01.09 Kampar i dag, tysdag 1. september


Ronny Berg og Haugen møter i dag Oppstryn på Lund Stadion.
På bildet jublar Berg etter å ha scora frå midtbana mot Sandane 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Høyang 2 - Tempo
Kl. 19.00 Fure - Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 8 8 0 0 40 - 10 24
Tempo 8 6 0 2 40 - 17 18
Høyang 2 8 3 0 5 16 - 33 9
Atløy 8 2 0 6 18 - 32 6
Balestrand 2 8 1 0 7 6 - 31 3

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Oppstryn - Haugen
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Svelgen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 12 9 2 1 50 - 27 29
Svelgen 11 7 1 3 38 - 19 22
Flatraket /Selje 2 12 6 2 4 32 - 25 20
Stadlandet 12 4 3 5 25 - 25 15
Breimsbygda 11 5 0 6 19 - 33 15
Vikane /Loen 11 3 4 4 23 - 25 13
Oppstryn 11 3 3 5 21 - 23 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 12 3 0 9 26 - 50 9

31.08 Marte og Linn-Mari tekne ut på J17-landslaget


Marte Hjelmhaug i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014. 
Sjå bilder og fakta frå kretskampane mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.  

 

Kaupangerspelarane Linn-Mari Nilsen og Marte Hjelmhaug er tekne ut på J17-landslaget som skal spele dobbelkamp mot Sverige. Kampane blir spelt på Tønsberg Stadion fredag 18. september og søndag 20. september.

Troppen:
Linn Mari Nilsen - Kaupanger
Frida Thomas - Stabæk
Vilde Birkeli - Skedsmo
Camilla Huseby - Kolbotn
Malin Brenn - LSK Kvinner
Emilie Closs - LSK Kvinner
Marte Hjelmhaug - Kaupanger
Frida Mannum - Lyn
Sophie Haug - LSK Kvinner
Noor Eckhoff - Lyn
Emilia Ruud - LSK Kvinner
Ida Giske - Viking FK
Andrea Norheim - Klepp
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar
Camilla Lindberg - Stabæk
Synne Vatnem - Avaldsnes
Julie Rasmussen - Dahle
Celine Nergård - Fløya

 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


31.08 Resultat kampar i dag, måndag 31. august



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Hødd 2 - Kristiansund FK  1-2
Herd - Sogndal 2  1-0 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 18 15 2 1 54 - 16 47
Herd 18 10 3 5 49 - 30 33
Spjelkavik 18 9 5 4 29 - 20 32
KFK 18 10 1 7 44 - 40 31
Sogndal 2 18 9 1 8 31 - 31 28
Stryn 18 7 6 5 31 - 27 27
Hødd 2 18 6 8 4 37 - 30 26
Bergsøy 18 7 5 6 31 - 29 26
Volda 18 6 6 6 35 - 34 24
Kristiansund BK 2 18 7 2 9 37 - 43 23
Årdal 18 5 6 7 26 - 33 21
Florø 2 18 4 6 8 32 - 34 18
Skarbøvik 18 2 2 14 18 - 41 8
Eid 18 1 3 14 24 - 70 6

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Sogndal 4  5-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 9 8 0 1 34-13 24
Syril 10 7 0 3 33-14 21
Sogndal 4 11 7 0 4 39-26 21
Bjørn 9 5 2 2 27-11 17
Balestrand 9 5 0 4 21-23 15
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  10 2 1 7 15-30 7
Askvoll/Holmedal 9 1 1 7 13-34 4
Hyllestad /Dale 2 9 1 0 8 8-39 3

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Eid 2   4-0 (1-0)

1-0 John Marius Berger (4. min)
2-0 John Marius Berger (62. min)
3-0 Karsten Bjelde (90. min)
4-0 Julian Hove (90. min+1)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 12 11 0 1 58-13 33
Selje 12 8 1 3 49-21 25
Stryn 2 11 8 1 2 36-24 25
Eikefjord 11 7 1 3 22-20 22
Førde 3 12 5 1 6 36-29 16
Tornado Måløy 2 11 5 0 6 34-42 15
Eid 2 12 2 1 9 23-54 7
Jølster 12 1 2 9 26-36 5
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

31.08 Kampar i dag, måndag 31. august


Sogndal 2 møter i dag Herd på bortebane.
Bildet er frå bortekampen mot Volda 4. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Hødd 2 - Kristiansund FK
Kl. 19.00 Herd - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 18 15 2 1 54 - 16 47
Spjelkavik 18 9 5 4 29 - 20 32
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 18 7 6 5 31 - 27 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 18 7 5 6 31 - 29 26
Volda 18 6 6 6 35 - 34 24
Kristiansund BK 2 18 7 2 9 37 - 43 23
Årdal 18 5 6 7 26 - 33 21
Florø 2 18 4 6 8 32 - 34 18
Skarbøvik 18 2 2 14 18 - 41 8
Eid 18 1 3 14 24 - 70 6

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Sogndal 4

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 9 8 0 1 34-13 24
Syril 10 7 0 3 33-14 21
Sogndal 4 10 7 0 3 35-21 21
Bjørn 9 5 2 2 27-11 17
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  10 2 1 7 15-30 7
Askvoll/Holmedal 9 1 1 7 13-34 4
Hyllestad /Dale 2 9 1 0 8 8-39 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stryn 2 - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 12 11 0 1 58-13 33
Selje 12 8 1 3 49-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 11 7 1 3 22-20 22
Førde 3 12 5 1 6 36-29 16
Tornado Måløy 2 11 5 0 6 34-42 15
Eid 2 11 2 1 8 23-50 7
Jølster 12 1 2 9 26-36 5
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

30.08 Resultat kampar i dag, søndag 30. august


Florø 2 vann i ettermiddag 5-0 heime mot Eid på Florø Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Follo  2-1 (0-0)

0-1 Patrik Karoliussen (54. min)
1-1 Mahatma Osamanu Otoo (62. min)
2-1 Sjølvmål, Harald Lien Simonsen (90. min)

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 22 13 7 2 40 - 17 46
Kristiansund 22 11 6 5 29 - 20 39
Brann 22 10 9 3 32 - 27 39
Hødd 22 11 4 7 34 - 29 37
Sandnes Ulf 22 9 8 5 37 - 28 35
Ranheim TF 22 9 6 7 32 - 27 33
Jerv 22 7 10 5 33 - 22 31
Strømmen 22 8 6 8 26 - 25 30
Bryne 22 7 6 9 33 - 36 27
Fredrikstad 22 6 8 8 27 - 41 26
Follo 22 6 7 9 30 - 31 25
Levanger 22 6 5 11 34 - 40 23
Bærum 22 6 5 11 30 - 47 23
Åsane 22 5 7 10 27 - 34 22
Nest-Sotra 22 5 6 11 29 - 33 21
Hønefoss BK 22 4 6 12 22 - 38 18

2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 - Førde  7-0

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 16 11 2 3 27 - 15 35
Klepp 2 16 11 0 5 33 - 17 33
Sandviken 2 15 10 1 4 40 - 16 31
Vestsiden-Askøy 16 8 3 5 27 - 19 27
Arna-Bjørnar 2 15 8 1 6 26 - 20 25
Avaldsnes 2 16 8 1 7 24 - 19 25
Staal Jørpeland 15 7 2 6 32 - 28 23
Hinna 16 7 1 8 46 - 31 22
Kaupanger 16 7 1 8 30 - 30 22
Voss 16 5 4 7 20 - 23 19
Fana 16 3 2 11 22 - 36 11
Førde 17 0 2 15 8 - 81 2

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Eid  5-0 (2-0)
1-0 Kristoffer Book (2. min)
2-0 Endre Kupen (7. min)
3-0 Endre Kupen (71. min)
4-0 Ntege Cone (78. min)
5-0 Hlynur Atli Magnusson (83. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 18 15 2 1 54 - 16 47
Spjelkavik 18 9 5 4 29 - 20 32
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 18 7 6 5 31 - 27 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 18 7 5 6 31 - 29 26
Volda 18 6 6 6 35 - 34 24
Kristiansund BK 2 18 7 2 9 37 - 43 23
Årdal 18 5 6 7 26 - 33 21
Florø 2 18 4 6 8 32 - 34 18
Skarbøvik 18 2 2 14 18 - 41 8
Eid 18 1 3 14 24 - 70 6

3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Tornado Måløy  3-1 

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 9 4 4 1 29-13 16
Høyang 8 4 3 1 28-14 15
Kaupanger 2 8 3 3 2 17-15 12
Stryn 8 1 4 3 13-33 7
Balestrand 9 1 2 6 11-29 5
Tornado Måløy 8 1 0 7 8-30 3

4. divisjon
Tambarskjelvar - Førde 2  0-6

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Førde 2 15 10 0 5 45 - 25 30
Tornado Måløy 15 8 4 3 46 - 27 28
Sandane 15 8 1 6 32 - 29 25
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Skavøypoll 15 7 2 6 49 - 29 23
Sogndal 3 15 6 4 5 35 - 35 22
Kaupanger 15 6 1 8 26 - 31 19
Dale 15 5 3 7 24 - 33 18
Florø 3 15 3 5 7 26 - 34 14
Vik 15 3 2 10 20 - 40 11
Tambarskjelvar 15 1 1 13 10 - 77  4

5. divisjon avdeling 1
Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Gaular  2-6
Syril - Askvoll/Holmedal  4-2
Bjørn - Hyllestad/Dale 2  6-0  

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 9 8 0 1 34-13 24
Syril 10 7 0 3 33-14 21
Sogndal 4 10 7 0 3 35-21 21
Bjørn 9 5 2 2 27-11 17
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  10 2 1 7 15-30 7
Askvoll/Holmedal 9 1 1 7 13-34 4
Hyllestad /Dale 2 9 1 0 8 8-39 3

5. divisjon avdeling 2
Bremanger - Eikefjord  5-1
Tornado Måløy 2 - Selje 0-5
Jølster - Førde 3  2-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 12 11 0 1 58-13 33
Selje 12 8 1 3 49-21 25
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 11 7 1 3 22-20 22
Førde 3 12 5 1 6 36-29 16
Tornado Måløy 2 11 5 0 6 34-42 15
Eid 2 11 2 1 8 23-50 7
Jølster 12 1 2 9 26-36 5
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

30.08 Sjå film frå kampen mellom Førde og Florø


Det var stor stemning på tribuna under gårsdagens kamp.
Sjå filmen frå kampen mellom Førde og Florø laurdag 29. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Haugenfotball.no sin film frå gårsdagens kamp mellom Førde og Florø er no lagt ut på Vimeo.

Sjå filmen frå kampen mellom Førde og Florø laurdag 29. august.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

30.08 Kampar i dag, søndag 30. august


Tore Rylandsholm og Bremanger møter i dag Eikefjord på heimebane.
Bildet er frå heimekampen mot Selje på Bremanger Stadion 16. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Sogndal - Follo

Tabell OBOS-ligaen

Sogndal 21 12 7 2 38 - 16 43
Kristiansund 21 10 6 5 27 - 19 36
Brann 21 9 9 3 29 - 25 36
Sandnes Ulf 21 9 8 4 35 - 25 35
Hødd 21 10 4 7 32 - 29 34
Jerv 21 7 9 5 32 - 21 30
Ranheim TF 21 8 6 7 30 - 26 30
Strømmen 21 8 6 7 24 - 22 30
Bryne 21 7 6 8 33 - 34 27
Follo 21 6 7 8 29 - 29 25
Levanger 21 6 5 10 33 - 38 23
Fredrikstad 21 5 8 8 24 - 39 23
Bærum 21 6 4 11 28 - 45 22
Nest-Sotra 21 5 6 10 28 - 31 21
Åsane 21 5 6 10 26 - 33 21
Hønefoss BK 21 4 5 12 20 - 36 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 12.00 Klepp 2 - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Vestsiden-Askøy 15 8 2 5 27 - 19 26
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Hinna 16 7 1 8 46 - 31 22
Arna-Bjørnar 2 14 7 1 6 22 - 19 22
Kaupanger 16 7 1 8 30 - 30 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 16 0 2 14 8 - 74 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Florø 2 - Eid

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 18 15 2 1 54 - 16 47
Spjelkavik 18 9 5 4 29 - 20 32
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 18 7 6 5 31 - 27 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 18 7 5 6 31 - 29 26
Volda 18 6 6 6 35 - 34 24
Kristiansund BK 2 18 7 2 9 37 - 43 23
Årdal 18 5 6 7 26 - 33 21
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 18 2 2 14 18 - 41 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Kaupanger 2 - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 9 4 4 1 29-13 16
Høyang 8 4 3 1 28-14 15
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 8 1 4 3 13-33 7
Balestrand 9 1 2 6 11-29 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

4. divisjon
Kl. 15.00 Tambarskjelvar - Førde 2

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Tornado Måløy 15 8 4 3 46 - 27 28
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Sandane 15 8 1 6 32 - 29 25
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Skavøypoll 15 7 2 6 49 - 29 23
Sogndal 3 15 6 4 5 35 - 35 22
Kaupanger 15 6 1 8 26 - 31 19
Dale 15 5 3 7 24 - 33 18
Florø 3 15 3 5 7 26 - 34 14
Vik 15 3 2 10 20 - 40 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 14.00 Jotun/ÅTIL/Årdal 2 - Gaular
Kl. 15.00 Syril - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Bjørn - Hyllestad/Dale 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 8 7 0 1 28-11 21
Sogndal 4 10 7 0 3 35-21 21
Syril 9 6 0 3 29-12 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  9 2 1 6 13-24 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 14.00 Bremanger - Eikefjord
Kl. 15.00 Tornado Måløy 2 - Selje
Kl. 15.00 Jølster - Førde 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 11 10 0 1 53-12 30
Selje 11 7 1 3 44-21 22
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 10 7 1 2 21-15 22
Førde 3 11 5 0 6 34-27 15
Tornado Måløy 2 10 5 0 5 34-37 15
Eid 2 11 2 1 8 23-50 7
Jølster 11 1 1 9 24-34 4
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

29.08 Resultat kampar i dag, laurdag 29. august


Florø vann fortent 5-2 borte mot Førde i dagens kamp på Førde Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Førde - Florø  2-5 (1-3)

0-1 Kaddu Aton (1. min)
1-1 Eirik Lund Holm (3. min)
1-2 Erlend Hove (19. min)
1-3 Christer Husa (36. min)
2-3 Eirik Lund Holm (46. min)
2-4 Christer Husa (49. min)
2-5 Sjølvmål, Vegar Gjermundstad (66. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 18 15 1 2 48 - 13 46
Nardo 18 10 3 5 29 - 21 33
Elverum 18 8 4 6 38 - 29 28
Florø 18 8 4 6 32 - 24 28
HamKam 17 7 6 4 30 - 24 27
Stjørdals-Blink 18 8 3 7 29 - 31 27
Brumunddal 17 7 5 5 20 - 22 26
Førde 18 6 6 6 35 - 34 24
Strindheim TF 18 5 7 6 23 - 22 22
Byåsen TF 18 5 4 9 19 - 36 19
Molde 2 17 5 3 9 22 - 24 18
Træff 18 5 2 11 14 - 38 17
Rødde 18 4 4 10 28 - 40 16
Aalesund 2 17 3 4 10 20 - 29 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Hinna - Førde  12-0

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Vestsiden-Askøy 15 8 2 5 27 - 19 26
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Hinna 16 7 1 8 46 - 31 22
Arna-Bjørnar 2 14 7 1 6 22 - 19 22
Kaupanger 16 7 1 8 30 - 30 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 16 0 2 14 8 - 74 2

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Spjelkavik 2-2
Kristiansund BK 2 - Skarbøvik  1-0 
Bergsøy - Volda  2-2
Brattvåg - Stryn  1-0  

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 18 15 2 1 54 - 16 47
Spjelkavik 18 9 5 4 29 - 20 32
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 18 7 6 5 31 - 27 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 18 7 5 6 31 - 29 26
Volda 18 6 6 6 35 - 34 24
Kristiansund BK 2 18 7 2 9 37 - 43 23
Årdal 18 5 6 7 26 - 33 21
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 18 2 2 14 18 - 41 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

3. divisjon kvinner
Høyang - Stryn 7-0

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 9 4 4 1 29-13 16
Høyang 8 4 3 1 28-14 15
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 8 1 4 3 13-33 7
Balestrand 9 1 2 6 11-29 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

4. divisjon
Sandane - Vik   5-1 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Tornado Måløy 15 8 4 3 46 - 27 28
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Sandane 15 8 1 6 32 - 29 25
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Skavøypoll 15 7 2 6 49 - 29 23
Sogndal 3 15 6 4 5 35 - 35 22
Kaupanger 15 6 1 8 26 - 31 19
Dale 15 5 3 7 24 - 33 18
Florø 3 15 3 5 7 26 - 34 14
Vik 15 3 2 10 20 - 40 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

29.08 Ove Balsnes debuterte for Varegg


Ove Balsnes i Eid sin bortekamp mot Herd på AMFI Moa Stadion 2. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Ove Balsnes debuterte i går kveld for sin nye klubb Varegg. Eidaren blei bytta inn frå starten av andre omgang, i ein kamp der Varegg til slutt vann 3-1 mot Arna Bjørnar.

Leif Kvammen Lysne, Torbjørn Aabrekk og Kristoffer Valsvik spelte heile kampen for heimelaget. Aabrekk gav Varegg leiinga 1-0 på straffespark, etter at han sjølv hadde skaffa straffesparket.

Varegg er etter gårsdagens seier på 4. plass i 3. divisjon avdeling 7.

Varegg - Arna-Bjørnar 3-1 (1-0)
1-0 Torbjørn Aabrekk (27. min)
1-1 Robin Eriksen (55. min)
2-1 Svein Erik Bjordal (67. min)
3-1 Svein Erik Bjordal (87. min)

Varegg:
Leif Kvamme Lysne
Mats Engeberg  (Ove Balsnes 46. min)
Jonas Hjemaas Fagermo
Thomas Antonio Ulvestad Vacas
Bo-Tollak Slengesol Balgobin (Petter Ingebrigtsen 72. min)
Nicolai Misje
Kristoffer Valsvik
Svein Erik Bjordal
Mathias Macody Lund
Edmund Alexander Chappy Daniel Jøsok Kvalsvik 46. min)
Torbjørn Aabrekk

Tabell 3. divisjon avdeling 7
Lysekloster 17 13 4 0 60 - 23 43
Sotra 17 13 3 1 53 - 9 42
Øystese 17 12 2 3 43 - 22 38
Varegg 18 12 1 5 53 - 36 37
Lyngbø 17 10 2 5 35 - 23 32
Brann 2 17 8 3 6 40 - 33 27
Nest-Sotra 2 17 7 1 9 28 - 39 22
Austevoll 17 6 3 8 35 - 36 21
Bjarg 17 6 2 9 36 - 42 20
Arna-Bjørnar 18 6 2 10 23 - 46 20
Vadmyra 17 4 3 10 20 - 45 15
Tertnes 17 4 0 13 22 - 44 12
Fyllingsdalen 2 17 3 0 14 32 - 60 9
Loddefjord 17 2 2 13 22 - 44 8

29.08 Kampar i dag, laurdag 29. august


Florø møter i ettermiddag Førde på Førde Stadion.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga på Florø Stadion 29. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 16.00 Førde - Florø

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 17 14 1 2 44 - 13 43
Nardo 17 9 3 5 28 - 21 30
Elverum 17 8 4 5 38 - 25 28
HamKam 17 7 6 4 30 - 24 27
Brumunddal 17 7 5 5 20 - 22 26
Florø 17 7 4 6 27 - 22 25
Førde 17 6 6 5 33 - 29 24
Stjørdals-Blink 17 7 3 7 27 - 31 24
Strindheim TF 17 5 7 5 23 - 21 22
Molde 2 17 5 3 9 22 - 24 18
Træff 17 5 2 10 14 - 36 17
Rødde 17 4 4 9 28 - 38 16
Byåsen TF 17 4 4 9 17 - 36 16
Aalesund 2 17 3 4 10 20 - 29 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Hinna - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Vestsiden-Askøy 15 8 2 5 27 - 19 26
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 14 7 1 6 22 - 19 22
Kaupanger 16 7 1 8 30 - 30 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 15 0 2 13 8 - 62 2

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Spjelkavik
Kl. 15.00 Kristiansund BK 2 - Skarbøvik
Kl. 16.00 Bergsøy - Volda
Kl. 16.00 Brattvåg - Stryn 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Volda 17 6 5 6 33 - 32 23
Kristiansund BK 2 17 6 2 9 36 - 43 20
Årdal 17 5 5 7 24 - 31 20
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 17 2 2 13 18 - 40 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Høyang - Stryn

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 9 4 4 1 29-13 16
Høyang 7 3 3 1 21-14 12
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 7 1 4 2 13-26 7
Balestrand 9 1 2 6 11-29 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

4. divisjon
Kl. 14.30 Sandane - Vik

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Tornado Måløy 15 8 4 3 46 - 27 28
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Skavøypoll 15 7 2 6 49 - 29 23
Sogndal 3 15 6 4 5 35 - 35 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Kaupanger 15 6 1 8 26 - 31 19
Dale 15 5 3 7 24 - 33 18
Florø 3 15 3 5 7 26 - 34 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

28.08 Resultat kampar i dag, fredag 28. august


Tornado Måløy vann 6-1 heime mot Dale på Måløy Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Balestrand - Breimsbygda/Sandane  0-6

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 9 4 4 1 29-13 16
Høyang 7 3 3 1 21-14 12
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 7 1 4 2 13-26 7
Balestrand 9 1 2 6 11-29 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

4. divisjon
Tornado Måløy - Dale  6-1 (2-1)
1-0 Fridjon Mortensen (27. min)
1-1 Sander Solheim (40. min)
2-1 Chris Andre Nore (45. min)
3-1 Thor Aage Pleym Evensen (65. min)
4-1 Sondre Myre Silden (79. min)
5-1 Ronny Jørgensen (81. min)
6-1 Ronny Jørgensen (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Florø 3  2-1 (2-1)
0-1 Kenneth Bernales (5. min)
1-1 Ole Einar Rebni (16. min)
2-1 Åsmund Øgar (43. min)

Sogndal 3 - Skavøypoll  0-4 (0-2)
0-1 Rune Solvang (3. min)
0-2 Rune Solvang (43. min)
0-3 Rune Solvang (59. min)
0-4 Vebjørn Furnes (73. min)

Kampfakta frå dei to siste kampane i 4. divisjon er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Tornado Måløy 15 8 4 3 46 - 27 28
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Skavøypoll 15 7 2 6 49 - 29 23
Sogndal 3 15 6 4 5 35 - 35 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Kaupanger 15 6 1 8 26 - 31 19
Dale 15 5 3 7 24 - 33 18
Florø 3 15 3 5 7 26 - 34 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

6. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Oppstryn 1-0 (0-0)

1-0 Per Kenneth Hovdevik (55. min)

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 12 9 2 1 50 - 27 29
Svelgen 11 7 1 3 38 - 19 22
Flatraket /Selje 2 12 6 2 4 32 - 25 20
Stadlandet 12 4 3 5 25 - 25 15
Breimsbygda 11 5 0 6 19 - 33 15
Vikane /Loen 11 3 4 4 23 - 25 13
Oppstryn 11 3 3 5 21 - 23 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 12 3 0 9 26 - 50 9

28.08 Status tabellkonkurransen etter 17. serierunde


Vegard V. Øvreberg blei matchvinnar for Stryn i heimekampen mot Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Rune Lefdal frå Leivdalen leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 17. serierunde. Lefdal leiar tabellkonkurransen føre Geir Igelkjøn, Stig Hermann Hagen, Simen Lillevik Kjellevold, John Egil Falkanger og Geir Egil Olsen.  

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 17. serierunde:
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Volda 17 6 5 6 33 - 32 23
Kristiansund BK 2 17 6 2 9 36 - 43 20
Årdal 17 5 5 7 24 - 31 20
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 17 2 2 13 18 - 40 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

Stilling tabellkonkurransen etter 17. serierunde:
Plass Navn Feilpoeng Rett plass
1 Rune Lefdal 26 5
2 Geir Igelkjøn 26 3
3 Stig Hermann Hagen 27 3
4 Simen Lillevik Kjellevold 28 0
5 John Egil Falkanger 30 5
6 Geir Egil Olsen 30 3
7 Marius Heltne 30 2
8 Sander Amble Haugen 30 2
9 Erik Fossnes 30 1
10 Torgeir Olsen 30 0
11 Erik Amble Haugen 32 4
12 Kåre Balsnes 32 3
13 Morten Sanden 32 3
14 Pål Holko 32 3
15 Olav R. Haugen 32 2
16 Thomas Rognsø 32 2
17 Jon Georg Rutledal 32 1
18 Idar Arne Kristiansen 32 0
19 Martha Karin Rauset 32 0
20 Tobias Evebø 32 0
21 Børge Hansen 34 3
22 Ole-Andreas Aarvik 34 2
23 Astrid Mikalsen 34 1
24 Frank Sverre Skorpen 34 1
25 Magne Elde 36 4
26 Ola Rognebakke 36 4
27 Sveinung Frantzen 36 4
28 Aleksander Kvernevik 36 3
29 Daniel Haus 36 3
30 Olav Andre Austbø 36 3
31 Geir Christensen 36 2
32 Kristian Lefdal 36 2
33 Ole-Gunnar Midtbø 36 2
34 Petter Hammer 36 2
35 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 36 1
36 Kristen H. Heggedal 36 0
37 Knut-Atle Krossøy 38 4
38 Jon Navarsete 38 2
39 Ole Morten Kvam 38 2
40 Preben Løvlid 38 2
41 Stein Roar Moheim 38 2
42 Inge Matias Tvinnereim 38 0
43 Preben Hagen Torvanger 38 0
44 Knut Idar Kristoffersen 40 4
45 Johnny Husevåg 40 3
46 Mads Wie 40 3
47 Rolf Kåre Almenning 40 3
48 Terje Grytting 40 3
49 Kevin Hestholm 40 2
50 Rasmus Gausemel 40 2
51 Steinar Langedal 40 2
52 Sujeevan Mohanarajah 40 2
53 Susanne Skogstad 40 2
54 Edvard Nordang 40 1
55 Geir Hoff 40 1
56 Inge Visnes 40 1
57 Jarle Christensen 40 1
58 Runar Hellum 40 1
59 Tore Haraldsen 40 1
60 Ove Balsnes 40 0
61 Edgar Flo 42 3
62 Harald Holmøyvik 42 3
63 Håvard Hatle 42 3
64 Kenneth Fosse Elde 42 3
65 Rune Leirgulen 42 3
66 Arild Hagen Bakke 42 2
67 Bjørn Totland 42 2
68 Eirik Rutledal 42 2
69 Harald Hollevik 42 2
70 Michael Frantsen 42 2
71 Ole Mattis Myklebust 42 2
72 Ole-Kristian Førde 42 2
73 Harald Vartdal 42 1
74 Henning Haugen 42 1
75 Oddbjørn Åkerøy 42 1
76 Ole Tom Myroldhaug 42 1
77 Yngve Tolaas 42 1
78 Jan Taule 42 0
79 Christian Helgheim 43 2
80 Wenche Blaalid 44 4
81 Helge Aarseth 44 3
82 Mathias Helgheim 44 3
83 Tommy Totland Hauge 44 3
84 Arne Helgheim 44 2
85 Gudmund Åge Wie 44 2
86 Marius Refvik 44 2
87 Stig Nord 44 2
88 Karl Vie 44 1
89 Per Ivar Hovden 44 1
90 Tarjei Bjørkum Vereide 44 1
91 Terje Rognsø 44 1
92 Andreas Vereide 44 0
93 Elin Helen Helgheim 44 0
94 Johan Skorge 44 0

Sjå heile lista etter 17. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


28.08 Johan Hove teken ut på G15-landslaget


Johan Hove i kretskampen SFFK G99 - NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå dagens kretskampar i Stryn.

