30.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



 

I det andre dag av sluttspelkampane tek til i Norway Cup er det framleis 25 lag frå fylket som er med vidare i turneringa. 13 av desse laga er med vidare i A-sluttspelet, medan dei 12 andre laga er med vidare i B-sluttspelet.

Klasse B, G16
A-sluttspel

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2


Klasse C, G14
B-sluttspel

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Frigg 2


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Årdal spelte uavgjort 2-2 mot Fjøra 


Årdal jublar etter at plassen i 3. divisjon blei sikra 25. oktober 2014.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Årdal og Tornado Måløy.
 

Årdal og Fjøra spelte tysdag ettermiddag uavgjort 2-2 i ein treningskamp på Jotun Stadion. Arild Underdal og Erik Loftesnes scora for Fjøra, medan Truls Hovland og Eirik Rode sette inn heimelaget sine scoringar.

Årdal sparkar i gong haustsesongen med heimekamp mot Kristiansund FK laurdag 1. august, medan Fjøra spelar sin fyrste kamp i haustsesongen heime mot Tambarskjelvar tysdag 11. august.

Årdal - Fjøra  2-2 (0-1)
0-1 Arild Underdal (15. min)
0-2 Erik Loftesnes (50. min)
1-2 Truls Hovland (70. min)
2-2 Eirik Rode (80. min)

Les meir om denne kampen på Årdal sine nettsider.


29.07 Desse laga er vidare i Norway Cup



 

Etter den fyrste dagen med sluttspelkampar i Norway Cup er 31 av dei 56 laga frå fylket ute av turneringa. Av dei 25 laga som er med vidare i turneringa er 13 i A-sluttspelet, medan dei 12 andre laga er med vidare i B-sluttspelet.

Her er oversikten over kven laga frå fylket som er med vidare skal møte i neste cuprunde.

Klasse B, G16
A-sluttspel

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2


Klasse C, G14
B-sluttspel

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Frigg 2


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup


Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar i Norway Cup.

Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1  1-5
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular   5-1
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF   4-2
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal 0-0, Sogndal vidare

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Sandane  0-1
1/32-finale, kl. 19.30 Surnadal - Sogndal  1-0

1/16-finale, torsdag 30. juli kl. 09.00 Surnadal - Jølster

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2   1-2
1/32-finale kl. 18.30 Bud/Bryn - Eid 2   0-5

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Ready - Eid 2

Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø  0-6
1/32-finale kl. 17.30 Florø - TSV Neudorf-Bornstein  0-4
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3   3-1

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3   7-0
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Bremnes 2   5-0
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11  0-2
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad  4-1
1/32-finale kl. 16.30 Nord - Førde 3    1-0

1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Førde 2 - Hasle Løren
1/16-finale torsdag 30 juli kl. 09.00 Sogndal - Eidsvold Turn/Frigg 2

Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1  3-7
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1  3-1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC  3-3, Ullern vidare
1/16-finale kl. 18.25 Askvoll/Holmedal - Trønder Lyn  5-5, AHIL vidare

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 TulS Felde 1 - Askvoll og Holmedal IL 

B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2  1-3
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Blindheim svart   3-2
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad  8-0
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1   0-13

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Larsnes IL Fotball - Høyang
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Bergen Nord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Surnadal - Årdalstangen 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 1 - Roterud 2

Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje   1-5
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy 4-7

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Tornado Måløy 1-4
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1   6-1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Skodje  3-6
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF   1-0

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Vik IL - Ullern Blå
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Tornado Måløy - Lørenskog IF 2

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United  3-0
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL   3-2

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Strand Ulv  3-1
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp  9-1
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Kaupanger   2-8
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1  4-1
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1   2-3

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Hornindal - Batnfjord 1
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Tertnes - Kaupanger
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Syril 1 - Team Finsnes Kvit
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 08.00 Bjørn 2 - Sunndal

Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane  1-2

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn  1-1, Bjørn vidare
1/8-finale kl. 19.20 Herd - Sandane  2-3

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Sandane - Emblem
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 10.45 Trane - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Lom  1-9


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane   2-3

1/16-finale torsdag 30. juli kl. 10.00 Vear/Stokke - Sandane  

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1  2-0
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2   1-1, Hegra vidare


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 16.00 Sogndal - Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim  1-2


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven  1-3
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA  4-0


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Kjelsås 1-0
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Eid 2  1-0

1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Nesbyen - Årdalstangen
1/8-finale torsdag 30. juli kl. 11.40 Eid 1 - Surnadal

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL  0-7
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1  6-1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Nordstrand  0-1


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda  2-2, L/Davik vidare
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril 1-2

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Hødd kvit  0-4
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Sykkylven IL  2-1
1/8-finale kl. 17.30 Leirgulen/Davik - Syril  0-8

1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Bjørn - Kvaløya FK
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Blindheim IL - Sandane
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 09.50 Hadeland FK - Syril

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen 0-1


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale torsdag 30. juli kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

29.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.

Eid IL Fotball inviterar jenter og gutar fødd i 2001 - 2008 til Tine fotballskule mandag 10. - torsdag 13. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før skulestart.

Fotballgruppa i Eid er opptekne av å vere ein Fair Play klubb, og dette vil vere viktig også under Tine Fotballskule. Vi har fokus på eit sunt og godt kosthold. Det vert difor servert sunn lunsj med Tine mjølkeprodukt og fruktmåltid kvar dag.

Innhaldet i fotballskulen vert to treningsøkter for dagen, med eit måltid i mellom. Siste dagen vert det turnering. Alle deltakarar må hugse å ta med riktig type kle og skotøy. Og hugs skiftekle!!

Oppmøte til fotballskulen er kl 0930 ved klubbhuset, og skulen varer til 1500.

Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


29.07 Dagens kampar i Norway Cup


I dag blir dei fyrste sluttspelkampane i Norway Cup sparka i gong.

Av dei totalt 56 laga frå fylket er det 29 som skal spele A-sluttspel, medan 27 lag skal ut i B-sluttspel.   

NB! Kampen i klasse B (G16 11'ar) mellom Sandane og Vaaler IF klokka 09.00 blir direktesendt på TV2 Sportskanalen.


Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Vinnar Sandane/Vaaler IF

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2


Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Vinnar Langhus IL Fotball/Bremnes 2
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad


Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC

1/16-finale kl. 18.25 Askvoll og Holmedal IL - Trønder Lyn


B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Vinner Sykkylven/Blindheim svart
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Vinnar Rollon/Tornado Måløy
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Vinnar Bjørn 1/Skodje
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF


B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Vinner Strand Ulv/Keila SOS laxteküla
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Vinnar Kaupanger/Godøy IL
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1/Roman Rigde United
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Soknedalen/Lom


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale kl. 16.00 Sogndal - Vinnar Årvoll/Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Vinnar Kjelsås/Charlottenlund SK
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Vinnar Eid 2/Rising Star FA

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Vinnar Nordstrand/TjørvågGurskøy


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Vinnar Vard Haugesund 2/Hødd kvit
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Vinnar Hessa IL/Sykkylven IL

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

28.08 Marte på vei mot ny seier i Norway Cup


Marte Hjelmhaug i fint driv i kampen mot Ørnar/Bulken.
Foto: Privat

Marte Hjelmhaug var med på Lyn sitt jentelag som i fjor vann både Dana Cup og Norway Cup.

Jenta frå Sogndal er også i år med på Lyn sitt jentelag i Norway Cup, og etter dei innleiande kampane står Marte og Lyn med tre strake seierar. Charlottenlund, Ørnar/Bulken og Nordre Fjell/Nest Sotra har alle vore sjanselause i kampane mot Lyn.

I morgon spelar Lyn 1/32-finale mot Nordhordland BK klokka 15.00.


Oversikt over Lyn sine innleiande kampar  i klasse R, J16 11'ar, Pulje 8:
Lyn - Charlottenlund  5-1
Lyn - Ørnar/Bulken 8-0
Lyn - Nordre Fjell/Nest-Sotra  5-0


 


Marte Hjelmhaug etter fjorårets seier i Norway Cup.
Foto: Privat


28.07 Oversikt over sluttspelkampar i Norway Cup


Eid stiller med seks lag i årets Norway Cup i Oslo.
Bildet er tatt før avreise til Norway Cup i 2013. 

56 lag frå fylket deltek i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 29 lag går til A-sluttspel, medan 27 lag skal ut i B-sluttspel.   

Her er oversikten over kven laga skal møte i dei fyrste sluttspelkampane onsdag 29. juli.


Klasse B, G16

A-sluttspel

1/64-finale kl. 09.00 Eid 1 - Årvoll 1
1/64-finale kl. 09.00 Osterøy IL - Gaular
1/64-finale kl. 09.00 Sandane - Vaaler IF
1/64-finale kl. 10.00 Selection Red - Sogndal

1/32-finale, kl. 19.30 Jølster - Vinnar Sandane/Vaaler IF

B-sluttspel
1/64-finale kl. 09.00 Rørvik 1 - Eid 2


Klasse C, G14

A-sluttspel

1/64-finale kl. 10.00 Sveio - Florø
 
B-sluttspel

1/64-finale kl. 11.00 Førde 3 - Ullensaker/Kisa 3

1/32-finale kl. 16.30 Sogndal - Fana 3
1/32-finale kl. 16.30 Førde 2 - Vinnar Langhus IL Fotball/Bremnes 2
1/32-finale kl. 16.30 Førde 1 - Freidig 11
1/32-finale kl. 16.30 Malvik 1 - Hyllestad


Klasse D, G13 9'ar
 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 18.00 Eid 2 - Ullern 1
1/32-finale kl. 18.00 Minde - Eid 1


Klasse E, G16 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 11.40 Svelgen - Ullern Headhunters FC

1/16-finale kl. 18.25 Askvoll og Holmedal IL - Trønder Lyn


B-sluttspel
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 2 - Bjørn 2
1/16-finale kl. 17.30 Høyang - Vinner Sykkylven/Blindheim svart
1/16-finale kl. 17.30 Årdalstangen 1 - Vinnar Kjapp/Rustad
1/16-finale kl. 18.25 Høybråten og Stovner IL - Bjørn 1


Klasse F, G14 7'ar 

A-sluttspel
1/32-finale kl. 09.50 Bjørn 1 - Skodje
1/32-finale kl. 09.50 Rollon - Tornado Måløy

1/16-finale kl. 16.35 Breimsbygda - Vinnar Rollon/Tornado Måløy
1/16-finale kl. 16.35 Hareid - Sandane 1
1/16-finale kl. 16.35 Svelgen - Vinnar Bjørn 1/Skodje
1/16-finale kl. 16.35 Vik IL - Bøler IF


B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.55 Florø 1 - Roman Rigde United
1/32-finale kl. 09.50 Kaupanger - Godøy IL

