magne Sjåstad 20 4
16 Astor Henriksen 20 3
17 Knut Olav Halseth 20 3
18 Kurt-Erik Rauset 20 3
19 Ole-Kristian Førde 20 2
20 Sondre Skjerven 20 2
21 Gudmund Wie 22 7
22 Anders Midthjell 22 5
23 Idar Taklo 22 5
24 Johan Skorge 22 5
25 Johannes Myklebust 22 5
26 Adrian Helgheim 22 4
27 Arve Helle 22 4
28 Geir-Ove Myhre 22 4
29 Arne Helgheim 22 3
30 Henrik Førde 22 3
31 Kay Ove Hafsås 22 3
32 Kay Rune Solheim 22 3
33 Knut-Atle Krossøy 22 3
34 Kåre Balsnes 22 3
35 Odd Drabløs 22 3
36 Ole-Gunnar Midtbø 22 3
37 Per-Magne Løken 22 3
38 Rune Midthjell 22 3
39 Abdinazir Mohamed Abdi 22 2
40 Christian Molland 22 2
41 Even Kvam 22 2
42 Joakim Klubben 22 2
43 Jostein Sandøy 22 2
44 Kim Silden 22 2
45 Mathias Helgheim 22 2
46 Per Ivar Hovden 22 2
47 Sander Amble Haugen 22 2
48 Sveinung Frantzen 22 2
49 Bjørn Totland 22 1
50 Jo Arne Sætre 22 1
51 Krister Smaadal 22 1

Sjå heile lista etter 1. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


21.04 Sogndal møter Brann under Lerum Cup


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 i treningskampen mot Brann på Fosshaugane Campus 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det er no klart at Sogndal spelar treningskamp mot Brann under årets Lerum Cup. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus fredag 24. juni.

Årets Lerum Cup i fotball går av stabelen i Sogn 24. juni til 26. juni. Det blir spelt kampar i Sogndal, Kaupanger, Gaupne og på Hafslo.

Lerum Cup er for jenter og gutar i alderen 10-14 år.

I fjor deltok nesten 300 lag med totalt omlag 3500 spelarar og leiarar i Lerum Cup.

Til no er 247 lag frå 77 forskjellige klubbar påmeldt til årets turnering.

Siste frist for å melde på lag er sett til søndag 1. mai.

Meld på lag til Lerum Cup 2016.

21.04 Omlag 60 lag er påmeldt til årets Eid Cup 2016


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

Omlag 60 lag frå cirka 20 klubbar er påmeldt til årets Eid Cup på Nordfjordeid.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år. Årets Eid Cup går av stabelen på Eid Idrettspark laurdag 30. april.

Arrangøren tek sikte på å få på plass kampoppsettet i løpet av veka.

Les alt om årets Eid Cup på Eid Fotball sine nettsider.



Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


20.04 Stryn 1 vann 6-1 heime mot Tornado Måløy 1


Stryn jublar etter at Håvard Kroken gav Stryn 1 leiinga 5-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Stryn 1 vann i ettermiddag 6-1 heime mot Tornado Måløy 1 i G16 1. divisjon avdeling 2 vår. Marius Rauset (2) Håvard Kroken (2) og Fredrik Myklebust scora for Stryn 1, medan Jonas Våge sette inn Tornado Måløy sitt mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ein annan kamp i denne avdeling vann Florø 1 heile 10-0 heime mot Sandane 1.

Stryn 1 - Tornado Måløy 1 6-1 (3-0)
1-0 Marius Rauset (5. min)
2-0 Håvard Kroken (8. min)
3-0 Fredrik Myklebust (24. min)
4-0 Marius Rauset (45. min)
5-0 Håvard Kroken (53. min)
5-1 Jonas Våge (67. min)
6-1 Marius Rauset (75. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen

Kort: Ingen

Stryn 1:
Marius Arntsen
Marius Rauset
Christian Strand
Stian Olsbø
Eirik Buntenmeyer
Sigmund Kjøsnes
Marius Heggdal Olsen
Simon Hjelmeset Kirkeeide
Johan Teigum Ytreeide
Ole-Ivan Glosvik Espeland
Fredrik Nesje Lindvik
Rasmus Skåre Tjellaug
Olav Egset
Fredrik Myklebust
Martinus Espe
Håvard Kroken
Oliver Kirkeeide Næss

Tornado Måløy 1:
Simon Elias Malmin Nordpoll
Thomas Bakke
Yngve Hagen
Filip Øvrebø
Simen Nordheim
Adrian Oldeide
Alexander Jakobsson
Emil Andreas Nordpoll
Jonas Våge
Rasmus Gotteberg
Sivert Krabbestig
Johannes Berg
Thomas Sunde Husevåg

20.04 Sogndal tapte 1-0 mot Odd


Jone Samuelsen scora Odd sitt mål i dagens kamp mot Sogndal.
Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Odd 3. april 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sogndal tapte i ettermiddag 1-0 heime mot Odd på Fosshaugane Campus. Odd sitt mål kom på straffespark ved Jone Samuelsen knappe 10 minutt ut i 2. omgang.

Sogndal - Odd 0-1 (0-0)
0-1 Jone Samuelsen, straffe (53. min)

Gult kort:
Gilbert Koomson, Sogndal

Dommer: Martin Lundby, Bøverbru 

Assistentdommarar:
Reidar M. Gundersen, Frisk-Asker og Morten Jensen, Fjellhamar
 
4. dommar: Kristoffer Hagenes, Hovding

Sogndal:
Mathias Dyngeland
Taijo Teniste
Bjørn Inge Utvik
Jukka Matias Raitala (Hannu Patronen 46. min)
Christophe Charles Steven Rene Psyche
Rune Bolseth (Ole Amund Sveen 67. min)
Gilbert Koomson
Lars Christian Kjemhus
Eirik Birkelund
Martin Ramsland (Kristian Fardal Opseth 67. min)
Mahatma Osamanu Otoo

Odd:
Sondre Løvseth Rossbach
Thomas Grøgaard
Fredrik Semb Berge
Steffen Hagen
Lars-Kristian Eriksen
Oliver Berg (Fredrik Lund Nordkvelle 46. min)
Jone Samuelsen (Ole Jørgen Halvorsen 72. min)
Fredrik Oldrup Jensen
Olivier Occean
Rafik Zekhnini  (Henrik Kjelsrud Johansen 89. min)
Chukwuma Akabueze

Tabell Tippeligaen
Odd 6 4 2 0 7-0 14
Rosenborg 5 4 0 1 7-1 12
Molde 5 3 2 0 10-6 11
Brann 6 3 2 1 6-6 11
Haugesund 6 3 1 2 10-8 10
Strømsgodset TF 6 3 1 2 7-6 10
Viking 6 3 1 2 5-4 10
Bodø/Glimt 6 2 1 3 10-9 7
Sogndal 6 2 1 3 3-5 7
Lillestrøm 5 1 3 1 10-8 6
Tromsø 5 1 3 1 3-5 6
Stabæk 6 1 1 4 5-9 4
Vålerenga 5 1 0 4 5-7 3
Start 5 0 3 2 2-6 3
Aalesund 5 1 0 4 3-8 3
Sarpsborg 08 5 0 3 2 1-6 3

20.04 Resultat 1. serierunde G16 1. divisjon avdeling 1


Sivert Mannsverk scora eit av Årdalstangen sine mål mot Sogndal.
Bildet er frå bortekampen mot Eid på Eid Stadion 27. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Totalt åtte lag stiller denne våren lag i 1. divisjon G16. Laga er delt i to avdelingar med fire lag i kvar avdeling. Sogndal 1, Årdalstangen, Jotun og Førde 1 spelar i avdeling 1, medan Tornado Måløy 1, Stryn 1, Sandane 1 og Florø 1 spelar i avdeling 2.

I avdeling 1 har det allereie blitt spelt to kampar. Årdalstangen vann 3-1 heime mot Sogndal 1, medan Førde 1 vann 5-0 mot Jotun.

Årdalstangen - Sogndal 1  3-1 (1-0)

1-0 Simen H. Mannsverk (6. min)
2-0 Sivert Heggheim Mannsverk (41. min)
2-1 Mathias Sundberg (44. min)
3-1 Stian Hellbø (46. min)

Førde 1 - Jotun  5-0 (1-0)

20.04 Tornado Måløy 2 trekker laget frå 5. divisjon


TMFK 2 vann 7-4 heime mot Førde 3 på Måløy Stadion 24. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 2 trekker laget sitt frå 5. divisjon avdeling 2.

Alle kampane til Tornado Måløy 2 i kampoppsettet for 5. divisjon avdeling 2 blir dermed sletta.

Desse laga spelar  denne sesongen i 5. divisjon avdeling 2:
Eid 2
Eikefjord
Hornindal
Jølster
Stryn 2
Selje
Tambarskjelvar

20.04 Sogndal møter Odd på Fosshaugane Campus


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 i treningskampen mot Brann på Fosshaugane Campus 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal møter i ettermiddag Odd på Fosshaugane Campus.

Det blir i ettermiddag spelt fire kampar i Tippeligaen.
Kl. 19.00 Sogndal - Odd
Kl. 19.00 Stabæk - Strømsgodset
Kl. 19.00 Viking - Brann
Kl. 19.00 Bodø/Glimt - Haugesund

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 5 4 0 1 7-1 12
Odd 5 3 2 0 6-0 11
Molde 5 3 2 0 10-6 11
Viking 5 3 1 1 5-3 10
Brann 5 2 2 1 5-6 8
Bodø/Glimt 5 2 1 2 7-5 7
Haugesund 5 2 1 2 6-5 7
Strømsgodset TF 5 2 1 2 6-6 7
Sogndal 5 2 1 2 3-4 7
Lillestrøm 5 1 3 1 10-8 6
Tromsø 5 1 3 1 3-5 6
Stabæk 5 1 1 3 5-8 4
Vålerenga 5 1 0 4 5-7 3
Start 5 0 3 2 2-6 3
Aalesund 5 1 0 4 3-8 3
Sarpsborg 08 5 0 3 2 1-6 3

19.04 Haugen vann 3-1 borte mot Svelgen


Mats Ole Bakke scora Haugen sitt fyrste mål denne sesongen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Haugen vann i ettermiddag 3-1 borte mot Svelgen i serieopninga i 6. divisjon avdeling 3. Mats Ole Bakke, Stein Inge Torheim og Bjørnar Sletbakk Rolland scora for sebratrøyene, medan Lukas Valberg sette inn Svelgen sitt mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Svelgen - Haugen 1-3 (1-1)
1-0 Lukas Valberg (10. min)
1-1 Mats Ole Bakke (13. min)
1-2 Stein Inge Torheim (54. min)
1-3 Bjørnar Sletbakk Rolland (82. min)

Dommar:
Roger Skavøypoll, Tornado Måløy


Rødt kort:
Daniel Hessvik Holm (to gule kort)

Gult kort:
Mehari Tes, Svelgen
Bjørnar Sletbakk Rolland, Markus Balsnes Lefdal og Adrian Hjelmeland Løvlid, Haugen

Svelgen:
Marius Gulliksen
Mehari Tes
Frank Ommedal
Are Ryland
Svein Arve Steinset
Simen Svarstad
Torstein Ask
Daniel Hessvik Holm
Geir Myklebust
Bent Andre Midtbø
Lukas Valberg
Torgeir Vårdal
Liban Hussein Ahmed
Luul Siad Abdi

Haugen:

Manuel Buccio
Kay Rune Solheim (Johannes Balsnes Lefdal 46. min)
Markus Balsnes Lefdal
Kjetil Remme
Kennet Remme
Jarle Åsebø
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland (Adrian Hjelmeland Løvlid 46. min)
Ronny Berg
Tor Henry Challen (Elias Åsebø 46. min)
Mats Ole Bakke (Stein Inge Torheim 46. min)

19.04 Resultat kampar i dag, tysdag 19. april


Lars Guddal scora eit mål for Oppstryn borte mot Breimsbygda/Jølster 2.
Bildet er frå Oppstryn sin bortekamp mot Skavøypoll 2 30. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 3
Svelgen - Haugen  1-3 (1-1)

1-0 Lukas Valberg (10. min)
1-1 Mats Ole Bakke (13. min)
1-2 Stein Inge Torheim (54. min)
1-3 Bjørnar Sletbakk Rolland (82. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Breimsbygda/Jølster 2 - Oppstryn  4-3 (1-1)
Mål Breimsbygda/Jølster 2: Kjetil Løkke Vie (2), Daniel Klakegg og Stian Urheim
Mål Oppstryn: Vegard Aaland (2) og Lars Guddal

Loen/Vikane/Stryn 3 - Sandane 2  2-2

19.04 Kampar i dag, tysdag 19. april


Haugen serieopnar i dag med bortekamp mot Svelgen.
Bildet er frå bortekampen mot Veten/Hardbagg 11. september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Svelgen - Haugen
Kl. 19.00 Breimsbygda - Oppstryn
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Sandane 2

18.04 Sogndal 2 vann 4-1 borte mot Volda


Andreas Lerheim Olsen gav Sogndal 2 leiinga mot Volda etter 35 sekund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 4-1 borte mot Volda på Volda Stadion. Jonas Denk (2), Andreas Lerheim Olsen og Henrik Ørpetveit scora for Sogndal, medan Kenneth-Andre Hole reduserte for Volda like før full tid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Volda - Sogndal 2 1-4 (0-2)
0-1 Andreas Lerheim Olsen (1. min)
0-2 Jonas Denk (38. min)
0-3 Henrik Ørpetveit (70. min)
0-4 Jonas Denk (74. min)
1-4 Kenneth-Andre Hole (84. min)


Dommar: Even Myrheim, Emblem

Assistentdommarar: Rohollah Ahmadzai, Langevåg og Martin Solheim, Spjelkavik

Gult kort: Stian Finnøy, Volda

Volda:
Rino Lund Johnsen
Runar Løvold
Christoffer Wiik Bjerknes
Jonas Myrseth (Eirik Sjømæling Toft 77. min)
Tobias Evebø
Thomas Malins (Ole Kristian Høydal 88. min)
Kenneth-Andre Hole
Fredrik Malme Kvalsnes
Vetle Johan Dagfinrud
Robert Mathias Dahlberg (Luc Mangala 83. min)
Stian Finnøy

Sogndal 2:
Kristian Rutlin
Joar Tryti (Mathias Husby Løken 6. min)
Magnus Fruergård Pedersen
Eirik Husabø
Henrik Solvoll Navarsete (Adrian Solberg 77. min)
Johan Hove
Joar Robøle Hoberg (Andreas Flåten 88. min)
Jonas Denk
Henrik Ørpetveit
Ørjan Hippe Sørflaten
Andreas Lerheim Olsen (Torbjørn Espevik Oddenes 65. min)

18.04 Resultat kampar i dag, måndag 18. april


Gøran Wigum scora Fjøra sitt mål i dagens kamp mot Aalesund 2.
Bildet er frå cupkampen heime mot Stryn 22. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Volda - Sogndal 2  1-4 (0-2)

0-1 Andreas Lerheim Olsen (1. min)
0-2 Jonas Denk (38. min)
0-3 Henrik Ørpetveit (70. min)
0-4 Jonas Denk (74. min)
1-4 Kenneth-Andre Hole (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra - Aalesund 2  1-1 (0-0)
1-0 Gøran Wigum, straffe (77. min)
1-1 Bendik Mathiesen (84. min)

Les meir om kampen på Fjøra sine nettsider.

Hødd 2 - Kristiansund FK  7-1

4. divisjon
Dale - Førde 2  0-3 (0-1)

0-1 Fredrick Rørstadbotnen
0-2 Tobias Hoff
0-3 Kristian Hauståker

18.04 Kampar i dag, måndag 18. april


Fjøra møter i ettermiddag Aalesund 2 på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå kampen mot TMFK på Måløy Stadion 1. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Fjøra - Aalesund 2
Kl. 19.00 Volda - Sogndal 2
Kl. 19.00 Hødd 2 - Kristiansund FK

4. divisjon
Kl. 19.00 Dale - Førde 2

17.04 TEAM Sogndal G13 med 2. plass i Eliteturnering


Kristoffer Stranden i fint driv i kamp for Nordfjord mot Sogn.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.

 

TEAM Sogndal har denne helga delteke på NTF si Eliteturnering for G13 i Ålesund.

I dei innleiande kampane laurdag blei det seier 3-2 mot Viking og uavgjort 3-3 mot Stabæk. I dag blei det seier 3-0 mot Molde, og Team Sogndal var klar for finale i turneringa som gruppevinnar i pulje B.

Motstandar i finalen var Strømsgodset som vann pulje A. Etter ein god finale tapte til slutt Team Sogndal 2-1.

Troppen:
David Molde, Lærdal IL
Erlend Birkenes, Kaupanger IL
Henrik Flølo, Jølster IL
Gøran Njøs, Syril
Håvard Hetle, Breimsbygda IL
Iver Skorve, Sogndal IL Fotball
Jonas Tefre, Førde IL Fotball
Jon Erlend Bøe, Stryn T&I
Kristoffer Stranden, Skavøypoll IL
Leander Nikolai Høyvik, Florø SK
Lukas Roksvåg Leirgulen, Stryn T&I
Mathias Sælen, Førde IL Fotball
Odin Svoen, Førde IL Fotball
Sander Tenden, Stryn T&I
Spencer Skjeldestad, Sogndal IL Fotball
Sondre Mowatt, Hyllestad IL
Trym Øvreberg, Stryn T&I
Vegar Søren Eimhjellen, Sandane TIL

17.04 Stryn 2 vann 5-2 borte mot Eid 2 


Stryn 2 etter at Frode Hool Egge gav Stryn 2 leiinga 2-0 mot Eid 2.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn 2 vann i ettermiddag 5-2 borte mot Eid 2 i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Abdinazir Mohamed Abdi og Joachim Joensen scora for Eid 2, medan Eirik Bøe, Frode Hool Egge, John Marius Berger, Mathias Garlid og  Marius Rauset sette inn Stryn 2 sine mål.

Begge desse laga skal denne sesongen spele i 5. divisjon avdeling 2. Stryn 2 serieopnar heime mot Hornindal, medan Eid 2 sin fyrste seriekamp i sesongen er heime mot Eikefjord. Begge desse kampane går av stabelen måndag 2. mai.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid 2 - Stryn 2  2-5 (1-3)
0-1 Eirik Bøe (27. min)
0-2 Frode Hool Egge (28. min)
1-2 Abdinazir Mohamed Abdi (31. min)
1-3 John Marius Berger (36. min)
1-4 Mathias Garlid (57. min)
2-4 Joachim Joensen (58. min)
2-5 Marius Rauset (85. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Kristian Årskog, Eid

Eid:
Steve Sibondagara
Daniel Myklebust
Elias Høstland
Adrian Hagen Henden
Kristian Årskog
Bjørn Totland
Stijn van Oorschot
Abdinazir Mohamed Abdi
Michal Berg
Daniel Haus
Joachim Joensen

Innbyttarar:
Mathias Lote Henden
Jørgen Myklebust

Stryn 2:
Jens August Guddal Muri
Julian Hove
Mathias Garlid
Marcus Vangberg
Joar Skrede
Karsten Bjelde
Frode Hool Egge
Agon Qitaku
Eirik Bøe
John Marius Berger
Marius Rauset

Innbyttarar:
Milan Cerven
Torstein Lunde
Runar Tvinnereim
Jan Åge Langeset
Anders Gardshaug

17.04 Resultat kampar i dag, søndag 17. april


Tea Berteig score eit mål i dagens kamp mot Forus og Gausel.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 2. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Førde - Sola  1-1 (1-1)

0-1 Vetle Lunde Myhre (35. min)
1-1 Eirik Lund Holm (36. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Forus og Gausel 3-0  (1-0)
1-0 Tea Berteig (20. min)
2-0 Thea Bjelde (54. min)
3-0 Miriam Vilnes Mjåseth (67. min)

3. divisjon avdeling 8
Træff - Florø 2  3-1 (1-1)

0-1 Aruna Ntege Cone (10. min)
1-1 Arne Arnar Kotlica (36. min)
2-1 Alla Imad Eddin Abdallah (51. min)
3-1 Arne Arnar Kotlica (56. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Treningskamp
Eid 2 - Stryn 2  2-5 (1-3)
0-1 Eirik Bøe (27. min)
0-2 Frode Hool Egge (28. min)
1-2 Abdinazir Mohamed Abdi (31. min)
1-3 John Marius Berger (36. min)
1-4 Mathias Garlid (57. min)
2-4 Joachim Joensen (58. min)
2-5 Marius Rauset (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

17.04 Kampar i dag, søndag 17. april


Kaupanger serieopnar i dag heime mot Forus og Gausel.
Bildet er frå treningskampen mot Fortuna Ålesund 2. april. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Førde - Sola

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Kaupanger - Forus og Gausel

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Træff - Florø 2

Treningskamp
Kl. 15.00 Eid 2 - Stryn 2

16.04 Eid vann 9-0 heime mot Gaular på Eid Idrettspark

 
Eid jublar etter ei av ni scoringar i dagens kamp mot Gaular.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i dag heile 9-0 heime mot Gaular på Eid Idrettspark. Kristian Lefdal (4), Simen Lefdal, Henning Haugen, Anders Midthjell, Vebjørn Høynes og Joachim Joensen scora Eid sine mål i kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I neste serierunde spelar Gaulat heime mot Dale fredag 22. april, medan Eid spelar borte mot Tornado Måløy laurdag 23. april.

Eid - Gaular 9-0 (5-0)
1-0 Kristian Lefdal (13. min)
2-0 Henning Haugen (26. min)
3-0 Simen Lefdal (28. min)
4-0 Kristian Lefdal (32. min)
5-0 Anders Midthjell (45. min)
6-0 Kristian Lefdal (51. min)
7-0 Vebjørn Høynes (74. min)
8-0 Kristian Lefdal (80. min)
9-0 Joachim Joensen (90. min+1)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Oliver Kirkeeide Næss, Stryn og Olav Næss, Stryn


Gult kort: Håvard Holmøyvik, Eid

Eid:
Sander Torheim Frislid
Muktar Ferej Yassin (Vegard Lunde 65. min)
Johan Skorge
Sebastian Andersen Grøttå (Daniel Myklebust 83. min)
Henning Haugen (Adrian Hagen Henden 71. min)
Vebjørn Høynes
Håvard Holmøyvik (Kristian Årskog 83. min)
Marius Henriksen (Daniel Haus 83. min)
Kristian Lefdal (Joakim Vedvik 83. min)
Simen Lefdal
Anders Nilsen Midthjell (Joachim Joensen 65. min)

Gaular:
Oddne Kvamen
Joakim Svartefoss
Torstein Lunde (Aadne Aarberg 23. min)
Kim Tangedal
Daniel Flatebø
Vetle Nordang (Per Einar Ness 74. min)
Brage Loftheim
Øystein Lunde
Steffen Andre Sandvik
Magnus Midtun (Håvard Senneseth 74. min)
Magnus Følling Bjørvik (Johannes Betten 46. min)

16.04 Stryn vann 5-0 heime mot Surnadal

 
Mads Wie scora fire mål i dagens kamp mot Surnadal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 5-0 heime mot Surnadal i 3. divisjon avdeling 8.

Mads Wie blei kampens store spelar med fire mål og ei målgivande pasning. Stryn står dermed med ein seier og eit tap på dei to fyrste kampane. I neste serierunde spelar Stryn borte mot Bergsøy laurdag 23. april. Bergsøy har vunne 3-0 borte mot Surnadal og 3-1 heime mot Herd på sine fyrste to kampar.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn - Surnadal 5-0 (3-0)
1-0 Mads Wie (24. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (37. min)
3-0 Mads Wie (41. min)
4-0 Mads Wie (73. min)
5-0 Mads Wie, straffe (84. min)

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord

Assistentdommarar: Elias Åsebø, Haugen og Knut-Atle Krossøy, Haugen

Gult kort: Vegard Sæten Hopland, Stryn
Vegar Brøske og Ingebrigt Løfaldli, Surnadal

Stryn:
Fredrik Hanssen
Vegard Vatn Øvreberg
Justinas Busmic
Lars Midthjell Gjørven (Frode Hool Egge 75. min)
Erling Tenden Myklebust
Emil Richard Allesøe (Erik Amble Haugen 46. min)
Ruben Garlid (Eirik Bøe 60. min)
Anurathan Velalakan (Agon Qitaku 81. min)
Andreas Bjørkum Vereide (Mathias Garlid 36. min)
Mads Wie
Vegard Sæten Hopland

Surnadal:
Steinar B Ranheim
Sindre Fiske
Tor Inge Polden
Vegar Brøske
Knut Ola Høvik
Martin Lundemo Aakvik (Geir Bævre 61. min)
Sander Smevoll
Ingebrigt Løfaldli (Erik Kvendset Andersen 61. min)
Simen Brøske (Arnstein Aasbø 46. min)
Lars Mogstad
Hampus Hoem

16.04 Resultat kampar i dag, laurdag 16. april


Endre Kupen scora to mål for Florø i dagens seier borte mot Stord.
Bildet er frå Florø sin 4-0 seier mot Brumunddal 11. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Strømsgodset - Sogndal  2-1 (0-0)
0-1 Bjørn Inge Utvik (47. min)
1-1 Marcus Pedersen (63. min)
2-1 Marcus Pedersen (70. min)

2. divisjon avdeling 3
Stord - Florø  3-6 (2-4)

0-1 Rashad Muhammed (2. min)
0-2 Endre Kupen (12. min)
0-3 Erlend Hove (21. min)
1-3 Erling Flotve Myklebust (27. min)
2-3 Morten Hillestad (36. min)
2-4 Halvor Solheim-Olsen (40. min)
2-5 Endre Kupen (51. min)
3-5 Alkan Abdulla (59. min)
3-6 Runar Hove (86. min)

3. divisjon avdeling 3
Flisa - Årdal 1-0 (0-0)

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Surnadal  5-0 (3-0)

1-0 Mads Wie (24. min)
2-0 Vegard Sæten Hopland (37. min)
3-0 Mads Wie (41. min)
4-0 Mads Wie (73. min)
5-0 Mads Wie, straffe (84. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bergsøy - Herd  3-1

4. divisjon
Eid - Gaular 9-0 (5-0)
1-0 Kristian Lefdal (13. min)
2-0 Henning Haugen (26. min)
3-0 Simen Lefdal (28. min)
4-0 Kristian Lefdal (32. min)
5-0 Anders Midthjell (45. min)
6-0 Kristian Lefdal (51. min)
7-0 Vebjørn Høynes (74. min)
8-0 Kristian Lefdal (80. min)
9-0 Joachim Joensen (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Treningskamp
Damer Førde - Sogndal  4-2

16.04 Kampar i dag, laurdag 16. april

 
Eid serieopnar i dag heime mot Gaular på Eid Idrettspark.
Bildet er frå treningskampen mot Selje 19. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 15.30 Strømsgodset - Sogndal

2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Stord - Florø

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Flisa - Årdal

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Bergsøy - Herd
Kl. 16.00 Stryn - Surnadal

4. divisjon
Kl. 14.00 Eid - Gaular

Treningskamp
Damer Førde - Sogndal

15.04 Resultat kampar i dag, fredag 15. april


Birger Silden og TMFK vann i ettermiddag 2-1 borte mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Sandane - Tornado Måløy  1-2 (1-1)

1-0 Petja Cink (21. min)
1-1 Eirik Holvik (30. min)
1-2 Marius Stavenes Refvik, straffe (71. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra 2/Sogndal 3 - Vik   0-2 (0-2)
0-1 Sivert Aase
0-2 Sondre Skjerven

Skavøypoll - Bremanger 2-0 (0-0)
1-0 Jon Haukur Haraldsson (46. min)
2-0 Håvard Hagen (69. min)

Høyang - Kaupanger 3-3 (2-0)
1-0 Joakim Måren (2. min)
2-0 Joakim Måren (35. min)
2-1 Sindre Rørvik (53. min)
3-1 Joakim Måren (55. min)
3-2 Sindre Rørvik (61. min)
3-3 Christopher Brugrand (66. min)

Kampfakta frå dei to siste kampane er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

3. divisjon avdeling 8
Rollon - Spjelkavik  1-3

Breimsbygda/Sandane vann 5-2 mot Sogndal
I ein treningskamp for damer torsdag vann Breimsbygda/Sandane 5-2 mot Sogndal. Sandra Sårheim (2), Eli Kristin Arnestad, Julie Kandal og Ariane Arnestad scora for Breimsbygda/Sandane. Stillinga til pause var 3-1. 

15.04 SISTE FRIST å melde på lag til Eid Cup 2016


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

NB! I dag er det siste frist for å melde på lag til årets Eid cup.

Eid IL Fotball arrangerar også i år Eid Cup, denne gong laurdag 30. april.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år.

Her vil borna i tillegg til å få spele minst fire kampar (alternativt tre kampar med lenger speletid) kunne nytte svømmehallen, være med på konkurransar på friområde på Idrettsparken, og ikkje minst avslutte cupen med diskotek i Eid Idrettshus. I tillegg vil spelerar og lagleierar kunne kose seg med pizzabuffet etter kampane.

Påmeldingsfristen er sett til den 15. april og vi har tru på at det vil bli rift om plassane.

Totalt vil det bli spelt minst 120 kampar i løpet av denne laurdagen, og alle kampane vert spelt på Eid Idrettspark.

For meir info ta kontakt med Eid Fotball på e-post: floeidfotball@gmail.com

Les alt om årets Eid Cup på Eid Fotball sine nettsider.



Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


15.04 NB! SISTE FRIST ! Tabellkonkurransen 2016


TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde. 

NB! I dag er det siste frist for å sende inn svar på årets tabellkonkurranse.

Alle tips som skal vere med i konkurransen må vere sendt inn før klokka 18.00 i ettermiddag.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Sveinung Frantzen og Robin Frichsen i kampen mellom Tornado
Måløy og Høyang på Måløy Stadion 1. august 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.04 2. runde NM menn 2016


Elleville jubelscener då Førde i 1. runde sende Brann ut av cupen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 2. runde NM menn 2016. 

Førde er sett opp med heimekamp mot Sogndal torsdag 28. april.
 
Komplett kampoppsett 2. runde NM menn 2016:
Tysdag 26. april:
Eidsvold Turn - Strømsgodset

Onsdag 27. april:
Sparta Sarpsborg – Stabæk
Moss – Fredrikstad
Kjelsås – Sandefjord
Grorud – Molde
Asker – Mjøndalen
Bærum – Ull/Kisa
Strømmen – Notodden
Lillehammer – Lillestrøm
Gjøvik/Lyn – KFUM Oslo
Elverum – Kongsvinger
Hønefoss - Vålerenga
FK Tønsberg – Odd
Fram – Start
Vindbjart – Jerv
Egersund – Sandnes Ulf
Vidar – Bryne
Vard Haugesund – Viking
Fana – Nest Sotra
Lysekloster – Åsane
Brattvåg – Hødd
Herd – Aalesund
Nardo – Ranheim
Byåsen – Rosenborg
Stjørdals Blink – Levanger
Mo IL – Bodø Glimt
Mjølner - Tromsø
Tromsdalen – Senja

Torsdag 28. april:
Kvik Halden – Sarpsborg 08
Varegg - Haugesund
Førde - Sogndal
Alta - Finnsnes


 


Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


15.04 Kampar i dag, fredag 15. april


Tornado Måløy spelar i dag bortekamp mot Sandane.
Bildet er frå kampen på Sandane Idrettspark 24. april 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ettermiddag er det serieopning med fire kampar i vår lokale 4. divisjon. I tillegg blir det spelt ein kamp i 3. divisjon avdeling 8.

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

4. divisjon
Kl. 19.00 Sandane - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Skavøypoll - Bremanger
Kl. 19.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Vik
Kl. 19.15 Høyang - Kaupanger

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Rollon - Spjelkavik

14.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Kaupanger jublar etter scoring mot Eid 22. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vik vann 4-3 borte mot Tornado Måløy 17. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


14.04 Desse 64 laga er klar for 2. runde i cupen


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Etter vekas kampar er 64 lag er klare for 2. runde i NM menn 2016.

Tippeligaen:
Lillestrøm, Haugesund, Sarpsborg 08, Stabæk, Tromsø, Sogndal, Vålerenga, Strømsgodset, Odd, Viking, Molde, Aalesund, Rosenborg, Bodø/Glimt, Start

OBOS-ligaen:
KFUM Oslo, Fredrikstad, Strømmen, Kongsvinger, Ull/Kisa, Sandefjord, Jerv, Bryne, Åsane, Hødd, Ranheim, Mjøndalen, Sandnes Ulf, Levanger

PostNord-ligaen:
Kvik Halden, Alta, Moss, Bærum, Kjelsås, Fram, Notodden, Egersund, Vard Haugesund, Lysekloster, Nest Sotra, Førde, Grorud, Hønefoss, Asker, Elverum, Gjøvik/Lyn, FK Tønsberg, Vidar, Fana, Brattvåg, Nardo, Byåsen, Stjørdals/Blink, Mo IL, Senja, Finnsnes, Tromsdalen, Vindbjart

3. divisjon:
Sparta Sarpsborg, Eidsvold Turn, Lillehammer, Varegg, Herd, Mjølner

14.04 Bilder frå cupkampen Førde - Brann


Christian Aarbogh Bjerke sto som ein levande vegg i gårsdagens kamp. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde sende i går kveld Førde ut av cupen etter straffesparkkonkurranse. Dette er  fyrste gong sidan 1937 at Brann har blitt slått ut av cupen i fyrste runde.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Førde - Brann 0-0 (0-0) 5-4 etter straffesparkkonkurranse

Gult kort: Vetle Kristoffer Rygh og Øystein Myrkaskog, Førde. Steffen Lie Skålevik, Brann

Dommar: Steinar Hauge, Bjarg

Assistentdommarar: Vegard Yndestad, Eikefjord og Andreas Sandal, Haugen

4. dommar:
Jonny Skjerven, Kaupanger
 
Førde:
Christian Aarbogh Bjerke
Carl Joakim Kvist
Vetle Kristoffer Rygh (Markus Attila Mark 45. min)
Eirik Flatjord
Tor Are Moldskred Dvergsdal
Simen Melhus
Daniel Kvalvågnes (Øystein Myrkaskog 56. min)
Edin Øy Kristoffer (Haaland Iversen 67. min)
Thor Jørgen Spurkeland
Eirik Lund Holm
Vegard Savland

Brann:
Alexander Horwath
Jonas Grønner
Bismar Gilberto Acosta Evans
Viljar Vevatne
Dani Aleksei Hatakka
Kristoffer Knutsen Larsen
Remi Johansen (Fredrik Haugen 46. min)
Sivert Heltne Nilsen
Kristoffer Barmen
Azar Karadas (Deyver Antonio Vega Alvarez 36. min)
Mads Dittmer Hvilsom (Steffen Lie Skålevik 84. min)

14.04 Tre spelarar frå fylket på J17-landslaget


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat    
 

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) er teken ut på J17-landslaget til EM-sluttspelet i Kviterussland 4. mai - 16. mai.

Norge spelar i gruppe A, og skal møte England, Serbia og arrangørlandet Kviterussland. I gruppe B spelar Spania, Tyskland, Tsjekkia og Italia.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Frida Bergmann Thomas - Stabæk
Vilde Gullhaug Birkeli - Skedsmo
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Silje Bjørneboe - Urædd
Marte Bjelde Hjelmhaug - Kaupanger
Emilie Raaum Closs - LSK Kvinner
Frida Leonhardsen Maanum - Lyn
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Emilia Ruud - Kongsvinger
Camilla Linberg - Stabæk
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Andrea Norheim - Klepp
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Ingrid Olsen - Egersund

I tillegg blir ein spelar teken ut seinare. 

14.04 Florø klar for 1. ordinære runde i NM G16


Florø sitt lag som vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Florø vann i går ettermiddag 6-1 borte mot Sogndal i finalen i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup på Fosshaugane Campus.

Fredrik Indrebø-Langlo (2), Leander Agledal Nordal (2), Kristoffer Magnussen og Even Johan Haslerud scora for Florø, medan Anders Nord sette inn Sogndal sitt mål.

Florø stikk dermed av med SFFK sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2016.

Sogndal - Florø  1-6 (0-1)
0-1 Fredrik Indrebø-Langlo
1-1 Anders Nord
1-2 Fredrik Indrebø-Langlo
1-3 Kristoffer Magnussen
1-4 Even Johan Haslerud
1-5 Leander Agledal Nordal
1-6 Leander Agledal Nordal

13.04 Førde sende Brann ut av cupen


Elleville jubelscener då Førde sende Brann ut av cupen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Det var elleville jubelscener då Førde i kveld sende Brann ut av cupen framfor omlag 3000 tilskodarar i Hafstadparken. Til tross for store sjansar til begge lag var det ingen som makta å score i ordinær tid eller dei påfølgande ekstraomgangane. I straffesparkkonkurransen scora Førde på alle straffene sine, medan Brann bomma på ei.
 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sogndal er også vidare i til 2. runde i cupen, etter at dei i dag vann 5-1 borte mot Valdres.

Florø tapte 2-1 etter ekstraomgangar i bortekampen mot Brattvåg.

Førde - Brann 0-0 (0-0) 5-4 etter straffesparkkonkurranse

Brattvåg - Florø 1-1 (1-0) 2-1 etter ekstraomgangar
1-0 Thomas Aarsund (32. min)
1-1 Simen Reksten Solheim (63. min)
2-1 Lamine Larbi Nekrouf (94. min)

Valdres - Sogndal 1-5 (0-2)
0-1 Kristian Fardal Opseth (3. min)
0-2 Babacar Sarr (6. min)
0-3 Ruben Holsæter (53. min)
0-4 Fredrik Flo (64. min)
1-4 Dan Mönell (87. min)
1-5 Fredrik Flo (89. min)



Branntrenar Lars Arne Nilsen etter dagens kamp i Førde.


13.04 Norge J16 vann UEFA Development Tournament


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Norge J16 vann i dag 2-0 mot Sveits i den siste kampen under UEFA Development Tournament i Polen. Norge er dermed suveren vinnar i turneringa med tre strake seierar og 13-0 i målforskjell.

Kaupangerspelarane Miriam Vilnes Mjåseth og Thea Bjelde spelte begge frå start i dagens kamp.

Sveits - Norge 0-2 (0-2)
0-1 Olaug Tvedten (5. min)
0-2 Malin Sunde (10. min)

Norge:

Karen Oline Sneve
Vilde Austad
Joanna Aalstad Bækkelund
Malin Sunde
Sarah Gran (Marte Sofie Ness 80. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Matilde Alsaker Rogde (Kristin Holmen 57. min)
Thea Bjelde Jenny Kr. Røsholm Olsen 64. min)
Andrine Mo (Oda Eide Arnesen 80. min)
Olaug Tvedten (Elin Åhgren Sørum 57. min)
Miriam Vilnes Mjåseth (Naomi Griffin 64. min)

 


Miriam Vilnes Mjåseth i kretskampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.


13.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Sveinung Frantzen og Robin Frichsen i kampen mellom Tornado
Måløy og Høyang på Måløy Stadion 1. august 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


13.04 Kampar i dag, onsdag 13. april


Godøy jublar etter at dei sende Stryn ut av cupen i 2. kvalifiseringsrunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tre lag frå fylket skal i dag spele kampar i 1. ordinære runde i NM Menn 2016. 

Førde spelar heime mot Brann, Florø spelar borte mot Brattvåg, medan Sogndal er sett opp med bortekamp mot Valdres.

Kl. 18.00 Førde - Brann
Kl. 18.00 Brattvåg - Florø
Kl. 18.00 Valdres - Sogndal


Peter Orry Larsen og Aalesund spelte borte mot Stryn i 1. runde i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø jublar etter scoring heime mot Førde i 1. runde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Stryn jublar etter seier mot Sogndal i 1. runde i 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


12.04 Balsnes og Aarvik med storseier for Ny-Krohnborg


Ove Balsnes og Sander Torheim Frislid var Eid sine to beste
spelarar i bortekampen mot Herd på AMFI Moa Stadion 2. mai 2015.   
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Ove Balsnes og Ole Andreas Aarvik spelar denne sesongen for Ny-Krohnborg i 5. divisjon avdeling 1 i Hordaland.

Begge spelte frå start då Ny-Krohnborg søndag vann 7-1 borte mot Austevoll 2. Ove Balsnes spelte midtstoppar, medan Aarvik starta kampen som back. Balsnes slit litt med eit overtråkk, men reknar med å vere klar igjen til kampen mot NHH 2 fyrstkomande torsdag.

I ein annan kamp i denne avdelinga tapte Tornado Bergen 3-1 borte mot Eikelandsosen. Joachim Raknes Forthun scora Tornado Måløy sitt mål i kampen.  

Austevoll 2 - Ny-Krohnborg  1-7 (1-3)
0-1 Sandrino Arenas Moya Birkeland 23
0-2 Ruben Isaksen Cheung 27
0-3 Ruben Isaksen Cheung 42
1-3 Henrik Endre Økland Hevrøy 43
1-4 Olve Blom Krossøy 63
1-5 Ole Jonny Gregersen Bua 64
1-6 Vegard Hjertnes Stange 83
1-7 Olve Blom Krossøy 86

 


Ole Andreas Årvik jublar etter å ha gitt Stadlandet leiinga 2-0
mot Haugen på Stadlandet Stadion 8. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.04 Tornado Måløy og Stryn spelte uavgjort 2-2


Lise Igland Senneset scora to mål i dagens treningskamp.
Bildet er frå Bremanger sin bortekamp mot Sandane 17. juni 2007.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


Tornado Måløy og Stryn spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp på Måløy Stadion.

Lise Igland Senneset scora begge måla til Tornado Måløy i dagens kamp, og står dermed med fire mål på dei tre treningskampane ho har spelt for sin nye klubb.

Kristine Tonning og Rebekka Gjertsen scora for bortelaget.

Tornado Måløy serieopnar heime mot Balestrand søndag 24. april, medan Stryn spelar sin fyrste seriekamp heime mot Breimsbygda/Sandane fredag 29. april.

Tornado Måløy - Stryn 2-2 (1-0)
1-0 Lise Igland Senneset (44. min)
1-1 Kristine Tonning (55. min)
1-2 Rebekka Gjertsen (64. min)
2-2 Lise Igland Senneset (90. min)

12.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Kaupanger jublar etter scoring mot Eid 22. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vik vann 4-3 borte mot Tornado Måløy 17. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.04 Eid 1 vann 10-2 heime mot Bremanger 


Eid 1 sitt lag som i dag vann heime mot Bremanger på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid 1 vann i ettermiddag 10-2 heime mot Bremanger i G13/14 9ar avdeling 5. Jonas Heggen Trosdahl (5), Sindre Årskog, Peder Naustdal, August Lund, Lasse Flo Bødal og Sondre Wiik Leite scora for Eid 1, medan Sivert Klakegg Hauge sette inn begge måla til bortelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I dei andre kampane i denne avdelinga vann Eid 2 4-0 borte mot Selje, medan Skavøypoll vann 8-0 heime mot Tornado Måløy.
 
Eid 1 - Bremanger  10-2 (7-1)
1-0 Jonas Heggen Trosdahl (6. min)
1-1 Sivert Klakegg Hauge (9. min)
2-1 Sindre Årskog  (12. min)
3-1 Jonas Heggen Trosdahl (14. min) 
4-1 Jonas Heggen Trosdahl (22. min)
5-1 Jonas Heggen Trosdahl (25. min)
6-1 Peder Naustdal (30. min)
7-1 August Lund (31. min)
8-1 Lasse Flo Bødal (37. min)
9-1 Jonas Heggen Trosdahl (51. min)
10-1 Sondre Wiik Leite (54. min)
10-2 Sivert Klakegg Hauge (57. min)

Kort: Ingen

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Eid:
Bendik Vereide
Kristoffer Eikeseth
Sindre Årskog
Sondre Wiik Leite
August Lund
Oliver Engeland Løkling
Peder Naustdal
Lasse Flo Bødal
Jonas Heggen Trosdahl
Peder Lefdal
Paul Nicholas S. Skipenes
Edvard Bjørhovde

Bremanger:
Markus Nødset Frøyen
Jakob Smedvik Varpe
Endre Larsen
Tobias Colliander
Villiam Grotle
Kasper Svarstad Hauge
Sander Vike
Chris Tatooy
Håvard Rosø
Sivert Klakegg Hauge
Kim Kristian Liseth
Nikolai Nesje
William Melstvedt
Ole Aleksander Grotle Eikeset

 


Jonas Heggen Trosdahl scora fem mål i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.04 Resultat kampar i dag, måndag 11. april


Fredrik Flo scora to mål i dagens kamp mot Hødd 2.
Bildet er frå kampen Stryn - Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Hødd 2 6-1 (3-1)
1-0 Fredrik Flo (12. min)
1-1 Eirik Saunes (27. min)
2-1 Ørjan Sørflaten (39. min)
3-1 Ruben Holsæter (43. min)
4-1 Fredrik Flo (48. min)
5-1 Joar Tryti (75. min)
6-1 Henrik Navarsete, straffe (81. min)

Aalesund 2 - Stryn  7-0 (3-0)
1-0 Bendik Mathiesen (33. min)
2-0 Bendik Mathiesen (37. min)
3-0 Anders Vågan (42. min)
4-0 Emil Fosse (50. min)
5-0 Sondre Brunstad Fet (57. min)
6-0 Bendik Mathiesen (62. min)
7-0 Sondre Brunstad Fet (69. min)

Kampfakta frå desse to kampane er henta frå  Firda si Live-oppdatering.  

11.04 Norge J16 vann 10-0 mot Kviterussland


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Norge J16 vann i dag heile 10-0 mot Kviterussland under UEFA Development Tournament i Polen.

Kaupangerspelarane Miriam Vilnes Mjåseth og Thea Bjelde teikna seg begge på scoringslista i kampen. Miriam Vilnes Mjåseth blei bytta ut i pausa, medan Thea Bjelde blei bytta ut knappe kvarteret ut i 2. omgang.

Norge sin neste motstandar i denne turneringa er Sveits.
 
Hviterussland - Norge 0-10 (0-3)
0-1 Thea Bjelde (3. min)
0-2 Miriam Vilnes Mjåseth (8. min)
0-3 Hanna Haugen (25. min)
0-4 Marte Sofie Ness (43. min)
0-5 Naomi Griffin (44. min)
0-6 Naomi Griffin (49. min)
0-7 Malin Sunde (52. min)
0-8 Jenny Kr. Røsholm Olsen (64. min)
0-9 Matilde Alsaker Rogde (79. min)
0-10 Rikke Ramstad Pedersen 80. min)

Norge:
Ingeborg Løvli
Joanna Aalstad Bækkelund (Malin Sunde 41. min)
Oda Eide Arnesen
Marte Sofie Ness (Matilde Alsaker Rogde 70. min)
Hanna Haugen
Thea Bjelde (Andrine Mo 54. min)
Kristin Holmen
Rikke Ramstad Pedersen
Olaug Tvedten  (Rikke Bogetveit Nygard 54. min)
Elin Åhgren Sørum (Jenny Kr. Røsholm Olsen 54. min)
Miriam Vilnes Mjåseth (Naomi Griffin 41. min)

 


Miriam Vilnes Mjåseth i kretskampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.


11.04 Eirik Sæten teken ut på G15-landslaget


Eirik Sæten og Håvard Kroken i årets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå fredagens kampar i Honndalscupen.

 

Eirik Sæten frå Loen er teken ut G15-landslaget som skal spele turnering i Østerrike og Italia i perioden 21. april - 2. mai. 14-åringen som har spelt aldersbestemt fotball i Loen spelar no for Stryn.

Norge spelar i dei innleiande kampane i turneringa mot Japan, Østerrike og Mexico.

Trenar for G15-landslaget er Gunnar Halle.

Troppen:
Jørgen Johnsen - Nøtterøy
Joakim Holmen Jansen - Odd
Markus Andersen - Bodø/Glimt
Erik Sæten - Stryn
Harald Tangen Nilsen - Stavanger
Joshua Kitelano - Gulset
Håvard Kleppe - Brann
Einar Iversen - Stord
Sander Christensen - Brann
Kornelius Normann Hansen - Larvik Turn
Christopher Hurleen - Stabæk
Edvard Tagseth - Nesset
Harald Martin Hauso - Stabæk
Sander Eng Strand HamKam
Oskar Aga - Stabæk
Stian Akernes - Gjøvik-Lyn
Oskar Oppsahl - Stabæk
Martin Riisnes - Lillestrøm
Martin Helmer Rusten - Stabæk

 


Eirik Sæten under kretskampen mot Sunnmøre FK i Stryn 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.



Eirik Sæten i kamp for Loen i kretsfinalen mot Syril 2. november 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


11.04 Grodås Cup 18. og 19. juni 2016


Eid gjekk til topps i klasse J13/14 under Grodås Cup 2015.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.
Sjå filmen av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar.

 

Grodås Cup og Hornindal IL Fotballgruppa ynskjer deg velkomen til den 18’ande utgåva av Grodås Cup, i år arrangert som Bendit Fotball Cup /Eat Move Sleep.

Vi som arrangør, med Bama sitt Eat-Move-Sleep konsept i ryggen, set rett kosthald, fysisk trening og nok søvn som noko av det viktigaste vi kan formidle til dagens unge.
Vi håpar at desse verdiane vil vise igjen i turneringa, gjennom maten vi lagar til, og gjennom varene vi tilbyr i kioskane.

Vi håpar at mange born og unge vil kome til Hornindal og delta på cupen vår.

Dei siste åra har det vore store endringar på fasilitetane våre. Med ny fleirbrukshall og ny kunstgrasbane er vi betre rusta enn nokon gong.

Vi lanserte i fjor ei utviding av miniklassane, slik at turneringa no spenner over aldersgruppa 6 til 14 år. Vi legg opp til ein sunn profil med frukt, glede og fotball. Vi set det sosiale i fokus, og tilbyr mange trivelege aktivitetar innimellom fotballøktene. Vi gler oss, håpar dokke gjer det same.

Velkommen til Bendit Fotball Cup/Grodås Cup.

For meir info eller påmelding www.grodascup.no

For eventuelle spørsmål ta kontakt med Steinar Bakka 90937109 eller på epost: sb@silversalmon.no


Sjå heile invitasjonen til Grodås Cup 2016.

 


Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.


Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


11.04 Kampar i dag, måndag 11. april


Stryn serieopnar i dag med bortekamp mot Aalesund 2 på Color Line.
Bildet er frå heimekampen mot Eid 4. oktober 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Hødd 2
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Stryn

10.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Eid jublar etter scoring i heimekampenn mot Hødd 2 26. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


10.04 Resultat kampar i dag, søndag 10. april


Agash Puthi utlikna til 2-2 i dagens kamp mot Volda.
Bildet er frå guttekampen mellom Tornado Måløy og Florø 20. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NTF Eliteturnering G16
Team Sogndal - Ålesund  2-3
Strømsgodset - Team Sogndal  6-2

Eikefjord Cup
Bronsefinale, Tempo - Jølster  1-5
Finale, Tambarskjelvar - Eikefjord  2-4 

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Volda  2-2 (1-2)
0-1 Robert Mathias Dahlberg (3. min)
0-2 Robert Mathias Dahlberg (5. min)
1-2 Thomas Rognsø (41. min)
2-2 Agash Puthi (65. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 
 
Treningskamp
Damer Stryn - Breimsbygda/Sandane 3-2 (1-1)
1-0 Pernille Briksdal
1-1 Eli Kristin Arnestad
2-1 Pernille Briksdal
3-1 Vilde Berg
3-2 Susann Solheim Gjærløv

10.04 Torbjørn Aabrekk scora begge måla til Varegg


Torbjørn Aabrekk i Eid sin bortekamp mot Saga 21. mai 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Varegg med Runar Myrold, Kristoffer Valsvik og Torbjørn Aabrekk i startellevaren vann fredag kveld 2-1 mot Øystese i serieopninga i 3. divisjon avdeling 7.

Torbjørn Aabrekk var sist på begge scoringane til heimelaget, i ein kamp der alle måla kom i løpet av dei seks fyrste minutta i 1. omgang. 

I fjor enda Aabrekk opp med 31 mål på 22 seriekampar for den målfarlige eidaren. I tillegg scora han tre mål på tre kampar i cupen.

Onsdag 13. april spelar Varegg borte mot Fyllingsdalen i 1. runde i cupen, før Brann 2 ventar måndag 18. april på Nymark.

Varegg - Øystese  2-1 (2-1)
1-0 Torbjørn Aabrekk (2. min)
1-1 Andre Matos (4. min)
2-1 Torbjørn Aabrekk (6. min)


 


Torbjørn Aabrekk i Eid sin heimekamp mot Voss 15. oktober 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eid møtte Aalesund i 3. runde NM G16 i 2009-sesongen. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


10.04 Kampar i dag, søndag 10. april


Team Sogndal G16 møter i dag Ålesund og Strømsgodset. 
Bildet er tatt etter SFFK 2000 sin seier mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 31. januar 2015.

Her er ein oversikt over dagens aktivitetar og kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Oppkøyringsturnering Reed Stadion

Jentefotballens helg på Kaupanger

NTF Eliteturnering G16
Kl. 12.30 Team Sogndal - Ålesund
Kl. 16.30 Strømsgodset - Team Sogndal

Eikefjord Cup
Kl. 13.00 Bronsefinale, Tempo - Jølster  
Kl. 15.00 Finale, Tambarskjelvar - Eikefjord

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Florø 2 - Volda

Treningskamp
Damer Stryn - Breimsbygda/Sandane

09.04 Hornindal vann Honndalscupen 2016


Prisvinnarane Darko Stojkovic og Håvard Kroken etter dagens finale.
Foto: Privat

Hornindal vann i ettermiddag 8-1 mot Sæbø i finalen i Honndalscupen 2016.

Darko Stojkovic blei kåra til Turneringas beste spelar, medan Håvard Kroken stakk av med prisen som Turneringas talent.

I bronsefinalen snudde Stryn 2 0-1 til 6-2 mot Åmdal.

Finale, Hornindal - Sæbø  8-1 (4-0)
1-0 Håvard Kroken (24. min)
2-0 Sjølvmål (30. min)
3-0 Ole Christian Nygård (33. min)
4-0 Darko Stojkovic (43. min)
5-0 Håvard Kroken (47. min)
6-0 Håvard Kroken (75. min)
6-1 Martin Sandbakk (84. min)
7-1 Simon Osvold Sunde (88. min)
8-1 Ole Christian Nygård (90. min+1)

Bronsefinale, Stryn 2 - Åmdal  6-2 (0-1)
0-1 Clema Mulasi (31. min)
1-1 John Marius Berger, straffe (47. min)
2-1 Jan Åge Langeset (62. min)
3-1 John Marius Berger (75. min)
4-1 Aron Qitaku (78. min)
5-1 John Marius Berger (81. min)
6-1 Per Ole Tenden (90. min)
6-2 Stian Folkedal (90. min+1)

09.04 Resultat kampar i dag, laurdag 9. april


Sebastian Grøttå, Kristian Lefdal, Simen Lefdal og Anders Midthjell
scora Eid sine mål i dagens 4-3 seier heime mot Sykkylven.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NTF Eliteturnering G16
Team Sogndal - Mjøndalen  1-2
Rosenborg - Team Sogndal  3-0

2. divisjon avdeling 3
Florø - Fyllingsdalen  1-1 (1-1)
1-0 Luc Michael Jeggo (15. min)
1-1 Eirik Kampenes (21. min)

Fana - Førde  1-1 (1-0)
1-0 Christian Heimark (7. min)
1-1 Vegard Savland (90. min)

3. divisjon avdeling 3
Årdal - Hallingdal  1-2 (1-2)

3. divisjon avdeling 8
Spjelkavik - Fjøra 1-3 (1-1)

Honndalscupen
Bronsefinale, Stryn 2 - Åmdal  6-2 (0-1)
0-1 Clema Mulasi (31. min)
1-1 John Marius Berger, straffe (47. min)
2-1 Jan Åge Langeset (62. min)
3-1 John Marius Berger (75. min)
4-1 Aron Qitaku (78. min)
5-1 John Marius Berger (81. min)
6-1 Per Ole Tenden (90. min)
6-2 Stian Folkedal (90. min+1)

Finale, Hornindal - Sæbø  8-1 (4-0)
1-0 Håvard Kroken (24. min)
2-0 Sjølvmål (30. min)
3-0 Ole Christian Nygård (33. min)
4-0 Darko Stojkovic (43. min)
5-0 Håvard Kroken (47. min)
6-0 Håvard Kroken (75. min)
6-1 Martin Sandbakk (84. min)
7-1 Simon Osvold Sunde (88. min)
8-1 Ole Christian Nygård (90. min+1)

Eikefjord Cup
Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal 2-1
Eikefjord - Balestrand 5-2
Askvoll/Holmedal - Tempo 2-2
Balestrand - Jølster 0-4  
Tempo - Tambarskjelvar 0-0
Jølster - Eikefjord 1-3

Treningskampar
Eid - Sykkylven 4-3 (1-2)

0-1 Trygve Furland (2. min)
1-1 Anders Midthjell, straffe (15. min)
1-2 Edin Ribic (27. min)
2-2 Sebastian Grøttå (46. min)
2-3 Bengt Hole Alnes (47. min)
3-3 Simen Lefdal (56. min)
4-3 Kristian Lefdal (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sandviken - Dale  0-0 (0-0)

Sandane - Førde 2  3-10 (2-5)

Tornado Måløy - Ørsta  1-1 (1-0)
1-0 Sondre Myre Silden
1-1 Ørsta

Selje - Skavøypoll 1-2 (1-1)
0-1 Erik Sandal
1-1 Magnus Rye
1-2 Rune Solvang 

09.04 Miriam Vilnes Mjåseth matchvinnar mot Polen


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34 sekund i debuten for Kaupanger. Totalt i kampen blei det sju mål for debutanten.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Miriam Vilnes Mjåseth blei matchvinnar då Norge J16 i dag vann 1-0 mot Polen under UEFA Development Tournament.

Kaupangerspelarane Miriam Vilnes Mjåseth og Thea Bjelde starta begge på benken i dagens kamp i Polen. Vilnes MJåseth kom på bana i starten av 2. omgang, medan Thea Bjelde blei bytta inn drøye kvarteret før slutt.

Norge sine neste motstandarar i denne turneringa er Kviterussland og Sveits.
 
Polen - Norge 0-1 (0-0)
0-1 Miriam Vilnes Mjåseth (64. min)

Norge:
Karen Oline Sneve
Vilde Austad (Marte Sofie Ness 41. min)
Joanna Aalstad Bækkelund
Malin Sunde
Sarah Gran
Rikke Bogetveit Nygard
Matilde Alsaker Rogde (Thea Bjelde 64. min)
Andrine Mo
Olaug Tvedten (Elin Åhgren Sørum 64. min)
Jenny Kr. Røsholm Olsen (Kristin Holmen 64. min)
Naomi Griffin (Miriam Vilnes Mjåseth 41. min)

 


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy 27. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.04 TEAM Sogndal G13 deltek på Eliteturnering


Kristoffer Stranden i fint driv i kamp for Nordfjord mot Sogn.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.

 

TEAM Sogndal skal 16. og 17. april delta på NTF si Eliteturnering for G13 i Ålesund.

TEAM Sogndal er i Pulje B i lag med Stabæk, Molde og Viking.

I den andre pulja spelar Rosenborg, Aalesund, Strømsgodset og Brann.

Troppen:
David Molde, Lærdal IL
Erlend Birkenes, Kaupanger IL
Fredrik Flølo, Jølster IL
Gøran Njøs, Syril
Håvard Hetle, Breimsbygda IL
Iver Skorve, Sogndal IL Fotball
Jonas Tefre, Førde IL Fotball
Jon Erlend Bøe, Stryn T&I
Kristoffer Stranden, Skavøypoll IL
Leander Nikolai Høyvik, Florø SK
Lukas Roksvåg Leirgulen, Stryn T&I
Mathias Sælen, Førde IL Fotball
Odin Svoen, Førde IL Fotball
Sander Tenden, Stryn T&I
Spencer Skjeldestad, Sogndal IL Fotball
Sondre Mowatt, Hyllestad IL
Trym Øvreberg, Stryn T&I
Vegar Søren Eimhjellen, Sandane TIL

09.04 Kampar i dag, laurdag 9. april


Det er i ettermiddag serieopning for nokon av våre lag i 2. og 3. divisjon.
På bildet jublar Florø etter scoring heime mot Førde i cupen i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Oppkøyringsturnering Reed Stadion

Jentefotballens helg på Kaupanger
J15/16 spelar kampar i dag

NTF Eliteturnering G16
Kl. 12.00 Team Sogndal - Mjøndalen
Kl. 16.00 Rosenborg - Team Sogndal

2. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Florø - Fyllingsdalen
Kl. 15.00 Fana - Førde

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Årdal - Hallingdal

3. divisjon avdeling 8
Kl. 16.00 Spjelkavik - Fjøra

Honndalscupen
Kl. 14.00 Bronsefinale, Stryn 2 - Åmdal
Kl. 16.00 Finale, Hornindal - Sæbø

Eikefjord Cup
Kl. 10.00 Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal
Kl. 11.15 Eikefjord - Balestrand
Kl. 12.30 Askvoll/Holmedal - Tempo
Kl. 13.45 Balestrand - Jølster 
Kl. 15.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 16.15 Jølster - Eikefjord

Treningskampar
Kl. 12.30 Sandviken - Dale
Kl. 13.00 Eid - Sykkylven
Kl. 13.00 Sandane - Førde 2
Kl. 14.00 Tornado Måløy - Ørsta
Kl. 14.00 Selje - Skavøypoll

08.04 Hornindal og Sæbø spelar finale i Honndalscupen


Håvard Kroken blei matchvinnar for Hornindal i dagens kamp mot Stryn 2.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Honndalscupen.

Hornindal og Sæbø er klar for finalen i årets Honndalscup. Hornindal vann 2-1 mot Stryn 2, medan Sæbø vann 4-3 mot Åmdal.

Hornindal - Stryn 2  2-1 (1-1)
1-0 Tor Ådne Seljeset (3. min)
1-1 John Marius Berger (29. min)
2-1 Håvard Kroken (48. min)

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Honndalscupen.

Gult kort:
Tor Ådne Seljeset, Hornindal og Karsten Bjelde, Stryn 2

Dommar:
Sureskumar Kathiravel, Eid

Hornindal:

Tom Øyvind Solheim
Antonio Sander Heggen
Idar Nedre-Flo
Endre Lødemel
Håvard Sollid
Darko Stojkovic
Verner Myklebust
Marius Lødøen
Eskil Nordang Seljeset
Tor Ådne Seljeset
Henrik Grodås

Innbyttarar:

Ole Christian Nygård
Simon Osvold Sunde
Håvard Kroken
Kjetil Svarstad
Adrian Grodås

Stryn 2:

Jens August Guddal Muri
Runar Tvinnereim
Julian Hove
Marcus Vangberg
Joar Skrede
Frode Hool Egge
Agom Qitaku
Karsten Bjelde
Jan Åge Langeset
Anders Gardshaug
John Marius Berger

Innbyttarar:

Eirik Bøe
Sigmund Kjøsnes
Eirik Sæten
Eirik Buntemeyer

Sæbø - Åmdal  4-3 (1-2)
0-1 Gisle Moe (5. min)
0-2 Svein Erik Grevsnes (8. min)
1-2 Tommy Riise Olsen (10. min)
2-2 Yngve Frøland (58. min)
3-2 Tommy Riise Olsen (61. min)
3-3 Odd Arne Brynjulfsen (87. min)
4-3 Tommy Riise Olsen (90. min)

Sjå bilder og fakta frå dagens kampar i Honndalscupen.

08.04 Resultat kampar i dag, fredag 8. april


Mahatma Otoo scora Sogndal sitt mål mot Haugeund.
Bildet er frå bortekampen mot Hødd 21. september 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er ein oversikt over dagens resultat med kampar med lag her i frå fylket.

Honndalscupen
Hornindal - Stryn 2  2-1 (1-1)
1-0 Tor Ådne Seljeset (3. min)
1-1 John Marius Berger (29. min)
2-1 Håvard Kroken (48. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sæbø - Åmdal  4-3 (1-2)
0-1 Gisle Moe (5. min)
0-2 Svein Erik Grevsnes (8. min)
1-2 Tommy Riise Olsen (10. min)
2-2 Yngve Frøland (58. min)
3-2 Tommy Riise Olsen (61. min)
3-3 Odd Arne Brynjulfsen (87. min)
4-3 Tommy Riise Olsen (90. min)

Tippeligaen
Sogndal - Haugesund 1-0 (1-0)
1-0 Mahatma Otoo (33. min)

Tabell Tippeligaen
Bodø/Glimt 3 2 1 0 6-2 7
Molde 3 2 1 0 7-4 7
Viking 3 2 1 0 3-0 7
Sogndal 4 2 1 1 2-2 7
Rosenborg 3 2 0 1 3-1 6
Haugesund 4 2 0 2 4-3 6
Brann 3 1 2 0 4-3 5
Odd 3 1 2 0 1-0 5
Strømsgodset TF 3 1 1 1 4-3 4
Tromsø 3 0 3 0 1-1 3
Aalesund 3 1 0 2 2-5 3
Start 3 0 2 1 1-2 2
Sarpsborg 08 3 0 2 1 0-1 2
Lillestrøm 3 0 2 1 4-6 2
Stabæk 3 0 0 3 2-6 0
Vålerenga 3 0 0 3 0-5 0

08.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Kaupanger jublar etter scoring mot Eid 22. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vik vann 4-3 borte mot Tornado Måløy 17. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


08.04 Kampar i dag, fredag 8. april


Hornindal møter i dag Stryn 2 i Honndalscupen.
På bildet jublar Hornindal etter å ha sikra plassen i 5. divisjon i 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Honndalscupen
Kl. 18.00 Hornindal - Stryn 2
Kl. 20.00 Sæbø - Åmdal

Tippeligaen
Kl. 19.00 Sogndal - Haugesund

Tabell Tippeligaen
Bodø/Glimt 3 2 1 0 6-2 7
Molde 3 2 1 0 7-4 7
Viking 3 2 1 0 3-0 7
Haugesund 3 2 0 1 4-2 6
Rosenborg 3 2 0 1 3-1 6
Brann 3 1 2 0 4-3 5
Odd 3 1 2 0 1-0 5
Strømsgodset TF 3 1 1 1 4-3 4
Sogndal 3 1 1 1 1-2 4
Tromsø 3 0 3 0 1-1 3
Aalesund 3 1 0 2 2-5 3
Start 3 0 2 1 1-2 2
Sarpsborg 08 3 0 2 1 0-1 2
Lillestrøm 3 0 2 1 4-6 2
Stabæk 3 0 0 3 2-6 0
Vålerenga 3 0 0 3 0-5 0

07.04 Resultat kampar i dag, torsdag 7. april



Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Gaular - Førde 2  2-2
Mål Gaular: Magnus Midtun og Magnus Bjørvik
Mål Førde 2: Håkon Jonar Skjerven og Kristian Hauståker

Førde 4 - Anga  0-4

07.04 Hestetun held fram som kaptein for Fana


Jonas Hestetun i kamp for Årdal borte mot Jølster 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jonas Hestetun får fornya tillit som kaptein for Fana sitt lag i 2. divisjon. Den tidligare Årdalspelaren tok over kapteinsbindet frå Anders Scharffscher Engeset før 2015-sesongen.

Straffesparkspesialisten som har spelt for Fana sidan 2013 står bokført med 66 kampar og og 30 scoringar for Fana i 2. divisjon. I tillegg har han tre cupkampar og to mål for Fana i cupen.

Hestetun får med seg Joachim Dankertsen som visekaptein denne sesongen.


07.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Sveinung Frantzen og Robin Frichsen i kampen mellom Tornado
Måløy og Høyang på Måløy Stadion 1. august 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.04 Kvalifisering om opprykk til 1. divisjon


Kaupanger jublar etter scoring i treningskampen mot Fortuna.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

2. divisjon kvinner består denne sesongen av seks avdelingar.

Avdeling 1: Østlandet
Avdeling 2: Østlandet/Sørlandet 
Avdeling 4: Vestlandet 
Avdeling 6: Midt-Norge
Avdeling 8: Hålogaland/Nordland
Avdeling 9: Troms/Finnmark

Etter sesongen skal dei seks avdelingsvinnarane spele kvalifisering om opprykk til 1. divisjon.

NB! 2. lag kan ikkje spele om opprykk til 1. divisjon. 

Dei seks avdelingsvinnarane blir delt i to puljer, og det blir spelt enkel serie. Dei to puljevinnarane rykker opp til 1. divisjon.

Pulje 1: Vinnar avdeling 1, Vinnar avdeling 4 og Vinnar avdeling 9
Pulje 2: Vinnar avdeling 2, Vinnar avdeling 6 og Vinnar avdeling 8

Kaupanger spelar denne sesongen i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Vinnaren av denne avdelinga skal ut i kvalifisering mot avdelingsvinnaren frå Østlandet og avdelingsvinnaren frå Troms/Finnmark.

07.04 På tide å melde på lag til Eid Cup 2016


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

Eid IL Fotball arrangerar også i år Eid Cup, denne gong laurdag 30. april.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år.

Her vil borna i tillegg til å få spele minst fire kampar (alternativt tre kampar med lenger speletid) kunne nytte svømmehallen, være med på konkurransar på friområde på Idrettsparken, og ikkje minst avslutte cupen med diskotek i Eid Idrettshus. I tillegg vil spelerar og lagleierar kunne kose seg med pizzabuffet etter kampane.

Påmeldingsfristen er sett til den 15. april og vi har tru på at det vil bli rift om plassane.

Totalt vil det bli spelt minst 120 kampar i løpet av denne laurdagen, og alle kampane vert spelt på Eid Idrettspark.

For meir info ta kontakt med Eid Fotball på e-post: floeidfotball@gmail.com

Les alt om årets Eid Cup på Eid Fotball sine nettsider.



Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


06.04 Syril klar for 1. runde i NM J16 Telenor Cup


Syril jublar etter dagens seier borte mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Syril vann i ettermiddag 3-0 borte mot Stryn i ein kvalifiseringskamp til NM J16 Telenor Cup. Siv Hickman (2) og Gunvor Nornes scora måla til Syril.

Syril har dermed vunne både mot Sogndal og Stryn i kvalifiseringa, og er med det klar for 1. ordinære runde i NM J16 Telenor Cup 2016.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Stryn - Syril  0-3 (0-2)

0-1 Gunvor Nornes (4. min)
0-2 Siv Hickman (17. min)
0-3 Siv Hickman (80. min+1)

Kort: Ingen

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Stryn:
Mia Kjellevold
Kaisa Wemby
Sofie Fredheim
Kristin Flo Kandal
Adele Gjertsen
Siv Visnes
Anna Johansdottir
Hedda Øvreberg
Karoline Otterdal
Andrine Bøe
Therese Skåre
Astrid Hilde
Hege-Renate Glosvik Espeland
Jannike Melheim
Maria Bergset
Saeideh Tajik

Syril:
Julianne Fossberg
Amalie Henjum
Stine Gjerde
Synne Gjerde
Maria Fosshagen
Gunvor Nornes
Kristi Vangsnes
Sara Liljedal
Dina Krosshaug
Siv Hickman
Tina Heggestad
Therese Johannesen
Andrine Nornes

06.04 Eid G19 vann 6-2 borte mot Hødd


Marius Henriksen og Kristian Lefdal var med på dagens seier mot Hødd.

Eid sitt juniorlag vann i ettermiddag 6-2 borte mot Hødd i ein treningskamp på Nye Høddvoll. Joachim Joensen (2), Vebjørn Høynes (2), Simen Lefdal og Kristian Lefdal scora for Eid, medan Rolf Andreas Bjørnhaug og Sakari Ushey sette inn måla for Hødd sitt juniorlag. 

G19 Hødd - Eid  2-6 (1-0)
1-0 Rolf Andreas Bjørnhaug (45. min)
1-1 Kristian Lefdal, straffe (47. min)
1-2 Vebjørn Høynes (60. min)
1-3 Joachim Joensen (62. min)
1-4 Joachim Joensen (67. min)
1-5 Simen Lefdal (70. min)
1-6 Vebjørn Høynes (84. min)
2-6 Sakari Ushey, straffe (88. min)

Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Sebastian Grøttå
Vegard Lunde
Daniel Myklebust (Adrian Hagen Henden 71. min)
Johan Skorge (Stijn van Oorschot 76. min)
Vebjørn Høynes
Marius Endestad Henriksen (Daniel Haus 71. min)
Simen Lefdal
Kristian Lefdal
Joachim Joensen (Joakim Vedvik 76. min)

06.04 Resultat kampar i dag, onsdag 6. april


Balestrand vann i ettermiddag 10-1 mot Vik.
Bildet er frå fyrste runde i Vinterserien junior 6. desember 2015.
Sjå bilder og fakta frå fyrste runde på Måløy Stadion.

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Kvalifisering NM J16 Telenor Cup
Stryn - Syril  0-3 (0-2)
0-1 Gunvor Nornes (4. min)
0-2 Siv Hickman (17. min)
0-3 Siv Hickman (80. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Treningskamp G19
G19 Hødd - Eid  2-6 (1-0)
0-1 Rolf Andreas Bjørnhaug (45. min)
1-1 Kristian Lefdal, straffe (47. min)
1-2 Vebjørn Høynes (60. min)
1-3 Joachim Joensen (62. min)
1-4 Joachim Joensen (67. min)
1-5 Simen Lefdal (70. min)
1-6 Vebjørn Høynes (84. min)
2-6 Sakari Ushey, straffe (88. min)

Treningskamp
Balestrand - Vik  10-1

06.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Eid jublar etter scoring i heimekampenn mot Hødd 2 26. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


06.04 Norge J17 møter tøff motstand i EM-sluttspelet


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat    
 

Fire jenter frå fylket skal denne helga på treningssamling med J17-landslaget i Oslo. Dett er Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger), Marie Ruud Pettersen (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar)

Samlinga i Oslo er siste samling før Norge reiser til EM-sluttspelet i Kviterussland 4. mai-16.mai.

I dag har gruppene til EM-sluttspelet blitt trekt.

Norge blei trekt i gruppe A, og skal møte England, Serbia og arrangørlandet Kviterussland. I gruppe B spelar Spania, Tyskland, Tsjekkia og Italia.

Det kan bli eit spennande år for våre lokale jenter på J17-landslaget. Blir Norge blant dei beste laga i EM-sluttspelet er Norge kvalifisert til haustens J17 VM i Jordan.

06.04 Stryn spelar heime mot Syril i NM J16


Stryn etter seieren mot Sandane på Stryn Stadion 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Syril, Sogndal og Stryn spelar enkel serie om SFFK sin eine plass i 1. runde i NM J16 Telenor Cup 2016.

Sist onsdag vann Syril 6-1 heime mot Sogndal i den fyrste sluttspelkampen, og i ettermiddag spelar Stryn heime mot Syril. Kampen blir spelt på kunstgrasbana på Stryn i Stryn klokka 19.00.

Innleiande kampar:
Kamp 1: Syril – Jotun  5-2
Kamp 2: Sogndal – Førde  3-1
Kamp 3: Stryn – Sandane  3-2 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Sluttspel:
Kamp 4: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 2, Syril - Sogndal  6-1
Kamp 5: Vinner kamp 3 – Vinner kamp 1, Stryn - Syril
Kamp 6: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3, Sogndal - Stryn

06.04 Kampar i dag, onsdag 6. april


Eid sitt juniorlag spelar i dag treningskamp mot Hødd på nye Høddvoll.
Bildet er frå fyrste runde i Vinterserien junior herrer 6. desember 2015.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Måløy Stadion 6. desember 2015.

Her er ein oversikt over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 19.00 NM J16 Telenor Cup, Stryn - Syril, Stryn Stadion kunstgras
Kl. 19.00 Treningskamp, G19 Hødd - Eid, Nye Høddvoll

05.04 Jentefotballens helg 2016 på Kaupanger

 
Stryn 2 etter seieren mot Eid i klasse J11/12 17. september 2009.
Sjå bilder frå J11/12-kampen Eid 2- Stryn 2.

Laurdag 9. og søndag 10. april arrangerar Kaupanger "Jentefotballens helg" på Kaupanger. Fokus i dette arrangementet er at jentefotball er moro, og at jentene skal få kamptrening inn mot seriestart.

Heile 34 lag er påmeldt til "Jentefotballens helg".

Her er ein oversikt over laga som er påmeldt:

J11
Hafslo
Lærdal
Jølster
SIL Spiders
Kaupanger
SIL Tigers

J12
Hafslo
Sogndal 1
Syril
Bjørn
Kaupanger
Kyrkjebø
Jølster
Sogndal 2

J13/14
Sogndal 1
Kaupanger
Årdalstangen
Bjørn
Førde 2
Førde 1
Hafslo
Førde 3
Førde 4
Syril
Sogndal 2

Klasse J15/16
Jotun 1
Jotun 2
Kaupanger
Bjørn
Lærdal
Vik
Syril
Sogndal

 


Eid 2 J11/12 jublar etter seier mot Bremanger 10. september 2009.
 Sjå bilder frå kampar på Eid Idrettspark 10. september 2009.    


05.04 Rutledal scora to mål for Åkra 2


Eirik Rutledal jublar etter scoring mot Sogndal 2 3. juni 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Eirik Rutledal var involvert i alle fire scoringane då Åkra 2 i dag starta sesongen med 4-2 seier heime mot Falkeid.

39-åringen frå Raudeberg scora dei to fyrste måla til Åkra 2, og var nest sist på dei to siste scoringane til laget frå Rogaland. Rutledal spelte heile kampen for Åkra 2.

Neste kamp for Åkra 2 er borte mot Kolnes måndag 11. april.

Åkra 2, som i fjor spelte i 7. divisjon avdeling 4, spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 3.

 


Eirik Rutledal i Tornado Måløy sin kamp mot Dale 29. juli 2006.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Eirik Rutledal i TMFK 2 sin bortekamp mot Selje 18. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


05.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Kaupanger jublar etter scoring mot Eid 22. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vik vann 4-3 borte mot Tornado Måløy 17. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


04.04 Cecilie Leivdal skal spele for Volda


Cecilie Leivdal for Kaupanger i kampen mot Team SFFK 22. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.

 

Cecilie Leivdal skal denne sesongen spele for Volda.

Jenta frå Eid har dei siste to sesongane spelt for Kaupanger. Cecilie står bokført med 14 kampar i 1. divisjon, 16 kampar i 2. divisjon og fire cupkampar for Kaupanger.

Før overgangen frå Eid til Kaupanger var Cecilie Leivdal toppscorar i 3. divisjon kvinner med 17 scoringar i 2013-sesongen.

Volda, som har Odd Einar Fimreite som trenar, skal denne sesongen spele i 2. divisjon avdeling 6.
 
Volda serieopnar heime mot Nidelv laurdag 23. april.

 


Cecilie Leivdal jublar etter scoring i heimekampen mot Jotun/ÅTIL.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Cecilie Leivdal i jentekampen mot Sandane 29. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


04.04 Florø er klar for finalen i kvalifiseringa til NM G16


Florø sitt lag som vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Florø vann i ettermiddag 4-0 heime mot Stryn i semifinalen i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Fredrik Indrebø-Langlo (2), Torje Naustdal og Leander Agledal Nordal scora måla i kampen.

Det er dermed duka for finale mellom Sogndal og Florø i kvalifiseringa om SFFK sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2016.

Florø - Stryn  4-0 (2-0)
1-0 Torje Naustdal
2-0 Fredrik Indrebø-Langlo
3-0 Leander Agledal Nordal
4-0 Fredrik Indrebø-Langlo

04.04 Stryn med 2. plass i G-sport Cup i Volda


Både Stryn og Eid stilte med lag i årets G-sport Cup i Volda.
Bildet er tatt etter kampen Eid - Stryn i kvalifiseringa til NM G16 8. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stryn 1 spelte seg heilt fram til finale i helgas G-sport Cup i Volda. Etter ein jamn finale mot Volda 1 måtte kampen avgjerast på straffespark. Her var Volda 1 sikrast, og kunne med det juble for turneringsseier på heimebane.

Eid vann alle tre kampane sine laurdag og gjekk vidare til sluttspelet som puljevinnarar. Kvartfinalen mot Bergsøy enda til slutt 4-4, og ein måtte ut i straffesparkkonkurranse for å kåre ein vinnar. Etter ein dramatisk straffesparkkonkurranse tok Bergsøy slutt seieren heim 13-12.

Stryn 2 enda på 3. plass i si pulje, og gjekk ikkje vidare til sluttspelet søndag.

Resultat sluttspel:

Finale: Volda 1 - Stryn 1  1-1, 5-4 etter straffesparkkonkurranse

Bronsefinale: Bergsøy - Brattvåg  0-3

Semifinalar:
Brattvåg - Stryn 1  0-1
Bergsøy - Volde 1  0-3

Kvartfinalar:
Stryn 1 - Ørsta 1  3-1
Brattvåg - Hødd 1  1-0
Eid - Bergsøy  4-4, 13-12 etter straffesparkkonkurranse
Volda 1 - Hødd 2  3-0


Stryn spelar borte mot Florø i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup
Allereie i ettermiddag skal Stryn sitt guttelag ut i ny kamp. I dag er det den utsette kvalifiseringskampen i NM G16 Telenor Cup mot Florø som går av stabelen. Kampstart på kunsgraset i Florø er klokka 19.00.

Vinnaren av dagens kamp mellom Florø og Stryn spelar finale i kvalifiseringa mot Sogndal. Sogndal vann sin semifinale mot Førde 4-0, etter scoringar av Anders Nord (2) og Sigvart Galborgen Stenehjem (2).

Vinnaren av finalen er klar for 1. ordinære runde i NM G16 Telenor Cup 2016.

03.04 Norge G16 vann 3-1 mot Ungarn


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove spelte heile kampen då Norge G16 i dag vann 3-1 mot Ungarn under ei firenasjonarsturnering i Portugal. Balazs Opavszky gav Ungarn leiinga i 1. omgang, men scoringar av Jesper Daland, Anders Waagan og Jørgen Strand Larsen etter pause sikra til slutt norsk seier.

Turneringa i Portogal enda dermed med tap mot Portugal, og seier mot Sveits og Ungarn.

Ungarn - Norge 1-3 (1-0)

1-0 Balazs Opavszky (21. min)
1-1 Jesper Daland (49. min)
1-2 Anders Waagan (58. min)
1-3 Jørgen Strand Larsen (80. min)

Norge:

Kristoffer Klaesson
Fabian Philip Rimestad (Jesper Daland 41. min)
Andreas Uran
Erik Tobias Sandberg
Edvin Grevskott (Jørgen Strand Larsen 41. min)
Colin Rösler
Johan Hove
Anas Farah Ali (Anders Waagan 41. min)
Halldor Stenevik (Mikael Birk Gieæver Ugland 66. min)
Erik Botheim (Håkon Evjen 74. min)
Tobias Christensen (Kristian Bjåmer 41. min)

03.04 Eivind Daniel teken ut til Futsal-EM i Russland



Eivind Daniel Røed er teken ut i den norske troppen som skal til Futsal-EM i Russland.

Stårheimaren er ein av 11 som skal forsvare Norge si ære under mesterskapet som går av stabelen i Moskvaregionen 23.-28. mai.

I tillegg til Norge deltek Tsjekkia, Israel, Italia, Russland, Frankrike, Kviterussland, Catalonia og Kasakstan i mesterskapet.

Norge spelar i gruppe B i lag med Russland og Frankrike.

Troppen:
Benjamin Boujar, Kristiansand
Simen Lirio, Kristiansand
Eivind Daniel Røed, Bergen
Kristoffer Tønnessen, Kristiansand
Jon Christian Wilmann, Trondheim
Geir Håkon Valland, Stavanger
Alf Jakob Aano, Stavanger
Thomas Lyngbø, Bergen
Esben Rashid, Oslo
Stian Reinertsen, Trondheim
Joakim Johansen, Kristiansand

03.04 Resultat kampar i dag, søndag 3. april


Tornado Måløy sitt damelag vann i dag 5-2 mot Breimsbygda/Sandane.
Bildet er frå 2-0 seieren borte mot Stryn 17. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tornado Måløy - Breimsbygda/Sandane  5-2 (4-0)
1-0 Thea Kassen Sæten (1. min)
2-0 Elise Rylandsholm (31. min)
3-0 Elise Rylandsholm (38. min)
4-0 Lena Teige Nilsen (43. min)
5-0 Lise Igland Senneset (65. min)
5-1 Sandra Sårheim (65. min)
5-2 Eli Kristin Arnestad (76. min)

Førde 2 - Bremanger  1-1 (1-0)
1-0 Øystein Østvik (30. min)
1-1 Simen Hamre (59. min)

Studentspretten - Hafslo  8-1 (3-1)

Tippeligaen
Sarpsborg 08 - Sogndal 0-0 (0-0)

04.03 Stryn 2 erstattar Gjerdsvika i Honndalscupen


Vikane/Loen gjekk heilt til topps i fjorårets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen 2015.

Hornindal arrangerar fredag 8. og laurdag 9. april årets Honndalscup på Hornindal Stadion.

På grunn av skader har dessverre Gjerdsvika måtte melde forfall, og nytt lag i turneringa blir Stryn 2.

I tillegg til arrangørklubben og Stryn 2 deltek Sæbø og Åmdal.

Vikane/Loen er tittelforsvarar i turneringa, etter at dei vann 5-3 i fjorårets finale mot Tornado Måløy 2.

Fredag 8. april:
Kl. 18.00 Hornindal - Stryn 2
Kl. 20.00 Sæbø - Åmdal

Laurdag 9. april:
Kl. 14.00 Bronsefinale
Kl. 16.00 Finale

03.04 Kampar i dag, søndag 3. april


Sogndal møter i ettermiddag Sarpsborg 08 på Sarpsborg Stadion.
Bildet er frå treningskampen heime mot Brann 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er ein oversikt over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 13.00 Treningskamp, damer TMFK - Breimsb./Sandane, Måløy Stadion
Kl. 13.00 Treningskamp, Førde 2 - Bremanger, Hafstadparken

Tippeligaen
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal

Tabell Tippeligaen
Molde 3 2 1 0 7-4 7
Viking 3 2 1 0 3-0 7
Haugesund 2 2 0 0 4-0 6
Rosenborg 3 2 0 1 3-1 6
Bodø/Glimt 2 1 1 0 3-1 4
Odd 2 1 1 0 1-0 4
Sogndal 2 1 0 1 1-3 3
Aalesund 2 1 0 1 1-3 3
Brann 2 0 2 0 2-2 2
Tromsø 2 0 2 0 1-1 2
Start 3 0 2 1 1-2 2
Lillestrøm 3 0 2 1 4-6 2
Strømsgodset TF 2 0 1 1 2-3 1
Sarpsborg 08 2 0 1 1 0-1 1
Stabæk 2 0 0 2 1-3 0
Vålerenga 3 0 0 3 0-5 0

02.04 Sonelagsturnering U13 på Sandane Idrettspark


Nordfjord sine gutar vann begge kampane i dag på Sandane.
Bildet er tatt etter kampen mot Sogn på Fosshaugane 12. mars. 
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord 12. mars.

 

I dag blei den andre av i alt fem sonelagsturneringar for 13-åringar arrangert på Sandane Idrettspark.

Nordfjord gjekk til topps i gutteklassa, medan Sunnfjord var best i jenteklassa.

Samanlagt etter to rundar er Nordfjord i føringa både i jente- og gutteklassa.

Neste runde med sonelagsturnering U13 er laurdag 4. juni.

Resultat Jenter:
Nordfjord - Sunnfjord 5-5
Sunnfjord - Sogn 5-0
Nordfjord - Sogn 2-2

Tabell jenter:
1. Sunnfjord 2 1 1 0 10-5 4 poeng
2. Nordfjord 2 0 2 0 7-7 2 poeng
3. Sogn 2 0 1 1 2-7 1 poeng

Resultat gutar:
Gutar Nordfjord - Sunnfjord 5-1
Gutar Sunnfjord - Sogn 6-1
Gutar Nordfjord - Sogn 6-2

Tabell gutar:
1. Nordfjord 2 2 0 0 11-3 6 poeng
3. Sunnfjord 2 1 0 1 7-6 3 poeng
2. Sogn 2 0 0 2 3-12 0 poeng

Tabell etter 2. rundar:
Tabell jenter:

1. Nordfjord 4 2 2 0 15-11 8 poeng
2. Sunnfjord 4 2 1 1 15-11 7 poeng
3. Sogn 4 0 1 3 5-13 1 poeng

Tabell gutar:
1. Nordfjord 4 3 0 1 19-10 9 poeng
2. Sunnfjord 4 2 0 2 15-15 6 poeng
3. Sogn 4 1 0 3 11-20 3 poeng

02.04 Kaupanger vann 1-0 mot Fortuna Ålesund


Kaupanger jublar etter at Thea Bjelde dunka ballen i krysset på overtid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger vann i dag 1-0 mot Fortuna Ålesund i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Thea Bjelde blei matchvinnar i kampen etter å ha dunka ballen i krysset frå 25 meter to minutt på overtid.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Fortuna Ålesund 1-0 (0-0)
1-0 Thea Bjelde (90. min+2)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Gult kort: Miriam Vilnes Mjåseth, Kaupanger

Kaupanger:
Linn-Mari Nilsen
Ingri Ness
Andrea Hopen
Jannike Orrestad Andersen (Dina Beate Lerum 90. min)
Karianne Kvam Gurvin (Lone Cirotzki 90. min)
Thea Bjelde
Marie Ruud Pettersen (Marta Dalaker 70. min)
Kristin Dvergedal (Malin Solem 46. min)
Marte Bjelde Hjelmhaug
Tea Berteig
Miriam Vilnes Mjåseth

Fortuna Ålesund:
Ine Otnes
Ingrid Alnes
Mette Muri
Cecilie Otterlei
Oda Tennfjord
Malin Sunde
Mia Sæbø
Siri Flem Hansen
Hedda Stokkeland
Katarina Sunde
Vivian Saadi

Innbyttarar:
Eva Hormazabal
Olivia Helgesen
Lise Raknes

02.04 Resultat kampar i dag, laurdag 2. april


Mathias Flo scora Fjøra sitt mål i dagens kamp mot Åsane 2.
Bildet er frå Fjøra sin treningskamp mot Årdal i Sognahallen 22. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Fjøra - Åsane 2  1-0 (0-0)
1-0 Mathias Flo (70. min)

Kaupanger - Fortuna Ålesund  1-0 (0-0)
1-0 Thea Bjelde (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Treningskamp, Sogndal 2 - Førde, Fosshaugane Campus

Sonelagsturnering U13, Sandane Idrettspark:


Resultat Jenter:
Nordfjord - Sunnfjord  5-5
Sunnfjord - Sogn  5-0
Nordfjord - Sogn 2-2

Resultat gutar:
Gutar Nordfjord - Sunnfjord 5-1
Gutar Sunnfjord - Sogn 6-1
Gutar Nordfjord - Sogn 6-2

02.04 Kampar i dag, laurdag 2. april


Kaupanger spelar i dag treningskamp mot Fortuna på Nordfjordeid.
Bildet er frå treningskampen på Eid Idrettspark 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over dagens kampar og aktivitetar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 12.30 Treningskamp, Fjøra - Åsane 2, Fosshaugane Campus
Kl. 14.00 Treningskamp, Kaupanger - Fortuna Ålesund, Eid Idrettspark

Treningskamp, Sogndal 2 - Førde, Fosshaugane Campus

Sonelagsturnering U13, Sandane Idrettspark:

Kl. 10.00 Jenter Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 11.00 Gutar Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter Sunnfjord - Sogn
Kl. 13.00 Gutar Sunnfjord - Sogn
Kl. 14.00 Jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 15.00 Gutar Nordfjord - Sogn

01.04 Haugen tapte 6-0 mot Eid 2


Muktar scora to mål for Eid 2 i dagens kamp mot Haugen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Haugen tapte 6-0 mot Eid 2 i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Haugen var med på notane i 1. omgang, men etter kvilen spelte Eid 2 ball i hatt med sebratrøyene.

Muktar Ferej Yassin (2), Joachim Joensen (2) og Daniel Haus (2) scora måla til Eid 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Eid 2 - Haugen 6-0 (1-0)
1-0 Muktar Ferej Yassin (17. min)
2-0 Joachim Joensen (48. min)
3-0 Joachim Joensen (56. min)
4-0 Daniel Haus (63. min)
5-0 Daniel Haus (75. min)
6-0 Muktar Ferej Yassin (85. min)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Kort: Ingen

Haugen:
Manuel Buccio
Kay Rune Solheim
Kai Arne Humborstad
Kjetil Remme
Johannes Balsnes Lefdal
Jim Rune Skrede
Markus Balsnes Lefdal
Elias Åsebø
Mats Ole Bakke
Adrian Hjelmeland Løvlid
Ronny Berg

Innbyttarar:
Kennet Remme
Stig Tore Gilleshammer
Andreas Sandal
Tor Henry Challen
Stian Høvig
Stein Inge Torheim
Stian Aaland

Eid:
Erik Andre Røysen
Mathias Lote Henden
Vegard Lunde
Henrik Myklebust
Daniel Haus
Magnus Lien Reksnes
Sindre Hafsås
Abdinazir Mohamed Abdi
Michal Berg
Joachim Joensen
Jørgen Myklebust

Innbyttarar:
Muktar Ferej Yassin
Stijn van Oorschot
Elias Høstland
Elias Hopland Johnsen
Steve Sibondagara

01.04 Resultat kampar i dag, fredag 1. april


Stefan Aase blei matchvinnar for Florø i dagens kamp mot Boo FK.
Bildet er frå Florø sin bortekamp mot Tornado Måløy 16. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.
 
Florø - Boo FK   1-0 (0-0)
1-0 Stefan Aase

Høyang 2 - Bjørn 2-5

Eid 2 - Haugen  6-0 (1-0)
1-0 Muktar Ferej Yassin (17. min)
2-0 Joachim Joensen (48. min)
3-0 Joachim Joensen (56. min)
4-0 Daniel Haus (63. min)
5-0 Daniel Haus (75. min)
6-0 Muktar Ferej Yassin (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

01.04 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Eid jublar etter scoring i heimekampenn mot Hødd 2 26. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


01.04 1. runde NM Menn 2016


Godøy jublar etter at dei sende Stryn ut av cupen i 2. kvalifiseringsrunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde NM Menn 2016. 

Førde spelar heime mot Brann, Florø spelar borte mot Brattvåg, medan Sogndal er sett opp med bortekamp mot Valdres.

Alle desse tre kampane blir spelt onsdag 13. april.

Komplett kampoppsett 1. runde NM menn 2016:
Tysdag 12.april
Aurskog-Høland - Lillestrøm
Stord - Haugesund

Onsdag 13.april:
Kvik Halden - Ullern
Kråkerøy – KFUM Oslo
Østsiden – Fredrikstad
Sparta Sarpsborg - Follo
Ås – Sarpsborg 08
Nesodden - Moss
Korsvoll – Stabæk
Skeid - Strømmen
Lyn – Tromsø
FU/VO - Asker
Eidsvold Turn - Hamkam
Flisa – Kongsvinger
Valdres – Sogndal
Elverum - Tynset
Lillehammer – Nybergsund
Brumunddal – Ull./Kisa
Gjøvik/Lyn - Raufoss
Løten – Vålerenga
Vestfossen – Bærum
Kongsberg – Strømsgodset
Ørn Horten – Kjelsås
FK Tønsberg – Oppsal
Fram - Flekkerøy
Halsen – Sandefjord
Notodden - Lørenskog
Tollnes – Odd
Vigør – Jerv
Sola - Vidar
Riska – Bryne
Vardeneset – Viking
Frøyland – Egersund
Åkra – Vard Haugesund
Tertnes – Åsane
Fyllingsdalen – Varegg
Os – Lysekloster
Sotra – Fana
Vestsiden/Askøy – Nest Sotra
Brattvåg - Florø
Førde - Brann
Kristiansund FK – Molde
Herd – Kristiansund BK
Spjelkavik – Aalesund
Godøy – Hødd
Charlottenlund – Levanger
KIL/Hemne – Nardo
Trygg/Lade – Ranheim
Kolstad – Byåsen
Stjørdals/Blink – Strindheim
Åfjord - Rosenborg
Sandnessjøen – Mo IL
Harstad – Mjølner
Lofoten/Salangen – Finnsnes
Junkeren – Tromsdalen
Fløya – Bodø/Glimt
Senja – Skjervøy

Torsdag 14.april:
Grorud – Pors
Holmen – Mjøndalen
Hønefoss – Frigg
Arendal – Vindbjart
Donn – Start
Madla – Sandnes Ulf
Bossekop/Kirkenes – Alta

 


Peter Orry Larsen og Aalesund spelte borte mot Stryn i 1. runde i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Florø jublar etter scoring heime mot Førde i 1. runde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sogndal jublar etter scoring borte mot TMFK i 1. runde i 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Florø spelte heime mot Brann i 2. runde i cupen i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Kjell Rune Sellin headar inn 0-5 til Aalesund mot TMFK 11. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde.



Tornado Måløy spelar i dag cupkamp mot Sogndal på heimebane.
Bildet er frå cupkampen mellom dei to laga 12. mai 2008. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Stryn jublar etter seier mot Sogndal i 1. runde i 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Frå cupkampen mellom Stryn og Strømsgodset 13. juni 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen Stryn-Strømsgodset.  


01.04 Kampar i dag, fredag 1. april

 
Abdinazir Mohammed Abdi og Johannes Lefdal møtest i dagens
kamp mellom Eid 2 og Haugen på Eid Idrettspark.
Bildet er frå gårsdagens kamp mellom Eid og Ørsta.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 13.00 Treningskamp, Florø - Boo FK (svensk 2. divisjon), Tyrkia
Kl. 19.00 Treningskamp, Eid 2 - Haugen, Eid Idrettspark

31.03 Eirik og Terje tekne ut til UEFA PRO-lisens


Eirik Bakke og Edin Øy frå kampen mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Eirik Bakke og Terje Skjeldestad er begge på lista over trenarar som Norges Fotballforbund har teke ut til UEFA PRO-lisens 2016/17.

UEFA PRO-lisens er Europas høgaste offisielle trenarutdanning.

UEFA PRO-lisens rettar seg mot trenarar som har potensial og ambisjon om å virke som trenar innen toppfotballen, primært som hovedtrenar/manager.

Følgende trenarar er tekne ut til UEFA PRO-lisens 2016/2017:
Eirik Bakke
Trond Fredriksen
Roger Finjord
Robert Hauge
Margunn Haugenes
Eirik Horneland
Jan Peder Jalland
Nils Lexerød
Monica Knutsen
Tom Mangersnes
Svein Maalen
Christian Michelsen
Roger Naustan
Øyvind Nordtveit
Steinar Pedersen
Terje Skjeldestad
Bengt Sæternes
Lena Tyriberget
Thomas Andre Ødegaard

 


Unge keeperar får rettleiing av Terje Skjeldestad på Eid i 2010. 
Sjå bilder fra keeperskulen på Eid Idrettspark. 



Tom Mangersnes etter Sogndal sin kamp mot Stabæk i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


31.03 Simen Stølen har skrive proffkontrakt med KIL


Simen Stølen jublar etter scoring for Sogndal 3 på Fosshaugane. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kongsvinger melder på sine nettsider at Simen Stølen har skrive proffkontrakt med klubben. Partane har blitt einige om ei toårskontrakt.

Den tidligare Dale og Sogndalspelaren har spelt for Kongsvinger siden sommaren 2014. I 2015-sesongen spelte Stølen 20 kampar og scora 13 mål for Kongsvinger sitt lag i 3. divisjon. I tillegg til det spelte han to kampar for Kongsvinger i OBOS-ligaen, pluss ni kampar for klubben sitt juniorlag. 

31.03 Eirik Bergum Skaasheim klar for Hødd


Eirik Bergum Skaasheim i Høyang sin kamp mot TMFK 1. august 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Hødd melder på sine nettsider at Hødd og Sogndal er einige om ein utlånsavtale på Eirik Bergum Skaasheim. Avtala gjeld i fyrste omgang ut vårsesongen.

23-åringen frå Balestrand som kom til Sogndal frå Høyang i 2011 står bokført med 80 kampar og eit mål for Sogndal sitt A-lag. I tillegg har det blitt ein del kampar for Sogndal 2.

31.03 Eid vann 3-2 heime mot Ørsta  

 
Simen Lefdal og Anders Midthjell scora kvart sitt mål i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid vann i ettermiddag 3-2 heime mot Ørsta i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Simen Lefdal, Joachim Joensen og Anders Midthjell scora for Eid, medan Rolf Flåskjer og Mats Øvrebotten sette inn Ørsta sine mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid - Ørsta  3-2 (1-1)
1-0 Simen Lefdal (6. min)
1-1 Rolf Flåskjer (12. min)
1-2 Mats Øvrebotten (56. min)
2-2 Joachim Joensen (63. min)
3-2 Anders Midthjell (88. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Magne Brobakke og Knut Erik Myklebust, Ørsta

Eid:
Arne Nybø Gangeskar
Adrian Hagen Henden (Joachim Joensen 60. min)
Vegard Lunde (Muktar Ferej Yassin 46. min)
Johan Skorge
Sebastian Grøttå
Vebjørn Høynes
Marius Endestad Henriksen
Runar Lillestøl Naustdal (Daniel Myklebust 67. min)
Kristian Årskog (Sindre Hafsås 80. min)
Simen Lefdal
Anders Midthjell

Ørsta:

Martin Liaskar
Knut Magnus Brautaset
Emil Bjørdal
Rolf Flåskjer
Tommy Synnes
Sjur Haug
Magne Brobakke
Tore Orten
Henning Sandvik
Alexander Nalbant
Knut Erik Myklebust

Innbyttarar:

Kristian Myklebust
Tord Are Rudi
Mats Øvrebotten
Fredrik Jørgensen
Sigurd Sundnes
Lasse Strand Gule

46. min)
Johan Skorge
Sebastian Grøttå
Vebjørn Høynes
Marius Endestad Henriksen
Runar Lillestøl Naustdal (Daniel Myklebust 67. min)
Kristian Årskog (Sindre Hafsås 80. min)
Simen Lefdal
Anders Midthjell

Ørsta:
Martin Liaskar
Knut Magnus Brautaset
Emil Bjørdal
Rolf Flåskjer
Tommy Synnes
Sjur Haug
Magne Brobakke
Tore Orten
Henning Sandvik
Alexander Nalbant
Knut Erik Myklebust

Innbyttarar:
Kristian Myklebust
Tord Are Rudi
Mats Øvrebotten
Fredrik Jørgensen
Sigurd Sundnes
Lasse Strand Gule


31.03 Bjørnar var med på sende Stryn ut av cupen


Bjørnar Eldevik jublar i lag med lagkameratane etter at Lars Kristian
Austnes scora vinnarmålet mot Stryn i gårsdagens kamp på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Tidligare Skavøypollspelar Bjørnar Eldevik spelte heile kampen då Godøy i går ettermiddag sende Stryn ut av cupen. Venstrebacken spelte også heile kampen då Godøy vann 1-0 mot Rollon i den fyrste kvalifiseringsrunden.

Etter ei lita pause frå fotballen blei Eldevik Godøyspelar hausten 2013. Etter det har han spelt 21 kampar for Godøy i 4. divisjon.  

Det er fyrste gong i Godøy si 53 år gamle historie at klubben er klar for 1. runde i cupen. Klubben som sist sesong enda på 3. plass i 4. divisjon har uten tvil ein våt draum om å få møte Aalesund i 1. runde.

I så fall kjem dette til å bli ei svært spesiell oppleving for Godøyspelar Joakim Rune Austnes. Veteranen som kom til Aalesund som 17-åring i 2000 har spelt over 170 kampar for Aalesund før han gjekk til Viking etter 2007-sesongen. 

Stryn - Godøy 0-1 (0-0)
0-1 Lars Kristian Austnes (55. min)

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Elias Åsebø, Haugen

Gult kort Stryn: Mathias Garlid, Erling Tenden Myklebust og Vegard Vatn Øvreberg

Gult kort Godøy: Jan Ove Austnes og Henning Dyb, Godøy

Stryn:
Fredrik Hanssen
Vegard Vatn Øvreberg
Justinas Busmic
Lars Midthjell Gjørven
Erling Tenden Myklebust
Mathias Garlid (Frode Hool Egge 70. min)
Petter Hammer
Emil Richard Allesøe (Anurathan Velalakan 63. min)
Ruben Garlid
Erik Amble Haugen
Mads Wie

Godøy:
Glenn Ole Tilseth
Jimmy Monsen
Bjørnar Eldevik
Simon Lennart Austnes
Jan Ove Austnes
Henning Dyb
Lars Kristian Austnes (Mikal Joar Godø 63. min)
Anders Johan Dyb
Joakim Rune Austnes (Kristoffer Holmen Dyb 89. min)
Trond Brynestad
Jonathan Mulelid (Brian Godø 77. min)

31.03 Kampar i dag, torsdag 31. april

 
Eid jublar etter ei av sine 16 scoringar mot Selje 19. mars. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 19.00 Treningskamp, Eid - Ørsta, Eid Idrettspark

31.03 Syril vann 6-1 mot Sogndal i NM J16 


Syril gjekk til topps i klasse J16 under innandørs-KM i Førde.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

 

Syril vann onsdag ettermiddag 6-1 heime mot Sogndal i den fyrste sluttspelkampen i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup 2016.

Syril, Sogndal og Stryn spelar enkel serie om SFFK sin eine plass i 1. runde i NM J16 Telenor Cup 2016.

Neste kamp i denne kvalifiserienga er mellom Stryn og Syril. Denne kampen blir spelt på Stryn Stadion onsdag 6. april klokka 19.00.

Innleiande kampar:
Kamp 1: Syril – Jotun  5-2
Kamp 2: Sogndal – Førde  3-1
Kamp 3: Stryn – Sandane  3-2 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Sluttspel:
Kamp 4: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 2, Syril - Sogndal
Kamp 5: Vinner kamp 3 – Vinner kamp 1, Stryn - Syril
Kamp 6: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3, Sogndal - Stryn

30.03 Norge G16 vann 2-0 mot Sveits


Johan Hove i lag med Erik Botheim (Lyn) og Fabian Rimestad etter
dagens seier mot Sveits i Portugal. Foto: Marius Lenni Bøe

 

Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen då G16-landslaget i dag vann 2-0 mot Sveits i ei firenasjonarsturnering i Portugal.

Jørgen Strand Larsen og Anders Waagan scora Norge sine mål i kampen som blei spelt på Cidade de Lodrelo Stadium i Lordelo.

Sveits - Norge 0-2 (0-1)

0-1 Jørgen Strand Larsen (38. min)
0-2 Anders Waagan (54. min)

Norge:

Kristoffer Klaesson
Fabian Philip Rimestad
Erik Tobias Sandberg
Emil Kalsaas
Kristian Bjåmer (Andreas Uran 41. min)
Colin Rösler
Johan Hove
Anas Farah Ali (Mikael Birk Gieæver Ugland 65. min)
Halldor Stenevik (Håkon Evjen 65. min)
Erik Botheim (Tobias Christensen 75. min)
Jørgen Strand Larsen (Anders Waagan 41. min)

30.03 Resultat kampar i dag, onsdag 30. april


Godøy jublar etter dages seier borte mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM Menn, 2. kvalifiseringsrunde
Stryn - Godøy 0-1 (0-0)
0-1 Lars Kristian Austnes (55. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Fjøra - Tertnes 1-3 (1-1)
Mål Fjøra: Mathias Flo

Kvalifisering NM G16 Telenor Cup
Florø - Stryn, Florø Stadion kunstgras UTSETT

Treningskampar
Førde 2 - Høyang  2-3 (2-2)
Førde 3 - Tambarskjelvar 3-4 (1-2)

30.03 Team Sogndal deltek i Eliteturnering i Molde


SFFK G15 vann 2-1 mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 1. februar 2015.


 

Helga 9. og 10. april deltek Team Sogndal (samansett av spelarar frå heile fylket) på Norsk Toppfotball si Eliteturnering for G16 i Molde.

Team Sogndal skal i løpet av turneringa spele kampar mot Mjøndalen, Rosenborg, Strømsgodset og Ålesund.

Laurdag 9. april
Kl. 12.00 Team Sogndal - Mjøndalen
Kl. 16.00 Rosenborg - Team Sogndal

Søndag 10. april
Kl. 12.30 Team Sogndal - Ålesund
Kl. 16.30 Strømsgodset - Team Sogndal

TEAM Sogndal stiller med følgjande tropp:
Fartein Bøyum, Sogndal Fotball
Christian Strand, Stryn T&IL
Andreas Lefdalshjelle, Florø SK
Kjartan Yri, Florø SK
Alexander Jakobsson, Tornado Måløy FK
Adrian Solberg, Sogndal Fotball
Mads Mortensen Florø SK
Torkel Aarønes Florø SK
Sander Amble Haugen Stryn T&IL
Torje Naustdal Florø SK
Joachim Furset Årdalstangen IL
Fredrik Indrebø Langlo Florø SK
Kristian Knutsen Berg Syril IL
Anders J.Nord Sogndal Fotball
Mathias Sagevik Førde IL Fotball
Marius Rauset Stryn T&IL
Adam Khamarzayev Sogndal Fotball
Henrik Myhre Tornado Måløy FK

 


Alexander Jakobsson i TMFK sin guttekamp mot Eid 21. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Fredrik Indrebø Langlo i guttekampen mot TMFK 26. august 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Mathias Sagevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar 2014.  


30.03 Kristoffer med i European Footvolley League


Kristoffer Førde Aarskog under NM på heimebane i 2013.
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.

 

Footvolley er ein sport som blir meir og meir populært her i Europa. Det har lenge vore snakk om å få til European Footvolley League, og dette er no ein realitet. Norge er ein av 10 nasjonar som som er med i den nyoppstarta organisasjonen, og det er venta at fleire nasjonar blir med etterkvart.

I tillegg til Norge er Østerrike, Belgia, Kroatia, Tyskland, Nederland, Portugal, Sveits og Storbritania med i European Footvolley League.

Midt i mars var utsendingar frå dei 10 nasjonane på plass under European Footvolley League sitt møte i Brussel. Her blei det delt informasjon, prosjekt og ikkje minst diskutert Footvolley si framtid i Europa.

Eidaren Kristoffer Førde Aarskog som er president i Norges Footvolleyforbund er Norges sin ambassadør i European Footvolley League.


Eit av tiltaka for å fremme Footvolley i Europa er å arrangere Europamesterskap i Footvolley. Dette historiske mesterskapet går av stabelen i Schawäbisch Gmünd i Tyskland 2.-6. juni.

 


Frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015. Kristoffer
Førde Aarskog, Erik Loftesnes, Erik Fossnes og Tom Johannes Bang. 
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.


30.03 Kampar i dag, onsdag 30. april


Mads Wie og Stryn møter i dag Godøy på Stryn Stadion.
På bildet jublar Wie etter ei av to scoringar i cupkampen borte mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

NM Menn, 2. kvalifiseringsrunde
Kl. 19.00 Stryn - Godøy, Stryn Stadion kunstgras
Kl. 19.00 Fjøra - Tertnes, Sognahallen

Kvalifisering NM G16 Telenor Cup
Kl. 19.00 Florø - Stryn, Florø Stadion kunstgras

Treningskampar
Kl. 19.00 Førde 2 - Høyang, Hafstadparken
Kl. 19.00 Førde 3 - Tambarskjelvar, Hafstadparken

30.03 Desse har scora flest mål for Haugen 


Kay Rune Solheim er den av dei som framleis er aktive som har scora flest mål for Haugen. Bildet er frå kampen mot Hyen i september 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Per Gunnar Gilleshammer og Atle Kjøsnes er framleis dei som har scora flest mål for Haugen. Gilleshammer og Kjøsnes står begge med 77 mål, og er eitt mål føre Oddmund Balsnes. 

Kay Rune Solheim er den av dei som framleis er aktive som har scora flest mål. Solheim teikna seg ikkje på scoringslista i 2015-sesongen, og står dermed framleis bokført med totalt 60 mål.

Øystein Haugland scora eit mål i 2015-sesong, og klatra med sine 55 mål opp på ein delt 6. plass. Ein plass han delar med tidligare storspelar Einar Løken.

Scoringar for Haugen etter 2015-sesongen:
Per Gunnar Gilleshammer 77
Atle Kjøsnes 77
Oddmund Balsnes 76
Kay Rune Solheim 60
Bjarne Haugland 56
Øystein Haugland 55
Einar Løken 55
Jim Andre Balsnes 51
Finn Haugland 49
Per Steinar Haugland 47
Tore Hellesø 43
Ronny Berg 42
Rune Haugland 42
Tore Nyhammer 39
Øyvind Hafsås 34
Tor Hafsås 33
Arve Torheim 33
Magne Kjøsnes 32
Jon Rune Smørdal 31
Kristoffer Aarskog 31
Torbjørn Leivdal 28
Frode Taklo 25
Trond Kroken 24
Erling Bjørn Totland 23
Bjørn Krossøy 22
Asle Myrold 22
Daniel Lotsberg 21
Stig Tore Gilleshammer 20
Trygve Leite 20
Kjartan Naustdal 20
Asgeir Bakke 18
Gustav Orheim 18
Jim Tore Humborstad 16
Toni Lotsberg 16
Hans Ottar Humborstad 15
Kjetil Remme 15
Vidar Haugland 14
Steffen S. Olsen 14
Tore Sundal 14
Cato Magne Humborstad 13
Bjørn Roger Yri 13
Stian Aaland 13
Svein Ove Espe 12
Rolf Hagen 12
Kai Arne Humborstad 12
Kay Ove Hafsås 11
Svein Olav Myklebust 11
Hans Petter Gilleshammer 10
Birger Midthjell 10

Sjå heile statistikken her.


Jim Andre Balsnes står bokført med 51 mål for Haugen. 
På bildet jublar Balsnes for scoring borte mot Selje 2 29. mai 2007. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ronny Hafsås har scora fire mål på 12 kampar for Haugen. 
Bildet er tatt under NM i Skiskyting i Markane 2008.
Sjå bilder og resultat frå Normalkonkurransen 26. mars 2008.
Sjå bilder og resultat frå Sprintkonkurransen 28. mars 2008.
Sjå bilder og resultat frå jaktstartkonkurransen 29. mars 2008.
Sjå bilder og resultat frå stafettane 30. mars 2008.


Asle Myrold scora 22 mål på 58 kampar frå 1992-1994.
Bildet er frå kampen mellom Eid og Sogndal 2 7. mai 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.03 Desse har spelt flest kampar for Haugen 


Oddmund Balsnes og Øystein Haugland er dei to spelarane
som har spelt flest kampar for Haugen. 

Statistikken etter 2015-sesongen er no oppdatert, og i kampen om flest kampar for Haugen er no Øystein Haugland berre ni kampar bak Oddmund Balsnes. Balsnes toppar lista med 324 kampar, Øystein Haugland har 315 kampar, medan Atle Kjøsnes ligg på 3. plass med 310 kampar. 

Kampar for Haugen etter 2015-sesongen:
Oddmund Balsnes 324
Øystein Haugland 315
Atle Kjøsnes 310
Magne Kjøsnes 270
Einar Løken 254
Jon Balsnes 251
Kjartan Naustdal 234
Tor Hafsås 219
Kay Rune Solheim 206
Gustav Orheim 202
Helge Bruvoll 182
Per Steinar Haugland 181
Per Gunnar Gilleshammer 178
Kåre Gilleshammer 174
Torbjørn Leivdal 173
Bjørn Krossøy 169
Per Atle Hjelmeland 151
Lars Olav Holmøyvik 150
Jon Rune Smørdal 146
Svein Ove Espe 145
Tom Skjerven 145
Vidar Haugland 135
Geir Ove Åsebø 133
Geir Dale 130
Morten Smørdal 129
Finn Haugland 128
Rune Haugland 124
Jim Andre Balsnes 123
Hans Petter Gilleshammer 122
Arild Øien 122
Asgeir Bakke 119
Bjarne Haugland 115
Petter Gilleshammer 104
Per Magne Løken 104
Øyvind Hafsås 102

Sjå heile statistikken her.


Øystein Haugland spelte sin 11'ar kamp nummer 300 for Haugen i heimekampen mot Svelgen 28. april. På bildet ser vi Haugland i lag
med Haugen sin beste spelar i denne kampen, Mats Stien Myrold. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Øystein Haugland runda 250 kampar for Haugen i 
heimekampen mot Stryn 2 på Klenkarberget 19. mai 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Kay Rune Solheim spelte sin 200. kamp for Haugen i heimekampen
mot Flatraket/Selje 2 på Klenkarberget 11. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Gustav Orheim runda 200 kampar før han la skoa på hylla i 2005. 
På bildet scorar han mot Oppstryn 2 på Lund Stadion 26. april 2005. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hans Petter Gilleshammer står bokført med 122 kampar for Haugen.
Bildet er frå bortekampen mot Veten/Hardbagg 11. september 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Per Magne Løken har spelt 104 kampar for Haugen.
På bildet ser vi Løken og Geir Ove Refvik etter Tornado Måløy 
sin seier mot LøvHam 2 på Refvik Stadion 11. april 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Rune Haugland har spelt 124 kampar for Haugen. 
På bildet ser vi Haugland i kampen Selje-TMFK 18. juni 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.03 Oppsummering Haugen sesongen 2015


Haugen sin kaptein Kjetil Remme var på bana i samtlige 17 kampar.
Bildet er frå Haugen sin 8-0 seier heime mot Breimsbygda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ein ny sesong nermar seg med stormskritt også for laga i 6. divisjon.

Haugen vann som kjent 6. divisjon avdeling 2 sist sesong, men etter å ha takka nei til opprykk blir det spel i 6. divisjon også denne sesongen for sebratrøyene.

Her er ein liten oversikt over kven som spelte kampar og scora mål for Haugen i 2015-sesongen.

Muktar Ferej Yassin og Vegard Myklebust Øien blei toppscorarar med ni scoringar. 

Haugen scora i 2015-sesongen totalt 71 mål på 17 kampar. 

Heile 24 forskjellige spelarar teikna seg på scoringslista for Haugen.

I tillegg kunne Haugen juble ein gong for at motstandaren sette ballen i eige mål. 

9 mål:
Muktar Ferej Yassin og Vegard Myklebust Øien

8 mål:
Lasse Englund Espe

6 mål:
Bjørnar Slettbak Rolland

4 mål:
Kjetil Remme, Kristoffer Honningsvåg, Mats Stien Myrold, Ronny Berg og Stein Inge Torheim

2 mål:
Daniel Lotsberg, Jim Rune Skrede og Markus B. Lefdal

1 mål:
Adrian Hjelmeland Løvlid, Haben Bashay Berhie, Jan Albert Solheim, Jarle Åsebø, Jawad Rahimi, Magnus Gilleshammer, Ole Gunnar Midtbø, Runar Bjørhovde Heggedal, Stian Navelsaker Sandvik, Vebjørn Espe, Vegard Bruvoll og Øystein Haugland


Den einaste spelaren som var på bana i samtlige 17 kampar var kaptein Kjetil Remme. Totalt 37 forskjellige spelarar er blitt nytta i løpet av dei 17 kampane.

17 kampar:
Kjetil Remme

16 kampar:
Bjørnar Slettbak Rolland, Markus Balsnes Lefdal og Øystein Haugland

15 kampar:
Kay Rune Solheim

14 kampar:
Sigve Bjørhovde Heggedal og Vegard Myklebust Øien

11 kampar:
Muktar Ferej Yassin

10 kampar:
Jim Rune Skrede

8 kampar:
Jarle Åsebø, Lasse Englund Espe, Magnus Gilleshammer, Mohammad Zia Khan, Stein Inge Torheim og Vebjørn Espe

7 kampar:
Amund Leirgulen, Jawad Rahimi og Mats Stien Myrold

5 kampar:
Ole Gunnar Midtbø

4 kampar:
Adrian Hjelmeland Løvlid, Haben Bashay Berhie, Kristoffer Honningsvåg, Stig Tore Gilleshammer og Vegard Bruvoll

3 kampar:
Birger Midthjell, Daniel Lotsberg, Ronny Berg, Sindre Karadas, Stian Navelsaker Sandvik og Toni Lotsberg

2 kampar:
Jan Albert Solheim, Stian Aaland og Tor Erik Halsteinslid

1 kamp:
Kai-Arne Nord Humborstad, Kennet Remme, Martin Gilleshammer og Runar Bjørhovde Heggedal


Vegard Øien i heimekampen mot Vikane/Loen på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Lasse Englund Espe scora to mål i bortekampen mot Oppstryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Ronny Berg scora frå avspark i heimekampen mot Sandane 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


29.03 Even Hovland spelte heile kampen mot Finland


Even Hovland jublar etter scoring for Sogndal mot Follo 18. juli 2010.
Sjå bilder frå denne kampen.    

 

Even Hovland spelte heile kampen då Norge i dag vann 2-0 heime mot Finland på Ullevaal Stadio.

Jo Inge Berget og Stefan Marius Johansen scora måla til Norge. Begge måla til Norge kom i 2. omgang.

Norge - Finland 2-0 (0-0)

1-0 Jo Inge Berget (57. min)
2-0 Stefan Marius Johansen (83. min)

Norge:
Ørjan Håskjold Nyland (Andre Hansen 46. min)
Haitam Aleesami
Even Hovland
Stefan Strandberg
Omar Elabdellaoui
Håvard Nordtveit  (Stefan Marius Johansen 60. min)
Martin Ødegaard (Ruben Yttergård Jenssen 46. min)
Per Ciljan Skjelbred (Ole Kristian Selnæs 79. min)
Valon Berisha
Valentin Adama Diomande (Alexander Toft Søderlund 46. min)
Fredrik Gulbrandsen (Jo Inge Berget 46. min)

29.03 Stine og Elise med i troppen til EM-kvalifisering


Stine Pettersen Reinås i kamp for kretslaget mot Sogndal 1. mars 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Stine Pettersen Reinås sitt navn var på blokka då landslagssjef Roger Finjord tok ut dei tre siste spelarane til Norge sine EM-kvalifiseringskampar mot Israel og Østerrike. Frå før var Elise Thorsnes teken ut i troppen til desse to EM-kvalifiseringskampane.


Troppen:
Ingrid Hjelmseth - Stabæk
Cecilie Fiskerstrand - LSK Kvinner
Maren Mjelde - Avaldsnes
Lene Mykjåland - LSK Kvinner
Ingvild Stensland - Stabæk
Emilie Haavi - LSK Kvinner
Isabell Herlovsen - LSK Kvinner
Elise Thorsnes - Avaldsnes
Marita Skammelsrud Lund - LSK Kvinner
Kristine Minde - Linköping
Nora Holstad Berge - Bayern München
Caroline Graham Hansen - Wolfsburg
Andrine Stolsmo Hegerberg - Koppabergs/Göteborg
Ada Stolsmo Hegerberg - Lyon
Ingrid Moe Wold - LSK Kvinner
Stine Reinås - Stabæk
Lisa-Marie Karlseng Utland - Trondheims-Ørn
Synne Jensen - Kolbotn
Stine Reinås - Stabæk
Lisa-Marie Karlseng Utland - Trondheims-Ørn
Synne Jensen - Wolfsburg

 

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.03 Utvik spelte heile kampen mot Spania


Bjørn Inge Utvik i kampen mot Aalesund 10. november 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelar Bjørn Inge Utvik spelte heile kampen då Norge U21 i går tapte 1-0 mot Spania på La Manga. Tidligare Sogndalspelar Petter Strand kom på bana i 2. omgang for Kristoffer Haraldseid. 

Evertonspelar Gerard Deulofeu blei matchvinnar for Spania då han sette inn kampens einaste mål drøye kvarteret ut i 1. omgang.

Før haustens EM-kvalifisering for U21-landslaget skal Norge spele ein privatlandskamp mot Bulgaria i juni.

Spania - Norge 1-0 (1-0)

1-0 Gerard Deulofeu (17. min)

Norge:
Sondre Løvseth Rossbach
Kristoffer Haraldseid (Petter Strand 46. min)
Bjørn Inge Utvik
Thomas Grøgaard
Ulrik Yttergård Jenssen (Marius Christopher Høibråten 71. min)
Fredrik Aursnes (Jonas Grønner 81. min)
Iver Fossum
Ghayas Zahid (Martin Samuelsen 46. min)
Morten Thorsby (Ohi Kwoeme Omoijuanfo 81. min)
Alexander Sørloth (Rafik Zekhnini 71. min)
Veton Berisha

28.03 Resultat kampar i dag, måndag 28. mars


Hornindal vann i dag 3-0 heime mot Oppstryn på Hornindal Stadion.
På bildet jublar Hornindal etter seieren heime mot Eid 2 4. oktober 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er ein oversikt over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket.

Selje - Tornado Måløy  4-2 (2-1)
1-0 Ole Andreas Solheim (22. min)
1-1 Fridjon Mortensen (24. min)
2-1 Martin Grøttå (43. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (70. min)
4-1 Magnus Rye (82. min)
4-2 Marius Refvik, straffe (85. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Hornindal - Oppstryn 3-0 (1-0)
1-0 Henrik Grodås
2-0 Darko Stojkovic
3-0 Idar Nedre-Flo

Stadlandet/Åheim - Åram/VanKam  3-1 (3-0)
1-0 Per Arne Ekremsæter
2-0 Andreas Hofstad
3-0 Per Arne Ekremsæter
3-1 Torgeir Halsen  

Dale - Jølster  3-2 (2-2)


Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal 4-2 (1-1)

Damer Breimsbygda/Sandane - Førde  0-3

28.03 Ni spelarar frå fylket i Toppserien


Stine Pettersen Reinås scora to mål for Stabæk i dagens 5-0 seier.
Bildet er frå J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal 2. april 2012.
Foto: Privat

 

Ni spelarar frå fylket spelar denne sesongen for klubbar i Toppserien.

Sandviken: Stine Hovland, Camilla Ervik og Sara Eriksen
Arna Bjørnar: Sigrid Heien Hansen og Elise Isolde Stenevik
Stabæk: Stine Pettersen Reinås og Siri Merete Nordeide Grønli
Vålerenga: Synne Sofie Christiansen
Avaldsnes: Elise Thorsnes

I dag var heile sju av desse spelarne på bana frå start då årets sesong i Toppserien blei sparka i gong.

Til tross for at Sogndal spelar i Tippeligaen var kun fire spelarar frå fylket på bana frå start i forrige serierunde i Tippeligaen.

Dette var: Rune Bolseth (Sogndal), Henrik Furebotn (Bodø/Glimt), Gustav Valsvik (Strømsgodset) og Peter Orry Larsen (Aalesund).

Sandviken - Arna Bjørnar  1-1 (0-0)
0-1 Maria Dybwad Olsen (66. min)
1-1 Karoline Isabell Bakke (70. min)

- Stine Hovland spelte heile kampen for Sandviken
- Sara Eriksen blei bytta inn for Sandviken knappe 10 minutt før full tid
- Camilla Ervik var ubenytta reserve for Sandviken

- Sigrid Heien Hansen spelte heile kampen for Arna Bjørnar
- Elise Isolde Stenevik blei bytta ut etter knappe 70 minutt for Arna Bjørnar

Vålerenga - Stabæk 0-5 (0-5)
0-1 Stine Pettersen Reinås (8. min)
0-2 Victoria Ludvigsen (11. min)
0-3 Gunnhild Yrsa Jonsdottir (29. min)
0-4 Stine Pettersen Reinås (36. min)
0-5 Ingvild Stensland (45. min)

- Synne Sofie Christiansen spelte 1. omgang for Vålerenga

- Stine Pettersen Reinås og Siri Merete Nordeide Grønli spelte heile kampen for Stabæk

Klepp - Avaldsnes  0-2 (0-1)
0-1 Andreia Rosa De Andrade (17. min)
0-2 Cecilie Pedersen (65. min)

- Elise Thorsnes spelte heile kampen for Avaldsnes

Røa Fotball Elite - Urædd 1-0 (1-0)

1-0 Therese Sessy Åsland (29. min)

Trondheims Ørn - Medkila 2-0 (0-0)
1-0 Lisa-Marie Karlseng Utland (70. min)
2-0 Ingrid Syrstad Engen (89. min)

Kolbotn - LSK Kvinner  1-1 (1-0)
1-0 Cecilie Liane (6. min)
1-1 Sherida Spitse (65. min)


Tabell Toppserien etter 1. serierunde
Stabæk 1 1 0 0 5-0 3
Trondheims-Ørn 1 1 0 0 2-0 3
Avaldsnes 1 1 0 0 2-0 3
Røa Fotball Elite 1 1 0 0 1-0 3
Arna-Bjørnar 1 0 1 0 1-1 1
LSK Kvinner 1 0 1 0 1-1 1
Kolbotn 1 0 1 0 1-1 1
Sandviken 1 0 1 0 1-1 1
Urædd 1 0 0 1 0-1 0
Klepp 1 0 0 1 0-2 0
Medkila 1 0 0 1 0-2 0
Vålerenga 1 0 0 1 0-5 0



Synne Sofie Christiansen i kamp for Kaupanger i treningskampen
mot Fortuna Ålesund på Nordfjordeid 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sigrid Heien Hansen i kamp for Fortuna mot Sarpsborg 08 18. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


28.03 Selje vann 4-2 mot Tornado Måløy

 
 Selje jublar etter at Ole Andreas Solheim dunka ballen i
mål på halvspretten frå omlag 35 meter.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Selje vann i dag 4-2 heime mot Tornado Måløy i ein treningskamp på Selje Idrettspark.

Ole Andreas Solheim (2), Martin Grøttå og Magnus Rye scora for Selje, medan Fridjon Mortensen og Marius Refvik sette inn Tornado Måløy sine mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Selje - Tornado Måløy  4-2 (2-1)
1-0 Ole Andreas Solheim (22. min)
1-1 Fridjon Mortensen (24. min)
2-1 Martin Grøttå (43. min)
3-1 Ole Andreas Solheim (70. min)
4-1 Magnus Rye (82. min)
4-2 Marius Refvik, straffe (85. min)

Gult kort: Jan Kristian Apalseth og Magnus Rye, Selje

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Selje:
Kristoffer Rundereim
Matias Lesto Larsen (Kristoffer Aam Hamre 55. min)
Jonas Beitveit
Jon Anders Gulbransen (Johannes Osmundsvåg 46. min)
Jan Kristian Apalseth (Kristoffer Haugen 75. min)(Saron Osmundsvåg 81.)
Ole Andreas Solheim
Runar T. Aarsheim
Are Berstad (Magnus Rye 65. min)
Per Arne Teige (Kristoffer Haugen 87. min)
Kristoffer Haugen (ingo Da Silva 74. min)
Martin Grøttå

Tornado Måløy:
Kenneth Fosse Elde
Daniel Kvalheim
Eirik Holvik
Eirik Føleide
Marius Husevåg (Eirik Søraa 51. min)
Alexander Jakobsson (Sondre Myre Silden 20. min)
Marius Refvik
Fridjon Mortensen
Benjamin Frantzen (Trond Marius Sørensen 67. min)
Svein Arne Volle
Christian Tvendeseter Lofnes (Alexander Jakobsson 83. min)

28.03 Kampar i dag, måndag 28. mars

 
Selje møter i dag Tornado Måløy på Selje Idrettspark.
Bildet er frå kampen Selje - Tornado Måløy 27. mai 2006. 
Sjå kampfakta og bilder frå kampen.

 

Her er ein oversikt over dagens treningskampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 12.00 Treningskamp, Selje - Tornado Måløy, Selje Idrettspark
Kl. 14.00 Treningskamp, Hornindal - Oppstryn, Hornindal Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Dale - Jølster, Dingemoen
Kl. 14.00 Treningskamp, Stadlandet/Åheim - Åram/VanKam, Stadlandet
Kl. 16.00 Treningskamp, Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal

27.03 Dommaroppsett 2. kvalifiseringsrunde NM menn


Asbjørn Kjetil Grinde Håre skal dømme kampen Stryn - Godøy.
Bildet er frå kampen Stryn - Tertnes på Stryn Stadion 30. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Onsdag 30. mars blir dei fleste kampane i 2. kvalifiseringsrunde NM menn 2016 avvikla. 

Stryn spelar heime mot Godøy, medan Fjøra spelar heimekamp mot Tertnes.

Her er oversikt over kven som skal dømme desse kampane:

Stryn – Godøy

Dommar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra

Assistentdommarar: Andreas Sandal, Haugen og Elias Åsebø, Haugen



Fjøra - Tertnes

Dommar: Frank Heggestad, Sogndal

Assistentdommarar: Thor Kristian Sortevik, Svelgen og Steinar Hole, Jølster

    


27.03 På tide å melde på lag til Eid Cup 2016


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

Eid IL Fotball arrangerar også i år Eid Cup, denne gong laurdag 30. april.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år.

Her vil borna i tillegg til å få spele minst fire kampar (alternativt tre kampar med lenger speletid) kunne nytte svømmehallen, være med på konkurransar på friområde på Idrettsparken, og ikkje minst avslutte cupen med diskotek i Eid Idrettshus. I tillegg vil spelerar og lagleierar kunne kose seg med pizzabuffet etter kampane.

Påmeldingsfristen er sett til den 15. april og vi har tru på at det vil bli rift om plassane.

Totalt vil det bli spelt minst 120 kampar i løpet av denne laurdagen, og alle kampane vert spelt på Eid Idrettspark.

For meir info ta kontakt med Eid Fotball på e-post: post@eidfotball.no


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


27.03 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Kaupanger jublar etter scoring mot Eid 22. august 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vik vann 4-3 borte mot Tornado Måløy 17. august 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


26.03 Oppkøyringsturnering på Reed Stadion 



For femte året på rad vil det bli arrangert oppkøyringsturnering på Reed stadion.

Årets turnering går av stabelen laurdag 9. og søndag 10. april.

Det er nokre få ledige plassar i turneringa. Fleire lag har signalisert at dei vil melde seg på, så her er det berre å hive seg rundt viss ein vil vere med.

Tureringa vert arrangert for desse klassene:

G12, J12, G13/14 og J13/14 og i alle klasse blir det spelt 7'ar fotball.

Gutar 12 år:
Sandane
Breimsbygda
Jølster

Jenter 12 år:
Breimsbygda
Loen
Sandane

Gutar 13/14 år:
Loen 1
Loen 2
Breimsbygda
Jølster 1
Jølster 2

Jenter 13/14 år:
Breimsbygda
Eid

Link til påmelding til oppkøyringsturneringa på Reed.

Eventuelle spørsmål kan rettast til Pål Sandal.
E-post: fotball@breim.no
Tlf: 952 61 269

26.03 Jentefotballens helg 2016 på Kaupanger

 
Stryn 2 etter seieren mot Eid i klasse J11/12 17. september 2009.
Sjå bilder frå J11/12-kampen Eid 2- Stryn 2.

Laurdag 9. og søndag 10. april arrangerar Kaupanger "Jentefotballens helg" på Kaupanger. Fokus i dette arrangementet er at jentefotball er moro, og at jentene skal få kamptrening inn mot seriestart.

Heile 31 lag er påmeldt til "Jentefotballens helg".

Mesteparten av laga som er påmeldt er frå Indre Sogn, men det er også påmeldt lag frå Førde, Jølster og Kyrkjebø.

Jente15/16 år spelar laurdag 9. april, medan jentene i alderen 11-14 år spelar søndag 10. april.

Alle lag får spele minimum 4 kampar ute på kunstgras, der kvar kamp varer i 1*28 minutt. Spelarar kan fritt flyttast frå ulike lag klubben har med.

 


Eid 2 J11/12 jublar etter seier mot Bremanger 10. september 2009.
 Sjå bilder frå kampar på Eid Idrettspark 10. september 2009.  


Stårheim sitt lillejentelag etter kampen mot Selje 2. juni 2005.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


25.03 Utviklingstiltak for lovande dommarar

 
Dommartrioen etter kampen Sarpsborg 08 - Molde.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Bodø/Glimt.  
Sjå bilder og fakta frå kampen Sarpsborg 08 - Molde.  
Sjå filmen av straffesparkkonkurransane laurdag 12. mars.  

Under Eliteturneringa for junior i Sogndal 12. og 13. mars var seks unge og lovande dommarar i aksjon i Sognahallen.

Tiltaket for dei lovande dommarane er en del av Norges Fotballforbund sitt Norcore 4, som er trinn 4 i dommerskulen. Tiltaket er mynta på regionsdommarar og regionsassistentdommarar.

Dommarane som var tekne ut til dette tiltaket var Vebjørn Nord Haugland og Ruben Haugland.

Andreas Sandal, Simen Skjerven, Elias Åsebø og Brede Nymark var tekne ut som assistentdommarar.

Etter ei kort orientering blei det dømt kampar laurdag ettermiddag/kveld. Resten av laurdag kveld og søndag formiddag blei brukt til evaluering i plenum. Søndag var det dømming av nye kampar på planen, før tiltaket blei avslutta med evaluering av søndagens kampar.

Faglig ansvarlig for samlinga var Petter Toppe og Steinar Holvik.


 

 
Dommartrioen før kampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt.

 
Vebjørn Nord Haugland var dommar i kampen Sarpsborg 08 - Molde.

 
Petter Toppe og Steinar Holvik var faglig ansvarlige for tiltaket.


25.03 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


TMFK jublar etter scoring heime mot Molde i 1. runde 10. mai 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen TMFK-Molde. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Sveinung Frantzen og Robin Frichsen i kampen mellom Tornado
Måløy og Høyang på Måløy Stadion 1. august 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.03 Dagbladet tippar 2016-sesongen


Dagbladet trur Florø og Førde endar på 7. og 12. plass denne sesongen.
Bildet er frå kampen mellom Førde og Florø 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen 

Dagbladet tippar før kvar sesong korleis det kjem til å gå med laga i dei øverste divisjonane.

Her er Dagbladet sine tips for dei avdelingane med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3:
1. Nest-Sotra
2. Vard
3. Egersund
4. Lysekloster
5. Lørenskog
6. Vidar
7. Florø
8. Stord
9. VIF 2
10.Fana
11.Sola
12.Førde
13.Frigg
14.Fyllingsdalen

3. divisjon avdeling 3:
1. LSK 2
2. FuVo
3. Skedsmo
4. Valdres
5. Flisa
6. Jevnaker
7. Hallingdal
8. Hauerseter
9. Aurskog Høland
10. Gran
11. Årdal
12. Kongsvinger 2
13. UllKisa 2
14. Sander

3. divisjon avdeling 8:
1. Træff
2. Herd
3. Aalesund 2
4. Sogndal 2
5. Spjelkavik
6. Kristiansund FK
7. Hødd 2
8. Volda
9. Fjøra
10. Bergsøy
11. Stryn
12. Surnadal
13. Florø 2
14. Rollon

 


Karsten Bjelde scora to mål i kampen mot Eid på Stryn Stadion i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Sjå filmklippet frå kampen mellom Eid og Stryn 26. september.


Årdal jublar etter at plassen i 3. divisjon blei sikra 25. oktober 2014.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.



Fjøra jublar etter etter scoring mot TMFK på Måløy Stadion 1. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.



Florø 2 vann 5-0 heime mot Eid på Florø Stadion 30. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Fredrik Flo i kamp for Sogndal 2 borte mot Stryn 3. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


24.03 Even Hovland spelte heile kampen mot Estland


Even Hovland i kamp for Høyang borte mot Stryn 11. juni 2006.
Sjå fakta og bilder frå kampen.  
 

 

Even Hovland spelte heile kampen då Norge i dag spelte uavgjort 0-0 borte mot Estland. Dagens kamp var nummer 13 for Hovland på det norske A-landslaget.

Tysdag 29. mars spelar Norge privatlandskamp heime mot Finland på Ullevaal Stadion.

Estland - Norge 0-0 (0-0)

Norge:
Rune Almenning Jarstein
Even Hovland
Haitam Aleesami
Martin Linnes
Vegard Forren
Håvard Nordtveit (Ole Kristian Selnæs 64. min)
Stefan Marius Johansen
Per Ciljan Skjelbred (Fredrik Midtsjø 86. min)
Valon Berisha
Valentin Adama Diomande (Alexander Toft Søderlund 64. min)
Jo Inge Berget

24.03 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Eid jublar etter scoring i heimekampenn mot Hødd 2 26. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Vegard Dyrstad i Dale sin bortekamp mot Sandane 15. august 2008. 
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 


24.03 Eikefjord Cup 2016


Selje sitt vinnarlag i årets Eikefjord Cup 2015. Foto: Selje Fotball

Laurdag 9. og søndag 10. april arrangerar Eikefjord Fotball den tradisjonsrike Eikefjord Cup. Turneringa blir arrangert for 34. året på rad, og er eit sikkert teikn på at det er vår.

Pulje 1:
Tempo
Tambarskjelvar
Askvoll/Holmedal

Pulje 2:
Eikefjord
Balestrand
Jølster

Kampar laurdag 9. april (2x30 minutt):
Kl. 10.00 Tambarskjelvar - Askvoll/Holmedal
Kl. 11.15 Eikefjord - Balestrand
Kl. 12.30 Askvoll/Holmedal - Tempo
Kl. 13.45 Balestrand - Jølster 
Kl. 15.00 Tempo - Tambarskjelvar
Kl. 16.15 Jølster - Eikefjord

Kampar søndag 10. april (2x45 minutt):
Kl. 11.00 Kamp om 5.-6.plass
Kl. 13.00 Bronsefinale
Kl. 15.00 Finale

23.03 Dale vann 3-1 mot Sandane


Sander Rørvik Solheim scora to mål i dagens kamp mot Sandane.
Bildet er frå bortekampen mot Tornado Måløy 28. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Dale vann i ettermiddag 3-1 mot Sandane i ein treningskamp.

Sander Rørvik Solheim (2) og Frank Vik scora for Dale, medan Thomas Dyrdal sette inn Sandane sitt mål på straffespark. Stillinga var 0-0 i kampen som blei spelt på Hafstadparken i Førde.

Neste kamp for Dale er mot Jølster på Dingemoen 2. påskedag, medan Sandane sin nestekamp er heime mot Førde 2 laurdag 9. april. 

Dale - Sandane  3-1 (0-0)
1-0 Frank Vik
1-1 Thomas Dyrrdal, straffe
2-1 Sander Rørvik Solheim
3-1 Sander Rørvik Solheim

23.03 Tabellkonkurranse 4. divisjon 2016


Frå kampen mellom Sandane og Førde 2 på Sandane 27. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Ver med i haugenfotball sin tabellkonkurranse for 4. divisjon Sogn og Fjordane 2016. 

Følgjande lag er med: 
Bremanger
Dale 
Eid 
Fjøra/Sogndal 3
Førde 2
Gaular
Høyang 
Kaupanger 
Sandane 
Skavøypoll 
Tornado Måløy
Vik
 
Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


NB! Siste frist for å sende inn svar på tabellkonkurransen er sett til fredag 15. april kl. 18.00.

Reglar for tabellkonkurransen og innsendingsskjema finn du her.

 


Eirik Haukøy jublar etter scoring mot Skavøypoll 22. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


23.03 Edin Øy skal spele for Førde


Eirik Bakke og Edin Øy frå kampen mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde Fotball melder på sine nettsider at Førde Fotball i dag har blitt enige med Edin Øy og Sogndal Fotball om ei utlånsavtale.

18-åringen frå Årdal som har vore Sogndalspelar sidan januar 2015 blir dermed å finne i 2. divisjon denne sesongen.

Edin Øy står bokført med fire kampar for Sogndal i OBOS-ligaen. I alle fire desse fire kampane kom han inn som innbyttar like før full tid. For Sogndal 2 i 3. divisjon står midtbanespelaren bokført med 16 kampar i 2015-sesongen.

23.03 Trio skal trene Hornindal denne sesongen


Hornindal jublar etter å ha sikra plassen i 5. divisjon med seier heime mot Eid 2. Verner Myklebust scora seiersmålet åtte minutt på overtid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

 

Steinar Bakka, Marius Lødøen og Gunnar Grodås trenar Hornindal sitt herrelag i 5. divisjon denne sesongen. Hornindal skuffa stort sist sesong, men kjem garantert til å bite bedre frå seg denne sesongen.

Hornindal enda sist sesong på 8. plass i 5. divisjon avdeling 2.

Neste test for Hornindal er heime mot Oppstryn. Denne kampen blir spelt på Hornindal Stadion måndag 28. mars (2. påskedag) klokka 14.00.

Hornindal serieopnar borte mot Stryn 2 måndag 2. mai.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 16 15 0 1 73 - 18 45
Selje 16 11 2 3 60 - 25 35
Stryn 2 16 11 1 4 43 - 30 34
Eikefjord 16 10 2 4 36 - 29 32
Førde 3 16 7 1 8 47 - 41 22
Tornado Måløy 2 16 5 0 11 43 - 63 15
Jølster 16 3 2 11 36 - 45 11
Hornindal 16 3 1 12 21 - 66 10
Eid 2 16 2 1 13 29 - 71 7

 


Gunnar Grodås og Steinar Bakka i kampen mot Stryn 2 15. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Marius Lødøen og Steinar Bakka i kampen mot Bremanger 11. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.03 Honndalscupen går av stabelen 8. og 9. april


Vikane/Loen gjekk heilt til topps i fjorårets Honndalscup.
Sjå bilder og fakta frå Honndalscupen 2015.

Hornindal arrangerar fredag 8. og laurdag 9. april årets Honndalscup på Hornindal Stadion.

I tillegg til arrangørklubben deltek Gjerdsvika, Sæbø og Åmdal i årets turnering.

Vikane/Loen er tittelforsvarar i turneringa, etter at dei vann 5-3 i fjorårets finale mot Tornado Måløy 2.

Fredag 8. april:
Kl. 18.00 Hornindal - Gjerdsvika
Kl. 20.00 Sæbø - Åmdal

Laurdag 9. april:
Kl. 14.00 Bronsefinale
Kl. 16.00 Finale

22.03 Resultat kampar i dag, tysdag 22. mars


Lars Nygård scora eit mål for Skavøypoll i dagens kamp mot Hødd 2.
Bildet er frå Skavøypoll sin kamp mot Tambarskjelvar 22. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket. 

Hødd 2 - SKavøypoll  2-2 (1-2)
0-1 Torjus Ødegård (18. min)
0-2 Lars Nygård (25. min)
1-2 Hødd 2 (27. min)
2-2 Hødd 2 (51. min)

Førde - Bergsøy 6-4 (0-3)
0-1 Jordan Blinco (5. min)
0-2 Sveinn Oli Birgisson (29. min)
0-3 Jordan Blinco (35. min)
1-3 Thor Jørgen Spurkeland (65. min)
2-3 Kristoffer Haaland Iversen, straffe (70. min)
3-3 Thor Jørgen Spurkeland (75. min)
3-4 Eirik Kristiansen (77. min)
4-4 Kristoffer Haaland Iversen (78. min)
5-4 Eirik Lund Holm (84. min)
6-4 Vegard Savland (89. min)

22.03 Fire spelarar frå fylket tekne ut på J17-landslaget


Marie Ruud Pettersen i kamp for J99 kretslaget på Reed Stadion i 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   
 

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger), Marie Ruud Pettersen (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) er fire av spelarane som er tekne ut på J17-landslaget som skal ha treningssamling i Oslo 8.-11. april.
  
Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Frida Bergmann Thomas - Stabæk
Vilde Gullhaug Birkeli - Skedsmo
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Marte Bjelde Hjelmhaug - Kaupanger
Silje Bjørneboe - Urædd
Emilie Raaum Closs - LSK Kvinner
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Camilla Linberg - Stabæk
Frida Leonhardsen Maanum - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Arna-Bjørnar
Emilia Ruud - Kongsvinger
Celine Emilie Nergård - Fløya
Ingrid Olsen - Egersund
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Andrea Norheim - Klepp
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Linn Huseby - Kolbotn
Marie Ruud Pettersen - Kaupanger
Helene Rædergård Schjelderup - Umeå
Synne Vatnem - Avaldsnes

22.03 Miriam og Thea tekne ut på J16-landslaget


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34 sekund i debuten for Kaupanger. Totalt i kampen blei det sju mål for debutanten.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kaupangerspelarane Miriam Vilnes Mjåseth og Thea Bjelde er tekne ut på J16-landslaget som skal spele UEFA Development Tournament i Polen 9.-13.april.

Norge sine motstandarar i denne turneringa er Polen, Kviterussland og Sveits.

Troppen:  
Ingeborg Løvli - Skedsmo
Vilde Austad - Inderøy
Joanna Aalstad Bækkelund - Lyn
Malin Sunde - Fortuna Ålesund
Sarah Gran - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Mathilde Rogde - Klepp
Thea Bjelde - Kaupanger
Jenny Røsholm Olsen - Lyn
Elin Åhlgren Sørum - Fløya
Andrine Mo - Arna-Bjørnar
Karen Oline Sneve - Freidig
Oda Eide Arnesen - Avaldsnes
Marte Sofie Ness - Grand Bodø
Kristin Holmen - Fagernes
Sigrid Therese Helbostad
Miram Vilnes Mjåseth - Kaupanger
Naomi Griffin - Kongsvinger
Hanna Haugen - Gneist
Olaug Tvedten - Trott


 


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy 27. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.03 Årdal vann 4-2 borte mot Voss


Truls Hovland scora tre mål i dagens kamp mot Voss.
Bildet er frå Årdal sin bortekamp mot Eid 25. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Årdal vann i ettermiddag 4-2 i ein treningskamp borte mot Voss.

Truls Hovland (3) og Terje Øvstetun scora Årdal sine mål i kampen.

Voss - Årdal  2-4 (1-1)

1-0 Stig Arne Brunborg, straffe (25. min)
1-1 Terje Øvstetun (36. min)
1-2 Truls Hovland, straffe (67. min)
1-3 Truls Hovland (76. min)
2-3 Skage Storheim (85. min)
2-4 Truls Hovland (88. min)

21.03 Marte matchvinnar for Sandviken på La Manga


Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.

 

Kaupangerspelar Marte Bjelde Hjelmhaug blei matchvinnar for Sandviken i dagens treningskamp mot Medkila på La Manga.

16-åringen frå Sogndal fastsette sluttresultatet til 3-2 drøye 10 minutt før full tid. Camilla Ervik som også scora mot Trondheims Ørn fredag gav Sandviken leiinga 1-0.   

Camilla Ervik og Stine Hovland spelte frå start i dagens kamp, medan Sara Eriksen og Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn i pausen.

Sandviken - Medkila  3-2 (1-2)
1-0 Camilla Ervik (4. min)
1-1 Ann Mari Dovland 36. min)
1-2 Ida Marie Fikseth Fossem (45. min+3)
2-2 Elida Knudsen (75. min)
3-2 Marte Bjelde Hjelmhaug (79. min)

21.03 Stryn vann 2-0 mot Eik Tønsberg 


Vegard Hopland scora eit mål i dagens kamp mot Eik Tønsberg.
Bildet er frå heimekampen mot Skarbøvik 30. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn sitt herrelag er denne veka på treningsleir på Farsø i Danmark.

Etter to treningar i går blei det i dag spelt treningskamp mot Eik Tønsberg. Eik Tønsberg enda sist sesong på 10. plass i 3. divisjon avdeling 4.

Stryn var det beste laget i dagens kamp og vann til slutt 2-0. Vegard Hopland og Justinas Busmic scora måla til Stryn. Begge måla kom i 1. omgang.

Stryn - Eik Tønsberg 2-0 (2-0)
1-0 Vegard Hopland, straffe (15. min)
2-0 Justinas Busmic (35. min)

Neste kamp for Stryn er heime mot Godøy i 2. kvalifiseringsrunde NM Menn. Denne kampen blir spelt på kunstgrasbana i Stryn onsdag 30. mars.

21.03 Stryn, Sogndal og Syril vidare i NM J16


Stryn etter seieren mot Sandane på Stryn Stadion 18. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Totalt seks lag har vore med i kvalifiseringe om SFFK sin eine plass i NM J16 Telenor Cup 2016.

Dette er Sogndal, Førde, Jotun, Stryn, Syril og Sandane.

Det har no blitt spelt tre kampar, og vinnarane i desse tre kampane skal spele enkel serie om SFFK sin eine plass i NM J16 Telenor Cup 2016.

Innleiande kampar:
Kamp 1: Syril – Jotun  5-2
Kamp 2: Sogndal – Førde  3-1
Kamp 3: Stryn – Sandane  3-2 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Sluttspel:
Kamp 4: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 2, Syril - Sogndal
Kamp 5: Vinner kamp 3 – Vinner kamp 1, Stryn - Syril
Kamp 6: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3, Sogndal - Stryn

20.03 Elise og Sigrid spelte frå start for Arna Bjørnar


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.  
 

Elise Isolde Stenevik og Sigrid Heien Hansen spelte begge frå start då Arna Bjørnar i dag spelte treningskamp mot Kolbotn på La Manga.

Kolbotn var store favorittar i kampen, men Arna Bjørnar imponerte og greidde til slutt uavgjort 1-1. Amalie Eikeland utlikna for Arna Bjørnar tre minutt før full tid. 

Arna Bjørnar - Kolbotn 1-1 (0-1)
0-1 Marit Bratberg Lund, straffe (21. min)
1-1 Amalie Eikeland (87. min)

Arna Bjørnar:
Alyssa Gianetti
Elise Isolde Stenevik
Bianca Sierra
Ingrid Stenevik
Cecilie Kvamme
Amalie Eikeland
Vilde Bøe Risa
Maria Broechmann
Sigrid Heien Hansen
Emilie Nautnes
Ine Wedaa

Innbyttarar:
Rikke Nygard
Lisa Naalsund
Karoline Haugland

20.03 Sogndal vann 1-0 heime mot Vålerenga


Martin Ramsland scora Sogndal sitt mål i dagens kamp mot Vålerenga.
Bildet er frå treningskampen mot Brann 13. februar
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal vann i ettermiddag 1-0 heime mot Vålerenga på Fosshaugane Campus. Martin Ramsland blei matchvinnar då han sette inn kampens einaste mål 12 minutt ut i 1. omgang.

Neste kamp for Sogndal i Tippeligaen er borte mot Sarpsborg 08 søndag 3. april.

Sogndal - Vålerenga   (1-0)
1-0 Martin Ramsland (12. min)

Sogndal:
Mathias Dyngeland
Taijo Teniste
Bjørn Inge Utvik
Hannu Patronen
Jukka Raitala
Gilbert Koomson (Ruben Holsæter fra 75. min)
Babacar Sarr
Rune Bolseth (Christophe Psyché 83. min)
Ole Amund Sveen
Martin Ramsland
Mahatma Otoo (Kristian Fardal Opseth 62. min)

Vålerenga:
Aslak Falch
Enar Jaager
Robert Lundstrøm (Simen Kristiansen Juklerød 45. min)
Simon Andreas Larsen
Kjetil Wæhler
Daniel Fredheim Holm
Rasmus Lindkvist
Ghayas Zahid (Elias Mar Omarsson 64. min)
Herman Sørby Stengel (Christian Grindheim 71. min)
Sander Berge
Deshorn Dwayne Brown

20.03 Kaupanger vann 4-0 mot Volda


Miriam Vilnes Mjåseth scora to mål for Kaupanger i dagens treningskamp mot Volda. Bildet er frå kampen i vinterserien mot TMFK 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kaupanger vann i går ettermiddag 8-1 mot Sogndal i ein treningskamp på Kaupanger Stadion. I dag var det Volda som var Kaupanger sin motstandar på heimebane.  

Allereie etter 20 minutt av fyrste omgang leia Kaupanger 3-0, og hadde i realiteten avgjort kampen. Med nok ei scoring i 2. omgang enda kampen til slutt 4-0. Miriam Vilnes Mjåseth (2), Marie Ruud Pettersen og Lone Cirotzki scora måla i kampen.

Neste kamp for Kaupanger er treningskamp mot 1. divisjonslaget Fortuna Ålesund. Denne kampen blir spelt på Eid Idrettspark laurdag 2. april.  

Kaupanger - Volda 4-0 (3-0)
1-0 Marie Ruud Pettersen (12. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåseth (16. min)
3-0 Miriam Vilnes Mjåseth (20. min)
4-0 Lone Cirotzki (58. min)

19.03 Eid vann 16-2 heime mot Selje

 
Eid jublar etter ei av sine 16 scoringar mot Selje på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid vann i dag heile 16-2 mot Selje i ein treningskamp på Eid Idrettspark.

Med unntaket av fyrste kvarteret hadde Selje lite å stille opp med i dagens kamp. To kjappe scoringar av Martin Grøttå og Kristoffer gjorde at Selje leia kampen 2-1 etter 12 minutt av fyrste omgang.

Anders Midthjell (4), Vebjørn Høynes (3), Kristian Lefdal (2), Simen Lefdal (2), Joakim Vedvik (2), Bjørn Totland, Marius Endestad Henriksen og Henning Haugen scora måla til heimelaget.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Selje 16-2 (6-2)
1-0 Vebjørn Høynes (4. min)
1-1 Martin Grøttå (11. min)
1-2 Kristoffer Haugen (12. min)
2-2 Marius Endestad Henriksen (23. min)
3-2 Kristian Lefdal, straffe (32. min)
4-2 Vebjørn Høynes (34. min)
5-2 Vebjørn Høynes (37. min)
6-2 Kristian Lefdal (45. min)
7-2 Bjørn Totland (49. min)
8-2 Joakim Vedvik (61. min)
9-2 Simen Lefdal (62. min)
10-2 Anders Midthjell (64. min)
11-2 Simen Lefdal (65. min)
12-2 Anders Midthjell (78. min)
13-2 Joakim Vedvik (83. min)
14-2 Anders Midthjell (87. min)
15-2 Anders Midthjell (88. min)
16-2 Henning Haugen (90. min)

Dommar: Markus Nybø Bakke, Eid

Assistentdommarar: Abdinazir Mohamed Abdi, Eid og Jostein Haugland, Haugen

Gult kort: Kristoffer Rundereim og Jonas Beitveit, Selje

Eid:
Sander Torheim Frislid
Håvard Holmøyvik (Kristian Årskog 46. min)
Vegard Lunde
Johan Skorge
Daniel Myklebust (Daniel Haus 46. min)
Marius Endestad Henriksen (Sindre Hafsås 46. min)
Bjørn Totland
Henning Haugen
Vebjørn Høynes (Joakim Vedvik 46. min)
Simen Lefdal
Kristian Lefdal (Anders Nilsen Midthjell 46. min)

Selje:
Kristoffer Rundereim
Matias Lesto Larsen
Johannes Osmundsvåg
Jon Anders Gulbransen
Jan Kristian Apalseth
Emil Giljanovic
Are Berstad
Jonas Beitveit
Magnus Rye
Kristoffer Haugen
Martin Grøttå

Innbyttarar:
Eirik Stave
Tomas Lesto Larsen
Kristoffer Aam Hamre
Ingo Da Silva
Håvard Berge

19.03 Resultat kampar i dag, laurdag 19. mars


Ylinn Tennebø frå Tornado Måløy scora eit mål for Kaupanger i dagens treningskamp mot Sogndal på Kaupanger Stadion.
Bildet er frå kampen i Vinterserien junior kvinner mellom Tornado
Måløy og Kaupanger på Eid Idrettspark 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er ein oversikt over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket. 

Eid - Selje  16-2 (6-2)
1-0 Vebjørn Høynes (4. min)
1-1 Martin Grøttå (11. min)
1-2 Kristoffer Haugen (12. min)
2-2 Marius Endestad Henriksen (23. min)
3-2 Kristian Lefdal, straffe (32. min)
4-2 Vebjørn Høynes (34. min)
5-2 Vebjørn Høynes (37. min)
6-2 Kristian Lefdal (45. min)
7-2 Bjørn Totland (49. min)
8-2 Joakim Vedvik (61. min)
9-2 Simen Lefdal (62. min)
10-2 Anders Midthjell (64. min)
11-2 Simen Lefdal (65. min)
12-2 Anders Midthjell (78. min)
13-2 Joakim Vedvik (83. min)
14-2 Anders Midthjell (87. min)
15-2 Anders Midthjell (88. min)
16-2 Henning Haugen (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane - Bremanger  5-0 (4-0)

Les meir om denne kampen på Sandane sine nettsider.

Askvoll/Holmedal - Atløy 3-2
Follese - Høyang  2-1
Larsnes/Gursken - Tornado Måløy  3-1 (1-0)

Damer Sandviken2/Arna Bjørnar 2 - Høyang  4-0   

Damer Kaupanger - Sogndal  8-1 (5-1)
1-0 Rebecca Skår Danielsen (11. min)
1-1 Sogndal (19. min)
2-1 Rebecca Skår Danielsen (22. min)
3-1 Marta Dalaker (25. min)
4-1 Tea Berteig (32. min)
5-1 Dina Beate Lerum (36. min)
6-1 Malin Solem (50. min)
7-1 Miriam Vilnes Mjåseth (58. min)
8-1 Ylinn Tennebø (76. min)

19.03 Kampar i dag, laurdag 19. mars

 

Her er ein oversikt over dagens treningskampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 10.30 Treningskamp, Askvoll/Holmedal - Atløy, Askvoll kunstgras
Kl. 13.00 Treningskamp, Eid - Selje, Eid Idrettspark
Kl. 13.00 Treningskamp, Sandane - Bremanger, Sandane Idrettspark
Kl. 13.00 Treningskamp damer, Høyang - Sandviken2/Arna Bjørnar 2
Kl. 13.15 Treningskamp, Høyang - Follese, Askøy
Kl. 14.00 Treningskamp, Larsnes/Gursken - Tornado Måløy, River Plate
Kl. 15.30 Treningskamp damer, Kaupanger - Sogndal, Kaupanger St.

18.03 Camilla Ervik scora for Sandviken på La Manga


Camilla Ervik scora tre mål på 11 minutt for Kaupanger i treningskampen
mot Fortuna Ålesund på Nordfjordeid 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Camilla Ervik scora Sandviken sitt mål då Sandviken i dag tapte 4-1 mot Trondheims Ørn i ein treningskamp på La Manga. Jenta frå Eid utlikna til 1-1 etter ein corner på overtid i 1. omgang. 

I tillegg til Camilla Ervik var også Stine Hovland på bana for Sandviken i denne kampen.

Marte Bjelde Hjelmhaug som hospiterar med Sandviken under treningsoppholdet på La Manga blei sittande på benken heile kampen.  

Trondheims Ørn - Sandviken  4-1 (1-1)
1-0 Guro Reiten (27. min)
1-1 Camilla Ervik (45. min+1)
2-1 Marit Clausen (51. min)
3-1 Guro Reiten (81. min)
4-1 Kristine Jørgensen (84. min)

18.03 Stryn vann 3-2 mot Sandane i NM J16


Stryn etter dagens seier mot Sandane på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 3-2 heime mot Sandane i kvalifiseringa til NM J16 Telenor Cup 2016.

Saeideh Tajik (2) og Hege-Renate Glosvik Espeland scora for Stryn, medan Martine Jacobsen sette inn begge måla til Sandane. Stryn leia kampen 2-1 til pause.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn møter no vinnarane av kampane Syril – Jotun og Sogndal – Førde. Det blir spelt enkel serie, og vinnaren samanlagt blir SFFK sin representatnt i 1. runde i NM J16 Telenor Cup 2016.

Stryn - Sandane  3-2 (2-1)
1-0 Hege-Renate Glosvik Espeland (16. min)
1-1 Martine Jacobsen (24. min)
2-1 Saeideh Tajik (34. min)
2-2 Martine Jacobsen (63. min)
3-2 Saeideh Tajik, straffe (67. min)

Kort: Ingen

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Stryn:
Kaja Sæbø
Adele Gjertsen
Maria Bergset
Astrid Hilde
Kristin Kandal
Anna Johansdottir
Sofie Fredheim
Karoline Otterdal
Andrine Bøe
Hege-Renate Glosvik Espeland
Kaisa Wemby

Innbyttarar:
Siv Visnes
Saeideh Tajik

Sandane:
Oda Lothe
Martine Kvamme
Julie Kandal
Malene Myklebust
Juliane Beckmann
Martine Jacobsen
Mari Rygg
Mari Toen
Hedda Rygg
Kristine Skinlo
Amalie Skeistrand Apalseth

Innbyttarar:
Marthe Skinlo
Sofie Sandene
Benedikte Hauge

18.03 Kampoppsett 2. kvalifiseringsrunde NM menn


Fjøra jublar i garderoba etter seieren borte mot Eid i 1. kvalifiseringsrunde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp 2. kvalifiseringsrunde NM menn 2016.

Stryn er sett opp med heimekamp mot Godøy, medan Fjøra er sett opp med heimekamp mot Tertnes.

Kampane er oppsett onsdag 30. mars, men kan spelast tidligare om klubbane er einige om det.

2. kvalifiseringsrunde NM menn 2016:
Sparta Sarpsborg – Fagerborg
Østsiden – Nordstrand
Kråkerøy – Grüner
Sprint/Jeløy – Ås
Borgar - Nesodden
Korsvoll – Hasle-Løren
Lyn – Svelvik
Oslojuvelene – Holmen
Aurskog/Høland – Grei
Fu/Vo – Skjetten
Eidsvold Turn – Skedsmo (kampen spilles 1. april kl. 18.00)
Flisa – Hauerseter
Ottestad – Lillehammer
Valdres – Faaberg
Redalen – Løten
Vestfossen – Modum
Jevnaker – Halsen
Åssiden - Kongsberg
Tollnes – Skarphedin
Vigør – Hei
Mandalskameratene – Donn
Eiger – Frøyland
Lura – Madla
Riska - Randaberg
Åkra – Odda
Hinna – Vardeneset
Sotra - Gneist
Vestsiden/Askøy – Austevoll
Varegg – Bjarg
Os – Arna Bjørnar
Fjøra - Tertnes
Stryn – Godøy
Herd – Volda
Surnadal – Spjelkavik
Kristiansund FK – Træff
Steinkjer – Charlottenlund
Meldal – KIL/Hemne
Trygg/Lade – Orkla
Heimdal – Kolstad
Rørvik – Åfjord
Mjølner – Sortland
Junkeren – Fauske/Sprint
Sandnessjøen – Stålkameratene
Lofoten - Salangen
Fløya – Ishavsbyen
Tverrelvdalen – Skjervøy
Bossekop - Kirkenes

    


18.03 Eid 2 vann 4-1 borte mot Svelgen


Joakim Vedvik debuterte for A-laget i cupkampen mot Fjøra onsdag,
og i går scora han eit av Eid 2 sine mål borte mot Svelgen.
Bildet er frå ein kamp mellom Eid G13-15 mot SFFK G13 i desember 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 vann torsdag ettermiddag 4-1 borte mot Svelgen i ein treningskamp på Svelgen Stadion. Abdinazir Mohamed Abdi, Jørgen Myklebust, Joakim Vedvik og Magnus Lien Reksnes scora måla til Eid 2. Eid 2 leia kampen 2-0 til pause.

Svelgen - Eid 2  1-4 (0-2)
0-1 Abdinazir Mohamed Abdi
0-2 Jørgen Myklebust
0-3 Joakim Vedvik
1-3 Svelgen
1-4 Magnus Lien Reksnes

17.03 Grodås Cup 18. og 19. juni 2016


Eid gjekk til topps i klasse J13/14 under Grodås Cup 2015.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2015.
Sjå filmen av ei av Jonathan Åmot Olsen sine trikseoppvisningar.

 

Grodås Cup og Hornindal IL Fotballgruppa ynskjer deg velkomen til den 18’ande utgåva av Grodås Cup, i år arrangert som Bendit Fotball Cup /Eat Move Sleep.

Vi som arrangør, med Bama sitt Eat-Move-Sleep konsept i ryggen, set rett kosthald, fysisk trening og nok søvn som noko av det viktigaste vi kan formidle til dagens unge.
Vi håpar at desse verdiane vil vise igjen i turneringa, gjennom maten vi lagar til, og gjennom varene vi tilbyr i kioskane.

Vi håpar at mange born og unge vil kome til Hornindal og delta på cupen vår.

Dei siste åra har det vore store endringar på fasilitetane våre. Med ny fleirbrukshall og ny kunstgrasbane er vi betre rusta enn nokon gong.

Vi lanserte i fjor ei utviding av miniklassane, slik at turneringa no spenner over aldersgruppa 6 til 14 år. Vi legg opp til ein sunn profil med frukt, glede og fotball. Vi set det sosiale i fokus, og tilbyr mange trivelege aktivitetar innimellom fotballøktene. Vi gler oss, håpar dokke gjer det same.

Velkommen til Bendit Fotball Cup/Grodås Cup.

For meir info eller påmelding www.grodascup.no

For eventuelle spørsmål ta kontakt med Steinar Bakka 90937109 eller på epost: sb@silversalmon.no


Sjå heile invitasjonen til Grodås Cup 2016.

 


Førde sitt lag som vann klasse smågutar 13 år i 2014.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2014.


Aksla jublar etter scoring i J96-finalen mot Hornindal i 2010.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2010.


Jacob Storevik blei kåra til turneringas beste spelar i Grodås Cup 2009.
 Sjå bilder og resultat frå Grodås Cup 2009.



Frå Grodås Cup 2008.
Sjå resultat og bilder frå Grodås Cup 2008.


17.03 Uttak Landsdelssamling J15 Trondheim


Andrea Henjesand i kretsfinalen borte mot Stryn 1. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Andrea Henjesand frå Syril og Anna Sandvik Gloppen frå Førde er tekne ut til Landsdelssamlinga J15 i Trondheim i perioden 31. mars - 3. april.

Heile uttaket J15:  
Tuva Minde, Stjørdals Blink
Elisabeth Terland, Bryne FK
Lotte Fossem Fikseth, Mjølner
Martine Østenstad, Viking FK
Runa Lillegård, Bossekop UL
Andrea Henjesand, Syril
Marita Olsen, Tiller
Kristine Karstad, Gneist
Solveig Engås, Herd
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Hanne Larsen, Mjølner
Silje T. Stavnheim, Egersunds IK
Eline Hegg, Bossekop UL
Synne Stokkaune, Utleira
Synnøve Tollånes, Innstrandens IL
Oda Bangfil, FK Saltdalkameratene
Emilie Bragstad, Strindheim
Madeleine H. Mellomstrand, Bjerkreim
Anna Østrem, SK Haugar
Vilde Kroken, Langevåg IL
Madelen Rønvik, Gneist
Emma Jønsson, Stord
Anna Lan meland lysebo, Baune Sk
Kristine Ødegård, Blindheim IL

 


Anna Sandvik Gloppen i kretskampen mot Hordaland FK 20. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.03 Uttak Landsdelssamling G15 Trondheim


Eirik Sæten i kretskampen mot Sunnmøre i Stryn 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 1. februar 2015.

Eirik Sæten frå Stryn og Odin Koskinen frå Førde er tekne ut til Landsdelssamlinga G15 i Trondheim i perioden 31. mars - 3. april.

Heile uttaket G15:  
Marcus Andersen, FK Bodø/Glimt
Peter Bjerke, Tromsø IL
Edvard Sandvik Tagseth, Neset
Sivert Eikrem, SK Herd
Sander Christensen, SK Brann
Runar Hauge, FK Bodø/Glimt
Asgeir Eliassen, Hesseng IL
Einar Iversen, Stord
Harald Tangen Nilsen, Stavanger Fotball
Henrik Heggheim, Viking FK
Håvard Kleppe, SK Brann
Theo Lawrence, Mosjøen IL
Anders Iversen, Molde
Brede, Frøysa, Mo IL
Vegard Johnsen, Rosenborg
Thomas Lia-Rognli, Rosenborg BK
Henrik Nikolai Pleym, IL Norild
Marco Mauno Johannessen, Bossekop UL
Erik Sæten, Stryn T&I
Emil Kristoffer Ceide, Finnsnes IL
Rangar Mauseth, Hif/Stein
Ask Tjærandsen-Skau, FK Bodø/Glimt
Rasmus Sandberg, Rosenborg
Odin Koskinen, Førde IL Fotball
Trym Sølvberg Ur, Midtbygdens IL
Ole Martin Lekven Kolskogen, Os turn fotball

 


Odin Koskinen i kretskampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


17.03 Uttak Landsdelssamling J14 Trondheim


Elijanne Skrede Anderson i kretskampen mot Hordaland 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tre jenter frå fylket er tekne ut til Landsdelssamlinga J14 i Trondheim i perioden 31. mars - 3. april.

Dette er: Ellijanne Skrede Anderson (Eid), Ingrid Lovise Jåstad (Hafslo) og Martine Humlestøl Midtbø (Florø).

Heile uttaket J14:  
Anette Snørteland Jensen, Vardeneset BK
Madelen Holme, Gneist
Laura Gashi, Tiller
Sara Berntsen, IK Grand Bodø
Martine Midtbø Humlestøl, Florø SK
Siri Oline Berg Johansen, Astor
Une Hebnes Georgsen, Viking FK
Ida Hasselgård, Molde
Kristine Guldbrandsen, Skodje IL
Elisabeth Arntsen Sørgaard, IK Junkeren
Emma Granlid, FK Senja
Eline Hestseveen, Nordreisa IL
Emilie Joramo, Rennebu
Ingrid Lovise Jåstad, Hafslo IL
Nathalie Jakobsen Kristiansen, Alta IF
Caminda Olsen, Varg FK
Natalie Velde, Haugar SK
Lea Texmo Limstrand, Hunstad FK
Gina Ødegaard, Viking FK
Liv Solveig Miklagard, Varg FK
Thea Selander, Tromsø IL
Andrea Sivertsen Broholm, Tiller
Ellijanne Skrede Anderson, Eid IL

 


Ingrid Lovise Jåstad i kretskampen mot Hordaland 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Martine Humlestøl Midtbø i kretskampen mot Hordaland 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.03 Uttak Landsdelssamling G14 Trondheim


Brage Naustdal i kretskampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tre gutar frå fylket er tekne ut til Landsdelssamlinga G14 i Trondheim i månadsskiftet mars/april.

Dette er: Kristian Bell (Førde), Brage Naustdal (Florø) og Anders Ulvik Fleten (Hyllestad).

Heile uttaket G14:  
Ola Ljoså, SK Herd
Mads Fagerli Halsøy, Åga IL
Kristian Bell, Førde IL Fotball
Anders Hiim, Bogafjell IL
Isak Endal, Aksla IL
Jørgen Lamark, Varg FK
Lloyd Fagerli Molde
Preben Mohaug, FK Fauske/Sprint
Thomas Nyheim, Isfjorden IL
Brage Rønning, Hif/Stein
Kaloyan Kostadinov, Sandnes Ulf
Niklas Haugland, Sk Brann
Tobias Dillon, Emblem IL
Adan Abadala Hussein, Luna FK
Iver Flønes, Elnesvågen
Lars Christian Moldestad, Minde IL
Brage Naustdal, Florø SK
Thomas Stabell, Tromsø IL
Josoue Niyamugabo, Orkla FK
Sander Solås, Fana
William Sørensen, Lyngen/Karnes
Nicklas K. Sundsvåg, Gruben IL
Anders Ulvik Fleten, Hyllestad IL
Nils Vallotto, Viking FK
 


Kristian Bell i kretskampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.03 Fjøra vann 5-2 borte mot Eid i cupen


Fjøra jublar i garderoba etter dagens seier borte mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra vann i ettermiddag 5-2 borte mot Eid i den fyrste kvalifiseringsrunden til NM Menn 2016. Eid var det beste laget i 1. omgang, men etter kvilen var det divisjonsforskjell på dei to laga. Vebjørn Høynes og Kristian Lefdal scora for heimelaget, medan Mathias Flo (2), Gøran Wigum og Espen Schøn Outzen sette inn Fjøra sine mål. I tillegg var Sebastian Grøttå uheldig å stusse ei avslutning frå Gøran Wigum i eige mål. 

Bilder frå denne kampen kjem straks.

Kvalifisering NM Menn:
Eid - Fjøra  2-5 (2-2)
1-0 Vebjørn Høynes (18. min)
1-1 Mathias Flo (26. min)
1-2 Gøran Wigum (35. min)
2-2 Kristian Lefdal (40. min)
2-3 Sjølvmål, Sebastian Grøttå (63. min)
2-4 Espen Schøn Outzen (72. min)
2-5 Mathias Flo (80. min)

Dommar: Vegard Yndestad, Eikefjord

Assistentdommarar: Knut-Atle Krossøy, Haugen og Rune Haugland, Haugen

Gult kort: Vebjørn Høynes og Sebastian Grøttå, Eid
Espen Schøn Outzen, Fjøra

Eid:
Sander Torheim Frislid
Håvard Holmøyvik
Muktar Ferej Yassin (Vegard Lunde 70. min)
Johan Skorge
Sebastian Andersen Grøttå (Daniel Myklebust 88. min)
Vebjørn Høynes
Runar Lillestøl Naustdal
Marius Henriksen
Simen Lefdal
Kristian Lefdal
Anders Nilsen Midthjell (Joakim Vedvik 89. min)

Fjøra:
Leif Kvamme Lysne
Elias Saltnes
Knut Øystein Ripe
Per Eirik Lunde
Eirik Kristoffersen
Eirik Stedje
Steffen Olsen (Ole-Marius Anhanger Solberg 85. min)
Gøran Wigum
Mats Nondal (Adrian Gjermundstad 88. min)
Mathias Flo
Espen Schøn Outzen

16.03 Resultat kampar i dag, onsdag 16. mars


Mads Wie scora to mål i dagens heimekamp mot Tornado Måløy.
Bildet er frå kvalifiseringskampen i cupen mot Fjøra 22. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Kvalifisering NM Menn:
Eid - Fjøra  2-5 (2-2)
1-0 Vebjørn Høynes (18. min)
1-1 Mathias Flo (26. min)
1-2 Gøran Wigum (35. min)
2-2 Kristian Lefdal (40. min)
2-3 Sjølvmål, Sebastian Grøttå (63. min)
2-4 Espen Schøn Outzen (72. min)
2-5 Mathias Flo (80. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Arna Bjørnar - Årdal  3-1 (1-1)
Mål Årdal: Truls Hovland

Stryn - Tornado Måløy  3-0 (1-0)
Mål Stryn: Mads Wie (2) og Petter Hammer

Treningskamp damer:
Breimsbygda/Sandane - Tornado Måløy  2-2 (1-1)
0-1 Cathrine Vedvik (6. min)
1-1 Sandra Sårheim (18. min)
1-2 Lise Igland Senneset (68. min)
2-2 Sandra Sårheim (84. min)

Kvalifisering NM G16, Sogndal - Førde  4-0 (2-0)

Mål Sogndal: Anders Nord (2) og Sigvart Galborgen Stenehjem (2)

16.03 Øystein Haugland ny leiar i fotballgruppa


Øystein Haugland og Jarle Åsebø etter signering av sponsoravtale.
Sjå bilder frå dagens signering i Vest Auto sine lokale.

Haugen Idrettslag hadde måndag 14. mars årsmøte i Vårtun.

Etter dei vanlige årsmøtesakene var det valg, og Øystein Haugland blei valgt til ny leiar i fotballgruppa. Haugland tek over klubba etter Rolf Lefdal, som har vore leiar dei to siste åra.

I tillegg til Øystein Haugland sit Jim Andre Balsnes, Tor Andre Smørdal, Kjetil Remme og Ovar Holmen i det nye styret i fotballgruppa. 

 


Øystein Haugland i heimekampen mot Stryn 2 12. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Øystein Haugland i sin kamp nr. 250 for Haugen 19. mai 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.03 Kampar i dag, onsdag 16. mars


Stryn spelar i dag heime mot Tornado Måløy i kvalifiseringa i cupen.
Bildet er frå toppkampen mellom dei to laga 18. september 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er ein oversikt over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 17.00 Kvalifisering NM Menn, Arna Bjørnar - Årdal, Garnes kunstgress
Kl. 18.30 Kvalifisering NM Menn, Stryn - Tornado Måløy, Stryn Stadion
Kl. 19.00 Kvalifisering NM Menn, Eid - Fjøra, Eid Idrettspark
Kl. 19.00 Treningskamp damer, Breimsbygda/Sandane - Tornado Måløy
Kl. 19.30 Kvalifisering NM G16, Sogndal - Førde, Fosshaugane Campus

NB! Eid Fotball har beslutta at det skal vere gratis inngang på dagens cupkamp mot Fjøra på Eid Idrettspark.

15.03 Utvik teken ut i U21-landslagstroppen


Bjørn Inge Utvik i kampen mot Aalesund 10. november 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndalspelar Bjørn Inge Utvik er teken ut i U21-landslagstroppen som skal spele privatlandskampar mot Nederland og Spania på La Manga i slutten av mars.

Troppen:
Sondre Løvseth Rossbach - Odd
Per Kristian Worre Bråtveit - Haugesund
Thomas Grøgaard - Odd
Kristoffer Haraldseid - Haugesund
Petter Strand - Molde
Jonas Grønner - Brann
Bjørn Inge Utvik - Sogndal
Ulrik Yttergård Jenssen - Lyon
Marius Høibråten - Strømsgodset
Iver Fossum - Hannover 96
Fredrik Aursnes - Molde
Anders Trondsen - Sarpsborg 08
Eirik Hestad - Molde
Mohamed Elyounoussi - Molde
Ghayas Zahid - Vålerenga
Morten Thorsby - Heerenveen
Rafik Zekhnini - Odd
Alexander Sørloth - FC Groningen
Veton Berisha - Spvgg Greuther Fürth
Martin Samuelsen - Peterborough

15.03 Thea Bjelde hospiterar med Arna Bjørnar


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy 27. september.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det er ikkje berre Marte Bjelde Hjelmhaug av Kaupangerspelarane som skal på treningsleir med eit toppserielag til La Manga den komande veka. Lagveninna Thea Bjelde skal nemlig hospitere med Arna Bjørnar. Bjelde er ein av tre hospitantar Arna Bjørnar tek med seg til treningsoppholdet på La Manga.

Arna Bjørnar sin tropp til La Manga:
Alyssa Gianetti, Karoline Haugland, Bianca Sierra, Ingrid Stenevik, Vilde Bøe Risa, Elise Isolde Stenevik, Andrine Mo, Sigrid Heien Hansen, Maria Broechmann, Bebedicte Haaland, Cecilie Kvamme, Lisa Naalsund, Amalie Eikeland, Ine Wedaa, Rikke Nygard, Emilie Nautnes, Olaug Tvedten,Thea Bjelde og Victoria Tangen.

Arna Bjørnar spelar treningskamp mot Kolbotn på La Manga.

Thea Bjelde som spelar på J16-landslaget var sist sesong med på Sogndal sitt damelag som vann vår lokale 3. divisjon. Tidligare i år blei det klart at Bjelde denne sesongen skal spele for Kaupanger. 

 


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Thea Bjelde fekk tildelt Ørjan Hopen Utviklingspris 2014. 


15.03 Marte reiser med Sandviken til La Manga


 Bildet er frå fjorårets KM Futsal senior i Førdehuset 5. desember 2015.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior 2015.
 Sjå filmen frå KM Futsal senior i Førdehuset.

 

Kaupangerspelar Marte Bjelde Hjelmhaug reiser denne veka med toppserieklubben Sandviken til treningsleir på La Manga.

16-åringen frå Sogndal har storspelt i det siste, og har mellom anna spelt seg til fast plass på J17-landslaget som kvalifiserte seg til EM-sluttspelet i Kviterussland.

Den tidligare sogndalspelaren kom til Kaupanger før 2015-sesongen, og ho blei raskt ei viktig brikke i Kaupanger sitt lag i 2. divisjon. Totalt 20 kampar og fire scoringar blei det for Hjelmhaug i debutsesongen i 2. divisjon. Marte var også med på Kaupanger sitt lag som spelte seg heilt fram til semifinalen i NM G19 Telenor Cup.

I november fekk Marte Bjelde Hjelmhaug tildelt Tullenprisen 2015 under Sogn og Fjordane Fotballkrets sitt kretsting i Førde.

I tillegg til Sandviken reiser også toppserielaga Avaldsnes, Røa, Stabæk, Kolbotn, Klepp, Trondheims-Ørn, Arna Bjørnar, Vålerenga, Sandviken, Medkila og Urædd til La Manga den komande veka.

Sandviken skal i løpet av treningsoppholdet på La Manga spele treningskamp mot Trondheims-Ørn og Medkila.

 


Ylinn Tennebø i duell med Marte Bjelde Hjelmhaug i kampen i Vinterserien junior kvinner mellom Tornado Måløy og Kaupanger 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.


15.03 Oppkøyringsturnering på Reed Stadion 



For femte året på rad vil det bli arrangert oppkøyringsturnering på Reed stadion.

Årets turnering går av stabelen laurdag 9. og søndag 10. april.

Tureringa vert arrangert for desse klassene:

G12, J12, G13/14 og J13/14 og i alle klasse blir det spelt 7'ar fotball.


Link til påmelding til oppkøyringsturneringa på Reed.

Eventuelle spørsmål kan rettast til Pål Sandal.
E-post: fotball@breim.no
Tlf: 952 61 269

15.03 Sjå film av straffesparkkonkurransane i NTF G19

 
Fridjon Mortensen gav Sogndal leiing 1-0 i kampen mot Bodø/Glimt.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal - Bodø/Glimt.  
Sjå bilder og fakta frå kampen Sarpsborg 08 - Molde.  
Sjå filmen av straffesparkkonkurransane laurdag 12. mars.

Begge semifinalane under helgas Eliteturnering for junior i Sognahallen måtte avgjerast med straffesparkkonkurranse.

Film av begge desse to straffesparkkonkurransane er no lagt ut på Vimeo.

Sjå filmen av straffesparkkonkurransane laurdag 12. mars.

14.03 Sonelagsturnering U13 på Fosshaugane Campus


Kristoffer Stranden i fint driv i kamp for Nordfjord mot Sogn.
Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.

 

Laurdag blei den fyrste av i alt seks sonelagsturneringar for 13-åringar arrangert på Fosshaugane Campus.

Nordfjord gjekk til topps i både gutte- og jenteklassa.

Sjå bilder frå kampen mellom Sogn og Nordfjord i gutteklassa.

Resultat jenter:
Sogn - Sunnfjord  1-3
Sunnfjord - Nordfjord 2-5
Nordfjord - Sogn 3-2

Tabell jenter:
1. Nordfjord   2  2 0 0  8-4  6 poeng
2. Sunnfjord   2  1 0 1  5-6  3 poeng
3. Sogn   2  0 0 2  3-6  0 poeng

Resultat gutar:
Sogn - Sunnfjord 2-7
Sunnfjord - Nordfjord 1-7
Nordfjord - Sogn 1-6

Tabell gutar:
1. Nordfjord   2  1 0 1  8-7  3 poeng
2. Sogn   2  1 0 1  8-8  3 poeng
3. Sunnfjord   2  1  0 1  8-9  3 poeng

14.03 Johan Hove teken ut til turnering i Portugal


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal er teken ut på G16-landslaget som skal spele firenasjonarsturnering i Portugal i månadskiftet mars/april.
 
Norge sine motstandarar i turneringa er Portugal, Sveits og Ungarn.

Troppen:  
Ali Anas Farah - Fredrikstad
Anders Myking Waagan - Aalesund
Andreas Uran - Molde
Brede Sandemoen - Vålerenga
Colin Rösler - Manchester City
Edvin Grevskott - Rosenborg
Erik Botheim - Lyn
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Emil Kalsaas - Fyllingsdalen
Fabian Rimestad - Fana
Halldor Stenevik - Brann
Herman Ræstad - Molde
Håkon Evjen - Mjølner
Jesper Daland - Vigør
Johan Hove - Sogndal
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Kristian Bjåmer - Stabæk
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Mikael Ugland - Start
Tobias Christensen - Start

14.03 SFFK sine kretslag fekk det tøft på Sotra


Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.
 

 

Sogn og Fjordane Fotballkrets deltok med både guttelag og jentelag under helgas kretslagsturneringa for 16-åringar på Sotra.

Våre kretslag fekk tøff motstand, og begge enda sist i sine grupper etter innleiande kampar.

I plasseringskampane søndag møtte jentene Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK, medan gutane spelte mot Nordmøre og Romsdal FK.

Gutane vann til slutt 3-1, medan jentene måtte sjå seg slått av Magne Elde sine jenter frå Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK med 3-1.

Resultat jenter:
1. Rogaland FK
2. Akershus FK
3. Hordaland FK
4. Trøndelag FK
5. Oslo FK
6. Indre Østland FK
7. Sunnmøre/Nordmøre og Romsdal FK
8. Sogn og Fjordane FK

Resultat gutar:
1. Hordaland FK
2. Akershus FK
3. Indre Østland FK
4. Rogaland FK
5. Oslo FK
6. Trøndelag FK
7. Sogn og Fjordane FK
8. Sunnmøre/Nordmøre og Romsdal FK

Resultat, fredag 11. mars
Jenter: 
Trøndelag FK - Indre Østland FK 3-1
Hordaland FK - Rogaland FK  0-3
Akershus FK - Sogn og Fjordane FK 2-3
Oslo FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK 3-2

Gutar:
Trøndelag FK - Indre Østland FK 0-1
Hordaland FK - Rogaland FK 4-3
Akershus FK - Sogn og Fjordane FK 4-0
Oslo FK - Nordmøre og Romsdal FK 2-1

Resultat, laurdag 12. mars
Jenter: 
Trøndelag FK – Akershus FK 1-3
Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK 2-0
Hordaland FK - Oslo FK 2-1
Rogaland FK – Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK 1-1
Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK 1-3
Akershus FK - Indre Østland FK 2-0
Rogaland FK - Oslo FK 3-2
Hordaland FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK 1-1

Gutar:
Trøndelag FK – Akershus FK 0-1
Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK 3-3
Hordaland FK - Oslo FK 2-0
Rogaland FK – Nordmøre og Romsdal FK 2-0
Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK 0-4
Akershus FK - Indre Østland FK 1-1
Rogaland FK - Oslo FK 5-0
Hordaland FK - Nordmøre og Romsdal FK 4-1


Resultat, søndag 13. mars
Jenter:
Kamp om 7. plass, Sogn og Fjordane FK - Sunnmøre/NRFK 3-1
Kamp om 5. plass, Indre Østland FK - Oslo FK 0-4
Bronsefinale, Trøndelag FK - Hordaland FK 1-2
Finale, Akershus FK - Rogaland FK 0-0, 3-4 etter straffesparkkonkurranse

Gutar:
Kamp om 7. plass, Sogn og Fjordane FK - Nordmøre og Romsdal FK 3-1
Kamp om 5. plass, Trøndelag FK - Oslo FK 0-1
Bronsefinale, Indre Østland FK - Rogaland FK 3-1
Finale, Akershus FK - Hordaland FK 2-5

 

 
SFFK G15 vann 2-1 mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


13.03 Resultat kampar i dag, søndag 13. mars


Vegard Dyrstad scora eit mål då Dale i dag vann 3-2 borte mot Førde 2.
Bildet er frå Florø 2 sin heimekamp mot Stryn 3. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå kampar med lag her i frå fylket.  

Tippeligaen
Bodø/Glimt - Sogndal  2-0 (1-0)
1-0 Emil Jonassen (42. min)
2-0 Milan Jevtovic (86. min)


Eliteturnering i Sognahallen:
Bronsefinale, Sogndal - Sarpsborg 1-3 (1-1)
Mål Sogndal: Ørjan Sørflaten

Finale, Molde - Bodø/Glimt 4-2 (2-1)


Treningskampar

Førde 2 - Dale  2-3 (0-2)
Mål Førde 2: Odd Anders Vie og Brage Sandvoll
Mål Dale: Vegard Dyrstad, Kim Frode Solheim og Sander Solheim

Sandane - Jølster  3-4 (1-2)
Mål Sandane: Thomas Dyrrdal (2) og Magnus Bolseth
Mål Jølster: Jon Atle Heggheim (2) og Vegard Flatjord (2)

Høyang - Kvernbit  3-2 (3-1)
Damer Stryn - Baune  0-3 (0-2)

13.03 Bilder frå kampen Sarpsborg 08 - Molde

 
Tobias Svendsen i gårsdagens kamp i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Bilder frå gårsdagens kamp mellom Sarpsborg 08 og Molde i Eliteturneringa for junior er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sarpsborg 08 - Molde 2-2 (2-1) 2-3 etter ekstraomgangar
1-0 Mads H. Strømme (30. min)
2-0 Jørgen Strand Larsen (40. min)
2-1 Erlend Hustad (43. min)
2-2 Roni Peiponen (53. min)

13.03 Bilder frå kampen Sogndal - Bodø/Molde

 
Sogndaljubel etter at Fridjon Mortensen gav Sogndal leiing 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Bilder frå gårsdagens kamp mellom Sogndal og Bodø/Glimt i Eliteturneringa for junior er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal - Bodo/Glimt 3-3 (2-1) 8-9 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Fridjon Mortensen (5. min)
2-0 Jonas Denk (19. min)
2-1 Jens Petter Hauge (40. min)
2-2 Jens Petter Hauge (50. min)
2-3 Jens Petter Hauge (86. min)
3-3 Ørjan Sørflaten (88. min)

Sogndal:
Kristian Rutlin, Sogndal
Fridjon Mortsensen, Tornado Måløy (Vegard Bukve, Årdal 46. min)
Eirik Husabø, Sogndal
Henrik Navarsete, Sogndal
Joar Tryti, Sogndal
Eirik Stedje, Fjøra
Johan Skorge, Eid (Marius Loftheim, Årdal 54. min)
Edin Øy, Sogndal
Jonas Denk, Sogndal
Ørjan Sørflaten, Sogndal
Vebjørn Høynes, Eid (Bakary Traore, Sogndal 58. min)

13.03 Molde og Bodø/Glimt klar for finalen i Sogndal

 

 

Molde og Bodø/Glimt er klar for finalen i Eliteturneringa for junior i Sognahallen.

Bodø/Glimt vann kampen mot Sogndal, medan Molde vann kampen mot Sarpsborg 08. Begge kampane blei avgjort med straffesparkkonkurranse.

Bilder og fakta frå desse to kampane kjem i løpet av ettermiddagen.

Sogndal - Bodø Glimt  3-3 (2-1) 8-9 etter straffesparkkonk.


Sarpsborg 08 - Molde  2-2 (2-1) 3-2 etter straffesparkkonk.

Dagens kampar i Eliteturneringa:

Kl. 12.00 Bronsefinale Sogndal - Sarpsborg 08
Kl. 14.00 Finale Molde - Bodø Glimt

12.03 Resultat kampar i dag, laurdag 12. mars

 
Førde jublar etter at Kristoffer Haaland Iversen gav Førde leiinga
2-1 i treningskampen mot Stryn i Sognahallen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket.  

Stryn - Førde  1-3 (1-1)
0-1 Vegard Savland (30. min)
1-1 Ruben Garlid (41. min)
1-2 Kristoffer Haaland Iversen (69. min)
1-3 Daniel Kvalvågnes (76. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Skavøypoll - Ørsta  3-4 (1-0)
Mål Skavøypoll: Tor Erik Tvendeseter Kupen (2) og Karl Oskar Volle

Hødd - Florø 2-0 (1-0)

Høyang - Kvernbit  4-0 (1-0)

1-0 Mads Loftesnes
2-0 Andreas Haaland Berge
3-0 Jacob Bergset
4-0 Jacob Bergset

Hødd 2 - Florø 2  8-0 (3-0)

Stryn G16 - Baune damer 1-0

Selje - Stadlandet/Åheim 5-1 (1-0)
1-0 Ole Andreas Solheim
2-0 Ole Andreas Solheim
3-0 Ole Andreas Solheim
3-1 Andreas Losnegard
4-1 Matias Lesto Larsen
5-1 Matias Lesto Larsen

12.03 Kampar i dag, laurdag 12. mars

 
Frå treningskampen mellom Stryn og Skavøypoll 27. januar 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er ein oversikt over dagens aktivitetar og treningskampar.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 14.00 Treningskamp, Skavøypoll - Ørsta, Skavøypoll Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Stryn - Førde, Sognahallen !
Kl. 14.00 Treningskamp, Hødd - Florø, Nye Høddvoll
Kl. 16.00 Treningskamp, Høyang - Kvernbit, Sletta kunstgras
Kl. 16.15 Treningskamp, Hødd 2 - Florø 2, Nye Høddvoll
Kl. 18.00 Treningskamp, Stryn G16 - Baune damer, Stryn Stadion

Sonelagsturnering U13, Fosshaugane Campus:

Kl. 10.00 Jenter Sogn - Sunnfjord
Kl. 11.00 Gutar Sogn - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 13.00 Gutar Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 14.00 Jenter Nordfjord - Sogn
Kl. 15.00 Gutar Nordfjord - Sogn

Eliteturnering junior, Sognahallen:
Kl. 17.00 Sogndal - Bodø Glimt
Kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Molde

Kretslagsturnering for 16-åringar på Sotra:
Bane 1:
Kl. 09.00 Gutar Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Gutar Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Gutar Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Gutar Rogaland FK – Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 16.30 Jenter Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 18.00 Gutar Hordaland FK - Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 19.30 Jenter Rogaland FK - Oslo FK

Bane 2:
Kl. 09.00 Jenter Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Jenter Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Jenter Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Jenter Rogaland FK – Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 18.00 Gutar Rogaland FK - Oslo FK
Kl. 19.30 Jenter Hordaland FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

11.03 Humlestøl Midtbø matchvinnar mot Akershus


Martine Humlestøl Midtbø blei matchvinnar i dagens kamp mot Akershus.
Bildet er frå SFFK J14 sin kretskamp mot Hordaland 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
 

14 år gamle Martine Humlestøl Midtbø frå Florø blei matchvinnar då jentekretslaget til Sogn og Fjordane i kveld vann 3-2 mot Akershus under helgas kretslagsturnering for 16-åringar på Sotra. Miriam Vilnes Mjåseth og Siv Hickman gav SFFK leiinga 2-0 i 1. omgang. Men to kjappe scoringar til Akershus gjorde at stillinga til pause var 2-2.

I andre omgang sikra Martine Humlestøl Midtbø SFFK seieren med eit fantastisk mål. Humlestøl Midtbø dribla tre-fire spelarar før ho dunka ballen i mål via tverrliggaren frå 18-19 meters hold.

For guttekretslaget gjekk det ikkje så bra. Dei tapte 4-0 mot Akershus, i ein kamp der stillinga var 1-0 til pause.

Jenter:  Akershus FK - Sogn og Fjordane FK  2-3
0-1 Miriam Vilnes Mjåseth
0-2 Siv Hickman
1-2 Akershus FK
2-2 Akershus FK
2-3 Martine Humlestøl Midbø

Gutar: Akershus FK - Sogn og Fjordane FK  4-0 (1-0)
 

11.03 Peter Orry Larsen matchvinnar mot Stabæk


Peter Orry Larsen i cupkampen borte mot Stryn 22. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Peter Orry Larsen blei matchvinnar for Aalesund i dagens kamp heime mot Stabæk på Color Line Stadion i Aalesund.

Den tidligare Skavøypollspelaren scora kampens einaste mål då han heada ballen i mål to minutt ut i 2. omgang.

Neste kamp for Aalesund er borte mot Haugesund. Denne kampen blir spelt på Haugesund Stadion laurdag 19. mars.

Aalesund - Stabæk  1-0 (0-0)
1-0 Peter Orry Larsen (47. min)

Resterande kampar i 1. serierunde:
Laurdag 12. mars:

Kl. 18.00 Odd - Rosenborg

Søndag 13. mars:

Kl. 15.30 Molde - Tromsø
Kl. 18.00 Bodø/Glimt - Sogndal
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Haugesund
Kl. 18.00 Strømsgodset - Brann
Kl. 20.00 Start - Lillestrøm

Måndag 14. mars:
Kl. 19.00 Vålerenga - Viking
 


Sogndal møter i dag Aalesund og Peter Orry Larsen på Fosshaugane. Bildet er frå kampen mellom Sogndal og Aalesund 11. september 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Peter Orry Larsen i duell med Preben Hagen Torvanger i 
cupkampen Volda-Aalesund på Volda Stadion 13. mai 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Peter Orry Larsen i cupkampen mot Erik Sandal 9. juli 2008. 
Sjå bilder frå denne kampen.


Peter Orry Larsen jublar etter scoring mot Stryn 22. april 2006.

Sjå alle fakta og bilder frå Skavøypoll-Stryn. 


11.03 Dagens kampar i kretslagsturneringa på Sotra


SFFK G15 vann 2-1 mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.
 

 

Sogn og Fjordane Fotballkrets deltek med både guttelag og jentelag under helgas kretslagsturnering for 16-åringar på Sotra.

I tillegg til Sogn og Fjordane FK deltek Oslo FK, Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK, Hordaland FK, Rogaland FK, Trøndelag FK, Akershus FK og Indre Østland FK.

Kampoppsett, fredag 11. mars
Bane 1:

Kl. 15.00 Jenter Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Jenter Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Jenter Oslo FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

Bane 2:
Kl. 15.00 Gutar Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Gutar Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Gutar Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Gutar Oslo FK - Nordmøre og Romsdal FK

Her er Sogn og Fjordane sine troppar til turneringa:
SFFK G16:

Cevin Konstad Helle, Florø SK
Christian Strand, Loen IL
Andreas Lefdalshjelle, Florø SK
Kjartan Yri, Florø SK
Adam Khamurzayev, Sogndal Fotball
Adrian Solberg, Sogndal Fotball
Mads Mortensen, Florø SK
Torkel Aarønes, Florø SK
Sander Amble Haugen, Stryn T&I
Torje Naustdal, Florø SK
Joachim Furset, Årdalstangen IL
Fredrik Indrebø Langlo, Florø SK
Johan Hove, Sogndal Fotball
Ådne Årberg, Gaular IL
Mathias Sagevik, Førde IL Fotball
Marius Rauset, Stryn T&I
Sigmund Kjøsnes, Stryn T&I
Henrik Myhre, Tornado Måløy FK

SFFK J16:
Marthe Bjørhovde, Eid IL
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Stine Gjerde, Syril
Siri Sandvik, Kaupanger IL
Alise Takvam, Gaular IL
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Lone Cirotzki, Kaupanger IL
Inga Loftesnes, Sogndal Fotball
Thea Bjelde, Kaupanger IL
Andrea Henjesand, Syril
Elemine Ellingsund Øyra, Eikefjord IL
Kristi Vangsnes, Syril
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy FK
Sara Brandsdal, IL Jotun
Martine Midtbø Humlestøl, Florø SK
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Siv Reagan Hickman, Syril
Miriam Vilnes Mjåseth, Kaupanger IL

 

 
Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.


11.03 Sjå film frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt


Førde 1 gjekk til topps i klasse J13 i Førdehuset.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Film frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt er no redigert og lagt ut på vimeo.

Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

10.03 Sogndal sin tropp til Eliteturnering


Fylkeslaget etter 5-0 seieren mot Fjøra på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Eit forsterka juniorlag frå Sogndal skal laurdag og søndag delta på Eliteturnering på heimebane.

Her er Sogndal sin tropp til turneringa:
Andreas Flåten, Sogndal
Bakary Traore, Sogndal
Edin Øy, Sogndal
Erik Amble Haugen, Stryn
Eirik Husabø, Sogndal
Eirik Stedje, Fjøra
Fridjon Mortsensen, Tornado Måløy
Henrik Navarsete, Sogndal
Jens Hundere Øvreseth, Sogndal
Joakim Måren, Høyang
Joar Tryti, Sogndal
Johan Skorge, Eid
Jonas Denk, Sogndal
Kristian Rutlin, Sogndal
Vebjørn Høynes, Eid
Vegard Vatn Øvreberg, Stryn
Ørjan Sørflaten, Sogndal

Kampoppsett, Sognahallen:
Laurdag 12. mars:
Kamp 1, Kl. 17.00 Sogndal - Bodø Glimt
Kamp 2, Kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Molde

Søndag 13. mars:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2

10.03 Serieopnar på Måløy Stadion 24. april


Høyang vann 3-0 borte mot Tornado Måløy i 1. serierunde i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Totalt åtte lag stiller i årets 3. divisjon kvinner. 

Dette er  Balestrand, Breimsbygda/Sandane, Førde, Høyang, Kaupanger 2, Sogndal, Stryn og Tornado Måløy.

Det er lagt opp til dobbel serie, totalt 14 kampar. I motsetning til dei to siste sesongane blir det ikkje avvikla sluttspel i 3. divisjon kvinner denne sesongen.

Fyrste kamp i 2016-sesongen går mellom Tornado Måløy og Balestrand på Måløy Stadion søndag 24. april. Siste serierunde blir spelt torsdag 29. september.

1. serierunde:
Søndag 24. april:
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Balestrand

Torsdag 28. april:
Kl. 19.00 Førde - Kaupanger 2

fredag 29. april:
Kl. 19.00 Stryn - Breimsbygda /Sandane
Kl. 19.00 Sogndal - Høyang

2. serierunde:
Fredag 6. mai:

Kl. 19.00 Breimsbygda /Sandane - Tornado Måløy

Søndag 8. mai:
Kl. 15.00 Høyang - Stryn

Måndag 9. mai:
Kl. 19.00 Førde - Balestrand

Tysdag 10. mai:
Kl. 18.00 Kaupanger 2 - Sogndal


14. serierunde:
Torsdag 29. september:

Kl. 18.00 Førde - Høyang
Kl. 18.00 Sogndal - Breimsbygda /Sandane
Kl. 18.00 Kaupanger 2 - Balestrand
Kl. 18.00 Stryn - Tornado Måløy


 


Andreea Marusia Sandor jublar etter scoring for Sogndal i bortekampen mot Breimsbygda/Sandane på Reed Stadion 23. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Stina Øvrebø i bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 1. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


09.03 Sogndal spelar Eliteturnering på heimebane


Fylkeslaget etter 5-0 seieren mot Fjøra på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Eit forsterka juniorlag frå Sogndal skal til helga delta på Eliteturnering på heimebane. Dei tre andre klubbane som er med i turneringa i Sognahallen er Molde, Bodø Glimt og Sarpsborg 08.

Laurdag 12. mars:
Kamp 1, Kl. 17.00 Sogndal - Bodø Glimt
Kamp 2, Kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Molde

Søndag 13. mars:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Det blir også spelt kampar i NTF sitt Elitetiltak for G19 i Vestlandshallen, Østfoldhallen og Randaberg Arena.

Vestlandshallen:

Laurdag 12. mars:
Kamp 1, Kl. 17.00 Brann - Lillestrøm
Kamp 2, Kl. 19.00 Rosenborg - Viking

Søndag 13. mars:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Østfoldhallen:
Laurdag 12. mars:
Kamp 1, Kl. 17.00 Fredrikstad - Bryne
Kamp 2, Kl. 19.00 Stabæk - Odd

Søndag 13. mars:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Randaberg Arena:
Laurdag 12. mars:
Kamp 1, Kl. 17.00 Sandnes Ulf - Sandefjord
Kamp 2, Kl. 19.00 Haugesund - Start

Søndag 13. mars:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2
 

09.03 Førde 2 vann 3-0 mot Eid i Hafstadparken


Thor Aage Pleym Evensen spelte ein god kamp i Førde 2 sitt forsvar.
Bildet er frå TMFK sin heimekamp mot Dale 28. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Førde 2 vann i ettermiddag 3-0 heime mot Eid i ein treningskamp i Hafstadparken. Tobias Hoff, Fredrick Rørstadbotnen og Kristoffer Angedal scora for Førde 2. Alle tre måla kom etter pause.

Førde 2 - Eid  3-0 (0-0)
1-0 Tobias Hoff (52. min)
2-0 Fredrick Rørstadbotnen (60. min)
3-0 Kristoffer Angedal (89. min)

Førde 2:
Kristoffer Hanssen
Øystein Bøyum
Elias Larsen
Thor Aage Pleym Evensen
Odin Koskinen
Brage Sandvoll
Kristoffer Angedal
Olve Eide
Kristian Hauståker
Tobias Hoff
Fredrick Rørstadbotnen

Innbyttarar:
Bjørnar Skildheim
Øystein Østvik
Mathias Sagevik
Håkon Skjerven
Sondre Fiske
 
Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Vegard Lunde
Muktar Ferej Yassin
Daniel Myklebust
Runar Lillestøl Naustdal
Stijn van Oorschot
Michal Berg
Sindre Hafsås
Magnus Lien Reksnes
Kristian Lefdal

Innbyttarar:
Elias Høstland
Mathias Lote Henden
Bjørn Totland

09.03 Selje inviterar til Champions Academy


KLIKK PÅ PLAKATEN FOR FULL STØRRELSE.


Selje IL, Fotball har gleda av å invitere til "Champions Academy", for fyrste gong i Selje, helga 1.-3.april.

Champions Academy er ein fotballskule for jenter og gutar i alderen 7-14 år, arrangert av Viasat i samarbeid med velrennomerte Coerver Coaching og Adidas.

Sjå meir info på Selje sine nettsider.

09.03 Seljecup, 12.-14. juni 2015


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.
 

Selje IL arrangerar 10. - 12. juni Seljecup 2016.

Selje Fotball skriv følgjande om årets turnering på cupen si nettside.

Selje Idrettslag har for 22. gong gleda av å ynskje velkommen til vår tradisjonsrike og svært populære cup. Seljecup er den nest største utandørs-cupen i fylket. Dei siste åra har det delteke i overkant av 140 lag og 1100 spelarar frå ca.40 klubbar, hovudsakleg frå Sogn og Fjordane, Sunnmøre og Hordaland. I fjor deltok lag frå Bergen i sør til Molde i nord.

Kampar, overnatting, matservering og alle aktivitetar føregår i og omkring Selje Idrettspark. Ny og moderne kunstgrasbane gjev flotte speletilhøve. Kamptidspunkta vert så langt råd tilpassa reiseavstand og ynskje frå klubbane.

Vi gjer merksam på at vi må sette ei øvre grense for kor mange lag som kan delta i turneringa. Det løner seg difor å vere tidleg ute med påmeldinga, ”først til mølla......”

Vi håpar på ein ny cupsuksess med mykje flott fotball, vennskap og glede.

La oss alle hjelpe kvarandre til FairPlay både på og utanfor bana Selje IL har i mange år hatt eit stort fokus på FairPlay. På bakgrunn av dette vart klubben både i 2012, 2013 0g 2015 kåra til ”Årets FairPlay-klubb” i Sogn og Fjordane. Seljecup har også fokus på FairPlay, noko som vil vise igjen under cupen.

Siste påmeldingsfristen er 25. april!

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 



Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


08.03 Stryn vann 8-1 mot Eid i NM G16 Telenor Cup


Johannes Kflesus scora to mål for Stryn i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i ettermiddag 8-1 borte mot Eid i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Eid var bra med på notane dei fyrste 60 minutta, men etter det var det berre eit lag på bana.

Marius Rauset (3), Johannes Kflesus (2), Stian Olsbø, Eirik Buntemeyer og Håvard Kroken scora for Stryn, medan Joakim Vedvik sette inn Eid sitt mål på stillinga 0-3 knappe 20 minutt ut i 2. omgang. Stryn leia kampen 1-0 til pause.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid - Stryn  1-8 (0-1)
0-1 Stian Olsbø, straffe (30. min)
0-2 Johannes Kflesus (42. min)
0-3 Eirik Buntemeyer (50. min)
1-3 Joakim Vedvik (58. min)
1-4 Marius Rauset (66. min)
1-5 Håvard Kroken (68. min)
1-6 Johannes Kflesus (74. min)
1-7 Marius Rauset (77. min)
1-8 Marius Rauset (80. min)
 
Stryn skal no ut i bortekamp mot Florø i semifinalen. I den andre semifinalen spelar Sogndal heime mot Førde på Fosshaugane Campus. Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars klokka 19.00. 

Kvartfinalar:
Kamp 1: Jotun - Sogndal  1-8 (1-1)
Kamp 2: Tornado Måløy - Florø  2-11 (1-6)
Kamp 3: Eid - Stryn  1-8 (0-1)
Kamp 4: Sandane – Førde 0-3

Semifinalar:
Semi 1: Sogndal - Førde
Semi 2: Florø – Vinner Eid - Stryn

Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars klokka 19.00. 

Finale:
Vinner semifinale 1 – Vinner semifinale 2
 
Finalen er terminfesta til onsdag 6. april klokka 19.00.

08.03 Norge J17 klar for EM-sluttspel i Kviterussland


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat    
 

Norge sitt J17-landslag vann i ettermiddag 6-0 i EM-kvalifiseringskampen mot Sverige. Norge står med tre strake seierar i EM-kvalifiseringa, og er som gruppevinnar klar for EM-sluttspelet i Kviterussland i mai.

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) var alle i startellevaren i dagens kamp på Klepp Stadion.

Elise Isolde Stenevik auka Norge si leiing til 4-0 drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Norge - Sverige  6-0 (1-0)

1-0 Sophie Roman Haug (23. min)
2-0 Sophie Roman Haug (42. min)
3-0 Frida Leonhardsen Maanum (55. min)
4-0 Elise Isolde Stenevik (57. min)
5-0 Sophie Roman Haug (58. min)
6-0 Camilla Linberg (60. min)

Norge:

Linn Mari Nilsen
Vilde Gullhaug Birkeli (Silje Bjørneboe 64. min)
Camilla Husesby
Malin Johnsen Brenn
Marte Bjelde Hjelmhaug
Frida Leonhardsen Maanum
Emilia Ruud
Emilie Nautnes (Camilla Linberg 54. min)
Sophie Roman Haug
Elise Isolde Stenevik (Celine Emilie Nergård 64. min)
Andrea Norheim

08.03 Mia Sæbø scora for Fortuna mot Lyn


Mia Sæbø i kamp for Stryn heime Byåsen 3. mai 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Mia Sæbø scora då Fortuna søndag vann 4-3 mot Lyn under Lyn Hummel Eliteturnering 2016. 17-åringen frå Stryn gav Fortuna leiinga 3-2 knappe 10 minutt før full tid.

Mia Sæbø flytta i januar 2015 til Ålesund for å spele for Fortuna. I løpet av 2015-sesongen var Sæbø på bana for Aksla/Fortuna i 3. divisjon, i tillegg til at ho fekk ein del kampar for Fortuna i 1. divisjon.

Før sesongen blir sparka i gong med bortekamp mot Øvrevoll Hosle 16. april skal Fortuna mellom anna på treningsleir til Ungarn. Her skal Fortuna bryne seg på Ungarn sitt J19-landslag i to kampar.

08.03 Henriette Naustdal vann tippekonkurransen


Høyang gjekk til topps i klasse G19 under helgas KM-innandørs.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
 

 

Henriette Naustdal vann tippekonkurransen i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen gjekk ut på å tippe kor mange mål som blei scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blei scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Det rette svaret at det blei scora 715 mål på dei omlag 250 kampane.

Nærmast det rette svaret var Henriette Naustdal som hadde tippa 709 mål.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk som er sponsa av Sacco of Norway AS. Premien er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Her er oversikt over dei som var nærmast i konkurransen:
Henriette Naustdal 709 (6 mål feil)
Per Michael Frichsen 727 (12 mål feil)
Magn Henning Helgås 698 (17 mål feil)
Steinar Langedal 733 (18 mål feil)
Rune Haugland 738 (23 mål feil)
Bjørn Hundershagen 740 (25 mål feil)
Gina Grenager 688 mål (27 mål feil)
 

 


08.03 Eid møter Stryn i NM G16 Telenor Cup


Stryn G16 gjekk til topps under kvalifiseringa til KM-innandørs.
    Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.
 

Eid og Stryn møter i ettermiddag kvarandre i den utsatte kvartfinalen i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup. Kampen blir spelt på Eid Idrettspark klokka 17.00.

Vinnaren av dagens kamp spelar borte mot Florø i semifinalen. I den andre semifinalen spelar Sogndal heime mot Førde på Fosshaugane Campus. Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars klokka 19.00. 

Kvartfinalar:
Kamp 1: Jotun - Sogndal  1-8 (1-1)
Mål Jotun: Nicolai Laberg
Mål Sogndal: Mathias Sundeberg (4), Anders Nord (2), Eirik Stokkenes og Patrick Uglane

Kamp 2: Tornado Måløy - Florø  2-11 (1-6)
0-1 Leander A. Nordal (1. min)
0-2 Lars A. Småbrekke (10. min)
0-3 Torkel Aarones (16. min)
0-4 Torje Naustdal (20. min)
0-5 Torje Naustdal (24. min)
1-5 Henrik Myhre (31. min)
1-6 Torkel Aarones (35. min)
1-7 Fredrik Langlo (43. min)
1-8 Fredrik Langlo (53. min)
1-9 Fredrik Langlo (54. min)
2-9 Adrian Oldeide (57. min)
2-10 Lars A. Småbrekke (63. min)
2-11 Eirik Endride Aasen (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Kamp 3: Tysdag 8. mars kl. 17.00, Eid – Stryn

Kamp 4: Sandane – Førde 0-3

Semifinalar:
Semi 1: Sogndal - Førde
Semi 2: Florø – Vinner Eid - Stryn

Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars klokka 19.00. 

Finale:
Vinner semifinale 1 – Vinner semifinale 2
 
Finalen er terminfesta til onsdag 6. april klokka 19.00.

07.03 Bilder frå KM-innandørs søndag 6. mars


Sogndal jublar etter seieren i klasse G16.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.

 

Bildene frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars er no lagt ut på nettsida.

Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.

07.03 Bilder frå KM-innandørs laurdag 5. mars


Tambarskjelvar/Eikefjord gjekk til topps i klasse J15.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.

 

Bildene frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars er no lagt ut på nettsida.

Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.  

07.03 Yngve Furnes Årets spelar i Skavøypoll 2015


Yngve Furnes med prisen som Årets spelar og årets forsvarsspelar.
foto: Skavøypoll Fotball.

Skavøypoll Fotball hadde laurdag kveld sin årlige fotballfest. Her er ein oversikt over kven som stakk av med prisane for 2015-sesongen.

Årets forsvarsspelar: Yngve Furnes
Årets midtbanespelar: Rune Myre
Årets angrepsspelar: Tor Erik Tvendeseter Kupen
Årets unge spelar: Anders Martin Hagen Kvalvåg

Årets spelar: Yngve Furnes

 


Tor-Erik Tvendeseter Kupen fekk prisen som Årets angrepsspelar i 2015.
Tvendeseter Kupen scora tre mål i heimekampen mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


06.03 Her er oversikten over dagens KM-vinnarar


Stryn gjekk heilt til topps i klasse J19 under årets KM-innandørs.

 

Årets sluttspel i KM-innandørs aldersbestemt er no historie, og her er oversikten over kven som vann dei forskjellige klassene søndag. 

Bilder og video frå arrangementet kjem når underteikna har summa seg litt.

Resultat klasse J14:
1. Eid
2. Syril
3. Hafslo 
4. Atløy

Resultat klasse J16: 
1. Syril
2. Sandane
3. Kaupanger
4. Førde 1

Resultat klasse G14:
1. Høyang
2. Skavøypoll
3. Stryn
4. Florø 1

Resultat klasse G16:
1. Sogndal   
2. Florø 1
3. Jotun
4. Årdalstangen

Resultat klasse J19:
1. Stryn 1
2. Balestrand
3. Dale
4. Eid
 

 


Høyang vann finalen mot Skavøypoll i klasse G14.


Syril gjekk til topps i klasse J16.


Eid vann finalen mot Syril i klasse J14.


Sogndal kunne juble for seier i klasse G16.


06.03 LIVE-oppdatering frå KM-innandørs aldersbestemt


Førde jublar etter at laget vann smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 6. mars 2011.

Sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt går denne helga av stabelen i Førdehuset.

I dag er det klassene G14, G16, J14, J16 og Junior damer som skal i elden.

Arrangøren har LIVE-oppdatering av resultata i turneringa.

KLIKK HER FOR ARRANGØREN SI LIVE-OPPDATERING.


05.03 Her er oversikten over dagens KM-vinnarar


Sogndal 1 kunne juble etter å ha slått Skavøypoll i klasse G13.

 

Fyrste dag av sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt er no historie, og her er oversikten over kven som vann dei forskjellige klassene. 

Bilder frå dagens arrangement blir lagt ut på nettsida måndag.

Resultat klasse J13:
1. Førde 2
2. Vik
3. Sandane 
4. Syril

Resultat klasse J15: 
1. Tambarskjelvar/Eikefjord
2. Eid
3. Førde
4. Dale

Resultat klasse G13:
1. Sogndal 1
2. Skavøypoll
3. Årdalstangen
4. Vik

Resultat klasse G15:
1. Stryn   
2. Sandane
3. Florø 2
4. Sogndal 1

Resultat klasse G19:
1. Høyang 1
2. Jølster
3. Stryn
4. Høyang 2

 


Førde 1 gjekk til topps i klasse J13.


Stryn vann finalen mot Sandane i klasse G15.


Tambarskjelvar/Eikefjord vann klasse J15.


Høyang 1 vann finalen mot Jølster i klasse G19.


05.03 LIVE-oppdatering frå KM-innandørs aldersbestemt


Førde jublar etter at laget vann smågutteklassa i 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 6. mars 2011.

Sluttspelet i KM-innandørs aldersbestemt går denne helga av stabelen i Førdehuset.

I dag er det klassene G13, G15, J13, J15 og Junior herrer som skal i elden.

Arrangøren har LIVE-oppdatering av resultata i turneringa.

KLIKK HER FOR ARRANGØREN SI LIVE-OPPDATERING.


05.03 Siste frist for å sende inn svar !


Bjørn vann klasse J16 under innandørs-KM på Sandane 8. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.   
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

NB! SISTE FRIST FOR Å SENDE INN SVAR ER I DAG KLOKKA 09.15.

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 


04.03 Eid/Haugen vann 33-20 mot Langevåg


Eid/Haugen jublar etter dagens seier mot Langevåg i Eid Idrettshus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid/Haugen vann i kveld 33-20 mot Langevåg i TrønderEnergi-serien G16 i handball. Eid/Haugen har dermed berre tapt ein kamp denne sesongen, og er suverene avdelingsvinnarar i denne avdelinga.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid/Haugen - Langevåg 33-20 (16-10)

Eid/Haugen (mål i parantes):
Adrian Hanebrekke
Mathias Hopland Eikås
Sondre Vangberg (5)
Terence Leftwich (8)
Abdinazir Mohammed Abdi (3)
Johannes Balsnes Lefdal (4)
Tor Erik Halstenslid (6)
Henrik Hestenes
Jostein Haugland (3)
Oddbjørn Karlsen (4)
Tor Andre Myrstad
Oddbjørn Strømmen

Tabell TrønderEnergi-serien G16 - 01:
1 Eid/Haugen 12 11 0 1 335 - 217 22
2 Elnesvågen 10 7 0 3 252 - 189 14
3 Spjelkavik 2 10 5 0 5 246 - 206 10
4 Langevåg 11 2 1 8 164 - 287 5
5 Ørsta 11 1 1 9 157 - 255 3

04.03 SFFK sine troppar til kretslagsturnering på Sotra


Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.
 

 

Sogn og Fjordane Fotballkrets deltek med både guttelag og jentelag under kretslagsturneringa for 16-åringar på Sotra fredag 11. - søndag 13. mars.

I tillegg til Sogn og Fjordane FK deltek Oslo FK, Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK, Hordaland FK, Rogaland FK, Trøndelag FK, Akershus FK og Indre Østland FK.

Fredag og laurdag blir det spelt innleiande kampar, medan det søndag blir avvikla sluttspelkampar. 

Her er Sogn og Fjordane sine troppar til turneringa:
SFFK G16:

Cevin Konstad Helle, Florø SK
Christian Strand, Loen IL
Andreas Lefdalshjelle, Florø SK
Kjartan Yri, Florø SK
Adam Khamurzayev, Sogndal Fotball
Adrian Solberg, Sogndal Fotball
Mads Mortensen, Florø SK
Torkel Aarønes, Florø SK
Sander Amble Haugen, Stryn T&I
Torje Naustdal, Florø SK
Joachim Furset, Årdalstangen IL
Fredrik Indrebø Langlo, Florø SK
Johan Hove, Sogndal Fotball
Ådne Årberg, Gaular IL
Mathias Sagevik, Førde IL Fotball
Marius Rauset, Stryn T&I
Sigmund Kjøsnes, Stryn T&I
Henrik Myhre, Tornado Måløy FK

SFFK J16:
Marthe Bjørhovde, Eid IL
Kaja Sæbø, Stryn T&I
Stine Gjerde, Syril
Siri Sandvik, Kaupanger IL
Alise Takvam, Gaular IL
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Lone Cirotzki, Kaupanger IL
Inga Loftesnes, Sogndal Fotball
Thea Bjelde, Kaupanger IL
Andrea Henjesand, Syril
Elemine Ellingsund Øyra, Eikefjord IL
Kristi Vangsnes, Syril
Ylinn Tennebø, Tornado Måløy FK
Sara Brandsdal, IL Jotun
Martine Midtbø Humlestøl, Florø SK
Hedda Øvreberg, Stryn T&I
Siv Reagan Hickman, Syril
Miriam Vilnes Mjåseth, Kaupanger IL

Grupper Jenter:
Gruppe 1:

Oslo FK
Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK
Hordaland FK
Rogaland FK

Gruppe 2:
Trøndelag FK
Akershus FK
Sogn og Fjordane FK 
Indre Østland FK

Grupper Gutar:
Gruppe 1:

Oslo FK
Nordmøre og Romsdal FK
Hordaland FK
Rogaland FK

Gruppe 2:
Trøndaleg FK
Akershus FK
Sogn og Fjordane FK 
Indre Østland FK

Kampoppsett, fredag 11. mars
Bane 1:

Kl. 15.00 Jenter Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Jenter Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Jenter Oslo FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

Bane 2:
Kl. 15.00 Gutar Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Gutar Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Gutar Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Gutar Oslo FK - Nordmøre og Romsdal FK

Kampoppsett, laurdag 12. mars
Bane 1:
Kl. 09.00 Gutar Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Gutar Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Gutar Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Gutar Rogaland FK – Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 16.30 Jenter Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 18.00 Gutar Hordaland FK - Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 19.30 Jenter Rogaland FK - Oslo FK

Bane 2:
Kl. 09.00 Jenter Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Jenter Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Jenter Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Jenter Rogaland FK – Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 18.00 Gutar Rogaland FK - Oslo FK
Kl. 19.30 Jenter Hordaland FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

Kampoppsett, søndag 13. mars
Bane 1:
Kl. 09.00 Jenter Kamp om 7. plass
Kl. 10.30 Jenter Kamp om 5. plass
Kl. 12.00 Jenter Bronsefinale
Kl. 13.00 Jenter Finale

Bane 2:
Kl. 09.00 Gutar Kamp om 7. plass
Kl. 10.30 Gutar Kamp om 5. plass
Kl. 12.00 Gutar Bronsefinale
Kl. 13.00 Gutar Finale


 

 
SFFK G15 vann 2-1 mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


04.03 Konkurranse KM-innandørs aldersbestemt


Balestrand vann klasse J16 under KM-innandørs 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 


Sogndal tok dobbelseier i jenteklassa i KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.



Sogndal blei kretsmester i smågutteklassa i Florø 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Kaupanger blei kretsmester i klasse junior damer i 2012. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Martine Wolff Nesse og Balestrand vann jenteklassa i 2011. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 5. mars.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 6. mars.


Florø gjorde reint bord i gutteklassa under KM-innandørs 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.


Førde junior herrer gjekk til topps under KM-sluttspelet i Florø i 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter søndag 8. mars 2009.  



Aurland jublar etter seieren i småjenteklassa i innandørs-KM 2008. 
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen laurdag 8. mars 2008.
Sjå bilder frå kampane i Nordfjordhallen søndag 9. mars 2008.



Florø vann klassa for junior damer i innandørs-KM 2007.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 3. mars 2007. 
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 4. mars 2007. 
 


03.03 Sogndal vann 8-1 borte mot Jotun i NM G16


Sogndal vann både klasse G15 og G16 under Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.

Sogndal vann i ettermiddag 8-1 borte mot Jotun i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup på Jotun Stadion.

Mathias Sundeberg (4), Anders Nord (2), Eirik Stokkenes og Patrick Uglane scora for Sogndal, medan Nicolai Laberg sette inn Jotun sitt mål. Stillinga til pause i dagens kamp var 1-1.

Jotun - Sogndal  1-8 (1-1)
Mål Jotun: Nicolai Laberg
Mål Sogndal: Mathias Sundeberg (4), Anders Nord (2), Eirik Stokkenes og Patrick Uglane

I semifinalen i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup skal Sogndal ut i kamp mot Førde. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus torsdag 17. mars.

03.03 Norge J17 vann 6-0 mot Skottland


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.  
 

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) var alle i startellevaren då Norge i ettermiddag vann 6-0 mot Skottland i EM-kvalifiseringskampen på Nye Ålgård stadion.

Elise Isolde Stenevik fastsette sluttresultatet til 6-0  tre minutt på overtid i 2. omgang.

Norge - Skottland 6-0 (2-0)

1-0 Emilie Nautnes (26. min)
2-0 Camilla Huseby (40. min)
3-0 Camilla Linberg (42. min)
4-0 Sophie Roman Haug (58. min)
5-0 Ingrid Olsen (66. min)
6-0 Elise Isolde Stenevik (80. min)

Norge:
Linn Mari Nilsen
Vilde Gullhaug Birkeli (Silje Bjørneboe 61. min)
Malin Johnsen Brenn
Camilla Huseby
Marte Bjelde Hjelmhaug (Emilie Raaum Closs 53. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff
Emilia Ruud
Camilla Linberg (Ingrid Olsen 53. min)
Sophie Roman Haug
Elise Isolde Stenevik
Emilie Nautnes

03.03 Fredrik Hanssen skal spele for Stryn  


Fredrik Hanssen i Stryn sin kamp mot Skavøypoll 6. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Fredrik Hanssen frå Førde har denne veka signert kontrakt med Stryn Fotball.

Stryn Fotball melder på sine nettsider at den tidligare Førde-keeperen har trent med klubben nokre veker i vinter og at han måndag signerte kontrakt med Stryn Fotball.

Fredrik er 22 år gammal og studerer for tida i Sogndal.

Sjå meir på Stryn Fotball sine nettsider.


 

 
Fredrik Hanssen og Førde har vunne KM-innandørs senior dei tre siste åra. 
Bildet er frå KM Futsal senior i Førdehuset 12. desember 2015.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior 2015.



Fredrik Hanssen vokta Førde sitt mål mot Sogndal 12. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.03 Konkurranse KM-innandørs aldersbestemt


Vik - vinnar av klasse jenter 15 under innandørs-KM 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 

 


02.03 Team Sogndal G15 spelar turnering i Stavanger


G15 kretslaget til SFFK etter kampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Dei beste guttespelarane i fylket i 15-årsklassa er tekne ut til å vere med på Team Sogndal som skal delta på NTF Eliteturnering G15 i Stavanger 19. og 20. mars.

Team Sogndal sine motstandarar i turneringa i Stavanger er Odd Grenland, Viking og Haugesund.

Team Sogndal sin tropp:  
Abraham Johnny jr, Sandane TIL
Amund Backstrøm Vikdal, Syril
Eirik Lereng, Årdalstangen IL
Eirik Sæten, Loen IL
Eivind Frøholm, Førde IL Fotball
Eivind Helgesen, Sogndal Fotball
Even Johan Haslerud, Florø SK
Håvard Kroken, Hornindal IL
Isak Eide, Førde IL Fotball
Jonas Våge, Tornado Måløy FK
Lars Martin Svartemyr, IL Høyang
Nikolas Knutsen, Florø SK
Odin Koskinen, Førde IL Fotball
Peter Frausing, Stryn T&I
Pravin Parameswaran, Florø SK
Sander Vikum, Førde IL Fotball
Sivert Mannsverk, Årdalstangen IL
Vebjørn Løkkebø, Førde IL Fotball

02.03 Team Sogndal G14 sin tropp til Eliteturnering i Oslo


G14 kretslaget til SFFK etter kampen mot Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Team Sogndal med spelarar frå heile fylket deltek helga 19. og 20, mars på NTF Eliteturnering G14 i Oslo.

Team Sogndal skal i dei innleiande kampane laurdag 19. mars møte Stabæk og Molde, før dei avsluttar turneringa med plasseringskamp søndag 20. mars.

Team Sogndal sin tropp:  
Anders U. Fleten, Hyllestad IL
Bernard Breidvik, IL Høyang
Brage Naustdal, Florø SK
Eirik Årdal Hjelm, Førde IL Fotball
Filip Pleym Mardal, Sandane TIL
Fredrik Ellingsund, Florø SK
Håkon Berg, Førde IL Fotball
Jonas Torvanger, Sogndal IL Fotball
Jozef Tuzar, Stryn T&I
Jørgen Dalaker, Kaupanger IL
Kristian B. Gjelsvik, Florø SK
Kristian Bell, Førde IL Fotball
Magnus Vik Skrede, Stryn T&I
Mathias Sundberg, Sogndal IL Fotball
Mikel Erlandsen, Sogndal IL Fotball
Niklas Hillersøy, Førde IL Fotball
Thomas Halstensen, Eikefjord IL
Vegard Halseth, Vik IL

02.03 Sonegrupper U13 Nordfjord


Fotballskulen til Tornado Måløy gjorde det best av laga i gutteklassa.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

Laurdag 27. februar blei det arrangert fotballskuleavsluttning for spelarar født 2003 i Nordfjordhallen.

Etter denne avslutninga har soneansvarlige Bjørn Totland (gutar) og Guttorm Sæbø (jenter) teke ut Nordfjord sine sonegrupper.

I tillegg til jamnlige treningssamlingar skal også sonelaga delta i Enivest-serien 2016.

Den fyrste runden i Enivest-serien 2016 går av stabelen med 9'ar fotball på Fosshaugane Campus laurdag 12. mars.
 
Sone Nordfjord gutar:
Eirik Nor Midthjell, Eid IL
Eskil Starheim, Eid IL
Fredrik Taklo, Eid IL
Hallvard Bjotveit, Sandane TIL
Håvard Hetle, Breimsbygda IL
Johannes Refvik, Selje IL
Jon Erlend Bø, Stryn T&I
Kasper Mundal, Eid IL
Kristoffer Stranden, Skavøypoll IL
Lukas Roksvåg Leirgulen, Stryn T&I
Mathias Lothe, Sandane TIL
Mathias Refvik, Tornado Måløy FK
Mats R. Barmen, Skavøypoll IL
Max Endal, Eid IL
Sander Tenden, Stryn T&I
Sebastian Uribe, Sandane TIL
Simon Eide, Tornado Måløy FK
Sivert Fure Skinlo, Sandane TIL
Steffen Melheim, Loen IL
Trym Skåre Hogrenning, Stryn T&I
Trym Øvreberg, Stryn T&I
Vegard Søren Eimhjellen, Sandane TIL
William Hagen Brenden, Selje IL

Sone Nordfjord jenter:
Andrea Førde Totland, Eid IL
Andrea Volle, Tornado Måløy FK
Anna Fjellestad, Sandane TIL
Anne Lovise Almenning, Stryn T&I
Berit Leirgulen, Sandane TIL
Dina Fossheim, Sandane TIL
Emilie Flo Stavik, Stryn T&I
Emma Lothe, Sandane TIL
Emma Njøten, Stryn T&I
Fredrika Lødemel Sægrov, Hornindal IL
Frida James Flo, Stryn T&I
Karoline Flo, Stryn T&I
Katrine Storøy Leirgulen, Leirgulen IL
Mari Solheim, Sandane TIL
Marie Johannsdottir, Stryn T&I
Martea Felde, Breimsbygda IL
Mia Fjellestad, Sandane TIL
Olivia Wemby, Stryn T&I
Pernille Kullsveen, Eid IL
Renate S. Hundeide, Eid IL
Sigrid Sollid Tisthammer, Hornindal IL
Sofie Svarstad, Leirgulen IL
Tiril Frimannslund Blix, Leirgulen IL

 


02.03 Erik Sandal er offisielt klar for Skavøypoll


Erik Sandal i treningskampen mot Åram/VanKam på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Etter 11 sesongar i Hødd er Erik Sandal tilbake i moderklubben Skavøypoll.

I dag blei det kjent at overgangen er i boks, og Erik Sandal er dermed offisielt klar for Skavøypoll. Midtbanespelaren har skrive kontrakt med Skavøypoll ut 2018-sesongen.

Erik Sandal spelte heile kampen då Skavøypoll sist laurdag vann 3-1 mot Åram/VanKam i ein treningskamp på Skavøypoll Stadion.

02.03 Konkurranse KM-innandørs aldersbestemt


Sogndal sitt jentelag jublar etter at KM-tittelen var i boks i 2012. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 

 


01.03 Tonny Brochmann skal spele for FK Jerv


Tonny Brochmann i kamp for Sogndal 2 borte mot TMFK 28. april 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

FK Jerv melder på sine nettsider at den tidligare Sogndalspelaren Tonny Brochmann har signert for klubben.

26-åringen har i tillegg til Sogndal tidligare spelt for moderklubben Horsens i Danmark og Sandnes Ulf.

- Jeg trives godt med ballen, og er god på små flater. Har et godt overblikk og jeg er kvikk med ballen i beina. Er offensivt anlagt, og kan spille alle offensive roller i spillestilen Jerv har, seier Brochmann om seg sjølv til FK Jerv sine nettsider.

Les heile saka på FK Jerv sine nettsider.

01.03 SFFK deltek på stor kretslagsturnering på Sotra


Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.
 

 

Sogn og Fjordane Fotballkrets deltek med både guttelag og jentelag under kretslagsturneringa for 16-åringar på Sotra fredag 11. - søndag 13. mars.

I tillegg til Sogn og Fjordane FK deltek Oslo FK, Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK, Hordaland FK, Rogaland FK, Trøndelag FK, Akershus FK og Indre Østland FK.

Fredag og laurdag blir det spelt innleiande kampar, medan det søndag blir avvikla sluttspelkampar. 

Grupper Jenter:
Gruppe 1:

Oslo FK
Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK
Hordaland FK
Rogaland FK

Gruppe 2:
Trøndelag FK
Akershus FK
Sogn og Fjordane FK 
Indre Østland FK

Grupper Gutar:
Gruppe 1:

Oslo FK
Nordmøre og Romsdal FK
Hordaland FK
Rogaland FK

Gruppe 2:
Trøndaleg FK
Akershus FK
Sogn og Fjordane FK 
Indre Østland FK

Kampoppsett, fredag 11. mars
Bane 1:

Kl. 15.00 Jenter Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Jenter Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Jenter Oslo FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

Bane 2:
Kl. 15.00 Gutar Trøndelag FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Gutar Hordaland FK - Rogaland FK
Kl. 18.00 Gutar Akershus FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 19.30 Gutar Oslo FK - Nordmøre og Romsdal FK

Kampoppsett, laurdag 12. mars
Bane 1:
Kl. 09.00 Gutar Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Gutar Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Gutar Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Gutar Rogaland FK – Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 16.30 Jenter Sogn og Fjordane FK - Trøndelag FK
Kl. 18.00 Gutar Hordaland FK - Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 19.30 Jenter Rogaland FK - Oslo FK

Bane 2:
Kl. 09.00 Jenter Trøndelag FK – Akershus FK
Kl. 10.30 Jenter Indre Østland FK - Sogn og Fjordane FK
Kl. 12.00 Jenter Hordaland FK - Oslo FK
Kl. 13.30 Jenter Rogaland FK – Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK
Kl. 15.00 Gutar Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 16.30 Jenter Akershus FK - Indre Østland FK
Kl. 18.00 Gutar Rogaland FK - Oslo FK
Kl. 19.30 Jenter Hordaland FK - Sunnmøre FK/Nordmøre og Romsdal FK

Kampoppsett, søndag 13. mars
Bane 1:
Kl. 09.00 Jenter Kamp om 7. plass
Kl. 10.30 Jenter Kamp om 5. plass
Kl. 12.00 Jenter Bronsefinale
Kl. 13.00 Jenter Finale

Bane 2:
Kl. 09.00 Gutar Kamp om 7. plass
Kl. 10.30 Gutar Kamp om 5. plass
Kl. 12.00 Gutar Bronsefinale
Kl. 13.00 Gutar Finale


 

 
SFFK G15 vann 2-1 mot NRFK i Stryn 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.


01.03 Marius L. Bøe har tatt UEFA A-lisensutdanning


Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var instruktør under
Tine Fotballskule på Nordfjordeid tysdag 11. august 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.
 

 

Marius Lenni Bøe er ein av 32 nye trenarar som har tatt UEFA A-lisensutdanninga til NFF. Det er fyrste gong på mange år at samtlige som var med på kurset gjennomførte på normert tid. Kurset blei avslutta sist helg.

Følgjande deltakarar  fullførte UEFA A-lisensutdanninga til NFF:
Bo Braastrup Andersen
Steffen Andersen
Mattias Andersson
Lars Richard Bache
Tore Gabriele Birkely
Marius Lenni Bøe
Kristian Holm Carlsen
Øyvind Riise Dalseth
Hassan El Fakiri
Vitor Gazimba
Jonas L. Hansen
Thomas Holm
Bjarne Ingebretsen
Jørgen Isnes
Stig Kammen
Gard Hellgren Kristiansen
Magnus Espeland Meling
Finn Morten Moe
Ole Martin Nesselquist
Niklas Nyland
Espen Olsen
Magnus Oltedal
Fredrik Purser
Arnstein Røen
Knut Rønningene
Even Sel
Alf Erik Svela
Anders Særvold
Ørjan Valla
Hugo Vicente
Peder Winsnes
Bjarte Lunde Aarsheim

 

 
Espen Olsen etter Sogndal sin treningskamp mot Eid 29. juli 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Hugo Vicente i Bergsøy sin bortekamp mot Eid 10. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.03 Konkurranse KM-innandørs aldersbestemt


Syril vann finalen mot Loen i klasse G15 i fjorårets innandørs-KM.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 

 


29.02 Sogndal spelte 0-0 mot Tromsø


Eirik Bakke før kampen mot Florø i Sognahallen 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag 0-0 mot Tromsø i ein treningskamp på La Manga.

Søndag 6. mars spelar Sogndal treningskamp mot Hødd på Fosshaugane Campus. Dette er Sogndal sin siste treningskamp før serieopninga borte mot Bodø Glimt 13. mars.

Sogndal - Tromsø 0-0 (0-0)

Sogndal:
Mathias Dyngeland
Taijo Teniste
Hannu Patronen
Christophe Psyché
Jukka Raitala
Ole Amund Sveen
Bjørn Inge Utvik
Rune Bolseth
Simen Brekkhus
Kristian Fardal Opseth
Martin Ramsland

29.02 Konkurranse KM-innandørs aldersbestemt


Tornado Måløy vann klasse G16 under innandørs-KM i på Sandane i 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.
 

 

Ver med i Haugenfotball sin tippekonkurranse i forbindelse med KM-innandørs aldersbestemt i Førdehuset 5. og 6. mars 2016. 

Konkurransen går ut på å tippe kor mange mål som blir scora under KM-helga i Førdehuset.

NB! Mål som blir scora i ekstraomgangar og straffesparkkonkurransar tel ikkje med i konkurransen.

Vinnaren stikk av med ein tøff Saccosekk eller 10 flax-lodd.

Premien som er sponsa av Sacco of Norway AS er av typen SACCO medium Softshell red (verdi kr. 900,-)

Lykke til.   

Lever inn ditt tips her. 


 


Vik - vinnar av klasse jenter 15 under innandørs-KM 2014..
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

 


29.02 Sven Erik Midthjell teken ut til EM i Frankrike


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Sven Erik Midthjell er teken ut til å dømme i sommarens EM-sluttspel.

Eidaren er ein av seks dommarar frå Norge som skal i aksjon i Frankrike.  

Svein Oddvar Moen blei klar for EM-sluttspelet allereie før jul, og i dag fekk resten av Moen sitt team klarsignal til årets fotballbegivenhet.

Følgjande norske dommarar er tekne ut:
Hoveddommar: Svein Oddvar Moen
Assistentdommar: Kim Thomas Haglund
Assistentdommar: Frank Andås
Assistentdommar: Sven Erik Midthjell
Ekstra assistentdommar: Ken Henry Johnsen
Ekstra assistentdommar: Svein-Erik Edvartsen


 


Svein-Erik Edvartsen skal også til EM i Frankrike.
Bildet er frå semifinalen i cupen mellom Hødd og Brann i 2012.
Sjå bilder frå denne kampen.


29.02 Eid stiller ikkje damelag denne sesongen


Eid sitt lag som vann 6-1 heime mot Florø 24. august. 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Eid Fotball har i dag trekt damelaget sitt frå serien.

Eid var eit av ni lag som var påmeldt i årets 3. divisjon kvinner. Serien går no av stabelen med åtte lag der ein spelar dobbel serie.

Det er lagt opp til seriestart fredag 29. april, og ein tek sikte på å avvikle siste serierunde i slutten av september.

Året i år blir dermed det andre året på rad at Eid ikkje stiller damelag.

Eid sitt damelag blei kretsmester i 3. divisjon både i 2011 og 2012.

 


Eid sitt damelag blei for andre året på rad kretsmester i 3. divisjon i 2012. 
Bildet er tatt etter bortekampen mot Hornindal 21. september 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 


Eid sitt damelag jublar etter KM-tittel i 3. divisjon kvinner i 2011.
Bak frå venstre: Elise Hjelle, Marte Hjelle, Veronika Stokke, Arild Myklebust, Helene Inselseth, Merete Heggen, Ingebjørg Scott Bale, Henriette Fonn Naustdal og Mariel Starheim. Framme frå venstre: Lisa Skarstein, Kristin Heggen, Ragnhild Vereide, Julia Navelsaker Røed, Marita Alsaker, Serina Borgund og Camilla Ervik. 
Sjå bilder og fakta frå kampen mellom Florø og Eid 8. oktober 2011.


29.02 Sogndal møter Tromsø på La Manga


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 i treningskampen mot Brann på Fosshaugane Campus 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal møter i kveld Tromsø i sin siste kamp under treningsoppholdet på La Manga. Kampen som blir vist på TV2 Sportskanalen har avspark klokka 19.00.

Sogndal stiller denne troppen til dagens kamp:
Mathias Dyngeland
Stefan Hagerup
Kristian Rutlin
Eirik Skaasheim
Taijo Teniste
Bjørn Inge Utvik
Hannu Patronen
Jukka Raitala
Christophe Psyché
Ole Amund Sveen
Rune Bolseth
Eirik Birkelund
Edin Øy
Babacar Sarr
Simen Brekkhus
Lars Christian Kjemhus
Martin Ramsland
Kristian Fardal Opseth
Fredrik Flo
Kristoffer Ryland
Ruben Holsæter
Gilbert Koomson
Mahatma Otoo

28.02 Resultat kampar i dag, søndag 28. februar


Høyang hadde full kontroll i dagens treningskamp mot Vik på Sletta.
Foto: Marianne Taule
  

Her er ein oversikt over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket.

Gaular - Jølster  3-3

Mål Jølster: Andre Njøsen Norevik (2) og Jon Atle Heggheim

Høyang - Vik  5-0 (2-0)
1-0 Sjur Gjeraker
2-0 Eirik Haukøy
3-0 Eirik Haukøy
4-0 Andreas H. Berge
5-0 Andreas H. Berge

Fana - Florø  2-0 (1-0)

28.02 Fotballskuleavslutning i Nordfjordhallen


Fotballskulen til Tornado Måløy gjorde det best av laga i gutteklassa.
Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

Laurdag 27. februar blei det arrangert fotballskuleavsluttning for spelarar født 2003 i Nordfjordhallen.

I gutteklassa deltok fotballskulane til Tornado Måløy, Eid, Stryn og Sandane, medan i jenteklassa var fotballskulane til Eid, Sandane og Stryn i aksjon.

Sjå bilder og resultat frå fotballskuleavslutninga i Nordfjordhallen.

Resultat jenter:
Eid - Sandane 2-3
Sandane - Stryn 0-5
Stryn - Eid 3-2

Tabell jenter:
Stryn   2  2 0 0  8-2  6 poeng
Sandane   2  1 0 1  3-7  3 poeng
Eid   2  0 0 2  4-6  0 poeng


Resultat gutar:
Tornado Måløy - Eid 9-2
Sandane - Stryn 4-3
Sandane - Tornado Måløy 6-1
Stryn - Eid 6-1
Tornado Måløy - Stryn 11-5
Eid - Sandane 3-2

Tabell gutar:
Tornado Måløy   3  2 0 1  21-13  6 poeng
Sandane   3  2 0 1  12-7  6 poeng
Stryn   3  1 0 2  14-16  3 poeng
Eid   3  1 0 2  6-17  3 poeng

 






28.02 Kampar i dag, søndag 28. februar


Endre Kupen og Florø møter i dag Fana i Vestlandshallen.
Bildet er frå Florø sin 4-0 seier mot Brumunddal 11. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
  

Her er ein oversikt over dagens treningskampar med lag her i frå fylket. 

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller aktivitetar er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  
 
Kl. 12.00 Treningskamp, Gaular - Jølster, Sande Stadion
Kl. 13.00 Treningskamp, Høyang - Vik, Sletta kunstgras
Kl. 16.00 Treningskamp, Fana - Florø, Vestlandshallen

Kl. 17.00 NM G16 Telenor Cup, Eid – Stryn, Eid Idrettspark    AVLYST

27.02 Erik Sandal tilbake på Skavøypoll Stadion


Erik Sandal i dagens kamp mot Åram/VanKam på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Erik Sandal var tilbake på Skavøypoll Stadion då Skavøypoll i dag vann 3-1 mot Åram/VanKam.

Karl Oskar Volle, Stian Hagen Åmelfot og Tor Erik Tvendeseter scora for Skavøypoll, medan Anders Midtbø sette inn Åram/VanKam sitt mål.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Skavøypoll - Åram/VanKam 3-1 (2-0)
1-0 Karl Oskar Volle (3. min)
2-0 Stian Hagen Åmelfot (44. min)
2-1 Anders Midtbø (63. min)
3-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (86. min)


Dommar: Knut Atle Krossøy, Haugen

Assistentdommarar: Markus Nybø Bakke, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Gult kort: Rune Solvang, Skavøypoll
Stian Bellen, Anders Bellen og Anders Midtbø, Åram/VanKam

Skavøypoll:
Yngve Furnes
Lars Nygård
Håvard Hagen
Børge Bø Yndestad
Eivind-Rune Flataker
Rune Myre
Rune Solvang (Sujeevan Mohanarajah (74. min)
Erik Sandal
Karl Oskar Volle (Torjus Ødegård 60. min)
Stian Hagen Åmelfot (Vebjørn Osmundsvåg Furnes 60. min)
Tor-Erik Tvendeseter Kupen

27.02 Florø vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16


Florø sitt lag som i dag vann 11-2 borte mot TMFK i NM G16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Florø vann i ettermiddag heile 11-2 borte mot Tornado Måløy i kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup på Skavøypoll Stadion.

Florø var fleire hakk bedre enn Tornado Måløy, og det var i realiteten aldri spennande om kva lag som skulle gå vidare til neste kvalifiseringsrunde.

Dagens prestasjon sto Fredrik Langlo for like etter pause. Langlo scora ekte hat-trick i løpet av 11 minutt.

I neste kvalifiseringsrunde skal Florø møte vinnaren av kampen mellom Eid og Stryn på heimebane. Denne kampen er terminfesta til torsdag 17. mars 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tornado Måløy - Florø  2-11 (1-6)
0-1 Leander A. Nordal (1. min)
0-2 Lars A. Småbrekke (10. min)
0-3 Torkel Aarones (16. min)
0-4 Torje Naustdal (20. min)
0-5 Torje Naustdal (24. min)
1-5 Henrik Myhre (31. min)
1-6 Torkel Aarones (35. min)
1-7 Fredrik Langlo (43. min)
1-8 Fredrik Langlo (53. min)
1-9 Fredrik Langlo (54. min)
2-9 Adrian Oldeide (57. min)
2-10 Lars A. Småbrekke (63. min)
2-11 Eirik Endride Aasen (74. min)

Dommar: Elias Åsebø, Haugen


Gult kort: Sebastian Berg, Tornado Måløy

Tornado Måløy:
Simon Nordpoll
Yngve Hagen
Thomas Bakke
Martin Oksholen
Alexander Jakobsson
Rasmus Gotteberg
Adrian Oldeide
Fillip Øvrebø
Jonas Våge
Emil Nordpoll
Henrik Myhre

Innbyttarar:
Sivert Krabbestig
Jonas Sjåstad
Christoffer Nore
Sebastian Berg

Florø:
Cevin Konstad Helle
Kjartan Yri
Mads Mortensen
Andreas Lefdalshjelle
Brage Naustdal
Fredrik Langlo
Leander A. Nordal
Torje Naustdal
Lars A. Småbrekke
Torkel Aarones
Nikolas Knutsen

Innbyttarar:
Eirik Endride Aasen
Andreas Skorpen
Mathias Mortensen

27.02 Resultat kampar i dag, laurdag 27. februar


Kristoffer Book scora andre målet til Eikefjord mot Bremanger.
Bildet er frå Florø sin heimekamp mot Årdal 27. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over resultata frå dagens kampar her i fylket. 
 

Eikefjord - Bremanger 2-0 (1-0)
1-0 Kristoffer Sigdestad
2-0 Kristoffer Book

Fjøra - Eid 2-1 (1-1)
Mål Eid: Håvard Holmøyvik

Skavøypoll - Åram/VanKam  3-1 (2-0)
1-0 Karl Oskar Volle (3. min)
2-0 Stian Hagen Åmelfot (44. min)
2-1 Anders Midtbø (63. min)
3-1 Tor Erik Tvendeseter Kupen (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Førde - Florø 2-1

Damer Åsane - Kaupanger  2-1 (1-1)

Mål Kaupanger: Rebekka Bergum Skaasheim

NM G16 Telenor Cup:
Tornado Måløy - Florø  2-11 (1-6)
0-1 Leander A. Nordal (1. min)
0-2 Lars A. Småbrekke (10. min)
0-3 Torkel Aarones (16. min)
0-4 Torje Naustdal (20. min)
0-5 Torje Naustdal (24. min)
1-5 Henrik Myhre (31. min)
1-6 Torkel Aarones (35. min)
1-7 Fredrik Langlo (43. min)
1-8 Fredrik Langlo (53. min)
1-9 Fredrik Langlo (54. min)
2-9 Adrian Oldeide (57. min)
2-10 Lars A. Småbrekke (63. min)
2-11 Eirik Endride Aasen (74. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Sandane - Førde 0-3

Treningskamp G16:
Sogndal - Førde 6-0
Mål Sogndal: Eivind Helgesen (3), Anders Nord (2) og Mathias Sundberg

27.02 Kampar i dag, laurdag 27. februar


Kaupanger sitt damelag møter i dag Åsane i Vestlandshallen.
Bildet er frå kampen i vinterserien mot TMFK 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
  

Her er ein oversikt over dagens treningskampar og aktivitetar her i fylket. 

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller aktivitetar er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 12.00 Treningskamp, Eikefjord - Bremanger, Svelgen Stadion
Kl. 13.00 Treningskamp, Fjøra - Eid, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Skavøypoll - Åram/VanKam, Skavøypoll Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Førde - Florø, Hafstadparken
Kl. 15.30 Treningskamp damer, Åsane - Kaupanger, Vestlandshallen
Kl. 16.00 NM G16 Telenor Cup, Tornado Måløy - Florø, Skavøypoll St.
Kl. 16.00 NM G16 Telenor Cup, Sandane - Førde, Sandane Idrettspark

I tillegg blir det arrangert fotballskuleavslutningar nokre stadar i fylket. 

26.02 Årdal vann 3-2 borte mot Sogndal 2


Preben Strypet scora to mål i dagens kamp mot Sogndal 2.
Bildet er frå kampen mellom Stryn og Årdal i Stryn 8. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Årdal vann i kveld 3-2 mot Sogndal i ein treningskamp i Sognahallen.

Preben Strypet (2) og Marius Loftheim scora for Årdal, medan Asgrim Tangen Farnes sette inn begge måla til Sogndal 2. Stillinga til pause i dagens kamp var 1-1.

Sogndal 2 - Årdal  2-3 (1-1)
1-0 Asgrim Tangen Farnes
1-1 Marius Loftheim
1-2 Preben Strypet
1-3 Preben Strypet
2-3 Asgrim Tangen Farnes

26.02 Film frå Seljecup 2015


Eid gjekk heilt til topps i klasse J14 under årets Seljecup.
Sjå filmen frå Selje Cup 2015.
Sjå bilder frå Seljecup 2015.

Andre helga i juni i fjor blei Seljecup arrangert for 21. gong.

Med 145 lag og omlag 1200 spelarar gjekk slag i slag frå fredag ettermiddag til søndag kveld.
 
Ein liten film frå fjorårets Seljecup er no lagt ut på Vimeo.

Sjå filmen frå Selje Cup 2015.

Sjå bilder frå Seljecup 2015.

Vinnarar i dei klassene det blei kåra vinnarar:

Jenter 13 år:

1. Hjørungavåg
2. Tornado Måløy 
3. Aksla
4. Kvernbit

Jenter 14 år:

1. Eid
2. Selje
3. Stordal  
4. Brattvåg

Jenter 15/16 år:

1. Åheim
2. Tornado Måløy kvit
3. Tornado Måløy blå
4. Selje

Gutar 13 år:
1. Skavøypoll
2. MSIL
3. Tambarskjelvar
4. Kvernbit

Gutar 14 år:

1. Hareid Kanon
2. Tornado Måløy  
3. Tambarskjelvar 
4. Jølster grøn

Gutar 15/16 år:
1. Selje kvit
2. Selje blå
3. Jølster

 


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.


26.02 Kampar denne helga, 26.-28. februar


Både Fjøra og Årdal skal i aksjon i Sognahallen denne helga. Årdal
møter Eid laurdag, medan Årdal spelar mot Sogndal 2 i ettermiddag.
Bildet er frå kampen Fjøra - Årdal i Sognahallen 22. januar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

  

Her er ein oversikt over treningskampar og aktivitetar denne helga.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller aktivitetar er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Fredag 26. februar:
Kl. 19.30 Treningskamp, Sogndal 2 - Årdal, Sognahallen

Laurdag 27. februar:
Kl. 12.00 Treningskamp, Eikefjord - Bremanger, Svelgen Stadion
Kl. 13.00 Treningskamp, Eid - Fjøra, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Skavøypoll - Åram/VanKam, Skavøypoll Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Førde - Florø, Hafstadparken
Kl. 15.30 Treningskamp damer, Åsane - Kaupanger, Vestlandshallen
Kl. 16.00 NM G16 Telenor Cup, Tornado Måløy - Florø, Skavøypoll St.
Kl. 16.00 NM G16 Telenor Cup, Sandane - Førde, Sandane Idrettspark

Søndag 28. februar:
Kl. 12.00 Treningskamp, Gaular - Jølster, Sande Stadion
Kl. 13.00 Treningskamp, Høyang - Vik, Sletta kunstgras
Kl. 16.00 Treningskamp, Fana - Florø, Vestlandshallen
Kl. 17.00 NM G16 Telenor Cup, Eid – Stryn, Eid Idrettspark    AVLYST

I tillegg blir det arrangert fotballskuleavslutningar nokre stadar i fylket. 

26.02 Kvalifisering NM G16 Telenor Cup 2016


Andreas L. Olsen scora fire mål i kvalifiseringskampen mot Eid i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Åtte lag er med i kvalifiseringa om Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2016.

Dette er Eid, Florø, Jotun, Førde, Stryn, Sogndal, Tornado Måløy og Sandane.

Kvartfinalar:
Kamp 1: Torsdag 3. mars kl. 18.00, Jotun – Sogndal
Kamp 2: Laurdag 27. februar kl. 16.00, Tornado Måløy - Florø
Kamp 3: Søndag 28. februar kl. 17.00, Eid – Stryn
Kamp 4: Laurdag 27. februar kl. 16.00, Sandane – Førde

Semifinalar:
Semi 1: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 4
Semi 2: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3

Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars klokka 19.00. 

Finale:
Vinner semifinale 1 – Vinner semifinale 2
 
Finalen er terminfesta til onsdag 6. april klokka 19.00.

25.02 SFFK inviterar til Fair Play Kick Off


Rasmus Mo før Sogndal sin kamp mot Start 21. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogn og Fjordane Fotballkrets inviterar klubbleiarar og Fair Play ansvarlige i klubbane til Fair Play Kick Off.

Arrangementet er på Thon Hotel Jølster på Skei onsdag 9. mars kl. 17.30-20.30.

Program:
Rasmus Mo, Omdømesjef Sogndal Fotball
- Kva betyr satsing på samfunns- og verdiarbeid for omdøme i klubb?

Marius Torstrup Kloster, Barnefotballansvarleg NFF Sogn og Fjordane
- Eat, move and sleep – med fokus på trenar og foreldrerolla

Evy Mariann Rossetvik Styremedlem NFF Sogn og Fjordane, Sektorleiar Sektor Samfunn

- Fokus på inkludering og førebyggande haldningsarbeid
- Kvalitetssikringssystem for Fair Play

Hildegunn Hove Aktivitet-og arrangementansvarleg NFF Sogn og Fjordane
- Nytt innan Fair Play og arrangement 2016

Påmeldingsfrist er sett til fredag 4. mars.

Les meir om Fair Play Kick Off på SFFK sine nettsider.

 


Marius Kloster under barnefotballkvelden på Nordfjordeid 18. januar.
Sjå bilder frå dagens Barnefotballkveld på Nordfjordeid.  


25.02 Vest Auto og Kia sponsar Haugen


Øystein Haugland og Jarle Åsebø etter dagens signering.
Sjå bilder frå dagens signering i Vest Auto sine lokale.

Vest Auto og Kia har inngått ein sponsoravtale med Haugen sitt A-lag.

Mr. Haugen, Øystein Haugland, skreiv i dag under på sposoravtala i Vest Auto sine lokale på Nordfjordeid.

- Haugen hadde ein fantastisk sesong i 2015 der dei blei avdelingsmesterar i 6. divisjon. Vi har lagt merke til at interessa rundt laget har auka, og Haugen er derfor eit attraktivt sponsorobjekt for oss, seier salgssjef for Kia hos Vest Auto, Jarle Åsebø.

Kva som ligg i avtala blir mellom partane er ukjent, men ut i frå glisa til  Haugland og Åsebø ser det ut som dette er ei avtale begge kan leve med.

Sjå bilder frå dagens signering i Vest Auto sine lokale.

 


Ein konsentrert Haugland signerar kontrakta.


Slik ser Haugen si nye drakt ut med Kia sin logo på framsida.


Vest Auto sin logo prydar baksida av Haugen si nye drakt.


25.02 Sogndal vann 3-0 mot Sandefjord


Kristoffer Ryland scora Sogndal sitt andre mål i dagens kamp etter pasning frå Fredrik Flo. Bildet er frå kampen Volda - Sogndal 2 i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal vann i ettermiddag 3-0 mot Sandefjord i ein treningskamp på La Manga.

Gilbert Koomson (2) og Kristoffer Ryland scora Sogndal sine mål. 

Måndag 29. februar spelar Sogndal treningskamp mot Tromsø på La Manga.

Sogndal - Sandefjord  3-0 (0-0)
1-0 Gilbert Koomson (75. min)
2-0 Kristoffer Ryland (78. min)
3-0 Gilbert Koomson, straffe (83. min)

24.02 Fire lag stiller i 6. divisjon avdeling 1



Fire lag spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 1.

Balestrand 2
Hafslo
Kaupanger 2
Studentspretten

Det er lagt opp til seriestart tysdag 3. mai, medan årets sesong blir avslutta tysdag 27. september.

1. serierunde, tysdag 3. mai:
Kl. 19.00 Hafslo - Balestrand 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Studentspretten

2. serierunde, tysdag 10. mai

Kl. 19.00 Studentspretten - Hafslo
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Balestrand 2

12. serierunde, tysdag 27. september:  

Kl. 19.00 Balestrand 2 - Studentspretten
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Hafslo

24.02 Gimmestad held fram som leiar i fotballgruppa


Sjur Gimmestad var speaker under heimekampen mot Fjøra 29. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane Fotball avvikla i går årsmøte på G-bygget i Sandane Idrettspark.

Der blei det klart at Sjur Gimmestad tok attval som leiar i fotballgruppa. Styret i fotballgruppa på Sandane må ein seie er stabilt, for samtlige åtte personar i styret er med vidare.

Desse sit i styret:
Leiar: Sjur Gimmestad
Nestleiar: Svein Kristiansen
Økonomiansvarleg: Karoline Klausen
Anleggsansvarleg Arild Bruland
Sportsleg leiar Magne Larsen
Voksenfotball Trond Salveson
Aldersbestemt fotball Allan R. Mardal
Styremedlem Hege M. Svalheim

 


Sandane vann 3-0 heime mot Skavøypoll på Idrettsplassen 24. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


24.02 Peter Aase går på utlån til Åsane


Peter Aase i kampen mellom Volda og Sogndal 2 4. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

BA melder på sine nettsider at Peter Aase går på lån til Åsane.

Sogndalspelaren har den siste veka trent med Åsane, og var på bana i treningskampen mot Brann sist fredag.

I følge Bergensavisen er partane blitt enige om ei låneavtale som strekker seg til 15. juli 2016.

Les meir på om saka på BA sine nettsider.

23.02 Christoffer Hafsås skal spele for Os


Christoffer Hafsås i Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 2015.

Christoffer Hafsås skal denne sesongen spele for Os. Stårheimaren har i kveld skrive under ei ettårskontrakt klubben frå Hordaland.

- Eg håpar å finne tilbake til formen eg hadde då eg var på mitt beste, seier Hafsås.  

Den tidligare Stårheim, Haugen, Eid, Førde, og Fyllingsdalenspelaren har ikkje vore på bana i ein seriekamp sidan Fyllingsdalen sin heimekamp mot Vard Haugesund 16. august 2014.

Trenar for Hafsås sin nye klubb er Hassan El Fakiri.

Os spelar denne sesongen i 3. divisjon avdeling 7.
Arna Bjørnar
Austevoll
Bjarg
Brann 2
Gneist
Lyngbø
Nest-Sotra 2
Os
Sotra
Tertnes
Varegg
Vestsiden-Askøy
Øystese
Åsane 2


Hafsås i småguttekampen Haugen-TMFK 1. september 2006. 
Sjå bilder frå denne kampen.


Christoffer Hafsås jublar etter scoring mot Sandane 19. juni 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Christoffer Hafsås jublar etter å ha utlikna til 1-1 mot Asker 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 


23.02 Seks lag stiller i 6. divisjon avdeling 2


Anga er tilbake i seriesystemet etter eit år pause.
Bildet er frå Anga sin bortekamp mot Eid 5. august 2014.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Seks lag spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 2.

Anga
Atløy
Førde 4
Gaular 2
Høyang 2
Tempo

Det er lagt opp til seriestart tysdag 26. april, medan årets sesong blir avslutta med full serierunde tysdag 27. september.

1. serierunde:
Tysdag 26. april:
Kl. 19.00 Tempo - Høyang 2
Kl. 20.30 Førde 4 - Anga

Søndag 1. mai:
Kl. 15.00 Atløy - Gaular 2

15. serierunde, tysdag 27. september:  

Kl. 19.00 Tempo - Atløy
Kl. 19.00 Gaular 2 - Anga
Kl. 19.00 Høyang 2 - Førde 4

23.02 Sogndal møter Sandefjord og Tromsø på La Manga


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 i treningskampen mot Brann på Fosshaugane Campus 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal skal under oppholdet på La Manga spele to treningskampar.

Torsdag 25. februar skal dei møte Sandefjord, medan Tromsø er motstandar måndag 29. februar.

Sogndal stiller med denne troppen på La Manga:
Mathias Dyngeland
Stefan Hagerup
Kristian Rutlin
Eirik Skaasheim
Taijo Teniste
Bjørn Inge Utvik
Hannu Patronen
Jukka Raitala
Christophe Psyché
Ole Amund Sveen
Rune Bolseth
Eirik Birkelund
Edin Øy
Babacar Sarr
Simen Brekkhus
Lars Christian Kjemhus
Martin Ramsland
Kristian Fardal Opseth
Fredrik Flo
Kristoffer Ryland
Ruben Holsæter
Gilbert Koomson
Mahatma Otoo

23.02 Opnar opp for fleire påmeldingar til Telenor Xtra


Alle foto: Eid Fotball

 

Eid Fotball starta tidleg denne månaden opp med Telenor Xtra FFO.

Tilbodet har frå fyrste dag vore fullbooka, men no opnar Eid Fotball opp for at fleire kan melde seg på.

Telenor Xtra FFO er for born i Eid kommune som går i 3. - 6. klasse. Eid IL Fotball er den fyrste klubben i Sogn og Fjordane som lanserar Telenor Xtra.

For påmelding eller meir informasjon om Telenor Xtra FFO på Nordfjordeid ta kontakt med Sportskoordinator Bjørn Totland på telefon 907 71 263.


 


Alle foto: Eid Fotball


22.02 NFF Keepertrenerkus A-lisenskurs


Keeper i Fokus og Jøran Rise hadde keepertrening på Eid 23 mars 2013.
Sjå bilder frå denne keepertreninga på Eid Idrettspark.

Frist for å melde seg på NFF Keepertrenar A-lisenskurs er søndag 10. april.

Keepertrener A-lisenskurs er beregnet på både bredde - og toppfotballen. Kurset er på nivå tre i NFFs nye keepertrenerkursstige.

Keepertrener A-lisenskurset har plass til maks 16 deltakere, og følgende kriterier må oppfylles:

•Ha solid trenerpraksis som keepertrener.
•Ha praktisk spillererfaring på akseptabelt nivå.
•Inneha gyldig NFF C-lisens autorisasjon ( Tidligere B-kurs/Trener 1)
•Ha gjennomført Keepertrenerkurs 1 og 2 (nå KT C-lisens og KT B-lisens)

Ved søknad om opptak vurderes:
•Praksis som keepertrener/trener
•Spillerbakgrunn
•Referanseuttalelser om utvist interesse, grundighet og dyktighet.
•Annen utdanning eller praksis med tilknytning til, eller betydning for trener/veiledervirksomhet i fotball.
•Praksis som kursveileder eller annen relevant virksomhet/praksis innenfor krets eller forbund

Les meir om kurset på fotball.no


Terje Skjeldestad under keepertrening på Eid Stadion 19. mai 2009.
Sjå nokre bilder frå treningsøkta på Eid Stadion.


22.02 Høyang vann 4-2 heime mot Førde 2


Joakim Måren scora to mål i dagens kamp mot Førde 2.
Bildet er frå Fylkeslaget sin kamp mot Fjøra 7. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Høyang vann i ettermiddag 4-2 heime mot Førde 2 i ein treningskamp på Sletta.

Joakim Måren (2), Mads Loftesnes og Jacob Bergset scora for heimelaget, medan Fredrick Rørstadbotnen sette inn begge måla til Førde 2.

Høyang - Førde 2  4-2 (1-0)
1-0 Mads Loftesnes
1-1 Fredrick Rørstadbotnen
1-2 Fredrick Rørstadbotnen
2-2 Jacob Bergset
3-2 Joakim Måren
4-2 Joakim Måren

22.02 Ni lag stiller i 6. divisjon avdeling 3


Haugen serieopnar borte mot Svelgen tysdag 19. april.
Øystein Haugland i heimekampen mot Stryn 2 12. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ni lag spelar denne sesongen i 6. divisjon avdeling 3.

Breimsbygda
Flatraket/Selje 2
Haugen
Hyen
Loen/Vikane/Stryn 3
Oppstryn
Sandane 2
Stadlandet/Åheim
Svelgen

Den fyrste serierunden i 6. divisjon avdeling 3 går av stabelen tysdag 19. april. Årets sesong blir avslutta med full serierunde tysdag 4. oktober.

1. serierunde, tysdag 19. april: 

Kl. 19.00 Svelgen - Haugen
Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Hyen
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Sandane 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Oppstryn

18. serierunde, tysdag 4. oktober:  

Kl. 19.00 Stadlandet/Åheim - Oppstryn
Kl. 19.00 Svelgen - Sandane 2
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Haugen



Flatraket/Selje 2 avsluttar sesongen med bortekamp Loen/Vikane/Stryn 3.
Bildet er frå kampen Flatraket/Selje 2-Stadlandet 13. juni 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.02 Resultat dagens kretskampar i Sognehallen


SFFK J14 spelte uavgjort 2-2 i dagens kamp mot Hordaland FK.
Bildet er tatt etter gårsdagens 1-9 tap.  
Sjå bilder og fakta frå kampen J14 SFFK - Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampen J15 SFFK - Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampen G14 SFFK - Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå kampen G15 SFFK - Hordaland FK 20. februar.

 

I dag blei kretskampane mellom Sogn og Fjordane FK og Hordaland FK spelt i Sognahallen.

Her er oversikt over resultata, og Sogn og FJordane FK sine målscorarar.

G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK  1-2 (1-1)
Mål Sogn og Fjordane FK: Kristian Bell

G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 1-4 (0-1)
Mål Sogn og Fjordane FK: Jonas Våge

J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK  2-2 (1-1)
Mål Sogn og Fjordane FK: Nathalie Heggøy og Helena Navarsete

J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK  0-4 (0-2)

21.02 Johan Hove spelte heile kampen mot Tsjekkia


Johan Hove i duell mot Simen Lefdal i kampen i 3. divisjon avdeling 8
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 17. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen då Norge i dag spelte uavgjort 1-1 mot Tsjekkia i den siste kampen under UEFA Development Tournament på St. Georges Park i England.

Norge tapte den påfølgande straffesparkkonkurransen 8-7.

Tsjekkia - Norge 1-1 (1-0) 8-7 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Ondrej Pachlopnik (21. min)
1-1 Colin Rösler (50. min)

Norge:
Kristoffer Klaesson
Fabian Rimestad
Jesper Daland
Erik Tobias Sandberg
Anders Waagan (Emil Kalsaas 41. min)
Kristian Bjåmer (Marius Larsen 41. min)
Colin Rösler (Marcus Solbakken 73. min)
Johan Hove
Erik Botheim
Erling Braut Håland (Kevin Krygård 73. min)
Haldor Stenevik (Kreshnik Krasniqi 62. min)

21.02 Bilder frå kretskampen J15 SFFK - Hordaland FK


SFFK J15 etter gårsdagens kretskamp mot Hordaland FK. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Den siste kretskampen på Fosshaugane Campus i går var mellom J15-laga til SFFK og Hordaland.

Jentene frå Hordaland vann til slutt kampen 6-0.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 0-6 (0-2)
0-1 Madelen Rørvik, straffe (7. min)
0-2 Anna Lan Lysebo (39. min)
0-3 Kathrine Filon (43. min)
0-4 Madelen Rørvik, straffe (45. min)
0-5 Elise Kvinge (68. min)
0-6 Madelen Holme (77. min)

Sogn og Fjordane FK:
Ingeborg Osland, Kaupanger IL
Vilde Slåen Nornes, Sogndal IL Fotball
Lina Seldal Stalheim, Sogndal IL Fotball
Andrea Henjesand, Syril
Martine Refsnes Nøstdal, Selje IL
Kaisa Wemby, Stryn T&I
Hege Gjesdal, Eikefjord IL
Elemine Ellingsund Øyra, Eikefjord IL
Anna Sandvik Gloppen, Førde IL Fotball
Sara Brandsdal, IL Jotun
Lea Helgås Vågen, Florø SK

Innbyttarar:
Julie Årøy, Sogndal IL Fotball
Kristin Bergheim Lykkeslett, Sogndal IL Fotball
Sara Hove, Selje IL
Andrine Bøe, Stryn T&I
Marte Nødset, Førde IL Fotball
Elise Dobbe Personbråten, Tambarskjelvar IL
Emilie Førde Naustdal, Eid IL

21.02 Bilder frå kretskampen J14 SFFK - Hordaland FK


SFFK J14 fekk det tøft mot Hordaland FK i gårsdagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Sogn og Fjordane J14 tapte heile 9-1 mot Hordaland FK i gårsdagens kretskamp på Fosshaugane Campus. Marit Mardal sette inn SFFK sitt mål på stillinga 0-5 drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 1-9 (0-2)
0-1 Tuva Skare Jørgensen (7. min)
0-2 Tuva Skare Jørgensen (22. min)
0-3 Vilde Drange Veglo (37. min)
0-4 Mia Lie Neset (43. min)
0-5 Ingrid Martinussen (51. min)
1-5 Marit Mardal (52. min)
1-6 Mia Lie Neset (59. min)
1-7 Johanna Eikenes (61. min)
1-8 Vilde Drange Veglo (65. min)
1-9 Mia Lie Neset (70. min)

Sogn og Fjordane FK:
Vilde Andersen, Vik IL
Helena Navarsete, Sogndal IL Fotball
Martine Nordal Humlestøl, Florø SK
Elijanne Skrede Anderson, Eid IL
Marte Hollevik, Jotun IL
Marit Mardal, Sandane TIL
Astrid Blikra, Gaular IL
Ingrid Lovise Jåstad, Hafslo IL
Ronja Rennestraum, Dale IL
Gunvor Igland, Førde IL Fotball
Tuva Bueie Dalin, Førde IL Fotball

Innbyttarar:
Veline Johansen, Eid IL
Karoline Alvsaker, Eid IL
Oda Alice Stokkebø, Vik IL
Nathalie Heggøy, Førde IL Fotball
Marlene Solheim, Hyllestad IL
Frida Solås, Hyllestad IL
Eline Botnen, Gaular IL

21.02 Bilder frå kretskampen G15 SFFK - Hordaland FK


SFFK G15 etter gårsdagens kamp mot Hordaland FK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sogn og Fjordane G15 tapte til slutt 2-1 mot Hordaland i kretskampen på Fosshaugane Campus. Eivind Helgesen scora Sogn og Fjordane FK sitt mål like før pause.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 1-2 (1-1)
0-1 Ole Martin Kolskogen (12. min)
1-1 Eivind Helgesen (38. min)
1-2 Ole Martin Kolskogen (42. min)

Sogn og Fjordane FK:
Kristoffer Magnussen, Florø SK
Nikolas Knutsen, Florø SK
Peter Frausing, Stryn T&I
Eirik Lereng, Årdalstangen IL
Lars Martin Svartemyr, IL Høyang
Sivert Mannsverk, Årdalstangen IL
Eivind Helgesen, Sogndal IL Fotball
Odin Koskinen, Førde IL Fotball
Vebjørn Løkkebø, Førde IL Fotball
Sander Vikum, Førde IL Fotball
Isak Eide, Førde IL Fotball

Innbyttarar:
Leander Agledal, Florø SK
Even Johan Haslerud, Florø SK
Magnus Risnes Wolff, Syril
Robert Ljøsne, Førde IL Fotball
Jonas Våge, Tornado Måløy FK
Håvard Kroken, Hornindal IL

21.02 Bilder frå kretskampen G14 SFFK - Hordaland FK


SFFK G14 spelte uavgjort 2-2 i gårsdagens kamp mot Hordaland FK.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Sogn og Fjordane G14 spelte i går ettermiddag uavgjort 3-3 mot Hordaland i kretskampen på Fosshaugane Campus. SFFK hadde seieren i lomma, men to minutt på overtid utlikna Hordaland til 3-3.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 3-3 (2-2)
1-0 Kristian Bell (1. min)
1-1 Walther Jarness (10. min)
2-1 Eirik Årdal (13. min)
2-2 Jørn Stenevik (16. min)
3-2 Kristian Bell (68. min)
3-3 Hordaland FK (70. min+2)

Dommar: Karl Andre Klakegg, Jølster

Sogn og Fjordane FK:
Jozef Tuzar, Stryn T&I
Niklas Hillersøy, Førde IL Fotball
Thomas Halstensen, Eikefjord IL
Bernard Breidvik, IL Høyang
Jonas Torvanger, Sogndal IL Fotball
Magnus Vik Skrede, Stryn T&I
Jørgen Dalaker, Kaupanger IL
Brage Naustdal, Florø SK
Mathias Sundberg, Sogndal IL Fotball
Eirik Årdal, Førde IL Fotball
Kristian Bell, Førde IL Fotball

Innbyttarar:
Kristian B. Gjelsvik, Florø SK
Vegard Halseth, Vik IL
Håkon Berg, Førde IL Fotball
Mikel Erlandsen, Sogndal IL Fotball
Filip Pleym Mardal, Sandane TIL
Bjørnar Lyslo, Vikane IL
Fredrik S. Ellingsund, Florø SK
Thomas Årebrot, Florø SK

21.02 Sogndal vann 4-0 mot Sandnes Ulf


Sogndal sitt lag etter dagens seier mot Sandnes Ulf i LSK-hallen.
Foto: Privat 

Sogndal vann i dag 4-0 mot Sandens Ulf i bronsefinalen under Eliteturneringa for junior i LSK-hallen.

Edin Øy, Andreas Lerheim Olsen, Jonas Denk og Daniel Kvalvågnes scora for Sogndal. Stillinga til pause var 1-0. 

Sandnes Ulf - Sogndal  4-0 (1-0)
1-0 Edin Øy (36. min)
2-0 Andreas Lerheim Olsen (66. min)
3-0 Jonas Denk (79. min)
4-0 Daniel Kvalvågnes (89. min)

Troppen:
Kristian Rutlin, Sogndal
Johan Skorge, Eid (Kristian Walaker, Førde 46. min)
Vegard Vatn Øvreberg, Stryn
Henrik Navarsete, Sogndal
Markus Thorberg, Hallingdal
Edin Øy, Sogndal (Vebjørn Høynes, Eid 63. min)
Adrian Solberg, Sogndal (Ørjan Sørflaten, Sogndal 78. min)
Sander Amble Haugen, Stryn (Eirik Husabø, Sogndal 73. min)
Jonas Denk, Sogndal
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Daniel Kvalvågnes, Førde

21.02 Andreas Sandal teken ut til NFF's dommerskole


Andreas Sandal var dommar i kampen mellom Selje og Stryn 2 i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Andreas Sandal frå Haugen er teken ut til NFF's dommerskole/NORCORE - Trinn #2 - 2016.

Totalt 19 gutar og ni jenter er tekne ut til NFFs dommerskole 2016. I tillegg deltek ni dommarcoachar.

I 2015 var Marianne Aakre Laugerud (Førde) og Erlend Nondal Lereim (Kaupanger) SFFK sine representantar på NFF's dommerskole.

Norges Fotballforbunds dommerskole/NORCORE trinn # 2 er tiltenkt for dommere i alderen 17-22 år som har et talent, lederegenskaper og er dedikert til rollen som en fremtidig toppdommer. Her er det plass til både jenter og gutter uansett bosted, krets og etnisk opprinnelse.

Samlingar 2016:
• Forkurs 16.–17. februar på Olympiatoppen eller Ullevaal Stadion
• Norway Cup 2016, 31. juli – 6. august
• Evalueringssamling 5. - 6. november

Uttak jenter:
Mari Ballangrud, NFF Oslo
Caroline Torgersen, NFF Oslo
Nathalie Støfringshaug, NFF Trøndelag
Amalie Nyeng, NFF Trøndelag
Veronika Fjeldvær, NFF Nordland
Mari Hellum Bjørnstad, NFF Buskerud
Karoline Jensen, NFF Troms
Cecilie Ege, NFF Rogaland
Susanne Bendiksen, NFF Hordaland

Uttak gutar:
Karl Edvard Brendskag, NFF Nordmøre og Romsdal
Rene Nordvik, NFF Hordaland
Andreas Sandal, NFF Sogn og Fjordane
Jørgen Nesje, NFF Nordland
Yahya Swajet, NFF Indre Østland
Henrik Sunde, NFF Sunnmøre
Per Thomas Byrkjedal, NFF Agder
Stian Røvig Sletner, NFF Oslo
Hans Kristian Pedersen, NFF Vestfold
Mathias Støfringshaug, NFF Trøndelag
Kristian Kristiansen, NFF Troms
Nathaniel Dahl, NFF Østfold
Mischa Kellerhals, NFF Rogaland
Marius Bye, NFF Akershus
Aleksander Jæger, NFF Buskerud
Herman Holte, NFF Hålogaland
Anders Bodding, NFF Akershus
Jonas Fuglum Hovden, NFF Indre Østland
Mohammed Nabhani, NFF Telemark

 


Andreas Sandal var assistentdommar i cupkampen Stryn - Aalesund i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Andreas Sandal var dommar i kvalifiseringskampen mellom Eid og
Staal Jørpeland på Eid Idrettspark 11. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


Andreas Sandal var assistentdommar i kampen Selje - Eid 2 i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


21.02 Kampar i dag, søndag 21. februar


Daniel Kvalvågnes og Sogndal møter i dag Sandnes Ulf i LSK-hallen.
Bildet er frå Fylkeslaget sin kamp mot Fjøra 7. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket. 

Er det nokon som veit om fleire treningskampar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kretskampar i Sognahallen:
Kl. 09.30 G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 11.00 G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 12.30 J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 14.00 J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK

Eliteturnering i LSK-hallen:
Kl. 12.00 Bronsefinale, Sogndal - Sandnes Ulf
Kl. 14.00 Finale, Lillestrøm - Stabæk

20.02 Sogndal tapte 2-1 mot Lillestrøm


Fylkeslaget etter 5-0 seieren mot Fjøra på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Sogndal tapte i ettermiddag 2-1 borte mot Lillestrøm i Eliteturneringa i LSK Hallen. Ørjan Sørflaten scora Sogndal sitt mål fem minutt før pause.

I morgon møter Sogndal taparen av kampen mellom Stabæk og Sandnes Ulf.  

Lillestrøm - Sogndal  2-1 (1-1)
1-0 Lillestrøm (18. min)
1-1 Ørjan Sørflaten (40. min)
2-1 Lillestrøm (80. min)

Sogndal:
Kristian Rutlin, Sogndal
Kristian Walaker, Førde (Johan Skorge, Eid 46. min)
Eirik Husabø, Sogndal
Henrik Navarsete, Sogndal
Joar Tryti, Sogndal
Vebjørn Høynes, Eid (Jonas Denk, Sogndal 46. min)
Markus Thorberg, Hallingdal (Sander Amble Haugen, Stryn 75. min)
Simen Lefdal, Eid
Edin Øy, Sogndal (Adrian Solberg, Sogndal 82. min)
Ørjan Sørflaten, Sogndal
Daniel Kvalvågnes, Førde (Andreas Lerheim Olsen, Sogndal 63. min)

20.02 Reultat kampar i dag, laurdag 20. februar


SFFK G14 spelte uavgjort 2-2 i dagens kamp mot Hordaland FK.
Bilder og fakta frå dagens kretskampar blir lagt ut søndag.
  

Her er oversikten over resultata frå dagens treningskampar med lag her i frå fylket.  

Larsnes/Gursken - Skavøypoll  5-2

Eid - Sandane  2-1
Mål Eid: Kristian Lefdal og Espen Rosø

Tornado Måløy - Åram/VanKam 1-2 (1-1)
Mål Tornado Måløy: Sondre Myre Silden

Stryn - Hareid  6-0
Mål Stryn: Anurathan Velalakan (2), Vegard Hopland (2), Petter Hammer og Marius Rauset

Sogndal - Haugesund 0-3 (0-1)

Flatraket/Selje 2 - Stadlandet  5-4

NTF G19 Elite, Lillestrøm - Sogndal  2-1 (1-1)

Kretskampar Fosshaugane Campus
G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK  3-3(2-2)
G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 1-2 (1-1)
J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK  1-9 (0-2)
J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK 0-6 (0-2)

Bilder og fakta frå dagens kretskampar blir lagt ut søndag.

20.02 Kampar i dag, laurdag 20. februar


Sogn og Fjordane G2001 etter kretskampen mot Sunnmøre FK i 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 1. februar 2015.

  

Her er ein oversikt over dagens treningskampar og aktivitetar.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 12.45 Treningskamp, Larsnes/Gursken - Skavøypoll, River Plate
Kl. 13.00 Treningskamp, Eid - Sandane, Eid Idrettspark
Kl. 14.00 Treningskamp, Tornado Måløy - Åram/VanKam, Måløy Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Stryn - Hareid, Stryn Stadion
Kl. 17.00 Treningskamp, Sogndal - Haugesund, Vestlandshallen
Kl. 17.00 Treningskamp, Flatraket/Selje 2-Stadlandet, Nordfjordhallen


Kl. 17.00 NTF G19 Elite, Lillestrøm - Sogndal, LSK-hallen

Kretskampar Fosshaugane Campus
Kl. 14.00 G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 15.30 G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 17.00 J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 18.30 J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
 

19.02 Peter Aase spelte frå start for Åsane mot Brann


Peter Aase spelte frå start for Åsane i dagens kamp mot Brann.
Bildet er frå guttekampen borte mot Eid 1. september 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tre spelarar frå fylket var i aksjon då Brann og Åsane i kveld spelte uavgjort 0-0 i ein treningskamp i Vestlandshallen.

Peter Aase spelte frå start for Åsane, medan Oliver Rotihaug og Azar Karadas blei bytta inn omlag 10 minutt før slutt. Rotihaug for Åsane og Karadas for Brann.

Åsane - Brann 0-0 (0-0)

Åsane:
Andreas Søreide
Martin Ueland
Eirik Wollen Steen
Fredrik Pallesen Knudsen
Jahn Ove Wiik (Simen Hatlebrekke 83. min)
Joachim Soltvedt (Oliver Rotihaug 83. min)
Stian Nygard
Vegard Leikvoll Moberg
Peter Aase (Øystein Aksnes 83. min)
Niclas Lerpold (Senai Hagos 58. min)
Geir Andre Herrem (Simen Næss 58. min)

Brann:
Piotr Leciejewski
Amin Nouri
Bismar Acosta
Jonas Grønner
Ruben Kristiansen
Kristoffer Barmen
Sivert Heltne Nilsen (Remi Johansen 46. min)
Fredrik Haugen
Mads Hvilsom (Azar Karadas 80. min)
Jakob Orlov (Viljar Vevatne 46. min)
Erik Huseklepp

Kampfakta er henta frå Brann sine nettsider. 

19.02 Jølster vann 3-1 mot Anga



Jølster vann i kveld 3-1 mot Anga i ein treningskamp i Hafstadparken.

Nils Arne Dvergsdal (2), og Andre Njøsen Norevik scora for Jølster, medan Alexander Lekva sette inn Anga sitt mål.

Stillinga til pause i dagens kamp i Hafstadparken var 0-0.

Fjøra vann 4-3 heime mot Voss
I ein annan treningskamp i i kveld vann Fjøra 4-3 heime mot Voss i Sognahallen. I tillegg til eit sjølvmål scora Kristian Berg, Erik Loftesnes og Gøran Wigum for Fjøra.

19.02 Film frå TOYOTA CUP I NORDFJORDHALLEN


Florø blå gjekk heilt til topps i klasse G13/14 i Toyota Cup.
Sjå bilder frå kampane i Toyota Cup i Nordfjordhallen.
Sjå filmen frå Toyota Cup i Nordfjordhallen.

Siste helga i november arrangerte Skavøypoll Toyota Cup i Nordfjordhallen.

Ein liten film frå kampane i turneringa laurdag 28. november er no lagt ut på Vimeo.

Sjå filmen frå Toyota Cup i Nordfjordhallen.

Sjå bilder frå kampane i Toyota Cup i Nordfjordhallen.


18.02 Marius Hagen debuterte for HamKam


Marius Hagen i kamp for Stryn 27. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eidaren Marius Hagen fekk i dag sin debut for sin nye klubb HamKam.

23-åringen frå Nordfjordeid spelte frå start då HamKam i dag vann 3-0 borte mot Løten i ein treningskamp på kunstgrasbana på Løten.

Marius Hagen, som ikkje har spelt kamp sidan slutten av august, var nest sist på ballen då Valentin Blaka auka HamKam si leiing til 2-0.  

Hagen blei bytta på stillinga 0-3 drøye halvtimen før full tid.

Løten - HamKam  0-3 (0-2)
0-1 Willy Zamble (22. min)
0-2 Valentin Blaka (45. min)
0-3 Truls Jevne Hagen (53. min)

18.02 Kaupanger serieopnar borte mot Vestsiden Askøy


Øystein Lindesteg Rinde og Kaupanger serieopnar på bortebane.  

Kampoppsettet for 2. divisjon kvinner avdeling 4 er no spikra, og Kaupanger serieopnar borte mot Vestsiden Askøy søndag 10 april.

Fyrste heimekamp for Kaupanger er heime mot Forus og Gausel søndag 17. april, medan sesongen blir avslutta med bortekamp mot Hinna søndag 16. oktober.

1. serierunde:
Laurdag 9. april:

Kl. 15.00 Haugar - Fyllingsdalen

Søndag 10. april:
Kl. 14.00 Arna-Bjørnar 2 - Bergen Nord /Hovding
Kl. 14.00 Staal Jørpeland - Avaldsnes 2
Kl. 14.00 Hinna - Sandviken 2
Kl. 15.00 Vestsiden-Askøy - Kaupanger


2. serierunde:
Søndag 17. april:
Kl. 12.00 Kaupanger - Forus og Gausel
Kl. 14.00 Bergen Nord /Hovding - Hinna
Kl. 14.00 Avaldsnes 2 - Haugar
Kl. 14.00 Sandviken 2 - Vestsiden-Askøy

Måndag 18. april:
Kl. 18.30 Klepp 2 - Staal Jørpeland
Kl. 20.00 Fyllingsdalen - Arna-Bjørnar 2


22. serierunde:
Søndag 16. oktober:

Kl. 13.00 Hinna - Kaupanger
Kl. 13.00 Staal Jørpeland - Fyllingsdalen
Kl. 13.00 Haugar - Bergen Nord /Hovding
Kl. 13.00 Avaldsnes 2 - Klepp 2
Kl. 13.00 Arna-Bjørnar 2 - Sandviken 2
Kl. 13.00 Vestsiden-Askøy - Forus og Gausel

Sjå heile oppsettet for 2. divisjon kvinner avdeling 4.
 
 


Kaupanger jublar etter scoring i kampen mot Tornado Måløy
i Vinterserien junior damer på Eid Idrettspark 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Kaupanger jublar etter scoring i kampen mot Team SFFK jenter i 2015.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar 2015.


18.02 Johan Hove spelte 1. omgang mot Italia


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove var på bana i 1. omgang då Norge i dag spelte uavgjort 1-1 mot Italia under UEFA Development Tournament på St. Georges Park i England.

Ettersom kampen enda uavgjort blei kampen avgjort med straffesparkkonkurranse. Her vann Norge 4-3 etter scoringar ved Haldor Stenevik, Erik Tobias Sandberg, Erik Botheim og Colin Rösler.

Italia - Norge 1-1 (0-0) 4-5 etter straffesparkkonkurranse
1-0 Luca Scarlino (66. min)
1-1 Kreshnik Krasniqi (80. min+2)

Norge:

Hermann Ræstad
Erik Tobias Sandberg
Emil Kalsaas
Kristian Bjåmer
Mohammed Mohammedi
Mikael Ugland
Johan Hove (Colin Rösler 41. min)
Marcus Solbakken
Anders Waagan
Marius Larsen (Haldor Stenevik 41. min)
Kevin Krygård (Erik Botheim 41. min)

18.02 Baune legg treningsleir til Stryn


Daniel Gangeskar i Flatraket/Selje 2 sin kamp mot Sandane 2 9. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Daniel Gangeskar frå Deknepollen er hovudtrenar for Baune sitt damelag.

Det er no bestemt at laget frå Hordaland tek turen til Stryn på treningsleir i midten av mars.

Under treningsleiren i Stryn skal Baune mellom anna spele kampar mot Tornado Måløy og Stryn. Kampen mot Tornado Måløy går av stabelen laurdag 12. mars, medan kampen mot Stryn blir spelt enten dagen før eller dagen etter kampen mot Tornado Måløy.

Baune enda sist sesong heilt sist i 3. divisjon, og skal dermed denne sesongen spele i 4. divisjon i Hordaland. Baune har som mål at damelaget skal rykke opp igjen til 3. divisjon ein av dei fyrste sesongane. 

Gangeskar har skrive ei toårskontrakt med klubben, og tok til i trenargjerninga i Baune frå 1. januar.

17.02 Sogndal sin tropp til Eliteturneringa i LSK hallen


Daniel Kvalvågnes i Fylkeslaget sin kamp mot Fjøra 7. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Her er Sogndal sin tropp til Eliteturneringa i LSK Hallen 20. og 21. februar.

Troppen:
Joar Tryti, Sogndal
Edin Øy, Sogndal
Kristian Rutlin, Sogndal
Henrik Navarsete, Sogndal
Andreas Flåten, Sogndal
Adrian Solberg, Sogndal
Andreas Lerheim Olsen, Sogndal
Jonas Denk, Sogndal
Ørjan Sørflaten, Sogndal
Eirik Husabø, Sogndal
Kristian Walaker, Førde
Daniel Kvalvågnes, Førde
Markus Thorberg, Hallingdal
Vegard Vatn Øvreberg, Stryn
Sander Amble Haugen, Stryn
Johan Skorge, Eid
Vebjørn Høynes, Eid
Simen Lefdal, Eid

Trenarar for Sogndal er Håvard Øygarden og Bjørn Totland.

Laurdag 20. februar:
Kamp 1, Kl. 17.00 Lillestrøm - Sogndal
Kamp 2, Kl. 19.00 Stabæk - Sandnes Ulf

Søndag 21. februar:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2

17.02 Eid Cup 2016 går av stabelen 30. april


Frå fjorårets Eid Cup på Eid Idrettspark 25. april 2015.
Sjå bilder frå Eid Cup 2015.

 

Eid IL Fotball arrangerar også i år Eid Cup, denne gong laurdag 30. april.

Nytt av året er at alle kampane vert spelt i løpet av ein dag, og årsklassene i år er 6 til 12 år.

Her vil borna i tillegg til å få spele minst fire kampar (alternativt tre kampar med lenger speletid) kunne nytte svømmehallen, være med på konkurransar på friområde på Idrettsparken, og ikkje minst avslutte cupen med diskotek i Eid Idrettshus. I tillegg vil spelerar og lagleierar kunne kose seg med pizzabuffet etter kampane.

Påmeldingsfristen er sett til den 15. april og vi har tru på at det vil bli rift om plassane.

Totalt vil det bli spelt minst 120 kampar i løpet av denne laurdagen, og alle kampane vert spelt på Eid Idrettspark.



Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Sjå bilder frå Eid Cup 2014.


Frå Eid Cup på Eid Stadion 25. mai 2013.  
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Eid kvit og Tornado Måløy i klasse Gut 8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


Frå kampen mellom Heia og Eid gul i klasse Jente 7/8. 
Sjå bilder frå Eid Cup 2013.


17.02 Sogndal spelte uavgjort 2-2 mot Førde


Ruben Holsæter i kamp for Førde mot Sogndal 12. juli 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 mot Førde i ein treningskamp på Fosshaugane Stadion.

Mahatma Otoo og Fredrik Flo scora for Sogndal, medan Vegard Savland og Eirik Flatjord putta for bortelaget. 

Sogndal - Førde  2-2 (2-1)
0-1 Vegard Savland
1-1 Mahatma Otoo
2-1 Fredrik Flo
2-2 Eirik Flatjord


17.02 Midthjell dømmer Champions League


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Sven Erik Midthjell er sett opp som 4. dommar i dagens Champions League kamp mellom Gent og Wolfsburg.

Kampen blir spelt på Ghelamco Arena i Gent i Belgia kl. 20.45.  


Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Thomas Haglund, Navestad, og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

 


Svein-Erik Edvartsen er ekstra assistentdommar/måldommar i dag.
Bildet er frå semifinalen i cupen mellom Hødd og Brann i 2012.
Sjå bilder frå denne kampen.


17.02 Fylkeslaget spelar Eliteturnering i LSK hallen


Fylkeslaget etter 5-0 seieren mot Fjøra på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
Sjå filmen frå kampen mellom Fylkeslaget junior og Fjøra. 

Sogndal junior (Fylkeslaget) med spelarar frå heile fylket skal til helga delta på Eliteturnering i LSK Hallen.

Dei fire laga som er med i turneringa er Sogndal, Lillestrøm, Stabæk og Sandnes Ulf.

Laurdag 20. februar:
Kamp 1, Kl. 17.00 Lillestrøm - Sogndal
Kamp 2, Kl. 19.00 Stabæk - Sandnes Ulf

Søndag 21. februar:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Det blir også spelt kampar i NTF sitt Elitetiltak for G19 i Nordlandshallen, Østfoldhallen og i Sørlandshallen.

Nordlandshallen:
Laurdag 20. februar:
Kamp 1, Kl. 17.00 Bodø/Glimt - Rosenborg
Kamp 2, Kl. 19.00 Bryne - Sandefjord

Søndag 21. februar:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Østfoldhallen:
Laurdag 20. februar:
Kamp 1, Kl. 17.00 Sarbsborg 08 - Viking
Kamp 2, Kl. 19.00 Haugesund - Fredrikstad

Søndag 21. februar:
Kl. 12.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 14.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2


Sørlandshallen:
Fredag 19. februar:
Kamp 1, Kl. 14.00 Start - Odd

Laurdag 20. februar:
Kamp 2, Kl. 14.00 Molde - Brann

Søndag 21. februar:
Kl. 14.00 Tapar kamp 1 - Tapar kamp 2  
Kl. 16.00 Vinnar kamp 1 - Vinnar kamp 2

16.02 Johan Hove spelte 2. omgang mot England


Johan Hove i duell mot Simen Lefdal i kampen i 3. divisjon avdeling 8
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 17. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Johan Hove frå Sogndal spelte 2. omgang då Norge G16 i dag møtte England under UEFA Development Tournament på St. Georges Park i England.

Jadon Sancho blei matchvinnar i kampen då han gav England leiinga 1-0 knappe fem minutt før pause.

I dei to neste kampane i UEFA Development Tournament skal Norge møte  Tsjekkia og Italia.
 
England - Norge 1-0 (1-0)
1-0 Jadon Sancho (36. min)

Norge:
Kristoffer Klaesson
Fabian Rimestad (Kristian Bjåmer 66. min)
Andreas Uran
Jesper Daland
Erik Tobias Sandberg
Colin Rösler
Mikael Ugland (Johan Hove 41. min)
Erik Botheim
Erling Braut Håland (Kevin Krygård 50. min)
Kreshnik Krasniqi (Anders Waagan 41. min)
Haldor Stenevik

16.02 Vilde Hasund teken ut på J19-landslaget


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vilde Hasund frå Åheim er teken ut i J19-landslagstroppen som skal til La Manga i starten av mars.

J19-landslaget skal under oppholdet på La Manga spele kampar mot Frankrike og USA.
 
Troppen:
Ida Norstrøm - Grei
Benedicte Håland - Arna-Bjørnar
Klara Sporsem - Molde
Tuva Hansen - Klepp
Sarah Lilleberg Suphellen - Trondheims-Ørn
Katrine Winnem Jørgensen - Medkila
Mariken Kleppe - Urædd
Marit Bratberg Lund - Kolbotn
Ingrid Rokke Elvebakken - Kolbotn
Heidi Ellingsen - Lyn
Nora Eide Lie - Urædd
Maria Hiim - Klepp
Ingrid Syrstad Engen - Trondheims-Ørn
Karoline Heimvik Haugland - Arna-Bjørnar
Vilde Hasund - Røa
Andrea Wilman - Lyn
Siw Døvle - Urædd
Vilde Anett Fjelldal - Medkila
Marthe Enlid - Byåsen

16.02 Stine og Elise med i troppen til OL-kvalifisering


Stine Pettersen Reinås i J19 EM-kvalifiseringskampen mot Portugal
i Italia 2. april 2012. Foto: Privat

 

Stine Pettersen Reinås og Elise Thorsnes er tekne ut på A-landslaget for kvinner som skal spele OL-kvalifisering i Nederland 2.-9. mars.

Norge skal ut i kampar mot Sverige, Nederland og Sveits, og vinnaren av denne gruppa er klar for OL i Brasil i august.  

Troppen:
Ingrid Hjelmseth - Stabæk
Cecilie Fiskerstrand - Stabæk
Kristine Nøstmo - Trondheims-Ørn
Maren Mjelde - Avaldsnes
Lene Mykjåland - LSK Kvinner
Gry Tofte Ims - Klepp
Ingvild Stensland - Stabæk
Trine Rønning - Stabæk
Emilie Haavi - LSK Kvinner
Isabell Herlovsen - LSK Kvinner
Elise Thorsnes - Avaldsnes
Marita Skammelsrud Lund - LSK Kvinner
Kristine Minde - Linköping
Nora Holstad Berge - Bayern Munchen
Caroline Graham Hansen - Wolfsburg
Hege Hansen - Klepp
Andrine Stolsmo Hegerberg - Koppabergs/Gøteborg
Ada Stolsmo Hegerberg - Lyon
Ingrid Moe Wold - LSK Kvinner
Synne Jensen - Wolfsburg
Lisa-Marie Karlseng Utland - Trondheims-Ørn
June Pedersen - Piteå
Kristine Leine - Røa
Stine Pettersen Reinås - Stabæk

 

 
Elise Thorsnes for Røa i bortekampen mot Fortuna 30. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.02 Tre jenter frå fylket på J17-landslaget


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat 
 

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) er alle tre tekne ut J17-landslagstroppen som skal ut i EM-kvalifisering i starten av mars.

Norge sine motstandarar i EM-kvalifiseringa er Sverige, Skottland og Polen.

Tropp:  
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Frida Bergmann Thomas - Stabæk
Vilde Gullhaug Birkeli - Skedsmo
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Johnsen Brenn - LSK Kvinner
Marte Bjelde Hjelmhaug - Kaupanger
Silje Bjørneboe - Urædd
Emilie Raum Closs - LSK Kvinner
Noor Hoelsbrekken Eckhoff - Lyn
Camilla Linberg - Stabæk
Frida Leonhardsen Maanum - Lyn
Elise Isolde Stenevik - Arna Bjørnar
Emilia Ruud - Kongsvinger
Celine Emilie Nergård - Fløya
Ingrid Olsen - Egersund
Emilie Nautnes - Arna Bjørnar
Andrea Norheim - Klepp
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner

15.02 Seljecup, 12.-14. juni 2015


Turneringsgeneral Atle Solheim delar ut vandrepokalen til Eid J14 i 2015. 
Sjå bilder frå Seljecup 2015.

Selje IL arrangerar 10. - 12. juni Seljecup 2016.

Selje Fotball skriv følgjande om årets turnering på cupen si nettside.

Selje Idrettslag har for 22. gong gleda av å ynskje velkommen til vår tradisjonsrike og svært populære cup. Seljecup er den nest største utandørs-cupen i fylket. Dei siste åra har det delteke i overkant av 140 lag og 1100 spelarar frå ca.40 klubbar, hovudsakleg frå Sogn og Fjordane, Sunnmøre og Hordaland. I fjor deltok lag frå Bergen i sør til Molde i nord.

Kampar, overnatting, matservering og alle aktivitetar føregår i og omkring Selje Idrettspark. Ny og moderne kunstgrasbane gjev flotte speletilhøve. Kamptidspunkta vert så langt råd tilpassa reiseavstand og ynskje frå klubbane.

Vi gjer merksam på at vi må sette ei øvre grense for kor mange lag som kan delta i turneringa. Det løner seg difor å vere tidleg ute med påmeldinga, ”først til mølla......”

Vi håpar på ein ny cupsuksess med mykje flott fotball, vennskap og glede.

La oss alle hjelpe kvarandre til FairPlay både på og utanfor bana Selje IL har i mange år hatt eit stort fokus på FairPlay. På bakgrunn av dette vart klubben både i 2012, 2013 0g 2015 kåra til ”Årets FairPlay-klubb” i Sogn og Fjordane. Seljecup har også fokus på FairPlay, noko som vil vise igjen under cupen.

Siste påmeldingsfristen er 25. april!

For meir informasjon sjå Seljecup sine nettsider. 



Tornado Måløy kvit vann A-sluttspelet i klasse Gutar 14 år.   
Sjå bilder frå Seljecup 2014.  


15.02 SFFK spelar kretskampar i Sogndal


SFFK J2001 spelte uavgjort 1-1 i kretskampen mot
Sunnmøre FK på kunstgrasbana i Stryn søndag 1. februar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 1. februar 2015.

Laurdag 20. og søndag 21. februar er det full rulle med kretskampar i Sogndal. 

Sogn og Fjordane Fotballkrets J14, G14, J15 og G15 skal begge dagane spele kampar mot Hordaland FK. Laurdag blir kampane spelt på Fosshaugane Campus, medan kampane søndag går av stabelen i Sognahallen.

Laurdag 20. februar:
Kl. 14.00 G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 15.30 G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 17.00 J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 18.30 J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK

Søndag 21. februar:
Kl. 09.30 G14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 11.00 G15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 12.30 J14 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK
Kl. 14.00 J15 Sogn og Fjordane FK - Hordaland FK


Sogn og Fjordane FK G2001 etter kretskampen mot Sunnmøre FK i 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 1. februar 2015.


15.02 Norge G19 tapte 2-1 mot Portugal


Oliver Rotihaug og Sebastian Stadheim Width før 2013-sesongen.  
 
 

Oliver Rotihaug spelte omlag ein halvtime då Norge G19 i dag tapte 2-1 mot Portugal på La Manga. Rotihaug blei bytta inn for Patrick Berg etter 20 minutt av 2. omgang.

Portugal sitt vinnarmål kom tre minutt før full tid.

Det enda dermed med to tap og ein seier for Norge G19 under oppholdet på La Manga.

Portugal - Norge 2-1 (1-0)
1-0 Moreto Cassama (13. min)
1-1 Mathias Rasmussen (50. min)
2-1 Almeida (87. min)

Norge:
Amund Wichne
Julian Ryerson
Eirik Haugan (Adrian Lillebekk Ovlien 90. min)
Per-Magnus Steiring
Ludvig Begby
Kristoffer Vassbakk Ajer
Bader Rahhaoui (Erlend Dahl Reitan 90. min)
Patrick Berg (Oliver Rotihaug 65. min)
Arent-Emil Klaussen Hauge (Mathias Berg Gjerstrøm 46. min)
Matias Rasmussen (Axel Kryger 90. min)
Håkon Holmefjord Lorentzen

14.02 Resultat kampar i dag, søndag 14. februar


Thor Jørgen Spurkeland scora eit mål for Førde i dagens kamp mot Fjøra.
Bildet er frå kampen mellom Florø og Førde på Florø Stadion i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
   
 

Begge laga frå fylket som denne sesongen skal spele i 2. divisjon har i dag spelt treningskampar.

Førde vann 3-0 borte mot Fjøra i Sognahallen, medan Florø tapte 2-0 mot Nest Sotra i Vestlandshallen.

Fjøra - Førde  0-3 (0-2)
0-1 Kristoffer Haaland Iversen
0-2 Thor Jørgen Spurkeland
0-3 Kristian Walaker

Nest Sotra - Florø 2-0 (2-0)
1-0 Nest Sotra (1. min)
2-0 Nest Sotra (10. min)

14.02 Thor Aage Pleym Evensen skal spele for Førde


Jubel etter at Thor Aage Pleym Evensen scora mot Fjøra 1. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Thor Aage Pleym Evensen skal denne sesongen spele for Førde. Pleym Evensen som dei tre siste sesongane har spelt for Tornado Måløy skal i tillegg til å vere spelar også vere assistenttrenar for Førde 2.

Pleym Evensen fekk sin debut i Førdedrakta i Førde 2 sin treningskamp mot Høyang torsdag kveld. Pleym Evensen fekk 80 minutt på midtbana, og hadde mellom anna målgivande pasning på eit av Førde 2 sine scoringar.

22-åringen som var aktuell for Bodø/Glimt i sine yngre dagar spelte tre sesongar for Sandnessjøen i 3. divisjon før han kom til Tornado Måløy. På desse tre sesongane scora han 22 mål på 63 kampar.

For Tornado Måløy står Pleym Evensen bokført med 31 mål på 61 kampar.

Held Thor Aage Pleym Evensen seg skadefri og finn toppformen kan han heilt klart vere ein spelar som også kan bidra for Førde i 2. divisjon. 

 


Frå Tornado Måløy sin heimekamp mot Dale 28. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Tornado Måløy jublar etter Thor Aage Pleym Evensen scora i cupkampen heime mot Stryn på Eid Idrettspark 1. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.02 UEFA B-lisenskurs i Sogndal


Helge Haugen er ein av trenarane som tek UEFA B-lisenskurs.
Sjå nokre få bilder frå ei økt i Sognahallen laurdag 13. februar.


 

Denne helga har ein god gjeng med trenarar vore samla til UEFA B-lisenskurs i Sogndal.

I tillegg til lokale trenarar her i frå fylket var trenarar frå fleire andre fylker representerte under helgas samling i Sogndal.

Sjå nokre få bilder frå ei økt i Sognahallen laurdag 13. februar.

Om UEFA B-lisens: (Henta frå fotball.no)

Varighet:
• Ca. 170 timer

Innhold:
• Organisering og ledelse av treningsaktivitet.
• Vurdering av fotballaktivitet med tanke på kvalitet.
• Veiledning og instruksjon
• Spillerutvikling

Metode:
• Heldagskurs i totalt ti dager fordelt over to samlinger med forelesninger, gruppearbeid og erfaringsutveksling, samt planlegging og gjennomføring av treningsledelse i praksis ute på fotballbanen. Skriftlig
selvstudium mellom de to samlingene.
Når du har minst ett års trenerpraksis med NFF C-lisens, kan du søke opptak på UEFA B-lisenskurset. Målgruppe er trenere i ungdoms- og voksenfotballen.

Kurset er tredelt:
1. En ukes sammenhengende kurs med hovedvekt på praksis.
2. Et teoretisk selvstudium over ca. tre måneder med skriftlig besvarelse av sentrale spørsmål innenfor fotballen.
3. En tredagerssamling med hovedvekt på praksis.

NFF tar ut deltakere i samarbeid med fotballkretsene, og arrangerer hvert år 5-7 kurs à 24 deltakere.


 




14.02 Oliver Rotihaug spelte heile kampen mot Polen


Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
 
 

Oliver Rotihaug spelte heile kampen då Norge G19 i går møtte Polen på La Manga.

Norge henta opp 0-2 til 2-2, men ei scoring på overtid av Polen gjorde at Norge til slutt tapte kampen 3-2.

Norge G19 avsluttar oppholdet på La Manga med kamp mot Portugal.

Polen - Norge 3-2 (1-0)
1-0 Eryk Sobkow (8. min)
2-0 Konrad Handzlik, straffe (66. min)
2-1 Mathias Rasmussen, straffe (72. min)
2-2 Håkon Lorentzen (75. min)
3-2 Maciej Palaszewski (90. min)

Norge:
Egil Selvik
Erlend Dahl Reitan
Adrian Ovlien
Axel Kryger (Per Magnus Steiring 82. min)
Julian Ryerson (Eirik Haugan 46. min)
Badr Rahhaoui (Mathias Rasmussen 46. min)
Arent Emil Hauge
Patrick Berg (Mathias Gjerstrøm 46. min)
Sivert Solli (Sigurd Haugen 65. min)
Oliver Rotihaug
Håkon Lorentzen

13.02 Sogndal vann 2-1 heime mot Brann


Sogndal jublar etter at Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 i dagens treningskamp mot Brann på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal vann i ettermiddag 2-1 mot Brann i ein treningskamp på Fosshaugane Campus.

Kristian Fardal Opseth gav Sogndal leiinga 1-0 med ei lekker scoring drøye fem minutt før pause. Fardal Opseth kom seg fri frå sin oppassar Jonas Grønner, og frå omlag 20 meter dunka han ballen i mål via stolpen. 1-0 til Sogndal var også pauseresultatet i kampen.

Brann si utlikning til 1-1 kom ved innbyttar Dani Hatakka knappe 20 minutt før full tid. Eit innlegg frå høgre blei stussa vidare av Sivert Heltne Nilsen inne i Sogndal sin 16-meter. Ballen enda på bakerste stolpe hos Dani Hatakka som heada ballen i mål frå kort hold.

Like etter Brann si utlikning blei Taijo Teniste matchvinnar med si fyrste soring for Sogndal. Teniste kombinerte fint med Rune Bolseth, og frå 8-9 meter sette han ballen sikkert forbi Brann sin keeper Alex Horwath.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Onsdag 14. februar spelar Sogndal treningskamp mot Førde på Fosshaugane Campus.

Sogndal - Brann 2-1 (1-0)
1-0 Kristian Fardal Opseth (37. min)
1-1 Dani Hatakka (71. min)
2-1 Taijo Teniste (75. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Assistentdommarar: Steinar Hole, Jølster og Frank Heggestad, Veitastrond

Rødt kort: Jonas Grønner, Brann

Gult kort: Jonas Grønner, Brann og Fredrik Haugen, Brann

Sogndal:
Mathias Dyngeland (Stefan Hagerup 46. min)
Eirik Skaasheim (Ruben Holsæter fra 46. min)
Bjørn Inge Utvik (Christoph Psyché fra 46. min)
Hannu Patronen (Edin Øy fra 78. min)
Taijo Teniste
Lars Christian Kjemhus (Gilbert Koomson fra 46. min)
Eirik Birkelund (Rune Bolseth 61. min)
Babacar Sarr
Simen Brekkhus
Martin Ramsland (Fredrik Flo fra 78. min)
Kristian Fardal Opseth (Ole Amund Sveen (61. min)

Brann:
Alex Horwath
Dani Hatakka
Jonas Grønner (Dani Hatakka 57. min)
Bismar Acosta
Viljar Vevatne (Amin Nouri 46. min)
Fredrik Haugen
Sivert Heltne Nilsen
Mads Hvilsom (Kapinga Brazy fra 82. min)
Erik Huseklepp (Viljar Vevatne fra 78. min)
Jakob Orlov
Steffen Lie Skålevik

13.02 Resultat kampar i dag, laurdag 13. februar


Henrik Myhre scora tre mål for Tornado Måløy i dagens treningskamp mot Bremanger. Bildet er frå guttekampen Tornado Måløy - Florø 26. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens treningskampar.

Damer Fyllingsdalen - Kaupanger  2-4 (0-1)
0-1 Rebekka Bergum Skaasheim (16. min)
1-1 Silje Torvanger (47. min)
1-2 Martine Wolff Nesse (54. min)
2-2 Mona Jørgensen (61. min)
2-3 Rebekka Bergum Skaasheim (64. min)
2-4 Rebekka Bergum Skaasheim (70. min)

Sogndal - Brann  2-1 (1-0)

1-0 Kristian Fardal Opseth (37. min)
1-1 Dani Hatakka (71. min)
2-1 Taijo Teniste (75. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Dale - Askvoll/Holmedal  1-1 (0-0)

Rollon - Stryn  2-3
Mål Stryn: Erik Amble Haugen, Petter Hammer og Anurathan Velalakan

Tornado Måløy - Bremanger  6-2 (2-1)
Mål Tornado Måløy: Henrik Myhre (3), Agust Helgi Johnsson (2) og Markus Eide Nordbø
Mål Bremanger: Saron Bugjerde og Tore Rylandsholm

Rollon 2 - Stryn 2   1-5
Mål Stryn 2: John Marius Berger (2), Marius Rauset, Jan Åge Langeset og Torstein Lunde

13.02 Kampar i dag, laurdag 13. februar


Tornado Måløy spelar i dag treningskamp mot Bremanger på Skavøypoll Stadion. På bildet delar Jon Georg Rutledal ut pokal til TMFK-kaptein Eirik Rutledal under innandørs-KM senior herrer i Nordfjordhallen i 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM i Nordfjordhallen 2010.  

Her er ein oversikt over dagens treningskampar.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar i dag er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 13.00 Treningskamp damer, Fyllingsdalen - Kaupanger, Sotrahallen
Kl. 13.00 Treningskamp, Dale - Askvoll/Holmedal, Dingemoen
Kl. 14.00 Treningskamp, Rollon - Stryn, AMFI Moa Stadion
Kl. 14.00 Treningskamp, Tornado Måløy - Bremanger, Skavøypoll Stadion
Kl. 15.00 Treningskamp, Sogndal - Brann, Fosshaugane Campus
Kl. 16.00 Treningskamp, Rollon 2 - Stryn 2, AMFI Moa Stadion

12.02 Erik Sandal blir Skavøypollspelar


Erik Sandal og Peter O. Larsen etter cupkampen Hødd - Aafk 9. juli 2008.
Sjå bilder frå cupkampen mellom Hødd og Aafk 9. juli 2008.


 

Erik Sandal melder på sine Facebooksider at han og familien har valgt å flytte heim.

Sandal som har spelt for Hødd sidan 2005 fekk ikkje forlenga kontrakta med klubben frå Ulsteinvik, og turen går no heim til Deknepollen.

Sandal skriv vidare at fotballen ikkje blir lagt på hylla, og den nye arenaen blir Skavøypoll Stadion.

Med Sandal på laget er Skavøypoll kraftig forsterka i kampen om topplassen i vår lokale 4. divisjon.
 

 


Erik Sandal i cupkampen mot Brann på Høddvoll 27. september 2012.
Sjå bilder frå denne kampen. 


Erik Sandal og Hødd spelte borte mot Tornado Måløy i 2. runde i NM 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Erik Sandal i kampen mellom Skavøypoll og Eid 11. juni 2004.
Kampfakta og bilder frå kampen.


12.02 Film frå andre dag av Sparebanken Vest Cup


Hornindal gjekk til topps i klasse J15/16 i Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.

Hornindal (J15/16), Stryn (J13/14), Sogndal (G15) og Sogndal (G16) vann klassene under Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen laurdag 16. januar.

Ein liten film frå Sparebanken Vest Cup laurdag 16. januar er no lagt ut på Vimeo.

Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.


 


Stryn gjekk til topps i klasse J13/14 i Sparebanken Vest Cup.


Sogndal gjekk til topps i klasse G15 i Sparebanken Vest Cup.


Sogndal gjekk til topps i klasse G16 i Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.

 

 


12.02 Jukka Raitala klar for Sogndal


Eirik Bakke har fått på plass ein ny spelar i troppen.
Bildet er frå kampen mot Florø i Sognahallen 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider at Jukka Raitala er klar for Sogndal.

Sogndal Fotball og Raitala er blitt enige om ei kontrakt som varer ut 2016.

27-åringen frå Kerava i Finland er venstreback, og har spelt 26 kampar for det finske A-landslaget.

Den nye finnen har spelt i Bundesliga, La Liga og den nederlandske Æresdivisjonen.

Les heile saka på Sogndal Fotball sine nettsider.

12.02 Kaupanger møter Åsane i 1. runde i cupen


Kaupanger jublar etter scoring i kampen mot Tornado Måløy
i Vinterserien junior damer på Eid Idrettspark 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Norges Fotballforbund har i dag offentliggjort kampoppsettet for 1. runde NM kvinner 2016.

Kaupanger som er einaste laget frå fylket er sett opp med bortekamp mot Åsane.

Alle kampane i 1. runde er terminfesta til onsdag 27. april, men er begge klubbane enige om det kan kampane spelast på eit tidligare tidspunkt.  

Kampoppsettet for 1. runde NM kvinner:
Sarpsborg 08 – Lyn
Fjellhamar – Kongsvinger
Elverum – Raufoss
Øvrevoll Hosle – Fart
Grei Elite - Innstrandens
Lier – Stoppen
Nanset – Eik Tønsberg
Snøgg – Amazon Grimstad
Lyngdal - Gimletroll
Hinna – Haugar
Vestsiden Askøy – Fyllingsdalen
Åsane – Kaupanger
Volda – Fortuna Ålesund
Sunndal – Molde
Byåsen – Tynset
Nidelv – KIL/Hemne
Halsøy – Grand Bodø
Mjølner – Tromsdalen
Fløya – Tromsø
Porsanger – Bossekop


12.02 Juty Johnny scora hat-trick for Jevnaker


Stryn jublar etter at Roosevelt Juty Johnny scora seiersmålet i
kampen mot Larsnes/Gursken på Stryn Stadion 7. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tidligare Sandane- og Strynspelar Roosevelt Juty Johnny scora i går kveld hat-trick for sin nye klubb Jevnaker. Jevnaker vann til slutt kampen mot Lunner 6-1, etter å ha leia 3-1 til pause.

Jevnaker spelar denne sesongen i 3. divisjon avdeling 3. I fjor enda klubben frå Østfold på 8. plass i 3. divisjon avdeling 3.

Jevnaker er samme klubb som i 2010 vann kvalifiseringa mot Tornado Måløy i kampen om opprykk til 2. divisjon.
 


Roosevelt Juty Johnny i kamp for Sandane 2 mot Stadlandet i 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Jevnaker jublar etter seier mot Tornado Måløy 23. oktober 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


11.02 Filmsnutt frå kvalifiseringa til KM i Futsal


Stryn er eit av 10 lag som er klar for sluttspelet i klasse G16.
 Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

Det blei i helga spelt kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt i seks hallar her i fylket.

Ein liten filmsnutt frå kvalifiseringa i Trivselshagen på Sandane søndag 7. februar er no lagt ut på Vimeo. 

Sjå filmen frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

11.02 Norge G19 vann 1-0 mot Slovakia


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
 

Oliver Rotihaug kom inn som innbyttar siste knappe halvtimen då Norge G19 i dag vann 1-0 mot Slovakia på La Manga.

Mathias Rasmussen blei matchvinnar då han scora kampens einaste mål knappe 20 minutt ut i 1. omgang.

Norge G19 skal under oppholdet på La Manga også spele kampar mot Polen og Portugal.

Norge - Slovakia 1-0 (1-0)
1-0 Mathias Rasmussen (18. min)

Norge:
Amund Wichne
Julian Ryerson
Per Magnus Steiring
Eirik Haugan
Ludvig Begby
Badr Rahhaoui
Kristoffer Ajer
Sander Berge (Patrick Berg 10. min)
Mathias Rasmussen (Arent Emil Hauge 78. min)
Mathias Gjerstrøm (Oliver Rotihaug 66. min)
Sigurd Haugen (Håkon Lorentzen 78. min)

11.02 Elise Isolde Stenevik scora begge måla mot Italia


Elise Isolde Stenevik i aksjon under Ope Nordisk mesterskap i 2015.  
Foto: Privat 
 

Elise Isolde Stenevik scora begge måla til Norge då Norge J17 i dag vann 2-1 borte mot Italia. Jenta frå Florø som no spelar for Arna Bjørnar står dermed bokført med tre scoringar og ei målgivande pasning i dei to bortekampane mot Italia.

Både Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug blei bytta inn i dagens 2-1 seier på Stadium Massimo Srighi i Italia.

Italia - Norge 1-2 (0-1)
0-1 Elise Isolde Stenevik (4. min)
1-1 Italia (46. min)
1-2 Elise Isolde Stenevik (70. min)

Norge:
Frida Bergmann Thomas Linn-Mari Nilsen 57
Vilde Gullhaug Birkeli Silje Bjørneboe 68
Camilla Huseby
Ina Kristoffersen Sophie Roman Haug 41
Emilie Raaum Closs  Emilie Marie Aanes Woldvik 57
Frida Leonhardsen Maanum
Emilia Ruud Noor Hoelsbrekken Eckhoff 68
Celine Emilie Nergård Marte Bjelde Hjelmhaug 29
Emilie Nautnes
Andrea Norheim
Elise Isolde Stenevik

10.02 Stryn vann 1-0 heime mot Eid  


Mads Wie blei matchvinnar for Stryn i dagens kamp mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn vann i kveld 1-0 mot Eid i ein treningskamp på kunstgrasbana i Stryn. Mads Wie scora Stryn sitt vinnarmål allereie etter 36 sekund av 1. omgang.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Eid  1-0 (1-0)
1-0 Mads Wie (1. min)

Gult kort: Vebjørn Høynes, Eid

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Stryn:
Jens August Guddal Muri (Milan Cerven 46. min)
Justinas Busmic
Vegard Vatn Øvreberg
Vegard Hopland
Lars Midthjell Gjørven
Frode Hool Egge (Karsten Bjelde 46. min)
Sander Amble Haugen (Torstein Lunde 86. min)
Erik Amble Haugen (Jan Åge Langeset 72. min)
Eirik Lødemel Bøe (Ruben Garlid 46. min)
Petter Hammer
Mads Wie (Marius Rauset 53. min)


Eid:
Sander Torheim Frislid
Håvard Holmøyvik
Johan Skorge
Vegard Lunde
Sebastian Grøttå
Steffen Ekern Glosvik (Muktar Ferej Yassin 67. min)
Vebjørn Høynes
Runar Lillestøl Naustdal (Sindre Hafsås 74. min)
Daniel Haus (Marius Endestad Henriksen 46. min)
Simen Lefdal
Kristian Lefdal

10.02 Stryn og Eid spelar treningskamp i Stryn 


Johan Skorge og Sander Amble Haugen i fjorårets treningskamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Stryn og Eid spelar i ettermiddag treningskamp på kunstgrasbana i Stryn.

Både Stryn og Eid var i aksjon sist helg. Eid vann 2-0 heime mot Volda fredag, medan Stryn spelte uavgjort 3-3 heime mot Skavøypoll laurdag.

Kampstart i dagens kamp er klokka 19.00.


Sjå bilder og fakta frå treningskampen Stryn - Skavøypoll.

Sjå bilder og fakta frå treningskampen Eid - Volda.

10.02 Førde med flest lag i sluttspelet i KM Futsal


Førde 2 med Stig Roger Eide som coach er klar for sluttspelet i Førde.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

 

Førde er den klubben som har med flest lag under årets sluttspel i KM Futsal aldersbestemt. Sunnfjordklubben har med heile 12 lag på heimebane i Førdehuset. Sogndal og Stryn er dei neste klubbane på lista med 10 lag og åtte lag.

Heile 109 lag er klar for sluttspelet som går av stabelen i Førdehuset 5. og 6. mars.

12 lag:
Førde

10 lag: Sogndal

8 lag:
Stryn

6 lag: Florø, Høyang, Kaupanger og Sandane

5 lag:
Jotun, Tornado Måløy og Vik

4 lag:
Eid og Tambarskjelvar

3 lag:
Askvoll/Holmedal, Balestrand, Dale, Årdalstangen og Syril

2 lag:
Bjørn, Gaular, Hyllestad, Skavøypoll og Jølster

1 lag:
Atløy, Breimsbygda, Hafslo, Hornindal, Lærdal, Selje og Årdal

09.02 Stryn Treskifestival laurdag 20. februar


Sjå bilder frå Treskifestivalen i Stryn 18. februar 2012.

Laurdag 20. februar går Stryn Treskifestival av stabelen.

Som dei siste åra blir det mykje god aktivitet, underhaldning og lengderennkonkurranse i Stryn sentrum.


Sjå heile programmet på Gaman sine nettsider.

Sjå bilder frå Treskifestivalen i Stryn 18. februar 2012.








Sjå bilder frå Treskifestivalen i Stryn 18. februar 2012.


09.02 Desse laga er klar for KM-sluttspelet i Futsal


Stryn er eit av 10 lag som er klar for sluttspelet i klasse G16.
 Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

Det blei i helga spelt kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt i seks hallar her i fylket.

Heile 109 lag er klar for sluttspelet som går av stabelen i Førdehuset 5. og 6. mars.

Her er oversikten over kva lag som er vidare til sluttspelet:

Gutar 13:
Førde
Hyllestad
Høyang
Kaupanger
Skavøypoll
Sogndal 1
Sogndal 4
Stryn
Tambarskjelvar
Tornado Måløy
Vik
Årdalstangen

Gutar 14:
Balestrand
Florø 1
Florø 2
Førde 2
Høyang
Kaupanger
Lærdal
Skavøypoll
Sogndal
Stryn
Tornado Måløy
Vik

Gutar 15:
Askvoll/Holmedal
Florø 1
Florø 2
Førde
Jotun
Kaupanger
Sandane
Sogndal 1
Sogndal 2
Stryn
Tornado Måløy
Vik

Gutar 16:
Bjørn
Eid
Florø 1
Florø 2
Gaular
Høyang
Jotun
Sogndal
Stryn
Årdalstangen

Junior menn:
Askvoll/Holmedal
Balestrand
Førde 1
Førde 2
Høyang 1
Høyang 2
Jølster
Sandane 1
Sogndal
Stryn 1
Tambarskjelvar
Årdalstangen

Jenter 13:
Førde 1
Førde 2
Kaupanger
Sandane 1
Sandane 3
Sogndal
Syril
Tambarskjelvar
Vik
Årdalstangen

Jenter 14:
Atløy
Eid
Førde 1
Gaular
Hafslo
Hyllestad
Kaupanger
Stryn
Syril
Tornado Måløy 1
Tornado Måløy 2
Vik

Jenter 15:
Bjørn
Dale
Eid
Førde
Jotun 2
Sandane
Selje
Sogndal 1
Sogndal 2
Tambarskjelvar

Jenter 16:
Askvoll/Holmedal
Dale
Førde 1
Førde 2
Hornindal
Jotun 1
Jotun 2
Kaupanger
Sandane
Syril

Junior damer:
Balestrand
Breimsbygda
Dale
Eid
Førde
Høyang
Jølster
Stryn 1
Stryn 2

09.02 Norge J17 vann 2-1 mot Italia


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat 
 

Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) var alle tre med i startellevaren då Norge J17 i dag vann 2-1 borte mot Italia.

Elise Isolde Stenevik frå Florø scora Norge sitt andre mål i kampen pluss at ho hadde målgivande til Norge sitt fyrste mål.

Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug spelte heile kampen, medan Elise Isolde Stenevik blei bytta ut drøye kvarteret ut i 2. omgang.

Kampen blei spelt på Stadium Massimo Soprani i Italia.
 
Italia - Norge 1-2 (0-2)
0-1 Andrea Norheim (20. min)
0-2 Elise Isolde Stenevik (26. min)
1-2 Italia (75. min)

Norge:
Linn-Mari Nilsen
Vilde Gullhaug Birkeli (Emilie Marie Aanes Woldvik 53. min)
Camilla Huseby
Marte Bjelde Hjelmhaug
Silje Bjørneboe (Ina Kristoffersen 72. min)
Noor Hoelsbrekken Eckhoff (Celine Emilie Nergård 53. min)
Emilie Nautnes
Frida Leonhardsen Maanum
Sophie Roman Haug
Elise Isolde Stenevik (Emilie Raaum Closs 56. min)
Andrea Norheim

08.02 Kvalifisering NM J16 Telenor Cup 2016


Bjørn var Sogn og Fjordane sitt lag i NM J16 Telenor Cup i 2015.
Bildet er frå Innandørs-KM på Sandane søndag 8. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sogn og Fjordane får med eit lag i NM J16 Telenor Cup 2016.

Totalt seks lag har meldt seg på kvalifiseringa om denne eine plassen.

Dette er Sogndal, Førde, Jotun, Stryn, Syril og Sandane.

Fyrst blir det spelt tre kampar der dei tre vinnarane går vidare og spelar enkel serie om SFFK sin eine plass i NM J16 Telenor Cup 2016.

Innleiande kampar:
Kamp 1: Syril – Jotun
Kamp 2: Sogndal – Førde
Kamp 3: Stryn – Sandane

Desse kampane er terminfesta til laurdag 19. og søndag 20. mars.

Sluttspel:
Kamp 4: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 2,
Kamp 5: Vinner kamp 3 – Vinner kamp 1
Kamp 6: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3

08.02 Kvalifisering NM G16 Telenor Cup 2016


Frå kampen mellom Eid og Aalesund i NM G16 Telenor Cup 13. juni 2009.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Åtte lag er med i kvalifiseringa om Sogn og Fjordane sin eine plass i NM G16 Telenor Cup 2016.

Dette er Eid, Florø, Jotun, Førde, Stryn, Sogndal, Tornado Måløy og Sandane.

Kvartfinalar:
Kamp 1: Jotun – Sogndal
Kamp 2: Tornado Måløy - Florø
Kamp 3: Eid – Stryn
Kamp 4: Sandane – Førde

Kvartfinalane er terminfesta til laurdag 27. og søndag 28. februar.


Semifinalar:
Semi 1: Vinner kamp 1 – Vinner kamp 4
Semi 2: Vinner kamp 2 – Vinner kamp 3

Semifinalane er terminfesta til torsdag 17. mars. 

Finale:
Vinner semifinale 1 – Vinner semifinale 2
 
Finalen er terminfesta til onsdag 6. april.

08.02 Bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane


Johann Sigurdsson var tydelig fornøgd etter kvalifiseringa.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

 

Denne helga har det vore kvalifisering til KM Futsal aldersbestemt.

Det har blitt spelt kvalifisering på følgjande stadar:
Årdalshallen (Jotun)
Leikangerhallen (Syril)
Høyangerhallen (Høyang)
Fjalerhallen (Dale)
Askvollhallen (Askvoll/Holmedal)
Trivselshagen (Sandane)

Underteikna var på plass i Trivselshagen på Sandane søndag 7. februar.

Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM Futsal på Sandane 7. februar.

 


Steinar Holvik fekk fleire gode tips med Sureskumar Kathiravel.
 

Stryn jublar etter å ha gått heilt til topps i klasse G16.


Sandane får pokalen etter seieren i klasse J16.


08.02 Sjå tingheftet og forslag til handlingsplan


Fotballpresident Yngve Hallen delte ut Fair-Play prisen 2014 til Jølster.
Sjå bilder frå Fair Play kvelden på Thon Hotel Jølster.
Sjå filmen frå utdelinga av Fair Play-Prisen 2014. 

Norges Fotballforbund held ordinært forbundsting i UBC-salen på Ullevaal Stadion laurdag 27.- og søndag 28. februar 2016.

På Norges Fotballforbund sine nettsider kan du sjå oversikten over alle innkomne forslag til tinget, pluss forslaget til Norges Fotballforbund sin nye handlingsplan.

Sjå meir på Norges Fotballforbund sine nettsider. 

07.02 Resultat kampar i dag, søndag 7. februar


Miriam Vilnes Mjåseth scora tre mål for Kaupanger i dagens treningskamp mot Hallingdal. Bildet er frå kampen i vinterserien mot TMFK 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over resultata frå dagens treningskampar.
 
Førde - Raufoss  0-6 (0-1)
1-0 Ole Thomas Skogli (8. min)
2-0 Alonso Sanchez-Gonzalez (50. min)
3-0 Rocky Lekaj (55. min)
4-0 Håvard Lysvoll (67. min)
5-0 Rocky Lekaj (77. min)
6-0 Håvard Nome (80. min)

Les meir om denne kampen på Raufoss sine nettsider.

Sogndal - Florø  0-2 (0-1)
0-1 Oddne Årdal (42. min)
0-2 Luc Jeggo (51. min)

Damer Stryn - Tornado Måløy  1-1 (1-1)

1-0 Hedda Øvreberg (6. min)
1-1 Hege Sætren (26. min)

Damer Kaupanger - Hallingdal  9-1 (4-0)

1-0 Thea Bjelde (6. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåseth (19. min)
3-0 Thea Bjelde (26. min)
4-0 Miriam Vilnes Mjåseth (38. min)
5-0 Miriam Vilnes Mjåseth (52. min)
6-0 Rebekka Bergum Skaasheim (58. min)
7-0 Rebecca Skår Danielsen (70. min)
8-0 Synnøve Bergum Skaasheim (77. min)
8-1 Hallingdal (87. min)
9-1 Synnøve Bergum Skaasheim (90. min)

07.02 Kampar i dag, søndag 7. februar


Eirik Bakke og Sogndal møter i dag Florø på Fosshaugane Campus.
På bildet ser vi Bakke og Edin Øy frå kampen mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er ein oversikt over dagens aktivitetar og treningskampar.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 11.30 Treningskamp, Førde - Raufoss, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Sogndal - Florø, Fosshaugane Campus
Kl. 17.00 Treningskamp damer, Stryn - Tornado Måløy, Stryn Stadion
Kl. 17.45 Treningskamp damer, Kaupanger - Hallingdal, Sognahallen

Kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt

06.02 Resultat kampar i dag, laurdag 6. februar


Anurathan Velalakan scora eit av Stryn sine mål i dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Stryn og Skavøypoll spelte i dag uavgjort 3-3 i ein treningskamp på kunstrasbana i Stryn.

Rune Solvang gav Skavøypoll leiinga 1-0 etter 12 minutt av fyrste omgang. Vebjørn Osmundvåg Furnes tuppa ballen inn til Rune Solvang som drog til på heil volley frå 10 meters hold. Ballen gjekk knallhardt via stolpen og i mål bak ein sjanselaus Fredrik Hanssen i Stryn sitt mål. Knappe 10 minutt seinare auka Tor Erik Tvendeseter Skavøypoll si leiing til 2-0 på straffespark. I denne perioden var Skavøypoll det klart beste laget, og det var slett ikkje ufortent at bortelaget var i leiinga.

Like før pause reduserte Stryn til 1-2 ved Mads Wie. Ruben Garlid blei spelt gjennom på venstrekanten. Garlid slo ballen lavt og hardt inn i feltet der Wie dukka opp og sklidde ballen i mål.

Kvarteret før full tid utlikna Stryn til 2-2 ved Anurathan Velalakan. Justinas Busmic kom på ein overlapp på høgrekanten. Innlegget enda i beina til Velalakan som sette ballen i mål med venstrefoten frå 7-8 meters hold. Like før full tid var Anurathan Velalakan på farten igjen. Denne gongen kom han rundt på venstrekanten og spelte ballen inn til Eirik Lødemel Bøe. Lødemel Bøe gjorde ingen feil og sette inn det som såg ut til å bli seiersmålet i kampen.

Men Skavøypoll gav seg ikkje og rett før dommar Muhamet Barlla bles av kampen fekk bortelaget lønn for strevet. Stryn surra i eige forsvar, og Rune Solvang kunne fastsette sluttresultatet til 3-3 frå skrått hold.  

Allereie komande onsdag er det duka for ny treningskamp for Stryn. Då er det Eid som er motstandar på kunstgrasbana i Stryn.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Skavøypoll 3-3 (1-2)
0-1 Rune Solvang (12. min)
0-2 Tor Erik Tvendeseter Kupen, straffe (20. min)
1-2 Mads Wie (42. min)
2-2 Anurathan Velalakan (75. min)
3-2 Eirik Lødemel Bøe (87. min)
3-3 Rune Solvang (89. min)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Tom Edvinsen, Stryn og Oliver Kirkeeide Næss, Stryn

Gult kort: Justinas Busmic, Stryn

Stryn:
Fredrik Hanssen
Vegard Vatn Øvreberg
Vegard Hopland
Erling Myklebust (Lars Midthjell Gjørven 46. min)
Justinas Busmic
Frode Hool Egge (John Marius Berger 77. min)
Karsten Bjelde
Sander Amble Haugen (Anurathan Velalakan 46. min)
Ruben Garlid (Jan Åge Langeset 72. min)
Erik Amble Haugen (Eirik Lødemel Bøe 46. min)
Mads Wie (Marius Rauset 62. min)

Skavøypoll:
Yngve Furnes
Lars Nygård
Håvard Hagen
Børge Bø Yndestad
Eivind-Rune Flataker (Anders Martin Kvalvåg 46. min)
Jon Haukur Haraldsson
Rune Myre
Vebjørn Osmundsvåg Furnes
Torjus Ødegård (Sujeevan Mohanarajah (75. min)
Rune Solvang
Tor-Erik Tvendeseter Kupen (Eivind-Rune Flataker 66. min)

06.02 Resultat kampar i dag, laurdag 6. februar


Aruna Cone scora eit av Florø sine mål mot Fyllingsdalen.
Bildet er frå kampen Hornindal-Florø 3 25. april 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er ein oversikt over resultata frå dagens treningskampar.

Sogndal 2 - Fjøra  2-1
Mål Sogndal 2: Mathias Løken (2)

Florø - Fyllingsdalen 2-1
Mål Florø: Aruna Cone og Kaddu Aton

Stryn - Skavøypoll  3-3 (1-2)
0-1 Rune Solvang (12. min)
0-2 Tor Erik Tvendeseter Kupen, straffe (20. min)
1-2 Mads Wie (42. min)
2-2 Anurathan Velalakan (75. min)
3-2 Eirik Lødemel Bøe (87. min)
3-3 Rune Solvang (89. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

06.02 Kampar i dag, laurdag 6. februar

 
Frå treningskampen mellom Stryn og Skavøypoll 27. januar 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er ein oversikt over dagens aktivitetar og treningskampar.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Kl. 13.00 Treningskamp, Florø - Fyllingsdalen, Sognahallen
Kl. 13.00 Treningskamp, Stryn - Skavøypoll, Stryn Stadion kunstgras

Kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt

05.02 Marius Hagen har skrive under for HamKam


Marius Hagen i kamp for Stryn 27. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

HamKam melder på sine nettsider at Marius Hagen har signert for klubben.

23-åringen frå Nordfjordeid har skrive ei avtale med HamKam som gjeld ut dette året.

- Det føles veldig godt å endelig ha signert no, det har vore ein lang prosess med mange møter og diverse, no er vi enige og eg ser fram til å kunne bidra på fotballbana, seier Marius Hagen til HamKam sine nettsider.

I Hagen sitt intervju på HamKam sine nettsider lovar han at han skal tatovere HamKam sin logo på brystet viss sesongen endar med opprykk. 

Les meir om Hagens si signering på HamKam sine nettsider.  

05.02 Eid vann 2-0 heime mot Volda

 
Kristian Lefdal scora begge måla då Eid i kveld vann 2-0 mot Volda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eid vann i kveld 2-0 heime mot Volda i ein treningskamp på Eid Idrettspark. Kristian Lefdal scora begge måla til heimelaget.

Fyrste målet til Eid kom på straffespark kvarteret ut i 2. omgang. Vebjørn Høynes blei lagt i bakken på hjørnet av 5-meteren av Volda sin keeper Rino Lund Johnsen. Kristian Lefdal venta ut keeper og sette ballen sikkert ned til venstre for Volda sin keeper. Like etter blei Kristian Lefdal spelt gjennom av tvillingbror Simen Lefdal. Åleine mot keeper sette han ballen under keeper i nærmaste hjørnet.   

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 
Eid - Volda  2-0 (0-0)

1-0 Kristian Lefdal, straffe (60. min)
2-0 Kristian Lefdal (62. min)

Kort: Ingen

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Assistentdommarar: Abdi Mohammed Abdi, Eid og Steve Sibondagara, Eid

Eid:
Sander Torheim Frislid
Håvard Holmøyvik (Adrian Hagen Henden 55. min)
Sebastian Grøttå (Daniel Haus 78. min)
Muktar Ferej Yassin (Vegard Lunde 71. min)
Johan Skorge
Vebjørn Høynes
Runar Lillestøl Naustdal
Steffen Ekern Glosvik (Joachim Joensen 46. min)
Marius Endestad Henriksen (Sindre Hafsås 64. min)
Simen Lefdal (Kristian Årskog 78. min)
Kristian Lefdal

Volda:
Rino Lund Johnsen
Runar Løvold
Tobias Evebø
Rasmus Aarflot
Fredrik Kvalsnes
Jonas Myrseth
Tom Malins
Vetle Dagfinrud
Christoffer Bjerknes
Stian Finnøy

Innbyttarar:
Torgeir Olsen
Jan Petter Mork
Sondre Hjorthaug
Magnus Bischoff
Sivert Bjørneset


Sogndal - Raufoss 1-1 (1-0)
1-0 Gilbert Koomson (37. min)
1-1 Ole Thomas Skogli (90. min+1)

Årdal - Fjøra 2/Sogndal 3  5-1
Mål Årdal: Preben Strypet, Terje Kvam Øvstetun, Christian Stedje, Truls Hovland og Eirik Lereng

05.02 Resultat kampar i dag, fredag 5. februar


Eirik Lereng scora eit av Årdal sine mål i dagens kamp mot Fjøra 2/Sogndal 3. Bildet er frå Sparebanken Vest Cup i 17. januar 2014.
  Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup fredag 17. januar 2014.
Sjå bilder frå Sparebanken Vest Cup laurdag 18. januar 2014
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup i Nordfjordhallen 2014.
  

Her er oversikt over resultata frå dagens treningskampar her i fylket.
 
Eid - Volda  2-0 (0-0)

1-0 Kristian Lefdal, straffe (60. min)
2-0 Kristian Lefdal (62. min)

Sogndal - Raufoss 1-1 (1-0)
1-0 Gilbert Koomson (37. min)
1-1 Ole Thomas Skogli (90. min+1)

Årdal - Fjøra 2/Sogndal 3  5-1
Mål Årdal: Preben Strypet, Terje Kvam Øvstetun, Christian Stedje, Truls Hovland og Eirik Lereng

05.02 Treningskampar og aktivitetar denne helga

 

Her er ein oversikt over aktivitetar og treningskampar denne helga.

Er det nokon som veit om fleire treningskampar eller ativitetar denne helga er underteikna glad for å få tips om dette. Du kan bruke knappen "Ta kontakt" oppe til høgre på nettsida eller klikke her for å sende inn ditt tips.  

Fredag 5. februar:
Kl. 18.30 Treningskamp, Eid - Volda, Eid Idrettspark
Kl. 19.30 Treningskamp, Sogndal - Raufoss, Fosshagane Campus

Laurdag 6. februar:
Kl. 13.00 Treningskamp, Florø - Fyllingsdalen, Sognahallen
Kl. 13.00 Treningskamp, Stryn - Skavøypoll, Stryn Stadion kunstgras

Kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt

Søndag 7. februar:
Kl. 11.30 Treningskamp, Førde - Raufoss, Sognahallen
Kl. 14.00 Treningskamp, Sogndal - Florø, Fosshaugane Campus
Kl. 17.45 Treningskamp damer, Kaupanger - Hallingdal, Sognahallen

Kvalifisering til innandørs-KM aldersbestemt

04.02 Førde vann 2-1 mot Høyang


Førde sin nye trenar John Erik Strøm i Førde 3 sin kamp mot Eid 2 7. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde sitt damelag vann onsdag kveld 2-1 borte mot Høyang i ein treningskamp i Høyanger. Camilla Rivedal scora begge måla til Førde, medan Alette Haugland Norevik sette inn Hølyang sitt trøstemål.

Førde sin toppscorar Linda Saltskår Kalstad hadde dratt på seg keeperhanskane og vokta Førde sitt mål i denne kampen. 

Høyang - Førde 1-2 (0-1)
0-1 Camilla Rivedal
0-2 Camilla Rivedal
1-2 Alette Haugland Norevik

04.02 Flo med ny scoring for Silkeborg IF


Per Egil, Tore Andre og Ulrik etter Sogndal sin kamp mot Molde i 2011.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Ulrik Flo teikna seg på scoringslista også i sin andre kamp for sin nye klubb Silkeborg IF. Stryningen gav heimelaget leiinga 2-1 i tysdagens treningskamp heime mot SøderjyskE. Kampen som blei spelt over 2x45 minutt pluss 30 minutt enda til slutt uavgjort 2-2.

Tysdag 9. februar spelar Silkeborg IF treningskamp mot Skive.

Silkeborg IF - SønderjyskE 2-2 (0-0) (2-2)
0-1 Johan Absalonsen, straffe (47. min)
1-1 Mikkel Vendelbo (49. min)
2-1 Ulrik Flo (68. min)
2-2 Silas Songani (83. min)

Silkeborg IF:
Thomas Nørgaard (Thomas Nielsen 91. min)
Jens Martin Gammelby (Frank Hansen 65. min)
Dennis Flinta (Simon Jakobsen 65. min)
Thorbjørn Holst Rasmussen (Tobias Salquist 91. min)
Nicolaj Ritter (Gustav Dahl 65. min)
Robert Skov (Lasse Pedersen 91. min)
Mikkel Vendelbo (Mads Emil Madsen 91. min)
Sammy Skytte (Betuel Hansen 91. min)
Nicolaj Agger (Ari Mohr Jonsson 91. min)
Ulrik Flo (Andreas Albers 85. min)
Davit Skhirtladze (Marcus Solberg 85. min)

 
Kampfakta er henta frå Silkeborg IF sine nettsider.

04.02 Marius Hagen blir mest truleg HamKam-spelar


Marius Hagen i kamp for Stryn 27. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I følge Hamar Arbeiderblad tyder det på at at Marius Hagen kan bli HamKam-speklar ganske raskt.

Hagen som fekk tilbud frå HamKam for omlag ein månad sidan er no tilbake på Hamar. Han var på plass i LSK-hallen då HamKam møtte Lillestrøm fredag, og han har dei siste dagane trent med klubben.

– Eg har besøkt besøkt Bryne, og har nokon andre tilbud. Det mangler nokon detaljer, men mest sannsynlig blir det HamKam. HamKam er ein fin klubb med ambisjonar, og ikkje minst kultur. Per nå ser det bra ut, men vi er ikkje helit i mål, seier Hagen til Hamar Arbeiderblad.

HamKam enda sist sesong på 4. plass i Oddsen-ligaen avdeling 4.

Neste sesong skal HamKam spele i Oddsen-ligaen avdeling 2.

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 26 20 2 4 63 - 19 62
Elverum 26 12 6 8 47 - 35 42
Nardo 26 12 5 9 39 - 37 41
HamKam 26 10 10 6 51 - 44 40
Byåsen TF 26 12 4 10 35 - 42 40
Florø 26 11 6 9 43 - 32 39
Stjørdals-Blink 26 11 5 10 42 - 44 38
Brumunddal 26 10 7 9 33 - 36 37
Strindheim TF 26 8 9 9 38 - 36 33
Førde 26 9 6 11 47 - 48 33
Molde 2 26 9 4 13 38 - 40 31
Aalesund 2 26 7 7 12 36 - 40 28
Rødde 26 5 6 15 32 - 55 21
Træff 26 5 5 16 27 - 63 20

Oddsenligaen avdeling 2 2016:
Hønefoss
Elverum
HamKam
Brumunddal
Gjøvik-Lyn
Nybergsund IL Trysil
Nardo
Byåsen
Stjørdals-Blink
Strindheim
Molde 2
Brattvåg
Tynset
Rosenborg 2

03.02 Simen Melhus klar for Førde


Førde junior herrer gjekk til topps under KM-sluttspelet i Florø i 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter laurdag 7. mars 2009.
Sjå bilder frå kampane i Florø Idrettssenter søndag 8. mars 2009.

 

Førde melder på sine Facebooksider at midtbanespelar Simen Melhus er klar for Førde.

25-åringen spelte sist sesong for Sola i 2. divisjon. Før det har Melhus spelt for klubbane Viking, Bryne,Stavanger, Tønsberg, Randaberg og Ålgård.

Melhus har også aldersbestemte landskampar for Norge.

03.02 Vellukka oppstart av Telenor Xtra FFO på Eid


Alle foto: Eid Fotball

 

I dag var det klart for oppstart av Telenor Xtra FFO på Eid. Telenor Extra FFO er for born i Eid kommune som går i 3. - 6. klasse. Eid IL Fotball er den fyrste klubben i Sogn og Fjordane som lanserar Telenor Xtra.

Det blir meldt om ein meget vellukka dag med masse aktivitet.

Telenor Xtra FFO er fullbooka, men er det fleire som vil være med kan det vere mulighet for at ein opnar opp for fleire. 

Ønskjer du å vite meir om Telenor Xtra FFO på Nordfjordeid så ta kontakt med Sportskoordinator Bjørn Totland på telefon 907 71 263.


 


Alle foto: Eid Fotball


03.02 Selje Fotball startar opp Akademi


Marko Tanasic er trenar på Selje Fotball sitt Akademi.
Foto: Selje Fotball

Selje IL Fotball aukar satsinga på barn og unge. Klubben sitt nye tilbod Akademi er for å gje spelarar eit endå betre aktivitetstilbod.

Trenar på akademiet blir Marko Tanasic. Tanasic er tilsett i ei kombinert stilling som trenar for A-laget, og spelar-/trenarutviklar for lag i aldersfastlagde klasser.

Selje Fotball sitt Akademi har oppstart helga 13.-14. februar, og er for spelarar frå 9 til 16 år.

NB! Påmelding innan laurdag 6.februar !

Les meir om Akademiet på Selje Fotball sine nettsider.


Over 100 spelarar var med på Tine Fotballskule 2015 i Selje.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.


02.02 Vinnarar av årets Veteran Cup


Henrik Salveson blei kåra til beste spelar i klasse Old Boys.
Bildet er frå Eid sin kamp mot Florø på Eid Stadion 28. juli 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sist helg gjekk årets Veterancup av stabelen i Lærdalshallen, Årdalshallen og Aurlandshallen. Totalt 55 lag deltok i årets turnering.


Her er oversikten over resultata i finalekampane:

Old Girls: Sandviken - Kaupanger 0-2
Veteran Girls: Sogndal - Follese 1-0
Old Boys: Sogndal - Kaupanger 5-2
Veteran: Vålerenga - Brann 5-9
50+: Stordal - Viking 1-4

Desse spelarane blei kåra til beste spelarar:

Old Girls: Jori Skorve, Kaupanger
Veteran Girls: Hilde Ellingsen, Sogndal
Old Boys: Henrik Salveson, Sogndal
Veteran: Cato Gunntveit, Brann
50+: Stig Klungtveit, Viking

Les meir om Veterancup 2016 på turneringa sine nettsider.
 


Cato Guntveit fekk prisen som årets spelar i klasse Veteran.
På bildet ser vi Guntveit i kamp for Brann mot Firdalaget 12. juli 2007.
Sjå fakta og bilder frå kampen. 


02.02 Oppkøyringsturnering på Reed Stadion 



Som dei fire siste åra vil det bli arrangert oppkøyringsturnering på Reed stadion.

Årets turnering går av stabelen laurdag 2. og søndag 3. april.

Tureringa vert arrangert for desse klassene:

G12, J12, G13/14 og J13/14 og i alle klasse blir det spelt 7'ar fotball.


Link til påmelding til oppkøyringsturneringa på Reed.

Eventuelle spørsmål kan rettast til Pål Sandal.
E-post: fotball@breim.no
Tlf: 952 61 269

02.02 Johan Hove med fornya tillit på G16-landslaget


Johan Hove i duell mot Simen Lefdal i kampen i 3. divisjon avdeling 8
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Johan Hove frå Sogndal er teken ut på G16-landslaget som skal spele  UEFA Development Tournament på St. Georges Park i England i perioden 15.-22. februar.

Norge sine motstandarar i UEFA Development Tournament er England, Tsjekkia og Italia.

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Hermann Ræstad - Molde
Kristian Bjåmer - Stabæk
Mohammed Mohammedi - Leknes
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm
Andreas Uran - Molde
Jesper Daland - Vigør
Fabian Rimestad - Fana
Johan Hove - Sogndal
Anders Waagan - Aalesund
Colin Rösler - Manchester City
Haldor Stenevik - Brann
Kevin Krygård - Haugesund
Mikael Ugland - Start
Erling Braut Håland - Bryne
Erik Botheim - Lyn
Marcus Solbakken - HamKam
Kreshnik Krasniqi - Hønefoss
Marius Larsen - Odd
Emil Kalsaas - Fyllingsdalen

01.02 Bjørnar Hove klar for Stjørdals Blink


Bjørnar Hove i kamp for Florø borte mot Førde 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Bjørnar Hove er klar for 2. divisjonsklubben Stjørdals Blink. 20-åringen frå Sogndal har dei to siste sesongane spelt for Florø i 2. divisjon.

Hove står bokført med 50 kampar og fem mål for Florø i 2. divisjon.

I fjor haust flytta forsvarsspelaren til Trondheim for å studere til lærar på NTNU. Hove har prøvespelt for fleire klubbar før valget endelig fall på Stjørdals Blink.

Fyrste kamp for Hove i Stjørdals Blink kan bli allereie fyrstkomande onsdag. Då spelar Stjørdals Blink treningskamp mot Ranheim.


Bjørnar Hove i bortekampen mot Mads Wie og Sandane 30. juli 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Bjørnar Hove i kretslaget G94/95 sin kamp mot Sandane 22. februar 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.02 No er det på tide å søke om Tine Fotballskule


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.

Det er no opna for klubbar til å søke om Tine Fotballskule 2016.

I fjor var det 17 klubbar her i fylket som arrangerte Tine Fotballskule.

Desse klubbane arrangerte Tine Fotballskule i 2015:
19.-20. juni: Jølster IL
22.-24. juni: Vik IL
22.-24. juni: Sandane T&IL
22.-25. juni: Tornado Måløy
22.-25. juni: Sogndal Fotball
22.-25. juni: Førde IL
22.-25. juni: Dale IL
24.-26. juni: Gaular IL
29. juni- 2. juli: Eikefjord IL
10.-13. august: Eid IL
10.-13. august: Førde IL
10.-13. august: Sogndal Fotball 
10.-13. august: Syril IL
10.-13. august: Hafslo IL
12.-14. august: IL Jotun
14.-15. august: Stadlandet IL 
21.-23. august: Breimsbygda IL 
4. og 5. september: Selje IL
5.-9. oktober: Tornado Måløy

Les meir om Tine Fotballskule på fotball.no


Over 100 spelarar var med på årets Tine Fotballskule i Selje 2015
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 12. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2011.   


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


01.02 Passerte 1000 følgarar på Instagram



Haugenfotball.no har for ei stund sidan oppretta konto på Instagram. 

Underteikna håpar flest mogleg vil følge Haugenfotball.no.

Søndag kveld passerte haugenfotball.no 1000 følgarar på Instgram.

Følgar nummer 1000 blei Anne Aune frå Balestrand. 

31.01 Høyang G14 gjekk til topps i Bergen Fotballfestival


Høyang sitt lag som vann klasse G14. Marius Varden Fossen, Mohammed Suleiman, Benjamin Vågen, Nabeel Mese, Brage Bergset, Sindre Ulvestad og Bernard Breidvik. Foto: Hilde Johanne Bjørkhaug

 

Åsane Fotball Damer har denne helga arrangert Bergen Fotballfestival.

170 lag frå 50 forskjellige klubbar har vore i aksjon i Vestlandshallen.

Tre lag frå to forskjellige klubbar her i frå fylket deltok på turneringa. Høyang stilte med eit lag i klasse G13 og eit lag i G14, medan Førde stilte med eit lag i G13.

Høyang G14 lot seg ikkje stoppe og gjekk heilt til topps i si klasse.

Både Førde G13 og Høyang G13 spelte seg fram til semifinale i si klasse. Høyang tapte 3-2 mot Sund, medan Førde tapte 5-3 mot Bjarg.
 
 


Bernard Breidvik fekk premie og pokal som beste spelar i finalen.
Foto: Hilde Johanne Bjørkhaug


31.01 Kaupanger vann 2-1 mot SFFK J16


 Marte Bjelde Hjelmhaug scora begge måla til Kaupanger i dagens kamp. Bildet er frå fjorårets KM Futsal senior i Førdehuset 5. desember 2015.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior 2015.
 Sjå filmen frå KM Futsal senior i Førdehuset.

 

Kaupanger sitt damelag vann i ettermiddag 2-1 mot SFFK J16 i ein treningskamp i Sognahallen.

Marte Bjelde Hjelmhaug scora begge måla til Kaupanger i 1. omgang. Syrilspelar Siv Hickman reduserte til 1-2 drøye fem minutt før full tid. Kampen blei spelt over 2 x 40 minutt. 

Neste kamp for Kaupanger sitt damelag er søndag 7. februar. Då er Hallingdal motstandar i Sognahallen.

SFFK J16 - Kaupanger 1-2 (0-2)
0-1 Marte Bjelde Hjelmhaug (22. min)
0-2 Marte Bjelde Hjelmhaug (39. min)
1-2 Siv Hickman (74. min)

 


Fire jenter frå Syril var med på SFFK J16 i dagens kamp. 
Syril sitt lag som er kretsmester i klasse J15/16 9'ar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


30.01 Florø Fotball arrangerar Statoil - Veslefrikk



 

Florø Fotball arrangerar helga 11.-13. mars Statoil Veslefrikk i Florø Idrettssenter.

Statoil Veslefrikk er ei fotballturnering for jentar og gutar fødde i 2004 til 2009. I tillegg blir det turnering for småjenter fødde 2002 og 2003 fredag 11. mars.

Den fyrste Veslefrikk-turneringa blei arrangert heilt tilbake i 1990.

Les meir på turneringa sine nettsider.

30.01 Påmelding NM G/J 16 Telenor Cup


Andreas Olsen scora alle fire måla i kvalifiseringskampen mot Eid i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Det er no på tide å melde på lag til kvalifiseringa til NM G16 og NM J16 Telenor Cup.

I NM G16 Telenor Cup 2015 var Sogndal SFFK sin representant i denne turneringa. Laget vann den avgjerande kvalifiseringskampen borte mot Eid 4-0. I 1. runde i NM G16 Telenor Cup blei det tap 4-0 heime mot Brann.

I NM J16 Telenor Cup 2015 var det Bjørn som vann kvalifiseringa i Sogn og Fjordane. Laget blei sett opp med bortekamp mot Herd i 1. runde. Her blei det tap 4-0.

Sjå meir info på på SFFK sine nettsider.

 


Bjørn J16 stakk av med KM-tittelen under Innandørs-KM på Sandane.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.



Kristian Rønnestad og Eid jublar etter scoring i finalen mot Florø i
kvalifiseringa til NM G16 Telenor Cup 2013 på på Svelgen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  



Sogndal spelte seg heilt fram til semifinale i NM J16 Telenor Cup 2013.
Bildet er frå kampen mot Volda i 1. runde på Fosshaugane Campus.
Foto: Idar Arne Kristiansen, www.voldasupporter.com
Sjå alle bildene frå kampen på voldasupporter.com sine nettsider.  



Eid var SFFK sin representant i NM G16 Telenor Cup 2013.
Bildet er frå kampen i 1. runde mot Aalesund 16. juni 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


29.01 Ulrik Flo scora i debuten for Silkeborg IF


Ulrik Flo i treningskamp for Sogndal mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Ulrik Flo brukte berre drøye halvtimen på å score sitt fyrste mål for sin nye klubb Silkeborg IF. Flo kom på bana i 2. omgang i dagens treningskamp mot 2. divisjonslaget Odder. Stryningen auka Silkeborg si leiing til 7-1 drøye 10 minutt før full tid.

Silkeborg IF - Odder 8-1 (5-1)
1-0 Mikkel Vendelbo (3. min)
2-0 Robert Skov (5. min)
3-0 Nicolaj Agger (14. min)
4-0 Davit Skhirtladze (22. min)
5-0 Emil Scheel (43. min)
5-1 Tue Ullerup (45. min)
6-1 Jeppe Illum, straffe (63. min)
7-1 Ulrik Flo (79. min)
8-1 Andreas Albers (88. min)

Silkeborg IF:
Thomas Nørgaard (Thomas Nielsen 46. min)
Jens Martin Gammelby (Frank Hansen 46. min)
Thorbjørn Holst Rasmussen (Tobias Salquist 46. min)
Simon Jakobsen
Nicolaj Ritter (Gustav Dahl 46. min)
Robert Skov (Nicklas Røjkjær 46. min)
Mikkel Vendelbo
Sammy Skytte
Emil Scheel (Jeppe Illum 46. min)
Nicolaj Agger (Andreas Albers 46. min)
Davit Skhirtladze (Ulrik Flo 46. min)
  
Kampfakta er henta frå Silkeborg IF sine nettsider.

 


Per Egil, Tore Andre og Ulrik etter Sogndal sin kamp mot Molde i 2011.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.01 Kampoppsett kvalifisering KM-innandørs


Årdal vann klasse G19 for andre året på rad i 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars 2015.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars 2015.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt 2015.

Sogn og Fjordane Fotballkrets har no sett opp kampoppsettet til kvalifiseringa til KM-innandørs aldersbestemt 2016.

Totalt 222 lag skal i aksjon i kvalifiseringa.

I klasse J19 går alle laga som er påmeldt direkte vidare til sluttspelet i Førdehuset.

Kvalifisering til sluttspelet går av stabelen laurdag 6. og søndag 7. februar på følgjande stadar:
Årdalshallen (Jotun)
Leikangerhallen (Syril)
Høyangerhallen (Høyang)
Fjalerhallen (Dale)
Askvollhallen (Askvoll/Holmedal)
Trivselshagen (Sandane)

Antall påmelde lag som skal ut i kvalifisering:
G 13: 35 lag
G 14: 34 lag
G 15: 26 lag
G 16: 28 lag
G19: 17 lag

J 13: 23 lag
J 14: 24 lag
J 15: 20 lag
J 16: 15 lag

Sluttspelet i KM-aldersbestemt innandørs 2016 blir arrangert laurdag 5. og søndag 6. mars i Førdehuset.


Sjå full oversikt over alle kampoppsetta på SFFK sine nettsider.  


Balestrand vann klasse J16 under KM-innandørs 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.


Sogndal tok dobbelseier i jenteklassa i KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.



Sogndal blei kretsmester i smågutteklassa i Florø 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Kaupanger blei kretsmester i klasse junior damer i 2012. 
Sjå bilder og resultat frå kampane laurdag 3. mars 2012.
Sjå bilder og resultat frå kampane søndag 4. mars 2012.


Martine Wolff Nesse og Balestrand vann jenteklassa i 2011. 
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 5. mars.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 6. mars.


Florø gjorde reint bord i gutteklassa under KM-innandørs 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM laurdag 6. mars 2010.
Sjå bilder og resultat frå innandørs-KM søndag 7. mars 2010.


Førde junior herrer gjekk ti