 

Johan Hove frå Sogndal er teken ut i G15-landslagstroppen til dobbelkamp mot Sverige. Kampane blir spelt på Vind Idrettspark tysdag 15. september og Brummunddal Stadion torsdag 17. september.

Troppen:
Hermann Ræstad - Molde FK
Kristoffer Klausson - Vålerenga IF
Fabian Rimestad - Fana
Chris Andrè Røise Dirdal - Viking
Henrik Åseli Hansen - Tromsø
Jesper Daland - Vigør
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm SK
Andreas Uran - Molde FK
Mikael Ugland - Start
Johan Hove - Sogndal
Marius Larsen - Odd BK
Colin Rösler - Manchester city
Håkon Evjen - Mjølner
Haldor Stenevik - Brann
Brede Sandemoen - Holmen
Kevin Krygård - FK Haugesund
Erik Botheim - Lyn
Erling Braut Håland - Bryne

 


Johan Hove i duell mot Simen Lefdal i kampen i 3. divisjon avdeling 8
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johan Hove i lag med Sander Amble Haugen under sluttspelet i
KM-innandørs aldersbestemt 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.


Johan Hove i kamp for SFFK G99 mot Eid G98 på Reed 18. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå kampen SFFK G99 - Eid G98. 


28.08 Kampar i dag, fredag 28. august


Geir Ove Refvik og Tornado Måløy møter i dag Dale på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen TMFK-Stryn 14. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 18.30 Balestrand - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 8 3 4 1 23-13 13
Høyang 7 3 3 1 21-14 12
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 7 1 4 2 13-26 7
Balestrand 8 1 2 5 11-23 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

4. divisjon
Kl. 19.00 Kaupanger - Florø 3
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Dale
Kl. 19.00 Sogndal 3 - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Oppstryn

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 12 9 2 1 50 - 27 29
Svelgen 11 7 1 3 38 - 19 22
Flatraket /Selje 2 12 6 2 4 32 - 25 20
Breimsbygda 11 5 0 6 19 - 33 15
Vikane /Loen 11 3 4 4 23 - 25 13
Stadlandet 11 3 3 5 24 - 25 12
Oppstryn 10 3 3 4 21 - 22 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 12 3 0 9 26 - 50 9

27.08 Resultat 2. serierunde G16 1. divisjon


Anders Lereng og Sivert Mannsverk jublar etter Årdalstangen
si fyrste scoring i dagens mot Eid på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Andre serierunde i G16. 1. divisjon haust har blitt spelt dei to siste dagane. I går spelte Tornado Måløy og Florø uavgjort 2-2 på Måløy Stadion, medan Førde og Syril spelte uavgjort 1-1 i Hafstadparken. I dag vann Årdalstangen 2-1 borte mot Eid på Eid Stadion.

Tornado Måløy - Florø   2-2 (1-1)
1-0 Henrik Myhre (7. min)
1-1 Mads Mortensen (19. min)
2-1 Sondre Myre Silden (48. min)
2-2 Fredrik Langlo (59. min) 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Syril  1-1 (1-1)
Mål Syril: Endre Henjesand

Eid - Årdalstangen  1-2 (0-2)
0-1 Anders Lereng (5. min)
0-2 Mats Kauppi (16. min)
1-2 Christoffer Skår (80. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tabell G16 1. divisjon haust

Årdalstangen   2  2 0 0  6-3  6
Florø   2  1 1 0  7-3  4
Tornado Måløy   2  1 1 0  9-6  4
Førde   2  0 1 1  3-5  1
Syril   2  0 1 1  5-8  1
Eid   2  0 0 2  2-7  0


Tornado Måløy jublar etter scoring i gårsdagens kamp mot Florø. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


27.08 Fjøra vann 2-1 borte mot Høyang


Erik Loftesnes gav Fjøra leiinga 2-0 i dagens kamp mot Høyang. Bildet er
frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli. Frå venstre: Kristoffer
Førde Aarskog, Erik Loftesnes, Erik Fossnes og Tom Johannes Bang. 
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli.

Fjøra vann i ettermiddag 2-1 borte mot Høyang på Sletta. Mathias Flo og Erik Loftesnes scora for Fjøra, medan Mads Loftesnes reduserte for Høyang på overtid. 

Høyang - Fjøra  1-2 (0-1)

0-1 Mathias Flo (15. min)
0-2 Erik Loftesnes (53. min)
1-2 Mads Loftesnes (90. min+1)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 15 12 2 1 50 - 13 38
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 15 7 3 5 43 - 33 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

27.08 Fjøra møter Høyang på bortebane


Mathias Flo og Fjøra møter i dag Høyang på bortebane.
På bildet jublar Flo for scoring for Sogndal 3 borte mot Skavøypoll 8. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Det er duka for toppkamp i 4. divisjon når Fjøra i dag møter Høyang i Høyanger. Kampen blir spelt på Sletta klokka 18.45.

4. divisjon
Kl. 18.45 Høyang - Fjøra

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

26.08 Resultat kampar i dag, onsdag 26. august


Martine Wolff Nesse og Kaupanger vann i dag 6-2 borte mot Førde.
Bildet er tatt etter at Balestrand vann finalen mot Høyang i jenteklassa under innandørs-KM i  Florø Idrettssenter 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM laurdag 5. mars 2011.
Sjå bilder frå innandørs-KM søndag 6. mars 2011.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Kaupanger  2-6 (1-2)

0-1 Marine Wolff Nesse, straffe (6. min)
1-1 Linda Saltskår (40. min)
1-2 Åshild Haugen (45. min)
1-3 Tea Berteig (47. min)
1-4 Tea Berteig (53. min)
1-5 Åshild Haugen (80. min)
1-6 Tea Berteig (90. min+1)
2-6 Linda Saltskår (90. min+2) 

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Vestsiden-Askøy 15 8 2 5 27 - 19 26
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 14 7 1 6 22 - 19 22
Kaupanger 16 7 1 8 30 - 30 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 15 0 2 13 8 - 62 2

5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Jotun/ÅTIL/Årdal 2 8-0 (1-0)
1-0 Henrik Ørpetveit (19. min)
2-0 Eivind Sundset Moe (49. min)
3-0 Henrik Ørpetveit (52. min)
4-0 Kevin Lund Olsen (60. min)
5-0 Håkon Reinskau Knudsen (75. min)
6-0 Mathias Husby Løken (83. min)
7-0 Sjølvmål (81. min)
8-0 Håkon Reinskau Knudsen (90. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 8 7 0 1 28-11 21
Sogndal 4 10 7 0 3 35-21 21
Syril 9 6 0 3 29-12 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  9 2 1 6 13-24 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

26.08 Kampar i dag, onsdag 26. august


Åse Neraas og Kaupanger møter i ettermiddag Førde på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Klepp 2 21. august 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 19.00 Førde - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Vestsiden-Askøy 14 7 2 5 25 - 18 23
Arna-Bjørnar 2 13 7 1 5 21 - 17 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Kaupanger 15 6 1 8 24 - 28 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 14 0 2 12 6 - 56 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Sogndal 4 - Jotun/ÅTIL/Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 8 7 0 1 28-11 21
Syril 9 6 0 3 29-12 18
Sogndal 4 9 6 0 3 27-21 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  8 2 1 5 13-16 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

25.08 Haugen vann 8-2 heime mot Sandane 2


Ronny Berg scora frå avspark i dagens kamp mot Sandane 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Haugen vann i ettermiddag 8-2 heime mot Sandane 2 på Klenkarberget. Vegard Myklebust Øien (3), Muktar Ferej Yassin (2), Lasse Englund Espe, Ronny Berg og Jawad Rahimi scora måla til heimelaget, medan Sverre Løken og Kristian Møll scora måla til Sandane 2. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I dei to andre kampane i 6. divisjon avdeling 2 i dag vann Flatraket/Selje 2 1-0 borte mot Svelgen, medan Breimsbygda vann 4-3 heime mot Vikane/Loen.

Haugen - Sandane 2  8-2 (4-1)
0-1 Sverre Løken (2. min)
1-1 Lasse Englund Espe (9. min)
2-1 Muktar Ferej Yassin (26. min)
3-1 Vegard Myklebust Øien (41. min)
4-1 Vegard Myklebust Øien (44. min)
4-2 Kristian Møll (46. min)
5-2 Ronny Berg (47. min)
6-2 Vegard Myklebust Øien (57. min)
7-2 Jawad Rahimi (90. min)
8-2 Muktar Ferej Yassin (90. min+3)

Dommar: Muhamet Barlla, Eid

Gult kort: Adrian Hjelmeland Løvlid, Haugen
Arne Nybø Gangeskar, Kyrre Vereide Kroken og Sverre Løken, Sandane 2

Haugen:
Amund Leirgulen
Kay Rune Solheim
Markus B. Lefdal
Kjetil Remme
Lasse Englund Espe
Jarle Åsebø
Bjørnar Sletbakk Rolland
Øystein Haugland
Vegard Myklebust Øien
Ronny Berg
Muktar Ferej Yassin

Innbyttarar:
Jawad Rahimi
Kristoffer Honningsvåg
Stig Tore Gilleshammer
Stian Navelsaker Sandvik
Adrian Hjelmeland Løvlid
Sigve Bjørhovde Heggedal

Sandane 2:
Arne Nybø Gangeskar
Kyrre Vereide Kroken
Ruben Elvebakk Nesdal
Torbjørn Teigen Gran
Øystein Tennebø Fure
Kristian Møll
Bjarte Leite Kalvøy
Andreas Dyrrdal
Olav Barmen Trollebø
William Landøy
Sverre Løken

Innbyttarar:
Daniel Tsehaie
Espen Reed Lote

25.08 Resultat kampar i dag, tysdag 25. august


Erik Sandal blei matchvinnar for Hødd 2 i dagens kamp mot Skarbøvik.
Bildet er frå semifinalen i cupen mot Brann 27. september 2012.
Sjå bilder frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Skarbøvik - Hødd  1-2 (1-1)
0-1 Sondre Sandnes Beite (15. min)
1-1 Adnan Chafouh Idrissi (42. min)
1-2 Erik Sandal (90. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Hødd 2 17 6 8 3 36 - 28 26
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Volda 17 6 5 6 33 - 32 23
Kristiansund BK 2 17 6 2 9 36 - 43 20
Årdal 17 5 5 7 24 - 31 20
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 17 2 2 13 18 - 40 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

6. divisjon avdeling 1

Fure - Balestrand 2  9-0 (3-0)
Høyang  2- Atløy  3-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 8 8 0 0 40 - 10 24
Tempo 8 6 0 2 40 - 17 18
Høyang 2 8 3 0 5 16 - 33 9
Atløy 8 2 0 6 18 - 32 6
Balestrand 2 8 1 0 7 6 - 31 3

6. divisjon avdeling 2

Haugen - Sandane 2  8-2 (4-1)
0-1 Sverre Løken (2. min)
1-1 Lasse Englund Espe (9. min)
2-1 Muktar Ferej Yassin (26. min)
3-1 Vegard Myklebust Øien (41. min)
4-1 Vegard Myklebust Øien (44. min)
4-2 Kristian Møll (46. min)
5-2 Ronny Berg (47. min)
6-2 Vegard Myklebust Øien (57. min)
7-2 Jawad Rahimi (90. min)
8-2 Muktar Ferej Yassin (90. min+3)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Svelgen - Flatraket/Selje 2  0-1 (0-0)
0-1 Kjell Inge Rundereim, straffe (52. min)

Breimsbygda - Vikane/Loen  4-3 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 12 9 2 1 50 - 27 29
Svelgen 11 7 1 3 38 - 19 22
Flatraket /Selje 2 12 6 2 4 32 - 25 20
Breimsbygda 11 5 0 6 19 - 33 15
Vikane /Loen 11 3 4 4 23 - 25 13
Stadlandet 11 3 3 5 24 - 25 12
Oppstryn 10 3 3 4 21 - 22 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 12 3 0 9 26 - 50 9

25.08 Midthjell dømmer Champions League-kvalifisering


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Sven Erik Midthjell er sett opp som 4. dommar i Champions League kvalifiseringskampen mellom FK Partizan (Serbia) og FC Bate Borisov (Kviterussland).

Kampen blir spelt på Stadion FK Partizan i Serbia onsdag 26. august klokka 20.45.


Dommar: Svein Oddvar Moen, Haugar

Assistentdommarar: Kim Thomas Haglund, Navestad, og Frank Andås, Gjøvik/Lyn

4. dommar: Sven Erik Midthjell, Eid

Ekstra assistentdommarar/måldommarar: Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland og Svein-Erik Edvartsen, Hamar

25.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Foto: Selje Fotball

For 11. året på rad arrangerar Selje Fotball Tine Fotballskule på Selje Idrettspark. 

Fredag 4. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 5. september kl. 12.00-16.00. 
 
Alder: gutar og jenter frå 6 år (1. klasse, født 2009) til og med 15 år (10. klasse, født 2000) 

Les meir om Tine Fotballskule på Selje sine nettsider.

Påmeldingsfrist seinast innan måndag 31. august !

NB! Tine Fotballskule i Selje er open også for spelarar frå andre klubbar. 







Foto: Selje Fotball


25.08 Kampar i dag, tysdag 25. august


Haugen møter i dag Sandane 2 i 6. divisjon avdeling 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket/Selje 2 11. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Skarbøvik - Hødd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 17 6 5 6 33 - 32 23
Kristiansund BK 2 17 6 2 9 36 - 43 20
Årdal 17 5 5 7 24 - 31 20
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Fure - Balestrand 2 
Kl. 19.00 Høyang  2- Atløy

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 7 7 0 0 31 - 10 21
Tempo 8 6 0 2 40 - 17 18
Atløy 7 2 0 5 16 - 29 6
Høyang 2 7 2 0 5 13 - 31 6
Balestrand 2 7 1 0 6 6 - 23 3

6. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Haugen - Sandane 2
Kl. 19.00 Svelgen - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Vikane/Loen

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 11 8 2 1 42 - 25 26
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 10 3 4 3 20 - 21 13
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Stadlandet 11 3 3 5 24 - 25 12
Oppstryn 10 3 3 4 21 - 22 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 11 3 0 8 24 - 42 9

24.08 Bilder frå månadens Fair Play kamp


God stemning etter dagens Fair Play kamp på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Månadens Fair Play kamp for august var kampen mellom Haugen og Eid 3 i klasse G10. Kampen blei spelt på Klenkarberget klokka 18.00.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Haugen - Eid 3   3-3 (2-1)

Dommar: Sureskumar Kathiravel, Eid

Haugen:
Erling Lefdal
Gabriel Lyngstad
David Lefdal
Elias Løkling
Julian Engebretsen
Aksel Kjøsnes
Harald Starheim
 
Eid 3:
Yafat Zerai
Marius Åsebø
Edmond Sibondagara
Kristian Bakke
Daniel D. Hildenes
Joakim Hunvik



24.08 Resultat kampar i dag, måndag 24. august


Preben Strypet blei matchvinnar då Årdal i dag vann 1-0 mot Sogndal 2.
Bildet er frå bortekampen mot Stryn på Stryn Stadion 8. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Årdal 0-1 (0-1)

0-1 Preben Strypet (37. min)

Volda - Kristiansund BK 2   2-2 (0-1)
0-1 Karamoko Daouda Bamba (11. min)
1-1 Ingolfur Örn Kristjansson, straffe (69. min)
2-1 Stian Finnøy (72. min)
2-2 Andreas Hopmark (90. min+1)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 17 9 1 7 31 - 30 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 17 6 5 6 33 - 32 23
Kristiansund BK 2 17 6 2 9 36 - 43 20
Årdal 17 5 5 7 24 - 31 20
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

4. divisjon
Førde 2 - Vik 4-0 (0-0) 
1-0 Daniel Kvalvgnes (52. min)
2-0 Elias Øvretveit Larsen (70. min)
3-0 Fredrik Rørstadbotnen (78. min)
4-0 Fredrik Rørstadbotnen (88. min)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Førde 2 14 9 0 5 39 - 25 27
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 14 3 2 9 19 - 35 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

Kampfakta frå dagens kampar er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

24.08 Sogndal med stø kurs mot 2. divisjon


Sogndal jublar etter ei av dei 10 scoringane i gårsdagens kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal vann søndag ettermiddag heile 10-0 borte mot Stryn i 3. divisjon kvinner. Thea Bjelde (5), Andrea Flo (3), Andreea Marusia Sandor og Lone Cirotzki scora måla til bortelaget. Ettersom Høyang tapte sin kamp denne serierunden har Sogndal opprykket til 2. divisjon halvvegs ned i lommen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn - Sogndal  0-10 (0-5)

0-1 Thea Bjelde (5. min)
0-2 Thea Bjelde (34. min)
0-3 Andrea Flo (36. min)
0-4 Thea Bjelde (44. min)
0-5 Andrea Flo (45. min+1)
0-6 Lone Cirotzki (48. min)
0-7 Andrea Flo (65. min)
0-8 Andreea Marusia Sandor (78. min)
0-9 Thea Bjelde, straffe (81. min)
0-10 Thea Bjelde (84. min)

Dommar: Roger Skavøypoll, Skavøypoll

Kort: Ingen

Stryn:
Anna Sofie Auflem
Ida Flo
Siri Bredesen Drageset
Kristine Erdal
Astrid Bjørke
Kristine Tonning
Tonje Stølen
Anna Johannsdottir
Zenia Gregersen Vik
Anja Bertine Tomasgård
Hedda Vatn Øvreberg

Innbyttarar:
Vilde Hammer Bergh
Rebekka Gjertsen
Ingrid Gausemel
Hege-Renate Glosvik Espeland
Guro Myklebust
Madelen Vik Strand

Sogndal:
Anne Marte Lingjerdet
Ingrid Nornes
Lone Cirotzki
Tiril Valsvik
Marianne Tvedt
Vibeke Solheim
Andreea Marusia Sandor
Synne Nornes
Thea Bjelde
Amalie Hatlevoll
Andrea Flo

Innbyttarar:
Oda Bjelde
Kjersti Ospeseter Sletten
Linnea Oppedal
Inga Loftesnes


24.08 Kampar i dag, måndag 24. august


Fredrik Flo og Sogndal 2 møter i dag Årdal på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå bortekampen mot Volda på Volda Stadion 4. august. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Årdal
Kl. 19.00 Volda - Kristiansund BK 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Vik

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

23.08 Resultat kampar i dag, søndag 23. august


Vegard V. Øvreberg blei matchvinnar for Stryn i dagens kamp mot Florø 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Bærum - Sogndal 0-5 (0-2)

0-1 Kristian Fardal Opseth (30. min)
0-2 Bjørn Inge Utvik (35. min)
0-3 Kristian Fardal Opseth (61. min)
0-4 Mahatma Osamanu Otoo (74. min)
0-5 Mahatma Osamanu Otoo (80. min)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 21 12 7 2 38 - 16 43
Kristiansund 21 10 6 5 27 - 19 36
Brann 21 9 9 3 29 - 25 36
Sandnes Ulf 20 9 8 3 35 - 23 35
Hødd 20 9 4 7 30 - 29 31
Jerv 21 7 9 5 32 - 21 30
Ranheim TF 21 8 6 7 30 - 26 30
Strømmen 20 8 5 7 23 - 21 29
Bryne 21 7 6 8 33 - 34 27
Follo 20 6 6 8 28 - 28 24
Levanger 21 6 5 10 33 - 38 23
Fredrikstad 21 5 8 8 24 - 39 23
Bærum 21 6 4 11 28 - 45 22
Nest-Sotra 21 5 6 10 28 - 31 21
Åsane 21 5 6 10 26 - 33 21
Hønefoss BK 21 4 5 12 20 - 36 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2   2-1 (1-0)

1-0 Åse Neraas (10. min)
2-0 Rebekka Bergum Skaasheim (70. min)
2-1 Oda Goa Berge (87. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen 15 11 1 3 27 - 15 34
Klepp 2 15 10 0 5 26 - 17 30
Sandviken 2 14 9 1 4 36 - 16 28
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Vestsiden-Askøy 14 7 2 5 25 - 18 23
Arna-Bjørnar 2 13 7 1 5 21 - 17 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 15 5 4 6 20 - 19 19
Kaupanger 15 6 1 8 24 - 28 19
Fana 15 3 2 10 22 - 31 11
Førde 14 0 2 12 6 - 56 2

3. divisjon kvinner
Stryn - Sogndal  0-10 (0-5)

0-1 Thea Bjelde (5. min)
0-2 Thea Bjelde (34. min)
0-3 Andrea Flo (36. min)
0-4 Thea Bjelde (44. min)
0-5 Andrea Flo (45. min+1)
0-6 Lone Cirotzki (48. min)
0-7 Andrea Flo (65. min)
0-8 Andreea Marusia Sandor (78. min)
0-9 Thea Bjelde, straffe (81. min)
0-10 Thea Bjelde (84. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem måndag ettermiddag.

Breimsbygda/Sandane - Høyang   5-2
Tornado/Måløy - Balestrand  3-1 

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 8 6 2 0 33-5 20
Breimsbygda/Sandane 8 3 4 1 23-13 13
Høyang 7 3 3 1 21-14 12
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 7 1 4 2 13-26 7
Balestrand 8 1 2 5 11-23 5
Tornado Måløy 7 1 0 6 7-27 3

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Florø 2   1-0 (1-0)

1-0 Vegard Vatn Øvreberg (15. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Stryn 17 7 6 4 31 - 26 27
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 17 3 6 8 27 - 34 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

5. divisjon avdeling 1

Kl. 14.00 Gaular - Bjørn
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Syril

5. divisjon avdeling 2
Tornado Måløy 2 - Eid 2   3-2
Selje - Jølster  7-3
Førde 3 - Bremanger  1-3

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 11 10 0 1 53-12 30
Selje 11 7 1 3 44-21 22
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 10 7 1 2 21-15 22
Førde 3 11 5 0 6 34-27 15
Tornado Måløy 2 10 5 0 5 34-37 15
Eid 2 11 2 1 8 23-50 7
Jølster 11 1 1 9 24-34 4
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

23.08 Heia Idrettslag bygger kunstgrasbane


Arbeidet med den nye kunstgrasbana nermar seg slutten.
Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 22. august.

Heia Idrettslag bygger i desse dagar kunstgrasbane på Hjelle. Bana som er ei stor 5'ar bane ligg like ved Hjelle skule.

Då underteikna stakk innom i går var dugnadsgjengen i full gang med å legge gummi i det nye kunstgrasdekket. I tillegg blei det jobba med dei fire løpebanene som ligg rett ved fotballbana, og det er også lagt nytt dekke i ballbingen.

Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 22. august.