1/16-finale kl. 15.40 Bjørn 2 - Vinner Strand Ulv/Keila SOS laxteküla
1/16-finale kl. 15.40 Hornindal - Kjapp
1/16-finale kl. 15.40 Sandane 2 - Vinnar Kaupanger/Godøy IL
1/16-finale kl. 15.40 Syril 2 - Florø 1/Roman Rigde United
1/16-finale kl. 15.40 Vind IL 2 - Syril 1


Klasse M, G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale kl. 12.35 Venez - Sandane

1/8-finale kl. 19.20 Sund SK - Bjørn

B-sluttspel
1/8-finale kl. 19.20 Breimsbygda - Soknedalen/Lom


Klasse R, J16

A-sluttspel
1/32-finale kl. 15.00 Fet J15 - Sandane

B-sluttspel
1/32-finale kl. 11.00 Skjoldar IL - Førde 1
1/32-finale kl. 11.00 Hegra IL - Førde 2


Klasse S, J14 

A-sluttspel
1/8-finale kl. 16.00 Sogndal - Vinnar Årvoll/Bremnes 1

B-sluttspel
1/16-finale kl. 13.15 Førde 1 - Ranheim


Klasse U, J16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Bjørn - Sykkylven
1/32-finale kl. 08.55 Eid 2 - Rising Star FA


1/16-finale kl. 14.45 Årdalstangen - Vinnar Kjelsås/Charlottenlund SK
1/16-finale kl. 15.40 Eid 1 - Vinnar Eid 2/Rising Star FA

B-sluttspel
1/32-finale kl. 08.00 Jølster 2 - Sauland IL
1/32-finale kl. 08.00 Stordal - Jølster 1

1/16-finale kl. 13.50 Årdalstangen 2 - Vinnar Nordstrand/TjørvågGurskøy


Klasse V, J14 7'ar 

A-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Leirgulen/Davik - Breimsbygda
1/16-finale kl. 10.45 ÅndalsnesIF/Iil 1 - Syril

1/8-finale kl. 17.30 Bjørn - Vinnar Vard Haugesund 2/Hødd kvit
1/8-finale kl. 17.30 Sandane - Vinnar Hessa IL/Sykkylven IL

B-sluttspel
1/16-finale kl. 10.45 Hyllestad - Lille Tøyen


Klasse W, J19 7'ar 

B-sluttspel
1/4-finale kl. 12.35 Bergen Nord/Hovding 1 - Åheim/Selje

28.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Det enda til slutt med 29 seierar, fem uavgjort og 26 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bærum SK - Førde 2   6-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal - Djerv 1919  6-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vestfossen IF - Førde 1   2-2
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Ullern 3 - Eid 2   1-6
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Øystese - Årdalstangen 1   7-0
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Orion Sporting  1-3
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Sogndal - Hadeland KFK   5-0
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Hareid - Askvoll og Holmedal IL   2-3
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Njardar/Tysnes IL   3-5
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Herd - Breimsbygda  2-1
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Flisa/Åsa/Hof - Årdalstangen IL  2-3
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Lura IL - Leirgulen/Davik  2-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Norild IL   1-4
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Sogndal - Haslum  5-0
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Heddal 2   7-1
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Hauketo - Sandane Turn og IL   3-4
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sandane - Mauseidvåg og Solevåg IL   2-0
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Gjøvik-Lyn - Førde 3    4-1
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skade - Hyllestad IL   3-1
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 2 - Tornado Måløy  3-3
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Bjørn - Haddal IL  4-0
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik IL - Breimsbygda   1-4
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Hønefoss BK - Åheim/Selje   4-2
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Høybråten og Stovner IL   0-2
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Lyngen/Karnes  2-6
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Rennebu IL - Florø Fotball 1   8-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Syril 2 - Bækkelaget   2-2
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Hornindal  0-4
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Hødd 2 - Svelgen  1-7
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Syllingjentene  1-5
Kl. 13:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Emblem Hvit   6-1
Kl. 14:15 Klasse C - G14 Øyestad 1 - Florø Fotball  0-2
Kl. 14:30 Klasse B - G16 Gaular - Bremnes 3   6-1
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Åndalsnes IF/IIL 1   1-14
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Løten FK   2-0
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Sandane - Kauma SC  3-0
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Kopervik IL   0-7
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Barkåker - Årdalstangen 2   3-1
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Herd Blå 1 - Breimsbygda  2-6
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Rival  2-6
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Radøy/Manger/Hordabø - Bjørn, IL  1-8
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Ulefoss - Årdalstangen IL 2   1-0
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Eidanger - Sandane   1-2
Kl. 16:40 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Ravn/Norborg  0-2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gurskøy IL   3-2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Isfjorden - Sandane T og IL 1   3-4
Kl. 16:40 Klasse U - J16 7'ar Ørsta IL - Eid IL 1   1-5
Kl. 17:20 Klasse D - G13 9'ar Ullern 4 - Eid 1   1-7
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Sagene IF - Sogndal   2-0
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Odda FK    3-1
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 2 - Bergen Nord 2  0-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Vind IL 2 - Vik IL   0-2
Kl. 17:35 Klasse U - J16 7'ar Ørskog IL - Eid IL 2   0-6
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 3 - Frei FK   0-4
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Freidig 7    1-2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Bjørn 2   4-3
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Driv - Jølster 1   2-1
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Rennebu IL  0-0
Kl. 19:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Odds BK  0-4
Kl. 20:20 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Hana IL   10-1

28.07 Skiftar kunstgraset på Fosshaugane Campus


Slik var status på Fosshaugane Campus søndag 26. juli.
Alle foto: privat

Sogndal Fotball er i full gang med å skifte kunstgras og undervarme på Fosshaugane Campus.

Går alt etter planen skal anlegget vere ferdig til den direktesendte TV-kampen mot Bryne måndag 10. august. 






28.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Florø sitt småguttelag som møter Øyestad IL klokka 14.15.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Kolvereid IL – Spjelkavik (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 11.15: Os/Nansen FGR – Bardufoss (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 12.30: Rjukan IL – Tjøme (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 14.15: Øyestad IL – Florø Fotball (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 15.20: Hallingdal FK – Alta IF (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.40: Falkeid IL – Storelva (gutter 19 år, klasse A)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bærum SK - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sogndal - Djerv 1919
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vestfossen IF - Førde 1
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Ullern 3 - Eid 2
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Øystese - Årdalstangen 1
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Orion Sporting
Kl. 09:00 Klasse S - J14 Sogndal - Hadeland KFK
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Hareid - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Njardar/Tysnes IL
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Herd * - Breimsbygda
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Flisa/Åsa/Hof - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Lura IL - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Norild IL
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Sogndal - Haslum
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Heddal 2
Kl. 10:50 Klasse M - G13 7'ar Hauketo - Sandane Turn og IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sandane - Mauseidvåg og Solevåg IL
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Gjøvik-Lyn - Førde 3
Kl. 11:00 Klasse C - G14 Skade - Hyllestad IL
Kl. 11:45 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 2 - Tornado Måløy
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Bjørn - Haddal IL
Kl. 11:45 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik IL - Breimsbygda
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Hønefoss BK - Åheim/Selje
Kl. 12:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Høybråten og Stovner IL
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Lyngen/Karnes
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Rennebu IL - Florø Fotball 1
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Syril 2 - Bækkelaget
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Hornindal
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Hødd 2 - Svelgen
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Syllingjentene
Kl. 13:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Emblem Hvit
Kl. 14:15 Klasse C - G14 Øyestad 1 - Florø Fotball
Kl. 14:30 Klasse B - G16 Gaular - Bremnes 3
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Åndalsnes IF/IIL 1
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Løten FK
Kl. 15:30 Klasse R - J16 Sandane - Kauma SC
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Kopervik IL
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Barkåker - Årdalstangen 2
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Herd Blå 1 - Breimsbygda
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Rival
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Radøy/Manger/Hordabø - Bjørn, IL
Kl. 15:45 Klasse U - J16 7'ar Ulefoss - Årdalstangen IL 2
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Eidanger - Sandane
Kl. 16:40 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Ravn/Norborg
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gurskøy IL
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Isfjorden - Sandane T og IL 1
Kl. 16:40 Klasse U - J16 7'ar Ørsta IL - Eid IL 1
Kl. 17:20 Klasse D - G13 9'ar Ullern 4 - Eid 1
Kl. 17:30 Klasse C - G14 Sagene IF - Sogndal
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Odda FK
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 2 - Bergen Nord 2
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Vind IL 2 - Vik IL
Kl. 17:35 Klasse U - J16 7'ar Ørskog IL - Eid IL 2
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 3 - Frei FK *
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Freidig 7
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Straumsnes - Bjørn 2
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Driv - Jølster 1
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Rennebu IL
Kl. 19:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Odds BK
Kl. 20:20 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Hana IL

27.07 Heia Idrettslag bygger kunstgrasbane


Store mengder masse blir køyrt på den gamle grusbana.
Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.

Heia Idrettslag bygger i desse dagar kunstgrasbana på Hjelle. Bana som er ei stor 5'ar bane skal ligge like ved Hjelle skule.

Sist veke bestod dugnadsarbeidet i å køyre på og planere masse.

Sjå bilder frå arbeidet med kunstgrasbana 23. juli.






27.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 32 seierar, fire uavgjort og 23 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2   0-5
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball  0-2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL   4-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn  3-4
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda  3-0
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane 2-5
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2  1-0
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2  1-9
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL  0-9
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL  0-6
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL   1-6
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK  8-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane  4-0
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular  3-1
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL  2-4
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn   4-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn   2-3
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal  0-4
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter  0-1
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød  1-1
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul  7-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn   2-1
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2  1-4
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2   2-6
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn  1-0
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart  6-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1   2-1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen 0-7
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2  2-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest  4-1
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy   0-4
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7   4-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3   5-0
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal  1-2
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1   1-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1  1-3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger   2-0
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL  3-2
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1  0-4
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL   0-1
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball   2-2
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1    1-3
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK   9-1
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK  0-3
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2   2-0
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen   1-5
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1    2-1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå  2-0
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane  2-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal  6-0
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad  0-3
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit  2-3
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2   3-5
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL   0-5
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø  1-2
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra  2-3
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2   4-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda  0-5
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra  1-1

27.07 Dagens kampar i Norway Cup



Ny dag med nye muligheter for dei lokale laga i årets Norway Cup.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Norild – Eidsvåg (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 11.05: Bossmo & Ytteren - Os (jenter 16 år, klasse R)
Kl. 12.15: Verdal IL 1 – Herd Hvit (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 14.15: Utleira IL – Bremnes (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 15.40: Fløy – Ridabu IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 17.00: Averøykameratene – Oppdal IL (jenter 14 år, klasse S)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gis Leopards - Førde 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Fana 2 - Florø Fotball
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Frigg - Hyllestad IL
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Rosendal TL - Bjørn
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Ljan - Breimsbygda
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Fjellhamar FK Hands - Sandane Turn og IL
Kl. 09:00 Klasse R - J16 Raufoss 2 - Førde 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Høyang IL - Rosendal/Uskedal 2
Kl. 09:55 Klasse E - G16 7'ar Bergen Nord 2 - Askvoll og Holmedal IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Blindheim IL
Kl. 09:55 Klasse U - J16 7'ar Søgne FK - Årdalstangen IL
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Åmdal-Tokke FK
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Lyn - Sandane
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Bærums Verk og Hauger IF - Gaular
Kl. 10:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Måndalen IL
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Gjøvik Lyn
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Vind IL - Bjørn
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Stranda IL - Sogndal
Kl. 11:00 Klasse R - J16 Førde 1 - Eidsvåg Jenter
Kl. 11:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Lunner FK Rød
Kl. 11:45 Klasse U - J16 7'ar Bjørn, IL - Langevåg Gul
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Gjøvik-Lyn
Kl. 13:15 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 1 - Eid 2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Stockum/Endorf/Amecke1 - Bjørn 2
Kl. 13:55 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Slidre/Røn
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Blindheim Svart
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Suot IL - Bjørn 1
Kl. 14:50 Klasse E - G16 7'ar Vindbjart FK 2 - Svelgen
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sveio - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Kvernbit Forest
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Finnøy
Kl. 14:50 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Flaktveit jenter 7
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Bremnes 1 - Førde 3
Kl. 15:30 Klasse S - J14 Mjølner - Sogndal
Kl. 15.45 Klasse M - G13 7'ar Sandane - KIA Akademi Iran 1 
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Sotra SK 2 - Syril 1
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Torvastad - Kaupanger
Kl. 15:45 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hovedbygda/MIL
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Vålerenga Fotball 2 - Eid 1
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Søgne FK 2 - Jølster IL
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Vard Haugesund 1 - Florø Fotball
Kl. 16:30 Klasse C - G14 Bremnes 2 - Førde 1
Kl. 16:30 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - Lindeberg SK
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Førde 2 - Hønefoss BK
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Rollon - Sandane T og IL 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Vålerenga Fotball 4 - Svelgen
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Oppdal IL - Bjørn 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen/Davik - Emblem Blå
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Ål IL - Sandane
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Florø Fotball 1 - Sunndal
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Seljord IL - Hyllestad
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Sogndal - Herd Hvit
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Notodden FK 2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Kopervik 2 - Vik IL
Kl. 18:30 Klasse W - J19 7'ar Åheim/Selje - Radøy/Manger/Hordabø
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Hegra
Kl. 19:25 Klasse U - J16 7'ar Torvastad IL - Jølster 2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Åndalsnes IF/IIL 2 - Breimsbygda
Kl. 19:30 Klasse S - J14 Førde 1 - Nordre Fjell/ Nest-Sotra

26.07 Lydinnslag frå Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen etter målgang i sitt 500. maratonløp.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Redaktør i Nordfjord Nærradio var på plass under gårsdagens Hornindalsvatnet Maraton. John Roar Øien har intervjua Inge Asbjørn Haugen både under og etter maratonkongen sitt 500. maratonløp. I innslaget kan ein også få med seg fleire intervju med sentrale personar, og ein kan få eit inntrykk av stemninga som var då Inge Asbjørn Haugen sprang i mål.  

Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Tidligare fotballspelar Magnar Heggen sprang til ære for Inge Asbjørn.


Vigdis Larsen frå Halden i samtale med John Roar Øien.


Lars Bjørbæk frå Florø forklarar Øien kvifor han spring uten sko.


26.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup



56 lag frå 20 forskjellige klubbar i fylket deltek i årets Norway Cup. 

Bjørn, Førde, Eid og Sandane er dei fire klubbane i fylket som stiller med flest lag. Bjørn stiller med sju lag, medan Førde, Eid og Sandane stiller med seks lag kvar i årets turnering.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket. Det enda til slutt med 27 seierar, sju uavgjort og 20 tap.

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1  8-1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010  2-8
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad  11-0
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde  2-3
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK  7-0
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik 1-3
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL  1-1
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal  1-3
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget  2-2
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1  3-0 
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit   0-5
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2  0-0
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL  1-11
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold  8-2
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia  5-1
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje  5-0
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL  18-0
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2  7-2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde  1-6
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL  9-2
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL  6-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF  6-3
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås  0-6
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers  1-4
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik  13-1
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier  2-3
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2  0-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2  3-3
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2  9-0
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1   11-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2  9-2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA  5-1
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL  1-8
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2  2-0
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke  2-1
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4  1-0
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK  1-7
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF  3-5
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3  2-4
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2  4-1
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2   7-1
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1  5-2
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn 2-3
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane  2-6
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting  1-1
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1  1-0
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1  6-3
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom  3-1
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal  0-11
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik  7-0
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand  0-3
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL  0-1
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind  6-2
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit  4-5
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå  6-0

26.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. Av laga ein kan sjå på TV 2 i dag er Sogndal sitt småjentelag som møter Holmlia klokka 11.25.
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 10.00: Alvdal – Torvastad IL (gutter 19 år, klasse A)
Kl. 11.25: Sogndal – Holmlia (jenter 14 år, klasse S)
Kl. 12.30: Hisøy – Skogstrand IL (gutter 14 år, klasse C)
Kl. 14.30: Tjensvoll - Brattvåg (jenter 19 år, klasse Q)
Kl. 16.00: Steigen SPK – Nord SK (gutter 16 år, klasse B)
Kl. 17.15: Hønefoss BK – Odda FK (jenter 16 år, klasse R)

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Florø Fotball - Grei 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Hyllestad IL - Fron Fotball 2010
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Askvoll og Holmedal IL - Rustad
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Bjørn - Minde
Kl. 09:55 Klasse M - G13 7'ar Breimsbygda - Notodden FK
Kl. 09:55 Klasse V - J14 7'ar Tertnes - Leirgulen/Davik
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gaular - Kolbotn IL
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Stridsklev - Sogndal
Kl. 10:00 Klasse C - G14 Førde 1 - Bækkelaget
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Lyn 2 - Førde 1
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Jølster 1 - Sunndal Hvit
Kl. 10:50 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL 2 - Tertnes 2
Kl. 10:50 Klasse V - J14 7'ar Hyllestad - Blindheim IL
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Eid 1 - Skjold
Kl. 11:25 Klasse S - J14 Sogndal - Holmlia
Kl. 11:45 Klasse W - J19 7'ar Lunner/Harestua - Åheim/Selje
Kl. 13:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Sykkylven IL
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Breimsbygda - Farsund IL 2
Kl. 13:00 Klasse F - G14 7'ar Kaupanger - Minde
Kl. 13:00 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 1 - Bud IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Nordstrand 99ers
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Roterud 2 - Høyang IL
Kl. 13:55 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Haugerud IF
Kl. 13:55 Klasse U - J16 7'ar Jølster 2 - Kjelsås
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 2 - Bergen Nord Tellevik
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Eid 1 - FV Vaalserquartier
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Os/Nansen FGR - Førde 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Hornindal - Lørenskog IF 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Vestre Aker - Sandane T og IL 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Batnfjord 1
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Ulvik - Syril 2
Kl. 14:50 Klasse F - G14 7'ar Sandane T og IL 1 - Rising Star FA
Kl. 14:50 Klasse V - J14 7'ar Lille Tøyen - Syril IL
Kl. 15:30 Klasse B - G16 Jølster IL - Lyn 2
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Svelgen - Åsane 4
Kl. 15:45 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Sokndal IK
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Vik IL - Stockum/Endorf/Amecke
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Syril 1 - Bøler IF
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 2 - Vålerenga Fotball 3
Kl. 15:45 Klasse F - G14 7'ar Løvenstad FK - Florø Fotball 2
Kl. 16:30 Klasse R - J16 Sandane - Hadeland KFK 2
Kl. 16:40 Klasse F - G14 7'ar Bjørn 1 - Gis Leopards 2
Kl. 16:40 Klasse M - G13 7'ar Sandane Turn og IL - Lom 1
Kl. 16:40 Klasse V - J14 7'ar Heddal - Bjørn
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Søgne FK 4 - Sandane
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Eid 2 - Orion Sporting
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Overhalla IL - Førde 1
Kl. 17:35 Klasse F - G14 7'ar Sarpsborg FK Hvit - Florø Fotball 1
Kl. 17:35 Klasse V - J14 7'ar Breimsbygda - Lom
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Heddal - Sogndal
Kl. 18:30 Klasse C - G14 Førde 2 - Sørumsand
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Årdalstangen IL - Ulvik
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Eid IL 2 - Vinne IL
Kl. 19:25 Klasse F - G14 7'ar Svelgen - Ulfstind
Kl. 19:25 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Hamna Hvit
Kl. 19:45 Klasse V - J14 7'ar Syril IL - Hødd Blå

25.07 Hornindalsvatnet Maraton 2015


Inge Asbjørn Haugen sprang i dag sin maraton nummer 500.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i dag avvikla under flotte forholdved Nord-Europas djupaste innsjø. 

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2015.



Ragnhild Susanne Molland frå Luster sprang inn til ny løyperekord i maraton for kvinner under dagens Hornindalsvatnet Maraton.
 

Rasmus Gausemel debuterte på maraton med å bli kretsmester i si klasse.


Andor Smørdal frå Haugen var ein av dei som fullførte Minimaraton.


25.07 Vik med sterk 3. plass i Dana Cup


Begge foto: privat

Vik sitt lag i klasse J12 tok ein sterk 3. plass i A-sluttspelet i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Med tre sigrar og ein uavgjort vann Vik gruppa si framfor Fyllingsdalen. Vik gjekk dermed rett til kvartfinale der dei møtte Team Horsens. Vik viste seg som det beste laget og vann til slutt 2-1.

I semifinalen møtte Vik det danske laget Fortuna Hjørring som før kampen mot Vik kun hadde slept inn eit mål i turneringa. Vik makta å score to mål, men med sine fire mål var det Fortuna Hjørring som gjekk til finalen. Fortuna Hjørring var heilt suverene i finalen og vann heile 6-1.

Desse var med på Vik sitt lag: Benedicte Nilsen Systad, Oda Alice Stokkebø, Marte Hovland, Kristine Hovland, Andrine Fjærestad Aase, Hedda Moe Sæbø, Ada Marie Fedje, Thea Stadheim og Erika Brekke.

Trenarar for Vik sitt lag er Anne Jorun Fjærestad Aase og Robert Hovland.

 


25.07 Inge Asbjørn Haugen spring sin 500. maraton


Youri van der Werve sprang sin fyrste maraton, medan Inge Asbjørn Haugen sprang sitt 477. maraton under Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2014.
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2014.

Inge Asbjørn Haugen spring i dag sin 500. maraton under årets Hornindalsvatnet Maraton.

Omlag 150 deltakarar (maraton, halvmaraton, 10km og minimaraton) er påmeldt til dagens arrangement.

24.07 Lokale jenter med på vinnarlag i Dana Cup


Thea Bjelde blei kåra til beste spelar i finalen i klasse J17 i Dana Cup.
Bildet er frå bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø) var alle fire med på Arna Bjørnar sitt lag som gjekk heilt til topps i klasse J17 under årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

I dagens finale mot Viking vann Arna Bjørnar 2-0. Miriam Vilnes Mjåseth gav Arna Bjørnar leiinga 1-0, og Thea Bjelde blei kåra til finalens beste spelar.

Asbjørn Kjetil Grinde Håre frå Fjøra var 4. dommar i denne finalen.

Best av laga frå fylket var Årdalstangen med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse G15, og Vik med ein 3. plass i A-sluttspelet i klasse J12.

Stryn J12 og Stryn G12 gjekk begge til topps i B-sluttspelet i sine klasser.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL  1-3

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC  1-0
1/8-finale, kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1 0-3

Kvartfinale, kl. 13.45 Årdalstangen - BærumsVerk Hauger IL  2-0

Semifinale, kl. 18.45 Årdalstangen - Gimletroll IK  2-4

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, kl. 11.15 Stryn - Stord FB  3-1
Kvartfinale, kl. 15.00 Stryn - Lindö FF 0-3

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2  4-3
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Hjørring IF  6-2
Finale, kl. 18.45 Stryn - Barkåker IF  2-1 

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2 5-0
Finale, kl. 18.45 Stryn - Team Horne-Hirtshals  2-0

24.07 Stryn vann 2-0 heime mot Eid 


Christoffer Hafsås var tilbake i Eidadrakta i dagens kamp mot Stryn.
Bildet er frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli.
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid.

Stryn vann i ettermiddag 2-0 mot Eid i ein treningskamp på Stryn Stadion. Mads Wie og Petter Hammer scora Stryn sine mål i ein kamp der stillinga til pause var 2-0.

I ein annan treningskamp i dag vann Årdal 2-0 borte mot Valdres. Truls Hovland scora begge måla i kampen etter pause.

Stryn - Eid   2-0 (2-0)
1-0 Mads Wie (37. min)
2-0 Petter Hammer (42. min)

Stryn:
Simen Lillevik
Petter Hammer
Vegard Vatn Øvreberg
Vegard Hopland
Stian Sandal
Mathias Garlid
Frode Hool Egge
Emil Allesøe
Ruben Garlid
Mads Wie
Karl-Erik Aarsheim

Innbyttarar:
Erik Amble Haugen
Sander Amble Haugen
Karsten Bjelde
Julian Hove
Marius Rauset

Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Daniel Myklebust
Vegard Lunde
Ove Balsnes
Johan Skorge
Vebjørn Høynes
Kristian Lefdal
Runar Naustdal
Marius Henriksen
Christoffer Hafsås

Innbyttarar:
Daniel Haus
Bengt Kongsvoll
Henning Haugen


24.07 Dagens kampar i Dana Cup



Seks lag frå fylket er framleis med vidare i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med fire lag vidare i B-sluttspelet, medan Årdalstangen og Sogndal begge skal spele 1/8-finale i A-sluttspelet i klasse G15.

Klasse G16, B-sluttspel

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G12, B-sluttspel
Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J12, B-sluttspel
Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Lokale lag testar formen før haustsesongen 


Eid jublar etter scoring i heimekampen mot Hødd 2 26. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Omlag ei veke før haustsesongen i 3. divisjon blir sparka i gong er det duka for treningskamp mellom Eid og Stryn. Kampen blir spelt på Stryn Stadion fredag 24. juli klokka 19.00.

I følge Valdres FK sine facebooksider skal Valdres spele treningskamp mot Årdal. Kampen blir spelt på Blåbærmyra fredag 24. juli klokka 19.00.

23.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.


Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg  4-0
1/16-finale, kl. 20.30 Stryn - Nannestad FK  5-2

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 07.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK  3-2

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2   3-2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino  3-1
1/32-finale, kl. 12.55 Stryn - Charlottenlund SK  1-0

1/16-finale, kl. 16.10 Årdalstangen - Urædd FK 1  3-1
1/16-finale, kl. 17.15 Stryn - Ullensaker Kisa FB 1   0-5
1/16-finale, kl. 17.15 Sogndal - Emblem 2-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Årdalstangen - Lizzy FC
1/8-finale, fredag 24. juli kl. 08.45  Sogndal - Gimletroll IK 1

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf   3-0
1/16-finale, kl. 18.30 Stryn - Skedsmo FK  1-0

1/8-finale, fredag 24. juli kl. 11.15 Stryn - Stord FB 

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif  6-0
1/16-finale, kl. 17.15 Høyang - Bærums Verk Haugar IF 2  2-3

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB  0-7

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa  8-0
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Mathopen IL 2  10-2

Kvartfinale, fredag 24. juli kl. 10.00 Stryn - Ullensaker Kisa FB 2

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK  3-2
1/8-finale, kl. 19.25 Stryn - Lake Norman SC Eclipse 0-5

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR  1-2

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2  2-1
Semifinale, kl. 20.20 Vik - Fortuna Hjøøring 3   2-4

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Wojowniczki 3-0

Semifinale, fredag kl. 13.45 Stryn - Fortuna Hjørring 2

23.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Seks av laga er klare for A-sluttspelet, medan seks lag skal ut i B-sluttspelet. 

Klasse G16, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 15.05 Stryn - Borg

Klasse G15, A-sluttspel
1/64-finale, kl. 07.30 Stryn - Grankulle IFK

1/32-finale, kl. 09.40 Årdalstangen - Holmen IF 2
1/32-finale, kl. 09.40 Sogndal - Stolem Gniewino

Klasse G14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 12.05 Stryn - Sandnes Ulf

Klasse G13, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 09.20 Høyang - Bamsif

Klasse G12, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 12.05 Syril/Vik - HB

Klasse G12, B-sluttspel
1/16-finale, kl. 13.55 Stryn - Ullensaker Kisa

Klasse J16, A-sluttspel
1/16-finale, kl. 15.05 Stryn - Gimletroll IK

Klasse J14, B-sluttspel
1/32-finale, kl. 08.25 Stryn - Grótta KR

Klasse J12, A-sluttspel
1/4-finale, kl. 16.40 Vik - Horsens FC 2

Klasse J12, B-sluttspel
1/4-finale, kl. 17.35 Stryn - Vinnar Wojowniczki - Forus og Gausel


22.07 Jacob Storevik klar for Levanger


Jacob Storevik frå ei trening på Eid Idrettspark vinteren 2011.  


Levanger Fotballklubb melder på sine nettsider ar Jacob Storevik er klar for Levanger. Keeperen frå Naustdal blir dermed lagkamerat med Ørjan Hopen.   

Storevik har sidan sommaren 2012 spelt for Rosenborg, og før det var keepertalentet i Florø.

Levanger slit i botnen av OBOS-ligaen, og i det serien er halvspelt har dei kun Hønefoss og Nest Sotra bak seg på tabellen.

Les heile saka på Levanger Fotball sine nettsider.

22.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Raufoss IL  0-1

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Eik Tønsberg FK 2  3-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Eik Tønsberg FK 3  5-0

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)  0-0
Årdalstangen - Gullhaug  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn -  Breidblik 4 (Island)  1-1
Stryn - Elverum FB 1   0-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Ottestad 0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - NSA (USA) 1-3
Stryn - HB 2 (Færøyane)  0-6

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)  3-4
Syril/Vik - Greåker IF  1-1

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Askim FK  2-1
Stryn - Freidig SPK  2-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn -  Lotorps IF (Sverige)  0-4
Stryn - Elverum FB  0-0

Klasse J12, gruppe 1
Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)  3-1
Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)  2-0

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Loddefjord IL  2-0
Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)  5-0


22.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 14.30 Stryn - Raufoss IL

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 13.30 Sogndal - Eik Tønsberg FK 2

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 15.30 Stryn - Eik Tønsberg FK 3

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 10.30 Årdalstangen - Bele Barkarby FF 1 (Sverige)
Kl. 18.30 Årdalstangen - Gullhaug


Klasse G14, gruppe 19
Kl. 10.50 Stryn -  Breidblik 4 (Island)
Kl. 20.00 Stryn - Elverum FB 1

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 15.50 Høyang - Ottestad

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 10.00 Stryn - NSA (USA)
Kl. 18.20 Stryn - HB 2 (Færøyane)

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 12.30 Syril/Vik - Gjokova (Kosovo)
Kl. 20.00 Syril/Vik - Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 10.30 Stryn - Askim FK
Kl. 20.30 Stryn - Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 09.10 Stryn -  Lotorps IF (Sverige)
Kl. 16.40 Stryn - Elverum FB

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 08.20 Vik -  Team Horne Hirtshals (Danmark)
Kl. 15.50 Vik - Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 14.10 Stryn - Loddefjord IL
Kl. 19.10 Stryn - Fortuna Hjørring 4 (Danmark)


21.07 Norge J19 ute av EM-sluttspelet 


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 spelte i ettermiddag 0-0 mot England i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Israel. Norge var dermed avhengig av at Spania måtte ta poeng mot Tyskland for å sikre plass i semifinalen. Men Tyskland vann til slutt 1-0 mot Spania, og Norge er ute av EM-sluttspelet.

Vilde Hasund spelte 2. omgang for Norge, medan Sara Eriksen for tredje kampen på rad var ubenytta reserve.

England - Norge 0-0 (0-0)

Norge:
Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie (Vilde Hasund 46. min)
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 78. min)
Johanne Fridlund
Vilde Anett Fjelldal

Tabell

Tyskland 3 2 0 1 3-3 6
Spania 3  2 0 1 7-2 6
Norge 3  1 1 1 2-4 4
England 3 0 1 2 2-5 1

21.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Stryn - Mandalskameratene FK 2 0-0
Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland) 0-2

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal - Randesund  3-2
Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)  6-0

Klasse G15, gruppe 24
Stryn - Mandalskameratene FK 1  2-1
Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)  0-2

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2  7-0

Klasse G14, gruppe 19
Stryn - Madla  1-1

Klasse G13, gruppe 15
Høyang - Egersunds IK 1  1-1
Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)  0-3

Klasse G12, gruppe 8
Stryn - Store Bergan IL 1  6-5

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3  8-1
Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)  8-0

Klasse J16, gruppe 10
Stryn - Egersunds IK 2  4-0

Klasse J14, gruppe 13
Stryn - Hinna FB 1  1-4

Klasse J12, gruppe 1
Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)  8-0
Vik - Fyllingsdalen FK  3-3

Klasse J12, gruppe 4
Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)  1-6
Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)  1-1


21.07 Dagens kampar i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse G16, gruppe 23
Kl. 08.30 Stryn - Mandalskameratene FK 2
Kl. 17.30 Stryn - Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 08.30 Sogndal - Randesund
Kl. 18.30 Sogndal - Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Kl. 10.30 Stryn - Mandalskameratene FK 1
Kl. 20.30 Stryn - Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Kl. 15.30 Årdalstangen - Mandalskameratene FK 2

Klasse G14, gruppe 19
Kl. 15.00 Stryn - Madla

Klasse G13, gruppe 15
Kl. 11.40 Høyang - Egersunds IK 1
Kl. 20.30 Høyang - Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Kl. 14.10 Stryn - Store Bergan IL 1

Klasse G12, gruppe 11
Kl. 10.50 Syril/Vik - Ullensaker Kisa FB 3
Kl. 18.20 Syril/Vik - Argja Bóltfelag 1 (Færøyane)

Klasse J16, gruppe 10
Kl. 15.30 Stryn - Egersunds IK 2

Klasse J14, gruppe 13
Kl. 15.00 Stryn - Hinna FB 1

Klasse J12, gruppe 1
Kl. 12.30  Vik - Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Kl. 17.30 Vik - Fyllingsdalen FK

Klasse J12, gruppe 4
Kl. 09.10 Stryn - Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)
Kl. 16.40 Stryn - Horsens FC 1 (Danmark)


20.07 Bli tilhengar av haugenfotball.no på Facebook 



2846 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook.

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og foreslå det for sine venner.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.


20.07 Jarle Christensen tek over som trenar for Vik


Jarle Christensen i bortekampen mot Tornado Måløy 17. august  2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogn Avis melder på sine nettsider at Jarle Christensen skal trene Vik ut sesongen. Christensen tek over etter Kåre Egil Skjerven som har vore trenar for Vik denne sesongen.

Jarle Christensen har vore trenar for Vik i åtte sesongar tidligare.

Les heile saka på Sogn Avis sine nettsider.

19.07 Norge J19 vann 2-0 mot Tyskland


Vilde Hasund og Sara Eriksen. Foto: Espen Haugen/NFF
 

Norge J19 vann i går 2-0 mot Tyskland under EM-sluttspelet i Israel.

Norge står dermed med ein seier og eit tap før den siste gruppespelkampen mot England. Med seier i kampen mot England er det stor sjanse for at Norge er klar for semifinale i EM-sluttspelet.

Vilde Hasund og Sara Eriksen var begge ubenytta reserve i kampen mot Tyskland.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Spania 3-1 mot England.

I den andre gruppa i EM-sluttspelet er Frankrike og Sverige klar for semifinale i turneringa.

Tyskland - Norge 0-2 (0-2)
0-1 Vilde Anett Fjelldal (5. min)
0-2 Sjølvmål, Rebecca Knaak (33. min)

Norge:

Cecilie Fiskerstrand
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Maria Hiim (Marie Dølvik Markussen 73. min)
Johanne Fridlund Karoline (Heimvik Haugland 46. min)
Vilde Anett Fjelldal

Tabell
Spania 2  2 0 0 7-1 6
Norge 2  1 0 1 2-4 3
Tyskland 2 1 0 1 2-3 3
England 2 0 0 2 2-5 0

19.07 Oline Jorddal Lønning skal spele for Elverum


Oline Jorddal Lønning i Høyang sin bortekamp mot Eid 21. april 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Elverum melder på sine nettsider at Oline Jordal Lønning er klar for Elverum.

Jordal Lønning har i tillegg til spel for Høyang også vore ein periode i Nymark.

Trener for Elverum Raymond Mikkelsen sine ord om nysigneringen:
Vi er veldig glade og stolte for å ha sikret oss Oline. Hun er en rask spiller som vet hvor målet står, det er det ingen som helst tvil om. Hun vil bidra stort for oss offensivt håper vi på, også skal vi lage et videreutviklingsprogram med henne for tiden hennes i Elverum Fotball. Slik at vi sørger for å ivareta utviklingen hennes som enkeltspiller. Hun har trent stort sett med gutter store deler av livet som fotballspiller, og har fått god betaling for det. Oline vil mye med fotballen, så hun er også en meget god lagspiller, og krever mye av både seg selv og andre, og det trenger vi som lag. Vi gleder oss veldig til samarbeidet, og håper hun vil finne veien til nettmaskene også i hvit og sort. Hun slutter seg til troppen som starter å trene igjen etter ferien 20. juli.

 


Oline Jorddal Lønning under KM-innandørs 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 2. mars 2013.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Nordfjordhallen 3. mars 2013.
 


19.07 Nicklas Sjølie Af Geijerstam klar for Fana


Nicklas Sjølie Af Geijerstam jublar etter å ha gitt Sogndal 2 leiinga
3-0 i kampen mot Eid på Fosshaugane Campus 17. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Nicklas Sjølie Af Geijerstam er klar for 2. divisjonsklubben Fana. Den tidligare Sogndal 2 kapteinen, som også har spelt kampar for Vik, blei speleklar for klubben torsdag. 

Sjølie Af Geijerstam er i startellevaren til Fana i dagens kamp mot Eidsvoll TF. Kampen blir spelt på Nesttun Kunstgress klokka 16.00.

Tidligare Årdalspelar Jonas Hestetun, som også spelar frå start for Fana i dagens kamp, har spelt fast for klubben sidan 2013. Hestetun som er Fana sin faste straffeskyttar står registrert med 29 mål på 58 kampar.

Fana stiller dette laget i dagens kamp mot Eidsvoll TF:
Ådne Nissestad
Fabian Philip Rimestad
Ståle Tveit
Sindre Lie
Nicklas Sjølie Af Geijerstam
Anders Moe Lund
Erlend Aase
Jonas Hestetun
Joachim Dankertsen
Joachim H. Bjånesøy
Mathias Soltvedt

Innbyttarar:
Peter Eikeland
Didrik Angell
Robin Kjell Tshisekedi
Stian Dyngeland
Henrik Seim Frotvedt
Mads Gerhard Rakner


 


Jonas Hestetun i kamp for Årdal mot Jølster 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


18.07 Elise Isolde Stenevik klar for Arna Bjørnar


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.

Elise Isolde Stenevik er klar for Arna Bjørnar. 15-åringen frå Florø flytta til Bergen tidlig denne veka, og er teken opp i A-stallen til Toppserielaget.

J16-landslagsspelaren har nettopp avslutta ungdomsskulen i Florø, og vil frå hausten av gå på Tertnes Toppidrettsgymnas.

Neste veke er Stenevik med på Arna Bjørnar sitt J17-lag som deltek i Dana Cup. Her får ho også selskap av  Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde) og Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) som hospiterar med Arna Bjørnar i denne turneringa. 

18.07 Årdal FK samarbeidar med Florø om lag i Dana Cup


Foto: privat

 

Årdal FK deltek med eit lag i klasse G15 i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark.

Årdal stiller med ein tropp på 15 spelarar. I tillegg til eigne spelarar har Årdal FK med fire spelarar frå Florø. Dette er Torkel Aarønes, Torje Naustdal, Mads Solheim Mortensen og Brage Naustdal.

Årdal FK er komne i gruppe 25, og skal i gruppespelet ut i kampar mot Mandalskameratene FK 2, Gullhaug og det svenske laget Bele Barkarby FF 1.

I ein treningskamp sist helg vann gutane frå Årdal 5-3 mot Sogndal sitt G99-lag. Anders Lereng (2), Joachim Furset (2) og Torje Naustdal scora for Årdal.

17.07 Jenter frå fylket er med Arna Bjørnar på Dana Cup


Thea Bjelde i bortekampen mot Breimsbygda/Sandane 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Fire jenter frå fylket skal vere med Arna Bjørnar sitt lag i klasse J17 på Dana Cup.

Dette er Thea Bjelde (Sogndal), Linn-Mari Nilsen (Førde), Miriam Vilnes Mjåseth (Askvoll/Holmedal) og Elise Isolde Stenevik (Florø).

Arna Bjørnar skal i dei innleiande kampane møte Lake Norman SC Elipse (USA), Västerås BK30 (Sverige) og det norske laget Lillesand.

Arna Bjørnar J17 sin tropp til Dana Cup: 

Linn-Mari Nilsen 1999
Sanna Håland 2000
Victoria Tangen 1997
Sofie Arnesen 1998
Charlotte Nilsen 1997
Andrine Mo 2000
Synnøve Arefjord 1998
Amalie Jordan 1998
Helene Vassnes 1997
Christina Haugland 1999
Elise Isolde Stenevik 1999
Thea Bjelde 2000
Rikke Bogetveit Nygard 2000
Miriam Vilnes Mjåseth 2000
Helena Mo 1998
Emma Birkeland 1999

 


Miriam V. Mjåseth scora fire mål i kampen mot Eid damer 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Linn-Mari Nilsen før Team SFFK jenter sin kamp mot Kaupanger.
Sjå bilder og fakta frå kampane på Eid Idrettspark 22. februar.


Elise Isolde Stenevik i kamp for kretslaget mot Team Søre 31. mars 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.07 12 lag frå fylket deltek i Dana Cup



12 lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn har med heile sju lag i turneringa, medan Sogndal, Årdalstangen, Høyang og Vik har med eit lag kvar. I tillegg stiller Syril og Vik eit samarbeidslag i klasse G12.

Dana Cup går av stabelen tysdag 21. juli til laurdag 25. juli. 

Klasse G16, gruppe 23
Stryn
Mandalskameratene FK 2
Raufoss IL
Schwarzenbek SC 1 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 23
Sogndal
Randesund
Eik Tønsberg FK 2
Riede Emtinghausen (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 24
Stryn
Mandalskameratene FK 1
Eik Tønsberg FK 2
Stadlohn Sus 1920 (Tyskland)

Klasse G15, gruppe 25
Årdalstangen
Mandalskameratene FK 2
Gullhaug
Bele Barkarby FF 1 (Sverige)

Klasse G14, gruppe 19
Stryn
Madla
Elverum FB 1
Breidblik 4 (Island)

Klasse G13, gruppe 15
Høyang
Egersunds IK 1
Ottestad
Anker Wismar FC (Tyskland)

Klasse G12, gruppe 8
Stryn
Store Bergan IL 1
HB 2 (Færøyane)
NSA (USA)

Klasse G12, gruppe 11
Syril/Vik
Gjokova (Kosovo)
Ullensaker Kisa FB 3
Greåker IF

Klasse J16, gruppe 10
Stryn
Askim FK
Egersunds IK 2
Freidig SPK

Klasse J14, gruppe 13
Stryn
Hinna FB 1
Elverum FB
Lotorps IF (Sverige)

Klasse J12, gruppe 1
Vik
Fyllingsdalen FK
Fortuna Hjørring 2 (Danmark)
Team Horne Hirtshals (Danmark)
Wojowniczki Warszaawa (Polen)

Klasse J12, gruppe 4
Stryn
Loddefjord IL
Fortuna Hjørring 4 (Danmark)
Horsens FC 1 (Danmark)
Kreis Cloppenburg NFV (Tyskland)


16.07 Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i dagens Norgescup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Christian Furnes, Kjell Ove Knutsen, Tom Johannes Bang, Kristoffer Førde Aarskog, Christoffer Hafsås og Bjørn Totland.
Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.
 

Footvolley Norway har i dag arrangert Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang frå Oslo Footvolley gjekk heilt til topps i turneringa. I finalen vann Førde Aarskog/Bang 2-0 i sett mot Kjell Ove Knutsen og Christian Furnes.

I bronsefinalen vann Bjørn Totland og Christoffer Hafsås 18-8 mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.

Totalt 11 par deltok i dagens turnering.  

Sjå bilder frå dagens Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Gruppe A:
Christian Furnes/Kjell Ove Knutsen 5 0 +45
Bjørn Totland/Christoffer Hafsås 4 1 +34 
Pål Fossnes/Erik Loftesnes 3 2 +20
Ole Andreas Aarvik/Ove Balsnes 2 3 +4
Erik Fossnes/Karsten Bjelde 1 4 -44
Sean Nicolai/Kjell Gunnar 0 5 -59

Gruppe B:

Kristoffer Førde Aarskog/Tom Johannes Bang 4 0  +43
Kristian Lefdal/Vebjørn Høynes  2 2  0
Ronny Hafsås/Dan Jøran Hafsås 2 2  -6 
Bengt Kongsvoll/Lars Henri Myrer 2 2  -10
Daniel Haus/Joakim Vedvik  0 4  -27


Kvartfinalar:

Furnes/Knutsen - Kongsvoll/Myrer  2-0 (11-6, 11-6)
Totland/Hafsås - Hafsås/Hafsås  2-0 (11-8, 11-2)
Fossnes/Loftesnes - Høynes/Lefdal   2-0 (11-7, 12-10)
Aarvik/Balsnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (7-11, 8-11)

Semifinalar:
Furnes/Knutsen - Totland/Hafsås 2-0 (15-9, 15-10)
Fossnes/Loftesnes - Førde/Aarskog/Bang 0-2 (5-15, 11-15)

Bronsefinale:
Totland/Hafsås - Fossnes/Loftesnes 1-0 (18-8)

Finale: Førde/Aarskog/Bang - Furnes/Knutsen 2-0 (15-11, 15-13)


 


Christoffer Hafsås og Bjørn Totland jublar etter at dei vann bronsefinalen mot Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley.


Erik Loftesnes og Pål Fossnes frå Sogn Footvolley tapte semifinalen mot Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang.


16.07 Peter Aase klar for Sogndal


Peter Aase i kampen mot Aalesund i Eliteturneringa 22. januar 2012.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Sognahallen 22. januar 2012.

Sogndal Fotball har lagt ut følgjande pressemelding i forbindelse med at Peter Aase er klar for Sogndal.

Peter Aase (f. 27/3-95) er klar for sin andre periode for Sogndal Fotball. Partane er samde i ein avtale som strekkjer seg over tre år, fram til 31/7-18.

Peter Aase har tidlegare vore i Sogndal, men har dei siste to åra spelt for moderklubben Florø.

- Me har holdt eit godt auge med Peter i denne perioden, og sett utviklinga hans. Den har vore so bra at me gjerne vil ha han med oss i Sogndal, seier sportsleg leiar Håvard Flo.

Eirik Bakke har fleire gonger uttalt at han har sansen for fotballspelaren Peter Aase, som har masse energi, god teknikk og stor løpskraft.

- Han vil passe godt inn i vår måte å spele fotball på, seier Flo.

Prosessen fram mot denne signeringa har vore utfordrande, då Peter har vore ei særs viktig brikke i kampen om eit mogleg opprykk for Florø. Vi er alle glade for at Peter kan ta på seg Sogndal-drakta att.

Me ynskjer alle Peter Aase velkomen tilbake til oss, og er trygge på at han vil ta nye steg i åra som kjem, avsluttar Håvard Flo.

 


Peter og Stefan Aase født 1995 var begge på bana då SFFK G93 spelte kretskamp mot Sunnmøre på Eid Idrettspark søndag 15. mars 2009. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.07 Jotun sine lag ute av Gothia Cup



Jotun sitt lag i klasse J15 tapte i formiddag 1-3 mot Eriksberg i 1/32-finale i A-sluttspelet i Gothia Cup. Sara Brandsdal scora Jotun sitt mål på stillinga 0-3 like før full tid.

Alle laga til Jotun i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige er dermed ute av turneringa.

16.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Dei tre para som kom på pallen i NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar i dag Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Anders Midthjell i aksjon i finalen mot Kongsvoll/Førde Aarskog
under Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


16.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Av dei fire Jotunlaga som har deltatt i årets Gothia Cup er det kun laget i klasse J15 som er med vidare i turneringa.

Jentene enda til slutt på ein 2. plass i pulja si, og skal i dag ut i 1/32-finale i A-sluttspelet. Motstandar i dag klokka 09.00 er det svenske laget Eriksberg IF.

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF

15.07 Norge J19 tapte opningskampen i Israel


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Norge J19 med Sara Eriksen frå Førde og Vilde Hasund frå Åheim i troppen fekk ein tøff start på EM-sluttspelet i Israel. I dagens kamp mot Spania tapte det norske laget heile 0-4, etter at stillinga til pause var 0-3.

Vilde Hasund blei bytta inn for Johanne Fridlund knappe 20 minutt før full tid, medan Sara Eriksen var ubenytta reserve.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Tyskland 2-1 mot England.

Spania - Norge 4-0 (3-0)
1-0 Alba Redondo (22. min)
2-0 Nahikari García (26. min)
3-0 Pilar Garrote (37. min)
4-0 Alba Redondo (83. min)

Norge:
Aurora Watten Mikalsen
Tuva Hansen
Marit Clausen
Kristine Bjørdal Leine
Marit Bratberg Lund
Karina Sævik
Cecilie Høegh Dekkerhus
Nora Eide Lie
Johanne Fridlund (Vilde Hasund 73. min)
Karoline Heimvik Haugland (Marie Dølvik Markussen 46. min)
Vilde Anett Fjelldal (Pernille Velta 87. min)


15.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

I dag blei dei siste innleiande kampane avvikla, og i tillegg har tre av Jotun sine lag har også spelt kampar i sluttspelet. Jotun G13 og Jotun G16 har spelt 1/64-finale i B-sluttspelet, medan Jotun G14 har vore i aksjon i 1/64-finale i A-sluttspelet. Dessverre enda det med tap for alle desse tre laga, noko som betyr at det kun er Jotun sitt lag i klasse J15 som framleis er med vidare i turneringa.

Jotun J15 spelar 1/32-finale i A-sluttspelet torsdag klokka 09.00 mot det svenske laget Erikbergs IF.

J15 pulje 17
Jotun - Ale United  1-0 (0-0)
1-0 Margrete Nondal Marøy (42. min)

Tabell J15 pulje 17

1. Växjö DFF 3 2 1 0 7 - 4 7
2. IL Jotun 3 2 0 1 4 - 4 6
3. Ale United 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Fanna BK 3 0 1 2 6 - 8 1

A-sluttspel klasse J15
1/32-finale, torsdag kl. 09.00 Jotun - Erikbergs IF


G13 pulje 23

Jotun - BK Häcken 2  0-8

Tabell G13 pulje 23
1. Montrouge FC 92 3 3 0 0 15 - 1 9
2. AP Top 54 3 2 0 1 9 - 3 6
3. BK Häcken 2 3 1 0 2 10 - 8 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 0 - 22 0

B-sluttspel G13
1/64-finale, Jotun - Fässbergs IF  0-8


G14 pulje 19
Jotun - Orust GHMMS 2  4-2 1-0)

Tabell G14 pulje 19
1. IL Jotun 3 3 0 0 6 - 2 9
2. Sandsbro AIK 3 1 1 1 2 - 2 4
3. Fut Academy Elite 3 0 2 1 2 - 3 2
4. Orust GHMMS 2 3 0 1 2 5 - 8 1

A-sluttspel klasse G14
1/64-finale, Jotun - Onsala BK 1-2 (1-1)


G16 pulje 29
Jotun - St. Paul Blackhawks 2  1-5

Tabell G16 pulje 29
1. Independente FC 3 3 0 0 24 - 0 9
2. Enskede IK 3 2 0 1 13 - 4 6
3. St. Paul Blackhawks 2 3 1 0 2 5 - 12 3
4. IL Jotun 3 0 0 3 1 - 27 0

B-sluttspel G16
1/64-finale, Jotun - Rochester School  0-9

15.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 13.40 Jotun - Ale United 

G13 pulje 23

Kl. 09.40 Jotun - BK Häcken 2

G14 pulje 19
Kl. 08.00 Jotun - Orust GHMMS 2

G16 pulje 29
Kl. 11.30 Jotun - St. Paul Blackhawks 2

14.07 LÆRDALSTURNERINGA 2015



Velkomen til Lærdalsturneringa 4.- 6. september 2015.

Lærdal Idrettslag, i samarbeid med veterancupen og næringslivet i Lærdal, arrangerer også i år fotballturnering for smågutar, småjenter, lillegutt og lillejenter. Her stiller gode lag frå aust og vest til kamp mot lag frå fylket.

Laga i 7-ar fotball vert delt i årsklassane: 2001, 2002, 2003, 2004 og 2005.

Nytt av året vil me prøve å få til 9'ar fotball for gutar og jenter 2000.
Ein forutsetning for 9'ar fotball er at me får minimum 4 lag for jenter og gutar.

Alle lag får spele minst 4 kampar. Premiering i 2000, 2001 og 2002-klassane. Heile turneringa vert avvikla på Lærdal Stadion, gras og kunstgras.

Turneringa er ein 7’ar og 9'ar turnering og vert gjennomført etter gjeldande reglar frå NFF.

Turneringa tilbyr overnatting på skule m.v. innan gåavstand til banene, og har tilbod med matservering frå frukost laurdag til middag søndag, før turneringsslutt og heimreise.
Turneringa har plass til om lag 50 lag og siste påmeldingsfrist er sett til 25. juli.

Påmeldingsskjema på nettsidene: www.laerdalsturneringen.no

Me ynskjer spesielt fotballjenter velkomne til turneringa !!

Prisen for deltaking: Påmeldingsavgift pr. 9ar-lag : kr. 1200,-

Påmeldingsavgift pr. 7ar-lag : kr. 900,-
Deltakarkort A : kr. 690,-
Deltakarkort B : kr. 550,-
Deltakarkort C : kr. 200,-

A-kort har overnatting, matservering med 5 måltider,.
B-kort er utan overnatting, men med matservering, T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar
C-kort er utan overnatting og matservering, med T-skjorte og fri tilgang fellesaktivitetar. (lokale lag)

Ved sida av å gje eit godt tilbod til glade fotballgutar og -jenter, vil turneringa og ha eigne tilbod til foreldre med overnatting, mat og aktivitetstilbod. Meir info om desse tilboda vil det kome på nettstaden til turneringa utover våren og sommaren: www.laerdalsturneringen.no

Turneringsleiar, Jan Tore Stølen
E-post: yjanto@hotmail.com
Telefon: 455 13 167


14.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Växjö DFF  0-2 (0-0)


G13 pulje 23
Jotun - Montrouge FC 92  0-7 (0-3)

G14 pulje 19
Jotun - Fut Academy Elite  1-0 (1-0)
1-0 Jørgen Nattvik (18. min)

G16 pulje 29
Jotun - Independente FC 0-13 (0-8)

14.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.


J15 pulje 17
Kl. 12.20 Jotun - Växjö DFF 

G13 pulje 23
Kl. 15.50 Jotun - Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Kl. 09.00 Jotun - Fut Academy Elite

G16 pulje 29
Kl. 10.40 Jotun - Independente FC

13.07 Arrangerar Norgescup på Nordfjordeid


Kristoffer Aarskog under NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid 2013.
 

Footvolley Norway arrangerar torsdag 16. juli Norgescup i Footvolley på Nordfjordeid.

Sist Footvolleysirkuset var på Nordfjordeid var under norgesmesterskapet i 2013. Då var det Morten Håland og Dag Briseid som vann finalen mot Tom Johannes Bang og Vemund Bø Flatøy.

Bjørn Totland og Kristoffer Aarskog spelte seg fram til kvartfinalen i turneringa, men måtte sjå seg slått av norgesmesterane Håland/Briseid.


Dei tre beste laga i Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Frå venstre: Oliver Rotihaug, Bjørn Totland, Bengt Kongsvoll, Kristoffer Førde Aarskog, Anders Midthjell og Ove Balsnes.
Sjå bilder og resultat frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.
Sjå filmen frå Eidamesterskapet i Footvolley 2014.


13.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Jotun - Fanna BK  3-2 (1-1)
1-0 Mari Bjørk Thorstensen (3. min)
1-1 Louise Welén (17. min)
1-2 Maja Olsson (26.  min)
2-2 Sara Brandsdal (32. min)
3-2 Mari Bjørk Thorstensen (50. min+1)
 
G13 pulje 23

Jotun - AP Top 54  0-7 (0-4)

G14 pulje 19
Jotun - Sandsbro AIK  1-0 (0-0)
1-0 Anders Thorsen Talle (33. min)

G16 pulje 29
Jotun - Enskede IK  0-9 (0-6)

13.07 Dagens kampar i Gothia Cup



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

J15 pulje 17
Kl. 12.40 Jotun - Fanna BK

G13 pulje 23

Kl. 09.00 Jotun - AP Top 54

G14 pulje 19
Kl. 13.50 Jotun - Sandsbro AIK

G16 pulje 29
Kl. 13.00 Jotun - Enskede IK

12.07 Sjå film frå Selje All Star Cup


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

 

Selje All Star Cup gjekk i går av stabelen på Selje Idrettspark.

Manchester United vann til slutt kampen mot Liverpool 3-1.

Film frå denne kampen er no lagt ut på Vimeo.

Sjå film frå årets Selje All Star Cup.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.07 Førde tapte 4-1 mot Kongsvinger på Gjemselund


Tidligare Dale og Sogndalspelar Simen Stølen kom inn som innbyttar
for Kongsvinger i dagens kamp mot Førde på Gjemselund.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Førde tapte i ettermiddag 4-1 borte mot Kongsvinger på Gjemselund. Vegard Savland scora Førde sitt mål på straffespark på stillinga 2-0.

Sunnfjordingen Simen Stølen blei bytta inn for Kongsvinger like før full tid. Dette var Stølen sitt andre innhopp for Kongsvinger i 2. divisjon. 19-åringen kom til klubben for kort tid sidan.

Kongsvinger - Førde  4-1 (1-0)

1-0 Espen Nystuen (5. min)
2-0 Patrick Elvethun Hansen (66. min)
2-1 Vegard Savland, straffe (72. min)
3-1 Magnus Solum (75. min)
4-1 Magnus Solum (85. min)

Gult kort:
Niklas Rekdal, Kongsvinger og Thor Jørgen Spurkeland, Førde

Kongsvinger:

Alexander Pedersen
Fredrik Mani Pålerud
Jørgen Richardsen
Espen Nystuen
Francois Tobasegnou Yabre
Niklas Rekdal (Adrian Lillebekk Ovlien 79. min)
Tommy Edvardsen
Patrick Elvethun Hansen
Ørjan Røyrane (Simen Stølen 88. min)
Magnus Solum
Mats Cato Søvik Moldskred  (Ludvig Langrekken 84. min)

Førde:

Ante Knezovic
Vegard Steen Eikeland
Kristoffer Haaland Iversen
Eirik Flatjord
Elias Øvretveit Larsen
Thor Jørgen Spurkeland (Sondre Sandvoll 79. min)
Daniel Kvalvågnes
Svenn Ove Gjøringbø (Sondre Kyte 86. min)
Erlend Moen Taule
Vegard Savland
Oskar Roti (Kristoffer Angedal 81. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 13 11 0 2 35 - 11 33
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 13 4 5 4 25 - 25 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

12.07 Førde møter Kongsvinger på bortebane


Vegard Savland og Førde møter i dag Kongsvinger på Gjemselund.
Bildet er frå Stryn sin heimekamp mot TMFK 20. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I dag blir den siste kampen i den 13. serierunden i 2. divisjon avdeling 4 spelt. Den suverene serieleiaren Kongsvinger tek i mot Førde på Gjemselund. Kampen har avspark klokka 17.00. 

2. divisjon avdeling 4
Kl. 17.00 Kongsvinger - Førde
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Manchester United vann 3-1 mot Liverpool


Laga samla før årets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Manchester United vann i ettermiddag 3-1 mot Liverpool i Selje All Star Cup på Selje Idrettspark.

Werner Kupen, Øystein Starheim og Roger Hamre scora for Manchester United, medan Kenneth Pedersen sette inn Liverpool sitt mål.

Liverpoolkeeper Andreas Otneim blei kåra til kampens profil.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Liverpool - Manchester United  1-3 (1-1)
0-1 Werner Kupen (18. min)
1-1 Kenneth Pedersen (23. min)
1-2 Øystein Starheim (27. min)
1-3 Roger Hamre (44. min)


 


Manchester United jublar etter dagens 3-1 seier mot Liverpool.


Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i dagens kamp.


11.07 Florø tapte 2-0 borte mot Strindheim


Simen Reksten Solheim fekk rødt kort i dagens kamp mot Strindheim.
Bildet er frå heimekampen mot Årdal 27. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø tapte i ettermiddag 2-0 borte mot Strindheim TF på Strindheim kunstress. Florø tek dermed sommarferie på ein tredjeplass på tabellen, minimum ni poeng bak serieleiar Kongsvinger. Med seier heime mot Førde i morgon vil serieleiar Kongsvinger auke avstanden til HamKam, Florø og Nardo til heile 12 poeng.

Strindheim TF - Florø 2-0 (1-0)
1-0 Christian Reginiussen (17. min)
2-0 Sindre Welo (90. min)

Rødt kort: Simen Reksten Solheim (to gule kort 88. min og 90. min)

Gult kort:
Sindre Welo og Christoffer Engen, Strindheim
Peter Aase, Florø 

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Simen Reksten Solheim
Andre Frøyen Reksten
Bjørnar Hove (Simen Halvorsen 79. min)
Martin Hollevik (Kaddu Aton 46. min)
Peter Aase
Hlynur Atli Magnusson
Kristoffer Book (Ntege Cone 73. min)
Halvor Solheim-Olsen
Tord Hovden

Øvrige resultat 2. divisjon avdeling 4
Molde 2 - Elverum 4-2
HamKam - Træff  4-0 
Brumunddal - Stjørdals Blink  2-2
Nardo - Byåsen TF 3-1
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
HamKam 13 5 6 2 23 - 15 21
Florø 13 6 3 4 22 - 14 21
Nardo 13 6 3 4 23 - 19 21
Elverum 13 5 4 4 31 - 22 19
Strindheim TF 13 4 6 3 18 - 15 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Brumunddal 13 4 5 4 13 - 18 17
Stjørdals-Blink 13 5 2 6 21 - 27 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Molde 2 13 4 3 6 20 - 18 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Træff 13 3 2 8 10 - 27 11
Byåsen TF 13 2 3 8 9 - 32 9

11.07 Kampar i dag, laurdag 11. juli


Florø møter i dag Strindheim TF på bortebane. 
Bildet er frå cupkampen heime mot Førde 24. april 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt fem kampar i 2. divisjon avdeling 4.

Florø skal ut i bortekamp mot Strindheim Toppfotball. Kampen blir spelt på Strindheim kunstress klokka 16.00.

2. divisjon avdeling 4
Kl. 14.00 Molde 2 - Elverum
Kl. 16.00 HamKam - Træff
Kl. 16.00 Brumunddal - Stjørdals Blink
Kl. 16.00 Strindheim TF - Florø
Kl. 16.00 Nardo - Byåsen TF
 
Tabell 2. divisjon avdeling 4

Kongsvinger 12 10 0 2 31 - 10 30
Florø 12 6 3 3 22 - 12 21
Elverum 12 5 4 3 29 - 18 19
HamKam 12 4 6 2 19 - 15 18
Nardo 12 5 3 4 20 - 18 18
Førde 12 4 5 3 24 - 21 17
Rødde 13 4 4 5 25 - 30 16
Brumunddal 12 4 4 4 11 - 16 16
Stjørdals-Blink 12 5 1 6 19 - 25 16
Strindheim TF 12 3 6 3 16 - 15 15
Aalesund 2 13 3 4 6 18 - 20 13
Molde 2 12 3 3 6 16 - 16 12
Træff 12 3 2 7 10 - 23 11
Byåsen TF 12 2 3 7 8 - 29 9

11.07 Selje All Star Cup på Selje Idrettspark


Laga samla før fjorårets kamp på Selje Idrettspark.
Foto: Selje Fotball

I ettermiddag blir Selje All Star Cup avvikla på Selje Idrettspark.

Dette er ein kamp mellom tilhengarar av Liverpool og Manchester United. Spelarane som skal vere med må ha spelt for Selje, og kan ikkje ha vore aktive på fotballbana den siste sesongen.

Det er tredje året at ein arrangerar Selje All Star Cup, og før dagens kamp står begge laga med kvar sin siger.

Dagens kamp på Selje Idrettspark har avspark klokka 15.00.

 


Liverpool sitt lag som vann kampen 3-1 mot Manchester United i 2014.
Foto: Selje Fotball


Terje Edvardsen blei kåra til kampens profil i 2014.
Foto: Selje Fotball


10.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Tre lag frå Førde var i dag i aksjon i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Dessverre blei det tap for alle tre laga, og cupeventyret er dermed over for Førde sine lag i denne turneringa.  

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, Førde 1 - Assens FC  1-3

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde - Hestrafors 2-2 4-6 etter straffesparkkonkurranse

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, Førde 2 - Eiger FK  7-8 etter straffesparkkonkurranse

10.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. Tre av laga er framleis med vidare i turneringa.

Førde 1 i klasse G16 er klar for 1/8-finale i A-sluttspelet, Førde 2 i klasse G16 skal ut i 1/8-finale i B-sluttspelet, medan Førde 1 i klasse G15 skal ut i kvartfinale i B-sluttspelet.

B-sluttspel klasse G15
Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC

I ein eventuell semifinale kl. 18.55 møter Førde 1 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og FFI 1.

A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

I ein eventuell kvartfinale kl. 17.30 møter Førde vinnaren av den brasilianske duellen mellom Karanba og Kauai.

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

I ein eventuell kvartfinale kl. 18.25 møter Førde 2 vinnaren av kampen mellom Åkra IL og Åsgårdstrand IF.

09.07 Fire lag frå Jotun deltek i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G13, G14, J15 og G16.

Årets Gothia Cup går av stabelen frå måndag 13. juli til laurdag 18. juli.

G13 pulje 23
Jotun
BK Häcken 2
AP Top 54
Montrouge FC 92

G14 pulje 19
Jotun
Sandsbro AIK
Orust GHMMS 2
Fut Academy Elite

J15 pulje 17
Jotun
Fanna BK
Växjö DFF
Ale United 

G16 pulje 29
Jotun
Enskede IK
St. Paul Blackhawks 2
Independente FC

09.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat frå Førde sine kampar i Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)  1-3

Tabell klasse G15, gruppe 2
Mercedarios  4 4 0 0 16-1 12
Enköpings SK  4 3 0 1 12-4 9
FFI 1  4 2 0 2 9-5 6
Øvrevoll Hosle IL  4 1 0 3 2-11 3
Førde 2  4 0 0 4 1-19 0

Tabell klasse G15, gruppe 3
Subiaco AFC 4 4 0 0 18-1 12
STD Bremerhaven 2 4 3 0 1 9-3 9
SEIF  4 2 0 2 6-8 6
Åkra IL  4 1 0 3 6-15 3
Førde 1 4 0 0 4 0 - 12 0


B-sluttspel klasse G15
1/8-finale, kl. 17.00 Førde 2 - FFI 2  0-3
1/8-finale, kl. 17.20 Førde 1 - Trosvik IF 2  4-0

Kvartfinale, fredag kl. 10.20 Førde 1 - Assens FC



Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Mercedarios (Spania)  1-3

Tabell klasse G16, gruppe 1
Mercedarios  4 4 0 0 17-1 12
Førde  4 2 1 1 9-5 7
Jerslev-Sterup  4 1 2 1 3-5 5
Eiger FK   4 1 0 3 3-14 3
Cercle Municipale de Casablanca   4 0 1 3 2-9 1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)  0-1

Tabell klasse G16, gruppe 2
FFI 1  5 4 1 0 22-0 13
Hestrafors IF   5 4 0 1 10-4 12
KAUAI   5 2 1 2 5-3 7
Åsgårdstrand IF   5 2 0 3 10-12 6
Førde IL 2   5 2 0 3 4-17 6
Ass. sportive rabie eldjazai  5 0 0 5 0-15 0 (Møtte ikkje til turneringa)


A-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 09.00 Førde - Hestrafors

B-sluttspel klasse G16
1/8-finale, fredag kl. 12.00 Førde 2 - Eiger FK

09.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Førde.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 14.15 Førde 2 - Enköpings SK (Sverige)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 15.15 Førde 1 - Mercedarios (Spania)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 18.20 Førde 2 - Hestrafors IF (Sverige)

08.07 Angvik og Diallo scorar mest i 3. divisjon avdeling 8


Jan Roger Angvik scora to mål i Kristiansund FK sin kamp mot Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jan Roger Angvik frå Kristiansund FK og Kenneth Diallo frå Herd er toppscorarar i 3. divisjon avdeling 8 etter halvspelt sesong. Angvik og Diallo står begge med 16 mål kvar, og er to mål føre Finn Alvestad frå Brattvåg. Mads Wie er den spelaren frå fylket som har scora flest mål i 3. divisjon avdeling 8. Glopparen står bokført med ni scoringar for Stryn til no denne sesongen.

16 mål:
Jan Roger Angvik, KFK 16
Kenneth Diallo, Herd 16

14 mål:
Finn Alvestad, Brattvåg

11 mål:
Franjo Tepuric, Bergsøy

9 mål:
Mads Wie, Stryn
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2

8 mål:
Ingolfur Örn Kristjansson, Volda

7 mål:
Didrik Knutsen Fløtre, Brattvåg
Nils Ottar Sandø, Skarbøvik
Patrik Dønheim Hjelmset, Herd

6 mål:
Kim Ødegård Vik, Florø 2
Vegard Bruland, Herd

5 mål:
Bjørn Totland, Eid
John Erik Klinge, KFK
Jonas Kippersund Rønningen, Kristiansund BK 2
Preben Alexander Sætre, Herd
Thomas Aarsund, Brattvåg
Tommy Kanishi Andreassen, Brattvåg
Truls Hovland, Årdal

4 mål:
Asgrim Tangen Farnes, Sogndal 2
Fredrik Flo, Sogndal 2
Karsten Bjelde, Stryn
Kenneth-Andre Hole, Volda
Mathias Flo, Sogndal 2
Ole Kristian Rødahl, Kristiansund BK 2
Petter Hammer, Stryn
Simen Brekkhus, Sogndal 2
Sondre Kjølsøy, Skarbøvik
Thomas James Malins, Volda
Vebjørn Høynes, Eid
Vegard Eikevik Dyrstad, Florø 2



Kenneth Diallo har scora 16 mål for Herd til no denne sesongen.
Bildet er frå heimekampen mot Eid på AMFI Moa Stadion 2. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Finn Alvestad jublar etter scoring i bortekampen mot Stryn 9. mai.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Franjo Tepuric jublar etter scoring i heimekampen mot Eid 18. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Stryn jublar etter at Mads Wie utlikna til 2-2 borte mot Florø 2 3. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


08.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Her er oversikten over dagens resultat for Førde sine fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Klasse G15, gruppe 2
Førde 2 - Mercedarios (Spania)  0-8
Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge) 0-2

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - SEIF (Danmark) 0-3
Førde 1 - Åkra (Norge) 0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Eiger FK (Norge)  5-0

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - Kauai (Brasil)  1-0
Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)  3-0 walkover

08.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 11.15 Førde 2 - Mercedarios (Spania)
Kl. 16.15 Førde 2 - Øvrevoll Hosle (Norge)

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 09.00 Førde 1 - SEIF (Danmark)
Kl. 11.30 Førde 1 - Åkra (Norge)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 16.30 Førde 1 - Eiger FK (Norge)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - Kauai (Brasil)
Kl. 16.30 Førde 2 - Ass. sportive rabie eldjazai (Algerie)

07.07 Tapte fyrste kampen i NSE Camp Stavanger U19


Oliver Rotihaug i kampen mot Florø i NM G19 7. september 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Oliver Rotihaug og Brann deltek denne veka på NSE Camp Stavanger U19. I fråværet av den årlige NTF U19-cupen på Hamar er dette er ei juniorturnering som blir arrangert for fyrste gong i Stavanger. I tillegg til Brann og arrangørklubben Viking deltek Bodø/Glimt og Hønefoss. 

I dagens kamp tapte Brann 3-2 mot Viking på Stavanger Stadion. Oliver Rotihaug spelte heile kampen for Brann.

Resultat kampar tysdag 7. juli:
Viking-Brann 3-2 (0-1)
0-1 Kapinga Brazy (12. min)
1-1 Zymer Bytyqi (67. min)
2-1 Mathias Bringaker (75. min)
2-2 Haldor Stenevik (80. min)
3-2 Mathias Bringaker (87. min)

Bodø/Glimt - Hønefoss  6-2 (4-0)
1-0 Marcus Johansen
2-0 Marcus Johansen
3-0 Marcus Johansen
4-0 Sidad Chooly, straffe
5-0 Fredrik Andre Bjørkan
6-0 Magnus Andersson
6-1 Martin Olimb
6-2 Thomas Evjen

Kampfakta er henta frå Viking sine nettsider.

Kampar fredag 10. juli:
Kl. 16.00 Brann - Hønefoss
Kl. 18.00 Viking - Bodø/Glimt

Kampar måndag 13. juli:
Kl. 11.00 Hønefoss - Viking
Kl. 13.00 Brann - Bodø/Glimt

07.07 Resultat dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar.
 

Klasse G15, gruppe 2
FFI 1 (Danmark) - Førde 2   6-0

Klasse G15, gruppe 3
Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)   0-1
Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)  0-4

Klasse G16, gruppe 1
Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)  1-1
Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko) 2-1

Klasse G16, gruppe 2
Førde 2 - FFI 1 (Danmark)  0-10
Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)  0-6

07.07 Dagens kampar i Cup No. 1 



Førde deltek med fire lag i årets Cup No. 1 i Fredrikshavn i Danmark. 

Her er oversikten over dagens kampar for Førde sine fire lag.

Klasse G15, gruppe 2
Kl. 10.30 FFI 1 (Danmark) - Førde 2

Klasse G15, gruppe 3
Kl. 10.30 Førde 1 - STD Bremerhaven 2 (Tyskland)
Kl. 19.20 Førde 1 - Subiaco AFC (Australia)

Klasse G16, gruppe 1
Kl. 10.30 Førde 1 - Jerslev-Sterud (Danmark)
Kl. 15.45 Førde 1 - Cercle Municipale de Casablanca (Marokko)

Klasse G16, gruppe 2
Kl. 12.15 Førde 2 - FFI 1 (Danmark)
Kl. 16.20 Førde 2 - Åsgårdstrand IF (Norge)

Gå til siste nytt for å sjå fleire saker.

 


 















 


www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes