28.08 Kampar i dag, søndag 28. august


Stryn 2 spelar i dag heimekamp mot Tambarskjelvar.
Frode Hool Egge blei matchvinnar for Stryn 2 borte mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 15.30 Sogndal - Stabæk

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 21 15 5 1 47 - 15 50
Odd 21 11 5 5 30 - 22 38
Haugesund 22 11 5 6 38 - 33 38
Brann 22 11 4 7 31 - 21 37
Molde 22 11 4 7 41 - 35 37
Sarpsborg 08 22 10 6 6 25 - 24 36
Strømsgodset TF 22 10 4 8 33 - 28 34
Viking 21 9 4 8 23 - 26 31
Sogndal 21 6 9 6 24 - 25 27
Vålerenga 21 7 4 10 29 - 30 25
Tromsø 21 6 6 9 25 - 31 24
Lillestrøm 21 5 7 9 32 - 36 22
Bodø/Glimt 21 5 6 10 25 - 31 21
Stabæk 21 5 5 11 26 - 31 20
Aalesund 22 5 5 12 25 - 41 20
Start 21 0 9 12 17 - 42 9

3. divisjon kvinner
Kl. 17.15 Balestrand - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner
Høyang 9 5 0 4 23-20 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Tornado Måløy 9 4 1 4 22-21 13
Breimsbygda /Sandane 8 4 1 3 16-17 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 8 3 1 4 16-15 10
Kaupanger 2 8 3 1 4 11-18 10
Stryn 8 2 2 4 13-15 8

5. divisjon avdeling 1
Kl. 12.45 Bjørn - Fure
Kl. 15.00 Balestrand - Førde 3
Kl. 15.00 Hyllestad/Dale 2 - Årdal/Jotun/ÅTIL
Kl. 15.30 Syril - Askvoll/Holmedal

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 6 0 3 23 - 15 18
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 5 2 2 25 - 8 17
Syril 9 5 2 2 32 - 16 17
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Førde 3 9 3 1 5 22 - 28 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

5. divisjon avdeling 2

Kl. 17.00 Stryn 2 - Tambarskjelvar

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 2 0 31-14 20
Stryn 2 8 5 2 1 30-17 17
Selje 8 4 1 3 37-18 13
Eid 2 8 3 1 4 19-25 10
Jølster 8 2 3 3 17-21 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Atløy - Gaular 2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 10 7 1 2 40-17 22
Atløy 10 6 1 3 22-23 19
Gaular 2 10 5 2 3 31-18 17
Anga 10 3 3 4 17-19 12
Førde 4 10 2 2 6 21-36 8
Høyang 2 10 1 3 6 14-32 6

6. divisjon avdeling 3
Kl. 17.00 Stadlandet/Åheim - Breimsbygda/Jølster 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 12 8 1 3 45 - 28 25
Flatraket /Selje 2 12 8 0 4 47 - 26 24
Hyen 12 6 4 2 28 - 16 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Loen /Vikane/Stryn 3 12 6 2 4 20 - 26 20
Stadlandet /Åheim 11 5 0 6 32 - 38 15
Sandane 2 11 3 1 7 29 - 28 10
Oppstryn 12 2 2 8 22 - 41 8
Svelgen 12 1 1 10 14 - 47 4


27.08 Florø vann 7-0 heime mot Førde


Endre Kupen scora tre mål i dagens storseier mot Førde.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Florø vann i ettermiddag 7-0 heime mot Førde på Førde Stadion. Endre Kupen (3), Erlend Hove (2), Simen Brekkhus og Luc Michael Jeggo scora måla i kampen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Etter dagens seier er Florø serieleiar i 3. divisjon avdeling 3.

Florø - Førde 7-0 (3-0)
1-0 Erlend Hove (8. min)
2-0 Endre Kupen (22. min)
3-0 Endre Kupen, straffe (37. min)
4-0 Erlend Hove (52. min)
5-0 Endre Kupen (73. min)
6-0 Simen Brekkhus (79. min)
7-0 Luc Michael Jeggo (90. min)

Dommar: Svein Tore Sinnes, Flekkefjord

Assistentdommarar: Vegard Yndestad, Eikefjord og Sindre Myrvang, Jølster

Gult kort: Gisle Isene, Carl Joakim Kvist, Eirik Lund Holm og Kristoffer Haaland Iversen, Førde

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Runar Hove
Andre Frøyen Reksten
Vegar Gjermundstad
Erlend Hove (Oliver Rotihaug 76. min)
Halvor Solheim-Olsen (Luc Michael Jeggo 69. min)
Peter Aase (Simen Brekkhus 63. min)
Endre Kupen
Stefan Aase
Rashad Muhammed

Førde:
Christian Aarbogh Bjerke
Carl Joakim Kvist
Gisle Isene (Elias Øvretveit Larsen 42. min)
Eirik Flatjord
Joar Tryti
Thor Jørgen Spurkeland
Kristoffer Haaland Iversen
Simen Melhus (Elias Rognebakke 73. min)
Eirik Lund Holm
Daniel Kvalvågnes
Vegard Savland (Christoffer Skårn 46. min)


27.08 Elise Isolde Stenevik scora åtte mål i 2. divisjon


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.    


 

Elise Isolde Stenevik var kampen store spelar då Arna Bjørnar 2 i dag vann 11-1 mot Staal Jørpeland i 2. divisjon kvinner avdeling 4.

Jenta frå Florø scora åtte mål og hadde to målgivande pasningar i kampen som blei spelt på Garnes kunstgress. Arna Bjørnar 2 sine andre mål blei scora av Emile Nautnes (2) og Sandra Stavenes.

Arna Bjørnar 2 - Staal Jørpeland  11-1
Mål Arna Bjørnar 2: Elise Isolde Stenevik (8), Emile Nautnes (2) og Sandra Stavenes

27.08 Resultat kampar i dag, laurdag 27. august




Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Florø - Førde  7-0 (3-0)
1-0 Erlend Hove (8. min)
2-0 Endre Kupen (22. min)
3-0 Endre Kupen, straffe (37. min)
4-0 Erlend Hove (52. min)
5-0 Endre Kupen (73. min)
6-0 Simen Brekkhus (79. min)
7-0 Luc Michael Jeggo (90. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Florø 19 15 3 1 58 - 19 48
Nest-Sotra 19 15 3 1 56 - 17 48
Egersunds 18 10 3 5 33 - 17 33
Vidar 19 9 3 7 43 - 44 30
Lysekloster 19 10 0 9 33 - 41 30
Fana 19 7 7 5 27 - 17 28
Vålerenga 2 18 7 6 5 36 - 29 27
Vard Haugesund 19 6 6 7 36 - 29 24
Lørenskog 18 7 2 9 30 - 28 23
Fyllingsdalen 19 4 7 8 27 - 30 19
Stord 19 4 5 10 27 - 47 17
Frigg 19 4 4 11 23 - 48 16
Sola 18 3 3 12 20 - 45 12
Førde 19 2 4 13 20 - 58 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Sandviken 2   4-1 (2-1)

1-0 Rebekka Bergum Skaasheim (7. min)
2-0 Silje Torvanger (18. min)
2-1 Sandviken 2 (43. min)
3-1 Birte Øvsthus (77. min)
4-1 Birte Øvsthus (90. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Sandviken 2 15 11 0 4 46 - 26 33
Kaupanger 15 10 2 3 51 - 19 32
Hinna 14 10 0 4 42 - 17 30
Fyllingsdalen 14 8 3 3 28 - 12 27
Klepp 2 14 8 2 4 37 - 14 26
Avaldsnes 2 14 7 1 6 22 - 25 22
Arna-Bjørnar 2 15 5 3 7 27 - 21 18
Haugar 14 5 3 6 17 - 20 18
Vestsiden-Askøy 14 5 1 8 20 - 29 16
Bergen Nord /Hovding 14 3 3 8 22 - 41 12
Staal Jørpeland 15 3 1 11 16 - 58 10
Forus og Gausel 14 1 1 12 11 - 57 4

3. divisjon avdeling 3

Sander - Årdal 0-4

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Flisa 18 14 2 2 47 - 18 44
Skedsmo 17 14 1 2 50 - 20 43
Funnefoss/Vormsund 18 12 3 3 58 - 18 39
Valdres 17 12 1 4 54 - 21 37
Aurskog-Høland 17 11 1 5 40 - 26 34
Årdal 18 10 2 6 51 - 29 32
Lillestrøm 2 17 9 3 5 47 - 29 30
Hauerseter 17 10 0 7 39 - 32 30
Ullensaker/Kisa 2 17 5 4 8 21 - 37 19
Gran 18 6 0 12 28 - 39 18
Kongsvinger 2 17 2 4 11 19 - 48 10
Hallingdal 17 3 0 14 18 - 60 9
Jevnaker 18 1 2 15 12 - 47 5
Sander 18 1 1 16 13 - 73 4

3. divisjon avdeling 8

Rollon - Stryn 0-3
Træff - Spjelkavik  3-1  
Herd - Kristiansund FK  2-1
Hødd 2 - Surnadal  5-0
Fjøra - Bergsøy   2-1

3. divisjon avdeling 8
Herd 18 15 1 2 56 - 15 46
Spjelkavik 18 12 0 6 36 - 22 36
Træff 18 11 1 6 31 - 25 34
Aalesund 2 17 9 2 6 49 - 28 29
Fjøra 18 8 4 6 35 - 30 28
Hødd 2 18 9 1 8 46 - 42 28
Bergsøy 18 8 3 7 40 - 35 27
KFK 18 8 1 9 36 - 38 25
Stryn 18 7 4 7 31 - 35 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Florø 2 17 5 2 10 25 - 54 17
Rollon 18 4 0 14 18 - 47 12
Surnadal 18 2 1 15 12 - 60 7

4. divisjon
Bremanger - Sandane  1-0

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 15 13 2 0 54 - 19 41
Eid 15 12 2 1 73 - 17 38
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 15 8 2 5 47 - 25 26
Dale 15 7 1 7 36 - 36 22
Bremanger 15 7 1 7 27 - 36 22
Tornado Måløy 15 6 2 7 37 - 39 20
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Kaupanger 15 3 2 10 20 - 34 11
Gaular 15 3 2 10 27 - 58 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 15 2 1 12 18 - 79 7


27.08 Kampar i dag, laurdag 27. august


Florø spelar i dag heimekamp mot Førde på Florø Stadion.
Bildet er tatt etter Florø sin 5-2 seier borte mot Førde  29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 15.00 Florø - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 18 14 3 1 52 - 15 45
Florø 18 14 3 1 51 - 19 45
Egersunds 18 10 3 5 33 - 17 33
Lysekloster 18 10 0 8 31 - 37 30
Vidar 18 9 2 7 41 - 42 29
Fana 18 7 6 5 25 - 15 27
Vålerenga 2 18 7 6 5 36 - 29 27
Vard Haugesund 19 6 6 7 36 - 29 24
Lørenskog 18 7 2 9 30 - 28 23
Fyllingsdalen 18 4 7 7 26 - 27 19
Stord 19 4 5 10 27 - 47 17
Frigg 18 3 4 11 20 - 47 13
Sola 18 3 3 12 20 - 45 12
Førde 18 2 4 12 20 - 51 10

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 14.00 Kaupanger - Sandviken 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Sandviken 2 14 11 0 3 45 - 22 33
Hinna 14 10 0 4 42 - 17 30
Kaupanger 14 9 2 3 47 - 18 29
Fyllingsdalen 14 8 3 3 28 - 12 27
Klepp 2 14 8 2 4 37 - 14 26
Avaldsnes 2 14 7 1 6 22 - 25 22
Haugar 14 5 3 6 17 - 20 18
Vestsiden-Askøy 14 5 1 8 20 - 29 16
Arna-Bjørnar 2 14 4 3 7 16 - 20 15
Bergen Nord /Hovding 14 3 3 8 22 - 41 12
Staal Jørpeland 14 3 1 10 15 - 47 10
Forus og Gausel 14 1 1 12 11 - 57 4

3. divisjon avdeling 3

Kl. 16.00 Sander - Årdal

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Skedsmo 17 14 1 2 50 - 20 43
Flisa 17 13 2 2 44 - 18 41
Valdres 17 12 1 4 54 - 21 37
Funnefoss/Vormsund 17 11 3 3 56 - 18 36
Aurskog-Høland 17 11 1 5 40 - 26 34
Lillestrøm 2 17 9 3 5 47 - 29 30
Hauerseter 17 10 0 7 39 - 32 30
Årdal 17 9 2 6 47 - 29 29
Ullensaker/Kisa 2 17 5 4 8 21 - 37 19
Gran 17 6 0 11 28 - 36 18
Kongsvinger 2 17 2 4 11 19 - 48 10
Hallingdal 17 3 0 14 18 - 60 9
Jevnaker 17 1 2 14 12 - 45 5
Sander 17 1 1 15 13 - 69 4

3. divisjon avdeling 8

Kl. 15.00 Rollon - Stryn
Kl. 15.00 Træff - Spjelkavik
Kl. 15.00 Herd - Kristiansund FK
Kl. 16.00 Hødd 2 - Surnadal
Kl. 16.00 Fjøra - Bergsøy

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 17 10 1 6 28 - 24 31
Aalesund 2 17 9 2 6 49 - 28 29
Bergsøy 17 8 3 6 39 - 33 27
Fjøra 17 7 4 6 33 - 29 25
Hødd 2 17 8 1 8 41 - 42 25
KFK 17 8 1 8 35 - 36 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Stryn 17 6 4 7 28 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Florø 2 17 5 2 10 25 - 54 17
Rollon 17 4 0 13 18 - 44 12
Surnadal 17 2 1 14 12 - 55 7

4. divisjon
Kl. 14.00 Bremanger - Sandane

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 15 13 2 0 54 - 19 41
Eid 15 12 2 1 73 - 17 38
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 15 8 2 5 47 - 25 26
Dale 15 7 1 7 36 - 36 22
Tornado Måløy 15 6 2 7 37 - 39 20
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Kaupanger 15 3 2 10 20 - 34 11
Gaular 15 3 2 10 27 - 58 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 15 2 1 12 18 - 79 7


26.08 Resultat kampar i dag, fredag 26. august


Kristian Lefdal gav Eid leiinga 1-0 i dagens kamp mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Tornado Måløy - Breimsbygda/Sandane  1-0 (1-0)
1-0 Thea Kassen Sæten (19. min)

Stryn - Høyang  3-0 (0-0)
1-0 Kristine Tonning (48. min)
2-0 Sunniva Leivdal (52. min)
3-0 Kristine Tonning (69. min)

Tabell 3. divisjon kvinner
Høyang 9 5 0 4 23-20 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Tornado Måløy 9 4 1 4 22-21 13
Breimsbygda /Sandane 8 4 1 3 16-17 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 8 3 1 4 16-15 10
Kaupanger 2 8 3 1 4 11-18 10
Stryn 8 2 2 4 13-15 8

4. divisjon
Eid - Høyang  2-0 (1-0)

1-0 Kristian Lefdal (24. min)
2-0 Sindre Hafsås (60. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen

På Haugenfotball.no si side på Facebook kan du sjå Hallgeir Sandal sin kommentar etter dagens kamp.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

Dale - Kaupanger  2-1 (0-1)
0-1 Eirik Hellebust Menes (30. min)
1-1 Tommy Andre Holm (80. min)
2-1 Sjølvmål, Sondre Hagen (86. min)

Skavøypoll - Gaular  8-2
Fjøra/Sogndal 3 - Tornado Måløy   2-5

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 15 13 2 0 54 - 19 41
Eid 15 12 2 1 73 - 17 38
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 15 8 2 5 47 - 25 26
Dale 15 7 1 7 36 - 36 22
Tornado Måløy 15 6 2 7 37 - 39 20
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Kaupanger 15 3 2 10 20 - 34 11
Gaular 15 3 2 10 27 - 58 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 15 2 1 12 18 - 79 7

5. divisjon avdeling 2

Eikefjord - Jølster  4-2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 8 6 2 0 31-14 20
Stryn 2 8 5 2 1 30-17 17
Selje 8 4 1 3 37-18 13
Eid 2 8 3 1 4 19-25 10
Jølster 8 2 3 3 17-21 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1


26.08 Christian Holko har signert for Lyn


Christian Holko og Christoffer Hafsås etter kampen Stryn-Eid i 2010. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stryn sin tidligare storscorar Christian Holko har skrive under for Lyn.

Holko fekk sin debut i dagens toppkamp heime mot Skjetten, då han blei bytta inn fem minutt ut i 2. omgang. På det tidspunktet leda Lyn 2-0, og Holko fekk ein vanskelig jobb som enslig spiss.

Lyn vann til slutt kampen 3-0, og ledar 3. divisjon avdeling 2 heile sju poeng føre Skjetten.

Neste kamp for Holko og Lyn er borte mot Lørenskog 2 måndag 5. september.

26.08 Saasens betraktningar



 

Tidligare Haugenspelar Kay Ove Hafsås er mannen bak bloggen Saasens betraktningar. Forrige gong han la ut eit innlegg var det om mr. Haugen, Øystein Haugland. No var det underteikna sin tur til å vere tema for blogginnlegget.

Les innlegget her.


NB! Underteikna vil samtidig takke alle som har bidratt med pengegåver i forbindelse med blogginnlegget.

26.08 Lanserer Telenor Xtra FFO hausten 2016


Alle foto: Eid Fotball

 

Eid Fotball har sendt ut pressemelding i forbindelse med at opplegget for Telenor Xtra FFO hausten 2016 er klart.

Det er igjen klart for Telenor Xtra FFO. Eid IL Fotball ønskjer å vidareføre dette tilbodet for born i Eid kommune. Vi er no inne i andre halvår av fritidsordninga, og ønskjer å gjere nokre justeringar som gjer at dagen blir enda betre.

To dagar med FFO og masse aktivitet
Vi vil no tilby 2 dagar med Telenor Xtra. Dette blir tysdagar frå 0715 - 0830 (morgontrening) og onsdagar i perioden 1200 - 1500. Aktiviteten vil bli mykje det samme. Tema som blir tekne opp er sjef over ballen (teknikk og individuelle ferdigheiter med ball), skåringstrening og sjølve kampen med småspel og større spel. I tillegg vil vi sjå på tema som bevegelseslære, motorikk, litt lett styrke med bruk av kroppsvekt, samt leik og moro.

Eigen avdeling på Hjelle
På Hjelle er der mange ivrige spelarar, og vi hadde god deltaking frå spelarar frå Heia IL første halvår. Vi ønskjer difor å tilby ei eiga trening på Hjelle for dei som høyrer til Hjelle skule. Denne treninga blir då tysdagar 0715 - 0830. I tillegg vil vi parallellt køyre trening for dei resterande i Eid kommune på Eid i same tidsrom.

Onsdagen samlar vi heile kommuna på Eid i tida 1200 - 1500.

Gode innstruktørar og sammarbeidspartnarar
Vi er veldig glade for å ha gjort avtalar med mange av dei same innstruktørane som var med på våren. Sportskoordinator Bjørn Totland vil vere leiar og ha ansvar for opplegget på Telenor Xtra. I tillegg vil Lars Kongsvoll, Henrik Rand og Mukhtar Wed Keren fortsatt bli med i teamet. Alle desse trenarane vil og innan kort tid kurse seg enda meir via NFF sitt utdanningsløp. Noko som vil gje treningane enda eit løft.

På tysdagane vil borna få møte spelarar og elevar frå Eid Vidaregåande Skule, i tillegg vil sportskoordinator Bjørn Totland vere til stades. Eid IL Fotball har gjennom sitt gode sammarbeid med Eid Vidaregåande Skule no bygd på faget Breddeidrett. Faget der fotballspelarar får kombinert skule med fotballtrening lar og no elevane få ta del i trenaryrket. Vi er stolte og glade for at sammarbeidet mellom fotball og EVS blir enda betre utvikla på denne måten. No legg vi ein platform for at fotballspelarar skal få nok trening, og i tillegg også lære litt om trenaryrket.

Eid IL Fotball vil også rette ein takk til Eid kommune v/flyktningetenesta og skulesektoren. Vi møter velvilje og positivitet i vårt arbeid med å skape eit tilbod om aktivitet. Dette gjeld då spesielt når vi treng tilgang til anlegg og vårt arbeid med integrering.

Pris, påmelding, kven kan vere med og tidsrom Telenor Xtra
Vi har sett på korleis vi gjorde det i vår, og har no gjort justeringar. Dette gjeld også for prisen. Vi lanserar no 2 tilbod for dei som vil gå på Telenor Xtra. Enten er du med tysdag og onsdag, eller du er med kun onsdag. Telenor Xtra er for 3. - 6. klasse, men vi åpnar også opp for at dei som går i 7. klasse skal få vere med. Telenor Xtra er ein ypperleg møtestad for å bli kjent med jamnaldringar frå dei ulike krinsane. Det blir treningar på tvers av kjønn og alder, og samhald og fair-play er prioritert.

Telnor Xtra vil hausten foregår i september, oktober og november.

Då gler vi oss til ein haust med fotballaktivitet på Telenor Xtra, og håpar vi ser mange nye og kjente born på første treningane i september.

Har du spørsmål til Telenor Xtra så ta gjerne kontakt med sportskoordinator Bjørn Totland på tlf 907 71 263.

Les alt om dette og meld deg på Telenor Xtra på Eid Fotball sine nettsider.


 


26.08 Andreas Sandal debuterte i Toppserien


Sandal var assistentdommar i cupkampen Stryn - Aalesund i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Andreas Sandal frå Haugen fekk sist laurdag sin debut i Toppserien.

Sandal var assistentdommar i kampen mellom Vålerenga og Klepp i Vallhall. Kampen enda til slutt uavgjort 3-3, etter at stillinga til pause var 1-0 til bortelaget. Synne Sofie Christiansen frå Sogndal blei bytta inn for Vålerenga drøye 10 minutt før full tid.

Etter debuten i Toppserien sist laurdag har 21-åringen frå Eid vore assistentdommar i kampane Ullern - Tromsdalen (2. divisjon avdeling 1) og Vålerenga - Stabæk (G19 Interkrets).

Neste kamp for Sandal er kampen mellom Lokomotiv Oslo og Rilindja (3. divisjon avdeling 2) som blir spelt på Frogner kunstgress måndag 29. august.

 


Andreas Sandal var dommar i kampen mellom Selje og Stryn 2 i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


26.08 Kampar i dag, fredag 26. august


Eid spelar i ettermiddag heimekamp mot Høyang på Eid Idrettspark.
Anders Midthjell scora to mål då Eid vann bortekampen mot Høyang.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Stryn - Høyang
Kl. 19.00 Tornado Måløy - Breimsbygda/Sandane

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 8 3 1 4 16-15 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 21-21 10
Kaupanger 2 8 3 1 4 11-18 10
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

4. divisjon
Kl. 18.30 Eid - Høyang

NB!  Kampen Eid - Høyang er flytta frå Eid Stadion til Eid Idrettspark.

Kl. 19.00 Dale - Kaupanger
Kl. 19.00 Skavøypoll - Gaular
Kl. 19.00 Fjøra/Sogndal 3 - Tornado Måløy

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 14 12 2 0 46 - 17 38
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7

5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Eikefjord - Jølster

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 7 5 2 0 27-12 17
Stryn 2 8 5 2 1 30-17 17
Selje 8 4 1 3 37-18 13
Eid 2 8 3 1 4 19-25 10
Jølster 7 2 3 2 15-17 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1


25.08 Desse slepp inn minst mål i Sogn og Fjordane


Florø har slept inn berre 1,06 mål/kamp til no denne sesongen.
Bildet er frå Florø sin heimekampe Sola 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Studentspretten, Årdal 2/Jotun/TIL og Florø er dei tre laga frå fylket som har slept inn minst mål pr. kamp i Sogn og Fjordane til no denne sesongen. (pr. 21. august)

Studentspretten som spelar i 6. divisjon avdeling 1 står bokført med kun 0,83 mål/kamp, Årdal 2/Jotun/ÅTIL står med 1,00 mål/kamp i 5. divisjon avdeling 1, medan Florø har slept inn 1,06 mål/kamp i 2. divisjon avdeling 4.

I den andre enden av lista finn vi Fjøra 2/Sogndal 3 og Hyllestad/Dale 2. Begge desse laga har slept inn over fem mål pr. kamp i snitt.

Oversikt over antall scora mål/kamp:
1. Studentspretten, 6. divisjon avdeling 1  0,83
2. Årdal 2/Jotun/ÅTIL, 5. divisjon avdeling 1  1,00
3. Florø, 2. divisjon avdeling 4  1,06
4. Sogndal, Tippeligaen 1,19
5. Eid, 4. divisjon 1,21
6. Skavøypoll, 4. divisjon 1,21
7. Kaupanger, 2. divisjon kvinner avdeling 3  1,29
8. Hyen, 6. divisjon avdeling 3  1,36
9. Sogndal, 3. divisjon kvinner 1,38
10. Tempo, 6. divisjon avdeling 2  1,56
11. Syril, 5. divisjon avdeling 1  1,63
12. Høyang, 4. divisjon 1,64
13. Fjøra, 3. divisjon avdeling 8  1,71
14. Årdal, 3. divisjon avdeling 3  1,71
15. Eikefjord, 5. divisjon avdeling 2  1,71
16. Førde, 3. divisjon kvinner 1,71
17. Balestrand, 5. divisjon avdeling 1  1,75
18. Atløy, 6. divisjon avdeling 2  1,78
19. Gaular 2, 6. divisjon avdeling 2  1,78
20. Førde 2, 4. divisjon 1,86
21. Fure, 5. divisjon avdeling 1  1,88
22. Stryn 2, 5. divisjon avdeling 2  1,88
23. Anga, 6. divisjon avdeling 2  2,00
24. Bjørn, 5. divisjon avdeling 1  2,00
25. Haugen, 6. divisjon avdeling 3  2,00
26. Sogndal 2, 3. divisjon avdeling 8  2,00
27. Stryn, 3. divisjon avdeling 8  2,06
28. Flatraket /Selje 2, 6. divisjon avdeling 3  2,10
29. Askvoll/Holmedal, 5. divisjon avdeling 1  2,11
30. Høyang, 3. divisjon kvinner 2,13
31. Stryn, 3. divisjon kvinner 2,14
32. Selje, 5. divisjon avdeling 2  2,25
33. Loen /Vikane/Stryn 3, 6. divisjon avdeling 3  2,27
34. Breimsbygda /Sandane, 3. divisjon kvinner 2,29
35. Kaupanger, 4. divisjon 2,29
36. Vik, 4. divisjon 2,29
37. Breimsbygda /Jølster 2, 6. divisjon avdeling 3  2,30
38. Sandane, 4. divisjon 2,36
39. Sandane 2, 6. divisjon avdeling 3  2,40
40. Jølster, 5. divisjon avdeling 2  2,43
41. Dale, 4. divisjon 2,50
42. Førde 3, 5. divisjon avdeling 1  2,50
43. Bremanger, 4. divisjon 2,57
44. Kaupanger 2, 3. divisjon kvinner 2,57
45. Balestrand, 3. divisjon kvinner 2,63
46. Tornado Måløy, 3. divisjon kvinner 2,63
47. Tornado Måløy, 4. divisjon 2,64
48. Førde, 2. divisjon avdeling 4  2,83
49. Eid 2, 5. divisjon avdeling 2  3,13
50. Kaupanger 2, 6. divisjon avdeling 1  3,17
51. Florø 2, 3. divisjon avdeling 8  3,18
52. Tambarskjelvar, 5. divisjon avdeling 2  3,29
53. Høyang 2, 6. divisjon avdeling 2  3,33
54. Balestrand 2, 6. divisjon avdeling 1  3,50
55. Hafslo, 6. divisjon avdeling 1  3,50
56. Oppstryn, 6. divisjon avdeling 3  3,55
57. Gaular, 4. divisjon 3,57
58. Stadlandet /Åheim, 6. divisjon avdeling 3  3,60
59. Førde 4, 6. divisjon avdeling 2  3,78
60. Svelgen, 6. divisjon avdeling 3  4,00
61. Hornindal, 5. divisjon avdeling 2  4,57
62. Fjøra 2/SIL 3, 4. divisjon 5,29
63. Hyllestad /Dale 2, 5. divisjon avdeling 1  5,50

 


Fjøra 2/Sogndal 3 slapp inn sju mål i bortekampen mot Eid 3. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


25.08 Dagen i dag for 10 år sidan 


Arne Morten Nydal var som vanlig sikker med høgrefoten.
Sjå fakta og bilder frå kampen.


Med ujamne mellomrom framover kjem det til å bli lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna har vore på for nøyaktig 5 eller 10 år sidan.

For 10 år sidan i dag spelte Eid 2 heimekamp mot Haugen i 6. divisjon avdeling 4.

Sjå fakta og bilder frå kampen.


Eid 2 - Haugen 9-2 (5-2)
1-0 Steffen Sture Olsen (3. min) 
1-1 Øystein Haugland, straffe (15. min) 
2-1 Jan Azar Karadas (16. min) 
3-1 Jim Tore Humborstad (26. min) 
4-1 Jan Azar Karadas (28. min) 
4-2 Kim Tore Gilleshammer (33. min) 
5-2 Jan Azar Karadas (42. min) 
6-2 Frode Taklo (51. min) 
7-2 Jan Azar Karadas (63. min) 
8-2 Kim Svarstad (79. min) 
9-2 Oddbjørn Melheim (86. min) 

Kort: Ingen

Dommar: Ingemund Sægrov, Snadane

Eid 2:
Ole Bjarte Taklo
Steffen Midthjell
Arne Morten Nydal
Stig Torheim
Jan Otto Bustadmo
Steffen Sture Olsen
Anders Midthjell
Eirik Hauge
Jim Tore Humborstad 
Kim Svarstad
Jan Azar Karadas

Innbyttarar:
Frode Taklo
Bjørnar Strandos
Jon Kåre Storevik
Oddbjørn Melheim
Eirik Lunde

Haugen:
Vegard Løken
Torleiv Orheim
Mikael Myklebust
Odd Kjetil Liseth
Jan Roger Solibakke
Øystein Haugland
Bengt Leite
Kim Tore Gilleshammer
Tore Sundal
Kay Rune Solheim
Stig Tore Gilleshammer

Innbyttarar:
Cato Magne Humborstad
Kim Fagerstrand
Hans Petter Gilleshammer
Bjørn Erik Bruvoll
Runar Øien
 
Haugen tapte i kveld 9-2 mot Eid 2 på kunstgraset i Eid Idrettspark. 

Eid 2 var det klart beste laget gjennom heile kampen og vann til slutt med heile sju mål. Steffen Sture Olsen sette fyrste ballen bak Vegard Løken allereie etter tre minutt av fyrste omgang. Kvarteret ut i kampen fekk dei tilreisande Hauarane nytt håp om siger. Øystein Haugland utlikna til 1-1, etter at Ingemund Sægrov korrekt peika på straffemerket. Men Haugen var ikkje lenge i paradis, for minuttet etter auka Jan Azar Karadas Eid si leiing til 2-1. Jim Tore Humborstad var sist på ballen på på 3-1 scoringa, før Jan Azar Karadas laga sitt andre og Eid sitt fjerde mål i kampen. Omlag kvarteret før slutt reduserte Haugen til 4-2. Eit frispark frå midtbana av Øystein Haugland blei slått høgt inn mot Eid sitt mål. Inne i feltet steig Kim Tore Gilleshammer til værs og heada elegant inn 4-2. Rett før kvilen fastsette Jan Azar Karadas pauseresultatet til 5-2.

Etter pause bytta suksesstrenar, Rolf Morten Skrede, inn jokeren Frode Taklo. Taklo brukte ikkje langt tid på å markere seg, for seks minutt etter sette Taklo inn 6-2. Taklo spelte sentralt på midtbana og viste ved fleire høve at han ikkje har gløymt gamle kunstar. Drøye kvarteret ut i andre omgang sette Jan Azar Karadas inn sitt femte mål i kampen, og sitt tiande i løpet av sesongen. Dermed er Jan Azar Karadas likt med Kim Svarstad og Kim Nedreberg Silden på toppen av Måljegeren 2006. Kim Svarstad hadde ni scoringar før denne kampen, og omlag ti minutt før slutt laga også han sitt tiande mål for sesongen. Rett før slutt fastsette Oddbjørn Melheim sluttresultatet til 9-2.  

Ingen tippa rett sluttresultat i dagens lokalderby, men Anders Midthjell tippa 7-2 og hadde nesten rett resultat. Men som kjent er ikkje nesten godt nok. 

Sjå fakta og bilder frå kampen.


Kim Tore Gilleshammer steig til værs og heada inn Haugen sitt andre mål.


Steffen Sture Olsen gav Eid 2 leiinga 1-0 allereie etter tre minutt.


25.08 Mathias Dyngeland i U21-landslagstroppen


Mathias Dyngeland før kampen mellom Sogndal og Stabæk 9. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Mathias Dyngeland frå Sogndal er teken ut på U21-landslaget som skal spele EM-kvalifiseringskampar mot Bosnia Herzegovina og England.

Kampen borte mot Bosnia Herzegovina blir spelt på Grbavica Stadium, Sarajevo fredag 2. september, medan kampen borte mot England blir spelt på Weston Homes Community Stadium, Colchester tysdag 6. september.

Troppen: 
Sondre Løvseth Rossbach, Odd
Mathias Dyngeland, Sogndal
Kristoffer Haraldseid, Haugesund
Thomas Grøgaard, Odd
Jonas Grønner, Brann
Ulrik Yttergård Jenssen, Tromsø
Sander Berge, Vålerenga
Anders Trondsen, Sarpsborg 08
Fredrik Aursnes, Molde
Iver Fossum, Hannover 96
Mohamed Elyounoussi, Basel
Petter Strand, Molde
Ghayas Zahid, Vålerenga
Mats Møller Dæhli, SC Freiburg
Martin Ødegaard, Real Madrid
Birger Solberg Meling, Stabæk
Morten Thorsby, Heerenveen
Alexander Sørloth, FC Groningen

 


Petter Strand i kampen mot Stabæk 9. november.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


25.08 Kaupanger møter Arna Bjørnar borte i NM J19 


Miriam Vilnes Mjåseth scora ekte hat-trick på eit minutt og 34
sekund mot Tornado Måløy i finalen i Vinterserien junior damer.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen
 
 

Norges Fotballforbund har sett opp 3. runde i NM J19 Telenor Cup 2016.

Kaupanger som vann borte mot Herd i 1. runde og heime mot Molde i 2. runde er sett opp med bortekamp mot Arna Bjørnar. Det betyr at Thea Bjelde og Eline Solde Stenevik skal prøve å stikke kjeppar i Kaupanger sine planar om vidare cupavasement.

Kampene i 3. runde er beramma til søndag 4. september, men Kaupanger og Arna Bjørnar har blitt enige om å spele kampen tysdag 30. august. 

Resultat 1. runde NM J19 Telenor Cup:
Klepp - Haugar  3-1
Arna-Bjørnar - Stord 3-0
Molde - Trondheims-Ørn 2-0
Lyngdal - Hinna 2-7l
Flatås - Byåsen KF 0-10
Sarpsborg 08 - Lørenskog 2-1
Storhamar J19 - LSK Kvinner 0-12
Gneist - Sandviken 8-0
Hønefoss BK - Urædd 3-1
Herd - Kaupanger 0-4
Grand Bodø - Medkila 7-0
Tiller - Brønnøysund 0-2
Raufoss J19 - Lyn 2-10
Askim FK - Kolbotn 0-3
Øvrevoll Hosle - Tønsberg FK 8-1
Bossekop - Fløya 1-7

Resultat 2. runde NM J19 Telenor Cup:
Lyn - Sarpsborg 08  5-1
Hinna - Klepp 2-3
Fløya - Grand Bodø 4-3
Kolbotn - Øvrevoll Hosle 0-3
LSK Kvinner - Hønefoss BK  5-1
Kaupanger - Molde 1-0
Gneist - Arna-Bjørnar 0-5
Brønnøysund - Byåsen KF 0-2

Kampoppsett 3. runde NM J19 Telenor Cup:
Tysdag 30. august kl. 19.00,  Arna-Bjørnar - Kaupanger -
Laurdag 3. september kl. 15.00, Byåsen KF - Fløya -
Søndag 4. september kl. 15.00, Klepp - Lyn -
Søndag 4. september kl. 15.00, Øvrevoll Hosle - LSK Kvinner -

24.08 Uttak bruttotropp kretslag G2003  


Sogndal 1 blei kretsmester i klasse G13 under innandørs-KM i Førde.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Sogn og Fjordane Fotballkrets har teke ut brutto kretslagstropp gutar 2003 for hausthalvåret 2016.

Kretslagstrenarar for SFFK G13 er Jon Terje Tjellaug og Morten Olsen.

Bruttotropp SFFK G2003:
Jonas Tefre Førde IL Fotball
Mathias Sælen Førde IL Fotball
Håvard Hetle Breimsbygda IL
Fredrik Flølo Jølster IL
Odin Svoen Tambarskjelvar IL
Kristoffer Stranden Skavøypoll IL
Sondre Mowatt Hyllestad IL
Trym Øvreberg Stryn T&I
Lukas Roksvåg Leirgulen Stryn T&I
Sander Tenden Stryn T&I
Hallvard Bjotveit Sandane TIL
Vegar Søren Holen Eimhjellen Sandane TIL
Leander Nikolai Høyvik Florø SK
Fredrik Døsen Florø SK
Toni Jakupovic Florø SK
Marius H. Klopstad Florø SK
Erlend Birkenes Kaupanger IL
Jon Erlend Bøe Stryn T&I
Iver Skorve Sogndal IL Fotball
Even Humlebrekke Nebb Sogndal IL Fotball
Simon Eide Tornado Måløy FK
Edin Alme Turkovic IL Jotun
Erik Nor Midthjell Eid IL


24.08 Uttak bruttotropp kretslag J2003  


Stryn gjekk til topps i klasse J13/14 i Sparebanken Vest Cup.
Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 15. januar.
  Sjå bilder og resultat frå kampane i Sparebanken Vest Cup 16. januar.
Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 15. januar.
 Sjå filmen frå Sparebanken Vest Cup 16. januar.

Sogn og Fjordane Fotballkrets har teke ut brutto kretslagstropp jenter 2003 for hausthalvåret 2016.

Kretslagstrenar for SFFK J13 er Sondre Skrede.

Bruttotropp SFFK J2003:
Hanna Vallestad, Førde IL Fotball
Mina Dvergsdal, Førde IL Fotball
Helene Vikøren, Førde IL Fotball
Kaya Fonn, Førde IL Fotball
Tonje Ullaland, Førde IL Fotball
Ida Rotnes, Førde IL Fotball
Andrine Endestad, Eikefjord IL
Amalie Xiu, Sogndal IL Fotball
Malin Ness, Kaupanger IL
Nora Henjesand, Syril IL
Andrine Fjærestad Aase, Vik IL
Kristine Hovland, Vik IL
Benedicte Systad, Nilsen Vik IL
Berit Leirgul, Sandane TIL
Karoline Flo, Stryn T&I
Emilie Flo Stavik, Stryn T&I
Sofie Svarstad, Leirgulen IL
Andrea Volle, Tornado Måløy FK
Selma Moen Eminovic, Jotun IL
Martea Felde, Breimsbygda IL
Emma Njøten, Stryn T&I
Marie Johannsdottir, Stryn T&I
Olivia Wemby, Stryn T&I


24.08 Flatraket/Selje 2 vann 2-1 mot Oppstryn 


Martin Nygård og Tarald Harstad scora kvart sitt mål i gårsdagens kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Flatraket/Selje 2 vann i går ettermiddag 2-1 heime mot Oppstryn på Naustteigen Stadion. Flatraket/Selje 2 tok dermed sin 6. strake seier i 6. divisjon avdeling 3.
 
Flatraket/Selje 2 - Oppstryn 2-1 (2-1)
1-0 Martin Nygård (21. min)
1-1 Tarald Harstad (37. min)
2-1 Roger Nygård (41. min)


Dommar: Jostein Christian Haugland, Haugen

Gult kort: Andreas Guddal, Oppstryn

Flatraket /Selje 2:
Andreas Kvernevik
Kenneth Nordpoll
Stig Andre Lunde
Johannes Osmundsvåg
Joachim Lunde Træet
Håkon Wik Ødegård
Kristoffer Hamre
Glenn Inge Kvernevik
Martin Nygård
Roger Nygård
Jonas Beitveit

Innbyttarar:
Jonas Oksholen
Sander Kvalheim
Ole Andreas Solheim
Jørgen Sundal

Oppstryn:
Oliver Kirkeeide Næss
Kristian Andresen
Terje Guddal
Fredrik Svarstad
Kristian Høgalmen Stang
Magnus Guddal
Rasmus Bø
Tarald Harstad
Håvard Sæterlid
Andreas Guddal
Andreas Frøholm

Innbyttarar:
Erlend Erdal
Ingar Hjelle


24.08 Thea og Miriam tekne ut J16-landslaget


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Breimsbygda/Sandane i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Thea Bjelde og Miriam Vilnes Mjåseth er tekne ut i J16-landslagstroppen som skal spele dobbeltlandskamp mot Sverige i september.

Troppen: 

Kristin Rage - Klepp
Vilde Austad - Inderøy
Joanna Aalstad Bækkelund - Lyn
Malin Sunde - Fortuna Ålesund
Sarah Gran - Lyn
Rikke Bogetveit Nygard - Arna-Bjørnar
Mathilde Rogde - Klepp
Thea Bjelde - Arna-Bjørnar
Olaug Tvedten - Trott
Elin Åhgren Sørum - Fløya
Andrine Mo - Arna-Bjørnar
Karen Oline Sneve - Freidig
Silje Bjørneboe - Urædd
Martine Romsdal - Bossekop
Sigrid Helbostad - Grand Bodø
Jenny Røsholm Olsen - Lyn
Miriam Vilnes Mjåseth - Kaupanger

I tillegg vil ytterligare ein spelar bli teken ut seinare.

 


Miriam Vilnes Mjåseth i kretskampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.


23.08 Resultat kampar i dag, tysdag 23. august


Roger Nygård blei matchvinnar då han heada inn 2-1 i dagens
kamp mellom Flatraket/Selje 2 og Oppstryn på Naustteigen Stadion.
Bilder og fakta frå denne kampen kjem onsdag kveld.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Aalesund 2 - Hødd 2  5-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 17 10 1 6 28 - 24 31
Aalesund 2 17 9 2 6 49 - 28 29
Bergsøy 17 8 3 6 39 - 33 27
Fjøra 17 7 4 6 33 - 29 25
Hødd 2 17 8 1 8 41 - 42 25
KFK 17 8 1 8 35 - 36 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Stryn 17 6 4 7 28 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Florø 2 17 5 2 10 25 - 54 17
Rollon 17 4 0 13 18 - 44 12
Surnadal 17 2 1 14 12 - 55 7

5. divisjon avdeling 1
Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Førde 3   8-0

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 6 0 3 23 - 15 18
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 9 5 2 2 25 - 8 17
Syril 9 5 2 2 32 - 16 17
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Førde 3 9 3 1 5 22 - 28 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

6. divisjon avdeling 1
Hafslo - Balestrand 2  4-1
Kaupanger 2 - Studentspretten  0-10 (0-4)

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Studentspretten 7 7 0 0 48-5 21
Hafslo 7 3 0 4 12-22 9
Balestrand 2 7 2 0 5 13-25 6
Kaupanger 2 7 2 0 5 8-29 6

6. divisjon avdeling 2
Gaular 2 - Anga   1-2
Mål Anga: Kenneth Russenes og Marius Ghiorghita

Atløy - Tempo  3-7
Førde 4 - Høyang 2   2-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 10 7 1 2 40-17 22
Atløy 10 6 1 3 22-23 19
Gaular 2 10 5 2 3 31-18 17
Anga 10 3 3 4 17-19 12
Førde 4 10 2 2 6 21-36 8
Høyang 2 10 1 3 6 14-32 6

6. divisjon avdeling 3
Sandane 2 - Haugen  3-4 (2-1)
1-0 Arne Morten Vilnes Øen (14. min)
1-1 Kennet Remme (37. min)
2-1 Arne Morten Vilnes Øen (40. min)
3-1 Sverre Løken (46. min)
3-2 Jim Rune Skrede (75. min)
3-3 Elias Åsebø (80. min)
3-4 Michal Åsebø Berg (89. min)

Sjå fakta frå denne kampen.   

Flatraket/Selje 2 - Oppstryn 2-1 (2-1)
1-0 Martin Nygård (21. min)
1-1 Tarald Harstad (37. min)
2-1 Roger Nygård (41. min)

Bilder og fakta frå denne kampen kjem onsdag kveld.

Loen/Vikane/Stryn 3 - Hyen  1-1
Svelgen - Stadlandet/Åheim  2-3

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 12 8 1 3 45 - 28 25
Flatraket /Selje 2 12 8 0 4 47 - 26 24
Hyen 12 6 4 2 28 - 16 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Loen /Vikane/Stryn 3 12 6 2 4 20 - 26 20
Stadlandet /Åheim 11 5 0 6 32 - 38 15
Sandane 2 11 3 1 7 29 - 28 10
Oppstryn 12 2 2 8 22 - 41 8
Svelgen 12 1 1 10 14 - 47 4


23.08 Selje Fotball arrangerar Tine Fotballskule


Over 100 spelarar var med på Tine Fotballskule i Selje 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule i Selje 2015.

For 12. året på rad arrangerar Selje Fotball Tine Fotballskule på Selje Idrettspark. 

Fredag 2. september kl. 17.30-20.30.
Laurdag 3. september kl. 12.00-16.00. 
 
Alder: gutar og jenter frå 6 år (1. klasse, født 2010) til og med 15 år (10. klasse, født 2001) 

Les meir om Tine Fotballskule på Selje sine nettsider.

Påmeldingsfrist seinast innan måndag 29. august !

NB! Tine Fotballskule i Selje er open også for spelarar frå andre klubbar. 




23.08 Kampar i dag, tysdag 23. august


Ronny og Michal Berg er begge med i Haugen sin tropp mot Sandane 2.
Bildet er tatt etter heimekampen mot Flatraket/Selje 2 16. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Aalesund 2 - Hødd 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 17 10 1 6 28 - 24 31
Bergsøy 17 8 3 6 39 - 33 27
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 17 7 4 6 33 - 29 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
KFK 17 8 1 8 35 - 36 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Stryn 17 6 4 7 28 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Florø 2 17 5 2 10 25 - 54 17
Rollon 17 4 0 13 18 - 44 12
Surnadal 17 2 1 14 12 - 55 7

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Årdal 2/Jotun/ÅTIL - Førde 3

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 6 0 3 23 - 15 18
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Syril 9 5 2 2 32 - 16 17
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

6. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Hafslo - Balestrand 2
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Studentspretten

Tabell 6. divisjon avdeling 1

Studentspretten 6 6 0 0 38-5 18
Balestrand 2 6 2 0 4 12-21 6
Kaupanger 2 6 2 0 4 8-19 6
Hafslo 6 2 0 4 8-21 6

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Gaular 2 - Anga
Kl. 19.00 Førde 4 - Høyang 2
Kl. 19.00 Atløy - Tempo

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Tempo 9 6 1 2 33-14 19
Atløy 9 6 1 2 19-16 19
Gaular 2 9 5 2 2 30-16 17
Anga 9 2 3 4 15-18 9
Førde 4 8 2 1 6 19-34 7
Høyang 2 9 1 2 6 12-30 5

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Sandane 2 - Haugen
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Oppstryn
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Hyen
Kl. 19.30 Svelgen - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 11 7 1 3 41 - 25 22
Flatraket /Selje 2 11 7 0 4 45 - 25 21
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Loen /Vikane/Stryn 3 11 6 1 4 19 - 25 19
Stadlandet /Åheim 10 4 0 6 29 - 36 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 11 2 2 7 21 - 39 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


22.08 Status tabellkonkurransen etter 14. serierunde


Tornado Måløy vann 2-1 heime mot Dale på Måløy Stadion.
På bildet jublar TMFK etter at Daniel Kvalheim gav TMFK leiinga 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Hans-Petter Gilleshammer frå Kjølsdalen leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 14. serierunde. Gilleshammer leiar konkurransen føre Astor Henriksen, Jan Taule og Asle Knut Gangeskar.

Det er premiering til 1. plass og sisteplass i tabellkonkurransen etter 14. serierunde.

Hans-Petter Gilleshammer får tilsendt 3 flax-lodd, medan Else Jorunn Lindvik Remme får 2 flax-lodd.

Neste gong det er premiering i denne konkurransen er etter 18. serierunde.

Tabell 4. divisjon etter 14. serierunde:
Skavøypoll 14 12 2 0 46 - 17 38
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7

Stilling tabellkonkurransen etter 14. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Hans-Petter Gilleshammer 16 6
2 Astor Henriksen 16 2
3 Jan Taule 18 6
4 Asle Knut Gangeskar 18 5
5 Gunnar Atle Vereide 22 5
6 Olav Per Flataker 22 5
7 Trond Olsen 22 4
8 Christoffer Hafsås 22 3
9 Nils Tore Krosshaug 22 3
10 Knut-Atle Krossøy 22 2
11 Jostein Sandøy 24 4
12 Rune Lefdal 24 4
13 Sujeevan Mohanarajah 24 4
14 Vidar Kvalvågnes 24 4
15 Håkon Skjerven 24 3
16 Kjell Tore Lillestøl 24 3
17 Nils Morten Frislid 24 3
18 Vegard Lunde 24 3
19 Ole Tom Myroldhaug 24 2
20 Per Ivar Hovden 24 2
21 Arve Helle 24 1
22 Stig Hermann Hagen 26 5
23 Wibeke Nord Haugland 26 4
24 Eivind-Rune Flataker 26 3
25 Kristoffer Vie Angedal 26 3
26 Magne Elde 26 3
27 Øystein Østvik 26 3
28 Anne Mette Lillestøl 26 2
29 Lone Nord Haugland 26 2
30 Øyvind Hafsaas 26 2
31 Benny Rivedal 26 1
32 Erik Amble Haugen 26 1
33 Geir Loneland 26 1
34 Joachim Raknes Forthun 26 1
35 Kristian Lefdal 26 1
36 Ole-Gunnar Midtbø 26 1
37 Tore Haraldsen 26 1
38 Marcus Vedeler 28 5
39 Andreas Bjørhovde Heggedal 28 4
40 Shanjeevan Mohanarajah 28 4
41 Steinar Bakka 28 4
42 Idar Holen 28 3
43 Jenny Ertesvåg 28 3
44 Kevin Lund Olsen 28 3
45 Krister Smaadal 28 3
46 Ole-Kristian Førde 28 3
47 Steinar Langedal 28 3
48 Bjørn Tore Midthjell 28 2
49 Christian Helgheim 28 2
50 Knut S. Løseth 28 1
51 Olav R. Haugen 28 0
52 Per-Magne Løken 28 0
53 Håvard Hatle 30 4
54 Aleksander Kvernevik 30 3
55 Elin Helgheim 30 3
56 Geir Igelkjøn 30 3
57 Gudmund Bjotveit 30 3
58 Hanna Ertesvåg 30 3
59 Roger Nygård 30 3
60 Rune Myre 30 3
61 Rune Oksholen 30 3
62 Sindre Alisøy 30 3
63 Torbjørn Leivdal 30 3
64 Bjørn Totland 30 2
65 Mathias Helgheim 30 2
66 Robert Inge Svoren 30 2
67 Sander Torheim Frislid 30 2
68 Sindre Kvalheim 30 2
69 Sondre Solheim Langedal 30 2
70 Einar Furset 30 1
71 Jakob Haugen 30 1
72 Kanagaratnam Mohanarajah 30 1
73 Kay Ove Hafsås 30 1
74 Leif Løvold 30 1
75 Mads Wie 30 1
76 Sondre Skjerven 30 1
77 Stig Roar Hovland 30 1
78 Sveinung Alværn 30 1
79 Yngve Hagen 30 1
80 Magnus Sævik 30 0

Sjå heile lista etter 14. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


22.08 Resultat kampar i dag, måndag 22. august


Ingrid Hagen gav Kaupanger 2 leiinga 1-0 i dagens kamp mot Førde.
Bildet er frå Kaupanger 2 sin bortekamp mot Stryn 23. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kaupanger 2 - Førde  3-0 (2-0)

1-0 Ingrid Hagen (9. min)
2-0 Lise Helen Hollsten (41. min)
3-0 Margrete Nondal Marøy (73. min)

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 8 3 1 4 16-15 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 21-21 10
Kaupanger 2 8 3 1 4 11-18 10
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

5. divisjon avdeling 1
Balestrand - Syril  3-1 (0-1)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Balestrand 9 6 0 3 23 - 15 18
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Syril 9 5 2 2 32 - 16 17
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0


22.08 Desse scorar mest i Sogn og Fjordane



 

Studentspretten, Eid og Selje er dei tre laga frå fylket som har scora mest mål pr. kamp i Sogn og Fjordane til no denne sesongen.

Studentspretten som spelar i 6. divisjon avdeling 1 står bokført med heile 6,33 mål/kamp. Eid står med 5,07 mål/kamp i 4. divisjon, medan Selje har scora 4,63 mål/kamp i 5. divisjon avdeling 2.

I den andre enden av lista finn vi Nordfjordklubbane Hornindal og Sandane.

Oversikt over antall scora mål/kamp:
1. Studentspretten, 6. divisjon avdeling 1  6,33
2. Eid, 4. divisjon 5,07
3. Selje, 5. divisjon avdeling 2  4,63
4. Flatraket /Selje 2, 6. divisjon avdeling 3  4,00
5. Syril, 5. divisjon avdeling 1  3,88
6. Eikefjord, 5. divisjon avdeling 2  3,86
7. Stryn 2, 5. divisjon avdeling 2  3,75
8. Førde 2, 4. divisjon 3,71
9. Haugen, 6. divisjon avdeling 3  3,7
10. Tempo, 6. divisjon avdeling 2  3,67
11. Breimsbygda /Jølster 2, 6. divisjon avdeling 3  3,6
12. Høyang, 4. divisjon 3,36
13. Kaupanger, 2. divisjon kvinner avdeling 3  3,36
14. Gaular 2, 6. divisjon avdeling 2  3,33
15. Skavøypoll, 4. divisjon 3,29
16. Stadlandet /Åheim, 6. divisjon avdeling 3  2,9
17. Høyang, 3. divisjon kvinner 2,88
18. Florø, 2. divisjon avdeling 4  2,83
19. Bjørn, 5. divisjon avdeling 1  2,78
20. Årdal, 3. divisjon avdeling 3  2,76
21. Førde 3, 5. divisjon avdeling 1  2,75
22. Balestrand, 3. divisjon kvinner 2,63
23. Tornado Måløy, 3. divisjon kvinner 2,63
24. Sandane 2, 6. divisjon avdeling 3  2,60
25. Balestrand, 5. divisjon avdeling 1  2,50
26. Hyen, 6. divisjon avdeling 3  2,45
27. Dale, 4. divisjon 2,43
28. Sogndal 2, 3. divisjon avdeling 8  2,41
29. Eid 2, 5. divisjon avdeling 2  2,38
30. Vik, 4. divisjon 2,36
31. Tornado Måløy, 4. divisjon 2,29
32. Breimsbygda /Sandane, 3. divisjon kvinner 2,29
33. Førde, 3. divisjon kvinner 2,29
34. Jølster, 5. divisjon avdeling 2  2,14
35. Årdal 2/Jotun/ÅTIL, 5. divisjon avdeling 1  2,13
36. Atløy, 6. divisjon avdeling 2  2,11
37. Førde 4, 6. divisjon avdeling 2  2,11
38. Sogndal, 3. divisjon kvinner 2,00
39. Balestrand 2, 6. divisjon avdeling 1  2,00
40. Fjøra, 3. divisjon avdeling 8  1,94
41. Oppstryn, 6. divisjon avdeling 3  1,91
42. Bremanger, 4. divisjon 1,86
43. Gaular, 4. divisjon 1,79
44. Fure, 5. divisjon avdeling 1  1,75
45. Loen /Vikane/Stryn 3, 6. divisjon avdeling 3  1,73
46. Askvoll/Holmedal, 5. divisjon avdeling 1  1,67
47. Anga, 6. divisjon avdeling 2  1,67
48. Stryn, 3. divisjon avdeling 8  1,65
49. Florø 2, 3. divisjon avdeling 8  1,47
50. Stryn, 3. divisjon kvinner 1,43
51. Kaupanger, 4. divisjon 1,36
52. Høyang 2, 6. divisjon avdeling 2  1,33
53. Kaupanger 2, 6. divisjon avdeling 1  1,33
54. Hafslo, 6. divisjon avdeling 1  1,33
55. Sogndal, Tippeligaen 1,14
56. Fjøra 2/SIL 3, 4. divisjon 1,14
57. Tambarskjelvar, 5. divisjon avdeling 2  1,14
58. Kaupanger 2, 3. divisjon kvinner 1,14
59. Førde, 2. divisjon avdeling 4  1,11
60. Svelgen, 6. divisjon avdeling 3  1,09
61. Hyllestad /Dale 2, 5. divisjon avdeling 1  0,88
62. Hornindal, 5. divisjon avdeling 2  0,86
63. Sandane, 4. divisjon  0,79

 


Eid jublar etter at Marius Henriksen gav Eid leiinga 3-0 mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sjå filmen frå kampen mellom Eid og Sandane på Eid Idrettspark. 


Selje jublar etter scoring i 10-0 seieren mot Tambarskjelvar 14. august.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


22.08 Kampar i dag, måndag 22. august


Førde spelar i ettermiddag bortekamp mot Kaupanger 2.
Bildet er frå Førde sin bortekamp mot Tornado Måløy 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.00 Kaupanger 2 - Førde

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 7 3 1 3 16-12 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 21-21 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 8-18 7
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Balestrand - Syril

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Syril 8 5 2 1 31 - 13 17
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0


21.08 Eid sitt damelag tilbake på bana


Eid sitt damelag før dagens kamp mot Breimsbygda/Sandane.
Foto: Privat

Eid som har vore uten damelag i serien dei to siste sesongane spelte i ettermiddag treningskamp mot Breimsbygda/Sandane.

Eid tapte til slutt 2-1, etter at stillinga til pause var 0-0. Sandra Kleppenes Sårheim scora begge måla til Breimsbygda/Sandane, medan Madeleine Heggen Bjørneset sette inn Eid sitt mål. Kampen blei spelt på kunstgrasbana på Sandane.

Breimsbygda/Sandane - Eid  2-1 (0-0)
1-0 Sandra Kleppenes Sårheim
2-0 Sandra Kleppenes Sårheim
2-1 Madeleine Heggen Bjørneset 

Eid stilte med denne troppen til dagens kamp:

Elise Lefdal
Lisa Skarstein
Susanne Skogstad
Maria Vangberg
Eline Langeland
Emilie Naustdal
Helene Pernille Leivdal
Mariel Førde Myhre
Kristine Strøm
Anna Espelund Myklebust
Larissa Førde
Karoline Alsaker
Mathilde Hjelmeland
Lene Myklebust
Madeleine Heggen Bjørneset
Marie Berget Alsaker


21.08 Selje vann 5-1 borte mot Eid 2 


Ole Andreas Solheim blei kampens store spelar med fire mål. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Selje vann i ettermiddag 5-1 borte mot Eid 2 på Eid Stadion.

Eid tok leiinga 1-0 ved Sindre Hafsås etter drøye halvtimen av fyrste omgang. Etter det snudde Selje kampen med scoringar av Ole Andreas Solheim (4) og Jørgen Wik Ødegård.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Eid 2 - Selje 1-5 (1-0)
1-0 Sindre Hafsås (32. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (48. min)
1-2 Ole Andreas Solheim (51. min)
1-3 Jørgen Wik Ødegård (52. min)
1-4 Ole Andreas Solheim (62. min)
1-5 Ole Andreas Solheim (79. min)


Dommar:
Ståle Sandal, Breimsbygda

Gult kort:
Elias Høstland, Eid 2


Eid 2:

Bengt Kongsvoll
Tore Årskog
Muktar Ferej Yassin
Elias Høstland
Daniel Myklebust
Stijn van Oorschot
Sindre Hafsås
Joakim Vedvik
Hallgeir Sandal
Andreas Hellenes
Joachim Joensen
 
Innbyttarar:

Magnus Lien Reksnes
Elias Hopland Johnsen
Bjørn Totland

Selje:
Kristoffer Rundereim
Jonas Beitveit
Jon Anders Gulbransen
Kristoffer Aam Hamre
Jan-Kristian Apelseth
Ole Andreas Solheim
Runar Tunheim Aarsheim
Matias Lesto Larsen
Magnus Andre Rye
Ingo da Silva
Sebastian Drage

Innbyttarar:

Håvard Berge
Emil Giljanovic
Odin O. Austring
Jørgen Wik Ødegård
Andreas Teigen


21.08 Bjelde Hjelmhaug scora i debuten for Sandviken


Marte Bjelde Hjelmhaug etter dagens kamp for Sandviken 2.
Foto: Privat

 

Marte Bjelde Hjelmhaug debuterte i dag for Sandviken då Sandviken 2 spelte heimekamp mot Forus og Gausel på Åstveit Idrettspark.

Jenta frå Sogndal som er fast inventar på aldersbestemte landslag scora eit av måla til heimelaget som til slutt vann 3-1.

Sandviken 2 toppar tabellen i 2. divisjon kvinner avdeling 4 føre Hinna og Kaupanger. Laurdag 27. august spelar Sandviken 2 bortekamp mot Kaupanger på Kaupanger Stadion.

 


 Bildet er frå fjorårets KM Futsal senior i Førdehuset 5. desember 2015.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior 2015.
 Sjå filmen frå KM Futsal senior i Førdehuset.


Ylinn Tennebø i duell med Marte Bjelde Hjelmhaug i kampen i Vinterserien junior kvinner mellom Tornado Måløy og Kaupanger 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.


21.08 Resultat kampar i dag, søndag 21. august


Lise Igland Senneset scora tre mål då Tornado Måløy i dag
vann 6-3 borte mot Balestrand på Kreklingen Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Førde 2. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Start - Sogndal  1-1 (0-1)

0-1 Henrik Furebotn (7. min)
1-1 Lars-Jørgen Salvesen (89. min)

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kaupanger - Klepp 2  2-0 (0-0)

1-0 Silje Torvanger (79. min)
2-0 Ylinn Tennebø (88. min)

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Sandviken 2 14 11 0 3 45 - 22 33
Hinna 14 10 0 4 42 - 17 30
Kaupanger 14 9 2 3 47 - 18 29
Fyllingsdalen 14 8 3 3 28 - 12 27
Klepp 2 14 8 2 4 37 - 14 26
Avaldsnes 2 14 7 1 6 22 - 25 22
Haugar 14 5 3 6 17 - 20 18
Arna-Bjørnar 2 14 4 3 7 16 - 20 15
Vestsiden-Askøy 13 4 1 8 16 - 26 13
Bergen Nord /Hovding 13 3 3 7 19 - 37 12
Staal Jørpeland 14 3 1 10 15 - 47 10
Forus og Gausel 14 1 1 12 11 - 57 4

2. divisjon avdeling 3

Frigg - Florø 0-3 (0-1)
0-1 Endre Kupen (18. min)
0-2 Endre Kupen (47. min)
0-3 Endre Kupen (53. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Nest-Sotra 18 14 3 1 52 - 15 45
Florø 18 14 3 1 51 - 19 45
Egersunds 18 10 3 5 33 - 17 33
Lysekloster 18 10 0 8 31 - 37 30
Vidar 18 9 2 7 41 - 42 29
Fana 17 7 5 5 25 - 15 26
Vålerenga 2 17 7 5 5 36 - 29 26
Vard Haugesund 18 6 5 7 36 - 29 23
Lørenskog 18 7 2 9 30 - 28 23
Fyllingsdalen 18 4 7 7 26 - 27 19
Stord 18 4 4 10 27 - 47 16
Frigg 18 3 4 11 20 - 47 13
Sola 18 3 3 12 20 - 45 12
Førde 18 2 4 12 20 - 51 10

3. divisjon kvinner
Balestrand - Tornado Måløy  3-6 (2-4)

1-0 Anne Aune (6. min)
1-1 Cathrine Vedvik (16. min)
1-2 Hege Sætren (17. min)
2-2 Anne Aune (21. min)
2-3 Lise Igland Senneset (23. min)
2-4 Lise Igland Senneset (34. min)
3-4 Vilde Thue (46. min)
3-5 Lise Igland Senneset (78. min)
3-6 Thea Kassen Sæten (90. min)

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 8 3 2 3 21-21 11
Førde 7 3 1 3 16-12 10
Tornado Måløy 8 3 1 4 21-21 10
Kaupanger 2 7 2 1 4 8-18 7
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

4. divisjon
Førde 2 - Skavøypoll  2-2 (1-1)
0-1 Håvard Hagen
1-1 Kristoffer Angedal
1-2 Håvard Hagen
2-2 Bernt Norevik

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 14 12 2 0 46 - 17 38
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 14 10 1 3 52 - 26 31
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7

5. divisjon avdeling 1
Askvoll/Holmedal - Bjørn  0-2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 9 6 0 3 25 - 18 18
Syril 8 5 2 1 31 - 13 17
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 9 3 0 6 15 - 19 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

5. divisjon avdeling 2

Eid 2 - Selje 1-5 (1-0)
1-0 Sindre Hafsås (32. min)
1-1 Ole Andreas Solheim (48. min)
1-2 Ole Andreas Solheim (51. min)
1-3 Jørgen Wik Ødegård (52. min)
1-4 Ole Andreas Solheim (62. min)
1-5 Ole Andreas Solheim (79. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Stryn 2 - Jølster  3-2 (0-2)
0-1 Torbjørn Johannesen Hjellbrekke
0-2 Torbjørn Johannesen Hjellbrekke
1-2 Anders Gardshaug
2-2 Jan Åge Langeset
3-2 Jan Åge Langeset

Kampen Tambarskjelvar - Hornindal er utsett til 7. september

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 7 5 2 0 27-12 17
Stryn 2 8 5 2 1 30-17 17
Selje 8 4 1 3 37-18 13
Eid 2 8 3 1 4 19-25 10
Jølster 7 2 3 2 15-17 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1


21.08 Kampar i dag, søndag 21. august


Selje møter i dag Eid 2 på Eid Stadion. Ingo da Silva og Martin Grøttå scora tre mål kvar i heimekampen mot Tambarskjelvar sist helg.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Start - Sogndal

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 20 15 4 1 46 - 14 49
Odd 20 11 5 4 28 - 18 38
Brann 20 11 3 6 28 - 17 36
Haugesund 21 10 5 6 35 - 31 35
Strømsgodset TF 20 10 4 6 33 - 25 34
Sarpsborg 08 20 9 5 6 22 - 22 32
Molde 20 9 4 7 35 - 33 31
Viking 20 9 4 7 22 - 24 31
Sogndal 20 6 8 6 23 - 24 26
Vålerenga 21 7 4 10 29 - 30 25
Lillestrøm 21 5 7 9 32 - 36 22
Bodø/Glimt 21 5 6 10 25 - 31 21
Tromsø 20 5 6 9 23 - 30 21
Aalesund 20 5 4 11 23 - 36 19
Stabæk 20 4 5 11 23 - 31 17
Start 20 0 8 12 16 - 41 8

2. divisjon kvinner avdeling 4
Kl. 13.00 Kaupanger - Klepp 2

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4

Hinna 14 10 0 4 42 - 17 30
Sandviken 2 13 10 0 3 42 - 21 30
Fyllingsdalen 14 8 3 3 28 - 12 27
Kaupanger 13 8 2 3 45 - 18 26
Klepp 2 13 8 2 3 37 - 12 26
Avaldsnes 2 14 7 1 6 22 - 25 22
Haugar 14 5 3 6 17 - 20 18
Arna-Bjørnar 2 14 4 3 7 16 - 20 15
Vestsiden-Askøy 13 4 1 8 16 - 26 13
Bergen Nord /Hovding 13 3 3 7 19 - 37 12
Staal Jørpeland 14 3 1 10 15 - 47 10
Forus og Gausel 13 1 1 11 10 - 54 4

2. divisjon avdeling 3

Kl. 15.30 Frigg - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 18 14 3 1 52 - 15 45
Florø 17 11 3 1 48 - 19 42
Egersunds 18 10 3 5 33 - 17 33
Lysekloster 18 10 0 8 31 - 37 30
Vidar 18 9 2 7 41 - 42 29
Fana 17 7 5 5 25 - 15 26
Vålerenga 2 17 7 5 5 36 - 29 26
Vard Haugesund 18 6 5 7 36 - 29 23
Lørenskog 18 7 2 9 30 - 28 23
Fyllingsdalen 18 4 7 7 26 - 27 19
Stord 18 4 4 10 27 - 47 16
Frigg 17 3 4 10 20 - 44 13
Sola 18 3 3 12 20 - 45 12
Førde 18 2 4 12 20 - 51 10

3. divisjon kvinner
Kl. 15.00 Balestrand - Tornado Måløy

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 7 3 2 2 18-15 11
Førde 7 3 1 3 16-12 10
Tornado Måløy 7 2 1 4 15-18 7
Kaupanger 2 7 2 1 4 8-18 7
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

4. divisjon
Kl. 14.00 Førde 2 - Skavøypoll

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Askvoll/Holmedal - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 8 5 2 1 31 - 13 17
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Bjørn 8 5 0 3 23 - 18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 8 3 0 5 15 - 17 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

5. divisjon avdeling 2

Kl. 15.00 Eid 2 - Selje
Kl. 15.00 Stryn 2 - Jølster

Kampen Tambarskjelvar - Hornindal er utsett til 7. september

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 7 5 2 0 27-12 17
Stryn 2 7 4 2 1 27-15 14
Selje 7 3 1 3 32-17 10
Eid 2 7 3 1 3 18-20 10
Jølster 6 2 3 1 13-14 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1


20.08 Lefdal scora fyrste målet på nye Loen Stadion


Markus Lefdal blei fyrste målscorar på nye Loen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tysdag 9. august spelte Haugen borte mot Loen/Vikane/Stryn 3 i 6. divisjon avdeling 3. Dette var den fyrste offisielle seniorkampen på nye Loen Stadion. Det var derfor stor spenning om kven som kom til å lage det fyrste offisielle målet i ein 11'ar kamp på den nye kunstgrasbana.

Scoringa kom eit minutt på overtid i 1. omgang, og det var Haugen sin midtstoppar Markus Balsnes Lefdal som var målscorar på eit frispark. 

På Haugenfotball.no si side på Facebook kan du sjå film av scoringa.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.
 
Loen/Vikane/Stryn 3 - Haugen  3-2 (0-1)
0-1 Markus Balsnes Lefdal (45. min+1)
1-1 Kim Kjellevold (57. min)
2-1 Kim Kjellevold (61. min)
3-1 Jan Erik Sandbakk (78. min)
3-2 Kjetil Remme (88. min)


20.08 Resultat kampar i dag, laurdag 20. august


Stryn jublar etter at Erling Myklebust gav Stryn leiinga 1-0 mot Fjøra.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Kaupanger - Molde 1-0 (1-0)
1-0 Kristin Dvergedal (26. min)

NM G16 Telenor Cup
Florø - Gneist  0-2

2. divisjon avdeling 3
Førde - Nest Sotra  1-2 (1-1)
1-0 Vegard Savland (2. min)
1-1 Ole Kristian Rødahl (23. min)
1-2 Kasper Højvik Nissen (77. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 18 14 3 1 52 - 15 45
Florø 17 11 3 1 48 - 19 42
Egersunds 18 10 3 5 33 - 17 33
Lysekloster 18 10 0 8 31 - 37 30
Vidar 18 9 2 7 41 - 42 29
Fana 17 7 5 5 25 - 15 26
Vålerenga 2 17 7 5 5 36 - 29 26
Vard Haugesund 18 6 5 7 36 - 29 23
Lørenskog 18 7 2 9 30 - 28 23
Fyllingsdalen 18 4 7 7 26 - 27 19
Stord 18 4 4 10 27 - 47 16
Frigg 17 3 4 10 20 - 44 13
Sola 18 3 3 12 20 - 45 12
Førde 18 2 4 12 20 - 51 10

3. divisjon avdeling 3
Årdal - Gran  3-0 (1-0)

Tabell 3. divisjon avdeling 3

Skedsmo 17 6 0 2 50 - 20 43
Flisa 17 7 2 0 44 - 18 41
Valdres 17 8 1 0 54 - 21 37
Funnefoss/Vormsund 17 8 0 1 56 - 18 36
Aurskog-Høland 16 5 1 2 37 - 25 31
Lillestrøm 2 16 7 0 1 46 - 26 30
Hauerseter 17 6 0 2 39 - 32 30
Årdal 17 5 2 2 47 - 29 29
Gran 17 4 0 4 28 - 36 18
Ullensaker/Kisa 2 16 3 2 3 20 - 36 18
Kongsvinger 2 17 1 2 5 19 - 48 10
Hallingdal 17 2 0 7 18 - 60 9
Jevnaker 16 0 1 7 nov.44 4
Sander 17 0 0 8 13 - 69 4

3. divisjon avdeling 8

Stryn - Fjøra  2-1 (1-0)
1-0 Erling Tenden Myklebust (12. min)
2-0 Mads Wie (65. min)
2-1 Mathias Flo (69. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Surnadal - Rollon 1-3
Bergsøy - Florø 2   5-2
Kristiansund FK - Træff   3-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 17 10 1 6 28 - 24 31
Bergsøy 17 8 3 6 39 - 33 27
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 17 7 4 6 33 - 29 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
KFK 17 8 1 8 35 - 36 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Stryn 17 6 4 7 28 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Florø 2 17 5 2 10 25 - 54 17
Rollon 17 4 0 13 18 - 44 12
Surnadal 17 2 1 14 12 - 55 7

4. divisjon
Vik - Bremanger 0-3

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 14 6 1 7 33 - 32 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Bremanger 14 6 1 7 26 - 36 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7


20.08 Kampar i dag, laurdag 20. august


Stryn spelar i ettermiddag heime mot Fjøra på Stryn Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Fjøra og Stryn på Fosshaugane 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

NM J19 Telenor Cup
Kl. 12.00 Kaupanger - Molde

NM G16 Telenor Cup
Kl. 13.00 Florø - Gneist

2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Førde - Nest Sotra

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 17 13 3 1 50 - 14 42
Florø 17 13 3 1 48 - 19 42
Egersunds 17 9 3 5 28 - 16 30
Vidar 17 9 2 6 39 - 38 29
Lysekloster 17 9 0 8 27 - 35 27
Fana 17 7 5 5 25 - 15 26
Vålerenga 2 17 7 5 5 36 - 29 26
Lørenskog 17 7 2 8 28 - 24 23
Vard Haugesund 17 5 5 7 34 - 29 20
Fyllingsdalen 17 4 7 6 26 - 25 19
Stord 17 4 4 9 26 - 42 16
Frigg 17 3 4 10 20 - 44 13
Førde 17 2 4 11 19 - 49 10
Sola 17 2 3 12 16 - 43 9

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Årdal - Gran

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Skedsmo 16 13 1 2 48 - 20 40
Flisa 16 13 1 2 43 - 17 40
Valdres 16 11 1 4 47 - 20 34
Funnefoss/Vormsund 16 10 3 3 50 - 18 33
Aurskog-Høland 16 10 1 5 37 - 25 31
Lillestrøm 2 16 9 3 4 46 - 26 30
Hauerseter 16 10 0 6 38 - 25 30
Årdal 16 8 2 6 44 - 29 26
Gran 16 6 0 10 28 - 33 18
Ullensaker/Kisa 2 16 5 3 8 20 - 36 18
Kongsvinger 2 16 2 3 11 18 - 47 9
Hallingdal 16 3 0 13 18 - 58 9
Jevnaker 16 1 1 14 11 - 44 4
Sander 16 1 1 14 13 - 63 4

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Surnadal - Rollon
Kl. 14.00 Bergsøy - Florø 2
Kl. 15.00 Stryn - Fjøra
Kl. 16.00 Kristiansund FK - Træff

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 16 3 0 13 15 - 43 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon
Kl. 14.00 Vik - Bremanger

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7


19.08 Resultat kampar i dag, fredag 19. august


Tornado Måløy vann i ettermiddag 2-1 heime mot Dale på Måløy Stadion.
På bildet jublar TMFK etter at Daniel Kvalheim gav TMFK leiinga 1-0.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Sogndal 2 - Herd   2-1 
Spjelkavik - Volda  2-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 17 14 1 2 54 - 14 43
Spjelkavik 17 12 0 5 35 - 19 33
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
Sogndal 2 17 7 3 7 41 - 34 24
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 17 6 3 8 42 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 16 3 0 13 15 - 43 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon

Tornado Måløy - Dale  2-1 (2-0)
1-0 Daniel Kvalheim (29. min)
2-0 Henrik Myhre (42. min)
2-1 Frank Vik (52. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang - Sandane 4-0

Kl. 19.00 Gaular - Fjøra 2/Sogndal 3  2-3

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 14 8 2 4 47 - 23 26
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 14 6 1 7 34 - 35 19
Tornado Måløy 14 5 2 7 32 - 37 17
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 14 3 2 9 25 - 50 11
Sandane 14 3 1 10 11 - 33 10
Fjøra 2/SIL 3 14 2 1 11 16 - 74 7


19.08 Fyrste serierunde G16 1. divisjon haust


Eirik Sæten scora tre mål for Stryn 1 i seieren borte mot Eid. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Onsdag blei det spelt tre kampar i 1. serierunde i G16 1. divisjon haust. Felles for alle tre kampane var at det laget som tok leiinga 1-0 til slutt tapte kampen.

Stryn 1 vann 5-2 borte mot Eid, Florø 2 vann 2-1 heime mot Førde 1, og Sogndal 1 vann 5-2 borte mot Tornado Måløy 1.

Den siste kampen i 1. serierunde mellom Bjørn og Florø 1 blir spelt på Gaupne Stadion laurdag 27. august.

Eid - Stryn 1 2-5 (2-1)
1-0 Wejdi Younis Osman (11. min)
1-1 Eirik Sæten (32. min)
2-1 Andreas Hellenes (33. min)
2-2 Stian Olsbø (58. min)
2-3 Eirik Sæten (70. min)
2-4 Alexander Jakobsson (80. min)
2-5 Eirik Sæten (80. min+4)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy 1 - Sogndal 1  2-5 (1-3)
1-0 Rasmus Gotteberg (23. min)
1-1 Sivert Mannsverk (30. min)
1-2 Sondre Loftesnes (32. min)
1-3 Mathias Sundberg (35. min)
2-3 Martin Oksholen, straffe (44. min)
2-4 Jøran Skeide (53. min)
2-5 Jøran Skeide (77. min)

Florø 2 - Førde 1   2-1 (2-1)
0-1 Isak Eide
1-1 Leander Agledal Nordal
2-1 Iver Ødelien
  
Tabell G16 1. divisjon haust

Sogndal1   1  1 0 0  5-2  3
Stryn1   1  1 0 0  5-2  3
Florø2   1  1 0 0  2-1  3
Bjørn   0  0 0 0  0-0  0
Florø1   0  0 0 0  0-0  0
Førde1   1  0 0 1  1-2  0
Eid   1  0 0 1  2-5  0
Tornado Måløy1   1  0 0 0  2-5  0

19.08 Syril tapte 6-3 mot Gneist i NM J16 Telenor Cup


Syril jublar etter seieren borte mot Stryn i kvalifiseringa.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Syril tapte sist søndag 6-3 borte mot Gneist i 1. runde i NM J16 Telenor Cup. Siv Hickman (2) og Andrea Henjesand scora måla til Syril.  

Resultat 1. runde NM J16 Telenor Cup:
Gneist IL - Syril IL   6-3 (3-1)
Bærums Verk Hauger IF - Viking FK  3-2
Eik IF Tønsberg - Hønefoss BK 3-2
Ottestad IL - Lyn Fotball 2-4
Randesund IL - Forus og Gausel IL  1-3
Molde F - Sportsklubben Herd 2-3
Strindheim IL - Ullensaker/Kisa Fotball  3-5

Søndag 21. august:
Kl. 17.00 Grand Bodø IK - Tromsø IL 

19.08 Kampar i dag, fredag 19. august


Tornado Måløy møter i ettermiddag Dale på Måløy Stadion.
Bildet er frå kampen mellom Tornado Måløy og Dale 28. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 8
Kl. 17.00 Sogndal 2 - Herd
Kl. 18.30 Spjelkavik - Volda

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 16 14 1 1 53 - 12 43
Spjelkavik 16 11 0 5 33 - 18 33
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 16 3 0 13 15 - 43 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon

Kl. 19.00 Tornado Måløy - Dale
Kl. 19.00 Høyang - Sandane
Kl. 19.00 Gaular - Fjøra 2/Sogndal 3

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 13 1 1 11 13 - 72 4


18.08 Resultat kampar i dag, torsdag 18. august


Joachim Joensen fastsette sluttresultatet til 4-0 mot Kaupanger
med eit lekkert brassespark. Joensen si scoring var Eid si scoring
nummer 50 på sju heimekampar til no denne sesongen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Høyang - Sogndal   1-0 (1-0)

1-0 Guro Sagen Knudsen (24. min)

Tabell 3. divisjon kvinner

Høyang 8 5 0 3 23-17 15
Sogndal 8 4 2 2 16-11 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Balestrand 7 3 2 2 18-15 11
Førde 7 3 1 3 16-12 10
Tornado Måløy 7 2 1 4 15-18 7
Kaupanger 2 7 2 1 4 8-18 7
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

4. divisjon
Eid - Kaupanger  4-0 (0-0)

1-0 Kristian Lefdal (66. min)
2-0 Vebjørn Høynes (67. min)
3-0 Henning Haugen (73. min)
4-0 Joachim Joensen (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 14 11 2 1 71 - 17 35
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 14 3 2 9 19 - 32 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 13 1 1 11 13 - 72 4


18.08 Marthe fekk trene med sitt store forbilde


Marthe Bjørhovde og Volda slo ut Fortuna Ålesund i 1. runde i NM kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Arna Bjørnar inviterar kvar sommar unge lovande fotballspelarar til Sommarproffveke. Som einaste deltakar frå Sogn og Fjordane i år deltok keeper Marthe Bjørhovde. Trenarane på Sommarproffveka var Arna Bjørnar sine trenarar for laget i Toppserien.

16-åringen frå Eid imponerte trenarane så mykje at ho som einaste deltakar på Sommarproffveka fekk trena med Arna Bjørnar sitt lag i Toppserien. På denne treninga fekk ho mellom anna trene i lag med sitt store forbilde Alyssa Gianetti. Gianetti har vore vårsesongens store keeperkomet i Toppserien.

- Alyssa Gianetti er mitt store forbilde, og det var fantastisk å trene i lag med ho. Ho er dritkul og ein flott person, og eg håpar eg får trene i lag med ho fleire gongar, seier Marthe Bjørhovde etter å ha sett Eid sitt guttelag tape 5-2 mot Stryn 1.

Marthe som går fyrste året på Eid Vidaregåande Skule spelar no for Volda sitt damelag i 2. divisjon. Fortuna Aalesund har vist interesse for keeperen frå Eid, men det blir ikkje noko av i denne omgang. I tillegg har ho etter Sommarproffveka fååt tilbod om å hospitere med Arna Bjørnar. 

- Fortuna Aalesund har vist interesse, men eg skal fullføre seongen med Volda. Etter det kan det bli aktuelt å flytte til Ålesund og spele for Fortuna Aalesund, men det får vi sjå på seinare, seier Marthe Bjørhovde.

Det er ikkje tvil om at sist vekes Sommarproffveka har gitt Marthe Bjørhovde meirsmak på på spel hos eit Toppserielag.

- Det var kjempekjekt, og eg håpar et eg ein gong kan få spele for Arna Bjørnar, avsluttar Marthe Bjørhovde.

Marthe Bjørhovde var i slutten av mai på samling med Morgendagens 1'ere i Oslo. Samlinga, som er i regi av Norges Fotballforbund, er for dei mest spennande jentekeeperane her i landet i årsklassene 1999-2001.

 


Sogn og Fjordane FK J15 før kampen mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn.


Eid sitt jentelag under kvalifisering til innandørs-KM iNordfjordhallen.
Sjå bilder frå kvalifiseringa til KM-innandørs i Nordfjordhallen i 2015.


18.08 Eid 1 vann 9-3 heime mot Skavøypoll 2  


Mange tette dueller i gårsdagens kamp mellom Eid 1 og Skavøypoll 2.
Sjå bilder frå denne kampen.

 

Eid 1 spelte i går ettermiddag heimekamp mot Skavøypoll 2 i klasse G11 avdeling 7 haust. Dei frammøtte fekk sjå ein fin kamp mellom to gode lag. Eid 1 vann til slutt kampen 9-3, etter å ha leda 4-0 til pause. 

Sjå bilder frå denne kampen.

Dei andre laga i denne avdelinga er Breimsbygda, Heia og Tornado Måløy.

Den neste serierunden i G11 avdeling 7 haust blir spelt onsdag 24. august. Då spelar Skavøypoll 2 heime mot Breimsbygda, medan Heia spelar heime mot Eid 1.



 






18.08 Status tabellkonkurransen etter 13. serierunde


For fyrste gong som trenar vann Bjørn Totland mot Tornado Måløy. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Hans-Petter Gilleshammer frå Kjølsdalen leiar haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 13. serierunde. Gilleshammer leiar konkurransen føre Astor Henriksen, Jan Taule, Asle Knut Gangeskar, Gunnar Atle Vereide og Olav Per Flataker.

Neste gong det er premiering i denne konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell 4. divisjon etter 13. serierunde:
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 13 1 1 11 13 - 72 4

Stilling tabellkonkurransen etter 13. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Hans-Petter Gilleshammer 16 6
2 Astor Henriksen 16 2
3 Jan Taule 18 6
4 Asle Knut Gangeskar 18 5
5 Gunnar Atle Vereide 22 5
6 Olav Per Flataker 22 5
7 Trond Olsen 22 4
8 Christoffer Hafsås 22 3
9 Nils Tore Krosshaug 22 3
10 Knut-Atle Krossøy 22 2
11 Jostein Sandøy 24 4
12 Rune Lefdal 24 4
13 Sujeevan Mohanarajah 24 4
14 Vidar Kvalvågnes 24 4
15 Håkon Skjerven 24 3
16 Kjell Tore Lillestøl 24 3
17 Nils Morten Frislid 24 3
18 Vegard Lunde 24 3
19 Ole Tom Myroldhaug 24 2
20 Per Ivar Hovden 24 2
21 Arve Helle 24 1
22 Stig Hermann Hagen 26 5
23 Wibeke Nord Haugland 26 4
24 Eivind-Rune Flataker 26 3
25 Kristoffer Vie Angedal 26 3
26 Magne Elde 26 3
27 Øystein Østvik 26 3
28 Anne Mette Lillestøl 26 2
29 Lone Nord Haugland 26 2
30 Øyvind Hafsaas 26 2
31 Benny Rivedal 26 1
32 Erik Amble Haugen 26 1
33 Geir Loneland 26 1
34 Joachim Raknes Forthun 26 1
35 Kristian Lefdal 26 1
36 Ole-Gunnar Midtbø 26 1
37 Tore Haraldsen 26 1
38 Marcus Vedeler 28 5
39 Andreas Bjørhovde Heggedal 28 4
40 Shanjeevan Mohanarajah 28 4
41 Steinar Bakka 28 4
42 Idar Holen 28 3
43 Jenny Ertesvåg 28 3
44 Kevin Lund Olsen 28 3
45 Krister Smaadal 28 3
46 Ole-Kristian Førde 28 3
47 Steinar Langedal 28 3
48 Bjørn Tore Midthjell 28 2
49 Christian Helgheim 28 2
50 Knut S. Løseth 28 1
51 Olav R. Haugen 28 0
52 Per-Magne Løken 28 0
53 Håvard Hatle 30 4
54 Aleksander Kvernevik 30 3
55 Elin Helgheim 30 3
56 Geir Igelkjøn 30 3
57 Gudmund Bjotveit 30 3
58 Hanna Ertesvåg 30 3
59 Roger Nygård 30 3
60 Rune Myre 30 3
61 Rune Oksholen 30 3
62 Sindre Alisøy 30 3
63 Torbjørn Leivdal 30 3
64 Bjørn Totland 30 2
65 Mathias Helgheim 30 2
66 Robert Inge Svoren 30 2
67 Sander Torheim Frislid 30 2
68 Sindre Kvalheim 30 2
69 Sondre Solheim Langedal 30 2
70 Einar Furset 30 1
71 Jakob Haugen 30 1
72 Kanagaratnam Mohanarajah 30 1
73 Kay Ove Hafsås 30 1
74 Leif Løvold 30 1
75 Mads Wie 30 1
76 Sondre Skjerven 30 1
77 Stig Roar Hovland 30 1
78 Sveinung Alværn 30 1
79 Yngve Hagen 30 1
80 Magnus Sævik 30 0

Sjå heile lista etter 13. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


18.08 Kampar i dag, torsdag 18. august


Kristian Lefdal og Eid møter i ettermiddag Kaupanger på Eid Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Bremanger der Lefdal scora seks mål.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon kvinner
Kl. 19.15 Høyang - Sogndal

Tabell 3. divisjon kvinner

Sogndal 7 4 2 1 16-10 14
Breimsbygda /Sandane 7 4 1 2 16-16 13
Høyang 7 4 0 3 22-17 12
Balestrand 7 3 2 2 18-15 11
Førde 7 3 1 3 16-12 10
Tornado Måløy 7 2 1 4 15-18 7
Kaupanger 2 7 2 1 4 8-18 7
Stryn 7 1 2 4 10-15 5

4. divisjon
Kl. 19.00 Eid - Kaupanger

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 13 1 1 11 13 - 72 4


17.08 Thea Bjelde debuterte i Toppserien


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Thea Bjelde fekk sin debut i Toppserien då ho i ettermiddag blei bytta inn halvtimen før slutt i heimekampen mot LSK kvinner på Arna Idrettspark.

Thea Bjelde var ikkje den einaste jenta frå fylket som var i troppen til Arna Bjørnar i dagens kamp. Sigrid Heien Hansen spelte heile kampen, medan Elise Isolde Stenevik var ubenytta reserve.

Serieleiar LSK KVinner vann dagens kamp 3-0, etter scoringar av Marit Sandvei (2) og Mimmi Matilda Löfwenius.
 
Arna-Bjørnar - LSK kvinner  0-3 (0-0)
0-1 Marit Sandvei (47. min)
0-2 Marit Sandvei (66. min)
0-3 Mimmi Matilda Löfwenius (82. min)


Arna-Bjørnar:
Alyssa Rose Giannetti
Bianca Elissa Sierra
Ingrid Østervold Stenevik
Cecilie Redisch Kvamme
Rikke Bogetveit Nygard
Vilde Bøe Risa Kaptein
Sigrid Heien Hansen
Amalie Vevle Eikeland
Ingrid Altermark (Thea Bjelde 60. min)
Lisa Fjeldstad Naalsund
Ine Marie Thoresen Wedaa (Andrine Mo 87. min)

LSK Kvinner:
Lill Yvonne Sten Karlsrud
Ingrid Moe Wold
Marita Skammelsrud Lund Kaptein
Marit Sandvei
Anna Åsa Olivia Westerlund
Emilie Bosshard Haavi
Lene Mykjåland
Sherida Spitse (Celine Kommandantvold Pettersen 86. min)
Marte Berget  (Mimmi Matilda Löfwenius 60. min)
Anja Sønstevold (Ingrid Marie Spord 60. min)
Isabell Lehn Herlovsen
 


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.  



Sigrid Heien Hansen i kamp for Fortuna mot Sarpsborg 08 18. mai 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


17.08 Syril spelte uvgjort 3-3 mot Årdal 2/Jotun/ÅTIL


Joachim Furset scora eit av måla til Årdal 2/Jotun/ÅTIL borte mot Syril.  
Bildet er frå årets innandørs-KM i Førde i mars.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

Det har i ettermiddag blir spelt ein kamp i 5. divisjon avdeling 1. Syril spelte i ettermiddag 3-3 heime mot Årdal 2/Jotun/ÅTIL.

5. divisjon avdeling 1
Syril - Årdal 2/Jotun/ÅTIL   3-3 (0-0)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 8 5 2 1 31 - 13 17
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Bjørn 8 5 0 3 23 - 18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 8 4 2 2 17 - 8 14
Askvoll/Holmedal 8 3 0 5 15 - 17 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0


17.08 Linn-Mari og Marte debuterte på J19-landslaget


Norge J19 før dagens kamp mot Sverige.
Foto: privat

 

Kaupangerspelar Linn-Mari Nilsen og Sandvikenspelar Marte Bjelde Hjelmhaug debuterte i ettermiddag på J19-landslaget.

Både Bjelde Hjelmhaug og Nilsen fekk ein omgang på bana i dagens  privatlandskamp mot Sverige i Tønsberg

Norge - Sverige  0-0 (0-0)

Norge:
Hildegunn Sævik (Linn-Mari Nilsen 46. min)
Sarah Alexandra Lilleberg Suphellen (Camilla Huseby 19. min)
Anja Rasmussen
Vilde Gullhaug Birkeli
Karoline Heimvik Haugland (Jenny Norem 76. min)
Ingrid Syrstad Engen (Andrea Willmann 62. min)
Marte Bjelde Hjelmhaug (Malin Johnsen Brenn 46. min)
Heidi Ellingsen (Gabrielle Lemos Hoel Lie 46. min)
Emilie Nautnes
Ingrid Byrøygard Kvernvolden (Noor Hoelsbrekken Eckhoff 62. min)
Sophie Roman Haug

 


Norge J19 før dagens kamp mot Sverige.
Foto: privat


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå treninga under Proffveka tysdag 4. august 2015. 



Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark. 


17.08 Eid og Førde deltek på HamKam Talent Cup


Eid junior før kampen mot Eid all-star 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid og Førde deltek med juniorlag i HamKam Talent Cup 4.-6. november 2016.

Totalt 64 lag fordelt på tre nivå skal delta i denne turneringa. Både Eid og Førde er meldt på i nivå 1.


Til no er desse laga påmeldt til HamKam Talent Cup 2016.

Nivå 1: Kråkerøy, Førde, Bærums Verk Hauger, Baune, Ready, Varegg, Eid, Verdal, Smørås, Urædd, Raufoss, Sverresborg, Trond, Gjøvik Lyn og Søgne.

Nivå 2: Kråkerøy 2, Baune 2, Hamkam 2, Lørenskog 2, Frigg, Gjelleråsen, Drøbak Frogn, Storhamar, Øyer Tretten, Kløfta, Raufoss 2, Ringsaker/Nes, Sverresborg 2, Stoppen, Trond 2 og Gjelleråsen 2.

Nivå 3: Frigg-2, Hasle Løren, Nittedal, Hauerseter, Verdal 2, Harestua, Lillehammer 2, Sverresborg 3, Ørland, Sørumsand, Gjelleråsen 3, Gran, og Trønder Lyn.

17.08 Jacob Storevik har signert for Florø


Jacob Storevik i Sogndal sin treningskamp mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Florø fotball melder på sine facebooksider at Jacob Storevik har signert for Florø.

20-åringen frå Naustdal vender dermed tilbake til klubben han forlot til fordel for Rosenborg sommaren 2012.

Storevik som har aldersbestemte landskampar har den siste sesongen spelt for Levanger.
 
 


Jacob Storevik fekk sin debut på A-laget til Florø hausten 2011.
Bildet er tatt før heimekampen mot Saga 22. oktober 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 
Jacob Storevik blei kåra til beste spelar under Grodås Cup 2009.
Sjå bilder og resultat Grodås Cup 2009. 


17.08 Johan Hove teken ut på G16-landslaget


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane sist søndag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Johan Hove frå Sogndal er teken ut på G16-landslaget som skal spele Syrenka Cup i Polen i perioden 28. august - 4. september.

Norge møter Latvia i den fyrste kampen i turneringa.  

Troppen:
Hermann Ræstad - Molde FK
Kristoffer Klaesson - Vålerenga IF
Emil Kalsaas - Fyllingsdalen
Edvin Grevskott - Rosenborg BK
Jesper Daland - Stabæk
Erik Tobias Sandberg - Lillestrøm SK
Fabian Rimestad - Fana
Andreas Uran - Molde FK
Mikael Ugland - IK Start
Colin Rösler - Manchester City
Johan Hove - Sogndal
Halldor Stenevik - SK Brann
Elias Flø - Hødd
Anders Waagan - Aalesund FK
Ali Anas Farah - Fredrikstad FK
Erling Braut Håland - Bryne
Erik Botheim - Rosenborg BK
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08

17.08 Kampar i dag, onsdag 17. august


Ragnar Åmot frå Jølster er dommar i dagens kamp på Syril Stadion.
Bildet er frå kampen Bremanger - Flatraket 3. august 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Årdal 2/Jotun/ÅTIL

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 7 5 1 1 28 - 10 16
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Bjørn 8 5 0 3 23 - 18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 1 2 14 - 5 13
Askvoll/Holmedal 8 3 0 5 15 - 17 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0


16.08 Resultat kampar i dag, tysdag 16. august


Ronny Berg og Michal Berg var begge på bana i kampen på Klenkarberget.
Er dette fyrste gong ein far og son er på bana for Haugen i samme kamp?
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 2
Høyang 2 - Gaular 2   1-1
Tempo - Førde 4  9-1

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Atløy 9 6 1 2 19-16 19
Gaular 2 9 5 2 2 30-16 17
Tempo 8 5 1 2 24-13 16
Anga 9 2 3 4 15-18 9
Førde 4 8 2 1 5 18-25 7
Høyang 2 9 1 2 6 12-30 5

6. divisjon avdeling 3
Haugen - Flatraket/Selje 2  4-5 (4-1)
1-0 Bjørnar Sletbakk Rolland (10. min)
2-0 Kennet Remme (16. min)
3-0 Kennet Remme (18. min)
3-1 Nikolino Klasan (34. min)
4-1 Ronny Berg (36. min)
4-2 Martin Nygård (47. min)
4-3 Roger Nygård (49. min)
4-4 Ole Andreas Solheim (56. min)
4-5 Sander Kvalheim (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Oppstryn - Loen/Vikane/Stryn 3   0-4

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 11 7 1 3 41 - 25 22
Flatraket /Selje 2 11 7 0 4 45 - 25 21
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Loen /Vikane/Stryn 3 11 6 1 4 19 - 25 19
Stadlandet /Åheim 10 4 0 6 29 - 36 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 11 2 2 7 21 - 39 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


16.08 Midthjell blir spelande trenar for Svelgen


Midthjell scora tre mål i Eid sin bortekamp mot Førde 2 24. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Anders Midthjell blir spelande trenar for Svelgen sitt lag i 6. divisjon.

Midthjell som også var spelar for Svelgen i 2015-sesongen står bokført med 11 mål for Eid i 4. divisjon denne sesongen. I gårsdagens kamp for Eid 2 mot Eikefjord scora ålfotaren begge måla til Eid 2.

Anders Midthjell har også vore innom Haugen ein liten periode i 2012-sesongen. Her blei det to scoringar på fire kampar.

Svelgen har hatt ein dårlig start på årets sesong. Laget ligg heilt sist med berre fire poeng på 11 kampar.

Svelgen spelar sin neste kamp heime mot Stadlandet/Åheim tysdag 23. august.

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 10 7 1 2 37 - 20 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Flatraket /Selje 2 10 6 0 4 40 - 21 18
Loen /Vikane/Stryn 3 10 5 1 4 15 - 25 16
Stadlandet /Åheim 10 4 0 6 29 - 36 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 10 2 2 6 21 - 35 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


16.08 Eid Fotball har kjøpt robotklippar på Eid Stadion



 

Eid Fotball har bestemt at Eid Stadion i framtida skal bli klipt av ein robotklippar.

Då underteikna var innom Eid Stadion i går ettermiddag var vidunderet på plass, og robotklipparen var i full gang å klippe grasbana. Robotklipparen vil med unntak av når den ladar gå kontinuerlig, og bana vil til ein kvar tid vere heilt strøken.

Ettersom det er høgt gras på bana no vil ein slå bana med oppsamlar ein siste gong for å få vekk det lange graset.  

NB! Eid sin heimekamp mot Kaupanger er flytta fram til fyrstkomande torsdag.
 
 




Leiar i fotballgruppa, Stein Inge Strøm, kan no ligge på sofaen
heime og følge med på ein App at robotklipparen klipper der den skal. 


16.08 Tre lag frå fylket blei klassevinnarar i Ål Cup 2016


Lærdal vann klasse J13/14 7'ar i årets Ål Cup.
Foto: Jan Tore Stølen.

 

Heile tre lag frå fylket blei klassevinnarar under årets Ål cup 2016.

Hafslo 1 gjekk heilt til topps i klasse G13/14 7'ar, Lærdal vann finalen i klasse J13/14 7'ar, medan Kaupanger blei klassevinnarar i J15/16 7'ar.

Totalt 24 lag frå åtte forskjellige klubbar her i frå fylket deltok i turneringa i Ål i Hallingdal.

Oversikt over lag frå fylket som var med i turneringa:
Sogndal - 7 lag, G11, G11, G12, G12, G12, J12, J12
Hafslo - 6 lag, J11, J11, G11, G11, G13/14 7'ar, G13/14 7'ar 
Kaupanger - 4 lag, G11, J12, G12, J15/16 7'ar
Aurland - 2 lag, J11, J13/14 7'ar  
Syril - 2 lag, J13/14 7'ar, G15/16
Vik - 1 lag, J12
Askvoll/Holmedal - 1 lag, J13/14 7'ar
Lærdal - 1 lag, J13/14 7'ar
 


16.08 Kampar i dag, tysdag 16. august


Haugen spelar i dag heimekamp mot Flatraket/Selje 2 på Klenkarberget.
Bildet er frå Haugen sin 3-2 seier borte mot Flatraket/Selje 2 3. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

6. divisjon avdeling 2
Kl. 19.00 Høyang 2 - Gaular 2
Kl. 19.00 Tempo - Førde 4

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Atløy 9 6 1 2 19-16 19
Gaular 2 8 5 1 2 29-15 16
Tempo 8 5 1 2 24-13 16
Anga 9 2 3 4 15-18 9
Førde 4 8 2 1 5 18-25 7
Høyang 2 8 1 1 6 11-29 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Haugen - Flatraket/Selje 2
Kl. 19.00 Oppstryn - Loen/Vikane/Stryn 3

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 10 7 1 2 37 - 20 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Flatraket /Selje 2 10 6 0 4 40 - 21 18
Loen /Vikane/Stryn 3 10 5 1 4 15 - 25 16
Stadlandet /Åheim 10 4 0 6 29 - 36 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 10 2 2 6 21 - 35 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


15.08 Saasens betraktningar om Mr Haugen


Øystein Haugland i bortekampen mot Loen/Vikane/Stryn 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Tidligare Haugenspelar Kay Ove Hafsås er mannen bak bloggen Saasens betraktningar. I sitt siste innlegg har Hafsås skrive om Øystein Haugland.

Les innlegget her.


 


Øystein Haugland tangerte Oddmund Balsnes sin rekord med flest spelte kampar for Haugen i heimekampen mot Svelgen 28. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


15.08 Resultat kampar i dag, måndag 15. august


Frode Hool Egge blei matchvinnar for Stryn 2 borte mot Hornindal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon avdeling 8
Hødd 2 - Spjelkavik  0-1
Rollon - Aalesund 2  1-5

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 16 14 1 1 53 - 12 43
Spjelkavik 16 11 0 5 33 - 18 33
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Aalesund 2 16 8 2 6 44 - 27 26
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 16 8 1 7 40 - 37 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 16 3 0 13 15 - 43 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon
Fjøra 2/Sogndal 3 - Førde 2     3-5

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 13 10 0 3 50 - 24 30
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 13 1 1 11 13 - 72 4

5. divisjon avdeling 2

Hornindal - Stryn 2  1-2 (1-1)
0-1 Frode Hool Egge (9. min)
1-1 Endre Lødemel (33. min)
1-2 Frode Hool Egge, straffe (90. min+5)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Eikefjord - Eid 2  2-2 (0-1)
0-1 Anders Midthjell
1-1 Kristoffer Sigdestad
1-2 Anders Midthjell
2-2 Erling Austrheim

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 7 5 2 0 27-12 17
Stryn 2 7 4 2 1 27-15 14
Selje 7 3 1 3 32-17 10
Eid 2 7 3 1 3 18-20 10
Jølster 6 2 3 1 13-14 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 7 0 1 6 6-32 1


15.08 Vik J16 vann B-finalen i Sandarcupen


Vik sitt småjentelag vann borte mot Eid i kampen om KM-tittelen i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sandarcupen gjekk denne helga av stabelen for 38. året på rad. Sandarcupen som blir spelt i Vestfold er norges største helgeturnering, og i år var det deltakarrekord med heile 694 lag.

Vik, som var einaste klubb frå Sogn og Fjordane, stilte med eit lag i klasse B, jenter 16 år 11'ar.

Etter ein dårlig start i dei innleiande kampane gjekk Vik vidare til B-sluttspelet i turneringa. Her vann Vik 2-1 mot Nord Odal og 1-0 mot Solberg, og var dermed klar for finale mot Rjukan.

I finalen var Vik det klart beste laget og kunne til slutt heve pokalen etter 4-1 seier.

15.08 Kampar i dag, måndag 15. august


Anders Midthjell spelar i dag sin siste kamp for Eid i denne omgang.
Midthjell scora tre mål i Eid sin bortekamp mot Førde 2 24. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.


3. divisjon avdeling 8
Kl. 19.00 Hødd 2 - Spjelkavik
Kl. 19.00 Rollon - Aalesund 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 16 14 1 1 53 - 12 43
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon
Kl. 19.00 Fjøra 2/Sogndal 3 - Førde 2  

Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


5. divisjon avdeling 2

Kl. 19.00 Hornindal - Stryn 2
Kl. 19.00 Eikefjord - Eid 2

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 25-10 16
Stryn 2 6 3 2 1 25-14 11
Selje 7 3 1 3 32-17 10
Jølster 6 2 3 1 13-14 9
Eid 2 6 3 0 3 16-18 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 6 0 1 5 5-30 1


14.08 Marte Bjelde Hjelmhaug blir Sandvikenspelar


 Bildet er frå fjorårets KM Futsal senior i Førdehuset 5. desember 2015.
Sjå bilder og resultat frå KM Futsal senior 2015.
 Sjå filmen frå KM Futsal senior i Førdehuset.

 

Kaupangerspelar Marte Bjelde Hjelmhaug skal spele for toppserieklubben Sandviken.

Jenta frå Sogndal som er fast inventar på aldersbestemte landslag har skrive under ei toårskontrakt med klubben, og vil bli speleklar ein av dei fyrste dagane.

17-åringen skal flytte til helga, og gårsdagens kamp borte mot Forus og Gausel blei dermed den siste for Kaupanger i denne omgang. Bjelde Hjelmhaug vil ta til på toppidrett på Tertnes videregående skole, noko som betyr at ho skal gå på samme skule som Elise Isolde Stenevik og Thea Bjelde.

Marte Bjelde Hjelmhaug  skal i lag med Linn-Mari Nilsen på samling med J19-landslaget denne veka. I løpet av samlinga skal Norge mellom anna spele privatlandskamp mot Sverige.

 


Ylinn Tennebø i duell med Marte Bjelde Hjelmhaug i kampen i Vinterserien junior kvinner mellom Tornado Måløy og Kaupanger 24. januar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.


14.08 Resultat kampar i dag, søndag 14. august


Ingo da Silva og Martin Grøttå scora tre mål kvar mot Tambarskjelvar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Rosenborg - Sogndal  3-1 (3-0)
1-0 Fredrik Midtsjø (15. min)
2-0 Mushaga Bakenga (37. min)
3-0 Jonas Svensson (40. min)
3-1 Sjølvmål, Jonas Svensson (75. min)

3. divisjon avdeling 8
Herd - Florø 2   3-0

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 16 14 1 1 53 - 12 43
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 16 5 2 9 23 - 49 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

5. divisjon avdeling 1
Førde 3 - Hyllestad/Dale 2  2-1
Fure - Askvoll/Holmedal  0-1
Balestrand - Bjørn  3-1 

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 7 5 1 1 28 - 10 16
Balestrand 8 5 0 3 20 - 14 15
Bjørn 8 5 0 3 23 - 18 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 1 2 14 - 5 13
Askvoll/Holmedal 8 3 0 5 15 - 17 12
Førde 3 8 3 1 4 22 - 20 10
Fure 8 3 1 4 14 - 15 10
Hyllestad /Dale 2 8 0 0 8 7 - 44 0

5. divisjon avdeling 2
Selje - Tambarskjelvar   10-0 (4-0)

1-0 Martin Grøttå (21. min)
2-0 Martin Grøttå (30. min)
3-0 Martin Grøttå (35. min)
4-0 Johannes Osmundsvåg (39. min)
5-0 Ingo da Silva (46. min)
6-0 Sebastian Drage (55. min)
7-0 Ingo da Silva (64. min)
8-0 Ingo da Silva (81. min)
9-0 Kristoffer Haugen (90. min+1)
10-0 Emil Giljanovic (90. min+2)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 25-10 16
Stryn 2 6 3 2 1 25-14 11
Selje 7 3 1 3 32-17 10
Jølster 6 2 3 1 13-14 9
Eid 2 6 3 0 3 16-18 9
Tambarskjelvar 7 2 0 5 8-23 6
Hornindal 6 0 1 5 5-30 1

6. divisjon avdeling 2
Anga - Atløy 1-2

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Atløy 9 6 1 2 19-16 18
Gaular 2 8 5 1 2 29-15 16
Tempo 8 5 1 2 24-13 16
Anga 9 2 3 4 15-18 9
Førde 4 8 2 1 5 18-25 7
Høyang 2 8 1 1 6 11-29 4


14.08 Kampar i dag, søndag 14. august


Sogndal møter i dag Rosenborg og Mushaga Bakenga på Lerkendal.
Bildet er frå kampen Sogndal - Rosenborg på Fosshaugane 30. juli 2011.
Sjå bilder frå denne kampen.
 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 18.00 Rosenborg - Sogndal

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 19 14 4 1 43 - 13 46
Odd 19 11 4 4 28 - 18 37
Brann 20 11 3 6 28 - 17 36
Strømsgodset TF 19 10 3 6 32 - 24 33
Haugesund 19 9 4 6 32 - 29 31
Sarpsborg 08 19 9 4 6 22 - 22 31
Viking 19 9 3 7 20 - 22 30
Molde 19 8 4 7 33 - 33 28
Sogndal 19 6 8 5 22 - 21 26
Vålerenga 20 7 3 10 28 - 29 24
Lillestrøm 20 5 6 9 31 - 35 21
Tromsø 19 5 6 8 22 - 28 21
Bodø/Glimt 20 5 5 10 24 - 30 20
Aalesund 19 5 4 10 23 - 34 19
Stabæk 19 4 4 11 21 - 29 16
Start 19 0 7 12 15 - 40 7

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Herd - Florø 2

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 15 13 1 1 50 - 12 40
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

5. divisjon avdeling 1
Kl. 15.00 Førde 3 - Hyllestad/Dale 2
Kl. 15.00 Fure - Askvoll/Holmedal
Kl. 15.00 Balestrand - Bjørn

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 7 5 1 1 28 - 10 16
Bjørn 7 5 0 2 22 - 15 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 1 2 14 - 5 13
Balestrand 7 4 0 3 17 - 13 12
Fure 7 3 1 3 14 - 14 10
Askvoll/Holmedal 7 3 0 4 14 - 17 9
Førde 3 7 2 1 4 20 - 19 7
Hyllestad /Dale 2 7 0 0 7 6 - 42 0

5. divisjon avdeling 2
Kl. 15.00 Selje - Tambarskjelvar

Tabell 5. divisjon avdeling 2
Eikefjord 6 5 1 0 25-10 16
Stryn 2 6 3 2 1 25-14 11
Jølster 6 2 3 1 13-14 9
Eid 2 6 3 0 3 16-18 9
Selje 6 2 1 3 22-17 7
Tambarskjelvar 6 2 0 4 8-13 6
Hornindal 6 0 1 5 5-30 1

6. divisjon avdeling 2
Kl. 13.00 Anga - Atløy 

Tabell 6. divisjon avdeling 2
Gaular 2 8 5 1 2 29-15 16
Tempo 8 5 1 2 24-13 16
Atløy 8 5 1 2 17-15 15
Anga 8 2 3 3 14-16 9
Førde 4 8 2 1 5 18-25 7
Høyang 2 8 1 1 6 11-29 4


13.08 Resultat kampar i dag, laurdag 13. august


Vegard Sæten Hopland, Fredrik Hanssen og Mads Wie deppar etter
dagens heimekamp mot Bergsøy på kunstgrasbana i Stryn.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3

Florø - Vard Haugsund  4-2 (2-1)
1-0 Endre Kupen (5. min)
1-1 Christian Alstad (8. min)
2-1 Runar Hove (22. min)
3-1 Kim Ødegård Vik (51. min)
3-2 Fredrik Abrahamsen Deilkås (61. min)
4-2 Christer Husa (75. min)

Vidar - Førde 5-4 (5-3)
1-0 Ingvald Sandvik Halgunset (6. min)
2-0 Rogvi Asmundur Baldvinson (10. min)
3-0 Eirik Jakobsen, straffe (12. min)
3-1 Vetle Kristoffer Rygh (16. min)
3-2 Thor Jørgen Spurkeland (21. min)
3-3 Kristoffer Haaland Iversen, straffe (24. min)
4-3 Eirik Jakobsen (28. min)
5-3 Daniel Berntsen (31. min)
5-4 Joar Tryti (65. min)

2. divisjon kvinner 4
Forus og Gausel - Kaupanger  1-7 (0-2)
0-1 Tea Berteig (19. min)
0-2 Marte Bjelde Hjelmhaug (23. min)
0-3 Ylinn Tennebø (49. min)
0-4 Tea Berteig (55. min)
0-5 Marte Bjelde Hjelmhaug  (57. min)
1-5 Forus og Gausel (70. min)
1-6 Rebekka Bergum Skaasheim (78. min)
1-7 Miriam Vilnes MJåseth (90. min)

Tabell 2. divisjon kvinner 4
Hinna 12 9 0 3 38 - 15 27
Sandviken 2 12 9 0 3 38 - 19 27
Kaupanger 13 8 2 3 45 - 18 26
Klepp 2 12 7 2 3 34 - 11 23
Fyllingsdalen 12 7 2 3 27 - 12 23
Avaldsnes 2 12 6 0 6 21 - 25 18
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 16 - 19 14
Haugar 12 4 2 6 16 - 20 14
Vestsiden-Askøy 12 4 1 7 14 - 22 13
Bergen Nord /Hovding 12 3 3 6 18 - 33 12
Staal Jørpeland 12 3 1 8 14 - 43 10
Forus og Gausel 13 1 1 11 10 - 54 4

3. divisjon avdeling 8
Stryn - Bergsøy  1-1 (1-1)

1-0 Mads Wie (2. min)
1-1 Elion Shatri (29. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra - Surnadal  2-0
Træff - Sogndal 2  3-0
Volda - Kristiansund FK  4-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 15 13 1 1 50 - 12 40
Træff 16 10 1 5 27 - 21 31
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Fjøra 16 7 4 5 32 - 27 25
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Bergsøy 16 7 3 6 34 - 31 24
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
KFK 16 7 1 8 32 - 35 22
Volda 16 6 3 7 41 - 31 21
Sogndal 2 16 6 3 7 39 - 33 21
Stryn 16 5 4 7 26 - 34 19
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 16 2 1 13 11 - 52 7

4. divisjon
Skavøypoll - Vik  2-1
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 13 12 1 0 44 - 15 37
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 13 6 1 6 33 - 29 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


13.08 Fotballseminar under Proffveka i Stryn



Stryn Fotball inviterte torsdag 11. august til Fotballseminar under Proffveka 2016. Temaet var "Spelarutvikling" og foredragshaldarar var Roar Wold og Rasmus Mo.

Roar Wold er landslagstrenar for J16 og spelarutviklar i Rogaland Fotballkrets. Tidlegare trenar for Avaldsnes i toppserien for kvinner. Denne veka er han i Stryn som instruktør under Proffveka 2016.

Rasmus Mo jobber som omdømeleiar i Sogndal Fotball. Han er ei inspirasjonskjelde av dei sjeldne og ein særs engasjerande foredragshaldar!


 










13.08 Kampar i dag, laurdag 13. august


Stian Sandal og Stryn møter i dag Bergsøy på heimebane.
Bildet er frå treningskampen mot Jevnaker på Stryn Stadion 29. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3

Kl. 14.00 Florø - Vard Haugsund
Kl. 14.00 Vidar - Førde

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 16 12 3 1 44 - 13 39
Florø 16 12 3 1 44 - 17 39
Egersunds 16 8 3 5 26 - 16 27
Lysekloster 16 9 0 7 24 - 30 27
Vidar 16 8 2 6 34 - 34 26
Fana 16 6 5 5 23 - 15 23
Vålerenga 2 16 6 5 5 31 - 26 23
Lørenskog 16 7 2 7 28 - 23 23
Vard Haugesund 16 5 5 6 32 - 25 20
Fyllingsdalen 16 4 7 5 26 - 23 19
Stord 16 3 4 9 25 - 42 13
Frigg 16 3 4 9 19 - 38 13
Førde 16 2 4 10 15 - 44 10
Sola 16 2 3 11 16 - 41 9

2. divisjon kvinner 4
Kl. 13.00 Forus og Gausel - Kaupanger

Tabell 2. divisjon kvinner 4
Hinna 12 9 0 3 38 - 15 27
Sandviken 2 12 9 0 3 38 - 19 27
Klepp 2 12 7 2 3 34 - 11 23
Kaupanger 12 7 2 3 38 - 17 23
Fyllingsdalen 12 7 2 3 27 - 12 23
Avaldsnes 2 12 6 0 6 21 - 25 18
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 16 - 19 14
Haugar 12 4 2 6 16 - 20 14
Vestsiden-Askøy 12 4 1 7 14 - 22 13
Bergen Nord /Hovding 12 3 3 6 18 - 33 12
Staal Jørpeland 12 3 1 8 14 - 43 10
Forus og Gausel 12 1 1 10 9 - 47 4

3. divisjon avdeling 8
Kl. 13.00 Fjøra - Surnadal
Kl. 14.00 Træff - Sogndal 2
Kl. 16.00 Stryn - Bergsøy 
Kl. 16.00 Volda - Kristiansund FK

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 15 13 1 1 50 - 12 40
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 15 9 1 5 24 - 21 28
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
Bergsøy 15 7 2 6 33 - 30 23
Fjøra 15 6 4 5 30 - 27 22
KFK 15 7 1 7 31 - 31 22
Sogndal 2 15 6 3 6 39 - 30 21
Volda 15 5 3 7 37 - 30 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7

4. divisjon
Kl. 14.00 Skavøypoll - Vik
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


12.08 Eid vann 6-0 heime mot Tornado Måløy


For fyrste gong som trenar vann Bjørn Totland mot Tornado Måløy. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid vann i ettermiddag 6-0 heime mot Tornado Måløy på Eid Idrettspark. Kristian Lefdal (5) og Simen Lefdal scora måla i kampen. Tornado Måløy fekk Svein Arne Volle utvist på overtid i 1. omgang på stillinga 3-0. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Eid - Tornado Måløy 6-0 (3-0)
1-0 Kristian Lefdal (14. min)
2-0 Kristian Lefdal (33. min)
3-0 Simen Lefdal (43. min)
4-0 Kristian Lefdal (63. min)
5-0 Kristian Lefdal (90. min)
6-0 Kristian Lefdal (90. min+1)
 
Dommar: Tor Henning Mardal, Fjøra

Assistentdommarar: Jarle Andersen, Syril og Elias Åsebø, Haugen

Rødt kort: Svein Arne Volle, Tornado Måløy

Gult kort: Thor Aage Pleym Evensen, Tornado Måløy

Eid:
Sander Torheim Frislid
Johannes Myklebust (Kristian Årskog 46. min)
Sebastian Andersen Grøttå (Joakim Vedvik 79. min)
Henning Haugen (Muktar Ferej Yassin 79. min)
Håvard Holmøyvik (Adrian Hagen Henden 65. min)
Simen Lefdal
Marius Endestad Henriksen
Daniel Haus (Steffen Ekern Glosvik 65. min)
Vebjørn Høynes
Sindre Hafsås (Daniel Myklebust 46. min)
Kristian Lefdal

Tornado Måløy:
Kenneth Elde
Fridjon Mortensen
Eirik Holvik
Birger Silden (Thor Aage Pleym Evensen 77. min)
Daniel Almenning Kvalheim
Gisle Myhre
Svein Arne Volle
Chris Andre Nore (Benjamin Frantzen 73. min)
Sveinung Frantzen
Christian Tvendeseter Lofnes (Henrik Myhre 46. min)
Thor Aage Pleym Evensen (Jonas Våge 46. min)


12.08 Resultat kampar i dag, fredag 12. august


Kristian Lefdal scora fem mål i dagens 6-0 seier mot Tornado Måløy.
Bildet er frå heimekampen mot Bremanger der Lefdal scora seks mål.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 3
Kongsvinger 2 - Årdal  1-3 (0-3)
0-1 Ørjan Skilbrei (10. min)
0-2 Terje Kvam Øvstetun (21. min)
0-3 Ole Gunnar Bukve Kjødnes (44. min)
1-3 Ludvig Langrekken (72. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Skedsmo 15 12 1 2 44 - 19 37
Flisa 15 12 1 2 38 - 17 37
Valdres 15 11 1 3 46 - 15 34
Funnefoss/Vormsund 15 9 3 3 48 - 17 30
Hauerseter 15 10 0 5 37 - 21 30
Aurskog-Høland 15 9 1 5 34 - 25 28
Lillestrøm 2 15 8 3 4 41 - 25 27
Årdal 16 8 2 6 44 - 29 26
Gran 15 6 0 9 27 - 31 18
Ullensaker/Kisa 2 15 4 3 8 17 - 36 15
Kongsvinger 2 16 2 3 11 18 - 47 9
Hallingdal 15 3 0 12 18 - 53 9
Jevnaker 15 1 1 13 11 - 41 4
Sander 15 1 1 13 13 - 60 4

4. divisjon

Eid - Tornado Måløy  6-0 (3-0)
1-0 Kristian Lefdal (14. min)
2-0 Kristian Lefdal (33. min)
3-0 Simen Lefdal (43. min)
4-0 Kristian Lefdal (63. min)
5-0 Kristian Lefdal (90. min)
6-0 Kristian Lefdal (90. min+1)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Dale - Gaular 4-0
Høyang - Bremanger 0-1
Sandane - Kaupanger  2-0
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 13 10 2 1 67 - 17 32
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 13 7 2 4 43 - 23 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 13 6 1 6 33 - 33 19
Bremanger 13 5 1 7 23 - 36 16
Tornado Måløy 13 4 2 7 30 - 36 14
Kaupanger 13 3 2 8 19 - 28 11
Gaular 13 3 2 8 23 - 47 11
Sandane 13 3 1 9 11 - 29 10
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Stadlandet/Åheim   7-1

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 10 7 1 2 37 - 20 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Flatraket /Selje 2 10 6 0 4 40 - 21 18
Loen /Vikane/Stryn 3 10 5 1 4 15 - 25 16
Stadlandet /Åheim 10 4 0 6 29 - 36 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 10 2 2 6 21 - 35 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


12.08 Nordfjord G15 sin tropp til soneturnering i Førde


Thomas Bashay i Eid sin guttekamp mot Tornado Måløy/Skavøypoll 2.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

NFF - Sogn og Fjordane arrangerar søndag 21. august sonelagsturnering for gutar fødd i 2001 i Førde.

Kampoppsett: (NB! Endra 16. august)
Kl. 11.00 Nordfjord - Sunnfjord
Kl. 12.15 Sogn - Nordfjord
Kl. 13.30 Sunnfjord - Sogn

Nordfjord G15 stiller med følgjande tropp:
Marius Arntsen, Stryn.
Olav Berstad, Eid.
Peter Frausing, Stryn.
Eirik Sæten, Stryn.
Stian Olsbø, Stryn.
Ole Ivan Glosvik Stryn.
Jakob Hagen, Eid.
Thomas Bashay, Eid.
Håvard Kroken, Stryn.
Fredrik Myklebust, Stryn.
Kristoffer Hjelle, Sandane.
Tommy Flølo, Sandane.
Sondre Bruland, Sandane.
Abraham Johnny, Sandane.
Rasmus Tjellaug, Stryn.
Jonas Våge, TMFK.

 


Jonas Våge (TMFK) er med i Nordfjord sin tropp til turneringa i Førde.
Bildet er frå innandørs-KM i Trivselshagen på Sandane 1. mars 2014.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 1. mars.
Sjå bilder og resultat frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 2. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.
Sjå filmen frå dag 2 av KM-innandørs aldersbestemt.  



Fleire spelarar er med i troppen frå Stryn sitt lag som blei kretsmester i klasse G13/14 9'ar i 2015. Bildet er tatt før heimekampen mot Florø. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


12.08 Rutlin har signert ny kontrakt med Sogndal


Kristian Rutlin og Terje Skjeldestad.
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball

 

Sogndal Fotball har sendt ut følgjande pressemelding i forbindelse med at keeper Kristian Rutlin har signert ny avtale med Sogndal.

Sogndal Fotball og Kristian Rutlin har signert ein ny avtale som strekkjer seg ut sesongen 2019.

Keepertalentet har vore ein del av keepergruppa sidan januar 2015, og han fekk sin debut i obligatorisk kamp då han stod i cupkampen mot Lysekloster i 2015, berre 15 år gamal. Sogndølen går no i 2. klasse på Idrett på Sogndal Vidaregåande skule, der han har eit godt tilrettelagt opplegg som gjer at han kan både få gjort det han skal på skulen, samstundes som han deltek på A-lagstreningane.

Kristian er veldig glad for at han no vert satsa på vidare.
- Det er fint å vite at klubben har trua på meg. Det gjer at eg blir trygg, og då kan eg utvikle meg betre, seier Kristian, som føler at han er godt inne i gruppa, og har funne sin plass der.
- Eg trivst veldig godt i dette laget, me er ein flott gjeng.

- Me vel å satsa vidare med Kristian, då me ser at han tek nye steg heile tida. Han har hatt ei veldig flott utvikling, både som spelar og som type. Han har det som skal til for å bli ein skikkeleg god keeper, fortel sportsleg leiar, Håvard Flo.

- Han er ein spennande type som det blir kjekt å sjå utvikle seg vidare her hjå oss.

Kristian trekkjer fram det gode miljøet keepergruppa har seg i mellom.
- Eg ser eindel på Stefan og Mathias, og prøver å læra noko frå dei. Og eg meiner sjølv at eg lærer noko nytt kvar dag.

Det er tre unge, svoltne keeperar trenar Terje Skjeldestad har i gruppa si, og sjefen sjølv blir trukken fram som ein god læremeister av Kristian.

- Kristian har utvikla seg mykje den tida han har vore med oss, og me skal gje han tid. Det er historie her i Sogndal for at unge keeperar får tillit og utviklar seg. Kristian har jobba knallhardt, og han har verkeleg fortent at klubben satsar vidare på han, seier keepertrenar Terje Skjeldestad.
- Unge Rutlin er ein fine gut, han kjem me til å sjå mykje av i åra som kjem, seier Terje.

- Terje er ein tøff trenar, han stiller høge krav til oss, og han pusher oss heile tida. Samstundes er han ein god miljøskapar, slik at me er eit team som jobbar saman. Tonen i gruppa er veldig god, avsluttar Kristian.

Me gler oss til å følgje utviklinga til denne unge keeperen framover!

12.08 Johan Hove har skrive proffkontrakt med Sogndal


Håvard Flo og Johan Hove.
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball

 

Sogndal Fotball har sendt ut følgjande pressemelding i forbindelse med at G16-landslagsspelar Johan Hove har skrive proffkontrakt med Sogndal.

Sogndal Fotball og Johan Hove (f. 07.09.2000) har i dag signert ein avtale som strekkjer seg fram til 01.08.2019.

- Me er veldig glade for at me igjen kan signera ein proffavtale med ein ung og lovande gut frå eigen klubb, seier sportsleg leiar Håvard Flo.
Johan har ein stund peika seg ut som eit talent utanom det vanlege, og i mai fekk han sin debut i Tippeligaen som den aller første spelaren fødd på 2000-talet, då me slo AaFK 4-1 på Color Line Stadion.

- Dette er ein spelar som har hatt ein veldig fin utvikling dei siste åra, held Flo fram.

Johan har gjort sakene sine veldig bra med Sogndal 2 denne sesongen, og har delteke jamnleg på treningane med A-laget.
- Me ser at Johan håndterar nivået på A-lagstreningane på ein flott måte, seier Flo.

Som landslagsspelar har Johan no etablert seg som ei viktig brikke i G16-landslaget, og under Opent Nordisk i Finland nyleg starta han alle kampane på laget som tok ein flott bronsemedalje. Johan står no oppført med 14 kampar for G16 og 4 for G15, totalt 18 kampar med det norske flagget på brystet.

Trenarteamet er veldig nøgd med det arbeidet Johan legg ned i fotballen, og utviklinga hans tilseier at tida no var inne for at han blir eindel av A-lagsgruppa vår.

Me gratulera Johan med kontrakt, og gler oss til å følgje med utviklinga til denne spennande spelaren i åra som kjem!

12.08 Knut Strand Løseth blir ny keeper i Førde


Knut Strand Løseth etter 2-1 tapet heime mot Eid 28. mai. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Dalekeeper Knut Strand Løseth blir ny keeper i Førde. Strand Løseth har etter at han forlot Dale etter 2010-sesongen spelt for klubbane Fyllingsdalen og Åsane.

Strand Løseth er henta til Førde etter at Førde sin keeper Christian Aarbogh Bjerke fekk rødt kort i heimekampen mot Vålerenga sist måndag.

Førde sin neste kamp er borte mot Vidar på Lassa gress laurdag 13. august.

12.08 Ulrik Flo er klar for Fredrikstad


Ulrik Flo i lag med Per Egil Flo og Tore Andre Flo etter heimekampen
mot Molde på Fosshaugane Campus 27. november 2011.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Fredrikstad FK melder på sine nettsider at Ulrik Flo er klar for klubben.

Flo har i følge klubben sine nettsider skrive under for Fredrikstad ut denne sesongen.

Flo skal trene med laget i dag og i morgon, og er med i troppen når Fredrikstad tek i mot Ullensaker/Kisa på Fredrikstad Stadion søndag.


Les kva Fredrikstad FK sine nettsider skriv om overgangen. 


 


Ulrik Flo i Sogndal sin treningskamp mot Florø 23. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 



Ulrik Flo scorar i heimekampen mot Brann 18. november 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Ulrik Flo ifor Sogndal i cupkampen borte mot Stryn 20. mai 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


12.08 Kampar i dag, fredag 12. august


Bataljen mellom TMFK og Eid på Måløy Stadion enda til slutt uavgjort 1-1.
I ettermiddag møtest dei to laga til ny kamp på Eid Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Kongsvinger 2 - Årdal

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Skedsmo 15 12 1 2 44 - 19 37
Flisa 15 12 1 2 38 - 17 37
Valdres 15 11 1 3 46 - 15 34
Funnefoss/Vormsund 15 9 3 3 48 - 17 30
Hauerseter 15 10 0 5 37 - 21 30
Aurskog-Høland 15 9 1 5 34 - 25 28
Lillestrøm 2 15 8 3 4 41 - 25 27
Årdal 15 7 2 6 41 - 28 23
Gran 15 6 0 9 27 - 31 18
Ullensaker/Kisa 2 15 4 3 8 17 - 36 15
Kongsvinger 2 15 2 3 10 17 - 44 9
Hallingdal 15 3 0 12 18 - 53 9
Jevnaker 15 1 1 13 11 - 41 4
Sander 15 1 1 13 13 - 60 4

4. divisjon

Kl. 19.00 Eid - Tornado Måløy
Kl. 19.00 Dale - Gaular
Kl. 19.00 Høyang - Bremanger
Kl. 19.00 Sandane - Kaupanger
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 12 7 2 3 43 - 22 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 12 5 1 6 29 - 33 16
Tornado Måløy 12 4 2 6 30 - 30 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 12 3 2 7 19 - 26 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 12 2 1 9 9 - 29 7
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Stadlandet/Åheim

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 10 7 1 2 37 - 20 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Loen /Vikane/Stryn 3 10 5 1 4 15 - 25 16
Flatraket /Selje 2 9 5 0 4 33 - 20 15
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28 - 29 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 10 2 2 6 21 - 35 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


11.08 Bilder frå Proffveka i Stryn 2016


Anders Ulvik Fleten frå Hyllestad og Roar Wold under dagens trening.
Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka.
 

Stryn Fotball arrangerar denne veka Proffveka i Stryn.

Proffveka i Stryn er eit tilbod til ambisiøse gutar og jenter som ynskjer å satse på fotballen. Totalt 88 talentfulle spelarar (44 jenter og 44 gutar) er med på årets Proffveke i Stryn.

Hovudtrenarar for Proffveka i Stryn i år er Paul Lever (instruktør det Engelske Fotballforbundet), Brad Douglass (Europasjef Coerver Coaching), Jorge Aguiar (Coerver Coaching), Roar Wold (spelarutviklar Rogaland og landslagstrenar Norge J17) og Joe Peterson (keepertrenarEverton FC Academy).

Underteikna var i dag innom ettermiddagstreninga og tok nokre bilder. 

Sjå bilder frå dagens ettermiddagstrening under Proffveka. 


 






Johann Sigurdsson er mannen bak Proffveka i Stryn.


Joe Peterson er keepertrenar for Everton FC Academy.


11.08 Haugland har spelt flest kampar for Haugen


Øystein Haugland i bortekampen mot Loen/Vikane/Stryn 3.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Då Øystein Haugland kom på bana i bortekampen mot Loen/Vikane/Stryn 3 på tysdag blei han den spelaren gjennom tidene som har spelt flest kampar for Haugen.

Haugland som spelte sin fyrste A-lagskamp i 1990 står no bokført med 325 kampar for sebratrøyene. Dette er ein kamp meir enn Oddmund Balsnes som spelte for Haugen frå 1964-1982. Både Haugland og Balsnes står også bokført med kampar for naboklubben Stårheim.

Vidare på lista over flest kampar for Haugen finn vi Atle Kjøsnes (310), Magne Kjøsnes (270), Einar Løken (254) og Jon Balsnes (251).

I den andre enden av lista finn vi Helge Haugland, Felipe, Jan Kristian Løkling, Inge Myklebust, Øystein Naustdal, Vebjørn Skrede og Jan Martin Smørdal. Alle desse spelarane har spelt ein kamp for Haugen.

Antall kampar for Haugen:

Haugland Øystein 325
Balsnes Oddmund 324
Kjøsnes Atle 310
Kjøsnes Magne 270
Løken Einar 254
Balsnes Jon 251
Naustdal Kjartan 234
Hafsås Tor 219
Solheim Kay Rune 215
Orheim Gustav 202
Bruvoll Helge 182
Haugland Per Steinar 181
Gilleshammer Per Gunnar 178
Gilleshammer Kåre 174
Leivdal Torbjørn 173
Krossøy Bjørn 169
Hjelmeland Per Atle 151
Holmøyvik Lars Olav 150
Smørdal Jon Rune 146
Espe Svein Ove 145
Skjerven Tom 145
Haugland Vidar 135
Åsebø Geir Ove 133
Dale Geir 130
Smørdal Morten 129
Haugland Finn 128
Haugland Rune 124
Balsnes Jim Andre 123
Gilleshammer Hans Petter 122
Øien Arild 122
Bakke Asgeir 119
Haugland Bjarne 115
Gilleshammer Petter 104
Løken Per Magne 104
Hafsås Øyvind 102


 


Øystein Haugland tangerte Oddmund Balsnes sin rekord med flest spelte kampar for Haugen i heimekampen mot Svelgen 28. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   


11.08 Sogndal har forlenga avtalen med Eirik og Terje


Eirik Bakke og Terje Skjeldestad under kampen mot Bodø/Glimt 24. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal har sendt ut følgande pressemelding i forbindelse med at klubben har forlenga avtalen med Eirik Bakke og Terje Skjeldestad. Klubben har forlenga avtalen med Eirik Bakke og Terje Skjeldestad dei neste tre åra. Bakke held fram som hovudtrenar, og Skjeldestad i si rolle som både assistent og keeperansvarleg.

Eirk vart tilsett i fjor som hovudtrenar, og Terje gikk inn som assistent (tidl. Keepertrenar). Den utfordringa har Eirik og Terje løyst på beste vis, både på og utanfor bana.

Resultata har ikkje latt vente på seg. I fjor rykte me direkte opp til Tippeligaen etter ein sterk sesong i OBOS. Årets sesong har prova at det er mykje positivt på gang, og laget ligg no på ein 9. plass med 26 poeng.
- Eirik og Terje komplimenterer kvarandre. Dei har klart å bygge eit godt team rundt seg som har løfta både treningskvardagen, og den individuelle oppfølginga av kvar enkelt spelar. Dei har ikkje berre vore lojale til klubbens filosofi, men dei siste 2 sesongane har dei og bidrege til å styrka og utvikla klubbens filosofi, fortel styreleiar Tor Arne Ness.

- Me er veldig glade for at dei no har signert ein 3-års avtale. Med lokale krefter som Eirik i spissen kan me no bygge vidare på den fine utviklinga og vidareutvikle oss som klubb. Terje er også ein sterk ressurs for klubben. Han har stor gjennomføringsevne, brei erfaring og viktige referansar frå si rolle på U21-landslaget, avsluttar Ness.


11.08 Status tabellkonkurransen etter 12. serierunde


Sandane vann noko overraskande 2-1 borte mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Astor Henriksen frå Bryggja leiar framleis haugenfotball.no sin tabellkonkurranse etter 12. serierunde. Henriksen leiar konkurransen føre Jan Taule, Hans-Petter Gilleshammer og Asle Knut Gangeskar.

Neste gong det er premiering i denne konkurransen er etter 14. serierunde.

Tabell 4. divisjon etter 12. serierunde:
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 12 7 2 3 43 - 22 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 12 5 1 6 29 - 33 16
Tornado Måløy 12 4 2 6 30 - 30 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 12 3 2 7 19 - 26 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 12 2 1 9 9 - 29 7
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4

Stilling tabellkonkurransen etter 12. serierunde:
Plass - Navn - Feilpoeng - Rett plass
1 Astor Henriksen 14 3
2 Jan Taule 16 6
3 Hans-Petter Gilleshammer 16 5
4 Asle Knut Gangeskar 18 4
5 Gunnar Atle Vereide 20 6
6 Olav Per Flataker 20 6
7 Nils Tore Krosshaug 20 4
8 Trond Olsen 20 4
9 Knut-Atle Krossøy 20 3
10 Håkon Skjerven 22 4
11 Jostein Sandøy 22 4
12 Rune Lefdal 22 4
13 Kjell Tore Lillestøl 22 3
14 Christoffer Hafsås 22 2
15 Ole Tom Myroldhaug 22 2
16 Per Ivar Hovden 22 2
17 Arve Helle 22 1
18 Stig Hermann Hagen 24 5
19 Øystein Østvik 24 4
20 Eivind-Rune Flataker 24 3
21 Kristoffer Vie Angedal 24 3
22 Magne Elde 24 3
23 Sujeevan Mohanarajah 24 3
24 Vidar Kvalvågnes 24 3
25 Anne Mette Lillestøl 24 2
26 Benny Rivedal 24 2
27 Joachim Raknes Forthun 24 2
28 Nils Morten Frislid 24 2
29 Vegard Lunde 24 2
30 Erik Amble Haugen 24 1
31 Geir Loneland 24 1
32 Kristian Lefdal 24 1
33 Ole-Gunnar Midtbø 24 1
34 Shanjeevan Mohanarajah 26 5
35 Andreas Bjørhovde Heggedal 26 4
36 Ole-Kristian Førde 26 4
37 Steinar Bakka 26 4
38 Idar Holen 26 3
39 Jenny Ertesvåg 26 3
40 Kevin Lund Olsen 26 3
41 Krister Smaadal 26 3
42 Steinar Langedal 26 3
43 Wibeke Nord Haugland 26 3
44 Bjørn Tore Midthjell 26 2
45 Christian Helgheim 26 2
46 Øyvind Hafsaas 26 1
47 Tore Haraldsen 26 0
48 Håvard Hatle 28 5
49 Gudmund Bjotveit 28 4
50 Marcus Vedeler 28 4
51 Roger Nygård 28 4
52 Elin Helgheim 28 3
53 Geir Igelkjøn 28 3
54 Hanna Ertesvåg 28 3
55 Rune Myre 28 3
56 Rune Oksholen 28 3
57 Sindre Alisøy 28 3
58 Sindre Kvalheim 28 3
59 Bjørn Totland 28 2
60 Kay Ove Hafsås 28 2
61 Lone Nord Haugland 28 2
62 Mathias Helgheim 28 2
63 Sander Torheim Frislid 28 2
64 Sondre Solheim Langedal 28 2
65 Yngve Hagen 28 2
66 Einar Furset 28 1
67 Jakob Haugen 28 1
68 Knut S. Løseth 28 1
69 Mads Wie 28 1
70 Olav R. Haugen 28 1
71 Sondre Skjerven 28 1
72 Stig Roar Hovland 28 1
73 Sveinung Alværn 28 1
74 Magnus Sævik 28 0
75 Per-Magne Løken 28 0

Sjå heile lista etter 12. serierunde. 


Slik blir premieringa ved serieslutt:
1. premie: 15 flaxlodd
2. premie: 10 flaxlodd
3. premie: 5 flaxlodd 

I tillegg blir det premiert slik: 
1. premie etter 4 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 8 serierundar: 3 flaxlodd

1. premie etter 11 serierundar: 4 flaxlodd

1. premie etter 14. serierunde: 3 flaxlodd
Sistepremie etter 14 serierundar: 2 flaxlodd

1. premie etter 18 serierundar: 5 flaxlodd


10.08 Thea Bjelde scora i debuten for Arna Bjørnar


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Breimsbygda/Sandane i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Både Thea Bjelde og Elise Isolde Stenevik teikna seg på scoringslista då Arna Bjørnar 2 i dag vann 6-0 borte mot Bergen Nord/Hovding. Elise Isolde Stenevik gav Arna Bjørnar leiinga både 1-0 og 2-0, medan Thea Bjelde i debuten sin for Arna Bjørnar auka leiinga til 5-0.

Thea Bjelde og Elise Isolde Stenevik spelte begge heile kampen for Arna Bjørnar 2. 

I ein annan kamp i denne avdelinga vann Avaldsnes sitt andrelag 3-2 heime mot Staal Jørpeland. 2 

Tabell 2. divisjon kvinner 4
Hinna 12 9 0 3 38 - 15 27
Sandviken 2 12 9 0 3 38 - 19 27
Klepp 2 12 7 2 3 34 - 11 23
Kaupanger 12 7 2 3 38 - 17 23
Fyllingsdalen 12 7 2 3 27 - 12 23
Avaldsnes 2 12 6 0 6 21 - 25 18
Arna-Bjørnar 2 12 4 2 6 16 - 19 14
Haugar 12 4 2 6 16 - 20 14
Vestsiden-Askøy 12 4 1 7 14 - 22 13
Bergen Nord /Hovding 12 3 3 6 18 - 33 12
Staal Jørpeland 12 3 1 8 14 - 43 10
Forus og Gausel 12 1 1 10 9 - 47 4

 


Elise Isolde Stenevik i kretskampen mot NRFK i Stryn 9. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå kretskampane i Stryn 9. februar  2014.  


10.08 Resultat kampar i dag, onsdag 10. august


Leiv Inge Fimreite er trenar for Syril sitt herrelag i 5. divisjon.
På bildet jublar Fimreite etter at Jølster vann borte mot Hornindal i 2007.
Sjå bilder og fakta frå kampen.  
 

Syril vann i ettermiddag heile 14-0 heime mot Hyllestad/Dale 2 på Syril Stadion. Syril tok etter dagens seier over tabelltoppen i 5. divisjon avdeling 1.

5. divisjon avdeling 1
Syril - Hyllestad/Dale 2  14-0 (3-0)

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Syril 7 5 1 1 28 - 10 16
Bjørn 7 5 0 2 22 - 15 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 1 2 14 - 5 13
Balestrand 7 4 0 3 17 - 13 12
Fure 7 3 1 3 14 - 14 10
Askvoll/Holmedal 7 3 0 4 14 - 17 9
Førde 3 7 2 1 4 20 - 19 7
Hyllestad /Dale 2 7 0 0 7 6 - 42 0


10.08 Kampar i dag, onsdag 10. august


Sindre Myrvang frå Jølster er dommar i dagens kamp på Syril Stadion.
Bildet er frå Brann sin kamp mot Sogn og Fjordane 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

5. divisjon avdeling 1
Kl. 19.00 Syril - Hyllestad/Dale 2

Tabell 5. divisjon avdeling 1
Bjørn 7 5 0 2 22 - 15 15
Årdal 2/Jotun/ÅTIL 7 4 1 2 14 - 5 13
Syril 6 4 1 1 14 - 10 13
Balestrand 7 4 0 3 17 - 13 12
Fure 7 3 1 3 14 - 14 10
Askvoll/Holmedal 7 3 0 4 14 - 17 9
Førde 3 7 2 1 4 20 - 19 7
Hyllestad /Dale 2 6 0 0 6 6 - 28 0


09.08 Norge G16 vann 2-0 mot Finland 


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane 31. juli.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal spelte nesten heile kampen då Norge G16 i dag vann 3-0 i bronsefinalen  mot Montenegro under Open Nordic Tournament i Helsinki.
 
Jørgen Strand Larsen, Mikael Birk Gieæver Ugland og Erik Botheim scora Norge sine mål i kampen. Johan Hove blei bytta ut fem minutt før full tid.

Norge - Montenegro  3-0 (0-0)

1-0 Jørgen Strand Larsen (42. min)
2-0 Mikael Birk Gieæver Ugland (60. min)
3-0 Erik Botheim (65. min)
 
Norge:
Enock Mawete Mwimba
Andreas Uran (Fabian Philip Rimestad 41. min)
Jesper Daland (Sondre Skogen 75. min)
Erik Tobias Sandberg
Edvin Grevskott
Mikael Birk Gieæver Ugland
Johan Hove (Kreshnik Krasniqi 75. min)
Erling Braut Håland (Jørgen Strand Larsen 41. min)
Anas Farah Ali
Erik Botheim
Tobias Christensen (Halldor Stenevik 41. min)

09.08 Resultat kampar i dag, tysdag 9. august


Kim Kjellevold (2) og Jan Erik Sandbakk for scora Loen/Vikane/Stryn 3 i
dagens 3-2 seier mot Haugen på Loen Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Førde 2 - Dale  5-3
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 12 9 0 3 45 - 21 27
Høyang 12 7 2 3 43 - 22 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 12 5 1 6 29 - 33 16
Tornado Måløy 12 4 2 6 30 - 30 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 12 3 2 7 19 - 26 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 12 2 1 9 9 - 29 7
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4

6. divisjon avdeling 3

Loen/Vikane/Stryn 3 - Haugen  3-2 (0-1)
0-1 Markus Balsnes Lefdal (45. min+1)
1-1 Kim Kjellevold (57. min)
2-1 Kim Kjellevold (61. min)
3-1 Jan Erik Sandbakk (78. min)
3-2 Kjetil Remme (88. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Oppstryn - Svelgen 4-1 (3-1)

1-0 Lars Guddal (8. min)
1-1 Svelgen, straffe (38. min)
2-1 Tarald Harstad (42. min)
3-1 Lars Guddal (45. min)
4-1 Lars Guddal (49. min)

Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen 2-2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 10 7 1 2 37 - 20 22
Breimsbygda /Jølster 2 10 6 3 1 36 - 23 21
Hyen 11 6 3 2 27 - 15 21
Loen /Vikane/Stryn 3 10 5 1 4 15 - 25 16
Flatraket /Selje 2 9 5 0 4 33 - 20 15
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28 - 29 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 24 10
Oppstryn 10 2 2 6 21 - 35 8
Svelgen 11 1 1 9 12 - 44 4


09.08 Kampar i dag, tysdag 9. august


Mats Ole Bakke, Ronny Berg og Tor Henry Challen scora fem
av Haugen sine seks mål i heimekampen mot Loen/Vikane/Stryn 3. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 19.00 Førde 2 - Dale
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 12 7 2 3 43 - 22 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 12 4 2 6 30 - 30 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 12 3 2 7 19 - 26 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 12 2 1 9 9 - 29 7
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4

6. divisjon avdeling 3

Kl. 19.00 Oppstryn - Svelgen
Kl. 19.00 Breimsbygda/Jølster 2 - Hyen
Kl. 19.00 Loen/Vikane/Stryn 3 - Haugen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 9 7 1 1 35 - 17 22
Breimsbygda /Jølster 2 9 6 2 1 34 - 21 20
Hyen 10 6 2 2 25 - 13 20
Loen /Vikane/Stryn 3 9 4 1 4 12 - 23 13
Flatraket /Selje 2 8 4 0 4 31 - 19 12
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28 - 29 12
Sandane 2 9 3 1 5 25 - 22 10
Oppstryn 9 1 2 6 17 - 34 5
Svelgen 10 1 1 8 11 - 40 4


08.08 Norge G16 vann 5-1 mot Kypros


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove og Norge G16 vann 5-1 mot Kypros i den siste innleiande kampen under Open Nordic Tournament i Helsinki.

Norge står dermed med to seierar og eit tap på dei tre innleiande kampane. Norge enda på andreplass i si gruppe, og skal ut i bronsefinale mot Montenegro.    
 
Kypros - Norge 1-5 (0-2)
0-1 Ali Anas Farah (23. min)
0-2 Halldor Stenevik (40. min)
0-3 Halldor Stenevik, straffe (62. min)
0-4 Jørgen Strand Larsen (70. min)
0-5 Elias Flø (73. min)
1-5 Kypros (76. min)

Norge:
Kristoffer Klaesson
Fabian Rimestad
Erik Tobias Sandberg
Sondre Skogen (Jesper Daland 71. min)
Andreas Uran
Ali Anas Farah (Erik Botheim 41. min)
Johan Hove (Mikael Ugland 41. min)
Hugo Vetlesen (Kreshnik Krasniqi 71. min)
Halldor Stenevik
Erling Braut Håland (Elias Flø 57. min)
Tobias Christensen (Jørgen Strand Larsen 41. min)

08.08 Resultat kampar i dag, måndag 8. august


Kristoffer Haaland Iversen måtte vokte Førde sitt mål då Førde sin keeper Christian Aarbogh Bjerke fekk rødt kort i dagens kamp mot Vålerenga 2.
Bildet er frå Førde sin heimekamp mot Florø 29. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Førde - Vålerenga 2  1-4 (1-3)
0-1 Rino Falk Larsen (22. min)
0-2 Herman Sørby Stengel, straffe (29. min)
0-3 Henrik Kjelsrud Johansen (32. min)
1-3 Vegard Savland (45. min)
1-4 Sander Pettersen (47. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 16 12 3 1 44 - 13 39
Florø 16 12 3 1 44 - 17 39
Egersunds 16 8 3 5 26 - 16 27
Lysekloster 16 9 0 7 24 - 30 27
Vidar 16 8 2 6 34 - 34 26
Fana 16 6 5 5 23 - 15 23
Vålerenga 2 16 6 5 5 31 - 26 23
Lørenskog 16 7 2 7 28 - 23 23
Vard Haugesund 16 5 5 6 32 - 25 20
Fyllingsdalen 16 4 7 5 26 - 23 19
Stord 16 3 4 9 25 - 42 13
Frigg 16 3 4 9 19 - 38 13
Førde 16 2 4 10 15 - 44 10
Sola 16 2 3 11 16 - 41 9

3. divisjon avdeling 8
Herd - Bergsøy  4-0 (1-0)

1-0 Håkon Solli-Sæther (12. min)
2-0 Andreas Brune Rekdal (52. min)
3-0 Andreas Brune Rekdal (67. min)
4-0 Håkon Solli-Sæther (85. min)

Sogndal 2 - Volda  3-2 (2-1)
1-0 Ørjan Hippe Sørflaten
2-0 Ørjan Hippe Sørflaten
2-1 Kenneth-Andre Hole
2-2 Vetle Johan Dagfinrud
3-2 Edin Øy
 
Kristiansund FK - Hødd 2   1-3
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 15 13 1 1 50 - 12 40
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 15 9 1 5 24 - 21 28
Hødd 2 15 8 1 6 40 - 36 25
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
Bergsøy 15 7 2 6 33 - 30 23
Fjøra 15 6 4 5 30 - 27 22
KFK 15 7 1 7 31 - 31 22
Sogndal 2 15 6 3 6 39 - 30 21
Volda 15 5 3 7 37 - 30 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7

6. divisjon avdeling 3
Flatraket/Selje 2 - Sandane 2   2-1

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 9 7 1 1 35 - 17 22
Breimsbygda /Jølster 2 9 6 2 1 34 - 21 20
Hyen 10 6 2 2 25 - 13 20
Flatraket /Selje 2 9 5 0 4 33 - 20 15
Loen /Vikane/Stryn 3 9 4 1 4 12 - 23 13
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28 - 29 12
Sandane 2 10 3 1 6 26 - 25 10
Oppstryn 9 1 2 6 17 - 34 5
Svelgen 10 1 1 8 11 - 40 4


08.08 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Glade deltakarar under årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august.

 

Eid IL Fotball arrangerar måndag til onsdag denne veka Tine Fotballskule.

Omlag 90 unge spelarar fødd i 2002 - 2010 er i desse dagane i aksjon på fotballbanene i Eid sentrum.

Kvart år er det fokus på trivsel og eit godt miljø, god fotballaktivitet og eit sunt og godt kosthald. Det vert som alltids servert brød, pålegg og frukt til lunsj, med drikkervarer frå Tine.

Innhaldet i fotballskulen vert henta frå NFF sin nettstad treningsøkta.no.

Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 8. august.

 










08.08 Kampar i dag, måndag 8. august


Johan Skorge spelar frå start når Sogndal 2 i dag møter Volda heime.
Bildet er frå treningskampen Sogndal 2 - Eid 31. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 17.00 Førde - Vålerenga 2

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 16 12 3 1 44 - 13 39
Florø 16 12 3 1 44 - 17 39
Egersunds 16 8 3 5 26 - 16 27
Lysekloster 16 9 0 7 24 - 30 27
Vidar 16 8 2 6 34 - 34 26
Fana 16 6 5 5 23 - 15 23
Lørenskog 16 7 2 7 28 - 23 23
Vard Haugesund 16 5 5 6 32 - 25 20
Vålerenga 2 15 5 5 5 27 - 25 20
Fyllingsdalen 16 4 7 5 26 - 23 19
Stord 16 3 4 9 25 - 42 13
Frigg 16 3 4 9 19 - 38 13
Førde 15 2 4 9 14 - 40 10
Sola 16 2 3 11 16 - 41 9

3. divisjon avdeling 8
Kl. 18.30 Herd - Bergsøy
Kl. 19.00 Sogndal 2 - Volda
Kl. 19.00 Kristiansund FK - Hødd 2
 
Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 15 9 1 5 24 - 21 28
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 15 6 4 5 30 - 27 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7

6. divisjon avdeling 3
Kl. 19.00 Flatraket/Selje 2 - Sandane 2

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 9 7 1 1 35 - 17 22
Breimsbygda /Jølster 2 9 6 2 1 34 - 21 20
Hyen 10 6 2 2 25 - 13 20
Loen /Vikane/Stryn 3 9 4 1 4 12 - 23 13
Flatraket /Selje 2 8 4 0 4 31 - 19 12
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28 - 29 12
Sandane 2 9 3 1 5 25 - 22 10
Oppstryn 9 1 2 6 17 - 34 5
Svelgen 10 1 1 8 11 - 40 4


07.08 Hagen og Myrkaskog med seier for Åsane


Marius Hagen i kamp for Eid all-star mot Eid sitt juniorlag 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Marius Hagen og Øystein Myrkaskog var begge i startellevaren då Åsane i dag vann 2-1 borte mot Raufoss på NAMMO Stadion.

Øystein Myrkaskog gav Åsane leiinga 1-0 allereie etter to minutt av 1. omgang. Myrkaskog scora dermed sitt fyrste mål for Åsane i sin andre kamp for klubben.

Marius Hagen som kom til Åsane frå HamKam fikk i dag sin debut for Åsane. Hagen viste at han høyrer heime på dette nivået,  og eidaren spelte heile kampen i det som var Åsane sin fyrste seier etter fem strake bortetap.

Åsane ligg etter dagens seier på 6. plass, noko som ved sesongslutt vil gje kvalifisering om opprykk til Tippeligaen.

Neste kamp for Åsane er heime mot Mjøndalen på Myrdal gress søndag 14. august.

Raufoss - Åsane  1-2 (0-1)
0-1 Øystein Myrkaskog (2. min)
0-2 Martin Skiftestad Ueland (58. min)
1-2 Anton Karl Peter Henningsson (83. min)

Gult kort: Kristian Lønstad Onsrud og Marcos Gondra Krug, Åsane
Marius Hagen, Åsane
 
Dommar: Torkjell Jonsson Trædal, Gjelleråsen

Assistentdommarar: Thomas Skaiaa, Sprint-Jeløy og Tom Kenneth Sandvold, Hauerseter

4. dommar: Harald Sletner, Rustad

Raufoss:
Ole Kristian Gjefle Lauvli
Andreas Wrele
Steffen Hjelmtvedt
Aaron Lee Jones (Anton Karl Peter Henningsson 76. min)
Petter Senstad
Alonso Sanchez Gonzalez (Almir Aganspahic 62. min)
Magnus Solum
Marcos Gondra Krug
Håvard Nome
Kristian Lønstad Onsrud
Simen Næss (Ole Thomas Skogli (87. min)

Åsane:
Eirik Østgaard
Martin Skiftestad Ueland
Eirik Wollen Steen
Sindre Austevoll
Mads Bjørsvik Songve
Marius Hagen
Senai Hagos (Sondre Flem Bjorshol 90. min)
Joakim Hammersland
Simen Helland Lassen (Stian Nygaard 90. min)
Øystein Myrkaskog (Joachim Soltvedt 75. min)
Kristoffer Nesse Stephensen
 
Tabell OBOS-ligaen

Kristiansund 19 13 3 3 28 - 14 42
Sandefjord Fotball 18 11 2 5 31 - 20 35
Levanger 19 10 5 4 33 - 23 35
Jerv 19 9 6 4 29 - 23 33
Kongsvinger 19 9 3 7 36 - 27 30
Åsane 19 8 5 6 26 - 20 29
Mjøndalen 19 7 7 5 25 - 26 28
Strømmen 19 7 6 6 27 - 28 27
Sandnes Ulf 18 7 4 7 26 - 21 25
Ranheim TF 19 7 4 8 26 - 31 25
KFUM 19 5 7 7 21 - 25 22
Hødd 19 6 3 10 20 - 28 21
Ullensaker/Kisa 19 4 7 8 26 - 27 19
Fredrikstad 19 4 5 10 14 - 26 17
Raufoss 19 4 3 12 20 - 32 15
Bryne 19 2 6 11 16 - 33 12

 


Øystein Myrkaskog i kampen mot Asker på Førde Stadion 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


07.08 Resultat kampar i dag, søndag 7. august


Marte Bjelde Hjelmhaug gav Kaupanger leiinga i dagens kamp mot Vestsiden Askøy. Bildet er frå kampen SFFK - Kaupanger 22. februar 2015
Sjå bilder og fakta kretskampane på Eid Idrettspark.
 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Sogndal - Viking 1-2 (0-1)
0-1 Bjørn Daniel Sverrisson (39. min)
0-2 Samuel Adegbenro (80. min)
1-2 Mahatma Otoo (90. min)

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 18 13 4 1 41 - 13 43
Odd 19 11 4 4 28 - 18 37
Brann 19 11 3 5 26 - 14 36
Strømsgodset TF 19 10 3 6 32 - 24 33
Haugesund 19 9 4 6 32 - 29 31
Sarpsborg 08 19 9 4 6 22 - 22 31
Viking 18 9 3 6 20 - 20 30
Molde 19 8 4 7 33 - 33 28
Sogndal 19 6 8 5 22 - 21 26
Vålerenga 19 6 3 10 25 - 27 21
Tromsø 19 5 6 8 22 - 28 21
Lillestrøm 19 5 5 9 30 - 34 20
Bodø/Glimt 19 5 4 10 23 - 29 19
Aalesund 19 5 4 10 23 - 34 19
Stabæk 19 4 4 11 21 - 29 16
Start 19 0 7 12 15 - 40 7

2. divisjon kvinner 4
Kaupanger - Vestsiden Askøy  3-0 (2-0)
1-0 Marte Bjelde Hjelmhaug (16. min)
2-0 Andrea Hopen (45. min+2)
3-0 Miriam Vilnes Mjåseth (75. min)

Tabell 2. divisjon kvinner 4
Hinna 12 9 0 3 38 - 15 27
Sandviken 2 12 9 0 3 38 - 19 27
Klepp 2 12 7 2 3 34 - 11 23
Kaupanger 12 7 2 3 38 - 17 23
Fyllingsdalen 12 7 2 3 27 - 12 23
Avaldsnes 2 11 5 0 6 18 - 23 15
Haugar 12 4 2 6 16 - 20 14
Vestsiden-Askøy 12 4 1 7 14 - 22 13
Bergen Nord /Hovding 11 3 3 5 18 - 27 12
Arna-Bjørnar 2 11 3 2 6 10 - 19 11
Staal Jørpeland 11 3 1 7 12 - 40 10
Forus og Gausel 12 1 1 10 9 - 47 4

3. divisjon avdeling 8
Florø 2 - Træff   3-2
Aalesund 2 - Fjøra  4-1 

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 15 9 1 5 24 - 21 28
Aalesund 2 15 7 2 6 39 - 26 23
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 15 6 4 5 30 - 27 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 15 5 2 8 23 - 46 17
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7


07.08 Kampar i dag, søndag 7. august


Fjøra skal i ettermiddag møte Aalesund 2 på Color Line Stadion.
På bildet skriv Henrik Navarsete under for Fjøra under treningskampen
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 31. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 20.00 Sogndal - Viking

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 18 13 4 1 41 - 13 43
Odd 18 10 4 4 26 - 17 34
Brann 18 10 3 5 25 - 14 33
Strømsgodset TF 18 10 3 5 32 - 23 33
Sarpsborg 08 18 9 4 5 22 - 20 31
Haugesund 18 8 4 6 31 - 29 28
Molde 19 8 4 7 33 - 33 28
Viking 17 8 3 6 18 - 19 27
Sogndal 18 6 8 4 21 - 19 26
Tromsø 19 5 6 8 22 - 28 21
Lillestrøm 19 5 5 9 30 - 34 20
Bodø/Glimt 19 5 4 10 23 - 29 19
Aalesund 19 5 4 10 23 - 34 19
Vålerenga 18 5 3 10 23 - 27 18
Stabæk 18 4 4 10 21 - 28 16
Start 18 0 7 11 14 - 38 7

2. divisjon kvinner 4
Kl. 15.00 Kaupanger - Vestsiden Askøy

Tabell 2. divisjon kvinner 4
Sandviken 2 11 9 0 2 38 - 18 27
Hinna 11 8 0 3 37 - 15 24
Kaupanger 11 6 2 3 35 - 17 20
Klepp 2 11 6 2 3 25 - 11 20
Fyllingsdalen 11 6 2 3 24 - 12 20
Avaldsnes 2 11 5 0 6 18 - 23 15
Haugar 11 4 2 5 16 - 17 14
Vestsiden-Askøy 11 4 1 6 14 - 19 13
Bergen Nord /Hovding 11 3 3 5 18 - 27 12
Arna-Bjørnar 2 11 3 2 6 10 - 19 11
Staal Jørpeland 11 3 1 7 12 - 40 10
Forus og Gausel 11 1 1 9 9 - 38 4

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.30 Florø 2 - Træff
Kl. 15.00 Aalesund 2 - Fjøra

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 14 9 1 4 22 - 18 28
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 14 6 4 4 29 - 23 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 14 4 2 8 20 - 44 14
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7


06.08 Sandane vann 2-1 borte mot Tornado Måløy


Arne Morten Vilnes Øen gav Sandane leiinga 1-0 mot Tornado Måløy.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sandane vann i ettermiddag 2-1 borte mot Tornado Måløy på Måløy Stadion. Arne Morten Vilnes Øen og Anders Frøyen scora for Sandane, medan Henrik Myhre sette inn Tornado Måløy si scoring.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Tornado Måløy - Sandane 1-2 (0-1)
0-1 Arne Morten Vilnes Øen (24. min)
0-2 Anders Frøyen (68. min)
1-2 Henrik Myhre (81. min)

Dommar: Dan Kåre Esp, Eikefjord

Assistentdommarar: Sureskumar Kathiravel, Eid og Jostein Christian Haugland, Haugen

Gult kort: Sondre Myre Silden, Tornado Måløy og Anders Frøyen, Sandane

Tornado Måløy:
Kenneth Elde
Marius Sunde Husevåg
Thor Aage Pleym Evensen
Birger Silden
Fridjon Mortensen
Chris Andre Nore (Jonas Våge 65. min)
Marius Stavenes Refvik (Svein Arne Volle 54. min)
Christian Tvendeseter Lofnes (Chris Andre Nore 82. min)
Sveinung Frantzen
Sondre Myre Silden
Agust Helgi Jònsson (Henrik Myhre 46. min)

Sandane:
Simon Andre Gimmestad
Ingmar Sægrov
Martin Svarstad
Espen Fonn Sårheim
Anders Kleppe Silden
William Landøy (Eirik Rauset 65. min)
Jon Vegard Byrkjedal
Petja Cink
Jonas Denk
Arne Morten Vilnes Øen
Anders Frøyen (Kristian Møll 90. min+3)


06.08 Resultat kampar i dag, laurdag 6. august


Eirik Lereng fekk i dag sin debut for Årdal i seieren mot topplaget Flisa.
Bildet er frå guttekampen mellom Årdalstangen og Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Egersunds - Florø 0-4 (0-2)
0-1 Runar Hove (25. min)
0-2 Rashad Muhammed (28. min)
0-3 Endre Kupen (65. min)
0-4 Stefan Aase (77. min)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Nest-Sotra 16 12 3 1 44 - 13 39
Florø 16 12 3 1 44 - 17 39
Egersunds 16 8 3 5 26 - 16 27
Lysekloster 16 9 0 7 24 - 30 27
Fana 16 6 5 5 23 - 15 23
Lørenskog 16 7 2 7 28 - 23 23
Vidar 15 7 2 6 32 - 33 23
Vard Haugesund 16 5 5 6 32 - 25 20
Vålerenga 2 15 5 5 5 27 - 25 20
Fyllingsdalen 16 4 7 5 26 - 23 19
Stord 16 3 4 9 25 - 42 13
Frigg 15 3 4 8 18 - 36 13
Førde 15 2 4 9 14 - 40 10
Sola 16 2 3 11 16 - 41 9

3. divisjon avdeling 3
Årdal - Flisa   4-1 (1-1)

0-1 Simen Nordnes (17. min)
1-1 Fredrik Aspeseter Sørli (21. min)
2-1 Terje Kvam Øvstetun (60. min)
3-1 Preben Strypet (72. min)
4-1 Vegard Aafedt Bukve (77. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Flisa 15 12 1 2 38 - 17 37
Valdres 15 11 1 3 46 - 15 34
Skedsmo 14 11 1 2 41 - 18 34
Funnefoss/Vormsund 15 9 3 3 48 - 17 30
Lillestrøm 2 14 8 3 3 40 - 22 27
Hauerseter 14 9 0 5 34 - 21 27
Aurskog-Høland 14 8 1 5 30 - 24 25
Årdal 15 7 2 6 41 - 28 23
Gran 14 6 0 8 25 - 27 18
Ullensaker/Kisa 2 14 3 3 8 13 - 34 12
Kongsvinger 2 15 2 3 10 17 - 44 9
Hallingdal 14 3 0 11 18 - 50 9
Jevnaker 15 1 1 13 11 - 41 4
Sander 14 1 1 12 12 - 56 4

3. divisjon avdeling 8
Surnadal - Stryn 1-2 (1-1)
1-0 Surnadal (15. min)
1-1 Mads Wie (36. min)
1-2 Mads Wie (81. min)

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 14 9 1 4 22 - 18 28
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 14 6 4 4 29 - 23 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 15 5 3 7 25 - 33 18
Florø 2 14 4 2 8 20 - 44 14
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 15 2 1 12 11 - 50 7

4. divisjon

Tornado Måløy - Sandane  1-2 (0-1)
0-1 Arne Morten Vilnes Øen (24. min)
0-2 Anders Frøyen (68. min)
1-2 Henrik Myhre (81. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Kaupanger - Høyang  1-2  (0-1)
0-1 Eirik Blikken Haukøy (25. min)
0-2 Robert Alrek, straffe (79. min)
1-2 Gibri Hisham Juma (85. min)
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 12 7 2 3 43 - 22 23
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 12 4 2 6 30 - 30 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 12 3 2 7 19 - 26 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 12 2 1 9 9 - 29 7
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


06.08 Bjørn Totland sin tankar etter seieren mot Gaular



Eid vann fredag ettermiddag 5-2 borte mot Gaular på Sande Stadion.

Bjørn Totland sin kommentar om seieren mot Gaular er no lagt ut på haugenfotball.no si side på Facebook.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

06.08 Kampar i dag, laurdag 6. august


Florø spelar i dag bortekamp mot Egersunds på Idrettsparken.
Bildet er frå Florø sin seier heime mot Stord 30. juli.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Egersunds - Florø

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 15 12 2 1 42 - 11 38
Florø 15 11 3 1 40 - 17 36
Egersunds 15 8 3 4 26 - 12 27
Lysekloster 15 8 0 7 22 - 29 24
Fana 15 6 5 4 23 - 14 23
Vidar 15 7 2 6 32 - 33 23
Lørenskog 15 6 2 7 27 - 23 20
Vålerenga 2 15 5 5 5 27 - 25 20
Vard Haugesund 15 5 4 6 30 - 23 19
Fyllingsdalen 15 4 6 5 24 - 21 18
Frigg 15 3 4 8 18 - 36 13
Stord 15 3 3 9 23 - 40 12
Førde 15 2 4 9 14 - 40 10
Sola 15 2 3 10 15 - 39 9

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Årdal - Flisa

Tabell 3. divisjon avdeling 3
Flisa 14 12 1 1 37 - 13 37
Skedsmo 14 11 1 2 41 - 18 34
Valdres 14 10 1 3 42 - 13 31
Funnefoss/Vormsund 14 8 3 3 42 - 16 27
Lillestrøm 2 14 8 3 3 40 - 22 27
Hauerseter 14 9 0 5 34 - 21 27
Aurskog-Høland 14 8 1 5 30 - 24 25
Årdal 14 6 2 6 37 - 27 20
Gran 14 6 0 8 25 - 27 18
Ullensaker/Kisa 2 14 3 3 8 13 - 34 12
Kongsvinger 2 14 2 3 9 16 - 38 9
Hallingdal 14 3 0 11 18 - 50 9
Jevnaker 14 1 1 12 9 - 37 4
Sander 14 1 1 12 12 - 56 4

3. divisjon avdeling 8
Kl. 14.00 Surnadal - Stryn

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Spjelkavik 15 10 0 5 32 - 18 30
Træff 14 9 1 4 22 - 18 28
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 14 6 4 4 29 - 23 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 14 4 3 7 23 - 32 15
Florø 2 14 4 2 8 20 - 44 14
Rollon 15 3 0 12 14 - 38 9
Surnadal 14 2 1 11 10 - 48 7

4. divisjon

Kl. 15.00 Kaupanger - Høyang
Kl. 16.00 Tornado Måløy - Sandane
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 11 6 2 3 41 - 21 20
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 11 4 2 5 29 - 28 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 11 3 2 6 18 - 24 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 11 1 1 9 7 - 28 4
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


05.08 Resultat kampar i dag, fredag 5. august

 
Eid vann 5-2 borte mot Gaular på Sande Stadion.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Gaular - Eid  2-5 (0-3)

0-1 Daniel Haus (2. min)
0-2 Vebjørn Høynes (17. min)
0-3 Sindre Hafsås (20. min)
0-4 Kristian Lefdal (47. min)
0-5 Vebjørn Høynes (53. min)
1-5 Gaute Nyland (56. min)
2-5 Gaute Nyland, straffe (73. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bremanger - Skavøypoll  1-2
Vik - Fjøra 2/Sogndal 3   6-0
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 12 11 1 0 42 - 14 34
Eid 12 9 2 1 61 - 17 29
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 11 6 2 3 41 - 21 20
Vik 12 6 1 5 32 - 27 19
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 11 4 2 5 29 - 28 14
Bremanger 12 4 1 7 22 - 36 13
Kaupanger 11 3 2 6 18 - 24 11
Gaular 12 3 2 7 23 - 43 11
Sandane 11 1 1 9 7 - 28 4
Fjøra 2/SIL 3 12 1 1 10 10 - 67 4


05.08 Aarøen frå Førde dømmer finale i Norway Cup


Isak Aarøen i guttekampen Eid - Førde 2. september 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Isak Aarøen frå Førde er sett opp som assistentdommar i finalen i A-sluttspelet i Klasse D - G13 9'ar.

17-åringen frå Førde skal i aksjon i kampen mellom Fyllingsdalen og Lizzy Football Clu frå Ghana. Finalen blir vist direkte på TV2 Sportskanalen klokka 19.15.

Finale klasse D - G13 9'ar
Fyllingsdalen FK - Lizzy Football Club (Ghana)

Dommar:
Erlend Reigstad (Ottestad IL, Indre Østland Fotballkrets)

Assistentdommar 1:
Isak Aarøen (Førde IL, Sogn og  Fjordane FK)
Assistentdommar 2: Sebastian Rekdal (IL Gneist, Hordaland Fotballkrets)

Fjerdedommar:
Naser Alinejad (SK Vard Haugesund, Rogaland FK)

05.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup



Fire lag frå fylket skal i aksjon i dagens sluttspelkampar i Norway Cup. 


Klasse C - G14
A-sluttspel
Kvartfinale, Florø - Bangkok Christian College   0-4

Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel
Semifinale, Sogndal 2  - Fjellhamar  0-2

Klasse R - J16
A-sluttspel

Kvartfinale, Syril - Langfjorden  1-4

Klasse V - J14 7'ar

B-sluttspel
Finale, Trønder Lyn  - Høyang 1-0 etter golden goal

05.08 Kampar i dag, fredag 5. august

 
Eid møter i ettermiddag Gaular på Sande Stadion.
Bildet er frå heimekampen mellom Eid og Gaular 16. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

4. divisjon
Kl. 18.30 Bremanger - Skavøypoll
Kl. 19.00 Gaular - Eid
Kl. 19.00 Vik - Fjøra 2/Sogndal 3
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 11 10 1 0 40 - 13 31
Eid 11 8 2 1 56 - 15 26
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 11 6 2 3 41 - 21 20
Vik 11 5 1 5 26 - 27 16
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 11 4 2 5 29 - 28 14
Bremanger 11 4 1 6 21 - 34 13
Kaupanger 11 3 2 6 18 - 24 11
Gaular 11 3 2 6 21 - 38 11
Sandane 11 1 1 9 7 - 28 4
Fjøra 2/SIL 3 11 1 1 9 10 - 61 4


04.08 Johannes Myklebust er klar for Eid


Johannes Myklebust i kamp for Eid all-star mot Eid sitt juniorlag 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eidaren Johannes Myklebust skal igjen spele for Eid. 24-åringen sluttar seg til troppen til Eid sin heimekamp mot Tornado Måløy 12. august.

Johannes Myklebust har i tidspunktet han har vore vekke frå Eid spelt for klubbane Tornado Måløy, Skavøypoll og Emblem.

Myklebust tek til i ny jobb på Eid, og vil heilt sikkert vere med på å forsterke Eid sitt lag i haustsesongen.

 


Johannes Myklebust for TMFK i heimekampen mot Florø 16. mai 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Johannes Myklebust for Nordfjordlaget mot Rune Bolseth og Sogndal.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


04.08 Fire lag frå fylket vidare i Norway Cup



22 lag var med vidare då vi i dag tidlig tok til på dag to av sluttspelkampane i Norway Cup. I løpet av dagen har 18 av desse måtte takke for seg, noko som betyr at det kun er med fire lag frå fylket når kampane tek til igjen fredag morgon.

Klasse C - G14
A-sluttspel
Kvartfinale, fredag 5. august kl. 12.00 Florø - Bangkok Christian College

Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel
Semifinale, fredag 5. august kl. 09.00 Sogndal 2  - Fjellhamar

Klasse R - J16
A-sluttspel

Kvartfinale, fredag 5. august kl. 10.15 Syril - Langfjorden

Klasse V - J14 7'ar

B-sluttspel
Finale, fredag 5. august kl. 15.00 Trønder Lyn  - Høyang

04.08 Andreas Bjørhovde Heggedal klar for Dale


Andreas Bjørhovde Heggedal i kamp for Eid 2 mot Bremanger i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Tidligare Eidspelar Andreas Bjørhovde Heggedal er klar for Dale.

23-åringen frå Lefdal i Eid tek til i jobb i firmaet Enoro, og er speleklar til Dale sin kamp borte mot Førde 2 tysdag 9. august.

Dale ligg etter vårsesongen på ein 6. plass i 4. divisjon.
 
Tabell 4. divisjon
Skavøypoll 11 10 1 0 40 - 13 31
Eid 11 8 2 1 56 - 15 26
Førde 2 11 8 0 3 40 - 18 24
Høyang 11 6 2 3 41 - 21 20
Vik 11 5 1 5 26 - 27 16
Dale 11 5 1 5 26 - 28 16
Tornado Måløy 11 4 2 5 29 - 28 14
Bremanger 11 4 1 6 21 - 34 13
Kaupanger 11 3 2 6 18 - 24 11
Gaular 11 3 2 6 21 - 38 11
Sandane 11 1 1 9 7 - 28 4
Fjøra 2/SIL 3 11 1 1 9 10 - 61 4


04.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup


Sogndal er klar for 1/8-finale i klasse R - J16 11'ar.
Foto: Privat    


22 lag er med vidare i sluttspelet i årets Norway Cup. Her er oversikten over dagens sluttspelkampar.  

NB! Saka blir fortløpande oppdatert med resultat, kven laga skal møte og tidspunkt for eventuelle nye sluttspelkampar. 


Klasse C - G14
A-sluttspel

1/16-finale, Florø 1 - Brage Trondenes   3-1
1/8-finale, Florø 1 - Askims IK  2-0

Kvartfinale, fredag 5. august kl. 12.00 Florø - Bangkok Christian College

B-sluttspel

1/16-finale, Express IL - Høyang 8-7 etter straffesparkkonkurranse


Klasse D - G13 9'ar

B-sluttspel
1/16-finale, Førde - Nordstrand 1   1-4


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, The Door Albania - Tornado Måløy/Skavøypoll 1    2-3
Kvartfinale, TMFK/Skavøypoll 1 - Ørsta  0-6

B-sluttspel

Kvartfinale, Vik - Burfjord/Øksfjord  4-2
Semifinale, Blindheim - Vik  7-2

Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Loen - Besa FC  2-4
1/8-finale, Fjellhamar - Førde  4-0
1/8-finale, Sogndal 2 - Tingvoll 1  3-2 

Kvartfinale, Hauketo IF - Sogndal 2  0-2

Semifinale, fredag 5. august kl. 09.00 Sogndal 2  - Fjellhamar

B-sluttspel

1/8-finale, Løvenstad 2 - Syril  6-0


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Trane  3-2
Semifinale, DANIELLEE - Vik   6-0

Klasse P - J13 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik - Kolbotn 2   1-3


Klasse R - J16
A-sluttspel

1/16-finale, Sogndal - Skedsmo  2-1
1/16-finale, Syril - Asker SKK  2-1

1/8-finale, Sogndal - Grei  2-4 etter straffesparkkonkurranse
1/8-finale,  Hyggen/Lier - Syril  0-2

Kvartfinale, fredag 5. august kl. 10.15 Syril - Langfjorden


Klasse S - J14

A-sluttspel
1/16-finale, Lørenskog - Sogndal   2-0
1/16-finale, Fossum - Kaupanger  1-3 
1/16-finale, Nordlandet - Hornindal  3-0

1/8-finale, Kaupanger - Kolbotn  0-7

B-sluttspel

1/8-finale, Førde - Høybråten og Stovner  4-3 etter straffesparkkonk.
Kvartfinale, Førde - Skreia/Kapp  2-3


Klasse U - J16 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Bjørn - Saltdalskameratene  0-8


Klasse V - J14 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Eid - Spjelkavik  2-1
Kvartfinale, Eid - Langhus  4-0
Semifinale, Eid - Strindheim  1-2

B-sluttspel

1/8-finale, Vartdal - Høyang  0-1
1/8-finale, Tornado Måløy - KFUM-Kam Oslo  3-4

Kvartfinale, Lom - Høyang 2-4 etter straffesparkkonkurranse
Semifinale, Høyang - Fitjar  2-1

Finale, fredag 5. august kl. 15.00 Trønder Lyn  - Høyang


Klasse W - J19 7'ar
A-sluttspel

1/4-finale, Syril - Yukon Select  5-2
Semifinale, Trygg/Lade - Syril  4-2 etter straffesparkkonkurranse

04.08 Silje Torvanger er klar for Kaupanger


Silje Torvanger i Kaupanger sin kamp mot Jølster 16. juni 2011.
lise Vilnes Mjåseth scora to av Kaupanger sine mål i ettermiddag. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Tidligare Kaupangerspelar Silje Torvanger er tilbake i Kaupanger. Torvanger som spelte for Kaupanger fram til sommaren 2011 har dei siste sesongen spelt for Sandviken og Fyllingsdalen.

24-åringen står bokført med seks scoringar for Fyllingsdalen i 2. divisjon til no denne sesongen. Eit av desse måla var i heimekampen mot Kaupanger på Varden Amfi 21. mai. Ein kamp Kaupanger tapte 4-2.

Søndag 7. august sparkar Kaupanger i gong haustsesongen med heimekamp mot Vestsiden Askøy. 

Etter ei begredelig start på sesongen, med fem poeng på dei seks fyrste kampane, har Kaupanger vore uslåelige på slutten av vårsesongen. Laget står med fem strake seierar og 21-1 i målforskjell på dei fem siste kampane.

Tabell 2. divisjon kvinner avdeling 4
Sandviken 2 11 9 0 2 38 - 18 27
Hinna 11 8 0 3 37 - 15 24
Kaupanger 11 6 2 3 35 - 17 20
Klepp 2 11 6 2 3 25 - 11 20
Fyllingsdalen 11 6 2 3 24 - 12 20
Avaldsnes 2 11 5 0 6 18 - 23 15
Haugar 11 4 2 5 16 - 17 14
Vestsiden-Askøy 11 4 1 6 14 - 19 13
Bergen Nord /Hovding 11 3 3 5 18 - 27 12
Arna-Bjørnar 2 11 3 2 6 10 - 19 11
Staal Jørpeland 11 3 1 7 12 - 40 10
Forus og Gausel 11 1 1 9 9 - 38 4


03.08 Desse laga er vidare i Norway Cup



Etter at dagens sluttspelkampar er ferdige har Sogn og Fjordane framleis med 22 lag i årets Norway Cup.

15 lag er med vidare i A-sluttspelet, medan sju lag er med vidare i B-sluttspelet.

Under ser du kva lag frå Sogn og Fjordane som er med vidare i turneringa.  

Klasse C - G14
A-sluttspel

1/16-finale, Florø 1

B-sluttspel

1/16-finale, Høyang


Klasse D - G13 9'ar

B-sluttspel
1/16-finale, Førde


Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Tornado Måløy/Skavøypoll 1

B-sluttspel

Kvartfinale, Vik


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Loen, Førde og Sogndal 2

B-sluttspel

1/8-finale, Syril


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik
 

Klasse P - J13 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Vik


Klasse R - J16
A-sluttspel

1/16-finale, Syril og Sogndal


Klasse S - J14

A-sluttspel
1/16-finale, Sogndal, Kaupanger og Hornindal

B-sluttspel

1/8-finale, Førde


Klasse U - J16 7'ar

A-sluttspel
Kvartfinale, Bjørn


Klasse V - J14 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Eid

B-sluttspel

1/8-finale, Høyang og Tornado Måløy


Klasse W - J19 7'ar
A-sluttspel

1/4-finale, Syril

03.08 Norge G16 vann 2-0 mot Finland 


Johan Hove i treningskampen mot Eid på Fosshaugane sist søndag.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal spelte heile kampen då Norge G16 i dag vann 2-0 mot Finland under Open Nordic Tournament i Helsinki.

Jesper Kaland og Mikael Birk Gieæver Ugland scora måla til Norge. I den andre kampen i Norge si gruppe vann Danmark 4-1 mot Kypros. Danmark er Norge sin neste motstandar i turneringa.
 

Finland - Norge  0-2 (0-1)
0-1 Jesper Kaland (29. min)
0-2 Mikael Birk Gieæver Ugland (80. min)

Norge:

Kristoffer Klaesson
Fabian Philip Rimestad (Edvin Grevskott 68. min)
Andreas Uran (Emil Kalaas 60. min)
Jesper Daland
Erik Tobias Sandberg
Johan Hove
Erling Braut Håland (Anas Farah Ali 41. min)
Halldor Stenevik
Elias Martin Flø (Mikael Birk Gieæver Ugland 75. min)
Erik Botheim
Jørgen Strand Larsen (Tobias Christensen 60. min)

03.08 Dagens sluttspelkampar i Norway Cup


Sogndal sitt lag i klasse J16 er klar for 1/16-finale i A-sluttspelet.
Foto: Privat    


Her er oversikten over dagens sluttspelkampar for laga frå Sogn og Fjordane i Norway Cup.

NB! Saka blir oppdatert med ujamne mellomrom utover dagen.

NB! Saka blir også fortløpande oppdatert med kven laga skal møte og tidspunkt i eventuelle nye sluttspelkampar. 

Klasse A - G17

B-sluttspel
1/8-finale, Eid  - Ranheim Toppfotball  1-3


Klasse B - G16

A-sluttspel
1/32-finale, Selje - Vadmyra  0-3

B-sluttspel
1/64-finale, Åsane 3 - Sogndal  2-0
1/64-finale, Sotra SK 2 - Gulen  5-2  


Klasse C - G14
A-sluttspel

1/64-finale, Odda  - Sandane 2-2, Odda vann på straffesparkkonkurranse

1/32-finale, Florø 2 - Pequeninos Do Jockey  1-4
1/32-finale, Florø 1 - Arena Alicante  4-0

1/16-finale, torsdag 4. august kl. 10.00 Florø 1 - Brage Trondenes


B-sluttspel

1/64-finale, Vålerenga 2 - Gulen  2-0

1/32-finale, Førde 2 - Eidsvold  0-2
1/32-finale, Førde 3 - Ås Fotball 1    2-3
1/32-finale, Høyang - Lyn 2   4-2

1/16-finale, torsdag 4. august kl. 09.00 Express IL - Høyang


Klasse D - G13 9'ar

B-sluttspel
1/32-finale, Førde - Vear IF   6-2

1/16-finale, torsdag 4. august kl. 09.00 Førde - Nordstrand 1

Klasse E - G16 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale, Askvoll/HolmedalAtløy - Vaalserquartier FV  0-1

1/16-finale, Tornado Måløy/Skavøypoll 1 - Haramsøy/Nordøy FK  3-0
1/16-finale, Tjørvåg - Bjørn 1  5-2
1/16-finale, Tornado Måløy/Skavøypoll 2 - Sømna IL  3-6

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 09.50
The Door Albania - Tornado Måløy/Skavøypoll 1

B-sluttspel

1/32-finale, Hafslo - Stockum SV  0-6

1/16-finale, Årdalstangen 2 - Giv Akt  2-3
1/16-finale, Bjørn 2 - Vik  1-3
1/16-finale, Årdalstangen 1 - Bergsøy  6-7 etter straffesparkkonkurranse

1/8-finale, Giv Akt/Spangereid - Vik  3-8

Kvartfinale, torsdag 4. august kl. 14.45 Vik - Burfjord/Øksfjord


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale, Isfjorden - Førde 4-5
1/32-finale, Cosmos - Florø  11-0
1/32-finale, Sogndal 1 - Stegaberg IF  3-2
1/32-finale, Langfjorden - Sogndal 2  0-5
1/32-finale, Fjellhamar - Tornado Måløy  2-0
1/32-finale, Halsa IL/Valøyfjord - Balestrand 3-1

1/16-finale, Loen - Halsa IL /Valøyfjord  3-0
1/16-finale, Palestine Associtation - Førde 0-4
1/16-finale, Hasundgot - Sogndal 1   2-1
1/16-finale, Gjøvik/Lyn - Sogndal 2   1-4

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.55 Loen - Besa FC
1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.55 Fjellhamar - Førde
1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.55 Sogndal 2 - Tingvoll 1

B-sluttspel

1/16-finale, Syril - Tertnes  2-1

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.00 Syril - Løvenstad 2

Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale, Vik - Skade   8-3

1/8-finale, Skavøypoll - Daniellee FK 0-12
1/8-finale, Hafslund - Vik 0-7

Kvartfinale, torsdag 4. augsut kl. 10.45 Vik - Trane
 

Klasse P - J13 7'ar

A-sluttspel
1/8-finale, Vik - Lom  2-1

Kvartfinale, torsdag 4. august kl. 08.00 Vik - Kolbotn 2


Klasse R - J16
A-sluttspel

1/32-finale, Førde - Utleira 0-3
1/32-finale, Syril - Søya  4-1 etter straffesparkkonkurranse

1/16-finale, torsdag 4. august kl. 13.30 Syril - Asker SKK
1/16-finale, torsdag 4. august kl. 13.30 Sogndal - Skedsmo


Klasse S - J14

A-sluttspel
1/16-finale, torsdag 4. august kl. 09.00 Lørenskog - Sogndal  
1/16-finale, torsdag 4. august kl. 10.00 Fossum - Kaupanger 
1/16-finale, torsdag 4. august kl. 11.15 Nordlandet - Hornindal

B-sluttspel

1/16-finale, Førde - Bøler IL  3-1
1/16-finale, Fron Fotball - Hafslo  1-0 

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 11.15 Førde - Høybråten og Stovner

Klasse U - J16 7'ar

A-sluttspel
1/16-finale, Selje - Bjørn  5-6 etter straffesparkkonkurranse
1/16-finale, Mandalskameratene 1 - Tambarskjelvar/Eikefjord 4-2
1/16-finale, Oppegård - Lærdal  5-1

1/16-finale, Tornado Måløy - Kautokeino 5-4 etter straffesparkkonkurranse

1/8-finale, Mandalskameratene 1 - Bjørn 2-4
1/8-finale, Tornado Måløy - Saltdalskameratene 1-4

Kvartfinale, torsdag 4. august kl. 10.45 Bjørn - Saltdalskameratene


Klasse V - J14 7'ar

A-sluttspel
1/32-finale, Hareid - Leirgulen  4-0
1/32-finale, Sandane - Raumnes & Årnes 6-10

1/16-finale, Syril - Skodje  1-3
1/16-finale, Eid - Kopervik  9-0
1/16-finale, Førde - Ballstad  1-6

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 10.45 Eid - Spjelkavik/Raumnes & Årnes

B-sluttspel

1/32-finale, Kroken - Høyang  1-4

1/16-finale, Søya - Høyang 0-5
1/16-finale, Tornado Måløy - Klæbu 5-0

1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.00 Vartdal - Høyang
1/8-finale, torsdag 4. august kl. 08.00 Tornado Måløy - Klæbu


Klasse W - J19 7'ar
A-sluttspel

1/4-finale, torsdag 4. august kl. 12.45 Syril - Yukon Select

02.08 35 lag vidare til A-sluttspel


Begge laga til Selje er klare for A-sluttspel i Norway Cup.
Foto: Thor Øyvind Larsen

 

Totalt 53 lag frå Sogn og Fjordane stiller i årets Norway Cup. Etter dei innleiande kampane er det klart at 35 av desse går til A-sluttspel, medan 18 lag går til B-sluttspel.

Under ser du oversikten over kva lag som går til A-sluttspel og B-sluttspel i dei forskjellige klassene.

Klasse A - G17

B-sluttspel: Eid


Klasse B - G16

A-sluttspel: Selje
B-sluttspel:
Sogndal og Gulen


Klasse C - G14

A-sluttspel: Sandane, Florø 2 og Florø 1
B-sluttspel: Gulen, Førde 2, Førde 3 og Høyang


Klasse D - G13 9'ar

B-sluttspel: Førde


Klasse E - G16 7'ar
A-sluttspel:
Askvoll/Holmedal/Atløy, Tornado Måløy 1, Bjørn 1 og Tornado Måløy 2
B-sluttspel:
Hafslo, Årdalstangen, Bjørn 2, Vik og Årdalstangen


Klasse F - G14 7'ar

A-sluttspel: Førde, Florø, Sogndal 1, Sogndal 2, Tornado Måløy, Balestrand og Loen
B-sluttspel:
Syril


Klasse M - G13 7'ar

A-sluttspel: Vik og Skavøypoll


Klasse P - J13 7'ar

A-sluttspel: Vik


Klasse R - J16

A-sluttspel: Førde, Syril og Sogndal


Klasse S - J14

A-sluttspel: Sogndal, Kaupanger og Hornindal
B-sluttspel:
Førde og Hafslo


Klasse U - J16 7'ar

A-sluttspel: Selje, Bjørn, Tambarskjelvar/Eikefjord, Lærdal og Tornado Måløy


Klasse V - J14 7'ar
A-sluttspel:
Leirgulen, Sandane, Syril, Eid og Førde
B-sluttspel:
Høyang og Tornado Måløy


Klasse W - J19 7'ar
A-sluttspel:
Syril

02.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Dagens 54 kampar har enda med 27 seierar, seks uavgjort og 21 tap.

Klasse A - G17

Kl. 11:10 Klasse A - G17 Verdal - Eid  4-0
Kl. 19:45 Klasse A - G17 Rælingen 2 - Eid 1-0

Klasse B - G16

Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gulen - Alunorte Rain Forest  0-4
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Selje - KFUM-Kam Oslo 3   4-0
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Sogndal - Nesbyen  1-3

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Krokelvdalen - Førde 3   3-3
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Blindheim - Høyang  2-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 KFUM-Kam Oslo 2 - Sandane  0-2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 1 - Lyn 1  1-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 2 - Fana  2-0 
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Lyn 3 - Gulen  2-2
Kl. 19:45 Klasse C - G14 Førde 2 - Raumnes & Årnes 1  0-5

Klasse D - G13 9'ar

Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Førde - Høybråten og Stovner  1-7

Klasse E - G16 7'ar

Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Bergsøy   2-0
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg - Askvoll/Holmedal/Atløy  1-6
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 1 - Vaalserquartier FV 5-3
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Vik - Hareid 2  0-4
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Hafslo - Bud  1-10
Kl. 16:15 Klasse E - G16 7'ar Ballangen - Årdalstangen 2   5-0
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Vålerenga - TMFK/Skavøypoll 2  5-7
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Tjørvåg - Årdalstangen 1   6-1
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Bygland  0-2

Klasse F - G14 7'ar

Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Florø - Farsund 1   2-3
Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Loen - Røldal  9-0
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Molde - Førde  0-8
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Sogndal 1 - Trønder Lyn  4-3
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Sogndal 2 - Gjekstad & Østerøya  4-3
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Vigra  2-8
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Syril - Halsnøy  0-3
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Balestrand - Froland  3-2

Klasse M - G13 7'ar

Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Ellingsøy 1 - Vik  2-1
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Skavøypoll - Raumnes & Årnes  7-0

Klasse P - J13 7'ar

Kl. 11:00 Klasse P - J13 7'ar Vallset - Vik  1-7

Klasse R - J16

Kl. 14:30 Klasse R - J16 Sogndal - Ranheim  3-1
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Odda - Førde  0-5
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Syril - Grue, Grue har trekt laget

Klasse S - J14

Kl. 12:25 Klasse S - J14 Brumunddal 1 - Hornindal   4-0
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Førde - Hadeland 1-1
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Hafslo - Skeid  1-2
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Kaupanger - Gjøvik/Lyn  0-2
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Sogndal - Mathare United  1-1

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Bjørn - Fron Fotball  5-0
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Lærdal - Flekkefjord  2-3
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Osterøy/Fotlandsvåg/Hausvik - TMFK 0-6
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Gjøvik/Lyn - Selje  0-2
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Tambarskjelvar/Eikefjord - Norild  10-0
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Vinje IL - Selje  2-4

Klasse V - J14 7'ar

Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik - Leirgulen  3-0
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Syril - Gossen  2-1
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Rival - Tornado Måløy  1-1
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Eid - Kolbotn  3-0
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Førde - KFUM Kam. Oslo 4-0
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Vardal - Høyang  2-2
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Hordabø 1 - Sandane   3-4

Klasse W - J19 7'ar
Kl. 12:00 Klasse W - J19 7'ar Klæbu - Syril  2-3

02.08 Marte og Linn-Mari tekne ut på J19-landslaget


Marte Bjelde Hjelmhaug i kamp for SFFK mot Kaupanger februar 2015
Sjå bilder og fakta frå dagens kampar på Eid Idrettspark.

Kaupangerspelarane Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug er tekne ut på J19-landslaget som skal spele privatlandskamp mot Sverige. Kampen blir spelt i Tønsberg onsdag 17. august.

Troppen:
Hildegunn Sævik - Avaldsnes
Linn-Mari Nilsen - Kaupanger
Sarah Lilleberg Suphellen - Trondheims-Ørn
Anja Rasmussen - Medkila
Camilla Huseby - Kolbotn
Svanhild Sand - Trondheims-Ørn
Vilde Gullhaug Birkeli - Kongsvinger
Marte Bjelde Hjelmhaug - Kaupanger
Ingrid Syrstad Engen - Trondheims-Ørn
Gabrielle Lemos Lie - Røa
Heidi Ellingsen - Lyn
Karoline Heimvik Haugland - Arna-Bjørnar
Siw Døvle - Urædd
Andrea Willmann - Lyn
Sophie Roman Haug - LSK Kvinner
Andrea Norheim - Lyon
Ingrid Kvernvolden - Fart
Emilie Nautnes - Arna-Bjørnar

 


Linn-Mari Nilsen i aksjon under Proffveka i Stryn tysdag 4. august 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå treninga under Proffveka tysdag 4. august 2015. 


02.08 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 Sportskanalen og tv2sumo.no sender i dag ni kampar direkte frå Norway Cup.

Både Hornindal sitt lag i klasse S - J14 og Eid sitt lag i klasse A - G17 kan ein sjå direkte på TV2 Sportskanalen i dag. Hornindal spelar mot Brumunddal Fotball 1, medan Eid møter Verdal IL. 

Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 09.00: Gutter 16 år: (klasse B) Inderøy IL 1 - Norild IL
Kl. 10.05: Jenter 16 år: (klasse R) Sykkylven FK - Innstrandens IL
Kl. 11.10: Gutter 17 år: (klasse A17) Verdal IL - Eid IL 
Kl. 12.25: Jenter 14 år: (klasse S) Brumunddal Fotball 1 - Hornindal IL
Kl. 13.30: Gutter 14 år: (klasse C): Olderskog IL –Sotra SK 2
Kl. 14.25: Jenter 17 år: (klasse Q17): Raufoss Fotball - Finnsnes IL
Kl. 15.40: Gutter 16 år: (klasse B): KIL Hemne Fotball 2 - Honningsvåg
Kl. 16.50: Gutter 19 år: (klasse A18/19): Stålkameratene IL – Oppdal IL
Kl. 20.00: Jenter 19 år (klasse Q 18/19) Nordhordland - Trondheims Ørn

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Kl. 09:00 Klasse C - G14 Krokelvdalen - Førde 3
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Blindheim - Høyang
Kl. 09:00 Klasse C - G14 KFUM-Kam Oslo 2 - Sandane
Kl. 09:00 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 1 - Bergsøy
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Gulen - Alunorte Rain Forest
Kl. 10:00 Klasse B - G16 Selje - KFUM-Kam Oslo 3
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Ellingsøy 1 - Vik
Kl. 10:00 Klasse M - G13 7'ar Skavøypoll - Raumnes & Årnes
Kl. 11:00 Klasse P - J13 7'ar Vallset - Vik
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Bjørn - Fron Fotball
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Lærdal - Flekkefjord
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Osterøy/Fotlandsvåg/Hausvik - Tornado M.
Kl. 11:10 Klasse A - G17 Verdal - Eid
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Gjøvik/Lyn - Selje
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Tambarskjelvar/Eikefjord - Norild
Kl. 12:00 Klasse W - J19 7'ar Klæbu - Syril
Kl. 12:25 Klasse S - J14 Brumunddal 1 - Hornindal
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Stegaberg - Askvoll/Holmedal/Atløy
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 1 - Vaalserquartier FV
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Vik - Hareid 2
Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Florø - Farsund 1
Kl. 13:15 Klasse F - G14 7'ar Loen - Røldal
Kl. 14:00 Klasse D - G13 9'ar Førde - Høybråten og Stovner
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Hafslo - Bud
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Sogndal - Ranheim
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Odda - Førde
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Molde - Førde
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Sogndal 1 - Trønder Lyn
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Sogndal 2 - Gjekstad & Østerøya
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Vigra
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 1 - Lyn 1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 2 - Fana
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Lyn 3 - Gulen
Kl. 16:15 Klasse E - G16 7'ar Ballangen - Årdalstangen 2
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Syril - Halsnøy
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Førde - Hadeland
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Hafslo - Skeid
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Kaupanger - Gjøvik/Lyn
Kl. 16:30 Klasse S - J14 Sogndal - Mathare United
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Vålerenga - TMFK/Skavøypoll 2
Kl. 17:15 Klasse E - G16 7'ar Tjørvåg - Årdalstangen 1
Kl. 17:15 Klasse F - G14 7'ar Balestrand - Froland
Kl. 17:30 Klasse R - J16 Syril - Grue
Kl. 18:30 Klasse B - G16 Sogndal - Nesbyen
Kl. 18:30 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Bygland
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Vinje IL - Selje
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Spjelkavik - Leirgulen
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Syril - Gossen
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Rival - Tornado Måløy
Kl. 19:45 Klasse A - G17 Rælingen 2 - Eid
Kl. 19:45 Klasse C - G14 Førde 2 - Raumnes & Årnes 1
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Eid - Kolbotn
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Førde - KFUM Kam. Oslo
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Vardal - Høyang
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Hordabø 1 - Sandane

01.08 Thea Bjelde skal spele for Arna-Bjørnar


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fylkets mest lovande jentespelar, Thea Bjelde, skal spele for Arna Bjørnar.

Bjelde som kom til Kaupanger før denne sesongen tek dermed steget opp i Toppserien etter berre eit halvt år i 2. divisjon. Bjelde som spelar fast på J16-landslaget blir dermed lagvenninne med Elise Isolde Stenevik frå Florø og Sigrid Heien Hansen frå Sandane.

16-åringen frå Sogndal tek til på Tertnes Vidaregåande skule når skuleåret startar opp seinare denne månaden.

Arna-Bjørnar, som ligg på 6. plass i Toppserien, spelar fyrste haustkampen heime mot topplaget LSK Kvinner onsdag 17. august.

01.08 Resultat dagens kampar i Norway Cup



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 


Dagens 58 kampar har enda med 34 seierar, ni uavgjort og 15 tap.  

Klasse A - G17
Kl. 13:15 Klasse A - G17 Eid - Egernförde UF  2-0

Klasse B - G16
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Pors Grenland - Gulen  2-1
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Nidelv 1 - Selje  1-1
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Vaaler - Sogndal  2-1

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vålerenga 3 - Florø 2   1-6
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 3 - Bjarg 2   2-0
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Høyang - Notodden 1   2-3
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gulen - Surnadal  0-9
Kl. 09:45 Klasse C - G14 Florø 1 - Elverum 1  6-1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Notodden 2 - Førde 2  0-3
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sandane - Brage Trondenes  1-2

Klasse D - G13 9'ar
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Kolbotn 1 - Førde 1-1

Klasse E - G16 7'ar
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Langesund 2 - Bjørn 2   2-5 
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 2 - Sokndal  1-1
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Blindheim - TMFK/Skavøypoll 1   3-6
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Harlingerland JFV  0-9
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Askvoll/Holmedal/Atløy - Ørsta  1-6
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Flerkulturelt Trondheim - Bjørn 1   1-1
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Moster  17-0
Kl. 15:15 Klasse E - G16 7'ar W.A. football academy  - Hafslo   6-0  
Kl. 20:30 Klasse E - G16 7'ar Årvoll - Vik 4-1

Klasse F - G14 7'ar
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tjørvåg/Moltu - Balestrand  1-5
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Florø  1-3
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Langfjorden - Loen  1-4
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Trio - Sogndal 2   8-1
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Nordre Land - Syril   6-0
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Lesja/Lesjaskog - Tornado Måløy   0-3
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Herd - Sogndal 1   4-2
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Førde - Øystre Slidre  3-0

Klasse M - G13 7 'ar
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Vik - Minde 2   2-0
Kl. 11:00 Klasse M - G13 7'ar Hovding - Skavøypoll   1-7
Kl. 17:15 Klasse M - G13 7'ar Arge Jajide Bam - Vik  2-4

Klasse P - J13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Vik - Snøgg 1    3-1
Kl. 14:15 Klasse P - J13 7'ar Dundee United - Vik 0-7

Klasse R - J16
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Syril - Strindheim  3-1
Kl. 13:15 Klasse R - J16 Deveronvale Girls - Sogndal  1-3
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Radøy/Manger - Syril  1-8
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Førde - Oppsal  2-2

Klasse S - J14
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Bremnes - Førde  1-2
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Rosendal/Uskedal - Hafslo  3-1
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Hornindal - Oppsal  2-1
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Askøy - Kaupanger  2-1
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Nittedal - Sogndal  2-3

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Sunnylven  2-1
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Lærdal - Korsvoll  3-2
Kl. 13:15 Klasse U - J16 7'ar Masfjord 1 - Tambarskjelvar/Eikefjord   2-10
Kl. 16:15 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Dombås  1-0
Kl. 17:15 Klasse U - J16 7'ar Selje - Tjørvåg/Gursken  8-0
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Mandalskameratene 2 - Bjørn  0-6
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Ørsta svart - Lærdal  5-5

Klasse V - J14 7'ar
Kl. 17:15 Klasse V - J14 7'ar Snøgg 2 - Eid  0-4
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Lamberseter - Syril   0-3
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Åsane  1-2
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Skogsvåg - Førde  2-2
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Høyang - Orkanger  0-2
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen - Lom  0-6
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Åmdal Tokke  13-0

Klasse W - J19 7'ar
Kl. 12:00 Klasse W - J19 7'ar Syril - Amasone  7-3

01.08 Fjøra forsterkar laget før haustsesongen


Henrik Navarsete skreiv under for Fjøra under treningskampen
mellom Sogndal 2 og Eid på Fosshaugane Campus 31. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fjøra har forsteka laget med to nye spelarar. Sogndal 2 sin kaptein Henrik Navarsete har skrive under for klubben, og i tillegg er Gaular og tidligare Førdespelar Magnus Følling Bjørvik klar for klubben.

Det er også venta at endå ein spelar skal bli klar for Fjøra før haustsesongen tek til. Fjøra ligg på 5. plass i 3. divisjon avdeling 8, eit poeng bak 4. plassen som heilt sikkert gir plass i 3. divisjon også neste sesong.

Fjøra startar haustsesongen med bortekamp mot Aalesund 2. Kampen blir spelt på Color Line Stadion søndag 7. august klokka 15.00.

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Træff 14 9 1 4 22 - 18 28
Spjelkavik 14 9 0 5 31 - 18 27
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 14 6 4 4 29 - 23 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 14 4 3 7 23 - 32 15
Florø 2 14 4 2 8 20 - 44 14
Rollon 14 3 0 11 14 - 37 9
Surnadal 14 2 1 11 10 - 48 7

 


Magnus Følling Bjørvik i kamp for Førde mot Træff 15. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.08 Markerar seier i Dana Cup på Kvernhushaugen


Kaupanger får pokalen etter finaleseieren i årets Dana Cup.
Foto: Privat

Kaupanger gjekk sist veke heilt til topps i klasse J16 i Dana Cup. Kaupanger som besto av spelarar frå fleire klubbar her i fylket gjekk gjennom turneringa uten å sleppe inn eit einaste mål.

Kaupanger legg no opp til ei offisiell markering av seieren i Dana Cup. Markeringa vil vere i forbindelse med damekampen mellom Kaupanger og Vestsiden/Askøy søndag 7. august. Sjølve kampen har avspark på Kvernhushaugen klokka 15.00.
 


Ylinn Tennebø blei kåra til beste spelar i finalen mot Forus & Gausel.
På bildet ser vi Tennebø i lag med Alise Takvam frå Gaular.
Foto: Privat


Foto: Privat


01.08 LÆRDALSTURNERINGA 2016



Årets Lærdalsturnering går av stabelen frå fredag 2. til søndag 4. september.

I år er det mulig å melde seg på i desse klassene:

Jenter/Gutar 9 år (5ar)
Jenter/Gutar 10 år
Jenter/Gutar 11år
Jenter/Gutar 12 år
Jenter/Gutar 13/14 år ( Sluttspel)
Jenter/Gutar 15/16 år (Sluttspel) 

Meir info og påmeldingsskjema finn du på www.laerdalsturneringen.no

NB! Påmeldingsfrist er sett til onsdag 3. august.

For info, ta kontakt med Turneringsleiar, Jan Tore Stølen
E-post: yjanto@hotmail.com
Telefon: 455 13 167


01.08 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 Sportskanalen og tv2sumo.no sender i dag ni kampar direkte frå Norway Cup. Klokka 09.45 kan du sjå Florø sin kamp mot Elverum Fotball 1 i klasse C Gutar 14.

Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 08.45: Jenter 14 år (klasse S) Bømlo IL - Brage Trondenes FK
Kl. 09.45: Gutter 14 år (klasse C) Florø SK – ElverumFotball 1
Kl. 10.45: Jenter 16 år (klasse R) Storm BK - Tromsø IL
Kl. 12.00: Gutter 16 år (klasse B) Bjarg IL – Berg IL
Kl. 13.15: Gutter 17 år (klasse A17) – Torridal IL – Hovding
Kl. 14.25: Jenter 17 år (klasse Q 17) – Charlottenlund SK - Ganddal IL
Kl. 15.40: Gutter 16 år (klasse B) Porsanger IL - Steinkjer FK 1
Kl. 16.50: Jenter 19 år (klasse Q 18/19) Otta/Sel - Hallingdal FK
Kl. 20.00: Gutter 19 år (klasse A) – SK Herd - Åsane Fotball

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Vålerenga 3 - Florø 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 3 - Bjarg 2
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Høyang - Notodden 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gulen - Surnadal
Kl. 09:00 Klasse D - G13 9'ar Kolbotn 1 - Førde
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Vik - Minde 2
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Vik - Snøgg 1
Kl. 09:45 Klasse C - G14 Florø 1 - Elverum 1
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Bremnes - Førde
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Rosendal/Uskedal - Hafslo
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Hornindal - Oppsal
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Askøy - Kaupanger
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Nittedal - Sogndal
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Syril - Strindheim
Kl. 11:00 Klasse M - G13 7'ar Hovding - Skavøypoll
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Sunnylven
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Lærdal - Korsvoll
Kl. 12:00 Klasse W - J19 7'ar Syril - Amasone
Kl. 13:15 Klasse A - G17 Eid - Egernförde UF
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Langesund 2 - Bjørn 2
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 2 - Sokndal
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Blindheim - TMFK/Skavøypoll 1
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Harlingerland JFV
Kl. 13:15 Klasse R - J16 Deveronvale Girls - Sogndal
Kl. 13:15 Klasse U - J16 7'ar Masfjord 1 - Tambarskjelvar/Eikefjord
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Askvoll/Holmedal/Atløy - Ørsta
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Flerkulturelt Trondheim - Bjørn 1
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 1 - Moster
Kl. 14:15 Klasse P - J13 7'ar Dundee United - Vik
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Førde - Oppsal
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Radøy/Manger - Syril
Kl. 15:15 Klasse E - G16 7'ar W.A. football academy Hafslo
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tjørvåg/Moltu - Balestrand
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Tertnes - Florø
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Langfjorden - Loen
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Trio - Sogndal 2
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Nordre Land - Syril
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Lesja/Lesjaskog - Tornado Måløy
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Notodden 2 - Førde 2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Sandane - Brage Trondenes
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Herd - Sogndal 1
Kl. 16:15 Klasse U - J16 7'ar Tornado Måløy - Dombås
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Pors Grenland - Gulen
Kl. 16:30 Klasse B - G16 Nidelv 1 - Selje
Kl. 17:15 Klasse M - G13 7'ar Arge Jajide Bam - Vik
Kl. 17:15 Klasse U - J16 7'ar Selje - Tjørvåg/Gursken
Kl. 17:15 Klasse V - J14 7'ar Snøgg 2 - Eid
Kl. 17:30 Klasse B - G16 Vaaler - Sogndal
Kl. 18:30 Klasse F - G14 7'ar Førde - Øystre Slidre
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Ørsta svart - Lærdal
Kl. 18:30 Klasse U - J16 7'ar Mandalskameratene 2 - Bjørn
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Lamberseter - Syril
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Tornado Måløy - Åsane
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Skogsvåg - Førde
Kl. 20:30 Klasse E - G16 7'ar Årvoll - Vik
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Høyang - Orkanger
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Leirgulen - Lom
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Sandane - Åmdal Tokke

31.07 Sogndal vann 1-0 borte mot Haugesund


Ole Amund Sveen blei matchvinnar i dagens kamp mot Haugesund.
Bildet er frå heimekampen mot Bodø/Glimt 24. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i ettermiddag 1-0 borte mot Haugesund på Haugesund Stadion. Ole Amund Sveen blei matchvinnar då han scora kampens einaste mål knappe 10 minutt ut i 2. omgang.

Sogndal står etter dagens seier med 11 strake kampar i Tippeligaen uten tap.

Haugesund - Sogndal 0-1 (0-0)
0-1 Ole Amund Sveen (54. min)
 
Aalesund - Lillestrøm  2-0 (0-0)
Bodø/Glimt - Tromsø 0-3 (0-1)
Odd - Brann 1-3 (0-1)
Strømsgodset - Stabæk 2-2 (2-2)

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 17 12 4 1 37 - 10 40
Odd 18 10 4 4 26 - 17 34
Brann 18 10 3 5 25 - 14 33
Strømsgodset TF 18 10 3 5 32 - 23 33
Sarpsborg 08 18 9 4 5 22 - 20 31
Haugesund 18 8 4 6 31 - 29 28
Viking 17 8 3 6 18 - 19 27
Sogndal 18 6 8 4 21 - 19 26
Molde 17 7 4 6 30 - 28 25
Tromsø 18 5 6 7 21 - 26 21
Lillestrøm 18 5 5 8 27 - 30 20
Bodø/Glimt 18 5 4 9 21 - 26 19
Stabæk 18 4 4 10 21 - 28 16
Aalesund 18 4 4 10 21 - 33 16
Vålerenga 17 4 3 10 20 - 27 15
Start 18 0 7 11 14 - 38 7

31.07 Resultat dagens kampar i Norway Cup


Sogndal sitt lag i klasse J16 vann 6-0 i dagens kamp mot Fitjar.
Foto: Privat    



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 

Dagens 48 kampar har enda med 29 seierar, seks uavgjort og 13 tap.  

Klasse A - G17
Kl. 12:00 Klasse A - G17 Sædalen - Eid   2-0

Klasse B - G16
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Selje - Fitjar  2-0 
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sogndal - Røa  0-5
Kl. 16:30 Klasse B - G16 KFUM-Kam Oslo 1 - Gulen   5-0

Klasse C - G14
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bjarg 1 - Florø 1  0-6
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 2 - Holmlia  0-3
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 3 - Seljord  0-3
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gulen - Storsteinnes  1-5
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sandane - Nest Sotra 2  4-1
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 2 - Raumnes & Årnes 2   1-0
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Høyang - Høybråten og Stovner  2-0

Klasse D - G13 9'ar
Kl. 10:40 Klasse D - G13 9'ar Fyllingsdalen - Førde  10-0

Klasse E - G16 7'ar
Kl. 10:00 Klasse E - G16 7'ar Bremnes 2 - Bjørn 1   0-14
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Askvoll/Holmedal/Atløy - Hetlevik  7-2
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Manglerud Star  3-6
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 1 - Skjervøy  3-0
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Austrheim - Vik  0-12
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Langesund 1 - Årdalstangen 1  10-4
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Gjøvik/Lyn 2  4-1
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Hødd 2 - Hafslo  1-1
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Harøy - TMFK/Skavøypoll 2  2-11

Klasse F - G14 7'ar
Kl. 11:00 Klasse F - G14 7'ar Førde - Cosmos  0-4
Kl. 12:00 Klasse F - G14 7'ar Elnesvågen og Omegn - Florø  3-3
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Loen - Blindheim 14-1
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Brumunddal - Sogndal 2    0-7
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Vaaler - Balestrand  3-3
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Kvernbit - Sogndal 1   1-5
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Sunnylven - Syril  5-6
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Høybråten og Stovner 10-0

Klasse M - G13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Grüner - Skavøypoll  2-3

Klasse P - J13 7'ar
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Vik - Bækkelagets SK   11-0

Klasse R - J16
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Fitjar - Sogndal  0-6
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Steinkjer 2 - Førde   1-2

Klasse S - J14
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Førde - Fossum  1-2
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Hafslo - Surnadal  2-3
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Damsø - Hornindal  0-4
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Kaupanger - Bøler  2-0
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Sogndal - Jardar  4-0

Klasse U - J16 7'ar
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Haramsøy/Nordøy - Bjørn  3-3
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Søndre Land - Lærdal  1-2
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Tambarskjelvar/Eikefjord - Etnedal 1   4-7

Klasse V - J14 7'ar
Kl. 17:15 Klasse V - J14 7'ar Blindheim - Syril  1-2
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Hareid IL - Eid 1-3
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Øyestad - Leirgulen 0-0 
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Follese - Høyang  4-0
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Førde - Sauland 1   3-0
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Holmestrand - Sandane  1-9
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Gjøvik Lyn - Tornado Måløy 2-3

Klasse W - J19 7'ar
Kl. 17:15 Klasse W - J19 7'ar Syril - Emblem  2-2

31.07 Sogndal 2 vann 9-4 heime mot Eid 


Johan Skorge flyttar til Sogndal for å studere, og blir i løpet av kort tid klar for Sogndal. Skorge spelte midtstoppar for Sogndal 2 i dagens kamp. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal 2 vann i dag 9-4 heime mot Eid i ein treningskamp på Fosshaugane Campus. Edin Øy (4), Eivind Helgesen (2), Ørjan Hippe Sørflaten (2) og Kristian Berg scora for Sogndal 2, medan Kristian Lefdal (2), Henning Haugen og Marius Endestad Henriksen sette inn Eid sine mål. Stillinga til pause var 7-2 til Sogndal 2.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal 2 - Eid   9-4 (7-2)

0-1 Kristian Lefdal (3. min)
1-1 Ørjan Hippe Sørflaten (5. min)
2-1 Ørjan Hippe Sørflaten (12. min)
3-1 Eivind Helgesen (30. min)
4-1 Edin Øy (31. min)
4-2 Kristian Lefdal (34. min)
5-2 Eivind Helgesen (37. min)
6-2 Edin Øy (40. min)
7-2 Kristian Berg (44. min)
7-3 Henning Haugen (61. min)
8-3 Edin Øy (63. min)
9-3 Edin Øy (65. min)
9-4 Marius Endestad Henriksen (85. min)

Dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid

Kort: Ingen

Sogndal 2:
Kristian Bendiksen
Andreas Slåtten
Johan Skorge
Eirik Husabø
Mathias Nese
Eivind Helgesen
Adrian Solberg
Johan Hove
Kristian Berg
Edin Øy
Ørjan Hippe Sørflaten

Innbyttarar:
Anders J. Nord
Erik J. Skrede
Jens H. Øvreseth
Eirik Stokkenes
Fartein Bøyum

Eid:
Sander Torheim Frislid
Kristian Årskog
Muktar Ferej Yassin (Daniel Myklebust 46. min)
Henning Haugen
Daniel Haus (Muktar Ferej Yassin 72. min)
Bjørn Totland
Marius Henriksen
Vebjørn Høynes
Joakim Vedvik (Joachim Joensen 46. min)
Steffen Ekern Glosvik (Joakim Vedvik (60. min)
Kristian Lefdal

31.07 Dagens kampar i Norway Cup



TV2 Sportskanalen og tv2sumo.no sender i dag seks kampar direkte frå Norway Cup. 
 
Kampar som blir vist på TV 2 i dag:
Kl. 09.45 – gutter 19 år (Klasse A): Junkeren IK – Eikelandsfjorden IL
Kl. 11.05 – jenter 14 år (Klasse S): Langfjorden FK – Kragerø IF Fotball
Kl. 13.10 – gutter 14 år (Klasse C): Bardufoss og Omegn IF – Gol IL
Kl. 14.15 – jenter 19 år (Klasse Q19): Lillestrøm - Tynset IF
Kl. 15.40 – gutter 16 år (Klasse B): Flekkefjord FK 2 - Fauske/Sprint FK
Kl. 17.00 – jenter 16 år (Klasse R): Helgerød/Gøif - Bryne FK

Her er oversikten over dagens kampar i Norway Cup med lag her i frå fylket. 
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Bjarg 1 - Florø 1
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 2 - Holmlia
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Førde 3 - Seljord
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Gulen - Storsteinnes
Kl. 09:00 Klasse C - G14 Sandane - Nest Sotra 2
Kl. 09:00 Klasse M - G13 7'ar Grüner - Skavøypoll
Kl. 09:00 Klasse P - J13 7'ar Vik - Bækkelagets SK
Kl. 10:00 Klasse E - G16 7'ar Bremnes 2 - Bjørn 1
Kl. 10:00 Klasse R - J16 Syril - Strindheim
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Førde - Fossum
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Hafslo - Surnadal
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Damsø - Hornindal
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Kaupanger - Bøler
Kl. 10:00 Klasse S - J14 Sogndal - Jardar
Kl. 10:40 Klasse D - G13 9'ar Fyllingsdalen - Førde
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Selje - Fitjar
Kl. 11:00 Klasse B - G16 Sogndal - Røa
Kl. 11:00 Klasse F - G14 7'ar Førde - Cosmos
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Haramsøy/Nordøy - Bjørn
Kl. 11:00 Klasse U - J16 7'ar Søndre Land - Lærdal
Kl. 12:00 Klasse A - G17 Sædalen - Eid
Kl. 12:00 Klasse F - G14 7'ar Elnesvågen og Omegn - Florø
Kl. 12:00 Klasse U - J16 7'ar Tambarskjelvar/Eikefjord - Etnedal 1
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Askvoll/Holmedal/Atløy - Hetlevik
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Bjørn 2 - Manglerud Star
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar TMFK/Skavøypoll 1 - Skjervøy
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Austrheim - Vik
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Langesund 1 - Årdalstangen 1
Kl. 13:15 Klasse E - G16 7'ar Årdalstangen 2 - Gjøvik/Lyn 2
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Hødd 2 - Hafslo
Kl. 14:15 Klasse E - G16 7'ar Harøy - TMFK/Skavøypoll 2
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Fitjar - Sogndal
Kl. 14:30 Klasse R - J16 Steinkjer 2 - Førde
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Loen - Blindheim
Kl. 15:15 Klasse F - G14 7'ar Brumunddal - Sogndal 2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Florø 2 - Raumnes & Årnes 2
Kl. 15:30 Klasse C - G14 Høyang - Høybråten og Stovner
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Vaaler - Balestrand
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Kvernbit - Sogndal 1
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Sunnylven - Syril
Kl. 16:15 Klasse F - G14 7'ar Tornado Måløy - Høybråten og Stovner
Kl. 16:30 Klasse B - G16 KFUM-Kam Oslo 1 - Gulen
Kl. 17:15 Klasse V - J14 7'ar Blindheim - Syril
Kl. 17:15 Klasse W - J19 7'ar Syril - Emblem
Kl. 18:25 Klasse V - J14 7'ar Hareid IL - Eid
Kl. 18:30 Klasse V - J14 7'ar Øyestad - Leirgulen
Kl. 19:30 Klasse V - J14 7'ar Follese - Høyang
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Førde - Sauland 1
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Holmestrand - Sandane
Kl. 20:30 Klasse V - J14 7'ar Gjøvik Lyn - Tornado Måløy

31.07 Sogndal spelar borte mot Haugesund


Ole Amund Sveen utlikna til 2-2 for Sogndal heime mot Bodø/Glimt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

I dag blir det spelt fem kampar i den 18. serierunden i Tippeligaen.

Sogndal spelar borte mot Haugesund på Haugesund Stadion klokka 18.00.

Tippeligaen

Kl. 15.30 Aalesund - Lillestrøm
Kl. 18.00 Bodø/Glimt - Tromsø
Kl. 18.00 Odd - Brann
Kl. 18.00 Haugesund - Sogndal
Kl. 20.00 Strømsgodset - Stabæk

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 17 12 4 1 37 - 10 40
Odd 17 10 4 3 25 - 14 34
Strømsgodset TF 17 10 2 5 30 - 21 32
Sarpsborg 08 18 9 4 5 22 - 20 31
Brann 17 9 3 5 22 - 13 30
Haugesund 17 8 4 5 31 - 28 28
Viking 17 8 3 6 18 - 19 27
Molde 17 7 4 6 30 - 28 25
Sogndal 17 5 8 4 20 - 19 23
Lillestrøm 17 5 5 7 27 - 28 20
Bodø/Glimt 17 5 4 8 21 - 23 19
Tromsø 17 4 6 7 18 - 26 18
Vålerenga 17 4 3 10 20 - 27 15
Stabæk 17 4 3 10 19 - 26 15
Aalesund 17 3 4 10 19 - 33 13
Start 18 0 7 11 14 - 38 7

30.07 Florø vann 4-0 heime mot Stord


Florø jublar etter at Endre Kupen gav Florø leiinga 1-0 mot Stord.  
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Florø vann i dag 4-0 heime mot Stord på Florø Stadion. Endre Kupen, Luc Jeggo, Rashad Muhammed og Anders Sørensen scora måla til Florø. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

For Førde skal det eit lite under til for at dei skal redde plassen i 2. divisjon. I dag blei det tap 4-1 borte mot botnlaget Sola. Kristoffer Haaland Iversen sette inn Førde sitt mål på Sola Stadion.

2. divisjon avdeling 3
Florø - Stord  4-0 (0-0)

1-0 Endre Kupen (65. min)
2-0 Luc Jeggo (81. min)
3-0 Rashad Muhammed (86. min)
4-0 Anders Sørensen (90. min+2)

Sola - Førde  4-1 (2-1)
Mål Førde: Kristoffer Haaland Iversen
 
Vidar - Vard Haugesund  0-1 (0-0)
Fana - Lysekloster 0-1 (0-0)
Nest Sotra - Egersunds 1-0 (1-0)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 15 12 2 1 42 - 11 38
Florø 15 11 3 1 40 - 17 36
Egersunds 15 8 3 4 26 - 12 27
Lysekloster 15 8 0 7 22 - 29 24
Fana 15 6 5 4 23 - 14 23
Vidar 15 7 2 6 32 - 33 23
Lørenskog 14 6 2 6 27 - 22 20
Vard Haugesund 15 5 4 6 30 - 23 19
Vålerenga 2 14 4 5 5 22 - 23 17
Fyllingsdalen 14 3 6 5 23 - 21 15
Frigg 14 3 4 7 16 - 31 13
Stord 15 3 3 9 23 - 40 12
Førde 15 2 4 9 14 - 40 10
Sola 15 2 3 10 15 - 39 9

30.07 Marius Hagen går frå HamKam til Åsane


Marius Hagen i kamp for Stryn 27. august 2011. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

HamKam melder på sine nettsider at Marius Hagen i dag spelte sin siste kamp for HamKam.

Eidaren skal no spele for Åsane i OBOS-ligaen.

Åsane ligg på sjuande plass i OBOS-ligaen, og er for fullt med i kampen om å sikre kvalfisering til Tippeligaen.

Tabell OBOS-ligaen
Kristiansund 17 12 3 2 26 - 13 39
Sandefjord Fotball 17 11 2 4 30 - 17 35
Levanger 17 9 5 3 31 - 21 32
Jerv 17 7 6 4 23 - 22 27
Mjøndalen 18 7 6 5 25 - 26 27
Sandnes Ulf 17 7 4 6 26 - 19 25
Åsane 17 7 4 6 24 - 19 25
Kongsvinger 17 7 3 7 31 - 25 24
Strømmen 17 6 6 5 25 - 25 24
Ranheim TF 17 7 3 7 24 - 26 24
KFUM 17 4 6 7 18 - 25 18
Hødd 17 5 3 9 18 - 26 18
Fredrikstad 18 4 5 9 14 - 25 17
Ullensaker/Kisa 17 3 6 8 24 - 26 15
Raufoss 17 4 3 10 18 - 28 15
Bryne 17 2 5 10 15 - 29 11

30.07 Kaupanger gjekk heilt til topps i Dana Cup


Foto: Privat    

 

Kaupanger gjekk heilt til topps i klasse J16 i Dana Cup. I dag blei det 2-0 mot Forus & Gausel i finalen, etter to scoringar av Miriam Vilnes Mjåseth.

Miriam Vilnes Mjåseth gav Kaupanger leiinga like før pause. Mjåseth snappa eit tilbakespel og sette ballen sikkert i mål. Drøye kvarteret ut i 2. omgang fastsette jenta frå Atløy sluttresultatet til 2-0. Ylinn Tennebø slo eit frispark til Mjåseth som plasserte ballen lavt ned i lengste hjørnet.

Kaupanger var det klart beste laget og seieren i finalen var fullt fortent.

Ylinn Tennebø blei kåra til finalens beste spelar.

Kaupanger - Ullensaker-Kisa  2-0 (1-0)
1-0 Miriam Vilnes Mjåseth (23. min)
2-0 Miriam Vilnes Mjåseth (41. min)


30.07 Fem kampar i 2. divisjon avdeling 3


Endre Kupen blei matchvinnar i heimekampen mot Sola 5. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Det blir i ettermiddag spelt fem kampar i 2. divisjon avdeling 3.

Florø spelar heime mot Stord klokka 14.00, medan Førde spelar borte mot Sola klokka 16.00.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 14.00 Florø - Stord 
Kl. 16.00 Sola - Førde
Kl. 16.00 Vidar - Vard Haugesund
Kl. 16.00 Fana - Lysekloster
Kl. 16.00 Nest Sotra - Egersunds

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 14 11 2 1 41 - 11 35
Florø 14 10 3 1 36 - 17 33
Egersunds 14 8 3 3 26 - 11 27
Fana 14 6 5 3 23 - 13 23
Vidar 14 7 2 5 32 - 32 23
Lysekloster 14 7 0 7 21 - 29 21
Lørenskog 14 6 2 6 27 - 22 20
Vålerenga 2 14 4 5 5 22 - 23 17
Vard Haugesund 14 4 4 6 29 - 23 16
Fyllingsdalen 14 3 6 5 23 - 21 15
Frigg 14 3 4 7 16 - 31 13
Stord 14 3 3 8 23 - 36 12
Førde 14 2 4 8 13 - 36 10
Sola 14 1 3 10 11 - 38 6

30.07 Kaupanger J16 spelar finale i Dana Cup


Kaupanger er klar for finale i klasse J16 i årets Dana Cup.
Foto: Privat    

 

Kaupanger spelar i dag finale i klasse J16 i Dana Cup. Motstandar i finalen klokka 09.15 er Forus & Gausel.

Kaupanger sin vei mot finalen:
Klasse J16, gruppe 6
Kaupanger - Skudenes 5-0
Kaupanger - Puotinkylän Valtti 4-0
Kaupanger - Urædd FK 1   3-0

Tabell klasse J16, gruppe 6

Kaupanger IL 3 3 0 0 12-0 9
Urædd FK 1 3 2 0 1 2-3 6
Skudenes UIL 3 1 0 2 1-6 3
Puotinkylän Valtti 3 0 0 3 0-6 0

A-sluttspel:
1/16-finale, Kaupanger - Horsens FC  0-0,  3-1 etter straffesp.konk.

1/8-finale, Kaupanger - Trollhättans FK/Halvorsto  4-0

Kvartfinale, Kaupanger - Viking  0-0, 5-4 etter straffesparkkonkurranse

Semifinale, Kaupanger - Ullensaker-Kisa  2-0  


29.07 Resultat kampar i dag, fredag 29. juli


Stian Sandal er tilbake for fullt på Stryn sitt A-lag. I dagens treningskamp mot Jevnaker scora Sandal eit mål og hadde ei målgivande pasning.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i her i fylket. Hyen vann 8-0 heime mot Svelgen i 6. divisjon avdeling 3, medan Stryn vann 5-0 heime mot Jevnaker i ein treningskamp på Stryn Stadion.

Sjå bilder og fakta frå treningskampen Stryn - Jevnaker.

Hyen - Svelgen  8-0 (2-0)
1-0 Anders Ommedal (30. min)
2-0 Ottar Erik Rønnekleiv (34. min)
3-0 Mikael Nordal (52. min)
4-0 Marius Rygg (62. min)
5-0 Ottar Erik Rønnekleiv (73. min)
6-0 Marius Rygg (76. min)
7-0 Ola Henning Ommedal (80. min)
8-0 Lars Erik Nyborg (85. min)

Stryn - Jevnaker  5-0 (2-0)

1-0 Erling Tenden Myklebust (10. min)
2-0 Mads Wie (12. min)
3-0 Stian Sandal (69. min)
4-0 Mads Wie (81. min)
5-0 Per Ole Tenden (87. min)

 


Per Ole Tenden fastsette slutresultatet til 5-0 like før slutt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Resultat kampar i dag, fredag 29. juli



 

Det har i ettermiddag blitt spelt to kampar i her i fylket. Hyen vann 8-0 heime mot Svelgen i 6. divisjon avdeling 3, medan Stryn vann 5-0 heime mot Jevnaker i ein treningskamp på Stryn Stadion.

Bilder frå kampen i Stryn kjem etterkvart.

Hyen - Svelgen  8-0 (2-0)
1-0 Anders Ommedal (30. min)
2-0 Ottar Erik Rønnekleiv (34. min)
3-0 Mikael Nordal (52. min)
4-0 Marius Rygg (62. min)
5-0 Ottar Erik Rønnekleiv (73. min)
6-0 Marius Rygg (76. min)
7-0 Ola Henning Ommedal (80. min)
8-0 Lars Erik Nyborg (85. min)

Stryn - Jevnaker  5-0 (2-0)

1-0 Erling Tenden Myklebust (10. min)
2-0 Mads Wie (12. min)
3-0 Stian Sandal (69. min)
4-0 Mads Wie (81. min)
5-0 Per Ole Tenden (87. min)


29.07 Kaupanger klar for finale i Dana Cup


Kaupanger etter dagens semifinaleseier mot Ullensaker-Kisa
Foto: Privat    

 

Kaupanger er klar for finale i klasse J16 i Dane Cup. I ettermiddagens semifinale vann Kaupanger 2-0 mot Ullensaker-Kisa, etter scoringar av Miriam Vilnes Mjåseth og Siri Sandvik. Stillinga var 1-0 til pause.

Finalemotstandar for Kaupanger i morgon er Forus & Gausel. Forus & Gausel slo ut Herd i sin semifinale. Kampen går av stabelen i morgon tidlig klokka 09.15.

Kaupanger - Ullensaker-Kisa  2-0 (1-0)
1-0 Miriam Vilnes Mjåseth (23. min)
2-0 Siri Sandvik (32. min)

Kaupanger:
Aina Kvam (Ingeborg Osland 40. min)
Stine Gjerde
Siri Sandvik
Alise Takvam
Lone Cirotzki
Andrea Henjesand (Inga Loftesnes 36. min)
Ylinn Tennebø (Elemine Øyra 19. min)
Kristi Vangnes (Kristin Dvergedal 43. min)
Ingrid Jåstad (Ylinn Tennebø 26. min)
Miriam Vilnes Mjåseth (Sara Brandsdal 26. min)
Siv Hickman


29.07 Andreas og Marianne på Norway Cup


Andreas Sandal var assistentdommar i cupkampen Stryn - Aalesund i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Andreas Sandal frå Haugen og Marianne Aakre Laugerud frå Førde deltek på Norges Fotballforbund sitt Norcore#2 under årets Norway Cup.

Kvart år deltek utvalgte dommarar frå fotballkretsane i Norge på talentsamlinga Norcore #2. Norcore #2, som er i regi NFF, består av tre samlingar, der samling nummer 2 blir arrangert under Norway Cup.

Dommarane bur i lag på Holtet Vidaregåande skule, og blir sett opp i faste trioar som dømmer i lag heile veka. Kvar trio blir fulgt opp av rettleiarar frå NFF, der kvar trio får tilbakemeldingar frå rettleiarane etter endt dag.

I tillegg til å dømme kampar blir det presentasjonar frå dommareliten i Norge, med dommarsjef Terje Hauge i spissen, samt fleire toppdommarar. David Elleray frå UEFA's dommarseksjon vil med anna gje eit tilbakeblikk frå Euro 2016.


 


Marianne Aakre Laugerud var dommar i damekampen Stryn-Hødd i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Resultat dagens sluttspelkampar i Dana Cup


Kaupanger er klar for semifinale mot Ullensaker-Kisa i klasse J16.
Foto: Privat    

 

Her er oversikten over resultata frå dagens sluttspelkampar i Dana Cup. 


A-sluttspel, klasse J16:

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 12.30, Kaupanger - Viking  0-0

Kaupanger vann 5-4 etter straffesparkkonkurranse.

Straffesparkkonkurranse:
0-1 Viking
1-1 Ylinn Tennebø
1-2 Viking
2-2 Stine Gjerde
2-3 Viking
3-3 Siri Sandvik
Viking bom
4-3 Miriam Vilnes Mjåseth
4-4 Viking
5-4 Kristi Vangsnes  

Semifinale, Fredag 29. juli kl. 17.30, Kaupanger - Ullensaker-Kisa  2-0
1-0 Miriam Vilnes Mjåseth
2-0 Siri Sandvik

A-sluttspel, klasse G16:
1/8-finale, Fredag 29. juli kl. 08.45 Florø - Ullensaker-Kisa 1  0-0
Florø vann 4-1 etter straffesparkkonkurranse

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 13.45 Florø - Holmen  0-0

Florø tapte 5-3 etter straffesparkkonkurranse

B-sluttspel, klasse G17:
Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 11.15, Eikefjord - Landvetter  0-2


29.07 Gustav Valsvik på vei til Tyskland


Gustav Valsvik mot Molde under Eliteturneringa i Sogndal 2009.
Sjå bilder og fakta frå kampen Sogndal-Molde.   

Drammens Tidenede melder på sine nettsider at Gustav Valsvik er på vei til Tyskland.

I følge Drammens Tidende skal Strømsgodset og Eintracht Braunschweig vere enige om rammebetingelsane for ein overgang for 23-åringen frå Vik.

Det betyr at dersom Valsvik består den medisinske testen og blir enige med tyskerane om dei personlige betingelsane, så kan han bli presentert som Eintracht Braunschweig-spelar i løpet av nokre dagar.

Eintracht Braunschweig spelar på det nest høgaste nivået i Tyskland.

 


Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Sandane 28. juni 2008.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Gustav Valsvik i kamp for Vik mot Eid og Christoffer Hafsås 2. mai 2009.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Gustav Valsvik og Even Hovland her som siamesiske midtstopparar i treningskampen mot Eid på Eid Stadion 29. juli. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


29.07 Tine Fotballskule på Nordfjordeid


Bjørn Totland var strålande fornøgd med fjorårets Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule torsdag 13. august 2015.


Velkomen til Tine Fotballskule!

Eid IL Fotball inviterar jenter og gutar fødd i 2002 - 2010 til Tine Fotballskule måndag 8. august - 10. august. Den årlege fotballskulen blir også i år veka før skulestart.

Kvart år er det fokus på trivsel og eit godt miljø, god fotballaktivitet og eit sunt og godt kosthald. Det vert som alltids servert brød, pålegg og frukt til lunsj, med drikkervarer frå Tine.

Innhaldet i fotballskulen vert henta frå NFF sin nettstad treningsøkta.no. Det vert eige opplegg for keeperar. Siste dagen vert det som vanleg turnering. Det er full fart med 2 treningsøkter pr. dag. Dei eldste gruppen får besøk av nokre ekstra spennande trenarar. Vi håpar at Sogndal tek sin vandte tur med nokre spelarar ;)I tillegg blir det mange frå A-laget til Eid som er innstruktørar.

Vi held til på Eid stadion, der vi møter kvar dag og har måltid. Vidare vil spelarane bli ført til sine treningsbaner.

Prisen for årets fotballskule:

• 1 person kr 750.-
• 2 søsken kr 1 400.-
• 3 søsken kr 1 900.-
• 4 søsken kr 2 200.-

Alle som er med på Tine får ein utsytrspakke frå Tine.

Påmelding gjerast til post@eidfotball.no

Ved påmelding så skriv du inn namn, årsmodell, telefon til kontaktperson samt str. t-skjorte. Vi ber også om at eventuelle matallergiar blir opplyst om.

Har du spørsmål om Tine Fotballskule ta kontakt med sportskoordinator Bjørn Totland på tlf 907 71 263 eller via e-post: btotland@gmail.com


Les alt om Tine Fotballskule på Eid Fotball sine nettsider.


Marius Lenni Bøe frå Sogndal Fotball var ein av instruktørane som
var med på årets Tine Fotballskule på Nordfjordeid 2015.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule tysdag 11. august 2015.



God stemning under Tine Fotballskule på Nordfjordeid 11. august 2014.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule måndag 11. august 2014.


Regnet la ikkje noko dempar på humøret til desse jentene. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 12. august 2013.


Eirik Bakke viser korleis ein skal lede angriparen mot si dårligaste side.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 13. august 2013.


Full konsentrasjon på grasbana på Plassen måndag 13. august 2012. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2012.


Full fokus når instruktør Freddie Butler forklarar øvelsane i 2011.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2011.   


Lett å sjå at spelarane har det kjekt på Tine Fotballskule.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule på Eid 2010.


Glade jenter under Tine Fotballskule på Eid Stadion 13. august 2008.
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2008.



Oliver Rotihaug, Markus Balsnes Lefdal og Julian Smørdal skein om 
kapp med sola under Tine Fotballskule på Eid i 2006. 
Sjå bilder frå Tine Fotballskule 2006. 


Gode venar på vei heim frå Tine Fotballskule.


29.07 Dagens sluttspelkampar i Dana Cup


Aina Kvam og Ingeborg Osland har holdt nullen i ordinær tid i alle Kaupanger sine kampar til no i denne turneringa. Foto: Privat    


 

Her er oversikten over dagens sluttspelkampar for dei tre laga frå Sogn og Fjordane som er med vidare i Dana Cup. 

A-sluttspel, klasse J16:

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 12.30, Kaupanger - Viking

A-sluttspel, klasse G16:
1/8-finale, Fredag 29. juli kl. 08.45 Florø - Ullensaker-Kisa 1

B-sluttspel, klasse G17:
Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 11.15, Eikefjord - Landvetter


28.07 To lag frå fylket vidare i A-sluttspelet i Dana Cup


Florø møter Ullensaker-Kisa i 1/8-finale i klasse G16.
Foto: Stig Roger Eide

Etter at dagens sluttspelkampar i Dana Cup er spelt er det tre lag frå fylket som framleis er med vidare i turneringa.

Kaupanger J16 og Florø G16 er med vidare i A-sluttpelet, medan Eikefjord er med vidare i B-sluttspelet i klasse G17.

Under ser du oversikten over kven desse laga skal ut i kampar mot i morgon.  

A-sluttspel, klasse J16:

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 12.30, Kaupanger - Viking

A-sluttspel, klasse G16:
1/8-finale, Fredag 29. juli kl. 08.45 Florø - Ullensaker-Kisa 1

B-sluttspel, klasse G17:
Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 11.15, Eikefjord - Landvetter

 


Kaupanger er klar for kvartfinale mot Viking i klasse J16.
Foto: Privat    


28.07 Resultat dagens sluttspelkampar i Dana Cup


Kaupanger er klar for 1/8-finale møter i dag Horsens FC i 1/16-finale i A-sluttspelet. 
Foto: Privat    

Her er oversikten over resulata frå dagens sluttspelkampar i Dana Cup.

NB! Oversikten blir fortløpande oppdatert med resultat og kampoppsett for eventuelle nye sluttspelkampar.

A-sluttspel, klasse J16:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Horsens FC 0-0, 3-1 etter straffesparkkonkurranse

1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 20.30, Kaupanger - Trollhättan  4-0 (3-0)
1-0 Elemine Øyra
2-0 Lone Cirotzki
3-0 Ingrid Jåstad
4-0 Ingrid Jåstad

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 12.30, Kaupanger - Viking

A-sluttspel, klasse J19:
1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Fana  7-0
1/4-finale, Torsdag 28. juli kl. 20.30, Kaupanger - Lyngdal IL  0-1

A-sluttspel, klasse G15:
1/64-finale, Torsdag 28. juli kl. 08:35, Stryn - Sørfjell  1-3
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11:50, Florø - Richmond Park 1-5

A-sluttspel, klasse G16:
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Florø - Skarp IF  1-0
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Årdalstangen - Jerv FK  3-1
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Stryn - Skudenes  3-0

1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 18.20 Stryn - Gneist  0-1
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 19.25 Florø - Trott  2-0
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 19.25 Årdalstangen - Holmen IL  0-2

1/8-finale, Fredag 29. juli kl. 08.45 Florø - Ullensaker-Kisa 1

B-sluttspel, klasse G17:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Eikefjord - Seleccion Red  1-1, 5-3 etter straffesparkkonkurranse

1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 18.20, Eikefjord - Bodø/Glimt 0-0, 5-4 etter straffesparkkonkurranse

Kvartfinale, Fredag 29. juli kl. 11.15, Eikefjord - Landvetter
 


Stryn G16 vann i dag 3-0 mot Skudenes i 1/32-finalen. På bildet ser vi Olve Marcus Eide og Peter Frausing juble etter seieren mot Skudenes.
Olve Marcus Eide, Mathias Sagevik og Marius Rauset scora for Stryn.
Foto: Stig Roger Eide


Florø G16 vann 1-0 mot Skarp i 1/32-finalen.
Leander Agledal Nordal scora Florø sitt vinnarmål i kampen mot Skarp.
Foto: Stig Roger Eide


Eirik Valvik i Florø G16 sin kamp mot Skarp.
 Foto: Stig Roger Eide


28.07 Dagens sluttspelkampar i Dana Cup


Stryn G16 møter i dag Skudenes i 1/32-finalen i A-sluttspelet.
På bildet ser vi Olve Marcus Eide, Marius Rauset og Mathias Sagevik i gårsdagens 6-1 seier mot Gjerdrum. Mathias Sagevik (2), Johan Teigum-Ytreeide (2), Håvard Kroken og Alexander Jacobsson scora for Stryn.
Foto: Stig Roger Eide

 

Her er oversikten over dagens sluttspelkampane for laga frå Sogn og Fjordane i Dana Cup. 

A-sluttspel, klasse J16:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Horsens FC

A-sluttspel, klasse J19:
1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Fana

A-sluttspel, klasse G15:
1/64-finale, Torsdag 28. juli kl. 08:35, Stryn - Sørfjell
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11:50, Florø - Richmond Park

A-sluttspel, klasse G16:
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Florø - Skarp IF
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Årdalstangen - Jerv FK
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Stryn - Skudenes

B-sluttspel, klasse G17:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Eikefjord - Seleccion Red


27.07 Sju lag frå fylket klar for A-sluttspel i Dana Cup


Kaupanger J19 er klar for 1/8-finale i A-sluttspelet. 
Foto: Privat    

Etter at alle dei innleiande kampane i Dana Cup er avvikla er det klart at heile sju av åtte lag frå fylket er klar for A-sluttspel i turneringa.

Kaupanger J16, Kaupanger J19, Stryn G15, Stryn G16, Florø G15, Florø G16 og Årdalstangen G16 skal ut i A-sluttspel, medan Eikefjord sitt lag i klasse G17 skal ut i B-sluttspel.

Her er oversikten over dei fyrste sluttspelkampane for laga frå Sogn og Fjordane.

KLASSE J16
A-sluttspel, klasse J16:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Horsens FC

KLASSE J19
A-sluttspel, klasse J19:
1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Fana

KLASSE G15
A-sluttspel, klasse G15:
1/64-finale, Torsdag 28. juli kl. 08:35, Stryn - Sørfjell
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11:50, Florø - Richmond Park

KLASSE G16
A-sluttspel, klasse G16:
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Florø - Skarp IF
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Årdalstangen - Jerv FK
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Stryn - Skudenes

KLASSE G17
B-sluttspel, klasse G17:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Eikefjord - Seleccion Red


 


Stryn G16 i lag med Tampa Dynamo frå Florida i USA.
Stryn vann 2-0 etter scoringar av Sigmund Kjøsnes og Olve Marcus Eide.
Foto: Stig Roger Eide


27.07 Øystein Myrkaskog klar for Åsane


Øystein Myrkaskog i kampen mot Asker på Førde Stadion 7. juli 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Bergensavisen melder på sine nettsider at Førdespelar Øystein Myrkaskog er klar for Åsane.

Klubbane har skrive under ei utlånsavtale som gjeld ut 2016-sesongen.

Myrkaskog skal i føle Bergensavisen vere klar til Åsane sin heimekamp mot KFUM Oslo fyrstkomande søndag.
 


27.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Årdalstangen er klar for A-sluttspel som gruppevinnar.
Bak fra venstre: Simen Mannsverk, Alexsander Barsnes, Jakob Hovland, Benjamn Turkovic, Mathias Rinde, Tobias Klepp, Anders Lereng, Sondre Hille. Framme fra venstre Sivert Mannsverk, Eirik Lereng, Elias Mittet, Stian Hellebø og Andreas Reseland. Foto: Privat    

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Her er oversikten over korleis det har gått i dagens kampar.


KLASSE J16

Klasse J16, gruppe 6
Kaupanger - Urædd FK 1   3-0

Tabell klasse J16, gruppe 6

Kaupanger IL 3 3 0 0 12-0 9
Urædd FK 1 3 2 0 1 2-3 6
Skudenes UIL 3 1 0 2 1-6 3
Puotinkylän Valtti 3 0 0 3 0-6 0

A-sluttspel, klasse J16:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Horsens FC


KLASSE J19

Klasse J19, gruppe 6
Kaupanger - Stoppen SK  4-0

Tabell klasse J19, gruppe 6
Kaupanger IL 3 3 0 0 17-0 9
Skallerup-Vennebjerg IF 3 2 0 1 3-2 6
Stoppen SK 3 1 0 2 9-5 3
KFUM Stavanger FB 3 0 0 3 0-22 0

A-sluttspel, klasse J19:
1/8-finale, Torsdag 28. juli kl. 16.10, Kaupanger - Fana


KLASSE G15

Klasse G15, gruppe 22
Florø - Pieta Hotspurs  4-3
Florø - Sandefjord BK 1  1-1

Tabell klasse G15, gruppe 22
Florø SK 3 2 1 0 9-5 7
Sandefjord BK 1 3 1 1 1 7-3 4
Pieta Hotspurs 3 1 0 2 4-5 3
Moi IL 3 1 0 2 3-10 3

Klasse G15, gruppe 23
Stryn - Sandefjord BK 2  2-0

Tabell klasse G15, gruppe 23
Qormi FC 3 3 0 0 8-1 9
Stryn T&IL 3 2 0 1 6-1 6
Sandefjord BK 2 3 1 0 2 1-5 3
Nord SK FB 3 0 0 3 1-9 0


A-sluttspel, klasse G15:
1/64-finale, Torsdag 28. juli kl. 08:35, Stryn - Sørfjell

1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11:50, Florø - Richmond Park


KLASSE G16

Klasse G16, gruppe 12

Florø - Vind IL  3-0

Tabell klasse G16, gruppe 12
Florø SK 3 3 0 0 8-0 9
Midtbygdens IL 3 2 0 1 5-1 6
Vind IL 3 0 1 2 1-7 1
Summerville SC 3 0 1 2 1-7 1

Klasse G16, gruppe 13
Stryn - Tampa Dynamo  2-0
Stryn - Gjerdrum IL 6-1

Tabell klasse G16, gruppe 13
Stryn T&IL 3 3 0 0 14-1 9
Nord SK FB 3 2 0 1 3-6 6
Tampa Dynamo 3 1 0 2 1-4 3
Gjerdrum IL 3 0 0 3 1-8 0

Klasse G16, gruppe 16
Årdalstangen - Eik Tønsberg IF 2   3-1

Tabell klasse G16, gruppe 16
Årdalstangen IL 3 3 0 0 17-1 9
Skudenes UIL 3 2 0 1 3-7 6
Eik Tønsberg IF 2 3 1 0 2 3-5 3
Eintracht Immenbeck TSV 3 0 0 3 1-11 0


A-sluttspel, klasse G16:
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Florø - Skarp IF
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 14.00, Årdalstangen - Jerv FK
1/32-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Stryn - Skudenes


KLASSE G17

Klasse G17, gruppe 2
Eikefjord - Club National de Football  0-1
Eikefjord - Vizioni FC & WFC  3-0

Tabell klasse G17, gruppe 2
Hinna IL FB 1 4 3 1 0 14-1 10
Club Nacional de Football 4 3 1 0 9-2 10
Eikefjord IL 4 2 0 2 5-7 6
Voss FBK 2 4 1 0 3 4-8 3
VIZIONI FC & WFC 4 0 0 4 1-15 0


B-sluttspel, klasse G17:
1/16-finale, Torsdag 28. juli kl. 11.50, Eikefjord - Seleccion Red


 


Aina Kvam og Ingeborg Osland har holdt nullen for
Kaupanger J16 i alle dei tre innleiande kampane.
Foto: Privat    


27.07 IL Jotun arrangerar fylkets fyrste 3v3 turnering



IL Jotun arrangerar laurdag 6. august fyste 3v3 turneringa i Sogn og Fjordane på Jotun Stadion.

3v3 er ei ny og spennande spelform med fokus på inkludering og glede for dei yngre. Spelforma skyt fart i Norge og har mellom anna eigne klasser i Norway Cup.

Det flotte friluftsbadet i Årdal ligg ved banene, og i samband med turneringa vert det høve til å kose seg i fleire basseng, med sklier og oppvarma vatn.

Klikk her for meir info og påmelding til turneringa.

27.07 Dagens kampar i Dana Cup


Svein Arne Volle frå Tornado Måløy er med Eikefjord i Dana Cup.
Bildet er frå TMFK sin heimekamp mot Eid i 4. divisjon 23. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn, Kaupanger og Florø har med to lag kvar, medan Årdalstangen og Eikefjord stiller med eit lag kvar.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.

Klasse J16, gruppe 6
Kl. 11.30 Kaupanger - Urædd FK 1

Klasse J19, gruppe 6
Kl. 13.30 Kaupanger - Stoppen SK

Klasse G15, gruppe 22
Kl. 11.30 Florø - Pieta Hotspurs
Kl. 20.30 Florø - Sandefjord BK 1

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 15.30 Stryn - Sandefjord BK 2

Klasse G16, gruppe 12
Kl. 12.30 Florø - Vind IL

Klasse G16, gruppe 13
Kl. 12.30 Stryn - Tampa Dynamo
Kl. 20.30 Stryn - Gjerdrum IL

Klasse G16, gruppe 16
Kl. 12.30 Årdalstangen - Eik Tønsberg IF 2

Klasse G17, gruppe 2
Kl. 13.30 Eikefjord - Club National de Football
Kl. 20.30 Eikefjord - Vizioni FC & WFC


26.07 Høyang vann 3-1 mot Dale 


Høyang jublar etter ei av mange scoringar borte mot Bremanger 22. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Høyang vann i ettermiddag 3-1 mot Dale i ein treningskamp på Vaimbley Stadion. Eirik Haukøy (2) og Joakim Måren scora for Høyang, medan Lasse Birkeland sette inn Dale sitt mål.

Høyang startar haustsesongen borte mot Kaupanger laurdag 6. august, medan Dale skal ut i bortekamp mot Førde 2 måndag 8. august. 

Høyang - Dale  3-1 (2-0)
1-0 Eirik Haukøy
2-0 Eirik Haukøy
3-0 Joakim Måren, straffe
3-1 Lasse Birkeland

26.07 Stryn G16 vann 6-0 mot Nord SK


Stryn G16 etter dagens 6-0 seier mot Nord SK.
Bak frå venstre: Oliver Kirkeeide Ness, Olav Engset, Eirik Aaing Buntemeyer, Marius Rauset, Vebjørn Løkkebø, Olve Marcus Eide, Johan Teigum-Ytreeide, Alexander Jakobson og Mathias Sagevik.
Framme frå venstre: Morten Halsebakk, Peter Frausing, Håvard Kroken, Christian Svoren Strand, Fredrik G. Myklebust, Rasmus Skåre Tjellaug og Sigmund Kjøsnes.
Foto: Stig Roger Eide

Stryn G16 har i tillegg til eigne spelarar med fire gjestespelarar under årets Dana Cup. Dette er Mathias Sagevik, Olve Marcus Eide, Vebjørn Løkkebø og Alexander Jakobsson. Sagevik, Eide og Løkkebø er frå Førde, medan Jakobsson spelar til vanlig for Tornado Måløy.

Motstandar i Stryn sin fyrste kamp i årets Dana Cup var Nord SK. Stryn var knusande overlegne og vann til slutt 6-0. Marius Rauset (2), Olve Marcus Eide (1), Mathias Sagevik (1), Sigmund Kjøsnes og Johan Teigum-Ytreeide scora måla til Stryn.

Stryn sine motstandarar i morgendagens kampar er Gjerdrum IL og Tampa Dynamo (USA).  

26.07 Resultat dagens kampar i Dana Cup


Kaupanger J16 vann 5-0 og 4-0 i dagens kampar i Dana Cup.
Foto: Privat    

Det har vore ein fantastisk dag for laga frå Sogn og Fjordane i Dana Cup. På 14 kampar har det blitt 12 seierar og to tap, og med ein målforskjell på utrulige 47-8.

Her er oversikten over korleis det har gått i dagens kampar.

Klasse J16, gruppe 6
Kaupanger - Skudenes UIL  5-0
Kaupanger - Puontinkylän Valtti  4-0

Klasse J19, gruppe 6
Kaupanger - Skallerup Vennebjerg IF  2-0
Kaupanger - KFUM Stavanger  11-0

Klasse G15, gruppe 22

Florø - Moi IL  4-1

Klasse G15, gruppe 23
Stryn - Nord SK  4-0
Stryn - Qormi 0-1

Klasse G16, gruppe 12
Florø - Midtbygdens IL  1-0
Florø - Summerville SC  4-0

Klasse G16, gruppe 13
Stryn - Nord SK  6-0

Klasse G16, gruppe 16
Årdalstangen - Skudenes UIL  7-0
Årdalstangen - Eintracht Immenbeck TSV  7-0

Klasse G17, gruppe 2
Eikefjord - Hinna IL 1  0-5
Eikefjord - Voss FBK 2   2-1

 


Kaupanger J19 har fått ein strålande start på årets Dana Cup.
I dag blei det 2-0 mot Skallerup Vennebjerg IF  og 11-0 mot KFUM Stavanger. Foto: Privat    


26.07 Dagens kampar i Dana Cup


Kaupanger stiller eit lag i J16 og eit lag i J19 i årets Dana Cup.
Foto: Privat    

Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn, Kaupanger og Florø har med to lag kvar, medan Årdalstangen og Eikefjord stiller med eit lag kvar.

Her er oversikten over dagens kampar for laga frå Sogn og Fjordane.


Klasse J16, gruppe 6
Kl. 09.30 Kaupanger - Skudenes UIL
Kl. 18.30 Kaupanger - Puontinkylän Valtti

Klasse J19, gruppe 6
Kl. 08.30 Kaupanger - Skallerup Vennebjerg IF
Kl. 16.30 Kaupanger - KFUM Stavanger

Klasse G15, gruppe 22

Kl. 12.30 Florø - Moi IL

Klasse G15, gruppe 23
Kl. 12.30 Stryn - Nord SK
Kl. 18.30 Stryn - Qormi

Klasse G16, gruppe 12
Kl. 10.30 Florø - Midtbygdens IL
Kl. 18.30 Florø - Summerville SC

Klasse G16, gruppe 13
Kl. 15.30 Stryn - Nord SK

Klasse G16, gruppe 16
Kl. 10.30 Årdalstangen - Skudenes UIL
Kl. 18.30 Årdalstangen - Eintracht Immenbeck TSV

Klasse G17, gruppe 2
Kl. 12.30 Eikefjord - Hinna IL 1
Kl. 19.30 Eikefjord - Voss FBK 2

25.07 Norge J19 sin kamp mot Slovakia blei avlyst


Vilde Hasund i Nordvestserien mot Sogndal i Stryn 29. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Nordvestserien laurdag. 


 

Norge sin siste gruppespelkamp mot Slovakia under EM-sluttspelet i Slovakia blei avbrutt på grunn av kraftig regn og overvatn på bana.

I den andre kampen i Norge si pulje i dag vann Frankrike 2-1 mot Nederland. Det betyr at både Frankrike og Nederland går føre Norge på innbyrdes målforskjell uansett resultat i kampen mellom Norge og Slovakia.

I etterkant har det blitt bestemt at resten av kampen mellom Norge og Slovakia ikkje blir spelt. 

25.07 Bilder og fakta frå kampen Sogndal - Bodø/Glimt


Kristian Fardal Opseth reduserte til 2-1 drøye kvarteret før slutt. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogndal spelte i går ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Bodø/Glimt på Fosshaugane Campus. Sogndal står dermed med 10 kampar på rad uten tap. Bilder og fakta frå denne kampen er no omsider lagt ut her på nettsida.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

25.07 Vilde Hasund spelar frå start mot Sovakia


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vilde Hasund frå Åheim spelar frå start når Norge J19 i ettermiddag møter Slovakia i den siste gruppespelkampen under EM-sluttspelet i Slovakia.

Norge står før dagens kamp med seier 1-0 mot Frankrike og tap 1-0 mot Nederland. Dei to beste laga i denne pulja går vidare til semifinale. I den andre pulja er det allereie klart at Spania og Sveits går vidare til semifinale.   

Norge:

Ida Norstrøm
Tuva Hansen
Svanhild Sand
Sarah Alexandra Lilleberg Suphellen
Ingrid Rokke Elvebakken
Nora Eide Lie
Siw Døvle
Vilde Hasund
Katrine Winnem Jørgensen
Ingrid Byrøygard Kvernvolden
Vilde Anett Fjelldal

Innbyttarar:
Hildegunn Sævik
Maria Hiim
Ingrid Syrstad Engen
Gabrielle Lemos Hoel Lie
Karoline Heimvik Haugland
Mariken Kleppe
Marie Dølvik Markussen

25.07 Historisk dag på Fosshaugane Campus


Ivar Michael Jahr, Dag Vidar Hafsås, Sven Erik Midthjell og Vebjørn Nord Haugland etter gårsdagens kamp på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det var ein historisk dag på Fosshaugane Campus då Sogndal i går ettermiddag møtte Bodø/Glimt i Tippeligaen. Aldri før har to dommarar frå ein og samme klubb her i fylket vore i aksjon i den samme Tippeligakampen.

Vebjørn Nord Haugland var 4. dommar og fekk sin debut i Tippeligaen, medan den langt meir erfarne Sven Erik Midthjell var assistentdommar 1.

Begge desse representerer Eid Fotball.

Dag Vidar Hafsås var dommar i kampen, og i tillegg til Midthjell og Nord Haugland hadde han med seg Ivar Michael Jahr frå Raufoss i dommarteamet.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 


Kristian Fardal Opseth kjem inn for Sogndal.


God stemning mellom dommarar og spelarar etter gårsdagens kamp.


24.07 Resultat kampar i dag, søndag 24. juli


Ole Amund Sveen utlikna til 2-2 for Sogndal mot Bodø/Glimt.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 2-2 heime mot Bodø/Glimt på Fosshaugane Campus. Trond Olsen scora begge måla til Bodø/Glimt, medan Kristian Fardal Opseth og Ole Amund Sveen sette inn Sogndal sine mål. 

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 
Sogndal - Bodø/Glimt 2-2 (0-1)
0-1 Trond Olsen (19. min)
0-2 Trond Olsen (61. min)
1-2 Kristian Fardal Opseth (74. min)
2-2 Ole Amund Sveen (85. min)

Start - Vålerenga 2-4 (0-1)
Tromsø - Stabæk 2-2 (0-1)
Odd - Viking  2-2 (2-2)
Lillestrøm - Strømsgodset  2-0 (1-0)

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 17 12 4 1 37 - 10 40
Odd 17 10 4 3 25 - 14 34
Strømsgodset TF 17 10 2 5 30 - 21 32
Brann 17 9 3 5 22 - 13 30
Haugesund 17 8 4 5 31 - 28 28
Sarpsborg 08 17 8 4 5 21 - 20 28
Viking 17 8 3 6 18 - 19 27
Molde 17 7 4 6 30 - 28 25
Sogndal 17 5 8 4 20 - 19 23
Lillestrøm 17 5 5 7 27 - 28 20
Bodø/Glimt 17 5 4 8 21 - 23 19
Tromsø 17 4 6 7 18 - 26 18
Vålerenga 17 4 3 10 20 - 27 15
Stabæk 17 4 3 10 19 - 26 15
Aalesund 17 3 4 10 19 - 33 13
Start 17 0 7 10 14 - 37 7

24.07 Hornindalsvatnet Maraton 2016


Kay Rune Solheim frå Haugen sprang 10 km på tida 53.21
Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2016.

Årets Hornindalsvatnet Maraton blei i går avvikla under flotte forhold ved Nord-Europas djupaste innsjø. 

Ein konkurrerte i maraton, halvmaraton, 10 kilometer og minimaraton.

Sjå bilder Hornindalsvatnet Maraton 2016.



Louise Skak blei beste dame på maraton med tida 3.25.19. 
 

Familien Mølster frå Florø sprang alle tre halvmaraton i Hornindal.


Esther Innselset frå Hamar blei beste dame på halvmaraton.


Helge Hafsås frå Olden hadde som vanlig beste tid på maraton.


Både små og store var med på minimaraton. 


24.07 Kampar i dag, søndag 24. juli


Vegard Leikvoll Moberg og Sogndaltrenar Eirik Bakke.  
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball

 

Det blir i dag spelt fem kampar i den 17. serierunden i Tippeligaen.

Sogndal spelar heime mot Bodø/Glimt på Fosshaugane Campus klokka 18.00.

Tippeligaen

Kl. 15.30 Start - Vålerenga
Kl. 18.00 Sogndal - Bodø/Glimt
Kl. 18.00 Tromsø - Stabæk
Kl. 18.00 Odd - Viking
Kl. 20.00 Lillestrøm - Strømsgodset

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 17 12 4 1 37 - 10 40
Odd 16 10 3 3 23 - 12 33
Strømsgodset TF 16 10 2 4 30 - 19 32
Brann 17 9 3 5 22 - 13 30
Haugesund 17 8 4 5 31 - 28 28
Sarpsborg 08 17 8 4 5 21 - 20 28
Viking 16 8 2 6 16 - 17 26
Molde 17 7 4 6 30 - 28 25
Sogndal 16 5 7 4 18 - 17 22
Bodø/Glimt 16 5 3 8 19 - 21 18
Lillestrøm 16 4 5 7 25 - 28 17
Tromsø 16 4 5 7 16 - 24 17
Stabæk 16 4 2 10 17 - 24 14
Aalesund 17 3 4 10 19 - 33 13
Vålerenga 16 3 3 10 16 - 25 12
Start 16 0 7 9 12 - 33 7

23.07 Resultat kampar i dag, laurdag 23. juli


Fredrik Flo scora tre mål i debuten for Fana i 5-1 seieren mot Førde.
Bildet er frå Sogndal 2 sin bortekamp mot Volda 4. august 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Fyllingsdalen - Florø 1-2 (1-1)

0-1 Erlend Hove (16. min)
1-1 Kjetil Skogen Kalve (35. min)
1-2 Kaddu Aton (60. min)

Førde - Fana  1-5 (1-0)

1-0 Eirik Lund Holm (10. min)
1-1 Fredrik Flo (60. min)
1-2 Fredrik Flo (85. min)
1-3 Joachim Dankertsen (88. min)
1-4 Fredrik Flo,  straffe  (90. min)
1-5 Jonas Hestetun (90. min +2)

Tabell 2. divisjon avdeling 3

Florø 14 10 3 1 36 - 17 33
Nest-Sotra 13 10 2 1 40 - 11 32
Egersunds 14 8 3 3 26 - 11 27
Fana 14 6 5 3 23 - 13 23
Vidar 14 7 2 5 32 - 32 23
Lysekloster 14 7 0 7 21 - 29 21
Lørenskog 14 6 2 6 27 - 22 20
Vålerenga 2 13 4 4 5 18 - 19 16
Vard Haugesund 13 4 3 6 25 - 19 15
Fyllingsdalen 14 3 6 5 23 - 21 15
Frigg 14 3 4 7 16 - 31 13
Stord 13 3 3 7 23 - 35 12
Førde 14 2 4 8 13 - 36 10
Sola 14 1 3 10 11 - 38 6

23.07 Kampar i dag, laurdag 23. juli


Christer Husa scora vinnarmålet mot Lørenskog kvarteret ut i 2. omgang. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

2. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Fyllingsdalen - Florø
Kl. 16.00 Førde - Fana

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 13 10 2 1 40 - 11 32
Florø 13 9 3 1 34 - 16 30
Egersunds 13 7 3 3 24 - 11 24
Vidar 13 7 2 4 32 - 30 23
Lysekloster 13 7 0 6 21 - 26 21
Fana 13 5 5 3 18 - 12 20
Lørenskog 13 5 2 6 24 - 22 17
Vålerenga 2 13 4 4 5 18 - 19 16
Vard Haugesund 13 4 3 6 25 - 19 15
Fyllingsdalen 13 3 6 4 22 - 19 15
Stord 13 3 3 7 23 - 35 12
Frigg 13 2 4 7 12 - 30 10
Førde 13 2 4 7 12 - 31 10
Sola 13 1 3 9 10 - 34 6

22.07 Norge J19 tapte 1-0 mot Nederland


Vilde Hasund i Nordvestserien mot Sogndal i Stryn 29. mars 2014.
Sjå bilder og fakta frå kampane i Nordvestserien laurdag. 


 

Vilde Hasund frå Åheim kom inn som innbyttar då Norge J19 i dag tapte 1-0 mot Nederland under EM-sluttspelet i Slovakia.

Sisca Folkertsma blei matchvinnar for Nederland drøye 10 minutt ut i 2. omgang.

Norge står dermed med ein seier og eit tap på dei to fyrste kampane. Det betyr at Norge må vinne den siste innleiande kampen mot Slovakia for å ha ein sjanse til å nå semifinale i EM-sluttspelet.  

Norge - Nederland  0-1 (0-0)
0-1 Sisca Folkertsma (56. min)

Norge:
Ida Norstrøm
Tuva Hansen
Svanhild Sand
Sarah Alexandra Lilleberg Suphellen
Ingrid Rokke Elvebakken
Maria Hiim (Vilde Hasund 84. min)
Ingrid Syrstad Engen
Nora Eide Lie
Siw Døvle (Marie Dølvik Markussen 72. min)
Vilde Anett Fjelldal
Karoline Heimvik Haugland (Ingrid Byrøygard Kvernvolden 59. min)

22.07 Årdalstangen G16 sin tropp til Dana Cup


Joachim Furset er ein av spelarane på Årdalstangen G16 i Dana Cup. 
Bildet er frå årets innandørs-KM i Førde i mars.
 Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt laurdag 5. mars.
Sjå bilder frå KM-innandørs aldersbestemt søndag 6. mars.
Sjå filmen frå dag 1 av KM-innandørs aldersbestemt.

 

Årdalstangen er ein av fem klubbar her i frå fylket som stiller med lag i årets Dana Cup. Årdalstangen stiller med eit lag i klasse G16.

Klasse G16, gruppe 16
Årdalstangen
Skudenes UIL
Eik Tønsberg IF 2
Eintracht Immenbeck TSV

Årdalstangen G16 stiller med denne troppen:
Sondre Hille Stadheim
Mathias Rinde
Benjamin T. Alme
Sivert Heggheim Mannsverk
Eirik Lereng
Tobias Stølsvik Klepp
Simen Heggheim Mannsverk
Andreas Reseland
Jakob Ø. Hovland
Alexsander Barsnes
Elias V. Mittet
Stian Hellebø
Joachim Furset
Anders Lereng

22.07 Vegard Leikvoll Moberg klar for Sogndal


Vegard Leikvoll Moberg og Sogndaltrenar Eirik Bakke.  
Foto: Rune Sjøberg, Sogndal Fotball

 

Sogndal Fotball melder på sine nettsider av Åsanespelar Vegard Leikvoll Moberg er klar for Sogndal Fotball.

Sogndal Fotball skriv vidare på sine nettsider:

Sogndal Fotball og Vegard Leikvoll Moberg er einige om ein avtale som går frå 22/7 2016 - 31/12 2018.

- Me er veldig glade for at me har fått på plass Vegard, seier sportsleg leiar Håvard Flo.

- Dette er ein spennande spelartype som vil passe godt inn i gruppa vår, både på og utanfor bana.

25-åringen frå Os har vore i Åsane i fem og eit halvt år, og var kaptein på laget som ligg på 6. plass i OBOS-ligaen.

Det er ein fysisk robust spelar me får i Vegard.

- Vegard er ein sentral midtbanespelar med gode ferdigheiter både langs bakken og i lufta, seier Flo.

Med sine nesten 190 cm på sokkelesten har guten frå Os stor duellstyrke som ein av kvalitetane.

Med så lang fartstid i Åsane, er det ein erfaren spelar, som i dag ettermiddag gjennomførte sin første trening med sine nye lagkameratar på eit sommarvarmt Fosshaugane Campus.

- Vegard har etterkvart opparbeida seg mykje rutine, og vil soleis vera godt budd på møte med fotball på landets øvste nivå, avsluttar Flo.

Vegard Leikvoll Moberg får nummer 16 på drakta.

Me ønskjer Vegard hjarteleg velkomen til oss i Sogndal Fotball, og ser fram til samarbeidet med lysluggen!

22.07 Azar Karadas scora to mål mot Aalesund


Azar Karadas er toppscorar for Brann med fire scoringar.
Bildet er frå Brann sin kamp mot Sogn og Fjordane 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   
 

 

Azar Karadas scora to mål då Brann i ettermiddag vann heile 6-0 heime mot Aalesund på Brann Stadion. Eidaren som kom inn for Jakob Orlov siste kvarteret scora dei to siste måla til Brann.

Peter Orry Larsen spelte heile kampen for Aalesund.

Brann - Aalesund  6-0 (2-0)
1-0 Bismar Gilberto Acosta Evans (23. min)
2-0 Sjølvmål, Edvard Skagestad (38. min)
3-0 Sivert Heltne Nilsen (59. min)
4-0 Erik Huseklepp, straffe (65. min)
5-0 Azar Karadas (77. min)
6-0 Azar Karadas (85. min)

Rødt kort: Daniel Leo Gretarson, Aalesund (65. min)

Gult kort:
Jonas Grønner , Brann

Brann:
Piotr Leciejewski
Vadim Demidov (Jonas Grønner 66. min)
Bismar Gilberto Acosta Evans
Ruben Kristiansen
Sivert Heltne Nilsen
Amin Nouri
Fredrik Haugen
Jakob Orlov (Azar Karadas 75. min)
Deyver Antonio Vega Alvarez (Erik Huseklepp 46. min)
Daniel Omoya Braaten
Kristoffer Barmen

Aalesund:
Lars Cramer
Mikkel Kirkeskov Andersen
Daniel Leo Gretarsson
Adam Örn Arnarson (Sondre Brunstad Fet 55. min)
Edvard Skagestad
Peter Orry Larsen
Marlon Mateus Da Silva (Oddbjørn Lie 56. min)
Vebjørn Hoff
Bjørn Helge Semundseth Riise (Tero Mäntyla 67. min)
Mostafa Abdellaoue
Aron Elis Thrandarson


22.07 Kaupanger stiller med to lag i Dana Cup


Fem spelarar frå Syril er med Kaupanger til årets Dana Cup.
Bildet er frå Syril sin kamp borte mot Stryn i NM J16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Når Kaupanger neste veke deltek med to lag på Dana Cup stiller dei med ein tropp på totalt 31 spelarar.

I tillegg til eigne spelarar har dei med seg spelarar frå Syril, Sogndal, Jotun, Gaular, Hafslo, Eikefjord og Lyn.

Kaupanger stiller med eit lag i klasse J16 og eit lag i klasse J19 i turneringa i Danmark.

Her er Kaupanger sin tropp til Dana Cup:  
1. Linn Mari Nilsen, Kaupanger
2. Anne-Marthe Lindgjerde, Kaupanger
3. Andrea Hopen, Kaupanger
4. Ingri Ness, Kaupanger
5. Lone Cirotzki, Kaupanger
6. Jannike Orrestad Andersen, Kaupanger
7. Karianne Gurvin, Kaupanger
8. Marta Dalaker, Kaupanger
9. Kristin Dvergedal, Kaupanger
10. Miriam Vilnes Mjåseth, Kaupanger
11. Marte Hjelmhaug, Kaupanger
12. Irene Steig, Sogndal
13. Eirin Volle, Kaupanger
14. Ida Nornes, Kaupanger
15. Ylinn Tennebø, Kaupanger
16. Inga Loftesnes, Sogndal
17. Aina Kvam, Kaupanger
18. Ingeborg Osland, Kaupanger
19. Andrea Henjesand, Syril
20. Siv Hickman, Syril
21. Stine Gjerde, Syril
22. Synne Gjerde, Syril
23. Kristi Vangsnes, Syril
24. Ingrid Jåstad, Hafslo
25. Marie Ruud Pettersen, Kaupanger
26. Sara Brandsdal, Jotun
27. Alise Takvam, Gaular
28. Siri Sandvik, Kaupanger
29. Dina Lerum, Kaupanger
30. Elemine Øyra, Eikefjord
31. Camilla Lindberg, Lyn

 


Alise Takvam frå Gaular i kamp for SFFK mot NRFK 31. januar 2015.
Sjå bilder og fakta frå kretskampar i Stryn 31. januar 2015. 


Ingrid Jåstad frå Hafslo under Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå treninga tysdag 4. august under Proffveka 2015.


21.07 Kristoffer og Tom vann turneringa på Eid


Kristoffer F. Aarskog og Tom J. Bang vann dagens turnering på Eid.
Sjå bilder frå Malakoff Rock'n'Footvolley på Nordfjordeid.

 

Kristoffer Førde Aarskog og Tom Johannes Bang vann dagens Malakoff Rock'n' Footvolley på Nordfjordeid. Førde Aarskog og Bang vann turneringa føre Eivind Skrede og Halvor Thomassen.

Totalt 12 par var med i dagens turnering.

Sjå bilder frå Malakoff Rock'n'Footvolley på Nordfjordeid

Kvartfinalar:

Førde Aarskog /Bang - Høynes/K. Lefdal 2-0 (11-4, 11-9)
Loftesnes/Fossnes - Røed/Nord Haugland 1-2 (11-6, 1-11, 9-11)
Kongsvoll/Heggen - Skrede/Thomassen 0-2 (7-11, 12-13)
Totland/Hafsås - Hafsås/Starheim 2-0 (11-6, 11-5)

Semifinalar:
Førde Aarskog /Bang - Røed/Nord Haugland 2-0 (15-8, 15-10)
Skrede/Thomassen - Totland/Hafsås 2-0 (13-12, 11-8)

Finale:
Førde Aarskog /Bang - Skrede/Thomassen 2-0 (18-10, 18-12)

 


Eivind Skrede og Halvor Thomassen tok 2. plass i dagens turnering.


Kristoffer Aarskog i finalen mot Skrede/Thomassen.


Vebjørn Nord Haugland steppa sporty inn som makker til Eivind Daniel Røed då Øystein Aabrekk måtte melde avbud på grunn av skade.


Coco espressobar & frisør og Hildenes Gartneri var med på
å sponse dagens turnering.
 

Christoffer Hafsås har trena knallhardt i sommar, og spissen frå Stårheim kjem garantert til å bøtte inn mål for Os denne haustsesongen. 


21.07 Snipp Snapp Snute for Jotun sine lag i Gothia Cup 



Cupeventyret er over for Jotun sine lag i Gothia Cup. I går rauk Gutar 14 og Gutar 16 ut av turneringa, og i dag var det Gutar 15 og Jenter 16 som tapte sine sluttspelkampar.

Klasse G15 - B-sluttspel
1/32-finale, IL Jotun - ACD Poggese 0-1 (0-1)
0-1 Brandoli Federico (19. min)

Klasse J16 - B-sluttspel
1/64-finale, IL Jotun - Bele Barkarby IF  1-3 (0-2)

0-1 Emma Törnroos (11. min)
0-2 Ebba Rydh (23. min)
0-3 Clara Bryngelsson (51. min)
1-3 Marte Hollevik (53. min)

21.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Her er oversikten over dagens sluttspelkampar for Jotun sine lag i Gothia Cup.

Klasse G15 - B-sluttspel
1/32-finale, kl. 14.10 IL Jotun - ACD Poggese

Klasse J16 - B-sluttspel
1/64-finale, kl. 13.50 IL Jotun - Bele Barkarby IF

20.07 Footvolley Norway arrangerar turnering på Eid


Kristoffer F. Aarskog og Tom Johannes Bang saman med Erik Loftesnes og
Erik Fossnes under Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015. 
Sjå bilder frå Norgescupen i Footvolley på Nordfjordeid 16. juli 2015.

 

Torsdag 21. juli inviterar Footvolley Norway til Malakoff Rock'n'Footvolley på Nordfjordeid. Turneringa som går av stabelen på banene ved Eid vidaregåande skule tek til klokka 11.00.  

I likhet med NM i 2013 og Norgescup i 2015 så blir turneringa gjennomført dagen før Malakoff Rockefestival.

 


Dei tre para som kom på pallen under NM i Footvolley på Nordfjordeid. 
Frå venstre: Morten Håland, Alexander M. Karlsen, Tom Johannes Bang, Dag Briseid, Vemund Bø Flatøy og Emil Lindstrøm. 
Sjå bilder frå NM i Footvolley på Nordfjordeid i 2013.


20.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 



Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag i Gothia Cup.

Dessverre var det ingen av Jotun sine lag som gjekk vidare til A-sluttspel i årets Gothia Cup. Nederst i saka kan du sjå oppsettet for Jotun sine lag vidare i B-sluttspelet. 

G14 pulje 15
Jotun - USC Paloma Hamburg (Tyskland) 0-8 (0-5)

Tabell G14 pulje 15
USC Paloma Hamburg 3 3 0 0 13-2 9
Kristianstad FC 1 3 2 0 1 12-2 6
IL Jotun 3 1 0 2 4-13 3
Dalen KFF/Fässbergs IF 3 0 0 3 3-15 0

G15 pulje 28

Jotun - Academy Elite (Mexico)  2-2

Tabell G15 pulje 28
Hvetlanda GIF 3 3 0 0 6 - 1 9
Academy Elite 3 1 1 1 6 - 5 4
IL Jotun 3 0 2 1 3 - 5 2
Eskilstuna City FK 2 3 0 1 2 2 - 6 1

G16 pulje 30
Jotun - IK Franke (Sverige)  0-4 (0-1)

Tabell G16 pulje 30
Cumbres San Javier 3 3 0 0 6 - 2 9
IK Franke 3 1 1 1 6 - 3 4
Winchester City FC 3 1 1 1 4 - 2 4
IL Jotun 3 0 0 3 1 - 10 0

J16 pulje 12
Jotun - Rynninge/Hovsta (Sverige) 0-1

Tabell J16 pulje 12
Svärtinge SK 3 2 0 1 5 - 3 6
St. Paul Blackhawks 1 3 1 1 1 3 - 2 4
IL Jotun 3 1 1 1 2 - 2 4
Rynninge/Hovsta 3 1 0 2 2 - 5 3


SLUTTSPELKAMPAR JOTUN

Klasse G14 - B-sluttspel
1/64-finale, IL Jotun - FK Spyris 1-2
0-1 Deitonas Vinckus (13. min)
0-2 Martynas Burneika (39. min)
1-2 Filip Pleym Mardal (45. min)

Klasse G15 - B-sluttspel
1/64-finale, IL Jotun - Nordhordland BK  2-1 (0-0)

1-0 Eirik Thomassen Øren (41. min)
1-1 Tommy Fjørstad (44. min)
2-1 Nicolai Laberg (56. min)

1/32-finale, Torsdag 21. juli kl. 14.10 IL Jotun - ACD Poggese

Klasse G16 - B-sluttspel
1/64-finale, IL Jotun - Hong Kong FC  0-6 (0-2)


Klasse J16 - B-sluttspel
1/64-finale, Torsdag 21. juli kl. 13.50 IL Jotun - Bele Barkarby IF

20.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G14, G15, G16 og J16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

G14 pulje 15
Kl. 08.00 Jotun - USC Paloma Hamburg (Tyskland)

G15 pulje 28
Kl. 11.40 Jotun - Academy Elite (Mexico)

G16 pulje 30
Kl. 09.40 Jotun - IK Franke (Sverige)

J16 pulje 12
Kl. 10.40 Jotun - Rynninge/Hovsta (Sverige)

19.07 Dagen i dag for 10 år sidan 


Håvard Flo gir Sogndal leiinga 1-0 i cupkampen mot Follo.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Med ujamne mellomrom framover kjem det til å bli lagt ut nokre tilbakeblikk frå kampar og aktivitetar som underteikna har vore på for nøyaktig 5 eller 10 år sidan.

For 10 år sidan i dag spelte Sogndal heime mot Follo i 4. runde i cupen på Fosshaugane Campus.

Sogndal var store favorittar til å vinne kampen, og med Håvard Flo si scoring like etter pause såg det lenge ut til at Sogndal skulle sikre vidare avansement. Men Follo gav seg ikkje, og 10 minutt før full tid utlikna Kjetil Nilsen til 1-1.

Laga måtte dermed ut i ekstraomgangar, og dessverre for Sogndal avgjorde Follospelar Stian Birkeland kampen etter pasning frå Kjetil Nilsen.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Sogndal - Follo 1-1 (0-0) 1-2 etter ekstraomgangar
1-0 Håvard Flo (47. min) Assist: Kim Rune Hellesund
1-1 Kjetil Nilsen (80. min) Assist: Lars Granås
1-2 Stian Birkeland (104. min) Assist: Kjetil Nilsen

Sogndal:
Terje Skjeldestad 
Ahyee Aye Elvis 
Christian Brink 
Kjetil Holvik 
Ole Hjelmhaug 
Torgeir Hoås 
Rune Bolseth 
Barry Kader
Kim-Rune Hellesund 
Anders Stadheim 
Håvard Flo 

Innbyttarar: 
Joel Cedergren 
Henrik Furebotn 
Mathias Eikenes

Follo:
Glenn Arne Hansen 
ohn Reidar Torseth Jensen 
Henrik Nordnes 
Øystein Grini 
Lars Granås 
Kjetil Nilsen 
Mads Clausen 
Jon Sundsbø 
Stian Birkeland 
Johan Nås 
Peter Enckell 

Innbyttarar: 
Jørgen Røssevold 
Morten Einar Andersen


Follo jublar etter at seieren var i boks.


Follotrenar Erland Johnsen blir intervjua av TV2 etter kampen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


19.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

G14 pulje 15
Jotun - Kristianstad FC 1 (Sverige)  0-3 (0-0)
0-1 Sebastian Nanasi (22. min)
0-2 William Yng (27. min)
0-3 Naim Zhegrova (30. min)

G15 pulje 28
Jotun - Hvetlanda GIF (Sverige)  0-2 (0-1)
0-1 Lucas Ahlgren (26. min)
0-2 Lucas Ahlgren (44. min)

G16 pulje 30
Jotun - Winchester City FC (England)  0-3 (0-1)
0-1 Nathan Jenvey (16. min)
0-2 Harry Edmondson (37. min)
0-2 Harry Edmondson (51. min)

J16 pulje 12
Jotun - Svärtinge SK (Sverige)  2-1 (1-0)
1-0 Kaisa Wemby (7. min)
2-0 Mari Bjørk (37. min)
2-1 Lovisa Johansson (45. min)

19.07 Norge J19 vann 1-0 mot Frankrike


Vilde Hasund scora to mål for Hødd i kampen mot Stryn 13. august 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Vilde Hasund frå Åheim er med på J19-landslaget som spelar EM-sluttspel i Slovakia 19. - 31. juli.

I dagens opningskamp mot Frankrike vann Norge 1-0 etter scoring av Katrine Winnem Jørgensen knappe 10 minutt før pause. Vilde Hasund var ubenytta reserve i dagens kamp.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Nederland 6-0 mot Slovakia.

Frankrike - Norge 0-1 (0-1)
0-1 Katrine Winnem Jørgensen (36)

Norge:

Ida Norstrøm
Svanhild Sand
Tuva Hansen
Sarah Alexandra Suphellen
Ingrid Rokke Elvebakken
Karoline Heimvik Haugland (Ingrid B. Kvernvolden 62. min)
Katrine Winnem Jørgensen
Nora Eide Lie
Maria Hiim
Siw Døvle
Vilde Anett Fjelldal (Gabrielle Lie 81. min)

19.07 Dagens kampar i Gothia Cup 


Strynespelarane Kaisa Wemby og Kaja Sæbø er med på Jotun
sitt lag i klasse J16 i Gothia Cup. På bildet ser vi Kaisa Wemby
i heimekampen mot Kaupanger 2 på kunstgraset i Stryn 23. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G14, G15, G16 og J16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

G14 pulje 15
Kl. 11.40 Jotun - Kristianstad FC 1 (Sverige)

G15 pulje 28
Kl. 12.00 Jotun - Hvetlanda GIF (Sverige)

G16 pulje 30
Kl. 10.00 Jotun - Winchester City FC (England)

J16 pulje 12
Kl. 09.30 Jotun - Svärtinge SK (Sverige)

18.07 Haugenfotball.no oppdatert daglig i 10 år 


Totalt 106 610 forskjellige bilder ligg no ute på haugenfotball.no

Nettsida www.haugenfotball.no har i dag jubileum med daglige oppdateringar i 10 år (3653 dagar). 

Sist dato nettsida ikkje var oppdatert med ei eller fleire saker var måndag 17. juli 2006. 

Totalt 33 900 unike besøkande har vore innom nettsida dei to siste månadane. (17. mai til 17. juli 2016)

NB! Bedrifter som vil annonsere på nettsida er hjertelig velkomne !
Klikk her for å ta kontakt. 

4067 personar er til no blitt tilhengarar av Haugenfotball.no på Facebook, og 1326 personar følger haugenfotball.no på Instagram. 

Underteikna håpar flest mogleg vil bli tilhengar av Haugenfotball.no på Facebook og følge haugenfotball.no på Instagram.

Klikk her for å gå til Haugenfotball.no si side på Facebook.

18.07 Resultat dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G14, G15, G16 og J16.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar for Jotun sine lag.

G14 pulje 15
Jotun - Dalen KFF/Fässbergs IF (Sverige) 4-2 (3-1)
0-1 Emrik Henrikkson (4. min)
1-1 Filip Pleym Mardal (5. min)
2-1 Filip Pleym Mardal (16. min)
3-1 Filip Pleym Mardal (21. min)
4-1 Stian Laberg (33. min)
4-2 Carl Ågård (45. min)

G15 pulje 28
Jotun - Eskilstuna City FK 2 (Sverige) 1-1 (0-1)
0-1 Pontus Skogsberg (21. min)
1-1 Mathias Sundberg  (49. min)

G16 pulje 30
Jotun - Cumbres San Javier (Mexico)  1-3

J16 pulje 12
Jotun - St. Paul Blackhawks 1 (USA)  0-0

18.07 Johan Hove teken ut på G16-landslaget


Johan Hove i kamp for Sogndal 2 borte mot Eid 10. oktober 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Johan Hove frå Sogndal er teken ut på G16-landslaget som skal spele Open Nordic Tournament i Helsinki i starten av august.

Norge møter Finland, Danmark og Kypros før turneringa blir avslutta med ein plasseringskamp.  

Troppen:
Kristoffer Klaesson - Vålerenga
Enock Mawete - Midtjylland
Sondre Skogen - Rosenborg
Edvin Grevskott - Rosenborg
Erik Tobias Sandberg. Lillestrøm
Fabian Rimestad - Fana
Emil Kalsaas - Fyllingsdalen
Jesper Daland - Vigør
Andreas Uran - Molde
Colin Rösler - Manchester City
Johan Hove - Sogndal
Mikael Ugland - Start
Tobias Christensen - Start
Anders Waagan - Aalesund
Halldor Stenevik - Brann
Elias Flø - Hødd
Erling Braut Håland - Bryne
Jørgen Strand Larsen - Sarpsborg 08
Erik Botheim - Lyn
Ali Anas Farah - Fredrikstad

18.07 Dagens kampar i Gothia Cup 



Fire lag frå Jotun deltek i årets Gothia Cup i Gøteborg i Sverige.

Jotun stiller med lag i klassene G14, G15, G16 og J16.

Her er oversikten over dagens kampar for Jotun sine lag.

G14 pulje 15
Kl. 13.20 Jotun - Dalen KFF/Fässbergs IF (Sverige)

G15 pulje 28
Kl. 12.30 Jotun - Eskilstuna City FK 2 (Sverige)

G16 pulje 30
Kl. 14.40 Jotun - Cumbres San Javier (Mexico)  

J16 pulje 12
Kl. 15.20 Jotun - St. Paul Blackhawks 1 (USA) 

18.07 Duo frå Eid skal i aksjon i Tippeligaen


Sven Erik Midthjell i kampen mellom Aalesund og Brann 15. juli 2007.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

I går blei det lagt ut ei sak her på haugenfotball.no om at Vebjørn Nord Haugland frå Eid er sett opp som 4. dommar i Tippeligakampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt. Kampen på Fosshaugane Campus søndag 24. juli blir Nord Haugland sin debut i Tippeligaen.

I dag blei det kjent at Sven Erik Midthjell frå Eid skal vere 1. assistentdommar i kampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt søndag 24 juli. Midthjell som er fast assistentdommar i Tippeligaen har til no 11 kampar som assistentdommar og tre kampar som 4. dommar i Tippeligaen denne sesongen.

Fleire dommarar frå Sogn og Fjordane har vore i aksjon i samme kamp i Tippeligaen før, men at to dommarar frå samme klubb i Sogn og Fjordane skal i aksjon i ein og samme tippeligakamp har aldri skjedd før.

Dommar: Dag Vidar Hafsås, Kolnes

Assistentdommarar: Sven Erik Midthjell, Eid og Kim Andre Johnsen, Enebakk

4. dommar: Vebjørn Nord Haugland, Eid


Vebjørn Nord Haugland var 4. dommar i cupkampen Florø - Molde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


17.07 Hagen og HamKam opp på 2. plass


Marius Hagen i kamp for Eid all-star mot Eid sitt juniorlag 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Marius Hagen spelte heile kampen då HamKam i går spelte uavgjort 2-2 borte mot Gjøvik Lyn. HamKam leia kampen 2-0 til like før slutt, men to kjappe scoringar av heimelaget gjorde at det blei berre eit poeng til HamKam i denne kampen.

HamKam ligg etter denne kampen på 2. plass i 2. divisjon avdeling 2. Elverum toppar denne avdelinga heile 11 poneg føre HamKam.

Tabell 2. divisjon avdeling 2
Elverum 13 11 1 1 34 - 1 34
HamKam 13 6 5 2 27 - 17 23
Nardo 13 7 2 4 16 - 14 23
Hønefoss BK 13 6 4 3 24 - 16 22
Nybergsund IL Trysil 12 6 3 3 24 - 19 21
Brattvåg 13 5 3 5 21 - 21 18
Brumunddal 13 5 3 5 12 -15 18
Strindheim TF 13 5 3 5 23 - 28 18
Stjørdals-Blink 13 5 1 7 19 - 21 16
Rosenborg 2 13 5 1 7 19 - 26 16
Byåsen TF 13 4 3 6 18 - 27 15
Gjøvik-Lyn 13 3 5 5 14 - 19 14
Tynset 13 1 3 9 10 - 22 6
Molde 2 12 1 3 8 9 - 24 6

17.07 Jonas Hestetun matchvinnar for Fana


Jonas Hestetun i kamp for Årdal borte mot Jølster 12. juni 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Jonas Hestetun blei matchvinnar då Fana i ettermiddag vann 1-0 borte mot Frigg i 2. divisjon avdeling 3. Den tidligare Årdalspelaren sette inn kampens einaste mål knappe 10 minutt før pause. Fana sin kaptein står bokført med 33 mål på 78 seriekampar for Fana.

Torstein Frøholm spelte fyrste drøye timen for Fana i dagens seier mot Frigg.

Nest-Sotra vann 3-0 borte mot Fyllingsdalen, og toppar dermed tabellen i 3. divisjon avdeling 3 to poeng føre Florø.

2. divisjon avdeling 3
Frigg - Fana  0-1
Fyllingsdalen - Nest Sotra 0-3
Vard - Haugesund - S0la 6-1
Egersunds - Vålerenga 2  4-1

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 13 10 2 1 40 - 11 32
Florø 13 9 3 1 34 - 16 30
Egersunds 13 7 3 3 24 - 11 24
Vidar 13 7 2 4 32 - 30 23
Lysekloster 13 7 0 6 21 - 26 21
Fana 13 5 5 3 18 - 12 20
Lørenskog 13 5 2 6 24 - 22 17
Vålerenga 2 13 4 4 5 18 - 19 16
Vard Haugesund 13 4 3 6 25 - 19 15
Fyllingsdalen 13 3 6 4 22 - 19 15
Stord 13 3 3 7 23 - 35 12
Frigg 13 2 4 7 12 - 30 10
Førde 13 2 4 7 12 - 31 10
Sola 13 1 3 9 10 - 34 6


17.07 Vebjørn Nord Haugland debuterar i Tippeligaen


Vebjørn Nord Haugland var 4. dommar i cupkampen Florø - Molde i 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Vebjørn Nord Haugland er sett opp som 4. dommar i Tippeligakampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt. Kampen blir spelt på Fosshaugane Campus søndag 24 juli.

20-åringen frå Haugen, som no dømmer for Eid, får dermed sin debut i Tippeligaen.

Vebjørn Nord Haugland som studerar i Bergen dømmer fast som hovuddommar i 2. divisjon. Nord Haugland var i aksjon som hovuddommar i gårsdagens kamp mellom Førde og Lysekloster i Hafstadparken.

Dommartrio til Tippeligakampen mellom Sogndal og Bodø/Glimt er enno ikkje sett opp. Ola Bjørnsen er sett opp som dommarveiledar, medan Hans Lokøy frå Arna Bjørnar er kampdelegat.


Allereie som 12-åring var Nord Haugland på plass på bana som dommar.
Bildet er frå lilleguttkampen mellom Haugen og Bremanger i 2008.
Sjå bilder frå denne kampen.
 



Som 13-åringen var Nord Haugland hovuddommar i 
damekampen mellom Høyang og Eid på Eid Idrettspark. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Nord Haugland fekk sin debut på linja i 2. divisjon som 14-åring. 
Kampen var Førde-Åsane på Førde Stadion 15. mai 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Debuten som hovuddommar i herrer senior var kampen mellom Skavøypoll 2 og Haugen på Skavøypoll Stadion 3. mai 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Vebjørn Nord Haugland var som 16-åring fast hovuddommar i 4. divisjon.
Bildet er frå kampen Sandane-Høyang 17. juni 2012. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


Vebjørn Nord Haugland var dommar i 6. divisjonskampen 
mellom Haugen og Loen på Klenkarberget 5. juni 2012. 
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Vebjørn Nord Haugland var dommar i cupkampen Stryn-TMFK 22. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


Nord Haugland var dommar i kampen TMFK-Skavøypoll 16. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


16.07 Florø vann 1-0 heime mot Lørenskog


Christer Husa scora vinnarmålet mot Lørenskog kvarteret ut i 2. omgang. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

 

Florø vann i ettermiddag 1-0 heime mot Lørenskog på Florø Stadion. Christer Husa scora kampens einaste mål kvarteret ut i 2. omgang.

Fire minutt på overtid fekk matchvinnaren sjå det raude kortet av kampleiar Anders Bjerk Hansen frå Bjarg.

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Florø - Lørenskog 1-0 (0-0)
1-0 Christer Husa (60. min)

Dommar: Anders Bjerk Hansen, Bjarg

Assistentdommarar: Asbjørn Kjetil Grinde Håre, Fjøra og
Simen Solbakken Skjerven, Kaupanger

Rødt kort: Christer Husa (to gule kort, 90. min+ 4 og 90. min+4)

Gult kort: Halvor Solheim-Olsen, Endre Kupen og Erlend Hove, Florø

Florø:
Nicklas Frenderup
Christer Husa
Runar Hove
Andre Frøyen Reksten
Vegar Gjermundstad
Stefan Aase (Martin Hollevik 90. min+2)
Erlend Hove
Halvor Solheim-Olsen
Kim Ødegård Vik
Rashad Muhammed (Kaddu Aton 77. min)
Endre Kupen (Luc Michael Jeggo 81. min)

Lørenskog:
Kamil Olsztynski
Dadi Dodou Gaye
Mats Solberg
Glenn André Harviken
Espen Engh
Lars Følstad
Imad Ouhadou (Andreas Skattum Nordby 69. min)
Sami Loulanti (Sulim Zarojev Tomov 84. min)
Mathias Egge Kvalheim
Walid Chafouk Idrissi
Harmohan Singh

16.07 Resultat dagens kampar i 2. divisjon avdeling 3


Christer Husa blei matchvinnar i dagens kamp mot Lørenskog.
I denne situasjonen ville Husa ha straffe, men dommar
Anders Bjerk Hansen var ikkje av samme oppfatning. I staden
fekk Husa to gule kort og marsjordre  for munnbruk.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Det har i ettermiddag blitt spelt tre kampar i 2. divisjon avdeling 3.

Florø vann 1-0 heime mot Lørenskog, Førde tapte 2-1 heime mot Lysekloster, og i den siste kampen vann Vidar 5-3 borte mot Stord.

2. divisjon avdeling 3
Florø - Lørenskog  1-0 (0-0)
1-0 Christer Husa (60. min)

Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Førde - Lysekloster  1-2 (1-2)
0-1 Thomas Helland (18. min)
1-1 Øystein Myrkaskog (21. min)
1-2 Petrit Zhubi (42. min)

Stord - Vidar 3-5 (0-3)

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Florø 13 9 3 1 34 - 16 30
Nest-Sotra 12 9 2 1 37 - 11 29
Vidar 13 7 2 4 32 - 30 23
Egersunds 12 6 3 3 20 - 10 21
Lysekloster 13 7 0 6 21 - 26 21
Fana 12 4 5 3 17 - 12 17
Lørenskog 13 5 2 6 24 - 22 17
Vålerenga 2 12 4 4 4 17 - 15 16
Fyllingsdalen 12 3 6 3 22 - 16 15
Vard Haugesund 12 3 3 6 19 - 18 12
Stord 13 3 3 7 23 - 35 12
Frigg 12 2 4 6 12 - 29 10
Førde 13 2 4 7 12 - 31 10
Sola 12 1 3 8 9 - 28 6

16.07 Ylinn Tennebø klar for Kaupanger


Ylinn Tennbø i heimekampen mot Stryn på Måløy Stadion 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Ylinn Tennebø frå Tornado Måløy har meldt overgang til Kaupanger.

Tennebø som debuterte på J16-landslaget tidligare denne månaden blir dermed lagvenninne med Thea Bjelde og Miriam Vilnes Mjåseth. Alle desse tre var med på Norge sitt lag som gjekk heilt til topps under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane.

Fyrste gong Ylinn Tennebø skal i aksjon for Kaupanger blir under årets Dana Cup. Her skal Kaupanger også ha med spelarane Siv Hickman (Syril), Camilla Linberg (Lyn) og Irene Steig (Sogndal).

16.07 Oliver Rotihaug gjest i Nærmaste stolpe



I Kanal6900 sitt Web-magasin Nærmaste stolpe før kampen mot Lørenskog er Oliver Rotihaug gjest i studio.

Eidaren som er på lån frå Brann har også tidligare spelt for Florø.

Sjå Nærmaste stolpe - 13. serierunde.

16.07 Tre kampar i 2. divisjon avdeling 3


Rashad Muhammed og Florø møter i dag Lørenskog på Florø Stadion.
Bildet er frå heimekampen mot Sola 5. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Det blir i ettermiddag spelt tre kampar i 2. divisjon avdeling 3.

Florø spelar heime mot Lørenskog, Førde spelar heime mot Lysekloster, og i den siste kampen spelar Stord heime mot Vidar. Resten av kampane i den 13. serierunden i 2. divisjon avdeling 3 blir spelt søndag 17. juli.

2. divisjon avdeling 3

Kl. 16.00 Florø - Lørenskog
Kl. 16.00 Førde - Lysekloster
Kl. 16.00 Stord - Vidar

Tabell 2. divisjon avdeling 3
Nest-Sotra 12 9 2 1 37 - 11 29
Florø 12 8 3 1 33 - 16 27
Egersunds 12 6 3 3 20 - 10 21
Vidar 12 6 2 4 27 - 27 20
Lysekloster 12 6 0 6 19 - 25 18
Fana 12 4 5 3 17 - 12 17
Lørenskog 12 5 2 5 24 - 21 17
Vålerenga 2 12 4 4 4 17 - 15 16
Fyllingsdalen 12 3 6 3 22 - 16 15
Vard Haugesund 12 3 3 6 19 - 18 12
Stord 12 3 3 6 20 - 30 12
Frigg 12 2 4 6 12 - 29 10
Førde 12 2 4 6 11 - 29 10
Sola 12 1 3 8 9 - 28 6

15.07 Ole Amund Sveen sikra poeng på Ullevaal


Ole Amund Sveen utlikna til 1-1 i dagens kamp på Ullevaal Stadion.
Bildet er frå treningskampen mot Brann på Fosshaugane Campus.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

 

Sogndal spelte i ettermiddag uavgjort 1-1 borte mot Vålerenga på Ullevaal Stadion. Ghayas Zahid gav Vålerenga leiinga 1-0 drøye kvarteret ut i 1. omgang, medan Ole Amund Sveen fastsette sluttresultatet til 1-1 knappe 25 minutt ut i 2. omgang. Sogndal gjekk med dagens resultat forbi Sarpsborg 08 på tabellen med bedre målforskjell, medan Vålerenga framleis ligg på 15. plassen som gir direkte nedrykk ved sesongslutt. 

Vålerenga - Sogndal   1-1 (1-0)
1-0 Ghayas Zahid (17. min)
1-1 Ole Amund Sveen (69. min)

Dommar:
Ken Henry Johnsen, Husøy & Foynland

Gult kort:
Jonatan Tollås Nation og Simon Andreas Larsen, Vålerenga

Vålerenga:

Robert Marcus Sandberg
Jonatan Tollås Nation
Simon Andreas Larsen
Rasmus Lindkvist
Kjetil Wæhler
Herman Sørby Stengel (Rino Falk Larsen 76. min)
Christian Grindheim
Sander Berge
Daniel Fredheim Holm (Elias Mar Omarsson 82. min)
Ghayas Zahid (Robert Lundstrøm (85. min)
Mohammed Abdellaoue

Sogndal:
Mathias Dyngeland
Taijo Teniste
Bjørn Inge Utvik (Hannu Patronen 46. min)
Jukka Matias Raitala
Christophe Charles Steven Rene Psyche
Gilbert Koomson
Babacar Sarr
Lars Christian Kjemhus (Mahatma Otoo 61. min)
Eirik Birkelund
Martin Ramsland
Ole Amund Sveen (Ruben Holsæter 90. min)

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 15 11 3 1 30 - 9 36
Odd 15 10 3 2 22 - 10 33
Strømsgodset TF 15 9 2 4 29 - 19 29
Brann 15 8 2 5 15 - 12 26
Viking 15 8 2 5 15 - 13 26
Haugesund 15 7 4 4 27 - 21 25
Molde 15 7 3 5 28 - 25 24
Sogndal 16 5 7 4 18 - 17 22
Sarpsborg 08 15 6 4 5 17 - 20 22
Lillestrøm 15 4 5 6 25 - 25 17
Tromsø 15 4 5 6 16 - 23 17
Bodø/Glimt 15 4 3 8 17 - 20 15
Stabæk 15 4 1 10 16 - 23 13
Aalesund 15 3 3 9 18 - 26 12
Vålerenga 16 3 3 10 16 - 25 12
Start 15 0 6 9 10 - 31 6

15.07 Program Proffveka i Stryn 2016


Jorge Aguiar under ei av øktene på Proffveka i Stryn 2015.
Sjå film frå Proffveka i Stryn 2015.
Sjå bilder frå treninga tysdag 4. august under Proffveka 2015.

Proffveka i Stryn går av stabelen i veke 32, måndag 8. august til fredag 12. august.

Her er programmet for Proffveka 2016:

Måndag 8. august:
16-19.00: Innkvartering og registrering, Stryn Stadion
19:30: Fotballtrening Stryn Stadion
20:30: Kvelds for A-kort-utøvarar på stadion
21:00: Innkvartering på Stryn vidaregåande skule

Tysdag 9. august:
09:00: Frukost på Stryn Stadion
10:00: Fotballtrening på Stryn Stadion
12:00: Lunsj på Stryn Stadion
13:00: Faglig teoridel v/ Paul Lever på Stryn vidaregåande skule
15:00: Fotballtrening på Stryn Stadion
17:30: Middag på Isehaug Kafeteria for A-kort-utøvarar

Onsdag 10. august:
09:00: Frukost på Stryn Stadion
10:00 – 13.30: Fotballkampar på Stryn Stadion
12:00 – 14.00: Lunsj på Stryn Stadion
14:00 – 18.00: Fri
18.00 – 21.00: Grilling, sosial aktivitet og fagleg del på Stryn Stadion.
* Felles grillmåltid
* Sosiale aktivitetar og Skadeførebygging v/Are Njøten og fysioterapistudentar

Torsdag 11. august:
09:00: Frukost på Stryn Stadion
10:00: Fotballtrening på Stryn Stadion
12:00: Lunsj på Stryn Stadion
13:00: Faglig teoridel v/ Roar Wold på Stryn Vidaregåande skule.
15:00: Fotballtrening på Stryn Stadion
17:00: Middag på Isehaug Kafeteria for A-kort-utøvarar.
18:00-2000: Fotballseminar: «Spelarutvikling». Stryn Vidaregåande Skule

Fredag 12. august:
09:00: Frukost på Stryn Stadion
10:00 – 13.30: Fotballkampar Stryn Stadion.
12:00 – 14.00: Lunsj og avslutning på Stryn Stadion.

 


Johann Sigurdsson er mannen bak Proffveka i Stryn.


Paul Lever Per Ole Tenden og Ulrik Flo under Proffveka i 2013.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2013. 


Johann Sigurdsson under Proffveka i Stryn i 2012.  
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2012.


Roar Wold under ei av øktene under Proffveka i Stryn i 2011.
Sjå bilder frå Proffveka i Stryn 2011.


15.07 Sogndal møter Vålerenga på Ullevaal Stadion


Patronen blei matchvinnar for Sogndal heime mot Vålerenga i 2012.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal møter i ettermiddag Vålerenga i den 16. serierunden i Tippeligaen. Kampen blir spelt på Ullevaal Stadion klokka 19.00.

Tippeligaen
Kl. 19.00 Vålerenga - Sogndal

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 15 11 3 1 30 - 9 36
Odd 15 10 3 2 22 - 10 33
Strømsgodset TF 15 9 2 4 29 - 19 29
Brann 15 8 2 5 15 - 12 26
Viking 15 8 2 5 15 - 13 26
Haugesund 15 7 4 4 27 - 21 25
Molde 15 7 3 5 28 - 25 24
Sarpsborg 08 15 6 4 5 17 - 20 22
Sogndal 15 5 6 4 17 - 16 21
Lillestrøm 15 4 5 6 25 - 25 17
Tromsø 15 4 5 6 16 - 23 17
Bodø/Glimt 15 4 3 8 17 - 20 15
Stabæk 15 4 1 10 16 - 23 13
Aalesund 15 3 3 9 18 - 26 12
Vålerenga 15 3 2 10 15 - 24 11
Start 15 0 6 9 10 - 31 6

14.07 Aabrekk har scora 13 mål for Varegg


Dan Jøran Hafsås, Mats Stien Myrold, Christoffer Hafsås og Torbjørn Aabrekk fekk prøve seg på trening med topplaget Haugen i ettermiddag.
Sjå bilder frå dagens trening på Klenkarberget.


 

Eidaren Torbjørn Aabrekk står bokført med 13 mål på 10 seriekampar for Varegg denne vårsesongen. Aabrekk er dermed nummer tre på toppscorarlista for 3. divisjon avdeling 7 i det laga tek sommarferie.

Alexander Dang frå Sotra toppar lista med heile 22 mål.

22 mål:
Alexander Dang, Sotra

14 mål
Øyvind Berge, Øystese

13 mål:
Torbjørn Aabrekk, Varegg

10 mål:
Håkon Holmefjord Lorentzen, Brann

7 mål:
Edmund Alexander Chappy, Tertnes
Emil Miridoozini Halver, Os
Lautrim Leo Fejzi, Sotra
Petter Wergeland, Gneist
Andreas Bøe Snekkevik, Åsane 2

6 mål:
John Jonasdal, Vestsiden-Askøy
Simen Sletten, Arna-Bjørnar
Marius Salamonsen, Vestsiden-Askøy
Tord Harald Aarland Skår, Austevoll
Tord Søreide Skogen, Vestsiden-Askøy
Kristoffer Østervold, Austevoll
Marius Haugland Mikkelsen, Os
Stian Lunde, Os
Tom Andre Klemetsen Axland, Lyngbø

5 mål:
Manuel Victor Almeida Carvalho, Øystese
Oliver Rotihaug, Brann
Eirik Nielsen Hornnes, Tertnes

 


Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


14.07 Vik stiller med jentelag i Sandarcupen


Vik sitt småjentelag vann borte mot Eid i kampen om KM-tittelen i 2010.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Vik stiller med eit lag i klasse J16 i Sandarcupen i Sandefjord.

Sandarcupen som i år blir arrangert for 38. året på rad går av stabelen frå fredag 12. august til søndag 14. august. Sandarcupen er norges største helgeturnering, og i år er det deltakarrekord med heile 694 lag.

Vik stiller i klasse B, jenter 16 år 11'ar. Der skal dei i dei innleiande kampane møte Holmen IF, Rjukan, Sandar og Solberg. 

13.07 Skåla Opp, laurdag 13. august


Jonathan Wyatt var raskaste herre med 1.08.42 under Skåla Opp i 2008. 

 

Laurdag 13. august går det femtande Skåla Opp av stabelen, og arrangøren har sendt ut følgjande pressemelding.

Det femtande Skåla Opp går av stabelen laurdag 13. august i Loen i Stryn kommune.

Allereie ein månad før arrangementet er det 1250 påmelde.
Då påmeldinga til konkurranseklasse blei opna i fjor haust, blei makskvoten på 800 deltakarar fullteikna på under ein time.

Blant kjende løparar som stiller til start i år nemner vi løparpara Antonella og Jonathan Wyatt, spanske Laura Orgue og Joan Freixa, skotske Andrew Douglas, sveitsiske David Schneider, verdsmeister og løyperekordhaldar Anita Håkenstad Evertsen, Stian Angermund-Vik, europameister Eli Anne Dvergsdal, Kirsten Marathon Melkevik, May Britt Buer, Rebecca Hilland og evigunge Kristen Skjeldal. Fleire av desse hevdar seg heilt i verdstoppen i motbakkeløp, og løyperekordar kan stå for fall! I så fall vankar det ein velfortent rekordpremie på NOK 120.000,-. Og enda fleire profilar kan vere på veg!

Nytt av året; alle deltakarar i trim og konkurranseklasser er med i trekninga av fri bruk av ein sponsorbil i eit år samt mange andre flotte premiar.

Skåla Opp helga inneheld òg Kickoff fredag, Kongleriket Mini Skåla Opp for barn opp til 12 år, streaming, ekspertkommentarar og trubadurar i teltet på Tjugen samt premieutdeling og grillparty laurdag kveld på Hotel Alexandra.

Du har framleis nokre veker på å finpusse forma til motbakkefesten i Loen i midten av august!

 


Antonella Confortola vann klasse kvinner 23-34 år i 2008.


Roger Lilestøl og Odd Bjørn Hjelmeseth i fint driv på vei mot toppen.


13.07 Simen Brekkhus på utlån til Florø


Simen Brekkhus og Johan Skorge i kampen mellom Sogndal 2
og Eid på Fosshaugane Campus 17. juni 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Sogn Avis melder på sine nettsider Sogndalspelar Simen Brekkhus går på lån til Florø. Terje Rognsø var i følge Sogn Avis på Fosshaugane Campus tysdag, der låneavtale mellom Sogndal og Florø blei signert.

Vidare skriv Sogn Avis at også Fredrik Flo skal på utlån denne hausten. Kva klubb han skal på utlån til er enno ikkje kjent. 

 


Fredrik Flo har scora sju mål for Sogndal 2 denne sesongen. 
Bildet er frå kampen Stryn - Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


13.07 Sandal og Mjølkeråen fekk premie i EURO 2016



 

Fem personar enda til slutt opp med 19 poeng i haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med Euro 2016.

Dette var Anny Balsnes, Frode Ølmheim, Hallgeir Sandal, Håvard Mjølkeråen og Kåre Selseng.

Dei to premiane i konkurransen frå Jobbpartner Måløy går dermed til dei to av desse fem som har tippa nermast det rette svaret på antall mål i gruppespelet.

Det rette svaret var at det blei scora 69 mål i gruppespelet.

1. Hallgeir Sandal, Nordfjordeid,  tippa 72 mål, 3 mål feil
2. Håvard Mjølkeråen, Eikefjord, tippa 75 mål, 6 mål feil

3. Frode Ølmheim, Leikanger, tippa 61 mål, 8 mål feil
4. Kåre Selseng, Sogndal, tippa 57 mål, 11 mål feil
5. Anny Balsnes, Stårheim, tippa 92 mål, 23 mål feil

Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest

Stillinga samanlagt etter at heile konkurransen er retta: 
Anny Balsnes 19
Frode Ølmheim 19
Hallgeir Sandal 19
Håvard Mjølkeråen 19
Kåre Selseng 19
Leif Løvold 18
Vegard Lunde 18
Bjørn-Helge Haugen 17
Gudmund Bjotveit 17
Helge Reisæter Hausken 17
Kim Frode Solheim 17
Kjetil Karlsen 17
Lars Leite 17
Marcus Vedeler 17
Mats Stien Myrold 17
Oddfrid Mjellem 17
Ole Morten Kvam 17
Runar Tunheim Aarsheim 17
Tommy Totland Hauge 17
Waldemar Helge Jenssen 17
Bjørn Tore Midthjell 16
Evert Tristan Olsen 16
Jakob Haugen 16
Jon Navarsete 16
Maren Hamre Jenssen 16
Martin Nesje Lindvik 16
Sofie Flataker Sandvik 16
Tore Haraldsen 16
Ørjan Eikevoll 16
Arild Magnus Rindal 15
Eirik Gjerde Stølen 15
Geir Inge Rake 15
Hans Thomas Solheim 15
Håvard Hatle 15
Jarle Hafsås 15
Jo Inge Skålbones 15
Kenneth Fosse Elde 15
Kjetil Fosse Elde 15
Nils Morten Frislid 15
Per Michael Frichsen 15
Preben Gilleshammer 15
Rolf Lefdal 15
Roy Atle Igland 15
Runar Naustdal 15
Rune Lefdal 15
Rune Leirgulen 15
Trond Olsen 15
Trond Vegard Ripe 15
Vebjørn Nord Haugland 15
Vegard Øien 15
Yngve Tolaas 15
Arthur Norevik 14
Brede Nymark 14
Egil Haugland 14
Eivind Skrede 14
Elise Hjelle 14
Fredrik Sårheim 14
John Roar Øien 14
Kai Espen Jenssen 14
Kjell Bruland 14
Kjetil Andre Rudning 14
Kjetil Remme 14
Kristian Lefdal 14
Magnus Sævik 14
Marit Frislid 14
Osmund Vereide 14
Rune Haugland 14
Sander Amble Haugen 14
Sebastian Grøttå 14
Sindre Alisøy 14
Siri Rognsø 14
Sondre Solheim Langedal 14
Sveinung Frantzen 14
Øystein Lindesteg Rinde 14
Øyvind Hafsaas 14
Øyvind Hervik 14
Aleksander Kvernevik 13
Eivind Daniel Røed 13
Espen Aahjem 13
Hans Olav Jenssen 13
Helge Haugland 13
Jan Tore Slinde 13
Kai Henning Slinde 13
Kanagaratnam Mohanarajah 13
Kay Rune Solheim 13
Marius S. Refvik 13
Mathias Smehus Kringstad 13
Olav M. Hjelle 13
Ove Balsnes 13
Sujeevan Mohanarajah 13
Unni Helland 13
Vidar Kvalvågnes 13
Åsmund Vågane 13
Alexander Jenssen 12
Anders Karlsen 12
Andreas Berge 12
Anna Kvamme 12
Arne Nybø Gangeskar 12
Asgeir Årdal 12
Atle Rake 12
Benny Rivedal 12
Birger Osevoll Midthjell 12
Bjørn Hundershagen 12
Dan Jøran Hafsås 12
Edin Øy 12
Eivind-Rune Flataker 12
Elias Hopland Johnsen 12
Elias Lund Johansen 12
Hans Petter Løkeland Jenssen 12
Hans-Petter Gilleshammer 12
Håkon Jonar Skjerven 12
Håvard Sollid 12
Idar Holen 12
Jaran Vefring 12
Johannes Myklebust 12
Jon Rauset 12
Jørgen Røsøvåg Nesje 12
Kai-Alvar Brandsøy 12
Kay Ove Hafsås 12
Kjell Nigardsøy 12
Madelen Bakkebø 12
Magnus Gilleshammer 12
Magnus Nikolai Bolseth 12
Marius Midtbø Englund 12
Marius Valaker Frøyen 12
Martha Karin Rauset 12
Merete Sandal 12
Olav Leirvik 12
Ole Andreas Solheim 12
Preben Halnes 12
Reidar Balsnes 12
Rita Karin Nyland 12
Rune Hansen, Snertingdal 12
Shanjeevan Mohanarajah 12
Silje Anita Jenssen 12
Sindre Karadas 12
Steinar Langedal 12
Stian Aaland 12
Susanne Skogstad 12
Svein Arne Hagen 12
Torbjørn Leivdal 12
Wilhelm Nesse 12
Arild Hjelmeland 11
Bjørn Totland 11
Gina Grenager 11
Idar Kristiansen 11
Knut-Atle Krossøy 11
Leander Agledal Nordal 11
Odd Bjarne Rauset 11
Odd Drabløs 11
Olav Berstad 11
Ruben Wie 11
Vebjørn Høynes 11
Øyvind Strøm 11
Adrian Wolff Nesse 10
Andreas Teigen 10
Eirik Espe Stensvand 10
Eirik Kristoffersen 10
Elisabeth Haugland 10
Elisabeth Løkeland 10
Espen Fonn Sårheim 10
Even Hamre 10
Fredrik Nesje Lindvik 10
Geir Christensen 10
Harald Hansen 10
Henriette Naustdal 10
Hilde Bø 10
Idar Vilnes Helle 10
Ingrid Lien Reksnes 10
Jan Taule 10
Jo Arne Sætre 10
Jon Georg Rutledal 10
Jostein Sandøy 10
Kata Zamolyi 10
Kennet Hessvik 10
Kim-Andre Gangeskar 10
Kjetil Søvik 10
Krisoffer Haugen 10
Kristian Hoddevik Hauge 10
Kristian Møll 10
Leif Ståle Skår 10
Markus Nybø Bakke 10
Mathias Sagevik 10
Morten Sanden 10
Oddvar Alværen 10
Ole Martin Egge 10
Ole-Gunnar Midtbø 10
Paul-Jarle Kristiansen 10
Per Erling Ellingsen 10
Rune Myre 10
Sander Torheim Frislid 10
Sindre Kvalheim 10
Sveinung Alværn 10
Synnøve Myhre Refvik 10
Tarjei Bjørkum Vereide 10
Terje Grytting 10
Tore Nyhammer Taklo 10
Vebjørn Osmundsvåg Furnes 10
Øystein R. Johnsen 10
Øystein Østvik 10
Kristoffer Vie Angedal 9
Anders Martin Hagen Kvalvåg 8
Asgeir H. Furnes 8
Børge Strandos 8
Daniel Mork 8
Edvin Haugen 8
Eirik Rauset 8
Jan Kåre Stedje 8
Jonathan Silden 8
Jonny Husevåg 8
Knut Olav Halseth 8
Lisa Skarstein 8
Magnus Reksnes 8
Malin Balsnes 8
Marius Moe 8
Norman Henning Fimreite 8
Ole-Andreas Aarvik 8
Stein "Uten etternavn" 8
Thomas Frichsen 8
Wenche Vie Angedal 8
Markus Balsnes Lefdal 6
Robert Inge Svoren 6
Stein Roar Moheim 6
Svein Inge Bergset 6
Vegard Søren Holen Eimhjellen 6
Bjørn Svarstad 4

 


12.07 Oliver Rotihaug og Peter Aase til Florø


Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Firdaposten  melder på sine nettsider at Oliver Rotihaug og Peter Aase har signert for Florø.

Rotihaug kjem på lån frå Brann ut sesongen, medan Peter Aase kjem på lån frå Sogndal.

Ettersom overgagsvinduet ikkje opnar før 22. juli er dei to nye spelarane tidligast klar til Florø sin bortekamp mot Fyllingsdalen 23. juli.

 


Tvillingpara Hove og Aase etter heimekampen mot Lyn 13. juli 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
Sjå filmen frå kampen mellom Florø og Lyn.


12.07 Stillinga samanlagt etter del 1 og del 2 i EURO 2016



 

Leif Løvold og Vegard Lunde leiar haugenfotball.no sin tippekonkurranse i forbindelse med Euro 2016. Leif Løvold og Vegard Lunde står begge med 18 poeng etter at del 1 (Gruppevinnarar) og del 2 (JA/NEI-spørsmål) av konkurransen er retta.  

Den siste delen blir retta seint i kveld eller onsdag formiddag.

Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest

Stillinga samanlagt etter at del 1 og del 2 er retta:
Leif Løvold 18
Vegard Lunde 18
Anny Balsnes 16
Bjørn Tore Midthjell 16
Evert Tristan Olsen 16
Frode Ølmheim 16
Hallgeir Sandal 16
Håvard Mjølkeråen 16
Jakob Haugen 16
Jon Navarsete 16
Kåre Selseng 16
Maren Hamre Jenssen 16
Martin Nesje Lindvik 16
Sofie Flataker Sandvik 16
Tore Haraldsen 16
Ørjan Eikevoll 16
Arthur Norevik 14
Bjørn-Helge Haugen 14
Brede Nymark 14
Egil Haugland 14
Eivind Skrede 14
Elise Hjelle 14
Fredrik Sårheim 14
Gudmund Bjotveit 14
Helge Reisæter Hausken 14
John Roar Øien 14
Kai Espen Jenssen 14
Kim Frode Solheim 14
Kjell Bruland 14
Kjetil Andre Rudning 14
Kjetil Karlsen 14
Kjetil Remme 14
Kristian Lefdal 14
Lars Leite 14
Magnus Sævik 14
Marcus Vedeler 14
Marit Frislid 14
Mats Stien Myrold 14
Oddfrid Mjellem 14
Ole Morten Kvam 14
Osmund Vereide 14
Runar Tunheim Aarsheim 14
Rune Haugland 14
Sander Amble Haugen 14
Sebastian Grøttå 14
Sindre Alisøy 14
Siri Rognsø 14
Sondre Solheim Langedal 14
Sveinung Frantzen 14
Tommy Totland Hauge 14
Waldemar Helge Jenssen 14
Øystein Lindesteg Rinde 14
Øyvind Hafsaas 14
Øyvind Hervik 14
Alexander Jenssen 12
Anders Karlsen 12
Andreas Berge 12
Anna Kvamme 12
Arild Magnus Rindal 12
Arne Nybø Gangeskar 12
Asgeir Årdal 12
Atle Rake 12
Benny Rivedal 12
Birger Osevoll Midthjell 12
Bjørn Hundershagen 12
Dan Jøran Hafsås 12
Edin Øy 12
Eirik Gjerde Stølen 12
Eivind-Rune Flataker 12
Elias Hopland Johnsen 12
Elias Lund Johansen 12
Geir Inge Rake 12
Hans Petter Løkeland Jenssen 12
Hans Thomas Solheim 12
Hans-Petter Gilleshammer 12
Håkon Jonar Skjerven 12
Håvard Hatle 12
Håvard Sollid 12
Idar Holen 12
Jaran Vefring 12
Jarle Hafsås 12
Jo Inge Skålbones 12
Johannes Myklebust 12
Jon Rauset 12
Jørgen Røsøvåg Nesje 12
Kai-Alvar Brandsøy 12
Kay Ove Hafsås 12
Kenneth Fosse Elde 12
Kjell Nigardsøy 12
Kjetil Fosse Elde 12
Madelen Bakkebø 12
Magnus Gilleshammer 12
Magnus Nikolai Bolseth 12
Marius Midtbø Englund 12
Marius Valaker Frøyen 12
Martha Karin Rauset 12
Merete Sandal 12
Nils Morten Frislid 12
Olav Leirvik 12
Ole Andreas Solheim 12
Per Michael Frichsen 12
Preben Gilleshammer 12
Preben Halnes 12
Reidar Balsnes 12
Rita Karin Nyland 12
Rolf Lefdal 12
Roy Atle Igland 12
Runar Naustdal 12
Rune Hansen, Snertingdal 12
Rune Lefdal 12
Rune Leirgulen 12
Shanjeevan Mohanarajah 12
Silje Anita Jenssen 12
Sindre Karadas 12
Steinar Langedal 12
Stian Aaland 12
Susanne Skogstad 12
Svein Arne Hagen 12
Torbjørn Leivdal 12
Trond Olsen 12
Trond Vegard Ripe 12
Vebjørn Nord Haugland 12
Vegard Øien 12
Wilhelm Nesse 12
Yngve Tolaas 12
Adrian Wolff Nesse 10
Aleksander Kvernevik 10
Andreas Teigen 10
Eirik Espe Stensvand 10
Eirik Kristoffersen 10
Eivind Daniel Røed 10
Elisabeth Haugland 10
Elisabeth Løkeland 10
Espen Fonn Sårheim 10
Espen Aahjem 10
Even Hamre 10
Fredrik Nesje Lindvik 10
Geir Christensen 10
Hans Olav Jenssen 10
Harald Hansen 10
Helge Haugland 10
Henriette Naustdal 10
Hilde Bø 10
Idar Vilnes Helle 10
Ingrid Lien Reksnes 10
Jan Taule 10
Jan Tore Slinde 10
Jo Arne Sætre 10
Jon Georg Rutledal 10
Jostein Sandøy 10
Kai Henning Slinde 10
Kanagaratnam Mohanarajah 10
Kata Zamolyi 10
Kay Rune Solheim 10
Kennet Hessvik 10
Kim-Andre Gangeskar 10
Kjetil Søvik 10
Krisoffer Haugen 10
Kristian Hoddevik Hauge 10
Kristian Møll 10
Leif Ståle Skår 10
Marius S. Refvik 10
Markus Nybø Bakke 10
Mathias Sagevik 10
Mathias Smehus Kringstad 10
Morten Sanden 10
Oddvar Alværen 10
Olav M. Hjelle 10
Ole Martin Egge 10
Ole-Gunnar Midtbø 10
Ove Balsnes 10
Paul-Jarle Kristiansen 10
Per Erling Ellingsen 10
Rune Myre 10
Sander Torheim Frislid 10
Sindre Kvalheim 10
Sujeevan Mohanarajah 10
Sveinung Alværn 10
Synnøve Myhre Refvik 10
Tarjei Bjørkum Vereide 10
Terje Grytting 10
Tore Nyhammer Taklo 10
Vebjørn Osmundsvåg Furnes 10
Vidar Kvalvågnes 10
Øystein R. Johnsen 10
Øystein Østvik 10
Åsmund Vågane 10
Anders Martin Hagen Kvalvåg 8
Arild Hjelmeland 8
Asgeir H. Furnes 8
Bjørn Totland 8
Børge Strandos 8
Daniel Mork 8
Edvin Haugen 8
Eirik Rauset 8
Idar Kristiansen 8
Jan Kåre Stedje 8
Jonathan Silden 8
Jonny Husevåg 8
Knut Olav Halseth 8
Knut-Atle Krossøy 8
Leander Agledal Nordal 8
Lisa Skarstein 8
Magnus Reksnes 8
Malin Balsnes 8
Marius Moe 8
Norman Henning Fimreite 8
Odd Bjarne Rauset 8
Odd Drabløs 8
Olav Berstad 8
Ole-Andreas Aarvik 8
Ruben Wie 8
Stein "Uten etternavn" 8
Thomas Frichsen 8
Unni Helland 8
Vebjørn Høynes 8
Wenche Vie Angedal 8
Øyvind Strøm 8
Gina Grenager 6
Kristoffer Vie Angedal 6
Markus Balsnes Lefdal 6
Robert Inge Svoren 6
Stein Roar Moheim 6
Svein Inge Bergset 6
Vegard Søren Holen Eimhjellen 6
Bjørn Svarstad 4


 


12.07 Retting del 2 tippekonkurranse EURO 2016



 

Underteikna har no gått gjennom alle tipsa til kvar enkelt og retta JA/NEI spørsmåla.

Fire personar har tippa rett på alle seks JA/NEI-spørsmåla.

(SJÅ KOMPLETT LISTE NEDERST I DENNE SAKA)

9. Kjem Romania til å score mål i opningskampen mot Frankrike ?
RETT SVAR: JA (Stancu, 65. min)
Rett svar = 2 poeng

10. Kjem Zlatan Ibrahimovic til å score meir enn eit mål i ein av dei tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

11. Kjem Island til å tape alle tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

12. Kjem England til å tape ein straffesparkkonkurranse i mesterskapet ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

13. Kjem Tyskland til å score meir enn tre mål i ein eller fleire av gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

14. Kjem Spania til å score mål i 1. omgang i gruppespelkampen mot Kroatia ?
RETT SVAR: JA (Morata 7. min)
Rett svar = 2 poeng


Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest

Poeng i del 2, JA/NEI-spørsmål:
Evert Tristan Olsen 12
Hallgeir Sandal 12
Leif Løvold 12
Vegard Lunde 12
Anny Balsnes 10
Arthur Norevik 10
Benny Rivedal 10
Bjørn-Helge Haugen 10
Egil Haugland 10
Fredrik Sårheim 10
Frode Ølmheim 10
Gudmund Bjotveit 10
Jakob Haugen 10
John Roar Øien 10
Jon Navarsete 10
Kjell Bruland 10
Kjetil Andre Rudning 10
Kjetil Karlsen 10
Kristian Lefdal 10
Kåre Selseng 10
Magnus Sævik 10
Martin Nesje Lindvik 10
Oddfrid Mjellem 10
Osmund Vereide 10
Runar Tunheim Aarsheim 10
Rune Leirgulen 10
Sander Amble Haugen 10
Siri Rognsø 10
Sofie Flataker Sandvik 10
Sveinung Frantzen 10
Torbjørn Leivdal 10
Tore Haraldsen 10
Ørjan Eikevoll 10
Øystein Lindesteg Rinde 10
Øyvind Hervik 10
Alexander Jenssen 8
Anders Karlsen 8
Andreas Berge 8
Anna Kvamme 8
Arild Magnus Rindal 8
Asgeir Årdal 8
Birger Osevoll Midthjell 8
Bjørn Hundershagen 8
Bjørn Tore Midthjell 8
Dan Jøran Hafsås 8
Eirik Gjerde Stølen 8
Elise Hjelle 8
Håvard Hatle 8
Håvard Mjølkeråen 8
Håvard Sollid 8
Idar Holen 8
Jaran Vefring 8
Jo Arne Sætre 8
Jon Rauset 8
Kay Ove Hafsås 8
Kay Rune Solheim 8
Kenneth Fosse Elde 8
Kjetil Remme 8
Knut-Atle Krossøy 8
Lars Leite 8
Madelen Bakkebø 8
Magnus Gilleshammer 8
Magnus Nikolai Bolseth 8
Marcus Vedeler 8
Maren Hamre Jenssen 8
Marit Frislid 8
Marius Midtbø Englund 8
Martha Karin Rauset 8
Mats Stien Myrold 8
Merete Sandal 8
Olav M. Hjelle 8
Ole Morten Kvam 8
Per Michael Frichsen 8
Preben Gilleshammer 8
Roy Atle Igland 8
Rune Hansen, Snertingdal 8
Rune Haugland 8
Rune Lefdal 8
Sebastian Grøttå 8
Shanjeevan Mohanarajah 8
Silje Anita Jenssen 8
Sindre Alisøy 8
Sindre Karadas 8
Sondre Solheim Langedal 8
Stian Aaland 8
Tommy Totland Hauge 8
Trond Olsen 8
Vebjørn Nord Haugland 8
Wilhelm Nesse 8
Yngve Tolaas 8
Øyvind Hafsaas 8
Andreas Teigen 6
Atle Rake 6
Brede Nymark 6
Edin Øy 6
Edvin Haugen 6
Eirik Espe Stensvand 6
Eirik Kristoffersen 6
Eivind Daniel Røed 6
Eivind Skrede 6
Eivind-Rune Flataker 6
Elias Hopland Johnsen 6
Elias Lund Johansen 6
Espen Fonn Sårheim 6
Espen Aahjem 6
Even Hamre 6
Fredrik Nesje Lindvik 6
Geir Inge Rake 6
Hans Petter Løkeland Jenssen 6
Hans Thomas Solheim 6
Hans-Petter Gilleshammer 6
Harald Hansen 6
Helge Reisæter Hausken 6
Henriette Naustdal 6
Håkon Jonar Skjerven 6
Idar Vilnes Helle 6
Ingrid Lien Reksnes 6
Jan Taule 6
Jan Tore Slinde 6
Jarle Hafsås 6
Johannes Myklebust 6
Jørgen Røsøvåg Nesje 6
Kai Espen Jenssen 6
Kai Henning Slinde 6
Kai-Alvar Brandsøy 6
Kanagaratnam Mohanarajah 6
Kata Zamolyi 6
Kennet Hessvik 6
Kim Frode Solheim 6
Kim-Andre Gangeskar 6
Kjell Nigardsøy 6
Kjetil Fosse Elde 6
Kjetil Søvik 6
Krisoffer Haugen 6
Kristian Møll 6
Leif Ståle Skår 6
Marius S. Refvik 6
Marius Valaker Frøyen 6
Markus Nybø Bakke 6
Mathias Sagevik 6
Mathias Smehus Kringstad 6
Nils Morten Frislid 6
Oddvar Alværen 6
Olav Leirvik 6
Ole Andreas Solheim 6
Ole Martin Egge 6
Ole-Gunnar Midtbø 6
Ove Balsnes 6
Paul-Jarle Kristiansen 6
Preben Halnes 6
Reidar Balsnes 6
Rita Karin Nyland 6
Rolf Lefdal 6
Runar Naustdal 6
Sander Torheim Frislid 6
Sindre Kvalheim 6
Steinar Langedal 6
Sujeevan Mohanarajah 6
Susanne Skogstad 6
Svein Arne Hagen 6
Sveinung Alværn 6
Synnøve Myhre Refvik 6
Tarjei Bjørkum Vereide 6
Terje Grytting 6
Trond Vegard Ripe 6
Unni Helland 6
Vegard Øien 6
Waldemar Helge Jenssen 6
Åsmund Vågane 6
Adrian Wolff Nesse 4
Aleksander Kvernevik 4
Anders Martin Hagen Kvalvåg 4
Arild Hjelmeland 4
Arne Nybø Gangeskar 4
Asgeir H. Furnes 4
Bjørn Totland 4
Børge Strandos 4
Daniel Mork 4
Eirik Rauset 4
Elisabeth Haugland 4
Elisabeth Løkeland 4
Geir Christensen 4
Hans Olav Jenssen 4
Helge Haugland 4
Hilde Bø 4
Idar Kristiansen 4
Jan Kåre Stedje 4
Jo Inge Skålbones 4
Jon Georg Rutledal 4
Jonny Husevåg 4
Jostein Sandøy 4
Knut Olav Halseth 4
Kristian Hoddevik Hauge 4
Leander Agledal Nordal 4
Lisa Skarstein 4
Magnus Reksnes 4
Malin Balsnes 4
Marius Moe 4
Morten Sanden 4
Norman Henning Fimreite 4
Odd Bjarne Rauset 4
Odd Drabløs 4
Olav Berstad 4
Ole-Andreas Aarvik 4
Per Erling Ellingsen 4
Ruben Wie 4
Rune Myre 4
Stein "Uten etternavn" 4
Thomas Frichsen 4
Tore Nyhammer Taklo 4
Vebjørn Høynes 4
Vebjørn Osmundsvåg Furnes 4
Vidar Kvalvågnes 4
Wenche Vie Angedal 4
Øystein R. Johnsen 4
Øystein Østvik 4
Øyvind Strøm 4
Gina Grenager 2
Jonathan Silden 2
Kristoffer Vie Angedal 2
Markus Balsnes Lefdal 2
Robert Inge Svoren 2
Stein Roar Moheim 2
Svein Inge Bergset 2
Vegard Søren Holen Eimhjellen 2
Bjørn Svarstad 0

 


11.07 Kristian Lefdal er toppscorar i 4. divisjon


Kristian Lefdal scora seks mål i kampen mot Bremanger.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


 

Kristian Lefdal frå Eid er toppscorar i 4. divisjon etter 11. serierunde. Lefdal står bokført med 16 mål, og toppar lista to mål føre Høyangspelar Joakim Sjøthun Måren.

16 mål:
Kristian Lefdal, Eid

14 mål:
Joakim Sjøthun Måren, Høyang

11 mål:
Anders Midthjell, Eid

10 mål:
Sindre Rørvik, Kaupanger

9 mål:
Jacob Bergset, Høyang

7 mål:
Sivert Fjærestad Aase, Vik
Eirik Blikken Haukøy, Høyang Menn
Agust Helgi Jònsson, Tornado Måløy
Per Einar Ness, Gaular
Brage Sandvoll, Førde 2

6 mål:
Tommy André Holm, Dale
Simen Hamre, Bremanger
Sondre Skjerven, Vik
Karl Oskar Volle, Skavøypoll

5 mål:
Frank Vik, Dale
Håvard Hagen, Skavøypoll
Erik Sandal, Skavøypoll
Fredrick Rørstadbotnen, Førde 2
Svein Erik Saglien, Vik
Vebjørn Høynes, Eid

4 mål:
Sveinung Frantzen, Tornado Måløy
Gøran Larsen, Bremange
Jon Haukur Haraldsson, Skavøypoll
Sondre Myre Silde, Tornado Måløy
Christopher Skjær Brugrand, Kaupanger
Rune Solvang, Skavøypoll
Eirik Holvik, Tornado Måløy
Jan-Anders Tonning Wichstrøm, Dale
Joakim Vedvik, Eid
Kristian Hauståker, Førde 2
Marius Stavenes Refvik, Tornado Måløy
Martin K Hauge, Bremanger
Simen Lefdal, Eid
Sindre Hafsås, Eid
Tommy Værøy, Høyang
Tor-Erik Tvendeseter Kupen,

 


Joakim Sjøthun Måren i kamp for Fylkeslaget mot Fjøra 7. november 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen



Anders Midthjell scora tre mål i bortekampen mot Førde 2 24. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
Høyr Eidtrenar Bjørn Totland sine tankar om dagens kamp på Haugenfotball.no si side på Facebook.


Sindre Rørvik scora begge måla til Kaupanger i heimekampen mot Eid.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


Jacob Bergset blei matchvinnar i bortekampen mot Sandane.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


11.07 Retting del 1 tippekonkurranse EURO 2016



 

Underteikna har no gått gjennom alle tipsa til kvar enkelt og retta spørsmåla om gruppevinnarar.

11 personar har tippa rett på fire av gruppevinnarane, og leiar dermed
konkurransen til no med åtte poeng. (SJÅ KOMPLETT LISTE NEDERST I DENNE SAKA)

Knut-Atle Krossøy er den einaste som ikkje hadde ein einaste rett gruppevinnar. 
 
3. Kva land blir gruppevinnar i gruppe A?
RETT SVAR: FRANKRIKE
Rett svar = 2 poeng

4. Kva land blir gruppevinnar i gruppe B?
RETT SVAR: WALES
Rett svar = 2 poeng

5. Kva land blir gruppevinnar i gruppe C?
RETT SVAR: TYSKLAND
Rett svar = 2 poeng

6. Kva land blir gruppevinnar i gruppe D?
RETT SVAR: KROATIA
Rett svar = 2 poeng

7. Kva land blir gruppevinnar i gruppe E?
RETT SVAR: ITALIA
Rett svar = 2 poeng

8. Kva land blir gruppevinnar i gruppe F?
RETT SVAR: UNGARN
Rett svar = 2 poeng


Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest

Poeng i del 1, Gruppevinnarar:
Arne Nybø Gangeskar 8
Bjørn Tore Midthjell 8
Brede Nymark 8
Eivind Skrede 8
Helge Reisæter Hausken 8
Håvard Mjølkeråen 8
Jo Inge Skålbones 8
Kai Espen Jenssen 8
Kim Frode Solheim 8
Maren Hamre Jenssen 8
Waldemar Helge Jenssen 8
Adrian Wolff Nesse 6
Aleksander Kvernevik 6
Anny Balsnes 6
Atle Rake 6
Edin Øy 6
Eivind-Rune Flataker 6
Elias Hopland Johnsen 6
Elias Lund Johansen 6
Elisabeth Haugland 6
Elisabeth Løkeland 6
Elise Hjelle 6
Frode Ølmheim 6
Geir Christensen 6
Geir Inge Rake 6
Hans Olav Jenssen 6
Hans Petter Løkeland Jenssen 6
Hans Thomas Solheim 6
Hans-Petter Gilleshammer 6
Helge Haugland 6
Hilde Bø 6
Håkon Jonar Skjerven 6
Jakob Haugen 6
Jarle Hafsås 6
Johannes Myklebust 6
Jon Georg Rutledal 6
Jon Navarsete 6
Jonathan Silden 6
Jostein Sandøy 6
Jørgen Røsøvåg Nesje 6
Kai-Alvar Brandsøy 6
Kjell Nigardsøy 6
Kjetil Fosse Elde 6
Kjetil Remme 6
Kristian Hoddevik Hauge 6
Kåre Selseng 6
Lars Leite 6
Leif Løvold 6
Marcus Vedeler 6
Marit Frislid 6
Marius Valaker Frøyen 6
Martin Nesje Lindvik 6
Mats Stien Myrold 6
Morten Sanden 6
Nils Morten Frislid 6
Olav Leirvik 6
Ole Andreas Solheim 6
Ole Morten Kvam 6
Per Erling Ellingsen 6
Preben Halnes 6
Reidar Balsnes 6
Rita Karin Nyland 6
Rolf Lefdal 6
Runar Naustdal 6
Rune Haugland 6
Rune Myre 6
Sebastian Grøttå 6
Sindre Alisøy 6
Sofie Flataker Sandvik 6
Sondre Solheim Langedal 6
Steinar Langedal 6
Susanne Skogstad 6
Svein Arne Hagen 6
Tommy Totland Hauge 6
Tore Haraldsen 6
Tore Nyhammer Taklo 6
Trond Vegard Ripe 6
Vebjørn Osmundsvåg Furnes 6
Vegard Lunde 6
Vegard Øien 6
Vidar Kvalvågnes 6
Ørjan Eikevoll 6
Øystein R. Johnsen 6
Øystein Østvik 6
Øyvind Hafsaas 6
Alexander Jenssen 4
Anders Karlsen 4
Anders Martin Hagen Kvalvåg 4
Andreas Berge 4
Andreas Teigen 4
Anna Kvamme 4
Arild Hjelmeland 4
Arild Magnus Rindal 4
Arthur Norevik 4
Asgeir H. Furnes 4
Asgeir Årdal 4
Birger Osevoll Midthjell 4
Bjørn Hundershagen 4
Bjørn Svarstad 4
Bjørn Totland 4
Bjørn-Helge Haugen 4
Børge Strandos 4
Dan Jøran Hafsås 4
Daniel Mork 4
Egil Haugland 4
Eirik Espe Stensvand 4
Eirik Gjerde Stølen 4
Eirik Kristoffersen 4
Eirik Rauset 4
Eivind Daniel Røed 4
Espen Fonn Sårheim 4
Espen Aahjem 4
Even Hamre 4
Evert Tristan Olsen 4
Fredrik Nesje Lindvik 4
Fredrik Sårheim 4
Gina Grenager 4
Gudmund Bjotveit 4
Hallgeir Sandal 4
Harald Hansen 4
Henriette Naustdal 4
Håvard Hatle 4
Håvard Sollid 4
Idar Holen 4
Idar Kristiansen 4
Idar Vilnes Helle 4
Ingrid Lien Reksnes 4
Jan Kåre Stedje 4
Jan Taule 4
Jan Tore Slinde 4
Jaran Vefring 4
John Roar Øien 4
Jon Rauset 4
Jonny Husevåg 4
Kai Henning Slinde 4
Kanagaratnam Mohanarajah 4
Kata Zamolyi 4
Kay Ove Hafsås 4
Kennet Hessvik 4
Kenneth Fosse Elde 4
Kim-Andre Gangeskar 4
Kjell Bruland 4
Kjetil Andre Rudning 4
Kjetil Karlsen 4
Kjetil Søvik 4
Knut Olav Halseth 4
Krisoffer Haugen 4
Kristian Lefdal 4
Kristian Møll 4
Kristoffer Vie Angedal 4
Leander Agledal Nordal 4
Leif Ståle Skår 4
Lisa Skarstein 4
Madelen Bakkebø 4
Magnus Gilleshammer 4
Magnus Nikolai Bolseth 4
Magnus Reksnes 4
Magnus Sævik 4
Malin Balsnes 4
Marius Midtbø Englund 4
Marius Moe 4
Marius S. Refvik 4
Markus Balsnes Lefdal 4
Markus Nybø Bakke 4
Martha Karin Rauset 4
Mathias Sagevik 4
Mathias Smehus Kringstad 4
Merete Sandal 4
Norman Henning Fimreite 4
Odd Bjarne Rauset 4
Odd Drabløs 4
Oddfrid Mjellem 4
Oddvar Alværen 4
Olav Berstad 4
Ole Martin Egge 4
Ole-Andreas Aarvik 4
Ole-Gunnar Midtbø 4
Osmund Vereide 4
Ove Balsnes 4
Paul-Jarle Kristiansen 4
Per Michael Frichsen 4
Preben Gilleshammer 4
Robert Inge Svoren 4
Roy Atle Igland 4
Ruben Wie 4
Runar Tunheim Aarsheim 4
Rune Hansen, Snertingdal 4
Rune Lefdal 4
Sander Amble Haugen 4
Sander Torheim Frislid 4
Shanjeevan Mohanarajah 4
Silje Anita Jenssen 4
Sindre Karadas 4
Sindre Kvalheim 4
Siri Rognsø 4
Stein "Uten etternavn" 4
Stein Roar Moheim 4
Stian Aaland 4
Sujeevan Mohanarajah 4
Svein Inge Bergset 4
Sveinung Alværn 4
Sveinung Frantzen 4
Synnøve Myhre Refvik 4
Tarjei Bjørkum Vereide 4
Terje Grytting 4
Thomas Frichsen 4
Trond Olsen 4
Vebjørn Høynes 4
Vebjørn Nord Haugland 4
Vegard Søren Holen Eimhjellen 4
Wenche Vie Angedal 4
Wilhelm Nesse 4
Yngve Tolaas 4
Øystein Lindesteg Rinde 4
Øyvind Hervik 4
Øyvind Strøm 4
Åsmund Vågane 4
Benny Rivedal 2
Edvin Haugen 2
Jo Arne Sætre 2
Kay Rune Solheim 2
Olav M. Hjelle 2
Rune Leirgulen 2
Torbjørn Leivdal 2
Unni Helland 2
Knut-Atle Krossøy 0

 


11.07 Rette svar tippekonkurranse EURO 2016



 

Her er alle dei rette svara til no i Haugenfotball sin tippekonkurranse.

Underteikna tek no fram kuleramma, og tek til å rette dei 228 innkomne svara i denne konkurransen.

1. Kva land vinn Euro 2016?
RETT SVAR: PORTUGAL
Rett svar = 5 poeng

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2016?
RETT SVAR: 6 MÅL
Rett svar = 3 poeng

3. Kva land blir gruppevinnar i gruppe A?
RETT SVAR: FRANKRIKE
Rett svar = 2 poeng

4. Kva land blir gruppevinnar i gruppe B?
RETT SVAR: WALES
Rett svar = 2 poeng

5. Kva land blir gruppevinnar i gruppe C?
RETT SVAR: TYSKLAND
Rett svar = 2 poeng

6. Kva land blir gruppevinnar i gruppe D?
RETT SVAR: KROATIA
Rett svar = 2 poeng

7. Kva land blir gruppevinnar i gruppe E?
RETT SVAR: ITALIA
Rett svar = 2 poeng

8. Kva land blir gruppevinnar i gruppe F?
RETT SVAR: UNGARN
Rett svar = 2 poeng


9. Kjem Romania til å score mål i opningskampen mot Frankrike ?
RETT SVAR: JA (Stancu, 65. min)
Rett svar = 2 poeng

10. Kjem Zlatan Ibrahimovic til å score meir enn eit mål i ein av dei tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

11. Kjem Island til å tape alle tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

12. Kjem England til å tape ein straffesparkkonkurranse i mesterskapet ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

13. Kjem Tyskland til å score meir enn tre mål i ein eller fleire av gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

14. Kjem Spania til å score mål i 1. omgang i gruppespelkampen mot Kroatia ?
RETT SVAR: JA (Morata 7. min)
Rett svar = 2 poeng


EKSTRASPØRSMÅL: Kor mange mål blir det laga til sammen i løpet av dei 36 gruppespelkampane? 

RETT SVAR: 69 MÅL


Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest


 


10.07 Endre Kupen toppscorar i 2. divisjon avdeling 3


Endre Kupen blei matchvinnar i heimekampen mot Sola 5. juni. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 

Endre Kupen frå Florø er toppscorar i 2. divisjon avdeling 3 etter 12. serierunde. Kupen står bokført med 12 mål, og toppar lista eit mål føre Fyllingsdalenspelar Eirik Kampenes.

Førde sin mestscorande til no denne sesongen er Øystein Myrkaskog med fem scoringar.

12 mål:
Endre Kupen, Florø Menn Senior A 12

11 mål:
Eirik Kampenes, Fyllingsdalen

8 mål:
Erlend Hove, Florø
Adnan Cirak, Nest-Sotra
Sami Loulanti, Lørenskog

7 mål:
Sondre Liseth, Fana
Ståle Steen Sæthre, Lysekloster
Morten Hillestad, Stord
Kasper Højvig Nissen, Nest-Sotra

6 mål:
Carl Henrik Sirevaag Refvik, Vidar
Rino Falk Larsen, Vålerenga

5 mål:
Sverre Larshus Larsen, Egersunds
Bubacarr Sumareh, Vard Haugesund
Daniel Berntsen, Vidar
Øystein Myrkaskog, Førde

4 mål:
Bjarne Langeland, Fyllingsdalen
Imad Ouhadou, Lørenskog
Johnny Furdal, Nest-Sotra
Lars Christian Kise, Frigg Oslo FK
Vetle Lunde Myhre, Sola
Andreas Ulland Andersen, Vard Haugesund
Hans-Christian Nysæther, Lysekloster
Jonas Tungeland, Stord
Rashad Muhammed, Florø
Walid Chafouk Idrissi, Lørenskog

10.07 Desse scorar mest i 3. divisjon avdeling 8


Jan Roger Angvik i bortekampen mot Stryn 25. mai 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  


 

Jan Roger Angvik frå Kristiansund FK og Ingolfur Örn Kristjansson frå Herd er toppscorarar  i 3. divisjon avdeling 8 etter 14. serierunde. Begge står bokført med 15 mål, og toppar lista eit mål føre Mads Wie frå Stryn.

15 mål:
Jan Roger Angvik,  Kristiansund FK
Ingolfur Örn Kristjansson, Herd

14 mål:

Mads Wie, Stryn

13 mål:

Franjo Tepuric, Bergsøy

11 mål:

Robert Mathias Dahlberg, Volda

10 mål:

Preben Sætre, Herd

8 mål:

Arne Amar Kotlica, Træff
Sondre Sandnes Beite, Hødd 2

7 mål:
Jordan William Blinco, Bergsøy,
Anders Waagan, Aalesund 2
Fredrik Flo, Sogndal 2

6 mål:

Ntege Cone, Florø 2
Benjamin Skulstad Sunde, Spjelkavik
Kenneth-Andre Hole, Volda
Mathias Flo, Fjøra FK
Thomas Malins, Volda
Tobias Aarseth Heggem, Aalesund 2
Lars Kvalvik Kristiansund FK
Tore Johan Gjerde, Spjelkavik

5 mål:

Eytor Helgi Birgisson, Volda
Henrik Solvoll Navarsete, Sogndal 2
Kenneth Blomseth Skjerven, Fjøra FK
Tobias Evebø, Volda
Bendik Rise, Hødd 2
Bendik Mathiesen, Aalesund 2

 


Tidligare Voldaspelar Ingolfur Örn Kristjansson har scora 15 mål for Herd til no denne sesongen. Bildet er frå kampen mot Eid 26. juni 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 
Mads Wie scora fire mål i heimekampen mot Surnadal 16. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Franjo Tepuric jublar etter scoring i heimekampen mot Eid 18. april 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Sondre S. Beite i kampen Hødd 2 - Stryn på Nye Høddvoll 18. mai.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 



Fredrik Flo har scora sju mål for Sogndal 2 denne sesongen. 
Bildet er frå kampen Stryn - Sogndal 2 på Stryn Stadion 3. august 2014. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 


10.07 Åtte lag frå fylket deltek i Dana Cup



Åtte lag frå fylket deltek i årets Dana Cup i Hjørring i Danmark. 

Stryn, Kaupanger og Florø har med to lag kvar, medan Årdalstangen og Eikefjord stiller med eit lag kvar.

Dana Cup går av stabelen tysdag 26. juli til laurdag 30. juli. 


Klasse J16, gruppe 6
Kaupanger
Urædd FK 1
Skudenes UIL
Puontinkylän Valtti

Klasse J19, gruppe 6
Kaupanger
Stoppen SK
KFUM Stavanger
Skallerup Vennebjerg IF

Klasse G15, gruppe 22
Florø
Moi IL
Sandefjord BK 1
Pieta Hotspurs

Klasse G15, gruppe 23
Stryn
Nord SK
Sandefjord BK 2
Qormi

Klasse G16, gruppe 12
Florø
Midtbygdens IL
Vind IL
Summerville SC

Klasse G16, gruppe 13
Stryn
Nord SK
Gjerdrum IL
Tampa Dynamo

Klasse G16, gruppe 16
Årdalstangen
Skudenes UIL
Eik Tønsberg IF 2
Eintracht Immenbeck TSV

Klasse G17, gruppe 2
Eikefjord
Voss FBK 2
Hinna IL 1
Vizioni FC & WFC
Club National de Football


10.07 Rette svar tippekonkurranse EURO 2016



 

I kveld blir det spelt EM-finale mellom Portugal og Frankrike i Frankrike.

Her er dei rette svara til no i Haugenfotball sin tippekonkurranse.

Totalt 228 personar har sendt inn svar på denne konkurransen.

1. Kva land vinn Euro 2016?
Rett svar = 5 poeng

2. Kor mange mål lagar toppscoraren i Euro 2016?
Rett svar = 3 poeng

3. Kva land blir gruppevinnar i gruppe A?
RETT SVAR: FRANKRIKE
Rett svar = 2 poeng

4. Kva land blir gruppevinnar i gruppe B?
RETT SVAR: WALES
Rett svar = 2 poeng

5. Kva land blir gruppevinnar i gruppe C?
RETT SVAR: TYSKLAND
Rett svar = 2 poeng

6. Kva land blir gruppevinnar i gruppe D?
RETT SVAR: KROATIA
Rett svar = 2 poeng

7. Kva land blir gruppevinnar i gruppe E?
RETT SVAR: ITALIA
Rett svar = 2 poeng

8. Kva land blir gruppevinnar i gruppe F?
RETT SVAR: UNGARN
Rett svar = 2 poeng


9. Kjem Romania til å score mål i opningskampen mot Frankrike ?
RETT SVAR: JA (Stancu, 65. min)
Rett svar = 2 poeng

10. Kjem Zlatan Ibrahimovic til å score meir enn eit mål i ein av dei tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

11. Kjem Island til å tape alle tre gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

12. Kjem England til å tape ein straffesparkkonkurranse i mesterskapet ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

13. Kjem Tyskland til å score meir enn tre mål i ein eller fleire av gruppespelkampane ?
RETT SVAR: NEI
Rett svar = 2 poeng

14. Kjem Spania til å score mål i 1. omgang i gruppespelkampen mot Kroatia ?
RETT SVAR: JA (Morata 7. min)
Rett svar = 2 poeng


EKSTRASPØRSMÅL: Kor mange mål blir det laga til sammen i løpet av dei 36 gruppespelkampane? 

RETT SVAR: 69 MÅL


Dei to beste i konkurransen stikk av med flotte premiar som er sponsa av Jobbpartner Måløy.
 
1. premie: Helly Hansen Duffel Bag 50 Liter og Regatta Flytevest

2. premie: Regatta Flytevest


 


09.07 Sogndal vann 4-3 heime mot Molde


Lars Kristian Kjemhus scora to mål i dagens kamp mot Molde.
Bildet er frå Sogndal sin treningskamp borte mot Hødd 31. mars 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Sogndal vann i kveld 4-3 heime mot Molde på Fosshaugane Campus. Lars Christian Kjemhus (2), Hannu Patronen og Ole Amund Sveen scora for heimelaget, medan Harmeet Singh (2) og Joona Toivio sette inn måla til bortelaget.

Sogndal - Molde  4-3 (3-1)
1-0 Hannu Patronen (3. min)
1-1 Joona Toivio (21. min)
2-1 Lars Christian Kjemhus (24. min)
3-1 Ole Amund Sveen (30. min)
4-1 Lars Christian Kjemhus (50. min)
4-2 Harmeet Singh (88. min)
4-3 Harmeet Singh (90. min)

Gult kort: Taijo Teniste og Kristian Fardal Opseth, Sogndal

Sogndal:
Mathias Dyngeland
Taijo Teniste
Hannu Patronen
Jukka Matias Raitala
Christophe Charles Steven Rene Psyche
Gilbert Koomson (Bjørn Inge Utvik 89. min)
Babacar Sarr
Lars Christian Kjemhus
Eirik Birkelund
Martin Ramsland (Mahatma Otoo 78. min)
Ole Amund Sveen (Kristian Fardal Opseth (76. min)

Molde:
Andreas Christopher Linde
Lunan Ruben Gabrielsen
Joona Toivio
Knut Olav Rindarøy
Vegard Forren
Harmeet Singh
Mattias Mostrøm
Fredrik Aursnes
Petter Dahle Strand (Tobias Hammer Svendsen 73. min)
Eirik Hestad (Sander Svendsen 46. min)
Pape Pate Diouf (Thomas Olivier Amang A Keguni 46. min)

09.07 Camilla Ervik banas beste i 5-0 seier mot Urædd


Camilla Ervik scora tre mål på 11 minutt for Kaupanger i treningskampen
mot Fortuna Ålesund på Nordfjordeid 2. februar 2014.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

 

Camilla Ervik blei kåra til banas beste då Sandviken i dag vann 5-0 heime mot Urædd på Stemmemyren. Jenta frå Eid auka Sandviken si leiing til 3-0 like etter pause. Stine Hovland spelte heile kampen i Sandviken sitt midtforsvar. Sandviken tek sommarferie på ein noko overraskande 7. plass.

Tidligare Kaupangerspelar Åshild Hereid Haugen blei bytta inn for Urædd knappe halvtimen før slutt.

Sandviken - Urædd  5-0 (2-0)
1-0 Karoline Isabell Bakke (23. min)
2-0 Åsne Takle Eide (34. min)
3-0 Camilla Ervik (46. min)
4-0 Marina Heggernes Jensen (49. min)
5-0 Ingrid Marie Spord (59. min)

Gult kort: Mariken Kleppe, Urædd

Sandviken:
Ashley Thompson
Stine Andreassen
Stine Hovland
Åsne Takle Eide (Ingrid Helene Nyhus 84. min)
Helene Lokøy Gloppen
Ingrid Marie Spord
Camilla Ervik (Isabelle Gjerde 71. min)
Marije Brummel
Sunniva Lillestøl (Sofie Skjelstad Jensen 75. min)
Marina Heggernes Jensen
Karoline Isabell Bakke

Urædd:
Lene Lauve
Ingrid Bergland (Åse Marit Lia Kasin 86. min)
Mariken Kleppe
Lina Jasmin Lanner
Veronica Amundsen (Åshild Hereid Haugen 67. min)
Rebecca Mykland
Åsa Klakegg Thorsen
Siw Døvle
Ellen Marie Wiersholm
Stina Kleppe (Sara Elisabeth Idris 37. min)
Lindy Melissa Wiik Løvbræk

Tabell Toppserien
Avaldsnes 13 11 1 1 33 - 10 34
LSK Kvinner 12 10 2 0 47 - 4 32
Kolbotn 14 9 1 4 19 - 12 28
Stabæk 13 8 2 3 22 - 10 26
Røa Fotball Elite 14 7 2 5 26 - 18 23
Arna-Bjørnar 12 6 1 5 13 - 15 19
Sandviken 14 5 3 6 22 - 17 18
Klepp 14 6 0 8 25 - 23 18
Trondheims-Ørn 14 4 3 7 17 - 24 15
Vålerenga 13 3 3 7 7 - 30 12
Medkila 13 1 1 11 12 - 32 4
Urædd 14 0 1 13 5 - 53 1

09.07 Simen Lillevik klar for Stabæk


Simen Lillevik gjev klar beskjed i kampen mot Kristiansund 25. mai 2015. Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Firda melder på sine nettsider at Førdespelar Simen Lillevik er klar for Tippeligaklubben Stabæk.

Lillevik som kom til Førde frå Stryn før denne sesongen står bokført med ein kamp og null baklengs for Førde. Dette var 1-0 seieren heime mot Vard Haugesund 11. juni.

- Eg er veldig glad for å ha fått denne muligheten. Dette er uten tvil den største utfordringa i karriera mi så langt, seier Lillevik til haugenfotball.no

21-åringen frå Innvik er på benken for Stabæk allereie i morgendagens bortekamp mot Lillestrøm på Åråsen stadion.

Ja, eg er på benken i morgon mot Lillestrøm. Overgangsvinduet opnar ikkje før 22. juli, men Stabæk har på grunn av ein skada keeper søkt om dispensasjon, seier Lillevik som på grunn av ein skade i vinter har gått med eine handa gipsa i fem månadar.  

Simen Lillevik står bokført med 73 seriekampar og sju cupkampar for Stryn.

09.07 Seks jenter frå fylket med på Norge J16 og J17


Norge J16 jublar etter finaleseieren mot Tyskland.
Foto: Thomas Brekke Sæteren

I mai var Linn-Mari Nilsen (Kaupanger), Marte Bjelde Hjelmhaug (Kaupanger) og Elise Isolde Stenevik (Arna Bjørnar) med på J17-landslaget som spelte seg fram til bronsefinale mot England under EM-sluttspelet i Kviterussland. At eit så lite fylke som Sogn og Fjordane har med tre jenter på eit og samme landslag må vel kunne seiast å vere sensasjonelt. At også tre jenter frå Sogn og Fjordane er med på J16-landslaget er endå meir sensasjonelt.

Thea Bjelde (Kaupanger), Miriam Vilnes Mjåseth (Kaupanger) og Ylinn Tennebø (Tornado Måløy) var alle med då Norge J16 gjekk heilt til topps under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane denne veka. Kaupagerspelarane Thea Bjelde og Miriam Vilnes Mjåseth har begge vore med på aldersbestemte landslag før, medan Ylinn Tennbø frå Tornado Måløy var heilt ny på landslaget. Tennebø fekk sin landslagsdebut i 4-2 seieren mot Island, og i finalen mot Tyskland gav Tennebø Norge leiinga 1-0.

Våre yngste jentelandslagspelarar kjem frå klubbane Gaular, Sogndal, Florø, Sogndal, Atløy og Tornado Måløy.

 


Elise Isolde Stenevik, Linn-Mari Nilsen og Marte Bjelde Hjelmhaug etter kampen mot Moldova i EM-kvalifiseringa i Bulgaria. 
Foto: Privat    


09.07 Sogndal møter Molde på Fosshaugane Campus


Tore Andre Flo scora to mål då Sogndal vann 2-1 heime mot
Molde på Fosshaugane Campus 27. november 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Det blir i dag spelt fem kampar i den 15. serierunden i Tippeligaen. Sogndal møter Molde på Fosshaugane Campus klokka 20.00.

Kl. 15.30 Viking - Strømsgodset
Kl. 18.00 Brann - Vålerenga
Kl. 18.00 Rosenborg - Sarpsborg 08
Kl. 18.00 Tromsø - Haugesund
Kl. 20.00 Sogndal - Molde

Tabell Tippeligaen
Rosenborg 14 10 3 1 25 - 7 33
Odd 14 9 3 2 18 - 9 30
Strømsgodset TF 14 8 2 4 28 - 19 26
Viking 14 8 2 4 15 - 12 26
Haugesund 14 7 3 4 25 - 19 24
Molde 14 7 3 4 25 - 21 24
Brann 14 7 2 5 11 - 11 23
Sarpsborg 08 14 6 4 4 15 - 15 22
Sogndal 14 4 6 4 13 - 13 18
Lillestrøm 14 4 5 5 24 - 23 17
Tromsø 14 4 4 6 14 - 21 16
Bodø/Glimt 15 4 3 8 17 - 20 15
Aalesund 14 3 3 8 17 - 22 12
Vålerenga 14 3 2 9 14 - 20 11
Stabæk 14 3 1 10 14 - 22 10
Start 15 0 6 9 10 - 31 6

08.07 Eid kom på 2. plass i Costa Blanca Cup i Spania


Trenar Bjørn Totland i lag med Simen Lefdal som blei kåra
til finalens beste spelar. Foto: privat

Eid tapte til slutt 3-0 mot Atletico Pulpileno i finalen i klasse G19 i årets Costa Blanca Cup i Spania. Eid tok dermed ein flott 2. plass i denne turneringa.

Det har vore ei god turnering totalt sett. Også i finalen var vi det førande laget, men vi sov på ein dødball, og kom under 1-0 fem minutt før pause. Etter det låg motstandaren langt bak på eigen banehalvdel. Vi hadde våre sjansar til å score, men så kontra dei inn to mål på slutten, seier Bjørn Totland som skryt av Simen Lefdal som blei kåra til banas beste spelar i finalen.

- Simen Lefdal har vore fantastisk god i heile turneringa, og har i lag med Marius Henriksen vore Eid sine beste spelarar i turneringa, avsluttar Totland som vil legge til at alle har lagt ned ein fantastisk jobb.

Oversikt over Eid sine kampar i Costa Blanca Cup:

Eid - Calpe FC 1-0 (1-0)
1-0 Daniel Myklebust (14. min)

Eid - CD Almantour Almansa  2-1 (2-1)
1-0 Kristian Lefdal (4. min)
2-0 Kristian Årskog (8. min)
2-1 CD Almantour Almansa (18. min)

Eid - CF Ciudad De Benidorm 0-1 (0-0)
0-1 CF Ciudad De Benidorm (39. min)

Tabell klasse G19, gruppe 1:
CF Ciudad De Benidorm   3  2 0 1   4-3  6 poeng
Eid   3  2 0 1   3-2  6 poeng
CD Almantour Almansa   3  1 0 2   5-5  3 poeng  
Calpe CF   3  1 0 2   2-4  3 poeng

A-sluttspel, kvartfinalar:

Eid - Yecla CF  2-1 (0-1)
0-1 Yecla CF (14. min)
1-1 Stijn van Oorschot (49. min)
2-1 Vebjørn Høynes (50. min+1)

CF Ciudad de Benidorm - Atletico Pulpileno  3-4
CD Toledo - UD Altea 2-0
CD Madrileno - CD Almantour Almansa  0-1

A-sluttspel, semifinalar:


Eid - CD Almantour Almansa  3-1 (1-1)
0-1 CD Almantour Almansa (3. min)
1-1 Johan Skorge (17. min)
2-1 Kristian Lefdal (30. min)
3-1 Kristian Lefdal (45. min)

Atletico Pulpileno - CD Toledo 5-0

FINALE
Eid - Atletico Pulpileno  0-3 (0-1)

0-1 Atletico Pulpileno (25. min)
0-2 Atletico Pulpileno (45. min)
0-3 Atletico Pulpileno (53. min)

Finalens beste spelar: Simen Lefdal, Eid

08.07 Resultat kampar i dag, fredag 8. juli


Sogndal vann i dag mot Tromø i kampen om 5. plass i U14 i Trondheim.
Bildet av Brage Naustdal er frå kretskampen mot
Hordaland 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

NTF U14, sluttspelkampar:
Kl. 12.00 Kamp om 5. plassen, Sogndal - Tromsø

Sogndal - Tromsø 1-1 (1-0) Sogndal vann etter straffespark

0-1 Vegard Halseth (15. min)
1-1 Tromsø (27. min)

Straffesparkkonkurranse:
0-1 Tromsø
1-1 Mathias Sundberg
1-2 Tromsø
2-2 Brage Naustdal
2-3 Tromsø
3-3 Kristian Bell
BOM Tromsø
4-3 Niklas Hillersøy
4-4 Tromsø
5-4 Thomas Hallstensen

Costa Blanca Cup i Spania
A-sluttspel, semifinalar:


Eid - CD Almantour Almansa  3-1 (1-1)
0-1 CD Almantour Almansa (3. min)
1-1 Johan Skorge (17. min)
2-1 Kristian Lefdal (30. min)
3-1 Kristian Lefdal (45. min)

NB! SJÅ EIGA SAK OM DENNE KAMPEN !

Atletico Pulpileno - CD Toledo 5-0

FINALE
Eid - Atletico Pulpileno  0-3 (0-1)

Eid ligg under 1-0 til pause mot Atletico Pulpileno


Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Klasse G13,
1/16-finale, Florø - National SK 2  3-0 (1-0)
1/8-finale, Florø - Lånke 6-1 (3-1)

Kvartfinale Florø - Dahle IL 1  0-2

08.07 Eid klar for finale i Costa Blanca Cup


Eid er klar for finale i Costa Blanca Cup.
Foto: privat

Eid vann i dag 3-1 mot CD Almantour Almansa i semifinalen i klasse G19 i Costa Blanca Cup i Spania.

CD Almantour Almansa tok leiinga i 1. omgang, men Johan Skorge utlikna til 1-1, noko som også blei pauseresultatet i kampen. I 2. omgang sikra måltjuven Kristian Lefdal frå Leivdalen finaleplassen med to scoringar.

- Gutta var klart best i dag, men det var ein rotete start der vi sleit med dårlig pasningskvalitet. Det kom seg i slutten av 1. omgang, og i 2. omgang hadde vi god kontroll. Då køyrde vi kampen, og kunne vunne meir. Så det var ein fullt fortent seier Eid sin trenar Bjørn Totland etter dagens seier. 

Eid spelar finale mot Atletico Pulpileno i ettermiddag klokka 19.00.

Eid - CD Almantour Almansa  3-1 (1-1)
0-1 CD Almantour Almansa (3. min)
1-1 Johan Skorge (17. min)
2-1 Kristian Lefdal (30. min)
3-1 Kristian Lefdal (45. min)

08.07 Kampar i dag, fredag 8. juli


Eid møter i dag CD Almantour Almansa i semifinalen i Costa Blanca Cup.
Foto: privat

Her er oversikten over dagens kampar med lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

NTF U14, sluttspelkampar:
Kl. 09.00 Kamp om 11. plassen, Start - Bodø/Glimt
Kl. 10.00 Kamp om 9. plassen, Aalesund - Viking
Kl. 11.00 Kamp om 7. plassen, Haugesund - Rosenborg
Kl. 12.00 Kamp om 5. plassen, Tromsø - Sogndal
Kl. 13.00 Bronsefinale, Lillestrøm - Molde
Kl. 14.00 Finale, Brann - Stabæk


Costa Blanca Cup i Spania
A-sluttspel, semifinalar:

Kl. 10.30 Eid - CD Almantour Almansa 
Kl. 10.30 Atletico Pulpileno - CD Toledo


Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Klasse G13, 1/16-finale:
Kl. 08.00 Florø - National SK 2

07.07 Sogndal møter Tromsø i siste kampen i NTF U14


Mange av spelarane på SFFK G14 er med på Sogndal G14 i Trondheim.
Bildet er tatt etter kretskampen mot Hordaland FK 20. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Etter ein fantastisk start på turneringa har det gått litt dårligare for Sogndal under NTF U14 i Trondheim. I dagens mellomspel blei det tap 3-2 mot Molde og tap 3-1 mot Stabæk. Sogndal enda dermed sist i mellomspel avdeling 2, noko som betyr at laget i morgon skal ut i kamp om 5. plassen i NTF U14. Motstandar i denne kampen er Tromsø. 
 
NTF U14, mellomspel:
Avdeling 1:

Brann - Tromsø 7-2
Tromsø - Lillestrøm 0-4
Lillestrøm - Brann 0-3

Tabell NTF U14  mellomspel avdeling 1
Brann 2 2 0 0 10-2 6
Lillestrøm 2 1 0 1 4-3 3
Tromsø 2 0 0 2 2-11 0

Pulje 2:
Sogndal - Molde  2-3 (1-1)
1-0 Anders Ulvik Fleten (17. min)
1-1 Lloyd Adrian Dahle Fagerlie (23. min)
1-2 David Sissoko (33. min)
2-2 Sivert Heggheim Mannsverk (39. min)
2-3 David Sissoko (45. min)

Stabæk - Sogndal 3-1 (0-0)
1-0 Jacob Matre Eriksen (28. min)
2-0 Vegard Dahl Frislie (36. min)
2-1 Mathias Sundberg (41. min)
3-1 Kristoffer Lassen Harrison (48. min)

Molde - Stabæk  0-1 (0-0)
0-1 Christian Ludvig Bergh (41. min)

Tabell NTF U14  mellomspel avdeling 2
Stabæk 2 2 0 0 4-1 6
Molde 2 1 0 1 3-3 3
Sogndal 2 0 0 2 3-6 0

Sluttspelkampar, fredag 8. juli:
Kl. 09.00 Kamp om 11. plassen, Start - Bodø/Glimt
Kl. 10.00 Kamp om 9. plassen, Aalesund - Viking
Kl. 11.00 Kamp om 7. plassen, Haugesund - Rosenborg
Kl. 12.00 Kamp om 5. plassen, Tromsø - Sogndal
Kl. 13.00 Bronsefinale, Lillestrøm - Molde
Kl. 14.00 Finale, Brann - Stabæk

07.07 Florø suverene gruppevinnarar i Storsjöcupen



Florø stiller med eit lag i klasse G13 i Storsjöcupen i Sverige.

Florø er eit av 52 lag som skal kjempe om seieren i denne klassa under årets turnering. Florø har vore heilt suverene og vunne alle tre innleiande kampane mot Inderøy, Trygg/Lade og Sveg/Vemdalen.

I dagens kamp mot Inderøy blei det seier 6-0. Fredrik Døsen (2) Leander-Nikolai Høyvik (2), Oskar Gjervik og Marius Klopstad scora måla til Florø.

I morgon tidlig klokka 08.00 skal Florø ut i 1/16-finale i A-sluttspelet. Motstandar i denne kampen er National SK 2 som enda på 2. plass i gruppe I.   

Florø - Inderøy 6-0 (5-0)
1-0 Fredrik Døsen (8. min)
2-0 Leander-Nikolai Høyvik (9. min)
3-0 Fredrik Døsen (15. min)
4-0 Leander-Nikolai Høyvik (17. min)
5-0 Oskar Gjervik (22. min)
6-0 Marius Klopstad (48. min)

07.07 Eid klar for semifinale i Costa Blanca Cup i Spania


 Eid junior før kampen mot Eid all-star 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Eid spelte i formiddag kvartfinale mot Yecla CF i klasse G19 under Costa Blanca Cup i Spania. Spanjolane tok leiinga knappe kvarteret ut i 1. omgang, noko som lenge også såg ut til å sluttresutatet i kampen. Men Eid gav seg ikkje, og med to seine scoringar av Stijn van Oorschot og Vebjørn Høynes sikra Eid vidare avansement i turneringa.  

I morgon formiddag klokka 10.30 spelar Eid semifinale mot CD Almantour Almansa.

Costa Blanca Cup i Spania
A-sluttspel, kvartfinalar:

Eid - Yecla CF  2-1 (0-1)
0-1 Yecla CF (14. min)
1-1 Stijn van Oorschot (49. min)
2-1 Vebjørn Høynes (50. min+1)

CF Ciudad de Benidorm - Atletico Pulpileno  3-4
CD Toledo - UD Altea 2-0
CD Madrileno - CD Almantour Almansa  0-1

A-sluttspel, semifinalar:
Kl. 10.30 Eid - CD Almantour Almansa 
Kl. 10.30 Atletico Pulpileno - CD Toledo

07.07 Norge J16 vann finalen mot Tyskland 3-1


Ylinn Tennebø gav Norge leiinga 1-0 i dagens finale mot Tyskland. 
Foto: Thomas Brekke Sæteren



Norge J16 vann i ettermiddag 3-1 mot Tyskland under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane. Ylinn Tennbø, Jenny Olsen og Rikke Bogetveit Nygard scora måla til Norge.

Norge - Tyskland  3-1 (1-0)
1-0 Ylinn Tennbø (7. min)
2-0 Jenny Olsen (43. min)
2-1 Sjølvmål (44. min)
3-1 Rikke Bogetveit Nygard (67. min)

Norge:
Karen Oline Sneve
Martine Romsdal (Vilde Austad 45. min)
Silje Bjørneboe
Oda Eide Arnesen
Sarah Gran
Rikke Bogetveit Nygard
Thea Bjelde
Ylinn Tennebø (Mathilde Rogde 45. min)
Andrine Mo (Stine Osvold Muri 71. min)
Olaug Tvedten
Jenny Røsholm Olsen (Naomi Griffin 60. min)

 


Norge J16 jublar etter seieren mot Island.
Foto: Thomas Brekke Sæteren


Thea Bjelde i kampen mot Island som Norge vann 4-2. 
Foto: Thomas Brekke Sæteren


07.07 Kampar i dag, torsdag 7. juli


Vebjørn Høynes, Simen Lefdal og Kristian Lefdal feirar i dag
18-årsdagen sin med å spele kvartfinale i Costa Blanca Cup i Spania.


Her er oversikten over dagens kampar med lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

NTF U14, mellomspel:
Pulje 1:

Kl. 09.00 Brann - Tromsø
Kl. 13.00 Tromsø - Lillestrøm
Kl. 17.00 Lillestrøm - Brann

Pulje 2:
Kl. 10.00 Sogndal - Molde
Kl. 14.00 Molde - Stabæk
Kl. 18.00 Stabæk - Sogndal


Costa Blanca Cup i Spania
A-sluttspel, kvartfinalar:

Kl. 11.30 Eid - Yecla CF
Kl. 11.30 CF Ciudad de Benidorm - Atletico Pulpileno
Kl. 11.30 CD Toledo - UD Altea
Kl. 11.30 CD Madrileno - CD Almantour Almansa


Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Klasse G13, gruppe M
Florø - Inderøy IL

06.07 Sogndal avdelingsvinnar i NTF U14


Mange av spelarane på SFFK G14 er med på Sogndal G14 i Trondheim.
Bildet er tatt etter kretskampen mot Hordaland FK 20. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Sogndal spelte uavgjort 0-0 mot Rosenborg, og tapte 2-1 mot Tromsø i dei to siste innleiande kampane under NTF U14 i Trondheim.

Til tross for berre eit poeng på dagens to kampar er Sogndal avdelingsvinnar i avdeling 2 på bedre målforskjell enn Tromsø.

Som avdelingsvinnar skal Sogndal ut i mellomspel om plassane frå 1. - 6. plass i turneringa. Motstandarar i mellomspelet torsdag 7. juli er Molde og Stabæk.
 
Tabell NTF U14 avdeling 2

Sogndal 5 3 1 1 9-3 10
Tromsø 5 3 1 1 11-9 10
Stabæk 5 2 1 2 6-6 7
Rosenborg 5 1 2 2 7-7 5
Aalesund 5 1 2 2 5-8 5
Viking 5 1 1 3 7-12 4

Tabell NTF U14 avdeling 1
Brann 5 4 0 1 20-7 12
Molde 5 4 0 1 12-9 12
Lillestrøm 5 3 0 2 11-9 9
Start 5 3 0 2 9-10 9
Bodø/Glimt 5 1 0 4 2-6 3
Haugesund 5 0 0 5 2-15 0

Mellomspel, torsdag 7. juli: 
Pulje 1:

Kl. 09.00 Brann - Tromsø
Kl. 13.00 Tromsø - Lillestrøm
Kl. 17.00 Lillestrøm - Brann

Pulje 2:
Kl. 10.00 Sogndal - Molde
Kl. 14.00 Molde - Stabæk
Kl. 18.00 Stabæk - Sogndal

06.07 Oppdateringar frå dagens kampar med lokale lag


Eid er klar for kvartfinale mot Yecla CF i Costa Blanca Cup.
Foto: privat

Her er oversikten over resultata frå dagens kampar med lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Florø sitt lag i klasse G13 held fram med å storspele under årets Storsjöcup. Etter 4-2 seier mot Trygg/Lade SK i går blei det i dag seier 9-0 mot Sveg/Vemdalen. 

Klasse G13, gruppe M
Florø - Sveg/Vemdalen 9-0 (5-0)

NTF U14 i Trondheim
Sogndal er avdelingsvinnar i avdeling 2 under NTF U14 i Trondheim.

Sogndal - Rosenborg 0-0 (0-0)
Aalesund - Viking 0-1
Tromsø - Stabæk  2-1

Stabæk - Aalesund 2-2
Sogndal - Tromsø 1-2
Viking - Rosenborg 3-3 

Tabell NTF U14 avdeling 2

Sogndal 5 3 1 1 9-3 10
Tromsø 5 3 1 1 11-9 10
Stabæk 5 2 1 2 6-6 7
Rosenborg 5 1 2 2 7-7 5
Aalesund 5 1 2 2 5-8 5
Viking 5 1 1 3 7-12 4

Costa Blanca Cup i Spania
Eid - CF Ciudad De Benidorm 0-1 (0-0)
0-1 CF Ciudad De Benidorm (39. min)

Eid blei nummer to i si gruppe, og er klar for kvartfinale i A-sluttspelet. Motstandar i morgendagens kvartfinale er Yecla CF, som blei nummer to i gruppe 3.

Tabell klasse G19, gruppe 1:
CF Ciudad De Benidorm   3  2 0 1   4-3  6 poeng
Eid   3  2 0 1   3-2  6 poeng
CD Almantour Almansa   3  1 0 2   5-5  3 poeng  
Calpe CF   3  1 0 2   2-4  3 poeng

06.07 Mons Ivar Mjelde til Dale


Mons Ivar Mjelde før kampen mellom Sogndal og Start 21. august 2011.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 
 

Tidligare Brann- og Starttrenar Mons Ivar Mjelde blir trekkplaster under Dale IL fotball si miljøhelg 26. og 27. august.

Fredagskvelden blir det foredrag med Mjelde, etterfulgt av kamp mellom Dale og Kaupanger på Dingemoen. Deretter blir det samling på Kaia.

Laurdag kjem Mons Ivar Mjelde til å køyre ei praksisøkt for aldersbestemte trenarar og andre interesserte.

Mjelde har i tillegg til å vere trenar for Start, Bryne og Valestrand Hjellvik vore spelar for Hausvik, Moster, Brann, Bryne, Lillestrøm, Austria Wien og Sogndal.   

 


Mons Ivar Mjelde før Brann sin kamp mot Firdalaget 12. juli 2007.
Sjå fakta og bilder frå kampen. 


06.07 Kampar i dag, onsdag 6. juli


 Eid junior før kampen mot Eid all-star 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar for lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Klasse G13, gruppe M
Kl. 12.00 Florø - Sveg/Vemdalen

NTF U14 i Trondheim
Kl. 14.00 Sogndal - Rosenborg
Kl. 19.00 Sogndal - Tromsø

Costa Blanca Cup i Spania
Kl. 11.30 Eid - CF Ciudad De Benidorm

05.07 Florø vann fyrste kampen i Storsjöcupen



Florø stiller med eit lag i klasse G13 i Storsjöcupen i Sverige.

Florø er eit av 52 lag som skal kjempe om seieren i denne klassa under årets turnering. Florø er komne i Gruppe M, og skal ut i innleiande kampar mot Inderøy, Trygg/Lade og Sveg/Vemdalen.

Florø starta årets turnering med seier 4-2 mot Trygg/Lade SK. Toni Jakupovic (2), Marius Klopstad og Fredrik Døsen scora måla til Florø. Stillinga til pause var 3-1. 

Florø - Trygg/Lade SK  4-2 (3-1)

1-0 Marius Klopstad (7. min)
2-0 Toni Jakupovic (14. min)
2-1 Vegard Ekker Rolandsen (16. min)
3-1 Fredrik Døsen (17. min)
4-1 Toni Jakupovic (40. min)
4-2 Paul Henrik Morud (56. min)

05.07 Sogndal G14 vann mot Viking og Stabæk


Sivert Heggheim Mannsverk er med på Sogndal sitt lag i NTF U14. 
Bildet er kampen Eid - Årdalstangen i G16 1. divisjon 27. august 2015.
 Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Sogndal G14 beståande av spelarar frå nesten heile fylket har i dag spelt kampar mot Viking og Stabæk under NTF U14 i Trondheim. Sogndal har storspelt under turneringa og i dag blei det seier 4-1 mot Viking og 1-0 mot Stabæk.

Sogndal toppar dermed avdelinga med full putt føre morgendagens kampar mot Rosenborg og Tromsø.

Sogndal - Viking 4-1 (2-0)
1-0 Bernard Breidvik (19. min)
2-0 Mathias Sundberg (24. min)
2-1 Viking (28. min)
3-1 Mathias Sundberg (30. min)
4-1 Mathias Sundberg (36. min)

Sogndal - Stabæk  1-0 (1-0)
1-0 Anders Ulvik Fleten (22. min)

Tabell NTF U14 avdeling 2

Sogndal 3 3 0 0 8-1 9
Stabæk 3 2 0 1 3-2 6
Tromsø 3 1 1 1 7-7 4
Aalesund 3 1 1 1 3-5 4
Rosenborg 3 1 0 2 4-4 3
Viking 3 0 0 3 3-9 0

05.07 Norge J16 klar for finale mot Tyskland


Norge J16 jublar etter seieren mot Island.
Foto: Thomas Brekke Sæteren

Norge J16 er klar for finale mot Tyskland i Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane.

Etter at Frankrike spelte uavgjort mot 1-1 mot Island var det klart at Norge ville gå til finale med uavgjort eller seier i dagens kamp mot Danmark. Det såg mørkt ut for dei norske jentene, men etter ein god 2. omgang sikra Norge til slutt uavgjort 2-2 og finaleplass.

Thea Bjelde spelte heile kampen, Miriam Vilnes Mjåseth spelte 1. omgang, medan Ylinn Tennebø var ubenytta reserve.

Norge - Danmark 2-2 (0-2)
0-1 Danmark (18. min)
0-2 Danmark (33. min)
1-2 Olaug Tvedten (43. min)
2-2 Jenny Olsen (51. min)

Norge:
Kristin Rage
Vilde Austad
Silje Bjørneboe
Inga Marie Høston (Oda Eide Arnesen 46. min)
Sarah Gran (Martine Romsdal 41. min)
Mathilde Rogde
Rikke Bogetveit Nygard
Thea Bjelde
Elin Åhgren Sørum (Andrine Mo 41. min)
Olaug Tvedten
Miriam Vilnes Mjåseth (Jenny Olsen 41. min)

Resultat gruppe A:
Danmark - Island 2-4
Norge - Frankrike 1-1 (Frankrike vann straffesparkkonkurransen)
Frankrike - Danmark 2-1
Norge - Island 4-2
Island - Frankrike 1-1
Norge - Danmark 2-2

Tabell gruppe A:
1. Norge   3  1 2 0  7-5  5 poeng  
2. Frankrike   3  1 2 0  4-3  5 poeng
3. Island   3  1 1 1  7-7  3 poeng
4. Danmark   3  0 1 2  5-8  1 poeng

Resultat gruppe B:
Tyskland - Sverige 4-1
Nederland - Finland 6-0
Tyskland - Nederland 3-2
Finland - Sverige 2-1
Sverige - Nederland 0-2
Tyskland - Finland 9-0

Tabell gruppe A:
1. Tyskland   3  3 0 0  16-3  9 poeng  
2. Nederland   3  2 0 1  10-3  6 poeng
3. Finland   3  1 0 2  2-16  3 poeng
4. Sverige   3  0 0 3  2-8  0 poeng

Sluttspelkampar, torsdag 7. juli:
Kl. 11.00, Kamp om 7. plass, Sverige - Danmark
Kl. 13.00, Kamp om 5. plass, Island - Finland
Kl. 13.00, Bronsefinale, Frankrike - Nederland
Kl. 16.30, Finale, Norge - Tyskland

 


Thea Bjelde i kampen mot Island som Norge vann 4-2. 
Foto: Thomas Brekke Sæteren


05.07 Eid klar for A-sluttspel i Costa Blanca Cup


Eid viste musklar i dagens kamp mot CD Almantour Almansa
Foto: privat

 

Eid sitt juniorlag vann i formiddag 2-1 mot CD Almantour Almansa i sin andre kamp i årets Costa Blanca Cup i Spania. Kristian Lefdal og Kristian Årskog scora måla til Eid. Alle tre måla i kampen kom i 1. omgang.

Eid - CD Almantour Almansa  2-1 (2-1)
1-0 Kristian Lefdal (4. min)
2-0 Kristian Årskog (8. min)
2-1 CD Almantour Almansa (18. min)
 
Eid står med to sigrar på dei to fyrste kampane, og er dermed klar for A-sluttspel allereie før siste kampen innleiande mot CF Ciudad De Benidorm. Denne kampen blir spelt onsdag kl. 11.30.

Tabell klasse G19, gruppe 1:
Eid   2  2 0 0   3-1  6 poeng
CD Almantour Almansa   2  1 0 1   4-3  3 poeng  
CF Ciudad De Benidorm   2  1 0 1   3-3  3 poeng
Calpe CF   2  0 0 2   0-3  0 poeng

 


Foto: privat


Foto: privat


Foto: privat


05.07 Kampar i dag, tysdag 5. juli


Florø sitt vinnarlag i klasse G13 i Storsjöcupen 2015. Foto: Privat

Her er oversikten over kampar for lokale lag i frå Sogn og Fjordane.

Storsjöcupen i Østersund i Sverige
Florø stiller med eit lag i klasse G13 i Storsjöcupen i Sverige.

Florø er eit av 52 lag som skal kjempe om seieren i denne klassa under årets turnering. Florø er komne i Gruppe M, og skal ut i innleiande kampar mot Inderøy, Trygg/Lade og Sveg/Vemdalen.

Florø spelar klokka 14.00 mot Trygg/Lade SK.

NTF U14 i Trondheim
Kl. 11.00 Sogndal - Viking
Kl. 17.00 Sogndal - Stabæk

Costa Blanca Cup i Spania
Kl. 10.30 Eid - CD Almantour Almansa
 

04.07 Sogndal G14 vann 3-0 mot Aalesund


Mange av spelarane på SFFK G14 er med på Sogndal G14 i Trondheim.
Bildet er tatt etter kretskampen mot Hordaland FK 20. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Sogndal G14 beståande av spelarar frå nesten heile fylket møtte i ettermiddag Aalesund i den fyrste kampen i NTF U14 i Trondheim. Sogndal vann til slutt 3-0 etter scoringar Thomas Hallstensen, Mathias Sundberg og 
Anders Ulvik Fleten. Stillinga til pause var 1-0.

Sogndal - Aalesund 3-0 (1-0)
1-0 Thomas Hallstensen
2-0 Mathias Sundberg
3-0 Anders Ulvik Fleten

Sogndal G14 stiler med denne troppen:
Håvard Hetle
Filip Pleym Mardal
Haakon Giil
Thomas Hallstensen
Mathias Sundberg
Niklas Hillersøy
Jørgen Dalaker
Sivert Heggheim Mannsverk
Vegard Halset
Magnus Vik Skrede
Jonas Torvanger
Ola Jang Schøyen
Anders Ulvik Fleten
Brage Naustdal
Håkon Nordeide Berg
Bernard Breidvik
Eirik Årdal Hjelm
Kristian Bell

04.07 Eid vann 1-0 mot Calpe FC i Costa Blanca Cup


Fornøgde spelarar etter dagens seier mot Calpe FC.
Foto: privat

 

Eid sitt juniorlag vann i ettermiddag 1-0 mot Calpe FC i opningskampen i årets Costa Blanca Cup i Spania. Daniel Myklebust blei matchvinnar for Eid då han sette inn kampens einaste mål 14 minutt ut i 1. omgang.

I den andre kampen i Eid si gruppe vann CD Almantour Almansa 3-1 mot CF Ciudad de Benidorm.

Neste kamp for Eid i turneringa er mot CD Almantour Almansa. Denne kampen blir spelt i morgon klokka 10.30.

 


Joachim Joensen etter dagens kamp. Foto: privat


04.07 Manchester United-Liverpool på Selje Idrettspark


Laga samla før fjorårets kamp på Selje Idrettspark.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå fjorårets Selje All Star Cup.


Selje All Star Cup blir i år avvikla på Selje Idrettspark laurdag 16. juli.

Dette er ein kamp mellom tilhengarar av Liverpool og Manchester United. Spelarane som skal vere med må ha spelt for Selje, og kan ikkje ha vore aktive på fotballbana den siste sesongen.

Det er fjerde året at ein arrangerar Selje All Star Cup, og før årets kamp leiar Manchester United med to sigrar mot Liverpool sin eine siger.

13. juli 2013: Liverpool - Manchester United 3-4
26. juli 2014: Manchester United - Liverpool 1-3
11. juli 2015: Liverpool - Manchester United 1-3


 


Manchester United jublar etter fjorårets  3-1 seier mot Liverpool.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå fjorårets Selje All Star Cup.



Andreas Otneim blei kåra til kampens profil i fjorårets kamp.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
 Sjå film frå fjorårets Selje All Star Cup.


04.07 Møter Danmark i den siste kampen innleiande


Norge J16 jublar etter seieren mot Island.
Foto: Thomas Brekke Sæteren

Etter uavgjort mot Frankrike og seier mot Island har Norge framleis sjansen til å gå heilt til topps under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane.

I dei siste innleiande kampane i Norge si gruppe tysdag møter Norge Danmark, medan Frankrike møter Island.

Resultat gruppe A:
Danmark - Island 2-4
Norge - Frankrike 1-1 (Frankrike vann straffesparkkonkurransen)
Frankrike - Danmark 2-1
Norge - Island 4-2

Tysdag 5. juli kl. 15.00 Island - Frankrike
Tysdag 5. juli kl. 18.00 Norge - Danmark

Tabell gruppe A:
1. Norge   2  1 1 0  5-3  4 poeng  
2. Frankrike   2  1 1 0  3-2  4 poeng
3. Island   2  1 0 1  6-6  3 poeng
4. Danmark   2  0 0 2  3-6  0 poeng

Resultat gruppe B:
Tyskland - Sverige 4-1
Nederland - Finland 6-0
Tyskland - Nederland 3-2
Finland - Sverige 2-1

Tysdag 5. juli kl. 15.00 Sverige - Nederland
Tysdag 5. juli kl. 18.00 Tyskland - Finland

Tabell gruppe A:
1. Tyskland   2  2 0 0  7-3  6 poeng  
2. Nederland   2  1 0 1  8-3  3 poeng
3. Finland   2  1 0 1  2-7  3 poeng
4. Sverige   2  0 0 2  2-6  0 poeng

Sluttspelkampar, torsdag 7. juli:
Kl. 11.00, Kamp om 7. plass, Nr. 4 i gruppe A - Nr. 4 i gruppe B
Kl. 13.00, Kamp om 5. plass, Nr. 3 i gruppe A - Nr. 3 i gruppe B
Kl. 13.00, Bronsefinale, Nr. 2 i gruppe A - Nr. 2 i gruppe B
Kl. 16.30, Finale, Nr. 1 i gruppe A - Nr. 1 i gruppe B

 


Ylinn Tennebø og Miriam Vilnes Mjåseth før opningskampen mot Frankrike.
Foto: Thomas Brekke Sæteren


Ylinn Tennebø fekk sin landslagsdebut i kampen mot Island.
Foto: Thomas Brekke Sæteren


Thea Bjelde i kampen mot Island som Norge vann 4-2. 
Foto: Thomas Brekke Sæteren


04.07 Costa Blanca Cup og NTF U14 i Trondheim


Eid junior før kampen mot Eid all-star 29. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

I ettermiddag spelar Eid sitt juniorlag den fyrste kampen i Costa Blanca Cup i Spania. Eid som stiller i klasse G19 møter Calpe CF klokka 17.30.

Klasse G19, gruppe 1:
Kl. 12.30 CF Ciudad de Benidorm - CD Almantour Almansa
Kl. 17.30 Eid - Calpe CF


Sogndal G14 beståande av spelarar frå nesten heile fylket skal den komande veka delta på NTF U14 i Trondheim.

I dei innleiande kampane skal Sogndal møte Aalesund, Viking, Rosenborg, Tromsø og Stabæk.

I ettermiddag klokka 17.00 spelar Sogndal mot Aalesund på SalMar Banen like ved Lerkendal Stadion.

Sogndal G14 stiler med denne troppen:
Håvard Hetle
Filip Pleym Mardal
Haakon Giil
Thomas Hallstensen
Mathias Sundberg
Niklas Hillersøy
Jørgen Dalaker
Sivert Heggheim Mannsverk
Vegard Halset
Magnus Vik Skrede
Jonas Torvanger
Ola Jang Schøyen
Anders Ulvik Fleten
Brage Naustdal
Håkon Nordeide Berg
Bernard Breidvik
Eirik Årdal Hjelm
Kristian Bell


Brage Naustdal er med på Sogndal sitt lag i NTF U14 i Trondheim.
Bildet er frå kretskampen mot
Hordaland FK 20. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


03.07 Sogndal vann 1-0 borte mot Stabæk


Mahatma Otoo blei matchvinnar i dagens bortekamp mot Stabæk.
Bildet er frå bortekampen mot Hødd 21. september 2015. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Sogndal vann i ettermiddag 1-0 borte mot Stabæk på Nadderud Stadion. Innbyttar Mahatma Otoo blei matchvinnar i kampen drøye kvarteret før full tid.

Stabæk - Sogndal 0-1 (0-0)
0-1 Mahatma Otoo (73. min)

Vålerenga - Odd 0-1 (0-0)
Molde - Viking 0-1 (0-0)
Sarpsborg 08 - Brann 1-0 (0-0)

Tabell Tippeligaen

Rosenborg 14 10 3 1 25 - 7 33
Odd 14 9 3 2 18 - 9 30
Viking 14 8 2 4 15 - 12 26
Haugesund 14 7 3 4 25 - 19 24
Molde 14 7 3 4 25 - 21 24
Strømsgodset TF 13 7 2 4 24 - 17 23
Brann 14 7 2 5 11 - 11 23
Sarpsborg 08 14 6 4 4 15 - 15 22
Sogndal 14 4 6 4 13 - 13 18
Lillestrøm 14 4 5 5 24 - 23 17
Tromsø 14 4 4 6 14 - 21 16
Aalesund 13 3 3 7 15 - 18 12
Bodø/Glimt 14 3 3 8 13 - 19 12
Vålerenga 14 3 2 9 14 - 20 11
Stabæk 14 3 1 10 14 - 22 10
Start 14 0 6 8 9 - 27 6

03.07 Norge J16 vann 4-2 mot Island


Ylinn Tennbø i heimekampen mot Stryn på Måløy Stadion 15. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.  

Norge vann i ettermiddag 4-2 mot Island under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane.

Ylinn Tennebø som i dag debuterte på landslaget blei bytta ut cirka 10 minutt før slutt. Thea Bjelde spelte 2. omgang, medan Miriam Vilnes Mjåseth kom på bana 20 minutt før slutt.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Frankrike 2-1 mot Danmark. I den andre gruppa vann Tyskland 3-2 mot Nederland, medan Finland vann 2-1 mot Sverige.

Norge - Island  4-2 (2-2)
1-0 Naomi Griffin (5. min)
2-0 Silje Bjørneboe (22. min)
2-1 Sveindis Jonsdottir (32. min)
2-2 Hlin Eiriksdottir (33. min)
3-2 Naomi Griffin (60. min)
4-2 Jenny Olsen (70. min)

Norge:

Kristin Rage
Martine Romsdal
Silje Bjørneboe (Oda Arnesen 41. min)
Stine Osvold Muri
Sarah Gran (Vilde Austad 41. min)
Olaug Tvedten (Thea Bjelde 41. min)
Kristin Holmen (Rikke Nygaard 53. min)
Ylinn Tennebø (Inga Høston 72. min)
Elin Åhgren Sørum (Jenny Olsen 53. min)
Andrine Mo (Mathilde Rogde 53. min)
Naomi Griffin (Miriam Vilnes Mjåseth 60. min)

03.07 Ylinn Tennebø debuterar på landslaget


Ylinn Tennebø i kampen mot Kaupanger i Vinterserien junior kvinner.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Ylinn Tennebø er i startellevaren når Norge J16 i dag møter Island under Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane. Det blir dermed debut med flagget på brystet for jenta frå Tornado Måløy.

Thea Bjelde og Miriam Vilnes Mjåseth startar dagens kamp på benken.

I den fyrste kampen i mesterskapet spelte Norge uavgjort 1-1 mot Frankrike.

Norge:

Kristin Rage
Martine Romsdal
Silje Bjørneboe
Stine Osvold Muri
Sarah Gran
Olaug Tvedten
Kristin Holmen
Ylinn Tennebø
Elin Åhgren Sørum
Andrine Mo
Naomi Griffin

03.07 Sogndal G14 deltek på NTF U14 i Trondheim


Mange av spelarane på SFFK G14 er med på Sogndal G14 i Trondheim.
Bildet er tatt etter kretskampen mot Hordaland FK 20. februar. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.
  

Sogndal G14 beståande av spelarar frå nesten heile fylket skal den komande veka delta på NTF U14 i Trondheim.

I dei innleiande kampane skal Sogndal møte Aalesund, Viking, Rosenborg, Tromsø og Stabæk.

Alle Sogndal sine innleiande kampar blir spelt på SalMar Banen like ved Lerkendal Stadion.

Sogndal G14 stiler med denne troppen:
Håvard Hetle
Filip Pleym Mardal
Haakon Giil
Thomas Hallstensen
Mathias Sundberg
Niklas Hillersøy
Jørgen Dalaker
Sivert Heggheim Mannsverk
Vegard Halset
Magnus Vik Skrede
Jonas Torvanger
Ola Jang Schøyen
Anders Ulvik Fleten
Brage Naustdal
Håkon Nordeide Berg
Bernard Breidvik
Eirik Årdal Hjelm
Kristian Bell

03.07 Kampar i dag, søndag 3. juli


Sogndal møter i ettermiddag Stabæk på Nadderud Stadion.
Bildet er frå treningskampen mot Brann på Fosshaugane 13. februar.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

Tippeligaen
Kl. 15.30 Vålerenga - Odd
Kl. 18.00 Stabæk - Sogndal
Kl. 18.00 Molde - Viking
Kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Brann

Tabell Tippeligaen

Rosenborg 14 10 3 1 25 - 7 33
Odd 13 8 3 2 17 - 9 27
Haugesund 14 7 3 4 25 - 19 24
Molde 13 7 3 3 25 - 20 24
Strømsgodset TF 13 7 2 4 24 - 17 23
Viking 13 7 2 4 14 - 12 23
Brann 13 7 2 4 11 - 10 23
Sarpsborg 08 13 5 4 4 14 - 15 19
Lillestrøm 14 4 5 5 24 - 23 17
Tromsø 14 4 4 6 14 - 21 16
Sogndal 13 3 6 4 12- 13 15
Aalesund 13 3 3 7 15 - 18 12
Bodø/Glimt 14 3 3 8 13 - 19 12
Vålerenga 13 3 2 8 14 - 19 11
Stabæk 13 3 1 9 14 - 21 10
Start 14 0 6 8 9 - 27 6

02.07 Desse laga spelar i G16 1. divisjon haust


Eid spelar heime mot Stryn 1 i 1. serierunde.
Bildet er tatt etter kampen Eid - Stryn i kvalifiseringa til NM G16 8. mars.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


 

Sogn og Fjordane Fotballkrets har jobba på spreng og fått klar dei forskjellige avdelingsoppsetta for haustsesongen.

G16 1. divisjon haust består av åtte lag, og det blir spela enkel serie.

Laga som i haust skal spele i G16 1. divisjon er Bjørn, Eid, Florø 1, Florø 2, Førde 1, Stryn 1, Sogndal 1 og Tornado Måløy 1.

Fyrste serierunde blir spelt onsdag 17. august.
Eid - Stryn 1
Bjørn - Florø 1
Florø 2 - Førde 1
Tornado Måløy 1 - Sogndal 1

 


Tornado Måløy spelar heime mot Florø 1 i 3. serierunde.
Bildet er frå kampen mellom dei to laga i NM G16 Telenor Cup.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen


02.07 Resultat kampar i dag, laurdag 2. juli


Truls Hovland scora i dag tre mål i Årdal sin 4-3 seier mot Hallingdal.
Bildet er frå Sogn og Fjordane sin kamp mot Brann 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 3
Hallingdal - Årdal  3-4 (2-0)

Mål Årdal: Truls Hovland (3) og Preben Strypet

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Flisa 14 12 1 1 37 - 13 37
Skedsmo 14 11 1 2 41 - 18 34
Valdres 14 10 1 3 42 - 13 31
Funnefoss/Vormsund 14 8 3 3 42 - 16 27
Hauerseter 13 9 0 4 33 - 16 27
Aurskog-Høland 14 8 1 5 30 - 24 25
Lillestrøm 2 13 7 3 3 35 - 21 24
Årdal 14 6 2 6 37 - 27 20
Gran 14 6 0 8 25 - 27 18
Ullensaker/Kisa 2 13 3 3 7 13 - 33 12
Hallingdal 14 3 0 11 18 - 50 9
Kongsvinger 2 13 1 3 9 15 - 38 6
Jevnaker 14 1 1 12 9 - 37 4
Sander 14 1 1 12 12 - 56 4

3. divisjon avdeling 8

Fjøra - Spjelkavik 2-0 (0-0)
Mål Fjøra: Mathias Flo (2)

Hødd 2 - Sogndal 2  2-2 (1-1)
Mpl Sogndal: Fredrik Flo og sjølvmål

Volda - Florø 2 5-0 (2-0)

Rollon - Kristiansund FK 0-3
Træff - Herd 0-3
Bergsøy - Surnadal 7-1

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 14 12 1 1 46 - 12 37
Træff 14 9 1 4 22 - 18 28
Spjelkavik 14 9 0 5 31 - 18 27
Bergsøy 14 7 2 5 33 - 26 23
Fjøra 14 6 4 4 29 - 23 22
Hødd 2 14 7 1 6 37 - 35 22
KFK 14 7 1 6 30 - 28 22
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Sogndal 2 14 5 3 6 36 - 28 18
Volda 14 5 3 6 35 - 27 18
Stryn 14 4 3 7 23 - 32 15
Florø 2 14 4 2 8 20 - 44 14
Rollon 14 3 0 11 14 - 37 9
Surnadal 14 2 1 11 10 - 48 7

02.07 Kampar i dag, laurdag 2. juli


Fjøra møter i ettermiddag Spjelkavik på Fosshaugane Campus.
Bildet er frå heimekampen mot Stryn 30. april.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Her er oversikten over dagens kampar med lag her i frå fylket.

3. divisjon avdeling 3
Kl. 16.00 Hallingdal - Årdal

Tabell 3. divisjon avdeling 8

Flisa 13 12 0 1 35 - 11 36
Skedsmo 13 10 1 2 39 - 17 31
Valdres 13 9 1 3 32 - 13 28
Hauerseter 13 9 0 4 33 - 16 27
Funnefoss/Vormsund 13 8 2 3 40 - 14 26
Lillestrøm 2 13 7 3 3 35 - 21 24
Aurskog-Høland 13 7 1 5 26 - 23 22
Gran 13 6 0 7 24 - 23 18
Årdal 13 5 2 6 33 - 24 17
Ullensaker/Kisa 2 13 3 3 7 13 - 33 12
Hallingdal 13 3 0 10 15 - 46 9
Kongsvinger 2 13 1 3 9 15 - 38 6
Jevnaker 13 1 1 11 8 - 35 4
Sander 13 1 1 11 12 - 46 4

3. divisjon avdeling 8

Kl. 13.00 Hødd 2 - Sogndal 2
Kl. 14.00 Rollon - Kristiansund FK
Kl. 14.00 Volda - Florø 2
Kl. 15.00 Træff - Herd
Kl. 15.00 Fjøra - Spjelkavik
Kl. 16.00 Bergsøy - Surnadal

Tabell 3. divisjon avdeling 8
Herd 13 11 1 1 43 - 12 34
Træff 13 9 1 3 22 - 15 28
Spjelkavik 13 9 0 4 31 - 16 27
Hødd 2 13 7 0 6 35 - 33 21
Aalesund 2 14 6 2 6 35 - 25 20
Bergsøy 13 6 2 5 26 - 25 20
Fjøra 13 5 4 4 27 - 23 19
KFK 13 6 1 6 27 - 28 19
Sogndal 2 13 5 2 6 34 - 26 17
Volda 13 4 3 6 30 - 27 15
Stryn 14 4 3 7 23 - 32 15
Florø 2 13 4 2 7 20 - 39 14
Rollon 13 3 0 10 14 - 34 9
Surnadal 13 2 1 10 9 - 41 7

01.07 Norge spelte uavgjort 1-1 mot Frankrike


Thea Bjelde i Sogndal sin bortekamp mot Tornado Måløy i 2015.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Thea Bjelde spelte heile kampen då Norge J16 i dag spelte uavgjort 1-1 mot Frankrike i opningskampen i Åpent Nordisk Mesterskap på heimebane.

Miriam Vilnes Mjåseth blei bytta inn knappe kvarteret ut i 2. omgang. Ylinn Tennebø blei sittande på benken heile kampen.

Andrine Mo gav Norge leiinga 1-0 midt i 1. omgang, medan Frankrike si utlikning kom drøye fem minutt før full tid. I den påfølgande straffesparkkonkurransen vann Frankrike 7-6. Thea Bjelde scora eit av Norge sine mål i straffesparkkonkurransen.

I den andre kampen i Norge si gruppe vann Island 4-2 mot Danmark.

I den andre gruppa vann Tyskland 4-1 mot Sverige, medan Nederland vann 6-0 mot Finland.

Norge - Frankrike 1-1 (1-0)
1-0 Andrine Mo (20. min)
1-1 Jessy Roux (73. min)

Norge:
Karen Oline Sneve
Vilde Austad
Silje Bjørneboe
Oda Eide Arnesen
Sarah Gran
Mathilde Rogde (Elin Åhgren Sørum 59. min)
Rikke Bogetveit Nygard
Thea Bjelde
Andrine Mo (Martine Romsdal 75. min)
Olaug Tvedten
Jenny Røsholm Olsen (Miriam Vilnes Mjåseth 54. min)

01.07 Stadlandet/Åheim vann 4-1 borte mot Hyen


Jørgen Honningsvåg har scora tre mål på to kampar etter at han har vore ute med skade i over to år. I dag gav han bortelaget leiinga 1-0.
Bildet er frå heimekampen mot Breimsbygda 6. september 2013. 
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.

Stadlandet/Åheim vann i ettermiddag 4-1 borte mot Hyen på Hyen sentralidrettsanlegg. Jørgen Honningsvåg, Kristoffer Vårdal, Marcus Beitveit og Håvard Svastuen scora måla til Stadlandet/Åheim.

6. divisjon avdeling 3
Hyen - Stadlandet/Åheim  1-4 (1-1)
0-1 Jørgen Honningsvåg
1-1 Hyen
1-2 Kristoffer Vårdal
1-3 Marcus Beitveit
1-4 Håvard Svastuen

Tabell 6. divisjon avdeling 3
Haugen 9 7 1 1 35-17 22
Breimsbygda /Jølster 2 9 6 2 1 34-21 20
Hyen 9 5 2 2 17-13 17
Loen /Vikane/Stryn 3 9 4 1 4 12-23 13
Flatraket /Selje 2 8 4 0 4 31-19 12
Stadlandet /Åheim 9 4 0 5 28-29 12
Sandane 2 9 3 1 5 25-22 10
Oppstryn 9 1 2 6 17-34 5
Svelgen 9 1 1 7 11-32 4

01.07 Oliver Rotihaug kan vere på vei til Florø


Oliver Rotihaug i lag med Simen Lefdal, Azar Karadas og Johan Skorge etter kampen mellom Brann og Sogn og Fjordane 16. juni.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.   

 

Firdaposten melder på sine nettsider at Oliver Rotihaug er høgaktuell for Florø.

Etter det Firdaposten erfarar skal det samtale mellom klubbane om ei utlånsavtale for Rotihaug.

Rotihaug har denne sesongen spelt for Brann 2 som er serieleiar i 3. divisjon avdeling 7. Angriparen står bokført med fire mål og tre gule kort på 12 kampar.

 


Oliver Rotihaug og Brann sine målscorarar i kampen mot Florø 7. september 2014. Frå venstre: Mathias Wåge Raum, Joachim Soltvedt, Oliver Rotihaug, Fredrik Svartberg Tonholt og Håkon Lorentzen.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.



Oliver Rotihaug i kamp for Eid borte mot Sogndal 3 19. april 2013.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen.


01.07 Florø møter Gneist i 1. runde i NM G16 Telenor Cup


Florø sitt lag etter 11-2 seieren borte mot TMFK i kvalifiseringa.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM G16 Telenor Cup.

Florø som vann kvalifiseringa i Sogn og Fjordane er sett opp med heimekamp mot Gneist.

Kamptidspunkt er sett til søndag 21. august, men kampene kan spelast tidligare dersom klubbane er enige om dette.

1. runde NM G16 Telenor Cup:
Sarpsborg 08 - Strømsgodset Toppfotball
Oppsal IF - Fredrikstad FK
Lillestrøm S - Tromsø IL
Nøtterøy IF - IK Start
SK Brann - Viking FK
Florø SK - IL Gneist
Molde FK - Stabæk Fotball
Verdal IL - Rosenborg BK

01.07 Syril møter Gneist i 1. runde i NM J16 Telenor Cup


Syril jublar etter seieren borte mot Stryn i kvalifiseringa.
Sjå bilder og fakta frå denne kampen. 

Norges Fotballforbund har sett opp kampane i 1. runde i NM J16 Telenor Cup.

Syril som vann kvalifiseringa i Sogn og Fjordane er sett opp med bortekamp mot Gneist.

Kamptidspunkt er sett til søndag 14. august, men kampene kan spelast tidligare eller fram til søndag 21. august dersom klubbane er enige om dette.

1. runde NM J16 Telenor Cup:
Bærums Verk Hauger IF - Viking FK
Eik IF Tønsberg - Hønefoss BK
Ottestad IL - Lyn Fotball
Randesund IL - Forus og Gausel IL
Gneist IL - Syril IL
Molde F - Sportsklubben Herd
Strindheim IL - Ullensaker/Kisa Fotball
Grand Bodø IK - Tromsø IL

01.07 Fire lokale lag blir vist direkte på TV 2


Hornindal J14 sin kamp mot Brumunddal blir vist direkte på TV.
På bildet ser vi Hornindal sine to småjentelag under årets Grodås Cup.
Sjå bilder frå Grodås Cup 2016.

TV 2 skal også i år sende fleire kampar direkte frå Norway Cup. Av kampane som er plukka ut frå dei innleiande kampane er fire lag frå fylket representerte.

Dette er Hornindal (J14), Eid (G17), Florø (G14) og Syril (J16).

I tillegg blir det sett opp fleire kampar når sluttspelet tek til onsdag 3. august.

Søndag 31. juli:
Kl. 09.45 – gutter 19 år (Klasse A): Junkeren IK – Eikelandsfjorden IL
Kl. 11.05 – jenter 14 år (Klasse S): Langfjorden FK – Kragerø IF Fotball
Kl. 13.10 – gutter 14 år (Klasse C): Bardufoss og Omegn IF – Gol IL
Kl. 14.15 – jenter 19 år (Klasse Q19): Lillestrøm - Tynset IF
Kl. 15.40 – gutter 16 år (Klasse B): Flekkefjord FK 2 - Fauske/Sprint FK
Kl. 17.00 – jenter 16 år (Klasse R): Helgerød/Gøif - Bryne FK

Måndag 1. august:
Kl. 08.45: Jenter 14 år (klasse S) Bømlo IL - Brage Trondenes FK
Kl. 09.45: Gutter 14 år (klasse C) Florø SK – ElverumFotball 1
Kl. 10.45: Jenter 16 år (klasse R) Storm BK - Tromsø IL
Kl. 12.00: Gutter 16 år (klasse B) Bjarg IL – Berg IL
Kl. 13.15: Gutter 17 år (klasse A17) – Torridal IL – Hovding
Kl. 14.25: Jenter 17 år (klasse Q 17) – Charlottenlund SK - Ganddal IL
Kl. 15.40: Gutter 16 år (klasse B) Porsanger IL - Steinkjer FK 1
Kl. 16.50: Jenter 19 år (klasse Q 18/19) Otta - Hallingdal FK
Kl. 20.00: Gutter 19 år (klasse A) – SK Herd - Åsane Fotball

Tysdag 2. august:
Kl. 09.00: Gutter 16 år: (klasse B) Inderøy IL 1 - Norild IL
Kl. 10.05: Jenter 16 år: (klasse R) Sykkylven FK - Innstrandens IL
Kl. 11.10: Gutter 17 år: (klasse A17) Verdal IL - Eid IL 
Kl. 12.30: Jenter 14 år: (klasse S) Brumunddal Fotball 1 - Hornindal IL
Kl. 13.30: Gutter 14 år: (klasse C): Olderskog IL –Sotra SK 2
Kl. 14.25: Jenter 17 år: (klasse Q17): Raufoss Fotball - Finnsnes IL
Kl. 15.40: Gutter 16 år: (klasse B): KIL Hemne Fotball 2 - Honningsvåg
Kl. 16.50: Gutter 19 år: (klasse A18/19): Stålkameratene IL – Oppdal IL
Kl. 20.00: Jenter 19 år (klasse Q 18/19) Nordhordland - Trondheims Ørn

Gå til siste nytt for å sjå fleire saker.

 

















 


www.haugenfotball.no  -  Web-redaktør: Stig Høynes