23.08 Kampar i dag, søndag 23. august



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 18.00 Bærum - Sogndal

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 20 11 7 2 33 - 16 40
Sandnes Ulf 20 9 8 3 35 - 23 35
Kristiansund 20 9 6 5 26 - 19 33
Brann 20 8 9 3 26 - 25 33
Hødd 20 9 4 7 30 - 29 31
Ranheim TF 20 8 6 6 30 - 25 30
Strømmen 20 8 5 7 23 - 21 29
Jerv 20 6 9 5 28 - 21 27
Bryne 20 7 5 8 33 - 34 26
Follo 20 6 6 8 28 - 28 24
Levanger 20 6 5 9 33 - 35 23
Fredrikstad 20 5 8 7 24 - 35 23
Bærum 20 6 4 10 28 - 40 22
Åsane 20 5 5 10 26 - 33 20
Nest-Sotra 20 4 6 10 25 - 31 18
Hønefoss BK 20 4 5 11 20 - 33 17

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Klepp 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 14 10 1 3 25 - 14 31
Klepp 2 14 10 0 4 25 - 15 30
Sandviken 2 13 9 1 3 36 - 15 28
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 12 7 1 4 20 - 15 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Vestsiden-Askøy 13 6 2 5 24 - 18 20
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 14 4 4 6 16 - 16 16
Kaupanger 14 5 1 8 22 - 27 16
Fana 14 3 2 9 19 - 27 11
Førde 14 0 2 12 6 - 56 2

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Breimsbygda/Sandane - Høyang
Kl. 15.00 Tornado/Måløy - Balestrand
Kl. 17.00 Stryn - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Høyang 6 3 3 0 19-9 12
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 7 1 2 4 10-20 5
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

3. divisjon avdeling 8
Kl. 15.00 Stryn - Florø 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

5. divisjon avdeling 1

Kl. 14.00 Gaular - Bjørn
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Syril

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 8 7 0 1 28-11 21
Syril 9 6 0 3 29-12 18
Sogndal 4 9 6 0 3 27-21 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  8 2 1 5 13-16 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 12.00 Tornado Måløy 2 - Eid 2
Kl. 13.00 Selje - Jølster
Kl. 15.00 Førde 3 - Bremanger

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 10 9 0 1 50-11 27
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 10 7 1 2 21-15 22
Selje 10 6 1 3 37-18 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 9 4 0 5 31-35 12
Eid 2 10 2 1 7 21-47 7
Jølster 10 1 1 8 21-27 4
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

22.08 Resultat kampar i dag, laurdag 22. august


Rune Solvang scora ekte hat-trick på 16 minutt i dagens 14-0 seier
mot Tambarskjelvar på Skavøypoll Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4

Byåsen - Førde 0-0
Florø - Kongsvinger   2-2

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 17 14 1 2 44 - 13 43
Elverum 17 8 4 5 38 - 25 28
HamKam 17 7 6 4 30 - 24 27
Nardo 16 8 3 5 27 - 21 27
Florø 17 7 4 6 27 - 22 25
Førde 17 6 6 5 33 - 29 24
Stjørdals-Blink 17 7 3 7 27 - 31 24
Brumunddal 16 6 5 5 18 - 21 23
Strindheim TF 17 5 7 5 23 - 21 22
Molde 2 16 5 3 8 22 - 23 18
Træff 17 5 2 10 14 - 36 17
Rødde 17 4 4 9 28 - 38 16
Byåsen TF 17 4 4 9 17 - 36 16
Aalesund 2 16 3 4 9 19 - 27 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Klepp 2   1-2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 14 10 1 3 25 - 14 31
Klepp 2 14 10 0 4 25 - 15 30
Sandviken 2 13 9 1 3 36 - 15 28
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 12 7 1 4 20 - 15 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Vestsiden-Askøy 13 6 2 5 24 - 18 20
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 14 4 4 6 16 - 16 16
Kaupanger 14 5 1 8 22 - 27 16
Fana 14 3 2 9 19 - 27 11
Førde 14 0 2 12 6 - 56 2

3. divisjon avdeling 8

Spjelkavik - Bergsøy  2-2
Kristiansund FK - Brattvåg  0-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 17 14 2 1 53 - 16 44
Spjelkavik 17 9 4 4 27 - 18 31
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
KFK 17 9 1 7 42 - 39 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Bergsøy 17 7 4 6 29 - 27 25
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

4. divisjon
Skavøypoll - Tambarskjelvar  14-0 (7-0)
1-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (10. min)
2-0 Lars Nygård (18. min)
3-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (21. min)
4-0 Rune Solvang (23. min)
5-0 Rune Solvang (33. min)
6-0 Rune Solvang (39. min)
7-0 Tor-Erik Tvendeseter KUpen (44. min)
8-0 Espen Sandal (68. min)
9-0 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (69. min)
10-0 Stian Hagen Åmelfot (70. min)
11-0 Lars Nygård (77. min)
12-0 Chris Andre Nedreberg Silden (79. min)
13-0 Stian Hagen Åmelfot (83. min)
14-0 Stian Hagen Åmelfot (86. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Skavøypoll 14 6 2 6 45 - 29 20
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 14 1 1 12 10 - 71 4

22.08 Kampar i dag, laurdag 22. august



Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4

Kl. 15.00 Byåsen - Førde
Kl. 16.00 Florø - Kongsvinger

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 16 14 0 2 42 - 11 42
HamKam 16 7 6 3 30 - 23 27
Nardo 16 8 3 5 27 - 21 27
Elverum 16 7 4 5 37 - 25 25
Florø 16 7 3 6 25 - 20 24
Førde 16 6 5 5 33 - 29 23
Brumunddal 16 6 5 5 18 - 21 23
Stjørdals-Blink 16 7 2 7 26 - 30 23
Strindheim TF 16 5 6 5 22 - 20 21
Molde 2 16 5 3 8 22 - 23 18
Rødde 16 4 4 8 27 - 36 16
Byåsen TF 16 4 3 9 17 - 36 15
Træff 16 4 2 10 12 - 35 14
Aalesund 2 16 3 4 9 19 - 27 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Klepp 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 14 10 1 3 25 - 14 31
Sandviken 2 13 9 1 3 36 - 15 28
Klepp 2 13 9 0 4 23 - 14 27
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 12 7 1 4 20 - 15 22
Avaldsnes 2 15 7 1 7 19 - 19 22
Vestsiden-Askøy 13 6 2 5 24 - 18 20
Hinna 15 6 1 8 34 - 31 19
Voss 14 4 4 6 16 - 16 16
Kaupanger 14 5 1 8 22 - 27 16
Fana 14 3 2 9 19 - 27 11
Førde 13 0 2 11 5 - 54 2

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Spjelkavik - Bergsøy
Kl. 16.00 Kristiansund FK - Brattvåg

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 16 13 2 1 52 - 16 41
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

4. divisjon
Kl. 15.00 Skavøypoll - Tambarskjelvar

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Skavøypoll 13 5 2 6 31 - 29 17
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

21.08 Resultat kampar i dag, fredag 21. august


Eikefjord jublar etter scoring i dagens kamp mot Hornindal.
Foto: eikefjord-fotball.no

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Florø 3 - Høyang  3-1
Dale - Sogndal 3   3-3
Fjøra - Tornado Måløy  4-0 
Sandane - Kaupanger  2-0 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 14 11 2 1 48 - 12 35
Tornado Måløy 14 7 4 3 40 - 26 25
Høyang 14 7 3 4 42 - 31 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 14 6 4 4 35 - 31 22
Sandane 14 7 1 6 27 - 28 22
Dale 14 5 3 6 23 - 27 18
Skavøypoll 13 5 2 6 31 - 29 17
Kaupanger 14 5 1 8 24 - 30 16
Florø 3 14 3 5 6 25 - 32 14
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

5. divisjon avdeling 2
Eikefjord - Hornindal  3-1 (1-1)
0-1 Hornindal (20. min)
1-1 Marius Ion Ghiorghita (35. min)
2-1 Erling ustreim (55. min)
3-1 Marius Ion Ghiorghita (80. min)

Les meir om denne kampen på Eikefjord sine nettsider.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 10 9 0 1 50-11 27
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Eikefjord 10 7 1 2 21-15 22
Selje 10 6 1 3 37-18 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 9 4 0 5 31-35 12
Eid 2 10 2 1 7 21-47 7
Jølster 10 1 1 8 21-27 4
Hornindal 11 1 1 9 10-51 4

21.08 Kampar i dag, fredag 21. august


Sandane møter i dag Kaupanger heime på Idrettsplassen.
Bildet er frå heimekampen mot Skavøypoll 24. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 19.00 Florø 3 - Høyang
Kl. 19.00 Dale - Sogndal 3
Kl. 19.00 Fjøra - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger

Tabell 4. divisjon
Fjøra 13 10 2 1 44 - 12 32
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Høyang 13 7 3 3 41 - 28 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 13 6 3 4 32 - 28 21
Sandane 13 6 1 6 25 - 28 19
Skavøypoll 13 5 2 6 31 - 29 17
Dale 13 5 2 6 20 - 24 17
Kaupanger 13 5 1 7 24 - 28 16
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Hornindal

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 10 9 0 1 50-11 27
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Selje 10 6 1 3 37-18 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 9 4 0 5 31-35 12
Eid 2 10 2 1 7 21-47 7
Jølster 10 1 1 8 21-27 4
Hornindal 10 1 1 8 9-48 4

20.08 Resultat kampar i dag, torsdag 20. august


Henning Haugen storspelte i dagens kamp mot Herd på Eid Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det er i ettermiddag blitt spelt to seniorkampar her i fylket. Eid tapte 1-0 heime mot Herd i 3. divisjon avdeling 8, medan Gaular vann 6-2 borte mot Syril i toppkampen i 5. divisjon avdeling 1.

3. divisjon avdeling 8
Eid - Herd 0-1 (0-1)

0-1 Vegard Bruland (9. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 16 13 2 1 52 - 16 41
Herd 17 9 3 5 48 - 30 30
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 17 1 3 13 24 - 65 6

5. divisjon avdeling 1
Syril - Gauar 2-6 (1-2)

Tabell 5. divisjon avdeling 1

Gaular 8 7 0 1 28-11 21
Syril 9 6 0 3 29-12 18
Sogndal 4 9 6 0 3 27-21 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  8 2 1 5 13-16 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

20.08 Status tabellkonkurransen etter 16. serierunde


Storscorarane Preben Strypet og Mads Wie måtte begge gå av bana uten scoringar i kampen mellom Stryn og Årdal på Stryn Stadion 8. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Rune Lefdal frå Leivdalen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 16. serierunde. Lefdal leiar tabellkonkurransen føre Geir Igelkjøn, Simen Lillevik Kjellevold, Torgeir Olsen, Stig Hermann Hagen og Sander Amble Haugen. 

Neste gong det er premiering i konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell 3. divisjon avdeling 8 etter 16. serierunde:
Brattvåg 16 13 2 1 52 - 16 41
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Herd 16 8 3 5 47 - 30 27
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 16 1 3 12 24 - 64 6

Stilling tabellkonkurransen etter 16. serierunde:
Plass Navn Feilpoeng Rett plass
1 Rune Lefdal 30 4
2 Geir Igelkjøn 30 2
3 Simen Lillevik Kjellevold 30 1
4 Torgeir Olsen 30 1
5 Stig Hermann Hagen 31 4
6 Sander Amble Haugen 32 3
7 Tobias Evebø 32 1
8 Ole-Andreas Aarvik 34 4
9 Pål Holko 34 4
10 Geir Egil Olsen 34 3
11 John Egil Falkanger 34 3
12 Olav R. Haugen 34 3
13 Marius Heltne 34 1
14 Idar Arne Kristiansen 34 0
15 Martha Karin Rauset 34 0
16 Magne Elde 36 5
17 Erik Amble Haugen 36 4
18 Morten Sanden 36 2
19 Astrid Mikalsen 36 1
20 Børge Hansen 36 1
21 Erik Fossnes 36 1
22 Thomas Rognsø 36 1
23 Jon Georg Rutledal 36 0
24 Ola Rognebakke 38 4
25 Kåre Balsnes 38 2
26 Olav Andre Austbø 38 2
27 Ole Morten Kvam 38 2
28 Aleksander Kvernevik 38 1
29 Frank Sverre Skorpen 38 1
30 Kristian Lefdal 38 1
31 Vebjørn Osmundsvåg Furnes 38 1
32 Kristen H. Heggedal 38 0
33 Sveinung Frantzen 40 3
34 Petter Hammer 40 1
35 Geir Christensen 40 0
36 Ole-Gunnar Midtbø 40 0
37 Steinar Langedal 40 0
38 Knut-Atle Krossøy 42 5
39 Henning Haugen 42 3
40 Knut Idar Kristoffersen 42 3
41 Daniel Haus 42 2
42 Jarle Christensen 42 2
43 Kevin Hestholm 42 2
44 Rolf Kåre Almenning 42 2
45 Runar Hellum 42 2
46 Eirik Rutledal 42 1
47 Inge Visnes 42 1
48 Jon Navarsete 42 1
49 Ove Balsnes 42 1
50 Tarjei Bjørkum Vereide 42 1
51 Tore Haraldsen 42 1
52 Yngve Tolaas 42 1
53 Preben Hagen Torvanger 42 0
54 Preben Løvlid 42 0
55 Stein Roar Moheim 42 0
56 Wenche Blaalid 44 4
57 Johnny Husevåg 44 3
58 Kenneth Fosse Elde 44 3
59 Andreas Vereide 44 2
60 Harald Holmøyvik 44 2
61 Harald Vartdal 44 2
62 Mads Wie 44 2
63 Ole-Kristian Førde 44 2
64 Sujeevan Mohanarajah 44 2
65 Terje Grytting 44 2
66 Edgar Flo 44 1
67 Edvard Nordang 44 1
68 Elin Helen Helgheim 44 1
69 Harald Hollevik 44 1
70 Jan Taule 44 1
71 Johan Skorge 44 1
72 Michael Frantsen 44 1
73 Oddbjørn Åkerøy 44 1
74 Susanne Skogstad 44 1
75 Geir Hoff 44 0
76 Inge Matias Tvinnereim 44 0
77 Magnus Sævik 46 2
78 Rune Leirgulen 46 2
79 Arild Hagen Bakke 46 1
80 Arne Helgheim 46 1
81 Bjørn Totland 46 1
82 Gudmund Åge Wie 46 1
83 Jan Tore Slinde 46 1
84 John-Martin Vederhus 46 1
85 Karl Vie 46 1
86 Per Ivar Hovden 46 1
87 Rasmus Gausemel 46 1
88 Marius Midtun Aaberge 46 0
89 Ole Mattis Myklebust 46 0
90 Ole Tom Myroldhaug 46 0
91 Christian Helgheim 47 2
92 Håvard Mjølkeråen 47 0
93 Anne Karin Rand Torheim 48 6
94 Håvard Hatle 48 3
95 Joakim Hauge Klubben 48 3
96 Tommy Totland Hauge 48 3
97 Audar Kullsveen 48 2
98 Kristoffer Vie Angedal 48 2
99 Mathias Helgheim 48 2
100 Terje Rognsø 48 2

Sjå heile lista etter 16. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 8 flaxlodd 
4. premie: 6 flaxlodd 
5. premie: 4 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 9 serierundar: 5 flaxlodd

1. premie etter 13 serierundar: 5 flaxlodd
2. premie etter 13 serierundar: 3 flaxlodd


1. premie etter 18 serierundar: 4 flaxlodd
Sistepremie etter 18 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 23 serierundar: 5 flaxlodd


20.08 Eid møter Herd på Eid Stadion


Ove Balsnes og Sander Torheim Frislid var Eid sine to beste
spelarar i bortekampen mot Herd på AMFI Moa Stadion 2. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

 

Eid møter i ettermiddag Herd i den 17. serierunden i 3. divisjon avdeling 8. Kampen blir spelt på Eid Stadion klokka 19.00.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Eid - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 16 13 2 1 52 - 16 41
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Herd 16 8 3 5 47 - 30 27
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 16 1 3 12 24 - 64 6

19.08 Fyrste serierunde G16 1. divisjon haust


Torje Naustdal scora tre mål i dagens kamp mot Eid.
Bildet er frå SFFK sin kretskamp mot NRFK i Stryn 31. januar.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.

Det har i ettermiddag blitt spelt full serierunde i G16. 1. divisjon haust.

Årdalstangen - Førde  4-2 (3-0)

Mål Årdalstangen: Joakim Furset, Simen Mannsverk, Benjamin Alme Turkovic og Anders Lereng

Florø - Eid  5-1 (1-0)
1-0 Torje Naustdal
2-0 Agash Puthi
2-1 Elias Nord
3-1 Torje Naustdal, straffe
4-1 Torje Naustdal, straffe
5-1 Andreas Skorpen

Syril - Tornado Måløy  4-7
Mål TMFK: Sondre Myre Silden (2), Håkon Bøe, Haakon Christensen, Eivind-Rune Flataker, Torjus Ødegård og Jonas Våge

Tabell G16 1. divisjon haust

Florø   1  1 0 0  5-1  3
Tornado Måløy   1  1 0 0  7-4  3
Årdalstangen   1  1 0 0  4-2  3
Førde   1  0 0 1  2-4  0
Syril   1  0 0 1  4-7  0
Eid   1  0 0 0  1-5  0

19.08 Heia Idrettslag bygger kunstgrasbane


Grunnarbeidet med den nye kunstgrasbana på Hjelle nermar seg slutten.
Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 18. august.

Heia Idrettslag bygger i desse dagar kunstgrasbane på Hjelle. Bana som er ei stor 5'ar bane skal ligge like ved Hjelle skule.

Då underteikna i går ettermiddag stakk innom var dugnadsgjengen i full gang med den siste justeringa av underlaget. I tillegg blei det jobba med fundament til nye lysmaster. 

Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 18. august.




18.08 Oliver Rotihaug har fått proffkontrakt med Brann


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Brann melder på sine nettsider at Brann har skrive proffkontrakt med Oliver Rotihaug.

Oliver har vore ein del av U-stallen til Brann etter at han kom til Brann frå Eid sommaren 2013. Til no denne sesongen har Rotihaug fått to innhopp for Brann i OBOS-ligaen.

Kontrakta gjeld ut 2017-sesongen.

- Vi ønsker å signalisere overfor Oliver at han er en spiller vi har tro på. Sammen skal vi jobbe for å få mest mulig ut av potensialet hans, seier sportssjef Rune Soltvedt til Brann.no.

18.08 Resultat kampar i dag, tysdag 18. august


Ronny Berg blei matchvinnar for Haugen i dagens kamp mot Vikane/Loen.
Bildet er frå kampen mellom Hornindal og Eid 2 22. august 2014.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Balestrand - Kaupanger 2   2-2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Høyang 6 3 3 0 19-9 12
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Kaupanger 2 7 2 3 2 14-14 9
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 7 1 2 4 10-20 5
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

6. divisjon avdeling 1

Tempo - Balestrand 2  6-2
Fure - Høyang 2  7-2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 7 7 0 0 31 - 10 21
Tempo 8 6 0 2 40 - 17 18
Atløy 7 2 0 5 16 - 29 6
Høyang 2 7 2 0 5 13 - 31 6
Balestrand 2 7 1 0 6 6 - 23 3

6. divisjon avdeling 2

Oppstryn - Hyen 2-2

Vikane/Loen - Haugen 3-4 (1-2)
0-1 Kjetil Remme
1-1 Filip Orlay
1-2 Vegard Myklebust Øien
2-2 Marius Rauset
2-3 Stian Navelsaker Sandvik
3-3 Kjell August Ytre-Eide
3-4 Ronny Berg

Sandane 2 - Stadlandet  2-4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 11 8 2 1 42 - 25 26
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 10 3 4 3 20 - 21 13
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Stadlandet 11 3 3 5 24 - 25 12
Oppstryn 10 3 3 4 21 - 22 12
Hyen 10 3 1 6 18 - 25 10
Sandane 2 11 3 0 8 24 - 42 9

18.08 Kampar i dag, tysdag 18. august


Haugen spelar i dag bortekamp mot Vikane/Loen på Innvik Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Flatraket/Selje 2 11. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.15 Balestrand - Kaupanger 2

Tabell 3. divisjon kvinner
Sogndal 7 5 2 0 23-5 17
Høyang 6 3 3 0 19-9 12
Breimsbygda/Sandane 7 2 4 1 18-11 10
Kaupanger 2 6 2 2 2 12-12 8
Stryn 6 1 4 1 13-16 7
Balestrand 6 1 1 4 8-18 4
Tornado Måløy 6 0 0 6 4-26 0

6. divisjon avdeling 1

Kl. 19.00 Tempo - Balestrand 2
Kl. 19.00 Fure - Høyang 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 6 6 0 0 24 - 8 18
Tempo 7 5 0 2 34 - 15 15
Atløy 7 2 0 5 16 - 29 6
Høyang 2 6 2 0 4 11 - 24 6
Balestrand 2 6 1 0 5 4 - 17 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Hyen
Kl. 19.00 Vikane/Loen - Haugen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Stadlandet

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 10 7 2 1 38 - 22 23
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 9 3 4 2 17 - 17 13
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 9 3 0 6 16 - 23 9
Stadlandet 10 2 3 5 20 - 23 9
Sandane 2 10 3 0 7 22 - 38 9

17.08 Stadlandet IL arrangerte Tine Fotballskule


Alle Foto: Stadlandet IL
 

Stadlandet IL arrangerte fredag 14. og laurdag 15. august Tine Fotballskule.

39 ivrige fotballspelarar i alderen 6-12 år frå Stadt og Åheim møtte opp og og hadde to aktive fotballdager på Stadlandet stadion. Instruktører på årets Tine Fotballskule var spelarar frå Stadlandet sitt A-lag og spelarar frå Stadlandet sitt damelag 7'ar sesongen 2014

Laurdagen vart avslutta med tacobord til alle deltakarar, Tine produkter og spennande fotballkampar.

To fine dagar med sol, litt regn og mykje fotball!

 


17.08 Resultat kampar i dag, måndag 17. august


Thomas Dyrrdal og Sandane vann i dag 3-2 borte mot Førde 2.
Bildet er frå heimekampen mot Florø 2 20. juni 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen

Sogndal - Brann   0-0 (0-0)
Kristiansund - Sandnes Ulf  3-1 (3-0)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 20 11 7 2 33 - 16 40
Sandnes Ulf 20 9 8 3 35 - 23 35
Kristiansund 20 9 6 5 26 - 19 33
Brann 20 8 9 3 26 - 25 33
Hødd 20 9 4 7 30 - 29 31
Ranheim TF 20 8 6 6 30 - 25 30
Strømmen 20 8 5 7 23 - 21 29
Jerv 20 6 9 5 28 - 21 27
Bryne 20 7 5 8 33 - 34 26
Follo 20 6 6 8 28 - 28 24
Levanger 20 6 5 9 33 - 35 23
Fredrikstad 20 5 8 7 24 - 35 23
Bærum 20 6 4 10 28 - 40 22
Åsane 20 5 5 10 26 - 33 20
Nest-Sotra 20 4 6 10 25 - 31 18
Hønefoss BK 20 4 5 11 20 - 33 17

3. divisjon avdeling 8

Brattvåg - Hødd 2  3-3

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 16 13 2 1 52 - 16 41
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Herd 16 8 3 5 47 - 30 27
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 16 5 8 3 34 - 27 23
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 16 1 3 12 24 - 64 6

4. divisjon
Førde 2 - Sandane  2-3 (1-1)
1-0 Elias Øvretveit Larsen, straffe (23. min)
1-1 Isak Gangeskar Solheim (35. min)
2-1 Øystein Riksheim Østvik (79. min)
2-2 Jonas Løvland (81. min)
2-3 Thomas Dyrrdal (87. min)

Tabell 4. divisjon
Fjøra 13 10 2 1 44 - 12 32
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Høyang 13 7 3 3 41 - 28 24
Førde 2 13 8 0 5 35 - 25 24
Sogndal 3 13 6 3 4 32 - 28 21
Sandane 13 6 1 6 25 - 28 19
Skavøypoll 13 5 2 6 31 - 29 17
Dale 13 5 2 6 20 - 24 17
Kaupanger 13 5 1 7 24 - 28 16
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

17.08 Nordfjord sin tropp til 3. runde i Enivest-serien


Nordfjord G2002, Sandane 11. april. Foto: Kåre Bakke
Framme frå venstre: Magnus Skrede, Stryn, Martin Johnsen, Skavøypoll, Jozef Tuzar, Stryn, Erik Pelè Gran Eide, Sandane, Bjørnar Lyslo, Vikane og  Even Goitom, Sandane.
Bak frå venstre: William Rakkenes, Skavøypoll, Håvard Rosø, Bremanger, Fillip Pleym Mardal, Sandane, Johannes Tenden, Loen, Ole Andreas Kupen, Skavøypoll, Sebastian Berg, Tornado Måløy, Kristoffer Årdal, Vikane og Sondre Skaaden Aarreberg, Vikane.

Den tredje runden av Enivest-serien blir avvikla på Syril Stadion laurdag 22. august.

Soneansvarlig i Nordfjord, Kåre Bakke, har teke ut denne troppen til denne turneringa. 

Tropp Nordfjord G2002:
Sondre Sørpoll, Skavøypoll IL
Erik Pelè Gran Eide, Sandane TIL
Kristoffer Årdal, Vikane IL
William Rakkenes, Skavøypoll IL
Håvard Rosø, Bremanger IL
Oskar Gotteberg, Tornado Måløy FK
Kristoffer Sanden, Skavøypoll IL
Meshach Jlaka, Sandane TIL
Jonas Heggen Trosdal, Eid IL
Filip Pleym Mardal, Sandane TIL
Bjørnar Skaaden, Vikane IL
Sivert Klakegg Hauge, Bremanger IL
Martin Johnsen, Skavøypoll IL
Bjørnar Lyslo, Vikane IL

Kåre Bakke minner om at det er oppmøte for Nordfjord G2002 på Syril Stadion klokka 12.00. Spelarane får utdelt drakt, shorts og strømper, men alle må ha med seg drikkeflaske.

Forfall må meldast snarast til Kåre Bakke på telefon 913 84 522.

Kampoppsett, Syril Stadion, laurdag 22. august:
Kl. 10.00 Jenter - Sogn - Sunnfjord
Kl. 11.00 Gutar: Sogn - Sunnfjord
Kl. 12.00 Jenter: Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 13.00 Gutar: Sunnfjord - Nordfjord
Kl. 14.00 Jenter: Sogn - Nordfjord
Kl. 15.00 Gutar: Sogn - Nordfjord

17.08 Sogndal møter Brann på Fosshaugane Campus



Det blir i dag spelt to kampar i den 20. serierunden i OBOS-ligaen. Sogndal møter Brann på Fosshaugane Campus, medan Kristiansund tek i mot Sandnes Ulf på Kristiansund Stadion. Begge kampane har avspark klokka klokka 19.00.

OBOS-ligaen

Kl. 19.00 Sogndal - Brann
Kl. 19.00 Kristiansund - Sandnes Ulf

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 19 11 6 2 33 - 16 39
Sandnes Ulf 19 9 8 2 34 - 20 35
Brann 19 8 8 3 26 - 25 32
Hødd 20 9 4 7 30 - 29 31
Ranheim TF 20 8 6 6 30 - 25 30
Kristiansund 19 8 6 5 23 - 18 30
Strømmen 20 8 5 7 23 - 21 29
Jerv 20 6 9 5 28 - 21 27
Bryne 20 7 5 8 33 - 34 26
Follo 20 6 6 8 28 - 28 24
Levanger 20 6 5 9 33 - 35 23
Fredrikstad 20 5 8 7 24 - 35 23
Bærum 20 6 4 10 28 - 40 22
Åsane 20 5 5 10 26 - 33 20
Nest-Sotra 20 4 6 10 25 - 31 18
Hønefoss BK 20 4 5 11 20 - 33 17

16.08 Resultat kampar i dag, søndag 16. august


Tore Rylandsholm og Bremanger har stø kurs mot opprykk til 4. divisjon. I dag blei det seier 3-0 i kampen heime mot Ole Andreas Solheim og Selje.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G16 Telenor Cup
Sogndal - Brann   0-4

Oddsen-ligaen avdeling 4
Førde - Rødde   2-1 (1-0)

1-0 Kristoffer Haaland Iversen (30. min)
1-1 Kim Andre Brandtzæg (69. min)
2-1 Kristoffer Haaland Iversen (86. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Avaldsnes 2   0-1 (0-0)
0-1 Diane Caldwell (76. min)

5. divisjon avdeling 1
Bjørn - Sogndal 4  4-0
Balestrand - Jotun/ÅTIL/Årdal 2  2-1

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 8 6 0 2 27-6 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Sogndal 4 9 6 0 3 27-20 18
Bjørn 8 4 2 2 21-11 14
Balestrand 8 4 0 4 16-19 12
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  8 2 1 5 13-16 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2

Bremanger - Selje 3-0 (2-0)
1-0 Gøran Larsen (4. min)
2-0 Martin Klakegg Hauge (35. min)
3-0 Magnus Olav Myrhol (80. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Stryn 2   6-0 (3-0)
1-0 Christian Tvendeseter Lofnes 
2-0 Christian Tvendeseter Lofnes
3-0 Christian Tvendeseter Lofnes
4-0 Karl Oskar Volle
5-0 Karl Oskar Volle
6-0 Christian Tvendeseter Lofnes

Jølster - Eid 2  12-1  (5-0)
1-0 Andre Heggheim (10. min)
2-0 Jon Atle Heggheim (23. min)
3-0 Andre Heggheim (36. min)
4-0 Andre Heggheim (38. min)
5-0 Jon Atle Heggheim (45. min)
6-0 Andre Heggheim (48. min)
7-0 Torbjørn Johannesen Hjellbrekke (61. min)
7-1 Daniel Haus (62. min)
8-1 Stig Henning Sunde (66. min)
9-1 Ola Vågane (69. min)
10-1 Torbjørn Johannesen Hjellbrekke (86. min)
11-1 Ruben Skrede (88. min)
12-1 Bård Sandnes (89. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Bremanger 10 9 0 1 50-11 27
Stryn 2 10 7 1 2 32-24 22
Selje 10 6 1 3 37-18 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 9 4 0 5 31-35 12
Eid 2 10 2 1 7 21-47 7
Jølster 10 1 1 8 21-27 4
Hornindal 10 1 1 8 9-48 4

16.08 Bjørn tapte 4-0 mot Herd i NM J16 Telenor Cup


Bjørn J16 stakk av med KM-tittelen under Innandørs-KM på Sandane.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 7. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 8. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.

Bjørn tapte i går 4-0 borte mot Herd i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. Lise Thomassen Farstad (2), Julia Agnes Farstad og Thea Solesvik Honningsvåg scora måla til heimelaget, i kampen som blei spelt på AMFI Moa Stadion.  

Herd - Bjørn 4-0 (1-0)
1-0 Julia Agnes Farstad (4. min)
2-0 Thea Solesvik Honningsvåg (55. min)
3-0 Lise Thomassen Farstad (58. min)
4-0 Lise Thomassen Farstad (71. min)


Gult kort: Johanne Austrheim Grytten og Thea Solesvik Honningsvåg, Herd

Dommar: Per Inia Brekke, Hareid

Assistentdommarar: Bengt Kvalsvik, Blindheim og Odd Even Svindseth, FK Sykkylven
 
Herd:
Marianne Rekdal Heggstad
Amalie Farstad
Caroline Øvstegård Silseth
Regine Vidnes
Malin Jansen Bunes
Julia Agnes Farstad
Emilie Slyngstad
Malene Vadseth
Guro Fjeldvig Tørlen
Hanne Rekdal Aasen
Thea Solesvik Honningsvåg
Andrea Årseth
Solveig Engås
Karoline Bakke Kjerstad
Johanne Austrheim Grytten
Lise Thomassen Farstad

Bjørn: 
Aina Kvam
Ingeborg Tuften
Andrea Fiskaa Haugen
Irene Steig
Frida Moen Bruflat
Siri Sandvik
Sølvi Kvam
Trude Kveane
Karoline Holen
Frida Kvalsvik
Tora Skarpen
Eirin Fiskaa Haugen
Benedicte Pedersen Nes
Renate Halveg

1. runde NM J16 Telenor Cup:
Tysdag 11. august:
Bossekop - Grand Bodø  5-1 (1-1)

Laurdag 15. august:
Herd - Bjørn  4-0 (1-0)

Søndag 16. august:
Lørenskog - Lier
Lyn - Kolbotn
Stabæk- Notodden
Teie - Egersund
Viking - Gneist
Byåsen - Molde

16.08 Kampar i dag, søndag 16. august


Marianne Aakre Laugerud er dommar i dagens kamp mellom Kaupanger
og Avaldsnes 2. Bildet er frå kampen Stryn - Hødd 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM G16 Telenor Cup
Kl. 15.00 Sogndal - Brann

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Rødde

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 16 14 0 2 42 - 11 42
HamKam 16 7 6 3 30 - 23 27
Nardo 16 8 3 5 27 - 21 27
Elverum 16 7 4 5 37 - 25 25
Florø 16 7 3 6 25 - 20 24
Brumunddal 16 6 5 5 18 - 21 23
Stjørdals-Blink 16 7 2 7 26 - 30 23
Førde 15 5 5 5 31 - 28 20
Molde 2 15 5 3 7 22 - 21 18
Strindheim TF 15 4 6 5 20 - 20 18
Rødde 15 4 4 7 26 - 34 16
Byåsen TF 16 4 3 9 17 - 36 15
Træff 16 4 2 10 12 - 35 14
Aalesund 2 16 3 4 9 19 - 27 13

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 15.00 Kaupanger - Avaldsnes 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Fyllingsdalen 13 9 1 3 21 - 13 28
Klepp 2 12 9 0 3 22 - 10 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Staal Jørpeland 14 7 2 5 31 - 24 23
Arna-Bjørnar 2 11 7 1 3 19 - 11 22
Vestsiden-Askøy 12 6 1 5 23 - 17 19
Avaldsnes 2 14 6 1 7 18 - 19 19
Hinna 14 5 1 8 30 - 30 16
Kaupanger 13 5 1 7 22 - 26 16
Voss 13 4 3 6 15 - 15 15
Fana 13 3 2 8 18 - 23 11
Førde 13 0 2 11 5 - 54 2

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Bjørn - Sogndal 4
Kl. 15.00 Balestrand - Jotun/ÅTIL/Årdal 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 8 6 0 2 27-6 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Sogndal 4 8 6 0 2 27-16 18
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2

Kl. 14.00 Bremanger - Selje
Kl. 15.00 Tornado Måløy - Stryn 2
Kl. 15.00 Jølster - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 10 1 1 8 9-48 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

15.08 Sandal blir trenar og spelar i Eid Fotball


Foto: Eid Fotball

 

Eid Fotball melder på sine facebooksider at Hallgeir Sandal er klar for Eid. Sandal som flyttar til Nordfjordeid skal bidra både som spelar og som trenarressurs.

Fyrste gong ein kan sjå Sandal i aksjon for Eid Fotball er i Eid 2 sin bortekamp mot Jølster. Kampen blir spelt på Sandal si gamle heimebane, Skei Stadion, søndag 16. august klokka 15.00.

 


Hallgeir Sandal i kamp for Jølster mot Eid på Skei Stadion 21. august 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Hallgeir Sandal i kamp for Stryn mot Bjarg 2. juni 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


15.08 Resultat kampar i dag, laurdag 15. august



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
HamKam - Florø  3-2 (3-0)
1-0 Valentin Blaka (1. min)
2-0 Fredrik Sjølstad (20. min)
3-0 Valentin Blaka (38. min)
3-1 Tord Hovden (48. min)
3-2 Kaddu Aton (50. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Staal Jørpeland - Førde  6-1

3. divisjon avdeling 8

Årdal - Eid  6-2 (3-0)
1-0 Preben Strypet (29. min)
2-0 Terje Kvam Øvstetun (41. min)
3-0 Truls Hovland (44. min)
3-1 Vebjørn Høynes (60. min)
4-1 Truls Hovland (72. min)
5-1 Sjølvmål, Henning Haugen (79. min)
5-2 Vebjørn Høynes (87. min)
6-2 Terje Kvam Øvstetun (90. min+1)

Herd - Stryn  2-5 (0-1)
0-1 Mads Wie (36. min)
0-2 Ruben Garlid (47. min)
0-3 Frode Hool Egge (50. min)
1-3 Vegard Bruland (73. min)
1-4 Anurathan Velalakan (82. min)
2-4 Havtor Skeide (90. min)
2-5 Eirik Lødemel Bøe (90. min+3)

Kristiansund BK 2 - Spjelkavik 1-2 (0-2)
0-1 Tore Johan Gjerde (2. min)
0-2 Knut-Idar Dalhus, straffe (29. min)
1-2 Marius Johnsen (81. min)
 
Bergsøy - Sogndal 2  2-1 (1-1)
1-0 Erik Ulfstein (7. min)
1-1 Asgrim Farnes (9. min)
2-1 Thomas Sætre Hauge (52. min)

Kampfakta frå kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Spjelkavik 16 9 3 4 25 - 16 30
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 16 9 1 6 31 - 29 28
Herd 16 8 3 5 47 - 30 27
Stryn 16 6 6 4 30 - 26 24
Bergsøy 16 7 3 6 27 - 25 24
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Kristiansund BK 2 16 6 1 9 34 - 41 19
Årdal 16 4 5 7 23 - 31 17
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 16 1 3 12 24 - 64 6

4. divisjon
Vik - Skavøypoll  3-4 (1-2)
1-0 Mohamed Darood (12. min)
1-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen, straffe (17. min)
1-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (38. min)
2-2 Robert Hovland (52. min)
2-3 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (55. min)
2-4 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (82. min)
3-4 Sivert Fjærestad Aase (90. min+3)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 4. divisjon
Fjøra 13 10 2 1 44 - 12 32
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Høyang 13 7 3 3 41 - 28 24
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 13 6 3 4 32 - 28 21
Skavøypoll 13 5 2 6 31 - 29 17
Dale 13 5 2 6 20 - 24 17
Kaupanger 13 5 1 7 24 - 28 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 13 3 2 8 19 - 31 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

15.08 Kampar i dag, laurdag 15. august


Tor-Erik Tvendeseter Kupen og Skavøypoll møter i dag Vik på bortebane.
Bildet er frå kampen mot Førde 2 på Skavøypoll Stadion 9. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 15.00 HamKam - Florø

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 15 13 0 2 39 - 11 39
Nardo 15 8 3 4 27 - 19 27
HamKam 15 6 6 3 27 - 21 24
Florø 15 7 3 5 23 - 17 24
Stjørdals-Blink 15 7 2 6 26 - 28 23
Elverum 15 6 4 5 34 - 24 22
Førde 15 5 5 5 31 - 28 20
Brumunddal 15 5 5 5 16 - 21 20
Molde 2 15 5 3 7 22 - 21 18
Strindheim TF 15 4 6 5 20 - 20 18
Rødde 15 4 4 7 26 - 34 16
Byåsen TF 15 4 3 8 17 - 33 15
Aalesund 2 15 3 4 8 18 - 24 13
Træff 15 3 2 10 10 - 35 11

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Staal Jørpeland - Førde

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Fyllingsdalen 13 9 1 3 21 - 13 28
Klepp 2 12 9 0 3 22 - 10 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Arna-Bjørnar 2 11 7 1 3 19 - 11 22
Staal Jørpeland 13 6 2 5 25 - 23 20
Vestsiden-Askøy 12 6 1 5 23 - 17 19
Avaldsnes 2 14 6 1 7 18 - 19 19
Hinna 14 5 1 8 30 - 30 16
Kaupanger 13 5 1 7 22 - 26 16
Voss 13 4 3 6 15 - 15 15
Fana 13 3 2 8 18 - 23 11
Førde 12 0 2 10 4 - 48 2

3. divisjon avdeling 8

Kl. 14.00 Årdal - Eid
Kl. 15.00 Herd - Stryn
Kl. 15.00 Kristiansund BK 2 - Spjelkavik
Kl. 16.00 Bergsøy - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
KFK 15 9 0 6 40 - 36 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Bergsøy 15 6 3 6 25 - 24 21
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Kristiansund BK 2 16 6 2 8 35 - 41 20
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 15 1 3 11 22 - 58 6

4. divisjon

Kl. 15.00 Vik - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon

Fjøra 13 10 2 1 44 - 12 32
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Høyang 13 7 3 3 41 - 28 24
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 13 6 3 4 32 - 28 21
Dale 13 5 2 6 20 - 24 17
Kaupanger 13 5 1 7 24 - 28 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27 - 26 14
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 12 3 2 7 16 - 27 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

14.08 Resultat kampar i dag, fredag 14. august


Stadlandet låg under 1-0 til det var igjen to minutt mot Vikane/Loen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stadlandet og Vikane/Loen spelte i går ettermiddag uavgjort 1-1 i ein kamp i 6. divisjon avdeling 2 på Stadlandet Stadion.

Tord Bruland gav bortelaget leiinga 1-0 på straffespark knappe 10 minutt før pause. Dette såg også lenge ut til å bli sluttresultatet, men to minutt før slutt utlikna Stadlandet til 1-1 på eit sjølvmål. På overtid jubla Stadlandet for det som dei trudde var vinnarmålet, men scoring blei heilt riktig annullert for angrep på keeper.  

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stadlandet - Vikane/Loen  1-1 (0-1)

0-1 Tord Bruland, straffe (36. min)
1-1 Sjølvmål, Petter Heggdal (88. min)

Dommar: Rune Haugland, Haugen

Assistentdommarar: Markus Nybø Bakke, Eid og Jostein Haugland, Eid

Gult kort: Marius Kongsvoll, Asbjørn Losnegard og Marcus Beitveit, Stadlandet. Aron Kristianen, Vikane/Loen.
 
Stadlandet:
Sverre Leikanger
Hans Ole Drage
Simon Gulbrandsen
Sigve Røkås
Magnus Leikanger
Calle Magnuson
Kristoffer Vårdal
Per Arne Teige
Per Arne Eikremseter
Andreas Losnegard
Asbjørn Losnegard

Innbyttarar:
Marcus Beitveit
Marius Kongsvoll
Ahemed Heidari
Virasak Hustad

Vikane/Loen:
Oskar Raftevold
Aron Kristiansen
Sondre Guddal Muri
Tord Bruland
Petter Heggdal
Kim Kjellevold
Asgeir H. Fivelstad
Wilhelm Bødal
Peter Holko
Marius Rauset
Svein Rune Kjøllesdal

Innbyttarar:
Kjell August Ytre-Eide
Odd Bjarte Rauset

14.08 Resultat kampar i dag, fredag 14. august


Arild Underdal scora fire mål i dagens kamp mot Sogndal 3. Underdal er dermed mestscorande i Fjøra FK med 179 mål på 256 kampar.
Bildet er frå kampen mellom Sandane og Fjøra 29. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Florø 2 - Kristiansund FK  2-2
Volda - Skarbøvik  2-0 


Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
KFK 16 9 1 6 42 - 38 28
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Volda 16 6 4 6 31 - 30 22
Bergsøy 15 6 3 6 25 - 24 21
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Kristiansund BK 2 15 6 1 8 33 - 39 19
Florø 2 16 3 6 7 27 - 33 15
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 16 2 2 12 17 - 38 8
Eid 15 1 3 11 22 - 58 6

4. divisjon

Sogndal 3 - Fjøra  0-9 (0-3)
Tambarskjelvar - Dale 2-4
Høyang - Kaupanger  5-2

Tabell 4. divisjon

Fjøra 13 10 2 1 44 - 12 32
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Høyang 13 7 3 3 41 - 28 24
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 13 6 3 4 32 - 28 21
Dale 13 5 2 6 20 - 24 17
Kaupanger 13 5 1 7 24 - 28 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27 - 26 14
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 12 3 2 7 16 - 27 11
Tambarskjelvar 13 1 1 11 10 - 57 4

5. divisjon avdeling 2
Hornindal - Førde 3  1-6

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 10 5 0 5 33-24 15
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 10 1 1 8 9-48 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

6. divisjon avdeling 2
Stadlandet - Vikane/Loen  1-1 (0-1)

0-1 Tord Bruland, straffe (36. min)
1-1 Sjølvmål, Petter Heggdal (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 10 7 2 1 38 - 22 23
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 9 3 4 2 17 - 17 13
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 9 3 0 6 16 - 23 9
Stadlandet 10 2 3 5 20 - 23 9
Sandane 2 10 3 0 7 22 - 38 9

14.08 Kampar i dag, fredag 14. august


Stadlandet møter i dag Loen/Vikane på Stadlandet Stadion.
Asbjørn Losnegard scora ekte hat-trick på 12 minutt mot Haugen 12. juni.
Sjå fakta og bilder frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8

Kl. 19.00 Florø 2 - Kristiansund FK
Kl. 19.00 Volda - Skarbøvik


Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
KFK 15 9 0 6 40 - 36 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Bergsøy 15 6 3 6 25 - 24 21
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Volda 15 5 4 6 29 - 30 19
Kristiansund BK 2 15 6 1 8 33 - 39 19
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 15 1 3 11 22 - 58 6

4. divisjon

Kl. 19.00 Sogndal 3 - Fjøra
Kl. 19.00 Tambarskjelvar - Dale
Kl. 19.00 Høyang - Kaupanger

Tabell 4. divisjon

Fjøra 12 9 2 1 35 - 12 29
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 12 6 3 3 32 - 19 21
Høyang 12 6 3 3 36 - 26 21
Kaupanger 12 5 1 6 22 - 23 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27 - 26 14
Dale 12 4 2 6 16 - 22 14
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 12 3 2 7 16 - 27 11
Tambarskjelvar 12 1 1 10 8 - 53 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Hornindal - Førde 3

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 9 4 0 5 27-23 12
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Stadlandet - Vikane/Loen

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 10 7 2 1 38 - 22 23
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 9 3 0 6 16 - 23 9
Sandane 2 10 3 0 7 22 - 38 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8

13.08 Resultat kampar i dag, torsdag 13. august


Endre Kupen greidde ikkje score på sin nye klubb i dagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Fredrikstad - Sogndal  1-1 (0-0)

0-1 Babacar Sarr (77. min)
1-1 Tim Andre Nilsen, straffe (84. min)

Bryne - Strømmen 0-0 (0-0)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 19 11 6 2 33 - 16 39
Sandnes Ulf 19 9 8 2 34 - 20 35
Brann 19 8 8 3 26 - 25 32
Hødd 19 9 4 6 30 - 25 31
Kristiansund 19 8 6 5 23 - 18 30
Strømmen 19 8 5 6 22 - 19 29
Jerv 19 6 9 4 27 - 19 27
Ranheim TF 19 7 6 6 28 - 24 27
Bryne 19 7 5 7 33 - 32 26
Follo 19 6 5 8 26 - 26 23
Bærum 19 6 3 10 26 - 38 21
Levanger 19 5 5 9 29 - 35 20
Åsane 19 5 5 9 25 - 31 20
Fredrikstad 19 4 8 7 22 - 34 20
Nest-Sotra 19 3 6 10 23 - 31 15
Hønefoss BK 19 3 5 11 18 - 32 14

4. divisjon

Tornado Måløy - Florø 3  1-1 (1-0)
1-0 Thor Aage Pleym Evensen (32. min)
1-1 Agash Puthi (58. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 4. divisjon

Fjøra 12 9 2 1 35 - 12 29
Tornado Måløy 13 7 4 2 40 - 22 25
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 12 6 3 3 32 - 19 21
Høyang 12 6 3 3 36 - 26 21
Kaupanger 12 5 1 6 22 - 23 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27 - 26 14
Dale 12 4 2 6 16 - 22 14
Florø 3 13 2 5 6 22 - 31 11
Vik 12 3 2 7 16 - 27 11
Tambarskjelvar 12 1 1 10 8 - 53 4

13.08 Flott avslutning av Tine Fotballskule


Bjørn Totland var strålande fornøgd med årets Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august.

 

Eid IL Fotball har denne veka arrangert Tine Fotballskule på Nordfjordeid.

I dag blei det arrangert fotballturnering, før fotballskulen blei avslutta med frukt og utdeling av diplom til deltakarane.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august.

 


Alle deltakarane på Tine Fotballskule fekk diplom.


Tre kjekke karar etter dagens turnering på Eid Stadion. 


Uten mat og drikke............


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


13.08 Kaupanger møter Nardo i NM J19 Telenor Cup


Cecilie Leivdal og Kaupanger sitt damelag møter Nardo i NM J19.
Bildet er frå kampen Eid-Sandane i kvalifiseringa til NM J 16 i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Norges Fotballforbund har sett opp kvartfinalane i NM J19 Telenor Cup. Kaupanger er sett opp med heimekamp mot Nardo.

Kampane er beramma til søndag 27. september, men kan avviklast på eit tidligare tidspunkt dersom klubbane er enige om det.

Kvartfinalar NM J19 Telenor Cup:
Lyn - LSK Kvinner
Stabæk - Klepp
Kaupanger - Nardo
Grand Bodø - Fløya

13.08 Kampar i dag, torsdag 13. august


Tornado Måløy møter i dag Florø 3 på Måløy Stadion.
Bildet er frå TMFK sin heimekamp mot Fjøra 1. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå film av scoringane i kampen mellom Tornado Måløy og Fjøra.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Fredrikstad - Sogndal
Kl. 19.00 Bryne - Strømmen

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 18 11 5 2 32 - 15 38
Sandnes Ulf 19 9 8 2 34 - 20 35
Brann 19 8 8 3 26 - 25 32
Hødd 19 9 4 6 30 - 25 31
Kristiansund 19 8 6 5 23 - 18 30
Strømmen 18 8 4 6 22 - 19 28
Jerv 19 6 9 4 27 - 19 27
Ranheim TF 19 7 6 6 28 - 24 27
Bryne 18 7 4 7 33 - 32 25
Follo 19 6 5 8 26 - 26 23
Bærum 19 6 3 10 26 - 38 21
Levanger 19 5 5 9 29 - 35 20
Åsane 19 5 5 9 25 - 31 20
Fredrikstad 18 4 7 7 21 - 33 19
Nest-Sotra 19 3 6 10 23 - 31 15
Hønefoss BK 19 3 5 11 18 - 32 14

4. divisjon

Kl. 18.00 Tornado Måløy - Florø 3

Tabell 4. divisjon

Fjøra 12 9 2 1 35 - 12 29
Tornado Måløy 12 7 3 2 39 - 21 24
Førde 2 12 8 0 4 33 - 22 24
Sogndal 3 12 6 3 3 32 - 19 21
Høyang 12 6 3 3 36 - 26 21
Kaupanger 12 5 1 6 22 - 23 16
Sandane 12 5 1 6 22 - 26 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27 - 26 14
Dale 12 4 2 6 16 - 22 14
Vik 12 3 2 7 16 - 27 11
Florø 3 12 2 4 6 21 - 30 10
Tambarskjelvar 12 1 1 10 8 - 53 4

12.08 Norge J19 tapte 1-0 mot Østerrike


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Vilde Hasund frå Åheim spelte nesten heile kampen då Norge J19 i dag tapte 1-0 i ein privatlandskamp borte mot Østerrike. Sarah Lackner scora Østerrike sitt vinnarmål knappe halvtimen ut i 1. omgang.

Denne kampen var Norge J19 sin siste kamp før dei skal ut i EM-kvalifisering frå midten av neste månad. Motstandarar i EM-kvalifiseringa er Estland, Portugal og Israel.

Østerrike - Norge 1-0 (1-0)
1-0 Sarah Lackner (29. min)

Norge:
Ida Norstrøm (Hildegunn Sævik 46. min)
Svanhild Sand
Sarah Alexandra Suphellen
Tuva Hansen (Katrine Winnem Jørgensen 46. min)
Heidi Ellingsen
Ingrid Syrstad Engen (Susanne Oliver Haaland 61. min)
Maria Hiim (Ida Marie Fikseth Fossem 46. min)
Nora Eide Lie (Karoline Heimvik Haugland 41. min)
Siw Døvle
Vilde Hasund (Andrea Willmann 78. min)
Ingrid Byrøygard Kvernvolden (Marthe Enlid 68. min)

12.08 Endre Kupen skal spele for Florø


Kupen laga alle fire måla til TMFK i kampen mot Skavøypoll 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Fjordenes Tidende melder på sine nettsider at TMFK-angripar Endre Kupen går på utlån til Florø ut sesongen.

Kupen, som står med 16 scoringar i 4. divisjon denne sesongen, skal spele TMFK sine kampar mot Florø 3 og Fjøra før han sluttar seg til Florø sin tropp.
 
Les heile saka på Fjordenes Tidende sine nettsider.

12.08 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball er ein av instruktørane som
er med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til torsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 130 unge spelarar er i desse dagane i aksjon på kunsgras- og grasbanene i Eid sentrum.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august.

 


Håvard Øygarden frå Sogndal Fotball med teknikktrening på Nye kunsten.


Full fart blant dei yngste på Eid Stadion.


12.08 Sjå film frå Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen sprang sin maraton nummer 500.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.


Haugenfotball.no sin film frå Hornindalsvatnet Maraton 2015 er no lagt ut på Vimeo.


Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 

Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.

11.08 Resultat kampar i dag, tysdag 11. august


Daniel Lotsberg og Kristoffer Honningsvåg scora Haugen sine mål i
dagens toppkamp mot Flatraket/Selje 2 på Klenkarberget.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Fjøra - Tambarskjelvar   7-0 (2-0)
1-0 Steffen Olsen (40. min)
2-0 Gøran Wigum (44. min)
3-0 Trond Vegard Ripe (50. min)
4-0 Mathias Flo (57. min)
5-0 Mathias Flo (75. min)
6-0 Mathias Flo (83. min)
7-0 Steffen Olsen (90. min)

Les meir om denne kampen på Fjøra sine nettsider.


Tabell 4. divisjon

Fjøra 12 9 2 1 35-12 29
Tornado Måløy 12 7 3 2 39-21 24
Førde 2 12 8 0 4 33-22 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 12 5 1 6 22-23 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27-26 14
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 12 1 1 10 8-53 4

6. divisjon avdeling 1
Atløy - Tempo 1-8
Høyang 2 - Balestrand 2  3-0

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 6 6 0 0 24 - 8 18
Tempo 7 5 0 2 34 - 15 15
Atløy 7 2 0 5 16 - 29 6
Høyang 2 6 2 0 4 11 - 24 6
Balestrand 2 6 1 0 5 4 - 17 3

6. divisjon avdeling 2
Haugen - Flatraket/Selje 2  3-1 (1-1)

1-0 Daniel Lotsberg (19. min)
1-1 Martin Nygård (33. min)
2-1 Kristoffer Honningsvåg (80. min)
3-1 Kristoffer Honningsvåg (89. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem etterkvart.

Hyen - Sandane 2  1-3
Breimsbygda - Svelgen  2-3

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 10 7 2 1 38 - 22 23
Svelgen 10 7 1 2 38 - 18 22
Flatraket /Selje 2 11 5 2 4 31 - 25 17
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 10 4 0 6 15 - 30 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 9 3 0 6 16 - 23 9
Sandane 2 10 3 0 7 22 - 38 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8

11.08 Kampar i dag, tysdag 11. august


Haugen møter i ettermiddag Flatraket/Selje 2 til toppkamp i 6. divisjon avdeling 2 på Klenkarberget. På bildet scorar Muktar Ferej Yassin i
kampen mot Breimsbygda på Reed Stadion 23. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon

Kl. 19.00 Fjøra - Tambarskjelvar


Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Tornado Måløy 12 7 3 2 39-21 24
Førde 2 12 8 0 4 33-22 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 12 5 1 6 22-23 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27-26 14
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Atløy - Tempo
Kl. 19.00 Høyang 2 - Balestrand 2

Tabell 6. divisjon avdeling 1
Fure 6 6 0 0 24 - 8 18
Tempo 6 4 0 2 26 - 14 12
Atløy 6 2 0 4 15 - 21 6
Balestrand 2 5 1 0 4 4 - 14 3
Høyang 2 5 1 0 4 8 - 24 3

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Haugen - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Hyen - Sandane 2
Kl. 19.00 Breimsbygda - Svelgen

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 9 6 2 1 35 - 21 20
Svelgen 9 6 1 2 35 - 16 19
Flatraket /Selje 2 10 5 2 3 30 - 22 17
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 9 4 0 5 13 - 27 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 8 3 0 5 15 - 20 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8
Sandane 2 9 2 0 7 19 - 37 6

10.08 Resultat kampar i dag, måndag 10. august


Bjørn Totland blei skada då han gav Eid leiinga 1-0 mot Bergsøy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Her er oversikten over dagens resultat frå kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Sogndal - Bryne 3-1 (3-0)
1-0 Mahatma Osamanu Otoo (15. min)
2-0 Babacar Sarr (18. min)
3-0 Bjørn Inge Utvik (43. min)
3-1 Sjølvmål, Bjørn Inge Utvik (65. min)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 18 11 5 2 32 - 15 38
Sandnes Ulf 18 8 8 2 32 - 19 32
Brann 18 8 7 3 24 - 23 31
Hødd 18 8 4 6 29 - 25 28
Strømmen 18 8 4 6 22 - 19 28
Jerv 18 6 9 3 27 - 18 27
Kristiansund 18 7 6 5 22 - 18 27
Bryne 18 7 4 7 33 - 32 25
Ranheim TF 18 6 6 6 24 - 24 24
Follo 18 6 5 7 25 - 24 23
Bærum 18 6 3 9 25 - 34 21
Åsane 18 5 4 9 23 - 29 19
Fredrikstad 18 4 7 7 21 - 33 19
Levanger 18 4 5 9 25 - 34 17
Nest-Sotra 18 3 6 9 23 - 30 15
Hønefoss BK 18 3 5 10 18 - 28 14

Oddsen-ligaen avdeling 4
Florø - Aalesund 2  1-0 (0-0)
1-0 Kaddu Aton (63. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 15 13 0 2 39 - 11 39
Nardo 15 8 3 4 27 - 19 27
HamKam 15 6 6 3 27 - 21 24
Florø 15 7 3 5 23 - 17 24
Stjørdals-Blink 15 7 2 6 26 - 28 23
Elverum 15 6 4 5 34 - 24 22
Førde 15 5 5 5 31 - 28 20
Brumunddal 15 5 5 5 16 - 21 20
Molde 2 15 5 3 7 22 - 21 18
Strindheim TF 15 4 6 5 20 - 20 18
Rødde 15 4 4 7 26 - 34 16
Byåsen TF 15 4 3 8 17 - 33 15
Aalesund 2 15 3 4 8 18 - 24 13
Træff 15 3 2 10 10 - 35 11

3. divisjon avdeling 8
Eid - Bergsøy 1-4 (1-3)
1-0 Bjørn Totland (12. min)
1-1 Frank Sverre Kopperstad Skorpen (20. min)
1-2 Daniel Jøsok Kvalsvik (30. min)
1-3 Sander Leinebø Ulfstein (45. min+1)
1-4 Sander Leinebø Ulfstein (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
KFK 15 9 0 6 40 - 36 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Bergsøy 15 6 3 6 25 - 24 21
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Volda 15 5 4 6 29 - 30 19
Kristiansund BK 2 15 6 1 8 33 - 39 19
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 15 1 3 11 22 - 58 6

5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 - Syril   0-3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 8 6 0 2 27-6 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Sogndal 4 8 6 0 2 27-16 18
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2
Førde 3 - Eikefjord  2-0

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 9 6 1 2 18-14 19
Førde 3 9 4 0 5 27-23 12
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

10.08 Kampar i dag, måndag 10. august


Eid møter i ettermiddag Bergsøy på Eid Stadion.
Bildet er frå kampen Eid-Bergsøy på Eid Stadion 2. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Sogndal - Bryne

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 17 10 5 2 29 - 14 35
Sandnes Ulf 18 8 8 2 32 - 19 32
Brann 18 8 7 3 24 - 23 31
Hødd 18 8 4 6 29 - 25 28
Strømmen 18 8 4 6 22 - 19 28
Jerv 18 6 9 3 27 - 18 27
Kristiansund 18 7 6 5 22 - 18 27
Bryne 17 7 4 6 32 - 29 25
Ranheim TF 18 6 6 6 24 - 24 24
Follo 18 6 5 7 25 - 24 23
Bærum 18 6 3 9 25 - 34 21
Åsane 18 5 4 9 23 - 29 19
Fredrikstad 18 4 7 7 21 - 33 19
Levanger 18 4 5 9 25 - 34 17
Nest-Sotra 18 3 6 9 23 - 30 15
Hønefoss BK 18 3 5 10 18 - 28 14

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 18.00 Florø - Aalesund 2

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 15 13 0 2 39 - 11 39
Nardo 15 8 3 4 27 - 19 27
HamKam 15 6 6 3 27 - 21 24
Elverum 15 6 4 5 34 - 24 22
Florø 14 6 3 5 22 - 17 21
Førde 15 5 5 5 31 - 28 20
Stjørdals-Blink 14 6 2 6 24 - 28 20
Brumunddal 15 5 5 5 16 - 21 20
Molde 2 14 5 3 6 22 - 19 18
Strindheim TF 15 4 6 5 20 - 20 18
Rødde 15 4 4 7 26 - 34 16
Byåsen TF 15 4 3 8 17 - 33 15
Aalesund 2 14 3 4 7 18 - 23 13
Træff 15 3 2 10 10 - 35 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Eid - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
KFK 15 9 0 6 40 - 36 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Volda 15 5 4 6 29 - 30 19
Kristiansund BK 2 15 6 1 8 33 - 39 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

5. divisjon avdeling 1
Kl. 17.00 Sogndal 4 - Syril

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Førde 3 - Eikefjord

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

09.08 Magne Elde skal redde Volda


Magne Elde i kampen mellom Fortuna og Sarpsborg på Color Line 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Magne Elde tek over som hovudtrenar for Volda sitt damelag i 2. divisjon.

Elde tek over etter Jens Dankertsen som har vore trenar for Volda sitt damelag dei 14 siste sesongane. Gina Brøste Rundtom held fram som assistenttrenar for laget.

Volda tapte i dag 3-0 borte mot Trondheims-Ørn, og ligg etter dagens kamp på ein av dei to plassane som gir nedrykk til 3. divisjon.

Magne Elde tek på seg trenaransvaret i Volda i tillegg til 100% stillinga han har i Blindheim. Avtalen med Volda gjeld ut denne sesongen.

Laurdag 15. august blir den fyrste kampen for Volda sitt damelag med Magne Elde på sidelinja. Då er det Verdal som er motstandar på Volda Stadion.   

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 6
Tynset 10 9 0 1 39 - 6 27
Trondheims-Ørn 2 9 8 1 0 42 - 8 25
Molde 10 7 0 3 26 - 18 21
Byåsen KF 2 9 5 3 1 29 - 9 18
Hødd 9 4 0 5 10 - 18 12
Nidelv 9 3 1 5 24 - 26 10
Sunndal 9 1 3 5 6 - 24 6
Verdal 10 1 3 6 12 - 31 6
Volda 11 2 0 9 10 - 32 6
Clausenengen 8 1 1 6 6 - 32 4

 


Magne Elde før treningskampen mot Kaupanger i Stryn 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


09.08 Resultat kampar i dag, søndag 9. august


Tor-Erik Tvendeseter Kupen scora tre mål i dagens kamp mot Førde 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Førde - Fyllingsdalen 0-5
Fana - Kaupanger  0-2 (0-0)

4. divisjon

Skavøypoll - Førde 2 4-2 (1-1)
0-1 Svenn Ove Gjøringbø (37. min)
1-1 Lars Nygård (40. min)
2-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (46. min)
3-1 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (51. min)
3-2 Oskar Roti (56. min)
4-2 Tor-Erik Tvendeseter Kupen (77. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Tornado Måløy 12 7 3 2 39-21 24
Førde 2 12 8 0 4 33-22 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 12 5 1 6 22-23 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Skavøypoll 12 4 2 6 27-26 14
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 2
Stryn 2 - Jølster   1-0 (1-0)
1-0 Rasmus Bø (21. min)

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 9 7 1 1 32-18 22
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 9 0 1 8 9-26 1

09.08 Kampar i dag, søndag 9. august


Skavøypoll står bokført med kun en seier på heimebane denne sesongen. På bildet jublar Eirik Haukøy etter å ha gitt Høyang leiinga 3-2
mot Skavøypoll på Skavøypoll Stadion 22. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Førde - Fyllingsdalen
Kl. 15.00 Fana - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Klepp 2 12 9 0 3 22 - 10 27
Sandviken 2 12 8 1 3 32 - 14 25
Fyllingsdalen 12 8 1 3 16 - 13 25
Arna-Bjørnar 2 11 7 1 3 19 - 11 22
Staal Jørpeland 12 6 2 4 25 - 22 20
Vestsiden-Askøy 12 6 1 5 23 - 17 19
Hinna 13 5 1 7 28 - 26 16
Avaldsnes 2 13 5 1 7 17 - 19 16
Kaupanger 12 4 1 7 20 - 26 13
Voss 12 3 3 6 11 - 13 12
Fana 12 3 2 7 18 - 21 11
Førde 11 0 2 9 4 - 43 2

4. divisjon

Kl. 15.00 Skavøypoll - Førde 2

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Tornado Måløy 12 7 3 2 39-21 24
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 12 5 1 6 22-23 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Stryn 2 - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

08.08 Resultat kampar i dag, laurdag 8. august


Storscorarane Preben Strypet og Mads Wie måtte begge gå av bana uten scoringar i dagens kamp mellom Stryn og Årdal på Stryn Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Fyllingsdalen - Kaupanger  0-4 (0-3)
0-1 Cecilie Leivdal (19. min)
0-2 Cecilie Leivdal (21. min)
0-3 Cecilie Leivdal (42. min)
0-4 Marte Hjelmhaug (72. min)

2. divisjon avdeling 4
Træff - Førde 0-5 (0-4)
0-1 Thor Jørgen Spurkeland (23. min)
0-2 Thor Jørgen Spurkeland (34. min)
0-3 Thor Jørgen Spurkeland (37. min)
0-4 Eirik Lund Holm (38. min)
0-5 Erlend Moen Taule (63. min)

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Årdal  0-0 (0-0)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Sogndal 2 - Kristiansund BK 2  2-1 (2-0)
1-0 Asgrim Tangen Farnes (28. min)
2-0 Simen Brekkhus (32. min)
2-1 Hart Al-Janabi (79. min)

Spjelkavik - Volda  0-2 (0-0)
0-1 Ingolfur Örn Kristjansson (56. min)
0-2 Rasmus Aarflot (68. min)

Kristiansund FK - Herd  3-0 (0-0)

1-0 Jan Roger Angvik (50. min)
2-0 Jan Roger Angvik (52. min)
3-0 Jan Kristian Sørli (86. min)

Kampfakta frå dei tre siste kampane i 3. divisjon avdeling 8 er henta frå  smp.no si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Sogndal 2 15 9 1 5 30 - 26 28
Herd 15 8 3 4 45 - 25 27
Spjelkavik 15 8 3 4 23 - 15 27
KFK 15 9 0 6 40 - 36 27
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 15 5 6 4 25 - 24 21
Volda 15 5 4 6 29 - 30 19
Kristiansund BK 2 15 6 1 8 33 - 39 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 15 3 5 7 17 - 29 14
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

4. divisjon

Kaupanger - Tornado Måløy  1-4 (0-4)
0-1 Endre Kupen (7. min)
0-2 Runar Televik Blålid (24. min)
0-3 Endre Kupen (26. min)
0-4 Endre Kupen (37. min)
1-4 Kristoffer Dalaker (59. min)

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Tornado Måløy 12 7 3 2 39-21 24
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 12 5 1 6 22-23 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

08.08 Kampar i dag, laurdag 8. august


Preben Strypet er tilbake på Årdal sitt lag i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy 25. oktober 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Kl. 12.00 Fyllingsdalen - Kaupanger

2. divisjon avdeling 4
Kl. 15.00 Træff - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 4
Kongsvinger 14 12 0 2 38 - 11 36
HamKam 14 6 6 2 26 - 16 24
Nardo 14 7 3 4 26 - 19 24
Elverum 14 6 4 4 34 - 23 22
Florø 14 6 3 5 22 - 17 21
Stjørdals-Blink 14 6 2 6 24 - 28 20
Molde 2 14 5 3 6 22 - 19 18
Strindheim TF 14 4 6 4 19 - 18 18
Førde 14 4 5 5 26 - 28 17
Brumunddal 14 4 5 5 14 - 20 17
Rødde 14 4 4 6 26 - 33 16
Aalesund 2 14 3 4 7 18 - 23 13
Byåsen TF 14 3 3 8 12 - 32 12
Træff 14 3 2 9 10 - 30 11

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Stryn - Årdal
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Kristiansund BK 2
Kl. 16.00 Spjelkavik - Volda
Kl. 16.00 Kristiansund FK - Herd

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

4. divisjon

Kl. 16.00 Kaupanger - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

07.08 Resultat kampar i dag, fredag 7. august


Jørgen Ødegård scora to mål i dagens kamp mot Breimsbygda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Brattvåg - Skarbøvik  4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 15 13 1 1 49 - 13 40
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 15 2 2 11 17 - 36 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

4. divisjon

Sandane - Høyang  3-7
Florø 3 - Sogndal 3  3-2
Dale - Vik  2-3

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 12 6 3 3 32-19 21
Høyang 12 6 3 3 36-26 21
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 12 5 1 6 22-26 16
Dale 12 4 2 6 16-22 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 12 3 2 7 16-27 11
Florø 3 12 2 4 6 21-30 10
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 1
Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal  1-4

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Askvoll/Holmedal 8 1 1 6 11-30 4
Hyllestad /Dale 2 8 1 0 7 8-33 3

5. divisjon avdeling 2
Kampen mellom Selje og Hornindal er avlyst på grunn av at Hornindal ikkje kunne stille lag. Tabellen er oppdatert med tre poeng til Selje og resultat 3-0. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

6. divisjon avdeling 2
Flatraket/Selje 2 - Breimsbygda  5-1 (3-1)
1-0 Jørgen Ødegård (20. min)
2-0 Jørgen Ødegård (22. min)
3-0 Ove Borgund (26. min)
3-1 Raymond Niiranen (43. min)
4-1 Martin Grøttå (47. min)
5-1 Alexander Kvernevik (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 9 6 2 1 35 - 21 20
Svelgen 9 6 1 2 35 - 16 19
Flatraket /Selje 2 10 5 2 3 30 - 22 17
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 9 4 0 5 13 - 27 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 8 3 0 5 15 - 20 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8
Sandane 2 9 2 0 7 19 - 37 6

07.08 Kampar i dag, fredag 7. august


Dagens kamp mellom Selje og Hornindal er avlyst på  grunn av at Hornindal ikkje kan stille lag. Bildet er frå vårkampen mellom dei to laga.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Brattvåg - Skarbøvik

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

4. divisjon

Kl. 19.00 Sandane - Høyang
Kl. 19.00 Florø 3 - Sogndal 3
Kl. 19.00 Dale - Vik

Tabell 4. divisjon

Fjøra 11 8 2 1 28-12 26
Førde 2 11 8 0 3 31-18 24
Tornado Måløy 11 6 3 2 35-20 21
Sogndal 3 11 6 3 2 30-16 21
Høyang 11 5 3 3 29-23 18
Kaupanger 11 5 1 5 21-19 16
Sandane 11 5 1 5 19-19 16
Dale 11 4 2 5 14-19 14
Skavøypoll 11 3 2 6 23-24 11
Vik 11 2 2 7 13-25 8
Florø 3 11 1 4 6 18-28 7
Tambarskjelvar 11 1 1 9 8-46 4

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hyllestad/Dale 2 - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Sogndal 4 7 6 0 1 27-13 18
Gaular 7 6 0 1 22-9 18
Syril 7 5 0 2 24-6 15
Bjørn 7 3 2 2 17-11 11
Balestrand 7 3 0 4 14-18 9
Jotun /ÅTIL/Årdal 2  7 2 1 4 12-14 7
Hyllestad /Dale 2 7 1 0 6 7-29 3
Askvoll/Holmedal 7 0 1 6 7-29 1

5. divisjon avdeling 2
Den oppsette kampen mellom Selje og Hornindal er avlyst. Dette skuldast at Hornindal ikkje kan stille lag. Tabellen er oppdatert med tre poeng til Selje og resultat 3-0. 

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Selje 9 6 1 2 37-15 19
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 9 1 1 7 8-42 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Breimsbygda

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 9 6 2 1 35 - 21 20
Svelgen 9 6 1 2 35 - 16 19
Flatraket /Selje 2 9 4 2 3 25 - 21 14
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 8 4 0 4 12 - 22 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 8 3 0 5 15 - 20 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8
Sandane 2 9 2 0 7 19 - 37 6

06.08 Florø 2 tapte 5-0 borte mot Hødd 2


Sondre S. Beite scora eit mål for Hødd 2 i dagens kamp mot Florø 2.
Bildet er frå kampen mellom Hødd 2 og Stryn på Nye Høddvoll 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Florø 2 tapte i ettermiddag heile 5-0 borte mot Hødd 2 på Nye Høddvoll. Audun Kåre Øvrelid, Sondre Sandnes Beite, Joachim Magnussen, Sveinung Tilseth Sæterås og Benjamin Mork Kleppe scora måla til heimelaget. Hødd 2 leda kampen 1-0 til pause. 

Hødd 2 - Florø 2  5-0 (1-0)
1-0 Audun Kåre Øvrelid (10. min)
2-0 Sondre Sandnes Beite (53. min)
3-0 Joachim Magnussen (59. min)
4-0 Sveinung Tilseth Sæterås (78. min)
5-0 Benjamin Mork Kleppe (86. min)

Kampfakta frå denne kampen er henta frå  Firda si Live-oppdatering. 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Hødd 2 15 5 7 3 31 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 15 3 5 7 25 - 31 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

06.08 Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015


Chris Williams er keepertrenar på akademiet til Manchester City.
Som aktiv var Williams innom Port Vale, Everton og Bolten.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 

 

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 84 talentfulle spelarar (42 jenter og 42 gutar) er med på årets Proffveke i Stryn.

Underteikna var tysdag innom ettermiddagstreninga og filma litt.

Filmen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.

Sjå bilder frå ettermiddagstreninga under Proffveka tysdag 4. august. 


06.08 Kampar i dag, torsdag 6. august


Simen Halvorsen og Florø 2 møter i dag Hødd 2 på bortebane.
Bildet er frå kampen mellom Flatraket og Florø 2 10. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Hødd 2 - Florø 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Hødd 2 14 4 7 3 26 - 24 19
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

05.08 Bilder frå kampen Volda - Sogndal 2


Peter Aase i fint driv i gårsdagens kamp borte mot Volda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 vann i går ettermiddag 3-2 borte mot Volda på Volda Stadion. Bilder får denne kampen er no lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Volda - Sogndal 2 2-3 (0-2)
0-1 Fredrik Flo (10. min)
0-2 Simen Brekkhus (20. min)
1-2 Kenneth Andre Hole (80. min)
1-3 Fredrik Flo (82. min)
2-3 Stian Finnøy (84. min)

Dommar: Torgeir Halsen, Ørsta

Assistentdommarar: Haakon Javier Tronstad, Spjelkavik og Martin Solheim, Spjelkavik

Rødt kort: Stian Finnøy (to gule kort, 83. og 85. min)

Gult kort: Rasmus Aarflot, Volda og Asgrim Tangen Farnes, Sogndal 2

Volda:
Petter Aasen
Rasmus Aarflot
Christoffer W. Bjerknes
Torgeir G. Olsen
Isak Husøy
Manuel Torres Pericas (Ingolfur Örn Kristjansson 75. min)
Kenneth-Andre Hole
Tobias Vassbotn Evebø
Vetle Johan Dagfinrud (Preben Olsen 62. min)
Thomas James Malins
Stian Finnøy

Sogndal 2:
Kristian Rutlin
Eirik Husabø
Kenneth Blomseth Skjerven
Henrik Solvoll Navarsete
Sigmund Årdal Myhre
Peter Aase
Kristoffer Ryland (Asgrim Tangen Farnes 62. min)
Johan Hove (Ørjan Hippe Sørflaten 78. min)
Edin Øy (Mathias B. Nese 46. min)
Simen Brekkhus
Fredrik Flo

05.08 To endringar i 3. divisjon avdeling 8


Runar Naustdal og Eid møter Bergsøy på Eid Stadion måndag 10. august.
Bildet er frå kampen mellom Bergsøy og Eid på Havila Stadion 18. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det er blitt gjort to endringar i den 15. serierunden i vår lokale 3. divisjon. Kampen mellom Hødd 2 og Florø er flytta til torsdag 6. august, medan kampen mellom Eid og Bergsøy går av stabelen på Eid Stadion måndag 10. august.

15. serierunde 3. divisjon avdeling 8
Torsdag 6. august:
Kl. 19.00 Hødd 2 - Florø 2

Fredag 7. august:
Kl. 19.00 Brattvåg - Skarbøvik

Laurdag 8. august: 

Kl. 14.00 Stryn - Årdal
Kl. 14.00 Sogndal 2 - Kristiansund BK 2
Kl. 16.00 Spjelkavik - Volda
Kl. 16.00 Kristiansund FK - Herd

Måndag 10. august:
Kl. 19.00 Eid - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
KHødd 2 14 4 7 3 26 - 24 19
ristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

04.08 Bilder frå Proffveka i Stryn 


Jorge Aguiar er ansvarlig for ungdomslaget i FC Braga i Portugal.

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 84 talentfulle spelarar (42 jenter og 42 gutar) er med på årets Proffveke i Stryn.

Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 




Chris Williams er keepertrenar på akademiet til Manchester City.
Som aktiv var Williams innom Port Vale, Everton og Bolten.
 

Johann Sigurdsson er mannen bak Proffveka i Stryn.


04.08 Resultat kampar i dag, tysdag 4. august


Fredrik Flo scora to mål for Sogndal 2 i dagens bortekamp mot Volda.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Volda - Sogndal 2   2-3 (0-2)

0-1 Fredrik Flo (10. min)
0-2 Simen Brekkhus (20. min)
1-2 Kenneth Andre Hole (80. min)
1-3 Fredrik Flo (82. min)
2-3 Stian Finnøy (84. min)

Bilder frå denne kampen kjem mest truleg ikkje før morgon kveld.


Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 14 8 1 5 28 - 25 25
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
KHødd 2 14 4 7 3 26 - 24 19
ristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 14 4 4 6 27 - 30 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

6. divisjon avdeling 2
Svelgen - Haugen  2-3 (2-2)
0-1 Daniel Lotsberg
1-1 Anders Frøyen
1-2 Kjetil Remme
2-2 Anders Midthjell
2-3 Lasse Espe

Sjå fakta frå denne kampen.


Flatraket /Selje 2 - Stadlandet   4-2
Sandane 2 - Oppstryn   3-4

Kampen mellom Vikane /Loen og Hyen blei avlyst/utsett på grunn av at Hyen ikkje kunne stille lag.  

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Haugen 9 6 2 1 35 - 21 20
Svelgen 9 6 1 2 35 - 16 19
Flatraket /Selje 2 9 4 2 3 25 - 21 14
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 8 4 0 4 12 - 22 12
Oppstryn 9 3 2 4 19 - 20 11
Hyen 8 3 0 5 15 - 20 9
Stadlandet 9 2 2 5 19 - 22 8
Sandane 2 9 2 0 7 19 - 37 6

04.08 Kampar i dag, tysdag 4. august


Haugen spelar i dag bortekamp mot Svelgen på Svelgen Stadion.
Bildet er tatt etter heimekampen mot Svelgen på Eid Idrettspark 28. april. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.00 Volda - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
KHødd 2 14 4 7 3 26 - 24 19
ristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Flatraket /Selje 2 - Stadlandet
Kl. 19.00 Vikane /Loen - Hyen
Kl. 19.00 Svelgen - Haugen
Kl. 19.00 Sandane 2 - Oppstryn

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Svelgen 8 6 1 1 33 - 13 19
Haugen 8 5 2 1 32 - 19 17
Vikane /Loen 8 3 3 2 16 - 16 12
Breimsbygda 8 4 0 4 12 - 22 12
Flatraket /Selje 2 8 3 2 3 21 - 19 11
Hyen 8 3 0 5 15 - 20 9
Stadlandet 8 2 2 4 17 - 18 8
Oppstryn 8 2 2 4 15 - 17 8
Sandane 2 8 2 0 6 16 - 33 6

03.08 Resultat kampar i dag, måndag 3. august


Martin K. Hauge scora to mål i dagens kamp mot Eid 2 på Eid Stadion
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Ranheim - Sogndal  3-2 (0-2)
0-1 Kristian Fardal Opseth (23. min)
0-2 Kristian Fardal Opseth (32. min)
1-2 Robert Stene (51. min)
2-2 Are Tronseth (76. min)
3-2 Magnus Blakstad (90. min)

Brann - Levanger   1-0 (0-0)
1-0 Azar Karadas (75. min)

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 17 10 5 2 29 - 14 35
Sandnes Ulf 17 8 7 2 31 - 18 31
Brann 17 8 6 3 23 - 22 30
Hødd 17 8 4 5 29 - 23 28
Bryne 17 7 4 6 32 - 29 25
Strømmen 17 7 4 6 21 - 19 25
Jerv 17 5 9 3 23 - 17 24
Ranheim TF 17 6 6 5 24 - 21 24
Kristiansund 17 6 6 5 21 - 18 24
Bærum 17 6 3 8 25 - 33 21
Follo 17 5 5 7 22 - 24 20
Fredrikstad 17 4 7 6 21 - 32 19
Levanger 17 4 5 8 24 - 30 17
Åsane 17 4 4 9 21 - 29 16
Nest-Sotra 17 3 5 9 21 - 28 14
Hønefoss BK 17 3 4 10 16 - 26 13

3. divisjon avdeling 8
Herd - Hødd 2   2-4

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 14 8 3 3 45 - 22 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
KHødd 2 14 4 7 3 26 - 24 19
ristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

5. divisjon avdeling 2
Eid 2 - Bremanger   1-5 (1-3)
1-0 Abdinazir Mohamed (20. min)
1-1 Martin Senneset (31. min)
1-2 Martin Klakegg Hauge (35. min)
1-3 Martin Klakegg Hauge (44. min)
1-4 Gøran Larsen (60. min)
1-5 Gøran Larsen (78. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 9 8 0 1 47-11 24
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 8 5 1 2 34-15 16
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 9 2 1 6 20-35 7
Hornindal 8 1 1 6 8-39 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

03.08 Kampar i dag, måndag 3. august


Kristian Fardal Opseth er toppscorar for Sogndal til no med sju mål.
Bildet er frå Sogndal sin treningskamp borte mot Hødd 31. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

OBOS-ligaen
Kl. 19.00 Ranheim - Sogndal
Kl. 19.00 Brann - Levanger

Tabell OBOS-ligaen
Sogndal 16 10 5 1 27 - 11 35
Sandnes Ulf 17 8 7 2 31 - 18 31
Hødd 17 8 4 5 29 - 23 28
Brann 16 7 6 3 22 - 22 27
Bryne 17 7 4 6 32 - 29 25
Strømmen 17 7 4 6 21 - 19 25
Jerv 17 5 9 3 23 - 17 24
Kristiansund 17 6 6 5 21 - 18 24
Ranheim TF 16 5 6 5 21 - 19 21
Bærum 17 6 3 8 25 - 33 21
Follo 17 5 5 7 22 - 24 20
Fredrikstad 17 4 7 6 21 - 32 19
Levanger 16 4 5 7 24 - 29 17
Åsane 17 4 4 9 21 - 29 16
Nest-Sotra 17 3 5 9 21 - 28 14
Hønefoss BK 17 3 4 10 16 - 26 13

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Herd - Hødd 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

5. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Eid 2 - Bremanger

Tabell 5. divisjon avdeling 2

Bremanger 8 7 0 1 42-10 21
Stryn 2 8 6 1 1 31-18 19
Eikefjord 8 6 1 1 18-12 19
Selje 8 5 1 2 34-15 16
Førde 3 8 3 0 5 25-23 9
Tornado Måløy 2 8 3 0 5 25-35 9
Eid 2 8 2 1 5 19-30 7
Hornindal 8 1 1 6 8-39 4
Jølster 8 0 1 7 9-25 1

02.08 Resultat kampar i dag, søndag 2. august


Ole Sivertsen hadde ei scoring og ei målgivande for Florø 2 mot Brattvåg. Bildet er frå bortekampen mot Skavøypoll søndag 11. oktober.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Førde - Stjørdals Blink  1-3 (0-1)
0-1 Alexander Victor Nynes (24. min)
1-1 Alexander Ødegaard (51. min)
1-2 Vegard Fiske (65. min)
1-3 Sondre Stokke, straffe (90. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 14 12 0 2 38 - 11 36
HamKam 14 6 6 2 26 - 16 24
Nardo 14 7 3 4 26 - 19 24
Elverum 14 6 4 4 34 - 23 22
Florø 14 6 3 5 22 - 17 21
Stjørdals-Blink 14 6 2 6 24 - 28 20
Strindheim TF 14 4 6 4 19 - 18 18
Førde 14 4 5 5 26 - 28 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Rødde 14 4 4 6 26 - 33 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 14 3 2 9 10 - 30 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Brattvåg  2-3 (0-1)
Mål Florø 2: Ole Sivertsen og Simen Halvorsen

Kristiansund BK 2 - Eid  7-2 (3-0 )
Mål Eid: Bengt Kongsvoll og Kristian Lefdal

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 14 12 1 1 45 - 12 37
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Kristiansund BK 2 14 6 1 7 32 - 37 19
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Florø 2 14 3 5 6 25 - 26 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 14 1 3 10 21 - 54 6

02.08 Kampar i dag, søndag 2. august


Finn Alvestad og Brattvåg møter i dag Florø 2 på bortebane.
På bildet jublar Alvestad etter scoring i bortekampen mot Stryn 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Førde - Stjørdals Blink

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 14 12 0 2 38 - 11 36
HamKam 14 6 6 2 26 - 16 24
Nardo 14 7 3 4 26 - 19 24
Elverum 14 6 4 4 34 - 23 22
Florø 14 6 3 5 22 - 17 21
Strindheim TF 14 4 6 4 19 - 18 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 14 4 4 6 26 - 33 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 14 3 2 9 10 - 30 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Florø 2 - Brattvåg
Kl. 14.00 Kristiansund BK 2 - Eid

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

01.08 resultat kampar i dag, laurdag 1. august



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Nardo - Florø   3-0 (0-0)
1-0 Lars Arne Togstad (70. min)
2-0 Martin Johnsen (82. min)
3-0 Olav Henrik Skonnord (85. min)

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4
Kongsvinger 14 12 0 2 38 - 11 36
HamKam 14 6 6 2 26 - 16 24
Nardo 14 7 3 4 26 - 19 24
Elverum 14 6 4 4 34 - 23 22
Florø 14 6 3 5 22 - 17 21
Strindheim TF 14 4 6 4 19 - 18 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 14 4 4 6 26 - 33 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 14 3 2 9 10 - 30 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

3. divisjon avdeling 8
Årdal - Kristiansund FK  1-2
Bergsøy - Stryn  1-1 

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
KFK 14 8 0 6 37 - 36 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
Stryn 14 5 5 4 25 - 24 20
Bergsøy 14 5 3 6 21 - 23 18
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 14 3 4 7 17 - 29 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

01.08 Kampar i dag, laurdag 1. august


Stian Sandal og Stryn møter i dag Bergsøy på bortebane.
Bildet er frå heimekampen mot Norborg 29. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Oddsen-ligaen avdeling 4
Kl. 14.00 Nardo - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 13 11 0 2 35 - 11 33
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Årdal - Kristiansund FK
Kl. 16.00 Bergsøy - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

31.07 Spjelkavik vann 2-0 borte mot Skarbøvik


Kåre Balsnes var i Spjelkavik sin startellevar i dagens kamp mot SIF.
Bildet er frå kampen mellom Spjelkavik og Eid 4. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Spjelkavik vann i ettermiddag 2-0 borte mot Skarbøvik i den 14. serierunden i 3. divisjon avdeling 8. Knut-Idar Dalhus scora begge måla i kampen.

Skarbøvik - Spjelkavik  0-2 (0-0)

0-1 Knut-Idar Dalhus (61. min)
0-2 Knut-Idar Dalhus (83. min)

Skarbøvik:
Terje Kjølsøy
Ruben Sandnes (Erik Fugelsø 64. min)
Øyvind Pickart (Daniel Malakzadeh 84. min)
Lars Bjerknes
Svein Egil Løseth
Jesper Kringstad Bjerknes
Oddvar Aarsæther
Henrik Holtvedt Andersen
Kenneth Kjevik
Robin S. Skuseth (Simen Skuseth 45. min)
Adnan Chafouh Idrissi

Spjelkavik:
Igors Serkovs
Christian Øvrevoll Gjerde
Sondre Skulstad
Marius Walderhaug Heltne (Andreas Mulelid Kvam 67. min)
Trond Håkon Edøy
Martin Hansen
Kåre Sigve Balsnes (Aleksander Hagerup 64. min)
Stian Sunde (Jonas Hjemaas Fagermo 84. min)
Knut-Idar Dalhus
Andreas Olsen
Markus Kampenes

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 14 8 3 3 23 - 13 27
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 14 2 2 10 16 - 32 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

31.07 Syril gjekk heilt til topps i klasse J14 7'ar


Syril jublar etter dagens finaleseier mot Blindheim.
Foto: Magne Elde

 

Syril gjekk heilt til topps i klasse V (J14 7'ar) under årets Norway Cup.

Etter åtte strake seierar var laget i dag klar for finale mot Blindheim IL. Syril vann til slutt 1-0 etter scoring av Hanna Krosshaug. 

Klasse V, J14 7'ar, Pulje 12 
Lille Tøyen - Syril IL 1-8
Syril IL - Hødd Blå 6-0
Syril IL - Åmdal-Tokke FK 8-0
Syril IL - Emblem Hvit 6-1

Tabell klasse V, J14 7'ar, Pulje 12   
1. Syril IL 4 4 0 0 28-2 12
2. Hødd Blå 4 3 0 1 8-9 9
3. Emblem Hvit 4 1 1 2 8-9 4
4. Lille Tøyen 4 1 1 2 6-13 4
5. Åmdal-Tokke FK 4 0 0 4 0-17 0

Sluttspelkampar:
1/16-finale, Syril - Åndalsnes/IIL 1  2-1
1/8-finale, Syril - Leirgulen/Davik  8-0
1/4-finale, Syril - Hadeland KFK  6-1

Semifinale, Syril - Kvaløya SK  1-0
Finale, Syril - Blindheim IL 1-0

31.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



 

Det nermar seg slutten for laga frå Sogn og Fjordane i årets Norway Cup.

Sandane (J16), Sogndal (J14) og Årdalstangen (J16 7'ar) har alle tapt sine kampar i dag, medan Hornindal (G14 7'ar) vann semifinalen i B-sluttspelet mot Gurskøy.

Syril (J14 7'ar) spelar finale mot Blindheim i A-sluttspelet klokka 13.30.

Hornindal (G14 7'ar) spelar finale i B-sluttspelet mot Vålerenga Fotball 2 klokka 16.30. 


Klasse F, G14 7'ar 
B-sluttspel

Semifinale, kl. 11.00 Gurskøy - Hornindal  1-1, Hornindal vidare

Finale, kl. 16.30 Hornindal - Vålerenga Fotball 2   1-2


Klasse R, J16
A-sluttspel

1/4-finale, kl. 09.00 Sandane - Gjøvik Lyn  0-4


Klasse S, J14 
A-sluttspel
1/4-finale, kl. 10.00 Grei - Sogndal 1-1, Grei vidare etter straffesparkkonk.


Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel

Semifinale, kl. 09.00 Årdalstangen - Kolbotn Princess  1-5


Klasse V, J14 7'ar 
A-sluttspel

Finale, kl. 13.30 Syril - Blindheim  1-0

31.07 Start på haustsesongen i 3. divisjon avdeling 8


Adnan Chafouh Idrissi og Skarbøvik møter i dag Spjelkavik.
Bildet er frå SIF sin bortekamp mot Tornado Måløy 13. september 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

I dag blir den fyrste kampen i den 14. serierunden i 3. divisjon avdeling 8 avvikla. Skarbøvik spelar heime mot Spjelkavik på Skarbøvik stadion klokka 18.30.

14. serierunde 3. divisjon avdeling 8
Fredag 31. juli:
Kl. 18.30 Skarbøvik - Spjelkavik

Laurdag 1. august:
Kl. 14.00 Årdal - Kristiansund FK
Kl. 16.00 Bergsøy - Stryn

Søndag 2. august:

Kl. 13.00 Florø 2 - Brattvåg
Kl. 14.00 Kristiansund BK 2 - Eid

Måndag 3. august:
Kl. 19.00 Herd - Hødd 2

Tysdag 4. august:
Kl. 18.00 Volda - Sogndal 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Brattvåg 13 11 1 1 42 - 10 34
Herd 13 8 3 2 43 - 18 27
Spjelkavik 13 7 3 3 21 - 13 24
Sogndal 2 13 7 1 5 25 - 24 22
KFK 13 7 0 6 35 - 35 21
Stryn 13 5 4 4 24 - 23 19
Bergsøy 13 5 2 6 20 - 22 17
Hødd 2 13 3 7 3 22 - 22 16
Volda 13 4 4 5 25 - 27 16
Kristiansund BK 2 13 5 1 7 25 - 35 16
Florø 2 13 3 5 5 23 - 23 14
Årdal 13 3 4 6 16 - 27 13
Skarbøvik 13 2 2 9 16 - 30 8
Eid 13 1 3 9 19 - 47 6

31.07 Dagens kampar i Norway Cup



 

Fem lag frå fylket er framleis med vidare i årets Norway Cup.

Under ser du kva lag dette er, og kven dei møter i dagens sluttspelkampar.

Klasse F, G14 7'ar 
B-sluttspel

Semifinale, kl. 11.00 Gurskøy - Hornindal


Klasse R, J16
A-sluttspel

1/4-finale, kl. 09.00 Sandane - Gjøvik Lyn


Klasse S, J14 
A-sluttspel
1/4-finale, kl. 10.00 Grei - Sogndal


Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel

Semifinale, kl. 09.00 Årdalstangen - Kolbotn Princess


Klasse V, J14 7'ar 
A-sluttspel

Finale, kl. 13.30 Syril - Blindheim

30.07 Tornado Måløy vann 4-0 mot Bremanger


Endre Kupen scora eit mål i dagens kamp mot Bremanger.
På bildet jublar Kupen  etter ei av fire scoringar mot Skavøypoll 16. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Tornado Måløy vann i ettermiddag 4-0 mot Bremanger i ein treningskamp på Måløy Stadion. Marius Refvik, Henrik Myhre, Eirik Holvik og Endre Kupen scora for heimelaget.

Tornado Måløy spelar sin fyrste kamp i haustsesongen borte mot Kaupanger laurdag 8. august, medan Bremanger skal i elden borte mot Eid 2 allereie måndag 3. august.

Tornado Måløy - Bremanger  4-0 (2-0)
1-0 Marius Refvik, straffe (6. min)
2-0 Henrik Myhre (17. min)
3-0 Eirik Holvik (46. min)
4-0 Endre Kupen (88. min)

30.07 To nye spelarar klar for Førde


Runar Heggestad i kampen mellom Sogndal 2 og Eid 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde melder på sine nettsider at Førde Fotball og Sogndal Fotball er blitt enige om ei utlånsavtale med spelarane Sindre Austevoll og Runar Heggestad.

Begge spelarane er klare til Førde sin kamp mot Stjørdals Blink søndag 2. august.

Tabell Oddsen-ligaen avdeling 4:
Kongsvinger 13 11 0 2 35 - 11 33
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

30.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



 

Etter at to dagar med sluttspelkampar er over i Norway Cup er det fem lag frå fylket som framleis er med vidare i turneringa. Dette er tre lag frå Sogn og to lag frå Nordfjord.

Under ser du kva lag dette er og kven dei i morgon møter i neste sluttspelkamp.

Klasse F, G14 7'ar 
B-sluttspel

Semifinale fredag 31. juli kl. 11.00 Gurskøy - Hornindal


Klasse R, J16
A-sluttspel

1/4-finale fredag 31. juli kl. 09.00 Sandane - Gjøvik Lyn


Klasse S, J14 
A-sluttspel
1/4-finale fredag 31. juli kl. 10.00 Grei - Sogndal


Klasse U, J16 7'ar
A-sluttspel

Semifinale fredag 31. juli kl. 09.00 Årdalstangen - Kolbotn Princess


Klasse V, J14 7'ar 
A-sluttspel

Finale fredag 31. juli kl. 13.30 Syril - Blindheim
 

30.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



 

Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup.


SIST OPPDATERT KLOKKA 22:59


Klasse B, G16
A-sluttspel

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster  2-0

B-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2  1-7
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 19.30 Spjelkavik IL - Eid 2  1-0 


Klasse C, G14
B-sluttspel

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren  4-1
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Frigg 2 3-1
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Frei - Førde 1  0-1

1/8-finale torsdag 30 juli kl. 14.00 Nord - Førde 2   4-1
1/8-finale torsdag 30 juli kl. 14.00 Sogndal - Nest SotraNordre Fjell 1  0-2
1/8-finale torsdag 30 juli kl. 14.00 Førde 1 - Skade  2-1

1/4-finale torsdag 30 juli kl. 19.30 Førde 1 - Sarpsborg FK Blå   0-1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll/Holmedal  5-2 

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang 0-27
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1   1-2
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1   0-4
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2  5-3

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 13.50 Tromsø IL Blå - Høyang  2-2, Høyang V
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 13.50 Nordlys - Årdalstangen 1  4-2
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 16.35 Bjørn 1 - Åndalsnes 0-0, Bjørn vidare

Semifinale torsdag 30. juli kl. 19.20 Høyang - Bergen Nord 1  1-2
Semifinale torsdag 30. juli kl. 19.20 Nordlys - Bjørn 1   3-3 Nordlys vidare


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Vik IL - Ullern Blå  0-1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2   4-3
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 20.15 Hareid - Tornado Måløy  3-0


B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1  4-1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger 3-3, Tertnes V
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit 0-2
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal 4-3
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 2 - Strømmen 2-2

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 19.20 Sund - Hornindal  1-2
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 19.20 Vålerenga Fotball 2 - Bjørn 2  4-1
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 19.20 Syril 2 - Gurskøy 1-2

Semifinale fredag 31. juli kl. 11.00 Gurskøy - Hornindal


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem 1-6
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn 8-2


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane 0-1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 17.30 Lyn 2 - Sandane 2-2, Sandane vidare

1/4-finale fredag 31. juli kl. 09.00 Sandane - Gjøvik Lyn

Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1   3-1

1/4-finale fredag 31. juli kl. 10.00 Grei - Sogndal


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen 2-4
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal  0-2
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 17.30 Årdalstangen - Manglerud Star 4-0

Semifinale fredag 31. juli kl. 09.00 Årdalstangen - Kolbotn Princess

Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK 0-3
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane 3-0
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril  1-6
Semifinale torsdag 30. juli kl. 18.25 Syril - Kvaløya  1-0

Finale fredag 31. juli kl. 13.30 Syril - Blindheim

Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovd.1 - Åheim/Selje 3-0

30.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



 

I det andre dag av sluttspelkampane tek til i Norway Cup er det framleis 26 lag frå fylket som er med vidare i turneringa. 13 av desse laga er med vidare i A-sluttspelet, medan dei 13 andre laga er med vidare i B-sluttspelet.

Klasse B, G16
A-sluttspel

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2


Klasse C, G14
B-sluttspel

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Frigg 2
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Frei - Førde 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Årdal spelte uavgjort 2-2 mot Fjøra 


Årdal jublar etter at plassen i 3. divisjon blei sikra 25. oktober 2014.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.
 

Årdal og Fjøra spelte tysdag ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp på Jotun Stadion. Arild Underdal og Erik Loftesnes scora for Fjøra, medan Truls Hovland og Eirik Rode sette inn heimelaget sine scoringar.

Årdal sparkar i gong haustsesongen med heimekamp mot Kristiansund FK laurdag 1. august, medan Fjøra spelar sin fyrste kamp i haustsesongen heime mot Tambarskjelvar tysdag 11. august.

Årdal - Fjøra  2-2 (0-1)
0-1 Arild Underdal (15. min)
0-2 Erik Loftesnes (50. min)
1-2 Truls Hovland (70. min)
2-2 Eirik Rode (80. min)

Les meir om denne kampen på Årdal sine nettsider.


29.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



 

Etter den fyrste dagen med sluttspelkampar i Norway Cup er 30 av dei 56 laga frå fylket ute av turneringa. Av dei 26 laga som er med vidare i turneringa er 13 i A-sluttspelet, medan dei 13 andre laga er med vidare i B-sluttspelet.

Her er oversikten over kven laga frå fylket som er med vidare skal møte i neste cuprunde.

Klasse B, G16
A-sluttspel

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2


Klasse C, G14
B-sluttspel

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Frigg 2
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Frei - Førde 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup


Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup.

Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1  1-5
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular   5-1
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF   4-2
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal 0-0, Sogndal vidare

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Sandane  0-1
1/32-finale, kl. 19.30 Surnadal - Sogndal  1-0

1/16-finale, torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2   1-2
1/32-finale kl. 18.30 Bud/Bryn - Eid 2   0-5

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2

Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø  0-6
1/32-finale kl. 17.30 Florø - TSV Neudorf-Bornstein  0-4
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3   3-1

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3   7-0
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Bremnes 2   5-0
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11  2-0
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad  4-1
1/32-finale kl. 16.30 Nord - Førde 3    1-0

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Frei - Førde 1
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Eidsvold Turn/Frigg 2

Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1  3-7
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1  3-1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC  3-3, Ullern vidare
1/16-finale kl. 18.25 Askvoll/Holmedal - Trønder Lyn  5-5, AHIL vidare

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2  1-3
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Blindheim svart   3-2
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad  8-0
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1   0-13

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2

Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje   1-5
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy 4-7

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Tornado Måløy 1-4
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1   6-1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Skodje  3-6
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF   1-0

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 14.30 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United  3-0
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL   3-2

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Strand Ulv  3-1
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp  9-1
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Kaupanger   2-8
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1  4-1
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1   2-3

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal

Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane  1-2

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn  1-1, Bjørn vidare
1/8-finale kl. 19.20 Herd - Sandane  2-3

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Lom  1-9


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane   2-3

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1  2-0
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2   1-1, Hegra vidare


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim  1-2


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven  1-3
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA  4-0


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Kjelsås 1-0
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Eid 2  1-0

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL  0-7
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1  6-1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Nordstrand  0-1


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda  2-2, L/Davik vidare
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril 1-2

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Hødd kvit  0-4
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Sykkylven IL  2-1
1/8-finale kl. 17.30 Leirgulen/Davik - Syril  0-8

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen 0-1


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.

Eid IL Fotball inviterar jenter og gutar fødd i 2001 - 2008 til Tine fotballskule mandag 10. - torsdag 13. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før skulestart.

Fotballgruppa i Eid er opptekne av å vere ein Fair Play klubb, og dette vil vere viktig også under Tine Fotballskule. Vi har fokus på eit sunt og godt kosthold. Det vert difor servert sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og fruktmåltid kvar dag.

Innhaldet i fotballskulen vert to treningsøkter for dagen, med eit måltid i mellom. Siste dagen vert det turnering. Alle deltakarar må hugse å ta med riktig type kle og skotøy. Og hugs skiftekle!!

Oppmøte til fotballskulen er kl 0930 ved klubbhuset, og skulen varer til 1500.

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


29.07 Dagens kampar i Norway Cup


I dag blir dei fyrste sluttspelkampane i Norway Cup sparka i gong.

Av dei totalt 56 laga frå fylket er det 29 som skal spele A-sluttspel, medan 27 lag skal ut i B-sluttspel.   

NB! Kampen i klasse B (G16 11'ar) mellom Sandane og Vaaler IF klokka 09.00 blir direktesendt på TV2 Sportskanalen.


Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Vinnar Sandane/Vaaler IF

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2


Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Vinnar Langhus IL Fotball/Bremnes 2
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad


Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC

1/16-finale kl. 18.25 Askvoll og Holmedal IL - Trønder Lyn


B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Vinner Sykkylven/Blindheim svart
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Vinnar Rollon/Tornado Måløy
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Vinnar Bjørn 1/Skodje
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF


B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Vinner Strand Ulv/Keila SOS laxteküla
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Vinnar Kaupanger/Godøy IL
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1/Roman Rigde United
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Soknedalen/Lom


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale kl. 16.00 Sogndal - Vinnar Årvoll/Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Vinnar Kjelsås/Charlottenlund SK
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Vinnar Eid 2/Rising Star FA

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Vinnar Nordstrand/TjørvågGurskøy


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Vinnar Vard Haugesund 2/Hødd kvit
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Vinnar Hessa IL/Sykkylven IL

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

28.07 Marte på vei mot ny seier i Norway Cup


Marte Hjelmhaug i fint driv i kampen mot Ørnar/Bulken.
Foto: Privat

Marte Hjelmhaug var med på Lyn sitt jentelag som i fjor vann både Dana Cup og Norway Cup.

Jenta frå Sogndal er også i år med på Lyn sitt jentelag i Norway Cup, og etter dei innleiande kampane står Marte og Lyn med tre strake seierar. Charlottenlund, Ørnar/Bulken og Nordre Fjell/Nest Sotra har alle vore sjanselause i kampane mot Lyn.

I morgon spelar Lyn 1/32-finale mot Nordhordland BK klokka 15.00.


Oversikt over Lyn sine innleiande kampar  i klasse R, J16 11'ar, Pulje 8:
Lyn - Charlottenlund  5-1
Lyn - Ørnar/Bulken 8-0
Lyn - Nordre Fjell/Nest-Sotra  5-0


 


Marte Hjelmhaug etter fjorårets seier i Norway Cup.
Foto: Privat


28.07 Oversikt over sluttspelkampar i Norway Cup


Eid stiller med seks lag i årets Norway Cup i Oslo.
Bildet er tatt før avreise til Norway Cup i 2013. 

56 lag frå fylket deltek i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 29 lag går til A-sluttspel, medan 27 lag skal ut i B-sluttspel.   

Her er oversikten over kven laga skal møte i dei fyrste sluttspelkampane onsdag 29. juli.


Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Vinnar Sandane/Vaaler IF

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2


Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Vinnar Langhus IL Fotball/Bremnes 2
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad


Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC

1/16-finale kl. 18.25 Askvoll og Holmedal IL - Trønder Lyn


B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Vinner Sykkylven/Blindheim svart
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Vinnar Rollon/Tornado Måløy
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Vinnar Bjørn 1/Skodje
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF


B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Vinner Strand Ulv/Keila SOS laxteküla
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Vinnar Kaupanger/Godøy IL
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1/Roman Rigde United
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Soknedalen/Lom


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale kl. 16.00 Sogndal - Vinnar Årvoll/Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Vinnar Kjelsås/Charlottenlund SK
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Vinnar Eid 2/Rising Star FA

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Vinnar Nordstrand/TjørvågGurskøy


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Vinnar Vard Haugesund 2/Hødd kvit
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Vinnar Hessa IL/Sykkylven IL

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

28.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Det enda til slutt med 29 seierar, fem uavgjort og 26 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bærum SK - Førde 2   6-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal - Djerv 1919  6-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vestfossen IF - Førde 1   2-2
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Ullern 3 - Eid 2   1-6
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Øystese - Årdalstangen 1   7-0
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Orion Sporting  1-3
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Sogndal - Hadeland KFK   5-0
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Hareid - Askvoll og Holmedal IL   2-3
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Njardar/Tysnes IL   3-5
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Herd - Breimsbygda  2-1
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Flisa/Åsa/Hof - Årdalstangen IL  2-3
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Lura IL - Leirgulen/Davik  2-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Norild IL   1-4
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Sogndal - Haslum  5-0
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Heddal 2   7-1
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Hauketo - Sandane Turn og IL   3-4
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sandane - Mauseidvåg og Solevåg IL   2-0
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Gjøvik-Lyn - Førde 3    4-1
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skade - Hyllestad IL   3-1
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 2 - Tornado Måløy  3-3
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Bjørn - Haddal IL  4-0
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik IL - Breimsbygda   1-4
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Hønefoss BK - Åheim/Selje   4-2
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Høybråten og Stovner IL   0-2
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Lyngen/Karnes  2-6
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Rennebu IL - Florø Fotball 1   8-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Syril 2 - Bækkelaget   2-2
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Hornindal  0-4
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Hødd 2 - Svelgen  1-7
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Syllingjentene  1-5
Kl. 13:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Emblem Hvit   6-1
Kl. 14:15 Klasse C - G14 Øyestad 1 - Florø Fotball  0-2
Kl. 14:30 Klasse B - G16 Gaular - Bremnes 3   6-1
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Åndalsnes IF/IIL 1   1-14
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Løten FK   2-0
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Sandane - Kauma SC  3-0
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Kopervik IL   0-7
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Barkåker - Årdalstangen 2   3-1
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Herd Blå 1 - Breimsbygda  2-6
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Rival  2-6
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Radøy/Manger/Hordabø - Bjørn, IL  1-8
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Ulefoss - Årdalstangen IL 2   1-0
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Eidanger - Sandane   1-2
Kl. 16:40 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Ravn/Norborg  0-2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gurskøy IL   3-2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Isfjorden - Sandane T og IL 1   3-4
Kl. 16:40 Klasse U - J16 7'ar Ørsta IL - Eid IL 1   1-5
Kl. 17:20 Klasse D - G13 9'ar Ullern 4 - Eid 1   1-7
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Sagene IF - Sogndal   2-0
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Odda FK    3-1
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 2 - Bergen Nord 2  0-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Vind IL 2 - Vik IL   0-2
Kl. 17:35 Klasse U - J16 7'ar Ørskog IL - Eid IL 2   0-6
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 3 - Frei FK   0-4
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Freidig 7    1-2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Bjørn 2   4-3
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Driv - Jølster 1   2-1
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Rennebu IL  0-0
Kl. 19:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Odds BK  0-4
Kl. 20:20 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Hana IL   10-1

28.07 Skiftar kunstgraset på Fosshaugane Campus


Slik var status på Fosshaugane Campus søndag 26. juli.
Alle foto: privat

Sogndal Fotball er i full gang med å skifte kunstgras og undervarme på Fosshaugane Campus.

Går alt etter planen skal anlegget vere ferdig til den direktesendte TV-kampen mot Bryne måndag 10. august. 






28.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Florø sitt småguttelag som møter Øyestad IL klokka 14.15.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Kolvereid IL – Spjelkavik (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 11.15: Os/Nansen FGR – Bardufoss (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 12.30: Rjukan IL – Tjøme (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 14.15: Øyestad IL – Florø Fotball (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 15.20: Hallingdal FK – Alta IF (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.40: Falkeid IL – Storelva (gutter 19 år, klasse A)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bærum SK - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal - Djerv 1919
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vestfossen IF - Førde 1
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Ullern 3 - Eid 2
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Øystese - Årdalstangen 1
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Orion Sporting
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Sogndal - Hadeland KFK
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Hareid - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Njardar/Tysnes IL
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Herd * - Breimsbygda
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Flisa/Åsa/Hof - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Lura IL - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Norild IL
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Sogndal - Haslum
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Heddal 2
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Hauketo - Sandane Turn og IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sandane - Mauseidvåg og Solevåg IL
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Gjøvik-Lyn - Førde 3
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skade - Hyllestad IL
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 2 - Tornado Måløy
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Bjørn - Haddal IL
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik IL - Breimsbygda
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Hønefoss BK - Åheim/Selje
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Høybråten og Stovner IL
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Lyngen/Karnes
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Rennebu IL - Florø Fotball 1
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Syril 2 - Bækkelaget
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Hornindal
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Hødd 2 - Svelgen
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Syllingjentene
Kl. 13:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Emblem Hvit
Kl. 14:15 Klasse C - G14 Øyestad 1 - Florø Fotball
Kl. 14:30 Klasse B - G16 Gaular - Bremnes 3
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Åndalsnes IF/IIL 1
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Løten FK
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Sandane - Kauma SC
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Kopervik IL
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Barkåker - Årdalstangen 2
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Herd Blå 1 - Breimsbygda
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Rival
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Radøy/Manger/Hordabø - Bjørn, IL
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Ulefoss - Årdalstangen IL 2
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Eidanger - Sandane
Kl. 16:40 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Ravn/Norborg
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gurskøy IL
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Isfjorden - Sandane T og IL 1
Kl. 16:40 Klasse U - J16 7'ar Ørsta IL - Eid IL 1
Kl. 17:20 Klasse D - G13 9'ar Ullern 4 - Eid 1
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Sagene IF - Sogndal
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Odda FK
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 2 - Bergen Nord 2
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Vind IL 2 - Vik IL
Kl. 17:35 Klasse U - J16 7'ar Ørskog IL - Eid IL 2
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 3 - Frei FK *
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Freidig 7
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Bjørn 2
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Driv - Jølster 1
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Rennebu IL
Kl. 19:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Odds BK
Kl. 20:20 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Hana IL

27.07 Heia Idrettslag bygger kunstgrasbane


Store mengder masse blir køyrt på den gamle grusbana.
Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.

Heia Idrettslag bygger i desse dagar kunstgrasbana på Hjelle. Bana som er ei stor 5'ar bane skal ligge like ved Hjelle skule.

Sist veke bestod dugnadsarbeidet i å køyre på og planere masse.

Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.






27.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 32 seierar, fire uavgjort og 23 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2   0-5
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball  0-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL   4-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn  3-4
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda  3-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane 2-5
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2  1-0
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2  1-9
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL  0-9
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL  0-6
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL   1-6
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK  8-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane  4-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular  3-1
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL  2-4
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn   4-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn   2-3
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal  0-4
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter  0-1
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød  1-1
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul  7-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn   2-1
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2  1-4
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2   2-6
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn  1-0
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart  6-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1   2-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen 0-7
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2  2-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest  4-1
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy   0-4
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7   4-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3   5-0
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal  1-2
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1   1-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1  1-3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger   2-0
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL  3-2
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1  0-4
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL   0-1
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball   2-2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1    1-3
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK   9-1
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK  0-3
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2   2-0
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen   1-5
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1    2-1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå  2-0
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane  2-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal  6-0
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad  0-3
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit  2-3
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2   3-5
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL   0-5
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø  1-2
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra  2-3
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2   4-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda  0-5
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra  1-1

27.07 Dagens kampar i Norway Cup



Ny dag med nye muligheter for dei lokale laga i årets Norway Cup.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Norild – Eidsvåg (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 11.05: Bossmo & Ytteren - Os (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 12.15: Verdal IL 1 – Herd Hvit (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 14.15: Utleira IL – Bremnes (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 15.40: Fløy – Ridabu IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 17.00: Averøykameratene – Oppdal IL (jenter 14 år, klasse S)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane Turn og IL
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1 
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra

26.07 Lydinnslag frå Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen etter målgang i sitt 500. maratonløp.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Redaktør i Nordfjord Nærradio var på plass under gårsdagens Hornindalsvatnet Maraton. John Roar Øien har intervjua Inge Asbjørn Haugen både under og etter maratonkongen sitt 500. maratonløp. I innslaget kan ein også få med seg fleire intervju med sentrale personar, og ein kan få eit inntrykk av stemninga som var då Inge Asbjørn Haugen sprang i mål.  

Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Tidligare fotballspelar Magnar Heggen sprang til ære for Inge Asbjørn.


Vigdis Larsen frå Halden i samtale med John Roar Øien.


Lars Bjørbæk frå Florø forklarar Øien kvifor han spring uten sko.


26.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



56 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Bjørn, Førde, Eid og Sandane er dei fire klubbane i fylket som stiller med flest lag. Bjørn stiller med sju lag, medan Førde, Eid og Sandane stiller med seks lag kvar i årets turnering.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 27 seierar, sju uavgjort og 20 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1  8-1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010  2-8
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad  11-0
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde  2-3
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK  7-0
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik 1-3
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL  1-1
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal  1-3
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget  2-2
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1  3-0 
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit   0-5
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2  0-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL  1-11
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold  8-2
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia  5-1
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje  5-0
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL  18-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2  7-2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde  1-6
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL  9-2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL  6-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF  6-3
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås  0-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers  1-4
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik  13-1
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier  2-3
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2  0-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2  3-3
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2  9-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1   11-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2  9-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA  5-1
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL  1-8
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2  2-0
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke  2-1
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4  1-0
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK  1-7
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF  3-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3  2-4
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2  4-1
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2   7-1
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1  5-2
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn 2-3
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane  2-6
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting  1-1
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1  1-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1  6-3
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom  3-1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal  0-11
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik  7-0
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand  0-3
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL  0-1
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind  6-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit  4-5
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå  6-0

26.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Sogndal sitt småjentelag som møter Holmlia klokka 11.25.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Alvdal – Torvastad IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 11.25: Sogndal – Holmlia (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 12.30: Hisøy – Skogstrand IL (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 14.30: Tjensvoll - Brattvåg (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.00: Steigen SPK – Nord SK (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 17.15: Hønefoss BK – Odda FK (jenter 16 år, klasse R)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Løvenstad FK - Florø Fotball 2
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå

25.07 Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen sprang i dag sin maraton nummer 500.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i dag avvikla under flotte forholdved Nord-Europas djupaste innsjø. 

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Ragnhild Susanne Molland frå Luster sprang inn til ny løyperekord i maraton for kvinner under dagens Hornindalsvatnet Maraton.
 

Rasmus Gausemel debuterte på maraton med å bli kretsmester i si klasse.


Andor Smørdal frå Haugen var ein av dei som fullførte Minimaraton.


25.07 Vik med sterk 3. plass i Dana Cup


Begge foto: privat

Vik sitt lag i klasse J12 tok ein sterk 3. plass i A-sluttspelet i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Med tre sigrar og ein uavgjort vann Vik gruppa si framfor Fyllingsdalen. Vik gjekk dermed rett til kvartfinale der dei møtte Team Horsens. Vik viste seg som det beste laget og vann til slutt 2-1.

I semifinalen møtte Vik det danske laget Fortuna Hjørring som før kampen mot Vik kun hadde slept inn eit mål i turneringa. Vik makta å score to mål, men med sine fire mål var det Fortuna Hjørring som gjekk til finalen. Fortuna Hjørring var heilt suverene i finalen og vann heile 6-1.

Desse var med på Vik sitt lag: Benedicte Nilsen Systad, Oda Alice Stokkebø, Marte Hovland, Kristine Hovland, Andrine Fjærestad Aase, Hedda Moe Sæbø, Ada Marie Fedje, Thea Stadheim og Erika Brekke.

Trenarar for Vik sitt lag er Anne Jorun Fjærestad Aase og Robert Hovland.

 


25.07 Inge Asbjørn Haugen spring sin 500. maraton


Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.

Inge Asbjørn Haugen spring i dag sin 500. maraton under årets Hornindalsvatnet Maraton.

Omlag 150 deltakarar (maraton, halvmaraton, 10km og minimaraton) er påmeldt til dagens arrangement.

24.07 Lokale jenter med på vinnarlag i Dana Cup


Thea Bjelde blei kåra til beste spelar i finalen i klasse J17 i Dana Cup.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø) var alle fire med på Arna Bjørnar sitt lag som gjekk heilt til topps i klasse J17 under årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

I dagens finale mot Viking vann Arna Bjørnar 2-0. Miriam Vilnes Mjåseth gav Arna Bjørnar leiinga 1-0, og Thea Bjelde blei kåra til finalens beste spelar.

Asbjørn Kjetil Grinde Håre frå Fjøra var 4. dommar i denne finalen.

Best av laga frå fylket var Årdalstangen med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse G15, og Vik med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse J12.

Stryn J12 og Stryn G12 gjekk begge til topps i B-sluttspelet i sine klasser.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL  1-3

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC  1-0
1/8-finale, kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1 0-3

Kvartfinale, kl. 13.45 Årdalstangen - BærumsVerk Hauger IL  2-0

Semifinale, kl. 18.45 Årdalstangen - Gimletroll IK  2-4

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.15 Stryn - Stord FB  3-1
Kvartfinale, kl. 15.00 Stryn - Lindö FF 0-3

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2  4-3
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Hjørring IF  6-2
Finale, kl. 18.45 Stryn - Barkåker IF  2-1 

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2 5-0
Finale, kl. 18.45 Stryn - Team Horne-Hirtshals  2-0

24.07 Stryn vann 2-0 heime mot Eid 


Christoffer Hafsås var tilbake i Eidadrakta i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid.

Stryn vann i ettermiddag 2-0 mot Eid i ein treningskamp på Stryn Stadion. Mads Wie og Petter Hammer scora Stryn sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 2-0.

I ein annan treningskamp i dag vann Årdal 2-0 borte mot Valdres. Truls Hovland scora begge måla i kampen etter pause.

Stryn - Eid   2-0 (2-0)
1-0 Mads Wie (37. min)
2-0 Petter Hammer (42. min)

Stryn:
Simen Lillevik
Petter Hammer
Vegard Vatn Øvreberg
Vegard Hopland
Stian Sandal
Mathias Garlid
Frode Hool Egge
Emil Allesøe
Ruben Garlid
Mads Wie
Karl-Erik Aarsheim

Innbyttarar:
Erik Amble Haugen
Sander Amble Haugen
Karsten Bjelde
Julian Hove
Marius Rauset

Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Daniel Myklebust
Vegard Lunde
Ove Balsnes
Johan Skorge
Vebjørn Høynes
Kristian Lefdal
Runar Naustdal
Marius Henriksen
Christoffer Hafsås

Innbyttarar:
Daniel Haus
Bengt Kongsvoll
Henning Haugen


24.07 Dagens kampar i Dana Cup



Seks lag frå fylket er framleis med vidare i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med fire lag vidare i B-sluttspelet, medan Årdalstangen og Sogndal begge skal spele 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse G15.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Lokale lag testar formen før haustsesongen 


Eid jublar etter scoring i heimekampen mot Hødd 2 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Omlag ei veke før haustsesongen i 3. divisjon blir sparka i gong er det duka for treningskamp mellom Eid og Stryn. Kampen blir spelt på Stryn Stadion fredag 24. juli klokka 19.00.

I følge Valdres FK sine facebooksider skal Valdres spele treningskamp mot Årdal. Kampen blir spelt på Blåbærmyra fredag 24. juli klokka 19.00.

23.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.


Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg  4-0
1/16-finale, kl. 20.30 Stryn - Nannestad FK  5-2

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK  3-2

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2   3-2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino  3-1
1/32-finale, kl. 12.55 Stryn - Charlottenlund SK  1-0

1/16-finale, kl. 16.10 Årdalstangen - Urædd FK 1  3-1
1/16-finale, kl. 17.15 Stryn - Ullensaker Kisa FB 1   0-5
1/16-finale, kl. 17.15 Sogndal - Emblem 2-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf   3-0
1/16-finale, kl. 18.30 Stryn - Skedsmo FK  1-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif  6-0
1/16-finale, kl. 17.15 Høyang - Bærums Verk Haugar IF 2  2-3

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB  0-7

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa  8-0
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Mathopen IL 2  10-2

Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK  3-2
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Lake Norman SC Eclipse 0-5

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR  1-2

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2  2-1
Semifinale, kl. 20.20 Vik - Fortuna Hjøøring 3   2-4

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Wojowniczki 3-0

Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Seks av laga er klare for A-sluttspelet, medan seks lag skal ut i B-sluttspelet. 

Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Vinnar Wojowniczki - Forus og Gausel


22.07 Jacob Storevik klar for Levanger


Jacob Storevik frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren 2011.  


Levanger Fotballklubb melder på sine nettsider ar Jacob Storevik er klar for Levanger. Keeperen frå Naustdal blir dermed lagkamerat med Ørjan Hopen.   

Storevik har sidan sommaren 2012 spelt for Rosenborg, og før det var keepertalentet i Florø.

Levanger slit i botnen av OBOS-ligaen, og i det serien er halvspelt har dei kun Hønefoss og Nest Sotra bak seg på tabellen.

Les heile saka på Levanger Fotball sine nettsider.

22.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Raufoss IL  0-1

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Eik Tønsberg FK 2  3-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Eik Tønsberg FK 3  5-0

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)  0-0
Årdalstangen - Gullhaug  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn -  Breidblik 4 (Island)  1-1
Stryn - Elverum FB 1   0-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Ottestad 0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - NSA (USA) 1-3
Stryn - HB 2 (Færøyane)  0-6

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)  3-4
Syril/Vik - Greåker IF  1-1

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Askim FK  2-1
Stryn - Freidig SPK  2-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn -  Lotorps IF (Sverige)  0-4
Stryn - Elverum FB  0-0

Klasse J12, gruppe 1
Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)  3-1
Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)  2-0

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Loddefjord IL  2-0
Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)  5-0


22.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 14.30 Stryn - Raufoss IL

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 13.30 Sogndal - Eik Tønsberg FK 2

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 15.30 Stryn - Eik Tønsberg FK 3

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 10.30 Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)
Kl. 18.30 Årdalstangen - Gullhaug


Klasse G14, gruppe 19
Kl. 10.50 Stryn -  Breidblik 4 (Island)
Kl. 20.00 Stryn - Elverum FB 1

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 15.50 Høyang - Ottestad

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 10.00 Stryn - NSA (USA)
Kl. 18.20 Stryn - HB 2 (Færøyane)

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 12.30 Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)
Kl. 20.00 Syril/Vik - Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 10.30 Stryn - Askim FK
Kl. 20.30 Stryn - Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 09.10 Stryn -  Lotorps IF (Sverige)
Kl. 16.40 Stryn - Elverum FB

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 08.20 Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)
Kl. 15.50 Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 14.10 Stryn - Loddefjord IL
Kl. 19.10 Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)


21.07 Norge J19 ute av EM-sluttspelet 


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 spelte i ettermiddag 0-0 mot England i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Israel. Norge var dermed avhengig av at Spania måtte ta poeng mot Tyskland for å sikre plass i semifinalen. Men Tyskland vann til slutt 1-0 mot Spania, og Norge er ute av EM-sluttspelet.

Vilde Hasund spelte 2. omgang for Norge, medan Sara Eriksen for tredje kampen på rad var ubenytta reserve.

England - Norge 0-0 (0-0)

Norge:
Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie (Vilde Hasund 46. min)
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 78. min)
Johanne Fridlund
Vilde Anett Fjelldal

Tabell

Tyskland 3 2 0 1 3-3 6
Spania 3  2 0 1 7-2 6
Norge 3  1 1 1 2-4 4
England 3 0 1 2 2-5 1

21.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Mandalskameratene FK 2 0-0
Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland) 0-2

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Randesund  3-2
Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)  6-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Mandalskameratene FK 1  2-1
Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)  0-2

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn - Madla  1-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Egersunds IK 1  1-1
Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)  0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - Store Bergan IL 1  6-5

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3  8-1
Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)  8-0

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Egersunds IK 2  4-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn - Hinna FB 1  1-4

Klasse J12, gruppe 1
Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)  8-0
Vik - Fyllingsdalen FK  3-3

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)  1-6
Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)  1-1


21.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 08.30 Stryn - Mandalskameratene FK 2
Kl. 17.30 Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 08.30 Sogndal - Randesund
Kl. 18.30 Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 10.30 Stryn - Mandalskameratene FK 1
Kl. 20.30 Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 15.30 Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2

Klasse G14, gruppe 19
Kl. 15.00 Stryn - Madla

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 11.40 Høyang - Egersunds IK 1
Kl. 20.30 Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 14.10 Stryn - Store Bergan IL 1

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 10.50 Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3
Kl. 18.20 Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 15.30 Stryn - Egersunds IK 2

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 15.00 Stryn - Hinna FB 1

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 12.30  Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Kl. 17.30 Vik - Fyllingsdalen FK

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 09.10 Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)
Kl. 16.40 Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)


20.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



2846 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook.

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


20.07 Jarle Christensen tek over som trenar for Vik


Jarle Christensen i bortekampen mot Tornado Måløy 17. august  2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogn Avis melder på sine nettsider at Jarle Christensen skal trene Vik ut sesongen. Christensen tek over etter Kåre Egil Skjerven som har vore trenar for Vik denne sesongen.

Jarle Christensen har vore trenar for Vik i åtte sesongar tidligare.

Les heile saka på Sogn Avis sine nettsider.

19.07 Norge J19 vann 2-0 mot Tyskland


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 vann i går 2-0 mot Tyskland under EM-sluttspelet i Israel.

Norge står dermed med ein seier og eit tap før den siste gruppespelkampen mot England. Med seier i kampen mot England er det stor sjanse for at Norge er klar for semifinale i EM-sluttspelet.

Vilde Hasund og Sara Eriksen var begge ubenytta reserve i kampen mot Tyskland.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Spania 3-1 mot England.

I den andre gruppa i EM-sluttspelet er Frankrike og Sverige klar for semifinale i turneringa.

Tyskland - Norge 0-2 (0-2)
0-1 Vilde Anett Fjelldal (5. min)
0-2 Sjølvmål, Rebecca Knaak (33. min)

Norge:

Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 73. min)
Johanne Fridlund Karoline (Heimvik Haugland 46. min)
Vilde Anett Fjelldal

Tabell
Spania 2  2 0 0 7-1 6
Norge 2  1 0 1 2-4 3
Tyskland 2 1 0 1 2-3 3
England 2 0 0 2 2-5 0

19.07 Oline Jorddal Lønning skal spele for Elverum


Oline Jorddal Lønning i Høyang sin bortekamp mot Eid 21. april 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elverum melder på sine nettsider at Oline Jordal Lønning er klar for Elverum.

Jordal Lønning har i tillegg til spel for Høyang også vore ein periode i Nymark.

Trener for Elverum Raymond Mikkelsen sine ord om nysigneringen:
Vi er veldig glade og stolte for å ha sikret oss Oline. Hun er en rask spiller som vet hvor målet står, det er det ingen som helst tvil om. Hun vil bidra stort for oss offensivt håper vi på, også skal vi lage et videreutviklingsprogram med henne for tiden hennes i Elverum Fotball. Slik at vi sørger for å ivareta utviklingen hennes som enkeltspiller. Hun har trent stort sett med gutter store deler av livet som fotballspiller, og har fått god betaling for det. Oline vil mye med fotballen, så hun er også en meget god lagspiller, og krever mye av både seg selv og andre, og det trenger vi som lag. Vi gleder oss veldig til samarbeidet, og håper hun vil finne veien til nettmaskene også i hvit og sort. Hun slutter seg til troppen som starter å trene igjen etter ferien 20. juli.

 


Oline Jorddal Lønning under KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.
 


19.07 Nicklas Sjølie Af Geijerstam klar for Fana


Nicklas Sjølie Af Geijerstam jublar etter å ha gitt Sogndal 2 leiinga
3-0 i kampen mot Eid på Fosshaugane Campus 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nicklas Sjølie Af Geijerstam er klar for 2. divisjonsklubben Fana. Den tidligare Sogndal 2 kapteinen, som også har spelt kampar for Vik, blei speleklar for klubben torsdag. 

Sjølie Af Geijerstam er i startellevaren til Fana i dagens kamp mot Eidsvoll TF. Kampen blir spelt på Nesttun Kunstgress klokka 16.00.

Tidligare Årdalspelar Jonas Hestetun, som også spelar frå start for Fana i dagens kamp, har spelt fast for klubben sidan 2013. Hestetun som er Fana sin faste straffeskyttar står registrert med 29 mål på 58 kampar.

Fana stiller dette laget i dagens kamp mot Eidsvoll TF:
Ådne Nissestad
Fabian Philip Rimestad
Ståle Tveit
Sindre Lie
Nicklas Sjølie Af Geijerstam
Anders Moe Lund
Erlend Aase
Jonas Hestetun
Joachim Dankertsen
Joachim H. Bjånesøy
Mathias Soltvedt

Innbyttarar:
Peter Eikeland
Didrik Angell
Robin Kjell Tshisekedi
Stian Dyngeland
Henrik Seim Frotvedt
Mads Gerhard Rakner


 


Jonas Hestetun i kamp for Årdal mot Jølster 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.07 Elise Isolde Stenevik klar for Arna Bjørnar


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.

Elise Isolde Stenevik er klar for Arna Bjørnar. 15-åringen frå Florø flytta til Bergen tidlig denne veka, og er teken opp i A-stallen til Toppserielaget.

J16-landslagsspelaren har nettopp avslutta ungdomsskulen i Florø, og vil frå hausten av gå på Tertnes Toppidrettsgymnas.

Neste veke er Stenevik med på Arna Bjørnar sitt J17-lag som deltek i Dana Cup. Her får ho også selskap av  Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde) og Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) som hospiterar med Arna Bjørnar i denne turneringa. 

18.07 Årdal FK samarbeidar med Florø om lag i Dana Cup


Foto: privat

 

Årdal FK deltek med eit lag i klasse G15 i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.

Årdal stiller med ein tropp på 15 spelarar. I tillegg til eigne spelarar har Årdal FK med fire spelarar frå Florø. Dette er Torkel Aarønes, Torje Naustdal, Mads Solheim Mortensen og Brage Naustdal.

Årdal FK er komne i gruppe 25, og skal i gruppespelet ut i kampar mot Mandalskameratene FK 2, Gullhaug og det svenske laget Bele Barkarby FF 1.

I ein treningskamp sist helg vann gutane frå Årdal 5-3 mot Sogndal sitt G99-lag. Anders Lereng (2), Joachim Furset (2) og Torje Naustdal scora for Årdal.

17.07 Jenter frå fylket er med Arna Bjørnar på Dana Cup


Thea Bjelde i bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fire jenter frå fylket skal vere med Arna Bjørnar sitt lag i klasse J17 på Dana Cup.

Dette er Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø).

Arna Bjørnar skal i dei innleiande kampane møte Lake Norman SC Elipse (USA), Västerås BK30 (Sverige) og det norske laget Lillesand.

Arna Bjørnar J17 sin tropp til Dana Cup: 

Linn-Mari Nilsen 1999
Sanna Håland 2000
Victoria Tangen 1997
Sofie Arnesen 1998
Charlotte Nilsen 1997
Andrine Mo 2000
Synnøve Arefjord 1998
Amalie Jordan 1998
Helene Vassnes 1997
Christina Haugland 1999
Elise Isolde Stenevik 1999
Thea Bjelde 2000
Rikke Bogetveit Nygard 2000
Miriam Vilnes Mjåseth 2000
Helena Mo 1998
Emma Birkeland 1999

 


Miriam V. Mjåseth scora fire mål i kampen mot Eid damer 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.07 12 lag frå fylket deltek i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Dana Cup går av stabelen tysdag 21. juli til laurdag 25. juli. 

Klasse G16, gruppe 23
Stryn
Mandalskameratene FK 2
Raufoss IL
Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal
Randesund
Eik Tønsberg FK 2
Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Stryn
Mandalskameratene FK 1
Eik Tønsberg FK 2
Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen
Mandalskameratene FK 2
Gullhaug
Bele Barkarby FF 1 (Sverige)

Klasse G14, gruppe 19
Stryn
Madla
Elverum FB 1
Breidblik 4 (Island)

Klasse G13, gruppe 15
Høyang
Egersunds IK 1
Ottestad
Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Stryn
Store Bergan IL 1
HB 2 (Færøyane)
NSA (USA)

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik
Gjokova (Kosovo)
Ullensaker Kisa FB 3
Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Stryn
Askim FK
Egersunds IK 2
Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Stryn
Hinna FB 1
Elverum FB
Lotorps IF (Sverige)

Klasse J12, gruppe 1
Vik
Fyllingsdalen FK
Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Team Horne Hirtshals (Danmark)
Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Stryn
Loddefjord IL
Fortuna Hjørring 4 (Danmark)
Horsens FC 1 (Danmark)
Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)


16.07 Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i dagens Norgescup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Christian Furnes, Kjell Ove Knutsen, Tom Johannes Bang, Kristoffer Førde Aarskog, Christoffer Hafsås og Bjørn Totland.
Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.
 

Footvolley Norway har i dag arrangert Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang frå Oslo Footvolley gjekk heilt til topps i turneringa. I finalen vann Førde Aarskog/Bang 2-0 i sett mot Kjell Ove Knutsen og Christian Furnes.

I bronsefinalen vann Bjørn Totland og Christoffer Hafsås 18-8 mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.

Totalt 11 par deltok i dagens turnering.  

Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Gruppe A:
Christian Furnes/Kjell Ove Knutsen 5 0 +45
Bjørn Totland/Christoffer Hafsås 4 1 +34 
Pål Fossnes/Erik Loftesnes 3 2 +20
Ole Andreas Aarvik/Ove Balsnes 2 3 +4
Erik Fossnes/Karsten Bjelde 1 4 -44
Sean Nicolai/Kjell Gunnar 0 5 -59

Gruppe B:

Kristoffer Førde Aarskog/Tom Johannes Bang 4 0  +43
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes  2 2  0
Ronny Hafsås/Dan Jøran Hafsås 2 2  -6 
Bengt Kongsvoll/Lars Henri Myrer 2 2  -10
Daniel Haus/Joakim Vedvik  0 4  -27


Kvartfinalar:

Furnes/Knutsen - Kongsvoll/Myrer  2-0 (11-6, 11-6)
Totland/Hafsås - Hafsås/Hafsås  2-0 (11-8, 11-2)
Fossnes/Loftesnes - Høynes/Lefdal   2-0 (11-7, 12-10)
Aarvik/Balsnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (7-11, 8-11)

Semifinalar:
Furnes/Knutsen - Totland/Hafsås 2-0 (15-9, 15-10)
Fossnes/Loftesnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (5-15, 11-15)

Bronsefinale:
Totland/Hafsås - Fossnes/Loftesnes 1-0 (18-8)

Finale: Førde/Aarskog/Bang - Furnes/Knutsen 2-0 (15-11, 15-13)


 


Christoffer Hafsås og Bjørn Totland jublar etter at dei vann bronsefinalen mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.


Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley tapte semifinalen mot Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang.


16.07 Peter Aase klar for Sogndal


Peter Aase i kampen mot Aalesund i Eliteturneringa 22. januar 2012.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 22. januar 2012.

Sogndal Fotball har lagt ut følgjande pressemelding i forbindelse med at Peter Aase er klar for Sogndal.

Peter Aase (f. 27/3-95) er klar for sin andre periode for Sogndal Fotball. Partane er samde i ein avtale som strekkjer seg over tre år, fram til 31/7-18.

Peter Aase har tidlegare vore i Sogndal, men har dei siste to åra spelt for moderklubben Florø.

- Me har holdt eit godt auge med Peter i denne perioden, og sett utviklinga hans. Den har vore so bra at me gjerne vil ha han med oss i Sogndal, seier sportsleg leiar Håvard Flo.

Eirik Bakke har fleire gonger uttalt at han har sansen for fotballspelaren Peter Aase, som har masse energi, god teknikk og stor løpskraft.

- Han vil passe godt inn i vår måte å spele fotball på, seier Flo.

Prosessen fram mot denne signeringa har vore utfordrande, då Peter har vore ei særs viktig brikke i kampen om eit mogleg opprykk for Florø. Vi er alle glade for at Peter kan ta på seg Sogndal-drakta att.

Me ynskjer alle Peter Aase velkomen tilbake til oss, og er trygge på at han vil ta nye steg i åra som kjem, avsluttar Håvard Flo.

 


Peter og Stefan Aase født 1995 var begge på bana då SFFK G93 spelte kretskamp mot Sunnmøre på Eid Idrettspark søndag 15. mars 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.07 Jotun sine lag ute av Gothia Cup



Jotun sitt lag i klasse J15 tapte i formiddag 1-3 mot Eriksberg i 1/32-finale i A-sluttspelet i Gothia Cup. Sara Brandsdal scora Jotun sitt mål på stillinga 0-3 like før full tid.

Alle laga til Jotun i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige er dermed ute av turneringa.

16.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar i dag Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Anders Midthjell i aksjon i finalen mot Kongsvoll/Førde Aarskog
under Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


16.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Av dei fire Jotunlaga som har deltatt i årets Gothia Cup er det kun laget i klasse J15 som er med vidare i turneringa.

Jentene enda til slutt på ein 2. plass i pulja si, og skal i dag ut i 1/32-finale i A-sluttspelet. Motstandar i dag klokka 09.00 er det svenske laget Eriksberg IF.

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF

15.07 Norge J19 tapte opningskampen i Israel


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norge J19 med Sara Eriksen frå Førde og Vilde Hasund frå Åheim i troppen fekk ein tøff start på EM-sluttspelet i Israel. I dagens kamp mot Spania tapte det norske laget heile 0-4, etter at stillinga til pause var 0-3.

Vilde Hasund blei bytta inn for Johanne Fridlund knappe 20 minutt før full tid, medan Sara Eriksen var ubenytta reserve.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Tyskland 2-1 mot England.

Spania - Norge 4-0 (3-0)
1-0 Alba Redondo (22. min)
2-0 Nahikari García (26. min)
3-0 Pilar Garrote (37. min)
4-0 Alba Redondo (83. min)

Norge:
Aurora Watten Mikalsen
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Johanne Fridlund (Vilde Hasund 73. min)
Karoline Heimvik Haugland (Marie Dølvik Markussen 46. min)
Vilde Anett Fjelldal (Pernille Velta 87. min)


15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

I dag blei dei siste innleiande kampane avvikla, og i tillegg har tre av Jotun sine lag har også spelt kampar i sluttspelet. Jotun G13 og Jotun G16 har spelt 1/64-finale i B-sluttspelet, medan Jotun G14 har vore i aksjon i 1/64-finale i A-sluttspelet. Dessverre enda det med tap for alle desse tre laga, noko som betyr at det kun er Jotun sitt lag i klasse J15 som framleis er med vidare i turneringa.

Jotun J15 spelar 1/32-finale i A-sluttspelet torsdag klokka 09.00 mot det svenske laget Erikbergs IF.

J15 pulje 17
Jotun - Ale United  1-0 (0-0)
1-0 Margrete Nondal Marøy (42. min)

Tabell J15 pulje 17

1. Växjö DFF 3 2 1 0 7 - 4 7
2. IL Jotun 3 2 0 1 4 - 4 6
3. Ale United 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Fanna BK 3 0 1 2 6 - 8 1

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, torsdag kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF


G13 pulje 23

Jotun - BK Häcken 2  0-8

Tabell G13 pulje 23
1. Montrouge FC 92 3 3 0 0 15 - 1 9
2. AP Top 54 3 2 0 1 9 - 3 6
3. BK Häcken 2 3 1 0 2 10 - 8 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 0 - 22 0

B-sluttspel G13
1/64-finale, Jotun - Fässbergs IF  0-8


G14 pulje 19
Jotun - Orust GHMMS 2  4-2 1-0)

Tabell G14 pulje 19
1. IL Jotun 3 3 0 0 6 - 2 9
2. Sandsbro AIK 3 1 1 1 2 - 2 4
3. Fut Academy Elite 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Orust GHMMS 2 3 0 1 2 5 - 8 1

A-sluttspel klasse G14
1/64-finale, Jotun - Onsala BK 1-2 (1-1)


G16 pulje 29
Jotun - St. Paul Blackhawks 2  1-5

Tabell G16 pulje 29
1. Independente FC 3 3 0 0 24 - 0 9
2. Enskede IK 3 2 0 1 13 - 4 6
3. St. Paul Blackhawks 2 3 1 0 2 5 - 12 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 1 - 27 0

B-sluttspel G16
1/64-finale, Jotun - Rochester School  0-9

15.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 13.40 Jotun - Ale United 

G13 pulje 23

Kl. 09.40 Jotun - BK Häcken 2

G14 pulje 19
Kl. 08.00 Jotun - Orust GHMMS 2

G16 pulje 29
Kl. 11.30 Jotun - St. Paul Blackhawks 2

14.07 LÆRDALSTURNERINGA 2015



Velkomen til Lærdalsturneringa 4.- 6. september 2015.

Lærdal Idrettslag, i samarbeid med veterancupen og næringslivet i Lærdal, arrangerer også i år fotballturnering for smågutar, småjenter, lillegutt og lillejenter. Her stiller gode lag frå aust og vest til kamp mot lag frå fylket.

Laga i 7-ar fotball vert delt i årsklassane: 2001, 2002, 2003, 2004 og 2005.

Nytt av året vil me prøve å få til 9'ar fotball for gutar og jenter 2000.
Ein forutsetning for 9'ar fotball er at me får minimum 4 lag for jenter og gutar.

Alle lag får spele minst 4 kampar. Premiering i 2000, 2001 og 2002-klassane. Heile turneringa vert avvikla på Lærdal Stadion, gras og kunstgras.

Turneringa er ein 7’ar og 9'ar turnering og vert gjennomført etter gjeldande reglar frå NFF.

Turneringa tilbyr overnatting på skule m.v. innan gåavstand til banene, og har tilbod med matservering frå frukost laurdag til middag søndag, før turneringsslutt og heimreise.
Turneringa har plass til om lag 50 lag og siste påmeldingsfrist er sett til 25. juli.

Påmeldingsskjema på nettsidene: www.laerdalsturneringen.no

Me ynskjer spesielt fotballjenter velkomne til turneringa !!

Prisen for deltaking: Påmeldingsavgift pr. 9ar-lag : kr. 1200,-

Påmeldingsavgift pr. 7ar-lag : kr. 900,-
Deltakarkort A : kr. 690,-
Deltakarkort B : kr. 550,-
Deltakarkort C : kr. 200,-

A-kort har overnatting, matservering med 5 måltider,.
B-kort er utan overnatting, men med matservering, T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar
C-kort er utan overnatting og matservering, med T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar. (lokale lag)

Ved sida av å gje eit godt tilbod til glade fotballgutar og -jenter, vil turneringa og ha eigne tilbod til foreldre med overnatting, mat og aktivitetstilbod. Meir info om desse tilboda vil det kome på nettstaden til turneringa utover våren og sommaren: www.laerdalsturneringen.no

Turneringsleiar, Jan Tore Stølen
E-post: yjanto@hotmail.com
Telefon: 455 13 167


14.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Växjö DFF  0-2 (0-0)


G13 pulje 23
Jotun - Montrouge FC 92  0-7 (0-3)

G14 pulje 19
Jotun - Fut Academy Elite  1-0 (1-0)
1-0 Jørgen Nattvik (18. min)

G16 pulje 29
Jotun - Independente FC 0-13 (0-8)

14.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.


J15 pulje 17
Kl. 12.20 Jotun - Växjö DFF 

G13 pulje 23
Kl. 15.50 Jotun - Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Kl. 09.00 Jotun - Fut Academy Elite

G16 pulje 29
Kl. 10.40 Jotun - Independente FC

13.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Kristoffer Aarskog under NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar torsdag 16. juli Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll, Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


13.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Fanna BK  3-2 (1-1)
1-0 Mari Bjørk Thorstensen (3. min)
1-1 Louise Welén (17. min)
1-2 Maja Olsson (26.  min)
2-2 Sara Brandsdal (32. min)
3-2 Mari Bjørk Thorstensen (50. min+1)
 
G13 pulje 23

Jotun - AP Top 54  0-7 (0-4)

G14 pulje 19
Jotun - Sandsbro AIK  1-0 (0-0)
1-0 Anders Thorsen Talle (33. min)

G16 pulje 29
Jotun - Enskede IK  0-9 (0-6)

13.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 12.40 Jotun - Fanna BK

G13 pulje 23

Kl. 09.00 Jotun - AP Top 54

G14 pulje 19
Kl. 13.50 Jotun - Sandsbro AIK

G16 pulje 29
Kl. 13.00 Jotun - Enskede IK

12.07 Sjå film frå Selje All Star Cup


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

 

Selje All Star Cup gjekk i går av stabelen på Selje Idrettspark.

Manchester United vann til slutt kampen mot Liverpool 3-1.

Film frå denne kampen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.07 Førde tapte 4-1 mot Kongsvinger på Gjemselund


Tidligare Dale og Sogndalspelar Simen Stølen kom inn som innbyttar
for Kongsvinger i dagens kamp mot Førde på Gjemselund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde tapte i ettermiddag 4-1 borte mot Kongsvinger på Gjemselund. Vegard Savland scora Førde sitt mål på straffespark på stillinga 2-0.

Sunnfjordingen Simen Stølen blei bytta inn for Kongsvinger like før full tid. Dette var Stølen sitt andre innhopp for Kongsvinger i 2. divisjon. 19-åringen kom til klubben for kort tid sidan.

Kongsvinger - Førde  4-1 (1-0)

1-0 Espen Nystuen (5. min)
2-0 Patrick Elvethun Hansen (66. min)
2-1 Vegard Savland, straffe (72. min)
3-1 Magnus Solum (75. min)
4-1 Magnus Solum (85. min)

Gult kort:
Niklas Rekdal, Kongsvinger og Thor Jørgen Spurkeland, Førde

Kongsvinger:

Alexander Pedersen
Fredrik Mani Pålerud
Jørgen Richardsen
Espen Nystuen
Francois Tobasegnou Yabre
Niklas Rekdal (Adrian Lillebekk Ovlien 79. min)
Tommy Edvardsen
Patrick Elvethun Hansen
Ørjan Røyrane (Simen Stølen 88. min)
Magnus Solum
Mats Cato Søvik Moldskred  (Ludvig Langrekken 84. min)

Førde:

Ante Knezovic
Vegard Steen Eikeland
Kristoffer Haaland Iversen
Eirik Flatjord
Elias Øvretveit Larsen
Thor Jørgen Spurkeland (Sondre Sandvoll 79. min)
Daniel Kvalvågnes
Svenn Ove Gjøringbø (Sondre Kyte 86. min)
Erlend Moen Taule
Vegard Savland
Oskar Roti (Kristoffer Angedal 81. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 13 11 0 2 35 - 11 33
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

12.07 Førde møter Kongsvinger på bortebane


Vegard Savland og Førde møter i dag Kongsvinger på Gjemselund.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot TMFK 20. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag blir den siste kampen i den 13. serierunden i 2. divisjon avdeling 4 spelt. Den suverene serieleiaren Kongsvinger tek i mot Førde på Gjemselund. Kampen har avspark klokka 17.00. 

2. divisjon avdeling 4
Kl. 17.00 Kongsvinger - Førde
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Manchester United vann i ettermiddag 3-1 mot Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter dagens 3-1 seier mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i dagens kamp.


11.07 Florø tapte 2-0 borte mot Strindheim


Simen Reksten Solheim fekk rødt kort i dagens kamp mot Strindheim.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 27. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø tapte i ettermiddag 2-0 borte mot Strindheim TF på Strindheim kunstress. Florø tek dermed sommarferie på ein tredjeplass på tabellen, minimum ni poeng bak serieleiar Kongsvinger. Med seier heime mot Førde i morgon vil serieleiar Kongsvinger auke avstanden til HamKam, Florø og Nardo til heile 12 poeng.

Strindheim TF - Florø 2-0 (1-0)
1-0 Christian Reginiussen (17. min)
2-0 Sindre Welo (90. min)

Rødt kort: Simen Reksten Solheim (to gule kort 88. min og 90. min)

Gult kort:
Sindre Welo og Christoffer Engen, Strindheim
Peter Aase, Florø 

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Simen Reksten Solheim
Andre Frøyen Reksten
Bjørnar Hove (Simen Halvorsen 79. min)
Martin Hollevik (Kaddu Aton 46. min)
Peter Aase
Hlynur Atli Magnusson
Kristoffer Book (Ntege Cone 73. min)
Halvor Solheim-Olsen
Tord Hovden

Øvrige resultat 2. divisjon avdeling 4
Molde 2 - Elverum 4-2
HamKam - Træff  4-0 
Brumunddal - Stjørdals Blink  2-2
Nardo - Byåsen TF 3-1
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Kampar i dag, laurdag 11. juli


Florø møter i dag Strindheim TF på bortebane. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Førde 24. april 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt fem kampar i 2. divisjon avdeling 4.

Florø skal ut i bortekamp mot Strindheim Toppfotball. Kampen blir spelt på Strindheim kunstress klokka 16.00.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 14.00 Molde 2 - Elverum
Kl. 16.00 HamKam - Træff
Kl. 16.00 Brumunddal - Stjørdals Blink
Kl. 16.00 Strindheim TF - Florø
Kl. 16.00 Nardo - Byåsen TF
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
Florø 12 6 3 3 22 - 12 21
Elverum 12 5 4 3 29 - 18 19
HamKam 12 4 6 2 19 - 15 18
Nardo 12 5 3 4 20 - 18 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Brumunddal 12 4 4 4 11 - 16 16
Stjørdals-Blink 12 5 1 6 19 - 25 16
Strindheim TF 12 3 6 3 16 - 15 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Molde 2 12 3 3 6 16 - 16 12
Træff 12 3 2 7 10 - 23 11
Byåsen TF 12 2 3 7 8 - 29 9

11.07 Selje All Star Cup på Selje Idrettspark


Laga samla før fjorårets kamp på Selje Idrettspark.
Foto: Selje Fotball

I ettermiddag blir Selje All Star Cup avvikla på Selje Idrettspark.

Dette er ein kamp mellom tilhengarar av Liverpool og Manchester United. Spelarane som skal vere med må ha spelt for Selje, og kan ikkje ha vore aktive på fotballbana den siste sesongen.

Det er tredje året at ein arrangerar Selje All Star Cup, og før dagens kamp står begge laga med kvar sin siger.

Dagens kamp på Selje Idrettspark har avspark klokka 15.00.

 


Liverpool sitt lag som vann kampen 3-1 mot Manchester United i 2014.
Foto: Selje Fotball


Terje Edvardsen blei kåra til kampens profil i 2014.
Foto: Selje Fotball


10.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Tre lag frå Førde var i dag i aksjon i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Dessverre blei det tap for alle tre laga, og cupeventyret er dermed over for Førde sine lag i denne turneringa.  

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, Førde 1 - Assens FC  1-3

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde - Hestrafors 2-2 4-6 etter straffesparkkonkurranse

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde 2 - Eiger FK  7-8 etter straffesparkkonkurranse

10.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Tre av laga er framleis med vidare i turneringa.

Førde 1 i klasse G16 er klar for 1/8-finale i A-sluttspelet, Førde 2 i klasse G16 skal ut i 1/8-finale i B-sluttspelet, medan Førde 1 i klasse G15 skal ut i kvartfinale i B-sluttspelet.

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC

I ein eventuell semifinale kl. 18.55 møter Førde 1 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og FFI 1.

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

I ein eventuell kvartfinale kl. 17.30 møter Førde vinnaren av den brasilianske duellen mellom Karanba og Kauai.

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

I ein eventuell kvartfinale kl. 18.25 møter Førde 2 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og Åsgårdstrand IF.

09.07 Fire lag frå Jotun deltek i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Årets Gothia Cup går av stabelen frå måndag 13. juli til laurdag 18. juli.

G13 pulje 23
Jotun
BK Häcken 2
AP Top 54
Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Jotun
Sandsbro AIK
Orust GHMMS 2
Fut Academy Elite

J15 pulje 17
Jotun
Fanna BK
Växjö DFF
Ale United 

G16 pulje 29
Jotun
Enskede IK
St. Paul Blackhawks 2
Independente FC

09.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat frå Førde sine kampar i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)  1-3

Tabell klasse G15, gruppe 2
Mercedarios  4 4 0 0 16-1 12
Enköpings SK  4 3 0 1 12-4 9
FFI 1  4 2 0 2 9-5 6
Øvrevoll Hosle IL  4 1 0 3 2-11 3
Førde 2  4 0 0 4 1-19 0

Tabell klasse G15, gruppe 3
Subiaco AFC 4 4 0 0 18-1 12
STD Bremerhaven 2 4 3 0 1 9-3 9
SEIF  4 2 0 2 6-8 6
Åkra IL  4 1 0 3 6-15 3
Førde 1 4 0 0 4 0 - 12 0


B-sluttspel klasse G15
1/8-finale, kl. 17.00 Førde 2 - FFI 2  0-3
1/8-finale, kl. 17.20 Førde 1 - Trosvik IF 2  4-0

Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC



Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Mercedarios (Spania)  1-3

Tabell klasse G16, gruppe 1
Mercedarios  4 4 0 0 17-1 12
Førde  4 2 1 1 9-5 7
Jerslev-Sterup  4 1 2 1 3-5 5
Eiger FK   4 1 0 3 3-14 3
Cercle Municipale de Casablanca   4 0 1 3 2-9 1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)  0-1

Tabell klasse G16, gruppe 2
FFI 1  5 4 1 0 22-0 13
Hestrafors IF   5 4 0 1 10-4 12
KAUAI   5 2 1 2 5-3 7
Åsgårdstrand IF   5 2 0 3 10-12 6
Førde IL 2   5 2 0 3 4-17 6
Ass. sportive rabie eldjazai  5 0 0 5 0-15 0 (Møtte ikkje til turneringa)


A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

09.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Førde.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 14.15 Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 15.15 Førde 1 - Mercedarios (Spania)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 18.20 Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)

08.07 Angvik og Diallo scorar mest i 3. divisjon avdeling 8


Jan Roger Angvik scora to mål i Kristiansund FK sin kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jan Roger Angvik frå Kristiansund FK og Kenneth Diallo frå Herd er toppscorarar i 3. divisjon avdeling 8 etter halvspelt sesong. Angvik og Diallo står begge med 16 mål kvar, og er to mål føre Finn Alvestad frå Brattvåg. Mads Wie er den spelaren frå fylket som har scora flest mål i 3. divisjon avdeling 8. Glopparen står bokført med ni scoringar for Stryn til no denne sesongen.

16 mål:
Jan Roger Angvik, KFK 16
Kenneth Diallo, Herd 16

14 mål:
Finn Alvestad, Brattvåg

11 mål:
Franjo Tepuric, Bergsøy

9 mål:
Mads Wie, Stryn
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2

8 mål:
Ingolfur Örn Kristjansson, Volda

7 mål:
Didrik Knutsen Fløtre, Brattvåg
Nils Ottar Sandø, Skarbøvik
Patrik Dønheim Hjelmset, Herd

6 mål:
Kim Ødegård Vik, Florø 2
Vegard Bruland, Herd

5 mål:
Bjørn Totland, Eid
John Erik Klinge, KFK
Jonas Kippersund Rønningen, Kristiansund BK 2
Preben Alexander Sætre, Herd
Thomas Aarsund, Brattvåg
Tommy Kanishi Andreassen, Brattvåg
Truls Hovland, Årdal

4 mål:
Asgrim Tangen Farnes, Sogndal 2
Fredrik Flo, Sogndal 2
Karsten Bjelde, Stryn
Kenneth-Andre Hole, Volda
Mathias Flo, Sogndal 2
Ole Kristian Rødahl, Kristiansund BK 2
Petter Hammer, Stryn
Simen Brekkhus, Sogndal 2
Sondre Kjølsøy, Skarbøvik
Thomas James Malins, Volda
Vebjørn Høynes, Eid
Vegard Eikevik Dyrstad, Florø 2



Kenneth Diallo har scora 16 mål for Herd til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på AMFI Moa Stadion 2. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Finn Alvestad jublar etter scoring i bortekampen mot Stryn 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Franjo Tepuric jublar etter scoring i heimekampen mot Eid 18. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn jublar etter at Mads Wie utlikna til 2-2 borte mot Florø 2 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat for Førde sine fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Mercedarios (Spania)  0-8
Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge) 0-2

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - SEIF (Danmark) 0-3
Førde 1 - Åkra (Norge) 0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Eiger FK (Norge)  5-0

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Kauai (Brasil)  1-0
Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)  3-0 walkover

08.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 11.15 Førde 2 - Mercedarios (Spania)
Kl. 16.15 Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge)

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 09.00 Førde 1 - SEIF (Danmark)
Kl. 11.30 Førde 1 - Åkra (Norge)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 16.30 Førde 1 - Eiger FK (Norge)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - Kauai (Brasil)
Kl. 16.30 Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)

07.07 Tapte fyrste kampen i NSE Camp Stavanger U19


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug og Brann deltek denne veka på NSE Camp Stavanger U19. I fråværet av den årlige NTF U19-cupen på Hamar er dette er ei juniorturnering som blir arrangert for fyrste gong i Stavanger. I tillegg til Brann og arrangørklubben Viking deltek Bodø/Glimt og Hønefoss. 

I dagens kamp tapte Brann 3-2 mot Viking på Stavanger Stadion. Oliver Rotihaug spelte heile kampen for Brann.

Resultat kampar tysdag 7. juli:
Viking-Brann 3-2 (0-1)
0-1 Kapinga Brazy (12. min)
1-1 Zymer Bytyqi (67. min)
2-1 Mathias Bringaker (75. min)
2-2 Haldor Stenevik (80. min)
3-2 Mathias Bringaker (87. min)

Bodø/Glimt - Hønefoss  6-2 (4-0)
1-0 Marcus Johansen
2-0 Marcus Johansen
3-0 Marcus Johansen
4-0 Sidad Chooly, straffe
5-0 Fredrik Andre Bjørkan
6-0 Magnus Andersson
6-1 Martin Olimb
6-2 Thomas Evjen

Kampfakta er henta frå Viking sine nettsider.

Kampar fredag 10. juli:
Kl. 16.00 Brann - Hønefoss
Kl. 18.00 Viking - Bodø/Glimt

Kampar måndag 13. juli:
Kl. 11.00 Hønefoss - Viking
Kl. 13.00 Brann - Bodø/Glimt

07.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.
 

Klasse G15, gruppe 2
FFI 1 (Danmark) - Førde 2   6-0

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)   0-1
Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)  0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)  1-1
Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko) 2-1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - FFI 1 (Danmark)  0-10
Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)  0-6

07.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 10.30 FFI 1 (Danmark) - Førde 2

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 10.30 Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)
Kl. 19.20 Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 10.30 Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)
Kl. 15.45 Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - FFI 1 (Danmark)
Kl. 16.20 Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)

Gå til siste nytt for å sjå fleire saker.

 


 















 


www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes